לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.

עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

טיפול טבעי
25/07/14 21:28
42צפיות
היי אלו טיפולים טבעיים מתאימים למבוגרים?
פעילות גופנית אירובית
26/07/14 09:23
38צפיות
פעילות תנועתית ממושכת כמו הליכה, ריצה, שחיה, רכיבה על אופניים, ריקוד שעוזרת לספק חמצן למוח.
השפעתה על הריכוז היא לזמן מוגבל מסיום הפעילות.
צודקת זיוה ואני מוסיף...
27/07/14 10:54
21צפיות
חשוב שהפעילות הגופנית תהיה מותאמת לצרכים שלך, חשוב שזה לא יהיה "סתם" יציאה בלי סיבה או בלי מטרה,
הכוונה שלי שחשוב לבנות מודל פעילות איתו תוכל להתקדם ובעזרתו תוכל להשיג הישגים שבעתיד תוכל לסמן אותם כהצלחות !!
טיפול טבעי להפרעות קשב וריכוז
30/07/14 17:02
12צפיות
היי יוני,
ממליצה לך לנסות טיפול טבעי בצמחי מרפא שתורמים להגברת זרימת הדם למוח ושיפור התפקוד המנטלי ומשפרים את יכולת הריכוז והזיכרון.
וכמובן דגש על תזונה מאוזנת
בהצלחה (:
יעוץ תרופתי עם הרוקח חגי שור
24/07/14 23:50
80צפיות
הרוקח חגי שור ייעץ בפורום במוצ"ש.
חגי שור,
רוקח מוסמך מטעם האוניברסיטה העברית,  הוא המנהל והבעלים של בית המרקחת שור-טבצ´ניק,
מקים הארגון והאתר בתי מרקחת קשובים, וחבר בעמותת קווים ומחשבות, העמותה הישראלית להפרעת קשב.

אתם מוזמנים להוסיף את שאלותיכם בנושאי תרופות ותופעות לוואי שלהן על ידי הוספת תגובה להודעה זו.
האם הזמינות של וויואנס הורידה את המחיר?
26/07/14 08:18
105צפיות
האם היא תיכנס לסל התרופות?
כן במעט
27/07/14 00:02
103צפיות
המחיר ירד במעט הוא נע בין 600 ל 700 ש"ח תלוי במינון.
לגבי הסל, נעשה ניסיון להוסיף לסל אבל זה לא עבר.
אישית אני סבור שיש קודם כל להכליל את הקונצרטה וריטלין LA, שלמעשה לא מסובסדים.
º
קצת מוזר כי קניתי לפני שבועיים וויואנס 70 אצלך ושילמתי 898 ש
05/08/14 13:53
57צפיות
מחיר ויואנס
05/08/14 16:07
283צפיות
אכן ה 70 מג עולה כך.
המינונים הנמוכים עולים פחות
º
גם על מינון 50 מג שילמנו 797 ש״ח....
05/08/14 16:21
57צפיות
מחיר ויואנס
05/08/14 16:32
81צפיות
30 מג עולה 679
50 מג עולה 769
70 מג עולה 898
כעת זה מדויק

º
פשוט קצת מטעה לכתוב בין 600-700...
05/08/14 16:41
30צפיות
º
אילו תרופות ל-adhd יוגשו לסל התרופות?
26/07/14 08:20
67צפיות
זה תלוי ביבואנים
27/07/14 00:04
83צפיות
יש ניסיון חוזר להוסיף את הויואנס.
ואני מקווה שגם קונצרטה ואדרל.
אבל אינני יודע כעת.
מינון ויואנס
20/07/14 15:53
244צפיות
התחלנו לנסות ויואנס.
הילדה מאוד רזה- בת 9 שוקלת 22 קילו (!!!)

הנוירולוגית אמרה לי לעלות מינון בהדרגה.
התחלו מינון של 10 מ"ג- לא הזיז לה.
מינון של 20 מ"ג- עוזר להיפר אקטיביות, אך לא לריכוז.
כעת ננסה 30 מ"ג....

אשמח לשמוע מהורים מה המינון שעוזר לילד שלהם, אני חוששת לתת לה 30 מ"ג, זה נראה לי יותר מידי.

אם חגי שור, רואה הודעה זו, אשמח לתשובה ממנו
מינון ויואנס
21/07/14 11:19
145צפיות
30 מג אמור להיות המינון שלה.
נכון שהיא רזה לגילה, אבל ילדים בגיל נמוך יותר ששוקלים כ 20 קילו מקבלים מינון כזה, כך שהכל בסדר.
נכון לעלות במינון בהדרגה כמו שעשיתם, אבל אל תחששי מ 30 מג.
אם יהיו תופעות לוואי תוכלי לרדת ל 25  ע"י המסת התרופה ומיהול שלה כמו שאני מניח שהסבירו לך.
º
תודה חגי
21/07/14 13:36
31צפיות
תוקף ריטלין LA - שאלה מפורום התמיכה במבוגרים
26/07/14 17:17
50צפיות
יש לי חבילה של ריטלין LA30.
פתחתי אותה ב 9.01.2014 - כתוב שהתוקף שלה חצי שנה מיום הפתיחה.
האם אני יכול להשתמש עדיין? או שזה על היום המדוייק ..?
מה בכלל קורה עם הכדור לאחר התוקף..? הוא לא יעיל..? הוא מסוכן..?
תודה מראש.
תוקף LA אחרי פתיחה
27/07/14 00:08
52צפיות
יש חשש לחדירת לחות כשפותחים את האריזה.
פורמאלית אינני יכול להמליץ בניגוד למה שכתוב על האריזה.
אבל תוקף זה לא מתג , לא קורה משהו מיוחד באותו היום.
מעט אחרי התוקף ניתן להשתמש.
סטרטטרה
26/07/14 17:12
61צפיות
האם ניתן ,במקרה הצורך כמובן, ליטול סטרטטרה
ובנוסף ליטול תרופה נוספת כגון אדרל או קונצרטה ?
סטרטרה בשילוב עם קונצרטה
27/07/14 00:11
45צפיות
אני מקווה שברור לשואל שסטרטרה לוקחים כל יום ולא רק במידת הצורך.
שילוב בין סטרטרה וקונצרטה ניתן בהחלט לביצוע. זה מאפשר להוריד את מינון הקונצרטה ולהמנע מתופעות לוואי.
צריך מעקב של רופא מנוסה. אני מכיר לא מעט שמשלבים סטרטרה עם קונצרטה או אדרל.
התרופה ויואנס - שאלה מן הפורום
26/07/14 17:22
130צפיות
יש לי הפרעת קשב שלא מגיבה לריטלין ואדרל.

לכן יש לכם מושג אם התרופה ויואנס תגיע לארץ?
אני מתעניין בה כי אין לה אפקט ריבאונד, בניגוד לריטלין ואדרל.
פשוט המחיר בשור טבצ'ניק הוא בשמים: 679 ש"ח. (30 מ"ג)

אם לא, ידועים לכם פרטים מועילים על התרופה פוקלין,
שאותה אני מוכן לייבא? המחיר חצי מזה: 396 ש"ח. (5 מ"ג)

תודה מראש.

נ.ב. לקחתי קונצרטה 36 מ"ג לפי מרשם מפסיכיאטר ואני שוקל 112 ק"ג.
הפרעת קשב שלא מגיבה
27/07/14 00:17
96צפיות
אם אתה שוקל 112  ולקחת קונצרטה 36 זה פחות מחצי מהמינון שסביר למשקלך. לכן הקביעה שאתה לא מגיב ממש לא מבוססת.
אתה חייב!!!!  רופא מומחה לקשב. לא כל נורולוג או פסיכיאטר הוא כזה.
בלינק האחרון בחתימה שלי תמצא מידע על כל התרופות.
פוקלין עולה פחות אבל עובד רק 4 שעות.
ככלל התרופות הקצרות עולות פחות מהארוכות, ולכן לא ניתן להשוות רק את המחיר.
שוב, אני לא מאמין שיש רופא מנוסה שרשם לך פוקלין 5 מג.
אני חוזר ושולח אותך לרופא מנוסה!
º
תודה לרוקח חגי שור על היעוץ בפורום
27/07/14 09:52
27צפיות
לחץ דם או ריטלין
02/08/14 01:34
25צפיות
הנ  הנני בת 53  אחות במקצועי
 אינני יכולה ליטול  ריטלין ,
למרות  שאני צריכה,מאחר ויש לי יתר לחץ דם,
הרופא אמר שזה קטלני ביחד , 
מה המאמרים האחרונים הידועים לכם אומרים בנושא ?
ואם כן האם מומלץ ריטלין או נגזרותיו ?

לחץ דם וריטלין
02/08/14 12:26
31צפיות
קטלני זה ביטוי ממש מוגזם. כל התרופות לקשב עלולות להעלות לחץ דם.
הדגש על המילה עלולות. ממש לא חייב.
לדעתי את יכולה לנסות לקחת במינונים נמוכים שעולים בהדרגה ולנטר לחץ דם כמה פעמים ביום ולפיהתוצאות. להחליט.
את צריכה רופא מומחה שיעקוב אחרי התהליך.
אם ריטלין יכשל אפשר לנסות אדרל או. פוקלין . אי אפשר להגיד שאחד יותר טוב מהשני.  צריך לנסות.
המלצה לאן ללכת לאבחון
23/07/14 11:28
84צפיות
שלום
אנחנו מאזור השפלה והייתי רוצה לקבל המלצה לאן לפנות אם אני רוצה להתחיל תהליך של אבחון לבת שלי.
תודה

אני יודעת שהשאלה כללית...אז אם יש שאלות...אשמח לענות
הי שלולית,
23/07/14 22:36
54צפיות
כיום מוסמכים לאבחן הפרעת קשב וריכוז רופאים התפתחותיים, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רופאי משפחה ורופאי ילדים שעברו הכשרה מיוחדת של משרד הבריאות (המכונים גם "רופאי קשב") וגם פסיכולוגים.

השאלה הראשונה היא בת כמה בתך? השאלה השניה היא- מה הדברים שהכי מפריעים לתפקודה ולאיכות חייה ביומיום?

אצל ילדים שיש גם קושי משמעותי בויסות הרגשי, כולל פחדים, חרדות, התנהגויות מתנגדות, התקפי זעם וכד' כדאי לפנות לפסיכיאטר.

אם יש כאן גם שילוב של קשיים לימודיים כדאי , כחלק מתהליך האבחון, לבדוק גם חשד ללקויות למידה, באבחון דידקטי או פסיכודידקטי (אם ישנם קשיים רגשיים שמשפיעים). לפעמים, הילד מתנהג בכתה כאילו יש לו הפרעת קשב אך למעשה יש כאן קושי אחר, שמשפיע על תפקודו בכתה. פעמים הפרעת קשב באה יחד עם לקות למידה, לא תמיד.

ולפני שמתחילים את הכל הייתי מציעה לבדוק שמיעה וראיה.

יש לי המלצות בשפע, אך תלוי מה את צריכה. אם לא נוח לך לפרט כאן, את יכולה גם במסר אישי.
תודה על התגובה יעל
24/07/14 08:52
51צפיות
ביתי בת 9, עולה לכיתה ד'.
הדברים שמפריעים הם אימפולסיביות, תזיזיתיות, ווכחנות, התנהגויות מתנגדות, התקפי זעם, פטפטנות....
אין קשיים בבית הספר, וכל אנשי החינוך שליוו אותה מהגן ועד היום טענו שאין מה ללכת לאבחון.
אבל אני חושבת שיש משהו...
אשמח לענות על עוד שאלות אם יש.
תודה
התנהגויות קיצוניות
24/07/14 11:09
60צפיות
בואי נראה את יכולת הניחוש שלי לגבי הבת שלך...,
הילדה שלך עוברת בצורה מהירה וקיצונית ממצב שהכל טוב ונינוח לשיא של פיצוצים ואין לך מושג למה...,
היא "נתקעת" על משהו ממש לא חשוב המון זמן ואז משגעת אותך ואת לא מבינה למה היא עושה את זה ולמה זה כל כך חשוב לה...,
היא בטוחה שכולם מסביבה טועים ! היא גם נשבעת לך שהמורה ממש לא אוהבת אותה, ושאין לה חברות בכלל, וגם אין לה מה ללבוש....
לפעמים היא מסיימת משימות מורכבות כל כך מהר, שאת פשוט לא מבינה למה לפעמים היא לא גומרת משימה פשוטה...,
היא מדברת בקול רם וזה משגע אותך..., לפעמים מתעסקת בשטויות שזה מוציא אותך מדעתך...,
אגב, המורים לא מבינים על מה את מדברת בכלל...
זאת בדיוק דוגמא להתנהגות של ילדים עם הפרעת קשב !!
ניחשת נכון.
24/07/14 11:24
53צפיות
העניין הוא שאין לי מושג איך להתחיל את תהליך האבחון..למי ללכת?
אשמח גם לקבל המלצות באזורי, רחובות עד אשדוד.
הי שלולית,
25/07/14 18:11
36צפיות
מהמעט שכתוב כאן, נראה שיש מרכיבים רגשיים שכדאי להתייחס אליהם. האם ישנן גם חרדות? פחדים? שינויים קיצוניים במצבי הרוח?

אם כן, נראה לי שכדאי פסיכיאטר ילדים ונוער. אם לא, נוירולוג ילדים. אם אתם חברי מכבי יש מרפאות קשב, אבל אני לא יודעת מהו טווח הגילאים שבהם מקבלים שם ילדים להערכה ולטיפול. במרפאות הקשב של מכבי נמצאים רופאי קשב, שהוכשרו לאבחן הפרעות קשב, ביניהם רופאי משפחה ורופאי ילדים.

באיזור שציינת איני מכירה, אך אם מתאים לך איזור מודיעין או המרכז אשמח לעזור.

בהצלחה
תודה..כמה תשובות
29/07/14 11:55
12צפיות
אין חרדות או פחדים..לפחות לא משהו יוצא דופן.
יש שינויים במצב הרוח, זה כן.
אנחנו במאוחדת אבל אני לא יודעת למי לפנות ומעדיפה המלצה ספציפית.
תודה.
הי,
29/07/14 13:55
8צפיות
לצערי לא מכירה מהאיזור שלך ובהסדר עם מאוחדת. אם לא אכפת לך לנסוע וגם רופאים פרטיים זה רלוונטי, תכתבי ואשלח לך שמות.
º
אשמח להמלצות לרופא פרטי
30/07/14 10:12
6צפיות
האם אבחון עם בעיות קשב וריכוז ונטילת רטלין
23/07/14 11:01
75צפיות
מוריד פרופיל בצבא?
במידה וכן כמה?
כיום הורדת פרופיל נעשית רק אם יש פגיעה בתפקוד
23/07/14 12:57
45צפיות
כלומר, אבחון הפרעת קשב ונטילת ריטלין אינם מורידים פרופיל לכשעצמם אלא נרשמים כסעיף.
הזמנה להשתתף במחקר
22/07/14 18:04
37צפיות
בימים אילו אני מקיימת מחקר חדשני הבודק את תרומת הרכיבה הטיפולית על מימדים שונים בקרב ילדים בעלי ADHD.
 הורים  לילדים המאובחנים כבעלי ADHD המטופלים בריטלין ומתגוררים באזור ירושלים וגוש עציון מוזמנים להצטרף למחקר
פרטים מופיעים בפלייר המצורף.
טל-לי 0528614696
אני חוזר ללימודים!!!
21/07/14 15:00
95צפיות
קיבלתי הודעה שהתקבלתי ללימודי פסיכולוגיה. בזכות לימודי הקודמים אוכל ללמוד רק חצי תוכנית ושכר הלימוד יהיה בהתאם....
האמת שלא האמנתי כי בשלב מסוים במזכירות אמרו לי שאולי יקבלו אותי רק בגלל המ.א. אבל אז הוא צריך להיות מעל 90 עם פסיכומטרי מעל 650. והתברר לי כי הממוצע שלי קצת פחות מ90 ואת הפסיכומטרי שלי אי אפשר יותר למצוא....
אני מאוד מקווה שבהמשך אוכל להשתלב באיזה מסגרת שתעניק סיוע לילדים ומשפחות עם צרכים מיוחדים....לפחות באופן חלקי....
לימודים למי שלא הבין זה לא ממש בעיה אצלי, כי הספריות הן בין כה המקום האהוב עלי....ציונים זה קצת יותר בעיה, עד שאני מגיע לשלב של העבודות הסמינריוניות, שאז הבעיה היא בעיקר יכולת העמידה בזמנים   למרות שדי השתפרתי מאז הב.א....
זהו...עכשיו צריך להתחיל לחפש מלגות
º
שיהיה בהצלחה!
21/07/14 16:47
10צפיות
º
מזל טוב!
22/07/14 06:56
6צפיות
כל הכבוד שאתה לא מוותר לעצמך
22/07/14 08:59
31צפיות
זה באמת לא מובן מאליו שאתה לא מוותר גם כשאתה מודע לקושי לעמוד בזמנים
הרי יכולת להמשיך ללמוד ללא תואר, בלי מבחנים ובלי להגיש עבודות...
אבל בסופו של דבר הצורך לעמוד בדד ליין זה מה שעוזר ללקויי הקשב לא לדחות עד אינסוף
בהצלחה רבה
זה יותר מזה
22/07/14 13:24
38צפיות
סתם לקרוא   זה לא בעיה עבורי...אבל אם אני רוצה להתמחות בתחום   ידע אין לדעתי ברירה אלא ללכת לקורסים מקצועיים בתחומים....נכון שאפשר לבוא כשומע חופשי, אבל לי זה לא מתאים
בן 12
21/07/14 10:33
103צפיות
היי,

אשמח לדעתכן..בני בן 12..תלמיד טוב..לא מתאמץ כלל בלימודים וציוניו יחסית גבוהים.

הבעיה שלו מתמיד היתה חברתית..כיוון שקצת מבינה בנושא למדתי וקראתי: נושא הקודים החברתיים חלש אצלו.

שלחתי אותו בעבר למפגשי חיזוק כישורים מה שלא עשה שום שינוי..אך עם ההדרכה והליווי בבית המצב הרבה יותר טוב.

הנושא המשפיע לרעה חברתית והמתיש גם בבית זה הדיבור הבלתי פוסק..נתוח הנאמר עד היסוד..שאלות ללא סוף..ווכחנות בלתי הגיונית כל הכל מהכל ובהכל.

וכשמעירים לו הוא מתעצבן.  הוא הופך לבלתי נסבל ..ואני מניחה שזה מה שגם מרחיק את החברים.

הוא לקראת חטיבה ואני קצת חוששת.

עשיתי לו אבחון לפני שנתיים כיוון שהיתה גם בעיית מיקוד בנושא הבנת הנקרא  שקבע בציון הסופי שרמתו גבוה בשנתיים מגילו..והשפה גבוה. לקחתי לו מורה לאסטרטגיית למידה שמאוד עזרה והוא השתפר מאוד.  גם היא וגם מחנכת הכתה טוענות שאין סמפטומים של הפרעת קשב..למרות שכמובן זה נכתב באבחון.  (עשה את האבחון 4 שעות בחדר לבן ומשעמם ללא מחשוב..ולא רצה לצאת להפסקה אפילו..4 שעות  בטח זז בכסא..אני הייתי משתגעת כבר-וזו הסיבה שכתבו הפרעת קשב לפי המפענחת).

אשמח לדעתכם
לדעתי, עדיין לא בוצע האבחון הנכון
21/07/14 12:11
61צפיות
לפי תאורך, זה נשמע כמו מיקוד קשב מוגזם והייתי הולכת לכוון של NVLD או אובססיביות.
שתי מורות טוענות שלא נראה כמו הפרעת קשב, לכן כדאי לנסות כוון שונה במקצת
או ללכת לאבחון הפרעת קשב יסודי של פסיכיאטר, ולא אבחון דידקטי.
סימפטומים של הפרעת קשב
21/07/14 20:30
64צפיות
בעל המקצוע היחידי שמאבחן הפרעת קשב הוא רופא מומחה בתחום: נוירולוג, פסיכיאטר או רופא להתפתחות הילד.
אם הילד אובחן אבחון רפואי, אז לדעתן של המורות אין משמעות!
הגישה היום להפרעת הקשב מדברת על פגיעה בתפקודים ניהוליים ולאו דוקא ביכולת להתרכז בלימודים.
אם לילד יש גם לקויות למידה, שאצל לקויי הקשב הם באחוז גבוה, אז הוראה מתקנת של עסטרטגיות למידה יכולה להועיל לגבי הלמידה אבל לא לתפקודים הניהוליים האחרים.
הווכחנות האינסופית, הקושי בוויסות הכעסים והתגובות קשורים ללקות הקשב והקושי לקבל ביקורת נובע מריבוי ההערות שהוא סופג מהסביבה.
שום אסטרטגיות למידה לא יכולות להועיל בתפקודים אילו, הדרכה הורית מועילה מאד.
חשוב להבין שזהו תהליך ואין פתרונות קסם שמקצרים את התהליך. ככל שתתמידו לנהוג על פי ההדרכה, הוא יתחזק ילמד לשלוט בתגובותיו וילמד לקבל ביקורת.
טיפול תרופתי יכול להועיל, אם זוהי המלצת הרופא. השיקול אם להשתמש בתרופה הוא לא רק ההישגים הלימודיים אלא איכות חייו של הילד והמחירים הנפשיים שהוא משלם על הקשיים שלו
עשיתם אבחון תקשורת?
21/07/14 21:02
41צפיות
אולי ASD אולי SCD
ממליצה להגיע לד'ר מריה קומר
14/08/14 12:17
6צפיות
היא מקבלת דרך המושלם 100 ש'ח. נפגשתי איתה אחרי המון איבחונים...נוירולוגים. היא מומחית ילדים ונוער.
מעבר לכך ממליצה על ניסיון של מפגשי רכיבה טיפולית.
ארוח בפורום - התמודדות עם חרדות ופחדי ילדים
20/07/14 20:37
146צפיות
ד״ר מירי בר-הלפרן, פסיכולוגית ילדים קלינית מומחית בתחום הטראומה וחרדות ילדים, תתארח בפורום ביום ג' 22/3, שעות 21:00-22:30.

דר' בר-הלפרן סיימה את לימודי התואר הראשון באוניברסיטת תל-אביב בהצטיינות ואת לימודי הדוקטורט בהצטיינות יתרה באוניברסיטת הרטפורד, קונטיקט.
נסיונה הקליני כולל התמחויות בפנימיות טיפוליות, בתי חולים פסיכיאטריים, מחלקות חרדה וטיפול בקליניקות פרטיות וציבוריות.
סיימה התמחות המשלבת טיפול פרטני, משפחתי ומחקר במרכז הטראומה של אוניברסיטת קונטיקט.
כיום עובדת בבית חולים הפסיכיאטרי של מקליין השייך לאוניברסיטת הרווארד.

ד״ר בר-הלפרן עובדת בשיתוף פעולה עם המרכז הישראלי לפסיכוטראומה בירושלים על פיתוח שיטות טיפול קבוצתיות להגברת חוסן.
היא מחברת הספר להיות גיבור-על  -סיפור טיפולי אינטראקטיבי לילדים שחוו טרור ומלחמה.

אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם לדר' מירי בר-הלפרן על ידי הוספת תגובה להודעה זו.
האם לספר לילדים את האמת על המצב?
20/07/14 20:40
39צפיות
איך לדבר עם ילדים על המצב הבטחוני וכמה מידע לשתף? האם לספר לילדים את האמת על המצב ?
האם לספר לילדים את האמת
22/07/14 16:36
41צפיות
ילדים יכולים להרגיש ש"משהו קורה" גם בלי שההורים יספרו להם. מחקרים הראו שדווקא תחושת אי הוודאות או "שמירת סוד" עלולה להחמיר את חרדות הילד. רצוי להסביר לילדים על המצב הבטחוני, אך חשוב לעשות זאת בצורת המתאימה לגיל הילד ולהתשמש במונחים שהילד יכול להבין. היו כנים עם ילדים לגבי הרגשות שלכם (אבל אל תאבדו שליטה לידם). אם תנסו להסתיר את הדאגות שלכם המסר שתשדרו לילדים שעליהם להסתיר את הרגשות והדאגות שלהם גם כן. תודו בפחד שלכם יחד עם העברת המסר שזה בסדר לפחד ושאתם מתמודדים עם הפחד גם כן. המסר שכדאי לשדר, הוא שכולם מפחדים ושניתן להתבגר על פחד.אם הפחדים שלכם והחרדה שלכם כהורים חריפה במיוחד, פנו לעזרה כדי לווסת את עצמכם קודם.

בברכה,
ד"ר מירי בר-הלפרן
איך להתמודד עם פחד לישון לבד, רגזנות ועוד?
20/07/14 20:41
37צפיות
כיצד להתמודד עם סימפטומים חרדתיים כגון פחד לישון לבד,בעיות התנהגות, תסמינים גופניים, רגזנות, המנעות וכו׳ בעקבות המצב הבטחוני?
התמודדות עם סימפטומים חרדתיים
22/07/14 16:25
38צפיות
קודם כל נסו לגלות מה גורם לילד לפחד (האם זאת האזעקה, שמיעת ה"בום", פחד שיפגעו בו וכו). כבדו את הפחדים ותנו לילד תחושה שזה בסדר לפחד. חשוב לשמור על שגרת הבית ככל האפשר (כולל גבולות וציפיות) ואם הילד מראה סימני חרדת נטישה נסו להישאר איתו יותר. תסבירו שזה מצב זמני ותעזרו לילד לתת שם לרגשות החזקים אותם הם חווים. אם המצב ממשיך, חשוב לפנות לאיש מקצוע.
איך להכין את הילד למצב של אזעקה?
20/07/14 20:42
15צפיות
מה ניתן לעשות במצב של רגיעה כדי להכין את הילד למצב של אזעקה?
הכנת הילד לאזעקה במצב של רגיעה
22/07/14 17:00
21צפיות
במצב של רגיעה, תרגלו עם הילד נשימות ותרגילי הרפייה (כגון הרפיית שרירים הדרגתית, דמיון מודרך וקשיבות). תוכלו למצוא אתרים רבים המציעים תרגילים כאלו המותאמים לילדים ומשלבים הפעלה יצירתית. בזמן אזעקה או במרחב המוגן, תוכלו להזכיר לילדים את התרגילים והתאמן עליהם ביחד. תרגילים מסוג זה יכולים להפחית את רמת החרדה הכוללת ולהביא את הגוף לרגיעה נפשית וגופנית.בנוסף, על מנת להגביר את תחושת השליטה ומסוגלות עצמית, תרגלו עם הילדים מה צריך לעשות בזמן אזעקה (הראו להם את המרחב האטום, דברו על רגשות ותחושות פיזיות שעלולות להיות עקב שמיעת האזעקה וכו).

בברכה,
ד"ר בר-הלפרן
איך התגובה שלי לארוע תשפיע על תגובת הילד שלי?
20/07/14 20:43
16צפיות
איך התגובה שלי לארוע עלולה להשפיע על תגובת הילד שלי?
השפעת תגובת ההורה על הילד
22/07/14 19:06
13צפיות
תגובת ההורה לאירוע עלולה להשפיע על התסמינים של הילד ויכולת ההתמודות שלו עם המצב. ילדים מחפשים רמזים מהוריהם כיצד עליהם להגיב ולהרגיש במצבים מסוימים (במיוחד בשכבות הגיל הנמוכות). הורים אשר מסתירים את רגשותיהם לחלוטין עלולים להעביר לילד את המסר ש"אסור לדבר על רגשות" "זה לא בסדר לפחד". לעומת זאת, הורים אשר אינם מצליחים לווסת את עצמם ואת רגשותיהם, עלולים להחריף את חרדת הילד. אם ההורה מרגיש שאינו יכול לווסת את עצמו, חשוב לפנות לעזרה. חשוב לזכור שכדי לעזור לילדיכם עליכם קודם לעזור לעצמכם.

בברכה
ד"ר בר-הלפרן
מה לעשות כאשר ילד קופא בזמן אזעקה?
20/07/14 20:44
25צפיות
כיצד להתמודד עם פאניקה של ילדים בזמן אזעקה (למשל ילד שקופא בזמן אזעקה)?
מה לעשות כשהילד קופא בזמן אזעקה
22/07/14 19:17
27צפיות
תגובת ה"קפאון" היא חלק ממנגנון  ההגנה הנורמטיבי של הגוף: "הילחם או ברח" אך במצבים כאלו זוהי אינה תגובה אדפטיבית לאירוע. נסו לתרגל נשימות עם הילד (נשימה סרעפתית מומלצת במיוחד). תרגילים המדגישים ויסות גופני (כגון הפריית שרירים הדרגתית גם יכולה לעזור). כשהילד במצב של רגיעה, דברו איתו על התחושות שבגוף וכיצד התחושות קשורות לרגשות. שאלו את הילד "איפה בגוף אתה מרגיש פחד" "איפה אתה מרגיש חרדה", "איפה אתה מרגיש כעס" וכדומה. ואז דברו איתו או איתה איך הרגש "מרגיש" (לדוגמא, עקצוצים, הלב דופק מהר, חום או קור וכו').

לימים שקטים יותר

ד"ר בר-הלפרן
בתי מפחדת כבר שבוע להתקלח מחשש לאזעקה באמצע
21/07/14 10:26
39צפיות
מה עושים?
והיא צודקת!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21/07/14 22:06
47צפיות
אני זוכר עד היום איך הרגשתי במלחמת המפרץ הראשונה כשהאזעקה תפסה אותי בשירותים.....
פחד להתקלח בגלל חשש לאזעקה
22/07/14 00:55
59צפיות
חלק מהפחד של ילדים נובע מתחושת חוסר שליטה, ואכן נשמע שחלק מהפחד להתקלח נובע מתחושת חוסר שליטה במצב של אזעקה. קודם כל, חשוב להסביר שהאזעקה נועדה להזהיר אותנו ולכן אין לחשוש ממנה. על מנת להגביר את תחושת השליטה אפשר לתת לילדים לבחור מתי להתקלח. כדאי גם לתכנן ביחד מה לעשות במצב ובו תופעל האזעקה כשהם במקלחת (לדוגמא- הכנת בגדים ומגבת מראש, פעולות שיזרזו את הכניסה למרחב המוגן וכו) אפשר אף לתרגל את הפעולות הללו דרך משחק תפקידים לפני המקלחת כדי להגביר את תחושת המסוגלות העצמית של ילדים. בנוסף, כדי להגביר את תחושת הבטחון, שהם לא לבד אפשר להציע לחכות ליד הדלת בזמן המקלחת (לפחות בפעמים הראשונות). כיוון שאכן עלול להיות מצב בו תושמע האזעקה כאשר ילדים במקלחת, חשוב לנרמל את הסיטואציה ככל האפשר. ההמשכיות בשגרה היומיומית היא חשובה ביותר על מנת להפחית סימפטומיים חרדתיים.

לימים שקטים יותר,

ד"ר בר-הלפרן
º
תודה לדר' בר-הלפרן על היעוץ בפורום
23/07/14 12:52
7צפיות
חושבת שלבעלי הפרעת קשב שאלות:
19/07/14 23:36
69צפיות
אשמח אם תעזרו לי יש לי הרגשה ממשית שלבעלי בן ה46 יש הפרעות קשב וריכוז.
הוא רוצה להתחיל לקחת ריטלין. מה השלבים שצריך לעבור ?

קודם ללכת לנוירולוג ואז לאיבחון? או קודם לאיבחון ואז לנוירולוג? (הוא מבוטח בלאומית )  

האם להפרעות קשב בגילו צריך לעשות איבחון שלם או מספיק מבחן טובה?

תודה לעונים
 ויום שקט ורגוע

קודם אבחון אחר כך טיפול
20/07/14 00:08
53צפיות
האבחון עוזר לדעת אם יש הפרעת קשב, אם יש עוד קשיים,
ובסיכום האבחון, הרופא נותן המלצות לטפל בכל קושי.

בדיקת טובה איננה עומדת בפני עצמה והיא
כלי עזר לאבחון הקליני של הרופא המומחה.

בדרך כלל בגיל מבוגר עדיף ללכת לפסיכיאטר מבוגרים שהתמקצע בהפרעת קשב.
קודם כל תודה... ואיפה היית ממליץ לעשות?
20/07/14 13:42
32צפיות
והאם אתה יודע אם בגילו עדיין משתתפת הקופת חולים? ( לאומית )
תודה
º
מה עושים כשיש אזעקה? -הסבר מקסים לילדים
19/07/14 10:21
73צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה רבה!
21/07/14 17:35
7צפיות
זקוק להמלצה באשר לפסיכיאטר מומחה ADHDלמבוגרים
18/07/14 14:22
33צפיות
שלום רב,
אני סטודנט בעל בעיות קשב וריכוז חמורות.
כרגע הינני מטופל ע"י פסיכיטאר שאינני מרוצה מהתנהלותו ויחסו.
הייתי מעוניין לקבל המלצות בנוגע לפסיכיאטרים אשר מתמחים בבעיות קשב וריכוז אצל מבוגרים, עדיף שנמצאים באיזור המרכז ושעובדים עם קופ"ח כללית.

תודה רבה מראש
ושיהיה יום שקט לכולם
פסיכיאטר מבוגרים מומחה להפרעת קשב במרכז
19/07/14 08:00
139צפיות
בהסדר עם ׳כללית׳, ני מכירה את מרפאת הקשב ב׳גהה׳ ואת מכון אניגמה.
באופן פרטי, אני מכירה את:
דר׳ אבי יקיר
דר׳ אילן טל
דר׳ אורי שוורצמן
דר׳ אלון אשמן

אני מקווה שחברי הפורום יתנו עוד המלצות על פסיכיאטרים מומחים להפרעת קשב.
ייעוץ רפואי עם הנוירולוג לילדים דר' איתי ברגר
17/07/14 23:08
54צפיות
דר' איתי ברגר, נוירולוג ילדים בכיר, ייעץ בפורום במוצאי שבת בנושא אבחון רפואי וטיפול בהפרעות קשב.
דר'  איתי ברגר
עוסק בהפרעת קשב וריכוז ובליקויים נוירולוגיים של עוברים ופגים בבית החולים האוניברסיטאי הדסה הר הצופים,
ומנהל את המרכז הנוירו-קוגניטיבי באגף הילדים בהדסה.
כמו כן, מכהן כיו"ר הדירקטוריון המדעי של חברת נוירוטק מפתחת מבדק ה- MOXO לאבחון הפרעת קשב.

אתם מוזמנים לכתוב את שאלותיכם לדר' ברגר כבר עכשיו על ידי לחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו.
º
תודה לדר' איתי ברגר על היעוץ בפורום
20/07/14 00:11
11צפיות
התרופה ויואנס
17/07/14 18:10
98צפיות
יש לי הפרעת קשב שלא מגיבה לריטלין ואדרל.

לכן יש לכם מושג אם התרופה ויואנס תגיע לארץ?
אני מתעניין בה כי אין לה אפקט ריבאונד, בניגוד לריטלין ואדרל.
פשוט המחיר בשור טבצ'ניק הוא בשמים: 679 ש"ח. (30 מ"ג)

אם לא, ידועים לכם פרטים מועילים על התרופה פוקלין,
שאותה אני מוכן לייבא? המחיר חצי מזה: 396 ש"ח. (5 מ"ג)

תודה מראש.
וגם
17/07/14 18:13
60צפיות
ויואנס או פוקלין אולי תעזורנה לי במקום שבו ריטלין ואדרל נכשלו
משרד הבריאות הודיע שהתרופה זמינה מ- 6/2014
18/07/14 15:05
92צפיות
רשימת בתי מרקחת ברחבי הארץ בהם ניתן
להזמין את התרופה ויואנס (להפרעות קשב וריכוז)

כתובות אינטרנט מצורפות:
המחיר שלה בשור טבצ'ניק הוא
18/07/14 15:28
72צפיות
679 ש"ח. זה המינון המינימלי. יש סיכוי שזה ייכנס לסל התרופות בקרוב?

ואם אפשר, גם את התרופה Focalin אפשר להזמין מבתי המרקחת המצורפים? מחירה בשור טבצ'ניק במינון המינימלי הוא 396 ש"ח.
בקשר למחירים
18/07/14 16:06
74צפיות
ככל הידוע לי, המחירים אחידים, אלא אם יש תרופה גנרית ואז המחיר עשוי להיות זול יותר, כמו עם אדרל.

ועוד ככל הידוע לי, רוב בתי המרקחת אינם מוכנים להתעסק בביורוקרטיה של יבוא אישי
של תרופות שאינן בפנקס התרופות (אינן רשומות כלל בארץ),
ולכן רוב העומס נופל על שור טבצ'ניק שמוכנים להקדיש לזה זמן.

אני משערת שאם משרד הבריאות מסייע בהבאת וויואנס לארץ,
התרופה הזאת תיכנס בקרוב לסל התרופות.
בכל אופן, כדאי לך להתקשר למספר בתי מרקחת ולראות אם יש הבדל במחירי התרופה ביניהם.

נשמח שתספר לנו.
ועוד שאלה ברשותך:
18/07/14 16:54
47צפיות
אם יש לי הפרעת קשב שלא הגיבה לריטלין או אדרל, יש סיכוי שהיא תגיב ל-ויואנס?
VYVANSE
18/07/14 17:05
57צפיות
לפי מה שכתוב באתר, ויואנס היא פיתוח של אדרל.

עם זאת, כדאי לך לבדוק את נושא חוסר התגובה.
הרבה פעמים מטופלים לא מגיבים לתרופה להפרעת קשב כי הם מקבלים מינון נמוך מדי למשקלם.
...וייתכן שאתה שייך ל-15% שלא מגיבים לתרופות אלה.
אבל כדאי לבדוק קודם את התרופות הזולות יותר.

כמה אתה שוקל ואיזה מינון ריטלין קיבלת?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לקחתי Concerta 36 mg
18/07/14 17:30
47צפיות
ואני שוקל 112 ק"ג
º
מה דעתך? יש פה מקום לעלייה במינון?
18/07/14 19:44
21צפיות
זה מינון לילד בכתה ג׳
19/07/14 07:53
54צפיות
אתה צריך ללכת לרופא מומחה להפרעת קשב כדי לעדכן את המינון בהתאם למשקלך
את המינון הזה נתן לי פסיכיאטר רגיל
19/07/14 10:11
38צפיות
את יכולה להפנות אותי למומחה להפרעות קשב?
º
תקרא את ההודעה בקישור כאן
19/07/14 10:24
28צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תשאל גם בפורום התמיכה למבוגרים עם ADHD
19/07/14 10:37
13צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
אם ויואנס תיכנס לסל התרופות
19/07/14 19:15
49צפיות
המחיר שלה יהיה נמוך יותר מ-679? כך היא עולה כרגע.
אינני חברה בועדת סל התרופות
20/07/14 00:10
38צפיות
ויכולה רק לנחש שאם אכן התרופה תיכנס לסל התרופות, היא תעלה הרבה פחות.
גם הפסיכיאטר ירדן לוינסקי מקופח כללית עוסק
21/07/14 23:00
36צפיות
בהפרעות קשב במבוגרים. הוא  מקבל פרטי וכנראה גם ציבורי.
בהצלחה. ס
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:23
3צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
זקוקה להמלצה לגבי רופא.
15/07/14 12:55
61צפיות
מחפשת רופא באזור המרכז ליעוץ תרופתי ומינון לבן 22.
º
באיזו קופה? האם פרטי?
16/07/14 15:32
9צפיות
כללית
16/07/14 19:44
19צפיות
קופ"ח כללית..אפשר גם מרשימת רשת הרופאים.....אלה ב 100 ₪ שזה כמו ללכת לרופא פרטי..אשמח מאד לכל המלצה בעקר באזור ת"א. תודה
ב׳כללית׳ ולא פרטי
17/07/14 04:59
22צפיות
אינני יודעת מי מתאים.
יש את מרפאת הקשב בגהה ששם תור ארוך,
ויש את מכון אניגמה בתל אביב ששם ידרשו אבחון מחדש אצלם.
כדאי שתכתבי כאן שמות של רופאים בהסדר וחברים שמכירים יחוו דעה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום