לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

שיטת המטוטלת - הקשבה לגוף
26/03/08 13:18
86צפיות
אני רוצה ללמד אותכם שיטה נפלאה להקשבה.

להקשבה פנימית, להקשבה טהורה ואמיתית לצרכים ולרצונות שלנו, ללא השיפוטיות, ללא הצריך וללא התחשבות בכולם.

מה אני באמת רוצה עכשיו

את השיטה למדתי במסגרת לימודי הקינסיולוגיה וניסיתי אותה על עשרות אנשים והתוצאות ברובן נפלאות.

שוב אני מזכיר...
שזה לא חייב לעבוד על כולם, וכל אחד יכול לצאת מהנקודה שלו ולפתח את השיטה ולקחת אותה למקומות שלו.

השיטה תעזור לכם לפתח את ההקשבה לגוף ותיתן לכם תשובות שעוקפות את המודע ומערכת האמונות שלכם (ככל שתשתכללו יותר בשימת הלב ובהקשבה כך גם תוכלו לזהות ניואנסים יותר עדינים וזה ישפר משמעותית את התקשורת עם הגוף)

בתחילה תתאמנו על שאלות קטנות ואחרי שתקבלו ביטחון בשיטה תמשיכו לדברים יותר גדולים.

הארה\הערה - לפני שאתם ניגשים לגעת בשיטה אני רוצה להדגיש שלא תמיד אנו בוחרים לעשות מה שטוב לנו מכל מיני סיבות אבל...גם לדעת מה הרצון שלנו ולפעול באופן אחר מבחירה, זה בסדר גמור וברגע שאנו מודעים לכך ומסכימים לכך מבחירה הדבר לא פוגע בנו - "אני יודע שטוב לי עכשיו לעשות כך וכך....אבל למרות זאת אני בוחר אחרת כי.......וזה בסדר גמור מבחינתי"

איך עושים את זה ?

עומדים עמידה משוחררת, עוצמים עיניים, לוקחים נשימה עמוקה, ומשחררים את האויר.

אומרים כן... ושמים לב לאן הגוף נוטה (קדימה, אחורה, ימינה, שמאלה)

אומרים לא...ושמים לב לאן הגוף נוטה (קדימה, אחורה, ימינה, שמאלה)

קוראים לי.....(השם הנכון) ושמים לב לאן הגוף נוטה.

קוראים לי....(שם לא נכון) ושמים לב לאן הגוף נוטה.

חושבים על משהו טוב....ושמים לב לאן הגוף נוטה.

חושבים על משהו רע...ושמים לב לאן הגוף נוטה.

המטרה שלנו בשלב הזה היא ליצור תקשורת עם הגוף ולזהות את שפת הגוף....

כאשר נזהה ע"י אימון ושימת לב לאן הגוף נוטה בכן ולאן הגוף נוטה בלא (אצל הרוב כן זה קדימה ולא זה אחורה) נוכל להתחיל לתקשר עם הגוף ולקבל תשובות אמיתיות מתוך המקום הכי אמיתי שלנו לגבי מה טוב בשבילנו...

את השאלות מומלץ לשאול בסגנונות הבאים  - "האם זה טוב בשבילי עכשיו ללכת......."
"האם זה טוב עבורי עכשיו לעשות כך וכך....."

עדי

º
הנה למדתי עוד משהו...
26/03/08 13:30
6צפיות
הבהרה
26/03/08 14:14
8צפיות
עדי, ברשותך אני רוצה לחדד כמה דברים.
1- למי שיודע קינסיולוגיה כדאי להתחיל עם ח.פ.צ חיים, ולמי שלא, שיתחיל עם שתיית מים וכמה נשימות עמוקות.
2- אין לשאול לגבי אנשים אחרים. הגוף נותן תשובות רק לגבי עצמנו. שאלו שאלות אישיות כדי לגלות את הדברים שסמויים מכם
    (הכלי מאפשר דיבור עם התת מודע).
3- שאלו רק שאלות שחשובות לכם. אל תשתמשו בכלי עבור כל שאלה (ללכת לשוק או לא).
4- אפשר להשתמש בכלי אפילו עבור שאלות של רגישויות למזון.
5- חשוב שהשאלה תיהיה ממוקדת. המוח לא מבין כל שאלה.
    לדוגמא: האם זה וזה יביא לי שלווה? מה זאת שלווה עבורכם. חדדו את השאלה.
6- לפי "אנשי האנרגיה" (תטא הילינג), מומלץ לבצע את התרגיל כשהפנים לכיוון צפון.

תהנו, ותנצלו כלי עוצמתי זה כדי לכוון את עצמכם במדויק יותר.

יום נהדר.
וואהו עדי איזה כלי נפלא
26/03/08 14:27
8צפיות
בקריאה ראשונה זה נשמע הזוי אך מאידך כל כך הגיוני
להשתמש בגוף שלנו כמטוטלת להקשבה פנימית.

לרגע חשבתי מקריאת הכותרת של הודעתך
שאתה מעלה את שיטת ה"מטוטלת הקריסטלית"
שמיסטיקנים רבים נוהגים להשתמש בה
בעיקר בשאלות של "כן/לא".

דרך אגב גם המטוטלת הקריסטלית מונעת מהקשבה לגוף
היא מתרגמת במובן הויזואלי את התשובות לרצון הפנימי האמיתי
ואני חייבת לומר שכאשר משתמשים בה ממקום ממוקד ונקי
התוצאות המדוייקות שלה מרשימות למדיי.

אז הנה, השכלתי באמצעותך במטוטלת פיזית שבעיני נראית אמינה ביותר.

תודה על השיתוף והידע הרב שאתה חולק איתנו
לאט לאט
26/03/08 23:54
7צפיות
אנחנו מתקדמים ונכנסים יותר פנימה

וואו תודה
26/03/08 15:27
5צפיות
האם אני יכולה לעזור לגוף, הכוונה אם אני מזהה את הנטיה והיא חלשה (מה שקורה אצלי) האם אני יכולה לחזק את זה בכך שאומר קדימה = כן ואחורה = לא ?
מה זה חפץ חיים ואיך אני עושה את זה ?
כן את יכולה
26/03/08 23:42
4צפיות
ואפילו רצוי.

עצם זה שאת מצליחה לזהות את התנודות - נפלא.
את לומדת שפה חדשה, אל תאיצי בעצמך, עשי זאת עם הרבה אויר ושכרך יהיה בצידך.

ח.פ.צ חיים או השישיה הזריזה אלו תרגילי מוח להכנת המערכת מוח גוף לפעולה.
כל תהליך איזון קינסיולוגי מתחיל בתרגילים אלו.
מומלץ לעשותם על בסיס קבוע ולשים לב לשינויים ושיפורים.
http://www.youtube.com/watch?v=_U44mPXEBdA
בצד ימין של הסרטון תלחצי על more (בכחול) ותקבלי הסבר באנגלית על ביצוע כל תרגיל.

תודה עדי
27/03/08 13:28
4צפיות
אני מאוד רוצה ללמוד את השפה הזאתי.
º
תודה עדי
26/03/08 20:57
2צפיות
תודה עדי
27/03/08 10:53
1צפיות
אני אנסה את שיטת המטוטלת וההקשבה לגוף ואשתף אותך במה שהיה לי.
אתה יודע שאם היא עובדת היא יכולה להקל על בחירות של דברים בחיים ואין מקום להתלבטות.
מאוד מושך את תשומת ליבי.
היכן אתה ממליץ לי ללמוד יותר על שפת הגוף ?
אילנית
27/03/08 11:27
6צפיות
כשאת אומרת: "אין מקום להתלבטות" - אני חשה כיווץ בתוכי. מרגישה שמשהו לא נכון, ואני מרשה לעצמי להאיר מעט את הדברים. הכלי הזה נועד כדי לעזור להבין תהליכים, לא רק כדי לשאול שאלות.
זה כלי שהוא מתנה מופלאה אם יודעים איך להשתמש בו נכון.

כשאת שואלת שאלה, ומקבלת תשובה מהגוף, כדאי ורצוי שתנסי להבין מה התשובה מספרת לך?
הכלי הזה, שהוא בעצם הגוף המדהים שלנו, שמכיל בתוכו סודות, הבנות, אמונות וידע רב שטמון בתת מודע, רוצה לספר לך משהו.
רוצה להביא את שחבוי מהבנתך אל קדמת ההבנה שלך.

לכן. חשוב לשאול שאלות שיעזרו לנו להתפתח, ולהתקדם קדימה עם הבנה רחבה יותר על עצמנו.

יום של הקשבה ותנועת חיים חדשה
סמדר
תודה הבנתי
27/03/08 18:17
3צפיות
עדיין לא ניסיתי אותו ועכשיו יותר ברור לי..
איזה רעיון נפלא
25/04/08 23:24
3צפיות
להרגיש
26/03/08 11:30
2צפיות
אני רוצה לכתוב על נושא שמסעיר אותי - להרגיש.

מה זה להרגיש?
איך אנחנו יודעים שאנחנו מרגישים?
למה אנחנו לא מבטאים את הרגשות שלנו, שמספקים לנו בעצם את להט החיים?
מי חינך אותנו "לעצור" את פרץ הרגשות הטבעי שלנו?

לפי תפיסתי, כדי להבין רגש – אנחנו צריכים להסכים להיות באמת.
צריכים להסכים להבין מה "פגש" בנו, מה מוכל בנו, ולהביע את האמת שבנו- קודם כלפי עצמנו ואח"כ כלפי הסובבים אותנו.

לדוגמא, אם אני בשיחה עם מישהו ופתאום אני חשה בגלי חום בגוף, אני צריכה להסכים להקשיב למה שקורה בתוכי.
מה קרה לי בין המילים, שהעיר בתוכי התרגשות?
לפעמים זה זיכרון שעולה בי, לפעמים רגש של אהבה שמציף אותי, לפעמים פחד.... (בד"כ כלל אנחנו לא עוצרים לבדוק מה מוכל בנו, אלא ישר מגיבים לפי התחושה שבנו, בלי להבין בדיוק את מקורה).
אנחנו צריכים להסכים לעצור רגע ולהבין מה אנחנו מרגישים.

התחושה מעירה רגש >  מהו הרגש שהתעורר. למה הוא התעורר?
לפני שאנחנו מתפרצים על מישהו שמכעיס אותנו, כדאי שנבדוק מה מכעיס אותנו. מה קרה בנו במפגש עם האדם הזה.
לא להגיד הוא מעצבן, אלא להבין מה קורה בנו שמעצבן אותנו.
לבדוק איזה רגשות מתעוררים בנו.

עלינו להסכים לדבר עם האחר מתוך תחושת האמת שלנו. להסכים לדבר על עצמנו, על מה שאנחנו מרגישים, ופחות ל"זרוק" על האחרים. במקום להגיד אתה מעצבן אותי, להסכים להגיד: "אני מתכווצת כשאתה אומר לי את הדברים האלו". "הדברים שלך גרמו לי לחנק". "עולה בי עצבות כשאני שומעת את דבריך".
שמעתם בזמן האחרון שני אנשים רבים?
האם שמעתם מישהו מהם מספר מה הוא מרגיש, או ששמעתם אותם מעליבים ומחנכים זה את זה?

הידברות שתעשה מתוך הרגש - תוכל להגביהה אותנו. תוכל לגרום לנו להקשיב לאחר בנינוחות רבה יותר, תוכל לאפשר לנו להביע בשלווה את שמוכל בנו.

לבטא רגש. נשמע הזוי, נכון?
שהרי מה יגידו על הגבר שמביע רגשות?
ומה יגידו עלי אם אתחיל לספר על "גלי האושר" המציפים אותי?
מאיזה גיל אנחנו מתחילים לשדר לילדים שלנו שהם צריכים להשתלט על הרגשות שלהם?

יש מחקר מדהים שמוכיח, שילדים שמאפשרים להם באופן טבעי ואחראי להביע רגשות, מטיבים להשתמש בהם באופן חיובי במהלך חייהם, והדבר מאפשר להם לתקשר בצורה נינוחה עם אחרים.

קרלה הנפרד, בספרה "חוכמה בתנועה" אומרת: "לדיבור על רגשות יש תועלת מיוחדת, כיוון שאנו מפעילים תהליכי מחשבה והסקת מסקנות כדי להבין ולבטא במילים את החוויה הרגשית. צעד זה מסייע לחזק את הקשר הרגשי- הכרתי החיוני כל כך".
"כאשר אין מאפשרים לאנשים לתת פורקן לביטוי הרגשי הרגשות המודחקים מאבדים את הקשר עם המודעות ומצב ההכחשה הזה מתקשר עם מרכזי ההישרדות. כתוצאה מכך מתקשר הרגש לפחד ולחוסר סיפוק עצמי, ועלול בסוף להתבטא בפרץ של אלימות. אם הם נותרים מודחקים ומוכחשים הם מביאים לשחרור כרוני של אדרנלין ומדכאים את הלמידה את הזיכרון ואת המערכת החיסונית".

תחשבו על זה ... ואולי תסכימו להתחיל להרגיש שוב. תסכימו להיות באמת.

ועוד דבר קטן.
האם חשבתם מדוע אנחנו נוטים להעצים כל-כך את הרגש השלילי?
כמה מקום אנחנו נותנים לרגש שלילי וכמה לרגש חיובי - לאושר?
למה אנחנו מקבלים את הטוב כמובן מאליו בחיינו. למה לא חינכו אותנו להעריך אותו (למה צריך להיות חולים כדי להעריך את הבריאות. למה צריך לשכב בבית חולים כדי להודות על מקלחת בבית)?

תארו לכם איך יראו חיינו אם נסכים "להודות" על הטוב ולהתמקד בו... נסכים להעצים רגשות חיוביים ... נסכים להעצים את האושר?
הללויה.

אני מרגישה מלאת אנרגיה שאני מדברת על הדברים האלו.
לפעמים אני רוצה לצעוק לעולם: "תרגישו".
תפסיקו לרצות את האחרים. תפסיקו לשים מסכות. תסכימו להרגיש ...

זהו. סיימתי. עכשיו יש בי יותר שקט. כאילו צבע לבן וקסום מתפשט בתוך נימי הדם שלי, ממלא אותי באור קסום.

להרגיש. כמו שארקדי דוכין שר:
להרגיש לבד.
להרגיש איתך.
לא לקחת כדור משקה אקדח, להרגיש עכשיו.
להרגיש נושם.
להרגיש עצוב.
מה זה משנה.
העיקר זה להרגיש שוב...

כן. העיקר זה להרגיש שוב.

תודה על ההקשבה.

היי
26/03/08 13:04
1צפיות
זה מה זה נכון, מגע מתחיל - רגש, לכול מילה יש תהליך מובנה, על האותיות של המילה והכול לפי האנרגיה של האות  בתוך המכלול של המילה. כשזה מתחבר למורכבות האדם, לכול אחד תהליך יחודי משלו, המילה למשל רגש,היא תהליך מובנה בתוך האנרגיה שיוצרת תבנית וחוקיות, והאדם הוא ממלא את המסגרת על פי עברו.
תהליך המילה רגש
ר- האות באה מנקביות אנרגיה נשית, שמחזקת את הנתינה האימהית והחממה שיוצרת האמא.
ג- האות באה מגבריות אנרגיה גברית , שאומרת יציבות, בכול מצבי היציבות המוכרים, נפשי ופיזי.
ש-האות באה מרוחניות אנרגיה גבוהה, שנותנת הרבה שקט נפשי, הרבה אור, ולא אוהבת הפתעות.
זה התהליך של המילה רגש מי שרוצה להכניס למסגרת הזאת פרטים יוכל לראות, איפה נוצר הנתק,מלחמה,אכזבה,כעס, וכו".שזה למעשה האנרגיה שחוסמת.
הי אורי
26/03/08 13:14
1צפיות
אתה מוכן בבקשה להסביר קצת יותר על משפטך: "מי שרוצה להכניס למסגרת הזאת פרטים יוכל לראות, איפה נוצר הנתק, מלחמה,אכזבה, כעס, וכו" - אולי אתה יכול לתת דוגמא?
תודה
סמדר היי
27/03/08 10:40
זה קצת קשה לתת דוגמה כי אני מכניס פרטים של אדם אחרי פירוק של תורת האותיות והמספרים של האדם ואחר כך נכנס לשלב של התבנית כשיש לי חומר. זה חלק מין העבודה שלי.
קודם פירוק לגורמים של כול הנתונים ואחר כך  יש מה להכנס למסגרת.ולכן כול אחד מכניס את המכלול שלו אינדבידואלי לכול אחד.
לעצור את הרגש
26/03/08 13:22
פעם נורא פחדתי.  פחדתי להביע את הרגש שבי, פחדתי שאפגע באחר, פחדתי שאפָגע ממנו.  עם הזמן הבנתי שרגש שכלוא בי, יצא, גם אם אני מאוד משתדלת לעצור אותו.  הוא יצא בדרך אחרת, לא בטוח שזו תהיה דרך הרבה יותר נעימה...כשהבנתי זאת וצפיתי בעצמי פעם אחר פעם איך הרגש הזה יוצא מהדלת האחורית באלימות פסיבית, החלטתי לשחרר אותו.  אני כבר לא עוצרת את הרגש (לפחות משתדלת לא לעשות זאת ).  אחר כך אני חושבת, למה זה כל כך נגע בי. הרבה פעמים תוך כדי הנעה, דרך הרגליים =טיול בפארק, או הידיים=כתיבה, אני מגיעה להבנה.
מאיה
לעצור את הרגש
27/03/08 12:32
היי מאיה.

זה ממש מקסים מה שאת כותבת. זה פוגש בי בדיוק במקום שבו אני נמצאת כעת. מתחילה להשתחרר לאט וממש מרגישה כאילו כל מילה שכתבת יוצאת (ונכנסת) לי ישר מ- ואל הלב.

תודה על דבריך אלה ועל כל שאר הדברים שאת משתפת אותנו בהם כאן

º
מאל
27/03/08 13:05
1צפיות
אהבתי תודה
26/03/08 15:31
קשה לי להתחבר לרגשות כי אני לא יודעת איך לזהות אותם.
אני מתבלבלת בין רגש לתחושה.
מה אני צריכה לעשות ואיך אני יכולה לזהות שזה רגש ?
להרגיש
27/03/08 01:15
איך אנחנו יודעים שאנחנו שונאים או אוהבים, מתלהבים או מתנגדים?
מה אנחנו מרגישים?

להרגיש זה להיות נוכח וקשוב למה שמוכל בנו.
לעצום את העיניים ולהקשיב לרחשי הגוף הפועם בנו.
ההתרגשות יכולה להופיע כתחושה נעימה בחזה, כדפיקות לב, כתחושת חום שממלאת אותנו, ככיווץ בבטן, כהזעה... ואפילו כשטף של מצב רוח טוב שמניע אותנו לפתע וגורם לנו להתחיל לשיר או לרקוד.

להרגיש, זה להצליח לפענח את התחושה, ולהגיד מה היא מעוררת בנו – מה אנו מרגישים בעקבות התחושות.
להרגיש זה להסכים לסמוך על הגוף ולפעול לפי מה שהוא מספר לנו שאנחנו מרגישים.
להרגיש זה לפעול בהתאם לרצון האמיתי שלנו.

להרגיש זה להסכים לבטא את מה שמוכל בנו.
לספר על הכעס שגורם לי להרגיש כמו המים בקומקום ברגע הרתיחה,
או לבטא את השמחה שמציפה את בית החזה שלי בכל צבעי הקשת וגורמת לי לתחושת התרחבות.

להרגיש זה להגיד: נפגעתי, אני עצוב, אני חושש, אני אוהב.
להרגיש זה להיות קשוב למה שהאדם השני משדר לי ללא מילים (בתנועת גוף, הבעה או נשימה).

להרגיש זה לספר לכם עכשיו, שאני נרגשת לכתוב את כל המילים האלו על הדף,
ואני יודעת שאני נרגשת- כי נעים בתוכי עכשיו  גלי חום שיוצרים בי תנועת חיים וריגוש.

להרגיש זה להסכים לחיות מתוך אמת. מתוך מה שפועם בנו.

....אני מרגישה שאמרתי מספיק ללילה זה.

שיהיה לכולנו שבוע של התרגשות וריגוש.

באהבה
סמדר

אוי סמדר תודה
27/03/08 13:11
על כל הדברים היפים שאת מביאה אם אני יכולה לתאר את מה שקורה בי עכשיו הוא התרגשות.
התרגשות אחרי קריאת הדברים היפים שאת כותבת.
מסמך מרתק ומדהים
26/03/08 21:31
להדפיס ולשמור...במשהו שככל הנראה יהיה חלק מספר עתידי.

רגש, הצלע החסרה במשולש החיים.

תודה!
אחד הדברים היפים ביותר שקראתי
27/03/08 10:45
1צפיות
סמדר
חוץ מהדברים שובי הלב שכתבת קראתי משהו שאני בידיוק מתמודדת איתו עכשיו שקשור לזה שאנו נדבקים לשלילי ולא לחיובי.
אצלי זה מאוד קיצוני ואני רוצה לבקש ממך אם תוכלי לתת לי דברים שיעזרו לי לדבוק בחיובי.

אילנית היקרה
27/03/08 11:54
לדבוק בחיובי.
הללויה.

התחילי בהסכמה לראות את הטוב, לזהות אותו ולהסכים להודות עליו.

קמת בבוקר?  - נפלא. סימן שהתעוררת....
אכלת ארוחת בוקר? - נפלא. זה סימן שיש לך שיניים בריאות.
הלכת לעבודה? - נפלא. זה סימן שאת עובדת.
צחקת? - נהדר. זה סימן שיש בך תנועת חיים.
היה לך רגע טוב? - תעצרי. תנשמי... ותגידי לעצמך - "אני מאושרת"... ו"תעגני" את תחושת האושר לתוך הגוף שלך - תחרטי אותו בזיכרון... אל תעבירי ישר לרגע הבא....

אין צורך שאמשיך נכון?

הסכימי לקום בבוקר ולהודות על כל הטוב שיש בחייך. את יכולה להתחיל מהדברים הפשוטים ביותר, ולאט לאט להעמיק יותר.
הסכימי להודות לעצמך בערב, רגע לפני הכניסה למיטה, על כל מה שחווית היום. כן, גם על מה שנראה לך כרגע רע, שהרי התקדמת ממנו, למדת ממנו.... מחר הוא כבר יראה אחרת....

הסכימי לעצור לאורך היום, לכמה שניות, ולהקשיב לגוף שלך (זהי מה הוא חש?).
הסכימי לנשום נשימות עמוקות.... ולהגיד תודה.

אני מבטיחה לך, שהרבה דברים ישתנו, אם רק תסכימי להיות באושר הזה.

לא סתם נכתב המשפט ההודי:
"אם ברצונך לדעת כיצד נראו מחשבותיך אתמול, הסתכלי על גופך היום.
אם ברצונך לדעת כיצד ייראה גופך מחר, הסתכלי על מחשבותיך היום".

שיהיה לך יום קסום. יום של אהבה לעצמך. יום של נשימה מלאה. יום של שמחה.

מחבקת בחום

תודה סמדר
27/03/08 18:26
על כל שאת נותנת ועל האמת והאיכפתיות שיוצאת ממך וגורמת לי לחכות לכתיבתך
להאחז בחיובי
28/03/08 19:06
סיפור ישן ומאיר עיניים.

אישה כבת 42 הגיעה לרב לקבל עצה ואמרה לו: "אדוני הרב, הבית שלי מתפרק, הוא ישן ובלוי ולי ולבעלי אין כסף להחליף אותו,
הילדים שלנו מתרוצצים כל היום בחוץ ולא מקדישים מספיק זמן לשיעורי הבית שלהם.
הרכב שלנו התקלקל ובעלי הביא לי ליום ההולדת כרטיס ברכה וספר..כל כך לא רומנטי..
הכל פשוט כל כך רע... אני לא יודעת מה לעשות..."
הרב הוציא נייר קטן וסימן עליו נקודה שחורה במרכזו, "מה את רואה כאן?" שאל.
"אני רואה נקודה שחורה" אמרה האישה.
מה עוד?" שאל הרב. "כלום". ענתה.
"שכחת דבר חשוב", אמר הרב, "את רואה גם את הנייר?"
האישה חייכה.

היא נזכרה שאומנם הבית שלה ישן אבל יש לה בית.
היא חשבה על הילדים שמתרוצצים בחוץ כי הם בריאים ומלאי אנרגיה.
הרכב התקלקל אבל יש לה רכב שלא כמו לכולם.
היא חייכה כשחשבה שבעלה אולי לא בחר את המתנה האידיאלית אבל אכן חשב עליה,
והיא בעצם יודעת שהוא מאד אוהב אותה.
היא הבינה שלפעמים אנחנו מתמקדים בנקודה השחורה ולא רואים את הנייר עצמו.

אנחנו "טובים" בלהאחז במה שאין.
עצרו את עצמכם במהלך היום כשאתם מתמקדים "בנקודה השחורה", ונסו לראות את "הנייר".

כל דבר שנתמקד בו - יגדל.
לכן עלינו להתמקד בדברים הנכונים בצורה מעצימה.

שבת של התמקדות מחזקת.
סמדר

אני עם השעון המעורר גמרתי !!!!
24/03/08 20:18
גם היום וגם אתמול השעון המעורר לא צילצל ואני וכל הבית התעוררנו באיחור !!!
זהו אני עם השעון המעורר גמרתי נמאס לי לסמוך על המכשירים שיעירו אותי.
האם יש לכם שיטה שם בארגז ללמד את עצמי להתעורר בלי שעון ??????
תודה
אשתי יצאה מדעתה בגלל קינסיולוגיה
24/03/08 18:29
1צפיות
כבר איני יכול לעשות נגד זה כלום ואני נכנעתי רק הכיס מדלדל.
אני לא הצלחתי להבין הרבה במה מדובר כי כנראה הם מסתירים את עקרונות המקצוע מסיבות ברורות.
מה שאשתי ספרה לי זה שהם משחררים שרירים מסויימים ועימם פורקים טראומות ותחושות עד שהבן אדם מתחזק ונהיה כילד חדש שנולד.
עכשיו בבקשה הסבירו לי אם יש לי בשביל מה לפחד ?

º
ממה אתה פוחד?
24/03/08 22:38
1צפיות
ממה אתה מפחד ?
25/03/08 01:12
מה מפחיד אותך בזה שאשתך הלכה להדרכה קינסיולוגית ?

הקינסיולוגיה היא שיטת הנחיה נפלאה שמדריכה את האדם בכל תחומי החיים.

אתה מוזמן לשאול כל מה שתבקש בהקשר לקינסיולוגיה ולשיטותיה.

אולי תלך לפגישה אצל קינסיולוג וכך גם תבין יותר ותראה מה קורה שם בידיוק.
לעיתים רק אי הידיעה מפחידה.

מרגיז אותי
25/03/08 09:03
למה היא לא יכלה ללכת לחוגים ושעורים כמו כולם מי יודע מה יכנס לה לראש,מה פתאום היא החליטה לעשות טיפול עשרת אלפים באמצע החיים ועוד במשהו שהיא לא יכולה להסביר, היא אמא לילדים.

שמחה עבור אשתך....
25/03/08 10:32
על כל השינויים שהיא היום עושה.
בתהליך של למידה בקנסיולוגיה משתחררים מעכבות העבר ונראה לי שמזה אתה הכי חושש, מהשינוי הזה של אדם שמאוד מחובר לעצמו ויודע מה הוא רוצה.
אף אחד לא מכניס לה משהו לראש, אלא עוזר לה לשחרר משם פחדים/כעסים/האשמות/ ... שאותם היא היום כבר לא צריכה.

אתה יכול להסביר למה השמש זורחת במזרח ושוקעת במערב? אתה יכול להסביר למה אנחנו הולכים על האדמה ולא בשמיים?
לא כל דבר אנחנו מבינים ולא כל דבר שאנחנו קולטים אנחנו יכולים גם להסביר.

היא אמא פחות טובה לילדים שלכם?

מאז שאני נפגשתי עם הקנסיולוגיה, הלב שלי נפתח והפכתי דווקא לאמא הרבה יותר טובה, הרבה פחות מודאגת, הרבה יותר מאפשרת.
מאיה
אז תטפל במה שמרגיז אותך...
25/03/08 15:59
שים לב, למרות שכתבתי לך שאתה יכול לקבל כל מידע שתבקש על הקינסיולוגיה אתה בוחר להמשיך להתלונן.
טפל במה שמתעורר אצלך בעקבות זה שאשתך הלכה להנחיה קינסיולוגית.

למה זה מרגיז אותך?
25/03/08 17:01
מנחם שלום

האם שאלת את עצמך למה זה מרגיז אותך?

האם חשבת שטיפול עשרת אלפים באמצע החיים יכול ליצור איכות חיים טובים יותר עבורה ואולי גם לך.

קינסיולוגיה מפיגה מתחים, מאפשרת עבודה משולבת בין רגש והגיון, זוויות ראייה, מיקוד וריכוז תקשורת.

האם לא היית רוצה את כל זה לרעייתך וגם לך.
אינני יודעת בני כמה אתם אבל אני יודעת שאותי זה הביא למקום טוב יותר, גימלאיות שאני עובדת איתן חשות שיפור פיזי (אין סחרחורות, ריכוז טוב יותר).

נסה להסתכל מנקודת מבט אחרת על הנושא אולי כרגע היא משקיעה זמן לימוד וגם כסף אבל הרווח בסופו של דבר יהיה בבית במשפחה נסה להצטרף ולחוש מה זה עושה לך מבלי שתתנגד עשה ניסיון של מספר ימים ואולי תרגיש את השינוי הקטן ביותר בהסתכלות, בשקט, בהתנהלות היום יומית.

בהצלחה
יעל
טיפול נפשי
24/03/08 17:06
4צפיות
שלום לכם, ברצוני לדעת אלו מכל השיטות שקיימות בקינסיולוגיה יותר אפקטיבית לטיפול נפשי ופועלת ישירות על הנפש ?
בפרשת דרכים
24/03/08 20:03
1צפיות
ערב טוב לך
כל מקצועות/ענפי הקינסיולוגיה עובדות עם האדם השלם הווה אומר גוף/רגש. הקינסיולוגיה מזהה חסימות אנרגיה במישורי אנרגיה שונים כולל במישור הרגשי ופותחת את החסימות באמצעות ארגז כלים מגוון.
אין רק גוף ואין רק נפש.  עבודה תנועתית שאנחנו משליכים אותה לעבודת גוף עובדת בצורה משמעותית עם הרגשות. גם אם אנחנו מזהיים חסימת אנרגיה במישור המבני לדוגמא תמיד תמיד תתלווה עבודה רגשית בהקשר לחסימה המבנית.
אין ענף בכל ענפי הקינסיולוגיה כולל מגע בריאות המחודש שלא עוסק בגוף רגש.
ארגז הכלים לזיהוי החסימות : שימת לב ובדיקת שרירים היא זו שתכוון אותנו במדויק לתהליך העבודה ולכלים שבאמצעותם נפתח את החסימות וזאת בעבודה משותפת  עם המודרך/המונחה.

אשמח להמשיך לענות לשאלותך
עדנה שפירא

אשמח להמשיך ולשאול
25/03/08 08:13
1צפיות
1)עד כמה שהבנתי על השיטה הקינסיולוגית היא מבוססת על תנועה מהמילה קינטיקה ורציתי לדעת איך אפשר לטפל בתנועה ומה אתם עושים עם אנשים שלא מסוגלים לנוע (נכים וכדומה)
2)קראתי שחלק מהטיפול הוא דרך בדיקות שרירים ואני לא מבין איך אפשר לטפל בנפש כאשר בודקים שריר ואיך בדיקות השרירים קשורות לתנועה
3)בשיטוטי באינטרנט ניתקלתי הרבה במושג brain gym (תרגילי מח) שקשורים לקינסיולוגיה והבנתי שהתרגילים האלה מתערבים ומשפיעים על יכולת הקוגניציה של המטופל - עד כמה זה בטוח לשימוש ואיך אתם יודעים עד כמה להתערב ולהשפיע על המח ?

בפרשת דרכים
26/03/08 11:02
1צפיות
בוקר טוב
קינסיולוגיה היא אכן תורת התנועה, במקצועות הבריאות המשלימים הקינסיולוגיה משתמשת בתנועת השריר ככלי לתקשורת עם הגוף.
זאת כדי לזהות חסימות אנרגיה במישורי החיים השונים. לאחר זיהוי החסימות ישנו ארגז כלים לפתיחת החסימות. ארגז הכלים כולל את תרגילי המוח שהם תרגילים לשחרור מתח, יצירת שילובים בין המוח והגוף כדי להשיג את עבודת המוח והגוף גם יחד.
מאחר ובדיקת השריר היא כלי לתקשורת בעזרתו אנחנו מזהים גם חסימות אנרגיה במישור הרגשי. ארגז הכלים הקינסיולוגי הוא עשירו ומגוון ומאחר והקינסיולוגיה היא עץ והיא אימצה כלים מענפים שונים לשחרור מתחים ואיזון הגוף אין סוף לכלים שאיתם ניתן לעבוד עם האדם.

בדיקת שרירים יכולה להעשות עם כל אדם גם עם נכה, וגם עם תינוקות, כאשר אין אפשרות לבדוק שריר של הפונה אנו משתמשים במתווך שנוגע בפונה ויוצר מעגל חשמלי סגור ואנו בודקים את השריר של המתווך. כך גם מאזנים תינוקות ובודקים רגישות למזון של התינוך.

אנחנו לא מתערבים ולא נוגעים במוח אלא מאזנים ויוצרים שילובים בין המוח והגוף, כל התשובות נמצאות אצל האדם שמבקש את עזרתנו והעבודה נעשית בשיתוף פעולה מלא.

יום נפלא
עדנה
.
º
תודה רבה על התשובות!
26/03/08 16:20
1צפיות
אישה יקרה
27/03/08 01:50
1צפיות
כדי למצוא את הטיפול המתאים לך ביותר חשוב שתתמקדי בשני פרמטרים:
1- לפי איזו שיטה הכי מתאים לך לעבור את הטיפול (לכל אדם מתאימים דברים אחרים).
2- האם את מרגישה נוח במחיצת המטפל. האם נוצר בינכם אמון.

היי קשובה לעצמך.

בהצלחה.
איך אני יכולה לעשות רע לאדם שאני אוהבת ?
24/03/08 16:37
2צפיות
אני מאוד מודה לכם אין לכם מושג עד כמה
החלטתי ללכת לקבל טיפול תרופתי ורק אז באופן מבוקר תחת השגחה להתחיל להפרד
יודעת שזו הדרך הנכונה והטובה ביותר שאוכל להתמודד איתו ועם מה שאני הולכת לעבור
אני מבטיחה לא לבלבל לכם יותר מידי את המוח ואחזור רק שאתחיל את התהליך
עדיין לא יודעת מתי זה יקרה אבל אני בטוחה שזה לא יקח חודשים
בכל זאת יש משהו שאני מבקשת את עזרתכם
אולי זה ישמע לכם מוזר ומצחיק אבל שאני משחזרת מה היה שניסיתי להפרד ומנסה לכתוב מה הכי קשה לי בפרדה זה הוא ולא אני
אני בטוחה שאסתדר אעבור תקופה קשה ואשרוד אותה
אני חושבת עליו שהוא יהיה מסכן ואת זה אני לא מסוגלת לעבור
אתם מבינים כמה אני דפוקה ?
איך הוא יוכל להסתדר בלעדי ואיך יראו חייו בלעדי, שאני חושבת על זה אני דומעת
אני יודעת כמה שהוא מסכן בחייו איך אוכל להפקיר אותו ?
אני לא מסוגלת לעשות לו רע ואת הנקודות האלו אני חייבת לעבור שאוכל להפרד וכאן אני נופלת

אולי את לא מפקירה אותו
24/03/08 17:38
אלא נותנת לו את ההזדמנות להתגבר על האתגרים שניצבים בפניו?

שנים הייתי הילדה/אישה החלשה, זאת שתמיד מוותרת וזאת שתלויה באחרים.  כשבעלי לשעבר עזב אותי עם 3 ילדים קטנים, ללא כל תמיכה כלכלית/אחרת, היתה לי את האפשרות לחוש עוצמה, להיות חופשיה.  לא אומר שהדרך הזאת היתה דרך קלה, אבל היום אני מוצאת את עצמי יותר ויותר מודה לו על ההזדמנות הזאת שהחולשה שלו הביאה איתה.
מאיה
היי ladyanabel
24/03/08 19:59
ברשותך מעתיקה משפט שכתבת ..
משפט  בעל עוצמה .."אני בטוחה שאסתדר אעבור תקופה קשה ואשרוד אותה"
התחברי למשפט זה אשר בא מתוכך ..משפט שאומר שיש בך את הכוח וגם את היכולת.

שרון
ללמוד לקחת אחריות על עצמך
25/03/08 00:55
אחד הדברים הלא פשוטים הוא לקחת אחריות על עצמך ועל חייך.
הרבה יותר נוח וקל להתעסק בחיים של אנשים אחרים.

קחי את חייך (לא את חייו) ושאלי את עצמך את אותן שאלות שאת שואלת לגביו.

את לא אחראית עליו ועל חייו, ולא בגלל שזה הוא, אלא בגלל שזה לא עובד כך, ממש לא.
אנחנו לא יכולים להיות אחראים על חיים של אחרים.

אני חושב שאת פועלת באופן מאוד נכון שבחרת ללוות את התהליך דרך טיפול מקצועי ותרופתי.

אנחנו כאן עוקבים אחרייך ובעת הצורך ניתן כתף ואוזן אינטרנטית.

הידברות אחרת
24/03/08 15:52
3צפיות
בזמן האחרון אני נתקלת ביותר ויותר אנשים שמנסים "למשוך אנרגיה" זה מזה ... וקשה לי להשלים עם התופעה הזו.

העתקתי לפה קטע, בתקווה שהוא יעורר למחשבה חדשה את אלו שקוראים פה, ואולי יחד נוכל להתחיל להעביר מסר אחר של הידברות.

הקטע הובא מתוך אמונה, שאם נאהב את האחרים ונזרים אליהם אנרגיה (לא נזלול), זה יהיה הדבר הכי קסום עבורם, אבל גם הדבר הנכון ביותר עבורנו ועבור היקום כולו.

"מכיוון שאתה נותן לי יותר אנרגיה משהייתה לי בלעדיך, אני מסוגלת לראות מהי האמת שלי, ולתת לך אותה ביתר נכונות.
כשאני עושה זאת, אתה קולט תחושה של התגלות בקשר למה שאני אומרת. זה מוביל אותך לראות עוד יותר את האני הנעלה שלי ומשום כך להעריך אותו ולהתמקד בו ברמה יותר גבוהה, מה שמעביר אלי עוד אנרגיה ועוד יכולת לראות את האמת שלי.... והמעגל נמשך ונמשך. שני אנשים, או יותר, שעושים זאת יחד, יכולים להגיע לגבהים אדירים ולבנות זה את זה במקביל... " ( מתוך הנבואה השמיימית, ע"מ 166).

אני רוצה להאמין, שאם יותר ויותר אנשים יבינו שאהבה וקבלת האחר יכולות להגביהה אותם, ושכול נתינה היא קבלה מדהימה, נוכל ליצור עולם טוב יותר בו נעצים זה את זה, נעשיר זה את זה ונגביהה זה את זה.

בברכת אהבה והגבהה
סמדר

יום של אור ואוויר לנשימה.
הו
25/03/08 02:03
2צפיות
מסכימה עם כל מילה. תודה על הבאת הציטוט והתזכורת לדברים הכל כך נכונים ומעשירים שהדגשת.
[ומודה בהזדמנות זו שוב למי שעשה לי את ההכרות עם הספר המופלא הזה..]
אנרגיה..
25/03/08 10:33
אנשים צריכים להבין
שככל שנותנים יותר אנרגיה
כך מתעצמת האנרגיה האישית
וכך מתמלאים ביותר אנרגיה..

ככל שנתנים יותר
כך מתמלאים יותר

עסקה שווה

הידברות אחרת
25/03/08 10:47
1צפיות
הו סמדר,

אין כמוך בלהפיץ סביבך אור וחום. האורה שלך כל כך גדולה וזוהרת שקשה לא לחוש בה.
בכל מפגש אני חווה מחדש את האנרגיה הטובה שלך / שלכם וממלאת את המצברים לשבוע נוסף.

תודה לך  / לכם

באהבה
תמר
רק מביאה
25/03/08 13:55
1צפיות
כשלמדתי קנסיולוגיה, באחד התרגילים המנחה ביקשה שנשאף לתוכנו איכות מסויימת ונשחרר איכות אחרת.  כולם הכניסו פנימה אושר, אהבה, שפע... ושיחררו, פחד, שנאה, כעס...  אני הכנסתי פנימה את הפחד ששיחררה החברה שישבה לידי ושיחררתי אהבה.
כשמבינים שפחד,כעס, האשמה, הם כולם החברים שלנו, מורי דרכינו בדיוק כמו החברים שלהם, האהבה, האומץ,היצירה -קל יותר גם לקבל אותם כחלק מהדרך, גם לשחרר אותם ולפנות מקום לאנרגיה חדשה.
רגעי הקבלה/האהבה הכי משמעותיים בחיי היו ברגע של נתינה מתוך האין.
בימים של חומה ואיבה אני שולחת קרני אור של פריחה ויצירה והם תמיד חוזרים אלי באהבה.
מאיה

סמדרתודה על הבאת הדברים
25/03/08 15:02
2צפיות
אמנם לא קראתי (עדין) את הספר
אך אני מאד מתחברת למסר החשוב שהוא מכיל.

המתנה הכי נפלאה שמעניק היקום היא הזכות לתת מעצמנו
למלא אחרים באנרגיות ממקום של בחירה באהבה.

הדבר הכי מקסים בנתינה שככל שתתן תמיד ישאר גם לעצמך
כי יש מי שדואג להשלים ולהטעין אותנו בכל פעם שאנחנו מעניקים מעצמנו.

לחיי הנתינה והעצמה האישית והאוניברסלית

עצם הבריח
24/03/08 09:00
2צפיות
כלתי היקרה, שברה את עצם הבריח השמאלית בתאונת דרכים.

האם יש רעיון כיצד  אני  יכולה  לעזור לה, מעבר לרפואה הקונבנציונלית.

תודה.
דליה
לאחות את העצם בתהליך של דמיון מודרך
24/03/08 10:06
להניח את 2 הידיים על המקום.
איך זה קרה?
מאיה
תאונת דרכים
24/03/08 11:40
תודה מאיה,
היתה לה תאונת דרכים יצאה בנס, עם שבר בעצם הבריח.

יש לך רעיון יותר מפורט.
דליה
תאונות.
24/03/08 12:21
לפעמים סיפור המקרה מאיר את הסיבה שבגללה הוא קרה.  בדרך לאן היא היתה?  היה שם משהו מעורר מתח עבורה?
מה מנעה ממנה התאונה?
בספר של ג'רלד אפשטיין: דמיון מודרך יש הנחייה לאיחוי עצמות.  כמו כן ניתן לעשות זאת בדרכים  שונות אחרות.
מאיה
להגדיל את כמות הסידן במזון
24/03/08 15:46
הגוף זקוק לסידן כדי לאחות את העצם , אז לאכול מזונות עם תכולת סידן גבוהה
או אפילו תוספי מזון שהם סידן כמובן בתיאום עם הרופא המטפל שלה
זה ישפר את ההחלמה והאיחוישל העצם ולהקפיד על החבישה כדי שהאיחוי יהיה כהלכה
עצם הבריח
24/03/08 20:19
דליה יקרה
ישנו ספר שנקרא דמיון מודרך שכתב ג'ראלד אפשטיין וניתן לקנות אותו בכל חנויות הספרים, יש שם תרגילים נפלאים לעצמות שבורות.
כלי נוסף יפה הוא EFT שניתן ללמוד אותו בקלות ולעבוד עמו. אני אישית משתמשת בו הרבה עם עצמי ועם אחרים ואנחנו נדהמים מהתוצאות.

ערב נפלא ובהצלחה
עדנה שפירא
EFT
25/03/08 07:52
עדנה יקרה!
האם את יכולה לפרט מהו EFT, אני לא מכירה!
תודה
דליה
º
השרשור אינו עובד
25/03/08 15:41
על EFT
25/03/08 20:41
דליה ערב טוב
מצורף קובץ שקיבלתי לפני כשנה במייל ושמסביר על שיטת ה- EFT .
אני משתמשת בה כתהליך בפני עצמו וכחלק מארגז הכלים לשחרור מתח בעבודתי כקינסיולוגית
יש המון חומר באינטרנט בעברית ובאנגלית.
השיטה פשוטה וידידותית למשתמש
ערב נפלא
עדנה שפירא
היי דליה
24/03/08 20:40
חובשת לרגע את הכובע הרפלקסולוגי
מצרפת לך מפה רפלקסולוגית.
עיסוי השטח של כרית כף הרגל [מתחת לאצבעות עד לפס הרוחבי הירוק כולל, ממוספר במספר 14] גם בכף הרגל וגם גב כף הרגל..
כדי שיהיה נעים יותר לעסות את כף הרגל השתמשו בשמן שקדים [ניתן לקנות בכל רשתות הפארם] או בקרם רגליים מסוג טוב.

שרון.
º
המפה
24/03/08 20:41
1צפיות
המפה
עצם הבריח
24/03/08 23:52
היי דליה,

בהמשך לכל ההצעות המצוינות שקיבלת (במיוחד עבודה עם דמיון מודרך), אני מציעה לשלב מגע בריאות (ללא בדיקות שרירים אלא מעבר וחיזוק כל מרידיאן ומרידיאן לפי הסדר). מגע בריאות יועיל מאוד בשני מישורים: האחד- איזון אנרגטי אשר יוסיף לכוח הריפוי הטבעי של הגוף והשני- חיזוק שרירים בכל הגוף ובמיוחד אלה אשר באיזור עצם הבריח וזאת כדי להשיג תמיכה לעצם השבורה.

דבר נוסף, עבודה רגשית הקשורה לשבר ו/או לתאונה תעזור מאוד. אם אפשר לעבוד עם מפת הרגשות זה יהיה מצוין ואם לא נסי לעבוד עם קלפי השלכה.

בהצלחה והחלמה מהירה לכלתך.

שרה
תודה רבה
25/03/08 07:48
תודה לכל הרעיונות  המקסימים, שהבאתם בפורום.כ שכלתי תצא מבית החולים אני אתחיל לעבוד!

מה אתם מציעים לנסות הכל או להתמקד בדבר אחד?

באיזה מינון לעשות כל דבר?

והאם זהטוב שאני אעשה את הדברים אחרי שהיא תשתף פעולה?
יום נפלא
דליה
היי דליה
25/03/08 17:05

שולחת בריאות לכלתך

מציעה לך להתחיל כבר בבית החולים את מה שהוצע.

אני עשיתי עבודת מרידיאנים וקלפי השלכה לאבא שלי כשהיה בבית החולים אין שום בעיה לעשות זאת שם ובנוסף כבר את מתחילה לעזור לגוף להחלים.

בהצלחה
יעל
חדשות, כתבות, מאמרים וסרטונים
23/03/08 17:00
אני פותח פינה שתהיה בפורום באופן קבוע...

לפינה זו נביא את כל החדשות, הכתבות, המאמרים והסרטונים שאנו מוצאים ברשת בנושא קינסיולוגיה לסוגיה.

בהודעות יהיו כמה מילים על מה שהבאנו ונתינת לינק לאתר עם הכתבה, מאמר, סרטון וכדומה.

כולם מוזמנים לקחת בזה חלק ולהביא לפינה דברים מעניינים.

סרטון מערוץ 10
23/03/08 17:21
שמתארחת בו אוסנת גפן גרייצר.

מאוד מעניין ומהנה.

http://video.nana10.co.il/?ArticleID=523310

מאמר
22/03/08 23:26
1צפיות
אני מצרפת סרט מעניין באנגלית, ותרגום שלו, שנעשה באהבה גדולה ע"י שתי סטודנטיות שלנו בקורס.
תהנו
עזבו את ספת הפסיכולוג, דברו אל הגוף שלכם
24/03/08 17:51
1צפיות
שיטת "מוח אחד" מציעה אלטרנטיבה לספת הפסיכולוג. בלי נבירות נפש הנמשכות שנים ובלי הכברות מילים, אלא פשוט בקבלת המידע הכי עמוק דרך השרירים.

להמשך הכתבה http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3475865,00...

סרט אדיר על המוח
24/03/08 00:35
1צפיות
אני מצרפת סרט מדהים על המוח.
תהנו
תודה זה מדהים
24/03/08 16:04
ההרצאה שהיא מעבירה מאד מענינת
תודה עדי וסמדר
25/03/08 01:40
סרטים נהדרים ומאלפים.
תודה על השיתוף
חוש כיוון
23/03/08 14:51
ניווט הצד הפחות טוב שלי.
האם קינסיולוגיה יכולה לעזור?
האם יש כלי יעיל ופשוט בו אוכל להעזר ?

הכי גרוע זה שאני מחנה את האוטו בחניון ולא יודעת איך לחזור.
תודה על כל עזרה.

רונה.
אני הרחבתי את האופקים שלי...
23/03/08 16:36
מאז שאני זוכרת את עצמי, אני וכיוונים לא היינו החברים הכי טובים.  בתהליך קנסיולוגי התבררה הסיבה.  מאז חוש ההתמצאות שלי במרחב הולך וגדל.  ממליצה שתחפשי מדריך/ה בתחום שביחד תמצאו את הסיבה לעיוורון.
כטיפ לדרך:  בחרי משפט אליו את שואפת להגיע כמו חוש הכיוון שלי הולך ומשתפר, או אני מוצאת את האוטו שהחניתי בקלות, או כל משפט חיובי אחר שימצא את מה שאת אליו רוצה להגיע, ועשי יחד איתו את חפ"צ חיים.

מאיה
חיות המגע?
23/03/08 10:47
אנחנו ככול האדם אוהבים ורוצים מגע, לפעמים המגע נכון לפעמים כואב, אנו מקבלים כול מגע. בעוונותינו אפילו מחפשים מגע מבגד.
הרבה מהחיים שלנו תלויים באותו מגע, מעוברות לינקות, מילדות לבגרות, מזוגיות לפנסיה. סובב לא מעגל המגע.

כמה שאלות לכו על זה על באמת אבל
מהו מגע בשבילי???????
מהו נותן לי??????
איך אני מוכן לקבל מגע???????
מה אני מוכן לעשות בשביל מגע?????
מה אני לא מוכן לעשות בשביל מגע??????
עכשיו לאחר-
מהו מגע בשבילו????????
מה הוא נותן לא????????
איך הוא מוכן לקבל מגע???????
מה הוא מוכן לעשות בשביל מגע???????
מה הוא לא מוכן לעשות בשביל מגע???
השאלות מתיחסות לזכר וקבה ילד או כול אחד אחר

מגע..
23/03/08 14:24
מגע איננו רק צורך ביולוגי אלא גם כלי תקשורת.
מגע הוא שפה, אשר באמצעותה ניתן בתוך חמש שניות להעביר יותר אהבה מאשר בחמש דקות של מילים,שנבררו בקפידה.

מהו מגע בשבילי תקשורת
מהו נותן לי לחוש להבין לדעת להתחבר
איך אני מוכן לקבל מגע בהסכמה שלי
מה אני מוכן לעשות בשביל מגע לבקש
מה אני לא מוכן לעשות בשביל מגע לפלוש למרחב האישי של מישהו אחר

מצרפת שיר שקיבלתי בזמן לימודיי..

אנא גע בי
כוחו של מגע מאת פיליס ק.דיויוס

אם אני הוא תינוקך,
אנא, געי בי.
אני זקוק למגעך במובנים שלא תביני לעולם.
אל תסתפקי ברחצה, בהחלפת חילותים ובהזנה,
נענעי אותי בסמוך אלייך, נשקי את פני וחבקי את גופי.
מגעך המרגיע, העדין, מעניק לי ביטחון ואהבה.

אם אני הוא ילדך,
אנא, גע בי.
אף כי אני עלול להתנגד, אולי להדוף אותך ממני,
המשך, מצא דרכים לספק את צרכי.
חיבוק לילה טוב שלך עוזר להמתיק את חלומותי.
נגיעותיך באור יום אומרות לי, כיצד אתה חש באמת.

אם אני ילדכם בן הטיפש-עשרה,
אנא, געו בי.
העובדה, שאני כמעט בוגר,
אינה מכסה על הצורך שלי לדעת, שאתם עדיין אוהבים.
אני זקוק לזרועותיכם האוהבות, אני זקוק לקול רך.
כאשר הדרך הופכת קשה, הילד שבי עדיין רוצה בכל אלה.

אם אני רעותך,
אנא, גע בי.
אין כמו חיבוק עז כדי לומר לי שאתה אוהב.
מגע מרפא, בעת שאני מדוכאת, מאשר שאני
אהובה,
ומבטיח לי שאינני בודדה.
המגע שלך עשוי להיות המגע המנחם היחיד שיש לי.

אם אני אהובך,
אנא, געי בי.
את אולי סבורה, שתשוקתך מספקת,
אך זרועותיך מרחיקות ממני את פחדי.
אני זקוק למגעך הרך, המבטיח,
שיזכיר לי שאני נאהב, מפני שאני הוא אני.

אם אני ילדכם הבוגר,
אנא, געו בי.
אף כי אני בעל משפחה משלי,
עדיין כשאני נפגע, אני זקוק לזרועותיהם של אמא, אבא.
כהורה, נקודת המבט שונה,
אני מעריך אתכם יותר.

אם אני ההורה המזדקן שלכם,
אנא געו בי.
בדרך שבה נגעו בי כשהייתי צעיר.
החזיקו בידי, שבו לצדי, תנו לי כוח,
וחממו את גופי העייף בקרבתכם.
על אף שגופי עטה קמטים, הוא אוהב
חיבוקים

אל תפחדו,
רק געו בי.

מאוד מרגש
23/03/08 15:53
איזה סוגי מגע מכירים מעבר למגע הפיזי.
סוגי מגע..
24/03/08 20:09
מבט עיניים שנוגע..
מילים שנוגעות..
שמיעת מוסיקה שנוגעת..

בהזדמנות זאת רוצה להמליץ על ספר מדהים בנושא מגע ..
שם הספר כוחו של מגע - פיליס ק.דיוויס

º
בגלל שהשרשור עדיין פעיל אבל כבר לא קופץ...
23/03/08 10:10
מסיכות ותחפושות
19/03/08 21:16
שלום לכם

אנו לפני חג הפורים שלפי השיר "שמח ומבדח".
זהו חג של מסיכות ותחפושות אבל האם אנו לא עוטים מסיכות כל השנה?

מצרפת כתבה
מזמינה אתכם לדיון בנושא.

יעל שר
תודה יעל
20/03/08 19:05
על הבאת המאמר מהאתר שלך לפורום.

למחשבה או לדיון בעקבות הקטע...

אדם אחד ואלף פנים לו...:)

איזה מסיכות, אם בכלל, אנו עוטים על עצמנו ואיך כל מסיכה משרתת אותנו ?
מה היה קורה אם באותם מקומות לא היינו שמים מסיכות ?

חג פורים שמח
הנה מאמר בנושא מפרי עטי
23/03/08 08:08
לאמן ולהתאמן בפורים

"כל העולם במה -  וכולנו שחקנים"  אמר ויליאם שייקספיר
קואצ'ינג בדומה לגישות הפוסט מודרניות האחרות, דוגל בבחירת פרשנות למציאות. אין אמת אחת.

אין פרשנות אחת לניסיון שלנו, להתנהגותנו, לחזותינו.  
המאמן עובד ביחד עם המתאמן על האופן בו המתאמן מעונין להציג את עצמו לעולם ולעצמו. הם בוחרים ביחד את הדמות ואת התחפושת. כמו כן המאמן בוחן עם המתאמן באם הוא בוחר לעלות על הבמה או להישאר מאחורי הקלעים. בנוסף, הם שוקלים באם התפקיד יהיה ראשי או משני.

לאחר פגישת האימון, המתאמן מקבל משימות להמשך עבודה, פיתוח והתנהלות בחייו. המשימות יכולות להיות מסוג של הוויה או עשייה.

משימות הוויה מעולם הקואצ'ינג בסמוך לפורים יכולות להיות שאלות שהמתאמן מתבקש להגות בהם ולספק עליהן תשובות בכתב או בעל פה:

מה הן התחפושות המתאימות לחזון?
איזו תחפושת תבחר לעצמך בפורים זה?

איזו מסכה תלבש על מנת להתקרב למטרה?

איזו מסכה תוריד על מנת להאיץ את השגת היעדים?

לאיזו דמות תתחפש בפורים, שאותה תוציא לחירות בפסח?

לאחר דיון בתשובות, המאמן והמתאמן גוזרים את המשימות המעשיות  לביצוע.

אכן "העולם הוא במה ואנו שחקנים"
23/03/08 08:48
היי עינת

אבל עד כמה המסיכות בהן אנו חיים משפיעות עלינו בהיבטים הפיזיים והנפשיים
ולא היכן אנו משתמשים בהן לרגע כדי להשיג דברים בחיים וזונחים אותן כי הן לא משרתות אותנו יותר.

ישנן מסיכות המשרתות אותנו לאורך כל החיים אבל גם פוגעות בנו.

מהחוץ פנימה
23/03/08 08:51
ניתן לעבוד מהפנים החוצה אך אני מאמינה שניתן לעבוד גם מהחוץ פנימה.
תלבושת ומסכה, מרגע שהם נלבשים, משפיעים גם על פניומתינו.
בהחלט יש מסכות שפג תוקפן והגיע הזמן להיפטר מהן.
יעל, תודה על השאלה.
חג פורים שמח,
º
23/03/08 01:19
1צפיות
שיטת ימימה
18/03/08 13:44
לאחרונה יש טרנד חדש ושמו "שיטת ימימה" - "חשיבה הכרתית", גם אני לומדת את השיטה באמצעות אחת מתלמידותיה.

היום קרה לי דבר מדהים ומצאתי קשר ישיר בין השיטה לקינסיולוגיה.
גם ימימה מדברת על ימין ושמאל ושמיניות.

הייתי מצטטת קטע מ"חלק" שלה, שאותו למדתי היום, ושם מצאתי נקודות השקה רבות. אך השפה שלה קשה להבנה, עם מושגים מיוחדים ואין סימני פיסוק.

מה שמעניין במיוחד:
בשיטת ימימה בדרך כלל האדם עובד על עצמו וללא עזר ממטפל צמוד.
בשיטת ימימה אתה עובד לאט לאט על עצמך באמצעות זהוי. כל פעם חושף קליפה חדשה ומגיע לעומק נוסף. ואילו בקינס' באמצעות הכלים והתרגילים השונים אתה פותח חסימות, אבל אינך מבין בדרך כלל מה קורה בפנים? ואיך זה עובד?.....
.לעבוד בשילוב, יכול להיות מאוד מעניין!!??
מה דעתכם?
דליה - דיאטקינסיולוגיה
שיטת ימימה
18/03/08 18:02
עד כמה ששמעתי ממי שלמד את השיטה שהיא מאוד מזכירה את הקינסיולוגיה ואם אני לא טועה גם מפתחת השיטה, בין השאר למדה גם קינסיולוגיה.

דליה - את כותבת שבשיטת ימימה האדם עובד עם עצמו וללא עזרה ממטפל צמוד.

אני יכול לומר לך שבקינסיולוגיה שמתעסקת בשימת לב את יכולה להעביר את עצמך תהליך אחרי תהליך את עם עצמך ללא התערבות מאמן.

כמעט כל מי שלמד קינסיולוגיה חינוכית ויצירתית ושולט בשיטה, יכול להעביר את עצמו תהליכי איזון עצמיים ולטפל ולהדריך את עצמו בכל תחומי החיים.

אחת המתנות הנפלאות שקיבלתי היא היכולת לטפל ולהדריך את עצמי בכל הרבדים בעזרת תהליכי האיזון והשיטה של שימת הלב.

לגבי שאלתך על השילוב בין השיטות -
באופן אישי אני חושב שהקינסיולוגיה היא שיטה מדהימה ועוצמתית שעומדת בפני עצמה וכל שילוב יכול להעצים עוד יותר.

º
19/03/08 11:26
פתיחת חסימות בלי הבנה????
18/03/08 19:36
דליה היקרה,

אני מקווה שהבנתי נכון את הערתך/שאלתך ואני מצטטת: "...ואילו בקינסיולוגיה באמצעות הכלים והתרגילים השונים אתה פותח חסימות, אבל אינך מבין בדרך כלל מה קורה בפנים? ואיך זה עובד?..." - אני מבינה מכך שאת בעצם אומרת שבתהליכי העבודה הקינסיולוגיים האדם אינו מבין מה היו החסימות שהוא פתח או ש"פתחו לו" ואיך הכלים עובדים.

כבוגרת שתי שנות לימוד בקינסיולוגיה התפתחותית (כולל תהליכי עיוורון חיים) את בוודאי זוכרת (ואולי לא?) שאנו עובדים עם האדם כלומר: האדם שותף מלא (!!!) למסרים שעולים מהגוף/נפש (בין אם בשימת לב ובין אם בבדיקות שרירים), שותף מלא לכלי העבודה שנבחרים על ידי הגוף/נפש (שוב- בין אם בשימת לב ובין אם בבדיקות שרירים). אחד מתפקידיו החשובים ביותר של הקינסיולוג המלווה תהליך כזה הוא לבאר ולהאיר ולהסביר מהם המכשולים שעלו (למעשה מה קורה בפנים), מהם הכלים שנבחרו ולמה, וביחד עם המודרך/המתאמן להבין איך כל כלי (תרגילים, הצהרות חיוביות, תובנות ועוד...) מתאים דווקא למטרה ספציפית ודווקא בנקודת זמן מסויימת (תשובה ל- איך זה עובד).

אדם אשר עובר תהליך אישי בלי להבין "מה קורה בפנים ואיך זה עובד" מפספס בגדול וקינסיולוג אשר מניח לזה לקרות מפספס בגדול ואני חוששת שהצלחת התהליך מוטלת בספק. אין עוררין על כך שהתהליכים והתרגילים עוזרים מאוד בפני עצמם אך ללא התובנות וההבנות העמוקות שבדרך,  השינוי יהיה בהתאם.

בכל מקרה, שילוב תמיד מבורך וארגז הכלים הקינסיולוגי תמיד מקבל בברכה כלים משיטות נוספות.

ערב טוב,  שרה
הבנות ותובנות
20/03/08 16:43
חג שמח לך שרה יקרה!

שמחתי להתייחסותך למה שכתבתי על שיטת ימימה, אך יש לי השגות מעטות.

בטיפול  הקינסיולוגי, לדוגמא, כשאנו בודקים בדיקת שריר  לקבל אישור לכלי מסוים למטרה X, לאחר שקבלתי את האישור אני (בכל אופן אני) לא תמיד מבינה למה דוקא הכלי הזה, ולא כלי אחר. בסיום לפעמים אני מבינה את כל התהליך ולעיתים אני לא מבינה אך רואה את התוצאות שהן לשביעות רצון המטופל.

הלוא אנו יודעים שהגוף זוכר הכל, אך אנו לא תמיד זוכרים הכל  לפעמים ישנה הבנה או תובנה אחרי זמן, לעיתים מיד ולעיתים בכלל.

לכן אנני מבינה את הפספוס הגדול, עליו את מדברת.

מה שהצעתי, שאפשר לשלב דברים נוספים שעוזרים להבנת החסימות ותוצאותיה בלי לפגוע בקינסיולוגיה.

חג שמח

דליה

חג שמח דליה יקרה
22/03/08 22:06

אני שמחה שהפורום נותן לנו הזדמנות לסיעור מוחות ולדיונים מצמיחים, גם אם לא תמיד אנו מסכימים זה לדעתו ולזווית ראייתו של האחר וזה מה שיפה בעניין.

בתשובתי ציינתי במפורש שהקינסיולוגיה מקדמת בברכה כל כלי נוסף לארגז הכלים שלה ויותר מכך – רוב הכלים של הקינסיולוגיה אומצו על ידה משיטות אחרות.  בתשובתי גם לא התייחסתי כלל וכלל לשיטת ימימה שאותה אני מכבדת מאוד למרות שאינני מכירה את רזיה לעומק.

אני התייחסתי בתשובתי לאמירתך : "בשיטת ימימה אתה עובד לאט לאט על עצמך באמצעות זהוי. כל פעם חושף קליפה חדשה ומגיע לעומק נוסף. ואילו בקינס' באמצעות הכלים והתרגילים השונים אתה פותח חסימות, אבל אינך מבין בדרך כלל מה קורה בפנים? ואיך זה עובד?..... " . אינני חושבת שבקינסיולוגיה איננו מבינים בדרך כלל מה קורה בפנים נהפוך הוא, ומי שמניח לזה לקרות באופן קבוע מפספס בגדול.  אני מקווה שכעת אני ברורה יותר ואת מבינה למה התכוונתי.

את אומרת : "בטיפול  הקינסיולוגי, לדוגמא כשאנו בודקים בדיקת שריר  לקבל אישור לכלי מסוים למטרה X, לאחר שקבלתי את האישור אני (בכל אופן אני) לא תמיד מבינה למה דוקא הכלי הזה, ולא כלי אחר. בסיום לפעמים אני מבינה את כל התהליך ולעיתים אני לא מבינה אך רואה את התוצאות שהן לשביעות רצון המטופל" – גם אני לעיתים לא מבינה מיידית למה נבחר כלי כזה או אחר אך מאחר ואני מעריצה את חוכמת הגוף ומבינה שהכלי לא נבחר סתם כך - לכן אני מסבירה למודרך/מתאמן מהו הכלי שנבחר (ופה נדרשת ההבנה שלנו כאנשי מקצוע על מהותו של כל תרגיל וכל כלי) ויחד נחפש ונמצא מה הקשר. כמובן שלא כל תרגיל מקבל כזה יחס אבל בהחלט תרגילים וכלים משמעותיים , כן.

נכון שבמקרים רבים איננו זוכרים במודע למה נוצרה בנו החסימה ונכון שלעיתים ההבנה קופצת לה לאחר זמן מה, ואל לנו לחפור ולהתעקש מה היה, איפה, כמה ולמה ובוודאי לא להפוך זאת למעורר מתח מיותר. כשאני אומרת הבנה אינני מתייחסת דווקא לפרטי המקרה שיצר בנו חסימה. אני מתייחסת דווקא להבנה של מה קורה איתי היום ומה הגוף מספר לי על הדרך הנכונה עבורי לשחרר את המקום התקוע שממנו אני רוצה לצאת היום, בהווה. ואת זה מקבלים כשמבינים ביחד מהם הכלים שנבחרו.

שבוע טוב,

שרה

שחרור חסימות
19/03/08 00:22
שלום דליה.
אני רוצה להגיב לגבי "פתיחת החסימות בקינסיולוגיה".
לפי תפיסת הקינסיולוגיה המוח והגוף יודעים וזוכרים הרבה מעבר למה שאנו זוכרים (בשליפה).
לפעמים, בזמן איזון, אנו משחררים חסימה ומבינים ממה היא נגרמה, ולפעמים אנו לא ממש זוכרים למה נוצרה בנו החסימה.
בכול מקרה, כיוון שהגוף שלנו חכם בהרבה מאיתנו, הוא יודע במה מדובר, ועושה את השחרור המתאים עבורנו.
זה נשמע כמו "סיפור דמיוני" אבל אני אתן דוגמא.

לפני מספר שנים, כשלמדתי קינסיולוגיה עשיתי איזון לראיה וגיליתי, שאני לא מסתכלת שמאלה (בכלל לא הייתי מודעת לתופעה עד לרגע האיזון).
בזמן תהליך האיזון לא הצלחתי להבין מדוע יש לי קושי להביט שמאלה (גם לא אחרי הירידה בגילאיים)... אבל בכול מקרה עברתי את כל האיזון עד סופו, ואכן המבט שמאלה ניהיה קל ונוח יותר, וגם מטרת האיזון הושגה....

להפתעתי, רק כעבור תקופה, ההבנה "קפצה" לפתע למול עיני וקלטתי מדוע נוצרה לי החסימה בתנועה.
אז,
תמיד עדיף שנבין מה גרם לנו להיות במצב בו אנחנו נמצאים, אבל אם ההבנה לא מגיעה, אין צורך להיכנס למתח נוסף, חשוב לסמוך על המערכת גוף-מוח שלנו ופשוט להמשיך הלאה... אם ההבנות צריכות להגיע - הן יגיעו.... (לפעמים באמת לא כדאי להיזכר בכול הדברים ופשוט לסמוך על הגוף שלנו שידאג לנו).

יש בתוכנו תקשורת מדהימה של מוח- גוף ויש לה שפה משלה.
צריך פשוט להסכים להקשיב לגוף וגם ללמוד איך להקשיב לו.
לגוף יש  שפה מיוחדת משלו כדי לרמוז לנו שאנחנו לא פועלים נכון...או פועלים כשורה (זו שיחה לפעם אחרת).

תקשורת מוח-גוף
20/03/08 17:01
אני  מזדהה עם מה שכתבת.
תודה לך על הערות והארות המחכימות שלך!!!
חג שמח!
דליה
º
השרשור לא עובד....
23/03/08 00:34
עבר זמנו, אבל אני אקפיץ אותו
23/03/08 01:17
אחרי 72 שעות השרשורים כבר לא קופצים.
º
48תגובות
23/03/08 00:13
15צפיות

(המשך...)
אשמח לחוות דעתכם מהסתכלות אחרת על קשיי למידה
22/03/08 15:48
11צפיות
שלום רב,
כתבתי את ההודעה הזו לעדנה שפירא ולצערי לא קיבלתי תגובה, אז אשמח לשמוע ולקרוא את חוות דעתכם:

הילדון החמוד שלי בן 6 וחצי, מוגדר PDD NOS עם שפה טובה, אך השארנו אותו שנה בגן בשל קשיים רגשיים שיש לו וכן קושי בריכוז והתארגנות.
הוא מטופל אצל קלינאית העובדת איתו גם על תכנים לקראת כיתה א' ומזה זמן רב אני רואה את הקושי הגדול שלו בהתארגנות בכל תחום בחיים. הוא אף פעם איננו יודע היכן הניח את החפץ\צעצוע הקודם שלו, מאד אסוציאטיבי במחשבתו ומאד קשה לו להתמקד בפעילויות הדורשות כמה תחומים וליצור אינטגרציה ביניהם.
אני רואה גם קושי בהמשגת מושגם שונים ושאילת שאלות לאלימינציה כמו במשחקים שונים (מי החשוד \ דודידו שואל שאלות\ כל ניסוח הדורש אלימינציה ותכנון מידע).
קשה לו מאד לשבת על דפי עבודה והוא מתוסכל מאד בקלות. קשה לו להתרכז לאורך זמן הוא מאד מאד מפחד להפסיד במשחק ואם הוא רואה שיש סכנה שיפסיד הוא קם מהשולחן או זורק את הלוח\קלפים וכ"ו.
רכשתי הרבה מאד תוכנות ומשחקים שונים, אך הוא נמנע מכל מה שנראה לו קצת מתסכל או מלחיץ ולכן לא קל לשבת איתו.

אני מחפשת טיפים לתוכניות עבודה סביב אסטרטגיות למידה והתארגנות,וגם יכולת הבדלה בין עיקר וטפל - קושי בולט אצלו בתחומי למידה שונים וגם הוא קשור ליכולת אלימינציה. גם משחקים "פשוטים" כמו דומינו, או אפילו טאקי, נעשים ללא חשיבה של שני צעדים קדימה, אלא "בשלוף" ומציאת פתרון מיידי, ללא קשר אילו קלפים אצלו ביד. כך הוא לא מצליח לנצח, כי הוא לא "חושב קדימה"

בין היתר הקושי שלו הוא עם פתרון בעיות, גם כאשר מספרים לו על בעייה ומציעים לו לחפש עבורה פיתרון - הוא נמנע מכך.
בתחום של פיתרון בעיות חשבוניות אולי קצת יותר קל לו, אך בכל התחומים, הוא מנסה לשלוף דרך מבלי לקחת בחשבון יותר פרמטרים, או לנסות לעשות אינטגרציה עם הנתונים. לדוגמא:
הוא בחר קוביה של התאמת צורות שונות, עם 4 צורות בכל פאה שלה, ולא הצליח להבדיל בין מחומש ומשושה, בין מקבילית, מעוין ומלבן, אלא ממש כמו ילד בן שלוש (ולהזכירכם, הוא בן שש וחצי) הוא ניסה לדחוף בכוח לכל חור מבלי לעשות matching או לבדוק מה בדיוק יש לו ביד..   האמת שהקושי הזה ממש "הרג אותי" שהוא לא מסוגל להתמקד ולראות איך להתאים במשימה של פעוטות.
יש לו קושי גם עם העתקת דגמים, דו מימדיים או תלת מימדיים, וגם בכל הכישורים הטכניים של בנייה ופירוק.

בתחום השפתי הוא מכיר היטב צליל פותח וסוגר, חריזה, משקלים של מילים ועוד והוא מסתדר לא רע גם עם תחילת חשבון וחיבור ומנייה, אך התחום הכללי של התארגנות וזיכרון ומידע לא פשוט בכלל.

האם יש תוכניות  העוזרות לו בלמידה של הסקת מסקנות והבנת הנשמע (לקראת הבנת הנקרא  בשנה הבאה)?
האם יש תוכניות למידה לפי גישתך או תחום דומה העוזר בלמידה והתארגנות?
האם אתם מכירים תרגול של הבנייה על עיקר וטפל?
האם יש ספרות עם הדרכה בנושא? האם יש תוכניות מובנות לכך? האם יש תרגול שמאפשר הסתכלות על כמה פרמטרים ביחד?
כשהוא משחק עם כמה פרמטרים ויזואליים, הוא די מצליח, אבל יש קושי עם סריקה ממוקדת של פרטים כמו בהתאמות או פזלים.
אני מתחילה להיות מודאגת לקראת כיתה א' המתקרבת ואשמח לכל מידע נוסף ותודה רבה מראש

שלום
22/03/08 16:24
4צפיות
ראשית, מרגש לקרוא את כתיבתך שמעידה על מעורבות וידע רב.
כל הכבוד לך.

אני מצרפת עבורך קובץ שיתכן ויעזור לך במקצת.

האמת שקצת קשה לתת רעיונות לעבודה דרך האימל.... ויש כאלו.
אני מאוד ממליצה לך לחפש מישהו שיודע לעבוד גם עם הליכה אינסופית, שמאוד מומלצת לתחום הבעיות שכתבת עליהן,
וממליצה לך להביט בחוברת שכתבתי שנקראת: "למידה בתנועה"- בה יש פעילויות רבות שעוזרות ומקדמות בתחומים שכתבת עליהם.

שיהיה לך בהצלחה, ושתצליח לגלות את נקודות העוצמה של הילד, דרכן תוכל להתקדם יותר בקלות.
המון הצלחה.

º
הקובץ הנשכח
22/03/08 16:26
4צפיות
אינטגרציה
22/03/08 16:46
3צפיות
מתוך ההודעה שלך בצבצה לה כמה פעמים המילה אינטגרציה ולדעתי שם את צריכה להתחיל.  הקשר בין הדברים השונים, עיכול של אירועים.  מה הוא אוהב לשחק? אם הוא אוהב לשחק בכדור הייתי מתחילה איתו במסירות וכשהוא כבר זורק ומצליח לתפוס את הכדור הייתי מכניסה עוד מטלה של משהו שאת יודעת שהוא יודע, תוך כדי משחק המסירות ולאט לאט מכניסה גם
דברים חדשים.  הליכה על השמונה האינסופי בשילוב של האזנה למוזיקה, פלסטלינה, הצלבות, הקשבה לסיפור... כל דבר שמשלב בו זמנית כמה דברים.  חשוב שהוא יהנה מהפעילות.
האם יש לו בעיות במערכת העיכול?
מאיה
התארגנות וזיכרון
22/03/08 16:50
11צפיות
שלום לך
אסטרטגיות בלמידה הן דבר נפלא שעוזר לילדים אלו.

בקינסיולוגיה אנו משתמשים גם באסטרטגיות בתנועה מלבד תרגילי מוח כדי לעזור בתארגנות.
כשאני מאורגן בגוף גם המחשבות והזיכרון שלי מאורגן.
אסטרטגיה בתנועה, רפלקסים ינקותיים ותרגילי מוח עשויים לעזור בהתארגנות במחשבות ברצף העשיה של המטלות וגם בזיכרון.

כדאי לחפש איש מקצוע היודע לעשות זאת ותוך כדי זאת ילמד אותך לעשות זאת בבית עם הילד כך תפיקי תועלת גדולה יותר.

בהצלחה
יעל

לא קל לפעמים
22/03/08 20:02
אמא יקרה
שבוע טוב וחג פורים שמח.
צר לי אך לא ראיתי את פניתך לא בפורום ולא במיילים הפרטיים שלי , אם פיספתי הודעה אני מתנצלת מעמקי ליבי על כך שלא קבלת תגובה ממני.

הקינסילוגיה היצריתית והחינוכית ו יכולות לתת מענה לקשיים שאת מתארת.
מטרת העבודה עם ארגז הכלים הקינסיולוגי הוא ליצור שילובים בין המוח והגוף . אנחנו מתמקדים בתהליכי איזון שונים כמו:
איזון למיקוד - לשיפור מיומנויות תפיסה, הבנה, שינוי זוויות ראיה.
ממד המרכוז - לשיפור מיומנויות אירגון, מיומנויות ארגון של הגוף וארגון רגש.
ממד הצידיות - לשיפור מיומנויות תקשורת, תקשורת בין אישית ותוך אישית.
תהליכי איזון לראיה והתבוננות, קשב, מוטוריקה עדינה וגסה , אסטרטגיות בתנועה ורפלקסים ינקותיים  .

כל ילד וכל משפחה הם יחודיים ולכל אחד תהליך עבודה שמתאים לו ולמשפחתו, וילד אחר עם אותם קשיים כפי שאת מתארת לא מן הנמנע שתהליכי העבודה איתו ועם משפחתו יהייו שונים מאשר עם משפחתך.

אשמח אם תפני אלי טלפונית כדי שאמליץ לך על קינסיולוגית באזור מגוריך.

שבוע נפלא
עדנה שפירא
המון תודות לכולכן על תשובות מלאות אור
23/03/08 09:58
56צפיות
תודה לכן כולכן על התשובות החיוביות והיכולת להסתכל על החיוב והיכולות.
תודה רבה לך סמדר גפני על הפירגון לידע ולמעורבות שלי בנושא רשמתי את ההודעה במספר פורומים ורק כאן קיבלתי פרגון, לעומת פורום של קשב וריכוז שבו קיבלתי נזיפה למה לא אבחנתי את הילד...
תודה גם על הצירוף של הקובץ של אמא חד גורית, שאותה אני מכירה גם מהקומונה לויסות חושי יופי של מאמר. היכן אני יכולה למצוא את החוברת "למידה בתנועה"- שכתבת? האם היא נמכרת בחנויות או רק דרכך?

רציתי לשאול מה ההבדל בין העבודה של שיטת רביב, העובדת על השמיניות ובונה קשר עיין מתמשך עם הילד, תוך סיבוב הראש בשמיניה לבין העבודה שלכן בתוך ההליכה בשמיניה?

תודה רבה לך מאיה על ההמלצות שלך לאינטגרציה כי אכן זהו המוטו שלי - והמחשבה העיקרית היא איך ליצור אינטגרציה טובה של מידע ויכולת בניית סדר עדיפויות בתוכו, של עיקרי ומשני.  מצחיק, את התרגיל עם כדור ודיבור וחשיבה איתו, עשיתי עם מאות מטופלים (ארץ עיר\מילים מתחרזות\שמות של חיות במים\עפות\מה מתחיל ב.. ועוד) ודווקא לו איתו - מה שאומר משהו לגביי
לגבי הצלבות, אני מכירה כמה תרגילים אבל אשמח לעוד כמה ותודה ראיתי גם את הדף שצירפת בשרשור אחר ואני מאד מסכימה איתך לגבי חשיבות הנאה, כי נראה לי שיש לי נטייה להלחיץ איתו, בגלל הציפיות שלי (ציפיות לכריות ) לעומת מטופלים שאינני יוצרת מולם ציפיות מלחיצות..

תודה לך יעל שר1 על ההמלצות ושאלה לגבי האמירה שלך "אסטרטגיה בתנועה, רפלקסים ינקותיים ותרגילי מוח". במקצועי, אני עובדת עם תינוקות, פעוטות וילדים עם לקויות שונות בגנים טיפוליים ומכירה היטב את נושא הרפלקסים הראשוניים והתפתחות סנסו מוטורית ועבדתי שנים לפי גישת ווייטה שעובדת עליהם.
בתחום המוטורי בני עשה קפיצה מרשימה ויכולת האינטגרציה שם מרשימה בהחלט לעומת יכולת דלה יותר בתחום הקוגניטיבי.
האם תרגילי המוח שאת כותבת עליהם גם הם מתייחסים בעיקר לאיזורים מוטוריים? כי אני בהחלט חושבת שמוטוריקה טובה בשילוב עם אספקטים קוגניטיביים ועבדתי כך בכל האוכלוסיות, למעט עם בוגרים עם פיגור עמוק שהצד הקוגניטיבי שלהם היה מאד פגוע לצערי ואז השילוב הקוגניטיבי הקשה עליהם ולא ממש עזר..

בכל מקרה, להבדיל אלף הבדלות, בני מתקדם יפה בתחומים רבים, אך הקושי בארגון, אינטגרציה ורצף בולט מאד.

תודה רבה לך עדנה שפירא על התשובה פה. השאלה המקורית היתה בשרשור שיועד אלייך למטה והיא הופיעה אחרי השאלה על ליונל מירושלים שאגב, אני עדיין מחכה לפרטים עליו, וכיצד ניתן ליצור קשר עימו
התשובות שלך קצרצרות והייתי שמחה אם היית מפתחת עוד שניים שלושה משפטים על כל נושא, כמו למשל על  מימד המירכוז ומימד הצידיות. זה נושא שמאד מסקרן ןמעניין אותי .
מי יודע, אולי אלך ללמוד ואוסיף עוד כלי לארגז הכלים שלי.. הנושא נראה מאד מעניין ורלוונטי לי, לילדיי ולעבודתי

הרבה תודה ושבוע שקט ומואר לכולכן
אמא יקרה
24/03/08 15:59
1צפיות
את החוברת "למידה בתנועה" אפשר לרכוש בחנויות הספרים.
החוברת נכתבה בהשפעת הקורס של תרגילי-מוח והיא מציעה מגוון של פעילויות בתנועה, שמטרתן להראות להורים ולמחנכים דרכים נוספות כיצד אפשר לשלב את הלמידה עם תנועה. יש בחוברת גם דפי עבודה רגילים כי בסופו של דבר הילדים נדרשים לעבוד בכתה עם ניר ועט.

אם לא תמצאי את החוברת בחנויות שליד ביתך את יכולה ליצור קשר עם המפיץ שלי
http://www.rachgold.co.il/

ואם יש בעיה ..... תצרי איתי קשר.

בברכת עבודה מהנה
סמדר
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום