לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

מילים כדורבנות - שיר גאוני!!!
13/05/14 15:32
92צפיות
As the Rabbi's rum swishes in his corroded mouth
He excises the foreskin uncovering the gentle glans
So that the corona is laid bare

He whom sucketh the incised tip
Bears the eyes of sadism
In his seductive hands a bandage
And a load of cumin seeds
Now raiseth the cup of benediction

The cruelest cut of all
With the sharp end of his finger nail
He tears the softest of membranes
An organ disfigured, a penis mutilated
The blood extracted by suction
Appalling practices of so called scholars
Young trusted to a circumciser
Yiddish trinkets cover the newborn

"Opprobrium for the wicked, as it is written"

Freshly cut dick into his trap
The gobbler mixes it with alcohol
Queer tendencies within the grossest of cultures

"Opprobrium for the wicked, as it is written"

As the Rabbi's rum swishes in his corroded mouth
He excises the foreskin uncovering the gentle glans

Double-edged blade slices
To finish the damaged nerves

Into a contaminated bowl the bloodrum is puked
Mouth to cock infections
Unhealed wounds in the mind
Little solace to the innocent
º
מי כתב?
14/05/14 07:23
13צפיות
בובה של תינוק
12/05/14 23:17
323צפיות
בובה של תינוק
למורה ל של הבן שלי יש בן בן שנתיים וחצי והוא (המורה) ובת זוגו מצפים ללידת בן נוסף עוד כמה שבועות. יש להם בבית בובה של רך נולד, כנראה כדי להרגיל את הבן לבואו של התינוק.
שמתי לב שהבובה שלמה ומענין אותי לדעת אם גם בארץ הבובות נראות ככה.

בהודעה למעלה תמונה
12/05/14 23:20
182צפיות
של תינוק עירום. אמנם בובה, אבל בלי בגדים.
ראיתי בובה דומה -
13/05/14 13:08
167צפיות
ראיתי אותה פה בארץ לפני כחצי שנה - בבית של אנשים שביקרנו עם עוד חברה וילדיה.
(לא יודעת אם הבובה נקנתה פה בארץ ולא יודעת איפה יוצרה. אבל הם הוציאו לנו צעצועים ישנים של הנכדים).
ואז הבת של החברה פרצה בקריאה - "הי, יש לה בולבול כמו של ..."
מודה שהופתעתי.
(למען האמת, פחות מהשלמות. זו הייתה פעם ראשונה שנתקלתי בבובה שבה הלכו עד הסוף עם הפרטים האינטימיים -
כולל חבל הטבור שבבובה שאני ראיתי היה ממש כמו של תינוק בן יומו)
כל הבובות שנתקלתי בהן היו עם בולבולים
14/05/14 15:20
150צפיות
שלמים.
זה תמיד מצחיק אותי ברמות על.
וכשהערתי על זה תמיד נתקלתי במשיכת כתפיים ובטענה שברור שהילד לא שם לב.
גם אני חושבת שהוא לא שם לב! גם לא לזה שבגן שלו שהוא ילד אמיתי!
אלו אתם שטוענים באותה נשימה שחייבים כי אחרת הילדים בגן שמומחים בזיהוי עורלות בשידור חי (רק לא אצל בובות, כי הן כל הזמן זזות) לא רק שישימו לב, הם גם יציקו עד שהם ידחפו אותם לגור בחו"ל.

º
14/05/14 20:48
11צפיות
איך מסתדר בוב ערל בבית דתי?
14/05/14 15:47
178צפיות
התשובה בשירשורי העבר של הפורום

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
º
כיף להיזכר
14/05/14 16:23
31צפיות
איזה בוב חמוד. נראה כמו הדבר האמיתי
14/05/14 16:29
94צפיות
כשהייתי בהריון עם האמצעית, קנינו עבור הבכור ספר שמסביר בצורה יפה איך באים ילדים לעולם.

הספר היה באנגלית וקנינו אותו בגלל שהיו בו צילומים ולא רק איורים. שמחנו מאוד לראות בו תצלום של ילד שלם. זה היה אחד השיקולים בעד לקנות דווקא אותו.

בארץ לא נתקלתי בכלל בבובות או בובים עם איברי מין.

אם ניקח בחשבון שלא ממש טרחתי והפשטתי אותם
בארץ הבובות עוברות דרך הרבנות הראשית
14/05/14 17:47
139צפיות
ושם הרבנים יושבים בשורה וחותכים לבובות את ה...
"יש גבול כמה אפשר לא ללכת בתלם"
70תגובות
11/05/14 20:03
423צפיות
משפט שנאמר בהקשר לוויתר על ברית מילה.  זוג חברים שלי(לא קרובים) אחד מהם החליט לא לימול את בנו. ואני אמרתי שלו היו לי בנים לא הייתי מלה אותם.

התגובות שקבלתי:

"מה זה?? אנחנו יהודים"
"איזה עוול את עושה להם"
"אחכ בגיל מבוגר קשה לעשות ניתוח"
את יודעת...

(המשך...)
משפט שנאמר בהקשר לוויתר על ברית מילה.  זוג חברים שלי(לא קרובים) אחד מהם החליט לא לימול את בנו. ואני אמרתי שלו היו לי בנים לא הייתי מלה אותם.

התגובות שקבלתי:

"מה זה?? אנחנו יהודים"
"איזה עוול את עושה להם"
"אחכ בגיל מבוגר קשה לעשות ניתוח"
את יודעת לאיזה סבל את דנה אותם"??
"אני מכירה 2 גברים שסבלו מאוד מזה ונאלצו לחיות בחו"ל"
" זה לא נקרא להטיל מום בילד. סה"כ זה חתיכת  עור"
"במדינה שבה כולםםםם עושים ברית את תהיי שונה ותדוני את ילדיך לשוני??
"אני עובדת עם ילדים ורואה כמה הם סובלים מזה"
"כן.. ממש אם יקבלו חיזוק מהבית שלא יתביישו זה ממש יעזור להם. הם ילדים ולא ידעו להתמודד עם זה"
"מה זה הקיצוניות הזו"?

אני מודה שנכנסתי לפורום בלי קצת לעלעל. אז אולי כל מה שכתבתי כאן כבר ידוע  ומוכר. פשוט אני מוצאת את עצמי לבד במערכה בעניין הזה. אולי לכם יש תשובות יותר עניינות וסותמות פה?..

מה יותר..? לא לחתוך את התינוק או לא לגלח שחי?
79תגובות
11/05/14 12:59
385צפיות
עוד על "טרנדים" והתגובות שהם גוררים:

אימר אוטול, עיתונאית בת 28 מאירלנד שהפסיקה את פולחן היופי כנוסי והמשיכה כי זה התאים לה:

http://www.mako.co.il/women-beauty/cultivation/Article-c52aa4d5f272731006.htm

הדיססונס...

(המשך...)
עוד על "טרנדים" והתגובות שהם גוררים:

אימר אוטול, עיתונאית בת 28 מאירלנד שהפסיקה את פולחן היופי כנוסי והמשיכה כי זה התאים לה:

http://www.mako.co.il/women-beauty/cultivation/Art...

הדיססונס הקוגניטיבי עולה בכתבה הקצת ישנה הזו:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4313271,00...

"מדוע נשים מגיבות בחריפות רבה יותר מגברים? ובכן, נשים נולדות לתוך מציאות קיימת שבה מצופה מהן להוריד שערות, ורובן עושות זאת מבלי להרהר על כך פעמיים. על כן, יש לשער שכאשר הן רואות אשה המתנהלת בצורה שונה מהמוסכמות החברתיות, הדבר מערער את תפיסת המציאות שלהן. הן רואות שאשה מסתובבת עם שיער גוף "גברי" ולמרות זאת היא עדיין נשית, והדבר יוצר שבר בתבנית "נשית = חלקה", ומעורר בהן שאלות ותהיות לגבי עצמן."

מדונה מחפשת צומי בעזרת שחי שעיר (או פוטושופ?)

http://lifestyle.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1...

בגריל - אפשר לבקש את עזרתכן במשהו?
08/05/14 20:36
84צפיות
ממש לא קשור לפורום, למעט העובדה שגם כאן מדובר בגבר....

גבר שזקוק מאוד לעבודה.
רוצה לעבוד במשהו שקשור לחו"ל (תיאום, יבוא,יצוא, רכש, לוגיסטיקה..), או בכלל לוגיסטיקה, ו/או אדמיניסטרציה.
יש לו נסיון עשיר בתחום, ואפילו תואר ביחסים בינלאומיים.

מוכן לעבוד בכל מקום, בכל סוג של משרה.

מי כאן עובד/ת במקום שמגייס (או רוצה לגייס) עכשיו?...

סלבריטי יהודייה בארה"ב מוותרת על ברית מילה
08/05/14 17:02
189צפיות
º
גו אלישיה! אחת משלנו (תרתי משמע)
08/05/14 17:17
36צפיות
º
08/05/14 17:43
11צפיות
טוקבקים מטרידים
08/05/14 17:44
123צפיות
בהריון (מתקדם) עם בן. בן זוגי ואני מתלבטים קשות מה לעשות.
חייבת להגיד שחלק מהתגובות שיש לכתבה הזאת ממש מפחידות.
לא להאמין שיש אנשים שחושבים ומגיבים ככה ומפחיד אותי לחשוב מה יקרה כשהבן שלי יתקל בהם בחייו...
בהחלט לא מקל על ההחלטה...
בשעה טובה מומלץ בחום לא לקרוא
08/05/14 18:02
87צפיות
טוקבקים. בדיונים על ברית מילה. ובכלל.

בהריון. וגם לא בהריון.

טוקבקים הם כאילו המקום שבו טרולים מלבלבים.

טוקבקיסטים משועממים, אל תתני להם להטריד אותך
08/05/14 18:02
81צפיות
יש להניח שבנך ייתקל בחייו גם באנשים מרושעים או סתם כאלה שהפלורליזם וההכלה מהם והלאה, וזה חלק מהחיים. הוא לא צריך להשתנות עבורם או לתכנן מה קורה אם. בפרט, בהנחה שהוא לא מתכנן לחיות כנודיסט, הוא לא חייב לחשוף פרטים על איבר מינו (קל וחומר את האיבר עצמו) בפני מי שלא נראה לו.

אם אתם מתלבטים כדאי לכם להגיע למפגש קה"ל וגם לקרוא קצת בפורום; תגלו שבמציאות ההפחדות לא מתממשות, במכלול החיים זה ממש לא ביג דיל ולמעשה אי-המילה היא חלק קטן מאוד מהחיים.
תודה
08/05/14 19:30
51צפיות
מגיעים למפגש הקרוב וקוראת בפורום. אני מניחה שאם אחרי המפגש תהיינה לי עוד שאלות אני אעלה אותן כאן.
ועדיין, כואב ומטריד לקרוא... :(
אל תכנעו ללחצים שלהם
14/05/14 17:21
21צפיות
רואים שמדובר באנשים שטופי מוח ולא חכמים במיוחד לא הרבה יותר מזה.
מסתבר שהיא חושפת בספר הורות לא שגרתית
08/05/14 17:56
95צפיות
חלקה מוכרת וחלקה קצת יותר גבולית:
http://www.mako.co.il/home-family-relationship/fam...
º
אמא טובה שלא חותכת את תינוקה, ישר כוח
14/05/14 17:19
17צפיות
כן זה מכוער אז מה?
07/05/14 15:54
236צפיות
אני חייבת להודות שמעולם לא ייחסתי לכך מחשבה יתרה. זאת אומרת ראש קפצתי להיבטים שהם בעיני חשובים יותר כמו רפואיים וחברתיים (בין היתר).
כמו גם מעולם לא בחנתי עם עצמי אם אני חושבת שזה מכוער מכמה סיבות:
1. אני חושבת שיכול מאוד להיות שאגיע למסקנה שזה מכוער. לא בגלל שאני באמת חושבת שזה מכוער (זאת אומרת אם נשאל 2/3 מאוכלוסיית העולם הם בטח יגידו שזה לא מכוער) אלא בגלל שאני לא חיה שם, אלא פה בישראל. ופה אנחנו גדלים לחשוב (ולראות) שהפין הנימול הוא הנורמלי (והיפה)
2. גם אם אחשוב שזה מכוער, זה לא סיבה מבחינתי לעשות את זה. אני יכולה לחשוב על דברים מכוערים (ובולטים) יותר שלא אמהר לנתח. ובוודאי לא להעביר תינוק בן 8 ימים ניתוח קוסמטי.
3. הכיעור מתגמד לעומת הסיכונים, הסיבוכים והפגמים

אז איך זה היה אצלכן?
האם ההיבט בכלל היווה שיקול?
האם יש פה מישהי שמלה למרות שהיא חושבת שזה מכוער?
אני יודעת שמתרגלים... ובוודאי הילד פשוט מסתדר עם מה שיש לו (הוי... מסכן) אבל עדיין תוהה...
לי דווקא נראה מכוער הפין הנימול
07/05/14 16:18
122צפיות
טוב הבעל גם לא נימול אז אולי אני פשוט לא זוכרת איך פינים נימולים נראים ככה שזה נראה לי הכי נורמלי ולהפך כשאני נתקלת בקבוצת פייסבוק מסויימת שלא אזכיר את שמה שמלאה באמהות שכל פריחה שיש לילד שלהם ליד הפין הן שמות תמונה שכוללת את הפין וזה פשוט מפחיד אותי..האיבר נראה גם נפוח משהו זוועתי (נימול)..אולי כי זה בקלוז אפ אבל כמו שאת רואה אצלי זה ממש לא היה שיקול בכלל..לא חשבתי שזה מכוער... במיוחד עוד כשזה סתם ברברי...

שוב יש אנשים עם אוזניים מכוערות אבל הם לא חותכים אותם...חוץ מאיזה אחד ואן גוך..אבל הוא סתם יוצא דופן והיה שיכור באותה תקופה לפי מה שאני יודעת
אצלי זה לא היה שיקול
07/05/14 17:35
120צפיות
בעיקר בגלל, כמו שאת אומרת, שגם אם אחשוב שזה מכוער זו לא סיבה לעשות את זה. ניתוח קוסמטי בתינוק? לא בתינוק שלי
וגם בגלל שהסיכונים והסיבוכים פשוט הפחידו אותי (עדיין מפחידים ) והכל התגמד לעומת זה.

בסרט שגלית קישרה אליו פה קליק מתייחסים לנקודה הזאת בצורה יפה: ה'מנחה' מראה לשלוש בנות תמונה של איבר מין נימול. "זה נראה מוזר?" הוא שואל, ואחת מהן עונה: "כן". הוא מראה להן תמונה של פין שלם ושואל "וזה?" ואחת מהן עונה: "כן". הוא מראה להן את הפין של ה'גיבור' ושואל: "וזה?" והן עונות: "כן" ואז אחת מהן אומרת: "כל הבולבולים נראים מוזרים".

בכלל הגישה ה"קוסמטית" שלפיה יש סטנדרטים של יופי שכולם צריכים להתאים את עצמם אליהם, כולל צורת וגודל איברי המין, מזעזעת בעיני.
ואם מדברים על טרנדים, יש עכשיו טרנד מתחזק של ניתוחים לעיצוב ועיצוב-מחדש של איברי מין נשיים
º
בדיוק חשבתי על הקטע הזה בסרט
07/05/14 20:37
31צפיות
לא התעסקתי בזה
07/05/14 20:25
90צפיות
ידעתי שזה עניין תרבותי, שיש דברים שנתפסים כ"יפים" וכ"מכוערים" בתרבות שלנו וחוץ מעניין העורלה, יש עוד דברים שכאדם בוגר למדתי להסתכל עליהם קצת אחרת, עם ראש פתוח וללא שיפוטיות וזה הפך אותי לאדם יותר טוב ושמח.

מעבר לכך, אהבתי את התינוק שלי עוד כשהיה ברחם ולא יכולתי לתאר לעצמי משהו מכוער שקשור אליו. וכשהוא נולד ראיתי שצדקתי. כל הגוף שלו היה כל כך מתוק שמיד התאהבתי וכל מי שהיה טוען אחרת היה רואה ממני מה זה

כך גם היה עם השניים שבאו בעקבותיו.
הייתי צוציקית בת 16
07/05/14 21:00
122צפיות
כשראיתי איבר מין גברי בפעם הראשונה, כמובן שהוא היה חתוך ואומלל. אז עוד לא ידעתי מה עבר על המסכן, אבל משהו שם נראה לי לא טבעי, משופץ ולא מתאים לקונסטרוקציה של הנרתיק.
אז ברור ששלם זה ה-דבר.
אני מניח שאולי אני מוזר
07/05/14 21:13
118צפיות
טוב, אני יודע שאני מוזר...
אבל תמיד איברי מין זכריים נראו לי די מכוערים... עד ש, עד שראיתי אחד שלם. ואז הבנתי שאני לא חושב שאיברי מין זכריים מכוערים, אלא שאיברי מין נימולים מכוערים.
גם בלי לדעת "שמשהו לא בסדר שם", זה נראה לי לא בסדר. ומאז שאני יודע מה לא בסדר זה עוד יותר מכוער בעיני. מה לעשות- איבר מין מרוטש, מצולק, שעיר איפה שלא אמור להיות, ועם גשרי עור זה לא שיא היופי בעיני.
וכל האמור לעיל לא הופך את בן זוגי הנימול לפחות מהמם בעיני, אבל כן, זה מאוד בולט לי. והאמת שגם מאוד מצער אותי, עבור שנינו. ומאז שהבן שלנו נולד לרגע לא חשבתי שאיבר המין שלו לא יפה. להפך. ממש ממש להפך.
מה הקשר בין איברי מין ליופי?
07/05/14 22:00
142צפיות
כשמסתכלים על העבודה שהאבולוציה עשתה (לא רק אצל הזכרים, בכלל, בטבע) נראה שבנקודה הזו הפונקציונליות שיחקה תפקיד עיקרי ולא האסתטיקה. למעשה אלה נראים תמיד כמו איברים פנימיים שאיכשהו בטעות יצאו החוצה.

לרובין ויליאמס יש קטע סטנד-אפ לא-רע לגבי ה"ועדה" לתכנון הגוף האנושי, ספציפית לגבי איברי המין:
https://www.youtube.com/watch?v=ytTVFwoTZHY

כשראיתי איברי מין נימולים הם תמיד נראו לי מכוערים; כשראיתי איברי מין שלמים הם נראו לי בעיקר מוזרים; היום הם נראים לי דווקא קצת יותר נסבלים, אז זה בעיקר עניין של הרגל, לא יותר. למרבה השמחה, רוב הזמן לא צריך להסתכל עליהם...

ואסיים בקישור לסרטון המשובח של College Humor שניתן כאן השבוע:
http://www.collegehumor.com/video/6966989/the-real...
ספוילר

כפי שהבנות סיכמו שם:
"All dicks look weird".
º
הקטע של רובין ויליאמס ענק!
08/05/14 12:05
26צפיות
הפרספקטיבה שלי השתנתה עם הזמן
07/05/14 23:57
106צפיות
מלכתחילה לא הקדשתי מחשבה רבה לשיקול האסתטי.  איברי מין הם לא בדיוק פאר היצירה של גוף האדם מבחינתי ובכל מקרה גם אם הייתי חושבת שזה יותר יפה כך או אחרת, לא הייתי מנתחת בשביל זה תינוק.

אבל מאז שנולד לי בן שבעיני הוא מושלם אני חושבת שפין שלם הוא יפה יותר, לפחות אצל תינוקות וילדים,. כשאני רואה תינוק או פעוט נימול זה נראה לי ממש משונה, חסר ופצוע וכמו מעוות. וגם הצבע מוזר ולא טבעי. לא מזמן יצא לי לראות לראשונה תינוק זמן קצר לאחר הברית (יום-יומיים אחרי) וזה היה אחד הדברים הכי מזעזעים שראיתי אי פעם וקשה לי להבין איך אפשר לחשוב שאיבר בצבע של חציל הוא יפה יותר.
בדיוק מה שאני מרגישה
08/05/14 21:48
56צפיות
אף פעם לא התעסקתי בזה יותר מדי (אם כי אני זוכרת את הרגשת ההפתעה בפעם הראשונה שראיתי פין בחיי...) בטח שלא בהקשר של המילה.
ומאז שילדתי את בני, כל פעם שראיתי איבר מין של תינוק אחר - בין אם מיד אחרי ובין אם כמה חודשים טובים ואף שנים אחרי, זה פתאום היה נראה לי ממש מוזר - ובדיוק כמו שאת מתארת... מעוות, פצוע...
לא זכור לי אי פעם כשקילחתי את האחיינים והחלפתי חיתולים שראיתי את זה ככה, ופתאום עכשיו, על אותם אחיינים, זה נראה לי פשוט נורא.... לא יודעת אם מכוער אבל בעיקר כואב, מצולק ועצוב...
אלה איברים, לא חושבת עליהם במינוח
08/05/14 01:16
82צפיות
של יפה ומכוער. ובכלל, היופי בעיני המתבונן.
תוהה על טרנדים טבענות ומה שבניהם
44תגובות
07/05/14 10:18
202צפיות
אז אתמול סביב שולחן החג על נושא הטבעונות (כן... בזמן המנגל... ) ואמא שלי אמרה שהיא נגד זה ולו רק בגלל שזה טרנד...
ואז אני ישר נזעקת... כי בטח הטבעונים אומרים שזה לא טרנד... כמו שהלא מלים אומרים את זה על ברית מילה... זאת אומרת אלה שבפנים אומרים שזה לא, ואלא...

(המשך...)
אז אתמול סביב שולחן החג על נושא הטבעונות (כן... בזמן המנגל... ) ואמא שלי אמרה שהיא נגד זה ולו רק בגלל שזה טרנד...
ואז אני ישר נזעקת... כי בטח הטבעונים אומרים שזה לא טרנד... כמו שהלא מלים אומרים את זה על ברית מילה... זאת אומרת אלה שבפנים אומרים שזה לא, ואלא שבחוץ יגידו שזה כן...
ובעצם מה שהפריע לי שאני חושבת שטבעונות וברית מילה הם לא טרנד (למרות שאני לא טבעונית ואפילו לא צמחונית) אבל בעצם שאומרים את זה כגנאי על האחד משליכים על השני...
וגם שמישהו ליד השולחן אמר "אז שיהיו טבעונים ויעזבו את השאר בשקט" ואולי אני אטומה אבל בטח לא הייתי רוצה שאיזה טבעוני יבוא ויטיף לי (והבנתי שיש כאלה שעושים את זה בצורות מאוד קיצוניות) אבל מה ההבדל בין הלא נעים שאני גומרת כשאני "מסבירה" בנושא ברית המילה... בשני הנושאים מאמינים שנעשה עוול ורוצים לשנות...

מצד שני... אמא שלי כבר מסכימה איתי לגבי ברית מילה... למרות שלפעמים זה נראה לי שפשוט אין לי כח להתווכח איתי... לפעמים נראה שבאמת שכנעתי אותה... והיא באמת אף פעם לא אמרה בהקשר של ברית מילה שזה טרנד...
שאלת תפעול
07/05/14 06:04
204צפיות
שלום לכולם,
ה"לא נימול" הפרטי שלי בן שנתיים וקצת וגמול מספר חודשים. עד עכשיו תמיד עשה בישיבה ולאחרונה התחלנו "להשקות עצים"
לפעמים העורלה מדביקה לו את הפיפי אחורה או שהיא טיפה מתכווצ'צ'ת בתחתונים ואם אנחנו לא מספיקים לסדר לפני שהוא עושה פיפי, אנחנו חוטפים שפריץ מכיוון לא צפוי או שהכל נרטב.
וגם אם סידרנו בזמן, אנחנו חייבים להחזיק לו אחרת הזרם פונה למטה בגלל העורלה.
התופעה מוכרת? כל עצה תתקבל בברכה!
תודה
שלום למשתינים בקשת (בשאיפה )
07/05/14 08:21
138צפיות
דובר על כך פה לא מזמן.

התופעות שאת מתארת מוכרות. כל עוד הם לא לגמרי עצמאיים, באמת צריך לעזור להם ולפקח שדברים לא יצאו משליטה ובעצם יגיעו לכיוון הרצוי. זה אגב, קורה גם עם בנים ניולים וגם עם בנות לפעמים.

הוא רק בתחילת הדרך, זה ילך וישתפר.

מה שאני עשיתי, זה לנסות להזכיר איך ומה עושים, וגם להיות בסביבה כשהפעולה נעשית. בגיל הזה לרוב עוד מצליחים. הבעיה מחמירה כשהם מגיעים לשלב שהם כבר עצמאיים "לכאורה" ואז את מוצאת את עצמך מנגבת שלוליות ונתזים בלי סוף. למען האמת, אנחנו עדיין לא סיימנו עם התרופה הזאת לגמרי ויש לי בני 13 ו 8 ובת 10.5...!

מנסיוני אני יכולה להגיד שמה שמשמעותי אפילו יותר מהחחזקה, הוא הבלטת האגן קדימה. זה שולח את כל העסק רחוק מהמכנסיים והרגליים. כשהיו קטנים הייתי עוזרת להם בכך שהייתי שמה יד על הטוסיק ולוחצת קצת קדימה. את התנועה הזאת הם לומדים די מהר לעשות בעצמם בסופו של דבר.

בקיצור, סבלנות ותרגול (והרבה מגבונים לניקוי כללי בהישג יד), הכל יסתדר
חייבת אנקדוטה בנושא... ודווקא מנימול
07/05/14 10:10
139צפיות
שהוא מילולית גם השקה עץ ודווקא "כיוון מטרות" יפה מאוד... עד שזה יצא לו משליטה (הם אי פעם ילמדו שיש זמן שזה לא מתאים לשחק לעצמם בבולבול??!) והוא כיוון לעצמו על הבטן!! זה כמעט נראה כמו אקרובטיקה
וצריך להזכיר להם להתכופף קדימה אחרת זה מטפטף על כפות הרגליים... ולהחזיק שיצא בזווית נורלמית... ולנער... וכאמור זה הכל מנימולים... אין לי מושג עם עורלות... מחכה שכבר יהיה לי :)
המשך
07/05/14 13:35
111צפיות
מה שיותר מטריד אותי מההשפרצות, זה העובדה שהעורלה נדבקת אחורה או לעצמה. האם זה תקין?
כן, זה תקין, לא לדאוג
07/05/14 17:10
93צפיות
זה עור תלוי קצת רופף, ומזיעים שם, אין שום בעיה.
מוכר לי...
08/05/14 22:13
76צפיות
העורלה נדבקת לו לחלק התחתון...הוא מתחיל להשתין וזה יוצא על הרגליים+ תחתונים+ מכנסיים+נעליים שלו ושלי.
אני משחררת לו את הפין ומרימה את כולו בזוית לעץ...פשוט מחזיקה אותו ברגליים ובחזה וכשהוא מוטה באויר באלכסון הוא עושה.
הוא בן שלוש וחצי...אחיו בגיל 4 בערך אולי קצת יותר כבר ידע לעשות בלי להרטב.

תודה על התגובות
09/05/14 05:12
104צפיות
לרגע דאגתי כי בגיל חודש רופא אחד זרק לנו שיש לו עורלה ארוכה.. למרות שבהזדמנות אחרת רופא אחר אמר שהיא רגילה, זה נחרט לנו וחשבתי שאולי זה בגלל זה.
תודה!
העורלה ארוכה בטח...
09/05/14 09:44
89צפיות
שזה בשונה מאיבר קצוץ וקצר?
ואם מדובר ברופא שמבין בעורלות והוא אנטי ברית מילה אז עמך הסליחה
עורלה ארוכה...
09/05/14 15:18
125צפיות
מעניין אן רופא יחשוב שיש לתינוק אוזניים גדולות הוא יעיר על זה להורים?...או אף ארוך?...
שהרי כמו העורלה מדובר במשהו קוסמטי, לא הפרעה/בעיה  ממשית...
נראה לי שאף רופא לא יעיז.

אני יכולה לספר שהבת שלי נולדה (בשבוע 34) והשפתיים של הפות שלה היו פתוחות ונפוחות...רופא הילדים שהגיע לחדר לידה (בגלל שהיא נולדה כאמור בשבוע מוקדם) התלוצץ עם המיילדת (ואני שמעתי) הצביע על איבר המין של התינוקת ושאל :"את בטוחה שזו בת?!".

וזה גם נחרט לי בזיכרון וזה גם משפט שהרופא אמור לסתום ולא להגיד.
º
רופא חסר רגישות ואידיוט
09/05/14 20:08
38צפיות
º
מה זה עורלה ארוכה?
09/05/14 19:15
43צפיות
עורלה ארוכה
09/05/14 21:17
100צפיות
אני רק רוצה להבהיר שהרופא הראשון היה אורולוג שקפצנו אליו רק לוודא שהכל תקין (מאחר ולא היה לנו ניסיון עם עורלות לפני כן וגם לאף אחד מסביבנו). הוא היה עדין מאוד ואמר שהעורלה יחסית ארוכה.
כמובן שזה נחרט לשנינו בזיכרון (יהייה לנו ילד עם עורלה וגם ארוכה מהרגיל) אבל בהמשך רופא אחר (בכיר מאוד) שבדק נושאים אחרים לגמרי טען שהיא רגילה (אחרי ששאלנו כמובן). בכל מקרה כמו אמא דאגנית סטנדרטית חשבתי שאולי העובדה שהעורלה נדבקת לפעמים, קשורה לעובדה הזו.
בכל מקרה הבנתי שאי אפשר להסיק מזה שאולי העורלה ארוכה יותר על איך זה יהייה כשיהייה גדול.
תודה לכולם על התגובות :)
המועד מתקרב...
04/05/14 12:54
245צפיות
לא כותבת פה כ"כ אבל קוראת מדי פעם. לפני לידה, את הבכור מלנו (לא בלב שלם) והפעם קיבלנו החלטה שלא לעשות זאת.
לא סיפרנו עדיין למשפחה מתוך מחשבה שלי שעדיף להתמודד עם התגובות אחרי הלידה ולא במשך כל ההריון. זה די ברור לי שלהורים של שניינו יהיה קושי לקבל את זה ומתבעסת מראש מההתמודדות עם כך. מניחה שמעבר לשיקול של המסורת, יחשבו שהילד יהיה מסכן/חריג וכו'.
אין לי שורה תחתונה, בעיקר משחררת קיטור, אבל אם יש טיפים כלשהם לעניין אשמח לקבל...
וואו איזה יופי לראות אותך פה
04/05/14 16:09
119צפיות
שתהיה לידה קלה והמון חוזק לעומד מול "הנשמות הטובות". תזכרי שאת יכולה להודיע "זו החלטה שלנו, אנחנו ההורים שלו, וזהו! ולא פותחים את זה לדיון!" ואת יכולה גם להחליט שכן בא לך להסביר ואז יש פה מלאי של מיתוסים וההפרכות שלהם. כמובן שזה יכול להיות תלוי גם אם ישנת בלילה לפני או שסתם בא לך לענות, או לשלוח את הבעל,  או לא ואת לא חייבת לאף אחד דין וחשבון אם פעם התשובה שלך כזו ופעם כזו, או תמיד זהה...
ובכמה מילים... שיחשבו... המציאות תוכיח להם אחרת...
וגם. לפעמים בשיחה פנים אל פנים הרוחות
04/05/14 16:10
98צפיות
נוטות להתלהט בכזה נושא נפיץ ויש כאלה שמעדיפים להעביר מכתב ולתת לצד השני להתבשל עם הכתוב ואז לשוחח... אם את חושבת שזה יעזור לך עם ההתמודדות, אז גם מכתבים ומסמכים שונים ניתן למצוא פה...
º
שוב, לא מתאים לתקשורת עם ההורים...
04/05/14 17:25
39צפיות
יכול להיות. רק אמרתי את האופציות הקיימות
04/05/14 18:26
59צפיות
מן הסתם את יודעת מה מתאים לנפשות הפועלות.
º
את מקסימה, ותודה על העצות.
04/05/14 19:31
25צפיות
היי תודה! תראי זה נכון לגבי רוב האנשים אבל
04/05/14 17:24
89צפיות
לגבי ההורים אני מעדיפה כמה שיותר למתן את התגובות שלנו ולהבין אותם.
גם אני מבינה אותם אבל זה לא אומר שצריך להסכים
04/05/14 18:27
56צפיות
איתם ואם ככה אז אפשר להגיד משהו בסגנון "אני מבינה שזה מערער ולא קל אז מתוך כבוד (הדדי) עדיף שלא נדבר על זה" אז שהתגובות תהיינה מתונות זה לא אומר שהן לא יכולות להיאמר.
נכון, לזה התכוונתי. אין לי כוונה לנפנף אלא
04/05/14 19:33
51צפיות
לנהוג בכבוד.
טיפים תלויים בכם וביחסים עם הסביבה
04/05/14 19:58
79צפיות
יש כאלה שמעדיפים לענות ישירות, להתעמת, לפתוח, להסביר; יש כאלה שמעדיפים להודע ש"זהו, החלטנו" ולא לאפשר פתח לדיון; יש כאלה שמעדיפים לנקוט גישות מתחמקות יותר...
טוב.... אני רואה שזה שרשור של "רונית"-יות :)
04/05/14 21:56
206צפיות
טרטלי, השארי! נארח אותך בשמחה :)
אז אני מנצלת את ההזדמנות להזמין אותך למפגש הכרות עם קה"ל שיש בדיוק ביום שישי הקרוב בהוד השרון
אם תכתבי לי אי מייל שלח לך הזמנה.
הטיפ שלי הוא פשוט לתת למשפחה לקטר, לכעוס להתבאס או אפילו להתווכח - אם יש לך כוחות נפש לזה
ולא לקטר , לכעוס, להתבאס או אפילו להתווכח בחזרה.
ולקבל את הבעסה בסבבה ;) ואפילו לתת לה כבוד ולהקשיב להם (לא אמרתי להסכים עם מה שהם אומרים)

כי אין על מה .... לקטר, לכעוס , להתבאס, להתווכח:
הילד שלך
הילד אצלך
את המחליטה
ולא משנה מה יאמרו.
ואת יודעת עוד דבר שהם עדיין לא יודעים (ובעצם גם את לא אבל אני אגלה לך מה יהיה בעוד 14 שנים כי לי יש ילד גדול ) :

לא יקרה כלום מכל הנבואות השחורות

לא יצחקו לו על העורלה,
הוא לא יפחד ללכת לים,
לא יכנס לו כלור לעורלה בבריכה,
ולא פירורים של במבה

יהיו לו חברות
יהיו לו חברים
הוא יהיה מלך הכיתה רק אם ורק אם הוא ידע לבעוט יפה לשער
עם עורלה או בלעדיה
ואם הוא לא יהיה מלך הכיתה עדיין יהיו ילדים שיאהבו איך שהוא מצייר, איך שהוא שר, או סתם איך שהוא חבר ועוזר ונותן

והוא יהיה סתם ילד רגיל
עם עורלה רגילה לגמרי
כמו מליארד הודים, סינים , מליוני אמריקנים ואירופאים ואוסטרלים
וכמה עשרות אלפי ישראלים חילוניים יהודיים בארץ הקודש

ואת באמת תשמחי שלא חתכת לו.

אני? (פירורים של במבה! LOL )
04/05/14 21:58
96צפיות
אני טריליאן, או בקיצור/חיבה טריל, טרילי, טרילילי, טרילילים וכיו"ב...
וההודעה שלך לא רק משעשעת אלא גם מוצלחת להפליא.
כן כן כשכתבתי "טרטלי" התכוונתי "טרילי"
04/05/14 22:00
58צפיות
כמובן , אף הודעה שלי אינה נקיה משגיאות הקלדה :(
יאוואלי, מקסים!
04/05/14 23:42
86צפיות
לגזור ולשמור!
לגמרי היו עוד הודעות והתמודדיות עם הורים
05/05/14 04:36
63צפיות
רק שאין לי זמן לחפש, יש גם בנפוצות/נבחרות/מאמרים ריכוז של משהו כזה למיטב זכורני לברכה
תודה על התשובה המקסימה
05/05/14 06:48
92צפיות
קולעת בדיוק למטרה. ותודה על ההזמנה אך אני עלולה ללדת בכל רגע ומעדיפה לא לצאת מאזור חיוג 03...
הוד השרון זה 03 יותר מאשר שכונת התקווה ;)
05/05/14 15:49
65צפיות
למשל
מה הכוונה? אני מתכננת ללדת בתה"ש
05/05/14 19:21
62צפיות
או מקסימום בליס ולא שיוצא לי להגיע לשכונת התקווה אבל זה עדיין הרבה יותר קרוב לביה"ח שאני רוצה....
ומעבר לכך אני כבר לא במצב של להסתובב לצערי, כואב לי הכל.
רק לגבי הוד השרון
06/05/14 12:44
64צפיות
בתור זה שהמפגש מתקיים בביתו, ושעבר להוד השרון מת"א לפני כחצי שנה () אני יכול להגיד שלמרות שלפעמים זה מרגיש שאנחנו במרחק שנות אור מת"א, האמת היא שאם אין פקקים (ובשישי בערב בד"כ אין), תוך 15 דקות אני על האיילון.
אז אמנם אני מאחל לך לידה מהירה, אבל אם היא תהיה עד כדי כך מהירה כנראה שלא תגיעי לבית החולים משום מקום, ובמקרה כזה הבית שלנו הוא מקום לא רע ללדת בו מאחר שאני ילדתי בו לפני כ-3 חודשים ועדיין יש לנו לא מעט ציוד...
לגבי הכאבים אני יכול רק להגיד שיש חניה ממש למטה, מעלית, ונדאג לך למקום טוב על הספה.
בקיצור, ראי עצמך מוזמנת.

תודה רבה על ההזמנה!
06/05/14 17:10
50צפיות
לצערי בכל אופן זה לא יתאפשר, מהסיבות שציינתי ועוד כמה סיבות. מקווה בכלל ללדת עד אז למרות שבינתיים הבחור החליט להיעצר בפתיחה 3-4 ומחיקה 80%.
משום מה חשבתי שהמפגש בבוקר
07/05/14 09:38
50צפיות
עכשיו קראתי שוב את הודעתך וראיתי שהוא בערב (אני מניחה לפי מה שכתבת על הפקקים)
בבוקר יש לנו יום הולדת לגדול בגן.
בערב אין כ"כ עם מי לדבר ככל שזה נוגע אלי.
נשבעת שאני לא מחפשת תירוצים. אני בשלב שלקום מהכסא במשרד כדי לקחת משהו מהמדפסת כרוך אצלי בקושי רב.
רק שניה! - את לא צריכה בכלל להתנצל :)
07/05/14 20:44
52צפיות
גם אם סתם לא בא לך לקום מהכסא או לא בא לך לשמוע בלבולי מוח על ברית מילה, או לא בא לך להיות בחברת אנשים וכו'
אני הזמנתי רק כי אולי זה מתאים ואם לא אז לא. הערתי לעניין המרחק כי ביום שישי אחר הצהריים זה ממש לא רחוק.
ואני בכל מקרה בטוחה שמתישהו נפגש :) מקסימום בבר מצווה שלו אולי תרצי להגיד לי שצדקתי בקשר ל"שד החברתי" אז אני לא דואגת.
שתהיה לידה קלה והרבה כיף אחריה
º
07/05/14 21:05
10צפיות
תודה רבה, נשמח לקחת חלק במפגשים
08/05/14 06:27
31צפיות
בהמשך...
אוי רגע המפגש בהודה"ש?
08/05/14 19:42
35צפיות
מתי? אולי אוכל גם לבוא?
כן, מחר ב-17:00
08/05/14 20:03
38צפיות
שלחי לי מסר אם את רוצה את הכתובת. אשמח לראות אותך!
חיממתם לי את הלב
08/05/14 21:31
35צפיות
אבל 17:00 זה בדיוק הזמן שבו אנחנו חוגגים סיום קורס קצינים לבן של בעלי... ממש לפני שעה קלה הזמנתי מקומות במסעדה. חשבתי שאולי המפגש בבוקר... אם המפגש הבא יהיה באיזור המרכז אני אשריין את עצמי. משום מה לא הייתי מודעת בכלל לקיומו של המפגש מחר, לא יודעת איך החמצתי את ההודעה עליו.
מה זה "אוכל"? חובה! אחרי כל כך הרבה שנים
08/05/14 21:27
33צפיות
הגיע הזמן שאכיר אותך מחוץ לוירטואליה
בבקשה שלחי לי מיד אי מייל ואשלח לך הזמנה. ronit.kahal@gmail.com
התכוונתי לומר, בניסוח קצת עקמומי ...
06/05/14 13:17
67צפיות
שיש שכונות *בתוך * תל אביב שיותר רחוקות מאיכילוב (למשל) מאשר הוד השרון.
º
וגם מתה"ש :)
06/05/14 13:18
19צפיות
הנה טיפ
05/05/14 00:19
145צפיות
היו נאמנים לעצמכם ולילדיכם יותר מאשר להוריכם.

אני ממליצה לא להתווכח לפני.
למעשה אני ממליצה גם לא להתווכח אחרי.
הכי טוב להגיד החלטנו לא למול, תראו - ציפור!
או יותר טוב - החלטנו לא למול, תראו - תינוק!

לפני הלידה ישגעו אתכם בספקולציות והפחדות שיכניסו לחץ לצירים שלא צריך להיות בהם לחץ, כי מאוד קל להגיד כל מיני דברים על תינוק תאורטי (להם, לא לך).

אחרי הלידה, יותר קשה לנבא עתיד שחור לתינוק וורוד משרבב שפתיים שעוד לא פתח לגמרי את העיניים.
כי הרי הוא פה, וסבתא כבר מיד הבינה שמדובר בתינוק מאוד, אבל מאוד מיוחד ויפה תואר וגם נבון.
לכן, להגיד שעל פאר היצירה יצחקו במקלחת או יציקו לו, כשהוא כבר פה ומיד רואים שמדובר במין תינוק-תינוק שאי אפשר בכלל לחלום להגיד לו משהו רע וגם אם יגידו, אז סבתא שלו כבר תדאג להעלים אותם בדיסקרטיות מעל האדמה.
בקיצור, כל התחזיות השחורות וההעלבויות, זה נהיה הרבה יותר קשה אחרי הלידה.
ולייתר דיוק, את נהיית מאוד עסוקה אחרי הלידה בעוד שלפניה יש לך זמן והורמונים גם לשבת (כי לזוז יותר מדי את ממילא לא יכולה) ולהקשיב לכל מה שרוצים לשפוך עלייך, וההורמונים עוד עשויים לגרום לך לחשוב שאולי יש בזה משהו ולהיות חרדה ועצבנית, כאילו שאישה בהריון לא סובלת מספיק גם ככה,
וממילא החלטתם לא למול, אבל אז סתם תהיו אומללים אם תעמידו את הענין לדיון משפחתי. הם לא יאשרו. הם יעלבו. הם יפתחו כוחות על טבעיים שגם יאפשרו להם להעלות באוב את סבתא שמתהפכת בקבר וגם לצפות בצורה מדוייקת את עתידו של הרך הנולד ועל הדרך אולי יעליבו אותך איך תמיד היית חייבת להיות כזו מיוחדת, גם כשזה בא על חשבון הילדים שלך.
למה את צריכה את זה?
הם לא יכולים לשלוט בזה ואחרי הלידה, יהיה לך כ"כ הרבה יותר קל לסנן את רעשי הרקע, מהסיבה הפשוטה שהאוזניים שלך יהיו מלאות ברעשי הרקע של המשפחה *שלך*. זו שאת הקמת. זו שאת מחוייבת אליה. זו שאת מחליטה מה יהיו הערכים שלה ומה חשוב בה.

ואני ממליצה גם לא לתת להתבטא. הגעתי למסקנה שבנושאים טעונים כאלה, יפה לנפש ההדחקה. לא צריך שכולם ישתפו כל הזמן ברגשות שלהם. אפשר שישמרו אותם לעצמם ויאווררו ביניהם.
אם תהיו מספיק אסרטיביים זה עוד יקרה.
אבל אם תתנו פתח, לא בטוח שזה רעיון טוב.

מבין השורות אני קוראת שאת מאוד חוששת להעליב ולהרגיז את ההורים. ההמלצה שלי - לא להתעסק בזה יותר מדי.
אין ספק שלא נספר לפני הלידה
05/05/14 06:53
90צפיות
רק לכמה חברים סיפרנו. ונכון אני לא רוצה לפגוע. מניחה שאתן להתבטא אך לאחר מכן אבקש שיכבדו את ההחלטה שלנו ולא ידברו על זה יותר. להבדיל, כאשר הנקתי את בני הראשון לקראת גיל שנה אמא שלי חזרה ונסתה לשכנע אותי להפסיק. עד שאמרתי לה בצורה יפה כי הבנתי שזו דעתה אבל דעתי שונה ואני מבקשת לא להעלות את זה יותר. הבקשה שלי כובדה במלואה ועם הבת השניה מלכתחילה לא נאמר לי דבר.
º
05/05/14 11:07
19צפיות
ברוכה הבאה שיהיה בשעה טובה
05/05/14 21:50
75צפיות
מצרפת מאמר על לחצים שעברו על חברי הפורום (או לא, על חלקם בר המזל) בחלק מהעדויות מוזכרת גם ההתמודדות.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article...
º
תודה רבה!
06/05/14 07:19
18צפיות
אוי זה קשה... כנראה זה ההורמונים
06/05/14 07:31
72צפיות
אבל כמעט בכיתי. יש כמה שיתופים לא קלים, טוב שהמכנה המשותף הוא שכמעט כולם משלימים עם זה בסוף. אני מאמינה שהם יהיו די בהלם, לא זרקנו שום רמז. לא יהיו איומים על ניתוקים ודברים כאלה  עיקר דאגה כנה, כך אני מאמינה. כך היה עם ההחלטה שלנו לגבי הקטנה לדחות חיסונים ולוותר על חלקם, להבדיל כמובן ( מקרה של חיסונים למי שמאמין בזה לפחות יש את הצידוק הרפואי לכאורה) וזה באמת  התמוסס בסוף.
מה שאנחנו אמרנו:
09/05/14 21:14
37צפיות
מה שהכי השתיק אצלינו את כל הקולות ה"משכנעים" כן למול - היה - שאנחנו פשוט לא מרגישים שאנחנו מסוגלים לעשות את ההליך הזה בתינוק שלנו. פשוט לא רואים את עצמינו עושים את זה. זה השתיק אותם ברוב הפעמים.

בהצלחה - בלידה ואחריה
את הבן הבכור שלנו כן מלנו, אז אולי יהיה להם
11/05/14 09:13
31צפיות
קשה להבין מדוע עכשיו אנחנו לא מסוגלים.
בכל אופן משום מה אני יותר רגועה עכשיו. התגובות שלכם מעודדות, ואני מרגישה שנעבור את המשוכה הזאת ונחזור לשגרה.
עכשיו רוצה רק ללדת כבר!
ואולי דווקא להיפך....
12/05/14 21:18
27צפיות
אולי דווקא משום שכבר מלתם את בנכם הבכור, לגיטימי להגיד שאתם מצטערים על הרגע שזה קרה ולא מסוגלים בשום פנים ואופן לחשוב על להעביר בן נוסף את התהליך הזה.
º
זה גם נכון
13/05/14 06:55
7צפיות
º
May the foreskin be with you!
04/05/14 12:34
94צפיות
º
המשפט הזה מוכר לי מאיפשהו
04/05/14 13:04
57צפיות
04/05/14 13:38
75צפיות
גם הקדשתי את זה לילדים של שלי
04/05/14 16:05
155צפיות
גם הקדשתי את זה לילדים של שלי
אבל היא לא שמה לב
רק אל תביאו לייטסייבר למוהלים..
15/05/14 15:16
21צפיות
Don't be too proud of this technological terror you've constructed. The ability to cut a baby is insignificant next to the power of the Force.
º
07/05/14 23:17
5צפיות
אם כבר מזכירים את מלחמת הכוכבים
15/05/14 15:53
25צפיות
גם שם אפשר לראות שזה לא נעים כל כך שחותכים..

http://www.youtube.com/watch?v=6L8b1zPE0-Y
מפורום הורים לתינוקות
03/05/14 22:37
205צפיות
ילד שהיה בלגן ומשהו נדבק שם....
http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?For...

ועוד.... הסיבוך הנפוץ הרבה יותר מאשר מודים
03/05/14 23:08
143צפיות
היצרות פתח השופכה:
היצרות פתח השופכה, מה שמפריע לשליטה על השתן (לפעמים)

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
רק ניתוח קטן- אבל ניתוח, שהרבה ילדים עובדים בנוסף לברית המילה. ולפעמים (כמובן מקוה שזה לא יקרה לאף אחד) עוברים עוד ניתוח כזה של הרחבת פיית השופכה - כי הניתוח אמנם לא קשה אבל הוא בהחלט לא תמיד מצליח.
בשרשור יש עוד סיפורים על סיבוכים.
MotheRonit העלתה את הנושא לדיון (ללא קישור)
04/05/14 09:59
103צפיות
לפני כמה ימים:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
גם בלי קשר למילה, יש לי סלידה מהאמרה השחוקה "ההורים יודעים הכי טוב מה הכי טוב לתינוק שלהם" (לכל הפחות חסר בו הפועל "חושבים ש"...). כמו כולנו, לפעמים צודקים, לפעמים ממש טועים...
מה נעשה נגד הצצות במקלחות בצבא ?
03/05/14 13:29
172צפיות

הכי מוזר זה לשמוע טענות כאלו בעד ברית מילה - מחרדים שלא מתגייסים בעצמם לצבא

בכלל אם יש משהו שמערער על המשך קיומו של עם ישראל זה ממש לו כמה עוד בולבולים
יעברו חיתוך בשם אדושם - אלא יותר זה שיש כל כך הרבה אנשים שלא מקיימים מצווה
לא פחות חשובה

לשרת בצבא

וכל עוד הם לא עושים את המצווה הזאת - שלא ידברו איתי על למה ויתרתי על מצווה אחרת

הנה מה שאומר רב גדול על החשיבות של ישוב ושמירת הארץ

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת ”אור עציון“ וחתן פרס ישראל, פוסק כי החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון היא מצוות עשה מהתורה.

הרב דרוקמן כי "התורה היא זו שמצווה אותנו את מה שצריך להיות. אנחנו לא נמצאים כאן במקרה אלא משום שהקב"ה קבע שזהו מקומנו וציווה אותנו בתורתו במצוות יישוב ארץ ישראל".

"במצווה הזו יש שני מרכיבים. המרכיב הראשון הוא ריבונות, 'והורשתם את הארץ וישבתם בה כי לכם נתתי את הארץ לרשת אותה'. המצווה הזו תובעת מאיתנו שלא נעזוב את ארץ ישראל ביד זולתנו מהאומות או לשממה, כלומר יש לנו מצוות עשה שלא לעזוב את ארץ ישראל לשלטון של עם אחר. אנחנו צריכים לדאוג שהארץ תהיה בשלטון עם ישראל ולא רק שנחיה כאן. זוהי ריבונות", הוא הסביר.

לדבריו, חלק נוסף ביישוב הארץ הוא סוגיית ההתיישבות בפועל: ”שלא נעזבה לשממה. זו מצוות עשה על אף שהיא נאמרת בלשון שלילה 'שלא נעזבנה', המשמעות בפועל של המצווה הזו היא מעשה של התיישבות. חובתנו לדאוג לריבונותינו בארץ ולהתיישבותנו בה. לכך שאפנו במשך כל השנים, אבל אנחנו צריכים גם ליישם ולא רק לשאוף".

º
זו פוליטיקה שהקשר שלה לפורום הזה לא ברור לי
03/05/14 14:09
30צפיות
המקלחות בצבא זה אחד הדוגמאות
03/05/14 14:38
85צפיות

לאיך משתמטים שלא עושים צבא - ומוותרים על מצווה כל כך חשובה
מנסים לשכנע הורים צעירים וחיילים לשעבר - לא לוותר על פולחן פרימטיבי
המקלחות בצבא הן טיעון חילוני, לא דתי
03/05/14 14:45
77צפיות
ומעבר לכותרת לא הצלחתי למצוא שום קשר בין ההודעה שלך לברית מילה.
לא הבנתי כלום. אתה מערבב פה כמה דברים
03/05/14 14:46
80צפיות
שלא בהכרח קשורים אחד לשני.

קודם כל, מעולם לא שמעתי על הצצות במקלחת הצבאית כנימוק בעד ביצוע מילה שמועלה בידי חרדים. זה נימוק שמאוד נפוץ דווקא אצל חילונים.

כמו כן, לא ברור לי איך דעתו של הרב דרוקמן על יישוב השטחים, קשורה לשרות בצבא וקשורה למילת גברים.

אתה רוצה לנסות לעשות סדר בדברים ולהסביר?
ברכות לנטע אחיטוב שזכתב בפרס פראט 2014
03/05/14 11:53
124צפיות
בין השאר על הכתבה המעולה שפורסמה ביוני 2012 - "ברית דמים" - שעוררה דיון תקשורתי ב(ברית) מילה.

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
03/05/14 14:05
24צפיות
º
כל הכבוד לנטע אחיטוב ומזל טוב על הפרס
03/05/14 14:47
18צפיות
לא רק כל הכבוד , באמת מגיע לה
07/05/14 23:18
22צפיות
יא מדהימה  ביכולת הסיקור, הלמידה, ההעמקה והצגת-הדברים שלה
מפגש קה"ל בעוד שבוע בדיוק
02/05/14 10:26
60צפיות
בהוד השרון

המפגש מיועד להורים לעתיד המתלבטים בקשר למילת בניהם או להורים אחרי לידה שמעוניינים לפגוש הורים ותיקים
אשמח אם יצטרפו עוד הורים ותיקים שיוכלו לענות על שאלות ולספר מנסיונם
נפגשים ב-17:00 , משך המפגש כשעתים וחצי בדרך כלל (אך ניתן לעזוב בחופשיות בכל שעה, למי שממהר לחותנת או לחמות ;) )
מי שלא קיבל עדיין הזמנה ורוצה להצטרף - יכתוב בבקשה לאי מייל שלי ronit.kahal@gmail.com

רונית

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום