בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

הפרשה לקרן פנסיה ותיקה כעצמאית
11/04/14 21:03
25צפיות
שלום
יש לי קרן פנסיה ותיקה שאני מפרישה לה כשכירה מיותר ממקום עבודה אחד.
בקרוב אני מסיימת במקום אחד וישאר רק מקום אחד שיפריש פחות.
האם יש לי אפשרות להפריש לאותה קרן במקביל גם כעצמאית?
פגיעה עקב אי תשלום לקרנות
10/04/14 13:57
21צפיות
שלום
בעשר השנים האחרונות עבדתי והפקדתי לקרנות הפנסיה וביטוח המנהלים.
לפני חצי שנה חברה שעבדתי התחילה תהליך פירוק ומאז אני לא יכולה להפקיד כי הקרנות עדיין על שמן (לא יכולה להפקיד עצמאית או לתת למקום העבודה החדש להפקיד)
מגדל אומרים שהם צריכים 161 וכל מיני מכתבים שאני פשוט לא מצליחה להשיג משום מקום (אין חברה, המפרק לא נותן וגם העורך דין לא עוזר
בקיצור אני רודפת אחרי כולם - מילא
השאלה שלי היא איזה פגיעה בדיוק אני הולכת לספוג כי אני מבינה שאני אפגע מזה אבל אני לא ממש מבינה במה ואיך וכמה ומתי (אני משערת שמתישהו זה יסתדר אבל זה עלול לקחת זמן)
מה האפשרויות שלי?
קרן ההשתלמות אני מבינה שפחות במשחק הזה של פגיעה אלא פשוט כמה כסף הופקד זה מה יש לי - או שגם שם יש עניין של פגיעה עתידית?

תודה רבה
להכריח את מגדל לשפר עמלות לבת הזוג
10/04/14 11:14
65צפיות
שלום
אני מרוויח דיי טוב ועובד בחברת הייטק גדולה עם תנאים טובים מול מגדל.
לא בדקתי אבל אני מניח שיש תנאים טובים גם מול חברות אחרות ושיש לי את האופציה לבחור משהו אחר.

אשתי לעומת זאת עובדת בשכר דיי נמוך ויש לה תנאים הרבה פחות טובים (גם במגדל).

חשבתי שנשלח מכתב למגדל בו נדרוש להשוות או לפחות לקרב את העמלות שלה לעמלות שלי.
במידה ויסרבו, אעביר את כל מה שיש לי (פנסיה, מנהלים והשתלמות) ממגדל לחברות אחרות.

אשמח לדעה מחכם, או אפילו יותר טוב, מבעל נסיון :)

תודה רבה.
תגובה
10/04/14 18:39
53צפיות
ראשית, מומלץ לנסות, אתה לא מפסיד מכך דבר
ייתכן ויקבלו את בקשתך

אם לא , בהחלט ניתן לשקול ניוד ( ביטוח מנהלים לא ניתן לנייד ) ואז שוב מפגש עם השימור של מגדל ושוב מו"מ על דמי הניהול

בהצלחה
הכל תלוי אם לאשתך יש סוכן או לא
12/04/14 18:16
46צפיות
אם יש סוכן\סוכנות הסדר מגדל לא תדון איתך על דמי ניהול גם אם תעזוב פעמיים - אם היא מנוהלץ באופן ישיר מגדל תשווה בלי בעייה

בהצלחה
ואם זה דרך סוכן , מה אתה מציע לעשות?
18/04/14 17:40
21צפיות
סביר להניח שהוא לא ירצה להפחית בעמלות, האם לא ניתן לפנות למגדל ישירות? או לחברות אחרות ישירות לצורך קבלת הצעות?
להבנתי מקריאה באינטרנט ניתן לבצע ניוד לביטוח מנהלים ,לא?
חסר מידע
20/04/14 17:31
13צפיות
מה המוצר שיש לאשתך?
האם המעסיק מוכן לעבוד ללא סוכן ? אם יש סוכן כנראה שלא...
נראה שאין מה לעשות על מי פה שאתה מספר
ביטוח מנהלים וגם קרן פנסיה לעצמאים
10/04/14 01:45
42צפיות
היי,
אני עצמאית (עוסק מורשה) ויש לי ביטוח מנהלים הוני (משנת 2010) אליו אני מפקידה סכום צנוע.

אני מעוניינת להגדיל את ההפקדות.
אמרו לי שכדאי שיהיה חסכון קצבה.
וגם אמרו לי שכדאי להשאיר את הביטוח מנהלים הזה בגלל שהוא מ2010.

אפשר ו/או כדאי להוסיף גם קרן פנסיה?
או להעביר הכל לקרן פנסיה?

ושאלה נוספת,
האם הפקדות לקרן השתלמות וגם לקרן פנסיה וגם לביטוח מנהלים הוני יחד מוכרות למס הכנסה?
תודה!

תשובות
11/04/14 17:47
35צפיות
ראשית, אם מדובר בסכומים קטנים של הפקדות מ 2010 ואין שם מעל 100K בערך, אין טעם להשאיר את ביטוח המנהלים בהנחה שהמצב הבריאותי שלך תקין ולא השתנה מאז שנכנסת לביטוח המנהלים.
מה שעדיף הוא קרן פנסיה ואליה לנייד את ביטוח המנהלים...  ובקרן הפנסיה תוכלי לשנות את ההפקדות כמה שבא לך... להקטין להגדיל וכו'.
לגבי השאלה השניה, אין טעם להפקיד גם לקרן פנסיה וגם לביטוח מנהלים בהנחה ואת לא מפקידה מעל 3000 ש"ח בחודש.
וכן, מקבלים הכרה גם על הפנסיה וגם על ההשתלמות.
הפקדת כספים לקרן השתלמות ומסים
09/04/14 13:44
44צפיות
שלום.
מקום העבודה שלי בצע טעות בהפרשות המעביד לקרן ההשתלמות והפריש אחוז קטן יותר. הטעות מאז תוקנה מכאן ולעתיד אך עדיין יש את העניין העבר. אין מחלוקת לגבי הכספים שמגיעים לי - העניין הוא לגבי המיסוי.

קרן השתלמות היא סוג של הטבה פתורה ממס, השאלה מה קורה כאשר יפקידו לי בבת אחת סכום כסף של שנה קודמת.

מישהו מבין מה קורה עם זה?

תודה למשיבים

יש כאן כמה "הפסדים"
10/04/14 15:53
36צפיות
ראשית בהנחה שהייתה תשואה חיובית בקרן, צריך לקבל פיצוי על אותה תשואה שהפסדת אם התשלומים היו מופקדים בזמן הנכון.

בחישוב התשואה, צריך לקחת בחשבון שאין מס רווחי הון.

כל מי שמבין קצת בחישובי ריביות בעזרת אקסל יכול לחשב את ההפסד בכמה דקות עבודה.

כל מה שצריך זה להוציא את התשואות החודשיות של אותה קרן.

בהצלחה
תגובה
10/04/14 18:36
30צפיות
המעסיק יצטרך לבקש את הסכמת הקופה ואז היא תבצע תחשיב של ריבית חשכ"ל או תשואות הקופה ותעניק לך את הגבוה מבין השנים
º
תודה לעונים
11/04/14 07:25
10צפיות
פדיון קרן השתלמות
09/04/14 00:20
73צפיות
שלום,
יש לי קרן השתלמות מהמעסיק הקודם, כבר כשנה שאין לי הפקדות אליה, יש שם כ 2,500 ש"ח. תאריך הפדיון הוא תחילת 2018.
מן הסתם התשואה והרווחים מינימלים, ואני משלמת יותר דמי ניהול משאני צוברת שם רווחים.
החלטתי לפדות אותה.
מסתבר שזה כאב ראש. הקרן היא של 'פסגות', והם מבקשים ממני טופס לשחרור כספים מהמעביד הקודם, אבל מדובר בחברת כוח אדם עם פקידות לא משהו, והן לא יודעות על מה אני מדברת. בינתיים הן רק שלחו לי בשנית את הטופס לשחרור כספי פיצויים מקרן הפנסיה (!!) ו 161, ולא טופס לגבי קרן ההשתלמות. (חברות שונות, קרנות שונות, אין כל קשר בין הפנסיה להשתלמות).
בטופס 161 לא מצויין שיש לי קרן השתלמות בכלל.
יש לי כבר אישור ממס הכנסה על פטור ממס מפדיון קרן ההשתלמות הזו, עד תקרה של איזה 2,700 ש"ח, כך שאני פטורה ממס.
לאחרונה מצאתי מדריך באינטרנט,  בו כתוב שאין כל צורך באישור מהמעביד הקודם על שחרור כספים.

מישהו מבין בזה???

תודה.
אפרת.
תגובה
09/04/14 10:21
48צפיות
הקופות מקשות ולכן אם תמציאי מסמך פשוט של חברת כ"א

אל
פסגות

הרנו לאשר את שחרור קרן ההשתלמות ע"ש ___________ לטובת העובדת

בברכה

הכסף יועבר אליך

בהצלחה
להמציא טופס?
20/04/14 05:24
8צפיות
המתנתי לראות אם מישהו נוסף יענה... אתה בטוח שהדרך היחידה היא להמציא טופס שכזה?
פשוט לחבר אותו בשפה חופשית?
נשמע לי כמו סתם שיטה לעכב בנאדם מלמשוך את החיסכון שלו... מעולם איש לא התלונן על כך?
מדינה מטופשת, בחיי...

תודה בכל מקרה.
עזרה דחופה: הטבות בעמלות קרן הפנסיה
07/04/14 22:42
92צפיות
שלום!
אשמח לקבל עזרתכם בבקשה,
הייתי עובד בנק לאומי עד לפני כחודשיים, כעובד הבנק קיבלתי תנאי עמלות טובים מאוד
3.62 מהפקדה ו 0.05 מהצבירה - מנורה מבטחים החדשה
בעבודתי החדשה יש הסכם עם הפניקס
4 מהפקדה ו 0.25 מהצבירה

מנורה הציעו לי להשאר אצלם עם אותם עמלות כמו בהפניקס (מאחר שאין לי כבר את ההטבות של עובד בנק)
הייתי יכול לקבל הטבת "עובד בנק לשעבר" (3.625 מהפקדה ו 0.1 מהצבירה), אך בגלל שיש הסכם עם עבודתי הנוכחית עם מנורה הם לא יכולים לתת לי עכשיו את ההטבה
במקרה שאעבור (בעבודה הבאה) לחברה שאין לה הסכם עם מנורה - אוכל לקבל את הטבת עובד בנק לשעבר

שאלתי היא האם להשאר במנורה? כי כרגע אקבל את אותם תנאים, ואולי בעבודה הבאה אקבל תנאים מועדפים
או שמא לעבור לפניקס?
איזו חברה יותר טובה? יותר יציבה? פחות הפסדים? שירות?
תודה וסליחה על החפירה!
דותן
אתה חייב ייעוץ פנסיוני
09/04/14 10:04
65צפיות
מכיוון שאתה שוקל לעבור מוצר, כדי מאוד לבדוק מה יתרונות אבל גם מה החסרונות.

את זה יעשה עבורך רק יועץ פנסיוני אובייקטיבי
שטויות
09/04/14 14:03
60צפיות
מה קשור בין מה שהוא שאל לתשובה הקבועה שלך?

לדעתי עדיף מנורה (גודל הקרן תשואות עדיפות ודמי ניהול זולים יותר)
בהצלחה!
בדיוק מה שבאתי להגיד!
09/04/14 15:23
56צפיות

זו שאלה מאוד כללית ולעניות דעתי לא צריכה ייעוץ פרטני
בגדול האם יש עדיפות לקרן פנסיה הפניקס או מנורה?
לגבי תשואות/הפסדים, תנאים וכו'

תודה רבה לעונים!
דותן
פרסומות פרסומות פרסומות
10/04/14 13:39
39צפיות
הבן אדם שאל שאלה מאוד ספציפית ודחופה ואתה כותב שהוא "חייב" יעוץ פנסיוני וחותם כאחד כזה
???????
נשמע כמו פרסומת
רק שהיא לא משולמת לתפוז
משיכת כספים בגיל 60
06/04/14 12:38
64צפיות
קראתי שניתן למשוך חלק מהכספים הצבורים בקופות הגמל כאשר מגיעים לגיל 60. אני מבקש לברר עבור אמא ואבא שלי, האם וכיצד הם יכולים למשוך חלק מהכספים שלהם.

אמא  - תהיה בת 60 בעוד חודש. עובדת שכירה מזה 20 שנה וממשיכה לעבוד עד גיל 65.
אבא - בן 62. עובד שכיר מזה 20 שנה וממשיך לעבוד עד גיל 67.

לאמא יש ביטוח מנהלים בהראל. מצ"ב צילום מסמך אחרון שקיים(טרם הגיע הדוח השנתי לשנת 2013).
לאבא יש מבטחים. מצ"ב צילום דוח שנתי לשנת 2013.

השאלות הן:
1. מהו הסכום שכל אחד מהם יכול למשוך, ללא תשלום מס?
2. כיצד עושים זאת טכנית? האם יש לפנות למעסיק? לקופת הגמל? למס הכנסה?

תודה מראש לעונים
אף אחד?
07/04/14 16:20
28צפיות
התקשרתי לשירות הלקוחות של הקרן, ושם אמרו לי שכל עוד ממשיכים לעבוד, לא ניתן בכלל למשוך את הכספים ללא מס. האם זה נכון?
כל מקרה לגופו, פני ליועץ פרישה
07/04/14 18:58
33צפיות
אני אשמח להמליץ על יועץ פרישה במסרים פרטיים
לא ניתן למשוך
13/04/14 16:00
13צפיות
כל עוד עובדים לא ניתן למשוך את הכספים, ניתן לקבל קצבה חודשית במקביל להמשך העבודה.
דוח שנתי
05/04/14 17:40
45צפיות
קיבלתי דוח שנתי של קרן הפנסיה לשנת 2013, ואני לא רואה שבוצעו הפקדות לפנסיה בתאריכים ינואר עד יוני 2013. לעומת זאת, בדוח רבעוני שקיבלתי באוגוסט, כן היו מצוינות הפרשות במאי ויוני  2013. איך זה יכול להיות?
תשובות
05/04/14 20:54
41צפיות
יכול להיות שהמעסיק ביקש לתקן את ההפקדות...
כלומר יכול להיות שהוא הפקיד עבור חודש X ... ואח"כ הוא ביקש לשנות את הפקדה X לחודש Y.
או לחילופין, אם הופקד בטעות, אז יכול להיות שהמעסיק ביקש החזר של הפרמיה אליו.
2 שאלות...
04/04/14 22:28
83צפיות
שלום לכולם!

בפגישה השנתית שלי עם סוכן הביטוח של מקום העבודה הומלצו לי שני דברים
1. להוציא את סכום הביטוח למקרה מוות, שכרגע עומד על 700 אש"ח בתשלום של 136 ש"ח, מהביוח ולשלם אותו בכרטיס אשראי לביטוח של 1000.000 ב 148 ש"ח. הוא אמר שזה יגדיל את הצבירה לפנסייה.

2. האם יש הבדלים משמעותיים במעבר ממסלול כללי למסלול מנייתי ו/או סולדי? האם יש לי  את האפשרות לדעת מתי כדאי לעבור ממסלול למסלול על מנת למקסם את הרווחים הנצברים?

תודה לכל עזרה והכוונה בעניין

סופ"ש מהנה!
שתי תשובות
05/04/14 15:06
55צפיות
א. ברור שזה יגדיל את הצבירה ... השאלה היא האם אתה רוצה לשלם את הביטוח מהאשראי... אני לא הייתי עושה את זה.... שיוריד את הצבירה... זה לא משמעותי בעליל.
ב. בוודאי שיש הבדלים משמעותיים... ככל שהסיכון עולה, הסיכוי עולה... אי אפשר לדעת מתי צריך לעבור ומתי לא... זה בורסה.. אם אתה לא יודע לשחק עם זה, תשאיר במסלול כללי.
º
תודה רבה!
05/04/14 18:38
24צפיות
שאלה נוספת בקש לסעיף 14.....
06/04/14 19:24
39צפיות
לפני 3 שנים בא לחברה שבה אני עובד סוכן הביטוח עם טפסים והחתים את העובדים על סעיף 14. אנשים חתמו , בלי ממש להבין את המשמעות, ואח"כ חלקם הצטער מכל מיני סיבות. אני אז אמרתי שאחשוב ואחזיר תשובה.....בקיצר היום מתקשר סוכ הביטוח ואמר לי שלא חתמתי. האם כדאי לחתום מה דעת המומחים פה? אציין שהשכר שלי עולה כל שנה בסדר גודל של 5%. היו בחברה תקדימים של אנשים שהתפטרו וקיבלו בכל זאת את הפיצויים

תודנ לכל הכוונה ועזרה בעניין.
תגובה
07/04/14 12:17
34צפיות
החל מינואר 2008  מכוח צו ההרחבה במשק ( פנסית חובה ) על כל אזרח חל סעיף 14
זה התחיל עם אחוזים נמוכים והיום זה 6% המהווים 72% מהפיצויים כך שאם יש לך גידול שנתי של 5% במקרה פיטורים תפסיד את ההשלמה של ה-28% מהשכר
את כספי הפיצויים המעסיק לא יוכל למשוך בגלל סעיף 26 לחוק פיצויי פיטורים , לא ניתן למשוך בחזרה כספי פיצויים שהופקדו לתוכנית למטרת קצבה
גראה אם הבנתי נכון:)
07/04/14 14:07
26צפיות
ה 6% ( יש השלמה של 1% ע"י המעביד) הם 72% מה 8.33%? זאת אומרת שלפי הנתונים האלו כדאי לי לחתום נכון?

כמובן כל פעולה בעניין זה היא על אחריותי הבלעדית

תודה רבה על העצה והדעה!
º
גראה=נראה:(
07/04/14 14:08
10צפיות
תגובה
07/04/14 14:26
26צפיות
השלמה של 2.33% במקרה פיטורים
הפקדות שכיר במעמד עצמאי שנת 2014
04/04/14 18:24
42צפיות
מישהו מכיר את הנושא? יש בלבול עצום בתחום...

בלינק הבא מפורטות הטבות המס:
https://www.migdal.co.il/He/PensionarySavings/AllA...

האם מדובר בסכומים נכונים? להבנתי ה-32800 עודכן ל-34400 בשנת 2013. יש מידע לגבי שנת 2014?

תחת ההנחה שיש לי הכנסה לא מבוטחת משמעותית - לעמית מוטב, האם עבור הכנסה מבוטחת חודשית של 33000 רצוי להפקיד לקופ"ג עבור הטבת הניכוי רק 1400*12 חודשים*11% (כלומר 1848 ש"ח?) בתוספת הטבת הזיכוי (5%*8200*12 חודשים, כלומר סך הפקדה של 4920 ש"ח)?

המחשבון היחיד שמצאתי ברשת קצת ישן, אבל הוא מראה סכומים הרבה יותר גבוהים (לא מוטעמת בו הגבלה על הפקדת הניכוי) - http://www.tfh.co.il/UserFiles/File/tex_sa_2009.xl...

אשמח לכל מידע מהימן בתחום המבלבל הזה...:)
תודה רבה
העברת קופת גמל
03/04/14 11:07
36צפיות
אם אני מעביר קופת גמל אחת לקופה אחרת, איך זה עובד

האם אצל המנהל נוצרת קופה חדשה או שהכסף נכנס אל הקופה הקיימת?

סיבת השאלה היא דמי הניהול המינימליים שנכנסים בקרוב

אם הכסף ימוזג, אני לא רוצה למשכו
אבל אם תיווצר קופה חדשה, מה עשינו?

תודה
מקום העבודה מחייב לעבוד עם סוכן ביטוח יקר
02/04/14 21:31
69צפיות
שלום,

לאחרונה עברתי מקום עבודה, ונפגשתי עם סוכנות הביטוח של מקום העבודה.
הוצעו לי קרנות פנסיה שונות שבכולם דמי הניהול היו 4% מההפקדות (כאשר ידוע לי שדמי עמלה זולות הן באיזור ה-2%)
ביקשתי מהחברה להפריש לי לא דרך סוכן הביטוח וסורבתי בטענה "שאין דרך לעבוד שלא דרך מנהל ההסדר של החברה".
מה אני יכול לעשות?
תגובה
03/04/14 08:56
62צפיות
נכון להיום למעסיק קיימת האפשורות לבחור את סוכן הביטוח/מנהל ההסדר המטפל בעובדיו ולך שמורה הזכות לבחור את התוכנית ואת החברה
אם יש וועד דבר איתם
03/04/14 13:12
48צפיות
אם זה מקום עם וועד עובדים, יש להם כח ללחוץ על המעביד לבחור סוכן זול.

אם אין, אז מה שנמשאר לדבר עם המנהלים ולנסות להסביר להם את המצב ואולי זה יזיז להם.....

מקווה שיצליח לך
הפקדה במקביל ב2 קרנות השתלמות
02/04/14 13:48
79צפיות
אני גמלאי ללא הכנסות. יש לי 2 קרנות השתלמות וותיקות. אני רוצה לנצל את הפטור ממס שניתן בקרנות אלה, ללא ניצול הטבת המס.
האם ניתן להפקיד בכל אחת מהן את הסכום ה"מקסימלי" של כ 17000 ש"ח, או רק באחת מהן. האם יש בין הקרנות דיווח הפקדות, או דיווח לשלטונות המס?
בתודה ובברכה
מוטיפן1
תגובה
02/04/14 15:00
59צפיות
במידה ואינך עוסק מורשה לא תוכל להפקיד כלל
רק לעצמאי המציג תעודת עוסק מורשה יותר להפקיד בקרן השתלמות עצמאית ללא מעסיק
תשובות
05/04/14 14:40
34צפיות
ראשית, התקרה השנה היא 18480 ש"ח .
שנית, בגדול אסור להפקיד מעל התקרה, אם שתי הקופות מתפעלות באותו בנק, המע' תזהה את זה ... במידה ולא... אז לא.
קופת גמל לעצלנים
01/04/14 17:17
65צפיות
היי
אני עובדת בחברה שמקשרת אנשים לחברות שונות על מנת לברר מחירים מבלי לצאת מהבית,
אם אתם בני 30+ ומעוניינים לשמוע הצעה מחיר (בלי חיוב כספי!! וללא התחייבות! ) מקופת גמל של הלמן אלדובי תשאירו לי כאן שם מלא וטלפון, או שלחו לי הודעה פרטית, או מייל עם הפרטים שלכם ל S_H_A@WALLA.COM
ותקבלו הצעה, שוב אתם לא מחוייבים בכסף ואין שום התחייבות רק להקשיב להצעה.

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום