לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

כאב בעורלה
21/03/11 09:00
7צפיות
שלום לכולם,
בני בן ה–3.5 מתלונן מאתמול על כאב בערלה. אשמח שמישהו יפנה אותי לאורולוג ילדים שמכיר ערלות באזור השרון.תודה
רגע לפני הרופא
21/03/11 21:19
1צפיות
(או במקביל), נסו לראות אם לא מדובר ב"התרשלות" בניעור פיפי. אצלנו הייתה תלונה כזו וכשהדגשנו לו קצת יותר במשך כמה ימים לחכות עד שהוא ממש מסיים לעשות את כל הפיפי, ואז לנער היטב ואפילו להפשיל קצת ולנער מקצה הפין עצמו - זה עבר. מתוך חוסר סבלנות ורצון לחזור לעיסוקיו הוא לפעמים היה ממהר לסיים ואז נשארות טיפות בפנים וזה יוצר תחושה לא נעימה.

וגם, היה מקרה לפני זה, שהוא התלונן על אי נוחות באזור והסתבר שזו הייתה התקופה של היפרדות העורלה - יכול להיות שזה מה שקורה? אתם רואים משהו שונה במקום?
אני מכירה מקרים דומים ושם
21/03/11 22:16
1צפיות
זה פשט היה מגירוד בידיים מלוכלכות או מהחומציות של שתן שנשאר באיזור.
נפתר ככה : אמבטיה פושרת עם טיפות של שמן אתרי של לוונדר או וגם של שמן עץ התה האוסטרלי
הוא ישב באמבטיה איזה רבע שעה.
אני בדרך עלל לא מתלהבת מטיפולים טבעוןניים אבל פשוט מכירה מקרים שזה פשוט עבד
עוד משהו שעבד : למרות (אחרי הרחצה) משחה "בייבי-אגיסטן" לפני ההליכה לישון - זה בלי מרשם והיה צורך בטיפול יחידי או גם בבוקר

אני , אגב, לא ממהרת עם הנחיות לילד בנוסח "תבדוק שלא נשאר פיפי" או להפשיל את העורלה ולייבש. הילד לא צריך להרגיש אשם במשהו וגם זה עלול להפוך לפולחן נקיון מוגסזם ומיותר כי ממילא - יכולים לקרות במהלך החיים מקרים של גרוי גירוד אדמומיות או זיהום. מטפלים וזהו.
ומכירה מקרים של "נקיון יתר" שגרמו בעצמם לפטריה בגלל ייבוש האיזור או הפרת האיזון הטבעי באיזור.
שלחתי לך גם מסר , קח בבקשה.
ותרגישו טוב :)
גם אני חושבת שלפני שרצים לרופא
22/03/11 00:06
1צפיות
לברר במה מדובר
האם הוא מתאר את התחושה ככאב? האם הוא משתמש במילה "כואב"? (כי אולי הכוונה מגרד?) האם הוא בוכה? לא תמיד ילדים משתמשים במילים הנכונות. לפעמים בכואב הם מתכוונים מגרד או לא נוח או מוזר לתאר תחושה שהם לא מכירים (למשל זקפה) הבן שלי אף פעם לא אומר שהוא לא מרגיש טוב הוא תמיד אומר שהוא עייף (ואז אני יודעת שהוא חולה...)

הבן שלי לא מזמן אמר שכואב לו בפין. לא הלכנו לרופא אלא דובבתי את הילד והוא הסביר לי למה הוא מתכוון כשהוא אומר כואב, מתי זה קורה וכו' והבנתי שהעורלה מתחילה להפרד לו - פשוט ראינו שכל פעם הוא מפשיל קצת יותר ושהתחושה של זקפה מוזרה לו (הוא היה אומר שכואב לו כשהפין נהיה ארוך) הסברתי לו על העורלה, שהיא נפרדת והסברתי לו שהוא גדל ובגלל זה התחושות החדשות.
º
מקווה שהקטן מרגיש טוב. אנא, עדכן אותנו
22/03/11 09:27
תודה לכולם
23/03/11 14:59
1צפיות
על האינפורמציה והעזרה
בני מרגיש מצוין היה כלא היה
נהדר, טוב לשמוע
23/03/11 23:00
1צפיות
האם היה צורך למרוח משהו?
שום דבר
24/03/11 00:15
1צפיות
פשוט הפסיק להזכיר את זה
באמת טוב לשמוע!
25/03/11 22:00
1צפיות
כאמא לתינוק בן 11 חודשים ההודעה הזו הרעידה את ליבי, שמחתי לקרוא את ההסברים ובמיוחד את העידכון שהכל בסדר.

תרגישו טוב!
כל כאב של בני מרעיד גם את ליבי
26/03/11 10:51
1צפיות
האיבר הזה מבחינתי לא שונה מאיברים אחרים בגוף.
אם כואב לו בטוסיק, רצים אצלי סרטים של טחורים, כאב אוזניים זה דלקות וכו וכו וכו.
במציאות הוא בקושי רואה רופא
אבל לפחות אצלי
26/03/11 11:43
1צפיות
כשכואב משהו אחר אני יודעת מה זה ואיך לטפל בזה כי הוא כבר ילד שני, עם הבת שלי היתי על כל כאב עם דמעות אצל הרופא הוא פוגש את רופאת הילדים שלנו פחות, אבל האיבר הזה חדש לי

דרך אגב כשהבת שלי אומרת שכואה ךה בטוסיק אני ישר חושבת על תולעים ....סרטים של הורים
איפה יש סימוכין לסרטון נגד ברית ?
17/03/11 10:54
1צפיות
http://video.google.com/videoplay?docid=-6981088659777049837#

איפה אפשר למצוא סימוכין מדעיים?
מישהו ביקש לשלוח לו סרטון/מידע שמסביר שלעורלה אכן יש תפקיד, עם סימוכין.

זה סרטון מצויין
18/03/11 00:08
בסוף הסרטון יש אימייל וגם כתובת של אתר ממנו לקוח המידע, ואפשר להפנות לאתר הזה:
http://www.doctorsopposingcircumcision.org/
למה הכוונה סימוכין? ספר? סרט? מאמר מדעי?
20/03/11 19:44
1צפיות
ספר אנטומיה? מה בדיוק? (לא שיש לי אבל זה באמת מראה על חסר בסיסי בחומרי הפורום, לכן אני רוצה לדעת מה בדיוק חסר לך ולעבוד בכיוון).
בדיוק זה
21/03/11 09:57
סימוכין, על מה הסרט מתבסס

תודה
הצעהת חוק : איסור על עקירת ציפורני החתולים
47תגובות
16/03/11 22:06
2צפיות
ומי שלא מבין איך זה קשור, לא יודע לשחק דמקה ;)
הנה זה

(המשך...)
ומי שלא מבין איך זה קשור, לא יודע לשחק דמקה ;)
הנה זה
שאלה קצת חריגה פה- למה לעשות ברית מילה?
16/03/11 08:57
16צפיות
שלום, אני אמא לבת שנה ושלוש. חילונית מבחירה (כן מדליקה נרות שבת וחוגגת חגים אבל בזה זה נגמר, בעלי בכלל נגד כל מה שמסורתי והייתי צריכה לעבוד קשה כדי לשכנע אותו להתחתן בכלל)  ולא אני אפילו לא בהריון, פשוט במהלך שיחה שגרתית עם בעלי איכשהוא הגענו לנושא של הברית. הוא הסביר לי מה בדיוק עושים שם ולאיזה תופעות לוואי זה יכול לגרום. בתגובה אמרתי לו שאני לא רואה את עצמי עושה דבר כזה לתינוק ושזה נראה לי מזעזע (מדהים אותי שעד לנקודה הזו אף פעם לא טרחתי לחשוב מה באמת מורידים בתהליך הזה).
ניסינו לחשוב בצורה רציונלית למה כן לעשות ברית, שני הנושאים היחידים שעלו הם הנושא הבריאותי -הוא אמר שהוא חושב שהלכלוך שמצטבר מתחת לעורלה יכול להוות בעיה, והמשפחה שלי (שאמנם גם חילונים אבל קצת קשה להם עם דברים "חריגים"). סיכמנו שאין היגיון שזו תהיה ה"מצווה" היחידה שנקיים בחיים שלנו.
אמרתי שאחפש חומר על למה לעשות ברית.
בחיפושים באינטרנט לא ממש מצאתי הסברים רציניים על היתרונות של הברית ואני רוצה לוודא שבדקתי את הנושא לעומק כי נראה לי עדיף לקבל החלטה מושכלת עכשיו ולא כשאהיה כבר בהריון. אני יודעת שבפורום הזה יסבירו לי יותר למה לא אבל כדי להיות שלמה עם עצמי אני צריכה לדעת שנתתי לזה הזדמנות ולא פשוט לא עשיתי את הניתוח כי הוא נראה לי מזעזע בלי לקרוא כל מה שצריך (מקווה שאני מובנת).
ועוד שאלה- מניסיונכם יש בכלל משמעות לבדוק את הנושא בשלב הזה או שעדיף להישאר "בורה" ולבדוק אותו רק אם וכשיהיה רלוונטי? (משמע בהריון עם בן)

תודה
בת הים שגילתה מה באמת עושים בברית ומאז היא קצת מזועזעת...
שלום!
16/03/11 09:29
7צפיות
לכלוך שוטפים, ולהסיר חלקי גוף מתפקדים בגלל שלמשפחה המורחבת קשה עם דברים חריגים, זה לא רציונלי בעיני.
למה לעשות ברית? - יש את הטיעון הבריאותי, שלא מחזיק מים, בודאי לא בגיל שמונה ימים. יש את הטיעון המסורתי-תרבותי, שעליו ענית בעצמך. יש את הטיעון המשפחתי, שכמו שכתבתי, לדעתי הוא לא רציונלי. ויש את הטיעון החברתי, שמפחיד הרבה הורים חילוניים. על זה אני יכולה רק להגיד שמעולם לא נתקלנו בבעיה חברתית שקשורה לעורלה. לעומת זאת, יש כל מני קשיים חברתיים, כי חברה היא עניין קשה. אף פעם לא עלה בדעתי לשקול פתרון כירורגי לקשיים החברתיים של הילדים שלי.
בקיצור, אף סיבה למול מעולם לא נראתה לי רציונלית או מחזיקה מים, ולכן נמנעתי. וחוץ מזה, זה להוריד לתינוק אבר בריא ומתפקד מהגוף. למה??
ברוכה הבאה
16/03/11 09:54
6צפיות
אני חושבת שזאת שאלה מצוינת ובכלל לא חריגה. ואני גם חושבת שזה מצוין שאתם עוסקים בזה עכישו ולא מחכים לרגע שיהיה רלוונטי. מנסיון של חלק מהגולשים פה, כשהעיסוק בנושא התחיל במהלך ההריון וכשכבר ידעו שעומד להיוולד בן, זה כבר היה כרוך בקשיים לא מעטים. לכן, לטעמי שווה להתחיל לדון ולהתגבש כבר עכשיו.

גם אני והאיש שלי, כשהתלבטנו אם למול את בכורנו לפני 10 שנים, שאלנו בדיוק את אותה השאלה שאתם שואלים!

אמרנו לעצמנו "טוב, ברור שאנחנו מאוד נרתעים מהאקט הזה, אבל בשביל להיות בטוחים שאנחנו מחליטים החלטה מושכלת, דווקא נשאל את עצמנו עכשיו למה כן למול?"

ומה שעשינו היה להכין רשימה של "סיבות" למה כן למול, והתחלנו למחוק סיבה אחרי סיבה.

הסיבה הדתית-מסורתית-היסטורית הייתה הראשונה לרדת.

הסיבה הרפואית נבדקה היטב על ידינו והורדה גם היא די מהר כי המחקרים שמצדדים במילה שטיפול רפואי מונע לא שכנעו אותנו. שאלנו את עצמנו שאלה נוקבת: "אם העצה לכרות חלק אחר, לא העורלה, מהגוף כדי למנוע מחלות עתידיות שאת חלקן ניתן למנוע או לרפא בדרכים לא פולשניות אחרות, האם היינו שוקלים לכרות, כן או לא? וכשהתשובה שנתנו לעצמנו הייתה "ברור שלא" הבנו שלא יכול להיות שהעורלה תקבל יחס אחר רק בגלל ש"ככה רגילים". אני מקווה שההסבר שלי ברור.

ואז גם הסיבה הרפואית ירדה.

הסיבה המשפחתית ירדה גם היא די מהר כי היה ברור שארי אפשר להתחיל ככה את ההורות שלנו, זה פשוט לא סביר לחתוך תינוק כדי שסבתא תישן יותר טוב בלילה ולגרום לכך שבגלל זה אני לא אשן טוב בלילה. שהיא תיקח נומבון ותסתדר (אגב, הסבתות שלנו ישנו בעבר, וישנות טוב גם עכשיו בלילה, האמירה הצינית הזאת הייתה אמירה כללית רק כדי להמחיש )

נשארנו עם הסיבה החברתית שהיא הייתה היחידה שעוד התעכבנו עליה תקופה מסויימת, אבל גם היא ירדה מהר מאוד בהמשך והיום אני צריכה לגרד אותה מנבכי זכרוני כשאני נדרשת לכך כאן בפורום ובמפגשים עם הורים מתלבטים.

את מוזמנת להישאר כאן ואף לקרוא קצת בפורום ובמאמרים בנושא (אי) מילה ובריאות.

בהצלחה
סתם הערה קטנה לגבי כריתה מניעתית
17/03/11 15:28
2צפיות
ואני ממש לא משווה את חומרת העניין. אבל אמא שלי עברה כריתה מניעתית של השחלות, ואם אני אעמוד יום אחד באותה צומת שהיא עמדה בה אני מאמינה שאקבל החלטה זהה. יש מצבים בחיים שבהם כריתה מניעתית חשובה למניעת מחלות עתידיות, ושוב ברור לי שהעורלה לא יכולה להוות סכנת חיים בשום שלב אם זה היה המצב לא הייתי נמצאת פה.
אבל בשביל זה לא צריך למול בגיל 8 ימים
17/03/11 16:03
2צפיות
אם הבן יגדל ויחליט שהוא מעוניין לכרות את העורלה במקום לשטוף אותה במים וסבון, האפשרות תמיד תהיה פתוחה בפניו. אין סיבה שאני מראש אחליט בשבילו לגבי זה.
אני כמובן לא נגד כריתה מניעתית!
17/03/11 16:03
5צפיות
אני גם לא נגד חיסונים וכל מיני שיטות פולשניות אחרות של רפואה מונעת.

אבל איך שלא הופכים את זה, את לא מתכוונת לעשות לבתך הקטנה כריתה מניעתית של השחלות בגיל כמה ימים, למרות הרקע הגנטי של משפחתך, נכון?

יבדיוק כמו במקרה שלך ושל אמך - זה יחכה לגיל בו היא תחליט אם היא רוצה לעשות זאת או אולי לא, ואם כן, אז מתי. וגם אם רוב הסיכויים שהיא אכן תרצה לעשות זאת, זה עדיין יחכה לגיל בו היא תחליט אם היא מעוניינת בכך.

ההתייחסות שלי לעורלה היא זהה.

מאחלת לכולכן רוב בריאות
זה נשמע מאוד הגיוני...
17/03/11 16:22
4צפיות
הנושא עלה שוב אתמול וקצת מלחיץ אותי שאנחנו "פוסלים" כל כך בשיוויון נפש משהו שכולם עושים אבל אני ממש לא מצליחה להבין למה לחילונים לעשות את הניתוח הזה לתינוק שעכשיו נולד, זה מצחיק אבל אני מחפשת בנרות באינטרנט סיבות רציניות וממש לא מצליחה למצוא כלום...
לפני בערך 15 שנים אחי למד נגינה ולמורה שלו נולד בן והוא לא עשה לו ברית, אני זוכרת שדיברנו על זה במשפחה שזה ממש חריג.. נראה לי שהיום זה כבר פחות חריג.
ולסיכום- בגלל שבעלי מקווה מאוד שההריון הבא יהיה עם בן אז אני מניחה שנתראה פה שוב..  
שתי הסיבות העיקריות שחילונים עושים את זה
17/03/11 18:45
5צפיות
1. עד לפני שלושים שנה בערך, עניין המילה קיבל רוח גבית חזקה מעולם הרפואה הקונבנציונלית. בארה"ב מלו את רוב התינוקות בתקופה ההיא, יומיים לאחר הלידה, ובלי הרדמה בדרך כלל. לממסד הרפואי שם נדרש זמן רב מאד בכדי לשנות במפורש את ההמלצות - ככל הנראה בגלל פחד מגל של תביעות משפטיות.
בימינו אין שום התאגדות רפואית שממליצה על מילה כהליך שגרתי בתינוקות.
2. נושא ברית המילה הפך לפרה קדושה ולגורם מאחד גם באתוס הציוני (החילוני והדתי), על בסיס הציווי היהודי-דתי וגם על בסיס ההמלצות הרפואיות שרווחו באותן שנים. ההמלצות הרפואיות הספיקו להתהפך מאז בכל העולם הנאור, פרט לישראל שבה רופאים עדיין חוששים לפרוץ את המעגל ולהצביע על המלך העירום.
אם ציווי דתי לא נראה רציונלי בעינייך
17/03/11 00:26
4צפיות
(למען הסר ספק, בעיני הוא לא)
אזי באותו רגע הוסר הטיעון החזק ביותר בעד ברית מילה.
הטיעון הבריאותי נוצר על בסיס הציווי הדתי, והוא מופרך מיסודו. אין כל הצדקה רפואית לערוך ניתוח פלסטי באיבר כל כך צעיר שלא סיים עדיין את התפתחותו, להעמיד את התינוק בסיכונים לא מבוטלים, רק בשל בעיות שהסיכוי לפגוש בהן בעתיד הוא מזערי. הלכלוך מתחת לעורלה אינו שונה מהלכלוך בנרתיק האשה - עניינים כאלה פותרים באמצעות מקלחת וסבון, או לכל היותר בעזרת משחה ואנטיביוטיקה - לא בניתוח.

לגבי הלחץ מהמשפחה כטיעון "בעד" - כדאי לחשוב על כך שוב.
ישנם אנשים - וזה די נדיר אך קיים - שהם פשוט ה- Copy-Paste של ההורה הדומיננטי שלהם. אנשים שחונכו כך לא מעלים בדעתם שקיימת אופציה לומר "לא!" להוריהם ולהמשיך אחר כך בחיים כרגיל. כך גם במקרה הנדון.
עבור אנשים מהסוג הזה, אכן, הלחץ המשפחתי הוא הטיעון החזק ביותר "בעד", חזק יותר מכל ציווי דתי, וכל מה שהם יכולים לעשות הוא להתפלל לבת ולא לבן, כדי להימנע בכלל מהסיטואציה.

אני יוצא בהנחה שאת לא כזו, וודאי כבר הבנת שהמשפחה נוטה להתערב כמעט בכל דבר ולהפעיל לחץ היכן שרק ניתן. לדוגמא, לאמא שלי עשו את ה-מ-ו-ו-ת במשך זמן רב לאחר שהחליטה לצאת לעבוד במקום "להיות כל הזמן עם הילדים" כמקובל באותה התקופה. נהגו למשל לייחס כל אירוע ולו השולי ביותר שקרה עם הילדים, לעובדה ש"אמא שלהם לא איתם כל הזמן, לכן זה קרה". היום הזמנים השתנו, ואותם בני משפחה שעדיין נותרו בחיים וראו בעיניים כלות כיצד כל הנשים החלו לצאת לעבוד, פתאום "לא זוכרים" שאמרו פעם דבר כזה או הפעילו לחץ מכל סוג שהוא.
אני מניח שכבר היו מקרים שהדפת לחצים מהסוג הזה, וכעת נותר רק להבין מה מבצעים בברית המילה? חותכים לתינוק ת'זין!!!
זה הרבה יותר גרוע והרבה יותר כואב מאשר סבל של כמה דקות. גם כשהתהליך מסתיים בהצלחה מלאה וללא סיבוכים, נגרם לאיבר, בכוונה תחילה, נזק בלתי הפיך. התפקוד המיני של רוב הנימולים לוקה בחסר מסויים, ללא ידיעתם וללא ידיעת בנות זוגם (אלא אם כן יגיעו יום אחד למידע, כמוני וכמו אחרים, ויבינו מה הפסידו).
כשהתברר לי כמה גדול הנזק וכמה טפשי הניתוח המיותר הזה כשהוא נעשית ללא כל הצדקה רציונלית - מהר מאד הבנתי שהלחץ המשפחתי אינו מהווה משקל משמעותי מול טובת התינוק.
ברוכה הבאה
17/03/11 07:32
2צפיות
האמת היא, שאין לי תשובה עבורך משום שאני באופן אישי לא מצאתי אחת כזו... עבורי, ועבור משפחתי, אף אחד מהטיעונים הנפוצים (שכתבו לך כבר היטב לפניי אז לא אחזור עליהם) למילה לא תופסים, ולא מצדיקים הסרה בלתי הפיכה של אברים בגופו של בני.

ספציפית את מציינת בריאות, משפחה, וקיום מצוות - אז קודם כל, בריא זה לא. כדאי לכם קצת לפשפש במחקרים רציניים ובמאמרים של הפורום הזה, ושל האתר "גונן על הילד" ולקרוא על המילה, כיצד היא מתבצעת, מה מתרחש בה, ועל מה היא משפיעה. עוד אתר מצויין בנושא הוא ten harmful ways אך שימי לב, יש בו מידע מיני רב וגם תמונות וסרטונים ויש אנשים שזה לא מתאים להם. בנוסף, אני מניחה שזה תלוי גם באופן ההסתכלות שלך על הדברים. נסי לחשוב מה היית אומרת לו היו אומרים לך שכדאי להסיר איבר אחר בגוף הילד שלך, כדי לשמור על נקיונו - נניח האוזן, או קפלי איבר המין של בתך הקטנה. ע"י הסרתם, תוכלו להמנע מניקוי התנוך מהדונג הנוראי הזה שמצטבר שם, או משמירה על ההיגיינה באיבר המין של הילדה. נשמע לך הגיוני? למה שבפין של הילד זה יהיה הגיוני יותר? בתכל'ס, לא מצטבר שם שום "לכלוך", זה עוד מיתוס של בורים (סליחה עם בעלך, האשם אינו בו אלא בחברה שלנו שכל פעם שהיא לא יודעת משהו, היא ממציאה עליו נסים ונפלאות) ואם תרצי להרחיב, אשמח. אבל באמת באמת, ממליצה לקרוא בפורום ובאתר גונן.

משפחה - טוב, אצלי זה חד משמעי. המשפחה כבודה במקומה מונח, אך אני לא חותכת בבשרם של ילדיי עבור אף אחד בעולם. הם אנשים מבוגרים, הם יתמודדו. הבעיה איננה שלי או של ילדיי,  במידה ולמשפחה יש בעיה זו הבעיה שלהם והם אלו שצריכים להתמודד איתה (בשמחה אעזור, אשתף, ומה שצריך).

מצוות - לא מדבר אליי. אני לא עושה דברים רק כי למישהו היתה איזו הזיה פעם שהוא דיבר עם רוח רפאים שזרקה עליו כל מיני משימות, ואח"כ כתב על זה ספר סליחה על הבוטות, כן? אבל בתכל'ס ככה אני רואה את זה. אני מתייחסת לספרים היהודיים כאל ספרים מיתולוגיים, מאוד מעניינים, שמבטאים הלך רוח בתקופה מסויימת. לא כאל משהו שיכול לומר לי בצורה נחרצת איך לחיות או מה לעשות בילדיי.

אגב, כדאי לך להתעדכן בפורום, יש מפגשים של קה"ל אחת לחודש או חודשיים ואז אפשר לפגוש ולדבר ולקבל עוד מידע.
תודה לכולכם עזרתם לי מאוד
17/03/11 15:25
3צפיות
מבחינת הסיבות שאולי יהיו לי לעשות, רק כדי להיות ברורה תוכל להיות רק הסיבה הרפואית.
המשפחה שלי כבר התרגלה למוזרויות שלי ויש לה מוזרויות משלה ואין לי ספק שימשיכו לאהוב אותנו בלי קשר להחלטה שנקבל בקשר לזה. כמו שממשיכים לאהוב אותנו על דברים אחרים שאנחנו מחליטים בשונה מהם. באמת בורכתי בקטע הזה.
לגבי הנושא החברתי בעלי פסל אותו באותו נשימה שבה הוא עלה ואמר שהיום הוא לא מרגיש שזו בעיה כי יש יותר לא נימולים באוכלוסיה. ברור שכשזה יהיה רלוונטי נלמד את זה יותר לעומק בעיקר כדי לענות על שאלות שאולי יעלו מהסביבה שלנו.
לגבי הנושא הרפואי- אני כ"כ בורה בזה שיש לי הרבה מה ללמוד. אבל אם זה באמת רק עניין של לכלוך שקל לנקות ואין בעיה איתו אז זה לא מה שיטריד אותי.. ואני מניחה שזה באמת העניין כי אחרת כל העולם היה נימול.
שלום שלום
17/03/11 16:10
3צפיות
אין לי הרבה מה להוסיף על מה שכבר כתבו לך, גם אני לא מצאתי סיבות טובות למול וכך הגענו עד הלום

לגבי השיקול הרפואי אין שום שיקול שמחייב להפטר מהעורלה דווקא בגיל שבוע, היא לא פצצה מתקתקת שאחרי שמונה ימים פורצים ממנה אי אלה מחלות . ואפילו ההיפך -  יותר בטוח ויותר פשוט לעשות את הניתוח בגיל מאוחר יותר וגם הנזק לתפקוד המיני קטן יותר. אני מעדיפה להשאיר את הבן שלי מושלם כפי שנולד ואם יום אחד הוא יחליט שהוא רוצה לנתח את עצמו, לכרות את העורלה, לעשות קעקוע או כל בחירה אחרת, זו כבר תהיה בחירה שלו מרצונו החופשי ולא משהו שנכפה עליו בלי סיבה ממשית.
אהבתי את הפצצה מתקתקת
17/03/11 16:27
2צפיות
בקיצור- נראה לי שמזל שילדתי בת קודם כי לפני שהיא נולדה התמקדתי בדברים אחרים לגמרי.. ולעשות ברית בלי לחשוב מראש למה זו טעות שאח"כ אי אפשר לתקן.
לגבי ה"לכלוך"
18/03/11 15:15
2צפיות
חשוב להבין שלא מדובר כאן בלכלוך שיש מתחת לציפורניים. העורלה נמתחת לאחור, כאשר האיבר זקוף וכאשר בוחרים להפשיל אותה אחורה במקלחת, לסבן, צ'יק צ'יק ויש לך איבר נקי וריחני!
(בדוק- אני נשואה ללא נימול).
º
איך השגת כזה?
23/03/11 23:06
1צפיות
קניתי אותו באיביי!
24/03/11 06:29
2צפיות

סתם... באמת הכרנו דרך האינטרנט. אנחנו מכירים כבר יותר מ10 שנים ונשואים 4 וחצי. בעלי הולנדי.
כי זה מה שכולם עושים
17/03/11 23:04
3צפיות
עושים כי כולם עושים. לא משקיעים יותר מדי מחשבה.
לא שואלים שאלות. לא בודקים. לא בוחרים.
עושים וי על מה שכולם עושים וממשיכים הלאה.
אההה וגם זאת הזדמנות
17/03/11 23:19
4צפיות
לעשות מסיבה באולם. להזמין מלא אנשים שישתעלו על הרך הנולד.
שכולם ישמחו ויצהלו בזמן שהתינוק הקטן המום והוזה ממה שעבר עליו.
אבל לפחות שהוא יקבל אוברול פלנל חדש מהדודה שקפצה לשילב בדרך לאירוע.
אוי הזכרת לי
18/03/11 00:23
2צפיות
היינו לפני 3 שבועות בביקור בישראל בפעם הראשונה עם בני הצעיר וקיבלנו מלא מתנות לילדים וגם מעטפות עם כסף והרגשתי כבר לא נעים. לחשתי לאמא שלי "אבל אפילו מסיבה לא עשינו"
הכי כיף!!!
18/03/11 00:36
2צפיות
מתנות בלי מסיבה!!!!

בתחלס תמיד אפשר לעשות מסיבה.
אני ממש לא מתחברת למסיבות המוניות סביב תינוקות שרק נולדו,
בדרך כלל הם נראים כל כך מסכנים באירועים האלה.

עדיף לדעתי לדחות לשלב מאוחר יותר ואז גם הם יכולים להנות.
ובכל מקרה נראה לי שכדאי לעשות מסיבה - אם יש סיבה צריך להנות ממנה!
אנחנו לא אנשי מסיבות
18/03/11 10:55
1צפיות
אני ממש לא טובה בלהרים אירועים ועוד אירועים בארץ אחרת.  ואני לא יודעת מה זה בשלב מאוחר אבל הבן שלי היה בן 8 חודשים כשהיינו בישראל ואפילו בארוחת ערב שישי עם יותר מ -15 אנשים בבית הוא סבל.
מתוך אתר "סטרמד" הידוע
22/03/11 22:09
2צפיות
שיעור ביצוע ברית המילה בארצות הברית נשאר יציב בעשור האחרון, והוא עומד על 56% שהם 1.2 מליון ילדים שעברו ברית מילה.

השיעור היה גבוה ביותר בשנת 1980 והגיע לכדי 65%.

יתרונות ברית המילה ידועים:

* הפחתת הזיהום בדרכי השתן בתקופת הילוד.
* הפחתת הסכנה לסרטן הפין.
* הקטנת הסיכון להידבקות באיידס.
* השפעה אפשרית להקטנת סרטן צואר הרחם בנשים.

התפלגות האוכלוסיה המבצעת את הברית אינה אחידה בארה"ב והיא מונעת מהרכב האוכלוסיה, מטעמי דת, גזע, עליה וכיו"ב.

כך נמצא שבמערב ביצוע ברית המילה מגיע ל - 31% בלבד, בעוד שבמערב התיכון 75% , צפון מערב 65% ובדרות 56%.

במרבית הליכי ברית המילה - התשלום היה ע"ח חשבון המבטח הרפואי.
The Agency for Healthcare Research and Quality-AHRQ

בהצלחה!
סטארמד זה לא בדיוק סמכות...
23/03/11 02:22
1צפיות
את טועה ומטעה.

מספר המילות בארה"ב נמצא בירידה דווקא:
http://well.blogs.nytimes.com/2010/08/17/u-s-circu...

הייתרונות שציינת הם לא בדיוק יתרונות:
* הפחתת הזיהום בדרכי השתן בתקופת הילוד - נכון רק לשנת החיים הראשונה. לאחר מכן הסיכוי לדלקת בדרכי השתן גדול יותר אצל נימולים.
* הפחתת הסכנה לסרטן הפין - כן, בכל איבר שכורתים הסיכוי שיתפתח סרטן הוא מזערי. אפשר למנוע סרטן הפין באמצעות שמירה על היגיינה (מים וסבון) ושמירה על אורח חיים בריא באופן כללי. דרך אגב הקשר בין מילה לבין שכיחות סרטן הפין מוטל בספק. אפשר לקרוא על זה במילון שלנו כאן CLICK
* הקטנת הסיכון להידבקות באיידס - מאד מוטל בספק ולא רלוונטי לתינוק בן 8 ימים. וגם למבוגר: האם היית ממליצה לנימול לקיים יחסי מין לא מוגנים ולהסתמך על העובדה שהוא נימול בתור אמצעי הגנה מאיידס?  אני לא .
* השפעה אפשרית להקטנת סרטן צואר הרחם בנשים - מאד מוטל בספק, סרטן צואר הרחם קשור למספר הפרטנרים המיניים, לעישון, להגיינה, לתורשה... ובנוסף, זה לא משהו שהנימול צריך לדאוג לו, זה נמצא באחריות האישה.

כמו כן למילה יש הרבה חסרונות וסיבוכים - בטווח המיידי ובטווח הארוך. מי שנפגע מבחינה סטטיסטית פגוע ב 100% בעוד שמי שלא מנותח לא נפגע.
אם זה לא מקולקל - למה לנסות לתקן?

לא הבנתי מה הקשר למי משלם על המילה - המבטח או המבוטח .
סטרמד לא המציאו את המחקר
23/03/11 11:33
5צפיות
הם מביאים סיכום שלו. :)
הקשר בין מילה לארה"ב לביטוח
23/03/11 12:35
2צפיות
הוא שמהרגע שחברות הביטוח הסירו את ההשתתפות בביצוע ניתוח המילה אחוזי המילה ירדו.. מה שאומר שהאמריקאים הלכו ללדת בבית חולים ועל הדרך מלו כי זה בחינם.
º
אז? מצידי שימולו 100% מהאמריקאים.
23/03/11 13:45
1צפיות
עירום שלם
41תגובות
13/03/11 21:50
39צפיות
מוזמנים לצפות בתמונה של הצלמת הנודעת סאלי מאן.
אחת הצלמות היותר מפורסמות כיום.
עשתה פרוייקט מדהים של צילומים משפחתיים.
בקישור המצורף אפשר לראות את הגוף העירום של הבן השלם שלה.

תהנו.

(המשך...)
מוזמנים לצפות בתמונה של הצלמת הנודעת סאלי מאן.
אחת הצלמות היותר מפורסמות כיום.
עשתה פרוייקט מדהים של צילומים משפחתיים.
בקישור המצורף אפשר לראות את הגוף העירום של הבן השלם שלה.

תהנו.
כתובות אינטרנט מצורפות:
זוכים בים של פרסים ב-
13/03/11 12:13
2צפיות

רוצים לקבל את הספר החדש של אהרוני?
ספרו לנו בפורום יהודי עיראק על מאכל מיוחד שמזכיר לכם את השורשים שלכם - ואולי תזכו בעותק  של הספר "אהרוני פותח שולחן 2" מאת ישראל אהרוני ובהוצאת כנרת:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

בחיים המהירים של היום לא תמיד יש לנו את הזמן לעצור, אבל לפעמים משהו קטן גורם לנו לקחת פסק זמן ולחשוב אם עשינו את ההחלטה הנכונה.
ספרו לנו בפורום אהבה ורומנטיקה על פעם בה חשבתם מה היה קורה אם הייתם פועלים אחרת ואולי תזכו בזוג כרטיסים לסרט החדש "אתמול בלילה", מתנת סרטי שפירא:

מספרים על חוויה פרסית - וזוכים בפרס
ספרו לנו בפורום תרבות פרס על חוויה אישית שלכם הקשורה לתרבות פרס - ואולי תזכו בספר "אחרי טהראן – חיי החדשים" מאת מרינה נעמת ובהוצאת דביר:

לו הייתה ניתנת לכם ההזדמנות להיות שוב רווקים למשך שבוע – מה הייתם עושים והאם הייתם מנצלים אותה?
פורום זוגיות פתוחה ואחרת מזמין אתכם לשתף אותו ואולי לזכות בזוג כרטיסים לסרט החדש "רווקים לשבוע", מתנת גלובוס גרופ:

כל מה שרציתם לדעת על פחדים אצל ילדים
מי מכיר את פחדרון בארון? או את עוגיפלצת מרחוב סומסום? ומה קורה לפחד דווקא בפורים?
יונתן קושניר - פסיכולוג קוגנטיבי, יענה על שאלותיכם בנושא הפחדים של ילדיכם בכלל ובחג פורים בפרט, מחר ב-10:00 בפורום הורים לפעוטות:
מחפש אביזרים לפורים
13/03/11 15:04
1. עגבניה מפלסטיק (כזו שמשמשת לקישוט או שבאה ממשחקי ילדים - אבל חייבת להיות קלה במשקל)

2. צנצנות פלסטיק של סחוג (ריקות - אם יש לכם במקרר ותסכימו להעביר את התוכן לכלי אחר...זה מצויין)  

3. טבעת (שעולה על אצבע של גבר) שהיא מאוד מאוד גדולה/מוגזמת....

למי שיש ויחזור אלי במסר (או באימייל או בפייסבוק) אודה מאוד.
º
טוב, עכשיו אני סקרנית: למה אתם מתחפשים?...
13/03/11 21:56
זה רק אני
14/03/11 08:49
1צפיות
אני מופיע במסיבת פורים במופע דראג כשושנה דמארי

דרך אגב, כבר יש הכל. תודה
אבל אתה בלונדיני! איך תהיה שושנה?
14/03/11 09:48
*** ראיתי את האי מייל שלך , אני אענה תיכף :) תודה.
יש פתרונות טכנולוגיים מתוחכמים.
14/03/11 15:08
2צפיות
הבת שלי מתחפשת למישל אובמה (כי אין יותר תחפושות לש ברק אובמה לקנות, וקל יותר להרכיב בבית מישל). הילדה בהירה ומנומשת...
º
שולח לך לינק במייל (לחזרה הגנרלית)
14/03/11 22:32
תודה. אתה יפה ומכשר, עכשיו אני מבינה מאיפה
16/03/11 22:07
הילד ירש את כל התכונות המדהימות האלה :)
אפשר פירוט? (הצנצנות יהיו העגילים?...)
14/03/11 21:32
1צפיות
הסקרנות הרגה את החתול...

עגבנייה + שתי צנצנות סחוג + טבעת = שושנה דמארי?

בחיים לא הייתי מנחשת...
בשיר הראשון (אור)
14/03/11 22:31
2צפיות
יהיה לי עגיל אחד עגבניה ועגיל אחד ביצה קשה ומיקרופון מג'חנון.

בשיר השני יהיו לי צמד עגילי דמאר שניהם יהיו צנצנות סחוג קטנות מתנדנדות...

טבעת, זה לאצצבע...

יש גם פיאה, וציפרניים, וחזיה, ושמלה, ושרשר וצמידים ....אבל את כל אלה כבר היה לי אז לא ביקשתי.
גדול! ובמיוחד בשבילך:
14/03/11 23:38
אהם
15/03/11 01:34
זה השיר השני

אבל זה שמופיע כאן הרבה יותר טוב ממני.....
נכון שהוא מעולה?
15/03/11 09:21
בפעם הראשונה שראינו את זה ישבנו ופשוט השתנו במכנסיים.
אל תרגיש רע,
15/03/11 15:19
1צפיות
מלכת הדראג הזו היא גלינה פור דה ברה, שפתחה לפני כ-6 שנים את ליין ה"געוואלד"- בירושלים, מה שגרם לצמיחה מטורפת של תרבות הדראג בארץ בכלל.
היא דראג קווין מדהימה, ש"מתמחה" בשושנה דמארי, ולאיש שמאחורי גלינה קוראים גיל נוה והוא רקדן מקצועי (וגם החבר הכי טוב שלי )ככה שלא ממש חכמה להתחרות מולו בדראג...
º
ענק! יותר טוב מהמקור...
15/03/11 21:25
תודה על הפירוט!
15/03/11 21:17
1צפיות
וואלה, ניחשתי את צנצנות הסחוג...

לגבי הטבעת - דווקא די הייתי סגורה שתהיה על האצבע...

מקווה שהיה/יהיה מוצלח. (למרות שיש לי ילד - אין לי מושג מתי פורים... ועכשיו יצא תרנגול הודו ויעשה גולו-גולו-גולו...)
º
התרנגול הודו עושה אדר-אדר-אדר, לא?
15/03/11 21:32
אצלנו היה נהוג לומר: גולו-גולו-גולו...
16/03/11 22:46
(הנה - גם לי יש מסורת...)
אבל אבל אבל... הרי כל הקטע
16/03/11 23:00
הוא ששואלים את תרנגול ההודו "מתי פורים?" והוא עונה "אדר-אדר-אדר", לא?

ככה לפחות היו התרנגולים במשק הילדים בקיבוץ שלי שכנראה היו חזקים מאוד בלוח השנה העברי בכלל, ובחגי ישראל בפרט
º
גמצלנו!
17/03/11 14:45
דרך אגב יש לי סרטון שלי מופיע בדראג
15/03/11 23:33
2צפיות
כשושנה דמארי בשיר "אור"

המקום הזה חשוף לי מידי, אבל אם מישהו רוצה שיש לח לי מסר עם האימייל ואני אשלח לו לינק .....

º
אתה ושושנה, שתי טיפות סחוג
15/03/11 09:23
שלום לכולם
12/03/11 10:53
6צפיות
בימים האחרונים נכנסתי כאן לפורום והיה לי מאוד מעניין לקרוא את הדברים כאן. באופן כללי הנושא של התנגדות לברית מילה מעסיק אותי כבר הרבה זמן, אבל זה תמיד היה מהצד התיאורטי, קראתי מאמרים וכתבות בנושא, אבל אף פעם לא ממש יצא לי לדבר עם אנשים שעשו את הבחירה הזאת ו"חיים" את זה. יש לי מספר שאלות שקשורות, אני אשמח אם תוכלו לענות לי.

להורים שמלו את אחד הבנים ולא את השני, האם אתם רואים איזשהו הבדל מובהק בהתפתחות, באופי ובאישיות, בין הבן שלא נימול לאח שנימול, ומייחסים אותו לעובדה שהוא לא נימול?

להורים ללא נימולים, האם אתם רואים איזשהו הבדל מובהק בהתפתחות, באופי ובאישיות, בין הבן שלכם לילדים אחרים נימולים, ומייחסים אותו לעובדה שהוא לא נימול?

האם אתם מכירים אנשים שמחוברים מאוד ליהדות, אולי אפילו מקיימים מצוות אחרות, אבל לא עושים ברית מילה בגלל הסיכון הבריאותי שבדבר?

לפי מאמרים שקראתי ברית המילה המקורית הייתה שונה ממה שעושים היום והיו מורידים הרבה פחות מהעור, מישהו יודע אם היום יש כאלו שעושים כזאת ברית?

ועוד משהו חצי קשור - יש בינכם גם כאלו שמוותרים על חלק או על כל החיסונים לילדים? (זה אומנם לא קשור ישירות לברית מילה, אבל אני מניחה שמי שאמיץ מספיק כדי לקרוא תיגר על קונוונציה חברתית חזקה כל כך כמו ב"מ, וגם בוודאי מאוד דואג לבריאות הילד וכו', אולי חקר לעומק גם את נושא החיסונים).

תודה לעונים, ושבת שלום
עונה לסקר
12/03/11 12:17
5צפיות
לי יש שני בנים לא נימולים.

התשובה שלי לשאלה לגבי הבדל מובהק ביניהם לבין חבריהם הנימולים, שניתן לייחס לעובדת היותם לא נימולים היא: חד משמעית לא. הורות והתפתחות וגדילה וגידול של ילדים הם הרבה יותר מדי מורכבים בעיני בשביל שפרמטר אחד כזה יעשה הבדל מובהק בניטרול מגורמים אחרים. במיוחד לאור העובדה שלהיותם לא נימולים אין השלכות כלשהן בחיי היומיום שלהם. כך שעבורם כרגע (הם אמנם קטנים), הבדל כזה יכול היה לנבוע רק מעצם זה שנמנעה מהם החוויה הכואבת בגיל שבוע. עד כמה שזה חשוב בעיני, אני לא מאמינה שההשפעה היא כל כך משמעותית. גם ילד שעבר ניתוח או בדיקה כואבת בגלל הכרח רפואי, או נפילה קשה - אולי יושפע, אבל זה לא אמור להכריע את כל התפתחותו. מה שכן, המאפיינים שלנו כהורים שהביאו אותנו להחלטה הזו, ממשיכים להתקיים בנו וככל הנראה באים לידי ביטוי בעוד היבטים של המשפחה שלנו, בדרכים שמשפיעות על גידול הילדים. אבל הקשר יותר מורכב מכפי שתיארת.

לא חושבת שמכירה דתיים שלא מלים, אם זה מה ששאלת, אבל אני גם לא מכירה המון דתיים מקרוב. מקרב הלא-מלים שאני מכירה לכל אחד קשר שונה ליהדות ולמסורת, אבל ניתן לאפיין אותם בהכללה כחילונים מובהקים.

שאלת הברית הקלה יותר כבר עלתה כאן בפורום. אבל בדרך כלל, לדעתי, מי שכבר פותח את הנושא ושואל ומברר ומחליט לעשות אחרת מהנוהג - אין סיבה שיבחר לפצוע את תינוקו, גם לא "קצת". במיוחד כאשר אין לכך אישור מהממסד הדתי - כלומר זה לא פתח מילוט למי שקשה לו עם האקט אבל מרגיש צורך דתי לבצע אותו.

לשאלה האחרונה - אנחנו מחסנים בסופו של דבר ברוב החיסונים אבל תוך בירור וסינון סלקטיבי ודחייה של חלקם, ואני מסכימה עם תחושתך שיש חפיפה כלשהי בין האוכלוסיות, גם אם בוודאי לא מלאה. לאו דווקא לא מחסנים אבל כן מבררים, בודקים, "חופרים" ומנסים לקבל החלטה מודעת. מצד שני אני לא אוהבת כל כך את הניסיונות לאפיין ולהלביש עלי או על משפחה כלשהי הכללות כאלה, אז אני מסתייגת מההסכמה שלי

שבת שלום.
חחח לא סקר, סתם סקר-נות...
12/03/11 13:10
2צפיות
גם אני חשבתי שבעצם קשה להפריד את עניין המילה מהמכלול של גידול הילד, אבל בכל זאת תהיתי אם מישהו מרגיש הבדל שהוא מייחס ספציפית לאי-המילה... כנראה שאת צודקת, ואפילו אם יש איזשהו הבדל אי אפשר תכלס להצביע על גורם אחד בוודאות.

תודה על התשובות
שלום לך פרלוד ופוגה
12/03/11 17:27
8צפיות
יש לי בן אחד, והוא לא נימול. יש לו שלוש אחיות, גם הן לא נימולות קשה לי להאמין שמבחינה התפתחותית ואישיותית יש הבדלים בין ילדים נימולים ולא נימולים - הרי יש כל כך הרבה גורמי השפעה אחרים, ולכי תבודדי אותם ותשאירי רק את הגורם היחיד והדי שולי הזה בהתפתחות... אם בכלל רלוונטי. אני מכירה ילדים רבים נימולים, וילדים רבים לא נימולים, והנושא הזה בלבד לא משפיע לדעתי על הדברים שציינת.

אני לא מכירה אנשים שמחוברים לדת ולא מלו. אני כן מכירה אנשים שלא מחוברים בכלל, ואפילו מתנערים מהדת, או מחשיבים עצמם כאתאיסטים או אגנוסטים, וכן מלו. הדבר הזה אינו ברור לי כלל, אבל מילא... הרבה דברים לא ברורים לי בבחירות הוריות, לפעמים

יש מה שנקרא "ברית תנ"כית" - שהתבצעה ללא הפרדת העורלה מהעטרה והוסר אך ורק החלק של העורלה שבולט מעבר לקצה הפין. היום מבצעים הפרדה מלאה של העורלה מעל העטרה, ומבצעים חיתוך בחלק המחבר בין העטרה לגוף הפין, ולאחר מכן פורעים את ציצות העור שנותרו (מקפלים אותן לכוון גוף הפין). זה הליך מאוד קשה... לפי כל מה ששמעתי עד כה, אין מבצעים היום ברית תנ"כית וגם מי שניסו והובטחה להם ברית כזאת, בפועל הילד נימול כדת ולפי חומרת המילה הנהוגה היום. בעיניי, אם הורים לא רואים לנכון לבצע ברית מילה בבנם, אני לא רואה שום סיבה לבצע ברית תנ"כית - הילד ייראה יותר שלם מנימול, יסבול מכאב החיתוך וההחלמה, תהיה לו צלקת, ובפני הרבנים זה לא ייחשב כברית כשרה. אז מה עשינו בזה?

לגבי חיסונים - כן, במקרה שלנו את צודקת. אני גם מאוד קיצונית בהרבה בחירות אחרות שלי בהורות, אבל לא יודעת אם זה קשור
את יודעת
12/03/11 18:03
3צפיות
מכל הדברים שגיליתי על נושא הברית מילה, העניין הזה שמבחינה היסטורית היא הייתה פעם הליך הרבה פחות קשה ושהיום עושים אותה כמו שעושים... זה משום מה הכי מקומם אותי... כי אפילו הטיעון של החיבור ההיסטורי הזה, שאלו שמקיימים את הברית מנסים להתהדר בו, מתגלה כשטות גמורה... סתם עוד חומרה... אוף. גם כן מצאו להם במה להדר. זה כל כך מרתיח שאנשים לא בודקים ולא מודעים לדברים האלה.

לגבי המשפט האחרון, לדעתי אלו לא בחירות קיצוניות, אלא בחירות אמיצות!!
אבל ההחמרה החלה לפני כ- 2000 שנה
12/03/11 21:17
2צפיות
כך שזו בהחלט הסטוריה רחוקה, איך שלא מסתכלים על זה.
אתה בטוח?
12/03/11 23:14
1צפיות
משום מה זכור לי שקראתי על השינוי שהיה בימי הביניים... אבל קראתי את המאמר ההוא ממש מזמן, אולי אני לא זוכרת נכון.
זה היה לפני תקופת הבארוק ולפני ימי הביניים
12/03/11 23:38
2צפיות
http://www.beofen-tv.co.il/circumcision/70-71.pdf

אני לא יכול להיות בטוח ב- 100% שמסקנת המאמר נכונה, אבל היא מאד הגיונית בהתחשב במשפט "משכו בערלתם או שנמשכה מאליה".
מאז השינוי הזה, ככל הידוע לי, לא קם עדיין האדם הנימול שעורלתו יכלה להימשך מאליה....
עכשיו זה יותר מסודר לי בראש...
13/03/11 00:25
3צפיות
אז הטיעון ההיסטורי עדיין תקף, אבל כל הטיעון הדתי הולך פייפן... אלוהים בכלל לא ביקש את השטות הזאת... הוא כולה רצה חתיכה קטנה שבקושי מישהו היה מרגיש בחסרונה, ושאפילו היה אפשר לשחזר אותה באופן מסויים, וחכמיינו החכמים החליטו על דעת עצמם שמורידים הכל... הם בטח היו ממורמרים בגלל שהם היו זקנים מדי מכדי להשתתף במשחקים האולימפיים בעצמם.

האנושות הזויה.
נעים מאוד לשוחח איתך ויפה שיצאת אל האור
12/03/11 22:54
3צפיות
יש לני שני בנים ובת, ואף אחד אצלנו לא נימול כל שאין לי בין מי למי להשוות.

בוודאי שיש הבדלים בין הילדים שלי לאחרים, אבל ההבדלים האלה מתבססים על כך שלילדים אחרים יש אישיות שונה והורים אחרים . מהילדים האחרים שאני מכירה, נימולים ו-שלמים -  לא התרשמתי שיש משהו "שונה מבחינת התפתחות, אופי או אישיות בילדים שלמים מאשר ילדים אחרים שהם לא נימולים. זאת אומרת שכפי הנראה אי אקט המילה או ביצוע אקט המילה לא מתבטא במשהו משמעותי במיוחד כלפי חוץ.

מה זה "מחוברים ליהדות" ומה זה "מקיימים מצוות אחרות"? אני למשל "מקיימת מצוות" בכל מה שנוגע לבין אדם וחברו, אבל לא מקיימת מצוות שקשורות בעבודת אל. אז אני מקיימת מצוות, או לא? אותו הדבר לגבי חיבור ליהדות. אני חושבת שכמעט כל מי שרואה את עצמו יהודי במובן זה או אחר, שומר על זיקה מסויימת ליהדות ושומר על מנהגים מסויימים שמתאימים לו. אני אישית לא מכירה אנשים שמגדירים את עצמם כדתיים שלא מלו את בניהם.

כפי שכבר כתבו, הברית המקורית לא באמת קיימת היום. מי שקיווה לברית כזאת לבנו, קיבל ברית מלאה ורגילה, ובכל מקרה לא הייתי קושלת לעשות דבר כזה. חיתוך הוא חיתו הוא חיתוך. לא חותכת תינוקות רכים שלא לצורך, לא שני מילימטר ולא חצי מילימטר.

חיסונים, נתנו כמעט הכל, אבל לא במועד הרגיל אלא על פי מה לוח זמנים שנראה לנו נכון יותר.
12/03/11 23:28
4צפיות
אני אישית מסכימה לגמרי לגבי זה שחיתוך זה חיתוך... אבל אם כבר יש אנשים שבוחרים לפגוע בילד באופן הזה, לא עדיף לפגוע כמה שפחות? לפי ההגיון כנראה שאם היו מסירים פחות עורלה אולי חלק מהתיפקודים שלה היו נשמרים בכל זאת...

אני גם שמחה לצאת לאור כאן
בסביבה הקרובה שלי אף אחד מהאנשים שאני מכירה לא ממש מבין את ההתעניינות שלי בנושא... חלק מהמשפחה מאוד דתיים ולא מוכנים לשמוע שום דבר אחר, ורוב החילונים שאני מכירה סתם אדישים לזה.
את מקיימת מצוות?
15/03/11 11:28
1צפיות
כלומר, את נמנעת מגניבה, או מכבדת את הורייך, בגלל שזו מצוות האל?
בגלל שזה כתוב בתורה?

אני רואה את עצמי כאדם מוסרי, אני מכבדת את עצמי ואנשים אחרים ונמנעת מפעולות שנוגדות את המוסר שלי (ברור לי שאין מוסר מוחלט), אבל לא בגלל שזו מצווה או אפילו חוק (יש גם חוקים שאני שומרת עליהם כי זה החוק, כמו למשל - לנסוע רק בצד ימין בכביש  - אין כאן עניין של מוסר). לפעמים (לא במקרה, זה הרי שואב מאותו מקור תרבותי) המוסר שלי תואם את המצוות שבין אדם לחברו. אבל כשלא - כמו סקילת נואפים מצד אחד, או אי-חניה בחניית נכים מצד שני (אין מצווה כזו...), אז המצווה לא משחקת שום תפקיד.
º
15/03/11 12:15
נו, טוב. זה לא היה ברור?
15/03/11 12:55
2צפיות
חשבתי שהמרכאות הספיקו. סליחה שהייתי כל כך לא מדויקת ולא מפורטת.
סליחה ממני
16/03/11 22:41
1צפיות
על הקטנוניות... פשוט, פעם גמני אמרתי ככה, עד שהגעתי לתובנה שזה לא נכון, עבורי.

אבל באמת לא צריך לפרט כל פעם.

סליחה גם ממני
16/03/11 23:04
1צפיות
היה שבוע מאוד מאוד קשה בעולם ובארץ (ועדיין קשה) וכתוצאה מכך היה גם קשה בפורומים (דווקא לא בפורום הזה).

מודה שהייתי קצת על הקצה ובאופן לא אופייני לי התפלקה לי תשובה "עצבנית"
º
17/03/11 14:47
תגובה
13/03/11 08:01
2צפיות
לנו יש 2 בנים שלא עברו ברית מילה.
לא ניתן ליחס\לקשר הבדלים התפתחותיים.
אנחנו מחסנים את הילדים באופן סלקטיבי, ובלוחות זמנים שונים מהקונבנציה.
אני ואשתי שונים זה מזו בקשר שלנו ליהדות.
אשתי מאוד קרובה ליהדות.
אני רואה ביהדות מן סוג של מיתולוגיה אשר כוללת, כמו כול מיתולוגיה, ערבוב של חוכמה נצחית עם "חוכמה" לא נצחית אשר היתה נכונה לתקופה ומקום מסוימים (ובחלקם נועדו ליצור שליטה בקולקטיב - ממסד).
את הברית לא רציתי לעשות לא בגלל הסיכון הבריאותי (שהוא מיותר, אך קטן מאוד אם עושים זאת אצל רופא מומחה).
טקס זה שייך מבחינתי לאלמנט הלא נצחי בדת והוא פוגע (לצמיתות) באדם אחר.
אילו אדם היה צריך לעשות זאת על עצמו מבחירה, הייתי מסתפק בהצהרה זו,  שהטקס כבר לא מתאים לתקופה.
אולם מאחר וזה נעשה על תינוק, אני אף מגדיר מעשה זה כלא מוסרי.
אני מאוד מזדהה עם הגישה שלך ליהדות
13/03/11 15:01
1צפיות
ממה שכתבת אני מבינה שהוויתור על ב"מ היה יותר החלטה שלך, או שלפחות המחשבה הראשונית לוותר עלתה יותר מתוך ההשקפה שלך... איך אשתך שיותר קרובה ליהדות קיבלה את זה?
היא קיבלה את זה בסדר. היא הבינה.
13/03/11 18:12
זה היה מצב עדין, אבל אני הייתי (ועדיין) מאוד נחוש בנושא.
היא יכולה לראות ולהבין שהאקט אינו מוסרי מבחינתי, וברור לה שאני לא אוכל לחיות איתו.
על אף שהיא הולכת ו"מתחזקת", ברור לה שאם יוולד בן נוסף, אין אל מה לדבר.
מבחינתה הילדים יחליטו בעצמם כאשר יהיו ברשות עצמם... שזה מקובל עלי לחלוטין.
שלום גם לך
13/03/11 09:14
5צפיות
האמת שאני לא ממש מרגישה שאני "חיה" את הבחירה הזו. בינתים אין לה שום משמעות מעשית בחיים שלי או של הבן (חוץ מזה שלאחרונה הוא גילה שמאוד כיף לשחק עם העורלה).
אני בהחלט רואה הבדלים מובהקים באישיות ובהתפתחות בין הבן שלי לבנות שלי אך מכיוון שאף אחד מהילדים לא נימול, לא ניתן לייחס את ההבדלים האלה לעורלה ובנימה רצינית יותר קשה לי להאמין שיש השלכות התפתחותיות אלא אם כן נגרם סיבוך קשה כתוצאה מהמילה.
אני מחשיבה את עצמי כמחוברת ליהדות ואף מקיימת חלק מהמצוות אבל לא מגדירה את עצמי כדתיה או שומרת מצוות. לא מכירה אנשים שומרי מצוות שבחרו לא למול את בניהם. בעיני יש בכך עקביות רבה יותר ופחות צביעות מאשר יהודים חופשיים שהמצווה היחידה שהם מקפידים עליה היא ברית מילה.

לגבי חיסונים, קראתי המון חומר בנושא ולא הרגשתי שאני מצליחה לרדת לעומקם של הדברים. חיסוניות היא נושא הרבה יותר מסובך מכריתת איברים. המסקנה היחידה שכן הגעתי אליה היא שאין סיבה פיזיולוגית להעמיס כל כך הרבה חיסונים בשנת החיים הראשונה והשיקולים הם בעיקר מערכתיים ולא רפואיים. בסופו של דבר חיסנתי את ילדיי ברוב החיסונים המוצעים אך בלוח זמנים מעוכב.
13/03/11 15:16
2צפיות
בעצם כשאני חושבת על זה, באמת מבחינה אובייקטיבית זה דבר "קטן" במכלול של החיים... כשכתבתי "אנשים שחיים את הבחירה הזאת" כתבתי מתוך ההרגשה שלי כמישהי שמסתכלת על זה מבחוץ, ואני מניחה שבגלל שהמשפחה שלי מאוד מסורתית, וגם אני הייתי פעם דתיה ממש, אז יש מין הרגשה ראשונית כזאת של - "יאאא הם לא עשו ברית מילה והשמיים לא נפלו עליהם??"... ואחרי המחשבה הזאת יש גם - "בטח כל הזמן אנשים מציקים להם על זה". אבל זה הכל כנראה מחשבות מתוך פחד לשבור דבר שכל כך מושרש בתוך התפיסה.

ככה זה, קשה לייבש את המוח אחרי ששנים שטפו אותו... אבל אני בתהליכים.
החיים מורכבים מדברים קטנים
13/03/11 15:25
1צפיות
(תראי את החתימה שלי למשל)

אבל הדברים הקטנים האלה מאוד חשובים.

אי אפשר להתסתכל על העולם רק דרך הפריזמה של הגודל.  גידול ילדים מורכב מהמוןהמון דברים ורגעים קטנים. אני יכולה לחשוב על הרבה דברים נוספים שיכולים להשפיע על גופו ונפשו של ילד, הרבה יותר מאם מלו אותו או השאירו אותו שלם.

אחד הנימוקים של אלה שמלים הוא "מה אתם עושים עניין מדבר כזה קטן?!" אז נכון, זה קטן. התינוק הוא קטן ואיבר המין שלו קטן והעורלה היא קטנה. אז מה? אני כן רוצה לעשות עניין מזה, בדיוק כמו שאני רוצה לעשות עניין מהמון דברים אחרים שקשורים בילדים שלי מהרגע שנוצרו בבטן שלי, דרך הלידה ודרך כל רגע ורגע שהם גדלים.

יש דברים אחרים שבהם אני מקלה ראש כי הם נראים לי קטנים. העורלה של הבנים שלי - לא.

אגב, יש כאן עוד משהו. חשוב לי מאוד שגם אני ארגיש טוב בכל הדברים הקטנים שקשורים בילדי. לא חייב לקרות משהו קריטי, אבל אני רוצה להיות שלמה עם מה שאני עושה. לא מרגישה שעשיתי הרבה טעויות בגידול ילדי, אבל על המעט שעשיתי אני מצרה. אני משתדלת להשקיע מחשבה בכל דבר שנוגע להם וחשוב לי שאוכל להסתכל לעצמי בעיניים (ולא רק להם) ולהגיד לעצמי - "בחרתי ככה כי אני משוכנעת שזה הכי טוב בשבילם".

בנוגע למילה - אם הייתי מלה אותם, לא הייתי יכולה להסתכל לעצמי בעיניים, כי הייתי משקרת. ולשקר לעצמי זאת בחירה קשה שלא הייתי מכונה להתחיל את דרכי בעולם ההורות כשהיא מלווה אותי ובידיעה שהיא תלווה אותי בהמשך כל חיי.
º
מסכימה לגמרי
13/03/11 16:19
כתבת נפלא! ועוד...
14/03/11 10:29
"מה אתם עושים עניין מדבר קטן" זה טיעון סימטרי לגמרי. אם זה עניין קטן, למה להתעקש כן לעשות אותו?
צריך לשים לב לא לזרוק את התינוק עם המים
13/03/11 18:24
גם אני ייבשתי שטיפות מוח.
הממסד, בכול הדתות\כתות השונות (והמשונות), מחדיר פחד באדם כדי לשלוט.
אין לי תשובות אבל יש לי שאלה...
16/03/11 00:17
2צפיות
יש לך המלצות למאמרים ספציפיים?
לרוב מה שקראתי
16/03/11 00:30
2צפיות
הגעתי דרך האתר של "גונן", אז את בטח מכירה אותם כבר...
אני לא מכירה כלום למען האמת
16/03/11 00:40
1צפיות
הגעתי לפה די במקרה.
אבל אני אציץ שם, תודה
קטע שכל מי שמתנגד לברית מילה צריך לראות
11/03/11 22:55
37צפיות
תצפו עד הסוף ותבינו איך זה קשור לנושא של הפורום..

http://www.flix.co.il/tapuz/showVideo.asp?m=382577...
זה הקטע שהתכוונתי לקשר אליו
12/03/11 14:29
7צפיות
יצא לי בטעות קישור לפרק אחר.
אייייייי אחחחחחחחח אויייייייי
12/03/11 21:20
9צפיות
אאאייייייייייייייייייייייייייי..........

ואני לתומי חשבתי שהשותף שלי היה הכי גרוע שיכול להיות
º
מצויין
12/03/11 23:08
8צפיות
או, עכשיו סוף סוף הכל הגיוני!
16/03/11 00:21
7צפיות

אני זוכרת שסיפרו לנו את סיפור עקדת יצחק ביסודי, והדבר היחיד שיכולתי לחשוב הוא, איזה מן אלוהים יעשה משהו כל כך אכזרי ו"ינסה" ככה בנאדם? אם הוא אלוהים, הוא לא יודע מראש מה אברהם יעשה?

אז עכשיו הכל ברור!
º
צורף לקטוגרית קישורים בתרבות הפופולרית
22/05/11 22:08
6צפיות
עוד לינק לאוסף הלינקים
11/03/11 21:32
1צפיות
לא פעם ראשונה שהכותבים האלו עוסקים בנושא המילה (הפעם הראשנה היתה ב"מקום לדאגה" המצויינת).
הפעם בסדרת הרשת שגיליתי כרגע - "אלוהים והשטן: שותפים".

http://www.flix.co.il/tapuz/showvideo.asp?m=383607...
הקטן שלי חזר מאישפוז בן חמישה ימים
11/03/11 10:56
6צפיות
וירוס של שילשולים עם בירור לגבי ריפלוקס קשה. (לדאבונו של כל מי שיכנס לכאן ויחשוב שזה קשור לעורלה שלו).
בגלל השילשול הוא היה צריך להשקל עירום שלוש פעמים ביום וזה נעשה בכל פעם על ידי אחות אחרת.
וכמובן הוא נבדק בכל פעם על ידי רופא במשמרת ואפילו התנדבתי שקבוצת סטודנטים ילוו את הרופאים בבדיקה (כל פעם קבוצה אחרת ורופא אחר).
בכל מקרה ולעיניין....לא היתה שום התייחסות לעורלה!
לא קיבלתי הערות, לא נשאלתי שאלות, לא ניסו לגעת/להפשיל, אפילו לא היו  מבטים משתאים.
היו בין השאר גם אחיות דתיות.
(בית חולים אסף הרופא)
ביום האחרון לאישפוז האחות הראשית שקלה אותו ושאלה אם אנחנו לפני ברית (הוא בן שבעה שבועות) אמרתי לה שלא וגם לא תהיה היא שאלה אם יש סיבה רפואית, אמרתי לה שלא - זה מבחירה אז היא אמרה "כן, יש היום הרבה הורים שבוחרים לוותר על זה".
וזהו.
אתמול חזרנו, הקטן מרגיש יותר טוב.
השילשולים עברו ואנחנו מקווים להטבה בריפלוקס שאמורה להיות בהדרגה(קיבל "זנטק").

תרגישו טוב
11/03/11 11:53
6צפיות
ואגב - שלשולים, במיוחד לתינוק כל כך קטן + פליטות מרובות (חשד לרפלוקס קשה) עשויים להצביע על רגישות למזון. אם הוא יונק  - רגישות למשהו שאת אוכלת (חשוד ראשון: מוצרי חלב, אבל זה יכול להיות כל דבר. יש שיטות של רפואה אלטרנטיבית שיודעות לזהות ואפילו לטפל. למשל - אייפק. נראה הזוי, אבל עם תוצאות טובות). אם הוא ניזון מתמ"ל - נסו להחליף סוג, ואולי גם להחליף לסוג היפואלרגני (הצמחי לא מומלץ) / מפורק.

º
הכיוון שלך נכון!אבל הוא על נוטרומיגן כבר חודש
11/03/11 15:32
4צפיות
אוי שלי - שירגיש טוב! אני לא מבינה כלום
11/03/11 21:54
6צפיות
בשלשולים כאלה, אבל אני ממש מאחלת לכם שיסתדר כמה שיותר מהר.
אוי ויי, מסכן קטן...
12/03/11 22:58
2צפיות
אני מקווה שהוא כבר מרגיש יותר טוב. שהשלשול מאחוריכם ושמצב הריפלוקס משתפר עם התרופה.

ומה שאת מספרת על אי התגובה על העורלה - אלו גם היו החוויות (המועטות, למזלנו) כאשר פגשנו אנשי צוותים רפואיים. ובכלל התגובה של האחות הראשית

המציאות בשטח, וההורים שלא מלים שמספרם פשוט גדל כל הזמן בשקט בשקט מבלי בכלל לכתוב על זה בפורום - זה הדבר הכי משמעותי.

מקווה שירגיש טוב
º
רפואה שלמה
13/03/11 09:16
רפואה שלמה!
16/03/11 00:14
2צפיות
אני דווקא מעדיפה בהרבה לקרוא על יחס לא שיפוטי מצד החברה, מאשר מלקרוא על עוד תאונת מילה מזעזעת...
אתמול צפיתי בסרט על ניתוחים באיבר המין
11/03/11 08:51
33צפיות
זה היה בלילה ביס דוקו, והתמקד בניתוחים קוסמטיים באיבר המין הנשי. מסתבר שיש לא מעט נשים היום שמושפעות מתדמיות שהן רואות במגזינים וסרטי פורנו, בהם המשתתפות נבחרות בקפידה גם על פי המראה שלהן. כמובן שכולן שם מסופרות, והמראה הכללי נוטה להיות כמו של ילדה קטנה, ולא כמו אנטומיה של אשה בוגרת.

הזדעזעתי לגלות שיש נשים שבוחרות להסיר חלקים מאיבר המין שלהן, כדי לנסות להידמות "לכולן", בעוד בעצם אצל כל אשה האנטומיה כל כך שונה, אין אחת הדומה לרעותה, יש נשים עם שפתיים יותר גדולות או פחות, יותר עור וקפלים או פחות... היה שם רופא שניתח נערה בת 16 (!!!) והביר את כל השפתיים הקטנות שלה, כי הן היו בולטות. אחד אחר הסיר את קפל העור מעל הדגדגן של אשה אחרת (עורלת הדגדגן) כי היא החליטה ש"יש שם יותר מידי עור". מזכיר לכם משהו?...
ראיתי את זה
11/03/11 09:24
14צפיות
ויצאתי ברגשות מעורבים. לאורך רוב הסרט חשבתי לעצמי שאני לא מבינה את זה, שזה מיותר ולמה לעזאזל הן עושות את הדבר הזה. בהמשך התחלתי לחשוב שאולי אני שיפוטית מדי, אני הרי מאוהבת בעצמי על כל תא שמרכיב אותי ואולי לכן קשה לי להזדהות איתן.

בסופו של דבר הגעתי לאותה מסקנה שיש לי על כל ניתוח אלקטיבי אחר, בייחוד ניתוחים קוסמטיים. הרבה מאד אנשים לטעמי עושים את זה וחבל, כי הרבה יותר שווה ללמוד לאהוב ולהעריך את עצמך ואת המראה הייחודי שלך. מצד שני, ישנם אי אלו שהם פחות בני מזל מאחרים והטבע חנן אותם באיבר שהתפתח בצורה מאד בעייתית, שלא לומר גרוטסקית ואז אני חושבת שעידון/שיפצור/עיצוב מחדש יכול להיות רעיון טוב. הייתה תמונה שאחד הרופאים שהיא ראיינה הראה, של בחורה צעירה שהגיע לניתוח. השפתיים של איבר המין שלה היו ענקיות, זה היה פריקי לגמרי! ועוד לפני לידות... אני לא יכולה לשפוט אותה ואפילו לא יכולה להגיד שלא הייתי בוחרת בניתוח דומה לו הייתי במקומה.

בגירים הבוחרים בניתוח פלסטי - הגדלת חזה, ניתוח אף או מילה, בגלל שיש להם דימוי גוף בעייתי, ובכן שוב, זה חבל, אבל אני תומכת בריבונותם על גופם. משם ועד ניתוחים שלא מטעמי בריאות בחסרי ישע, זה כבר פשע מוסרי.
דעתי
11/03/11 10:41
7צפיות
אני חושבת שבן אדם בוגר יכול מצידי להעביר את האף בניתוח לבין הרגליים.
זו הבחירה שלו-מוזרה ככל שתהיה והוא כבוגר המבין את המשמעות ועושה את השיקולים - אדון לגופו.
אני לא שופטת, לא מבקרת ולא חושבת שיש לי את הזכות להגיד אם זה רע או טוב או נכון או לא נכון או שווה או לא.
אני יכולה רק להצטער על אדם כזה שהחברה סביבו גורמת לו לחוש בושה בגוף שלו ובייחוד באיבריו המוצנעים.
אני אישית הייתי ממליצה לו לשנות את החברה ולא את הגוף, לחזק את הביטחון ולא לנתח את עצמו.
רופאים רודפי בצע כסף
11/03/11 11:04
11צפיות
ראיתי סרט כזה. צולם במצלמה נסתרת,כתבת הולנדית פנתה למנתח כזה וצילמה את ההמלצות שלו.
לדעתי זה לגמרי מחריד שמנתח פלסטי רודף בצע כסף ינתח נערות צעירות לפני שהן הרו וילדו ולא מסביר להן את ההשלכות של להפוך את העור סביב הנרתיק לצלקת.
עוד בשביל להראות כמו אחרי טיפול פוטושופ שעושים לתמונות במגזיני פורנו.. הבעיה היא שבכלל מגזינים מלטשים כל כך את התמונות ש"מודל היופי" שהם מציגים הוא כבר מזמן לא קיים בכלל במציאות...
בתרבות של היום, צלקת בפות זה לא רלוונטי...
11/03/11 20:10
13צפיות
בקלות אפשר להגיד לה "שטויות, תעשי קיסרי! ממילא לפחות שליש מהנשים בעולם המערבי עוברות ניתוח קיסרי, ושום דבר לא קורה להן, זה אפילו עדיף לתינוק..." NOT!!!

אני חושבת שהמחדל העיקרי כאן הוא הנתיחה שהם מבצעים בנערות בגיל ההתבגרות. מי יודע איזו פגיעה יכולה להיות במיניות שלהן, ולא מדובר כאן בנשים בוגרות שעושות החלטה אלא בנערות בנות 15-16... הכתבת סיפרה שכנערה חשה לא בנוח עם גופה, ואם היא היתה מבצעת שינויים בגופה אז, היום כאשה בוגרת ומנוסה היא היתה מצטערת על כך צער עמוק. גם הנשים הבוגרות שם ששקלו לעבור את הניתוח שינו את דעתן אחרי שהתנסו בטיפולים מסוג אחר, שעזרו להן קודם כל לאהוב את עצמן, ודבר שני לראות שאין דבר כזה "פות נורמטיבי" - לכל אחת יש מראה שונה, אנטומיה שונה, וכל אחת היא מיוחדת בזכות עצמה.

אבל האמת היא שזה נכון לכל הניתוחים הפלסטיים האלקטיביים - הרצון הזה לדמות לאיזה אידאל יופי מאיזה מגזין מלוטש עצוב.
מה שכתבת מתחבר לאחד הפחדים
11/03/11 21:53
12צפיות
הכי גדולים שלי בגידול בת. אני מפחדת "ממיתוס היופי" ומה שהוא עלול לעשות לה. אני יודעת באיזה לחץ נתונות נערות היום, ומגיל כ"כ צעיר, ולאילו שדרים מעוותים הן חשופות, ואני באמת תוהה כיצד נותנים לילדה כלים להתמודד עם זה. מפחיד נורא.
º
רק אני לא רואה כלום מהתוכן של הפורום?
10/03/11 17:41
6צפיות
º
אצלי אין בעיה...
10/03/11 17:45
2צפיות
אפילו את ההודעה שכתבתי לא יכולתי לראות.
10/03/11 18:35
2צפיות
עכשו הסתדר
you are so hot
10/03/11 09:59
4צפיות
אני לא באמת מכיר את ה"משחק" הזה
נראה לי שהם אמורים לנסות להצחיק אחד את השני מבלי לצחוק.

זה די מצחיק. אני מציע להרחיק ילדים (ממממ קצת גס) להגביר רמקולים ולהקשיב עד הסוף...

רמז - יש גם קשר לפורום.

http://www.funnyordie.com/videos/0b68157864/you-re...
º
holly hell...
10/03/11 16:34
2צפיות
2:52
10/03/11 19:25
אבל לא יכולת למצוא משהו יותר טבעי, כמו למשל שתי בנות שעושות את זה?
אין לכם בושה?!! חבורה של אנשים הזויים
44תגובות
09/03/11 11:22
16צפיות
אין לכם שום קייס, עמוק בפנים אתם יודעים שאתם מבצעים טעות חמורה ולכן הקמתם את הפורום המטופש הזה.
אתם יודעים שאנו מצווים לעשות ברית מהתורה והסיבה שאתם לא עושים את זה כי אתם אנשים שגדלתם על ערכים של
אנטי דת וציניות אשכנזית שחושבת שההשכלה היא מעל הכל. הפורום הזה זה בלוף וכולכם בלוף כי אתם יודעים...

(המשך...)
אין לכם שום קייס, עמוק בפנים אתם יודעים שאתם מבצעים טעות חמורה ולכן הקמתם את הפורום המטופש הזה.
אתם יודעים שאנו מצווים לעשות ברית מהתורה והסיבה שאתם לא עושים את זה כי אתם אנשים שגדלתם על ערכים של
אנטי דת וציניות אשכנזית שחושבת שההשכלה היא מעל הכל. הפורום הזה זה בלוף וכולכם בלוף כי אתם יודעים עמוק בפנים
שאתם טועים טעות חמורה אז תפסיקו לחפש סיבות מתחת לבלטה ותעשו לבנים שלכם ברית. זאת אחת המצוות החשובות ביותר שיהודי מוכרח לקיים!
קישוריםברשתוכלהשאר
08/03/11 22:33
1צפיות
שימו לב כשאתם מקשרים לפורום שירשורים בפורומים אחרים. אנא קחו בחשבון שתגובות חדשות לשירשור עשויות "להקפיץ" אותו ולגרום לתגובות לא נעימות באותו שירשור. אנא התחשבו בנימוסי הרשת המקובלים בפורום כדי להמנע מפגיעה בגולשים ומיצירת תגובות נגד. המלצתי היא לחכות למלאות  72 שעות להפתיחת שירשור ולקשר את השירשור כשכבר אינו "קופץ".

בואו נשרשר לכאן כל מה שקשור לנושא שלנו מהרשת, מספרים, סרטים, עיתונים וכל השאר,בואו נשרשר להודעה ראשית (זו) ולא נשכח אייקון ציבעוני בכותרת להקלת ההתמצאות בשירשור.

אם אתם מוצאים באחד השירשורים עדות שצריכה לדעתכם להכנס למאגר הסיבוכים שלנו, למילון המוהלים או למילון הכללי,  אנא שרשרו כאן או שילחו מסר אישי להנהלה.

מקפה דה-מרקר
08/03/11 22:44
3צפיות
דיון מלפני כשנתיים שלא התעמקתי בו. מה יש שם? אשמח לתקציר
בלוג על היוזמה בסאן פרנסיסקו בשער!
09/03/11 10:07
4צפיות
בלוג על היוזמה בסאן פרנסיסקו בשער!
הנה קישור לבלוג והנה פס קול של ראיון באנגלית של דניאל סנדמן בתוכנית "רק היום" עם דודי כספי - 7 במארס 2011

אני רוצה לספר משהו בהקשר הזה
09/03/11 18:03
3צפיות
כבר דובר פה בעבר על המשמעות של האפשרות לאיסור מילה בחוק בישראל. אני תמיד נוטה לחשוב שחוק כזה בארץ יהיה בבחינת "גזרה שאין העם יכול לעמוד בה" ולכן (בלי קשר לכך שהאפשרות לחוק כזה בארץ היא באמת דמיונית), שמעתי היום משהו שגרם לי לחשוב שוב על הנושא.

אישה שנמצאת כרגע בהריון עם בן וכבר מתייסרת על המילה שתהיה. בעלה מסורתי מאוד ושום דיון בנושא לא עומד על הפרק. היא אמרה משהו שמאוד הפתיע אותי לשמוע - "הלוואי שכבר היה חוק במדינה שהיה אוסר על המילה".

אני מבינה מדבריה דבר מאוד מעניין שיכול להיות שלא חשבתי עליו ממספיק עד כה.

יש אולי לא מעט אנשים שקיומו של חוק כזה היה פותר להם את הביעה, כי הוא היה שם את הדברים בצורה שאין להתווכח עליה. אם היה חוק, אולי אותה אישה הייתה יכולה לעמוד מול בעלה ולהגיד "יש חוק שאוסר" ובזה נגמר הסיפור. זה היה מקל עליה להתמודד איתו - דבר שבמצב הנוכחי היא לחלוטין לא עומדת לעשות (ולא משנה מה הסיבות לכך, לא על זה אני מדברת בפוסט הזה).

מה דעתכם?
העם צריך להיות מוכן לחוק ברוח כזו
09/03/11 19:26
2צפיות
איך אפשר אפילו לשחק בצורה ריאלית במחשבה על להוציא מחוץ לחוק פעולה שכרגע כל כך מגובה על ידי כל מוסדות המדינה?
מי בדיוק יעשה את זה? ומי יהיה אחראי להחזיק את החוק הזה בתוקף כאשר ברור שהציבור יפעיל לחץ אדיר כדי לבטלו?

בכל אופן, בהנחה שחוק כזה היה מוכרז, ובהנחה שהוא היה נאכף ומוסבר בנחישות ובתקיפות המקסימליים (לא כמו חוקי התנועה, למשל..) -אין ספק שמנהג המילה היה הופך תוך לכל היותר עשור לנחלתם של קוקואים קיצונים בלבד.
לדעתי גם במקרה כזהזה לא היה עוזר
09/03/11 21:51
1צפיות
לא חסר חוקים שחוקקו בלי שמישהו התכוון לאכוף אותם והם נראים טוב על הנייר אבל אין שום יישום בפועל.
זה נשמע לי יותר כמו הבעת תסכול מתחושת חוסר האונים שלה והבעת משאלת לב שהאחריות למנוע את החיתוך תעבור ממנה לצד ג'.
אני בעד! איך אפשר לקדם את זה?
09/03/11 23:27
13צפיות
מה דעתכם על שלי יחימוביץ'?
אולי ציפי לבני?
אם יש להן ביצים הן ילכו על זה!!!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום