לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.

עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.

המלצה על אתר וחנות וירטואלית
20/05/14 09:43
77צפיות
למען הסר ספק, אין לי קשר לבעלת האתר, אני לא מקבלת אחוזים וזו לא פרסומת, אלא המלצה חמה על אתר חדש שמאוד התרשמתי והתפעלתי ממנו, ואני גם מתכוונת לקנות שם כמה דברים.
ממש שמחתי לגלות את האתר הזה כי היה חסר לי משהו כזה.

ADHD-Shop
º
נחמד מאוד, תודה !
20/05/14 19:07
18צפיות
קיים אבחון-חינמי?
20/05/14 00:43
72צפיות
שלום לכולם,
אני סטודנטית, בת 25.
אני לא יודעת אם אני סובלת מהפרעות קשב וריכוז (מעולם לא נבדקתי), או שאני עצלה (אפשרות שאני לגמרי לוקחת בחשבון), אבל אני מרגישה שאני לא מסוגלת לשבת ללמוד כמו בנאדם. זה מגיע לרמה מגוחכת - אני עושה הפסקה של 20 דקות (ומעלה) אחרי פסקה אחת (גג עמוד שלם) ולא מסוגלת להישאר קשובה אפילו בשיעור של 45 דקות
חשבתי לנסות לקחת ריטלין, אבל אני לא רוצה לנסות בלי לקבל איבחון ומרשם מאיש מקצוע.
גיגלתי את הנושא מעט וממה שראיתי, איבחון עולה המון כסף...

אשמח לדעת אם יש דרך לקבל אבחון חינמי איפשהו (דרך קופות החולים אולי, או בכל דרך שהיא).
ובכל מקרה, אשמח גם לדעת אם עדיף ללכת למכון אבחונים (או איך שלא קוראים לזה), או שמא עדיף להתייעץ עם פסיכיאטר.

תודה רבה לעונים
אבחון
20/05/14 19:16
77צפיות
היי,
בכל מקרה גם אם תגשי לאבחון באחד המכונים, אני מציעה לך לגשת בהתחלה לפסיכיאטר דרך קופת החולים, שמתמחה בהפרעת קשב וריכוז.
דבר נוסף מניסיון שיש לי בעבודה עם אימון סטודנטים, אני יודעת שבחלק מהאוניברסיטאות יש אדם שמטפל בסטודנטים לקויי קשב וריכוז, מציעה לך לבדוק זאת.
בהצלחה!
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
19/05/14 21:54
75צפיות
בימים ג'-ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז,
והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:

א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. וויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השונים
ה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?

אתם מוזמנים לשאול את מומחי הפורום בתגובה להודעה זו.
אלימות
20/05/14 13:29
111צפיות
התייעצות בקשר לאלימות.
בני בן שמונה ולאחרונה הוא מקלל, מרביץ,יורק, לא מקשיב לדמות סמכותית.
הוא מאובחן כ ADHD, לקוי למידה, היפוטוניה, קושי בויסות חושי.
איך אפשר לעזור לו?
אלימות
20/05/14 19:03
76צפיות

האם זה ספציפי בבית הספר או בשעות אחר הצהרים?
האם הוא מקבל טיפול תרופתי? ומה קורה לו בזמן השפעת התרופה?
אלימות
20/05/14 21:51
64צפיות
בזמן השפעת התרופה, זה מעט קורה, כשפגה ההשפעה זה נראה כמו סופת טורנדו, ומאוד קשה לו לשלוט.
חיזרי לרופא
21/05/14 20:22
39צפיות
התופעה שאת מתארת מוכרת וידועה בשם ריבאונד
כאשר פגה השפעת התרופה, מגיעה הסופה
יתכן והרופא יתן לילד חצי כדור קצת לפני תום ההשפעה כדי למתן את התופעה
להתייעץ עם איש מקצוע ולקבל הדרכה
20/05/14 19:56
69צפיות
קרה משהו לאחרונה? שינוי במשפחה? מעבר משמעותי? משבר אישי או משפחתי? קרה משהו בבית הספר?
הילד מבטא מצוקה בהתנהגות שלו וכדאי לחשוב אם קרה משהו לאחרונה שיכול להסביר את הקושי.
האם אתם מקבלים הדרכת הורים? האם הילד מטופל בטיפול כלשהו? תרופתי? ריפוי בעיסוק? טיפול רגשי? האם מקבל עזרה לימודית והתאמות בבית הספר?
אם הילד מטופל תרופתית כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל (נוירולוג או פסיכיאטר) כדי לראות אם יש צורך לשנות משהו בטיפול. הייתי מתייעצת עם פסיכולוג ביה"ס שיעשה תצפית על הילד בשיעור ובהפסקה ולראות מהי התרשמותו ומה הוא מציע. פגישה משותפת שלכם ההורים עם המחנכת, היועצת, פסיכולוג ביה"ס יכולה להיות התחלה של פתרון- הפניה לטיפול והדרכה, בניית תכנית התנהגותית משולבת של הבית וביה"ס וכו'.
אם יש אנשי מקצוע נוספים שמעורבים, כדאי להתייעץ איתם ואם אין- הילד עדיין יכול להנות מטפולים בהתפתחות הילד וכדאי לפנות לטיפול בריפוי בעיסוק והדרכת הורים.

בנוסף להמלצות של יעל ויסוצקי
20/05/14 20:46
67צפיות
לאחר בחינת ההיבט התרופתי והשינויים שחלו לאחרונה תכנית של עיצוב התנהגות יכולה להיות מאד יעילה
בתנאי שהיא מלווה באיש מקצוע מומחה בנושא שילווה אתכם ההורים ואת הילד
|*|פורום קולנוע ישראלי נפתח ב|תפוז|
19/05/14 13:00
3צפיות
|רמקול|בשנים האחרונות הקולנוע הישראלי מראה פריחה של ממש, עם סרטים כמו "בופור", "ואלס עם באשיר", "עג'מי" ואחרים, נראה שאנחנו בדרך הנכונה לכבוד והצלחה בינלאומיים.
אך לא צריך לשכוח את הסרטים הנוסטלגיים, כמו "סאלח שבתי", "מבצע יונתן", סדרת "אסקימו לימון", "אלכס חולה אהבה", "מבצע סבתא" ועוד רבים וטובים.

לכן פתחנו בשבילכם את פורום קולנוע ישראלי וסרטי בורקס |!|

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
האם יש כאן מבוגרים שמטופלים ברטלין שנים?
19/05/14 00:17
63צפיות
אנחנו מתחילים להפנים שכנראה אין מנוס ובעלי זקוק לבדיקה ואבחון. אני מהתחום המקצועי בטוחה שיש לו ADD שלא אובחן כל השנים (גם לאחיו, אחותו ואימו). מנסים לגשש ולהבין- למי פונים, איך פונים (מכבי, אם זה משנה), מה ההשפעות של הכדורים לאורך השנים במבוגרים.. נשמח לכל פיסת מידע והכוונה
אני אישית לוקח ריטלין כמעט 10 שנים
19/05/14 18:52
73צפיות
אבל באופן לא מסודר ולמקרים בהם אני צריך, בעיקר סוגים מסוימים של עבודה ולימודים.
אני במינון מאוד נמוך שמספיק לי ומשתמש בקונצרטה או ב10 מג בהתאם לצורך
גן שפתי - יש דבר כזה??
18/05/14 11:35
73צפיות

בן שנתיים ושמונה עם עיכוב שפתי וקשיים בריכוז.
אנשי מקצוע המליצו לי לשים אותו בגן שפתי.

היום הייתי בועדת השמה שאמרו לי שלא כדאי לי בכלל והם לא רואים סיבה לשים אותו בחינוך מיוחד.
לשאלתי מה עם גן שפתי, אמרו לי שאין דבר כזה גן שהוא רק לעיכוב שפתי ויש גן שפתי עם עיכוב התפתחותי.
מה הכוונה? חשבתי שעיכוב התפתחותי - בין השאר זה עיכוב שפתי..?

התבלבלתי לגמרי.
אני לא יודעת אם לנסות להתעקש, להגיש עירעור, ואולי בכלל הם צודקים.
אמרו לי בועדה שילדים בגן כזה הם ילדים עם יכולות פחותות משל הילד שלי עם בעיות התפתחות. האם זה נכון?
בוודאי
18/05/14 12:18
49צפיות
עיכוב התפתחותי יכול להוביל לכמה כיוונים שונים,
הוא יכול להישאר כל השנים , כלומר ימשיך להתפתח אבל יהיה פער בינו לבין בני הגיל שלו...
הוא יכול להיעלם...
הוא יכול להתפתח לפיגור...
הוא יכול להתברר בהמשך כאוטיזם בתפקוד גבוה או כמחלה התפתחותית...
יש מקומות שיש גן לעיכוב שפתי ויש מקומות לעיכוב התפתחותי, הרבה תלוי ברצון של הרשות להשקיע ובמספר הילדים שישנם....
אם את מתעקשת את יכולה לבדוק במחוז סמוך אם יש גן כזה...
אבל אם הבעיה היא רק שפתית, יתכן שעבודה עם קלינאית תספיק לסגור את הפער....
בהצלחה
בדקתי בחולון בת ים ושניהם אומרים לי שאין גן
18/05/14 12:28
45צפיות

שהוא רק שפתי אלא ביחד עם עיכוב התפתחותי.
אני כמובן לא ארצה להכניס אותו לגן שהרמה היא פחותה.
כל האבחונים שהוא עבר, המסקנה היא שיש לו עיכוב שפתי וקשיי ריכוז. אך מעבר לזה הוא מתפתח כרגיל, מבין מה שאומרים לו, הוא גם יודע להסביר את עצמו בהברות או בתנועות ידיים מה הוא רוצה.

האם באמת זה נראה שהכי טוב לו גן רגיל וטיפולים אחה"צ? שבטח לא יהיו אינטנסיבים כמו שבגן מיוחד...
קשה לדעת
18/05/14 12:34
43צפיות
הרבה תלוי בגננת ובצוות....
לפעמים אין ברירה וצריך להתפשר לא הכל מצוי בכל מקום....
כאמא לילד בחינוך מיוחד
20/05/14 09:11
53צפיות
יש עיריות שאין בהם גן שפתי, אלא גן לילדים עם עיכוב התפתחותי.
לא הייתי מכנה גן כזה "גן לילדים על יכולות פחותות".

בגן עיכוב התפתחותי יש ילדים עם כל מיני קשיים, אחדים עם קשיי שפה,
אחרים עם קשיים במוטוריקה גסה או עדינה, קשיי קשב וריכוז, קשיים רגשיים התפחותיים ואחרים.

לכל ילד נתפתרת בתחילת השנה תכנית עבודה ע"י אנשי המקצוע בגן - מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת,
מטפלת רגשית, פסיכולוגית וכמובן הגננת.
מספר הילדים בגן הוא קטן, ומספר אנשי הצוות גדול. הילדים מקבלים את הטיפולים הנדרשים בגן.

הורים בד"כ נלחמים כדי להכניס את ילדיהם לגן כזה, ועדות השמה לא ממהרות לשבץ בגלל - כסף!!!
כל ילד כזה עולה לעירייה המון כסף.

ואחרי ההקדמה הזו, דעתי האישית היא שאם יש לילד רק קשיי שפה ומעבר לזה התפתחותו בתחומים אחרים תקינה,
לא הייתי ממהרת לשלוח לגן התפתחותי.

הייתי לוקחת אותו לטיפולים אצל קלינאית תקשורת דרך הקופה. מה גם שהילד צעיר, ואם בשנה הקרובה לא ידביק את הפער,
אפשר לגשת שוב בשנה הבאה לוועדת השמה.

זו דעתי כאמא, אין לי שום רקע מקצועי.

יש מקומות
22/05/14 20:34
18צפיות
שיש בהן גן שפתי רק לגיל גן חובה,
ושהגנים לגילאי 3 ולפעמים גם 4 הם באמת רק לילדים עם לקויות משמעותיות יותר.
עבודת מחקר ללימודים
18/05/14 08:59
30צפיות
שלום,
אני וחברה עושות מחקר ללימודים הנוגע לריטלין.
אשמח אם תוכלו לפנות כ-10 דקות מזמנכם ולמלא את השאלון המצורף
תודה רבה ויום נעים :)
התייעצות,
17/05/14 16:07
51צפיות
בת 25, סטודנטית, שוקלת 54 ק"ג. במבחן טובה יצא שאני סובלת מבעיית קשב וריכוז, ונמצא שיפור בין חלק המבחן בלי הרטלין לחלק שעם רטלין.
ציון מסכם בלי ריטלין יצא מינוס 0.72 ועם ריטלין פלוס 0.81, כשהשיפור המהותי ביותר היה בקטגרייה של מדד הקשב שבלי הריטלין היה 40 ועם ריטלין 10 מ"ג עלה ל-91.
בהמלצת רופא התחלתי השבוע מלקחת ריטלין 10 מ"ג, לוקחת אותו כל פעם בשעה אחרת ביום לפי צורך ללימודים ותמיד מקפידה שזה יהיה אחרי אוכל.
הבעיה שאני סובלת משלל תופעות לוואי, איבוד תיאבון, יובש בפה, קצת בחילה, דופק יחסית מהיר והכי מטריד זה שזה גורם לי לקצת סוג של היפראקטיביות ואי שקט (דבר שללא הריטלין אין לי!) תחושת חוסר מנוחה שפשוט מפריעה מאוד לריכוז, מין צורך לזוז הרבה ולדבר, וכשהשפעת הכדור פגה אני מרגישה סוג של הקלה כזאת בגוף.
קבעתי תור לרופא לעוד מספר שבועות. לבנתיים אני מנסה להבין מקריאה באינטרנט מה הסיבה לזה? יש מקומות שהתיאורים שלי מסמנים על מינון גבוה מידי, בחלק דווקא כתבו שאלו תופעת שיכולות לאפיין גם חוסר. האם הגיוני ש-10 מ"ג זה גבוה מידי בשבילי? האם יכול להיות שהגוף כרגע בשלב הסתגלות וזה אכן המינון שמתאים לי רק שיש צורך להתמיד והתופעות יחלפו?

תודה ושבת שלום!
יעוץ עם הפסיכיאטר למבוגרים דר' אילן טל
15/05/14 21:23
93צפיות
דר' אילן טל, פסיכיאטר מומחה למבוגרים, ייעץ בפורום במוצ"ש, שעות 21:00-22:00.
דר' טל
עוסק בפסיכיאטריה, פסיכולוגיה ואימון אישי, עם דגש על הקשר בין חרדה להפרעות קשב וריכוז.  
תחומי עיסוקו: הפרעות  קשב, מערכות יחסים זוגיות, הגיל השלישי, הערכת מסוגלות הורית לבתי משפט וחרדה על ביטוייה השונים כגון: חרדת בחינות, חרדה חברתית, חרדה מראיון עבודה.
דר' טל מנהל קליניקות פסיכולוגיות רב מקצועיות ורב גילאיות בתל אביב ובחיפה.

הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם לדר' אילן טל על ידי הוספת תגובה להודעה זו.
התייעצות,
17/05/14 19:58
99צפיות
בת 25, סטודנטית, שוקלת 54 ק"ג. במבחן טובה יצא שאני סובלת מבעיית קשב וריכוז, ונמצא שיפור בין חלק המבחן בלי הרטלין לחלק שעם רטלין.
ציון מסכם בלי ריטלין יצא מינוס 0.72 ועם ריטלין פלוס 0.81, כשהשיפור המהותי ביותר היה בקטגרייה של מדד הקשב שבלי הריטלין היה 40 ועם ריטלין 10 מ"ג עלה ל-91.
בהמלצת רופא התחלתי השבוע מלקחת ריטלין 10 מ"ג, לוקחת אותו כל פעם בשעה אחרת ביום לפי צורך ללימודים ותמיד מקפידה שזה יהיה אחרי אוכל.
הבעיה שאני סובלת משלל תופעות לוואי, איבוד תיאבון, יובש בפה, קצת בחילה, דופק יחסית מהיר והכי מטריד זה שזה גורם לי לקצת סוג של היפראקטיביות ואי שקט (דבר שללא הריטלין אין לי!) תחושת חוסר מנוחה שפשוט מפריעה מאוד לריכוז, מין צורך לזוז הרבה ולדבר, וכשהשפעת הכדור פגה אני מרגישה סוג של הקלה כזאת בגוף.
קבעתי תור לרופא לעוד מספר שבועות. לבנתיים אני מנסה להבין מקריאה באינטרנט מה הסיבה לזה? יש מקומות שהתיאורים שלי מסמנים על מינון גבוה מידי, בחלק דווקא כתבו שאלו תופעת שיכולות לאפיין גם חוסר. האם הגיוני ש-10 מ"ג זה גבוה מידי בשבילי? האם יכול להיות שהגוף כרגע בשלב הסתגלות וזה אכן המינון שמתאים לי רק שיש צורך להתמיד והתופעות יחלפו?
תודה ושבת שלום.
ריטלין
17/05/14 20:53
82צפיות
שלום רב

ראשית, מבחן טובה, יחסית, אינו מבחן מהימן לאבחון הפרעת קשב אלא בעיקר למעקב. שנית, ריטלין יכולה לגרום את תופעות הלוואי שציינת, גם במינון נמוך יחסית של 10 מ"ג.
הייתי עושה שני דברים
1. מוודא שזו אכן האבחנה, לפעמים תסמונות אחרות "מתחפשות" להפרעת קשב, ואז אכן תרופות נוטות לעשות יותר תופעות לוואי. הייתי מתייעץ עם פסיכיאטר בעיקר.
2. אם אכן זו האבחנה אפשר לבדוק אם התופעות חולפות- כי בחלק מהמקרים הן יחלפו, או לנסות לעבור לתרופות אחרות (כמו אדרל או ויונס או סטרטרה- הן נבדלות בינהן, הרופא שלך יתאים את הנכונה).

בברכה,
ד"ר אילן טל
תודה על התשובה,
17/05/14 21:09
48צפיות
אז בעיקרון התופעות האלו לא קשורות למינון עצמו? ז"א שינוי המינון לא יפחית את התופעות?
ושנית, אני מתלבטת אם להפסיק פשוט לקחת עד השלב בו אפגוש את הרופא, או להמשיך לנסות לקחת תוך תקווה שהגוף יתרגל והתופעות יפתחתו?
ריטלין המשך
17/05/14 23:05
50צפיות
קשה מאד לדעת. הייתי מרים טלפון לרופא...
º
תודה לדר׳ אילן טל על היעוץ בפורום
19/05/14 19:14
6צפיות
מעשה בקוביית שוקולד.
15/05/14 10:37
132צפיות
עשיתי היום ניסוי קטן עם הקטנה שלי, בת 5.5, גן חובה.
טרם לקחנו לאיבחון, אבל אנחנו די בטוחים שיש לנו עוד ADHD בבית, אצלנו במשפחה אי אפשר כנראה להתחמק מזה.
הגננת אומרת שיש בקרים שהיא תזזיתית יותר מהרגיל.
וככה חשבתי לעצמי, במה שונים הבקרים שלה אחד מהשני.
והחלטתי שהבוקר, בלי שהיא תשים לב, לא ניתן לה את קוביית השוקולד שהיא אוהבת לבקש מאבא בבקרים.
לאחר מספר שעות שלחתי הודעה לגננת, שכתבה לי שאכן הבוקר היא היתה יותר רגועה, והופתעה מאוד כשסיפרתי לה שמדובר  בסה"כ בקוביית שוקולד קטנה.
כנראה שמה שלילד רגיל זה משהו שטיפה מעיר אותו
את ה ADHD זה מריץ מרתון .

יש ילדים שקובית שוקולד מטריפה אותם
15/05/14 21:25
98צפיות
גם אם אין להם הפרעות קשב וריכוז. {יש לי שתיים כאלו בבית ורק אחת מהן היא ADHD}
נציג הורים בועדת השמה
14/05/14 14:00
79צפיות
שלום
השאלה עבור חבר:
בתו מועמדת לועדת השמה בניגוד לדעת ההורים.
ההורים מבקשים שיגיע איתם נציג שיוכל לסייע להם לדבר ולהציג את עמדתם.
מישהו יכול לכוון לאן פונים על מנת להשיג איש כזה?
רוב תודות
נציג בועדת השמה מטעם ההורים
14/05/14 15:03
214צפיות
כעיקרון ההורים יכולים להזמין לועדה כל איש מקצוע שהם רואים לנכון: פסיכולוג, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת או כל איש מקצוע שמכיר את הילד ויכול לייצג את עמדתם.
אבחון פסיכודידקטי
13/05/14 23:26
59צפיות

שלום לכולם,
קיבלתי המלצה על דן ברזילי לביצוע האבחון.
מכירים?ממליצים?

אשמח לשמוע
תודה
שושי
שאלה חשובה מעניינת ומורכבת
13/05/14 21:11
211צפיות
הבן שלי בן 11 עוד מעט. תלמיד כיתה ה'
אוחן בכל ADHD מכיתה א' והוא מטופל בריטלין
אני גרושה מאז שהילד בן שנה וחצי
אביו שותף איתי בגידול הילד בקשר טוב עם הבן
אביו נשוי ולהם 2 ילדים בן ובת
כיום הם בונים בית חדש והוא (אבא של הילד) הציעה הצעה
שלאחר הרבה מחשבות זה בהחלט הצליח לחלחל..
הצעה היא שהילד יעבור אליו לפחות שנה כך הוא יראה מסגרת של משפחה "נורמטיבית"
אני חיה לבד ומרגישים את הבדידות באפון יחסי..
הילד חסר ביטחון חברתי.  ילדותי, יושב המון בבית..
המטרה לשנות לו הרגלים, חברה, בית ספר שכונה
יגדל יחד עם אחים,
וכך להעלות לו את הבטחון.
אני כמובן נמאת על הזמן "בסביבה"
את השינוי נעשה בהדרכה של פסיכולוג

מה דעתכם על השינוי???
זה יכול לעזור ויכול להזיק
13/05/14 23:55
105צפיות
מאוד תלוי בסביבה....אבל אולי כדאי בשלב ראשון לחפש לו קבוצה חברתית?
עבודת שכנוע מצוינת עשה ה-X שלך...
15/05/14 21:23
97צפיות
כל כך מצוינת שהשתכנעת שאפשר לעשות הכל לטובת הילד, גם כשזה לא כל כך בטוח שיצליח...כפי שכתב רונן- מבחינת הילד, זה יכול להצליח ויכול גם לא להצליח.
מה שאני רואה בהודעה שלך זה פגיעה חמורה בך.
אם לילד יהיה טוב- אין מצב שהוא חוזר אלייך בתום אותה שנה.
וגם אם לא יהיה לו טוב מבחינה חברתית- לא בטוח שהוא יחזור אל אמא.
כדאי לקחת את זה בחשבון.
אני הייתי בודקת טוב טוב אם מצבו החברתי נובע מהפרעות הקשב שלו או שכל זה על רקע רגשי - שנובע מהמצב בבית.
אני דואגת לך בסיפור הזה, וחושבת שאת זו שצריכה לקחת את עצמך בידיים, לצאת איתו ולצאת בלעדיו, לשלוח אותו לחוגים , אולי להחליף בית ספר , ולהעלות את מצב הרוח שלך ואת הבטחון העצמי שלך, כי אם הוא יעזוב, את עלולה לשקוע עוד, ובמקביל לגרום לילד לחשוב בעתיד שהוא אשם בבדידות שלך. כדאי שתעשי הכל כדי לא להיות בודדה גם כשהוא איתך - כדי שלא יעמיס על עצמו חובה לשבור את בדידותך.

ויכול להיות שאני לגמרי טועה, ושממש כיף לך מאז שנפרדתם, ואולי מעבר של הילד לבית אביו, תעזור לך לשקם את חייך החברתיים והאישיים.
כתבתי לפי תחושה. מה את חושבת?
הורים גרושים
17/05/14 20:56
74צפיות
שלום רב

התמונה חלקית- האם יש הסדרי ראיה? אצל מי המשמורת? לטעמי, פרמטר חשוב  הוא כיצד בני הזוג הגרושים מסתדרים והאם הילד חווה כבוד הדדי או איבה.

בברכה
ד"ר אילן טל
קודם כול אני רוצה להצדיע לך
19/05/14 07:46
45צפיות
על הנכונות לחשוב על ההצעה בקור רוח בלי שמץ של ערבובי אגו.
חוץ מזה, אני מסכימה עם רונן שיכול להיות מוצלח ויכול להיות לא טוב. אנחנו לעולם לא יודעים איך הילד יפרש בעומק לבו מהלך זה או אחר שלנו - הוא יכול לחוות חזק יותר את הרצון של אבא שלו ומשפחתו להיות איתו, או הוא יכול לחוות חזק יותר את הבחירה שלך לשלוח אותו לגור במקום אחר - ולא משנה מה השיקולים האמיתיים שלך בעניין ואיזו הקרבה זו מבחינתך...
מילת המפתח בעניין הזה היא אכן הייעוץ אצל פסיכולוג, אבל הייתי מתחילה אותו הרבה לפני קבלת ההחלטה. לא רק השינוי צריך ליווי שלו - גם עצם ההחלטה לכאן או לכאן צריכה ליווי כזה.
בהצלחה!
אין כמו אמא בעולם!!
20/05/14 00:00
31צפיות
לא יודעת מי זו האשה השניה של הגרוש
אבל היא לעולם לא תהיה אמו של הילד
ולעולם לא תתנהג לילד כמו אל ילדיה הביולוגיים.
אמא זו אמא!
והיא מרגישה בחושיה החדים
מה שהילד צריך.
לא הייתי נותנת לילד שלי לגדול במקום אחר.
אפילו אם זה אבא שלו.
פסיכיאטר ילדים
12/05/14 21:10
76צפיות
הי אני מחפשת פסיכיאטר ילדים באזור ירושלים.
למי מומלץ ללכת?
תודה
º
ד"ר איריס כהן יבין, מודיעין
12/05/14 21:37
39צפיות
מחיר של אדרל?
12/05/14 20:24
265צפיות
כמה בדיוק עולה אדרל? הבנתי שמדובר בהוצאה של כ-1000 ₪ בחודש?
איך עומדים בהוצאה כזאת? יש השתתפות כלשהי של הקופה?
תודה...
מחיר אדרל
12/05/14 20:27
122צפיות

תלוי איזה אדרל.
ביתי משתמשת באדרל 10 מ"ג והעלות היא 380 ש"ח ל- 30 כדורים
אדרל XR העלות קופצת לסכום של מעל 1000 ש"ח.
אין השתתפות של קופות חולים
תודה
13/05/14 00:02
67צפיות
הבנתי שאדרל רגיל הרבה פעמים לוקחים פעמיים. הבת שלך לוקחת פעם אחת? את מוכנה לספר כמה היא שוקלת ובאיזו כיתה?
אדרל
13/05/14 11:36
89צפיות
הבת שלי בת שמונה ושוקלת 23 ק"ג
לוקחת אדרל פעם ביום בבוקר, משפיע לפחות עד 2 לעיתים קצת יותר יותר
אני בדרך כלל נמנעת מלתת לה פעם נוספת אלא אם כן היא זקוקה לאיזה פעילות ספיציפית ואז אני נותנת רק חצי
º
תודה
13/05/14 13:14
26צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום