לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום רפואה סינית.

מטרת הפורום היא, לספק מענה לשאלות הגולשים, בעניינים רפואיים ובריאותיים, מנקודת ראותה של הרפואה הסינית. אתם מוזמנים להעלות את שאלותיכם ואנו נשתדל לעשות כמיטב יכולתינו כדי לסייע במתן יעוץ.

*חשוב לזכור! הפורום אינו מהווה תחליף, להתייעצות או טיפול אצל בעל מקצוע. *

וכעת, בואו נעשה הכירות קצרה עם הרפואה הסינית.

הרפואה הסינית היא רפואה שהחלה להתפתח לפני כ 5000 שנים, על בסיס עקרונות פילוסופיים, סיניים עתיקים. ההתבוננות על האדם בעיניים סיניות, היא כעל חלק בלתי נפרד מהטבע וההתייחסות היא אל גופו של האדם, על כל חלקיו, כמערכת אחת, שאין בה הפרדה בין נפש לגוף. ברפואה הסינית, אין מטפלים במחלה, אלא באדם שיצר אותה, כאשר בבסיס הטיפול, קיימת השאיפה להביא את הגוף לאיזון.
המטפל הסיני, משמש כמורה דרך, המנחה ומכוון את האנרגיה המכונה בסינית- צ'י, הזורמת בגופו של החולה, חזרה אל המסלול הנכון, על מנת שיושג איזון והמחלה תסולק. הטיפול ברפואה הסינית נעשה בעזרת אקופונקטורה [דיקור], צמחי מרפא סינים, טווינא- "הפיזיותרפיה הסינית", צ'י קונג ותזונה סינית.

כיצד מאבחנים:
האבחון ברפואה הסינית, נעשה באמצעות בדיקת הדופק והלשון של המטופל. אלה מספקים מידע רב ומאפשרים למטפל, לאמוד את מצבם האנרגטי של האיברים הפנימיים של המטופל ובהתאם לאינפורמציה שמתקבלת, מחליט המטפל, מה תהיה אסטרטגיית הטיפול. יחד עם זאת, בתהליך האיבחון, מתבצעים גם, תשאול מקיף, ובדיקה ע"י מגע, ראיה, הקשבה והרחה.

נקודות הדיקור והמרידיאנים:
תאוריית המרידיאנים ברפואה הסינית, היא אחת מאבני היסוד, להבנת רעיון זרימת האנרגיה [צ'י] בגוף. מערכת המרידיאנים בגוף, בנויה כרשת מסועפת של תעלות אנרגטיות, הזורמות לכל אורך ולרוחב הגוף. על גבי המרידיאנים, ממוקמות מאות נקודות דיקור אשר לכל אחת מהן אופי, תפקוד והשפעה שונים. פעולת החדרת המחט אל נקודת דיקור, גורמת לשפעול הנקודה פעולה המאפשרת לנקודה לבצע את תפקידה.

האם דיקור כואב?
מחטי הדיקור הן מחטים סטריליות.
השימוש בארץ נעשה במחטים דקיקות, מאוד, באורכים שונים, לכן פעולת הדיקור בעיקרה אינה גורמת לכאב.
במהלך הטיפול, מבצע לפעמים המטפל, פעולה של הנעת המחטים, עלמנת ליצור גירוי ועירור הנקודה. התחושה שמתקבלת אצל המטופל, לרוב היא כשל צביטה קטנה, או זרם פנימי קל.

מה היא הטווינא?
הטווינא היא שיטת העיסוי הסיני המסורתי, הנהוגה בסין מזה מאות שנים.
משמעות השם טווינא היא- דחיפה ומשיכה.
שיטה זו, הינה ענף התמחות נוסף ברפואה הסינית המסורתית [ TCM ] ומכונה "הפזיותרפיה הסינית". כיום משמשת הטווינא לטיפול בקשת רחבה של בעיות קשות כקלות, גם ככלי לריפוי מחלות קיימות וגם ככלי תחזוקתי למניעת התפתחות מחלות עתידיות.

רפואת הצמחים הסינית:
צמחי המרפא סינים הם אלמנט ריפוי נוסף ברפואה הסינית וניתנים בצורת טינקטורה [מיצוי אלכוהולי], אבקה, קפסולות, כדורים ואף כצמחים מיובשים לחליטה, או להכנה בדרך של בישול. פורמולות הצמחים מיועדות לטיפול במחלות ובעיות רפואיות רבות, משפעת וצינון קל ועד למחלות פנימיות, כרוניות וקשות כגון, מחלות כבד, כליות, סוכרת, מחלות עור ומצבים רבים אחרים.
פורמולת הצמחים הנרשמת למטופל, מותאמת לו באופן אישי, בהתאם לנתונים שעלו באיבחון שביצע המטפל והצמחים כמו גם המינונים שלהם בפורמולה, נבחרים ונקבעים בקפדנות יתרה. הקריטריונים לקבלת התר לשימוש בצמחי המרפא בארץ, הינם מחמירים וההתר ניתן רק לאחר בדיקות שבסופן ניתקבל אישור FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקני) ואישור משרד הבריאות הישראלי.

באילו בעיות ומחלות מטפלת הרפואה הסינית?
הרפואה הסינית יודעת לתת מענה לקשת רחבה מאוד של מחלות ובעיות רפואיות.
הטיפול ייעיל לבעיות באספקט הפיזי והפיזיולוגי [תפקוד האיברים] של הגוף וגם לכאלה שביטויין הוא בפן הנפשי, הרגשי והקוגניטיבי:
בעיות גניקולוגיות, מחלות שלדרכי הנשימה, ריאות, מערכת העיכול, בעיות כלי דם, בעיות הורמונליות, מחלות ובעיות של תפקודי כליות ומערכת השתן, מחלות עור, בעיות נויירולוגיות ואורטופדיות, מחלות של איברים פנימיים, בעיות שינה, מתח, חרדות, מגרנות, יתר לחץ דם, עודף כולסטרול ועוד.

שלום וערב טוב. שאלה בקשר לקורס בדיקור סיני
14/01/08 23:34
10צפיות
אני בן 30 ,עובד במשרה מלאה.
אני רוצה ללמוד דיקור סיני, נאמר לי שיש קורסים שבהם ניתן ללמוד.
האם מישהו מכיר מקום טוב,מוכר שבו כדאי ללמוד ובכלל, איזה "טיפים" כדאי לדעת לפני הרשמה לקורס כזה.
מכיוון שאני מתעניין במטרה להירשם, אשמח לקבל מכם כל הערה או ידע בנושא.
תודה רבה.
והמשך שבוע מוצלח.
מה זה קורס?
15/01/08 10:42
3צפיות
רפואה סינית זה לימודים שלמים שנמשכים מינימום 4 שנים. אין שום קורסים מקוצרים שמסמיכים אותך להיות מדקר/מטפל ברפואה סינית. אתה יכול לעשות את המסלול בלימודים בשעות הערב אבל זה תמיד יוצא כמה ימים בשבוע ו4 שנים מינימום. אפשר לפרוס את הלימודים על זמן יותר ארוך, 5-6 שנים, אבל בכל מקרה זה לא יצא פחות מ 4 שנים.
יש תחום שנקרא סו ג'וק שגם בו לומדים דיקור, אך זאת שיטה שונה לגמרי ולדעתי הרבה פחות עמוקה ויעילה לטיפול בבעיות רפואיות. בשיטה הזאת דוקרים בכפות הידיים והרגליים, הדיקור בדר"כ כואב, אבל יעילותו גבוהה בבעיות של דלקות בגוף.
את הסו ג'וק לומדים מינימום שנה אם אינני טועה, אבל זה תחום שונה לגמרי מהרפואה הסינית, א"פ שמתבסס על יסודות הרפואה הסינית.
מקווה שעזר.
שלום spcp1
15/01/08 19:34
3צפיות
כתבת 'דיקור סיני', אז כפי שכתב לך אחד המשתתפים [שניר], לא קיימים קורסים קצרים ללימודי דיקור- זה למיטב ידיעתי.
אם אכן נפתח קורס שכזה, הוא נוגד את כללי המקצוע באופן חד וחלק.
האם תוכל לפרט, מה בדיוק נאמר לך?
שירי.
לצערי יש
15/01/08 19:51
2צפיות
ישנם כמה "קורסים" כאלה, אבל הם מועברים ע"י כמה שרלטנים / פושעים (בעצם פושעים הם כאלה שעברו על החוק, ואצלנו באקץ אין דין ואין דיין.... אז הם "רק" שרלטנים )

(כמו שלפני כמה זמן היה מקום שנתן לבוגריו תואר "דוקטור בעיסוי" אחרי קורס בן חצי שנה. אני אפילו מכיר באופן אישי אדם שהוסיף לשמו את התואר ד"ר אחרי שעבר את הקורס הזה.................)
נאמר לי
15/01/08 22:33
2צפיות
שיש קורס שבו ניתן ללמוד ולתרגל דיקור סיני ובסיומו את מקבל את הכלים והניסיון לבצע דיקור ביום יום.
לאחר חיפוש קצר ברשת מצאתי קישורים לקורסים כאלה, האם זה לא תואם לאותו קורס אשר נילמד במסלול של כמה שנים? יש המון קורסים ש"נלקחים" מתוך כלל הקורסים לתואר מסויים, זה לא אותו הדבר גם בדיקור? אני מעוניין ללמוד רק דיקור סיני..
ולמה זה  נוגד  את כללי המקצוע באופן חד וחלק?

המון תודה , אתם מאוד עוזרים לי.

המשך שבוע טוב.
ואני מעוניין ללמוד רק כירוגיה פלסטית
15/01/08 22:40
2צפיות
ולמעשה רק את החלק שעוסק בהגדלת חזה, ולא כל כך מבין למה בפקולטה לרפואה מתעקשים שאני אלמד את כל ה7 שנים של הרפואה, ואח"כ אעשה התמחות כירוגית ורק אז אלמד את הפלסטיקה........ למה אני לא יכול רק "לקחת" את הקורס הזה מתוך כלל הקורסים לתואר?
עכשיו תגיד לי שאני מגזים ושזה לא אותו דבר, אז אני אסביר את שתי ההקבלות המהותיות שאני כן עושה כאן
1. דיקור הוא חלק מ רפואה סינית, ואם רוצים לדקור צריך ללמוד את הרפואה הסינית כולה. וסליחה, אבל אנחנו מתיחסים למקצוע שלנו ברצינות.
2. גם לעיסוק בניתוחים פלסטיים אין עיגון של ממש בחוק, ולמעשה כמעט כל אחד יכול לעסוק בזה, ובכל זאת היית מעדיף להיות מנותח ע"י מי שעבר את כל המסלול שציינתי, לא?

אני יודע על איזה קורס אתה מדבר
16/01/08 09:05
2צפיות
אבל אם תשים לב הוא מדבר על כך שזה מיועד למטפלים (לא שזה סותר את מה שכתב אורי) שלמדו כבר שיטות ריפוי שונות.
רפואה סינית כשמה כן היא - רפואה.
היי
21/01/08 17:44
3צפיות
SPCP1 היקר...
מה שנאמר כאן הוא פשוט...
רפואה סינית היא מקצוע שנלמד במשך תקופת חיים שלמה כאשר בעבר תהליך ההכשרה היה ארוך במיוחד ובסופו (לאחר 20 שנה) היה יוצא רב אמן.
כיום בעקבות שינויים רבים בסין עצמה ובעולם בכלל המקצוע נלמד במסגרות (טובות יותר ופחות) של בין 4 ל 5 שנים.
הלימוד כיום הוא כמובן הרבה יותר תיאורטי מאשר התנסותי (למרות שקיים חלק לא מבוטל של תרגול ובכל מקום שאליו אתה נרשם יש לשאוף לכך שהחלק המעשי יהיה גדול ככל שאפשר).
כיוון שנושא הדיקור והרפואה המשלימה אינו מעוגן בחוק, כל אחד יכול לפתוח מכללה ולהעביר קורסים ככל העולה על רוחו ואף לתת תעודה...
כיוון שזה המצב.. אתה אף פעם לא יודע על מי אתה נופל.. יש אנשים מוכשרים שיעשו את זה ויתכן ש"תיפול" טוב ויש כאלו שלא ואז יתכן ואף תבצע נזק לך ולאחרים.
המכללות הגדולות והמוכרות מעבירות תוכנית של 4 שנים. בתוכנית זאת יש דברים טובים ופחות טובים אבל לפחות אתה יודע שהן בעלות שם והצעת הלימודים שלהן מבוססת על הצעת החוק שעתיד לצאת במהרה בימינו עוד 30 שנה.
לסיכום. ישנם כל מיני קורסים קצרים של חצי שנה או שנה לרופאים או מטפלים אחרים. הדיקור נלמד שם בצורה שיטחית ביותר ללא הרקע התיאורטי והמעשי העשיר שלו. הוא נלמד סימפטומטית בלבד וגם אז לא בצורה יעילה במיוחד... אינני יודע מי מעבירו ולכן הסיכוי שתלמד משהו ותנסה לבצע אותו תוך זמן קצר ותגרום לנזק, יכול להיות גדול.
כל היופי בדיקור וברפואה סינית הוא העובדה שאתה מתאים לכל מטופל את הטיפול המתאים ביותר עבורו ולא עובד כמו מכונה.. כאב ראש = נק' ביד, כאב רגל = נק' בכתף.... את היופי הזה לא תזכה ללמוד ככה"נ במסגרות קצרות וכוללניות וזה לדעתי נזק נוסף בעיקר בשבילך.
אם התחום מעניין אותך ישנן מכללות רבות אשר מציעות מסלולי לימודים של יום או יומיים בשבוע... יתכן ותוכל לשלב את הלימודים עם המקצוע הקיים שלך.. לדעתי זה עדיף.
בהצלחה
תום.
אבקת פנינים..!
14/01/08 17:57
45צפיות
שלום הייתי שמחה לקצת מידע לגבי אבקת פנינים.
איפה אפשר להשיג?
כמה זה עולה בערך?
ומה בכלל האבקה הזאת עושה לעור?
האם היא טובה גם לפצעי בגרות?
Zhen Zu San - אבקת פנינים.
14/01/08 20:04
17צפיות
ברפואה הסינית המסורתית, אבקת פנינים היא חומר המשמש לטיפול חיצוני ו/או פנימי, למחלות רבות, כבר כ 2500 שנה. שימוש הנפוץ באבקת הפנינים, הוא לשם עידוד תהליך של דטוקסיפיקציה בגוף, בעיקר במצבי רעילות בעור, כגון: פריחות מגרדות, פסוריאזיס, אקזמות וכד'. כמו כן משמשת האבקה, להזנה, חידוש וריכוך העור, העלמת כתמים בעור, העלאת הרמה האנרגטית במערכות הגוף, הרגעת הכבד, טיפול בדלקות גידים ושרירים, השפעה על מערכת העצבים ומכאן שגם להרגעת הנפש. כמו כן גם לריפוי כוויות וחתכים בעור, אינסומניה, שיפור הראיה והורדת חום גבוה, כזה שאינו יורד עם תרופות.
עם זאת, לשימוש הפנימי, עשויות להיות השלכות "לא סימפטיות", באם נעשה ללא אבחנה מדוייקת והדרכה של מטפל מקצועי, וכמובן, התאמת המינון המתאים למטופל, לכן לא אמליץ לך לרכוש וליטול אותה על דעת עצמך ואם החלטת לעשות כך, כדאי שתדעי מראש כי יכולות להיות לתכשיר גם השפעות לא רצויות.
מקווה שתקחי החלטה נבונה.
שירי.

שירי אז
14/01/08 20:51
13צפיות
אם רוצים להשתמש באבקה הזאת מה את ממצליצה, ללכת למטפל ברפואה סנית שהו יתן לי אותה? ואז היא בטח תעלה יותר כסף??? או מה?
תאמת לא ידעתי על האבקה הזאת לפני שקראתי פה אבל לפני דקותיים ראיתי שאפשר להזמין אותה חופשי דרך כלמיני אתרי אינטרנט אז אולי היא בטוחה?
מה שבטוח זה רק המוות
14/01/08 21:28
13צפיות
אפשר להזמין כל מני דברים דרך האינטרנט, אבל השאלה היא האם את צריכה את האבקה באמת או שאולי את צריכה פורמולה אחרת.
ודרך אגב המטפלים בד"כ מזמינים את הצמחים/פורמולות/אבקות פנינים מבתי המרקחת השונים כך שזה לא עולה לך יותר כסף.
º
14/01/08 23:08
2צפיות
הי שירי
20/01/08 15:01
13צפיות
פעם נתנו לי הוראות הכנה למשחה לשימוש חיצוני עם האבקה, אבל שכחתי אותם... האם יש לך מושג איך אפשר לעשות את זה?
האמת שלא
20/01/08 23:51
12צפיות
אני מניחה, שב"זן צמחים" יוכלו לעזור בזה יותר ממני.
אם יצא לך להשתמש, אשמח לשמוע על האפקט של האבקה.
לילה טוב,
שירי.
נזכרת..
20/01/08 23:58
11צפיות
שאולי אפשר להכין אותה כמו כל פורמולה שבאה באבקה ומשמשת לטיפול חיצוני. מוסיפים מעט מים או דבש, מערבבים ומורחים על העור. זאת צורת הכנת טופיקאל לבעיות עור, אבל שוב, כדאי לבדוק עם "זן", אם גם ההכנה במקרה של האבקה הזאת, נעשית באופן כזה.
שתי בעיות
14/01/08 09:26
שלום רב, שתי בעיות- כולסטרול וכאבי ראש- הופיעו אצלי בשנתיים האחרונות. אני רואה בהם "פגעי הזמן ואורח החיים" ולא מוכנה לפתור אותן בתרופות. אשמח לקבל המלצות לטיפולים אלטרנטיביים וגם למטפלים באזור המרכז. תודה רבה.
שלום לך .
14/01/08 10:17
סבירות גבוהה שיש קשר בין שתי הבעיות- עליה ברמת הכולסטרול וכאבי הראש. בראיה המערבית- כאשר הכולסטרול בגוף הוא עודף, עולה הלחץ בכלי הדם בגוף ואם קיים גם עודף משקל, הלחץ עשוי להיות גם על הדופן החיצונית של כלי הדם. כאשר דם זורם בכלי הדם בגוף בלחץ, זה עשוי לעיתים קרובות לגרום לכאבי ראש.
בעיניים סיניות, המצבים שתיארת, מצביעים בד"כ על  מצב של עודף באיברים של אלמנט העץ- הכבד וכיס המרה ובחסר של איברי אלמנט האדמה- בעיקר בטחול [הסיני]. ניתן לטפל בשתי הבעיות בהצלחה, בעזרת הרפואה הסינית. את מוזמנת לחפש לך מטפל מתאים ברשימת הטפלים, בלוחות הפורום. כל המטפלים ברשימה הם מטפלים  מ צ ו י י נ י ם !
רפואה שלמה.
שירי.
º
תודה
14/01/08 10:30
שלום לכולם
13/01/08 22:47
עברתי תהליך של כ-3 חודשים אצל מטפל סיני.
בכמה מהפגישות שלי איתו הוא כינה את עצמו "הגורו שלי", "הפסיכולוג שלי" וכו'...

האם גם אתם אומרים זאת למטופלים שלכם מרות שאין לכם תעודה של פסיכולוג על הקיר?

אומנם סיימתי את התהליך אצלו לפני כ5 שבועות אבל המשפטים שלו עדיין חקוקים בזיכרון.
מתוך כל הזמן הזה שהייתי אצלו אני מוצאת את עצמי כועסת עליו יותר ויותר על זה...

הכעס שלך מוצדק!
14/01/08 10:23
כפי שלא אציג את עצמי כד"ר בפני המטופל, מן הסתם משום שמעולם לא עשיתי דוקטורט ולא הוסמכתי להשתמש בתואר, כך לא אכנה את עצמי פסיכולוגית שאינני.
מטפל סיני מהשורה, ש"מדביק" לעצמו את  התואר "גורו", הוא לטעמי,  לא יותר ממגלומן שכנראה יתקשה גם בטיפול להניח את ענייני האגו בצד. גורו אמיתי, הינו אותו אדם שנבחר ככזה ע"י קהל [כזה או אחר], זוכה להערצה, הערכה ומצליח לסחוף אחריו, בענווה ולא תשמעי מפיו הצהרה שהוא "הגורו".
עבודתו של המטפל ברפואה סינית, היא למעשה עבודה של הכוונה, לימוד והדרכת המטופל לאורח חיים בריא ובד בבד  עם "ייצירת קשר" ולימוד הצ'י [האנרגיה] של המטופל, בפעולת המחט, למצוא את המסלול הנכון לזרום בו.
המטפל שלך יצר אצלך בילבול, שהוביל לכעס צודק כאשר התמונה התבהרה ואני יכולה להבין אותך. עם זאת, עצתי לך, להניח למחשבות טורדות שרק עלולות לפגוע בבריאותך ולהמשיך הלאה.
כל טוב.
שירי.
חצוף
14/01/08 16:13
מעניין מי זה המטפל הזה שחושב את עצמו לגורו , אני מכירה כמה מטפלים שהשתן עולה להם לראש.
זה בלי ספק חצוף ומרושע מצידו, גם כי הוא לא לוקח בחשבון את ההשלכות של מעשיו על הרגשות של המטופלים.
אני מקווה שלפחות הטיפול שעשית אצלו לבעיה שלך הצליח.
עדי.

המקסימום שאחנו המטפלים הוא ה"פנס" שאיתו
16/01/08 09:06
את הולכת בדרך ולא יותר מזה.
תסמונת המנהרה הקרפלית
11/01/08 19:12
שלום,

אשמח לשמוע עצה או להפנות אותי גם לפורומים אחרים שמטפלים בבעיה-עקב חוסר מידע.

אימי:
אני סובלת מתסמונת המנהרה הקרפלית - האם יש משהו ברפואההאלטרנטיבית שיכול לעזור להרדמות הידיים?

תודה
CTS
11/01/08 20:52
שלום o r o r.   תסמונת התעלה הקרפלית, זוהי פתולוגיה שהזדמן לי פעמים רבות לטפל בה אצל מטופלים, באמצעות כליי הרפואה הסינית ובהצלחה מרובה. טיפול נכון, יכול למנוע את הצורך בניתוח, שאליו אגב, ממהרים רופאים אורטופדים רבים לשלוח בלי היסוס.  אתה בהחלט יכול לבשר לאמך בשמחה, שיש פתרון יעיל מאוד, שיקצר את הסבל שלה ויפתור אותה מהצורך בפעולות דראסטיות, שלא פעם, לא רק שאינן מביאות להקלה בבעיה, אלא שאף גורמות להחמרה במצב.
בריאות לאמך.
שירי.
ולמציאת מטפל קרוב לאזור מגורייך..
11/01/08 21:08
תוכל להיכנס לרשימת המטפלים בלוחות הפורום.
שירי.
תודה רבה
12/01/08 14:47
אתן לה לראות ואגיב בהתאם בהמשך.
מה זה בדיוק הטיפול CTS הזה?
12/01/08 16:15
אפשר לפרט בהרחבה על הטיפול- אך נעשה ומה הוא תורם..כמה טיפולים לתוצאות וכדו?

Carpal tunnel syndrome = CTS
12/01/08 19:18
זה לא סוג הטיפול, אלא קיצור שם המחלה/תופעה.
הטיפול הוא כמובן ברפואה סינית והוא מתבצע באמצעות דיקור, צמחי מרפא [לפעמים], טווינא [הפזיותרפיה הסינית] והדרכת המטופל לביצוע תרגילים בבית [מספר דקות, פעמיים ביום].
מקווה שכעת זה יותר ברור.
שירי.
ספרות בנושא פילוסופיה סינית
09/01/08 19:53
58צפיות
היי לכולם
חשבתי להתייעץ פה לגבי ספרות בנושא פילוסופיה סינית קלאסית,
מה שכל מי שלומד רפואה סינית יודע, דברים כמו:
האחד הגדול, יין/יאנג, HEM, ארבעת הכיוונים, חמשת האלמנטים, ששת השכבות,  וכולי וכולי
התחלתי ללמוד קורס ולצערי הפסקתי באמצע ואת חומר הלימוד שביעקרו נובע מלימודי רפואה סינית (באספקט הפילוסופי של הלימודים) הייתי מעוניינת להמשיך ללמוד לבד
אם אתם מכירים ספרות מומלצת אני יותר מאשמח לשמוע את דעתכם!

תודה רבה,
ליאורה
ספרים בשפה העברית.
10/01/08 09:23
18צפיות
- "בין שמיים לארץ" מאת הרייט ביינפילד ואפרם קורנגולד.
- "עקרונות הרפואה הסינית" מאת משה אולשבסקי.
- "ספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב"- הוא הבסיס לרפואה הסינית- הגרסאות בשפה העברית לא נאמנות למקור ב 100% אבל האחרונה [נדמה לי של חנה גינגולד] מספיק טובה בשביל ההתחלה.
- "הזרימה המחומשת"- יותר עוסק בתאוריית חמשת האלמנטים, נדמה לי של גלעד שדמון,
- "בריאות נוסח סין" של ד"ר גדעון רון. אחד הספרים האחרונים שיצאו לאור. מצויין למתעניינים ולמתחילים וכתוב בצורה נפלאה. ממש הנאה צרופה.

בהצלחה בהמשך דרכך.
שירי לפיד.

תודה רבה
10/01/08 20:06
3צפיות
היכן ניתן לבצע רכישה של הספרים האלה?
ומה במיוחד עוסק בפילוסופיה?
הבנתי שהקיסר הצהוב בתרגום הוא ממש על הפנים
ואין לי בעיה לקרוא את הספרים באנגלית, אם יש לך את השמות אני אשמח
רכישה.
10/01/08 23:20
6צפיות
את הספרים בשפה העברית, ניתן לרכוש בחנויות לציוד מטפלים ברפואה סינית, כגון 'המילניום' ובחנויות המכללות.
התרגום האנגלי של ה Huang di Nei Jing - "ספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב", הנאמן ביותר למקור, הוא של הנרי לו. הוא כולל את שני הכרכים- Ling Shu ו Su Wen ובנוסף גם את ה Nan Jing. הספר יצא במהדורה מעודכנת לפני כשלוש שנים ומחירו רק 1400 שקלים, לשלם משכנתא יוצא יותר יקר.
אני באמת ממליצה לך בשלב ראשון, להסתפק בגרסאות בעברית. הנוסח האנגלי של הנרי לו, או הגרסאות האחרות שמתקרבות אליו מבחינת הרמה, כמעט שלא ניתנות להבנה, לפחות עד השנה השלישית ללימודי הרפואה הסינית.
שירי.
הזרימה המחומשת
10/01/08 11:02
5צפיות
הזרימה המחומשת של גלעד שדמון תופיע בקרוב כסדרת מאמרים באתר אמא אדמה.
אודיע לכם מייד כשזה יקרה.
בינתיים ישנם עוד הרבה מאמרים של גלעד על רפואה סינית שאפשר לקרוא בחינם באינטרנט.
בעיניים סיניות
15/01/08 19:42
6צפיות
יש גם את הספר הזה, שמסביר בשפה פשוטה וברורה כמה שיותר את עקרונות הרפואה הסינית, או כפי שאמרת "הפילוסופיה הסינית", (במרכאות פשוט כי אנחנו נוטים לקרוא לעקרונות הרפואה - פילוסופיה, אבל הפילוסופיה הסינית כוללת הרבה יותר מ"רק" רפואה)

גילוי נאות - אני מאוד בעד הספר הזה גם בגלל איכותו אבל גם בגלל שעבדכם הנאמן ערך אותו.....
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
מעולה תודה
16/01/08 17:34
1צפיות
אני הולכת עכשיו
16/01/08 17:42
3צפיות
לרכוש אותו
אורי?...
16/01/08 20:34
2צפיות
משכתי את הספר מהמדף והצצתי.. השם שלך באמת מופיע בתור העורך. כל הכבוד! עשית עבודה טובה [ובטח גם קשה - בניינו..].
שירי.
תודה תודה
16/01/08 23:03
2צפיות
זה ספר שנעשה עם המון אהבה, ואכן ממש לא מעט השקעה, לילות וימים של כתיבה והגהות ושינויים והחלפות ועמידה על קוצו של י', והכל עם חיוך גדול
עד היום מרגיש שנפלה בידי זכות גדולה להיות מעורב בפרויקט הזה (שוב תודה לניר )

שמח שהוא על המדף שלך
מתנה שקיבלתי ממחבר הספר מיד עם יציאתו.
17/01/08 08:08
7צפיות
תמסור ד"ש לניר.
שירי.
חחח ולמה אני לא מופתעת
17/01/08 21:17
2צפיות
שירי לא הגיע הזמן שתשקיעי קצת בקיניית ספרים?
חשוד.....
סתתתתתתם שיהיה לך לבריאות
Shapo בתפוזאנשים
09/01/08 11:51
Shapo, אתר המשחקים והטורנירים של תפוז.
אוהבים לשחק סוליטר, פול , שש בש, משחקי שלשות?
בואו לשחק עם אנשים אחרים ב-Shapo, יעלו מדי יום טורנירים של המשחקים השונים. תוכלו להתחרות ואף לזכות בכסף ובפרסים שווים.
הפרס הראשון הוא חופשה זוגית חלומית בישראל.
http://shapo.co.il

דליה, מאמנת אישית לחיים ולעסקים, מנחת קבוצות נשים תתארח במהלך בפורום הריון ולידה-תמיכה
בואו לשאול שאלות בנושא זוגיות בהריון ואחרי לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums/main/Viewmsg.asp?for...

הערב ב-20:00 יגיע בועז שטיין, מעמודי התווך וראש חץ מוביל בענף ותעשיית האיפור המקצועי בישראל ומחוצה לה להתארח בפורום איפור וציור גוף.
בועז יענה לשאלות הגולשים בנושא איפור, טכניקות, סודות המקצוע ושאלות כלליות כמו גם על שאלות בנושא HD מייק אפ - טכניקת איפור חדשנית מבית חברת בועז שטיין.
הכנסו כבר עכשיו ושרשרו לבועז שאלות:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

הערב בשעה 21:15, שף דר' רני פולק    יתארח בפורום בישול לילדים  ויענה על שאלות בנושא בריאות ותזונה, ייתן מתכונים פשוטים וקלים לבקשתכם למתכונים בריאים.
זה הזמן לשאול מה אפשר לתת לילד לאכול בארוחת ערב שהוא גם ישמח לאכול וגם יהיה בריא, איך להנות מאוכל טעים, או מקינוח ועדיין לא לפגוע בגוף שלנו ועוד.
http://www.tapuz.co.il/forums/main/Viewmsg.asp?for...

טמיר אפשטיין מומחה לרפואת ילדים סינית מבית "רפואות מדיטף" יתארח מחר במהלך היום בפורום רפואה סינית וישיב לשאלות בנושא  מחלות ילדים והטיפול בהן ע"י הרפואה הסינית
הקליקו כאן:http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

דן פולק, מטפל מיני ומטפל באמנות, עובד עם אוכלוסיות נערים ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים. יועץ, תומך, מדריך ומטפל בהם ובבני משפחתם במסגרות ציבוריות  ופרטיות יתארח  מחר החל משעה 21.000 בפורום טיפול מיני ומיניות בנושא "מיניות אצל מתבגרים ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים"
אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם:

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=385&msgid=111178409

פורום יואב דגני מחפש לוגו ומזמין אתכם לעצב אותו ולזכות בפרס:

פורום הנאות, אירועים ואטרקציות חוגג שנה לפתיחתו ומזמין אתכם לטיול חגיגי לכבוד המאורע. בואו לשמוח עם החברים!
סדנת צ'י-קונג רפואי בקיבוץ מעברות
09/01/08 13:50
בשבת ה-26 לחודש, נעביר פעילות מרוכזת של צ'י-קונג,

בדומה לפעילות הקודמת, הפעם בקיבוץ מעברות (באולם חביב ביותר ),

הפעילות מכוונת להכין לקראת סדנת הצ'י-קונג של מאסטר הו-קונג מיאן (אמין).

לכל מי שלמד בפעילות הקודמת ומעוניינת לחזק ולחזור - ולמי שמעוניין ללמוד סדרות אלו, ולכל התלמידים.

נלמד ונתרגל את שתי הסדרות: הן את 5 הצלילים/קולות והן את גוף הזהב.

כולם מוזמנים - לפרטים נוספים - נא לחזור במייל.
מוטי:
motiam@017.net.il
סדנת תרגול ציגונג ורפואה סינית (5 האלמנטים)
09/01/08 10:36
מה הקשר בין פחד, פיק ברכיים  וליבידו לתפקוד הכליות? מה בין כעס ,אסרטיביות ותפקוד הכבד? איך 'לשמור דברים בבטן' עלול לגרום להשמנה? איך בשיפור תפקוד הראות ניתן להשתחרר מאמונות לא יעילות ביתר קלות? מדוע כעס מהווה גורם למיגרנה? למה עצירות גורמת לציניות ולדיבור בוטה? למה לפעמים טוב לצעוק? איך תנועה עוזרת למניעת תסכול? כיצד ניתן לאזן גוף ונפש? מה לא כדאי ואיך לא לקחת ללב?

ומה הקשר בין כל זה לחמשת האלמנטים??????

רבים מאיתנו החיים במערב נחשפים בשנים האחרונות לסוגי רפואה, פילוסופיה ותרגול מהמזרח כאשר המשותף לכולם הוא המונח - צ'י. הצ'י הוא האנרגיה הבסיסית והיום יומית המניעה את כל התופעות בעולמנו - בטבע ובאדם. זרימה הרמונית של צ'י בגופינו חיונית לבריאות הגוף והנפש. חכמי סין העתיקים אשר בילו זמנם בהתבוננות על הטבע בכלל ועל האדם בפרט בחרו לתאר את תנועות הצ'י (בדרך מטאפורית) דרך תנועות חמשת האלמנטים : עץ, אש, אדמה, מתכת ומים.
תנועות אלה (אלמנטים) מתארות תהליכי טבע. לדוגמא: עץ-לידה, אש-צמיחה, אדמה-קציר, מתכת-דעיכה, מים-אחסון. כמו כן לכל אלמנט מיוחסים : צבע, צליל, שעה ביום, עונה, רגש,אברים פנימיים, טעם, אקלים והתנהגות.

אנו מזמינים אתכם לסדנא/קורס בה נחקור את חמשת האלמנטים ביחסם זה לזה בטבע, ונלמד כיצד הם מתקיימים בתוכנו. נשוחח ונחווה : צ'י , מרדיאנים (ערוצי אנרגיה בגוף), יין ויאנג. נלמד מהו האלמנט הדומיננטי בכל אחת ואחד מאיתנו (דבר שיסביר דפוסי התנהגות פסיכולוגית ורפואית החוזרת על עצמה אצל כל אדם) וכיצד ניתן לשנות דפוסים אלה על מנת לאזן את גופנו דרך המודעות החדשה של תורה זו ובדרך של תרגול.
נעשה זאת דרך תרגול בסיסי של צ'י קונג - תרגול סיני המשלב תנועה הדמיה ונשימה.  לאחר הסדנא תוכלו להמשיך ולתרגל את הנלמד למטרות איזון ,בריאות, אנרגיה גבוהה ושקט נפשי.
אנו מאמינים שאין הבנה טובה יותר מלימוד בדרך החוויה ולכן נחקור את הטבע של הצ'י ואת חמשת האלמנטים דרך מיומנויות שונות ומגוונות כגון: יוגה, צ'י קונג, שיאצו, ודמיון מודרך. כל נושא תיאורטי יועבר גם באופן חוויתי כדי ליצור הבנה שלמה של גוף, תודעה, שכל ונפש.
כלים אלה יכולים להסב תועלת רבה למי שמעוניין להרחיב אופקיו ולהתחיל לתרגל, למטפלים, למורים לרפואה סינית, למי שנוהג לתרגל מיומנויות כגון צ'י גונג , טאי צ'י , יוגה; למי שעוסק במודעות עצמית וסביבתית ויכולים לסייע להבנה של הרפואה הסינית.  

תאריכים ומיקום:

הסדנא תתקיים ב-31 בינואר 12:00-18:00 , 1 בפברואר 12:30-18:30 ,2 בפברואר 11:30-17:30

הקורס יחל ב7 בפברואר 16:30-19:30 וימשיך במהלך ששה שבועות, כאשר כל מפגש יהיה ביום חמישי באותן השעות.

(החומר המועבר בסדנא ובקורס הינו זהה).

אודות המורים:

מעין טפלר – חייתה ולמדה טאי צ'י ,צ'י קונג, פילוסופיה סינית ומדיטציה במשך שש שנים בבייג'ינג שבסין, בוגרת אוניברסיטת הספורט של בייג'ינג (בתחום הדרכת טאי צ'י וצ'י קונג). הבנת השפה הסינית והתרבות המערבית ממנה באה מאפשרות לה לגשר בין התפיסה המזרחית למערבית ולעשותה לנגישה ומובנת.מעין בשנים האחרונות מלמדת יחידים ,קבוצות ומעבירה סדנאות בישראל ובעולם (סין-אירופה- הודו).
דניאל שליסל- למד רפואה סינית ושיאצו בישראל, יוגה בהודו, וצ'י קונג בסין. במהלך השנים האחרונות העביר סדנאות על חמשת האלמנטים באירופה, עוסק במוזיקה ומלמד יוגה.

מחיר הסדנה/קורס: 1200שח (הנחה של 10% למשלמים מראש)
                            נא להירשם מראש כיוון שמספר המקומות מוגבל

לפרטים והרשמה: מעין טפלר 054-7440239                       דניאל שליסל 054-7393504
                              dan_9349271@hotmail.com                  maayanteppler@hotmail.com

סדנת צ'י קונג רפואי חמשת הצלילים
06/01/08 13:20
בשבת הקרובה 12.1 נקיים סדנא ללימוד צ'י קונג חמשת הצלילים.
זהו תרגול פשוט וקל  ללימוד שמקורו ברפואה הסינית. מטרת התרגול להביא לריפוי ברמה הפיזית הנפשית והרוחנית.
התרגול כולל שימוש בתנועה, נשימות, וויבראצית קול, כדי להביא לפתיחת זרימת האנרגיה בגוף וחיזוק האיברים הפנימיים. בנוסף התרגול כולל גם מדיטציה שמאפשרת חיבור לכוחות ריפוי פנימיים וחיצוניים.
התרגול מתאים למי שיש לו בעיות בריאות ומעוניין לשפר את בריאותו ולמי שרוצה להכיר כלי רב ערך לשמירה על הבריאות. למטפלים התרגול יכול לתת כלי לאיזון ולחיבור מוחשי לאנרגיה מרפאת.
כולם מוזמנים.
כתובות אינטרנט מצורפות:
הי אוהד
06/01/08 14:44
כאחד מאלו שתרגלו אצלך אני יכול להעיד שזה מאוד תרם לי ואני ממליץ לכולם.
יישר כח
תודה רבה. הנסיון שלי הוא שתרגול צ'י קונג
07/01/08 09:07
תורם רבות למטפלים ולמטופלים בהיותו חלק מהיישום המעשי של הרפואה הסינית בחיי היום יום.
אני מאמין שבריאות קשורה ללקיחת אחריות, ובמובן הזה לתרגול יש חשיבות הן בהשפעה המעשית שלו והן בזה שהוא חלק מבחירה באורח חיים בריא.
וזה יכול לעזור גם לבעיה ששאלתי עליה מקודם
07/01/08 15:15

צריך לשנות את כל אורחות החיים גם אם אני מאושר איתם ?
חוות דעת על בתי ספר לרפואה סינית
08/01/08 21:05
1צפיות
שלום לכולם,

אם מישהו מכיר את בי"ס תמורות או את הקולג' לרפואה משלימה - אשמח לקבל חוות דעת.
תודה
עוזרים לחתולים באנשים
16/01/08 11:53
אילת לבנון (M.A) מאמנת אישית מנוסה ומדריכת מאמנים, תתארח היום בפורום עשרים פלוס בין השעות 20:00- 22:00  
בנושא בחירת מקצוע- איך לבחור כיוון מקצועי, איזה שאלות כדאי שנשאל את עצמנו, על אימון אישי לקריירה ועוד. אתם מוזמנים לשרשר שאלות בנושא:

שיתוף פעולה בין המרכז הרפואי ופורום לימודי רפואה נפתח
מדי  שבוע יתקיים אירוח שיעסוק בתחום התמחות מסוים של רפואה – בו יהיה ניתן לשאול שאלות בקשר להתמחות ולעיסוק באותו תחום
והפעם:
מחר, החל משעה 15.00, יתארח בפורום ד"ר יוסי יציב, מומחה לרפואת עיניים ומנהל רפואת עיניים בתפוז
אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם:

מהי הטלנובלה לה אתם הכי מצפים?
בואו לבחור בפורום טלנובלות את הטלנובלה אותה הכי הייתם רוצים לראות משודרת ועזרו לנו לשכנע את ערוץ ויוה להביא אותה. והפעם - שלב ג' נכנס להילוך גבוה!

שנת ג'סטין טימברלייק ממשיכה, בה כל שבוע תוכלו לזכות בסינגל של ג'סטין טימברלייק.
והשבוע- ספרו לנו למה דווקא לכם מגיע סינגל, ואולי תזכו:

מחממים את חתולי 'גרגורים'
גולשי פורום חתולים מזמינים אתכם לעזור ולחמם את החורף לחתולי עמותת 'גרגורים'.
בואו לעזור ולהפוך את החורף הזה לחם לאותם חתולים מתוקים שקר להם:

האם התוכים בצפארי נחשפים להתעללות והרעבה? בואו לקרוא בערוץ בעלי חיים
http://www.tapuz.co.il/pets/artinfo.asp?CID=622&SI...

עיר ללא אלימות בתפוזאנשים
15/01/08 12:02
פורום אופנה אלטרנטיבית יוצא לרחובות!
בואו להראות את הסטייל המיוחד שלכם על ידי העלאת תמונות שלכם לבושים באופנת רחוב מקורית בשרשור בפורום.
המנצח יקבל כניסה חינם למסיבת hell of a party של הדארק רבולושן, שתיערך ביום חמישי הבא, ה-24 לינואר, במועדון הסילבר ת"א!

בעיר שלי אין כניסה לאלימות!
לוקחים אחריות ומשתתפים בתחרות: "עיר ללא אלימות!"
עצבו פוסטר נגד אלימות בעיר שלכם  ואולי תזכו להתפרסם איתו בעיתון!
לפרטים נוספים הקליקו כאן:
http://www.tapuz.co.il/albums/contests/violence

בואו לגלות את האמת מאחורי מופעי התעלולים של התוכים ב'צפארי'. שעשוע או התעללות? הפרטים בערוץ בעלי חיים .
http://www.tapuz.co.il/pets/artinfo.asp?CID=622&SI...

סדנת 5 האלמנטים הסיניים- תיאוריה ותרגול
14/01/08 11:45
מה הקשר בין פחד, פיק ברכיים  וליבידו לתפקוד הכליות? מה בין כעס ,אסרטיביות ותפקוד הכבד? איך 'לשמור דברים בבטן' עלול לגרום להשמנה? איך בשיפור תפקוד הראות ניתן להשתחרר מאמונות לא יעילות ביתר קלות? מדוע כעס מהווה גורם למיגרנה? למה עצירות גורמת לציניות ולדיבור בוטה? למה לפעמים טוב לצעוק? איך תנועה עוזרת למניעת תסכול? כיצד ניתן לאזן גוף ונפש? מה לא כדאי ואיך לא לקחת ללב?

ומה הקשר בין כל זה לחמשת האלמנטים??????

רבים מאיתנו החיים במערב נחשפים בשנים האחרונות לסוגי רפואה, פילוסופיה ותרגול מהמזרח כאשר המשותף לכולם הוא המונח - צ'י. הצ'י הוא האנרגיה הבסיסית והיום יומית המניעה את כל התופעות בעולמנו - בטבע ובאדם. זרימה הרמונית של צ'י בגופינו חיונית לבריאות הגוף והנפש. חכמי סין העתיקים אשר בילו זמנם בהתבוננות על הטבע בכלל ועל האדם בפרט בחרו לתאר את תנועות הצ'י (בדרך מטאפורית) דרך תנועות חמשת האלמנטים : עץ, אש, אדמה, מתכת ומים.
תנועות אלה (אלמנטים) מתארות תהליכי טבע. לדוגמא: עץ-לידה, אש-צמיחה, אדמה-קציר, מתכת-דעיכה, מים-אחסון. כמו כן לכל אלמנט מיוחסים : צבע, צליל, שעה ביום, עונה, רגש,אברים פנימיים, טעם, אקלים והתנהגות.

אנו מזמינים אתכם לסדנא/קורס בה נחקור את חמשת האלמנטים ביחסם זה לזה בטבע, ונלמד כיצד הם מתקיימים בתוכנו. נשוחח ונחווה : צ'י , מרדיאנים (ערוצי אנרגיה בגוף), יין ויאנג. נלמד מהו האלמנט הדומיננטי בכל אחת ואחד מאיתנו (דבר שיסביר דפוסי התנהגות פסיכולוגית ורפואית החוזרת על עצמה אצל כל אדם) וכיצד ניתן לשנות דפוסים אלה על מנת לאזן את גופנו דרך המודעות החדשה של תורה זו ובדרך של תרגול.
נעשה זאת דרך תרגול בסיסי של צ'י קונג - תרגול סיני המשלב תנועה הדמיה ונשימה.  לאחר הסדנא תוכלו להמשיך ולתרגל את הנלמד למטרות איזון ,בריאות, אנרגיה גבוהה ושקט נפשי.
אנו מאמינים שאין הבנה טובה יותר מלימוד בדרך החוויה ולכן נחקור את הטבע של הצ'י ואת חמשת האלמנטים דרך מיומנויות שונות ומגוונות כגון: יוגה, צ'י קונג, שיאצו, ודמיון מודרך. כל נושא תיאורטי יועבר גם באופן חוויתי כדי ליצור הבנה שלמה של גוף, תודעה, שכל ונפש.
כלים אלה יכולים להסב תועלת רבה למי שמעוניין להרחיב אופקיו ולהתחיל לתרגל, למטפלים, למורים לרפואה סינית, למי שנוהג לתרגל מיומנויות כגון צ'י גונג , טאי צ'י , יוגה; למי שעוסק במודעות עצמית וסביבתית ויכולים לסייע להבנה של הרפואה הסינית.  

תאריכים ומיקום:

הסדנא תתקיים ב-31 בינואר 12:00-18:00 , 1 בפברואר 12:30-18:30 ,2 בפברואר 11:30-17:30

הקורס יחל ב7 בפברואר 16:30-19:30 וימשיך במהלך ששה שבועות, כאשר כל מפגש יהיה ביום חמישי באותן השעות.

(החומר המועבר בסדנא ובקורס הינו זהה).

אודות המורים:

מעין טפלר – חייתה ולמדה טאי צ'י ,צ'י קונג, פילוסופיה סינית ומדיטציה במשך שש שנים בבייג'ינג שבסין, בוגרת אוניברסיטת הספורט של בייג'ינג (בתחום הדרכת טאי צ'י וצ'י קונג). הבנת השפה הסינית והתרבות המערבית ממנה באה מאפשרות לה לגשר בין התפיסה המזרחית למערבית ולעשותה לנגישה ומובנת.מעין בשנים האחרונות מלמדת יחידים ,קבוצות ומעבירה סדנאות בישראל ובעולם (סין-אירופה- הודו).
דניאל שליסל- למד רפואה סינית ושיאצו בישראל, יוגה בהודו, וצ'י קונג בסין. במהלך השנים האחרונות העביר סדנאות על חמשת האלמנטים באירופה, עוסק במוזיקה ומלמד יוגה.

מחיר הסדנה/קורס: 1200שח (הנחה של 10% למשלמים מראש)
                            נא להירשם מראש כיוון שמספר המקומות מוגבל

לפרטים והרשמה: מעין טפלר 054-7440239                       דניאל שליסל 054-7393504
                              dan_9349271@hotmail.com                  maayanteppler@hotmail.com
בעלי חיים בחינוך בתפוזאנשים
14/01/08 11:29
הערב בשעה 18:00, טל שגב יתארח לייב בבלוגTV ויענה לשאלות גולשים.
ניתן לשרשר כבר מעכשיו שאלות בפורום רוק ישראלי:  

וב-19:00 נעם רותם יתארח גם הוא בבלוגTV בשידור חי. שרשרו כבר עכשיו את שאלותיכם:

היום בשעה 20.00 יתארח ד"ר רוני רדו, מנכ"ל בולבי- המרכז לטיפול וחינוך באמצעות בעלי חיים בפורום בעלי חיים במערכת החינוך.
האירוח יעסוק בנושאים: טיפול בעזרת בעלי חיים, גידול בעלי חיים ורווחתם.
אתם מוזמנים לשאול שאלות:

האם לילדך יש בעיות בתחום המוטוריקה הגסה או העדינה? האם יש לו בעייה בתחום הקואורדינציה? או אולי בוויסות חושי?
ד``ר אורלי יזדי-עוגב, מומחית לפעילות גופנית מותאמת לילדים בעלי צרכים מיוחדים-DCD, PDD, ADHD ולקויות למידה, תענה על שאלותיך בפורום הפרעות קשב ADHD בין השעות 21.00-22.30
הקליקו כאן:

מהו "תכנות עוברי"? בואו לקרוא פרק מספרה של הדיאטנית טובה קראוזה, "המדריך השלם לתזונה בהריון", בערוץ הריון ולידה.
http://www.tapuz.co.il/birth/article.asp?CatID=2&A...

בני בשן בתפוזאנשים
13/01/08 12:59
6צפיות
גילי אבישי,  רפלקסולוגית בכירה, מומחית לטיפולי נשים במעגל הפריון, מדריכת הכנה ללידה, דולה, ממיינת ומכוונת לאפיקי טיפול ומטפלים   תתארח מחר בפורום הריון לאחר אובדן-תמיכה בין השעות 10.00-13.00, תשיב לשאלות בנושא  רפואה משלימה לתקופת ההריון ,הלידה ואחריה ותעניק טיפים לטיפול משלים בתינוקות וילדים

הערב בשעה 18:00, בני בשן יתארח לייב בבלוגTV ויענה לשאלות גולשים.
ניתן לשרשר כבר מעכשיו שאלות בפורום רוק ישראלי:

מנכ"ל המשרד לקליטת העלייה , ארז חלפון ובכירי משרדו יתארחו היום בשעה 18.30 בפורום "ישראלים בחו"ל" ויענו על שאלות הגולשים בנושא מבצע המשרד להחזרתם לישראל של ישראלים בחו"ל בשנת ה-60 למדינה.  
הגולשים מוזמנים לשאול שאלות בנושא הסיוע וההטבות הניתנים לתושבים החוזרים ויענו על שאלות בתחומי ביטוח הבריאות, שילוב בתעסוקה וסיוע בהקמת עסקים.

מחר, יום שני בשעה 20.00 יתארח ד"ר רוני רדו מנכ"ל בולבי המרכז לטיפול וחינוך בעזרת בעלי חיים בפורום בעלי חיים במערכת החינוך.
האירוח יעסוק בנושאים: טיפול בעזרת בעלי חיים, גידול בעלי חיים ורווחתם.
אתם מוזמנים לשאול שאלות:

יודעים הכל על היי סקול מיוזיקל? רוצים לזכות בסינגל הנושא של הסרט - "ממריאים"?
הפורום עורך לכם חידון טריוויה בנושא ומזמין אתכם להכות את המומחה - מי יודע, אולי גם תזכו!

בא לכם לקבל שובר לארוחה באגאדיר ואת הדיסק החדש של הרשת?
שרשרו בפורום מצעדים וביקורת מוזיקה את פלייליסט המסעדה שלכם ותוכלו לזכות:

רוצים לכייף עם הילדים? לצייר בגיר וצבע ולא להתלכלך? פורום רעיונות מקוריים מזמין אתכם לעלות ולשתף ברעיונות ליצירה ופעילויות עם הילדים:

רוצים לקבל את הסינגל החדש של גילת הלל? השתתפו בפעילות שמתקיימת השבוע בפורום פופ ישראלי:

דרוש מטפל
12/01/08 20:27
אני מחפשת מטפל שמתמחה בסכרת באשקלון, לאשה מבוגרת חולת סכרת וסובלת מהרבה בעיות נילוות למחלה.
מי שיוכל להמליץ על מטפל אני אודה לו, לא מצאתי ברשימת המטפלים של הפורום מטפל מאשקלון.
º
אפשר גם מטפלת
12/01/08 20:27
המלצות במסרים בלבד בבקשה.
12/01/08 23:29
שלחתי לך אחת.
פורומים חדשים בתפוז אנשים
10/01/08 15:41

אם גם אתם מרגישים לפעמים כמו גיבורים ממעמד הפועלים ביום ה-41 של הקיץ, אז גם אתם מוזמנים לפורום סאם41
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

לאלו שמחפשים ולאלו שכבר מצאו - פורום רעיונות מקוריים מזמין אתכם להיות יצירתיים!

חולמים על קריירה כשף מדופלם? סתם אוהבים לבשל? בפורום שפים צעירים מקבלים עצות, רעיונות וטיפים

המאבק של ישראל למען בטחון הוא גם מאבק תדמיתי. פורום הסברה ישראלית מזמין אתכם להיות שגרירים

הבריאות שלנו חשובה מאוד, וכדי לשמור עליה כדאי תמיד להיות בטוח. פורום ביטוח בריאות ומשלים כאן בשבילכם

כיצד נלביש את הילד לגן? כמה נשקיע בביגוד יומיומי וכמה בביגוד מהודר? בפורום אופנת ילדים ופעוטות מדברים על כל זה ועוד

בואו לגלוש בפורום וויקבורד וסקי מים - המקום עבור האמיצים שביניכם

דניס מהתכנית "רוקדים עם כוכבים" ידבר איתכם בפורום ריקודים סלוניים

בחצרות חסידים הוא הפורום בו ניתן להתעדכן מה בדיוק קורה שם

פורום נוער חרדי יוצא לדרך. הלבטים והחוויות של המתבגרים החרדים במקום משל עצמם
הרטבת לילה אצל ילד
08/01/08 17:18
1צפיות
שלום רב לך שירי

שאלתי היא האם לרפואה הסינית יש פתרון
להרטבת לילה אצל ילדים? אם כן מה אחוזי ההצלחה
והאם לילד בן 12 זה יכול להועיל?
תודה רבה
שלום אורלי.
08/01/08 19:31
1צפיות
הרפואה הסינית מספקת פתרון מוצלח מאוד, לבעיה של הרטבת לילה [אנורזיס] אצל ילדים.  ישנם שתי הגדרות בסיסיות למחלה- אנורזיס ראשונית ואנורזיס משנית, אשר מכוונים את המרפא הסיני לבניית אסטרטגיית הטיפול. כל אחת מהאפשרויות שונה מבחינת אורך סידרת הטיפולים שיצטרך לעבור עד להשגת שיפור משמעותי במצב ובכדי לקבוע צפי משוער, יש צורך לאבחן תחילה, לאיזה סוג הבעיה שייכת. כמו כן, קיימים גורמים נוספים ושונים באבחנה המבדלת, בין אנורזיס שממנו סובל ילד אחד, לכזה של ילד אחר וגם גורמים אלו יתגלו באבחון ויסייעו לקבוע משך טיפול משוער.  אחוזי ההצלחה, בתנאי שיש היענות של הילד וההורים לטיפול על כל המשתמע ממנו, הם גבוהים. ככל שגילו של הילד צעיר יותר, התוצאות מהירות יותר. טיפול בילד בן 12 לוקח מעט זמן, לפעמים מספר חודשים, אם הבעיה היא חמורה, אך שווה את הזמן, הכסף והמאמץ.
הרבה בריאות.
שירי.
º
שירי תודה רבה לך על התשובות יום טוב
09/01/08 14:17
מחפשים מטפלים ומעביריי סדנאות..
08/01/08 15:37
"היי... הגעתי במקרה לאתר בו מטפלים מפרסמים חינם , וכמטפל פירסמתי ותוך יום קיבלתי כבר שתי ג'ובים..
האתר הוא בתולי והאופציות מעניינות.. אז למטפלים שבכם , וכמובן לאלה שמחפשים טיפול תנסו..
מקווה שעזרתי למשהוא בכל אופן הרבה הצלחה...
האתר http://zoei.co.il/
"
שנים ??????????????
08/01/08 09:37
2צפיות
אני  בן  חמישים  +  לאחרונה  השנים  שלי  מתחלים  להתנדנד.
אני  מצחצח  פעמים  ביום.
מה  עושים.  ?????????.
האם  יש  משהוא  טוב  לחניכיים????.
תודה.
טיפים לשיניים רופפות
08/01/08 10:11
שיניים רופפות זאת בעיה שקורית כשיש מחלת חניכיים.

דברים שיכולים לעזור:

להפסיק לעשן- עישון מוריד באופן משמעותי את הסיכויים לרפא מחלות חניכיים בגלל החשיפה המתמדת לרדיקלים חופשיים.

היגיינה - צחצוח שיניים אחרי כל ארוחה ושטיפות פה פעמיים ביום

ביקור תקופתי אצל רופא שיניים או פריודנטיסט- על מנת למנוע היווצרות רובד חיידקי ואבן.

ערבוב שמן פלפלת עם שמן אורגנו, כשמורחים אותו כשהוא מהול, עירוב זה משכך יעיל לכאבי שיניים ולחיזוק שיניים רופפות, על ידי נתינה ממוקדת של שתי טיפות על השן הכואבת וגרגור יום יומי.

צריך גם לבדוק אם יש מחסור בויטמין C

ותוספים לחיזוק מערכת החיסון, מוסיפים לפי מה שחסר

עזרתי? חוה
º
תודה לך חווה. את השמן קונים בחנות טבע?
08/01/08 10:40
1צפיות
בעקרון כן
08/01/08 13:10
1צפיות
אל תשכח לקחת את הפרוספקט של השמנים האתרים, יש שם הוראות לכמה טיפות צריך למהול מכל שמן ואסור לעבור על הכמות המותרת כי זה עלול לגרום לבעיות.
בעית חניכיים
17/01/08 02:17
1צפיות
לבעלי יש כאבים בחניכיים. זה בא, כנראה, אחרי שהוא אוכל משהו קשה, כמו עוגיה קשה.
אני המלצתי לו בינתיים לשטוף את הפה עם מים וסודה לשתיה. ראיתי כאן שגם שמן אורגנו טוב (רק שזה עולה 150 ש"ח...) ובינתיים לא קניתי את זה, אבל יש לי GSE בבית, לדעתכם זה יכול היות שימושי?
אירוח- טמיר אפשטיין בפורום.
08/01/08 08:30
27צפיות
במהלך יום רביעי הקרוב, יתארח בפורום, טמיר אפשטיין- מומחה לרפואת ילדים סינית מבית
"רפואות מדיטף" ויענה על שאלות הגולשים, בנושא מחלות ילדים והטיפול בהן ע"י הרפואה הסינית.
אתם מוזמנים כבר עכשיו, לשרשר כאן את שאלותיכם לטמיר.

דלקות עיניים
08/01/08 21:47
שלום.
בתי בת שנתיים וסובלת מהפרשות מעיניה באופן תדיר.
טובי המומחים לסתימות בצינורית לא מצאו בעיה.
כמו כן, אנטיביוטיקה עוזרת מאד מהר.
עשינו בדיקה בבית חולים הדסה ששלל קיומו של חיידק ששוכן שם ומתפרץ מדי פעם.
יש ברפואה הסינית פתרונות אפשריים?
(הרופאה המומחית גם שללה אפשרות של אלרגיה, היא טוענת שאלרגיה נראית אחרת).
תודה וכל טוב.
דלקות עיניים
09/01/08 15:23
1צפיות
אשת איש יקרה,

סתימה בצינוריות תאופיין בדמעות רבות ולפעמים גם בדלקות. זהו לא המקרה.

בעיניים הסיניות נראה לי שבתך סובלת ממה שאנו מגדירים "חום" עם "לחות", המגיע לרקמת העין ויוצר שם את ההפרשות, הנתפשות על ידינו כ"לחות חמה". אין לבלבל חום זה עם חום סיסטמי הנמדד במדחום. את הסיבות לחום זה נוכל לאבחן תוך כדי טיפול. העובדה היא שאנטיביוטיקה גורמת להקלה. אך מדוע? הרי אנטיביוטיקה הינה תרופה המחסלת חיידקים, והרי אין חידק שם. התשובה היא שאנטיביוטיקה הינה תרופה בעלת "אופי קר", כלומר מוסיפה "קור" למערכת. (הסינים מחלקים את גורמי המחלות, בין השאר, לחום, קור, יובש, לחות ורוח). לכן התרופה עובדת, סותרת את החום בטווח הקצר, אך בעצם הגורם לחום אינו בא לידי פיתרון ואף יכול להתחזק עם הוספת האנטיביוטיקה.

אני סבור שאפשר לעזור לבתך ולשפר את איכות חייכן בעזרת הרפואה הסינית, אולם חיוני כי תגיעי למטפל סיני המתמחה בטיפול בילדים.

מקווה שעזרתי,

טמיר.
שיעול ותינוקות
09/01/08 11:49
1צפיות
שלום

כיצד ניתן לטפל בשיעול לתינוקות מתחת ומעל לגיל שנה?
האם שימוש בדבש עוזר לילדים מעל גיל שנה?
השיעול הוא "עמוק" לא יבש, נראה כמו הופיע בעקבות חימום הבית.
תודה

בעית עיכול לתינוקת
09/01/08 11:26
בתי סובלת מפליטות רבות וגרעפסים רבים (גם ללא פליטות) לאחר הארוחה (גם כשעה שעתיים אחריה)
הדבר מפר את שלוותה ומקיץ אותה משינה
היא מבקשת להיות הרבה על הידיים כי רק כך הפליטות והגרעפסים משתחררים
לאחר מכן היא נרגעת עד לגרעפס הבא
האם דיקור מתאים לגילה
והאם יכול לעזור?
נשירת שיער בשל פטריה מחתול
08/01/08 10:51
2צפיות
שלום רב,

לבתי בת ה7 וחצי נושר שיער עקב פטריה מחתול (שלא אובחנה נכון בזמן ניתנו אנטיבוטיקות ורק אחר חודש הוחל בטיפול נכון) עתה כבר נושר שיער והפטריה מתפשטת. יחד עם הטיפול.
האם יש טיפול שיכול לשפר את המצב?

הרבה תודה
פטריה מחתול?
08/01/08 19:24
2צפיות
צר לי, אבל לא הצלחתי להבין, איזה סוג של פטריה זאת שנגרמת מחתול? ?
האם תוכלי לנסות להסביר שוב בבקשה?
שירי.
פטריה מבעלי חיים
09/01/08 11:15
2צפיות
שירי שלום

מדובר בפטריה שעוברת מבעלי חיים לבני אדם אך איה מדבקת. שמה CANIS או משהו כזה. ילדים נדקים יותר. לעיתים היא מופיעה בגפיים ולעיתים רחוקות יותר בקרקפת. היא מתחילה בקשקשת ואודם. צל הילדה אבחנה בטעות אלרגיה לחומר לכינים ולקח איזה חודש עד שהיגענו לרופאה מתאימה ששלחה משטח.
יש טיפול קונבנציונלי (שניתן גם לחתולים) בכדורי גריפולין. רק שאצלה בגלל האבחון המאוחר כבר התפשטה הפטריה בחלקים גדולים, יש נשירה שיער וקרחות במקומות הנגועים ובנתיים הטיפול לא משפיע כל כך.
רציתי לדעת אם לרפואה הסינית יש מענה לבעיה.....
תודה
חדוה
פטריה מבעלי חיים
09/01/08 15:53
3צפיות
חדווה היקרה שלום

לצערי איני מכיר את התופעה הספציפית הזו מקרוב. יחד עם זאת, פטריה הגדלה על העור מעידה על שני דברים. האחד הוא חוסר איזון בין חיידקים לבין הפטריות. שני אלו חיים על העור והנם אוייבים בנפש (אנטיביוטיקה מפיקים מפטריות, למשל), ויכול לנבוע מחוסר איזון פנימי הנובע מתזונה בעיקר אך יכול לערב גורמים נוספים.
הדבר השני הוא חולשה של המערכת החיסונית המתחילה לפי הראייה הסינית מעל העור ובעור. בטיפול צריך לבדוק אילו מהאיברים הפנימיים האחראים על העור ישנו חוסר איזון ולתקן אותו (ישנם שני איברים האחראים על העור), ולחזק את המערכת החיסונית. דבר זה ניתן לעשות באמצעות הרפואה הסינית, כך שמצד אחד אפשר לנסות ומצד שני איני רוצה להבטיח לך הבטחות שקשה לקיים...

אשמח לברר עוד ולחזור אלייך במייל. אם תרצי בזאת, אנא שלחי לי מייל.

בברכה,

טמיר אפשטיין.

גזים ובעיות עיכול
09/01/08 15:40
1צפיות
שלום שלי,

שאלת אם דיקור מתאים לגיל בתך, אך לא ציינת את הגיל...

ישנו הבדל גדול בטיפול בין ילדים מתחת לגיל 3 חודשים ומעליו. מתחת לגיל זה אנו מנסים לעזור ככל האפשר בדרכים נוספות כגון שינוי תזונה, בדיקת ההנקה ומשטר ההאכלה ושימוש במוקסה (צמח ריפוי סיני) על נקודות הדיקור. אם ילדתך אכן קטנה מגיל זה והיא עדיין יונקת, כדאי בראש ובראשונה להגיע ליועצת הנקה בכירה (מארגון לה לצ'ה, או אף בכירה מזו, בעלת הסמכת IBCLC), על מנת לבדוק את צורת ההאכלה.

מעל גיל זה אנו מטפלים בילדים, אך כרגיל, המלצתי היא להגיע למטפל המומחה בילדים ובעל נסיון רב, לפחות עד גיל שנתיים.

לרפואה הסינית פתרונות רבים לבעיות מערכת העיכול, ולא רק גזים אלא גם מחלות אחרות כגון אולקוס, צרבת, תסמונת המעי הרגיז, מחלת הקרונס וכדומה.

בברכה,

טמיר.
שיעול ותינוקות
09/01/08 15:31
1צפיות
ירוק וסגול שלום

אני מטפל ברפואה סינית, והכלי שלי הוא מחט הדיקור. אפשר לעזור לילדים בכל סוגי השיעול!

לגבי תרופות אלו ואחרות, אני מכיר כמה כאלה, אך אינני נותן עצות "סבתא" מחשש שמא בלי אבחון מתאים והתאמת העצה למקרה, תעשי משהו שעלול חס וחלילה להחמיר את המצב. אין שיעול אחד דומה למשנהו ויש לעמוד על הסיבה למצב, לפני שמתאימים תרופה.

ברפואות-מדיטף, למשל, ישנן פורמולות פטנט המגיעות בבקבוקים עם תמציות צמחים, אך גם תמציות אלו דורשות לפחות אבחון בין חום, קור, יובש ולחות.

אשמח לעזור יותר, אך דרוש תשאול מקיף יותר.

להשתמע,

טמיר.
שלום טמיר
09/01/08 14:42
1צפיות
אני אמא ל-3 בנים. אסף בן 4, יואב בן 3, עידו בן שנה וחודשיים.

עידו סובל יותר מדי (לתחושתי האישית) מדלקות אוזניים. הרופא כמעט תמיד לא נותן אנטיביוטיקה, אלא טיפות אוזניים אנטיביוטיות (אוטומיצין). לי נראה שהסיפור הזה חוזר על עצמו יותר מדי. הרופא הציע שבעוד שבועיים-שלושה (אחרי שהחלים מדלקת נוספת), נעבור על התיק הרפואי שלו, נראה כמה פעמים בדיוק היה לו ובאיזו חומרה, ואז נחליט על המשך הפעולה (אולי בדיקת שמיעה).
אני רוצה להבין מה הסיבה לדלקות אוזניים חוזרות.

לאסף שלי, כל כמה זמן, חוזר שיעול יבש, כזה שבמשך היממה הראשונה אי אפשר לעצור (ביממה הראשונה זה ללא הפסקה של דקה אחת!). זה מענה אותו ואותנו. מה עושים עם זה (הרופא נותן ונטולין ובודיקורט).

יואבי עם נזלת כל הזמן. מה זה כל הזמן?  פשוט כל הזמן. חורף, קיץ, לא משנה בכלל. איך פותרים את זה אחת ולתמיד. לא נראה לי הגיוני שלילד יש כל הזמן נזלת.

תודה רבה מראש,
דניאלה
שלושה ילדים
09/01/08 16:15
1צפיות
שלום לאמא המסורה,

נעבור דבר דבר.

עידו. ראשית התברכת ברופא ילדים שאינו מפציץ באנטיביוטיקה וזה נהדר, מאחר והגישה העכשווית הרפואית(!) היא שיש לתת לדלקות אזניים לעבור לבד ולתת אנטיביוטיקה כמוצא אחרון.
עם זאת, אני רואה דלקות אזניים חוזרות (וזהו הלהיט של החורף) כדלקת אחת ממושכת שלא נרפאה כראוי. דלקות אזניים חוזרות נובעות מחולשה של המערכת החיסונית, הנפגעת כל פעם בחוליה החלשה שלה. האזניים נשלטות ע"י אנרגיית הכליות, לפי התפיסה הסינית, ואותן יש  לחזק. כאשר אין ריפוי מוחלט, הרי זה דומה לפורץ המסתובב בבית ובעל הבית חובט בראשו כל פעם במחבת עד שהוא מאבד את ההכרה, אך הפורץ חוזר וקם בסופו של דבר ושוב מסתובב בבית עד לחבטה הבאה. כדאי מאד לא לחכות עם הטיפול ולהתחיל מייד, ללא קשר לבדיקות, מאחר אין סתירה או תחרות בין השניים.

אסף. אחת השאלות החשובות שאותן חשוב לברר היא מה מתחיל את התקפי השיעול או האם הם חוזרים במרווחים קבועים כל שהם. התשובה תצביע על הסיבות הגורמות לשיעול ועל האיברים המעורבים. בכל מקרה, יש כאן מעורבות של כל האיברים הקשורים לאיזון בין אנרגיית המתכת (כיווץ) לאנרגיית העץ (התפשטות). כדאי מאד לטפל בין ההתקפים על מנת לחזק את אסף גם להתגברות על המשבר הבא וגם על מנת להרחיק את ההתקפים זה מזה.

יואבי. אמא יקרה, את צודקת לחלוטין. נזלת כל הזמן אינה תקינה. לרוב אפשר להקל מאד בעזרת תזונה: יש להוריד את כל מעוררי הלחות, ובקיצור כל מה שמרקמו לח וצמיגי, אבל בעיקר מוצרי חלב וסויה (במיוחד מעדנים!), חטיפי בוטנים כגון במבה (אסור!) אבוקדו, בננה, וגם מיץ תפוזים. כדאי להוסיף סופחי לחות: פטרוזיליה, אגסים וגריסי פנינה. מי שדואג לסידן - יוסיף לתזונה טחינה, ברוקולי וסרדינים.
למען הדוגמא, ילד השוקל שישית ממשקל מבוגר ואוכל מעדן, שקול למבוגר האוכל שישה מעדנים בבת אחת. נסי לדמיין את זה... וכן, כל המוצרים האלו צריכים לעזוב את המקרר הביתי, כדי לא להוסיף תסכול. ולהורים שאומרים שאי אפשר בלי, הריני אומר כאן קבל עם ועדה: אפשר גם אפשר. מנסיון.
בנוסף, אפשר כמובן לבוא לטיפולים ברפואה סינית למיגור סופי של הלחות הזו, ובא לציון גואל.

מקווה שעזרתי,

טמיר.
היי טמיר (שוב)
09/01/08 17:45
1צפיות
חשבתי על הדימוי לפורץ והחבטות בו....  אז אתה מציע לגמור את זה בירייה?
וברצינות, אשמח לדעת מה יש לרפואה הסינית להציע במקרה של דלקות אוזניים חוזרות.

לגבי אספי, לא יודעת מה גורם לשיעולים האלו לצוץ כל פעם מחדש. לא מבינה מאיפה הם באים.

ויואבי המנוזל - הוא דווקא לא טיפוס של מעדנים, אם אתה מבין את הכוונה . בכלל לא אוכל מעדנים וממעט באכילת מוצרי חלב-בכלל. המקס' שהוא מקבל זה איזה אקטימל 'פעם ב...', או איזה כוס שוקו שהוא ניאות לשתות. טוב, הוא בכלל לא אכלן גדול, אז אני ממש מתקשה לראות איך אני מכניסה פטרוזיליה (רק מעט נכנס בקציצות שהוא אוהב לאכול), גריסי פנינה וברוקולי למשל.

דווקא הקפדתי להיניק מעל שנה (חוץ מאת אסף)......ומאכזב מאוד להתקל בכל התופעות האלו בבית.

אשמח לשמוע אם יש דרך יעילה לטיפול בילדים שלי.

עוד שלושה ילדים
09/01/08 19:55
1צפיות
שוב שלום וערב טוב,

אתחיל מהסוף. ישנה דרך יעילה מאד לטיפול בילדייך. זוהי הרפואה הסינית וביתר פירוט - הדיקור. זו הדרך בה בחרתי ואני רואה איתה תוצאות מצויינות בכל המקרים אותם תיארת בשאלתך.

אמא יקרה, אל לך להרגיש אשמה או לחוש אכזבה ממה שקורה. ישנם ילדים הגדלים על ג'אנק נוראי ומשגשגים, וישנם ילדים הגדלים על חלב אם אורגני ומזמורים טיבטים ועדיין חולים. ככה זה, זה מה שיצא ועם זה צריך להתמודד, וזהו...פשוט.

אז אני מקווה שעזרתי,

טמיר.

שיעול
09/01/08 16:48
1צפיות
טמיר שלום,
מיקה בת שנתיים וחודשיים.
מגיל קטן מאד היא סובלת משיעול לעיתים יבש ולעיתים לחלוחי.
היא בעיקר סובלת מכך בחורף.
לעניות דעתי היא "מפוצצת" בליחה.
רופא קונבנציואנלי שלל אסטמה ולא נדרש טיפול מיוחד.
בימים אלו החדר בו היא ישנה יש חימום של בטריה, אבל אני מקפידה לשים בחדר מקור מים.
השיעול מציק לה ולעיתים גורם ל"מאין" חנק.
קיבלנו המלצה לעשות טווינה.
האם אתה ממליץ על כך.
מה זה בדיוק?

תודה מראש

רגינה
תסמונת פיקה
09/01/08 19:16
1צפיות
שלום רב טמיר
הילד שלי בן שנתיים וארבעה חודשים, לאחרונה הבחנו שהוא אוכל דברים שאינם אוכל למשל חול , צבעים, אבנים, ניירות ,סבון ועוד היד נטויה.
עשינו בדיקות דם וצואה והכל יצא תקין.
רופא הילדים אומר שמדובר כנראהב תסמונת פיקה, אמר שיעבור ולא נתן טיפול,
אנחנו מודאגים שלא יוכל דבר מה מזוהם או שיגרום לבעיות ומחפשים דרך לטפל.
מה האבחנה לבעיה זאת ומה הטיפול המומלץ?
תודה רבה

אבא של !
תסמונת פיקה
09/01/08 20:04
1צפיות
אבא של! יקר,

תסמונת פיקה הנה תסמונת מסתורית שאין לה הסברים חד משמעיים. אחד ההסברים הוא שיש לילד חוסר תזונתי מסויים ולכן הגוף מנסה לפצות באמצעות תיאבון לכל מיני שאינם מזונות.
אין ברפואה הסינית תיאור של המחלה הזו, או יותר נכון לא נתקלתי בה בלימודי. יכול להיות מעניין מאד לראות איך הילד יגיב לטיפול, היות והאבחון שלנו מתבסס על אבחנת דופק ולא על תיאורי המחלה המערביים, ויחד עם זאת לא אוכל לאמר לך שאני מבין את הסנדרום הזה על בוריו או שיש לי נסיון בטיפול בו. צר לי.

אם תרצה לנסות, אני לשירותך תמיד,

טמיר.
º
תורה רבה על תשובתך
09/01/08 22:24
מקווה שעוד לא מאוחר לשאלה
09/01/08 23:28
שלום,
לנכדתי פריחה בגב ויבלות בגב וידיים, האם ידועה לך הסיבה לכך ואיזה סוג טפול יהיה מתאים לה? הילדה בת רבע לשלוש.
תודה רבה
שיעול
09/01/08 16:47
טמיר שלום,
מיקה בת שנתיים וחודשיים.
מגיל קטן מאד היא סובלת משיעול לעיתים יבש ולעיתים לחלוחי.
היא בעיקר סובלת מכך בחורף.
לעניות דעתי היא "מפוצצת" בליחה.
רופא קונבנציואנלי שלל אסטמה ולא נדרש טיפול מיוחד.
בימים אלו החדר בו היא ישנה יש חימום של בטריה, אבל אני מקפידה לשים בחדר מקור מים.
השיעול מציק לה ולעיתים גורם ל"מאין" חנק.
קיבלנו המלצה לעשות טווינה.
האם אתה ממליץ על כך.
מה זה בדיוק?

תודה מראש

רגינה
שיעול
09/01/08 18:22
רגינה שלום

טווינה הינה שיטת טיפול סינית הכוללת מעין מסאג' מניע מאד ומהיר. אינני מומחה לטווינה וקשה לי לאמר לך האם זה מתאים למקרה של ליחה. זה יכול להיות מצויין, מאחר והנעת הצ'י (אנרגיית החיים בגוף) תניע את הנוזלים ותעזור לסילוקם, אבל בהסתייגות - אם אכן ילדתך "מפוצצת" ליחה, הנעה רבה רק תחמיר את המצב וקודם חייבים לחזק את האיברים שתפקידם הוא לטפל בלחות וליחה. לפיכך, המלצתי היא לדבר עם המטפל, לבדוק האם יש לו התמחות בילדים (ליחה אצל ילדים היא מעט אחרת מאשר אצל מבוגרים) ולראות שהוא מתאים את אופי הטיפול למקרה.

ובנוסף, כמובן שאני ממליץ על דיקור, להחלטתך.

מקווה שעזרתי,

טמיר.
º
תודה רבה.
09/01/08 19:28
הריח של המוקסה לא עוזב אותי
07/01/08 22:37
2צפיות
מה עושים
מוקסא
08/01/08 01:38
3צפיות
הבעיה מוכרת כשעובדים עם המוקסא סמוק, פשוט תעבור לעבוד עם הסמוקלס, אומנם גם הריח שלה נדבק אבל הרבה פחות היסטרי.

º
האם אתה מטופל עם מוקסה, או מטפל?
08/01/08 09:24
4צפיות
º
מטופלת
08/01/08 15:19
2צפיות
סריט מטופלת.
08/01/08 19:34
1צפיות
אולי כדאי לך, לבקש מהמטפל שלך להשתמש במוקסה מהסוגים נטולי הריח, כמו המוקסה הישירה. התחושה היא שונה, כמו עקיצה/צריבה קטנה, אבל היעילות גבוהה יותר ולא תסבלי מריחות לא נעימים שידבקו בך.
שירי.
מקונדדת
07/01/08 16:00
2צפיות
שלום לכולם.
לפני שלושה חודשים החלטתי להתמודד סופסוף עם הקנדידה שלי (פטריה וגינלית,בעיות עיכול,אלרגיות תמידיות ועייפות לא מבוטלת). אמרו לי שזה לא יהיה קל, אבל הייתי כל כך מכוונת למטרה שזה לא ממש עניין אותי. בתמיכתה של נטורופתית בקופת חולים התחלתי בדיאטה החריפה ובנוסף פרוביוטיק ותוספי תזונה. מעבר לזה, הפסקתי לקחת גלולות.
האלרגיות ובעיות העיכול ואפילו העייפות כמעט ונעלמו. כיף גדול.
אבל הפטריה ההיא צצה שוב ושוב (ולא רק אחרי הגשם ). מה שמוזר, זה שהיא באה בתדירות גבוהה יותר מבעבר.
הייתכן? שמעתי שאומרים ש"כשהקנדידה מתפרקת היא תוקפת הכי חזק" (ציטוט של מישהי מפורום אחר). יש מצב כזה?
אני לא רוצה להתייאש עכשיו אבל זה באמת שובר אותי.
תודה מראש לכל מי שקרה עד הנה... אשמח לשמוע מנסיונכם.
נ.ב אם זה חשוב אני בת 25
שלום ענת.
07/01/08 20:14
1צפיות
קראתי את שאלתך וחשבתי לעצמי, כמה שהמקרים הללו שכיחים.   מטפלים בסמפטום- הקנדידה שהתפרצה, אבל לא טורחים לאחר מכן לפנות ולטפל במה שאפשר מלכתחילה את הופעת הבעיה. קנדידה הינה פטרית שמר, שמצויה באופן טבעי בגוף ולא אמורה להתעורר בצורה אלימה ולגרום לבעיה במצב תקין של הגוף. מתי מופיעות הבעיות? בדיוק.. כאשר איברים ומנגנוני הגנה של הגוף נחלשים ולא מצליחים לבצע את תפקידם בהגנה על הגוף כראוי. כאשר מנסים להלחם בקנדידה או בכל מחולל מחלה אחר, ע"י סילוקו בלבד וללא חיזוק אותם מנגנוני הגנה של הגוף, מחולל המחלה, עשוי לשוב ולשגשג בשלב מאוחר יותר ואפשר שבצורה אגרסיבית יותר.
אם ברצונך לטפל באמת בבעיה, בצורה שתמנע חזרתה, עלייך לפנות לטיפול שיש בו גם התייחסות לשורש ולא רק לענפים.
רפואה שלמה ומהירה לך.
שירי.
הי שירי
07/01/08 21:09
1צפיות
דבר ראשון, בטעות כתבתי קרה במקום קרא... מילא.
חוץ מזה, תודה על התשובה שלך. איך מטפלים בשורש? דיקור סיני? צמחי מרפא? משהו אחר?
שוב תודה על ההתייחסות.
ענת יקרה.
08/01/08 09:22
2צפיות
שיטות רבות ברפואה המשלימה, מכירות בצורך לטפלבשורש הבעיה וגם יודעות לעשות זאת בדרכן. מאחר שאנחנו כאן עוסקים ברפואה סינית, הכלי [צמחי מרפא, דיקור, צ'י קונג, תזונה..] שבו נעשה שימוש לטפל במקור המחלה הוא פחות חשוב, חשובה ממנו היא האסטרטגיה הטיפולית ולטעמי, זהו מקום שלא ניתן לו דגש די הצורך בטיפול שעברת, על אף שגם נטורופתיה תוכל לטפל במקור הבעיה, רק צריך לכוון את הטיפול גם לכך.
שירי.
מה שיותר כחול יותר עמוק
07/01/08 15:10
מה הסיבה לכפות ידיים קרות כל הזמן שהאצבעות נראות כחולות סגולות ויש חוסר תחושה בכפות הידיים, האם זה הדם קופא?
קרובת משפחה שלי סובלת מזה מאוד ורציתי לשמוע מה יש ללמומחים פה לומר, זהו זה ותודה.
קצוות קפואים.
08/01/08 09:21
2צפיות
הסיבות העיקריות לתופעה של כפות ידיים ורגליים קרות והאצבעות כחלחלות, הן :
1. חסימה בזרימת הצ'י [האנרגיה] והדם לפריפריה. מצב שבראיה הסינית נוצר מחוסר איזון בכבד, איבר שלתפישתינו הסינית, אחראי לזרימה רציפה וחלקה לכל חלקי הגוף.
2. חסר דם. לכך אחראי הטחול [הסיני]. הטחול דואג לקבל את המזון מהקיבה ולהפכו לצ'י ודם. כאשר הטחול חלש, ייצור הדם בגוף הוא לקוי וחסר ולא יהיה מספיק דם ולא תהייה אנרגיה [צ'י] להניע את מעט הדם לאזורי הגוף המרוחקים- אל קצוות.
3. חסר יאנג [האנרגיה המחממת והמניעה], שבחסרונה, נראה קור בגוף וחוסר תנועה של דם, נוזלי גוף ואנרגיה לאיברים ואזורי גוף שונים.
אחת הפורמולות הסיניות לטיפול במצב כזה, נקראת בתרגום לשפה העברית "פורמולה לקצוות קפואים".
יום טוב.
שירי.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום