בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום, הגעתם לפורום רכב של תפוז, הפורום מנוהל ע"י DrorZi מאז מאי 2001 ו  The S t i g מאז 2007

הפורום היינו במה פתוחה לכל מי שרוצה להשמיע את דעתו בנושא רכב, להתייעץ או להתלונן ואינו מיועד לאנשים המכורים בלבד, בפורום מספר משתמשים רב המרכזים בתוכם ידע עצום בין אם בנושאים טכניים ובין אם בנושאי נהיגה .חלום הפורום הוא מסלול ברמה בינלאומית בארץ הקודש, כזה שאפשר לשלם ולעלות עליו עם הרכב הפרטי, בינתיים הפורום ילחם בסטיגמות שספורט מוטורי =  ילדים בני 18 מתלהבים שעושים רייסים מי הכי מהיר בקו ישר בכבישים ציבוריים ושכל מי שנוהג מהר הוא חוליגן. על מנת לשמור על אווירה טובה ולשמר את הרמה הגבוהה (מאוד) שאליו הפורום הגיעה הנה תוספות לחוקי הפורום הכללים של תפוז:

*הנכם מתבקשים לשרשר הודעות הקשורות באותו נושא (לדוגמה, אם יש שאלות בנושא צמיגים ואתם רוצים לשאול על החלפת צמיגים אצלכם ברכב אין צורך לפתוח הודעה חדשה), אם הכנסתם הודעה ראשית ואתם לא מוצאים אותה עשו קודם חיפוש האם היא שורשרה לטרד אחר בדף.

דבר זה נעשה על מנת לאפשר ליותר הודעות להופיע בדף הראשי.

* לכל משתמש הזכות לטרד ראשי אחד בדף, שאלות נוספות גם אם בנושא אחר ישורשרו לטרד הקיים של אותו משתמש

דבר זה נעשה על מנת למנוע הצפת הדף הראשי ע"י משתמש בודד, תאמיני לי, רואים את כל ההודעות שלכם ואם העלתם משהו חדש אנשים יראו ויגיבו

* ובהמשך למשפט האחרון, אנחנו רואים הכל ועונים על מה שאנחנו יכולים ויודעים, הודעות כמו "למה לא עונים לי" / "דחוווווווף"  / "מה? אף אחד לא יודע" לא מדרבנות אותנו לענות ואף להפך, חשוב לזכור כי כולנו פה בשביל ליהנות, על חשבון זמננו הפרטי ובהתנדבות, זו איננה עבודה של אף אחד מאיתנו ואף אחד מאיתנו (כולל מנהלי הפורום!) לא מקבל תמורה פרט להרגשה טובה בעזרה לזולת וניהול דיון פורה.

* יוצא מן הכלל הם משתמשים ירוקים בפורום אשר שילמו כדי להיות מודגשים בצבע זה, משתמשים אלה מגיבים לגופו של נושא אם ברצונם לתרום לדיון (ויש ברשותם ידע רב).

* הודעות "מ-ק-פ-י-ץ" גורמות למחיקת כל הנושא. (יוצא מן הכלל היא הודעות הקפצה על שאלה שלא נענתה ב-כ-ל-ל ועפה לדף השני) ההודעה שלכם לא יותר חשובה מהודעות אחרות בדף וזה מרגיז בדיוק כמו אנשים שנדחפים לראש הפניה במחשבה שהם ממהרים הביתה יותר ממני (או סתם בזים לכל כלל נימוס בסיסי)

* הודעות המכילות קללות מכל סוג המפונות כלפי אדם אחר ימחקו ללא הסבר מהפורום והמשתמש לא יוכל להביע את דעתו יותר בפורום שלנו

* הפורום מבוסס על אנשים בעלי ניסיון רב בתחום ששמחים לשתף בו את כולם ולכן הודעות המשקפות הטעיה (מכוונת או מחוסר ידע מוחלט בנושא) והשמצה ללא פרוט תמחקנה (לדוגמה הודעה "כל הצרפתיות זה חרא מכוניות" נמחקת מידית)

* אין לפרסם מודעות למכירה בפורום, יד2 הוא המקום הראשי היום למכירת כלי רכב וכל דבר אחר, מודעות מכירה ימחקו מהפורום והמפרסם יחסם מכתיבה בפורום.

* הפורום איננו פייסבוק ואיננו WALL שלכם (לדוגמה "תראו מה מצאתי ביוטיוב" היא לא הודעה רלוונטית לפורום ותמחק)

* קיים מאמר המרכז הודעות טכניות ושאלות נפוצות (מכיל "מה זה טורבו","מה זה דאבל קלאץ/עקב אגודל" ועוד) קיים גם האתר www.howstuffworks.com כדי ללמוד איך מנוע עובד, מומלץ.

* שיחות נפש בין שני גולשים ימחקו, יש בתפוז מערכת הודעות אישיות ומספיק תוכנות IM למטרות אלו.

* הודעות ללא כותרת נמחקות, כותרת בשם "כנס","..." וכו נחשבות הודעה ללא כותרת.

***דוגמאות כלליות להודעות שנמחקות אוטומטית:

* באיזה צבעים אפשר להזמין גולף (אנחנו לא יבואנים, אנא פנו לאולם התצוגה הרלוונטי)

* איך עובד מנוע (יש את www.howstuffworks.com הוא באמת מצוין

* האם יש לכם תמונה של סובארו DL 83 (יש GOOGLE בשביל זה

* כמה עולה מאזדה חדשה (יש טלפון בדיוק למטרה הזו, תתקשרו לסוכנות)

* כמה עולה קולט 96 (הפורום איננו תחליף מחירון, יש ברשת את מחירון יד2 ולוי יצחק)

האם זה נכון ש....
21/07/14 20:48
122צפיות
יונדאי i30cw ו kia ceed sw הם למעשה "אותה גברת בשינוי אדרת"?
בדור שלני 2013 - כמעט נכון
21/07/14 21:29
76צפיות
השלדה המנוע והגיר זהים. הגימור, בסיס הגלגלים והחלוקה פנימית קצת שונים.
º
ובדגם הקודם? (2010)
21/07/14 21:39
21צפיות
בסיס גלגלים שונה. ב i30cw גלגלים אחוריים ...
22/07/14 05:54
45צפיות
.. הוזזו 5 ס'מ אחורה (ביחס לדגם הרגיל) ולכן מרווח ברכיים אדיר במושב אחורי ותא מטען קטן יותר מזה של הקיה.

בקיה בסיס הגלגלים נשאר זהה לדגם הרגיל ולכן אין שפור במרווח הברכיים אך תא המטען גדל בהרבה.
תודה על התשובה
22/07/14 23:23
26צפיות
האם הבדלי המחירים בין הדגמים נובעים מהבדל מהותי או רק ממיתוג לא כל כך טוב של הקיה ביחס ליונדאי?
דווקא הגיר שונה - פלנטרי מול כפול מצמדים.
21/07/14 22:32
54צפיות
גם במנוע יש הבדלים, לפחות קלים - ההספק הרשמי מעט שונה.
חיישן זרימת אוויר מפירוקים ליונדאי אקסנט
21/07/14 19:17
95צפיות
אני מעוניין לקנות חיישן זרימת אוויר מפירוקים, כלומר משומש, עבור יונדאי אקסנט שנת 1996, תוצרת חברת בוש, זה אותו חיישן זרימת אוויר עבור יונדאי אקסנט מהשנים 1995 עד 1999 כולל.
היכן אני יכול לקנות את החיישן זרימת אוויר באזור מרכז הארץ?
חיישן זרימת אויר יונדאי אקסנט
22/07/14 08:48
36צפיות
לאורך כביש 44, מיפו מזרחה עד א.ת חולון, יש הרבה פירוקיות רכב ובצע שם נסיעה לחיפוש ביניהן.
תוכל לנסות טלפונית בפרוקיות רכב גדולות במרכז כהיפר חלף בפ"ת והמאגר ואחים יזדי בראשל"צ.
אם תמצא חיישן משומש כזה, צריך לקוות שהוא יהיה תקין ולא פגום גם.
אני משער שהבעייה נדקה ואובחנה כראוי, כך שלא תזרוק כסף לשווא.
בברכה  -  רפי לין
איך יוצרים קשר עם מס רכוש?
21/07/14 12:12
164צפיות
לפני יומיים, תוך כדי נסיעה בת"א, הרגשתי פתאום רעידות ורעש מוזר. לא הבנתי מה זה, עד שמישהו צעק לי ברמזור שיש לי פנצ'ר. עצרתי בצד והזמנתי שרותי דרך, וכשהבחור הגיע הוא הראה לי שהפנצ'ר הוא מחתיכת ברזל, שהוא אמר שהיא רסיס של רקטה. הוא אמר לי שבגלל שזה רסיס של רקטה, אני בעצם נפגעתי מפעולת איבה, ומגיע לי צמיג חדש ממס רכוש.
אז השאלה היא - איך אני יוצרת קשר עם מס רכוש? ואיך אני מוודאת שהם מביאים לי צמיג מאותו סוג שיש לי כבר על האוטו? כי הבנתי שזה לא בריא לאוטו לשים צמיגים מכמה סוגים.
תודה!
מס רכוש מחזירים כסף. לא צמיגים.
21/07/14 14:49
127צפיות
אז קודם כל תקני או החליפי את הצמיג לפי הצורך ולפי השיקול שלך. כמובן שאם אפשר לתקן אז לא ישלמו לך על החלפה.
שמרי את הצמיג הפגום ואת הרסיס להוכחה, וחפשי את מספר הטלפון של מוקד מס רכוש (גוגל או 144).
מס רכוש
21/07/14 17:49
99צפיות
לא לקנות ולא להחליף לפני שמקבלים אישור ממס רכוש!

יש לפנות לפי המפורט להלן:

http://taxes.gov.il/EmergencyInformationA_Compensa...
ועוד משהו..
21/07/14 18:05
85צפיות
במקרה של פגיעה בצמיג עד כדי השבתתו יאשרו לך צמיג אחד בלבד כי מבחינת החוק אין בעיה לשים שני צמיגים מאותה על אותו סרן גם אם היצרנים שונים.

כמו"כ יתכן שימדדו את רמת השחיקה של הצמיג וישלמו באופן יחסי לשחיקה שלו.
את לא נחשבת נפגעת פעולות איבה
21/07/14 18:27
125צפיות
לפי מה שאני יודע ע"פ המקרה שלך-אינך זכאית להחזר ממס רכוש.
אבל תנסי-אולי יפתיעו
קודם ישלחו את חתיכת הברזל
21/07/14 19:04
116צפיות
כדי לוודא שמקורה באמת ברקטה, אם יסתבר שכן יבדקו במז"פ התאמה בין הקרע בצמיג
לבין חתיכת הברזל.
רק אחרי שיתקבלו תשובות חיוביות משתי הבדיקות תתכנס הוועדה להחליט האם יש לפצות
ובכמה.
בשורה תחתונה
21/07/14 19:20
89צפיות
עדיף להשקיע (1000 ואפילו פחות) שקל ולקנות 2 צמיגים חדשים(כדי שיהיו זהים בשני הצדדים), ולהימנע מהאי-נאימות של הבירוקרטיה.

זו דעתי.
הנסיון היחיד שיש לי עם מס רכוש דווקא שונה
21/07/14 19:32
106צפיות
מאוד.
חמותי גרה לא רחוק ממקום בו אירע פיגוע התאבדות. מההדף נשברו כל הזכוכיות בוויטרינה בסלון, ומדובר בהרבה מאוד זכוכית. אבל היא היתה מאושרת מזה שלא נפגעה בפיצוץ - היא היתה במוקד הפיצוץ רק חצי שעה קודם - ובכלל לא טרחה להגיש תביעה למס רכוש. למחרת התייצבו אצלה שני נציגים של מס רכוש, בדקו את הנזק ואישרו מיד החלפה של הוויטרינה וחלון נוסף בבית שנפגע מהפיצוץ.
בלי בירוקרטיה ובלי כלום, ואפילו בלי שיבקשו. כנראה שככה זה בדיקטטורות
אני מלא התפעלות מהנסיון שלך
21/07/14 21:30
105צפיות
רק שאין שום קשר בינו ובין מה שסופר כאן.
יש טיפונת הבדל בין להיות קרוב לזירת פיצוץ בה נפגעו מס' בתים ואולי גם אנשים שאז אכן
מס רכוש נוטל יוזמה ועובר לפחות בסביבה הקרובה ובין לעלות על חתיכת ברזל ברח' בת"א
שכמדומני לא נחתו בה עשרות רקטות ואיש ברחוב אומר שזה רסיס מרקטה.

אבל צפיתי את התגובה הפבלובית.
אתה טוב מאוד בלצפות. חשבת להיות תצפיתן?
21/07/14 22:29
64צפיות
מקצוע עם דרישה גוברת בימים אלו.
º
לא, אבל לפחות אני חושב.
21/07/14 23:09
25צפיות
º
או לפחות חושב שאתה חושב
21/07/14 23:11
21צפיות
אתה גורם לי להזכר
22/07/14 11:52
52צפיות
בחוסר געגועים בתקופת הגן.
כבר אז זו הייתה אמירה נדושה מדי.

יחד עם זאת, גם הפעם זה היה צפוי. תחדש משהו.
בשביל מה להתאמץ? הרי התגובות שלך יהיו תמיד
22/07/14 12:14
53צפיות
בסגנון הזקנים של החבובות, רק יותר צפויות ופחות משעשעות. אז אני נותן לך לנבוח, כמו שאתה אוהב, כמה ישראל נוראית, והשיירה ממשיכה. אף אחד לא מתרגש, ורק מתוך נימוס אני עונה לך - שלא תרגיש שאתה יושב לבד בחושך.
הקרבה עצמית ראויה לציון באמת
22/07/14 17:58
40צפיות
לענות תשובות חסרות הגיון ומשמעות ואני מאוד עדין בהתבטאות רק כדי שלא
ארגיש בודד.
אתה יכול לחסוך מעצמך את זה, אני לא לבד צלמרות שאני לא מוקף בחברה
מתלהמת אלא בכזו שביקורתית, גם כלפי עצמה.

את העיקר כצפוי החמצת. מס רכוש לא יעבירו אותה את המסלול שכתבתי.
ישאלו אותה איפה זה קרה והיא מסתבר לא יודעת מלבד את שם העיר.
ישאלו מדוע לדעתה זה רסיס של רקטה וכל מה שתוכל לענות זה שהבחור
משרותי הדרך שאין לה מושג מה הכשרתו בנושא אמר. שלב אחרון, ישלחו
אותה הביתה עם בקשה אדיבה לחזור עם סיפור קצת יותר רציני.

ראוי לציין שזה נעשה למענך, למעני ולמען כל משלם מיסים בישראל כי כל
כמה שמס רכוש באמת משתדלים לפצות כל נפגע עדיין צריך שהמקרה
יבוסס על משהו מה שלא קורה כאן.
למעשה בהתחלה חשבתי שהפוסט הזה עלה בתור הלצה ולכן גם כתבתי את
תגובתי הראשונית שגרמה ליצריך הרדומים להתעורר.
כמובן חסרות הגיון ומשמעות - הרי אתה קבעת שהן
22/07/14 20:20
41צפיות
כאלו, אז איך יתכן אחרת?
וזה שאתה בעצמך אומר שהתשובה שלך לא רצינית, ולא קשורה למציאות - אם כי כמובן שסגנון ה"הלצה" היה עמוס ארס כלפי ישראל, כרגיל - זה בסדר. כי זו תשובה שאתה נתת. כמו עם הטענה שלך לגבי הדמוקרטיה בישראל - הנסיון שלך, עם ההצהרות הבומבסטיות על זה שהיית יכול להכנס לוועדות רק כדי להשתין - זה מידע בדוק, אמין, מבוסס ובלתי ניתן לערעור. זה שלי יש נסיון שונה לגמרי, זה שהעובדות בשטח סותרות את הטענות שלך - זה חסר משמעות והגיון.
למה? כי אתה אמרת! מה זאת אומרת למה?
אני בניגוד אליך לא אתבטא אפילו "בעדינות". אני לא חושב שצריך. נראה לי שאתה מבין לבד באיזה אור זה מקרין עליך.
ואגב, בדקתי במילון, ומתברר ש"ביקורתיות" ו"שנאה עצמית" זה לא אותו דבר. אפילו לא דומה. אז כדאי שתעדכן את המושגים שלך.
הבנת הנקרא זה לא הצד החזק שלך
22/07/14 21:23
34צפיות
מתברר פעם נוספת.
אני מניח שבדקת המילון גם מה זה הלצה, נשמעת מילה מסובכת מדי לאדם שצריך לבדוק במילון
מה ההבדל בין ביקורתיות ובין שנראה עצמית.

עד כמה שאני שמתי לב לא הופיעה שום עמדה כלפי ישראל בהודעה המקורית שלי אבל כנראה הצלחת
לגלות שם איזשהו כתב סתרים.

לא חושב שיש לך נסיון שונה בקשר לוועדות הכנסת, גם לא חושב שניסית באופן משמעותי חצי מהמכוניות
שאתה מבקר כאן, על חלקן אני מניח לא עלית בכלל.
אתה מעולה בלהפריח אמירות, מזלך שיש גוגל שנותן לך נתונים מדי פעם, בסיס לרובן אין לך או שלא היה
לפני שהשקעת שעות כדי למצוא איזה בדל ראיה (בדוק במילון) שיתמוך באופן קלוש (בדוק גם) בדבריך.

ואני כן אמשיך להתבטא בעדינות. קוראים לזה תרבות. עוד מילה שכדאי שתברר את משמעותה.
ברור... אתה מופת לתרבות ועדינות
23/07/14 11:34
31צפיות
כל ההודעות שלך כאן מוכיחות את זה.
אבל עזוב, אתה צודק - זה לא שאתה שונא את ישראל, ולא מתאפק לירוק את זה בהודעות שלך בכל הזדמנות. זה רק נדמה לי. כל ההודעות נוטפות הרעל שלך זו בעצם הלצה שפשוט אף אחד לא מבין בגלל הבעיות הקולקטיביות שלנו בהבנת הנקרא.
תגיד, איך אומרים בתאילנדית י"י?
התעייפתי ממך. לך תמשיך להתווכח עם הילדים בגן
23/07/14 16:42
26צפיות
או להרביץ לסמולנים בכיכר הבימה.
º
ולשפה קוראים תאי, לא תאילנדית.
23/07/14 16:43
7צפיות
אתה פשוט לא מסוגל להתגבר על עצמך, הא?
23/07/14 16:57
28צפיות
פשוט לא מסוגל להישאר בגבולות הדיון, וחייב לעבור לפסים אישיים - למרות שאין לך מושג מי אני, מה אני או מה דעותי הפוליטיות. עשית את זה מהרגע הראשון, כמובן. אבל חיכיתי לראות אם מתישהו תגיד גם משהו לעניין. אבל התחמקת בתוקף מכל הזדמנות כזו.
אתה כנראה לא מסוגל להתגבר על הצורך שלך לנסות ולהראות עליון על אחרים - על הישראלים המסכנים שנשארו מאחור ולא מבינים כמה רע להם, על הטיפש שמולך (שבניגוד אליך לא "חושב"), שהוא גם שקרן (כי מה שהוא אומר לא מסתדר עם התאוריות שבנית בראש). ממה נובע הדחף הזה אני אשאיר לאנשים אחרים לנתח. זה לא באמת כזה מעניין.
ועל הכל אתה מוסיף קצפת של "תרבותיות". מדגיש כל הזמן כמה אתה "עדין"  - לא כמו אלו שנשארו בלבנט, כמובן. כשכל הזמן אתה בעצם מפגין תרבות דיון ברמה הנמוכה ביותר - כן, גם כשמשתמשים במילים "יפות", תרבות דיון יכולה להיות נמוכה. אולי לא סיפרו לך את זה בכל הפעמים שנכנסת לדיוני וועדות בכנסת רק בשביל להשתין - תרבות דיון היא הרבה יותר מבחירת מילים.
היה ברור לי שזה הכיוון שבו תלך - אתה עושה את זה פעם אחר פעם, בעקביות ראויה לציון. וזה משעשע אותי כל פעם מחדש. רק אל תשכח לקשור את הרגל למשהו מוצק, שמרוב אוויר חם לא תרחף לך פתאום.
חיים ארוכים ואושר - אל תשתנה אף פעם!
מה, הרקטה הזו היתה פעולת ידידות?
21/07/14 19:35
92צפיות
ברור שזו פעולת איבה, ונגרם לי נזק בגללה. מה ההבדל בין זה לבין אם היתה נוחתת לי הרקטה ישר על הרכב? אותו הדבר בדיוק!!!
תודה למי ששם פה לינק, אני אנסה לברר את העניין.
ויש למישהו המלצה על צמיג? ראיתי צמיג שמאוד מצא חן בעיני, עם ציורי פרחים על הצד. האיש בפנצ'ריה אמר לי שזה צמיג קוריאני ממש טוב, הנקוד או משהו כזה. אבל קוריאה זה ליד סין, לא? הצמיגים שלהם יותר טובים משל הסינים? כי ידיד שלי אמר לי לא לקנות בחיים צמיגים סיניים, כי הם יכולים להתפרק תוך כדי נסיעה!
יש מותגים קוראניים טובים
21/07/14 21:27
70צפיות
פרחים - לא מספיקץ צריך שם של יצרן.
HANKOK זה יצרן צמיגים קוריאני
23/07/14 06:21
40צפיות
בכל קיה כיום מותקנים צמיגי הנקוק.
אני מהמר שגם ביונדאי. מישהו יכול לאשר?
הצמיג נחשב איכותי.

אאל"ט, קראתי כי גם במכוניות במוו מותקנים לאחרונה צמיגי הנקוק למרות שמכוניות אלה כידוע אינן מיוצרות בקוריאה.
Hankook, נתקלתי גם בNexen על קאיה.
23/07/14 10:27
30צפיות
מתאר לעצמי שגם ביונדאי המצב דומה.

אין קשר בין ארץ הייצור של הרכב לצמיגים, ברכב שלי שמיוצר בבלגיה יש מישלין צרפתיים, פאסאט של המשפחה שמיוצרת בגרמניה הגיעה עם ברידג'סטון יפניים, קורולה הגיעה בזמנו עם גודייר.
º
ראיתי הנקוק על פורד, לא ראיתי על ב.מ.וו.
23/07/14 11:41
28צפיות
כשהיא נופלת על הרכב מהאוויר את לא יכולה לצפות
21/07/14 22:03
69צפיות
לזה או לחמוק מזה (את כן, הרכב קצת פחות), לעומת זאת כששוכב רסיס על הכביש את יכולה לזהות אותו ולא לנסוע עליו.

לא רוצה להיות האיש הרע בסיפור אבל הייתי מצפה מכל נהג נורמטיבי לזהות חתיכת ברזל (במיוחד כשהיא מספיק גדולה בשביל ליצור חתך בצמיג) זרוקה על הכביש.
אז או שלא היית מרוכזת בכביש או שלחמאס יש הישג טכנולוגי אדיר והוא הצליח ליצור מתכת שקופה.
לא תמיד אפשר להספיק להתחמק.
21/07/14 23:00
46צפיות
אולי זה בדיוק נפל על הכביש?...
אני פעם עליתי על ברזל די גדול וגמרתי צמיג. הרכב שלפני עבר בדיוק מעליו, ואז זה פתאום הופיע לי ולא הספקתי לזוז.
הנקוק, זה יצרן צמיגים קוריאני מכובד
21/07/14 23:02
51צפיות
והצמיגים שלו הרבה יותר טובים מהסינים, למרות שהנקוק עצמם מייצרים גם בסין אם אינני טועה.
למה לא? אם רקטה גרמה לה נזק,
21/07/14 23:04
65צפיות
במה זה שונה מנזק לשמשות או לבית או אם רקטה פגעה ישירות ברכב?
הבעיה היחידה שלה תהיה להוכיח שזה רסיס של רקטה. אבל גם מהניסיון שלי מס רכוש הם די נדיבים בתקופות כאלו.
תזהר, תכף גם יתיגו אותך כמגיב פבלובי וחסר
21/07/14 23:12
61צפיות
יכולת חשיבה!
עד כמה שהם נדיבים לא בטוח שיכירו כי זה לא
22/07/14 09:12
53צפיות
בדיוק פעולת איבה.

מדובר בזבל שנשאר על הכביש וזה כבר באחריות העירייה.
אני חושב שאין ספק שרקטה זו פעולת איבה
22/07/14 14:24
47צפיות
הבעיה היא להוכיח שהנזק הוא תוצאה של רקטה.
ועוד בעיה זה שבכל אירוע כזה יש כאלה שמנסים לנצל את זה כדי לקבל פיצוי על נזקים שלא באמת קשורים, ואנשי מס רכוש יודעים את זה ולכן הם חשדנים.
הרקטה כן. הרסיסים אחרי שעתיים לא.
22/07/14 15:36
49צפיות
גם אין ספק שנזקי כיפת ברזל מכוסים ע"י מס רכוש אבל אם אתנגש בכוורת של המיירטים אף אחד לא יפצה אותי.
גיר ברנו מאגן מודל 2000
20/07/14 21:44
63צפיות
בנסיעתי כרגיל מדי יום ללא התראה מוקדמת דולקת לי נורה כתומה והנסיעה לא כיום אתמול המוסכניק אמר לי שהאוטו מתחיל בהילוך                    שני והילוך אחרון לא ניכנס      האוטו במוסך שבוע וחצי ולא מאתרים את הבעיה
נשמע שהגיר נכנס למצב "סייף מוד", שזה מצב
20/07/14 21:47
65צפיות
שאמור לאפשר לך להגיע בנסיעה למוסך כשיש תקלה.
רוב הסיכויים שהתקלה היא ביחידת הפיקוד של הגיר, וככל הנראה סתימה בשסתומי ה-EVM.
האם מדובר במוסך מומחה רנו, או לפחות כזה עם נסיון עשיר עם תיבת ההילוכים האמורה, או סתם מוסך כללי? אם האחרון - דחוף למוסך שמכיר את תיבת ה-AL4 (שזה מה שיש לך באוטו, עד כמה שאני זוכר).
º
הייתי מחליף מוסך כנראה...
22/07/14 08:16
8צפיות
רכב לא עובר טסט על למבדה חורגת
20/07/14 20:07
79צפיות
שלום לכולם
בבעלותי טויוטה קורולה 1998,נכשלה בטסט  פעמיים על חריגה קלה בערכי למבדה (CO2 היה בסדר). וזאת לאחר ששמתי חומר בדלק והגעתי לטסט אחרי חצי שעת נסיעה.כמו כן האוטו עבר טיפול גדול לא ממזמן.
הבנתי מקראיה באינטרנט שזה יכול להיגרם מחור במערכת הפליטה,ממיר קטליטי או חיישן למבדה.
האם הבנתי נכון,לאן להתקדם מכאן?  במה להתחיל?
תודה למשיבים...
לפני שמתקדמים - למדא. למבדה זה ריקוד...
20/07/14 20:22
70צפיות
חור באגזוז קל לבדוק - סתום את האגזוז עם כף היד - אם האוטו לא מתחיל להחנק, סימן שיש בריחת גזים ממקום כלשהו. זה יכול להיות חיבור שלא אטום כראוי, או חור באגזוז. במקרה השני - צריך להחליף.
לגבי חיישן או ממיר - לא בטוח איך יודעים להחליט מי אשם.
º
לך למוסך מקצועי שיאבחן את זה.
21/07/14 00:09
20צפיות
תודה,האם כדאי ללכת למוסך שנמצא במכון הטסט?
21/07/14 06:50
47צפיות
בטסט הם ממש לא הציעו לי דבר כזה,אבל לפחות יוכלו לאבחן את הבעייה עם אותו ציוד מדידה
º
תלך למוסך שאמין עליך
21/07/14 07:15
13צפיות
לדעתי כדאי
21/07/14 09:12
56צפיות
מכיוון שאפשר לצפות שבגלל הקשרים שלהם והמחויבות שלהם למכון הם לפחות יעבירו אותך בוודאות לאחר התיקון (בעיקר אם החריגה קלה כמו שכתבת).
אם תלך למוסך אחר, במיוחד אם הוא לא מאוד מקצועי, יש סיכוי שיטרטרו אותך כמה פעמים בין המוסך למכון, ותוציא על זה די הרבה זמן וכסף.
מצד שני, בטווח הארוך זה לא חינוכי, מכיוון שזה מעודד מכוני רישוי להכשיל בטסטים כדי לייצר עבודה לעצמם (או לשכן שלהם). כמובן בלי להאשים אף אחד. הכל לכאורה...
שאלה לגבי מצבר
20/07/14 14:59
60צפיות
אני לא מבינה בזה כלום.

לקחתי אוטו לבדיקה לפני קנייה, הכל יצא פחות או יותר בסדר למעט גלגל פסול (קרעים שראיתי עוד בעין לפני הבדיקה- אבל יחליפו אותו ויהיה בסדר, אני מקווה). מה שכן אמרו לי שאין תאריך על המצבר. מה שאומר שכנראה מישהו פילח מהאוטו את המצבר המקורי. זה בעייתי? מה לבקש שיעשו את עם זה במעמד המכירה אם בכלל?

מצבר
20/07/14 15:12
59צפיות
בדרך כלל מצברים שנמכרים בישראל נהוג לסמן עליהם את תאריך שיווקם, לצורכי אחריות.
מצברים מקוריים שהגיעו עם הרכב לרוב אינם מסומנים.
בכל מקרה, מצבר רכב אינו הגורם לרכישת רכב מסוים או לא.
בברכה  -  רפי לין
º
יופי, תודה רבה לך! למדתי משהו.
20/07/14 15:14
16צפיות
בן כמה האוטו? אולי זה המצבר המקורי.
20/07/14 15:47
39צפיות
בכל מקרה מצבר עולה בערך 500 שקל, אז קחי את המקרה הגרוע ביותר, שתוך שנה תצטרכי להחליף מצבר. לא כזה סיכון.
האוטו
20/07/14 15:51
46צפיות
עדיין באחריות יבואן. הוא 2012.
אז רוב הסיכויים שזה המצבר המקורי,
20/07/14 15:54
40צפיות
ואין סיבה לחשוש בקשר אליו.
אני כל הזמן מחפשת איפה מרמים אותי
20/07/14 15:58
54צפיות
זה נורא.

החליפו לו כבר מכסה מנוע מה שאומר שהוא עשה תאונה והיו תיקוני פח. אבל השילדה לטענת המוסך- נקייה.
קומפרסיה- בסדר גמור, מנוע בסדר גמור, גיר- בסדר גמור.
אז ברור שאני אוכלת סרטים פה
לא רק את. כולנו...
20/07/14 16:29
44צפיות
וזה בגלל שבאמת מרמים אותנו. אבל בכל זאת קורה שלא..
º
צריך לקרוא עם ניקוד ופיסוק..: בסדר? -גמור!...
20/07/14 16:34
21צפיות
הבקש המלצה למוסך לסוברו B4
20/07/14 14:46
87צפיות
הותיקה והנאמנה שלי באיזור נס ציונה, לטיפולים ותיקונים קלים. נהגתי ללכת להילוך שישי, אבל מחירי השחיטה שם הבריחו אותי סופית..
יש המלצות?

תודה, וסליחה אם זו שאלה שנטחנת יותר מדי..
º
מה זה שחיטה לדעתך
22/07/14 08:17
21צפיות
קרוב ל 2000 ש"ח
23/07/14 08:15
48צפיות
על טיפול 15, ללא טיימינג
|תפוז| אנשים למען חיילי צה"ל
20/07/14 13:51
7צפיות
|חייל| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס לפורום הורים ועוד, ולכתוב מכתב או לצייר ציור עם ילדיכם עבור החיילים בחזית.

את כל הפוסטים וההודעות מהבלוגים והפורומים נרכז בעמוד ייעודי, נדפיס ונשלח לחיילים בדרום.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
1 על 2 עלה לרשת
20/07/14 14:13
36צפיות
1 על 2 עלה לרשת
הנה אנחנו ברשת, מגזין לרוכב (על) הדו-גלגלי "1 על 2".
http://youtu.be/W5vzj864azw
אנחנו פה בשבילכם, אז אם גם לכם רוטט מיתר בלב בכל פעם שאתם רואים, או שומעים, אופנוע. זה המקום שלכם.
אתם מוזמנים גם לעשות LIKE לדף הפייסבוק שלנו www.facebook.com/1on2tv
º
בהצלחה
22/07/14 12:16
3צפיות
7 קושיות לאחר בעיית מצבר
20/07/14 13:28
121צפיות
מצבר של שנפ, תאריך יצור והתקנה: ספטמבר 2013, 20 חודשי אחריות, 650
ש"ח כולל שירות על הבית, מאזדה 3 שנת 2006.

בסוף השבוע נשארה נורת התאורה הפנימית (בגג הרכב) דלוקה, ובבוקר לא היה חשמל ברכב כלל,
תנעתי עם כבלים, נסעתי לשנפ, בדקו ואישרו שהמצבר נפרק לחלוטין,
השארתי את המצבר בשנפ לטעינה איטית עד מחר, בינתיים התקינו לי מצבר חלופי ונסעתי לדרכי.
אגב, הבנתי שהשירות הנ"ל, למרות האחריות, אמור לעלות 50 ש"ח, אבל אמרו שלא יגבו ממני.

1. האם לאחר טעינה איטית המצבר אמור לחזור באמת לקדמותו, או שהוא נפגע?

2. שאלתי בנוגע לאחריות, האם היא תוארך בעוד מספר חודשים בנוסף על תאריך הסיום המקורי,
נאמר לי שלא, האם זה אכן המצב?

3. רק בדיעבד הבנתי שנשארה נורה דלוקה ברכב, אם בשנפ היו יודעים מכך, האחריות שלי היתה נפגעת?
(זו הרי רשלנות שלי שגרמה לפגיעה במצבר) או שבכל מקרה האחריות מכסה על כך?

4. אם במקום טעינה אישית הייתי נותן לאלטרנטור לטעון את המצבר בנסיעה של שעה/שעתיים,
זה היה עוזר? המצבר היה באמת נטען? האם באותה הרמה? או שלאחר כיבוי לא הייתי מצליח להתניע?

5. לאחר שהתנעתי עם כבלים, הוינקר השמאלי התחיל להבהב מלי שכולתי להפסיק אותו,
שיחקתי אם הידית של הוינקר, לא עזר, כיביתי והנעתי שוב (כשהרכב מחובר עם כבלים), לא עזר,
אבל לאחר עוד מספר משחקים באותה הצורה, הוינקר חזר לתפקד באופן רגיל, למישהו יש מושג מדוע?

6. לאחר ההנעה עם הכבלים, החלון החשמלי של הנהג הפסיק לרדת/לעלות בצורה מלאה ללא לחיצה רצופה,
והחלון החשמלי השני כלל לא הגיב לכפתור ההעלאה/הורדה של הנהג, אלא הגיב רק לכפתור שלו,
אני מכיר את התופעה המצריכה איפוס לאחר החלפת מצבר, אבל החלק המעניין הוא שלאחר כ 15 דקות של נסיעה,
החלונות החשמליים הסתדרו מעצמם, האין זה מוצר?

7. פעם ראשונה שניסיתי להתניע עם כבלים מבלי להניע את הרכב השני, וזה אכן עבד,
באילו מקרים כן יש להניע את הרכב השני? (או שאף פעם לא?)

תודה רבה.
זה לא "למרות האחריות" אלא בלי קשר.
20/07/14 13:42
85צפיות
אם המצבר תקין ואתה רוקנת אותו, למה שיתנו לך שירות ללא תשלום?
1. טעינה איטית זה הכי טוב והכי מקצועי. זה לא אמור לפגוע במצבר.
2. לא מאריכים את האחריות. גם אם היו עכשיו נותנים לך מצבר חדש, האחריות היתה נשארת אותו דבר. למעשה אם אתה בא אליהם עם בעיה שבועיים לפני סוף האחריות, הם יכולים לתת לך איזה מצבר ישן גבולי, העיקר שיחזיק עד סוף האחריות.
3. לא, זה דבר שולי שלא צריך לפגוע באחריות, אבל בעיקרון טיפול רשלני במצבר כן יכול לפגוע באחריות.
4. קשה לדעת עד כמה המצבר התרוקן. בדרך כלל אם הוא ריק לגמרי אז צריך די הרבה זמן נסיעה כדי למלא אותו. בכל אופן טעינה איטית עדיפה.
5. מכיוון שהמון פעולות ברכב הן היום ממוחשבות, אז הרבה דברים משתבשים כשמחליפים מצבר. זה הכי נפוץ עם החלונות, אבל גם גג חשמלי, פנסי איתות, מגבים וכדומה.
6. כנ"ל.
7. תמיד עדיף להתניע את הרכב השני. זה מאפשר לצרוך זרם גבוה יותר בלי שתהיה נפילת מתח גדולה מדי. אלו גם ההוראות של כל היצרנים. בכל מקרה, צריך לקרוא את ההוראות בספר הנהג ולפעול בדיוק על פיהן.
רבה הבהרות:
20/07/14 14:10
59צפיות
לא ביקשתי שירות ללא תשלום,
אלא פשוט קיבלתי מבלי שביקשתי (סתם תהיתי מדוע השירות התשלום, בד"כ אמור להיות מכוסה תחת האחריות).

2. להבנתי דווקא במוצרי חשמל מקובל שלאחר תיקון מאריכים את האחריות, אבל הבנתי, תודה.

3. מה הכוונה "טיפול רשלני"? אני בכלל לא מטפל במצבר, הבנתי שבמצברים החדשים ה"סגורים" לא אמורים לבדוק/למלא מים.
ואם כבר, להשאיר נורה דולקת נראה לי שזה בהגדרה רשלני בטוח שאם אני פורק בעצמי בטעות את המצבר, זה מכוסה באחריות?

4. ואם הוא התרוקן לגמרי, ונסיעה של שעה תענה אותו רק חלקית, כל מה שצריך הוא שזה יהיה מספיק להתנעה לנסיעה הבאה,
וכך ומנסיעה לנסיעה הוא יטען, לא?

5. נכון, אל מעולם לא השתבש לי הוינקר, וכבר החלפתי מצברים ברכב הזה, ואפילו לקחו דקות ארוכות עד שהוינקר הסתדר,
האם זה סביר? אם הוינקר לא היה מפסיק לבד, יש פעולה שיכולתי לעשות כדי לאפס אותו?

6. אבל כיצד יתכן שהשמשות הסתדרו מעצמם ללא טריק האיפוס?

7. דווקא הבנתי שלא מומלץ להניע את הרכב השני כדי לא לפרוע במחשב, מכיוון שכל מה שהרכב שלי צריך הוא מצבר תקין בטור כדי להשתמש בו, לא?
זה לא אמור להיות מכוסה באחריות, כמו שפנצ'ר לא
20/07/14 14:37
51צפיות
מכוסה באחריות של האוטו.
יש לך אחריות רק על פגמים במצבר
20/07/14 14:59
49צפיות
זה שהמצבר התרוקן בגלל שהשארת אורות דולקים, זה לא פגם.
3. טיפול רשלני זה למשל אם היית ממלא בו חומר לא מתאים, אם היית מקצר בין הקטבים שלו, לא יודע למה, אם היית מתניע עם כבלים ממשאית שיש לה מתח אחר, וכדומה. זה שהמצבר מתרוקן בגלל שהשארת אורות, זה לא רשלנות וזה גם לא גורם נזק כמו שאמרנו.
4. כן, אם תיסע מספיק זמן, בסוף המצבר ייטען.
5. זה משתנה מרכב לרכב. בדרך כלל במוסכים יודעים מה לעשות כדי לאפס, לפעמים יש הוראות בספר הנהג.
6. בדרך כלל האיפוסים מסתדרים לבד בשלב כלשהו. נהלי האיפוס משמשים רק כדי לקצר את הזמן עד לאיפוס.
7. בעיקרון אתה לא חייב להתניע. אבל תחשוב מה קורה. אתה מחבר מצבר חיצוני לרכב שלך. חלק מהזרם שזורם בכבלים משמש לטעינת המצבר הריק שלך, ולכן אתה מקבל פחות זרם להתנעה. בנוסף, צריכת הזרם הגבוהה הזאת גורמת לנפילת מתח ברכב השני, וגם זה לא בריא בשבילו. אם אתה מתניע, יש לך שני מקורות זרם חשמלי - גם המצבר של הרכב התקין, וגם האלטרנטור.
תודה רבה שתי נקודות אחרונות ברשותך:
20/07/14 16:59
34צפיות
מבחינת האחריות, כלומר, זה היה לגיטימי אם לא הייתי מקבל תיקון אלא היו אומרים לי לרכוש מצבר חדש?

מבחינת ההתנעה, אבל קראתי במקומות אחרים שיותר מכך, שאסור להניע את הרכב.
לא הבנתי את השאלה. אם המצבר תקין
20/07/14 17:09
38צפיות
והוא רק התרוקן, למה לקנות מצבר חדש?
אם הוא פגום וצריך להחליף אותו, זה מכוסה באחריות ואתה צריך לקבל מצבר חדש או חלופי, אבל תקופת האחריות נשארת כמו שהייתה.
רק במקרה שיש נזק או פגם, והם יוכיחו שזה תוצאה של רשלנות שלך, רק אז יכולים להגיד לך שאין אחריות ושאתה צריך לקנות מצבר על חשבונך, ונטל ההוכחה הוא עליהם.
לגבי התנעה עם כבלים, פתח את ספר הנהג של הרכב שלך וקרא מה כתוב שם על זה.
השאלה היא, במצב שבו המצבר התרוקן
20/07/14 18:05
40צפיות
מכיוון שהשארתי צרכן חשמל דלוק, האםיכולים למר לי שזה לא מכוסה באחריות מכיוון שהמצבר התרוקן באשמתי ולא בשל "שימוש סביר"?

בנוגע להתנעה, יתכן שזה שונה מרכב לרכב, ויש רכבים שאסור להתניע ויש רכבים שצריך להתניע?
מצבר שהתרוקן לא מסיים את חייו. ואם סיים את
20/07/14 19:53
34צפיות
חייו - זו תקלה.
נכון. התרוקנות המצבר לא מכוסה באחריות
21/07/14 00:12
38צפיות
אבל לא קרה כלום למצבר. טוענים אותו וזהו. הטעינה באמת לא באחריות. ואם נגרם נזק למצבר, זה מכוסה באחריות אלא אם הם יוכיחו שזה כתוצאה מהשארת צרכן חשמלי דולק. התרוקנות מצבר תקין לא אמורה לגרום לו נזק משמעותי.
לגבי התנעה, ייתכן, אבל בכל הוראות היצרן שאני ראיתי כתוב להתניע.
מצבר רגיל לא נועד לפריקה עמוקה ומקצרת את חייו
21/07/14 08:45
33צפיות
או יוצרת קצר בתאים שלא ניתן לשנות והמצבר מת.
זה רק במקרה של פריקה מהירה
21/07/14 09:04
34צפיות
למשל קצר או הפעלת צרכן גדול מאוד. וזה קורה בגלל החום שהזרם יוצר.
התרוקנות איטית של המצבר קורית כמעט לכולם (קרה לי לפני חודש בגלל השארת אורות חניה יום שלם). בדרך כלל הוא לא מתרוקן ממש לגמרי, ובדרך כלל טעינה רגילה מחזירה אותו לעבודה בלי שום נזק.
בתאוריה זה נכון, במעשי היה לי קטנוע עם אור
21/07/14 10:33
44צפיות
בתא הקסדה, שבגלל מפסק לא הכי מוצלח היה מרוקן לי את המצבר על בסיס קבוע, לפחות פעם בחודש. כל פעם הייתי טוען אותו מחדש וממשיך לרכוב. הוא שרד ארבע שנים, עד שמכרתי את הקטנוע.
לא ממש(...) מדוייק
21/07/14 13:38
38צפיות
-מצבר חומצה/עופרת רגיל מסוגל לפריקה של עד לא יותר מ 30%-20% מהקיבולת המוצהרת שלו. פריקה מעבר לזה יוצרת תהליך סולפריזצייה ("התגפרות") על הלוחות אשר מגדיל את ההתנגדות הפנימית של המצבר, דבר אשר מקטין את זרם ההנעה של המצבר  (CCA) לא את הקיבולת. ישנו קשר בין זרם הפריקה לכמות ההתגפרות אך אפילו פריקה איטית (0.2 אמפר לשעה כגון זליגת חשמל) עלולה לגרום להתגפרות.
-ישנם מצברי פריקה עמוקה אך הם לא משמשים ברכב פרטי.
-טעינה של מצבר מרוקן
-ניתן להחיות מחדש מצבר מגופר (בניתי מעגל כזה והשתמשתי בו מספר פעמים) אך ברוב החשמליות מעדיפים לדחוף ללקוח מצבר חדש.
-פריקת יתר של המצבר לא מכוסה באחריות ובצדק. נקודה.
-התנעת רכב כאשר המנוע עובד עלולה לגרום לנזק כבד. אם המצבר ברכב המתניע חלש (או מוחלש לאחר מספר רב של ניסיונות התנעה כושלים) אז הזרם הנצרך ע"י הרכב המותנע (80-100 אמפר למשל) יגיע רובו מהאלטרנטור ועלול לשרוף אותו. ברכב שלי עם אלטרנטור מתוגבר (לפי ה Data card של הרכב) ההספק הוא כ 800 וואט שהם 65 אמפר בלבד.
מה שאמרת ידוע, ולכן כתבתי "בתאוריה זה נכון"
21/07/14 14:14
27צפיות
אבל מעשית, כנראה שיש למצבר ממוצע מספיק "ספיירים" כדי לספוג את הנזק הזה ולהמשיך כאילו כלום.
לנסיון המעשי עם מצבר הקטנוע האמור, אני יכול להוסיף מקרים רבים נוספים בהם מצבר שהתייבש פעם ופעמיים המשיך לשרת אותו נאמנה. יותר מזה - בתקופת הלימודים היה לי קשר טוב עם מוסכניק, ופעמיים לקחתי ממנו מצבר שלקוח החליף אחרי התרוקנות, והמצבר שרת אותי לעוד זמן רב. הבחור, אגב, היה רחוק מלהיות רמאי - היו פשוט לקוחות שהיו בטוחים שם יודעים יותר טוב, ולא הסכימו להקשיב לו כשאמר להם שאפשר להחזיר את המצבר לחיים...
מה לא מדויק? הוא מספר לך דברים שקרו
21/07/14 14:43
32צפיות
ומהניסיון, זה בדיוק מה שקורה.
עד כמה שאני יודע סולפטיזציה נוצרת בכל פריקה ומתפרקת בכל טעינה. הסולפטיזציה הבעייתית, זו שאינה מתפרקת, נוצרת כשהמצבר נשאר זמן ממושך במצב פרוק או פרוק חלקית. למעשה זו הסיבה שמצברים מסיימים את חייהם לפי זמן, כמעט בלי קשר לעומס העבודה שלהם.
לגבי התנעה כשהמנוע פועל, אלו ההוראות של כל היצרנים. הבאתי ציטוטים בעבר ואני מוכן להביא עוד. אני עוד לא ראיתי יצרן אחד שכותב לא להתניע. בכל מקרה עם מנוע כבוי זה בטוח ידפוק את המצבר.
פעם ניסיתי לעזור למישהו להתניע עם כבלים. היה לו איזה BMW שמונה צילינדרים ישן, ולי יש סוזוקי קטן. למרות שהמנוע פעל לא הצלחנו להתניע בשום אופן. ניסינו הרבה פעמים. לא גרם שום נזק לא למצבר שלי ולא לאלטרנטור.
º
מה אופי הטעינה שיצרת?
21/07/14 15:56
11צפיות
אופי הטעינה? התנעה ונסיעה של חצי שעה, ולמחרת
21/07/14 19:27
21צפיות
שוב חצי שעה, וכן הלאה. שום דבר מיוחד. אותו דבר במכוניות שהיו לי ורוקנו מצברים מסיבה כזו או אחרת.
בקיצור - מצבר לא "מת" מהתייבשות אחת, גם לא מכמה. התרוקן המצבר? תתניע וסע.
º
השאלה היתה ל... חיים.
22/07/14 09:00
9צפיות
º
נכון, טעות שלי. מצטער.
22/07/14 09:33
7צפיות
אולי יש לך רעיון בשבילי
22/07/14 18:19
31צפיות

יש לי טרקטורון שרוב הזמן עומד ללא שימוש (יכולים לעבור שבועות רבים בין נסיעה לנסיעה).
כמובן שכל פעם שאני מגיע לצאת לנסיעה המצבר מת ואני מניע עם כבלים.
כל שנה בערך המצבר מת לגמרי ואני נאלץ להחליף אותו.
ניסיתי לשים ברז ניתוק על הקוטב השלילי - לא עוזר, עדיין יש פריקה עצמית.
אין לי גישה לחשמל במקום שבו הוא מאוחסן אחרת הייתי מחבר לו מטען מצברים.
הפתרון היחיד שאני רואה הוא כל פעם לפרק את המצבר, לקחת אותו הביתה ולחבר למטען מצברים (שיש לי).
אבל זה לא נוח..
מדובר במצבר פשוט, לא אטום. כל מצבר כזה עולה לי קרוב ל-300 ש"ח.
רעיונות ?
יש אפשרות למקם פאנל סולארי ליד הכלי?
22/07/14 20:38
20צפיות
אם כן, יש פאנלים כאלו לסירות שזה בדיוק מה שהם מיועדים לעשות - לטעון את המצבר.
אבל הדברים האלו לא זולים, ולא בטוח שההשקעה תשתלם - מעבר לעובדה שפאנלים כאלו נוטים "להעלם".
אבל כדאי לך לבדוק גם למה המצבר מתייבש
22/07/14 20:39
22צפיות
זה לא אמור לקרות אם אין צרכן זרם. בקטנוע שלי, אחרי מספר חודשים של השבתה, עדיין היה מספיק חשמל במצבר כדי לסובב את הסטרטר. ומדובר באיזה וולתא פשוט שקניתי בארץ, לא שום דבר מיוחד.
כמו שציינתי
22/07/14 20:50
22צפיות

ניתקתי את הקוטב השלילי באמצעות ברז ייעודי, עדיין התרוקן אחרי כמה שבועות.
אין אפשרות לפאנל סולארי, ויש גם את עניין העלות כמו שאמרת.
אז מוזר מאוד. האם אתה קונה תמיד את אותו
22/07/14 20:51
20צפיות
סוג מצבר?
כן, שנפ
22/07/14 20:59
20צפיות

דגם YB14-A2

http://www.schnapp.co.il/?CategoryID=168&Artic...

אני משיג אותו בהנחה, עולה לי 280 ש"ח.
אני מניח שליתיום הרבה יותר יקר, השאלה בכמה..
אז אולי שווה לנסות מותג אחר
22/07/14 21:12
18צפיות
אפילו באוטו שלי, שבו יש צרכני חשמל פעילים, המצבר לא מתרוקן בשבועיים של עמידה, וחזק מספיק להניע את הרכב. מצבר מנותק ממש לא אמור להתרוקן תוך כמה שבועות, אלא אם אתה מחשיב "30" כ"כמה"
האמת
22/07/14 21:23
23צפיות
שאפשר להגיד שזה אפילו כמה חודשים.. נראה לי חודשיים-שלושה, אפילו יותר לפעמים, לא ממש זוכר.
זה כבר משהו אחר, ואז הגיוני יותר שהוא יפרק
23/07/14 11:32
13צפיות
אם כי, כאמור, אצלי בקטנוע הוא שרד יותר במקרה אחד.
עוד אפשרות - מצבר ליתיום יון.
22/07/14 20:53
19צפיות
חפש בפורום אופנועי שטח, היו שם כמה וכמה אזכורים של הנושא. שם התעניינו בעיקר במשקל הקל יותר, אבל סוללות ליתיום יודעות להחזיק טעינה טוב יותר מסוללות חומצה עופרת, אז אולי זה יהיה פתרון עבורך.
ו 4 שנים לא חשבת להחליף מפסק או
21/07/14 14:58
41צפיות
להוציא את הנורה?
יצאה אחרי כמה חודשים, אחרי כמה וכמה ריקוני
21/07/14 15:19
53צפיות
מצבר. תוסיף לזה עוד כמה פעמים שבהם שכחתי מפתחות בסוויץ' כל היום - ויש לך איזה עשרה ריקונים מוחלטים, לפחות.
º
בקטנוע מצבר ג'ל? אולי מותאם לפריקה עמוקה?
21/07/14 15:43
11צפיות
לא, לא חושב. ובכל מקרה, "ייבשתי" מספיק מצברי
21/07/14 19:28
31צפיות
חומצה עופרת רגילים, והמסקנה תמיד זהה. אני לא אומר שלא יכול להיות שנגרם נזק, ושכל ייבוש קיצר את חיי המצבר. אבל לא מדובר במוות מיידי.
אתה מייבש מצברים סידרתי...
21/07/14 21:58
37צפיות
מה שאתה מתאר רומז שהמצבר היה טוב מספיק (שטח לוחות גדול יותר מקטין את ההתנגדות הפנימית), לא נגרם לו יותר מדיי נזק ולא היה קר מדי. מצבר ישן יהיה הרבה יותר בעייתי ורגיש לפריקת יתר.

חן, בנוגע להטענה עשה מה שבא לך. _אני_ לא הולך לסכן אלטרנטור בעלות של אלפי שקלים (תיקון איכותי בחלפים מתאימים עולה כך) במקרה כזה ונתקלתי באופן אישי בשני מקרים בהם ניסיון התנעה כזה גרם לנזק לאלטרנטור (לפני כ 15 שנה אך למעט בקר הטעינה לא השתנה הרבה מבנה האלטרנטור)
אולי. אין לי מושג מה הממוצע הארצי בנושא
21/07/14 22:31
32צפיות
אבל שילוב של מכוניות ישנות שלא תמיד יש בהן זמזם אורות, אישה שלא ממש מקפידה בנושא ומכוניות שלפעמים חונות פרקי זמן ארוכים, ארגנו לי לא מעט מצברים מיובשים.
זה, ונורת תא המטען בקטנוע האמור.
זה קורה לכולנו. אני, בכל רכב שאני קונה, דבר
21/07/14 22:53
37צפיות
ראשון אני מתקין זמזם אורות או ממסר שמכבה את האורות כשיוצאים מהרכב.
ובנוגע להתנעה, אלו הוראות היצרנים. למה אתה חושב שהם יתנו הוראה כזאת אם זה גורם נזק, ולמה אתה חושב שאתה יודע יותר טוב?
קניית רכב-
20/07/14 11:17
133צפיות
היי,
אני שוקלת את האופציה לקנות רכב.
התקציב לא גבוה לרכישה עצמה, ואני רוצה לדעת איך אוכל לצמצם את ההוצאה החודשית - נגיד, רכב שאוכל פחות דלק.
הנסיעות הן בעיקר בתוך העיר, מידי פעם יציאות בניעירוניות, אבל לא יותר מידי.

על מה צריך להסתכל ברכב יד-שניה?
האם יש רכבי "סטודנטים" שמומלצים? - ברור לי שאין דרך לחזות הוצאות תיקונים עתידיות.. אבל אני מקווה שאם אקנה רכב אמין זה יקל קצת על הסיפור.

אשמח לעזרה.. תודה!
מה התקציב שלך?
20/07/14 13:33
91צפיות
אין הגדרה לרכב לסטודנטים
כמו שאין הגדרה לרכב לנשים ( או שיש )

בכל מקרה חשוב לרכוש רכב שמלכתחילה נראה שמור ומטופל כיאות
העובדה שרכב זול לא אומרת שהוא צריך להיות מוזנח או גורטאה.

עלות תלויה בכמות הנסיעות
º
*גרוטאה
20/07/14 13:35
25צפיות
אממ..
20/07/14 14:39
73צפיות
22 אלף? עדיף פחות?
אני מנסה לתכנן מערך חיסכון שאוכל להרשות לעצמי לקנות במזומן.. ולא להיכנס ללופים של הלוואה.
אז אני רוצה לאסוף את כל המידע הדרוש- ולפי זה לתכנן.

אין לי מושג אם יש רכב סטודנטים, אבל אני רואה סטודנטים רבים נוהגים ברכבים יחסית קטנים.. יש לי שני חברים ששילמו על הרכב שלהם באזור ה-10 והם לא רואים מוסך (חמסה-חמסה).

תדירות הנסיעות.. בתוך חולון.. אם אני אחוש עצלנית במיוחד אסע ברכב לאוני' אבל זה יקר מידי. אז עדיף שלא..:P
ידני או אוטומט?
20/07/14 15:22
44צפיות
אם ידנית אני הייתי ממליץ לך להתאמץ לכיוון 30 ורוכש ספארק ידנית 2011
רכב חדיש בטוח אמין וחסכוני
º
אוטומט...:S
20/07/14 15:52
23צפיות
חובה?
20/07/14 16:19
62צפיות
זה מצמצם משמעותית את האפשרויות, מוריד את השנתון בתקציב נתון, מהווה פתח להוצאות יקרות (שיפוץ גיר אוט'), ומעלה את צריכת הדלק.
אווץ'
20/07/14 16:34
64צפיות
חשבתי להשלים מתישהו רשיון לידני.. אבל זה לא יקרה בזמן הקרוב..
אז נתון פתיחה אחד יש לך...
20/07/14 15:45
76צפיות
איזה רכב יש לשני החברים האלה?
בעקרון זה מתחלק לשניים: קודם כל לבחור רכב אמין ו/או זול לאחזקה, ואחר כך לבדוק את הרכב המתאים.
לגבי בחירת הרכב, אפשרות אחת היא לחפש דגמים שידועים כאמינים, כמו סוזוקי איגניס או דיהטסו סיריון בגבול התקציב שלך.
אפשרות שנייה, לחפש רכב שאין לו שוק. לדוגמה תוכלי למצוא פיאט פונטו ספייס הרבה יותר חדש באותו מחיר. יהיה פחות אמין, אבל האחזקה זולה והרכב יהיה יותר חדש, נוח ובטיחותי.
ואפשרות שלישית, משהו ממש זול, כמו סוזוקי סוויפט או קיה פרייד. אפשר למצוא משהו לא רע ב-10 אלפים שקל, ויישאר לך הרבה כסף לתיקונים (ולא תצטרכי הרבה).
חוץ מזה צריך למצוא רכב שמטופל ברמה סבירה. ברור ששום רכב בגיל כזה לא יהיה כמו חדש, אבל צריך לקנות ממישהו שנוסע ברכב ביום-יום ומטפל בו כשצריך.  
תודה,
20/07/14 15:56
58צפיות
לאחד סוזוקי סוויפט ולשנייה דייהטסו- לא זוכרת איזו.
מה השנתון האידאלי לרכבים שציינת?
ומה קילומטרז הגיוני ביחס לשנתון?

בהנחה ואקנה סוזוקי סוויפט- מה אמורה להיות העלות הממוצעת לחודש? (תקרת גג) 1000? פחות?
יש בכלל אופציה כזו, בנסיעה עירונית, סבירה (אני מקצינה- בית, עבודה, קניון- והכל במרחק סביר) להוציא פחות מ-1000 ש"ח בחודש על החזקת רכב?

אשמח אם תציין עוד דברים שלא חשבתי עליהם בקניית רכב יד שניה..
(יש המון מידע ברשת, וקראתי את חלקו.. אשמח לעוד מידע..:P)
ביטוח יעלה לך סביב 200 שקל לחודש
20/07/14 16:16
64צפיות
טסט - עוד 100 שקל בחודש. טיפול - עוד 100 שקל לחודש בגדול. משאיר לך בערך 65 ל' של דלק - סביב 650 ק"מ בחודש.
אז כן - אם נוסעים ממש מעט, ההוצאה החודשית הממוצעת על רכב יכולה להיות בסביבות 1000 שקל.
מצד שני, שווה לבדוק אם ב-1000 שקל לחודש ונסועה מצומצמת כל כך, לא שווה להוריד את getaxi לטלפון ולנסוע במרצדס...
וואי..
20/07/14 16:37
57צפיות
זה מטורף להוציא כ"כ הרבה על רכב..:(
יש לי חברה שחישבה עלויות לרכב חדש + הוצאות בינעירוניות יומיומיות ב1400 לחודש כולל התשלום על הרכב עצמו (ליסינג פרטי)
לפי מה שאתה אומר, אין מצב.

º
אין שום מצב. היא טעתה בחשבון איפשהו.
20/07/14 16:40
29צפיות
דווקא אפשרי. היא בטח חישבה לפי עיסקת ליסינג
20/07/14 17:11
53צפיות
כזאת שאתה משלם מקדמה, ואחר כך 100 שקל לחודש, והיא חישבה רק את התשלום החודשי. שכחה את המקדמה, הריבית, ירידת הערך והתשלום הסופי. נוח לשכוח את זה כשמאוד רוצים רכב חדש.
-->
20/07/14 17:15
49צפיות
היא שילמה מקדמה של 2000 בערך 850 כל חודש..נראה לי שכולל הריבית.

איך ירידת ערך משפיעה על התשלום החודשי? כאילו, איך אתה מחשב את זה?
נו אז בואי נעשה חשבון. 850 לחודש הליסינג
20/07/14 17:20
58צפיות
400 לחודש הביטוח (כי זה רכב חדש וצריך מקיף), 100 לחודש הטסט, ועוד טיפולים תקופתיים, הגענו ל-1400 עוד לפני שהרכב זז. כלומר בלי דלק, חניה, ותיקונים פה ושם (שריטה, פנצ'ר...).
לגבי ירידת הערך, מחיר הקנייה, פחות מחיר המכירה, לחלק לזמן שהרכב היה ברשותך. מבחינה מעשית המשמעות של זה היא שזה הסכום שאת צריכה לחסוך כל חודש כדי להחליף את הרכב אחת לכמה שנים (את מחליטה כמה כמובן).
º
הבנתי, תודה רבה!
20/07/14 17:25
9צפיות
ה-850 לחודש בעסקת המימון אמורים לכסות את יריד
20/07/14 17:36
39צפיות
ת הערך.
כמובן תלוי איך עסקת המימון בנויה.
בד"כ אפשר להחזיר את המפתחות בסוף העסקה ותיאורטית לא צריך לשלם שום דבר נוסף.
מעשית:
1. המקדמה (+דמי פתיחת תיק וכל מיני עמלות נוספות) התאדתה. לא מהותי אם מדובר ב2000 שקל.
2. יחייבו אלפי שקלים על כל השריטות המכות והתאונות שבטוח יש ברכב תל אביבי בן שנתיים וחצי.
3. אם יש חריגת ק"מ אז יחייבו גם עליה.
ועדיין זה עדיף לדעתי
29/07/14 13:24
לעומת קניה הכל במכה אחת... אני מעדיף גם כן לתת תשלום חודשי קבוע דרך ליסינג פרטי מאשר למצוא את עצמי שקוע בחובות או לקחת הימור. יש אנשים שזה יותר עדיף להם כמו בהוראת קבע של בזק ודומיה
מוזר..
20/07/14 17:13
32צפיות
כאילו, רק הרכב עולה לה 800 ש"ח בחודש.
למרות שהוא חדש, נראה לי שהביטוחים יקרים..

תודה רבה!
אין שנתון אידיאלי.
20/07/14 16:26
44צפיות
יכול להיות רכב ישן יותר ושמור, או חדש יותר ומוזנח. אז צריך להתייחס יותר למצב הרכב ולבעלים מאשר לגיל הרשמי.
אותו דבר לגבי קילומטרז. זה פחות משנה אם הרכב במצב סביר. בעקרון רכב קטן וישן עושה בערך 15 אלף ק"מ בשנה. אז רכב בגיל הזה יהיה באזור ה-200 אלף ק"מ, ואם הוא שמור אז הוא יכול לעשות עוד הרבה.
לגבי הוצאות, מה שכתב אניגו זה פחות או יותר סביר. למעשה ככל שתקני רכב יותר ישן וזול, כך העלויות יורדות. אם תחליטי למתוח את התקציב, אז תרצי גם ביטוח מקיף וזה שוב מייקר, וכך הלאה.
למה העלויות יורדות ככול שהוא יותר ישן?
20/07/14 16:39
33צפיות
אני מעדיפה לא לעלות מ-22 אלף. פחות- עוד יותר טוב מבחינתי.
יצא לי השבוע לנהוג ברכב של אבא באופן יומיומי- זה קיצר לי את החיים בשעתיים ביום. טירוף! (יותר זמן לישון, טלוויזיה.. ואם ממש מכריחים אותי- ללמוד..)

אבל אני לא "מחזירה" את ההפרש מבחינת שכר..:S
(עובדת ב-2 עבודות..:P)

אם ההתניידות שלך היא עירונית בעיקרה, שווה לך
20/07/14 16:42
41צפיות
לשקול אופניים חשמליים. זמני ההתניידות בעיר קרובים יותר לאלו של מכונית מאשר לאלו של תחבורה ציבורית, והעלות מצחיקה.
אוקיי,
20/07/14 16:45
31צפיות
נשמע נחמד, אבל לצערי זה לא פתרון בשבילי.
תודה רבה..:)
הסיבה העיקרית היא באמת שלא צריך ביטוח מקיף
20/07/14 17:16
41צפיות
סיבות נוספות הן שככל שהרכב חדש יותר יש לנו נטייה להשקיע בו. לדוגמה ככל שהרכב יותר חדש כך יש לך נטייה לתקן כל שריטה וכל פלסטיק סדוק. ברכב ישן את משאירה את זה ככה, ומגלה להפתעתך שהוא נוסע אותו דבר.
בנוסף, ככל שהרכב ישן יותר כך המוסכים, בדרך כלל, יחפשו לך חלקים תחליפיים או משומשים או סתם זולים. לא תמיד זה הכי טוב, אבל זה תמיד הכי זול. ואת גם תלכי למוסכים זולים יותר.
מעולה-
20/07/14 17:26
28צפיות
אתם מרחיבים לי את הידע לאין שיעור.
מודה לכם מאוד!
וגם אגרת רשוי יורדת עם הזמן.
20/07/14 17:53
32צפיות
כל עוד לא מגיעה "קטסטרופה" (איך שאניגו קרא לזה) - העלויות באמת יורדות.
כמובן אני הייתי מוסיפה ב* (כמו במבצעים) שזה תלוי מאד - כמה הרכב ישן,כמה לנהג אכפת וכו'.
ברכב הישן שלי אני עדיין מתרגשת מכל שריטה ומטפלת בה
אגרת הרישוי לא יורדת
20/07/14 19:51
29צפיות
היא קבוע מהרגע שהרכב יצא מהמכס.

אגרת הרישוי נקבעת לפי קבוצת מחיר הרכב ביום עליתו לכביש(כאשר יצא מהיבואן למעשה).
כלומר מהרגע שהרכב עזב את היבואן האגרה קבועה(יחסית, כי היא מוגדרת במשרד הרישוי וצמודה למדד חארט כלשהו) עד לאזיבת הרכב את עולמנו.

בשורה תחתונה ה"טסט", וביטוח חובה די קבועים.
מקיף,דלק ותיקונים קטנים משתנה לפי הרכב.
אמממ... לא נכון. אגרת הרכב יורדת כל כמה
20/07/14 19:55
27צפיות
שנים. במשפחתית ממוצעת, למשל, זה יורד מאזור 1200 שקל לאזור 920 שקל. לא פער ענק - אבל יש ירידה.
כנראה שזה ירידה בגלל ההצמדה/עידכון מחירים
20/07/14 20:00
25צפיות
ולא באמת ירידה לאורך זמן.

כמו שאמרתי, אגרת הרישוי נקבעת ע"י קבוצת הרישוי והיא קבועה לכל חיי הרכב(מופיע גם ברישיון הרכב)
ושוב - אתה טועה. זו ירידה שמוגדרת על ידי
20/07/14 20:05
31צפיות
משרד הרישוי. בלי קשר להצמדה או שחיקה או כל דבר אחר. קבוצת הרישוי אכן לא משתנה, אבל האגרה לאותה קבוצה - כן.
האגרה מתעדכנת יחד עם קבוצות הרישוי
20/07/14 22:01
23צפיות
אם אני לא טועה, כל השינויים שרואים באתר משרד התחבורה בנושא האגרה נובאים משינוי בקבוצות הרישוי(חילוק מחדש של המחירים לקבוצות חדשות).

שוב - לרכב נתון, בקבוצת רישוי נתונה, תעריף
20/07/14 23:19
29צפיות
האגרה השנתי יורד, במדרגות מוגדרות, עם הזמן. לא זוכר כרגע את המספרים המדוייקים לכל קבוצת רישוי, אבל זה וודאי.
נכון
21/07/14 09:54
21צפיות
מה שלא יורד זה זקיפת המס שאף עולה עם השנים בשל ההצמדה למדד
זקיפת המס מחושבת מראש כממוצע על פני שלוש שנים
21/07/14 10:31
24צפיות
כך שמי שמחליף מכונית כל שנה - "דופק" את המערכת, ומי שמחליף כל חמש שנים "נדפק".
אבל יש גבול לרמת הסיבוך שאפשר להכניס לעניין הזה.
העלויות יורדות - עד נקודה מסויימת
20/07/14 16:40
49צפיות
בעצם הירידה המשמעותית האחרונה היא הנקודה בה מוותרים על ביטוח מקיף. משם העלויות די קבועות, עם פוטנציאל קטסטרופה הולך וגדל.
חחחחח
20/07/14 16:44
34צפיות
הבנתי עכשיו..:P
האם אפשר לעשות ביטוח רכב לזמן קצר בלבד?
19/07/14 11:53
59צפיות
האם חברות הביטוח (במקרה שלי זה ביטוח ישיר) מאפשרות לעשות ביטוח לזמן קצר של שבוע-שבועיים? אם כן אז האם יש עלות מוגברת או תנאים מגבילים או משהו בסגנון כזה?
אני מעוניין לנהוג על רכב מסויים במשך תקופה קצרה וייתכן שאחר-כך אני ירצה להרחיב את הביטח לשנה שלמה (ביטוח רגיל).  האם זה מסלול שקיים בחברות ביטוח רכב?
חובה אפשר, לא בכל חברה, וזה כמובן יקר יותר.
19/07/14 12:03
49צפיות
מקיף אי אפשר. אבל אפשר לעשות ביטוח לשנה ולבטל מתי שאתה רוצה. אתה מקבל החזר על החלק היחסי, בערך.
סיטרואן פיקסו C4 - מה הקטע עם הגיר הרובוטי?
19/07/14 11:19
86צפיות
יש לי כרגע הצעה לקנות C4 פיקסו שנת 2011 מליסינג במחיר שמתאים לי וגם מציעים לי אחריות מספקת (העסקה היא דרך מכר). עשיתי סיבוב על הרכב והאמת שדי אהבתי אותו בכללי. אבל משהו מאד הפריע לי זה שמרגישים את ההילוכים עוברים כלומר כשעולה מהילוך 1 ל-2 ומ-2 ל-3 וכך הלאה, יש קפיצות קטנות ומעצבנות שלא היו ברכבים אחרים שהיו לי. המוכר אמר לי שזה קשור לגיר הרובוטי של הפיקסו ושמתרגלים לזה. הוא גם אמר שאם זה ממש מפריע, הוא יכול לדאוג שיעשו "עדכון תוכנה לקלאץ" ו"לימוד" ואחר-כך לא יהיו קפיצות בהילוכים.
אני אמור להחזיר לו תשובה בימים הקרובים ואני ממש מתלבט, הרכב מוצא-חן בעיניי אין לי כאן סיכון של כסף גדול בקנייה וגם כאמור העסקה דרך מכר והוא הבטיח שאם אני לא מרוצה אז אפשר לבטל בשבוע הראשון ולא קרה כלום מבחינתו.
אני מבקש לקבל דיעה ממישהו שמכיר מקרוב את הדגם הזה - C4 פיקסו או את הנושא של הגיר הרובוטי  האם זה משהו שאפשר לסדר בעדכון תוכנה או שזה רק קוסמטיקה וכנראה שיש פה בעיה אמיתית כלומר, עדיף לא להתקרב?
בבקשה תתיחסו לרכב עצמו ולא לעסקה עצמה. אני לא פוחד שינסו לרמות אותי. העסקה ברורה לי ושקופה, אני רק פוחד לקנות רכב שאני לא יהנה לנסוע עליו (ויש פה גם עניין של בזבוז הזמן שלי, אם בסופו של דבר אני יחליט להחזיר אותו)
כל הגירים הרובוטיים מתנהגים ככה פחות או יותר
19/07/14 12:07
75צפיות
ובדרך כלל מתרגלים לזה. אבל קח את זה בחשבון. ייתכן שעדכון תוכנה באמת ישפר קצת, וייתכן שלא.
תיקון תיבת הילוכים רובוטית ביאריס
17/07/14 20:33
111צפיות
התיבה הרובוטית ביאריס שלי שוב התחילה לזייף במעבר בין הילוכים. בפעם שעברה שעברתי טיפול 15000 סידרו אותה ללא תשלום. הפעם כשעשיתי טיפול, לא סידרו אותה. מחר אני הולכת למוסך שוב ורוצה לדעת אם התיקון הזה צריך להיות חלק מהטיפול שעברתי בשבוע שעבר או שמא הם יכולים לגבות ממני תשלום על כך.

תודה!
רק 15,000 ק"מ? כלומר רכב יחסית חדש?
17/07/14 21:00
72צפיות
מה הכוונה זיוף במעבר הילוכים?
לא, לא, טיפול 15000
17/07/14 21:02
91צפיות
הקילומטראז' של הרכב הוא 60000. זיוף בתיבת ההילוכים הכוונה היא שבנסיעה, כשלוחצים על הגז מרגישים את המעבר בין ההילוכים, האוטו כמו "נתקע" וזה פוגם בחווית הנהיגה.
תודה!
אהה
17/07/14 21:51
70צפיות
גם 60,000 ק"מ זה אמור להיות רכב שמערכותיו תקינות, כולל הגיר.

כשאת לוחצת גז הגיר האוטומט מוריד הילוך? ואז הרכב לא מעלה את ההילוכים בהדרגה תוך כדי האצתו. האם זה מה שמפריע לך?
נשמע כמו איפוס גיר רגיל
18/07/14 00:19
69צפיות
60 אלף זה לא קילומטראז' גבוה לגיר הזה.
תגשי למוסך תאמרי שיש קפיצות בגיר ותבקשי איפוס גיר. זה שירות שהם אמורים לספק חינם.
כל טיפול\שניים יש לבצע את הפעולה הזו.
אז אפסו לי את הגיר אבל התחילה בעיה חדשה...
18/07/14 22:29
112צפיות
הייתי במוסך וכשהחזירו את הרכב אמרו שאיפסו את הגיר אבל שלא זו הבעיה, הם אמרו שהקלאץ' שחוק וצריך להחליף אותו, טיפול פשוט של 4500 שח... כשעליתי לאוטו שמתי לב שהתופעה שלשמה הגעתי למוסך באמת נפתרה, אבל עכשיו הרכב לא מאיץ. אני לוחצת על הגז, שומעת את סיבובי המנוע, האוטו מתאמץ אבל בקושי מזנק. זה לא היה לפני שהגעתי למוסך! דבר נוסף שצץ הוא, שכאשר עוצרים את הרכב, נשמעת מן נקישה כזו.יכול להיות שהעניין עם הקלאץ נגרם בגלל משהו שעשו במוסך (עברתי שם טיפול 10000 לפני שבוע) או שאולי הבעיה שהיתה עם הגיר הסוותה אותו? ומה זו הנקישה הזו? מדובר ביאריס 2008 עם 65000 קמ. אשמח לעזרה מכם! תודה.
º
בטעות נפתח פוסט חדש. טויוטה יאריס, 2008
19/07/14 00:06
40צפיות
עכשיו האוטו הפסיק לנסוע לגמרי!
19/07/14 09:12
79צפיות
ברור לי שזה קשור למשהו שעשו לו במוסך! הוא היה במצב מצויין (גם עבר טסט שבוע לפני) ועכשיו תקוע! מה עלי לעשות?? אני צריכה גרר כדי להזיז אותו ישר למוסך! זו האחריות של טויוטה!
גוררים למוסך שיפתרו את הבעיה.
19/07/14 15:49
69צפיות
ולומדים לא לקנות טויוטה עם גיר רובוטי שצריך החלפת קלאץ כל 60K ק"מ.
(תעשי חיפוש על זה בפורום, הנושא נטחן.)
אבל לא היתה בעיה עם הקלאץ' עד שהגעתי למוסך!
19/07/14 18:15
56צפיות
לפי מה שקראתי איפוס הגיר הוא מה שמאיץ את הבלאי של הקלאץ ואם כך הדבר, על המוסך לשאת באחריות! לא הגיוני שכמה שעות אחרי שאומרים לי שיש בלאי בקלאץ' , כשלא היו כל סימנים מקדימים לכך, הרכב הופך למושבת...
אמרת שהיו בעיות עם הגיר לפני המוסך.
19/07/14 18:42
60צפיות
ומקריאה פה בפורום 60K זה האיזור שבו קרו התקלות לרוב המתלוננים.
הבעיות קודם לכן היו שונות לחלוטין
19/07/14 20:05
63צפיות
המוסך יצר בעייה חדשה.
אפשר לומר שהמוסך "תיקן", או ליתר דיוק, תיקן את א' אבל קלקל את ב' ואת ג'.

האם היה מקובל עליך להכניס האוטו שלך למוסך לעדכון תוכנה של הגיר [וגם אצלך עודכן מן הסתם בעבר] ואז לקבל אותו בחזרה תקול כשאינך יכול לנוע עם הרכב.
אם זה ככה, אז הייתה ממשיכה לנסוע עם הרכב מבלי להכניסו למוסך
בדיוק מה שקיה כתב...
19/07/14 20:46
47צפיות
מה עלי לעשות עם המוסך? מחר אני רוצה להתקשר ולצעוק שם...
את רשמת שבמוסך הודיעו לך
19/07/14 22:09
53צפיות
שהבעייה היא בקלאץ' שיש להחליפו, כלומר המוסך לא ניסה להסתיר את הבעייה.
מה שצריך לברר זה מה הם עשו והאם זה יצר את הקילקול?
אני ממליץ שלא לצעוק עליהם אלא לבוא ולשים על השולחן שהבעייה שינתה פניה ואף החמירה משמעותית מייד לאחר הביקור במוסך, ולמעשה עם הוצאת הרכב מהמוסך.
קלאץ' גמור זה יכול להיות ממצא שהופיע במקרה בזמן שעדכנו את התוכנה וייתכן בגלל נסיעת מבחן אגרסיבית של הבוחן במוסך.
ייתכן שיילכו לקראתך כדי שלא לאבד לקוחה.

כלומר צודק שחף שהבעייה של בלאי מהיר בקלאץ שכיחה בדגם שלך אבל הנקודה שהנזק הופיע נסיבתית "בגלל המוסך" יכולה לעבוד לזכותך אם יש להם הגינות או מודעות של שירות.
ייתכן גם שנזק לא אמור מבחינת היצרן להופיע אחרי כל כך מעט ק"מ [60K]. זה ממש מעט...ואם ככה אולי יסייעו לך בטיפול בתקלה

בהצלחה ותדווחי איך את מתקדמת עם העניין.
ה"נזק" הזה הוא בלאי שקורה בכל התיבות האלה
19/07/14 22:55
45צפיות
בדיוק בקילומטראז' הזה.

כבר אמרתי ואומר שוב, תריצו חיפוש, הנושא נטחן.
אף רכב שברשותי מעולם לא עבר עדכון תוכנה לגיר
19/07/14 22:53
50צפיות
עד עכשיו הייתי עם אוטומטי פלנטרי והרובוטי הנוכחי חדש ומזן שאני אישית עוד לא שמעתי על בעיות אצלו.

התקלה שהיא תיארה בהתחלה מתאימה לתיאורים של בעלי יאריס רובוטיות שהתלוננו פה על קלאצ'ים נגמרים, מסוג הסימפטומים שהופיעו לפני סוף חיי הקלאצ'.
במוסך אמרו שהקלאצ' צריך שיפוץ והיא בחרה שלא לבצע, מה שהיא מתארת לאחר מכן זה קלאצ' מחליק שעכשיו כנראה שכבר לא מצמיד.

שוב, המוסך הציע לתקן והיא בחרה שלא, אין אשם מלבדה.
חוץ מזה, לא אמורים היו למצוא את התקלה בטיפול
19/07/14 21:34
47צפיות
שעשיתי בשבוע שלפני? הרי זה טיפול שאמור לבדוק את כל מערכות האוטו ואני עושה אותו במוסך מורשה ומשלמת המון כסף בדיוק כדי שיעלו על הבעיות האלה, לא?
בטיפול לא בודקים את שחיקת המצמד
20/07/14 13:22
43צפיות
ואם לא מתלוננים על זה, לא בטוח שישימו לב לבד.
כנראה שמה שקרה הוא שניסו לכוון את המצמד כדי לטפל בבעיה שהתלוננת עליה, אבל המצמד היה כבר גבולי, וה"משחק" איתו היה הקש האחרון.
לגבי המחיר - החלפת מצמד ברכב ידני עולה בערך שליש מהמחיר שנאמר לך. לא רואה סיבה מיוחדת שהחלפת מצמד ברכב רובוטי תעלה יותר - בקיצור, לעשות בירור מחירים עם עוד כמה מוסכים.
רק לשים לב - אם האוטו עדיין באחריות, כדאי לדעת שיבואן טויוטה נדיב יותר בתביעות אחריות כלפי מי שטיפל תמיד במוסכים מורשי יבואן. גם זה שיקול.
בספר הרכב רשום שיש להעביר לניוטרל בעמידה.
20/07/14 17:36
40צפיות
כל עמידה מעבר לכמה שניות. וגם לא לנסוע במהירות נמוכה בהילוך נמוך לאורך זמן (מחמם את המצמד) האם כך נהגתם?
º
שימוש כזה ממש אפשרי בפקקים של המרכז?
20/07/14 19:55
15צפיות
º
לא - אבל העיקר שהיצרן כיסתח את עצמו...
20/07/14 20:28
15צפיות
º
אז זה מחיר הפקקים? גם בגיר ידני.
21/07/14 08:42
11צפיות
אם תחליק מצמד כל הזמן בזחילה בפקק, במקום
21/07/14 10:30
22צפיות
לשלב ולנתק לחלוטין - אז כן, גם בתיבה ידנית תגמור מצמד מהר מאוד.
יש שוני בגירים הרובוטים של יאריס וקורולה?
21/07/14 10:48
21צפיות
על הקורולה עשיתי יותר מ 60K . יתכן שבטיפול תקופתי טיפלו במערכת- ליסינג תפעולי. רוב הזמן נהגתי "ידנית". לא זכור לי בעיות.
מניח שכן, בחלק מהשנתונים ביאריס יש בכלל שישה
21/07/14 11:17
25צפיות
הילוכים.
בלאי מצמד מאוד מאוד תלוי בצורת הנהיגה, ובתוואי הנהיגה.
מזגן הפסיק לפעול לאחר תאונה קדמית קטנה
17/07/14 18:12
94צפיות
שלום,
היום בבוקר, נסעתי ברחוב ארוך, בטור מכוניות צפוף ולרוע מזלי, נוצר מצב שהתנגשתי קלות במכונית שלפני (פגוש קדמי שלי, אל פגוש אחורי של המכונית שהיתה לפני). מכיוון שהמהירות היתה איטית יחסית (כ-10-20 קמ"ש) וההתנגשות היתה חלשה, לא היה נזק חיצוני לאף-אחת מהמכוניות (שלי ושלו), החלפנו פרטים והמשכנו לנסוע. בהמשך היום, נעשה חם יותר אז ניסיתי להפעיל את המזגן ורק אז גיליתי, שהמזגן לא עובד. אמנם יוצא אוויר מהפתחים ("מאוורר"), אך הוא אינו קר.
אתמול המזגן עבד, לפיכך אני מניח שהתאונה בבוקר, היא זו שגרמה לו להפסיק לעבוד.
למישהו יש אולי ניחוש מושכל מה קרה? לאן אני צריך לגשת, למוסך שלי או לטכנאי מזגני-רכב? יש לכם הערכה גסה כמה יעלה התיקון של המזגן (בהנחה שהניחוש המושכל אכן צודק)? האם שווה לי להפעיל את הביטוח שלי?
אודה לתשובה מהירה, כי אתם יודעים כמה קשה לנהוג ברכב, כשבחוץ +30 מעלות ו-70 אחוז לחות (מישור החוף)..
לדעתי לגשת למזגניסט.
17/07/14 19:05
66צפיות
המזגניסט יתן לך הצעת מחיר לתיקון.
אני לא יודע עד כמה יהיה לך קל לשכנע את הביטוח שהמזגן נדפק בגלל תאונה.
אם אתה חושב לערב ביטוח אז לא לתקן לפני שהודעת לביטוח ונתת להם לשלוח שמאי שיראה את הנזק.

אגב אל תתפלא אם בימים הקרובים הנהג השני יחליט שהרכב שלו כן ניזוק והוא רוצה כסף.
במקרה הזה ייתכן שכבר מתחיל להיות כדאי לערב ביטוח.
גש למתקן מזגנים
17/07/14 19:29
72צפיות
יש אחד שיושב בתוך מוסך "אורי מלמד" ברח' יפו (די מול "סיטי סנטר" והוא ממש מקצועי ואפקטיבי (אם לא ברח משם).

יש עוד אחד בשם דרעי ברחוב השיש קצת צפונית לחוצות המפרץ.

זה יכול להיות עניין פעוט ויכול להיות שבר גדול....
º
בהנחה שאתה באזור חיפה...כן...
17/07/14 19:30
22צפיות
האם ייתכן שהגז "ברח"?
17/07/14 20:03
53צפיות
השכן אמר לי, שייתכן שבגלל ההתנגשות, הגז של המזגן "ברח" החוצה ולכן הוא כרגע לא מקרר את האוויר שעובר דרכו. הוא אמר שצריך למלא גז מחדש ולאטום במקרה הצורך (אצל מתקן מזגנים) וכנראה שזה יסדר את הבעיה.
זאת אפשרות הגיונית לדעתכם? אני בכל מקרה אגש מחר לתקן, פשוט רוצה לדעת, האם יש גם סיכוי שזה משהו פשוט..
גז בורח זה סימפטום. מה הבעיה צריך לבדוק.
17/07/14 21:14
43צפיות
תתכונן לכל האפשרויות. מה שאתה צריך זה בעל מקצוע מקצועי וישר.
תקלת מזגן
17/07/14 21:14
51צפיות
אם טרם התאונה המזגן קירר וכעת לאחר התאונה הוא לא מקרר אז יכול להיות שזו היא אכן הסיבה.
בטמבון מקדימה מותקן המעבה דרכו זורם הגז של
20/07/14 03:57
38צפיות
המזגן. יתכן ובעקבות המכה המעבה נפגע / אחד הצינורות נפגע ולכן הגז ברח = מזגן לא מקרר.
º
תודה לכל מי שענה
17/07/14 22:13
31צפיות
שאלה על צריכת דלק ...
17/07/14 18:12
113צפיות
מה זה אומר צריכת דלק 1/10 בממוצע ? זה חסכוני או לא ?
בהשווה למה?
17/07/14 18:31
65צפיות
בהשווה לרכב ספורט שעושה 1:5 זה שיא החסכוניות, ביחס לרכב חשמלי/היברידי שמגיע ל1:20 זה לא חסכוני.

1:10 זה בערך הממוצע הרגיל של מרבית הרכבים(הצריכה הממוצעת נעה בין 1:9 ל1:13, תלוי ברכב ואופי הנהיגה)
º
מדובר בפורד פוקוס 2003/2003 נפח 1600 אוטומטית
18/07/14 09:10
19צפיות
º
תיקון 2002/2003*
18/07/14 09:12
11צפיות
איזה רכב? ואיזה נסיעות? בעיר?
18/07/14 09:05
55צפיות
ביעירוני? מעורב?
º
נסיעה עירונית בעיקר
18/07/14 09:11
27צפיות
º
טוב מאד
18/07/14 11:02
25צפיות
º
צריכה טובה מאוד.
18/07/14 18:19
19צפיות
לפני 8 שנים, התיעצתי פה על רכישת רכב,
17/07/14 18:06
115צפיות
בסוף קניתי רכב מאלדן, רכב מהשכרה,
היה פה דיון ארוך אם לקנות מהשכרה או לא, אםאתה נוהג ברכב מהשכרה אותו דבר כמו הרכב שלך, או לא,

אז קניתי מיצובישי לנסר 1600, וכבר היו מי שקטלו אותה כסתם מכונית מכוערת, שלא תתין לי מנוחה כי היא מהשכרה,
קטלו את המיצובישי, אבל אני שבדקתי הרבה רכבים התחברתי אליה מאוד בקלות,,
אמרת שאבוא לעדכן,
אז באתי, למרות שרוב האנשים פה בתחלפו מאז,

המכונית שירתה אותי 8 שנים טובות, נסעה כמו ילדה טובה, מלבד טיפולים שוטפים, פשוט לשים דלק וליסוע,
נהניתי, אני וילדי ממנה בכל רגע,

לאחרונה רכשתי מכונית חדשה, ומסרתי אותה בטרייד אין כחלק מהעיסקה (אוי כמה הבהילו אותי שאחטוף את המכה כשאבוא למכור אותה
ואני אמרתי שזו מכונית לנסיעה לא להשקעה),
אז זהו, באתי עידכנתי, ושיהיה לכולם בהצלחה
º
הכי חשוב שאתה/את מרוצים
17/07/14 18:13
35צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום