בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.

עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

אשמח לקבל המלצות
27/01/14 21:40
65צפיות
לבית הספר הבית של תמר המיועדת לילדים עם הפרעות קשב וריכוז וליקויי למידה.
האם ישנם בתי ספר נוספים ברמה לילדים עם לקווי למידה וקשב וריכוז?
אשמח לכל אינפורמציה בנושא
º
מבוקשות המלצות מתוך נסיון על בתי ספר מתאימים
01/02/14 14:13
10צפיות
ריטלין וחוסר תאבון
27/01/14 16:53
68צפיות
תופעת הלוואי של ריטלין דיי מפריעה לי.
אני מתאמן בפיתוח גוף ואוכל 5 ארוכות ביום.

כשאני לא לוקח ריטלין, אני אוכל כרגיל, אך אני נאלץ לדחוף לעצמי אוכל בימים שאני כן לוקח. פשוט אין לי תאבון.

האם יש פתרון ?
אולי תרופה אחרת שיכולה לעזור לקשב וריכוז, ולא גורמת לחוסר תיאבון ?

ד"א, אני לא מעוניין להשתמש בגיינר
זאת תופעה מוכרת
28/01/14 14:12
49צפיות
במקרה שאתה לוקח רטלין תצטרך לאכול בכוח וללא תאבון, זאת תופעה מוכרת שאין מה לעשות איתה, הגוף לא מתרגל לרטלין עד כדי כך שהוא "פותח" את התיאבון.
לא נורא, יותר גרוע זה שאתה לא תוכל לתפקד בלי הרטלין ויהיה לך תיאבון...
º
בדיקה
08/02/14 23:21
10צפיות
מתחילים את המסע
27/01/14 16:03
99צפיות
שלום לכולם,
זהו, משכנו עד כיתה ד' ואין מנוס אלא להתחיל  טיפול בריטלין. אבקש המלצה על רופא נוירולוג/פסיכיאטר גם באופן פרטי שמתמצא בכל התכשירים הנמצאים בשוק לרבות התכשירים ביבוא אישי וכן בהתאמת מינון איפטימלי. כמובן שמאוד חשוב שיהיה רופא שאפשר ליצור איתו קשר טלפוני במידת הצורך לדוגמא עקב תופעות לוואי וכל תגובה אחרת שיכולות להופיע. אני מאוד רוצה שהדרך של התאמת התרופה והמינון תהיה קצרה עד כמה שאפשר על מנת לחסוך מהילדה סבל מיותר. לפני שנתיים היה לנו כבר ניסיון עם ריטלין שנכשל כי הילדה פשוט מאוד נבהלה ממה שהרגישה בזמן הפעולה ובמיוחד אחריה. אודה לכולם
º
מאיפה אתם בארץ?
27/01/14 17:22
32צפיות
º
מרכז. אני ניידת
28/01/14 08:32
27צפיות
מאד ממליצה על
02/02/14 11:36
24צפיות
ד"ר מיכל טורץ מקבלת בראשל"צ, 2 ילדי מטופלים אצלה.
מקבלת רק בפרטי.
03-9560262  או 03-9584228   אחד מהם זה פקס, אני לא זוכרת איזה מהם.
תשאירי הודעה והיא תחזור אלייך

בהצלחה
המדריך לקבלת מלגה מביטוח לאומי
27/01/14 13:33
97צפיות
קבלתי בפייסבוק ומשתפת:

לבעלי הפרעת קשב ולקויי למידה, כל הפרטים כאן: מלגת לימודים מביטוח לאומי
המלצה לפסיכאטר טוב באזור חיפה
27/01/14 09:07
49צפיות
ילד בן חמש, מתקשה לשבת, משתולל, מכה . יש לציין שהוא חכם מאוד, לימד את עצמו לקרוא כבר מזמן .לומד בגן שפתי וגם שם הגננת המליצה על פגישה דחופה עם פסיכיאטר.
אובחן ע"י פסיכאטרית כסובל מהפרעת קשב וריכוז ומשתמש בריטלין. הריטלין הופך אותו לממש זומבי- למרות שמקבל רק חצי כדור של 10 מ"ג.
מישהו מכיר פסיכאטר טוב שיוכל לעזור בנושא?זה מאוד דחוף.
תודה רבה.
הנה כמה מומלצים
28/01/14 14:17
60צפיות
פרופסור תירוש מנהל המכון להתפתחות הילד בבני ציון (רוטשילד)
ד"ר ויקטור חזנוב בקריות.
ד"ר אבי שפירא
תוכנה להדפסת טכסט מדבר...
26/01/14 23:53
25צפיות
יש לי טכסט באנגלית שאני צריכה תוכנה שתעלה על הכתב את הטכסט באנגלית..
מישהו מכיר פסיכיאטר/ית במכבי?
26/01/14 15:38
41צפיות
שלום, אני בת 24 עם ADD. כיוון שריטלין וקונסרטה לא עוזרים לי מחפשת להתייעץ עם פסיכיאטר שעובד עם מכבי ומתמחה בהפרעות קשב. לצערי בקופה לא ידעו לתת לי מידע בנושא אז פונה כאן.. אשמח לכל הפנייה והמלצה.

תודה,
קים
נסי את טל יונגרמן
29/01/14 19:13
24צפיות
דרך המרפאה הפסיכיאטרית של מכבי
נוירופידבק
25/01/14 21:50
74צפיות
יש למשהו ניסיון עם הטיפול הנ"ל , יתרונות חסרונות, עובד? לא יעיל? תודה מראש
אני יודעת שמשרד החינוך ממליץ על נוירופידבק כט
28/01/14 07:10
57צפיות
כטיפול יעיל בקשב וריכוז. גם הפסיכולוגית החינוכית שצפתה בבני בגן המליצה לי על הנוירופידבק, אך עדיין לא ניסיתי, מתכוונת לנסות בחופש הגדול (כרגע אנו עמוסים מידי)
º
איפה ראית את ההמלצה?
31/01/14 02:51
12צפיות
יעוץ רפואי עם הפסיכיאטר למבוגרים דר' אילן טל
24/01/14 01:04
69צפיות
דר' אילן טל, פסיכיאטר מומחה למבוגרים, ייעץ בפורום במוצ"ש, שעות 21:00-22:00.
דר' טל
עוסק בפסיכיאטריה, פסיכולוגיה ואימון אישי, עם דגש על הקשר בין חרדה להפרעות קשב וריכוז.  

תחומי עיסוקו: הפרעות  קשב, מערכות יחסים זוגיות, הגיל השלישי, הערכת מסוגלות הורית לבתי משפט וחרדה
על ביטוייה השונים כגון: חרדת בחינות, חרדה חברתית, חרדה מראיון עבודה.
דר' טל מנהל קליניקות פסיכולוגיות רב מקצועיות ורב גילאיות בתל אביב ובחיפה.

הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם לדר' אילן טל על ידי הוספת תגובה להודעה זו.  
לקיחת ריטלין
23/01/14 23:23
90צפיות
שלום רב, יש לי שאלה:

הלכתי לנוירולוג בקשר לאיבחון קשב וריכוז , הוא הפנה אותי לבדיקת טובה והביא לי מרשם ל- 10 כדורי ריטלין כדי שאקח כדור לבדיקה עצמה.

אני לא יודע מתי יהיה לי זמן ללכת לבדיקה, אך כרגע אני נמצא בתקופה יחסית לחוצה בלימודים וקשה לי לרכז את עצמי ללמוד.
מעולם לא לקחתי ריטלין, אם אני אקח כדור מהמרשם שהביאו לי זה משהו שיכול להזיק? חשבתי לקחת כדור כדי לראות איך זה ישפיע עליי והאם זה באמת עוזר להתרכז. הכדורים האלו הובאו לי כדי שאקח אחד מהם לאיבחון טובה, אני מתלבט אם לקחת לפני האבחון.

מה אתם אומרים?
ריטלין ןתופעות לוואי
25/01/14 19:11
66צפיות
שלום רב

עניין האבחנה מהותי כי לריטלין יש תופעות לוואי. למשל, ריטלין עלול להחמיר חרדה או אפילו לגרום התקף חרדה אצל אנשים רגישים. וזאת מעבר לשינויי תיאבון ושינה, ותסמונת ריבאונד....
הייתי נמנע בכלל מתרופות "על הדרך" אם האבחון לא ברור, לכל תרופה יש גם פוטנציאל מזיק...

בהצלחה
ד"ר אילן טל
ילד בכתה ג' שלא רוצה ללכת לבית הספר/ קשת 1512
25/01/14 13:31
66צפיות
בני  מאובחן עם ADHD ומטופל תרופתית תלמיד כיתה ג' (עם סייעת אישית) .
בחודש האחרון החל להמעיט להכנס לשיעורים בכיתה והמצב התדרדר עד שאינו נכנס רוב היום...(אני נאלצת להשלים עימו שיעורים בבית)
בישיבות עם צוות החינוכי והפסיכולגית בבבית הספר דרשו שנבוא לבית הספר לראות עם מה הם מתמודדים ולנסות להכניס אותו,
אך גם זה קורה תחת בקשות/איומים/משא ומתן מולו... ונראה כי ברגע שלא נהיה שם המצב ישוב לקדמותו..
כששואלים אותו מה הסיבות עונה בסתמיות: לא רוצה להכנס,לא בא לי וכו...
מודאגת/מיואשת וחוששת מאוד מההשלכות..
מה עושים ???

הוא מקבל ריטלין 10 ועוד 20 SR וגם 1 כדור רספירדל ושוקל כ- 25 קילו
אין ספק שקשה לו בלימודים והסייעת גורמת לו להיות מתויג אולם יש קשיים בפועל כך שלצערנו לא ניתן לוותר
בנוסף הסייעת והקשיים מם הסתם היו שם עוד קודם לכן כך שלא ברור מדוע מתנהג כך דווקא בחודש האחרון...?
הציעו לנו לעשות אבחון פסיכולגי ואולי שם יצופו וייעלו הקשיים שלו...
סרוב להכנס לכיתה
25/01/14 19:59
81צפיות
שלום רב

צר לי אכן לקרא את אשר כתבת.
למרות שאינני פסיכיאטר ילדים אני מניח שהסיבות יכולות להיות כה רבות, חברתיות, אישיות, פחדים וחרדות, שינויי מצב רוח...
בהחלט הייתי מתייעץ עם הפסיכולוג המטפל, שאני מניח שיהיו לו חלק מהתשובות,
אני מבין שיש לו צרכים מיוחדים מעבר להפרעת הקשב? אולי הפסיכיאטר המטפל יוכל להבין מה קורה לו ומדוע הוא נמנע?
אין ספק כי משהו מפריע לו, וזה לא "לא כלום"

בברכה
ד"ר אילן טל
º
תודה לדר' אילן טל על היעוץ בפורום
26/01/14 19:37
12צפיות
מחסור בויואנס
25/01/14 18:30
242צפיות
שלום רב,
צפוי בשור טבצ'ניק בעוד חודש מחסור בריטלין מסוג ויואנס. האם יש אפשרות אחרת לקבל את התרופה הזו?
זה ממש אסון לבן שלי. אם עושה הפסקה (אפילו של שבועיים) זה מוציא אותו מאיפוס עד לסוף השנה. חוץ מזה שאחרי הפסקה כזו הגוף צריך מחדש להתרגל לריטלין על כל תופעות הלוואי שלו.
מה עושים - יש דרך אחרת לקבל את התרופה בארץ?
תודה
מחסור
25/01/14 20:18
90צפיות
נסי את טלהפארמה

בברכה
ד"ר אילן טל
ריטלין 20מ"ג
23/01/14 16:11
51צפיות
האם ניתן לחצות כדור של 20 מ"ג ריטלין (SR)?ואם כן מהו טווח ההשפעה?

תודה
תשובה
23/01/14 16:37
41צפיות
חציית כדור SR20 גורמת לאיבוד ההשהייה שלו
ולהתפרקות כל הריטלין שבו בבת אחת, כלומר, תוך 4 שעות.

עם זאת, זה לא לגמרי מדוייק מפני שהחצייה הורסת את העטיפה
המשהה רק באופן חלקי.

כך, שהתשובה היא:
חצייה של SR20 תפיק
שני חצאים, כל חצי פחות מ-10 מ"ג,
כל חצי ישפיע פחות מ- 6 שעות ויותר מ-4 שעות.
שאלה לגבי תחליפי ריטלין
23/01/14 14:01
88צפיות
שלום לכולם

רציתי לשאול אילו סוגים נוספים של כדורים בסגנון קונצרטה וריטלין קיימים היום בשוק? האם יש להם סבסוד מקופות החולים?
תרופות להפרעת קשב
23/01/14 16:42
103צפיות
יש אדרל, וויונס, מדבקות דייטרנה, פוקלין, סטרטרה, אדרל, ריטלין LA .

לעת עתה, רק מוצרים ממשפחת הריטלין נמכרים בהנחה של כ-50%,
ורק ריטלין רגיל וריטלין SR מסובסדים.

את יכולה לקרוא על תרופות להפרעת קשב בקישור המצורף:
כתובות אינטרנט מצורפות:
אירוח בנושא התביעה נגד מאסטר שף
23/01/14 09:37
44צפיות
|אקשן|האם תכניות הריאליטי משקפות לנו את המציאות?
עם עליית העונה הרביעית של מאסטר שף, חשף אסף הלפרין את חוויותיו מההשתתפות באודישנים.
אסף עומד בראשה של תביעה ייצוגית על סך 16 מליון שקלים כנגד הפקת התכנית והוא יתארח היום משעה 15:00 בפורום טלוויזיה ויענה על השאלות שלכם סביב הפרשה.
שימו לב, ניתן לשאול שאלות גם בכינוי אורח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
תחליפי ריטלין וביטוח פרטי
22/01/14 20:28
149צפיות
רציתי לשאול אם יש כאן הורים שמקבלים החזר מביטוחים פרטיים עבור תחליפי ריטלין שאינם בסל.
לצערי מסתמן שיתכן ונאלץ להחליף את הריטלין עקב תופעות לואי של טיקים מרובים והתגרדויות
בלתי פוסקות באיזור הפנים.
הבנתי באופן כללי שיש ביטוחים פרטיים שנותנים החזר חלקי על תרופות.
יש לי ביטוח כזה-עבור הילדים
אבל סוכן הביטוח שלי לא יודע על מה אני מדברת.....
אנחנו לקראת ביקור אצל הפסיכיאטרית
ואשמח לשמוע מהורים שמצליחים לקבל החזרים כאלה מה הפרוצדורה
(אם לא נוח בפומבי אפשר גם בפרטי)
אני רוצה להבין יותר טוב מה האופציות שלי
הרבה תודה
הרמוניה
לנו יש ביטוח של הפניקס ומשתמשים בוויואנס
23/01/14 19:19
116צפיות
שעולה סביב 800 ₪... להפתעתנו הרבה, מקבלים את כל הסכום חזרה (אחרי שליחת החשבונית המקורית..)
איזה יופי!
24/01/14 01:10
92צפיות
האם האבחון של הפרעת קשב נעשה לפני או אחרי התחלת הביטוח?
º
האבחון נעשה אחרי..
25/01/14 12:40
65צפיות
לצערנו, זה התנאי....
25/01/14 13:23
95צפיות
כך שאם עושים את הביטוח לאדם שכבר אובחן, הוא איננו רשאי להשתתפות.
כלומר, אם שוקלים אבחון הפרעת קשב, כדאי קודם כל לעשות ביטוח בריאות פרטי ורק אחר כך לעשות אבחון הפרעת קשב....
נשירה מבית הספר..
22/01/14 18:00
101צפיות
היי,
רציתי לשתף ולהתייעץ במצב בו בני  מאובחן עם ADHD ומטופל תרופתית תלמיד כיתה ג' (עם סייעת אישית) בחודש האחרון החל להמעיט להכנס לשיעורים בכיתה והמצב התדרדר עד שאינו נכנס רוב היום...(אני נאלצת להשלים עימו שיעורים בבית)
בישיבות עם צוות החינוכי והפסיכולגית בבבית הספר דרשו שנבוא לבית הספר לראות עם מה הם מתמודדים ולנסות להכניס אותו, אך גם זה קורה תחת בקשות/איומים/משא ומתן מולו... ונראה כי ברגע שלא נהיה שם המצב ישוב לקדמותו..
מה עושים ???
ילד שלא רוצה ללכת לבית הספר
22/01/14 18:25
78צפיות
כדאי לשאול את המורה ולתחקר באופן עקיף את החברים שלו.
אולי מתנכלים אליו בבית הספר?
אולי הוא מתוסכל מכך שאיננו מצליח להתמודד עם הלימודים?
אולי הסייעת גורמת לו להיות מתוייג בעיני החברים:

האם בדקתם אם צריך לעדכן את התרופה?
התרופה צריכה להיות במינון יחסי למשקל הילד ולמשך השפעה שיכסה לפחות את שעות בית הספר.
אם הילד עלה במשקל, ייתכן שהוא סובל מתת מינון ואז התרופה איננה עוזרת לו להתרכז.
כמה הוא שוקל, איזה ריטלין הוא מקבל ומה המינון?
ילד שלא רוצה ללכת לבית הספר
23/01/14 07:25
53צפיות
הוא מקבל ריטלין 10 ועוד 20 SR וגם 1 כדור רספירדל ושוקל כ- 25 קילו
אין ספק שקשה לו בלימודים והסייעת גורמת לו להיות מתויג אולם יש קשיים בפועל כך שלצערנו לא ניתן לוותר
בנוסף הסייעת והקשיים מם הסתם היו שם עוד קודם לכן כך שלא ברור מדוע מתנהג כך דווקא בחודש האחרון...?
הציעו לנו לעשות אבחון פסיכולגי ואולי שם יצופו וייעלו הקשיים שלו...
ליבי איתכם
23/01/14 09:57
53צפיות
מזדהה מאד , גם בני בכיתה ב עם סייע , והמון קשיים. עד לפני חודש היה לנו מצב די דומה למה שאת מתארת ( היה נכנס לכתה אך מסרב לעבוד). מה שעבד אצלנו זה הדרכה שקיבל הסייע מהפסיכולוגיות שאנחנו מטופלים אצלה. היא הדריכה אותו איך להיות קשוח עם הילד ולא לוותר לו. בשבוע הראשון זה היה קשה . הוא אילץ את הילד להשאר אחרי בית הספר ולהשלים מה שלא עשה בכיתה, והילד בכה.  הוא גם הוציא אותו בכוח מהכיתה כשהפריע. לי היה מאד קשה עם זה וריחמתי על הילד. המדהים שתוך שבוע הילד הפך תקליט. הוא הפנים טוב מאד את הגבולות ועכשיו אין יותר בעיות משמעת ( כמובן שבעיית הקשב נשארה .. ). זה ממש לא פשוט , כי צריך למצוא סייע/סייעת שיצליחו להשתלט על הילד.
ליבי איתכם - שאלה..
23/01/14 14:47
40צפיות
תודה על התמיכה וטוב לפחות לשמוע שהמצב הפיך...
האם הסייע הוא פרטי או מטעם בית הספר/עירייה ..? כי הסייעת שלו טובת לב אך חסרת סמכות, אך מאחר והיא הוקצתה מטעם העירייה נראה לי בעיה להחליפה באמצע השנה..
כמו כן רציתי לשאול (אם ניתן) מי הפסיכולג עימו עבדתם בהדרכת ההורים והסייע?  
תודה על השיתוף..
ייעוץ עם פרופ רוזנבלום וכרמית פריש
22/01/14 14:15
519צפיות
ביום רביעי 22.1.2014 בין השעות 21.00-22.30 יתארחו בפורום פרופ' שרה רוזנבלום וכרמית פריש מפתחות גישת POET

פרופ' שרה רוזנבלום ראש המעבדה לתפקוד אנושי מורכב והשתתפות ,פרופסור חבר בחוג לריפוי בעיסוק, הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות, אוניברסיטת חיפה.
פרופ' רוזנבלום הינה מרצה, חוקרת ומפתחת כלי אבחון ושיטות התערבות בתחומים של תפקוד – ואי תפקוד בקרב אוכלוסיות שונות בדגש על המתמודדים עם מוגבלות חבויה ,כמו ליקויי למידה, הפרעת קשב וריכוז, סרבול מוטורי

כרמית פריש, BOT, MSc, דוקטורנטית בחוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה.
גב' פריש הינה מרצה וחוקרת בתחום של תפקודים ניהוליים בילדים צעירים - איתור, אבחון והתערבות טיפולית.
בעלת ניסיון קליני עשיר כמרפאה בעיסוק המטפלת בילדים עם קשיי קשב והוריהם במכון להתפתחות הילד של "מכבי שרותי בריאות" בחיפה.

הנכם מוזמנים להציג שאלות לפרופ' רוזנבלום ולכרמית פריש כתגובה להודעה זו
ילד שאינו מעסיק את עצמו
20/01/14 19:07
153צפיות
איך אני יכולה לסייע לבן שלי להעסיק את עצמו?
יש  לנו המון משחקים, אבל כשהוא צריך לשחק לבד הוא רץ במסדרון ללא תכלית , או סתם הופך הכל ...?
ילד שאינו מעסיק את עצמו
22/01/14 21:11
119צפיות
כדאי להרחיב מעט ולהבין מדוע קשה לו, ומהן באמת יכולותיו- האם אתך הוא כן מצליח לשחק? באלו משחקים? מה מעניין אותו? בן כמה הוא..?
בהקשר לתפקודים ניהוליים ילדים עלולים לגלות קושי בהעסקה עצמית בשל חסרים במוטיבציה או בתכנון. מרפאה בעיסוק יכולה לסייע לכם לנתח מה מקור הבעיה, ולהדריך אתכם בהתאם אלו משחקים להציע לו, כמה להבנות לו את הזמן למשחק ואיך ללמד אותו לתכנן במשחקים.
ילד שאינו מצייר
20/01/14 19:08
116צפיות
בני  כמעט ולא ניגש לשולחנות הציור והיצירה בגן. הגננת אומרת שאין לו בעיה שקשורה לאחיזת עיפרון, אבל רמת הציור נמוכה. איך ניתן לקדם אותו?
ילד שאינו מצייר
22/01/14 21:34
72צפיות
בעיה מתסכלת אך פתירה..
חיזת עפרון טובה לא מספיקה כדי לצייר..לפעמים ילדים אינם מציירים משום שאינם יודעים לתכנן מה לצייר, מאיפה להתחיל.. לפעמים הם נמהרים, מציירים מעט ועוברים לשולחן אחר, או מתפתים לקום כשרואים את חבריהם בפינה שמעניינת אותם. מרפאה בעיסוק תוכל לזהות את הקושי ולהציע לגננת עקרונות התערבות, למשל איפה להושיב אותו, איך לעזור לו לתכנן מה לצייר, להדגים לו איך היא מתכננת.
ילדה שבוכה מכל דבר קטן
20/01/14 19:10
112צפיות
בתי בוכה על כל דבר קטן, ההסברים שלנו לא מועילים למרות שהיא מאוד חכמה. איך אפשר להרגיע אותה?
ילדה שבוכה מכל דבר קטן
22/01/14 21:44
87צפיות
נשמע שלילדה קושי בלהרגיע את עצמה ולווסת את עוצמות התגובות שלה. ייתכן והדבר נובע מקושי בויסות רגשי, הפרעה בויסות  חושי או עומס רגשי. כדי להבין את מקור הקושי חשוב לנתח את סדר יומה של הילדה, את הדברים שהיא אוהבת לעשות ושמחה בהם, רגעים שטוב לה, ושהיא כן מצליחה להרגע.
על מנת לקבל מענה מקצועי לבעיה זו ממליצות להתייעץ עם מרפאה בעיסוק מומחית בתחום.
שוכחת לחזור
20/01/14 19:11
100צפיות
כשאני שולח את הבת שלי להביא משהו מהחדר והיא לא חוזרת.. מה לעשות?
שוכחת לחזור
22/01/14 21:50
77צפיות
תלונה נפוצה ומבלבלת. הורים עשויים לשאול את עצמם האם הילד עושה "דווקא" וצריך לחנך אותו.." או שבאמת יש קושי. עצם ההבנה יכולה מאוד לסייע.

למה היא שוכחת לחזור? האם היו דברים יותר מרתקים בסביבה או בראשה שהובילו אותה לעסוק במשהו אחר? האם זה רמז לבעית זיכרון? האם זה קורה באותה מידה כשהיא עם חברים, עם בני משפחה אחרים, במסגרת החינוכית?

בירור מסוג זה יוביל להתאמת כלים שיאפשרו לה לזכור לחזור.. למשל אם עולה שהילדה אכן שוכחת מה שהתבקשה לעשות אפשרי לחשוב על שיטות שיסייעו לה לזכור כמו לקצר את ההוראה, לעודד אותה לחזור עליה בפניך.
הילד לא שם לב שקוראים לו
20/01/14 19:12
75צפיות
אני קורא לבן שלי לבוא לארוחת ערב אבל הוא שקוע בטלביזיה,  איך אפשר לגרום לו לשים לב אלי..?
הילד לא שם לב שקוראים לו לארוחה
22/01/14 21:58
78צפיות
בריפוי בעיסוק כשאנו רוצים לסייע לילד לתפקד טוב יותר אנחנו מנתחים כמה רמות- מה שקורה לילד, הסביבה של ההתרחשות, והפעילות שהוא אמור לבצע.
בהקשר של שאלתך-

מבחינת הילד- האם הרושם שלכם שהוא בוחר לא להקשיב, או שהרושם הוא לבעית קשב שבאה לידי ביטוי גם בסביבות אחרות? אם הבעיה היא בקשב רצוי להעזר במרפאה בעיסוק ולקבל כלים באמצעותם ניתן יהיה למקד את הקשב לו.

מבחינת הסביבה -  סדר יום קבוע,  גבולות ברורים (עד מתי ניתן לצפות בטלוזיה) יכולים לסייע.

מבחינת הפעילות- אפשר להפוך את הילד לשותף בניהול סדר היום של הבית, למשל לתת לו תפקיד של עריכת שולחן.
משחק פרוע
20/01/14 19:13
81צפיות
בתנו משחקת עם אחיה הקטן באופן מאוד פרוע, ואנו חוששים שהיא מסכנת אותו. איך אפשר ללשמד אותה לשחק איתו במשחקים "נורמליים"?
משחק פרוע
22/01/14 22:08
70צפיות
החששות שלכם מובנים. משחק פרוע קשור ככל הנראה לנטיה לפעול מבלי לחשוב על התוצאות האפשרויות של משחקה. ייתכן וקשה לה גם לתכנן משהו אחר עם משמעות.
מרפאים בעיסוק יוכלו לזהות את צורכי הילדה בהקשר למשחק, לסייע לה לפתח את המשחק שלה למשהו עם משמעות ולהנות ממנו. הדרכה קצרה יכולה לשנות הן את מאפייני המשחק והן את האוירה בבית בהקשר למשחקה של הילדה.

º
מה זאת שיטת POET שפיתחתן לגילאים הצעירים?
20/01/14 21:23
136צפיות
גישת POET לילדים צעירים
20/01/14 22:36
223צפיות
פיתחנו את ה- POET עבור ילדים צעירים עם תסמינים של  תת קשב, פעלתנות יתר, ואימפולסיביות.
לילדים אלה ישנו פעמים רבות קושי בתפקודים הניהוליים. תפקודים ניהוליים מאפשרים לילדים (ומבוגרים) ליזום ולבצע פעולות מורכבות.
הם כוללים יכולות של תכנון, פתרון בעיות, התארגנות בזמן ועם חפצים, וויסות תגובות רגשיות, ויכולת לעצור ולבחור בדרך הכי טובה להגיב.
כשיש קושי / עיכוב בהתפתחות התפקודים הניהוליים, נראה פעמים רבות ילד ש"לא ממצה את עצמו".
למרות יכולות טובות הוא לא מצליח. הוריו או הגננת שלו עלולים לחשוב שהוא עושה "דווקא" או מתעצל.

בגישת POET אנו מסייעים להורים להכיר את התפקודים הניהוליים שמאתגרים את הילד שלהם, באיזה אופן הם  משפיעים על התפקוד שלו, וכיצד ההורים בעצמם יוכלו לסייע לילדם להתגבר על הקשיים ולתפקד טוב יותר.
הגישה נקראת Parental Occupational Executive Training, והיא כוללת הדרכת הורים ממוקדת וקצרת טווח (8-10 מפגשים) על ידי מרפאים בעיסוק שהוסמכו לטפל בגישה.  
הגישה נותנת להורים כלים יישומיים לעזור לילדם לתפקד יותר טוב בסביבות שונות, החל מגיל 4 שנים.
עשרות הורים שכבר התנסו  בתהליך הדרכה בגישת POET דיווחו על: 1. שיפור ניכר בתפקוד הילד בבית ובמסגרת החינוכית, 2. שיפור ביכולת שלהם להבין את ילדם ואת המקור לקשיים שלו,  ו-3. פחות כעס בצד שיפור משמעותי באווירה בבית.
האם קופח מכבי משתתפת במימון הדרכת ההורים?
22/01/14 12:51
75צפיות
ושאלה נוספת האם הטיפול יעיל גם להתמודדות בנושא חולמנות קיצונית שמפריעה לתפקוד הילד בכיתה ומחוצה לה.כלומר לadd ללא מרכיב היפראקטיביות?
קופ"ח מכבי
22/01/14 21:09
83צפיות
שלום לך. כיוונת טוב..
מתוך 20 מרפאים בעיסוק שעברו הכשרה מקצועית בגישת POET, יש 6 שעובדים במכונים להתפתחות הילד של מכבי, ו-8 שעובדים במכונים שבהסדר עם הקופה. העלות היא של טיפול בריפוי בעיסוק במסגרת הקופה. ניתן לפנות במסר אישי ונכוון למי לפנות לפי איזור המגורים.

לגבי החולמנות - כאשר הורים משתפים בבעיה תפקודית שנגרמת בשל חולמנות בהחלט אפשר לסייע בעזרת הPOET. למשל ילד שלא שם לב כשקוראים לו, הוא כשהוא חולם במהלך התארגנות הבוקר ו"שוכח את עצמו".
נשירה מבית הספר/ קשת1512
22/01/14 21:08
61צפיות
רציתי לשתף ולהתייעץ במצב בו בני  מאובחן עם ADHD ומטופל תרופתית תלמיד כיתה ג' (עם סייעת אישית) בחודש האחרון החל להמעיט להכנס לשיעורים בכיתה והמצב התדרדר עד שאינו נכנס רוב היום...(אני נאלצת להשלים עימו שיעורים בבית)
בישיבות עם צוות החינוכי והפסיכולגית בבבית הספר דרשו שנבוא לבית הספר לראות עם מה הם מתמודדים ולנסות להכניס אותו, אך גם זה קורה תחת בקשות/איומים/משא ומתן מולו... ונראה כי ברגע שלא נהיה שם המצב ישוב לקדמותו..
מה עושים ???
נשירה מבית הספר
22/01/14 21:23
74צפיות
ילד אינו מחליט סתם שאינו נכנס לכיתה, כנראה שהייתה לו חויה לא טובה
במצב כזה הגישה שלנו היא לחפש את הדברים הטובים של הילד, לחזק אותו מכיוון זה. האם המורים יכולים להתמקד בדברים שהוא טוב בהם ולחזק את העוצמות שלו..? משם אחרי כן ייפתח שביל גישה אל הקשיים..
בגישת POET אנו נותנים להורים את הכלים לאפשר למורים למוצוא את גורמי המוטיבציה של הילד ולראות אותו מזויות שונות, ולא בהכרח בהקשר ללמידה, וליצור לו סביבה שהוא ירצה להיות בה. להמחשה, ראי סרט על איתור חוזקות. http://www.youtube.com/watch?v=UJLvp_Ky000
צמאה לעזרה/ סימנישאלה
22/01/14 21:14
82צפיות
אני כל כך שמחה שמצאתי את הפורום הזה כי אני מרגישה שאני כרגע ממש לבד ואין לי את מי לשתף ברמה שלא ישפוט או יקטלג מייד את הילד
לפני כחצי שנה עברנו דירה לעיר אחרת (עזבנו סביבה מצוינת שהיו לנו בה המון חברים רק כי רצינו בית חדש וגדול יותר)
בננו בן 5 היה מאז ומתמיד ילד פעיל , אף פעם לא הצליח לשבת מפגש שלם בגן, קופץ על ספות , רץ , הכניס דברים לפה גם בגיל מבוגר (4) ומידי פען נשך ילדים בגן
השנה כמובן שהוא עבר לגן חובה חדש , בעיר החדשה ומאז המצב רק הולך ומחריף אם בתחילת השנה הגננת היתה מתלוננת שהוא לא יושב מפגש שלם ומידי פעם חוטף ילדים או מרביץ להם , עכשיו הוא גם מרביץ לגננות!!!
חשוב לי לציין שמדובר בילד איננו אלים כלל , זאת אומרת שלא יוזם מכות אבל אם מציקים לו או שהוא מרגיש חוסר צדק שהגננת מענישה אותו למרות שלא התחיל אז הוא מגיב כלפיה או כלפי הילדים באלימות.
הגננת אומרת ששמבחינה קוגנטיבית הוא מפותח ומתאים לכיתה א וכמו כן יש הרבה רגעים יפים בגן בהם הוא משחק יפה ובריכוז, יושב לאורך מפגש, משתתף וכו כמו כן בבית הוא מבסוגל לשבת איתי ולעשות יצירות או דפי עבודה במשך שעה כמעט
אנחנו הולכים לאיבחון אצל נוירולוג ילדים וגם פנינו לאיבחון בהתפתחות הילד אבל כרגע אנחנו לא יודעים מה לעשות! איך להגיב בבית לאלימות שלו בגן
כמו אני מניחה שההורים כבר מדברים מאחורי הגב ושדי סימנו אותו בתור ילד בעייתי ולכן אני משתדלת שלא לקחת אותו לימי הולדת אחר הצהריים וכו
בבקשה שתפו אותי מנסיונכם מה לעשות? איך התמודדתם וכו
כתבו כל דבר אני צמאה לכל סוג של עזרה
צמאה לעזרה
22/01/14 22:55
80צפיות
את מתארת קושי גדול שילדך ואת חווים. שינויים בשגרה אצל ילדים עם פעילות יתר ואולי קשיי קשב מכניסה אותם למתח., והם זקוקים לסיוע בהתאמת הסביבה החדשה לצרכים שלהם. לכן אנו מציעות לך לפנות לאחת מהמרפאות בעיסוק שהוכשרה בתוכנית POET ותוכל לסייע לך במציאות ההתאמות הדרושות לבנך. מצורפת רשימה. בהצלחה רבה
º
מצורף שוב קובץ עם שמות המטפלות בגישת POET
22/01/14 23:33
87צפיות
º
זה של מכבי? אין באיזור המרכז?
30/01/14 05:52
5צפיות
º
תודה לפרופ רוזנבלום וכרמית פריש על הייעוץ
23/01/14 10:05
23צפיות