לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.

עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
23/06/14 19:32
68צפיות
בימים ג'-ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השונים
ה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?

הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
שאלה
19/06/14 09:36
101צפיות
בני נמצא בכיתת ליקויי למידה
השנה הרכב הכיתה היה ילידם מכיתות א-ב-ג, בשנה הבאה הבנתי שיהיו מ-ב-ג-ד
האם זה נראה לך סביר האם ניתן להתאים רמת לימוד שתתאים לכולם
אני קיוויתי שבשנה הבאה יבואו ילדי כיתה א' והוא יהיה הבוגר ושזה יחזק לו את הביטחון

תודה
בדיוק בשביל זה יש תל"א
26/06/14 16:25
46צפיות
לכל ילד יש את תכנית הלימודים האישית שלו וכל ילד מתקדם בקצב שלו, לפי המטרות והיעדים שהותאמו עבורו אישית בתחילת השנה.
טיפול שפה לגיל בית ספר ראש העין/ פתח תקוה
17/06/14 10:03
70צפיות
שלום,
רקע: בת 9 קשב וריכוז, לקויות למידה בעיקר בתחום השפה, בגיל קדם בית הספר עברנו טיפול ממושך עם קלינאית תקשורת וכעת אני מעוניינת בטיפול שיתמקד בהבעה בע"פ.
אשמח להמלצה למטפל שפה לגיל בית ספר, איזור ראש העין/ פתח תקוה
עדיף למטפל שזמין אחהצ...

תודה מראש
מאיה
הי מאיה,
26/06/14 16:41
37צפיות
תנסי במכון שמים בראש העין, לא מכירה באופן אישי אך יש שם טיפולי קלינאית תקשורת, סביר להניח שגם אחה"צ.
קלינאית לגיל בית ספר איזור פתח תקוה ראש העין, שוהם הוד השרון
20/08/14 11:52
3צפיות
מקפיצה את ההודעה עדיין מחפשת קשה למצוא קלינאית לגיל בית ספר.
אם משהו מכיר ויכול להמליץ אשמח מאוד.
יעל תודה- במכון שמיים יש קלינאית לגיל הצעיר.
מאיה
איך להיות מוגנת מתוקפנות ומתאונות אישיות ?
23/06/14 16:32
87צפיות
יש לי בעיות בקשב וריכוז בלי היפראקטיביות.
אבל יש גם פחדים שייפגעו בי פיזית ופחדים שפתאום אמות.

אני לא יוצאת מהבית (מחוץ מלשיחות פסיכולוגיות).

למדתי ללימודי תיאוריה לנהיגה ובגלל שקשה לי להתרכז אז הקלטתי את עצמי מקריאה ספר תיאוריה לנהיגה.

אני לא מצליחה להתרכז בבית, ויש בסיס צבאי (בסיס סירקין) בקצה העיר שבה אני גרה, והחלום שלי הוא להאזין שם להקלטות שהקלטתי, להאזין שם להרצאה בפילוסופיה על חמלה, אהבה ונושאים.
אבל אני רוצה ללכת לשם כמו שאני בבית, כמו שאני מסוגלת להרגיש טוב כשאני לבושה איך שאני לבושה.
אני רוצה ללכת לשם עם סנדלים ורודות או נעליים בצבע ורוד, עם החצאית שקניתי, ופשוט לטייל, לקטוף פרחים (אם יש פרחים) תוך כדי האזנה.
קניתי נגן MP3  בצבע ורוד, והאוזניות ורודות גם.
אני רוצה ללכת לשם כדי להסתכל על הנוף תוך כדי האזנה ללימודי התיאוריה שהקלטתי. אבל אני מפחדת שפתאום אפול או אתקל באבן ואפול.
רק לפני שנה וחצי נפלתי ונשברה לי הרגל בנפילה סיבובית והיה לי שבר חודשיים.

ויש לי גם פחדים שגברים ייפגעו בי כי פעם הלכתי בלבוש נשי בקניון עזריאלי ונערים רדפו אותי בגלל הומופוביה.

איך ארגיש מוגנת עם הנגן הורוד והאוזניות הורודות וכל הלבוש שאני רוה, אם אלך לשם כדי ללמוד ?
מה עושים כדי להיות מוגנת מתאונות אישיות ומאלימות של אנשים ?
איך להרגיש מוגנת
23/06/14 19:38
57צפיות
פחדים שמונעים ממישהו לתפקד מוגדרים כחרדות.
באחת ההרצאות ששמעתי (איני זוכרת את שם הרופא) למדתי שחרדות הן אחת המתחלואות הנילוות להפרעת הקשב
כלומר, בקרב לקויי הקשב יש אחוז גבוה יותר של מי שסובלים מהתופעה.
ההמלצה היתה לפנות לפסיכיאטר שמומחה להפרעת קשב כדי לקבל טיפול תרופתי מתאים
מה יותר חשוב?
24/06/14 15:13
40צפיות
גם זה אופייני להפרעת קשב:
מוצפים בהרבה נושאים ומתקשים ליצור סדר עדיפויות.
לדעתי, כדאי להתמקד בנושא שהכי חשוב לך,
ואחרי שמטפלים בו, להתקדם לנושא הבא.

למשל: אם הכי חשוב לך לצאת מן הבית, תתחילי בבגדים
לא ורודים, שלא יעוררו תשומת לב,
עד שתקבלי בטחון לצאת מן הבת ותמשיכיכ למטרה הבאה.

אם הכי חשוב לך להסתובב בבגדים ורודים,
תתחילי בכך בסביבתך הקרובה שאוהבת אותך, תמשיכי
לסביבה שמקבלת אותך, ולבסוף תמשיכי לסביבה זרה.

בקיצור:
כדאי לפרק כל משימה גדולה למשימות קטנות
ולהתקדם בהדרגה ובסבלנות לעבר המטרה הסופית שלך.

אני בטוחה שהפסיכולוג יוכל לעזור לך בזה
אם הוא מבין בהפרעת קשב
ומכיר את ההצפה והאימפולסיביות האופייניים לה.
ייעוץ עם הפסיכיאטר למבוגרים דר' אבי יקיר
19/06/14 21:46
92צפיות
דר' אבי יקיר ייעץ בפורום במוצ"ש.  
דר'  יקיר
הוא פסיכיאטר מומחה למבוגרים, מנהל מקצועי של מרכז "נתיב"
לאבחון וטיפול בהפרעת קשב וריכוז במבוגרים, מתבגרים וילדים בירושלים ובתל-אביב .

דר' יקיר מטפל במבוגרים המתמודדים עם הפרעת ADHD, עם ההפרעות הנלוות כגון דיכאון, חרדה והתמכרויות וכן תחומי הפסיכיאטריה הכללית.
הנכם מוזמנים לצרף את שאלתכם לדר' אבי יקיר על ידי  הקלקה על  'הוספת תגובה'  להודעה זו.  
התקפי זעם ואלימות
20/06/14 07:40
125צפיות
שלום,
הבן שלי בן 9, מאובחן ADHD משולב. ניסינו כמה סוגים של ריטלינים במינונים שונים, הוא לא הגיב אליהם טוב, עשינו הפסקה מהתרופה ועכשיו מחכים למפגש עם הרופאה כדי לקבל מרשם לתרופה מסוג אחר (אדרל?).
לפני כשבוע וחצי הילד חזר לקחת ריטלין LA20, רק כדי לשרוד את סוף השנה בבי"ס (בלי תרופה הוא מושעה לפחות יום בשבוע, לא יכולנו יותר). הפעם הוא מגיב קצת יותר טוב לריטלין הזה, פחות תופעות לוואי. אבל אני חושבת שהמינון קצת נמוך לו (הוא שוקל כ-25 ק"ג, לא יודעת בדיוק כי מזמן הוא לא נשקל).
מאז שחזר לקחת את התרופה היו 2 מקרים של התקפי זעם קשים. בעוצמה שלא הכרתי אצלו מעולם. בלי שום פרופורציה לטריגר. בפעם השנייה זה כלל אלימות כלפי עצמים דוממים (בעט בדלת ובקירות כ"כ חזק שפחדתי שישבור אותם או ייפצע).
בשתי הפעמים זה קרה באותה שעה ביום, קצת אחרי שיא ההשפעה של התרופה ותחילת הירידה.
האם התופעה יכולה להיות קשורה לטיפול התרופתי?
תודה
התקפי זעם ואלימות
21/06/14 22:38
112צפיות
שלום,
התופעה יכולה להיות קשורה לתרופה עצמה (בהחלט יתכן שמדובר במינון נמוך מידי ), יכולה להיות קשורה להתחלת ירידת הרמה של התרופה בגוף, או שנמשכת מסיבות אחרות שאינן קשורות לתרופה.
יש להתייעץ עם הרופאה המטפלת כמובן, שיתכן ותציע דרכים למנוע את תופעת הריבאונד אם זה ההסבר, (כגון מתן מנה שנייה של ריטלין LA  או תרופה ארוכת טווח אחרת) או שתציע אפשרויות טיפוליות אחרות (כגון אדרל, סטרטרה או ויונס).
בהצלחה,
דר' אבי יקיר
º
תודה רבה.
22/06/14 07:36
16צפיות
סטטרה
20/06/14 12:46
88צפיות
האם התרופה עלולה לגרום עיכב בגדילה של בני נעורים?
סטרטרה
21/06/14 22:39
74צפיות
שלום וברכה,
למיטב ידיעתי התרופה לא עלולה לגרום עיכוב גדילה של בני נעורים.
עם זאת, סטרטרה יכולה לעיתים לגרור פגיעה בתאבון, כאב בטן או בחילה שבאופן עקיף ישנו את הרגלי האכילה. תופעות אלו הפיכות.
בכל מקרה יש להתייעץ עם הרופא המטפל בכדי לקבל מידע אישי בכל מקרה.
בברכה,
דר' אבי יקיר
אדרל - שאלה מן הפורום
21/06/14 19:23
75צפיות
המליצו לבני לעבור מריטלין לאדרל. אני מבינה שהעלויות מטורפות (450 ש״ח לחודש). איך ניתן לקבל מרשם לארה״ב ולקנות שם? האם זה יוצא יותר זול?
מתי האדרל יכנס לסל וימכר בארץ?
אדרל
21/06/14 22:40
68צפיות
שלום וברכה,
היכולת לקבל את התרופה בארה"ב מצריכה רופא עם רישוי לרשום תרופה בארה"ב ובכך שלמטופל תהיה אזרחות אמריקאית. לעיתים ניתן לשכנע את קופת החולים או את חברת הביטוח שהתרופה חיונית ואין אפשרות אחרת ולנסות לקבל השתתפות חלקית.
בברכה,
דר' אבי יקיר
בעיות התנהגות בכתה ג' - שאלה מן הפורום
21/06/14 19:25
83צפיות
הגעתי לפורום הערב לאחר שאנו מוצאים את עצמנו חסרי אונים מול המערכת והכלים המוגבלים שיש בידנו... מקווה לקבל כאן עזרה ותמיכה.
אנו הורים לילד בן 8.5 בן בכור מתוך 4 ילדים.
כבר מגיל צעיר מאוד ראינו שלילד ישנן בעיות בהסתגלות לסביבה חברתית, במפגשים של אחד על אחד הקשר הוא מצויין והדינמיקה זורמת אך ברגע שמדובר בקבוצת ילדים כבר מגיל 4 הילד העדיף להתרחק ולשחק לבד... במקרים רבים אף היתה החרזה על "החרמת" הילדים מצידו מכיוון שלא עשו כדבריו...
בגיל 5 החלו בעיות אלימות במקרים של "התפרצות". מאז, אנו מתמודדים עם ילד בעל שתי אישויות: ילד מקסים, חברתי, ממושמע מול הדמות האלימה המתפרצת ובלתי ניתנת לריסון.
עם השנים רמת האלימות החמירה... במקביל לזיהוי בעיות של קשב ( לא קשות, אינו מטופל תרופתי) ובעיות בריכוז וברגישות סנסורית גבוהה שטופלו במהלך השנה האחרונה בהמלצת יועצת בית הספר וכהמשך לאיבחון פסיכו-דידקטי שעברנו ע"י ריפוי בעיסוק.  
הבעיות ממשיכות להחמיר, ויותר מכך, הילדים גדלו ולמדו "לשחק" עם ההתפרצויות הבלתי נשלטות שלו. וכך בסוף כיתה ג' אנו נמצאים עם ילד מוכשר, מחונן (על פי ממצאי האיבחון...) אך מנודה חברתית וממותג כילד "בעיתי" אף בעיני חבריו לכיתה.
אנו חסרי אונים ומחפשים כל דרך לעזור ולשפר את המצב... כל יום מתחיל בחוסר ידיעה של איך יסתיים היום ובאיזה שעה במהלך היום נקבל את הטלפון מבית הספר... הילד נמצא במצב קשה וכך גם אנחנו... אין לנו מושג לאן לפנות ואיך לעזור לו...
מה עושים????
ממי ניתן לקבל עזרה ואיך ניתן לעזור לו להתמודד במצבים קשים אלו???
אוףףףףף  
בעיות התנהגות בכתה ג'
21/06/14 22:40
113צפיות
שלום וברכה,
בהחלט נשמע מצב מורכב וקשה להתמודדות אולם הקושי מתעצם כשההורים נופלים בין הכסאות – מע' החינוך, מטפלים ומאבחנים מסוגים שונים והמלצות שאינן מסונכרנות בין המערכות השונות.
ההורים נדרשים להיות במצבים אלו מרכזי הטיפול באין גורם אחר כזה.
הרופא – עליו לשקול טיפול תרופתי בהפרעת קשב שיכולה להתבטא גם בהתפרצויות וקשיים חברתיים.
ההורים – יכולים להיעזר בהדרכה הורית – איך לשלב הבנה למצב יחד עם הצבת גבולות
פסיכולוג ויועצת ביה"ס אמורים לסייע בהעלאת המודעות של הילד בתמיכה ובשינוי הדפוסים החברתיים . ועוד.
כדאי להתחיל בשילוב של טיפול רפואי ובהדרכה הורית לרוב אולם כל מקרה לגופו.
טיפול משולב מביא להצלחות גדולות ביותר וההתמודדות בילדות מקנה לילד חיים במסלול של התמודדות והצלחה מאשר הטמעת מנגנוני התנהגות לקויים וכישלונות חוזרים.
בהצלחה
דר' אב יקיר
שלום לכולם
16/06/14 17:16
113צפיות
אני מטופל עבור ADD בערך מגיל 16 (היום בן 24 -סטודנט לתואר ראשון ), פנייתי נעוצה בעובדה שמזה הרבה זמן אני נאבק להגיע "למינון נכון".
אז לפני שאגש לגוף השאלה, אני שוקל בסביבות ה100 קילו על 1.92 ס"מ, בנוסף להיותי מטופל בהק"ר קיבלתי לפני כשנה וחצי טיפול אנטי דיכאוני- פריזמה (40 מ"ג ביום)
אני מקבל כיום את המינון גבוהה המקסימלי על פי חוק,  (90 מ"ג- 3 כדורי LA 30 מ"ג) שמשפיע באופן גבולי  לכל היותר ל6-7 שעות- זה המינון שניתן לי על ידי פסיכאטר מטפל.
לאור העובדה שמדובר במינון המקסימלי נדרשתי להסתפק במה שיש, כמובן שהתייעצתי עם הפסיכאטר והוא מצידו אמר ש' אולי אני באמת צריך יותר, אבל זה החוק, ולא ניתן'.
השאלה שלי היא כזאת, האם ייתכן שמינון כה גבוה אינו ישיג את המטרה הנדרשת? כלומר האם יש משהו שעלי לעשות אחרת על מנת לאפשר השפעה טובה יותר של הכדור (פי כמה וכמה לאור העובדה ש6-7 שעות הם לא 'הרבה זמן' וזה בשילוב עם כמה כוסות קפה)האם באמת מדובר ב'שורה התחתונה' ולא ניתן בכל זאת לקבל מינון גדול יותר?
האם מדובר תרחיש סביר? (שאיני מגיב למינון כה גבוה- האם יש מצב של סבילות פיזיולוגית?- כזו שגדלה כל הזמן הכוונה)  שמא המינון הנוכחי הוא המתאים לממדי ועליי 'לחיות עם זה' עם מה שיש
לקחתי בעבר גם אדרל, שאגב היה יותר טוב, (30 מ"ג פעמיים ביום) עד שהפסיקו לאשר זאת על ידי משרד הבריאות כי מדובר במינון חורג, יחד עם זאת המחיר של התרופה היה אסטרונומי ולכן נאלצתי לחזור חזרה למוצרי המתלפנ'.
אשמח לעזרה, תודה רבה.
יעילות תרופה
21/06/14 22:50
83צפיות
שלום וברכה,
תחילה אומר שכדאי לך להמשיך ולבדוק, לחקור ולוודא ביחס לטיפול התרופתי ולא להישאר עם טיפול חלקי.
הנקודה השנייה שחשוב להדגיש וכדאי לך לוודא : מהם התסמינים שאתה מצפה לראות בהם שינוי (האם הם באמת יעד לטיפול תרופתי או התנהגותי).
ביחס לשאלתך : התרחיש הזה סביר ואף שכיח.
מינון של 90 מ"ג איננו בהכרח גבוה לאדם מבוגר פעיל, ששוקל 100 ק"ג.
מינון גבוה הוא -2 מ"ג לק"ג ליום.
אפשרויות שיכולות להיות בין השאר :
מינון לא מספיק.
קיום של תסמיני חרדה גופניים שממסכים את השפעת התרופה. (אולי מוחמרים עם קפאין).
גורמים אחרים כגון הרגלי שינה ותזונה המפריעים ליעילות התרופה.
צורך בשינוי הטיפול בפרוזק
מינון של 60 מ"ג אדרל ביום איננו מינון חורג כלל.
כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל ביחס לאפשרויות השונות.
בהצלחה,
דר' אבי יקיר
º
תודה לדר' אבי יקיר על היעוץ בפורום
22/06/14 09:47
14צפיות
התרופה ויואנס להפרעת קשב זמינה כעת בבתי מרקחת
18/06/14 12:04
642צפיות
מצורף קובץ מטעם דובר משרד הבריאות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
איפה יש עוד אינפורמציה על התרופה?
18/06/14 13:11
45צפיות
º
בבקשה
18/06/14 14:10
84צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
תיקון קטן
19/06/14 10:58
78צפיות
רק תיקון קטן
התרופה ויואנס ניתנת לרכישה בבתי המרקחת הללו
שפורסמו , אולם עדיין יש צורך בטופס 29ג ועדיין מחיר התרופה
הוא יקר עקב תהליך היבוא המסורבל
ויואנס
20/06/14 13:57
81צפיות
האם ידועה לכם העלות? זה ודאי שהתרופות נמצאות בבתי המרקחת הללו? בסניף הניו פארם בו אני רוכשת את האדרל, לפני שבוע עדיין לא ידעו על כך דבר והוא מופיע ברשימה
המחיר הינו תלוי מינון.... המחירים נעים סביב
22/06/14 18:15
76צפיות
800 - 930...
האם צריך לקחת כל יום בצורה רציפה או שאפשר
23/06/14 10:19
64צפיות
כמו בריטלין לקחת לפי הצורך?
יש כאלו שסובלים מעצבנות וירידה חזקה במצב הרוח כתוצאה מריטלין, {כל הסוגים, ובזמן השפעת הכדור ולא כריבאונד}, האם בתרופה הזו יש סיכוי שתופעה זו לא תופיע?
טופס 29ג לכל בית מרקחת בנפרד?
24/06/14 14:14
49צפיות
יש לנו אישור (29ג') יבוא לויואנס עד עכשיו רכשנו דרך שור טבצניק.
התקשרתי לבית מרקחת ניו פארם בפתח תקוה מתוך הרשימה.
נאמר לי שטופס 29ג' צריך לשלוח מחדש דרך בית המרקחת ממנו רוצים לרכוש. ובנוסף  אין במלאי.
הגיוני שעבור כל בית מרקחת דרוש אישור יבוא בנפרד על אותה התרופה ואותו המטופל? ואחרי השבועות שנחכה לאישור בסוף לא יהיה במלאי ונתחיל את התהליך בבית מרקחת אחר? ממש חלם.

למרב, אפשר לקחת לפי הצורך.
עדכון- אפשר להביא צילום של טופס 29 המאושר
25/06/14 15:07
34צפיות
http://www.health.gov.il/NewsAndEvents/SpokemanMes...

כנראה בתי המרקחת לא מעודכנים- ראו בלינק את הודעת משרד הבריאות:
מטופל שכבר ניתן עבורו טופס 29 ולא קיבל עדיין את כל הכמות כפי שהורה הרופא, יכול להעביר את הטופס (או צילום שלו) לבית מרקחת חדש, לפי בחירתו, לצורך השלמת הניפוק.
על המטופל הזקוק לתכשיר לפנות  לבית המרקחת המופיע ברשימה על מנת שיזמין בעבורו את התכשיר ויסדיר את קבלתו באופן שוטף.
בהצלחה!
25/06/14 19:21
41צפיות
בכל זאת, מציעה לבדוק.
באזורי יש רוקחת שאיננה מסכימה לתת ריטלין למי שלוקח בבית מרקחת אחר,
אם כי הבנתי שזה אסור לה לפי החוק.
הבן שלי בן 8.5 ולוקח פחות או יותר שנה
26/06/14 08:21
59צפיות
מ מ ש אין ירידה במצב הרוח והכי חשוב (מבחינתנו) זה שאין ריבאונד!
º
תודה!
29/06/14 21:29
13צפיות
עזרה בהתמודדות עם בעיות התנהגות לילד בכיתה ג'
17/06/14 23:09
138צפיות
שלום,
הגעתי לפורום הערב לאחר שאנו מוצאים את עצמנו חסרי אונים מול המערכת והכלים המוגבלים שיש בידנו... מקווה לקבל כאן עזרה ותמיכה.
כבר מגיל צעיר מאוד ראינו שלילד ישנן בעיות בהסתגלות לסביבה חברתית, במפגשים של אחד על אחד הקשר הוא מצויין והדינמיקה זורמת אך ברגע שמדובר בקבוצת ילדים כבר מגיל 4 הילד העדיף להתרחק ולשחק לבד... במקרים רבים אף היתה החרזה על "החרמת" הילדים מצידו מכיוון שלא עשו כדבריו...
בגיל 5 החלו בעיות אלימות במקרים של "התפרצות". מאז, אנו מתמודדים עם ילד בעל שתי אישויות: ילד מקסים, חברתי, ממושמע מול הדמות האלימה המתפרצת ובלתי ניתנת לריסון.
עם השנים רמת האלימות החמירה... במקביל לזיהוי בעיות של קשב ( לא קשות, אינו מטופל תרופתי) ובעיות בריכוז וברגישות סנסורית גבוהה שטופלו במהלך השנה האחרונה בהמלצת יועצת בית הספר וכהמשך לאיבחון פסיכו-דידקטי שעברנו ע"י ריפוי בעיסוק.  
הבעיות ממשיכות להחמיר, ויותר מכך, הילדים גדלו ולמדו "לשחק" עם ההתפרצויות הבלתי נשלטות שלו. וכך בסוף כיתה ג' אנו נמצאים עם ילד מוכשר, מחונן (על פי ממצאי האיבחון...) אך מנודה חברתית וממותג כילד "בעיתי" אף בעיני חבריו לכיתה.
אנו חסרי אונים ומחפשים כל דרך לעזור ולשפר את המצב... כל יום מתחיל בחוסר ידיעה של איך יסתיים היום ובאיזה שעה במהלך היום נקבל את הטלפון מבית הספר... הילד נמצא במצב קשה וכך גם אנחנו... אין לנו מושג לאן לפנות ואיך לעזור לו...
מה עושים????
אוףףףףף  
נשמע קשה
18/06/14 01:20
85צפיות
חפשו את הספר ״ילד פיצוץ״. אני באמצע הקריאה אבל מוצאת אותו יעיל בנושא.
תודה
18/06/14 11:10
44צפיות
בהחלט מצב קשה.
אגש היום לחפש את הספר בספריה...
מוכר ...
18/06/14 11:52
73צפיות
יש לי אחד כזה בבית, בן 9 וחצי.
אין לי פתרונות קסם, גם אנחנו עדיין מחפשים. אבל כרגע מי שבמצב קשה זה בעיקר ההורים הדואגים, הילד שמח והולך לבית ספר בכיף...
חסר לי קצת פרטים בסיפור שלך. אם הבנתי נכון, עברתם אבחון פסיכו-דידקטי, מה העלה האבחון? האם ADHD אכן אובחן או שרק זיהיתם שיש בעיה בקשב? האם צויין עניין של וויסות חושי/רגשי? האם הלכתם אי פעם להתיעץ עם נוירולוג/פסיכיאטר? האם הילד הולך לחוגים? יש לו חברים, בבית ספר או מחוצה לו?
יש מה לעשות. אל תתייאשו. אפשר ללכת לרופא ולשקול טיפול תרופתי. אפשר לחשוב על טיפול פסיכולוגי. אפשר למצוא חוגים מתאימים. אם חסרים מיומנויות חברתיות, אפשר לחפש קבוצה מתאימה. מאד יכול להיות שמגיע לו לקבל סייע בבית הספר (שוב, צריך לשקול בעד ונגד). וכן אם הילד מנודה חברתית ומתוייג כבעייתי הייתי גם חושבת בכיוון של לעבור לבית ספר אחר. נכון, הבעיות ילכו יחד איתו, אבל אתם לא והולכים להזניח אותן. מה מציעים למחוננים באזור מגוריכם?

תודה ופרטים נוספים
18/06/14 12:13
62צפיות
תודה טאניוש.
הילד בהחלט הולך שמח לבית הספר... אנחנו עם החששות.
האבחון הפסיכו-דידקטי העלה חשד לבעיית קשב, הפרעה מוטורית שזיהינו כרצועת כתפיים חלשה, רמת משכל גבוהה מהממוצע והמלצה לקבלת הארכת זמן בבחינה- זהו.
ביקרנו אצל נוירולוג ילדים. הוא בדק (שיטחי מאוד, לא ברור לי איך מכמה שאלות בסיסיות הוא מגיע למסקנות כאלו, אבל הוא המומחה...). המלצה שלו היתה שמכיוון שאין בעיית היפריות והילד אכן יושב רגוע בכיתה ועובד לא לתת בשלב הזה טיפול תרופתי.
נושא הוויסות חושי אובחן באבחון לריפוי בעיסוק. אנחנו לקראת סוף הטיפול ואכן ברמה החושית נעשתה עבודה מדהימה. התוצאות הגיעו כבר במפגש השני-שלישי והילד השתפר פלאים. המטפלת המליצה לעבור לטיפול בספורט קבוצתי על מנת להמשיך את הטיפול ולתת מענה לצורך החברתי- אנחנו כבר מעל לחודשיים ברשימת המתנה
הילד לא אובחן כמחונן בבית הספר אלא רק על ידי הציון שקיבל באבחון.
אנחנו מנסים לחפש את הפתרון... כל המלצה לפעילות שעשויה לעזור באיזור מגורנו (יבנה רבתי) תתקבל בברכה.
אני הייתי פונה לפסיכיאטר מומחה להפרעת קשב
18/06/14 15:15
75צפיות
החששות שלכם והדאגות לעתיד נראות הגיוניות כי הילד חווה כישלון לא בתחום הלימודי אבל בהחלט בתחומים אחרים
אני לא חושבת שרק היפראקטיביות היא סיבה לתרפות להפרעת קשב אלא מידת הפגיעה באיכות החיים של הילד
אם התוצאה של הכישלונוות תהיה ביקורת בלתי פוסקת הוא יאבד הרבה משמחת החיים, מהביטחון העצמי וזה יכול להשפיע גם על הפאן החברתי ובעיות ההתנהגות יכולות להחמיר
כל אילו ישפיעו בעקיפין גם על הלימודים כי ילד שחווה קשיים רגשיים לא פנוי ללמידה
אני הייתי פונה לפסיכיאטר שמבין יותר לעומק ויודע להתאים את התרופה המתאימה שלא תדכא אותו אלא תעזור לו לשלוט בעצמו
פסיכיאטר מומחה להפרעת קשב יוכל לעזור להתאים תכנית התערבות מתאימה ולהפנות אתכם לאיש מקצוע מתאים
º
מצטרפת להמלצה של ציפי לפנות לפסיכיאטר
20/06/14 11:36
26צפיות
כל הכבוד לך
23/06/14 00:04
40צפיות
את נלחמת וזה לא פשוט
אני בטוחה שתמצאי את הטיפול הנכון בגלל הנחישות שלך
יעוץ חינוכי והתנהגותי להורי ילדים עם ADHD
17/06/14 07:07
117צפיות
בימים ג'-ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השונים
ה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?

מוזמנים לכתוב את שאלותיכם למומחי הפורום על ידי לחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
הוראה מתקנת
17/06/14 10:22
95צפיות
שלום,

אני אמא לילד בן 11 שמסיים כיתה ה',
בני אובחן כשנה בעל לקויי למידה ועם הפרעות קשב, לצערי אחרי לא מעט ניסיונות של התחום הטבעי נאלצתי לתת לו ריטאלין.
כרגע הומלץ לי בבית הספר שעלי לקחת לו באופן דחוף מורה להוראה מתקנת לפחות פעמיים בשבוע על מנת לקדם אותו בחופש וגם במהלך השנה הבאה.
לאחר בירור שעשיתי המחירים של המורים בענף הפרטי להוראה מתקנת לא זולים.
אני אם חד הורית המפרנסת ומכלכלת לבד בית ושני ילדים,
לבני רצון עז ללמוד ולעלות על הגל הוא מבקש זאת ומתחנן שהביא לו עזרה, הוא מאוד מתוסכל מחוסר ההצלחה שלו בלימודים ומהקושי שלו.
האם מישהו ממכם מכיר או יכול להפנות אותי למורה או לגורם שיוכל לעזור בנושא,
מורה שיהיה מוכן לקחת מחיר סימלי או לארגון שיכול לעזור.
את יכולה לנסות לפנות לניצ"ן
19/06/14 17:00
38צפיות
שבין היתר מארגן שיעורי עזר....
או לאחד הסמינרים להוראה לחוג לחינוך מיוחד
בעיות התנהגות ושליטה לילד המסיים כיתה ג'
17/06/14 23:07
95צפיות
שלום,
מה עושים????
אוףףףףף  
התנהגות ושליטה
18/06/14 08:03
79צפיות
טוב מאוד שהחלטתם לפנות. יש לא מעט ילדים עם התמודדות דומה,
וישנן מספר דרכי פעולה, היכולות להיעשות גם במקביל:
אני מבין שהביטוי המרכזי לקושי הוא בבית הספר,
לכן הטיפול המערכתי צריך להיות מרכזי.
(ואם הבן ילך לקייטנות בקיץ, ייתכן שצריך יהיה לעבוד מערכתית מול צוות הקייטנה).

יש לערוך תכנית התנהגות, בשיתוף המחנכת, היועצ/ת, פסיכולוג/ית בית הספר,
והמרפאה בעיסוק, או כל מטפל/ת אחר/ת שיהיה בתמונה,
וכמובן אתם ההורים, והילד.

תכנית חיזוקים שתישמר בהתמדה והקפדה,
תעזור לילד לפתח שליטה עצמית,
וגם תאפשר לכם לשמר דיאלוג חיובי עם הצוות החינוכי.

ממליץ מאוד להיפגש עם פסיכיאטר ילדים.
ההחלטה לגבי תרופות היא רק שלכם,
אך על פי התיאור ישנה סבירות
גבוהה שטיפול תרופתי ישפר את איכות חייו של בנכם.

הטיפול היעיל ביותר לדעתי בקשיים חברתיים הוא טיפול/אימון קבוצתי, שם
ההתמודדות נעשית ב"שידור-חי" עם עוד ילדים החווים תסכולים בפן החברתי,
כאשר אתם מקבלים הדרכה הורית (ברוב הקבוצות).

אם מסיבה כלשהי לא תוכלו להתחיל טיפול קבוצתי באופן מיידי,
ממליץ על הדרכת הורים פרטנית, שתעזור לכם בהתמודדות,
כי הסבל של הורים במצב הזה הוא רב.

ההתרשמות שלי שאתם מגיבים לקשיים שעולים בזמן הנכון.
בגילאים הללו יש עדיין יותר סיכוי
לשנות דפוסים ולחולל שינוי במיקום החברתי.

אתם כותבים שבקשרים חברתיים אחד על אחד,
הילד מאוד מצליח.
חשוב להמשיך לעודד קשרים אלו בכל דרך אפשרית,
הקיום של חבר או שניים טובים,
יכול לעשות הבדל עצום עבור הילד המתקשה חברתית.

בהצלחה
טיפולים והשפעות
18/06/14 11:09
67צפיות
תודה רבה על התגובה.
הצוות החינוכי כולו מעורב בטיפול עוד מכיתה א'. תוכניות חיזוקים שניסינו החזיקו מעמד לתקופה קצרה בלבד עד שההתפרצויות חזרו... מסתבר כלא יעיל עבורנו
כפי שכתבתי, רוב הזמן הילד הינו ילד מקסים ומתנהג למופת. הבעיות קורות בתקופות שאנו מכנים אותן "התקופות הקשות". אלו תקופות שקורות במחזורים לא סדירים ולא הצלחנו למצוא האם ישנו איזה תריגר שגורם להן.
כשאתה מתייחס לתיפול פסיכיאטרי האם הכוונה היא לטיפול בתרופות מדכאות? האם טיפול כזה עלול להשפיע בצורה כלשהי על עתיד הילד? החל מדיכוי מצב הרוח בגיל הצעיר ועד לרישום שעלול להשפיע לדוגמא על גיוסו ( אני מנסה להבין את ההשלכות, בלי לשלול את האופציה בכלל.)?
אנחנו מנסים כבר זמן רב למצוא קבוצה טיפולית כזו באיזור שלנו (רחובות/יבנה/אשדוד). אשמח לשמוע המלצות אם יש.
לגבי הדרכת הורים, אנחנו בהחלט במקום הזה. תחושת החוסר אונים מעיקה ויותר מזה הנסיון להבין האם אנחנו עוזרים לילד או מדכאים אותו יותר...
תודה רבה!
לדעתי כאמא, זה נשמע כמו הפרעת הקשב של ילדיי
18/06/14 14:07
67צפיות
וטיפול בתרופה להפרעת קשב יעזור לילד מאוד לווסת את הקשב ואת ההתנהגות שלו.
ממש לא תרופות מדכאות
18/06/14 14:12
61צפיות
להפך, התרופות המיועדות לטיפול בהפרעת קשב הן תרופות ממריצות, יעילותן בכך שהן מעוררות את המוח הקדמי (מרכז השליטה בדחפים) שאצל בעלי הפרעת קשב נמצא במצב רדום

(זה לא הסבר מקצועי. אני מסבירה ממה שאני יודעת כאימא )
מחפשת את הטיפול הנכון לבני בן 11 עם בעיית קשב
19/06/14 12:43
94צפיות
בני בן 11 בכיתה ה'. מהיום שנולד הבחנתי שהוא כל הזמן עם "קוצים" בטוסיק. הוא כמעט לא מסוגל לשבת במקום אחד בלי לקום, להתנועע, לזוז.
כשהוא נכנס לבית ספר, בשנים הראשונות הוא עוד התסדר עם היקף חומר הלימוד. החומר יחסית לא היה קשה ולא דרש השקעה רבה. הציונים שלו תמיד היו מאד גבוהים.
למרות זאת המורות היו מרמזות לי שהוא רחפן ומעופף בכיתה ולא תמיד מרוכז.
השנה כשהוא בכיתה ה', הדרישה היא ברמה הרבה יותר גבוהה גם בהיקף חומר הלימוד ובכמות שיעורי הבית. קשה לו מאד לשבת ולהשקיע בכל כמויות שיעורי הבית שהוא מקבל. לפני כל מבחן הומני אני צריכה לשבת יחד איתו ולשנן איתו את החומר, כי לבד הוא לא מסוגל. במקצועות הריאלים קצת יותר  קל לו כייוון שהם לא דורשים יותר מדיי טוסיק לשבת.
הציונים השנה ירדו משמעותית ולי בתור אמא קשה להביט מהצד ולראות את בזבוז הפוטנציאל שלו.
לא לקחתי אותו לאבחון כי ברור לי שהקביעה תהיה שיש לו הפרעת קשב וריכוז ויש צורך ברטלין.
אני נגד נגד רטלין ומחפשת פתרונות אחרים ומועילים לבעיה.

אשמח אם תוכלו לעזור לי ולהציע לי אלטרנטיבה אחרת.

תודה מראש,

נ.ב אנחנו גרים באיזור השרון
צריך להבין את שלבי ההתקדמות
19/06/14 15:31
73צפיות
ילד עם הפרעות קשב בדרך כלל יצירתי ולכן הוא מוצא דרכים להתמודד עם הקשיים בגילים הצעירים..., אך עם השנים והחומר הלימודי שהופך להיות קשה יותר, ילד שאינו מטופל תרופתית מתחיל לרדת באיכות הלמידה, הוא מתאמץ יותר ומשיג תוצאות נמוכות יותר..., ואז מגיע התסכול !! לפעמים הוא יוציא את התסכול בבית ולפעמים בכיתה. במידה ועדיין הוא לא מטופל, הוא יתחיל לאבד את החברים שלו ואז הוא נשאר לבד. בשלב זה הילד חושב (או יותר נכון - בטוח) שכל העולם נגדו, שהוא צודק וכולם טועים..., ואז הוא גם לא רוצה ללכת לבית הספר כי "כל המורים שונאים אותי...".
ואז נגיד שהצלחנו ואנחנו מגיעים לבגרויות, שם כבר כמעט בטוח שאין לו סיכוי להצליח בלי להיות מטופל במשהו שיעזור לו להתרכז ויפנה אותו ללמידה...,
עד כאן זה תרחיש שהוא מוכר כמעט לכל אחד מההורים שנמצאים בפורום, כולנו עברנו את השלבים של החיפוש אחרי התרופה האולטימטיבית שהיא לא רטלין לסוגיו..., בודדים יגידו: הצלחנו בלי רטלין !!
אני מציע לכם להפנים שכל זמן שתחפשו את "הגביע הקדוש" הילד ימשיך ויסבול כל שנה יותר !!
גם אני הייתי נגד ריטלין
19/06/14 18:48
87צפיות
אז, כשהיה בכיתה א', התפטרתי מהעבודה
והתחלתי לשבת איתו. כל שעורי הבית, שינון לפני מבחנים, - לא עשה שום דבר ללא ליווי צמוד .
אז בגדול- אם תחזירי אותו הביתה, תלמדי אותו בעצמך, תכיני לו תכנית של חינוך ביתי, ובנוסף, תכריחי אותו לעשות ספורט אינטנסיבי 7 ימים בשבוע למשך שעתיים לפחות בכל יום- יש סיכוי שהוא יצליח לשבת על הטוסיק קצת יותר זמן, ולהתרכז.
הרבה מהשיטות של "ללא ריטלין",  נובעות מהגישה הזו.  אבל רוב ההורים פשוט לא יכולים לעמוד בכך.
וגם אם יכולים - האם זה טוב לילד?
21/06/14 21:49
71צפיות
האם טוב לו ללמוד בנפרד מבני גילו? אני בכלל לא בטוחה. בני נוער זקוקים לחברת בני גילם חלק ניכר מהיממה, והמיומנויות החברתיות הן חלק חשוב ממה שרוכשים בגיל הזה.
אם הורה מצליח ללמד את ילדו בבית, אפילו "להעביר אותו" בגרויות וכו' - אבל מונע ממנו את ההתפתחות החברתית שכרורה בלהיות חלק מכיתה ומבי"ס - לא ברור לי אם המחיר שזה גובה מהילד איננו יותר מדי.
נכון מאד, במיוחד אם לילד הספציפי
22/06/14 13:02
57צפיות
יש קשיים התנהגותיים וחברתיים בנוסף לקושי ללמוד- מה שנפוץ אצל רוב ילדי ה- ADHD.

ולמיכל- חושבים עליכם כל הזמן. אני יודעת שזה רק אותו שם משפחה, אבל ישוב הוא משפחה- לא?
בשורות טובות!
תודה.. האם יש הבדל בין אבחון של פסיכיאטר או
22/06/14 13:13
53צפיות
נוירולוג. איך בוחרים למי ללכת?
עקרונית אין הבדל
23/06/14 22:49
33צפיות
פסיכיאטר עדיף כאשר יש גם קשיים רגשיים בולטים וכן תופעות כמו חרדות ודכאונות - שמתלוות לא פעם להפרעת קשב...
אבל עדיף נוירולוג טוב ומנוסה על פסיכיאטר לא טוב - ויש גם כאלה וכאלה
º
אמן, תודה
22/06/14 21:37
21צפיות
כמה מחשבות
22/06/14 23:56
57צפיות
אני יכולה להגיד לך שגם אני, אבי, אחי, בעלי וחמי היו מאובחנים כבעלי לקות למידה או הפרעת קשב וריכוז אם זה היה מקובל בימינו.
את יכולה לראות את הצד החיובי בעניין, יש לו אנרגיה, הוא מלא חיים, מה רע?
לגמרי מבינה אותך בעניין הריטלין, ולדעתי, פה אין חכמות, אם תקחי אותו ב-90% זה הפיתרון המוצע (אגב, קצת מוזר, באירופה מעדיפים את הפיקנוגנול, בצרפת וגרמניה לא נותנים ריטלין)
אני יכולה לספר לך שאחיינית שלי מטופלת אצל איזו קואצ'רית וחוץ מחור בכיס, אמא שלה לא רואה שום שינוי ובטח שלא שיפור בהפרעת הקשב וריכוז.
ריטלין
29/06/14 09:16
26צפיות
יש ילדים שזה ממש עוזר להם ומציל בשבילם. לעומת זאת יש כאלו שתופעות הלוואי הופכים אותם לאפאתיים, חסרי חיות, ועוד..
אם את מנסה למצוא משהו טבעי יש תחליף שנמצא בשימוש נרחב דווקא באירופה וזה הפיקנוגנול. מהווה תחליף טבעי לריטלין בעיקר בגרמניה וצרפת.
אני בכלל בדיעה שלא נותנים משהו וזהו. נדרשת עוד הרבה עבודה מעבר לזה, אצלנו זה למשל שעורי רכיבה טיפולית.
סיום בית ספר תיכון
17/06/14 00:56
108צפיות
רוצה לשתף אתכם שמאז כיתה ג בערך אני פה בודקת מגששת שואלת ועונה.
על הדרך קראתי בדקתי  השכלתי ולימים גם למדתי ונהפכתי למאמנת קשב וריכוז .
וכול זאת בזכות בני שהיום קיבל תעודה  סיום בית ספר תיכון אחד הטובים בארץ .גם את בחינות הבגרות הוא עבר ברמה טובה
היום במסיבה הוא אמר לי עכשיו אפשר לצחוק על מה שהיה .
משתפת :לא קלה הייתה דרכינו לילות ללא שינה היו גם ימים שחשבנו שנשאר בלי בית ספר .וכול זה ברמת הכותרות אנחנו אתגרנו את מערכת החינוך והיא אותנו .
כותבת כהשראה להורים תאמינו בילדים המיוחדים שלכם תבדקו תלמדו תשכילו ותתנסו באיך לעזור להם
ולי יש אתגר חדש צה"ל  בפתח
רגע של עדנה
17/06/14 05:31
71צפיות
מה שאני שומע ממך זה שלרגע נעצרת..., נשמת עמוקות..., את מצליחה להוקיר את הרגע, ואת ממשיכה הלאה.
איזה כייף זה שאפשר לזהות הצלחות ולשכפל אותם בהמשך הדרך.
תהיי גאה בך, בהישגים של הבן, בתמיכה שנתת ובתוצאות שהשיג, זה לא מובן מאליו וזה נותן דלק לנשמה כדי לגשת בשלווה (יחסית), למשימה הבאה.
שיתופים כאלה מאפשרים לכולנו לראות שאם עושים את הדברים נכון ובנחישות - משיגים תוצאות.
ברכות לסיום מוצלח ועלייה לשלב הבא
17/06/14 07:14
30צפיות
מנסיוני כאמא, סיום מוצלח של שלב אחד הוא עוד מדליה של בטחון עצמי בדרך לשלב הבא.
אצלנו אף שלב לא היה מובן מאליו ולא היה בטוח שיסיימו,
ובכל זאת הם ניסו שוב ושוב עד שסיימו את השלב הנוכחי ועברו לשלב הבא.
כל הכבוד
18/06/14 08:19
26צפיות
השיתוף שלך באמת כל כך חשוב להורים בתחילת הדרך ששקועים בקשיים, מרגישים שהם כל הזמן מכבים שריפות וחרדים מהעתיד.
כל הכבוד לבנך שגייס כוחות ולך ולמשפחתך שכנראה סיפקתם לו סביבה תומכת ומתאימה שאיפשרה לו לבטא את היכולות שלו.
כאמא לחייל משוחרר, אני רוצה לתת גם לך את אותה השראה שנתת פה להורים, שהרי גם אני הייתי שם מלאה חששות וחרדה מכל שיחת טלפון.
הצבא היום פתוח יותר מאשר בעבר, אפילו בטירונות לא החמירו עם בני לגבי איחורים וקשיי ההתארגנות
הוא התחיל את השירות בנ.מ ובהמשך עבר לחיל האויר ושם פשוט התפעלתי מהתרבות הארגונית שטיפחה את היכולות המיוחדות של החיילים וגרמה להם להתאמץ ולהוציא מעצמם את המיטב.
בני סיים כחייל מצטיין, ואני מאמינה שזה כבר לגמרי שלו בלי קשר אלינו ההורים.
כנראה שבמשך השנים בבית הספר הוא פיתח לעצמו דרכי התמודדות ולמד מה עוזר לו להצליח וחוויות ההצלחה היו הבסיס לאמונה בעצמו.
בהצלחה רבה
תודה
18/06/14 12:57
31צפיות
תודה לכול המפרגנים
תודה לציפי על השיתוף וההשראה אשמח לשמוע קצת יותר על דרכי התמודדות עם צהל ואין משיגים את ההבנה של צהל
איך משיגים תפקיד שמתאים לרוח הפרעת קשב וריכוז הבן שלי עם H גבוהה  המון ידע ושכל
ועל כן צריך משהו מאתגר ודינמי עם תנוע .הוא בפרופיל תומך לחימה עם קבא ודפר מקסימלים
ההיפרים שאני מכירה נהנים להיות קרביים
18/06/14 13:15
37צפיות
המסגרת הברורה והמרגשת של תפקידים קרביים מתאימה מאוד להיפר אקטיביים.
צריך לחשוש רק אם הוא יקבל תפקיד משעמם ופאסיבי.

לפני כחצי שנה נכתב שאפילו למודיעין כבר מחפשים חיילים עם הפרעת קשב
כי הם יודעים לחשוב מחוץ לקופסה.
כתבתי הוא לא קרבי
18/06/14 13:26
34צפיות
ובמודיעין התפקיד שהוצע הוא סרב כי משעמם ובישיבה
שלב ראשון כדאי לדווח על הפרעת הקשב
18/06/14 13:25
37צפיות
מנסיוני למדתי שחשוב לדווח לצבא ולהציג את המסמכים הרלוונטיים כי זה עוזר לקבל תפקידים מתאימים.
חפשי את המאמרים של דר דבורה שני בגוגל, זוהי המומחיות שלה
ואם תרגישו צורך, שווה להגיע אליה לייעוץ
אגב, לבן שלי הצבא סיפק קונצרטה וגם זה בעיני לא מובן מאליו כי זו תרופה יקרה
גם החייל שלי מקבל קונצרטה, תרופה מקובלת בצבא
18/06/14 14:08
38צפיות
והוא סרן...
º
המלצה להתייעצות
18/06/14 14:13
24צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
אימון עם התמחות של הפרעות קשב וריכוז
16/06/14 19:48
115צפיות

שלום,

אני מתעניינת בקורס אימון מתוך מטרה ורצון גדולים להקל ולעזור גם לבעלי ADHD וגם להורים שלהם. מאידך, חוששת שאולי אתם בכלל לא צריכים מישהי כמוני.  אם היתה אפשרות סמוכה לביתכם לאימון הורים קבוצתי או פגישות פרטניות עם בעלי ADHD, זה היה מתקבל אצלכם בשמחה? האם אימון כזה *באמת* יכול להיות לכם לעזר, או שתעדיפו ללכת לטיפול קונבציונלי בלבד של רופאים,פסיכולגים, קלינאי תקשורת ופסיכותרפיסטים?

אשמח מאד לפידבק הכנה שלכם, משום שסביבתי הקרובה מטבע הדברים איננה אובייקטיבית
מאמנת לעתיד
17/06/14 01:03
50צפיות
"לא צריכים מישהי כמוני" זה השדון שלך
בחיים אנחנו עושים הכול על מנת לקבל תוצאות טובות אבל לצערנו הן לא מובטחות
כשאני הלכתי ללמוד אימון קשב וריכוז ידעתי שהיעוד שלי הוא לעזור לאנשי קשב וריכוז וגם להורים לא חשבתי אם צריכים אותי או לא .
אנשים עם קשב וריכוז שבאמת רוצים להתקדם מנסים הכול כולל אימון .ואם תאמיני שאימון התנהגותי עוזר  תאמני טוב תהיי תומכת קשובה ועם כלים טובים אנשים ירצו את שרותייך
תאמיני רק בעצמך
17/06/14 05:25
45צפיות
אם את מרגישה שזה "בוער בעצמותייך...", אם את אוהבת אדם..., אם לעזור לאחר מרגש אותך..., אם יש לך מה לתת לעולם..., אם את מאמינה בעצמך..., זה מה שאני הייתי מחפש במאמנת שמציעה לי עזרה !! אז אם את כזאת, תגלי מהר מאוד כמה אנשים זקוקים לך בעולם.
לכי עם הלב, תמיד יהיו אנשים שיגידו לך למה לא, ואת כדאי שתשאלי: "למה לא ?"
כיוונתי יותר לתשובות מהורים/מאובחנים עם ADHD.
17/06/14 06:45
40צפיות

זה הפידבק שחסר לי כרגע. קולגות עתידיים - ברור שאינם אובייקטיביים

לא הייתי רוצה לעשות משהו שהמטופלים לעתיד, אם נקרא להם כך, לא באמת חשים שהם זקוקים לו. אין לי "שדונים" או אמונה עצמית מופחתת, אני קוראת לזה מוסרית. פשוט לא רוצה לחשוב שאני מנצלת אנשים בכך שאעורר בהם צורך "שווא" (כי מה שהרפואה והפסיכולוגיה הקונבנציונלית מציעה - מספיק להם).

תודה על התשובות.
מי שרוצה להתקדם תמיד יבקש עזרה
17/06/14 07:17
37צפיות
ואימון להפרעת קשב נחשב הדרכה טובה.
האימון לא מחליף טיפול של מטפל או פסיכולוג,
אלא הדרכה טובה ל"איך כדאי לעשות".
שיעורים בהוראה מתקנת
16/06/14 14:17
52צפיות
שלום,

אני אמא לילד בן 11 שמסיים כיתה ה',
בני אובחן כשנה בעל לקויי למידה ועם הפרעות קשב, לצערי אחרי לא מעט ניסיונות של התחום הטבעי נאלצתי לתת לו ריטאלין.
כרגע הומלץ לי בבית הספר שעלי לקחת לו באופן דחוף מורה להוראה מתקנת לפחות פעמיים בשבוע על מנת לקדם אותו בחופש וגם במהלך השנה הבאה.
לאחר בירור שעשיתי המחירים של המורים בענף הפרטי להוראה מתקנת לא זולים.
אני אם חד הורית המפרנסת ומכלכלת לבד בית ושני ילדים,
לבני רצון עז ללמוד ולעלות על הגל הוא מבקש זאת ומתחנן שהביא לו עזרה, הוא מאוד מתוסכל מחוסר ההצלחה שלו בלימודים ומהקושי שלו.
האם מישהו ממכם מכיר או יכול להפנות אותי למורה או לגורם שיוכל לעזור בנושא,
מורה שיהיה מוכן לקחת מחיר סימלי או לארגון שיכול לעזור.

אנו גרים בת"א.
הי,
16/06/14 22:40
42צפיות
כדאי לבדוק עם יועצת ביה"ס או אפילו עם מח' החינוך בעיריה או המחלקה לשירותים חברתיים . אני בטוחה שיש בתל אביב הרבה ארגונים של מתנדבים שנותנים שיעורי עזר, שחלקם הם מורים פנסיונרים שמתנדבים וכו'.
º
עצה טובה מאוד מח' החינוך בעיריה. בטח יש מתנדב
23/06/14 00:03
8צפיות
הבקסטריט בויז מגיעים ל|תפוז| אנשים!
16/06/14 11:37
1צפיות
|מאוהב|אי אפשר להתעלם מהעבודה שאחת מלהקות הבנים הכי פופולאריות בעולם מגיעה לארץ!
הבקסטריט בויז כבשו את העולם, והיו להקת הבנים הכי גדולה של שנות ה-90, ובכלל. בשנת 1993 התאחדו חמישה בחורים צעירים - איי ג'יי מקלין, האווי דורו, ניק קרטר, קווין ריצ'רדסון ובריאן ליטרל - ויצרו את מעצמת העל שנקראת ה"בקסטריט בויז". אז רגע לפני שהם מגיעים לארץ בואו להיזכר בלהקה הכי שווה שיש ולהתעדכן בכל מה שחדש|!|

|*|היכנסו עכשיו לפורום הבקסטריט בויז|*|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מבקשת המלצה על פסיכולוג לילדים באזור פ"ת
15/06/14 22:06
48צפיות
שלום לכולם,

אשמח לקבל המלצה על פסיכולוג/ית טוב/ה באזור פ"ת/כפ"ס/ראש העין/רעננה/בקעת אונו ושות'... שמאבחן ומטפל בילדים, ועובד עם קופ"ח מכבי.

בני בכורי הוא ילד מאתגר. כבר בגיל הגן גילה קשיים, שהלכו ושינו צורה עם השנים.
נכון להיום הוא אמנם אובחן ע"י רופא התפתחותי שהמליץ על טיפול בריטלין (נשלחנו לאבחן קשב וריכוז), אבל בעיני האבחון היה שטחי ורדוד מאין כמוהו (שאל אותנו ההורים סדרה של כמה שאלות, אח"כ שאל את הילד את אותן שאלות, ועל סמך זה אמר "צריך ריטלין". מה??!?).

מתוך היכרותי עם הילד, אני מעריכה שהבעיה בעיקרה היא לא קשב וריכוז אלא דווקא בעיה רגשית. בעיה בדימוי עצמי.

ולכן. כאמור. אשמח להמלצה על פסיכולוג טוב (או על דרך טיפול אחרת, בכל זאת אתם בעלי הניסיון פה... ).

תודה רבה!
פזית

אבחון
17/06/14 01:08
57צפיות
עד כמה שידוע לי אבחון מקיף נעשה באופן פרטי בקופה האבחונים שיטחים
על סמך האינטואיציה שלך לילד שלך אין קשב וריכוז אלה בעיות רגשיות. אני חושבת שאינטואיציה  של אמא זה אחד הדברים החשובים ביותר .רק קחי בחשבון שעל פי רוב קשב וריכוז מפתחים בעיות רגשיות
אדרל
15/06/14 17:25
76צפיות
שלום
המליצו לבני לעבור מריטלין לאדרל. אני מבינה שהעלויות מטורפות (450 ש״ח לחודש). איך ניתן לקבל מרשם לארה״ב ולקנות שם? האם זה יוצא יותר זול?
מתי האדרל יכנס לסל וימכר בארץ?
רכישת אדרל בישראל
16/06/14 23:54
44צפיות
שלום לך
האדרל איננו רשום בארץ, על מנת שתרופה תכנס לסל הבריאות החברה המייצרת אותה
צריכה ראשית לרשום אותה בישראל
ישנם שתי חברות שמייצרות אדרל ,חברת "סאנדוז" מייצרת את הגרסה האתית של התרופה
וחברת "באייר" שמייצרת את הגרסה הגנרית של התרופה
חברת "באייר" נרכשה ע"י חברת טבע לפני מספר שנים אולם טבע עדייין לא רשמה את התרופה הזו בישראל
לאחר שהתרופה תרשם ,יתכן ותובא לדיון בועדת סל התרופות
אל תבני על זה.......,
אולם אם התרופה תהייה רשומה בארץ לפחות יחסך הצורך בטופס 29ג לאישור יבוא התרופה
לגבי מרשם לארה"ב אין לי מושג כיצד ניתן לבקש מרופא ישראלי לרשום מרשם כזה
ואני לא מאמין שמרשם כזה יכובד ע"י בית מרקחת אמריקאי
נראה לי שאת תצטרכי לקבל מכתב מפורט מרופא ישראלי לרופא אמריקאי שהוא מצידו יתן לך מרשם
אולם זה נראה לי מאוד מסובך ומסורבל ולא בטוח שיותר זול
אם יש ברשותך ביטוח בריאות פרטי , של אחת מחברות הביטוח הפרטיות תוכלי לקבל החזר אולם
לרוב יש השתתפות עצמית של בערך 400 ש"ח למרשם חודשי כך שזה דיי משתלם עבור תרופות יקרות יותר
נניח אדרל XR או סטרטרה במינון גבוה שמיובא מארה"ב
בהצלחה רבה לך ולילד

התנדבות
15/06/14 13:43
88צפיות
שלום ,

שמי שרונה אני מאמנת אישית המתמחה ב-ADD, ADHD

אשמח להתנדב אחת לשבוע  לכל המעוניין....

תודה ,

איזור?
18/06/14 01:23
27צפיות
סטאז או עזרה לנזקקים? למעלה יש אמא חד-הורית מתל-אביב שמבקשת עזרה
התנדבות
19/06/14 10:00
33צפיות
אני מתגוררת בשערי תקווה .
עברתי הכשרה ל- ADHD  . אני מחפשת להתנדב
לא רק ריטלין
15/06/14 10:38
126צפיות
שלום לכולם,

אני מאובחנת מזה שבע שנים ולוקחת ריטלין על בסיס קבוע, פחות או יותר (אם הייתה לי ברירה לא הייתי לוקחת, אבל במקצוע שבחרתי לעצמי - עריכת דין, אין לי כ"כ ברירה...). אני יודעת מזמן, שריטלין אינו מספיק, וצריך גם משהו מעבר - מישהו שיעזור להתמודד עם הקשיים ואולי אפילו יעזור במציאת כיוון, אבל בכל פעם דחיתי את זה, כי מצאתי שאני מצליחה (אמנם לעיתים בקושי לא קטן) להתמודד עם האתגרים שמובאים בפני.
לאחרונה ההתמודדות הופכת קשה יותר ויותר, וזה משפיע לא רק על חיי המקצועיים, אלא במידה רבה גם על החיים האישיים. אני מרגישה אבודה, ובעיקר - נהיה לי ברור יותר ויותר שאני לא יכולה לבד.

איני יודעת אם יש אפשרות כזו בפורום, אבל אשמח אם כן - לשמוע על המלצות על מטפלים/מאמנים שעובדים עם אנשים עם הפרעות קשב, כלומר - משהו בדגש ההתנהגותי, ולא רק קוגנטיבי.

תודה מראש...
כמה הארות...
15/06/14 11:01
92צפיות
רטלין אינה תרופת פלא, תפקידה "לפנות" אותך ולאפשר לך למידה כלומר, לאפשר לך להבין טוב יותר את דרך המחשבה שלך ומשם גם את אופן הבחירות שלך.
כמעט כל מי שמגיע לפורום הזה בורך בתכונה הזאת שיש המכנים אותה: "הפרעת קשב", בעיני היא יותר "ריבוי קשב", זאת תכונה המאפשרת לך לעשות פעולות רבות באותו הזמן..., אז נכון הוא שלחלק מהאנשים התכונה הזאת מפריעה, אבל בעיני אחרי עבודה עצמית שבה תלמדי להכיר גם את עצמך, גם את התכונה הזאת ובעיקר את אופן הפעולה המועדפת עליך - רק תרוויחי.
אני עבדתי עם כמה עורכי דין עם הפרעת קשב כשהעבודה הייתה הדבר האחרון שנפגע להם בדרך ל"קריסת מערכות כללית".
אל תקבלי את המצב הזה כמובן מאליו, יש הרבה מה לעשות והדגש הוא על: לעשות !!
בדיוק בגלל זה פניתי לפורום
15/06/14 11:10
64צפיות
אני לא מתייאשת, אבל אני רוצה למצוא את הדרך שתאפשר לי לשלב ולעשות באופן שינצל את היכולות שלי ולא יגרום לי לתחושת חוסר (חוסר יכולת, חוסר ביטחון, חוסר מוטיבציה...). העבודה העצמית שאת מדברת עליה - אני לא מרגישה שאני יודעת לעשות אותה לבד, ואני צריכה הכוונה, ולכן פניתי בשאלתי למעלה.
מקווה שתוכלו לסייע
זאת יכולה להיות התכתבות מעניינת
15/06/14 13:36
64צפיות
אני בטוח שעוד אנשים בפורום חווים (פחות או יותר), את אותה ההרגשה שאת כל כך מיטיבה לנסח.
אם ניקח את הים כפראפרזה על החיים שלנו, הרי החיים שלנו משולים בעצם לים גבה-גלי.., כשאנחנו נמצאים "על הגל" אנחנו טסים מאוד מהר, ללא מאמץ וגם רואים מאוד רחוק..., ולפעמים בלי שיש לנו שליטה "הגל מתנפץ עלינו", ואז נכנסים לנו מים במקום אוויר, אנחנו שותים מים מלוחים ושורף לנו בעיניים.., העבודה שאני מדבר עליה מטרתה להחזיר את הפרופורציות לחיים, להזכיר לעצמנו שהחיים עולים ויורדים, שלפעמים יותר קשה וזה עובר, שיטת האימון שאני מעביר פועלת מתוך מודל הפסיכולוגיה החיובית והיא מראה למתאמן/ת לא את חוסר היכולת, חוסר הביטחון וחוסר המוטיבציה, אלא את החזקות, את הכוחות המניעים ואת ה"שרירים" (שנמצאים כרגע חלשים) אך בקלות אפשר לחזק אותם ולפעול איתם.
אין שום יתרון בלהתמודד לבד עם קושי, טובים השניים מהאחד שאם לא כן (אז כמו בשיר המפורסם): טובעים השניים מהאחד...   
מאחר שיש פה לא מעט הורים שמתעניים לא רק
13/06/14 08:38
74צפיות
בהפרעת קשב אלא גם באוטיזם, ובהרבה משפחות זה מופיע ביחד אני מפנה את תשומת הלב לרשומה חדשה שכתבתי על הנושא של "תפקוד גבוה".... בעקבות סרטה של דנה דיאמנט , למי שראה...
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent... חן
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום