לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום כירורגיה של המעי הגס הרקטום ופי הטבעת (פרוקטולוגיה, כירורגיה קולורקטלית). הפורום עוסק במגוון נושאים הקשורים למחלות של איברים אלה. נדון בכל המחלות והמצבים ה"קטנים אך מעצבנים" כגון פיסורה של פי הטבעת, טחורים, פיסטולות וכדומה, וכן גם במחלות מסובכות ומורכבות יותר כגון סרטן המעי הגס והרקטום, מחלות מעי דלקתיות כרוניות.

מערכת העיכול בנויה כצינור אחד שתחילתו בחלל הפה וקצהו בפי הטבעת. האיברים לפי הסדר: פה, וושט, קיבה, תריסריון, מעיים דקים, מעיים גסים, רקטום, ופי טבעת.
המעי הגס הרקטום ופי הטבעת הינם אם כן החלק המרוחק ביותר של מערכת העיכול.
המעי הגס אורכו כמטר אחד ותפקידו העיקרי ספיגת נוזלים ובכך הוא מאפשר יצירת צואה מוצקה.
הרקטום הוא האיבר המצוי מייד מעל לתעלת פי הטבעת ואורכו 16-18 ס"מ. הרקטום משמש ככלי קיבול לצואה ובכך מסייע לפי הטבעת לשלוט בפעולות המעיים.
תעלת פי הטבעת אורכה כ- 3 ס"מ והיא מוקפת בשרירי פי הטבעת (סוגרים, ספינקטרים). השריר הפנימי שולט באופן לא רצוני על פעולת המעיים. שליטה רצונית מושגת על ידי השריר החיצוני.

בפורום זה אשיב על שאלותיכם בנוגע למגוון המחלות הקשורות בתחום זה.

קצת על עצמי:
בן 41, נשוי ואב לשתיים, תושב תל אביב.
בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית הדסה בירושלים. התמחות בכירורגיה כללית במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב). תת התמחות בכירורגיה של המעי הגס והרקטום וכירורגיה לפרוסקופית בבית החולים קליבלנד קליניק שבקליבלנד אוהיו, ארה"ב. עובד כמנתח בכיר בחטיבה כירורגית ב' במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב).
תחומי עניין מיוחדים: מחלות מעי דלקתיות, סרטן המעי הגס והרקטום, ניתוחים לפרוסקופים, ניתוחי פי טבעת ורצפת אגן.

יחד אתכם ובשבילכם,
ד"ר יהודה קריב

שאלה חשובה...
15/05/09 17:24
14צפיות
סבתי בת 70 לאחר השתלת כבד סובלת מחסימת מעיים
במשך שבוע ניסו לפתוח את החסימה ולא הצליחו
כעת החליטו להכניס אותה לחדר ניתוח
מישהו יכול להסביר לי מזה ניתוח לפתיחת חסימת מעיים?
מהם הסיכונים?
האם זה מסוכן יותר עבורה משום שהיא לאחר השתלת כבד?

תודה למי שיעזור
אנחנו מאוד לחוצים כאן בבית
תודה
חסימת מעיים
18/05/09 17:23
11צפיות
שלום רב
הסיבה השכיחה ביותר לחסימת מעי דק היא הדבקויות. הדבקויות הן סוג של צלקות הנוצרות כחלק מהריפוי לאחר ניתוח בתוך חלל הבטן. חסימת מעיים נגרמת מלכידה או תפיסה של מעי דק על ידי אחת ההדבקויות הנ"ל. בדרך כלל החסימה חולפת בטיפול ללא ניתוח (זונדה, מנוחה למעי וכו'), אך לעיתים יש צורך לנתח ולשחרר את ההדבקויות החוסמות. בחולה לאחר השתלת כבד אומנם הסיכון הניתוחי מוגבר בגלל טיפול מדכא חיסון שהמושתל נוטל וסיבות אחרות, אך כשיש צורך הסיכון בלהמנע מניתוח גובר לעיתים קרובות על הסיכונים האחרים.  
דר קריב
שאלה דחופה.
15/05/09 16:37
4צפיות
איזה מרכז רפואי נחשב בעל נסיון טוב בניתוחים בחולי IBD ?
ניסיון בניתוחי IBD
18/05/09 17:18
6צפיות
שלום רב
כעובד איכילוב לא אחשב כאובייקטיבי, אך במרכזינו קיים ניסיון רב בניתוחי IBD כולל ניתוחים חוזרים ומורכבים. ניתן לקבוע תור ליעוץ 03-6974000
ד"ר קריב
טיפול בטחורים באמצעות דופלר
10/05/09 12:29
31צפיות
שלום
לאחר בדיקת רופא קופ"ח, הרופא המליץ על מס' אפשרויות לפתרון בעיה של טחורים בשלב(?!) 2, אחד מהם ע"י דופלר (HAL). ראיתי שבמרכז הרפואי ת"א יש טיפול כזה בכירורגית א.
שאלתי - האם מקובל לקבל טופס 17 ממכבי לצורך טיפול כזה, ואם לא - בהנחה שאין ביטוח רפואי נוסף, מהי העלות (פחות או יותר) של טיפול כזה באופן פרטי? (אשמח אפילו לקבל תמחור)
תודה
HAL
14/05/09 15:17
12צפיות
שלום רב
ביררתי העניין עם ד"ר גרינברג. מבחינת קופת החולים דרוש  טופס הפנייה רגיל לניתוח טחורים ובדרך כלל אין בעיה. ממליץ לך לקבוע תור למרפאה הפרוקטולוגית של כירורגית א אצל ד"ר גרינברג כדי שיבדוק ויחליט האם אתה מתאים לפרוצדורה.
דר קריב
º
תודה רבה. קבעתי תור כהמלצתך.
14/05/09 15:28
8צפיות
פיסטורה אצל חולה אונקולוגית
09/05/09 22:58
20צפיות
שלום רב,
זקוקה נואשות לעזרה להקלה על חברתי.
חברתי חולה בסרטן המעי הגס עם גרורה כרגע עוברת טיפולים כימוטראפיים וסובלת מאוד מאוד מפיסורה ומצריבות חיצוניות.
פרוקטולוג אבחן את הבעיה,
היא מלאה במישחות
סלברול
נפידיפין2%
נפידיפין+  INDS  + 2% ׁ( בהמלצת רוקח שזה טוב יותר)
עזרקין
ספרייוידקס (שבכלל מיועד למקרים של תעוקת לב)
ועוד ועוד

היא גם ניסתה חיצונית  פסטה ביבי- להרגעת הצריבות

אך הסבל נוראיי פרט לחולשה מהטיפולים היא נקרעת מכאבים
האם יש משהו חדשני שניתן לעשות תוך כדי עד הניתוח

שמענו על הזרקת  חומר כלשהו?

האם יש משהו שיכול להרגיע

ועוד שאלה  האם ערבוב המשחות יכול למנוע יעילותן?

האם זה הגיוני שבכל פעם שהיא מורחת את הניפדיפין יש לה צריבות וכאבי תופת.

האם כדאי למרוח גם פנימית.?

כשהייתה אצל פרופ' גולדמן בזמן הבדיקה הוא מרח לה מישחה שהרגיעה או הרדימה את המקום, האם ניתן להשיג את המשחה הזאת לשימוש ביתי?

עלי לציין כי מאונקולוגיה ניתן לה אוקסיקוד להרגיע את הכאבים, אך היא מסרבת להשתמש בו- הכאבים הם מהפיסטורה,

ב ב ק ש ה עיזרו לנו

פיסורה בחולה אונקולוגי
14/05/09 15:13
13צפיות
שלום רב
בחולה אונקולוגי יתכן לעיתים קושי לטפל בפיסורה בשל השפעת התרופות על היציאות, ועל המערכות השונות.הטיפולים שניתנו הם טיפולים מתאימים. כדאי להוסיף טיפול להסדרת היציאה למנוע שלשול מחד ועצירות מאידך (כלומר הטיפול הספציפי תלוי ומשתנה בהתאם לאופי היציאות). כדאי למרוח ניפדיפין גם לתוך התעלה. המשחה עלולה לשרוף בגלל מגע של מרכיביה עם הפצע. המישחה שפרופ גולדמן כנראה מרח וגרמה להקלה היא עזרקאין גל 2 אחוז, שהוא חומר מאלחש (מרדים) מקומי וניתן להשיגו בכל בית מרקחת. לגבי טיפולם נוספים. ניתן להזריק בוטוקס שהוא חומר מרפה שריר. אין מידע מחקרי למיטב ידיעתי שמדווח על שיעור הצלחת בוטוקס במיקרים אלה. אופציה נוספת היא ניתוח לפיסורה, אך גם כאן שיעור ההצלחה לא בטוח ויש מקרים, תלוי בתרופות האונקולוגיות, שניתוח כלל אינו אופציה.  
דר קריב
שאלה נוספת
16/05/09 16:33
4צפיות
תודה רבה לך ד"ר על תשובתך הממפורטת, רציתי עוד שאלה קטנה מה ההבדל בין שני הנפידיפין ומי משניהם עדיף?
הרגיל או עם התוספת של INDS (אם אני לא טועה ברישום)
תודה רבה
שאלות לגבי פיסורה
22/04/09 23:04
31צפיות
אני 3 חודשים לאחר לידה ואגינאלית, בואקום. (מה שגרר חתך רציני וצלקת מכובדת. מאז הלידה סבלתי מכאבים קשים באגן- ובפי הטבעת שהביאו להתפתלויות ממש. לאחר שסופסוף פניתי לבירור-
רופאת המשפחה איבחנה טחורים פנימיים ורשמה לי נרות פרוקטוגליבנול. הכאבים הקשים עברו תוך יומיים,והמצב ממש השתפר,אך לא נעלם.  היא אמרה לי בכל מקרה, לפנות לכירוג.
הכירוג אמר שזה פיסורה, והמליץ מיד לנתח (בלייזר)
לפני שאני רצה לניתוח...יש לי כמה שאלות:
1. אם עיקר הכאבים חלפו עם הטיפול בפרוקטוגליבנול, האם זה מעיד על מצב הפיסורה- עד כמה היא חריפה? (אין ולא היה לי דימום)
2. האם מומלץ באמת למהר לנתח, או לנסות קודם טיפול טבעי יותר?
האם השיטות הטבעיות יכולות ממש לרפא את הפיסורה, או שחבל לי על הזמן?
חשוב לי להדגיש שכאם לשלשה קטנטנים, שאחד יונק, די קשה להקפיד על שגרה של אמבטיות וטיפולים לפי לוח זמנים נוקשה...אבל אם זה מאוד אפקטיבי אז שווה להתאמץ...
3. אם בשיטות טבעיות- אז מה אתה ממליץ?
4. אני רוצה ללדת עוד פעמים רבות בעזרת ה', האם זה  שיקול לנתח או לא? (ראיתי פה תשובות שלך, מהן אני מבינה שעלולה להיוצר בעיה בשליטה על היציאות?) מה גם שזו לידה ראשונה שלי אחרי 2 קיסריים...וחשוב לי מאוד ללדת ואגינאלית בשל בעיות אחרות שנוצרו כתוצאה מהניתוחים.
5. האם הניתוח עלול ליצור בעיות בריצפת האגן? הניתוח לפי הבנתי, הוא בעצם לשחרר שריר שם למטה, האם זה לא יזיק לעניין הגם-ככה בעייתי הזה?
6. האם ריבוי גזים יכול להיות קשור לפיסורה? (או שמא זה יותר קשור לשינוי התזונתי שאני מנסה לערוך- יותר ירקות וסיבים תזונתיים וכו')

כרגע אילו הנושאים שמטרידים אותי במיוחד, בכל הקשור לפיסורה ולטיפול בה, ולניתוח,
האם יש השלכות נוספות לניתוח, שעלי לקחת בחשבון, אם אבחר לטפל בפיסורה בניתוח?

נראה לי שמיציתי לבינתיים...
תודה מראש.
עוד שאלה אחת...
23/04/09 21:14
6צפיות
7. אני מניקה הנקה מלאה, ואינני שואבת, כי התינוק תמיד איתי.
אם אחליט לפנות לניתוח, האם , למיטב ידיעתך, תהיה לי בעיה להניק לאחר הניתוח או שזה לא כרוך בתרופות?
פיסורה
24/04/09 09:49
14צפיות
שלום רב
1. בפרוקטוגליונול יש מרכיבים מרגיעים לא ספציפיים ולכן הוא יכול להקל לא רק במצב של טחורים. כך שעצם התגובה החלקית לפרוקטוגליוונול לא בהכרח אומרת מה האבחנה.
2,3. אם אכן מדובר בפיסורה הטיפול המקובל בשלב ראשון הוא מרככי צואה, אמבטיות ישיבה וטיפול של מס שבועות בתרופה המשחררת מעט את שריר פי הטבעת (בדרך כלל משתמשים בניפדיפין מקומי, חומר משחרר שריר חלק) ומאפשרת לפיסורה (פצע. סדק) להרפא. סיכויי ההצלחה גבוהים למדי ובדרך כלל מנסים למצות סיכויים אלה לפני טיפול ניתוחי.
4,5. הניתוח השגרתי לפיסורה כולל חיתוך חלקי, מאוד מבוקר של שריר פי הטבעת הפנימי ולכן פגיעה בתיפקוד אינה שכיחה. באחוזים בודדים תיתכן פגיעה בתיפקוד פי הטבעת אך זו בדרך כלל מדרגת חומרה קלה. פגיעה קשה בתיפקוד תתכן אך נדירה.
ככלל, אם במהלך לידות קודמות לא היו קרעים חריגים של אזור פי הטבעת או פגיעה בתיפקודו עקב לידות אין מניעה ללידה רגילה דרך הנרתיק גם לאחר ניתוח פיסורה.6. ריבוי גזים לא קשור לפיסורה.
כמו כל ניתוח אחר גם לניתוח פיסורה יתכנו סיבוכים, מעבר לאפשרות הקטנה לפגיעה בתיפקוד יתכנו סיבוכים אחרים כמו דמם זיהום אך הם אינם שכיחים.
ד"ר קריב
º
תודה
26/04/09 09:06
1צפיות
טיפול בפיסטורה אצל חולה אמטולוגית
09/05/09 22:55
6צפיות
שלום רב,
זקוקה נואשות לעזרה להקלה על חברתי.
חברתי חולה בסרטן המעי הגס עם גרורה כרגע עוברת טיפולים כימוטראפיים וסובלת מאוד מאוד מפיסורה ומצריבות חיצוניות.
פרוקטולוג אבחן את הבעיה,
היא מלאה במישחות
סלברול
נפידיפין2%
נפידיפין+  INDS  + 2% ׁ( בהמלצת רוקח שזה טוב יותר)
עזרקין
ספרייוידקס (שבכלל מיועד למקרים של תעוקת לב)
ועוד ועוד

היא גם ניסתה חיצונית  פסטה ביבי- להרגעת הצריבות

אך הסבל נוראיי פרט לחולשה מהטיפולים היא נקרעת מכאבים
האם יש משהו חדשני שניתן לעשות תוך כדי עד הניתוח

שמענו על הזרקת  חומר כלשהו?

האם יש משהו שיכול להרגיע

ועוד שאלה  האם ערבוב המשחות יכול למנוע יעילותן?

האם זה הגיוני שבכל פעם שהיא מורחת את הניפדיפין יש לה צריבות וכאבי תופת.

האם כדאי למרוח גם פנימית.?

כשהייתה אצל פרופ' גולדמן בזמן הבדיקה הוא מרח לה מישחה שהרגיעה או הרדימה את המקום, האם ניתן להשיג את המשחה הזאת לשימוש ביתי?

עלי לציין כי מאונקולוגיה ניתן לה אוקסיקוד להרגיע את הכאבים, אך היא מסרבת להשתמש בו- הכאבים הם מהפיסטורה,

ב ב ק ש ה עיזרו לנו
קרטיה ובדיקת קולונוסקופיה
17/04/09 13:56
4צפיות
אני אמור לעבור בדיקת קולונובקופיה ביום שני.
בהוראות כתוב שיש להפסיק לקחת קרטיה שבוע לפני הבדיקה.
לצערי, רק היום הפסקתי לקחת את כדורי הקרטיה לדילול הדם.
האם עלי לדחות התור עקב כך?

תודה.
קרטייה
24/04/09 09:55
2צפיות
שלום רב
מקובל להפסיק קרטייה 5-7 ימים לפני בדיקה קולונוסקופית במיוחד אם מתוכנונות ביופסיות, ובתנאי שהסיבה בגללה אתה לוקח קרטייה מאפשרת הפסקה זמנית. ניתן לבצע קולונוסקופיה ללא ביופסיות גם על קרטייה. הרופא המבצע בהתאם להיכרות שלו עם הנסיבות המיוחדות שלך צריך להחליט אם לבצע הבדיקה או לדחות אותה.
דר קריב.
º
תודה על התשובה.
24/04/09 10:58
שלום. אפשר לקבל הצעת מבין.
12/04/09 11:56
5צפיות
אני בחור צעיר ומשום מה יש לי על דופן פי הטבעת בתוכו פצעים שאני מרגיש אותם ובו בזמן שאני מחרבן באמצע זה יוצר מאמץ שאז עוד חתיכת בשר משתחררת טיפה קדימה ואז הדופן מתחילה להוריד דם עכב המאמץ(הדם לא מתוך הגוף) משהו יודע מהזה ?
דמם מפי הטבעת
12/04/09 15:06
8צפיות
שלום רב
תיאורך יכול להתאים לפיסורה של פי הטבעת. זהו סדק או פצע של תעלת פי הטבעת המתאפיין בכאב ודמם בזמן יציאה ולעיתים יש בליטה חיצונית משנית. עליך לפנות לפרוקטולוג לשם בדיקה וטיפול מתאים. בינתיים שתייה מרובה, דיאטה עתירת סיבים תזונתיים (פירות וירקות) לשם ריכוך הצואה, אמבטיות ישיבה במים פושרים פעמיים ביום ל 15-20 דקות יכולים להקל.
דר קריב
º
תודה
12/04/09 18:17
5צפיות
דימום בצואה
11/04/09 23:08
4צפיות
שלום,
ניסיתי לקרוא קצת באינטרנט לפני שאני ניגש לרופא בקשר לזה אבל לא מצאתי משהו חד משמעי.
אני בן 21. היום חזרתי הביתה מפסטיבל בערב ושנכנסתי לשירותים היה לי דימום רב ביחד עם הצואה. לא מדובר בדם שחור או משהו, אלא דם רגיל רב בנוסף לצואה.
אתמול בפסטיבל שתיתי אלכוהול, ולפי מה שהבנתי זה עלול להשפיע.
מה עלולה להיות הסיבה לתופעה? אולי בגלל שעכשיו פסח ואני אוכל רק מצות ואלכוהול?
הייתה לי את הבעיה הזאת רק פעם אחת לפני בערך חודשיים, ואני לא זוכר אם הייתה מעורבת שם שתיית אלכוהול, קיים סיכוי שכן.
תודה על העזרה.
דימום
12/04/09 15:03
6צפיות
שלום רב
הסיבה השכיחה לדימום שאתה מתאר (אני מבין שאינו מלווה בכאב) היא דמם מטחורים פנימיים. שינויים בתזונה בתקופת הפסח יכולים לגרום לשינוי בצואה שעלול לגרום לדמם מטחורים, בעיקר אם הצואה הפכה קשה. אם כן יש כאבים בפי הטבעת אז יתכן ויש לך פיסורה (סדק) בפי הטבעת. גם דמם מפיסורה יכול להיות מושפע משינוי בתזונה ובצואה. ממליץ לך בינתיים להעשיר את מזונך בפירות ובירקות (סיבים זה המרכיב החשוב) ולשתות הרבה, סיבים ושתייה ירככו את הצואה, ולפנות לבדיקת רופא פרוקטולוג להמשך אבחנה וטיפול.  
דר קריב
º
תודה רבה!
12/04/09 19:13
2צפיות
Thrombosed External Hemorrhoids
09/04/09 02:47
52צפיות
שלום , לאחר ביקור אצל פרוקטולוג בעקבות גילוי של בליטה באיזור פי הטבעת ( הבליטה הופיעה לפני כ 9 ימים), אובחן לי Thrombosed External Hemorrhoids עם בליטה בגודל 3 ס"מ. הומלץ לי על משחה + נרות + שמן פרפין + אמבטיה. לאחר קריאה באינטרנט, גיליתי שתופעה זו אמורה להיות מלווה בכאב רב.לי לעומת זאת, אין כאבים בכלל, לא בישיבה, לא בריצה ולא בזמן יציאה (הצואה רגילה - רכה).

1. האם מדובר על אבחנה לא מדויקת או שיש מצבים כאלו (ללא כאב בכלל)?

2. האם הטחור החיצוני משמעו שיש גם טחורים פנימיים?

3. תוך כמה זמן זה אמור להעלם (כבר 9 ימים מאז שזה צץ ועדיין ללא שינוי מהותי)

4. בגלל שלא כואב לי, האם אפשר לרוץ? או לרכב? האם יש מגבלה של ספורט?

5. הבליטה היא בצבע רגיל של העור - אולי מעט לבנה יותר. באינטרנט ראיתי תמונות של בליטות בצבע סגול . האם מדובר על סוג שונה של בליטות?

תודה רבה על העזרה. אלון
עדכון לגבי ההודעה הקודמת
09/04/09 13:37
29צפיות
הסתכלתי שוב על הבליטה הפעם באור יום (ולא בתאורה בלילה) וזה נראה יותר כמו ענב סגלגל. אך הצבע בהיר יחסית (דומה מאוד לצבע העור, אולי כהה מעט יותר).
האם האבחנה יכולה להיות אחרת ממה שצוין?

עדיין, אין כאבים או בעייה אחרת באזור.

תודה וחג שמח
טחור חיצוני
12/04/09 14:58
147צפיות
שלום רב
אכן טחור טרומבוטי חיצוני (=טחור חיצוני שנקרש בתוכו דם) בדרך כלל מלווה בכאב, לעיתים עז. במקרה שלך יתכן ומדובר בטחור חיצוני ללא קריש או שיש בתוכו קריש ישן לכן אינו כואב. אפשרויות נוספות טחור פנימי צנוח, או מצבים אחרים. מאחר והתמונה אינה אופיינית ממליץ לך להבדק שוב עוד מס שבועות או מוקדם יותר אם יופיעו סימפטומים.
דר קריב
עוד שאלה בהמשך להודעה Thrombosed External Hem
13/04/09 21:37
40צפיות
גם לאחר שבועיים איני רואה שינוי ממשי בבליטה. היום אפילו חשתי (אולי אני מדימיין כבר) בליטה קטנה מאוד בצמוד לבליטה הגדולה יותר. האם אפשרי?

תוך כמה זמן זה אמור לעבור? זה איננו כואב אבל מוזר שגם אחרי שבועיים אין שינוי.

ד"א, האם מותר לשתות אלכוהול (בירה?)

תודה רבה על הסובלנות
האם יש מניעה בלעשות ספורט?רכיבה?ריצה?
13/04/09 21:42
45צפיות
אין לי כאבים בכלל
טחור חיצוני
24/04/09 09:52
55צפיות
שלום רב
אין מניעה מספורט או פעילות אחרת אין מניעה מאלכוהול. אבל כפי שציינתי ממליץ לך להבדק שוב כדי לודא את האבחנה.  
דר קריב
פורומים חדשים בתפוז אנשים
07/04/09 16:07

לא יכולים להעביר יום בלי "Enjoy the Silence"? חייבים לשמוע את "Shake The Disease" עם הקפה של הבוקר? חושבים ש"חגיגה שחורה" היא דבר משמח? הצטרפו עוד היום לפורום דפש מוד שנפתח מחדש רגע לפני שהם נוחתים להופיע בישראל
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

רוצה לדעת אם את ובן הזוג מתאימים? לא מבין למה היא עושה לך פרצופים חמוצים? בואו לפורום זיווג משמיים – זוגיות רוחנית ושמעו מה אומרים הנומרולוגיה, האסטרולוגיה והקלפים על הזוגיות שלכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

דרושים:

מכורים למדורי הרכילות? לא יכולים להעביר יום אחד ללא תמונת פפרצ'י או סקופ על הסלבס הכי שווים בישראל? פורום פפראצי, בידור ומדיה מחפש מנהל/ת:

החבר בצבא? רוצות לקטר ולחלוק עם בנות אחרות במצב דומה את החוויה? פורום חברות של חיילים מחפש מנהלת:
שאלה חשובה לדוקטור
31/03/09 02:29
4צפיות
שלום, אני אנסה לקצר:
אני סובל מעצירות מאז שאני ילד קטן (היום בן 26). יציאות של פעם בשבוע ואף פעם בשבועיים.
אני יכול בעיקרון שתהיה לי כל יום יציאה, אבל אני מעדיף לדחות את זה כמה שאפשר מאחר ובכל יציאה יש לי כאבים נוראיים ודימום, והכאבים הבלתי נסבלים הללו נמשכים למשך יום שלם אחרי היציאה.
אני די בטוח שמדובר בפצע בפי הטבעת שכל הזמן נפתח (מה שנקרא פיסורה אם אני לא טועה).

הייתי אצל פרוקטולוג של קופ"ח כללית, והוא בדק ואמר שאין לי כלום. העניין הוא שהייתי אצלו כמה ימים אחרי שהייתה לי יציאה ולכן הפצע החלים כמו תמיד, ואני בטוח שבגלל זה הוא לא ראה כלום. בכל מקרה, הוא הפנה אותי לדיאטנית ולגסטרו כדי שיהיו לי יציאות רכות. כשסיפרתי לגסטרו על הבדיקה אצל הפרוקטולוג, הגסטרו אמר שיש מצב שאני צודק ונתן לי הפניות לבדיקות רצפת אגן, סיגמו ועוד.
לבדיקות האלה לא הגעתי מאחר ונדרשתי לבצע חוקן לפניהן, ומאוד פחדתי לעשות חוקן, מאחר וברור היה לי שאני אפצע את עצמי (בכל יציאה אני נפצע), וממש לא מתאים לי לעבור את הבדיקות הפולשניות האלה כשהאיזור פצוע! זה נראה לי כאבי תופת.

אני בטוח כמעט ב-100% שמדובר בפיסורה, אז אני לא מבין למה אי אפשר פשוט לטפל בזה במקום לשלוח אותי לבדיקות לא נעימות כאלה ואחרות.
אגב, לדעתי טיפול רגיל בפיסורה שירכך לי את היציאות לא יעזור, כי גם כשיש לי יציאות רכות האיזור נפצע. אני חושב שאני צריך לעבור ניתוח.
השאלה היא מה לעשות עכשיו? חשבתי לפנות למרפאות פרטיות (ויקרות מאוד לצערי) שיעשו לי את הניתוח בלי להריץ אותי לכל מיני בדיקות... או שאולי אני צריך לקבוע תור נוסף אצל הפרוקטולוג של הכללית אבל הפעם לבוא אליו ביום שהייתה לי יציאה כדי שהוא יוכל לראות את הפצע ולא יפנה אותי הלאה.
אני מאוד אשמח לשמוע את דעתך, כי אני לא יודע מה לעשות והבעיה הזו כבר נהיית בלתי אפשרית מבחינתי.
תודה רבה.
פיסורה?
01/04/09 16:52
27צפיות
שלום רב
יתכן אומנם שיש לך פיסורה של פי הטבעת, אך הסיפור שאתה מספר מחשיד שאולי הפיסורה משנית לעצירות קשה המצריכה בירור נוסף. עצירות קשה ורבת שנים כפי שאתה מתאר יכולה לנבוע ממעי גס עצל (SLOW TRANSIT CONSTIPATION) שמשמעותה מעי גס הפועל באיטיות ולכן קצב הגעת הצואה לרקטום איטי, או מבעיות בהתרוקנות (חסימת מוצא) הנובעות ממכלול כשלים במערכת פי טבעת-רקטום. לכן כשיש חשד לבעיות עצירות קשות מן הסוגים הנ"ל יש צורך בבירור שכולל זמן בדיקת מעבר מעי גס (לודא שאין מעי עצל) ובדיקות של תיפקוד רצפת אגן (מנומטריה-בדיקת לחצים בפי הטבעת והרקטום, דפקוגרפיה - צילום דינמי של תיפקוד הרקטום ופי הטבעת לאחר חוקן של חומר ניגוד, ועוד). אם תטופל רק הפיסורה מבלי להתייחס לבעיית העצירות סיכויי הצלחת הטיפול פחותים או שתהייה חזרה של הפיסורה כעבור זמן מה. נשמח לראותך במרפאת רצפת האגן של בי"ח איכילוב על מנת להחליט על בירור טיפול מתאים 036974281.
ד"ר קריב
טחורים אחרי הלידה
29/03/09 12:29
3צפיות
שלום,

ילדתי לפני כחודשיים וחודש לפני הלידה הופיעו אצלי טחורים חיצוניים לא מדממים,

זה לא כואב אלא מדובר בעניין אסטטי שמפריע.

אחרי הלידה בהתחלה המצב החמיר , ועכשיו חודשיים אחרי זה חזר להיות כמו לפני הלידה.

האם הטחורים אמורים להעלם בסופו של דבר ותוך כמה זמן ?

מה צריך לעשות על מנת לזרז את העניין ?

תודה

טחורים חיצוניים
29/03/09 15:43
5צפיות
שלום רב
האפשרות שמדובר בטחורים חיצוניים או טחורים פנימים שצונחים החוצה. יש לבודקך כדי לאבחן. לאחר לידה תיתכן נסיגה מסויימת של הטחורים החיצוניים עם ירידת הבצקת שלאחר לידה וכו' (קרוב לודאי שאת השלב הזה כבר עברת). ככלל, לגבי מחלת טחורים דיאטה עתירת סיבים המאשפרת יציאות רכות ללא צורך בלחיצה חזקה ובכך מניעת לחץ בפי הטבעת, וכן המנעות מישיבה ממושכת בשירותים יכולים למנוע התקדמות או להאט התקדמות הטחורים. אם למרות כל הנ"ל הבעייה ממשיכה להטריד פני לרופא מומחה לעניין כדי להמליץ טיפול נוסף.
ד"ר קריב
תפוז אנשים עושה סדר באי סדר
19/03/09 18:26
2צפיות
למה ללמוד תקשורת וניהול? האם לבחור במכללה או באוניברסיטה? איך בוחרים קורסים? כל מה שרציתם לדעת בנושא תוכלו לשאול בפורום לימודי תקשורת וניהול

מתעניינים בצמחונות, תרבות נגד ופוליטיקה מהצד הלא ממסדי? פורום חדש דנדש, פורום סלון מזל ינסה לעשות לכם קצת סדר במקום בו האנרכיה שולטת

בפורום בריאות ואיכות חיים תוכלו לקבל תמיכה וסיוע מרופאים, דיאטניות, מומחים לפעילות גופנית, בעלי מקצוע בתחום הרפואה המשלימה שיסייעו לכם לשפר את איכות חייכם:

תפוז אנשים מחפש מנהלים

חי בפייסבוק? נושם רשתות חברתיות? בוא לנהל את פורום פייסבוק ורשתות חברתיות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

חורשים על הפורומים? מכורים לפליקס? מכירים את כל האייקונים בעל פה? פורום תמיכה בתפוז מחפש אתכם!

גרים בחדרה? מעל גיל 16? פורום חדרה מחפש מנהל!

שמחים על חזרתה של הבורר ? בואו לנהל את פורום הבורר
שאלה לד"ר קריב
10/03/09 22:06
11צפיות
שלום, שמי נעמה ואני בת 22 ורציתי לשאול אותך משהו שיש לי...
לפני כחודשיים בזמן יציאה ראיתי על הנייר טואלט טיפה או שתיים של דם, לא ייחסתי חשיבות לעניין כי זה היה חדש פעמי.
לפני כמה ימים הרגשתי בפי הטבעת שיש לי מן בליטה ובאמת גיליתי שבצד שמאל של פי הטבעת יש לי איזשהי בליטה בגודל אפונה.
השאלה היא מה זו הבליטה הזו? אני צריכה לדאוג? למי פונים? אשמח לתשובה :)
נעמה
דמם מפי הטבעת
12/03/09 15:29
13צפיות
שלום רב
יתכן מאוד שהסימפטומים שאת מתארת קשורים לטחורים. טחורים פנימיים יכולים לדמם באופן שציינת. טחור פנימי גם יכול לצנוח וליצור הרגשה של בליטה קטנה. קיימות גם אפשרויות אחרות, אך זו השכיחה ביותר. בכל מקרה מומלץ להבדק על ידי כירורג ועדיף כירורג מומחה לאזור המדובר (כירורג מעי גס ורקטום, פרוקטולוג) כדי לאבחן להציע טיפול מתאים.
דר קריב
ניתוח הסרת גידול ברקטום
09/03/09 15:12
131צפיות
שלום לך ד"ר,

רציתי לשאול הניתוח בו כורתים את הרקטום עקב גידול הנמצא 7 ס"מ מפי הטבעת.
האם החתך בזמן הניתוח הוא קדמי דהיינו האם אתם כמנתחים פותחים את הבטן או מתחתיה (כמו ניתוח קיסרי)
או שהחתך אחורי באיזור פי הטבעת?

גידול ברקטום
12/03/09 15:23
45צפיות
שלום רב
בדרך כלל הניתוח לכריתת גידול ברקטום נעשה בחתך בטני. החתך השכיח הינו חתך אורכי (אנכי) הנמשך מעצם הפוביס (עצם האגן הקדמית מעל איבר המין) ועד לטבור ולעיתים מס' ס"מ מעל הטבור. ניתן לכרות גידולים דרך פי הטבעת אך זה נעשה בדרך כלל רק בגידולים שהם טרום סרטניים או בסרטנים מאוד מוקדמים.  
ד"ר קריב
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום