בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

מרכיב הפיצויים בחסכון
07/01/14 10:54
57צפיות
מהם התנאים בהם ניתן לקבל את הכספים האלה?

תשובות
07/01/14 18:47
51צפיות
א. פיטורים מעבודה - עפ"י טופס 161 ניתן לדעת איזה חלק מכספי הפיצויים פטורים ממס ואילו לא.
ב. בדרך של קצבה בגיל הפרישה - לוקחים את כל הסכום ומחלקים במקדם {כרגע 200} מקבלים את הקצבה לכל החיים.
משיכת כספים מקופת גמל בגיל פרישה
07/01/14 10:52
56צפיות
למצטרפים כיום לגופת גמל, איך מושכים כספים בגיל פרישה? נאמר לי שצריך להעביר לקרן משלמת קצבה קודם. האם מעבר שכזה עשוי להיות כרוך בהפסד כספי  מהסכום שנצבר בקופת גמל  ו/או לחייב אותי בהמתנת זמן נוספת עד לזכאות להתחיל לקבל את הכסף כקצבה?  

אני מתלבטת אם לפתוח קופת גמל או פנסיה כללית בגלל העניין הזה (אופציות אחרות לא רלוונטי) . אולי כבר עדיף לעשות ישר פנסיה כללית. אני צעירה אך משתכרת שכר נמוך.  
לאור הנתונים הללו מה נראה לכם עדיף?

º
השאלה לא רלוונטית יותר :)
07/01/14 13:01
26צפיות
דמי ניהול פנסיה
06/01/14 21:12
65צפיות
ברשותי דו"ח עבור פנסיה מחברת הראל. בדו"ח יש מספר שמות לנושא הדמי ניהול בפועל איני יודע מהם דמי הניהול:

ריכוז דמי הניהול שנגבו בפועל מהמבוטח בתקופת הדיווח:
1. שיעור דמי הניהול על בסיס שנתי מהיתרה הצבורה
2. שיעור דמי הניהול מדמי הגמולים
3. ממוצע שיעור דמי ניהול שגבתה הקרן בפועל מסך נכסי המבוטחים לתקופת הדו"ח
4. ממוצע שיעור דמי ניהול שגבתה הקרן בפועל מדמי הגמולים לתקופת הדו"ח

מישהו יכול לעזור לי בבקשה להבין מה אומר כל סעיף? למה הלכתי מעט לאיבוד ואני דיי חדש בעסק
עברית דווקא שפה קלה
07/01/14 01:16
45צפיות
חבל שהרבה מדחיקים את הנושא (לא אתה) רק בגלל שהם נרתעים ממינוחים כאלה, כשלמעשה דווקא מצויינים בדוחות מושגים די ברורים. אם לרגע היית מנסה לא להירתע ולהיאטם באופן אינסטינקטיבי והיית קורא את זה כמו שהיא קורא משפט בכל טקסט אחר לא הייתה לך שום בעיה להבין מה כתוב, בהנחה שאתה דובר עברית מינימלית. ושלא ישתמע מדבריי שאני מעביר ביקורת. סתם תמיד מוזר לי איך כאשר אנשים צריכי םלקרוא טקסט שנמצא בתוך מסמכים של הפנסיה או הבנק או כל מיני חוזים פתאום הם מאבדים את העברית שלהם...

ולענייננו,

1. כמה באחוזים גובה הקרן בשנה מסך כל הכספים שחסכת בקרן עד לאותה נקודת זמן.
2. כמה באחוזים גובה הקרן מכל הפקדה חודשית שמועברת אליה.
3. אינדיקציה למה הממוצע של סעיף 1 בקרב כל עמיתי הקרן - מאפשר לך לדעת כמה דופקים אותך ביחס לשאר.
4. אותו דבר, בהתאמה, לסעיף 2.
פנסיה מוטה שארים/זקנה/נכות
06/01/14 13:05
38צפיות
שלום לכולם. (שאלתי בפורום אחר בתפוז, אבל נראה לי שפה יותר מתאים )
אני מבין מה המשמעות של  כל אחד מהמסלולים אבל לא מבין למה הם קיימים.
אם הייתי במסלול מוטה שארים/ נכות (כלומר קצבה לזיקנה קטנה) כאשר הגעתי לגיל פרישה ולא הייתי צריך פנסית נכות או שארים (אני חי). אני אקבל פחות כסף לקיצבה?
למה בכלל יש את החלוקה?  אני חוסך כסף במקרה הצורך (זיקנה,נכות שארים) הסכום שנצבר עובר לקיצבה, לא?

אני מתייחס למגדל מקפת אישית (אם זה משנה משהו).

תודה
חגי
תשובות
06/01/14 18:51
33צפיות
היי,
ראשית, המסלול הביטוחי קובע את העלות הביטוחית שלך {השורה שנמצאת בד"כ מתחת לשורת דמי הניהול}.
במסלול עתיר חסכון לדוגמה, תשלם עלות ביטוחית נמוכה מאוד כיוון שאחוזי הכיסוי במסלול הזה מאוד נמוכים וכך הלאה... במסלול עתיר ביטוח נכות או שארים תשלם יותר... ובמסלול עתיר ביטוח נכות ושארים תשלם הכי הרבה עלות... כיוון שבכל אחד מהמסלולים הללו אחוזי הכיסוי עולים.
לא תגיע עם המסלולים הללו לאותה קצבה בגלל העלויות של הביטוח.
ומעבר לכך, הכי חשוב בכל הסיפור, אם חלילה לא הגעת לגיל הפרישה... המסלול יקבע את גובה הפיצוי שהשארים יקבלו או אם יהיה לך מקרה ביטוח נכות... תקבל עפ"י המסלול את הפיצוי הרלוונטי.
יום טוב.
חוק פיצוי פיטורין סעיף 14- הבדל בין טפסים
06/01/14 03:20
46צפיות
בטופס הצטרפות לפנסיה מקיפה ראיתי שהייתה אפשרות לסמן שפיצוי פיטורין ישולמו לפי סעיף 14
לעומת זאת בטופס הצטרפות לקופת גמל לא מופיע האפשרות לסמן דבר כזה

האם זה אומר שתשלום פיצויי פיטורין לפי סעיף 14 אינה אפשרות תקפה בקופת גמל?

תגובה
06/01/14 12:38
37צפיות
סעיף 14 הינו הסכם בינך ובין המעסיק וחברת הביטוח/קרן הפנסיה אינן צד בעניין,בהתאם להסכם העבודה או הסכם קיבוצי או צו הרחבה החל רוחבית כדוגמת פנסית החובה או צו הרחבה בענפים כאלו ואחרים
הרישום בטופס הוא טכני בלבד וחברת הביטוח תוכל לסמן אצלה שקיים הסכם כזה אך שוב , כיום לכל אזרח במדינה על 72% מהפיצויים חל סעיף 14 מכוח פנסיית החובה
גם אם לא סומן דבר בטפסי ההצטרפות

האם יתכן עמלות נוסף על דמי ניהול מקסימלים?
06/01/14 02:52
46צפיות
לאחר שדחיתי הצעת סוכנת הסדר של מקום עבודה לביטוח מנהלים, בחרתי לבד את אפיק החסכון לקופת גמל כאשר דמי ניהול יהיו הסטנדרטיים הנקובים (ללא הנחה מיוחדת). הבנתי שאלה גם דמי ניהול המקסימליים. ( 1.1 % שנתי מהצבירה ו 4% על הפקדות) . לי אין סוכן משלי כרגע.  אני מניחה שהמעסיקה תטפל בזה דרך הסוכנת שלה כדי להעביר הפקדות. האם זה אומר שאותה סוכנת אוטומטית תחשב כמייצגת גם אותי ויורידו לי עמלות סוכן נוסף לדמי ניהול המקסימלים בקופה ? האם אני חייבת שיהיה לי סוכן מטעמי בכלל או שאין חובה וזה עניין של המעסיקה והסוכנת מטעמה להסתדר ביניהם עם הטיפול בהפקדות?

תודה.
תגובה
06/01/14 12:36
36צפיות
אין אפשרות לגבות עמלה נוספת מעבר לשיעור שציינת
אם הסוכן מחתים אותך על טפסי ייצוג ( ב1 או ב2) הוא יקבל עמלה מתוך דמי הניהול המשולמים על ידך
ויתור על קצבת שאירים רטרואקטיבית?
04/01/14 21:41
45צפיות
שלום רב,

אודה לתשובותיכם.
שתי שאלות:
1. בהעדר ילדים - היש דרך "לשכנע" את חברת תוכנית הפנסיה שלי לוותר על כיסוי שאירים רטרואקטיבי משנת 2006 ועד 2012? (החברה הסכימה לוותר על כיסוי השאירים משנת 2012 בלבד).

2. האם נכון הדבר כי רק משנת 2006 אופציית הויתור על כיסוי שאירים קיימת? היתכן כי כל מי שנטול ילדים ובני זוג חוייב לשלם על שאירים למרות היעדרם?

תודות,
טל
שארים הם לא רק ילדים
04/01/14 22:02
37צפיות
שארים היא גם בת הזוג שלך או הידועה בציבור למרות שבפועל לא נישאתם.
אין מצב שחברה תחזיר לך את הכסף כי כמעט כל קרנות הפנסיה מבוטחות בביטוח משנה שכבר שילמו עליו...
זה בערך כמו להגיד אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש... בתכל'ס, עם כמה שזה לא כיף... זו די בעיה שלך שלא ידעת... למה שהחברה תשלם על הטעויות שלך?
שבוע טוב.
החלטתי לקחת פנסיית שארים.. האם טעיתי?
04/01/14 17:29
72צפיות
שלום למומחים.
אישתי ניפטרה לפני 4 חודשים.ממקום עבודתה (בנק) הציעו לי שני מסלולים.לקבל מיליון שקל (קופת הגמל+פיצויים). או קצבה חודשית של 7000 ש"ח.
מאחר והדבר כבד עלי..התייעצתי עם יועץ פנסיוני. והוא אמר שכדאי ללכת על קצבה חודשית.
אני בן 60..בריא.
לאחר שקצת למדתי את הנושא..אני חושב שעדיף היה לקחת את הכל בפעם אחת.כי מה שקורה..הבנק לקח את כל הסכום שחלקו הוא שלי.ועכשיו הוא מחזיר לי אותו בחלקים...ואם במיקרה פטירה חו"ח..כל הסכום נישאר אצלם.
ובכלל..הקצבה צמודה למדד עם תוספת עיתון ועוד משהו..
לדעתי..יכולתי בעצם "להחליף" את הבנק ולתת לעצמי קצבה חודשית ובנוסף ..להשקעה נכונה של הכסף. "ובסוף" הסכום נישאר אצלי ולא הולך לטמיון...
לקחתי בחשבון הרבה אפשרויות של תחזית לעתיד.כמו למשל..מה הייתי עושה עם המיליון..הבנתי שאין הרבה...וכן הכסף היה נאכל לאיטו בתוך שנתיים.אני גם לא "אוהב" להתעסק עם השקעות וכספים.
הנקודה העיקרית שאני מסתמך עלייה היא..שתהיה לי הכנסה חודשית קבועה ובלי דאגות והרבה שקט ובטחון.
כמה שאני לומד את העניין..הדבר נעשה לי יותר מסובך וקשה לדעת מה היא הבחירה הנכונה.
אני פורש צהל ומקבל קצבה מצהל בסכום של 8500 שח. ההוצאות הקבועות שלי הן 7500 שח מינימום. (החודש ירד לי מהויזה 10500 שח).
מבקש אם אפשר.. לתת לי הסבר כלכלי נבון..על כל ההבטים הקשורים להחלטה מסובכת זו. ובבקשה את תפנו אותי ליועצים :) .
ובכלל..האם החלטתי נכון.
תודה לכם ושבוע טוב.
בגדול עדיף קצבה
04/01/14 21:58
54צפיות
כי עם מיליון השקלים כנראה היית קונה רכב / עוזר בדירה לילדים... ותוך שנה שנתיים לא יהיה לך כסף לאכול... לפי התיאור שלך יש לך לא מעט הוצאות...
נקודת האיזון בערך היא בעוד כ-12-15 שנים... אני די מאמין שרוב האנשים חיים יותר מכך... ואז "דפקת את המערכת"
כמובן שאם חלילה יקרה לך משהו עד אז... אז המערכת דפקה אותך...
יום טוב.
תגובה
05/01/14 12:17
47צפיות
תוחלת החיים הממוצעת של גבר בישראל היא קרוב ל-80
7,000 ש"ח למיליון בגיל 60 זו קצבה גבוהה מאוד במנונחים אקטואריים
כמובן שאף אחד אינו יכול לחזות כמה זמן תחיה ולכן קבלת ההחלטות היא על פי סטטיסטיקה בלבד
בריביות הנמוכות הקיימות כיום בשוק בלתי אפשרי להשיג על מיליון ש"ח 7,000 ש"ח צמוד למדד ללא לקיחת סיכון
תודה לכם..עודדתם אותי קצת. :)
05/01/14 13:34
38צפיות
וזה מה שאמר לי היועץ הפנסיוני..
צריך רק לחיות ולהיות בריא...
תודה ושבוע טוב.
שאלה לגבי קופת תגמולים
04/01/14 10:45
39צפיות
אם  יש  לבנאדם  כסף   ששכב  בקופת  גמל  לתגמולים   עד 2008  (לפני  שיצא  החוק  שהכל   מיועד  לפנסיה)
רוצה  להוציא  את   הכסף   שנצבר   והקופה  מבקשת  ממנו   אישור  פטור  ממס  הכנסה  כדי  שלא יורידו לו מס  

מה  בדיוק  צריך  לעשות  כדי  לקבל   את   האישור  בלי בירוקרטיה מיותרת?

אודי
ללכת לפקיד השומה
04/01/14 12:25
33צפיות
אם זו קופה קטנה {מתחת ל 7000 ש"ח } אז כנראה שיהיה ניתן להוציא אותה השנה כי יש איזו הוראה כזו בתהליך אישור.
אם מדובר על קופה גדולה יותר, צריך להביא ריכוז יתרות של הקופה ואת מס' תיק הניכויים של הקופה וללכת עם זה לפקיד השומה ע"מ שיוציא פטור ממס.
כמובן שיש להצטייד בהוכחות על מיעוט הכנסות / מצב בריאותי.
עד כמה אפשר לסמוך על נתוני העבר בהערכת תשואות
03/01/14 09:54
55צפיות
בעתיד והשוואה בין החברות? הסימולציות מחשבות לפי אחוזים קבועים, אבל בפועל יש הבדלים בין החברות. קראתי דעה של יועץ שטוען שלפחות אצל 5 החברות הגדולות אי אפשר לעשות הערכה לפי נתונים קיימים והן בערך אותו הדבר, אבל מצד שני מתפרסמות כל הזמן כתבות השוואה, אז זה גורם לי לחוסר וודאות.
תודה.
השוואת תשואות
03/01/14 10:11
47צפיות
שלום,
המדד העיקרי על מנת לראות את ביצועי הקופה הינו השוואת תשואות לאורך זמן (מינ' 3 שנים אחרונות) בנוסף למדיניות החברה המנהלת לגבי אופן השקעת הכספים.
חלק מהקופות לא קיימות מעל 5 שנים ולכן לא ניתן לראות את ביצועי הקופות לאורך זמן.

אתר משרד האוצר נותן כלים על מנת להשוות תשואות בין מוצרים פנסיוניים.
להלן הלינקים:
גמלנט - להשוואת תשואות בין קופות גמל וקרנות השתלמות.
פנסיהנט - להשוואת תשואות בין קרנות פנסיה.
תודה, אבל השאלה שלי היא עד כמה אפשר להסתמך על
03/01/14 11:43
27צפיות
הנתונים האלה בחיזוי לעתיד?
תשובה
03/01/14 12:12
34צפיות
אף פעם אי אפשר להסתמך על הנתונים ולהסיק על העתיד אבל ניתן לראות את מידת ההצלחה של החברה המנהלת לאורך זמן.
אם היינו יכולים לנבא בשוק ההון...
זה רק נתון אחד מרבים בשיקולים
04/01/14 11:18
24צפיות
כאשר הולכים לבחור קופת גמליש לקחת בחשבון עשרות פרמטרים וגם אחרי הבחירה אין אף פעם וודאות שלמה שהבחירה הייתה הכי נכונה.

תשאות עבור זה פרמטר אחד בלבד, יש עוד כמו:
1. מי מנהל את הקרן
2. מה מדיניות הניהול כרגע המוצהרת
3. מצב השוק
4. צרכים של שלך כלקוח

מומלץ ללכת למקצוענים שהם יודעים לבדוק את כל הפרמטרים ולעזור לך לקבל החלטה מושכלת יותר.

בהצלחה
|סיר|נפתח פורום מאסטר שף
02/01/14 09:41
2צפיות
תכנית הבישול המצליחה חזרה בעונה חדשה וטעימה מתמיד. לרגל העונה החדשה פורום מאסטר שף נפתח מחדש|!| זה המקום לדבר על התכנית ולהמליץ על מתכונים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
פנסיה וגמל- כמה שאלות.
01/01/14 17:40
90צפיות
שלום,
אשמח לעזרתכם בכמה שאלות:
1. יש לי פנסיה וקופת גמל, לשתיהן לא הפקדתי כספים קרוב לשלוש שנים.
האם כדאי לחזור להפקיד בהן? זה יחזיר לי את כל ההטבות הביטוחיות?
האם יש מגבלת זמן שלאחריה פנסיה וגמל מוקפאות?

2. לאמי כמה קרנות פנסיה בסכומים של כמה מאות בכל אחת, האם כדאי לאחד או לפדות אותן?

3. אחותי צפויה לקבל בקרוב פנסיה ממקום עבודתה. כמה היא יכול להפקיד כל חודש?

תודה.
תשובות
01/01/14 18:59
47צפיות
1. לגמל לא, לפנסיה - רק אם אתה רוצה גם ביטוח ...
2. אפשרי לאחד, לא ניתן לפדות ללא מס של 35%.
3. לא ברורה השאלה, מה הקשר בין קבלת פנסיה לבין הפקדות לקרן?
הבהרות:
01/01/14 20:00
31צפיות
1. מה המגבלה במקרה של פנסיה, אם אחדש הפקדות אוכל לקבל גם כיסוי ביטוחי? 3. זו היתה הקדמה. השאלה היא לגבי מקסימום ההפקדות האפשרי?
המשך
01/01/14 20:57
26צפיות
אם תחדש הפקדות, תצטרך למלא הצהרת בריאות ע"מ להיות מבוטח.
לא הבנתי בשביל מה להפקיד אם היא מתחילה לקבל פנסיה... האם הכוונה לקבל פנסיה זה שהמעסיק מתחיל להפריש לה ? אם כן, המקסימו םזה 7% מהשכר המבוטח.
אז הכיסוי הביטוחי תלוי בעיקר בבירוקרטיה?
01/01/14 21:51
20צפיות
לגבי השאלה השניה; כן, זו היתה הכוונה, תודה!
לא קשור לבירוקרטיה
01/01/14 22:02
21צפיות
כל אחד שמצטרף לקרן פנסיה חייב הצהרת בריאות... לענות בכן ולא על 12 שאלות בערך... מה לעשות, החברות לא רוצות אנשים חולים בקרן הפנסיה שלהם...
אצור קשר עם הקרן בה אני חבר.
01/01/14 23:11
21צפיות
תודה!
תשובה
02/01/14 16:55
18צפיות
היי,
האם אתה שכיר או עצמאי ? אם שכיר - לאן היית מפקיד ?
אם עצמאי - ניתן לבצע הפקדות חדשות אולם תצטרך הצהרת בריאות לקרן פנסיה.
לגבי ההטבות הביטוחיות - במידה ותעבור הצהרת בריאות ויקבלו אותך לקרן פנסיה - אכן תקבל את המסלול הביטוחי אליו הצטרפת.

לגבי אמך, לא מומלץ בשום מצב לפדות אותן !!! וגם לא לאחד. סביר להניח שיש לה קרנות פנסיה שונות עם הטבות שונות בכל קרן ולכן מצריך בדיקה מעמיקה של סוג הקרן.
אפשר גם לבדוק לגבי הוזלת דמי ניהול, שינוי מסלול וכו' (לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות).

לגבי אחותך - המעסיק יפריש לה לפי פנסיית חובה - 6% מעביד, 5.5% עובד, 6% פיצויים.

מקווה שעזרתי.
קצת סדר בנושא דמי ניהול עבור מוצרים פנסיוניים
01/01/14 15:26
86צפיות
מישהו יכול, אחת ולתמיד, לעזור לי ולאחרים ולשים סדר בדברים?

בתור שכיר, המחוייב לעבוד דרך סוכנות הסדר אותה קבע עבורי המעסיק, איזה כח מיקוח קיים לי עבור דמי ניהול?

בפניה ישירה לקרן פנסיה הצלחתי לקבל דמי ניהול מוזלים ונפלאים,
מנהל ההסדר הודיע לי כי הוא לא יעבוד בדמי הניהול הישירים.

* איך אני יכול להוזיל דמי ניהול אם אני מחוייב בעבודה תחת מנהל הסדר מסויים (עם אינטרסים מסויימים משלו)?
* האם אני יכול לסרב לעבודה מול מנהל ההסדר?
* האם אני יכול לחייב את מנהל ההסדר לעבוד בתנאים אותם הציעו לי?
* אם לא, האם אני נתון לחסדי מנהל ההסדר ובעצם אין לי שום כוח מיקוח?

º
אשמח גם לתשובה בנושא
01/01/14 18:33
29צפיות
לא, לא, לא ולא...
01/01/14 19:00
61צפיות
התשובות להכל זה לא.
אתה קובע איפה הכסף שלך ינוהל, ההסדר יקבע את דמי הניהול שתשלם.
הדרך היחידה להוריד ד"נ זה לשכנע את המנכ"ל של החברה בה אתה עובד להעיף משם את ההסדר.
אין לך שום כח מיקוח.
לא אמור לצאת חוק בינואר 2014 שאתה
02/01/14 22:06
52צפיות
אני וכ"א אחר יכולים לקבוע מי הסוכן??
נדחה
03/01/14 14:40
42צפיות
בינתיים לאמצע השנה.... אני לא מאמין שזה יהיה השנה
תשובה
03/01/14 10:15
52צפיות
במקרה שהמעסיק עובד רק אם מנהל ההסדר ולא נותן לך אפשרות לביצוע פעולות עצמאיות, אתה שבוי של מנהל ההסדר.
הדרך היחידה להתמודד עם דמי ניהול היא פנייה אל מנהל ההסדר (לא בטוח שהוא ירצה להוריד דמי ניהול כי אתה שבוי שלו).

בעוד שנה (תחילת 2015) תיכנס לתוקף המסלקה הפנסיונית ואז תוכל לבצע כל פעולה עם כל סוכן מבלי שהמעסיק יחייב אותך לעבוד עם מנהל הסדר.

כרגע, לצערך אתה שבוי שלו. ניתן לנסות לפנות למחלקת שכר על מנת שיתמקחו עבורך אם לא קיבלת מענה ישירות מהסוכן.
º
שאלה מצויינת גם בשבילי
06/01/14 02:31
16צפיות
משיכת כספים
01/01/14 13:36
49צפיות
שלום לכם
אני נכה 100% ומקבל קצבה קבועה של תאונת עבודה , כרגע נסגר מקום עבודתי ופוטרתי. האם זה יהיה בסדר שאני אמשוך את כספי הפנסיה שצברתי כי בכל מקרה תהיה לי הקצבה לכל אורך חי (לצערי בנסיבות התאונה הקשה שעברתי) ?
בתודה מראש ויום טוב
תשובות
01/01/14 19:01
27צפיות
א. אם לא צריך את הכסף, אין סיבה לפדות.
ב. אם בכל מקרה אתה רוצה לפדות, גש לפקיד השומה, שיאשר לך פטור ממס על התגמולים והפיצויים ולאחר מכן גש לחברה ע"מ למשוך.
קרן השתלמות
01/01/14 10:42
69צפיות
היי

אם יש לי 2 קרנות. אחת כבר נזילה, השניה עוד לא.
לפי החלת ותק הבנתי ניתן למשוך את שניהם.
אך האם אפשר להחליט שמושכים חלק בפעם אחת, ואז אחת לכמה חודשים למשוך שוב או אחת לחודש?
(שימש כמעין משכורת ... )

תודה
נזילות קרן השתלמות
01/01/14 11:09
70צפיות
היי בתיה,
במידה והקרן השתלמות נזילה,
יש כמה אפשרויות:
1. ניתן לבצע משיכה חלקית. במקרה כזה הכספים החדשים שיופקדו ינעלו את הקרן לעוד 6 שנים.
2. ניתן לשמור על הקרן נזילה עם הפקדות חדשות ע"י לקיחת הלוואה ממנהל הקרן (יש להם תנאים מעולים), ובכך לשמור על נזילות הקרן.

בנוסף, יש חשיבות גדולה לחברה המנהלת בנוגע לתשואות הקרן לאורך השנים ולדמי הניהול.

אם תרצי מידע נוסף, תעדכני אותי במייל - adi@tesua.co.il.

בברכה,
עדי שהרבני
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה רבה- המשך
02/01/14 15:23
39צפיות
א. האם ה שאמרת משנה אם יש לי 2 קרנות בעצם?

ב. כתבת " ניתן לשמור על הקרן נזילה עם הפקדות חדשות" - אבל אני למעשה מעוניין במשיכות חדשות.. או שלא הבנתי.

נניח לצורך הדוגמא יש לי 100K
אני רוצה בחצי שנה הקרובה למשוך 3K כל חודש. זה אפשרי - או רק במסגרת הלואה כמו שאמרת? ואז למעשה מה, אני לוקח הלוואה כל חודש?
או שהם מטפטיפים לי את הלוואה כל חודש ?

ג. הקרנות שלי בכלל.
ברור שזה לא מחייב, אבל סתם לסבר את האוזן (או את העין), כי הם לא עוניים לי כבר 3 ימים - כמה לדעתך אפשר לקבל ריבית על הלוואה כו?
תשובה
02/01/14 16:44
78צפיות
לגבי משיכות של כספים את יכולה בכמה פעימות שתרצי.
אולם, אם יש הפקדות חדשות לקרן, אז הקרן ננעלת ל6 שנים ע"פ התקנות.

לצורך הדוגמא:
אם קיימת קרן התשלמות עם 100K ויש הפקדות חודשיות.
ברגע המשיכה הראשונית, הכספים שנצברו עד אותו רגע יכולים להימשך (לא משנה כמה כל פעם), אולם הכספים החדשים שמופקדים, יהיה ניתן לשחרר אותם רק עוד 6 שנים.
במקרה אחר, אם לא ביצעת משיכות כלל - גם על ההפקדות החדשות כל הכסף ממשיך להיות נזיל.

הריבית שבהלוואה ניתנת על 50% לסכום הצבירה ובתנאים אטראקטיביים (הריבית משתנה בין חברה לחברה) ומומלץ לבדוק.
בכל מקרה, הייתי ממליץ לשקול להעביר את הקרן מכלל - הראו ביצועים בינוניים ב5 השנים האחרונות.

מקווה שעזרתי.
תודה רבה!
03/01/14 12:57
25צפיות
10% בשנה - על משהו סולידי, זה נחמד לא? זה בינוני לדעתך?
אשמח להמלצה  אחרת :)

אתה חייב לתת לי משהו לדמיין :)
זרוק ריבית
כמה לשנה?
חצי אחוז? אחוז? 3 אחוז?

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום