לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

אתר
19/09/14 07:33
61צפיות
בוקר טוב לכם

האם מישהו מכיר אתר כמו יד 2 מבחינת
מידע טכני של רכבים ועוד

תודה
º
חדשים? אני משתמש באוטו
19/09/14 10:05
12צפיות
º
www.carfolio.com
19/09/14 11:02
15צפיות
האם בשרייד יש איזה לחצן וניתוק אוטומטי כשאין מים במנוע?
18/09/14 23:43
56צפיות
עקב אי סגירה של מכסה מיכל העודפים ברחו מים מהמערכת הוספתי כ 2 ליטר. ברור שיכול להיות נזק רציני לראש המנוע אך כרגע חוץ מאורות דרך אין כלום..
בוקר טוב עולם.
נזילת מים
19/09/14 16:23
28צפיות
ערב טוב עולם
זה בסה"כ אוטו, לא כור גרעיני, ולכן, אין שום לחצן או מתג אשר מבצע ניתוק אוטומטי.
באף אוטו אין דבר שכזה.
º
חשבתי אולי.... כי מוזר שנותקה מערכת החשמל. נמתין לממצאים
19/09/14 18:47
7צפיות
º
מה זאת אומרת אין כלום? המנוע לא פועל?
19/09/14 21:09
9צפיות
כל הפנל חשוך, אין כלום חוץ מאורות דרך. לא בדקתי מצוקה
19/09/14 22:01
22צפיות
כי לא היתה מצוקה. הרכב בחניה חוקית... פרטים בהמשך (לאחר איבחון המומחה). ניסינו לבדוק פיוזים. בתא המנוע הם תקינים בתוך הרכב לא הצלחנו כי לא זיהינו את השולפן. לילה חושך. הפנס בפון גמר אותו
הסימפטום הראשון היה כיבוי המזגן ובהמשך הרכב שווק.מיכל העודפים היה פתוח כל כך הרבה זמן שהצינורית הטבולה נעלמה... או שהתיבשה נסדקה ונשרה. עוד שנתיים לגריטה ואני חשבתי שיחיה לנצח...
השכרה\החכר מזה ?
18/09/14 21:23
43צפיות
ברשיון רכב רשום רישום מקורי השכרה\החכר מזה אומר?
º
שהבעלות הקודמת שלו היתה חברת השכרה או ליסינג
18/09/14 22:22
19צפיות
היה לי משני הסוגים כשרשום השכרה/החכר מדובר בליסינג
18/09/14 22:36
28צפיות
כשזה השכרה כתוב השכרה...

לפחות אצלי זה היה כך

החלפת נוזל קירור בפיג'ו 205
18/09/14 16:24
65צפיות
אחרי ששאלתי כאן איך לזהות האם הנוזל קירור שזורם במערכת ברכב שלי הוא אדום או סתם מי ברז עם חלודה החלטתי להחליף נוזל קירור ולהיות בטוח.
רגע לפני שאני מתחיל את העבודה, מישהו יודע איך מרוקנים את המים במערכת? יש איזה בורג ריקון?
נזילת שמן ברקס מדוושת ברקס??
18/09/14 16:42
40צפיות
הכנסתי את הרכב עכשיו לחניה להתחלת העבודה.
פתאום אני רואה סימני שמן על השטיח מתחת לדוושות. התכופפתי לראות מאיפה זה מגיע וזה מגיע מהדוושה של הברקס.
פעם ראשונה שאני נתקל בדבר כזה. מישהו מכיר את התופעה? מה צריך להחליף?
יכול להיות שמישהו שימן את הדוושה
18/09/14 17:53
33צפיות
ואתה רואה שרידים. תנסה לנגב את זה ולעקוב אם זה מופיע שוב.
בעיקרון אין שם שום דבר שאמור לנזול ממנו שמן.
זו נזילת שמן בוודאות. גם צילמתי את האיזור
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 19:24
69צפיות
השמן שנזל על השטיח ברכב בצבע אדום, בנוסף כל לחיצה על הברקס עושה רעש של אוויר שיוצא ממשאבת אופניים (הדימוי הכי קרוב שמצאתי)
ובנוסף כל לחיצה גורמת לעוד כמות קטנה של שמן לנזול.

צירפתי תמונה של האיזור של הנזילה. קרוב משפחה שמתעסק עם רכבים אמר לי שזה כנראה בוסטר (?). העניין שהבוסטר הזה שהוא אמר נמצא על קיר האש, אז זה נראה שאין קשר אליו, אבל אני לא באמת מבין.
בכל אופן  אשמח לתגובה ממי שמבין או מכיר את הבעיה
23
משונה. לא ברור לי איזה שמן יש שם.
19/09/14 00:14
41צפיות
לא נראה לי ששמן בלמים יכול להגיע לשם. האם הבלימה תקינה? והאם יש איבוד שמן בלמים?
תסתכל מה קורה באזור הבוסטר, כלומר בצד השני של קיר האש, באותו מקום. אבל בבוסטר לא אמור להיות שום שמן.
בכל אופן, אם אתה עדיין חושד שזה שמן בלמים, אתה חייב ללכת למוסך שיבדוק את זה.
הבלימה הייתה תקינה
19/09/14 02:28
38צפיות
וגם נוזל בלמים לא היה חסר כשבדקתי אחרי שגיליתי את הנזילה.
אני לא מבין כל כך בתחום של הברקסים, אבל מקריאה בפורומים באנטרנט על זה היה כמה דיבורים על שמן שנכנס לבוסטר.
האם זה היגיוני? או יכול להיות שזה שמן שנשאר מטיפול בעבר ועכשיו הוא נוזל מאיזור הדוושה?
הבוסטר עצמו נראה טוב ואפילו חדש. בפיג'ו כזו שהייתה לי בעבר הבוסטר היה חתיכת חלודה עגולה
אין בורג יעודי.
18/09/14 16:45
63צפיות
צריך לפרק את הצינור התחתון שנכנס לרדיאטור (בצד שמאל למטה אאל"ט), לפתוח את פקק המילוי ולתת למים לצאת.
לאחר מכן כדאי מאד לשטוף עם צינור ולתת לכל הלכלוך שהצטבר במערכת לצאת.

לאחר מכן להחזיר הכל למקום, למלא נוזל קירור, לפתוח ברגי ניקוז (בד"כ על או באיזור הטרמוסטט) ולהמתין שנוזל הקירור יצא מהם, ואז לסגור הכל ולהניע.

יש לקחת בחשבון שכמעט בוודאות יכנס אויר למערכת כך שיש לכבות מנוע לאחר כמה דקות, למלא שוב מים ולנקז, כך כמה פעמים עד שכל האויר יצא.
תודה על התשובה המפורטת..
18/09/14 16:47
37צפיות
אני אתחיל עכשיו במלאכה
במנוע ה-TU יש גם בורג שחרור אוויר קרוב לקיר האש
18/09/14 21:19
46צפיות
על הצינור שמוביל את הרדיאטור הפנימי (בהנחה שזה ה-1400, הנפוץ יותר).
תודה לכם, ביצעתי את הניקוז היום
18/09/14 22:54
43צפיות
ואחרי הניקוז הנעתי את הרכב עד שהוונטה נכנסה לפעולה והכל תקין.
עכשיו הרכב מושבת עד שהעניין עם הנזילת שמן ברקס תטופל..

נמצאה הבעיה של הנזילת שמן
19/09/14 17:57
53צפיות
אני לא שולט בשמות החלקים ברכב. אז אני אסביר מה הוחלף-
על הבוסטר במרכז מתחבר גליל ברזל שאליו מתחברים 4 צינורות שמן (1 לכל גלגל) ובנוסף מחובר אליו מלמעלה המיכל שמן ברקס.
אז החלק הזה הוחלף. בנוסף כל הבוסטר היה מלא שמן ברקס מבפנים והכל נשאב ממנו.
בוצע גם ניקוז אוויר במערכת ברקסים.
עכשיו הרכב בולם הרבה יותר חזק. כנראה הייתה בלימה חלשה לפני ולא ידעתי (קניתי אותו לפני שבוע)
עכשיו יותר ברור. מה שהחליפו זה את המשאבה הראשית.
19/09/14 18:39
53צפיות
אני מניח שהבעלים הקודם היה מודע לאיבוד נוזל הבלמים והוסיף די הרבה. הנפח של מגבר הבלימה הרבה יותר גדול מאשר המיכל של נוזל הבלמים.

אני לא חושב שהבוסטר היה באמת מלא, אלא "מלא"
19/09/14 23:18
47צפיות
במשמעות של "היה בו הרבה שמן" (שזה בכלל לא שמן, אבל לא נהיה קטנוניים).
לא נראה לי שבוסטר מלא לחלוטין בנוזל היה עובד בכלל.
אני דווקא חושב שהוא היה מלא. הדרך היחידה שנוזל בלמים
20/09/14 00:30
48צפיות
יכול לעבור מהמשאבה הראשית אל מוט הדוושה היא אם הוא ממלא את הבוסטר ממש כמעט עד גובה הציר. אם זה היה סתם נוזל על הבוסטר מבחוץ זה היה דולף לקרקע ולא נכנס לאזור הדוושה.
ולפי התיאור שלו הבוסטר לא ממש עבד. הייתה לו בלימה חלשה וזה השתפר אחרי התיקון.
חן צודק
הודעה זו מכילה תמונות
20/09/14 03:33
65צפיות
את העבודה עשה אבא שלי כשאני הייתי לצידו, אז אפילו צילמתי את הבוסטר כשהוא מלא שמן. ( קשה לראות את השמן אבל רואים את ההשתקפות של האור עליו)אם לדייק הוא לא היה "מלא שמן" אלא מלא עד החצי בדיוק כמו בתמונה. בנוסף, אני לא נכחתי ברגע שליפת המשאבה כך שאני לא יודע כרגע אם נשפך שמן בשליפה שלה
1
2
אז זה פאקינג המון נוזל בלם...
20/09/14 12:17
45צפיות
אין מצב שמי שמכר לך לא ידע שמשהו לא תקין עם הבלמים. זה לפחות חצי ליטר נוזל, כנראה יותר - לא משהו שלא שמים לב שנעלם...
אני לא חושב שמי שמכר לי את הרכב עשה את זה בכוונה
20/09/14 18:35
40צפיות
המוכר היה נראה אמין מאד. יכול להיות שהוא ראה שחסר שמן ומילא בתמימות. מה שמוזר שעבר קצת יותר משבוע מאז שקניתי את הרכב ורק עכשיו הנזילה התחילה.

בכל אופן על הבוסטר מחוברים שני צינורות. אחד שרואים בתמונה מלפנים בצד שמאל שהוא מוביל עד הסעפת יניקה. והשני לא רואים בתמונה, הוא מחובר מלמטה ולא יודע לאן הוא מוביל (לא בטוח שהוא צינור יכול להיות כבל)
השאלה שלי היא האם יכול להיות שהכמות שמן הזו בבוסטר גרמה לאיזו בעיה אחרת? אולי אחד הצינורות היה עלול לשאוב את השמן מהבוסטר למקום שהוא לא אמור להמצא בו?
אמור להיות צינור אחד שמוביל לסעפת היניקה
20/09/14 21:13
36צפיות
נראה לי שהצינור השני שאתה מתאר לא מחובר לבוסטר. רוב הסיכויים שלא נגרם שום נזק. בטווח הארוך ייתכן שנוזל הבלמים יקצר את חיי החלקים בתוך הבוסטר כי הם אמורים להיות יבשים וכמו שאמרתי, זה נוזל די תוקפני. לא סביר שהמנוע ינק נוזל בלמים, וגם אם כן, לא נורא.
º
אוקיי, תודה רבה על הכל
21/09/14 01:04
5צפיות
|*|נפתח פורום חוכמת ההמונים|*|
18/09/14 14:26
4צפיות
|נורה|פורום חוכמת ההמונים הוקם בשבילכם, הגולשים והגולשות שמעוניינים להשתמש בחוכמת ההמונים כדי לקבל עצות, תשובות, רעיונות וכל דבר אחר שיעניין אתכם.
חוכמת ההמונים יכולה לעזור ולהועיל בכל מקרה שבו אתם רוצים מגוון של דעות, מאנשים שונים אשר עוסקים בתחומים שונים, כדי לסייע לכם להגיע למסקנה מסויימת, רעיון או אפילו החלטה, בכל נושא שעולה על רוחכם.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו... ואל תשכחו להיות יצירתיים :-)

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
אתר לרכישת אוטו
18/09/14 10:40
116צפיות
היי
בהמשך להודעות קודמות שלי שאני מחפש אוטו נתקלתי באתר
כאשר נכנסים אליו מופיעה הצעה ליעוץ טלפוני חינם. עכשיו השאלה שלי היא מה הפואנטה שלהם, בלי להטיל חשד בכשרים כשמציעים לי חינם אני אוטומטית מתחיל לחשוד. השאלה היא כמה הם אובייקטיבים?
תודה
מעניין שהמון שואלים את זה
18/09/14 11:06
97צפיות
אני לא מצאתי אינטרס פרט לזה שתכירי אותם
מקסימום לא תשמשמי בעצות שלהם, זה חינם
גם לפורום אין אינטרס וגם הוא בחינם

נכון אבל אתה יוצא מנקודת הנחה שפורום הוא פורום ואילו אתר
18/09/14 11:11
68צפיות
מסחרי מטרתו להרוויח וזה יעודו.
זאת הסיבה לחשדנות שוב אין לי כלים לדעת ואולי אני חשדן כי איבדתי את התמימות מזמן אבל ייתכן ואני טועה ונשארו עוד אנשים טובים בעולם.
פניתי אליהם. היה ייעוץ חובבני.
18/09/14 15:17
68צפיות
מה שכן, מפציצים בפרסומות ודואר זבל אחרי הפנייה.
כל יבואני הרכב התקשרו אלי כי אני מחפש רכב.
אני מניח שהם רוצים להרגיל אנשים להיכנס אליהם כמה שיותר
18/09/14 13:31
59צפיות
ואז, ככל שיש יותר כניסות לאתר, הם יכולים להרוויח יותר מפרסומות. או משהו כזה.
בקשה להמלצה על רכב
17/09/14 21:41
97צפיות
שלום,

אני מחפשת רכב, התקציב שלי הוא עד 30,000 ש"ח. אני רוצה שיהיה לו גיר רגיל (לא אוטומטי), מודל 2004 לפחות.
הקריטריון הכי חשוב לי הוא בטיחות, ולאחר מכן אמינות, וצריכת דלק נמוכה. כמובן שאעדיף לקנות רכב שהקילומטראז' שלו הוא סביב  100,000 ק"מ.
יש חיה כזו? אשמח מאוד לשמוע המלצות איזה רכב לדעתכם עלי לחפש.

תודה!
התגלגלתי לעמוד השני...
20/09/14 16:03
40צפיות
אולי בכל זאת, איזו המלצה?
לא ציינתי שהנסיעה ברכב היא כל יום רבע שעה לעבודה, ופעם בשלושה שבועות צפת- תל אביב.
תודה!
אני קניתי עכשיו
20/09/14 23:05
34צפיות
סקודה פאביה משנת 2006, וזה היה במסגרת הסכום שציינת, ועם 100,000 ק"מ.
צריך לחפש בסבלנות בלוחות, כי רוב הרכבים בני 8-10 שנים צוברים מעל 150,000 ק"מ, ובד"כ יותר קרוב ל-200,000.
בכל מקרה במסגרת חיפושיי ראיתי שיש די הרבה דגמים שאפשר למצוא בסכום הזה, אם מתפשרים על אחד הפרמטרים (בטיחות+אמינות+חיסכון+אוטומט לא תמיד הולכים טוב ביחד).
חפש פיאט גרנדה פונטו, זה הסיכוי הכי טוב שלך
20/09/14 23:52
31צפיות
בטוח יחסית למודל, חסכוני וזול יחסית, כך שאתה אמור להיות מסוגל למצוא רכב מ-2008 או 2007 (השנה הראשונה שלו, עד כמה שאני זוכר) במחיר הזה.
תודה לשניכם!
21/09/14 23:07
10צפיות
אני מחפשת רכב ידני ולא אוטומטי, אבל שוקלת להתפשר ולקנות אוטומטי בכל זאת, כי גיליתי שטויוטה runx נמצאת בגבולות התקציב. האם היא מומלצת, אע"פ ששהיא אוטומטית? האם טויוטה אוטומטית יותר טובה מפיאט ידנית?
חשבת על ליסינג פרטי?
22/09/14 13:24
18צפיות
את יכולה בקלות לעמוד בגבולות התקציב באופציה כזאת ולשלם כל חודש מחיר קבוע באיזור 700-1000 שקל , במצב הכלכלי שיש היום זה פיתרון גם כן.
בכל אופן, הטיוטה יחסית אוכלת דלק ופחות מומלצת לטעמי האישי כמובן..
וואו, ממש עזרת לי
22/09/14 20:33
14צפיות
ברצינות, אני ממש מתלבטת ומה שאמרת בקשר לצריכת הדלק מאוד עזר לי.
לא חשבתי על ליסינג פרטי, אני אבדוק את האפשרות, אבל נראה לי שזה פחות מתאים לי, כי אני מאלה שלא אוהבים שכירות (לא רציונלי...).
מה עדיף בליסינג: יונדאי I-25, סיטרואן C אליזה, הונדה אינסייט
45תגובות
17/09/14 21:32
110צפיות
אשמח לעצתכם
שני הראשונים זולים יותר, אך בגלל ההנחה בשווי מס על רכב היברידי - המחיר בתלוש הוא דומה מאד.
מה לדעתכם עדיף בין הרכבים הללו? האם השם הטוב של הונדה מוצדק גם כאן?....
תודה רבה!

(המשך...)
אשמח לעצתכם
שני הראשונים זולים יותר, אך בגלל ההנחה בשווי מס על רכב היברידי - המחיר בתלוש הוא דומה מאד.
מה לדעתכם עדיף בין הרכבים הללו? האם השם הטוב של הונדה מוצדק גם כאן?....
תודה רבה!
פוליש לגימור ?
הודעה זו מכילה תמונות
17/09/14 20:40
86צפיות
אני מניח שמישהו פה יוכל לענות לי על זה:
אני בשלב גימור של רמקולים,
סיימתי ( לדעתי ) את שלב הצביעה והשתמשתי בצבע Krylon fusion golss
הרבה גלוס הוא לא נתן ולכן עברתי לשיוף עדין עם ספוג + מים להוריד גם את שכבת הצבע שלא התאחדה.
אחרי זה התשמשתי ידנית בפוליש טרטל ווקס ( קופסא ירוקה) מה שלא הניב שום ברק אלא להיפך.
איך אני מבריק את הגימור?

º
צריך שכבת לקה אחרי הצבע.
18/09/14 16:47
82צפיות
הבנתי. איזה לקה תתאים?
18/09/14 20:53
16צפיות
אפשר בספריי? האם צריך לשייף לפני הלכה?
לאחר הלכה לעשות פיניש?
רכישת רכב
17/09/14 19:36
56צפיות
שלום 

אני מעוניינת לקנות רכב 
מתלבטת בין יד שניה לחדש 
שימוש ברכב בעיקר בעיר נוסעת כ10000 קילומטר בשנה . לרוב רק אני ברכב
מחפשת אוטו שלא צורך הרבה דלק  ולא נוטה לפגוש מוסך ושיהיה מרווח גם מאחורה
ההתלבטות בין מיצובישי  ספייס סטאר , קיה פיקנטו , קאיה I10 

אם יש רכבים נוספים אני אשמח לדעת 

תודה רבה למביני עניין 
אני מעונין לרכוש רכב מסוג קרוז
17/09/14 19:30
47צפיות
האם לרכושרכב 2010  נפח מנוע 1800
או רכב  2011  נפח מנוע 1600
התקנת כיסא בטיחות עם isofix
57תגובות
17/09/14 16:38
116צפיות
אוונפלו סימפוני e3 נגד כיוון הנסיעה ברכב.בחנות שממנה קניתי לא עושים התקנות.מקובל ללכת למוסך ולבקש עזרה?אני אשמח לעשות את זה בעצמי ולדעת איך עושים אבל רוצה למנוע מצב של התקנה לא נכונה.הלפ

(המשך...)
אוונפלו סימפוני e3 נגד כיוון הנסיעה ברכב.בחנות שממנה קניתי לא עושים התקנות.מקובל ללכת למוסך ולבקש עזרה?אני אשמח לעשות את זה בעצמי ולדעת איך עושים אבל רוצה למנוע מצב של התקנה לא נכונה.הלפ
איך קונים רכב
17/09/14 16:15
75צפיות
היי
אין לי מושג ברכבים כלום פשוט כלום הנה התוודתי ועל אף זאת אני באמת רוצה לקנות. הבעיה היא שכל אחד אומר משהו אחר ואין לי מושג למי להקשיב.
אין איזה אתר שמסביר איך קונים רכב?
לעצם העניין אני איש גדול מאוד מאוד גדול כך שאני צריך אוטו שאוכל לשבת בו מקדימה ומאחורי יישבו בנחת.
האופציות שהוצאו:טויוטה קורולה, סקודה אוקטביה, רנו מגאן, מאזדה 3 רנו פלואנס, יונדאי I35 . אם אחד מהם לא רלוונטי תקנו אותי, אם יש תוספת אשמח להוספה.
חוץ מהגודל חשוב לי שתהיה בטיחותית שלא תראה מוסך כלל.
גם אם אין תשובת בית ספר תשובות שיעזרו לי לקבל החלטה תתקבלנה בברכה.
באמת תודה רבה
לא ציינת תקציב ופרמטרים נוספים - כמו חדש/יד שניה
17/09/14 17:18
33צפיות
בכל אופן, אם התקציב מאפשר אני ממליץ על סקודה סופרב.
אני רכשתי סופרב שנת 2010 לפני כשנה. עברתי לסופרב ממרצדס E שנת 2000.
לא האמנתי שהסקודה תהיה מרווחת כמו המרצדס - גם אני גדול מאוד מאוד (בעיקר לרוחב ), אך הסקודה למעשה הרבה יותר מרווחת מהמרצדס
גם כשאני נוהג ניתן לשבת מאחורי בקלות, ויחד עם זה יש לה גם בגאז' עצום.
מלבד המרחבים הלא ברורים באוטו הזה אני נהנה ממנו בכל אספקט נוסף וממליץ עליו מאוד.
אם מדובר על חדש אז פשוט לך לאולמות התצוגה הרלוונטיים
17/09/14 17:27
42צפיות
ושב במכוניות האלו, ובדוק כמה מקום נשאר מאחוריך.

אם אתה באמת כל כך גבוה (כמה?) אז ניתן לשקול לעלות קטגוריה למכוניות "מנהלים" כמו מזדה6, הונדה אקורד וכו'.
אין כזה דבר לא רואה מוסך בכלל
17/09/14 19:02
47צפיות
פעם בשנה טיפול (ושם יעשו גם טסט) זה המינימום
בעצם אולי יש, בליסינג של העבודה לא מתעסקים עם כלום כלום

התקציב הוא 60000-70000
17/09/14 20:18
42צפיות
ואינני גדול אני רחב מאוד מאוד רחב.
סיטרואן C5 שנת 2007 או רנו מגאן 2007
17/09/14 15:53
74צפיות
עקב תקציב מוגבל נאלץ להתפשר על צרפתיות. 

אז מה עדיף לדעתכם? בהנחה שמדובר ברכבים שטופלו זהה

פרמטרים חשובים:
1. אמינות/חסכוניות. אני יודע ששניהם על הפנים מהבחינה הזאת. אבל מה יותר גרוע?
2. צריכת דלק. 
3. בטיחות

שאר הדברים פשוט לא חשובים לי. 
יש לך עוד אפשרות. להתפשר על שנת הייצור
17/09/14 18:28
74צפיות
לא יודע למה דווקא 2007, אבל אם באותו מחיר תמצא סובארו או סוזוקי 2004, אולי 2003, היא תענה לדרישות שלך הרבה יותר טוב. ואם אתה לא חייב גודל משפחתי, אז יש עוד אפשרויות.
מבין השתיים, המגאן היא זו שמפורסמת בחוסר האמינות שלה. ה-C5 דווקא בסדר, אבל קח בחשבון שכשיהיו תיקונים הם יהיו יותר יקרים, ושהיא יותר גדולה וכבדה (למה לא C4? או C3?) אז כנראה שפחות חסכונית בדלק.
היתי מעדיף C4.....אבל יקרה יותר מ-C5 במשומשות
18/09/14 17:00
43צפיות
יש לי אפשרות לרכוש C5 מודל 2007 שעברה פחות מ 100,000 ק"מ ב- 15,000
רנון מגאן - אפשר למצוא מלא בשוק בפחות מ 15,000

C4 - מחירים פשוט עוברים את ה 22,000. 

בכלל הייתי מעדיף סוזוקי סוייפט או I20, אבל אין לי 40,000 פנויים כרגע

ה- C5 והמגאן נמכרות במחר בדיחה 
º
סיטרואן עדיפה מבין הצמד הנ''ל
18/09/14 10:29
12צפיות
פירוק רכיבים כגון קודנית, אזעקה, נעילת דלתות וחלונות מרכזית
17/09/14 11:50
123צפיות
פירוק רכיבים כגון קודנית, אזעקה, נעילת דלתות וחלונות מרכזית ע"י השלט מרכב ג'ימיני שנת 2005. הקודנית והאזעקה הותקנו ע"י היבואן עת נרכש הרכב ב2005

האם מחיר של:    לפירוק הקודנית: 180,  לפירוק האזעקה 150,   ול2 המחירים האלו מתווסף מע"מ. האם זה מחיר סביר? 

האם כדאי לבצע דווקא אצל מי שהתקין את הרכיבים או שכל חשמלאי רכב יכול לבצע?

שאלה נוספת: השימוש ברכב פעוט. המצבר חדש אך נוטה להתרוקן. חששנו שהסיבה נעוצה באזעקה ובדקנו ע"י הימנעות מדריכת האזעקה ע"י השלט. סוגרים הרכב ע"י המפתח שנועל את 3 הדלתות. הבעייה כנראה נעלמה.
האם בהעדר דריכת האזעקה, יש בכל זאת זליגת זרם מסויימת לאזעקה ועל כן לא מספיק להמנע משימוש בשלט אלא עדיף לפרק את האזעקה?
שאלה דומה לגבי הקודנית, עד כמה המערכת צורכת זרם כשהרכב כבוי, כי המערכת הזאת נכנסת לפעולה באופן אוטומטי כשמכבים את המנוע. אם זליגת הזרם משמעותית אז האם כדאי לפרק את הקודנית?

שמעתי כי לגנב מיומן לוקח כ4 שניות להתגבר על אזעקה וקודנית ככה שאין בהם צורך אמיתי. 

כלומר מדובר על 3 שאלות עיקריות ואלו הן:
1. עלויות פירוק המערכת קודנית ואזעקה [שנועלת את הדלתות ומרימה את השמשות] שהותקנה ב2005
2. האם יש זליגת זרם למערכת האזעקה כשהמנוע כבוי גם בהעדר דריכת המערכת [לגבי הקודנית, ברור לי שהיא צורכת זרם כשהמנוע כבוי כי היא נדרכת אוטומטית] 
3. עד כמה זליגת הזרם משמעותית ואז כדאי אולי לפרק הצרכנים הללו [קודנית ו/או אזעקה] כי הרכב שוכב בחנייה מספר שבועות ללא שימוש. בין שימוש לשימוש העוקב. 

תודה למשיבים
אין לי את כל התשובות להמון סוגיות שהועלו כאן, אבל, כבר מספר
17/09/14 22:10
66צפיות
מזה מספר שנים, לא משווקים אזעקות בכלל. יש רק שלטים שנועלים דלתות וחלונות [שלטי נוחות]
במידה ואין צורך בשלט נוחות שכזה, אז אפשר לפרק את האזעקה שהיא ממילא מיושנת. תאורתית אולי יש בה פגם חשמלי כלשהו, והיא מעט מקצרת, כלומר יוצרת זרם זליגה גדול מהמותר.
לגבי הקודנית, גם היא כבר בת 9 ברכב שהיה חדש ב2005.

האינטואיציה שלי: אין רע בלהעיף את שני הרכיבים הישנים הללו. [גם במידה ואין קצר חשמלי משמעותי בגללם. הרכב לא יוצר ככה].
יש יתרון בלפרק אצל המתקין [בפרט אם המתקין עושה זאת לכל הרכבים של היבואן הספציפי, ככה שההתקנה, ועל כן גם הפירוק הם שבלונה בעבורו].
לגבי עלויות: נשמע לי מופרז. חקר שוק או השוואת שוק תשפוך אור על נושא העלויות.
ההיגיון הזה מקובל עלי...
18/09/14 05:39
39צפיות
אברר נושא העלויות.

אחכה לתשובות לגבי צריכת זרם מהמצבר כשהרכב בחנייה ארוכה.

מה שאני מנסה להבין זה פרקטית מה הזרמים והמשמעויות כדי ללמוד:
מה ההבדל עם ובלי הקודנית?
מה ההבדל עם ובלי האזעקה הדרוכה או שאינה דרוכה?

מה ההבדל זה מה הצפי הזמן שייקח למצבר להיגמר? או בעיקר ההבדלים בין עם ובלי הקודנית. עם ובלי האזעקה שאדע האם כדאי להשאר ללא האזעקה?
מדובר בבית פרטי?
17/09/14 22:55
75צפיות
אם כן - אז לטעמי עדיף לרכוש מטען מצברים ולחבר את הרכב קבוע לטעינה.
זה גם יותר טוב למצבר.

ואם הרכב שוכב בחניה מספר שבועות כל פעם אז לא עדיף בכלל למכור אותו וכשיש צורך ברכב אז לשכור רכב?
בשביל נסיעה פעם בכמה שבועות לשכור רכב כדאי רק אם היא ארוכה
18/09/14 04:05
45צפיות
אם פעם בכמה שבועות נוסעים נסיעה לא ממש ארוכה, כבר עדיף להזמין מונית.
בית משותף
18/09/14 05:25
46צפיות
חניה מקורה אבל לא סגורה ולא ממודרת ולכן עוברי אורח ולא רק דיירים ייראו ויכולים לגעת...
לפעמים זה שוכב רק שבוע בין השימושים.
אנחנו כרגע לא דורכים האזעקה והמצבר לא נגמר בין השימושים. האם זה מלמד משהו?
האם יש צריכת אנרגיה ע"י האזעקה גם בלי שדורכים אותה? כי הרי השלט מתקשר איתה בקשר אלחוטי. האם יש זליגת זרם כלשהי ?
בכל מכונית יש צריכת זרם מזערית
18/09/14 18:41
41צפיות
גם גשהכל מכובה, כי יש מערכות אלקטרוניות שתמיד עובדות. גם בשביל לזכור את כיוון התחנות ברדיו צריך רשמל. במצבר תקין לא אמורה להיות בעיה להחזיק שמספר שבועות כך מדי פעם. הבעיה היא שאצלך זה המצב הרגיל ואם גם הנסיעות שאתה עושה הן לא ארוכות במיוחד לא יעזור לך כלום, המצבר יסיים את חייו מהר אלא אם כן תנתק את החיבורים שלו מהרכב כל פעם שהרכב עומד לתקופה ארוכה (כמו שעושים בימ״חים).
מעניין
19/09/14 08:30
22צפיות
אבל האם גם אזעקה שאינה דרוכה צורכת זרם?
לא יכולה להיות מערכת חשמלית
19/09/14 18:13
15צפיות
שלא צורכת כלל זרם כשהיא פועלת.
לא הבנת את שאלתי. האם זה סמנטיקה?
19/09/14 18:42
10צפיות
אזעקה ברכב אפשר לדרוך אותה ע"י השלט ואפשר שלא לדרוך אותה ע"י השלט.
המשמעות של דריכת האזעקה היא שאח"כ אם תפתח הדלת בלי לנטרל את האזעקה ע"י הצופר אז הצופרים ישמיעו קול.
לעומת זאת אם לא תפתח הדלת אז לא ישמע קול הצופר.

במידה ואתה לא דורך את האזעקה, אז היא לא נכנסת למצב "היכון" [ולכן אין צורך לנטרל כלום לפני פתיחת הדלתות] ולכן גם אם תפתח הדלת, לא יישמע קול הצופר.

השאלה הייתה האם במידה ולא דורכים את האזעקה, האם אז יש צריכת זרם?
יש מספיק צרכנים שעובדים גם כאשר הסויץ׳ מכובה
19/09/14 18:58
11צפיות
בלי קשר לאזעקה, כמו למשל הנעילה המרכזית. גם האזעקה מחוברת תמיד וגם אם היא לא דרוכה יש ה צריכת זרם כלשהיא. גם בבית, כשהטלויזיה מכובה, היא צורכת זרם. הדרך היחידה למנוע כזו צריכה זה לנתק פיזית את המעגל החשמל.
חן חן
19/09/14 19:06
12צפיות
הבהרת את השאלה שלי עד תום.
אז בקונסטלציה של פותח השרשור. יש הגיון בשאלה שלו שכיוונה לפרק ולהסיר את הצרכנים המיותרים: אזעקה וקודנית

אזל"ס, באיזה מבין 50 הסטייטס אתה ממוקם?
יש הגיון
19/09/14 19:10
12צפיות
אבל לא בטוח שזה יעזור, כי גם בלי האזעקה והקודנית יש צרכנים פאסיביים: הנעילה החשמלית, מחשב הרכב וכו׳.  הדרך היחידה שתבטיח שהמצבר לא יתרוקן לאורך זמן זה לנתק אותו מהרכב.

אני ממוקם במסצ׳וסטס.
האם הנעילה המרכזית צורכת זרם גם אחרי שהרכב נעול
19/09/14 19:26
10צפיות
לגבי מחשב הרכב, הרדיו אם יש, השעון אם יש, זה ברור אבל לא ידעתי שזה ככה גם לגבי הנעילה המרכזית

בהקשר לבתי תוכנה חשבתי משום מה על  RICHARDSON / PLANO TX
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום