לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

התייעצות- פוליסת ביטוח "משתתף ברווחים" - האם להעביר?
28/11/14 12:55
53צפיות
יש לי פוליסת ביטוח של מגדל ("יותר הון"),אליה הפקדתי כספים בתקופת 1999-2001, ומאז היא לא פעילה
אני שוקל להעביר אותה (אולי לפנסיה או לקופת גמל הונית), בגלל דמי הניהול
הפוליסה היא "משתתף ברווחים", דמי הניהול הם 0.6% שנתי, בתוספת 15% מהרווחים.
חישבתי את ממוצע דמי הניהול השנתיים ששילמתי בין 2002 ל 2013, ויצא לי 1.83%
(מה שהוביל אותי לשאלה, בשביל מה אני צריך להמשיך שם)
רציתי להתייעץ, האם כדאי להעביר לקופת גמל הונית ? (בהנחה שאמצע משהו עם דמי ניהול 0.5 - 0.7), או אולי לפנסיה?
קראתי כאן דיונים אחרים בפורום - על כך שיש בביטוחי מנהלים "מקדמים מובטחים" - אז התקשרתי ושאלתי את "מגדל" - נאמר לי שאצלי הקופה הונית ואין מקדמים
פרטים רלוונטים: חסכון מצטבר 19000,סטטוס פוליסה: מסולקת/פרט,סוג הצמדה: משתתף ברווחים,אופן משיכה בתום תקופה: הון
תשובות
28/11/14 19:13
37צפיות
ראשית, יש שם גם פיצויים?
במידה ולא, ניתן לנייד לקופת גמל ואכן לקבל דמי ניהול נמוכים יותר.
אם אתה מעביר את הקופה לקרן פנסיה, לא תוכל למשוך אותה... אלא תצטרך לקבל אותה בצורה של קצבה.
יום טוב
º
מדוע שאלת על פיצויים ? מהי הרלוונטיות ?
29/11/14 13:09
19צפיות
המשך
29/11/14 15:34
25צפיות
אם קיימים שם פיצויים שהייתה עליהם התחשבנות מס אז הם מוגדרים כפרט ולא ניתן לנייד אותם, רק ניתן לפדות.
תודה. שאלה נוספת בקשר לפיצויים בביטוח מנהלים הוני במקור
29/11/14 22:10
30צפיות
האם בביטוח מנהלים, שנפתח כהוני וב 2008 נוסף לו נספח קצבה, יש אפשרות לייעד את הפיצויים ההוניים (מהתקופה שלפני 2008) לקצבה, וכך להימנע מפגיעה בפטור במס על הקצבה ? הבנתי שבקופת גמל אין אפשרות להתחמק מזה.
תודה מראש !
דין פיצויים אינו דין תגמולים
30/11/14 07:41
22צפיות
אתה מערבב הון-קצבה במרכיב פנסיוני שאין לו נגיעה לעניין.
פיצויים תמיד יהיו הוניים.
אלא אם כן אתה מייעד אותם ברצף קצבה (בעזיבת עבודה) או במשיכה פרישה לגמלאות אתה מוותר על המשיכה ההונית.
אז המס שיחול הינו המס על הקצבה, לפי פטורים המיועדים לפורשים לפנסיה ולפי מס שולי.

אם תמשוך כספי פיצויים מעבר לתקרה בצורה הונית הם תמיד יהיו חייבים במס.
יש מקלטי מס מגוונים שמאפשרים להפחית בגובה המס, הם רלוונטים רק בעת המשיכה, ועד למשיכה חשוב לבצע רצף מעסיקים/פיצויים ורצף קצבה בכל עזיבה של מקום עבודה.

ט.ל.ח
המגיבה עוסקת כסוכן ביטוח עפ"י חוק הפיקוח על שירותים פיננסים (ביטוח) תשמ"א -1981
אין לראות במידע הכלול בתגובה זו משום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור אישי וספציפי לכל אדם בהתאם לנתוניו האישיים לשם רכישה ו/או ביצוע השקעות, פעולות ו/או עסקאות כלשהן. המידע הכלול באתר אינו בא במקום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני ואין לפעול על פיו אלא, לאחר קבלת ייעוץ אישי על ידי יועץ מורשה.

תודה על ההתיחסות. השאלה היתה אחרת
30/11/14 08:43
14צפיות
לפי נוסחת השילוב, משיכת פיצויים (גם של החלק הפטור)  ב 32 השנים שלפני התחלת קבלת הקצבה פוגעת בפטור על הקצבה.
בקופת גמל לא ניתן לבקש רצף קצבה על פיצויים מלפני 2008. רציתי לדעת האם בביטוח מנהלים שנפתח כהוני במקור והפך לקצבתי האפשרות הזאת קיימת (ואז בניוד מביטוח מנהלים לגמל יש חסרון בכך שיש פגיעה ביכולת לבקש רצף קצבה על הכספים).
תשובה
01/12/14 12:57
14צפיות
ראשית, הרשה לי לתקן את מספר השנים- 35 ולא 32. אבל מי סופר

שנית, אתה צודק, מה הכנסה בד"כ לא מאפשר לבצע רצף קצבה בקופה הונית.

אם ביטוח מנהלים היום מתנהג כקצבה ובעבר כהון זה לא רלוונטי, השאלה אם הכספים הופקדו בקופה לקצבה. אז ניתן לבצע רצף קצבה.
º
תודה ! מאוד לא הוגן הדבר הזה.
01/12/14 21:41
14צפיות
º
ברוך הבא למדינת ישראל...
02/12/14 08:02
35צפיות
לא, אין שם פיצויים
29/11/14 23:23
19צפיות
רק תגמולי עובד ומעביד
(לצערי משכתי את הפיצויים ב2002, לאחר מעשה אני יודע שזו היתה טעות)
אז, אם הבנתי אותך נכון, במקרה שלי, עדיף להעביר לקופת גמל הונית מאשר להשאיר את הביטוח כמו שהוא ?
(אני  מניח שאוכל לסגור עם  קופת גמל על דמי ניהול של 0.5% - 0.7%)

פנסיה ללא קיצבה לשארים:
27/11/14 23:45
48צפיות
אני רוצה לבחור קרן פנסיה שלא תתן כלום לאשתי וילדי במקרה של פטירה. קרן פנסיה שתתיחס אלי כמו אל רווק. שתתן לי כסף מהרגע שאני יוצא לפנסיה למשך כל ימי חיי אבל לא תתן אף שקל אחד לשארי. 
הסיבה לכך פשוטה מאוד: ילדי כבר גדולים ואשתי תקבל מספיק כסף מביטוח לאומי, מקרן פנסיה שלה ומקרן פנסיה אחרת שלי (מבטחים הישנה) כך שיהיה לה מספיק כסף כדי לחיות בשפע לעת זיקנה. אין לי צורך לדאוג לשארים. 
בפנסיה כזו כמו שאני רוצה המקדם הוא טוב (165) לעומת (190 במקרה והפנסיה תשלם כסף לשארים). לכן אני רוצה קרן כזו. 
האם ניתן לקבל פנסיה כזו (כמו של רווק) גם אם אני נשוי? 
מה ההבדל מבחינת הפנסיה במצב אם אני נשוי ולא רוצה שאשתי תקבל אף שקל במקרה ואני נפטר לפניה לבין המצב שבו אני רווק? 

ויתור על כיסוי לשאירים
28/11/14 09:47
51צפיות
1) רק מי שרווק יכול לוותר על כיסוי לשאירים
2) מעל גיל 60 ניתן לוותר על כיסוי לנכות ולשאירים
3) אם אינך מעוניין בכיסוי שהינו מובנה בתקנון קרן הפנסיה - אתה יכול לעבור לקרן פנסיה משלימה / לקופת גמל / לביטוח מנהלים - שם אין חובה לרכוש כיסויים נוספים.
4) אין דבר מקדם המרה בקרן הפנסיה. המקדם ייקבע בגיל הפנסיה בלבד. מה שאתה רואה כיום אינו מובטח ועלול להשתנות בעתיד עד שתפרוש לפנסיה.

לא הבנתי משהו מסעיפים 1 ו-2:
29/11/14 08:14
35צפיות
1. לפי סעיף 1). אם אני נשוי, אני לא יכול לוותר על כיסוי לשארים. 
    לפי סעיף 2). אני יכול לוותר עליו ברגע שעברתי את גיל 60. 
אז אם אני נשוי ומעל גיל 60 אני יכול או לא יכול לותר על כיסוי לשארים? 
2. מדוע אני לא יכול לותר על כיסוי לשארים? יש לקרן הפנסיה נימוק לכך או שזו סתם החלטה ללא הסבר? 

תשובות
29/11/14 08:37
31צפיות
ראשית, כפי שנכתב קודם, זה אחד מהסעיפים, לא שניהם יחדיו.
שנית, מה לגבי כיסוי נכות?
משהו לא ברור לי:
29/11/14 17:44
22צפיות
אני אדם נשוי. 
נגיד שאני מעל גיל 60.
האם אוכל לותר על כסוי לשארים ולהשאר עם כסוי לנכות? 
האם אוכל לותר על שניהם? 
אם לא אוכל - יש לכך נימוק?

תשובות
29/11/14 18:49
23צפיות
1. לפי סעיף 1). אם אני נשוי, אני לא יכול לוותר על כיסוי לשארים.  
נכון אלא אם כן אתה מעל גיל 60
   לפי סעיף 2). אני יכול לוותר עליו ברגע שעברתי את גיל 60.
נכון

אז אם אני נשוי ומעל גיל 60 אני יכול או לא יכול לותר על כיסוי לשארים?
יכול לוותר

2. מדוע אני לא יכול לותר על כיסוי לשארים? יש לקרן הפנסיה נימוק לכך או שזו סתם החלטה ללא הסבר?
תקנון קרן הפנסיה. זה ההסבר. צעירים ובריאים מסבסדים זקנים וחולים. כמו בקיבוץ, חייב לתרום את חלקך בשביל להיות שותף בקרן.

אגב, יכול לוותר רק על השאירים ולהישאר עם הנכות. או לוותר על שניהם.
הבקשה מופיעה בטופס שינויים של קרן הפנסיה בה אתה עמית.
ורק אוסיף
01/12/14 08:33
16צפיות
ניתן לבחור במסלול עם כיסוי מינימלי לשארים.
כמו כן, ביום הפרישה תחליט על מסלול ללא הבטחה לשארי הפנסיונר וכך המקדם יהיה נמוך יותר.
אני ממליץ לבצע חשיבה מעמיקה מאוד (!) לפני שבוחרים מסלול פרישה כזה.
º
01/12/14 08:43
6צפיות
ביטוח חיים דרך הראל-ריזוקו 1
27/11/14 13:26
38צפיות
שלום,
אני רווק בן 28, ברשותי ביטוח חיים דרך העבודה (תלוש שכר) ובנוסף סוכן הביטוח המליץ לעשות דרך חברת הראל (חברת הפנסיה שלי) מגן 1 ריזיקו, שבמקרה של מוות חס וחלילה השארים יקבלו את הכסף.
העלות של זה בערך 30 שקלים בחודש.

השאלות:
1. האם זה באמת נחוץ/צריך/מומלץ באופן כללי?
2. כרגע אני רווק, אז מי מוגדר השארים?
3. בהנחה שיש לי ביטוח חיים מהעבודה כבר, ביטוח שכזה הוא אקסטרה, האם יש צורך בשניים?

יש פרטים באתר של הראל על הפוליסה למי שלא מכיר 

תודה.

תשובות
28/11/14 09:54
39צפיות

1. האם זה באמת נחוץ/צריך/מומלץ באופן כללי?
לרווקים כמובן שלא נחוץ. מבחינת מומלץ יכול להיות שכן, שבאם בעתיד תרצה לרכוש כיסוי ביטוחי ויחול שינוי חו"ח במצבך הבריאותי, הכיסוי הנוכחי ישמש אותך לפי התנאים כשהיית בריא. מדובר גם על סכום נמוך יחסית, יחד עם זאת, לשיקולך.

2. כרגע אני רווק, אז מי מוגדר השארים?
גם אם אתה רווק וגם אם לא, אתה קובע מי המוטבים שלך. בביטוח חיים, בניגוד לפנסיית שאירים, אתה קובע מי יהיו המוטבים שלך בחו"ח מקרה פטירה. זה יכול להיות הורים, אחים, חברים, מי שאתה מחליט. רק חשוב לקבוע אותם לפי שם מלא, תעודת זהות ותאריך לידה.

3. בהנחה שיש לי ביטוח חיים מהעבודה כבר, ביטוח שכזה הוא אקסטרה, האם יש צורך בשניים?
לדעתי אתה קצת מתבלבל. מה שיורד בד"כ דרך תלוש השכר זו ההפרשה הפנסיונית שלך לתוכנית חסכון פנסיונית (ביטוח מנהלים/קרן פנסיה / קופת גמל / קרן השתלמות). לא מוכר לי מעסיק שמוריד דרך תלוש השכר לצורך ביטוח חיים.
ביטוח חיים שהוא כיסוי ביטוחי יכול להיגבות או באמצעי תשלום פרטי (כרטיס אשראי או הוראת קבע) או שעלות הכיסוי יורדת מתוך החסכון בביטוח המנהלים שלך, כלומר פחות כסף מופקד לחסכון כי חלקו מוקצה לרכישת כיסוי ביטוחי.

ט.ל.ח
אין לראות במידע הכלול בתגובה זו משום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור אישי וספציפי לכל אדם בהתאם לנתוניו האישיים לשם רכישה ו/או ביצוע השקעות, פעולות ו/או עסקאות כלשהן. המידע הכלול באתר אינו בא במקום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני ואין לפעול על פיו אלא, לאחר קבלת ייעוץ אישי על ידי יועץ מורשה.

תודה ליאת!
30/11/14 11:57
22צפיות
3. יש לי ביטוח בריאות, לא חיים (טעות שלי) בנוסף לקרנות השונים (פנסיה, השתלמות, מנהלים)
º
מחפש מאמרים אקדמאיים בנוגע לפנסיה
26/11/14 19:36
35צפיות
האתר שלנו מלא מאמרים מעולים בתחום הפנסיה
27/11/14 11:35
40צפיות
מקורות
27/11/14 13:50
35צפיות
תחפש בגוגל מאמרים של אביה ספיבק ולאה אחדות ולפי הרשימות הביבלוגרפיות שלהם תמשיך להתקדם.
בנוסף אפשר להעזר בחומרים שמפורסמים באתר משרד האוצר, אגף שוק ההון ביטוח וחיסכון. יש שם מספר מחקרים, תלוי בתחום שאתה מחפש.
פנסיה שלא שולמה ממעסיק בעבר
26/11/14 17:25
50צפיות
שלום,

עשיתי סדר בכל ענייני הפנסיה, ושמתי לב שמעסיק שעבדתי אצלו בשנים 2007-2008 למשך 10 חודשים, לא הפריש לי כסף לפנסיה.
האם יש אפשרות לדרוש כעת פיצוי על כך?

תודה רבה!
לא
26/11/14 19:33
32צפיות
חוק פנסיה חובה התחיל ב 2008.... כך שעד אז.. לא היה חובה להפקיד.
º
טוב לדעת... תודה רבה!
26/11/14 23:40
11צפיות
רגע רגע... לא לומר לא כל כך מהר
27/11/14 11:39
26צפיות
נכון שחוק פנסיה חובה חל לאחר מכן אבל....

חברות ועסקים חסכו לעובדים לשהם פנסיה מזה עשרות בשנים.

אתה צריך לבדוק את חוזה העבודה, מה הובטח, מה היה מקובל לתת לעובדים במעמד שלך באותה חברה וכיוצ"ב.

הנושא מעט מורכב, אבל תנסה לברר עם עובדים שעבדו שם באותם שנים.

הבעיה האמיתית שלך לדעתי, זה שיתכן ויש כבר התיישנות על המקרה וגם אם אתה צודק לא תוכל לתבוע.  את זה אתה צריך לברר מול עו"ד שמתמחה בדיני עבודה.

אם תרצה אתן לך טלפון של עורכת דין מעולה.

בהצלחה

תכנית עם מקדם מובטח
26/11/14 15:49
76צפיות
שלום,
אני עצמאית. בשנת 2006 הצטרפתי לכתנית "מגדלור חדש" עם מקדם 240.  מסיבות שונות, ההפקדה לשם נמוכה (כ-600 ש"ח לחודש), נצברו שם כ-60,000 ש"ח. דמי הניהול: 1% צבירה, 9.6% מהפרמיה. 
בנוסף יש לי קרן פנסיה חדשה (מקפת). שם דמי הניהול הם 0.25% ו-2%.
שאלותי:
1. האם ניתן וכדאי להמשיך ולהפקיד לפוליסה הזו (מגדלור חדש)?
האם ניתן להגדיל את ההפרשה החודשים שאני משלמת בה?
2. האם יש מה לעשות עם דמי הניהול?

תודה לעונים.
תשובות
26/11/14 19:34
53צפיות
לדעתי התשובות הן לא לכל השאלות.
א. ד"נ יקרים, בשביל מה לשלם אותם? בשביל מקדם רע?
ב. לא כדאי להגדיל מהסיבה הנ"ל.
ג. אין מה לעשות, זה חוזה, אי אפשר לשנות אותו, וגם אם תחתכי את דמי הניהול ב 75% זה עדיין שחיטה.
º
לדעתך כדאי לבטל אותה ולהפקיד את הכספים הללו לקרן פנסיה?
26/11/14 21:27
34צפיות
האנשים שרצים להמליץ לבטל ביטוחי מנהלים וקרנות פנסיה, עצרו!!!
27/11/14 11:51
53צפיות
אני מוצא בפורום זה ופורומים אחרים המלצות נמהרות (לעניות דעתי) לבטל תוכניות פנסיוניות ולנייד את ההפקדות למקום אחר.

בעולם החיסכון הפנסיוני אין תשובות פשוטות ללא בדיקה מעמיקה.

שימו לב!!!

בתוך ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה יש לרוב ביטוחים, למשל "אובדן כושר עבודה".

נניח שבטלתי ביטוח מנהלים בו אני מבוטח ועובר לקרן פנסיה.
וזו לפני שגיליתי שעקב בעיה רפואית שהייתה לי, אני עכשיו גם בתקופת אכשרה - זו תקופה שבה אני לא מבוטח.
ואף יתכן שיהיו לי החרגות - כל מיני דברים שאם יקרו לי וקשורות לבעיה הרפואית, לא אקבל פיצוי מהביטוח.

בנוסף, יש הבדלים בין הביטוחים לפעמים הם ההבדל בין לקבל כסף לבין להמשיך לעבוד שאנחנו חולים/נכים.

לכן, חשוב כל כך לקבל ייעוץ מקצועי - עדיף מיועץ פנסיוני אובייקטיבי (גילוי נאות:כן מזה אנו מתפרנסים) או מסוכן ההסדר שיבדוק את העניין.

דמי הניהול זה דבר שמאוד קל להשוות, אבל זה רק פרמטר אחד מתוך עשרות פרמטרים שיש להתחשב בהם.
מי שלוקח עצות
28/11/14 10:13
35צפיות
ממי שאינו בעל רישיון שלא יתפלא אח"כ שנגרמו לו נזקים
כמו הקשבה לעצות של מתן חודרוב...
ענייני פיצויים
26/11/14 11:24
51צפיות
שלום רב, 
באוקטובר 2013 התפטרתי מעבודתי כשכיר ועשיתי רצף קצבה על הפיצויים החייבים בהמלצת סוכנות ההסדר( התפטרתי ללא כוונה לחפש עבודה כשכיר בזמן הקרוב). מאז לא עבדתי ורק החודש (נובמבר 2014) התחלתי לעבוד שוב כשכיר.    (את הפטורים לא משכתי )
למיטב זכרוני בסוכנות ההסדר אמרו לי באוקטובר 2013 שעלי למצוא מעסיק תוך שנה ואז אוכל לחזור לרצף פיצויים. להבנתי עברה כבר השנה.  
במה נפגעתי בעצם זה שלא אוכל לחזור לרצף פיצויים ? (אם נפגעתי בכלל ?)
יש משהו שעלי לעשות כעת ?
וגם ,האם כדאי למשוך הפטורים? 

תודה רבה 
ירון 
רצף פיצויים
27/11/14 13:57
30צפיות
במידה ובחרת רק רצף קצבה ולא רצף פיצויים אין משמעות למציאת המעסיק החדש.
אם אתה לא חייב כסף היום, אל תמשוך את כספי הפיצויים
תודה על תשובתך ומה לגבי השאלה
27/11/14 14:05
23צפיות
במה נפגעתי בזה שנאלצתי לעשות רצף קצבה ולא רצף פיצויים ?(אם אני מבין נכון זה אילוץ והיה עדיף ,אם הייתי מוצא מעסיק ישר אחרי עזיבת המעסיק הקודם , לעשות רצף פיצויים)  

תודה
ירון
לא נפגעת
27/11/14 14:25
24צפיות
מדובר בשני פתרונות שונים לטיפול בכספי פיצויים בהתאם לצרכים שלך בעתיד.
שמירת זכויות בביטוח מנהלים
25/11/14 23:14
36צפיות
שלום רב,
עקב רילוקשיין לשנתיים , מקום העבודה הישראלי שלי אינו מפריש לי יותר כסף לביטוח המנהלים.כדי שלמור על הזכויות שלי ,אני מפריש חודשית כסף למטרה זאת (ברשותי ביטוח מנהלים משנת 2000. התוכנית הזאת כוללת מקדם טוב מאוד וברצוני לשמור עליו). בשנה הראשונה קיבלתי פטור חלקי מתשלום וכרגע אני משלם סביב 280 ש"ח לחודש. הסכום הזה סביר אבל הבעיה שהחל מהשנה השניה (שמתחילה בקרוב) אני נדרש לשלם סכום כפול.
לפי כך יש לי ברצוני לברר את הדברים הבאים:
1. מדוע יש קפיצת מחיר כל דרמטית בשנה השניה?
2. האם יש דרך להוזיל את הפרמיה החודשית לתקופה של השנה השניה? על מה ניתן לוותר מבלי לאבד את המקדם?
3. במידה ואשאר שנה נוספת ברילוקשיין, האם יש באפשרותי להמשיך ולשמור על זכויותיי על ידי הפקדה חודשית?

אודה לתשובתכם!
תגובה
26/11/14 09:01
27צפיות
1. צריך לראות את הדוח , בתקווה שאתה ממשיך לשלם את הריסק הזמני בלבד ולא עברת למסלול הכולל גם פרמיית חיסכון
2. ניתן לוותר על כיסויים נוספים כגון אובדן כושר עבודה או ריסק נוסף אך אם יחול חו"ח שינוי במצב בריאותך לא תוכל להצטרף בשנית
3. בד"כ ניתן להאריך עד שנתיים ומעבר לכך אתה כבר אמור לשלם גם את החיסכון ואם תקטין את התשלום לא תוכל בעתיד להגדיל את הפרמיה
האם כדאי לרוקן קופות גמל לא פעילות?
25/11/14 17:10
51צפיות
מלבד קרן הפנסיה הפעילה עבורי כיום, יש לי כמה קרנות ממעסיקים קודמים שנותרו עם סכום כלשהו. מתי כדאי לי לרוקן אותם ומתי כדאי לשמר אותן לא פעילות? (האם יש כאלה שפתורות ממס לעומת אחרות, למשל?)
(הקרן הפעילה שלי- מגדל מקפת.     קרנות לא פעילות- אנליסט, מנורה מבטחים, גל (יש שם רק כמה מאות שקלים), מיטב דש (יש שם רק כמה עשרות שקלים)
תודה!
תשובות
25/11/14 19:30
65צפיות
ראשית, צריך להבין מה יש בקופות האלה... האם הכל זה קופות גמל?
מדובר רק על תגמולים או שיש שם גם פיצויים? מה הסכומים של כל רכיב.
בנוסף, צריך לדעת מה הותק של הקופות.
יתכן שאת חלכן ניתן לנייד לתוך קרן הפנסיה הפעילה.
|*|נפתח פורום תרבות סין|*|
25/11/14 14:35
1צפיות
|גלובוס| אוהבים אגרול, ג'קי צ'אן ודרקונים?
אנו מזמינים אתכם לבקר בפורום החדש בתפוז-תרבות סין!
בפורום תוכלו לדון בסין, בתרבות הסינית ובהשפעתה על העולם שלנו, על ביקור במדינה, ממשק עם תושביה, פעילות עסקית ומגע עם אנשי העסקים המקומיים, וכמובן בשפה הסינית ובלימוד שלה.

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

גלישה מהנה! |תפוז|
שלוש שאלות לגבי פנסיה
25/11/14 09:14
99צפיות
1. לפי מה שאני רואה כתוב שהסכום שאני אקבל בפנסיה הוא בערך 4500 ש"ח.
לפי מה החושב הסכום הזה? האם כבר מעכשיו אני יכול לדעת בוודאות שזה הסכום? או שזה הערכה?
מדובר על ביטוח מנהלים.
2.אם אני מעוניין להגדיל את הסכום האם אני צריך\יכול להגדיל את החלק שני מפריש לפנסיה?
3.במידה והמשכורת שלי הולכת לגדול בקרוב, האם סכום ההפקדה והסכום שאני אקבל בפרישה יגדל אוטומטית?

המון תודה.
שלוש תשובות
25/11/14 19:33
67צפיות
ההתייחסות היא אל ביטוח מנהלים:
א. תחזית, אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד.
ב. אם מדובר על ביטוח מנהלים שנפתח אחרי 1.1.13 לא ניתן, החברה המנהלת לא תתן לך להגדיל.
ג. בגדול כן, לא בטוח שהחברה המנהלת תתן לך להגדיל את ההפקדה.

תודה. מה הכוונה לא תתן...
25/11/14 19:55
42צפיות
הרי מדובר על אחוז מהמשכורת . אז אם היא תגדל הסכום שיופרש יגדל אוטומטית, לא כך?
º
או שיגידו לך להפריש את הכסף החדש למקום אחר
25/11/14 21:24
29צפיות
לא
26/11/14 19:32
25צפיות
ביטוח מנהלים זה חוזה בו מוגדרת משכורת הבסיס ואחוזי ההפקדה.
ברוב המקרים אתה לא יכול להגדיל אף אחד מהנ"ל.
מברור עם הסוכן
27/11/14 09:28
25צפיות
הוא מתעקש שלאחר עדכון המשכרות
כן יופקד סכום גדול יותר ואוכל לבקש פוליסה מעודכנת.
(מקווה שהוא צודק...)
º
מעולה
27/11/14 18:34
12צפיות
תשובות
28/11/14 10:20
21צפיות
1. לפי מה שאני רואה כתוב שהסכום שאני אקבל בפנסיה הוא בערך 4500 ש"ח.
לפי מה החושב הסכום הזה? האם כבר מעכשיו אני יכול לדעת בוודאות שזה הסכום? או שזה הערכה? מדובר על ביטוח מנהלים.
איפה אתה רואה את הסכום הזה? בדוח שנתי?
בד"כ הדיווח בדוח השנתי מתבסס על הצבירה הנוכחית ולא על הפקדות עתידיות.
תבקש מהסוכן שיעשה לך סימולציה לתחזית עתידית כולל הפקדות.

2.אם אני מעוניין להגדיל את הסכום האם אני צריך\יכול להגדיל את החלק שני מפריש לפנסיה?
את אחוזי ההפרשות חברות הביטוח נוטות שלא להסכים להגדיל. שווה לנסות. בכל מקרה, שווה להתייעץ עם סוכן הביטוח אם כדאי להגדיל בפוליסה (אם אתה כבר מנצל את מלוא הטבות המס בהפקדה הנוכחית לא כדאי) או לפתוח תוכנית חסכון פרטית בחברת הביטוח ולהפריש לשם כמיטב יכולתך / רצונך להגדיל את הפנסיה החזויה לך.
קצבה שתנבע מתוכנית כזו תהיה פטורה ממס.

3.במידה והמשכורת שלי הולכת לגדול בקרוב, האם סכום ההפקדה והסכום שאני אקבל בפרישה יגדל אוטומטית?
סכום ההפקדה - כן. אתה והמעסיק צריכים להפריש יותר כסף לתוכנית כיוון ששכרך גדל.
סכום הקצבה החזויה אמור לגדול גם כן, כיוון שאתה חוסך יותר. ככל שחוסכים יותר, ככה גם הקצבה אמורה לגדול.
העניין הוא שהקצבה מושפעת מפרמטרים נוספים ולכן זה אינו יחס לינארי שווה.

ט.ל.ח

האם לעבור לקרן קטנה עם איזון אקטוארי חיובי?
24/11/14 12:33
52צפיות
שלום.
אני עובד מדינה, ושייך לקרן פנסיה גדולה וותיקה כבר מעל 10 שנים.
הגיע למקום העבודה שלי נציג של קרן חדשה וקטנה יותר, ואמר לנו שעדיף לנו לעבור לקרן קטנה יותר משום שיש לה איזון אקטוארי חיובי לעומת האיזון האקטוארי השלילי של הקרן הגדולה לה אני שייך, ומשום שהקרן הקטנה מבוטחת ב-90% בחברת ביטוח שוויצרית לעומת הקרן הגדולה שאינה מבוטחת אלא מסתמכת על הנכסים שלה.
האם זה נכון? האם עדיף לי לעבור לקרן קטנה יותר עם "ערבות הדדית" בנפח קטן יותר ותשואה מעט נמוכה יותר מהקרן הותיקה והגדולה בשל עניין האיזון האקטוארי והביטוח בחברה השוויצרית???

בתודה...
תשובות
24/11/14 21:39
48צפיות
ראשית, מרכיב התשואה בסופו של דבר מנוי משני דברים:
1. תשואה משוק ההון
2. איזון אקטוארי
כמובן שאיזון אקטוארי במינוס מוריד כספים מהעמיתים... בא על חשבון התשואה... ככה שהתשואה הסופית היא חיבור של שני הנ"ל.
רוב קרנות הפנסיה במדינה {חוץ מאחת} מבוטחות בביטוחי משנה כאלו ואחרים, רובם בחברה בשם סקור.
מה שאומר שאם יקרה אירוע המוני על אותה קרן פנסיה שלא מבוטחת ... העמיתים שלה יספגו את האיזון האקטוארי במינוס הזה... עד כמה זה ריאלי? לא כל כך... אבל גם זה סיכון.
לדעתי זה לא כזה משנה אם הקרן קטנה או גדולה... בסוף תראה את החיבור של שני המרכיבים למעלה, תשכלל את זה עם דמי הניהול... ותגיע לתוצאה כלשהיא שתשאיר אותך או תעביר אותך קרן.
בהצלחה.
תודה רבה על התשובה
25/11/14 10:01
30צפיות
היות ואני לא מבין גדול בכספים ופנסיות, זה מבלבל מאד.
אני לא ממש יודע איך לעשות את ה"שקלולים" למיניהם וכד'  
אני מתלבט... מיוםשתחלתי לעבוד אני במבטים הגדולה (שלפי מה שקראתי היכן שהוא אינה מבוטחת כלל), ועכשיו הגיעו אלינו סוכנים של מיטב ד"ש עם הצעות בדמי ניהול נמוכים יותר, ועם הסברי על כך שהאיזו האקטוארי שלהם חיובי ושל מבטחים שלילי...
וואלה מבולבל....
תגובה
25/11/14 12:27
25צפיות
למרבית הקרנות האחרות האיזון הוא חיובי
אז אם אתה מעוניין לבחון קרנות עם איזון חיובי, תשואה טובה וביטוח משנה יש לך מספר אפשרויות
יש לקחת בחשבון בעניין ביטוח המשנה הרחב ( יש קרנות שרוכשות ביטוחי משנה אך ורק לקטסטרופות והקטנות ביטוחי משנה רחבים יותר ) הוא מה יקרה בעתיד
ייתכן והקרן תחליט בעתיד לבטל את רכישת הביטוח בשל הפרמייה יהגבוהה שעלולה לעלות אם יקרו מקרי ביטוח רבים ואז תצטרך שוב למצוא קרן עם ביטוח או קרן גדולה

אני ממליץ לך לשמוע גם את נציג הקרן הקיימת שלך כיום כולל התייחסות למנגנון האיזון ופרמטרים נוספים לפני קבלת החלטה
אולי אני נודניק, אבל אני בטוח שאני כמו רוב האוכלוסייה, אבל
25/11/14 13:31
34צפיות
גם אם אשמע נציג של מבטחים ואח"כ נציג של מיטב ד"ש או כל נציג אחר, כיד אדע להשוות ביניהם ומי צודק והיכן הכי טוב לי?
הרי אני לא מבין בכספים או פנסיות בעצמי, וכל נציג ישטח בפניי את כל הדברים הנהדרים והיתרוות של קרן שלו, וישכ"לספר לי ע החסרונות או על הדברים בהם הקרן שלו פחות טובה מהקרן השנייה..
אז איך אוכל לדעת מה ב-א-מ-ת נכון ומה עדיף לי???
בכדי לדעת מה הקרן הטובה יותר עבורך צריך לגשת לייעוץ
25/11/14 14:08
31צפיות
יועץ פנסיוני יבדוק באופן מקצועי ואובייקטיבי מה הקרן פנסיה או מוצר אחר הכי מתאים לך.
יש שיקולים שפועלים לטובת קטנות ויש כאלו לטובת גדולות.

בכל מקרה חשוב לבדוק את נושא הביטוח שלך, האם במעבר תשאר חשוף עם תקופת אכשרה או אף החרגות.

לכן חשוב ללכת לייעוץ פנסיוני.
º
אוקיי. תודה רבה
25/11/14 15:02
19צפיות
תשובות
25/11/14 19:28
28צפיות
ראשית, אני אישית לא הייתי עובר לדש מיטב בלי קשר לתשואה הדמוגרפית שלהם ... והיא סביב ה-0 ... לעומת מינוס חצי אחוז במבטחים.
אם יש פער משמעותי בדמי הניהול, הייתי בוחר קרן אחרת... ולא דווקא דש מיטב {לדעתי היא קטנה מדי ומוכרת בד"נ נמוכים מדי}.
יום טוב
º
תודה על התשובה
26/11/14 08:23
14צפיות
º
בכיף
26/11/14 19:32
12צפיות
דמי ניהול-האמנם שליש?
24/11/14 10:54
67צפיות
חישבתי ובדקתי (בנוסחאות אקסל) דמי ניהול מצטברים למשך 40 שנה-הפקדות קבועות בהנחת 0.5% על הסכום המצטבר ו-6% על ההפקדות.
בלי גורם הרווח מדובר בערך ב-18% דמי ניהול בסך הכל, עם תשואה של 5% לשנה-ריבית דריבית-הסכום המצטבר כל שנה הוא השנה הקודמת+ההפקדות ו-5% תשואה-וכן הלאה-באותם דמי ניהול סך הכל הם 10% בערך.אם דמי הניהול על המצטבר הם 0.7% מגיעים לסך כ-12% עם תשואה 5%.
אני לא בא להגן על איש אבל מדובר במתמטיקה,איך מגיעים לשליש? 
אין לך טעות במספרים
24/11/14 15:47
54צפיות
כאשר מדברים על שליש דמי ניהול הכוונה היא בדרך כלל לביטוחי המנהלים. אבל שליש מצלצל יותר טוב מ- 18% לפני רווחים ולפני הנחות בדמי ניהול.

כתבתי על זה כאן
ביטוחי מנהלים אינם פופולריים כבעבר
24/11/14 17:16
40צפיות
ויש לי הרגשה שיש בכאן איזו מגמת הלחצה אולי כדי שאנשים יפקידו יותר
מדובר על קרנות פנסיה,קופות גמל (שכיום מתפקדות כפנסיה) וקרנות השתלמות
זה לא שליש,בהחלט פחות גם לטווח עשרות שנים.
|*|נפתח פורום קשר משפחתי|*|
23/11/14 15:07
1צפיות
בואו לשפוך את הלב, לשוחח על המשפחה, לקטר על הדודה, לרכל על הגיסה, להתייעץ על סבתא בפורום קשר משפחתי:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

יעוץ פנסיוני ביציאה לגמלאות
23/11/14 10:36
66צפיות
שלום רב,
אבי עומד לצאת לפנסיה בעוד חודש. לאחר הפצרות רבות מצידי של כמעט שנה הוא מוכן להפגש עם יועץ פנסיוני על מנת שיבחן את המסלולים / קצבאות וכו'.
האם יש טעם בכזה מהלך בסטטוס שלו או שחבל על הכסף?
במידה וכן - אשמח לקבל המלצות על יועץ מומלץ אשר ימקסם את התנאים של אבי.
בתודה מראש
מנסיוני - כדאי מאוד
24/11/14 07:04
52צפיות
אך תלוי בגודל התיק של אביך ובסוג התיק

אני יכולה להפנות אותך ליועץ פרישה מצוין.

שלח לי מייל - liat@unet-snir.com
º
יועץ בלתי תלוי,שאין לו אינטרס מטעם חברה
24/11/14 11:28
35צפיות
אתה מוזמן לפנות אלינו- רתם השקעות
25/11/14 11:44
26צפיות
רתם השקעות - ייעוץ פנסיוני
רתם השקעות הוקמה ע"י מרדכי אלבז במטרה לייעץ, ולהביא למודעות את תחום הפנסיה בישראל.
רתם השקעות אינה קשורה לאף חברת ביטוח ואינה מקבלת מהם עמלה.
הייעוץ ניתן עפ"י חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (עיסוק בייעוץ פנסיוני ובשיווק פנסיוני) התשס"ה - 2005

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום