בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

אירוח בנושא התביעה נגד מאסטר שף
23/01/14 09:42
26צפיות
|אקשן|האם תכניות הריאליטי משקפות לנו את המציאות?
עם עליית העונה הרביעית של מאסטר שף, חשף אסף הלפרין את חוויותיו מההשתתפות באודישנים.
אסף עומד בראשה של תביעה ייצוגית על סך 16 מליון שקלים כנגד הפקת התכנית והוא יתארח היום משעה 15:00 בפורום טלוויזיה ויענה על השאלות שלכם סביב הפרשה.
שימו לב, ניתן לשאול שאלות גם בכינוי אורח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
ביטוח מנהלים
22/01/14 14:50
62צפיות
שלום,
יש לי ביטוח מנהלים בן שנתיים. עד היום שילמתי  7% מההפקדה עבור דמי ניהול.
האם התיקון להגבלת דמי הניהול ל-4% תחול גם עלי או רק למצטרפים חדשים?

ובלי קשר האם מדובר בדמי ניהול שנחשבים גבוהים עבור ביטוח מנהלים? אם כן, יש דרך היום לקבל את אותו מקדם בדמי ניהול נמוכים יותר?
תגובה
26/01/14 08:56
36צפיות
התיקון חל אך ורק על מצטרפים חדשים
אין אפשרות לקבל היום מוצר אחר עם מקדם בדמי ניהול נמוכים יותר
סוכן ביטוח צריך להחזיר את הטפסים חתומים?
22/01/14 00:48
39צפיות
שלום,

לפני בערך חודש שלחתי לסוכן הביטוח, דרך האינטרנט, את כל הטפסים של הפנסיה חתומים.
הוא אמור להחזיר לי אותם חתומים.. לא?

תודה.
תגובה
22/01/14 09:58
33צפיות
אמורה להתקבל פוליסה הכוללת העתק מהטפסים החתומים ואישור נתקבל של חברת הביטוח
שאלה
22/01/14 00:01
45צפיות
שלום
התחלתי הליכי גיוס למשרד ממשלתי וסופו של יום לא התחלתי בעבודה זו. ביקשו ממני שאשלח טופס לחברת הפנסיה שזה מקום עבודתי ועתה קיבלתי מכתב מהם על חוב שכיכול קיים בחברת ביטוח. על מי חל העניין כי נרשם ששלחו 4 תביעות והתעלמתי וזה לא היה ולא קיים. אשמח לדעת אם חברת הביטוח יכולה לתבוע סכומים אם בכלל אני לא עובד ואין לי קופת פנסיה מאז אותה התעניינות להתחיל מקום עבודה במשרד הממשלתי.
האם רשאים לתבוע את הכסך ממני או ממקום עבודה זו כביכול ?
תודה רבה...
תגובה
22/01/14 09:59
28צפיות
אם לא התחלת לעבוד אין כל חוב ויש רק להסדיר זאת טכנית מול הקרן
להעביר אליהם הודעה על כך שלא התחלת בסופו של דבר לעבוד ויש לבטל את ההצעה מלכתחילה
|*|נפתח פורום האישה הטובה
20/01/14 16:48
3צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של הפורום לסדרה המצליחה - האישה הטובה.
אם גם אתם צופים אדוקים, אתם מוזמנים לפורום להעביר חוויות מהעונה החדשה ולהתעדכן בכל מה שחשוב.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
הקשר בין ההפרשות לפנסיה מהמשכורת לבין הקיצבה
19/01/14 17:51
62צפיות
ממשכורתי מנוכים 3 מרכיבים מהשכר הקובע לפנסיה 7% העובד 7.5% המעסיק,  6% מעביד על חשבון פיצויים
האם כל המרכיבים האלו זהים מבחינת הקיצבה שתתקבל בפנסיה או שהם מתפצלים לכמה מסלולים.
האם הכל הולך לאותו הסל שממנו בסוף משלמים את הפנסיה.
במיוחד לא ברור לי הניסוח מעביד על חשבון פיצויים מה הכוונה.
תגובה
20/01/14 09:35
43צפיות
כל המרכיבים יחד יוצרים את החיסכון אותו מחלקים במקדם ומקבלים פנסיה חודשית
ההבדל הוא בהיבט המס במידה ואתה מעוניין למשוך כספים

|אקשן|הקרנה מיוחדת של סרט משובח
19/01/14 16:17
5צפיות
|*|המבקרים ברחבי העולם כבר משבחים את הסרט עטור הפרסים ומועמדויות לאוסקר "מועדון הלקוחות של דאלאס" ולכם יש עכשיו הזדמנות לצפות בו לפני כולם בהקרנה מיוחדת רק לגולשי תפוז|!|
לפרטים והרשמה לחצו כאן
קופת גמל לילדים
18/01/14 15:09
69צפיות
שלום

בעבר חסכתי לילדים בקופת גמל תמר בבנק דיסקונט. כאשר הודיעו שמשנים את התנאים של הקופות ובמקום שהם יוכלו לפדות את הקופה אחרי 15 שנה הם יוכלו לפדות רק בהגיעם לגיל פנסיה הפסקתי לחסוך ולשים שם כסף.
כיום הקופה כבר לא בידי דיסקונט אלא בידי כלל ונקראת "כלל תמר".
רציתי לדעת מספר דברים:
1) האם עדיין הם יוכלו לפדות את הקופה רק בגיל פנסיה?
2) האם יש אפשרות להעביר למסלול אחר שיהיה יותר נזיל?
4) האם יש אפשרות להעביר בין קופות מאותו סוג ואם כן איפה אפשר להשוות בין הקופות?
3) פתחתי בעבר קופה לכל ילד וכרגע בגלל שאצל הגדול היו יותר הפקדות אז יש יותר כסף בקופה ורציתי להשוות. האם כדאי להכניס לקופה או למסלול אחר?
תשובות
19/01/14 00:06
41צפיות
1. כספים שהופקדו עד 1.1.08 יהיו נזילים אחרי 15 שנה, כספים שאחרי ה 1.1.08 מיועדים למשיכה כקצבה בגיל פרישה.
2. אין כזה דבר מסלולי נזילות.
3. גמל נט
4. כל כסף שהופקד או יופקד אחרי 1.1.08 יהיה נזיל רק כקצבה בגיל פרישה ולכן התשובה היא לא.

שבוע טוב
תגובה
19/01/14 10:47
39צפיות
תוכל להשוות סכומים באמצעות פתיחת פוליסה פיננסית והפקדת סכום חד פעמי או שוטף הפוליסה איננה מוכרת כקופת גמל ונזילה ברמה יומית , אך ההשקעות דוחות לקופות הגמל
אם אפשר לשאול שאלה טיפשית
19/01/14 12:35
37צפיות
מה זה פוליסה פיננסית?
תגובה
19/01/14 13:28
32צפיות
פוליסת ביטוח= חוזה ביטוח הכולל אפשרות לחיסכון במוצר שאינו מוכר כקופת גמל
הפולחסה מאפשרת בחירת מסלולי השקעה בדומה לקופות הגמל כיום ומאפשרת לשלם מס רווחי הון רק בעת המשיכה
הפוליסה נזילה ברמה יומית

היא דומה לקופת הגמל אך ללא הטבות המס בעת הפקדה ( במידה וניצלת אותן) שיש בקופות הגמל שכיום סגורות לגיל הפרישה
תודה למשיבים ושאלה נוספת-איך אני מעביר מקופת
19/01/14 13:50
31צפיות
גמל אחת לאחרת?
מה הפרוצדורה?
כספי פנסיה
18/01/14 11:08
60צפיות
אני מנסה למצוא הנ"ל ולא מצליח. מצפה לעזרה. בתודה

טמיר אברהם
חפש בגוגל הר הכסף
19/01/14 00:03
37צפיות
כנס לשם ותנסה לאתר.
דמי ניהול קרן פנסיה
18/01/14 01:49
99צפיות
מה דעתכם על דמי הניהול הבאים?

דמי ניהול שנתי על יתרה צבורה 0.25%
דמי ניהול מדמי הגמולים 4.50%

אלה נחשבים תנאים טובים/בינוניים/גרועים?
הכל יחסי
19/01/14 00:02
67צפיות
אם מדובר בקרן פנסיה חדשה ללא צבירה קיימת, אז זה סביר, אם יש שם צבירה של מעל 100K אז זה גבוה.
יש שם 100+ פחות או יותר
19/01/14 14:04
59צפיות
זו קרן דרך העבודה, ואמרו שאלה "ריביות שאי אפשר להשיג" - נראה כמו עבודה בעיניים.

כיצד ניתן לבקש הצעות מחיר למרות שהקרן היא של העבודה?

כלומר, אני מתקשר אומר יש לי סכום X ואני מפריש Y כל חודש מה אתם יכולים לתת?
המשך
22/01/14 22:08
34צפיות
אם המעסיק עובד רק עם סוכן או סוכנות אחת, אתה בבעיה.
אם לא, תעשה סקר ותנסה לקבל הצעות... ולאחר מכן כשתחתום על הטפסים, החברה המנהלת כבר תפנה למעסיק שלך להסדיר את ההפקדות.
מה קורה לפנסיה כשחברת ביטוח פושטת את הרגל
16/01/14 16:14
69צפיות
שלום לכולם
יש לי שאלה למצב קיצוני של פשיטת רגל של חברת ביטוח.
מה קורה לביטוח המנהלים (או קרן פנסיה) במקרה של פשיטת רגל של חברת ביטוח (מנורה לדוגמא) אליה הפקדת את כל החסכונות הפנסיוניים שלך? האם הפנסיה של העמית מבוטחת? ומה עושים כדי להתגונן ממקרה זה?
הסיכוי לזה אולי נמוך (ואולי לא כל כך) אף אחד לא יכול לדעת. מה שכן אני לא רוצה להקלע למצב הלא נעים.
הפנסיה הופכת לפנ(ט)סיה
( לעסק שלי )
16/01/14 17:14
71צפיות
תוכל לשאול את עמיתי הקרנות הוותיקות.
והם עוד במצב טוב כי המדינה החליטה לערוב לחלק מהפנסיה שלהם.

מה עושים כדי למנוע זאת?
א. אפשר לחלק למספר חברות את ההון.
ב. אפשר לקחת אחריות ובמקום לסמוך על גורם עלום,
לבצע השקעות באופן עצמאי.

בהצלחה.
קרן פנסיה מנוהלת בנאמנות
16/01/14 17:15
66צפיות
החברה מנהלת את הכסף עבור העמיתים, גם במידה ויש פגיעה בחברה המנהלת היא לא משפיעה על כספי החוסכים.
יש ביטוח, אל דאגה
17/01/14 12:12
63צפיות
חברות הביטוח ובתי ההשקעות מבוטחים אצל מבטחי משנה (כלומר, אצל חברות ביוח בחו"ל), כך שגם אם תהיה מעילה או מצב קיצוני אחר, כספי החוסכים מבוטחים.
בנוסף, הרגולציה על חברות אלו הדוקה ע"י המפקח על הביטוח ואגף שוק ההון במשרד האוצר.
מדובר במילארדי ש"ח שנחסכו לטובת הפנציה של הציבור כולו.
ראינו מה קרה  ב2004 כאשר הלאימו את קופות הגמל של הבנקים והציבור לא נפגע מכך.

הדבר העיקרי שצריך לבדוק זה את אפיק ההשקעה הפנסיוני והמסלול בו אתה נמצא לעומת הסיכון שאתה מוכן לקחת.
º
תודה
17/01/14 15:45
22צפיות
פנסיה-דמי ניהול
15/01/14 12:37
82צפיות
יש לי קרן פנסיה פעילה בהראל. כל חודש מופקד סכום לקרן במעמד שכיר.
לפני מס' חודשים פניתי להראל לבדוק את הדמי ניהול, ונמסר לי שעלי לפנות לסוכן ביטוח ולבדוק איתו, וכך עשיתי. לאחרונה קיבלתי מסמך מהחברה על דמי ניהול השונים מהסיכום עם הסוכן. מסתבר שהחברה-הראל אינה מאשרת את ההסכם עם סוכן הביטוח.
האם זה תקין?  

אודה לתשובה.
תגובה
15/01/14 17:24
65צפיות
הגורם המחליט הוא קרן הפנסיה
בד"כ הקרן מגבה את הסוכן

כיום יש שוק חופשי ואם הראל לא מוכנים להעניק הטבה ניתן לעבור לקרן אחרת ולקבל אותה( למעט אם הובטח משהו חריג מאוד)

עובדים יוכלו לבחור לעצמם סוכן ביטוח
14/01/14 19:49
73צפיות
"לדוגמה, כיום קיימת בשוק קרן פנסיה של בית ההשקעות מיטב דש, שבמטרה לחדור לשוק הנשלט היום על ידי קרנות הפנסיה הגדולות מציעה דמי ניהול אטרקטיביים מאוד. אלא שרוב סוכני הביטוח לא משווקים אותה ללקוחות כיוון שהם מקבלים עבורה עמלה נמוכה בשל דמי הניהול הזולים שהיא מציעה."

קישור לכתבה המלאה בכלכליסט

אני כבר עברתי!
º
זהירות מסר שיווקי
14/01/14 21:44
26צפיות
אין לי קשר למיטב דש למעט זה שעברתי אליהם
14/01/14 22:07
48צפיות
אין לי קשר למיטב דש למעט זה שעברתי אליהם לאחרונה...

אין פה פרסום למעט עובדות...
זה נשמע ככה
14/01/14 22:13
42צפיות
בכל אופן דמי ניהול הם לא חזות הכל.
ואני האחרונה שאזלזל בהם (כפי שכל מי שמכיר את הבלוג שלי יודע) אבל עדיין יש מרכיב של תשואות וניהול סיכונים.  מיטב דש קופה קטנה.  היא אמנם מתגברת על החיסרון הזה בעזרת ביטוח משנה אבל את ביטוח המשנה משלמים סך הכל העמיתים ואם התעריף יעלה הם יספגו פגיעה.  

ולידיעתך גם אין בנמצא יועץ בבנק שממליץ עליה אלא כולם ממליצים על אחת הגדולות אז גם להם אינטרס?

(
חיסכון או להשאיר בעו"ש?
14/01/14 14:08
80צפיות
לא ידעתי איפה לשאול,
אם יש פורום מתאים יותר אשמח להפניה,
נפתח חיסכון של 8 אלף, ואני חושש שתמיד שאני סוגר אני לא כזה מרוויח מזה משהו מיוחד,
אז רציתי לדעת מה באמת כדאי לעשות,

כנ"ל לגבי מכירת הבית שלי ישאר לי 500 אלף ש"ח ביד אחרי הכל,
האם להכניס למשהו מיוחד או שוב עו"ש?
(עדיין אין לי מושג לגבי קנית חדש כי בסכום כזה אין הרבה מציאות אז בנתיים גרים בשכ"ד)
זה לא מקום לתת ייעוץ
15/01/14 15:22
59צפיות
ייעוץ השקעות צריך להיות מתאים ללקוח.

לפני שמיהו נותן ייעוץ צריך לבדוק את הצרכים, התקופה, רמת הסיכון האפשרית ועוד ועוד.

שמדובר בסכומים נמוכים של אלפי שקלים, הדרך היחידה הקיימת היא היועצים בבנקים.

צריך לקבוע פגישה ולשבת עם יועץ השקעות בבנק, אם לא מתאים לכם חפשו יועץ בסניף אחר שימצא חן בעינייכם.

ברגע שמדובר בסכומים של 150,000 אלף שקלים ומעלה אפשר כבר לפנות לסיוע ליועצים פרטיים שהינם אובייקטיבים ופעמים רבות יותר מנוסים ואלו שבבנק.

אנו ב-RDVC עוסקים כיום בייעוץ לתיקים של 2 מיליון ומעלה, אך אשמח להמליץ על יועצים אחרים שמספקים שרות לסכום של חצי מיליון, פנה אלי בפרטיאו באימייל אם זה מעניין אותך.

בהצלחה
תגובה
17/01/14 20:14
32צפיות
יש לך הרבה האלטרנטיבות לבנקים:
1. על סכום נמוך אפשר לעשות פוליסת חיסכון שהתשואה שם כנראה תהיה הרבה יותר טובה מפק״מ בבנק. ישנם מס׳ אפיקי השקע התלוי בסיכון שאתה רוצה לקחת.
2. על סכום גבוה ניתן לבצע ניהול תיק השקעות בחברת השקעות טובה.

בכל מקרה, מדובר בתהליך שמחייב ייעוץ על מנת שתבחר את האלטרנטיבה הטובה עבורך.
תוכל לשלוח לי מייל ואשמח לסייע.
שאלון בנושא פעילות פנאי בקרב גמלאים
13/01/14 20:55
20צפיות
שלום לכולם! אנו אסנת ונטע ואנו עושות עבודה סמינריונית לתואר ראשון בפסיכולוגיה על פעילויות פנאי ותרומתם לתחושת רווחה בחיים בקרב גמלאים. נודה לכם מאוד אם תוכלו להקדיש מספר דקות למילוי השאלון. השאלון אנונימי לחלוטין וניתן להפסיקו בכל עת. צריך רק ללחוץ על הקישור ולסמן את התשובות. תודה רבה מראש! https://docs.google.com/forms/d/1R4NyJMgF4LZak-Z6t... — with Neta Shamir-tsabari.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום