לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ניתוחי המעי והרקטום
ברוכים הבאים לפורום כירורגיה של המעי הגס הרקטום ופי הטבעת (פרוקטולוגיה, כירורגיה קולורקטלית). הפורום עוסק במגוון נושאים הקשורים למחלות של איברים אלה. נדון בכל המחלות והמצבים ה"קטנים אך מעצבנים" כגון פיסורה של פי הטבעת, טחורים, פיסטולות וכדומה, וכן גם במחלות מסובכות ומורכבות יותר כגון סרטן המעי הגס והרקטום, מחלות מעי דלקתיות כרוניות. מערכת העיכול בנויה כצינור אחד שתחילתו בחלל הפה וקצהו בפי הטבעת. האיברים לפי הסדר: פה, וושט, קיבה, תריסריון, מעיים דקים, מעיים גסים, רקטום, ופי טבעת. המעי הגס הרקטום ופי הטבעת הינם אם כן החלק המרוחק ביותר של מערכת העיכול.המעי הגס אורכו כמטר אחד ותפקידו העיקרי ספיגת נוזלים ובכך הוא מאפשר יצירת צואה מוצקה. הרקטום הוא האיבר המצוי מייד מעל לתעלת פי הטבעת ואורכו 16-18 ס"מ. הרקטום משמש ככלי קיבול לצואה ובכך מסייע לפי הטבעת לשלוט בפעולות המעיים.תעלת פי הטבעת אורכה כ- 3 ס"מ והיא מוקפת בשרירי פי הטבעת (סוגרים, ספינקטרים). השריר הפנימי שולט באופן לא רצוני על פעולת המעיים. שליטה רצונית מושגת על ידי השריר החיצוני. בפורום זה אשיב על שאלותיכם בנוגע למגוון המחלות הקשורות בתחום זה.קצת על עצמי:בן 41, נשוי ואב לשתיים, תושב תל אביב.בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית הדסה בירושלים. התמחות בכירורגיה כללית במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב). תת התמחות בכירורגיה של המעי הגס והרקטום וכירורגיה לפרוסקופית בבית החולים קליבלנד קליניק שבקליבלנד אוהיו, ארה"ב. עובד כמנתח בכיר בחטיבה כירורגית ב' במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב).תחומי עניין מיוחדים: מחלות מעי דלקתיות, סרטן המעי הגס והרקטום, ניתוחים לפרוסקופים, ניתוחי פי טבעת ורצפת אגן.יחד אתכם ובשבילכם,ד"ר יהודה קריב

אודות הפורום ניתוחי המעי והרקטום

ברוכים הבאים לפורום כירורגיה של המעי הגס הרקטום ופי הטבעת (פרוקטולוגיה, כירורגיה קולורקטלית). הפורום עוסק במגוון נושאים הקשורים למחלות של איברים אלה. נדון בכל המחלות והמצבים ה"קטנים אך מעצבנים" כגון פיסורה של פי הטבעת, טחורים, פיסטולות וכדומה, וכן גם במחלות מסובכות ומורכבות יותר כגון סרטן המעי הגס והרקטום, מחלות מעי דלקתיות כרוניות. מערכת העיכול בנויה כצינור אחד שתחילתו בחלל הפה וקצהו בפי הטבעת. האיברים לפי הסדר: פה, וושט, קיבה, תריסריון, מעיים דקים, מעיים גסים, רקטום, ופי טבעת. המעי הגס הרקטום ופי הטבעת הינם אם כן החלק המרוחק ביותר של מערכת העיכול.המעי הגס אורכו כמטר אחד ותפקידו העיקרי ספיגת נוזלים ובכך הוא מאפשר יצירת צואה מוצקה. הרקטום הוא האיבר המצוי מייד מעל לתעלת פי הטבעת ואורכו 16-18 ס"מ. הרקטום משמש ככלי קיבול לצואה ובכך מסייע לפי הטבעת לשלוט בפעולות המעיים.תעלת פי הטבעת אורכה כ- 3 ס"מ והיא מוקפת בשרירי פי הטבעת (סוגרים, ספינקטרים). השריר הפנימי שולט באופן לא רצוני על פעולת המעיים. שליטה רצונית מושגת על ידי השריר החיצוני. בפורום זה אשיב על שאלותיכם בנוגע למגוון המחלות הקשורות בתחום זה.קצת על עצמי:בן 41, נשוי ואב לשתיים, תושב תל אביב.בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית הדסה בירושלים. התמחות בכירורגיה כללית במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב). תת התמחות בכירורגיה של המעי הגס והרקטום וכירורגיה לפרוסקופית בבית החולים קליבלנד קליניק שבקליבלנד אוהיו, ארה"ב. עובד כמנתח בכיר בחטיבה כירורגית ב' במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב).תחומי עניין מיוחדים: מחלות מעי דלקתיות, סרטן המעי הגס והרקטום, ניתוחים לפרוסקופים, ניתוחי פי טבעת ורצפת אגן.יחד אתכם ובשבילכם,ד"ר יהודה קריב

פיסורה וטחורים
16/09/2008 | 19:37
15
אילו המלצות יש לפרופסור ארגוב כמנתח בתחום? דחוף!
רחיצה בים המלח עם סטומה
15/09/2008 | 09:21
18
שלום רב

בשבוע הבא אנו נוסעים לים המלח ורציתי להיות בטוחה שאפשר להכנס לים עם קולוסטומי

אשמח עם תענו...
שלום. שאלה קטנה
13/09/2008 | 10:40
1
12
אני בן 20, עברתי ניתוח לפני ארבעה חודשים (ניתוח שנקרא אבצס) לאחר הניתוח התפתחה לי פיסטולה, ולכן אני צריך לעבור עוד ניתוח בעוד חודשיים. אני כרגע בקורס קצינים ואחריו אני עושה את הניתוח.
השאלה שלי היא כמה זמן בערך אני לא אוכל לתפקד לאחר הניתוח והאם אני אוכל לחזור לכשירות קרבית לאחר ההחלמה?
החלמה מפיסטולה
21/09/2008 | 09:18
25
שלום רב
יש לקחת בחשבון שבוע עד 10 ימים להחלמה. לעיתים שבועיים. אם ההחלמה שלמה ומלאה ללא סיבוכים אין סיבה שלא לחזור לכושר קרבי.
דר קריב
ניתוח לאנטרוצלה
10/09/2008 | 12:16
1
117
שלום,
אני כותב בשם ידידת משפחה שלא יודעת אינטרנט,
היא בת 67, עם בעיות בהתרוקנות.
אובחן אצלה אנטרוצלה, ביו-פידבק לא עזר.
הוצעו לה ניתוחים משני סוגים, STARR וניתוח מסורתי יותר.
היא רוצה לדעת מה הסיכוי של כל אחד מהניתוחים לפתור לה את בעיית ההתרוקנות.

אם מישהו עבר את הניתוח, וקורא את ההודעה הזאת, נשמח לשמוע איך התוצאה.
כמובן נשמח לשמוע גם מהמומחה.

תודה
בעייה בהתרוקנות
21/09/2008 | 09:28
58
שלום רב,
קשה לי לתת המלצה מדויקת על סמך הנתונים המוצגים. ככלל, קשיים בהתרוקנות יכולים לנבוע ממספר גדול של בעיות בפי הטבעת וברקטום. כאשר יש אנטרוצלה הכוונה היא שמעי דק צונח בין הרקטום לבין הנרתיק. לעיתים הצניחה עלולה לגרום ללחץ על הרקטום ולהפריע בהתרוקנות. מאחר והמערכת הזו מורכבת צריך לעבור על כל הבירור שנעשה ולודא שאכן בסבירות גבוהה האנטרוצלה הוא הבעייה. לעיתים אנטרוצלה יכול להיות ממצא אקראי שלא בהכרח הוא הגורם לקשיי ההתרוקנות. ניתוח STARR אינו ניתוח לאנטרוצלה ויתכן שניתוח זה הוצע לידידתך בגלל שיש בעייה נוספת (התפשלות פנימית של הרקטום או רקטוצלה). ניתוחים מכוונים לאנטרוצלה יכולים להעשות דרך הנרתיק או בגישה בטנית (פתוחה או לפרוסקופית) עם שיעורי הצלחה טובים.
ד"ר קריב
טחורים
02/09/2008 | 22:57
3
5
שלום, אני בחור בן 23, וניראה לי שיש לי טחורים.
הלכתי לשירותים ויצא לי דם על הנייר טואלט, לא שמתי לב אם היה דם על הצואה.
זה קרה לי רק פעמיים.
אני בריא לחלוטין, עוסק בפעילות גופנית סדירה, ממה שידוע לי אני ניזון באופן תקין.
אין לי בעיית טחורים במשפחה אז לא נראה לי שזה גנטי.
אני ידוע שיש שלושה שלבים, מייד אחרי היציאה יש בליטה שנכנסת כמעט מייד לפי השלבים זה שלב שתיים. אין לי כאבים בכלל, לא בשגרה ולא בזמן היציאה.
יש הרבה סיבות אבל מה הכי סביר שיכול לגרום לזה?
מה צריך יותר לאכול כדי לשפר את המצב?
אני אוכל הרבה ירקות ופירות אבל אולי לא מספיק...
תודה מראש
מישהו יכול לעזור?
03/09/2008 | 17:30
1
5
מצטרף לשאלתך
09/09/2008 | 09:29
5
דמם
10/09/2008 | 09:06
5
שלום רב
אכן קיימת סבירות גבוה שמדובר בדמם מטחורים פנימיים. מומלץ להבדק כדי לודא זאת ולשקול האם יש מקום לבצע קולונוסקופיה קצרה או ארוכה כדי לשלול סיבות אחרות לדמם. דיאטה עתירת סיבים יכולה בהחלט לעזור. מטרת הדיאטה לאפשר יציאות רכות שיוצאות בקלות. בנוסף אם אכן מדובר בדמם מטחורים המנעות מישיבה ממושכת בשירותים יכולה להועיל. אם רופא ימצא שאכן הדימום נובע מטחורים פנימיים הרי שבשלב המתואר אולי יש צורך בקשירת טחורים. בכל מקרה ממליץ להבדק.  
דר קריב
k-pouch, הדבקויות ועוד...
28/08/2008 | 13:32
3
17
ד"ר קריב שלום,
עוד כמה שבועות אני נוסעת לקנדה לעבור רביזיה של הפאוץ'.
לפני שנה וחצי עברתי כריתה ופאוץ (כוליטיס) אבל בעקבות זיהום בטני הפאוץ' נפגם וצריך לעשות חדש.
במידה ולא יתאפשר Jpouch בגלל מצב האגן, יכול להיות שהוא יעשה Kpouch.

האם יש בארץ רופאים שיודעים לטפל בזה במידה ואצטרך ניתוח תיקון כלשהו בארץ?

שאלה נוספת, קראתי שיש חומר למניעת הדבקות ששמים בחלל הבטן בזמן הניתוח. אני לא יודעת אם שמו לי. האם באיכילוב נהוג להשתמש בזה גם אם המטופל לא מבקש?
האם כדאי לציין זאת בקנדה בכדי למנוע בעיות בעתיד?

תודה, רות
פאוץ K
10/09/2008 | 09:01
2
8
שלום רות
ניתוח K פאוץ הוא ניתוח מורכב למדי הדורש ניסיון רב של הרופא המנתח בפרוצדורה הספציפית הזו על מנת ששיעור ההצלחה לטווח ארוך יהיה גבוה (בסביבות 70-80%). יש מרכזים בודדים בעולם שרכשו מיקצועיות בתחום. באחוז גבוה יש צורך בניתוחים חוזרים לתיקון הפאוץ. למיטב ידיעתי בארצינו הניתוח מאוד לא שכיח. עם זאת קיימים רופאים ישראלים שהשתלמו במרכזים המבצעים ניתוחים אלה בתדירות גבוהה אשר יודעים להתמודד באופן שמרני עם סיבוכי פאוץ. אבל אם יש צורך בניתוח חוזר של פאוץ עדיף לפנות למרכז עם ניסיון רב בחו"ל
בהצלחה
דר קריב
וההדבקויות?
16/09/2008 | 11:48
1
9
הדבקויות
21/09/2008 | 09:17
7
מדובר ביריעה המונחת בין המעי לדופן בשם "ספרפילם" והיא מקטינה הדבקויות. בארץ לא משתמשים בזה בכל מקום (עניין של עלות). ממליץ כן להעלות את הנקודה בקנדה.
ד"ר קריב
התייעצות
19/08/2008 | 18:37
5
17
הייתי היום אצל רפלקסולוג והוא טוען שיש סיכוי שיש לי טחורים פנימיים,
מה זה טחורים פנימיים?
מה מרגישים?
איך מזהים?
בבקשה תעזרו לי...

מודאגת
טחורים פנימיים
10/09/2008 | 08:54
4
16
שלום
על מנת לפשט ניתן לומר שטחורים הינם כלי דם מורחבים בדפנות תעלת פי הטבעת. טחורים חיצוניים נמצאים בהיקף הקצה החיצוני של פי הטבעת ולכן ניתן לראותם בנקל וטחורים פנימיים נמצאים בעומק פי הטבעת ואינם נראים לעין כאשר הם בראשית דרכם. טחורים פנימיים עלולים לגרום לשני סיבוכים עיקריים : צניחה ודמם. צניחת טחורים מתייחסת לטחורים פנימיים גדולים שלמרות שמוצאם בעומק פי הטבעת בשל גודלם הם צונחים אל מחוץ לתעלה ובמקרים קשים יכולים להתקע אל מחוץ לפי הטבעת ולגרום לכאבים ודלקת מקומית. בנוסף כאמור טחורים פנימיים הינם סיבה שכיחה לדמם.  
רופא פרוקטולוג יוכל לבודקך ולהעריך האם אכן מדובר במחלת טחורים דרגת החומרה ובהתאם להחליט על טיפול מתאים.
דר קריב
מהם סוגי הטיפולים?
11/09/2008 | 08:55
3
13
לגבי ניתוח, זה חוזר אח"כ?
חזרה לאחר ניתוח
16/10/2008 | 12:59
2
23
שלום רב
ברוב המקרים לאחר ניתוח טחורים יש הטבה משמעותית לטווח ארוך. לאחר שנים תיתכן חזרה. ניתן להקטין סיכוי לחזרה על ידי הרגלי תזונה ויציאה נכונים.
דר קריב
מזה הרגלי יציאה נכונים?
16/10/2008 | 19:45
1
46
הרגלי יציאה
24/10/2008 | 10:05
26
למשל: להמנע מישיבה ממושכת בשירותים (קריאת עיתונים, שיחות בטלפון וכדומה), להמנע מלחיצה חזקה וממושכת בשירותים (דיאטה עתירת סיבים)...
זריקת בוטקס.
12/08/2008 | 15:23
2
12
לפי מה שנראה לי אנל`א מצליח להתגבר על בעיית הפיסורה אם הטיפול השמרני פיניפדין וכו` כל יציאה מרגיש מחדש את הכאב והפצע שנפתח כך ש... או שמישהו יגיד לי שזה דרך ההחלמה. מה שכן אם יהיה אפשר התייחסות לזריקה הנל מי מבצע אותה האם הרופא מהקופה בית חולים? מה ההשלכות? מהי בעצם עושה? והיכן מזריקים אותה? בתודה מראש,
בוטוקס
10/09/2008 | 08:48
22
שלום
זריקת בוטוקס לשריר הסוגר של פי הטבעת הינה שיטה מקובלת לטיפול בפיסורה עם שיעור הצלחה גבוה למדי אם כי נמוך מזה של ניתוח. היתרון הוא שההזרקה נעשית ללא צורך בהרדמה והיא פרוצדורה קצרה ביותר. החיסרון מעבר לשיעור הצלחה נמוך מהניתוח הוא בעלות החומר שאינו מכוסה על ידי קופ"ח. במקרים בהם טיפול שגרתי בפיסורה נכשל (ניפדיפין מקומי מרככי צואה וכד) ניתן לבצע הזרקה ואז אם ההזרקה נכשלת להתקדם לניתוח. הזרקת בוטוקס לפי הטבעת מבוצעת גם במסגרת מלר"מ איכילוב. טלפון לפרטים 03-6973498  
דר קריב
בעייתך...
16/09/2008 | 03:20
11
סבלתי מפיסורה כרונית, ואוכל להתייחס לזה שאתה מנסה כל מיני תרופות וזה לא מועיל. החלטתי ללכת לניתוח והתברר שעשיתי בשכל רב! הפיסורה נעלמה ואיתה גם הכאבים. זה ניתוח שאורך כעשר דקות, ובתוך חודשיים אתה מחרבן כאחד האדם.
ניתוח
11/08/2008 | 02:27
2
12
שלום אני בחור צעיר ואני הולך בקרוב לעבור ניתוח לכריתת  טחורים פנימיים וחיצוניים(דרגה 3) אצל רופא שהבנתי שהוא מצויין.
אני מאוד מבקש לדעת כל מה שאפשר על הניתוח ובעיקר על ההחלמה(האם היא מזוויעה כמו שהסיפורים מבטיחים? אחרי כמה זמן אפשר לחזור לתפקד?) אני מעוניין גם לדעת עד כמה האיזור נראה "אסתטי" ורגיל( בכל זאת חור-תחת) לאחר ההחלמה...

אשמח לתשובות במהרה
ניתוח טחורים
11/08/2008 | 12:44
1
26
שלום רב
ניתוח כריתת טחורים שבו כורתים טחורים פנימיים וחיצוניים אכן מלווה פעמים רבות בכאב משמעותי אך בטיפול הולם ועם משככי כאבים מתאימים ניתן בהחלט לעבור את הניתוח בצורה סבירה. זמן החלמה בדרך כלל כשבוע. תיפקוד בסיסי בבית כבר למחרת הניתוח, וחזרה לפעילות כמעט מלאה לאחר מס ימים. ברוב המקרים התוצאה האסטית החיצונית טובה יותר מאשר לפני הניתוח אם יש טחורים חיצוניים גדולים או טחוירם פנימיים גדולים צנוחים. לעיתים רחוקות תתכן הצטלקות של פי הטבעת או היצרות.
דר קריב
הצטלקות
24/08/2008 | 13:08
10
האם ניתן לבקש מהרופא המנתח לבצע את ההליך כך שהצלקות הנותרות יהיו פנימיות?
האם ההצטלקות של פי הטבעת (כאשר היא אכן נוצרת) היא משמעותית?
סטטוסקופ !
04/08/2008 | 15:17
3
אישתי מתחילה עוד מעט את השנים הקליניות בלימודי הרפואה, אני מעוניין לקנות לה סטטוסקופ.

1. אשמח לקבל פרטים כללים לגבי סטטוסקופ, חברות, דגמים, ובאופן כללי - מה חשוב לדעת ולבדוק,
    גם לידע כללי, וגם כדי להתמצא קצת יותר לפני הרכישה. (למרות שאני מניח שהרוב אותו דבר)

2. אשמח לקבל המלצה לסטטוסקופ של חברה / דגם ספציפי, תוך ציון סדר גודל מחירו.

3. יש לי אפשרות לרכוש בניו יורק במקום בארץ, אם זה משנה משהו...

עצירות כרונית
03/08/2008 | 17:41
7
38
עצירות  כרונית
ד"ר שלום רב,

אני בת 19 וחצי וסובלת כבר כמעט שנה מעצירות, המלווה במאמץ רב ביציאות והתרוקנות לא שלמה. כמו כן בגיהוקים, תפיחות הבטן וכו'.
נעזרתי בהמון תכשירים, הן כדורים עתירי סיבים- אך שום דבר ללא הועיל. גם הפסקת חלב- לא עזרה.
יש לציין שאני מרבה באכילת סיבים ושתיית מים. ופעילה גופנית.

ניגשתי לרופא ממוחמה לגסטרו. והוא הפנה אותי ל-2 בדיקות: 1: דפקוגרפיה וה-2: מדידת לחצים בפי הטבעת.
ההשערה שלו שהבעייה היא באגן מכיוון שיש לי יציאה יום יומית- גם היא מלווה בכאבים עזים וגודלה כ"אבן".(גללים קשים)

בזמן ההמתנה לבדיקה ה-2. נעזרתי בטיפות יובסלקס. שגרמו לי ליציאות מימיות (גלילי צואה) וימיות אך לא לצואה שלמה.
ועם הפסקתן- לא הייתה צואה למעלה מ-3 ימים.

נכון להיום, הגיעה לי תוצאות הבדיקה ה-2. יצאה תקינה. (מצורף קובץ)
האם יש צורך לבצע גם את הבדיקה ה-1? כי היא מאוד לא נעימה....
והאם יש לי זכות לדרוש את הבדיקה עם הקפסולה? כי יכול להיות שהבעייה היא במעי בכלל???

תודה רבה!!
עצירות
07/08/2008 | 10:48
2
26
שלום רב
כאשר יש עצירות קשה שאינה מסתדרת בטיפול שמרני יש צורך בבירור. הבירור כולל שני מרכיבים : 1. תיפקוד המעי הגס - נעשה על ידי בדיקת זמן מעבר. זוהי בדיקה שבא בולעים קפסולה של חלקיקי מתכת ומצלמים את הבטן כעבור מס ימים על מנת לודא שהחלקיקים התקדמו במידה נאותה במעי הגס. 2. תיפקוד התרוקנות הרקטום ופי הטבעת - בקבוצה זו הבדיקות העיקריות הן המנומטריה והדפקוגרפיה.
לכן, נראה שיש מקום להתקדם לבדיקת דפקוגרפיה ולשקול בדיקת זמן מעבר. אין מקום בשלב זה לבדיקת קפסולה.
ניתן לפני שאת ממשיכה בבירור לבודקך במסגרת מרפאת רצפת אגן בבי"ח איכילוב (טל 6974281) ולהחליט מה הבדיקות הדרושות.
דר קריב
ד"ר שלום,
08/08/2008 | 17:14
1
16
אובחנתי ע"י  רופא מומחה לגסטרו בביה"ח איכילוב (לאחר שרופא מהקופה לא נתן לי מענה).

האם צריך לבצע מילוי נרתיק לפני הבדיקה? כפי שמצויין באתר?
דפקוגרפיה
11/08/2008 | 12:32
96
כדי לזהות את האיברים השונים במהלך הבדיקה יש צורך בחומר ניגוד בנרתיק במעי הדק וברקטום.
דר קריב
בעל נסיון... והפתרון
02/09/2008 | 14:28
3
17
סבלתי מעצירות, עד שיום אחד התחלתי לקחת 2 כפות (גדושות)סובין בבוקר ועוד 2 כפות בערב ומאז היציאות קלות, כל 24 שעות והחיים יפים יותר!
נסי, כי אין לך מה להפסיד. לא תזיק התייעצות עם הרופא שלך.
האם העצירות שלך נמשכה כמעט שנה?
02/09/2008 | 16:05
2
18
או שזאת הייתה זמנית?

וסובין? האם הכוונה  לקווקאר(שבולת שועל)?
בעניין הסובין והעצירות...
03/09/2008 | 11:26
1
17
דבר ראשון - מדובר בסובין חיטה, שמחירו חצי מסובין שיבולת שועל. נמצא במרכולים בשפע.
סבלתי מעצירות יותר משנה, ולאחר שהתחלתי להשתמש בסובין חיטה, החיים השתנו להפליא. יש יציאות קבועות מידיי בוקר. אגב, אני לא אוכל בשר מזה 25 שנים, ויתכן וזה גם עוזר לקבל תוצאה טובה.
תודה על העצה
04/09/2008 | 09:25
12
אני איישם זאת :]
איכות החיים
03/08/2008 | 11:16
6
שלום!

אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת בן גוריון עורכות מחקר בנושא איכות חיים של אנשים הסובלים ממחלות קרוהן וקוליטיס.  

אם את/ה דובר/ת עברית או רוסית וסובל/ת מקרוהן או קוליטיס, אנו מעוניינים להיעזר בניסיון החיים ובהבנה האישית שלך את המחלה והשפעתה על איכות החיים; ומזמינים אותך להשתתף במחקר שיבחן  את טיב התרגום של שאלון בנושא זה.

במהלך פגישה עם מראיין/ת מטעמנו תתבקש/י למלא שאלון העוסק באיכות החיים שלך ולאחר מכן תתבקש/י להתייחס לניסוח השאלון ולהציע רעיונות לשיפור התרגום (במידה ויש כאלה).

אנו נוכל לתאם את הראיון בזמן ובמקום שיתאים לך, במהלך חודש אוגוסט.
כל ראיון עשוי להמשך כשעה ובסיומו תינתן לך מתנה סמלית.

אנו מחויבים כמובן לשמירת סודיות ואי חשיפה של פרטיך המזהים. במידע יעשה שימוש לצרכי מחקר זה בלבד.

למעוניינים, נשמח אם תצרו איתנו קשר בטלפון 052-8795836 או בדוא"ל: leesimhy@gmail.com
שלום שאלה בקשר לדימום מפיסורה
30/07/2008 | 22:16
1
6
לפני 8 חודשים אישתי ילדה והחלה לסבול מדימום וכאבים חזקים ביציאות. כירורג איבחן זאת כפיסורה. לאחר שימוש במשחה 4 חודשים (לא באופן רציף) נאמר כי הפיסורה נעלמה ובמקומה יש פצע ועברנו למשחה חדשה. ולאחר תקופה גם הפצע עבר. מאז אישתי סובלת מידי פעם מדימום בזמן היציאות ולפעמים הדימום מלווה בכאב.
שאלותיי הן:
א. האם הדימום הוא כתוצאה מפיסורה או כתוצאה מדבר פנימי אחר?
ב. האם כתוצאה מפיסורה יכול להתפתח סרטן במעי הגס וצריך לעשות קולונסקופיה?

תודה מראש
הבעל המודאג
דימום
07/08/2008 | 10:41
8
שלום רב
פיסורה כשלעצמה אינה מתפתחת לסרטן מעי גס. אבל מאחר ומדובר בדמם מדרכי עיכול שסיבתו לא חד משמעית, בכל זאת נראה שיש מקום לבצע בירור נוסף של המעי הגס על ידי קולונוסקופיה קצרה או ארוכה (בהתאם לגיל ומידת החשד) כדי לודא שאין ממצא אחר במקום אחר במעי שמסביר את הדימום (פוליפ, גידול וכדומה). אם בסופו של דבר נותרים רק עם הפיסורה יש לשקול להתקדם לאופציות טיפוליות נוספות (הזרקת בוטוקס, ניתוח לפיסורה).
דר קריב
מבקשת המלצה לטיפול בטחורים חיצוניים
30/07/2008 | 20:30
4
384
מהרופא ויושבי הפורום, אשמח לשמוע מניסיונכם ועצותיכם, המלצה חוץ מניתוח (אמא שלי דווקא רוצה לעשות ניתוח, אבל גם אני לא חושבת שכדאי לה כי שמעתי הרבה סיפורי אימה (כאבי תופת לאחר הניתוח) וכישלונות (טחורים שחזרו) מאנשים שעברו ניתוח, וגם, רופא מנתח שהלכה אליו להתייעצות לגבי ניתוח אמר לה שרק אם היא תגיע למצב שבו היא שוכבת על הרצפה מרוב כאבים ולא יכולה לקום - אז שתגיע אליו לניתוח.
התכשירים הבאים נוסו ולא עזרו (או שהקלו מעט אך לא ממש עזרו)
נרות לטחורים
משחת פרוקטוגליבנול
משחת פרוקטוצורין
קוביות קרח
כרית חמה.
מדובר בכאבים חזקים מאד. אם מישהו שמע או ניסה בעצמו איזהשהו טיפול, קונבנציונלי או לא קונבנציונלי, אשמח לשמוע. אמא שלי סובלת מאד מאד מאד מהטחורים, אשמח לשמוע המלצות.

שאלה שנייה - לאחר יציאה, פי הטבעת שורף מאד, הרגשת השריפה נמשכת כמה שעות וגורמת לסבל רב. מדוע הרגשת השריפה מופיעה לאחר יציאה? אמא שלי הפסיקה לאכול חריף ועדיין היציאה שורפת.

תודה רבה !
טחורים?
07/08/2008 | 10:36
3
129
שלום רב,
תחילה הייתי ממליץ לאמך להבדק שוב על ידי פרוקטולוג מומחה על מנת לזהות מה הבעייה ואם אכן מדובר בבעיית טחורים. התלונות שאת מתארת יכולות להתאים לפיסורה של פי הטבעת ולאו דווקא לטחורים. בדיקה יכולה לזהות את הבעייה ואם אכן מדובר בטחורים חשוב לבדוק האם אלה טחורים חיצוניים או פנימיים ומה דרגת חומרתן ובהתאם להחליט מה הטיפול המתאים שמרני או ניתוחי.
נשמח לראותה במרפאה הפרוקטולוגית של בי"ח איכילוב
טלפון לתיאום 03-6974000  
דר קריב
תודה רבה !!!
07/08/2008 | 19:38
2
65
אני אמסור לאמא שלי לגבי המרפאה שלך.
בכל אופן, רואים את הטחורים מבחוץ. יש לך רעיון מדוע הרגשת השריפה לאחר יציאה או שאתה צריך לבדוק אותה קודם?
שוב, המון תודות !
שריפה
11/08/2008 | 12:37
1
87
תחושת השריפה לאחר יציאה אופיינית יותר לפיסורה מאשר לטחורים. יתכן שטחורים חיצוניים אכן קיימים, כי הם שכיחים, אבל אינם הסיבה לשריפה, לכן מומלץ להבדק.
דר קריב
המון תודות !
11/08/2008 | 15:44
44
פינפידין. שאלה.
30/07/2008 | 16:52
4
19
ברחתי מניתוח... מרוב פחד. אני סובל מפיסורה ושאלתי היא הד``ר המליץ על שימוש במשחה הנל בתוספת הטיפול השמרני היום באתי לקחת מרשם לתרופה הנל והכירוג אמר לי שהמשחה הזאת לא יעילה ויש לו אפשרויות אחרות... לא התייחסתי ופניתי ישר לפורום היקר,
פיסורה
07/08/2008 | 10:31
2
28
שלום רב
לניפידפין ותרופות דומות יעילות מוכחת. הטיפול הוא ל 6- 8 שבועות ואם הוא נכשל ניתן להתקדם לשלב הבא שהוא או הזרקת בוטוקס מקומית או ניתוח. להזרקת בוטוקס יעילות של 50-80% לפי מחקרים שונים והיתרון שמדובר בזריקה מקומית קצרה עם שיעור סיבוכים נמוך. הניתוח מאוד יעיל הצלחה מעל 90% שיעור הסיבוכים נמוך. בניתוח מבצעים חתך חלקי של השריר הפנימי בצורה מאוד מבוקרת אך באופן נדיר תתכן פגיעה בתיפקודו.
דר קריב
הרופא אמר לי שבניתוח יורד לי
07/08/2008 | 12:48
1
22
15‏ אחוז מהסוגרים
סוגרים
11/08/2008 | 12:35
17
יש מחקרים שמראים ירידה בכוח שמפעיל פי הטבעת לאחר ניתוח חיתוך שריר. למרבה המזל ברוב המוחלט של המיקרים הירידה הנמדדת בכוח אינה גורמת לירידה בתיפקוד ואין לה ביטוי סימפטומטי. אבל במקרים נדירים יחסית תתכן פגיעה משמעותית בתיפקוד. לכן הטיפול שניתוחי מומלץ לאחר ששאר האפשרויות כשלו.
דר קריב
עברתי ניתוח פיסורה - והחיים נראים מצויין!
21/08/2008 | 14:10
99
אם אתה סובל מכאבי פיסורה ואין דרך לרפא אלא באמצעות ניתוח - אל תפחד! סבלתי מפיסורה כרונית (כאבי תופת, חבל"ז). רעיון הניתוח אמנם הפחיד משהו, אבל הייסורים הדבירו את הפחד ועשיתי את הניתוח. הניתוח עצמו נמשך דקות ספורות עם הרדמה מקומית.
לאחר כחודשיים חזר המקום לתיפקוד מלא. מה שחשוב, זה להימנע מיציאות קשות. באמצעות כמות סובין יומית אני מונע מעצמי עצירויות וכו'.
בעייה הפי הטבעת ואני לא יודעת מהי
28/07/2008 | 09:45
2
12
שלום. אני בת 25. כבן המון זמן אני מרגישה שיש לי בעייה ואני לא יודעת מה היא בדיוק. מה שקורה זה שהייתי קצת לחוצה בשנה האחרונה ואני חושבת שלחצתי יותר מידי. עכשיו כמעט כל פעם שאני הולכת לשירותים אני מרגישה שלא כל הצואה שלי יוצאת החוצה וזאת הרגשה נוראית (חלק גדול נשאר בפנים). הצואה שכן יוצאת בדר"כ לא יוצאת עם כאבים. כדי שהכל ייצא אני צריכה ללחוץ ואני מעדיפה לא לעשות את זה. בנוסף יש לי גם המון המון בחילות והמון גזים. חשבתי שזה טחורים אז פעם אחתלפני חצי שנה רופא בדק אותי ואמר לי שהוא לא רואה (רופא משפחה) רופא מומחה הפנה אותי לעשות חוקן והתביישתי לעשות וגם לא ידעתי איך. אני מאוד סובלת ורוצה לפתור את זה. בבקשה אני צריכה עזרה.
פי טבעת
28/07/2008 | 10:07
1
11
שלום רב
נראה שמדובר בקשיים בהתרוקנות. קיימות סיבות רבות היכולות להביא לבעיה זו. הנפוצות שבהן הינן בעיה בהרפיית שריר רצפת האגן בזמן ניסיון התרוקנות או בעיות אנטומיות שונות של הרקטום ופי הטבעת. יש פיתרון לחלק גדול מהבעיות הנ"ל אך יש צורך בבירור מתאים שיכלול בדיקת רופא מומחה, ובדיקות מעבדה כגון מנומטריה (בדיקת לחצים בפי הטבעת והרפייה), דפקוגרפיה -צילום חוקן עם חומר ניגוד שמלמד על תיפקוד הרקטום ועוד.
באיכילוב קיימת מרפאת רצפת אגן משותפת לגסטרואנטרולוגים כירורגים וגניקולוגים. תוכלי לתאם תור בטלפון 03-6974281 ונשמח לנסות לעזור
דר קריב
בעיה דומה
05/09/2008 | 20:15
6
האם כל אחד יכול לפנות אליכם.
אולי יש גם בבתי חולים אחרים מח' כאלה?

האם כדאי לפנות לרופא משפחה קודם?

במקרה שאני מדברת עליו , מדובר באשה בת 64 בריאה, צמחונית, פעילה גופנית, שהחלה לחוש כאבים ברקטום.

עדיין מתפקדת כרגיל גם באזור זה, אבל הכאב שם כל הזמן.
פיסורה, שאלה.
27/07/2008 | 01:25
2
9
קבעתי תור לניתוח תוך כדי הקפדתי על מרככי... ואמבטיות כולל משחות להרגעה... הניתוח הוא במשך השבוע השאלה שלי היות ואני מרגיש מצוין כמובן ביחס לכאב שהיה לפני שבוע. אז אולי כדאי לבטל את הניתוח? או שכדאי לנתח בשביל שתיפטר הבעיה באופן סופי.
פיסורה
28/07/2008 | 10:01
1
14
שלום רב
חסרים פרטים.
הטיפול השמרני (הלא ניתוחי) בפיסורה כולל בשלב ראשון מרככי צואה אמבטיות ישיבה ומשחות מקומיות ואם אין הדבר מועיל (או כבר בשלב ראשון) מוסיפים תרופות מקומיות המרחיבות את שרירי פי הטבעת כגון משחת ניפדיפין. הטיפול בניפדיפין צריך להימשך 6-8 שבועות ורק אז אם הטיפול לא עזר אפשר להכריז על כישלון הטיפול. לכן אם קיבלת טיפול מלא גם מבחינת הזמן אז כדאי להיבדק שוב לפני הניתוח ואם הפיסורה נרפאה אין צורך בניתוח. אם לא קיבלת טיפול מלא אז עדיף אולי לדחות את הניתוח עד שהטיפול השמרני יושלם.    
דר קריב
תודה. ושאלה...
30/07/2008 | 10:38
10
האם הניפדיפין יש לו תופעות לוואי? והאם שייך לנהל אורח חיים רגיל במשך התקופה של ה6 שבועות? והאם יש עוד דברים טבעיים כגון ים המלח וכד` שיכולים לעזור לבעיה.
פורומים חדשים בתפוז אנשים
24/07/2008 | 15:52
2

המונח "דולמייקרים" אינו זר לכם? רוצות להראות את הדולי החדשה שלכן ולקבל עליה חוות דעת? פורום דוליז פותח מחדש את שעריו
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

על בחורה שהיופי לא פותח לה דלתות - אבל זה לא אומר שהיא לא נתקלת בהן. בואו להצטרף להיסטריה העולמית בפורום הסדרה בטי המכוערת

לא רק אחות של... אתם מוזמנים לפורום לדבר על האלבום החדש של ג'נט ג'קסון
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

הידעתם? כל ילד צריך להיות פעיל לפחות 60 דקות ביממה! פורום רפואת ספורט ופעילות גופנית בילדים יספק עבורכם מענה בכל עניין הנוגע לנושא.
ד"ר גל דובנוב-רז, רופא ספורט, מומחה ברפואת ילדים במרכז לאיכות חיים "הדסה אופטימל" לשירותכם

מלכת היופי לשעבר ושחקנית ודוגמנית לוהטת בהווה זוכה לפורום משלה. מעריצים ומתעדכנים בכל מה שקשור לגל גדות

גם אם אתם יודעים מה זה "אוטוריטה" והיכן ממוקמת לבנון על המפה - אתם מוזמנים לפורום הריאליטי החדש - היפה והחנון
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
פורומים חדשים בתפוז אנשים
17/07/2008 | 12:48

מתעניינים בפוליטיקה? מתפקדים לליכוד? בואו להפגין נוכחות ולדבר על כל נושאי המפלגה בפורום הליכוד

עולים לכיתה ז' ובא לכם לשתף בפחדים? לומדים בחטיבה ורוצים לדבר על הלימודים, החברים ומה שמסביב? פורום חטיבת הביניים הוא המקום עבורכם

על שתי משפחות - ישראלית ופלסטינית, המתעמתות עם המציאות הקשה של הקונפליקט דרך סיפור של ידידות אמיצה - פורום לסדרה הישראלית המרגשת  כוונות טובות

לאף אחד אין זכות לפגוע בך! הקשבה, ייעוץ ותמיכה בפורום אלימות במשפחה

נמאס לכם מהמשקפיים? ה"תכשיט" הזה על האף מטריד אתכם? חושבים על לנתח ורוצים מידע נוסף?
בפורום הסרת משקפים בלייזר תוכלו לקבל עיצות מד"ר דוד לנדאו, מנתח עיניים בכיר בהדסה ירושלים ובהדסה אופטימל - מכון הלייזר של הדסה להסרת משקפיים
שלום רב! צריכים עזרה
19/07/2008 | 17:23
3
אבי אחרי ניתוח ברקטום ובעל סטומה זמנית.
מה אתם מיעצים לו לאכול כדי שלא ירזה.
תודה
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
00:43 | 15.05.12 אורחים בפורום
08:03 | 31.07.11 אורחים בפורום
14:40 | 22.07.11 אורחים בפורום
16:54 | 17.07.11 אורחים בפורום
14:11 | 16.07.11 אדם 08
10:21 | 16.07.11 אורחים בפורום
12:30 | 12.07.11 אורחים בפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה