לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

בחינות ליעוץ פנסיוני
22/06/14 21:39
24צפיות
שלום לכולם.
אני מעוניין ללמוד את תחום הביטוח הפנסיוני וכבר כמה ימים מנסה להפוך את גוגל כדי להשיג מידע על הבחינות, מה שהצלחתי להבין זה שצריך לעבור מספר בחינות כגון: כלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה, יסודות הביטוח וכ'ו. אני מנסה להבין בדיוק איזה בחינות אני צריך, תאריכי הבחינות, איך נרשמים וכ'ו. לא מצאתי שום מידע על כך חוץ מהאתר של משרד האוצר ששם שאני מנסה להכנס לעמוד הרלוונטי (מכל דפדפן) וזה כל פעם מעלה לי עמוד ריק או הודעת שגיאה.
מישהו בבקשה יכול לעזור לי ולכוון אותי איפה אני רואה את תאריכי הבחינות ואיך אני מגיע לעמוד הנכון להרשמה אליהם?
המון תודה!
מועד משיכת כספים מקרן השתלמות
22/06/14 21:24
56צפיות
שלום
בדו"ח תקופתי שאני מקבל רשום שבסוף החודש הוא המועד למשיכת הכספים
שאלתי היא : מה קורה אם אני משאיר את הכספים? והאם הכספים נשארים נזילים לכל הזמן או לתקופה מסויימת ושוב נסגרים?
אודה לכם על יעוצכם
ערב טוב
תגובה
23/06/14 08:22
46צפיות
הכספים נשארים נזילים ותוכל למשוך בכל עת
מדובר באפיק חיסכון מצוין
תוכל גם למשוך חלקית ולהשאיר את היתרה בקופה נזיל אך במקרה זה תפתח לך קרן חדשה להפקדות החדשות

בהצלחה והשקע בתבונה
º
תודה רבה ויום טוב
23/06/14 12:28
19צפיות
פטור ממס רווחי הון
23/06/14 10:53
37צפיות
קח בחשבון שזה חיסכון עם פטור (עד תקרה מסויימת) ממס רווחי הון.

º
אני מודה לך ערב טוב
23/06/14 21:05
13צפיות
פנסיה צוברת בקרן שנותנת פנסית גישור
22/06/14 20:37
21צפיות
האם אני ניזוקה מכך שכספיי מופקדים לקרן מבטחים, המעניקה פנסית גישור לפורשי מערכת הבטחון?
קביעת בסיס שכר
20/06/14 22:58
41צפיות
שלום,
אני עובד שכיר וגם עוסק מורשה.
במהלך השנה מתבצעות הפקדות לקרן פנסיה, נמוכות מן התקרה.
בסוף השנה אני מעוניין כספים נוספים במעמד עצמאי לאותה קופה, תוך שמירה על התקרה השנתית להפקדה לפנסיה.
איך נקבע השכר לטובת ביטוח שאירים/ נכות וכו' במקרה הזה?
האם מתבצע מיצוע שנתי של כלל הכספים שהופקדו כפקמיה חודשית או שרק ההפקדה השוטפת במעמד שכיר נחשבת?

תודה.
חישוב שכר קובע
22/06/14 12:06
21צפיות
מחושב לך שכר משתי ההפקדות שלך כשכיר ועצמאי. בחודש דצמבר שאתה מפקיד כעצמאי, אתה מגדיל את הכנסה המבוטחת שלך בקרן הפנסיה. מעכשיו הכל תלוי, האם אתה רוצה באמת שתהייה לך הכנסה גבוהה (כיסוי גבוה יותר=> ריסק גבוה יותר) או שאתה רוצה הכנסה נמוכה יותר (יותר כסף מופנה לחיסכון).

אתה  יכל לווסת את גובה הכנסה המבוטחת, על ידי פריסה של ההפקדה העצמאית לאחור (אפשרי עד לתחילת שנת המס).

כדי ליצור כמה שפחות עיוות בחישוב השכר, אתה יכל להפקיד באופן חודשי כעצמאי ובסוף השנה לבצע רק את ההשלמה בהתאם להכנסה החייבת שלך במס.
העברת ביטוח מנהלים הוני לקופת גמל
19/06/14 15:48
55צפיות
שלום לכולם

יש לי כספים בביטוח מנהלים הוני שנפתח לפני 2004. תנאים 0.6 + 15% מהרווח

האם יש סיבה לא להעביר אותם לקופת גמל במטרה לחסוך בדמי הניהול?

אני כמובן רוצה לשמור על הצביון ההוני של הכסף.

יש לי הצעה מקופת גמל של 0.7% -דמי ניהול. האם זה סביר?

תודה
פרטים
19/06/14 16:05
49צפיות
אני כמעט לא מפקיד לביטוח מנהלים ההוני הזה כלום כי יש לי אחד אחר, קצבתי, עם מקדם יותר טוב (וכן קרן פנסיה).

תלוי כמה כסף יש שם
19/06/14 19:18
47צפיות
וכמובן מדובר על הנחה שאין באותו ביטוח מנהלים ביטוח כלשהוא והכל זה רק חסכון.
תודה על התגובה
19/06/14 20:47
53צפיות
יש שם כ200 אלף ש"ח ואין כיסויים ביטוחיים.

האם 0.7% דמי ניהול בקופת גמל זה סביר?

תשובות
22/06/14 19:03
31צפיות
בילין או אלטשולר, זה מעולה.
בשאר החברות, זה גבוה {בהנחה ואין סוכן}
פטור מי קנס משיכה לסכום פחות מי 7000ש"ח
19/06/14 10:05
42צפיות
לבעלי יש פנסיה במבטחים מי 2 עבודות קודמות - הם לא מוכנים להעביר אותה לפנסיה קיימת בעבודה נוכחית ואומרים שצריך לשלם קנס אם הוא רוצה למשוך את הכספים , שמענו שיש הקלה קטנה לגבי הקנס - מי שרוצה למשוך פחות מי 7000 ש"ח - לא ישלם קנס, אבל זה עד סוף 2014? האם זה נכון
תודה רבה
יאנה
תגובה
19/06/14 15:45
27צפיות
מדובר על קופות גמל ולא על קרנות פנסיה
קרן פנסיה מסולקת - לא רוצים להוריד דמי ניהול
18/06/14 23:01
50צפיות
מוכנים רק להוריד את דמי הניהול השנתיים מ0.5% ל0.4%, בטענה שזו קרן מסולקת.
כשעוד הדגשתי בפני הסוכן שיש לי קרן אחרת פעילה עם דמי ניהול שנתיים 0.2% ועל ההפקדה השוטפת גם עמלה שנחשבת לטובה מאוד.
עד כדי כך טיפשים ולא נלחמים על הישארותי או שפיספסתי משהו? הרי לעבור לקרן פנסיה אחרת זה עניין של עמוד פקס אחד.
טיפשות של הסוכן או של קרן הפנסיה או אני מפספסת משהו?

ומתי כבר יפסיקו לחייב אותי לעבוד מול סוכן שממש לא דואג לי. האם אפשר לעבור סוכנות פנסיה ולהישאר באותה קרן?
תשובות
19/06/14 19:21
35צפיות
ראשית, כל עוד יש באותה קרן פנסיה רק צבירה בלי הפקדות.... גם ככה לא ממש מרוויחים עליך כסף... לכן לא מורידים...
מעבר לכך, ניתן לעבור סוכן, תמצא סוכן אחר שיהיה מוכן לטפל בך... שיעשה לך מינוי סוכן ונגמר הסיפור.
ואני לא מבין אם אתה לא מרוצה, למה לא להעביר את הכסף לקרן הפעילה עם ה 0.2? זה גם יותר טוב לך... ככה העלות הביטוחית שלך יורדת...
האם גם לאנשים צעירים שאין להם כמעט צבירה
18/06/14 18:31
83צפיות
יש כוח מיקוח מול חברות הפנסיה?
עבדתי תקופה קצרה במקום עבודה שהיה לו הסדר עם דמי ניהול מוזלים. אח"כ עברתי מקום עבודה ועכשיו חברת הפנסיה החליטה להעלות את דמי הניהול למקסימום.
האם אפשר להתקמח איתם או שברגע שאני צעירה וכמעט ולא חסכתי כלום ממש לא מעניין אותם אם אני אעזוב אותם לטובת חברה אחרת?
אפשר אבל קצת
19/06/14 19:26
47צפיות
תלוי באיזה חברה, תלוי עד כמה אותו משווק שמגיע אלייך יש לו כח להתעסק עם "כסף קטן".
ובתכל'ס זה גם תלוי עד כמה הוא נחמד, הרי בתכל'ס לא הכי מסובך לו להוריד לך את דמי הניהול... השאלה היא כמה בא לו.
בהחלט אפשר
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
25/06/14 07:44
17צפיות
א. נסה לעבוד ישירות מול הקרן ולא דרך סוכן ביטוח.
ב. אם אתה עובד מול סוכן שים לב לכך שבדרך ההתחברות הינה לשנים רבות ולכן גם אם היום אתה קטן, למשך שנים אתה תפריש כסף לסוכן. לכן ניהול משא ומתן אסרטיבי יכול להוריד לך את העלויות בצורה משמעותית.

בהצלחה.
קרן השתלמות עוקבת אחרי מדדים
18/06/14 17:45
47צפיות
שלום וברכה

אני מעוניין לפתוח קרן השתלמות פאסיבית שעוקבת אחרי מדדים, ולכן דמי הניהול שלה נמוכים יחסית.

איזה גופים מציעים קרנות כאלה ומה גובה דמי הניהול המקובלים?

קצב ההפקדות יהיה של כ- 8,000 שקל לשנה.

תודה!
º
חפש קרן השתלמות IRA
18/06/14 18:28
30צפיות
תודה
18/06/14 23:25
40צפיות
ניסיתי לפתוח ira, אבל בכמה מקומות (הדס ארזים, איפניניטי) אמרו לי שרק מסכום גבוה יחסית (100,000) הם פותחים ira

אתה מכיר מקומות שפותחים ira גם לסכומים קטנים בהרבה?
º
שמעתי על מגבלה שלוקחים רק קרן השתלמות נזילה
19/06/14 06:37
29צפיות
תגובה
19/06/14 09:02
47צפיות
IRA היא רק פלטפורמה שתוכל לנהל בה באופן עצמאי בשיטת מדדים וממש לא בטוח שתשלם פחות
באי.בי.אי יש מסלול/קופה שמשקיעה במדדים עם דמי ניהול מופחתים
תודה רבה
22/06/14 02:02
37צפיות
אני באמת רוצה לנהל את הכסף לבד, ולהשתמש בקרן ההשתלמות (ובפטור שיש בה ממס הכנסה) כחלק הארגסיבי בתיק ההשקעות.

מסתבר שבסכומים שיש ברשותי כרגע בקרן ההשתלמות לא ניתן לפתוח ira, ולכן חיפשתי קרן השתלמות שמשקיעה במדדים, מתוך רצון להשקיע במדדי מניות.

כבר דיברתי עם ibi והם מציעים לי דמי ניהול של 0.7%. זה נראה לי קצת גבוה בשביל ניהול פסיבי לחלוטין.
חוץ מזה הם מציעים רק שני מדדים מנייתיים (ת"א 25, s&p 500) והייתי שמח להשקיע במדדים רחבים יותר כגון msci world

שאלה בנושא קופת גמל ותיקה
18/06/14 11:31
44צפיות
שלום רב
אני בן 62 ועובד יותר מ 35 שנה במוסד ציבורי.
האם להעביר את הכספים מעתה לקופת גמל חדשה? (שמועה ששמעתי מאחד העמיתים בעבודה)
האם לעשות זאת? נאמר לי שמאחר שמדובר בקופת גמל וותיקהף אין לעשות זאת.
תודה רבה!
תגובה
18/06/14 15:48
30צפיות
לא לבצע כל שינוי ללא ייעוץ מיועץ מתמחה בתחום הקרנות הותיקות ( מבטחים, מקפת, קג"מ וכד')
מדובר על תחשיב מורכב וייתכן שששכרך כיום למול השכר הממוצע במשק מייצר לך יחס גבוה שיבוא במקופ יחס נמוך משנות עבודתך הראשונות וישפר את הפנסיה ( אם לא הבנת , היועץ יסביר לך זאת)

במקרים רבים ההמלצה היא להישאר ולא לעבור לקופה חדשה
º
תודה רבה
19/06/14 07:06
15צפיות
משיכת כספי פנסיה ללא מס לנכה
18/06/14 04:03
35צפיות
שלום אני נכה בת 50 עם 90% נכות קבועים לצמיתות, כלומר הבנתי שאני זכאית למשיכת הכספים שלי ללא מס 35%, יש לי כ- 6 קרנות פנסיה קטנות שברצוני למשוך, כיצד למשוך כדי לא לשלם את ה- 35% מס?

האם עלי לפנות למס הכנסה קודם או לחברת הפנסיה (מגדל פסגות וכדומה)?

אודה מאוד לעזרתכם המנוסים  
תגובה
18/06/14 08:29
29צפיות
תצטרכי להציג את הפטור ממס  שיש לך ואם אין לך מומלץ לפנות לפקיד השומה
מעבר מביטוח דרך סוכן ישירות לאותה חברה
17/06/14 22:00
54צפיות
האם אוכל ,כשארצה,לעבור להיות מבוטח ישירות בחברת ביטוח שכעת אני מבוטח בה דרך סוכן?
לא ממש
17/06/14 22:50
49צפיות
אי אפשר לעשות מינוי סוכן לסוכן ישיר... תוכל לעשות מינוי לסוכן אחר שתרצה.
לא נכון
19/06/14 00:02
36צפיות
אולי בהראל לא אפשרי
הכל תלוי בכמות בלאגן שעושים יצא לי לראות כמה פעמים שעשו מינוי סוכן לישירים ואז הורידו דמי ניהול
אבל לא בכל מחיר ותלוי בעוד הרבה דברים
תלוי מי הסוכן
19/06/14 19:12
28צפיות
אם זה סוכן שמכניס כסף לחברה, אין מצב שיבטלו לו את המינוי סוכן.
אם זה סוכן לא פעיל שלא מעביר כספים לחברה, הם מעדיפים להפסיד את הלקוח מאשר להפסיד את הסוכן.
לגבי יעוץ של בנקים, מורידים אותו חופשי בשביל להוריד ד"נ...
יעוץ פנסינוי לפורש
17/06/14 16:11
35צפיות
שלום רב,

אבי עומד לצאת לגמלאות בעוד מספר חודשים. יש לו מגוון של מסלולי גמל ופנסיה והייתי שמח לעזור לו להבין מה לעשות מבחינה כספית ומיסויית בפרישה.

במי אפשר להעזר - אשמח לקבל המלצות.
קופת גמל של נפטר בגיל 85 -האם יש מיסוי למוטב
16/06/14 22:11
41צפיות
אם הוא מעוניין למשוך את כל הצבירה
האם ? ,כמה ? וממתי,קראתי בביז פורטל שיש מיסוי לנפטר מעל 75,האם על רווחים אחרי 75,כלל רווחי קופת הגמל?
תגובה
17/06/14 14:54
47צפיות
לפני גיל 75 המוטבים זכאים למשוך ללא מס רווחי הון
לאחר גיל 75 15% על הרווח או לקבל את הכספים בגיל מאוחר יותר ללא תשלום מס

בהצלחה
על איזה רווח ?
17/06/14 17:08
28צפיות
נניח שאדם חסך מגיל 55 עד 80 ונפטר, המוטב שרוצה להוציא את הכסף , ישלם מס על כלל הרווחים ? על הרווחים מגיל 75 של הנפטר ?
ומה קורה אם סבא (מעל 75) פותח קופת גמל לנכדו שיהיה המוטב?

תודה
הבקסטריט בויז מגיעים ל|תפוז| אנשים!
16/06/14 11:43
5צפיות
|מאוהב|אי אפשר להתעלם מהעבודה שאחת מלהקות הבנים הכי פופולאריות בעולם מגיעה לארץ!
הבקסטריט בויז כבשו את העולם, והיו להקת הבנים הכי גדולה של שנות ה-90, ובכלל. בשנת 1993 התאחדו חמישה בחורים צעירים - איי ג'יי מקלין, האווי דורו, ניק קרטר, קווין ריצ'רדסון ובריאן ליטרל - ויצרו את מעצמת העל שנקראת ה"בקסטריט בויז". אז רגע לפני שהם מגיעים לארץ בואו להיזכר בלהקה הכי שווה שיש ולהתעדכן בכל מה שחדש|!|

|*|היכנסו עכשיו לפורום הבקסטריט בויז|*|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום