בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

שאלה לגבי מאזדה 3
07/03/14 12:57
66צפיות
הבנים שלי רוצים לרכוש רכב מאזדה 3, שנת 2009
הרכב היה בליסינג של אלדן, ונרכש ע"י מישהי, כעת הם יהיו למעשה בבעלות השלישיים

הרכב עבר 122000 ק"מ. נראה במצב טוב מאוד, נקודות חלודה קטנות. וטמבון שבולט קצת החוצה

רוצים עבורו 44.000 ש"ח בחברת אלדן

השאלה שלי. מה המינוסים של מאזדה 3?
הבנו מהנציג של אלדן שיש למאזדה בעיה עם טמבון בולט? האם זה קורה לגבי כל המאזדות

ומה דעתכם בכלל, האם ללכת על הכיוון הזה?

מדובר בשניים צעירים בני 23 ו-26. הם חייבים נפח מנוע של 1600 אנחנו גרים בעיר שכולה עליות

תודה

הייתי מחפש מזדה אחרת
07/03/14 13:26
52צפיות
המזדות אמינות מאוד אין תקלות מיוחדות מלבד תקלות ספציפיות לרכב זה או אחר
שלא יספרו לך סיפורים על טמבון בולט מה זו השטות הזו?! מי שלא יודע לחנות או לא אכפת לו מהרכב דופק את הטמבון וזה לא משנה איזה רכב מדובר

2010 מליסינג נמכרות בסביבות 50 ואפילו פחות ורצוי ואפשר למצוא אחת במצב טוב מאוד

עזרה שלכם בדבר קנייה
07/03/14 09:10
302צפיות
יש משהו שמציע את רכבו למכירה
מונית לשעבר, יד 4 מנוע דיזל.
הרכב עשה 600,000 קילומטר
מצד שני הוא טוען:
מנוע, גיר וטורבו - חדש
כיסאות חדשים
ריפוד גג חדש
DVD, חיישני רוורס, מערכת מולטימדיה.
רכב שמור מאוד,ברמה גבוהה
נראה שצבע שמור מאוד או חדש.
רכב באמת ברמה גבוהה
הוא רוצה כ - 10K מעל
דעתכם?
º
לא קונים אוטו עם 600 אלף קילומטר
07/03/14 09:49
93צפיות
10K מעל????? שיגיד תודה וינקה ידנית את הרכב
07/03/14 10:16
203צפיות
שנה למישהו יקנה במחירון.
עשיריה "מעל"?
07/03/14 10:34
185צפיות
בהתחלה חשבתי שהמוכר רוצה רק עשיריה בכלל (וזה מחיר הגיוני למונית עם 600K ק"מ).
טוב,נו - יש אנשים שחיים בסרט. אל תוריד ממנו את המשקפיים התלתמימד שלו. רק תשלח אותו לחפש את החברים שלו.
אם האוטו כזה אחלה שימשיך להנות ממנו עד גיל הגריטה....
בלי קשר לרכב זה...
07/03/14 12:33
180צפיות
מתוך כך שאני חובב ומעריך רכבים, האם באמת רכב של 600,000 הוא גרוטאה שצריך לזרוק לפח?
מה ההבדל בין רכב זה לרכב ענתיקה של 60-70 שנה, שיכול להיות שהגיע ל - 600,000?
באיזה מרכיב ברכב זה יכול לפגוע ה - 600,000ת כאשר רוב המכלולים המכאניים הוחלפו ל"חדשים"?
יש גם כאלו שאפילו צמת החוטים הראשית הוחלפה, כך שגם מבחינה חשמלית זה בסדר.
חלקי פנים מתרופפים, מקבלים חופשים ומתחילים
07/03/14 13:55
138צפיות
לקרקש. לתושבות מתלה בשלדה היו המון קילומטרים לחטוף מכות ועיקומים, וכן הלאה.
כל החיבורים ברכ ב סבלו מויברציות רבות
07/03/14 14:12
107צפיות
והשפיעו על איכות החיבור, כמו כן כל ציר  רכב עבר הרבה יותר תנועות ממה שתוכנן לעבור.

דווקא המנוע והגיר הם הבעייה הכי טנה כי אותם מחליפים בקלות.
אנשים מחזיקים רכב בן 60-70 שנה
07/03/14 15:56
124צפיות
בתור תחביב, לא לנסיעה יומיומית.
לאיזה סופ"ש פעם בכמה שבועות במהירות 60 קמ"ש זה באמת אחלה
כל זמן שלא מפריעים לתנועה.
תראה בערוצי הכבלים אנשים שמשפצים מכוניות
07/03/14 19:36
109צפיות
שיפוץ מתחיל מ100 אלף שח ומגיע לשמיים (וזה בארה״ב ששם אוטו דנדש עולה 70-60 אלף שח)
אז איפוא מותחים את הקו?
07/03/14 23:50
115צפיות
רכב 2006 עם 450,000 זה טוב?
באיזה קילומטראז' אומרים "מפה לא!!!!"
הקו נמצא בדיוק היכן שמתאים לך
08/03/14 08:17
104צפיות
בלי קשר לשנת יצור, ק"מ או מצב מכני.
תלוי במחיר. אתה לוקח סיכון וזה צריך
08/03/14 15:19
86צפיות
להתבטא במחיר. מה שהוצע לך עם 10% מעל למחירון, זה אבסורד. הרי שכל מה שהוחלף ברכב הוחלף כדי שהרכב יהיה בכלל בר מכירה ולא גרוטאה בלי מנוע וגיר.
אין קו. הכל שאלה של מחיר מול תמורה.
09/03/14 16:40
67צפיות
600 אלף ק"מ זה ק"מ מכובד אפילו בשביל רכב בן 30 שנה, ולא אספנות. אז בוא נגיד שהוא לא באמת כמו רכב בן 30, אבל אולי הייתי משלם מחיר של רכב בן 15.
אבל החליפו מנוע? OK, אז כמו רכב בן 15 שהחליפו לו מנוע...
הסתכלת בלוח יד2 מה המצב?
09/03/14 17:31
81צפיות
לא זכורת בדיוק , כי עבר די הרבה זמן מאז שחיפשתי רכב, אבל המצב היה בערך כזה :
מרצדס פרטית עולה כ80-90 K שח ומרצדס מונית עולה בין 25 ל 35K שח (מאותה השנה,כן?). ז"א רכב מונית לשעבר עולה בערך שליש מרכב פרטי= 70 אחוז פחות. כמו שכבר כתבו לך - גיר והמנוע זה לא הכל וגם ללא החלפה שלהם הרכב לא שווה גרוש כרכב .הוא פשוט חתיכת פח.
דעתי - אפשר להסתכן ולקנות אך ורק במחיר רצפה.אין סיבה אחרת.
צמיגים
07/03/14 09:04
67צפיות
מחפש 4  צמיגים
235/65/16
תסתכל בארון מאחורי הקלסרים של החשבונות
07/03/14 10:04
51צפיות
נדמה לי שראיתי אותם שם בשבוע שעבר כשניקיתי.
איזה אוטו לבחור?
07/03/14 02:44
77צפיות
שלום :)
אבא שלי עובד שטח בחברה מסוימת ולכן יש לו אוטו ליסינג מהחברה...
כמובן זה אוטו שכל המשפחה משתמשת בו..אין הוצאות של דלק/ביטוח/נזקים וכו'..

הייתה לנו עד עכשיו מאזדה 3 שנת 2010 ועכשיו רוצים להחליף לו, נתנו לו לבחור אחת מ-3 האופציות הבאות:
1)מאזדה 3 שנת 2014
2)טויוטה קורולה שנת 2014
3)הונדה אינסייט היברידית שנת 2014.

השיקולים - נוחות, ביצועים, ונגיד גם יופי.

מתלבטים בעיקר בין הטויוטה להונדה..כי המאזדה 3 הבנו שהיא יחסית צפופה מאחורה..
והבנתי שהנפח מנוע של ההונדה הוא 1300 סמ"ק ושל הטויוטה 1600 סמ"ק...

וגם אומרים שההיברידיות מסרטנות..וממה שראיתי זה אוטו יותר קטן יחסית משתי האופציות האחרות..

ואולי יש דברים שאני בכלל לא יודעת אז..מה אתם ממליצים?
מזכירה - עלות המכונית, עלות הביטוח, חיסכון בדלק, אמינות - כל אלה לא משנים!

סופשבוע מקסים לכולם :)
המאזדה יפה ומאובזרת יותר - אבל פחות חזקה
07/03/14 10:06
55צפיות
ופחות מרווחת מאחור (אם כי מספיקה בהחלט לאנשים בגודל ממוצע).
ההונדה לא בתחרות בכלל - רכב בשתי רמות מתחת לשתי האחרות הן במרווח, הן בביצועים, הן באיכות הבניה והן בנוחות. היא פשוט לא שם, ולא פלא שהונדה הודיעה שתפסיק לשווק את האינסייט באירופה וארה"ב.
אז ביצועים ומרווח במושב אחורי - קורולה. מראה ואבזור - המאזדה. בנוחות הן די דומות, עם יתרון קל לקורולה.
אלטרנטור או מצבר?
06/03/14 22:54
92צפיות
שלום , יש לי בעיה עם הרכב. כאשר אני מדליקה אותו נשמעים קולות של קשיים בהדלקה, ואחכ האוטו נדלק בקושי.
(אגב לפני שבוע בערך האוטו לא נדלק בכלל.. רק אחרי הרבה נסיונות האוטו נדלק.)
איך אני יכולה לדעת אם זה אלטרנטור או מצבר? לפני מס' חודשים שכחתי את האורות דולקים והמצבר דמם אך התעורר לחיים באמצעות כבלים.(אולי זה קשור?)
כמה זה יעלה לי? אני אם חד הורית לשלושה ילדים חמודים וכל שקל זה קריטי בשבילי
יש דרך שאני יכולה לבדוק את זה לבד? או להחליף לבד את האלטרנטור אם אקנה אחד משופץ?

תודה רבה לעונים
לא יודע כמה זה עוזר אך נסי
06/03/14 23:36
85צפיות
לפי מה שכתבת סביר להניח כי המצבר נדפק כתוצאה מפריקת היתר. מאיזה תוצרת הוא ובן כמה הוא?

-לבדיקת מצב אלטרנטור את זקוקה למד מתח (אפילו סיני פשוט). בדקי כי מתח המצבר כאשר המנוע עובד ופועלים אורות גבוהים+מפוח פנימי+מפשיר אדים כי המתח גדול מ 13 וולט.
-בבדיקת מצב מצבר בדקי כי מתח המצבר כאשר המנוע כבוי גדול מ 12.6 וולט.

אם אין לך יכולות/כלים/עזרה לבצע זאת בקשי המלצה בפורום על חשמלאי רכב טוב באיזורך, אם זה המצבר אז בדקי אם חשמלאי הרכב יכול לבצע חידוש מצבר (פעם היו מבצעים זאת, החלפת אלקטרוליט וטעינת יתר מבוקרת אאל"ט).

אני מקווה מאוד כי יש לך כבלי התנעה ברכב.
תודה על התשובה. עוד שאלה
07/03/14 00:14
66צפיות
יש לי כבלים באוטו. אני אנסה לקנות מחר מד לחץ באוטו דיפו.
אורות אני יודעת להדליק, אבל איך מדליקים מפוח? מפשיר אדים?
איפה אני שמה את מד הלחץ?
לא הבנתי את המשך ההסבר. כאשר הכל דלוק אז מה המתח אמור להיות? איך אני יודעת מה לא בסדר?
מה אני לא אעשה כדי לחסוך כמה שקלים..
תודה
קראתי שוב... אז כאשר המנוע כבוי המתח אמור
07/03/14 00:17
57צפיות
להיות 12.6 ? מד הלחץ אמור להיות מוצמד למצבר??
מציינת רק שכאשר האוטו לא נדלק פתחתי את מכסה המנוע וראיתי שפתאום כאשר אני מנסה שוב ושוב להדליק השרשרת ליד המצבר מתחילה להסתובב (לפני זה כאשר האוטו לא נדלק הוא לא הסתובב).
מהתחלה
07/03/14 01:16
51צפיות
איזה דגם רכב, שנה, ונסועה?

מד מתח ולא מד לחץ.
מד המתח אמור למדוד את מתח המצבר, רצוי למדוד את המתח ישירות על המצבר אך ניתן למדוד גם בשקע המצית.
מתח מצבר טעון היטב כאשר המנוע כבוי אמור להיות כ 12.5 וולט ויותר.

"השרשרת ליד המצבר"?

אם כאשר את מתניעה את לא שומעת את המתנע מתחיל להסתובב אז זו יכולה להיות בעיית מגעים במתנע, בדרך כלל היא נפתרת ע"י הוספת "מגבר התנעה" (ממסר) או חידוש חיווט (במקרה חירום אפשר להכות במתנע מספר פעמים עם ידית מברג גדולה כדי לסדר זאת.)

מכיון שאין לך ניסיון קודם אני מאוד מציע שתקחי את הרכב לבעל מקצוע לפחות לבדיקה. אם זו בעייה טרוויאלית אז חשמלאי רכב יוכל לאתר אותה תוך זמן קצר מאוד (בעלי המקצוע הטובים אפילו לא יחיבו אותך בעלות הבדיקה).
בהתאם לתקלה יהיה קל יותר לייעץ כיצד לפתור אותה.
מזדה 3 שנת 2005
07/03/14 06:04
59צפיות
אבל אם אני אלך לאוטו דיפו הם ישר יגידו לי תחליפי מצבר - גם אם זה לא הבעיה.
אם אני אלך למוסך מורשה הם הם עלולים להגיד לי זה האלטרנטור וזה עולה אלפי שקלים (ממה שהבנתי ובוודאי במוסך מורשה...).
חשמלאי אני לא מכירה, איך אני מוצאת מישהו אמין באיזור רמת גן, גבעתיים בני ברק?
אני נוסעת עוד מעט לאוטו דיפו לקנות מד לחץ... חחה אולי אבקש עזרה מהשכן...
מד מתח כמובן... אגב גם האורות הקדמיים מאוד
07/03/14 06:05
52צפיות
חלשים...
נשמע כמו מצבר
07/03/14 08:28
56צפיות
אבל עדיף לגשת לחשמלאי ולבדוק.
עזבי אוטודיפו, ברח' הירקון של אזור התעשיה בני ברק, מקביל לרח' אבא הלל בקטע
שליד קניון איילון, רחוב אחד דרומה יש הרבה חשמלאים ורובם בסדר מנסיוני.

קני את אחד הזולים אם צריך. אניגו כתב כאן בשבוע שעבר שאלו עם האחריות הקצרה
אמינים באותה מידה כמו אלו עם האחריות הארוכה.
וגם אם לא אמינים באותה מידה - בדרך כלל כדאיים
07/03/14 09:04
57צפיות
יותר בחישוב ארוך הטווח.
אגב, במקרה הסתכלתי היום, וברכב "הסעות בית הספר" שלי, שעובר חיים קשים מאוד בהיבט של המצבר (נסיעות קצרות מאוד, לא על בסיס יומי, ועוד עמד עכשיו חצי שנה בלי תנועה בכלל), המצבר הוא של hi-energy - מותג מדבקה של אוטו דיפו לדעתי - וכבר בן שלוש וחצי שנים.
זה באמת מצבר.
07/03/14 11:27
56צפיות
החלפתי את המצבר אצל אחד החשמלאים באיזור התעשיה מול קניון איילון. מצבר של שרפ+ 3 מנורות - 800 שח... שבת שלום ותודה
אין אזהרת אורות דולקים במזדה 3 משנת 2005?
07/03/14 14:35
50צפיות
לא סביר, אפילו בענתיקה שלי (משנת 98) ישנה אזהרה כאשר משאירים אורות דולקים כאשר המנוע כבוי.
ד"א, מחיר המצבר נשמע קצת יקר...
יש צפצוף כזה כששוכחים.. אבל הייתי עם 2 ילדים
07/03/14 15:45
51צפיות
קטנים שצרחו אז לא שמעתי את הצפצוף...
האם זה מה שהרס את המצבר לדעתך? כי מאז המצבר עבד (חלף חודש וחצי בערך). אגב החשמלאי בדק במד טעינה והסתכלתי והיה 12 וקצת.
אבל אחרי שהוא החליף את המצבר זה לא ממש עלה...
אבל ההדלקה השתפרה מאוד.

בקשר למחיר אני רגילה שעובדים עלי.. אבל זה כולל 3 מנורות
פריקת יתר הורסת מצברים (רגילים)
07/03/14 19:31
61צפיות
במצברי חומצה/עופרת רגילים פריקת יותר מרבע כמות החשמל האגורה במצבר גורמת ל"התגפרות" (מלשון גופרית) על לוחות המצבר. דבר זה גורם להגדלת ההתנגדות הפנימית של המצבר ולהקטנת זרם השיא שלו.
זרם השיא נדרש רק בזמן התנעה ולכן התופעה אותה תיארת.

חבל שעובדים עלייך, הגוגל הוא ידידו הטוב ביותר של האדם וחיפוש ברשת היה מגלה את מחירו המקובל של המצבר וכמו כן שניתן להזמין את מצבר הבייתה ולקבל שירות פו"ה ללא תוספת תשלום.

בסתם חיפוש מהיר: http://chaimbernstein.webz.co.il/
מצבר 66 - 72 אמפר
12 עד 20 חודשי אחריות
מחיר: 499.99 ₪

(אני לא יודע מהם סוגי המצברים הנמכרים שם אבל עם 20 חודשי אחריות זה נראה לי מספק)
תודה על התשובה.למדתי משהו חדש
08/03/14 20:41
40צפיות
הוא הצליח לשכנע אותי שהמצבר של שנפ הכי טוב (650 ללא מעמ). אבל זאת הפעם האחרונה. פעם הבאה (ועוד יהיו פעמים רבות בטוח) אקנה לבד מצבר זול יותר עם אחריות ואבקש ממשהו שמבין שיתקין לי.
תודה
התייעצות בנוגע לתקלה ב סוזוקי בלנו
06/03/14 18:56
40צפיות
שלום לכולם , אשמח להתייעץ בנוגע לתקלה מוזרה שהייתה לי.
בבעלותיי סוזוקי בלנו שנת 98 לרוב מצב מכני בסדר ללא בעיות מיוחדות.
אתמול יצאתי מהרצליה לכיון רמת גן , הבעיה התחילה כבר ברמזורים של רמת השרון , כאשר עצרתי באדום שמתי לב שהרכב רועד וה טור ים משתוללים אך ללא כיבוי של הרכב אז בעת עצירות שמתי על ניוטרל ושמתי גז לשמור על יציבו. הדבר השני שהופיע היה שאני לוחץ על דוושת הגז ממצב עצירה שומעים את המנוע וההורים עולים אבל אין תזוזה מהירה ואז פתאום הוא קופץ וטס . דבר שלישי פתאום היה ריח חזק של מעין פלסטיק שרוף שהגיע מכיון פתחי המזגן .דבר רביעי ,למרות שמד הטמפ היה בגדר הנורמה קופסת ההילוכים ומוט ההילוכים היו לוהטים. ניסיתי להגיע הביתה אך עם הפקקים ליד בר אילן החלטתי שייגרם יותר נזק אם אסע אז עצרתי בצד , פתחתי מכסה מנוע ולא היה נראה משהו חשוד מלבד ריח חזק של פלסטיק ועשן בהיר מצד ימין תחתון .
הזמנתי גרר וחיכיתי , לאחר שעה בשביל שהמצב ר לא יגמר עם אורות החירום החלטתי להניע אותו ופתאום הכול התייצב , הטורים הרעידות לא היה עשן והריח כמעט התפוגג. נסעתי בסוף בכוחות עצמי הביתה והרכב נסע רגיל את שאר הדרך.
למחרת באור יום בדקתי לראות אם שקית או משהו נתקע מתחת אבל לא זיהיתי דבר , כמו כן בדקתי את האגזוז ולא זיהיתי חור. עשיתי מאז כמה נסיעות וכאילו כלום הכול בסדר.
השאלה שלי האם זה יכל להיות משהו פשטני כמו משהו שנתקע למטה או שזו אינדיקציה למשהו בעייתי שיכול להופיע שוב ושאני אפנה למוסך? האם מישהו מכיר /יודע את התופעה?
תודה מראש על תגובות.
השוואה בין אייוקס לאימובילייזר
06/03/14 16:40
64צפיות
אני שוקל לרכוש מערכת מיגון למכוניתנו ומתלבט בין שתי המערכות הנ"ל.
תודה,
ישראל שפרן
גם כיפת ברזל טוב.
06/03/14 16:44
54צפיות
לא ברור מה אתה רוצה.
אייוקס היא מערכת לזיהוי כמעט תאונות לנהגים
06/03/14 17:50
50צפיות
ישנונים ומצפצפת כאשר "נוזלים" מהנתיב או מנסים לבדוק מה בעל הרכב לפניך שם בבגאז' שלו. האימובילייזר היא מערכת למניעת התנעה לא מורשית של הרכב ע"י רכיב זיהוי בתוך המפתח של הרכב ומקלט באיזור הסוויץ'.
אתה ברצינות חושב שזה יעזור לך?
06/03/14 20:30
40צפיות
אם האוטו לא גניב - זה סתם בזבוז כסף לשים אפילו קודן.
ואם האוטו גניב מאד - שום דבר , אבל באמת שום דבר לא יעצור את הגנב. אם מישהו יירצה את האוטו שלך הוא יבוא וירים אותו על הגרר כשאתה ישן שנת ישרים.או שהוא יבוא וייקח ממך את המפתח ואת הקוד בכוח . בקיצור - אם האוטו שלך מצא חן בעיני מישהו - גם אלוהים לא יעזור לך.אם יש מקיף - תקבל כסף ופשוט תקנה אחר.
כל ה"מיגונים" למינהם זה עוזר כמו כוסות רוח למת.
נראה לי שהוא מתכוון אייוואקס לעומת מובילאיי
07/03/14 00:33
140צפיות
לא אימובילייזר.
מניסיון האישי
12/03/14 08:29
8צפיות
יש הבדל בין המערכות. לפני שאנחנו התקנו מערכת התרעה ברכב החלטנו שאם אנחנו קונים ומשקיעים על בטיחות לנו ולילדים אנחנו הולכים עד הסוף. קנינו מערכת התרעה של איווקס שכוללת גם מצלמה וגם רדאר (בניגוד למובלאיי למשל שלא כוללת רדאר וזה גרוע לתנאי מזג אוויר קשים כמו ערפל). אנחנו גרים בצפון והיום בדרך לעבודה המערכת צפצפה לי כמה פעמים בתנאי מזג האוויר הלא פשוטים
קניית רכב - ב 20 אלף ש"ח
06/03/14 08:00
104צפיות
שלום לכולם.
אנחנו מעוניינים לקנות רכב למשפחה שהולכת לגדול.
כרגע במשפחה זה אשתי אני והכלב אבל בעזרת השם בקיץ כבר תהיה לנו בת.
אני מחפש רכב משפחתי אמין וחסכוני עם מנוע 1600 עדיפות לגיר ידני אבל אולי נתפשר בסכום של 20 אלף שקלים.
אשמח לשמוע את דעתכם.
בנוסף, מאחר וזה האוטו הראשון שאני קונה שהוא לא מאוד מאוד ישן אשמח לשמוע וללמוד כמה שיותר לפני הקניה.
בתודה
אשלי
אני הייתי הולך על משפחתית יפנית
06/03/14 09:44
86צפיות
בשנתון הכי מאוחר שהתקציב מאפשר. משהו כמו סובארו/מיצובישי /אלמרה
סובארו אימפרזה ידנית
07/03/14 00:56
51צפיות
נפוצה יחסית (לידניות), אמינה מאוד, חסכונית למדי. לא הכי מרווחת, אבל אמורה להספיק למטרות שציינת.
או מגאן ידנית
07/03/14 00:57
49צפיות
יותר בטוחה, מרווחת וחסכונית מהסובארו, אבל עלולה להיות קצת פחות אמינה - מצד שני יש סיכוי טוב שתוכל לקנות מודל חדש יותר באותו כסף, וזה יקזז לפחות חלק מההבדל באמינות הבסיסית.
הסדרה ממשיכה
74תגובות
05/03/14 23:26
337צפיות
שבוע שעבר היה בסימן על "מכוניות על" ומה שבינהן, על העלויות של יבואן ארצה במסלול יבוא אישי,
והאם יש מי מבינהן שהיא אפשרית ומעשית יחסית לרכישה בארץ אחרי המיסים הכבדים:

(המשך...)
שבוע שעבר היה בסימן על "מכוניות על" ומה שבינהן, על העלויות של יבואן ארצה במסלול יבוא אישי,
והאם יש מי מבינהן שהיא אפשרית ומעשית יחסית לרכישה בארץ אחרי המיסים הכבדים:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=207&messageid=173996686

שם ראינו מכוניות כדוגמת הקורבט האגדית, ואף נגענו בקאמרו (אלטרנטיבה שפויה יותר למר ישראלי).

ומה השבוע ?
השבוע נמשיך עם חלופות מעניינות לא פחות, כשהפעם על הכוונת "משהו באמצע":
משהו שחונה בין מכונית פרקטית היכולה לשנע משפחה שלמה ביום יום מחד, בנוחות ובפאר הנדרשים,
ומאידך מסוגלת לתת ניחוחות ביצועים ו- fun factor , שמזכירים לא מעט את מכוניות העל מהשרשור הקודם. פשרה אידאלית יש יומרו ?
פה בישראל כאשר תקציב המשפחה יקשה עד מאד לאפשר גם וגם: גם רכישת מכונית סופר ספורט אחת (לגבר?) שהיא 2 מושבים,
וגם מכונית משפחתית אחת נוספת (לאשה?) שתשמש את כל המשפחה בנסיעות השגרתיות. זה כבר עשוי להיות too much ...
במילים אחרות: צריכים למצוא רכב אחד שיודע לענות על שתי המשימות גם יחד. אך האם יש אלטרנטיבה שכזו ?
בהמשך נגלה.

מדובר על מכונת יוקרה ופאר, שיודעת גם להיות חורכת אספלט (כשצריך) - עם נתונים מקטגוריה ששייכת לדרגת הכניסה לרכבי העל.
נתמקד בתחרות החדשה שצצה מול סדרה 5 של במוו, מול מרצדס E class ומול לקסוס GS המוכרות והמוכחות,
עם התשובה האמריקאית. לא נעשה ספוילר, תתרשמו בעצמכם משלל הכתבות שיועלו בהמשך בסדרה זו.

נחל בפתיח קליל והתרשמות ראשונית מאת ה- consumer report האמריקאי (הכתבה המלאה איננה חינמית ולכן לא אוכל ללנקק אליה):
http://www.youtube.com/watch?v=Jqtm7L1l6FY
רמת האבזור של האקטיב (77 אש"ח) מחפירה.
05/03/14 18:52
129צפיות
האבזור באקסס (84 אש"ח) טוב יחסית.
º
טעות בשרשור, שורשר לסתבא רותרות.
05/03/14 18:53
21צפיות
º
פורד אסקייפ בארה"ב זה פורד קוגה 'שלנו'?
05/03/14 20:13
32צפיות
ממש לא, האסקייפ גדול באיזה 3 מידות מהקוגה
05/03/14 20:45
50צפיות
הקוגה "שלנו" נקראת גם בארה"ב קוגה. בין הקוגה לאסקייפ יש עוד SUV חצי מגודל.
הוא מוגדר שם SUV לחמישה נוסעים,
05/03/14 23:03
32צפיות
ואת הקוגה לא מצאתי שם בהיצע של חברות ההשכרה.

המטרה היא רכב לזוג+ציוד, לשלושה שבועות וכ-4K ק"מ, שיהיה מרווח, נוח ונעים לשעות ארוכות,
אבל שגם לא יהיה מסורבל מדי בעיר.

איך הפורד פיוז'ן? מקביל למונדאו מבחינת גודל?

המלצות?
הפיוז'ן זו הגרסה האמריקאית למונדיאו
05/03/14 23:27
35צפיות
רק ששם משווקים את המונדיאו הבאה כבר משנה שעברה.
וקח בחשבון שלא משנה מה רשום בהזמנה, רשום באותיות קטנות "או מקביל", משמע אתה יכול להזמין פיוז'ן, ולקבל קאמרי וכדומה. אז אין לך מה לחפור עמוק מדי לגבי דגם ספציפי - ומצד שני, שווה לך לדרוש לעשות סיור במגרש החניה של חברת ההשכרה, ולהחליט לבד מה לקחת מתוך ההיצע.
אין בעיה עם 'או מקביל', רציתי להבין את
06/03/14 08:03
32צפיות
הקטגוריות עצמן.
יש "סטנדרט" שמייצגת אותה הפיוז'ן,
אחר כך SUV עם ה'אסקייפ'
ומעליהם "פול-סייז" כמו אימפלה, (דווקא ממה שראיתי כאן היא לא גדולה משמעותית מהקאמרי או המונדיאו).

אם האסקייפ הוא SUV גדול (מקביל למה שמוכר לנו כאן?), איך מוגדרים שם ג'יפונים כמו CRV וקוגה למשל?

אתה טועה, האסקייפ החדשה זו אכן הקוגה.
06/03/14 17:43
23צפיות
אולי התבלבלת עם האדג' או האקספלורר.
נכון התבלבלתי עם האקספלורר בדגם הקודם
06/03/14 17:48
18צפיות
האסקייפ לא היה בין האדג' לאקספלורר?
נראה לי שיותר קטן.
06/03/14 17:59
19צפיות
אסקייפ>אדג'>אקספלורר.
יש גם אקספדישן שנראה לי מקביל לסאברבן ואוורסט שנכנס איפשהו באמצע  בין כולם (האו"ם התחיל להסתובב עם כאלה בארץ).
º
סבבה. תודה! אז זה יהיה זה "or similar"
06/03/14 19:31
9צפיות
º
.
17/03/14 14:02
2צפיות
כדאיות מבצע על שאריות קשקאי דגם יוצא
05/03/14 17:40
107צפיות
התעניינתי בקשקאי 1600 ידני. המחיר לגרסה הבסיסית 125 אש"ח. לא מוכנים להגיד בכמה יימכר הדגם החדש. מדובר בהנחה של 4K על המחיר הרגיל + כמה שטויות שה תודה אבל אשמח לשם נותנים מתנה. בינתיים אמרתי להם לא תודה, אשמח לשמוע דיעה ממי שעוקב אחרי שוק הרכב אם מדובר במבצע של ממש. תודה
5
לא נשמע מפתה במיוחד
06/03/14 11:18
67צפיות
מפרסמים אותה מליסינג עם 0 ק"מ ב-108 אש"ח
מכונאות
05/03/14 16:17
77צפיות
השכרת תעודת הסמכה לניהול מוסך
º
צודק 100%
05/03/14 17:48
21צפיות
פיג'ו 208 1.2 VS רנו קליאו 0.9 טורבו
05/03/14 15:45
79צפיות
שתיהן ידניות.
עשיתי נסיעת מבחן על שתיהן, קשה לי להגיע להחלטה.
המחיר די זהה (לגרסא המאובזרת של הפיז'ו והלא מאובזרת של הקליאו).

הקליאו מאובזרת יותר (חיישני גשם ואורות, ניווט, מפתח חכם, בפיג'ו יש חישוקים קלים שאין בקליאו), מרגישה חזקה מעט יותר, הפיג'ו הרגישה לי נינוחה, מעט שקטה יותר ובוגרת יותר באופן כללי.

על מה הייתם הולכים?
את הרנו אני לא מכיר
05/03/14 16:23
47צפיות
על הפז'ו נהגתי ולא התלהבתי. המכונית אחלה, ממש אהבתי אותה, בעיקר בגרסה המאובזרת. אבל המנוע אכזב מאד. מחסור הכוח מורגש כמעט בכל מצב. הוא גם עושה רעש מעצבן כזה. אם הייתה גרסה 1600 ידנית זאת הייתה יכולה להיות המכונית הבאה שלי.
º
את הפיאסה לקחת בחשבון?
05/03/14 16:43
23צפיות
מכיר את הפיאסטה האוטומטית ויש לי שתי בעיות
05/03/14 18:49
55צפיות
1. עיצוב תא הנוסעים.
2. רמת איבזור מחפירה לעומת צמד הצרפתיות.
כתבתי כאן בעבר את ההתרשמות
05/03/14 19:04
62צפיות
שהייתה לי מהקליאו גם הטורבו וגם הרגילה
אחד החסרונות איכות גימור ואיכות חומרים,פלסטיק זול ושברירי
ובכלל לא מרגישים את המזגן כי הפתחים בגובה נמוך מדיי

לפחות לגבי הפיאסטה החדשה 1.2 גם היא הגיעה עם אבזור כמו מולטימדיה ובלוטות

אין ספק הקליאו יפה מבחוץ
הפיגו מאוד נוחה יותר מכולן
מזגן טוב בארץ זה לדעתי חיוני. אם כך, בעיני זה
05/03/14 19:21
46צפיות
מכריע את הכף לטובת הפז'ו.
אולי הם הוסיפו מולטימידה, אבל לדעתי האבזור
06/03/14 10:37
27צפיות
עדיין חסר.
לא מכיר את המכוניות האלו
05/03/14 17:56
55צפיות
אבל קניתי כמה מכוניות בחיי.
השיקול תמיד היה לא מה שאנשים אחרים יגידו אלא מה שטוב לי.
קח את זו שמתאימה לך.

============================================

הכוונה אינה להתעלם ממבחני דרכים, נסיון אחרים וכו' אלא להתאים
את השאלות וכן את התשובות לדרישות שלך.
בסופו של דבר אתה תהיה הנהג.
הצד הרע הוא שחשבתי שהטיפולים בפיאסטה הם
05/03/14 15:00
69צפיות
כל 15,000 ק"מ או שנה, הקודם מביניהם, כפי שנדמה לי שזה בישראל,
הסתבר שכל 15,000 ק"מ או 9 חודשים.

ל 15,000 לא הגעתי כמובן אבל ל 9 חודשים כן ואז גיליתי את הצד הטוב.
תיקתקו את הכל בפחות משעה והסה"כ להחלפת שמן, פילטר שמן, פילטר
מזגן, איזון מחודש של הגלגלים למרות שלא הרגשתי בבעיה והחלפת גומיה
כלשהי שלא הבנתי מהי עלו פחות מ 200 ש"ח, עבודה+חלפים, במוסך
מורשה יצרן כמובן.
נשמע לי מחיר סביר מעבר לעובדה שזה מאלץ אותי לנהוג בעיר שאני שונא
לנהוג בה אבל אוהב לחיות בה.
נפח מיכל דלק יונדאי גטס אוטו' 2005
05/03/14 13:05
70צפיות
שלום לכולם.
אני נוהג ביונדאי גסט אוטומטית משנת 2005.
השבוע עשיתי ניסיון ונסעתי עד שרוקנתי את מיכל הדלק.
כשמילאתי מחדש מאפס כמעט עד למיכל מלא הופיע לי על צג המשאבה ובקבלה שמילאתי 34 ליטר.
כשחיפשתי ברשת את הנפח של מיכל הדלק ברכבי יונדאי גטס מ-2005 גיליתי שבכולם רשום שמיכל הדלק הוא בנפח 45ליטר.
האם מישהו יכל להסביר לי את מהות ההפרש?
זה הגיוני?

בתודה...  
תגדיר רוקנת את המיכל
05/03/14 15:58
59צפיות
נסעת עד שהאוטו נעצר?
לא. נסעתי עד שהמד היה על הקו האחרון ממש.
09/03/14 08:46
10צפיות
לא אקח סיכון ואגיע למצב שממש האוטו יעצור באמצע כביש מהיר כי נגמר לו הדלק.
אז לא רוקנת את המיכל. נסעת עד הפס האחרון
09/03/14 13:17
12צפיות
שהוא כנראה איזה ~ליטר לפני הידלקות הנורה, שנדלקת ב-10 ליטר אחרונים.
היית יכול לנסוע ת"א-חיפה וחלק מהדרך בחזרה על הדלק שעוד נותר...
º
תודה
09/03/14 13:51
7צפיות
מיכל דלק הוא אכן כ45 ליטר ברשמי
06/03/14 16:36
42צפיות
בפועל אפשר לדחוף עוד קצת יותר, על חשבון הצינור בין המיכל לפתח (ליטר וקצת נוספים)

הנורה נדלקת בערך שנותרו עוד 7 עד 10 ליטר במיכל.

אוקיי. תודה.
09/03/14 08:48
12צפיות
כלומר שאם המד על הפס האחרון ולא נדלקה עדיין הנורה אני בערך ב-35 ליטר. אוקי. תודה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום