לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

יש לי שאלה שאני סקרן מאוד לדעת את התשובה
50תגובות
01/02/11 18:50
3צפיות
אני לא מישראל למרות שגרתי בישראל הרבה שנים.
לפי מיטב הבנתי מי שמאמץ ילדים מחו"ל חייב לעשות את המנהג
המזעזע הזה בשביל שהילדים שלו ייחשבו כיהודים.
האם יש אפשרות לפיתרון בנושא? כי אם בנות פטורות בהליכי גיור
מכאיבים אז למה מכריחים להעביר את הבנים דברים כאלה?
גם איזה תהליכי גיור אפשר...

(המשך...)
אני לא מישראל למרות שגרתי בישראל הרבה שנים.
לפי מיטב הבנתי מי שמאמץ ילדים מחו"ל חייב לעשות את המנהג
המזעזע הזה בשביל שהילדים שלו ייחשבו כיהודים.
האם יש אפשרות לפיתרון בנושא? כי אם בנות פטורות בהליכי גיור
מכאיבים אז למה מכריחים להעביר את הבנים דברים כאלה?
גם איזה תהליכי גיור אפשר להעביר תינוקת בת כמה ימים/חודשים
זה נשמע לי טיפשי מיסודו.
אם למישהו יש תשובות אשמח לקבלן.
הרופא מכאיב לילד שלא לצורך? תעצרו אותו
01/02/11 15:16
2צפיות
ילדים ותינוקות חווים כאב באופן קשה יותר ממבוגרים, ולכן הטראומה שנגרמת להם מבדיקות רפואיות עלולה לגבות מחיר עתידי כבד. כדאי שתדעו כי זה אינו צו הגורל: הרופאים יכולים וצריכים למנוע את הכאב. מוסף "זמנים בריאים" של "ידיעות אחרונות" מסביר מדוע אסור לוותר להם

להמשך הכתבה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4022201,00...

משום מה, פרוצדורה אחת, שמבוצעת באופן שיגרתי בילדים, וכואבת מאד מאד לא הוזכרה בכתבה. בוודאי תעלה בטוקבקים. |סלינק|
01/02/11 21:55
1צפיות
תגובה מס' 9
חטפתי כאב בטן מהלחץ
01/02/11 22:06
4צפיות
כתבה חשובה מאוד!
תודה רבה על הלינק.
בן של קולגה שלי מאושפז עם סרטן וסבל מכאבים קשים בשלב באבחון. לאחת הסטאג'ריות הייתה החוצפה להגיד לאמא שהיא "יותר מדי מתעסקת בכאב של הילד ולכן מעצימה אותו". האם לא נשארה חייבת והתלוננה עליה לאחראים. לא ברור לי איך הרופאים נהיים כל כך מנותקים ולא אנושיים (לא כולם כמובן)...
שאלה לי
31/01/11 10:46
1צפיות
אני זוכרת שהיו כאן דיונים בעבר, ואפילו היו המלצות לתכשירים טבעיים. ה בן 3, ומזה כמה ימים קצה הבולבולון אדום. היינו אצל רופאת ילדים, עשינו בדיקת שתן. הוא לא נותן לי לגעת במקום, אבל לא בוכה כשעושה פיפי. מה שכן, מספר הפספוסים עלה

אשמח לכל תובנה

תודה!
יש או אין דלקת?
31/01/11 12:00
1צפיות
אם הוא לא נותן לך לגעת במקום איך תמרחי לו תכשיר טבעי?
מה נותנים נגד דלקת? אני לא בקיאה בדלקות אצל ילדים. כשלי היו דלקות בדרכי השתן היו נותנים לי תרופות בכדורים ולא משהו למרוח.
רפואה שלימה
תודה,
31/01/11 12:32
1צפיות
בדיקת שתן כללית תקינה, מחכים לתרבית
שלום וברוכה הבאה
01/02/11 08:48
1צפיות
קצה איבר המין של ילדים שלמים נוטה להיות אדמומי באופן טבעי, ולפעמים האדמומית נראית קצת יותר חזקה.

זה לא בהכרח מעיד על דלקת, אלא יותר כמו שלפעמים "אדום בטוסיק" מכל מיני סיבות לא רפואיות שחולפות מעצמן.

דלקת בדרכי השתן (עד כמה שידוע לי) מתבטאת בסימפטומים אחרים. הדלקת היא פנימית ולא ניכרים סימנים חיצוניים.

מה הסיבה שהוא לא נותן לגעת, האם כואב לו? נראה לי חשוב לנסות לברר קצת יותר טוב. אם אין כאב מיוחד, חום או הפרשה שנראית לא טוב, סביר להניח שאין בעיה בעורלה.

אני מקווה שגם אין דלקת בדרכי השתן, שבה עד כמה שידוע לי מטפלים באנטיביוטיקה ולא רצוי לשחק עם זה, כי דלקת לא מטופלת בדרכי השתן עלולה לפגוע בכליות.

ושוב, עד כמה שידוע לי אין קשר בין אדמומית בקצה העורלה ובין דלקת מסוג זה.

שירגיש טוב
אתמול אמר חבר שעומדים להעביר חוק בקליפורניה
30/01/11 13:16
3צפיות
שיאסור על מילת ילדים. מישהו שמע? קרא?
זה נכון?

אני כל כך מקווה שיתחילו לעבור חוקים בעיניין בכל מיני מקומות בעולם....

זה יפתח את השיח כאן .

הרוב יצעקו אנטישמיות - אבל יהיו מי שישמעו וישקלו כובד ראש......
כן, הנה הקישור
30/01/11 17:21
3צפיות
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1210946.htm...

ויש גם התייחסות ליהודים והמוסלמים שצועקים שזו אפליה על רקע דתי.
המוסלמים והיהודים אינם פטורים מהחוק בחזון של שופילד, והיוצא דופן היחיד שהוא מציע לפטור מעונש, זה במקרה של ניתוח חיוני, "כשאף אלטרנטיבה מזיקה פחות אינה זמינה, וכשהיא מבוצעת בידי רופא בעל רשיון".
תודה לשנכם מעניין! מה הכוונה "ניתוח חיוני"?
30/01/11 18:13
5צפיות
אחת התגובות הזכירה לי משהו שחסר במילון שלנו:

מי יודע היכן נכתב וע"י מי שהמילה היא המצווה האחרונה שתשאר? ומי יודע היכן נאמר שהמוסלמים יזכו במשהו (לשבת בא"י?) בזכות המילה שהם עורכים בבניהם?
ב"ניתוח חיוני" אני מניחה שמדובר במצב בריאותי
30/01/11 20:45
2צפיות
שבו שום אופציה בלתי פולשנית אחרת לא עוזרת והמילה היא הפתרון האחרון והקיצוני ביותר שנדרש לעשות.
נשמע כאילו שקלו להעניש גם על מילת "אין ברירה"
30/01/11 21:47
4צפיות
ואז שקלו את זה והחליטו "לוותר על האלף דולר" למי שהרופאים ניתחו את תינוקו במצב חירום וחיוני. ממש מוזר לדעתי. ברור שכריתת איבר במצב חיוני שמסכן את התינוק (לפי דעת מספיק רופאים נטולי אג'נדה) היא לא מצב לקנס, לא ככה?

אני אכן הבנתי את זה כמוך אבל זה ממש מוזר בעיני שזה בכלל עלה...זה כמו שישקלו להעניש הורים שרופא חתך איבר חיוני מתינוקם בגלל בעייה בריאותית מסכנת חיים או את איכותם (איבר נגוע בנמק, או מחלה קשה שעלולה להתפשט כמ סרטן ח"ח או מצב דומה).
אני חושבת שטוב שזה מתחיל בארה"ב
30/01/11 20:52
4צפיות
כמו שאומרים שבארץ רק הימין יכול לגרום לשלום לקרות באמת (עם כל הצער שבדבר, והעובדה שרבים משלמים מחיר כבד מאוד בעקבות כך), באותה מידה, אני חושבת שמגמה עולמית כזאת יכולה להתחיל רק בארה"ב ולצאת משם לכל העולם, כולל להגיע גם לישראל בסופו של דבר.

אגב, שימו לב לציטוט הבא מתוך הכתבה:

"ב-2006 65% מהתינוקות הזכרים בארה"ב נימולו (שיעור היהודים בארה"ב עומד על 2% בלבד), אך ב-2009 המספר צנח ל-32.5% בעקבות מחקרים שהעלו שאלות לגבי יעילות המילה".

ניתן להזכיר זאת מדי פעם לכל מי שמצהיר בנחרצות "גם בארצות הברית..." וכו'
מסכים לגמרי
30/01/11 21:30
1צפיות
אם זה היה מגיע מאירופה אז היו צועקים שהם אנטישמים....
? גם כאן יצעקו את זה...
30/01/11 23:00
1צפיות
ובכל מקרה ובכל מקום - היו משתמשים בטיעון הזה.
זה היה כבר באירופה
31/01/11 10:35
1צפיות
וירד באותה מהירות שזה עלה בגלל צעקות "אנטישמים"
ההבדל הוא שבאירופה עוד משלמים באפליה מתקנת על פשעי  מלחמת העולם השניה ולכן לא מעיזים.
אני תוהה ביני לבין עצמי:
31/01/11 10:42
1צפיות
לו לא היינו מתנגד לברית מילה.

האם גם בעינינו הניסיון לחוקק חוקים כאלו היה נראה כאנטישמי?
או שהיינו מצליחים להפריד מזה את האנטישמיות ולראות את זה בעין מפוכחת....

מעניין, לא?

סביר להניח שלא
31/01/11 11:00
1צפיות
בדיוק כמו המבקרים בפורום הזה שבעד מילה שרואים בנו הזויים עוכרי ישראל ואנחנו עוד יהודים בעצמינו ובדיוק כמו חילונים ישראלים אחרים רק שאנחנו לא מלים..
אפילו שיר מרגש שכותבת אמא לבנה מצדד מילה שנכנס מהעמוד הראשי לא הצליח להבין, נכון שמדובר גם בשיר ביקורת אבל הוא התעקש במשך כמה ימים שהוא בכלל לא מתייחס לביקורת אלא רק לבחירת המילים..
אז אני מתארת לעצמי שלראות את נושא המילה באופן אובייקטיבי זה לא אפשרי. מי שמל את ילדיו איך הוא יכול לראות באופן אובייקטיבי שאומרים לו שמה שהוא עושה זה פשע?
שלום לכל האורחים שהגיעו מהדף הראשי
26/01/11 10:40
3צפיות
ושלום גם לקבועים והחדשים.

אתם מוזמנים לקרוא על מהות הפורום וההתנהלות בו בכפתור "אודות הפורום והנהלתו". הפורום הוא בית עבור מתלבטים ולא מלים, לתמוך ולהתמך לשאול ולענות בכל הקשור לסוגיות של מילה ואי מילה על שלל תחומיהן.

אתם מוזמנים להכיר את הפורום, לקרוא וגם לכתוב אצלנו, ללמוד את הנושא ולהביע את דעתכם, ביחוד מומלץ לבקר במילון שלנו על שלליו תכניו הדתיים-הלכתיים, רפואיים, פיזיולוגים, פתולגיים, סקסלוגים, חברתיים, משפחתיים, לאומיים היסטוריים ועוד...גם בקישורים כדאי לבקר ויש כאן הרבה מה ללמוד וללמד בשלל תחומים. אם אתם מוצאים טעות מכל סוג, מקום להרחבה, כפילויות, חוסרים או אי דיוקים בתכני הפורום אתם מוזמנים לכתוב את הצעתכם כאן בפורום (או לביישנים-להנהלת הפורום במסר אישי )  ונודה על כל הערה והצעה לשיפור התכנים.

אנחנו שמחות על הדיון שהתפתח כאן אבל לא נוכל לאפשר התבטאויות בסגנון: "כת הזוייה וחולנית", "מאיפה הגיע הטימטום הזה", "אדיוט", "בור ועם הארץ" וכו' ולכן נמחקו מספר הודעות מהדיון.  מסיבות טכניות שלא תלויות בנו, כרגיל - יחד עם הודעות אלו נמחקו ההודעות ששורשרו אליהן.

עם זאת הושארו ע"ג הפורום גם מספר הודעות בעלות תוכן וסגנון גבוליים על מנת לפגוע בדיון כמה שפחות.

אנחנו מבקשות מכולם לשמור על דיון נקי מקללות ותקיפה אישית של גולשים אחרים, אז בבקשה - בלי קללות, חרפות וניבולי פה

הודעות המכילות בתכנן דברים כנ"ל, ימחקו לאלתר מרגע זה, והגולשים שכתבו אותן אף עלולים להחסם אם ימשיכו להשתמש בסגנון לא ראוי.

תודה על שיתוף הפעולה והמשך גלישה מהנה ופוריה, דיון מפרה ומחכים לכולנו

אתר שמוכר מכשיר נגד פימוזיס ללא כריתת העורלה
23/01/11 22:39
2צפיות
מעניין
24/01/11 09:22
2צפיות
האם מישהו יודע מה אחוז הגברים בעלי הערלות שסובלים מפימוזיס?
אני גם מצטרפת לשאלה
24/01/11 17:59
2צפיות
זה משהו שהרבה לא נימולים מקבלים?
זה משהו שמאוד מפריע.
רק כאשר הבחור מבוגר הוא מקבל את זה?
לא רוצה להשמע טיפשה אבל לא מכירה את המחלה זו הפעם הראשונה שאני שומעת על זה.
º
אוקיי קראתי על זה.
24/01/11 18:07
1צפיות
זו לא מחלה
24/01/11 18:08
זו לא מחלה ש"מקבלים" או חוטפים כמו שפעת
פימוזיס זה שהעורלה צרה מדי והיא לא נסוגה אחורה בעת זקפה (כמובן אצל מבוגר. אצל הילדים היא ממילא לא נסוגה אחורה)
º
תודה על התשובה
25/01/11 09:32
אומרים שזה מה שהיה ללואי ה-16...
24/01/11 21:35
פימוזיס:
http://www.whitemaps.co.il/%D7%A4%D7%99%D7%9E%D7%9...
(הכיתוב מעט חתוך - אבל ניתן להבין הכל...)

אגב, מצאתי בחיפושי גם בלוג שמתייחס למילה - אותי זה עניין (הכותרת - "מנהג מפוקפק"):
http://www.tapuz.co.il/blog/userblog.asp?foldernam...
תודה על התשובה,זה משהו שקורה הרבה או שזה לא
25/01/11 09:34
קורה אצל הרבה בחורים?
מויקיפדיה
25/01/11 10:58

A number of medical reports of phimosis incidence have been published over the years. They vary widely because of the difficulties of distinguishing physiological phimosis (developmental nonretractility) from pathological phimosis, definitional differences, ascertainment problems, and the multiple additional influences on post-neonatal circumcision rates in cultures where most newborn males are circumcised. A commonly cited incidence statistic for pathological phimosis is 1% of uncircumcised males.[24][38],[19] When phimosis is simply equated with nonretractility of the foreskin after age 3 years, considerably higher incidence rates have been reported.[14][39] Others have described incidences in adolescents and adults as high as 50%, though it is likely that many cases of physiological phimosis or partial nonretractility were included.[40]

וגם על הניתוח לפתרון פימוזיס:
|הקןד|
Physicians often saw the natural unretractability of the foreskin in infancy as pathological and recommended circumcision. Sometimes circumcision was performed in infancy to prevent phimosis.[34] "Many boys are circumcised for (pathological or physiological) phimosis before the age of five years, despite (pathological) phimosis being rare in this group".[35]

However, there are dissenting views. Robert S. Van Howe has argued that choosing to skip nonsurgical treatments for phimosis and go straight to circumcision may be influenced by non-medical considerations;[20] he has also suggested that an inaccurate diagnosis of phimosis is sometimes used as a justification for (elective) circumcision so that it will be covered by a national health system or insurance plan.[20] Moreover, one study has shown that attempting nonsurgical treatment of pathologic phimosis when it occurs in infants and children costs 27.3% less than primary circumcision.[36][37]

While circumcision prevents phimosis, studies of the incidence of healthy infants circumcised for each prevented case of potential phimosis are inconsistent.[14][

º
טוב שרק הכיתוב חתוך
25/01/11 14:50
4צפיות
אכן. זה המקסימום שאני מאפשרת...
26/01/11 18:53
2צפיות
(וגם אז זה מלווה בהתנצלות...)
תודה, יצורף לערך שלנו במילון על היצרות עורלה
25/01/11 21:01
1צפיות
(פימוזיס ב"רופאית")
מילים שלחשתי לבני שהיום מלאו לו שמונה ימים...
187תגובות
23/01/11 09:32
26צפיות
"התעוררת, ילדי, זה יומך השמיני...."

בכפי חפנתי את ראשך הקטן והחם
פקחת עיניים, התבוננת בי – אמך
ואני התבוננתי בך.

"היום"...לחשתי לך בקול מרגיע
"היום אכרות איתך ברית".

(המשך...)
מילים שלחשתי לבני שהיום מלאו לו שמונה ימים...
"התעוררת, ילדי, זה יומך השמיני...."

בכפי חפנתי את ראשך הקטן והחם
פקחת עיניים, התבוננת בי – אמך
ואני התבוננתי בך.

"היום"...לחשתי לך בקול מרגיע
"היום אכרות איתך ברית".
ביום רביעי
22/01/11 18:54
3צפיות
יש לנו פגישה עם מוהלת, שהיא רופאה כירורגית. קיבלתי עליה המלצות מצויינות, היא עדינה וכמובן מלה עם אלחוש. ההמלצות אומרות שהיא מאוד מקצועית.
ברור שאני עדיין מעדיפה שלא יגעו לי בילד, אבל האיש מבקש שאדבר עם איש מקצוע כדי שנשאל שאלות ונקבל תשובות.
אני לא יודעת מה הגישה שלה ועד כמה הידע שלה מקצועי ועדכני לגבי איבר שלם ותפקוד העורלה, אבל אני הולכת כדי לשאול את השאלות הנוקבות ביותר ולשמוע תשובות מהכיוון הזה.

מה אני רוצה מכם? לדעת מה לשאול. מה להדפיס ולקחת איתי כדי להתקיל אותה.
הקאצ' - הכל באנגלית.
הדפסתי את המאמר לגבי קרישיות הדם בגיל חצי שנה (לעומת שמונה ימים). אני מתכוונת לשאול אותה על הריסנית, ועל תפקוד העורלה באופן כללי (האיש, שדיבר עם רב אחד, ועם חבר בעל ידע רב (אני מכירה אותו ואכן יש לו המון ידע בהמון תחומים ובדת, הוא איש מד"א ויש לו חבר מוהל. האיש מאוד סומך עליו. גם אני, אבל ברור לי שהוא דתי והאמונות שלו והידע שלו מוטה) והתשובה שהוא קיבל היא שבעורלה יש את הכי פחות תאי עצב לעומת שאר איבר המין. אמרתי לו שזה לא נכון, אבל כמובן שגם לי יש אג'נדה וכל הדברים שאני קוראת באינטרנט מוטים גם הם.
נו. אז נלך וננסה לראות מי היא ואיך היא ומה היא אומרת.
והעיקר,להביא רשימה של שאלות ולהדפיס מאמרים מקצועיים, באנגלית.
תודה
º
אז למה מוהלת?! לכו לאורולוג.
22/01/11 19:07
7צפיות
בקשי ממנה עותק של טופס
22/01/11 21:06
5צפיות
שהיא מחתימה הורים על קבלת אחריות על הסכנות לפני ביצוע הניתוח. שבן זוגך יקרא אותו בעיון ולא שניה לפני הניתוח.
º
23/01/11 17:39
1צפיות
מה לשאול מוהל?
23/01/11 11:36
6צפיות
מתוך טיפים ועצות click

האם אפשר יהיה לשכנע אותו (את בעלך) להפגש עם מישהו שתומך בדיעותיך כדי לאפשר דיון יותר מאוזן?
מצטרפת להצעה שקיבלת
23/01/11 17:39
1צפיות
ומחדדת את הדיעה שלי: אם הוא רוצה להפגש עם איש מקצוע, לעניות דעתי איש המקצוע הטוב ביותר לדבר איתו על עורלות ופינים הוא זה שמטפל בהם דרך קבע, היינו אורולוג. ממה שאת אומרת, חשוב לו לדבר גם עם מישהו שמקצץ אותן לפרנסתו, ואני יכולה להבין את זה כי מן הסתם גם הוא רואה את טובת התינוק לנגד עיניו ורוצה שזה ייעשה בדרך הטובה ביותר. סבבה. אבל אם את הולכת עם זה, הייתי מצפה גם ממנו ללכת איתך לפגוש אורולוג מומחה שיוכל לספר לו את כל הדברים האלה שאת לא יודעת אם המוהלת יודעת.

לגבי המאמרים - האם חרשת כבר את המאמרים כאן בפורום, ואת האתר גונן על הילד? מה לגבי למצוא נייר עמדה של משרד הבריאות הקנדי - האם יש עמדה לקנדים לגבי מילה?
הנה עמדות גופים רפואיים מהעולם
23/01/11 17:43
1צפיות
כולל הקנדים: קליק!

שימי לב שזה לא הכי מעודכן אצל הקנדים - העמדות הן מלפני כמה שנים. אולי כדאי לחפש באתרים הקנדיים הרשמיים לראות אם יש שינוי או שיפור.
אז ככה, זה ממש קשה לי לא לשאול אותה שאלות
23/01/11 19:03
5צפיות
קנטרניות להפליא באיזה שפה זה הולך להתנהל? מה שפת האם של המוהלת? האם היא יהודיה? האם היא דתית?

ראי את הסרט של האירגון "רופאים מתנגדים למילה" בעברית וגם באנגלית. זה בתחתית הערך על העורלה במילון שלנו. זה יתן לך את שמות (ה"לטיניים -רפואיים") וההבנה לגבי שלל התיפקודים ותאי העצב המיוחדים שיש על העורלה ואין בשאר הפין (הסרט יכול להכיל שפע של שאלות, אין לי זמן כרגע להתעמק בו, אולי בהמשך הסרט או מחר, בעיקר על גופיפי מייזנר שאם אני לא טועה העורלה והרירית המחורצת עשירים מאד בהם, לעובת שאר הגוף ושאר הפין ).

הנה הערך שלנו על יחסי מין ואוננות והעורלה:

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Terms/Default.as...

כמה עור מהעורלה הפנימית, וכמה מהעורלה הפנימית, המוהלת משאירה לתינוק?האם וכמה עור היא משאירה למשחק המיני ואוננות?

איך היא מפרידה את העורלה מהעטרה? (בעברת איזה מכשיר?).

האם יש לה סרט שמראה את טכניקת המילה שלה, האם אפשר לראותו (כולל שלב ההרדמה)?

האם וכמה תתקרן העטרה של הנימול לעומת המצב השלם? (התשובה-אי אפשר לחזות)

האם וכמה מהרסנית היא משאירה על העטרה? (הערך שלנו על הריסנית):

מה היתרונות של מילה בגיל ינקות לעומת גיל בוגר? האם כדאי לחכות? מה הגיל האידאלי בעיניה למילה? (והנה החומר שלנו על הנושא):

מה יתרונות וחסרונות המילה בינקות?

מה הסיכוי לפין שעיר? הדבקויות? גשרי עור? היצרות פתח השופכה? (פתחי ערכים רלוונטים באותיות פ', ג', ה' במילון שלנו).

מה הסיכוי לדלקת בדרכי השתן? (פתחי באות ד') האם הסיכוי משתנה עם הגיל?

כיצד היא מלאחשת? כמה דקירות? והיכן?

כמה זמן (בערך, פלוס מינוס) פועלת ההרדמה עד שהיא מתפוגגת?

מה גודל צלקת המילה שהיא עושה בערך? (התשובה-אי אפשר לדעת).

קראי המילון את כל הסיבוכים שלנו (באות ס') ותוכלי לשאול עליהם. וגם על האפשרות שהתינוק ירצה לשחזר עורלה, והםא היא משאירה מפסיק עורלה פנימית לשיחזור (תראי בסרט).

שירשור תמונות של סיבוכים וצלקות אפייניות ממילת פעוטות:

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

את מוזמנת לשאול כל שאלה תעזור לך להתנסח מולה
23/01/11 19:07
2צפיות
אין לי מושג איך האנגלית שלך ואיזה שפה תדברו.

יש כמה טעויות וכמובן שהתכוונתי לקשר "עורלה" רק בהתחלה. האופי הטכני של המערכת קישרו בכל הפוסט לצערי. תתעלמי
מבחינת חומר קיבלת כאן הפניות טובות
24/01/11 09:10
3צפיות
(אני מודה שזה לא הצד החזק שלי)

אבל אני רוצה להגיד לך משהו - מהנסיון שלי בכל השנים האלה כאן בפורום ומחוצה לו - לא פגשתי אדם אחד שעוסק במילות כפרנסה או מצווה שאמר משהו באמת ענייני לגבי מילה. זה מביך ועצוב במיוחד כשמדובר ברופאים. מביך עבורם ועבור המקצוע שלהם, עצוב עבורנו - ההדיוטות.

היחידים שמתקרבים לזה מעט הם הרופאים-מוהלים שהכי קרוב שהם מגיעים הוא שהם להודות שהצרות פי השופכה אצל תינוקות ופעוטות (תופעה שמשמעותה יכולה להיות קשה מבחינת הכליות של התינוק ודורשת התערבות כירורגית קלה או פחות קלה כדי לטפל בבעיה) היא "תופעה שבעקבות המילה", אבל אפילו הם מסרבים לכנות את הדבר "נזק". תופעה לא נזק.

אני מאוד מצטערת שאין לי דרך להקל עלייך בנושא זה, אבל מסתבר שכמו שכשאנשים צ"רגילים" נהיים מוזרים ו"הפוכים" כשזה מגיע למילת התינוקות שלהם, גם רופאים, שבכל נושא אחר ידברו, ימליצו ויפעלו אחרת - כשזה מגיע לנושא המילה פתאום הפרשנות שלהם לאתיקה שלהם עצמם משתנה (Do no harm) וכל השיקולים הרגילים שנלקחים בחשבון כשמדובר באיברי גוף אחרים למשל - של מתי כדאי לבצע בתינוק רך ניתוח שאין בו צורך רפואי "אמיתי" - פתאום נהיים לא רלוונטים.

כמו כן, בגלל שהאמריקאים נוטים (בהכללה) להיות מאוד *תהערבותיים* בכל הנוגע למה שקורה סביב הלידות, ועד כמה שידוע לי נוהגים שם לבצע את המילה של התינוק עוד לפני השחרור מביה"ח, סביר להניח שכדאי לקחת גם את זה בחשבון.

|תפוז נאנח בתסכול| אני לא יודעת איך מתמודדים עם זה. אני כמובן לא חושבת שהעניין שלך הוא מול הרופאה, אלא מול בעלך ואני מאוד חוששת שהפגישה איתה לא באמת תשנה משהו.

אבל אני מקווה שיקרה אחרת

בהצלחה, ותחזרי לעדכן אותנו בהמשך
מזלי
25/01/11 00:10
1צפיות
שאני בקנדה ויולדת בבית... כך שאין כזה לחץ למול בבי״ח.
גם המיילדת שלי (בעצם שתיהן ) נגד מילה למרות שמלה את ילדיה. והסכימה לזה למען בת זוגתה (היהודית), כשהשיקול היה אחד מהסיבות ההזויות בשרשור השבוע - כדי שיהיו חלק מהקהילה היהודית, כי גם ככה לא קל במשפחה של שתי אמהות כשאחת מהן לא יהודיה (ונדמה לי שהיא ילדה את שניהם).
כשסיפרתי לה על מה שעובר עלינו, היא אמרה שהחזרתי אותה אחורה וכמה שזה קשה.

הפגישה אצל הרופאה-מוהלת מתקיימת כי הוא ביקש. ללכת לאורולוג לא בטוח שהוא יסכים, והצד שלו של ההסכם הוא שימשיך לקרוא את מה שאני שולחת לו.
לצערי אני לא מאוד אופטימית , אבל מתכוננת לפגישה הזאת כדי לשאול כמה שיותר שאלות שישייכו גם עליו ועל חוסר הנוחות שכבר יש לו לגבי האקט.
שישייכו=שישפיעו. וגם תודה לכל מי שצירף לינקים
25/01/11 00:13
5צפיות
זה עוזר המון ויש לי שימוש בהכל. למצוא את המושגים באנגלית זו לא בעיה. הרשימה הולכת וגדלה.  
חברה יקרה שלי...
25/01/11 20:02
אני מצטערת שאני אומרת לך את זה ככה, אבל זה רק בגלל שאת יודעת שאני אוהבת אותך, ושקשה לי לראות את הקושי שלך בנושא הזה. אז ככה:

סליחה???? *את* צריכה ללכת לדבר עם מוהלת כי הוא ביקש, אבל *הוא* לא יהיה מוכן ללכת לאורולוג אם את תבקשי? זה הכי לא הוגן שאפשר. ומה שהכי לא הוגן זה שאת צריכה להזהר בבקשותייך וללכת על ביצים כי "זה נושא רגיש אצלו", והוא מבחינתו בכלל לא מוכן לשמוע. אבל זה שאת בהריון, ושהוא יודע שגם אצלך זה נושא קשה ללא פשרות, זה לא ממש משתמע מההודעות שלך שהוא מבין את זה

אני הולכת לשאול אותך שאלה קשה - בואי נגיד שהוא היה אומר לך שלפי איך שגידלו אותו, הוא רוצה למול את הבנות שלכם. הבנות האהובות, היפות, המקסימות האלה. לקחת אותן אחרי הלידה הרכה, הרוך, החום, ההנקה... ולחתוך בבשרן, להכאיב להן בלי סיבה רפואית מוצדקת, להשחית את , ולהשפיע לנצח נצחים על היכולת שלהן ליהנות מאוננות ויחסי מין, להסיר חלקים חשובים ומתפקדים מגופן.... ואם לא תסכימי, הוא מאיים בגירושין. מה אז? (ולמען הסר ספק, מבחינתי בת ובן זה אותו הדבר לגמרי. אין שום סיבה לפגוע לא בזו, ולא בזה. אם אני הייתי עומדת במצב הזה, עד כמה שזה קשה עד כדי בלתי אפשרי, אני בטוחה במאה אחוזים שהייתי קמה והולכת בעצמי ולא מחכה שהוא יילך).
זו אולי שאלה קשה אבל בגלל שהיא היפוטטית
25/01/11 20:13
1צפיות
התשובה קלה יותר כי לא תצטרכי לעמוד בנסיון
אבל swann האם היית מסכימה שהוא פתאום יגיד שהוא לא מסכים שתלדי בבית או שהוא קרא (ב YNET|) שצריך לתת לתינוק כבר מגיל 3 חודשים לטעום מוצקים ולהוריד הנקות, היית מסכימה?
גם חבר שלי לא רצה לשמוע על לידת בית. אמרתי שלו שמי שלא קורא ולא מוכן לשמוע - נשללת ממנו הזכות להיות המחליט היחיד. כך פתחנו דיון בנושא
את צודקת
25/01/11 22:43
אבל המצב הרבה יותר עדין ונפיץ ממה שזה נראה. זה לא שחור ולבן. וכמובן שהוא לא קובע כלום.
הבקשה שלו שאלך לדבר עם מוהל היתה בתגובה לכמות החומר ששלחתי לו, ואין לי התנגדות לזה.
לא הצעתי לו ללכת לאורולוג. אני מחכה לראות מה הידע של הרופאה ומה היא תגיד לנו מחר, ואם זה משנה משהו מהדיון ביננו.
ללכת לאורולוג זה מאוד דומה ללהמשיך לקרוא את החומר, אולי מבחינתו זה יעשה שינוי אחר. אבל כשהוא בגישה שהחלק הרפואי לא משנה ולמרות כל זה הוא עדיין רוצה למול כי זה מובנה בתוכו, אני לא יודעת אם יש דרך לשכנע אותו או להביא אותו לוותר על זה כי אני מרגישה הפוך.
דרך ללא מוצא.

לגבי מילת בנות, באמת מצב היפותטי. כי כשהתחתנו, בכלל לא הייתי נגד ברית מילה. לא הכרתי אף אחד שלא עושה את זה ולא חשבתי פעמיים. היה ברור לי שאם מאיה היתה בן, היינו הולכים לרופא וחותכים. כי ככה צריך לעשות.
רק אחרי החשיפה שלי לפורומים (דולפינה, זה עוד מאז... פורומנקה והחתימה שלך דאז) ולרעיון עצמו, התחלתי לקרוא על זה, וגם לא ממש היה לי קל עם זה וזה לקח שנים עד שהתגבש אצלי. ואפילו בהריון הקודם, כשהעלתי את הרעיון והוא התנגד נחרצות (אני אארוז מזוודות!), מיד התקפלתי והתחלתי לנסות להבין בעצמי איך אני הולכת להתמודד עם חיתוך שאי אפשר להמנע ממנו. ועכשיו, זה כמו שכבר מלתי ילד אחד ואת הבא אני לא מוכנה. למרות שבמציאות זה לא קרה. כי בהריון הזה נכנסתי עוד יותר לפרטים והבנתי עוד יותר עד כמה יהיה לי קשה עד בלתי אפשרי לתת לזה לקרות מרצוני החופשי.
אז אם כשהתחתנו הייתי יודעת שהוא בא מתרבות שמלה בנות, הייתי מתנגדת לזה. בזמנו, היה מבחינתי הבדל בין לחתוך לבן ובין לחתוך לבת. זה בכלל לא נושא שעלה מראש כשהפכנו לזוג.

הבעיה הקשה עכשיו היא שבדיוק כמו שכתבת - שהנושא הוא קשה וללא פשרות מצד שנינו (והוא יודע שככה גם מהצד שלי). אין דרך אמצע. מישהו צריך לוותר.
אבל אולי כן יש דרך אמצע...
27/01/11 19:46
אולי אפשר רק לחכות עוד קצת... לדחות קצת... לא למול ישר בגיל 8 ימים ואז אולי עם הזמן הוא ישנה את דעתו או לפחות אולי יסכים שההחלטה של הברובורון הקטן שבדרך... ?או שאולי עד אז את תוכלי להתמודד עם זה כי תדעי שהוא יותר גדול קצת?!?
קשה... קשה... הייתי שם לפני 6 שנים מולו ומול כל המשפחה שלו...
תשמעי - למב ממש לא קיצוני - אני הקיצונית בינינו - ואם הוא רוצה לדבר עם מישהו מ"שלנו" שלא ישטוף לו את המח אתם מוזמנים להתקשר (אנחנו באותו TIME ZONE) ...
משתדלת לא להתייאש
25/01/11 18:56
2צפיות
שוב ושוב אני שומעת סיפורים שבהם האם התנגדה והאב רצה למול, ומי נכנעה? אוף!
גם המיילדת שלי, גם המסג׳יסטית שלי (אמנם זה היה לפני 28 שנה, אבל הם בכלל לא יהודים. והסיבה שהאב רצה למול היתה רק כדי שהילד יהיה כמו אביו. ושנים אח״כ הבן שאל למה. )... זה לא נגמר.

הפגישה עם המוהלת מחר. אני מתכווננת להקשות עליה כמה שיותר.
ולא יכולה לתלות את התקוות בפגישה הזאת.
בכל מקרה אדווח אחרי. (מחר בלילה זמן ישראל).
25/01/11 21:32
1צפיות
ו (וירטואלי אבל גם זה משהו, לא?)
וואו. קשה.
26/01/11 09:53
אין לי משהו להגיד שיעזור במיוחד, אבל רציתי להצטרף לתמיכה מרחוק.
נו...? יש תוצאה?
30/01/11 18:10
השקעתי הרבה בתשובה שלי ואני במתח מה היה ומה קרה...
באתי מצויידת בשאלות וגם בחומר באנגלית
30/01/11 19:12
3צפיות
אבל הפגישה היתה פשוט נוראית. לא רק בשבילי, אלא גם בשבילו. הבנו שנינו שזו טעות להתייעץ איתה, היא הרי מוהלת. (זה מה שאמרתי מההתחלה, אבל מצד שני היא רופאה, ולקבל ממנה מידע, זה מה שרצינו.) במקום זה קיבלנו אישה עם אג'נדה, שיש לה הרבה מה להגיד על מתנגדי מילה (בלי הרבה טקט היא אמרה לי בפנים שהם לא שפויים), ושמה שקראתי באינטרנט הוא לא מדויק. היא גם מנתה את כל היתרונות הרפואיים למילה (לא חידשה לי כלום, למעט בעיות עורלה של זקנים. היא סיפרה שאנשים שהיא מכירה ועובדים עם קשישים, מתלוננים רבות על ריבוי דלקות ובעיות לא נעימות בעורלה בגיל מתקדם) - כמובן שכל יתרון מבחינתה היה מוגזם מבחינת אחוזים (50% לגבי ה HPV, וגם לגבי האיידס, תיאורים נוראיים של פימוזיס וכו').
כמובן שגם היה לה מה להגיד על התפקוד המיני, שאין הבדל.

ולמרות הזעזוע הגדול ממנה, היא תארה את הדרך בה היא מבצעת מילה. לא נעים לשמוע ובטח שלא לדמיין אבל יחסית לתהליך שאני מכירה וקראתי עליו, נשמע שהיא מבצעת אותה באמת בצורה הכי עדינה (ומוודאת שהריסנית נשארת שלמה ובמקומה).

ומכל הסיפור הזוועתי הזה (שאחריו התפרקתי לגמרי ), יצא שהיא לא היתה רוצה לבצע אצלינו מילה, אם נחליט לכיוון הזה, בגלל הקונפליקט ושהיא מפחדת מהאשמות במקרה שמשהו יקרה.

אגב, היא לא נותנת טופס הסכמה לחתימת ההורים. מדובר בהרשאה בע"פ (היא מסבירה להורים את הסיכונים. מבחינתה זה מסתכם בערך בדימום. ומעולם לא היו לה סיבוכים כמובן). פעם היה לה כזה, היא חיפשה כשהיינו אצלה והיא לא מצאה שומדבר כתוב.

היא נשמעה מאוד מקצועית, אבל יחסי אנוש זה לא בדיוק הצד החזק שלה.
בקיצור, זה לא גרם לאף אחד מאיתנו לשנות את דעתו. ורק גרם לשנינו להתבאס עוד יותר מזה שאין לנו פתרון באופק.

זה כל כך לא הוגן
30/01/11 20:04
1צפיות
שאת צריכה להתפרק כך בהריון, תקופה של חיבור לגוף ולנפש ולנשיות. אוף..
ויפה לה שהיא מפחדת מהאשמות במקרה שמשהו יקרה, חשבתי שסיבוכי המילה מסתכמים בדימום ולא אצלה...
אי האמינות שלה לא השפיעה בכלל על בן זוגך?!
השפיעו עליו בעיקר יחסי האנוש
31/01/11 00:04
1צפיות
הנוראיים שלה. הוא אמר שמהרגע הראשון שהתיישבנו אצלה הוא הבין שהיא מכשפה.
אוייייייי...!!!
30/01/11 20:37
לא מספיקה לכך הצרה בנכם, שנפלה עלכם הפסיכית הזו, שמרגישה מאויימת ע"י מתנגדי המילה "הפסיכים" ופרקה עליכם את כל תיסכוליה?

אני מבינה שהפגישה "עלתה" לכם בהרבה בריאות אבל לדעתי (אם מותר לי כשוטה להתנבא) זה דווקא נהדר לך לדעתי שבעלך פגש מכל העולם תומכת מילה כ"כ מאויימת ומופרעת. להגיד לך בפנים (אפילו בעקיפין) שאת פסיכית כי את מתנגדת מילה זה אחד הדברים הפחות מיקצועיים שיש בעיני לרופא שמייעץ לניתוח אלקטיבי ושנוי במחלוקת, גם אדם עם אג'נדה יכול להיות מיקצועי ולא אישי.

לסיכום-אני מרוצה "יחסית" עבורך.

נ.ב. לדעתי אין לה דרך לשמר את הריסנית במילת פעוטות. אלא אם היא מבצעת מילה חלקית (ללא ההפרדה של "דחיפת המקל בין העטרה לעורלה וסיבובו סביב העטרה). הריסנית מטיבעה היא איזור שמחבר בין העורלה לעטרה, והיא חלק מהעורלה והעטרה גם יחד.

(נ.ב2.  את יכולה לעדכן באיזה שבוע את?)
אני בשבוע 32
31/01/11 00:13
הלידה הולכת ומתקרבת בצעדי ענק , ומצד שני יש עוד חודשיים.
מצד שלישי כבר נמאס לנו מהמצב הזה ואנחנו רוצים כבר להחליט. הייתי כבר מרגישה יותר טוב אם הייתי יכולה להביא את עצמי לוותר לו. לפעמים  אני מרגישה מאוד קרובה לזה, אבל רוב הזמן לא, ואני מרגישה שלא אוכל לבגוד בילד הקטן שבועט בקרבי. והוא, מרגיש אותו הדבר, מבחינת הבגידה. זה חשוב לו ואין ספק שאי אפשר להתעלם מזה, מצד שני הוא לא עשה הרבה כדי להתקרב או לשקול להתקרב לצד שלי (כמו להציע איזו פשרה).

לגבי מה שכתבת בקשר לפגישה עם המוהלת, זה גם לא הזיז אותן מילימטר מהיכן שעמד לפני שנפגשנו איתה. הוא רק הודה שזו היתה טעות להתייעץ איתה.
מצטערת לשמוע על עוגמת הנפש
30/01/11 20:38
לא יודעת מה לומר לך, אז שולחת הרבה מחשבות חיוביות ומקווה שאיכשהו תמצאו דרך מוצא.

מהתיאור שלך היא לא נשמעת לי כל כך מקצועית אם אפילו לא דואגת להסכמה בכתב ולא מפרטת את הסיכונים (רופאה אמריקאית שנוהגת כך, זה בכלל נשמע לי יוצא דופן!)
זה באמת מפתיע, הקטע עם הטופס
31/01/11 00:17
אבל אני מניחה שכשמדובר בציבור יהודי מאמין שבכל מקרה היה מבצע את המילה, זה כנראה לא נחוץ לה וללקוחותיה (בינהם כמה חברות שלי, שנתנו לי את ההמלצה עליה).

קודם כל לך
30/01/11 20:43
1צפיות
חשבתי עלייך כל סוף השבוע וחעיכיתי לעדכון.

מסכימה עם איילה, זה פשוט לא ראוי שאת צריכה להתמודד עם כל זה בהריון, אין דרך אחרת להגיד את זה

ולגבי המוהלת - ובכן כמה צפוי, אבל מפתיעה מאוד הבוטות שלה. לא כל כך אמריקאי מצידה, הלא כן? או שאולי אני שופטת אותם ואותנו בצורה לא סבירה. כמה גועל נפש יוצאת מהאג'נדה שלה ואיך היא לא מתביישת (מעבר לעובדה שהיא כרופאה שמוהלת מועלת בתפקידה כפי שהאתיקה שלה עצמה אומרת) לתת לכם נתונים כל כך מסולפים. רק על זה אפשר היה לתבוע אותה (אם נדבר רגע באמריקאית )

והקטע שהיא בסופו של דבר לא רוצה לספק לכם את שירותיה כי היא חוששת שיהיו עניינים (אם נדבר עוד רגע באמריקאית ) ודווקא לאור זה מאוד מפתיע שהיא לא מחתימה על שום דבר - מה שאפילו הרופאים כאן עושים גם על פרוצדורות הרבה יותר פשוטות כמו שחרור לשון קשורה למשל.

הבנתי מאוד למה את חושבת שזו הייתה טעות להתייעץ איתה, אבל לא הבנתי למה גם בעלך מרגיש כך? הרי הנושא הרפואי הוא לא האישו אצלו. מה הוא קיווה להשיג בפגישה הזאת? האם הוא ציפה שבעקבותיה את תשתכנעי שיש יתרונות רפואיים רבים למילה וזה ירכך את דעתך? כי לפי מה שאת מתארת היא דווקא הפליגה בעיקר בשבחי היתרונות הרופאיים.
כמו שכתבתי לאיילה
31/01/11 00:31
1צפיות
בעיקר יחסי האנוש, חוסר הטקט לדבר ככה מול זוג בהריון שבא להתייעץ איתה. כל השאר כבר לא היה רלוונטי כי הוא ידע שזה היה בזבוז זמן.

אני חושבת שחלק מהגישה שלה היא כזו כי בעיקר מוהלת היום (כנראה שאפשר להתקיים מזה יפה)  ופחות רופאה. ובגלל סברנו לדבר על הברית, כיהודיה ליהודים היא הרגישה מספיק נוח לדבר ככה. אני מניחה שגם מוהלים אחרים (שזה המקצוע שלהם, גם אם הם רופאים במקור) היו מדברים ככה כשמדובר במילה.
לא ציפיתי לפגוש אשת מקצוע אובייקטיבית, אבל כזה יחס לא ציפיתי לקבל.  זה היה מאכזב בהרבה רמות.

בעלי כנראה ציפה שהיא כן תשכנע אותי שמבחינה בריאותית יש למילה יותר יתרונות מחסרונות ושהיא תעמיד אותי על טעותי ותגיד לי שזו כן פיסת עור מיותרת שיש פה הכי פחות תאי עצב משאר האיבר.  כמו שהוא שמע משיחה עם רב ועוד חבר דתי עם הרבה ידע.
מיותר לציין שזה לא קרה ונשארנו באותו מצב שהיינו קודם. בלי פתרון.
כל כך עצוב...
31/01/11 00:41
1צפיות
יש בסיפור הזה כל כך הרבה דברים עצובים. כמה גסות וחוסר רגישות של אשת מקצוע. בכל פעם שאני פוגשת התנהגות כזאת אצל בני אדם שעוסקים בגופם ורגשותיהם של בני אדם, אני פשוט מצטמררת...

נראה שבגלל שבעלך מרגיש שאת לא מתחברת למניעים האמוניים שלו באשר למילת בנכם (אם אפשר להגדיר כך את מניעיו?) הוא מקווה שיהיו דברים אחרים שיצליחו לפתוח את ליבך בנושא.

הבעיה היא שכל המניעים הלא אמוניים הם בדיוק אלה שלגמרי ניתן להתווכח לגביהם (חברתי, אסטתי, בריאותי) והם אלה ש"יורדים" ראשונים... ולכן ברור לי שאת תצטרכי ללכת מאוד בגדול נגד עצמך כדי שהם פתאום יהיו רלוונטים.

אוף... אני מרגישה עד לכאן את הכאב של שניכם ופשוט מוצאת את עצמי שוב ושוב חסרת מילים אל מול הסיטואציה שאליה נקלעתם
חשבתי על עוד משהו אתמול
31/01/11 10:25
3צפיות
עם רופאה יהודיה שמתמחה במילות לא מסכימה למול כשהיא יודעת שאחד ההורים מתנגד למילה - אז לדעתי יש סיכוי שגם רופאים אחרים לא יסכימו למול אם הם ידעו שאחד ההורים מתנגד למילה.
אפילו מוסלמים במאוריטניה אוסרים ''מילת נשים''
22/01/11 18:29
3צפיות

אפילו המוסלמים באפריקה הבינו

מאוריטניה אוסרת ''מילת נשים''

http://www.news-israel.net/Article.asp?Code=24345

מדובר בהליך אכזרי שגורם סבל רב לצעירות ואינו מעוגן בשום הלכה איסלאמית

מאת כתב ''עניין מרכזי''
חמישי, 20 בינואר 2011, 17:46

34 אנשי דת במאוריטניה שבצפון מערב אפריקה הוציאו השבוע פתווה (הלכה איסלאמית) האוסרת ''מילת נשים''. מדובר במינהג שמיושם בעיקר בקהילות השבטיות במהלכו נחתך הדגדגן מאיבר מינה של הנערה. בדרך כלל הדבר גורם לסבל קשה עבור האישה, כולל דימומים וקשיי השתנה. מילת הנשים קשורה למי שמבצע אותה ''לטוהר המיני של האישה''.

ארגוני זכויות אדם בכל העולם נלחמים בתופעה מזה שנים. הצעד במאוריטניה נחשב קידום גדול למען זכויות הנשים בחברה המקומית.

הפתווה הזו הוכרה כחוק במאוריטניה, החברה בליגה הערבית ועתה הצפי הוא כי מספר מילות הנשים יירד בצורה דרסטית.

עניין מרכזי  

º
מרשים מאוד תודה על העדכון
24/01/11 09:23
3צפיות
עכשיו אולי יש גם סיכוי
24/01/11 18:48
2צפיות
שיתחילו לוותר על עוד "מצוות" מיותרות
כמו שנאמר כאן רבות "ברית" זה רק סימפטום אחד של מחלה ושמה "דת"
ברוב החברות בהן מלים את הבנות
24/01/11 19:02
2צפיות
מלים גם את הבנים. אז אולי משם יתחיל השינוי החוקתי.. כי במדינות מערביות אם מישהו רק מעלה על סדר היום את נושא מילת זכרים מיד קופצים ראשי הקהילות היהודיות לצעוק "אנטישמיות!" ובגלל אפליה מתקנת זה לא יקרה באירופה.
חוויה חיובית של ילד שלם בבדיקה ע"י אורולוג
22/01/11 15:31
3צפיות
שבת שלום לכולם.

למי שזוכר, רשמתי כאן הודעה לפני כחודש.
בעקבות ביקור מקרי של בני (בן ה-6) אצל רופא משפחה, אובחנו לו 2 בעיות, אחת מהן היא פימוזיס, כשהטיפול היעיל ביותר הוא : ברית מילה.
(אתייחס כאן רק לעניין המילה, כיוון שהבעיה השניה לא רלוונטית לפורום).
בהיותי מודעת לחוסר הידע של רופאים בנושא העורלה בארץ, קבעתי תור לרופא אורולוג בקהילה, אשר אבחן את אותה אבחנה (אחרי הפשלה אגרסיבית וכואבת של העורלה, בנוסף, הרופא טען שהנוזל שהיה שם אינו בריא).
בשלב זה התחלתי לפעול בשני מישורים, האחד לבדוק עם קהל לגבי ייעוץ רפואי ידידותי לעורלות והשני לאתר רופא מומחה ובכיר בבית חולים לילדים בארץ ע"מ שזה יבדוק את הילד.  
פניתי לקה"ל לצורך המלצה על רופא ידידותי לעורלה.
התקשרה רופאה בשם רות, אשר למרות שאורולוגיה אינה התמחותה, השאירה אותי ללא מילים לאור הידע העצום שהפגינה. בעלי ואני שוחחנו עימה ארוכות, והבנו לפי דבריה שלילד אין פימוזיס, אותי זה סיפק לחלוטין אך בעלי עדיין חשש מאוד. (למי שזוכר, כשבני נולד, בעלי היה בעד חטיפה של הילד לצורך ברית מילה והיום הוא מאושר ביותר שלא חתכנו).
מכיוון שאנחנו מקורבים לד"ר גונן (הידוע), קיבלנו ממנו המלצה לפרופסור, אורולוג בשניידר.
קבעתי תור, והלכתי אליו בלב כבד.
בפגישה עימו, הוא היה מקצועי ביותר. הפשיל אך מעט את העורלה (אפילו לא הגיע אל הסמגמה) וקבע: אין לו פימוזיס.
אבן נגולה מעל ליבי
איך הם הגיעו לאבחנה השגויה הזאתי?
22/01/11 16:15
5צפיות
מה גרם להם לחשוב ככה?
רופא משפחה
25/01/11 07:51
3צפיות
רופא משפחה ראה את האברים המוצנעים של בני ופסק שיש לו פימוזיס ועוד בעיה הקשורה לאשכים. כנראה העובדה שכשניסו למשוך את העורלה (להפשיל אותה) כאב לו מאוד.
רופא זה הפנה אותנו לרופא אורולוג להמשך טיפול.
אפשר לשאול שתי שאלות?
22/01/11 17:46
2צפיות
1. אשמח לקבל את שם הפרופסור, להמלצות עתידיות (בתקווה שלא אצטרך לשימוש עצמי).

2. לטובת החדשים שכאן (והישנים שלא זוכרים, כמוני...) תוכלי לפרט קצת על השינוי שחל בעמדתו של בעלך? מה היו הטיעונים שלו בהתחלה, ומתי הוא החל לחשוב אחרת?
תשובות
25/01/11 09:07
3צפיות
1. את שם הרופא, שלחתי לך במסר, כל מי שמעוניין אשמח למסור לו במסר.
2. לאחר ויכוחים מרובים בנושא(טיעוניו היו טיעונים כמו כל הטיעוניים הרווחים בסוגיה זו), השתמשתי בבעיה גנטית נדירה שיש לי ורופא רשם לי מכתב שהוא ממליץ לחכות עם החיתוך עד לבירור שהוא אינו נושא את התסמונת שלי וכך למעשה יצרתי מצב רפואי שמומלץ להמתין. עם הזמן, שנה, שנה וחצי לאחר שנולד הילד, בעלי אמר שהוא שמח שלא מלנו אותו ושאין לנו את הזכות להחליט בשבילו בנושא זה, הוא עוד הוסיף ואמר ואם כשהוא יגדל הוא יאמר שהוא לא רוצה שנחתוך לו? עדיף שהוא יהיה זה שמחליט.
º
מזתומרת חטיפה לצורך ברית מילה???
22/01/11 20:41
1צפיות
כן.
25/01/11 09:19
2צפיות
אח של בעלי (עם כל אהבתי הרבה אליו, מה הוא בכלל קשור ???) איים שהוא יחטוף את הילד יחד עם אבי הילד (ובעלי שיתף עימו פעולה) כי האמא לא נורמלית.
בסוף כשילדתי הוא היה בכלל בארה"ב או באוסטרליה והילד לא הכיר אותו עד גיל שנה וחצי בערך.
אני זוכרת את הסיפור שלכם!!
25/01/11 19:42
2צפיות
באמת תהיתי כיצד זה הסתיים, ואני שמחה שהכל בא על מקומו בשלום. היית אז בניק אחר, נכון?
º
איזה כיף שאת זוכרת ! נכון רוני, תודה
27/01/11 09:37
1צפיות
אויש, מה את אומרת?!
24/01/11 09:28
2צפיות
כל הכבוד לך שלא נלחצת ופעלת נכון. וכל הכבוד לד"ר שעזרה לכם, אין עליה וחשוב מאוד לכל מי שקורא את ההודעה הזאת - תדעו שהיא עוזרת בשמחה לכל מי שפונה אליה בענייני עורלות!

מעניין מה שאת מספרת על ד"ר גונן, אם הוא ידע שהילד לא נימול והפנה אתכם לאיש מקצוע בנושא. מגיע לו על כך, בהחלט.

אם הבנתי אותך נכון, האבחון הראשוני של הפימוזיס היה אקרעי? זאת אומרת, לא בגלל זה הגעתם לרופא? אם כך, אשמח אם תסספרי איך בכלל קרה שהוא בדק את איבר מינו ואבחן פימוזיס? זה מידע שחשוב מאוד שיהיה כאן להורים.

מקווה שכל הסיפור נשכח כלא היה אצל הילד
לא נלחצתי? הייתי סופר דופר לחוצה
25/01/11 11:34
4צפיות
באמת חייבת שוב לומר תודה לרופאה המדהימה שייצרה עימי קשר וממש להוריד את הכובע בפניה (מקווה שהיא קוראת כאן לפעמים ותראה את הודעותיי).

מבחינת הילד זה מאחוריו, אנחנו לא סיפרנו לילד מעבר לבדיקה שיגרתית עקב בעיה (עם הסבר לגבי מהי הבעיה), כמובן שלא הזכרנו ניתוח, רחמנא ליצלן.

מי שפנה לד"ר גונן הוא אדם יקר לליבו (וכמובן שלליבנו), הוא ציין שהוא אינו מטפל בילדים בגיל זה והפנה אותו לרופא שהלכנו אליו.

אכן האבחון היה מקרי לחלוטין במהלך ביקור עקב שפעת שיגרתית, שביקש לבצע בדיקה פיזיולוגית, אני לא הייתי שם, רק בעלי.
(פרט למומחה בשניידר שהרגיע, הרופאים ישר המליצו לנתח).
כחסידה גדולה של חוות דעת שניה..
24/01/11 09:51
2צפיות
הורס אתי שאנשים רוצים לגמור עם הבעיה ומהר ואז מאמצים את הדיעה הראשונה שהם שומעים כשהלב וההיגיון של אמא-אומר אחרת.
כל הכבוד שטרחת ובדקת והלכת והתרוצצת והגעת בסופו של דבר לאמת שהיתה כל הזמן בליבך.
רופאים ממהרים להפטר מ"הבעיה" שבהרבה מיקרים נפטרת לבד או לא מאובחנת לעומק ונכון.
מאחלת לכם שלווה ובריאות.

חוות דעת
25/01/11 09:20
1צפיות
זו הייתה חוות דעת שנייה של אורולוג
וחוות דעת שלישית של רופא.
º
על אחת כמה וכמה עוד חוות דעת....
25/01/11 18:00
2צפיות
מצרפת מידע שאולי היה יכול לחסוך חלק מהלחץ
25/01/11 20:55
1צפיות
להורים מוטרדי פימוזיס (הצות פתח העורלה) הנה מהמילון שלנו והנה אתר עם גלריה שעוזר להבחין בין מבנה נורמלי (שהוא צר בד"כ בינקות, לפני ההפרדות) ובין מבנה פתולוגי. (מקושר במילון שלנו, בתחתית הסבר הראשון). לראות את תצלומי ההדרכה בין עורלה פעוט זרה ונורמלית לבין עורלת פעוט עם פימוזיס יש לגלול מעט למטה.

שמחה לשמוע שהכל טוב וצר לי לשמוע על הלחץ שעברתם. שאפו לבעלך ששינה את עמשתו מהקצה לקצה (או כמו שמישהו חכם אמר פעם- צריך אומץ רב לעמוד על דעתך, וצריך אומץ גדול יותר להודות ששינית אותה).
גם אצלנו רופאת הילדים אבחנה פימוזיס
04/02/11 02:45
1צפיות
בגיל שנתיים וחצי

באתי אליה לבדיקה עקב מקרה מאוד מצער - הילד חזר מהמעון עם נפיחות באיבר, שנגרמה באופן ודאי על ידי חבלה.
כפי הנראה על ידי מטפלת מסוימת שהוא נקב בשמה
למרבה הצער, שיטת הכסת"ח עבדה. כיוון שלא היו עדים נוספים למעשה, המטפלת הכחישה ולא היו ראיות פרט לעדות של הילד, המטפלת המשיכה לעבוד במעון במשך עוד מס' חודשים.
(ואז פוטרה אבל מסיבות אחרות).

בכל מקרה, כשבוע לאחר האירוע היינו אצל רופאת הילדים
היא הפשילה את העורלה (בעדינות רבה יש לציין, ורק את החלק שנפרד, לא בכח)
ובתוך כך ראתה שהעורלה עדיין לא נפרדה לגמרי והכריזה שלילד יש פימוזיס.

והיא רופאת ילדים פופולרית ומוערכת (ועדיין הרופאה שלו)
מה שמוכיח שוב שרופאים פשוט לא מבינים כלום בעורלות...

וללא קשר, למי שזוכר/ת אותי מהגלגול הקודם - מגיע לנו מזלטוב, לפני ששה שבועות נוסף למשפחתנו דרקונתינוק חדש ומתוק, שלם כמובן
ברית מילה והנאה מינית
22/01/11 13:34
2צפיות
שלום פורום, אני מנסה לכתוב מאמר מקיף על כל מה שקשור לברית מילה ומין.

עכשיו בתור משחזר, אני "יודע" שהעצבים בעטרה משפיעים ישירות על רמת הזיקפה לעומת העצבים
שבריסנית.
כלומר, ברגע שהעטרה של אדם שלם חשופה, יהיה לו מאוד פשוט להגיע לזיקפה.
אדם נימול לעומתו, אם עבר תהליך התקרנות ולא מרגיש הרבה בעטרה, לא יגיע באותו פשטות לזיקפה.
אדם נימול יגיע לזיקפה אבל בעיקר בעזרת גירוי מחשבתי, בניגוד לאדם שלם שיכול להסתדר עם גירוי פיזי.

עכשיו בשבילי זה "עובדה", וגם היינריך פה גדול רשם פה בעבר "פעם לא הבנתי איך לנימולים, שהכיפה שלהם חשופה כל הזמן, לא עומד כל הזמן.".
הקטע, שאני רוצה להוכיח את זה, שזה לא יהיה רק מנסיוני האישי.
ניסיתי להריץ כמה חיפושים אבל אולי יש כאן אנשים שיוכלו לחסוך לי את החיפוש, אגב תופתעו בטח לגלות כמה הויקיפדיה האנגלית לא עושה טוב לניתוח המילה

האמתי אני לא מצפה להרבה כי זה לא בדיוק הנושא של הפורום, הפורום יותר בכיוון של תמיכה בהורים, אבל לא מזיק לנסות.
חבל שמשתמשים כמו ה"חתול הציישר" לא פעילים יותר
סן פרסיסקו שוקלת לאסור ברית מילה
21/01/11 21:28
"תומכי השלמות" החלו לאסוף חתימות על מנת לאשר חוק המגדיר ברית מילה כעבירה שהעונש עליה 1,000 דולר או שנת מאסר
הנה קישור
כתובות אינטרנט מצורפות:
מה אתם הייתם עושים?
20/01/11 15:38
2צפיות
בת דודה שלי ילדה, והיום חותכים את הבחור, הייתם הולכים או לא? (אני הלכתי בסוף, אבל אני מאמינה שבהדרגה אני אוכל להפסיק להיות באירועים סאדיסטיים מעין אילו, בדיוק כמו שבהדרגה עברתי לטבעונות)
אני לא הלכתי בדיוק בסיטואציה כזו
20/01/11 16:30
2צפיות
(ברית של בן של בת דודה שלי) אבל כן הלכנו לברית של הבן של גיסתי. ההבדל הוא בקרבה ובתחושת המחוייבות שלנו כלפי ההורים. בגדול, כל ברית שאני יכולה להתחמק ממנה, אני אתחמק.  
º
21/01/11 08:09
ועוד משו:
20/01/11 16:34
4צפיות
אני יודעת שיש מצוות שהלכתית חשובות יותר מברית מילה, ואני לא זוכרת מה הן, מישהו יכול לכתוב לי? (ברגע זה חותכים את העולל. אז ברחתי לשירותים)
יש מצוות "אל תעשה" שהן יהרג ובל יעבור
20/01/11 17:42
1צפיות
(עבודה זרה, גילוי עריות ורצח).

יש את הדיברות שהן מאד חשובות בעיני הרבה אנשים. לשאר המצוות אין "רייטינג" אבל יש למשל הלכה שמותר לשתות ולאכול ולברך על  יין ושחיטה של יהודי לא נימול/=שלם, ואסור לשתות יין של איש שמחלל שבת לעיני הציבור (חילול שבת בפרהסיה).

יש הבדל גדול בין בחירה בטיבעונות לבחירה לא ללכת למילות. כל משפחה וכל אחד (שמל) לוקח את הסיפור אחרת, ורבםי טובםי כאן התמודדו עם הסוגיה הסבוכה הזו. כל אחד בדרך שלו ולפעמים גם כל מקרה לגופו.
תראי,
21/01/11 05:29
2צפיות
לי זה היה נראה כמו שלא אלך להשקת בגד מין החי ככה לא ללכת לברית
זה לא שאת צריכה לשכנע אותיאני בצד שלך
21/01/11 14:38
ואני לא אשמין אותך לברית מילה. רק הארתי זוית מסויימת שקיימת בעיני ולדעת אנשים שברית מילה הוא חלק שנראה להם טיבעי ובלתי נפרד בחייהם.
º
אני מקווה שלא אשמין, ובטוחה שלא אזמין
21/01/11 17:37
2צפיות
אחת המצוות החשובות הן שמירת שבת
21/01/11 12:18
1צפיות
חילול שבת הוא הרבה יותר חמור מאי מילת הבן.
באופן כללי, על תדיר (מצוות יומיומיות) אמורים להקפיד יותר מנדיר.
º
במילים אחרות: עשרת הדברות
21/01/11 14:12
זו הדברה הכי מופרת מבניהן,לכן אני מציינת אותה
21/01/11 14:52
כל השאר הן די קונצנזוס גם ככה (לא תגנוב, לא תרצח, לא תנאף, לא לעבוד אלילים, כיבוד הורים...)
אל תשא את שם אלוהים לשווא ולא תחמוד
22/01/11 01:27
3צפיות
גם אלה מפירים דיי הרבה
º
והדיבור הראשון: להאמין בקיומו של אלוהים
22/01/11 01:35
אני נוהגת לעמת אנשים עם המצווה הזאת
22/01/11 04:32
3צפיות
כאשר משתמשים בתירוץ או בטיעון המסורתי.
רב האנשים שאני מדברת אתם ושולפים לי את הקלף הזה בדר"כ לא נושאים את שם ה' לשווא, (לפחות טוענים שהם) לא חומדים אשה/ רכוש של אחרים (צורם שזה באותו משפט, אני יודעת) וכן מלים את הבנים שלהם, אבל רובם בכלל לא שומרים שבת, ופה הסתירה שאני בדר"כ משתמשת בה כדי לעמת אותם עם האבסורד.
לא תחמד בית רעך, לא תחמד אשת רעך
22/01/11 10:43
1צפיות
ועבדו ואמתו ושורו וחמרו,** וכל אשר לרעך**.

אני מבין יפה מאוד למה את משתמשת בעניין השבת, גם אני עושה את זה. רק חיזקתי אותך בהסבר שהשבת זה בעשרת הדברות ומילה זה סתם איפה שהוא.
אבל על הדרך אם כבר עלה הנושא, חיפשתי עוד דברים.
לא הולכת בשום פנים!!
21/01/11 04:08
2צפיות
גם משפחה מאד מאד קרובה.
הי הודיה! טוב לראות אותך פה
21/01/11 10:58
גם אני כבר לא הולכת. אם זה אירוע מהעבודה אני ממציאה תירוץ, ואם זה קרובי משפחה אני פשוט אומרת.
מי שרוצה להתווכח איתי על זה או מתעקש להיעלב זה דווקא מבורך, פתח בשבילי לתת קצת הסברה.
º
כבר לא הולכת
22/01/11 00:22
אני לא מצפה מאנשים אחרים לעשות מה שלא נח להם
22/01/11 10:15
4צפיות
ומי שמצפה לזה ממני - זו בעיה שלו.
לא משנה מה הקרבה - אני לא חושבת שזה בסדר לעשות לאנשים 'רגשי' ולאלץ אותם להיות נוכחים באירוע שלא מתאים להם להיות בו -
אם זה מבחינה אידיאולוגית או סתם חוסר נוחות.
אני לא מצפה מקרובים דתיים שלי לנסוע בשבת לאירועים שלי, גם לא לאכול בביתי - גם אם האוכל כן כשר.
אני לא מצפה מקרובי הצמחוניים להשתתף באירועי בשרים. וכשהם מוזמנים - האוכל המרכזי לא יהיה בשר.
אני לא מצפה מחברתי הטובה שמרגישה רע באירועים המוניים - להגיע לאירועים בכלל.
אני לאנעלבת מאף אחד שלא בא לאירועים שלי (אני כן מצפה להודיע מראש- בעיקר אם מדובר ביומהולדת של הילדים, כי הם מצפים. )
לא התחתנתי, גם בגלל שאני חושבת שאף אחד לא באמת נהנה בחתונות, אנשים באים כי 'לא נעים' ואני לא מבינה למה אני צריכה לעשות את זה לאנשים שאני אוהבת. [ובכלל מה מהנה בזה]
אני כן הולכת לחתונות - של מי שאני אוהבת (כי לא נעים לי וכי אני רוצה לשמח)
אני לא הולכת להתבדר מכפיתה של תינוק וקריעת עורו מעליו.
זה לא מבדר אותי. זה מגעיל אותי.
במיוחד אם מדובר באנשים שאני אוהבת - אין לי שום עניין לבוא 'להציץ להם' כשהם מבזים את עצמם בצניחה לשפל מוסרי שכזה.
אני מעדיפה לבוא אח"כ, עם מתנה יפה ולהשתדל לא לחשוב על זה.
º
אני בדיוק כמוך.
23/01/11 09:46
1צפיות
º
מזדהה עם הכל
24/01/11 19:03
בשורות "רעות"
20/01/11 11:55
2צפיות
המתוק שלי בן 5 ימים, הוא פיתח צהבת במידה כזאת שקיבלתי המלצה לדחות את הברית.
כנראה שנדחה אותה....מחוסר בררה כמובן
(כמה רופאים ואחיות לחוצים לעשות דקירות יומיומיות לתינוק כדי לודא שהבילירובין יורד ואפשר יהיה למול בזמן!!!)
ואללה לא מעודכנת, בושה
20/01/11 12:44
2צפיות
ראשית מזל טוב והרבה חלב, נחת, בריאות והנאה מהמתוק החדש שהצטרף למשפחה המהממת

ושני, האם דוקרים אותו גם אם לא מתכוונים למול? לא כ"כ הבנתי...
הסבר
20/01/11 21:36
2צפיות
קודם כל תתביישי לך!
עכשיו הסבר: בביתי חולים יודעים את הלחץ של ההורים למול ביום השמיני, הם מודעים אוטומטית שעל ההורים ומההורים מופעל לחץ נוראי לדעת אפשר או אי אפשר ודחיית ברית נעשית אך ורק  - מסיבה ממש טובה כי כדי לקבל דחיה מבחינה הלכתית (היום השמיני מאד עקרוני).
ולכן, במקום שיש ספק למידת הצהבת ויכולים לחכות - נוהגים לדקור ולו רק בגלל הלחץ.
המעקב אחרי התפתחות/נסיגה חשובה ולכן דוקרים לפחות עוד פעם אחת 24 שעות.
אם יש צורך ממשיכים במסכת הדקירות עד שישנה ירידה.
כאמור, אם אין לחץ של ברית לא דוקרים בהיסטריה אלא מחכים לראות , אבל בגלל הלחץ - דוקרים אפילו פעמיים ביום כדי לודא נסיגה.
העיקר לחתוך מהר ובזמן.
היות והקטנטן שלנו לא מיועד לחיתוך ויש לנו את הזכות לתת לגופו להתגבר על הצהבת עם כמה שפחות דקירות, אני נאלצת להכריז בפני הרופאים שאין מה להיות לחוצים.

לצערי, הקטנטן הולך ומצהיב....כנראה הוא יזדקק לפחות לדקירה אחת.
אוי מתוקי
21/01/11 01:09
אתם בבית?
if you are at home with him, I would take him outside every day for some sunlight and fresh air.
Gabriel had the same, he was born 6 weeks early, so they did do a blood test, but only two - one when he first started getting jandice, and the other, just before deciding to send him home from the pagiya.
I think it is different if you are home and can take him out for sunshine. I was explained by the pagiya Drs that it's not really anything to worry about, they call it here breastfeeding jaundice, and expect it to resolve within 1 week. I hope he doesn't need any tests, and that he's better soon. my heart goes out to all those tiny newborns whose parents can think of nothing other than taking a knife to their precious child, especially when he is in this situation. it breaks my heart
אנחנו בבית
21/01/11 21:15
כתבתי תשובה מתחת, למה לא יכולתי לעשות שום דבר אחר חוץ מלקחת אותו למיון.
בכל מקרה בין לבין הוא נחשף לשמש במרפסת.
כנראה זה מה שבסופו של דבר עזר במשהו.
היית מוכנה לנסות הומיאופתיה?
21/01/11 12:32
1צפיות
אנחנו בזמנו נתנו לילד רמדי שהורידה לו את הצהבת תוך יום.
אצלו זה היה קיצוני
21/01/11 21:13
1צפיות
כי הוא נולד ללא צהבת ולא התפתחה לו כזאת במהלך 48 שעות ראשון.
ואתמול פתאום בבת אחת כשהוא בן 5 ימים הוא הפך תוך שעות מלבן לגמרי לצהוב ואח"כ לכתום.
זו תופעה שמחייבת התייחסות מיידית (ככה הבנתי).
אם היה לי את הזמן להחליט- הייתי מחפשת אלטרנטיבות-אבל פה קיבלתי הפנייה מיידית עם הוראה לנסוע.
ודאי, זה לא במקום נסיעה
22/01/11 09:48
אנחנו היינו מאושפזים שישה ימים אחרי הלידה, חלקם רק בגלל הצהבת, וגם אחרי ששוחררנו היינו צריכים להגיע לבדיקות כל יום.
אחרי היום הראשון שנסענו במיוחד לקחנו את הרמדי, ובנסיעה השניה הכל כבר היה בסדר.
º
מקווה שתהיה ירידה ומהר
21/01/11 14:46
את הבת שלי דקרו כל הזמן
22/01/11 10:34
4צפיות
ואני מניחה שהיא לא היתה מיועדת לחיתוך בענייהם..
אבל אולי זה כי אצלה זה היה חמור יותר (הינו בפוטוטרפיה יומיים)
אצלנו הבעיה היתה שהיא לא עשתה קקי - (ולא פנתה את הבילי..)
הנקתי כמה שיותר וזה לא עזר, ובסוף פתרנו את זה עם נר גליצרין. ובזה נגמר סיפור הצהבת.
אבל אני מניחה שאת יותר מנוסה וערה למה צריך ומה לא (אצלי זו היתה ילדה ראשונה..)
תרגישו טוב, תוורידו (=תהפכו ורודים, אם כי דרדס צהוב-כתום זה נשמע חמוד להפליא..)
זה לוקח זמן עד שכל הצהוב נעלם - אצלנו היא היתה קצת צהובה עד גיל 3 שבועות (הרבה אחרי ש'כבר לא היה צהבת')..
עידכונים ותודות
21/01/11 21:23
1צפיות
תודה על כל העיצות והעידוד.
הקטן נחשף לשמש אתמול כמה פעמים במרפסת.
היום בבוקר התייצבנו בבית החולים.
הבילירובין היה גבוה אבל לא במידה מסוכנת ולא מידה שדורשת אישפוז ואפילו ניתן יהיה לשקול אם בכלל לדקור אותו ביום ראשון.
כנראה שהשמש עשתה משהו...
הוא עדיין נראה כמו דרדס כתום-צהוב, אז הוא קיבל עוד חשיפות-שמש היום.
אני אופטימית.
תודה לכולם.

יופי, שמחה לשמוע!
21/01/11 23:13
1צפיות
ולפחות יש אצלכם שמש זה גם משהו! ובטח עדיף על נורות החממה שיש כאן אני זוכרת שגבריאל הציפלון ממש נראה כמו רבע עוף תחת הגריל...
רק בריאות ומקווה שיש לך עזרה...
º
שימשיך להלבין
21/01/11 23:43
ט"ו בשבט שמח! כתבה ב"זמנים מודרניים"
19/01/11 12:28
1צפיות
היום ב"ידיעות אחרונות".
כתבו על קה"ל ועל המפגשים ועל הורים שמתלבטים.
תודה לכתב צחי כהן ולעורכת "זמנים מודרניים" על הנכונות להתעסק בנושא שעדיין בוודאי יעורר ביקורת על עצם הכתיבה עליו.
קצת חבל ששמו בתור כותרת באינדקס "איך משכנעים לא לעשות ברית מילה" - במיוחד שהדגשתי שמעולם לא שכנעתי מישהו לא למול. אבל... נו, בקטנה :)
תודה לכל אלה שעזרו והסכימו לבוא למפגש שהכתב היה נוכח בו, אני יודעת שזה לא קל - אפילו אם לא מוזכרים בכתבה - להיות חשופים לתקשורת

ולינק לכתבה
19/01/11 13:45
1צפיות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4015996,00...

שמחה שהם העלו את הכתבה בשלמותה גם לאינטרנט.
איזה ראיון מרגש רונית!
19/01/11 14:06
1צפיות
נשימתי נעתקה רק  בקריאה כשהבחור בן ה 22 אמר שהציקו לו...
כי הוא נמוך.
וגם כשבעלך אמר לבכורה "את יודעת מה היינו עושים לך אילו היית בן...כלום"
כתוב בצורה מאוד מושכת.
חוץ מהכותרת, אבל זה YNET, הכותרת נועדה למשוך טוקבקים מתלהמים.
º
ופרסמו את התגובה שלי, תגובה מספר 26
19/01/11 16:24
רופא דתי שמסרב לבדוק ילדים לא נימולים?
19/01/11 14:41
1צפיות
זה המשפט שהכי משך את תשומת ליבי בכתבה.
רופא שמסרב לבדוק ולטפל בחולה בלי שום סיבה הגיונית, עובר על כל כללי האתיקה ועל שבועת הרופאים. אם לארגון קה"ל ידוע שמו של הרופא, כדאי לגשת למשרד הבריאות ולהגיש נגדו תלונה.
ואם אותו רופא היה מסרב לטפל בילד אתיופי?
19/01/11 14:43
7צפיות
או בילד ערבי? איזו מהומת אלוהים היתה קמה פה.
º
19/01/11 16:25
לצערי אמת לאמיתה, בטיפת חלב באיזור המרכז
19/01/11 17:32
1צפיות
יש רופא דתי (השם שמור אצלי, למתעניינים) שסרב לבדוק תינוק כשהתברר שהוא לא נימול מסיבות "אידאולוגיות" (כלומר לא-רפואיות).
הדבר כבר קרה פעמיים. פעם אחת לפני מספר שנים ופעם אחת (שוב) לפני מספר חודשים.
ברור שזה רע מאד וברור שאינני תומכת בזה - אך העניין הוא שגם להלחם בזה אולי לא כדאי - כי התינוק לא בסכנת חיים או משהו ומוטב שיבדוק אותו רופא שאינו עוין.

החלק הטוב : זה באמת מקרה נדיר - רק רופא אחד.
אני חושבת שזה חמור מאוד!
19/01/11 22:19
1צפיות
אין מקום לרופא כזה!!!

אין שום רשות לשום רופא בעולם לסרב לטפל בחולה הזקוק לו.
זה אלף בית של עולם הרפואה!

אני בהחלט חושבת שיש מקום לדווח למשרד הבריאות על הרופא הזה
ולפחות לקבל את תגובתם.

זו לא "מלחמה". זה מתבקש.

היום הוא מסרב לטפל בילד שלם - ומחר ימצא תירוץ אחר למה לא לטפל בילד נימול.
אני חושבת שאם תתני לי את הפרטים שלו
20/01/11 11:44
1צפיות
הוא יאלץ לחפש עבודה אחרת....
אכלתי ארוחת צהריים בבית קפה
20/01/11 06:22
אתמול (סלט עדשים עם סלק - ככה זה כשעושים שבוע של יעני בריאות, לא אוכלים שווארמה ) ושמחתי לראות פרצוף מוכר מחייך אלי מהעיתון.

כל הכבוד!!!

צבא, ברית מילה, יום כיפור, ופסח
20/01/11 09:19
1צפיות

אני חושב שבגלל שהחרדים לא עושים צבא, הרבה מאוד חילוניים הבינו
שאם הם יכולים לוותר על מצווה כל כך חשובה כמו הגנת הארץ
ולקבל כסף מהמדינה בלי לעשות כלום - אין סיבה שאנחנו נמשיך כל מיני מנהגים
שכל מטרתם - כסף נוסף לחרדים

יום כיפור - למעשה זה יום ההתרמות הגדול ביותר
פסח - רווחי ענק על מכירת חמץ ודיקטים למאכל

בקיצור אנשים מצד אחד מבינים שהכל מסחרה
ומצד שני גדלה המודעות לסיכונים הבריאותיים

בקצב הזה, אחד מכל שלושה ילדים יהודים
לא יהיה מהול בתוך עשור

כולנו הרי כבר מזמן עם הפייסבוק ולא העם הנבחר
º
כתבה מצויינת!
20/01/11 09:39
כתבה ממש טובה
20/01/11 11:05
עצוב לי לקרא את התגובות של האנשים. זה כל הזמן מזכיר לי עד כמה המדינה שלנו עדיין חשוכה.
והחרדים שמו תגובה ממומנת.
כל הכבוד! יופי של כתבה!!
20/01/11 11:36
2צפיות
חוץ מהכותרת היא היתה ממש נהדרת, וכיף לראות ולקרוא אותך ואת נועה   
כתבה מעולה כל הכבוד לאורית ונעה!!
20/01/11 12:48
אבל מה נסגר עם הכותרת?! זה בטח העורך. קשה לי להאמין שזה העתונאי, לדעתי נתנו כותרת מטופשת לגמרי משיקולים צהובים לגמרי.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום