לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הפרעות קשב ADHD
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הפרעות קשב ADHD

שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.
 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

חדשה כאן - אמא לילד בן 6
05/10/2014 | 14:11
1
116
שלום רב, אני אמא לילד בן 6, שאובחן עד כה כבעל עיכוב התפתחותי רב תחומי. 
לומד זו השנה הרביעית בגן שפתי. 
הוא ילד מאוד תזזיתי, במפגשים בגן נראה כאילו נמצא בעולם אחר, אך כששואלים אותו שאלות תוכן יודע את התשובות מצוין. 
לאחרונה החלו אצלו "טיקים" , מעין קפיצות של כתף שמאל לכיון האוזן. כשקראתי על העניין באינטרנט, ראיתי שהתופעה רווחת אצל ילדים בעלי הפרעות קשב. 
האם אפשר להגיד שאנחנו בכיוון? 
יש  לנו תור לפסיכיאטר, אך רק בעוד שבועיים....
יכול להיות שכן ובאותה מידה יכול להיות שלא...
06/10/2014 | 13:40
54
יש אצלכם הפרעות קשב וריכוז במשפחה?
בכל מקרה הכי טוב לשמוע את דעת הרופא. האם קיבלתם שאלונים לגננת ולהורים? כדאי למלא אותם לפני שמגיעים לרופא, זה מקצר תהליכים.
לגבי הטיקים שהופיעו לאחרונה- נסי לברר אם משהו גורם לו למתח נפשי בזמן האחרון- בגן או בבית, זה יעזור לרופא להתיחס לטיקים וגם כוון אתכם להתיחסות הנכונה אליהם.
בהצלחה!
|*| נפתח פורום תקשיבו לזה |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
05/10/2014 | 13:25
29
|תו|לכל אחד יש טעם מוזיקלי שונה אם זה פופ, רוק, אלטרנטיבי או אולי מזרחית.
אנחנו מזמינים אתכם לפורום בו תוכלו לחשוף את טעמכם האישי - פשוט מצרפים את הקליפ להודעה (אתם יכולים לכתוב כמה מילים), ונותנים לכולם לשמוע!

אנחנו מחכים לכם בפורום תקשיבו לזה :-)

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

האזנה נעימה :)
שילוב טיפולים מיטבי
05/10/2014 | 01:00
1
148
שלום חברים ומומחים יקרים (: 

אשמח לשמוע את חוות דעתכם או חוות דעתם של אנשים מבוגרים בעלי ADD שניסו את תוכנת אטנגו Attengo ומאנשים שהתנסו בשיטת רביב או שיטה אחרת שאתם מרגישים שעשתה עבורכם את ההבדל. אני שואל על שיטות אלו כי כרגע אני כבר מטפל בעצמי ב נוירופידבק, אלפא סטים וויטמין B12 שנמצא אצלי כנמוך וטיפול נפשי ותהיתי אם כדאי להוסיף משהו שגם ייתן מענה מהבחינה הארגונית כמו שאטנגו ושיטת רביב מציגים שהם נותנים בדוגמת ליווי ואימון אישי מותאם אישית.

באבחון BRC עלה קושי בשמירה על קשב מתמשך, איטיות, קושי בקשב הסלקטיבי, בפיצול הקשב ובתפקודים ניהוליים. 

תודה רבה אחיהוד   
אימון אישי הוא מצוין ורצוי מאוד
06/10/2014 | 13:44
55
הוא יעזור לך בעיקר בשיפור התפקודים הנהוליים.
חשוב מאוד שהמאמן האישי יהיה מישהו שלמד אימון אישי להפרעות קשב וריכוז. לא כל מאמן אישי הוא כזה וההבדל עצום.
ריטלין
04/10/2014 | 20:55
1
113
בני החל לקחת ריטלין כמה ימים והכדור גרם לו לעצבנות והתפרציות
האם להפסיק ולנסות כדור אחר או להמשיך תופעת הלוואי תחלוף
מתי זה קורה?
05/10/2014 | 08:04
56
ההתפרצויות האלה קורות בזמן השפעת הכדור או בזמן שהתרופה מתחילה להתפוגג? הריטלין הרגיל עושה להרבה ילדים "ריבאונד", כלומר שבסוף השפעת התרופה יש להם התפרצויות כאלה.
אצלנו מאוד עזר להחליף את הריטלין ל LA20 (שזה גם עובד 8 שעות במקום 4, ובשבילנו זה היה מצוין).
והכי חשוב כמובן  - להתייעץ עם הרופא שרשם לכם את הריטלין.
odd הפרעת התנהגות טיפול תרופתי, מנסיון
04/10/2014 | 13:31
1
148
מנסיוננו, אחרי ניסיון של כל טווח התרופות הפסיכ', וכל תופעות הלוואי הקשות, מצאנו טיפול תרופתי להפרעת התנהגות,odd, רמוטיב 500 מג , אחרי הקפדה של שלושה שבועות מלאים, הפסיקה האלימות הפיזית לחלוטין. כשירדנו לחצי מינון, חזרה האלימות, הטיפול ללא תופעות לוואי,  יש להוציא אישור מיוחד כי התרופה מיועדת לגיל 12 ומעלה, בהצלחה.
רמוטיב היא
04/10/2014 | 22:28
91
רמוטיב היא תרופה על בסיס צמחי שאמורה להיות דומה לתרופות SSRI שנוגדות דיכאון וחרדה. 
אשריכם!
ס. 
|*| נפתח פורום תעלומות |*|
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2014 | 11:03
13
|חיזר|האם הם כאן ממש מעלינו?, האם הם טובים או רעים?,  האם לא מגלים לנו את האמת? מה הם מסתירים? וממה הם מפחדים?
אם השאלות האלה מסקרנות אתכם, אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום תעלומות.

בפורום תוכלו להתעדכן במקרי התעלומות החדשים מהארץ והעולם,  כי זה רק עניין של זמן, עד שנגלה את האמת :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
ביקורות המלצות לשתי שיטות טיפול
01/10/2014 | 22:56
93
שלום,
ישנן שתי שיטות טיפול שאני מבקש את תגובת באי/באות הפורום. האחת הינה שיטת טומטיס והשנייה בריין גיימס (נוירופידבק).
אני לא מעוניין לשמוע דברים על שיטות אחרות, רק על אלו שציינתי. כל מה מעניין: המלצות, סיפורים, ביקורות חוויות וכדומה (שלכם או של הילדים)
כרגע אני מתלבט בינן ורוצה לדעת ברמה האישית עליהם יותר. דיברתי עם דבי מטומטיס ארוכות ועם נציגה מבריין גיימס ארוכות וזה טוב ויפה אבל אני מעוניין לשמוע על הצד המטופל.
רקע: בן 41. מאובחן עם ADHD מעל 10 שנים. לקחתי בעבר ריטלין (בגיל 26/27) באוניברסיטה אבל הוא לא ממש היה רלוונטי לכלום.
תודה מראש,
גיא
ווכחן
01/10/2014 | 14:15
3
127
בני בן 12 חכם מאוד  ווכחן אף יותר. מתיש אותי..(בדרך כלל זה קשה מאוד)  בעל נושא בכל שיחה  המילה האחרונה חייבת להיות שלו..ואם לא מצליח מתעצבן ועוזב את המקום.  אני לבד איתו מאז שחוזר עד הערב ואז מרגישה גמורה .כיוון שמצטרף לזה ענין של כישורים חברתיים..ושכחה...חושבת לעצמי האם אלו סימפטומיים של  פיזור קשב..או בשפה כאן  הפרעת קשב..והאם ריטלין הוא זה שיכול לעזור?  אשמח לעצות .
לאמא המותשת
01/10/2014 | 22:20
1
98
מלחמת ההתשה הזו נפוצה מאד בקרב לקויי הקשב והיא מתעצמת בגיל ההתבגרות ( מקובל היום שגיל ההתבגרות מתחיל נתחת לגיל 10)מעבר למה שנראה כמו אובססיה לנצח בכל ויכוח יש את ההסתכלות בגיל הזה שמורדת ורואה בנו ההורים כמי שלא מבינים כלום...הדרך להתמודד עם המצב היא קודם כל לבחור את הנושאים שבאמת חשובים לך, ולשחרר את מה שאפשר ומתאים לך.כיון שאת מודעת לכך שזה עומד לקרות, נסי בראשית כל ויכוח להחליט מראש על מה תוותרי, אבל אל תגידי זאתלאחר דיון כלשהו, אמרי לו במה את מוותרת ותני לו להרגיש שהוא ניצח אותך.כך ימולאו הצרכים שלו ואת תרגישי פחות חלשה ומותשת כי המושכות יהיו בידייך.אני לא מבינה מספיק בנושא הריטלין ולכן אשאיר לאחרים להספר מנסיונם
תודה רבה@
02/10/2014 | 09:26
29
היי
03/10/2014 | 23:20
41
היי, 
וכחנות יכולה להיות סימן של קשב.  היא יכולה גם להיות ביטוי של מצוקות אחרות- שעמום, מצב רוח ירוד, יחסים לא טובים, גבולות רופפים. .
אם מגיעים לאבחון קשב יש יתרוןם במקרה כזה להתחיל אצל פסיכיאטר ילדים בקיא בקשב כדי שיידע להפריד בין הגורמים השונים לווכחנות. 

הכרתי פעם סבתא שאהבה לחרחר ריבים. באופן לא מפתיע נכדיה מטופלים בתרופות קשב. 
ראיתי בעבר 2 בני נוער מחוננים שהיו בכיתות רגילות. רוב היום הם לא הפסיקו להתווכח. המקומות בהם הם " סגרו את הפה"  היו שיעורי העשרה, שיעורי מתמטיקה ואימוני ספורט עם מאמן קשוח. 
אפשר ללמוד מזה שילדים וכחנים ונבונים  חשוב מאוד שיהיה להם  מסגרת לימודית מאתגרת ככל הניתן, אולי גם בשעות אחהצ,  פעילות גופנית, רצוי בקבוצה ( פעילות חברתית מובנית  קבוצתית מסייעת  ליצור קשרים חברתיים ומסייעת להפנים  משמעת של מאמנים)  וכמובן שאין כמו " גבולות" וקשיחות ( יחד עם המון אהבה כמובן)  כדי לצמצם מריבות. 
יש ספרים מעניינים שקשורים לנושא  בשם "ילד פיצוץ" של גרין  "איך לדבר שהילדים יקשיבו ואיך להקשיב ככדי שהילדים ידברו". יש אותם ספריות העירוניות. הם חביבים. 
ואחרון חשוב- לא לשכוח לחזק אותך האמא ולמלא לך את המאגרים הנפשיים , כדי שתגיעי במצב טוב  ליחסים ביניכם. אני מתכוונת לתמיכה מחברים ומשפחה, חוגים וכדומה). 
שנה טובה יותר. 
ס. 

תופעות לוואי בקונצרטה
01/10/2014 | 09:28
63
שלום, 
בני בן 14 ואובחן עם ADD ע"י דר אדר (וגם ע"י מאבחנים אחרים). הוא מבקש להיעזר בתרופה כדי לעמוד בעומס הלימודים שהפך קשה לו בתיכון. דר' אדר המליץ על קונצרטה (27 בשלב הראשון, 36 בהמשך), והוא נטל 27 ביומיים האחרונים. כתוצאה מכך הוא סבל מאוד מתופעות הלוואי של התרופה: רעד, עצבנות קשה, דפיקות לב מואצות, כאב ראש וכו'. אנחנו מתלבטים אם ואיך להמשיך, ונשמח לשמוע מנסיונכם: 
1. האם תופעות לוואי כאלה צפויות להיעלם עם הזמן? ואם לא ייקח בסופי השבוע  או בחופשים - האם הן צפויות לחזור? 
2. האם העלאת המינון צפויה להעלים את תופעות הלוואי?
3. האם כדאי לשקול תרופות עם חומר פעיל שונה? צריך לציין שהעצבנות היתה גם כשלקח ריטלין "רגיל" בעבר (ריטלין 10), וזה חלק מהסיבות שהפסקנו אז. ואם כן - איזה? 

להעלות מינון של ריטלין מLA 30 ל40.
30/09/2014 | 22:45
56
שלום רב...
אני בן 25 משקל 85 ומשתמש בריטלין LA 30 MG מזה 3 שנים עכשיו עכשיו בזמן האחרון כלומר בכמה החודשים האחרונים אני מרגיש שמשהו חסר שאני לא מרוכז בעבודה וחושב אל דברים שלא צריך לחשוב באותו הרגע אז חבר הציע לי לנסות את הריטלין 40 LA ובאמת הכל הסתדר כמו שצריך היום אצלי עובר אחרת אני יותר רגוע יותר קשוב.
עכשיו השאלה שלי היא כזאת?
למי לפנות כדי לשנות את המינון?

תודה.
ריטלין וחו"ל
30/09/2014 | 14:07
3
68
אני טסה לחו"ל ל 7-10 יום ורוצה לקחת איתי ריטלין חצי קופסה לעצמי , האם יש עם זה בעיה במעבר בבדיקות הבטחוניות בנמל התעופה בהלוך\חזור? צריך להביא איזה אישור או משהו?

מישהו ניסה או יכול לספר אם יש איזו פרוצדורה או בלי שום עניינים?
לדעתי אם תצרפי מכתב באנגלית של רופא המשפחה לא תהיה בעעיה
30/09/2014 | 16:21
1
38
ובורב המדינות לא יעשו בעיה גם בלי זה....
אבל כדאי להתייעץ בקונסוליה של המדינה בה תשהי.....
המ
30/09/2014 | 16:28
36
אני אצל נוירולוג מקבלת כל 3 חודשים. אבל גם אם לוקחת 14 כדורים עדיין יש סיכוי שיעשו בעיות...
מכתב יספיק?
כל עוד זה כמות סבירה
01/10/2014 | 14:12
41
לא אמורה להיות בעיה.
לקחתי בעבר ריטלין עבור בני ולא נתקלתי בשום בעיה
כל מה שרציתם לדעת על הפרעות וריכוז אצל ילדים
30/09/2014 | 11:11
4
110

היי,

היום בערב יתקיים כנס דיגיטלי בנושא הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים.
ידברו בכנס הורים, רופאים ומורים, כל אחד מהזוויות שלו ויהיו הרצאות קצרות וממוקדות שיתנו מענה לשאלות חשובות.
בטוח/ה שיהיה מענין שם

http://mylp.co.il/teva-zoom/?ref=1

איך והיכן ניתן לצפות בכנס הדיגיטלי?
30/09/2014 | 20:37
18
איך והיכן ניתן לצפות בכנס הדיגיטלי?
הכנס הדיגיטלי להורים לילדים עם תסמיני הפרעות קשב וריכוז
29/09/2014 | 15:51
2
172
אולי מעניין מישהו...
כדאי לכתוב פרטים על הכנס - אנו מאפשרים פרסום אחד של כנסים
30/09/2014 | 11:00
30
איך מגיעים לכנס ? מה צריך לעשות ?
30/09/2014 | 06:36
26
יעוץ חינוכי עבור ילדים עם הפרעת קשב
30/09/2014 | 10:55
7
66
בימים ג' עד ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים: 
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
אמא מיואשת לילד עם ADHD בן 9 וחצי
29/09/2014 | 14:16
6
221
הי לכולם , כבר מכיתה א בני אובחן כסובל מקשב. ניסינו ריטלין עם כול תופעות הלואי והריבאונדים הנוראיים, שינינו מינונים בהתאם למשקל, ניסינו אדרל שגרם לו לבכות כול היום ועכשיו המסכן מנסה קונצרטה ובקושי מצליח לבלוע ו..באלאגן שלם. אני יודעת שאם נפסיק הטיפול התרופתי הוא פשוט לא ילמד. אבל עצם זה שהוא בקושי אוכל ואף יש לו שינויים בהרגלי היציאה מלחיץ אותנושאנחנו פשוט פוגעים בבריאות שלו. הוא כ"כ קטן ודוחף לגוף זו השנה הרביעית כדורים בלי סוף שגורמים לו לחוסר תאבון ומצבי רוח וכול פעם משנים לו כדורים וההרגשה שהוא כמו שפן נסיונות בכיתה ד. מה הכדור עם באמת הכי פחות תופעות לואי או למשל קראתי באנטרנט על אימון המוח. מה האפשרויות בעצם שעומדות בפנינו היום? האם תוכלו לסייע לי מנסיונכם?? אני כ"כ  עצובה ומותשת. תודה רבה.

אף אחד לא יכול לעזור לי מנסיונו? התעלמות מוחלטת ?
30/09/2014 | 07:21
65
אתם יכולים לנסות סטרטרה
30/09/2014 | 08:15
111
שזו תרופה ממשפחה שונה ואצל רוב האנשים לא גורמת להפחתת התיאבון.
מההודעה שלך נראה לי שאת מלחיצה את עצמך בלי סיבה. הוא בן 9.5, ולא לוקח כדור אחד ביום. זה ממש לא "ילד קטן שלוקח כל כך הרבה כדורים".

אני גם לא מאושרת מזה שהבן שלי בקושי אוכל, אבל אני יודעת שהתועלת של הכדור שאני נותנת לו עולה על החסרונות.
כשילד יש באמת הפרעת קשב אין פתרונות לא תרופתיים שבאמת מאפשרים לו ללמוד.

כדאי להגיע לרופא מומחה להפרעת קשב שמכיר את כל סוגי התרופות
30/09/2014 | 11:06
1
107
יש רופאים שהתמקצעו בהפרעת קשב, מכירים את כל התרופות וגם יודעים להגיד אם לילד לא מתאים טיפול תרופתי וצריך להעזר בטיפול אחר.
בכל אופן, חוג ספורט/ תנועה בתחום שהילד אוהב, יכול לשפר מאוד את תפקודו.
תוכלי להמליץ על רופא כזה באיזור המרכז?האם הכוונה לחוג טפולי?
30/09/2014 | 23:30
54
למאיוש1121
02/10/2014 | 00:59
1
102
שלום.את מתארת מצב קשה ומתסכל,המודעות שלך למצבו של בנך
מבורכת, ותתרום , בסופו של דבר, להצלחת ההתערבות התרופתית.
חשוב לזכור שסוג התרופה והמינון הם ענין סובייקטיבי, וההתאמה
האופטימלית דורשת זמן, חשוב לקיים קשר טוב עם רופא/ה שאת סומכת עליו/ה.

הטיפול התרופתי הוא רק חלק מהתמונה הכללית.
ה - ADHD מתבטא אצל כל אחד בצורה שונה
וחשוב לזהות ולטפל בקשיים שעימם בנך מתמודד, ולהעזר
בבעלי מקצוע מתאימים, אם זה פסיכולוג/ית לקשיים רגשיים
הוראה מתקנת/ריפוי בעיסוק , אימון ל - ADHD, וכו'.
בהצלחה.

תודה רבה
05/10/2014 | 07:58
17
רטלין רגיל וקושי להירדם
30/09/2014 | 10:01
6
65
אני לוקח רטלין רגיל בשעה 3וחצי בצהוריים ומשום מה קשה להירדם בלילה .....
הריי הרטלין הוא מתנקה מהגוף תוך 3-4 שעות אז למה ההשפעה ממשיכה מעבר ? 
פשוט מרגיש בעיית שינה כבר כמה ימים .
ריטלין הוא תרופה ממריצה
30/09/2014 | 10:59
1
70
הרבה פעמים ההשפעה על הערנות נמשכת אחרי שפגה ההשפעה על הריכוז.
כמו כן, הרבה פעמים הגוף מתרגל לתרופה ואחרי זמן מה מפסיק להגיב בערנות ארוכה.
הפתרון יגיע עם הזמן, גם עם התרגלות הגוף לתופעת הלוואי של ערנות וגם עם לימוד עצמי 
כמה זמן נמשכת הערנות בגופך הפרטי.
טוב תודה רבה מקווה שכך הדבר
30/09/2014 | 12:06
18
מהכרותי
03/10/2014 | 23:08
3
25
היי, 
ילדי לא מצליחים לישון אפילו אחרי ריטלין רגיל בבוקר, לא כל שכן קונצרטה. הבעיה השתפרה קצת כאשר \עברנו לאדרל. 
אם הם פעילים גופנית בצןרה מאומצת זה מזרז כמובן את השינה. 
מנסיוני כדאי לנסות את כל סוגי הריטלין ( SR, LA, קונצרטה) כי לפעמים מגיבים אליהם אחרת. אם הבעיות מתמידות לנסות אדרל. 
אני מכירה  מבוגר שלוקח  כבר שנים ריטלין בבוקר ובצהריים ולפני השינה כדור שינה.
שנה טובה , ס. 
סיגלוג1
04/10/2014 | 19:09
2
16
בתקופה האחרונה כן התחלתי להירדם...
לגבי הLA קונצרטה הם עולים פי  בערך 20 יותר מרטלין רגיל .. אז לא משתלם בכלל

וגם אני לא צריך כדור שמשפיע לכולכך הרבה שעות כי בשעות שזה משפיע אתה מרגיש קצת זומבי ....

לגביי כדור שינה שמעי לקחת יותר מדיי כדורים שכולכך מזיקים לגוף אני לא חושב שזו מחשבה נכונה... רטלין מאוד מזיק.. וכדורי שינה מאוד מזיקק..
אני שמחה
04/10/2014 | 22:31
1
14
אני שמחה לשמוע שהגוף מתרגל לתרופה וכבר אין בעיות שינה. 
אם אתה זומבי תחת התרופה אולי המינון לא יושב עליך בול- "זומביות" יכולה להיות  ביטוי של תת מינון וגם של מינון יתר. 
בריאות, נחת ותפקוד מצויין, 
שנה טובה. ס
סיגלוג
05/10/2014 | 10:25
10
אם אני ירד מי 15 מ"ג רגיל אני לא יהיה מרוכז.
אני חושב אפילו בעתיד לעלות ל20 
מה עושים שהילד לא מוכן בשום פנים ואופן להכין שיעורים ?:(
29/09/2014 | 18:34
2
57
הוא אומר שהוא לא יודע , הצעתי שנשב יחד ואני אעזר לו אבל הוא פשוט נעול  - לא רוצה!!!! אין לי כבר כוחות למלחמות האלה
מבקשים מבית הספר להפחית אצלו בדרישות
29/09/2014 | 20:01
68
מסתפקים בשלב ראשון רק במעבר על החומר הלימודי...
למשל אפשר לקבל קלטות שמע  מספרית העיוורים במחיר מאוד נמוך, כולל של ספרי לימוד....
מבחינת שאלות, מסתפקים בשלב ראשון בתשובה אחת...אחר כך ובהדרגה מגבירים
משתדלים ששיעורי הבית יהיו כשהילד עירני, שבעי ועדיין תחת השפעת הריטלין...אני יודע שזה לא פשוט
היי
03/10/2014 | 23:33
18
היי, 
אם הילד הוא קשב ( ולא בדיכאון, ליקויי למידה אחרים, בעיות אחרות) אז , חוץ מהפחתה, כדאי שיהיו תנאים טובים לשיעורים.  כדאי לעלות על תרופות קשב שיכסו בזמן הכנת השיעורים, ולא להסתפק רק בכיסוי בוקר . הטיפול התרופתי המתאים " מכבה את הרעש בראש" ונותן אפשרות בכלל ללמידה.  סיוע לפעמים מתקבל יתר טוב ויש יותר משמעת אצל גורמים ( תלמיד מבוגר, סטודנט, מורה פרטי) שהם לא ההורים ( לעיתים גם ההורים בעצמם הם לקויי קשב וסולדים משיעורים
כפי שכתבתי בפוסט אחר אצלי בבית מאוד קשה לחברה להכין שיעורים.  אני משתדלת להשאיר אותם במועדונית בבית הספר שם יש סייעות להכנת שיעורים. ( שם גם אפשר להתחמק אבל יותר קשה ). ילד גדול יותר קם מוקדם מאוד, נוטל תרופה , מגיע מוקדם מאוד מאוד לבית הספר ובשקט שיש לו שם מצליח להכין חלק מהשיעורים. 
 בהצלחה. ס
פעילות לילדים בחול המועד סוכות יש
29/09/2014 | 10:14
1
36
תוספת לידיעה
29/09/2014 | 22:15
25

בס"ד
 מזמינים אתכם בחול המועד סוכות לפסטילב במרכז הקונגרסים בחיפה, פסטיבל לילדים,  כל הכנסותיו קודש לארגון אהב"ה - ארגון הנכים בישראל המיוחד ( ארגון שאינו למטרות רווח אשר כל הכנסותיו מופנות לטובת עזרה לילדים עם צרכים מיוחדים ולמשפחו...תיהם) לפסטיבל 2 חלקים,
החלק הראשון הינו פסטיבל לילדים קטנים החל מהשעה 12:30-15:30 שם יופיעו: יובל המבולבל, מיקי, גילי בא לבקר רוי בוי והנחיה ע"י אורנה דץ.
מיד אחריו יתקיים פסטילב 2 המיועד לילדים בוגרים ונוער עם מיטב אומני הנוער כגון:עדי הימלבלוי, רוני דלומי, כוכבי גאליס, והנחיה ע"י תובל שפיר ודניאל גד.
ניתן להזמין כרטיסים בטלפון המופיע על המודעה. נשמח לראותכם....

בברכת שנה וחתימה טובה וחג שמח,
ארגון אהב"ה

חרדות לילד מתבגר
29/09/2014 | 06:19
2
60
צריכה המלצה לפסיכיאטר ילדים שמטפל בחרדות באיזור הצפון ואם יש בלאומית
מי מכיר פסיכיאטר ילדים באזור הצפון בהסכם עם 'לאומית' ?
30/09/2014 | 21:10
12
דר דינה קוטליאר עובדת בלאומית ונחשבת בסדר לחרדות.
03/10/2014 | 23:24
13
brain balance
28/09/2014 | 18:03
9
90
האם מישהו מכיר את שיטת העבודה של עומר הירש life in balance האם משהו התנסה בשיטה הדוגלת באיזון שני חלקי המח?
לא מכירה את השיטה של עומר הירש, אבל
28/09/2014 | 18:15
2
86
גם אני מעודדת תלמידים לעבוד עם שתי ההמיספרות - לא רק עם זו שמועדפת, ולא רק בהתאם להתמחות ההימספיריאלית, כדי לייעל את תהליך הלמידה, ולשפר את התפקוד הקוגנטיבי. אני אפילו לוקחת זאת צעד אחד קדימה ועוזרת להם להשתמש באיזורים נוספים במוח, שיסייעו בהפנמת החומר, ביצירת קשרים וקישורים חדשים - ממש עבודת חיווט משוכללת, שנוצרת בתהליך הלמידה.
נושא מרתק מאין כמותו!
כמובן שעוררת את סקרנותי, ואני אבדוק את השיטה של עומר הירש.
תודה לך!

הנה הקישור לאתר שלו
28/09/2014 | 18:42
1
42
http:\\lifebalance.co.il

תודה. אני כבר נכנסתי לשם. זה לא מה שחשבתי....
28/09/2014 | 20:26
49
כתבתי הודעה שנעלמה, לא יודע למה
29/09/2014 | 22:07
5
56
גישת שתי ההמיספרות היתה פופולארית בשנות השישים והשבעים. היום זוהרה דעך כי הבינו שרוב תהליכי הלמידה מצריכים יכולות משולבות וכן תקשורות בין היכולות.
לגבי הפרעת קשב היו לי אתו כמה דיונים בהם ביקשתי הוכחות לכך שהשיטה עובדת על הפרעת קשב...קיבלתי הפניה לשורה של מאמרים על הצלחות בתחומים כגון קואורדינציה וזכרון, אבל אף אחד מהם לא עסק ישירות בהפרעת קשב.
הודעה שנעלמה
30/09/2014 | 04:23
4
53
תודה רונן, האם אתה מכיר שיטה מומלצת יותר לטיפול בהפרעת קשב? בשיחה עם דר הירש הוא טוען כי יש חלק פגוע במח עקב כשל התפתחותי בגיל הילדות שעל ידי אימוני מח - שנעשים עי תרגילים מסויימים שהם אמורים ליצור איזון בין 2 המוחות.69
ואני תוהה איך הוא הגיע לתובנה הזאת
30/09/2014 | 07:51
1
42
הרי אין מחקרים / עבודות מדעיות שמראות את זה (כי אז גם רופאים קונבנציונלים היו מודעים לכך). הוא חלם את זה בלילה? הוא חוקר מוח ששומר את גילויו לעצמו ולא מפרסם אותם בעיתונות המקצועית?
הוא למד את זה במסגרת תואר דוקטור לכירופרקטיקה
30/09/2014 | 11:02
21
השיטה המומלצת לדעתי זה ריטלין וגרורתיוו
30/09/2014 | 16:18
1
60
יחד עם טיפולים נילווים בהתאם לצורך.....
גרורותיו
30/09/2014 | 22:45
21
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
( לעמוד שלי בתפוז )
28/09/2014 | 11:17
15
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
שאלה לחגי שור לגבי Guanfacine
28/09/2014 | 13:17
80
שלום, הבן שלי בן 11  סובל מ-ADHD, מקבל גוואנפצין במינון 1mg כשישה שבועות, ב-3 השבועות האחרונים סובל מעייפות רבה ואף נרדם בבית הספר, שאלותיי:1. האם זו תופעת לוואי שעשויה לחלוף כאשר הגוף יתרגל לתרופה?2. האם ניתן לקחת את הכדור בשעה אחרת של היום ולא בבוקר כדי למנוע את העייפות בבית הספר או שזה יפגע ביעילות התרופה בשעות הלימודים?3. הכדור מסייע לבני בהפחתת האימפולסיביות והנמרצות , אבל לא ממש משפיע על הקשב והריכוז, האם יש תרופה שניתן לשלב עם גוואנפצין (לא ממשפחת הריטלין ולא סטרטרה שניסינו ולא הייתה הצלחה) כדי לטפל בבעיית הקשב והריכוז?4. האם ניתן להפסיק ליטול את הכדור למספר ימים,  למשל בחופשות וסופי שבוע  ולאחר מכן להמשיך לקחת במינון הרגיל? 5. האם אין סכנה בנטילת תרופה כזו  שמורידה את לחץ הדם? 6. בני שוקל 25 ק״ג, מקבל את הכדור כשישה שבועות במינון 1mg, האם אפשרי לעבור למינון 2mg כדי שהשפעת הכדור תהיה אפקטיבית יותר? האם תופעת הלואי של העייפות עשויה להחמיר עם הגדלת המינון?תודה רבה מקרב לב,רינת
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום מכשירי שמיעה
פורום מכשירי שמיעה
פורום דמיון מודרך ו-NLP
פורום דמיון מודרך ו-NLP
פורום מיסוי והחזרי מס
החזרי מס לשכירים וחברות
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
23:09 | 03.09.15 אורחים בפורום
19:55 | 31.08.15 ציפי קוברינסקי
16:37 | 31.08.15 r u t i m
23:43 | 30.08.15 reut1236
21:05 | 30.08.15 rabot machshavot
03:32 | 30.08.15 הראל שמעוניי
19:27 | 28.08.15 אורחים בפורום
14:36 | 27.08.15 תמיד סאנשאיין
20:15 | 24.08.15 ציפי קוברינסקי
מקרא סימנים
בעלת תוכן