לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

שמירה על קרן פנסיה פעילה
09/09/14 08:15
98צפיות
שלום
בשבוע שעבר שאלתי כאן ועניתם לי על אפשרות שמירה על קרן פנסיה במצב פעיל
מדובר בהראל גילעד, חיילת משוחררת מקבע  קצר, כ 10000 ש"ח בקופה
כולם כתבו לי להשאיר את הכסף ולא למשוך , ולהשאיר את הקרן פעילה.
אתמול דיברנו עם שירות הלקוחות- 5 חודשים הקרן במצב ריסק אוטומטי כדי לשמור על הזכויות-עד סוף אוקטובר.
כדי לשמור על קרן פעילה הם רוצים הפקדות של מינימום 300 ש"ח בחודש-
שלחו לבת שלי טפסים של בקשה להמשך חברות+הצהרת בריאות+הוראת קבע לבנק
הבעיה העיקרית-דמי הניהול-הם לוקחים את המקסימום-6% להפקדות ו 0.5 לצבירה
אין לנציגת השירות שום אפשרות להפחית וגם לא להעביר אותי למנהל- רק דרך סוכן.....-מה זה? אני צריך להתקשר לסוכן? היא לא מעלה מולי סוכן...
אולי עלי לנייד את הקרן- ואז כשיקבלו את המסמכים יתחילו להתקשר??
האם ניוד במצב הקיים ישמור על הקרן פעילה?
האם לחכות עד שנתחיל את ההפקדות?
בקיצור- מה דעתכם? איך להתקדם? אין סיכוי לנשאיר את דמי הניהול גבוהים כל כך...
תודה
ערן
תגובה
09/09/14 10:00
53צפיות
ראשית, מדובר בפרמיה גבוהה הכוללת ככל הנראה חיסכון ויש לכך משמעות בקביעת שכר מבוטח במקרה של אובדן כושר עבודה או פטריה חו"ח
שמירה על ריסק זמני מצריכה תשלום עלות הביטוח בלבד ולחיילת משוחררת העלות נמוכה מאוד כך שדמי הניהול מהשוטף פחות רלוונטיים
מציע לך לבדוק זאת בשנית

זאת אכן הבעיה עם ההסדר של הצבא והראל - כל עוד את בקבע את נהנית במדי ניהול פנטסטיים אך עם יציאתך לאזרחות הם קופציפ ויש לנהל מו"מ

בהצלחה
שאלות המשך
09/09/14 10:42
44צפיות
הם מאפשרים ריסק זמני רק ל 5 חודשים מההפקדה האחרונה-עד סוף אוקטובר
הנציגה לא יכולה לשנות את דמי הניהול-אמרה שרק סוכן יכול-איך מגיעים לסוכן?
אם ארצה לנייד את הקופה לבית השקעות אחר האם הזכויות ישמרו? איך לעשות זאת נכון?
תודה
ערן
בבקשה ענו לי על שאלות הנוספות
10/09/14 08:35
32צפיות
אשמח ואודה מאוד על תשובות 
ערן
יש לי שאלה חשובה להמשך ההתנהלות-כנסו בבקשה
12/09/14 06:30
37צפיות
לא הייתם כאן....אשמח לתשובות
ערן
תגובה
14/09/14 08:03
27צפיות
אין כל בעיה לנייד , כל הזכויות נשמרות במעבר בין הקרנות כולל הכיסוי הביטוחי
יכולת המיקוח שלך תגדל משמעותית עם התחלת הפקדות מסודרות ממקום עבודה חדש/הפקדה עצמאית שוטפת ולא במקרה של תשלום ריסק זמני מינימלי עם צבירה של 10,0000 ש"ח ( גם דמי הניהול בבש"ח מקרה זה זניחים ולמספר חודשים)

תודה על התשובה
14/09/14 16:49
11צפיות
האם אתה יודע איך מתקשרים עם הראל על דמי ניהול?
איך מגיעים לסוכן שלהם?
או שעדיף להתחיל ניוד כחודשיים לאחר שאתחיל להפקיד עצמאית ואז הם ירדפו אחרי?
ערן
רכישת ותק לפנסיה בגין תקופה שלא הופרש לגמל?
08/09/14 22:45
40צפיות
האם יכול עובד מדינה, מבוטח בתקציבית, לרכוש ותק בגין העסקה קודמת בגוף מוכר,שלא הפריש ממשכורתו דאז לגמל?
º
כמה רטרואקטיבית?
09/09/14 05:21
16צפיות
רכישת ותק בגין תקופה שלא הופרשו כספים לגמל?
08/09/14 22:43
13צפיות
האם יכול מבוטח עובד מדינה, בפנסיה תקציבית, לרכוש ותק בגין העסקה קודמת בגוף מוכר,שלא הפריש ממשכורתו דאז לגמל?
רכישת ותק בגין עבודה אם לא הופרשו כספים לגמל?
08/09/14 22:39
9צפיות
האם יכול עובד מדינה, מבוטח בפנסיה תקציבית, לרכוש ותק בגין העסקה קודמת בגוף מוכר לוותק, שלצערי התברר שלא הפריש ממשכורתי דאז לאחת מקופות הגמל הוותיקות?
קופת גמל תיקון חוק בשנת 2008, ומשיכה בחלקים
08/09/14 19:57
71צפיות
שלום,

יש לי מספר שאלות, קודם כל להבין שאני מבין נכון, האם כל הכספים שהופקדו ליפני שנת 2008 פטורים ממס במשיכה?
האם מותר לי למשוך אותם בחלקים? למשל 50,000 פעם אחת ועוד מספר שנים עוד 50,000 (כמובן בלי להפקידם שוב?) ועדיין אשאר עם הפטור?

שאלה שנייה, היא אם יש לי קופה אחת על שמי, שלא נמשכו ממנה כספים כלל ולא הופקדו מעבר לשנת 2008, ועוד קופה שלא הופקדו מעבר ל 2008 אבל כן נמשכו כספים. הקופה השנייה איננה על שמי, אך מיועדת לי, האם ניתן להעביר אותה על שמי או להוסיף בעלים וכו' מבלי לפגוע בפטור? מה מומלץ לעשות?
האם יש יתרון (וזה אפשרי בכלל) לאחד את שתי הקופות גמל הנ"ל?

תודה רבה!!
תשובות
08/09/14 21:25
44צפיות
בגדול, כספים אחרי 2006 מיועדים לגיל פרישה ואחרי 2008 הם קצבתיים.
חייבים לבדוק עם החברה המנהלת את נזילות הכספים.
בכל מקרה, משיכה של הכספים לא פוגעת בותק או בפטור ממס...
הפטור ממס הוא כל עוד לא עברת את תקרת ההפקדה {בעת ההפקדה} וכמובן לא כספים שהופקדו אחרי 2008.
אי אפשר להעביר קופה מאדם לאדם, לא משנה מה הסיבה, לא מוסיפים בעלים וכל שאר ההמצאות {איחודים וכו'}.
יום טוב.
תודה.. אז כדי להיות בטוח..
08/09/14 21:34
39צפיות
אני אבדוק מתי הופקדו הכספים האחרונים לחשבון, אבל בכל מקרה, אתה אומר שעצם זה שמשכו חצי מהכסף לא משפיע על המצב של השאר?

בקשר לעניין הבעלות, אז מהי הדרך הטובה ביותר להעביר את הבעלות- חלק מהצדדים לקחו את כספם, חלק מהצדדים לא (אני מעדיף להשאיר בגלל הריביות הגבוהות)?
יש איזו המלצה לגבי זה? (אחרת בעוד שנים, ישכח כל ההעברות הכספים ובמקרה של ירושה יכולה להיות בעיה גם כן).

(אני מודע לכך שזה לא ייעוץ פיננסי ולא מטיל עליך אחריות, רק אם יש איזו המצלה, אשמח לדעת)

תודה.
המשך
08/09/14 21:37
38צפיות
סה"כ צריך להתקשר לחברה לבדוק מתי הכספים נזילים... אין מה להיכנס למתי הופקדו... הם יגידו לך פשוט מתי נזיל. ומשיכה לא משפיעה.
אם מדובר על כספי ירושה, ניתן להעביר אותם על השם שלך ואז הם לא פטורים ממס רווחי הון.
אם לא מדובר על כספי ירושה אלא כספים של אדם חי... אז הוא היחידי שיכול למשוך אותם... אם הוא בוחר אח"כ לתת לך אותם אז בכיף, לא ניתן להעביר בעלות.
ככל הנראה הכל נזיל
08/09/14 21:49
42צפיות
ככל הנראה הכל נזיל, אבדוק את זה שוב פעם כמובן בעצמי.
זאת קופת גמל שהכספים בה מתחלקים כירושה, בעל הקופה חיי כמובן, אך כל שאר הצדדדים חוץ ממנו היו צריכים את הכסף ולכן ביקשו מהאדם המדובר.
העניין הוא שאני, (שבעצם כל יתרת הכספים הם שלי), לא צריך את הכסף בזמן הקרוב-רחוק (יש לי מספיק חסכונות פתוחים), ובגלל המצב כרגע בשוק ההון עם הריביות הנמוכות, מרגיש לי בזבוז לפתוח קופת גמל כזאת רווחית ללא מיסוי.

בעצם אתה אומר שיש לי 3 אפשרויות גרועות:
1. להשאיר את ההסכם עם האדם בע"פ ככה שהוא יודע שהכסף שלי, ומתי שארצה (כל עוד הוא חיי) לדרוש ממנו את זה ואקבל את הכל ללא מיסוי. (ויש את הסכנה שהדבר ישכח בצורה כלשהי, או שלא יוכר חוקית במקרה של ירושה ישירה)
2. לכתוב זאת בירושה, שהקופת גמל הזאת שייכת לי, ליפני החלוקה, אבל במקרה כזה, שהירושה תתממש ולא בקשה ישירה מהאדם כשהוא חי אז בעצם אפסיד את הפטור ממיסוי?
3. למשוך את הכסף עכשיו ולהיות בטוח, אבל להפסיד ריביות מאד גבוהות.

מה בעצם אתה ממליץ לי לעשות (אני עוד אחשוב על זה) רק צריך איזה כיוון..?

ממש תודה לך על התשובות!

תוספת לשאלה...
09/09/14 15:27
26צפיות
חקרתי את נושא קצת,
האם הוספה שלי כמוטב של קופת הגמל לא יפתור את הבעיה החוקית שהכספים מיועדים לי?
או שבמידה ואממש אותם לא אקבל הטבות מס וזה יהיה שקול לקופה שהכספים הופקדו בה לאחרונה (כלומר אי אפשר למשוך את הכספים מיידית)?
תשובות
10/09/14 22:14
28צפיות
הלכת על אופציות מורכבות מדי.
1. לבקש את הכסף מתי שתרצה
2. לרשום אותך בקופה כמוטב בלתי חוזר {מוטב שלא ניתן לשינוי} ואז אם האדם נפטר, הכסף שלך עם תעודת פטירה וזהו.
3. למשוך עכשיו.

לדעתי אופציה 2 טובה.
ודרך אגב, ריבית היא בד"כ משהו מובטח וללא סיכון, בשוק ההון מדובר על תשואה - רווח על השקעה.
משהו אחרון..
12/09/14 15:40
15צפיות
תודה,

אופצה 2 אכן טובה, אבל השאלה היא האם כאשר אמשוך כמוטב את הכסף אקבל את אותם הטבות מס? כלומר לא אצטרך לשלם מיסים כמו שההיתי שלא ההיתי צריך אם ההיתי מבקש את הכסף בזמן הקרוב?
אם כן זה פותר לי לחלוטין את הבעיה!

וכן, צודק לגבי תשואה, ברחה לי המלה אז השתמשתי בריבית..
תיקון שגיאת כתיב
12/09/14 15:42
13צפיות
"כלומר לא אצטרך לשלם מיסים כמו שלא ההיתי צריך אם ההיתי מבקש את הכסף בזמן הקרוב?"
המשך
12/09/14 16:57
16צפיות
עד שלושה חודשים מהפטירה, תוכל למשוך ללא מס רווחי הון... לאחר שלושה חודשים מתחיל להיגבות מס רווחי הון בין אם לא תמשוך את הכספים ובין אם תעביר אותם על שמך.
תודה רבה.. עזרת לי מאד!
14/09/14 17:18
9צפיות
אעשה זאת!
|*|נפתח פורום חוויות ובילויים בארץ
08/09/14 12:26
4צפיות
|דגל|רוצים לדעת איזה הופעות שוות יש השבוע? רוצים להמליץ על מקומות בילוי? מחפשים מה לעשות הסופ"ש?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום חוויות ובילויים בארץ, היכנסו לפורום ותוכלו לשתף, לעדכן ולהתעדכן בכל הופעה/טיול/ אטרקציה אפשרית|!|

מוזמנים להיכנס קישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
הפרשות מעסיק לפיצויים
08/09/14 08:28
43צפיות
אני עומדת להתחיל עבודה אצל מעסיק חדש. המעסיק מחתים אותי על סעיף 14,
ומפריש 6% מכספי הפיצויים לקרן הפנסיה, ו1.25% לקופת גמל לפיצויים.
לגבי קופת הגמל לפיצויים יש רק אפשרות אחת ולא נותנים לי לבחור בקופה.
שאלותי:
1. האם הגיוני שסך כל הפיצויים 7.25% בלבד? אמור להיות 8.33% לא?
2. האם המעסיק רשאי לקבוע בשבילי לאיזו קופת גמל לפיצויים יופקדו 1.25%? או שמותר לי לבחור קופה אחרת או אפילו להפקיד חלק זה לקרן הפנסיה?

תודה!

תשובות
08/09/14 08:40
34צפיות
1. הגיוני לגמרי, אם כי גם אני לא מכיר את אחוז ההפרשה הנ"ל, אך ייתכן והוא נקבע בצו הרחבה ענפי? כעקרון סעיף 14 מאפשר למעסיק להפריש אפילו 6% לפיצויים ואז יבואו התשלומים שלו במקום 72% מפיצויי הפיטורין (6 חלקי 8.33 שווה 72%).
2. ללא כל ספק. את ורק את יכולה להחליט לאן את מפרישה את הכספים.

תוספת - בדקי האם המעסיק מפריש גם 6% לתגמולים, משום שממה שאת מתארת נראה לי שהוא מפריש על פי צו ענפי ויש סיכוי שהוא מחוייב להפריש 6% לתגמולים.
תודה רבה! אשמח לכמה הבהרות
08/09/14 09:47
33צפיות
1. אני מבינה אם כך שעבור 18% הפיצויים הנותרים המעסיק נשאר חייב לי אותם וישולמו בסיום העסקה או פרישה?

2. האם אתה יכול להפנות אותי למקום בו כתוב כי זכותי לבחור את קופת הגמל לפיצויים או בכלל להפקיד זאת לפנסיה?
אני צריכה לדבר עם מחלקת שכר, כדאי שיהיו לי סימוכין...

ולגבי התוספת - לא הבנתי מה הכוונה לבדוק האם המעסיק מפריש 6% לתגמולים, הכוונה הפרשה לפנסיה? לפי מה שאני
מוצאת ברשת, ממילא כל המעסיקים מחויבים בהפרשת פנסיה 6% החל מ2014 לפי חוק פנסיה חובה. האם לזה התכוונת?

תשובות
08/09/14 21:30
25צפיות
א. להפקיד 7 ומשהו אחוז לפיצויים זו המצאה. מפקידים או מינימום שזה 6% או 8.33%.
ב. אם הוא מפקיד את המינימום, יש סעיף 14 באופן אוטומטי.
ג. תתעקשי שיפקיד לך 8.33.
ד. סעיף 20 לחוק קופות הגמל
ה. בהצלחה.
קרן השתלמות שפוצלה בטעות
07/09/14 08:53
57צפיות
שלום לחברי הפורום, אודה לעזרתכם.
ברשותי קרן השתלמות ממעסיק שכבר איני עובדת אצלו, הקרן נזילה ומעולם לא משכתי ממנה.
לפני כשלוש שנים העברתי את הקרן מחברה אחת לחברה אחרת. כעת מסתבר שנותרו מאחור,
בחברה המקורית, כמאתיים שקלים בקרן - לא ברור לי למה. אני לא בטוחה מה כדאי לעשות במצב כזה:
אפשרות אחת היא למשוך את מאתיים השקלים. האם זה מותר ולא ינעל את שאר הקרן (שעברה לחברה אחרת) להפקדות?
אפשרות אחרת היא לא למשוך, ולבקש מהמעסיק הנוכחי להפקיד לשם את הפקדות קרן ההשתלמות מעתה. זאת כדי שההפקדות החדשות יהיו נזילות מיידית,
אך לחוד מההפקדות בקרן שעברה לחברה השניה, כך שאוכל למשוך מאחת מהן ללא נעילת ההפקדות לשניה. גם כאן לא ברור לי אם זה בכלל אפשרי.

האם מישהו יכול לעזור בעניין? חיפוש ברשת לא העלה תוצאות מספיק קרובות לשאלתי.

תגובה
07/09/14 09:37
48צפיות
אם ברשותך שתי קרנות בלבד והקרן עם הצבירה של 200 ש"ח נזילה , את יכולה להשליך את הוותק שלה גם על הקרן אליה את מבצעת את ההפקדות השוטפות וגם היא תהיה נזילה
כך שתוכלי למשוך את כל הכספים מיידית משתי הקרנות

כמובן שלא מומלץ למשוך קרן השתלמות , מדובר באפיק חסכון מעולה עם פטור ממס רווחי הון ומגוון מסלולי השקעה

בהצלחה
תודה רבה, שאלת המשך
07/09/14 09:51
29צפיות
ראשית כדי להבהיר מדובר כרגע בשלוש קרנות:
קרן א' - קרן השתלמות נזילה שנותרו בה 200 ש"ח לאחר שרוב הייתרה הועברה לקרן ב', ללא הפקדות שוטפות
קרן ב' - נזילה ובעלת יתרה, ללא הפקדות שוטפות, לא בוצעה ממנה משיכה אף פעם
קרן ג' - קרן של המעסיק החדש שלי (תחילת עבודה בקרוב), עוד לא בחרתי קרן.

האם לפי דבריך אפשר שקרן ג' תזכה בוותק של קרן א', כך שאפילו אם בעתיד אמשוך את קרן ג+א',
קרן ב' תישאר נזילה ופתוחה להפקדות שוטפות?

ושאלה אחרונה ברשותך - כתבת שניתן להשליך את הותק של קרן א על קרן ג, האם פעולה כזאת
מבוצעת רק בעת משיכה (אם תהיה), או שיש צורך להגדיר מראש את קרן ג כממשיכה של קרן א?

תודה על העזרה!
תגובה
07/09/14 10:24
28צפיות
אם עדיין לא התחלת להפקיד לקרן ההשתלמות ניתן להפקיד לקרן א' ( במרבית המקרים זה ניתן למעט אם מדובר בקופה המתופעלת בבנק לאומי ואז הם פותחים לכל מעסיק קופה חדשה )

אם את מעוניינת בקרן אחרת, תעבירי את היתרה ותתחיל להפקיד בה
º
07/09/14 12:08
4צפיות
קשיים בפדיון קופת גמל מירושה – מתארגנת קבוצה לתביעה ייצוגית
05/09/14 08:24
40צפיות

במידה ונתקלתם (אתם, או מי ממשפחתכם או מחבריכם) בקשיים בפדיון קופת גמל אשר התקבלה בירושה אנא פנו אלי. יתכן שמדובר בשיטה (בפרט לגבי קופות קטנות, מאות או אלפי שקלים בודדים). מתארגנת קבוצה להגשת תביעה ייצוגית בנדון.

נא רישמו בקצרה את פרטי המקרה ושילחו אלי בדוא"ל (  dnissani@bezeqint.net ):
דוא"ל שלכם ליצירת קשר
שם החברה המנהלת (כלל, הראל, מגדל וכד')
גודל הקופה (מאות ש"ח? אלפי ש"ח?)
משך הזמן שהתהליך נמשך (שבועות? חודשים?)
האם התהליך הסתיים בקבלת הכספים, האם התהליך בעיצומו, האם "הרמתם ידיים"
תאור הקשיים, למשל "משימות" שונות ומשונות שנתבקשתם למלא (להלן דוגמאות להמחשה בלבד):
  בקשה להמציא ספח מתעודת זהות של ההורה המוריש (הנפטר, לא ניתן לביצוע אלא בצו מיוחד של בית המשפט)
  בקשה להמציא ספח מתעודת זהות של ההורה השני (כנ"ל)
  בקשה להחתים עורך דין על הצהרה לגבי היכרותו את בני המשפחה (קושי לאיתור עו"ד, הוצאה כספית)
  בקשה להחתים, בפני עורך דין על "כתב שיפוי" (כנ"ל)
  משיכת התהליך על פני שבועות וחודשים בין "מטלה ומטלה" והמצאת מטלות חדשות (נסיון "לייאש")
  אי-מענה סביר (או בכלל) לפניות טלפוניות והכרח בביקורים במשרדי החברה (כנ"ל)
  בקשה להמציא צו ירושה
  קבלת מסרים סותרים, בעל פה או דרך מסרונים, לגבי סטטוס בקשת הפדיון

קרן השתלמות לאחיות
04/09/14 09:07
52צפיות
בוקר טוב,

האם מישהו כאן יכול להמליץ לי על קרן השתלמות אמינה לאחיות?
כרגע אני ביהב אבל מאוד רוצה לעבור בדחיפות כי הם מאוד מאכזבים.
אם אסור להמליץ על גבי הפורום, אודה מאוד לתשובה בפרטי....

תודה מראש ויום  טוב.

ממליץ לך לא לקבל שום המלצה כאן
04/09/14 16:27
49צפיות
יש עשרות רבות של קרנות השתלמות שאת יכולה לבחור מהן.
כל קרן היא בעלת מאפיינים אחרים איך הן משקיעות את הכסף ומה יכולתך להתמכח ולקבל דמי ניהול טובים.
מישהו חייב לבדוק את הצרכים והרצונות שלך ולהתאים לך באופן אישי את הקרן המתאימה.
דעי שניתן לעבור קרנות ולשמור על הוותק.

מי שיכול לעזור לך הוא סוכן ביטוח (לזכור שגם לו יש אינטרסים), יועץ פנסיוני, אבל הייעוץ שלו עולה כסף....

בהצלחה
º
קרן השתלמות של אלטשולר מסלול
06/09/14 12:24
29צפיות
ויתור סודיות רפואית
03/09/14 19:08
64צפיות
שלום,

לפי מה שהבנתי, החוק בישראל מחייב שלכל עובד תהיה קרן פנסיה/ביטוח מנהלים כלשהו. האם יש אפשרות לענות על דרישות החוק בנושא, מבלי להצטרף למסלול הדורש ויתור על סודיות רפואית? למשל להצטרף לקרן פנסיה כללית/קופת גמל.
º
כן, ענית לעצמך... פנסיה כללית או קופת גמל.
03/09/14 22:27
36צפיות
אם אחדד את השאלה שלי:
03/09/14 22:29
39צפיות
האם החוק לא מחייב מרכיב ביטוחי? כלומר האם אפשר פנסיה כללית בלבד ולא ביטוח מנהלים + פנסיה כללית וכו'.
תגובה
04/09/14 09:30
39צפיות
אתה יכול לבוחור קופת גמל או קרן כללית

אם אתה לא מעוניין למלא הצהרת בריאות תבדוק האם ניתן להצטרף באמצעות הסכם ברירת המחדל של המעסיק או באמצעות הסוכן של המעסיק ללא הצהרת בריאות ( 5 שנים אתה לא מכוסה על מחלה קיימת)
אני לא מדבר על הצהרת בריאות
04/09/14 10:16
32צפיות
הצהרת בריאות וויתור סודיות רפואית זה שני דברים שונים. גם אם לא מילאתי הצהרת בריאות אבל חתמתי על ויתור, חברת הביטוח רשאית לקבל את המידע הרפואי שלי מקופ"ח/צבא/ביטוח לאומי/כל גוף אחר.

אמרתי לסוכן של המעסיק שיש לי היסטוריה רפואית בעייתית ואני לא מעוניין במסלולים שדורשים ויתור על סודיות רפואית. הוא החתים אותי על קרן פנסיה כלשהי ( כנראה הברירת מחדל שהזכרת), בלי שמילאתי הצהרת בריאות, וטען שאין שם הסכמה לויתור על סודיות רפואית. כשעיינתי במסמכים בבית ראיתי שכן יש.

מה אני יכול לעשות? האם יש קרנות פנסיה שלא דורשות ויתור גורף, אלא משהו מצומצם יותר ורק במקרה של תביעה? במידה ולא, האם מותר לי מבחינת חוק פנסיה חובה להחזיק רק בקופת גמל/פנסיה כללית בלי ביטוח אבדן כושר עבודה וכו'.

תודה.
תגובה
04/09/14 10:40
25צפיות
אם מדובר בבררית מחדל ניתן לפתוח לך תכנית באמצעות העברת הפרטים בקובץ אקסל ללא טופס הצטרפות

בכל מקרה, אין לכך משמעות כי במקרה תביעה ב-5 השנים הראשונות את לא מכוסה על מצב קיים, כך שהם ידרשו בעת תביעה לבדוק את ההיסטוריה הרפואית
אם אתה לא רוצה כיסוי ביטוחי
04/09/14 16:33
22צפיות
למרות שאני לא מבינה למה.. הרי המצב הרפואי שלך הוא עובדה קיימת
אם אתה יכול לבטח את עצמך, אפילו באופן חלקי, לא עדיף מלהיות חשוף בלי כיסויים בכלל?

אתה יכול גם להצטרף לביטוח מנהלים בלי כיסוי ביטוחי, ואז לא צריך למלא הצהרת בריאות ו/או לחתום על ויתור סודיות.

קופת הגמל יתר (יותר) ג' בניהול מנורה גמל שינתה זכויות
03/09/14 13:27
75צפיות
יתר ג' הייתה קופה בניהול בנק הפועלים בע"מ . הקופה היא קופה מבטיחת תשואה של 4.5% בהצמדה למדד וזכאית לרכוש אג"ח מיועד עבורה של 5.5% ממדינה במזרח התיכון שיש בה דרך קבע מצב חירום וגם מבצעים ומלחמות.
לקופה היו 4 מסלולי בחירה : משיכה הונית רגילה, משיכה הנפרסת על 180 תשלומים חודשיים. תשלום פרמיה בעת משיכה כולל  וזכאות לקצבה לאחר 15 שנה, תשלום פרמיה , משיכה ב 180 תשלומים וזכאות לקצבה לאחר התשלום האחרון. ההתחייבות הופיעה בתקנון הקופה לשנת 1984.
בסוף שנת 2013 "ביטלה" קופת הגמל , כביכול, את זכויות העמיתים לקבלת 180 תשלומים הוניים ולאחריהם קצבה חודשית שתשלומה הוא במועד הבחירה במסלול. הדבר נעשה על ידי "שינוי תקנון". מדובר בקופת גמל ולא בקרן פנסיה.
חיסכון שמצטבר ל"קצבה" אינו ניתן , מ2008, למשיכה הונית , לטענת נציגי הקופה.
נמצא , לשיטת נציגי השירות, שכל שקל שמופקד מפסיד, ביום ההפקדה , 35%. לא נחמד בכלל ולדעתי גם כנראה לא נכון.
האם יש למי שהוא מידע לעניין זה .
תודה
|*|נפתח פורום סדרות וסרטי אנימציה
03/09/14 12:11
1צפיות
|אקשן| אנימציה היא גם אבל ממש לא רק לילדים. פתחנו בשבילכם פורום בו לדבר על סדרות אנימציה מנילס הולגרסון ועד ספיידרמן לדורותיו.
אז אם אתם אוהבים את סרטי דיסני, משפחת סימפסון או סתם אוהבים להיזכר בסדרות וסרטי אנימציה נוסטלגיים, הפורום הזה הוא בשבילכם.

|טי-וי|היכנסו כבר עכשיו לפורום סדרות וסרטי אנימציה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
איך שומרים על קרן פנסיה שתישאר פעילה?
02/09/14 10:55
50צפיות
שלום למומחים
איך שומרים על קרן פעילה כשאין כרגע עבודה? (חיילת קבע משוחררת,תקופת ביניים אחרי צבא, חו"ל וכו')
האם הפקדה חודשית בהוראת קבע של 100 ש"ח נחשבת? - תוך כמה זמן צריך להתחיל להפקיד כדי לשמור על פעילות הקרן?
אם לא שומרים על קרן פעילה האם המעביד החדש מפריש לקרן פנסיה אחרת אחרי 6 חודשים -לא רטרואקטיבית?
או 
יפריש לקרן הנ"ל אם אבקש ממנו, ועדיין לא רטרואקטיבית?
תודה
ערן
הסדר ריסק
02/09/14 11:56
43צפיות
אפשר לבצע הסדר ריסק בקרן הפנסיה לתקופה שמקבילה לתקופה שהיית פעילה בקרן ולא יותר מ24 חודשים.
עלות של הריסק זהה לעלות הריסק אותה שילמת בתקופה שהפקדת דרך מקום עבודה.
חיילת משוחררת, שכר של 6000 שקלים לדוגמא מדובר בכמה שקלים בחודש שיוכלים לרדת מהחיסכון שקיים בקרן.

אני רק אחדד
02/09/14 13:37
33צפיות
שיש לבצע זאת במיידי, שכן הקופה יכולה להפוך להיות לא פעילה לאחר 3 חודשים ללא הפקדות.
אם הקופה תהיה לא פעילה (ולא בהסדר בריסק) המעסיק מחויב עפ"י חוק להפקיד לאחר חצי שנה ללא רטרו.
אם הקופה תישמר פעילה (בהסדר ריסק) המעסיק מחויב עפ"י חוק להפקיד לאחר 3 חודשים רטרו מתחילת העבודה / לפני תום שנת המס - המוקדם מביניהם.

ט.ל.ח
המגיבה עוסקת כסוכן ביטוח עפ"י חוק הפיקוח על שירותים פיננסים (ביטוח) תשמ"א -1981
אין לראות במידע הכלול בתגובה זו משום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור אישי וספציפי לכל אדם בהתאם לנתוניו האישיים לשם רכישה ו/או ביצוע השקעות, פעולות ו/או עסקאות כלשהן. המידע הכלול באתר אינו בא במקום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני ואין לפעול על פיו אלא, לאחר קבלת ייעוץ אישי על ידי יועץ מורשה.

הסדר ריסק עושים מול קרן הפנסיה?
02/09/14 13:40
24צפיות
היא השתחררה מקבע בסוף יוני -לפני בדיוק חודשיים
והייתה בקבע כ 9 חודשים
זה אומר שהסדר הריסק יכול להיות רק ל 9 חודשים?
או שאפשר להפקיד בהוראת קבע X ש"ח בחודש ואז אין מגבלת זמן לשמירה על קרן פעילה?
תודה
ערן
דבר עם קרן הפנסיה
02/09/14 13:47
28צפיות
יכולים לתת לה להפקיד בריסק למשך שנה עם אופציה להארכה לשנתיים.
היא צריכה לחתום בדחיפות על הוראת קבע (בנק/כרטיס אשראי) או שהעלות תרד לה מתוך החסכון.
בכל מקרה, בחלק מקרנות הפנסיה אין ריסק אוטומטי ולכן יש לדאוג שיתחילו לגבות ממנה ריסק זמני (הסדר ריסק) כבר החודש.

ט.ל.ח
אין לראות במידע הכלול בתגובה זו משום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור אישי וספציפי לכל אדם בהתאם לנתוניו האישיים לשם רכישה ו/או ביצוע השקעות, פעולות ו/או עסקאות כלשהן. המידע הכלול באתר אינו בא במקום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני ואין לפעול על פיו אלא, לאחר קבלת ייעוץ אישי על ידי יועץ מורשה.

º
תודה רבה
02/09/14 19:22
10צפיות
העברת כספים מקופת גמל במעמד עצמאי לקרן פנסיה במעמד שכיר
01/09/14 05:00
67צפיות
אני מעוניין לפתוח בקרוב קופת גמל על מנת שאוכל להעביר אליה מידי שנה 16% מהמשכורת הלא מבוטחת שלי על פי סעיף 47.
סוכן הביטוח בחברה שלי טוען שאוכל לפתוח כל קופת גמל במעמד עצמאי שאבחר בעמלה שנעה בין 0.8% ל 0.9% מהצבירה. כאמור, אין עמלת תגמולים.

כרגע יש בראשותי קרן פנסיה במעמד שכיר עם עמלות של 3% לתגמולים ו 0.2% לצבירה.

השאלה שלי היא האם אוכל פעם בכמה שנים להעביר את הכסף שצברתי בקופת הגמל במעמד עצמאי לקרן הפנסיה במעמד שכיר על מנת להנות מעמלות צבירה נמוכות יותר?
האם יש על זה מגבלות או חיובים כולשהם?

שאלה קטנה נוספת: האם יש קופת גמל במעמד עצמאי שקולטת עמיתים חדשים ללא דרישות הון מינימלי ומחייבת בעמלות נמוכות מ 0.8% מהצבירה?

תודה,
יבגני
º
אשמח מאוד לתשובה
02/09/14 09:37
17צפיות
אין מניעה לנייד את הכספים
02/09/14 13:16
63צפיות
כיום קיימת מגבלה, בקרנות הפנסיה, על ניוד רק בסמוך לגיל הפרישה.
תשובות
02/09/14 13:34
63צפיות
1) למה דווקא קופת גמל? יש בה את כל החסרונות של קרן פנסיה, בלי אג"ח מיועדות ובלי כיסוי ביטוחי (אלא אם כן אינך חפץ בכזה).
2) אתה בטוח שאין דמי ניהול מהפקדה? רק מצבירה? ועוד 0.8%-0.9% בקופה חדשה? נשמע לי לא אמין. הייתי מבקשת לקבל בכתב. גם כדאי לראות לאיזה גוף מנהל אתה נכנס.. דמי ניהול לא חזות הכל..
3) ניתן לנייד מקופת גמל לקרן פנסיה, המגבלה היא שלא תעבור את ההפקדות המקסימליות של 20.5% כפול פעמיים שכר ממוצע במשק. כדאי לוודא שאת הכספים שתנייד יכניסו לתוך הקופה בעלת ה-0.2% דמי ניהול מצבירה ולא לקופה אחרת שבה יהיו דמי הניהול 0.5%.

ט.ל.ח

תודה לשניכם, תשובות ושאלות
02/09/14 16:20
45צפיות
1) מדוע דווקא קופת גמל? כי לפי מה שנאמר וקראתי, להפרשה מהסוג הזו זו חייבת להיות קופת גמל. תזכורת, הפרשת 16% על משכורת לא מבוטחת כשכיר. שני החסרונות שציינת לא מאוד מטרידים אותי. הביטוח לא מטריד אותי, ולגבי האג"ח ארוך הטווח - התשואות ל 10 שנים של קופות הגמל לא נופלות משל קרנות הפנסיה.

2) לגבי דמי הניהול - בטוח. יש לנו סוכן פנסיוני בחברה וזה מה שנכתב על ידו במייל. האמת, אני בוחן עוד אופציות עכשיו מבחוץ.

3) יש לי שאלה לגבי הנוסחה הזו - פעמיים השכר הממוצע במשק כפול 20.5%. זאת אומרת, שכל הפקדה היא כ 20.5% מתוך 18 אלף? נשמע לי מוזר. איך אפשר לנייד 100 אלף ש"ח מקופת גמל לקרן פנסיה ככה?
הניוד שאני מדבר עליו הוא ניוד מלא. בעדיפות לא לסגור את הקופה אלא רק לרוקן אותה, אבל אולי זה לא אפשרי.

4) יש לי רק קרן פנסיה אחת.. אי אפשר להתבלבל בדמי הניהול :)
תשובות
04/09/14 16:27
28צפיות
1) ממש לא הכרח להפריש לקופת גמל. אפשר גם לביטוח מנהלים.

2) מצוין. הרווחת.

3) מה שרשמתי לגביי הנוסחא - זה המקסימום שקרן הפנסיה המקיפה החדשה (בלי שהכסף יעבור לקרן פנסיה כללית) יודעת לקבל בחודש. תעבור את זה - והיא תפקיד את היתרה בקרן פנסיה כללית. מתחת לזה - מה שבא לך..

4) עכשיו יש לך רק אחת. אני מניסיוני הרב מגלה שקרנות הפנסיה פותחות קרנות נוספות בשביל הניודים שמבצעים לתוכן.. בלי שתבקש אגב..

ט.ל.ח

תודה רבה על התשובות, ליאת. שאלה אחרונה
04/09/14 21:23
21צפיות
לפני מספר חודשים עשיתי העברה של כ 31 אלף ש"ח מביטוח מנהלים ישן לקרן הפנסיה שלי. הניוד נעשה בבת אחת. איך זה מסתדר עם הנוסחה?
את בטוחה שהנוסחה אינה מדברת על הפקדות שוטפות מהמשכורת אלא גם על ניוד מלא?
אגב, יש להפקדות האלה עלות?
קרן הפנסיה שלי היא הראל גילעד, אגב, אם זה משנה.

תודה
תשובות
09/09/14 06:23
11צפיות
אני בטוחה לגביי כמות הכספים שיכולים להיכנס לקרן פנסיה מקיפה חדשה.
לניודים אין עלות, זכותך לממש את האופציה עפ"י חוק.
זה לא משנה, אגב איזו קרן פנסיה, כי לכולן תקנון דומה בנושא.

יכול להיות שסך כל ההפקדות שלך + ניוד - לא עברו את התקרה המותרת, ולכן הופקדו.
ושוב אני אומרת, בגלל שאין לי את הנתונים מול העיניים, יכול להיות שגם פתחו לך קופה נוספת - קרן פנסיה משלימה. רק תוודא.

ט.ל.ח

º
תודה
15/09/14 22:40
1צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום