בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

התלבטות לגבי כמה דגמים לפני רכישה
15/06/14 16:40
118צפיות
שלום
אנחנו מעוניינים ברכב משפחתי, בסכום שלא יעלה על 40-42K
אחנו מתלבטים האם לקנות יונדאי אקסנט שנת 2010  או קיה ריו 2010
חיפשנו בשוק הפרטי אבל זה יותר תיזוז..
חשבנו על חברות ליסינג.
מה עדיף יונדאי אקסנט, קיה ריו או הציעו לי היום רנו סניק מנוע 1,600 שנת 2008 במחיר 35,000 מליסנג.
מה דעתכם?
אגב על איזה רכבים תוכלו להמליץ לי שהם משפחתיות בסדר גודל של מחיר זה?

אשמח לעזרה
תודה מראש
º
אגב-אנחנו זוג+1
15/06/14 16:45
23צפיות
º
שישאירו את הסניק אצלם המחיר גבוה מאוד
15/06/14 16:56
39צפיות
ואם אצליח להוריד אותם במחיר
15/06/14 17:06
63צפיות
האם הרכב טוב? לא גדול מדי לזוג עם ילד?
מה לגבי האקסנט? האם את ממליץ על משהו אחר בתקציב של עד 40K
תודה
המחיר של הסניק קצת גבוה
15/06/14 19:09
64צפיות
אבל כרכב משפחתי הוא כמה רמות מעל האקסנט והריו מבחינת מרווח ונוחות. מצד שני, לדעתי שתי האחרות תהינה יותר bullet proof מבחינת אמינות מאשר הרנו. רכב לא קונים לתקופה קצרה, ואם יש לכם תוכניות להרחיב את המשפחה עוד, שווה לשקול סניק או דומותיה - אצלי נכנסים שני כסאות ילדים גדולים + מבוגר במושב האמצעי בלי שום בעיה, וזה יתרון גדול לרכב משפחתי.
תבדוק טוב טוב את מקוריות הרכב
15/06/14 21:37
66צפיות
אקסנט וריו מאוד פופולאריות בליסינג של הצבא והן חרושות מאוד.
אם מדובר באלבר או שלמה סיקסט כנראה מדובר בליסינג שהיה בצבא.
תודה על התגובה. אגב מה לגבי רכב שהוא מליסינג
16/06/14 13:13
43צפיות
מליסינג מימוני.
מצאנו רכב מיד פרטית.
נאמר לנו שזה רכב שברישיון רשום את שם הנהג אך ליד בסוגריים רשום. ליסינג מימוני.
מה זה אומר וגם מה ההבדל בין זה לליסינג שאני קונה ישירות מחברת - אלבר אלדן וכדומה.
תודה
למיטב ידיעתי איך דבר כזה "רשום בסוגריים"
16/06/14 14:58
39צפיות
ליסינג מימוני זו הלוואה - הרכב רשום על שם הבעלים, ואמור להיות משועבד לטובת הגוף המממן.
סוגי סוללות ברנו פלואנס חשמלית
15/06/14 15:50
50צפיות
אני מעוניין לרכוש רנו פלואנס חשמלית.  ב2 מכוניות שבדקתי יש דורות שונים של סוללה. אחת עם סוללה דור 3.9 והשניה עם סוללה דור 4.3.
מישהו יודע מה ההבדלים בין הסוללות? אני לא מוצא שום חומר בנושא.
תודה
נזק לרכב חדש לפני מסירה - התייעצות
15/06/14 09:34
268צפיות
נזק לרכב חדש לפני מסירה - התייעצות
שלום

בהמשך להודעה הזו, הרכב החדש שהזמנתי (וולוו S60) הגיע לארץ, היבואן הודיע לי שבעת הפריקה נפגעה דלת תא המטען, כמו שניתן לראות יש מספר שריטות (חלקן עמוקות מאוד אבל קצרות), השריטות הן בסוף תא המטען ממש מעל הפגוש האחורי.

ניתנות לי שתי אופציות, תיקון הנזק וקבלת פיצוי בהתאם לירידת ערך שיקבע שמאי, או החלפה לרכב אחר שהגיע באותו משלוח מאותו דגם אבל עם ריפוד מעור מלא, ושוב אני בהתלבטות אחרי שכבר בחרתי בעור משולב אלקנטרה...

מה דעתכם?

האמת, בלי קשר למה תבחר - התנהגות ראויה
15/06/14 09:38
187צפיות
ומכובדת של היבואן. על פי חוק נזק ברמה כזו (עד כמה שאפשר לראות בתמונה) הוא יכל פשוט לתקן ולא להגיד לך מילה על זה. החוק קובע רף די נדיב (נדמה לי עד 5% מערך הרכב) לנזק שהיבואן יכול לתקן מבלי שיחויב לדווח או שהרכב יחשב כפגום.
º
כן מילה טובה למאיר, אבל מה אתה היית בוחר?
15/06/14 09:53
65צפיות
טוב לדעת שיש יבואנים שמכבדים את הלקוחות
16/06/14 12:38
93צפיות
ואת עצמם.
אני בטוח ש'מאיר' עדיין מרוויחים יפה מאוד גם בלי להתלכלך.

חבל שיש יבואנים אחרים שמתנהגים כמו אחרון הסוחרים בחולון/נתניה...
(לא רוצה לנקוב בשמות)
דבר כזה בהחלט "נוגס" להם ברווח ביס יפה
16/06/14 15:36
80צפיות
אבל הם כנראה הבינו שלקוח ממורמר וכועס עולה יותר בטווח הארוך.
אני הייתי בוחר בתיקון ופיצוי.
15/06/14 10:30
153צפיות
תקבל את הרכב שהזמנת, עם הריפוד שרצית.
סביר שהעבודה תהיה טובה ולא יראו שום סימנים.
וממילא רוב הסיכויים שגם כשהרכב יהיה אצלך הוא יעבור שריטות פה ושם.
º
איזו ירידת ערך תיחשב סבירה במקרה כזה?
15/06/14 12:25
51צפיות
עדכון הגיע דוח משמאי, קבע ירידת ערך של אחוז
15/06/14 14:22
152צפיות
כלומר 2500 שח, סביר? נמוך?
לא יודע. אני מניח שזה סביר.
15/06/14 15:13
119צפיות
כשתמכור בעוד כמה שנים את הרכב, לא תהיה לזה השפעה כי כמו שכתבתי קודם, אין רכב בלי שריטות.
נראה לי פחות מהפרש המחיר בין הריפוד
16/06/14 01:25
106צפיות
שהזמנת לבין ריפוד עור מלא.אז אם העור המלא נראה לך אולי זה יותר משתלם.
אין הפרש במחיר, המשולב אלקנטרה עולה אותו דבר
16/06/14 09:40
105צפיות
בסוף החלטתי להחליף לעור מלא, מקווה לא להתאכזב.
באמת התנהגות יפה של היבואן
16/06/14 15:28
82צפיות
מה היתי בוחר?
יש תמונות של שני סוגי המושבים לפני שאני מחליט?
(למרות שכבר בחרת)
אלה המושבים המשולבים
16/06/14 21:17
120צפיות
אלה המושבים המשולבים
אין לי תמונה של המושבי עור אבל הם זהים מבחינת צורה ורק פשוט עור בכל החלקים.
הסיבה שבסוף בחרתי להחליף היא שהשריטות ממש עמוקות (חלקן ממש השאירו שקעים בפח) וממש לכל אורך דלת תא המטען, נראה שהדלת חטפה זעזוע רציני ולמרות שבדקתי פתיחה וסגירה שלה וזה נראה בסדר חששתי שאולי מסתתר שם נזק אחד וגם שאולי התיקון יראה על ידי הבדלי גוונים.

תודה.
והעור המלא זה גם שחור מלא?
17/06/14 07:57
72צפיות
ישרף לך התחת
(פשוטו כמשמעו, להחנות עור שחור בשמש הישראלית זה לא להיט, זה לוהט.)
כן וגם הרכב שחור... נו אל תבאס...
17/06/14 10:43
66צפיות
מה לא עברו הזמנים האלה? עם הוונטילטור על הדאשבורד?? חם אז מדליקים מזגן... (לצערי אין קירור מושבים... אבל מזגן היסטרי כולל פתחים ליושבים מאחור) מה מרצדס ולקסוס וכל השאר שמשתמשים בעור טועים?

חוץ מזה הרכב לא צפוי לשהות לעיתים קרובות בשמש, בעבודה מקורה, בבית לא אבל אני נוסע על הבוקר לפני החום הגדול והשמש היוקדת...
מבאס? גם החצי עור היה לוהט זה בסדר
17/06/14 11:14
68צפיות
השחור מבחוץ לא מטריד אותי, אין לו כמעט השפעה
חניה מקורה בעבודה זה מה שחשוב האמת
זה יעזור מאוד
קירור מושבים נדיר בארץ אבל זה כיף כשיש
הכי חשוב תתחדש, תהנה

וכן השמש לא עושה אבחנה בין גרמניות לשוודיות
ברור שהשמש עושה אבחנה בין גרמניות לשוודיות
17/06/14 11:49
62צפיות
שוודיות נשרפות הרבה יותר מהר, אצל גרמניות (בעיקר מהמזרח לשעבר) השיער שהן לא מורידות מכסה את רוב הגוף ומגן עליהן.
º
לא, כי הסקנדינביות חלקות...
17/06/14 13:52
18צפיות
º
חלקות, מצד שני המדגם היה מול מערב גרמניה.
17/06/14 18:04
12צפיות
שלום לכולם אימי הלכה למוסך בעקבות שהמזגן אצלה
15/06/14 09:34
140צפיות
באוטו (מאזדה 3 2008 ) עובד אבל מוציא רק חום במקום קור
המוסכניק טען שהצינור של המזגן סדוק  וצריך להחליף צינור ולמלא גז מחדש והתיקון יעלה בין 1000-1200

האם זה הגיוני והתקלה והמחיר ?

תודה מראש אלי
º
כן. הגיוני.
15/06/14 09:51
43צפיות
º
זה דבר נפוץ סדק בצינור ?
15/06/14 09:59
26צפיות
לא נפוץ, אבל קורה.
15/06/14 10:08
80צפיות
לפעמים זה יכול להצביע על בעיה אחרת, כמו בעיה בתושבות מנוע שגורמת למנוע לרעוד יותר מדי ולנענע את הצינור. ולפעמים סתם חוסר מזל.
המחיר הגיוני ?
15/06/14 10:45
66צפיות
1000-1200 ש"ח נשמע לי מופרז.
כולה צינור (שאולי בכלל מלחימים) ומילוי גז. לא ?
אלא אם כן מדובר על צינור שמחובר לחלק אחר וצריך להחליף עוד משהו ?
האמת, לא יודע איזה צינור זה.
15/06/14 11:28
74צפיות
אבל צינור גמיש בדרך כלל מייצרים חדש. צינור מתכת בדרך כלל מזמינים חדש ומחליפים, שוב, תלוי איזה צינור.
חוץ מזה גם הגז עולה כסף. ויש גם עבודה, בדיקה, ואקום, מילוי גז, ומע"מ. אז ייתכן שאפשר למצוא יותר זול, אבל זה לא מחיר בשמיים.
º
בדיקה, ואקום, מילוי גז = 300 שקל
15/06/14 12:07
30צפיות
עכשיו תוסיף עוד שעה וחצי לפירוק הצינור והרכבה
15/06/14 15:33
55צפיות
ועל זה תוסיף את עלות הצינור (ואלה צינורות בכלל לא זולים).
זו הייתה כוונת המשורר. שרק הבדיקה ומילוי גז
15/06/14 15:42
49צפיות
זה 300שקלים.
כנראה שגם נכנס אויר למערכת
15/06/14 18:10
37צפיות
מה שמחייב החלפת מסנן-מיבש, החלפת הצינור, ואקום, מילוי גז ובדיקת נזילות

נשמע לי בגבול הסביר   
לקראת קניית רכב - התייעצות
14/06/14 21:31
174צפיות
היי
החלטתי לקחת את הנושא של קניית רכב בתור פרוייקט ולהוציא אותו לפועל אחרי לא מעט דחיות... אשמח לקבל עצות הערות ואזהרות (אם צריך):
1. אני מחפש רכב אוטומט למשפחה (אחותי נוהגת על אוטומט בלבד) שישרת אותי ואת האחים שלי בעיקר לנסיעות עירוניות ובינעירוניות. רכב סטדנרטי קומפקטי (אולי אפילו מיני). חשבתי על מכוניות ממשפחת יונדאי: יונדאי גטס או יונדאי i10 -i20. אשמח לשמוע המלצות על עוד דגם או שניים שכדאי לבחון.

2. אני מכוון לרכישת רכב יד שנייה. מכיוון שהתקציב שלנו אינו גדול (35K ש"ח +-) ומכיוון שלא כדאי מבחינה כלכלית להשקיע ברכישת רכב חדש מהניילון אני מעדיף לרכוש רכב יד שנייה מחברה מוכרת ולא מאדם פרטי שפחות אני יכול לסמוך על האמינות שלו. הבעיה היא שגם החברות הגדולות שעוסקות במכירת מכוניות רחוקות מלהיות צדיקות...אז מה אפשר לעשות ומה כדאי לבדוק כשאני מתכוון לקנות רכב מחברה כזו?

3. איזה דברים אני חייב לדעת לפני שאני רוכש רכב יד שנייה? מה עדיף לרכוש מליסינג או יד שנייה ? אשמח לקבל הסבר על מה כל דבר אומר...

תודה!! שיהיה שבוע טוב....
רכב מליסינג לא כל כך מתאים לכם
15/06/14 09:03
103צפיות
חברות ליסינג מוכרות רכבים בני 3 שנים וזה לא מתאים לתקציב שלכם. גם אם תמצאו משהו, זה יהיה גרוטאה. זה משאיר לכם רק את השוק הפרטי. תצטרכו לבדוק טוב את המוכר ואת הרכב.
התקציב שלכם מתאים ליונדאי גטס הכי חדשות שיש (2009-2010), וזו אופציה טובה. כל הדגמים טובים, חוץ מ-GLF, שהוא עם אבזור נמוך מאוד, גם בטיחותי.
אפשרויות אחרות הן דיהטסו סיריון או סוזוקי איגניס, אבל הן יהיו בכמה שנים יותר ישנות. משהו כמו 2006.
אף על פי
15/06/14 14:38
97צפיות
מגבלות התקציב הנ"ל תוכל לרכוש רכב מחברת ליסינג אך לא בתקציב הנתון אלא במסגרת עסקת מימון עם פריסת תשלומים נוחה.
כך תוכל לרכוש רכב משנתון גבוה יותר ועם פחות בלאי ולקבל אחריות על המנוע ותיבת ההילוכים שאלו המכלולים היקרים ברכב.
בכל מקרה- לא לוותר על בדיקה מטעמך והיסטורית טיפולים של הרכב.  
בהצלחה
תזכיר לי כמה עולה מחשב ניהול מנוע שאתה קובע
15/06/14 15:31
79צפיות
שהמנוע והגיר אלה הרכיבים היקרים ברכב תוך התעלמות מרכיבים שמתים ללא התראה ועולים לא פחות.

אני בתקציב הזה הייתי מעדיף רכב מטרייד אין יד ראשונה פרטית עם אחריות כמו של חברות הליסינג אבל בלי להתחייב לתשלומים.
מה שתוכל לעשות עם ליסינג
16/06/14 18:23
48צפיות
זה עסקה שנפרסת על הרבה חודשים. אני עשיתי עם אלבר עסקה של 18 חודשים שבסיומם אני יכול לקנות מהם את הרכב בהנחה ממחיר מחירון (ככה שזה יוצא יותר זול מלקנות חדש). לא בטוח שעסקה כזאת תתאים לך כי אולי עדיף לך דווקא פריסת תשלומים יותר רחבה כמו שכתב גיל. בכל מקרה- תמשיך לבדוק, אל תמהר לקבל החלטה- כדי שתוכל לדעת שמצאת את מה שהכי מתאים לך.
שאלות לגבי טיפולים במנוע רכב
61תגובות
14/06/14 21:28
185צפיות
אשמח להתייעצות למי שמבין, קנינו רכב עם אחריות ל3 שנים, כחצי שנה לפני תום האחריות הופיע תקלה בנורת חימום מנוע, הכנסנו למוסך לאחר בדיקה אמרו שהמחשב לא מראה שיש תקלה אבל הם עשו שם משהו כי הנורית הפסיקה לדלוק, לאחר כחודש התחלנו להרגיש עם הדלקת הרכב רעידות במנוע, הכנסנו למוסך, הרכב עבר טיפול  שנתי אך...

(המשך...)
אשמח להתייעצות למי שמבין, קנינו רכב עם אחריות ל3 שנים, כחצי שנה לפני תום האחריות הופיע תקלה בנורת חימום מנוע, הכנסנו למוסך לאחר בדיקה אמרו שהמחשב לא מראה שיש תקלה אבל הם עשו שם משהו כי הנורית הפסיקה לדלוק, לאחר כחודש התחלנו להרגיש עם הדלקת הרכב רעידות במנוע, הכנסנו למוסך, הרכב עבר טיפול  שנתי אך הודיעו לנו שהמחשב לא מצא תקלה והרעידות פסקו. לאחר חודש חודשיים שוב חשנו ברעידות ניגשנו למוסך שם אמרו שזאת תופעה מוכרת ולא תקלה ויש לחמם את הרכב לפני נסיעה, כשבוע לפני תום האחריות כשהרעידות גברו הכנסנו שוב הפעם למוסך המרכזי, הרכב עבר טיפול החלפת חגורת טיימינג והובטח שהרכב בסדר ואין תקלה. חלף חודש וחצי האחריות הסתיימה, נורת חימום מנוע החלה לדלוק, חזרנו למוסך המרכזי כעת אומרים לנו שיש להחליף חיישן ויש פיח במנוע שמצריך פירוק המנוע והובטח שנקבל הנחה בתשלום.  לאורך כל התקופה חשתי שמסתירים מאיתנו מידע, האם הגיוני שרק עכשיו גילו פיח ולפני כן לא? על פי התקלות שתיארתי האם יתכן שלא טיפלו כמו שצריך כדי לחסוך ונגרם נזק למנוע? מה משמעות הפייח ולמה יש רעידות אחרי הדלקת הרכב? אשמח לקבל דעות בנושא. בתודה מראש
חידוש ביטוחים צד ג' וחובה
14/06/14 12:56
68צפיות
צוהריים טובים לכם
אני צריך לחדש בחודש הבאה  ביטוחים של רכבי חובה וצד ג'

מודבר על מאזדה 2001 1600 323 לאנטיס

אני נהג חדש

ולפי הכי כדאי לבחור ביטוחים  שציינתי מבחינת המחיר + תנאים בטוח פלוסה

ואני במהלך שנה ירצה למכור רכב האם שלום לביטוח אהייה חצי  או לא

תודה
תרים טלפון לכולם ובקש הצעות מחיר
14/06/14 13:55
47צפיות
ואז תבחר במי שהכי זול
לא?
לא הכי זול יותר טוב או הכי קר
14/06/14 14:00
58צפיות
יותר טוב

הודעה שאלתי אך  להזהות הבדלי ביטוחים מבחינת תנאים
לגבי מכירה באמצע השנה
15/06/14 23:05
23צפיות
לאחר המכירה יש לפנות לסוכן ולהודיע שהרכב נמכר, תקבל החזר יחסי של הפרמיות.

חשוב מאוד - שמור אצלך את תעודת החובה, לא לתת לקונה!!!

לגבי מחירי הביטוח - חובה:
http://car.mof.gov.il

שברולט
14/06/14 08:27
132צפיות
חוות דעת על שברולט טראקס (לא ה 1400 טורבו אלא ה 1800)- מישהו?
זהו- נראה לי שהחלטתי ללכת על הרכב הזה- סופית :)
º
תעשי נסיעת מבחן ואם מתאים לך - תתחדשי
14/06/14 10:12
30צפיות
עשיתי ומתאים לי
14/06/14 13:37
85צפיות
אלא שרציתי לקבל חוות דעת ממי שיש ברשותו רב כזה
º
אם מתאים לך לכי על זה
14/06/14 13:53
104צפיות
אם מתאים לך לכי על זה
הרכב הזה בארץ בקושי חצי שנה, כך שלא תוכלי
15/06/14 09:33
56צפיות
לקבל חוות דעת לגבי אמינות או עמידות.
שימי לב שניתן היום להשיג את הרכב הזה, במבצעים שונים, בפחות מ-120K, אז אל תשלמי מחיר מלא...
ויברציות בהגה במהמורות
13/06/14 23:10
99צפיות
שבת שלום פורום יקר.
אני רוצה בבקשה לשאול- לאחרונה אני מרגיש בהגה ויברציות כל פעם שהכביש משובש.
אני לוקח בחשבון שהצמיגים חתך נמוך, אבל עדיין יש לי הרגשה שזה לא מה שהיה פעם.
יש למישהו רעיון מה יכול לגרום להרגשה הזו?
אם הצמיגים מנופחים נכון
14/06/14 10:14
66צפיות
אז צריך לבדוק חופש בהגה או בתפוחים, ואם זה לא זה אז את בולמי הזעזועים.
הצמיגים מנופחים נכון
14/06/14 10:57
46צפיות
אחת לשבוע וחצי שבועיים אני מוסיף אוויר.
גם הרכב עבר טסט לפני פחות מחודש.
שמתי לב גם שהרכב מתנהג אחרת בסיבובים אז באמת נראה לי
שנשאר רק בולמים.
יש למישהו עוד רעיונות?
15/06/14 19:18
30צפיות
אשמח לשמוע אם יש עוד רעיונות בנושא.
בדוק גם בושינגים של המתלים
16/06/14 10:52
31צפיות
בעיקר אלו שיושבים בחיבור של הבולם למתלה. אבל אם אתה אומר שהרכב מתנהג אחרת בסיבובים - זה בהחלט מצביע לכיוון בולמים.
GPS ("איתוראן") לרכב
13/06/14 22:12
90צפיות
התחלתי להתעניין בקניית GPS לרכב במחשבה שאם הרכב נגנב, אוכל לאתר אותו.

ועלו לי כמה שאלות:

GPS tracker שמחברים לשקע הOBD - גנב מנוסה דבר ראשון יסתכל בשקע הOBD וינתק מה שיש שם, לא?

איתוראן - איפה יושב המכשיר בתוך הרכב? גם בOBD?

מחיפוש בEBAY ואמזון, אני רואה שGPS TRACKER צריך סים קארד. בארהב זה יותר קל כי יש סים קארד שאפשר לשלם עבורו רק חבילת סמסים. יש דבר כזה בארץ (סים קארד ותוכנית כזו)?
יש מגוון מאוד רחב של תוכניות סלולר
13/06/14 22:23
71צפיות
אם המכשיר עובד רק על SMSים אז לך על חבילת ה 9.99 ש"ח לחודש של גולן.

המכשירים האלו לא קשורים בכלל לשקע ה-OBD, אתה רק צריך לחבר את המכשיר איפשהו ברכב שיקבל מתח (אני לא בטוח אם כדאי מהסוויץ' או קבוע. אולי קבוע כדי שיהיה אפשר לאתר גם רכב כבוי.)
ELM327
13/06/14 22:13
93צפיות
האם למישהו לא מנוסה שווה להשקיע 30 שח ולקנות ELM327 או משהו דומה? (ולקרוא את הנתונים דרך תוכנה בפלאפון של אנדרואיד)
זה יכול מתישהו לעזור?
זה מאוד חביב ועשוי לעזור
13/06/14 22:21
62צפיות
במיוחד אם אתה לא מתבייש להיעזר בפורום להבנת הנתונים.

אני קניתי.
כן, כדאי.
14/06/14 01:13
51צפיות
אבל תקנה את האביזר שמתחבר דרך bluetooth
יש תוכנות טובות לאנדרואיד כמו torqu
בגדול אתה יכול לקרוא תקלות אם יש במחשב הרכב.
אתה יכול לאפס את מחשב הרכב דרך פקודה (ולא ע"י ניתוק מצבר)
אתה יכול לקרוא נתונים כמעת מכל חיישן יש לך ברכב, חיישני חמצן, חום מנוע, חום ממיר קטליטי. סל"ד מנוע. מהירות רכב.
כדי להבין חלק מהחיישנים תצטרך הסבר.

לי זה עזר המון. במיוחד לגלות תקלה בחיישן חמצן אחורי - החלפתו מנעה החלפה של ממיר קטליטי במוסך (שכמובן הוא הציע לעשות זאת במקום להחליף חיישן חמצן).
אני מוצא את זה נחמד
14/06/14 09:57
56צפיות
אני עובד אם טורק לאנדרוייד
לא כל המתאמים בדילאקסטרים עובדים עם התוכנה זו

דרור זי.
זה חסר טעם
14/06/14 01:53
63צפיות
נניח שהתקנת כזו מערכת (שבד״כ עובדת על דאטה סלולארי, כדי לשדר את המיקום לאתר הניהול), גנבו לך את הרכב וגילית שהוא נמצא בקלקיליה. מה בדיוק תעשה?
פלסטיק הפנס-עזרה לאחר טעות
13/06/14 13:28
92צפיות
שלום חברים, יש לי גולף 2009...היו לי על הפנסים הקדמיים שאריות דבק שהגיעו ממקום לא ידוע והיו מאוד עקשניים ולא רצו לרדת.
עשיתי טעות והשתמשתי ממש במעט בנזין על מטלית על מנת לנקות את הדבק ואז הפלסטיק של הפנסים נאכלו מעט ואיבדו את המראה החלק והשקוף שלהם...
יש לכם הצעות שאני יכול לעשות כדי להחזיר את המצב לקדמותו? ברור לי שלא באופן מלא אבל למצב שבמראה ראשון הדבר לא יהיה בולט לעין.
ליטוש פנסים יעזור לי במצב כזה? יש פעולה שאני יכול לבצע בעצמי?
תודה מראש לעוזרים
ראה כאן:
13/06/14 19:52
60צפיות
ערב טוב ברשותי פורד פוקוס 2009
12/06/14 21:25
78צפיות
אישתי חזרה הערב מאיזה מקום וידית ההילוכים לא עוברת להילוך חניה...
אחרי שכיביתי את הרכב הידית עברה אבל הולכת קשה
יש לציין אין בעיה בהילוכים רק בשימוש בידית ההילוכים
מה יכולה להיות הבעיה ???

תודה לעונים

עידו
תקלה במנוע tsi בפולקסווגן ג'טה
12/06/14 19:08
234צפיות
שלום רב,יש לי פולקסווגן ג'יטה 2009 בעלת מנוע 1.4 tsi עם 160 כ"ס (שני מגדשי טורבו), יש לציין שהק"מ באוטו הוא רק 40000 ק"מ .
לפני כשבוע פתאום ובלי שום התראה קודמת נדלקה לי מנורה המעידה על בעיה במנוע וכן הכוח במנוע ירד,הגעתי למוסך המורשה של היבואן- מוסך "מוטור-אפ" בקרית אריה בפ"ת ( בו אני מטפל סדיר) ולאחר מספר ימים ובדיקות של המנוע הכוללות פירוק ראש המנוע נאמר לי שצריך להחליף את הבוכנות במנוע כי קיימת בעיה בהם.
כמובן שהייתי בהלם, שכן המנוע חדש עם 40000 ק"מ ובו קיימת תקלה כזאת!!  לאחר שהודעתי למוסך שאני לא מוכן לספוג את ההוצאה הזאת ולא מוכן בכלל לקבל מנוע ב 40000 ק"מ שנפתח ותוקן אז הם קיבלו אישור מהיבואן על החלפת הבוכנות והרכיבים ללא עלות, ורק נשאר לי לשלם 4200 ש"ח עבור העבודה למוסך...
אני כמובן לא מוכן לעבור בשתיקה על שירות מזעזע שכזה במיוחד כי ידוע כי הייתה וקיימת עוד בעיה מוכרת וידועה באמינות מנועי ה tsi..וסתם לדוגמא לחבר קרוב שלי התגלתה גם תקלה במנוע tsi   שלו לאחר 3 שנים עם 40000 ק"מ והוא קיבל אישור מהיבואן פולקסווגן להחלפת המנוע +עלות העבודה.
לאחר כעס רב ותיסכול מצידי הסכימו המוסך לשלוח מייל נוסף ליבואן ובו הם מבקשים ע"פ הלקוח להחליף את המנוע לחדש כולל העבודה.
הרגשתי שלא יצא מהמייל זה דבר שכן כבר קיבלתי תשובה "מתחמקת" ממנהל בכיר יותר במוסך המורשה כי הרכב כמעט בן 5 שנים ואין אחריות למנוע וזה לא מעניין אותו שהוא רק 40000 ק"מ,ובעצם זה שהיבואן משלם על הרכיבים זה משהו כביר כלשונו..
אני כמובן דורש להחלפת מנוע חדש הכולל את העבודה עצמה.  משיחות עם בעלי מקצוע בתחום נאמר לי שיש שירות מעולה לפלוקסווגן בארץ והשם שלהם חשוב להם מאוד, וגם אם הם מסרבים לעזור לי בארץ אז אפשר לשלוח מיילים לשירות הלקוחות של פולקסווגן בגרמניה והם גם יכולים לעזור.
יש לציין שהרכב טופל תמיד במוסך מורשה "ועבר את  תיקון "הריקול" שהיה בתיבת ההילוכים.
האם אני צודק בדרישת החלפת המנוע לחדש או לכל הפחות לדרוש שיספגו גם את הרכיבים והעבודה על החלפת הבוכנות??  מאכזב יהיה לדעת שאמשיך לנסוע עם מנוע בעל ק"מ נמוך כלכך שבו נפתח ראש המנוע,וגם ברור לי שזה יהפוך לבעיה בעתיד במכירת באוטו ..
תודה מראש לכל המגיבים..
אאוץ'
12/06/14 19:19
153צפיות
האם אמרו לך מה גרם לתקלה? זה יכול להטות את הכף לכיוון פיצוי מלא גם אם נגמר זמן האחריות הרשמי.

ללא קשר לזה...אני תוהה מה יהיה עם מכוניות אלו בשוק המשומשות. מי, בעוד 5-10 שנים, יקנה כזה דבר כשאין שום אחריות ושלל המערכות עולות כל-כך הרבה?
ממש לא
12/06/14 22:25
102צפיות
הם לא טרחו להסביר לי מה גרם לכך ואולי מתוך בחירה..ואולי  ע"י כך היה להם נוח להבהיר לי זה קורה ונפוץ ובסך הכל מחליפים בוכנות במנוע..לא סיפור רציני כלשונם..
תקלה נפוצה במנוע הזה
12/06/14 20:32
163צפיות
הוא סובל מצלצולים, שמשום מה חיישן הנקישות לא מטפל בהן, ובסוף זה מגיע לחור בבוכנה.
לצערך, אתה נוסע מעט, ולכן התקלה התגלתה אחרי האחריות. נסה אולי לתבוע בבית משפט לתביעות קטנות, בתואנה כי מדובר בתקלה נפוצה ומוכרת, שהיתה צריכה להיות מתוקנת בצורה יזומה על ידי היבואן - אבל זה לא יהיה קל.
ומה שמכעיס הוא שאני חשבתי שק"מ נמוך מהווה
12/06/14 22:31
118צפיות
יתרון,ואם אתה מכיר ויודע את הבעיה במנועים אלה אז בטוח שהחברה יודעת..ופה נבחנת תודעת השירות של חברת צ'מפיון כמיצגת את פולקסווגן הגרמנית.
אני בטוח שהם מכירים, השאלה איך מגדירים את זה
12/06/14 22:40
112צפיות
גם את הבעיות ב-DSG הם הגדירו בהתחלה כ"נורמאליות"...
שמעתי כבר על אנשים שהחליפו להם מנוע פעמיים באחריות בגלל הבעיה הזו, מבלי שאף אחד חשב להגיד להם משהו לגבי נקישות, צלצולים, דטונציה או כל שם אחר שתבחר לבעיה.
בדגמי השירוקו, אגב, קראו לבעלי הדגם עם המנוע הזה ל"עדכון תוכנה", שאחריו אנשים התלוננו שביצועי הרכב נפגעו, וההערכה היא כי העדכון פשוט הוריד את יחס הגדישה או שינה את תזמון ההצתה כדי להפטר מהבעיה.
ואגב, אין לך שני מגדשי טורבו במנוע, אלא מגדש על אחד ומגדש טורבו אחד.
שעה שאני לא מפסיק לצחוק...
12/06/14 23:58
154צפיות
"משיחות עם בעלי מקצוע בתחום נאמר לי שיש שירות מעולה לפלוקסווגן בארץ והשם שלהם חשוב להם מאוד"

היסטרי!

אוקיי אז הבנתי ממך שממש לא כפי שחשבתי אבל
13/06/14 07:09
111צפיות
עיצה בשבילי?  דרך פעולה?
תיכף יגיע לפה בחור עם אאודי S3
13/06/14 08:25
141צפיות
שמיובאת לארץ על ידי אותו יבואן (ועולה פי 3 מהרכב שלך), ויספר לך כמה חשוב השם הטוב ליבואן הזה

פראקטית אתה במלכוד כיון שמצד אחד האוטו שלך כבר מזמן מחוץ לאחריות, ומצד שני ברור לגמרי שמדובר בתקלה ידועה ברכבים האלו שלא באה לידי ביטוי רק כיון שהקילומטראז' שאתה עושה נמוך מאוד. אני הייתי מקבל את ההצעה שלהם ומשלם 4000 ש"ח כדי שיתקנו את האוטו על מנת שיהיה לי רכב תקין ושימושי, ואז אוסף הוכחות לכך שמדובר בתקלה סדרתית בדגם הזה ותובע מהם החזר של הסכום הזה בתביעות קטנות.
כן, בוא נגיד שגם אני צחקתי שעה
13/06/14 11:06
120צפיות
אם לא סיפור קורע הלב של הבחור עוד היתי בטוח שהוא שתול של צמפיון עם משפט שכזה...
ככה להרים ידיים ולא להילחם?
13/06/14 11:25
102צפיות
לפחות לקבל גם את עלות העבודה??
ולפי מה שאתה טוען יש לצפות לאחר החלפת הבוכנות שוב פעם לבעיה דומה או אחרת שמנוע זה??
האמת שאם להיות רגע נטרלי
13/06/14 11:40
111צפיות
האוטו מחוץ לאחריות הרבה זמן וההצעה שלהם הרבה יותר הוגנת מדברים אחרים שראינו מהם (כשכתבת שהם מוכנים רק לתשלום על העבודה זה הפתיע אותי)
אני מסכים שלפתוח מנוע אחרי 40K ק"מ זה מבאס והשאלה הבאמת חשובה זו איכות העבודה
אני לא יודע מה אני היתי עושה.
º
תודה בכל מקרה..
13/06/14 11:49
40צפיות
באחד ההודעות נראה לי לפני חודש סיפר
13/06/14 12:09
97צפיות
מישהו על מיילים ופנייה ששלח לפולקסווגן בגרמניה בעקבות תלונה על בעיה בגיר שלו ואני מצטט ..
"פיתרון הבעיות ל-כ-ו-ל-ם...תקראו ותעשו
ניפגע צמפיון, המוסך המרכזי ‏(29.05.14)
מי שיש לו בעיות עם צמפיון מוזמן לכתוב יפה באנגלית/גרמנית ל:
www.volkswagen.com...שניכנסים לאתר יש למעלה מצד ימין רובליקה :"קונטקט" ועוד אחת "אנגלית"...תרשמו את מס המנוע מס השילדה תאריך הגעה לארץ..ותפנו למח תלונות הציבור למזרח התיכון,בוולפסבורג גרמניה..ותספרו להם על כול השטויות שעשו לכם..אני גם תרגמתי לגרמנית את כול המסמכים של התיקונים של הגיר הדפוק שהיה לי בגולף גנריישן..וגם צילצתי למרכזיה הבינלאומית וביקשתי את המס של פולקסוואגן בוולפסבורג ,המרכזנית העבירה אותי לתלונות הציבור..ששם היתה בזמנו הגב קארין גודהאק..היא שלחה לי גיר חדש והרכיבו אותו על חשבון הגרמנים..בצמפיון...אבל הכי מצחיק אחרי שעשיצי להם :"בית ספר" איזה פקידה פה בארץ צילצלה אלי ואמרה לי:"אתה מוזמן להיכנס למוסך שלנו מגרמניה הודיעו לנו שאתה לקוח מועדף אתה vip שלנו"..אמרתי לה :"מכרתי את האוטו ותפסיקו להטריד אותי..פניתי גם למנ"כל שיפסיקו להטריד אותי..ומאז אני קורא את כול התגובות..ורואה שאתם סתם מתאבדים על המוסך ברמת גן..תפסיקו לכתוב באינטרנט..כי המכה הכי גדולה שאתם יכולים לעשות זה להתלונן לתלונות הציבור בגרמניה..וזה עושה רעש גדול כי..."בגרמניה לא אוהבים כאלה תלונות ומצלצלים לישראל לשאול מה קורה עם פלוני או אלמוני..אבל בישראל "מורחים"את הגרמנים..."תצלצלו..תפקססו לוולפסבורג גרמניה לתלונות הציבור...לי זה הצליח..והים אני לא רואה פולקסוואגן "

האם כדאי גם לנסות ולפנות אליהם? יש מישהו נוסף שהצליח להשיג מהם משהו?
זה לא עולה לך לפנות אליהם
13/06/14 12:29
86צפיות
אני בוודאי הייתי פונה לגרמניה בתקווה שזה יוריד לך את העלויות המטורפות הללו.
מעניין מאוד, בפניות שאני ניסיתי לבצע ליצרן
13/06/14 13:10
107צפיות
שלחו אותי להילחם מול צמפיון לבד ולא ממש עזו לי  
º
אתה באודי. זה יצרן אחר.
13/06/14 13:14
38צפיות
º
הS3 גיר רגיל?
14/06/14 09:46
23צפיות
כאמור, שמעתי על כאלו שהחליפו להם מנוע פעמיים
13/06/14 13:04
101צפיות
כבר, בלי לפתור שום דבר.
אז אני במקומך מתקן את האוטו - ומוכר אותו תוך 10-20 אלף קילומטר...
רק "שקצת" יהיה קשה למכור את הרכב לאחר שפתחו
13/06/14 13:54
92צפיות
לו ראש מנוע ב 40000 ק"מ..אבל תודה בכל אופן..
לא אמור להשפיע יותר מדי. תקלות קורות, ולא פעם
13/06/14 14:42
92צפיות
ראשי מנוע נפתחים בנסועה נמוכה בגלל בעיות התחממות. (אצלך, אגב, זה לא "פתחו ראש מנוע" אלא "עשו אובראול". אם כבר מדקדקים...).
אני לא אמרתי להרים ידיים
13/06/14 16:50
79צפיות
אמרתי להילחם בצורה חכמה: קודם לדאוג שיהיה לך רכב תקין ועובד, ורק אח"כ לנסות לקבל מהם בחזרה את הכסף ששילמת דרך בית המשפט לתביעות קטנות.

מעבר לזה, כמו שאמר הבחור עם ה S3: בצורה אוביקטיבית, יחסית לאוטו שכבר המון זמן לא באחריות, ההצעה שלהם נשמעת בהחלט הרבה יותר הוגנת מהרבה דברים אחרים ששמענו מהם.
תפנה ישירות לשרות הלקוחות שלהם. לי זה עזר
15/06/14 10:34
51צפיות
הייתה לי בעיה אחרת ונקלעתי לוויכוח מול המוסך (מורשה) לגבי אחריות, השתתפות וכו'. פניתי ישירות לשרות הלקוחות של צ'מפיון, יש שם בחורה מקסימה ובעיקר יעילה ואדיבה בשם הילה. פתרה לי תוך יומיים את כל הבעיות. ממליץ לך בחום לנסות כאמור לפנות אליהם ישירות.
מיצובישי אטראז
12/06/14 17:47
229צפיות
כדי לקבל הלוואה עומדת של ביטוח לאומי אני מוגבל לנפח מנוע עד 1300סמ"ק מעוניין ברכב מרווח עם תא מיטען גדול האם הרכב הזה היא בחירה טובה במגבלות אלה או שיש אפשרויות אחרות ?
מה הצרכים? תקציב?
12/06/14 17:56
37צפיות
מדובר במכונית מאוד בסיסית, השאלה אם זה מספיק לדרישות, יש היום משפחתיות עם מנועי 1.2 ליטר טורבו...
המשך
12/06/14 19:55
39צפיות
הצרכים נסיעות עירוניות.איזה דגמים נוספים יכולים להתאים
שסתום קניסטר
12/06/14 15:19
98צפיות
שלום. יש ברשותי יונדאי אקסנט 2003
שהטנק דלק על פול המכונית מקרטעת בלי סוף עד שיורד רבע מהטנק.
לאחר ברורים מסתבר כי השסתום של עודפי הדלק. קניסטר. תקוע וזאתי תופעה נפוצה.
הציעו לי לבטל את השסתום. לנתק את הצינור.
האם זה מזיק למכונית? או שזה אפשרי?
תודה רבה
זה אפשרי, וזה לא מזיק למכונית
12/06/14 15:36
73צפיות
זה גורם לזיהום אוויר כתוצאה מאדי דלק, אבל מכיוון שלא בודקים את זה בטסט, אז אף אחד לא ידע.
צריך כמובן לעשות את זה נכון. את הצינור ממיכל הדלק לקניסטר צריך לנתק מהקניסטר ולהשאיר פתוח. לפעמים כדאי לחסום את הצינור שבין הקניסטר למנוע (זה שעליו יושב השסתום הזה).
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום