לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום רפואה סינית
ברוכים הבאים לפורום רפואה סינית. מטרת הפורום היא, לספק מענה לשאלות הגולשים, בעניינים רפואיים ובריאותיים, מנקודת ראותה של הרפואה הסינית. אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם ואנו נשתדל לעשות כמיטב יכולתינו כדי לסייע במתן יעוץ.*חשוב לזכור! הפורום אינו מהווה תחליף, להתייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע. * וכעת, בואו נעשה הכירות קצרה עם הרפואה הסינית.הרפואה הסינית היא רפואה שהחלה להתפתח לפני כ 5000 שנים, על בסיס עקרונות פילוסופיים, סיניים עתיקים. ההתבוננות על האדם בעיניים סיניות, היא כעל חלק בלתי נפרד מהטבע וההתייחסות היא אל גופו של האדם, על כל חלקיו, כמערכת אחת, שאין בה הפרדה בין נפש לגוף. ברפואה הסינית, אין מטפלים במחלה, אלא באדם שיצר אותה, כאשר בבסיס הטיפול, קיימת השאיפה להביא את הגוף לאיזון. המטפל הסיני, משמש כמורה דרך, המנחה ומכוון את האנרגיה המכונה בסינית- צ'י, הזורמת בגופו של החולה, חזרה אל המסלול הנכון, על מנת שיושג איזון והמחלה תסולק. הטיפול ברפואה הסינית נעשה בעזרת אקופונקטורה [דיקור], צמחי מרפא סינים, טווינא- "הפיזיותרפיה הסינית", צ'י קונג ותזונה סינית.כיצד מאבחנים:האבחון ברפואה הסינית, נעשה באמצעות בדיקת הדופק והלשון של המטופל. אלה מספקים מידע רב ומאפשרים למטפל, לאמוד את מצבם האנרגטי של האיברים הפנימיים של המטופל ובהתאם לאינפורמציה שמתקבלת, מחליט המטפל, מה תהיה אסטרטגיית הטיפול. יחד עם זאת, בתהליך האיבחון, מתבצעים גם, תשאול מקיף, ובדיקה ע"י מגע, ראיה, הקשבה והרחה. נקודות הדיקור והמרידיאנים:תאוריית המרידיאנים ברפואה הסינית, היא אחת מאבני היסוד, להבנת רעיון זרימת האנרגיה [צ'י] בגוף. מערכת המרידיאנים בגוף, בנויה כרשת מסועפת של תעלות אנרגטיות, הזורמות לכל אורך ולרוחב הגוף. על גבי המרידיאנים, ממוקמות מאות נקודות דיקור אשר לכל אחת מהן אופי, תפקוד והשפעה שונים. פעולת החדרת המחט אל נקודת דיקור, גורמת לשפעול הנקודה פעולה המאפשרת לנקודה לבצע את תפקידה.האם דיקור כואב?מחטי הדיקור הן מחטים סטריליות. השימוש בארץ נעשה במחטים דקיקות, מאוד, באורכים שונים, לכן פעולת הדיקור בעיקרה אינה גורמת לכאב. במהלך הטיפול, מבצע לפעמים המטפל, פעולה של הנעת המחטים, עלמנת ליצור גירוי ועירור הנקודה. התחושה שמתקבלת אצל המטופל, לרוב היא כשל צביטה קטנה, או זרם פנימי קל.מה היא הטווינא? הטווינא היא שיטת העיסוי הסיני המסורתי, הנהוגה בסין מזה מאות שנים. משמעות השם טווינא היא- דחיפה ומשיכה. שיטה זו, הינה ענף התמחות נוסף ברפואה הסינית המסורתית [ TCM ] ומכונה "הפזיותרפיה הסינית". כיום משמשת הטווינא לטיפול בקשת רחבה של בעיות קשות כקלות, גם ככלי לריפוי מחלות קיימות וגם ככלי תחזוקתי למניעת התפתחות מחלות עתידיות. רפואת הצמחים הסינית:צמחי המרפא סינים הם אלמנט ריפוי נוסף ברפואה הסינית וניתנים בצורת טינקטורה [מיצוי אלכוהולי], אבקה, קפסולות, כדורים ואף כצמחים מיובשים לחליטה, או להכנה בדרך של בישול. פורמולות הצמחים מיועדות לטיפול במחלות ובעיות רפואיות רבות, משפעת וצינון קל ועד למחלות פנימיות, כרוניות וקשות כגון, מחלות כבד, כליות, סוכרת, מחלות עור ומצבים רבים אחרים.פורמולת הצמחים הנרשמת למטופל, מותאמת לו באופן אישי, בהתאם לנתונים שעלו באיבחון שביצע המטפל והצמחים כמו גם המינונים שלהם בפורמולה, נבחרים ונקבעים בקפדנות יתרה. הקריטריונים לקבלת התר לשימוש בצמחי המרפא בארץ, הינם מחמירים וההתר ניתן רק לאחר בדיקות שבסופן ניתקבל אישור FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקני) ואישור משרד הבריאות הישראלי.באילו בעיות ומחלות מטפלת הרפואה הסינית?הרפואה הסינית יודעת לתת מענה לקשת רחבה מאוד של מחלות ובעיות רפואיות. הטיפול ייעיל לבעיות באספקט הפיזי והפיזיולוגי [תפקוד האיברים] של הגוף וגם לכאלה שביטויין הוא בפן הנפשי, הרגשי והקוגניטיבי: בעיות גניקולוגיות, מחלות שלדרכי הנשימה, ריאות, מערכת העיכול, בעיות כלי דם, בעיות הורמונליות, מחלות ובעיות של תפקודי כליות ומערכת השתן, מחלות עור, בעיות נויירולוגיות ואורטופדיות, מחלות של איברים פנימיים, בעיות שינה, מתח, חרדות, מגרנות, יתר לחץ דם, עודף כולסטרול ועוד.

אודות הפורום רפואה סינית

ברוכים הבאים לפורום רפואה סינית. מטרת הפורום היא, לספק מענה לשאלות הגולשים, בעניינים רפואיים ובריאותיים, מנקודת ראותה של הרפואה הסינית. אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם ואנו נשתדל לעשות כמיטב יכולתינו כדי לסייע במתן יעוץ.*חשוב לזכור! הפורום אינו מהווה תחליף, להתייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע. * וכעת, בואו נעשה הכירות קצרה עם הרפואה הסינית.הרפואה הסינית היא רפואה שהחלה להתפתח לפני כ 5000 שנים, על בסיס עקרונות פילוסופיים, סיניים עתיקים. ההתבוננות על האדם בעיניים סיניות, היא כעל חלק בלתי נפרד מהטבע וההתייחסות היא אל גופו של האדם, על כל חלקיו, כמערכת אחת, שאין בה הפרדה בין נפש לגוף. ברפואה הסינית, אין מטפלים במחלה, אלא באדם שיצר אותה, כאשר בבסיס הטיפול, קיימת השאיפה להביא את הגוף לאיזון. המטפל הסיני, משמש כמורה דרך, המנחה ומכוון את האנרגיה המכונה בסינית- צ'י, הזורמת בגופו של החולה, חזרה אל המסלול הנכון, על מנת שיושג איזון והמחלה תסולק. הטיפול ברפואה הסינית נעשה בעזרת אקופונקטורה [דיקור], צמחי מרפא סינים, טווינא- "הפיזיותרפיה הסינית", צ'י קונג ותזונה סינית.כיצד מאבחנים:האבחון ברפואה הסינית, נעשה באמצעות בדיקת הדופק והלשון של המטופל. אלה מספקים מידע רב ומאפשרים למטפל, לאמוד את מצבם האנרגטי של האיברים הפנימיים של המטופל ובהתאם לאינפורמציה שמתקבלת, מחליט המטפל, מה תהיה אסטרטגיית הטיפול. יחד עם זאת, בתהליך האיבחון, מתבצעים גם, תשאול מקיף, ובדיקה ע"י מגע, ראיה, הקשבה והרחה. נקודות הדיקור והמרידיאנים:תאוריית המרידיאנים ברפואה הסינית, היא אחת מאבני היסוד, להבנת רעיון זרימת האנרגיה [צ'י] בגוף. מערכת המרידיאנים בגוף, בנויה כרשת מסועפת של תעלות אנרגטיות, הזורמות לכל אורך ולרוחב הגוף. על גבי המרידיאנים, ממוקמות מאות נקודות דיקור אשר לכל אחת מהן אופי, תפקוד והשפעה שונים. פעולת החדרת המחט אל נקודת דיקור, גורמת לשפעול הנקודה פעולה המאפשרת לנקודה לבצע את תפקידה.האם דיקור כואב?מחטי הדיקור הן מחטים סטריליות. השימוש בארץ נעשה במחטים דקיקות, מאוד, באורכים שונים, לכן פעולת הדיקור בעיקרה אינה גורמת לכאב. במהלך הטיפול, מבצע לפעמים המטפל, פעולה של הנעת המחטים, עלמנת ליצור גירוי ועירור הנקודה. התחושה שמתקבלת אצל המטופל, לרוב היא כשל צביטה קטנה, או זרם פנימי קל.מה היא הטווינא? הטווינא היא שיטת העיסוי הסיני המסורתי, הנהוגה בסין מזה מאות שנים. משמעות השם טווינא היא- דחיפה ומשיכה. שיטה זו, הינה ענף התמחות נוסף ברפואה הסינית המסורתית [ TCM ] ומכונה "הפזיותרפיה הסינית". כיום משמשת הטווינא לטיפול בקשת רחבה של בעיות קשות כקלות, גם ככלי לריפוי מחלות קיימות וגם ככלי תחזוקתי למניעת התפתחות מחלות עתידיות. רפואת הצמחים הסינית:צמחי המרפא סינים הם אלמנט ריפוי נוסף ברפואה הסינית וניתנים בצורת טינקטורה [מיצוי אלכוהולי], אבקה, קפסולות, כדורים ואף כצמחים מיובשים לחליטה, או להכנה בדרך של בישול. פורמולות הצמחים מיועדות לטיפול במחלות ובעיות רפואיות רבות, משפעת וצינון קל ועד למחלות פנימיות, כרוניות וקשות כגון, מחלות כבד, כליות, סוכרת, מחלות עור ומצבים רבים אחרים.פורמולת הצמחים הנרשמת למטופל, מותאמת לו באופן אישי, בהתאם לנתונים שעלו באיבחון שביצע המטפל והצמחים כמו גם המינונים שלהם בפורמולה, נבחרים ונקבעים בקפדנות יתרה. הקריטריונים לקבלת התר לשימוש בצמחי המרפא בארץ, הינם מחמירים וההתר ניתן רק לאחר בדיקות שבסופן ניתקבל אישור FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקני) ואישור משרד הבריאות הישראלי.באילו בעיות ומחלות מטפלת הרפואה הסינית?הרפואה הסינית יודעת לתת מענה לקשת רחבה מאוד של מחלות ובעיות רפואיות. הטיפול ייעיל לבעיות באספקט הפיזי והפיזיולוגי [תפקוד האיברים] של הגוף וגם לכאלה שביטויין הוא בפן הנפשי, הרגשי והקוגניטיבי: בעיות גניקולוגיות, מחלות שלדרכי הנשימה, ריאות, מערכת העיכול, בעיות כלי דם, בעיות הורמונליות, מחלות ובעיות של תפקודי כליות ומערכת השתן, מחלות עור, בעיות נויירולוגיות ואורטופדיות, מחלות של איברים פנימיים, בעיות שינה, מתח, חרדות, מגרנות, יתר לחץ דם, עודף כולסטרול ועוד.

דלקת בגיד שורג כף היד
22/10/2007 | 09:28
3
64
שלום לכולם .

לפני יותר מחצי שנה התגלו אצלי  כאבים בשורש כף היד.כאב אשר התפשט על לאמה ולאצבעות .
עברתי יותר מ 12 טיפולי פיזיוטרפיה ולקחתי יותר מ 3 סוגים של כדורים לדלקות וכאבים .
אומנם במהלך נטילת הכדוים הכאבים פחתו לי אך לא נעלמו.(ועשו לי בלאגן בכייבה).
נכון להיום ניסיתי טיפול אחד של דיקור סיני אשר נאמר לי שלאחר טיפול 1 אני הרגיש כבר שינוי.
דבר זה לא קרה והכאבים שלי גברו עקב כך שהפסקתי לקחת את הכדורים .

חשוב לציין כי במהלך עבודתי אני מקליד יותר מ8 9 שעות ביום מול ממחשב .

האם כדאי להמשיך את טיפול הדיקור והאם מישהו שמע שאכן טיפול זה יכול לעזור לי להעלים את הכאבים ?

האם כדאי לנסות את אחד ממרפאות הקופ"ח ששם יש דיקור ?

אשמח לתגובה כל שהיא  ..

דלקת בגיד שורש כף היד
22/10/2007 | 11:57
13
שלום שימי
טיפול דיקור בודד אינו אפקטיבי, כדי להגיע לתוצאה טיפולית דרוש סידרת טיפולים, לפחות 6-8 . כמו כן עצם העובדה שאתה עובד מול מחשב ביום יום ומקליד גורמת לכך שקשה לך להחלים מהדלקת. אני ממליץ לך להוריד את עומס העבודה ככל האפשר, ולגשת לסידרת טיפולים מסודרת, בקופ"ח או באופן פרטי.

בברכה
אסף

כתובות אינטרנט מצורפות:
שלום שימי
22/10/2007 | 12:37
1
8
הייי שימי
כאבים בשורש כף היד יכולים לנבוע מסיבות רבות אך ללא ספק הקלדה של 8 - 9 שעות ביום, יום יום למשך תקופה ארוכה מחשיד בתור הגורם העיקרי לכך.
לשאלתך.. ישנן מספר אפשרויות לטיפול בכאב ובבעיה ולפני שאפרטן קח בחשבון כי המצב הוא הפיך ובר שיפור, אל לך לאבד תקווה ולהזניח את העניין. עם זאת אציין כי מעבר לטיפול רצוי כמובן שינוי מסויים באורח החיים ובכך לאפשר לטיפול להפוך את המצב ולאורח החיים החדש ומנוע מהבעיה לחזור שוב.
לגבי דיקור סיני - איני יודע מי אמר לך שתוך טיפול אחד תרגיש שינוי, דיקור סיני אינו (בנתיים) מדע מדוייק כמו גם רפואה בכלל. ישנם הרבה מאוד סוגים של דיקור סיני והרבה מאוד סוגים של מטפלים כאשר בכולם בד"כ השינוי הוא הדרגתי. יתכן ואכן תרגיש שינוי לאחר פעם אחת בלבד אך העניין אינו מובטח ותלוי בסוג הבעיה, חומרתה, אורח חייך במקביל וכמובן המטפל עצמו ושיטת הטיפול.
אני ממליץ לך להמשיך עם הדיקור לפחות 5 פעמים עד שתבחן שוב את העניין ותראה האם יש תוצאות מסויימות. כאשר אתה בוחן זאת יש להצמיד את בחינת הטיפול לבחינת אספקטים נוספים בחייך כדי לשלול גורמים אחרים שבמקביל לטיפול התפתחו ויכולים לפגוע בו - ז"א אם התחלת טיפול בדיקור למשך מספר שבועות אך במקביל ישנו לחץ גדול יותר בעבודה כמובן שהטיפול לא בהכרח ישפיע כמצופה.
עוד אמליץ לך על טיפולי מגע שונים (טויינא, שיאצו וכו'). איני מתכוון לעיסוי ספא נעים ומפנק למרות שכמובן שזה לא רע. אני מתכוון לטיפולי מגע במגמה רפואית, אורתופדית יותר אשר יתמקדו בבעיה עצמה. בטיפולים אלו נעשות הנעות של המקום, פתיחת המפרק והרפייתו כמו גם טיפול בשרירים התומכים שעקב המעמסה של החצי שנה האחרונה פגועים גם הם מן הסתם ופיזור הדלקת.
טיפולים אלו משלבים לרוב טכניקות למתיחה וחיזוק שאתה יכול ללמוד בעצמך ולבצע בבית כצעד תומך ומונע.
בנוסף אמליץ בחום על פעילות גופנית כלשהי מתונה המשלבת הפעלה של האיזור לחיזוקו יחד עם מתיחות והנעות שלו. פעילות זאת יכולה להלמד כחלק מטיפולי המגע כאמור אך קיים מגוון גדול של פעילויות דומות שניתן לעסוק בהן ומשלבות את כל הגוף במטרה להביאו לאיזון כללי יותר (טאי צ'י, צ'י קונג, אי צ'ואן, קונג פו ועוד רבות - אני משוחד אז אלו הן העולות על דעתי אבל קיימות עוד הרבה)
לאחר שלמדת בדרך זו או אחרת כיצד למתוח את שרירי המפרק, כיצד למתוח אותו ולשחררו אני ממליץ לבצע זאת מספר פעמים ביום. לקחת הפסקה מההקלדה ולבצע מתיחות
לסיום, אמליץ לך לבחון את סביבת העבודה שלך, אם המקלדת או העכבר גבוהים מידי או נמוכים מידי, אם המסך נמצא בקו ישיר מול פניך או שמא עליך לסובב את ראשך הצידה.. כל אלו יכולים לגרום לאורך זמן לנזקים אמיתיים וקשים. המקלדת והעכבר צריכים להיות מונחים בצורה כזו שפרק כף היד יוכל להשען על השולחן בצורה מלאה עם תמיכה מספיקה ובצורה ישרה (ז"א שהפרק יהיה כמה שיותר משוחרר ולא בזוית)
אם תתחיל טיפול לאורך זמן (כיוון שהבעייה אמנם התפרצה לפני חצי שנה אבל קח בחשבון שאם אתה עובד הרבה זמן בצורה הזו היא דוגרת כבר זמן רב) ובנוסף תתחיל לבצע מתיחות עדינות להגדלת טווח תנועה, תשנה את סביבת העבודה שלך בצורה שתהיה לך נוחה, תדאג לקחת הפסקות לחילוץ עצמות (לא סתם זהו המושג) והעיקר.. תהיה אופטימי לגבי ההיפטרות מהכאב ולא תזניח, אין סיבה שתוך מספר שבועות לא תחוש הקלה משמעותית ותהיה בדרכך אל החלמה.
אשמח לענות על שאלות נוספות באם תעלנה ואשמח אם תעדכן בפורום מה החלטת ומה מתפתח
תום.
תודה על ההצעות
03/11/2007 | 17:13
5
כל מה שאמרת בהחלט נראה כאילו יכול מאוד מאוד לעזור לי ..אני אנסה תודה  
היום לאחר זמן מה הפסקתי לקחת את הכדורים שנתנן לי הרופא כי הם עשו לי ממש רע במערכת העיכול  ,הכאב ישנו עדיין תמיד והוא משתנה בעוצמה שלו כל הזמן.
ואני בהחלט שם לב כי זה נובע מעבודה עם היד .

הפתרון שהכי יעיל נראה לי זה פשוט לקחת הפסקה מהעבודה בא אני עובד אך יש בעיה .
איני יכול להישאר חסר עבודה בעקבות מקרה זה .

השאלה היא האם אני יכול לקחת את המקרה הזה כתאונת עבודה ?
שכך לא השאר חסר שכר ....

התחלתי טיפול דיקור בקופ"ח אך הטיפול נראה סמתי מאשר טיפול שלקחתי אצל מטפל פרטי ששם קיבלתי עיסויים +אלקטרודות חשמל (שנראה כעוזר) אבל מאוד יקר

המטפל פשוט דקר אותי בכל מיני נק בגוף ועזב אותי לחצי שעה .

לגבי סביבת העבודה שלי אין לי כל כך הרבה מה לעשות כי אני עובד במשרד שלא נראה לי שירכיבו לי מערכת חדשה בשבילי
אבל אני איכשהו סידרתי לי נוחות . אבל עדיין לא כמו שצריך .

אני מודה לך על התגובה ועל ההתיחסות לגבי העינין..
שאלה נוספת : האם כדי לחשוב על ניתוח ?
האם זה יכול לעזור וכדאי לבודק את הנושא?

תודה מקרב לב שימי

רצתי לשאול בבקשה על מוצרי סויה.
22/10/2007 | 07:37
4
10
מי  ממליץ  מתוך  נסיון.
איזה  חלב  סויה  אכי  טוב.
מתי  להשתמש  בחלב  סויה.  וכמה.
סויה
22/10/2007 | 08:07
3
2
כדאי שתדע כי סויה לא טובה לכל אחד או בכל מצב, צריך לדעת לפחות בכלליות מה מצבך ואם אתה סובל מבעיות כל שהן, יש מיקרים שסויה לא ממש תהיה טובה להם. גם כמויות הסויה שאתה אוכל או שותה משנות.
אולי אם תיתן יותר פרטים עלייך נוכל לומר אם בכלל מומלץ לך לצרוך סויה, יום טוב.
אני בן 55 ,עברתי לפני 4 שנים צינטור
22/10/2007 | 09:43
2
1
והתקן  סטנט.  לוקח  כדורים  לדילול  הדם.  ולחץ  דם.  לשומנים  בדם.
היה  לי  בעבר  גם  אולקוס.  שבנתים  נשכח.
מרגיש  די   בטוב.
כדאי לצרוך במתינות.
22/10/2007 | 21:08
1
5
גם חלב סויה, כמו חלב פרה, יוצר לחות [בראיה הסינית] באם נצרך בכמות גדולה, אומנם גורם פחות נזקים מחלב פרה, אך מכיל פיטואסטרוגנים ולכן יש לקחת את זה בחשבון במקרים מסויימים.  
בהקשר של ייצירת הלחות [פחות השפעת הפיטו], שתיית כמויות גדולות, לא מומלצת מצבך.  מאידך, כמויות מתונות בד"כ לא יגרמו לנזק.  ישנן מספר חברות טובות. חלב הסויה של אלפרו די טוב וגם טעים.
שירי.
שירי המון תודה .
23/10/2007 | 07:51
2
שאלה חשובה
21/10/2007 | 11:59
2
אני מתגורר בחיפה וברצוני להתחיל ללמוד שיאצו ורפואה סינית.
ביררתי קצת באינטרנט והמליצו לי על מרכז תמורות, האם זהו מרכז מוכר? או שיש מקום יותר מומלץ ללימוד הנושא?
תודה מראש
שלחתי לך תשובה במסר האישי
21/10/2007 | 13:10
1
תודה רבה
21/10/2007 | 14:46
עזרת לי מאוד!
דיקור סיני
21/10/2007 | 11:13
6
2
שלום שמי אורן, התחלתי שנה א ברפואה סינית וכרגע אני עובר טיפולי דיקור במכללה שבה אני לומד, הטיפול הוא לדלקות גרון חוזרות ועכשיו עומד בפתח החורף בו אני נוטה יותר לסבול,
הטיפול הוא גם לעודף רצון לישון, אני לא סובל כל כך מעייפות, פשוט אוהב לישון ויושן בערך 10 שעות ביום ולפעמים יותר(אם יש זמן), יש לי נטיה להתנמנם במהירות וגם בלימודים אני תמיד מעדיף לישון בהפסקות.
יש עוד כמה דברים שעלו בתשאול ונטפל בהם.
יש לי מדקר נחמד מאוד סטודנט שנה ג, עשינו כבר 3 טיפולים אך עדיין אין כל שינוי בעייפות, כאב גרון התחיל לפני שלושה שבועות שבעיקבותיו התחלתי את הטיפולים, עדיין קיים גם הכאב גרון.
האבחנה שלי היא חום ולחות בראות, חוסר בצ'י של הטחול והכליות וחום בכבד ובדם.
בטיפול האחרון המטפל שלי דקר אותי בגב- בשישה פרחים(?) ובנקודה 7 של הראות ובמרידיאן הלב-לא זוכר מה הנקודה.
מה דעתכם על הכיוון ומתי כבר נראה שיפור בגרון?
ותודה למי שעונה.
שלום אורן.
21/10/2007 | 15:31
4
1
כאשר מחליטים ללכת לקבל טיפולים אצל סטודנטים לרפואה סינית בקליניקות המיכללות, העלות נמוכה אבל צריך לקחת בחשבון כמה דברים:
אחד- המטפלים שם עדיין לא צברו ניסיון קליני ועדיין לא לגמרי שולטים בחומר, אם כי תמיד יש באזור מנחה שהוא על פי רוב מטפל מנוסה, אבל לא תמיד הוא מחליט על הכיוון הטיפולי אלא רק "שם עין" שהסטודנטים לא יעשו טעויות קריטיות,
ככה שלא תמיד הטיפול הוא מהיר ומוצלח כמו אצל מטפל שסיים ללמוד וכבר ראה וטיפל במקרים בקליניקה.
שתיים- לפעמים באמת רואים שיפור בכאבי גרון אחרי שלושה טיפולים, אך לפעמים השיפור הוא מזערי ולא מורגש בשלב המוקדם ופעמים אחירות זה פשוט לוקח יותר זמן.
שלוש- קצת קשה לי לומר לך אם הבחירות של המטפל נכונות או מספיק טובות, מפני שלא ידוע לי עליך כמעט כלום, אני תוהה בקשר לששת הפרחים, אישית הייתי דוקר אותם יותר כשיש חולשת דם, אבל לא ציינת זאת באבחנה, לעומת זאת הטחול חלש ולכן יתכן שהמטפל גם איבחן חולשת דם והוא מנסה לטפל בה?????!!!!
ארבע- אותו כנ"ל לגבי דיקור נקודות HT אין מספיק פרטים ואפילו לא ציון הנקודה.
אני ממליץ לך להתאזר בסבלנות ולא לשכוח שאתה מטופל אצל מישהו ללא ניסיון.
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
21/10/2007 | 21:55
3
1
לדעתי כשרופא סיני מתנהג כמו רופא מערבי ככה זה נשמע, חבל, ואולי הדלקת מקורה בקושי לבטא משהו, בתקיעות בכל אזור הצ`אקרה ..כל הפירוט הזה נשמע לי מיותר.
תודה לכם, שאלה לדפנה
22/10/2007 | 13:17
2
1
הי דפנה, למה התכוונת- כשרופא סיני מתנהג כמו רופא מערבי ככה זה נשמע, למי ולאיזה דברים זה מתיחס? תודה
רופא מערבי
23/10/2007 | 10:31
1
2
התחושה שהתקבלה מתאור האבחון שלך הייתה פרטנית נקודתית ולא הצליחה להתעלות לכדי אמירה הוליסטית על הדיאלוג בין איברי גופך והנפש שלך
לדפנה : אבחנת סינדרומים
23/10/2007 | 10:52
1
האבחנה ש deoz תיאר היא אבחנת סינדרומים  המקובלת ברפואה הסינית המסורתית (TCM) , צ'אקרות ואבחנות הוליסטיות שונות הם לא חלק מהטרמינולוגיה הסינית.
טיפולי דיקור בקליניקת סטודנטים
22/10/2007 | 23:12
1
זה יהיה מאד לא מקצועי לקבוע האם האבחנה של הסטודנט נכונה או לא רק באמצעות הפרטים שנתת לנו.
אם אתה מרגיש שאין שינוי עליך לדבר עם אותו הסטודנט, לערב גם את צוות ההוראה בקליניקה בתחושות שלך ואני מאמינה שהם יתאמצו אפילו יותר (רוב הסטודנטים מאד מתאמצים לאבחן ולטפל נכון).
בהצלחה
שאלה למומחים הנכבדים
20/10/2007 | 18:20
7
1
האם זה מקובל שמטפל יטפל בזמן שיש לו צינון (קל) או שהוא צריך לבטל את הטיפולים באותו יום? ומה קורה אם זה כרוני והוא כל הזמן מנוזל האם זה לא יפגע בטיפול?

לא מומלץ, כי פוגם ביעילות הטיפול..
20/10/2007 | 19:15
1
ואף יכול להזיק למטופל. אם המטפל מקורר ומצונן, א. הוא יכול להדביק את המטופל שלו וב. גם אם זהו מצב כרוני, הוא יתקשה לטפל, בגלל חולשה שהמחלה גורמת ומחוסר יכולת להיות מרוכז רק בבעייתו של המטופל בזמן הטיפול.
לפי הרפואה הסינית, בעת מחלה, הצ'י בגוף לא זורם בצורה תקינה והרמונית ולכן הגוף יוצא מאיזון ואם גופו של המטפל אינו מאוזן, איך יוכל לסייע באיזון גופו המטופל שלו?
שירי.
נכון?!? כך חשבתי ,
20/10/2007 | 23:36
תודה על התשובה
מאד תלוי
22/10/2007 | 23:00
4
אם מדובר בצינון קל זו לא נשמעת לי בעיה.
אם זה משהו כרוני הייתי מתחילה להיות מודאגת כי מטפל שלא דואג לבריאות של עצמו מעיד לדעתי על חוסר כנות בינו לבינו ובינו לבין מטופליו.
יצא לי להיות מטופלת על ידי מטפלים מאד מצוננים (ברמה שאני עצמי לא הייתי מטפלת בה) ומתוך המקום של המטופלת זה ממש לא הפריע לי.
זה הכל קשור לתחושות שהמטפל חש לדעתי.
אבל צינון זה סוג של מחלה!
23/10/2007 | 11:45
3
והרי המטפל משתמש גם בצ'י שלו בטיפול לא? אם הצ'י של המטפל במחלה זה לא ישפיע???!!!!!((((...
האם צינון זה סוג של מחלה?
23/10/2007 | 12:03
2
העלת שאלה מאד טובה.
בעיקרון לפי הרפואה הסינית צינון זה מן מצב חיצוני עד ביניים כלומר- זה עוד לא נכנס לגוף ממש אבל מתחיל להשפיע עליו (בהתאם לדרגה, לזמן הצינון וכדומה)

עוד שאלה מעניינת היא האם המטפל משתמש בצ'י שלו ועד כמה. מאד חשוב שמטפל יהיה מאוזן מבחינת האנרגיה בכדי שיהיה צינור נקי אבל הצינור הנקי הזה עוזר למטפל לכוון את האנרגיה למקומות הנכונות- את האנרגיה של המטופל. אני כמטפלת לא מרגישה שאני לוקחת מתוך הצ'י שלי ונותנת למישהו אחר, אני מרגישה שאני עוזרת לגוף לאזן את עצמו עם האנרגיה שיש לו עצמו.

לכן צינון קל לא מהווה בעיה לדעתי. (ושוב מדגישה- קל)

הי תומר
23/10/2007 | 18:17
1
מה שלומך?
אם הייתם שואלים אותי את השאלה הזאת לפני 8 ימים הייתי עונה בדיוק כמוך, אבל...
בדיוק לפני שבוע, יצא לי לטפל במקביל להצטננות בלתי מוסברת!
בשעות הערב המוקדמות, כשנותרו לי רק עוד שני טיפולים לסוף היום, פתאום הופיע הצינון.
נכון שזה היה ממש ההתחלה ונכון שלא ממש סבלתי אבל, עצם ההתעסקות עם הטישו והריצה הבלתי פוסקת לרחוץ ידיים אחרי כל קינוח (סליחה על כל התיאורים) הסיחו את דעתי.
(מה גם, שזה קצת מוזר לטפל באנשים חולים או כאובים כשאתה בעצמך לא ממש בקו הבריאות)
לו רק יכולתי לצפות את העניין מראש... סביר להניח שהייתי מבטלת את הטיפולים ונשארת בבית.

לסיכום, מסכימה איתך שזהו שלב ראשוני והמחלה עדיין לא חדרה פנימה, אבל (לדעתי) ההרגשה הכללית, ההתעסקות מסביב וכל הסחת הדעת הזו, לא ממש טובה לשני הצדדים...

בכל אופן, העיקר שנהיה בריאים!

מיכל אמיתי
לתומר ומיכל תודה,
24/10/2007 | 11:41
תומר לדעתי כשזה בטיפול, צינון לפעמים יכול להוות בעיה יותר גדולה ממחלה אמיתית יותר כרונית כמו אולכוס למשל, שבו הכאבים יתקפו את המטפל רק לפני האוכל ולא כל הזמן כמו שיש אף מנוזל. כמו שקרה למיכל, ההתעסקות עם הטישו והריצה הבלתי פוסקת לשטוף ידיים וכל הסחת הדעת, ובכלל קינוח האף בטיפול זה לא נותן תחושה טובה למטופל המפוחד מזה שהוא עלול להידבק בוירוס, אפילו שזה לא.
פורומים חדשים בתפוז אנשים
18/10/2007 | 16:44
2

העונה החדשה חוזרת - ובגדול! מחפשים את הכישרון הבא בעולם הריקוד בתכנית הריאליטי המצליחה נולד לרקוד
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

מהפסטיגל ולהקת "פור יו", דרך זאפ לראשון ו"משחק החיים" ועד ל"רוקדים עם כוכבים" והפקות טלוויזיה יוקרתיות - גיא אריאלי לא עוצר לרגע

מעצבים שמלות, ז'קטים ומחוכים? חולמים לראות את עיצוביכם על המסלול ביום מן הימים? בפורום עיצוב אופנה נותנים ליצירתיות דרור

בית יהודי חדש הוקם בתפוז עבור הנשואים והנשואות מהמגזר הדתי. רוצים להכיר זוגות החולקים את השקפת עולמכם הדתית? מבקשים הבהרות בהלכות יהדות וטהרת המשפחה? הגעתם למקום הנכון -פורום נשואים נשואות דתיים

השתחררתם? חוסכים לטיול הגדול? רגע לפני הלימודים מספרים חוויות ומדברים על זה בפורום בין צבא ללימודים

מיכל ינאי, גורי אלפי ועודד מנשה בדרמה החדשה של עירית לינור שתגיע אלינו אוטוטו. בינתיים מתחילים לדבר על זה בפורום משמורת
NADA
18/10/2007 | 15:23
6
מחפשת מידע על השיטה, ועל פעילות בארץ שנעשית. הבנתי שיש ארגון ישראלי, אבל האתר שלהם לא ממש פעיל ולא ברור במה ובעיקר במי בדיוק מדובר.

תודה מראש

מיכל
מצטרף לבקשה
18/10/2007 | 16:32
2
זה אולי יעזור
18/10/2007 | 18:43
1
כתובות אינטרנט מצורפות:
האתר של הארגון- סבבה
19/10/2007 | 19:24
אבל הבלוג ברוסית- איך לומר, פחות ידידותי למשתמש שאינו יודע לקרוא רוסית....
אני גם בעד
18/10/2007 | 20:30
2
לדבר עם נעמי יעקובי (אם תרצי, יאמסור לך את האי-מייל שלה) ובזמנו, גם יותם אלף עסק בכיוון.
מה היחודיות של הארגון הזה?
19/10/2007 | 09:01
1
לא נשמע שהוא מוכר במיוחד, אולי נאדה הוא נאדא!
N.A.D.A
20/10/2007 | 13:37
מטפלים המעונינים לעבור התמחות ולטפל בגמילה מהתמכרות, יכולים לעשות זאת במרכזים הראשיים של N.A.D.A,
The National Acupuncture Detoxification Association, שבארה"ב וקנדה.
שאלה נוספת
18/10/2007 | 12:52
2
על מה משפיע הנקודה במרכז כף היד כ-1-2 סנטימטר מאצבע האמה?
תאמת...די כואבת בדיקור!!!
במיקום הזה נמצאת מעטפת הלב 8
18/10/2007 | 18:54
1
נקודה שמתאפיינת בזרימה חזקה ואופי של אש,
היא בדר"כ נדקרת להרגיע עודפי חום בלב (מטפורית)
כמיינד לא רגוע והמזג של המטופל חם, מרוגש וישנה עצבנות שלא מאפשרת מנוחה לנפש.
אם דקרו אותך בנקודה זו, כנראה שאיבחנו אצלך חוסר מנוחה שנובע מאש רבה בלב בטרמינולוגיה הסינית.
זה באמת מה שאובחן אצלי
19/10/2007 | 09:03
והטיפול שאני מקבל הוא גם להרגעת מתחים נפשיים.
תודה
שאלה על השפעת פורמולה של צמחים סינים
18/10/2007 | 12:50
4
האם יכול להיות שפורמולה שאני לוקח לצרבות וקושי להרדם בלילה תגרום לי לבחילות וצועה רכה, לפעמים אפילו שילשול ברגע שאני מתעורר בבוקר?
השפעה של פורמולה
18/10/2007 | 14:14
3
המצב שאתה מתאר אינו שכיח, אבל אפשרי, יתכן שיש לך רגישות לצמח כלשהו או שהפורמולה אינה מתאימה, בכל מקרה עלייך להתייעץ עם המטפל שרשם לך אותה, לעדכן אותו ולבקש הנחיות.
באיזה צורה אתה צורך את הצמחים? באבקה, בטינקטורה(תמצית אלכוהולית), או בשיטת בישול הצמחים החיים? (raw)

דווקא בכדורים
18/10/2007 | 17:01
2
תודה אסף, הפורמולה היא בקבוקון שמכיל כדורים חומים גדולים.
נאמר לי על ידי המטפל שיתכן שהבעיות קשורות למזון שאני נוהג לאכול, שלא מסתדר עם הצמחים בפורמולה האם זה יתכן.
קיבלתי המלצה להוריד ירקות מסויימים (מאוכל שומני אני נזהר מאוד). ולראות אם יש שינוי, אם לא יהיה שינוי תוך שבוע הפורמולה תוחלף. פשוט חבל לי על הכסף שזרקתי על הפורמולה הזאת, כי פורמולה אחרת תעלה לי שוב כסף, כך אמר המטפל וזאת הסיבה שהוא לא ממהר להחליף..
מה דעתך.
פורמולה
19/10/2007 | 13:33
1
מכיוון שאני לא מכיר את כל הפרטים, של המקרה שלך, של האבחנה, ושל הצמחים שבפורמולה, אני ממליץ לך לעקוב אחרי המלצות המטפל.
האם הפורמולה הגיעה מסין? מה כתוב עליה?
לפי דעתי היא מיוצרת בארץ
19/10/2007 | 14:33
הפורמולה הוזמנה מבית מרקחת לצמחים בדרום תל אביב, מינאלי נדמה לי שהם נקראים.
אבל הוכנה במיוחד עבור מצבי כמו שהבנתי.
תודה רבה על העזרה.
חנות רפואה סינית בשוויץ
17/10/2007 | 12:40
2
6
אני מחפש חנות לרפואה סינית בשוויץ. עדיף באזור לוצרן.
תודה.
לא מכיר, אבל נסה לייצור קשר
17/10/2007 | 16:53
מטפלים בשוויץ, או באגודה השוויצרית ל TCM.
וגם יש חנויות מכווננות שבהם אפשר להזמין מכל מקום בעולם.
בהצלחה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
מה בדיוק אתה מחפש?
18/10/2007 | 17:49
יש דברים שניתן למצוא בצ'יינה טאון, יש בתי מרקחת סיניים שאותם דווקא לא מוצאים בכל מקום, ויש חברות שעובדות עם אירופאים דרך הדואר. אם תוכל לפרט, אולי אוכל לתת כיוון.
דיקור לכוויות -שאלה
17/10/2007 | 02:01
5
29
דיקור לכוויות -שאלה
שלום לכולם,
שמי ענת ןאני מטפלת טריה ברפואה סינית,
יש לי שאלה בקשר לטיפול בצלקות של כוויות,  ידיד שלי נכווה לפני חצי שנה בשתי כפות רגליו בצד הדורסאלי כוויות דרגה ב',
ז"א נזק עד שיכבת הדרמיס, אין נזק לעצבים.
עכשיו חצי שנה אחרי, קצב ההחלמה יפה אך עדיין הוא עם תחבושות לחץ על שתי הרגליים ואסור לא לחשוף אותם לשמש או למקור חום חזק כלשהו מחשש ל 'כוויה שניניות'.
הוא מעוניין בדיקור כדי לזרז את קצב ההחלמה וכדי שיהיו צלקות כמה שיותר קטנות.
מה אתם מציעים בתור שיטת טיפול ?  עשיתי לו surround the dragon בשתי הרגלים מסביב לצלקות ,
ורציתי לעשות גם מוקסה סטיק אבל אני חוששת מהחום של המוקסה אם זה לא רק יזיק לצלקת, אני יודעת שמוקסה בד"כ מאד טובה לצלקות אך במקרה הזה אני חוששת.
מה אתם אומרים האם מנסיונכם מוקסה על צלקת חדשה של כוויה יכולה להיות יעילה או עדיף לא לנסות?
ואיזה עוד רעיונות לטיפול אני יכולה לעשות לו על מנת לזרז את ההחלמה?
צירפתי תמונה של מצב הצלקת כיום,

תודה רבה לכם

ענת (-:
היי ענת
17/10/2007 | 10:27
7
היי ענת,
הזמן הכי טוב לטפל בצלקת הוא בחודשים הראשונים- צלקת טריה, כך שאת בשלב מצויין שבו את יכולה לעזור מאוד.
בעבר טיפלתי בצלקת אצל מטופלת ושמתי לב שמריחת משחת טראומיל- הומאופתית ומריחת שמן נבט החיטה עזרו מאוד להקטין את הצלקת.
surround the dragon היא טכניקה שעובדת, אבל לוקח קצת זמן וכדאי לעשות טיפול כמה פעמים בשבוע, כמו שראיתי בסין ולא פעם בשבוע.
לא הייתי ממליץ כרגע על מוקסה סיגר.
כמה טיפולים עשית כבר?
דיקור צלקת..
17/10/2007 | 13:36
7
שלום ענת.
בנוסף לטכניקת Surround the Dragon תוכלי לנסות טיפול דיסטלי. טכניקה מעולה לטיפול בצלקות, אשר פותחה ע"י המטפל היפני ה Master Nagano ומכונה " טיפול מתכת מים".  
בטיפול דוקרים את נקודות המתכת והמים של המרידיאנים שאותם חוצה הצלקת.
קודם לתחילת הטיפול, יש לבצע בדיקת רגישות בנקודת האש במרידיאן שאותו תרצי לדקור, זאת לצורך קבלת אינדיקציה ליעילות הטיפול.  ברוב המקרים, נקודות האש על גבי מרידיאנים החוצים צלקות, תהיינה רגישות. אם אינן רגישות, הטיפול לא יהיה אפקטיבי במיוחד לטעמי.  
ניקח לדוגמא את מרידיאן הכבד, שעפ"י מה שנראה בתמונה, חוצה את הצלקת.  בדקי בלחיצה עם האצבע את נקודת האש של הכבד- Liv2 , אם היא תימצא רגישה, דקרי את נקודת המתכת והמים של המרידיאן- Liv4, Liv8 בדיקור שיטחי ובמחטים דקות 0.16/0.18 .
במקור מתבצעת הטכניקה, עם דיקור בקליניקה ושליחת המטופל הביתה עם מגנטים על הנקודות., בדרך זו התוצאות הן הטובות והמהירות ביותר.
בהצלחה ונשמח אם תעדכני במצבו של הבחור.
שירי.
ענת שלום
17/10/2007 | 15:16
6
מוקסה לא מתאים.
את יכולה לטפל בו בדיקור:
אם המרידיאנים הפגועים הם לפי התמונה:
liv' st gb
תדקרי ביד הנגדית- 987 PC  ו 987 HT עם תחושת דה צ'י-
זה אמור להוריד רגישות מהכף רגל תוך כמה שניות.
אם זה בשתי הרגלים אותם מרידיאנים תדקרי בי לטראלית.
אם מרידיאן BL מעורב תדקרי LU 11 10 9  או SI 123 .
אם יש עוד מרידיאנים מעורבים אז תגידי..

ברגלים את יכולה כמו ששירי הציעה לדקור מתכת מים במרידיאנים הפגועים או  
לדמם נקודות קצה - במידה והכוויה לא נמצאת שם.
אל תדקרי היכן שיש כוויה מחשש לזיהום.
טרואמיל יכולה להיות טובה.
רייקי על הכוויה תמיד טוב ועוזר לחידוש רקמות, וגם מומלץלתת צמחי מרפא,
תעשי לו אבחנה, כאשר הרעיון הוא להזין יין ודם אם יש צורך, ולהניע דם.

בהצלחה.
אלעד שלו.
תודה רבה לכם חברים..עזרתם לי מאד..
17/10/2007 | 21:54
1
1
אני אעדכן בקשר אליו בהמשך

ענת (-:
נשמח לקבל דיווח.
17/10/2007 | 23:13
1
בהצלחה.
השאלה ששאלתי על פצעים ושיעור יתר
16/10/2007 | 17:30
3
2
הפצעים הם פצעי אקנה מסתבר
הומלץ להתחיל עם גלולות למניעת הריון לאיזון הורמונלי שאמור לפתור את הבעיות בעיקר שיעור ואם לא יעזור הומלץ לעבור לטיפול ראוקוטן. מה דעתכם על הראוקוטן האם כדאי להתחיל, האם יש הצעות נוספות?
זה חשוב ודחוף
בבקשה תעזרו
תודה.
הפצעים הם בפנים
16/10/2007 | 17:31
2
שלום חוה.
16/10/2007 | 23:45
1
הרפואה הסינית מתייחסת לבעיית האקנה, כאל התבטאות חיצונית של חוסר איזון באיברים פנימיים. המאפיינים הסיניים, הם של חום ולחות החוסמים את זרימת האנרגיה במרידיאנים וגורמים להצטברות של לחות חמה ורעילה בעור הפנים והצוואר.
הבעיה נוטה להופיע עקב תזונה גרועה, שינויים הורמונאלים הקשורים לגיל, מזהמים סביבתיים [כולל עישון], מצבי סטרס וכד'.
הטיפול שאוכל להמליץ לך עליו, אינו כולל ראוקוטן. הרפואה הסינית מטפלת בבעיה, ע"י מתן צמחי מרפא, דיקור והמלצות לשינוי אורח החיים והתזונה. אלה יעזרו להביא את הגוף לאיזון וההשפעה תהיה גם ברמה ההורמונאלית ובכך יסייעו בריפוי הנגעים ובמניעת חזרתם.
בשלב ראשון, אני ממליצה להימנע ממזון שומני ומטוגן, מזון מעובד, שוקולד, קפאין, גבינות קשות ועישון. במקביל, לפנות למטפל סיני ולהתחיל טיפול בצורה רצינית.
כל טוב.
שירי.
רב תודות על ההסבר
19/10/2007 | 07:40
עדכונים מסינית בלוג
16/10/2007 | 14:53
אתמול היה Blog Action Day 2007, יום בו כל הבלוגרים נקראים לכתוב רשומה לגבי איכות הסביבה. גם אנחנו תורמים את חלקנו, למרות שזה באיחור קל, ואספנו מספר קישורים שכדאי לבקר בהם.

סינית פוצחת בשירות חדש עבור בוגרים באשר הם. אתם מוזמנים לעיין ברשומה "סינית בשירות הבוגרים ברפואה סינית".

אתם מוזמנים לקרוא ולהגיב- לחצו על הקישור המצורף למעבר לסינית בלוג.
כתובות אינטרנט מצורפות:
מכללת מירב
16/10/2007 | 08:14
1
26
מישהו שמע על מכללת מירב?
מה טיב הלימודים במכללה?
האם התעודה שניתנת בתום הלימודים במכללת מירב תקפה,
והאם תעודה זו תוכל לשמש אותי בתהליך מציאת עבודה בתום הלימודים?

אשמח לקבל את עזרתכם

אושרה
לימודים.
16/10/2007 | 09:01
9
באופן עקרוני, אנחנו נמנעים מלתת המלצות, על מכללה כזאת או אחרת, כאן בפורום.
ובכל זאת, ככל שידוע לי, התעודה שניתנת בתום הלימודים ממכללת מירב- תקפה ובוגרי המכללה, משולבים לעבודה במרפאות קופ"ח של מכבי טבעי.  ברמה האישית, אני מכירה כמה מרצים טובים מאוד שמלמדים שם [נכון להיום].
על יתר השאלות, תוכלי לקבל מענה בפורום האגודה לריפוי סיני מסורתי, דרך הקישור:
http://www.blabla4u.com/sites/blabla4u/forums.asp?...
כל טוב.
שירי.
שחלות פוליציסטיות - מרפא
15/10/2007 | 15:34
5
4
שלום, האם יש מומחים בתחום הרפואה הסינית והמשלימה בכלל שמתמחים בתסמונת בצפון? מכיון שזה אינו פורום פרסומי, אשמח להמלצות - במסר .
אם אפשר לתת לפחות הכוונה טיפולית מה מומלץ לעשות בנוגע לתסמונת - לפי הבנתי במקרים רבים טיפול טיבעי עוזר מאד.
שילוב של דיקור וצמחים סינים
15/10/2007 | 16:53
4
ניתן להסדיר את המחזור (לא מתחייבת על 28 יום...) ולהרות כמובן.
מצרפת קישור למקרה שהעלתי על הכתב.
מטפל/ת בצפון הארץ.
15/10/2007 | 19:05
2
שלום טליטלי. תוכלי לפנת לאחד ממומחי הפורום. גלית גליל, שסייעה במתן תשובה לפני, או אמיר משאל, גם הוא מצוות היועצים של הפורום, שניהם פועלים באזור הצפון. פרטים ליצירת קשר עימם תוכלי למצוא בלוחות הפורום.
בריאות.
שירי.
נחמד לראות אותך גם כאן
16/10/2007 | 16:17
2
1
גם אותך מה שלומך?
16/10/2007 | 17:33
1
1
הרוב טוב
16/10/2007 | 18:00
1
והרוב קובע

מה איתך?
שלום האם יש טיפול בסתימת עורקים ללב.????
15/10/2007 | 07:21
4
3
ואם  כן  האם  יש  המלצה  לרופה  טוב.?
וודאי, יש טיפול לבעיה מסוג זה
15/10/2007 | 12:15
3
לרפואה הסינית יש מענה לכך.
לגבי המלצות אנחנו כאן מטפלים ברפואה סינית ולא רופאים M.D
כתובות אינטרנט מצורפות:
אתם מטפלים ? אך זה מתבציע?. אפשר
15/10/2007 | 13:58
2
לקבל  הסבר  בבקשה,
עברתי  צינטור  לפני  חצי  שנה.  ויכול  להיות  שאני  צריך  עוד  צינטור.  
אני  מאוד  רוצה  להימנע  מעוד  צינטור.  על  ידי  טיפול  טבעי.  עד  כמה  שניתן  .
טיפול.
15/10/2007 | 19:03
1
שלום לך. הטיפול בטרשת [הסתיידות] עורקים ברפואה סינית, מתבצע ע"י מתן פורמולה על בסיס צמחי מרפא סינים, במתן הנחיות לתזונה נכונה ושינויים באורח החיים אם יש צורך. ישנם מטפלים, המשלבים [באופן זהיר ביותר] גם דיקור.
בהחלט ניתן לסייע לך.
רפואה שלמה.
שירי.
שירי תודה לך ,מכול הלב. שלחתי לך מסר.
16/10/2007 | 07:15
תוצאות לאחר חודש ושבוע טיפול דיקור
14/10/2007 | 08:33
5
לפני חודש ימים ושבוע התחלתי טיפול בדיקור לבעיות רבות שמהם אני סובל עכב תאונת דרכים
שתי צלעות וסדק בכתף, כף יד ומרפק, כאב בחזה, קושי בבליעה, כאבי ראש ופגיעה בזיכרון.
אני רוצה לספר שאחרי חודש דיקור כבר עזר לכאבי הראש, קושי בבליעה
ולדלקת שנוצרה בכתף. עדיין יש הרבה גאבים בגוף , בעיות זיכרון, אך אני מודה שהדיקור עזר לי מאוד עד עכשיו.
גם הכאב בכף היד  ירד מעט, אך הבעיה היא, שבשבוע האחרון הופיע אצלי רגיחשות שלא היתה ביד, אותה יד פגועה-ימין אני מרגיש זרמים כמו זרם חשמל חזק פתאומי שמתחיל מכף היד ומקרין למרפק.
שאלתי את המטפלת לשמא הבעיה והיא הסבירה בקצרה שזה כנראה מלחץ על העצבים ושזה נובע כנראה מתנועות מסויימות שהתחלתי לעשות לאחרונה. הנקודה היא שלא התחלתי שום פעילות מיוחדת הקשורה ליד, אני מקבל עדיין פזיוטרפיה לשיקום.
ממה זה יכול להיווצר פתאום אחרי שהמצב כבר התחיל להשתפר?
בתודה מראש .
האם המרפאה הסינית מטפלת בך רק בדיקור
14/10/2007 | 12:12
4
או  שגם בטוינא או שיאצו?
אני לא חושב שמצב כזה יכול להיות כתוצאה מהדיקור, אבל אם הטוינא לא מבוצעת נכון, זה לפעמים עלול לקרות, למרות שאם המטפלת למדה את הנושא היא בודאי לא תגרום לנזק.
יכול להיות שהגוף פשוט מתכווץ מול כל הטיפולים שהוא עובר.
קשה לדעת בלי לבדוק ובלי יותר פרטים.
אם אתה מתכוון לעיסוי
15/10/2007 | 08:26
3
היא אכן עושה גם עיסוי ותרגילים שונים לכתף ולזרועות.
האם כדאי לאור העומס והדאגה מהתכווצון הגוף אל מול כל הטיפולים שהם כיום פזיוטרפיה, תרופות, דיקור עם עיסוי,
לצמצם או לוותר על סוג טיפול אחד?
אני חייב לציין שכשעשיתי רק פזיוטרפיה התחושה שלי היתה שזה לא מספיק.
תודה.
לא להפסיק.
15/10/2007 | 19:10
2
עפ"י התיאור, נראה שמדובר בלחץ על אחד מהעצבים המגיעים מהצוואר.
לפעמים שחרור של אזור הצוואר ו/או ה Thoracic Muscles בחלק הקדמי- באזור העליון של החזה עשויים לפתור את הבעיה.
תרגיש טוב.
שירי.
תודה לך שירי
16/10/2007 | 12:03
1
אני אבקש מימנה שתיתייחס גם לצואר ושריר החזה, אני מקווה שזה יגרום להעלמת הבעיה ביד
אני אחזור לספר אם עזר.
בשמחה. אתה מוזמן לחזור ולעדכן.
16/10/2007 | 12:43
כיס מרה
13/10/2007 | 08:13
2
3
אני חדשה  התגלה לי אבן קטנה בשנה שעברה בכיס מרההרופא המליץ לניתוח אך אני סרבתי השנה התחיל לכאוב לי בצד ימין כאב קל והרופא אמר שצריך להוציא האם יש טיפול יעיל ברפואה הסינית ולמי לפנות?
המליצו לי לשתות על כיבה ריקה חצי כוסית שמן זית וחצי לימון ,ניסיתי אך עשה לי מהפך בכיבה והיה לי בחילות וזיעה מוגברת האם זו שיטה טובה?
יש להזכיר שאני בת 48 אין לי מחזור וגם עם כולסטרול ldl170שומן בכבד מעל הנורמה
תודה
אבן בכיס מרה.
13/10/2007 | 12:12
1
1
שלום לך.
שתיית כוסיות של שמן זית עם מיץ לימון, איננה דרך נכונה לגרום ליציאה של אבן מכיס מרה. יתרה מכך, טיפול מקצועי חייב להתייחס לאבחנה הכוללת ולהיות מותאם אישית למצבך ובכך למנוע מצבים לא רצויים.
ברפואה הסינית, קיימת שיטה להוצאת אבנים מכיס.  מדובר בטיפול קצר, הכולל כשני מפגשים ומתבצע ע"י דיקור [עם התייחסות הוליסטית] והנחיית המטופל, לביצוע פעולות מסויימות בבית. הטיפול למעשה, מעודד תנועה פריסטלטית חזקה בכיס המרה וגורם להתרחבות של צינור המרה ויחד עם תזונה מיוחדת שעל המטופל להקפיד עליה במהלך 24 שעות לפני הטיפול, מתקבל גם אפקט של ריכוך ושימון דופן הצינור, כל אלה, מאפשרים מעבר של האבן בצינורית ויציאה דרך הצואה. הצלחת הטיפול עומדת על 70% , ככל שהאבן קטנה יותר, כך עולים סיכויי ההצלחה ואם ציינת שהאבן אצלך קטנה, אני מאוד ממליצה לנסות.
במקרים שבהם מדובר באבן גדולה [אחת או יותר] והטכניקה לא מצליחה לגרום ליציאת האבן, ההמלצה תהיה לשלב בטיפול פורמולת צמחים להמסת האבן, ריכוך והגברת פריסטאלטיקה של צינור המרה.
כל טוב.
שירי.
תודה
14/10/2007 | 19:08
התחלתי לסבול מתופעה מרגיזה ולא נעימה, הזעה
11/10/2007 | 15:17
2
5
אשר מלווה בריח חריף מאוד, הדבבר לא היה קיים מעולם, איך אפשר לטפל בנושא?וממה הוא יכול לנבוע
הזעה חריפה
11/10/2007 | 15:55
1
3
הזעה עם ריח חריף יכולה לנבוע ממספר סיבות לפי הרפואה הסינית, ראשית יש לברר כמה נתונים ופרטים, למשל היכן מופיעה הזיעה בעיקר? האם עשית איזשהו שינוי בתזונה שלך לאחרונה, בעיקר אם התחלת לאכול מאכלים חריפים? מהו גילך? כמה זמן נמשכת התופעה? האם היא מחריפה בלילה או במשך היום? האם יש תופעות נוספות שלא היו בעבר?
אני רק רוצה לציין שאיבחון אמיתי ברפואה סינית אי אפשר לעשות דרך האינטרנט, איבחון מלא עושים בראיון מפורט פנים מול פנים, והוא כולל גם בדיקות כמו לקיחת דופק והתבוננות בלשון . למרות זאת אולי נוכל לתת לך כיוון כלשהו למקור הבעייה , אם תשתפי אותנו בפרטים הנוספים.

בכבוד רב,
והייתי מוסיף
12/10/2007 | 14:40
2
לשים לב האם ההזעה מופיעה במצבי התרגשות או סטרס או ממאמץ.
את כל השאלות האלה המטפל ישאל אותך במסגרת האיבחון ולפי מה שיתקבל בו המטפל מתאים את הטיפול באופן פרטני לך.
שבת שלום.
טיפול במיומה באמצעות דיקור
12/10/2007 | 18:53
2
3
האם מישהי התנסתה בטיפול מוצלח במיומה באמצעות דיקור (או שיטה אלטרנטיבית אחרת), אשמח לקבל המלצות. תודה!
אני אישית לא התנסתי כמטופלת אבל כמטפלת
12/10/2007 | 23:35
3
ברפואה סינית יצא לי לטפל בשני מקרים, במקרה אחד היה שיפור מאוד משמעותי במצב אבל הטיפול נימשך כחצי שנה ובה  טיפלנו בעוד בעיות של אותה מטופלת.
המקרה השני היה קצת יותר מורכב והפסקנו את הטיפול באמצע מכל מיני טעמים ועל כן לא הגענו  לתוצאות המקוות.
תרגישי טוב.
myoma
13/10/2007 | 11:19
1
hi, when treating myoma we need to know where is it located, the size of it and what symptomes do you have.
the treatment is usually long, including herbs and acupuncture- sometimes the target is to control it's size and to reduce other symptomes as irregullar bleeding or long periods.
good luck
sorry to write in english - i am still in china
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורומים
ד
ד"ר אריה מבר רפואה טבעית
פורום תרופות סבתא
פורום תרופות סבתא
רוצה לנהל את הפורום?
מוביל בתחום שלך ?
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
13:20 | 03.07.09 mrprophet
15:30 | 19.06.09 tomerlevavi
10:29 | 28.01.09 שירי לפיד
17:13 | 27.01.09 אבינועםש
23:52 | 26.01.09 נורי56
23:50 | 26.01.09 נורי56
13:16 | 18.01.09 Nick Sheny
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה