לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

ניוד מביטוח מנהלים (שנפתח אחרי 2004) לקרן פנסיה - כדאי?
16/09/14 10:22
63צפיות
אני מבין שבביטוח מנהלים יש לי מקדם מופחת. אבל בקרן פנסיה הם עושים לי סימולציה שבה הפנסיה שלי בגיל פרישה היא גבוהה יותר דרכם. 
אז זה רלוונטי שהמקדם מובטח בביטוח מנהלים? הרי מה שחשוב זה הפנסיה האמיתית בסוף הדרך, לא?
תגובה
16/09/14 13:45
71צפיות
רלוונטי מאוד
בקרן הפנסיה המקדם אינו מבוטח והוא עלול לגדול ( משמעו פחות פנסיה ) בשל התארכות תוחלת החיים וסביבת הריבית הנמוכה
מקדם בחברת הביטוח לא משתנה( למעט מקדם הפחתה שיכול להגדיל אות באחוזים בודדים על עשרות שנים) בשל התארכות בתוחלת החיים ( סביבת ריבית נמוכה עלולה להשפיע גם עליו )
בד"כ דמי הניהול בקרן הפנסיה נמוכים יותר ולכן תגיע עם יותר שקלים לפנסיה אך לא בטוח שתקבל פנסיה גבוהה יותר

יש האומרים כי התינוק שיגיע לגיל 150 כבר נולד והרפואה המבוססת על הגנום האנושי תשנה מהותית את כל עולם הרפואה בעשרים שנה הבאות וכל שאלת השאלות היא מה ההתפתחות העתידית של העלייה בתוחלת החיים

בהצלחה
בביטוח יש חשש של קריסת החברות
16/09/14 14:52
57צפיות
יש חשש שחברות הביטוח לא יוכלו לעמוד בכל הקצבאות במקרה של תוחלת חיים ארוכה
תגובה
16/09/14 15:05
52צפיות
לכן האוצר מחייב את חברות הביטוח להעמיד עתודות כנגד ההתחייבות

ובמקרה קטסטרופה ( עלייה קיצונית בתוחלת החיים בשל פריצת דרך רפואית או כל סיבה אחרת) תמיד ניתן לנהוג בדומה לקרן פנסיה ולבצע התאמה של המקדם לתוחת החיים
אז ב"קטסטרופה" היתרון של מקדם קבוע נעלם
16/09/14 15:09
45צפיות
ואז מה היתרון בביטוח מנהלים?
תגובה
16/09/14 15:13
45צפיות
אולי לא הסברתי את עצמי היטב

יש בחברות הביטוח עתודה מיוחדת שמופרשת לטובת ההתחייבות של הבטחת המקדם בעת עלייה בתוחלת החיים ואם תוחלת החיים תמשיך לעלות מעבר לתחזית האקטוארית  יגדילו את העתודות
בקרן הפנסיה יעדכנו את המקדם
אז האם אפשר בכלל להחליט?
16/09/14 15:25
38צפיות
עושים לי סימולציה של הפנסיה הצפויה בעת הפרישה שלי (בעוד עשרות שנים) ואז יוצא שמשתלם לי דווקא הקרן פנסיה.
יש דרך אחרת להעריך מה כדאי לי או שזה כמו הטלת מטבע?
האם יועץ פנסיוני יכול בכלל לייעץ?
16/09/14 15:59
36צפיות
הרי הוא לא יודע מה תהיה תוחלת החיים
אני הייתי במצב דומה
16/09/14 23:16
48צפיות
ראשית, אתה יכול לציין מהם דמי הניהול שלך בכל אפיק ? ומהו המקדם בביטוח המנהלים ? בנוסף, האם המשכורת שלך עוברת את תקרת ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה ?

היו לי שלושה ביטוחי מנהלים שנפתחו ב"המלצת" הסוכנים. לאחר שקראתי הרבה על הנושא החלטתי לבטל את כולם. 

ביטוחי המנהלים שנפתחו אחרי יוני 2001 או ביטוחי מנהלים שנפתחו כהוניים והמקדם בהם נקבע רק ב 2008 הם חסרי ערך בעיני.
דמי הניהול גבוהים מאוד והמקדם המובטח, איננו מספיק אטרקטיבי בכדי לסבול את הנזק לחסכון.
המקדמים של קרן הפנסיה כבר כוללים בתוכם הנחה של עלייה בתוחלת החיים. המקדמים של ביטוחי המנהלים לקחו מרווח ביטחון נוסף מעבר לזה. 
אם תוחלת החיים תגדל משמעותית מעבר להנחה הזאת, חברות הביטוח תצטרכנה להביא הרבה כסף מהבית כי החסכון הכולל בקרן לא יספיק. החוסכים בביטוחי המנהלים החדשים הם ברובם צעירים. עד שיגיע תורם לקבל את הקצבאות, בני הדורות הקודמים, שהביטוח שלהם כולל  מקדמים שנקבעו לפי תוחלות חיים שאינם מעודכנים מתוך הנחה שרוב האנשים יבחרו באפיק הוני, כבר "יאכלו" את כל העתודות שהופרשו לטובת העניין.
הסיכון ליציבות החברות הללו בתרחיש כזה הוא אמיתי והפיקוח לא ייתן להן ליפול.
אם העליה בתוחלת החיים תהייה מתונה, אתה יכול להיות רגוע לגבי החסכון אבל ייצא ששילמת לחינם דמי ניהול יקרים בשביל מקדם קצת יותר טוב משל הפנסיה וכתוצאה מכך תקבל קצבה נמוכה יותר בצורה משמעותית.
זה הגיוני לרכוש מראש ביטוח יקר כשבתרחיש שבו הוא מתברר כבחירה הנכונה יש ספק אם אכן תקבל את התשלום ?!
עוד בעיה גדולה במוצר הזה היא שהמקדם מובטח רק במסלול שבו אין הבטחת קצבה לבת/בן הזוג במקרה של פטירת המבוטח. יש רק השלמה ל 240 קצבאות.

גם לקרן הפנסיה יש הרבה חסרונות כמו האיזון האקטוארי אבל הם מתגמדים בעיני מול עלויות ביטוח המנהלים.
האסטרטגיה הטובה, לדעתי, היא להשיג קרן פנסיה טובה עם דמי ניהול מינימליים. לדעתי, אם השכר עובר את תקרת ההפקדה לקרן פנסיה, קופת גמל היא פתרון בהחלט סביר. לרוב יועצים ממליצים להפקיד הפרשות מעבר לביטוח מנהלים או אפילו לחלק מראש את ההפקדות. זה משהו שצריך לבחון את הכדאיות שלו ולכן כדאי לבדוק זאת עם יועץ פנסיוני שיש עליו המלצות. אני - בתנאים שהיו לי, הגעתי למסקנה שביטוחי המנהלים מיותרים.
יועץ פנסיוני טוב והגון (לא כולם כאלה) גם יכול לעזור לאתר קרן פנסיה בתנאים אטרקטיביים, לבדוק את נושא הכיסויי הביטוחי, להדריך כיצד לבצע את הניוד, ולהסביר כיצד למקסם את הטבות המס האפשריות.

קרן פנסיה באפשרותך להחליף במידה ואינך מרוצה מהשירות או מהתשואות או שהשגת תנאים טובים יותר, בביטוח מנהלים עם מקדם מובטח נכון להיום אין ניוד. זה גם שיקול.
אם יש לך חלק הוני בביטוח המנהלים, כדאי ואפשר לשמור עליו כהוני פטור ממס ע"י ניודו לקופת גמל.

בהצלחה !
º
האם יש עתודה גם כנגד פוליסות שנפתחו לאחר יוני 2001?
16/09/14 16:31
19צפיות
רלוונטי אבל....
הודעה זו מכילה סרטונים
26/09/14 15:48
18צפיות
יש לקחת בחשבון שני דברים:
1. באיזה מסלול פרישה תרצה לפרוש?  ביטוח מנהלים אחרי 2004 מבטיח הגנה מפני עליה בתוחלת החיים רק במסלול פרישה של 240 קצבאות מובטחות.  ישנם לפחות שני מקרים שבהם תרצה לבחור מסלול אחר. למשל אם תרצה להבטיח לבת זוגתך קצבה לכל חייה או למשל אם אין לך בת זוג וילדים ולכן תעדיף מסלול שלא מבטיח שום דבר כי זה יניב לך קצבה גבוהה יותר.  אם תבחר במסלולים אלו בביטוח כזה תאבד את ההגנה של המקדם המובטח.

2.  ביטוחים אלו לא מבטיחים את התשואה המגולמת במקדם.  במילים פשוטות:  הקצבה שלך תרד במידה והתשואה תרד וזה קרה כמה פעמים בעשורים האחרונים.

לכן, היות ומדובר במוצר יקר צריך לראות האם בכלל זה מתאים לך.

ותוכל לראות סרטון שמדבר בדיוק על ההתלבטות בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים:

היכן שמים לשנה 150 אלף ש"ח ?
15/09/14 22:47
90צפיות
סבתא נפטרה וקיבלתי ממנה 150 אלף בירושה
רוצה להכניס את הכסף לתוכנית - סגור לשנה - בריבית טובה
אם יש דבר כזה בכלל
ומצד שני - בלי "עונש" גדול ו"קנס" אם אני מוציא באמצע
על איזה בנק ותוכנית אתם ממליצים ?

פשוט תרים טלפון לכמה בנקים
16/09/14 15:36
89צפיות
יש המון אופציות, מניירות ערך, קרנות נאמנות, פקדונות וכיוצ"ב..

הדרך הכי טובה זה לגשת לבנק או שניים ולדבר עם יועץ השקעות, שישמע את הצרכים והרצונות ויוכל לתת לך הצעות מתאימות.

לא לשכוח להתמכח על העמלות 

בהצלחה
אין ריביות בבנקים
20/09/14 15:02
49צפיות
אתה יכול לשים בפוליסת חסכון, אבל תדע שזה יכול להיות מסוכן.... אם השוק ירד ... ובמיוחד כשזה רק לתקופה של שנה.
בהצלחה.
ריסק זמני בקרן פנסיה שעברתי אליה
15/09/14 19:22
79צפיות
שלום

עברתי לקרן פנסיה אחרת לאחר 18 שנה שהייתי בקרן פנסיה מסויימת.
אני לא עובד ובקרן החדשה עושים לי ריסק זמני, אבל הוא עולה 16%.

האם אלו הסכומים המקובלים לריסק זמני?
זה נראה לי שחיטה לאור יום.
בקרן הקודמת שילמתי ריסק קבוע מההפקדות בגובה 3% כי אני רווק.
בקרן החדשה אמרו לי שזה עוד זול כי הם לוקחים לרווקים 20% עבור ריסק זמני.

מישהו יכול להגיד לי כמה מקודת לקחת ריסק זמני?
על מה בכלל הריסק הזמני?

תודה

תשובות
20/09/14 15:01
18צפיות
ראשית, אתה מבלבל בין רוב המונחים ... תקרא עליהם בגוגל ...
לגבי הריסק הזמני, אותן עלויות בערך בכל החברות.
פניה דחופה, בבקשה למי שבקיא באישורי פקיד שומה
15/09/14 17:43
51צפיות
אני בתהליך שחרור כספי פיצויים מכלל ביטוח.
הכספים שעומדים לזכותי משני מעסיקים שונים.
קיבלתי כבר אישור פקיד שומה על שחרור הכספים ב 0% מס.
אבל בכלל מבקשים לגשת שוב לקבל טופס אשר מפרט את המעסיקים השונים והסכומים לכל מעסיק.
האם יתכן כי פקידת השומה לא יודעת את העבודה ונתנה לי טופס שגוי (לא חוקי כהגדרתם...)? האם יש דברים בגו?

במקרה של פיצויים - פקיד שומה הינו עבור מעסיק ספציפי
15/09/14 19:40
34צפיות
ולכן כלל צודקים.

º
תודה
15/09/14 20:11
10צפיות
סכום קטן ששוכב זמן רב בקופת גמל
15/09/14 17:15
66צפיות
שלום. לפני כ40 שנה עבדתי חודש בתעשיה אוירית. הורידו לי סכום מסויים מן השכר לקופת גמל של מנורה מבטחים (השם כיום). אני ממשיך לקבל כל שנה פרוט אלה שנראה
על פניו שהסכום אינו הגיוני. מה שעומד לרשותי הוא - 134 ש"ח.  בהנחה שהרווחתי שכר מינימום ושהפרישו לי 5 אחוז  בלי הצמדה וכו' זה היה אמור להיות יותר מכפול. ומה עם המדד ?
האם זה בלוף של החברה או שדמי הניהול ועוד משהו  "אכלו" לי את הכסף ?
דמי הניהול אמורים להיות מפורטים בדוח וקופות גמל אינם בהכרח
20/09/14 10:33
31צפיות
צמודות מדד,הן משקיעות באפיקים שונים 
היו שנים שקופות הפסידו אחוזים רבים

קופת גמל דרך סוכן?
14/09/14 17:24
65צפיות
מה הייתרון או החיסרון של ניהול קופת גמל דרך סוכן?
מהיכן הסוכן מקבל את כספו? האם הוא מקבל נתח מדמי הניהול (ככה זה שקוף בשבילי, או שהוא מקבל משהו נוסף)?
האם יהיה קשה לי יותר להוריד דמי ניהול במצב כזה?

תודה.
הסוכן מקבל חלק מדמי הנהול.
14/09/14 21:37
53צפיות
ייתכן שיהיה יותר קשה להוריד את דמי הנהול במצב כזה
להיפך
15/09/14 07:25
63צפיות
סוכן שיש לו כוח מול הגופים יכול לדרוש הפחתה בדמי הניהול, שהאזרח הפשוט לא היה מקבל.
האזרח הפשוט יכול לקבל גם 0 דמי ניהול בגופים שניהול ההשקעות שלהם היה לוקה בחסר בשנים האחרונות, וכל הכסף מנויד מהם החוצה. אז בשביל לשמר את ירדו גם לרמה של 0 דמי ניהול, העיקר למנוע מכסף לצאת מהם כל הזמן..

סוכן כזה צריך להיות יותר צדיק מהאפיפיור.
15/09/14 09:55
55צפיות
שאלה - איפה הקץ'?
11/09/14 22:54
111צפיות
יש לי ביטוח חיים עצמאי עם מקדם המרה מובטח - פוליסה משנת 2012.
0% מההפקדות ו- 1% מהצבירה. מופקד לשם סכום חודשי יחסית קטן.

1. האם אקבל את המקדם גם על הפקדות חד פעמיות גדולות?
2. אם התשובה לסעיף 1 חיובית אז למעשה אני אוכל שנייה לפני היציאה הפנסייה, להפקיד לשם את כל הכספים מהגמל והפנסיה ואז ליהנות ממקדם מובטח בו בזמן שחברת הביטוח לא "נהנהת" מדמי ניהול על כספים אלו תקופה ארוכה? מה אני מפספס?
חברות הביטוח הגנו על עצמן היטב.
12/09/14 00:39
66צפיות
קרוב לודאי שבפוליסה שלך יש סעיף שבו שומרת לעצמה חברת הביטוח את הזכות לסרב להפקדות חד פעמיות, או
שלחילופין מצויין בה, שבהפקדות חד פעמיות המקדם יקבע בהתאם למקדם המעודכן במועד ביצוע ההפקדה החד פעמית.

חברת הביטוח לא תאפשר לך את ההפקדה בתרחיש שבו זה לא ישתלם לה. 

אתה לא יכול להגדיל את ההפקדות
12/09/14 16:54
63צפיות
החברה לא תתן לך להגדיל את ההפקדות וגם לא תוכל לקבל מקדם קצבה מובטח על כספים שתעביר מפנסיה או גמל לביטוח המנהלים.
לא מדוייק
12/09/14 19:27
48צפיות
ביטוח ישיר הסכימו לאפשר לי להפקיד כספים ללא כל בעיה באופן חד פעמי.

איך אוכל לבדוק שההפקדה אחת נהינת ממקדמי הקצבה המובטחים?
אתה נמצא שנתיים אחרי פתיחת הפוליסה ...
12/09/14 23:56
48צפיות
הם לא יפגעו מאישור ההפקדה הזאת בתנאים המקוריים של הפוליסה. מה כתוב בפוליסה שלך על מעמדן של הפקדות חד פעמיות ?
בכפוף לתנאי הפוליסה
14/09/14 12:59
29צפיות
כמו שכתבו לך חברת הביטוח רשאית לסרב לאשר לך לנייד סכומים חד פעמיים לפוליסה או במקרה והיא תאשר לך היא תקבע מקדם חדש במועד הפרישה על הכספים שנוידו.
|*|נפתח פורום ייעוץ רוחני|*|
11/09/14 17:31
5צפיות
|@|לפעמים הרגשתם שאין תשובות לשאלות שלכם אצל הפסיכולוג או הרופא?

יש רגעים בהם צריך להניח לרגע בצד את הטכנולוגיה ולחזור לשורשים, לרוח.
לרגל השנה החדשה -  בואו להתייעץ, לשאול ולפרוק את כל שעל ליבכם בפורום ייעוץ רוחני.

מחכים לכם שם עם תשובות:  
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
הבדל בין מקדמי ההמרה
11/09/14 14:12
84צפיות
שלום רב,

באחת הפוליסות שלי (הפניקס עתיר קצבה) מצויין כי מקדם ההמרה שלי הוא: 48.33 עבור 240 תשלומים כאשר הפרישה היא בגיל 65. רשום שם שזה ביחס לכל 10,000 ש"ח שיצברו לטובת המבוטח.

בפוליסה הפניקס עתיר הון (נספח קצבה) מצויין כי מקדם הקצבה הוא 205.25 גם כן ל 240 תשלומים לגיל פרישה 65.

בגלל הפער הגדול בין המספרים אני מניח שהם לא מחושבים על אותו בסיס. באיזו פוליסה המקדם הוא טוב יותר?

תשובה
11/09/14 16:40
44צפיות
המקדם בפוליסה הראשונה שקול למקדם של 206.91 קצת פחות טוב מהשני 
º
איך עשית את ההמרה? לפי איזו נוסחה?
11/09/14 22:50
22צפיות
º
10000/48.33=206.91
15/09/14 08:39
12צפיות
º
תודה רבה
24/09/14 06:38
3צפיות
קופת גמל לא משלמת
11/09/14 11:55
88צפיות
שלום רב,

ברשותי 3 אפיקי חיסכון פנסיוניים:

1. קופת גמל לא משלמת - תשואה גבוהה מאוד ודמי ניהול נמוכים.
2. ביטוח מנהלים - מקדם מובטח, תשואה סבירה מינוס ודמי ניהול גבוהים יחסית (לא ניתן להתמכח כי לא ניתן לנייד והם יודעים את זה).
3. קרן פנסיה - דמי ניהול טובים, מקדם לא מובטח.

אני נוהג להפקיד בסוף כל שנה כמה אלפים לקופת הגמל ע"מ ליהנות מתשואה גבוהה. השאלה היא האם אני לא עושה לעצמי נזק בעובדה שבגיל הפרישה יהיה עלי להעביר את היתרה הצבורה לקרן משלמת ואני לא יודע איך העניין מתנהל בתהליך הזה. כיצד אקבל משם (מהקופה המשלמת אליה אעביר את היתרה מהלא משלמת) את הפנסיה שלי? האם עצם זה שאני מפקיד היום כספים לגמל לא משלמת יזיק לי בעתיד באופן שיבטל את הייתרון של התשואה ודמי הניהול הטובים שאני מרוויח היום?

האם יש ייתרון בולט להפקדה לקופה משלמת כמו קרן פנסיה כללית על פני קופת גמל רווחית שלא משלמת?

תודה

אין הבדל
11/09/14 19:35
49צפיות
לא משנה לאן תפקיד, בסוף זה יחולק במקדם ותקבל את הכספים כקצבה.
החסרון של קרן פנסיה כללית, זה שיש שם איזון אקטוארי...
אני הייתי מפקיד את הכספים לקופ"ג... גם יותר מסלולים {אם אתה אוהב לשחק איתם} , גם ד"נ נמוכים יותר וגם אין איזון אקטוארי
לפי מה יקבע המקדם שאעביר את היתרה מהגמל לקופה המשלמת?
11/09/14 22:49
48צפיות
האם יש מצב שהוא יהיה פחות טוב מהמקדם שיהיה בקרן הפנסיה המקיפה שלי?
הקופה המשלמת יכולה להיות קרן הפנסיה שלך ואז המקדם יהיה זהה
12/09/14 00:45
57צפיות
היום בגלל סביבת הריבית הנמוכה קרנות הפנסיה המקיפות מסרבות לקלוט כספים לפרישה מיידית, ומתנות את קליטת הכספים הללו בהמשך חיסכון דרכן למספר שנים לפני לקיחת הקצבה.

יתרון נוסף של חסכון באפיק של קופת גמל הוא שבמקרה של פטירה, חלילה, המוטבים, שאתה חופשי לבחור את זהותם, מקבלים את הכספים בצורה הונית ולא כקצבה.
האם המוטבים בגמל יוכלו
12/09/14 19:30
42צפיות
למשוך את הכספים ללא מס במקרה פטירה? לא נשמע הגיוני.
ראה לינק מצורף
12/09/14 23:50
33צפיות
קרן פנסיה לא פעילה
11/09/14 11:06
106צפיות
יש לי קרן פנסיה מעבודה קודמת- נשארה ללא פעילות עקב התחלת עבודה בהמקום חדש . ( האם ממשיכים להוריד דמי ניהול בקרן הלא פעילה? האם עדיף לאחד אותה עם החדשה - שנמצאת בחברה אחרת?
תודה מראש
דמי ניהול בקרן לא פעילה
11/09/14 15:15
70צפיות
בקרן לא פעילה תשלם דמי ניהול מהצבירה בסך 0.5% בשנה.
בהחלט מומלץ לאחד את הקרנות.
º
יש לי סכומים רבים שהצטברו - האם יש חברה שנותנת פחות מ0.5%?
11/09/14 16:01
48צפיות
º
כן
11/09/14 19:36
39צפיות
תוכלו להמליץ לי על חברות
16/09/14 13:22
30צפיות
תודה רבה
:)
º
בהחלט. 0.5% זה המקסימום.
12/09/14 00:52
72צפיות
רק תבדוק קודם
13/09/14 14:49
47צפיות
כמה דמי ניהול מהצבירה אתה משלם במקום הנוכחי הפעיל
וכמה אתה משלם במקום הקודם
אתה יכול לראות את זה בדוח השנתי/רבעוני או להתקשר לקרן הפנסיה
אתה יכול לאחד איפה שאתה משלם פחות.
רק במקרה כזה תוודא לפניי ,שהכספים המועברים יהנו מאותם דמי ניהול כמו הכספים שהיו בקרן קודם (יש קרנות חמדניות שיכולות להגיד לך שההטבה בדמי הניהול היא רק על כספים שמועברים ע"י מעסיק מסויים, ואם אתה מעביר כספים מקרן אחרת  דמי הניהול שם לא יהנו מאותה הטבה)
איך להתכונן לפגישה עם הסוכן הפנסיוני
10/09/14 16:29
64צפיות
האם יצא לכם הגיע לפגישה עם הסוכן הפנסיוני, לא להבין כלום ומחוסר ברירה לחתום על המסמכים שהוא מבקש בלי להבין כלום?
אם כן, סביר להניח שלא קיבלתם את התנאים הטובים ביותר או את המוצרים המותאמים ביותר לכם.
בסרטון "פגישה עם הסוכן הפנסיוני" תוכלו לראות איך עושים את זה נכון
נרשמתי והפעלתי את ההרשמה, אך הוידאו לא נשלח ...
12/09/14 00:55
36צפיות
נראה מגניב :) תודה מירב.
|גביע|טקס תפוח הזהב 2014|גביע|
09/09/14 18:55
2צפיות
התאספנו לנו אתמול צוות הנהלת הפורומים בסינמטק תל אביב ביחד עם מבחר המנהלים מכל רחבי הפורומים והאשכולות של הפרדס.
המנהלים המקסימים והמוכשרים, שמשקיעים את כל כולם וליבם בפורומים, הם הליבה של הפרדס. ואחרי שעות, ימים ואפילו שנים של השקעה, רצינו לנצל את ההזדמנות כדי להגיד להם משהו חשוב: תודה!

האירוע התחיל עם אוכל איטלקי, מינגלינג ומפגש מרגש. והמשיך עם הקרנה מיוחדת של סרטון מבית היוצר של הנהלת הפורומים|!| :
http://tinyurl.com/mnkz7yf

בהמשך עוד נהנינו מהופעה מגניבה ומקפיצה של הMagical Mystery Tour עם כל שירי הביטלס האהובים ואוהבים עוד יותר, אבל לא לפני שערכנו כפי מיטב המסורת את טקס תפוח הזהב של שנת 2014|!|

סקרנים לדעת מי היו הזוכים|?|

|*|הפורום המבטיח: מבשלים כשר
הבת המתהוללת

|*|הפורום החברתי: הורים לילדים ביסודי
הפתעות נעימות ו-הפוך עם ראש כפול

|*|הפורום המקצועי: סלולארי
z1george

|*|פורום 24/7: האח הגדול
Maybe Mary ו-תרמוס עם נענע

|*|הפורום לשעות הפנאי: טיולים וחופשות בחו"ל
דניאלה1311

|*|והמנהל הוותיק
OrEl74 (מפורום NBA)
אריה31 (מפורום מצעדים וביקורת מוזיקה)
Aלון (מפורום  BDSM ויחסי שליטה)

|כתר|תודה לכל המנהלים של תפוז על התרומה הנפלאה והיום-יומית שלהם לאתר! |כתר|

מוזמנים לקבל קצת טעימה ממה שהיה לנו, בעזרת התמונות שלנו מהארוע:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=4321846
חוזר
09/09/14 13:37
59צפיות
שלום רב,
איפה אפשר למצוא את החוזר המקורי שפרסם צביקה משבנק שכותרתו "אין מניעה שעובד יקבל מינק פרישה   ויחיל בגינו הסדר של רצף פיצויים"
תודה
לא מכיר את החוזר
09/09/14 17:11
15צפיות
אבל אתה יכל לקבל מענק פרישה, להפקיד אותו בקופת פיצויים על שמך ולהחיל עליו רצף פיצויים.
בטופס 161א בסעיף 5 אתה צריך למלא את פרטי הקופה אליה תפקיד את המענק.

שאלת מקדם בפנסיה נתונים שונים ומבלבלים
09/09/14 10:02
31צפיות
בן 47 בריא
יש לי ביטוח חיים שנפתחה ב 2011 יש לי מקדם 197 לגיל 67
וקרן פנסיה ותיקה משנת 1995
בשנת 2009 נשלח לי סימולציה לבקשתי לפיה הפקדות משנת 2008 ואילך המקדם הוא 207
(בשנת 2008 משרד האוצר העביר הנחיות על שינוי מקדמים בתחשיבים ומאז לפי מיטב ידיעתי לא היה שינוי)
בסימלוציה שביקשתי השנה 2014
המקדם עלה ל 215 ומקדם סופי, שזה סעיף חדש נכתב מקדם 234
הכל מתיחס לגיל פרישה 67 בכל הדוחות
בסימולטור אינטרנטי של אותה חברה החברה שלי המקדם הוא 203
וגם סימטלטורים אחרים הנתונים דומים
מדובר על פנסיית זקנה בלבד

יועץ פנסיוני אחד אמר לי שכל חישוב המקדמים ע"י החברות זה משחק
כיוון שברגע גיל הפרישה החברות מקבלות הנחיה ממשרד האוצר איזה מקדם יהיה לעמית
    ואצל כולם ובכל החברות זה יהיה זהה באותו שכבת גיל ובאותו זמן פרישה

מה האמת?
כיצד יתכנו הפרשים כה גדולים בין המקדמים??
 מה זה מקדם רגיל ומהו מקדם סופי ומדוע ההפרש כל כך גדול?

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום