בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

º
הודעות של לידה3
07/01/14 04:26
66צפיות
רופאי ילדים מומלצים במרכז
07/01/14 01:08
91צפיות
ומה דעתכם על רמת רופאי הילדים בישראל
בכל מה שקשור לטיפול בתינוק שלם ?

מה דעתכם על רמת הידע שלהם
וגם על היחס להורים חילוניים שלא מלו ?
אלא אם יש בעיה בערלה, הייתי מחפש רופא טוב
07/01/14 07:10
53צפיות
ללא קשר.
מן הסתם חביב על הבריות ומקצועי זה חלק מהדרישות
באיזו קופ"ח אתם?
07/01/14 17:25
29צפיות
אני מתרשמת שיש מספיק רופאים בארץ כיום שמסוגלים לתת טיפול טוב לכל תינוק, נימול או לא נימול.

אני מכירה רק את הרופא של הילדים שלנו ומספר רופאים מזדמנים שנתקלנו בהם במיון/מוקד, כולם הגיבו באדישות לעניין העורלות. לא נזקקנו לשום טיפול או אבחנה שנוגעת ישירות או בעקיפין לאיבר המדובר, לכן לא ידוע לי מה רמת הידע. אני מניחה שרובם לא מבינים הרבה באיברים שלמים ושאם חס וחלילה נזדקק להתייעצות בנושא - נפנה לאחד הרופאים המומלצים דרך קה"ל.

היחס שקיבלנו מרופאים עד כה, בכל מה שנוגע לעורלות היה של אדישות ברוכה. רופא אחד (נשים) שיבח אותנו על החלטתנו. בזה העניין מסתכם.

אותי מטרידה הרבה יותר הגישה וחוסר הידע של רופאים ואחיות רבים בארץ לגבי הנקה.
דירוג מחלקת יולדות 2014
07/01/14 01:07
111צפיות

באיזה בתי חולים במרכז
מוהלים לא מתרוצצים חופשי בין נשים מניקות
כדי לדחוף כרטיסי ביקור ?

לא הייתי בוחר בית חולים לפי זה.
07/01/14 07:09
61צפיות
מה איכפת לי שמתרוצצים מוהלים. הם לא קשורים אלי.
ילדתי בתל השומר ולא הסתובבו מוהלים
07/01/14 15:28
42צפיות
אבל אני לא יודעת אם זה תמיד כך...
בכל מקרה, אני מסכימה שהסתובבות של מוהלים זו לא סיבה לבחירה או אי בחירה במחלקת יולדות אחת או אחרת (אם כי כמובן שהייתי שמחה אם הם לא היו מסתובבים בשום מחלקת יולדות...)
כלתי ילדה באיכילוב, השיקול היה שיש שם מלון
07/01/14 17:57
49צפיות
יולדות שאפשר לצאת ממנו ישר למרכז קניות, בגלל הקרבה לבית, אבל גם ובעיקר בגלל איכות המחלקה.
º
נראה לי שרק בבית
07/01/14 10:24
18צפיות
º
07/01/14 17:17
5צפיות
מזכיר לי
07/01/14 18:01
59צפיות
את ארה"ב ששם יש עורכי דין שמסתובבים בבתי חולים ומחלקים כרטיסי ביקור...
חמור באותה מידה ולא אמור לקרות
07/01/14 20:03
56צפיות
אנשי מקצוע מכל סוג שהוא או תועמלנים של חברות מסחריות לא אמורים להסתובב ולהציע את מרכולתם או לחלק מתנות בבתי חולים ובתי יולדות.

בושה וחרפה שאף אחד לא אוכף את החוק בעניין.
בוודאי שלא.
07/01/14 20:16
42צפיות
כשאישתי ילדה בבית חולים היא קיבלה המון "דוגמיות" של חיתולים/אוכל לתינוקות. גם זה פסול בעיניי.
יש דבר כזה??
07/01/14 22:05
51צפיות
ילדתי לפני כמעט 4 שנים בתל השומר ולפני שנה וחצי בקפלן ולא נתקלתי ברבנים מסתובבים...
בטח. אפילו אני, שהשתחררתי פעמיים אחרי 12
07/01/14 22:30
52צפיות
שעות מבית היולדות הספקתי לראות אותם.
הודעות מודעות וכאלה :)
06/01/14 23:41
140צפיות
במיוחד כדי שיהיה מקום להזכיר שביום שישי 17 בינואר מפגש קה"ל.
º
אשמח לעוד 2-3 הורים ותיקים
06/01/14 23:41
63צפיות
º
איפה מתקיים המפגש?
07/01/14 09:40
32צפיות
º
סליחה - המפגש באיזור רמת גן
07/01/14 10:45
29צפיות
מי שלא קיבל הזמנה
07/01/14 15:34
80צפיות
ורוצה להשתתף ישלח לי בבקשה אי מייל לפי החתימה שלי :)
וכבר ידוע כי יהיו הרבה אנשים ויהיה כיף!
הייתי שמחה לבוא כהורה מנוסה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
08/01/14 09:58
81צפיות
אבל אני עובדת בימי שישי.
º
זה אחה"צ
08/01/14 10:30
19צפיות
º
אוקיי, תודה!
08/01/14 12:55
15צפיות
º
16:30
08/01/14 19:58
11צפיות
º
אם מישהו מגיע מאיזור י-ם אשמח להצטוות אליהם.
11/01/14 19:42
12צפיות
היי אני מקוה שקוראים את הודעתך.
11/01/14 22:12
18צפיות
אני חושבת שלא שלחתי אליך הזמנה - בבקשה שלחי לי אי מייל לכתובת שלי שבחתימה
אני לא יודעת בדרך כלל מהיכן אנשים מגיעים, אז כרגע לא יכולה לעזור.
שלחת גם שלחת, זה בסדר.
12/01/14 17:28
8צפיות
אם לא יהיה לי עם מי לנסוע, אארגן לי אוטו לנסוע בעצמי. אבל הייתי מעדיפה לנסוע עם מישהו שממילא נוסע.
הלכות מילה מתוך שולחן ערוך
63תגובות
06/01/14 22:35
266צפיות
סימן רסד סעיף טז

כיצד מלין? דע כי הגיד הזה בראשו יש בשר, ובחיבור הבשר להגיד הוא גבוה ומקיף סביב הגיד, ונקרא "עטרה". ואותו היקף אינו בעיגול ישר, אלא בעליונו של גיד מארכת העטרה כלפי הגוף, ומתקצרת והולכת בתחתיתו עד קרוב לראשו של גיד (טור אבן העזר סימן ה). ובקטן בן שמונה מפני קוטן האבר...

(המשך...)
סימן רסד סעיף טז

כיצד מלין? דע כי הגיד הזה בראשו יש בשר, ובחיבור הבשר להגיד הוא גבוה ומקיף סביב הגיד, ונקרא "עטרה". ואותו היקף אינו בעיגול ישר, אלא בעליונו של גיד מארכת העטרה כלפי הגוף, ומתקצרת והולכת בתחתיתו עד קרוב לראשו של גיד (טור אבן העזר סימן ה). ובקטן בן שמונה מפני קוטן האבר אין זה ניכר כל כך, והערלה היא על הבשר הזה בכולו, עד מקום כלות הבשר המחובר לגיד שהוא העטרה.
ולכן כתיב בתורה "וערל בשר", משום דהערלה היא על הבשר. ו"ערלה" הוא לשון "טמטום" כמו "ערל לב", וכן "ערלה אוזן משמוע". כלומר: שהבשר הוא מטומטם, וטמון בתוך הערלה.

סימן רסד סעיף יז

והיינו שיש על הבשר הזה שני עורות: אחד עב הניכר היטב, וצותה התורה לחתוך העור העב הזה עד מקום העטרה. ולכן מותח המוהל העור באצבעותיו למעלה מהבשר, כדי שלא יחתוך בהבשר. וטוב לזה להקשות האבר מעט, דעל ידי זה יהיה המיתוח יפה. וחותכו את כל העור כמו שכתבתי, ולא כמו שיש שחותכין רק מעט בראשו, אלא צריך לחתוך כל העור שעד העטרה.
אך כשהתינוק נולד מהול, כלומר לא נולד מהול ממש אלא שנקרא כן מפני שפתוח הגיד ונראה כנולד מהול, דאז העור קצרה, וצריך ליזהר המוהל הרבה בחתיכתו לחתוך במתון בהיקף. ואז החיתוך הוא קטן מפני שנולד כך בעור קצרה, ולכן פתוח בראשו, ונראה כנולד מהול.
אבל נולד מהול ממש אינו צריך רק להטיף דם ברית, כלומר: לחתוך מעט רק שיצא דם, כמו שכתבתי בסימן רס"ג.

סימן רסד סעיף יח

ואחר שנגמר החיתוך יעשה הפריעה. והיינו שיש עוד על הבשר קרום רך למטה מהעור שנחתך, ותוחב צפורניו בין הקרום להבשר, וקורעו לכאן ולכאן עד שיתראה בשר העטרה.
כללו של דבר: החיתוך הוא שתתגלה כל העטרה, והוא מקום סיום הבשר, והתחלת הגיד יתגלה ויצא מעורו העב. והפריעה מגלה כל הבשר שעד העטרה, ויוצא מקרומו הרך המודבק להבשר.
וכך שנו חכמים במשנה דפרק תשעה עשר דשבת: מל ולא פרע – כאילו לא מל. כלומר: אף על גב דאברהם אבינו לא נצטוה על הפריעה רק על החיתוך בלבד, וכשניתנה תורה נאמרה הפריעה כמבואר בפרק שביעי דיבמות, והייתי אומר דמל ולא פרע נהי שלא קיים כל המצוה, מכל מקום קיים חצי מצוה – קא משמע לן דהוי כאילו לא מל כלל (תוספות יום טוב).

סימן רסד סעיף יט

ואחר הפריעה יעשה המציצה. וזהו לתיקון התינוק, שמוצץ המילה בפיו כדי שיצא הדם מקומות הרחוקין, כדי שלא יבוא לידי סכנה. וכך אמרו חכמינו ז"ל (שבת קלז ב): האי אומנא דלא מייץ – מעבירינן ליה, דסכנה הוא להתינוק. ומוצצין יפה יפה עד שיפסק הדם.
ודע שיש בזמנינו שאומרים שיותר טוב לעשות המציצה לא בפה, אלא באיזה ספוג שמספג את הדם. ולא נאבה להם ולא נשמע להם, ורבותינו חכמי הש"ס היו בקיאים ומחוכמים יותר מהם. אך זהו בוודאי שהמוצץ – יהיה לו פה נקי בלא שום מחלה, ושניים נקיים.
וכל שכן מה ששמענו לדאבון לבבינו שבאיזה מדינות יש שגם הפריעה אין עושין על ידי הצפרנים, אלא על ידי איזה מוכנה קטנה שעושה הפריעה – וודאי דמילתא דתמיה הוא, ואין לנו לחדש חדשות כאלה. ונהיה כאבותינו, ובמדינתינו לא שמענו זה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
כמה מוהלים פישלו בשנת 2013?
246תגובות
06/01/14 15:55
275צפיות
סיכום 2013: כמה מוהלים פישלו בברית?
נתוני דו"ח של הוועדה המשותפת למשרד הבריאות והרבנות הראשית לפיקוח על המוהלים, שהגיעו לידי ynet - מעלים כי 31 תינוקות פונו לבית החולים במהלך 2013: 24 סבלו מדימום יתר, ואחד מזיהום. שניים נותחו, שניים נזקקו לתפרים ו-15 לטיפול שמרני בלבד. ברבנות מרוצים: ירידה משמעותית
קובי...

(המשך...)
סיכום 2013: כמה מוהלים פישלו בברית?
נתוני דו"ח של הוועדה המשותפת למשרד הבריאות והרבנות הראשית לפיקוח על המוהלים, שהגיעו לידי ynet - מעלים כי 31 תינוקות פונו לבית החולים במהלך 2013: 24 סבלו מדימום יתר, ואחד מזיהום. שניים נותחו, שניים נזקקו לתפרים ו-15 לטיפול שמרני בלבד. ברבנות מרוצים: ירידה משמעותית
קובי נחשוני  פורסם:  06.01.14 , 14:13

31 תינוקות פונו לבתי חולים במהלך השנה החולפת, בעקבות הסתבכות ברית מילה שבוצעה על ידי מוהל שאינו רופא - כך עולה מנתונים שאספה הוועדה המשותפת למשרד הבריאות והרבנות הראשית לפיקוח על עבודת המוהלים, והגיעו לידי ynet. מדובר בירידה של 18% ביחס לשנה שקדמה לה, שבה נרשמו 38 מקרים.

על פי הדו"חות שקיבלה הוועדה, 24 מהתינוקות שפונו לבתי חולים ב-2013 סבלו מדימום יתר כתוצאה מהסרת העורלה, ואחד מזיהום. עם זאת לא אובחנו בשנה זו פגיעה באיבר המין עצמו או אי-מתן שתן – לעומת שני מקרים ב-2012.

רוב הנימולים המוזכרים בדו"ח אושפזו ליום אחד בעקבות הסיבוך, ושניים למשך שלושה ימים – סך הכל 19 ימי אישפוז ב-2013. שני תינוקות נותחו, שניים נזקקו לתפרים ו-15 לטיפול שמרני בלבד. לעומתם, שבעה תינוקות שוחררו לבתיהם ללא אישפוז – ובהם שלושה שכלל לא נזקקו לטיפול.

לשם השוואה, בשנת 2012 עמד מספר ימי האישפוז על 51 – יותר מפי שניים וחצי מאשר בשנה החולפת, ושני נימולים אושפזו למשך שבועיים ימים. 18 זכו לטיפול שמרני, שבעה נזקקו לתפרים ושניים לניתוח, וארבעה שוחררו ללא טיפול.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4473639,00...
נייר העמדה של אגודת הרופאים המלכותית ההולנדית
06/01/14 00:34
87צפיות
ב-27 במאי 2010 הוציאה אגודת הרופאים המלכותית ההולנדית נייר עמדה בנוגע לברית מילה.

אני מצרף קישור לתרגום של תקציר נייר העמדה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
06/01/14 01:04
5צפיות
על התרגום
06/01/14 03:31
28צפיות
כל כך חשוב להנגיש את הטקסטים האלה לציבור
º
06/01/14 06:49
6צפיות
º
06/01/14 12:55
5צפיות
הלכה? רק כשזה נוח/אבנר ברוכוב
161תגובות
05/01/14 15:17
177צפיות
שר הכלכלה מספר לכם שהטקס הדתי, עליו הקפידו גם בשואה, מגדיר את זהותנו היהודית. אבנר בורוכוב טוען שגם בנט יודע לקחת את הראוי בעיניו בהלכה, ולהתעלם מהראוי להתעלמות

http://news.walla.co.il/?w=%2F2069%2F2705514&m=1

(המשך...)
שר הכלכלה מספר לכם שהטקס הדתי, עליו הקפידו גם בשואה, מגדיר את זהותנו היהודית. אבנר בורוכוב טוען שגם בנט יודע לקחת את הראוי בעיניו בהלכה, ולהתעלם מהראוי להתעלמות

http://news.walla.co.il/?w=%2F2069%2F2705514&m...
מילה חלקית?
05/01/14 12:53
213צפיות
לצערי עקב חוות דעת רפואית של אורולוג מומחה אני נאלץ לימול את בני.
אולי מישהו מכיר, האם ניתן לבצע מילה בצורה כזו שתהיה פגיעה מינימלית אבל עדיין יראה כמו מילה?
אולי אם נשאר מספיק עור, בשלב מאוחר יותר שחזור לא יהיה בעייתי.
ממליצה לחפש חוות דעת נוספת, רצוי של אורולוג
05/01/14 13:53
132צפיות
אוהד ערלות... רופאים רבים בישראל פשוט לא בקיאים מספיק באיברי מין שלמים כי הם לא לומדים עליהם ולא נתקלים בהם כמעט. לכן חלקם נותנים אבחונים שגויים כמו פימוזיס, גם כשאין (היו פה דוגמאות בעבר, כדאי לחפש "פימוזיס" בחלונית החיפוש) ולפעמים הם פשוט מכניסים דעה אישית לתוך חוות הדעת המקצועית (גם רופאים הם בני אדם והם לא בהכרח אובייקטיביים).

נדיר שבאמת צריך לָמוּל מסיבות רפואיות, וכדאי לוודא שבאמת יש כאן נחיצות אמיתית ולא מצב שאפשר לחכות ולראות אם ישתפר וישתנה. אם תפרט מעט מה המצב ומה הייתה חוות הדעת אפשר יהיה להתייחס יותר.
ואם יש בכך הכרח רפואי, שאורולוג מומחה
05/01/14 15:01
87צפיות
יבצע את ההליך הכירורגי בהתאם לצורך הרפואי, ואלפית המילימטר, לא מעבר לכך......כי אני מבינה שמבחינתך זו תהיה מילה מסיבות רפואיות ולא ברית.
אתה יכול לפרט אולי מה הבעיה שבגללה צריך למול?
05/01/14 14:44
97צפיות
לפעמים כדאי דוקא להשאיר את העורלה מפני שניתן להשתמש בה לתיקון פגמים מולדים. בדקתם את האפשרות הזאת?
שלוםמצטערת לקרוא
05/01/14 14:45
90צפיות
מה בעיה? מה התלונה? מה האבחנה? (פימוזיס במקרה?)

למרבה הצער יש הבחנות והמלצות שגויות בישראל עבור שלמים, לכן אם יהיה לי קצה חוט אולי אוכל לשלוף חומר בתחום זה.

מעולם לא שמעתי בארץ על מילה חלקית (נקראת לפעמים מילה תכני"ת) אלא בהקשר המצער שמוהל שהסכים מראש לבצע מילה חלקית ברגע האחרון אמר שהוא מעדיף לעשות את מה שהוא יודע הכי טוב (מילה מלאה) ולהורים ברגע הלחץ לא היה מוצא חוץ מלהסכים....

מילה חלקית במילון שלנו:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/terms/default.as...

עורלה משוחזרת לא ממלאת את כל הפונקציות שממלאת עורלה אמיתית. רק את כיסוי העטרה למניעת התקרנות.

מצרפת חומר על העורלה ועל שיחזור עורלה.

º
האורולוג דורש שזה ייראה כמו מילה?
05/01/14 15:14
38צפיות
º
אם השיקול רפואי מה משנה המראה?
05/01/14 15:15
30צפיות
עוד מידע
05/01/14 16:17
155צפיות
לינק מעניין למילה החלקית. אני אברר לגבי זה.
הבעיה היא נפרולוגית ותטופל על ידי אורולוג כירורג (שניהם מומחים וממליצים).
@מופתעת - עכשיו עם יותר מידע אני אשאל לגבי המראה ואם אפשר שזה יראה כמו מילה מלאה בלי להיות מלאה, אדרבא. כמה שנשאר יותר, יותר טוב, למשל אם ירצה שחזור בעתיד.
@דנה - לא משהו שכזה.
@ציפור - לא פימוזיס.
בעיה נפרולוגית שאינה פימוזיס יכולה להיות הרבה
05/01/14 17:09
123צפיות
דברים.

שנמשיך בחידון חם-קר, (אם כן, השאלה הבאה שלי היא האם דלקות חוזרות ו/או ריפלוקס?)

או שלא נמשיך, ותגלה מה הבעיה? (אפשר גם במסר אישי).

בכל מקרה ממליצה להוועץ ברונית מקה"ל, יש רופאים שמייעצים לבעיות של שלמים, מציאת חלופות וכו', והם עצמם חברי קה"ל, יש אפילו רופא מנתח שלפעמים כותב בפורום. לרופאים אלה אין שום אינטרס כלכלי והם עושים זאת בהתנדבות מלאה.

אני אינני רופאה אך מעולם לא שמעתי על סיבה
05/01/14 19:13
89צפיות
רפואית לברית מילה שקשורה: 1. למראה 2. לבעיות בכליות
נראה לי שכדאי לך מהר מהר לפנות לעוד רופא וגם, לפני שמעבירים את הילד ניתוחים, לשאול עוד כמה שאלות את הרופאים הנוכחיים:
1. איך זה קשור למראה
2. איך מילה מועילה למצב הכליות
3. האם מדובר על עיה שיש כרגע או על מילה "מניעתית" למשהו שחוששים ממנו בעתיד

מאחלת לכם הרבה בריאות ואם מדובר בריפלוקס על אחת כמה וכמה אני ממליצה להוועץ בעוד רופא
גם אני לא מבין
05/01/14 19:19
109צפיות
אם מדובר על מילה מסיבות רפואיות - מדוע יש דרישה למראה נימול?
כאשר לא נותר מספיק עור כדי לכסות את העטרה (מראה נימול) מדובר בהסרה של חלק משמעותי מהעורלה, גם אם מדובר בחיתוך "אופטימלי".
הבקשה הזו נראית לי מאד מוזרה, "להיות בלי ולהרגיש עם"..
אל תשכח שלא בדיוק ניתן לדעת כיצד הילד יגדל... גם תוצאה שתראה לך סבירה כעת יכולה להסתיים במצב של חוסר עור לאחר גיל ההתבגרות.

האם העורלה כבר נפרדה מהעטרה?
בכל מקרה, תדאג שלא יסירו את הפרנולום בשום מצב.

כמו שאמרו לפני, המקרים בהם באמת צריך למול מסיבות רפואיות הינם נדירים.
מוכנה לנסות להיות הדוברת שלו: בנו שלא נמול
06/01/14 08:36
139צפיות
מסיבות מצפוניות, צריך לעבור מילה מסיבות רפואיות (ויש כאלה, גם אם מעט, אבל יש), ואם בכל זאת הוא נאלץ לעבור מילה, האב רוצה שלאחריה האיבר יראה אסטתי, אם לא כשל ילד שלם אז לפחות כשל ילד נמול.....וזה בהחלט מובן. כשיש ניתוח אנחנו מבקשים שהצלקת תראה יפה שהחיתוך יעשה במקום נסתר, כמו לדוגמא בקיסרי שצלקת החתך מוסתרת בתחתית הבטן, או שיחזור שד לאחר כריתתו.

ולכן אם זה מה שמטריד את האב, כדאי שהניתוח יעשה לא רק בידי רופא אורולוג שהוא כירורג אלא שהוא גם פלסטיקאי. ובהחלט לבקש מהמנתח שאמור לבצע את ההליך שבסופו של דבר האיבר יישאר אסטתי (כמובן לא חשבון הבריאות).

או אולי מדובר בהורה שנחשף לאחרונה לכל הטיעונים נגד ברית מילה והוא יודע שמדובר בתקיפת חסר ישע, אבל עדיין לא מסוגל לעמוד אל מול הגינוי בחברתי/משפחתי הכרוך באי-מילה, והוא מבקש להשקיט את מצפונו בכך שיעשה משהו שיראה כמו מילה, אבל שיהיה פחות גורף ופחות מזיק. ואם כך הוא הדבר אני מציעה לאב להיות גלוי עם הרופא ולומר לו בדיוק מה שהוא מבקש. מילה ללא פריעה וללא מציצה, בגלל שהיא פחות גורפת היא גם פחות טראומטית והיא גם מאפשרת משיכת העורלה, כך שליד יהודים יראה נמול, וליד גויים יראה ערל......אם זה מה שהאב מתכוון. יתכן והוא מערפל את דבריו מחשש שחברי הפורום יגנו את בחירתו הפחדנית.

ואולי הוא בכלל טרול? בזמן האחרון יש כמה סיפורים פנטסטים מצד פונים המספרים על התנגדותם לברית מילה ושהם נאלצים לעשות אותה מכל מיני סיבות שלא תלויות בהם (לחצים משפחתיים, במקרה הזה סיבות רפואיות), דוחים כל הצעה רציונלית שמציעים להם, ומעמידים במבחן הסבלנות את חברי הפורום. מגיע לנו ציון 10. יתכן וזה מקרה כזה.
טרולים
06/01/14 12:35
130צפיות
אני לא שייך לשבט ההוא ואני לא מאכיל אותם. ממי שמכיר את שם המשתמש שלי ממקומות אחרים יודע כמה טרולים כבר יצא לי להחזיר חזרה מתחת לגשר.
אני לא מרגיש בנח לספר על הבעיה הספציפית שלי ולכן אני לא.
עשיתי את הבירורים הרפואיים וקיבלתי החלטה לבצע. ההחלטה היא רפואית ולא דתית. כאתאיסט "קשה" אני נגד כל סממן דתי שהוא ולכן ההתנגדות הראשונית.
אם מישהו כותב שהוא אמנם לא רופא אבל גם לא מבין מה הסיבה הרפואית, אזי צאו ותלמדו. יש כאלה סיבות. אני אחרי כמה רופאים מומחים (עד עכשיו 3) ולכולם אותה ההמלצה בדיוק.
אני אוודא שהפרוצדורה (אני מנסה להמנע מהמילה ברית) תבוצע באופן המיטבי, קיבלתי פה כמה עצות טובות ואני מודה לכן על כולן.
נקווה שבבן אפשר יהיה להשאיר.
בהצלחה והרבה בריאות
06/01/14 13:17
78צפיות
מבלי להיכנס לפרטיות שלכם, למען השכלת חברי הפורום נשמח אם בכל זאת תוכל להגיד כמה מילים על בעיה רפואית כזאת אצל תינוק, שמחייבת מילה, ועוד תחת חוות דעת של 3 רופאים, מהסיבה הפשוטה שעד כה מעולם לא נתקלנו בדבר כזה ואם קיימת תופעה כזאת - חשוב לנו להכיר אותה.

מכיוון שאנחנו מנסים ללמוד ולרכז כאן כל מידע אפשרי שנוגע לתינוקות שלמים, נשמח אם בכל זאת תנסה לראות אם יש דרך שבה תוכל לעזור לנו כאן, כדי שנוכל לתת מענה לאחרים שיפנו לכאן בעתיד, בדיוק כמו שאתה פנית וקיבלת תגובות בהתאם למידע שיש בידי חברי הפורום כרגע.

תודה
º
המטרה היא ללמוד ולהבין, לכן חשוב להכיר
06/01/14 13:55
25צפיות
לא הבנתי כלום אבל בהצלחה!
06/01/14 14:29
76צפיות
איפה ואיך אתה מציע שנצא ונלמד? בעשור שאני קוראת על הנושא מעולם לא קראתי על בעיה שעונה על כל הפרמטרים שהגדרת פה כך שכנראה אין ממש איפה ללמוד עליה. כל עוד זה נשאר בגדר בעיה סודית אז אי אפשר ללמוד הרבה מהמקרה שלך וחבל.
נקווה שהכל יעבור בשלום!
º
אני הבנתי שכל מילה נוספת מיותרת, תרתי משמע..
06/01/14 14:37
26צפיות
º
06/01/14 15:19
9צפיות
º
מתנצלת. בהצלחה. בריאות שלמה לילד.
06/01/14 18:55
16צפיות
מצד אחד את "מתנדבת" להיות דוברת שלו
06/01/14 13:48
108צפיות
מצד שני את, ככה, בהפוך על הפוך מכניסה לו בקטנה על "בחירתו הפחדנית" ועל כך שהוא בעצם אולי טרול, תוך שאת מחלקת לחברי הפורום ציון 10 (באמת תודה ) על כך שהם סבלנים.

לא יפה בכלל. גם בכתיבה אינטרנטית יש עניין של דרך ארץ, וגם כאן בפורום אנחנו משתדלים לשמור עליה.

יש לך מה לתרום לנושא הדיון, תתרמי. אין לך, יותר טוב שלא תכתבי כלום.
אם לא הייתי סבורה שיש לי משהו לומר כדי לקדם
06/01/14 22:02
59צפיות
את הדיון לא הייתי מגיבה. כתבתי את האמת שלי, ובצורה הרבה יותר מעודנת מתגובתך התוקפנית כלפי. וזו לא הפעם הראשונה שאני זוכה ממך למקלחות צוננות.
צר לי שאת מרגישה שאני שוטפת אותך
06/01/14 23:04
67צפיות
במקלחת צוננים, אבל מה שכתבת בהודעה ההיא הוא לא ראוי.

עדיף לטעות ולתת יחס ענייני למישהו שיש לך ספק לגבי כוונותיו, מאשר להאשים אדם תמים על לא עוול בכפו. חוץ מזה, אפשר גם לסמוך על האינטליגנציה והרגישות של הגולשים בפורום ולזכור שהם לא ילדים קטנים שצריך לגונן עליהם ולהזהיר אותם "זהירות, הנה טרול!"

אני מבקשת שתתני לי קרדיט על 12 וחצי שנים שאני כותבת בפורום הזה ומתוכן 10 שנים שאני מנהלת אותו. אני מתמודדת עם טרולים שנים, עוד מהתקופה שהפורום הזה היה מותקף בידיהם כל שני וחמישי ויחד עם עמיתותי לניהול עשינו עבודה קשה מאוד כדי לסלק אותם מצד אחד ומצד שני שכל אדם אם הוא מתלבט או נתקל בצרה, מצוקה או דאגה - יכול לקבל כאן תמיכה ומידע, מבלי לחשוש שיעליבו אותו.

על הגבול הדק הזה כולנו הולכים ומנסים לא ליפול. בזמנו הצעתי לגולשים רגישים שחוששים שהפורום מנוצל בידי טרולים, במקום לפצוח בהאשמות -  להפנות אלינו, המנהלות, את חששותיהם במסר ואם יש צורך אנחנו נשים לב לעניין ואף נטפל בו. זאת המלצתי גם לך.

להבהיר את הדברים האלה הוא חלק מהתפקיד שלנו כמנהלות בפורום, גם אם זה לא תמיד נעים לכולם (ותאמיני לי שרוב הזמן זה גם לא ממש נעים לנו).

º
יכולה היית להעיר לי באופן דיסקרטי
07/01/14 10:11
19צפיות
אני מצטערת שנפגעת
07/01/14 12:25
41צפיות
אם היה צורך למחוק את ההודעה, הייתי פונה אלייך באופן אישי, אבל מכיוון שאנחנו מעדיפות למחוק כמה שפחות הודעות מהפורום, אין מנוס מלהעיר על גביו.

מעבר לכך, כל מקרה כמו זה, הוא עוד דרך להעביר מסרים לכלל הגולשים בפורום ולא רק לגולש מסוים באופן אישי. כך (בין השאר) מבססים נוהלי התנהגות בפורום.

מצטערת אם הנימה נקראה אצלך כתוקפנית, זאת לא הייתה כוונתי.
יש טעם רב במה שאת אומרת, ובמחשבה שניה אני
07/01/14 12:33
55צפיות
סבורה שנכון נהגת כשהגבת כלפי באופן פומבי כפי שהגבת. כי מי שזקוק להגנת מנהלת הפורום הם דווקא מבקרים אקראיים בפורום הבאים להתלבט, מפני תגובה כמו שלי שעלולה להבריח אותם משם. אני פשוט הייתי מתוסכלת ממה שנראה לי מובן מאליו אבל הוא לא מובן למי שנחשף לרעיון האי-מילה לראשונה, ומוטב היה שהייתי נרגעת במקום לצרוח באמצעות המקלדת.
º
שאפו
07/01/14 12:43
18צפיות
בגלל הדת IN בגלל סיבות אחרות OUT
05/01/14 12:14
117צפיות
ממה שממעתי פעם בשנות השמונים והתשעים "מה פתאום אנחנו לא עושים בגלל הדת, אלא בגלל (... אתם כבר מכירים את ההמשך)"
יותר ויותר אני שומעת "אין סיבה לעשות אלא לשם קיום המצווה"

והאמת שאתמול היו לי מלא מחשבות בנידון וזה לא היה כזה סתום כמו ההודעה שיצאה לי אבל החלטתי לשתף אתכם בכל זאת
זה כנראה נובע מכך שעיקר המשקל של ההתנגדות
06/01/14 14:34
70צפיות
לברית מילה, והנכונות להתעמת עם תומכי ברית מילה, מופעל על האוכלוסייה החילונית. הרבה פעמים תשמעי ויתור מראש על עימות עם אדם דתי: "מי שאומר שכך אלוהים ציווה עליו, אי אפשר להתווכח עם זה". אז אנשים שהם לא אתאיסטים הארדקור, אלא, נניח מסורתיים או אמביוולנטיים בנוגע לדת (שזה רוב האוכלוסיה), בורחים לאן שנוח, למקום של "אני בעצם באמת מאמין בברית שבין אברהם לאלוהיו, הברית ששומרת על העם היהודי לדורותיו", בתקווה שאז באמת לא יהיה אפשרי להתווכח איתם.

בשנות ה- 80 וה- 90 היה גל של אכזבה מהממסד הדתי ומהיבטים רבים בדת ובשמרנות בכלל (אולי הדהוד של גל דומה שהתרחש בהרבה מדינות מערביות בשנות ה- 60 וה-70), ותקווה שהתשובות האמיתיות לבעיות של האנושות, נמצאות בעולם הנאור, הליברלי והדינמי.
כיום העולם הליברלי כבר לא מצטייר ככזה שמסוגל לתת מענה סביר לכל מה שפגום בחברה האנושית, אלא כעולם שעתידו לא ברור (במקרה הטוב) או אפילו שוקע (במקרה הרע). הדת, לעומת זאת, מיצבה את מעמדה כאידיאולוגיה שיכולה להבטיח קיום נצחי של חברה, שלמרות החסרונות שניתן למצוא באופן ההתנהלות שלה, לפחות היא שורדת ויכולה להמשיך להבטיח את הישרדותם של מאמיניה למשך עוד דורות רבים מאד. יש מי שמוצאים בכך מפלט נוח.
תרגום הצהרת נציבי זכויות הילד בסקנדינביה
04/01/14 01:58
130צפיות

ב-30 בספטמבר 2013 הוציאו נציבי זכויות הילד ומומחים לרפואת ילדים בסקנדינביה הצהרה הקוראת לאסור ברית מילה בילדים ולאפשר לאדם עצמו בהגיעו לבגרות להחליט על גופו.

בהצהרה נקבע שברית מילה בילדים ללא התוויה רפואית מנוגדת לעקרונות רפואיים-אתיים וכן לאמנת זכויות הילד.

אני מצרף קישור לתרגום ההצהרה לעברית.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
איזה תוקף יש להצהרה הזאת? האם השפיעה?
04/01/14 04:13
31צפיות
התוקף הוא הצהרתי וההשפעה היא הן על השיח
04/01/14 13:32
52צפיות
הציבורי והן על מקבלי ההחלטות בטווח הארוך

תסתכלי על רשימת החותמים, זה לא משהו שאפשר להתעלם ממנו
אם יהיה דיון בפרלמנט של אחת המדינות האלה או דיון ציבורי בתקשורת, ההצהרה הזו היא חשובה מאוד מבחינת המסגרת של הדיון: התנגשות בין זכויות ההורים לחופש פולחן לבין זכות היסוד של הילד לשלמות הגוף שמעוגנת באמנת זכויות הילד של האו״ם
º
04/01/14 13:55
4צפיות
סינדרה מה קורה עם אלינור? האב היה צריך להגיב
04/01/14 18:53
50צפיות
שבועיים מהגשת העתירה לעליון (זה היה אתמול, שלושום)האם הגיב? האם בקש הארכה?
לא ידוע לי שהגיב אבל אני כמובן לא מדברת בשם
04/01/14 23:28
54צפיות
אלינור.
גם הרבנות צריכה להגיב. מעניין מתי זה יקרה....
לרבנות נתנו 3 שבועות להגיב
05/01/14 08:00
52צפיות
כך שהם אמורים להגיב בימים הקרובים
ניסוח הרעיון עם הסימוכין הוא ממש נהדר
04/01/14 09:31
64צפיות
כתשובה מוחצת לכל מי שתומך בברית מילה. שמרתי.
גם אני הוספתי למסמך שלי
04/01/14 11:29
73צפיות
אוסףי בהמשך הצהרות מארגוני בריאות ברחבי העולם... המסמך רק עולם ומתעבה... לא להאמין כמה צריך ללמוד על הנושא... ולחשוב שיש כאלה שפשוט קמים ועושים את זה... מחדל וחוסר אחריות...
אבן דרך חשובה ביותר!
05/01/14 08:50
47צפיות
ערן, תודה רבה על התרגום
º
בשמחה
05/01/14 11:39
10צפיות
º
מהעיתונות הכתובה והמקוונת
03/01/14 19:34
65צפיות
אורי משגב בהארץ
03/01/14 07:42
161צפיות
http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.22065...

אבל את תקליקו - חפשו בגוגל "חסכתי ברית אורי משגב" ואז תיכנסו.

הגבתי , אבל עוד לא ראיתי את התגובה

1. חברתי - כשמדברים על "למנוע שונים" ההורים מדברים על השוני של עצמם
2. חברתי - איפה התור בקליניקות לערלה בדנמרק  ? (והם יש בעולם החי עוד דוגמא לפגם במערכת הרביה ששרד אבולוציה למרות שהוא כל כך חמור שהוא דורש התערבות כירורגית?)
קישור דרך הקאש של גוגל
03/01/14 11:35
102צפיות
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cac...

לא ניתן לצפות כך בתגובות אבל ניתן לקרוא בלי בעיה.
הפתרון: בתחילת שורת הכתובת בדפדפן, לפני כתובת הכתבה, מוסיפים  :cache (כלומר cache ואח"כ נקודתיים).
º
תגובתך פורסמה.
03/01/14 19:05
25צפיות
ענייני פנים ב"הארץ" - חוני המעגל איצקוביץ
03/01/14 12:27
176צפיות
"לא שאלו אותי אם אני רוצה להיות יהודי, ואני משלם על כך מחיר יקר. עשו לי למשל ברית מילה. גרמו לי את הטראומה הכי גדולה שאפשר, בלי שהתעניינו בכלל אם זה מתאים לי. כפי שלא צריכים לקחת דוברמן ולחתוך לו את הזנב רק כי בעליו רוצה כך, אני מאמין שלא צריך לחתוך לילד את הזין."

http://www.haaretz.co.il/st/inter/Hheb/musaf/new_f...

נדמה לי שזה פתוח לקריאה לכולם.
אה אני מכירה אותו... כבוד!
04/01/14 10:55
90צפיות
איפה שהיינו הולכים לים עם אבא שלי (חוף שהוא הלך אליו מימי נעוריו) היו מציגים לי את חוני המעגל... "כן, כן, ה-חוני המעגל"... אבל חשבתי שהם סתם הדביקו לו את הכינוי הזה בין החברה'... אבל עכשיו מסתבר שבאמת שמו הולך לפני
04/01/14 11:50
63צפיות
עשית לי את הבקר עם "שמו הולך לפני" (אולי זו סתם טעות הקלדה אבל לפחות גרמת לי לחייך)
לגמרי טעות הקלדה
04/01/14 12:25
53צפיות
זו כבר פעם שנייה שזה קורה לי בפורום הזה
כתבת תגובה לישראל 2084/אורן גבאי גולן
02/01/14 18:08
111צפיות

2084: מדינת ישראל-מדינת הלכה:

הממשלה מורכבת רק מגברים, המיסים עלו בעשרות אחוזים,
5 שנים של מלחמת אחים בין החסידים לליטאים ולנשים אסור להסתובב ברחובות.
העתיד של מדינת ישראל. תגובה לרב הלברטל

http://judaism.walla.co.il/?w=/2069/2707765

הכתבה המקורית/ הרב דב הלברטל,
http://judaism.walla.co.il/?w=/2091/2705520
עוד מאמר שנתקלתי בו
05/01/14 10:24
72צפיות
לא בטוחה אם כבר הופיע כאן. אישית אני לא ממש מתחברת לנקודת המוצא דלו אבל בכל זאת אהבתי את הסגנון והחשיבה. http://kabalove.org/articles/brit-mila?fb_action_ids=10151947527243113&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B339173336224305%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%5D
קישור מתוקן
05/01/14 10:59
50צפיות
http://kabalove.org/articles/brit-mila

כן, צורף כאן בעבר
לפחות זה יהיה הסבר חדש ומרענן
05/01/14 11:14
61צפיות
אני דווקא לא אהבתי בכלל, מודה. למה לשאול בשלב שאין שום דרך להיות בטוח לגבי התשובה. עזבו אותכם מיצחקו עליו בטירונות ואת החיבור ליהדות וזה יותר יפה, הורים עכשוויים חותכים לתינוק שלהם כי הנשמה שלו ביקשה.
טוב, כן, מסכימה אתך
05/01/14 11:38
39צפיות
זה באמת תירוץ די עקום. אבל כבר קרה שהסבירו לי שהילדים בחרו את השמות של עצמם (ולא, הם לא היו בלי שם עד גיל הדיבור...) כך שכנראה שיש אנשים שחווים את זה ככה. אני לא אוהבת את המסקנות וההצעות שלו אלא יותר את הדרך שהוא פורש את השיקולים וההתלבטויות.
יופי של מאמר, תודה!
06/01/14 10:11
21צפיות
אני כן התחברתי לרעיון של לשאול את נשמת התינוק.
כלומר, בתיאוריה זה יפה
במציאות, לא הייתי סומכת על עצמי כאמא שאבין נכון את התשובה שלו, ואני חושבת שמחשש לטעות, עדיף לחכות עד שיוכל לענות במילים.

רובנו לא רגילים לתקשר עם נשמות וזה לא הזמן להתחיל

אבל המאמר עצמו נהדר בעיניי.
דרור אידר בישראל היום
06/01/14 12:45
57צפיות
שלילת המילה: התכחשות לזהותנו
כתובות אינטרנט מצורפות:
תיקון לקישור
06/01/14 12:46
36צפיות
דרור אידר לא בעניינים, יש לא מעט מתנגדי מילה
06/01/14 13:04
52צפיות
ימניים למהדרין.

באמת חבל שזה הורס את התאוריה היפה שהוא בנה כאן.
אפשר היה לצפות מאדם שבערך שלו בוויקי כתוב:
06/01/14 13:09
52צפיות
(ציטוט)

בכנס אילת לעיתונות שנערך ב-2012, התבטא כי הארץ הוא "עיתון בבעלות משפחה שתמכה במשטר הנאצי", כשהוא רומז לכך שקבוצת דומונט, המחזיקה ברבע מהבעלות על העיתון, שיתפה פעולה עם הנאצים. האמירה עוררה תגובות קשות ואידר התנצל.

(סוף ציטוט)

מסתדר טוב עם הקמפיין של בנט.

לא נורא, תמשיכו לירות את כל הכדורים הנהדרים האלה ברגליים של עצמכם, זה מצוין.
º
06/01/14 15:03
4צפיות
º
עדכון על אלינור דניאל בבקשה? גוגל לא עונה...
03/01/14 17:19
59צפיות
האב היה אמור להגיש תצהיר לעליון עד 2.1.2014
03/01/14 18:32
109צפיות
יכול להיות שהוא התקפל?
|סיר|נפתח פורום מאסטר שף
02/01/14 09:37
9צפיות
תכנית הבישול המצליחה חזרה בעונה חדשה וטעימה מתמיד. לרגל העונה החדשה פורום מאסטר שף נפתח מחדש|!| זה המקום לדבר על התכנית ולהמליץ על מתכונים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
ערכת "מילה טובה"
90תגובות
01/01/14 19:35
349צפיות
שלום לכולם,

אני סטודנט לעיתונאות וקיבלתי משימה לכתוב ידיעה על מודעה אקראית שמצאתי בעיתון. המודעה עליה החלטתי לכתוב הנה מודעה המנסה לגייס משקיעים למוצר בשם "מילה טובה". המוצר שבנידון הנו ערכת מילה חד-פעמית, סטרילית, שלדבריו של המפתח שלה אמורה להקטין את הסיכון לזיהום וסיבוכים במהלך ברית...

(המשך...)
שלום לכולם,

אני סטודנט לעיתונאות וקיבלתי משימה לכתוב ידיעה על מודעה אקראית שמצאתי בעיתון. המודעה עליה החלטתי לכתוב הנה מודעה המנסה לגייס משקיעים למוצר בשם "מילה טובה". המוצר שבנידון הנו ערכת מילה חד-פעמית, סטרילית, שלדבריו של המפתח שלה אמורה להקטין את הסיכון לזיהום וסיבוכים במהלך ברית מילה. ברור לי שהרוח המנשבת בפורום היא של מי שהחליטו לוותר על עניין ברית המילה, אולם בכל זאת, הייתי שמח להתייחסותכם למיזם הזה. אתם בעד, נגד? נניח, היפותטית , שהייתם "חייבים" לערוך לבנכם ברית מילה. האם השימוש בערכה הזו היה לפחות מרגיע אתכם יותר? או שהייתם מעדיפים בכל זאת להיצמד לשיטות המילה המוכרות יותר? מדוע? באופן כללי, מה דעתכם על המיזם? האם כדי, למדינה למשל, להשקיע בדבר כזה? ולו רק בכדי לצמצם את הסיכון למי שכבר כן החליט למול את בנו? כל דעה בעניין תתקבל בברכה.

מידע על המוצר תוכלו למצוא בכותבת הבאה: http://www.kittobrit.com/  

תודה על שיתוף הפעולה.
קטע "דיאטת השלום העולמי" / ד"ר וויל טאטל
01/01/14 18:44
76צפיות
מתוך פרק 3.

קישור לעותק של הספר:

http://shalomdiet.wordpress.com/

" ..עוד דוגמה מרתקת של עשייה לעצמנו מה שאנו עושים לחיות היא ההשחתה המינית של תינוקות אנושיים. בעלי חיים צעירים ממין זכר נולדים לתוך מערכת ייצור המזון שלנו כשהם כמעט כולם מסורסים ללא הרדמה כדי שיהיו קלים יותר לשליטה בטרם יפוטמו ויומתו. בעוד שאנחנו כמובן לא מסרסים את כל התינוקות הבנים שלנו, די לומר כי ההליך הכירורגי הנפוץ ביותר בארה"ב כיום היא מילה של תינוקות חסרי אונים ממין זכר. כמו שרונלד גולדמן מראה ב"מילה: הטראומה המוסתרת", זה עדיין נעשה כדבר שבשגרה, למרות שזה הוכח כמזיק ולא הכרחי לשום תכלית. כמו מילת הנשים שמבוצעת על ידי כמה תרבויות רעייה, מילת הגברים הנהוגה בתרבות שלנו מפחיתה את הרגישות של איבר המין. העורלה של איבר המין הוא קרום הדומה לעפעפיים שלנו ושומר על ראש הפין מוגן ולח, וכאשר הפין זקוף, מאפשר למגע עור רב יותר בפעולה המינית. על ידי הסרת העורלה אצל תינוקות, הראש הרגיש הוא תמיד חשוף, ובהדרגה בונה שכבות נוספות של תאים המגינות עליו ומפחיתות את הרגישות שלו. עור של פין נימול כאשר הוא זקוף הוא גם הדוק בצורה לא טבעית. רוב הגברים בתרבות שלנו למעשה הושחתו פיזית ללא הסכמתם בדרך שמצמצמת את היכולת שלהם לחוות תחושות מיניות. קשה לדעת מהן ההשפעות של זה על מערכות יחסים, על חוסר תפקוד מיני, ועל החוויה המינית של נשים, אבל כל אלה בהחלט קשורים. ברית מילה היא רווחת כנראה גם בגלל אבות שנוטים לעשות לבניהם את מה שנעשה להם, וגם מפני שהממסד הרפואי לעתים קרובות ממליץ עליה. כל הליך כירורגי פירושו יותר הכנסות לרופאים ולבתי חולים, ומה קורה לכל חתיכות אלה של עורלה המנותקת מאיברי המין האנושי? הן לא נזרקות סתם כך! הן גורפות מחיר די גבוה כאשר הן נמכרות לחברות התרופות המשתמשות בהן במוצרים שלהן. זוהי השתקפות נוקבת של הנוהג הישן של בתי מטבחיים למכור את הלבלבים מהחזירים שלהם לתעשיית התרופות כדי לייצר אינסולין. תינוקות בעלי חיים פגיעים מרוסנים ומותקפים כדי שיהיה אפשר למכור את חלקי הגוף שלהם, ותינוקות אנושיים פגיעים מרוסנים כמו כן ומותקפים כדי שיהיה אפשר למכור את חלקי הגוף שלהם. ברית מילה הוא ללא ספק ההליך הכירורגי הכי כואב שנעשה בבתי חולים ללא הרדמה, כמו שד"ר פול מ. פלייס מציין: "למעשה, תינוקות חשים בכאב באופן חריף יותר מאשר מבוגרים, וככל שהתינוק צעיר יותר, כך הכאב מורגש ביתר חריפות. אם אדם מבוגר צריך היה לעבור מילה, יינתנו לו הרדמה ומשככי כאבים לאחר הניתוח. רופאים כמעט לעולם אינם נותנים לתינוקות דברים אלו. הסיבה היחידה שרופאים מצליחים לעשות מילת תינוקות ללא הרדמה היא שהתינוק הוא חסר מגן ולא יכול להגן על עצמו. זעקות האימה, הכאב והייסורים שלו זוכות להתעלמות." תינוקות הם חסרי אונים ולא יכולים לנקום, כך שהפחד והכאב שלהם - הפחד והכאב שלנו - כמו הפחד והכאב של חזירונים ובעלי חיים למזון אחרים - פשוט זוכים להתעלמות.
הסכמתי כמעט עם הכול, למעט נושא המכירה
01/01/14 21:16
53צפיות
לא מלים תינוקות כדי שאפשר יהיה להשתמש בערלותיהם, כפי שגם לא שוחטים בע"ח לאכילה כדי למכור את לבלביהם. אבל אם כבר יש חלקי גוף שהבררה היא לזרוק אותם לפח (או לטמון באדמה, כמאכל לתולעים) או לנצל אותן למטרות רפואיות חשובות, עדיפה האפשרות השנייה. אין לי בעיה עם הרעיון שמי שכבר מל, בלאו הכי, יסכים לתרום את הערלה למדע / רפואה, בדיוק כפי שגם אני עצמי רוצה לתרום את איבריי להצלת חיים ואם זה לא יהיה רלוונטי, אז לתרום את גופי למדע. עדיף לנצל זאת לטובת האנושות ולא לטובת התולעים.
ובכלל לפי היהדות צריך לקבור את העורלה...
06/01/14 18:42
6צפיות
כך לפחות אמר ד"ר ג'קסון לגיסי בטקס ברית המילה של בנו.
שנכחתי בו, אם כי בקטע החיתוך כמובן ברחתי החוצה...
ביהדות אכן קוברים חלקי גוף, גם ציפורניים...
06/01/14 18:51
10צפיות
(מותר גם לשרוף).
גארי יורופסקי על ברית מילה
06/01/14 18:57
19צפיות
בהרצאה שנתן בישראל בביקור האחרון (הייתי בקהל), התייחס יורופסקי לנושא של ברית מילה, במילה. ההתייחסות שלו לא היתה חיובית לרעיון...

חשבתי כבר אז לצטט אותו אבל פחדתי משלל תגובות בסגנון "הוא דמגוג/אלים/פנאט" וכו'. אבל אם זה מסקרן כאן מישהו (וגם תעמדו בפיתוי לזרוק את שלל ההערות האלה) אני יכולה לכתוב בכמה מילים.
מבחינתי הוא אכן דמגוג עלוב, קיצוני מסוכן
06/01/14 19:03
18צפיות
הדמגוגיות והסילופים שלו הם תועבה בעיניי, ובעיניי המטרה לא מקדשת את האמצעים, הוא משתמש באמצעים פסולים שאני יוצאת נגדם בין אם הם משרתים מטרה שאני בעדה ובין אם לאו. מהסיבה הזו אני יכולה רק לקוות שהוא לא יתחיל להיות פעיל נגד מילה, כי בעיניי הוא מביא לנזק עצום ואני לא רוצה שהוא יסמן גם מטרות שקרובות ללבי.

בכל מקרה, זו רק דעתי האישית, ואין כל צורך להתחשב בה; את יכולה להביא כאן את דבריו נגד מילה, אני בטוחה שיהיה מי שיתעניין.
גם אני מסתייגת ממנו אבל...למה שדעתי תקבע?
07/01/14 09:40
14צפיות
לדעתי הוא כנראה פועל מתוך "אין פרסומת רעה" או משהו כזה.

אם אפשר לקשר לקטע שלו, אדרבה. אפילו רק עבור התיעוד שלנו בפורום.

אם אין ואת רוצה להעלות קטע כתוב מזיכרונך, זה גם טוב (אם כי בעיני הכי טוב המקור).
מוותרת
07/01/14 12:31
11צפיות
אין לי קישור למשהו מתועד
אני חושבת שאני מתעדת מצויינת (עם עבר של עיתונאית) ותיעוד אישי שלי, שאותי אתן מכירות כאן אישית ויודעות שאני אדם רציני ואמין, הוא לא פחות טוב ואף יותר טוב מאיזה לינק ל- YNET... אבל שיהיה.

בכל אופן, אין לי קישור למשהו מתועד, יש לי פיסת נייר שעליה רשמתי את הציטוט כאשר חזרתי הביתה כדי שלא אשכח ואוכל לצטט כמה שיותר מדויק, אבל לא עשיתן לי חשק אפילו לחפש אותה.
º
מצטערת לקרוא זאת, דווקא הייתי סקרנית
07/01/14 14:34
3צפיות
|*| דרוש/ה עורכ/ת לאתר תפוז |*|
31/12/13 15:06
15צפיות
התפקיד כולל:
- איתור תכנים מעניינים והפיכתם לאייטמים מושכים אשר יוצגו בעמודים  
   הראשיים באתר.
- יצירת הסכמי תוכן ושיתופי פעולה.
- ניהול שותפי תוכן, ניהול ערוצי הפצת תוכן כגון פייסבוק.

דרישות:
- ניסיון בתוכן האינטרנט, רצוי בתחום הווידאו והבידור.
- יכולת עריכה וכתיבה מעולים.
- ידע בצילום.
- שליטה בתוכנות פוטושופ, פרמייר, אופיס.
- הבנה מציינות של פייסבוק.
- יכולת התבטאות גבוהה בכתב ובעל פה.
- יכולת עבודה עצמאית.

נא לשלוח קורות חיים למייל forums@tapuz.co.il בצירוף דרישות שכר

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום