לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.

עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

תביעה ייצוגית נגד משווקים של מרווה מרושתת
20/04/14 09:01
78צפיות
לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה בימים האחרונים בקשה לתביעה ייצוגית על סך 70 מיליון שקל נגד יצרניות ומשווקת תוספי התזונה מהגדולות בישראל "אינהרב" ו"אמברוזיה סופבהרב", בטענה כי מכרו כמוסות "אומגה 3 -מרווה מרושתת" המכילות שמן מסוכן ורעיל האסור לשימוש בני אדם.
תודה לרונן שפירא על הבאת המידע לפורום
כתובות אינטרנט מצורפות:
מישהו מכיר? שמע? התנסה?
18/04/14 23:25
140צפיות
אימון מוחי וחלוקת קשב כתחליף לריטלין
http://cafe.themarker.com/post/1580985/

תודה
º
זאת תוכנה לאימון מוחי שיש לתרגל 3פעמים בשבוע
19/04/14 00:10
47צפיות
וזה עובד? אחוזי הצלחה?
19/04/14 01:21
46צפיות
תודה
º
זה עובד כל עוד מתאמנים, כמו כושר גופני
19/04/14 01:33
48צפיות
רספרידל נוזלי
18/04/14 13:18
77צפיות
האם זה נכון לערבב רפסרידל עם שוקו? או מיץ?
או זה מבטל את ההשפעה?
º
שלחתי את השאלה לרוקח חגי שור
18/04/14 17:05
21צפיות
אין בעיה
20/04/14 00:42
50צפיות
ממילא כשבולעים זה מתערבב עפ תוכן הקיבה.
רק לשים לב ל 2 נקודות.
לערבב ממש לפני המתן. לא להשאיר חומר מעורבב שעות.
על הילד לקחת את כל הכמות של הנוזל. אם ערבבת עם כוס והילד שתה רק חצי כי נמאס לו, הוא יקבל חצי מינון.
לכן לערבב עם רבע כוס.

ועוד נקודה נוספת, מבלי שאני מכר כלום על המקרה: ריספרידל איננה תרופה לקשב!
אם מערבבים במים
22/04/14 21:01
21צפיות
מותר לזה לעמוד קצת? (נניח שעה בערך)
המינון נמוך אבל הטעם מר לכן מערבבים בערך בכפית מים.
אגב לנו נמסר על כל מיני הגבלות מבחינת במה מותר לערבב, שאני כבר לא זוכרת, תוכל לפרט אולי?
ערבוב במים
23/04/14 11:26
12צפיות
שעה זה לא בעיה
רצוי שלא יהיה משהו מאד חמוץ
אבל זה לא ממש משנה
º
תודה רבה!
24/04/14 18:55
67צפיות
אישור מינון כפול- ריטלין LA. מבקשת עזרה חברים
18/04/14 10:20
123צפיות
רקע קצר-ארוך: בת 25 סטודנטית לביו-תאית-מולקולרית (אירוני) לאחר ניתוח בריאטרי לירידה במשקל, פעם שנייה.
בגיל 16, בהיותי שוקלת 140 קילוגרם- עברתי אבחון פסיכודידקטי שקבע כי אכן לוקה בADHD . בתור בדיחה עולבת שהתבררה לי רק בדיעבד- נרשם לי במשקל ההיסטרי הזה רק 10 מיליגרם ריטלין רגיל (מגוחך אפילו לילדים ששוקלים 20 אחוז ממשקלי דאז). כמובן שהועיל כמו כוסות רוח למת.
לא חזרתי ליטול, אובחנתי על הדרך כדיסקלולית והושמתי בכיתת מב"ר כשאני עוברת את הבגרויות בקושי רב ומגרדת את המינימום של המינימום.
בשנה שהוצאתי רשיון נהיגה, עם הרכב החדש של אמא- 13 תאונות.. בשנה.  (ללא נפגעים למזלי. בעצמים דוממים בעיקר...אבל קצת יותר מתאונות סטראוטיפיות, עקב הסחות דעת מינוריות ביותר).
לבסוף לקחתי את הריזיקה, הגעתי לפני כשנתיים לנוירולוג של כללית לאחר הפנייה מרופאת המשפחה, והוא קבע כי האבחון שעברתי 7 שנים לפני כן עודנו תקף (מן הסתם המצב לא השתפר)...מאז השתנו חיי...מכל בחינה.
נוהגת כמו מורה נהיגה מדופלם, מצטיינת בתואר ריאלי (מאובחנת כדיסקלקולית האמנם???) יחסי אנוש לעילא ולעילא (וזאת לאחר שמרבית חיי הסקתי שאני סוציומטית למדיי), כל דבר מעניין אותי, מאד פעילה ושמחה. ללא תופעות לוואי פרט לתנועת מעיים מוגברת בסמוך לרגע הנטילה. (ניסוח עדין למדיי להגיד "ההפך מעצירות)
העניינים השתנו לפני כשנה וקצת, כשעברתי עוד תהליך משמח של הניתוח הבריאטרי השני שלי.
אמנם כרגע אני שוקלת 74 קילוגרמים, אבל המינון שלי הוכפל (מ20 LA ל40) כנראה עקב פעילות מעיים מהירה מהרגיל עקב קיצור הקיבה המשמעותי ששולח אותי לשירותים די מהר..ומי שחווה תופעת לוואי מעניינת זו של הריטלין יוכל להעיד כי הוא גם ככה מסוגל לעשות זאת בכוחות עצמו.
למרבה הצער...40 לא מחזיק לי...זו לא התדרדרות, זה היה ככה מהרגע הראשון שלקחתי ריטלין לאחר הניתוח וחוויתי בתופעת הלוואי המוגברת הזאת. אני לא חווה אדפטציה אלא ביעילות מופחתת משמעותית מבעבר, כך שלעתים אני נוטלת כ80 מיליגרם (משיגה דרך אדם קרוב שמסייע) רק כדי שישפיע עליי כפי שה20 השפיעו עליי בעבר.

ניסיתי כקונצטרה וכדי לא להכנס לפרטים מגעילים- היא מצאה את עצמה מחוץ לגופי מהר למדיי, כשהמעיים שלי משמשים כקטליזה מעצבנת.
אני יודעת שמתילפנידאט יכול לבוא בתצורת מדבקה (דייטרנה) אבל אני מעדיפה להשיג זאת בצורה הכי פחות ביורוקרטית שקיימת. כלומר, בלי להפעיל חברת ביטוח פרטית לייבוא אישי/ אישורים מכאן ועד הודעה חדשה (29ג וכיו"ב) וכמובן לא לשלם יותר מ400-500 שקלים בחודש בעבור התענוג הנחוץ כל כך.

רופאת המשפחה שלי מגלה אדישות לעניין ומגלה סקפטיות כשאני מעלה את זה בפנייה ובאופן כללי גם מול הניורולוג עצמו של הקופה זה היה מאד נדמה כאילו הם חושדים שאני מסוממת לחלוטין ועושה ריטלין בשביל הכיף או כי מתחשק לי מדי פעם לשבת יותר מחצי שעה מול הטלוויזיה בלי להתחיל לקפץ בבית..ולא השתכנעו שאני אכן זקוקה לכך, כאילו לא מבינים שבעוד כחודשיים אהיה בת 26, ולא מתבגר לא אחראי שבטוח שזה יעשה לו "היי" כלשהו...
שאלתי- האם יש אפשרות לפנות לנוירולוג פרטי על מנת שזה יוציא לי מרשם נוסף? או שזה צריך לעבור מסכת יסורים וטופסיאדה?

תודה רבה למי שככל הנראה כן נטל את הריטלין שלו הבוקר והגיע עד שורה זו בתוך פחות מ5 שעות.
מודה אף יותר לכל מי שיהיה מסוגל לעזור/להכווין.
כל הכבוד על היוזמה ועל השינוי
18/04/14 12:04
53צפיות
אני עשיתי קיצור קיבה, אבל קיבלתי די הרבה בחזרה....
ריטלין לא עובד על כל אחד, אלא רק על כ80 אחוז מהאוכלוסיה שאובחנה. לק מהאנשים צריכים תרופות אחרות כגון אדרל או סטרטרה...
מעבר לכך חושב לבדוק איזה עוד דברים השתנו בחייך מאז, לעשות בדיקת דם מקיפה כדי לשלול תופעות אחרות כגון מחסור בברזל, לבדוק נושאים כמו שינה ותזונה וכן עליה בחרדות ובדאגות.
אני הייתי מציע לחפש דווקא פסיכיאטר שיבדוק את כל התחומי ויציע טיפול מקיף. אישית אני מרוצה מאוד מטלי וישנה שמקבלת בגבעת שמואל ופה בפורום מייעץ אלון אשמן....
בשאלה הועתקה לדר׳ נחום סגול
19/04/14 00:16
36צפיות
זאת שאלה שמצריכה התייחסות רופא מומחה להפרעות קשב.
כנראה שהניתוח השפיע על תגובת הקיבה לתרופה. לא כדאי להיגרר
להגדלת מינון ללא פיקוח רפואי.
רונן וזיוה- תודה רבה
19/04/14 04:34
27צפיות
רונן לתהיותך, פסיכיאטרים ופסיכולוגים שפגשתי בעבר הם אלה שהכווינו אותי לטיפול מסוג זה. כנראה שמסיבה טובה. רק כשעברתי אצל קב"ן בצבא והשתכנעתי רק משום שסברתי כי הוא האחרון בעולם להציע לי "סמים" בצורת ריטלין ממניעים פרנואידים-כלכליים (היה מילואימניק +הריטלין ממומן ע"י צה"ל כך שהוא לא קיבל בונוס) .
קיבתי המשורוול תקינה, גם לו הייתי רוצה איני מסוגלת לעלות במשקל ואפילו נאבקת מעט לאכול גם כשאני לא רעבה (תופעות הלוואי של ריטלין לנצח תהיינה חיוביות ושליליות באופן יחסי למשתמש).
מצבי הרגשי, הפסיכולוגי והגופני תחת מעקב מתמיד ובאופן כללי המדדים בכל הפרמטרים הנ"ל מעולים כפי שהם תמיד ללא תלות בריטלין,
אך מאחר ואני רוצה ללכת קדימה ולא לצעוד אחורה- אני תלויה בו בתפקוד היומיומי ונתקלת לא מעט בבורות בעניין גם בקרב אנשי מקצוע.

שוב, תודה רבה על ההבנה והרצון לסייע לי במצב יחודי זה... שמחה לשמוע שלמישהו אכפת.

ענבר.
לגבי פסיכולוגים ופסיכיאטרים - גם אני
19/04/14 07:47
34צפיות
בעברי שמעתי דברים אחרים, כולל שהכל יסתדר כשאגדל ועד שיש לי הרס עצמי וכן הלאה...אבל דברים משתנים ויותר ויותר מבינים שגם לאנשים "נורמטיבים" יש קשיים שצריכים טיפול וכל מני הפרעות נוירולוגיות...
לגבי קיצור קיבה, שמעתי שהשרוול הרבה יותר יעיל ממה שעברתי בזמנו שזה קיצור באמצעות קליפסים..
בהצלחה....
מטבוליזם מהיר של ריטלין עקב מעי קצר
19/04/14 19:26
67צפיות
ריטלין רגיל נספג ועובד עד שמתפרק בגוף. LA בחלקו נספג מהר ועובד כמו ריטלין רגיל ושאר ה LA נספג לאחר ששוהה במעי מס שעות.
אם LA של 60 הוא המינון שלך את יכולה להגיע להשפעה דומה עם 25 מג ריטלין רגיל. 80 LA זה בחוזק של 30 ריטלין רגיל.
את יכולה גם לתת צאנס לאדראל שנספג מהר ואמנם דורש 29ג אבל פשוט ויש להשיג בכל בית מרקחת של ניופארם או סופרפארם במחיר שפוי. את תמיד יכולה לקחת עוד מנה של ריטלין פשוט או אדראל לפני שהשפעת המנה הראשונה מסתיימת. יש היום לרוב הקופות רופאים שיכולים לעזור לך לקבל המלצה כתובה ומרשם להבא גם מרופא המשפחה שלך. אם נוח לך אנחנו בגדרה יכולה לתאם עם המזכירה 08-8693836.
תודה רבה ד"ר סגל!
19/04/14 23:25
27צפיות
אתקשר  מיד כשיגמר החג...

שוב תודה רבה!
יעוץ עם רופא המשפחה דר' נחום סגול
17/04/14 23:05
67צפיות
דר' נחום סגול ייעץ בפורום במוצ"ש , שעות 21:00-22:30.
דר' סגול
הנו רופא משפחה בוגר בית הספר לרפואה בהדסה, ירושלים,
עם התמחות משולבת בבית חולים בתל השומר ובקהילה, והתמקצעות בנושא בעיות קשב ורכוז בילדים ובמבוגרים.
מקבל בקליניקה פרטית בגדרה את חברי כל קופות החולים.

אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם לדר' נחום סגול על ידי הוספת תגובה להודעה זו.
מה המינון המתאים של ריטלין? - שאלה מן הפורום
17/04/14 23:08
47צפיות
אהלן!
בדיוק השתחררתי מצה"ל, אחרי 3 שנים שלא נגעתי בריטלין, עליתי גם איזה 2 קילו לצערי בחפש"ש שבטח משפיעים
קיצר, חזרתי לרופאת המשפחה ובגלל שאני רוצה ללמוד לפסיכו' אז ביקשתי שוב ריטלין, היא נתנה לי מרשם של 25 מ"ג בגלל שאני שוקל 75 קילו בערך~
לקחתי היום בפעם הראשונה.. 25 מ"ג, אחרי האוכל, ישר נרדמתי - נראה לי שזה קשור לאוכל, וקמתי בדיוק לריבאונד עצבני אחרי שעתיים וחצי
אני זוכר שלריטלין רגיל יש טריק כזה להורדת הריבאונד, לקחת מינון קטן יותר אחרי שעתיים וחצי ואז זה אמור למתן את ההשפעה של הריבאונד
מישהו יכול לשפוך אור?
וכמה זמן לתת ל25 מ"ג ניסיון עד שאבין שאני צריך יותר או פחות ולפי מה לשפוט את זה? אני מניח שהסקאלה היא בין 22.5 ל-30 מ"ג לפי המשקל שלי, אל דאגה, אני לא מתכוון לקחת 40 על דעת עצמי אבל קצת לפה וקצת לשם זה בסדר, לא נהיה מקובעים
מינון ריטלין
19/04/14 22:10
59צפיות
אכן יש קשר בין מינון ריטלין לבין המשקל. אבל אנשים שונים על משקל זהה יזדקקו למינונים שונים. ההבדל יכול להגיע לפי שלוש....
אם את זוכרת מה היה המינון שלך בתיכון בדכ המינון יהיה נכון גם לעכשיו. 2 קג זה זניח.
אגב 25 מג ריטלין פשוט זה מינון מכובד מאוד. זה כמו 60 LA או גם 90 קונצרטה.
הסיכוי שאת זקוקה ליותר מכך קטן.
לסיכום- נסי לברר אולי דרך הרופאה מה היה המינון שעזר לך בשמינית. אם אז הועיל סביר להניח שיתאים גם עכשיו. בהצלחה !
לא מצליחה לקום בבוקר - שאלה מן הפורום
17/04/14 23:09
55צפיות
היי, בת 23, גם לי יש הפרעות קשב וריכוז. :)
רציתי לדעת אם גם לכם יש את התופעה הזאת:
לא מצליחה להתעורר בבוקר, בעיה חמורה עד כדי כך שאני מאחרת למקומות. ניסיתי המון שיטות, כלום לא עוזר. פשוט לא מצליחה להתעורר בבוקר, וכשאני מתעוררת אני לא באמת "כאן".. מפספסת ושוכחת הרבה דברים (יותר מהרגיל)
השאלה אם זה מוכר לכם? או שזה בכלל לא קשור להפרעות קשב וריכוז?

בעיה להתעורר בבוקר
19/04/14 22:20
61צפיות
הקשר המוכר לנו לעייפות בבוקר ולקשב ורכוז הוא הנטיה השכיחה להרדם מאוחר. ואז קשה להתעורר. אם זו הבעיה ניתן להיעזר במלטונין שהוא הורמון שינה טבעי.
לעיתים תקופה של מצב רוח לא טוב מביאה לקשיי התעוררות וחוסר אנרגיה.
קיימות סיבות נוספות שלאו דוקא קשורות לקשב ורכוז. מציע שתקבעי פגישה עם רופא המשפחה שלך. בריאות...
adhd לילדה בת 6 - שאלה מן הפורום
18/04/14 00:16
63צפיות
לאחיינית שלי יש ADHD חמור, שמאד מקשה על על התפקוד היומיומי שלה. אחותי ניסתה אינספור טיפולים תרופתיים וטיפולי התנהגות למינהם.
נתקלנו במטפל אלטרנטיבי שהמליץ לנו על תרופה חדשה אלטרנטיבית שיצאה לשוק, שאמורה להיות מהפכנית, האם מישהו מכיר או יכול להמליץ? קוראים לה Mind Tune"

אישור מינון כפול של la?/ שאלה מין הפורום
19/04/14 00:05
49צפיות

רקע קצר-ארוך: בת 25 סטודנטית לביו-תאית-מולקולרית (אירוני) לאחר ניתוח בריאטרי לירידה במשקל, פעם שנייה.
בגיל 16, בהיותי שוקלת 140 קילוגרם- עברתי אבחון פסיכודידקטי שקבע כי אכן לוקה בADHD . בתור בדיחה עולבת שהתבררה לי רק בדיעבד- נרשם לי במשקל ההיסטרי הזה רק 10 מיליגרם ריטלין רגיל (מגוחך אפילו לילדים ששוקלים 20 אחוז ממשקלי דאז). כמובן שהועיל כמו כוסות רוח למת.
לא חזרתי ליטול, אובחנתי על הדרך כדיסקלולית והושמתי בכיתת מב"ר כשאני עוברת את הבגרויות בקושי רב ומגרדת את המינימום של המינימום.
בשנה שהוצאתי רשיון נהיגה, עם הרכב החדש של אמא- 13 תאונות.. בשנה.  (ללא נפגעים למזלי. בעצמים דוממים בעיקר...אבל קצת יותר מתאונות סטראוטיפיות, עקב הסחות דעת מינוריות ביותר).
לבסוף לקחתי את הריזיקה, הגעתי לפני כשנתיים לנוירולוג של כללית לאחר הפנייה מרופאת המשפחה, והוא קבע כי האבחון שעברתי 7 שנים לפני כן עודנו תקף (מן הסתם המצב לא השתפר)...מאז השתנו חיי...מכל בחינה.
נוהגת כמו מורה נהיגה מדופלם, מצטיינת בתואר ריאלי (מאובחנת כדיסקלקולית האמנם???) יחסי אנוש לעילא ולעילא (וזאת לאחר שמרבית חיי הסקתי שאני סוציומטית למדיי), כל דבר מעניין אותי, מאד פעילה ושמחה. ללא תופעות לוואי פרט לתנועת מעיים מוגברת בסמוך לרגע הנטילה. (ניסוח עדין למדיי להגיד "ההפך מעצירות)
העניינים השתנו לפני כשנה וקצת, כשעברתי עוד תהליך משמח של הניתוח הבריאטרי השני שלי.
אמנם כרגע אני שוקלת 74 קילוגרמים, אבל המינון שלי הוכפל (מ20 LA ל40) כנראה עקב פעילות מעיים מהירה מהרגיל עקב קיצור הקיבה המשמעותי ששולח אותי לשירותים די מהר..ומי שחווה תופעת לוואי מעניינת זו של הריטלין יוכל להעיד כי הוא גם ככה מסוגל לעשות זאת בכוחות עצמו.
למרבה הצער...40 לא מחזיק לי...זו לא התדרדרות, זה היה ככה מהרגע הראשון שלקחתי ריטלין לאחר הניתוח וחוויתי בתופעת הלוואי המוגברת הזאת. אני לא חווה אדפטציה אלא ביעילות מופחתת משמעותית מבעבר, כך שלעתים אני נוטלת כ80 מיליגרם (משיגה דרך אדם קרוב שמסייע) רק כדי שישפיע עליי כפי שה20 השפיעו עליי בעבר.

ניסיתי כקונצטרה וכדי לא להכנס לפרטים מגעילים- היא מצאה את עצמה מחוץ לגופי מהר למדיי, כשהמעיים שלי משמשים כקטליזה מעצבנת.
אני יודעת שמתילפנידאט יכול לבוא בתצורת מדבקה (דייטרנה) אבל אני מעדיפה להשיג זאת בצורה הכי פחות ביורוקרטית שקיימת. כלומר, בלי להפעיל חברת ביטוח פרטית לייבוא אישי/ אישורים מכאן ועד הודעה חדשה (29ג וכיו"ב) וכמובן לא לשלם יותר מ400-500 שקלים בחודש בעבור התענוג הנחוץ כל כך.

רופאת המשפחה שלי מגלה אדישות לעניין ומגלה סקפטיות כשאני מעלה את זה בפנייה ובאופן כללי גם מול הניורולוג עצמו של הקופה זה היה מאד נדמה כאילו הם חושדים שאני מסוממת לחלוטין ועושה ריטלין בשביל הכיף או כי מתחשק לי מדי פעם לשבת יותר מחצי שעה מול הטלוויזיה בלי להתחיל לקפץ בבית..ולא השתכנעו שאני אכן זקוקה לכך, כאילו לא מבינים שבעוד כחודשיים אהיה בת 26, ולא מתבגר לא אחראי שבטוח שזה יעשה לו "היי" כלשהו...
שאלתי- האם יש אפשרות לפנות לנוירולוג פרטי על מנת שזה יוציא לי מרשם נוסף? או שזה צריך לעבור מסכת יסורים וטופסיאדה?

תודה רבה למי שככל הנראה כן נטל את הריטלין שלו הבוקר והגיע עד שורה זו בתוך פחות מ5 שעות.
מודה אף יותר לכל מי שיהיה מסוגל לעזור/להכווין.
תשובה קצרה לשאלה ארוכה
20/04/14 00:48
48צפיות
להחליף רופא. זה הכל.
לא חייבים להתקע עם רופא שלא מבין בקשב. יש המונים כאלה.
עד 90 מג ליום אין לו שום בעיה לתת. ואם הוא מסרב יש עוד רופאים...
יש עורכי די גרועים, מהנדסים גרועים וגם רופאים גרועים.
יש גם מעולים, רק צריך למצוא אותם.
º
תודה לדר' נחום סגול על היעוץ בפורום
21/04/14 03:28
7צפיות
עזרה במילוי שאלונים לעבודה סמינריונית
16/04/14 21:37
16צפיות
שלום, אנחנו שלי לובטון ובר קורן, סטודנטיות לתואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה. במסגרת לימודינו בתואר הראשון אנו עורכות מחקר שמטרתו לבחון כיצד שימוש בהומור קשור לזוגיות בקרב בעלי הפרעות קשב וריכוז בהשוואה לאנשים שאינם בעלי הפרעות אלו. המחקר מיועד לאנשים בני 20 ומעלה הנמצאים במערכת יחסים זוגית של 6 חודשים ומעלה. נודה לך אם תסכים/י להשתתף במחקר שלנו. המחקר כולל מילוי שלושה שאלונים שניתן להגיע אליהם דרך הקישור המופיע למטה.  אין כל צורך לציין את שמך או פרטים מזהים ולמערכת אין כל דרך לדעת מי ממלא כל שאלון, כלומר, כל תשובותיך יישמרו באופן אנונימי לחלוטין. אם תחוש/י אי נוחות תוך כדי מילוי השאלון את/ה רשאי/ת להפסיק למלאו.

https://docs.google.com/forms/d/15DTH8FvJiccvTGvKV...

בתודה, שלי ובר

לשאלות נוספות- SHELIL123ֲWALLA.COM

ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
15/04/14 21:30
46צפיות
בימים ג'-ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז,
והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:

א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. וויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השונים
ה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?

אתם מוזמנים לשאול את מומחי הפורום בתגובה להודעה זו.
צריכה עזרה דחוף !!!!
16/04/14 01:59
125צפיות
הי. בני בן ה 10.5 מאובחן מגיל 4 ב ODD ו- ADHD. כל השנים עבר אחונים וטיפולים שונים (תרופתיים, התנהגותיים, רגשיים ופסיכולוגיים). היו תקופות קצרות טובות יותר אבל רוב הזמן המצב ממש קשה גם בבית וגם בביה"ס. עכשיו המצב ממש בעייתי בעיקר בבית. עברנו בעצמנו הדרכות הורים, טיפולים פסיכולוגיים ומה לא.
הוא במעקב פסיכיאטרי כל השנים. אחרי כישלון של כל הריטלנים למיניהם וריספרדל לתקופה ארוכה ואפילו תרופה אנטי חרדתית, הוא מטופל היום בקלונידין אבל ההתנהגויות שלו הופכות עוצמתיות יותר ומסוכנות יותר.
הוא כבר מדבר על זה שלא רוצה לגדול יותר בבית. שנשלח אותו לפנימייה. מאיים עלינו שיברח ועוד ועוד. אלים מאוד כלפינו !!!
מה עוד ניתן לעשות? יש תקווה שיגיע לגיל מסוים וזה ישתפר? האם יש טיפול תרופתי שאני לא מכירה?
ובכלל האם מישהו מכיר קבוצת תמיכה להורים על ילדים המאובחנים ב  ODD ?

תודה
ספר חדש שיצא
16/04/14 06:27
112צפיות
odd זה לא נושא שאני מתמצאת בו, אבל לאחרונה נתקלתי בכנס בספר מתבגרים סרבנים וקניתי אותו
הספר נכתב על ידי הפסיכיאטר ראסל בארקלי (מומחה בעל שם עולמי בתחום הפרעת קשב) יחד עם פסיכולוג שאיני מכירה. יש בספר  כלים מעשיים לפתרון בעיות עם ילדים עם הפרעת התנגדות
זה הקישור שמצאתי לספר
http://www.hebpsy.net/articles.asp?id=2424
מקוה שהוא יעזור לכם בהתמודדות הלא פשוטה
להחליף את המומחים
16/04/14 18:29
89צפיות
ADHD וגם ODD אלו הפרעות שידוע איך לטפל בהן.
במידה שהטיפולים לא עזרו, ישנן שתי אפשרויות:

א. האבחנה לא נכונה ולכן הטיפולים לא עזרו
או
ב. האבחנה נכונה והטיפולים לא היו מותאמים לה

באופן כללי ומבלי להכיר את הבעיות הייחודיות לבנך,
בהפרעת קשב מטפלים על ידי תרופה והדרכת הורים, ובהפרעת התנגדות מטפלים בטיפול התנהגותי.

המצב האידאלי הוא להיעזר בפסיכיאטר שמבין בשתי ההפרעות וישמש כמנהל מקרה.
מנהל המקרה אמור להמליץ על טיפולים מתאימים ולפקח על יעילותם.
פסיכיאטר מתאים לכך היות שיש לו השכלה רחבה שיכולה להקיף את כל ההיבטים
של חיי הילד.

לא כדאי להמשיך בטיפולים שלא עובדים. זה מתסכל את הילד ואתכם.
תרופות נוספות
21/04/14 13:52
36צפיות
אצלנו גם הריטליניים למיניהם עשו נזק עצום וגם הרספרידאל. מה שעזר זה אביליפיי או סרוקוואל
ליקוי למידה? הפרעת קשב ?
16/04/14 18:06
90צפיות
שלום לכם,
תלמיד חטיבת ביניים שסובל מקשיי התארגנות, פיזור, איבוד חפצים, "עצלנות" וחוסר מוטיבציה.
חוזר על אותן הטעויות, ואינו לומד לקח מניסיון קודם.
האם תתכן לקות למידה, ואיזו ? (אינו סובל מקשיים בקריאה כתיבה או חשבון)
אל מי ניתן לפנות כדי לאבחן ? ומה עושים במידה ואכן קיימת לקות ?
לפי התיאור שלך זה חשוד כהפרעת קשב
16/04/14 18:22
67צפיות
במידה שיש קושי בסדר ובארגון, כדאי לפנות לאבחון של הפרעת קשב אשר מתבצע על ידי רופא שהתמקצע באבחון זה.
בדרך כלל אלו נוירולוגים ופסיכיאטרים לילדים, ויש גם רופאי משפחה שעברו קורס אשר מסמיך אותם לאבחן הפרעת קשב.
º
תודה
16/04/14 18:46
15צפיות
שאלה..
07/04/14 00:38
154צפיות
היי, בת 23, גם לי יש הפרעות קשב וריכוז. :)
רציתי לדעת אם גם לכם יש את התופעה הזאת:
לא מצליחה להתעורר בבוקר, בעיה חמורה עד כדי כך שאני מאחרת למקומות. ניסיתי המון שיטות, כלום לא עוזר. פשוט לא מצליחה להתעורר בבוקר, וכשאני מתעוררת אני לא באמת "כאן".. מפספסת ושוכחת הרבה דברים (יותר מהרגיל)
השאלה אם זה מוכר לכם? או שזה בכלל לא קשור להפרעות קשב וריכוז?

יש מה לעשות !!
09/04/14 14:20
108צפיות
את יכולה לשייך את זה להפרעת קשב, ומצד שני זה לא חייב להיות...,
הדרך שאני מצאתי שהיא הכי אפקטיבית קוראים לה: ניהול זמן.
אפשר ללמוד איך להתנהל בחיי היומיום, אפשר ללמוד איך להיות יעילים יותר, אפשר ללמוד איך לחיות חיים אפקטיביים.
בסופו של עניין זאת טכניקה שאם את רוכשת אותה וחייה לאורה, קל לך יותר ואת לא נוסעת "פול גז בניוטרל"
מתי אני יודע שהגעתי למינון הרצוי של ריטלין?
13/04/14 20:18
111צפיות
אהלן!
בדיוק השתחררתי מצה"ל, אחרי 3 שנים שלא נגעתי בריטלין, עליתי גם איזה 2 קילו לצערי בחפש"ש שבטח משפיעים
קיצר, חזרתי לרופאת המשפחה ובגלל שאני רוצה ללמוד לפסיכו' אז ביקשתי שוב ריטלין, היא נתנה לי מרשם של 25 מ"ג בגלל שאני שוקל 75 קילו בערך~
לקחתי היום בפעם הראשונה.. 25 מ"ג, אחרי האוכל, ישר נרדמתי - נראה לי שזה קשור לאוכל, וקמתי בדיוק לריבאונד עצבני אחרי שעתיים וחצי
אני זוכר שלריטלין רגיל יש טריק כזה להורדת הריבאונד, לקחת מינון קטן יותר אחרי שעתיים וחצי ואז זה אמור למתן את ההשפעה של הריבאונד
מישהו יכול לשפוך אור?
וכמה זמן לתת ל25 מ"ג ניסיון עד שאבין שאני צריך יותר או פחות ולפי מה לשפוט את זה? אני מניח שהסקאלה היא בין 22.5 ל-30 מ"ג לפי המשקל שלי, אל דאגה, אני לא מתכוון לקחת 40 על דעת עצמי אבל קצת לפה וקצת לשם זה בסדר, לא נהיה מקובעים

מינון ממש גבוה
14/04/14 05:34
92צפיות
אם אתה מתכוון שלקחת שניים וחצי כדורים של 'ריטלין רגיל', זה מינון גבוה שלא כדאי להתחיל בו אחרי הפסקה ממושכת.
אם התכוונת לאחד מהכדורים ארוכי הטווח, כדאי שתכתוב כדי שנחשב כמה 'באמת' קיבלת.
לא התבלבלתי
14/04/14 09:45
58צפיות
מדובר על ריטלין רגיל של 4 שעות
לפי מה שאני זוכר זה הולך לפי 0.3-0.4 מ"ג לקילו, או שאני טועה?
לפני הצבא גם לא נתנו לי שום דבר הדרגתי, פשוט 'זה המינון שלך ובהצלחה' אחרי ביקור אצל נוירולוג ואבחון כמובן
אז מאיפה להתחיל בעצם?
עדכון
14/04/14 14:06
60צפיות
ניסיתי לקחת 20 מ"ג הפעם, בגלל ההודעה שהמינון גבוה מדי
והאמת היא? אני לא יודע אם אני מרגיש משהו
הרבה פחות תופעות לוואי, לא כואב לי הראש, אני אפילו די רעב
מה הסימפטומים של מינון נמוך מדי \ גבוה מדי ולמה לצפות כאשר אני מגיע למינון הנכון?
תשובה
15/04/14 16:08
59צפיות
מינון נמוך מדי - בדרך כלל יש תיאבון, אין ריכוז, אפתיים
מינון גבוה מדי - בדרך כלל תזזיתיים, אין ריכוז

בקשר אליך:
גם הבן שלי היה במשקלך וקיבל מינון כזה, ואז התחיל לפחד מעכבישים.
לכן, אם לא נטלת ריטלין הרבה זמן, תעלה למינון הזה בהדרגה.

וכמובן, הכי טוב למצוא את המינון שהכי מתאים לך ואז להמיר לכדור ארוך טווח
שמתפרק באופן יותר מתון ולכן עם פחות תופעות לוואי מאשר 'ריטלין רגיל'.

ריכוזית
13/04/14 14:24
88צפיות
אגב מבחן TOVA, קראתי שהמוצר היחידי שנבדק על ילדים  בעלי הפרעות קשב וריכוז ושיפר את תוצאות מבחן TOVA זה המוצר ריכוזית! אנחנו משתמשים בו זמן רב והוא ממש יעיל עבור הילד שלנו....
המוצר לא נבדק מבחינה מחקרית.
13/04/14 17:18
63צפיות
כך שאי אפשר לדעת  מה יהיו השלכותיו על כל אחד ואחד....
אני שמח שהוא עובד במקרה שלכם...
בהצלחה
º
נבדק מחקרית
14/04/14 05:41
72צפיות
ככל הידוע לי המחקר לא פורסם כך
14/04/14 06:45
51צפיות
שהוא כאילו לא נעשה....
המחקר פורסם
15/04/14 16:09
77צפיות
אם כי לא ידוע לי מה האישור הסופי שקיבל.
היתה טענה כזאת אבל ככל הידוע לי
15/04/14 18:40
56צפיות
המאמר לא התקבל
צריך לדעת איך לקרוא מחקר
20/04/14 00:52
41צפיות
קראתי אותו בשעתו ולא התרשמתי מהתוצאות
אני זוכר שהיה מחקר וגם אני לא התרשמתי
20/04/14 08:01
22צפיות
אבל זה לא היה פרסום בכתב עת...בשעתו טענו שהמחקר פורסם אולם לא נמצא כל אישור לכך...
נבדק מחקרית =! הוכח מחקרית ופורסם במגזין ידוע
23/04/14 15:50
18צפיות
נבדק מחקרית זה גם , אני עושה ניסוי על 3 נמלים ומכריז עקב כך שגיליתי תרופה לסרטן
יש לי מחקר ביד, יש לי תרופה ..אני יכול לכתוב עליה נבדק מחקרית ! וזה חוקי גם .
לא צחוק.

אם זה לא פורסם ואומת במגזין ידוע וקיבל גושפנקא של "הוכח מחקרית " ושיש שמה קבוצת נבדקים מספיק גדולה עם ניסוי לאורך שנים של זמן זה לא שווה את הנייר שעליו זה הודפס.
הוכחה שנבדק מחקרית
24/04/14 10:42
18צפיות
לכל מי שתהה להלן המאמר שמתעד את המחקר (באנגלית). כמו כן, המחקר פורסם בעיתון מדעי מוביל בארה"ב.
כמו כן, יש גם את תרגום המחקר בעברית.
כתובות אינטרנט מצורפות:
למי את קוראת "עיתון מוביל"? יש לו IF של 2.1
29/04/14 13:31
14צפיות
מצאתי כמה ציטוטים שלו במאמרים, שניתן לומר בעדינות שהם, לא רציניים.
בחיפוש ב google מצויין כי יש 8 ציטוטים שלו אבל למרות מאמץ שהשקעתי בזה (ואכן השקעתי בזה מאמץ, כי זה עניין אותי) לא מצאתי שום ציטוט של המאמר בעיתון רציני.
כתובות אינטרנט מצורפות:
עיתון מוביל באה"ב
27/05/14 09:29
שלום רב, זה שם העיתון בו פורסם המחקר: Journal of Attention Disorders OnlineFirst וכמו שאמרתי זה עיתון מוביל בתחום של הפרעות קשב וריכוז בארצות הברית. אתה מוזמן להיוועץ עם כל ד"ר לפסיכולוגיה ולהיווכח בכך.
º
שולחת שוב את הלינקים
24/04/14 10:45
6צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
ADHD לילדה בת 6
12/04/14 20:00
125צפיות
"לאחיינית שלי יש ADHD חמור, שמאד מקשה על על התפקוד היומיומי שלה. אחותי ניסתה אינספור טיפולים תרופתיים וטיפולי התנהגות למינהם.
נתקלנו במטפל אלטרנטיבי שהמליץ לנו על תרופה חדשה אלטרנטיבית שיצאה לשוק, שאמורה להיות מהפכנית, האם מישהו מכיר או יכול להמליץ? קוראים לה Mind Tune"
º
עדיף להחליף רופא ולא לערוך ניסויים בילדה
12/04/14 20:17
31צפיות
º
לא מכירה. נשמע לי כמו הונאה וסחיטה כספית
12/04/14 20:20
32צפיות
מקצועות שמתאימים למופרעי קשב
12/04/14 15:54
94צפיות
הבעיה הכי קשה שלנו ... זה מה מתאים לנו?
יצירתיים, אנרגטיים, מבולגנים, חסרי ארגון, עם קוצים בתחת,

אני בצומת דרכים, האם יש למ ישהו המלצות, רעיונות, מידע מקצועי,
לאיזה מקצועות בעלי הפרעת קשב יוכולו להתאים ולהצליח!

אשמח במידע,
אני רואה מופרעי קשב בכל המקצועות
12/04/14 17:27
134צפיות
הסטיגמה היא שהם מתאימים למקצועות מעניינים עם חשיבה מבוזרת או פעילות גופנית:
מנהלים, אנשי שיווק, זמרים, שחקנים וחיילים קרביים.
אני מכירה גם רופאים, עורכי דין, מתכנתים וחשבונאים.

לדעתי, אנשים עם הפרעת קשב יכולים להצליח כמו אנשים בלי הפרעת קשב.
חשוב שהם יבחרו בתחום שמושך אותם,
ואז המשיכה הזאת תיתן להם כוחות
למצוא וליישם אסטרטגיות להתגבר על הקשיים
האופייניים לכל שיגרה של תעסוקה וקשורים לסדר וארגון.

מנסיון משפחתי:
השיגרה מכשילה, הכשרון מעיף, וההתמדה עוזרת להצליח.
מה זו חשיבה מבוזרת?
12/04/14 18:23
66צפיות
מצוא וליישם אסטרטגיות להתגבר על הקשיים  - איזה אסטרטגיות יכולות להיות?
כל התורה על רגל אחת?
12/04/14 20:27
72צפיות
חשיבה מבוזרת היא הפוכה מחשיבה ממוקדת בדבר אחד.
משתמשים באסטרטגיות לניהול זמן, סדר וארגון
בהתאם לצורך ובהתאם לנטיות של האדם.

למשל: לי נוח לנהל זמן עם יומן-חוברת, ואדם אחר יעדיף לנהל
את הזמן עם יומן והתקאות בסמארטפון

כדי להתרכז, אחד יעדיף סביבת עבודה שקטה, ואחר
יעדיף רועשת.

ועוד
אין מקצוע ספציפי שמתאים במיוחד
12/04/14 22:54
56צפיות
כי הרבה מאוד תלוי אם מוצאים את החצי השני שמשלים את החסר....
חג שמח
11/04/14 19:06
30צפיות
ביום שני בערב נשב כולנו סביב שולחן הסדר
בעצם לא כולם...
מי מילדיכם באמת ישב?
חשבתי על הילדים שמתקשים לשבת היום במכון הכושר והעליתי את המחשבות בפוסט חדש בבלוג שלי
מוזמנים לקרוא ולהגיב
הנה הקישורhttp://www.zipi-coach.co.il/%d7%9c%d7%9e%d7%94-%d7...

חג חרות שמח, ושכל אחד יבחר לעצמו מהי חרות בשבילו!
ציפי
º
11/04/14 19:58
6צפיות
עזרה קטנה
11/04/14 12:33
59צפיות
היי אני סטודנטית לחינוך ואני עושה מחקר בנושא יחסי הורים וילדים עם adhd. יש לי פה שאלון קצר אשמח אם תעזרו לי ותענו. תודה רבה.

https://telhai.qualtrics.com/SE/?SID=SV_bQQ7cTOv3t...
האם ניתן לחצות אדרל?
11/04/14 08:54
67צפיות

רופא נתן מרשם לאדרל 20 מ"ג וביקש שנתחיל עם מינון של 0.5
האם ניתן לחצות את הכדור?
º
בתי חוצה אותו ללא שום בעיה, עפ"י הוראת הרופא
11/04/14 09:22
19צפיות
º
אין שום בעיה לחצות אדרל טבליות (לא XR)
11/04/14 10:54
22צפיות
יעוץ רפואי עם רופאת הילדים דר' אילנה רייט
11/04/14 08:38
128צפיות
דר' אילנה רייט תייעץ בפורום במוצ'ש.  
דר' רייט
היא רופאת ילדים מומחית, מוסמכת משרד הבריאות לאבחון וטיפול בהפרעות קשב בילדים.
ד"ר אילנה רייט עוסקת ה-ADHD במרפאת קופת חולים לאומית בנתניה ובמרכז לקשב וריכוז של בית החולים גהה. בנוסף, מכהנת בתפקיד אחראית הדרכת רופאים מחוזית במחוז מרכז של קופת חולים לאומית.
ד"ר רייט חברה בעמותת קווים ומחשבות, העמותה הישראלית להפרעת קשב.

אתם מוזמנים לכתוב כאן את שאלותיכם לדר' רייט.
ריטלין-פלוסים ומינוסים...
10/04/14 06:41
117צפיות
שלום רב.
מישהו יכול להגיד לי מה המינוסים של ריטלין,האם יש לזה השלכות שליליות בריאותיות ?האם יש עוד מינוסים לריטלין?
לגבי הפלוסים,אני ערה לתוצאות ולבטחון וערך עצמי חיובי שזה בונה ומקנה לזה שמשתמש בזה.
מינוסים ופלוסים
12/04/14 21:41
104צפיות
שלום לך
ניתן לקבל את כל המידע המקצועי באתר של בית מרקחת שור טבצ׳ניק. יש שם אזור גדול על כל התרופות המיועדות להפרעת קשב.
º
תרופות להפרעת קשב
12/04/14 21:49
53צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
פרוויג'יל - שאלה מן הפורום
11/04/14 08:42
62צפיות
האם רופא משפה יכול להביא לי מרשם לתרופה זו , במקרה ואני משתמשת כרגע בריטלין ומאובחנת עם  הפרעות קשב ריכוז??
פרוביג׳יל
12/04/14 21:46
59צפיות
שלום
זו תרופה הרשומה לשימוש להפרעות שינה כגון נרקולפסיה. אבל בשנים האחרונות ישנם מחקרים שהראו שהיא עוזרת היטב גם לטיפול בהפרעת קשב. כיוון שאינה רשומה למטרה זו, הדרך היחידה לקבלה מרופא המשפחה היא ע״י מילוי טופס 29ג אותו ממלא הרופא, ומהווה בעצם בקשה ממשרד הבריאות למכור תרופה למטרה אחרת מהרושם. הרושם שלי הוא שרוב רופאי המשפחה לא מכירים תרופה זו לשימוש המבוקש.
בכל מקרה רצוי שמומחה להפרעת קשב ימליץ על התרופה.
טיפול בילדה בת 6- שאלה מן הפורום
12/04/14 20:32
59צפיות
"לאחיינית שלי יש ADHD חמור, שמאד מקשה על על התפקוד היומיומי שלה. אחותי ניסתה אינספור טיפולים תרופתיים וטיפולי התנהגות למינהם.
תרופות אלטרנטיבית
12/04/14 21:49
73צפיות
שלום
אני משתדלת להגביל את עצמי לענות בתחום התמחותי וזה טיפול רפואי. כיוון שכל יומיים צצות תרופות ״פלא״ שאין עליהן שום מידע, מחקר או תיעוד, איננו נוהגים להתייחס אליהן.
מקווה שתמצאו מזור לאחיינית שלך.
מקצועות שמתאימים למופרעי קשב- שאלה מו הפורום
12/04/14 20:34
58צפיות
הבעיה הכי קשה שלנו ... זה מה מתאים לנו?
יצירתיים, אנרגטיים, מבולגנים, חסרי ארגון, עם קוצים בתחת,

אני בצומת דרכים, האם יש למ ישהו המלצות, רעיונות, מידע מקצועי,
לאיזה מקצועות בעלי הפרעת קשב יוכולו להתאים ולהצליח!

אשמח במידע,
באופן כללי
12/04/14 21:59
95צפיות
קודם כל לכל אחד מתאים משהו אחר ובמיוחד כשמדובר על אנשים בעלי הפרעת קשב וריכוז שברוב המקרים מתפרסים על עשרות תחומי עניין ועיסוקים שמעניינים אותם. העניין הוא לדעת מה מתאים לך
יש אנשים שיותר מתאים עבודת פרוייקטים כזו שיש עבודה ספציפית עם זמן מוגבל לסיומה ויש כאלה שעבודה עם שגרה רצופה היא זו הנכונה ביותר בשבילם.
ישנם מכוני ייעוץ תעסוקתי שמתמחים בהפרעות קשב ועדיף ללכת אליהם מאשר למכון מוכר שלא ידע להכיל את המורכבות שבאדם עם הפרעת קשב
º
תודה לדר' אילנה רייט על היעוץ בפורום
12/04/14 22:46
31צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום