לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

הצטרפות לקרן פנסיה ללא הצגת תעודת זהות
26/05/14 15:58
85צפיות
האם הגיוני שאשב עם סוכן פנסיה, אחתום על טופס הצטרפות ולא אראה תעודת זהות?
כן
26/05/14 23:32
65צפיות
שני צדדים לעניין, ראשית, הסוכן או המשווק אמור לזהות אותך בתור לקוחה לקחת ת.ז. וכו'... בתכל'ס? אף אחד לא עושה את זה כי זה מלחיץ לקוחות.
ובפרקטיקה של הסיפור, כשמגישים את הטפסים לחברת הביטוח, אין חובה לקחת צילום ת.ז.
המשך
29/05/14 14:56
40צפיות
אני ממשיכה את הדיון איתך כדי לשמוע נימוקים שלך לטענות שלי. לא כי אני טוענת נגדך, אלא כי אתה נשמע לי מבין:

א. גם אם יטענו שלא נתתי צילום תעודת זהות וספח - חובת ההוכחה עליהם
ב. בן אדם מצטרף לקרן פנסיה, מסמן V ברובריקה "אני מוותר על כיסוי לאלמן ולילדים" - הם מייד כשרואים את זה צריכים לבקש תעודת זהות כהוכחה שאין שאירים. או לחילופין שיהיה רשום מתחת לרובריקה זו: כל מי שמסמן V ברובריקה זו חייב להמציא מסמכים רלוונטים כהוכחה. זה לא רשום. מאיפה לאדם הפשוט, אפילו האינטילגנט שכן קורה כל רובריקה באותיות בגודל של 1 מ"מ (בדקתי!) שחוץ מסימן הV עליו לעשות עוד משהו.

אני אתבע. השאלה את מי. וגם פה אשמח לדעתך -
את קרן הפנסיה או את סוכנות הפנסיה? (אגב, לסוכנת הפנסיה מייל עם סיומת של קרן הפנסיה. היא לא שייכת למבטח סיימון/תמורה/שקל אלא נראה לפי כתובת המייל ששייכת לחברת הביטוח של קרן הפנסיה.
לא ניתן לוותר על ביטוח שארים ללא צירוף ת.ז
29/05/14 16:26
27צפיות
לא מספיק רק להציג אותה, נציג הקרן צריך גם לצרף העתק של התעודה.
לכן לא מספיק לסמן רק ויתור על שארים.
תשובות
29/05/14 18:23
26צפיות
אכן, כמו שנאמר, אם יש ויתור על שארים, צריך לצרף צילום ת.ז.
סבבה אבל...
29/05/14 18:51
27צפיות
הקייס של התביעה שלי היא שאם כבר שמתי V בטופס ההצטרפות ברובריקה של "ברצוני לוותר על כיסוי לאלמן ולבן הזוג", אז או שיהיה רשום "מי שמסמן V ברובריקה זו עליו להמציא מסמכים המוכיחים זאת, או שסוכן הפנסיה שיושב איתי/או מקבל את טופס ההצטרפות של בפקס יאיר את עיניי, או שהמזכירות בקרן הפנסיה שמכניסה את פרטיי למחשב תראה את הV ויבקשו ממני תעודת זהות וספח.

אם אחד מה-3 לא התבצע יש פה משום הסתרה/פגיעה שלא בתום לב (או מינוח משפטי אחר אותו אמצא אחרי שאצייעץ עם עורך דין) ועל זה אני אתבע. לא את המפקח אלא את קרן הפנסיה.

מבחינתי שקרן הפנסיה תתבע את המפקח שלא פיקח עליה לכתוב בטופס ההצטרפות "מי שממלא V, עליו להמציא מסמכים מתאימים"

על זה הם בונים. ובטח גם השופט שמולו אציג את הטיעון שלי, נפגע מאותו דבר בדיוק, הוא או ילדיו.

º
בהצלחה
30/05/14 15:20
11צפיות
לא ייתכן מצב כזה
01/06/14 11:23
17צפיות
כיום על פי חוזר המפקח על הביטוח חובה! לצרף צילום של ת.ז בכל פתיחה של תוכנית פנסיונית (ולהחתים את הלקוח על ייפוי כח מתאים ב1 או ב2)

הכותב הינו סוכן ביטוח עצמאי.
מובטלת מעל שנה - מה לעשות עם כספי הפנסיה
26/05/14 15:04
56צפיות
שלום רב,
אני מובטלת מזה חצי שנה ועומדת לעבור לתקופה של שנתיים וחצי לפחות לחו"ל.
עבדתי כ-5 שנים וצברתי סכום יפה של עשרות אלפי שקלים.
חצי אחד הוצאתי כפיצויים כשהתפטרתי ממקום עבודתי.
החצי השני, סכום של עשרות אלפים בודדים נותר חלקו בקרן פנסיה וחלקו בביטוח מנהלים, עליו חתמתי בסוף 2012.
הבנתי שאחרי שנה שאני לא מפרישה כספים, התוכניות האלה תסגרנה אבל אמשיך לשלם דמי ניהול.
אני מעוניינת לצמצם את עלות דמי הניהול וחשבתי לבטל את ביטוח המנהלים ולאחד את הכסף בקרן הפנסיה.

שאלתי היא מה כדאי לי לעשות? לשנות או לא? האם יש תוכנית אחרת שאליה אני יכולה להעביר את הכסף עבור חיסכון עתידי מקסימלי?  

תודה מראש
º
להעביר את המנהלים לפנסיה וזהו
26/05/14 23:36
33צפיות
קרן נאמנות סולידית
26/05/14 14:30
37צפיות
אשמח לקבל המלצתכם על קרן נאמנות סולידית
זה לא הפורום הרלוונטי
26/05/14 23:37
22צפיות
ניתן לשאול בפורום בורסה ושוק ההון
פורום טיפול זוגי ומשפחתי ב|תפוז|
26/05/14 11:56
1צפיות
|לב|המועקה הזאת שנופלת על כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר של השבוע, החודש או השנה יכולה להשפיע עלינו ולשבש כל אחד מההיבטים בחיינו.
הפתרון לא תמיד צריך להיות בפסיכולוג או כדורים, אלא בקיומו של מקום שבו אפשר לפרוק את מה שיושב לנו על הלב, בלי שיצקצקו וישפטו אותנו. מקום כזה שאפשר פשוט להוציא את מה שמציק לנו.

בפורום טיפול זוגי ומשפחתי, תוכלו להתייעץ בכל שאלה, בעיה, או התלבטות בנוגע לחייכם הפרטיים.

אל תשמרו את הדברים בלב, בואו להתייעץ כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
פתיחת קרן השתלמות
26/05/14 11:32
63צפיות
שלום, אני פותחת לראשונה קרן השתלמות ומרגישה שחסר לי הרבה מידע בנושא.

הבנתי שאני יכולה לבחור כל קרן שאני רוצה, אבל האופציות מרובות והמדדים לבחירה מבלבלים (אותי לפחות).

אשמח לקבל קצת הכוונה. אני טיפוס די סולידי, לא אוהבת כל כך סיכונים, מעדיפה לדעת שהכסף שהרווחתי נמצא ולא הולך לשום מקום ושאני לא צריכה לדאוג ממה הבורסה עושה על בסיס יומיומי.
הבנתי שאם הולכים על קרנות שמראות תשואות גבוהות, יש הצדקה לשלם דמי ניהול גבוהים יחסית (היות ואלה קרנות חזקות שמוכיחות את עצמן לאורך זמן).
השאלה היא מה מומלץ אם הולכים על קרן יותר סולידית.

וגם - הייתי שמחה לדעת מה מידת הסיכון. אם אני הולכת על קרן כללית האם יש סיכון אמיתי לחסכון שלי או שבמקסימום הרווח על החסכון יהיה נמוך יותר?

במידה וזה רלוונטי, מדובר על סכומים לא גבוהים - חסכון חודשי של 750 ש"ח נכון לעכשיו.
תשובות
26/05/14 23:39
51צפיות
בגדול, כל הכלליות מבחינת סיכון הן אותו דבר בערך...
יש בתי השקעות שנחשבים יותר חזקים כמו ילין ולאטשולר .. אבל מצד שני יש גם קופות שהשיגו תשואה זהה בשנה שעברה עם חצי דמי ניהול.
בסופו של דבר אין פה שחור ולבן... תקבלי ד"נ הכי נמוכים, תכניסי את הקופה לגמל נט ותראי מה משתלם לך... ביחס שבין תשואות לדמי ניהול.
במקסימום אח"כ תעבירי.. לא סיפור גדול.
גבו ממני כיסוי לשאירים למרות שחתמתי על ויתור
26/05/14 11:31
46צפיות
שלום.
אני רווקה ללא ילדים.
הצטרפתי לקרן הפנסיה באמצע 2011 ומילאתי טופס הצטרפות, בו הצהרתי שאני רווקה ללא ילדים וגם סימנתי V בסעיף "ברצוני לוותר על כיסוי לאלמן ולילדים". יש לי העתק של טופס זה החתום על ידי והחתום על ידי סוכנת הפנסיה.

אני מבינה שזה אמור להיות תקף ל24 חודשים. כלומר מאמצע 2011 עד אמצע 2013.

דוחות שנתיים של 2011 2012 לא הגיעו אליי מעולם.
כשהגיע הביתה פתאום דוח של 2013 התקשרתי לקרן הפנסיה לשאול למה 2011 ו2012 לא הגיע. אמרו שבאמת לא הופק, יופק בקרוב ויישלח לביתי ולמייל (עבר שבוע וחצי מאז ועוד לא נשלח).
בנתיים שלחו לי "דוח ריכוז זכויות" או שם דומה שבו רשום ששילמתי כל השנים (מאמצע 2011 עד היום) כיסוי לשאירים.  
אני מסכימה שמאמצע 2013 צריך לגבות ממני כיסוי לשאירים משום שלא חידשתי את הצהרתי (ואף אחד לא טרח להגיד לי לחדש. מצפים שהאזרח הקטן ידע את זה למרות שזה לא רשום בטופס ההצטרפות "חשוב לדעת: יש לחדש הצהרת שאירים כל 24 חודש" - למה זה לא רשום??)

לסיכום:
1. גבו ממני דמי כיסוי לשאירים מאמצע 2011 עד אמצע 2013 למרות שהצהרתי שאני מוותרת על זה (יש לי העתק טופס ההצטרפות החתום). אני מניחה גם שבעת ההצטרפות סוכנת הפנסיה צילמה את תעודת הזהות שלי והספח. ואם היא לא עשתה את זה זה נשמע לי כמו רשלנות כי מישהו אחר יכול היה להצטרף בשמי...
2. לא שלחו לי דוחות שנתיים על 2011 ו2012. ואף דוחות אלה לא הופקו מעולם!! עד עצם היום הזה

פניתי לסוכנת הפנסיה הלא תקשורתית שלי במייל כדי לשאול אותה אם לפנות לממונה לפניות הציבור. לא ענתה ל3 מיילים.

כעת אני רוצה לפנות ולבקש את הכסף חזרה + ריבית + הצמדה תוך פרק זמן סביר. ואם לא, אתבא בתביעות קטנות.

אציין שזו לא הטעות הראשונה שעושים לי בקרן הפנסיה. עשו לי עוד טעות במהלך 2013, טעות שרדפתי אחריה לתיקונה 9 חודשים, עד שאיימתי בתביעה ורשלנות, עשו כאילו מנסים לעזור לי ובסוף נאלצתי אני לפנות למסלקת האוצר לבדי (!!!) והשבתי את הכסף האבוד שלי. במשך 9 החודשים קרן הפנסיה אמרה שהיא "עובדת על זה". סך הכל הסיפור נגרר 10 חודשים. וכ32 מיילים ששלחתי לקרן הפנסיה ששאלתי כל שבועיים מה קורה עם הכסף שלי.

אז נמאס לי והפעם לא אחכה מעל חודש ואתבע.

אבל אני רוצה לעשות את זה נכון.

1. אשמח לדעתכם בנושא, בכל פרט אותו ציינתי
2. למי לשלוח את בקשת החזר הכספים? הממונה לפניות הציבור של קרן הפנסיה? (מה זה בכלל - זה מישהו ששייך לקרן הפנסיה או מישהו חיצוני?)
3. מה עליי לדרוש? רק את הסכום+ריבית+הצמדה או גם פיצוי על השעות והימים שאני רודפת אחריהם (זה באמת היה קשה לגלות את כל זה)
4. תוך כמה זמן  לדרוש להחזר הכספים
5. האם לדרוש גם פירוט איך הם מחשבים את החוב
6. האם לדרוש עוד משהו?

אשמח אם תענו לי,
אני ממש מרגישה אבודה מול כל הפנסיה הסבוכה הזו.
איני אדם טיפש, להיפך. ואם אני מרגישה ככה, מה יגידו אזובי הקיר.
אני מבזבזת ימים שלמים ואפילו שבועות, לנסות לעשות סדר, לאתר דוחות, כל פעם זה שעות המתנה בטלפון, ואז שולחים לי את הדוח הלא נכון, ואז בתוך הדוח למצוא את הנתונים זה זוועת עולם (עד עכשיו לא הבנתי כמה שילמתי כל חודש, רק ראיתי כמה השאירים שלי מכוסים). ונמאסססס לי. ומגיעה להם תביעה. למען יראו וייראו.

תודה לכל עזרה
תשובות
26/05/14 23:42
41צפיות
ראשית, בגלל שזה ארוך מדי לא באמת קראתי הכל, קראתי שורה מפה ושורה משם.
בתכל'ס, את יכולה ללכת לתביעות קטנות עד מחרתיים, זה לא באמת יעזור, שלחי פקס מסודר לחברה המנהלת עם הסברים וכו' ... ועדיף שזה יהיה כמה שיותר קצר כי אף אחד באמת לא יקרא אם זה יהיה ארוך.
תצרפי את כל הצילומים וכל שאר העניינים, תרשמי את הפרטים שלך לחזרה ונגמר הסיפור... ייקח כמה שבועות ויטפלו בסיפור הזה.
חברות הביטוח שמות את ...
27/05/14 00:38
42צפיות
בהשוואה ליס, הוט, בזק, כל ספקיות האינטרנט, בנקים, רשות השידור, חברת חשמל, העיריות, הרשויות, המשטרה, כל משרדי הממשלה וכל חברה אחרת ששולחת חשבנות לאזרח הקטן -

חברות הביטוח שמות את כולם בכיס הקטן.

אין לאזרח הפשוט כל דרך לעקוב אחרי נכונות הדוחות.
אף אחד לא מבין את המספרים - או איך הגיעו אליהם.
אין שום יכולת לתקשר ישירות - אלה דרך סוכנים
לסוכנים גם אין יכולת ממשית להתחבר למחשבי החברה - אלה כצופים.
אין דוחות ואישורים על החרגות, על שינוי מוטבים, או כל שינוי אחר.

הבלגן חוגג, אין סוף טעויות - והאשמה היא רק של שומר הסף - המפקח של הביטוח.

התסכול שלך כל כך מוצדק.
חייבים לצאת לרחובות

באחריות מלאה - אין אחד שאין לו טעויות בתיק, לכולם יש טעויות באשמת המבטח. רק 10% שואלים שאלות, רק 5% מתעקשים לקבל תשובות, רק 2% מקבלים התייחסות כלשהיא. רק 0.01 אחוז שולחים 32 אימיילים. ורק 0.0001 פונים לפניות הציבור אצל המפקח.
אף אחד לא מקבל תשובה - השיירה עוברת.

עומר

רק 2% מקבלים
פרס של 100 ש"ח
27/05/14 00:46
41צפיות
בדוח השנתי האחרון - גבו ממני דמי ניהול של 2979.16 ש"ח

פרס של 100 ש"ח למי שמצליח לחשב (בדיוק של 16 אגורות) איך הגיעו לסכום הזה?

מה זה חשוב אם דמי הניהול הם 0.25% או 2.25%, אם לי שום יכולת לדעת לחשב את זה בעצמי.

קופת גמל "עתידות" הבנק הבינ"ל
26/05/14 10:09
60צפיות
לחמותי סכום לא ידוע בקופה זו שאין לה דרך לאתר אותה, הדוח האחרון הוא מ-2005... מי מנהל אותה היום? ואיך מגיעים אליהם?
תודה
מישהו? לא מצליחה לקבל
27/05/14 18:50
27צפיות
תשובות מאף גוף! זה מיאש
אז ככה
27/05/14 22:45
41צפיות
הקופה חוסלה ב2006 עקב מיזוג עם הבנק, נמכרה לישיר ומשם עברה למיטב-דש
לבנק בינלאמי יש חברה מלאכה- מה שנשאר מעתידות( לא להתבלבל עם עתידית של הראל)
חברת המלאכה - קופת תגמולים ופיצויים ליד הבנק הבינלאומי

כתובת: קבוץ גלויות 34 מיקוד: 66550

תל אביב יפו

טלפון: 03-5155600 פקס: 03-6815005
º
תודה!
28/05/14 18:40
10צפיות
לצערי הרב, חברת מיטב דש השקעות טוענת בתוקף
29/05/14 17:56
40צפיות
כי לא בטיפולה כספים שהיו ב"עתידות" ומפנה אותי חזרה לבנק הבינלאומי, שם הקופה כבר לא קיימת מ-2005. בדוח דירקטוריון של "ישיר" נאמר במפורש כי אחרי גלגולים שונים כל  מניות קופות הגמל של הבינלאומי הועברו לישיר בית השקעות בע"מ ובינואר 2010 הועברה בעלות ישיר השקעות לידי מיטב בית השקעות בע"מ ("מיטב"). האם זו אותה "מיטב"? יש אחרת?
הצילו! מה עלי לעשות? יש לציין כי בטלפון לא הצלחתי להשיג אף אחד מן הגופים הללו. פשוט לא עונים. לכן כתתי רגלי לבנק עצמו וכאמור לא שם התשובה. יש ודאי גוף במשרד האוצר שיכול לעזור לי... ?
אודה על כל עצה.
בוודאות - יש כתובת במשרד האוצר
31/05/14 11:10
25צפיות
הממונה על קופות הגמל או משהו כזה - שמטפל במקרים כמו שלך - אני לא זוכר את השם המדוייק - אולי מישהו מהגולשים יודע, או שתתקשרי למשרד האוצר ותשאלי למי לפנות.

לגבי מיטב => יש רק מיטב אחד, וזה מיטב-דש בית השקעות, הם קנו את ישיר בית השקעות, לי גם יש עדיין קרן השתלמות של ישיר, ואני יכול להיכנס ולראות את הנתונים שלה דרך האתר של מיטב דש/

בנוסף, בלינק הבא ניתן לאתר "חשבונות אבודים":
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4376871,00...
º
תודה!
31/05/14 22:07
10צפיות
משיכת קופת גמל לא פעילה בהתאם לתקנות - שאלה
24/05/14 16:37
59צפיות
התקנות קובעות את הסכום של 7,000 ש"ח כרף העליון. האם אם יש לי קופה לא פעילה בסכום של כ-10,000 ש"ח בכל מקרה אשלם מס בשיעור של 35% על כלל היתרה?

האם ניתן לבקש פטור מפקיד השומה או שמדובר במקרה אבוד מראש?
אם כן, יש טופס ייעודי לכך או פשוט לגשת לפקיד השומה?

תודה מראש
תגובה
25/05/14 08:55
49צפיות
במקרה זה תשלם מס של 35% על כל הסכום למעט אם הוא כולל פיצויים פטורים
ניתן לפנות לפקיד שומה ולבקש פטור או תשלום מס מופחת - הסיכוי לא גבוה
תודה ועוד שאלה לגבי הפניה
25/05/14 10:58
31צפיות
האם יש טופס מסויים או פשוט לגשת ולבקש פטור/תשלום מופחת?

ושוב תודה
דמי הניהול טוביםן ??
23/05/14 10:43
77צפיות
שלום רב

יש באזז בתקשורת על דמי ניהול גבוהים בקרנות הפנסיה. נו... אז החלטתי אחרי 12 שנה לבדוק את העניין האפור והמשעמם הזה. אני מורה בארגון המורים.

גיליתי שיש לי במנורה מבטחים החדשה דמי ניהול : 4.85%  מההפשות החודשיות  0%   מההון הצבור.

ללא ספק 0%  זה "מצויין" !!.    מה לגבי  4.85%   זה די גבוה. ראיתי מקומות עבודה (של אשתי למשל)  שמשלמים רק 2.4%  מההפרשות (אבל יש גם מהצבור) .

האם ההסכם שעשה ארגון המורים עם מבטחים החדשה (כאמור 4.85% + 0% ) הוא טוב ??  האם הוא כולל הטבות נוספות שאין בקרנות פנסיה אחרות ?

האם אתם משלמים פחות דמי ניהול ? אם כן אשמח להבין איך ?
תודה רבה @! שבת שלום
הסכם עובדי מדינה במיטב דש
23/05/14 15:59
72צפיות
הסכם עובדי מדינה במיטב דש
0.45% מהפקדות ו- 0.045% מהצבירה.

לשאר הציבור, במיטב דש יש ערוץ של פנסיה ישירה (ללא תיווך של סוכנים) בדמי ניהול זולים במיוחד.
תגובה
26/05/14 08:53
48צפיות
זה תלוי בצבירה שלך
ככל שהיא גבוהה יותר כך המשמעות של דמי ניהול מהצבירה חשובים יותר ומשמעותיים יותר
בתחילת הדרך דמי הניהול מהשוטף משמעותיים יותר מהצבירה
התיעצות לגבי העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה
22/05/14 23:14
77צפיות
שלום,
לאישתי (בת 28) יש כיום ביטוח מנהלים בחברת כלל משנת 2010 עם מקדם קצבה של 221 (לפרישה בגיל 64). הסכום הצבור הוא 50,000.
דמי הניהול מהפרמיה יורדים עם השנים - היום 8%, ויורדים בהדרגה עד 3% (החל מהשנה ה-12 לחסכון).
דמי הניהול על הצבירה הוסכם עם הסוכן שירדו ל-0.8%.
המסלול של הביטוח הינו "פרופיל הדור החדש עוז משלמת לקצבה".

ההתלבטות היא האם יש כדאיות לפתוח קרן פנסיה ולהעביר לשם את הכספים לאור דמי הניהול המשמעותית נמוכים שם?
מה גם, שנראה לי שמקדם הקצבה המשוריין (221) בביטוח מנהלים אינו כ"כ אטרקטיבי.

אשמח ליעוץ
תודה
מיכאל

כן
23/05/14 16:42
52צפיות
בהנחה והמצב הבריאותי שלה לא השתנה ונשאר תקין אז עדיף להעביר את הכספים לקרן פנסיה ולחסוך המון עמלות.
מעבר לכך, הביטוח בקרן פנסיה זול בהרבה מביטוח המנהלים.
עוד כמה שאלות...
25/05/14 22:43
47צפיות
תודה על התשובה!

1. האם זה נכון שבביטוח מנהלים לא ניתן לבטח עיסוק ספציפי לצורך א.כ.ע.? האם הביטוח יהיה פחות טוב מאשר ביטוח אכע נפרד?

2. האם יש רף מקסימלי שניתן לגבות מהצבירה בביטוח מנהלים, כאשר המסלול הוא "דמי ניהול יורדים" במשך 12 שנים (8%-3%). עד עכשיו גבו לה 1.4% מהצבירה. (תוכנית מ-2010)
תגובה
26/05/14 08:56
41צפיות
1. ככל הנראה שכוונתך היא כי בקרן פנסיה לא ניתן לבטח עיסוק ספציפי כי בביטוח מנהלים אפשר לבטח עיסוק
2.כרגע כוח המיקוח שלך שואף ל-0 אך בשוק תחרותי בהחלט ניתן היה להוזיל משמעותית את דמי הניהול שלך- במהלך 2013 יכולת להשיג 0.8 יורד ל-0.5 בכפוף לרכישת ריסק לא גבוה או ירידה בהתאם לוותק ללא רכישת ביטוח
תודה, ועוד שאלה
28/05/14 15:20
21צפיות
אם אחלק את ההפרשות בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים, 50/50, כדי להוריד סיכונים בהגדלה של מקדמים פנסיוניים בעתיד.

1. האם יש אפשרות לבטח א.כ.ע. בביטוח מנהלים על כל סכום המשכורת (75%) למרות שמועברות לשם הפקדות רק מחצי משכורת?
2. לאיזה ביטוח א.כ.ע. יש יתרון? כזה שהוא חלק מביטוח מנהלים או ביטוח א.כ.ע. בפוליסה נפרדת?
3. האם ביטוח א.כ.ע. במסגרת ביטוח מנהלים יגרע מהסכון לחסכון או שאצטרך להגדיל את ההפקדה החודשית כאשר חלקה ילך על הביטוח?

תודה!

תגובה
28/05/14 16:02
15צפיות
1. אפשרי
2. משולב בביטוח המנהלים בשל סעיף שחרור הפרמיה
3.ניתן לשלם מתוך או מחוץ אך סה"כ הפרשות המעביד לא יעלו על 7.5%
דמי ניהול קרן השתלמות שקלית נזילה
21/05/14 12:32
89צפיות
יש לי בערך 130 אלף שקלים שם.

משלם עמלה של 0.9%

לאיזה עמלה אפשר להגיע ובאיזו חברה?
º
עמלה סבירה לחלוטין
22/05/14 11:19
42צפיות
חצי אחוז בלי סוכן
22/05/14 19:16
62צפיות
יש לך השוואת מחירים באתר RAK ...
וחוץ מזה, אם אתה בקרן שקלית, איזה רווח בדיוק יש לך שם? 2% בשנה?
משיכת כספים מקופת גמל קטנה
21/05/14 07:13
56צפיות
קיבלתי הודעה מאחת מקופות הגמל שלי שבאישור האוצר, ניתן למשוך את הכסף מידית ללא מס, אם הסכום לא עולה על 7 אלף.

האם הדבר תקף לכל קופות הגמל?

תודה רבה
º
תקף לכל קופות הגמל
21/05/14 12:25
25צפיות
מענק מהעבודה
20/05/14 11:14
64צפיות
אני אמור לקבל בסיום העסקתי לאחר 8 חודשי עבודה מענק על סך 22000 שח
כמה מס אני אמור לשלם?
ואיזה אופציות יש לי לשלם כמה שפחות מס?
האם אני יכול לחלק את המענק ל4 השביל להימנע מהמס?
תגובה
21/05/14 12:27
37צפיות
חישוב המס הוא שנתי כך שאם אתה מקבל מענק של 22,000 ש"ח ובחודשים הקרובים לא תעבוד או תעבוד בשכר נמוך תוכל לקבל החזר של המס ששילמת
עד כמה חשוב להשוות?
19/05/14 22:42
66צפיות
שלום,
אני רוצה לפתוח לי פוליסת חיסכון באחת מהחברות. יש לי כבר הצעה אחת ממישהו שעשה רושם טוב. עד כמה חשוב להשוות ולשמוע הצעות מחברות שונות? חשבתי שכדאי להשוות את דמי הניהול, אבל אין לי יותר מדי זמן פנוי, וכולם רוצים להיפגש כדי לתת מידע. מה כבר יכולים לחדש לי ?
מה אתם אומרים? האם זה תלוי בסכום אותו אני רוצה להשקיע?
אשמח לעצתכם.
תודה!
º
דמי הנהול מושפעים מהסכום שתרצה להשקיע
20/05/14 11:12
39צפיות
השאלה היא האם יש טעם לקבוע פגישה
20/05/14 12:54
44צפיות
האם יכולים לחדש לי משהו. לא מדובר בסכום מאוד גבוה.
תעשה חשבון לבד אם כדאי.
20/05/14 15:02
44צפיות
אם יקחו דמי נהול של 1.5 במקום 2% אז כדאי?
20/05/14 18:21
28צפיות
בסכומים קטנים כולם באופן אוטומטי יתנו לך את המקסימום כי הם לא רוצים להתעסק עם זה.
אלא אם פתאום אחד המשווקים שיגיע יחליט "לעשות לך טובה" ולתת לך ד"נ נמוכים יותר שתרגיש טוב עם עצמך.
|*|פורום קולנוע ישראלי נפתח ב|תפוז|
19/05/14 13:04
1צפיות
|רמקול|בשנים האחרונות הקולנוע הישראלי מראה פריחה של ממש, עם סרטים כמו "בופור", "ואלס עם באשיר", "עג'מי" ואחרים, נראה שאנחנו בדרך הנכונה לכבוד והצלחה בינלאומיים.
אך לא צריך לשכוח את הסרטים הנוסטלגיים, כמו "סאלח שבתי", "מבצע יונתן", סדרת "אסקימו לימון", "אלכס חולה אהבה", "מבצע סבתא" ועוד רבים וטובים.

לכן פתחנו בשבילכם את פורום קולנוע ישראלי וסרטי בורקס |!|

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום