לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.

תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק בקופת גמל, ביטוחי חיים, אובדן כושר עבודה, משכנתא, בריאות, סיעודי, ביטוחי מנהלים, קרן השתלמות או קרן פנסיה ועוד.

מנהל הפורום, משה שרן הינו בעלים של מנגו סוכנות לביטוח בע"מ העוסקת בכל תחומי הביטוח

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת.

ייעוץ פנסיוני
30/03/2015 | 13:54
1
48
שלום רב,
אני בן 27
בעבר עבדתי במקום שהיה לו הסדר עם כלל - הייתי משלם דמי ניהול 2% מההפקדות ו0.25% מהצבירה.
בקופה בכלל נצברו כ 30 אש"ח

היום אני עובד במקום חדש . המקום החדש עובד עם סוכן ביטוח מסוים שלוקח 4% מההפקדות ו 0.25% מהצבירה
הוא טוען שאין אפשרות שאני אקבל 2% על ההפקדות כיוון שזה מה שהם מרוויחים כסוכנים

בנוסף אני מעוניין לפרוש בגיל 55 

הייתי מעוניין לשאול מה זה ייעוץ פנסיוני. והאם כדאי לקחת מהבנק ייעוץ פנסיוני או עדיף לקחת מישהו אחר

אשמח לתגובות
תשובות
03/04/2015 | 20:32
24
אם המעסיק מחייב אותך לעבוד דרך סוכן מסוים - אין לך מה לעשות עם זה כרגע.
יעוץ פנסיוני זה לשבת על התיק שלך, להבין מה יש, מה הולך להיות לך בגיל פרישה ולבצע החלטות כאלו ואחרות לטובת העניין.
יעוץ פנסיוני אוביקטיבי עולה אלפי שקלים, ניתן גם להיעזר ביועץ הפנסיוני בבנק בחינם.
משיכת קרן פנסיה בגיל 70
30/03/2015 | 13:49
1
58

אישה בת 70 ועדיין עובדת
מפרישים לה לפנסיה חובה החל מ 2009 (כאשר היא כבר גימלאית)
בקרן הפנסיה נצבר סכום של כ 30 אש"ח
האם ניתן למשוך את הכסף בסכום אחד כאשר היא תרצה לפרוש מהעבודה?
כן
03/04/2015 | 20:33
11
משיכת כסף מקרן הגמלאות המרכזית
30/03/2015 | 12:20
31
שלום רב,

עבדתי בזמנו חודשיים כשכיר בקופת חולים הכללית. כעת מצאתי באתר של משרד האוצר שחייבים לי שם כסף ושאפשר לפדות אותו.  לפי הטופס חלק המבוטח ששילמתי לצורך הקרן היה 308 שקלים והיו גם 678 שהוא חלק המעסיק והוא מיועד לפיצויים. אחרי המתנה של חודשיים + איחור אופנתי של שבועיים נכנס סוף סוף הכסף לחשבון אבל רק 306.68 שקלים. כששאלתי ב"עמיתים" מה הסיבה הוציאו לי נייר עתיק שמתוייק אצלם ובו הקופה מציינת שלא מגיעים לי פיצויים מלאים. כלומר הופרשו 150 שקלים x שני החודשיים שעבדתי ועל זה אקבל גמול. השאר שהוא 678 שקלים אני לא זכאי לקבל אותו.
האם זה באמת ככה? על חודשיים בלבד של עבודה לא מקבלים את הפיצויים? אין מספיק ותק. הם גם ציינו בכתב יד בטופס מטעם הקופה: "המוסד מתחייב להעביר דמי גמולים עבור 3 חודשים האחרונים לעבודה".

תודה על התשובה

גד כהנוב
מה שיעור התשואה הצפוי גמל חודש מרץ 2015
30/03/2015 | 09:58
1
93
בין 0.4 ל 0.8 לפי הלינק
01/04/2015 | 23:39
36
כמה עולה הביטוח בקרן פנסיה?
30/03/2015 | 07:32
1
39
נאמר שלקחתי מסלול מוטה שארים, כמה זה עולה לי בפועל?
אשמח להסבר בבקשה
זה מורכב לחשב את זה...
03/04/2015 | 20:34
17
בגדול צריך לבקש מבעל רישיון פנסיוני לעשות לך סימולציה ולהראות בדיוק כמה זה עולה כי זה תלוי בהכנסה, מסלול ביטוח וכו'.
קצת סדר בבלאגן - קצבת שארים. כמה זה?
29/03/2015 | 22:05
1
50
מבוטח בקרן פנסיה מקיפה במסלול מוטה שארים שהוא נשוי עם 4 ילדים קטנים.
חלילה לא עלינו המבוטח נפטר.מהי קצבת שארים שאלמנה והילדים יקבלו?
עד מתי היא מקבלת קצבה?

שאלה נוספת- אותו מבוטח הגיע לגיל פרישה עם מיליון שקל ונפטר לא עלינו חודש לאחר הפרישה. כמה קצבה האלמנה תקבל? עד מתי?

וחבר שלי שואל את אותה שאלה שניה אבל- במסלול של ביטוח מנהלים עם מקדם קבוע שבחר את המסלול של 240 חודשים עם המקדם הקבוע.

תודה
תשובות
03/04/2015 | 20:38
17
בגדול, זה תלוי בגיל הכניסה שלו לקרן ובמסלול הביטוח.
אם יש את שני הנתונים, צריך ללכת איתם לתוך תקנון הקרן ולראות.
בגדול - אם נכנס ממש בגיל מוקדם, אז המקסימום זה 60% מההכנסה המבוטחת לאלמנה ועוד 40% שיחולק בין הילדים. האלמנה תקבל עד שתלך לעולמה והילדים עד שיגיעו לגיל 21.
לגבי השאלה השניה, אם לא ביקש הבטחת תשלומים, אלמנתו לא תקבל כלום. אם ביקש הבטחה אז את יתרת התשלומים {אם ביקש 240 אז היא תקבל עוד 239 תשלומים בסכום חד פעמי}.
לגבי הביטוח מנהלים, שוב, את יתרת התשלומים - 239
היום מציעים ביטוחי מנהלים?
28/03/2015 | 21:36
1
27
לאור מה שנאמר בשרשורים הקודמים כאן על החסרון של ביטוח המנהלים.
האם עוד משווקים את המוצר הנ"ל?
מה הם היתרונות שלו בכלל?

אם כן, מדוע עוד אנשים מסכימים לרכוש אותו?
היום אסור להציע מקדם מובטח ולכן קרנו ירד.
28/03/2015 | 22:16
40
אנשים רכשו אותו בעבר בעיקר כי סוכני הביטוח רימו אותם בעבור העמלה השמנה מחברת הביטוח.
אתה מוזמן לקרוא את הכתבה הבאה.
ציטוט מתוכה : "בפועל, סוכני הביטוח מקבלים עמלות שונות, ולכן מוטים בדרך כלל לחברת ביטוח מסוימת. בנוסף, סוכני הביטוח מוטים לייקר עד כמה שאפשר את דמי הניהול, והדבר נכון לגבי כל חברות הביטוח. בשני המצבים, כל קשר בין טובת הלקוח בין עצות סוכני הביטוח הוא מקרי בהחלט. הסוכנים הם משווקים שמוסווים כיועצים. הם זאב בעור של כבש - שטורף את הציבור באכזריות."

פנסיה למורה: האם כל כך נמוך?
28/03/2015 | 02:37
3
88

שלום,
רצ"ב צילום מסך מתוך דו"ח הפנסיה של מורה.
הברוטו - כ 10,000 ש"ח (כמובן - לא הכל מופרש לסוציאלי, אבל מרבית השכר - כן).
ותק בהוראה - 12 שנים.
גיל המורה - 42.
האם יתכן כי הזכויות שנצברו הינן כ 3,000 ש"ח לחודש (נראה נמוך)? מהי הקצבה הצפויה בהנחת המשך הפרשה של אותו סכום, בגיל 64?
תודה

תגובה
29/03/2015 | 09:06
2
70
נראה סביר ביחס לצבירה והתקופה שנשארה עד לגיל הפרישה

בכתובת המצ"ב קיים מחשבון פנסיה של מבטחים, תוכלי להכניס את הסכום החד פעמי שצברת עד כה עם שכרך החודשי ולחשב את הפנסיה הצפויה לגיל 64 או 67

ואני אחדד
29/03/2015 | 10:26
51
שימי לב שמדובר על כמה צברת עד עכשיו - לא מתחשב בכך שתמשיכי להפקיד.
תודה: אכן ערכתי חישוב באתר. רשום 5,674 ש"ח
29/03/2015 | 10:37
52
פנסיה צפויה.
עקיפת מנהל ההסדר במקום העבודה
26/03/2015 | 23:27
8
83
שלום,
כיום אני כפוף לחברה שמנהלת לכל העובדים את התיק הפנסיוני. לעתים אני משיג הצעות טובות יותר אך ידיי כבולות.
בעבר אני זוכר שדיברו על חוק שכל עובד יוכל לסגור איך שהוא יעדיף ללא המגבלה שלעיל.
האם זה עדיין על הפרק?

אם לא תנו לי רעיון כיצד לעקוף את זה בדרכים חוקיות כיום עד שכל עובד יוכל לסגור היכן שבא לו?
למישהו יש תשובה?
27/03/2015 | 10:24
2
32
תחדד לי בבקשה
27/03/2015 | 15:09
1
52
מה שמפריע לך זה מנהל ההסדר הנוכחי, או עצם העובדה שמלכתחילה יש מנהל הסדר,ואתה רוצה לעבור ישירות (אחרי ששקלת את היתרונות והחסרונות) מול חברות הביטוח?

הנוכחי מפריע.
27/03/2015 | 15:42
53
למרות שגם אם יבוא אחר עדיין זה מגביל אותי. במיקוח פרטי שלי מול חברת הפנסיה וההשתלמות והמנהלים אני משיג למשל דמי ניהול טובים. או ניקח למשל דוגמאות שחבר שלי שהוא סוכן ביטוח נתן לי הצעות מעולות אבל לא יכולתי לעשות דרכו בגלל החברה הסדר.
מה היית מציע לעשות כדי למזער נזקים?
ראה תגובה בעניין (כל השרשור)
27/03/2015 | 22:38
58
מקום העבודה שלך עובר על החוק
29/03/2015 | 09:47
3
61
תודה
29/03/2015 | 10:16
20
תקרא בעיון את הכתבה
29/03/2015 | 11:58
1
65
העובד הוא המחליט לאיזה תכנית יופקדו כספי הפנסיה שלו ולמעסיק אסור לסרב. אבל המעסיק רשאי לכפות על העובד שהביצוע יהיה דרך סוכן הביטוח של המעסיק.
זה המצב נכון להיום.

קראתי בעיון.
29/03/2015 | 13:25
48
המעסיק יכול להחליט שזה יהיה דרך סוכן הביטוח שלו. אבל הסוכן חייב להשוות את התנאים בשביל זה.
"מפניות ציבור שהגיעו למשרדנו עולה כי יש מקרים שבהם מעסיק או מנהל ההסדר שפועל בעבורו למתן שירותי סליקת כספים, מונע מעובד להצטרף לקופת גמל מסוימת או לממש תנאי הצטרפות לקופת גמל מסוימת שהוסכמו בין קופת הגמל לבין אותו עובד, הכוללים הטבה בדמי ניהול"- גם תנאי הצטרפות נכללים בחוק הזה.

האם החלוקה שלי טובה בין קרן פנסיה לביטוח מנהל
26/03/2015 | 23:21
22
87
שלום,
ב 2009 פתחתי ביטוח מנהלים פניקס כדי לעגן לי מקדם קבוע של 204. אני מפריש על 1000 שח מהשכר לטובת העניין. על שאר יתרת השכר בערך 13000 אני מפריש לקרן פנסיה גם בפניקס.
דמי ניהול ב.מנהלים: 3.5% ו 1% (לא יורד עוד יותר מזה)
קרן פנסיה- 1.85% ו 0.2%.
אני באמצע שנות ה 30 וחוסך כבר 10 שנים.
חשבתי להגדיל את ההפרשה וליצור עוגה של 60-40 לטובת הקרן הפנסיה.
מה אתם חושבים?
אשמח לכל תגובה!
לי דווקא נראה שאתה צריך לעשות ההפך מבחינת העוגה
26/03/2015 | 23:43
3
72
תתן יותר דווקא למנהלים עד בערך אמצע שנות ה-40 כלומר ל-10 השנים הבאות כדי להגדיל קצת את הסכום עם מקדם הקצבה שיהיה טוב יותר ואחרי 10 שנים כבר יהיה הרבה כסף שה-1% מהצבירה מאוד ישפיע ואז כבר תעבור להשקיע יותר בפנסיה כדי לשלם פחות על זה.
לא חשבתי על זה
26/03/2015 | 23:46
2
51
אתה אומר כל עוד הצבירה שלי עדיין לא גבוהה להשתמש ב מנהלים.
עוד רעיונות?
נשוי? ילדים? יש אובדן כושר עבודה על כל המשכורת?
27/03/2015 | 09:10
1
34
נשוי עם 4 ילדים. יש אכ"ע על מעסיק
27/03/2015 | 10:22
45
כמו כן אני רוכש ריסק בחוץ. והביטוח המנהלים ללא שום ריסק מפאת מחיר יקר יותר מאשר אני רוכש בחוץ.
הקרן פנסיה כיום במסלול מוטה שארים.
יש צפי להעלאת שכר מעת לעת.
אשמח לעזרה.
לכו לייעוץ פנסיוני
27/03/2015 | 11:51
3
54
יועץ פנסיוני מבצע בדיקה של צרכי הלקוח ומסתכל על התמונה המלאה מהיבטים שקשה לשאול את כולם כאן.

בנוסף יש להתחשב גם במה קורה עם בן הזוג, מה בדיוק העבודה ועוד ועוד.

זה פשוט לדעתי לא חכם לקבל עצות כאלו כאן, עדיך למצוא יועץ פנסיוני ישנם כמה עזשרות בשוק הפרטי.

גילוי נאות: אנו עוסקים בייעוץ פנסיוני
אז בוא נאמר שעכשיו אני שואל אותך
27/03/2015 | 13:13
2
49
אבל לא גוזר מזה החלטות. רק לשם העשרה בלבד.
זוגתי איננה עובדת היא מטפלת בבית בילדים וכו'.
מה היית מייעץ לי שעוד לא אמרו כאן?
כמה דברים
27/03/2015 | 14:43
1
45
אני לא מנסה להפוך אותך ללקוח, רק מנסה להסביר שדברים כאלו נעשים בתהליך של ייעוץ פנסיוני.

כך בחשבון שרק פגישת העבודה הראשונה בה אנו שואלים את השאלות את הלקוחות לוקחת בין שעתיים במקרים הפשוטים ל-6 שעות במורכבים יותר.
לאחר מכן אוספים יחד עם הלקוח את כל המידע והניירת עוברים עליו, ממשכים לשאול שאלות נוספות את הלקוח ובתום כחודשיים שלושה אנו מספקים את התשובה שלנו המנומקת לקוח מה לדעתנו עליו לעשות עם תמהיל החסכון.

גם יועצים שעושים עבודה יותר מצומצת וקצרה ישבו עם לקוח לפחות שעה וחצי שעתיים ורק אחרי שבוע ימים ומעבר על כל החומר יתחילו לתת את הייעוץ.

לכן אין מצב שבפורום אחרי 2-3 משפטים תוכל לקבל משהו ששווה לך באופן אישי להתייחס ברצינות.

פורום זה מקום מעולה לשאלות כלליות ולא אישיות.

דרך אגב, מתן ייעוץ פנסיוני ברשת הוא עסברה על החוק.
טוב.תודה
27/03/2015 | 14:53
26
לדעתי, ביטוח מנהלים משנת 2009 לא שווה כלום
27/03/2015 | 23:09
13
85
אתה לא עיגנת לך מקדם קבוע של 204. המקדם שלך מוגן מפני שינוי בתוחלת החיים בלבד. האיום הגדול על המקדם הוא דווקא סביבת הריבית האפסית, וכאשר יורידו את הריבית התחשיבית, המקדם של ביטוח המנהלים שלך (כמו של קרן הפנסיה) יזנק למעלה.
ביטוחי המנהלים משנת 2004 ואילך בהתחשב בדמי הניהול הגבוהים, משתלמים כאשר תוחלת החיים עולה על 100 שנים. ראה כתבה בנושא.
אתה מאמין שזה הולך לקרות ? וכשזה יקרה, הפניקס יוכלו לשלם לך את הקצבה עליה תחייבו ?
ביטוח שארים בקרן הפנסיה מבטיח במקרה פטירה לאדם נשוי עם שני ילדים ויותר קצבה בגובה השכר המובטח כולו, כל עוד יש ילדים מתחת לגיל 21, ואח"כ 60% לאלמנה.זה ביטוח על סכום משמעותי. שווה לבדוק האם באמת צריך ריסק חיצוני כל כך גדול.
לי ולאשתי היו ביטוחי מנהלים ובשנה שעברה ביטלנו אותם. קרן פנסיה, למרות חסרונותיה, בשילוב עם קופת גמל זאת הדרך המשתלמת ביותר לחסוך, לדעתי. בהצלחה !
ראה שני מאמרים בנושא
27/03/2015 | 23:38
2
56

עבודה בעיניים
27/03/2015 | 23:56
1
52
טוב לדעת! !
אגב שני הלינקים מפנים אותי לאתר אקו
לינק תקין
28/03/2015 | 00:18
50

שקול היטב אם אתה רוצה לשמור על המוצר הזה. ביטולו יהיה בלתי הפיך ומדברים לאחרונה על כך שיתכן ויפתח לניוד ללקוחות קיימים.

למה ביטלת? שאלות נוספות
27/03/2015 | 23:39
9
50
המקדם בביטוח המנהלים מעוגן ל 204 ויהיה מה. זה חוזה ביני לבין הפניקס. להבדיל מקרנות הפנסיה שזה חתונה קתולית.
מה הסוד שלך בלחסוך רק בקרן פנסיה וקופ"ג?
אני לא לגמרי הייתי מבטל את הביטוח מנהלים אולם מסכים שהיא יקרה יותר. רק בגלל המקדם הייתי שומר.
כי זאת הונאה ...
28/03/2015 | 00:09
8
55
בדוק שוב את החוזה ואני חוזר על המלצתי לקרוא את הלינקים שצירפתי.
ראה גם פה התייחסות מפורטת מאוד לנושא.
המקדם שלך מובטח מפני שינוי בתוחלת החיים בלבד. כפי שציינתי האיום הגדול הוא דווקא הריבית התחשיבית אשר אתה חשוף לשינויים בה.
אין שום הגיון בלרכוש ביטוח מפני עלייה בתוחלת החיים, אשר עלותו משתלמת רק כאשר תוחלת החיים עוברת את גיל 100.
זאת איוולת. תרחיש כזה, אם אתה בכל זאת מאמין בו, יגרום לפשיטת רגל של החברה המנהלת, והמדינה לא תיתן לזה לקרות ותאפשר פגיעה במקדם.
בנוסף, המקדם מובטח במסלול פרישה ספציפי בלבד שמבטיח 240 תשלומים מבטחים ללא הבטחת קצבה לאלמנה. למרבית האנשים מסלול פרישה זה איננו מתאים.
בקרן פנסיה יש סבסוד חלקי של המדינה (הבטחת תשואה של 4.86% + הצמדה למדד ל 30% ממנה) וביטוח שארים זול.
יש המון אופציות לקופות גמל ובמכשיר הזה אפשר להיות אגרסיבי יותר במטרה לנסות ולהשיג תשואה יותר טובה.
בקופות הגמל הטובות התשואות עולות על תשואות קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים.

קראתי את המאמרים. הסבר לי בבקשה
28/03/2015 | 14:40
7
41
מהי הריבית התחשיבית בשפה פשוטה?
למיטב הבנתי המקדם "המעוגן" מוגן רק בשני המקרים הבאים: שאבחר מסלול ללא שארים למשך 240 חודשים, שהריבית התחשיבית תהיה שווה או מעל 4?
אשמח להארות !!!

כמו כן תסביר לי גם על הקרן פנסיה. מהיכן לקחת את הנתון של הבטחת מדד לשליש?
בשמחה
28/03/2015 | 22:06
6
38
1. כאשר אתה יוצא לפנסיה החסכון שלך נמצא אף הוא בשוק ההון וצפוי לצבור תשואה. גובה הקצבה הוא פונקציה של גובה החסכון, תוחלת החיים (לכמה זמן הכסף אמור להספיק) + הערכת תשואה על יתרת החסכון.
 בכספי פנסיונר חשוב שלא תהיה חשיפה גדולה מידי למפולת בבורסה, כי היא תשפיע מייד על הקצבה. הריבית התחשיבית היא התשואה שמניחים שתהיה על השקעה עם סיכון מינימלי. החסכן שלך מחולק לקצבאות בהתאם להנחת התשואה הזאת על החסכון. כלומר הקצבה שמחולקת לך לוקחת בחשבון שיתרת החסכון תצבור תשואה שנתית של כ 4 אחוז. בקרן פנסיה מניחים שהתשואה תהיה קצת יותר גבוהה בזכות האג"ח המיועדות.
בסביבת הריבית הנוכחית ריבית חסרת סיכון של 4% היא בלתי אפשרית ולכן יצטרכו להוריד אותה או למצוא פתרון אחר - סבסוד תשואה ע"י המדינה, להחליט שהחסכון יהיה בסיכון גבוה יותר וכו'. כשהתחילו לדבר על זה, הפגיעה בקצבאות היתה אמורה להיות בשיעור של כ-10%. בינתיים הריבית המשיכה לרדת והפגיעה במקדם צפויה להיות יותר דרמטית.ראה כתבה. מקווה שאפשר יהיה לראות אותה.

אתה מוזמן לקרוא גם את הפוסט הבא מהבלוג המצוין פנסיוני.

2. ראה כאן הסבר על קרן הפנסיה והאג"ח המיועדות :

האם ישנן עדיין איגרות חוב ממשלתיות מיועדות?
כן. קרנות פנסיה חדשות מקיפות זכאיות עדיין לקבל על 30% מנכסי אג"ח ממשלתיות מיועדות מסוג "ערד" הנושאות תשואה ריאלית שנתית של 4.86%.
ריבית תחשיבית. איפה רואים?
28/03/2015 | 23:25
5
38
אני רוצה שתסביר לי לאט כי אני קורא את הכתבות ששלחת ואני תובע בים של מידע��.

איפה אני יכול לראות מהי הריבית היום של המקדם ומהי הריבית התחשיבית היום אילו יצאתי מחר לפנסיה?
מי מפרסם את הריביות הנ"ל?
האם הן מתעדכנות אחת לחודש כמו ריבית בנק ישראל?

עכשיו לראות אם הבנתי: אם הריבית התחשיבית גבוהה יותר מן הריבית של המקדם אני במצב טוב.  אבל אם ההפך הקצבה שלי נשחקת?
אם צדקתי, במצב כזה,מה קורה עם פנסיונר שפתאום לאחר מספר מסוים של חודשים מיום פרישתו הריבית התחשיבית ירדה מתחת לזו של המקדם? אזיי השחיקה מתחילה מאותו רגע?

OK
28/03/2015 | 23:44
4
27
הריבית התחשיבית על השקעות בשוק החופשי נעה כיום סביב 4%. בקרנות הפנסיה החדשות הריבית התחשיבית מעט גבוהה יותר, 4.26%, מאחר שהחוסכים נהנים מהבטחת תשואה ממשלתית על כ-30% מנכסי הקרנות.
ראה כתבה.  כרגע זאת הריבית של מי שייצא מחר לפנסיה. נכון להיום אם לא יהיה שינוי, זאת אמורה להיות הריבית גם עבורך. משרד האוצר קובע את הריבית התחשיבית והיא איננה מתעדכנת מידי חודש.
כן. הקצבה תישחק במקרה שהריבית התחשיבית אשר מופיעה בפוליסה תרד.
אם פרשת עם ריבית מסויימת והיא תשתנה, אתה לא תיפגע מהשינוי. הריבית התחשיבית מקובעת בפרישה. 

אז צדקתי?
29/03/2015 | 00:33
3
28
אם כך אחת לכמה זמן הריבית התחשיבית מתעדכנת?

וגם בקרן הפנסיה אנו עלולים להיות חשופים למקרה כזה?

בחוזה שלי מול הסוכן אני יכול לראות מהי הריבית המוצעת על המקדם?

באיזה אתר אפשר לראות את הריביות התחשיביות?

תן דוגמאות מספריות של מקרים שבהם נוצרת שחיקה בקצב בבקשה.

תודה רבה לך על העזרה.
יישר כח
העדכון האחרון היה ב 1991...
29/03/2015 | 00:56
32
קרא שוב את המאמר בלינק בהודעתי "לינק תקין". קרן הפנסיה תשופה לשינוי בריבית התחשיבית.
בנוסף
29/03/2015 | 08:13
1
35
בחוזה רשום שהריבית התחשיבית לפיה מבוססים המקדמים היא 4%. אתה מוזמן לחפש. דרך אגב, מהריבית הזאת צריך להוריד את דמי הניהול של הגוף המנהל, בפועל היא קטנה יותר.
בכדי לראות דוגמאות לשחיקה במקדם, קרא את הכתבה כאן (צירפתי אותה להודעה קודמת).
אכן קראתי את הכתבה כבר בפעם הראשונה ששלחת
29/03/2015 | 09:04
18
שאלות על קרן השתלמות
26/03/2015 | 20:57
6
82
התחלתי לעבוד במקום מסוים ואמרו לי שאני עוד מעט זכאי להצטרף לקרן ההשתלמות שהחברה מספקת לעובדים, עכשיו שעברו 3 חודשים מאז שהצטרפתי.

1) מה בדיוק ההבדל בין קרן ההשתלמות לפנסיה?
2) אמרו לי שאני אשים 2.5% מהשכר והמעסיק ישים 7.5%. זה נורמלי?
3) הקרן היא של אלטשולר שחם שהיא קרן ההשתלמות הכללית שלהם. מישהו יודע איך הם יחסית לאחרות?
4) דמי הניהול שאמרו לי שמקבלים זה 0.8% מהצבירה. איך דמי הניהול האלה?

תגובות
27/03/2015 | 00:17
3
62
1. קרן פנסיה זה חסכון לגיל פרישה בלבד שמשולם במנות של קיצבה.
קרן השתלמות זה רכיב שמקבל נזילות 6 שנים מיום ההפקדה הראשון או 3 שנים אם יצאת להשתלמות באמצע.
זהו הרכיב היחידי שאינו ממוסה והוא נחשב לאטרקטיבי כיום. מי שמקבל אותו נהנה מכסף הוני וניל כפי שציינתי לעיל.
2. אלו הן אחוזי ההפקדות הנהוגות. סה"כ 10% מהשכר לחודש כאשר העובד מפריש 2.5 ומעסיק 7.5
3. אלטשולר שחם נחשבים טובים והדמי ניהול 0.8 זה סביר אע"פ שאפשר לשאוף ל 0.7 או 0.6. ישנם קופות חדשות או אחרות שמציעות גם 0.4 או 0.5 ויש כאלה יקרות שמציעות גם 1%.
מה שmychild אמר
27/03/2015 | 09:08
30
0.8% זה מצוין בשביל קופה חדשה שעושה תשואות טובות ביחס לשוק
27/03/2015 | 09:29
32
אפשר להגיע לדמי ניהול של 0.6 באלטשולר ?
27/03/2015 | 23:12
33
אין דבר כזה קרן השתלמות טובה כי...
27/03/2015 | 11:55
63
אין דבר כזה קרן השתלמות טובה כי...יש דבר כזה קרן השתלמות מתאימה לי!

הכוונה שקרנות נאמונות נבדלות בפרמטרים רבים כמו מסלולי השקעה.

מי שרוצה מסלול השקעות סולידי וזהיר יבחר בקרן א' בעוד מי שמחפש השקעה בורסאית כבדה ובעלת סיכון יבחר בקרן ב'.

בנוסף, דמי הניהול של אותה קרן יכולים להיות שונים לאנשים שונים תלוי בכח המיקוח, מי הסוכן ביטוח ועוד.

לכן חפש בעזרת אנשי מקצוע כמנו סוכני ביטוח/יועצים פנסיונים / יועצי השקעות את המתאים לך.

אפשר מידי פעם גם לנייד את הכספים בלי לאבד את ספירת ה-6 שנים והפטור ממס רווחי הון.
אלטשולר שחם
28/03/2015 | 09:26
78
מבחינת תשואות , בשנים האחרונות, בהן היה שוק עולה, הם היו אחת משתי הקרנות המובילות. (יחד עם ילין לפידות)
הד"כ השקיעו הרבה בני"ע זרים.

לעומת זאת, ב2008, כשהיו ירידות, הם נפלו מאד חזק.

טעות שהמעסיק עשה בהפרשות לפנסיה
26/03/2015 | 17:20
36
שלום רב , אודה אם תוכלו לסייע לי:
אני עובד מדינה כבר 19 שנה. בשנת 2005 ביקשתי להגדיל לי את ההפרשות לפנסיה (אם אני זוכר נכון המעסיק ואני הפרשנו 5% וביקשתי להעלות את זה למקסימום שזה 7.5%).

למרות בקשתי זה לא נעשה. איתרתי את זה במקרה כשיועץ פנסיוני בדק לי את תלוש השכר והעיר מדוע לא בוצע. לטענתו זו פגיעה של מאות שקלים בפנסיה בסופו של יום.
פניתי למעסיק והוא מנסה להתחמק.
מה לדעתכם ניתן לעשות? שוב המעסיק היא המדינה.
אם יש יועץ/עו"ד שיוכל לסייע ולו בתשלום ,אשמח. המייל שלי זה sh_c@hotmail.com
שאלה כללית - ביטוח מנהלים
26/03/2015 | 11:58
2
35
שלום,

הייתי שמח לדעת מה נחשבים לאחוזי דמי ניהול טובים (הפקדה וצבירה) בביטוח מנהלים?
תודה.
ביטוח מנהלים מאיזו שנה?
26/03/2015 | 19:13
1
24
לפני 2013...
29/03/2015 | 15:18
13
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
26/03/2015 | 11:39
4
|*|האם אתם בעלי עסק קטן או בינוני וצריכים הכוונה בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית מול הבנק? האם אתם מכירים את קרנות הסיוע שעומדות לרשות העסק שלכם?
פורום מימון עסקים בהנהלה חדשה ואתם מוזמנים להיכנס לפורום ולהתייעץ:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|יש לכם שאלות לגבי החזרי מיסים? אתם מעוניינים לקבל יותר מידע בנוגע למס רכישה?
היכנסו עכשיו לפורום דיני מיסים וקבלו את כל התשובות לשאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|את סובלת מצניחת רחם? יש לך שאלות לגבי חיזוק שרירי רצפת האגן?
היכנסי עכשיו לפורום רצפת האגן והעלי את שאלותיך בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מקדם קצבה / מקדם המרה
25/03/2015 | 18:10
2
50
שלום,
בעיקרון אני יודע כיצד נקבע מקדם ההמרה.  רציתי לשאול. מי קובע אותו? (הכוונה עבור קרנות פנסיה ולא עבור ביטוחי מנהלים) האם משרד האוצר קובע עבור כולם? האם חברות הביטוח קובעות כל אחת לעצמן?

ואיפה ניתן לראות את מקדם הקצבה העדכני לשנת 2015 עברו מישהו שהגיע לגיל פרישה.

תודה לעונים
החברות קובעות לעצמן
26/03/2015 | 07:04
40
כפוף לאישור של המפקח על הביטוח

צריך לבקש מחברה ספציפית סימולציה לקצבה ולראות מהו מקדם ההמרה שמציעה.
אגב, כנראה שלא ניתן לנייד את קרן הפנסיה בגיל הפרישה לקופה אחרת במידה וזו מציעה מקדם המרה גבוה.
העניין שאין לדעת מה יהיה מקדם המרה בעתיד
26/03/2015 | 14:50
29
בשונה מביטוחי מנהלים וותיקים בהם נקבע והובטח מקדם לגיל הפרישה, קרן פנסיה שרכשנו בגיל 25, עד שנגיע לגיל 67 לא נדע מה יהיה מקדם ההמרה אז.

הערכות הם שכל מקדמי ההמרה יעלו עם השנים כל עוד נמשיך לחיות יותר שנים וכל עוד לא ישנו את גיל הפרישה, מה שכבר מדברים עליו ובהחלט יתכן שהגיל ידחה במהלך העשור או שניים הקרובים למי שזה רלוונטי.

היסטורית גיל הפרישה נקבע בזמנו לגיל 60 כאשר אנשים בדרך כלל חיו גג 2-3 שנים בפנסיה... אך היום אנשים חיים כמעט 20
פדיון כספים בחסכון שבחברת ביטוח
25/03/2015 | 15:45
40
מה אומרות התקנות על פדיון  כספים?
ואנסה להסביר. כספי המעביד של מכר שלי הופקדו בקופות גמל וביטוח מנהלים בחברת כלל, הפכו לנזילים לפני כשנתיים. החברה (כלל) הציעה לו להשאיר את הכספים בחברת כלל והחברה תשקיע את הכספים בהרכב קבוע או משתנה על פי  הנחיותיו של הלקוח ובהודעות של מהיום להיום (פחות או יותר)
לפני כחודש, הוא החליט למשוך את הכספים, ונתן לחברה הוראה לפיה הכספים שלו יועברו לחשבון בנק.
הסוכנות שמייצגת אותו בתיק, ביקשה ממנו הוראה בכתב, על פי נוסח שמפורט במסמך שהוגש לו לחתימה וכמובן המסמך נחתם.
האיש בודק כל בוקר את חשבון הבנק שלו, ומסתבר, שהכסף לא מועבר, גם לא אחר שבועיים.
לטענת הסוכנות המטפלת, הכספים ישוחררו לו רק אחרי 30 ימי עסקים (ז"א בערך חודש וחצי)
שאלותי למי שיודע:
1. האם יש תקנה המאפשרת את אותם 30 ימי עסקים (ואני מדגיש, מדובר בכסף נזיל שפעם היה בקרן תגמולים)?
2. על פי איזה יום ערך חברת כלל צריכה לערוך את חישובי הפידיון (חלק מנייתי, חלק צמוד מדד, חלק על פי רבית כלשהי)?

הפרשה של עצמאית לפנסיה בעת חופשת לידה
24/03/2015 | 13:54
2
40
שלום, 
אשמח לדעת האם בחופשת לידה עובדת עצמאית אמורה להמשיך להפריש לקרן הפנסיה? במידה והחוק לא מחייב אותי מה ההמלצתכם - להמשיך להפריש או לשמור את הכסף בחודשי חופשת הלידה?
תודה מראש לעוזרים :)
ההמלצה
24/03/2015 | 23:05
1
29
היא להפקיד.
אל תשכחי, שמעבר לחסכון, יש פה גם אלמנט ביטוחי.

את יודעת לכמה זמן תהיה חופשת הלידה?

תודה! אהיה בחופשת לידה 4 חודשים.
25/03/2015 | 14:20
11
קופות גמל יתר ג' ויתר ד'
24/03/2015 | 12:44
1
42
שלום,
קיימות ברשותי 2 קופות גמל שפתחו עבורי הוריי
יתר ג' ויתר ד'.
אשמח לדעת את ההבדלים ביניהן ? מבחינת אפשרויות וזמינות הכסף .

תודה מראש  :)

היי
24/03/2015 | 23:14
30
שתיהן של מנורה מבטחים.
יתר ג, מבטיחה תשואה של 4.5% צמודה
יתר ד לא.

אם יש שם סכומים קטנים אולי אתה יכול למשוך אותם עד סוף החודש.

אתה יכול להתקשר למנורה ולשאול אותם לגבי סכומי הכסף הקיימים ומה האפשרויות שלך

כמה שאלות בנושא תשלום מסים על קופות גמל והשתלמות
23/03/2015 | 14:52
4
42
בידי וביידי אשתי מספר קופות גמל והשתלמות.
אני מבין שאנחנו חפשיים להוציא כסף כרצונינו ללא תשלום מסים

- מה הסיפור שבעוד כשבועיים יהיו שינויים בתשלומי המס? 
- מה קורה אם אני הולך לעולמי, האם הסכומים שיעברו לאשתי יהיו חופשיים ממס?
- מה קורא עם הקופות שיעברו לילדי שכמובן מתחת לגיל הפנסיה, האם יצטרכו לשלם ?

תודה, אריה

הוצאת כסף ללא מיסים
28/03/2015 | 09:30
3
27
קרן השתלמות  - אפשר אחרי 3 שנים לצורך השתלמות, או לאחר 6 שנים, בכל מקרה.
גמל - קופות קטנות , עד 7000 ₪, אפשר להוציא ללא מס, עד סוף החודש עד כמה שידוע לי
מיקוד על השאלות
28/03/2015 | 10:13
2
15
ראשית תודה רבה על תשובתך.
לפחות עד עכשיו איננו צריכים לשלם  מס (כבר הוצאנו) אם בסוף החודש זה ישתנה?
אני מעוניין לדעת: 
   - מה קורה אם אני הולך לעולמי, האם הסכומים שיעברו לאשתי יהיו חופשיים ממס?
   - מה קורא עם הקופות שיעברו לילדי שכמובן מתחת לגיל הפנסיה, האם יצטרכו לשלם ?

תודה רבה, אריה

בבקשה, עניתי רק על החלק שאני יודע מהשאלות
28/03/2015 | 15:37
1
11
לגבי שאר השאלות, אני לא מתמצא ולא רוצה להטעות.
אני מניח שתקבל תשובות מחברים בפורום שמתמצאים יותר :)
תודה רבה
28/03/2015 | 17:17
7
ערב טוב
23/03/2015 | 20:07
30
סודר העניין במיגדל
לשביעות רצוני
כעת לראשונה מזה חודשיים, רואה את שינוי המסלול
המעודכן לגבי חלק התגמולים
הפיצויים נשאר בכללי (ברירת מחדל)
הראלי האחרון  היה מעט מהיר לטעמי
עבור ממשלת ימין צרה
ואפילו מפתיע בעוצמתו.
כעת נח לי מעט
לא בשורט לא בלונג.. רגוע.
משתדל לא לקחת החיים ברצינות יתרה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משה שרן הנו הבעלים של סוכנות הביטוח מנגו-בר לב. פעיל בענף הביטוח מעל 20 שנה. במהלך שנות הפעילות צבר ידע רב בתחומי חיים, בריאות, אובדן כושר עבודה, סיעו
עוד...

הודעות נבחרות

לא נמצאו הודעות נבחרות

חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
משה שרן מנהל פורום ביטוח חיים
להתייעצות עם מנהל הפורום
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
13:06 | 02.09.15 הברון של הצאט
09:49 | 30.08.15 וונקו השפוי1
18:09 | 28.08.15 איזבל66
10:15 | 23.08.15 אורחים בפורום
09:24 | 23.08.15 פנומן 72
09:13 | 23.08.15 אביגדור16
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה