לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

לראשונה ב UK: שני גברים מואשמים ב FGM
21/03/14 17:09
167צפיות
אחד מהם, רופא בבית חולים במזרח לונדון, היה זה שביצע את הפרוצדורה.
גזר הדין יינתן בחודש הבא.

החוק נגד FGM בבריטניה נחקק ב 1985 ועבר בחינה מחדש ב 2003, אז הועלה העונש המקסימלי מ 5 שנות מאסר ל 14 שנות מאסר.
עד כמה שידוע לי מאז נחקק החוק בשנות השמונים איש לא הועמד לדין בגינו, וזה המקרה הראשון.

http://www.bbc.co.uk/news/uk-26681364

º
Female Genital Mutilation (מילת נשים)
21/03/14 17:20
36צפיות
21/03/14 17:48
85צפיות
אני תמיד שוכחת שזה לא סלנג שגור בפי כל
º
אכן; אני לא הכרתי, ואני די "שורצת" פה...
21/03/14 18:08
24צפיות
º
הגיע הזמן. צעד קטן לאנושות
21/03/14 21:08
28צפיות
מזוזה מחמור - רבנים ניסו לשחוט אתון
21/03/14 12:54
160צפיות
מזוזה מחמור - רבנים ניסו לשחוט אתון
יש דברים גרועים יותר מלעשות ברית מילה לתינוק, שנעשים בחסות הדת
ואף אחד לא פוצה פה ומצפצף, הכנת שטריימל היא פשוט רצח מזעזע של שועל
וגם מזוזה מכינים מעור פרה

לאחרונה נתפסו רבנים שמנסים לשחוט אתון
ניסיון שחיטה עבור קורבן ? יצירת מזוזות וקמיעות ? הם עצמם מוסרים הרבה גירסאות
מה שמוכיח לדעתי שהמטרה האמיתית שלהם היתה אחת - לעשות כסף

איך אנשים עוד לא קלטו שאפילו המוהלים לא מאמינים במה שהם עושים
וזה סך הכל הפרנסה שלהם, זה הדבר היחיד שמלמדים אותם לעשות
ומי שמשלם על זה זה הציבור - בכפולות

גם משלם להם על לעשות נזק לגוף של התינוק שלהם
גם גורם להם להמשיך ולא לעבוד בעבודות רגילות ולא להתגייס לצבא

תפסיקו לעשות ברית מילה - חמור יותר שהם לא מתגייסים לצה"ל
מזה שחבריו בצבא ובעבודה יגעו שהוא לא עשה ברית מילה
איך הם לא חוששים מילד שונה שלא עשה צבא ? כי היא גדל בקהילה שלימה כזאת
אז גם הילדים שלנו גדלים בקהילה גדולה והולכת של אנשים שברית מילה
זה בשבילהם זה כמו להקריב קורבן או ללבוש שטריימל

http://www.mako.co.il/news-law/crime/Article-383ee...
דיונים רפואיים
19/03/14 17:51
251צפיות
שלום רב,
אני ובן זוגי מאוד היינו רוצים להביא ילד לעולם, אבל הדיונים הרבים על ברית המילה מונעים את המחשבה הזאת לגמרי.
אני אתאיסטית, המתעניינת ברפואה, ביולוגיה ומדעים ומתנגדת בלב שלם לפגיעה ללא צורך בגופו של ילד חי ושלם ואילו בן זוג שהינו "שומר מסורת" שכל מה שזה אומר בפועל זה שהוא חוגג חגים וצם ביום כיפור חושב שזה חלק מהמסורת לערוך ברית מילה.
למרות כל ההוכחות שאין הוכחות רפואיות המצדיקות עריכת ברית מילה, שאין מהפן החברתי שום הצדקה ובכלל שזה אקט ברברי ופרמיטיבי הבן זוג נשאר בשלו ואומר שאם ימצאו הוכחות שיש בכך יתרונות בריאותיים הוא יצליח לשכנע אותי. בינתיים אין, אני לא מוצאת יתרונות בריאותיים חד משמעיים לברית מילה, יש מאמרים פה ושם על ירידה בסיכוי לסרטן וכו', אבל לא משהו באחוזים משמעותיים.
אבל מצד שני אין מאמרים שפוסלים מכל וכל את הביצוע של ברית המילה.
שלום לך וברוכה הבאה
19/03/14 18:51
133צפיות
אני מבינה שהילד הוא בשלב זה תיאורטי ורוצה לשבח אתכם על כך שאתם מדברים על הנושא כבר מעכשיו. יש לשניכם מספיק זמן לחקור ולבדוק את תחושיתכם ודעותיכם לגבי סוגיית מיל תינוק יהודי במדינת ישראל וגם לחקור ולבדוק את עצמכם סביב הסוגיה.

אני חושבת שכדי להגיע להסכמה, אני הייתי קודם כל מתעקשת לחדד את אי ההסכמה זאת אומרת, אם בן זוגך מגדיר אתעצמו מסורתי, ומילת תינוק בעיניו חשובה מבחינה מסורתית, שיודה בזה שזאת הנקודה. יש חילונים שקשה להם להודות בראש ובראשונה בפני עצמם ובהמשך גם בפני הסביבה על כך שהם אולי פועלים לפעמים מתוך מניעים לא רציונאליים.

בעיני עדיף קודם כל לךהגיד את האמת ולהסתכל לה בעיניים וכך נוצרת היכולת להסתכל לעצמך בעיניים. להגיד "אני מסורתי ויש משהו מאוד חזק מבחינה רגשית, המשכית והיסטורית ברעיון שכל הבנים היהודים בשושלת - נימולים אחד אחרי השני" או כל הסבר אחר כמובן.

אם המניע שלו מסורתי, שלא יערב את מה שלא נוגע לכך. מסורות מקיימים בגלל שהן מסורות ולא משום סיבה אחרת שהלבישו עליה כדי להרגיש טוב יותר, והמוהל האורתודוכסי זרקי דיבר על כך לא מזמן בטלוויזיה במסגרת הדיונים סביב הסיפור של חיוב האם למול את בנה (כפי שנדון בהרחבה כאן בפורום ובעיתונות הארצית בחודשים האחרונים).

אני לא בטוחה שאין מאמרים שפוסלים מכל וכל ביצוע של מילת תינוקות בריאים ללא התוויה רפואית (יש כאן מומחים גדולים ממני בכל תחום המאמרים, מקווה שהם יתרמו את חלקם), אבל רק לציין שמחקר רפואי של תופעת המילה, כמו מחקר רפואי של כל סוגיה רפואית אחרת - צריך לדעת לקרוא ומכך להסיק את התוצאות.

מכיוון שהמילה היא תופעה תרבותית נפוצה למדי בחברה המערבית (נניח את המוסלמים בצד לרגע, הרפואה המערבית לרוב לא מייחסת יתרונות רפואיים למה שמוסלמים "ברבריים" עושים רק למה שלבנים נאורים כמו יהודים או אמריקאים עושים ) וההנחה היא שמכיוון שהמקור לפעולה זאת הוא תרבותי, הוא ימשיך להתקיים. עם כך, בואו וניקח את התופעה התרבותית הזאת ונראה מה היתרונות ומה החסרונותהרפואיים-פיזיולוגים שיש בה. הממ... אם כורתים איבר, לא יהיו בו מחלות. אי אפשר להתעלם מהיתרון המדהים הזה. הלאה, עכשיו בואו נראה מה הסיכונים: כואב, אפשרות של - זיהום, אבדן דם, הלם לתינוק, פגיעה בתפקוד המיני, פגיעה באסטתיקה הנורמלית של האיבר, פגיעה בתחושה באיבר.

כשמחקר רפואי סביר שם את הדברים על כף המאזניים הוא אולי לא יכול להתעלם מהיתרון הקטן שמופיע שם בפינה, כי הוא מחקר אמפירי ואובייקטיבי כמו שמחקר מדעי חייב להיות. אבל - המסקנה היא שלמרות שקיים יתרון מסויים בביצוע ההליך, הוא לא מהווה סיבה או הצדקה להוראה על מילת תינוקות גורפת עבור כל תינוק זכר בגיל 8 ימים, לא משנה לאיזו תרבות משתייכים הוריו.

מבחינתי זה סוגרת את העניין.

ברגע שמדינות העולם המערבי יוציאו המלצה חד משמעית וגורפת למול כל כל התינוקות הבנים שנולדים בארצות אלו כי יש בכך יתרון רפואי לתינוק, וזאת בלי כל קשר להשתייכותם התרבותית של הוריו - זה ישנה את התמונה לגמרי. כרגע מדינות העולם המערבי אומרות את זה רק כשמדובר בתינוקות שחורים באפריקה. זאת בעיני לא רפואה טובה, אלה בעיני שני דברים:
1. גזענות

2. ניסויים חשוכים בבני אדם.
כתבת יפה-רק תיקון קטן על אפריקה
19/03/14 21:17
99צפיות
אין המלצה וגם לא "מבצעי חיתוך" או הנחיות למול תינוקות. רק בגירים.
כן, אבל יש מצג שווא שיש המלצה
19/03/14 21:18
84צפיות
מצג שווא שמוצג בידי לבנים, ולצערי הרב, חלקם הגדול יהודים.
º
19/03/14 21:24
12צפיות
היי. הויכוח שלכם כלל אינו רפואי או מדעי
19/03/14 20:29
129צפיות
אלא בעיקרו הבדלים בהשקפה הדתית.
ברור שהוא לא יצליח לשכנע אותך כל בסיס רפואי - כי אין כל בסיס רפואי| סדגש| המצדיק את המילה.  בוודאי לא מילה של תינוק (לעניין הכמיכול "יתרון בריאותי" של הקטנת הסכוי להדבק באיידס.

אני לא שופטת אנשים שמלו את ילדיהם, לפעמים לא חשבו על זה, לפעמים היו בלחץ, לפעמים רצו לרצות את סבא-סבתא ומילת התינוק היתה מחיר שנראה להם ראוי (שוב, בלי ביקורת) בשביל זה.

אני לא מגנה אנשים שאומרים שזו הזהות היהודית שלהם.
אני לא לועגת לאנשים שחושבים שמה שמסוכן בצבא זה שאולי הילד שלהם יהיה חייל בעוד 18 שנה ולא יוכל להתרחץ בלי ישראו לו את הבולבול ויצחקו עליו.

אבל אנשים שמתעקשים שיש לזה "יתרון רפואי" ובמיוחד אלה המביאים לי את האיידס כדוגמא הם או שקרנים או טפשים. חד משמעית.

24/03/14 13:09
12צפיות
אני לא שופטת אנשים שמלו את ילדיהם, לפעמים לא חשבו על זה, לפעמים היו בלחץ, לפעמים רצו לרצות את סבא-סבתא ומילת התינוק היתה מחיר שנראה להם ראוי (שוב, בלי ביקורת) בשביל זה.

אני לא מגנה אנשים שאומרים שזו הזהות היהודית שלהם.
אני לא לועגת לאנשים שחושבים שמה שמסוכן בצבא זה שאולי הילד שלהם יהיה חייל בעוד 18 שנה ולא יוכל להתרחץ בלי ישראו לו את הבולבול ויצחקו עליו

גם אני לא... אבל אני בהחלט גאה בעצמי

אבל אנשים שמתעקשים שיש לזה "יתרון רפואי" ובמיוחד אלה המביאים לי את האיידס כדוגמא הם או שקרנים או טפשים. חד משמעית.
צודקת! צודקת! צודקת!!

לא כורתים איברים למניעה
19/03/14 21:44
188צפיות
לא כורתים איברים למניעה
ואין אף לא מחלה אחת שרלוונטית בגיל 8 ימים
חלקן עלולות לקרות בינקות והמענה הרפואי להן הוא תרופה (כמו אנטיביוטיקה למשל) ולא הסרת האיבר
ורובן המדוברות נוגעות למחלות של קיום יחסי מין ואז זה בכלל חולני לדבר על זה כשמדובר בתינוק קטן
ובכלל דיונים רפואיים מתייחסים למילה, ולא לברית.

אבל כל זאת לא חשוב. בעלך שומר מסורת. וזה חשוב לו. והבנתי שזו המצווה שלו להכניס את בנו בברית אברהם אבינו - אז הטיעון של לא לקיים מצוות על גוף של מישהו אחר לא תקף כאן. אבל אפשר אולי לעשות מחקר על "ברית מילים/שלום" בה יש תפילות (את התוכן אתם יוצקים לפי זיקתכם-זיקתו) ואפשר להכניס את הילד לחיק היהדות, רק בלי החיתוך - ולקבוע ביחד מסורת (מתוך הדת או בהוויה משפחתית) שתלווה אתכם בחיי היום יום ולא משהו שמתחיל ונגמר בגיל 8 ימים... למשל לערוך ארוחת ערב ביום שישי/ללכת יחד לבית הכנסת בשבת בבוקר (או מה שזה לא יהיה) זה הרבה יותר בעל משמעות, כי זה חוזר על עצמו והילד חי את זה, לעומת ברית שלא מהווה שום דבר (עד שלא יוצקים לה משמעות, אבל זה משהו שאפשר להסביר בגיל מאוחר יותר) מלבד ניתוח שביצעו בי כשהייתי תינוק (וגם לתובנה הזאת לוקח זמן להגיע... כי זה מן הסתם איבר שהילד חי לתוכו ולא מתעסק בו כי מבחינתו זה מוצר מוגמר... וזה בדיוק חלק מהבעייתיות המוסרית והמעשית בדבר)
כורתים בהחלט איברים למניעה, כשיש לך הצדקה
20/03/14 01:04
129צפיות
ורלוונטיות (ע"ע אנג'לינה ג'ולי). במקרה של ערלה אין לכך הצדקה.
דווקא ג'ולי נדמה לי שהיא לא דוגמא טובה
21/03/14 21:38
127צפיות
כי היא חתכה את הציצי כי אולי במקרה היא תדבק בסרטן השד.

בעיני זה לא שווה את זה. היא לא יודעת בוודאות שהיא תחלה, נכון?
היא נושאת גן שמגביר את הסיכוי, לא שאומר שהיא 100% תחלה.

אני כל הזמן אמרתי, גם כששמעתי על זה בפעם הראשונה, שהיא טפשה. שאני לא הייתי עושה את זה.

לא"תדבק" אלא תחלה, זה לא מדבק
21/03/14 23:51
83צפיות
וסכוי מאד גבוה לסרטן השד , למשל 80% כמו במקרה של נשאות של גנים פגומים מסויימים, היא אינדיקציה טובה לכריתה מניעתית. מכל מקום אני לא חושבת שיש לך זכות במקרה כזה לקבוע שהיא טפשה דווקא, יתכן שפעלה מתוך לחץ ויתכן (מאד) שההחלטה שלה דווקא הגיונית לאור הממצאים הרפואים או ההסטוריה המשפחתית. אני כותב את הדברים כי אני מכירה שני מרים של כריתה מניעתית בארץ וההחלטה, בשני המקרים נראית לי מאד הגיונית.
בכל מקרה זה שאת לא היית עושה זאת לא אומר שמי שכן עושה זאת הוא טיפש, על כך בוודאי תסכימי עמי.
אויש, מגפת השפעת פה בלבלה אותי....
22/03/14 00:05
68צפיות
אכן לא נדבקים בסרטן.....

לא, אני לא מסכימה איתך.
לדעתי זה טפשי לכרות איבר בגלל הסיכוי של אפילו לא 100% שמשהו יקרה.

אז לא טפשה, אבל עשתה מעשה טפשי.
דוגמה מצוינת. הייתה לה הסתברות גבוהה לחלות
22/03/14 01:18
80צפיות
לא צריך 100%... 80% סיכוי לחלות זה 20% סיכוי לא לחלות, וכשסרטן מתחיל לא יודעים איפה הוא נגמר ואיך... וטיפולים נגד סרטן גרועים פי כמה וכמה מכריתת שד. היא ממש לא טיפשה, היא יודעת כנראה הרבה דברים שאת לא יודעת. אני מצטערת אם זה נשמע מתנשא, אבל את שופטת אותה מתוך חוסר ידע והבנה של הנושא. לו הייתי במקומה אני מאמינה שהייתי נוהגת אותו הדבר, כי זו בחירה בטוחה בחיים. במקרה כמו שלה להשאיר את השדיים זה הימור על החיים.
º
אני עומדת על שלי, זו בחירה טפשית בעיני
22/03/14 08:15
35צפיות
אל תדוני אדם עד שתגיעי למקומו. זכותך לבחור
22/03/14 14:48
73צפיות
אחרת, ואכן לא כל הנשים שמגלות שהן נשאיות בוחרות לכרות את שדיהן. אבל מכאן ועד להכתיר את בחירתה כ"טיפשית", יש הבדל. אני לא חושבת שיש מקום לזלזל בהחלטה האמיצה שלה.

מצטטת פסקה מתוך דבריה של ישראלית שבחרה לעבור את הניתוח:
"משום מה לאנשים נראה הגיוני שנשים משתילות סיליקון, מגדילות, מקטינות או מרימות את החזה, אבל דווקא צעד שכל מהותו הוא לשמור על איכות החיים נתפס על הגבול שבין קיצוני לאמיץ. אז נכון, אנג'לינה מוכתרת בתור נושאת דגל ומצילת האנושות, ואין ספק שהשירות שהיא עשתה להעלת המודעות למלחמה בסרטן שד שווה יותר מכל קמפיין של משחקי מילים בפייסבוק, אבל כשאת בוחרת לקחת אחריות על העתיד שלך, את יכולה להתגאות שאולי בסך הכל הצלת את עצמך מגורל של טיפולים כימותרפיים, סבל ומוות."
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4380420,00...

הסבר על הנושא באתר קופ"ח כללית:
http://www.clalit.co.il/he/your_health/family/canc...
בעיניך.
25/03/14 17:29
36צפיות
אין לי מושג מה הניסיון שלך עם זה, יכול להיות שפשוט החוויה שלך אחרת.
אבל בעיני, בתור מישהי שאיבדה שני הורים, סבא ואת האמא של האחיין שלי לסרטן (וזה בלי להזכיר אנשים קרובים מחוץ למשפחה כמו החבר הכי טוב של בנזוגי, ואחרים) -
אם היה משהו שהייתי יכולה לעשות כדי להוריד את הסיכון שבגללו אחלה בסרטן, הייתי בסבירות גבוהה עושה אותו.
לצערי, לא ידוע על גנים ספציפיים שעוברים בתורשה וגורמים לסוגי הסרטן שבמשפחה שלי, אבל כבר יצא לי להגיד כמה פעמים, שחבל שלא, למרות המתח הנלווה לזה. לפחות המתח ממוקד. אצלי הוא כללי.
כמובן שלא הייתי הולכת וכורתת לבת התיאורטית שלי את ניצני השדיים בגיל 8 ימים בגלל זה, אבל אם זה היה רלוונטי אלי, ובסיכון גבוה כ"כ כמו אצל ג'ולי, הייתי חושבת שזה כמעט חוסר אחריות כלפי הילדים שלי *להשאיר* את השדיים (בוודאי לאחר סיום תקופות ההנקה).
º
*להשאיר **לעצמי**, כמובן, אם זה לא היה ברור
25/03/14 17:31
15צפיות
לא חייבים לבחור כמוה
23/03/14 07:45
52צפיות
אבל לקרוא לה או לבחירתה טיפשה או טיפשית במצב של סבירות כל כך גבוהה למחלה כל כך קשה ומסכנת חיים זה לחלוטין תמוה, חסר רגישות והגיון בעיניי. שלא נדע מצרות, אפילו לא רוצה לדמיין כמה נורא זה לחיות עם הידיעה שרוב הסיכויים שאחלה במחלה הנוראית והקטלנית הזאת. איך בכלל אפשר לשפוט אדם במצב כזה שפועל להצלת החיים שלו?
80% סיכוי זה מספיק קרוב ל- 100% בעיני
22/03/14 19:46
64צפיות
לא יודעת מה הייתי עושה במקומה אבל לא נראה לי שיש פה בחירה נכונה וחכמה ובחירה לא נכונה וטפשית. .
טפשה? ממש לא.
23/03/14 07:36
55צפיות
אישית, לא הייתי רוצה לחיות בידיעה ובמחשבה שבסבירות גבוהה מאוד אחלה במחלה חשוכת מרפא. לדעתי טיפש מי שבמקרה כזה סומך על מזל. או שהוא סתם אינו חפץ חיים.
ואם עם הלידה הייתה בדיקה גנטית שמוכיחה
22/03/14 11:32
70צפיות
שיש 80% (ואפילו יותר) שהאישה תחלה במהלך חיה בסרטן השד - גם אז, על פי זכות ההבחירה האישית של אדם על גופו, זה לא מוסרי להחליט לבצע את ניתוח המניעה סמוך ללידה. אז קודם כל "לא כורתים איברים למניעה" היא בהחלט הכלל, וזה לא משנה את נכונתה בגלל שיש יוצאים מהכלל. היא בהחלט המגמה הגורפת - יותר לא כורתים למניעה מאשר כן וגם אז כאמור יש את כל הסייגים של גיל, תכלית ומאזניים.
אם בלידה גילו סיכוי רב לסרטן קטלני תוך שנתיים
22/03/14 12:33
68צפיות
אז אין פה עניין של זכות בחירה של האדם (הילד) על גופו, כי במקרה כזה לא ריאלי לחכות לשלב שהוא יהיה בגיר וכשיר לקבל כזאת החלטה, ולכן האחריות של הוריו לפעול להצלת חייו. יש גם הורים שמסרבים לטיפולים נגד סרטן לילדיהם (בדיוק ראיתי השבוע כתבה בנושא בחדשות, והתראיינה סמכות מקצועית כלשהי והסבירה שללא הטיפול סיכוייו של הנער למות מסרטן הם 100% ).

במקרה של סרטן השד, מכיוון שמדובר בסרטן שפורץ בגיל מבוגר, אין משמעות קריטית מידית לאבחון דווקא בלידה וגם אין סיבה לעשות משהו בינקות. אבל בהחלט יש סיבה למעקב ובדיקות לאורך החיים, למודעות של האישה הבוגרת לנושא, והיא תקבל את ההחלטה אם וכאשר. לכן כתבתי, כשיש הצדקה (רפואית) ורלוונטיות.

הסיבה שהגבתי לך מלכתחילה היא שכתבת "כלל" בצורה נחרצת ללא שום סייגים, והניסוח שהצגת אינו נכון. לא נכון ש"לא כורתים איברים למניעה" ברפואה, אלא שעושים זאת רק כשיש הצדקה רפואית ורלוונטיות. השאלה היא תמיד מה מוטל על הכף, מה הסיכונים מול הסיכויים ומתי הם רלוונטיים.
באופן גורף אין המלצה לכרות איברים למניעה
20/03/14 11:07
85צפיות
ובוודאי לא בגיל 8 ימים ולא כשאין בסיס רפואי להצדקת הפעולה
ברוכה הבאה
20/03/14 13:10
97צפיות
אני רוצה להצטרף לכל מה שכתבו פה לפניי.
גם בעניין בירור נקודת המחלוקת המדויקת וגם בעניין הסוגיות הבריאותיות.

בהקשר הרפואי, בנוסף למה שנאמר לעיל, שגם אם יש יתרון כלשהו למילה הוא א. זעום ו- ב. לא רלוונטי לתינוק בן 8 ימים, נראה לי שאולי כדאי לך לחפש במקום אמרים על יתרונות רפואיים למילה, לקרוא מאמרים וכמה שיותר מידע רפואי קודם כל על העורלה ותפקידיה (כשמבינים שמורידים איבר ולא ״עור מיותר״ כמו שנהוג לחשוב בארץ; כשמבינים את החשיבות של האיבר הזה להנאה המינית; כשמבינים כמה האיבר הזה רגיש ובין אם עושים את זה בהרדמה ובין אם לא זה כרוך בסבל גדול עבור תינוק קטן - מסתכלים אחרת לגמרי על התהליך הזה, שהרבה לפני שהוא סמלי או תרבותי הוא בראש ובראשונה אקט פיזי אלים) ובנוסף על סיבוכים בעקבות מילה. לפני כמה ימים העלו לכאן מידע על כתבה שפורסמה ב- 24 שעות בה בעקבות מילה התינוק נפגע בצורה קשה כל כך שכנראה שלא רק שההנאה המינית שלו ניזוקה אלא גם כנראה שלעולם לא יוכל להביא ילדים לעולם. אני אישית מכירה 3 אנשים שונים בגילאים שונים שיש להם סיבוכים כאלה ואחרים בעקבות מילה. ההבנה שיכול להיות שבעקבות ניתוח מיותר בגיל 8 ימים בגיל מאוחר הילד יצטרך להתמודד עם סיבוכים קטנים (ניתוח תיקון לפי השופכה בגלל בעיות במתן שתן למשל או עקימות מסוימת בזקפה) ועד לסיבוכים גדולים (אובדן מוחלט של יכולת לתפקוד מיני) מאירה באור קצת אחר את הפעולה הזו. השאלה היא איננה היתרונות הזעומים, אלא הסיכונים המיותרים שאליהם הילד נחשף. אני בטוחה שהורים לתינוק שנולד שלם ובריא ועם איבר מתפקד, ובעקבות המילה לא יוכל לנהל חיי מין תקינים לעולם, היו שמחים להחזיר את הגלגל לאחור ולהמנע מהניתוח המיותר הזה...

מקווה שלא הלחצתי עם מה שכתבתי. אני מוצאת שאני עדיין נסערת כשאני מדברת על הנושא הזה... (אני אמא לתינוק שלם בן 10 חודשים, אז אולי זה פשוט עוד טרי אצלי?...) - אבל טוב שהגעת וכתבת כאן בפורום!
יש כאן אנשים רגישים, חכמים וסבלניים שאני בטוחה שיוכלו לתרום ולעזור לך המון. אני יודעת שלי הפורום הזה תמיד עושה טוב
המון בהצלחה!
סיכמת יפה :)
20/03/14 23:37
84צפיות
אם יש יתרון כלשהו למילה הוא א. זעום ו- ב. לא רלוונטי לתינוק בן 8 ימים
º
ג. ניתן להשיגו בדרכים אחרות, יעילות יותר...
21/03/14 05:36
29צפיות
ו-ד', גם למילה שמסתיימת בהצלחה יש חסרונות
21/03/14 14:06
69צפיות
משמעותיים, שהדיון עליהם ברחבי העולם מתנהל באופן לא שונה בהרבה מהשיח על מילת נשים.
º
ג' ד'
21/03/14 21:09
20צפיות
ואני רוצה להגיד משהו מזוית אחרת
24/03/14 13:22
122צפיות
כאמא לשני בנים שלים ובת אחת שלמה

ילדים זו שמחה והם אושר גדול מאוד ותפקידנו כהורים לשמור עליהם מכל משמר, על גופם ועל נפשם.
אם יש פערים כלכך גדולים בתפיסות שלכם לגבי גופו ובריאותו של תינוק (שעוד לא נולד) וזה מה שגורם לך כאישה שרוצה להיות אם לוותר אבל הדיונים הרבים על ברית המילה מונעים את המחשבה הזאת לגמרי יש מקום (לדעתי) לשקול מחדש האם זה בין הזוג שמאים לך.
כי היום זה ויכוח על ברית ואח"כ ען חיסונים ועל אקמול, ועל מה לתת לאכול ועל הגנים ועל ועל ועל....

היות והוא זה שרוצה לעשות בילד מעשה בלתי הפיך הוא זה שצריך לחפש ולהביא את הנימוקים מדוע כן, ולא סתם לנופף במה שנדמה לו שהוא יודע אלה להביא מאמרים מוסמכים ממקורות רצינים.
בנוסף היות והמעשה שאת רוצה לעשות, הוא בעצם חוסר מעשה והוא הפיך, כבן זוג הוא יכול להחליט שאם זה כלכך חשוב לך הוא מצטרף אליך אפילו שהוא חושב אחרת ואם יום אחד ילדכם יחליט שהוא חייב/רוצה/צריך מכל סיבה שהיא לעשות ברית - הוא יכול. בעוד שלהפך הוא לא יכול.
אם לבן הזוג שלך חשוב יותר לעשות ברית לתינוק כי הוא לא רוצה להסתכסך עם משפחתו והסביבה, ולכן קל לו יותר "לפגוע" באיבר מינו של בנו זו זכותו אבל זו בהחלט גם זכותך לבחור אבא אחר לילדך.

מה שבטוח לוותר על ילדים או להתפלל שתוולד בת, לא כדאי.

בהצלחה

º
גדול על כל מה שכתבת, ובמיוחד על הסוף.
24/03/14 13:35
28צפיות
זרקת אותי עכשיו שנתיים אחורה
25/03/14 15:43
100צפיות
היה לי בן זוג מסורתי, ואמא שלי כל כך רצתה שנישאר ביחד שהיא אמרה "אולי תביאו רק בנות?".

משום מה אנשים בטוחים לחלוטין שהויכוח נסוב סביב הנקודה הספציפית הזאת, אם לחתוך את התינוק או לא לחתוך את התינוק. זה אמנם הקליימקס של הנקודה, כי בארועים האלה אפשר באמת לראות כמה באמת חשוב להורים לתת לילדיהם את הזכות על גופם, והפרטיות של גופם. (יש לי אפס אמפטיה כלפי אנשים שטובחים בילדיהם באולמות ארועים, אפס).
אבל העיקרון האמיתי שהולך איתי זה באמת ההסתכלות על ילד כעל אדם לכל דבר, נכון שהוא לא תמיד יודע לתמלל את רצונותיו וצרכיו ועליי להגן עליו, כמו לחסן אותו או למנוע ממנו לשתות אקונומיקה, אבל זה לא כרטיס פתוח שמאפשר לי לכרות חלקים מגופו או לשרוף אותו עם מגהץ. קישור1

מעניין, אם אותם אנשים שמייעצים "פשוט תביאו רק בנות" היו מסכימים לצאת עם מישהו שמנפץ להנאתו בקבוקי בירה על חתולים, קישור2, ואז היו פשוט "מאמצים רק כלבים".
ברוכים הבאים לעולם הפוסט- מודרני, אין טוב,אין רע, יש רק כמה יפי נפש שמוחאים כפיים ואומרים "צריך לכבד רצונות של אחרים".
º
בקישור השני תמונות קשות לצפייה
25/03/14 15:45
29צפיות
טור מצוין נגד המילה - מצורף לינק
19/03/14 14:35
138צפיות

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-91020-00.html
איזה כיף לשמוע נימוקים ולהזדהות עם כל מילה.
מחר תשלחנה הזמנות למפגש הקרוב
19/03/14 23:18
42צפיות
להשתמע
נראה שמאמצי העלו חרס והתינוק יעבור מילה.
17/03/14 18:19
296צפיות
יש כאן רשימה שחורה של מוהלים ורופאים עם עבר רשלני?
חיפשתי וכלים ומידע ולא מצאתי.

התינוק נולד לפני יומיים וכל השיחות לפני הלידה לא הועילו אז אין מה לפתוח את החזית הזו שוב בסיטואציה המשפחתית הקיימת.

תודות.

מילון המוהלים של הפורום
17/03/14 23:01
182צפיות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/terms/default.as...

הוא לא כל כך מעודכן. בעיקרון אין מוהל שאין לו פשלה בעברו

עשית מה שאת יכולה שמרי על עצמך.
תודה. זה שובר לי את הלב.
19/03/14 16:56
161צפיות
ממש.
ואין לי מה לעשות.

אני אנסה אולי נסיון אחרון.
אולי עכשיו כשהתינוק נולד והפך מוחשי יחוסו עליו?
אין לי מילים, באמת
19/03/14 18:54
114צפיות
אני אמוד מבינה את הרגשתך, אם היה נולד לי אחיין עכשיו, הייתי מתחרפנת...

גם ככה עברתי חוויות דומות עם תינוקות של חלק מהחברים (יש כמה שלא מלו), שלא לדבר על מטופלים.

מקווה שהכל יעבור בשלום
º
אין סיכוי לפחות לדבר איתם על רופא?
19/03/14 21:13
43צפיות
זה יהיה רופא ככל הנראה.
19/03/14 21:30
132צפיות
לא שהם לא מפשלים מפעם לפעם
אבל לפחות תהיה הרדמה.
º
19/03/14 20:25
23צפיות
הערה לשופטי בג"צ בעניין עתירתה של אלינור
17/03/14 06:11
241צפיות
ישבתי שם באולם ב-25.2.2014 ושמעתי את שופטי העליון, והתכווצתי מכאב מאכזבה ומבושה.

כשהתעוררתי היום ביקשתי לזעוק לשופטי בג"צ את הדברים הבאים.
ערן, מילים חזקות ביותר
17/03/14 09:21
114צפיות
אני מאוד מסכימה איתך
מילים חזקות- אוזניים "ערלות"
17/03/14 17:22
82צפיות
התמונה של התינוק המכווץ אצבעותיו בכאב, ועיניו עצומות בעודו רואה כוכבים מייסורי תופת... זה פשוט כואב לי.
כרגיל, כתוב נהדר, חזק ומרגש
17/03/14 18:05
67צפיות
ישר כוח ערן
º
תודה על התמיכה
17/03/14 20:06
25צפיות
כתבת יפה. טוב שאינך מתיאש ונשאר
17/03/14 23:42
79צפיות
חזק כאורו של זרקור לאוניה תועה בליל ערפל.
ממתינה איתך ועם כולם להחלטה שיפרסם בית הדין בימים הקרובים.
º
18/03/14 00:07
8צפיות
האם אפשרי וכדאי לשלוח באמת לשופטים?
20/03/14 22:26
52צפיות
ערן, כתבת נהדר ומאוד מרגש.  האם לדעתך אפשר באמת לשלוח את תוכן הדברים לצוות השופטים, כדי שיקראו?
º
הלוואי
20/03/14 22:49
13צפיות
אני שלחתי ליועץ המשפטי מכתב שכתבתי
21/03/14 13:05
44צפיות
מצאתי לנכון שהוא החוליה שיש לחזקה שלא תתקפל חלילה מעמדתה. אבל אם יש עוד גורמים רלוונטיים, אשמח לשלוח גם להם
שלום אפשר להצטרף?
52תגובות
17/03/14 04:42
351צפיות
תמיד ידעתי שאני רוצה ילדים שלמים אבל היה קל להיות גיבורה עם  3 בנות   ועכשיו כשזה רלוונטי
מאיפה מתחילים לשכנע את הבעל, את המשפחה, את החברים?
אנחנו חילוניים אבל כל הריון מחדש צחקנו על זה שמזל שזו בת אחרת היינו מתגרשים על רקע המריבה בנושא.
יש...

(המשך...)
תמיד ידעתי שאני רוצה ילדים שלמים אבל היה קל להיות גיבורה עם  3 בנות   ועכשיו כשזה רלוונטי
מאיפה מתחילים לשכנע את הבעל, את המשפחה, את החברים?
אנחנו חילוניים אבל כל הריון מחדש צחקנו על זה שמזל שזו בת אחרת היינו מתגרשים על רקע המריבה בנושא.
יש פה איזה מקבץ עדויות מסודר של בוגרים שלמים? מפגשים?
תודה רבה מראש
º
היום במוסף 24 שעות הכתבה "מילת גנאי"
16/03/14 18:18
210צפיות
הכתבה ("ידיעות אחרונות") עוסקת בעיקר
16/03/14 18:23
278צפיות
במקרה ספציפי של תינוק שנמול על ידי ד"ר שלמה בולדוויק ומספר חודשים אחרי המילה התברר כי הוא יצטרך לעבור ניתוח לתיקון עקמת ותסביב. התינוק עבר כבר את ניתוח התיקון אך נראה כי ישאר נזק לכל החיים.
עד מומחה מטעם התביעה, ד"ר יעקב בן חיים , העיד כי לתינוק "סכויים נמוכים לחיים נורמליים, להנשא ולהוליד ילדים. לפגיעה באיבר המין יהיו השלכות משמעותיות בכל תחומי החיים, מפגיעה בביטחון העצמי ועד לקריירה וזוגיות"
מסכן קטן...
16/03/14 18:27
117צפיות
את יודעת אם הכתבה קיימת גם ברשת?
º
לא הצלחתי למצוא.בדרך כלל "24 שעות" לא עולה
16/03/14 18:56
35צפיות
זה איום
16/03/14 20:04
114צפיות
מענין אותי אם אלינור ועורכי דינה משתמשים בדוגמאות של מקרים כאלה כדי להוכיח לשופטים שמילה אינה סתם טקס ללא סיכונים, ושבעצם מדובר פה בהליך רפואי שעלולות להיות לו תוצאות נוראיות.
הדיון בבג"ץ היה כזכור על עצם הסמכות
16/03/14 20:21
96צפיות
של בית הדין הרבני לכרוך את מחלוקת ברית המילה במשפט הגירושין. לא היו דיונים על האם ברית מילה באופן כללי יותר היא לטובת הילד או לאו. אני מניחה שבדיון (שאני מניחה ביערך, אם אבי התינוק יתעקש על ברית מילה) בבית משפט אזרחי על מחלוקת ברית המילה (לענייני משפחה או מחוזי, וזה וודאי יגיע שוב לבג"ץ הפעם מהכיוון של טובת הילד וכפית ברית מילה) יהיה כן צורך בהוכחות במסבירות מהי טובת הילד, מהם הסיכונים וכו'.
ולא מהצד שלי שלינוא אלא מהצד היותר כללי
חברתי , מדיני מוסרי וכו'
ולטובל כל הילדים בעולם
אני משתוקקת שזה כן יגיע לבית משפט אזרחי.

מבחינת אלינור כמובן והילד שלה - מוטב שהאב יוותר על פניה לבית משפט אזרחי בעניין זה.
מבחינת אבי התינוק - הוא לדעתי יבזבז הון כסף (שאיני יודעת אפם יש לו , אבל חבל... זה כסף שיכול להיות מוקדש למטרות הרבה הרבה יותר טובות ולטובת הילד או האב) על מאבק כזה. ועורך הדין שלו כפי שהתרשמתי - מחרחר מדון ובוודאי יגרור אתו להוצאות עצומות סתם סתם סתם. כי הדבר "הכי טוב" שיכול לקרות לו - הוא ש"ינצח" ביינו שבנו יעבור מילה תוך כפייה של האם וטראומה של התינוק. ואם כל זה יעבור בהצלחה - ובלי טראומות נוספות - אזי הוא יקבל ילד בעל מום.
גזור ושמור
17/03/14 05:34
78צפיות
לכל הורה שאי פעם שאל את עצמו מה יקרה אם ילדו יכעס עליו שהוא לא חתך אותו, דבר כזה- פשוט אי אפשר לתקן.
ועל מה שהאב עשה- התעקש לחתוך את בנו למרות שהרופא הזהיר... אין לי מילים לתאר את הכעס.
עו"ד מטעם התביעה (הורי התינוק) היא
16/03/14 18:24
135צפיות
עו"ד ענת קאופמן.
ודעתי באופן אישי היא...
16/03/14 22:18
185צפיות
שאם כל מה שכתוב באתר של עו"ד קאופמן הוא נכון, הרי שלד"ר בולדוויק צפוי מאבק קשה. היא נראית מאד לוחמנית.צר לי על הרופא שכן הוא לא התרשל כפי שאני רואה את הדברים.

לדעי האשמים העיקריים , הכמעט יחידים והמאד מעצבנים כאן הם בפירוש הורי התינוק . הרופא אמר להם שהפין של התינוק נראה לו לא תקין (מסובב או משהו כזה, אולי עקום , הכתבה לא לידי כעת) אבל האב התעקש שלא יאמר (חס וחלילה ) שהפין עקום בפני האורחים וכן שלא יצא שהזמין אנשים לשוא, בלי חיתוך
הרופא טוען שהיה בלחץ (מה שנשמע לי נכון) ועל כן ביצע את החיתוך. הוא לא "נקי" לגמרי משום שאחרי הברית המשיך לטעון שהכל תקין.

בקיצור - מישהו פה רוצה לעשות קופה יפה על הרופא וגם לנקות את מצפונו אולי - במקום להודות שזו בעצם אשמתו.
הורג אותי ה"לא נעים" הזה
17/03/14 00:25
127צפיות
הכל על הגב של התינוק המסכן.

ולפי מה שאת מתארת גם ההורים וגם הרופא נושאים באחריות.
כל כך צודקת
17/03/14 13:28
75צפיות
לא נעים מהאורחים, לא נעים לרופא מההורים... לאף אחד לא ״לא נעים״ ממה שהתינוק המסכן הזה צריך לעבור...

ועם כל הכבוד לרופא, בהחלט ייתכן שההורים לחצו עליו, אבל איפה היושרה המקצועית שלו? אני מנחשת שהסיבה המרכזית להיכנע לבסוף לדרישות ההורים היא כדי לא לאבד את טקסי המילה כמקור פרנסה?...
בהחלט מאבק...מעל לכל, רופא זה רופא.
18/03/14 18:45
90צפיות
הוא מבין את ההשלכות הרפואיות והאחריות שלו בביצוע של הליך רפואי אצל פציינט שלא מתאים להליך (או שלימודי הרפואה נמחקים לו כשהוא מל פעוטות?)
ךאור האלימות המופנית כלפי רופאים ובכלל
18/03/14 21:30
69צפיות
בארץ
אני די יכולה לדמיין ממה הוא פוחד כשאבי התינוק, שנאמר לו שלתינוק "בולבול עקום" לוחץ עליו לא "לעשות בושות" וכן לחתוך.
לא מצדיקה את זה , אבל מבינה שכשמישהו בלחץ השיקולים האוביקטיביים קצת מיטשטשים - מה גם שלא ברור עד כמה המצב הרפואי ההתחלתי של התינוק היה חד משמעי.
º
תודה, גם נכון
19/03/14 18:02
14צפיות
יש סיכוי שתוכלי לסרוק ולשלוח?
19/03/14 16:55
35צפיות
תודה!
גם אשמח לעותק של הכתבה
19/03/14 20:32
28צפיות
אני גרה בח"ול ואין לי גישה לעיתון
שלח(י) לי אי מייל במסר. אסור להעלות
19/03/14 20:32
50צפיות
כתבות סרוקות , בגלל זכויות יוצרים
º
19/03/14 21:30
6צפיות
מה זה? משהו פיקוח על מוהלים?
13/03/14 19:16
121צפיות
הם כתבו על כך גם כאן בזמנו
13/03/14 21:51
84צפיות
הנה קישור לדיון כאן ובתוכו להודעה בה הם מסבירים עליהם ועל מטרותיהם קליק

כן אני זוכרת את זה
13/03/14 21:54
68צפיות
לא ידעתי שבאמת זה מתקדם
חדשות מהקו של קה"ל...
11/03/14 16:57
253צפיות
לאחרונה קיבלתי שיחות מהמגזר הדתי.
דתיים חרדים, דתיים חרדיים שחיים כך רק כלפי חוץ, דתיים חרדים שבתהליך חזרה בשאלה וחיולניים שהיו עד לא מזמן דתיים חרדים.
כולם חיים עם הרגשה שברית היא עוול גדול מאד לתינוק.
חלקם לא מאמינים שזה ציווי אלוהי.
חלקם מאמינים זה ציווי אלוהי אבל מרגישים שזה מעשה אכזרי בחסר ישע.
חלקם לא מאמינים באלוהים ולא מאמינים במצווה.
כולם רוצים להמנע מעשיית האקט הזה.
החרדיים יעשו מחוסר בררה...היתר מאמינים שלא יעשו.
זוג אחד לא עשה לתינוק שנולד ממש לא מזמן.
חרדית אחת דוחה את עשיית הברית בתירוצים שונים כשלה ולבעלה ברור שזה לא מה שהם רוצים לעשות, אבל כל אחד מהם פוחד להעלות את הנושא בפני השני.
כולם הוזמנו על ידי למפגש קה"ל. (הם לקחו את המייל של רונית ומי מהם שירצה יכתוב לה את פרטיו).
סה"כ 6 פונים...עם מחציתם שוחחתי יותר מפעם אחת.
כולם קיבלו אוזן קשבת ולו רק לשם חיזוק...
כל אחד בסיטואציה המאד לא פשוטה שלו.

אני אשמח פה לשיתוף פעולה עם הורים
11/03/14 17:01
184צפיות
שהגיעו מבית דתי/ שחזרו בשאלה...שיש להם ילדים שלמים ומוכנים לחלוק את הסיפור שלהם בקצרה.
לענות על שאלות כמו :איך מודיעים/לא מודיעים למשפחה החרדית? , איך מתמודדים עם התגובות?
תחושות...רגשות...לבטים
אנא עשו זאת בהמון טאקט ורגישות.
ההודעה מעלי מאוד חשובה!
11/03/14 18:07
98צפיות
כאן בפורום ובמפגשי קה"ל אני תמיד מרגישה חוסר אונים מול אנשים דתיים או כאלה שבאים ממשפחות דתיות וצריכים להתמודד בנוסף לכל הדברים הרגילים (שרותים בגן, מקלחות בצבא, בנות נגעלות וכו' ) גם עם כל מה שכרוך במאבק פנימי וחיצוני בסוגיות של דת.

אשמח לראות כאן בפורום יותר אנשים שיכולים לתת את נקודת המבט שלהם ולספר מחוויותיהם האישיות (אולי נעשה מזה קובץ מיוחד במאמרים?)
אפשר להפנות אותם למדור מסוים ב"באופן טבעי"
11/03/14 18:12
104צפיות
בנוסף למה שיעלה כאן ובמפגשי קה"ל.

למדור הזה קוראים תינוק לא נימול וסבים דתיים וההודעה הראשונה בו היא מ 2005 (!) והדיון נמשך עד היום (בקצה התחתון של הדף, למי שלא מכיר את הממשק הקצת מוזר של "באופן").

בכלל, מדור ברית מילה בבאופן מאוד מעניין. למי שיש הרבה זמן פנוי - מומלץ בחום לקרוא שם בתתי המדורים, יש שם פיסות היסטוריה והתבטאויות מאוד מעניינות.
אבא שלי יצא ממשפחה חרדית
12/03/14 10:58
115צפיות
נכון, זה היה לפני 30 שנים, אבל גם היום יש מבנה מסוים של יציאה בשאלה- או שהמשפחה מחרימה את היוצא, בטענה כי הוא יפגע בשידוך של שאר האחים, או שהמשפחה "מסכימה לסלוח" לו, ומקבלים אותו מדי פעם בכל מיני ארועים בשלל תנאים, למשל סבתא שלי עד היום לא מסכימה שיישנו אצלה ביום שישי וייסעו במהלך השבת, למרות שאבא שלי כבר אדון לעצמו ולא חייב לה דין וחשבון, בלשון המעטה.
מההתנהלות שהספקתי לראות, הודעה רשמית למשפחה על אי קיום המנהג מגיעה כתוספת לשלל התנהגויות שממילא נראות לא נורמטיביות בעיניהם, כמו שדודתי הרבתה להגיד לי, "את אנטי דת", ככה שלשבור גם את המנהג הזה זה עוד דובדבן בקצפת.מבלי להיכנס לדיונים שלא קשורים לפורום, יש באמת איזושהי התנהגות דתית קיצונית מסוימת, הרואה כל קיום או אי קיום של מעשה מסוים בידי הפרט, כתמיכה או התנגדות להשקפה הדתית.  
מעניין אם יש עוד דרך להודיע זאת מבלי להטיל פצצה ולברוח, אני באמת לא רואה אופציות נוספות אלא אם כן מישהו יאיר את עיניי.
אשמח לתמוך אם יש צורך
13/03/14 22:00
65צפיות
אני לא מבית דתי/חרדי ולא חוזרת בשאלה אבל מכירה את החברה הזאת מקרוב. המשפחה המורחבת שלנו דתית וגם חרדית ויש לי גם חברות חרדיות שאני שומרת איתן על קשר. גם אנחנו כשהחלטנו לא למול קיבלנו תגובות קשות מהדודים שהם דתיים לאומיים.
אשמח לתמוך ולייעץ לחרדים שפנו אליך. זה מאוד מרגש ומהפכני שאנשים מהמגזר החרדי פונים לקו של קה"ל.
תוכלי לפנות אלי במסר אישי ואעביר פרטים . גם לרונית יש את הפרטים שלי. בעבר ערכתי מפגש קה"ל בביתי.
הצטמררתי
11/03/14 18:04
125צפיות
האנשים האלה נוגעים ללב...

קשה לדמיין איך זה להיות בנעליים שלהם.

מדהים מה שקורה בשנים האחרונות בעניין אי המילה. לפני 13 שנה לא דמיינתי לשמוע מקה"ל דיווח כזה.
מרגש ומרתק, תודה על השיתוף!
12/03/14 01:27
81צפיות
כ"כ חבל שהחברות האלה עטופות בכ"כ הרבה טאבו, שתיקות ומגבלות שאנשים לא מסוגלים לבטא את מה שהם מרגישים באמת, וכך כל האמירות (בקול רם) שמגיעות מהמגזר הדתי הן בסגנון "שכחתם מה זה להיות יהודים" (לעתים תוך צירוף "שמאלנים" וכיו"ב).
חבל שאותם אנשים לא יודעים שיש מי שזוכרים היטב מה זה להיות יהודים ועדיין לא רוצים ולא רצים לחתוך בבשרו של תינוק רך בימים.
º
12/03/14 10:48
13צפיות
º
תודה על העדכון, ותודה שאת מקשיבה להם
12/03/14 13:10
31צפיות
תודה, זה בעיני נ.צ מכונן ומרגש בדרכו של כדור
14/03/14 14:42
86צפיות
השלג, (כדור השלג של אי-המילה).

יש לי הרבה חמלה לאנשים הללו, ממש לא מקנאה בהם
ברית הפחד של ברית המילה/יאיר אלדן
10/03/14 21:25
258צפיות
מתוך טורי הדעות בטמקא

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4496421,00...
אה... *שיעול*
11/03/14 02:48
169צפיות
הנה ציטוט נבחר :
11/03/14 08:58
158צפיות
"
זהו אחד הריטואלים הפופולריים ביותר בקרב יהודים בישראל, לצד צום ביום הכיפורים ועריכת ליל סדר. זה אומר שאפילו כמה מיפי הנפש ביותר, הפציפיסטים, הניהליסטים, האנרכיסטים שאוחזים בתיאוריה קיצונית של אוטונומיה אישית מקיימים את הטקס הברברי הזה. חברי הקבוצות האלה אינם מתחשבים בדרך כלל במה שיגידו כולם, אלא עושים מה שהם חושבים לנכון. לכן, הטיעון שהם רוצים לחסוך את המבוכה מבניהם הוא טיעון חלש, ואף אם הם משתמשים בו כנראה שהוא מהווה כסות למשהו אחר.
"
מה שטוען הקטע שציטטתי לא תמיד נכון
11/03/14 09:10
166צפיות
כי הרבה מאד פעמים הרגשתי שלהורים באמת ובתמים לא אכפת להיות "שונים" או "חריגים" אפילו - אבל הם לא בטוחים שהילד שלהם יהיה כמותם - והם באמת דואגים לו, אולי לאנשים עצמאיים כמותם יצא דווקא איזה קונפורמיסט קטן? אני לא מסכימה עם הדאגה הזו שלהם (ולא נכנס כאן לדיון למה לדעתי הם טועים) אבל היא דאגה כנה , היא דאגה הורים ובמידה רבה מכבדת : אולי הילד שלי כן ירצה להיות "כמו כולם" ולא איזה "מחוץ לשורה" כמוני? (אני מזכירה להם שתמיד אפשר לחתוך לקונפורמיסט הקטן)

מנגד יש את אלה שבאמת משתמשים בטיעון הזה ככסות לפחדיהם שלהם (שאינני מזלזלת בהם) ובתוכם הפחד הנורא מכולם שחוזר בעוצמה גדולה ןניכר גם אצל אלה שאינם מודים בו בפה מלא : הפחד מ... (עד כמה שזה נראה מוזר כשכותבים את זה) ההורים שלהם (או מההורים של בן זוגם). הפחד שאבא או אמא שלהם-עצמם "לא יאהבו אותם", הפחד+איזו הכרת תודה  ש"מספיק שהם קיבלו יפה את החתונה האזרחית, אני לא רוצה להוסיף על זה" , הפחד ש"אבא שלי לא ידבר איתי בחיים אחרי כזה דבר" או "זה לא יעבור אצל אמא שלי" או "הם עברו איתי כבר הרבה בחיים, והיו ממש בסדר כשגיליתי להם שאני הומו"

אני חושבת שבלי קשר - אסור לנו לתת לפחד מהורינו להרים כאן ראש. יש לנו מחוייבות לתינוק שלנו , גדולה בהרבה. אבל הנקודה העיקרית היא שהקושי שנערים בפני ההורים שלנו הוא מבורך גם מבחינתם - הוא נותן להם הזדמנות (חוזרת, שהרבה פעמים לא נוצלה נכונה בילדות שלנו)  לאהוב ללא תנאי. הרבה פעמים הם יכשלו גם בזו וידרשו לעבור תהליך של לאהוב אותנו, בגלגולנו כהורים לתינוק, גם אם ההחלטות שלנו קשות להם. תהליך זה הוא ברכה לכולם ולכל החיים.

סליחה על החפירה על הבוקר :)
כתבת יפה
11/03/14 12:44
89צפיות
אהבתי במיוחד את הפיסקה האחרונה "לתת להורינו הזדמנות לאהוב אותנו בלי תנאי".
הלוואי והורים לעתיד יצליחו לראות את זה כך.
אגב, בעיני הרבה פעמים ההימנעות ממילה גם היא תרגיל בלאהוב את הילד שלנו ללא תנאים, כי הרבה פעמים הורים מרגישים ש"זה מכוער" ו"אבא שלו לא יצליח להתחבר אליו" או "החברה לא תקבל אותו" ואני אומרת שאם אנחנו לא מצליחים לקבל אותו כמו שהוא ומרגישים שחייבים לחתוך לו משהו כדי שיהיה נורמטיבי, ברור שגם החברה לא תקבל אותו כך...
º
11/03/14 15:19
8צפיות
º
מקסים.
11/03/14 14:16
11צפיות
º
כתבת יפה ומרגש מאוד.
13/03/14 08:31
18צפיות
º
13/03/14 20:20
1צפיות
º
לא נורא זה לא מפר עד כדי כך את הסדר
11/03/14 09:07
28צפיות
תודה
11/03/14 18:25
55צפיות
רק מתנצלת בשם קוצר זכרוני לברכה וקוצר הזמן שלי בימים אלה...פשוט לא קראתי היטב את השירשור ההוא בגלל ה-אוף...
היום תתראיין אלינור ברדיו ב-11:10
11/03/14 08:53
105צפיות
בתוכניתו של גיא זהר, "רדיו ללא הפסקה"

http://103fm.thepost.co.il/programs/program.aspx?c...
º
====> נדחה למחר
11/03/14 10:25
28צפיות
כמה מילים מתוך הראיון....
12/03/14 13:11
129צפיות
1. אלינור מספרת שהיא עובדת ימים קשים בחודשים האחרונים ...
ושמחה על עמדתו של היועץ המשפטי שכתב כי אין סמכות בכלל לבית הדין הרבני לדון בענים בריתמילה
2. היא נשאלת לגבי היחסים בינה ובין בעלה-בנפרד וטוענת שההתערבות של בית הדין הרבני גרם לקרע עמוק בינה לבין בעלה-בנפרד ושבין הדין הרבני נכנס למקום שאינו שייך לו. כרגע הם בקרע מוחלט ודבר אינו מתקדם ואין כל הדברות ביניהם. זאת בגלל העמקת הסכסוך
3. המצב כרגע : ממתינים לפסק הדין.
4. אלינור מקוה שעמדת היועץ המשפטי תהיה מקובלת גם על שופטי ביה"מ העליון
5. על הקו גם ד"ר יאיר אלדן שכתב "ברית מילה - הסיבות לקיום הטקס הברברי" המתראיין על מאמרו מלפני כמה ימים. הוא טוען כי "כולם" יודעים כי הטקס הזה ברברי ועדיין ממשיכים לקיימו, ולאור המקרה של אלינור - עלתה בו ההתמרדות לאור העובדה שבסך הכל ברור שהילד "מותקף על ידי המוהל"
6. (עם זאת , ותוך כדי תחושת דיסוננס) הוא מל את שני בניו ו"אפילו בשמחה" ושאל את עצמו מדוע אנשים שאינם מרגישים שמחה דומה עושים זאת מתוך אמירה כי "זוהי טובת הילד"- את זה הוא מגנה.
7. "האם הערכים העמוקים של עריכת ברית המילה", שואל המנחה, "הם מעל הברבריות של הטקס" ?
8. הוא (אלדן) אינו בא בטענות לאנשי בית הדין הרבני שהם אנשים קיצוניים בדת - והם מבחינתי "מכניסים את הילד תחת כנפי השכינה" - עדיין הוא מצפה שיצא הצדק האזרחי לאור והדבר לא יהיה בסמכותו של בית הדין הרבני.
9. אלינור כדרכה :)  , לוקחת שוב את המושכות לידיים "הדתיים עושים זאת מתוך אמונה והקרבה לאל" אבל "בקרב הציבור החילוני הורים כבר לא עושים זאת כמובן מאליו, הורים חושבים פעמיים ובעוד כמה שנים זה יהיה כמו נישואין אזרחיים" היא אומרת
10. ד"ר אלדן מגיב על כך שדווקא במדינה יהודית , אי קיום ברית מילה אינו מאיים עליו משום שהזהות היהודית נוצקת לתוכנו באמצעים אחרים : שפה, לוח השנה (חגים) - ועל כן התמעטותם של הנימולים אינה איום לזהות היהודית.

http://103fm.thepost.co.il/programs/page.aspx?c41t...

יש לכוון כך שהמונה בקצה המראה כמה דקות נותרו - יראה 46:00
הידד לסעיף 10
12/03/14 18:10
76צפיות
נפתלי בנט לידיעתך
º
12/03/14 18:51
14צפיות
אז הוא בעצם טוען שאנשים מלים את ילדיהם
12/03/14 19:24
128צפיות
כאות תודה לאלוהים על כך שנתן לילדיהם להיוולד בשלום?

אוקיי, טיעון הגיוני לאנשים דתיים ומאמינים.
מה לגבי מי שלא דתי/ מאמין?

או שממש לא הבנתי מה הטענה שלו?.
לדעתי זה מעין עיבוד לחווית הפחד לחייו
13/03/14 06:43
75צפיות
ע"י העמדתו בסיכון נוסף, הפעם ב"תנאים מבוקרים ותחת שליטה".
(עאלק תחת שליטה הרי לא חסרים אסונות רק שבעידן המודרני מצליחים להציל את התינוק בזכות ערוי, אנטיביוטיקה וכו').
משיחותיי עם הורים
13/03/14 21:27
81צפיות
אלו שהחליטו לא למול ואנוכי-עצמי, שמאמינים בגורם כלשהו עליון  ...יש איזשהו פחד מסויים סביב היום השמיני.
מן תחושה כזאת לא נעימה של ספק (אפילו קטן).
יש מן תחושת הקלה כשהוא עובר ומגיע היום התשיעי והתינוק שלנו גדל ומתפתח ו"לא קרה שום דבר רע".
זה דומה לאמונה תפלה שאנחנו לא מאמינים בה, חושבים שהיא מגוחכת אבל משתדלים שלא לעשות אותה או עושים רק אם ממש אין בררה.
הנושא כל כך טבוע בנו, כל כך מלווה אותנו ולכל כך סביבנו שזה מתבקש.
בילד השני...כמובן...התחושה הזאת לא קיימת...כי כבר ראינו והבנו שזה טיפשי.
היום השמיני עם הילד השני שלי היה יום מלא מלא חיבוקים ונשיקות ובלי בכלל מתח/פחד...אבל כן חשבתי על זה ודווקא ההיפך- שזה יום שבו הוא הופך בר-מזל באופן רישמי.

שלום ושאלות
07/03/14 11:10
301צפיות
שלום כולם,
אני קוראת ותיקה (כמה שנים טובות...),
והפורום היה בהחלט אחד מבין הדברים שגרמו לי בכלל לחשוב על עניין שלפני כן היה לי מובן מאליו, אח"כ לשכנע את בנזוגי בכלל לדון בנושא ולהתלבט יחד, הרבה לפני שבכלל היה ילד באופק, ולבסוף להחליט לא לחתוך את הבן שלנו.
אז קודם כל תודה
יש לנו תינוק שלם ומתוק בן 4 חודשים - אם מישהו רושם, אז אפשר להוסיף אחד לאזור רחובות.
חיפשתי הזדמנות טובה להכנס גם לכתיבה בפורום, אבל איכשהו לא יצא עד עכשו...

קיוויתי להתחיל בנסיבות משמחות, אבל לצערי צריכה להתייעץ עם בעלי ניסיון:
הילד קם היום עם חיתול ספוג שתן ומסריח מאוד בריח לא מוכר. העורלה מעט אדמומית בקצה, אבל לא נראית מודלקת, זה יותר גוון של פריחה.
הרופא שלו אמר שוב שהוא "מתנגד קטגורית" למילה, אבל שלמען האמת אין לו כל כך ניסיון עם עורלות (אני מאוד מעריכה את זה שהוא מודה בזה!). אם כי הוא כן ידע לשאול אם אני יודעת שאני לא אמורה "להפריד" את העורלה ולנקות מתחת, עד שהיא "תתפצל" לבד עוד כמה שנים, ככה שהוא כנראה כן מכיר קצת.

ולשאלות:
א. אז קודם כל - כשבדק, הרופא משש ומשמש ומתח את העורלה. זה קצת הדאיג אותי לאור העובדה שהוא אמר שהוא לא מבין בזה, אבל לא נראה שזה הכאיב לילד - יש לי ממה לחשוש?
ב. הרופא ביקש שאעשה תרבית שתן (ביום א' - הוא לא היה מודאג ונראה שזה היה ליתר בטחון), ונתן שקית רגילה של בדיקה לתינוקות. אמר רק לשטוף את הילד לפני. אני לא אמורה לנקות בצורה יותר יסודית איכשהו, כדי לצמצם את הסיכון לfalse positive בגלל העורלה? אולי להעביר מטלית כלורהקסידין לחיטוי, כמו שנותנים לבנות לנגב לפני בדיקת שתן? משהו אחר?
תודה לקוראים ולעונים, ושבת שלום

אינני יכולה לסייע לך באופן ישיר
07/03/14 13:38
172צפיות
אין לי בן שלם (עדיין) אבל עד שיגיעו בעלי הניסיון אקשר לך הודעות דומות שאולי הנאמר בהן יוכל לעזור לך:

לציין כי לא קראתי את התוכן, רק כתבתי "אדמומיות" בחיפוש וזה מה שעלה, אז אני לא יודעת מה מזה רלוונטי לך

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

ומתוך שאלות נפוצות, יש שם קטע על אדמומיות באיבר
http://www.tapuz.co.il/forums2008/faq/Question.asp...

שרשור מעניין לעניין איסוף השתן, והפנייה למונח במילון
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

שלום לך..תשובות
07/03/14 14:35
161צפיות
א. ריח של שתן משתנה בהתאם להרבה מאד פרמטרים ודווקא בזמן דלקת הריח לא חייב להשתנות.
אצל תינוק בן ארבע חודשים שאני מניחה שניזון רק מחלב (אם זה מחלב אם אז הריח יכול להשתנות בהתאם למשהו שאכלת/שתית) בתזונה של פורמולה  הריח יכול להשתנות בזמן מחלה למשל או כשיש שינוי במזג האויר וחילוף החומרים משתנה בהתאם.
כמובן שתרופות משנות את ריח השתן וגם ויטמינים וברזל.

ב.תעשי לילד אמבטיה נעימה ותראי אם האדמומיות חולפת אפשר רק עם מים ואפשר גם אם אל סבון עדין (לא ממליצה על נקה 7 ואני גם לא ממליצה על סופטקייר), עדיף טיבעי.
מזג האויר חם...אני ממליצה להשאיר אותו עירום הרבה ככל שניתן - זה הכי הכי בריא! (אפשר רק חלק תחתון)

ג. אל תמהרי לעשות בדיקת שתן ולהתאמץ עם שתן סטרילי...אם האדמומיות עוברת והילד נראה ומרגיש כרגיל.

ד. אם החלטת על תרבית שתן...תבקשי מהאחות את החומר הורוד הסטרילי ששוטפים לבנות...קחי את העורלה טיפה אחורה ותשטפי לו פשוט תשפכי קצת לפתח של העורלה...לא חייבים לגעת או לנגב, פשוט לשטוף ותספגי ותשימי לו את השקית של בדיקת השתן.
אם תחכי אחרי שהוא שתה ותשימי לו את השקית ותניחי לו את הרגליים תחת זרם מים פושרים...יצא לו פיפי.
השקית של השתן בנויה בצורה דפוקה שאם התינוק שוכב רוב התכולה אם לא כולה...נשפך החוצה...אז עדיף להחזיק אותו בישיבה או עלייך כדי לקלוט את השתן טוב.
אם את עושה את זה בבית בנחת, תוכלי לקחת שתי דגימות ליתר ביטחון.

בהצלחה! ותהיו בריאים.

º
07/03/14 23:13
10צפיות
º
אני לא מבינה בשתן, אז רק: ברוכה הבאה!
07/03/14 16:28
44צפיות
מה יש לא להבין בשתן?
07/03/14 17:38
105צפיות
כולם עושים אותו
º
מה יש לא להבין בגוף האדם? לכולנו יש כזה
07/03/14 18:03
31צפיות
להוציא את העורלה, זה סתם מחובר לזה
07/03/14 18:05
102צפיות
N-O-T
ברוכה הבאה!
07/03/14 18:34
69צפיות
האמת שגם לי אין הרבה תובנות... אנחנו עשינו לו בדיקת שתן כשהיה בן כמה ימים אבל זה היה למשהו אחר... מקווה בכל מקרה שזה כלום ויעבור מהר (ומצטרפת בחום רב להמלצה שנתנו לתת לו פשוט להיות ערום - זה הדבר הכי טוב שאפשר לעשות לעור שלהם).
בכל מקרה, רציתי בעיקר לנצל את ההזדמנות להגיד ברוכה הבאה
אולי זה החיתול?
07/03/14 19:05
70צפיות
אם החלפתם סוג של חיתול או חבילה חדשה מאותו סוג ולפעמים גם מידה שונה יכולים לשנות את הספיגה והריח.
אם באותו יום עברו במקרה יותר שעות מכרגיל בין ההחלפות.
גם הפריחה יכולה לנבוע ממה שתיארתי למעלה.
ואם זה היה חד פעמי אז גם הייתי פחות מודאגת.

ואם את מניקה ואכלת משהו שונה מהרגיל אולי גם כאן יש חלק מההסבר.

איך התינוק מרגיש?
ניסית משחת החתלה על הפריחה?
תבקשי בדיקה בסטיק
07/03/14 20:33
60צפיות
ב99 אחוז זה יאמר אם יש דלקת בלי צורך בתרבית. שקית זה לא מספיק טוב, אגב. מניסיון.
ברוכה הבאה ומזל טוב
08/03/14 09:43
55צפיות
בוקר טוב ושבת שלום,

ברוכה הבאה לפורום, ומזל טוב על הולדת הבן.
א. לדעתי אין ממה לחשוש מהבדיקה והמשמוש שהרופא ערך לילד. כל הרופאים שנתקלתי בהם עושים את זה.
ב. שקית בדיקה זה בסדר גמור. נכון, יש חשש לתוצאה חיובית כשאין שום דבר, אבל:
   (1) במקביל אפשר לנסות לקחת שתן ב"אמצע הזרם" כמו ששלי שלי שלי הציעה. זו שיטה עם סיכויי טעות נמוכים בהרבה, וכל שצריך זה צנצנת פלסיק לאיסוף השתן (בכל מקרה כמות השתן שצריכים לצורך הבדיקה היא קטנה מאד).
   (2) אם הבדיקה של השתן בשקית יוצאת שלילית - אז הכל בסדר, ואין חשש לטעות.

איחולי בריאות לתינוק.

בברכה,

אורי.
ברוכה היוצאת אל האור בפורומנו
08/03/14 12:40
85צפיות
נעים לשמוע על עוד מקרה שבו הפורום תורם בשקט לשינוי ועד כמה הוא משמעותי, גם עבור הרבה אנשים שרק קוראים בו ולא כותבים (אהמ, אהמ... מזכיר לכל ההורים הותיקים עד כמה חשוב לשתף כאן, לספר מהניסיון ולתרום לדיונים).

מילה אחת לגבי הרופא - בגדול - כל הכבוד לו על גישתו ועל כך שהוא בכל זאת יודע משהו, ומה שלא ידע, הודה בכך הומליץ לפנות למי שכן יודע. אם הוא פעל בעדינות בהזזת העורלה, לא אמורה להיות בעיה כמו בבדיקה בכל חלק אחר של הגוף שלפעמים צריך לבדוק. לא נראה לי שאת צריכה לחשוש.

יכול להיות שהריח של שתן היה בגלל שהוא היה מרוכז, או עמד יותר זמן מהרגיל בחיתול? כמו כן, כמו שהאירו כאן, לפעמים יש מקרים שחיתול מגיע מחבילה חדשה שאוחסנה בחנות בתנאים לא משהו ופשוט יש לחיתול עצמו ריח לא טוב. זה קרה לנו בעבר כמה פעמים, בעיקר כשקנינו בלית ברירה חבילת חיתולים באיזו מכולת עלומה ואפלולית באזור שלא נראה שיש בו הרבה תינוקות

בעניין השמירה על ניקיון בבדיקות שתן כאלו ואחרות, יש כאן כאלה שמבינים בזה יותר ממני, לא קרה לנו שנזקקנו.

מאחלת שהכל יסתכם בלא כלום ומאחלת לקטן הרבה בריאות, לכם הרבה הנאה ולכולנו - שנמשיך לראות אתכם כאן גם בעתיד
º
לכולם (תשובה מפורטת יותר בהמשך...)
08/03/14 23:22
54צפיות
ברוכה הבאה ונשמח לעדכונים בריאים של בריאות
09/03/14 18:17
40צפיות
בדיקת שתן
09/03/14 13:57
52צפיות
את השפריץ הראשון של השתן תזרקי. רק אחרי השפריץ הראשון לתת לילד לעשות פיפי במיכל או שקית שקיבלתם.

אני לא הייתי עושה בדיקת שתן. מה שאת מתארת לדעתי נורמלי לחלוטין.
אז ככה:
12/03/14 23:28
65צפיות
קודם כל סליחה על ההעלמות, היו בדרך כל מיני דברים כמו לילה במיון -בגללי, לא בגלל הילד- ושאר הפתעות (הכל בסדר בסופו של דבר).
עונה לכולם יחד מטעמי זמן ומקום, וכי היו דברים שחזרו:

* לא חל שינוי בין ה"לפני" ל"אחרי" מבחינת תזונה, תרופות, ויטמינים וכו' - שלו או שלי (לצערי חלב אם מהווה רק חלק קטן מהתזונה שלו, כך שממילא לא סביר שתהיה כזו השפעה). גם לא בחיתולים (חד פעמיים אבל אקולוגיים, מחנות טבע מבית טוב ). גם לא בחשיפה לאוויר שאני משתדלת לעשות תמיד, או במקלחת, או בסבון...
בכל זאת לא מדובר במצב נורמלי - ואני יודעת איך מריח חיתול ספוג שתן, או שתן מרוכז. גם מהילד שלי וגם מתינוקות אחרים... כאן יש שינוי דרמטי מהנורמה.
האדמומיות באמת פחות הטרידה (ואכן חלפה תוך יום). אני פשוט לא משתמשת כמעט אף פעם במשחה כלשהי - וזה פועל טוב. או פעל עד עכשו, לפחות.

* ניסיתי לקחת שתן באחת השיטות שהצעתם. זה לא הצליח כ"כ, ובסוף כן אספתי בשקית הסטנדטית, לאחר ניקיון במים בסבון בלבד, ולא מאמצע הזרם. מקווה שיצא שלילי ולא נזדקק לבירור נוסף.
הסיבה, אגב, שזה לא הצליח, היא שהפצפון אמנם קטנצ'יק, אבל דעתן, ומסרב לעשות מה שאומרים לו . למשל - להשתין בכיור תחת מים, כשהכוסית בהישג יד. הסיטואציה מאוד הצחיקה אותו, אבל לא עד כדי פיפי . לעומת זאת, כשהתייאשתי, הנחתי את הכוס בצד ופניתי להלביש אותו, הוא ניצל שניה של חוסר תשומת לב מלאה, כדי להרטיב את כל משטח ההחתלה...
גם לחייך הוא מפסיק בשניה שאני שולפת מצלמה .
לחילופין, יכול להיות שזו אני שצריכה לצבור מיומנות - מקווה שלא יהיה צורך!

הרופא, אגב, באמת לא הפנה לתרבית אלא רק לבדיקת שתן כללית, אבל האחות ראתה בסטיק לויקוציטים בשתן (לא הרבה, אבל לא אמורים להיות בכלל), וביקשה כן לשלוח גם לתרבית, אם הגענו עד כאן. עדיין מחכים לתשובה.

שוב תודה על כל התשובות, אעדכן אם יהיה משהו מעניין (מקווה שלא יהיה! משעמם זה טוב לפעמים).
למה כל כך הרבה זמן לתרבית?
13/03/14 12:39
43צפיות
אפשר לקבל תוצאות בקופח עוד באותו יום... בעיקר אם הסטיק לא היה נקי.
א. לקח לי זמן להצליח לעשות את הבדיקה
13/03/14 13:53
40צפיות
מספיק מוקדם בבוקר בשביל למסור אותה.
ב. לא ידעתי שאפשר באותו יום. אני אברר. תודה!
תרבית אינה מוכנה באותו יום.
14/03/14 15:32
29צפיות
תרבית-כשמה כן היא-ריבוי של חיידקים (אם ישנם) וזיהוי שלהם. הריבוי לוקח זמן (כמה ימים, בד"כ 3).
לא נכון
16/03/14 12:51
25צפיות
יש היום בחלק מבתי החולים והקופות תרביות שתן (לא דם) שמאתרות חיידקים כבר תוך 24 שעות. מניסיון.
º
לא היה לי מושג
16/03/14 17:30
6צפיות
התוצאה של התרבית
14/03/14 11:59
39צפיות
(חיובית, צריך לחזור על הבדיקה)
הגיעה אתמול, אחרי שלושה ימים.
באיזה קופה את שדברים זריזים כל כך?
כללית.
16/03/14 12:52
23צפיות
הרופא צריך לכתוב דחוף.
אם התוצאה חיובית תתחילו מייד אנטיביוטיקה למנוע נזק לכליות. גם הסטיק שלכם היה חיובי כבר בשבוע שעבר.

ורצוי להתייעץ אפילו טלפונית עם נפרולוג ילדים כבר עכשיו.
מוזר. גם אני. כנראה כי לא כתבו "דחוף".
16/03/14 14:21
27צפיות
יש המלצה לנפרולוג ילדים שמבין בילדים עם עורלות?
אנחנו מאיזור רחובות, אבל ניסע לאן שצריך.
(ומה את ממליצה לשאול בהתייעצות הטלפונית?)
יכולה לשלוח לך את המספר של שלנו
16/03/14 15:39
34צפיות
היא אמנם תומכת בברית מילה, אבל מקצועית מאוד בכל הנוגע לטיפול בלא נימולים. מניסיוני, היא תטיס אתכם לאנטיביוטיקה וטוב שכך. לילד יש חיידקים בשתן כבר כמעט שבוע.

את צריכה להציג לה או לנפרולוג ילדים אחר את הסיטואציה ולהסביר שגם הסטיק וגם התרבית חיוביים ומה לעשות. ואולי גם לבקש שהיא תבדוק ותעקוב.
אגב, כל רופא ילדים היה אמור כבר לתת לכם
16/03/14 15:39
25צפיות
אנטיביוטיקה. בעיקר כשהוא כזה קטן.
רופאת הילדים שלנו
16/03/14 21:33
32צפיות
מאוד ותיקה, מנוסה, ויסודית ואני לא ממהרת לבטל את דעתה.

לטעמה של הרופאה, במקרה כזה - כשמלבד ריח מוזר ולויקוציטים בכמות לא גדולה (הגם שלא אמורים להיות כלל) אין שום סימנים אחרים (אין חום, אין סימני מחלה או דלקת, אין שינוי במראה או בהתנהגות, יש עליה עקבית במשקל, אין חריגות אחרות בבדיקת השתן, אין דם או צביעה בשתן), כשהחיידק בתרבית הוא בכלל חיידק *עורי*, ולא כזה שבד"כ מסתובב בזיהומי מע' השתן או במע' העיכול, וכשאין חשש לפגם אנטומי-מבני בכליות או בכלל (כל הסקירות יצאו תקינות לחלוטין) - אין מה למהר לאנטיביוטיקה (שגם לה נזקים פוטנציאליים וסכנות משלה).

אם התרבית החוזרת תצא חיובית שוב, היא תשלח ל US כליות ותשקול שוב אנטיביוטיקה.

ויש את העניין הזה של האם מקור הלויקוציטים והחיידקים הוא לא בכלל בעורלה ולא בשתן - למרות כל הניסיונות שלי לחיטוי, אמצע הזרם וכו' (ושוב תודה לכולם על כל הרעיונות שנתנו לי בתחום).

כן אשמח אם תשלחי לי את המספר של הנפרולוגית שלך. אנחנו, כאמור סומכים מאוד על הרופאה, אבל עדיין מתלבטים איך להמשיך וחוו"ד נוספת אולי תעזור.
עדכונים חדשים בעניין אלינור ובנה התינוק
06/03/14 23:43
313צפיות
אנא שרשרו לכאן
בדיוק הוספתי למטה
06/03/14 23:49
264צפיות
שתי הנקודות החשובות ביותר הן:
06/03/14 23:56
221צפיות
1.  לא ניתן לכרוך את הגירושין במילה
2. ראוי שמחלוקת על עריכת ברית מילה תוכרע בבית משפט לענייני משפחה – ולא בבית הדין הרבני

טוב טוב מאד שלא נסוג מעמדתו המקורית. עכשיו שופטי בג"ץ יכלים להשען על בסיס איתן יותר בבואם להחליט. וגם חשוב : אולי זה ישמוט מעט לבתי הדין הרבניים וליועץ המשפטי החלקלק שלהם את השטיח מתחת לרגליים
אני חושבת ששיא החוצפה היא לדרוש שבית דין
07/03/14 00:01
195צפיות
רבני-דתי יכריע כאן (זנ גם עלה בבג"ץ על ידי עו"ד פלדמן) הרי כפי שהם עצמם אומרים :  "לא יעלה על הדעת שעניין הברית מילה יינטל מחכמי ישראל, ויינתן לשיקול דעת של ערכאה אזרחית"
אז בעצם בין דין רבני יכול להחליט רק החלטה אחת : לחייב ברית מילה. אז.... בשביל מה צריכים בית דין אם הוא יכול להחליט רק דבר אחד? או בקיצור : צביעות.
º
07/03/14 01:43
5צפיות
º
לא צביעות - צרות מוחין.
07/03/14 10:11
21צפיות
º
חשוב ומעודד
07/03/14 01:44
17צפיות
השאלה הגדולה היא, מה יקרה בבית הדין לענייני
07/03/14 08:58
115צפיות
משפחה?

הניסיון הקודם שם היה גרוע במיוחד.

עם זאת, במקרה ההוא כזכור, האב שהתנגד למילה היה הרבה פחות נחרץ בנכונותו להתמסר לכל מה שהיה כרוך בלהוכיח לבית המשפט שלא יהיה נזק לילד לא נימול בישראל, ואף השופטים ציינו בהכרעתם שלאור זאת הם חייבים מבחינה משפטית לפסוק לטובת מילת הילד.

אני מאמינה שהמקרה של אלינור יהיה פורץ דרך גם בנושא זה ושהפעם לשופטים תהיה היכולת להתייחס לתמונה במלואה בבואם להכריע בסוגייה.
יהיה דיון כפי שצריך להיות. כל צד יביא מומחים
07/03/14 18:52
70צפיות
מטעמו, ומכיוון שיש עובדות מוצקות שמראות שילדים בעלי ערלה לא חיים חיים שונים איתה מאלה שחיים בלעדיה, יש לקוות שהשופטים יראו זאת ולא יחשבו שטובת הילד היא להיות נימול דווקא.

לא הייתי אומרת שהניסיון הקודם שם "גרוע במיוחד". ראשית, כי מקרה מסוים אחד (ולא תקדימי כלל) אינו "ניסיון". שנית, מאחר שכפי שציינת בעצמך, הצד שהתנגד למילה לא הביא מומחים מטעמו ולכן פסק הדין היה אוטומטית לרעתו, ברמה הטכנית גרדא.

המקרה דנן מתחיל מנקודת מוצא שונה משמעותית, ולפיכך אני לא חושבת שיש טעם להסיק מהמקרה היחיד הקודם לגביו.
מסב את תשומת הלב לחצי הכוס הריקה
07/03/14 09:38
116צפיות
שלום רונית ושלום לכולם,

על אף שמשמח לקרוא את עמדתו הנ"ל של היועץ המשפטי לממשלה, אני מבקש להסב את תשומת הלב לחלק בחוות דעתו שבעיני הוא חצי הכוס הריקה.

צריך לשים לב לכך שבכתבה נכתב, כי היועץ המשפטי הוסיף בחוות דעתו, כי:
"בהחלט ייתכן שבמקרים רבים, כשבית המשפט האזרחי ידון במחלוקת בין ההורים בשאלת ברית המילה - יימצא שטובתו של הקטין היא בעריכת ברית מילה דווקא."

עוד נכתב, כי "אין צורך להכריע במקרה הספציפי הזה בשאלה של סמכות בית הדין הרבני לדון במחלוקת בין ההורים בנושא ברית המילה, שכן הברית אמורה להתבצע בהרדמה, ולכן העניין ממילא אינו מצוי בסמכות בית הדין - ויש לקבל את העתירה".
כלומר היועץ המשפטי מנסה למשוך את בג"צ לתת פסיקה לא עקרונית ולהתחמק מהדיון בברית מילה באופן כללי, אלא לתת החלטה ספציפית במקרה הזה בלבד, שבו מדובר כבר בתינוק גדול יחסית, שיש הכרח לבצע בו את הברית בהרדמה (שאז לפי עמדת היועץ מדובר בצורה חד-משמעית ב"ניתוח"), בשונה מהמצב בבברית בתינוק בן-יומו שהברית מבוצעת ללא הקדמה (ואז יתכן שאין מדובר בניתוח ואז יתכן שהמסקנה עשויה להיות שונה).

נראה לי שהיועץ כנציגה של ממשלת ישראל אינו מעוניין שתתקבל הכרעה עקרונית.
לכן הכרעה ספציפית כגון: "במקרה הספציפי הזה מכיוון שמדובר בצורך בניתוח של ממש בשונה מברית 'רגילה' - הרי שמדובר בהליך רפואי שאינו קשור כלל לגירושין, ולכן בהכרח הוא בסמכות בית המשפט לענייני משפחה" - תשמח אותו מאד, מכיוון שאז ניתן היה לומר:
"אין כאן הכרעה עקרונית לגבי ברית המילה או לגבי סמכויות בית הדין הרבני. מאז ומתמיד החלטות רפואיות לגבי ילדים נדונו בבית המשפט לענייני משפחה, וכך גם פה. אין כאן ויכוח עקרוני בנושא 'ברית כן או לא' וגם לא בשאלה 'איזוהי הערכאה המוסמכת להכריע אם לקיים בילד ברית מילה'."

ההערכה שלי (ואין לי על מה לבסס אותה פרט לתחושת בטן), שבג"ץ יתפתה לאמץ את הכיוון הזה של היועץ המשפטי לממשלה, ויתן פסק דין מאד לא עקרוני.
במישור המעשי, זה ישרת את אלינור ואת בנה, כי להערכתי פסק דין לא עקרוני אלא ספציפי יהיה חיב להיות לטובתם.
אבל, נחיה ונראה.

בברכה,

אורי.
בג"ץ לא אמור לפסוק עקרונית בכל מקרה
07/03/14 16:24
81צפיות
וכן, כל מהות העתירה אינה בעריכת המילה אלא בערעור על הסכמות של בית הדין הרבני לדון במחלוקת כזאת בין בני הזוג. זה הדבר היחיד שאמור להיות מונח כאן על כך המאזניים. אם ההורים לא מסכימים לגבי חינוך הילד או ביצוע של פעולות רפואיות (וכאן מדובר בשניהם, כי זו גם פעולה ניתוחית וגם קשורה לערכים ולזיקה לדת ולמסורת שהם רוצים להקנות לילד) הערכאה הרלוונטית היא בית הדין לענייני משפחה. הבעיה שדייני בין הדין הרבני לא עמדו בפיתוי והתערבו בעניין לא להם ועל כן הוגש הערעור לבג"ץ. בג"ץ אמור לפסול את ההכרעה שלהם (שלא ניתנה לאחר דיון ענייני בעניין, אלא לפי ההלכה...) ואם ההורים ירצו, הם ימשיכו להידיין בבית הדין לענייני משפחה ושם ילבנו את המחלוקת הזו לגבי בנם (כפי שהיה אמור להיעשות מלכתחילה) עם או בלי קשר לגירושין שלהם.
הבהרה לגבי המשפט האחרון
07/03/14 16:25
60צפיות
הכוונה היא שאין קשר לגירושין שלהם (רוצה לומר, הם אמורים לדון בעתיד הילד בבית הדין לענייני משפחה גם לו היו נשארים נשואים אך חלוקים בנקודות מסוימות כגון זו וללא יכולת לפתור אותן בעצמם).
מסכימה איתך
07/03/14 18:38
55צפיות
אני גם מאד מאד חוששת. גם אני מאמינה שבית המשפט יעדיף אפשרות כזו בה הוא באופן ברור לא מכריע שום דבר שיכול אפילו להשתמע כאמירה עקרונית נגד ברית מילה...
והערת אגב
07/03/14 18:41
57צפיות
לא מופרך לחלוטין שבגיל שנה זה נתפס בעיניהם כניתוח לכל דבר שמחייב הרדמה, אבל בגיל שמונה ימים?
ויותר מזה, לא מופרך לחלוטין שתתקבל החלטה לעשות ניתוח לתינוק בן שנה כי ככה? (הייתי חושבת שהחריגות של המקרה תגרום להם לחשוב עליו קצת אחרת... פשוט הזוי האובססיה הזו עם המילה!!...)
תודה על העדכונים
09/03/14 18:21
55צפיות
אני מחכה שכבר יואר אור בהיר וחד לתוך לב החושך הזה שנקרא בתי דין רבניים, שהמקרה הזה הוא רק קצה הקרחון הקיצוני והמוטרף של העוולים שמתרחשים שם לאור יום, יום-יום.
טענת האב מעלה סתירות ותהיות
07/03/14 02:05
136צפיות
"במהלך הדיון הובהר מעבר לכל ספק שהאם היא זו ששינתה את דעתה לעניין ברית המילה בגלל הליך הגירושין. מתחילת הדרך רציתי לעשות לילד ברית מילה, ואני עדיין רוצה. יש לי אפילו אסמסים מהאם שבהם היא שואלת אותי מי המוהל שיעשה את הברית".

אם מתחילת הדרך הוא רצה וגם האם רצתה, איך ייתכן שהתינוק לא נימול? הבנתי שבהתחלה הייתה איזו בעיה רפואית, אבל למיטב הבנתי היא נפתרה הרבה לפני שהוגשה תביעת הגירושין. אז... מה עיכב אותם אם הוא כ"כ רצה וגם היא הסכימה?

יתרה מכך, אם אכן ברית המילה היא חלק ממחלוקת הגירושין, כיצד ייתכן שעורכת הדין של האם לא ידעה מכך ולא שמעה על כך עד לרגע שהאב העלה את הנושא בבית הדין? (שלא בנוכחותה של האם, יש לציין).

אגב, מסרונים (ברבים? למה צריך יותר ממסרון אחד כדי לברר שאלה פשוטה כזאת?) שבהם האם שואלת מי המוהל לא מוכיחים הסכמה למילה... בפרט, לא ברור מתי הם נשלחו, באיזה שלב, שהרי האם אמרה שרק אחרי שהתינוק נולד היא נחשפה לנושא והחלה לקרוא ולגבש דעה, וזה היה בזמן שבו לא ניתן היה למול אותו עדיין (בגלל בעיה רפואית, נדמה לי שצוין איפשהו שהוא נולד פג).

בקיצור, דבריו לא הגיוניים ומלאים בחורים. לו היה לו קייס חזק סביר להניח שכבר היה מתראיין לתקשורת ומוסר את עמדתו מזמן...
זה לא ברור כשמש שהוא משקר?
10/03/14 10:22
67צפיות
הרי לו הדיון היה לגופה של המילה עצמה -
כל עורך דין מתחיל היה אמור להוכיח מייד שהוא משקר.
שהרי כפי שאת עצמך כתבת: אם היתה לו הרשות והאישור שלה, והיא אף שאלה אותו (לטענתו) מי המוהל -
איך זה שלא נעשתה מילה?

או שהיא אומרת אמת (והוא משקר) - והיא התנגדה מאז ומעולם,
או שהאב משקר - והוא לא באמת רצה לעשות מילה (אחרת פשוט - היה עושה בשלב כלשהוא) ופתאום זה מאוד חשוב לו - רק לרגל הגירושים.
חידוד לסיפא של דברייך – היא לא התנגדה בהתחלה
10/03/14 12:20
69צפיות
ממה שהבנתי מדבריה הלימוד על נושא המילה וההתנגדות קרו אחרי שהתינוק נולד, בזמן שבו לא נעשתה ברית כי לא היה ניתן מבחינה רפואית (נולד פג, אם הבנתי נכון). רוצה לומר, זה לא היה "מאז ומעולם" אלא בשנה האחרונה. אפשר לומר שהסיפור שלה דומה לסיפור של ערן שדה והורים רבים אחרים שלא חקרו מראש, ופתאום כשהתינוק היה מוחשי והיו דיבורים על ברית התחילו לחשוב על כך ואז גיבשו מסקנה נגד. לה ספציפית היה זמן ארוך יותר משמונה ימים כי בכל מקרה לא ניתן היה למול אז. עד שהשלב שבו ניתן היה למוד היא כבר הייתה נגד, ולדבריה גם שכנעה את האב ולכן התינוק לא נימול.
וגם קישור לפתיל הישן בעניין בג"צ
06/03/14 23:50
106צפיות
למען הדורות הבאים, מנועי החיפוש ומשק כנפי ההסטוריה :)
כאן
06/03/14 23:50
74צפיות
אני כתבתי בהקשר הזה
07/03/14 08:15
105צפיות
(טוב, כתבתי עוד הרבה, אבל זה סיכום הדברים)

אני מבקשת לסיים את דבריי בציטוט של הרמב"ם מתוך "מורה נבוכים":"שהוריו של קטן מקילים בערכו בשעה שנולד, כי עדיין לא השתרשה אצל הוריו הצורה הדמיונית המחייבת לאהוב אותו; מפני שאותה צורה דמיונית גוברת רק על-ידי מגע ישיר. היא גְדֵלָה עם גדילתו. אחרי-כן מתחילה אותה צורה דמיונית לפחות וגם להימחות. שכּן אין אהבת האב והאם את הנולד בשעה שהוא נולד כאהבתם אותו כשהוא בן שנה, ואין אהבת בן שנה כאהבת בן שש. לכן, אילו השאירו אותו שנתיים או שלוש, היה זה מחייב ביטול המילה בגלל חמלת האב ואהבתו אותו."

על פי הרמב"ם, מילת התינוק היא ביטוי לחולשת האהבה של הוריו. גילוי חמלה כלפי פעוט הוא ראוי ומוסרי בלי קשר לגיל התינוק. אין המדובר פה בבחירה, אלא באחריות הכלל וההורים בפרט, להגן על חסרי הישע התלויים בהם.
לא קשור מיידית לברית מילה אבל מפחיד לקרוא...
04/03/14 10:29
332צפיות
שתי ידיעות מקוממות בעיתון הארץ. ביום ראשון: מינהלת הזהות היהודית ממנה רכזי יהדות שיחזקו ערכי דת בקהילות חילוניות ברחבי הארץ. מספר חברות ניגשו למכרז וזכתה תורה אור סטון אשר תכשיר רכזים שיתערו בערים ויגיעו לאנשים בקהילה בדרכים שונות.
וידיעה מהיום:  הממשלה תממן תכנית להגברת ההשפעה של בתי הכנסת בקהילה.
כשקוראים לעומק את הכתבות מתברר שתקציבים עצומים הוקצו כדי לערוך מפגשים בין משפחות דתיות לחילוניות, לפעילויות שיקרבו חילונים לבית הכנסת בשכונתם, תמריצים כספיים לסטודנטים שילמדו ערכי יהדות (בנוסף ללימודיהם) ומינוי דמויות רוחניות שישפיעו בתוך הקהילות
ויעודדו חשיפה לתכנים דתיים. כמובן שהכל ברוח אורתודוקסית בלבד ולדבריהם הכל יעשה בנועם וללא כפייה.  לאן הגענו??  והכל במימון ועידוד ממשלתי.
לא קראתי, אבל זה בהחלט נשמע-
06/03/14 18:32
89צפיות
לחזק ערכי דת ופעילות בתי כנסת, אין מספיק ערכים אחרים, כללים, שידברו להרבה יותר אנשים?!

והסטודנטים- אין מילים.
בבריטניה שוקלים לאסור
06/03/14 21:31
117צפיות
שחיטה כשרה.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4496102,00...

מה עם איסור ברית מילה?
זה לא מפחיד...
06/03/14 22:24
175צפיות
מפחיד לחשוב מה קורה למי שמגלה רק לאחר שנשמתו עוזבת את הגוף, שהחכמה שיש בו היא שייכת להקב"ה... כמו שמתארים למעלה מ-30 מיליון איש בעולם שעברו מוות קליני ומדווחים את אשר חוו.
יש אלפי אנשים במדינה שמשקשקים שהציבור ידע את הדברים האלה.
מעדיפים סבבות.. אחלה, מה רע?
אח"כ נסתדר...
צריך לדעת מה קורה לאחר סיום הקדנציה, יום אחד זה הרי מגיע לכולם.
ההטפות המחב"תיות שלך נופלות על אוזניים ערלות
07/03/14 01:47
107צפיות
אנא חסוך אותן מאיתנו, חבל על הזמן של כולנו (במובן המילולי של הביטוי).
את יכולה לקרוא לזה איך שאת רוצה,
18/03/14 03:37
25צפיות
הטפות, נעליים...
יש מציאות ואיתה אי אפשר להתווכח. (היה פעם אחד שקראו לו נח, הוא אמר לכולם שיהיה מבול וכולם ימותו אם לא יתקנו מעשיהם..... אמרו לו שיפסיק להפחיד ולהטיף...)
מי שמעדיף לעצום עיינים - כנראה שבינו לבין בת יענה - אין הרבה הבדל... (כידוע מה שמספרים)
אבל האמת, אני חייב להגיד לכם, שבאיזה מקום אני מאוד מעריך אתכם.
למה?
כי אתם עקביים עם עצמכם.
ז"א שכל החילונים שעורכים ברית מילה, צמים בכיפור, נמנעים מחמץ בפסח, ועוד כל אחד לפי מה שהורגל, יש להם סתירה עם מעשיהם.
הרי אם התורה אמת וא-לוקים נתן אותה, אז זה לא רק כיפור ופסח... באותו ספר כתוב עוד דברים. אז אני שואל אותם - למה יש הבדל בין המצוות שחלק כן וחלק לא?
אבל אתם טוענים אין כלום = הכל בובקע'ס....
ז"א שאם יבוא יום ותבינו שיש המשך לנשמה לאחר 120 שנה, ואותו המשך תלוי מאוד באופן מדויק להפליא במעשיה בעולם הזה בחיי חיותה, כלומר שכר ועונש, אז אתם בפוטנציאל - סופר צדיקים...
שתזכו להכיר בעובדה.
אכן יש מציאות, ולמרות זאת אתה מתווכח איתה...
18/03/14 10:46
53צפיות
אין שום הוכחה (חץ מקראית) לקיומו של נוח, וסיפור המבול לא הגיוני יותר מ"כיפה אדומה" (יש בו אין ספור חורים בלתי הגיוניים בעליל). אתה מאמין שהוא היה קיים, וזהו זכותך; באותה מידה ניתן להאמין שגם כיפה אדומה זה סיפור אמיתי. מה שכתוב בספר אינו "המציאות", כפי שמוכיחים ספרים רבים. אם אתה בוחר להאמין במה שכתוב בספר ולקיים את המצוות שמופיעות בו, זו בחירה שלך; לתשומת לבך, במציאות לא צריך להאמין.
אני מראה לך אותה, (הדיווחים של אלו שעברו מוות
19/03/14 19:59
18צפיות
קליני וחזרו לחיים) וכנראה במיוחד בשביל ספקנים כמוך בורא עולם שלח כמה מדענים לטורקיה להרי אררט כדי שימצאו שם את תיבת נח בגודלה המקורי ממש לפי המידות הכתובות בספר בראשית במקום המדוייק עליו היא עגנה.... חיפוש פשוט בגוגל ייתן לך לראות סרטונים על כך, יש כמה וכמה לבחירה.
איזה חורים לא הגיוניים יש בו? שהחיות הגיעו מעצמן לתיבה ושהן בכלל הצליחו להכנס אליה בהמוניהם, הם ניסים שעשה בורא עולם בדיוק כמו שהכה במיצרים 10 מכות, שקרע את ים סוף ל-12 שבילים וכמו שיצר לך מוח שאת לא מתחילה להבין את מורכבותו. אין לו בעיה לעשות כל דבר.
- נכון, במציאות לא צריך להאמין. יש פסוק: "וְיָדַעְתָּ֣ הַיּ֗וֹם וַהֲשֵׁבֹתָ֮ אֶל-לְבָבֶךָ֒ כִּ֤י ה' ה֣וּא הָֽאֱ-לֹקִ֔ים בַּשָּׁמַ֣יִם מִמַּ֔עַל וְעַל-הָאָ֖רֶץ מִתָּ֑חַת אֵ֖ין עֽוֹד" (דברים ד' ל"ט) צווינו לדעת את הדברים ע"י לימודם ולאחר הלימוד והידיעה - להשיב אל הלב - כלומר לחיות את זה.
º
דיווחים אינם מציאות... אבל אתה מאמין וזהו.
19/03/14 21:42
14צפיות
הכי קל בעולם
19/03/14 21:49
17צפיות
לכתוב שורה כזו....
ולבטל בהינד עפעף למעלה מ-30 מליון דיווחים ברחבי העולם...
חחחחחחחחחחחחח......
לא בהינף כלום; יש מחקרים שמפריכים את העדויות
19/03/14 21:56
23צפיות
האלה ונדמה לי שאפילו נתתי לך פעם קישור למאמר בנושא (או שזה היה למחב"ת אחר) אבל לא משנה מה שאני אגיד, אתה רוצה להאמין ואתה תמשיך להאמין, זה מה זה משנה? שיהיה לבריאות.
בטח !!! הפרכה של 30+ מיליון עדים!!
19/03/14 22:12
14צפיות
שכל אחד מהם מעיד לטובת הדת שלו... המממ
19/03/14 22:13
23צפיות
צריך להיות נאיבי מאוד כדי לחשוב שזה מקרי (שכל מוות מוחי כזה מוביל אדם לחוויות הדתיות ש"במקרה" תואמות את האמונה הדתית שלו...) ובכל מקרה, בדיוק מהסיבה הזאת, זה לא מחזק את הטענה שלך (בעד היהדות) אלא מחליש אותה. זה לכל היותר אומר שכדאי להיות דתי, נגיד, אבל למה לבחור דווקא ביהדות? מיליוני עדים היו בכלל נוצרים!
נניח שאת צודקת...
19/03/14 22:16
18צפיות
עכשיו את לא מתכוונת לחקור איזה דת היא הנכונה שלפיה צריך לחיות?
אני לא חושבת ש"צריך" לחיות לפי דת
19/03/14 22:19
26צפיות
אין "צריך"; אמונה היא בחירה. מי שהדת נכונה לו, שיחיה לפיה. עוד לא מצאתי דת שנכונה לי, טוב לי בחיי נטולי הדת, ואני חיה מצוין. מאחלת לך חיים מאושרים מלאי אמונה, רק הרפה בבקשה ממי שטוב לו כך, זה הכול.
זה המשפט שאת כתבת:
19/03/14 22:22
18צפיות
"זה לכל היותר אומר שכדאי להיות דתי,.."
את סותרת את עצמך?
לא, זה חלק מהמשפט שכתבתי. היה לו המשך.
19/03/14 22:24
19צפיות
אני לא סותרת את עצמי, אתה מוציא את דבריי מהקשרם. בבקשה, די.
OK סליחה, כנראה שלא הבנתי אותך לגמרי...
19/03/14 22:36
19צפיות
אשמח להבין טוב - כי זה חשוב מאוד.
אני חושבת שהייתי ברורה מאוד, ואם לא, לא נורא
19/03/14 22:51
20צפיות
הדיון הזה לא באמת חשוב, כי אתה תישאר באמונתך, ואני באי-אמונתי.
אני לא מסכים איתך...
19/03/14 22:52
19צפיות
אולי תצליחי לשכנע אותי?
º
אז נישאר באי הסכמה. חלאס, בן אדם. זה לא מתאים
19/03/14 22:53
18צפיות
עד היום לא נשכתי אף אחד...
19/03/14 23:27
21צפיות
אבל תעשי מה שבא לך.
רק מעניין אותי לדעת איך ההפרכות שאת מדברת עליהם מתייחסות לזיהוי הנעל על גג בית החולים של אחת הנפטרות ועל הדיווח של העיוורת ויקי אומיפג מסיאטל..
דיווחים על חוויות אישיות של אנשים אינם מציאות
20/03/14 00:41
36צפיות
אמונה אינה היגיון, ופורום "מוותרים על ברית מילה" אינו פורום אתאיזם או ספקנים. ביקשת הפרכות, בבקשה, להלן הקישורים:
http://sharp-thinking.com/2012/03/15/%d7%91%d7%a9%...
http://sharp-thinking.com/2012/03/29/%d7%91%d7%a9%...
אם יש לך השגות לגבי ההפרכות, כתוב אותן שם. פה זה פשוט לא המקום.
30 מליון איש ואף אחד מהם לא התגייר
07/03/14 06:32
127צפיות
מעניין למה?
לא חושפים בפני הנשמה מיד את הכל,
19/03/14 10:12
33צפיות
נותנים לה הזדמנות ע"י מבחנים באמונה אפילו שהיא כבר שם בעולם האמת לפני שהיא מבינה לגמרי מה קורה לה וגם לא מתייחסים בשווה לכל נשמה שמגיעה לשם - מי שבעלת זכויות מספיק /יותר -  מאפשרים לה יותר להבין את מצבה וחושפים בפניה יותר פרטים נסתרים.
אם תראה את הקישור שצירפתי לפני כן תוכל לשמוע ישירות מאותם ששבו משם- והם לא אחד ולא שניים ובפירוש רבים חזרו בתשובה כמו שתוכל לראות שם ומי שלא חזר - או שהוא בתהליך איטי יותר (אסור בבת אחת-זה גם מאוד קשה כך) או שלא הבין לגמרי את מה שעבר או מנסה להתכחש. בכל אופן כמובן מי שהבין ולא זז כלום - תהיה עליו תביעה גדולה מאוד, אם יש כזה אדם.
כתובות אינטרנט מצורפות:
זה לא מפחיד לחשוב
07/03/14 10:43
105צפיות
שאולי תחיה חיים שלמים במחשבה שאתה עושה את הטוב בעיני ה', ושנשמתך תגיע לגן עדן ותהא צרורה בצרור החיים,
ואז תגלה שאכן יש חיים אחרי המוות ויש אלוהים, אבל הוא לא מאמין ביהדות הרבנית-אורתודוקסית המסולפת?
או שאולי בעצם היית צריך להתאסלם/להתנצר/להפוך לבודהיסט?
או שבשל כך ששכנעת אחרים לחטוא חטאים גדולים (כמו הקרבת קורבנות אנוש - לחתוך את ילדיהם...) תירש גהינום? זה לא מפחיד אותך?

אתה הרי לא באמת יודע מה קורה, אם בכלל, לאחר סיום הקדנציה.
º
גן עדן זה רק למורמונים. אין לו סיכוי.
10/03/14 10:29
21צפיות
באמת, איך שכחתי את המורמונים!
13/03/14 12:03
36צפיות
הם לא שוכחים אף אחד, הרי
כתובות אינטרנט מצורפות:
מי שלומד תורה יודע בידיעה ברורה ומוחשית
19/03/14 19:36
28צפיות
שלא בן אדם כתב אותה אלא רק מי שברא את העולם שהרי רק יוצר היצירה מכיר ב-100% את כל סתריה.
מי שלא לומד - אין לו סיכוי לקלוט את זה.
אם כך- ממילא כל רצונו של בורא עולם שהוא חושפו בתורה הקדושה לא נתון כלל לשום מחלוקת.
ישנן שתי תורות: שבכתב ושבע"פ. התורה שבעל פה באה על מנת לבאר ולפשט את זו שבכתב ולהוסיף אלפי פרטים נסתרים כדי שיהיה אפשר להתחיל להבין איך "להשתמש" בעולם בצורה שתהיה מתאימה באופן מדויק לתכלית שאליה התכוון בוראו וע"י כך להביא את עצמנו ואת העולם לתיקונו השלם (עקב הקלקול הקדום של האדם הראשון שבלעדיו כבר היה אז מגיע העולם לתיקונו הזה- והיום כבר היה מגיע לולי עוונותינו) ולייעודו הנצחי שהוא טוב שלם והוא אושר מושלם ללא כל רע.
מה שקורה לאחר סיום הקדנציה כתוב בתורה שבע"פ והוא מדווח גם ע"י אותם ששבו לחיים לאחר מוות קליני, כפי שמובא בקישור שצרפתי לפני כן שבו תוכלו לשמוע ולראות אותם מספרים על חוויתם המיוחדת. כמובן שמתוך חוויתם אינם יודעים הכל על כך משום שתהליך מיתתם הופסק באמצע וגם לא תמיד נחשפו בפניהם הרבה פרטים נסתרים וגם אם כן - גורמים להם לא לזכור פרטים מסוימים ועל חלק שכן מאפשרים להם לזכור מסיבות שונות פרטים מסוימים - אוסרים עליהם לגלותם לאחר שובם לגופם להמשך החיים בעולם הזה.
לא.
19/03/14 23:12
22צפיות
פשוט לא.
ובהרחבה:
(לא בטוחה למה אני ממשיכה את זה, אבל שיהיה)
מי שלומד תורה מתוך ידיעה ברורה ומוחשית שלא בן אדם כתב אותה אלא רק מי שברא את העולם, הוא שמגיע למסקנות שלך.
מי שלומד תורה מתוך ידיעה ברורה ומוחשית שלא בורא עולם כתב אותה אלא בני אדם רבים ושונים לאורך תקופה, מיד נגלות לעיניו הסתירות והטעויות שהן הגיוניות אצל בני תמותה ולא סבירות בעליל אצל "בורא עולם" או "כל יכול" או "אל עליון".
תורה שבעל פה - לא כל שכן.

תראה, אם אני מבינה נכון את דעתך (זו המילה המכבדת ביותר שאני יכולה למצוא, על כל פנים זה מה שעולה מהודעותיך השונות), אז היא מתבססת על הרצף הלוגי הבא:

(1) יש חיים אחרי המוות, מה ש"הוכח" ב"מחקרים".
(2) תורת ישראל שבעל פה אמרה שיש חיים אחרי המוות.
אם מצרפים את 1+2 מקבלים:
(3) התורה שבעל פה היא אמת.
חוץ מזה, אתה גם מסיק מזה:
(4) אם התורה שבעל פה אמת, גם התורה שבכתב אמת
(5) אם התורה שבכתב אמת, כל הכתוב בה אמת, ולכן יש אלוהים
(6) אם יש אלוהים והתורה שבכתב אמת, צריך למלא את כל הכתוב בה, ולכן למול את בנינו בגיל 8 ימים.

הבעיות הן:
(1) המחקרים שאתה מתייחס אליהם אינם מדעיים. עם זאת, גם אם אתה מאמין בכתוב בהם, דע לך שרבים מהמתים מוות קליני, פוגשים דמויות דתיות שהשפיעו עליהן בחייהם. ישו למשל. האם הפכת לנוצרי בעקבות הדברים האלו?
(2) חכמי ישראל לאורך הדורות אמרו גם דברים רבים אחרים, שידוע ומוכח שאינם אמת, לדוגמה –
שבני אדם ודולפינים יכולים להזדווג, וצאצאיהם הן בתולות ים [פירושי רש"י ותוספות לגמרא - מסכת בכורות, פרק ראשון עמוד ח']
שיש יצורים מיתולוגיים (אגב, מיתולוגיות של עמים אחרים) נוספים כגון חד קרן ועוף החול [תלמוד בבלי, מסכת חולין ס' ע"א, מסכת עבודה זרה ח' ע"א, מסכת שבת כח' ע"ב, מסכת שבת כח' ע"ב],
שדם הווסת הופך לחלב (נידה דף ט' ע"א)
ועוד ועוד.
(3) מכאן ש-3 אינו נכון.
בעיה נוספת היא שגם נניח, למרות כל זאת, שחכמינו ז"ל צדקו בכל מילה שאמרו וכתבו, זה עדיין לא מוכיח את היתר! חז"ל אומרים מפורשות ( למשל בסיפור תנורו של עכנאי, בבא מציעא נט, ב – אבל לא רק) שהם המחליטים, ולא בת קול אלוהית, ולא הכתוב בתורה שבכתב. זו הקדושה והאלוהית לדבריך. אתה מוזמן לקרוא את מה שכותבים הרמב"ם וישעיהו לייבוביץ על "קדוש" ו"קדושה" ולחזור לאחר מכן.

ספציפית בעניין המילה, ידוע שהטקס המתקיים היום, הכולל פריעה, למשל, שונה מאוד מהטקס בימי חז"ל ובוודאי מזה שבימים בהם, כביכול, חיו אברהם אבינו ומשה רבינו (ראה קישור נלווה. יש בו הפניות רבות למשנה ולתלמוד).
אז אם כבר לחזור לתושב"ע, אתה מוזמן למול את בניך הבאים לפי המילה שהייתה נהוגה בימי חז"ל.
או שלא.

מבחינתי מיותר להסביר לגבי 4, 5 ו-6 כשכל מה שלפני כן קורס כמגדל קלפים, וגם ככה זה עלה לי ביותר מדי זמן שאין לי, אבל יכול להיות שאם תענה לי שוב בתגובה מייגעת, זה יפתה אותי לענות לך בעוד תשובה מייגעת.
כתובות אינטרנט מצורפות:
יש לי שאלה פשוטה וקצרה מאוד:
19/03/14 23:23
23צפיות
האם שאלת פעם רב שידוע שלמד הרבה תורה את הדברים שכתבת שלא מסתדרים לך?
אם שאלת כזה אחד והוא היה נבוך - אין לי מה לומר.
אם לא שאלת - את לא מחפשת אמת - אלא סבבות.
דרך אגב לא התעמקתי כ"כ בתוכן הבעיות שהצגת, אולי בעתיד אפנה זמן לכך.
יש לי שאלות פשוטות וקצרות
20/03/14 21:06
82צפיות
(לא כ"כ, אבל הן ארוכות כמו שלך).
ואם הייתי אומרת לך ששאלתי והוא לא היה נבוך, אלא שהתשובות לא הניחו את דעתי היית מסתפק בזה?
או שהיית אומר שזה בגלל שלא למדתי מספיק תורה או שלא הבנתי מה שלמדתי? (או שאני מחפשת "סבבות" - מה הקשר?)
ואם הייתי אומרת לך שרבים וטובים, תלמידי ישיבות, מגידי שיעור ואף רבנים, למדו, חקרו, בדקו ושאלו והגיעו למסקנות שונות משלך, שאלו  רבנים ומורים, ולא הסתפקו בתשובות שקיבלו ולכן יצאו בשאלה (לא אני) או חיים כחרדים בעל כרחם (גם כן לא אני. אני 'חילונית' מהבית)? האם היית מסתפק בזה?

ואל תחליט לי מה אני מחפשת או לא.
אני יכולה באותה מידה לומר שאם הגעת למסקנות (האבסורדיות בעיני) שהגעת אליהן, אז או שלא למדת מספיק תורה (כי אז היית יוצא בשאלה) או שאתה לא מספיק חכם להבין את מה שלמדת (כי אז היית יוצא בשאלה).
אבל אני לא אומרת

וחוץ מזה, חוץ משם המשתמש שלך אין כבר קשר בין הדיון לנושא הפורום, ולכן אין סיבה (לשנינו) להמשיך לחפור דווקא פה.
º
ואתה יודע כמה מליונים מאמינים בפיית השיניים?
07/03/14 16:15
32צפיות
אתה אל תגיד מה שייך לי ומה לא.
10/03/14 15:42
120צפיות
החבר'ה החכמים מתחילים
19/03/14 20:10
46צפיות
החבר'ה החכמים מתחילים
להתקרב להבנה מה זה העולם הזה...
º
אני מציעה לאסוף אותם בפורום גאונים.
23/03/14 08:22
13צפיות
שרשור חדש וגם לוח מודעות
02/03/14 16:22
56צפיות
אנא שרשרו לכאן הודעות מתאימות.

הישיבה החילונית בפורום 'ירושלים'!
02/03/14 19:07
104צפיות
ניר עמית, אחד מראשי הישיבה החילונית בירושלים, יתארח בפורום 'ירושלים' ביום שלישי הקרוב, 6/3, בשעה 17:00 ויענה לשאלות גולשים על הישיבה, מטרתה, האידיאולוגיה, שלה, תכני הלימוד, וכל דבר שיעלה על דעתכם לשאול. זהו הזדמנות  להתוודע יותר מקרוב לישיבה החילונית, שהיא עדיין אלמונית לרוב הציבור.

תכני הישיבה אינם בהכרח דתיים - הדגש הוא על תכנים חילוניים של גדולי היוצרים וההוגים בתרבות העברית המתחדשת.

עוד על הישיבה אפשר לקרוא באתר שלהם.

אפשר להיכנס כבר עכשיו לשרשור האירוח  ולשאול כל העולה בדעתכם - ניר עמית יענה בשעת האירוח על השאלות שיצטברו עד אז.
כתובות אינטרנט מצורפות:
מפגש קה"ל צפוני בעוד שלושה שבועות
06/03/14 21:50
45צפיות
צפוני זה באיזור רמת ישי
בבקשה כתבו לי מסר או מייל אם בפייס בעמוד של קה"ל אם אתם מתעניינים.
אנא שימו לבכם כי המפגש מיועד להורים ותיקים והורים מתלבטים ואינו מחליף את מפגש הפורום המתוכנן (מה קורה עם זה , צריכים עזרה?) או מפגש פעילים.
וכן -
המפגש אינו מיועד לאנשי תקשורת, אלה יפנו אלי ויקבלו סיוע ככל האפשר.

שלכם,
רונית.
ברית הפחד של ברית המילה (YNET)
09/03/14 09:36
105צפיות
קישור

"המחשבה שניתן להצדיק את ברית המילה באמצעים רציונליים, משפטיים או בריאותיים מגוחכת בעיניי. לא יעזור כמה נתפלסף על המגבלות המוטלות על זכויות הילד, על היות הוריו האפוטרופסים הטבעיים שלו, על זה שאין דבר כזה זכויות "טבעיות" והן דבר פיקטיבי בעיקרו, או על איזה איזון בין הזכות האישית של הילד לזכות הקולקטיבית של הלאום."
יופי של מאמר
09/03/14 12:10
46צפיות
הוא מדבר על אחת הסיבות המשמעותיות ביותר, לדעתי, לכך שהמנהג הלא הגיוני הזה ממשיך להתקיים. אני אוסיף אותו לקישורים שלנו בהמשך. מעניין שהכותב לא מבטא את דעתו האישית בקשר ל(ברית) מילה (התגובות בטמקא מעידות על כך שרוב המגיבים לא ממש קראו את המאמר ובטח לא הבינו אותו) אלא רק מצביע על האלמנט הלא רציונלי שבו.
לדעתי הוא התכוון לעקרון ההכבדה מבלי להתכוון
09/03/14 13:22
58צפיות
לא שאני מבין גדול בביולוגיה אבל ההסבר הזה תמיד נראה לי מתאים לנושא הברית (זה ופרוייד).

º
עקרון ההכבדה
09/03/14 16:38
23צפיות
רעיון מעניין לאללה
15/03/14 15:24
11צפיות
למרות שאני מכירה היטב את העיקרון וגם רקאתי עליו ספרים, מעולם לא חשבתי על ביצוע המילה בפעוטות כעל עיקרון ההכבדה.
כתבה לא רעה. אהבתי את התגובה לתגובית 15
09/03/14 17:10
120צפיות
"המשוואה הרבה יותר פשוטה. אם אני נמנעת ממילת בני, אני מטילה עליו מעמסת חריגות רצינית למדי במדינת ישראל. זוהי אחריות מוסרית כבדה מאוד, שאפילו אני נמנעתי מלקחת אותה על עצמי.
לא חוכמה להזכיר טיעונים של אנשים ולפטור אותם בחצי משפט כ"חלשים" ולהמשיך הלאה."

והתגובה לתגובית:
"את זה אף פעם לא הבנתי
א ‏(09.03.14)
בתור גבר, אני לא זוכר את עצמי ערום שמראה לגברים אחרים איך נראה האיבר שלו.
זה בתוך הבגדים, ולא עניינו של אף אחד.

רק בצבא היו מקלחות ללא וילון, אבל שם כולם היו כל כך עייפים, שזה ממש לא עניין אף אחד מה הולך באיבר של השני"
אותי עניינה התגובה הזאת:
10/03/14 10:18
46צפיות
"אם יש חרדה לחיי התינוקות, כיצד הפגיעה בהם מרככת או מרגיעה את החרדה? הקישור שעשית לא תפור טוב..
שנית, אין שום מחקר שמראה שמלים יותר בכורים מאשר אחרים בסדר הלידה, כך ששוב הגרסא נופלת.
מעניין לחשוב על המנהג באופן פסיכולוגי, אבל אז הוא צריך להיות תקף לכל הדתות, מה שכאמור לא קורה.
רביעית, ויצאתי חופרת, הפגיעה בגוף החי של חסר ישע נראית לי קשורה יותר לתוקפנות מאשר לחרדה.
תרגיל מעניין, אבל לכתוב על זה מאמר בלי ללמוד לעומק פסיכולוגיה נראה לי חובבני."

היא היחידה שהתקרבה לאי הנוחות שחשתי למקרא המאמר,
שמשום מה התעלם מהעלמותו הפתאומית של אלמנט החרדה לחיי התינוקות כשמדובר בתינוקות ממין נקבה, או תינוקות לא יהודיים (ולא מוסלמים), למשל.
(ואולי אם הוא היה מרחיב את הרעיון שלו - הוא היה מסביר מדוע אין חרדה לחיי הבנות? האם זה נובע מכך שבנות פחות חשובות מבנים?....)

ה|מנהג" הזה מאפיין חברות מאוד דתיות ודי סגורות, מסתגרות והומוגניות, ואינו מתפשט ברחבי העולם.
כך שאיני רואה כיצד התופעה ה"פסיכולוגית" הזאת באורח פלא לא מתחוללת בקרב כל או רוב בני האדם....

זה נראה לי הסבר מאוד מאוד (מאוד!) חלש ומאולץ למילת בנים.

אני כן מסכימה איתו ש:
"לכן, הטיעון שהם רוצים לחסוך את המבוכה מבניהם הוא טיעון חלש, ואף אם הם משתמשים בו כנראה שהוא מהווה כסות למשהו אחר."

אבל אני חושבת שזה לא מכסה על פחד לחיי התינוק. כי הראציונל שלי אומר שמי שמפחד לחיי בנו - לא יסכן את חייו או את בריאות איבר מינו ע"י ביצוע ניתוח מיותר בגופו.

לדעתי זה כן מכסה על התניה חברתית מאוד חזקה שיש להורים המלים - שהם לא מסוגלים להשתחרר ממנה,
ועל פחד של המלים עצמם מלהתפס כחריגים בחברה. לא פחד שלהם שהבן יתפס כחריג.
(כי אם ההורים לא חריגים - אז אין שום סיבה שהבן יהיה חריג.
שגם זו סיבה לא ראציונלית ויותר מזה - גם לא מציאותית פעמים רבות....)

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום