לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

האם ניתן לבטל כרית אויר לנהג - טויוטה RunX
30/11/14 16:53
55צפיות
שלום,
חבר שלי שואל האם ניתן לבטל כרית אוויר לנהג.
שאלתי אותו למה הוא רוצה לבטל והוא אמר בגלל שאישתו בהריון.
האם ניתן ?
כרית אויר לנהג לא ניתן לבטל כלל.
30/11/14 17:15
42צפיות
ניתן לבטל רק את הכרית של הנוסע לצורך התקנת מושב בטיחות.
º
ומאיפה ההחלטה שנשים בהריון לא צריכות כרית אוויר?
30/11/14 17:17
21צפיות
כרית אויר קידמית תומכת את הראש בזמן תאונה, ראש!!!!
30/11/14 17:52
57צפיות
כל עוד הראש לא בהריון (רק השכל אולי) הכרית הקידמית רק תציל את הנהג גם בהריון בעת תאונה.

המלצה לסופר מיני יד 2
30/11/14 14:38
65צפיות
הי,
אני מחפשת סופר מיני שאמורה לשמש לנסיעות בתוך ומחוץ לעיר (רכב שני במשפחה).
חשיבות לרכב בטוח, תא מטען מרווח (שיכול להכיל עגלת תינוק), אוטמטי ונוח לנסיעה. 
תודה
אודי A1
30/11/14 15:26
67צפיות
לא ציינת תקציב
A1 זה לא מיני?
30/11/14 18:15
58צפיות
A3 זה סופר מיני
A4 משפחתי

º
A3 - מקבילה לגולף, A1 מקבילה לפולו.
30/11/14 19:02
13צפיות
º
A3 לא נחשב קומפקטית?
01/12/14 09:59
9צפיות
מחשב דרך מתאפס בעת התנעה
30/11/14 08:56
47צפיות
בוקר טוב,

בתקופה האחרונה קרה לי מס' פעמים (בד"כ כאשר הרכב קר) שבעת התנעה הסטארטר משתנק לרגע, מחשב הדרך מתאפס ואז הרכב מניע.
מדובר בפיאט פנדה 07 ידנית.

האם יתכן כי מדובר במצבר חלש - לדעתי, המצבר באיזור גיל 4.

תודה.

º
נשמע כמו מצבר לדעתי
30/11/14 09:13
11צפיות
מחשב דרך מתאפס
30/11/14 11:29
47צפיות
אכן, הבעייה היא במצבר חלש.
גם לי יש פיאט פנדה וקרה לי רק בבוקר ששעון הזמן התאפס ולוח השעונים ריצד בהתנעה.
בעסק של מכירת מצברים בדקו המצבר שהראה להם שהוא תקין, אבל מעברי כחשמלאי רכב, ידעתי שהוא נטען בנסיעה ע"י 
האלטרנטור ובגלל שהוא כבר פגום הוא גם נפרק מהר.
התעקשתי להחליף מצבר לחדש (שנפ עם 20 חודשי אחריות) והבעייה נעלמה לחלוטין.
בברכה  -  רפי לין
º
תודה על התשובות. כנראה הגיע הזמן להחלפת מצבר.
30/11/14 12:46
45צפיות
תודה, אכן המצבר היה ישן - 2009...
03/12/14 10:05
7צפיות
הוחלף המצבר שהיה מתאריך 07/09. מעניין שזה היה מצבר מתוצרת לא מוכרת - startup

החלפתי במצבר חדש של hi-energy
מהו הנזק שיכול להגרם למי שנוסע ברכב ללא טסט כ
30/11/14 00:21
95צפיות
והאם מותר לנסוע ברכב ללא טסט למכון הרישוי כדי להעבירו ?
תודה רבה
אסור ליסוע ברכב ללא טסט גם לא למכון הרישוי
30/11/14 04:51
89צפיות
העונשים הקבועים בחוק:
פחות מ-4 ח' - 250 ש"ח.
4-6 ח' - 750 ש"ח.
מעל 6 ח' - הזמנה לדין.
לכל הקנסות מתווספות גם 6 נק'.
כמו כן, שוטר יכול לזמן בוחן ובמידה והרכב תקול אזי ניתן לקבל הודעת אי-שימוש(הורדה מהכביש) בצירוף קנס של 250 או 1,000 ש"ח(תלוי בליקויים) והזמנה לדין(0 נק').
ניתן לגשת(בציבורית) למשרד הרישוי ולהוציא רשיון תנועה זמני ל-48 ש' בעלות של 37 ש"ח(כמדומני).
º
אפשר לקרוא את הסימוכין לחוק !
30/11/14 07:27
27צפיות
תקנות התעבורה זמינים ברשת ואתה יותר ממוזמן לעיין בהם ולרענן
30/11/14 08:09
52צפיות
ידיעותיך בתקנות אשר כנהג אתה צריך לדעת (אי ידיעת החוק ..............)
º
תוכל לתת לי מקום ספיציפי לבדוק?
30/11/14 08:45
15צפיות
אז פלוני יכול להחליט לקחת את הסיכוי שאם עברו
30/11/14 09:17
67צפיות
פחות מ 4 חודשים הוא מוכן לעשות את הנסיעה
השאלה היא לגבי ביטוח, האם הוא תופס על רכב בלי טסט תקף, נדמה לי שבית משפט קבע שכן במידה ומדובר על כמה חודשים בודדים
יונדאי 2015
29/11/14 22:21
57צפיות
אולי ידוע לכם אם צפוי בארץ ב 2015 להיכנס דגמים חדשים של יונדאי ?
יש לי I25 משנת 2011 ואני מחכה לדגם חדש, אני לא רוצה להחליף לאותו הדגם..

תודה מראש
º
עד כמה שקראתי רק ה i20 אמורה להתחלף ב2015.
29/11/14 22:25
23צפיות
חוות דעת
29/11/14 21:43
104צפיות
היי אני מחפש אתר שבו אוכל לקבל חוות דעת על מכוניות

האם יש כזה

ומה אתם אומרים על סובארו ב3 מנוע 1500 שנת 2008

תודה
אתה מתכוון מבחני דרכים? כנס ל-www.auto.co.il
29/11/14 22:14
37צפיות
ולגבי הסובארו - נוחה, אמינה, אבל חלשה מאוד, תא מטען קטן גם בגרסת הסדאן ודי צמאה.
º
תודה
30/11/14 05:14
6צפיות
האתר של אוטו מעולה
30/11/14 09:01
48צפיות
הם מעלים בו מבחני דרכים כנס לשם.
º
רכב מאוד נוח לטעמי
30/11/14 09:17
17צפיות
זיהוי רכב
29/11/14 20:50
56צפיות
יש רכב יחסית חדש בשוק עם 2 דלתות שחלק ממנו בצבע מסוים והחלק השני שזה הגג והמאחורה בצבע שחור. הסמל שלו מאחורה נראה כמו האות c אבל פחות מעוגל.
מה זה?
º
נשמע כמו DS3, אבל הסמל לא נראה כמו C
29/11/14 21:31
27צפיות
מצבר חדש
29/11/14 18:19
61צפיות
שבוע טוב,
אשמח להמלצה על חשמלאי רכב אמין הגון וישר.
יש צורך בהחלפת מצבר ברכבי. סיריון 2011.
מצבר מקורי, טרם הוחלף, הרכב עלה על הכביש באפריל 2011.
מי מכיר מוסך אמין, באזור ראשון לציון נס ציונה והסביבה?
תודה רבה מראש
בשביל מה לך מוסך?
29/11/14 20:14
40צפיות
גש לאוטודיפו, קנה את המצבר במבצע (נדמה לי שהשבוע זה שנפ ב-500 שקל) והם גם יחליפו. לדעתי גם חנות חלקי חילוף תחליף לך מצבר אם תבקש יפה, ושם יש סיכוי למצוא מצבר מתאים גם ב-400 שקל או פחות.
רעשים מפחידים כאשר יש זעזועים בכביש - במיוחד כשיש משקל מאחור
29/11/14 13:13
119צפיות
יש לי טויוטה קורולה שנת 98 עם 420,000 ק״מ. האוטו אמין בטירוף ולא רואה מוסך, למרות הקילומטראז׳ האדיר.
בשנתיים האחרונות הוא מפיק קולות מאוד מפחידים כאשר יש זעזועים בכביש, במיוחד אם יש משקל מאחורה (שני נוסעים ומעלה).
אני חושד שזה קשור לגורמים הבאים או לשילוב שלהם.
1. הרכב ׳שקע׳ עם השנים (בקשתות?), וכעת הצמיגים מתחככים בכנפיים כשהאוטו יורד בס״מ ספורים בזמן הזעזוע.
2. הרעש בוקע מ׳אנחות׳ של הקשתות, פשוט בגלל עייפות החומר. לזה מצטרפים קפיצים גרועים שלא ׳מרחמים׳ על הקשתות.

לרכב יש שווי כספי קטן מאוד, אבל אני מת עליו. סופר אמין. אני רוצה לשמר אותו במצב נסיעה ואני בהחלט רוצה להסיע נוסעים מאחורה (סטודנט, צריך לקחת טרמפיסטים כדי להשתתף בדלק!). מצד שני אני ממש לא רוצה להוציא אלפי שקלים על אוטו ששווה בעצמו אלפי שקלים בלבד.

האם זו בעיה מסוכנת? מוכרת? האם יש דרך לטפל בה? החלפת שוקים או אולי הגבהה?

המון המון תודה,
עמרי.
תוודא שהאבחון שלך נכון
29/11/14 13:52
122צפיות
בקש מאדם נוסף להסתכל ולהאזין כשזה קורה. אם הרכב שקע, אפשר וצריך להגביה אותו לגובה המקורי.
מתי הוחלפו בולמי זעזועים לרכב? שנתיים יש לך רעשים ועוד לא
29/11/14 22:13
74צפיות
בדקת? למה אתה מחכה? שחלק מהאוטו ישאר על הכביש?
º
רכב "שקע" = קפיצים חלשים
30/11/14 04:54
24צפיות
רכב מוזנח המסכן חיי הנוסעים בגלל שלא ראה מוסך רציני
30/11/14 08:07
79צפיות
לא מיתכוון למוסכי מידרכה ולא למוסכי " אחי תעשה לי מחיר"
מוסך מיקצועי שיבחן מצב בולמי זעזועים, קפיצים , מיסבי המיתלה והמיתלה עצמו.
אמין בטירוף = טירוף של הבעלים שמזניח את הרכב ומסכן חיי הנוסעים בו.
צר לי

לא צריך להגזים.
30/11/14 10:40
70צפיות
לא סביר שהרכב הגיע לכזה קילומטרז' בלי טיפולים תקופתיים סדירים פחות או יותר, כך שהוא כנראה די מתוחזק. שום טיפולים במוסך לא יכולים למנוע שקיעה הדרגתית של הקפיצים או ירידה באיכות בולמי הזעזועים.
החלפת שמן\פילטר לא ניקרא אצלי טיפול ובוודאי שדן חסכן עושה
30/11/14 11:56
64צפיות
בלי להרים את הרכב בלי בדיקה רצינית כללית של הרכב שזה מרכיב חשוב בטיפול הסדיר.
לצערי ברוב המוסכים משיקולי מחיר וחיסכון בעלויות את ה"טיפול" עושה איזה נער תורן שבאמת אינו יודע ואינו רואה כלום.
בחלקם יש מכונאי בכיר שעושה סיבוב בדיקה קטן.

אבל זה שהרכב הגיע לגיל כזה (16) וק"מ כזה (420 אלף ק"מ)
30/11/14 12:46
57צפיות
זה לא אומר משהו? זה אומר שהוא עבר מספיק טיפולים ושהם היו מספיק רציניים. אחרת כבר מזמן היה הולך מנוע בגלל פיצוץ בצינור מים שלא החליפו בזמן, או משהו כזה. לא?
אז איך אפשר להגיד על רכב כזה שהוא מוזנח?
כמה ידיים עבר ? כמה ק"מ ביד הנוכחית ? בהחלט ייתכן שההזנחה
30/11/14 15:35
51צפיות
החלה מרגע שהרכב הפך לרכב תקציב.
מתי זה קרה ? לא יודע, לרוב רכב חדש ששוויו גבוה עובר טיפולים טובים יותר וככל ששוויו יורד החסכנות עולה והטיפולים יורדים בהתאם.
רכב לא פיתאום נמוך אלה אם נישבר משהוא.
רכב לא פיתאום עושה רעשים, מתחיל ברעש חלש בזמנים מסויימים שהולך ומיתגבר ומיתרבה.
התקלות האפשריות של מצבו הנוכחי לא הופיעו לפתע באחר צהריים האחרון אלה זו היתגלגלות שהולכת ומחמירה וזו הזנחה או חסכנות מטורפת תוך סיכון הנוסעים.

אבל ברור שמי שקונה רכב ישן וזול לא מתכוון להשקיע
30/11/14 17:16
49צפיות
בתיקונים לא הכרחיים, ולא עושים את כל הטיפולים לפי הספר.
אנחנו גם עדיין לא יודעים אם הבעיה שם היא שקיעה של המתלה, אבל בוא נניח שכן. אז יש שתי אפשרויות. האחת, שנשבר משהו כמו שאתה כותב. מה זה קשור לאחזקה ולטיפולים? חלק בן 16 יכול להישבר בלי סיבה ובלי התראה. עייפות החומר.
אפשרות שנייה, שזו החלשות של הקפיצים שהתחילה בהדרגה. ברור לך שהיחלשות הקפיצים מתחילה ביום שהרכב עולה על הכביש. אז באיזו שקיעה היית מחליף קפיצים? חצי סנטימטר? סנטימטר וחצי? אתה מחליף כשזה מתחיל להפריע. כשבקפיצות או עם מטען שומעים רעש. לא לפני זה.
להגיד שהרכב הזה מוזנח זה כמו להגיד על בן אדם בן תשעים, שסובל מכאב גב, שזה בגלל שהוא אוכל לא בריא ומזניח את עצמו.
השואל המקורי אמר בעצמו שהרעש קיים כבר שנתיים. שנתיים
30/11/14 20:03
59צפיות
למשוך רעש גם ברכב בן 14-16 זו הזנחה.
רכב מושכר, פתאום אני מגלה דליפת מים בתא המטען!
29/11/14 10:16
81צפיות
שלום.
בדר"כ אני מסתפק בתחבורה ציבורית, אבל בגלל שהייתי צריך רכב לתקופה קצובה של שבועיים-שלוש, שכרתי מחברת אלבר רכב סופר מיני, שנמצא אצלי כשבועיים ואני אמור להחזיר אותו ביום חמישי הקרוב.
הבעיה התחילה אתמול, הוצאתי את השטיח בתא המטען כדי לטאטא אותו מקצת חול שהכנסתי בטעות, ופתאום אני מגלה מתחתיו בריכת מים! ממש כיסתה כמעט את כל הגלגל הרזרבי! ישר פיניתי את הגלגל וכל הכלים שיש שם, שאבתי את המים עם שואב אבק רטוב, וייבשתי במטלית עד כמה שאפשר. בחלק האחורי של המושבים האלו יש מין כיסוי בד שנמשך עד למטה, זה נגע במים וכך גם החלק האחורי של המושבים די רטוב. כמובן שיצא שהשטיח עצמו גם רטוב.

איך שזה נראה, ואני לא מומחה, מים נכנסו בגשמים האחרונים דרך תא המטען באזור הפנסים! זה לא נראה מהודק כמו שצריך. בכל אופן, אין שום שריטה על החלק האחורי, לא הדלת ולא בצד, לא ביצעתי שום תאונה! אני לבדי נהגתי ברכב.

השאלה היא איך יסגר העניין עם חברת ההשכרה? כרגע אני בתהליכי ייבוש של השטיח וכל הכלים שהיו בתא המטען מעל לגלגל. פתחתי את דלת תא המטען, וגם את חלונות הרכב, בגלל שנוצר כבר ריח של עובש בפנים! בתקווה שזה יתייבש...אני אנקה עם חומר ניקוי, מקווה שיעלים את הריח.
מי אשם פה? הם מצידם יכולים לטעון שמדובר ברשלנות שלי? נכון שהמים ישבו שם כנראה כמה ימים, ועלה ריח של עובש, אבל מצד שני איך הייתי אמור לנחש שתא המטען מלא בבריכת מים ברכב תקין וחדיש יחסית מהשכרה? אני לבנתיים ביזבזתי כמה שעות טובות על ייבוש וניקוי, אבל בקטנה לא מחפש אשמים, העיקר שלא ידרשו ממני תשלום כלשהו בנושא הזה .

מה פתאום רשלנות שלך? הם נתנו לך רכב לא תקין
29/11/14 11:19
63צפיות
בהנחה שבאמת לא עשית שום תאונה, הם אלה שצריכים לפצות אותך. היית צריך פשוט להיכנס אליהם כשגילית את זה שיחליפו לך את הרכב.
התייעצות - טופס בדיקת רכב
29/11/14 03:23
84צפיות
היי,
אני ובן זוגי בדקנו רכבים ושוקלים לקנות רכב פיאט פנדה (מהשכרה).
בטופס הבדיקה הסעיף היחיד שלא קיבל וי הוא:

שלדת מרכב -  תיקוני מרכב: משמעות נמוכה, תיקוני מרכב וצבע, מעיכות/מעוך / שריטות בצבע + פגמים, נזק לפגושים, דלת קדמי = ימין פגומה.

(עוד לא ראינו את הרכב עצמו, הזמנו אותו מסניף אחר בינתיים, אלב את הדגם של הפנדה אנחנו מכירים ובן זוגי נהג עליו לא מעט - יש כזה להורים שלו)

בקיצור, האם אנחנו צריכים לחשוש מתוצאות הבדיקה? השורה הנ"ל יכולה להעיד על תאונה או פגם רציני?

תודה רבה!
בדיקה
29/11/14 10:56
52צפיות
אני ממליץ לכם לקחת את הרכב לבדיקה  מטעמכם,הטופס שבידכם הוא טופס בדיקה של החברה שמוכרת לכם את הרכב. קחו את הרכב בעצמכם לבדיקה ותשמעו ממכון הבדיקה או מוסך בדיוק מה משמעויות התקלות והעלויות לתיקון שברכב,חוץ מזה שאתם חייבים לראות את הרכב בעצמכם ולהתרשם ממצבו החיצוני/פנימי בטרם תחליטו את הוא מתאים לכם.
ברור שנחליט האם לקנות רק אחרי שנראה את הרכב
29/11/14 14:27
36צפיות
אבל מבחינת הבדיקה, האם זה באמת קריטי לקחת את הרכב למכון מטעמנו?
אנחנו מחפשים לחסוך כמה שיותר, שנינו סטודנטים והרכב הוא הכרח עבורנו כרגע, אז אנחנו לא רוצים סתם להוציא כסף עבור עוד בדיקה.
בנוסף חברת ההשכרה שממנה אנו מעוניינים לקנות היא חברה גדולה ומוכרת (אלדן)...
וגם הבדיקה שלהם נעשתה במוסך מוכר במקרה בעיר המגורים של הוריי.....
לא לסמוך על הבדיקה שמציגים לכם
29/11/14 17:09
38צפיות
לאחרונה קניתי רכב. הציעו לי רכב שעל פניו נראה בסדר. גם הבדיקה שהציגו הייתה תקינה יחסית. לאחר שלקחתי אותו לבדיקה נתגלו הרבה פגמים. לבסוף נבחר רכב אחר שבדיקה שביצעתי הראתה שהוא תקין. רק אז קניתי אותו. לא לעשות קיצורי דרך . תזכרו שזאת הקנייה הגדולה ביותר לאחר דירה!!
לפי הכתוב נראה שעשה תאונה.
29/11/14 14:34
50צפיות
הבעיה היא שמה שהבדיקה מטעם חברת ההשכרה הגדירה כמשמעות נמוכה בדיקה אובייקטיבית
יכולה להגדיר כמשמעות בינונית או גבוהה.
אישית הייתי מוותר על בדיקה ועל הרכב או מתפשר עם הנחה משמעותית. אפשרות נוספת, שחברת
ההשכרה תממן בדיקה במכון ע"פ בחירתכם ללא התחייבות רכישה מצידכם והנחה אם תחליטו לרכוש
בהתאם לתוצאות.
º
זו בדיקה מטעמם? לא שווה כלום.
30/11/14 09:19
17צפיות
המלצה לרכב עד 15 אלף
29/11/14 01:41
42צפיות
הי, רציתי לשאול אם מישהוא יכול להמליץ לי על רכב עד 15 אלף(כמובן מיד2)
עדייף שיהיה קטן נוח ויראה טוב.
תודה ויום טוב.
העברת הילוך ללא קלאצ כשהרכב כבוי
28/11/14 23:33
92צפיות
האם פוגע במשהו?
מה המשמעות (ברכב חדש) שבהתחלה היתי מצליח להכניס לראשון ללא קלאצ (בכל שיפוע/כביש) וכעת רק עם קלאצ? (מרגיש כאילו "נתקע" בקמצע הדרך כאשר מנסים ללא קלאצ) - האם משהו נדפק? 
ולמה להכניס לראשון בלי קלאצ? אחרי שאני מכבה אני מכניס להילוך
29/11/14 15:06
64צפיות
ראשון או רוורס...
הכנסת הרכב להילוך כשהמנוע כבוי לעיתים מחייבת קלאץ'
29/11/14 18:19
64צפיות
ולעתים לא. זה לא מצביע על תקלה... כאמור אני מתייחס כשמנוע כבוי.
לפעמים יש ללחוץ יותר מפעם אחת על הקלאץ' לפני שתוכל לבצע הכנסה להילוך. כנ"ל אגב לגבי הותאה מהילוך לN כאשר המנוע כבוי והרכב חונה. [במיוחד בשיפוע חד עלול להיות קשה]
REPHRASING לשיפור הקריאות והבהירות...
30/11/14 06:43
36צפיות
במקום מה שרשום:
"לפעמים יש ללחוץ יותר מפעם אחת על הקלאץ' לפני שתוכל לבצע הכנסה להילוך. כנ"ל אגב לגבי הותאה מהילוך לN כאשר המנוע כבוי והרכב חונה. [במיוחד בשיפוע חד עלול להיות קשה]"

צ.ל.:
1. לפעמים בעת שהמנוע דולק, יש ללחוץ יותר מפעם אחת על הקלאץ' לפני שתוכל לבצע הכנסה להילוך.
2. בנוסף, כאשר המנוע כבוי והרכב חונה בעלייה/ירידה, זקוקים לקלאץ' להוצאה מהילוך לN כאשר הרכב נבלם ע"י הגיר ולא ע"י הבלם יד.
יונדאי I20
28/11/14 18:11
67צפיות
מה ההבדל בין הדגם הרגיל לפרימיום?
אני יודעת שבפרימיום יש גג פנורמי. חוץ מזה?
וגם
28/11/14 18:49
50צפיות
כמה זמן לפני טסט אפשר למכור אוטו?
אם אוטו מקבל מכה מאחורה ורק הפח מתכופף מעט, האם יש פגיעה בשסי?
אני רוצה להבין איך הפח מחובר לשלדת הרכב. האם יש משהו חוצץ?
פח יכול להתכופף בלי פגיעה בשילדה.
28/11/14 19:01
56צפיות
תלוי מה זה מעט התכופף ואיפה.
מאחורה הבעיה היא הפגוש, הוא מפלסטיק יחסית גמיש ולכן גם אם נראה שלא ניזוק יכול להיות נזק לשילדה.
המלצה על צמיגים.
28/11/14 13:59
109צפיות
המליצו לי (בסוכנות הרכב בזמן טיפול) להחליף את ארבעת הצמיגים כי הם מראים סימני התייבשות . הצמיגים הם המקוריים של הרכב . צמודים לרכב ממאי 2012 . נקנה חדש מהחברה (טויוטה).
האם שנתיים וחצי הוא אורך חייו של צמיג ? האם אפשר למנוע התייבשות של צמיג ?  אלו צמיגים מומלצים לקניה 185/65R 15 ? היכן מומלץ לקנות באיזור המרכז ? 

º
2.5 שנים זה מהר מאד. צלם הצמיגים ותראה
28/11/14 14:09
49צפיות
º
צודק, אלך לבדוק מה רשום על הצמיג.
28/11/14 14:13
41צפיות
מוטבע על הצמיג 1211.
28/11/14 14:19
68צפיות
שזה אומר שבוע 12 בשנת 2011 .
3.5 שנים...
28/11/14 14:35
80צפיות
זה גם די מעט אבל לא קיצוני כמו 2.5
מעניין שקנית רכב ב5/12 וקיבלת אותו עם צמיגים מ5/11. כנראה הרכב שכב במחסני היבואן בארץ כ ~8 חודשים [ואולי אפילו יותר]

כאמור 3.5שנים זה עדיין מעט. נשארתי עם אותה ההמלצה: צלם הצמיגים ותעלה הצילום
תמונה.
הודעה זו מכילה תמונות
28/11/14 15:07
214צפיות
צולמו שניים. מצב כל הצמיגים די דומה.
דרוש החלפה בוודאות
28/11/14 15:09
106צפיות
סדק שנוצר בחיבור שבין הפרופיל לדופן, אחת דינו של הצמיג - החלפה!
גם אצלי היה סדק כזה בצמיג סיני מעאפן
30/11/14 09:40
52צפיות
שקיבלתי עם הרכב מליסינג. אבל כאן אני רואה שמדובר בצמיג איכותי. איך קורה הסדק הזה? זה נפוץ?
חיי הצמיג מושפעים מאוד מלחץ אויר תקין לפי המומלץ
30/11/14 08:11
56צפיות
במבט כללי בתמונות (מדד גרוע) ניראה שנסעו בלחץ אויר נמוך מידי דבר הגורם גם חימום מיותר וגם נזקים לדופן ולחיבור

30/11/14 10:40
36צפיות
כשמכוונים ללחץ אויר בתחום הקומפורט אז כל צניחה ממנו מייצרת נזק מואץ.
כשמכוונים ללחץ אויר בתחום האקונומי אז צניחה ממנו מקרבת את ערכי לחץ האויר בצמיג אל כיוון התחום קומפורטי [מלמעלה], כלומר יש שולי ביטחון מסויימים מהצטברות נזק מואץ בצידי הצמיג.
העיצה הזאת נכונה שבעתיים לכל מי שקשה לו לבדוק לחץ אויר, להתכופף, וכד'...לכל אלה שרק פעם בטיפול בודקים בעבורם לחץ אויר
איפה אתה רואה 1211. האם זה לא 121T
29/11/14 21:44
42צפיות
הצילום אינו ברור ואם אני צודק אז זה לא התאריך.
צלם שורה עם הכיתוב DOT
ניקיתי המסך. אני רואה ברור: 1211 ולא 121T
30/11/14 06:29
42צפיות
האם הכיתוב DOT לא מופיע על דופן הצמיג?
המשך.
28/11/14 22:24
73צפיות
האם יש המלצה לצמיגים ולמקום קניה באיזור המרכז ?  185/65R 15
אני קניתי פאלקן 914 באותה המידה שלך בשבוע שעבר
30/11/14 13:07
51צפיות
קניתי דרך האתר של טיירקלאב  .אני התקנתי בצמיגי מטלון בפתח תקוה כי זה הכי קרוב אלי .
סך הכל הלך חלק .תזמין התקנה היכן שנוח לך .
שים לב לסיווג המהירות\משקל  שדרוש לרכב שלך ! לפונטו איבו שלי 88H מתאים .
אני ממליץ בהחלט על הדגם הזה ,לפי האתר הזה  ,דירוג מרחק הבלימה בכביש רטוב הוא B שזה טוב מאוד ואני יכול להעיד שבתוית שהיתה על הצמיגים שהותקנו לי
הדירוג היה A שזה המקסימום .לדעתי אין להם מתחרים במחיר הזה ולדירוג הזה .
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום