בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

קצבת שארים או קרן פנסיה
02/06/14 13:26
62צפיות
שלום רב,

אבי נפטר לאחרונה מסרטן.
לאבא ישנה קרן פנסיה במבטחים (הותיקה).

השאלה שלי היא - האם אמא שלי זכאית לקבל את קצבת השארים מקרן הפנסיה (אלמנה 40% מהשכר הקובע) וגם את קצבת השארים מהביטוח הלאומי? או שצריך לבחור?
כלומר האם אני אמור להגיש את הטפסים לשני הגורמים או לוותר על אחד מהם?

בתודה מראש,
דרור.
אחדד את השאלה
03/06/14 06:29
46צפיות
האם גם הכנסות מקרן הפנסיה של הבעל המנוח נלקחות בחשבון במבחן ההכנסה על פיו מחליט הביטוח הלאומי כמה כסף להפריש (אם בכלל) לאלמנה....
º
זו שאלה לפורום ביטוח לאומי
04/06/14 07:37
24צפיות
|*| פורום 24 נפתח בתפוז |*|
02/06/14 12:14
4צפיות
|פצצה| אנו שמחים לבשר על פתיחתו של הפורום לסדרה המצליחה 24. שש שנים אחרי ירידת הסדרה המקורית, 24 חזרה לעונה חדשה ומותחת!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בפרקים השבועיים וכמובן להיזכר בעונות הקודמות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
אני זקוקה לרפרנס רישמי לדברים הבאים:
01/06/14 23:17
41צפיות
שלום,

לצורך תביעה אני זקוקה לרפרנס רישמי (חוזר מפקח או משהו כזה) שבו רשום:
1. חובת קרן הפנסיה להפיק בתחילת כל שנה דוח שנתי על השנה שעברה ולשלוח לבית הלקוח
2. חובת הצגת תעודת זהות בעת הצטרפות לקרן הפנסיה

תודה רבה,
זה יעזור לי מאוד
איך מוציאים את הכסף מקופת הגמל לפי החוק החדש?
01/06/14 23:08
80צפיות
אני רוצה להוציא כסף משתי קופות גמל, שתיהן של אותה חברה (אבל קופות שונות)
קופה1 - כ6800 שח
קופה2 - כ3500 שח

הקופות האלה לוקחות לי כמעט 2% עמלה שנתית.
דבר ראשון - זה נכון להוציא את הכסף? או שזה דווקא יכול לעזור לי לפנסיה בעת זיקנה (אני בתחילת שנות ה30 כיום)

איך אני עושה את זה "חלק"? כי אני לא רוצה למרוח את זה.
חבר ניסה לעשות את זה ונתקל בהערמת קשיים מצד החברה
אני רוצה לעשות את זה הכי אלגנטי שיש, דרך מיילים, ובלי לחכות שעות בטלפון. יש דרך כזו?

תגובה
02/06/14 10:48
65צפיות
בהנחה ואכן קיימת זכאות ניתן לבצע זאת בסניף הבנק המתפעל

אם הקופה מתופעלת בבנק לאומי , יש לגשת לאחד הסניפים עם מספר העמית, צילום ת.ז ואישור חשבון בנק וניתן למשוך את הכספים ( בקופות עם פיצויים נדרש להציג גם את מכתב השחרור מהמעסיק)
איך מוצאים
02/06/14 11:54
53צפיות
1. אינך יכול להוציא כסף לפי נוהל ה-7000. כיוון שיש לך 2 קופות גמל באותו בית השקעות מעל הסכום. (למרות ששתי הקופות שונות).
2. דמי הניהול המקסימלים שקופת גמל יכוה לגבות הינו 1.05% כך שאתה לא משלם 2% אלא אם כן הסתכלת על דוח ישן.
דמי ניהול 1.1% זה בסדר?
02/06/14 16:00
56צפיות
דמי ניהול 1.1% זה בסדר?
אני רוצה לדעת אם היו אמורים לקחת רק 1.05% כי לי לקחו בשתי הקופות 1.1%

ועד לפני שנתיים לקחו 1.98%

מצורף צילום
דמי ניהול ב2012 - 1.98% מצורף קובץ
02/06/14 16:08
46צפיות
דמי ניהול ב2012 - 1.98% מצורף קובץ
נלקח מהדוח השנתי של 2012 (ינואר עד דצמבר 2012)
דמי ניהול סבירים
02/06/14 17:11
46צפיות
החל מ-2013 ירדו דמי הניהול למקסימום 1.1 ובשנת 2014 ל-1.05%
לסכום של 10,000 ש"ח אלו דמי ניהול סבירים.
לגופו של ענין, יש לך השקעה מצויינת וכפי שאת אומרת ההורים פתחו לך בזמנו אז כנראה זה לפני 2008.
ההשקעה הינה הונית ופטורה ממס רווח הון על התשואה.
הרווחים בקופות הגמל לאורך השנים היו מצויינים בהשוואה לכל אלטרנטיבה אחרת מקבילה ולא כדאי לך למשוך כל עוד אינך זקוקה לכסף.
משיכת כספים מקופה קטנה
02/06/14 14:38
43צפיות
קודם כל, עליך לבדוק שאתה זכאי למשוך את הכספים. במידה וכן נשלח אליך מכתב שאומר לך שקיימת אפשרות למשוך את הכספים. במידה ולא קיבלת את המכתב ואתה רוצה לבדוק זכאות אתה פונה לגוף שמנהל את הקופות.

לאחר מכן, עליך לפנות לבנק המנהל ולמשוך את הכספים.

במידה וקיימת זכאות זאת לא צריכה להיות בעיה. חשוב לזכור כי הזכאות היא לפי הכללים שקבע האוצר והיא לא קשורה לגופים.

לבדיקת הבנקים לפדיון הכספים לפי שם הקופה, אתה יכל להיכנס לקישור המצורף.
כתובות אינטרנט מצורפות:
שאלה תיאורטית:
02/06/14 16:05
44צפיות
האם בכלל שווה לי להוציא את הכסף?

מדובר בקופות גמל שפתחו לי ההורים כחיסכון כשהייתי ילדה בסוף שנות ה80.
ומשום מה הפסיקו להפקיד לשם כסף. אז נשאר שם סכום נמוך כאמור.

לוקחים לי עמלה מקסימלית כרגע לפי החוק 1.1%, לא יודעת להגיד כמה אחוז הכסף עושה בשנה (זה סכום קטן אז לא בדקתי), אני לא זקוקה לסכום הזה באופן מיידי אבל בכל מקרה זה לא יישב אצלי בעו"ש.

ההגיון שלי כן למשוך את זה עכשיו -
א. לוקחים לי עמלה גבוהה לא מוצדקת לדעתי. אני אנהל לעצמי את הכסף בחינם
ב. כל שנה זה טלפונים עם המתנה ארוכה עד ששולחים לי את הדוחות
ג. מדובר ביחד סכום של פחות מ10,000 שח כרגע, וחבל שסתם יהיו לי הרבה אפיקים פנסיונים שקשה לפקח עליהם

אשמח לשמוע דעתכם
אולי אני מפספסת איזו הטבה שיכולה להינתן לי בגיל זיקנה בגלל הותק (כאמור הקופות נפתחו בסוף שנות ה80) ותק שאולי אוכל להכיל על האפיקים הפנסיונים האחרים, או לא כל סיבה אחרת שהאדם הממוצע לא חושב עליה

תודה רבה על כל ייעוץ
אין הטבה אחרת
03/06/14 12:14
28צפיות
זה כמו חיסכון שיושב לזכותך בבנק, את יכולה לבדוק את התשואה שעשו הכספים ולהחליט האם שווה לך למשוך את הכסף עכשיו או לחכות. במידה ואלה קופות משנות ה-80, תמיד תוכלי למשוך אותם כסכום חד פעמי.
לא הבנתי את הקטע של שנות ה80
05/06/14 08:08
25צפיות
לפי איזה חוק אתה אומר שאני תמיד בכל שנה, גם עוד שנתיים וגם עוד 5 שנים אוכל לפדות את הקרנות כסכום חד פעמי?

אני הבנתי שעכשיו מאפשרים את זה עד תחילת 2015, אז יבחנו את העניין שוב
כספים ישנים בקופות גמל היו פטורים ממס לאחר
05/06/14 08:20
27צפיות
שהקופה היתה עוברת וותק של 15 שנה.
רק בתקופה מאוחרת יותר הופיע מס רווחי הון על הפקדות חדשות בקופ"ג
ביטוח שארים
01/06/14 20:58
31צפיות
בעקבות הכתבה בערוץ 10, כדאי לוותר על ביטוח שארים? אני רווק ללא ילדים.

חברות הביטוח גובות מליונים מצעירי מדינת ישראל עבור עבור קצבאת שארים גם כאשר לצעיר אין כלל ילדים. התקשרו עכשיו לחברת הביטוח ובקשו לבטל את הקצבה ולכו לקנות מנת שווארמה עם הכסף כל חודש. שודר בערוץ 10 במסגרת התוכנית אנליסט עם מתן חודורוב ערוץ 10 בתאריך 27.05.14

כתובות אינטרנט מצורפות:
תגובה
02/06/14 10:50
23צפיות
לא צפיתי בכתבה אך כל רווק יכול להעביר צילום ת.ז עם טופס בקשה לבטל את השאירים ולחזור על הפעולה מידי שנתיים במידה והוא עדיין רווק וזאת בכדי להגדיל את החיסכון לפנסיה
חשוב מאוד לזכור לשנות זאת במועד החתונה
פיצול בין ביטוח מנהלים וקרן פנסיה
01/06/14 15:18
50צפיות
כיום ברשותי ביטוח מנהלים מ-2004 עם מקדם קבוע.

שוקל להתחיל לפצל את ההפקדות בין הביטוח הקיים לבין קרן פנסיה.

מעבר לזה שכעת ייכנס פחות כסף לביטוח מנהלים מדי חודש, האם תהיה פגיעה כלשהי בביטוח הקיים?

האם צפויה בעתיד בעיה לחזור שוב להפקדות בביטוח מנהלים בלבד?
תגובה
02/06/14 10:53
45צפיות
לא צפוייה פגישה למעט הקטנת החיסכון
במידה וקיים גם ביטוח אובדן כושר עבודה על השכר המבוטח , האפשרויות שלך הן להמשיך ולבטח את כל השכר כולל קרן הפנסיה או לבטח רק את הרובד של ביטוח המנהלים
והיתרה מבוטחת בפנסיה ( יש לאובדן כושר עבודה בחברת ביטוח יתרון מסוים בהגדרות ובאפשרויות הקיזוז מול גורימים משלמים נוספים)

פוליסות ביטוח המנהלים בד"כ מתנהגות על פי התקבול בפועל ולכן ניתן להקטין ולהגדיל פוליסות מהדור של 2004 ללא בעיה כיום
פנסית שארים ודמי ניהול ואי הפקדה לפנסיה
31/05/14 14:30
87צפיות
שלום
אני בן 40 רווק בשנים האחרונות החלפתי הרבה עבודות ועכשיו שעשיתי בדיקה לגבי הפנסיה שלי מסתבר ששילמתי דמי ניהול מקסימלים 6% ו0.5%
א האם  היו צריכים לעדכן אותי?
ב אני כרווק הפרישו לי כשארים האם  היו צריכים לעדכן אותי?
ג בעבודתי האחרונה כבר ביקשתי שיעבירו לקרן פנסיה שאני מעונין נתתי להם את שם הקופה ואת כל הטפסים הרלונטים ובכל זאת הם העבירו לקופה שהם עובדים איתם וכמובן עם דמי ניהול מקסימלים! מה אני יכול לעשות העניין?
ד לפי בדיקתי לצערי באיחור (רוב הכסף נאכל)לאחר שסימתי חוזה בעבודה אחת ועברתי לעבודה אחרת המשכתי לשלם ריסק זמני במשך 5 חודשים שבמקביל יש לי קרן פנסיה פעילה האם היו צריכים לעדכן אותי?
יש לציין שלא יצרו איתי קשר אף אחת מהחברות באיזושהי דרך!
תשובה
31/05/14 21:10
63צפיות
א. חברת הביטוח/פנסיה - צריכה לשלוח אלייך דוח שנתי (ורבעוני - אם אתה פעיל), ובו מצוינים דמי הניהול => זה העדכון מבחינתם.
בד"כ רוב החברות (בשיתוף הסוכני ביטוח - שמרוויחים מכאן עמלה),  ינסו לקחתך דמי ניהול מכסימליים (6% ו - 0.5% בהתאמה), ישנם מקומות עבודה גדולים שמשיגים לעובדים שלהם דמי ניהול נמוכים - אני מבין שזה לא המקרה שלך.
בכל מקרה אתה צריך לפנות לחברת ביטוח בה נמצאת הפנסיה שלך + לסוכן ובקש הטבה בדמי הניהול -  סיכוי לא קטן שיורידו לך
ב. כנ"ל - זה אמור להופיע בדוח השנתי , אבל גם אם אתה מודיע להם שאתה רווק ומבטל את השאירים - אתה צריך לבקש לבטל מחדש כל 24 חודשים - אחרת זה מתחדש אוטומטית, שים לב לזה.
ג. רק אתה זה שקובע באיזה קופה יהיה הכסף שלך - אפשר להתלונן למשרד האוצר יש שם גוף המפקח על קופות הגמל.
בהמשך לשאלתי
02/06/14 14:41
31צפיות
קודם כל תודה רבה!
רק להבהרה האם המעסיק היה צריך לעדכן אותי(בטרם ההפרשה) שהוא מעביר אותי לסוכן שלהם (בשביל להמנע מהדמי ניהול הגבוהים)?
ב שהתחלתי לעבוד מילאת פרטים על מצב משפחתי כך שבכל מקרה לדעתי לא היו צריכים להעביר לשארים האם אני צודק?
ג האם אני יכול לתבוע אותם על זה שדרשתי שיעבירו לקופה מסוימת והם לא הסכימו לכך ובכלל גם לגבי סעיפים א' ב' וג' האם יש הצדקה לתבוע אותם?
גל
03/06/14 00:01
30צפיות
א. כשהתחלת לעבוד, האם הייתה לך פגישה עם סוכן פנסיוני ?? כי בד"כ אחרי חודשיים שלוש קובעים לך פגישה עם סוכן (של מקום העבודה), בפגישה הוא אמור לשאול אותך על חלוקת ההפקדות (ביטוח מנהלים/פנסיה), אתה יכול להודיע לעבודה שיש לך סוכן מטעמך, ואם לא אז בפגישה עם הסוכן מטעמם, זכותך להגיד לו באיזה קופה אתה רוצה לבחור, אתה יכול בפגישה או לאחר מכן ליצור קשר עם הסוכן ולהתמקח על דמי הניהול, הוא לא רוצה להוריד? תאיים בהחלפת סוכן, זו זכותך וזה עובד.
ב. לדעתי אם מלאת פרטים שאתה רווק - אז לפחות במשך 24 חודשים לא היו אמורים לגבות ממך ביטוח שאירים - אני אישית לא סומך על זה, ונוהג לוודא את זה בטלפון מול בית ההשקעות , ואם יש בעיה אז שולח להם טופס לביטול שאירים.
ג. נראה לי שכן, אבל אני לא יודע מה הסיכויים של התביעה הזו, בכל מקרה אתה יכול להתלונן למשרד האוצר, יש גוף שמפקח על קרנות הפנסיה/גמל
מה קורה לכספי פנסיה אם עמית פעיל נפטר
29/05/14 21:13
73צפיות
בעודו עובד לפני גיל פרישה ואין לו בת זוג (גרוש) וילדיו מעל 21 או קרובים לגיל 21 ?
היורשים מקבלים משהו או שהקרן לוקחת את כל החסכון לעצמה ?
השאלה גם ביחס לקרן פנסיה ותיקה (מבטחים הותיקה) וגם ביחס לקרן פנסיה חדשה (אחרי 1995)
תודה
הודעת אי ביטוח כל שנתיים
29/05/14 15:44
81צפיות
אני עמית לא פעיל בקרן פנסיה חדשה - קרי אין הפקדות שוטפות.
קיבלתי לאחרונה מהקרן מכתב המודיע שתמו שנתיים מאז הודעה אחרונה ושיש להודיע לקרן מחדש על אי רצוני בתשלום לביטוח שארים.
אבל הרי הביטוח במילא לא תקף לעמית שאינו פעיל - למה הם צריכים הודעה כל שנתיים ? אם לא אודיע הם יתחילו לקזז מהחיסכון פרמיה עבור ביטוח שאינו תקף ?
תודה
לא
29/05/14 16:24
30צפיות
ככל הנראה ההודעה  נשלחה באופן אוטומטי על תום פרק הזמן שבו ביקשת את הויתור.
שלחו לך הודעה? איזו חברת ביטוח?
29/05/14 19:08
27צפיות
לי לא שלחו!!!!!!!
לכל עם ישראל לא שולחים, ראה כתבה של מתן חודורוב בחדשות ערוץ 10 השבוע

מאוד מעניין אותי לדעת איזו חברת ביטוח כן שלחה
º
אלטשולר שחם
29/05/14 21:09
23צפיות
במבטחים החדשה גם שולחים
01/06/14 13:54
25צפיות
כולל אפשרות להארכה על גבי המכתב.
עדכון יתרה בגין הפעלת מנגון איזון אקטוארי
28/05/14 15:28
48צפיות
סעיף זניח בד"כ ובדוח הרבעון הראשון שהגיע בימים האחרונים היה בו סכום יפה של מאות לא בודדות של שקלים שניקו ממני.

איך מחשבים את הסעיף הזה ואיך ניתן לבקר את ההפחתה ?

תודה לעוזרים.
º
מנגנון*
28/05/14 15:29
25צפיות
תשובה
28/05/14 15:57
38צפיות
גרעון אקטוארי מתבטא בסופו של דבר בתשואה, אתה יכל לבדוק מה התשואה הדמוגרפית של הקרן שלך ברבעון ולחשב זה מסך היתרה הצבורה שלך בקרן.

עוד על תשואה דמוגרפית בבלוג שלי
כתובות אינטרנט מצורפות:
פורום הסרת שיער נפתח ב|תפוז|
28/05/14 12:17
4צפיות
|שמאל| טיפול הסרת שיער נהפך להיות חלק מהשגרה של חיינו, שפע המונחים והטכנולוגיות הקיימים בשוק יוצרים לא פעם בלבול. רבים מאיתנו חולמים על גוף חלק, נעים וסקסי. הסרת שיער בלייזר היא דרך נפלאה להשיג תוצאות מצויינות אך לעיתים התהליך לא פשוט ולפעמים אם נעשה בצורה לא נכונה הדבר יכול להוביל לנזק קוסמטי קשה. לפני שמגיעים לטיפול  חשוב לדעת את כל המידע על מנת שנוכל לקבל החלטה נכונה ולא נתאכזב מהתוצאות או מהתהליך!

לכן פתחנו בשבילכם את פורום הסרת שיער בו תוכלו לקבל מענה על כל שאלה שיש לכם בנושא, ללמוד ולהחכים.

אתם מומזנים להיכנס כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
כספי פיצויים פטורים ממס שלא ניתן להעביר..אכן?
27/05/14 23:02
53צפיות
העברתי לפני כשנה את הקרן פנסיה לחברה אחרת עקב תנאים טובים יותר לאור הסכם עם מקום העבודה.
החברה הישנה העבירו לחברה החדשה רק את החלק של מרכיב התגמולים, ולא העבירו את הכסף שנצבר במרכיב הפיצויים.
מבדיקה מול החברה הישנה, השיבה שמדובר בכספי פיצויים פטורים ממס שלא ניתן להעביר לפי תקנות משרד האוצר .
כלומר, הם טוענים שעל כספי הפיצויים הללו בוצעה התחשבנות למול מס הכנסה .

אשמח לדעת, האם אכן כך? כספי הפיצויים יהיו מנוהלים אך ורק בחברה זו באופן בלעדי ללא יכולת העברת הכסף לחשבון/חברה אחרת?
או יותר במילים אחרות, אני שבוי שלהם עד הפנסיה עם דמי ניהול שהם מכתיבים לי?

מודה מראש על ההתייחסויות
תשובה
28/05/14 19:32
42צפיות
ראשית, על פי מה שאני מבין לא מדובר על קרן פנסיה אלא על ביטוח מנהלים.
יכול להיות שאותם כספי פיצויים הועברו לפוליסת פרט ... ואותה פוליסה לא ניתנת לניוד, לא ניתן לנייד פוליסות פרט מחברה לחברה, ניתן רק לפדות.
מאמין שזה העניין.
ישנה אפשרות נוספת
31/05/14 15:06
25צפיות
יכול להיות שהפוליסה הינה מבטיחת תשואה ואז במקה הזה אין אפשרות להעביר את הפיצויים הפטורים.
הזמנה להרצאה מחר
27/05/14 17:42
32צפיות
שלום אנ מזמינה אותכם לרצאתה של רינת מעוז בנושא הבורסה איך להפוך כסף קטן לכסף גדול ההרצאה מתקיימת בשעה 18:00 בספרית מדעי החברה והניהול באוניברסיטת תל אביב כולם מוזמנים לפרטים והרשמה ניתן לראות דרך הלינק הבא
ההרצאה היא מטעם המרכז לקידום מצויינות נשמח אם תבקרו אותנו בדף הפייסבוק וכמו כן טטלו חלק בפעילותינו הענפה

נשמח לראותכם בין אורחינו

כתובות אינטרנט מצורפות:
התיעצות - פתיחת קרן פנסיה
27/05/14 00:15
95צפיות
במפגש היכרות עם סוכן חדש (סוכנות "שקל" של הפניקס),
הוא יעץ לי לנטוש את ביטוח המנהלים הוותיק שלי ("מגדל" מ 2006) עם מקדם מובטח של כ 220, עם דמי ניהול של 1.25 + 4
לטובת קרן פנסיה חדשה (0.25% + 3.5).

במחשב הוא הראה לי סימולציה מרשימה שהראתה לי שביום הפרישה אני אקבל כ 10000 ₪ קצבה חודשית בביטוח המנהלים.
ואם אני אעבור לפנסיה אני אקבל כ 12000 ₪ לחודש  - מרשים.

(בסימולציה של חצי חצי - הקצבה תהיה כ 11000)

הסימולציה כאמור מלאה הנחות והשערות שרובן, אם לא כולם לא יתקיימו, כגון:
אין לדעת מה יהיה המקדם במסלול הפנסיה - אז נניח שהוא לא ישתנה
אין לדעת מה תהיה התשואה, אז נניח 4% למנהלים ו4.28 לפנסיה
אין לדעת מה יהיה גיל הפרישה על פי התקנון של הפנסיה אז נניח שהוא לא ישתנה.
אין לדעת מה ישתנה בתקנון - אז נניח שהוא לא ישתנה.
ובכלל יש הנחה גורפת שאני אמשיך לעבוד באופן רציף עד הפנסיה - שזה אין מצב שזה נכון.

בנוסף - בפנסיה אין לי כמעט שליטה על אחוז החיסכון (לעומת הריסק) - כיום יש לי ריסק קטן מאוד.

אז - האם כדאי לעבור לפנסיה - או להישאר עם המנהלים? - או לפזר סיכונים ולעשות חצי חצי?

גיל 36 (אישה)

תודה מראש
עומר
הסוכן צודק
27/05/14 09:13
75צפיות
בהנחה שהוא בחן את כל שאר השיקולים (לדוגמא מצב רפואי), אז ההמלצה שלו נכונה.
תגובה
27/05/14 16:52
72צפיות
המשתנה החשוב ביותר הוא תוחלת החיים במועד הפרישה
אין ספק שבמסלול הפנסיה תצטבר יתרה גבוהה יותר
בניהול סיכונים מחושב ניתן לבחון חלוקה בין התוכניות עם שיעור גבוה יותר לפנסיה
מיקוח בדמי ניהול כאשר יש סוכן
26/05/14 18:37
98צפיות
שלום רב,

אני שכיר, התחלתי עבודה חדשה, ובמקום העבודה יש הסדר עם סוכן (תמורה).
הייתה לי פגישה עם הסוכת ודמי הניהול הנמוכים ביותר שהיא הציעה הם גבוהים מאוד:
פנסיה: 3.5 ו-0.2
השתלמות: 1
איך אני יכול להתמקח איתה? על פי מה שאני מבין, אני מחוייב לעבוד עם הסוכן של מקום העבודה?
מה אני יכול לעשות??

תודה
º
לא יכול להתמקח
26/05/14 23:30
47צפיות
איזה תסכול!
27/05/14 07:39
56צפיות
תודה על התגובה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום