לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

עדכון שכר בפוליסה ביטוח מנהלים ותיקה
15/11/14 14:23
61צפיות
שלום רב, השכר ברוטו שלי צפוי לעלות ב 10% בגלל שאני מפסיק לקחת מכונית ליסינג. אני מפריש לפוליסת ביטוח מנהלים ותיקה מלפני 1990 ולדברי הסוכן חברת הביטוח לא מוכנה לעדכן את השכר המבוטח בפוליסה הקיימת וצריך לפתוח פוליסה חדשה לחלק של עליית השכר.
מישהו יודע אם הסרוב שלהם חוקי ? לדברי הסוכן זאת הוראה של משרד האוצר
שאלה
16/11/14 07:12
39צפיות
האם בשנים האחרונות היית עצמאי לתקופה ממושכת וחזרת להיות שכיר?
יכול להיות שאז הגבילו את גובה ההפקדה שלך.. (במעבר מעצמאי לשכיר).
אם לא, עפ"י הנחיות הפיקוח, כל עוד אינך משנה את מסלול הביטוח ואת אחוזי ההפרשות, מותר לך להגדיל את השכר לפיו מפרישים לקופה.

הייתי שכיר כל השנים וההפקדות לפוליסה רציפות בלי שום הפסקה
16/11/14 19:01
30צפיות
הסוכן אמר משהו על זה שאסור להגדיל בגלל שחברת הביטוח מתכסה באג"ח מיועד ממשלתי שהוא בריבית גבוהה יותר ממה שיש היום בשוק

לדעתי זה נוגד את התקנות
17/11/14 07:48
24צפיות
שכירים יכולים להגדיל שכר  (שכר, לא אחוזי הפרשות)
עצמאיים הם אלה שסובלים
אבל אם היית שכיר כל השנים אין סיבה שלא יתנו לך להגדיל שכר
ואין קשר לתשואה המובטחת

אם חברת הביטוח לא מאשרת, תפנה למפקחת על הביטוח בתלונה

תבקש לראות גם את המכתב מחברת הביטוח
17/11/14 07:53
22צפיות
בו הם מסרבים להגדיל לך את השכר

שוב אני מדגישה - שכיר יכול להגדיל שכר בוודאות!
אי אפשר בד"כ לבצע שינוי באחוזי ההפרשות ו/או מסלול הביטוח - זה כבר כפוף לאישור חברת הביטוח.

לדעתי מישהו פה פושע...
סיום עבודה ופנסיה
14/11/14 15:49
83צפיות
שלום,
עזבתי את מקום עבודתי לפני כמה חודשים (והתחלתי עבודה חדשה). אני לא רוצה למשוך את כספי הפנסיה ששולמו לי ממקום עבודתי הקודם . הפנסיה המשולמת לי כעת במקום העבודה החדש היא לחב' ביטוח אחרת.
קיבלתי מכתב  ממקום העבודה הקודם שאומר:

"עובד שמעוניין להשאיר את כספי הפיצויים בפוליסה עד 3 חודשים, חב' הביטוח תאפשר לו לבצע את משיכה כפי שרשום בטופס 161. במידה והתקופה עולה על 3 חודשים, העובד יהיה חייב להודיע לחב' הביטוח ובתנאי שיבקש מחב' הביטוח להעבירם לסטטוס חסכון פרט. אחרת, הפיצויים יחשבו כתגמולים ובעת הפידיון יידרש לשלם 35%".

כלומר, במידה ואני לא רוצה למשוך את כספי הפיצויים, עלי להודיע לחב' הביטוח הקודמת להעבירם לחסכון פרט כמו שנאמר במכתב, או לדבר עם חב' הביטוח החדשה ולבקש מהם שימשכו אליה את הכספים? מה יותר כדאי? 
תשובות
14/11/14 17:01
67צפיות
ראשית, צריך להבין מהם שני המוצרים. לפי מה שאני מבין, במקום העבודה הקודם שלך היה לך ביטוח "מנהלים" ... ואז אוטומטית אם אתה לא מושך פיצויים, כל מה שקורה אחרי טופס 161 חייב להיות פרט... כל הרווחים הכוונה.
בנוסף צריך להבין מהו המוצר החדש.
כוונתך לכל מה שפטור
14/11/14 17:51
42צפיות
ניתן לייעד את הפיצויים לרצף קצבה ואז הם ממש לא פרט.

אני לא בטוח מה כוונת המכתב ממקום העבודה הקודם, אבל במידה ובוצעה התחשבנות כספי פיצויים הוניים בין השנים 2008 ל-2012 - היה צורך להצהיר כי אתה מעוניין להשאירם ככספי פרט. במידה ולא הצהרת כך, הכספים אוטומטית הופכים להיות תגמולי קצבה שבאמת חייבים במס של 35%.
כיום הדבר הזה לא רלוונטי (כפי שכתבתי - היה רלוונטי רק להתחשבנות שבוצעה בין 2008 ל-2012).
פנסיה חובה במדינות אחרות?
13/11/14 23:45
28צפיות

מישהו יודע אם גם במדינות אחרות בעולם יש חובת הפרשה פנסיונית לעובדים?
לא לפי הסכמים מגזריים אלא חובה חוקית לכל העובדים

תודה

האם ניתן לקבל החזר בגלל טעות?
13/11/14 15:37
44צפיות
שלום,

המעסיק שלי לא דיווח לקרן הפנסיה ששיניתי את המעמד שלי למשרה חלקית ובשנה פלוס האחרונות שולם עבורי יותר ממה שצריך בפועל.

כעת צריך איכשהו ליצור מצב שהמעסיק שלי לא ייפגע.

הצעה אחת היא שאשלם לו את הכסף ששולם עבורי- אני לא מעוניין בזה.

אין לי בעיה שהמעסיק ישלח מכתב לחברת הביטוח וייעדכן אותם בטעות והם ישיבו לו את הכסף ששולם, אבל נאמר לי שחברות ביטוח לא עובדות ככה וזה בלתי אפשרי.

1. האם זה נכון- חברות ביטוח באמת לא יכולות לקבל את העובדה שנעשתה טעות ולהשיב לו את הכסף ששולם?
2. מה אני יכול לעשות כך שלא אפגע בעצמי בגלל טעות של המעסיק שלי, אבל כמובן שהעסיק שלי לא יפסיד בעצמו?

תודה.
אין בעיה לפנות לקרן הפנסיה
13/11/14 18:06
33צפיות
המעסיק צריך לדווח רשימות שכר חדשות לקרן והקרן תעדכן את ההפקדה הנכונה בחשבונך.
חשוב לראות לאחר התיקון כי נעשה תיקון גם על עלות הכיסוי הביטוחי אותה שילמת.
תגובה
13/11/14 19:33
24צפיות
אין כל בעיה שהמעסיק יעביר דוחות מתוקנים

חשוב לבצע זאת כעת לפני סגירת שנת המס
קונה אגח לא סחיר בעסקה מחוץ לבורסה
13/11/14 11:50
17צפיות
מוכר כמגן מס. עסקה תמורת מזומן. פרטים במייל: DOR123DORI@WALLA.COM
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
13/11/14 11:33
5צפיות
|קדימה|הוא פרץ לתודעה הציבורית בעונה השנייה של  "האח הגדול".  ב-4.3.10 זכה אלירז בתוכנית ומאז ממשיך לעבוד כל הזמן בטלויזיה, ברדיו ואף בקולנוע .
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ולהמשיך לתמוך, לאהוב וגם לבקר. תוכלו לחלוק איתנו מידע, תמונות , יצירות מעשי ידיכם.... הקשורים לאלירז.

היכנסו כבר עכשיו לפורום אלירז שדה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| הוא הגיע למקום השני בעונה האחרונה של האח הגדול והצליח לצבור קהל מעריצים גדול ורחב!
אתם מוזמנים לבקר בפורום אלדד גל-עד בפורום תוכלו לשוחח ולדון בכל נושא שקשור באלדד - על כתבות של אלדד, עדכונים, תמונות וכל מה שתרצו.

היכנסו כבר עכשיו לפורום אלדד גל-עד
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
אובדן כושר עבודה:
12/11/14 22:44
50צפיות
בעבודתי הקודמת שילמתי 0.8% ממשכורתי עבור אובדן כושר עבודה של 75%. 
בעבודתי הנוכחית דורשים ממני לשלם 5.5% עבור אובדן כושר עבודה של 75% (או 3.3% עבור אובדן כושר עבודה של 42%). 
איך יתכן פערים כאלו של פי 7? 
בסכומים אלו זה ממש לא משתלם לעשות אובדן כושר עבודה (לפי 5.5% זה יוצא מעל 1000 ש"ח ולפי 3.3% זה יוצא בערך 650 ש"ח) אני אפסיד חלק ניכר מהפנסיה עקב זה. 
האם זה נשמע לכם הגיוני סכומים כאלו? 

בעבודה הקודמת היה תעריף קולקטיבי
13/11/14 09:01
38צפיות
ביטוח לאובדן כושר עבודה תלוי בגיל המבוטח (וגם במקצוע, אך פחות רלוונטי לדיון) והמחיר משתנה כל שנה. למקומות עבודה רבים יש תעריף קבוצתי וכנראה שזה מה שהיה לך במקום העבודה הקודם. משום שבמקום החדש אין תעריף שכזה המחיר האמיתי נגלה לפניך, והיות ומנתוניך אני מניח שאתה מתקרב לגיל 60 המלצתי היא לבדוק עד איזה גיל הביטוח שלך, כייון שמרבית הביטוחים לא.כ.ע (אובדן כושר עבודה) מסתיימים בגילאי 60-65. לאחר מכן תחליט האם אתה רוצה לשלם את הסכומים שציינת לביטוח הזה.
קח בחשבון שאם אתה נמצא בקרן פנסיה יש לך שם כיסוי דומה - פנסיית נכות, עם כל יתרונותיה (מחיר) וחסרונותיה (הגדרה מקצועית).
האם יתכן שהפער הוא פי 6 - 7?
13/11/14 22:07
25צפיות
נוסף לכך יש לי עוד שאלה: 
שמעתי שהתשלום עבור אובדן כושר עבודה (אם זה נעשה פרטי ללא התעריף הקולקטיבי) עולה עם הגיל. 
זה לא ברור לי מדוע: 
נקח למשל 2 אנשים: אחד בגיל 57 ואחד בגיל 37. שניהם משלמים על ביטוח כזה לשנה. 
במקרה וקרתה להם תאונה או מחלה, חברת הביטוח תצטרך לשלם למבוגר רק במשך 10 שנים ולצעיר במשך 30 שנה כלומר פי 3 יותר זמן. אם הצעיר משלם פחות מהמבוגר אז חברת הביטוח מעריכה שהסיכוי של המבוגר להפגע גבוה יותר מפי 3 מזה של הצעיר (אם המבוגר משלם פי 2 יותר אז חברת הביטוח מעריכה שסיכוייו להפגע הם פי 6 מזה של הצעיר). זה נשמע הגיוני? 
ומה קורה אם אדם בגיל 66 עושה ביטוח? אם נשווה את זה לאדם בגיל 37 אז במקרה שקורה ארוע שחברת הביטוח צריכה לשלם עבורו כסף למבוטח, היא תשלם פי 60 לצעיר (היא תשלם במשך 30 שנה לצעיר ורק חצי שנה למבוגר), גם אז הצעיר משלם פחות דמי בטוח? 

תשובות
13/11/14 22:40
30צפיות
ראשית, אין כל קשר או דימיון בין תעריף קולקטיב לתעריף אכע רגיל... אכע בקולקטיב לא ממש משתלם לחברת הביטוח... זה סוג של פרס שנותנים למעסיק ע"מ שיקנה מוצרים אחרים.
יש המון היגיון בתעריפי ביטוח האכ"ע והכל מתבסס על אקטואריה, מרוב דוגמאות לא ממש הבנתי מה ניסית להסביר או להוכיח... בכל מקרה, ביטוח אכ"ע יותר זול לצעיר כיוון שיש פחות סיכוי שהוא יכנס לאירוע מזכה, ובנוסף, הפוליסה בגדול מעודדת אותו לחזור לעבודה... וצעיר כנראה גם יחזור לעבודה... מה שלא יקרה עם מבוגר שיעדיף להישאר בבית.
אם צעיר מאבד כושר עבודה לצמיתות צריך
13/11/14 23:29
27צפיות
לשלם לו הרבה יותר כסף מאשר למבוגר. לצעיר צריך לשלם במשך 30 - 40 שנים ולמבוגר במשך רק שנים בודדות. 

הכל עניין של אקטואריה
14/11/14 12:13
24צפיות
סטטיסטית - יותר מסוכן לבטח מישהו מבוגר.
º
והוא גם יחזור לעבודה אחרי שנה שנתיים...
14/11/14 16:58
15צפיות
משיכת כספים מקופת גמל
12/11/14 11:39
62צפיות
בשנת 1999 פתחתי קופת גמל והייתי מפקיד אליה מספר שנים כספים מהמשכורת על החלק שלא הלך לסוציאליות.
בסוף השנה מגיע מועד המשיכה. האם יש מיסוי כלשהו על כסף זה ? אני לא בגיל פנסיה.

תודה
אם נזיל אז לא
12/11/14 20:57
28צפיות
אבל עדיף לך לא למשוך את הכספים כי אין לך אלטרנטיבה אחרת ... אין לך מה לעשות עם הכסף כשהוא בחוץ... לא ריבית בבנק ולא שום דבר אחר.
אם הגיע מועד המשיכה
17/11/14 07:56
16צפיות
אין על כך מיסוי

הפקדות שבוצעו עד 2006 במעמד עצמאי ניתנות למשיכה לאחר 15 שנה פטור ממס

ט.ל.ח
המגיבה עוסקת כסוכן ביטוח עפ"י חוק הפיקוח על שירותים פיננסים (ביטוח) תשמ"א -1981
אין לראות במידע הכלול בתגובה זו משום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור אישי וספציפי לכל אדם בהתאם לנתוניו האישיים לשם רכישה ו/או ביצוע השקעות, פעולות ו/או עסקאות כלשהן. המידע הכלול באתר אינו בא במקום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני ואין לפעול על פיו אלא, לאחר קבלת ייעוץ אישי על ידי יועץ מורשה.
|*|פורומים מקצועיים חדשים בתפוז|*|
11/11/14 17:37
9צפיות
|קדימה|פורום הלוואות והשקעות המונים
אחרי שבמחאה החברתית האחרונה, בה נופצו, בין היתר, גם כמה זכוכיות של אחד הבנקים המרכזיים במדינה, קמה קבוצת יזמים והחליטה לשבור את המונופול. שיטת הלוואות והשקעות המונים הגיעה לישראל ומזמינה אתכם להצטרף לאלפי הישראלים שמובילים את אחד השינויים החברתיים ההכרחיים ביותר במדינה.

היכנסו עכשיו לפורום הלוואות והשקעות המונים, בו מומחה מחכה לתת לכם מענה לכל שאלה בנושא, והכירו את השיטה לחסוך את ריביות הבנקים, להשקיע כסף בתבונה וגם להרוויח כמה ערכים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

|קדימה|פורום עדשות מגע ומשקפיים
הראייה היא אחד מתחומי החיים שאנחנו נוהגים להזניח ולשכוח, פעמים רבות נוצרת ירידה באיכות הראייה כתוצאה מהתנהלות לקויה בחיי היום-יום כמו הסתכלות ממושכת במסך המחשב, קריאת טקסטים מרוחקים ואפילו מעבר לא זהיר מחושך לאור.
פורום עדשות מגע ומשקפיים מציע מענה מקצועי של מומחית קלינית לשאלותיכם בנושא, למצמידי העדשות, למרכיבי המשקפיים ולמי שמעוניין לדעת עוד בנושא. מי יכול להרכיב עדשות מגע? האם ניתן להרכיב עדשות מגע גם בלילה? האם עדיף להרכיב משקפיים או עדשות? ועוד..

היכנסו עכשיו והתייעצו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
שלום רב
11/11/14 09:52
24צפיות
שלום רב
אבי פנסיונר למרות זאת הוא רוצה לפתוח קופת גמל לכמה שנים ולזכות בפיצוי 35% מס זה אפשרי ?
אם כן מתי הוא יוכל לפתוח את הקרן מיום שפתח אותה כי הוא כבר פנסיונר ?
צבירת מלוא הזכויות בקרן פנסיה ישנה מספר שנים לפני גיל פרישה
11/11/14 07:55
40צפיות
שלום.
חמי בן 61, עמית בקרן פנסיה ישנה, והחודש הגיע לצבירת מלוא הזכויות, כלומר - 35 שנות הפרשה רצופות, שיזכו אותו בפנסיה של 70% ממשכורת.
נשאלת השאלה מה הלאה?
במידה והוא ממשיך ללא כל שינוי - הוא (+המעביד) יפרישו 3500 ש״ח כל חודש במשך 6 השנים הקרובות (עד לגיל 67), אך למיטב הבנתי הסכום לא יצטבר לזכותו,
אלא לקרן הפנסיה הישנה. היתרון (כפי שמציגה קרן הפנסיה הישנה) הוא שמירת כל הזכויות, ובכללן הביטוחים השונים (כושר עבודה, שארים וכו).
יתרון נוסף (כפי שמוצג ע״ קרן הפנסיה הישנה) הוא בחירת שלושת החודשי המשכורת הטובים ביותר ע״מ לחשב את ה 70% מהם, ובהחלט ייתכן שהמשכורת תעלה במשך 6 השנים הקרובות עד לפרישה (מדובר בהסכמי שכר קיבוציים).

בכל זאת - להפריש חודשית 3500 ש״ח שיישארו בקרן הפנסיה הישנה נשמע לי מוגזם.
אילו עוד אופציות קיימות? אני מניח שהתנאים הביטוחיים במידה והוא יחל להפריש לקרן פנסיה חדשה יהיו לא טובים, בין היתר בגלל הגיל המתקדם ואופק ההפרשה הקצר (6 שנים).

תודה.

שאלה על קופ"ג
10/11/14 14:25
102צפיות
שלום.
אני מעוניין להגדיל את הכנסתי בפנסיה.
בעתיד תהיה לי פנסיה הגבוהה מפנסיית החובה ( סביב 4000 ש"ח אם אינני טועה).
האם כדאי להשקיע בקופ"ג כאשר דמי הניהול בה נמוכים ( דרך העבודה)?
האם בהגיעי לגיל הפנסיה אוכל לקחת את הכסף שנצבר כהון( שממנו ירד מס רווחי הון) או רק כקצבה? וזאת מכיוון שיש לי את פנסיית החובה.
בכל מקרה אם אקבל קצבה האם אשלם עליה מס ומה יקרה במידה ואלך לעולמי? האם שאר הכסף עובר ליורשים?
תודה רבה.
אלעד
תגובה
10/11/14 15:09
67צפיות
ניתן להוון סכומים מעל לפנסיית המינימום אותה אתה מחוייב לקבל

בגיל הפרישה תוכל לבחור את מסלול הפנסיה ותחליט האם אתה מעוניין במסלול הבטחה של מינימום קצבאות או לא
קצבה בגובה זה פטורה ממס
תוספת-במקרה מוות הכסף עובר למוטבים בסכום אחד הוני (לא כקצבה)
11/11/14 17:59
54צפיות
יש גם אפשרות להשאיר את הסכום כקופת גמל סגורה להפקדות תחת שם המוטב, שאפשר יהיה לניידה לקרן פנסיה של המוטב ולהוסיף את סכומה לצבירה, אבל לא הגיוני לעשות את זה.
אם רוצים בכל זאת להפקיד לגמל, עדיף להכניס כסף חדש, שיקנה הטבות מס (במידה וישנן).

בברכת חיים ארוכים 
ועוד שאלה כללית
12/11/14 10:54
42צפיות
האם זה כדאי בכלל להפריש לקופ"ג בימינו ע"מ להגדיל במעט את הפנסיה העתידית?
תודה
לדעתי לא
12/11/14 20:59
38צפיות
כל עוד אתה יודע לחסוך עם עצמך... פוליסת חסכון לדוגמה... ולא תתפתה למשוך את הכספים בכל מיני הזדמנויות... אז אין סיבה להפקיד לקופ"ג.
אם הדרך היחידה שלך לחסוך זה כשמכריחים אותך או מאיימים עליך ב 35% מס... אז תפקיד לגמל.
º
אם יש הטבות מס על ההפקדה בשיעור 30-35% זה כבר שווה. לא ?
13/11/14 00:24
28צפיות
לא בהכרח
13/11/14 19:09
38צפיות
הכסף קצבתי... זה אומר שתקבל אותו בתשלומים... ולא בהכרח את כולו...
מצד שני אתה יכול לקבל יותר ממה שהפקדת
13/11/14 21:35
64צפיות
במידה ותחייה מספיק שנים ...
אפשר להפקיד לקופת גמל של בן זוג, שהקצבה הצפויה שלו נמוכה יותר, ולכן בהתאם המס על הקצבה יהיה נמוך יותר.
אם חלילה נפטרים, הכסף עובר באופן הוני למוטב.
אם הקצבה מספיקה ללא הכספים הללו (ואת זה לא ניתן לדעת מראש כי יש תקופות ללא עבודה והתחזית היום לא בהכרח משקפת את המצב בפרישה), אפשר להחליט שלא למשוך בכלל ולהוריש את הצבירה בקופת הגמל.
אם מתחרטים על כל הסיפור רוצים את הכסף והמס השולי נמוך מ 35%, אפשר להתחרט ולמשוך למרות הקנס. אמנם זאת תהיה השקעה מחורבנת, אבל ההפסד הכספי לא יהיה כל כך נורא בהתחשב בהטבת המס בהפקדה. יש לא מעט יתרונות למרות החסרון בכך שהכסף קצבתי. אני מפספס משהו ?
לא הבנתי משהו
13/11/14 22:42
41צפיות
למה שלא אקבל את כל הכסף אם אקבל קיצבה.
במידה ואבחר במסלול של מספר תשלומים אז אקבל את מספר התשלומים שבחרתי ואם
אמות לפני זה השאר ילך למוטבים. לא?
במידה ואבחר מסלול ללא מספר תשלומים אז באמת הכסף ילך לקרן הפנסיה.
האם אני צודק?
בכל מקרה איזו תוכנית חסכון אפשר לפתוח היום, יש המלצות?
תודה
תשובות
14/11/14 17:03
36צפיות
בגדול, בחלק הראשון אתה צודק... אבל בערך... כי אם תבקש לדוגמה הבטחה של 240 תשלומים... זה לא אומר שאם יש לך מיליון שקל יחלקו ב 240 ויתנו לך יחסי... ואם תחיה אחרי זה ישלימו לך... מראש השתלומים נמוכים יותר... ובתכל'ס מבחינת אקטואריה, יש הרבה יותר סיכוי שלא תקבל את הכסף מאשר שתקבל.
לגבי פוליסות חסכון... תשווה בביטוח נט, תקרא בגוגל... ותעשה סקר שוק מאיפה שתקבל הצעה אטרקטיבית יותר...
הבהרה
14/11/14 23:09
36צפיות
האם מה שאתה אומר לגבי התשלומים לא תופס רק לגבי תשלומי פנסיה?
בקופ"ג הכסף שלי ולכן אין שום סיבה שהוא לא ילך למוטבים?
אני צודק או מפספס משהו?
תודה ושבת שלום
קופת גמל לא משלמת קצבה. בכדי לקבל את הכסף
15/11/14 08:15
41צפיות
תצטרך להעבירו לקרן פנסיה ולקבלו ממנה. כאמור, גם בהבטחת תשלומים עדיין נשאר חלק מהכסף בקרן לכיסוי תשלומים למבוטחים מעבר ל 240. היא חייבת להתנהל בצורה מאוזנת כך שלא יווצרו גרעונות בגלל אנשים שחיים יותר מ 240 חודשים.
התחייבות נוספת של הקרן היא לתשלום 60% מהקצבה לאלמנה במקרה פטירת המבוטח עד לסוף ימיה (מסלול פרישה פופולרי). כלומר אם היא תחיה מעבר ל 240 חודשים מהיום שבו הוא יצא לפנסיה, הקרן מחויבת לשלם לה עד סוף ימיה וזאת עוד התחייבות שמשפיעה על גובה המקדם.
חלק יחיו יותר ויקבלו (יחד עם אלמן/אלמנה) יותר משההפקידו בקרן (+הרווחים) וחלק פחות. בהתאם לתוחלת החיים נקבע אותו מקדם שלפיו מחלקים את הכסף.

כל זה רלוונטי אם התחלת לקבל קצבה ובחרת במסלול הבטחת תשלומים. במידה ונפטרת כשהכסף עדיין במסגרת קופת הגמל, המוטבים יקבלו את מלוא הסכום בתשלום אחד.

ראה כתבה.
אז אם הבנתי נכון?
16/11/14 11:36
30צפיות
אם יש לי פנסיה מעל המינימום אני יכול לבחור בין שתי אופציות:
1. לקחת את הכסף שצברתי ואז לשלם מס ( רק מס רווחי הון? או מס נוסף?) ובקיזוז של הטבת המס בהפקדות לבדוק האם זה שווה?
2. לבקש קצבה ואז הכסף עובר לקופ"ג ושם סביר שלא אקבל את כל הכסף אם אתפגר לפני?
אני צודק?
לצערי, אינני מכיר את נושא המס.אשמח גם אני להתייחסות
16/11/14 23:56
18צפיות
1. אם הבנתי נכון, אכן ניתן לקחת את הכסף מעבר לקצבת המינימום. על קצבה משלמים מס שולי, ויש אחוז מסויים ממנה שפטור ממס ואם מהוונים אותו משלמים רק 15% מס.
אין לי מושג איך מחשבים. כמו כן, בגלל שהחוקים יכולים להשתנות עד הפרישה (וגם כך צריך מומחה מס בשביל להבין אותם), אולי זה לא חכם להכניס לשם כסף פרטי, וחסכון במסגרת עצמאית עדיף ...
ראה את הלינקים אחד ושתים. מקווה שהם מעודכנים ונכונים.
2. לקבל קצבה על כל הסכום זאת ברירת המחדל. אם תמות לפני תום מספר חודשי הבטחת הקצבה ואין לך בת זוג שתמשיך להנות מהכספים, אז לא תקבל את כל הכסף שחסכת. מצד שני איני יודע איך לשקלל את הטבות המס בכל העניין. אם הן משמעותיות והמס השולי נמוך, אולי התמונה מתהפכת ...
אשמח מאוד לשמוע את ההתיחסותך לנקודות שהעליתי בקשר ליתרונות
15/11/14 08:17
25צפיות
החסכון הפנסיוני למרות הקצבתיות: כאן.
יש אפשרות להוון את הצבירה ולמשוך כסכום חד-פעמי,מה אז?
16/11/14 11:18
39צפיות

אני כרגע בדיוק בדילמת סוף שנה ,להפקיד או להפקיד לקופ"ג ולקבל מהחזר מס

לצערי, לא התייחסו אך יש כאן מצגת שמסבירה יפה את הנושא
19/11/14 21:42
16צפיות
בתקווה שהכל מדויק שם.
תודה.אבל אני לא מבין ממש בכל החישובים שבמצגת.כאמור אני יכול
20/11/14 18:32
22צפיות
אני יכול להפקיד עד סוף השנה סכום של 5500 ש"ח לקופת גמל עבור רכבי שכר שלא לפנסיה ולזכות להטבת מס לפי סעיף 47(ככה רשום).
בהנחה שאני אפדה את קופת הגמל בהיוון ולא כקצבה,האם שווה לי להפקיד את הסכום(נשארו לי 15 שנה לגיל הפנסיה)?

גם אני כמוך (לא לגמרי הבנתי) אבל מה שכן הצלחתי להבין הוא ...
20/11/14 19:35
17צפיות
שכספים שהופקדו בהטבת מס מוגבלים באפשרות להוונם (תלוי בקצבה שכבר צפויה להיות) ויתכן מאוד שהמס על הכספים הללו, במקרה של הוון, יהיה מס שולי, שיבטל את כל הכדאיות במהלך. אם תוכל להוון עם פטור ממס, זה יבוא על חשבון הפטור ממס על הקצבה שתקבל.

למיטב הבנתי הלא מקצועית, כמובן.

שאלה נוספת היא האם מעבר למס הכנסה יהיה תשלום גם עבור רווחים
21/11/14 09:15
18צפיות
אם לא יהיה מס רווחי הון על יתרת הסכום,אז זה עדיין כדאי כתוכנית חסכון לגיל פרישה על הסכום ללא הטבת המס(במקרה שלי מתוך 5500 ש"ח כ 3500 ש"ח הם ללא הטבת מס) 
אבל אם בנוסף למס הכנסה יהיה גם תשלום עברו רווחי הון,אין כל כדאיות להפקיד לקופת גמל ועדיף לקחת את הכסף ולחסוך עצמאית כחסכון נזיל בכל רגע.

אולי הלינקים הבאים יעזרו לך
21/11/14 18:05
60צפיות

אם הבנתי נכון, יש סכום מסויים של כספים שהופקדו ללא הטבה, שאותם תוכל להוון ללא מס במסגרת קצבה מוכרת. הם כוללים גם חלק מההפקדות השוטפות שלא ניתנה עליהם הטבת מס.
על היתר יהיה מס של 15% נומינלי על הרווחים בלבד (כמו בפיקדונות בבנק). חובת ההוכחה שהכספים נחשבים כ"קצבה מוכרת" ולכן פטורים או חייבים במס נומינלי של 15% היא עליך ומסתבר שזה עלול להיות מאוד מסובך.

לפיכך, אינני בטוח שזה כדאי וצריך לשבת עם איש מקצוע שבאמת מבין את כל החוקים האלה בכדי להיות בטוחים מה נכון לעשות.
על חסכון רגיל יש מס של 25% על הרווחים הריאלים (בניכוי האינפלציה). אם תצטרך לשלם מס על הכספים האלה אני לא חושב שכדאי לחסוך אותם בגמל. 15% נומינלי עשוי להיות נמוך מ 25% מהרווחים הריאלים (תלוי מה תהיה האינפלציה) אבל אתה צריך להוכיח למס הכנסה שהכספים נחסכו ללא הטבה בהפקדה ולך תדע כמה יעלה לך לעשות זאת (ואם זה יהיה אפשרי) ... העובדה שהחסכון בגמל איננו נזיל היא אכן חסרון משמעותי.

זוכים בכרטיסים למותק של פסטיבל|!|
10/11/14 12:16
5צפיות
|omg|המופעים לילדים בחופשת החנוכה מתקרבים בצעדי ענק ולכם גולשי |תפוז| יש אפשרות לזכות בכרטיס זוגי למופע הופ! מותק של פסטיבל בממלכת הקרח.
היכנסו כבר עכשיו לפורום הורים לפעוטות, הגיבו להודעת התחרות עם תמונות, סיפורים או ציורים שלכם ושל ילדכם הקשורים לחורף, ספרו את הסיפור שמאחורי התמונה ואולי תוכלו לזכות בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
אפיקי חסכון לגיל פרישה (שלא דרך קרן פנסיה\ביטוח מנהלים)?
09/11/14 22:23
74צפיות
שלום,

כשכירה, מעסיקה אותי מאוד השאלה "מהו אפיק החסכון היעיל ביותר לגיל הפרישה?".
נכון להיום, אני חוסכת באמצעות המכשירים הפנסיוניים המקובלים: ביטוח מנהלים ופנסיה חדשה (בחלוקה של 25% ו-75% בהתאמה).
לאחרונה, ביקשתי לעבור למסלול עתיר חסכון ולהגדיל את הפרשות העובד ל7% משכרי. בדיעבד, אני לא משוכנעת שההחלטה היתה חכמה. מה דעתכם?

נשאלת השאלה, אם בהנתן שחיקת הפנסיה, דמי הניהול שנוגסים לנו בחסכון והאיום המתמיד של קריסת החברות- לא נכון יותר לחסוך לגיל פרישה באפיקים אחרים?
קראתי על מי שמשקיע בנדל"ן, מי שקונה זהב וכמובן, המלצות לחסכון בקופת גמל סולידית, ושאר ירקות.
העניין הוא, שכאדם די נאיבי מן הישוב שמבין מעט מאוד בכספים וניהולם (לראיה- הנני כאן), קשה לי לאמוד מהי השקעה "בטוחה" לטווח ארוך ומיהם הגופים שניתן לסמוך עליהם לצורך ניהולה, אם ישנם כאלו. 
יתרה מכך, אין לי מושג אם אפשר בכלל לבוא למעסיק ולבקש ממנו להעביר את הפרשותיו לפנסיה לאפיקים אחרים.
כך שאם יש למישהו יכולת להפנות לחומרים כתובים (ממקורות נייטרלים, אם ישנם כאלו) שעושים קצת סדר בבלאגן, יותר מאשמח ללינק.

מעבר לזה, אשמח לשמוע המלצה לפתרונות ספציפיים בנושא החסכון לפנסיה - בציון יתרונות וחסרונות.
אם לא ניתן ליעץ ע"ג הפורום, אשמח להכוונה למציאת איש מקצוע אמין שניתן להיוועץ בו בתשלום.

תודה מראש ושבוע נפלא!
שאלה נהדרת
10/11/14 08:42
61צפיות
ההבנה של העובדה שהפנסיה הצפויה לנו ככל הנראה לא תספפ אותנו ולא תשמר את רמת החיים הנוכחית היא חשובה מאין כמותה, והשאלה כיצד לטפל בה היא שאלת המפתח והתשובות עליה רבות.
ראשית, ציינת שאת עוברת למסלול עתיר חיסכון ומכך אני מסיק שאין לך אנשים התלויים בפרנסתך. במידה ויש תלויים (בעל\ילדים) - מומלץ לשקול מחדש את הצעד הזה משום שהכיסויים בקרן הפנסיה זולים ביחס לאלטרנטיבות.
הגדלת ההפרשות אל מול חיסכון באמצעים אחרים צריכה לקחת בחשבון את היתרונות הגלומים בחיסכון הפנסיוני המקובל כגון קרן הפנסיה - פטור ממס על הרווחים, זיכוי מס על ההפקדות בהתאם לתקנות, העובדה שהכסף "נעול" עד לגיל הפרישה.
אמצעים אחרים כגון השקעות ישירות בשוק ההון ו\או באפיקים אחרים (נדל"ן, השקעות אלטרנטיביות) טובים מקרנות הפנסיה בדברים מסוימים (הכסף נזיל \ אפשרות לתשואה עודפת) ולוקים בבעיות משלהם (עלויות משנה גבוהות, מיסוי) ולכן כפי שציינת הייתי ממליץ להיפגש עם איש מקצוע שיבדוק את כל התיק הפיננסי והביטוחי לקבלת המלצות אישיות הנוגעות למצב שלך.
בכל מקרה, לגבי הסטת ההפרשות של המעסיק - רק לקופת גמל \ ביטוח מנהלים\ קרן פנסיה, הוא לא יכול להפריש לדוגמה לחיסכון בבנק.
אשלח לך גם הודעה אישית ואת מוזמנת ליצור עמי קשר לבדיקת התיק.
º
תודה גדולה על התשובה המפורטת!
15/11/14 19:34
10צפיות
|*| נפתח פורום ספורט אתגרי |*|
09/11/14 11:59
2צפיות
|שמאל|אם אתם חולים על באנג'י, צניחה חופשית וצלילה. טיול הוא לא טיול עבורכם בלי פעילות אקסטרים כלשהי. אז כנראה שהפורום הזה הוא בשבילכם!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ספורט אתגרי|!|
הפורום יכיל מידע, כתבות, טיפים ושיתוף חוויות לכל גולש המתעניין בספורט אקסטרים!

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום