לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

כיסוי ביטוח צד גימל לרכב יוקרה
05/10/14 12:58
139צפיות
שלום רב,
כידוע,כיסוי של ביטוח צד גימל מכסה עד 500 אלף שקל. היום יש על הכביש הרבה רכבים שעלותם כפול או אפילו כפול 3 ו 4 מהכיסוי המקסימלי. האם זה אומר שנסיעה בכבישים היום היא מסוכנת מאותה סיבה שאפשר להיגרר למצב שבשל תאונה הנהג האשם יצטרך לשלם כמיליון שקל מכיסו על אם הרכב השני הוא טוטל לוס ? או שלרכבים האלה יש כיסוי למקרה דומה ? אני בעצמי כמעט התנגשתי בפרארי כי בגלל הגובה הנמוך לא ראיתי אותה במראות ובלמתי בשניה האחרונה...
תודה.
יש צד ג' גם של מליון שקלים
05/10/14 13:35
115צפיות
ומנסיוני, כמעט תמיד חברות הביטוח סוגרות הסכם של חלוקת אשמה, כך שהתשלום מתחלק בין החברות. אבל כן, עקרונית אתה עלול להיות במצב בו אתה נדרש לשלם מליון שקל אם השמדת פרארי.
לאסטון מרטין תוסיף עלות רגיעון
05/10/14 13:38
112צפיות
2 מליון שקל והשמדת את המילה האחרונה על כבישי יזראל
º
אתה רומז שהאסטון הלבנה כבר פחות לבנה?
05/10/14 19:14
20צפיות
אני מניח שלרכב כזה יש ביטוח מקיף מתאים
05/10/14 13:41
95צפיות
וזה יהיה הזמן להשתמש בו.
נדמה לי שיש גם איזה כלל משפטי שמגביל את האחריות שלך במקרים כאלה. אני לא בטוח. אולי המשפטן של הפורום יוכל לענות על זה.
תתפלא...
05/10/14 13:50
101צפיות
ה-458 שהושמדה בערבה היתה ללא מקיף, ומתברר שחלק מהחבר'ה האלו מחליטים לקחת הימור בעניין. ממה שהבנתי, עלות המקיף היא חמש ספרתית גבוהה, עם השתתפות עצמית בשמיים.
לא מתפלא. מבחינה כלכלית עדיף לא לעשות ביטוח
05/10/14 14:11
96צפיות
אם אתה יכול לעמוד בסיכון.
אבל עדיין נדמה לי שאי אפשר לתבוע מהפוגע נזקים בלי גבול.
לפני רגע הנחת שיש לו ביטוח - ולכן אתה אמור להתפלא...
05/10/14 14:43
80צפיות
אבל אני מניח שאם רושמים את הרכב על חברה, אז בטח אפשר לשחק קצת עם המספרים כדי להפוך את הנזק לקטן יותר. לגבי אפשרות לתבוע סכום ללא הגבלה - צריך באמת לחכות למישהו שמכיר את החוק. מצד אחד לא אשמתי שהוא בחר לנסוע ברכב שעולה טריליון דולר, מצד שני, למה שתהיה הגבלה?
בדיוק מהסיבה הזאת. כי אתה לא אמור לצפות
05/10/14 15:04
77צפיות
את האפשרות שתגרום נזק כזה. אני יודע שיש הגנה כזאת כשזה סיכון שאינו נראה לעין. לדוגמה אם אתה מוביל יהלומים בתא המטען והם נפגעים בתאונה, אתה לא יכול לתבוע את הנזק מהפוגע. אתה צריך לקחת בחשבון את הסיכון ולהגן על עצמך בהתאם. אני לא יודע אם זה תופס לגבי הרכב עצמו, כי הוא הרי נראה לעין.
יש טיעונים לכאן ולכאן, בלי לדעת מה החוק, אין טעם להמשיך
05/10/14 19:53
59צפיות
לנסות ולנחש מה יגיד בית המשפט...
אני לא מכיר סייג כזה
06/10/14 07:11
57צפיות
חובת השבת המצב לקדמותו מוטלת על המזיק, בכפוף למבחן הצפיות.
להגיד שאי אפשר לצפות שרכב מסוים יעלה מיליון שח, נשמע לי קצת תלוש.
מצד שני, אם מישהו הניח ביצת פברז'ה על הכביש - יהיה לו קשה מאוד לתבוע אותי (ואת צד ג' שלי) על שדרסתי והשמדתי אותה.

אישית, דאגתי שצד ג' שלי יהיה מיליון שח. אני לא בענין של להסתבך עם בעלים של במוו...
ואגב, יש משאיות שמתקרבות לסכומים האלה
06/10/14 07:15
52צפיות
מספיק שתהיה אשם בתאונה שגרמה למשאית כזאת לאבד שליטה ולעוף לתהום - כדי שהיא תהיה טוטל-לוס, ואתה תהיה חייב בשווי שלה.
מתקרבות? משאיות יכולות בקלות לעבור את הסכום הזה
06/10/14 11:42
47צפיות
כנ"ל אוטובוסים. וזה עוד לפני שדיברנו על איבזורים מיוחדים (מנופים, למשל).
במקרה של ה 458 הוא לא צריך את הביטוח
06/10/14 12:41
64צפיות
צי הרכבים האחרים שלו שווה הרבה יותר ממנה.
לא נראה לי שיש מישהו שקונה מכוניות כאלו
06/10/14 12:43
60צפיות
וחייב את הביטוח. אבל בכל זאת מבטחים לפעמים. כנראה שיש בזה כל מיני שיקולים.
אם היית רואה את הבית שלו היית מבין שהוא לא הלקוח הקלאסי
06/10/14 12:44
67צפיות
של רכבים כאלה.

רק אצלו אתה יכול לראות פרארי חונה ליד 4 X6 שחורות.
יש לא מעט מהלקוחות של המכוניות האלו עם צי שלם של מכוניות
06/10/14 13:40
59צפיות
שעל כל אחת מהן אפשר להזיל ריר.
אחד שאני מכיר מחזיק גם 911 טורבו, ופתח הזמנה ל-911 טורבו החדשה חצי שנה לפני שהיא הוצגה. אחר מחזיק עוד אוסף של כ-20 מכוניות, מאספנות ועד 740 (אבל אולי כבר החליף ל-S קלאס מאז שבדקתי) ואחר החליף את ה-GT3 שלו, שהוא מחזיק במקביל לאוסף קורבטים וכמה ב.מ.וו ליום יום, ב-458.
אז אני לא ממש בטוח מה ההגדרה של "לקוח סטנדרטי" בספירות האלו.
הכוונה לא מבחינת אמצעים אלא מבחינת טעם
06/10/14 15:52
50צפיות
בוא נגיד שבעזה היו אוהבים את הבית שלו.
אתה לא מדבר על הבחור מנתיבות, נכון?
06/10/14 19:39
55צפיות
כי זו לא ה-458 שלו.
אתה בטוח שלא שלו?
07/10/14 08:00
46צפיות
כי שלו הושבתה בתאונה והוחלפה ברולס.
לא הוחלפה, עד כמה שאני יודע, אלא רק זזה קצת שיהיה מקום בחניה
07/10/14 23:40
30צפיות
אבל אני יכול לברר. בכל מקרה, ההיא שהושמדה ליד שיזפון בוודאות לא שלו.
במקרה היום חידשתי את הפוליסה של הרכב שלי
06/10/14 12:01
80צפיות
והודיעו לי שמגדילים את צד ג' למיליון ש"ח וללא תוספת מחיר.

עדיין יכול להשאיר אותך במינוס של מליון שקל במקרה רע...
06/10/14 12:05
74צפיות
אפילו קצת יותר
אני בטוח שבעל הרכב היקר ישמח לשעבד אותי כקוף באחד מבתי העסק
06/10/14 12:08
67צפיות
שלו במקרה הזה...
º
או זה או קציר איברים
06/10/14 12:19
16צפיות
מכון לבדיקת רכב לפני קנייה - המלצה
05/10/14 12:12
39צפיות
אודה להמלצה על מכון לבדיקת רכב לפני קנייה באזור פתח תקווה

תודה רבה
סיריון 2011
05/10/14 08:48
60צפיות
השפריצר של החלון האחורי מקבל נוזל מאותו מיכל בתא המנוע שהשפריצרים הקדמיים מקבלים או שיש לו מיכל אחר? אם כן, היכן הוא נימצא?
תודה.
לא נתקלתי ברכב עם מיכלי מים נפרדים
06/10/14 08:17
35צפיות
אם המים מגיעים לשפריצר הקדמי ולא לאחורי, יותר סביר שיש סתימה.
לרוב הסתימה היא במתז עצמו, בגלל אבנית שנוצרת סביב הפתח, נסה לבדוק. אם יש סימני אבנית, שילוב של מסיר אבנית וסיכה דקה יכולים לפתור את העניין.
º
אני מודה לך
06/10/14 08:57
9צפיות
אם אני זוכר נכון אז באפלאוז היה מיכל נפרד.
06/10/14 09:01
35צפיות
אז לך תדע..
קניית הרכב "שלי" (יונדאי i30CW 2011) מחברת הליסינג
05/10/14 06:59
81צפיות
שלום לכולם,
ראיתי שהמחירון של יונדאי i30CW מודל 2011 באתר יד 2 הוא 72,500.
1. זה נראה לי מאוד גבוה. מה דעתכם? זה באמת מחיר המחירון?
2. האם אני אמור לקבל הנחה מחברת הליסינג כאשר אני קונה את הרכב שנסעתי עליו ב-3 השנים האחרונות? אם כן כמה?

שורה תחתונה: הייתי רוצה לדעת מהו מחיר סביר עבור היונדאי (לא עברה תאונות, 60,000 ק"מ בקצת פחות מ-3 שנים)?

תודה,
אסף

מה מחירון לוי יצחק?
05/10/14 08:40
58צפיות
האם המחיר שציינת הוא אחרי שקלול או לפני?
כמה חברת הליסינג הציע?
עוד לא פניתי אל חברת הליסינג (אוויס)
05/10/14 08:51
54צפיות
לא יודע מה מחירון לוי יצחק. איך אני יכול לברר?
עוד לא דיברתי עם אוויס. אני רוצה לדעת מה רמת המחיר שאני צריך לצפות לו - עוד לפני שאני פונה אליהם. הסכם הליסינג לא בידי (ההסכם הוא מול מקום העבודה).
מחירון יד2 משוקלל 65.3
05/10/14 10:00
63צפיות
היתי מצפה לרדת יותר
º
מה כולל השקלול?
05/10/14 10:07
17צפיות
כתוב בהסכם מול חברת הליסינג
05/10/14 08:44
64צפיות
מה מחיר הרכישה ולפי איזה מחירון הוא מחושב.
איך מעבירים בעלות בקנייה או מכירה של רכב כאשר הדואר שובת
05/10/14 01:38
88צפיות
האם הדואר הוא הבלעדי בהעברות בעלות או שיש דרך כלשהיא אחרת להעביר?
האם ניתן להעביר דרך משרד הרישוייי
05/10/14 07:39
59צפיות
מישו?!
על פי מה שאני יודע
05/10/14 09:10
85צפיות
ניתן להעביר בעלות גם במשרד הרישוי, אבל את אגרת העברת הבעלות צריך לשלם ב.... דואר
אפילו להגיש בקשה למס הכנסה שלילי לא ניתן בגללם
05/10/14 12:37
54צפיות
הדואר הזה מעפן וגם משבית את החיים
לא מעבירים בעלות
05/10/14 07:40
81צפיות
וכן, זו בעיה. אני נמצאת בבעייה הזאת.
כותבים חוזה מכירה (גגל "זכרון דברים למכירת רכב"), ומקווים לטוב.
מדינת חלם
05/10/14 12:39
50צפיות
במקום שיחלקו את זה לכמה מקומות עשו רק בדואר וזה נהייה כמו מנופול שלהם מרגיז.
טוב, זה חלק מהעניין
05/10/14 16:00
33צפיות
יהיה מי שיאמר ששביתה של גוף מונופוליסטי אינה מוסרית.
מצד שני, לעומת העיצומים שהיו לפני כן, ושבשו את הדואר נע באשר הוא לכל היישובים הקטנים, כאן זה פחות מעצבן.
אגב, זה משהו שנקבע מדי יום ביומו. ככה לפחות אמרו לי בדואר. צריך בכל בוקר להיכנס לאתר של דואר ישראל ולהתעדכן.
º
מחכים שהדואר יחזור לעבוד
05/10/14 08:40
22צפיות
מזכיר לכם שרכב הוא "מטלטלין", ולכן אין בעיה
05/10/14 09:27
109צפיות
חובת הרישום במשרד הרישוי משמשת רק הוכחה לכאורה לבעלות, להבדיל מ"מקרקעין" שם הרישום אצל רשם המקרקעין מהווה הוכחה לבעלות (בלי לכאורה ובלי סיפורים).
במטלטלין הבעלות עוברת בחזקה: כלומר, מי שמחזיק (כדין, כמובן. לא גנב) במטלטלין הוא הבעלים שלהם - גם אם טרם נרשם במשרד הרישוי. 
(כך זה גם בדין העברי, אגב)
הבעיה תהיה אם חלילה תבוצע עבירה עם הרכב, ואז המשטרה פותחת בהליך מול מי שרשום במשרד הרישוי - ואח"כ צריך להסביר ולשכנע שהבעלות הועברה אך טרם נרשמה במשרד הרישוי. בהחלט אפשרי, רק קצת כאב ראש.
פיתרון: להחתים מראש את הקונה על מסמך כזה:
==============================
התחייבות בלתי חוזרת
אני, ישראל ישראלי תז 9999999, מתחייב בזאת התחייבות בלתי חוזרת כלפי ישראלה ישראלית תז 8888888, להעביר על שמי כל דוח משטרה ו/או חניה ו/או אחר שיוטל על רכב מס 888888 החל מיום 1.1.11 שעה 11:34 והלאה.
הבעלות הרכב הועברה לידי ביום 1.1.11 בשעה 11:34 כאמור, וממועד זה הרכב נמצא בבעלותי ובחזקתי ואני אחראי לכל דבר הקשור לרכב, לרבות דוחות תנועה ו/או חניה ו/או אחרים.
הריני נותן בזאת יפוי-כח בלתי חוזר לישראלה ישראלית להעביר על שמי כל דוח כאמור הקשור לרכב מס 888888 שיתקבל על שמה לאחר שהועברה הבעלות לידי במועד 1.1.11 שעה 11:34 כאמור.
על החתום ישראל ישראלי _____________________
+צילום ת.ז. עם הספח
===============================

אני, כרגיל, לא ממליץ על הפטנט הזה
05/10/14 10:12
84צפיות
תאורטית אתה צודק לגמרי, מעשית זהיכול לגרום למוכר כאבי ראש לא קטנים בעתיד, החל מדוחות שצריך להתחיל להסב על אחרים, דרך שימושים לא חוקיים באוטו שבהם המוכר יצטרך אח"כ להוכיח ש"אין לו אחות", וכלה בקונה שפשוט מתעצל להגיע להעברת בעלות.

הכל, כמובן, פתיר, אבל זה בדיוק ההבדל בין חכם לפיקח.
גם אני לא, למעט בנסיבות שתוארו
05/10/14 11:30
62צפיות
דרך המלך היא כמובן העברת בעלות "נורמלית".
מה ההמלצה שלך למקרה שרוצים להעביר בעלות אבל אין דואר? פשוט לוותר, ולהיפגש אחרי השביתה/חג?
בכנות? אני פשוט לא יודע מה הייתי עושה.
05/10/14 15:45
49צפיות
אני מעריך שאם היה לי רכב סופר-מכיר, כזה שכולם רק עומדים בתור כדי לקנות, הייתי חותם עם הקונה על זכרון דברים, מעמיד את הרכב לכמה ימים במקום מוסכם (מתחת לבית של הקונה, לדוגמה) אבל משאיר את המפתחות אצלי, וכשהדואר יפתח - השביתות האלו הן הרי רק לכמה ימים בדר"כ - הייתי עושה העברת בעלות מסודרת. מצד שני, אם היה לי רכב לא סחיר שמאוד בעייתי למכור, והיה לי קונה רציני, יתכן והייתי לוקח סיכון. בכל מקרה, הייתי בודק אופציה (קצת מסורבלת) של העברת בעלות במשרד הרישוי, במידה וניתן לשלם את דמי העברת הבעלות בבנק שאינו דואר.

אבל אני סתם מדבר בתאוריה, כמו שאמרתי לא יודע איך הייתי נוהג בסיטואציה הזו במציאות.
להבנתי אפשר לעשות יפויי כח מול עו״ד ואז זה
05/10/14 12:46
50צפיות
תופס כמו העברת בעלות לכל דבר .
ומתי שיפתח הדואר יהיה אפשר להעביר בעלות ללא המוכר על סמך זה.
מה הקשר בין יפוי כח לבין העברת בעלות?!
05/10/14 17:41
38צפיות
יפוי כח, גם לא מול עו"ד, מאפשר לך לבצע העברת בעלות בלי נוכחות של אחד הצדדים (אבל הוא צריך להשאיר אצלך תעודת זהות - לא כולם ישמחו לעשות זאת). יפוי כח לא "תופס" כמו העברת בעלות, כי זה פשוט שני דברים שונים לחלוטין.
אפשר לחתום על הסכם מכירה מול עורך דין, מה שבטח יוסיף לאמינות המסמך אם אי פעם העניין יגיע לבית המשפט, אבל יש לי הרגשה שזה סרבול - ועלות - שרוב האנשים יעדיפו להימנע ממנו.
זה נותן לך כח להעברת בעלות ללא ת.ז.
05/10/14 21:24
31צפיות
זה דומה לתעודת סוחר שיכול להעביר בעלות ללא האדם המוכר
גם הסוחר צריך יפוי כח
06/10/14 13:42
19צפיות
ובכל מקרה, זה לא קשור לכמה "חזקה" העברת הבעלות, ולא צריך חתימת עורך דין על יפוי הכח (אלא אם זה יפוי כח של חברה).
בקיצור, עשית בלגאן.
אפילו לא צריך לחיצת יד.
05/10/14 17:58
51צפיות
כאמור, הבעלות עוברת במסירה ובחזקה: א' מסר את המפתחות ל-ב', ב' לקח אותם ומעכשיו הוא מחזיק בהם. הבעלות עברה, נקודה.

ככה זה לפי הדין העברי והלוואי וזה היה קורה גם במציאות
05/10/14 21:26
38צפיות
הבעיה שכל עוד שאין חתימה או יפווי כח או העברה אז לפי החוק הפריט שייך עדיין למי שרשום אליו.
זאת תשובה מצוינת, אבל לשאלה אחרת.
05/10/14 21:52
38צפיות
מכיון שמסתבר שאינך בקיא בחוק, אעזור ואאיר את עינך ואפנה את אדוני לסעיף 33 לחוק המכר:
33.   הבעלות בממכר עוברת לקונה במסירתו, אם לא הסכימו הצדדים על מועד אחר או על דרך אחרת להעברת הבעלות.
אמנם, קיימת חובת רישום הבעלות ברכב במרשם המנוהל ע"י משרד הרישוי - אך מרשם זה הינו דקלרטיבי בלבד, ואיננו קונסטיטוטיבי (כמו, להבדיל, מרשם המקרקעין).

אם תרצה להחכים ולהוסיף בענין, עיין בפסק דינו של בית המשפט העליון, ובמיוחד בסעיף 8 בו.
(מספר סעיף משעשע, בנסיבות הענין, יש לציין. למה? הצץ בסעיף 8 לחוק המקרקעין ותבין)

אני רק חושב שחשוב להדגיש
05/10/14 22:27
37צפיות
שעם כל כמה שהעברת הבעלות חוקית ותקינה גם בתקיעת כף ומסירת המפתחות, ככל שהעסקה תהיה ממוסמכת יותר, יהיה פשוט יותר להוכיח אותה ואת תנאיה במקרה שמשהו יתנהל לא כשורה. זכרון דברים חתום על ידי שני הצדדים עם פירוט תנאי העסקה הוא (בעיני) המינימום. תקיעת כף טובה אולי לעסקאות יהלומים, לא לעסקאות רכב.
עושים זיכרון דברים שהקונה העביר את הכסף למוכר והמוכר העביר
05/10/14 22:49
36צפיות
את הרכב לקונה, ומרגע זה הקונה אחראי לרכב. ברגע שאפשר להעביר בעלות, הצדדים הולכים ועושים את זה. כמובן, לצלם את זה עם תעודת זהות וכו'.
במשרד הרישוי אפשר להעביר נדמה לי רק רכבי נכים...
לא רק רכבי נכים
06/10/14 07:46
25צפיות
גם רכבים שיש עליהם עיקול, רכבים שהיו מוניות, ועוד כל מיני "שונות" מהסוג הזה. אבל נראה לי שגם במקרים האלה תשלום האגרה בדואר.
אפשר להעביר במשרד הרישוי בעלות על שם קטין
06/10/14 00:39
55צפיות
השאלה היא אם אין קטע של תשלום האגרה דווקא בדואר. לא יודע, שווה בירור.

אני לא הייתי מסתכן ומוסר רכב למישהו בלי העברת בעלות מסודרת.
אפילו אם יש זכרון דברים - מגיע דו"ח חניה מעיריית חיפה. מה אתה עושה? שולח להם מכתב שיסבו אותו?
ונניח שהם לא מוכנים להסב על סמך זכרון הדברים.
תבקש להישפט ותסב את הדו"ח במשפט?
נניח.

וחודש אחר כך יגיע דו"ח אחר הפעם של עיריית אילת...
גם אם התשלום בדואר ולא ניתן לסיים את התהליך, עדיף להתחיל
06/10/14 08:14
32צפיות
אותו במשרד הרישוי ולהשלים את התשלום ברגע שיתאפשר, ככה לפחות לא צריך לרדוף אחרי הקונה, התשלום יכול להתבצע במעמד צד אחד.
האם האחריות תקפה?
04/10/14 12:14
108צפיות
גמר יתימה טובה,
יש לי פיקנטו בת  שנתיים עדיין באחריות.מנגנון פתיחת האוטו וסגירת האוטו  עם השלט הפסיק לעבוד,בדקתי בטריות בשלט והן תקינות,במידה ואני הולך למוסך מורשה ,הם יתקנו זאת ללא תשלום?
מנגו
º
כן.
04/10/14 12:20
24צפיות
וודאי אלא אם כן הבטריות בשלט נגמרו בכ"ז מאיזו שהיא סיבה...
04/10/14 18:19
59צפיות
אבל, אם הבטריות תקינות כפי שאתה מעיד אז תיישב בנחת על כוס קפה ותצפה בחשמלאי מתקן ו/או אף מחליף את המערכת.

אגב מערכת הנעילה הותקנה בארץ ע"י אדי מערכות והיות שהתקנת ע"י היבואן טרם שקיבלת את הרכב כחדש, היות שכך, האחריות להתקנה הזאת היא ל3 שנים [אחרת רק לשנה]

שאלה לגבי ערך רכב לפירוק
03/10/14 23:56
161צפיות
שלום חברים!, 
יש לי רכב מאוד ישן כמעט 12 שנים על הכביש ואני מעוניין למכור אותו וזה מאוד לא פשוט למרות שהרכב עדיין נוסע.
הציע לי סוחר רכבים לפירוק הזה ( ניר ) סכום של 1800 ש"ח , וסוחרים אחרים הציעו לי סכום דומה

מה אתם חושבים ? רכב פיאט פונטו ספייס 12 שנה על הכביש עם טסט ל4 חודשים,  שווה למכור?
גם דרך http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?ModelID=38&SubModelID=1404 לא קיבלתי הרבה פניות
תודה על עזרתכם!
אם הרכב תקין הוא שווה 7-8 אלף
04/10/14 00:24
98צפיות
למה לפרק ?

האם עד כדי כך קשה למכור אותו?
04/10/14 07:13
107צפיות
איך פירסמת? יד 2?
האם הרכב נוסע בסדר? מה הבעיות שיש לו?
האם בכלל לא התקשרו / באו לראות ?
הצחיק אותי "מאד ישן, כמעט 12 שנה"....
04/10/14 16:57
104צפיות
רכב במצב טוב ובמחיר טוב יימכר בלי המתנה ארוכה. לא לכולם יש מזומנים לקניית רכב חדש ולא לכולם יש רצון להפסיד המון על ירידת הערך , אגרת רשוי יקרה וביטוח יקר של רכב חדש. תמיד יש אנשים שצריכים כלי תחבורה זול. לא רואה סיבה למכור לפירוק רכב תקין.
º
04/10/14 18:14
6צפיות
לא הבנתי
04/10/14 21:00
83צפיות
ניסית למכור? פירסמת ביד 2?
אני מכרתי השבוע אקסנט בת 15. שעה אחרי הפרסום ביד 2 היה הטלפון הראשון, למחרת בצהרים כבר חתמנו חוזה מכירה. אז נכון שדיברתי גם עם סוחרים שניסו לשכנע אותי שהיא שווה 2000 שקל מ-ק-ס-ימום, אבל היה גם מי שהסכים לשלם יותר.
º
נמחקה תכנית GPS מהמכשיר מה עושים
03/10/14 22:23
75צפיות
נרשמים לתפוז
03/10/14 22:56
77צפיות
על מנת לנסח הודעה נורמלית ועם משמעות ולא כזו שנראית כאילו אתה משלם לפני מספר מילים מנוסחות בהודעה.
º
עוברים לוייז
03/10/14 23:00
28צפיות
רנו קליאו החדשה 2014
03/10/14 16:00
101צפיות
שלום הייתי רוצה חוות דעת נוספת כי אני בדילמה מטורפת.
אני מעוניינת ברכישת רכב חדש וחסכוני. לאחר חפירה ארוכה ברחבי האינטרנט הבנתי שהקיה פיקנטו, על אך הבטחותיה, ממש לא חסכונית (לפי תגובות של אנשים וחוות דעת). אז חיפשתי אופציות אחרות ואוטומטיות.
הגיעו לישורת האחרונה שני רכבים שלפי תגובות באינטרנט חסכוניות גם במציאות: רנו קליאו החדשה וניסאן מייקרה החדשה 2014.
הייתי היום בסוכנות (ביום רביעי יש לי נסיעת מבחן על שתיהן) ואני בהתלבטות מטורפת. הרנו כל כך יפה, נראית חזקה מאוד, מאובזרת בצורה בלתי רגילה ומרגישה נהדר. לעומת זאת המיקרה נראית הרבה פחות טוב, מביאים לי אותה אמנם מאובזרת אבל נראה כאילו התנהגות הכביש שלה הרבה פחות טובה. אך היא חסכונית בטירוף לפי מה שהבנתי.

הבעיה היא שבסביבתי אמרו לי להתרחק מרנו. לא ברור לי למה. למה אין לו שוק? אני ממש רוצה אותה אבל מה שאומרים לי מרתיע אותי.
רציתי חוות דעת של אחרים. מה אומרים?
º
ידנית או אוטומטית?
03/10/14 16:14
25צפיות
º
אוטמטית מנוע טורבו 1.2
03/10/14 16:17
29צפיות
לא יודע ממי שמעת שהקליאו חסכונית, זה לא ממש המצב
03/10/14 16:55
92צפיות
היא לא בזבזנית, אבל גם לא ממש חסכונית. בתור בונוס, היא גם ממש לא נוחה - המתלים קשים והיא קופצנית מאוד.
סוויפט תהיה חסכונית בהרבה (חפש מבחן משווה באתר אוטו בין הסוויפט לקליאו ותראה את צריכת הדלק שקיבלו שם), וגם האיביזה תהיה חסכונית בהרבה - וזולה בהרבה (אוטומטית עולה 80K).
בכל מקרה, שלא תעיז לשלם על המיקרה את מחיר המחירון שלה. המחיר הריאלי הוא סביב 85K (ולכן היא זולה בכמעט 20K מהקליאו - לא ברור לי איך שתיהן שקולות מבחינתך).
נתוני יצרן עומדים על 19.3
03/10/14 17:44
66צפיות
ולפי חוות דעת של אנשים היא לא נופלת מזה בהרבה... רוב היצרנים נותנים לך נתונים בשמיים כאשר בפועל זה ממש לא המצב, אלא הרבה יותר גרוע. 

אז על הקליאו אתה לא ממליץ? היא נראית כאילו יהיה ממש נוח לנהוג עליה, נראת מסיבית יחסית לעובדה שהיא רכב קטן.

בקשר לקליאו, הציעו לי אותה מאובזרת בהכל הכל הכל, הדגם המפואר, ב 99K. לכן הן שקולות מבחינתי. אתה אומר שהמחיר לא ריאלי? אפשר לרדת איתם במחיר (הרכב הוא מהסוכנות, אולי עדיף מחברת ליסינג חדש?)
נסיעת מבחן תיתן לך מןשג מה יותר נוח ונעים לך.
05/10/14 05:05
63צפיות
לגבי הדלק, אם הנסועה החודשית שלך לא גבוהה מאד, ההפרש לכאן או לכאן פחות משמעותי.
לגבי השוק, בעיות השוק הן יותר עם המגאן. למיטב ידיעתי השוק של הקליאו יותר טוב.
מסכימה איתך שהקליאו החדשה יפה ועושה חשק אבל לא יצא לי לנהוג עליה כך שאת זה תצטרכי לבדוק בעצמך אם היא נוחה לך בנסיעת המבחן.
קרא קצת מבחנים השוואתיים על הקליאו, תקבל מושג לגבי הרכב
05/10/14 10:51
55צפיות
יותר מאיך הוא נראה.
האיביזה זולה בהרבה, חסכונית יותר, ולא נחותה משמעותית בסעיפים אחרים, ולדעתי נותנת תמורה עדיפה בהרבה.

התייעצות!
03/10/14 15:55
69צפיות
שלום,
אשמח לעזרה.
אני מחפשת רכב חדש מהסוכנות והתלבטתי לגבי טויטה יאריס או סוזוקי סוויפט (מנוע 1.4).
מחפשת לדעת אודות עלות תיקונים (יקר/סביר/זול-כרגע יש לי פולו ועלות התיקונים מאוד יקרה) וכן, צריכת הדלק של המכונית.
תודה רבה!!
איה ימין

אין סוויפט 1400, וגם לא יאריס. הראשונה 1250, השניה 1.3 ל'
03/10/14 16:58
55צפיות
היאריס מאובזרת יותר (יש גם גרסת "סקי" עם אבזור די עשיר ביחס לקטגוריה) אבל היא יקרה יותר מהסוויפט בכמה אלפים טובים (לא במחירון, אלא במציאות - בסוזוקי הבנתי שהמחיר גמיש). עלויות טיפולים - צלצלי למוסך המרכזי ובקשי לדעת כמה עולה טיפול קטן וכמה גדול, זה יתן לך מושג כללי. מרווחי הטיפולים, עד כמה שאני זוכר, זהים.
גם צריכת הדלק תהיה די דומה לדעתי, שימי לב שביאריס יש גיר רציף - אם את נוסעת הרבה בעליות זה חסרון (גורם למנוע להשאר בסל"ד גבוה ואחיד, מה שיוצר צליל לא נעים). מבחינת מרווח ותא מטען - היאריס עדיפה.
קיה פיקנטו מול יונדאי i10
03/10/14 12:21
86צפיות
שלום לחברי הפורום,

אני מתלבטת בנושא של קניית רכב חדש: קיה פיקנטו מול יונדאי i10.

הבנתי ששתי המכוניות בסה"כ דומות במאפיינים שלהן אבל בכל זאת הייתי רוצה לשמוע חוות דעת. חשוב לי שתיהיה צריכת דלק חסכונית (עד כמה שאפשר,] כי אני מתכננת לקנות אוטומט), ובנוסף הנסיעות שלי הן בעיקר מרמה"ש לת"א, ובתוך העיר אז חשוב לי שהאוטו "יסחוב". מה מבניהם מומלץ יותר? או שיש אופציה אחרת? (שקלתי לקנות סוזוקי סוויפט, אך חדשה לא באה בחשבון בתקציה כך שזו תיהיה רק משומשת אז אני מניחה שעדיף כבר לקנות חדש לא?)

תודה רבה לכל העונים!
º
יש מבחן השוואתי בדיוק לשתי אלו באתר של "אוטו" - קראת אותו?
03/10/14 14:47
38צפיות
האם ההשוואות שלהם רציניות?
06/10/14 09:04
31צפיות
אפשר לסמוך עליהן?
לא, מה פתאום. הם בעצם מגזין מערכונים. הגרסה הכתובה ל"קצרים"
06/10/14 11:27
40צפיות
וברצינות - אם הם המגזין היחיד ששרד, ועושה את העבודה כבר כמעט 30 שנה, כנראה שהם די בסדר.
º
סבבה. ולא נפגעתי......
06/10/14 11:40
10צפיות
º
מה לא נפגעת? אחרי כל המאמץ שהשקעתי?! נעלבתי קשות!
06/10/14 11:43
13צפיות
ידני או אוטומט
03/10/14 16:47
75צפיות
בכל מקרה שתי אלה דומות להפליא: עד כדי זהות של המנוע, שילדה, גיר.
ההבדל זה בעיצוב החיצוני ובאיבזור, וגם באחריות. קיה נותן 7 שנים אחריות אבל הגבלה של 150K ככה שזה לא בהכרח 7 שנים. תלוי בנסועה. זה משהו שכתוב באותיות הקטנות מתחת לכיתוב הענק 7 שנים...
אני חושב שהפיקנטו עדיפה, כמו שאמרו
05/10/14 22:54
53צפיות
מבין השתיים, הפיקנטו יותר מאובזרת, ואם אכן היא באה עם האחריות של 7 שנים, זה בכלל מעולה (לפי מה שכתבת, קשה לי להאמין שתעשי יותר מ-20 אלף ק"מ בשנים הקרובות, אז זה בסדר לך גם עם ההגבלה).
למה יותר מאובזרת? אבזור די דומה ממה שאני זוכר
06/10/14 20:01
21צפיות
אם כי שמעתי ששיפרו קצת את האבזור לפני חודש או חודשיים, אז יכול להיות שאני לא מעודכן.
עזרה באיתור בעיית התנעה ביונדאי אקסנט 2004
02/10/14 16:31
59צפיות
לא מדובר בבעיית סטרטר. הסטרטר עובד מצויין והבטריה חדשה.
הרכב מניע לעיתים באופן מיידי ולפעמים מתקשה להניע. הוא לא מגמגם או נכבה. פשוט מסתובב ולא "תופס" בכלל.
אחרי התנעה מוצלחת, בנסיעה, אין שום בעיה. לא מגמגם, לא נכבה. הכל טוב.
הרכב היה במוסך שהחליט להחליף חיישן גל ארכובה (למרות שלא היתה תקלה כזו בבדיקת המחשב). הבעיה לא נפתרה.
בעלת הרכב אמרה שרק כעת היא שמה לב שכאשר מסובבים את המפתח חצי סיבוב ונורות הבקרה נדלקות, אז לפעמים נורת המפתח (אימובילייזר) לא נדלקת, ואז הוא לא מניע. כאשר היא נדלקת - הרכב מניע. אחרי ההתנעה הנורות כבות, כולן, ואין שום התראות. לפעמים משחק עם המפתח גורם לנורה להדלק, ולרכב להניע. זה נראה כמו בעיית אימובילייזר (החלפת מפתח לא פותרת את הבעיה, כך שזה אולי ביחידה הפנימית או באנטנה) או אולי סתם מגע בסוויץ. לרכב אין קודנית או מיגון אחר.
תודה מראש על כל עצה. גם הפניה למוסך שמתמצא בנושא.
היתה לי בדיוק אותה בעיה..
03/10/14 11:58
49צפיות
שמו לי אנטנה במוסך יונדאי מורשה..

נפתרה הבעיה.
º
לקנות אוטו הונדה אקורד
02/10/14 13:34
75צפיות
º
כן
02/10/14 13:39
22צפיות
º
לא
16צפיות
º
אולי!
13צפיות
º
רק לבני 65 ומעלה
02/10/14 16:32
19צפיות
º
רק בצבע שחור
02/10/14 17:04
11צפיות
º
אין כמו לבן
02/10/14 17:13
16צפיות
º
דוקאטו
03/10/14 21:25
9צפיות
|*| נפתח פורום תעלומות |*|
02/10/14 11:03
4צפיות
|חיזר|האם הם כאן ממש מעלינו?, האם הם טובים או רעים?,  האם לא מגלים לנו את האמת? מה הם מסתירים? וממה הם מפחדים?
אם השאלות האלה מסקרנות אתכם, אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום תעלומות.

בפורום תוכלו להתעדכן במקרי התעלומות החדשים מהארץ והעולם,  כי זה רק עניין של זמן, עד שנגלה את האמת :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
סקודה אוקטביה station - אשמח לחוות דעת
02/10/14 10:57
41צפיות
הי חברים,
זוגתי מקבלת מהחברה בה היא עובדת רכב סקודה אוקטביה station. 
הייתי שמח לקבל חוות דעת אמיתית מה הבאגים של הרכב. מסקירות רבות,
זהו אחלה רכב משפחתי (יש לנו תאומים כמעט בני שנתיים). 
תודה, אחלה פורום אגב.
אמיר 
הבעיה העיקרית שלו היא נוחות
02/10/14 11:28
46צפיות
האוטו נוקשה מאוד, ויכול להיות פשוט לא נעים על כבישים עירוניים משובשים.
השאלה היא אם יש בכלל אלטרנטיבות.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום