לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

סרט יו טוב הורס
08/05/11 11:11
2צפיות
צרפו קישור בפורום הורות טבעית ולא ראיתי שצרפו פה אבל זה פשוט הורס
http://www.youtube.com/watch?v=yRbv7p6bCUs&feature...
באמת התחלתי לשאול את עצמי
08/05/11 13:44
1צפיות
האם יש לצפות להתעוררות אנטישמית מחודשת ביום מן הימים בגלל הגאווה היהודית המטופשת במנהג הזה?
בעצם, מוזר שהאנטישמים היו צריכים פעם להמציא עלילת דם פיקטיבית, כשיכלו ללא קושי להסתפק במה שהיה ידוע לכולם..
הבחורה נראית לי קצת מעורערת...
08/05/11 15:02
1צפיות
למרות שכל מה שהיא אומרת כמובן נכון ומדוייק לגבי המילה, כל המסביב הזוי לחלוטין
עכשיו ראיתי עוד פוסט שלה...
08/05/11 15:08
1צפיות
האמת היא, שאני בכלל לא בטוחה שזה אמיתי, הדבר הזה.
היא אמיתית, היא חברה שלי בפייסבוק
08/05/11 20:18
1צפיות
היא פשוט נורא מצחיקה, זה הכל.
ומסתבר שיש דבר שנקרא vlog
08/05/11 20:19
1צפיות
שזה בלוג ביו-טוב - במקום לכתוב מצלמים מונולוגים.
הורס מצחוק?
09/05/11 02:45
1צפיות
לא הבנתי את השימוש בסלנג..
סך הכל לא אהבתי את הדרך שהיא מציגה את הטיעונים שלה, אף על פי
שאני מסכים איתה.
מה הבעיה בשימוש בסלנג?
09/05/11 09:02
ומה הבעיה עם הומור?
לא מבינה את הקטע, קודם בשרשור אחר יורדים עלי שאני לא יכולה להמציא בדיחות הומור שחור על נימולים שנפגעו ממילה (כל הנימולים נפגעו ממילה) ועכשיו כשאני מצרפת קישור לסרטון מצחיק אז זו גם בעיה. מה קורה בפורום הזה ובפורומים בכלל?! או שזו התקופה הזו בשנה שכולם רק מקטרים כל הזמן. לא נעים בתפוז.
אה אין בעיה בכלל
09/05/11 12:24
פשוט לא הבנתי אם הורס מצחוק, או הורס בקטע של עצוב, או שימושים דומים למילה..
נגיד שאני קורא את הכותרת אני דווקא חושב על משהו הורס בקטע של
תינוק ממש חמוד וכאלה.
º
גדול!
09/05/11 09:03
1צפיות
זה סרט מצוין
11/05/11 12:13
נכון שהיו רגעים שלא ידעתי אם היא מתכוונת ברצינות או שהיא צוחקת, אבל זה בדיוק הקטע של סגנון ההתבטאות הזאת.

אפשר לדבר על משהו כואב בשילוב עם הומור, ואפשר ללכת על התפר בין צחוק לרצינות ועדיין להגיד דברי טעם.

ואת זה היא עושה שם מעולה.
גם אני אהבתי
12/05/11 02:18
שחקנית אדירה
העליתי לפייסבוק
‫אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה תפוזי!ת
07/05/11 23:36
3צפיות
"בארץ-ישראל קם העם התפוזי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית,
בה חי חיי קוממיות ממלכתית,
בה יצר נכסי תרבות לאומיים וכלל-אנושיים
והוריש לעולם כולו את הפורומים והבלוגים."

גם אנחנו, פורום 202, קיבלנו עצמאות ואנחנו מקימים את מדינת 202

אי לכך, אנחנו, הגולשים בפורום מוזמנים להחליט ביחד איך תראה המדינה שלנו ולקבוע החלטות חשובות ברוח הפורום.

להלן מספר קטגוריות אפשריות. אתם כמובן מוזמנים להוסיף עליהן לפי ראות עיניכם וכל רעיון יצירתי יתקבל בברכה

ראש ממשלה
נשיא
שרים ובעלי תפקידים
מטבע
עיר הבירה
דגל
המנון (מחבר, מלחין ומבצע)
משורר לאומי
סמל המדינה
שפה
דת
מאכל לאומי
משקה לאומי
גיבורי תרבות
אתרים תיירותיים
עיתון
חגים וימי אבל
מנהיג רוחני
אופנה
וכמובן, מהי הבעיה הכי גדולה במדינה
עונה:
08/05/11 00:06
  עיר הבירה: מצפה שלם
המנון: מחכה/ ריטה http://www.shiron.net/artist?type=lyrics&lang=1&pr... (כמו שהטבע רגיל, להיות שלם עם עצמו...)
שפה: אנגלית- בריתית
מאכל לאומי: לבבות דקל!
אתרים קדושים: פסל דויד
משהו מצחיק מאירועי השבוע הטראומטי שעבר...
07/05/11 21:24
4צפיות
לפני שבועיים נולדו באותו היום 2 תינוקות, אחד לאחי ואחד למישהי מהעבודה (אנחנו צוות קטן), ואני חשבתי לעצמי שלפחות על תירוץ לברית של התינוק- עבודה כבר הסתדרתי, אבל מסתבר שתינוק העבודה היה מיועד להחתך יום קודם, משהו על לפני ואחרי שקיעה.
אז הסתדרתי עם משפטים כאלו שהם לא בדיוק שקר אבל גרמו לאנשים להבין שהברית באותו היום, אבל אז דברים התחילו להסתבך...
ביום של הברית של תינוק העבודה היינו בכנס, והתחילו לשאול אותי מתי ואיפה הברית ולחשב לי זמנים ובסוף נאלצתי לעזוב באמצע הרצאה בשביל הברית הדמיונית שלא היתה באותו היום .
יום למחרת הברית של תינוק העבודה נכנסים אלי למשרד 3 קולגות במקרה ושואלים איך היתה הברית ואיך קוראים לקטן , על התסריט הזה לא חשבתי ...
לקח לי דקה להתעשט על עצמי, חייכתי חיוך דבילי, וזרקתי את אחת האופציות לשם ששמעתי ככה באוויר.
יום למחרת חתכו גם את האחיין שלי ובאמת קראו לו בשם שזרקתי !
וואו, אני כזאת גרועה בלשקר, זה מועד להסתבכות...

לא כל כך הבנתי מה קרה בסוף...
07/05/11 21:41
2צפיות
הבנתי שלא היית בברית של העבודה, אבל אם עזבת באמצע כביכול כדי להגיע לברית של האחיין, באיזה תירוץ עזבת את העבודה ביום שאחרי כדי להגיע לברית האמיתית של האחיין?

חוץ מזה, ממתי חובה להגיע לבריתות? אני לא מתכוון לשקר אם וכאשר יזמינו אותי להפקת סנאף כזו, כי אי אפשר לבנות על תירוצים לאורך כל החיים. בסופו של דבר תגיע אותה ברית שלא תהיה לי אפשרות לחמוק ממנה, תעורר אצלי את כל הטראומה מחדש, ואני אוכל אח"כ את כל החרא בזמן שלאף אחד אחר לא יהיה איכפת. אין מצב שאתן לעצמי להגיע ולראות זוועה כזו אי פעם, גם אם המחיר יהיה שיסתכלו עלי בעין קצת עקומה..
"הפקת סנאף" אני לא יכולה לשים את האצבע
07/05/11 21:57
1צפיות
בדיוק על מה הופך משהו כזה לסנאף אבל בהחלט יש בזה מן האמת.
אני חושבת שההגדרה של זה כ"סנאף" קשורה למידה שהסובבים באמת "נהנים" מלראות את החיתוך הדם וכו' כי יש אנשים שהם פשוט שם כי הם שם כי הם חושבים שזו שמחה או מצווה ואת הסבל הם רואים מתוך העיוורון הדתי-מסורתי, ואז זה לא סנאף.

[ אני גם חושבת שהמוהל , במידה כזו או אחרת (ולא כל מוהל ספיציפי אלא בהכללה) שואב הנאה מינית מהחיתוך של איבר המין של התינוק ומעצם הפגימה העתידית בהנאה המינית של מישהו. "אני חושבת" זה אומר שאני בלבי חושבת ככה, אבל לא מתבטאת ככה  בדרך כלל כי זה נשמע מוזר ולא בא לי להסביר את כל התיאוריה מאחורי זה... :) ]
על העניין עם המוהל לא חשבתי
07/05/11 22:17
אני בספק עד כמה מוהלים, שרובם המכריע חרדים, מחוברים בכלל לרעיון של הנאה מינית כאידיאל שיש לנסות לממשו. לדעתי הם חיים בחצי-הכחשה ששאיפה כזו אמור בכלל להתקיים במוחם באופן טבעי, ולכל היותר מקשרים כל מחשבה בנושא עם יצרים רעים ונוראיים.
ייתכן שהם רואים את הסבל מתוך העיוורון הדתי-מסורתי, אך רובם לדעתי מצליחים לשכנע את עצמם שהם באמת סובלים יותר מהתינוק.
כמו למשל זו שכתבה את הבלוג הזה, שאינה חרדית אך חולקת בדיוק את אותה ראיית עולם:
http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=218...

מה שהופך בעיני את הדבר הזה לסנאף הוא שמדובר בתחושות של שמחה וסיפוק הכרוכות בהכאבה ובהטלת מום במישהו.
ועוד משהו ששכחתי, אגב הנאה מינית......
07/05/11 22:21
אולי אלו דעות קדומות שלי שמשפיעות, אבל ככה זה: הריחות הראשונים שעולים לי בראש במחשבה על חרדים בכלל ומוהלים בפרט, הם:
ריח זיעה חריף מהגוף
ריח שום חריף מהפה.

הנאה? ככה?? בחייאת........
לא התכוונתי ללכת לשום חיתוך מלכתחילה
07/05/11 22:39
ולכן לא הייתי צריכה תירוץ למחרת, כשחתכו את האחיין שלי נשארתי בעבודה.
אתה זה אתה ואני זה אני, כל אחד והשיקולים שלו.
אתה לא מרגיש צורך לשקר, כיף לך.
אני חדשה בעבודה, מוקפת באוכלוסיה שמרנית. גם ככה חושבים שאני מוזרה בגלל הטבעונות (וואו איזה טירוף זה להיות נגד אלימות גם כלפי חיות משק, השתגעתי!) וזה ברור לי שלהגיד את האמת במקרה הזה לא יעשה שום הסברה, רק יפגע בהורים ויעשה לי נזק תדמיתי.
מה יקרה אם תהיה עוד ברית בעבודה? לא חשבתי על זה, או שכבר ארגיש במקום נוח להגיד את האמת, או ששוב אמצא תירוץ. זה לא משהו שקורה כל חודשיים, אנחנו צוות מאוד קטן.
לא דיברתי על הסברה........
07/05/11 23:01
גם אני יחסית חדש בעבודה, לא נוגע בבשר, ולא עסקתי בשום הסברה אלא אם כן שואלים אותי פעם בכמה זמן. זה הולך בד"כ כך:
"מה, אתה צמחוני?"
"עיניך הרואות".
"יו, כמה זמן?"
"הרבה שנים. לפחות 15 שנה".
"מסיבות אידיאולוגיות?"
"זה התחיל מטעמים בריאותיים, והיום זה מסתדר לי מצויין גם מבחינה אידיאולוגית"
"והריח של המנגל לא מגרה אותך?"
"אם היה כל כך מגרה אותי, הייתי אוכל".
"ולא חסרים לך ויטמינים, משהו?"
"הפעם האחרונה שראיתי רופא כפציינט היתה בצבא, וגם זו היתה סתם שפעת" (ולעצמי אני חושב: עורלה חסרה לי, לא ויטמינים)

זהו.

כשמישהו יזמין אותי לברית מילה, סביר שזה יהיה דומה:
"אתה בא לברית המילה שלי? חיתוך, דם, צרחות. יהיה כיף!"
"שמע, ראיתי פעם את כל העסק מול העיניים ויש לי טראומה מהדבר הזה. מצטער".
"טווווווווב.. אתה רגיש אתה, אה?"
"כן, מה לעשות".
"רגע, ומה תעשה כשיהיה לך בן?"
"כלום. לא עד כדי כך מסובך..."
אני מאמין שפה זה ייגמר......... בלי שום צורך לשקר.
שוב, אתה לא מרגיש צורך לשקר, אני בן אדם אחר
07/05/11 23:08
אתה מתאר לי מקרה שהוא בכלל לא רלוונטי אלי. התסריט שאתה נתת לא יקרה בעבודה שלי. אני עושה את השיקולים שלי, כן חשוב לי מה אומרים עלי, ויש דברים שאני לא מעוניינת לדבר עליהם. זה לגיטימי.
סבבה שאצלך זה יגמר ככה, אצלי זה רק יתחיל.
כשסרבתי לקבל שי חנוכה (סלסלת שוקולדים חלביים) התקשרו אלי מכל מני מחלקות והציקו לי על זה, למה אני לא תורמת להוא ולמה אני לא עושה עם זה ככה, אז למה אתה מניח שהאוכולסיה שאתה עובד איתה תגיד באותה צורה כמו האוכלוסיה שאני עובדת איתה?
למה אתה מניח שאם *לך* זה לא מפריע מה יגידו עליך, אז גם לי זה לא אמור להפריע?
יש דברים יותר חשובים מהאמת
07/05/11 23:19

טאקט למשל. נימוס וכיוב' (ולכל אחד הגבולות שלו בענין הזה).
מה שנכון נכון
07/05/11 23:54
נראה לי שעצם השימוש במילה "שקר" בהקשר שלילי או "אמת" באור חיובי הוא מוטעה כאן, כי מראש מדובר בעניינים שאין ביניהם ובין אתיקה מקצועית דבר. קולגות מהעבודה לא אמורים לדחוף את האף לגבי הדעות הפוליטיות והדתיות של כל אחד... ובאמת לכל אחד הגבולות שלו בעניין, והטקטיקה שלו להתמודד עם מקרים כאלה לכשקורים.
זהו, שאני לא מניח הנחות ולא מבקר, סתם מסתקרן
07/05/11 23:46
הסיבות שבגללן אעשה הכל כדי לא לשקר, קשורות לא רק באישיות שלי אלא גם באינטרסים שלי:
1. להימנע מהפדיחה (שבטוח תקרה יום אחד אם אאמץ תירוצים כדרך חיים, ואני פוגש זאת לא מעט אצל אחרים.).
2. להימנע מלראות ברית מילה אי פעם. עברתי את זה פעם אחת יותר מדי, וכעת זכותי האלמנטרית לדרוש שלא לצפות בזה לעולם. מי שלא מוכן לכבד את זה, בעיה שלו. (ובינינו, מה כבר יעשו לי? יגררו אותי בכוח? ומה כבר יחשבו עלי? שאני רגיש מדי? שאני קצת מוזר? נו, אז מה? איך זה כבר יכול לפגוע בי?)
3. אם יש דברים שאני לא מעוניין לדבר עליהם ואין להם קשר לעבודה, גם את זה אדרוש מהסביבה לכבד. עצם העובדה ש*אני* צריך לא רק להסתיר את הצורך שלא לדבר על משהו (שלא קשור לעבודה) אלא גם לאמץ את הראש היקר שלי בחשיבה על תירוצים, מספיקה כדי לעצבן אותי כל כך שאין סיכוי שאתמיד בגישה הזו. הכעס מתישהו יצא, בלי שאוכל לשלוט בזה, ומנסיון מר זה יקרה על האדם הלא נכון וברגע הלא נכון.......

ברור שאני מעדיף שיחשבו עלי כך ולא אחרת, אבל יש דברים שנתונים לשליטתי וזה ממש, אבל ממש לא אחד מהם. אני רק יכול לדעת מה אנשים אומרים וכיצד הם מתנהגים, אבל לא מה חושבים.

כל מה שתעשי לגיטימי כמובן. מה שאמרתי לא בא לשפוט או לבקר אותך, אלא להבין את המניעים שלך מתוך סקרנות.
אגב, מעולם לא סירבתי לקבל שי, וכנראה לא הייתי עושה זאת גם אם השי היה מעיל עור שכמובן אין סיכוי שהייתי לובש... סביר שאכן היו מציעים לי לתרום אותו למישהו אחר, וסביר שזה לא היה מעצבן אותי כמו הסעיפים שלעיל. למה? אולי כי זה לא נראה לי כמו חדירה כל כך בוטה לפרטיות כמו השאלה לאיזה אירוע אלך אחרי העבודה. כנראה הייתי בולע את הצפרדע פעם אחת, ואח"כ מנסה להשפיע כך שבשנה הבאה השי יהיה לרוחי.....
טוב, בסוף החלטתי כן להגיב לך
09/05/11 08:42
כשהודעה מנוסחת בסגנון: "למה בחרת לעשות ככה? אני הייתי עושה פשוט ככה, ואז אנשים פשוט מגיבים ככה, אין צורך לשקר" זה די ברור שאתה מניח שגם אצלי היו מגיבים ככה.
כשאתה כותב בתגובה לשקר שלי: "אני לא מתכוון לשקר... גם אם המחיר יהיה שיסתכלו עלי בעין קצת עקומה" ומוסיף שאין שום צורך לשקר, אז כן, יש פה ביקורת ולא נשמע שסתם הסתקרנת.
ואין לי שום בעיה עם ביקורת, רק ביקשתי שתבין שאי אפשר להשוות בין המקרה שלך לשלי כמו שניסית לעשות, כי אנחנו מרגישים דברים שונים וגם עובדים עם אוכלוסיות שונות לגמרי.
בקרב החברים שלי, מכרים ומשפחה (גם מורחבת) אני דווקא מאוד שמחה לכל הזדמנות לדבר על כך ולהעלות את המודעות. האוכלוסיה בעבודה שלי היא פשוט אחרת, ואולי אתה קצת מנותק ולא מכיר אוכלוסיה אשקלונית טיפוסית (סליחה אם זה נשמע מכליל, כמה מחברי הטובים הם אשקלונים וזה).

ובלי קשר, אני לא חושבת שיש מה להתגאות על זה שאתה לא מסרב לקבל כל מתנה.
אם מקור המתנה הוא עינויים, אכזריות וניצול (כמו מה שקורה בכל תעשיות החי, כן גם ביצים חלב ועור), לדעתי זו בושה לקבל מתנה כזו.
אני קורא ופשוט לא מאמין!!
09/05/11 12:09
"אוכלוסייה אשקלונית טיפוסית"
איזה עולם קטן!!!
כן כן, אני מבין *בדיוק* למה את מתכוונת.
אני מכנה אותם "כותבי הבס"ד"
אשתי מכנה אותם "דתיים דמיקולו" (בגלל הנטייה שלהם לנסוע בשבת אך לא להדליק אש).
מעניין שגם אשתי עובדת עם כאלה, ונוטה כמוך ליישר איתם קו. אבל נשמע שאת הרבה פחות קונפורמיסטית ממנה, ומכאן נבעה הסקרנות שלי מדוע גם את בוחרת להתבטל בפניהם. יכול להיות שהם יקבלו יותר בהבנה גבר שאומר להם "אני מאמין שאין אלוהים"?
כי לא פעם קורה שאני מגיב כך לשאלה "איך היה הצום ביום כיפור?". התשובה שאני בד"כ נותן היא: "אני חילוני, בשביל מה אני צריך לצום?". פשוט כך, באינטונציה של אדם שפשוט לא מבין מה רוצים ממנו. ממש כפי שהאשקלוני היה מגיב לו מוסלמי היה שואל אותו איך היה הצום ברמדאן.
פעם קרה שבאמצע חופשת פסח הוצאתי בשיא הטבעיות פיתה מהפריזר, חיממתי במיקרו ואכלתי, וכל זה באשקלון, מול אשקלוני טיפוסי שכמובן נדהם וקרא "אני לא מאמין שאתה הולך לאכול פיתה עכשיו!!"

היו כמובן מקרים שהתפתח דיון, אבל אני לא זוכר שום מקרה של מלחמת עולם. ברור לי מה אדם כזה יחשוב עלי. אז מה? גם אני רואה אותו חובש כיפה שחורה, כותב "בס"ד" או מצרפת מזוזה ומייד חושב מה שאני חושב. אף פעם לא אירע שמישהו כזה סירב לעבוד איתי או לשמור איתי על קשר ולהיפך. בשורה התחתונה, אני מגיע לעבודה כדי להתפרנס, לא כדי לקדם אג'נדה, כך גם האשקלונים הטיפוסיים, וכך צריך להיות. כל עוד לא חודרים לי לפרטיות, אני מכבד את הדרך שכל אחד בוחר בה.

חבל שאת מניחה הנחה שגויה לגבי המניעים שלי ומתמידה בה.
הבנתי שאפשר לפרש את מה שכתבתי כביקורת, אפילו לא היית צריכה להסביר לי את זה. אלא שאמרתי את האמת: זה לא בא מהמקום הזה בכלל. זו היתה חשיבה בקול רם מהי הדרך האופטימלית *עבורי* לנקוט ברגע שמישהו יזמין אותי לאיזו ברית מילה. כרגע מדובר עדיין בעניין תיאורטי שעד היום טרם קרה לי, אבל ברור שיום אחד זה יקרה והעניין הזה מטריד אותי. אף פעם לא החזקתי בדעה כל כך קיצונית ושונה מהסביבה כמו לגבי העניין הזה, ואף פעם לא היה לי כל כך חשוב להימנע ממשהו כמו שחשוב לי להימנע מלשמוע צרחות של תינוק נחתך. אני אכן מאמין שיש לי זכות מלאה להחזיק בדעות הנ"ל ולכן לא חושב שיש לי סיבה להחזיק Database של תירוצים בראש. כאילו משהו אצלי לא בסדר ואני צריך להסתיר את המשהו הזה.
המילה "שקר" מאד לא נוחה לי בעניין הזה, כי ממילא האמת לא אמורה להיות כאן עניינו של אף אחד.

הנושא של המתנה בהחלט לא קשור, וכך גם הביקורת שלך עליי. אני חושב בדיוק כמוך לגבי תעשיית החי, אבל כפי שכבר כתבתי, אני מגיע לעבודה כדי להתפרנס ולא כדי לקדם אג'נדה.
מה הבעיה להגיד שאת לא רוצה ללכת לברית?
08/05/11 13:17
שקשה לך לראות את התינוק צורח או שאת מתנגדת או שאת לא אוהבת
אירועים כאלה..
מקובל לתת צ'ק בברית מילה?
º
כבר הסברתי את הסיבות שלי בשרשור, תקרא...
09/05/11 08:27
כן קראתי אחר-כך
09/05/11 12:18
1צפיות
מבחינתי להגיד שאני לא אוהב ללכת לברית מילה (או אפילו מתנגד), זה
דבר מאוד לגיטימי..
כנראה דור אחר וכל זה :)
שאלה אל אטאיזם וברית מילה
48תגובות
07/05/11 20:00
5צפיות
רציתי לשאול האם רוב האנשים שמתדיינים פה הם ברובם אטאיסטים או שפשוט רואים בתהליך ברוטאלי בלי קשר לדת

שיהיה לי ילד ואני יגיע לזמן של בירת המילה, כמובן שזה לא תיהיה רק החלטה שלי אלא גם של בת זוגתי.

אני אטאיסט ואני לא מאמין בברית המילה וכל הטקסים והחוקים הפרימיטייבים שיש ביהדות, מה שכן בגלל...

(המשך...)
רציתי לשאול האם רוב האנשים שמתדיינים פה הם ברובם אטאיסטים או שפשוט רואים בתהליך ברוטאלי בלי קשר לדת

שיהיה לי ילד ואני יגיע לזמן של בירת המילה, כמובן שזה לא תיהיה רק החלטה שלי אלא גם של בת זוגתי.

אני אטאיסט ואני לא מאמין בברית המילה וכל הטקסים והחוקים הפרימיטייבים שיש ביהדות, מה שכן בגלל שאנחנו חיים במדינה שרוב רובה עושים ברית מילה, השאלה אם לא לעשות לילד ברית מילה לא יפגע בו חברתית.

קודם כול, אם אני כן יעשה, זה יהיה כמובן רק מתאמים חברתיים, ואני יעשה את זה בניתוח,

אבל תמיד יש את השאלה שאם נגיד והילד יגיע לבגרות הוא ישאל לדוגמא למה לא עשיתי לא ברית מילה וזה יכול לגרום לו לבעיות, ואם כן ירצה לחתוך זה עדיין ברית מילה בגיל בוגר

רוב הסיכויים שאם אני עשה לו ברית מילה הילד בבגרותו לא יהיה שונה מאחרים ורק נדיר מהילדים שיתלוננו  למה כן חתכתי למרות שביצוע הפעולה לא יקבע בשבילו כלום מבחינת אמונה אבל זה עדיין הטלת מום כולשהו על הילד

סתם מעניין אותי הדיון על זה, כי נראלי כול מי שלא מאמין באלוהים או בטקס הברברי הזה הפחד העיקרי שלו זה הפגיעה החברתית בילד בעתיד
שתי חדשות אחרונות בעניין לברית מילה,
07/05/11 18:34
2צפיות
שתיהן מארה"ב.
1- כתוצאה מטעות רפואית בניתוח ברית מילה מת תינוק בבית חולים "בית ישראל" במנהטן:
http://www.nbcnewyork.com/news/local/Cause-of-Deat...
2- מדונה מוהלת: אילצה את בעלה לשעבר ריצ'י למול את עצמו:
http://celebs.walla.co.il/?w=/3602/1821107
על הקישורים
07/05/11 19:01
במקרה הראשון מדובר על תגובה להרדמה (המשפחה בחרה בהרדמה כללית ולא בהרדמה מקומית) - מאד עצוב ניתוח מיותר לגמרי.

במקרה השני - לצערי מאגרי הסימפטיה שלי יבשו .
מדובר באנשים מבוגרים שמבצעים החלטות מתוך בחירה מודעת (יש לקוות).
בעיה שלהם.
אותי זה דווקא מצליח להרגיז
07/05/11 19:16
1צפיות
ואני תוהה, אם הוא היה דורש ממנה לעבור הרמת חזה, האם החברה היתה מקבלת את הידיע באותה שלווה?
07/05/11 20:12
רעיון לשאול אולי בפורום פמיניזם..
º
יש לך "קשרים" שם? לא נעים לי להתפרץ
07/05/11 20:42
אני לא יודע לגבי הפופולריות של הרמת חזה
07/05/11 21:08
בארה"ב, אבל מעריך שהפרוצדורה הזו מעולם לא התקרבה לפופולריות של מילת גברים שם.
אם כבר להשוות, אז לדרישה חברתית פופולרית מנשים שמרניות: למשל הריון, גידול ילדים... נניח למשל שהוא היה דורש ממנה להרות עכשיו בכל מחיר......
הכוונה של האלזה
07/05/11 22:24
היתה לתת דוגמה להודעה שהיתה מקפיצה פמיניסטיות (ובצדק) - שגבר ידרוש מאישה שתעבור ניתוח לשינוי פיזי של הגוף (הריון אינו ניתוח) כתנאי לזוגיות  זו החפצה. והחפצה שאדם יעשה לבן זוגו זה ממש דוחה.

ברור ששני הדברים דוחים
07/05/11 22:48
פשוט לדעתי, אם האלזה רצתה להראות שהחברה מתייחסת אחרת להחפצה של נשים בהשוואה להחפצה של גברים - הדוגמא של הרמת חזה לא מספיק טובה. נכון שזה יעורר הרבה יותר אנטגוניזם, אבל לאו דווקא מפני שמדובר בגבר שמחפיץ את אשתו אלא כי ניתוח כזה נתפס בעיני רוב החברה כה-סמל בהא הידיעה של השוביניזם וההחפצה בעידן המודרני, בניגוד לברית מילה שנתפסת כמסורת שמרנית-דתית עתיקת יומין, שרבים מגדילים לעשות ומגבים אותה בטיעונים בריאותיים.
הצעתי דוגמא אחרת שנראית לי קרובה יותר: הריון בגיל מבוגר, שזה כולל בד"כ טיפולים פולשניים ומכאיבים, סיכונים גבוהים וכו'.
גם במקרה כזה פמיניסטיות היו קופצות, וגם כאן זה היה מוצדק.......

דוגמאות שיכולות להקביל לניתוח הרמת חזה: השתלת שיער, הסרת שיער לצמיתות, טיפול באין-אונות.....
הכוונה של הדוגמא היתה לגרום להזדהות
07/05/11 22:54
אני חושבת שרוב הנשים יכולות להזדהות בקלות גדולה יותר עם הדוגמה שנתתי, וכמו שאיילה כתבה, זה נושא קלאסי שמתרעמים עליו.
זה מה שהתכוונתי להעביר, את הפער בין היחס של החברה לניתוח פלסטי אחד לעומת אחר, ולכן הדוגמא שנתתי מתאימה למה שאני ניסיתי להעביר.
טוב, זה כבר נכון לגמרי!
07/05/11 23:05
יפה אמרת: ניתוח פלסטי (מיותר) אחד לעומת ניתוח פלסטי (מיותר) אחר.
לו רק החברה היתה רואה זאת כמונו
אני כנראה מפספסת פה משהו
07/05/11 23:17
למה אתם חושבים שהיא ביקשה ממנו למול את עצמו כתנאי ליחסים ביניהם? הרי קיימת גם אפשרות שהוא, באיזשהו שלב, גם היה מעורב בענייני הקבלה שלה ורצה לעשות את זה בעצמו, לא?
לא התעמקתי בזה, לא הנחתי שזה היה תנאי
07/05/11 23:23
1צפיות
אבל עצם ההצעה נראית לי מקוממת. אם בן זוגי היה מציע לי להגדיל את החזה, גם אם זה לא היה מוצג כתנאי, זה לא היה עובר בשלום...
זה מה שכתוב בקישור
07/05/11 23:33
הניו יורק מגזין טוען ששיעורי הקבאלה של מדונה כנראה העבירו אותה על דעתה ולכן |הדגשהכריחה את גיא ריצ'י לעבור ברית מילה....על פי הניו יורק מגזין, הבמאי גיא ריצ'י (42) הסכים לעבור ברית מילה בזמן שהיה נשוי למדונה, כדי לענות על הדרישות שמדונה הציבה ברוח הקבאלה

אם זה נכון או לא אין לי מושג אני לא מכירה אותם אישית אבל זה מה שכתוב ועל הרעיון שזה נכון כמו שזה כתוב מתבסס הדיון.
º
רבותי, שווה הערך הוא מילת נשים
08/05/11 18:43
ממש לא
08/05/11 20:33
תקראי את הדיון תראי שלהשוות במקרה הזה למילת נשים זה לא רלוונטי בכלל לדיון.
למה 'התקבלה בשלווה'?
07/05/11 21:58
לא קיבלתי רושם כזה. התגובות (חיפשתי ברשת עוד כתבות בנושא הזה) הן לכאן ולכאן.

חוץ מזה קצת רכילות (ככה זה כשגרים בממלכת הצהובונים) - גיא ריצ'י מתעב את מדונה. השמועה אומרת שהוא מדבר עליה כ it ולא כ she. עכשיו אפשר להבין למה .
º
07/05/11 23:12
כנראה שהם נהנו מספיק עד היום
07/05/11 21:12
הגיע הזמן לחתוך......
אז ראיתי את התכנית של ד"ר אריק
05/05/11 20:15
6צפיות
והוא היה בה נחרץ מאוד לגבי ההגנה שהמילה נותנת כנגד מחלות המועברות ע"י מין

הכצעקתו?

(המשפחה בינתיים משלימה עם המוזרות שלנו, וממשיכה הלאה להציק בעיניינים אחרים ).
קיימת הסתברות מופחתת להידבקות
05/05/11 21:45
1צפיות
עד 60% פחות סיכויים להידבק בנגיף האיידס, וגם על הממצא הזה הדעות חלוקות (כי בשורה התחתונה אין הבדל משמעותי בתפוצת האיידס בין אוכלוסיות בהן רוב הגברים נימולים לבין אוכלוסיות שלא).

אבל אם גלולה מסויימת למניעת הריון היתה מונעת את ההסתברות להיכנס להריון ב- 60% לכל היותר - האם ד"ר אריק היה ממליץ לכולם להשתמש בה בנוסף לאמצעי המניעה היעילים הקיימים?? אני חושב שהתשובה ברורה לגמרי......... אין כל הגיון רפואי במנהג הזה, מלבד העובדה שאנשים מקיימים אותו מבלי לחשוב בהגיון.

דרך אגב, הרופא שכח לספר על מחקר אחר:
http://www.ias-2005.org/planner/Abstracts.aspx?AID...
בו נמצא קשר מסויים בין מילת נשים לאיידס.
כנראה שכריתת רקמות ריריות עוזרת בכל מקרה, לא חשוב ממי כרתו אותן.......
בעיני זה אחד הטיעונים החלשים
05/05/11 22:26
1צפיות
גם אם זה נכון ומילה מפחיתה את סיכוי ההדבקות, עדיין היא לא נותנת "הגנה" אחרת היו שיעורי איידס אפסיים במדינת ישראל והמצב רחוק מכך. רק קונדום מגן מאיידס ומחלות מין אחרות, גם אם הגבר נימול.

חוץ מזה, תינוק בן שמונה ימים לא מקיים יחסי מין כך שבקלות ניתן להשאיר את הבחירה הזו בידיו של בעל העורלה. כשיגדל יחליט אם הוא מעדיף לחתוך לעצמו חלק מהגוף לטובת "הפחתת סיכויי ההדבקה במחלות מין".
זה לא רק טיעון חלש, זה טיעון מסוכן
06/05/11 10:55
1צפיות
אם פונים לציבור ומנסים לשכנע אותו שאחד היתרונות במילה הוא הפחתת הסיכוי להדבקות במחלות מין, אי אפשר לסמוך על כלל הציבור שיבין שלא מדובר במניעה מוחלטת וייקח בחשבון שלמרות המילה יש סיכוי של הדבקות של לפחות 40%.
גם אי אפשר לסמוך על הציבור שיבין את המשמעות של הנתון הסטטיסטי הזה (ואם מישהו יוכל להסביר את זה אחת ולתמיד אני אודה לו מאד).
בקיצור - ד"ר אריק מועל בתפקידו כמי שאמון לקדם את בריאות הציבור. לא נותר אלא לחשוב שהוא מקדם אינטרסים כלכליים שלו ושל עמיתים שלו שמתפרנסים מעריכת (ברית) מילה

וכמובן כפי שנאמר מעלי הטיעון הזה לגמרי לא רלוונטי לתינוק בן 8 ימים.
90% מהציבור מפגר! קולט מה שהוא רוצה לקלוט!
06/05/11 22:52
2צפיות
90% בטוחים שההגנה של 100% מאיידס והריון שנותן הקודום היא הגנה של 100% מחלות שמועברות ביחסי מין! (תשארי ותראי)
90% מהציבור בטוח שאיידס זו מחלת המין היחידה שאפשר למות ממנה והכי מסוכנת בדור שלנו!
לכי תסבירי שקונדום זה מצויין...אבל זו לא הגנה של 100%לכל מחלות המין גם אלו הקשום שגורמות לתמותה ויכולות לגרום להתחתחויות של מחלות נילוות שיביאו לתמותה...תקבלי תגובה שאת פראנואידית.
למה לא שמים כוכבים בפירסומות שמעודדות בני נוער להשתמש בקונדומים שזה לא נותן הגנה לה-כ-ל כפי שמשתמע?!!
פשוט מאד, כי ברגע שאומרים לצעיר חרמן שקונדום זה לא בדיוק מה שהוא חושב...הוא יוותר עליו בכלל ויגיד "אם זה לא 100% אז מי צריך את זה בכלל"(תנסו לחשוב כמו שהנוער החושב!)
...כנ"ל לגבי ברית, אם ישימו כוכבית ויעלו סייג...הציבור החילוני יכול חלילה להפסיק לקיים את המנהג הזה! ואז אותו רופא יחשב כמסיט וינודה מהקליקה וירדף אחרי הדתיים (שידירו רגליהם ממרפאתו הפרטית).

המושג 100% מאד מאד מרגיע ומשכנע...בייחוד לא ללכת ולבדוק.

לע"ד יש אג'נדת רשע נסתרת מאחורי קידום הקונדומ
08/05/11 19:19
ים - מי יעז היום להגיד שקונדום זה ייחס, מציק, חוסם אהבה, מבטל כמה מיתרונות הערלה, ואפילו לא עד כדי כך  בטוח?

מי יעז לומר שהקמפיין הזה מעודד חוסר אחריות בבחירת בני זוג, וניכור ביחסים אישיים?

ושזה סתם דבר מגעיל?
ראיתי פוסטר בעד קנדומים על דלת שרותי בנים בביס תיכון - ואו, איזה חינוך! בגיל שבו מתעוררים ניצני העניין באהבה... דבר ראשון, תחשבו קונדום!

רב הנסתר על הגלוי בקמפיינים שרצים  בשווקים...

ובפטפטת הנלווית לקמפיינים שונים - כמו בויזואליה הנלווית - יש מקום לים מסרים נסתרים... ויש ים קבוצות שבכוחן לעודד מסרים נסתרים...

למשל: הפרסומות ברדיו על אי-נהיגה כשאתה שתוי
שמתם לב כמה הן מקדמות את הלגיטמיות של שתיית אלכהול?

או - היה פעם הקמפיין "נהיגה מעל למהירות המותרת זה רצח!" עם שלטי דרכים וכו'

אני לא חושבת שמישהו שם לב - אבל בתקופה שבה הוצגו שלטי החוצות האלה היה גל של רציחות - תאיר רדה, אם קווקזית שזרקה תינוקת ממרפסת, לא זוכרת מה עוד.

והקמפיין נגד סמים...
יש כלל ידוע בניסוח "אפירמיישנס" - משפטים לשינון לצורך סוגסטיה עצמית: יש לנסח בלשון חיוב - כי מילות שלילה לא נקלטות בתת-מודע, והמסר נקלט *הפוך*.
מאותו בית ספר... שלטי "לא לסמים" עם תמונות סמים...
עובדים מצויין כפרסומת לסמים.
º
תודה.
06/05/11 20:48
דר' אריק?? להזכיר לכם מי הבחור?
06/05/11 23:53
1צפיות
בחיי, אחת הדמויות שהכי פחות הייתי מקשיבה להן מבחינה רפואית, או מכל בחינה אחרת אם הוא לא היה הולך ועושה צחוק מעצמו בהישרדות, ומתנהג כמו ילד בן שנתיים (כמו כל המשתתפים בתכנית ההזויה הזאת, אם נודה על האמת), ובמקרה גם זכה בה, אף אחד לא היה נותן לו תכנית ובטח ובטח לא זוכר מי זה שנה אחרי

לגבי מחלות המין - מעניין מה דעתו של הדר' הנכבד על ההגנה שמספקת מילת נשים מפני מחלות מין. את זה מישהו כבר חקר? הזוי. לגמרי הזוי.
טיפל'ה הגיון:
07/05/11 00:31
2צפיות
לכן לאינטרנט - ארגון הבאירות העולמי מפרסם את מספר החולים בכל מדינה בפמבי והמידע נגיש. באינטרנט תוכלו למצוא בקלות גם את כמות האוכלוסיה בכל מדינה.
תסתכלו על השכיחות של אידס באירופה (הרב המכריע שלם), בארה"ב (50% שלמים) ואצלנו (הרב עדיין אידיוט) - ותמצאו להפתעתכם שאין הבדל משמעותי בין כמות החולים בין כל הנ"ל. אולם אם תכנסו למדינות אפריקה בהן אונס הוא כעת במבצעי 1+5 חינם, תראו הבדל אדיר. ואם תכנסו למשל למדינות פוריטניות כגון מדינות האיסלם - שם דווקא יהיה פחות.
אין לזה כל קשר למילה יש לזה קשר רק עם מתירנות מינית.
ועל זה אני יכולה לספר לכם סוד שמור וגדול מאד: הדרך היחידה להמנע מאיידס במגע מיני היא גם הדרך היחידה הבטוחה להמנע מהריון - התנזרות מלאה!
בהצלחה
המלצות על פסיכיאטרים - בוותיקן.
למה דווקא את הפין?
04/05/11 21:08
7צפיות
חברה (לא יהודיה, לצורך העניין) שאלה לאחרונה מה המקור האמיתי של מנהג המילה. האם ידוע לכם - ואם יש מקור מחקרי עוד יותר טוב - למה נבחר דווקא קצה הפין למטרה של כריתת הברית עם אלוהים?

ידוע לי שהמילה המקראית לא כללה הסרה מוחלטת של העורלה, ועד כמה שהבנתי לא ניתן היה להבחין בקלות מי נימול ומי לא. האם מדובר באות חזותי? או שמא הטקס הוא החשוב - שזהו אקט שהאב מבצע?
או שבכלל מדובר במנהג עוד יותר קדום והיהדות אימצה אותו?

אשמח לשמוע את דיעותיכם בנושא.
תודה!
לצטט לך את בעלי?
04/05/11 22:38
4צפיות
או שאולי נעשה פראפרזה על הביטוי החביב עליו, כי לפני 2000 שנה לא היה סבון.
וחוץ מזה, ד"ש ונשנש לך ולתינוק שלך!
תשלחי מסר כשאת באה לקיבוץ!
לא יודעים
04/05/11 23:25
2צפיות
זה היה כל-כך מזמן ויש פרשנויות שונות, ואני יכול רק להגיד מה נראה לי הכי הגיוני.
קודם כל: מול הטענה שברית מילה שונתה ל"קצוצה" יותר בתקופה ההלינסטית, ישנה טענה נגד.
הטענה הנגדית היא: אם מנהג המילה שונתה בתקופה ההליניסטית,
איך היא שונתה גם אצל יהודי אתיופיה?
אני לא הכי בדקתי אם יש משקל לטענה הזאתי, אם תבדוק אז בבקשה תעדכן מה למדת.

ידוע שמנהג המילה הופיע קודם במצריים, אז ההגיון אומר שאימצנו את
זה משם, אך אי אפשר להיות בטוחים.
אולי היהדות המציאה את זה במקביל? אולי הגישה המקראית היא הנכונה
ואלוהים אמר לאברהם לעשות את זה?

ומלתם בשר ערלתכם
05/05/11 14:44
2צפיות
אלוהים לא ממש מציין איפה בגוף אך במקום אחר הוא דוקא אומר ..ומלתם את ערלת לבבכם... דברים פרק י
לא חושב שזה נורא מתוחכם בטח שלא לפני חמשת אלפי שנה
זין זה זין זה זין  או במילים אחרות אברי המין קשורים אצלינו בתנך  ל.. מלחמה.. קינאה.. ונקמה...
כבר בתנך השפה רוויה בשילוב הזה למשל...כלי זין הוא  ביטוי לכלי נשק
אפשר לראות את הזין הנימול כחרב שלופה בעוד שהזין הערל מכוסה
בפרק על דינה יש קוקטייל נהדר של סקס אלימות ואף מוות ...מדוע יעקב ושיבטו בוחרים בברית מילה קבוצתי כענש ..מדוע הם הורגים את כל הזכרים כשהם כואבים עדיין מהברית הכפויה

יש בברית מילה סממן של סירוס ...יש אלמנט של הפחדה ואיום...  האבא והאמא צריכים להביע את נאמנותם המוחלטת..סכנת המוות מברית היתה מאוד ממשית בתקופת התנך ויש גם הוראות מפורשות איך לנהוג כשמת תינוק ..רק אחרי ששני תינוקות מתים לאם מותר לדחות את הברית לתינוק השלישי

יש סקירה מפורטת של הנוהג הזה ברחבי העולם וגם אצל בעלי חיים..שם החיבור החיתוכים באברי המין והציווילזציה
מבחינה טרמינולוגית בלבד
05/05/11 18:35
3צפיות
המילה זין היא סלנג מאמצע המאה שעברה.

מי שלא רצה להתבטא בגסות אמר "גזר" ובהמשך "זרג">"ז">"זין"... והיום מי שלא רוצה להיות גס אומר"האות השביעית"?
אפשר להניח שהכוונה היא לעורלת הפין
05/05/11 20:36
כשכותבים "אלוהים לא ממש מציין מה הכוונה", זה דמגוגי כי זה פונה אל
הרגש.
משהו כמו "אלוהים הוא כזה טוב ורחום, אפשר להניח שאם לא ברור מה הכוונה, הוא מתכוון למה שמצטייר בענינו ליותר רחום".
אז קודם כל, אי אפשר להסיק שאלוהים כתב את זה או אם
אלוהים בכלל קיים..
תחשוב שאנשים שבטיים עם מטרות לשמור על העם שלהם כתבו את זה,
פתאום נשמע הרבה יותר הגיוני שזה איבר המין, לא?
גם יש פרשות בתנ'ך שמחזקות את המסקנה שהכוונה היא לאיבר המין,
כמו שדוד הביא הרבה עורלות של פלשתים שהרג בשביל להוכיח את עצמו.
הבעיה היא שאם אלוהים כתב את התנ"ך
05/05/11 22:16
1צפיות
לא ייתכן שהוא, בתור כל יכול, לא ידע שהעורלה מועילה לאיבר המין ולא מורידה את רגישותו.
אבל אין ספק שמי שכתב את הביטויים "אוזניים ערלות" ו"ומלתם את עורלת לבבכם" - לא ידע זאת.
למה לא ייתכן?
05/05/11 23:22
1צפיות
גם אם נצא מנקודת הנחה שהעורלה מועילה ותורמת לרגישות המינית
(כי הרבה אנשים לא יסכימו להנחה הזאתי), אולי זה מה שאלוהים רוצה?
אולי זה לטובתנו אבל אנחנו פשוט לא מבינים?
סבבה, אבל לא ייתכן שאותו אלוהים יתבלבל
05/05/11 23:29
ויכתוב "אוזניים ערלות"...... במשמעות שהעורלה מפריעה לרגישות של האוזניים, וכנ"ל "עורלת לבבכם" כאילו כל עוד לבכם ערל רגישותו פחותה. אלוהים לבטח יודע עד כמה ביטויים כאלה מעידים על בורות במקרה הטוב.
"אלוהים כל יכול" זו קונספירציה
12/05/11 10:11
של אלו שניסו להדיח אותו - הרעיון המפגר הזה מוציא אותו אשם בכל מה שקורה בעולם (כגון המילה) - ולא היא!
הוא יכול הרבה, הרבה יותר מאיתנו, אבל לא הכל.     (ידע אישי)
רק למה להניח שאלוהים הוא טוב ורחום?
05/05/11 22:22
כשכל התורה מלאה בהוכחות שלהיפך
º
כי רשום בתורה שהוא כזה
05/05/11 23:19
º
רק למה להניח שאלוהים בכלל קיימת?
07/05/11 13:38
אם קיימת, היא בטח לא פייה טובה
07/05/11 21:38
למרוךת שרוב הסיכויים שהיא אמיתית כמו פיית השיניים... רק דמות דמיונית יכלה להגות רעיון כל כך הזוי ומוזר כמו ברית מילה!
º
רק מישהו ששמע קולות בדמיונו
07/05/11 21:43
בתקופת התנ"ך, מסתבר,
07/05/11 21:58
לא היו תרופות אנטי-פסיכוטיות תאר לך מה היה קורה אם היה קם היום איזה רועה תמהוני, טוען בלהט שכשחיפש כבשה הוא פתאום מצא במדבר שיח בוער שדיבר אליו ואמר לו לחלוץ נעליים ישר למחלקה סגורה היו שולחים אותו!! ובחדר ביחד איתו היו שמים את זה שטען שקולות אמרו לו לעקוד את הילד שלו, והוא אשכרה הלך ועשה את זה ואח"כ אותם קולות אמרו לו לחתוך לעצמו את הזין... אנשים מטורפים, בחיי.
או שהוא פשוט היה אומר שהיה שיכור ואז הכל נסלח
08/05/11 16:52
מסתבר ש"הייתי שיכור" זה ה"אי שפיות" החדשה
היי ציפור לבנת
06/05/11 00:52
מתישהו תרגמתי עבורך איזה קטע על מקור המילה - מצריים - בסוף לא העלית אותו למסמכי הפורום?
זיכרת?
לצערי לא זוכרת כזה דבר. זה היה במסרים?
10/05/11 22:42
על גבי הפורום?
זה היה בפורום, ואז שלחתי לך מסר ולא ענית
12/05/11 10:18
נדמה לי ששלחתי עוד אחד לפני שוויתרתי

היי, בדקי נא! זה עשוי לאמת את השערתי המופרכת שמסרים שלי מדי פעם נמחקים לפני שהגיעו לתעודתם.

כתבתי את הקטע לפי בקשתך - על גבי הפורום.

אין לי מושג באיזה תאריך. אולי 2009 או 2010 - לא בטוחה.זה דיבר על המילה במצריים העתיקה בעיקר.
מצאתי!!
12/05/11 13:07
הנה, תודה, אבדוק היכן תועד!
תודה על התגובות
07/05/11 23:25
ותודה לדורון על הקישור המרתק (עוד לא הספקתי לקרוא את הכל, זה מסמך ארוך).
אני לא מוכן להבין אתכם אנשים
50תגובות
04/05/11 01:04
11צפיות
אתם מאמינים שלא צריך למול תינוק?
הרי כ-ו-ל-ם מלים את התינוקות שלהם, החל מהערבים, וכלה באמריקאים.
ואם הוא יחליט שהוא רוצה להיות יהודי?

בכלל, יש הרבה אנשים שמשלמים הון עתק לאנשים בגיל העמידה כדי שיכאיבו להם לפני שהם מוצצים להם.
וכאן, התינוק מקבל התנסות ראשונית ללא תשלום, ומשקאות על חשבון...

(המשך...)
אתם מאמינים שלא צריך למול תינוק?
הרי כ-ו-ל-ם מלים את התינוקות שלהם, החל מהערבים, וכלה באמריקאים.
ואם הוא יחליט שהוא רוצה להיות יהודי?

בכלל, יש הרבה אנשים שמשלמים הון עתק לאנשים בגיל העמידה כדי שיכאיבו להם לפני שהם מוצצים להם.
וכאן, התינוק מקבל התנסות ראשונית ללא תשלום, ומשקאות על חשבון הבית!!!

ובכלל, אם אלוהים לא יאסוף את כל העורלות האלו, איך הוא יבנה לנו ראש ממשלה חדש? מדיסקים של ג'סטין ביבר?

טוב גויים צרי אופקים,
אם אתם לא רואים את התועלת בלחתוך תינוק כשהוא לא מבין כלום ולא יכול להגן על עצמו, למטרות סגידה לזקן בעל כוחות על עם תסביך פאלי, אין מה לעשות, אתם צריכים להשתתף בתכנית הגמילה מאתאיזם כפירתי כפייתי.

מקווה שתפנימו את דברי, ותתחילו להניף מצ'אטות לכיוון מפשעות חבריכם, בשם הצדק, הבריאות, ופחות כלי דם.
ברית מילה אצל הבדואים
03/05/11 06:30
6צפיות
נתקלתי בזה, אפשר למחוק אם זה כבר מופיע אצלנו איפשהו
03/05/11 10:47
זה לא היה אצלינו ואני אוסיף אותו מיד למאמרים
º
קושר לערך במילון על מילת מוסלמים באות מ'
23/05/11 10:53
שיחה עם האח
30/04/11 23:01
5צפיות
מלכתחילה בכלל לא התכוונתי לדבר איתו על זה. דעתי ידועה והם כבר שמעו אותה, לא הרגשתי שרוצים לשמוע אותה שוב. אבל אז הוא אמר:
אח: אוף אני כל כך מפחד מהמילה
אני: אני לא בטוחה שאני האדם המתאים לדבר איתו על זה
אח: למה, כי את נגד? גם אני נגד. איזה אקט ברברי. הלוואי ולא היינו צריכים אבל (הנאום הרגיל על השוני ועל נזק יותר גדול)
אני: זה סתם מיתוס, אף אחד לא יודע מה יש לך בתחתונים. נגיד, אם לא היו אומרים לנו, איך היינו יודעים שהבן של בן דוד שלנו שלם?
אח: מה, הוא לא נימול?
אני: לא
אח: אבל (הכנס את הנאום על הצבא)
אני: בכל מקרה זה לא רלוונטי לגיל 8 ימים, המינימום זה לחכות עם זה עד שהעורלה תפרד מהעטרה, ומוסיפה הסבר קצרצר. (תמיד זה מדהים אותי אנשים לא יודעים על הפרוצדורה שהולכים להעביר את הבן שלו).
אני: להמשיך? אתה נראה מזועזע.
אח: לא לא. די.

כמו שאמרתי, הכי קל לא לדעת.
זה לא פייר.
לא פייר.
משום מה יש לי הרגשה......
30/04/11 23:13
1צפיות
שגם לי תהיה ביום מן הימים בדיוק, אבל בדיוק אותה שיחה, ועם בדיוק, אבל בדיוק אותה תוצאה............
מאד מתאים גם לאחי. קודם לעשות, ורק אחרי שנים להטיל ספק.

האח צעיר או מבוגר ממך?
מבוגר ממני. אני הקטנה
30/04/11 23:18
1צפיות
יצאתי היום בהרגשה לא טובה.
מהשיחה שלי איתם על זה עוד לפני שהיו בהריון בכלל, הרגשתי שהם מאוד מקובעים ואין עם מי לדבר.
כשהבנתי שיהיה להם בן החלטתי לא להכנס לזה בכלל. עכשיו אני רואה שאולי כן יכולתי להשפיע.
מדהים שהפעם אני מרגישה את זה מאח שלי, זה בדר"כ מגיע מהאם. לא ציפיתי לזה בכלל, לא חשבתי לרגע שהוא רואה בזה כמנהג ברברי, הוא כזה חובב מסורת.
הופתעתי ואני קצת כועסת על עצמי שלא העלתי את זה קודם.
אצלי זה הפוך - אני המבוגר יותר
30/04/11 23:36
1צפיות
ההבדל במקרה שלי הוא שיש סיכוי סביר מאד שיהיו לי ילדים עוד לפניו, ואם יהיו ביניהם בנים (בתקווה), אולי הוא עוד יספיק להבין שהשד הרבה פחות נורא משנדמה לו.
כבר הספקתי לדבר איתו על זה, והוא לא היה צריך שום שכנוע כדי לומר בעצמו שזה מנהג פרימיטיבי. בניגוד אלי הוא תמיד פחד פחד מוות מזריקות ומפרוצדורות רפואיות. סיפרתי לו איך הוא צרח עד לב השמיים במשך דקות ארוכות בזמן שהמוהל "טיפל" בו, והוא קצת הופתע, אבל נראה שהוא התייחס לעניין כאילו קרה למישהו אחר. מכאן ועד להפנים באמת את הנזק הנצחי שנגרם, ולהחליט לנהוג בשונה מכל החברים שלו עד כה.....אני מעריך שהדרך ארוכה.
בעקבות השיחה איתי הוא כבר שאל ושמע ישירות מחבר לעבודה, שעבר מילה בגיל כמעט שלושים, שהדבר אכן משפיע מאד על התחושה (ולא לטובה), ובכל זאת לא ראיתי אותו ממשיך לעסוק בנושא, ולחפש מידע לגבי החלקים שנשארו לו או לא, בניגוד מוחלט אלי...
היי, זה מאוחר מדי? כבר חתכו?
02/05/11 02:18
1צפיות
אם לא - הפני אותו לפורום? לקישורים?

אולי לא לעניין שתשכנעי אותו - אבל להגיד לו שילמד את הנושא ויחליט החלטה מושכלת, ולתת לו את הקישורים?
את יכולה?
פסיכולוגיה ברורה
30/04/11 23:24
2צפיות
הוא חייב לנחם את עצמו, "אני לא בא להכאיב בכוונה, אני באמת לא רוצה לסכן את התינוק שלי....אבל לטובתו...."
אני מכירה את זה
דקה אחרי כשהתינוק יצרח(גם בימים שאחרי) הוא ימלמל:"זהו, עברנו את זה/זה מאחורינו" כאילו הוא נושם לרווחה כי המצב "תוקן" והדילמה מאחוריו.
מאד מוכר.

ועוד משהו....כשיעברו כמה שבועות/חודשים, הוא יחזור להיות "החזק/הצודק" וכבר לא ימלמל שום דבר חוץ מתשבוחות על קלות האקט, על הסבל המינימלי(אם בכלל) והיתרונות המופלגים שהמעשה הזה יביא לילד בזכותו!.

ממש עצוב.

דרך אגב לבן שלי (בן 3 חודשים) יש שילשולים כבר כמה ימים והטוסיק שלו אדום מהחומציות של השילשול, בכל פעם שהוא עושה פיפי הוא צורח מכאב הצריבה של השתן על המקום ואני מתארת לעצמי עד כמה כואב להשתין על עטרה בלי עור כלל!!!!!!!
איך אפשר לטעון שתינוקות לא מרגישים את זה ואיך רואים באקט את הכאב היחידי?!!!!!!!!!
אצל אחותי היא דווקא הודתה כמה זה היה מיותר
30/04/11 23:29
1צפיות
היא בפירוש אמרה כמה היא הרגישה אמא רעה, וסיפרה שהוא בכה הרבה אחרי. אבל מה? עשתה את אותו הדבר גם לבן השני שלה.
ודווקא האחות שמתנגדת למילה מולידה רק בנות. אין צדק.
דרך אגב, כשהסברתי על הפרדות העורלה הזכרתי את הצריבה של השתן בחיתול, שם בדיוק נאלצתי להפסיק.
וואו, זה מזעזע אותי...
30/04/11 23:58
1צפיות
איך אפשר להגיע לתובנה כזו, שזה מיותר, שזה סבל, שזו זוועה - ולהעביר את עצמך את אותו הדבר שוב?
ראיתי בעבר סיפור דומה, נדמה לי שבאתר "גונן", על אם שמלה כך שלושה בנים "כדת וכדין", והטלתי ספק באמינותו. חשבתי שזה לחלוטין בלתי אפשרי. בלתי נתפס. פשוט, לא אנושי.
זה בעצם כמו לומר לי שיש סיכוי שבכל זאת אעשה את זה לבן שלי.
שימי לב שהתייחסתי לאבא לא לאמא
01/05/11 08:41
1צפיות
מניסיוני, יש הבדל!
לרוב האב לא מחליף חיתולים אחרי, הוא חוזר לשיגרה ומי שנשאר את הילד זו האמא.
ההתמודדות נשארת לאמא כמעט תמיד וכמעט כולה.

אצלי לדוגמא עכשיו התינוק משלשל(כמו שסיפרתי) אתמול אמרתי לבעלי שיסע לקנות לו פרוביוטיק והוא תהה למה צריך? כי לדעתו זה "שילשול חולף" מועט והילד "לא סובל בכלל"!!!!!!!!!!!!
אני אומרת לך, התינוק משלשל כבר שבוע! 10 שילשולים ביום (אל, דאגה הייתי גם במיון וגם בקופ"ח) הטוסיק שלו אדום נורא, יש לו עוויתות מידי פעם והוא צורח.
איך הוא לא יודע? כי הוא לא רואה אותו 3/4 מהיום ולפי ה-1/4 יום שהוא בעצם רובו לילה(שבו רק אני קמה לתינוק) זה נראה לו "באמת לא נורא".
נזכרתי בבדיחה שממחישה מצויין את העניין הזה
02/05/11 11:16
1צפיות
פעוטה בת שנתיים ניגשת לאביה שיושב, כמו בכל ערב, בסלון מול הטלויזיה, ובידה כוס מים. "אבא! אבא! תה!"
האב המאושר מתפעל מיכולותיה של בתו, לוגם את המים וממצמץ בשפתיו בהנאה.
כך עוד כמה וכמה פעמים,
ורק על דבר אחד קטן הוא כלל לא חשב: מילא הכוס שמישהו ודאי שכח על השולחן בסלון, אבל לאיזה מקום בבית היא יכולה להגיע כדי לקחת מים?
אוווופס....
אהבתי
03/05/11 18:32
בדיחה טובה סיפרתי אותה לבעל שגם הוא יצחק.
אף פעם לא הבנתי איך אנשים אשכרה מאמינים
30/04/11 23:50
1צפיות
שלתינוק לא כואב, או שהכאב נמשך זמן קצר וזהו.
מספיקה רק התבוננות רצינית בכמה טקסים כאלה כדי להבין שהתינוק עובר סבל בל יתואר.
כנראה שישנה איזושהי מוסכמה חברתית שתינוקות הם קצת פחות בני אדם בהשוואה למבוגרים, פחות זוכרים, פחות חושבים ופחות לוקחים ללב, ושגרימת סבל וכפייה כוחנית על תינוקות וילדים הם דבר הכרחי ובלתי נמנע בתהליך החינוך שלהם.
ראיתי השוואות למשל להכנסת ילד בכוח למקלחת - הילד צורח, מתנגד, לעיתים 2 מבוגרים צריכים לתפוס אותו.....
לא פלא שאנשים שמצדיקים פעולה ברוטלית שכזו, ולא חושבים שאפשר וצריך להימנע ממנה, יצדיקו גם ברית מילה מבלי למצמץ.
באופן כללי
01/05/11 21:34
יש תפיסה כזו שלא צריך להתייחס יותר מדי לבכי של ילדים. אפשר להתייחס גם לנטייה שלנו לומר לילד שפרץ בבכי בגלל הנפל או נבהל  "לא קרה כלום" אבל בפועל, כן קרה! אני משתדלת לא לומר לבן שלי "לא קרה כלום" אלא לשקף לו מה כן קרה "אתה נפלת וזה היה מאוד מבהיל" (הוא בן שנה ונוטה ליפול לפעמים כשהוא לא זהיר).
גם בבתי חולים יש נטייה לקחת כמובן מאליו סבל של ילד כי ילדים בוכים. בן של קולגה שלי אושפז עם סרטן מפושט וסבל מאוד מכאבים. היא סיפרה שהוא בכה וצרח ובבית החולים לא ממש התייחסו, לא נתנו משהו לכאבים. בשלב מסויים באה אליה סטאג'רית ואמרה לה שהיא "מעצימה את חווית הכאב של הילד בגלל ההיסטריה שלה". הקולגה לא נשארה חייבת. (הילד במגמת שיפור למזלינו הרב)...
זה ממש מחריד, הרי ברור שילדים יבכו, הם לא יכולים לדבר, בכי זה תקשורת וצריך להתייחס אליו ככזה ולא להתעלם.
זה Catch 22 קלאסי..
01/05/11 22:52
1צפיות
אם התינוק צורח - כואב לו, אבל זה לא נורא כי זה יעבור, הוא לא יזכור.
אם התינוק לא צורח - זה לא נורא, הנה, תראה, עובדה שהוא לא בוכה.

אז מה התינוק יכול לעשות כדי שמישהו יעלה בדעתו שאולי זה כן נורא? הרי מראש יש רק אפשרות אחת שאינה תלויה בו בכלל והיא שזה לא נורא.....

נו, מילא. תינוק, מה הוא יודע.
אבל גם כשהוא גדל, עדיין הוא נתון ל- Catch 22, אחר.
אם הוא מדבר על זה - אין לו בעיה אמיתית, הכל בראש שלו. עובדה שכל האחרים עברו את אותו הדבר ולא מדברים על זה.
אם הוא לא מדבר על זה - אין לו בעיה אמיתית. עובדה שהוא לא מדבר על זה.

אז מה הנימול הבוגר יכול לעשות כדי שמישהו יעלה בדעתו שאולי יש לו בעיה אמיתית? הרי מראש יש רק אפשרות אחת שאינה תלויה בו בכלל והיא שאין לו בעיה אמיתית.....
יש משהו שאני מוכרחה להוסיף
02/05/11 10:10
1צפיות
לדעתי, ההתעסקות בכאב היא לא העיקר.

לא בגלל שזה לא כואב או שאין משמעות לסבל של התינוק, אלא בגלל שזה לא מה שמטה את הכף (לטעמי ומבחינתי כמובן). גם אם זה לא היה כואב בכלל - לא האקט ולא תהליך ההחלמה, זה עדיין אקט פרימיטיבי ולא מוסרי(הטלת מום בחסר ישע).

אחי הקטן, שיחיה, מתחתן בקרוב עם בחורה מקסימה. היא לא דתייה, אבל מאמינה וקשורה ליהדות. אני רואה בעיני רוחי את היום בו תהייה לו ולי השיחה הזאת. אני חושבת שלהתמקד איתו בכאב של העולל מפספס את המטרה, כי(ובואו נעזוב לרגע את הנושא הפיזיולוגי של הטראומה למערכת העצבית כשהיא עדיין לא בשלה לגמרי, אם הבנתי את המאמרים נכון) זה לא מה שהופך את האקט לשגוי. לא זה העיקרון. העיקרון הוא שאין שום סיבה לכרות חלק בריא מהגוף של הילד. חלק עם תפקיד ומשמעות, חלק שהאבולוציה הביאה לקיומו.

חשוב לי לציין שזאת רק דעתי ואני לא מתכוונת להמעיט ברגשותיו של אף אחד פה. נושא הכאב הוא משמעותי וזה לגיטימי ביותר לתת עליו את הדעת, בייחוד לאור הנושא(ששוב, לצערי אני עדיין לא כל כך מבינה מה בדיוק קורה שם) של הטראומה למערכת העצבים וההשפעה לכל החיים על חישת הכאב.
ההפרדה בין הטלת המום לכאב היא תיאורטית בלבד
02/05/11 11:19
2צפיות
תקני אותי אם אני טועה, אני לא מכיר שום דרך להטיל מום בגוף האדם מבלי שזה יגרום לכאב, הן פיסי והן נפשי.
תיאורטית ועקרונית
02/05/11 12:22
2צפיות
אני יכולה לחשוב על מצבים שאינם כואבים. לפי ההגדרה, גם פירסינג נחשב כהטלת מום והעגיל בגבה שהיה לי בגיל 15 לא גרם לי לכאב נפשי בכלל(להפך ). ובכלל, ניתן לחשוב על שלל דוגמאות של אנשים שמטילים בעצמם מומים שונים ומשונים מבחירה. לגבי הכאב הפיזי, אני לא יודעת. אולי יש פרוצדורות מסויימות לגרימת מומים שונים עם מינימום או ללא כאב באמצעי אלחוש ממושכים כלשהם. אבל האמת היא שזה בכלל לא משנה. עקרונית, הכאב הוא לא הטיעון המוחץ(שוב, לדעתי) אלא גרימת המום בחסר ישע ללא צורך רפואי(אם צריך, שלא נדע, לכרות איבר לילד קטן מטעמי בריאות חיוניים, זה משהו אחר).

אני לא חושב שפירסינג וקעקועים מטילים מום
02/05/11 13:49
1צפיות
לפחות לא במובן של נזק תפקודי / תחושתי.
קעקועים יוצרים אמנם שינוי בלתי הפיך, אך זה מסתכם ברמה הויזואלית בלבד עד כמה שידוע לי (אין איבוד של תחושה באזור המקועקע).
פירסינג יוצר חור זעיר שללא שימוש ייסתם עם הזמן מבלי להשאיר כמעט (או בכלל) סימנים.
בכל אופן, פירסינג וקעקועים מתבצעים בעקבות רצונו החופשי של מי שמתנדב לקבל אותם. לכן, פרט למקרים מסויימים (ויום השואה הוא דוגמא מצויינת..) אין סיבה שהם יגררו נזק נפשי.

ברית מילה, לעומת זאת, לבטח יוצרת נזק תחושתי (נכרת שטח גדול עם המון עצבים), כשהויכוח הרציני הוא לגבי מידת הנזק והרלוונטיות שלו.
אני בטוח שאנשים נוטים באופן טבעי לקשר בין כאב חזק לבין נזק גופני גדול. הרי זו בדיוק מטרתו של מנגנון הכאב - למנוע מאיתנו להזיק לעצמנו.
מי שטוענים שזה לא כואב במיוחד, למעשה מכוונים לטענה אחרת, והיא שהנזק לטווח ארוך הוא מזערי עד לא קיים, אחרת כבר...... (ואותם אני שואל: אחרת כבר מה? התינוק יזעק יותר חזק? במשך יותר שעות? ישתולל יותר? ימות? הרי כל הדברים האלה קרו וגם אז יש לכם תשובות...)

כנ"ל הפוך: מי שטוענים שזה כואב מאד, מכוונים לטענה שהנזק לטווח ארוך גדול יותר משחושבים.
עדיין מוזר לי שאת לא רואה את הקשר הישיר בין הדברים..
אני שואל ברצינות: את מכירה איבר חיוני בגוף האדם שאפשר, סתם ככה בכיף, לכרות אותו או לחבל בו מבלי שזה יכאב?
נראה לי שאתה מפספס את הנקודה שלי
02/05/11 15:31
1צפיות
וכדי להסביר אענה לשאלה שלך בשאלה -
אם אני מכירה או לא מכירה, מה זה משנה? זה משנה במשהו את זה שמילת תינוקות היא הטלת מום בחסר ישע ושגויה מיסודה? אם זה לא היה כואב זה היה הופך את זה לבסדר?

התשובה לשתי השאלות הללו היא - לא. ולכן מילת תינוקות היא שגויה. זה שזה כואב זה טיעון נוסף ומחזק, אך לא העיקרי.
אני לא מפספס, ואפילו חושב שזו נק' נכונה
02/05/11 18:28
2צפיות
הנקודה שלך היא שתינוק יכול להרגיש כאבים, ועם כל הכבוד לעניין, זו לא סיבה למנוע ממנו פרוצדורות מכאיבות אחרות, חיוניות, שלא מטילות מום קבוע.
רק מה - אני חושב שהנקודה הזו לא רלוונטית מעבר לדיון תיאורטי בין שני מתנגדים למילה.

נכון, מילת תינוקות היא הטלת מום בחסר ישע,
אבל אין שום סיכוי שאדם שבאמת מאמין וחושב שהתינוק לא סובל כאבי תופת בזמן ביצוע הפרוצדורה ללא הרדמה, יוכל באמת להסכים מכל הלב עם הקביעה שמדובר בהטלת מום. "מכחישי הכאב" נמצאים ברמה הקשה ביותר של הכחשה שניתן להעלות על הדעת. אדם כזה לכל היותר יצחק בבוז לשמע משפט כזה: "הטלת מום?? פחחחחחח.. התינוק שלי אפילו לא צייץ! מום אעלק... אפשר לחשוב שכרתו לו יד!"

למעשה, גם אדם שמבין היטב שהפרוצדורה מכאיבה, עדיין יכול להיות רחוק שנות אור מלהסכים שהיא מטילה מום. עובדה, שנים הסתובבתי בידיעה ממשית ומוחלטת, על סמך ראיה בעיניים, שמדובר בכאבי תופת ו.....כלום. חשבתי שזו אחת מאותן פרוצדורות מכאיבות שאם הן מצליחות, הן רק גורמות שינוי ויזואלי קטן ולא מום קבוע. יש כאלה למכביר.. למשל זריקות, בדיקות מכאיבות, אפילו קעקועים.

בקיצור, הדרך להפנמת העובדה שמדובר בהטלת מום היא קשה וארוכה. בראש ובראשונה צריך להבין שזה כואב מאד, אח"כ צריך גם:
להבין איך נראית עורלה אצל אדם מבוגר
להבין איך מתבצעת הפרוצדורה ואילו צלקות היא משאירה
להבין מה בדיוק מפסידים מהיעדר עורלה (עניין לא פשוט עבור מי שחיו איתה בקושי שבוע........)
מי שעברו את כל זה, כבר נמצאים קרוב מאד לקביעה שמילת תינוקות היא שגויה. ממש כמו נדון למוות שכבר עומד על הגרדום וכל מה שנשאר הוא לבעוט בכסא..... אז הנקודה שלך היא הבעיטה הסופית הזו בכסא
הנקודה שלי לגבי הכאב, לפי אותה אנלוגיה, היא גיבוש כתב האישום......
הבנתי את חוסר ההבנה בין שנינו
02/05/11 19:07
תראה, הגדרה מילונית של המילה מום טוענת כך:
To disfigure by damaging irreparably

בהקשר הזה, גם פירסינג בגבה נחשב כהטלת מום(ובהחלט נשארת צלקת עם חור קטן גם כשמורידים...), קל וחומר ברית מילה. הטלת מום לא מכילה בתוכה את עוצמת הכאב, רמת השינוי בגוף או חשיבות האיבר ששונה, אלא רק את עצם זה שנעשה שינוי קבוע לאיבר בגוף.

אבל ת'כלס, אנחנו שני מסכימים שמדברים על כמה שאנחנו מסכימים, רק מזויות שונות ונקודות גישה שונות
אוקיי, אז עכשיו כשהבנו את הנושא
02/05/11 19:53
2צפיות
אני סקרן לגבי דבר אחד הנשגב לגמרי מבינתי:
תוכלי להסביר את הדחף לחורר את הגבה ולשים בה עגיל?
קוראים לזה גיל 15
03/05/11 08:26
זה החזיק בדיוק עד גיל 16...
כשהייתי בן 15.......
06/05/11 15:19
1צפיות
חזרתי פעם הביתה עם תספורת מדרגה, אבל לא סתם מדרגה: כזו שהחלק התחתון שלה כמעט מגולח לגמרי, והחלק העליון ממש גבוה. זה דווקא היה פופולרי מאד אז.
אחרי הסקנדל רבתי שההורים עשו לי:
"ככה הכל מתחיל - עושים תספורת כזו, כי "כ-ולם" (במלעיל) עושים ובסוף מגיעים ל-ס-מ-י-ם!! ס-מ-י-ם!!"
לא פלא שלא פינטזתי על לחורר את הגוף...........

החברים שנשארו לי מאותה תקופה זוכרים היטב את האנקדוטה הזו, ומדי פעם מזכירים לי אותה וצוחקים
התייחסתי לנושא הכאב
04/05/11 22:35
בגלל שיש כאלה שנדבקים אליו כדי לגמד את הנושא, אחת הדעות נשמעות ביותר נגד "יפי נפש" כמונו היא שאנחנו עושים עניין מכלום ו"גם לי עשו ברית ואני לא מצטער, אני לא זוכר כלום" ויש את אלה שיגידו "אפשר לחשוב אז התינוק בוכה קצת ותוך יומיים הפצע כבר מגליד". (זה מה שאחותי אמרה לי למשל).
למרות שזו בעצם סוג של בריחה, גם כאן חשוב להתעכב על הנושא, כאב של תינוק הוא לא בדיחה, אז מה אם הוא לא זוכר, זה לא אומר שצריך לגרום לו ייסורים אפילו לרגע.
פרסומת חדשה בטלויזיה
30/04/11 10:33
2צפיות
אתמול ראיתי פרסומת חדשה, בכיכובו של יובל סמו מ"ארץ נהדרת". במרכז הפרסומת בחור שעושה כל דבר באקסטרים - הוא מתאר כל מיני פעילויות שהשתתף בהן שמסכנות חיים, שמעלות אדרנלין, ואחת מהן היא: "בבר מצווה עשיתי עוד פעם ברית בשביל הריגוש". כמובן שהוא אומר את כל זה עם חיוך של מטורף מסומם (על אדרנלין, כמובן). קשה לי להחליט מה אני חושבת על הפרסומת הזאת... מצד אחד, הברית מוצגת כמשהו של מה בכך - בקלות אפשר לעשות עוד הפעם, זה כולה מעלה קצת ריגוש בבנאדם. מצד שני, זה גם מציב את האקט כמטורף לחלוטין, כמו הדמות של הבחור עצמו בפרסומת. מה דעתכם?
אפשר לקחת את זה לכל הכיוונים
30/04/11 11:46
מכוון שמדובר בהגזמה מכוונת ובהרבה דברים שאנשים "נורמליים" יפחדו לעשות ו/או לא יעיזו ו/או לא יעשו בחיים.
ההתייחסות לברית שניה היא בחזקת אקסטרים מטורף-מסכן חיים (כמו שכתבת).
ועוד בשרשרת מעשים מטורפים!!!!
ועוד עם חיוך של מטורף ומסומם!!!(כהגדרתך)

נראה לי שזה עושה דווקא שירות נהדר לעיניין הויתור על האקט....
ובכל זאת...
30/04/11 11:48
מאד מתחבר לי להבין את הכעס שלך של עשיית צחוק ממעשה רציני/כואב/אכזרי/תוקפני כזה.
לא ראיתי
30/04/11 18:08
אבל אני בספק אם זה יעורר מישהו למחשבה בנושא.
אין בזה מידע חדש - לרוב האנשים ברור שמדובר בחוויה כואבת שכדאי מאד לא לזכור, ושמי שחושב אחרת הוא קצת קוקו....
ואכן, קוקו מופיע על המסך ומאשר את זה
וזה למה...
30/04/11 18:19
אין לי טלוויזיה!
אבל תכלס? אותי זה מצחיק. אני לפעמים מספרת בדיחות כאלה בעצמי למשל הייתה מישהי דיברה על כך שאפשר למצוא מוהל בחינם אז אמרתי שאם בחינם אני מוכנה לעשות פעמיים. חה חה חה.
זה עדיין לא מונע ממני להצטער ולהתבאס כשאני שומעת על תינוקות שעוברים מילה.
אולי זה בכלל מתאים לשרשור של ההומור השחור, אני מייצרת הומור שחור בכמויות ואני ואבא שלי בכלל מכה ביחד. או כמו שאבא שלי קורא לחוש ההומור שלנו- "חוש חמור"
אז אני ממליצה לכל הנימולים לרוץ ולקיים יחסי
07/05/11 00:27
מין בלתי מוגנים - תוך דור או דורותיים הם יתחילו להעלם מחמת האיידס ובא לציון גואל - לא יהיה מי שיטיף לברית!
הומור שחור ב 202!
28/04/11 16:27
3צפיות
שלום לגולשות וגולשי הפורום

במסגרת שת"פ תפוזי נארח כאן אצלנו חברים מפורום הומור שחור כאן בתפוז קליק

אז איך זה יתנהל?

מתישהו במהלך השבוע הקרוב יכנסו לכאן גולש או גולשת, אחד או יותר, ויפתחו כאן שרשור של צחוקים ודאחקות בכל מיני עניינים הנוגעים לברית מילה. מכיוון שחלק מהגולשים כאן הם ליצנים לא קטנים בעצמם, הנכם מוזמנים לתרום את חלקכם לשרשור. בהחלט אפשר לספר בדיחות ולכתוב דברים שכבר כתבתם בעבר, כי את השרשור הזה (במידה והוא יקבל היענות יפה) נוכל לשמור בכלי הפורום כדי שניתן יהיה לחזור ולקרוא בו בימים שיהיה חשק לצחוק קצת.

ניתן להעלות לשרשור גם אימג'ים חזותיים, כמו קריקטורות או תמונות משעשעות (כולל כאלו שכבר עלו כאן בעבר) אבל בבקשה לא לכלול תמונות מפורשות של איברי מין - אלו ימחקו מהשרשור (גולשים כאן גם ילדים ונפשם חשובה לנו גם כשזה מגיע להומור).

רק שימו לב, בבקשה. מדובר כאן בהומור שחור כמובן שגם סוגי הומור "רכים" יותר יתקבלו בברכה, אבל השרשור הזה בהחלט יכול להגיע בחלקו גם למקומות שהם קצת יותר הארד קור. ידוע שיש כאן אנשים שלא מוצאים בברית מילה וכל מה שקשור אליה שום דבר מצחיק ולכן אני מוצאת לנכון להזהיר ולבקש מאנשים אלה מי שחושב שאולי יהיה לו קשה להתמודד עם התכנים בשרשור זה, פשוט יחליט שהוא לא נכנס אליו על מנת שלא להיפגע.

ולגבי כל השאר - כל המרבה הרי זה משובח!

אנו מאחלות לגולשי 202 ולאורחים מ 907 שרשור מוצלח והרבה שמחת חיים, כי כידוע לכל - הצחוק יפה לבריאות!

יוזמה מדליקה
28/04/11 16:31
מחכה לצחוקים.....
º
מעולה! (יש הגבלות? בכ"ז - הומור שחור...)
29/04/11 23:14
די, איזה מאכזבים אנחנו!
30/04/11 15:18
אולי נקרא לפורום הומור שחור שיבואו לעשות כאן שמח
נו? איפה החבר'ה? אפילו הומור לבן אין...
30/04/11 15:37
ואללה אין לי אפילו בדיחה אחת טובה אבל היו כאן כאילה מפעם לפעם בפורום, מישהו יודע לחפש שנתחיל ממשהו?
רגע, רגע, האירוח עוד לא התחיל
30/04/11 15:49
ההודעה רק מיועדת להכין אתכם לאירוח ולדאוג שמי שמעוניין לקחת בו חלק ידע להציץ בפורום בשבוע הקרוב.

כשהאירוח יתחיל אתם תראו אותו
ישנה הבדיחה הלעוסה עד דק.....
30/04/11 18:27
1צפיות
איך נקראת הפרוצדורה המיותרת הזו באיטלקית?

סוף על הקטינו.
ועוד אחת........
30/04/11 18:39
איך עושים לפינוקיו ברית מילה?

עם מחדד......
ואיך יפנים עושים?
02/05/11 01:56
[בלווית מכת קאראטה כלפי מטה]הָה!
ואיך יפנים עושים ברית לתאומים?
02/05/11 01:57
הָה! הָה!
02/05/11 14:01
זה מסוג הבדיחות שיכולות לקרוע מצחוק מבלי שברור בדיוק למה..
כמו למשל זו:
אדם קפץ מהגג של מגדל גבוה ולא נהרג.
איך זה קרה?

כי נתקעה לו העין במסמר שבלט מהקיר...
ומה ההבדל בין ברית וגירושין?
01/05/11 06:11
כשמתגרשים נפטרים מכל השמוק ...
הרסת את הבדיחה
01/05/11 08:13
2צפיות
מדובר באשה יהודיה-אמריקנית שמנסה להסביר לשופט מה זה גט.
היא אומרת שזה סוג של טקס יהודי-דתי.
השופט שואל האם זה כמו ברית מילה, ואז היא עונה שזה בעצם די דומה, רק שבגט נפטרים מכל השמוק.
נו, ניגשתי ישר לעניין ...
02/05/11 00:12
יש לי עניין מיוחד בשמוקים!
חזק ביותר..חחחחח
02/05/11 13:20
1צפיות
יש בטח כמה גרושות שהיו מתות לספר את הבדיחה הזאת, רק שאינן מכירות אותה.
בדיחה טובה!
הומור שחור
05/05/11 11:00
1צפיות
הומור שחור מבחינתי הוא לצחוק על עצמך או על סיטואציה. אני יכולה לצחוק על אי-מילה, למשל כמו שסיפרתי בבלוג שלי שאני לא מחתלת את בני בחיתולים חד פעמיים כי כדי שלא תתפס לו העורלה בסרט הדבקה. אבל אני לא יכולה לצחוק על נימולים כי זה לצחוק על אחרים וזה כשלעצמו לא מצחיק. אני יודעת שלחולי סרטן יש המון בדיחות על המצב שלהם והם משתמשים בהומור שחור אבל מי שלא חולה סרטן ויספר בדיחות כאלו זה טעם רע. זה ההבדל מבחינתי.
º
אישור מנימולי הפורום יספיק?
05/05/11 12:31
8צפיות
אני לא זקוקה לאישור
05/05/11 14:42
1צפיות
אילו היה לי מה לומר וזה לא היה מתנגש לי עם תחושות אחרות הייתי אומרת בלי לקבל אישור מאף אחד כמו שאני לא צריכה שחולה סרטן יאשר לי לספר בדיחות על סרטן, זה פשוט לא מתאים לי עם אישור ובלי אישור.
שיהיה, מעכשיו אחשוב עלייך בכל פעם שאצחק
05/05/11 16:21
2צפיות
על נימולים
הו, אילו רק הייתי מכיר בדיחה על נימולים

בכלל, נראה לי שיש מקום לפורום Political correctness בעד ונגד (שישתנה לאחר כמה שנים ל: מוותרים על Political Correctness)
מצטערת , לא הבנתי
06/05/11 00:07
2צפיות
לא אמרתי לאף אחד לא לצחוק על נימולים. אתה נימול בעצמך אז תעשה מה שאתה רוצה. לא מבינה למה אתה צריך לתת לי אישור לצחוק על נימולים וכשאני מעדיפה לא לעשות כן זה מעצבן אותך?
גם אני לא
06/05/11 02:41
2צפיות
קודם כל, נראה שהשאלה על האישור אם לא עצבנה אותך, לפחות הפריעה לך. לא הבנתי מה בדיוק מעצבן או מפריע בזה, בפרט כשברור שהשאלה נשאלה בהומור ואני לא באמת מאמין שמישהו צריך לקבל ממני או מאחרים אישור כדי לכתוב פה מה שהוא רוצה, אבל........ מה לעשות. כנראה כל אחד בנוי אחרת ולוקח דברים אחרת.

אם הייתי נמצא בחברת חולי סרטן שכבר ידוע שנוהגים לספר בדיחות על חולי סרטן והייתי מכיר בדיחה טובה כזו (כרגע אני לא), 99% שהייתי מספר אותה, כי למה לא לתרום קצת לאוירה אם אני יכול? אבל לעולם לא הייתי הראשון לספר בדיחות כאלה לחולי סרטן או לסתם אנשים שאני פוגש באקראי, גם אם בעצמי הייתי חולה סרטן.
הסיבה היא שאני אמנם מסוגל להתחבר לאוירה כזו של הומור שחור, אך יש מי שעלולים להיפגע ואת זה בדיוק אני מבקש למנוע.
לא העליתי בדעתי שאצל אחרים - ואצלך - זה עובד לגמרי אחרת.
חשבתי שכשכתבת "אני לא יכולה לצחוק על נימולים כי זה לצחוק על אחרים"
התכוונת "יש נימולים שעלולים לקחת קשה את העובדה שגברת שלמה צוחקת עליהם".
את תגובתי לגבי אישור אפשר לנסח גם: "אשתדל כמיטב יכולתי לא להיפגע. עכשיו זה בסדר? "
ציפיתי לכל מיני דברים בתגובה, אבל לא ל: "תיפגע, אל תיפגע, באמת נראה לך שזה מה שעומד בראש מעייני לפני שאני מספרת בדיחה? פשוט, לא נראה לי כל המעמד הזה, כי הוא לא נראה לי. ככה זה, ואני לא חייבת לשכנע או להפליא בהסברים"

נראה שאם הגעת לכאן, כבר ברור לך מדוע התגובה שלך התפרשה בעיני כתוקפנית..........
(אבל לא עצבנה אותי, פשוט נראה לי מוזר מאד שכך הגבת. אולי הומור שחור שלא קלטתי?)
בטח שזה מעצבן כשמסלפים דברים!
06/05/11 09:29
1צפיות
כי אתה לא קורא מה שאני כותבת. אתה קורא את מה שאתה קורא
איפה קראת "תיפגע, אל תיפגע, באמת נראה לך שזה מה שעומד בראש מעייני לפני שאני מספרת בדיחה? פשוט, לא נראה לי כל המעמד הזה, כי הוא לא נראה לי. ככה זה, ואני לא חייבת לשכנע או להפליא בהסברים " ?!
אני בסך הכל אמרתי שנימולים ספציפיים בפורום - לא בגללם אני לא משתתפת פעילה בשרשור ההומור על מילה אלא באופן כללי יותר. כך שכן, זה לא אם אתה תפגע או לא ולכן האישור שלך לכך שאתה מבטיח לא להפגע לא רלוונטי בכלל לסיבה שבגללה אני לא ממציאה בדיחות על נימולים. אני גם לא אמרתי שלא נראה לי "כל המעמד הזה" אין לי בעיה לקרוא ולצחוק מבדיחות של נימולים על המצב שלהם. וכן, אני לא חייבת הסברים לאף אחד, על אחת כמה וכמה מי שלא קורא וממילא מסלף דברים שכותבים לו.
עכשיו הוכחת שלא זו בלבד שלא סילפתי
06/05/11 12:39
4צפיות
אלא פירשתי את המסר שלך די במדוייק, כולל הנימה התוקפנית שאותה בעצם רציתי והצלחתי להדגיש.
מסר של "אני לא זקוקה לאישור" שחוזר על עצמו בכמה וכמה וריאציות בתוך פוסט קצר - אין מה לבוא אלי בטענות שהתפרש אצלי כתוקפני, כי הוא תוקפני, נקודה. בפרט עבור שאלה שנשאלה מלכתחילה בנימה הומוריסטית - הרי ברור שאני לא יכול להבטיח שאף אחד אחר לא ייפגע, ולכן ברור שאישור ממני לא רלוונטי. בהחלט ציפיתי לקבל מסר כזה בתגובה, אבל ברוח הומוריסטית כמו השאלה, לא תוקפנית כמו התגובה.
אני כנראה ממש מטומטמת
06/05/11 19:58
1צפיות
אבל לא הבנתי כלום ממה שכתבת
לא הבנתי איך פירשת את המסר שלי במדויק כשהסברתי לך שכל שלושת החלקים בפירוש שלך לא נכונים. טוב שיהיה. אין לי זמן להתפלספויות האלו.

או שלא התאמצת מספיק
06/05/11 21:11
1צפיות
בקיצור נמרץ:
ש. "לא מבינה למה אתה צריך לתת לי אישור לצחוק על נימולים"
ת. לא צריך לתת אישור. זו היתה בדיחה (סוג של).

ש. "לא מבינה למה כשאני מעדיפה לא לעשות כן זה מעצבן אותך?"
ת. לא מעצבן אותי. התוקפנות הבלתי צפויה הפתיעה אותי, ההעדפה שלך דווקא לא. (אבל לא אכחיש שאני מעדיף לשמוע כמה שיותר בדיחות על נימולים כדי להעשיר את הרפרטואר שלי בנושא).

ש. "לא הבנתי איך פירשת את המסר שלי במדויק כשהסברתי לך שכל שלושת החלקים שלך לא נכונים".
ת. די במדוייק. אי הדיוק היחיד (שלא עקרוני לי בכלל, לכן באמת שלא כ"כ שמתי לב אליו בהתחלה) הוא שהניסוח שלך לא היה אישי כלפי ("לא צריכה ממך אישור") אלא כללי ("לא צריכה אישור מאף אחד").
למה לא עקרוני? כי המסר עצמו נראה לי ממילא מתאים לסיטואציה, רק ציפיתי לקבל אותו בדרך הומוריסטית ולא תוקפנית.
דוגמא לדרך כזו:
"נימולי הפורום זה אתה? אין בעיה, אני מוכנה לצחוק עליך כמה שאתה רוצה - במסרים".
או:
"אישור? כשיגיעו הותיקים, נדבר. בינתיים יש פה אולי נימול וחצי. עם החתיכות החסרות נגיע אולי ל- 2".
או אפילו:
"בפעם הקודמת שמישהו התנדב לתת לי אישורים שלא ביקשתי, הוא היה קרוב מאד לעבור ברית מילה נוספת".

נכון, עד כמה שזה נשמע ביזארי (גם לי כשאני חושב על זה), כל הנ"ל הן תשובות פחות תוקפניות מזו שבחרת לתת
עזוב, למה לקלקל שרשור טוב?
07/05/11 00:25
1צפיות
לדעתי היית צריך לפשפש טיפה בעבר והייתי מבין מהי התגובה הנכונה (להתעלם מזה)
ואיילה אנא אל תעני לי במילא אני נכנסת לפורום אחת לכמה שנים - חבל על הזמן שלך.
יהודי לא מקצץ יהודי
27/04/11 14:11
2צפיות
סן פרנסיסקו בדרך לאיסור ברית מילה. סקר: 100% מהתינוקות הזכרים תומכים באיסור.‬ להקת קולדפליי מתגייסת למאבק.

http://alllies.org/blog/archives/8075
כתובות אינטרנט מצורפות:
נראה מעניין הבלוג שלך. בלילה אקדיש לו
27/04/11 21:00
זמן :)
and the tears are streaming down your face
28/04/11 01:22
when they took something they can't replace

תודה על הלינק!
אהבתי את הפוסט
30/04/11 11:54
הפרודיה על השיר של קולדפליי מעולה!! שווה צפיה
כל כך קל ללכת עם הזרם, לא לחשוב
27/04/11 00:56
1צפיות
היום נולד לי אחיין חדש. זה אמור להיות יום שמח, לא?
אני פשוט לא מבינה. לא רוצה לכתוב מילים קשות שאתחרט עליהן, אבל עולם הערכים של אנשים שאמורים להיות קרובים אלי פשוט זר לי, וזו הרגשה זוועתית.

אני לגמרי מבינה למה את התכוונת
28/04/11 00:49
1צפיות
ואחיין זה כמעט כמו ילד שלך, אז זה נורא במיוחד.
מזל טוב להולדתו בכל מקרה.
מבינה לליבך
28/04/11 18:41
1צפיות
אמנם סיפרתי שהיה לי הקלה כשנודע לי שתוולד לי אחיינית ולא אחיין אבל גם בתחומים אחרים האופן שבו אחייניתי המתוקה גדלה והערכים עליהם מתחנכת שונים מזרח ומערב מאופן בו גדלים הילדים שלי והערכים שאני מעבירה להם.
זה בכל זאת יום שמח מזל טוב
28/04/11 20:07
ואת צודקת, זה באמת מאוד מאוד קשה. הכל. גם זה שיש תינוק שאמור לעבור ניתוח מיותר, וגם כל שאר המכלול...
תודה בנות
29/04/11 01:37
אני עוד חיה באיזה סרט שאמא שלו תתפקח, אבל בקרוב אתעורר.
בינתיים אני מתנחמת איכשהו בעובדה שמישהי מהעבודה ילדה תינוק באותו היום, אז יש לי תירוץ למה לא לבוא למילה של התינוק שלה, ואני מקווה שברור למשפחה שלי שאני לא אבוא למילה של האחיין שלי.
אמא שלו כל כך כעסה כשלא נתנו לו לגשת אליו כשבכה בתינוקיה, אני לא מצליחה לדמיין את זה, איך היא תמסור אותו למישהו שיכאיב לו ככה.
מזל טוב להולדת האחין
29/04/11 08:55
מה הם מתכננים לעשות? (באולם, אצל רופא?).
לא מזמן נולד בן לשכנים שלנו. ביום הש/מיני, פגשתי את כולם לבושים במיטב בגדיהם ואת הבנים הגדולים עם כיפות על הראש, ומיד הבנתי לאן פניהם מועדות. ממש נשטפתי צמרמורת והרגשתי שאני לא מסוגלת לעמוד שם עוד רגע נוסף (ממש פחדתי להביט בתינוק ששכב שם ישן בסלקל, ולא יודע מה מחכה לו). כשהם חזרו הביתה לאחר כמה שעות, הבכי והצעקות הדהדו בכל הבניין.
מאז נורא קשה לי איתם, למרות שהם אנשים כ"כ נחמדים ונעימים.
תודה! אין לי מושג מה מתוכנן
29/04/11 09:34
2צפיות
אני לא שואלת והמשפחה שלי רגישה מספיק בשביל לא לעדכן אותי.
נדמה לי ששמעתי משהו על רופא פעם, אבל אח שלי סרב לדבר על כל מה שקשור אליו עד שהוא נולד.
סופסוף החברה שלנו מרימה ראש!!!
57תגובות
26/04/11 23:46
11צפיות
ותאמינו לי מדובר בבעיה קיומית של ממש. והרי הסיפור:
הבן החליט רחמנא ליצלן שהוא יהיה כוכב רוק. האמינו לי אין זה מופרך - היום כל מה שצריך זה אמרגן טוב. לא צריך קול לא צריך כשרון רק אמרגן... לצורך העניין הבין הליצן שהכי חשובה החזות, ומכאן הגיע למסקנה המתבקשת: כדי להיות רוקר צריך לגדל שיער. האמת הוא...

(המשך...)
ותאמינו לי מדובר בבעיה קיומית של ממש. והרי הסיפור:
הבן החליט רחמנא ליצלן שהוא יהיה כוכב רוק. האמינו לי אין זה מופרך - היום כל מה שצריך זה אמרגן טוב. לא צריך קול לא צריך כשרון רק אמרגן... לצורך העניין הבין הליצן שהכי חשובה החזות, ומכאן הגיע למסקנה המתבקשת: כדי להיות רוקר צריך לגדל שיער. האמת הוא רצה רסטות אבל יש גבול לכל תעלול...
אז מגדלים שיער ומנגנים בקלידים.  באשכרה יצא מזה לפחות דבר אחד טוב - הוא מנגן כבר 3 שנים ומנגן טוב.
אבל היום גילינו את הבעיה האמיתית - שימו לב רבותי: מה יהיה בצבא?
הבחור פתאום הפנים שלא משנה מה,הולכים לתפוס לו את הראש ומרצונו או שלא מרצונו לגלח לו תרתי משמע. לא את הקצה - הקצה לא מעניין אף אחד - אלא את הראש! ולא בשם הדת חו"ח...
הבחור מבועת מהאפשרות הזו. מצד אחד הוא מת להתגייס ומהצד השני לא מוכן לשקול שיגעו בגופו. ושיערו מבחינתו זה חלק מהגוף. והשיער שלו הוא כבר חלק מהתדמית ומהאישיות שהוא בונה.
בהתחלה זלזלתי מאד, אבל אז חשבתי איך אני כאישה הייתי מרגישה לו מישהו בגיוס היה לוקחת ומספר אותי קצר. עצם המחשבה העלתה בי צמרמורות. ומה ההבדל? זה שלו יש "ז" ולי אין? הרגשות שלו לא שונים בהרבה מאילו שלי כשהייתי בגילאים הללו. בגיל התבגרות חלק מאד חשוב הוא הלבוש והשיער. בגילי היו בנים שאפילו התאפרו (אמנם באופן פסיכודלי אבל בינינו גם האיפור שלי באותם ימים היה פסיכודלי למדי).
אז החלטתי שבאותה מידה שלא היה הגיוני לחתך לו את הקצה בינקות אני באמת לא מבינה את ההיגיון בלחתוך לו בכפיה את השיער... אבל רבותי, צה"ל איננו הרבנות להבדיל...
ניסיון לפנות לדובר צה"ל וקצין פניות נענה לאקונית - גילוח הראש. כל הצבא ומשמעתו יפלו אם חלילא יכנס איזה הגיון או חופש פעולה... כל הגאונות של צה"ל עומדת על ההקפדה באורך השיער. ניסיון לפנות לאגודה לזכויות האזרח נענתה לאקונית לא פחות.זה לא מספיק סקסי - זה לא אליס מילר. זכויות של גברים לא נחשבות שוות יריקה בימנו.
חברים סיפרו לנו שיש שמתגייסים עם שיערם. כל מה שצריך זה פסיכיאטר שיכריז שיש לך קשיי הסתגלות ואם יחתכו לך את השיער אתה עלול להתאבד... מקבלים פרופיל נפשי עם פטור מסתפורת... סליחה?!?!? היה דוס אחד שהציע לי להצהיר שאני נדרתי נדר... רחמנא ליצלן - גם לו הייתי מצהירה מי היה מאמין לי? שיקסע שכמוני? נדר?
שואל הבן שלי ואין לי על כך תשובה: למה גידול שיער בבנים נחשב לבעיה נפשית ואילו בבנות זה נחשב מובן מאליו? מה בדיוק מפריע שיער ארוך אם טייסות ולוחמות קומנדו יכולות להיות עם שיער ארוך? מעיר על כך הבן שלי ובהיגיון רב - שתגלחת ראש עשו לכל היהודים עם קבלתם למחנות הריכוז כדרך להשפיל אותם ולגמד אותם... תרתי משמע. אומר הבן שלי למה באזרחות לפני ואחרי צבא גידול שיער בבנים יחסית מקובל? עוד אומר הבן שלי שלולא האפליה לטובה הזו של נשים - לו היו משווים את הגברים לנשים היה הפער בין נשים לגברים מטשטש עוד טיפה.
רבותי הבעיה ה-קיומית האמיתית של הבן שלי היא איך להתגייס עם השיער שלו עליו!
נראה אתכם פותרים לי את זה. הוא מוכן להגיש בג"צ אבל למי יש כסף?
אה, דרך אגב מי בכלל מדבר על העורלה? מזה שכחנו כבר אחרי 3 חודשים...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום