לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

שתי שאלות למומחים
17/08/14 17:00
93צפיות
שלום רב, ראשית אני מחפש יועץ פנסיוני מעולה עצמאי  ולא יקר רצוי מאיזור ירושלים אבל לא חייב.

אז ככה: אני עובד מדינה מ1996. בשנת 2005 ביקשתי מהמשרד להגדיל לי את ההפרשות (אז זה היה 5.5%) ל-7%. עכשיו באקראי מתברר לי שזה לא נעשה. כרגע מפרישים לי 6.5%. האם להתעקש שיתקנו את הטעות 9 שנים אחורה? המשרד שלי טוען שזה לא כדאי מכמה סיבות: ראשית זה הרבה מאוד כסף, שנית אני כבר לא אקבל את הטבות המס אלא בשנה האחרונה ושלישית זה יכול להיות שתשלום המס יהיה גבוה מהרווח שלי. הם הציעו שיבוצע תיקון מינואר השנה.
דבר שני, על הרכיב של החזר הוצאות, האם עדיפה קרן פנסיה או קופת גמל?

תודה
תשובות
18/08/14 01:12
79צפיות
לא הייתי משלמת הפרשים על 9 שנים אחורה ובוודאי לא אם אין הטבת מס.
ההצעה שלהם נשמעת הגיונית.
לגבי רכיב של החזר הוצאות:  הבעיה איתו שהוא מאד לא קבוע.  וזה החיסרון של לשים בקרן פנסיה.  צריך לראות את התיק כולו כדי לתת המלצה ולראות מה מצב הביטוחים שלך.

אתה מוזמן לפנות אלינו לייעוץ, תוכל לקרא עלינו כאן
קרן פנסיה או קופת גמל
18/08/14 16:25
59צפיות
כל מי ששאלתי טען שההטבות בקרן הפנסיה מביאות לכך שזה עדיף על פני קופת הגמל משום שקרן הפנסיה יש הפרשות לשארים, למשל.

אשמח לקבל התייחסות להבדלים ומתי עדיף להפריש לכל אחד מהם
קופת גמל או קרן פנסיה
18/08/14 17:01
61צפיות
מצורף קישור למסמך השוואה בין קופת גמל לקרן פנסיה שכאמור היתרון המרכזי של קרן הפנסיה הוא האפשרות לרכישת כיסויים ביטוחים בתעריפים זולים והמרת הכסף לקצבה בגיל פרישה.

ומה עם ביטוח מנהלים?
19/08/14 08:07
39צפיות
אין לכם יועץ / סוכן פרטי שמטפל בך?
להתייעץ עם פורום לגביי איזה מוצר עדיף זו טעות חמורה
ויכולה להביא אותך למסקנות שגויות.
אחת מהמסקנות הללו היא שאתה משווה בין קרן פנסיה לקופת גמל ולא בודק לגביי ביטוח מנהלים.
והדבר השני שראיתי שההעדפה של קרן פנסיה היא רק בגלל כיסוי זול לשאירים?! מה הקשר?

כדאי מאוד בדברים הללו לקחת סוכן פרטי (לא משווק של חברת ביטוח) שילווה אותך וייתן לך המלצות בהתאם לצרכייך האישיים.

בהצלחה.

ט.ל.ח
המגיבה עוסקת כסוכן ביטוח עפ"י חוק הפיקוח על שירותים פיננסים (ביטוח) תשמ"א -1981
אין לראות במידע הכלול בתגובה זו משום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור אישי וספציפי לכל אדם בהתאם לנתוניו האישיים לשם רכישה ו/או ביצוע השקעות, פעולות ו/או עסקאות כלשהן. המידע הכלול באתר אינו בא במקום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני ואין לפעול על פיו אלא, לאחר קבלת ייעוץ אישי על ידי יועץ מורשה.

למה לשקול ביטוח מנהלים?
27/08/14 20:31
16צפיות
אם הוא לא עובר את התקרה לשים בקרן פנסיה את הרכיב של העבודה הנוספת בשביל מה קופת גמל?

|*|נפתח פורום סדרות ישראליות|*|
17/08/14 14:51
|טי-וי|אוהבים את הסדרה נויורק? חולים על משפחת זגורי? רוצים להיזכר בעופרה מלגעת באושר?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום סדרות ישראליות בו תוכלו לדבר על כל היצירות הישראליות מכל השנים!

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר על סדרות ישראליות מהעבר, מההווה ושיהיו בעתיד:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
משיכת כספים מחשבון עמית שנפטר
16/08/14 12:10
29צפיות
שלום לכולם
השבוע פרסם המפקח על הביטוח את תנאי המשיכה לכספים מחשבונו של עמית שנפטר.
הבשורה היא שקופות גמל עד סכום של 5000 ש"ח ניתן למשוך ללא הצורך בצו הירושה...
לפרטים נוספים כנסו לאתר: http://www.alteam.co.il/#!beneficiary/c2ky
בהצלחה

מעבר קרן פנסיה
13/08/14 22:46
95צפיות
אם אני מעביר את קרן הפנסיה שלי מחברת ביטוח אחת לאחרת, ויש במקום העבודה שלי 5 עובדים שמבטוחים בחברה הזו, האם אני אצטרך למלא הצהרת בריאות / לחכות 5 שנים של תקופת אכשרה, או שמיידית אני מבוטח ללא הצהרת בריאות וללא תקופת אכשרה?
תקופת אכשרה
14/08/14 10:59
63צפיות
במידה וחברת הביטוח לא דורשת חיתום ממעסיק שמבטח מעל חמישה עובדים לא תידרש למלא הצהרת בריאות, אך עדיין תצטרך לצבור תקופת אכשרה.

הוותק שצברת בקרן הקודמת יעבור יחד איתך ויקצר את התקופה אותה תצטרך לצבור.
הוותק שלי כבר מעל 5 שנים
14/08/14 12:52
40צפיות
הוותק שלי כבר מעל 5 שנים, אז זה אומר שהוא יעבור איתי כולו ולכן אם אין הצהרת בריאות אז גם לא תהיה לי תקופת אכשרה?
מצויין
14/08/14 13:38
43צפיות
חשוב להשלים את תהליך ההעברה כל עוד אתה פעיל בקרן הקודמת שלך וכך הוותק ותקופת האכשרה יעברו יחד איתך.
ניוד והצטרפות לקרן פנסיה
18/08/14 09:02
32צפיות
בד"כ 2 תהליכים שונים

בקרן הפנסיה יש 2 בעיות מרכזיות בנושא החיתום:
1) תקופת אכשרה של 5 שנים לבעיה רפואית קיימת
2) הצהרת בריאות שבאמצעותה קרן הפנסיה יכולה לדרוש תוספת רפואית או החרגה (שלא יסתיימו לאחר 5 שנים)

בתהליך של קבלה בהסכם רבים ללא הצהרת בריאות - ישנו היתרון של קבלה ללא החרגה או תוספות
אך ישנה תקופת אכשרה של 5 שנים.

מי שיש לו קרן פנסיה קיימת ופעילה - חייב לוודא כי הוא מנייד את הכספים לקופה החדשה שמעוניין לפתוח על מנת שתקופת האכשרה שכבר עברה - תישמר.
בתהליך של ניוד בד"כ קרן הפנסיה מבקשת הצהרת בריאות ואז שוב.. בעיה..

אם אין בעיות בריאותיות - ויש רצון ובדיקה מקצועית לעבור לקרן פנסיה אחרת - אפשרי לבצע את השינוי.

אם יש בעיות בריאותיות - מעבר לקרן פנסיה אחרת יכול להיות מאוד בעייתי.

כדאי, תוך כדי בדיקת האפשרות למעבר לקרן פנסיה אחרת, לשמר את קרן הפנסיה הקיימת, כך שאם המעבר לחדשה יהיה בעייתי עקב מצב בריאות, תוכל להישאר בקרן הפנסיה הקיימת.
קרן פנסיה לא יכולה לדרוש תוספת חיתומית
18/08/14 14:17
29צפיות
רק להחריג, לדחות או לקבל בתנאים רגילים.
בעבר יכול להיות שהיית צודק
19/08/14 08:13
29צפיות
כיום אחת מקרנות הפנסיה הגדולות דורשת תוספת חיתומית.. היא נגבית מתוך החסכון, אבל היא בהחלט יכולה לדרוש.
אם בעבר את מתכוונת לאתמול - אז את צודקת
19/08/14 09:17
28צפיות
אשמח לשמוע על קרן פנסיה גדולה שדורשת תוספת חיתומית על הכיסוי שקיים בקרן.
אני בטוח שזה יעזור לי בעבודה...
º
מגדל מקפת - 50% תוספת. אין הפחתות.
20/08/14 07:14
19צפיות
משיכת כספים חזרה
12/08/14 16:31
73צפיות

עובד פוטר לאחר מספר שנות עבודה, הפיטורין נבעו עקב קיצוצים ולא עקב סיבות שאינן מזכות בפיצויים,
ההפרשות לפיצויים בוצעו במסגרת ההפרשות לביטוח המנהלים, העובד אינו חתום על סעיף 14 (ובכל מקרה, הוא פוטר, לא התפטר),
הקופה הינה מיועדת לקיצבה (כמו כל התוכניות משנת 2008, אבל גם זה כנראה נתון לא רלוונטי מכיוון שמדובר בפיטורין ולא התפטרות).

1. האם יש תרחיש כלשהו (חוקי ע"פ התקנות) שבהם המעסיק יכול למשוך חזרה לעצמו את כספי הפיצויים?

2. במידה והמעסיק מבקש לעשות זאת, חברת הביטוח מחוייבת להודיע זאת למבוטח ולקבל את תגובתו, האם חברת הביטוח מהווה פוסק בעניין,
או שבמידה והעובד יביע התנגדות, חברת הביטוח פשוט תשלח את שני הצדדים לבית הדין לעבודה?

3. במידה והחברה (בע"מ) נסגרת/עוברת לתהליך פירוק או כל תרחיש המתאר את חדלות הקיום של החברה (במיידי או בטווח הקצר/ארוך),
האם כספי הפיצויים שהופרשו מוגנים ושמורים אך ורק לעובד, או שהחברה/המפרק יכולים למשוך/להשתמש בכסף הזה?
האם הוא יכול להגיע לנושים של החברה במקום לעובד? (או שאולי העובד הוא נושה מובטח ראשון, או שבכלל כספים כאלו מחוץ למשחק ושמורים רק לעובד?)

4. שאלה קצת אחרת: נניח והעובד לא פוטר ולא חתום על סעיף 14, אלא עובד בחברה והוא מבקש ומקבל מכתב רשמי מהחברה,
בו מצויין שבמקרה של התפטרות (לא פיטורין) בעתיד, החברה מתחייבת לשחרר לעובד את כספי הפיצויים (עם/ללא השלמה, תלוי בסיכום בין הצדדים),
האם מכתב כזה בעצם יזכה את העובד בעתיד במקרה של התפטרות בפיצויים, בדיוק כמו מצב שהוא פוטר,
או שבמקרה כזה לחברה כן יש יכולת למשוך חזרה את כספי הפיצויים? (כלומר, האם מכתב כזה הוא פחות משמעותי מאשר פיטורין).
לעזרתכם אודה.

תשובות
12/08/14 22:53
36צפיות
1. במקרה של פיטורים, החברה יכולה למשוך את הכספים חזרה ע"י צו משפטי. כמו כן החברה יכולה להצהיר (הצהרה שקרית) לחברת הביטוח כי המבוטח עזב את העבודה בתנאים שאינם מזכים אותו בכספי הפיצויים, אך כמובן שבמקרה כזה היא עוברת על החוק.
2. חברת הביטוח מיידעת את המבוטח על כוונת המעסיק למשוך את כספי הפיצויים ואם תוך 60 יום היא לא מקבלת את תגובת המבוטח, היא יכולה לשחרר את הכספים למעסיק. במידה והמבוטח יתנגד להחזרת הפיצויים למעסיק - יש צורך בצו משפטי. חברת הביטוח אינה גוף אשר פוסק במקרה כזה.
3. אני לא מכיר מקרה בו חברה התפרקה והחזירו את הפיצויים לנושים.
4. יש אפשרות של העברת בעלות אוטומטית של הפוליסה. העברת הבעלות יכולה להיות תלויה בזמן (למשל העברת בעלות אוטומטית רק לאחר 3 שנות עבודה). בדרך כלל המעסיק חותם על העברת בעלות אוטומטית בעת קבלת הבעלות, אני מניח שניתן לעשות זאת גם לאחר מכן.

יש הרבה מקרה ביניים התלויים בנסיבות מסויימות וחברת הביטוח לאו דווקא תפעל כפי שכתבתי מעלה, אלא בהתאם לנסיבות.
תודה רבה, תגובה.
13/08/14 10:54
17צפיות
1. כלומר, במקרה של פיטורין, ללא צו בית משפט לטובת החברה המעסיקה, היא לא יכולה באופן חוקי למשוך חזרה את הכספים?
2. כלומר, אם המבוטח מגיש התנגדות, חברת הביטוח תעביר את הכספים לעובד, או שהיא תשלח אותם לבית המשפט ע"מ שיתן צו/פסק דין?
3. כלומר, אם חברה מתפרקת/נסגרת, כספי הפיצויים שהופקדו בפוליסה הם מוגנים אך ורק עבור העובד?
4. לא הבנתי, לא מדובר על העברת בעלות אוטומטית, אלא פשוט החברה מעניקה לעובד מכתב רשמי שבו כתוב כי גם אם הוא יתפטר, הוא זכאי לפיצויים.
תשובה קצת אחרת
13/08/14 15:03
25צפיות
החברה יכולה לפנות לחברת הביטוח בסיום העבודה ולבקש את הכספים חזרה, חברת הביטוח תחזיר את הכספים בכפוף לחתימה של החברה על כתב שיפוי ומקביל תיידע את העובד על כך שהחברה ביקשה למשוך את הכספים.
1. כפי שכתבת כספים שהופקדו לקופה לקצבה צריכים להישאר בה.
2. בנוסף, החל משנת 2008, כספי פיצויים שהופקדו לפי צו ההרחבה שייכים לעובד במידה וישאיר אותם עד לגיל פרישה
3. למכתב שציינת אין משמעות. במשיכת הכספים תצטרך להציג טופס 161 ממקום העבודה ומכתב שחרור כספים.
בנוגע למשפט הראשון:
13/08/14 15:20
17צפיות
להבנתי חברת הביטוח חייבת לקבל בתוך 60 ימים את תגובת המבוטח לפני שתנקוט פעולה, לא?

1+2. להשאר בה מתי? גם אם העובד מתפטר?
3. מדוע אין למכתב שום משמעות? הוא הרי מאשר לי את קבלת כספי הפיצויים, לא?

כספי פיצויים לפי צו ההרחבה לפנסיית חובה
13/08/14 17:04
33צפיות
לפי הצו, גם אם העובד התפטר. הכספים נשארים בתכנית החיסכון שלו. רק במידה והעובד יבקש לשבור את התכנית לפני גיל פרישה המעסיק יוכל לבקש חזרה את הכספים.

1. בבלוג שלך אתה מתייחס לקרן פנסיה, אבל
14/08/14 09:07
23צפיות
אצלי מדובר בביטוח מנהלים, האם זה זהה?

2. מדוע אין למכתב שום משמעות? הוא הרי מאשר לי את קבלת כספי הפיצויים, לא?
תשובה
14/08/14 11:00
21צפיות
1. זה זהה גם בביטוח מנהלים
2. אין משמעות למכתב שקיבלת בתחילת העבודה מכיוון ויתכן וסיימת את העבודה בנסיבות שלא מזכות בפיצויים.

לא הסברתי טוב את הסעיף השני
14/08/14 11:40
23צפיות
2. לא קיבלתי שום מכתב בתחילת העבודה.
לאחר מספר שנות עבודה פוטרתי, במהלך העבודה בחודש ההתראה המוקדמת,
המעסיק שאל אם הוא יכול להתחרט, לבטל את מכתב הפיטורין והאם אני מוכן להמשיך לעבוד (הכל ברוח טובה),
בעקרון אין לי בעיה, הדבר היחיד שכן חשוב לי לשמור עליו הוא הפיצויים המלאים שהייתי אמור לקבל בגלל הפיטורין,
לכן סיכמנו שמכתב הפיטורין יבוטל, ובמקומו אני אקבל מכתב שקובע שאם אני אתפטר ביוזמתי במהלך השנה הקרובה, החברה מתחייבת לשחרר לי את כספי הפיצויים (המלאים).

השאלה היא האם מכתב כזה שומר על היכולת שלי לקבל את כספי הפיצויים במקרה שאתפטר ביוזמתי,
או שהוא פחות משמעותי ולא מבטיח לי יותר מידי.

1. בנוגע לסעיף הראשון, אתה בעצם אומר שלפי המצב כיום, גם עם עובד מתפטר ביוזמתו, הוא יקבל את כספי הפיצויים?
(בעבר שחרור הכספים היה תלוי ברצון הטוב של המעביד)

תגובה
17/08/14 08:35
20צפיות
המסמך שקיבלת הוא בינך ובין המעסיק וחברת הביטוח איננה צד אליו
חברת הביטוח אמורה לקבל הנחיות ברורות באמצעות טופס 161
על בסיס המסמך ואם אכן לא תקבל את כל כספי הפיטורים תוכל לתבוע את החברה

על כל עובד במשק בהמשך לצו ההרחבה ( פנסית חובה ) חל סעיף 14
בשנת 2014 מדובר על 72% מהפיצויים ( הפרשה של 6% לחודש )
אם מעסיק מפריש 8.33% לחודש הוא םטור מ-100%

בהצלחה
מאמר בנושא החזרת כספי פיצויים למעסיק
15/08/14 18:54
25צפיות
סעיף 26 לחוק פיצויי פיטורים מגן על כספי פיצויים שמפוקדים בקופה הונית ומאפשר החזרתם למעסיק רק על פי צו בית משפט אלא אם נחתם הסכם בין העובד למעסיק או הסכם קיבוצי שקובע שהכספים יוחזרו למעסיק.
על פי הוראת אגף שוק ההון על הגוף המנהל לקבל לידיו הסכם כזה או צו בית משפט לפני שיחזיר כספים למעסיק
פסק דין הפניקס עוסק בנושא
פורום דם אמיתי נפתח ב|תפוז|!
11/08/14 16:53
2צפיות
|ערפד| אנו נמצאים בשיאה של העונה האחרונה של דם אמיתי!
בבון טמפס קיים דו קיום בין הערפדים לבני אנוש, בלב ארצות הברית, עיירה דמיונית. רוצים לספר כמה אתם מעריכים מלצרית בעלת יכולות טלפתיות? רוצים להיזכר ברגעים גדולים מהעונות הקודומות?

בואו לדבר על הסדרה בפורום דם אמיתי
|*|נפתח פורום פוליטיקה עולמית |*|
11/08/14 11:15
3צפיות
|גלובוס|רוצים לדעת מה קורה עכשיו בממשלת בארה"ב? מעוצבנים על פוטין? רוצים ללמוד מהאירופאים?
פתחנו בשבילכם את פורום פוליטיקה עולמית. בפורום תוכלו להתווכח  על סוגיות העומדות על סדר היום, לדבר על אירועים פוליטיים המתרחשים היום בעולם ועל השלכתם הבינלאומית.

היכנסו כבר עכשיו |שמאל|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לעבור קופה
10/08/14 21:52
59צפיות
איך עוברים קופה
דרך פנסיה דיגיטלית ?
תודה
חשוב שתיתן יותר פרטים
11/08/14 09:48
48צפיות
1) האם מדובר במוצר פנסיוני?
2) לאיזה מוצר פנסיוני אתה רוצה לעבור?
3) מה זה פנסיה דיגיטלית? לא שמעתי את המונח הזה..
לגבי דיגיטאלי
11/08/14 11:10
43צפיות
לא יודע אם לזה התכוונת, אבל יש את המסלקה הפסיונית שתאפשר בעתיד (כנראה הקרוב) לבצע פעולות במוצרים פנסיונים על ידי בעלי המוצרים.

כיום צריך לפנות או לסוכן ביטוח שמטפל בך או ישירות לשרות הלקוחות של הקופת גמל שתרצה לעבור אליה והם יכוונו אותך.

|*|פורום אכילת יתר ב|תפוז| אנשים|*|
06/08/14 11:19
3צפיות
|שמאל| סובל מהפרעות אכילה, אכילת יתר, או מהתמכרויות מזון?
פורום אכילת יתר הוא בית חם ומחבק לכל מי שרק מחליט שמעכשיו מבקש את חייו בחזרה.

אנו מזמינים אתכם לקבל טפיחה וחיבוק, לשאול ולייעץ, לשתף ולהשתתף.
כמה שאלות לגבי הפנסיה
05/08/14 16:14
54צפיות
עשיתי "סדר" מבחינת דמי הניהול שלי, אבל יש לי מס' דברים שאינני מבין ובמה עלי לבחור ?
1. מטרת החסכון - עד גיל הפרישה עבור השאירים: הון / קצבה / משולב (היום זה קצבה)
2. מטרת החסכון - לאחר גיל הפרישה עבור השאירים: הון / קצבה / משולב (היום זה קצבה)
3. מידת סיכון - האם להישאר עם בינונית ?
4. מה המשמעות של בחירה או אי בחירה בכיסוי כושר אובדן עבודה ?
5. במצב של אי כושר ... - תשלום חודשי 75% משעור ההכנסה הנוכחית ?

תודה מראש ...

תפנה לייעוץ פנסיוני
05/08/14 20:56
38צפיות
חלק מהשאלות שלך דורשות בדיקה יסודית ומקיפה של הצרכים ושל המוצרים הקיימים.   אתה מחפש תשובות פרטניות ואת זה ניתן לתת רק בפגישת ייעוץ מקצועי שבה תפנה.
מידע כללי רב תוכל למצא באתר לקבל את המירב
למכירה - קרן הפנסיה של עורכי הדין (וותיקה)
05/08/14 12:04
36צפיות
בינואר 1980 צורפו כל עורכי הדין לקרן שקמה לאחר תיקון חוק לשכת עורכי הדין שחייב עורכי דין לחסוך בקרן הזאת.
הקרן לא אכפה חברות לכן בפועל חסכו בקרן רק מיעוט מעורכי הדין.
הקרן "נסגרה" לחברים חדשים ב 1995 אך איפשרה קניית יחידות קצבה נוספות.
לפני 3 שנים בקשתי מינוי מנהל מורשה ולפני שנה מונה לקרן מנהל מורשה שבידו הסמכויות שקודם לכן היו ללשכת עורכי הדין.
אני מנסה לגייס תמיכה בתיקון חקיקה קל שיאפשר לקרן עורכי הדין להצטרף ל 8 הקרנות הוותיקות המנוהלות על ידי עמיתים ונהנות מרשת ביטחון של המדינה.
לעורכי דין בגילים המתאימים כדאי לבדוק מה עלה בגורל החיסכון שלהם.
מצורפת ההודעה על המכירה המפנה לאתר הקרן.

סתירה לוגית בצו ההרחבה לפנסיה חובה?
04/08/14 19:30
21צפיות
כיום (שנת 2014), סה"כ הפרשות החובה לפי הצו- 17.5% (= 6% הפרשות מעביד, 5.5% הפרשות עובד, 6% הפרשות מעביד לפיצויים).
הצו חל על כל המשק למעט מי שיש לו הסדר מיטיב.
דא עקא- הסדר מיטיב הינו הסדר הכולל הפרשות של לכל הפחות 17.5%.
כלומר, אם אני הולכת לפי הצו, ומפרישה 17.5%, אז כבר אני בהסדר מיטיב, ואז הצו לא חל עליי, על שלל תנאיו (כולל הפרשות לצורך סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין וכו') ואני יכולה לשלם פחות ממה שכתוב בצו, כי הוא לא חל עליי. אבל אז, ברגע שאשלם פחות, ההסדר כבר לא יהיה מיטיב, ואז שוב הצו יצטרך לחול!
מישהו יכול בבקשה לעזור לי ליישב את הסתירה?
המון תודה
מיכל
תגובה
05/08/14 09:00
22צפיות
הפרשות על פי צו ההרחבה הן הבסיס ממנו לא ניתן לרדת ולכן לא ניתן כיום לשלם פחות בכל מקרה
כולל סעיף 14 על הפרשות הפיצויים
החל מ-2008 עם כניסת הצו לתוקף היו פערים גדולים מול ההסדרים המיטבים שהלכו והצטמצמו עם השנים והחל מ-2014 כמעט ולא קיימיים
הנושא היחיד לגביו יש עדיין ספקות וממתינים לפסיקה בנושא הוא הפרשה לביטוח מנהלים בהפרשות של 5% ע"ח תגמולי עובד , 5% ע"ח תגמולי מעסיק ו-8.33% פיצויים
סה"כ , גבוה מ-17.5% אך תגמולים נמוכים יותר וכמו כן האם סעיף 14 יחול במקרה זה למרות שלא מופרש לאובדן כושר עבודה?

תגובה לתגובה
05/08/14 15:33
19צפיות
הי אסף- תודה!!
רגע- ואם מעסיק מפריש לפנסיה רגילה (לא בטוח מנהלים), בהתאם לצו לשנת 2014: 6% מעביד+ 5.5% עובד + 8.33% פיצויים, אז אוטומטית זה נכנס בגדר ס 14 לחוק פיצויי פיטורין, או שזה גם מיטיב ואז צריך את האישור הכללי כדי שס' 14 יחול? 
מחפשת המלצה לעו"ד מומחה לדיני עבודה ופנסיה רפואית
03/08/14 22:59
7צפיות
אני מחפשת בדחיפות עו"ד מקצועי ואמין.

מדבור ב-2 עורכי דין שונים בדרך כלל
04/08/14 12:05
10צפיות
יש לי קשרים עם המון עו"ד בתחומים דיני עבודה ונזיקין.

אם תשלח לי במסר/אימייל קצת יותר פרטים לגבי המקרה, אשמח לעזור לך למצוא את העורך הכי מתאים לנושא.

אפשר גם לדבר בטל, תשאיר לי טלפון ואתקשר
º
שללחתי לך מסר
04/08/14 23:58
3צפיות
קופת גמל של נפטר
03/08/14 20:32
26צפיות
שלום
קיבלתי מכתב מתקופת גמל כלשהי של אבא שלי ז"ל שאומרת שיש לגשת לבנק כל שהוא ביבנה עם תעודת פטירה וזהות ולבדוק אם יש שם כסף,
מה יכול להיות ?
אני לא יורש חוקי משום שויתרתי על חלקי בצוואה בשביל אחיי  . האם יכול להיות מוטב ללא הבאת צו ירושה?
תודה לעונים?
קופת גמל מחוץ לעיזבון
04/08/14 12:09
23צפיות
אני מניח שאתה רשום בקופת הגמל כמוטב ולא משנה מה נקבע לגבי שאר הירושה.
תודה
04/08/14 13:04
17צפיות
כבר ביררתי מול הקופה ונאמר לי שעליי לטפל בעניין מול בנק מסוים
קרן פנסיה
03/08/14 19:38
33צפיות
אני עובדת מתחילה בהוראה.
אני צריכה לבחור בחברה לקרן פנסיה.
איזה דברים אני צריכה לברר שהם משמעותיים לעכשיו ולהמשך השנים?? 
והם אלה שיגרמו לי להכריח בין חברה כזאת או אחרת.
הם יש המלצה מיוחדת למשהו?

יש הטבות לעובדי הוראה במבטחים החדשה
04/08/14 11:51
26צפיות
את יכולה להתחיל משם
זו בחירה חשובה לשנים רבות, לכי להתייע.
04/08/14 12:11
25צפיות
כדאי לגשת ולשם כמה מאות שקלים ליועץ פנסיוני שינחה מה הקרן המתאימה ביותר עבורך.

זו השקעה קטנה יחסית לחיסכון של מיליונים לאורך שנים.
מיליונים?? ואין כל פעם שינויים בין החברות..
04/08/14 14:56
24צפיות
ככה שבסופו של דבר הכל מתקזז..
º
בדקי דמי ניהול מהפרמיה ומהמצטבר
05/08/14 09:56
19צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום