לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אנו שמחים לארח אותכם בפורום קופות הגמל והפנסיה

הפורום מהווה מקום מפגש לכל מי שתחום הגמל והפנסיה מעניין אותו אנשי מקצוע בתחום , שכירים,עצמאיים או סתם מתעניינים.

תחום זה רלוונטי כמעט לכל אזרח במדינת ישראל שמחזיק בקופת גמל,קרן השתלמות או קרן פנסיה

הרעיון הוא ליצור קהילה שבה ניתן להחליף דעות לבקר,לפרגן, לרכל, ,לשאול שאלות,להציף את כל מה שמציק למשקיעים בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

תהנו,

מנהל הפורום, מחברת "איילון נאמנים" מפתחת מערכת קו המשווה-כלי טכנולוגי אובייקטיבי לבחירת קופת גמל וקרן פנסיה בהתאם לסיווג הלקוח.
www.kav-hamashve.co.il

האמור בפורום זה אינו בגדר המלצה ואין לראות בו יעוץ או שיווק השקעות או ייעוץ או שיווק פנסיוני אלא נועד להבהרה ולהסבר בלבד. האמור בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות ו/או שיווק פנסיוני אישי על פי צרכיו הספציפיים של כל לקוח. תנאי החסכון הפנסיוני והביטוח כפופים להסדר החוקי החל על קופות גמל ומוצרי ביטוח על פי כל דין, כפי שהם בתוקף מעת לעת

אישור מעסיק (קודם) למשיכת קופות גמל על פי הוראת שעה
02/11/14 12:34
43צפיות
שלום,
הגשתי בקשה לדש מיטב למשוך שתי קופות גמל קטנות מתחת ל-7000 ש"ח על פי הוראת שעה.
אמרו לי שצריך אישור מעסיק על שחרור פיצויים (טופס 160?)
הקופות הנ"ל לא פעילות מספר רב של שנים ואין לי מושג מי המעסיק - וגם מיטב דש לא יודעים
איך אפשר למשוך את הכסף?
תודה רבה!
להביא אישור מעסיק
02/11/14 18:18
30צפיות
או אישור ממס הכנסה שפוטר אותך ממס על הפיצויים.
תודה - מה התנאים לפטור ע"י מס הכנסה?
02/11/14 19:37
27צפיות
והאם אפשר דרך האינטרנט / טלפון או חייבים ללכת פיזית לפקיד שומה ?
תשובות
02/11/14 19:43
29צפיות
ללכת עם ריכוז יתרות לחכות בתור וכו'.
חוץ מזה, זה יפטור אותך מה-161, אם אין טופס שחרור כספים מהמעסיק, זו בעיה, כי גם אותו תצטרך/י להשיג איך שהוא.
אם לא, יש להמתין עם הכספים האלה לקצבה... כשתגיע/י לגיל פרישה ולקבל אותם בדרך של קצבה.
מחפש בית לקרן השתלמות נזילה עם אפשרות לאשראי זול
01/11/14 09:24
119צפיות
אני מחפש חברה מנהלת עבור קרן השתלמות נזילה (עצמאי) למטרת המשך ניהול ההשקעה.
הדרישה : מתן אשראי של 80% לפחות מהשווי (כנגד שעבוד) בפריים פחות 0.5 או טוב יותר ( אם אפשרי) .
ההלוואה בתנאי גרייס חלקי (תשלום ריבית בלבד) לתקופה של עד 100 חודשים ( 8 שנים וקצת).
דמי ניהול שאני מוכן לשלם הם עד 0.4% , שנתי, מהצבירה .
כמובן שלמנהלת צריכים להיות מסלולים המתאימים לי ועליה להיות בין 5 הטובות ביותר, בתשואות,  בשנים האחרונות.
עדיפות למי שמנהלות מסלולים בסיכונים ( מנייתי) ובמיוחד למי שיודעת לנהל מסלולים על בסיס השקעות בחו"ל, ששם שוק ההון קצת יותר גדול מישראל...
עד כה קבלתי הצעות ממיטב דש ומהלמן אלדובי.
מבקש לשמוע המלצות נוספות מהמשתתפים כאן.
זהר

º
הלמן ודש הן בין החמש המובילות?
01/11/14 15:40
66צפיות
לכן אני מחפש
01/11/14 21:33
69צפיות
אני מוכן לוותר קצת על תשואה כנגד האפשרות לאשראי .
אשמח לראות כאן המלצות אפילו רק על מי שמעמידות אשראי ואת התשואות אבדוק לבד....
שבוע טוב
º
על כמה צבירה מדובר?
02/11/14 18:18
37צפיות
º
הלמן 80% הלוואה , p-0.5 מקסימום 7 שנים. תשואות לא רעות בכלל.
02/11/14 19:39
42צפיות
יש הבדל בין לא רע לטוב...
02/11/14 19:44
58צפיות
גם סובארו זה רכב לא רע... אבל ליד מרצדס...
º
נשמח להמלצות אחרות עם אותם תנאים
02/11/14 21:54
36צפיות
º
כמה צבירה?
02/11/14 22:51
35צפיות
º
700K
02/11/14 23:12
37צפיות
º
אבדוק מחר.
03/11/14 21:05
35צפיות
המשך
04/11/14 20:38
41צפיות
אני יכול אולי להשיג בפריים מינוס 0.6, הגרייס ניתן אם אני לא טועה לשנה ובלון עד 7 שנים.
אם מעניין אותך, שלח לי הודעה בפרטי.
תנסה את פסגות
03/11/14 07:31
57צפיות
המובילות - אלטשולר שחם וילין לפידות לא ירדו לרמת דמי ניהול כזו נמוכה
ויכול להיות שבפסגות הכי נמוך שהם יסכימו זה 0.6% אבל שווה לנסות..
דמי הניהול אינם חזות הכל. אני מוכן לשלם
03/11/14 07:57
63צפיות
עוד 0.2 אחוז דמי ניהול כדי לקבל תשואה הגבוהה ב 2% .
אז בהחלט שווה לבדוק
04/11/14 19:15
40צפיות
את ילין לפידות  אלטשולר שחם ופסגות
פסגות אני יודעת שיש להם תנאים מצוינים להלוואות
ילין לפידות לא נותנים הלוואות.הם שולחים את העמיתים לב.לאומי
04/11/14 20:58
35צפיות
ועד כמה שהבנתי, לאומי לא נותנים הלוואות בתנאים המקובלים בבתי ההשקעות. האם המידע הזה איננו נכון ?
המידע נכון
04/11/14 21:54
32צפיות
ילין יוצאים מנקודת הנחה שהם לא צריכים את העוגן הזה של ההלוואות כבסיס לתשואה...  ושעל הכסף הזה הם יעשו יותר כסף בעצמם...
חברות אחרות לוקחות את זה כעוגן במקרה של נפילה... או סתם במקרה שהשוק לא זז... לפחות יגרדו מזה קצת תשואה + העמיתים לא יכולים לעבור לחברה אחרת.
מנורה מציעים כל מיני הלוואות. מה דעתכם ?
03/11/14 19:30
51צפיות
קרן השתלמות להבה של מנורה - 828
04/11/14 10:27
55צפיות
מציגה תשואות לא רעות בכלל,
מי שמעוניין בהצעה יכל לפנות אלי באופן פרטי
העלאת דמי הניהול
31/10/14 13:31
78צפיות
אני עובדת בעבודה זמנית ,בחודשים מסויימים ולא לאורך כל השנה.
המעסיק מפריש לקופת גמל.בחודשים שאיני עובדת ,מעלים את דמי הניהול.
מה ניתן לעשות?
º
לאיים עליהם שאת מעבירה את קופת הגמל לבית השקעות אחר
31/10/14 13:36
30צפיות
תשובות
31/10/14 16:53
48צפיות
א. אם מדובר על קופת גמל אז זה לא יכול להיות... בלתי אפשרי טכנית.
ב. אם זו קרן פנסיה, זה המצב בכל קרנות הפנסיה, ברגע שאת לא פעילה, עולה לMAX באופן אוטומטי.
עברתי לריסק זמני והובטח לי שעדיין דמי הנהול מהיתרה
31/10/14 17:20
38צפיות
יהיו 0.25% (לאחר שדרשתי זאת)
המשך
01/11/14 16:17
24צפיות
בקרנות הפנסיה, באופן אוטומטי דמי הניהול עולים למקסימום 0.5 ברגע שאין הפקדות, אולי במצב שלך ביצעו לך איזה שהוא החזר, אבל זה לא אומר שאם מי ששאל/ה יעבור לקרן אחרת, זה לא יהיה שוב המצב.
שאלה בקשר לדמי ניהול של ביטוח מנהלים נכון להיום
30/10/14 12:10
114צפיות
שלום לכולם,
יש לי ביטוח מנהלים משנת 2011 עם דמי ניהול של 5% מהפקדה ו1.25% על הצבירה.
שב 2014 הוציאו הגבלות שמגבילות את חברות הביטוח על מנת שלא יקחו דמי ניהול גבוהים מידי: 4% על הפקדות ו 1.05% על הצבירה.
האם בהתבסס על החוק הזה אני יכול ללחוץ על הסוכן ביטוח שלי ולהכריח אותו להוריד את דמי ניהול בביטוח מנהלים שלי?
אם כן האם אני יכול להחזיר רטרואקטיבית את הכספים שהם גבו ממני מתחילת השנה במתכונת הישנה (5% מהפקדה ו1.25% על הצבירה).

כמו שיצחק שמיר אמר - כן ולא
30/10/14 14:34
72צפיות
כן - אתה יכול ללחוץ על הסוכן \ חברה. אבל זה נכון לתמיד - תמיד מומלץ לבחון את מצבך בהתאם לשוק.
לא - זה לא מבוסס על החוק, היות והתקנה מדברת על תוכניות שהתחילו אחרי ינואר 2014 ולכן גם קשה לי להאמין שיחזירו לך רטרואקטיבית.

וקצת יותר בכלליות: אתה מעין לקוח שבוי של החברה, היות ואינך יכול לעבור לביטוח מנהלים אחר הכולל מקדם המרה מובטח. בשל כך, מנוף הלחץ על חברת הביטוח נמוך יותר.
אני בכל מקרה הייתי ממליץ לך להיעזר באיש מקצוע (סוכן\יועץ) ולבדוק כדאיות הישארות בפוליסה הזו אל מול האלטרנטיבות, כולל לבדוק האם המקדם אטרקטיבי עבורך בדמי הניהול הללו.
תגובה
30/10/14 17:53
56צפיות
ממה שאני מבין מהתגובה שלך, חברת הביטוח לא כפופה לחוק החדש בגלל שהחוזה שלי איתם הוא מ 2011.
ניסיתי לברר בקשר להורדת דמי מנוי לפני כשנה אבל כמו שאמרת אין לי הרבה ברירות, אני שבוי ואין להם שום מוטיבציה להוריד את דמי המנוי כי אין לי אלטרנטיבות אחרות.
בדקתי לפני שנה אם כדאי לי להשאר או לעבור לקרן פנסיה והמליצו לי להשאר עם התוכנית הנוכחית. המקדם שלי הוא 200
צרות של עשירים..
03/11/14 07:38
58צפיות
הרבה אנשים, בניגוד אלייך, שהצטרפו בשנת 2014, הפסידו את האופציה למקדם המגן עליהם מפני עליה בתוחלת החיים.
ההגנה הזו שווה זהב, כפי שהוכח ב-20-30 שנה האחרונות.
אז באמת שדמי ניהול גבוהים יחסית למוצרים החדשים זה לא הפסד כזה גדול, כי לך יש הגנה שלמי שמשלם דמי ניהול נמוכים - אין.

צריך לזכור שלמרות שזה נורא מפתה להוכיח ולהראות שהורדת את דמי הניהול, הפער בין 5% ל-4% יכול להיות שולי ביותר.
קח שכר 10000 ש"ח, הפרשה חודשית של 18.33% = 1,833 ש"ח, 5% דמי ניהול = 91.65 ש"ח, 4% = 73.32 ש"ח. פער של פחות מ-20 ש"ח.
את דמי הניהול מצבירה הפער הוא יותר משמעותי, ככל שהצבירה שלך גדלה. כאן הייתי מנסה ללחוץ כמה שיותר שינסו להוריד, אפילו ל-1.2% / 1.1%, כי כל אחוז יכול להשפיע.

בהצלחה

ט.ל.ח
המגיבה עוסקת כסוכן ביטוח עפ"י חוק הפיקוח על שירותים פיננסים (ביטוח) תשמ"א -1981
אין לראות במידע הכלול בתגובה זו משום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור אישי וספציפי לכל אדם בהתאם לנתוניו האישיים לשם רכישה ו/או ביצוע השקעות, פעולות ו/או עסקאות כלשהן. המידע הכלול באתר אינו בא במקום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או פנסיוני ואין לפעול על פיו אלא, לאחר קבלת ייעוץ אישי על ידי יועץ מורשה.

מסכים איתך
03/11/14 10:16
33צפיות
מה שאמרת הוא נכון.
בגלל שאני לקוח שבוי כמו שציינו פה בתגובות, אין לי שום אפשרות לגרום לסוכן הביטוח לבוא לקראתי.
אין לי שום אמצעי לחץ שאני יכול להפעיל על סוכן הביטוח / חברת הביטוח כדי שיוריד את דמי הניהול, והוא יודע את זה.
אם יש למישהו דרך שבה אני יכול לגרום לסוכן ביטוח לבוא לקראתי אודה לו מאוד.
תודה
יש הרבה אנשים שיחלקו עליה ויטענו שהמוצר הזה לא שווה הרבה
04/11/14 22:00
46צפיות
באיזו חברה אתה מבוטח ? ומהם דמי הניהול על הפנסיה ? 
יש אמצעי לחץ שאתה יכול להפעיל והוא למלא טפסי ניוד לקרן פנסיה/קופת גמל (כמובן עדיף של חברה אחרת), ולראות איך החברה תגיב.
יש אפשרות לבטל את הניוד תוך 18 ימי עסקים, אם אתה רוצה את הדרעק הזה בכל מחיר.
"שווה זהב" זאת הגזמה פרועה. העובדה שהפסיקו את שיווק המוצר הזה לא מוכיחה, שהוא משתלם.
אותי רימו עם המוצר הזה ואחרי שלמדתי את הנושא השנה, ויתרתי עליו בלב שקט למרות שדמי הניהול שלי (וסביר להניח שגם המקדם) היו טובים משלך.
ראה את הכתבה הבאה.
המקרה שלך מתאים לדוגמא הראשונה. המקדם "משתלם" כשתוחלת החיים תהיה גבוהה מ 105 שנה וזה עוד כשמשווים לקרן פנסיה בדמי ניהול מכסימליים. זה נשמע לך הגיוני לשלם כל כך הרבה בשביל "ההגנה" הזאת ?

אני מצטרף להמלצתו של יוסי לבדוק את כדאיות ההישארות בפוליסה הזאת עם איש מקצוע.
ראה למשל את ההצעה הזאת לפגישת הדרכה בנושא במחיר שווה לכל נפש מאשת מקצוע איכותית.

בהצלחה
המשך
04/11/14 22:18
30צפיות
בדוגמא האחרונה בכתבה שצירפתי, שבה משווים ביטוח מנהלים בתנאים שלך לקרן פנסיה בדמי ניהול טובים (2 ו 0.25), ביטוח המנהלים משתלם במקרה שתוחלת החיים עולה על 135 ...
רעיון מעניין
04/11/14 22:37
22צפיות
אני במנורה, פירטתי את דמי הניהול בהודעה הראשית, זה ממש לא משנה באיזה חברה אני בגלל שכל החברות הן אותו הדבר והן מתנהגות אותו הדבר.
ממש אין לי שום רצון להתעסק עם ניודים, אבל זה רעיון מעניין.
הכתבה שצירפת היא קצת בעייתית, מאיפו הוציעו את המקדמים שמופיעים בכתבה? לא מצויין בשום מקום, זה כמו שאני אקבע מקדמים שמתאימים לי ואעשה את החישוב שהם עשו בכתבה.
הבעיה ששעת יעוץ אצל יועץ שהמליצו לי עליו עולה 3000 שקל וזה הרבה מאוד כסף כדי לשרוף בשעה.
הם עשו סימולציות עם מקדמים שכיחים בתוכניות מהעשור הקודם.
04/11/14 23:47
28צפיות
ההבדלים לא יהיו דרמטיים. שאלתי על דמי הניהול בקרן הפנסיה. יש לך בכלל קרן פנסיה ?
ולגבי העלות, בלינק שהבאתי לך היתה הצעה זולה בהרבה לפגישה של שעה. אתה יכול להתרשם מהאתר שלה. יש שם שפע של מידע מקצועי ברמה גבוהה מאוד.
3000 שקל זה מחיר של ייעוץ מלא. לא סביר לשלם סכום כזה לשעת עבודה אחת של יועץ.
אתה יכול להתחיל בלברר מהו המקדם.
מאיזו סיבה אתה מאמין שיש לך מקדם יותר טוב מאשר האנשים בכתבה ? אתה בכלל הבנת מה אתה עושה כשבחרת בביטוח מנהלים ?  סמכת על הסוכן, והוא ניצל זאת למכור לך את התוכנית שהניבה לו את הבונוס הגבוה ביותר. מדמי הניהול כבר אפשר לראות, שאינך מחזיק מציאה ביד.

אם אין לך רצון להתעסק עם ניודים, וגם לא להשקיע בייעוץ אז תמשיך לשלם ...
תגובה
05/11/14 01:09
23צפיות
אין לי קרן פנסיה אבל כשבדקתי לפני שנה, מיטב דש הציעו לי 0.25 על הצבירה ו2.5 על הפקדה. אני לא יודע איזה הצעה הם יכולים לתת לי היום.
את הבחורה הזאות רואים בכל פינה ברשת, מניסיון אישי מי שמפרסם את עצמו באופן כל כך אגרסיבי זה מישהו שבד"כ לא כדאי לקבל ממנו יעוץ. הכל יחסי ציבור בלי שום גיבוי אמיתי. הבחורה מוכרת שם קורסים וספרים אלקטרוניים, היעוץ זה נראה כמו משהו שולי בשבילה.
הכתבה שהצגת היא לא ריאלית, ולא קשורה לשום דבר. אין לך את שנת הפרישה של כל אחד --> אין לך את המקדם של ביטוח מנהלים של כל אחד. ומאיפה המציאו את המקדם של קרן הפנסיה של כל אחד מהם במיוחד אם אתה לא יודע מה שנת הפרישה של כל אחד, ואיך הם יודעים מה יהיה המקדם באותה שנה דמיונית של כל אחד מהמבוטחים. כל הכתבה הזאות היא חובבנית שנועדה ליצור שוק ולהפחיד את הקורא שלא מבין בנושא שום דבר. (דרך עגב הסיבה שהמדינה ביטלה את המקדם היא לא בגלל טובת הציבור אלה להגן על חברות הביטוח כך שבעוד 20-30 כשלא יצליחו לשלם את הפנסיות שהם ממשיכות להבטיח לציבור שהם לא יגררו את כל המשק לאבדון).
בוא ננתח את המבוטח הראשון: מנהל מחלקה בן 31, משתכר 20 אלף שקל בחודש. רשום שם שמקדם ביטוח מנהלים שלו הוא 202.45 ובקרן פנסיה הם מציינים שהמקדם שלו יכול היה להיות 194.3. תסביר לי בבקשה איך זה יכול להיות שהמקדם הקבוע שלו מביטוח מנהלים יותר גבוהה ממקדם הפנסיה שלו? זה לא הגיוני. הלכתי קצת יותר רחוק הכתבה הזאות היא משנת 2012 והבחור שם הוא בן 31 לכן הוא אמור לפרוש בגיל 67 בשנת 2048 לפי חוברת מנורה שיש ברשותי המקדם שלו היה אמור להיות 199.69. אז נכון שיש פה עוד נעלם ואני לא יודע באיזה חברה הביטוח מנהלים שלו נסגר אבל בוא נסתמך על זה שהרוב הם מאוד דומים והמקדם זה בסביבות ה 199-200 אבל מה קורה עם המקדם של קרן פנסיה? מאיפו הביאו את ה 194 הזה, קשה למצוא מה ערך המקדם היום אבל לפי זה כבר היום המקדם עבר את ה 200 (אני לא יודע אם אפשר לסמוך על הכתבה)
אני יודע מה המקדם שלי - 199
אני הבנתי בדיוק מה אני עושה, אם זה מציאה או לא אני אגלה בעוד כמה עשורים, אני לא בונה על הפנסיה הזאות אבל בכל מקרה אם אפשר לגלח את הדמי ניהול אני חייב לעשות את זה.

OK
05/11/14 19:24
21צפיות
לגבי הבחורה. לפני שאתה חורץ דעה, תקרא את המאמרים באתר. תוכל ללמוד הרבה. 
בביטוח המנהלים הבטחת המקדם מתייחסת לתוכנית פרישה אחת בלבד: 240 תשלומים מובטחים. ברגע שתצא לפנסיה מובטחים לך או למוטבים 240 תשלומים מובטחים. אם תחיה יותר תקבל מעבר ל 240 כמובן. תחיה פחות, תהיה השלמה ל 240 וזהו. כלומר אם אשתך תחיה מעבר ל 20 שנה מהיום שתצא לפנסיה, היא לא תקבל יותר כספים מחברת הביטוח.
במקדמים, שמפורסמים בתקנון קרן הפנסיה של מנורה, יש הבטחה של 60% מהקצבה אחרי פטירת הבעל לאלמנה עד יום מותה. כלומר מדובר במקדמים שונים. יש מקדמים נוספים שלא מפורסמים בתקנון.
יתכן שהמקדמים עלו ב 2013... אינני יודע.
לגבי המקדם שלך, אתה בטוח שזה המקדם הסופי ואין שיעור הגדלה שצריך להוסיף ?
שיהיה לך בהצלחה.
תגובה
05/11/14 22:27
22צפיות
קראתי את המאמרים באתר שלה והיא לא מחדשת יותר מידי, נתקלתי באותם חומרים באתרים אחרים שהסבירו את הדברים הרבה יותר לעומק.
אני אתן לה את הקרדיט על המחשבון פנסיה הנחמד שיש לה (לא שזה קשה לבנות אחד כזה) היא היחידה שיש לה אחד כזה נוח לשימוש.
אני מכיר את העניין עם ה 240 תשלומים. ואני יודע על ה 60% שהאלמנה מקבלת.
את המקדם שלי הוצאתי ישירות מחוברת החוזה שלי מול מנורה.

חומר קריאה מעניין
09/11/14 00:21
14צפיות
כאן. עמודים 2-3 חושפים את האמת מאחורי השינויים הדרמתיים במקדמים בעשורים האחרונים.
שוב זה לא משהו חדש
09/11/14 09:46
8צפיות
אם אתה רוצה תמונה קודרת על ביטוח מנהלים קרא את זה 
º
והמידע הזה לא מטריד אותך ?
09/11/14 10:22
7צפיות
מטריד ביותר
09/11/14 10:52
13צפיות
הבעיה שחלק אומרים דבר אחד וחלק אומרים משהו אחר, אי אפשר לדעת למי להעמין כי כולם אינטרסנטים.
אני כבר ציינתי שאני לא בונה על כספי הפנסיה. לדעתי בעוד 30 שנה כל הכספים האלה לא יהיו שווים כלום במקרה הטוב (אינפלציה) ולא יהיו קיימים במקרה הרע (קריסת חברות הביטוח).
קרנות הפנסיה הן לא האלטרנטיבה, המדינה (או ליתר דיוק חברות הביטוח שמושכות בחוטים) יכולה לקבוע את המקדם איך שהיא רוצה ולי ולך כחוסכים אין שום שליטה על זה. בביטוח מנהלים ישנו סיכוי , קטן ככל שיהיה, שיהיה לך את המקדם המובטח וזה נותן לך איזה שהוא סיכוי לקבל משהו בעוד 30 שנה.
למה אתה חושב שביטלו את המשיכה ההונית לפני עשור? אתה באמת חושב שביבי עשה את זה בגלל שכמה טמבלים קנו ג'יפים וטירות שהם לא יכלו להרשות לעצמם? זה היה בגלל שבמשיכה ההונית חברות הביטוח היו חייבות לוותר על סכומי עתק, והם ממש לא רצו לעשות את זה. המהלך שעשו לפני שנה של ביטול המקדם בביטוחי המנהלים נעשה בגלל משהו דומה ולדעתי מאודד, המקדם הקבוע בוטל בגלל שחברות הביטוח לא היו מסוגלות לשלם את הפנסיות בעתיד. לדעתי זה מה שמאודד אותי שבאמת יש (היה לפני 2014) את המקדם המובטח לחוסכים כמוני, והפרורים שאני אקבל בעוד 30 שנה יהיו שווים קצת יותר מאשר בלי המקדם.
אתה מגזים
10/11/14 08:00
32צפיות
אם אתה לחלוטין לא מאמין במערכת הזאת, באפשרותך למשוך את התגמולים עם קנס של 35% על כל הצבירה (במידה והמס השולי שלך נמוך מ 35%) ואת הפיצויים בכל עזיבת עבודה. אם זאת המדיניות שתחליט עליה, כדאי לך  לחסוך באפיק עם דמי הניהול המינימליים ולא בביטוח מנהלים.
המשיכה ההונית היתה מצויינת לחברות הביטוח ! כל אחד קיבל את מה שחסך בלי סיכונים אקטוארים של תשלום קצבאות מעבר לסכום שנחסך, ועל הדרך הן גילחו דמי ניהול יפים ביותר. הרווחים הגיעו משוק ההון, לא מהכיס שלהן. 

במקום להתעמק במידע, או לשלם למישהו אתה מפשט הכל למשפט אחד: "כולם אינטרסנטיים" וממשיך לחסוך באפיק הכי יקר שמגלח לך דמי ניהול גבוהים מאוד מהחסכון, כי "אם ביטלו אותו, הוא חייב להיות הכי טוב".

ראה עמוד 27 בסעיף של מבחני הרגישות : 
תוחלת החיים עלתה באופן דרמתי והמקדם הלא "מובטח" התייקר באופן ניכר -
בהינתן כי התוחלת עלתה באופן שגרם לייקור המקדם הלא "מובטח" והרזרווה
ביתרות החיסכון אף היא לא מפצה על הייקור והמקדם ה"מובטח" והצבירות מתוכנית
הביטוח מעניקה קצבה גבוה יותר מזו שתתקבל מקרן הפנסיה, משמעות הדבר הינו
כי על חברת הביטוח לממן מכיסה את הגרעון שיתהווה, המקור היחיד שניתן
באמצעותו לממן הגרעון הינו רק מההון העצמי של חברות הביטוח , מאחר ואין
מבטח משנה למקדמי קצבה, בכדי להבין המשמעות הבסיסית המתבקשת , אזי
בחשבון פשטני למדי מימון של 500 ₪ תוספת לקצבה בחודש עבור 100,000
גמלאים מחברת ביטוח מכלה בפחות משנתיים מיליארד ₪. 
התרחיש הסביר וההגיוני ואף המתבקש ביותר שיקרה הוא, כי שר האוצר בתוקף
סמכותו בחוק יפעיל את הסעיף ה"ידידותי" (56 לחוק הגמל) וכן את : "בכפוף להסדר
תחיקתי" ובתוך פרק זמן קצר ביותר ימיר את חברת הביטוח לקרן פנסיה. בכדי
למנוע נזק חמור יותר לציבור הגמלאים.(אך אירוע כזה על בסיס מחיר המקדמים
דהיום, ובהנחה שאינם צפויים לרדת, אזי תרחיש זה אינו צפוי להתרחש כפי שכבר
הוסבר ויוזכר שוב בהמשך). 

יש סיכון שהפוליסה תומר לקרן פנסיה, בהתממשות תרחיש שבו על חברות הביטוח להביא כסף רב מאוד מהבית. באמת שווה לשים את כל הביצים בסל הזה ?!

אני לא מגזים בכלל
10/11/14 13:58
8צפיות

משיכה של הכספים לא באה בחשבון, במקרה זה אני מאבד יותר מחצי מהסכום. את הפיצויים אני מושך באפשרות הראשונה שיש לי ומשקיע אותם עצמאית (זה עדיף מאשר האג"ח בו הם מושקעים כיום).
ברור שעדיף לשלם פחות דמי ניהול אבל בקרנות הפנסיה הקיימות אין לך שום שליטה על מה שאתה תקבל בסופו של יום, כמו שציינתי בגלל שלביטוח שלי יש את המקדם המובטח אני חושש לעשות שינויים ובעוד 30 שנה יש מצב שיצא מזה משהו בניגוד לקרנות הפנסיה בהן העתיד המעורפל מאוד.
"המשיכה ההונית הייתה מצוינת לחברות הביטוח" איך הגעת למסקנה הזאות? 
רוב הרווחים של חברות ביטוח  מגיעות מדמי ניהול אותם הם מצליחים למצוץ מהחוסך לא משנה באיזה תוכנית הוא נמצא (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים עם אפשרות משיכה הונית או ביטוח מנהלים בלי משיכה הונית). הרווחים משוק ההון הוא הדובדבן שבקצפת אבל הוא לא הלחם והחמאה עליהן חברות הביטוח חיות. ברגע שהיו לך את ביטוחי המנהלים עם משיכה הונית אחרי 40 שנה חברות הביטוח היו מחייבות לוותר על סכומי עתק במכה אחת מה שמנע מהם להשתמש בסכומים אלה לרווחים נוספים בשוק ההון. את הבעיה הזאות נתניהו פטר בשבילן בתחילת שנות ה 2000, ועכשיו חברות הביטוח לא צריכות להיפרד משום סכומי עתק שמושקעים בשוק ההון וחלק מהזמן מביאות להן רווחים בזמן שזה ממש לא מפריע להן לפזר פרורים פה ושם לכל מיני פנסיונרים, שרובם לא מגיע לגיל שמכסה את השנים שהם השקיעו ושארית הכספים נשארות אצל חברות הביטוח (גם אחרי שהאלמנות נפטרות). אני לא יודע איך מתפלגים רווחי חברות הביטוח  אבל מה שאני כן יודע שהבנקים (שהם התאומים הסיאמים של חברות הביטוח) עושות את כל הרווחים שלהם מדמי ניהול והם אפילו מכסים את כל ההפסדים השנתיים שלהם משוק ההון דרך דמי ניהול. לדעתי חברות הביטוח לא שונות בדרך העבודה שלהן (הפסדים / רווחים) מהבנקים.
אני ממשיך לחסוך באפיק הכי יקר בגלל שאני לא רואה בקרנות פנסיה אלטרנטיבה ראויה, יכול להיות שאני טועה. 
"יש סיכון שהפוליסה תומר לקרן פנסיה" יכול להיות שזה יקרה, אבל העובדה שהם ביטלו את ביטוחי המנהלים לפני שנה היה שלב ראשוני כדי לא להגיע למצב שאתה מתאר, אני יכול לחלק את הפנסיה חצי לביטוח מנהלים וחצי לקרן פנסיה אבל אני נמנע לעשות את זה כי אני רוצה לצאת ממעגל העבודה בגיל 60 בגלל שביטוח מנהלים מאפשר לי את זה וקרן פנסיה לא.
לדעתי גם בקרן פנסיה מקיפה אפשר לקבל קצבה מגיל 60 ..
11/11/14 08:06
2צפיות
לגבי הפיצויים, אם הכוונה למשוך ברגע שאפשר, במידה ואתה צופה מעברי עבודה רבים, לדעתי מיותר להפקיד בביטוח המנהלים. לא תקבל מהם קצבה וסתם תשלם דמי ניהול יקרים על ניהולם עד לרגע המשיכה. 
אפשר להפקיד את הפיצויים בלבד בקופת גמל.

תיאוריה מעניינת לגבי המניע לביטול החסכון ההוני. אני לא חושב שזה נכון. 

מקווה שישארו לך יותר מפירורים ותוכל לפרוש בגיל 60, למרות שדמי הניהול יקצצו לך בדרך קרוב ל 30% מהכספים.
אני לא חושב שאפשר לפרוש עם קרן פנסיה בגיל 60
11/11/14 10:51
6צפיות
לגבי הפיצויים, כשאני אומר שאני מתכוון להשקיע אותם עצמאית זה לא אומר שאני הולך להכניס את הכספים בחזרה לאותו הבור ממנו הצלחתי למשוך אותם (ביטוח מנהלים או קופת גמל). הכוונה להשקיע אותם עצמאית דרך חשבון הבנק הפרטי שלי, ההשקעה שלי במדדים נותנת לי תוצאות הרבה יותר טובות מאשר חברות הביטוח או בתי ההשקעות. 

"תיאוריה מעניינת לגבי המניע לביטול החסכון ההוני. אני לא חושב שזה נכון. " שמע כך אני רואה את כספי הפנסיה.

"מקווה שישארו לך יותר מפירורים ותוכל לפרוש בגיל 60, למרות שדמי הניהול יקצצו לך בדרך קרוב ל 30% מהכספים." שמע בוא לא נתתמם גם קרנות הפנסיה חותכות יפה את כספי החוסך אז זה לא 30% כמו ביטוח מנהלים אבל 20% זה רע כמעט באותה המידה
תגובה
11/11/14 17:49
13צפיות
לגבי פרישה בגיל 60. ראה כאן
"מהו גיל הפרישה ומה השפעתו על פנסיית הזקנה?
גיל הפרישה בהתאם לחוק הינו 67 לגבר ו- 64 לאישה, אולם ניתן לפרוש ולקבל פנסיית זקנה החל מגיל 60.
ככל שגיל הפרישה יהיה מוקדם יותר הפנסיה שתשולם תהיה נמוכה יותר, ואילו ככל שגיל הפרישה יהיה מאוחר יותר הפנסיה שתשולם תהיה גבוהה יותר."

לא הבנת את הנקודה שלי לגבי הפיצויים. אם אתה מתכוון למשוך אותם בכל מקרה, מיותר להפקיד אותם למוצר שגובה ממך דמי ניהול מכסימליים ובמיוחד על ההפקדה. אם תפקיד אותם בקופת גמל עם דמי ניהול של 0.5% מהצבירה בלבד, למשל, תחסוך עד המשיכה המון כסף גם בדמי הניהול השנתיים וגם מההפקדה (0% במקום 5%). לפני שאתה עושה את זה, צריך לזכור שמשיכת פיצויים 32% לפני הפרישה תגרום לפגיעה בפטור ממס על הקצבה, ובמשיכת הפיצוים יש תקרה שנתית שפטורה ממס (12,360 לשנה נכון להיום).

לא תאמין כמה אפשר לצמצם את דמי הניהול על הפנסיה. אני ואשתי משלמים  0.9% על הפקדות ו 0.19% על הצבירה. דמי הניהול יקצצו פחות 5% מהחסכון. בדמי ניהול יותר שכיחים (אבל עדיין טובים) של 2 ו 0.25, דמי הניהול יקצצו כ 7.5% מהחסכון.
תגובה
11/11/14 22:42
6צפיות
אני יודע מה ההשלכות של יציאה לפנסיה בגיל 60 בביטוח מנהלים. 
במאמר שצירפת אף אחד לא הזכיר את קרנות הפנסיה, זורקים שם דברים לאוויר ומדברים שם בלי לפרט יותר מידי.
לגבי הפיצויים, אני לא מתכוון להפקיד אותם בשום מוצר ששיך לחברות הביטוח כי השליטה שלי על ההשקעות שם היא מינורית. בהשקעה במדדים אני משלם ~ 0.1%-0.03% על קרנות (שנתית) ו 0.7% על קניה ומכירה (ואני לא קונה יותר מידי , רק פעם בשנה).
אני באמת צריך לבדוק מה קורה עם נושא המס במקרה של משיכת הפיצויים.
השאלה איך הצלחתם להוריד את דמי הניהול לרמה כזאות? ועדיין אין לך שליטה מלאה על מה שתקבל בעוד 30 שנה בגלל שהמדינה וחברות הביטוח יכולות לשחק עם המקדם כך שלא ישאר כלום בסופו של יום.
...
11/11/14 23:05
11צפיות
הלינק מתייחס לקרן פנסיה של הראל. כדאי לקרוא שוב :
"...לפיכך חשוב: 
לחסוך בתוכנית פנסיונית כבר מגיל צעיר, להפקיד בה כסף באופן שוטף ולא למשוך ממנה כספים ולחסוך בקרן פנסיה שלאורך זמן משיגה למבוטחיה תשואה גבוהה יותר."
לגבי הפיצויים, אתה לא קורא את מה שאני כותב. בשלב הראשון, הם הרי מופקדים לך מידי חודש במוצר פנסיוני כי זה החוק. במקרה שלך הם מופקדים בביטוח מנהלים כי זה מה שיש לך, אבל אתה יכול להפקיד במקום בקופת גמל כי דמי הניהול נמוכים משמעותית. אתה יכול לשחרר אותם רק בעזיבת עבודה אז בכל מקרה הם תקועים כמה שנים במוצר שאליו הופקדו במקור. יש קופות גמל שמשקיעות במדדים. למשל של IBI וראיתי מקרה שבו דמי הניהול היו 0.45%. עד שתוכל למשוך, אם אתה מתעקש לעשות את זה, אתה יכול להפקיד לשם במקום לביטוח המנהלים ...
נרשמתי לאיגוד מקצועי שיש לו הסכם עם מנורה. במקרה שלי "הסתדרות המהנדסים" ולפי ההסכם גם בני זוג זכאים לאותה הטבה.
גם בביטוח המנהלים אין לך ביטחון כי :
א. יש את הסעיף שמאפשר שינויים ב"כפוף להסדר התחיקתי". דובר על זה במאמר על המקדמים של "מירב הפנסיה", שצירפתי לאחת ההודעות.
ב. המקדם שלך חשוף לשינויים בריבית התחשיבית.

תגובה
12/11/14 11:30
6צפיות
בקטע שרושמים שאפשר לפרוש בגיל 60 לא מתייחסים לאיזה תוכנית יש לחוסך, אני יודע שזה קטנוניות אבל מניסיון עם גופים כאלה אם לא רשום שחור על גבי לבן שאפשר לפרוש עם קרן פנסיה בגיל 60 קשה לי להאמין. במיוחד אם זה מאמר של חברת ביטוח.
בסדר הבנתי את עניין הפיצויים, זאות באמת נראת כמו אפשרות מענינת.
"נרשמתי לאיגוד מקצועי שיש לו הסכם עם מנורה" אבל עדיין אתה צריך לסגור את החוזה מול סוכן של מנורה שינסה לעשות עליך קופה. השאלה היא ברגע שאתה חבר בהסתדרות המהנדסים הסוכן מחוייב לתת לך את דמי הניהול הנמוכים?
נראה שאני אצטרך לקבוע פגישה עם סוכן עצמאי.
...
13/11/14 00:37
6צפיות
לינק נוסף הפעם של מנורה. מדובר במפורש על קרן פנסיה.

הפרוצדורה היא כזאת :
בכדי להיות חבר צריך לשלם לאיגוד המקצועי דמי חבר שנתיים. בהסתדרות המהנדסים זה עולה 200 ש"ח לשנה.
את הקרן אתה פותח באמצעות עובד חברת מנורה (סוכן הבית). הפגישה יכולה להיות בביתך.
אח"כ אתה מוסר למעסיק את פרטי הקרן שפתחת ומבקש להפקיד לשם בהתאם לאחוזים שתבחר.
אם המעסיק עובד באמצעות מנהל הסדר, הם יכולים לעשות בעיות, כי בדמי ניהול כאלה הם לא מקבלים נתח מדמי הניהול.
לשמחתי, אצלי ואצל אשתי לא עשו לנו בעיות והסליקה מתבצעת דרך מנהלי ההסדר.
סוכן שאיננו עובד החברה לא ייתן לך תנאים כאלה, לדעתי (לא בדקתי את זה).

גיליתי משהו חדש
13/11/14 16:41
2צפיות
תודה
גיליתי משהו חדש אתמול, ישנה אפשרות ששנה שנתיים לפני שאתה יוצא לפנסיה אתה מפסיק לעבוד עובר לחו"ל, מוכיח שאתה לא לא תושב המדינה. יש לך אפשרות למשוך את כל כספי הפנסיה (לא משנה אם זה קרן פנסיה או ביטוח מנהלים) ללא תשלום מס
לא מכיר.
13/11/14 17:36
2צפיות
אתה בטוח הזה ? וגם אם אפשרי היום, לך תדע מה יהיה החוק, כשתפרוש. אם אתה בונה על זה, כדאי לחסוך במוצר עם דמי הניהול המינימליים.
זה מה ששמעתי
13/11/14 17:41
2צפיות
לא בטוח , לא חקרתי את הנושא לעומק.
אתה צודק אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד אבל נחמד לדעת שיש אפשרות כזאות. אתה צודק לגבי הדמי ניהול במקרה זה.
מה אתה אומר על האסטרטגיה של "משקיע בערך" ?
13/11/14 22:12
24צפיות
תתחיל לקרוא כאן ותמשיך פה.
בלוג ממש נחמד
15/11/14 18:22
3צפיות
הוא עושה שם מהלכים נחמדים עם קופת הגמל הבעיה שאני עדיין לא מבין את כל הדקויות של הנושא.
בגדול הרעיון הוא נכון ואני כמו הרבה אנשים מחכים ל IRA. אם ה IRA יגיע אני עובר בלי לחשוב פעמיים.
º
גם אם ה IRA יהיה במסגרת קופת גמל בלבד ?
15/11/14 19:04
7צפיות
האמת שאני ממש לא מכיר את קופות הגמל
15/11/14 21:42
5צפיות
לכן קשה לי להגיד
תגובה
02/11/14 10:49
28צפיות
בקופות גמל המבוססות על תקנון , התיקון חל על כל העמיתים הקיימים והחדשים אך בביטוחי מנהלים המבוססים על חוזה , רק החדשים "ייהנו" מההפחתה
כמובן שניתן להתמקח , למרות שהינך מעין לקוח " שבוי", זה תלוי ברמת השכר ביכולת שלך להכניס סכומים נוספים לחברת הביטוח, רובד שכר נוסף בפנסיה, רכישת תכנית פרט וכד'
תנאי לקבלה לביטוח פנסיה- החרגה של בעיה קודמת- משפיע על משהו?
29/10/14 16:53
57צפיות
היי, עברתי מקום עבודה וחתמתי על חוזה פנסיה חדשה בה הצהרתי שעברתי ניתוח בברך ושהיא לא במצב תקין לחלוטין.
הסוכן ביטוח חזר אלי באימייל בו כתוב "תנאי קבלתך לביטוח הכוללים החרגה של ברך שמאל" בה עברתי ניתוח לפני שנתיים.
הברך לא חזרה לעצמה ואני שוקל להגיש תביעה (הסיפור מסובך אך לא רלונטי כרגע) לגביי הברך.
רציתי לדעת אם אני חותם על המסמך הזה האם יכולות להיות לו השפעות אם וכאשר ארצה להגיש את התביעה.

ישנם איזשהם שאלות שאני יכול לשאול אותו לגביי הנושא כדי לוודא שהחתימה לא תשפיע במקרה של תביעה?
אודה מאוד! לעצות ושאלות שאתם חושבים שכדאי שאשאל אותו לפני שאני חותם על המסמך.

תודה רבה מראש!!!
תשובות
29/10/14 21:06
31צפיות
ראשית, לא ברור את מי ואת מה אתה הולך לתבוע... קרן פנסיה לא ממש תוכל לתבוע על דבר כזה... כי אתה עובד, הביטוח בקרן הפנסיה הוא לאובדן כושר עבודה מעל 25%...
החתימה על ההחרגה אומרת שכל תביעה שלך שקשורה לזה במישרין או בעקיפין לא תבוטח ע"י החברה במקרה תביעה.
השאלה היא אם לפני זה היית באותה חברה או בחברה אחרת? ביצעת ניוד של כספים? לא כ"כ ברור מה הולך פה
הבהרות
29/10/14 21:22
22צפיות
קודם תודה רבה על ההתייחסות :)

על העניין של העקיפין ב "כל תביעה שלך שקשורה לזה במישרין או בעקיפין לא תבוטח ע"י החברה במקרה תביעה".
אם כן יהיה משהו שקשור לברך- אוכל להתנהל מול החברה הישנה בה הייתי מבוטח בזמנו?

1. אני גם לא יודע את מי בדיוק אני אתבע (מניח שלא אקבל נכות של למעלה מ 5 אחוזים, אם בכלל) ובגלל זה אני עושה את הבירורים האלה. אני כנראה אגיע למשרד עורכי דין שמתעסק בנושא בקרוב ואברר.

2. לפני זה הייתי בחברה אחרת וביצעתי ניוד של הכספים לחברה החדשה.

תודה רבה!
השאלה אם היית פעיל או לא
29/10/14 22:05
16צפיות
אם היית פעיל בחברה הקודמת, האחריות הביטוחית עוברת לחברה החדשה... ואז כל העניין לא רלוונטי כי אתה נכנס אליהם עם כל הותק שהיה לפני... מה שאומר שכל הסיפור הזה לא יהיה מכוסה. וכמו שאמרתי, צריך שתהיה לך נכות נכות.. לא כמה אחוזים.
מסלולים סולידיים לקרנות השתלמות וגמל
29/10/14 16:22
67צפיות
שלום,
אני במהלך "סידור" התיק הפנסיוני ומבקשת לדעת מה לדעתכם הוא מסלול סולידי מתאים לתקופה שבה ריביות בשפל, שוק ההון בשיא ותשואות האגחים הקונצרניים נמוכות מאי פעם.
אשמח לקבל דעות למסלולים הולמים בהשתלמות ובגמל עם סיכון נמוך מאוד, גם בתרחיש של עליית ריבית
תודה!
השאלה איך מגדירים סיכון
29/10/14 21:04
38צפיות
קופת אג"ח במצב כרגע לא ממש סולידית... רק קופת טווח קצר / שקלי היא הכי "בטוחה" אבל גם היא, בתרחיש קיצון תוכל לרדת.
אני הייתי לוקח קופה של 80/20 וחי איתה בשלום אם הייתי מחפש משהו בערך סולידי
80/20 הכוונה ל 20% מניות ?
30/10/14 08:31
40צפיות
כלומר אם היית במנורה והיית רוצה לעבור למסלול יותר סולידי (פחות מ 30% מניות כפי שיש במסלולים הכלליים), היית מבקש לעבור למסלול הבא ?

"חי עם זה בשלום" כוונתך שאני מבין כי אני מקריב מהתשואות בזמן הקרוב לטובת "נפילה" יותר רכה (אבל עדיין נפילה לא קטנה) בעת משבר ?

המשך
30/10/14 17:46
34צפיות
לא מכיר ספציפית את המסלול הזה אבל נכנסים לגמל נט, בודקים בתוך הקופה כמה היא חשופה למניות במונחי דלתא... ובוחרים את הקופה המתאימה... או משלבים בין מסלולים.. וכן 80/20 זה 20% מניות.
חי עם זה בשלום זה מצב שבו אני מודע שאם תהיה קריסה, גם אצלי תהיה נפילה בינונית - .. יחסית ל 37% מניות שיש כיום ברוב הקופות.
ומי שחי בסרט שקופת אג"ח רגילה לא תיפול... חי בסרט .
תודה. כוונתי היתה לקופות גמל שהן קרנות פנסיה
30/10/14 23:29
31צפיות
האם בקרנות פנסיה גם היית שומר ,בתור משקיע שמחפש מסלול יותר סולידי, על יחס 20 / 80 או שהיית מסכן יותר בגלל המטריה של האג"ח המיועדות ?
קרנות הפנסיה עומדות היום על חשיפה של מעל ל 30% מניות במסלולים הכלליים.
º
קרן פנסיה מסלול כללי רגיל.
31/10/14 16:50
43צפיות
רוב תודות וזאת למרות שהנפילה הצפויה באפיקים הללו היא 20% ?
01/11/14 10:35
29צפיות
אי אפשר לדעת מה יהיה...
01/11/14 15:27
23צפיות
מ 2009 אומרים שיהיה משבר שוב... ובינתיים 2014 ואין כזה משבר שמרסק שווקים.
º
01/11/14 17:26
7צפיות
לצערי, אין כל כך לאן לברוח
30/10/14 08:12
49צפיות
המדיניות המופקרת של בנק ישראל גורמת בפועל למשכון העתיד לטובת ההווה.
פוטנציאל הנזק במניות גבוה משמעותית מאג"ח אבל אג"ח כמעט בטוח יפסיד.
ראי כתבה בעניין:
הפרשות לפנסיה
29/10/14 10:27
64צפיות
כרגע מופרשים לי לפנסיה 5/5/8.3, האם זה תקין?
לפי מה שהבנתי המינימום מינואר 2014 הוא  6 אחוז מעביד ו5.5 אחוז עובד
תשובות
29/10/14 21:02
47צפיות
לגבי פנסיה:
התחום בגדול קצת אפור, כי החובה היא להפקיד מעל 17.5 וזה אכן המצב... אצלך מופקד 18.33
נהוג להגדיל באוטומט ל 5.5 6 8.33 ..
לגבי ביטוח מנהלים: לא מוגדל ל 5.5 6 8.33
הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות
28/10/14 20:10
50צפיות
שלום,
האם אני יכולה להפקיד סכום כסף גדול לקרן ההשתלמות (מעל תקרת ההפקדה השנתית) ולהנות מדחיית מס רווח הון עד למשיכה?
במידה וההפקדה נעשית לקופה נזילה האם כל הכסף יהיה נזיל יום למחרת הפקדה?
האם התשובה משתנה אם אני שכירה או עצמאית?

תודה!
תשובות
28/10/14 20:19
62צפיות
ניתן להפקיד מעל התקרה לקרן השתלמות.
ייגבה מס רווחי הון רק בעת המשיכה.
אין קשר בין הנזילות לבין אם הופקדו כספים מעל התקרה זאת אומרת שגם אם מפקידים לקופה נזילה, הכסף יהיה נזיל... החלק מעל התקרה ימוסה במס רווחי הון, החלק עד התקרה לא ימוסה.
אם הקופה לא נזילה, כל הכספים לא יהיו נזילים וכו'.
איך יודעים בבית ההשקעות
07/11/14 22:48
16צפיות
"לסמן" את הסכום שמעל התקרה כדי למסות ברווח הון במידה ויפוצלו הפקדות לשתי קרנות שונות?
תוספת-לא תוכלי להפקיד עצמאית אם את שכירה
28/10/14 20:41
59צפיות
הפקדות לקרן השתלמות שכיר אפשריות רק מהשכר כשהמעסיק מפקיד במקביל.
º
תודה רבה על התשובות המקיפות!
29/10/14 16:20
19צפיות
הפקדה בחשבון עצמאי IRA
28/10/14 13:08
45צפיות
כגימלאי שצבר במהלך שנות עבודתו כשכיר סכום משמעותי בקופות גמל ובקרנות השתלמות, מוצע לי  להעביר את ניהולן  לשיטה אחרת באמצעות IRA,  ובחסות חברת ניהול השקעות. האם מעבר כזה עשוי לפגוע בי (חיובי מס בעת משיכה, מס רווחי הון, זכויות יורשים,  ואחרות), ולהיות הימור מסוכן מדי, ואולי זוהי דרך מועדפת העשוייה להיטיב עמי ועם   חסכונותי. תודה למשיבים נכוחה.
קופות הגמל המעוקלות בצו עשה של הגרוש
28/10/14 11:29
29צפיות
לום רב לכם,
אשמח אם מישהו כאן אולי יוכל לעזור לי -לעזור למשפחה חד הורית הנמצאת בקשיים , לבדוק לגבי זכויותיהם בקופות הגמל.
מדובר באם חד הורית אשר יש לה כספים המעוקלים לטובתה בקופות הגמל השונות של הגרוש שלה. (הצטברות סכומים עד לגירושין).
כעת היא נמצאת בקשיים כספיים, ואני לא יודעת כיצד לברר האם יש סכומים נזילים לטובתה? האם יכולה לקחת הלוואה על חשבון כספים אלו? מהם הסכומים ? בכל פעם שניסתה לקבל מידע ביקשו לערב את הגרוש בעניין, למרות שיש להם בתיק צו עיקול לטובתה.
אנא עזרתכם מי שיכול , אשמח מאוד !!
º
up
29/10/14 07:10
12צפיות
לקיחת הלוואה על חשבון ק. גמל היא עניין מקובל
31/10/14 12:27
9צפיות
וכדאי יותר בד"כ מהלוואה לכל מטרה מהבנק. לגבי המקרה הפרטי שלך נראה לי שעו"ד ייתן את התשובות.
לאן להפריש לפנסיה
28/10/14 10:13
103צפיות
שלום לכולם,
אמא שלי עבדה במקום עבודה מסויים במשך יותר מ-20 שנה.
כעת, היא עובדת במקום חדש.
במקום העבודה הקודם הפקידו לה גם לב.מנהלים וגם לפנסיה.
אשמח להתייעץ איתכם לאן להפקיד וכמה בעבודה החדשה.
התוכניות שלה הן להלן:
1. ב. מנהלים משנת 91 במגדל, מכפיל קצבה 186.
דמי ניהול קבועים מהחסכון המצטבר - 0.6% שנתי.
בנוסף הם לוקחים עוד דמי נהול של 15% מהרווחים אאל"ט.
2. קרן פנסיה ותיקה מאוזנת - פסגות משנת 91.
מצאתי דף מ- 2011 שבו נרשם שנלקחו מתוך ההפרשות 7% ומהנכסים 0.45% .

אשמח לעזרתכם,
תודה.
שתי התכניות ישנות וטובות
28/10/14 15:12
73צפיות
כיום כבר לא ניתן להצטרף לתכניות מסוג זה.
מומלץ להמשיך ולהפקיד.

לגבי אחוזי הפיצול מומלץ לגשת לאיש מקצוע (יועץ פנסיוני)
תגובה
28/10/14 18:15
49צפיות
מומלץ להיפגש עם איש מקצוע לבצע תכנון מסודר

מדובר על 20 שנות חיסכון וחשוב מאוד לשמר את הקיים נכון ולדאוג להגדיל את החיסכון בתבונה ,על פניו מדובר בתכניות טובות

על חלק מהכספים בביטוח המנהלים יש גם הבטחת תשואה ומקדם המרה טוב

קרן ה.ע..ל היא קרן ותיקה מאוזנת המנהולת כיום על ידי פסגות
להמשיך או להקפיע?
28/10/14 07:01
27צפיות
שלום רב.
אני בת 54, לפני 5 שנים חליתי בסרטן שד ועד 09.2014 קיבלתי קיצבה עובדן כושר עבודה. עכשיו אני צריכה להחילט מה לעשות עם פוליסה ביטוח מנהלים. יש לי 2 אופציות: לעשות ריסק זמני למשך שנתיים בלבד או להקפיע את הפוליסה.אני לא מתכוונת להתחיל לעבוד.מה המלצות? מה עדיף לעשות?
תודה מראש.
תיקוני מס 125 ו 109
28/10/14 00:48
28צפיות
האם מישהו יכול להסביר לי בפשטות כיצד התיקונים האלה משפיעים על מימוש מס קופות גמל בגיל הפרישה ובכלל על הקיצבה הסופית.
תודה

הסדר ריסק למובטל במסגרת קופת גמל
27/10/14 14:14
33צפיות
שלום רב!  יש לי קופת גמל במנורה.אחרי 5 חודשים של פיטורין סידרתי ביטוח ריסק.אלא בדוחות מנורה אני רואה את הגביה ביטוח ריסק גם עבור 5 חודשים רישאונים של העדר הפרשות ממעביד.האם זה נכון?
אתה בטוח שמה שיש לך זה קופת גמל?
27/10/14 15:03
22צפיות
בקופת גמל אין ביטוחים.
בקרן פנסיה יש ביטוח אוטומטי ל- 5 חודשים וניתן להאריכו עד שנתיים (אך לא יותר ממספר חודשי הותק בקופה )
חמשת החודשים הראשונים נקראים ארכת ביטוח
27/10/14 22:40
23צפיות
הכיסוי הביטוחי נשמר בתקופה זו באופן אוטמטי, אך גם בתקופה זו אתה משלם על הכיסוי הביטוחי בצורה דומה לזו בהסדר הריסק.
|שף| סידרנו לך 1,000 ש"ח לשופינג
27/10/14 13:11
15צפיות
|!| ככה פשוט...

תשתפו אותנו בטיפ שלכם לחיים קלים במטבח ואולי תזכו ב - 1,000 ש"ח לקניית דברים טובים למטבח

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום