בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הסרטון בעד מילה של הכנסת
29/01/14 12:09
189צפיות
גבי ברבש ואסנת לבציון קורח
29/01/14 12:20
105צפיות
פייר - התאכזבתי
פשוט מביך
29/01/14 12:40
103צפיות
באמת, זה פשוט מביך הסרטון הזה.... מהרבה בחינות. אבל מעל לכל, בעובדה שממשלה של מדינה יוצאת להגן על המנהג הברברי הזה וכל הבורות שהמומחים (הדתיים כולם או כמעט כולם) מפגינים....
מביך...
תעמולה שקרית, מסולפת ומאכזבת, בעיקר מרופאים
29/01/14 15:16
105צפיות
ד"ר חנה קטן(?) שמתראיינת בסביבות דקה, חוזרת על המיתוס לגבי הקרישה בדם ביום השמיני ושחוש הכאב של התינוק נמוך מאוד בשלב הזה (רק חבל שאין לכך תימוכין מדעיים). לטענתה ככל שהילד גדל עולים הרגישות שלו לכאב וזמן ההחלמה (או, היכולת שלו להתלונן, יכולת ההבעה המילולית שלו והזיכרון שלו מהאירוע).

אחריה מרואיין ד"ר גבריאל ברבש והוא אומר שלמילה יש ביסוס מדעי במחקרים על אוכלוסייה רחבה (אבל לא במדינות מערביות אלא באפריקה... אהממ...) במניעת (כן, מניעה! הוא אמר prevention) מחלות מין מדבקות כמו איידס, הרפס (בהנחה שלא מקבלים אותו מהמוהל, כמובן... ) וסרטן צוואר הרחם (שכח לציין שמילה לא מונעת אלא רק מפחיתה סיכויים, בשעה שקונדום מונע ולא מצריך שום ניתוח, ושלווירוס הפיפלומה כבר יש חיסון...).

אחריו מדברת ד"ר אסנת לבציון-קורח (מנהלת בי"ח הדסה הר הצופים) ומספרת על הפחתה בדלקות בדרכי השתן שמשאירות צלקות בכליות(?!) ועל הפחתה בסרטן הפין והערמונית (שמאוד רלוונטיים לתינוקות וילדים, כידוע...) ולסיכום הוסיפה שיש יתרונות לכל החיים, בעיקר לגבר ולפרטנריות המיניות שלו (אין ספק, רלוונטי מאוד לתינוקות וילדים...).

ואח"כ הם ממשיכים לחזור על זה שוב ושוב...
אולי במקום לבזבז כספי ציבור על הצדקת פולחן דתי יוציאו אותם על סרטוני הסברה למין בטוח? אני מעדיפה כבר את הסרטון של זהו זהו:
http://www.youtube.com/watch?v=Ho0eaoFYIcY
[מתנצלת על האיכות, זה מה שמצאתי... ]

בקיצור, מספרים לנו כמה מילה בריאה, רק לא מזכירים אפשרויות אחרות (שלא כוללות ניתוח), לא מזכירים את העובדה שאין אף אגודת רופאי ילדים שממליצה על מילת יילודים שגרתית, לא מזכירים שיש עוד איברים שאפשר להסיר כדי למנוע מחלות (אבל לא עושים זאת), מתעלמים לחלוטין מהסיבוכים האפשריים ומהחסרונות, ובעיקר מהעובדה הבסיסית שמילה בישראל לא מבוצעת מטעמים רפואיים!

נ.ב.
כרגע יש שם 17 נגד (dislike) ורק 2 בעד... הצביעו והשפיעו! (צריך חשבון גוגל, כמובן).
ושכחתי: מרוב רופאים, בתי חולים וציוד רפואי
29/01/14 15:19
84צפיות
אפשר היה לחשוב שבישראל זה הליך רפואי שמתבצע בבתי חולים ע"י רופאים מומחים... אבל בסרטון התעמולה מסתירים מהאירופאים שלמעשה רוב המילות בישראל מבוצעות ע"י אנשי דת ללא כל הכשרה רפואית, ללא הרדמה ובמקומות שאינם מתקנים רפואיים. כמה נוח להתעלם מכל מה שלא נוח...

איך אמר ערן? במילה אחת: בושה!
יש גרסה של 15 דק', אשמח אם נגיע אליה...
29/01/14 17:48
82צפיות
מי מנסה לאתר אותה?
º
לא מצליחה לצפות בקישור ביוטוב?
30/01/14 15:21
21צפיות
º
אצלי עובד; מה הבעיה?
30/01/14 19:27
18צפיות
º
מסתבר שהבעיה היא אני , הצלחתי!
30/01/14 23:03
19צפיות
למי שיש פייסבוק - פתחתי קבוצה בנידון:
31/01/14 20:15
94צפיות
כתבה מהיום ג'רוסלם פוסט - המהדורה בצרפתית
28/01/14 18:31
147צפיות
º
אבל זה בצרפתית !!! יש אולי בערבית ?
29/01/14 11:51
25צפיות
º
תכניס לגוגל-תרגם, וגם אתה-parlez français
29/01/14 12:54
21צפיות
תודה אחת הכתבות המקיפות והיסודיות ביותר
29/01/14 13:05
108צפיות
שעלו בזמן האחרון לרוב ההתרחשויות החדשות...
לא נפתח לי הלינק
29/01/14 15:00
63צפיות
אפשר להדביק פה את הטקסט?
º
אפשר אבל אסור לצערי.
29/01/14 15:05
31צפיות
º
אז תקציר? :)
29/01/14 15:14
21צפיות
לצערי לא פנויה לכך כרגע
29/01/14 15:30
62צפיות
שולחת לך את הטקסט (המקורי) בצרפתית במסר אישי.
אכן נראה שהלינק נשבר - לינק מתוקן
30/01/14 00:12
52צפיות
כנראה שינו את כתובת הכתבה:
http://www.jpost.com/Edition-fran%C3%A7aise/Israel...
שום דבר חדש; סקירת המקרה של אלינור בעיקר
30/01/14 02:31
92צפיות
בתוספת הבלה בלה בלה הרגיל על מילה ולקינוח סקירה קצרה על ההצהרות האירופאיות מהתקופה האחרונה.

במסגרת המיתוסים על מילה, שימו לב לטקסט הבא (תרגוגל אנגלית מהצרפתית):
According to Dr. Touitou, mohel and physician practicing in Jerusalem, circumcision is far from harming the physical integrity of the patient: "The brith helps prevent a number of medical problems. In particular, it prevents phimosis, penile infection very painful. It also eradicates the danger of smegma, the secretion of the sebaceous glands of men and women which may promote cancer of the cervix in women during sexual intercourse. Not to mention that the foreskin mucosa remains that is conducive to the development of germs, viruses, STD ... and therefore AIDS! In general, circumcision promotes better health. "
הסכנה שבסמגמה? זה נשמע לי כ"כ "איכס, מה זה ההפרשות הטבעיות האלה, סלקו אותן מפה, ערלה זה פיכסה!"
500 ש"ח קנס ליאיר וסנדרה
28/01/14 02:34
201צפיות

לאן נעלם בית הדין הרבני ושיטת הקנסות שלו

אני קורה לו לקנוס לאלתר את יאיר וסנדרה
על כל יום שהם מחליפים מילים

האם לא חובתו של בית בדין הרבני
למנוע נישואי התבוללות שיגרמו לכך שהנכד של נתניהו
יהיה פחות יהודי מתינוק שלא עבר ברית מילה ?

מה עם לשלוח קנס דומה לשרה וביבי ?

מעניין, כאן פתאום אף אחד לא שומע מהם

למה ?

כי כל מה שהם מסוגלים לעשות זה להתעלק לאשה ולהכריח אותה למול
את הץינוק שלה בכוח

מה קורה אגב עם אלינור ?
הם לא הגיעו לבית דין רבני (אלינור ובעלה כן)
28/01/14 09:40
103צפיות
ובית הדין לא נשאל לדעתו לנושא (בכ"ז, הם לא מקבלים משכורת כדי להיות משמאת צניעות של כל אדם וכל פרשיה במדינה הזו, ואם היו, אני לא רוצה לחשוב כמה עוד הם היו עולים למשלם המיסים, בנוסף למצב הקיים).

אני בטוחה שאם פגישות של צאצא עם בן/בתזוג פוטנציאלים, לא יהודיים, היו מגיעים לדיון במסגרת בית דין רבני (נניח למשל שהורה מבקש להפעיל לחצים על ההורה השני, וטוען שההורה השני מאפשר לצאצא להפגש עם חברו הלא יהודי, בית הדין הרבני היה עושה פעולות שונות להפעלת סנקציות ולמניעת האפשרות לפגישות אלה.

מה הקשר של כל זה לענייננו, אין לי מושג...
אין שום קשר ליאיר וסנדרה
28/01/14 10:47
111צפיות
מי מדבר שם בכלל על נישואין?
קשה לי להאמין שהם יתחתנו, וגם אם כן, אני בטוחה שיתגמשו לכבודה
דלקת בדרכי השתן ותינוק שלם - זקוקה להתייעצות
27/01/14 11:38
228צפיות
כבר בהריון החלטתי שאני לא מלה את התינוק בגלל לחץ חברתי (שכן איננו אנשים מאמינים). החודש הראשון צלח בהצלחה למרות הלחצים מצד המשפחה/חברים. ואז הגיעה דלקת בדרכי השתן שכללה אשפוז ואנטיביוטיקה. עברנו את זה. עכשיו הוא כבר בן 3 חודשים ובביקורת נפרולוגית (רופאת כליות) מומחית היא ציינה בסיכון ביקור כי *המלצתה הרפואית* (!) היא על ברית מילה שכן שכיחות הדלקות גבוהה יותר אצל מי שאינו נימול.
ואני תוהה, האם כל תינוק עם דלקת בארהב/אירופה נשלח לעשות ברית מילה? איך זו המלצה רפואית אם הייתה דלקת חד פעמית שטופלה?

מה אתם הייתם עושים?
אבן הבוחן בעיני היא מה קורה עם בנות:
27/01/14 14:14
187צפיות
אני הייתי בהחלט שואלת את הנפרולוגית הנכבדה אם היא הייתה ממליצה לי על (ברית?) מילה גם לו היה מדובר בבת.
שהרי גם לבנות יש עורלה, וגם הן לוקות בדלקות בדרכי השתן (אפילו יותר מבנים, עד כמה שידוע לי...)
אם זה פתרון ראוי, אז למה לא לבנות? למה שהן תסבולנה?

או בקיצור - בבהחלט הייתי מתנגדת לפתור בעיה שיש לה פתרון שלא כולל הסרת איבר/ים וניתוח/ים
ע"י הסרת איבר/ים. אם יש פתרון לא רדיקלי שלא פוגע בשלמות הגוף ונותן מענה הולם -
אין שום סיבה שלא להשתמש בו.

בכל מקרה - אני לא יודעת מה קורה באירופה או ארה"ב.

מאחר ולמיטב ידיעתי, באופן כללי באירופה כמעט ולא מלים בנים ו/או בנות, ודלקות בדרכי השתן הן ממש לא נדירות בתינוקות וילדים -
אני מנחשת שבאירופה מרפאים דלקות בדרכי השתן אצל בנים בדיוק כפי שמרפאים אצל בנות....

לגבי ארה"ב - אני ממש לא יודעת למה לצפות לגבי המדינה הזאת.
לא אופתע אם שם רופאים מציעים מילה כפתרון לדלקות בדרכי השתן.
כל כך מתוסכלת
27/01/14 14:47
144צפיות
לא היה רופא אחד שלא הטיף לי על ברית המילה מאז הלידה, אבל מהנפרולוגית ציפיתי ליותר. הרג אותי שזו המלצתה הרפואית.
לפעמים יש לי "תשובה ציונית הולמת" -
27/01/14 15:43
136צפיות
אבל רק בדיעבד.

אם לא עניתי את "תשובת המחץ" או לא שאלתי את השאלה שהייתה מציפה את הצביעות שבמילת בנים
(פותרים דלקות בדרכי השתן ע"י מילת בנים בלבד? צביעות שזועקת לשמיים!),
אני פשוט אומרת לעצמי שלא נורא - אז הפעם לא הצליח, אבל אולי בפעם הבאה.
הרי אני לא באה לתווכח או "לחנך" את הרופאים.
בשורה התחתונה - אני רוצה טיפול לילד ומאחר ולי זה ברור שאין שום צורך בהסרת עורלה -
אז זה לא יקרה נקודה. (אולי אני לא רופאה - אבל בהחלט גם לשיקול דעתי יש מקום בהחלטות רפואיות שנוגעות לי ו/או לבני!)

אז אולי גמגמתי את עצמי עד שקיבלתי את הטיפול שלא כולל הצקה  מיותרת לילד ולעורלתו ולא הייתי אסרטיבית ומתוחכמת כמו שהייתי רוצה להיות, אבל העיקר שהילד נשאר שלם, ושהבעיה טופלה באופן היותר סביר ופחות רדיקאלי (ויש שאף יאמרו - נורמלי).

הנ"ל היתה כמובן דוגמא היפותטית למצבים האלה שאנחנו נותרים ללא מענה הולם ברגע האמת,
ומוצאים אותו רק בדיעבד כשזה כבר לא רלוונטי.

לי אישית זה לא באמת קרה: אני לשמחתי לא קיבלתי הטפות מרופאים (בינתיים) -
אבל לו כך היה, אני מניחה שגם לי היו מקרים שהייתי יוצאת מאוד מתוסכלת מהסיטואציה ומרגישה שלא מיציתי את המעמד.
(וודאי שזה לא פשוט "להכות את המומחה"...)

בשורה התחתונה - מה שהכי חשוב הוא שלמרות ההטפות ובורות הרופאים - את בכ"ז שומרת על הבן שלך.
º
27/01/14 20:06
8צפיות
º
28/01/14 08:03
11צפיות
הסטטיסטיקה גם מתהפכת
27/01/14 14:24
139צפיות
מסכימה לחלוטין עם מה שענתה לך חדשה31.
רציתי גם להוסיף, שממה שאני קראתי, הבנתי שאחרי השנה הראשונה לחיים הסטטיסטיקה מתהפכת ודווקא לאלה הנימולים יש סיכוי גבוה יותר לחלות בדלקות בדרכי השתן.
לצערנו בארץ גם הרופאים שבויים במיתוסים המפורסמים על ברית המילה... (גם לי רופאת הילדים שהופתעה לראות שלא מלנו אמרה - ״אבל יש סיבות נוספות לעשות, את יודעת... למנוע איידס וכאלה״, שזה פשוט מופרך בעיניי שהיא אשכרה הוציאה את המשפט הזה מהפה בתור רופאה...).
אני בטוחה שיש כמה שיטות הרבה פחות פולשניות והרבה יותר מוצלחות כדי להמנע מדלקות עתידיות, ובכל מקרה, גם כשיש דלקת, הטיפול הוא בטוח הרבה פחות נורא מלכרות איבר לילד....
º
איפה ניתן לראות את הסטטיסטיקות הללו?
27/01/14 14:48
37צפיות
הנה מספר מחקרים שמראים איך מילת זכרים מעלה את
27/01/14 16:39
113צפיות
הסיכון לדלקות בדרכי השתן

* מחקר מישראל שמראה עליה בדלקות בתקופה שלאחר הניתוח

* לתינוקות זכרים סיכון של 1% לחלות ב UTI בעוד שלכריתת העורלה שיעור סיבוכים ישירים של 2%

* סיכום עם סטטיסטיקה שמראה שאין  קשר בין מילה ל UTI (אם כבר ההפך הוא הנכון) ולמה המחקר הבודד של Wiswell מ 1982 הוא שגוי מיסודו  (זה המחקר שעליו מתבססת כל המיסקונספציה שמילה מפחיתה דלקות בדרכי השתן)

בנוסף, אני רוצה לחזק אותך מול הדברים השערוריתיים שרופאים אמרו לכם, בעיקר הנפרולוגית! פשוט שערוריתי, והייתי שואלת מה היא הייתה ממליצה לבנות, שאצלן שיעור הדלקות גבוה פי כמה !! זה רק מראה שרופאים, לא משנה כמה הם מומחים ומנוסים, הם כאחד האדם וסובלים מאותו קיבעון מחשבתי חברתי-תרבותי
גם באמריקה רופאי ילדים חולים באותה מחלה שאובחנה יפה על ידי עמיתיהם הארופאים:

http://pediatrics.aappublications.org/content/earl...

מהמילון שלנו
27/01/14 15:24
83צפיות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/terms/default.as...

למיטב זכרוני המחקר הוא אמריקאי, והביקורת עליו היא שבמדינה ובזמנים שרוב התינוקות בה היו נימולים, השלמים קיבלו "טיפול יתר" בפין, משיכות, הפשלות, ניקויים מיותרים ועוד, וזה מה שגרם להם יותר דלקות.

הרבה בריאות מעכשו
º
תודה רבה :)
27/01/14 15:50
17צפיות
אני אפריד את התשובה שלי למישור מעשי ומישור
27/01/14 18:55
130צפיות
עקרוני

מבחינת ההיבט הפרקטי: אני מניחה שאירוע של דלקת בדרכי השתן לתינוק כל כך צעיר זו חוויה מפוקפקת, גם לו וגם להורים. למזלי לא היה לאף אחד מילדיי בגילאים כאלה, כי אני מניחה שזה מבהיל וגם שובר לב. אינני יודעת מה בעצם את צריכה לעשות עכשיו, האם הומלץ על מעקב? האם את צריכה לבוא לביקורת כל כמה זמן? מה קורה במקרה של אירוע חוזר? אני מציינת את כל זה כדי להציע לך למצוא רופא טוב שלא ימליץ על ברית מילה כברירת מחדל, ואני משוכנעת שיש כזה אחד. גם אם תאלצי ללכת פרטי או לעבור קופה (כן כן! זה לא כל כך קיצוני כמו שזה נשמע). תנסי לקבל המלצה על נפרולוג/אורולוג טוב מומחה לתינוקות וילדים שדעתו על עורלות לא נגועה בבורות. אולי מישהו בפורום יוכל להמליץ? אולי בקה"ל? פעם דיברתי עם רופאה מקסימה ונהדרת מקה"ל שעזרה לי באיזשהו עניין ואולי לה המלצה? במילים אחרות: צרי קשר עם רונית מקה"ל, ובמקביל תבררי על רופאים, ותבדקי אצלם. תלכי לביקור ותראי מהי גישתם.

במישור העקרוני:
האם זהו בנך הבכור? אני שואלת כי בעצם, מעכשיו, יצא לך לראות די הרבה רופאים, כי ככה זה עם ילדים קטנים, הרי רצים על כל שטות (אני ככה גם היום). וזה הזמן להתחיל להתייחס לדברים באופן מאוד תכליתי ולא אמוציונלי: את מן הסתם תפגשי בין השאר רופאים לא סבלנים, לא נעימים, שיפוטיים, או סתם לא רציניים, לצד רופאים טובים ויסודיים ונפלאים. תנסי לא להלחץ ולהסתכל על זה כעל שוק פתוח שבו את צריכה לבחור עבורך את נותן השירות הטוב ביותר. הרופא לא נעים לך מאיזושהי סיבה? תחליפי. חבל להתעכב על זה בכלל. לשמחתי אני יכולה לומר לך שבשנים האחרונות אני מרגישה שהרופאים שמטפלים בילדיי הם ממש לרוחי. וברגע שאני נתקלת במישהו בעייתי בעיני - אני לא חוזרת אליו יותר. לא מזמן הייתה לנו חוויה מגעילה אצל רופאת עיניים, שדווקא התייחסתי ברצינות לדבריה, אבל הלכתי איתם לרופא אחרוהתייעצתי איתו לאור האבחנה שלה. אבל אליה אני לא חוזרת גם אם האבחנה שלה 100% נכונה (והיא לא, אגב). אצלי הגישה הזו מצמצמת את האכזבה והעצבים. פשוט ללכת הלאה, בקור ובנחישות, ואני מבטיחה לך שתמיד אפשר למצוא אדם שהתקשורת איתו טובה ויש כבוד והבנה הדדיים. אז הנפרולוגית אמרה.... תמצאי נפרולוגית שלא תגיד. והיא בטוח קיימת.  
º
27/01/14 19:45
6צפיות
כמה תשובות
27/01/14 21:45
85צפיות
ההמלצות כללו - וזה ציטוט:
1. ברית מילה.
2. המשך מעקב במרפאה נפרולוגית בכל 3 חודשים.
3. תרבית שתן בכל עליית חום מעל 38.5.

שימי לב לסעיף הראשון והמקומם.
זו רופאה בבית חולים ולא בקופה. אליה מפנים מכל הקופות. ואין מבחר נפרולוגים לילדים.

במקרה שבו חס וחלילה יהיה אירוע חוזר, יערכו בירור פולשני יותר. יש נוהל שמצוין גם פה במילון הפורום. לא משהו ייחודי. בגדול, יבדקו אם מדובר בריפלוקס.

וכבר נתקלתי ברופאים סתומים, אבל בגלל שהיא נפרולוגית מומחית, ציפיתי ליותר. ברור שאני מתעלמת ואף החלפתי רופאים שהעירו הערות לא לגיטימיות על העורלה. אני לא מתרגשת ולא מתעקשת על רופא לא קשוב. לי לי ובטח שלא לילד שלי.
הבעיה היא, שוב, כשמדובר במומחים בבית חולים. מה? לחפש בית חולים במחוז אחר? לשלם אלפי שקלים על טיפול פרטי? למה?! זה ממש מכעיס ומתסכל.

וכן, שלחתי מייל לקהל כבר הבוקר :)

אני אספר לך משהו מתחום רפואי אחר:
28/01/14 08:45
93צפיות
לפני כמה זמן היינו בביקור בקשר לעניין רפואי הנוגע לבתי. הרופא, מומחה "עם קבלות" לתחום המליץ באופן חד משמעי (ולא מאוד סבלני) על ניתוח. ההמלצה שלו כללה אזהרות ונבואות יום הדין (חלון הזדמנויות שיוחמץ, זה מה שצריך לעשות ואם את לא מקשיבה לי אז זו הפקרות וכו'). גם כמו בנפרולוגיה - אין הרבה מומחים לילדים בתחומו והוא אחד הנחשבים.
אז מה עשיתי?
חיפשתי מומחה אחר. ממש כך. לא בגלל שאני חושבת שהוא בהכרח טעה, אלא כי בנושא כל כך משמעותי אני בהחלט רוצה עוד ועוד דיעות ולדעת כמה שיותר על הנושא, ובאמת - הדבר שהבנתי לגבי רפואה הוא שפשוט אין אמת אחת. ממש בניגוד לתדמית של הרפואה כמדע טהור, זה לחלוטין לא נכון. ויכול להיות שבסוף אומר שהמומחה הראשון צדק, אבל לא לפני שאני אמצא את כל האפשרויות. ולא קל למצוא מומחים אחרים, והתעקשתי, ומצאתי. והפעם - דיעה אחרת, כזו שלוקחת בחשבון את הנאמר קודם, אבל מציעה כיוון אחר של התנהלות.
ומה רציתי לומר?
את כותבת על ההמלצה המקוממת לברית מילה. אני מסכימה איתך (הרי ברור שבאירופה למשל, לא תומלץ מילה לתינוק שסובל מדלקת בדרכי השתן, אלא שכאן ממליצים לך על מילה מתוך התנייה תרבותית שמעורבב לרופאה בראש עם הצד הרפואי). תחשבי כמה מקומם לקבל המלצה על ניתוח, שהוא הרבה יותר מסובך מניתוח מילה, השלכותיו הרבה יותר קשות, בזמן שיש גם אלטרנטיבה, שהמומחה ההוא לא היה מוכן אפילו לדבר עליה. אז זה מה שניסיתי להגיד לך - תנטרלי את עניין המילה ותחשבי קר ורציונלי - קיבלת המלצה שנראית לך שגויה או בעייתית, והרופאה ההיא לא לטעמך - אז כן - תחפשי נפרולוגית אחרת.
את שואלת מה לעשות והאם צריך ללכת פרטי? לדעתי לפעמים כן. החיים לא הוגנים, ואנחנו נתמרן בתוך אי הצדק הזה בשביל שלנו יצא הכי טוב. אני לא מציעה לך אגב פרטי. אני מציעה לך לבדוק היכן יש עוד נפרולוגים (היא בוודאי לא היחידה בארץ, גם אם היא בין היחידות), ותנסי להגיע למישהו אחר. גם קופות החולים נותנות היום הפניות לכל מיני מקומות, הרבה תלוי באיך שתתמרני את הדברים. את צריכה ללמוד את הפרוצדורות הנהוגות בקופה, ולמצוא דרך לתמרן אותן לצרכיך. כולל הפניית בקשה מיוחדת ל"דיעה נוספת" היות ומדובר בתינוק בן 3 חודשים. שתפי את רופא הילדים, תאמרי לו שאת מעוניינת להגיע לנפרולוג אחר - ותראי מה הוא אומר בנושא. בקיצור אין מנוס מאסרטיביות ועמידה על שלך. הניסיון הפרטי שלי הוא שתמיד ניצחתי. ממש תמיד. מי שנחוש ומודע לזכויותיו - מקבל, גם אם זה כרוך בסרבול והשקעת זמן. כולל אמירה מפורשת לרופא הילדים שאליה את לא חוזרת.  
ולא, לא תמיד יהיו מאבקים ולא תמיד תצטרכי להתעסק בדברים כאלה. היה לכם מזל רע - גם הדלקת בדרכי השתן וגם שנפלת על נפרולוגית כזו. אני יכולה לומר לך שלנו היה רופא ילדים במשך שנים שממש מתנגד למילה. זה ממש דבר לא רגיל במחוזותינו, והנה - קרה שדווקא אנחנו נפלנו על רופא כזה (שהוא גם רופא בחסד, שהרבה אנשים מתים להתקבל אצלו). אז יהיו גם הפתעות לטובה, ובעצם, רוב הזמן, את לא תתעסקי בכלל בעורלה. הבן שלי בן 8 והיה לנו רק פעם אחת מקרה של נפיחות ואודם - שכמובן לא היה לו שום קשר לעורלה, אלא אטופיק דרמטיטיס שהופיע גם באיבר המין ונעלם עם משחה סטריאודית...
כשאחד הבנים שלי היה בן שנתיים (!!!)
28/01/14 21:10
156צפיות
היתה לו איזו אפיזודה מוזרה שהתנפח לו הפין. הגענו איתו למיון, הכניסו אותנו להיסטריה גמורה, נתנו לו אנטיביוטיקה לוריד (!!!), ושחררו אותו עם המלצה חמה לברית כי זה עלול לחזור.
מאז, עברו יותר משנתיים, זה לא חזר על עצמו.
מה שכן, יש לו לפעמים אודם בערלה. אנחנו עושים לו אמבטיה עם קצת שמן אמבט טבעי לתינוקות וזה עובר מייד.
כמה חודשים אחכ נשבר לו המרפק ומולו עבר הכירורג שהמליץ לנו בחום (תוך שהוא מתייחס אלינו כפסיכים הזויים) על מילה. הייתי ממש קרובה לשאול אותו אם לא כדאי לכרות לילד את הילד שמא היא תשבר שוב (הרי ידוע שעצם שנשברה מועדת להשבר שוב).
אגב, איזה בית חולים?
29/01/14 12:15
85צפיות
גם אנחנו היינו עם ברונכיטיס ומייד הטיפו לנו על ברית. כאילו יש קשר.
º
סורוקה
29/01/14 15:25
25צפיות
לכרות לילד את הילד?.... נראה לי שהתכוונת את
31/01/14 20:22
64צפיות
היד.....
אין צורך בברית מילה - שיתוף מניסיוני
29/01/14 11:50
157צפיות
שלום לך,

הצטערתי לקרוא על כך שבנך סבל מדלקת בדרכי השתן.
זה מאד לא נעים, במיוחד החום הגבוה והאשפוז (אגב, האם הוא קיבל אנטיביוטיקה לוריד ?)

אני כותב לך מניסיוני כאב לילד שלם שסבל אף הוא מדלקת בדרכי השתן בגיל 10 חודשים.
בני אושפז למשך כשבוע שבמהלכו קיבל אנטיביוטיקה לווריד.
זה היה מאד מפחיד (בעיקר החום המאד גבוה, וגם פעמים בהם הטמפרטורה שלו צנחה לתת-חום) ומעייף (שבוע בבית חולים זה קשה גם להורים).

אבל, לאחר הטיפול הרפואי הטוב, בני החלים לחלוטין, ומאז הכל בסדר (והוא עדיין שלם).
היום הוא בן שנתיים ומאז לא הייתה לא כל בעיה בדרכי השתן.

באשר להמלצות שקיבלת (אני מעתיק מהודעתך):
1. ברית מילה.
2. המשך מעקב במרפאה נפרולוגית בכל 3 חודשים.
3. תרבית שתן בכל עליית חום מעל 38.5.

המלצות 2 ו-3 הן מצוינות וחשובות.
לגבי המלצה 3, ההמלצה שאנחנו קיבלנו הייתה לערוך תרבית שתן בכל מקרה של חום גבוה (מעל 38.5 ) שאינו ניתן להסבר במחלה אחרת (למשל: אם יש לו דלקת בגרון או אם הוא חולה בשפעת אין הכרח לעשות לו תרבית שתן גם אם יש חום גבוה). אני ממליץ לך להרים טלפון לנפרולוגית או לדבר עם רופא/ת הילדים ולבדוק אתם אם ההמלצה המצומצמת מקובלת עליהם.
לגבי המלצה 2 - סביר להניח שאחרי גיל שנה, בהנחה שהכל יהיה תקין, לא תיזדקקו להמשיך בביקורת.

כמו כן, האם עם השחרור מהאשפוז בוצע אולטרה-סאונד של הכליות ו/או דרכי השתן ? הבדיקה נועדה לבדוק שאין לו בעיה אנטומית באגן הכליות. אם לא בוצעה, כדאי לשאול בנושא את הנפרולוגית.

לגבי המלצה 1, הרשי לי לגחך.
מה תמליץ הנפרולוגית אם וכאשר בנך יסבול מדלקת באוזניים ? או בגרון ? אני מקווה שהיא תסכים להשאיר את ראשו של בנך במקומו.

לסיכום, החלק הקשה מאחוריך. זה לא נעים ולא קל לצפות בבנך הרך והקטון סובל בבית החולים.
אבל עשית נכון כשהשארת אותו שלם, והטעם לכך נותר בעינו גם לאחר שאיתרע מזלו והוא לקה בדלקת בדרכי השתן.
אגב, הסטטיסטיקה מתהפכת בגיל שנה, שאז הסיכון לבעיות ולכל מיני חולירעות אצל נימולים גדול יותר מאשר אצל ילדים שלמים.

בברכה (ורק בריאות),

אורי.
תודה אורי. הנה כמה תשובות למה ששאלת
29/01/14 12:14
86צפיות
כן, הוא קיבל אנטיביוטיקה לווריד במשך כמה ימים וכששוחררנו המשכנו עם אנטיביוטיקה בסירופ 3 פעמים ביום עד שעבר.
כן, ערכנו בדיקת אולטרסאונד כמה שבועות אחרי האשפוז והכל נראה תקין, בינתיים, אף כי הקפידו לבשר לי שנזקים רואים אחרי כמה חודשים.
לגבי צמצום בדיקות התרבית - שוחחתי איתה והיא מסכימה. לפחות זה.

אני מאוד מקווה שגם בשבילנו זה יהיה עניין חד פעמי.
המון המון תודה על השיתוף הזה. מאוד ניחמת.
בשביל זה כולנו כאן - לתמוך זה בזה.
29/01/14 12:50
60צפיות
שלום לך,

שמחתי לסייע (והלוואי ובנך מלכתחילה לא היה סובל מדלקת, כך שלא היית זקוקה לתמיכה הזו). בשביל זה כולנו כאן.
הפורום תרם לי רבות בעת שבת זוגי התלבטה אם למול או לא, ואני שמח לתרום מצדי ולעזור כשאפשר.

לגבי ההמתנה כדי לבדוק אם נגרמו נזקים - זה גם מה שנאמר לנו, ופשוט צריך להמתין עד לביקורת.
בכל מקרה, אם הילד מרגיש טוב והדלקת לא תחזור, אז סביר להניח שלא נגרמו נזקים (אבל באמת שאינני רופא ואין לי ידע או הכשרה מקצועיים כדי לבסס את דבריי אלה).

בברכה,

אורי.
סיפרתי בעבר ואספר שוב
30/01/14 21:00
78צפיות
בן של חברים שהיה בן פחות משנה היה עם דלקת בדרכי השתן. היה מאושפז והיה צריך לקחת אנטיביוטיקה למשך המון זמן.
אה, והוא היה נימול אז אני תוהה מה הציעו הרופאים להורים שלו......
ומה לגבי דלקות אצל בנות?
01/02/14 20:33
66צפיות
אני חושבת שדלקת בשלפוחית השתן זו רגישות אינדיבידואלית של תינוק/פעוט ואפילו מבוגר...
כמו שיש ילדים שסובלים יותר מדלקות אוזניים וכאלו שלא היתה להן אפילו אחת בילדות.
יש בנות שבתור תינוקות (של חברות שלי) שסבלו נורא מדלקות...(לאף אחת לא הוצע שום ניתוח בתור פיתרון).
ככה יש תינוקות בנים שסובלים...רק מי שיש לו עורלה ...זה מאד קל להאשים אותה קודם ולנסות להפטר ממנה כפעולה ראשונית.

כשאני הגעתי עם תינוק עם חום ועורלה...האחות באסף הרופא (והיא היתה היחידה) אמרה לי, עוד לפני בדיקת השתן שזו בטוח דלקת ושזה בטוח בגלל העורלה...
לבנים השלמים שלי לא היו דלקות שתן וגם לבנות לא.
לחברה שלי שיש לה שלושה בנים נימולים למהדרין...היו דלקות כל הזמן , פעם אחת אפילו קיבלו עירוי עם אנטיביוטיקה.
אם הייתי בהריון עם בן לפניה(אני הייתי בהריון עם בת לפניה)...זה היה משכנע אותי מאד....לא לעשות ברית :)
למיטב ידיעתי לא היו לי דלקות בדרכי השתן
01/02/14 21:54
54צפיות
בשום שלב בחיים; אבל דלקות אוזניים, או-הו! מגיל שנתיים עד ארבע גרתי בחדר ההמתנה של רופא האף-אוזן-גרון, ובגיל שש כרתו לי את הפוליפים באף... ועד היום יש לי רגישות רבה באוזניים ובאף ו"צנרת" דפוקה (אבל זה לא המקום לפרט).
כנראה בגלל שלא כרתו לך את העורלה של האוזן
01/02/14 23:05
53צפיות
גם דלקת אוזניים נחסכו מהילדים שלי...עכשיו כשאני חושבת על זה...אולי יש לזה קשר לעורלה
º
01/02/14 23:10
8צפיות
העורלה מגינה
02/02/14 18:44
52צפיות
May the Forceskin be with you

דלקות
05/02/14 17:54
22צפיות
ממש אין קשור בין אם הוא לא נימול או נימול
אין קשר
ממש לא צריך לעשות ברית מילה
כלא נימול אני יכול להגיד שלא היו לי דלקות
רק צריך לנקות מתחת לעורלה בגלל הצטברות לכלוך
כנסת ישראל יוצאת לקרב, הפיקה סרטון בעד מילה.
41תגובות
26/01/14 20:04
238צפיות
הכנסת הפיקה סרט מיוחד: הסרט הופק עבור מועצת אירופה וכותרתו "ברית המילה היא חופש דתך, אין בה נזק וסכנה". ח"כ נחמן שי ייצג השבוע את הכנסת באסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה שעתידה לדון שוב בנושא ברית המילה. הוא יצא לאירופה מצוייד בסרט המיוחד שהפיקה הכנסת והעוסק בנושא ברית המילה.

"ברית...

(המשך...)
הכנסת הפיקה סרט מיוחד: הסרט הופק עבור מועצת אירופה וכותרתו "ברית המילה היא חופש דתך, אין בה נזק וסכנה". ח"כ נחמן שי ייצג השבוע את הכנסת באסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה שעתידה לדון שוב בנושא ברית המילה. הוא יצא לאירופה מצוייד בסרט המיוחד שהפיקה הכנסת והעוסק בנושא ברית המילה.

"ברית מילה היא חופש דת" צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק
הכנסת מקיימת מאבק מהותי ועקרוני במטרה לשנות החלטה קודמת של מועצת אירופה על הסכנה, כביכול, בברית המילה.

המועצה המליצה לחבריה להגביל בחקיקה קיום בריתות מילה. בהנחיית יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, פתחה הכנסת בפעילות נמרצת במידות רבות ועד כה יותר מ-100 חברי מועצת אירופה כבר חתמו על דרישה לבטל את ההחלטה הקודמת בנושא ולקבל החלטה חדשה.

לפני צאתו לאירופה, נודע לח"כ שי כי תומכי ההחלטה מתכננים להציג סרט תיעודי המפרט את "הסכנות" כביכול שבברית המילה. שי יזם מייד הפקת סרט נגדי מטעם הכנסת, יחד עם לפ"מ (לשכת הפרסום הממשלתית) שנערכה לכך במהירות. בסרט שהופק בידי גיל נאור, מופיעים מרואיינים בעלי שם מהשורה הראשונה בתחום הרפואה בישראל.

המרואיינים מציגים את ההכרח בחופש דת בנושא ברית המילה, ליהודים ולמוסלמים, ודוחים באופן ברור ומוסמך מדעית את הטענה כי קיימת סכנה בהליך הרפואי של ברית מילה. בין השאר, מרואיינים בסרט ארבעה מנהלי בתי חולים: פרופ' גבי ברבש, מנהל ביה"ח איכילוב, ד"ר אוסנת קורח לב-ציון, מנהלת ביה"ח הדסה הר הצופים, מנהל בית חולים בנצרת, ד"ר איברהים חרבג'י ומנהל בית החולים בנהריה, ד״ר מסעד ברהום.

עוד מרואיינים בסרט: פרופ' אברהם שטיינברג מחבר אנציקלופדיה רפואית, חתן פרס ישראל, ד"ר חנה קטן רופאה בכירה, ויו"ר הכנסת, יולי יואל אדלשטיין. אורכו של הסרטון הוא 15 דקות והוא יוקרן בוועדה לעניינים חברתיים של מועצת אירופה בשטרסבורג.

"אנחנו נמצאים בעיצומו של מאבק", אמר ח"כ שי, "עלינו מוטלת האחריות להפוך ההחלטה על פיה. אסור להפקיר אף זירה ואף הזדמנות כדי להדוף הטענות נגד ברית המילה. אני מאד שמח כי אישים בכירים מהשורה הראשונה בתחום הרפואה, נענו מיידית לבקשתנו ותרמו את עמדתם המקצועית״. הסרט שהופק, עתיד לשמש את נציגי הכנסת ומשרד החוץ גם בהמשך, עד שההחלטה תבוטל.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב

מקור http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/544/880.html?hp...
º
שאלות על הדרך
26/01/14 11:47
70צפיות
עד מתי יתקעו בפנים את הטיעון הדתי?
26/01/14 11:29
112צפיות
אני מתחילה להתעייף מאנשים שבכל דיון *חילוני* (זאת אומרת קיימת התלבטות ממניעים שונים, כאשר קיום המצווה הוא לא חלק ממערך התהיות) מזדעקים על אובדן הזהות היהודית (היא קיימת, רק בלי מילה) וכמה שזה חשוב, ושורשי ובלה בלה בלה ופשוט מסרבים לקבל את העובדה שיש אנשים שזה לא רלוונטיים עבורם?! ואתם יודעים מה הכי מצחיק? אמרו לי שאני לא מבינה את המצווה (נכון וזה גם לא מעניין אותי להבין אותה. גם שאר מצוות שאם זה לא נעים לי או טעים לי, לא אטרח לקיימן) ושלחו אותי לשקר כלשהו (סליחה. ספר שבאמת אינני יודעת לחזור על שמו) לקרוא קצת. כאילו אני זאת שצריכה לעשות את הלמידה בנושא. זהו פרקתי.
זה אכן טיעון ביצה-תרנגולת שמזכירה לי...
26/01/14 12:18
97צפיות
את הטיעון הכללי על הדת-"אתה לא מבין, בוא קודם ועשה שבת אצלנו"...

זו טענה שעד שמישהו לא "מרגיש" כמותי, הוא לא באמת "מבין" את הטיעונים שלי.

מתעניינת מה עונים אשפי הרטוריקה כאן על טיעון כזה (האוס? טריליאן?)

אפרופו ביצה ותרנגולת
26/01/14 12:30
73צפיות
חלק גדול מהדיון היה סביב העניין החברתי "שהוא לא יהיה היחיד בכיתה שלו שלא נימול" אבל מסקר קצר בין האימהות בכיתה מסתבר שחלק גדול מהן אמרו את זה. אז אם רק שתיים מהן היו מספיק אמיצות אז כבר זה היה מבטל את הטיעון הזה. אבל אם כולן תמשכנה לעשות את זה בגלל הטיעון הזה אז לעולם כולם יהיו נימולים במסגרות. כדי שהילד שלכם לא יהיה היחיד שלא נימול צריך לקום מישהו שלא מל, נכון? זאת אומרת, אם כל אחד יגיד את זה, אז כולם ימשיכו להיות נימולים, הלא כך?
נכון-זו סוגיה שעלתה כאן המון פעמים
26/01/14 12:38
60צפיות
וגם בדיונים מחוץ לפורום.

להרבה מהאנשים זה מפחיד וקשה להיות החץ בראש המחנה, להוציא את הערמונים מהאש, (או איזה ביטוי אחר שמתאים לכאן?) ועל הדרך לצאת "וירדאו" בעיני עצמם ו/או הסביבה, לא לרצות את המשפחה, הורים, סבא/סבתא וכו'. ולפחד שהם העצם עושים את הילד למגרש המלחמות הפרטי שלהם (הוא יסבול ואנחנו נהיה "צודקים").

לדעתי אנשים רוצים כמו כולם/נורמטיבים עם כל מה שזה כולל, לרצות את הקהילה-משפחה ברגע המאד מכונן ולא תמיד קל אחרי לידה של הצטרפות תינוק חדש למשפחה, וכל השאר התירוצים (הוא יסבול וכו') זה רציונליזציה (שיכלון) למעשה.
לחלוטין!
27/01/14 02:47
32צפיות
גם אותי מכעיס במיוחד הטיעון החברתי בגלל שהוא טאטולוגי - כולנו עושים בגלל שכולם עושים ואנחנו לא רוצים להיות שונים... זה פשוט מגוחך... (שלא לדבר כמובן על הבעייתיות העקרונית שבחשיבת העדר שבטיעון כזה....)
זה פתאטי במיוחד כשזה מגיע מאנשים שלא שומרים
26/01/14 13:42
91צפיות
כלום... לא רק שבת, אלא גם לא שומרים כשרות, אוכלים כל השנה בשר לא כשר, אוכלים חמץ בפסח, מעבירים את יום כיפור במרתון סרטים...
ואני לא מדברת כמובן על בית כנסת, תפילות, ציצית, תפילין...
אבל כשזה מגיע פתאום לשפיץ של הבולבול, הו לא, הזהות היהודית!
איפה היא כל השנה? איפה היא ביום יום?

מי שנורא חשוב לו להראות זהות יהודית, שיתנהל כך ביום יום ואז אאמין לו. ומי שנורא רוצה שידעו שבנו יהודי, שיחבוש לו כיפה וציצית, או לפחות יתלה עליו איזה מגן דוד על הצוואר. כי להזמין אדם שיעשה לו ניתוח חד פעמי באיבר המין במקום שרוב מוחלט מהאנשים לא רואים ולא יודעים (וטוב שכך...) זו לא "זהות".

בפרט, לטעון שכל הזהות היהודית נשענת על צורת איבר המין של הגברים, זה לא רק מעליב אותי כאישה, ולא רק כיהודייה, זה גם מעליב את האינטליגנציה שלי כאדם חושב (תרתי משמע).
מסכימה ומרגישה דומה...
26/01/14 14:04
54צפיות
אבל ככה הם מרגישים! (הם גדלו בבית שזה כל המצוות שהם ראו, זו "היהדות" שהם ראו).

לעניות דעתי-גם זה-שיכלון ותו לא לבחירה הרגשית(/קונפורמסטית/לא להיות וירדאו/עורלה זה מגעיל/מה יגידו עלי?!) בברית מילה.
האמת שזה כן בא מדתיים
26/01/14 15:59
62צפיות
אבל לא מבינים שהם מכניסים לדיון היבטים לא רלוונטיים וסתם (או בכוונה) הופכים אותו למייגע ועמוס.
וחדש להם שחילונים לא שומרים מצוות?
27/01/14 02:57
52צפיות
מוזר, כי דווקא מדיווחים שעלו כאן לא מעט, דתיים נוטים לקבל זאת בהבנה גדולה יותר, מבחינתם זו רק עוד מצווה שהחילונים לא מקיימים...
הם מנסים לשכנע שזו ה-מצווה
27/01/14 11:10
41צפיות
שהכל תלוי בה. אוף כל כך מרתיח.
הכול תלוי ועומד על מה שתלוי ועומד?
27/01/14 12:01
38צפיות
ממש תלוי על בלימה...
צודקת לחלוטין
27/01/14 02:49
40צפיות
זוג חברים שנפגשו עם רב (מצוהר אני חושבת?) אמר להם מפורשות שהוא לא מבין למה חילונים, שלא מקפידים על אף מצווה אחרת, מקפידים דווקא על ברית המילה...

ואת פשוט צודקת בכל מילה... צלקת על איבר המין זו המהות של הזהות היהודית? אז לבנות של האנשים האלה אין זהות יהודית?
בקטנה: צריך קישור למקור שמראה
24/01/14 12:36
106צפיות
שאחוז הלא נימולים בעולם הוא גדול ואחוז הנימולים הוא קטן (אחוזים בודדים). משומה נדמה מסביבי לכולם שלכולם בעולם חותכים ואני יודעת שזה לא נכון
בדקת בוויקיפדיה? מקום טוב להתחיל ממנו
25/01/14 15:13
59צפיות
 https://en.wikipedia.org/wiki/Circumcision
"About one-third of males worldwide are circumcised"
[1] "Male circumcision: Global trends and determinants of prevalence, safety and acceptability" (PDF). World Health Organization. 2007.
http://whqlibdoc.who.int/publications/2007/9789241...
[16] Weiss HA, Larke N, Halperin D, Schenker I (2010). "Complications of circumcision in male neonates, infants and children: a systematic review". BMC Urol 10: 2. doi:10.1186/1471-2490-10-2. PMC 2835667. PMID 20158883.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC28356...
וכמובן הערך Prevalence of circumcision
25/01/14 15:15
46צפיות
ברית מילה תנכ"ית
26/01/14 11:06
131צפיות
שלום
האם שמעתם על מישהו שעורך ברית מילה תנ"כית? או לחלופין, מישהו שמתעניין בנושא?
אשמח לשמוע
אגב, למיטב הבנתי הקהילה הקראית עורכת ברית שהיא לא ממש תנכית, אלא רק מעט פחות מהברית המקובלת ביהדות
תודה רבה =)
הנושא נזכר בפורום עד כה ברמה התאורטית בלבד
26/01/14 12:37
79צפיות
ולמיטב ידיעתי אי אפשר למצוא כיום מוהל שעושה זאת.

גם היה מקרה מקומם ביותר על מוהל שהסכים, ואז בדקה התשעים אמר שהוא מעדיף לעשות "כמו שהוא יודע ורגיל" ובלית ברירה, ככה היה

מהזווית שלי (ואני מניחה שעוד רבים כאן) אין פה פשרה, מדובר עדיין על הליך כואב, פוצעני ומסוכן עבור התינוק (פחות ממילה אורטודוקסית מקובלת, אבל עדיין) והמראה הסופי-ערל למדי, זה מה עשינו פה בעצם? כשמחליטים שניתוח מיותר הוא סיכון מיותר, כאב מיותר, דבר מיותר...אז ניתוח חלופי וקל יותר, הוא גם....מיותר, לא?

הנה קצת המילון שלנו:

מילה ללא פריעה:

פריעה-האם תמיד פרעו?

http://www.tapuz.co.il/forums2008/terms/Default.as...

וכן-נושא השיחזור הספונטני או המכוון שהיה אפשרי יותר או פחות, בשתי צורות המילה:שיחזור עורלה בעבר וכיום:

מפנה אותך למידע על מילה קראית:
26/01/14 14:09
95צפיות
מעולה!
26/01/14 14:14
62צפיות
יקושר למילון שלנו...
המילה הקראית אינה דומה כנראה למילה המקראית
26/01/14 20:47
82צפיות
במילה הקדומה נכרת רק קצה העורלה הבולט מעבר לעטרה. בזו הקראית נכרתת לפי מה שהבנתי מהכתוב כל העורלה. יש להבין, שכשהחליטו להוסיף את הפריעה לא הוסיפו רק את גירוד העורלה הפנימית מהעטרה, אלא שינו את ההליך באופן דרמטי ע"י הוספת כריתת כל יתרת העורלה החיצונית, המכסה את העטרה ומעבר לה, אבל השם שניתן לשינוי הגדול הזה היה פריעה, כאילו כל השינוי הוא גירוד העורלה הפנימית. היהדות אוהבת להציג את השינויים המהותיים, שהיא עושה, כשינויים מזעריים. חדש כידוע אסור מן התורה.
למה נגד חליבה לא מוסרית כן ונגד זה לא?
26/01/14 03:26
142צפיות
אמש התקיימה הפגנה להעלאת המודעות נגד הדרך המתעללת  שבה נחלבות הפרות והיו
שם כמה מאות וזה מעלה תהייה למה בנושא זה השיח הוא בעיקר בפורומי פורומים?
כמה מאות זה יפה, אבל זו טיפה בים...
26/01/14 08:51
84צפיות
הנושא של התעללות בבעלי חיים בתעשיית המזון כל כך לא בכותרות בעצם. יומיום, שעה שעה סובלים סבל בל יתואר בעלי חיים, ולא באמת מתרחש שינוי.
ככה שבעצם, אם כבר, ההקבלה דווקא מחדדת את מידת ההכחשה והקושי העצום לשנות הרגלים.
אנשים יבחרו בדרך כלל להכחיש את המציאות (גם אם היא לנגד עיניהם וגם אם ההוכחות אבסולוטיות) מאשר ליצור שינוי.
אכן מבחינת בעלי החיים השינוי נעשה לאט מדי
26/01/14 09:19
70צפיות
אנשים נאחזים בכל כוחם בהרגלים שלהם ובאמונות שלהם, מסרבים לחשוב על האחר ועל המחיר שהוא משלם עבור ההנאה שלהם. מתסכל במיוחד כשזה קורה גם בקרב אנשים שבתחום אחר יוצאים נגד הנורמות המקובלות לאחר שלמדו את הנושא.
אז מה אתם אומרים שלא יהיה שינוי בעצם..
03/02/14 05:46
13צפיות
והקונצנזוס ישאר תמיד כמו שהוא..וכל השאר במיעוט?
זה מגמה הפוכה שמתרחשת או סתם..
03/02/14 05:54
12צפיות
או שהמצב בשטח אותו דבר רק בשינוי גורמים..
שאלה לקראת כניסתו של בני לבית תינוקות
25/01/14 21:52
192צפיות
בני בן 9 חודשים יכנס למסגרת עם עוד 9 תינוקות ושלוש מטפלות, החל בפברואר הקרוב.

ביום שני אנחנו נפגשים לראשונה עם הגננת להכירות והנחיות הדדיות (איך אנחנו צריכים להערך, איך תראה ההיכרות שלו עם הגן בשבוע הראשון, מה הציפיות שלנו, מה הבקשות השונות שלנו לגביו מבחינת מזון וכו').

אני תוהה אם אני צריכה לציין מראש שהוא שלם או לא. מצד אחד נראה לי מיותר והן יגלו כשיגלו.

מצד שני וזו הסיבה היחידה שגורמת לי לחשוב כן לדבר על זה - חוששת מהפשלת העורלה שיצא לי לאחרונה לקרוא עליה כמה פעמים, כמו גם על מקרים שמטפלות בגן/רופאים פצעו ילד בגלל שעשו זאת.

אשמח לנסיונכם בנושא, עד כמה רלוונטי לציין זאת מראש?

תודה מראש ושבוע נפלא
אני ציינתי והנחיתי לא להתעסק עם העורלה
25/01/14 22:23
152צפיות
בהצלחה עם הגן ושתהיה קליטה פשוטה!
כשנפגשתי עם הגננת ציינתי בפניה שבני אינו נימול ושאין צורך לנקות מתחת לעורלה, להפשיל אותה או להתעסק איתה בכלל. הוא אמנם היה בן שנתיים וגמול, אבל ידעתי שיש סיכוי לפספוסים וזו גם היתה הזדמנות בשבילי לראות אם יש תגובה מטרידה. הסתבר לי שהוא לא הילד השלם הראשון בגן הזה והיא לא התייחסה לכך באופן מיוחד. בהמשך כאשר הוא עבר לקבוצות אחרות עם צוות אחר כבר לא שוחחתי איתם על העניין.
º
26/01/14 06:27
16צפיות
º
גם אנחנו נהגנו כך
29/01/14 11:52
18צפיות
הבן שלי נכנס לגן באוקטובר האחרון
26/01/14 20:42
119צפיות
בגיל שנה וחודש. אני מצאתי לנכון כן לעדכן את הגננת שאינו נימול ושאני מבקשת לא לגעת או לנסות להפשיל מכיון ששמעתי שהיו דברים מעולם...
º
26/01/14 21:19
12צפיות
תגידי ותרגישי יותר בטוחה
26/01/14 22:28
95צפיות
צריך להגיד, אבל בקצרה . אין יותר מדי מה לפרט. רק לציין, כי בכל זאת רוב התינוקות (עדין) שהן פוגשות הם נימולים.
כשהבן שלי עמד להכנס לבית תינוקות
27/01/14 22:41
107צפיות
גם כן בגיל 9 חודשים, אגב, אני ציינתי בלקוניות בפני הגננת הראשית שהוא לא נימול. וזהו.

ציינתי את זה אח"כ גם בפני הגננת הראשית בגן שהוא נכנס אליו השנה (הבית תינוקות זה היה בשנה שעברה), אבל היות שעבדתי איתה בשנה שעברה (התחלפנו - הוא עלה לגן שאני עבדתי בו, ואני ירדתי לבית תינוקות....), ובמקרה היה לנו דיון בנושא בשנה שעברה בין המטפלות, אז היא כבר ידעה שלא מלתי אותו.

וזה כל כך לא אישיו. הגננות, גם בשנה שעברה וגם עכשיו, כל כך מאוהבות בחתיך שלי שממש לא אכפת להן איך נראה הבולבול שלו....
זוועות מן העולם
25/01/14 19:25
131צפיות
מאוסטרליה ומדרום אפריקה. שימו לב לחוסר רצונם של רבים מן האנשים והמנהיגים לוותר על המסורת למרות זוועותיה.
סדנא דארעא חד הוא.
תיקון לקישורים
25/01/14 20:09
62צפיות
קישור למאמר המעולה של דר' פריש על המילה הדתית
25/01/14 19:15
152צפיות
תיקון לקישור-תודה אבשלום
25/01/14 20:05
49צפיות
הח"כ נחמן שי בדרך לאירופה כנציג הכנסת
23/01/14 15:56
148צפיות
בחצי היום, היום בדקה 1:11:35, רשת ב'

נחמן שי ידבר מול הפרלמנט בין השאר על ברית מילה. הוא מזכיר  סרט וקמפיין כדי להפוך את ההתנגדות של הפרלמנט הארופי נגד ברית מילה.

http://www.iba.org.il/bet/player.aspx#!/style/popA...

זה קורה אחרי ראיון על הבניה בי-ם ועוד...
ננצל את מעשהו העלוב של הח"כ
25/01/14 16:50
107צפיות
שאני מקווה שיעשה יותר נזק למעמדה של ברית המילה מאשר תועלת , כדי לשרשר כמה דברים שאולי לא היו פה ובמקרה מצאתי ברחבי הרשת
הנה לינק לתשובה שנתן הפסיכולוג ערן כץ
25/01/14 16:56
100צפיות
למישהי ששאלה (ואולי ביקרה גם פה בפורום , צר לי שאינני זוכרת)
לגבי נזקים פסיכולוגיים לילד לא נימול
הנה השאלה:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

ולמה אני שמחה מהתשובה ? סתם. כי לצערי אני רגילה לשמוע על "אנשי מקצוע" אטומים ומרובעים שמדברים מהרהורי לבם ולא מסתכלים מילימטר החוצה מהקוביה. ותשובתו של הפסיכולוג נפתחת ב"ברכות על החלטה האמיצה" (ואני מניחה דווקא שהוא בעד ברית מילה, רק שהוא מחזק את הפונה ולא מאפיל עליה אתה הדעות והפחדים של עצמו) עכשיו, לא שאני ממליצה להתייעץ עם פסיכולוגים בקשר לאי-ברית מילה (או בכלל... ;) ) ולא שאני בעדו או נגדו, סתם מישהו רענן בתחום ששמחתי לקרוא את תגובתו.
באמת תשובה מרעננת
26/01/14 01:44
48צפיות
ואני חושבת שעוד דבר שמשמח בה, הוא שהעובדה שהיא נמצאת בפורום אחר לחלוטין, ואנשים אחרים יכולים ״לצותת״ לה מבלי שיופעלו מנגנוני ההגנה וההתנגדות שעולים כשמנסים לדבר ישירות על הנושא. בצורה זו, אולי, עוד כמה הורים שקראו את התשובה השפויה הזו, התחילו גם לחשוב קצת על המנהג הזה ולצאת ממצב ״אוטומט״.
אופטימיות שכזו
זה אולי היה פה, כי יש כמה ניקים מוכרים
25/01/14 16:59
84צפיות
אבל אולי לא, אז ליתר ביטחון אשים, כי זו בהחלט זוכה לתואר השאלה המשונה ביותר ששמעתי אי פעם על ברית מילה : האם זה נורא   לעשות ברית מילה באיחור של יום.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
לא נתקלתי בקישור הזה פה, תודה!
25/01/14 17:56
59צפיות
אני מודה שקצת מוזר לי שאנשים שנורא חשוב להם לדקדק בהלכה לא יודעים לחשב נכון... לו זה באמת היה חשוב כבר היו יודעים, לא?
בכל מקרה, רוב המגיבים התייחסו די בשלוות נפש לעניין; מה שבאמת היה הזוי הוא האמונה באיכות הקשירה המופלאה של הדם דווקא ביום השמיני... לו לאנשים היה באמת חשוב מהזווית הרפואית, היו כבר מזמינים רופא ולא מוהל, לא?
º
25/01/14 18:02
6צפיות
והנה עוד קישור שלא בטוח שהיה
25/01/14 21:26
71צפיות
בין תומר שרון ושמעון ריקלין ב"המשחטה" של לינוי בר גפן.
http://judaism.walla.co.il/?w=/2069/2698965
ואני אציין בהזדמנות זו שבאופן אישי אנשים
25/01/14 21:29
69צפיות
דמגוגיים ואלימים מילולית כמו שמעון ריקלין מגעילים אותי בכל כך הרבה רבדים שזה לא רק מגעיל.... ממש מחריד אותי איזה אנשים מסתובבים במדינה. נקוה שיתמעטו וילכו כמותם במדינה שלנו.
אני חושבת שלינו בר גפן מנחה טובה
פורסם פה בזמן אמת:
25/01/14 23:13
54צפיות
º
נכון, תודה
26/01/14 13:03
5צפיות
הנה פורום מעט הזוי שבו עונים מוהלים
25/01/14 21:43
81צפיות
בהחלט מקצועיים על שאלות ...
לפעמים נכנסים כל מיני משתלחים לספר על המוהל שהם לא מרוצים ממנו וכך אנו יכולים ללמוד עד כמה משונה יכולה להיות התנהגותם של אנשים כמו אותו אדם שהמוהל הבריז לו והוא פשוט אחרי כמה שעות המתנה מצא במקריות מוהל אחר. מעניים אם היה נוהג ככה גם במקרה של ניתוח אחר...
http://www.beok.co.il/Forums-7/Forum-69/%D7%A4%D7%...

ועוד יותר הזוי.... מוהל צעיר וחסר נסיון מבקש באינטרנט הדרכה איך משתמשים במכשיר מסויים.

http://www.beok.co.il/PrintForumMessage.aspx?Forum...

לזכות הפורום אציין שלא מוחקים הודעות נגד ברית מילה וזה טוב בהרבה ממקומות אחרים.....
Circumcision – defending the indefensible
23/01/14 11:19
189צפיות
מהג'רזלם פוסט.

http://www.jpost.com/Opinion/Op-Ed-Contributors/Ci...

לא קראתי..
תודה. יש שם קטעים חזקים מאד
23/01/14 12:05
141צפיות
וכן שימת אצבע כמה נקודות מאד "חמות" בשיח כיום (שכבר הועלו בצורה זו או אחרת לאחרונה).

למשל:

To deprive children of Jewish and Muslim descent in any country of full legal protection because of their lineage amounts to a most perverse kind of prejudice against those children.

הכתבה היא של ויקטור שונפלד, יוצר הסרט It’s a Boy!

פרומו של הסרט:

http://www.itsaboythefilm.co.uk/

מעניין מאד האם נוכל להגיע לסרט הזה מתישהו, בנתיים הוא בתשלום.

אם הבנתי נכון, הסרט נעשה עבור הקרנה מול הפרלמנט הארופאי.

דיון קצרצר נוסף על ויקטור שונפלד
23/01/14 12:06
102צפיות
משפט חזק ביותר
23/01/14 14:25
79צפיות
איך אפשר לתרגם אותו?

חוץ מגוגל תרגם, שלא עושה עבודה מי-יודע-מה?
מצאתי קישור שאפשר לשכור בו את הסרט ב-2.5 דולר
24/01/14 19:19
58צפיות
º
בקישור הראשון זה אפילו טיפה יותר זול
25/01/14 15:01
25צפיות
23/01/14 12:11
56צפיות
כתבה מאת ויקטור שנפלד שמספרת על כך שהסרט שלו it's a boy! שמתנגד ל(ברית) מילה יוקרן בשבוע הבא מול הפרלמנט האירופי כדי לתמוך בעמדתם נגד המילה.

בקישור אפשר לראות טריילר לסרט
כתובות אינטרנט מצורפות:
עוד שאלה על רופאים ועורלה
23/01/14 09:43
274צפיות
בן השנתיים שלנו צריך לעבור הליך כירורגי (כריתת פוליפים מהמעי ) עוד שלושה שבועות. מן הסתם האזור המדובר מערב את היותו ללא חיתול/ תחתונים ומאחר שחלק מהזמן הוא יהיה מורדם וללא הנוכחות שלנו אני תוהה אם כדאי להגיד משהו על העורלה, ואם כן, מה?
מצד אחד זה נראה לי מובן מאליו לא לגעת ולהתעסק שם, ואני לא רוצה לעורר דרמה איפה שאין, או לתת לאנשים רעיונות, ומצד שני אני לא רוצה לקחת סיכונים...
חוץ מזה אני חייב לציין לטובה את הכירורג שהיה בהתייעצות אתמול, בבי"ח מאיר, שראה כמובן שהילד לא נימול ולא הניב עפעף או אמר כלום (מצד שני הוא היה ממוצא רוסי אז אולי זה קשור). אם הייתי בטוח שהוא זה שינתח לא הייתי דואג, הבעיה היא שאין לדעת מי ינתח בפועל.
וואו שאלה קשה
23/01/14 11:03
146צפיות
אבל אני פשוט הייתי מוודאת שבטופס הסכמה שאני (זאת אומרת אתה) חותמת עליו (את שלי אפילו לא קראתי, אבל לך יש סיבה טובה) הם מחויבים להסרה של הפוליפים בלבד, ואני די בטוחה שהם לא יכולים פשוט להסיר איברים על דעת עצמם...
ממילה ממש אני לא דואג
23/01/14 11:44
143צפיות
נראה לי שדי ברור לרופאים שהם לא יכולים להסיר איברים על דעת עצמם... אני יותר דואג שמתוך סקרנות או בורות (נניח יחליטו שצריך לנקות מתחת או משהו) יתעסקו עם העורלה ויפשילו אותה, למשל.
וגם... אולי זה נשמע טיפשי אבל אני מאמין שלמרות שהוא יהיה מורדם הוא שומע ומבין ולא בא לי שיגידו דברים מגעילים על איברים שלו, אבל את זה אני באמת לא יודע איך אני יכול למנוע. נראה לי קצת מצחיק להגיד להם "אני מבקש שלא תגידו דברים לא נעימים על העורלה שלו", לא?
אין לי עצות אבל שולחת איחולי בריאות
23/01/14 11:56
113צפיות
שיעבור מה שיותר קל ומהר

כן
23/01/14 14:53
102צפיות
תשאל אם זה כרוך בקטטר :(
הבן שלי נותח בגיל חודשיים
23/01/14 19:38
143צפיות
בפגישת ההכנה לניתוח, מצאתי לנכון ליידע את המנתח שהוא שלם. הוא שאל רק אם זה בגלל בעיה רפואית. אמרתי שלא, זה מבחירה ו.....זהו. היה לי חשוב שיידע וכמו שכתבת שלא יתהה מה זה וינסה להפשיל או משהו מתוך אי הכרה של זה (למרות שזה נשמע אולי הזוי אבל בכל זאת במדינה שלנו אין לדעת).
להגיד
23/01/14 23:10
118צפיות
אני אמרתי כשהילד עבר ניתוח (שני ניתוחים בעיניים ואחד באשך).
ביום של הניתוח למנתח עצמו (למרות שהוא ידע והכיר וראה ולא אמר כלום לפני) וגם לאחראית חדר ניתוח (יש דבר כזה והיא/הוא מלווה את הילד בכל מהלך הניתוח).
בניתוח של העיניים אמרתי :"אני מבקשת לא לגעת באיבר המין"
ובניתוח של האשך אמרתי מפורשות:"אני מבקשת לא לגעת בעורלה".
כדי שיהיה ברור מעל לכל ספק.

חוצמזה שהייתי מציעה לכם לעשות לו אצל מנתח שאתם מכירים ולא אצל תורן שיהיה באותו יום בבית חולים.
ביטוחי הבריאות מכסים כמעט את כל הסכום.
את אתה רוצה שם של כירורג טוב שהביטוח מכסה - תגיד לי.
שיהיה בהצלחה
אני עם שלי - תגיד בצורה פשוטה ומפורשת.
24/01/14 07:43
136צפיות
אני לא חושבת שלרופאים בחדר ניתוח יש זמן להתחיל להתעסק בהפשלת עורלות מתוך סקרנות, או לשם נקיון מתחת - הם גם ככה סופר עסוקים ועובדים סביב השעון. מצד שני, לך תדע. לכן כדאי לומר בצורה ברורה.

עוד דבר שכדאי לוודא זה האם הניתוח דורש הכנסת קתטר, מכיוון שאחיות לא מנוסות עלולות להפשיל את העורלה לשם הכנסתו (מי שמנוסה יכול למצוא את פתח השופכה גם בלי הפשלה).

שיעבור בקלילות! ופתאום אני חושבת, איך הפילו עליכם את הניתוח הזה דווקא במועד הזה??
תודה לכולן על העצות והאיחולים!
26/01/14 23:23
76צפיות
כנראה שבסוף זה יהיה ביום שלישי הקרוב, באיכילוב (ותודה לשלי ה שמשכה עבורנו בחוטים).
מוזמנות להחזיק אצבעות, גם לזה שלא אלד ב-72 שעות הקרובות (בכל זאת כבר שבוע 38+1...).
27/01/14 13:40
39צפיות
ככה מגניבים הודעה כזאת? שיהיה בהצלחה!

אירוח בנושא התביעה נגד מאסטר שף
23/01/14 09:37
42צפיות
|אקשן|האם תכניות הריאליטי משקפות לנו את המציאות?
עם עליית העונה הרביעית של מאסטר שף, חשף אסף הלפרין את חוויותיו מההשתתפות באודישנים.
אסף עומד בראשה של תביעה ייצוגית על סך 16 מליון שקלים כנגד הפקת התכנית והוא יתארח היום משעה 15:00 בפורום טלוויזיה ויענה על השאלות שלכם סביב הפרשה.
שימו לב, ניתן לשאול שאלות גם בכינוי אורח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום