בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.

עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

מחקר מומלץ שיעזור לך להתרכז!!
21/03/14 13:58
65צפיות
שלום,
שמי נטלי אני סטודנטית באוניברסיטת תל אביב לתואר שני. במסגרת עבודת התזה שלי אני עורכת מחקר העוסק בדרכי טיפול עבור בעיות קשב. המחקר כולל סדנאות מדיטציה בשיטת קשיבות ומדיטציה ממוקדת אובייקט. אלו שיטות שנמצאו כמסייעות בהפרעות קשב ועוזרות להיות מרוכזים יותר. הסדנאות יארכו במשך 8 מפגשים בהם תוכל/י לרכוש כלים ומיומנויות שיוכלו לסייע בכל הקשור לקשב וריכוז. אני מחפשת סטודנטים אשר מאובחנים בבעיית קשב. עלות הסדנה עבור המשתתפים הינה 100 ש"ח בלבד! מדובר בסדנה שהתשלום עבורה באופן פרטי הינו מאות שקלים.
מצורף דף הסבר לגבי המחקר ואשמח כמובן לפרט יותר במייל האישי שלי שמצויין שם.
תודה על שיתוף הפעולה,
נטלי
בעיות אירגון
21/03/14 12:58
88צפיות
שתי בנותי בנות ה7 ו-13 מאובחנות ADHD, הגדולה נוטלת רטלין והקטנה לא.

לשתיהן יש בעיות סדר ואירגון ( פרוט בהמשך), אשמח לקבל עיצות מעשיות כייצד ניתן להתגבר על בעיות אלו
בעיות אירגון
21/03/14 13:14
58צפיות
לגדולה יש קושי בלהכניס דפים למקומם בקלסר רב מקצועות, הדפים מפוזרים בתיק ומצ'טקמקים עם הזמן.
החדר שלה נראה כאילו גנב פרץ לחדרה וערך חיפוש, הכל הפוך ולא במקום, כך גם נראה הלוקר שלה בבית הספר.

כשהגדולה מכינה אוכל, חביתה לדוגמא, היא משאירה מטבח מבורדק . דברים לא חוזרים למקום כמו מלח והמחבת והכלים המלוכלכים לא מוצאים את דרכם לכיור או המדיח כלים.

הקטנה אותם הדברים לימודיים בתוספת צעצועים ומשחקים מפוזרים ברחבי הבית.

תודה מראש למשיבים.
אשמח לתשובות מעשיות בלי הפניות לקליניקות, יועצים וכו '

יאלי שאנדה.

לגבי דפים צריך לשקול מעבר לשימוש במחשב
23/03/14 07:33
27צפיות
בתקופות הלימודים שלי היה לי ברור מראש שאם לא יהיה לי את הדברים במחשב אין סיכוי שהם ישמרו-ימצאו....
לגבי יתר הנושאים - צעד ראשון יהיה להחליט מה הכי חשוב אבל לא נראה לי שתוכלי לשנות בלי עזרה מקצועית....
צעד בכיוון הוא שימוש בשלטים גדולים שמודבקים במקום בולט: למשל: נא לא לשכוח לפנות את הכלים מהשיש...
צריך לזכור שהשלטים יהיו כתובים בצורה ברורה, לא קנטרנית ומאוד ברורים וספציפים, למשל לא "האם המטבח נקי?" אלא "נא לפנות כלים ולכלוך מהשיש"....
שיפור דרכי התארגנות
23/03/14 08:44
36צפיות
התיאורים שלך מתאימים להרבה בתים בישראל, אבל אין ספק שקשה יותר אם לילדים יש בעיית התארגנות.
אפשר לשפר את המצב כאשר בוחרים נושא אחד להתחיל לעבוד עליו ומניחים לשאר. (לגבי כל אחת מהבנות)
עושים מאמץ עילאי לעזור לה להצליח למשל: סידור המטבח לאחר שהגדולה מכינה אוכל.
מסדרים ביחד אתה ואומרים בכל שלב מה עושים: הורדת הכלים לכיור, החזרת המלח למקום, הכנסה למדיח, נקוי השיש ועוד.
חשוב לשמור על סדר פעולות קבוע ככל שניתן
בהתחלה תסדרי אתה ולאט ובשלבים תעבירי לה את התפקיד תוך ליווי צמוד
תוכלי לשחרר בהדרגה עד שזה יהפוך להרגל. (כן, זה נראה לפעמים קצת דבילי ולא תואם את הגיל, אבל זה עובד)
לרוב צריך לעשות משהו 30 פעם בריטואל קבוע כדי להטמיע הרגל.
במקביל, חשוב לחזק אותה על כל התקדמות, קטנה ככל שתהיה ולהוסיף חיזוקים על עצם זה שהיא מכינה לעצמה את החביתה. (תאמיני לי, זה לא מובן מאליו בכל הבתים)
אני למדתי על בשרי שבתקופות שאני קצת מחפפת ומשאירה למשל בערב כלים בכיור לבוקר, יש לזה השפעה מיידית על כל בני הבית..
הפוך זה עובד לאט יותר
מסקנה: דוגמה אישית עוזרת, גם אם נדמה לנו שלא. זה אמנם לוקח זמן אבל בסוף, זה עובר טוב יותר מכל הדיבורים על הנושא.
ייעוץ עם הפסיכיאטר למבוגרים דר' אלון אשמן
20/03/14 20:58
41צפיות
דר' אלון אשמן, פסיכיאטר מומחה למבוגרים, ייעץ בפורום במוצאי שבת .
דר' אשמן
התמקצע באבחון וטיפול בהפרעות קשב במבוגרים.
עובד  בקליניקה פרטית בהוד השרון  ובמכון אניגמה, ורופא יועץ בקופת חולים מאוחדת.
אדרל איסור שמוש בקנדה
22/03/14 16:46
69צפיות
הבן שלי סובל מתופעות לוואי מרטליןונגזרותיו. הומלץ לו ע"י הרופא - אדרל. אך באינטרנט קראתי שאדרל נאסר השנה לשמוש בקנדה עקב מקרי מוות פתאומיים בשמוש בתרופה. מפחיד. מה אתם יודעים על כך?
מידע ישן מאד ולא נכון
23/03/14 10:52
55צפיות
לפני כשש שנים עשו בקנדה מעקב אחרי נתונים שקיבלו מארה"ב.
ניתחו את הנתונים באופן שגוי ולמשל כמה חודשים הפסיקו את השימוש בקנדה. בארה"ב השימוש מעולם לא פסק.
אחרי בדיקה מחודשת חידשו את השימוש בלי בעיה ורק הגדילו את האותיות של האזהרה לגבי חולי לב.
בקיצור - אם אין בעיה לב ידועה, אין בעיה.
בעלי ניסיון
19/03/14 12:05
101צפיות
הבן שלי בן ה 9 ללא תרופה כי  ריטלין וקונצרטה גרמו לו לטיקים איומים בצוואר. מישהו חווה תופעה כזו ויודע לספר על תרופה אחרת שלא גרמה לטיקים.
חשוב לחזור לרופא המטפל
21/03/14 17:56
42צפיות
יש כל מיני תכשירים אחרים, רובם אינם מאושרים בארץ ובודאי שאינם בסל הבריאות, אך יש רופאים שכן נותנים מרשם.
טיקים
22/03/14 16:08
39צפיות
כדי  לנסות ריטלין  LA  או  SR  הם  בסל   לפני  שעוברים  לתרופות  אחרות  בעלות   גבוהה  ופרוצדורה  מסובכת  .בתי  לא  הסתדרה עם  אף  תרופה  ריטלינית  .
אחר  כך ניסינו  אדרל  , פוקלין ,  וויואנס  .
היום  היא  לוקחת  אדרל.  לא  מושלם  טיקים  עדיין  קיימים  אבל  הם  מנוריים .
בהצלחה
סייעת אישית בבית הספר
17/03/14 23:31
115צפיות
לבתי סייעת אישית בבית הספר.
בעוד כשבוע מתקיים טיול שנתי ליומיים.
לטענתם, אנו צריכים לדאוג לליווי ביומיים אלו והם לא יכולים להוציא את הסייעת איתה.

האם מישהו התנסה בכך בעבר?
האם באמת אין אישור מהיקוח לדבר כזה?
איפה אפשר לברר??

תודה!
כבר שמעתי על מקרים כאלה בעבר
19/03/14 07:47
80צפיות
בעיקר בפורום אוטיזם....
את צריכה לפנות לקו החם של משרד החינוך ולשאול....
אם הסייעת היא במימון הרשות ויש לה מספר שעות שבועיות מוגבל זה אפילו הגיוני לדעתי, אם כי עצוב לילד....
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
17/03/14 18:03
66צפיות
בימים ג'-ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז,
והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:

א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. וויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השונים
ה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?

אתם מוזמנים לשאול את מומחי הפורום בתגובה להודעה זו.
התמכרות לוואטסאפ
15/03/14 23:02
126צפיות
איך גומלים נערה בת 14 מהתמכרות לווטסאפ? זה מחרפן אותי!!!
מתחילים בזה שעונים על כמה שאלות בעצמך
16/03/14 01:19
113צפיות
1. למה זה מחרפן אותך?
2. מה רע בזה?
3. מה טוב בזה?
4. כמה זה עולה?
5. במה זה פוגע?
6. איך זה מפריע לך ביום יום?
7. איך זה מפריע לבת שלך ביום יום?
8. מה ההבדל בין שימוש מושכל לבין התמכרות?
9. איפה או אחרי כמה זמן עובר הגבול בין שימוש חיובי לשימוש שלילי?
10. הגדירי בדיוק איך זה פוגע בתקשורת האמיתית של הנערה עם חברות , חברים ובני משפחה?

עכשיו כשענית לעצמך על כל השאלות, את מוכנה להתחיל לטפטף את תשובותייך לבת היקרה.
תהיי מוכנה לווכוחים אין סופיים, אבל ככל שתהיי משוכנעת בצידקתך כך יהיה לך קל יותר. אבל אם אחרי 5 שעות של וויכוח שכולל צעקות, החרמות, עונשים , טריקת דלתות , שבירת צלחות, ובריחה מהבית- את חושבת שתכנעי- אני ממליצה לך בכלל לא להכנס לזה.
מה שכן אפשר לעשות זה לטפטף בכל זאת את דעתך , ולצפות לכך שאולי, אחרי גיל 20, תגלי שמשהו ממה שטיפטפת לה , אכן הגיע ליעד, וגם השפיע...
ולילדים הבאים לא קונים סמארט פון. ואם חייבים {כי לכולם יש ..}, אז את החיבור לאינטרנט שישלמו הם. וגם, מתחילים לטפטף את הסכנות כבר מגיל 5.
בהצלחה.
גילוי נאות
לי אין סמרטפון, {מתהדרת בנוקיה בן 5}, ואין לי פייסבוק-  מטפטפת את הסכנות מגיל צעיר, לאף אחד מהילדים שבבית אין פייסבוק {בן ה- 19 סגר אותו כי הוא בזבז לו יותר מדי זמן}, לבן ה15 יש סמארטפון שקנה מכספי הבר- מצווה, אבל הוא יכול לגלוש רק דרך וואיפי- וזה רק בבית, כי בבית הספר אסור להחזיק סמארטפון.
בת ה13, ובת ה- 11, החליטו לא לקנות סמרטפון כרגע {בכסף שלהן}. וגם אצלן בבית הספר זה אסור, וווטסאפ, זה משהו שעוד לא פופולרי בין חברותיהן. ויש להן חברות שאפילו טלפון ניד אין להן, וגם לא מחשבים בבית.
ויש לנו מסנן של רימון על המחשבים בבית- כך שכולם מוגבלים בגלישה.

המשך התמכרות לוואטסאפ
16/03/14 08:06
132צפיות
תודה מירב.  זה מחרפן אותי כיוון שהיא כל היום, בתוך הנייד שלה. הטלפון הפך לשלוחה של היד שלה.
זו דרכה ליצור קשר עם חברים. היא ממעטת לצאת החוצה ולהפגש (עושה זאת אך מעט) וכל פעולה - אם זה אוכל - בישול - קיפול גרביים עושה תוך כדי סימוס. זה מחזק את הפרעת הקשב שיש לה .. זו דרך קלה להתמודדות - בריחה  מהתמודדות עם פגישה פנים אל פנים מול אנשים - זה מונע ממנה להתמודד עם השעמום..
התחושה שעם לא תהייה און-ליין בכל שעות היממה היא תפסיד משהו דרמטי..
וכן - זה מגיע למריבות - וכן - אני מתקשה למצא עבורה אלטרנטיבות. היא שונאת לימודים. יש לקויות רבות. מתקשה לקרא. יש לה חוג פעם בשבוע ועוד פעמיים פעילות חברתית אבל עדיין נשאר ה-מ-ו-ן  זמן פנוי. היא ילדה מקסימה, עם לב רחב, מלאת חמלה ומאד מוכשרת בציור - אם רק היתה משקיעה. אבל זה היא לא מוכנה. בשום פנים. זה דורש מאמץ. התמדה. וזה בדיוק מה שהיא לא. כל מה שדורש טיפונת להתאמץ, לחשוב, להשקיע, להתמיד - זה אאוט.
איך אחרים מתמודדים עם זה? אשמח לשמע.
הסמרטפון עוזר לבתך
16/03/14 08:18
93צפיות
כתבת שההתכתבות היא הדרך היחידה של בתך לקשר חברתי, ולכן לא הייתי מונעת זאת ממנה
כך מתנהלים הרבה מהילדים היום
השימוש בסמס לא מגבירה את הפרעת הקשב, להיפך! היא עוזרת לה לסיים את המשימה כמו קיפול גרביים בלי לקום באמצע ולשכוח...
אם היא נמנעת מפגישות פנים מול פנים, זה לא בגל הסמס אלא משום שהמפגשים קשים לה! ככל שתדברי על זה יותר כך היא תשקע יותר ויותר בפחדים וגם תפתח רגשות אשם שיוסיפו על תחושת ההחמצה.
אני מציעה לך למצוא את נקודות החוזק שלה כמו הלב הרחב, ואפילו את העובדה שהיא ממלאת את תפקידיה בבית ומקפלת גרביים או מבשלת.
הקפידי לבלות אתה זמן איכות, רק אתה, בלי תלונות ושיחות תוכחה, שאני מבינה שלא הועילו עד היום..
זה הבסיס ליצירת שינוי ולהיצירת מוטיבציה. אף אחד לא מפתח מוטיבציה שמושתתת על תחושת אכזבה ורגשות אשם
לעומת זאת, אילו רגשות שמבטיחות לעורר התנגדות ומרד שממילא קיים בגיל הנעורים
זהירות לא לשפוך את התינוק עם המים
16/03/14 08:10
99צפיות
אני מסכימה עם מרב שהדרך מתחילה בברור הערכים שלכם ההורים, ובמיקוד במה שחשוב וסדרי העדיפויות
אני חולקת עליה בדרך שהיא בחרה, להגביל את השימוש בווטסאפ על ידי אי שימוש בסמרטפון
בעיני, זה כמו לומר שטלביזיה ומחשב ואייפד וסמרטפון זה אותו דבר ולהגביל שימוש במסכים
לשימוש בסמרטפון יש יתרונות ושימושים ולפי מה שהבנתי מהורים שמגיעים אלי אפילו הגבלת השימוש בסמרטפון פוגעת בקשרים החברתיים של הילדים (האמיתיים, לא הוירטואליים)
אני חושבת שהחינוך צריך להתאים למציאות ולקדמה
אני, כמובן, איני חולקת על הבעייתיות של השימוש בווטסאפ, ומודאגת מהכוח שיש לשימוש באפליקציה בנושאים כמו חרמות חברתיות.
הדרך להפחית נזקים היא בנוכחות הורית, כמו בכל נושא, לדרוש לדעת באילו קבוצות היא נמצאת ובהצבת גבולות.
אני מציעה לך לא לנהל שיחות ארוכות ומייגעות שיגרמו לבתך לאבד אותך תוך דקות ספורות
במקום זאת נהלי אתה מו״מ על העקרונות שהכי חשובים לך בגלישה.
תני לה קצת לנצח אותך ותכנני מראש מה יהיו הםשרות שלך, מתבגרים זקוקים לתחושת הניצחון כדי לשתף פעולה.
עשי אתה סוג של הסכם האומר מה נדרש ממנה, מה היא תרויח מזה (לא רווח כלכלי!) ומה יקרה אם היא לא תעמוד בהסכם
זיכרי כי במערכת המשפחתיתי, בדומה לכל מערכת, כל הסכם בנוי על win win
תוכלי להיעזר בספר חדש שיצא: מתבגרים סרבנים של דר׳ ראסל בארקלי (פסיכיאטר מומחה עולמי בחקר הפרעת קשב)  ודר׳ ארתור רובין בהוצאת דיונון
º
תודה רבה. אנסה ליישם.
16/03/14 08:38
25צפיות
תשובה מנוירולג בקובץ המצורץ: כמה שאלות
22/03/14 19:50
34צפיות
אני הכנתי מעטפה ליועצת בי"ס שבני אמור להתחיל ללמוד בשנה הבאה....
יש בי חשש שלאור המכתב מהנויורולוג ימליצו לי על השארות בגן שנה נוספת למרות שצוות הגן ממש לא ממליץ כי מדובר בילד נבון ופיקח,בוגר .הוא "נופל" על סף תסכול נמוך...
לגבי שאר השאלות שמצויינות לצוות המקצועי אשמח לקבל תשובה הכוונה וייעוץ וגם המלצה לטיפול רגשי מתאים כי הרכיבה הטיפולית עד כה לא עוזרת במיוחד
הקובץ.העתקתי את תשובת הנוירולוג:
22/03/14 19:57
22צפיות
"מדובר בילד ללא בעיות רקע המציג אי בשלות התנהגות מובהקת עם מאפייני adhd.
החל לקבל טיפול רגשי ברכיבה טיפולית
עם המעבר לבית ספר מומלץ על מתן שעות פרטניות כמקובל במצבים אלו בנוסף,המשך טיפול רגשי והדרכת הורים
באם יתוארו קשיים בתפקוד הלימודי וההתנהגותי יש להעריכו שוב עם שאלוני מורה בתחילת שנת הלימודים הבאה בכיתה א בשאלה של צרכים טיפולים נוספים."
סף תסכול נמוך
22/03/14 22:57
26צפיות
סף תסכול נמוך הוא דפוס התנהגות אופייני לילדים לקויי קשב
לא מומלץ להשאיר ילד בגן בגלל הפרעת קשב כי הסימטומים לא משתפרים ויכולה להיות נסיגה התנהגותית בגלל השיעמום
כפי שכתב הנוירולוג, הדרכת הורים מאד חשובה ותתרום למצבו הרגשי
כדאי לבדוק עם הילד אם הוא נהנה מהרכיבה ואם הוא בוחר להמשיך, כי אם הוא נהנה זה יכול להפוך לנקודת החוזק שלו
אם לא גם טיפול באומנויות מתאים
כל חיזוק של נושא שמעניין אותו יכול להשפיע על מצבו הרגשי והבטחון העצמי שלו, ובינתיים חשוב שאתם ההורים תתמקדו בנקודות החוזק שלו, ותמעיטו להתעסק בנקודות החולשה
תודה על המענה המהיר ותשומת הלב אבל
23/03/14 00:16
14צפיות
כפי שרשמת על הסימפטומים.....יש אפשרות שללא מתן טיפול תרופתי בעתיד,תהיה יכולת לשפר זאת?
אני לא נגד טיפול תרופתי,אבל ברור שתהיה זאת אפשרות בעתיד שנצטרך לקחת בחשבון,רק רוצה לדעת אם ללא טיפול תרופתי אפשר לעזור ולפקס ולמקד?
יש אפשרות שאולי זו רק אי בשלות ויש מצב שהערכה ניתנה מוקדם מדיי?
מדובר בילד בן 5  וארבעה חוד'....
השיפור אפשרי אבל..
23/03/14 06:46
17צפיות
רק השבוע הייתי בכנס של עמותת קווים ומחשבות ואחת הנוירולוגיות דיברה על כך ש50% מהילדים, בבגרותם ההפרעה נעלמת
יש ילדים שלא מקבלים תרופות מסיבות שונות, אבל בסביבה שמתאימה לה משפרים את ההתמודדות עם הסימפטומים במידה מסויימת
הבעיה היא שללא תרופות יש יותר תסכולים, יותר חוסר הבנה של ההורים והמורים והחברים מה שמשאיר שריטות בנפשם של הילדים. לעיתים זה פוגע בדימוי העצמי ומגביר את החרדות ועוד חעוד
לכן, שוב המלצה מהכנס, רצוי להקדים לאבחן ולטפל כדי לא להחמיר את מצבם
º
אחלה תודה רבה
23/03/14 12:37
2צפיות
המלצה אבחון MOXO באזור השרון
16/03/14 00:14
86צפיות
שלום, בן שלי בן 6,5. המורה מתוננת עם אימפולסיביות וחוסר קשב מה שגורם לו לחוסר יכולת ללמוד.
חוץ מבזמן עשיית שיעורי בית שהוא מתקשה עם החומר בעיקר קריאה אני לא רואה שום דבר כזה (בן הגדול שלי עם ADHD) לדעתי זה יושב על רקע רגשי ו/או ליקויי למידה שגורמות לרגשי.
אבל אני זורמת עם המורה.

קראתי שעכשיו יש עדיפות לMOXO וראיתי שבמכבי אפשר יש כל מיני מכונים שאפשר לעשות שם במחיר מוזל.
בגלל שאני מבינה שבדיקה כזו היא די חשובה חשוב לי לסמוך על מקום שאני עושה אבחון.
לכן אני אשמח לקבל תגובות אם מישהו עשה באיזשהו מכון של מכבי אבחון או לחלוטין אשמח לקבל המלצה על מקום אחר באזור השרון (נתניה).

כמו כן אשמח לקבל המלצה על נוירולוג ילדים בסביבה שעובד עם מכבי או פרטי.

תודה
º
הכי חשוב רופא טוב וגם
16/03/14 10:34
68צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה אני יודעת לכן מבקשת המלצה
16/03/14 13:40
26צפיות
שאלת מינונים
14/03/14 17:47
96צפיות
שלום בנות
יש לי ילד בן 6 וקצת שאובחן השבוע עם ADHD
הנוירולוג רשם להתחיל עם רטלין LA 10 מ"ג ליום ולנסות לשבוע ואם לא משפיע לעבור ל 20 מ"ג.
בעלי לקח מהרופא ילדים מרשם של 10 מ"ג בלבד.
האם כאשר נצטרך לעבור ל 20 מ"ג נוכל לתת 2 כדורים של 10 מ"ג או שחייב לקנות את הכדור של ה 20 מ"ג?
תודה מראש
נועה
תשובה - חשוב להקפיד בבחירת סוג הכדור
15/03/14 12:25
69צפיות
LA10 זאת מנה של 4 מ"ג ריטלין עם משך השפעה של 8 שעות.

ריטלין 'רגיל' של 10 מ"ג זאת מנה של 10 מ"ג ריטלין עם משך השפעה של 4 שעות.

שני כדורים של 10LA הם כמו כדור אחד של 20LA.
אני שואלת לגבי ה LA
15/03/14 13:49
54צפיות
הבנתי שרטלין רגיל הוא שונה מה la. השאלה הייתה רק לגבי ה la.
אם הבנתי אותך נכון אז אפשר לתת 2 כדורים  של 10 מג la במקום כדור אחד של 20 מג la ?
תודה על התשובה
נועה
º
כן.
16/03/14 04:00
14צפיות
ייעוץ עם הפסיכיאטרית דר' איריס מנור
13/03/14 22:21
119צפיות
דר'  איריס מנור תייעץ בפורום במהלך סוף  השבוע .
דר'  מנור
היא פסיכיאטרית לילד ולמתבגר. מנהלת היחידה לקשב ורכוז בבי'ח גהה של שרותי בריאות כללית,
מנהלת  מכון אניגמה בתל אביב, ומרצה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב.
דר' מנור שותפה לפרוייקט IMAGE הבינלאומי, החוקר את ההיבט הגנטי של ADHD, מזכירת ארגון הפסיכיאטריה העולמי WPA  בסקציה של הפרעות קשב וריכוז,
ושותפה להקמת עמותת קווים ומחשבות, העמותה הישראלית להפרעת קשב.

גם השנה מארגנת דר' מנור את הכנס השנתי להפרעת קשב, אשר יתקיים במלון דן פנורמה תל-אביב בתאריכים 20-21 למרץ 2014
כנס זה הנו המשכה של מסורת בת מספר שנים, לפיה מתקיים אחת לשנה כנס בתחום הפרעת הקשב, ההפרעות הנלוות לה והחידושים החלים בתחומה. זהו כנס מדעי עם מיטב אנשי המקצוע המובילים מהארץ ומהעולם, אשר יציגו את העדכונים והחידושים בתחומים המקצועיים השונים.

אתם מוזמנים לצרף את שאלותיכם לדר' איריס מנור על ידי הוספת תגובה להודעה זו.
º
היעוץ נדחה לשבוע אחר
15/03/14 12:51
37צפיות
שאלון קצר
13/03/14 10:32
48צפיות
בימים אלה אני עורכת מחקר במסגרת לימודי  לתואר  ראשון  באוניברסיטת פתוחה, העוסק בהבנת הקשר בין הפרעות שינה בקרב מתבגרים (13-17) לבין הפרעות קשב וריכוז והישגים לימודיים.

המחקר כולל מספר שאלונים קצרים. שם ההורה או הילד אינו נכנס למאגר הנתונים ולא תהיה כל דרך לזהות אותו בהמשך.

אם תחליטו לפרוש מהמחקר בכל שלב שתרצו, תכובד זכותכם .

אודה לכם אם  תשתתפו  במחקר.

שם מבצע/ת המחקר:יוליה אפנסייב
כתובות אינטרנט מצורפות:
הי אני צריכה דחוף
13/03/14 05:30
113צפיות
המלצה על פסיכולוג ילדים, באזור רעננה, כפ"ס, הוד השרון, פתח תקווה, רמת השרון ואפשר גם תל אביב.
פסיכולוג שמבין בטיקים ובחרדות.
ממש צריכה דחוף!
º
מבוקש פסיכולוג ילדים באזור השרון/ המרכז
15/03/14 12:28
41צפיות
ויונס לעומת קונצרטה
12/03/14 22:48
125צפיות
האם יש למישהו ניסיון עם 2 תרופות אלו.מה ההבדל ומה עדיף אם נתעלם מהנושא הכספי?
ויואנס לעומת קונצרטה
14/03/14 08:47
146צפיות
שתיהן עובדות 10-12 שעות.
לא ניתן לדעת מה יהיה יותר טוב למטופל ספציפי, צריך לנסות.
קונצרטה אי אפשר לפתוח קפסולה וחייבים לבלוע שלמה.
ויואנס - ניתן לפתוח קפסולה ולהמיס במים לכן טוב יותר למתקשים בבליעה.
ישנם רבים שלא סבלו קונצרטה ונהנים מויואנס, אבל זה לא קורה תמיד.
כמעט ואין ריבאונד בויואנס.

למען הגילוי הנאות אני משווק ויואנס.
לחגי שור
14/03/14 16:53
95צפיות
1.האם הפרמקוקינטיקה של הויואנס דומה לזו של  הקונצרטה.זא. האם הרמה קבועה בדם 10שעות או לא.כח עם הקונצרטה. זה לא קבוע
2 מבחינת מינון.30 מג ויואנס שווה ערך לכמה ריטלין
טיפול במבוגרים עם ADD
12/03/14 20:52
62צפיות
שלום לכם,
הייתי רוצה לקבל המלצה על מטפלים במבוגרים עם ADD.
אם אפשר מאזור הדרום: גדרה-קרית גת.
תודה רבה
º
האם התכוונת לרופא או לפסיכולוג או למאמן?
15/03/14 12:27
16צפיות
הסתיימו 3 שנים - הגיע השחרור
12/03/14 13:37
197צפיות
לפני 3 שנים שיתפתי אתכם בחששותי כשהבן שלי ה-ADHD התגייס והתקבל ליחידה "לסופרמנים צעירים".
עכשיו אני רוצה לשתף אתכם בהתרחשות של טקס סיום השירות שהיה שלשום, כן, באותה יחידה.
כשקראו לחיילי הצוות שלו לגשת לקבל שי וצ'אפחות פרידה - משום מה לא קראו לו. התפלאנו מאוד, אבל הוא היה כל כך מחויך ורגוע שהיה ברור שיש משהו מתוכנן.
אחרי עוד כמה נאומים - הזמינו את המצטיינים...
כן, הילד שלי סיים בהצטיינות את השירות ביחידה המאתגרת שלו.
וכן, הוא בהחלט התאים לשירות ביחידה הזו,
ומי שזוכר מה הדאיג אותי אי-אז - שהבחור לא מגיב מי-יודע-מה להצפת גירויים - בהמשך יצא לי לדבר איתו על זה, והוא אמר שדווקא בזמן לחץ התגובות שלו יותר טובות ומדויקות. (האמת שזה דווקא לא היה צריך להפתיע אותי - לחץ מעלה את האדרנלין, שפועל דומה לרטלין...)
וכישורי המנהיגות הבולטים שלו הועילו לו ולצוות לא מעט, בעיקר בתקופה של כמה חודשים שבהם היה להם מפקד שהם לא הסתדרו איתו, והבן שלי היה "איש הביניים", זה שתיקשר עם שני הצדדים והצליח לגרום לצוות לתפקד למרות היחסים הכל-כך גרועים בין המפקד לחיילים.
בקיצור, יש במה לשמוח.
º
משמח לראות את הנסיקה הנהדרת
12/03/14 14:25
38צפיות
וואו! כל כך מרגש!
12/03/14 22:30
43צפיות
כל הכבוד לבן ולכם- זה מסוג הסיפורים שהורים לילדים צעירים חייבים להחשף אליהם כדי לשאוב אופטימיות וכוחות.
שיהיה בהצלחה לבן!
איזו נחת!
12/03/14 23:24
36צפיות
כל כך משמח! גאוה גדולה!
קראתי שוב את מה שכתבת בזמן הגיוס וגם את התגובות.
מה שרונן כתב היה כל כך מדוייק...
תודה רבה! המשימה הבאה
13/03/14 00:14
50צפיות
המשימה הבאה הולכת ומתגלה כמאתגרת לא פחות : לבחור מקצוע לחיים...
המשימה הבאה
13/03/14 05:55
51צפיות
המשימה שלו היא לבחור מקצוע, והמשימה הבאה שלנו היא ללמוד לשחרר..
(ואני כותבת מתוך הזדהות כאמא לבחור בגילו)
בהצלחה!
ללמוד לשחרר וליתר דיוק:
13/03/14 19:19
45צפיות
וליתר דיוק לאפשר לתפקידנו להשתנות בהתאם לצריכם.
בשלב הזה אנחנו מלווים אותו בתהליך הבירור לגבי בחירת מקצוע. עודדנו לפנות לייעוץ תעסוקתי ואנחנו עוקבים אחרי התהליך.
אני מנסה להעלות שאלות שלדעתי כדאי שהוא ישאל את עצמו.
אבל לא לחטט בזה יותר מדי - כי זה באמת תהליך שהוא צריך לעבור.
איזה יופי! שמחתי מאד לשמוע
13/03/14 10:56
26צפיות
והמשימה הבאה - בחירת מקצוע / לימודים וכו׳ באמת לא פחות קשה ומאתגרת.
מאחלת בהצלחה גם שם.
אני לא מאמין שעברו ככה השנים....
13/03/14 14:15
47צפיות
עברתי על מה שהתכתבנו לפני המון שנים ומדהים לראות עד כמה זה נראה נכון היום, כל מה שחששנו - פרח, כל מה שדאגנו - נעלם.
עכשיו את פנויה לשוב למשימה החדשה ולדאגות החדשות....
שיהיה לכולכם בהצלחה.
שאלה לגבי מינונים
11/03/14 22:35
113צפיות
השאלה נשמעת טרויאלית אבל
האם 2כדורים של ריטלין רגיל 10  מ"ג הם אותו דבר כמו כדור רגיל ( לא sr)של 20 מ"ג???
אין כדור כזה
12/03/14 23:17
57צפיות
ריטלין רגיל יש רק 10 מ"ג.  מצד שני הוא הכי זול, וגם היחיד שניתן לחתוך אותו לחצאים ורבעים...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום