בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום תפירה,  מיועד לכל מי שמתענין בתפירה ובגיזרה.

ולתופרים בפועל שמתחבטים בבעיה כלשהיא,  למתלבטים היכן ללמוד, איזו מכונה לקנות, ועוד.. כל השאלות כשרות, ואנחנו ננסה לתת תשובה לכל אחד ואחד. 

אני מזמינה משתתפים מנוסים לתרום מנסיונם ותחומי התמחותם, ולהיעזר בתחומים אחרים, נשמח לכל דיון, מפרה,  

גולש שישתמש בלשון מעליבה, בכלליות, או נגד  גולש אחר,ישמיץ, או יוציא לעז על אחרים, יוזהר והודעתו תימחק, אם יחזור הנ"ל לסורו, תיחסם כניסתו לפורום.. 

הנהלת תפוז מתריעה :אין לפרסם בפורום. לפרסום-יש לפנות אל הנהלת תפוז. הודעות שתכנם אינו ראוי ימחקו.

אוווף נשברו לי 2 מחטים אחת 70 ואחת 100 לג'ינס
10/06/14 04:15
68צפיות
עשיתי מכפלת למכנס מבד קנבס, ורציתי שהמכפלת תחזיק את עצמה יפה, ושתהיה קשה, אז עשיתי אוברלוק, ואז קיפלתי על האוברלוק, ונתתי תפר ישר כדי להכניס אותו פנימה, ואז יצרתי קיפול לכדי להסתיר לגמריי את האוברלוק ונתתי תפר ישר, ואז עשיתי קיפול נוסף כדי לייצר את המכפלת.

הכל עבד מצויין, עד שהגעתי לתפר לאורך הרגל, ובום, נשברה המחט, החלפתי אותה, הגעתי לתפר האחרון, נשבר למחט הראש.

למזלי זה קרה לי ממש בסוף אז התוצאה טובה.

חוץ מזה יש לי ג'ינס שנתתי אותו לתופרת לפני הרבה זמן שתצר לי אותו, והיא עשתה לי פנסים קשים ומציקים בצדדים, והחלטתי שהגיעה השעה לסדר אותו בצורה קצת יותר מקצועית.
אז פרמתי לו כבר את רוב החגורה, ואת הפנסים, אבל אחרי מה שקרה לי עם המחטים, אני מקווה שאני אצליח להרכיב אותו חזרה :)

תאחלו לי בהצלחה.
מה עדיף? Pfaff Performance 5.0 או תעשייתית?
10/06/14 04:57
51צפיות
אלו הדרישות:

דברים מיותרים שלא חשובים לי במכונה
1. השחלה אוטומטית  - גימיק נטו.
2. מהירות עבודה מהירה - אני מחפשת דיוק מקסימאלי ולא מהירות.
ֿ3. מכונה ללא שמן - גימיק נטו.

דברים שחשובים לי במכונה
1. שתוכל להוביל מספר בדים בדים עבים בצורה מדוייקת! בעיקר  שיש תפרים באמצע, כמו במכפלת של ג'ינס או עור.
2. שתתפור עור וג'ינס בצורה טובה, כמו חגורה של ג'ינס.
3. שתוכל לעבוד עם חוטי תיפור בצורה טובה גם בחוט עליון וגם בתחתון.
4. חיזוק אוטומטי בהתחלה וסוף תפר
5. שליטה על מצב המחט
6. שיהיה מקום לפחות ל2 סלילים עבור מחט כפולה, (היום יש לי מקום ל2 סלילים), ראיתי שיש גם מחט משולשת, אז יכול להיות נחמד מקום ל3 סלילים.
7. שתהיה ממתכת, ועמידה.
8.שיהיה לה שירות, חלפים ואביזרים מגניבים בשפע.
9. רצוי שתהיה שקטה.
10. רצוי שתהיה עם מנורה קרה, בברנט יש לי מנורת ליבון וזה שורף את היד שעובדים הרבה.

דברים שנחמד שיהיה:
1. לולאה בשלב אחד.
2. מונוגרמות וריקמות בשפע.
תעשיתית היא תך ישר נטו, , רוב החלק השני של
10/06/14 08:52
54צפיות
הדרישות שלך לא מקבל ממנה מענה
ולכן תעשיתית היא לא אופציה.
לכן כתבתי "שנחמד שיהיה" כי ברור שאם אני הולכת
10/06/14 14:20
42צפיות
לכן כתבתי "שנחמד שיהיה" כי ברור שאם אני הולכת תעשייתית זה לא יהיה.

איזה תעשייתית מומלצת שיש להחיזוק אוטומטי בהתחלה ובסוף ושליטה על מצב מחט?
חיזוק אוטומאטי, יש בכל אלה האלקטרוניות
10/06/14 14:48
39צפיות
מצב מחט, יש רק אחד, המחט לא זזה לצדדים,

ורוב התעשיתיות עם מנוע רגיל - רועש,
יש גם כאלה עם מנוע שקט כמו שקניתי לפני מספר חודשים,

אבל עד שאין לך מכונה רועשת את לא מעריכה את השקט :)

אילו דגמים מומלצים?
10/06/14 16:22
40צפיות
הסתכלתי באמזון, ויש הרבה מכונות תעשיתיות, אבל אני לא מצליחה להבין אם יש להם הובלת בד עילית כמו עם רגל הולכת / פאף. או שזה פשוט רגלית רגילה??

החשיבות עליונה: תפר ישר מושלם, גם עם מספר בדים עבים / עור וגם עם חוטי תיפור, וגם שצריך לעלות על תפר כמו במכפלות.

אני מנסה להבין אם מכונה כמו הפאף Performance 5.0 מבחינת הובלת בד ואיכות תפר ישר תעלה על תעשייתית? (כל התפרים והגימיקים שהיא כוללת הם נחמדים וסביר שאני אשתמש בהם, אבל אם התפר הישר לא יצא אחיד במיוחד בחוטי תיפור, או שהיא לא תתפור לי ג'ינסים עבים, אז להוציא עליה 3000 דולר, זה יהיה בזבוז כסף.)
את מוזמנת אלי לסטודיו, להתנסות במכונות שיש לי
11/06/14 00:09
39צפיות
תוכלי לתפור בהן יותר משני תפרים שמאפשרים לך בחנות,
ואחרי כן אולי תביני יותר מה מתאים לך,
פרטים בחתימה,
טל אישי אם תרצי  אעביר במסר
אפילו בתעשיתית כשיש לי מכפלת כפולה ומכופלת
10/06/14 08:50
68צפיות
בג'ינס אני תופרת לאט ובזהירות, ולפעמים נשברות לי מחטים,
הבעיה היא לא רק בעובי הבד אלא בדחיסות שלו,
ולכן בג'ינסים ישנים ומכובסים הבעיה קשה יותר,
לפעמים רק מכונות של תעשיה כבדה טובות לזה.
הפתרון שאימצתי למכפלות בג'ינס
11/06/14 08:07
57צפיות
הוא ע"י שמירת המכפלת המקורית, כך שלא צריך לתפור דרך המון שכבות והמראה יפה יותר. תמונות שוות אלף מילים, בטח בכמה מהן יש הדרכות מפורטות עם צילומים.
מכירה, אבל יש 2 בעיות בשיטה הזו.
11/06/14 09:03
37צפיות
מה שאני לא אוהבת בשיטה הזו זה שיש כפל פנימי אומנם קטן אבל מספיק כדי לכרסם לי בעור. (אלא אם לא הבנתי איך עושים את זה)
ודבר שני, זה שרואים קפל מבחוץ כלומר זה לא נראה יריעה ישרה של בד שמקופלת פנימה אלא כמו תוספת.

ומכיוון שאני לא רואה את חנויות הבגדים כבר הרבה זמן, אז הבגדים שלי הם מתוצרתי, כך שבג'ינס שתפרתי מאפס אני חייבת לעשות מכפלת אמיתית בלי קיצורי דרך.

אני פשוט עושה תפר משולש באורך 5 מ"מ עם חוט שנראה דומה לצבע המקורי,  או שאני עובדת עם חוט תיפור ומפנטזל על מכונה חדשה, כי אצלי הוא כל הזמן נתקע, נקרע, שובר  ומעקם מחטים.
הצעתי בעינה עומדת,בואי אלי עם חתיכת בד
11/06/14 09:36
38צפיות
שלך ותבדקי את המכונות, ככה תהיי רגועה שאת קונה מוצר מתאים
הבעיה שאני ללא רכב כרגע, ובתחב"צ זה לא מעשי
11/06/14 12:03
34צפיות
זה רחוווק לי מאוד. אבל תודה על ההזמנה, אם יצא לי בדרך נס כלשהי לעבור באזור חשמונאים, אני מבטיחה להרים טלפון.
מחפש המלצה לרכישת מכונת תפירה עם ציוד נילווה
09/06/14 11:00
97צפיות
היי,

אין לי שום מושג בנושא הזה, אני מנסה לשמח את אשתי בלהפתיע אותה עם רכישת מכונת תפירה, היא מאד רוצה לתפור וזה חסר לה.

אני זקוק לכל מידע בנושא היכן ניתן ומומלץ לרכוש, שהמחיר יהיה סביר, שתהיה אפשרות לרכוש ציוד נילווה ואפילו גם מקורות ידע בנושא תפירה.
ספרים, הדרכות וכו'.

נ.ב: היא מעולם לא השתמשה בעבר במכונה ואין לה ידע בנושא.

תודה רבה מראש לעוזרים.
º
מה היא רוצה לתפור? מה הצרכים?
09/06/14 11:38
40צפיות
בעיקר שמלות ערב
09/06/14 13:20
62צפיות
זה הרצון המרכזי שלה אבל בגדול לשימוש ביתי ולא לצורכי עסק או משהו בהיקף רחב.
º
מה התקציב לענין?
09/06/14 21:06
25צפיות
º
אני מעריך ש 3000 לכל היותר כולל הכל.
10/06/14 16:20
33צפיות
אם היא לא מתכננת לתפור בדים עבים, לך על מכונה
11/06/14 14:49
73צפיות
אם היא לא מתכננת לתפור בדים עבים, לך על מכונה אלקטרונית של פאף מהסידרה אמבישן ומעלה.

אני בדיוק גם מחפשת מכונה, ומהסקר שעשיתי, נראה שאין על פאף כמכונה ביתית.

התכונות שאני מצאתי שחשובות ושחסרות לי (אחרי ניסיון עם מכונה מכנית)
מכונה שתוביל את הבד אחיד - בקטע הזה לא ראיתי שיש לפאף מתחרים במכונה ביתית.
חיזוק תפר אוטומטי, אין לך מושג כמה זה יפה שהחיזוקים הם אחידים.
מצב מחט - עליון / תחתון אוטומטי, אם היא הולכת לתפור שמלות ערב שיש בהן הרבה פיתולים וסיבובים, היא תודה לך על כך.

משחיל חוט - גימיק מיותר, נוטה להישבר ולההרס מהר.

אבל הדבר שבאמת אני לא יכולה בלעדיו, והוא שינה את מקצה את ההנאה שלי מתפירה, ובעצם גרם לי לחזור ולתפור המון - זו מכונת אוברלוק.
היא עולה 200 דולר בערך ברשת, ובאמת לא צריך כאן איזה מכונה עם תכונות מיוחדות. אובר לוק פשוטה, אם אתה רוצה לפנק אותה אז כזו עם דיפרנציאל, אבל בחיי שאני לא השתמשתי איתו כמעט.

אבל התענוג של לחתוך גזרה בצורה כללית, ואז רק לעקוב אחרי הקו במכונת אוברלוק ולקבל חיתוך מושלם ותפר לחיזוק הקצוות - לתענוג הזה אין מחיר.

אם לוקחים לי את האוברלוק אני מפסיקה לתפור.

אולי זה קצת חורג מהתקציב, אבל מכונת תפירה קונים להרבה זמן, ומכונה טובה מגדילה את ההנאה מהתחביב. לכן לא כדאי לקנות זבל.
שרון - תודה רבה אבל אשמח לקבל גם לינקים
12/06/14 09:49
36צפיות
אני תיכננתי לקנות לה מכונת תפירה עם אוברלוק אבל הופתעתי מדברייך שאומרים שכדאי לרכוש אוברלוק בנפרד. האם הבנתי נכון ?
בכל מקרה אשמח אם תוכלי לכוון אותי גם היכן כדאי לרכוש כי כרגע אני מתכנן לנסוע לתל אביב לחנות של רם קרינסקי.
לינקים והסברים.
12/06/14 10:30
42צפיות
זה נכון שמכונה ביתית יכולה לעשות תפר "אוברלוק" בפועל אין מה להשוות בין תפר אוברלוק של מכונה יעודית שנעשה עם 4 חוטים לבין תפר אובקלוק שנעשה במכונה ביתית.

אבל היתרון הגדול הוא בסכין שיש במכונת האוברלוק, מה שבמכונה הביתית אין.

כך שאין צורך לגזור את הבד בצורה מדוייקת אלא רק לעבור במכונת אוברלוק לפי הסימון ומקבלים תפר מושלם.

במכונה ביתית צריך לגזור את הבד מראש, והסיכוי שלא יפרמו חוטים ושהתפר יצא מדוייק ואחיד כמו באוברלוק אמיתי - הוא שואף לאפס עד לא קיים.

אם אתה הולך לחנות תבקש לראות את ההבדלים בתפירה בין אוברלוק יעודי לבין אוברלוק במכונה ביתית.

לינק למכונה של פאף (בצד ימין יש את התכונות ובצד שמאל יש דגמים נוספים אבל באמת שאל תלך על פחות מהאמבישן אם היא אוהבת ריקמות)
http://www.pfaff.com/global/30638.html

,תפר אוברלוק של מכונה ביתית:
https://lh4.googleusercontent.com/-quL70P0TuWs/TYq...

תפר אוברלוק של מכונה יעודית:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ee...
שרון - שוב תודה רבה
15/06/14 15:52
8צפיות
אני מאד מעריך את מאמצך בלעזור לי וזה אכן עזר. הבנתי מיד את ההבדלים בין האוברלוקים ובטוח השתכנעתי לגבי פאף.
מבחינתי נשארה רק סוגייה אחת שאצטרך להתמודד איתה והיא העובדה שאשתי היא רק בהתחלה והשאלה היא (לא כל כך קשור לפורום) האם זה נכול להתחיל במכונה של פאף ממקום שבו אין לי מושג כיצד אשתי תתחבר או תמשיך בנושא התפירה.

שוב - המון המון תודה :)
הצעתי לך היא: מכונת תפירה לא יקרה וטובה
12/06/14 03:47
79צפיות
המתאימה לתופרת מתחילה - סובינה
וביתרת הכסף שלח אותה לכמה שיעורי תפירה והכרת המכונה.
כתופרת מתחילה חשוב לרכוש ניסיון בתפירה ולדעת כמה שיותר על המכונה ותפעולה הנכון.
מתנה יפה.
º
גלוריה - תודה רבה, רשמתי את הפרטים ונראה.
12/06/14 09:50
27צפיות
רם קרינסקי - בחירה מעולה
12/06/14 11:04
61צפיות
היי!
אני הייתי באותו המצב שלך לפני כחודש, כלומר לא ידעתי כלום על מכונות תפירה ביתיות. ערכתי סקר שוק קטן ובסוף קניתי את הביתית של יאנומה היפנית. אני מאוד מאוד מרוצה ממנה. רם גם בחור הוגן ושניהם נהדרים - אגב למרינה שנמצאת שם יש גם את היאנומה שאני קניתי באצלה בית (היא ואמא שלי חברות כך אני יודעת) ואם לה יש אותה- אז בכלל לא חששתי.
לגבי הסובינה - פחות הייתי ממליצה מאנשים שהיו להם אותה היא לא שווה הרבה ומתקלקלת מהר-כמעט כולם החליפו אותה במשהו קצת יותר עמיד.  
בהצלחה
הי סתיוקו. ד"ש למכונה שלך :)
12/06/14 14:13
54צפיות
גם לי היתה סובינה, והחברות שלך צודקות. שומר נפשו ירחק.
וחוץ מזה הרעיון של לקנות מכונה למתחילים לקוי. כי אין טעם להשקיע אלפי שקלים ואחר כך למכור (להפסיד כסף) ולקנות משהו אחר.
עדיף לקנות משהו טוב כבר בהתחלה (ולא צריך להשקיע סכומים אדירים, כי מכונה בסיסית תעשה הכל, ולא צריך את כל הריקמות ואלפי אפשרויות של תפרים שונים. מה שכן חשוב זה לולאת כפתור בשלב אחד. וזה די בסיסי).
אני אמנם קניתי ברנינה, אבל אם הייתי חושב לבדוק את האפשרות של הינומה, אז הייתי הולך על אותה מכונה כמו שקנית.
אני חושב שהסובינה היא מכונה מזוייפת שאין שום כלום מאחוריה. ומנסיון היא מסוגלת לתפור רק אם אין אתגרים. למשל, אם מזיזים את מיקום המחט (מה שאני עושה כל הזמן עם הברנינה) היא כמעט מייד נתקעת.
אבל מה לעשות, כשקניתי את המכונה הראשונה שלי לא היה לי מושג בכלום והיה קל לעבוד עלי. ובארץ כשקונים משהו (כל מוצר) ללא הבנה יש סיכוי סביר שיעבדו עלינו.
טלאי טלאים, הסובינה היא מכונה בסיסית טובה
13/06/14 01:41
47צפיות
וחזקה, מכונה שכולה ממתכת , יש לה כמה תפרי ריקמות שנשים משתמשות. וגברים לא !
הניסיון שלך בסובינה הוא ניסיון לא טוב כיוון שלא תפעלת אותה נכון וסביר להניח כי לא הכרת את המכונה טוב.
ואני מניחה שאת הברנינה רכשת כי לחצו עליך לרכוש מכונת תפירה טובה ויקרה.
תופרת מתחילה לא צריכה לשלם 1000 ש"ח יותר בשביל לתפור לולאה אוטומטית.
אפשר לתפור גם בסובינה לולאות מוצלחות מאוד.
באופן כללי - לגבי רכישת מכונות תפירה ביתיות ,
המוכר יעדיף למכור לך תמיד את המכונה שהרווח שלו ממנה הוא הגבוה ביותר.
נ.ב.
אין חכם כבעל ניסיון!
את צודקת
13/06/14 10:03
38צפיות
ובאמת יצאו לולאות מעולות על הסובינה. אבל בארבעה שלבים. אולי זה לא כל כך משנה שזה לא בשלב אחד.
השאלה היא רק במחיר. אם הסובינה זולה משמעותית מהינומה אז שווה לשקול.
סתיו לגבי הינומה 525, מחירה אינו מוצדק !
13/06/14 01:28
57צפיות
והיות ואת תופרת מתחילה, ניסיונך הדל אינו מספיק בשביל לדעת איזה מכונה באמת טובה עבור תופרת מתחילה.
זה שקנית אצל רם זה נחמד וטוב , ומאז שקנית את מהללת את בחירתך , זה עדיין לא אומר שכולם צריכים לקנות ינומה.
לבחור המתעניין מלמעלה יש תקציב מוגבל ולכן חשוב לחלק אותו נכון לטובת התופרת המתחילה.
גלוריה - תודה רבה
15/06/14 15:59
22צפיות
את בהחלט צודקת שאני חייב למצות את הקנייה לפי כל הפרמטרים והאילוצים שיש לי ואכן אפעל לפיהם.
טוב לדעת שלפחות לנקודת ההתחלה קיבלתי מידע ממש רלוונטי בפורום הזה ואני מאד מעריך את מי שטרח לעזור לי והשקיע מזמנו כדי להכווין אותי.

יום טוב :)
º
שמחתי לעזור, יום טוב גם לך.
16/06/14 01:27
9צפיות
רוכסנים ארוכים
08/06/14 15:54
62צפיות
היכן יש רוכסנים ארוכים לפי מטר?
ומה הכתובת ?
ואם יש טלפון ?
מה שאת מחפשת נקרא continuous zipper
08/06/14 16:13
46צפיות
שי אצל יוסי - השומר 4
08/06/14 18:08
31צפיות
לפי מטר,  וגם אצל הבחור שנמצא כמה חנויות מיוסי הוא עובד עם אמא שלו , שכחתי איזה מספר זה, הוא מוכר בכל הצבעים לפי מטר.
רוכסנים מכל סוג
08/06/14 18:19
34צפיות
סטאר, אליפלט 12 ת"א, 03-6816712
בקשה להמלצת מגהץ קיטור עד 500 ש"ח
08/06/14 15:39
27צפיות
שלום לכולכן, חשבתי שאם אתן עוסקות בתפירה מן הסתם גיהוץ הוא חלק בלתי ניפרד, וחשבתי שיש מבניכן המשתמשות במגהצים טובים, שלנו שווק חיים ואני מחפש לקנות לאישתי (וכן גם לי) מגהץ קיטור שיוכל לעמוד בקמטים של בדים שמשום מה מסרבים להתיישר הסכום הוא כ500 ש"ח אפשרי להתגמש
בתודה מראש על עזרתכן.
יוסי
גיהוץ זה פונקציה של חום + לחץ לפרק זמן מסויים
08/06/14 16:07
54צפיות
גיהוץ זה פונקציה של חום + לחץ לפרק זמן מסויים.

שאני עובדת על בדים, אני משתדלת לגהץ על החום הנמוך ביותר שמעלים את הקמטים. במקרה שיש קמטים שממש מסרבים להתגהץ יש ספריי לגיהוץ שפותר את הבעיה. הוא נקרא מריטו אם אני לא טועה, אבל בטח יש עוד חברות.

לגבי מגהץ, אני עובדת עם T-FAL הכחול, והוא לא ממש טוב, כי הוא משאיר פירורי אבנית, הוא לכאורה אמור לעבוד על מים רגילים ולא מזוקקים.

אני חושבת שעדיף לקנות מגהץ שעובד על מים מזוקקים בלבד ולחסוך את הכאב ראש של האבנית.

בנוסף יש לי מגהץ קטן ופשוט ללא אדים לעבודות שדורשות בד פליזלין.
תיקון טעות-מים מזוקקים מכילים אבנית
09/06/14 09:22
40צפיות
מים ללא אבנית זה לדוג' מים ממסננת בריטה.
הם ממש לא, מים מזוקקים זה נטו מולקולות של מים
09/06/14 10:57
45צפיות
הם ממש לא, מים מזוקקים זה נטו מולקולות של מים.

את טועה לחלוטין, מים מזוקקים זה אך ורק מולקולות של מים!

דוגמא לתהליך זיקוק מים:

מחממים מים לטמפרטורה של רתיחה, את האדים שנוצרים מעבים למצב של נוזל, וכך כל המשקעים, המלחים (שנקראים בפי העם "אבנית") נשארים בתחתית הכלי ואינם הופכים לאדים. לכן את מקבלת מים נקיים לחלוטין.

בבריטה מה שקורה זה שיש מים עם מלחים ממוסים כמו אבנית (מלחי סידן ומלחי מגנזיום), והם עוברים דרך הפילטר המיקרוני ודרך פילטר הפחם של הבריטה ויוצאים מהצד השני, הסיבה שאחוז מאוד גדול מצליח לעבור את הפילטרים היא שהאבנית היא מומסת במים והיא נמצאת בצורת יונים, אלו לא חלקיקים שמסנן מכני יכול לסנן, ועד כמה שידוע לי אבנית מומסת במים לא תושפע, או תושפע בצורה זניחה ביותר מקשרי ואן דר ואלס, שהם בגדול משיכה אלקטרוסטטית ולא יצירת קשר כימי.

מה שכן, הפילטר בבריטה יכול לנקות מיקרו אורגניזמים, וחלקיקים פיזיים כמו אבק, חול, וחלקיקים.

מקור הטעם המריר שיש למים שיוצאים מהבריטה הוא לא בזה שהמים הפכו לטהורים, אלא זה טעם לוואי שמגיע מהפילטר פחם.

עוד על אבנית:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%91%D7%A0%D7...

עוד על מים מזוקקים:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%99%D7%9D_%D...

עוד על פחם פעיל:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%97%D7%9D_%D...

עוד על קישרי ואן דר ואלס:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A9%D7%A8%D7...
מרתק.
10/06/14 10:57
29צפיות
בהמשך להסבר המפורט, את יודעת למה המים מהמזגן פחות קשים?
כי הם למעשה מים מזוקקים. הם מגיעים מאדי המים
10/06/14 11:10
24צפיות
באויר (חוץ מקירור/חימום המזגן גם מוציא לחות מהאויר ולכן תמיד יבש יותר במקום ממוזג) ולא מהברז.
º
תודה
10/06/14 11:29
6צפיות
תודה על תשובתך
10/06/14 08:38
28צפיות
בנתיים קראתי קצת באינטרנט, וכל מה שרצוי ואף חובה שיהיה במגהץ אין במגהץ שלי, בכל אופן תודה
|*|פורום The Voice נפתח ב|תפוז|
08/06/14 13:11
4צפיות
ארבעה אישים גדולים מתחום המוזיקה הישראלית מתחרים ביניהם על מציאת הקול הגדול הבא של ישראל -אביב גפן, שרית חדד, שלומי שבת והשופט החדש מוש בן ארי בוחרים את הזמרים אותם ירצו לקדם, באופן בלתי מושפע ממראה חיצוני - בעזרת "האודישן העיוור" - והופכים למנטורים שלהם|!|

הפרק הראשון של העונה השלישית ישודר היום בערב ואתם מוזמנים לפורום The Voice המחודש כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
ממשיכה עם השאלות... מקווה שיש לכם סבלנות אליי
08/06/14 09:54
185צפיות
ממשיכה עם השאלות... מקווה שיש לכם סבלנות אליי
{תקציר הפרקים הקודמים }
טוב, אז אני שמחה לבשר שהמכונה עובדת!! והסכין חותכת נהדר.
כמה שאלות טרום הפעלה:
1. שימון המכונה:
בתמונה המצורפת אפשר (לנסות) לראות את מדיד השמן עם שני פסים אדומים. כרגע יש, לפי הבנתי, שמן קצת מתחת לקו התחתון. האם הפתח דמוי האגזוז עם מכסה שבתמונה הוא הפתח להכנסת השמן למיכל? צריך לשפוך הרבה? (אני רגילה לטפטף 2-3 טיפות במכונה הרגילה שלי...)
2. מחטים
08/06/14 10:02
70צפיות
2. מחטים
קיבלתי את המכונה עם מחט בפנים.
האם יש הוראות מיוחדות להחלפת מחט?
האם המחטים שבתמונה (הן הגיעו עם המכונה) מתאימות למכונת אוברלוק? הן באורך שונה בין הקופסאות... (זאת שבמכונה תואמת לאורך המחטים שבקופסה האדומה)
אין לראש המחט צד שטוח כמו במכונה רגילה, אז איך אני יודעת שהכנסתי נכון את המחט?
באוברלוק שלי זה הולך ככה.
08/06/14 10:09
41צפיות
יש 2 מחטים ואחת קצת יותר בולטת.

לגבי להחליף מחט, זה בדרך כלל רק לפתור בורג, ולראות שאת מכניסה את הצד השטוח של המחט כמו שצריך.

צריך להיות בורג עבור כל מחט.

לגבי השמן, אין לי תשובה טובה, אם את יכולה לפתוח את המכסה ולהסכל בפנים עם פנס או להכניס בזהירות (שלא יתקע) משהו פנימה ולראות אם זה סופג שמן.
נצפתה רק מחט אחת... והיא בלי צד שטוח.
08/06/14 10:11
18צפיות
יש לך אוברלוק 3 או 4 חוטים?
תודה...
º
4 חוטים
08/06/14 10:12
14צפיות
אופן הכנסת מחט באוברלוק
10/06/14 14:56
18צפיות
לכל מחט יש שני צדדים
לביתית יש צד אחדשטוח שמקל על ההרכבה
לתעשיתית גם יש שני צדדים
1 - תעלה- מעין תעלה לאורך המחט - זה הצד הפונה לכיוון שממנו החוט מגיע
באוברלוק הצלקת אמורה לפנות עם פנים לכיוון שלך
2.הצד השני - צלקת נועד למנוע נזק לבד שהמחט יורדת ועולה בחזרה
באוברלוק הצלקת אמורה לפנות אחורה כלפי כיוון המכונה
3. כפתור/סליל עליון
08/06/14 10:05
50צפיות
3. כפתור/סליל עליון
בראש המכונה יש כפתור/סליל/משהו עגול. צילמתי את שני המצבים האפשריים שלו. מה תפקידו ואיך הוא צריך להיות בזמן התפירה?
אם זה מתברג וזה מעל המחטים, יכול להיות שזה קו
08/06/14 10:11
22צפיות
אם זה מתברג וזה מעל המחטים, יכול להיות שזה קובע את לחץ הרגלית (ככה זה אצלי)
הוא לא מעל המחט בכלל,
08/06/14 10:13
13צפיות
אלא באיזור שבו 2 מתוך 3 החוטים מגיעים למכונה ומשם מתחילים "לטייל"...
יכול להיות שזה אחראי על המתח של החוט, האם סי
08/06/14 10:18
13צפיות
יכול להיות שזה  אחראי על המתח של החוט, האם סיבוב שלו משפיע על המתח של אחד החוטים?
4. כפתורים שונים
08/06/14 10:09
50צפיות
4. כפתורים שונים
מהם הכפתורים שאיתם צריך "לשחק" ומה תפקידם? (בדומה לשינוי אורך ורוחב התפר במכונה רגילה)
באיזו נקודת מוצא כדאי להתחיל?
אני מצרפת תמונה של חזית המכונה, בתקווה שתכוונו אותי אליהם.
אני לא כלכך מבינה לאיזה כפתורים את מתכוונת אב
08/06/14 10:15
13צפיות
אני לא כלכך מבינה לאיזה כפתורים את מתכוונת אבל, באוברלוק בדרך כלל יש 3 /4 כפתורים (תלוי אם זה 3 או 4 חוטים) בחזית שקובעים את המתח של החוט.
עד כמה שראיתי, מהשוואה עם מכונה של חברה שלי, זה ממש משתנה ממכונה למכונה, אצלי אני משתמשת מתח חוט נמוך יחסית לפי ההמלצה בחוברת שהגיע עם המכונה, ומעולם לא היה לי צורך לשנות את זה.
5. שאלה כללית (ואחרונה... )
08/06/14 10:20
19צפיות
האם באוברלוק 3 חוטים אפשר לתפור שני בדים זה לזה ולהסתפק בתפר כחיבור, או שחייבים לעבור אח"כ ולעשות תפר נוסף במכונה רגילה?
ואם צריך תפר נוסף, מה מומלץ כדי "להתמודד" עם טריקו וסריגים נוספים?
º
ותודה לכל העוזרות/ים!!
08/06/14 10:21
8צפיות
אפשר לחבר בדים עם אוברלוק 3 חוטים החוט הרביעי
08/06/14 10:33
22צפיות
אפשר לחבר בדים עם אוברלוק 3 חוטים החוט הרביעי משמש לחיזוק נוסף. (המחט פשוט עוברת דרך מספר בדים במקום רק אחד.)

חשוב לצין שזה טוב רק אם את מחברת בדים בקצה, כלומר כל עוד הסכין למטה את לא יכולה לבצע תפרים שהם לא בקצה, וגם כאשר מרימים את הסכין אין לך ממש מרווח פעולה, כמו במכונה רגילה.

אני משתמשת ב3 חוטים רק שאני צריכה אוברלוק צר, או שיש בעיות של מקום, אחרת תמיד 4 חוטים.
º
או שאולי זה הפתח הקטן שנמצא כאן? -->
08/06/14 10:31
42צפיות
או שאולי זה הפתח הקטן שנמצא כאן? -->
º
(הכוונה לפתח להכנסת שמן)
08/06/14 10:32
5צפיות
º
החריר הזה נראה לי יותר כמו נשם.
08/06/14 10:33
10צפיות
º
נשם?? לא יודעת מה זה...
08/06/14 10:39
8צפיות
זה ממש פשוט
08/06/14 10:49
28צפיות
פשוט חריר שמאפשר כניסת אוויר כאשר רמת השמן יורדת.

למרות ששימון לרוב הוא מערכת סגורה, לדוגמא כמו ברכב, יש אגן שמן, ומשם השמן הולך למנוע, משמן ומקרר את החלקים, ומשים הוא הולך לפילטר שמן וחוזר חלילה.

כלומר במידה ורמת השמן יורדת כאשר מדובר במערכת סגורה, לרוב זה מעיד על בעיה, כמו שריפת שמן או דליפה.
אשמח לקבל תשובות נוספות...
08/06/14 19:31
20צפיות
(בעיקר לגבי פתח השמן ושאלה מספר 5)

תודה!
º
שבוע טוב לכולם, שבוע חדש בפתח , תהנווו
07/06/14 20:59
14צפיות
שלום שלום שלום .. אשמח לתשובתכן הכנה , יש לי
07/06/14 15:03
169צפיות
מכונת תפירה ביתית ואני רוצה להשתמש בה בשביל לתפור בגדים .
שמעתי על שיטת סיטם , איך השיטה הזו למי שמכירה והיכן אפשר לקנות את הסרגל שלהם?
אשמח לשמוע על עוד גזרות שאוכל להשתמש בהם ועוד חוות דעת מהמקצועיות שביניכם וכמובן מאיפה אפשר לקנות ?

תודה רבה !!
קורס אינטרנט סיטם
07/06/14 21:07
184צפיות
אפשר להזמין את הקורס אינטרנטי כולל סרגל, ספר ושיעורי וידאו דרך האתר:
http://www.sitaminternational.com/hebrew/indexH.as...
את מוזמנת להתקשר אלי : 0528333904  לטיציה
שואלת שוב
07/06/14 21:20
122צפיות
איך אפשר לרכוש את הספר בעברית?
ללטיציה ונעמה.
07/06/14 23:59
121צפיות
לפני שבוע היה דיון על הנושא הזה, ואני נשארתי עם הרושם שחבל לך על הזמן, הם לא מוכנים למכור / לתת שום דבר בלי הקורס.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?For...

כאחת שהתפירה אצלה זה תחביב נטו,

הייתי שמחה לשמוע מלטיציה מה היא חושבת על הנושא כמי שמייצגת אותם בישראל.

אני הייתי שמחה לרכוש את הסרגל במחיר שפוי נגיד גג 80-100 ש"ח בצירוף DVD וחוברת בעלות של 100 שקלים נוספים. אבל לצערי לשלם כ2000 שקלים עבור סרגל וכניסה למספר סירטונים זה נראה לי קצת מוגזם.

המחיר פשוט לא ריאלי למצב השוק שבו אנשים מרווחים 4000 שקל לחודש והתפירה היא תחביב.
אני רואה אנשים שמרויחים 4000 ש"ח לחודש (או
08/06/14 00:15
124צפיות
כך לפחות הם טוענים) והם חוסכים יפה, לטיול בחו"ל ומה שנשאר להם זה בקושי התמונות,
קורס לצורך תחביב הוא דבר הוא לא בשמים, כי זה תחביב שסופו לחסוך לך הרבה כסף,
אם זה תחביב רציני, אם לא, אז חבל גם על המאה שקלים שאת מוכנה לשים על הסרגל בלבד,

אני רואה אנשים שמוציאים כספים על דברים לא הכרחיים, למשל, קפה בבוקר שעולה להם 15 ש"ח, עשיתי פעם חישוב למישהי
והראיתי לה איך היא מוציאה 4000 ש"ח בשנה רק על קפה בבוקר שהיא יכולה להכין בבית .בעלות של אולי שקל,
והיא גוררת  אוברדרפט בערך בגודל הזה,

אני רואה את אלה  שקונים כל כך הרבה שטויות, ולא שמים לב איך סכומים מצטברים,
ואחר כך מתלוננים שאין להם כסף לחיות,,,

אם רוצים משהו מאוד - מוצאים את הכסף, ואם באמת באמת אין כסף אז

אפשר גם לא לעשות קורס ולא לקנות את הסרגל, ולקנות פשוט ספר גזרות וללמוד לבד צעד אחרי צעד, (או להדפיס את הספר שמפורסם באינטרנט וללמוד ממנו,)
אם ממש רוצים ללמוד תדמיתנות, זה מה שאני עשיתי בגיל 17, בהבדל קטן, את הספר קיבלתי מתנה, לא היה לי כסף גם לזה,

אם רוצים ללמוד תפירה, אפשר להתחיל עם הסרטונים החינמיים שאנשים מנדבים ביוטיוב, יש דברים נחמדים ממש, ואני לא מזלזלת בהם בכלל, אפשר ללמוד הרבה מאוד בעזרתם,
אחר כך אם חסר וממש רוצים אפשר להמשיך הלאה.
תראי, את מציגה את התמונה בצורה מאוד מגמתית
08/06/14 01:00
93צפיות
זה לא הכל שחור ולבן כמו שאת מציגה את זה, כי השיטה כשיטה היא טובה מאוד עד כמה שאני מבינה ומתאימה גם לילדות בנות מצווה ומעלה.

יש סידרי עדיפויות, ותאמיני לי שתפירה זה לא התחביב היחיד שלי. בנוסף אני חובבת צורפות, ושהלכתי לרשבל ובן בסט באלנבי הם לא אמרו לי את חייבת קורס כדי לקנות ציוד.
ולאט לאט אספתי ציוד, את רוב בידע צברתי באינטרנט, בסירטונים, סקייפ, והתכתבות עם אנשים. דווקא שהלכתי לקורס זה הרגיש לי יקר מאוד עבור התמורה, מאוד לא אישי, וההיתקדמות הוכתבה ע"י הקבוצה, דבר שגרר פרוייקט הרבה יותר זמן ממה שבפועל היה לוקח לי אם הייתי עושה אותו לבד.

אני לא רואה למה לא לאפשר גמישות עבור האנשים.
באמת? ומהי אותה מגמה? במקרה למדתי קורס צורפות
08/06/14 08:07
104צפיות
וגם למדתי תכשיטנות, לקנות חלקים מכסף צבתית וקאטר, ולהתחיל ליצור תכשיטים, באמת לא צריך קורס, אבל להתחיל
ליצור חלק מכסף גולמי משל, או מפח כסף, או משאריות כסף, או להלחים חלקים, זה בהחלט דורש לימוד מקצועי,

אדם יצר סרגל, ויצר שיטה, והוא מוכר את הסרגל שלו יחד עם השיטה כחבילה אחת,
את תכריחי אותו למכור לך רק את הסרגל. למה?
כי את רוצה לחסוך  את הכסף הזה?
יש דרכים ללמוד לבד, וצינתי אותם, ולא בשיטה הזו, רוצה את השיטה שלו דוקא? אז תשלמי,
לא חיבים להתמרמר על העובדה שהבנאדם מוכר את הסרגל שלו כחלק מקיט,

זה כמו להתמרמר על כך שקיט סריגה נמכר עם תוכנית הדגם, עם הצמר ועם המסרגות המיוחדות שלו שפותחו במיוחד עבור אותו
דגם סריגה כמשהו חדש, ולא נמכרות בנפרד, זו ההמצאה שלו, וזכותו למכור את זה כמו שהוא רוצה, ואת
רוצה תקני , לא רוצה, אל תקני, אבל לעשות עליהום כזה,  זה לא שונה בעיני מהתמרמרות על כך שהשכן העשיר מאוד לא מוכן לתת לך קצת מכספו...  
אני מבינה את העמדה שלך, ומכבדת אותה, אבל שימי
08/06/14 08:30
80צפיות
אני מבינה את העמדה שלך, ומכבדת אותה, אבל שימי לב, שאני כמו רוב באות הפורום חושבות שונה ממך.

לכן אשמח לשמוע תגובה מסודרת מלטיציה, מדוע צריך לשלם 2000 שקל עבור קורס, בזמן שיש דרישה לסרגל + חוברת / DVD בטווח של 300 שקלים לכל היותר.
אני שמחה לשמוע שאני לא עדרית, ואני אכן חושבת
08/06/14 09:23
77צפיות
בצורה  מקורית ולא תלויה,
אין לי שום קשר עם יוצר ומשווק השיטה,
ואנחנו אכן נחכה ללטיציה ונשמע את דעתה.
נראה "שיוצרת עתיד" מצאה פתרון
08/06/14 09:44
91צפיות
º
12/06/14 23:15
1צפיות
12/06/14 23:17
12צפיות
ואותי מעניין
מה קורה אם נשבר הסרגל
כאילו לשלם שוב 2000 שח?! לא נראה לי...
האם תוכלי להמליץ
08/06/14 08:03
104צפיות

היי

האם תוכלי להמליץ על ספר גזרות?
ספר ללימוד תדמיתנות?
ובכלל ספרים טובים או מקורות לימוד שעוסקים בתפירה?

מי שיודע מוזמן לענות
08/06/14 08:10
69צפיות
אני אבדוק יותר מאוחר מה יש לי בבית חוץ מ"יסודות הגזרה" של אורט הישן נושן שלי
שגם אותו אני לא זוכרת היכן הנחתי,
פתרון להוצאת גיזרה.
08/06/14 09:24
108צפיות
את לוקחת בגד שיושב עלייך טוב, ומוציאה ממנו גיזרה בסיסית, תופרת מבד פשוט, ורואה איך זה עומד על הגוף ולפי זה משפרת את הגיזרה הבסיסית.

אחרי שיש לך גיזרה שיושבת עלייך טוב את מעתיקה אותה לפרגמנט נקי, ומשם את יכולה לפתח אותה לפי הצורך.

לדוגמא אם יש לך גיזרה של החלק גוף העליון, ואת רוצה שמלה, אז את צריכה להוסיף פנסים לחזה במידה במדובר בבד ארוג, לפתוח מחשוף לפי הצורך, ולפתוח את בית השחי לפי הצורך.

לינק להסבר:
http://sweet-verbena.blogspot.co.il/2011/07/making...

עד כמה שאני מבינה, השיטות כמו סיטם וAB עוזרות לך להוציא את הגיזרה הבסיסית בצורה יחסית קלה עם הסרגלים המיוחדים, אבל לדעתי ברגע שיש לך גיזרה בסיסית את יכולה להמשיך לפתח אותה לבד.
תודה
09/06/14 21:43
32צפיות
אם כי תקנו אותי אם אני טועה, אבל נראה לי שהשיטה הזו מתאימה לסוג מסויים של בדים, ופחות לבגדים שבנויים עם darts.
זה גם נראה לי כמו להתחיל מ"גזרת בסיס" שהיא לא כל כך ישרה, ופחות מדוייקת, וגם פחות מסביר איך לעשות התאמות לפעמים, כי גם שינוי בד משנה את התוצר ומשפיע על הגזרה
מדובר בהוצאה של גיזרת בסיס, לגבי הוספת darts
10/06/14 04:03
44צפיות
מדובר בהוצאה של גיזרת בסיס, לגבי הוספת darts (מתפרים / פנסים) זה משהו שאת עושה כפיתוח של גיזרת הבסיס.

שימי לב שכתבתי במפורש שצריך לעשות מספר ניסיונות ולשפר את הגיזרת בסיס שמתקבלת.

השיטה הזו רחוקה מלהיות מושלמת, אבל אם יש לך שעה פנויה ובד פשוט, אז את יכולה להוציא גיזרה משביעת רצון.

לגבי בדים אלסטיים, זה נכון שהם שונים ונמתחים, אבל כמו בכל גיזרה אם את עובדת עם בד נמתח את פשוט מקטינה לפי הצורך בצדדים.
הממ
11/06/14 07:59
15צפיות
אני פחות רואה איך אפשר להוציא גזרה עם מתפרים מלהניח חולצה כזו על שולחן, המתפרים מיצריים תלת מימדיות שמתעוותת בדו מימד...

זה גם לא עוזר לי כלכך לדעת איך מוסיפים קצת בהיקף למשל ומה השינוי הנכון במפתח יד בשביל להזיז אותו קצת יותר פנימה או החוצה בלי שישארו עודפי בד במקומות לא רצויים.

אבל לגמרי תודה על הרעיון
בגלל שאני תופרת תעצמי אני עושה את המתפרים בצו
11/06/14 08:03
24צפיות
בגלל שאני תופרת תעצמי אני עושה את המתפרים בצורה הבאה, יוצרת כפל בבד בערך בצורה שאני מעוניינת, שמה כמה סיכות, לובשת,  ורואה איך זה משפיע, ובהתאם מתקנת את המתפר על הגוף.
אני למדתי המון מ :
11/06/14 09:12
59צפיות
www.craftsy.com
במיוחד מהקורס : classic tailored shirt
מצד שני כל השיעורים הם באנגלית. לי זה לא מפריע. יש שם גם אפשרות להקיש על מקש ולראות את התמליל המלא של מה שהמורה אומרת, כך שאם אני לא מבין מילה מסוימת אני יכול לראות אותה כתובה ולחפש במילון.

לקחתי גם שיעורים פרטיים ופעם עשיתי את הקורס של AB ברחובות. שום דבר טוב לא יצא מזה.
אבל ה-craftsy הוא ממש מצוין. עכשיו אני תופר את החולצה המכותפרת השלישית. וקיבלתי המון מחמאות על שתי הקודמות.
אנשים אפילו חשבו שאני מעצב אופנה כשאמרתי שתפרתי את החולצה בעצמי...

יש שם גם קורסים בחינם, כמו הכרה של מכונת תפירה, הכנת תיקי בד לסופר, קורס קצר על רגליות ואני חושב שגם על רוכסנים.
תנסי את מה שבחינם ותראי אם זה (הממשק) מתאים לך.
שאלה
12/06/14 23:20
26צפיות
מה לא אהבת בשיטת AB?

ותודה על האתר
גמני אקפוץ עליו ונראה מה יש שם
13/06/14 09:58
9צפיות

אנגלית זה מצויין.
אשמח אם תמשיך לעדכן לגבי חומר נוסף שתתקל בו.
ה"תמחור" שלך לא לגיטימי ומבזה את היוצרים.
08/06/14 11:20
102צפיות
אני מבינה למה יש בקשה לסרגל ללא קורס - חוסר נוחות להגיע לקורס, רצון ללמוד לבד ולא מסרטונים (כל אלה הם העדפת סגנון למידה).
אבל מחיר הסרגל הוא לא עלות הייצור שלו, אלא תגמול ליוצרים שלו על המצאתו, למשל. על הזמן שהושקע בפיתוחו.
ליהודית
08/06/14 12:19
79צפיות
מעניין שלבסוף נמצא אתר שמוכר את הסרגל + ההדרכה ב100 יורו.

את עדיין חושבת שהתימחור שלי לא לגיטימי?

לגבי תגמול ליוצרים, אני מבינה את זה ומקבלת את זה, אבל איך את מסבירה את זה שהפטנט שלהם פקע לפני 30 שנה, והם עדיין עושקים כדי לעשות רווחים.
זה גם לגיטימי?

כל הרעיון שהפטנט מוגבל בזמן זה כדי לאפשר לממציא לעשות רווחים, אבל אחרי זמן סביר (20 שנה) לאפשר תחרות הוגנת ולמנוע מונופולים.

לינק:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?For...

מויקיפדיה:
המטרות שביסוד שיטת הפטנטים:
המטרה במתן פטנטים היא בעיקר להמריץ פיתוח טכנולוגי, ולעודד פרסום ידע טכנולוגי, שאילולי הפטנט ייתכן ולא היו טורחים בפיתוחו או היה נשמר בידי בעליו כסוד ולא מגיע לידי הכלל. לפיכך הפטנט הוא מעין עסקה בין הממציא לבין הציבור, במסגרתה מקבל הממציא זכות מונופולין לזמן מוגבל, ובכלל זאת מניעה מאחרים לייצר כמוהו, ובתמורה לכך הוא טורח ומגלה את כל הידע הטכנולוגי המאפשר את מימוש המצאתו. זכות מניעתית מאפשרת לממציא ליהנות בדרך ישירה על ידי שייצר וישווק בעצמו את המוצר או ישתמש בעצמו בתהליך שהמציא, או בעקיפין על ידי המחאת זכויותיו למי שימצא לנכון בתמורה לתשלום מוסכם ו/או תמלוגים מהרווחים.

מקור:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%98%D7%A0%D7...
100 אירו זה בערך 500 ש"ח. רחוק מהתמחור שלך
08/06/14 13:09
73צפיות
גם אם נקבל את ההנחה שלך שהפטנט שלהם פקע, זה לא מונע מהם לדרוש תשלום גבוה. ע"פ כללי השוק החופשי אפשר לדרוש מחיר גבוה, והקונה יכול לבחור אם לקנות או לא.
פקיעת הפטנט מאפשרת למתחרים אחרים לייצר את המוצר ולשווק אותו. אם את חושבת שיש קופצים רבים על הסרגל, והגיוני לייצר אותו במחיר בו את נקבת - את יכולה לנצל את ההזדמנות העסקית הזו
בינתיים נראה שאין ממש קופצים על המציאה, ואני
08/06/14 14:24
72צפיות
בינתיים נראה שאין ממש קופצים על המציאה, ואני די איבדתי עיניין במוצר כי מצאתי דרך הרבה יותר פשוטה וזמינה וחינמית להוציא לעצמי גיזרה, וזה להוציא אותה מבגד קיים.

תשמעי, לטיציה רוצה 2000, הלינק שיוצרת עתיד מצאה מציעה חבילה דומה ב100 יורו, כבר ירידה של 75%. אני מניחה שגם כאן אין יותר מידי קופצים. דבר שיביא לירידה נוספת במחיר.

אבל לדעתי מה שיוריד את המחיר או ויכחיד את הסרגלים בעתיד, זה הנגשה לציבור הרחב תוכנות ממוחשבות לעיצוב.

כבר היום בתעשייה משתמשים בתוכנות כמו FashionLab של דאסו.

וניתן לראות ניצים של תוכנות לעיצוב בגדים עבור הקהל הרחב. כמו Style Studio לאייפון

http://fashionlab.3ds.com/
https://itunes.apple.com/il/app/style-studio-fashi...
מישהי נתנה פה קישור לתוכנה חינמית לגזרות בסיס
08/06/14 14:41
84צפיות
אני לא יודעת אם התוכנה טובה כי לא התנסיתי בה בפועל (שיחקתי איתה על גבי המחשב, אבל לא תפרתי ממנה). אם מעניין אותך - אני אחפש (זה היה במחשב הנייד הקודם שלי. אני יכולה לנסות לבדוק אם זה נמצא בגיבוי).

אני לפעמים מוציאה גזרה מבגד קיים, אבל רמת הדיוק בשיטה הזו איננה טובה מספיק. לדעתי, עדיף לבנות גיזרה בסיסית באמצעות שרטוט (יש המון אתרים באנגלית ל-drafting).
זה מאוד מעניין.
08/06/14 14:56
67צפיות
אם את יודעת אולי את השם אולי אפשר למצא אותה באינטרנט.

אני עכשיו עובדת על שמלה, שהחלק העליון שלה יכיל מתפרים, באזור החזהֿ והחלק התחתון יהיה עם כיווצים לאורך הצד.

הייתי שמחה אם היתה לי דרך להוציא גיזרה מדוייקת של הפלג גוף עליון.
º
אני לא זוכרת את השם. אני אחפש את התוכנה
08/06/14 22:47
31צפיות
אם זה לאו דווקא סיטם
10/06/14 13:45
52צפיות
אפשר להשיג סרגלי גזרה אחרים
לדוגמה, הנה אחד ב 230 דולר
http://www.mariamartin.com.au/shop.php?id=ID136868...
לשרון
14/06/14 22:55
22צפיות
לטיציה ועד 6 מורות בארץ לא מלמדות AB יוון, אנחנו מלמדות SITAM איטליה ואין לקנות ב 100 יורו את הערכה עם השיעורי ויראו . שבוע טוב
אני כבר רכשתי את הקורס בשנה שעברה
08/06/14 15:58
85צפיות
אני רוצה את הספר בעברית, כי לא נוח לי עם הסרטונים, וקשה לי לרפרף באנגלית.
עם ספר בעברית הלימוד יהיה לי יותר יעיל.
אצל ליטיציה הספר בעברית, אצל אילנה באנגלית.
09/06/14 01:45
86צפיות
אצל מי קנית את הקורס נעמה?
קניתי אצל ליטיציה
09/06/14 09:29
78צפיות
כשקניתי (בשנה שעברה) קיבלתי ספר באנגלית+ חוברת תרגום בעברית.
ומאחר שאני לא מתקדמת עם הלימוד, אני ממש רוצה את הספר בעברית.
תגובה לדיון
14/06/14 22:11
36צפיות
התבקשתי להגיב לטענות שעלו במהלך הדיון הזה:
בתי ספר לאופנה סיטם בכל העולם הם בתי ספר מקצועיים שמלמדים מקצועות האופנה והמורות חייבות לעבור השתלמויות ותקופות הכשרה לפני שיכולות להתחיל ללמד.
סיטם קיים מ 1946 ומתפתח ומתקדם עד עצם יום הזה: ספרים חדשים, שיפורים בשיטות לימוד, פתיחת סניפים חדשים בכל העולם.
ההתפתחות המשמעותית של השנים אחרונות היא בית הספר האינטרנטי שהושק לפני כ4 שנים בשלוש שפות. פיתוח האתר לקח כמה שנים והשקעת משבים אנושים וכספיים רבים.
הקורס הוא בנוי להכשיר אנשים למקצוע התדמיתנות תוך כדי מתן מקסימום הכלים, בין היתר שיעורי הווידאו שמלווים התלמיד לאורך כל הקורס ומעבר לו, התמיכה האישית דרך סקייפ, ווטסאפ ודוא"ל, הספר, יחידי בעולם, שהוא, מלפני שנה, בעברית, שוב בהשקעת משבים רבים. הסרגל, גם יחידי בעולם, תורגם כבר לפני כמה שנים לעברית.
בית ספר סיטם באיטליה מתייחס ברצינות לתלמידיו ועל כן החליט כהחלטה אסטרטגית להשקיע גם במדינה לא גדולה כמו ישראל.
מסיימי הקורס, בהצלחה, מקבלים תעודה, מאיטליה, של תדמיתן.
כל בתי הספר בארץ לוקחים על קורס תדמיתנות מבוסס שבלונות ולא הקמת גזרות לפי מידות אישיות, אלפי שקלים רבים מבלי לעורר התנגדות.
מדוע לסיטם לא מגיע למכור ידע, ולא חפצים, במחיר הוגן?
יש הרבה שיטות לחובבנים, אנחנו לא שם.
אנחנו רוצים להעניק ידע שתאפשר להיות מקצוען.
הערה אישית: אין הרבה מורות שמלוות התלמידות שלהן גם אחרי שסיימו הלימודים כפי שאני עושה ומאות מסיימות יכולות להעיד על כך.

ערב טוב,

לטיציה
מחפשת להחליף את המכונה שלי, תקציב 1500 דולר
07/06/14 02:05
77צפיות
הבנתי שבשביל להמנע מזבל צריך לעלות את התקציב, אני רוצה מכונה מדוייקת, ואיכותית, שתתפור 4 שכבות ג'ינס, ולפחות 2 שכבות עור.

אלי לא רוצה תעשייתית בגודל שולחן, אלא משהו בגודל סביר לבית.
ֿ
היום אני עם ברנט 440 היא חזקה ואני מאוד מרוצה, תופרת 4 שכבות ג'ינס + 2 עור בלי בעיה.
אבל אני רוצה לשדרג אותה למשהו חדיש יותר. הייתי רוצה לולאה במהלך אחד, ואני מאוד אוהבת לשלב ריקמות על עבודות שלי, כך שזה גם משהו שהייתי רוצה.
חשבתי על פאף
ראיתי שיש לה המון אביזרים, ואהבתי את ההובלה העילית.

מה אתן חושבות?
º
רעיון? כיוון? משהו?
07/06/14 12:45
20צפיות
למה להחליף? אם המכונה שלך תופרת כמו שאת רוצה?
07/06/14 20:55
47צפיות
את זה לא הבנתי,
אם המכונה שלך לא היתה תקינה הייתי באמת שולחת אותך לאחת הפפאפיות המתקדמות או אחת הברנינות המתקדמות, אם היה לך תקציב,
אבל המכונה שלך תקינה ועובדת לשביעות רצונך,
אז למה?
פירוט נוסף - אשמח לעזרה
07/06/14 23:21
60צפיות
אלו הדברים שחסרים לי היום בברנט 440.

1. היא נתקעת שיש תפר גבוה, לדוגמא שעושים מכפלת וצריך לעבור את הקפל והתפר לאורך הרגל.
2. התפרים הרבה פעמים לא אחידים, בעיקר בגלל שההובלה של הבד ע"י השיניים לא אחידה (ניסיתי לשנות לחץ על הרגלית וניסיתי רגליות שונות)
3. אני מאוד אוהבת ריקמות ובמכונה הזו יש רק 2 ריקמות.
4. לבצע לולאה לוקח 4 שלבים במקום 1 במכונות של היום.
5. אין חיזוק אוטומטי של תפר בהתחלה ובסוף.
6. אין שליטה על מצב המחט.
7. הסלילים עשויים מתכת ללא חורים בצדדים, אז קשה לדעת בקלות מתי החוט בסליל עומד להיגמר.
8. לא ניתן להגדיר מהירות עבודה מקסימלית איטית. לדוגמא שמחברים דברים מסובכים, אז רוצים לתפור לאט ומדוייק. וכרגע זה משחק מאוד מאוד עדין עם הדוושה מה שמוציא אותי מדעתי.

דברים מיותרים שלא חשובים לי במכונה
1. השחלה אוטומטית  - גימיק נטו.
2. מהירות עבודה מהירה - אני מחפשת דיוק מקסימאלי ולא מהירות.
ֿ3. מכונה ללא שמן - גימיק נטו.

דברים שחשובים לי במכונה
1. שתוכל להוביל בדים עבים ועם תפרים באמצע, כמו במכפלת של ג'ינס או עור.
2. שתתפור עור, לפחות בצורה בסיסית כמו לייבל עור  על החגורה בג'ינס
3. שיהיה לה הרבה ריקמות - אם יש אופציה לריקמה מלאה כלומר מילוי שטחים ממוחשב - חלום.
5. חיזוק אוטומטי בהתחלה וסוף תפר
6. שליטה על מצב המחט
7. לולאה בשלב אחד.
8. שיהיה מקום לפחות ל2 סלילים עבור מחט כפולה, (היום יש לי מקום ל2 סלילים), ראיתי שיש גם מחט משולשת, אז יכול להיות נחמד מקום ל3 סלילים.
9. שתהיה ממתכת, ועמידה.
10.שיהיה לה שירות, חלפים ואביזרים מגניבים בשפע.
11. רצוי שתהיה שקטה.
12. רצוי שתהיה עם מנורה קרה, בברנט יש לי מנורת ליבון וזה שורף את היד שעובדים הרבה.

אשמח לעזרה.

התקציב עומד על 1500 דולר והוא יחסית גמיש, המטרה היא מכונה טובה שאהנה ממנה לאורך שנים.
את האמת אני לא יודעת אם יש מכונה אחת עם כל
08/06/14 00:02
59צפיות
הדברים שאת רוצה, אני גם לא יודעת אם יש ביתית עם חיזוקים אוטומאטים,
נסי לדבר עם עוזי, כשאני מגדירה לו את הדברים שאני רוצה, הוא מצליח לדייק לי , ולתת לי את המוצר הנכון,
את צריכה מי שגם ידע להקשיב למה שאת אומרת ולא רק לדחוף לך עוד מכונה,

04-6339846
איך הpfaff performance 5.0 ?
08/06/14 10:56
37צפיות
איך הpfaff performance 5.0 ? נראה שיש לה את כל הפונקציות שאני מחפשת.
אבל הפחד שלי זה שהיא מלאה בחלקי פלסטיק שבירים, שבשניה שאני יעלה על בד קצת עבה היא תישבר.

יש למישהו ניסיון איתה על ג'ינס?
סירטון שלה (קצת ארוך אבל מקיף)
08/06/14 11:11
34צפיות
כל הביתיות של היום מכילות חלקי פלסטיק,
08/06/14 11:22
44צפיות
השאלה איזה פלסטיק,
הרעיון הוא שמכונה ביתית זו מכונה שאת מרימה ומעבירה, והיא לא מובנית דוקא על שלחן, ולא זזה ממקומה,
היום יש הרבה מוצרים מפלסטיק שטבים ממתכת אפילו, כמו צנרות מים וכו',
פלסטיק הוא שם כולל לכל מיני פולימרים, חלקם מתכלים וחלקם בלתי מתכלים,
ואני מניחה שבמכונה שמו פלסטיק מתאים,

ולגבי המכונה,  נראה לי שעדי קריף נבון קנתה אותה, היא הכתובת לשאלות אוביקטיביות יותר

ואת כמובן יכולה לשאול את היבואן שנתתי לך את הטל שלו קודם.
יפה
08/06/14 12:21
29צפיות
ואחרי שאני רואה את הסירטון, בא לי גם:)
מי כמוני מכירה חלקי פלסטיקה, ומבחינת ממונטים
08/06/14 12:46
38צפיות
מי כמוני מכירה חלקי פלסטיקה, ומבחינת ממונטים הם ממש לא עולים על מתכת.

לרוב פולימרים יעלו על מתכות ביחס של משקל לחוזק, אבל ביחידת נפח בודדים הפולימרים שהקשרים הכימיים שלהם עולים על פלדה, ועדיין מתכות הן החומר החזק הזמין ביותר שיש.

עכשיו מה הסיכוי שיהיה במכונת תפירה גלגל שיניים שעשוי מיציקה של קוולר / או שילוב של קוולר ואפוקסי - הסיכוי הוא 0

או שייצרו ציר מיציקה של אפוקסי משולב עם biosteel - גם 0

יותר סביר שישתמשו בחומרים זולים וזמינים, שקל יותר ליצור אותם בהזרקה או שיבוב - כמו ניילון, ABS, טפלון, אוקולון, פוליאתילן וכו'.

כל החומרים הללו הרבה יותר רכים ומעיכים ממתכות.

אז שמוציאים כמעט 3000 דולר על מכונה, ובסוף היא שובקת חיים בגלל איזה קפל בבד ג'ינס, הייתי אומרת שזה אלמנט משבית שמחה.

קצת על biosteel ולמה אין סיכוי שנראה אותו במכונת תפירה בקרוב.
http://www.amsilk.com/en/products/biosteel-spiders...

ולמה גם אין סיכוי שנראה במכונת תפיקה צירים וגלגלי שיניים מקוולר.
http://www.researchgate.net/post/Can_the_ductility...
º
תפיקה = תפירה**
08/06/14 12:47
7צפיות
אני יודעת שיש סוגי פלסטיק, ואני יודעת גם
08/06/14 14:20
34צפיות
שמשתמשים בסוגים שונים במכונות שונות, הנה ניסיון אישי, יש לי כמה מכונות תפירה תעשיתיות,
למכונה כזו יש צלחות שעליהן מניחים את הקונוס של החוט,
יש לי מכונות 20 שנה, והצלחות תקינות לגמרי, לפני כ4 שנים קניתי מכונה ממותג לא רע אבל מבסס את המכונות שלו על חיקויים,

למכונה הזו 5 צלחות  לחוטים, ויום אחד כשנגעתי באחת הצלחות כשהחלפתי חוט, נשארה בידי חצי צלחת, התבוננות נוספת והפלסטיק התפורר בידי,
בדקתי את כל הצלחות - אותו הסיפור, תוך 5 דקות לא נשארו צלחות שלמות, משהבנתי שהן מתפוררות וגורמות לי לליכלוך סילקתי אותן לגמרי,
הרמתי טלפון למקום ממנו רכשתי את המכונה, ושאלתי אותו אם הוא מודע לעובדה שהפלסטיק ממנו עשוייות הצלחות הינו פלסטיק מתכלה ,

אני לא אתאר את העימות שהיה לי עם הבנאדם שרכשתי ממנו לא מכונה אחת, הוא הפסיד אותי, אבל אני מבינה שאם זו חברה שעושה חיקויים,
ולא בונה מותג משל עצמה, אז לא איכפת להם להשתמש בחומרים זבל,
אני מאמינה שמה שכתוב בגמרא "אומן לא מרי אומנותו" הוא נכון,
שאומן לא יקלקל את המוצר שלו באופן מכוון כי זה יפגע בפרנסתו,
אני מאמינה שכך במכונות של פפאף , אני אישית רכשתי כמה מכונות מסוגים שונים עבור חברות ובנות משפחה, והמכונות מצוינות,
למיטב ידיעתי  ביתיות שעשויות רק  מתכת אין בנמצא חדשות פרט ל2 דגמים של ברנינה שעולים כמו חצי אוטו, להתעלף מהמכונות , אבל גם מהמחיר,

,

שאלת בדים
06/06/14 22:16
97צפיות
שלום לכולן ,כולם

קניתי מכנס מזארה ומרכיבי הבד 47% כותנה  וכל השאר פוליסטר ועוד בד אחוז נמוך שכחתי מזה

והשאלה איך קונים בד כזה לתפירה של מכנס אני מצרפת דוגמא למכנס שהייתי רוצה לתפור
אשמח לקבל מידע לגבי סוגי בדים ומידע כללי
מכנס
כתובות אינטרנט מצורפות:
בדים
07/06/14 11:14
75צפיות
היי!
יש בדי כותנה שמערבבים אותם עם פוליאסטר,לייקרה וכו' כדי לתת להם מעט גמישות. מכנס כזה מ100% כותנה יהיה בלי נפילה כלל ונוקשה. הבדים האלה הם די זולים, סביבות ה 15-20 ש"ח למטר. לכי לנחלת בנימין ושוטטי בחנויות - הבד הזהמאוד נפוץ ויש אותו כמעט בכל חנות.  אני הייתי מעוניינת מאוד לדעת איך את מכינה את הגזרה? את מוציאה אותה מהמכנס הזה או שאת מכינה מפה מ 0 ?
בהצלחה
תודה יקירתי
07/06/14 11:31
41צפיות

האמ שאני מתעניינת בסטיילנג ובאופנה ומפתחת תחביב חדש אני נורא רוצה ללמוד תפירה אבל כרגע זה רחוק לי אני  לוקחת השראה והולכת לתופרת ותופרת מה שמתאים לי מבחינת גזרה אורך .

קניית מכונת תפירה ביתית - התייעצות
06/06/14 13:00
83צפיות
היי,
איזו חברה יותר טובה? JUKI או JANOME?
מישהו מכיר את JANOME 1030?
אשמח להמלצות וטיפים.
º
שתיהן טובות
06/06/14 13:23
37צפיות
Janome&Juki
07/06/14 11:07
90צפיות
Janome&Juki
היי!
אני לאחרונה קניתי את JANOME הביתית דגם 525. אני ממליצה עליה מאוד מאוד בחום, היא מדהימה וחזקה - יש בה מלאאאאא מלא אופציות לתפירה. אם את קונה JUKI אז רק תעשיתית ואז זה כבר משהו אחר, את יודעת - תך ישר וזהו - בלי עוד אופציות. אני התכוונתי לקנות את JUKI התעשיתית אבל אחרי מחקר קצר הגעתי למסקנה שאם אני לא מפעל שצריך לעמוד בקצב יצור  -  אפשר לקנות ביתית. אני הכי מרוצה ממנה בעולם - היא מדהימה וחזקה, לא פחות מהתעשיתית שהשתמשתי בה עד היום, היו לי מלא חששות לגבי חוזק התפר וכולי כי אני תופרת תיקי קלאץ' מחומרים קשיחים והיא עושה זאת בלי בעיה.
תודה רבה על העזרה!
07/06/14 13:34
34צפיות
אלך לחנות ואראה מוחשית לאיזו מכונה של JANOME אני יותר מתחברת :)
תודה
מחפשת חוות דעת על מכללה ללימוד תפירה
06/06/14 12:59
89צפיות
אשמח לחוות דעת על מדרשה לאופנה.

מבין כל תוכניות לימוד
ראיתי לפני סילבוס ששם יש הכי הרבה פרקטיקה.

חשוב לי לשמוע מתלמידות שלמדו  שם
או חברה שלחברה שלמדה
האם יצאתם מרוצות או לא?
מיחס מהמורה?

אם אסור פה אז בפרטי
אודה לכם על העזרה
הכי טוב - שנקר
07/06/14 11:17
56צפיות
יש קורסי חוץ של תפירה, דיגום ועוד בשנקר - לכי על הכי טוב. גם לא כל כך יקר.
מצטרפת לשאלה
08/06/14 12:01
43צפיות
בע"ה
לא לכולן יש את ההאפשרות להגיע למרכז ללמוד ולמדרשה יש שלוחות גם בצפון ד.א גם לקווים ככה שלמי שיש המלצות אשמח גם
תודה ושבוע טוב
יום שישי, ועוד פעם לבשל לשבת, מזל שיש לי
06/06/14 09:06
55צפיות
ילדים שאוהבים את המטבח שאני כל כך לא.
ניקוי יבש בבית
05/06/14 17:13
45צפיות
שלום
מישהו כאן יודע איך עושים ניקוי יבש במייבש כביסה ?
תודה רבה
תפירת שמלת כלה
05/06/14 11:06
81צפיות
אני מתלבטת מה לעשות - לשכור שמלת כלה או לתפור. מצד אחד אני רוצה משהו מאוד מסוים שאולי לא אמצא מוכן, מצד שני אני חוששת שלתפור זה עסק יקר מדי. מה סדרי הגודל של עלויות בתפירת שמלות כלה לפי הזמנה אישית?
ישלי משו בסגנון במלאי
05/06/14 14:41
63צפיות
איזה מידה את?
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום