בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

שברולט סוניק סדאן 2014 או קיה ריו 2013-14?
הודעה זו מכילה תמונות
18/08/14 19:35
204צפיות
שברולט יצאו במבצע מצויין מקבלים עודף מ80,000 ש"ח 
קיה רו במוטו דיל קצת יותר מ 85,000 ש"ח 
ו2013 ניתן להשיג בפחות מ70,000 ש"ח 

מה עדיף?
º
לא הגזמת בכלל עם השלט...
18/08/14 19:52
70צפיות
º
אני לא שמתי את השלט... אין לי מושג מאיפה זה צץ...
18/08/14 20:09
56צפיות
º
הצלחתי להעלים את השלט.... אז מה עדיף?
18/08/14 20:10
58צפיות
השלט הוא תמונה שאת צרפת להודעה, אולי בטעות
18/08/14 22:02
100צפיות
בכל מקרה - הריו עקרונית רכב עדיף (מבוסס על נסיון עם הסוניק 1600. לא יצא לי לנסוע על ה-1400). אבל אני ממש לא בטוח שהוא עדיף בפער שמצדיק את הפרש המחיר.
איפה את קונה ריו 2013 בפחות מ-70K? עם אילו נתונים? האם את בטוחה שמדובר בגרסת הסדאן האוטומטית? נשמע ירידת מחיר חריפה מדי.
º
ריו ראיתי אם אני לא טועה בקל אוטו
19/08/14 07:59
29צפיות
את מדברת על המשומשת?
19/08/14 11:11
90צפיות
אם כן - השאלה היא אם מדובר במחיר לרכב ספציפי, ואז צריך לבדוק מה הנתונים שלו (בעלות קודמת, ק"מ, תאונות) או פרסום בסגנון של "החל מ...", וכשמגיעים למגרש מגלים ש"זה היה מחיר לאוטו ספציפי, עם חצי מליון ק"מ, שמונה תאונות שלדה ומזגן לא עובד - והוא כבר נמכר. עכשיו יש להם משהו אחר, בונבון אמיתי, עם שתי תאונות קצה שלדה בלבד ורק מאתיים אלף קילומטרים. שלך תמורת 79,999.99 שקלים".
צחקתי.... אחרי שבוע קשה ממש צחקתי.... נראה לי שנלך על
19/08/14 17:53
71צפיות
השברולט, אל בי שום קשר נבדוק גם את קיה ריו

באתר של מוטו דיל - סוניק עם מנוע 1600 נמכרת ב75,000 ש"ח
קיה ריו 1400 נמכרת ב86,900 ש"ח (האצבק)

º
סוניק חדשה, 1600, ב-75 אלף?
19/08/14 18:47
25צפיות
כן במוטו דיל- מצורף קישור
19/08/14 19:34
61צפיות
ברור לך שאת קונה רכב ממוטו דיל שרשום עליו
20/08/14 11:28
67צפיות
ז"א 0 ק"מ יד ראשונה
מעניין שרכב חדש במחיר החדרה זול בחר בערוץ שיחרור קיטור כזה.
השאלה האם ה 3000 ~ש"ח הנחה שווה את העיסקה הזו בהתחשב במחיר מכירה עתידי ובכלל ב 3K הנחה שאבסולוטית
אינם סכום מפיל/שובר עיסקה לאוכלוסיה שקונה מכונית חדשה בליגה הזו-לדעתי כמובן.
אתה מפספס - זה לא ה-1400, אלא ה-1600 בגרסה המאובזרת
20/08/14 11:48
54צפיות
גם 4000 שקל פחות (ואולי יותר - כי בדרך כלל המחיר בעסקאות האלו כולל אגרת רישוי), וגם מנוע ואבזור עדיפים.
לדעתי הריו יותר מוצלחת
20/08/14 18:23
42צפיות
ההפרש הוא נספג כשמדברים כבר על סכומים כאלו וממה ששמעתי מאחי שנוהג עליה כבר חצי שנה, הוא מאד מרוצה.  בתור נוסע אני יכול להעיד שהרכב די מרווח ונראה מתאים למשפחה בכיף
מסכים שהריו רכב מוצלח יותר - אבל לא ברמה ששווה את ההפרש
20/08/14 20:07
40צפיות
12 אלף שקל זה יותר מ-15% (וזה גם סדאן מול האצ'בק, אם תא המטען חשוב).
תודה על התגובות
22/08/14 12:24
14צפיות
אני בכל מקרה אצטרך לקחת מימון כי מס רכוש העביר לבנק את החלק שלו ולי את ההפרש... אני לא רוצה לעבור את ה80,000 ש"ח המחירים האילו אני אחפש ריו שנה על הכביש או שאלך על הסוניק חדשה....
דרגת זיהום האויר. האם קיים רכב בדרגה 1
18/08/14 19:14
51צפיות
אני מכיר רכבים דרגה 2 
הכי גבוה 15
האם יש דרגה 1?
º
כן. נדמה לי שהאאוטלנדר PHEV הוא בדרגה 1
18/08/14 19:54
75צפיות
רכב מעניין...
19/08/14 17:39
62צפיות
אם כי זה סוג של רכב חשמלי למהדרין.
כלומר אומנם יש לו מנוע בנזין וכו' אבל הוא בדומה לרכבים חשמליים, יש לו פתח לשקע חשמלי לטעינה כשהרכב בחנייה...זה דומה לרכב חשמלי למהדרין.
האם ברכב היברידי קונבנציונלי יש כזה תקע / שקע לטעינה חשמלית?
מעיון בברושורה של המיצובישי הזה, אני מבין שפליטת הCO2 קטנה משמעותית כשהמצברים מלאים. אחרי נסיעה מסויימת המצבר מתרוקן והיכולת לטעון ע"י דינאמו תוך כדי הנהיגה היא אינה מספיקה, והראייה, שכאשר המצבר אינו מלא הפליטה של הCO2 גבוהה מאשר ברכבי המיני

זה מעניין. אני התכוונתי לשאול האם יש רכב בנזין. PURE שהוא מקבל ציון 1 [אחרת גם הערובה של רידינג פולטת מזהמים למיניהם בתהליך ייצור החשמל, ככה שאליה וקוץ בה.
º
ארובת רידינג
19/08/14 17:40
9צפיות
º
לא שמעתי על הרכב הזה
19/08/14 18:27
11צפיות
º
עשה חיפוש קצר בגוגל. כבר היה מבחן ברוב האתרים בארץ
19/08/14 18:49
12צפיות
לא בטוח שהבנתי מה רצית להגיד
19/08/14 18:53
38צפיות
זה רכב היברידי נטען. הוא ממש לא "חשמלי למהדרין", רחוק מזה. יש לפריוס גרסה שניתן לטעון משקע, שמלבד מצבר גדול יותר (ושקע טעינה) זהה בכל לגרסה הרגילה. אז איך תגדיר אותה?
לא הבנתי מה כוונתך ב"היכולת לטעון ע"י דינאמו תוך כדי הנהיגה אינה מספיקה" - ואיך זה קשור לפליטת ה-CO2.
היברידי שנטען בחניית הבית לעומת היברידי שאינו נטען בחנייה
19/08/14 21:22
30צפיות
זה מה שהתכוונתי. פריוס למשל לא נטען בחנייה. ולעומתו המיצובישי הזה משלים טעינה בחניית הבית, ולעומת שניהם יש מכוניות שיש להן רק מנוע חשמלי וטוענים אותן רק בין נסיעה לנסיעה בחנייה בעמדת טעינה.
אבל במונח האמיתי רכב ירוק צריך להביא בחשבון שכשהרכב נטען בחניית הבית ע"י כבל חשמלי, אז הוא צורך חשמל וייצור החשמל שורף דלק וזה תהליך שגם כן מזהם את הסביבה. זו הייתה הפואנטה שלי.

לגבי הדינמו: אמרתי שלמשל המיצובישי הזה הטעינה שלו לפעמים לא מספיקה ואז זה מוביל להתרוקנות המצברים...

מה שהוספתי בשאלה האחרונה אליך זו השאלה שמעניינת אותי האם יש רכב שאין בו מצברים שדורשים הטענה ואשר הוא מקבל ציון 1 . האם יש רכב בנזין [שאין בו מנוע חשמלי שמקבל ציון 1]? או האם יש רכב היברידי כמו הפריוס [שאין כבל להשלמת הטענה בחנייה בבית]  שמקבל ציון 1? כמה מקבל הפריוס ההיברידי?

שאלה נוספת:
קראתי על הנוסחה לחישוב הציון הירוק. כשמציבים מהנוסחה את הכמויות של מה שנפלט מהאגזוז למשל CO2 ו/או CO ו/או HC וכו' וכו', אז מודדים את הכמויות של זה בגרמים או במיקרוגרמים. אבל מה שלא ברור לי זה ביחס למה?
האם זה ביחס לנסיעה של 100 ק"מ כאשר צריכת הדלק האופטימלית נמדדת?
אם זה ככה אז אני מבין ואם לא אז אינני מבין.
תתעדכן - יש לפריוס גם גרסה שנטענת בחניה. כך שאי אפשר לעשות
19/08/14 23:21
30צפיות
את ההבדלה כמו שעשית.
בנוסף, הגנרטור באאוטלנדר מספיק בהחלט כדי לטעון את הסוללות, אלא שאין שום הגיון בלנסות לשמור אותן טעונות במלואן כל הזמן - זה די מפספס את כל העיקרון...
והציון הירוק מחושב לפי ערכי פליטת המזהמים שנמדדים במבחן צריכת דלק סטנדרטי, עד כמה שאני יודע.
והפריוס הזה לא מקבל ציון 1 ?
20/08/14 01:02
25צפיות
לגבי הציון הירוק:
חייב להיות שמחושב בתנאים סטנדרטיים [גם מבחן צריכת הדלק נעשה בתנאי סטנדרטיזציה כלשהי, כנראה זהה. אני מהמר שבאותו המבחן בדיוק]
º
אני חושב שלא - אבל לא בעיה לבדוק את זה באתר טויוטה בארץ
20/08/14 09:49
11צפיות
º
2. בדוק...
20/08/14 13:43
5צפיות
º
שהיא לא או שהיא כן?
20/08/14 14:34
3צפיות
º
אני חושב שהוא התכוון ציון 2.
20/08/14 14:49
8צפיות
שאלה על רכב חדש
18/08/14 14:10
147צפיות
היום אני ואשתי קיבלנו רכב 0 ק"מ יד שניה משלמה סיקסט , מאזדה 2

1. למה מדבקת הרישוי היא עד 2015 (כחולה) ולא עד 2016 (אדומה) כמתחייב על רכב חדש ? במגירה של הפקידה היא לפתע הוציאה מלא מדבקות אדומות ביקשתי אחד אז היא
אמרה שזה מוזמן לרכבים אחרים , מה דעתכם ?

2. מצאנו שריטות על גג הרכב האם פוליש שהחברה הבטיחה לעשות יעזור ?

º
רכב של ציי רכב לא פטור מטסט בשנה הראשונה
18/08/14 14:43
63צפיות
לא בדיוק..
18/08/14 15:29
116צפיות
רכב המשמש להשכרה ו/או ליסינג חייב בבדיקת בטיחות שנתית גם בשנה הראשונה.
"ציי רכב" המחזיקים ברכב בבעלות החברה - כמו כל רכב פרטי אחר.
ולשוא להמקורי- הפקידה לא יכולה לתת סתם מדבקה... כל מדבקה היא בעלת מספר סידורי ומשוייכת לרכב מסוים ובתנאי שעבר מבחן שנתי או רשוי ראשוני. רכב שכבר יש לו מדבקה- לא ניתן להחליפה לפני שעבר בדיקה שנתית
מקבל את החידוד - הכוונה היתה אכן לרכבי ליסינג/השכרה
18/08/14 16:10
78צפיות
ציי רכב מסוגים אחרים כמעט ונכחדו בארץ, ולכן חוסר הדיוק.
אני חושב שהיום רק אמדוקס מחזיקה צי גדול בצורה ישירה, יש עוד חברות?
הרבה חברות קטנות ובינוניות
18/08/14 17:18
76צפיות
שמחזיקות בין 1 ל -10 רכבים , ירדו מהליסינג.
נתקלתי גם במספר חברות גדולות יותר.
אפילו חברת ליסינג/השכרה ענקית רושמת את הרכבים של עובדי החברה-  על שמה...
חברות קטנות לא נחשבות, לצורך העניין
18/08/14 19:51
50צפיות
מכיר לא מעט כאלו שרושמות את הרכב על שם אנשים בחברה. לא ברור לי איך זה מסתדר עם ניכוי הוצאות וכו', אבל נתקלתי בזה כמה פעמים (גם כשבאתי לקנות רכב "פרטי", וגיליתי שהוא נרכש במקור על ידי חברה).
בענף שלי רוב הגדולות מחזיקות את צי הרכב בבעלותן
19/08/14 07:38
40צפיות
ומדובר בעשרות כלי רכב לכל חברה.
עשרות כלי רכב זה עדיין צי קטן
19/08/14 11:09
36צפיות
בינוני זה מאות כלי רכב, וגדול זה אלפים.
בגדולים, עד כמה שאני יודע (אבל באמת שלא חקרתי לעומק) נשארה רק אמדוקס כמחזיקת צי עצמאית. בבינוניים ובקטנים אין לי מושג.

º
כמה חברות חוץ מהממשלתיים מחזיקות ציים כאלה?
19/08/14 11:52
13צפיות
עד אזור 2000 היו לא מעט
19/08/14 18:46
29צפיות
אינטל, IBM, קומברס, אמדוקס ועוד.
הגבול כמובן לא חד, זה לא ש-999 זה בינוני ו-1001 זה גדול. אבל רוב הגדולים עברו לליסינג - בעיקר מסיבות חשבונאיות, עד כמה שהבנתי.
º
אלביט? הרכבים שלהם חפים ממדבקות ליסינג והם נאמנים למותג אחד.
19/08/14 20:00
22צפיות
אתה בטוח שהם נאמנים למותג אחד?
19/08/14 23:18
31צפיות
אני חושב שאני מכיר מישהו שעובד שם, והוא התלבט איתי לא מזמן לגבי רכב ליסינג חדש - והיו לו כמה דגמים שונים. אני אברר אם הוא באמת עובד באלביט, ולא אלביט הדמיה או משהו...
לגבי אלביט - הרכבים *היו* בזמנו קורולות לבנות ...
20/08/14 07:32
28צפיות
.. ואכן דובר על מסות אדירות של רכב (בבעלות החברה).  לצערו של יבואן מסוים, הגיעה בשנת 2008 תיבת הילוכים שלא נזכיר את שמה ומסיבות שלא נזכיר את שמן בשלב זה הורחבו האופציות  ל i30 ואח'כ ל i30cw (בעלות החברה) ולמזדה 3 ו 2 (ליסינג).  הכל לבן כמובן.

אבל כל זה במסגרת *היה*.  אלביט עוברת עכשיו בצורה מסיבית ומהירה לרכבי ליסינג ע'י 2 או 3 חברות ליסינג, ממגוון דגמים רחב ומה שעוד יותר מפתיע - כל צבע שרוצים !.

דרך אגב, המעבר המסיבי הזה ייבש בדגמים מסויימים (כנראה ההיברידיים של טויוטה) את השוק.
אלביט עדיין מחזיקה צי פרטי והם במהלך לעבור לליסינג
20/08/14 08:20
37צפיות
אמדוקס עברו כבר לפני כמה שנים לליסינג.
וואלה? כי לפני שנתיים או שלוש ידידה שעבדה שם
20/08/14 09:48
33צפיות
עברה ממאזדה3 ל-C3, וזה היה רכב בבעלות של החברה.
KITT אני לא בטוח בכלל
20/08/14 10:50
23צפיות
למיטב ידיעתי לאמדוקס היה צי פרטי, הם עברו לליסינג, גילו שזה לא שווה וחזרו לצי פרטי, אם בשנים האחרונות (שנתיים שלוש) הם שוב חזרו לליסינג זה אני לא יודע
הרכב הוא לא ליסינג הוא היה בבעלותם שבועיים ואז הם מוכרים
18/08/14 18:18
74צפיות
את הרכב ב 0 ק"מ במחיר מופחת , זוהי קומבינה של סוכנויות הרכב  בכדיי להיפטר
דרך חברות הליסינג בדגמים מיושנים - מאזדה 2 מחליפה צורה עוד כמה חודשים.

אני שכרתי משלמה סיקסט בליסינג פרטי עבור עצמי רכב שנת 2014 לפני כמה חודשים
וכן קיבלתי מדבקה אדומה לשנת 2016 אז איך ייתכן שרכב חדש לא מקבל פטור
מטסט בשנת 2015.

האיש מכירות בחברה ניסה לסובב אותי שבסה"כ מדובר במדבקה שעולה 3 ש"ח
ממש לא אכלתי את הסיפור שלו  בגלל זה אני בודק את הנושא.

אשמח לקבל תשובה ממי שמבין בנושא.
מחיר המדבקה לא ממש רלוונטי פה
18/08/14 18:24
63צפיות
זה אומר שתצטרך לעשות טסט לרכב אחרי שנה ולא שנתיים כמו ברכבים פרטיים.
º
השאלה היא על מי נרשם הרכב במועד ה"עלייה לכביש".
18/08/14 19:12
27צפיות
כרגע הרכב רשום על שם שלמה סיקסט , עוד 3 שבועות תבוצע העברת
18/08/14 21:37
59צפיות
הבעלות למרות שהיום קיבלנו את הרכב.
º
אז המקוריות היא ליסינג וזה מה שקובע.
18/08/14 21:56
21צפיות
לא כ"כ בטוח ונחרץ שמקוריות ליסינג
19/08/14 17:09
42צפיות
אני נתקל לא אחת ברכבים של "שלמה" אשר אמורים להיות רשומים כליסינג(והנהגים אף מקבלים מכתב מהחברה לגשת לבצע טסט) אך בפועל אין הם רשומים ככאלו אלא ע"ש החברה בלבד כ"רכב חברה".
בפועל, רכבים אלו משמשים כ"ליסינג", יש להם מדבקה לשנה אחת, אך ע"ג רשיון הרכב החדש מופיע - "רכב חדש - פטור ממבחן שנתי".
כל הרכבים הללו אינם יכולים לבצע לבצע טסט(פטור) אך יש להם מדבקה ישנה שפגה תקפה.
לא ניתן גם לחדש להם מדבקה. הם ממשיכים ליסוע עם רשיון פטור ובלי מדבקה תואמת.
º
ומה ההסבר לזה?
19/08/14 18:02
14צפיות
איך רפי גינת היה אומר?
19/08/14 18:05
38צפיות
קומ-בינה
ממה שהבנתי מההודעה של קומפי זה רק אצלהם
19/08/14 18:09
36צפיות
והם בין השאר חברת הליסינג היחידה שגם מייבאת רכבים, "בזכות" זה הם הגיעו לקומבינה הזאת?
º
ל(אין) אלהי "שלמה" הפתרונים
19/08/14 18:43
11צפיות
נשמע לי קצת מוזר...
19/08/14 18:26
38צפיות
מה ההסבר שלהם למדבקות חוץ מזה שזה לרכבים אחרים?
אני מקווה שמותר לשאול שאלה כזו כללית
18/08/14 12:47
147צפיות
אני מחפש אוטו שני למשפחה.
האוטו אמור לנסוע 5000-7000 קמ לשנה בתוך העיר בלבד.
ואולי פעם בחודש לצאת מהעיר למרחק של עד 50 קמ.
האוטו חייב להיות אוטומטי . ומינימום התעסקות עם מוסכים לטווח הארוך, קמ כזה נמוך ארצה להחזיק 10 שנים את הרכב.
תקציב 60,000 ש"ח
מה ההמלצות? 
בדוק את האופציה של יונדאי i10 מנוע 1 ל'
18/08/14 12:51
92צפיות
נדמה לי שהיא קרובה מאוד לתקציב כחדשה.
אופציה אחרת - מכונית מיני משומשת בת שנתיים בערך, כגון הפיקנטו או ה-i10 דור קודם.
אגב, יש גם אופציות עם תיבה רובוטית - אתה לא מחליף הילוכים, אבל התחושה דומה יותר לידני מאשר לאוטומט מבחינת חלקות הנסיעה ותגובת הדוושה. זו גם אפשרות?
מה לגבי
18/08/14 16:37
84צפיות
סיאט מי?
סקודה סיטיגו?

º
הן רובוטיות. אתה מודע למשמעות?
18/08/14 17:02
26צפיות
º
את האמת לא.
18/08/14 17:02
22צפיות
עשה נסיעת מבחן במכונית עם תיבה כזו לפני שתחליט
18/08/14 17:03
70צפיות
יש כאלו שלא מבינים על מה מדברים איתם - ואחרים מקללים את האמאמא של מי שהמציא אותה. השאלה לאיזו קבוצה אתה שייך...
קיה פיקנטו
19/08/14 18:24
63צפיות
לפי הקרטריונים שלך הייתי הולך על רכבי המיני.
הפיקנטו היא הרכב הכי נמכר בשנת 2013 וכנראה יש לזה סיבה. מה גם היא שומרת על הערך שלה, נמכרה הכי קרוב למחיר מחירון מכל שאר הרכבים.
תיקח אותה לנסיעת מבחן תבין על מה אני מדבר, מבפנים היא מרגישה גדולה ולא מיני.
יש לך סימוכין לעניין "נמכרה הכי קרוב למחיר המחירון"? לא שזה
19/08/14 18:45
54צפיות
ו"שמירת ערך" הם הינו הך, אבל מילא.
אגב, ה-i10 גדולה יותר מהפיקנטו בכל מימד, ועם תא נוסעים איכותי יותר. רק לידיעה.
בכל מימד?
19/08/14 23:41
32צפיות
אורך, רוחב וגובה?
למרות שהמנוע, המרכב בכל הנוגע לבסיס הגלגלים, הגלגלים וכד' כל אלה זהים 1 ל 1. לא?
אני זוכר שהיא רחבה וארוכה יותר, אבל לא בטוח לגבי הגובה בעצם
19/08/14 23:48
28צפיות
לגבי הזהות - הפלטפורמה משותפת, אבל לא בטוח שהכל זהה.
ראיתי על הכביש לידי ברמזור
20/08/14 00:00
30צפיות
היה לי הרושם שזה פיקנטו בתחפושת כלומר קצת שינוי ברמת עיצוב הפח והפלסטיק החיצוני אבל זהות במימדים החיצוניים.
אבל כמובן שלא מדדתי אלא זה רק רושם סופרפיציאלי.
את פנים האוטו בכלל לא ראיתי.
רצית סימוכין.... קיבלת :)
20/08/14 18:17
35צפיות
מצרף לך קישור לכתבה שקראתי.
נתונים מלפני שנה, שהושפעו מזה שהיה מחסור בפיקנטו חדשות אצל
20/08/14 20:12
25צפיות
היבואן. שווה לך לחפש כתבה דומה מהחודש האחרון, שפורסמה גם היא על ידי דניאל שמיל על בסיס מצגת של מנכ"ל יד2 ב"וועידת הרכב". לא זוכר את הנתונים בע"פ, אבל נדמה לי שהפיקנטו כבר לא היתה בראש הטבלה.
ובכל מקרה, כמו שכבר כתבתי, בין "נמכרה הכי קרוב למחירון" לבין "שמירת ערך" אין קשר ישיר. לדוגמא - קסארה פיקסו נמכרת במחיר קרוב מאוד למחירון, ואפילו מעט גבוה יותר - אבל היא עדיין זולה יותר, או עולה מחיר דומה, לסניק מקביל, שנמכר הרבה מתחת למחירון. למה? כי במחירון המחיר של הקסארה נחתך באכזריות, בעוד הסניק שומר על ערך גבוה יחסית.
איך מדווחים על בעיה מובנית ברכב יונדאי?
18/08/14 12:24
66צפיות
שלום, ברכב היונדאי שלי כמה בעיות הנובעות מתכנון לא נכון של מערכת המולטימדיה.
למי ניתן לפנות על מנת לדווח על הבעיות?
תודה.
דיווח תקלה
18/08/14 14:19
48צפיות
פשוט מאוד, באתר היבואן ב"צור קשר" המצורף:
בברכה  -  רפי לין
º
תודה רפי, דיווחתי.
19/08/14 22:23
5צפיות
מבצע חבר 2014 על דגמי סוזוקי+התלבטות
18/08/14 11:10
69צפיות
היי לכולם,

אחרי שחשבתי שכבר קיבלתי החלטה ואני הולכת על דייהטסו סיריון, הגיע המבצע של חבר עם סוזוקי וטרף את הקלפים מחדש...

מחפשים רכב שני, נסיעות עירוניות ובינעירוניות בעיקר (כפ"ס-הרצליה-רחובות לפעמים), רכב נוח, אמין וחסכוני שיתאים להרחבת המשפחה בעתיד (מקום לעגלה לא מוגזמת, בטיחותי לילד-שניים, עם אפשרות לנטרל כריות אוויר בעת הצורך וכו')

התעניינו גם לגבי המבצע של סיאט, מה אתם אומרים לגביו? 84,900 אחרי כל התוספות (צבע ואגרה)- אמין? חסכוני? באמת הכי כדאי בקטגוריה כפי שמציגים אותו?

לגבי המבצע של חבר- ההתלבטות המרכזית היא בעיקר בין הספלאש לבין הסוויפט (פער של כ-6,000 ש"ח)

ספלאש- מחיר חבר 84,990+מערכת מולטימדיה עם מצלמת רוורס+מערת ניוווט, הנחה של 10K ממחיר מחירון
סוויפט- מחיר חבר 90,990+מערכת דיבורית אינטגראלית drive&talk (מה זו השטות הזאת?), הנחה של 8K ממחיר מחירון

האלטו נראית לי קטנה מדי לצרכים שלנו, לא? למרות שהמחיר מאוד מאוד מפתה (59,990 פלוס מערכת מיוזיק בוקס מה שלא תהיה, דיבורית BT ומערכת מובילאי)

על פניו נראה כי ההפרש בין הסוויפט לספלאש לא דרמטי וכי מקבלים יותר בסוויפט (האמנם?), אבל האם זו אכן בחירה נכונה? חשבנו בהתחלה להקציב לכל עניין הרכב סביבות ה-50K ואין לנו כסף מיותר לבזבז, אבל המבצע נראה ממש שווה מצד אחד. אבל מצד שני, לא יודעת אם זה מה שאנחנו צריכים...לא דחוף לי רכב חדש וגם סיריון תעשה את העבודה, אבל לא חבל לוותר על הזדמנות כזו לרכב חדש? 

מה אתם הייתם עושים?

תודה רבה!

הסיריון, הסוויפט והספלאש כולן עלולות להיות בעייתיות
18/08/14 11:51
53צפיות
בגלל תא מטען קטן, גם ביחס לקטגוריה. אני לא בטוח שעגלה תכנס לשם - ואם כן, כנראה שלא ישאר מקום לשום דבר אחר. מצד שני - אפשר למקם עגלה על אחד המושבים כשמדובר במשפחה עם ילד אחד.
כל השלוש יהיו חסכוניות מאוד, ועם מוניטין אמינות טוב.
האיביזה היא "יותר אוטו" מהשלוש (אם כי הפער מהסוויפט לא גדול) - מנוע חזק יותר, מרווחת יותר ועם תא מטען גדול יותר. אם מתעלמים מסחירות ואמינות (בעבר היו בעיות גם במנוע וגם בתיבת ההילוכים של הדגמים האלו, אולם נראה שהעניין נפתר, אם לשפוט לפי כמות התלונות שצצות), האיביזה היא עסקה טובה יותר מהסוזוקי, ומתאימה לכם יותר.
עוד אופציה ששווה אולי לשקול - הגרסה החדשה לסוניק, עם מנוע 1.4 ל' ב-79K שקל. יתרונות - תא מטען ענק, אבזור טוב ומחיר זול. חסרון - לא האוטו הכי מעודן או איכותי (על סמך הכרות עם גרסת ה-1.6 ל'), ולדגמי החברה יש נטיה לסבול מאיבוד ערך מהיר.
איביזה
18/08/14 12:31
37צפיות
בהחלט נראה שזה יותר "אוטו" מהאופציות האחרות, אבל היינו אתמול בסוכנות של סיאט והאיביזה הרגישה דווקא פחות מרווחת משציפינו.
אנחנו אנשים גבוהים והרכב ממש נמוך. בעלי ישב במושב האחורי והראש שלו ממש נגע בגג הרכב.:)
צריך לראות איך זה עם האחרות, הן הרי גבוהות יותר.

º
אכן, קו הגג באיביזה נמוך יחסית בגלל העיצוב ה"ספורטיבי"
18/08/14 12:48
12צפיות
רכב חדש אבל מוזל ?
18/08/14 10:48
200צפיות
היי
ראיתי לפעמים שיש מכירות של רכב חדש מהניילונים 0 ק"מ אבל שנתון קודם או משהו בסיגנון ואז המחיר יותר נמוך ממה שעולה בחנות רגילה / סוכנות,
האם יש משהו שצריך להדאיג בזה ? לבדוק ?
איפה אפשר למצוא כאלה "מבצעים" ?
צריך לשים לב שבדרך כלל מדובר בעסקאות שנעשות
18/08/14 11:53
43צפיות
דרך חברות ליסינג, כך שבמקוריות יהיה רשום "ליסינג" - מה שישפיע על הסחירות בעתיד. כדאי לקבל מסמך שמאשר שקניתם את הרכב עם 0 ק"מ לצורך העניין.
מעבר לזה - הכל כרגיל.
אבל חשוב לזכור שגם בסוכנות, "מחיר מחירון" הוא רק נקודת הפתיחה ולא פעם אפשר לקבל הנחות גדולות מאוד - או הטבות שוות כסף (מימון, טרייד אין וכו').
רכב ל 2 בוסטרים וסלקל במושב האחורי
18/08/14 07:51
31צפיות
בוקר טוב,
מחפש המלצה על רכב (חדש-ליסינג תפעולי) עם ספסל אחורי רחב כמה שאפשר.
כיום אני מצליח להכניס כל כל הכיסאות בלחץ בפוקוס 2006.
איזה רכב מומלץ (העדפה לסטיישנים)? במפרט הרכב, איזה מרווח צריך לבדוק?

תודה 
המפרטים לא יעזרו לך
18/08/14 11:58
32צפיות
מבנה המושב, מיקום חגורות הבטיחות ומבנה הידית של הדלת האחורית לא מופיעים במפרט, וכולם משפיעים מאוד על נוחות ריתום מושבי ילדים במושב האחורי. כך שאין מה לעשות, חייבים ללכת עם המושבים ולבדוק.
אחרי שכל זה נאמר - מנסיוני לפלואנס יש מושב אחורי מרווח יחסית, אז אולי היא (או אחותה המגאן) תתאים.
רכב מתחמם.. :(
18/08/14 00:31
93צפיות
סוזוקי בלנו שנת 99. 130K ק"מ. סובל לאחרונה מבעיית התחממות חוזרת ונשנית. בהתחלה זה היה בעיקר בנסיעות ארוכות הכוללות עליות, שלחנו לבדיקה, אך לא מצאו כלום. אני מקפידה למלא רק מים ירוקים (לפני כן הייתי ממלאת מים רגילים). הפסקתי לנסוע עם הרכב מחוץ לעיר אך כרגע הרכב מתחמם גם בתוך העיר אחרי נסיעה יחסית ארוכה או כשאני מדליקה את המזגן. שלחנו שוב לבדיקה (מוסך אחר) - ולא מצאו בעיה. חשוב לציין שהרכב מתחמם רק במהלך היום, ורק כשחם בחוץ.
בהתחממות הרביעית פנינו למוסך שלישי שטען שיש סדק ברדיאטור (למרות שלא חסרים מים) והוסיף חומר כלשהו לאיטום (הכניס לתוך המים של הרדיאטור). בינתיים עבר שבוע והרכב לא התחמם אבל אני גם חוששת לצאת איתו מחוץ לעיר או לעלות על כבישים מהירים וכמובן לא מדליקה מזגן.

מה יכולה להיות הבעיה? יכול להיות שהיא נפתרה?
תודה
באיזו מידה הוא מתחמם?
18/08/14 01:44
41צפיות
האם זה התחיל אחרי איזה אירוע (תיקון כלשהו, תאונה וכדומה)?
אני הייתי בודק את התרמוסטט (אפשר לבקש שיוציאו אותו לניסיון ולנסוע בלי או פשוט שיחליפו. זה לא חלק יקר) ואת תקינות פעולת המאוורר (כשהמזגן פועל וכשהמנוע מתחמם).

מתחמם לרוב קצתמעל החצי ואז אני מכבה את הרכב. לא לוקחת סיכון.
18/08/14 10:21
42צפיות
לא התחיל אחרי אירוע, ולדברי המוסך התרמוסטט בסדר..הרכב מתחמם גם בלי מזגן (מחוץ לעיר)..
הוא מתחמם יותר מחוץ לעיר? זה מוזר
18/08/14 11:59
33צפיות
בדרך כלל המצב הפוך.
תלוי מה הבעיה.
18/08/14 12:28
44צפיות
כשיש בעיה במאוורר, אז באמת מתחמם יותר בעיר. אבל כשיש בעיה של כושר קירור או זרימה, לדוגמה תרמוסטט לא נפתח לגמרי או רדיאטור סתום, אז דווקא מחוץ לעיר, כשצריך יותר הספק וצריך לסלק יותר חום, תהיה התחממות. בתוך העיר הזרימה החלשה מספיקה.
אולי זה ככה רק בצרפתיות, אבל בדרך כלל מחוץ
18/08/14 12:39
48צפיות
לעיר הטמ' במכוניות שהיו לי היתה קצת יותר נמוכה מאשר בתוך העיר (אני מדבר על שיוט, לא על טיפוס הררי נמרץ).
אבל זה כשהכל תקין. אנחנו מדברים על רכב שיש לו (כנראה) בעיה
18/08/14 16:56
28צפיות
והוא מתחמם, וזה עוזר לאבחון לדעת אם הוא מתחמם יותר בעיר או יותר מחוץ לעיר. שני המקרים אפשריים, וכל אחד מצביע על תקלות אחרות.
זה היה אצלי גם כשהיו חסרים מים בגלל דליפה, וגם כשהמאוורר לא
18/08/14 19:56
20צפיות
עבד בגלל מגע דפוק.
למען האמת, במקרה אחד שבו כבר כמעט ולא נשארו מים במנוע, הטמ' היתה בטווח הסביר כל זמן שנסעתי על הכביש המהיר. רק כשירדתי מ-1 ל-4 ונכנסתי לפקק הטמ' קפצה. כאילו בנסיעה מהירה המנוע יכול לתפקד כקירור אוויר...
כן. הוא גם לא מתחמם מיד אלא אחרי נסיעה
18/08/14 19:26
26צפיות
של לפחות עשרים דקות..

אם הוא מתחמם בעיר אז זה רק כשאני מדליקה מזגן.

המוסכניק אמר שהיה כיס אויר ברדיאטור ולכן הרכב התחמם אבל זה קרה מאז עוד די הרבה פעמים וכל פעם אומרים לי במוסך שהכל בסדר..
נשמע מוזר. רכב מגיע לטמ' עבודה תוך הרבה פחות מ-20 דקות, כך
18/08/14 19:54
17צפיות
שאם יש בעיה של יכולת קירור, הוא אמור להתחמם יותר מהר. אבל האמת היא שהתחממות למעל האמצע לא אומרת הרבה (וגם לא מזיקה למנוע). נזק מתחיל להגרם רק בכניסה לאזור האדום.
קצת מעל לחצי עדיין לא מעיד על בעיה.
18/08/14 12:32
32צפיות
בפעם הבאה תמשיכי לנסוע כדי לראות אם זה ממשיך לעלות או נעצר בקצת מעל החצי. זה חשוב.
בכל אופן, הייתי מוציא את התרמוסטט לצורך בדיקה. בלי תרמוסטט החום צריך להיות תקין בנסיעה עירונית, וממש לרדת בנסיעה מהירה בלי מזגן. אם זה לא יעזור, ובהנחה שהמאוורר תקין, אז צריך לחשוב על ניקוי רדיאטור.
אני פוחדת לפגוע ברכב. זה לא מסוכן לתת
18/08/14 19:21
26צפיות
לו להתחמם עוד? פוחדת שהמנוע יעלה באש..

הרדיאטור יחסית חדש..

יכול להיות שכל המוסכים שהיינו בהם (שלושה!!) לא בדקו את התרמוסטט?
יש לך אולי המלצה על מוסך אמין במרכז?

ובכלל - רכב כזה, שנת 99, כמה שנים עוד יש לו? בטוח לנסוע בו? 

תודה!:)
אם הרדיאטור חדש, זה עוד יותר מחזק את החשד שזה התרמוסטט
19/08/14 01:45
23צפיות
לא יודע מה לגבי המוסכים שהייתם אצלם. אני יודע שלרוב המוסכניקים יש בעיה לאתר תקלות התחממות. לא יודע למה.
לגבי מוסך אמין, אלמוג ופנר שרותים לרכב ברחוב עציון גבר ומוסך נשר ברחוב בן אביגדור. שניהם מורשים של סוזוקי אז אולי לא הכי זולים.
רכב 99 יכול לנסוע עוד הרבה. יש לי רכב שנת 93 שעוד נוסע מצוין.
בכל מקרה אין קשר בין התחממות לגיל. התחממות היא תוצאה של תקלה ספציפית כלשהי. אם מתקנים אותה, אין יותר התחממות.
º
אוקיי. תודה רבה! רשמתי לפניי.
19/08/14 09:27
4צפיות
רכישת רכב
17/08/14 23:52
37צפיות
שלום,
אשמח לעזרה בשני נושאים:
א)
ברצוני לרכוש רכב משפחתי בתקתיב של כ75 עד 80 אלף שקלים.
משנה 2011, והשנה הזו היא כביכול המועדפת.
הרכב לא "יטחן" קילומטרים בשנה ואפילו יעשה פחות מן הממוצע.
הרכב צריך להיות אמין, בעל טיפולים וחלפים במחירים נוחים.
ב)
אשמח לקבל דעתכם לגבי העסקה הבאה:
מאזדה 3 אקטיב 2011, 62000 קילומטר, ללא תאונות, היה שייך לליסינג תפעולי יחיד, במחיר של 68,000 שקלים.
האם האוטו עצמו מומלץ, ויותר מזה, האם העסקה מומלצת?
המלצה למצלמת רכב
17/08/14 22:00
51צפיות
היי, אני מקווה שזה המקום הנכון :)
אני מחפש מצלמת רכב (או מצלמת דשבורד). התקציב שלי הוא כ- 700-800 ש"ח, עדיף כמה שפחות :)
דרישות:
1. איכות צילום טובה (=זיהוי לוחית רישוי, צילום טוב בלילה)
2. אפשרות להגדרת זמן הקלטה, עם דריסה של סרט שלא נעצר/נשמר.
3. זיכרון גבוה או אפשרות ל- SD/Micro SD....
4. איכות חומרים טובה- שמעתי שיש מצלמות שנהרסות עם החום של האוטו... אז ברור שלא תיהרס עם החום, שתחזיק מעמד תקופת זמן ארוכה.

חשוב אבל לא ברמת דרישה:
1. אחריות של יותר משנה.
2. שמעתי שיש אפשרות למצלמה אחורית בתוספת קטנה. אני מוכן להשקיע עוד 200-300 ש"ח עבור מצלמה נוספת, אחורית, כמובן עם אותן דרישות מלמעלה...

מה יש לכם או לחילופין מה ההמלצות שלכם?
תודה!

רכשתי את הSJ1000 בהמלצת מישהו מהפורום...
18/08/14 09:11
74צפיות
היא אצלי 3 חודשים ואני מאוד מרוצה, לדעתי היא עונה על הדרישות שלך.
קניתי אותה דרך האינטרנט (www.banggood.com), עלתה לי 70$, הרבה פחות מהתקציב שהגדרת (אבל ללא אחריות).
תודה, אני אלך על
18/08/14 20:32
50צפיות
חבל על הכסף שלך.
18/08/14 21:14
50צפיות
DOD נחותה משמעותית
חפש מוביוס או SJ1000 באתר שכתב לך MOL
ויש אחריות.

מכירים מוסך במעלה אדומים?
17/08/14 20:51
30צפיות
אני צריכה מישהו אמין, שיוכל לבדוק בשבילי רכב (כן, זה רכב זול, לא מהסוג שמביאים למכון בדיקה). יש המלצה כזאת?
המכוניות שהגיעו לשלב הגמר - נא עזרתכם
17/08/14 19:50
195צפיות
היי,
רכב שני למשפחה לנסיעות של כ 10,000 בשנה,
כסא בטיחות ושני בוסטרים (ללא גב) מאחורה.
תקציב בסביבות ה 40,000 ש"ח

1. יונדאי אקסנט 2009 - 
  2. סובארו B3 סדאן 2009-
  3. יונדאי I30 - (לעלות בתקציב...) 2009
  4. ניסן טידה - (לעלות בתקציב...) 2009
  5. רנו מגאן 2009  (לרדת בתקציב...)

מה אתם אומרים? רכב בסביבות ה 100,000 ק"מ

אשמח לעזרתכם

אקסנט וטידה צרות יחסית, ולדעתי לא יעמדו במשימה
17/08/14 20:49
104צפיות
סובארו - בדוק אם ההאצ'בק לא זול יותר (ברכב שני בדרך כלל לא צריך יותר מדי מקום למטען).
היונדאי והמגאן יתאימו - כשהמגאן עם מוניטין אמינות פחות טוב (אבל זה משתקף במחיר).
אישית הייתי לוקח את המגאן, בעיקר אם פער המחיר משמעותי.
אגב, בתקציב הזה לא נכנסת גם פלואנס? קצת פחות זריזה וחסכונית מהמגאן (בערך כמו הסובארו), אבל אמורה להיות אמינה יותר, ותהיה מרווחת יותר מכל אלו שהוזכרו כאן.
º
פלואנס? מממממ...מעניין
17/08/14 22:48
31צפיות
תשקול גם C4
18/08/14 13:28
80צפיות
זולה לקנייה ואחזקה.
º
הC4 מצויינת.
18/08/14 13:44
39צפיות
מושב אחורי גבולי לצרכים שלו
18/08/14 14:03
62צפיות
אבל כמו שכתבתי במקום אחר היום - צריך לבדוק ולראות עם המושבים הספציפיים.
לי היה את אותו תקציב (בערך) ו 3 כסאות בטיחות
18/08/14 14:09
82צפיות
וקניתי פורד פוקוס 2008, דווקא מרוצה.
בפיגו 308 יכנסו כסא ושני בוסטרים ?
19/08/14 08:10
52צפיות

לא מכיר את הרכב אבל יש עליו מבצע מעולה בלובינסקי 2009 ב 30-35 אש"ח

ואיך הוא מוגדר "משפחתי"? הוא בינוני בגודל...
º
הוא מוגדר כמשפחתי קומפקטי, בדיוק כמו המגאן...
19/08/14 08:55
16צפיות
º
ובמקומות נאורים הוא גם נקרא פֶז'ו.
19/08/14 10:01
23צפיות
º
באיזה מקום נאור כותבים באותיות עבריות?
19/08/14 10:42
16צפיות
º
בישראל.
19/08/14 10:43
14צפיות
º
כתבתי נאור.
19/08/14 10:45
14צפיות
º
נאור ציון?
19/08/14 18:49
7צפיות
º
גם הוא לא נאור למרות השם.
20/08/14 07:51
10צפיות
אבל הוא מציון!
20/08/14 09:50
23צפיות
ומשם, כידוע, תצא תורה. השאלה מה יכנס במקומה...
אוטומט או ידני?
19/08/14 17:49
34צפיות
אם [ויש שיאמרו, רק אם] הגיר הידני בא בחשבון אז הרנו תהיה אופציה זולה ואמינה, וגם הבגאז' ענק.
אני אוהב גיר רגיל ולכן אני הייתי בוחר ברנו בהנחה שהוא לא גדול מדי בהתחשב בבעיות חנייה/השתחלות בעיר הצפופה, אם זה רלוונטי.

אוטומט
20/08/14 11:28
20צפיות

כדי שגם אישתי לא תתקשה בנהיגה עליו...אם וכאשר...
לך תמצא ידני בקטגוריה הזו...
20/08/14 11:52
32צפיות
אומנם הוצעו ידניות כחדשות, לפחות בחלק מהדגמים, אבל נתח השוק שלהם היה קטן מאוד.
צמיגים לרכב פרטי
17/08/14 10:32
42צפיות
שלום לכולם. 
אני צריך להחליף 2 צמיגים ברכב (ישנים ובלויים כבר, בני 4). 

הציעו לי צמיגים של חברת "גודרייד" ב-310 ש"ח לצמיג. 
לפני כשנה התקינו לי שני צמיגים כאלה ואני עדיין איתם, חושב שהם בסדר. אך ברשת קראתי ביקורות בינוניות על הצמיגים הללו. 
מה אתם אומרים? והאם יש חלופה טובה יותר אך לא יקרה הרבה יותר? 
הרכב לא נוסע הרבה, משהו כמו 800 ק"מ בחודש, נסיעות משולבות.  

תודה לכם.
לא יודע מה המידות אצלך אבל ההבדל בין צמיג טוב
17/08/14 11:36
44צפיות
לצמיג גרוע ברכב פרטי הו בסביבות ה 50 עד 100 שקל. עכשיו אתה אומר שהצמיג חי אצלך 4 שנים אז זה יוצא הפרש של כ 2 שקלים לחודש.

אני התקנתי לאחרונה טויו פרוקסס CS2 במידות "16 במחיר של 400 לצמיג ואני מאוד מרוצה. הרה יותר טובים מהמקוריים שבאו עם האוטו.
º
המידות הן 195,55,15
17/08/14 15:53
7צפיות
º
אז אצלך הם אמורים להיות זולים יותר
17/08/14 15:58
9צפיות
º
המידות הן 195,55,15
17/08/14 15:52
23צפיות
אוטו קטן וחסכוני בדלק בין 25 ל-30, יש חיה כזו?
17/08/14 09:48
36צפיות
היי,
האם יש אוטו מומלץ בתקציב הנ"ל? אני מעוניין באוטו שיהיה חסכוני בדלק, ושלא יסבול מהתחממות יתר ובעיות רדיאטור כמו בכל המכוניות שהיו לי עד היום
תודה רבה
מכונית קטנה וחסכונית
17/08/14 09:52
73צפיות
לא כתבת האם לשימוש עירוני בעיקר או הרבה נסיעות בינעירוניות, הרוב במישור או באזור הררי והאם הילוכים אוטומטיים או ידניים.
אם תכתוב הנתונים האלו, אז בודאי יהיו המלצות טובות עבורך.
בברכה  -  רפי לין
צודק, לגבי הפרטים...
20/08/14 14:22
6צפיות
א) לגבי נסיעות- אני מעוניין ברכב שישמש אותי בנסיעה מהבית אל הרכבת (איזור חיפה), מדובר ב-10 דק' נסיעה ופעם/פעמיים בחודש אוכל לסוע איתו לת"א מבלי לחשוש שאת הדרך חזרה אעשה בלעדיו(:
ב)מעוניין באוטומט
ג)כיום יש לי בלנו 97' שמתחממת ושובקת חיים כל חצי שנה, הגיע הזמן לשדרג, רק שאני מפחד "ליפול" על עוד אוטו עם בעיות כאלו ואחרות מכיוון שאני יודע שבתקציב הזה (30,000) לא אוכל לקנות רכב משנתון מאוד מתקדם

אשמח להמלצה על רכב אמין וחסכוני , מהחיפושים שערכתי ראיתי כמה מתמודדות וביניהן מאזדה 3, ניסאן מיקרה, אופל קורסה, סובארו B3, טיוטהRUNX וכו'

תודה רבה רבה

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום