לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

|*| נפתח פורום לרזות בראש אחר |*|
03/08/14 15:32
|שמאל|ניסיתם את כל הדיאטות האפשריות? דיאטת כרוב לא עזרה לכם?
אנחנו מזמינים אתכם לפורום לרזות בראש אחר, בו תוכלו להתייעץ, לשתף וללמוד איך משנים את התפיסה כלפי האוכל לא רק מהבטן, אלא גם מהראש!

היכנסו עכשיו |קדימה|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
רציתי לדעתהאם אני יכל למשוך את כספי הפנסיה
01/08/14 18:28
17צפיות
כמו כן כמה זמן זה לוקח איך מתבצע התהליך ואיך מבוצע התשלום?

כל זאת שאני עדיין מועסק באותו מקו עבודה
יעוץ פרישה
01/08/14 09:25
19צפיות
מעוניינת לצאת לפנסיה מוקדמת ומחפשת יועץ פרישה שמתמצא בחישוב גמול פנסיוני.

מוזמנת לפנות אלינו
01/08/14 15:33
16צפיות
UNET SNIR
מומחים במיסוי פנסיוני ובתכנון פרישה מהעבודה/לגמלאות

לקבלת הצעת מחיר - liat@unet-snir.com

התווספות כפתור עריכה חדש ב|תפוז|
30/07/14 13:37
אנו שמחים להודיע שהחל מהיום נוספה לפורומים אפשרות חדשה- עריכת הודעה|!|

ניתן לערוך את ההודעה עד רבע שעה מפרסומה (גם אם נוספו לה תגובות),

ולאחר מכן יהיה כתוב על גבי ההודעה שהיא נערכה.

|*| איך עורכים את ההודעה?|*|

לאחר פרסומה, יש לפתוח את ההודעה בפורום.

בשורה הכחולה שבתחתית ההודעה, בסופה (צד שמאל שלה) יופיע: ">עריכה".

לחיצה על "עריכה" יכניס חזרה לתוכן ההודעה ויהיה ניתן לערוך ולשנות אותה לחלוטין!

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו באחת מהדרכים הבאות:

?    בשרשור המיועד בפורום משוב:  http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

?     במסר ל"הנהלת הפורומים"

?    למייל: forums@tapuz.co.il.
ויתור שארים
29/07/14 22:18
28צפיות
מה המשמעות. אדם גרוש ללא בת זוג אבל עם ילדים. האם ויתור שארים זה ויתור על העברת כספים לילדים במקרה מות?
כן
29/07/14 22:52
13צפיות
שארי עמית הינם בת זוג / בן זוג / ידועה בציבור + ילדים עד גיל 21
מי שהוא בעל ילדים לא יכול לוותר על ביטוח שארים בקרן פנסיה
30/07/14 00:31
19צפיות
אפשר לוותר על הכיסוי לבת זוג ולשלם על כיסוי אך ורק לילדים או להמיר את הכיסוי של בת זוג בכיסוי לילדים.
ויתור שארים זה רק לרווק ללא ילדים.
ויתור שארים
30/07/14 10:08
14צפיות
אדם גרוש יכול לבקש ביטוח ילדים עד גיל 21, אשר נשארים מבוטחים גם אם אין בת זוג. על מנת לדעת את טיב ביטוח שארים מבקשים פירוט חישוב התשלומים. שם רואים שאין חיוב על בת זוג ויש חיוב על ילדים. במידה והילדים עובדים את גיל 21 הכסף עובר למוטבים הרשומים בפוליסה (יש להגדיר) או ליורשים. מבולבלים? הקרנות כנראה לא רוצות שיהיה לנו קל
תקנון קרן הפנסיה
31/07/14 09:17
11צפיות
הוא שקובע מה יהיה הכיסוי לפנסיית שאירים.
כיום, רוב קרנות הפנסיה בתקנונן מציינות כי פנסיית השאירים תשולם לבן/בת הזוג הנשואים/ידועים בציבור ולילדיהם עד גיל 21.
במקרים חריגים ישנו כיסוי גם להורה נתמך
וכיסוי לילד נתמך מעל גיל 21.
לא ניתן לוותר על הכיסוי לשאירים במקרה וקיימים השאירים המצוינים לעיל.
במקרה והשאירים המצוינים לעיל אינם קיימים, ניתן לפנות לקרן הפנסיה בטופס ייעודי + צילום ת.ז. והספח ולדרוש את הויתור על הכיסוי.
חשוב כמובן לבצע מעקב ולקבל מכתב רשמי מהגוף המוסדי שבקשתך בוצעה.
ויתור שארים
31/07/14 10:39
11צפיות
קיבלנו פירוט חיוב, אישה 0% וילדים יש שיעור חיוב
כדאי גם לקבל דוח עדכני מהקרן
31/07/14 18:45
7צפיות
לראות את גובה הכיסוי ליתום
ומקסימום כיסוי לשאירים

דמי ניהול
29/07/14 16:30
54צפיות
שלום,
אני קצת מבולבלת, אשמח אם תעשו לי קצת סדר.
אני עצמאית ולכן מפקידה לבד, סך של 2,000 ש"ח לחודש וסך הצבירה עומד על כ - 200,000 ש"ח.
התגלה לי לאחרונה, כי אני משלמת דמי ניהול גבוהים מאד ולכן פתחתי בסקר והתמקחות עם ארבע מהחברות המובילות והגדולות בשוק.
אלו ההצעות לדמי ניהול שקיבלתי:
1. חודשי: 1.75  / סך הצבירה: 0.2.
2. חודשי: 3  / סך הצבירה: 0.1
3. חודשי: 2  /  סך הצבירה: 0.1
4. חודשי: 1.75 סך הצבירה: 0.15
בהנחה שלאורך השנים לכל אותן חברות יש +- אותה תשואה, באיזה מן ההצעות עלי לבחור, כדי שלטווח אפסיד כמה שפחות מבחינת העמלות ?

תודה !

מדובר על קרן פנסיה
29/07/14 16:32
30צפיות
תודה.
תלוי באורך חיי החיסכון שנותר
29/07/14 17:35
29צפיות
תוכלי למצא באתר שלי מחשבון דמי ניהול שמראה בכמה פוגעים דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני.   תזיני מספר שנים כמספר השנים שנותרו לחסיכון עד לפרישה ותשואה של 4%.
עוד 27 שנים...
29/07/14 17:47
21צפיות
...
תבדקי במחשבון
30/07/14 00:33
15צפיות

עבור כל אחד מתמהילי דמי הניהול ותוכלי לראות את ההבדלים.
תגובה
30/07/14 08:10
20צפיות
אפשרות 3 מצוינת לטווח ארוך

בכל מקרה מדובר בהצעות מצוינות במיוחד אם מדובר בקרנות הפנסיה הגדולות והמובילות ( יש קרן פנסיה אחת קטנה שמציעה דמי ניהול זולים מאוד )
דמי ניהול הם חשובים אבל לא הדבר היחיד החשוב
30/07/14 11:22
22צפיות
מכיוון שמוצרים פנסיונים הם מאוד סבוכים בעיקר בכל הנוגע לזכויות ביטוחיות ואחרות, אחד הדברים היחידים שכולם מבינים בהם זה דמי ניהול.

בחירת קרן פנסיה או מסלול לפי דמי ניהול בלבד זו טעות ביסודה.

יש לקבל סיוע מבעל מקצוע כמו סוכן ביטוח או יועץ פנסיוני אובייקטיבי.

על איזו חברה הייתם ממליצים בין השתיים ?
30/07/14 14:49
19צפיות
הפניקס או מגדל מקפת ?
מה תרצו שיהיה בדור הבא של הפורומים?
28/07/14 13:21
6צפיות
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים|?|  באילו דברים לדעתכם אסור לגעת|?|
|שמש| אילו פיצ'רים חסרים לכם|?| מה לדעתכם כדאי להוסיף|?|

אתם מוזמנים להגיב בפורום פורומים 2015

º
התרגלנו למה שיש כאן :)
29/07/14 15:49
2צפיות
ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
28/07/14 13:14
49צפיות
שלום,

כמה אמור לעלות פגישה עם יועץ פנסיוני אובייקטיבי לעשות סדר בתיק הפנסיוני?
תגובה
28/07/14 15:52
44צפיות
זה תלוי בהיקף התיק- מספר התוכניות,פנסיות ותיקות או חדשות , כנ"ל פוליסות ועוד משתנים
מוזמנת לפנות אלינו
31/07/14 09:01
34צפיות
UNET SNIR - אנחנו סוכנות ביטוח בבעלות פרטית, שעובדת עם כל הגופים בשוק.
כחלק מסל השירותים שלנו, אנו מציעים גם תהליך של בדיקת וניתוח תיק פנסיוני (ו/או ביטוחי) בעלות חד פעמית וליווי מתמשך.
אנחנו לא מחייבים לבצע מינוי סוכן, אלא רק מתן יפוי כח להוצאת המידע, ולכן המלצותינו אובייקטיביות.

לקבלת הצעת מחיר - liat@unet-snir.com

שליחת פקס לתיאום מס- תושבת חוץ
27/07/14 17:17
19צפיות
שלום לכולם.

1. אני תושבת חוץ ומעונינת לפדות כספי פיצויים מכלל עתודות. בשיחת טלפון עם פקיד שומה בארץ נאמר לי שבגלל היותי תושבת חוץ אני יכולה לשלוח את כל הפרטים והמסמכים בפקס לתיאום מס. רציתי לשאול מה חשוב לכתוב בפקס ואילו טפסים אסור לי לשכוח. אני מכינה טפסי 161 מהמעסיקים, ודו"ח ערכי פיקדון מחברת הביטוח, אשלח גם צילום דרכון. האם יש מסמכים נוספים שחשוב לצרף ומה חשוב לכתוב בפניה עצמה?
2. שאלה בסיסית בנוגע לכספי תגמולים . האם גם בגיל פרישה חייבים במס?
אני שוקלת למשוך גם את הכספי התגמולים ולהפקידם בתוכנית חיסכון במדינה בה אני חיה. האם יש למישהו תובנות בנושא?

תודה לכם! שיהיה המשך יום שקט לכולם.
º
אף אחד?
31/07/14 13:07
5צפיות
תשובות
31/07/14 18:57
12צפיות
1. פקיד השומה יבקש ממך להצטייד ב:
א. מכתב שחרור הכספים לטובת העובד מהמעסיק (יותר מיועד לחברת הביטוח לצורך הפדיון, אך רצוי שיהיה)
ב. טופס 161 - חתום
ג. טופס 161 א - חתום
ד. צילום ת.ז. (לא בטוחה לגביי זיהוי באמצעות דרכון)
ה. תדפיס עדכני מחברת הביטוח המפרט את ערכי הפדיון לפיצויים ולתגמולים
לצורך הפדיון מחברת הביטוח:
א. כל המסמכים לעיל
ב. אישור פקיד השומה
ג. טופס בקשה לפדיון ופרטי חשבון הבנק אליו יש להעביר את הכספים

2. כספי תגמולים חייבים במס. בפרישה לגמלאות בתנאים מסוימים ניתנות הטבות מס משמעותיות (תלויות בגילך בעת הפרישה, בגובה הקצבה המתקבלת, במשיכת פיצויים בצורה הונית ועוד).

משיכה של כספי תגמולים שמקורם בקרן פנסיה לפני גיל הפרישה לגמלאות המצוין בתקנון קרן הפנסיה, חייבת בתשלום מס.
גבוה המס יהיה לפי שיעור המס השולי או מס בשיעור של 35% - כגבוה מביניהם !

מקווה שעזרתי.

עזרת מאוד- ועוד שאלה
31/07/14 21:16
2צפיות
קודם כל, תודה רבה.
צריך טופס 161א גם אם אני פודה רק פיצויים?

º
אכן כן
01/08/14 15:34
2צפיות
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 12:01
7צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

קופת גמל
27/07/14 08:34
31צפיות
אנני בן 63 ומעוניין בהשקעה לטווח רחוק (10-15 שנה ) מה כדאי ?

השקעה בנירות ערך אמריקאים דרך אינטראקטיב עם עמלה מזערית ותשלום מס רווחי הון 25% בקזוז ההפסדים
או קופת גמל בניהול עצמי עם אתה השקעה אבל עם עמלה של כחצי אחוז  ותשלום  מס של 15%  על הרווחים רק בעת המשיכה
וללא קיזוז הפסדים  
שאלה טובה
01/08/14 12:50
8צפיות
ככלל הבעייה בקופות גמל בארף היא מבחר קטן של קרנות מחקות....
אם היה מגוון. שווקים מתעוררים, מפותחים, וכו הייתי פונה לגמל.
בכל מקרה דרך IB הייתי נזהר ממס עיזבון אמריקאי על ETF שנסחרים בבורסת US. פיתרון הוא ETF שנסחרים ב TSX
שאלות בהצטרפות לקרן פנסיה חדשה
25/07/14 15:27
58צפיות
שאלות בהצטרפות לקרן פנסיה חדשה
הצטרפתי לקרן פנסיה חדשה ואני עוברת על הפרטים שהחתימו אותי עליהם

1. אני מצרפת פה צילום של כמה סעיפים שלא הבנתי (בעיקר לגבי מקדם הקיצבה ותוחלת החיים). תוכלו להסביר לי מה הם אומרים והאם עליי לבקש שינוי כלשהו?

2. ושאלה נוספת: מסלול על תגמולים בחרתי מנייתי. עכשיו אני רואה שמסלול על פיצויים מסומן לי כללי? למה??? זה אוטומטי וחייב להיות כללי ולא מנייתי? המשווק הפנסיוני בכלל לא שאל אותי ולא עשה הפרדה בין ההפקדה שלי ושל המעסיק  (5.5% + 6%) להפקדת רכיב הפיצויים של המעסיק (6%)

3. אני רופאה. השכר שלי מורכב משכר בסיס + שכר תורנויות. מספר התורנויות משתנה בהתאם לצרכי בית החולים. יכול להיות מצס שחודש אחד אצטרך לעשות הרבה תורנויות ואז השכר שלי יעבור את שתי פעמים השכר הממוצע במשק. עד שתי פעמים השכר הממוצע במשק - אפריש הכל לקרן הפנסיה. מעל שתי פעמים השכר הממוצע - לאן כדאי להפריש? לקופת גמל (האם יש איזו הטבת מס?) או לקרן פנסיה (שהבנתי ששם אין את האגחים הבטוחים, אבל זה נותן לי ביטוח א.כ.ע גם על החלק הזה ובכך בעצם אני מגדילה לי את הרכיב הביטוחי לאכע)?

תודה
תשובות
25/07/14 17:14
38צפיות
א. כל קרנות הפנסיה אותו דבר, אין אפשרות לשנות.
ב. פיצויים הולכים תמיד כברירת מחדל למסלול כללי אלא אם המעסיק שולח מכתב שהוא מאשר אחרת {זה לא קורה..}
ג. עשית סלט, בקרן פנסיה יש אג"ח מיועדות, בשאר המוצרים לא. ההפקדה המקסימלית החודשית לקרן פנסיה היא 3700 ש"ח .. אם חודש אחד עברת את המקסימום וחודש אחרי זה לא... לא יעבירו לך את זה לקרן פנסיה כללית... את ההפקדות של ה 5 5 את יכולה להחליט לאן להפקיד... אם את רוצה שזה יהיה מבוטח... תפקידי לקרן פנסיה... אם לא... לקופת גמל. אם באופן קבוע ההפקדה {עובד מעביד ופיצויים} עוברים את התקרה, מראש תפקידי את ה 5 5 לקופ"ג.
בהצלחה.
לא הבנתי את סעיף ג
25/07/14 21:09
27צפיות
3700 זה גם המחלקה של העובד וגם המעביד?
כלומר, אם אחוזי הפרשות הם 5.5 עובד, 6 מעביד, 6 פיצויים, וביחד 17.5%
אז זה אומר שעד שכר של 21142 (לפי 3700 כפול 100 לחלק ל17.5) הכל יופרש לקרן פנסיה הרגילה שלי?
לא הבנתי (אולי כתבת טעות ממהירות) - אם חודש אחד אני מרוויחה 24 אלף למשל - איך הכסף יופרש?
המשך
26/07/14 08:58
19צפיות
היי, אכן, עובד מעביד ופיצויים ביחד לא יכול לעבור את ה 3726 ש"ח {מגבלה טכנית}.
החישוב שלך נכון.. עד השכר הזה, במידה ובחרת להפריש הכל לקרן פנסיה.. זה אכן ילך לשם... אם באופן קבוע את עוברת את השכר הזה... יש שתי אופציות:
1. מראש לחלק את התשלומים ... חלק לקופת גמל וחלק לקרן פנסיה.
2. החברה המנהלת תפתח לך אוטומטית קרן פנסיה כללית וכל חודש שהסכום עובר את המקסימום, הם יעבירו לשם את היתרה.
אז השאלה שלי היא מה עדיף - קופג או קרן כללית
26/07/14 20:46
17צפיות
אני מבינה שזה החלטה אישית, אבל בטוח יש כמה דברים שאני לא יודעת שיכולים לעזור לי להחליט:

1. ראשית - עד 3726 שח יש לי הטבת מס ומעבר לסכום זה אין הטבת מס (לא משנה אם זה הולך לקופג או לקרן פנסיה כללית)?
2. האם אני יכולה לבחור את מסלול ההשקעה בקרן פנסיה כללית כך שתהיה כמה שיותר מנייתית? (אני יודעת שבקרן כללית אין לי את הבטחת האגחים בריבית "טובה" מהמדינה אך אני מראש הייתי מעדיפה כמה שיותר מניות ולא אגחים)
3. השקעה בקרן פנסיה כללית מגדילה לי למעשה את ביטוח אכע, נכון? האם יש משהו דומה בקופג?

ותודה רבה על התשובות והסבלנות
תשובות
26/07/14 20:59
19צפיות
1. הטבת המס תהיה זהה בכל המוצרים, אם הכספים יופקדו לגמל או לקרן משלימה, הם יהיו פטורים ממס רווחי הון... בקרן משלימה וקופ"ג אין תקרות... פשוט המדינה לא תממן על זה אג"ח מיועדות.
2. בגדול, התשובה היא כן ובקטן התשובה היא לא... בקרנות הפנסיה המשלימות כמעט אין מסלולים, יש חברות עם יותר מסלולים ויש חברות עם פחות מסלולים... אבל בגדול לרוב החברות יש מסלול כללי בלבד, במקרה הזה עדיף קופ"ג.. שלכל חברה יש 5-6 מסלולים לפחות.
3. לא, בקרן פנסיה משלימה ובקופ"ג אין ביטוח... אם תרצי לבטח את ההכנסה הזו, יש לבצע זאת ע"י ביטוח אכ"ע פרטי על רכיב השכר הזה.
הבנתי. ועכשיו אוסיף עוד פרמטר למשוואה
26/07/14 21:25
40צפיות
הסתדרות הרופאים השיגה לרופאים (כולל מתמחים) הסכם "נהדר" שקובע שהפרשות הפנסיה הן כדלהלן:
על 80% מהשכר (כולל תורנויות) יופרש לקרן פנסיה, לפי אחוזים 5.5, 6, 6
על 20% מהשכר (כולל תורנויות) יופרש לקופת גמל לפי אחוזים 7, 7.5

לא משנה אם הרווחתי חודש מסויים 8000 שח, או שהרווחתי 24000 שח, כך או כך ההפרשה תהיה 80%-20%.

אני מניחה שרוב החודשים ארוויח מתחת ל20 אלף.

אז לאן לדעתך כדאי לי להפריש את הסכום שיופרש מתוך 20%?
אני מניחה שאם אפריש כמה שיותר לקרן הפנסיה (עד למקסימום שאפשר למסלול מנייתי, ובחודשים המעטים שאעבור 21 אלף יופרש גם לקרן משלימה) אז יהיה לי יותר ביטוח אכע, ומסלול מנייתי כי זה מה שביקשתי שיהיה.
רק  מעט חודשים ארוויח מעל 21 אלף, אם בכלל, אז אני לא יודעת כמה השיקול של מסלול מנייתי בתוך הקופג מהווה יתרון.
העמלות שלי אגב הן כמו של עובדי מדינה (רופאה בבית חולים) - 0.2% על צבירה, 1% על הפקדה חודשית. (בקופג לא ביררתי מה העמלות אך אני מניחה שלעובדי מדינה יש עמלות טובות)
ביטוח אכע
26/07/14 21:47
18צפיות
המשווק הפנסיוני של קרן הפנסיה שלי (שהוא עובד של הקרן) אמר לי הרגע במייל שיש ביטו אכע בקרן המשלימה. הגיוני? איך אני בודקת אותו? כבר אין לי שום אמון בקרנות הפנסיה
תשובות
26/07/14 21:52
14צפיות
1. ברגע שאמרת משווק פנסיוני... הוא חייב להיות עובד של החברה המנהלת... סתם שתדעי... אם הוא לא היה עובד שלהם... הוא היה סוכן או יועץ פנסיוני.
2. עניין האכע במשלימה נכנס רק לאחרונה בחלק מהחברות... אם הוא אמר שיש... אז יש.
3. אם השכר שלך לא עובר כל חודש את המקסימום הפקדה, תפקידי הכל לקרן פנסיה... לא ניתן לחייב אותך לחלק..
מחייבים אותי ש20% יופרש לפי אחוזים 7-7.5
26/07/14 22:10
15צפיות
הסכום שאמור להיות מופרש לקופג, אני יכולה להפריש לקרן פנסיה אך האחוזים יהיו כאילו זה קופג כלומר 7% -7.5% ללא מרכיב פיצויים.
אין לי מושג אם זה חוקי או לא, אבל זה מה שרשום בהסכם הרופאים (כנראה שבא לקראת הרופאים הבכירים להם השכר עובר בדרכ 21 אלף, ואני רק מתמחה עדיין)

ראית במקרה את ההודעה השנייה שלי לגבי העוולות שעשתה לי קרן פהנסיה הקודמת והאם כדאי לי לתבוע?

המון תודה על העזרה
המשך
27/07/14 20:23
11צפיות
אני יודע שהאחוזים הם 7.5+7... מה הבעיה להפריש את זה לקרן פנסיה? לא אמורה להיות בעיה להפריש גם את ה 80 וגם את ה 20 לאותה קרן.
לגבי העניין השני של התביעה, זה ארוך מדי בשביל שאקרא... סורי.
זה מה שאני עושה
28/07/14 18:58
11צפיות
הכל הולך לקרן פנסיה.
80% לפי אחוזים 5.5,6,6
20% לפי אחוזים 7,7.5
לא מפרישה בכלל לקופת גמל
אבל רציתי להבין למה אני עושה את זה

הפרשת ה20% לקרן פנסיה נותנת לי יותר ביטוח אכע, זה כנראה היתרון. וגם העמלות
אבל מה נותן לי הפרשה לקופג? סתם פיזור סיכונים שהכסף מושקע במניות אחרות?
לא
28/07/14 20:01
8צפיות
א. לא בהכרח חוסך עמלות, כי אם את משיגה קופ"ג עם 0.5+0... זה עדיף.
ב. אין איזון אקטוארי
ג. אין עלות ביטוחית.
º
בקרן פנסיה משלימה יש ביטוח, אבל לא בכל החברות
29/07/14 09:57
4צפיות
יש לי הערה לגביי הסעיף של תוחלת החיים והשפעתה
31/07/14 09:13
7צפיות
על הקצבה.

כל שינוי בתקנון קרן הפנסיה, גם לאחר קבלת הקצבה, עשוי להשפיע על גובה הקצבה.

בקופת ביטוח, כיום, מקדם המבטיח מפני עלייה בתוחלת החיים ניתן למבוטחים מגיל 60 ומעלה. ולכן קצבתם תהיה מוגנת מפני עלייה בתוחלת החיים.

מכיוון שאינך בת 60 כיום, לא ניתן להבטיח לך זאת, אך חשוב לדעת שבקרן הפנסיה דבר אינו מובטח, וכל סעיף בתקנון עשוי להשתנות.
האם יש לי עילה לתביעה
25/07/14 12:27
35צפיות
שלום

במהלך כ3 שנות חברותי בקרן פנסיה, נאלצתי להשקיע זמן רבה בתיקון עוולות שנגרמו לי על ידי קרן הפנסיה.
שלחתי מכתב לקרן הפנסיה עם העתק למשרד האוצר.
אני לא מרוצה מהתשובה שלהם. אפרט כאן את תלונותיי ואת תשובת קרן הפנסיה.
אשמח אם תוכלו להגיד לי האם להתקדם בתביעה.

העוולות ותשובת קרן הפנסיה:
1. אי הפקת דוחות שנתיים ולכן אי שליחתם. להבנתי זו עברה חמור על דרישת המפקח על הביטוח.
תשובת הקרן: מודים בטעות. מתנצלים. היום כבר אי אפשר לשלוח דוחות ישנים כי הפורמט השתנה. יחד עם זאת, דוח של 2013 כן נשלח.

2. גביית כיסוי לשאירים שלא כדין.
ההוכחה בידי: טופס הצטרפות עליו חתמתי אני והמשווקת ובו ביקשתי לא לגבות ממני כיסוי לשאירים + הוכחה שאני רווקה ללא ילדים.
לציין כי בשל אי הפקת דוחות לא יכולתי לשים לב ולעקוב אחרי טעות זו.
תשובת הקרן: מודים בטעות. מתנצלים ומתקנים רטרואקטיבית.

3. אי טיפול בהעברת כספים מקרן פנסיה אחרת:
המשווקת הפנסיונית הבטיחה שתטפל בהעברת סכום כסף שהופקד למנורה מבטחים (קרן פנסיה) - 350 שח.
במשך 10 חודשים נתנה לי דיווחים כוזבים בסגנון "דיברתי, דאגתי ובתחילת החודש נראה את זה"
לאחר 10 חודשים לקחתי את המושכות לידיי ואיתרתי את הכסף במסלקת משרד הבריאות. תהליך מאוד קשה לאזרח הפשוט אותו נאלצתי לעשות בשל אי טיפול קרן הפנסיה שלי.
לקראת סוף ה10 חודשים, הודתה המשווקת הפנסיונית שזה לא טופל כי זה נשכח ובכל זאת מדובר "בסכום קטן" (איזו חוצפה להתייחס ככה לכסף שלי). וגם - אם הוא נשכח, איך 10 חודשים קיבלתי דיווחים כוזבים שזה בטיפול ואוטוטו הכסף נכנס.
אדגיש שבמהלך 10 חודשים עברה שנת מס (2013 --> 2014 ולכן היה קשה יותר לאתר את הכסף.
ההוכחות בידי: הרבה אימיילים של תזכורת ממני למשווקת הפנסיונית מה קורה עם הכסף. והרבה אימיילים ממנה עם תשובות כגון "זה בטיפול", "בתחילת החודש נראה את ההפקדה". על הרבה אימיילים גם התעלמה. גם סמסים של תשובות דומות
תשובת הקרן: המשווקת טוענת שזה לא היה מתפקידה לאתר את הכסף. (אז למה התחייבה לזה? ולמה דיווחה דיווחים כוזבים 10 חודשים?)

4. מסלקת משרד הבריאות העבירה כסף לחשבוני בחודש מרץ אך קרן הפנסיה לא העבירה את הכסף לחשבוני:
אחרי שאיתרתי את הכספים מסעיף 3, מסלקת משרד הבריאות העבירה את הכסף + מכתב לקרן פהנסיה שלי בחודש מרץ.
כל הזמן בדקתי האם הכסף נכנס לחשבון. ולא נכנס. ביקשתי מהמשווקת הפנסיונית שתבדוק והיא אישרה לי בסמס שהכסף אכן נכנס ואין לי מה לדאוג.
לפני שבועיים נמאס לי, התחלתי לברר למה אני לא רואה את הכסף בחשבון, הסתבר שקרן פהנסיה לא הכניסה את הכסף לחשבון שלי ורק אחרי שהתערבתי הם הכניסו את הכסף. נראה לי שחיכו שהכסף יתאדה
ההוכחה בידי - מיילים מהשבועיים האחרונים שמוכיחים שהכסף נכנס רק עכשיו (אבל כן רטרואקטיבית)

כמו שאתם עובדים, הפכתי לעובדת של קרן הפנסיה. כל הזמן עושים לי טעויות, רשלנויות ודיווחים כוזבים.
האם בשביל זה אני משלמת עמלה לקרן הפנסיה? כדי שתעלים לי כספים (בגבייה שגויה של כיסוי לשאירים, באי טיפול בהעברת כסף כמו שהבטיחה ואי העברת כסף אליי ממסלקה)?
כל העבודה שלי כרוכה בעשרות טלפונים, המון זמן מבוזבז, המון עצבים (מאוד קשה להסביר כל פעם לנציג שירות את כל הבעיות ולהבין מה הסטטוס, מאוד קשה לאדם פרטי לפהוך עולמות ולפנות אישית למסלקה, מאוד קשה לאתר כספים שכל אחד טוען שהם לא אצלו)

אני מניחה שאין פה עילה לתביעה ייצוגית, אבל יש פה חוצפה ורשלנות בניהול הכספים שלי. מודה שהגעתי לסף דמעות עם כל מה שגרמו לי.

האם שווה לתבוע?

תשובה
28/07/14 17:34
15צפיות
נשמע שעברת סאגה מאד מאד לא נחמדה וחווית עוגמת נפש.  עם זאת יש להבחין בין עוגמת הנפש שחווית לבין נזק מוחשי ממשי שניתן להוכיח ולתבוע עליו.

הסעיף הראשון נשמע חמור אם אכן כך היה.   לגבי אם שווה לתבוע עליו קשה לי להגיד לך כי לא יודעת אם פוסקים משהו על דבר כזה.   אפשר לפנות למפקח על הביטוח.

ביטוח שארים מיותר: את במצב טוב אם הקרן תיקנה רטרואקטיבית לא נראה שיש בסיס לשום דבר.

לגבי סעיף 3: זה בכלל בעיה עם הסוכנת ולא בעיה של קרן הפנסיה.  אם כבר אותה את צריכה לתבוע אבל נראה לי בעייתי.   הבעיה היא רק בכך שהבטיחה לך אבל לא מכירה שום חוק שיתן פיצוי ראוי למאבק על דבר כזה.

סעיף 4 קשה לי להתייחס כי תיארת בפרטים מאד כלליים.   

שאלת תם: אחרי כל מה שעברת בקרן הפנסיה מדוע את לא פשוט מעבירה לגוף מנהל אחר?
אם תרצי להתייעץ לגבי אלטרנטיבות את מוזמנת לפנות אלי
שלום
22/07/14 13:53
58צפיות
האם אפשר לבטל קרן פנסיה לאחר שנפתחה במחשב?
יש לי עובדת שפתחתח עבורה קרן פנסיה.
באותו זמן התגלו לי כשלים של סוכן הביטוח והחלטתי לעבור סוכן.
פניתי לחברה בו עבד הסוכן אך בינתיים הם לא חזרו אליי.
המצב הוא שבשל כל מני סיבות שלא תלויות בי לא הופקדו כספים בקרן הפנסיה של אותה עובדת מרגע שנפתחה.
מתחיל להימאס אליי לחכות ששירות לקוחות יחזור אליי ולא נעים לי מאותה עובדת.
חשבתי אולי לפתוח לה קרן פנסיה חדשה לגמרי בחברה אחרת  ואת הקרן הזאת לבטל.
האם זה אפשרי? כאמור לא הופקדו כספים לקרן הפנסיה  
קרן פנסיה נבחרת על ידי העובד
22/07/14 14:59
40צפיות
כל עוד לא דיווחת לקרן על העובד ברשימה ולא העברת כספים אין משמעות למהלך שעשית.

חשוב לזכור כי במידה והעובדת רוצה להמשיך באותה הקרן עלייך להמשיך את ההפקדות לשם.
לעובדת לא אכפת ...
22/07/14 15:30
35צפיות
זו בחורה צעירה שזו הפעם הראשונה שלה בסיטואציה הזאת של קרן פנסיה.
אין לה קרן פנסיה קודמת.
עד כה כאשר הגיע הזמן להתחיל להפקיד כספים בקרן פנסיה לעובדת חדשה במידה ולא היה קרן קיימת אליה היה ניתן להעביר כספים זה שביקשתי מסוכן שיבוא וישוחח עם אותה עובדת.
אותו סוכן טיפל בקרנות פנסיה של כמה מעובדותיי ועד השנה לא היו לי טענות כלפיו.
אולם השנה גיליתי כמה דברים ועתה אין בי אמון בו או בדבריו.
פנסיה נפתחה על שמה בחברת הביטוח. במחשב של חברת הביטוח היא מופיעה ואני קיבלתי ממחלקת גבייה דרישה לשלם.
אולם מכל מיני סיבות שאיני רוצה להרחיב בפורום זה איני יכולה להעביר כי זה מקרה של יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה ויותר מזה איני יכולה להגיד.
עד מתי אני יכולה לבטל את קרן הפנסיה? מה זה לדווח? כי שוב לפי המחשב היא מופיעה...
תגובה
23/07/14 08:37
33צפיות
תשלח הודעה בכתב חתומה על ידך ועל ידי העובדת כי הקרן נםתחה בטעות ויש לעובדת הסדר בקרן אחרת ואתם מבקשים לגנוז/לבטל את ההצעה מלכתחילה

אני רוצה להתייעץ עם מומחה בלי לקנות ממנו
20/07/14 08:54
75צפיות
אלא לשלם לו לפי שעה.

אני עצמאי, וכבר כמה שנים שאני מחפש שמישהו יעשה הגהה וביקורת תקופתית על קרן הפנסיה שלי,,
ושיעזור לי בבחירת השקעות - כיום בעיקר קרנות השתלמות.

אני לא מעוניין שיקבל ממני אחוזים, או ימליץ לי על הקרנות של המעסיק שלו או של חבר שלו וכו'.

מאיפה מתחילים למצוא?
תגובה
20/07/14 09:11
57צפיות
תחפש בגוגל יועץ פנסיוני

בד"כ היועצים מציגים באתר את הרישיון שלהם - ברישיון מופיע יועץ פנסיוני ולא סוכן ביטוח פנסיוני או משווק פנסיוני שני משווקים שמקבלים אחוזים/עמלות/שכר בגין פעולתם עם כשכיר של החברה או סוכן עצמאי

מוזמן לפנות אלינו
31/07/14 09:09
12צפיות
UNET SNIR - אנחנו סוכנות ביטוח בבעלות פרטית, שעובדת עם כל הגופים בשוק.
כחלק מסל השירותים שלנו, אנו מציעים גם תהליך של בדיקת וניתוח תיק פנסיוני (ו/או ביטוחי) בעלות חד פעמית וליווי מתמשך.
אנחנו לא מחייבים לבצע מינוי סוכן, אלא רק מתן יפוי כח להוצאת המידע, ולכן המלצותינו אובייקטיביות.

לקבלת הצעת מחיר - liat@unet-snir.com

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום