לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

האם גם לאנשים צעירים שאין להם כמעט צבירה
18/06/14 18:31
83צפיות
יש כוח מיקוח מול חברות הפנסיה?
עבדתי תקופה קצרה במקום עבודה שהיה לו הסדר עם דמי ניהול מוזלים. אח"כ עברתי מקום עבודה ועכשיו חברת הפנסיה החליטה להעלות את דמי הניהול למקסימום.
האם אפשר להתקמח איתם או שברגע שאני צעירה וכמעט ולא חסכתי כלום ממש לא מעניין אותם אם אני אעזוב אותם לטובת חברה אחרת?
אפשר אבל קצת
19/06/14 19:26
47צפיות
תלוי באיזה חברה, תלוי עד כמה אותו משווק שמגיע אלייך יש לו כח להתעסק עם "כסף קטן".
ובתכל'ס זה גם תלוי עד כמה הוא נחמד, הרי בתכל'ס לא הכי מסובך לו להוריד לך את דמי הניהול... השאלה היא כמה בא לו.
בהחלט אפשר
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
25/06/14 07:44
17צפיות
א. נסה לעבוד ישירות מול הקרן ולא דרך סוכן ביטוח.
ב. אם אתה עובד מול סוכן שים לב לכך שבדרך ההתחברות הינה לשנים רבות ולכן גם אם היום אתה קטן, למשך שנים אתה תפריש כסף לסוכן. לכן ניהול משא ומתן אסרטיבי יכול להוריד לך את העלויות בצורה משמעותית.

בהצלחה.
קרן השתלמות עוקבת אחרי מדדים
18/06/14 17:45
45צפיות
שלום וברכה

אני מעוניין לפתוח קרן השתלמות פאסיבית שעוקבת אחרי מדדים, ולכן דמי הניהול שלה נמוכים יחסית.

איזה גופים מציעים קרנות כאלה ומה גובה דמי הניהול המקובלים?

קצב ההפקדות יהיה של כ- 8,000 שקל לשנה.

תודה!
º
חפש קרן השתלמות IRA
18/06/14 18:28
27צפיות
תודה
18/06/14 23:25
35צפיות
ניסיתי לפתוח ira, אבל בכמה מקומות (הדס ארזים, איפניניטי) אמרו לי שרק מסכום גבוה יחסית (100,000) הם פותחים ira

אתה מכיר מקומות שפותחים ira גם לסכומים קטנים בהרבה?
º
שמעתי על מגבלה שלוקחים רק קרן השתלמות נזילה
19/06/14 06:37
28צפיות
תגובה
19/06/14 09:02
44צפיות
IRA היא רק פלטפורמה שתוכל לנהל בה באופן עצמאי בשיטת מדדים וממש לא בטוח שתשלם פחות
באי.בי.אי יש מסלול/קופה שמשקיעה במדדים עם דמי ניהול מופחתים
תודה רבה
22/06/14 02:02
34צפיות
אני באמת רוצה לנהל את הכסף לבד, ולהשתמש בקרן ההשתלמות (ובפטור שיש בה ממס הכנסה) כחלק הארגסיבי בתיק ההשקעות.

מסתבר שבסכומים שיש ברשותי כרגע בקרן ההשתלמות לא ניתן לפתוח ira, ולכן חיפשתי קרן השתלמות שמשקיעה במדדים, מתוך רצון להשקיע במדדי מניות.

כבר דיברתי עם ibi והם מציעים לי דמי ניהול של 0.7%. זה נראה לי קצת גבוה בשביל ניהול פסיבי לחלוטין.
חוץ מזה הם מציעים רק שני מדדים מנייתיים (ת"א 25, s&p 500) והייתי שמח להשקיע במדדים רחבים יותר כגון msci world

שאלה בנושא קופת גמל ותיקה
18/06/14 11:31
44צפיות
שלום רב
אני בן 62 ועובד יותר מ 35 שנה במוסד ציבורי.
האם להעביר את הכספים מעתה לקופת גמל חדשה? (שמועה ששמעתי מאחד העמיתים בעבודה)
האם לעשות זאת? נאמר לי שמאחר שמדובר בקופת גמל וותיקהף אין לעשות זאת.
תודה רבה!
תגובה
18/06/14 15:48
30צפיות
לא לבצע כל שינוי ללא ייעוץ מיועץ מתמחה בתחום הקרנות הותיקות ( מבטחים, מקפת, קג"מ וכד')
מדובר על תחשיב מורכב וייתכן שששכרך כיום למול השכר הממוצע במשק מייצר לך יחס גבוה שיבוא במקופ יחס נמוך משנות עבודתך הראשונות וישפר את הפנסיה ( אם לא הבנת , היועץ יסביר לך זאת)

במקרים רבים ההמלצה היא להישאר ולא לעבור לקופה חדשה
º
תודה רבה
19/06/14 07:06
14צפיות
משיכת כספי פנסיה ללא מס לנכה
18/06/14 04:03
35צפיות
שלום אני נכה בת 50 עם 90% נכות קבועים לצמיתות, כלומר הבנתי שאני זכאית למשיכת הכספים שלי ללא מס 35%, יש לי כ- 6 קרנות פנסיה קטנות שברצוני למשוך, כיצד למשוך כדי לא לשלם את ה- 35% מס?

האם עלי לפנות למס הכנסה קודם או לחברת הפנסיה (מגדל פסגות וכדומה)?

אודה מאוד לעזרתכם המנוסים  
תגובה
18/06/14 08:29
29צפיות
תצטרכי להציג את הפטור ממס  שיש לך ואם אין לך מומלץ לפנות לפקיד השומה
מעבר מביטוח דרך סוכן ישירות לאותה חברה
17/06/14 22:00
54צפיות
האם אוכל ,כשארצה,לעבור להיות מבוטח ישירות בחברת ביטוח שכעת אני מבוטח בה דרך סוכן?
לא ממש
17/06/14 22:50
49צפיות
אי אפשר לעשות מינוי סוכן לסוכן ישיר... תוכל לעשות מינוי לסוכן אחר שתרצה.
לא נכון
19/06/14 00:02
36צפיות
אולי בהראל לא אפשרי
הכל תלוי בכמות בלאגן שעושים יצא לי לראות כמה פעמים שעשו מינוי סוכן לישירים ואז הורידו דמי ניהול
אבל לא בכל מחיר ותלוי בעוד הרבה דברים
תלוי מי הסוכן
19/06/14 19:12
28צפיות
אם זה סוכן שמכניס כסף לחברה, אין מצב שיבטלו לו את המינוי סוכן.
אם זה סוכן לא פעיל שלא מעביר כספים לחברה, הם מעדיפים להפסיד את הלקוח מאשר להפסיד את הסוכן.
לגבי יעוץ של בנקים, מורידים אותו חופשי בשביל להוריד ד"נ...
יעוץ פנסינוי לפורש
17/06/14 16:11
35צפיות
שלום רב,

אבי עומד לצאת לגמלאות בעוד מספר חודשים. יש לו מגוון של מסלולי גמל ופנסיה והייתי שמח לעזור לו להבין מה לעשות מבחינה כספית ומיסויית בפרישה.

במי אפשר להעזר - אשמח לקבל המלצות.
קופת גמל של נפטר בגיל 85 -האם יש מיסוי למוטב
16/06/14 22:11
41צפיות
אם הוא מעוניין למשוך את כל הצבירה
האם ? ,כמה ? וממתי,קראתי בביז פורטל שיש מיסוי לנפטר מעל 75,האם על רווחים אחרי 75,כלל רווחי קופת הגמל?
תגובה
17/06/14 14:54
47צפיות
לפני גיל 75 המוטבים זכאים למשוך ללא מס רווחי הון
לאחר גיל 75 15% על הרווח או לקבל את הכספים בגיל מאוחר יותר ללא תשלום מס

בהצלחה
על איזה רווח ?
17/06/14 17:08
28צפיות
נניח שאדם חסך מגיל 55 עד 80 ונפטר, המוטב שרוצה להוציא את הכסף , ישלם מס על כלל הרווחים ? על הרווחים מגיל 75 של הנפטר ?
ומה קורה אם סבא (מעל 75) פותח קופת גמל לנכדו שיהיה המוטב?

תודה
הבקסטריט בויז מגיעים ל|תפוז| אנשים!
16/06/14 11:43
5צפיות
|מאוהב|אי אפשר להתעלם מהעבודה שאחת מלהקות הבנים הכי פופולאריות בעולם מגיעה לארץ!
הבקסטריט בויז כבשו את העולם, והיו להקת הבנים הכי גדולה של שנות ה-90, ובכלל. בשנת 1993 התאחדו חמישה בחורים צעירים - איי ג'יי מקלין, האווי דורו, ניק קרטר, קווין ריצ'רדסון ובריאן ליטרל - ויצרו את מעצמת העל שנקראת ה"בקסטריט בויז". אז רגע לפני שהם מגיעים לארץ בואו להיזכר בלהקה הכי שווה שיש ולהתעדכן בכל מה שחדש|!|

|*|היכנסו עכשיו לפורום הבקסטריט בויז|*|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
משיכת רכיב הפיצויים - כללים
15/06/14 19:42
39צפיות
האם ניתן למשוך את רכיב הפיצויים מתוך קרן פנסיה מקיפה בכל שלב?

לדוגמא, משיכת כספי הפיצויים שנצברו ממספר מעסיקים שונים לאורך השנים לפני הפרישה כסכום חד פעמי ללא תשלום מס (35%), ניתן?

או דוגמא מס' 2, משיכת כספי פיצויים שלא נמשכו ממקומות עבודה קודמים שהינם חלק מתוך קרן הפנסיה המאוחדת ? (משיכה ללא מס)

מעניין, איפה ניתן לקרוא את הכללים למשיכת כספי הפיצויים מתוך קרן הפנסיה?

*אני לא חושב שמשיכת כספי הפיצויים זהו דבר חכם לעשות אך חשוב להכיר מה הכללים בנושא.  
תשובות
15/06/14 20:50
34צפיות
ראשית, כל עוד יש את הטפסים הנדרשים {161 + אישור שחרור כספים} ניתן למשוך את רכיב הפיצויים .
בטופס 161 רשום כמה מתוך הסכום פטור ממס וכמה לא ולפי זה ניתן למשוך.
לדעתי האישית, אדם צריך די בתחילת החיים שלו להחליט להקדיש לזה זמן ולרכז את כל הטפסים והעניינים שיהיו שמורים אצלו שלא יצא מצב שאחרי 15 שנה חסרים לך טפסים כאלה ואחרים שלעולם לא תוכל להשלים כי כל העסקים שעבדת בהם כבר פשטו רגל ונסגרו.
אם מדובר בסכומים של כמה מאות שקלים עד כמה אלפי שקלים בודדים פה ושם, לדעתי עדיף למשוך ישר ולשים בפוליסת חסכון כך שתדע שאת הכסף הזה כאילו אתה ממשיך להשקיע.
תודה על התשובה המפורטת
15/06/14 23:18
20צפיות
תודה על התשובה המפורטת
מבטח סיימון לא מורידיםלי דמי ניהול כפי שהובטח
15/06/14 15:24
37צפיות
מצטערת שאני נאלצת לשאול עוד שאלות לגבי קרן פנסיה, פשוט איפה שאני לא בודקת יש מלא טעויות. זה ממש שחיתות מה שהולך פה עם הפנסיה.

יש לי קרן פנסיה מסולקת ויש בה סכום של מעל 100 אלף.
עד עתה לקחו לי עמלות שחיתות של 1 נקודה משהו על הצבירה. (עמלה על הפקדה כאמור אין כי הקרן מסולקת)
ב8 למאי פניתי לסוכנות הביטוח שלי (מבטח סיימון) ואמרתי שיורידו דמי ניהול שנתיים או שאני מעבירה את הכסף לקרן הנוכחית והפעילה שלי שבה דמי הניהול השנתיים עומדים על 0.2%.
כעבור יומיים חזר נציג מבטח סיימון והבטיח שדמי הניהול השנתיים יירדו ל0.3%
שאלתי איך אוכל לבדוק שזה באמת קורה?
ענה שאין לי מה לדאוג הוא מעביר את הבקשה עכשיו, ומקסימום להתקשר עוד חודש ולוודא שבאמת העמלה ירדה.
התקשרתי היום למקפת - והעמלה עדיין לא ירדה.
התקשרתי למבטח סיימון - טענו (אחרי שיחה מבולבלת עם הנציג שגרמה לי לחשוב שיש פה הסתרה) שב8 ליוני מגדל סרבו להורדת העמלה וכעת יעביר באופן בהול למנהלת נוספת כדי שהיא תאשר זאת.
ביקשתי צפי - מתי יעדכנו את דמי הניהול.
אמר שמחר יתקשרו אליי לתת לי צפי.
ביקשתי מספר פנייה - אמר שאין, כל השיחות מוקלטות ולכן אין מספר פנייה.

שאלותיי:
1. הייתכן שמגדל מסרבים להוריד דמי ניהול? הרי ממש אין לי בעיה כבר היום להעביר את כל הכסף לקרן השנייה שלי...
2. לי יש הרגשה שאותו נציג מלפני חודש לא העביר את הבקשה לאף אחד, ואף אחד לא הסתכל על הבקשה. אני רוצה לאשר את הנכונות הדברים שאמר לי נציג מבטח סיימון שמגדל סירבו להוריד לי דמי עמלה - איך אפשר לבדוק זאת? לדעתי אלה לא דיברי אמת. ויש לי הרגשה שכהנציג היום אומר "אני אעביר באופן בהול את הבקשה לעוד מנהלת שתאשר" הוא בעצם מסתיר שאף אחד לא טיפל בבקשה שלי, ואף מנהלת אחרת או מנהל אחר קודם לא הסתכלו על הבקשה שלי.

אשמח לעצתכם
נמאס לי מהמושחתים האלה

º
תבקש מסמך כתוב.
15/06/14 15:29
23צפיות
תודה. זה ברור. ואשמח לעוד תשובות
15/06/14 16:21
21צפיות
בעיקר מה לבקש וכמה ללחוץ כדי לבדוק את אמיתות העניין שמגדל סירבו לשלם
שאלת דמי ניהול בקופת גמל
15/06/14 11:13
46צפיות
חברים,
כהרגלי בחודש יוני, מוצא עצמי עובר על הדוחות השנתיים של שנה קודמת (2013)

אחת מקופות הגמל שלנו (מנוהלת באלטשולר שחם) - בדוחות אלה שמתי לב לגבייה חריגה של דמי ניהול.
עד 2013, היינו משלמים 0.95% מהצבירה
ומ 2013 (בגלל השינוי במודל גביית דמי הניהול...) התחיל לחייב אותנו - 0.75% מהצבירה + 2% מההפקדות
(מיותר לציין שהשינוי הזה, מלבד מה שקראנו בעיתונות... לא היה מלווה בשום הודעה פורמלית/מייל/מכתב ובו עדכון על השינוי בגביית דמי הניהול... )

לפני שאני מתחיל להרים טלפונים ולעשות רעש, יש לכם מושג אם זה נחשב גבוה? גבהו מאוד? שערורייתי?

אגב,
ניסיתי עם feex אבל לא ממש קיבלתי איזה פידבק (חוץ מאשר שהקבצים שהעלתי נקלטו שם...)

אודה לתגובתכם :)
תשובות
15/06/14 20:52
39צפיות
ראשית, יש לך גם את אתר RAK להשוואה.
מעבר לכך, רוב החברות גובות בתור ברירת מחדל 4% מההפקדה.
עם זאת, ניתן במיקוח להגיע גם ל 0% מההפקדה.
ומצד שני, למה להפקיד לגמל אם אפשר להפקיד את הכספים לפנסיה ולבטח אותם?
יום טוב.
º
שלום, האם ניתן למשוך כספי פנסיה לחשבון?
13/06/14 23:06
35צפיות
בפנסיה או לאחר תשלום מס
14/06/14 11:12
35צפיות
כל הרעיון של חיסכון פנסיוני הוא שנשמור את הכסף לפרישה.

המדינה מספקת לנו הטבות מס שונות די שנגיע לפרישה עם כסף.

משיכות לפני הזמן (למעט מקרים מאוד ספציפים)  יעלו לנו בתשלום מס מאוד גבוה.

חשוב לשקול 100 פעם לפני שמושכים, המציאות מלמדת שאנשים רבים מידי בישראל מגיעים לזקנה ללא קצבה פנסיונית מספקת והופכים לעניים ברגע שמפסיקים לעבוד.

עדיף לשכוח מהכספים שם ולמשוך אותם רק כאשר אין ברירה אחרת.

במקרים מסויימים כמו מצב כלכלי מאוד קשה, מחלות וכיוצ"ב, אפשר לקבל פטור חלקי או מלא מתשלום המס.

לצורך כך פונים למס הכנסה לפני משכית הכספים לבקש את הפטור.

אפשר לשקול פניה לבד או לקחת איש מקצוע כמו יועץ מס רו"ח.
אין לי שם הרבה, רק משהו כמו 1000 שח
14/06/14 15:39
28צפיות
אני בת 21, לא הספקתי לחסוך שם הרבה אבל אני חייבת את זה אין לי ברירה אחרת , כמה בערך מס ינקו מסכום זה (1000)?
תגובה
15/06/14 10:11
26צפיות
אם כבר משכת פיצויים יגבו 35% מהצבירה של התגמולים
º
זה לא פיצויים זה פנסיה
15/06/14 22:43
12צפיות
מישהו שמע על חברה בשם המרכז לתכנון פנסיוני ?
13/06/14 12:07
57צפיות
לפני כשבוע פנו אליו מחברה בשם "המרכז לתכנון פנסיוני" וביקשו לתאם איתי פגישת ייעוץ.
ברשותכם אני אדלג על תוכן הפגישה (שדרך אגב נעשתה בצורה שנראית די רצינית).
השאלה שלי היא, האם מישהו מכיר את החברה הזו ? (ממוקמת בנס ציונה)
חוץ מאתר הבית שלהם ברשת, לא מצאתי שום דבר עליהם, והייתי רוצה לדעת מי הם ומה הם לפני שאני מתחיל לעבוד איתם.
עד כמה שאני יכול לדעת, אולי זו בכלל חברת קש, כמו שאמרתי, אין שום מידע עליהם ברשת, חוץ ממודעות דרושים שהם פרסמו.

תודה !
לא מכיר אבל..
13/06/14 13:16
57צפיות
כל העניינים הפנסיונים בסופו של דבר נחתמים מול גוף מוסדי כלשהוא {חב' ביטוח / בית השקעות} .
סוכנים או סוכנויות או מרכזים וכל אלה הם בסופו של דבר מתווכים... כך שמה כבר יכול להיות מזה רע? חוץ מהעמלות שהם גוזרים... אתה הרי חותם על מעבר מחב' ביטוח אחת לבית השקעות או ההיפך או בין בתי השקעות או בין חב' ביטוח... זה לא שאתה חותם להם משהו ישירות... גם צ'קים אם יש מופנים לחברות המנהלות ישירות עם קרוס על צ'ק.
הכוונה היא שאתה גם לא מנהל אצלם תיק השקעות כלשהוא... אלא מוצרים פנסיונים.
צודק אבלץ...
13/06/14 13:22
43צפיות
הייתי שמח לדעת אם זו חברה שאכן יש לי ידע ונסיון בתחום ולא מישהו שסיים את הלימודים שלו לפני יומיים ו"מתגלח" עלי כקליינט ראשון
זה לא ממש תורה מסיני ...
13/06/14 13:53
43צפיות
תעלה את המצוי ואת ההמלצה ונוכל להעיר הערות..
המצב הקיים
13/06/14 18:35
43צפיות
זה מצב כיום (אחריו ארשום את ההמלצה שקיבלתי), אשמח לשמוע את דעתכם:

4 קופות גמל:
3 קופות גמל תמר, בחברת כלל. סכום כוללכ 35 אלף שח (3500, 1000, 30800)
קופת גמל עמ"י כ 2100 שח.

2 קרנות פנסיה:
קרן פנסיה גלעד בהראל 170 שח
קרן פנסיה מיטבית עתודות כלל 22000 שח

2 קרנות השתלמות:
קרן אחת במגדל 2500 שח
קרן אחת בחרה לניהול קרן השתלמות לעובדי מדינה כ 12000 שח

תוכנית חסכון בנק דיסקונט 5000 שח
קרן נאמנות פרטית מיטב אגח ממשלתי 10000 שח
קרן נאמנות פרטית מנורה מבטחים ללא מניות 21000 שח

ביטוח בריאות מגדל - כולל ניתוחים בארץ וחו"ל, כולל השתלות מורחב, תרופות שאינן בסל הבריאות, ללא השתתפות עצמית.
ביטוח אבדן כושר עבודה מגדל
ביטוח חיים למקרה פטירה ונכות מגדל

ההמלצות שקיבלתי:
1. למשוך את קופת גמל עמ"י כ 2100 שח.
2. להוסיף ביטוח אמבולטורי וטיפולים מחליפי ניתוח לביטוחים הקיימים
3. להעביר את קופות הגמל וקרנות ההשתלמות לניהול באלטשולר שחם (תחת הניהול של המרכז לתכנון פנסיוני)
4.העברת קרנות הנאמנות למסלול של פוליסת חסכון באחת מחברות הביטוח
5. להוסיף הפרשה חודשית של 400 שח (מינימום) לפוליסת החסכון.

שים לב שעיש מוצרים לא פנסיונים
14/06/14 11:08
34צפיות
שים לב על פי חוק ליועץ פנסיוני אסור לייעץ לגבי תוכניות חיסכון ותיק השקעות שלך.

רק עם יש לו במקרה רשיון ייעוץ השקעות בנוסף.
רשיון
14/06/14 12:49
25צפיות
בשביל לשווק תכניות חיסכון של חבות ביטוח אין צורך ברשיון משווק/יועץ של רשות ניע.
מספיק סוכן ביטוח פנסיוני או משווק פנסיוני
תשובות
15/06/14 21:20
47צפיות
ראשית, אענה לאיציק לשאלה בצד השרשור הזה:
לא שאני מזלזל, בשביל לתת תשובות צריך לדעת, אבל בתחום הזה יש יותר מדי אי ודאויות {תשואות לדוגמה} כך שכל יועץ, סוכן או משווק יתן תשובה שונה לחלוטין ואי אפשר יהיה להוכיח שזה לא נכון {הכוונה להמלצה על חברה כזו או אחרת} ולא על דברים טכניים של החלפת בריאות או ניוד או פירוק מנהלים לדוגמה.

וכעת לשאלה העיקרית:
אחד החלקים החשובים שלא נכתבו כאן לצערי הוא עניין דמי הניהול, אך בהתבסס על החברות, מכיר את סדרי הגודל של דמי הניהול כך שלא כ"כ מפריע לי שחסר.
בכל מקרה:
1. את הקופה של ה 2100 ש"ח צריך למשוך... {את הכסף לשים בפוליסת חסכון}.
2. הקופות בכלל תמר:
1.2 אם יש שם פיצויים ניתן למשוך את הפיצויים הפטורים ממס במידה ויש לך טופס 161 + אישור שחרור כספים. לא קריטי וממש לא דחוף, ניתן גם לא למשוך כעת.
2.2 אם יש כספים שהופקדו לאחר 1.1.08 {מתקשרים לכלל בשביל לבדוק} צריך לנייד אותם לקרן פנסיה קיימת.
3. מאמין שהקרן הגדולה יותר היא זו שפעילה {שמפקידים אליה כספים} ולכן:
1.3 לבדוק מהם דמי הניהול, לכוון אותם לכיוון 3 מההפקדה ו 0.3 מצבירה {כיוון שהסכומים שם לא גדולים במיוחד}, אם לא מורידים ד"נ, לנסות להעביר לחברה אחרת שתתן ד"נ נמוכים יותר.
2.3 לנייד את הכסף מהראל גלעד לקרן פנסיה הגדולה.
4. באופן כללי לגבי קופות הגמל וקרנות ההשתלמות ביחד: אם דמי הניהול הם לא מעל איזור ה 0.9 .. להשאיר במצב הקיים, אם מעל, לנסות לאחד באחת החברות באותם ד"נ ולרכז הכל בחברה אחת ע"מ שלא יהיה בלאגן שכל קרן מנוהלת בחברה אחרת {למען הנוחות והמיקוח ..}.
5. לגבי פוליסת חסכון בחברת ביטוח, לדעתי הן בהרבה עדיפות על כל חסכון בבנק לכן הייתי מושך את הכספים מקרנות הנאמנות ומעביר אותן לפוליסת חסכון {יחס תמורה-מחיר הרבה יותר טוב מאשר בבנקים}.
6. ביטוח בריאות, בהנחה שהמצב הבריאותי לא השתנה, אולי אפשר לנסות להוריד מחירים ע"י סקר שוק בין החברות.
7. ביטוח אובדן כושר עבודה ופטירה ונכות במגדל {אובדן כושר עבודה = נכות} צריך לבדוק שאין כפל... כי אם יש כפל ולדוגמה אתה מרוויח 5000 ש"ח ועשו לך פעמיים ביטוח 5000... תשלם פעמיים פרמיה על אותם 5000 שתקבל... לא תקבל 10000....  

לגבי ההמלצות:
1. מסכים.
2. לא בעד, אם יש לך כסף פנוי ואתה לא מבוגר מדי, תעשה לעצמך ביטוח סיעודי.
3. אם דמי הניהול לא מעל 0.9... ותקבל דרכם לא יותר מזה, תעביר... כי גם ככה אין לך ממש יכולת להתמקח כי אין לך צבירה גדולה מדי.. אם תגיע למשווק ישיר של חברה כלשהיא, הוא לא ממש ירצה להתעסק עם זה.
4. בעד, שים לב לדמי הניהול... לא מעל 1.2%.
5. אפשרי, לא הכרחי... זה פשוט מוסיף לסוכן עוד עמלה... לא שאני נגד, אבל זה לא MUST .

בהצלחה.
למה אתה מזלזל בתחום?
14/06/14 11:07
28צפיות
ייעוץ פנסיוני כמו כל מקצוע, חשוב מאוד הידע והנסיון.

כמו בכל מקצוע לאחר שעברת את המבחנים וקבלת רשיון יהיו יועצים שהצטיינו ביכולתם ויהיו כאלו שפחות.

כמו עורכי דין, רופאים וכל מקצוע אחר הרי כולם שווים.

אם זה היה פשוט היה אפשר לבנות תוכנה שתעשה את העבודה במקומם.

גם יועץ פנסיוני שאתמול סיים ועשה סטאג' בלבד, בוודאי יכול לעבוד ולעשות עבודה לא טובה, אבל בוודאי אי אפשר לומר שהוא בדיוק כמו יועצים שעובדים שנים רבות.

דומה הדבר כאשר אנו צריכים טיפול רפואי.

רובנו נלך לרופא של הקופה וחלקנו ילכו לחפש את מנהל המחלקה הבכיר וישלמו לו כסף רב באופן פרטי או בעזרת ביטוחים פרטיים.

כל אחד צריך לבדוק לעצמו איזה יועץ הוא רוצה וכמה הוא מוכן לשלם.

ברור שאם אתה צעיר בריא רווק ורק התחלת לעבוד בשביל לבחור קרן פנסיה אפשר להסתפק ביועץ צעיר.

עם אתה מבוגר עם עשרות מוצרים פנסיונים חלקם מאוד ישנים, כמה מחלות רקע, עדיף לגשת ליועצת וותיקה.

המחירים מתחילים בכמה מאוד שקלים לייעוצים פשוטים הניתנים על ידי יועצים צעירים ויכולים להגיע גם ל-20,000 לתא משפחתי עם מורכבות גדולה שניתן על ידי היועצים ויועצות המובילים בתחום.
תבדוק את סוג הרשיון
14/06/14 10:56
30צפיות
נתחיל מכך שאני לא מכיר את "המרכז לתכנון פנסיוני" לא שעמתי עליהם ולכן כל מה שאני אומר כאן תופס לגבי כל יועץ פנסיוני שתרצה לשכור את שרותיו.

בכדי לספק ייעוץ פנסיוני צריך רשיון ולכן בקש את השם של היועץ או יועצת והינה קישור לאתר של משרד האוצר שאפשר לבדוק את הסטטוס ואת סוג הרשיון.

בדיקת רשיון ייעוץ פנסיוני - זה אתר ממשלתי ולכן לרוב עובד רק על אקספלורר.

אנחנו עוסקים בייעוץ פנסיוני ואנו מפרסמים צילום של הרשיון.
המעביד מונע מעבר לקרן אחרת
12/06/14 17:25
42צפיות
אצל מי ניתן להתלונן על סירוב המעביד לאפשר מעבר לקרן אחרת?כלכלית הוא חוסך המון לעצמו כשעובדיו מפרנסים את הסוכן,אך אנו משלמים 6% ו-2% דמי ניהול,כשיש הצעות ל-2% ו-0.5%.האם יש סנקציות נגד מעביד כזה?אל מי פונים?
המפקח על הביטוח
12/06/14 19:32
34צפיות
ובמשרד העבודה יש את היחידה שמטפלת בהלנות שכר.
שאלה ל-icu2
13/06/14 11:38
25צפיות
מה זה קשור למשרד העבודה ולהלנת שכר?
תשובה
13/06/14 13:14
22צפיות
א. זה ירתיע את המעסיק.
ב. לדעתי אין הבדל בין זה לבין הלנת שכר... הוא מעביר לאן שהוא רוצה במקום לאן שאתה רוצה כי יש לו קומבינה עם סוכן... ומזה אתה מפסיד כסף...
הייתי מתחיל ממכתב
13/06/14 11:13
34צפיות
נתחיל מכך שאתה זכאי לבחור איזה מוצר פנסיוני שתרצה.

רק כך בחשבון שמעבר מוצר לא אומר עמלות נמוכות מכיוון שאת העמלה קובע הסוכן של המעביד.

בקרוב אמור להכנס לתוקף הוראה שגם סוכן יבחר על ידי העובד.

בכל מקרה, אני הייתי מתחיל מלשלוח מכתב מנומס למעביד שמסביר לו שהחוק קובע שאתה זכאי לקבוע מוצר ומבקש ממנו לא להתערב.

בקש תשובה בכתב או תשיג הוכחה שהוא לא מוכן.

אם זה לא הלך, הייתי מדבר עם עו"ד בתחום של דיני עבודה, אשמח להמליץ על עורכת דין מצויינת.

לפעמים מכתב של עו"ד שעולה כמה מאות שקלים פותר את הבעיה - אולי כמה עובדים יחד יסכימו לממן את העלות הזו.

בהצלחה

המליצו כאן לפנות לרגולטור, זה בהחלט נכון, רק שלך תסמוך שמישהו יטפל בך ומהר.
תגובה לאיציק המגיב
13/06/14 11:32
24צפיות
במסמך הרענון של הממונה המופיע בפורום תחת הכותרת-מסמך חדש של הממונה וכו,רשום במפורש כיאין למנוע מעבר של מבוטח לקופה מסויימת,עם התנאים שסוכמו בין המבוטח והקופה.כלל לא מדובר על סוכן.זה מופיע בפסקה האחרונה במסמך הממונה.האם אתה מפרש זאת אחרת ממני?
ממי לקבל ייעוץ פנסיוני?
12/06/14 13:55
56צפיות
אני מעוניין לפתוח קופת פנסיה כעצמאי ולעשות סדר בכל הקופות גמל/ פנסיה/ ביטוחים שיש לי.

למי כדאי לפנות?

מבדיקה שעשיתי ברשת מסתבר שיש 3 סוגים של אנשי מקצוע בתחום:
1. סוכן ביטוח שמשווק גם פוליסות פנסיה
2. משווק פנסיוני - מקבל עמלות
3. יועץ פנסיוני- יותר אובייקטיבי ולא מקבל עמלות. בד"כ גובה כסף מהלקוח ליעוץ

האם כדאי לקבל ייעוץ דרך הבנק. הם מקבלים עמלה בנוסף לעמלה שאני משלם לקרן הפנסיה? או מתוך העמלה שאני כבר משלם?

אשמח לקבל גם שמות של אנשי מקצוע מומולצים. כרגע פנו אלי כמה אנשים מאוד נחמדים שהבטיחו לי הגינות ושקיפות ("אנחנו עובדים עם כל החברות הגדולות ומוצאים לך את מה שמתאים לך"). אבל אף אחד מהם הוא לא יועץ פנסיוני אלא סוכן ביטוח.

אנא עזרו לי, לא יודע למי להאמין...
תשובות
12/06/14 19:34
40צפיות
ראשית, כולם חוץ מיועצים פנסיונים מקבלים עמלות אם זה במישרין או בעקיפין.
סוכן ביטוח מקבל עמלה ישירות מחברת הביטוח, משווק מקבל מאיפה שהוא עובד, יועץ בבנק ברגע שהוא מחתים אותך ... הבנק גוזר 0.25% עמלת הפצה וליועץ פנסיוני תשלם כמה אלפי שקלים רק על היעוץ.
תעלה את כל הפרטים ומה שיש... ננסה לעזור לך כאן.... הכי פשוט.
לך לייעוץ פנסיוני
13/06/14 11:08
45צפיות
אני חושב שכדאי פעם בכמה שנים או בנסיבות מיוחדות לעשות ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי.

יש כ-30-40 יועצים פעילים ברמות שונות של שרות ומחירים כך שיש ממה לבחור.

גילוי נאות אנו עוסקים בייעוץ פנסיוני אובייקטיבי.

ניתן להוריד מהאתר שלנו בחינם חוברת בשם: כיצד חוסכים לפנסיה - 13 כללי אצבע לשיפור החיסכון הפנסיוני

אחד הטיפים מדבר על המקרים בהם כדאי לגשת לייעוץ.

להורדת החוברת חינם
אם מדובר בסדר בפנסיה וגמל רק משווק פנסיוני
14/06/14 15:10
34צפיות
יכול לתת דמי  ניהול שסוכן לא יכול (לא 100% מהמקרים אבל 90%)
גם רוב הסוכנים לא מעניין אותם פנסיה וגמל אלא רק ביטוחים נוספים שאפשר להלביש
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום