בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.

עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

התלבטות לגבי המינון
05/12/13 17:08
87צפיות
שלום רב
בני בכיתה א. מאובחן ומקבל טיפול בויואנס. אני מאוד מתלבטת לגבי המינון. החלטתי לערוך לו מבחן ביתי כאשר הוא נוטל בכל יום מינון שונה או ללא התרופה כדי לנסות להבין את יעילות התרופה אם בכלל. ערכתי לו מבחן בשלושה תחומים שבהם הוא מתקשה : גזירה מדויקת, כתיבה מסודרת וצביעה/מילוי שטח. מה דעתכם? באילו כלים אתם משתמשים כדי להעריך אם המינון המתאים לילדכם? הפידבק שאני מקבלת מביה"ס חסר מאוד. הרופא כמובן המליץ לי על מינון מסויים להתחיל איתו אך הוא נראה לי גבוה.
בתודה,
טלי
לדעתי, ניסוי כזה לא יכול להיות אמין אם
07/12/13 17:26
53צפיות
כל יום משתנה משהו. אני הייתי מעז לעשות כזה ניסוי רק פעם בשבוע ובשאר הימים לתת לו את המינון הרגיל. כשיכולת הריכוז של האדם משתנה באופן קיצוני מיום ליום, הוא לא במצב נורמלי, שמאפשר מסקנות קבילות כל שהן.

אגב, רעיון טוב יותר הוא לחשוב כיצד לשפר את המשוב של בית הספר או כיצד להפיק משוב כזה ממשהו שכן קיים, כמו כמות החומר שלא הועתקה מהלוח או מהערות המשמעת הרשמיות.
מינון וויונס
08/12/13 21:06
24צפיות
תודה לתשובתך.
לאחר שביצעתי את הבדיקה יש לי דווקא מסקנות חלקיות: מינון 20 מ"ג אינו בא בחשבון כי זה משנה באופן מהותי את אופיו של בני והופך אותו לכבוי וחסר חדוות חיים.כמו כן הוא נראה מודאג.  במבחן שערכתי לו עם מינון זה הוא היה מאוד ממוקד ומהיר ביחס למינון נמוך יותר.
השוותי בין ביצועיו במינון 10 מ"ג ובלי כלום. רמת הביצוע לא השתנתה. הוא היה קצת יותר ממוקד ומהיר עם התרופה. ללא התרופה בזמן הבדיקה הוא דיבר בלי הפסקה על דברים שלא דווקא קשורים לנושאים שהופיעו בדף הבדיקה.
החלטתי שלבדיקת MOXO אני נותנת 10 מ"ג ולא יותר. אני מקווה שבבדיקה זו אוכל לקבל תשובות יותר מדוייקות באשר לתרומה של הוויונס.
באשר לפידבק מהמחנכת, אני רואה שאין לה את היכולת או הרצון לתת פידבק מפורט יותר ואין לי כוונה להיכנס לעימותים איתה בנושא זה.
אם אין אני לי, מי לי.
טלי
פסיכיאטר
09/12/13 20:17
20צפיות
אני ממליץ לך בחום להתיעץ עם פסיכיאטר לגבי מציאת המינון הנכון...

ובד"כ התנהגות, ולדבר עם הילד, יהיה הרבה יותר מעניין, ממשימות פיזיות פשוטות.

שיהיה לך ברור שלמורה של הילד יש אינטרס לדחוף לו כמה שיותר, כי אז הוא ישב וישתוק בשיעור. אני הייתי מאוד נזהר ממינון יתר ביחוד עם אמפטמינים, הם מאוד יעילים אבל לפעמים יש תופעות לוואי לא פשוטות... מצד שני מינון נמוך מידיי יכול לעשות יותר נזק מתועלת, לא בקטע של תופעות לוואי, בקטע של ADHD... בסופו של דבר הילד, ואת צריכים להרגיש בנוח עם המינון...
מינון יתר ומינון חסר
10/12/13 07:53
21צפיות
בדרך כלל מינון יתר מתבטא בתזזיתיות יותר מן הרגיל,
ומינון חסר מתבטא באפתיה דווקא.
כמובן שכל גוף מגיב אחרת, ולכן חשוב לנטר עד למציאת המינון המינימלי שעוזר להתרכז באופן מקסימלי.
זה נורא נורא אינדבידואלי
10/12/13 10:40
11צפיות
ממה שאני מכיר אישית, וראיתי מהצד, גם עם ריטלין (והדומות), ואדרל, מינון חסר תורם לעוררות, אבל לא תורם מספיק לריכוז, ואז מבחוץ זה נראה כאילו האדם נהיה יותר "היפר אקטיבי". מצד שני, מינון יתר מכניס למין "פוקוס" מנותק כזה, זה מרגיש כמו עוררות יותר גבוה, אבל זה מפנים, מבחוץ האדם נראה קצת  "זומבי".

למרות ששוב זה הניסיון וההתרשמות האישיים שלי, ורלוונטי יותר להיפר אקטיביים...

כמובן שאם עוברים את מה שנקרא "מינון טיפולי" אז זה שונה...
אדרל רגיל, xr ו-Vyvanse. שאלה מסודרת.
05/12/13 14:03
180צפיות
לבת שלי יש לקות ריכוז חריפה, שמקשה מאוד לטפל באוטיזם שלה. ריטלין לא עושה לה טוב אבל אדרל מצויין עבורה. הצרה היא, שנהלי היבוא של האדרל כל כך מסובכים, שהרבה פעמים היא נשארת בלא התרופה.
רופאה הילדים וגם הפסיכיאטר גילו, שאדרל אקס אר (סוג של אדרל בשחרור מושעה) אמור להיות מותר למכירה רגילה בארץ, בבית מרקחת רגיל. אבל הרוקח הרגיל לא מצא זכר לממצא הזה של הרופאים. הוא שלח אותי לבית המרקחת של קופת החולים.
בבית המרקחת של קופת החולים כן מצאו את התרופה ברשימות, אבל במחיר אסטרונומי (7629.9 שח לחבילה של מאה) וטענו שרק בית מרקחת רגיל יכול למכור זאת ולא הם.
חגי שור טוען שהוא יכול ליבא את התרופה במחיר זול יותר, אם כי למיטב זכרוני, זה עדיין יוצא מחיר יותר יקר מהתרופה Vyvanse, שהיא סוג מוצלח יותר של אדרל מושעה. לכן, יש כאן שלוש בעיות. א. אם כבר מייבאים ארוך טווח, אז את המוצלח והזול יותר. ב. נכנסתי לכול העניין הזה רק כדי להיפטר מנהלי היבוא המסובכים. ג. במה באמת מתבטא השוני במעמד בישראל של האדרל אקס אר על פני שני סוגי האדרל האחרים?
אשמח לתשובות מכולם.
אדרל ויואנס וביורוקרטיה. קצת סדר ותחזית.
07/12/13 16:56
663צפיות
אני לא אגיד שהנהלים של אדרל הם קלים. אבל כשאתה תופס את הפרנציפ זה לא נורא. לכל התרופות האלה צריך לדאוג לטופס 29 פעם בחצי שנה. ואח"כ מרשם כמו ריטלין. אגב אם אתה ממשיך טיפול שהומלץ ע"י מומחה - גם רופא משפחה יכול למלא טפס 29.
יש מעט אור בקצה המנהרה. אדרל רגיל יירשם בארץ תוך כמה חודשים, ויואנס יירשם תוך פחות משנה. זה יחסוך את הצורך בטופס 29 ויעבור לסטטוס כמו ריטלין. עדיין לא אומר שיהיה בסל, אבל אולי הקופות ישתתפו.
לגבי מהות התרופות, שתיהן בנות משפחה של אדרל. שתיהן טובות ואין ספק שאם אדרל עוזר - סיכוי טוב שגם הן יועילו.
עד שלא תנסה, לא תדע מה יותר טוב.
ויואנס עולה באזור 800  אדרל XR עולה כ 1300. גם זה שיקול.
בשלב זה ביורוקרטיה זהה לשתיהן. המידע שנתנו לך על זה שיש אותן בקופה שגוי. לא היה ולא נברא.
תודה חגי.אני מאוד מעריך את הנכונות הקבועה שלך
07/12/13 17:18
101צפיות
לעזור בעניינים האלו.
אגב, המידע שנתנו לי בקופה היה בעל סתירות. לכן הייתי חייב מישהו ששולט בחומר הרבה יותר טוב.
תודה.
שלום
04/12/13 20:16
160צפיות
אני בן 30. מאובחן כסובל מדיסגרפיה. כשהייתה הרצאה במועדון החברתי שאליו הלכתי לפני מספר שנים - אמרה לי גרפולוגית שניתן לשפר את כתב ידי אם אני אתאמץ. אני מרגיש שהתרופות הפסיכיאטריות שאני מקבל משפיעות על כתב היד. תמיד הוא היה לא קריא, אבל מאז שלקחתי רספרדל 5 מ"ג (כמות עצומה לדעתי - הרופאה לא הייתה מוכנה להוריד אפילו טיפה) נוצר מצב שבו האותיות נמרחו. כעת אני מטופל בתרופות אחרות ואני חייב להגיד שכתב היד שלי השתפר במעט. אבל לפעמים אני מאבד את התחושה בידיים - וזה נובע כתוצאה מחוסר פעילות גופנית. מאוד קשה לי לתפקד ולפעול גופנית. יש לי בעיה במשקל. אני כל הזמן עולה ויורד במשקל. אני גם אוהב לשתות שתייה מתוקה. כעת אני שמן כי עליתי בשבועות האחרונים. בנוסף, הייתי מאושפז בסוכות. עכשיו, יש איזה שהם תרגילים לשיפור הכתב?
פסיכיאטרית שהתייעצתי בעבר אמרה שגם לה כתב לא ברור. (זה לא שינע אותי ממש). היא אמרה שיש אנשים שהם קליגורפיים והיא אמרה שיש חוברות לילדים צעירים שבהם מלמדים אותם לכתוב את האותיות. אני לא בטוח שאני מסוגל לכתוב את האותיות כמו בחוברת. אולי את מכירה מס' תרגילים להחזרת הקואורדינציה שהייתי לי. בכיתה י"א כתב היד שלי השתפר פלאים אך בסוף כיתה י"ב (חופש גדול) ותחילת י"ג במכללה היה לי נורא קשה לקום בבוקר וגם לכתוב.
האם יש תרגילים או סימנים שכדאי לי לתרגל על מנת לכתוב בכתב יד יפה?
יש לי חבר שהוא צייר ויש לו כתב יפה מאוד וברור. האם יש ציורים מסוימים שעליי לנסות לצייר כדי שכתב ידי ישתקם?
כעת אני מטופל באולנזופין.
מחכה לתגובה...
לא חבל על כל האנרגיות, המאמצים, התסכולים?...
04/12/13 23:24
76צפיות
ממליצה לך לעבור ללפטופ או להשתמש בכל אמצעי דומה אחר, המהווה חלופה לכתב יד. את האנרגיות שלך כדאי להשקיע בדברים אחרים. הגיע הזמן לשינוי!
הרי הכתיבה (ברמה הטכנית), היא רק אמצעי להשגת דברים אחרים, ולא מטרה בפני עצמה. מדוע, אם כן לא להשתמש באמצעי אחר, לשם השגת היעדים והמטרות שאתה מציב לעצמך?...
הרי לך חומר למחשבה...
שיהיה לך רק טוב!
º
מסכים ומחזק
09/12/13 20:18
4צפיות
גש לקבל חוות דעת שנייה מפסיכיאטר שני וחפש
05/12/13 12:45
39צפיות
מרפאה בעיסוק לשיפור כתב היד. אגב, רספרידל היא תרופה משמינה וחלק מהאנשים שמקבלים אותה הם מקבוצה שידועה בכתב היד הגרוע שלה, למרות שאינה דיסגרפית.
אני גם מציעה לך ללכת למרפאה בעיסוק..
05/12/13 17:56
45צפיות
כדי לברר איתך ולבדוק מה מפריע לתפקוד שלך, מה חשוב לך, וכדי למצוא יחד איתך פתרונות- ניתוח מעמיק של הצרכים שלך והתאמת פתרונות עבורך יכולים להביא לשינוי גדול ומשמעותי באיכות החיים שלך.
מאיזה איזור אתה בארץ? אולי אוכל להמליץ לך על מרפאה בעיסוק שעובדת עם מבוגרים ותוכל לעזור לך.
לכל אדם שני יש הפרעת קשב- זילות בהתייחסות
04/12/13 18:29
129צפיות
כשמדברים על הפרעת קשב הרבה אנשים אומרים "נראה לי שיש לי"
לפעמים האמירות הללו מביאות להתייחסות מעוותת ולחוסר הבנה  (ובהמשך נשמעות אף אמירות כמו "הפרעת קשב היא תירוץ טוב לעצלנות")
איך להתייחס לאמירות הללו? הן  פוגעות באלו שבאמת סובלים מהפרעת קשב!
לא נשמע שאת יכולה להתעלם
04/12/13 19:02
80צפיות
כשאת שומעת אמירה שכזאת (גם אני לא מתעלמת), לכן אמרי מה שיש לך לומר, באופן זה שהצד השני יסכים לשמוע, ואולי גם להפנים את המסר.
כך תוכלי להשפיע "בקטנה", ואולי אף יותר מכך...
אם מישהו אומר "נראה לי שיש לי" - חשוב להגיב בהתאם לסיטואציה, לזמן, למקום. יכול להיות, שלמישהו ירד פתאום האסימון, ויכול להיות שהוא סתם "תופס טרמפ" ומתלוצץ. אם כי גם צחקוקים, יכולים לבוא מתוך מבוכה, ולחפות על כאב פנימי אמיתי, כתוצאה מקשיים ממשיים. לכן צריך להגיב באיפוק (קל להגיד, קשה לבצע), ולנסות להבין מאיזה מקום האדם אמר מה שאמר.
לגבי זילות בהתייחסות, למרבה הצער היא נובעת גם כתוצאה מעלייה בכמות האבחונים והאבחנות, לא רק ביחס להפרעת קשב וריכוז, אלא גם ביחס לקשיים ולקויות כאלה ואחרים. אם בעבר הלא רחוק ניתן היה להסביר את האינפלציה הזאת באבחונים, בזכות מודעות הולכת וגוברת, אני סבורה שכיום ברור לכל שישנם גורמים נוספים. גם נתון זה גורם ל"זילות בהתייחסות", כפי שהגדרת.
אמירות פוגעות
05/12/13 09:00
42צפיות
אין לי אלא להסכים איתך
גם כאמא נתקלתי לא פעם בהערות שגרמו לי להרגיש אשמה
אני חושבת שתפקיד כולנו הוא להיות השליחים שמעבירים את המסר
אנחנו לא צריכים לתקן את כל העולם אבל חשוב שנציג את הנושא בצורה עובדתית, בלי להתנצל
ככל שנהיה בטוחים יותר בעמדתנו, כך נעביר אותה באופן שהצד השני יקלוט.
לא לקחת את הדיון לכיוון רגשי.
05/12/13 12:32
37צפיות
מותר לאנשים לא להבין ומותר להם לשאול שאלות תמימות או להגיע למסקנות שגויות. התפקיד שלנו הוא להסביר ברוגע ובנימוס שהם טועים. אם לא נסביר, הם ימשיכו לא להבין.
רטלין ויצירתיות
04/12/13 18:22
124צפיות
האם רטלין פוגע ביצירתיות?
אצלי, אני חושב, שהוא לא פוגע. לא התרשמתי
05/12/13 13:36
64צפיות
גם לפגיעה כזו אצל בני או אצל בתי.
מניסיון
05/12/13 14:11
68צפיות
רעיונות יצירתיים יכולים לצוץ, כך סתם, בכל שעה שהיא במהלך היום - גם בזמן השפעת הכדור, וגם לאחר שהשפעתו פגה.
המלצה לטיפול
04/12/13 18:17
143צפיות
אני לוקה בהפרעת קשב וריכוז ADHD מאוד קשה לי להתרכז לאורך זמן לקרוא כמה שורות קשה לי וגם להקשיב להסברים גורם לי לאי נעימות ולחץ

הייתי מאוד רוצה לשפר את הקשב והריכוז שלי אשמח להמלצות ולהסברים על סוגי הטיפולים שקיימים הקונצרטה עוזרת לי לארגן את המחשבות בראש אבל לא מספיק טובה לקריאה והקשבה נראה לי שאני צריך טיפול מעבר לטיפול תרופתי
באיזה הקשר?...
05/12/13 13:35
40צפיות
האם הקשיים הספציפיים שעליהם אתה מדבר קשורים ללמידה - קושי בקריאת חומר לימודי רב, והקשבה לדברי המרצה/המורה בשיעור?...
כן קושי בקריאת חומר לימודי אפילו כמויות
06/12/13 11:10
40צפיות
משמעותיות וקושי בהקשבה להסברים אפילו לא ארוכים
בדוק קודם כל אם המינון מספק. מלבד זאת, אפשר
05/12/13 13:40
50צפיות
להתאים את הסביבה אליך, להשתמש בטכנולוגיה מסייעת (להקליט הרצאות ולשנות את מהירו ההשמעה), לקחת קורסים באסטרטגיות למידה וכיוצא בזה.
אפשר לבדוק גם אם יש לך תת אבחון. דהיינו, אם יש לך לקויות נוספות, שמקשות עליך בדברים מסויימים ומאלצות אותך להשקיע הרבה ריכוז בדברים פשוטים. למשל קריאה למרות דיסלקציה לא מטופלת יכולה לבזבז המון משאבי ריכוז.
תודה על הטיפ של התת אבחנה
06/12/13 11:09
24צפיות
אני באמת אבדוק את זה
האם לאבחן?
04/12/13 13:31
93צפיות
נעמי שלום,
אני אמא לילד מקסים  בן 12 ולאחרונה בעקבות קשיים בהתארגנות והעובדה שמתקשה לשבת לאורך שיעור ברצף המליצה לי המחנכת שלו לפנות לאבחון קשב וריכוז.
אנסה לתאר את התנהגויותיו של ילדי על מנת שתוכלו לתת לי חוות דעת ראשונית באשר לסיכויי הימצאות ההפרעה.
אתחיל ואומר שהוא תלמיד טוב ולכן אני אינני בטוחה האם לאבחן אותו, ציוניו מעט מעל לממוצע, לעיתים זה נראה שהוא בכלל לא משקיע בלימודים אך הוא לומד מעט ומצליח להשיג ציונים גבוהים יחסית אחת הבעיות בהקשר ללמידה היא שהוא לומד רק בשעות מאוחרות בלילה שלפני המבחן. כאמא הדבר מקשה עליי מאוד.
הוא מרבה לאחר לשיעורים אך לרוב הקסם שלו והחיוך הכובש מאפשרים לו להיכנס לכיתה.
דיברתי קודם גם על התארגנות בהקשר זה הוא "מעופף" הוא שוכח ציוד, ממעיט בהכנת שיעורים אבל איכשהו בסוף הוא מסתדר.

בנימה אישית אומר שאני חושבת שמצד אחד אם הוא מסתדר אני לא מבינה מה הבעיה... אההה ושלא לדבר על זה שאם זה אכן הפרעת קשב הוא יצטרך לקחת רטלין שזה סם, אני דיי נגד זה. ומצד שני אם אכן ישנו קושי מסויים שהוא חווה גם אם זה כשהמורים מעירים לו שוב ושוב על אי הכנת שיעורים, הייתי רוצה לחסוך זאת ממנו

אני מקווה שתוכלו לשפוך מעט אור על אי הוודאות שאני נמצאת בה ולומר לי מה עליי לעשות ולאן לפנות לצורך אבחון.

תודה מראש.
האם לאבחן
05/12/13 08:48
41צפיות
דר נעמי וורמברנד פספסה את ההודעה משום שלא נכתבה כתגובה להודעת הייעוץ
תוכלי להיכנס לכרטיס האישי שלה על ידי לחיצה על שמה ולשחוח לה מסר אישי
אני מרשה לעצמי לחוות דעה בנושא האבחון:
הפרעת הקשב אינה מתבטאת רק בלימודים ואינה נחלתם הבלעדית של ילדים חלשים בלימודים.
ההתייחסות היום היא לאוסף התיפקודים הניהוליים הנפגעים המשפיעים על איכות החייו של הילד וגורמים לו לפתח הרגלים שיפריעו לו בעתיד.
מה שכתבת יכול להעיד על הפרעת הקשב: הדחיינות, השפעת הדד ליין על האנרגיה (לימודים בלילה שלפני המבחן) וקשיי ההתארגנות.
ילדך בר מזל בשל יכולותיו הגבוהות וקסמו האישי מה שעוזר לו להסתדר, אבל בעתיד הוא יזדקק ליותר מזה.
התועלת באבחון היא לא רק במתן תרופה, כשהבחירה אם לתת אותה תהיה בידיכם, אלא בעיקר בהבנה של דרכי ההתנהלות שלו ואת העזרה שהוא זקוק לה כדי לשפר אותן.
האבחון יאפשר לכם ולו להבין את עצמו, לא לפתח כעסים ורגשות אשם מיותרים שמחמירים את התופעות

אם הוא יאובחן, איש לא יכפה עליכם שום דבר.
05/12/13 12:40
43צפיות
לדעתי ריטלין אינו סם. אני צורך אותו כבר הרבה מאוד שנים ואין לי בשום אופן אורח חיים של נרקומן. אבל זכותך לחשוב אחרת ואף אחד לא יכפה עליכם שום תרופה בשום מקרה.
בלי קשר, יש הרבה סיוע שאינו קשור לתרופות ובלי שום קשר, ציונים קצת מעל לממוצע אינם בהכרח מיצוי של הפוטנציאל. אולי סדנאות לאסטרטגיות למידה או להתארגנות יאפשרו לבן שלך ללמוד בכיתת מחוננים.

איחולי הצלחה ואושר.
תלמיד כיתה י'
04/12/13 13:02
66צפיות
שלום,

בני מאובחן בהפרעת קשב.
הוא אומר שחשוב לו לעבור את הבגרויות, אך הרבה פעמים אני מרגיש שהוא לא משקיע ומתאמץ מספיק.
צריך כל הזמן לרדוף אחריו שילמד לבחינות ושיכין שיעורים. לפעמים זה מצליח והוא לומד, אך הרבה פעמים הוא מתייאש כשקשה לו, לא לומד ונכשל בבחינות.
כיצד כדאי לפעול? חשוב לנו שיסיים את התיכון עם תעודת בגרות.
לדעתי הוא לא סתם בורח...
04/12/13 20:27
33צפיות
הוא בורח כי קשה לו....מה לגבי ללמוד עם חברים? והאם נוטל ריטלין?
אצלי לצערי בזמן התיכון עוד לא ממש ידעו מה זה בעיות קשב וריכוז אך לשמחתי בזמן התואר הראשון שלי עשיתי אבחון וצלחתי אותו הרבה בזכות לקיחת ריטלין בהכנה למבחנים והכנת עבודות.
קודם כל צריך להבין כי קשה לו! כדאי למצוא
04/12/13 20:54
26צפיות
דרך ללמד אותו איך ללמוד ואיך להתאים את הלימודים לקשיים שלו. האם הוא לוקח טיפול תרופתי?
בני במהלך כל שנותיו בתיכון היתה מגיעה חונכת פעמיים בשבוע שהיתה עוזרת לו ללמוד (לא מורה פרטית) , עוזרת לו להתארגן עם חמור הלימודים על פי ימי הלימוד, ומלמדת אותו איך ללמוד.
בני סיים עם בגרות מלאה (לא ברור מאליו). ממליצה לכם לנסות!   
אבחון moxo קופ"ח מאוחדת
04/12/13 11:51
68צפיות
האם מישהו ידע אם קיימת הנחה עם מאוחדת שיא?
איפה עושים בירושלים?
º
כדאי לבדוק באתר היצרן
05/12/13 08:04
20צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
הכי פשוט לבדוק במוקד של מאוחדת שיא
05/12/13 17:49
13צפיות
אבחון moxo קופ"ח מאוחדת
10/12/13 16:10
11צפיות
שמי ערן ואני מנהל ההדרכה של חב' נוירוטק, מפתחת מבדק ה-MOXO.
קופ"ח מאוחדת טרם הכניסה את ה-MOXO לסל הביטוח המשלים שלה ועל כן כפי הידוע לי לא קיימת הנחה עם מאוחדת שיא.
פנימיית אחוזת ילדים בחיפה
04/12/13 00:36
61צפיות
מישהו יודע אם פנימיית אחוזת ילדים בחיפה היא ללא עלות????
º
כדאי להתקשר אליהם, על מנת לקבל מענה לשאלתך.
05/12/13 13:31
10צפיות
אבחון הפרעת הקשב
03/12/13 21:35
64צפיות
שלום,

רציתי לדעת מהו האבחון המקיף והמתאים ביותר שקיים כיום בשוק ?

האם ניתן להסתמך על מבחן TOVA בלבד? (הקופה מציעה)

תודה.
אבחון הפרעת קשב צריך להתבצע על ידי רופא
03/12/13 21:46
58צפיות
הרופא צריך להיות נוירולוג או פסיכיאטר או רופא ילדים או רופא משפחה שעברו ההשתלמות לאבחון וטיפול בהפרעת קשב.
מומלץ לשלב באבחון בדיקה ממוחשבת, אבל הבדיקה איננה יכולה להחליף אבחון מסודר של הרופא.
מה הטיפול בהפרעת קשב ?
03/12/13 21:11
124צפיות
ילד מחונן עם הפרעת קשב
כיתה ו
ללא היפראקטיביות.

מה הטיפול האפשרי ? מנסיונכם ..

תודה
מהם הקשיים הספציפים של הילד
04/12/13 10:11
90צפיות
כל טיפול או התערבות צריכה לתת מענה לקושי מסויים
האם הקושי הוא בהתארגנות? בוויסות הרגשות? במימנויות חברתיות?
יש עוד אפשרויות והרבה סוגי התרבויות
אם תשתפו אותנו בסוג הבעיה, נוכל להביע דעה מה יכול להועיל
ככה
04/12/13 14:42
83צפיות
בהתארגנות, כמובן. בבוקר, בערב,בבית ספר ( למשל לצאת בסיום היום או בין השיעורים).
מחברות מבולגנות, עמודים ריקים, ציורים, מחברת אחת להמון נושאים וכד
הרבה חולמנות, למשל ללכת לנעול נעלים אבל בכלל לסיים במשחק עם הכלב.
עם חברים הוא בסדר. יש כמה חברים אבל לא מתאמץ להיות חברותי , יכול לעסוק בדברים שמעניינים אותו, גם אם לבד.
יחד עם זה אחראי, משתף, יכול לקרוא שעות .
.
עוד דגש חשוב
04/12/13 21:07
64צפיות
הילד עצמו לא מרגיש שיש לו בעיה, לא מבקש עזרה, לא מציג מצב שבו נדרשת התערבות. הוא מתסדר נהדר כפי שהוא
והשאלה אם זה שאנחנו מודעים לזה ורואים את זה, האם צריך להמשיך לאבחן או להתייחס למה שהוא מרגיש שאין לו בעיה כלשהיא.
לתת מקום לאינטואיציה ההורית
05/12/13 08:56
53צפיות
ישנם דברים שהילד מנקודת מבטו לא יכול לראות, ואנחנו ההורים רואים.
דר איריס מנור מתארת את הפרעת הקשב כהפרעה שקופה הדומה לנהיגה ביום גשום ללא מגבים.
כאשר הגשם חזק נהיגתו ממש מסכנת את הסביבה שלא באשמתו.
הנוהג משקיע אנרגיה עצומה בנהיגה מבלי לדעת שיש אפשרות להקל עליו כמו לשים מגבים.
יש המון מה לעשות אם מבינים שיש הפרעת קשב כמו בתרופות שעוזרות במיקוד ובהסחות הדעת
וגם הדרכה הורית או אימון משפחתי יועילו בלמידה לקחת אחריות וללמוד להתארגן
º
תודה
05/12/13 21:43
15צפיות
|אקשן|אתם מוזמנים לסרט "אחים בדם"
03/12/13 17:20
7צפיות
|תפוז| אנו שמחים להזמין אתכם לחגוג איתנו את יום הולדתו ה- 17 של תפוז.|שי|
סביר להניח שלא יהיה ליצן או קוסם, נוותר גם על "חבילה עוברת". אף אחד לא יתבקש להכניס נר לבקבוק וגם נחסוך מכם להרים את תפוז על כיסא 17  פעמים ואחד לשנה הבאה (אחרי הכל, זה בטח כבד להרים כל כך הרבה גולשים!).

|*| אז מה כן יהיה? תהיה הקרנת גולשים חגיגית, מיוחדת וכיפית במיוחד לסרט "אחים בדם" בכיכובו של כריסטיאן בייל!

לחצו כאן לפרטים נוספים והרשמה
בעיות ריכוז למבוגרים
03/12/13 12:57
130צפיות
בגדול יכול להיות שיש לי בעית קשב\ריכוז
אני רואה את זה מיקצועית בעבודת שאני צריך לתפקד כמולטיטסקינג - וזה המקצוע שלי !
אחראיות על כמה דברים וצורך להיות מרוכז - כנראה שפוטרתי כבר משני עבודות בשל "חוסר חדות"
החשיבה יצירתי ויחסי אנוש טובים
ובכל זאת...

יעצו לי לעשות הבחנה
מה האפשרויות ?
הבחנה -> 1000 שח (אין סיבסוד כל שהוא ?)
נגיד ויתנו לי רטלין -
א"א לקחת ריטלין לייט ל8 שעות בלי כל ההבחנה והמכונים

כי כמו שזה ברור לי - שלם אלפיה קח מרשם ותקבל
כאילו זה לא באמת...

שאלת מיליון הדולר
מה יקרה אם אקח כניסיון את ריטלין הלייט ל6-8 שעות

תודה
(אם תהיו נחמדים אשאר :])
בבקשה תשובות קצרות ולא מגילות - אתם יודעים...קשב
כמה מילים - יצא קצת ארוך.
03/12/13 14:56
94צפיות
א. "בעיית הקשב/הריכוז" צריכה לבוא לידי ביטוי לא רק מקצועית-בעבודה, כפי שהגדרת זאת, אלא לאורך כל היום, במגוון משימות ומטלות שהחיים מזמנים עבורינו. כמו כן צריך להיות "עבר" של קשיים בתחום הקשב והריכוז, עוד מתקופת הילדות (ככל הידוע לי). זה לא משהו שנוחת עלינו פתאום.
ב. יעצו לך ללכת לאבחון, וזהו הדבר הנכון לעשות. אחרת אי אפשר כך סתם כך להחליט אם יש לנו הפרעת קשב וריכוז או אין לנו הפרעה.
ג. לא יודעת מה זה "ריטלין לייט" (שאלת מיליון הדולר שלי), אבל בכל מקרה קודם מאבחנים ורק לאחר מכן נוטלים טיפול תרופתי, כזה או אחר, בהתאם להמלצת הרופא.
ד. לא יודעת מה יקרה אם מישהו יבלע "ריטלין לייט", אבל ההשפעה המיידית של הריטלין שונה מאדם לאדם, ולא ניתן לבסס על פיה את מידת ההתאמה של הכדור לאדם (גם אם הוא הרגיש שזה עזר לו), מפני שההשפעה משתנה, ומה שמרגישים בפעם הראשונה, לא דומה למה שמרגישים בהמשך. דרושה תקופה של ניסוי וטעיה, עד להתאמת הכדור הנכון במינון הנכון (ישנם סוגים שונים של ריטאלין וכן חלופות אחרות).
ה. לגבי העלות של האבחון, אולי כדאי לברר בקופות החולים, וכן לערוך סקר במכונים שונים. אני בטוחה שהמחירים אינם אחידים. יחד עם זאת, ישנם מכוני אבחון שהם מוכרים יותר, מקצועיים יותר, ומן הסתם ידרשו סכום גבוה יותר. השיקול במה לבחור הוא שלך.
בהצלחה!
בדיקה אצל נוירולוג בקופת חולים לא עולה 1000 ש
03/12/13 17:23
78צפיות
כדאי לנסות. בכל מקרה לא לקחת תרופות, לא "לייט" ולא "אולטרה לייט" בלי שרופא בדק אותך בדיקה קלינית, שלח אותך לבדיקות הנדרשות והתאים לך את התרופה ואת המינון.
מה ההבדל בין המכונים ?
05/12/13 10:32
38צפיות
זה לא טיפול שיש אחד טוב ואחד לא טוב
בסופו של דבר ,כולם יתנו כדור (ריטלין)
השאלה עד כמה המכון יכוון לכדור הנכון במינון הנכון ???

מה העלויות שמות של מכונים באזור פ"ת ,בבקשה
מי שיודע עלויות , שהשתתפות של קופח מבי , מוזמן...

ותודה לעונים
הי ריקודאי,
05/12/13 17:47
43צפיות
קודם כל חשוב להבין שלא בהכרח ריטלין היא התשובה לכל אחד. לא מכון מכווון לכדור- רופא מיומן ומומחה מכוון לטיפול, לפעמים הטיפול הוא תרופתי. אולם, לפעמים הוא לא הטיפול היחידי.
למה אתה צריך "מכון"? יש לך אפשרות לקבוע תור לנוירולוג דרך קופת חולים. אפשרות נוספת היא לקבוע תור לנוירולוג באופן פרטי ולקבל החזר דרך מגן זהב.
מה יקרה אם תיקח ריטלין לנסיון
03/12/13 21:20
71צפיות
1. יכול להיות שזה יעזור אבל לא באמת תדע אם יש לך או אין לך הפרעת קשב.
יכול להיות שחוסר הריכוז נובע מסיבות בריאותיות אחרות שלא תטפל בהן.
2. יכול להיות שזה לא יעזור כי המינון לא מתאים לך, או סוג התרופה ואתה לא תדע שאולי יש לך הפרעת קשב

באבחון צריכים להתקיים מספר קשיים בתיפקוד שלך, ולא רק קושי בריכוז.

למה כדאי לעשות אבחון?
1. אם יברר שיש לך הפרעת קשב תוכל ללמוד אילו תיפקודים ניהוליים נפגעים אצלך ותוכל ללמוד להתאים את עצמך ולבחור מקקום עבודה מתאים שבו תוכל להצליח ולהתמיד
2. אם תסבול בעתיד מתופעות כמו מחרדות או הפרעת אכילה, ותפנה לרופא מומחה הוא ידע להתאים תרופה נכונה
3. תוכל לבחור אם ומתי להשתמש בתרופה שתתאים לך
אדרל והזיות
02/12/13 23:51
222צפיות
בני בן 11 לוקח אדרל 10 מ"ג לאחר נסיון של ריטלין שגרם לו לתיקים. את האדרל התחלנו לפני כשבוע הפסקנו לסופש ושוב לקח ביום א, מרגיש כי המינון לא מספיק. שתי שאלות:
1 האם שתי כדורים של 10 שווים לכדור אחד של 20?
2.הבן שלי אתמול אחרי שלקח כדור בבוקר היה בסדר בכללי אך בלילה אמר לי שיש לו הזיות והוא שומע את חבר שלו או ילד אחר בבית.
האם זו תועפת לוואי של הכדור? האם זה אומר שהכדור לא טוב לו? האם התופעה הזו עוברת כאשר מפסיקים את הכדור?
º
פעם ראשונה אני שומעת. נשאל את הרוקח חגי שור
03/12/13 07:59
76צפיות
אדרל והזיות
03/12/13 11:22
173צפיות
1. שני כדורים של 10 הם כמו 20. אם המינון לא מספיק הייתי עולה קודם כל לכדור וחצי ולא שניים. בתיאום עם הרופא
2. תופעת לוואי של חלומות יותר "חזקים" או שזוכרים יותר את החלומות, ידועה. תבדקי אולי היה לו חלום שהוא זוכר יותר חזק. האם היה ממש עירני?
התופעה שאת מזכירה ממש נדירה, אך לא בלתי אפשרית. אין ספק שתופעות לוואי כאלו ואחרות נפסקות עם הפסקת השימוש.
את צריכה לדווח לרופא. אפשר להמשיך ולראות מה קורה בימים הבאים. אולי זה היה ארוע חד פעמי.
º
אגב,למה 100 קפס׳ אדרל xr עולות בארץ 7621 שח?
05/12/13 12:49
63צפיות
למה 7621? מאיפה המספר הזה?
05/12/13 13:20
69צפיות
30 קפסולות עולות 1363
ניתן ליבא רק את האדרל XR  המקורי. אסור לייצא את הגנרי ולכן המחיר גבוה.
אבל לא עד כדי כך.
º
בבית מרקחת של מכבי המחיר 7629.90. צילמתי.
05/12/13 13:34
49צפיות
ועוד שאלה, האם נוהל היבוא של הxr זהה לרגיל?
05/12/13 13:43
47צפיות
כי הxr מופיע בחלק מהרשימות כאילו הוא מותר לממכר רגיל בישראל.
XR לא רשום בארץ
05/12/13 17:30
51צפיות
ובניגוד לאדרל הרגיל שבדרך להרשם. הוא אפילו לא בדרך
לכן צריך את כל הנוהל
º
נקווה שהדרך תהייה קצרה.
05/12/13 22:05
19צפיות
º
תמונה שמראה את המחיר
05/12/13 14:12
83צפיות
כמה עולה אדרל XR בישראל? יותר משבעים ושישה שקל לקפסולה בודדת
לא יודע של מי המחשב הזה. זה מופרך
05/12/13 14:25
54צפיות
לא יודע מי המציא את המחיר הזה.
אינני מכיר מישהו אחר שמוכר במחיר המופרך הזה
כולי תקווה שזה מופרח. זה המחשב של בית מרקחת
05/12/13 14:36
42צפיות
מכבי בקניון קריית הממשלה בבאר שבע. אני לא חושב שניסו, חס ושלום, לרמות אותי. ממש לא. בכול מקרה, עדיין נשארות לי לא מעט בעיות בנושא גם בלי המחיר הזה.
לעניות דעתי אין במכבי אדרל XR
05/12/13 17:09
39צפיות
זה נתון חסר משמעות
אני אמא לנערה שלקחה
04/12/13 09:41
140צפיות
אדרל מס' שבועות.... הפסקנו את לקיחת הכדור בגלל הזיות ..... הרגישה שרודף אחריה שעון... שמעה את התקתוק שלו כל הזמן.... זה ממש הבהיל אותנו ולכן לאחר שבועיים בערך הפסקנו לתת לה את הכדור ועברנו לאחר... וכמובן שההזיות הפסיקו :)

תופעת מפחידה או לא?
09/12/13 20:28
35צפיות
הבעיה שלי היא עם המילה "הזיות". "הזיות" יכול להיות תופעה מאוד חמורה, או אם זה תוך כדי הרדמות, אז זה משהו מאוד שגרתי.

יש פה שלוש אפשרויות:
1. לילד שלך יש סיוטים. רגיל אצל ילדים

2. Vivid Dreaming , זאת תופעת לוואי מוכרת עם אדרל (קרה לי ) , כשבנאדם ישן וחולם חלומות הרבה יותר מציאותיים, ובצורה הרבה יותר מודעת וחדה מבד"כ. זה יכול להעיד על מינון גבוה מידיי, אבל זה ממש לא נורא...

3. הילד שלך ער, ערני, ורואה\ שומע דברים שלא קיימים, או שהוא מדבר בצורה מנותקת מהמציאות (בצורה קשה, לא דימיונות של ילדים). זה יכול להעיד על stimulant psychosis שזאת תופעת לוואי מאוד קשה, ויש לציין מאוד מאוד נדירה, אבל יכולה לקרות גם במינונים טיפוליים.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום