בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

דוח מחברת הפנסיה
01/04/14 13:04
42צפיות
במהלך 2013 חסכתי לפנסיה בקרן פנסיה חדשה, ולאותה קרן פנסיה צרפתי בסוף 2013 את הצבירה מקרן הפנסיה הקודמת. בדוח שנתקבל מקרן הפנסיה כתוב שיעור תשואה אישית למבוטח 0.98%.
לדעתי זו תשואה נמוכה. האם זה נובע מהעברת צבירה של קרן הפנסיה הקודמת?

אודה לעזרה בהבנה.

ייעוץ פנסיוני
31/03/14 20:20
70צפיות
שלום לכולם
אני בן 22, עבדתי כשנה וחצי ובדיוק התפטרתי, הבנתי שדמי הניהול שלי הם גבוהים (המקסימלים שיכולים לקחת ממני) האם יש טעם לטפל בנושא למרות שאיני עובד כרגע? והאם ייעוץ פנסיוני דרך הבנק מתאים לי ?
תודה.
תשובות
01/04/14 20:10
42צפיות
ראשית, עד שאין לך צבירה של לפחות 50 אלף ש"ח אין ממש מה לנסות להוריד עמלות.
מעבר לכך, הבנקים לא ממש מתעסקים בקרנות פנסיה אלא יותר בקופות גמל וקרנות השתלמות... וגם שם הם לא כ"כ מייעצים אובייקטיבית.
מצב הזוי בגבית התגמולים- עזרה.......
31/03/14 12:15
57צפיות
עשינו מהעבודה הוראת קבע להפרשות ביטוח גמל ופנסיה שלי לחברת ביטוח. ע"פ החברת ביטוח היא גובה כל חודש סכום כסף ובמצב גביה באתר אינטרנט הסוכן הראה לי שאכן יורדים סכומים מהחשבון בנק, כאשר המספר חשבון ושאר הפרטים נכונים.
בפועל- אין שום הורדה מהחשבון בנק של העבודה, וגם הבנק אומר שיש הקמת הוראת קבע אך לא בוצעו חיובים.

איך זה יכול להיות? הסוכן מתעקש שיש גביה, אבל בתכלס- לפי הבנק ומצב העו"ש של העסק- אין שום גביה.

א. מפחדת להשאר קירחת
ב. בהנהלת חשבונות שלנו שואלים למה לא שולמו התגמולים

אני טוענת בפני הסוכן שבטח יש להם בכלל שם טעות, הוא אומר שבדק ולא, אכן גובים כסף, גם הראה לי את מצב הגביה של הפוליסה שלי. הוא טוען שלא יכול להיות שכלל תציין שגובה כסף כאשר לא גובה. מילא אם המצב היה הפוך.

מקווה שהצלחתי להסביר נכון..
תגובה
01/04/14 12:43
28צפיות
תפני לכלל ישירות לבדוק זאת
ייתכן ויש רק הצגה לגבייה בפוליסות ולא גבייה בפועל והסוכן חשב שבוצעה גבייה
שאלה לגבי השקעה בפנסיה לצעירים
30/03/14 16:26
47צפיות
שלום לכולם,
אני בן 23, והבנתי שכדאי להתחיל להשקיע מגיל צעיר בקרן פנסיה.
כמה שאלות בנושא:
1. איפה אני יכול למצוא מידע שיוכל לעזור לי בנושא קרנות פנסיה?
2. עבדתי במקום מסוים במשך 7 חודשים. הקרן שפתחו לי היא בסיימן מבטחים ומנהלת אותה מגדל. אמנם הצטברו שם רק 215 ש"ח, אבל השאלה היא אם כדאי להשאיר את הכסף שם? הבנתי שהוא מושקע באג"ח שבמגדל לא ידעו להגיד לי איפה הוא מושקע. לפי מה שהבנתי יש דמי ניהול על הפרמייה 0.5% שנתי. אם אני "מושך" עכשיו את הכסף אני משלם על הפרמייה 35% מס. מה עדיף לעשות? אם אני אשאיר את הכסף בפנים לאורך תקופה(כמה שנים נגיד) יכול להיות תשואה כלשהי?
3. כשהייתי בן 18 עבדתי במקום מסויים במשך כמעט שנה. זה היה ב-2009. השאלה היא אם בהתחשב בגיל שלי ובשנה(2009) היו הפשרות לקרן פנסיה? מאיזה גיל יש חוק שחובה להפריש לפנסיה?
4.הציעו לי במגדל(אני מאמין שלטובתם כי הם בטח מקבלים בונוס על זה) להפקיד כל חודש 200 ש"ח לקרן פנסיה.
5. מה השיקולים בבחירת חברה שבה מפקידים לפנסיה?

תודה רבה!
|*| פורומים חדשים בתפוז |*|
30/03/14 11:27
3צפיות
|קדימה|מנהגים רבים, מאכלים ומוזיקה הן רק חלק מהדברים המיוחדים שתמצאו בתרבות התימנית. הנכם מוזמנים להיכנס בצעד תימני לפורום תרבות תימן.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|יש המחפשים מתכונים חדשים ונועזים ויש המשתוקקים לריח ולטעם של תבשיל מבית אמא,  אתם מוזמנים לשתף ולחוות טעמים בפורום מבשלים כשר.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|פורום הומואים דתיים נועד לתת בית עבור כל מי שמתעניין או חלק מדת והומוסקסואליות, בואו לכתוב על כל מה שעל ליבכם.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
תשואה שלילית בביטוח מנהלים
28/03/14 11:44
84צפיות
שלום,
אני מבוטח בפוליסת מנהלים החל מסוף 2012 כאשר דמי הניהול מהחיסכון המצטבר הם 1.25% ודמי ניהול מפרמיה 1.91%, מעבר לזה משלם פרימה בגין כיסוי ביטוחי. בשנת 2013 סך הרווחים מההפקדות היה קטן ב 400 ש"ח מסך העמלות ששילמתי במהלך השנה.
חשוב לי לציין מספר נקודות:
1. אני עובד "מזדמן" כאשר ישנם חודשים בהם אני מקבל משכורת של 300 ש"ח ובאחרים 15K.
2. בהמשך לסעיף קודם המשכורת המבוטחת בפוליסה עומדת על 11K לכל החודשים וסך הפרימה בגין זה מהווה יותר מ-50% מסך העמלות שנגבו על ידי החברה המבטחת.

לפני שני פונה אל סוכן הביטוח אני מעוניין לקבל חוות דעת שתעזור לי להבין מה אני רוצה ממנו - מצב בו אני מפסיד מכסף מופקד אינו הגיוני - האם לעבור פוליסה? האם להתעקש על הורדת דמי הניהול? האם לשנות את צורת ההשקעות של הכספים?

אשמח לשמוע מכם.
תגובה
30/03/14 09:19
49צפיות
דמי הניהול מהחיסכון נגבים מכל היתרה ולא מההפקדות בלבד
אם אתה משלם על הפקדות 1.91% בלבד ומהצבירה 1.25% ונמצא במסלול כללי התשואה ב-2013 הייתה אמורה להיות חיובית
ועם זאת
04/04/14 00:59
21צפיות
לאחר חישוב רווחים על הפקדות מול עמלות הפסדתי כסף.

יכול להיות, כפי שציינתי שהבעייה היא שבמהלך חודשים מסויימים המשכורת שלי עמדה על אלפי שקלים בודדים כאשר המשכורת המבוטחת (וכפועל יוצא העמלות שנגבות עבורה) איננה משתנה ונשארת קבועה (וגבוהה משמעותית) בכל חודש.

אשמח לדעתך
שאלה לגבי קרן השתלמות
26/03/14 17:16
85צפיות
ברשותי קרן השתלמות שכרגע עומדת ע"ס 4000 שח.
ושאוכל לפדות אותה לאחר 6 שנים.

היא נפתחה  ב2008 ,ולאחר מס מועט של חודשים פרשתי מסיבות רפואיות.

השאלה ?האם כדאי לפדות אותה או שמא לחכות?
החשיבה שלי אומרת שהיא עדיין תצבור רווחים,אבל מצד שני זהו סכום דיי זניח.

מה דעתכם בנדון?
תודה
רות
º
כל עוד לא צריך את הכסף, להשאיר שם ולא לפדות
26/03/14 19:24
40צפיות
זהו חיסכון פטור ממס רווחי הון
27/03/14 14:38
53צפיות
לכן יש לקחת את זה בחשבון.

אפשר לתת לזה להמשיך להתגלגל כמה שנים טובות.

יש לזכור שאפשר תמיד לנייד לקרן אחרת שמשקיע במסלול שאתה מעוניין בו.
תודה למגיבים-לגבי קרנות פנסייה ותיקות-מבטחים
27/03/14 16:56
49צפיות
האם גם הן צוברות רווחים?

האם אני חייבת לפדות אותן בהגיעי לגיל פנסייה,שזה עוד 4 חודשים?

ושוב תודה
בברכה
רות
תגובה
27/03/14 18:26
42צפיות
אם מדובר בקרן פנסיה ותיקה פעילה את אמורה לקבל ממנה קצבה חודשית בהגיעך לגיל הפרישה
הקצבה נגזרת משכר קובע והוותק בקרן
כמובן שיש לקרן ערכי פדיון המושפעים משוק ההון ואג"ח מיועדות המבטיחות תשואה על חלק מהכספים
פנסייה מחברת החשמל
26/03/14 15:04
53צפיות
שלום רב,
אבא שלי עבד כעובד קבוע בחברת החשמל במשך 9 שנים שבמהלכם העבירו לו כסף לקופת הפנסייה.
לאחר עזיבת חברת החשמל הוא ביקש לברר מה קורה עם כספי הפנסייה ונאמר לו כי "הכסף לא קיים" בגלל שלא היה לו וותק של 10 שנים...
הוא רצה בעצם להעביר את הכסף שנמצא בקופת הפנסייה הישנה לקופת הפנסיה הנוכחית.
האם ייתכן כי באמת הכסף לא קיים בגלל וותק בחברה מסודרת כמו חברת החשמל??
לאחר מספר שנים הוא חזר לעבוד בחברת החשמל כעובד ארעי עם חוזה עבודה ל-5 שנים וכיום מעבירים לו פנסיה לקופת מבטחים ואל הקופה הזו הוא רוצה להעביר את כספי הפנסיה שהצטברו עד היום אך כאמור נתקל בקשיים היות ולטענת כח האדם בחברת החשמל, הכסף לא קיים.
למי עליו לפנות לצורך בירור מעמיק יותר בנוגע לגורל כספי הפנסיה שלו?
תודה למגיבים והמשך יום טוב.
יתכן, בגלל הפנסיה התקציבית
27/03/14 14:49
44צפיות
נתחיל מכך שלפני 2008 לא היה חובה לחסוך לעובדים לפנסיה.

צריך לבדוק מה היה חוזה העבדה אז לעובדים בסטטוס שלו.

בנוסף, במשך שנים רבות עובדי חברת החשמל היו זכאים לפנסיה תקציבית.

הכוונה באותם שנים (יש עדיין אנשים שנמצאים בהסדר הזה) לא חסכו לעובדים וכאשר הם יוצאים לפנסיה, הם מקבלים כסף מתקציב החברה.

בדיוק כמו גמלאי צה"ל ועובדי מדינה רבים.

בכל הארגונים האלו הייה צריך וותק מסויים מינימאלי בכדי להיות זכאי לפנסיה תקציבית ואם עבדת פחות מכך, לא היית זכאי לכלום.

מומלץ לעשות בדיקה מסודרת ומעמיקה בכדי לוודא את העניין, כולל בדיקה במסלקה הפנסיונית לבדוק שאין כספים על שמו מתקופה זו.
ביטוח תאונות אישיות?
26/03/14 14:51
36צפיות
האם מומלץ? אילו מקרים הנ"ל מכסה?

אם מדובר בתאונת דרכים יש את ביטוח הרכב,
אם מדובר בפגיעה בעבודה/בדרך לעבודה, יש את ביטוח לאומי ואת ביטוח המנהלים/פנסייה/א.כ.ע,
אם מדובר במוות, יש ביטוח חיים/ריסק,
אם מדובר בחו"ל, יש ביטוח נסיעות לחו"ל,
ובכל מקרה, יש את הביטוח המשלים של קפות החולים, וחשוב יותר, ביטוח בריאות פרטי.

לכן, אם יש ביטוח רכב, ביטוח מנהלים/פנסיה/אובדן כושר עבודה, ריסק וביטוח בריאות פרטי,
האם יש ערך מוסף כלשהו לביטוח תאונות אישיות?
הרי גם אם מתרחשת תאונה כלשהי שלא מכוסה בביטוח ספציפי,
יש את ביטוח הבריאות הפרטי, שמעניק את הכיסויים בהתאם לצורך ללא קשר לסיבה.

לדוגמא, ננסה לייצר סיטואציה שלא אמורה להיות מכוסה ע"י שאר הביטוחים: אם נפל עלי פסנתר בזמן שהלכתי לתומי ברחוב בזמני הפנוי,
את הפציעות הגופניות והטיפול הרפואי יכסה הביטוח המשלים של קופת החולים (או שלא) וביטוח הבריאות הפרטי,
ואת אובדן ימי העבודה אמורים לכסות הביטוחים הסוציאלים (וגם אם כאן יש בעיה מסויימת, עדיין רק החלק הפחות קריטי שאולי אינו מכוסה)

קראתי שביטוח תאונות אישיות שונה לחלוטין מביטוח הבריאות (הם עוסקים בנושאים שונים),
והוא גם לא חופף אלא משלים לביטוח המנהלים, מכיוון שביטוח המנהלים מעניק כיסוי רק במקרים חריגים - האמנם?
האם מקרי תאונה/בעיות מכוסות ע"י ביטוח תאונות אישיות ולא ע"י שאר הביטוחים, ובפרט ביטוח המנהלים/כיסויי קרן הפנסיה?
תשובות
26/03/14 19:23
31צפיות
ראשית, ביטוח תאונות אישיות הוא מעין סל ביטוחים... וזה שיש כל אחד מהכיסויים בנפרד זה אחלה... אבל זה מה תאונות אישיות.
בכל מקרה, תאונות אישיות זה פיצוי חד פעמי במקרה של מוות מתאונה {ריסק זה יכול להיות גם מוות ממחלה}, כוויות מתאונה, שברים מתאונה...
בביטוח מנהלים אפשר לקנות כיסויים מסוימים לדוגמה ריסק, אובדן כושר עבודה... אין קשר לתאונות אישיות... ביטוח אובדן כושר עבודה זה תשלום חודשי כל עוד את באובדן כושר... ותאונות אישיות זה חד פעמי במקרה של מוות / כוויות / שברים מתאונה.
אבל לא זו השאלה, אני מבין שניתן
26/03/14 22:26
19צפיות
לקבל פיצוי גם מפוליסת ביטוח התאונות האישיות וגם משאר הביטוחים,
אבל אני מנסה להבין מה נותן לי ביטוח תאונות אישיות, שאני לא מקבל כבר היום משאר הביטוחים.

לכן גם צירפתי דוגמא עם הסבר, אשמח לתגובה, תודה.
תגובה
27/03/14 10:15
18צפיות
ביטוח תאונות אישיות הכולל פיצוי שבועי מאפשר לקבל פיצוי לאחר 7 ימים ( מוגבל סכום אותו רכשת )
בביטוח אובדן כושר עבודה הפיצוי מתקבל בד"כ לאחר 3 חודשי המתנה

ביטוח תאונות אישיות מעניק פיצוי בעת אישפוז, כוויות, שברים
מקרי ביטוח שלא מכוסים בביטוח הפנסיוני של העובד

א.כ.ע יכול להתקבל גם לאחר חודש
27/03/14 11:05
17צפיות
וגם אם מתקבל לאחר 3 חודשים, אפשר לקבלו גם רטרואקטיבית,
ובנוסף להכל, יש ימי מחלה ע"פ חוק, גם ביטוח לאומי.

כלומר, מדובר בקבלת סכום כסף שלא תלוי בשום גורם אחר למעט התרחשות המקרה המוגדר.
אני רק מנסה להבין האם מדובר בקבלת כסף שמכסה על צורך שלא קיים, או סוג של בונוס.
לדוגמא, אם בשל פציעה אני צריך להשאר בבית חודשיים ולספוג בעצמי את אובדן ההכנסה, אז בהחלט מדובר בכיסוי חדש, אבל להבנתי זה לא המצב.
תגובה
27/03/14 11:12
15צפיות
בכדי לקבל רטרו ( פרנצ'יזה ) אתה מאור להיות באובדן כושר עבודה של למעלה מחודשיים
אם אתה בא.כ.ע רק חודשיים וחצי , אתה לא מכוסה

א.כ.ע עם תקופת המתנה של חודש יקר משמעותית

מדובר על סכום/פיצוי חודשי נוסף, בד"כ מוגבל בתקרה של כ-4,000 ש"ח
תגובה
27/03/14 11:18
11צפיות
מקבלים כסף מהר
מקבלים כסף ללא המתנה
מקבלים כסף ללא יותר מידי דיונים וויכוחים
מקבלים כסף שלא מתקזז

הכל נכון, אבל זה עדיין לא עונה על שאלה אחת ויחידה:
בהנחה ואקבל את המגיע לי דרך ביטוח לאומי/ביטוח מנהלים/א.כ.ע/ימי מחלה וכו', האם יש עדיין פער כלכלי לא מכוסה, שאותו מכסה רק פוליסת תאונות אישיות?
אתן לך דוגמה
27/03/14 14:36
20צפיות
הינה דוגמה אמיתית של מישהו שאני מכיר שקרה לו והיה לו ביטוח תאונות אישיות.

הוא עשה ספונג'ה בבית, נפל ושבר את היד.

הלך לבית למוקד של קופת חולים, קיבל כמובן את כל הטיפול הרפואי ואיזה יומיים גימלים שכשכיר המעביד משלם לו שכר.

לאחר מכן חזר לעבוד - במקרה הוא יכול להסתדר בעבודה עם גבס לכמה שבועות.

מישהו הזכיר לו שיש לו ביטוח תאונות אישיות ולכן הוא תבע מהם וקיבל נדמה לי 5,000 שקל פיצוי.

זה תאונות אישיות....

כמובן שיש מקרים חמורים יותר והפיצוי בהתאם.

אם זה מעניין אותך, לך לסוכן ביטוח שאתה סומך עליו ובקש ממנו לקבל הסבר מפורט.
º
תודה, אבל זה לא עונה על השאלה
27/03/14 14:45
8צפיות
כפל תשלומים - פנסיית נכות וביטוח לאומי
26/03/14 10:24
34צפיות
שלום רב

בשל מחלה שהחמירה בהריון- הייתי בשמירת הריון וקיבלתי קצבה מביטוח לאומי. כעת תבעתי את פנסיית הנכות בגין אותה מחלה וקבעו לי 50%.
האם מגיע לי תשלום מלא גם מפנסיית הנכות- בנוסף לביטוח לאומי? או רק אחד מהם?

תודה!
זה הזמן לקבל ייעוץ משפטי
27/03/14 14:40
15צפיות
חייבים להכנס למקרה באופן פרטני, יש זכויות שיכולות להגיע מכיוונים שונים וצריך לדעת כיצד לדרוש אותם.

אני מאוד ממליץ להתייעץ עם עורך דין בתחום הנזיקין, אם תרצי אשמח להמליץ
כספי פיצויים, מה לעשות איתם?
24/03/14 09:39
79צפיות
הי,

עזבתי את מקום העבודה שלי וכעת אני מטפל בבירוקרטיה של כל ענייני הפנסיות והפיצויים.

אני מבין שעומדות בפני 3 אפשרויות לגבי כספי הפיצויים:

1. לפדות אותם.
2. להשאיר אותם נזילים היכן שהם כיום.
3. להעביר אותם לקצבת הפנסיה (לא לפדות).

מה כדאי לי מבחינה מיסויית?

בהתחלה חשבתי על אופציה #3 אבל, מאחר ואיני מאמים במכשיר הפנסיה ואני לא מאמין שאני אראה מזה שקל בעוד 30 שנים כשאפרוש.....אני חושב שזה יהיה בזבוז משוע של כסף, שאני זורק.

אשמח לשמוע לדעתכם.... גם הביבט של היכן אני משלם הכי פחות מס.

משקיע בב"ש
º
אופציה 2
24/03/14 19:33
34צפיות
שלום רב-אודה למי שיעזור לפתור את התסבוכת
23/03/14 18:59
69צפיות
כרגע הנני פנסיונרית ממשרד הבריאות ולאחר 30 שנות עבודה מקבלת פנסייה.

קיבלתי מכתב מקרנות פנסייה ותיקות "מבטחים".

כל פקידה אומרת משהו שונה לחלוטין.

בדו"ח-כתוב ערך פדיון כללי לקצבה 2.997.ש"ח

בדף השני כתוב סה"כ יתרת נכסי הקרן ל2013 -
166.582.413ש"ח

קרנות אלו ,הן לפני שעבדתי בבי"ח-לפני קרוב ל40 שנה.
עבדתי זמן קצר במקומות אחרים.והופרשו לי כספים בלא שידעתי.

הפקידה הראשונה ,אמרה שעליי להביא אישור מהמעסיק האחרון שלי כדי לשחרר כספים.

היום,הפקידה השנייה אמרה שהסכום הגדול לא שלי ,אלא רק 2,997 ש"ח.
אז מדוע שאלה אם אני רוצה לקבל זאת בבת אחת או בתור קצבה?
2 פקידות במקום אחד נותנות תשובה שונה.
אני ממש נבוכה מכל התסבוכת הזו.-אודה למי שיאיר את הבעייה.
בברכה
רות
תשובה
27/03/14 21:45
16צפיות
הסכום השני הוא סה"כ נכסי הקרן - 166 מיליוני שקלים תאמיני לי שזה לא שלך...
זה סה"כ כל הכסף שיש בקופה (של כל העמיתים)
הפקידה צודקת..
בחירת קרן השתלמות
22/03/14 11:06
101צפיות
אני אתחיל בהמלצה לכולם.
הרבה יותר משתלם לנהל את קרן ההשתלמות דרך הבנק. דמי הניהול הרבה יותאתר נמוכים.

ועכשיו להתלבטות.
אני בהראל, רציתי לעבור בהמלצתכם לילין, אופציה שניה היתה אלטשולר.
עברתי מהסוכן לבנק ושם קבלתי בלי מיקוחים ומשחקים 0.7 בהראל.
על ילין יש 1.2 ועל אלטשולר 0.85

הוא אפילו ינסה להוריד בהראל ל0.65.
אז עכשיו קשה לי להחליט באיזו קרן לבחור.
האם הייתם לוקחים את ילין למרות ההפרש הגדול? האם עוברים לאלטשולר בהפרש קטן או בוחרים בהראל עם דמי ניהול ממש נמוכים?

גם הבנתי ממנו שאם אעבור יחזור אלי נציג שימור. אני חא רוצה להטריח את היועץ לחינם אם אני לא באמת רוצה לעבור אבל מנסיונכם, מה מציעים נציגי השימור?
אם זה משהו משמעותי אז אולי כן שווה לשחק את המשחקים האלה.
תשובות
22/03/14 11:38
78צפיות
ראשית, לגבי ההמלצה שלך... אסביר לך למה היא לא נכונה.
ברגע שנכנסת לסניף בנק כלשהוא, הבנק מחתים אותך על הסכם יעוץ... מה שאומר שמאותו רגע, כל שנה מדמי הניהול שלך 0.25% הולכים לבנק {זה נקרא עמלת הפצה}.
לבנקים מראש יש מחירון של חברות... כל חברה נותנת לכל לקוחות הבנק ד"נ בגובה מסוים... אם תלך ישר מול החברה תוכל להשיג ד"נ יותר נמוכים כי לא תהיה עמלת הפצה.
לך ספציפית היו ד"נ מאוד גבוהים כך שהקטע "שדרך הבנק זה יותר זול" עבד עליך.
בכל מקרה, דמי הניהול תלוים בצבירה שקיימת לך ... אם תגיד כמה צבירה יש לך יהיה יותר קל לכוון אותך לדמי ניהול.
ומה עדיף? אם אתה מאמין שילין תמשיך לתת תשואות לאורך זמן, לך אליהם... אם אתה לא מאמין בזה, תוכל לקחת קרנות אחרות בדמי ניהול זולים יותר שעשו תשואה לא רעה בשנה האחרונה...
שבת שלום
המשך
22/03/14 14:21
54צפיות
אין לי צבירה גבוהה, באיזור ה 50000.
ואם הבנתי נכון אז עמלת ההפצה היא כבר בתוך דמי הניהול וזה עדיין זול יותר ממה שהצלחתי להשיג.
הציעו לי על הראל 1 וכשאגיע לצבירה של 100000 אז זה ירד ל0.8
בבנק זה 0.7 מעכשיו, בלי לדבר על צבירה וכמו שאמרתי, אולי זה ירד עוד.
המשך
22/03/14 15:16
44צפיות
אולי בשימור אם תבטל את מינוי היועץ על הבנק אולי תקבל 0.5...
ומה עם אלטשולר וילין?
22/03/14 23:35
50צפיות
כמה אוכל להשיג אצלם בלי סוכן והאם היית הולך על אחד מהם למרות ההבדל (הדי גדול) בדמי הניהול?
אגב
22/03/14 23:52
45צפיות
הבנתי מה שכבר אמרת לי קודם על אם אני מאמין ש...
אני שואל את דעתך, מעניין אותי לשמוע עוד דעות.

כי אם להסתכל על ההיסטוריה (5 שנים נניח) אז ההבדל בין ילין להראל עצום. גם אם בהראל לא הייתי משלם דמי ניהול, ילין היו עדיפים אבל עבר לא תמיד אומר הרבה.
אז מעניין אותי מה אנשים מביני עניין בתחום היו בוחרים.
אני אישית מנוהל בילין
22/03/14 23:58
55צפיות
כבר שנתיים +.
בילין אפשר לנסות להשיג ד"נ 1% ישיר.
התקשרתי לילין אתמול
24/03/14 15:42
40צפיות
הציעו לי 1% וכשאגיע לצבירה של 100k זה ירד ל 0.9
היום התקשרתי לאלטשולר לשמוע מה יש להם להציע, מחכה ששיחזור אלי נציג.

הראל, חרא של שירות. התקשרתי וביקשתי שיחזור אלי נציג לפני שבוע, עדיין לא חזר, אתמול התקשרתי וביקשתי שוב, גם לא חזר.
גם אומרים לי בשירות הלקוחות שאין להם ישירים, רק שירות לקוחות או סוכנים כמו זה שיש לי עכשיו.
ביקשתי שיחזור אלי סוכן אחר, לא הסוכן שלי.

איך אני מגיע לסוכן ישיר של הראל?
חזרו אלי שני נציגים של אלטשולר
24/03/14 15:49
43צפיות
אחד מהם הציע 0.9 והשני 0.85
בבנק בלי מיקוח נותנים את זה. אין אצלם יתרון לישירים.

º
ואיך בכלל אני מגיע לשימור?
22/03/14 23:36
34צפיות
º
ממלא בקשת העברה לחברה אחרת
22/03/14 23:57
32צפיות
מתכננת לעזוב את מקום העבודה
22/03/14 00:11
69צפיות
אני מועסקת בחברת כח אדם מסוף אוגוסט, אחרי 9 חודשים אמורה להיקלט כעובדת בנק, אך אני מעוניינת לעזוב.
יש לי קצת בורות בעניין של קרן פנסיה וקופת גמל וכ'.
יש לי קופת גמל אחרי שלושה חודשי עבודה, חודש שעבר הייתי אמורה להיפגש עם סוכן על מנת לחתום על קרן השתלמות וזה נדחה יש עניין לחתום אם אני מתכננת לעזוב בקרוב?
בנוסף קצת קראתי והבנתי שכל עובד חייב להיות מבוטח בביטוח פנסיוני אחרי 6 חודשי עבודה.  הקופ"ג שלי זה מספיק או שביטוח פנסיוני זה משהו ניפרד ונוסף?
אני צריכה לראות הפרשות בתלוש?
שבת שלום:)
תשובות
22/03/14 10:21
46צפיות
אם יש לך קופת גמל / קרן פנסיה / ביטוח מנהלים ויידעת את המעסיק על כך הוא אמור להפקיד לך אחרי שלושה חודשים רטרואקטיבית מתחילת העבודה...
לפני שאת עוזבת חשוב שהוא יפקיד את כל הכספים הנדרשים.. גם כי כנראה שהוא כבר הוריד לך את זה מהשכר ... וגם כי זה החוק.
לגבי קרן השתלמות, אם יש לך בחוזה קרן השתלמות... אז שיפתחו לו ויפקידו ...
אי הבנה
22/03/14 19:05
28צפיות
לא היה לי רק המעסיק הזה הקים לי, זו העבודה הרצינית הראשונה שלי לפני זה הייתי סטודנטית ולא עבדתי.
שתי שאלות, מתי מעסיק מחוייב להקים קרן פנסיה? קופ״ג זה במקום קרן פנסיה או בנוסף?
שאלה נוספת, אם אני עוזבת האם יש טעם להקים קרן השתלמות חדשה (אין ברשותי קרן) בעבודה הבאה זה ישמש אותי? או שזה מיותר?  
תודה
המשך
22/03/14 20:28
18צפיות
קופ"ג זה במקום קרן פנסיה. אם לא קיים, צריך להתחיל להפקיד אחרי חצי שנה {לפני שנתיים לדעתי זה היה אחרי תשעה חודשים}.
קרן השתלמות זה כסף שמשתחרר אחרי שש שנים... כל הפקדה לשם מבורכת... בכל מקרה כשעוברים מקום עבודה פותחים קרן חדשה..
אם אפשר להפקיד לשם אפילו חודש אחד, אז זה לא מיותר
משיכת כסף מקופות שנסגרו
19/03/14 19:04
64צפיות
במהלך 20 שנות עבודתי הצטברו מס' קופות שנסגרו או שונו והועברו ונשארו שם מאות ואלפי שקלים.

לאחרונה נמסר לי שאפשרי למשוך את הכספים ללא עמלות ?

יש משהו בדברים ?

כן אבל עוד לא
19/03/14 19:36
61צפיות
בגדול אם באותה חברה יש לך עד 7000 ש"ח במצטבר ולא ניידת בשנה האחרונה והכספים הופקדו לפני 2008 אז כן.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום