לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום תפירה,  מיועד לכל מי שמתענין בתפירה ובגיזרה.

ולתופרים בפועל שמתחבטים בבעיה כלשהיא,  למתלבטים היכן ללמוד, איזו מכונה לקנות, ועוד.. כל השאלות כשרות, ואנחנו ננסה לתת תשובה לכל אחד ואחד. 

אני מזמינה משתתפים מנוסים לתרום מנסיונם ותחומי התמחותם, ולהיעזר בתחומים אחרים, נשמח לכל דיון, מפרה,  

גולש שישתמש בלשון מעליבה, בכלליות, או נגד  גולש אחר,ישמיץ, או יוציא לעז על אחרים, יוזהר והודעתו תימחק, אם יחזור הנ"ל לסורו, תיחסם כניסתו לפורום.. 

הנהלת תפוז מתריעה :אין לפרסם בפורום. לפרסום-יש לפנות אל הנהלת תפוז. הודעות שתכנם אינו ראוי ימחקו.

תפירת פוף אגס
20/09/14 08:57
34צפיות
מחפשת דגם לתפירת פוף בצורת אגס
שבת שלום.
19/09/14 13:49
61צפיות
הייתי היום בנחלה. בעלי לקח את הילדים לשעתיים.ואני קניתי - סרטי סריגת קרושה  לכיסוי ראש (אם תנוח עלי הרוח אני אקשט אותם עם חרוזים)בד מהמם ויקר יותר ממה שאני מוציאה בדרך , אבל הוא היה כל כך יפה!!! קניתי מלא בדים ב10 שקלים למטר,מלא!!!!ובתוכם 3 בדי ג'נס שיהפכו  למספיק חצאית בית ספר לקטנה בשביל לסדר אותה לכל השנה,ומלא בדים שיהפכו לשמלות מסתובבות. והשאריות לכיסןי ראש.אני ממש מבסוטה. (והולכת לתת לאמא שלי לתת לי חלק מהבדים בתור מתנת יום הולדת, כך שזה לא יכאב לי בכיס יותר מדי) אם השמלה שיש לי בראש בשביל עצמי תצא כמו שאני רוצה - אני אהיה המאושרת באדם!!!
גזרתי שתי חצאיןת.
19/09/14 16:49
70צפיות
ביום ראשון רק לחבר לחולצה.
º
מנסה שוב לצרף תמונה
הודעה זו מכילה תמונות
19/09/14 16:54
135צפיות
º
והשניה
הודעה זו מכילה תמונות
19/09/14 17:56
107צפיות
וכמו שהספקנו להכיר אותך במוצ"ש כבר
19/09/14 17:59
60צפיות
ידגדגו לך הידים ואז ביום ראשון יהיו לנו תמונות של שמלות
שבת שלום
בדים יפים
21/09/14 07:15
33צפיות
ואני מקנה.. ם אני הייתי מרה להיות בנחלה ביום שישי. אז להכעיס, הקטנה שלי חלתה יום לפני וכל התכניות בוטלו.
ויום שישי הפנוי הבא...
כן.. רק אחרי החגים...

מתנצלת על השגיאות
21/09/14 07:15
23צפיות
המקלדת שלי מפספסת אותיות....
השמלה הראשונה מוכנה
הודעה זו מכילה תמונות
21/09/14 09:12
99צפיות
הולכת לק ניותועל הדרך אחפש חולצה לשדך לחצאית השניה
º
ממש מקסים!
21/09/14 11:05
13צפיות
º
השמלה השניה
הודעה זו מכילה תמונות
21/09/14 14:30
92צפיות
º
מאחלת לכולם שנה טובה בריאות נחת ושגשוג
19/09/14 13:20
8צפיות
סופסוף תמונות :)
הודעה זו מכילה תמונות
19/09/14 12:23
148צפיות
לקח לי קצת זמן לצלם... הצבע המקורי הוא הסגול כהה שבשמש הפך להיות ורוד זוהר ;) 
מילאתי את הפוף קצת יותר מידי אבל הבנתי שעם הזמן הנפח של המילוי קצת ירד והוא יהיה יותר 'פאפי'. הוא גם יצא גדול מידי עקב חישוב לא נכון, אבל אני עדיין מרוצה :) 

טיפ למילוי שקבלתי מהבחורה הנחמדה מ'מילגה': לוקחים בקבוק, חותכים אותו לחצי. לוקחים את הפינה של השקית מילוי וגוזרים בזהירות את הקצה (כמו שקית זילוף). את השקית מדביקים בסלוטייפ לגוף הבקבוק. את הפיה של הבקבוק מכניסים לתוך הפתח בביטנה ומחזיקים חזק-חזק. הופכים ומתחילים לנער :) אני נעזרתי בחברה, לקח קצת זמן ו-4 קילו של מילוי (!!!) אבל חסך ליכלוך. 

תודה לעוזרים ובמיוחד לשמשא 
שבת שלום 

º
כל הכבוד, מהיכן המילוי?
19/09/14 12:29
17צפיות
º
תודה :) המילוי מ'מילגה'
19/09/14 12:34
24צפיות
º
ממש יפה
19/09/14 17:53
8צפיות
º
תודה על המשוב !!!
20/09/14 19:25
16צפיות
תופרת
19/09/14 08:49
60צפיות
היי אני רוצה לפתוח סלון כלות בבאר שבע , אני מחפשת תופרת שמלות?
הרמת מתפרים במותן בשמלה
18/09/14 15:55
64צפיות
שלום לכולן,

אני תופרת שמלה בפעם הראשונה, השמלה היא שמלת shift בעלת מתפרים בחזה ומתפרים בגב למותן.
המותן שלי גבוהה ועל כן תהיתי האם אני צריכה את המתפרים לתפור גבוה יותר מאשר בגזרה שיש לי?
זה בעיקר נראה לי הגיוני. אשמח לכל הסבר או אם יש לכן איזשהו מדריך (גם באנגלית) שמסבירה כיצד להתאים
בגד למותניים גבוהות, אני ממש אשמח- חיפשתי ועד כה חיפושי לא העלו יותר מדי.
תודה
מענין לראות עד כמה המתנים שלך גבוהות
18/09/14 16:53
53צפיות
עדין לא פגשתי בחורה שהיה ממש צריך להתאים לה מתפרי מותן בגלל "מתנים גבוהות"
לרוב הגיזרות מתאימות,
מה שכן, יש טבלה נפרדת עבור נשים נמוכות, כי אורך הגב שלהם קצר יותר (אולי מתאים להגדרה של "מתנים גבוהות" אבל לא ביחס אליהן, כי הן נמוכות אז אצלן זה נורמאלי)
מה הגובה שלך? כי אם את יותר קרובה ל160 מ170, אז פשוט תחליפי טבלה.
תשובה
18/09/14 17:10
50צפיות
אני 167, ככה שאני יותר קרובה ל170.
המותניים שלי 12 ס"מ מעל קו המותן "הנורמלי"- מי קבע מה זה נורמלי????
אני מניחה שהממוצע.
אם המרחק בישיבה בין המותן לירכיים הוא 20 ס"מ בממוצע, אצלי הוא 32 ס"מ.
אני יכולה לנסות ללכת על מה שהגזרה מציעה במקור, פשוט מהתבוננות בשמלות שיותר מחמיאות לי 
(שיש לי אחת כזאת, כיום בארון), המותניים נמצאות במיקום גבוה.
ולכן אם אני תופרת לעצמי חשבתי להתאים אותה אלי.
מה דעתך/ן?
תודה
מתנים זו הנקודה הכי צרה בגוף , האם ככה אצלך?
18/09/14 17:16
46צפיות
גובה ישיבה הוא הנקודה אליה מגיעים המכנסים לכסא, את יכולה להחליט עליה, ככה שזה לא בדיוק\ וחוץ מזה גובה הישיבה לא תלוי רק במותן,
ו
תשובות
18/09/14 17:26
43צפיות
כן, הנקודה הצרה ביותר שלי.
את חושבת לנסות לתפור רגיל?
והכי הרבה במקרה הצורך לפרום ולהרים את המתפר?
אני ממש לא מתרגשת מזה שזה לא "נורמלי", מושגים כמו נורמלי או מידות לבגדים זה משהו
שהחברה שבה אנחנו חיים נותנת על מנת לקטלג. 
אבל הם ממש לא מה שמגדיר אותנו.
פשוט רציתי לנצל את ההזדמנות לתפור לעצמי משהו שהוא באמת מותאם אישית ותהיתי מכיוון שאני רואה שיותר
מחמיא לי שמלות בהן המותן גבוהה, לנסות להתאים אותה אלי ולא להסתפק בגזרה שניתנה לי.
שוב פעם המון תודה.
הקטע הכי רחב במתפר צריך לעמוד בנקודת המתנים,
18/09/14 17:55
43צפיות
כי התפקיד של המתפר להכניס את ההפרש בין הירכים /חזה למתנים,
אני פשוט ממליצה למדוד  את הבגד לפני יצירת המתפר  כשהוא הפוך (!)
ואז בעזרת סיכות לאסוף את העודפים במתפר חדש ונכון
תודה על ההסבר
18/09/14 17:58
27צפיות
זה מה שאני אעשה
ועוד משהו, בענין הנורמאליות של המידות
18/09/14 17:19
44צפיות
נורמאלי, זה ממוצע 
כל השאר ששונה מהממוצע, הוא לא נורמאלי,
כל אידוט מבחינה שכלית הוא לא נורמאלי, אבל גם איינשטיין הוא לא נורמאלי,
ועכשיו שכל אחד יקח את המושג הזה לאן שבא לו,
בצורה  יבשה, אין בזה פגיעה.
º
תודה
18/09/14 15:35
18צפיות
º
על מה?
18/09/14 17:20
7צפיות
PFAFF 1142
18/09/14 14:39
65צפיות
אשמח לדעת חוות דעת על המכונה

מכונה טובה, מכאנית, מתאימה מאוד כמכונה ראשונה
18/09/14 16:49
58צפיות
וגם למשיך איתה הלאה,
בעצמי רכשתי כמה כאלה לאחיניות שלי  (לא אני שילמתי) היום היא במבצע לקראת החגים ,
אצל היבואן במרכז התפירה חדרה.
|*|נפתח פורום חוכמת ההמונים|*|
18/09/14 14:30
4צפיות
|נורה|פורום חוכמת ההמונים הוקם בשבילכם, הגולשים והגולשות שמעוניינים להשתמש בחוכמת ההמונים כדי לקבל עצות, תשובות, רעיונות וכל דבר אחר שיעניין אתכם.
חוכמת ההמונים יכולה לעזור ולהועיל בכל מקרה שבו אתם רוצים מגוון של דעות, מאנשים שונים אשר עוסקים בתחומים שונים, כדי לסייע לכם להגיע למסקנה מסויימת, רעיון או אפילו החלטה, בכל נושא שעולה על רוחכם.

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו... ואל תשכחו להיות יצירתיים :-)

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בוקר טוב לכולם\ כל יום אני מקבלת לתיבה שלי מסרים
18/09/14 09:30
80צפיות
שאלות משאלות שונות, איך? מה? כמה? ואני עונה, באריכות, ובתשומת לב.
מבקשת שיעדכנו,
אבל אחר כך זהו מאותם שואלים לרוב - דממה, יחידי סגולה מעדכנים,
תפנימו העידכונים חשובים , ככה יש לנו מידע שאולי לא היה מגיע אחרת,
כמובן שהוא מסונן וואני משתדלת לעשות בדיקה,
שאלתם? נעניתם? למה שלא תעבירו את זה הלא? - תעדכנו, כדי שמישהו אחר יוכל להיעזר?
יומקסים לכולם
º
18/09/14 09:41
6צפיות
ואני שואלת: למה שלא ישאלו בפורום עצמו?
18/09/14 11:21
39צפיות
כך כולם יהנו ולא רק הם.
º
מסכים לחלוטין
18/09/14 11:56
12צפיות
הפרוייקט הראשון שלי - נרתיק לפלאפון
הודעה זו מכילה תמונות
17/09/14 18:07
151צפיות
מאחר ועדיין אין לי את הבדים שאני צריך בכמות מתאימה, החלטתי לנסות משהו קטן - נרתיק לפלאפון.
המימדים קצת גדולים מזה של הפלאפון, כך שגם פלאפונים גדולים יותר ייכנסו.
המטרה העיקרית היא כדי לבדוק את יכולת התפירה של המכונה ולהתנסות ביצירה של כיס.
אגב, התיכנון נעשה במחשב
17/09/14 18:09
57צפיות
שרטוט של הצורה בתוכנה SolidWorks ולאחר מכן פירוק של תלת מימד לדו מימד באמצעות התוכנה Pepakura Designer.
º
נו?
18/09/14 08:43
16צפיות
?
18/09/14 09:30
35צפיות
צרפתי כמה תמונות, הנרתיק עמד בציפיות, המכונה תופרת כמו שצריך

אגב, קיבלתי הבוקר את החוטים ששלחת לי, אני אבדוק מאוחר יותר אם המכונה מתמודדת איתם.
רק הבוקר? נו הדואר והשביתות שלו, איפה
18/09/14 09:32
44צפיות
הנרתיק? תראה!

את החוטים גלגל קודם על סלילים של מכונה כמובן, אחד למעלה אחד למטה.
תמונה אחת
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 09:38
96צפיות
אגב, בהודעה הראשית יש 4 תמונות, אפשר להעביר ביניהן על ידי לחיצה על הגרסא המוקטנת מתחת לתמונה הראשונה שזה מציג.
נראה אלוף! אותי מעניין העניין של התוכנות שכתבת עליו
18/09/14 11:21
31צפיות
תוכל לפרט על כך?
בשמחה
18/09/14 11:54
41צפיות
באופן כללי SolidWorks היא תוכנה לשרטוט. ניתן ב-2D ו-3D. ישנן תוכנות נוספות שניתן להשתמש בהן לשרטוט כמו autocad ו google sketchup.
אישית למדתי להשתמש ב-SolidWorks עבור העבודה באמצעות מדריכים מוקלטים. התוכנה לא מסובכת בכלל ואם יש לך גישה למחשבים ותוכנות ניתן ללמוד לעבוד איתה בשביל שימושים כאלו בזמן קצר מאוד.

הרעיון הוא לייצא את השרטוט - תלת מימדי, בפורמט אותו התוכנה pepakura מסוגלת לקרוא. היא כבר יודעת לפרק את המשטחים שבנוייים בצורה תלת מימדית לדו מימד.

º
מעולה! אני עובדת באוטוקאד, הפפקורה היא חינמית?
18/09/14 13:09
13צפיות
אפשר להוריד גירסת נסיון חופשית
18/09/14 13:11
32צפיות
º
תודה רבה! זה גם יכול סופר לעזור לי בלימודים (ארכיטקטורה)
18/09/14 13:13
11צפיות
מגניב האמת ששמעתי עליה מחבר
18/09/14 13:16
33צפיות
שלומד עיצוב תעשייתי, וממש התלהבתי ממנה!
º
איך שדברים מתגלגלים...
18/09/14 13:28
15צפיות
º
תמונה שנייה
הודעה זו מכילה תמונות
18/09/14 09:39
87צפיות
º
יפה, זה אומר שהצלחת להשתלט על הדושה
18/09/14 14:06
15צפיות
למען האמת
18/09/14 14:09
35צפיות
חלק מהתפירה אני מבצע על ידי סיבוב ידני של הגלגל. זה יותר נוח כשמדובר על חלקים בתפירה הכוללים מספר תפרים לא גדול בכיוון אחד.
אבל כן, בגדול הצלחתי להתמודד עם הדוושה לא רע
º
תמשיך להתאמן
18/09/14 16:47
9צפיות
נראה אחלה. גם אני רוצה :)
הודעה זו מכילה תמונות
21/09/14 09:18
51צפיות
האם יש לך אפשרות לשלוח את הגזרה באי-מייל ? הייתי שמח לתפור כזה גם לעצמי (אולי אפשר להוסיף לולאה מאחורה וכך לחבר את הנרתיק לחגורת מכנסיים ?)
רואים בתמונות שגזרת את הפינות כדי שיהיה לך נוח לקפל את הבד (קורדורה ?). איך ידעת איך, כדי לגזור באופן המסויים הזה ?
אני גם משתמש במכונה דומה לשלך (הפרוייקט האחרון שלי היה תיק שתפרתי על מכונת התפירה של אמא של סבא שלי : זינגר מ-1908, עם פדל נטול מנוע). צירפתי 2 תמונות (אבל אני לא מצליח כרגע להפוך אותן, כך שיופיעו כפי שצולמו :)).
תפרתי 2 בדים (של הגזרה של התיק) זה לזה, תוך השארת פתח, שדרכו הפכתי את הבדים. כך קיבלתי גימור יפה בלי שום אוברלוק : וכך הצלחתי לתפור את כל התיק עם תפר ישר בלבד. גזרתי את הבדים עם תוספת של המתפרים כדי שהתיק לא יקטן בגלל העניין של היפוך הבדים.
אשמח לשתף
21/09/14 10:59
20צפיות
כשאגיע לבית שלי (כרגע בבית של חמתי). הוספה של לולאה על מנת לחבר לחגורה אפשרית ולדעתי דיי אינטואיטיבי.
לגבי הפינות - מאחר ושרטטתי את הנרתיק במחשב לפני כן, קיבלתי גיזרה שכוללת את הגזירה המתאימה, כלומר לא היה צורך בגזירה מעבר לגזירה הראשונית. מה שכן - מאחר ומדובר בבד עבה יותר מחתיכת נייר, הפינה לא יצאה מושלמת, לומדים עם הניסיון

התיק שתפרת נראה מאוד מקצועי! הבד הפנימי הוא גם כן קורדורה? מאיפה אתה משיג חומרים לתפירה? באיזה חוט אתה משתמש לתפירה?
באופן כללי עבודה עם קורדורה מאוד מעניינת אותי. האמת שבדיוק אתמול נתקלתי באלבום של בחור שתפר תיק גב, וצילם המון תמונות על הדרך, אולי יעניין אותך גם!
מאוד מעניין הבחור עם תיק הגב
21/09/14 16:05
26צפיות
הבד הפנימי של התיק זהה לחיצוני, רק הצבע שלו אחר. לא מדובר בקרורדורה אלא בכותנה. הבד הוא טוויל, כך שהוא די עבה, במיוחד כשמדובר בשתי שכבות.
בעניין של חומרים. זה קצת מסובך. יש הרבה דברים שהזמנתי מחו"ל. אבל את הבדים קניתי בארץ. מצד שני הבדים בארץ כמעט אף פעם לא ממש התאימו למה שהייתי צריך. אז אני בודק אפשרויות מחו"ל.
יש איזו חנות עצומה ששמעתי עליה (דרך הפורום הזה), שנקראת "גודס", ברחוב שארית ישראל 4, ת"א (קרוב ליפו), שאני רוצה לבדוק, בעניין הבדים.
חוטים : אני משתמש בחוטי גוטרמן, אבל גם בחוטי מטלר. אני חושב שעבור תיקים החוט שנקרא metrosene plus, הוא הכי מתאים (עשוי מפוליאסטר), ואפילו באתר שנקרא rockywoods.com שמתמחה בבדי קורדורה ובציוד לתפירה של כל מה שקשור במחנאות ובבדי הסוואה לציד, מוכרים רק את החוט הספציפי הזה.
תפירה למדתי בעיקר דרך האתר : www.craftsy.com
יש שם קורס אינטרנטי מעולה שמלמד איך תופרים חולצות גברים. יש לי כבר 3 כאלו.
תודה על המידע
22/09/14 23:57
9צפיות
אם אתה מעוניין, בדיםלי מוכרים קורדורה 600 עם ציפוי PVC (ככל הנראה) במחיר ממש זול, יש להם גם ריפסטופ.
לגבי חוטים - החלטתי לתפור עם איפקבונד שזה ניילון 6,6. בDIYTACTICAL זה החוט שממליצים עליו (למרות שהוא פחות עמיד לשמש כמו הפוליאסטר, כבר שכחתי איפה הוא עדיף, משהו לגבי הגמישות אולי? )
רות קיבלתי :)
23/09/14 14:28
17צפיות
אחלה. תודה על הגזרה.
מאיפה החוט של הניילון 6,6 ? ומה הפרוייקט הבא שלך ?
סתם שתדע, אפשר לתפור לולאות (לכפתורים) על מכונת תפירה כמו שלך. עכשיו אני מתאמן בלולאות על הזינגר שהייתה של  סבתא. יש מתקן מיוחד שמתלבש על הרגלית ומזיז את הבד בזמן התפירה (שהרי המכונה יכולה לתפור תפר ישר בלבד). אני מנסה ל"כייל" את המתקן הזה כדי שייצר לולאות לחולצה הבא שאתפור.
את העניין הזה למדתי בבלוג תפירה מאוד מעניין : http://malepatternboldness.blogspot.co.il
וזה בערך המוטו של הבלוג :
MPB is proud to be the world's most popular men's sewing blog
כך שאפשר ללמוד ממנו הרבה.
חג שמח

איפקבונד הוא חוט ניילון 6,6
23/09/14 20:19
10צפיות
יש חנות ברחוב הקישון בתל אביב שמוכר איפקבונד במחיר מצוין - 38 לגליל של חוט איפקבונד 40 (מקביל לT-69, אם יצא לך להיתקל במושג הזה במידע ברשת)

האמת שנתקלתי בבלוג בשלב כלשהו, תודה על ההפנייה
º
והנה הגזרה שהבטחתי לך
23/09/14 00:40
34צפיות
זיהוי בדים לשמלה ורכישתם
הודעה זו מכילה תמונות
15/09/14 22:47
165צפיות
שלום לכולן,

מכיוון שאין לי מושג בתפירה, בדים וכו' וגם הבחורה שתנסה לתפור לי את השמלה היא מתחילה ואנחנו יוצאות להרפתקאה משותפת, אשמח אם תוכלו לסייע לי ולהגיד לי באלו בדים נעשה שימוש בשמלה שתמונתה מצורפת להודעה (האם יש כאן שילוב של סאטן, שיפון ומשי).
איזו כמות בד תדרש לדעתכן? והיכן הייתן ממליצות לי לרכוש את הבדים (רצוי איכותי).
בנוסף, אשמח לכל טיפ שאתן רואות לנכון ושעשוי לסייע בתפירת השמלה.
7 מטר בד שיפון, 3 מטרים בד סילקי עבור החצאית, כחצי מטר סטן י
16/09/14 07:41
94צפיות
יציב יותר באותו הגוון עבור החלק העליון,
החצאית עשויה כך: חצי פעמון מסילקי, ומעל פעמון מלא עם כיווצים משיפון

º
תודה רבה והיכן מומלץ לרכוש את הבדים?
16/09/14 14:14
27צפיות
לדעתי ברוב חנויות הבדים תמצאי את מה שאת רוצה,
17/09/14 11:20
56צפיות
בתל אביב בנחלת בנימין יש המון חנויות בדים, את יכולה להיכנס לונוס במס 18, להרצל ב19,שם בטוח תמצאי,
ואת יכולה לנסות גם אצל אחרים, 
רגלית IDT
15/09/14 21:10
66צפיות
שלום בנות,
שמח לדעת מהי רגלית IDT?
אשמח לדעת מה היתרונות של רגלית IDT מובנת במכונת תפירה של פפאף..
והאם זה משמעותי שבשביל זה כדאי להוסיף עוד כסף כדי לקנות את הסלקט 4 לאומת ההובי?
האם יש חסרונות לזה שהיא מובנת ואי אפשר לנתק אותה?
והאם יש הבדלים נוספים שבשבילם כדאי לשלם יותר ולקנות את הסלקט 4 ולא את ההובי?

(ההתלבטות היא בין הובי יד 2 ב 1600 עם אחריות מלאה ל 3 שנים, או סלקט 4 חדשה ב 4,000)

אשמח לעזרתכן.
אז ככה, הIDT זו בעצם רגל הולכת מובנית במכונה
15/09/14 22:05
64צפיות
מצוינת לבדים ש"קשים לסחיבה" או שתפירה רגילה לא נותנת תוצאות כל כך יפות,
כמו שיפון אורגנזה וכו',
אם יש תקציב עדיף לרכוש מכונה עם הרגלית הזו,

ההבדל בין IDT מובנה לבין רגל הולכת שנפרד הוא ברוורס,
הIDT עושה רוורס, רגלית נפרדת לא!,
הIDT היא רגלית שאתה מוריד ואז עובדת, או מעלה, ואז היא מחוברת למכונה אבל במנוחה,
אני מכירה את שתי המכונות ואף רכשתי משתיהן עבור חברות ואחיניות,
אז לבנות המתחילות והצעירות רכשתי את ההובי1142 , גם בגלל התקציב, וגם בגלל שהמכונה מכנית, קלה ופשוטה להפעלה.
את הסלקט רכשתי לחברה שכבר יש לה ניסיון בתפירה, ועד היום היא לא מפסיקה לשבח את הבחירה שלי, כבר 4 שנים בחזקתה,
הIDT אצלה מתפקד על תקן עוזר קבוע, כשהיא תופרת את שמהשמלות האלגנטיות לבנותיה (ויש לא מעט - משפחה חרדית, ומתלבשת בשיא האלגנטיות בשבתות ואירועים)
אז כמו שאמרתי, זה ענין של תקציב, וצרכים תיפקודיים.

שש שבע תודה על התשובה,
16/09/14 20:04
31צפיות

אני תופרת מתחילה כך שאני לא יודעת אם אצטרך את הרגלית הזו..
זה משהו שאתן משתמשות בו הרבה בתפירה?

זה ההבדל העיקרי בין ההובי לסלקט נכון?
זה לא ההבדל העיקרי, אבל הוא מהותי
17/09/14 11:16
43צפיות
השאלה היא שאלה של תקציב יותר, לתופרת מתחילה אני ממליצה את ההובי
º
שש שבע תודה.
18/09/14 19:51
9צפיות
בוקר טוב לכולם, חזרה על טעויות
15/09/14 10:55
108צפיות
יש לכם טעות בתפירה שאתם חוזרים ועושים שוב ושוב, מתוך הרגל, ?
15/09/14 12:35
43צפיות
אני מעמידה גיזרה על בד, ומחליטה להוסיף עוד 2 ס"מ למכפלת, מתעצלת לסמן עם גיר, במקרה הטוב אני מחברת את הגיזרה לבד עם סיכות אורך שבולטות מהגיזרה לבד, להזכיר לי לגזור לא בצמוד לגיזרה. במקרה הפחות טוב כשיש הרבה חלקים, עד שאני גומרת להנדס את הגיזרה על הבד, ולחבר עם סיכות רגיל, אני מתחילה לגזור והופ ,שכחתי לתת עוד תוספת מכפלת :(
צהריים טובים
15/09/14 12:54
71צפיות
אני מאןד טובה בללמןד מטעויות. אבל אני כן מכפפת בגימורים במודע - הזמן שיקח שדרוש לתוצאה מושקעת, לא שווה בעיני את ההשקעה - ביחוד לאור זה שאני רואה לאחרןנה יותר ויותר בגדים שאני קונה ורמת הגימור שלהם גרועה יותר משלי. ומשהו אחר שמעסיק את מוחי -קניתח שתי שמלות עם גזרות קלות מאוד להעתקה שמזמן מזמן רציתי,ונורא בא לי לתפור לעצמי שמלות לראש השנה. באופן עקרוני קבעתי עם האיש שלי שנסע יחד לנחלה בשישי ואקנה בדים,אבל אני לא סגורה על זה שאני אספיק בשבוע הבא גם את ההכנות לראש השנה וגם ולתפור לי ולקטנה,וחוץ מזה נסיעה עם האיש לא תיתן לי לשוטט כאוות נפשי. אני תוהה אם עצמי אם שווה לבקש מאמא שלי מתנת יום הולדת מוקדמת בדמות זה שהיא תבוא מחר לשמור על הילדים ואני אוכל לסוע לנחלה לבד. (מה שיתן לי את האפשרות לתםור ברביעי חמישי) סתם מתלבטת עם עצמי.
ברור..
15/09/14 17:29
47צפיות
שאמא תבוא... מה ההתלבטות

המחשבה לסוע לנחלת בינימין עם האיש הפרטי שלי עושה לי עוויתות 

מקווה שאני שם בשישי...
נכנסו עוד נתןנים - והוחלט על יום שישי
16/09/14 09:46
39צפיות
יש איזה יום כנס ויום לימןד עם ההורים בבית הספר, ומאחר שממש לא בא לנו לוותר על יום שישי שלנו, וגם ממש לא בא לנו (ולילדים) להיות בכנס,וחוץ מזה שאבא שלי חזר לארץ (הוא עובד בחו"ל) כך שאנחנו נוסעים להורים לשבת ...הוחלט שכולנו נסע לתל אביב,נקנה דברים לימי ההולדת של הקטנים (בנושא הנסיכה סופיה ומכוניות ) , ואז האיש יקח את הילדים לשוטט איפשהו ולי יהיו כמה שעות להסתובב בנחת. ומסתבר שה פרוייקט תפירה הבא שלי הוא שמלה של הנסיכה סופיה בשביל הקטנה.
מחרבת בדים
15/09/14 17:33
75צפיות
זה לא כל כך קשור לתפירת בגדים אלא יותר לתפירה של בובות, טלאים וכו'

אם אני צריכה גודל מסוים מתוך הבד ואח"כ גודל אחר שלא נכנס כהשלמת החיתוך שכבר עשיתי, אני נותנת עוד "ביס" מצד אחר וככה מקבלת בד בלי צורה

גם היום עשיתי את זה, כמה שניסיתי להמנע מזה...
גם אצלי זה כך
15/09/14 20:21
45צפיות
אני שומרת את השאריות בצד - תמיד יש להן שימוש בסופו של דבר. הבעיה היא האחסון...
רגליים למכונת תפירה ברנט לונדון 5
14/09/14 23:14
34צפיות
שלום!
קניתי מכונת תפירה- כאמור לונדון 5.  
המכונה מגיעה עם רגל רגילה, כפתור, לולאות, רוכסן רגיל וכמה שאני לא מזהה.. 
היא לא מגיעה עם הרגליים המופיעות בקישורים מטה- ורציתי לשאול אם לדעתכן כדאי לרכוש.
אני תופרת מתחילה, כבר תפרתי כמה וכמה בגדים, אשמח בעתיד לתפור גם וילונות, כיסויים לכריות וכו (אבל לאט לאט :) )
האם לדעתכן יש צורך בבאים:

תודה רבה!!
יעל 
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום