לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

מה אפשר לעשות עם ביטוח מנהלים ישן
01/07/14 22:55
59צפיות
יש לי ביטוח מנהלים ישן ללא הפקדות שוטפות כבר כמה שנים.
מה אפשר לעשות עם הסכום הזה?
רציתי להעביר את הסכום לקרן פנסיה, כדי שיהיה לי קל לעקוב ולנהל. אמרו לי שאי אפשר. וכל מה שנותר לי לעשות זה לחכות לכסף הזה בגיל פרישה לפנסיה. לא הזוי?
לוקחים לי כרגע עמלה של 1% על הצבירה.

מה אפשר לעשות?
המשך פרטים
01/07/14 22:59
41צפיות
ביטוח מנהלים אחד נפתח ב2004 - 25 אלף שח יש בו. סטטוס - מוקפא

ביטוח מנהלים שני נפתח ב2007 . 5000 שח. סטטוס - מסולק
עוד פרטים
01/07/14 23:03
33צפיות
בביטוח של 2007 רשום לי "קיצבה צפויה" 51 שח
בביטוח של 2004 לא מצאתי שרשום סכום של קיצבה צפויה

מה נותן לי ביטוח המנהלים?
האם זה שווה את העמלה של 1% על הצבירה?
הרווח של 2013 שווה פחות או יותר לרווח בקרנות הפנסיה שלי
אמור להיות אפשרי להעביר לקרן פנסיה
02/07/14 05:55
47צפיות
רק שאז את מאבד את המקדמים המובטחים
תשובות
03/07/14 18:34
35צפיות
אם יש שם סכום הוני {לא קצבתי} להעביר אותו לקופת גמל ואת השאר להעביר לקרן פנסיה.
וזה ניתן לביצוע... מי שאמר שלא, פשוט לא רצה להתעסק עם זה.
איך מתוך הדוח השנתי אוכל לדעתי אם
03/07/14 21:51
27צפיות
איך מתוך הדוח השנתי אוכל לדעתי אם הסכום הוא קיצבתי או הוני?
רשום...
04/07/14 21:06
17צפיות
רשום חסכון מצטבר הוני...
שאלה לגבי הפנסיה - מתחיל עבודה חדשה
01/07/14 21:58
39צפיות
קרן הפנסיה שיש לי היום עשתה לי הרבה צרות
שלחתי מכתב תלונה, עדיין לא ענו לי (יש להם 30 יום)
יש לי גם הרבה תלונות על המשווק הפנסיוני שהטעה אותי (בתום לב כנראה וחוסר מקצועיות) כמעט על כל שאלה ששאלתי אותו בשנים האחרונות והתעלם לרוב מהמיילים שלי.
אני החודש מתחיל עבודה חדשה (רופא בבית חולים).
הדבר שהכי חשוב לי בקרן הפנסיה (בהנחה שהקרנות הגדולות אינן קיקיוניות, כולן באותה רמות סיכוי, ופעם זו עושה 12% ופעם אחרת עושה 12%) אז מה שנשאר שחשוב לי זה קשר עם הסוכן הפנסיוני או המשווק הפנסיוני - אחד שיענה לי למיילים גם אם אני נודניק (מה לעשות שכל דבר צריך לבדוק אותם 17 פעמים כי הקרנות עושות טעויות ותמיד לטובתן) ושלא יטעה אותי.

אני צודק? איך אדע מי משווק/סוכן פנסיוני טוב שלא מטעה ולא מתעלם? אני לא יכול לעבור קרן כל חודשיים בגלל שלא ענו לי לשני מיילים או שענו לי תשובה שגויה
אני מחפש גם קרן עם אתר אינטרנט טוב (באתר של כלל למשל ההפקדות לקרן הפנסיה מתעדכנות אחרי 4 חודשים דבר שמאוד מקשה עליי את הבדיקה השוטפת שכסף הופקד לחשבוני. נשמע פראנואידי? אז לצערי כבר קרה לי שכסף לא עבר).
אני מחפש סוכן/משווק שיגיד לי "היי, אל תשכח לסמן שאתה מוותר על כיסוי לשאירים" ולא מסתיר את זה ממני בכוונה ודברים דומים.
איך אני משיג את זה?
º
רמות סיכוי = רמות סיכון
01/07/14 21:59
15צפיות
לך לסוכן...
03/07/14 18:40
19צפיות
משווק לא בהכרח יענה לכל מייל שלך... כי הוא מקבל עליך עמלה חד פעמית... לך לסוכן, תשלם דמי ניהול מקסימלים והוא יענה לך מתי שבא לך...
איך בוחרים קרן השתלמות טובה?
01/07/14 18:15
34צפיות
אני נכנס לגמל נט ואני הרי יכול לבדוק נתוני תשואה.
אבל בלתי אפשרי שאעבור על כל האופציות שם.
יש איזה מקום באינטרנט שמראה לי מי למשל 10 הקרנות השתלמות שעשו תשואה הכי גבוהה?
תשובות
01/07/14 19:15
35צפיות
ראשית, אם אתה מכיר את המסלולים ויודע איזה מסלול אתה רוצה, בגמל נט למעלה אתה יכול לעבור לתחקור לפי פרמטרים... ולבחור מסלול ספציפי בכל הקופות שקיימות, לסנן לפי תשואה.
כמובן שזה בהנחה שאתה מאמין שמי שהיה טוב שנה שעברה בהכרח יהיה טוב שנה הבאה ומנטרל את אלמנט דמי הניהול.
לדעתי זה די אשליה אבל ... זה מה שביקשת.
לדעתי אפשר להשוות באתר FUNDER
01/07/14 19:58
25צפיות
ועוד אתרים שמציגים תשואות קרנות השתלמות
כמו האתר של קלי שוקי הון ושל שקל גרופ
מישהו יכול להסביר לי את המתמטיקה פה
01/07/14 17:33
65צפיות
מישהו יכול להסביר לי את המתמטיקה פה
מצורף צילום מדוח שנתי של קרן הפנסיה שלי ל2013

יתרה לפני 2013 - 689
הפקדות ב2013 - 9766
רווחים - 472
דמי  ניהול - מינוס 202

לי ביחד זה יוצא:
689 + 9766 + 472 = 10972
פחות 202
סך הכל  = 10725

אז איך להם יצא בסיכומו של השנה - 10382????????
ועוד שאלה
01/07/14 17:37
33צפיות
רושמים בדוח וגם בפנסיה נט (למרות שיש הבדל של 0.2%) שהמסלול הזה עשה 11.5% בשנת 2013.
מצד שני על סכום של כמעט 10 אלף, רשמו שעשיתי 472 שח, שזה פחות מחצי.
בלי נתונים חודשיים - אין לאדם הרגיל סיכוי לחשב האם חישבו לו נכון את הרווחים.
האם מישהו עוקב אחרי זה?
הם בכיף הרי יכולים לחרטט אותי ולהגיד לי שינואר-נובמבר היו הפסדים של 5% ואז בדצמבר רווחים של 16 אחוז ואז הרווח הנומינלי שלי יהיה מאוד קטן כי רוב הסכום שלי יהיה מופסד (נתתי דוגמא קיצונית כדי להמחיש עד כמה אי אפשר לעקוב אחריהם)

אני יודע שתענו לי "כן, המפקח על האוצר אמור לפקח". ועדיין אני שואל - האם יודעים שמפקחים על זה? (גם על מחירי האוכל בנתבג יש יחידה שהייתה אמורה לפקח...)
תשובות
01/07/14 19:14
36צפיות
הטבלה הזו לא כזו מעניינת, יש לך את הריכוז יתרות הרגיל, לא לפי מסלולי ההשקעה... שם בטח תראה עוד הורדה של העלות הביטוחית... שפה לא מופיעה.
לגבי השאלה השניה, זה שהמסלול עשה ככה וככה... זה לאנשים שלא ביצעו שום פעולה במהלך השנה {לא הפקידו לדוגמה} והיו במסלול מתחילת השנה עד סופה 1.1-31.12
בהצלחה
המשך שאלות
01/07/14 19:52
21צפיות
לגבי השאלה ה1 -
אז בעצם ההפרש שלא מסתדר לי זה העמלה ששילמתי על כיסוי לשאירים?

לגבי שאלה 2 - זה ברור לי. אני רק רוצה לדעת בוודאות שבעצם אין לי כל דרך לוודא שלא עשו לי טעויות בחישוב הרווחים. לי או לאדם הממוצע. כין אין נתונים של רווחים חודשיים ואין גם נתונים באיזה יום בדיוק הכסף עבר לקרן במהלך החודש והתחיל לצבור רווחים או הפסדים. למה המפקח לא מחייב לפרסם נתונים כאלה? בקלות אפשר לגנוב חצי אחוז מכל אזרח וזה שווה מאות מיליונים בשנה
º
לגבי 1 - כיסוי שארים וכיסוי נכות
01/07/14 20:01
14צפיות
המשך
01/07/14 21:19
20צפיות
לגבי הראשון, יש טבלה של ריכוז לא ככה כמו שפרסמת לרוחב אלא יותר לאורך... שמראה מה העלות של כל דבר ... וכן, זו העמלה ששילמת על הכיסוי לנכות ושארים כנראה.
לגבי השני, התשובה היא לא, אי אפשר לבדוק... גם בחברה לא יכולים לתת לך תשובה... רק בבית התכנה של ניהול הפנסיה או במע' הבנקאית במקרה של גמל והשתלמות
איך להתכונן לפגישה מול סוכן ביטוח של?
30/06/14 17:06
358צפיות
יש לי תחילת שבוע הבא פגישה עם סוכן ביטוח של מנהל ההסדר שעובד עם החברה בה אני עובד.

אחראי מטעם החברה, ישב עם יועץ פנסיוני בלתי תלוי ויחד הם פנו לכמה חברות והשיגו לנו הטבות.

זו הפעם הראשונה שאני מתעסק עם זה אז הייתי שמח לקבל טיפים מה אני יכול לעשות לפני הפגישה כדי להתכונן?
אם ארצה לקחת את ההצעה שנרכיב עבורי ולבדוק עם המתחרים- אפשרי? מה יהיה כרוך במעבר לחברה מתחרה?

הצעות כלליות מה כדאי לי לבדוק לפני, במהלך ואחרי הפגישה יתקבלו בברכה ובתודה רבה! :)
מחפש עזרה בטיפול בטפסים ובירוקרטייה
30/06/14 15:50
32צפיות
מזה כמעט שנה אני מטפל בטפסים של אימי המנוחה מושך ומושך עוד ועוד טפסים,עוד ועוד אישורים ולא מצליח להגיע לקו הסיום...
יש לי את כל הדברים הרלוונטיים והדרושים כגון תעודת פטירה, צו ירושה וכו....
לאיזה איש מקצוע עליי לפנות בכדי שיבצע את כל התהליך הדרוש ?(כמובן בתשלום\עמלה).
בתודה מראש :)
חסכון לאחר גיל פרישה.
30/06/14 12:31
46צפיות
אבקש לדעת האם יש יתרונות לחסכון בקופות גמל או בקרן השתלמות לאחר גיל פרישה במעמד עצמאי.
האם ניתן לנצל הטבות מס כגון ניכוי/זיכוי?
האם כדאי להשתמש בקופות גמל וקרנות השתלמות כתחליף לחסכון?
האם ניתן לנצל אפיקים אלו לחסכון הוני עבור נכדים?
בתודה מראש.
תשובות
30/06/14 17:42
40צפיות
ראשית, הייתי מפקיד לקרן השתלמות עד התקרה, פטור ממס.
שנית, הייתי פותח פוליסת חסכון, שם יש פטור של אם אינני טועה עד 12K ליחיד ו 16K לזוג... ז"א שכשפודים את הכספים ומשלמים מס, הולכים לפקיד שומה לקבל את המס חזרה.
יום טוב
º
פוליסת חסכון או קופת גמל?
01/07/14 07:58
21צפיות
º
חסכון
01/07/14 19:11
13צפיות
אוהבים לקנות אופנה ברשת|?|
30/06/14 11:32
2צפיות
|תיק|טרנד השופניג אונליין הפך בשנים האחרונות לתופעה מטורפת ברחבי העולם, במיוחד בארה"ב ובאירופה. מאות אלפי נשים מעדיפות לעשות את הקניות שלהן ברשת, כבר לא צריך לצאת מהבית לבזבז דלק, לחפש חנייה ולהסתובב שעות בין החנויות השונות ולהתעייף.  
אפשר לקנות ברשת מהבית, לשבת בסבבה בפיג'מה ולגלוש בין האתרים השונים.

|קדימה|אז אם מתים לקנות ברשת אבל מפחדים? או רוצים לקנות מותג שלא נמכר בארץ ולא בטוחים אם האתר אמין? יש לנו את הפורום המתאים בשבילכם!
היכנסו לפורום קניית אופנה ברשת ותוכלו להתלבש הכי יפה שיש הכי זול שיש!

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
על כמה כסף הייתם תובעים במקרה הזה
30/06/14 11:27
45צפיות
קרן הפנסיה שלי גבתה ממני תשלומים על כיסוי שאירים למרות שחתמתי והצהרתי שאני רווק ללא ילדים. כך במשך השנתיים הראשונות לחברותי בקרן.
בנוסף, במשך שנתיים לא שלחו לי דוחות שנתיים או רבעוניים. מסתבר שאפילו לא הפיקו אותם.
אי הפקת הדוחות מהווה עבירה חמורה על הוראות המפקח על הביטוח, מה גם שזה מנע ממני לגלות את הטעות בהקדם.
מכיוון שהדוחות לא היו בידיי גם לא הייתי מודע לכך שממשיכים לגבות ממני דמי כיסוי שאירים גם לאחר תום השנתיים הראושנות.

סך הכל ה"עבירות" שעשו:
1. אי הפקת דוחות שנתיים ורבעוניים
2. גביית דמי כיסוי שאירים שלא כדין

בנוסף, יחס נוראי מהמשווק הפנסיוני של קרן הפנסיה הכולל - תשובות שגויות ללא סוף, התעלמות ואי מענה למיילים, וחוסר טיפול בנושאים בוערים.

על איזה סכום הייתם תובעים בבית משפט לתביעות קטנות?
לציין כי יש לי עדויות להכל -
הוכחה להצהרתי שאני מוותר על כיסוי לשאירים, הוכחה על אי שליחת הדוחות ואף אי הפקתם, והרבה מיילים עם תשובות שגויות או התעלמות מהמשווק הפנסיוני.
כתבה בחדשות
28/06/14 13:51
43צפיות
שלום לכולם
לפני יומיים שלושה הייתה כתבה בטלויזיה על חברה ישראלית שמשלמים לה 35 שח נרשמים ויש לך כל הזמן מידע און ליין על כספי הפנסיה והקופות.
מישהו יודע מה שם החברה?
תודה
º
קשבורד?
28/06/14 14:01
38צפיות
בשביל מה צריך את זה?
29/06/14 12:51
29צפיות
פנסיה זה חיסכון לטווח ארוך.

במוצרים הפעילים אתם מקבלים פעם ברבעון דוח ובמוצרים הלא פעילים פעם בשנה.

בנוסף, בעוד כמה חודשים (לפחות על פי הפרסומים) כל אזרח יוכל לקבל את כל המידע על כל החסכונות הפנסיונים שלו מהמסלקה הפנסיוניות.

השרות יהיה חד פעמי למצב באותו רגע ויעלה כנראה כמה עשרות שקלים.

כיום זה כבר עובד אך רק לבעלי רשיון זה מתאפשר עבור הלקוחות שלהם.
דרושה כתבת שטח לארמניה!
24/06/14 14:02
18צפיות
Magma Challenge הוא מסע שטח המיועד לנשים שרוצות להתמודד עם אתגרים ומאמינות שהן יכולות.

המסע הקרוב יצא אל הנופים הנפלאים של ארמניה בין התאריכים 19-26/8/2014.

ספרי לנו בפורום שיחת נשים למה את צריכה להיות שם ואולי נשלח אותך למסע שטח נשי על חשבוננו.

הזוכה תצא בחינם למסע מאגמה צ'אלנג 2014 לארמניה ותכתוב בלוג על חוויותיה מהמסע!

|*| המסע הבא צפוי להתרחש בקוסטה ריקה. גולשות תפוז אשר ירשמו אליו יקבלו הטבה מיוחדת.
כדי להירשם למסע בקוסטה ריקה הקליקי כאן.
הפקדה לאחר 3 חודשים
23/06/14 22:46
39צפיות
שלום לצוות הפורום:
שאלה בקשר לחובת הפקדה לקופה פעילה לאחר 3 חודשים רטרו במקום לאחר חצי שנה:
אני סטודנט ועובד בשתי עבודות במקביל. האחת אני עובד בה זמן רב והם מפקידים לי לקופת פנסיה. לאחרונה התחלתי עבודה נוספת ורציתי לדעת לגבי חובה זאת של הפקדה לאחר 3 חודשים מכיוון שאני מעוניין לדעת האם המעסיק החדש חייב להפקיד לי לאותה קופה פעילה שיש לי היום? כי הבנתי איכשהו מבירור שעשיתי עם הסוכן של העבודה הוותיקה, שהמעסיק החדש לא צריך להפקיד לי תוך 3 חודשים בגלל שאני עובד במקביל ולא הסתיימו היחסי עובד מעביד הקודמים שלי ולכן הוא יכול להפקיד רק אחרי חצי שנה.
האם זה נכון? איך בכלל המעסיק החדש/הסוכן שלו אמור לדעת את זה? מבחינתם יש לי קופה פעילה ולכן אני רוצה שהם יפקידו לי כבר אחרי 3 חודשים רטרו.. האם זה אפשרי לדעתכם? במידה וכן איך בכלל עושים את התיאום הזה להפקדה לאותה קופה?
תודה רבה! אורי.
תגובה
24/06/14 13:28
29צפיות
אתה צודק, יש לך קופה פעילה ואתה זכאי להפקדה רטרו לאחר 3 חודשים
אם אין למעסיק החדש סוכן מטפל, תפנה ישירות לקרן ותבקש לבצע הפקדה ממעסיק נוסף לקופה ( לדעתי האפשרות קיימת  במרבית הקופות אך לא בכולן)

בהצלחה
גביית דמי ניהול גבוהים מדי?
23/06/14 22:02
63צפיות
היי,

יש לי קרן פנסיה של חברת "כלל" - "מיטבית עתודות".

לפי מה שראיתי בתקנון הקרן, דמי הניהול המירבים שהם רשאים לגבות בקרן זו הם 4% על ההפקדות.

בדוח של השנה שעברה רשום היה שדמי הניהול בפועל שנגבו ממני על ההפקדות היו 5.02% ובדוח של הרבעון הראשון של השנה דמי הניהול שנגבו ממני היו 6% על ההפקדות.

האם זה יכול להיות והאם אני צריך לבקש דרך סוכן הביטוח במקום העבודה שלי שיברר את הנושא מול קרן הפנסיה?

האם קרן הפנסיה מחויבת להודיע לי כשיש שינוי בדמי הניהול שהיא גובה?
המקסימום זה 6%
23/06/14 22:19
38צפיות
בקופת גמל וביטוח מנהלים חדש המקסימום זה 4% מהפקדה.
כנראה התבלבלת בין המוצרים.
הנה הלינק וציטוט מתקנון הקרן
24/06/14 06:46
34צפיות
מתוך התקנון של כלל:
http://www.prisha.co.il/UserFiles/File/pdf/takanon...

. דמי ניהול
החברה המנהלת תהא רשאית לגבות דמי הניהול מעמיתים ופנסיונרים כמפורט להלן:
1. מעמיתים – דמי ניהול בשיעור של עד %4 מתוך התשלומים המועברים לקרן.
נוסף על האמור בסעיף זה לעיל, החל מיום 1 בינואר 2013 ועד ליום 31 בדצמבר 2013, מידי חודש
בחודשו, דמי ניהול בשיעור של עד %0.0912 מסך נכסי הקרן המיוחסים לעמיתים )עד %1.1 בחישוב
שנתי(, והחל מיום 1 בינואר 2014 ואילך, מדי חודש בחודשו דמי ניהול בשיעור של עד %0.0871 מסך נכסי
הקרן המיוחסים לעמיתים )עד %1.05 שנתי(.
2. מפנסיונרים ושאיריהם –דמי ניהול בשיעור של עד %0.0416, מדי חודש בחודשו מסך נכסי הקרן
המיוחסים לפנסיונרים )עד %0.5 בחישוב שנתי(.

בלי קשר, אני שואל גם האם קרן הפנסיה יכולה להעלות לי את דמי הניהול בלי להודיע לי על כך.
תגובה
24/06/14 13:32
46צפיות
צירפת תקנון של קרן פנסיה כללית משלימה ולא קרן פנסיה מקיפה

בקרן פנסיה מקיפה דמי הניהול התעריפיים הנם 6% מההפקדות ו-0.5% מהצבירה

בקרן כללית 4% מההפקדות ו-1.05% מהצבירה
ובקשר לשאר השאלות
24/06/14 14:30
38צפיות
1. קרן הפנסיה חייבת לעדכן אותך בדמי הניהול => וזה מופיע בדו"ח הרבעוני והשנתי.
(ם קיבלתהטבה בדמי הניהול לזמן מסוים  וההטבה מסתיימת, הם צריכים ליידע אותך)
2. בוודאי שכדאי לבקש דרך סוכן הביטוח במקום העבודה שלי שיברר את הנושא מול קרן הפנסיה, הוא  יכול להוריד, ואם לא,אתה תמיד יכול לאיים במעבר לרן פנסיה אחת.
דוח תקופתי של קופת גמל
23/06/14 21:55
34צפיות
שלום
אבקש בעזרתכם להבין את הפירושים והכוונות של המשפטים הכתובים בחלק של "ריכוז זכויות העמית בש"ח" בהדו"ח של קופת גמל
לציין שאני עצמאי בן 59  
מועד תחילת הוותק 6/1987
חיסכון מצטבר להון בקופת לתגמולים                                      כך וכך שקלים
חיסכון מצטבר לקצבה בקופה לא משלמת לקצבה                     כך וכך שקלים
חיסכון מצטבר לפיצויים                                                               0
סכום ביטוח למקרה מוות                                                     כך וכך שקלים

השאלות שלי הן:  חסכון מצטבר לקצבה הוא הרבה יותר קטן מאשר חיסכון מצטבר להון זאות כמובן בגלל שהקופה שלי הרבה לפני 2008
בגיל 60 כך כתוב אוכל למשוך את הכספים הופקדו עד סוף 2007 כך שאשאר עם כספי הקצבה בקופה.
איך בכלל מחשבים את הקצבה שתגיע לי בבוא העט? כי הרי חיסכון מצטבר לקצבה מאוד נמוך
אם הקופה לא משלמת לקצבה וכך לפי הבנתי ממה שקראתי שיש צורך להעביר את הכספים לקופה שמשלמת לקצבה. הדבר נעשה אוטומטית עלידם לצורך קבלת קצבה או שאני צריך לדאוג לעשות זאות ? אם הכספים אלה מיועדים לקצבה מדוע מלתחילה הם לא נמצאים בקופה שכן משלמת לקצבה?
ועוד משהו שמבקש להבין : כתוב כך :מועד זכאות לקצבה עבור כספים שהופקדו מתחילת 2008---גיל 60 ובהתאם להוראות הדין
האם אני זכאי לקבל קצבה כבר מהשנה הבאה? ומה זה "ובהתאם להוראות הדין:?

מאוד אשמח אם תוכלו להרחיב לי את הידע בנושא מניסיונכם
תודה רבה וערב טוב

תשובות
23/06/14 22:03
29צפיות
ראשית, אם הסכום לקצבה נמוך, ניתן ללכת לפקיד שומה לבקש פטור ממס על התגמולים ולמשוך אותם ב"מכה אחת".
לגבי למה קופ"ג אינה משלמת לקצבה? כי היו שינויים עם השנים, ואת הקופה עצמה לא ניתן לשנות, אז זה הופרד... וגם בשביל שמי שהתחיל עם הוני והפקיד לקופ"ג... לא יצטרך באמצע החיים להתחיל לשנות את זה... אלא ישנה את זה רק בסוף.
איך מושכים מקופ"ג לא משלמת? מעבירים לקופה משלמת... ואתה צריך לבצע את העברה, אף אחד לא יבצע אותה עבורך.... צריך להעביר או לקופת ביטוח או לקרן פנסיה ששתיהן יודעות לשלם לקצבה.
איך מחשבים את הקצבה? לוקחים את הסכום, מחלקים במקדם {כיום בערך 200} ומשלמים {בגדול}.
תיאורטית אפשר להתחיל לקבל מגיל 60... כמה שאתה לוקח בגיל מאוחר יותר, המקדם שלך יורד והכסף שתקבל בכל תשלום עולה.
בהצלחה.
את הסכום לקצבה אי אפשר למשוך במכה לא? הרי..
23/06/14 22:21
22צפיות
הם מיועדים לקצבה.את הסכום המצטבר להון שהוא הסכום הגבוה בין השניים אפשר למשוך להבנתי.
האם אני יכול להעביר את הכספים המיעדים לקצבה לקופה משלמת לקצבה ממש בדקה תשעים לפני יציאה לפנסיה? האם אני צריך להודיע להם להעביר לקופה המשלמת? והאם בהעברה הזו לא מפסידים עוד כסף מה שיכול להוריד בעוד את רמת הקצבה?
מודה על עזרתך
תודה רבה וערב טוב
תשובות
23/06/14 22:27
23צפיות
כפי שאמרתי בהתחלה, אם הסכום מאוד נמוך לקצבה, ניתן לבקש מפקיד שומה פטור ממס.
להעבי מקופג לא משלמת לקופה משלמת, כרגיל, לפי הנהלים, כ 18 ימי עסקים.
צריך גם לבדוק בתקנון של הקופה המשלמת שאין בעיה לקבל קצבה ברגע האחרון... יש חברות שלא נותנות ישר עם המעבר אופציה לקבל תשלום מיידי.
בכל מקרה, גם כעת ניתן להעביר את אותם כספים לקרן פנסיה או קופת ביטוח... לא סיפור משמיים... גם התשואות בקרנות הפנסיה מעט גבוהות יותר מאשר בקופות הגמל {נכון לבדיקה האחרונה שערכתי לא מזמן}
º
תודה אני מודה לך מאוד
23/06/14 22:34
10צפיות
קופות גמל
23/06/14 13:47
61צפיות
לדעתי זה חשוב שיש קרן השתלמות
אבל כל עובד צריך לדעתי ללחוץ על המעסיק, שישלם לו גם קופות גמל,
היום זה לא כמו פעם שעובד עבד באותו מקום 50 שנה, אבל בכל זאת חייבים להתעקש על זה לדעתי
º
זה חוק חובה, אין צורך להתעקש
23/06/14 18:12
26צפיות
º
זו פרסומת למקרה שלא הבנת..
27/06/14 20:22
9צפיות
º
פרסומת חלשה במיוחד
29/06/14 23:48
7צפיות