לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
קוריאה היא מעצמה כלכלית ותרבותית. מעטים הישראלים שיודעים עליה הרבה, אבל אנחנו משנים את המצב. כאן המקום להתודע לקוריאה, לשפה, לתרבות, לאוכל, למוסיקה, ולכלכלה.
כיום שמדברים על תרבות קוריאה מדברים גם על הדרמות הקוראניות הכובשות אט אט את העולם. לאחרונה החלו להגיע גם דרמות קוראניות לישראל כמו "סאם סון המתוקה", קופי פרינס פול האוס ועוד. אנו שואפים לקדם תופעה מבורכת זו.
כאן המקום גם לשאול שאלות על השפה וללמוד יחדיו.
מי שרוצה לדון באוכל קוראני ימצא אף הוא בית חם.
אני מקווה שנוכל לעודד אפילו את המסחר בין המדינות.

הינכם מוזמנים להשתתף !

כלל הזהב בפורום "מה ששנוא עליך, אל תעשה לחברך"
בנוסף ראוי להדגיש שיש לשמור על תקנון תפוז, בפרט להזהר לא לפרסם חומר המפר זכויות יוצרים.
אין לפרסם בפורום ללא רשות. (קישורים רלבנטיים יתקבלו בברכה)

בבקשה תרגישו חופשיים לפנות למנהלי הפורום בכל עניין.

תרפיה קוריאנית...
27/03/11 02:38
6צפיות
  שלום  לכולם!
  כבר  הרבה  זמן  אני  חושבת  לכתוב   או  לא  לכתוב  בפורום  על   הנושא  הזה...  אולי  לאנשים  לא  יהיה    מעניין  ... או  שיחשבו  שאני  עושה  פירסומת  מסחרית...
    אני  עדיין  מתלבטת  ...  ובכל  זאת  אנסה... השיטה  הזאת   מאפשרת  לכל  אדם  להיות  רופא  לעצמו  ...
תרפיה  קוריאנית    זו   שיטה    של  טיפול  בגוף  באמצעות  עבודה  על  כפות  הידיים  והרגליים,  יכולה  להיחשב  כאחת  משיטות  העזרה  העצמית  הטובות  ביותר  המוכרות  לנו  כיום.  השיטה הזאת  נקראת  בקוריאנית   סו-  ג'וק:  סו --  כף   היד,  ג'וק  --  כף  הרגל...    כפות    ידינו  ורגלינו   תואמות  את  מבנה  גופנו .  השיטה  נגישה   לכל  אחד.
.   השיטה    לא  הומצאה  על  ידי  אדם.  אנחנו  גילינו  אותה,  אך  מקורותיה  הם בטבע.   ניתן  להשתמש  בשיטת   הסו  ג'וק  בכל  חלק ,  איבר  ומפרק  בגוף.
  שיטת  הסו  ג'וק פותחה   על  ידי  מדען  מדרום  קוריאה  ושמו  פרופ'  פארק  ג'יי  וו  ז"ל  שתרם  תרומה  משמעותית  לגישות  המסורתיות  לאקופונקטורה  ונטורופתיה.  אין  זו  רק  דרך  טיפול,  זוהי  דרך  להבין  את  החוקים  הבסיסיים  של  החיים,  שיטה  המחברת  בין  המדע  הקלאסי  של      המערב  והידע  שהצטבר  על   ידי  הרפואה  המזרחית  מן  התקופה  העתיקה.  היעילות  והפשטות  של   שיטת  הסו  ג'וק  גרמו  להתפשתותה  המהירה  במדינות  שונות  ברחבי  העולם.
  לא  רוצה  לעייף  אתכם    ... למעוניינים   הנה  הקישור:   http://www.su-jok.co.il/sujok.htm
תודה  על הסבלנות  ואם  יהיו  שאלות  אשמח  לענות. נ.ב.   יש הרבה  אתרים    על  סו  ג'וק...
מאחל לך הצלחה
01/04/11 10:44
1צפיות
אני ביסודו של דבר די סקפטי בנושאים של רפואה אלטרנטיבית לסוגיה. לדעתי כמה מהסוגים הם קישקוש מוחלט.
מצד שני, כבר נוכחתי  מזמן שלרפואה הקונבנציואלית אין את כל התשובות, יש הרבה טעויות, וביטחון מופרז בזמן שיש הבנה די חלקית של המצב.
בקוריאה הרבה אנשים ניגשים למרפאה מודרנית על כל מני שטויות לא נחוצות, ומוציאים כסף על כלום. וזה עוד בלי לכלול את החיבה לניתוחים פלסטיים מיותרים.
יש מצב מעניין שהולכים לרפואה אלטרנטיבית כדי לפתור בעייה, ולרפואה קונבנציונאלית כדי לקבל תשומת לב וטיפול בכל מני שיטות ומיתקנים מודרניים ומרשימים.
(לגבי סו-ג'וק אני פשוט לא יודע מספיק אז אני לא אתיחס לזה ישירות)
סו ג'וק - תרפיה קוריאנית
03/04/11 02:14
1צפיות
  רון   שלום  לך!
  תודה  על  תשובתך!
  אני  מסכימה  איתך,  באמת    הופיעו  הרבה  שיטות  ריפוי...  ונורא  קשה  להחליט  באיזו  שיטה  להשתמש ,להאמין  ולסמוך.  אין  לי  כוונות  לכפות  על  האנשים    להשתמש  בשיטה  הזו...רק רציתי  לשתף  אתכם בעוד  שיטה  שהיא  כ''כ  פשוטה  ובהישג  של    כל  אדם  ,בלי  ידע  קודם  ברפואה...
ואם  בכל  זאת  יהיה  לך  זמן  תקרא  בבקשה  בקישור  הבא :http://www.su-jok.co.il/ .  יש הרבה  אתרים    על  סו  ג'וק ...!
  אם יהיו    שאלות ,  אשמח  לענות...!
אני  בעצמי  גיליתי  את  הסן  ג'וק  במקרה  וגם  לא  האמנתי  שניתן  לרפא  בלי   תרופות  ...  גם  ברפואה  קונבנציונלית  לא  תמיד  יש  תשובה  מיידית. אני   לא שוללת   אותה .   ברצוני  לציין   שיש  שיתוף  פעולה  בין  2  השיטות ויש  הצלחות...
טוב , לא  רוצה  להישמע  נודניקית...
  כל  טוב!
מה הכוונה עבודה על כפות רגליים וידיים
01/04/11 17:19
1צפיות
זה כמו רפלקסולוגיה כזה? כי אני חולה על טיפולים כאלה לכפות הרגליים...
ואגב כשטענת שמקורותיה בטבע מה הכוונה?
º
הכוונה לדיקור וגם שימוש בחומרים מיוחדים
02/04/11 20:44
2צפיות
סו ג'וק - תרפיה קוריאנית
03/04/11 01:36
שולחת לך  את  הקישור: http://www.su-jok.co.il/sujok.htm
תקראי  בבקשה.  אם  יהיו  שאלות ,  אשמח  לענות...
שיעורים על רפואה קוריאנית
02/04/11 20:45
1צפיות
אגב, כל שנה מגיע לישראל מורה לרפואה קוריאנית ומלמד במרכז תרבות קוריאה במחיר סמלי למתחילים ומתקדמים
לא השתתפתי, אבל שמעתי תגובות נלהבות מאחד התלמידים שעוסק ברפואה סינית
בואו להתנסות במוצרים חדשים
25/03/11 13:17
גולשים יקרים,

אנשים שמחה להזמין אתכם להצטרף למאגר הגולשים המשפיעים שלנו, לקבל מאיתנו במתנה מוצרים חדשים והזמנות לאירועים שווים

כל מה שעליכם לעשות הוא להיכנס לקישור:
http://www.tapuz.co.il/forums/apps/spCount.asp?spi...
למלא את הפרטים המבוקשים ולאשר את תהליך ההרשמה במייל שיילח אליכם. פשוט וקל.
מאותו רגע, תתחילו לקבל מאיתנו הצעות למוצרים חדשים בהם נציע לכם להתנסות תמורת כתיבת חוות דעת עליהם.

שימו : על מנת שנוכל להציע לכם מוצרים ואירועים רלוונטיים, אנא הקפידו למלא את כל הפרטים הנדרשים. אל דאגה, פרטיכם יישמרו במערכת.

תתחדשו
תיראו מה מצאתי
25/03/11 07:55
11צפיות
לי זה מתקשר לשיחתנו על נושא הילדוה אתמול, אולי מכאן תבוא הישועה?
אכן, כתבה מעניינת
25/03/11 08:33
5צפיות
פעם עלה הנושא של התלמוד בקוריאה בפורום. היה מעניין מאוד:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
אני חושב שראוי לתרגם את התלמוד לעברית מודרנית, גירסה קלה עם מבחד סיפורים שמתאים גם לבני נוער. הצעתי לקרוא לזה מתולוגיה יהודית, אבל ציינו שכבר קיים ספר בשם זה, שכנראה לא כולל הרבה מהתלמוד
ועוד התיחסות בפורום לכתבה מעניינת אחרת על מידת ההיתעניינות של קוריאה בישראל:
סרטון וידאו
26/03/11 14:05
5צפיות
הכתבה הזו מבוססת על הראיון בתוכנית תרבות בערוץ הראשון.
צירפתי קישור לחלק הרלבנטי בתוכנית.
לתוכנית המלאה כנסו לאתר ערוץ הראשון: http://www.iba.org.il/
כתובות אינטרנט מצורפות:
היום ריאיינתי כמה קוריאנים על תלמוד
31/03/11 06:13
9צפיות
דיברתי עם ארבעה אנשים, לא בדיוק מדגם מייצג, בפרט שמדובר במהנדסים, שזה קוראנים שאולי התקדמו קצת בחיים להבדיל ממקצועות האופייניים למי שפחות מתאפינים בפחות השכלה.
אחד סיפר שהוא זוכר שקרא גירסה של התלמוד בין הספרי ילדים אי שם בסביבות גיל שתים עשרה. אחת סיפרה שאף פעם לא קראה, אבל היא זוכרת שפעם סיפרו לה את אחד הסיפורים מהתלמוד וזה השאיר עליה רושם. אחד סיפר שקרא את זה באוניברסיטה. והוא זוכר שהיו שם כללים על איך להתנהג, כשברקע היה לזה ערך חינוכי רב מבחינת חשיבה. וזה השאיר עליו רושם רב.
בסך הכל די נדהמתי לגלות שכולם שמעו, קראו, או ידעו לספר משהו על התלמוד.

חוץ מזה, בחרתי להגיב על התגובה הזו כי יש שם קישור טוב לסירטון על הראיון עם השגריר, ושם מתייחסים בעיקר לסרט הקוריאני שמוקרן עכשיו בישראל,המשרתת,, עם המלצה חמה.
350 תגובות לכתבה!!
27/03/11 11:50
5צפיות
מאוד מעניין
אבל תראו את התגובות של הישראלים
º
תלמוד
31/03/11 04:47
14צפיות
מבט מהיר על קשרים חברתיים בקוריאה
24/03/11 07:04
7צפיות
דיברתי אתמול עם אחד המהנדסים היותר צעירים. בחור בן 28. שאלתי אותו קצת על חייו.
יש לו חברה כבר כמה זמן. הם מדברים בטלפון פעם ביום, ונפגשים בסופי שבוע, אז הם בעיקר רואים סרטים והולכים לקניות.
הוא סיפר שהחברה שלו די עסוקה, אז הם לא מדברים הרבה במשך היום, אבל בממוצע הוא שולח לה כ-60 הודעות טקסט ביום !.
די הדהים אותי איך התקשורת המודרנית השתנתה.
עוד שמעתי שיש לו שני אחים גדולים ואחות קטנה. הוא ממש לא חושב על חתונה בטווח הקרוב,(אולי עוד שנה) גם ההורים לא צפויים לנדד לו על זה לפני שאחיו הגדולים יתחתנו.

אולי ידוע לכם שקוריאה מתחרה על מספר אחד בעולם גם באחד הנתונים הדמוגראפיים, אחוז הילודה הנמוך. מבחינת אוכלוסיה  יש בקוריאה פירמידה הפוכה. כל דור יש פחות אנשים. המצב הזה עוד לא מראה סימנים של שינוי ולדעתי זו הבעייה הכי גדולה שצפוייה לקוריאה בעתיד.
כשהייתי במסיבת פורים השבוע, פגשתי בחור קוריאני שעובד באחד הבנקים הגדולים, דיברנו קצת, הוא שאל אותי משהו על הצבא, והשווה שבקוריאה נשים לא הולכות לצבא. הסברתי לו שלדעתי בישראל הצבא הרבה יותר ידידותי לאנשים, ואני חושב שלעובדה שיש גם נשים, יש חלק בכך. הוא אמר לי דבר מעניין, אם בקוריאה יחליטו לגייס גם נשים,זה בטח  יפתור גם את בעיית אחוז הילודה הנמוך, כי יותר נשים יבחרו להכנס להריון כדי לחמוק מהצבא.
בקוריאה גברים יכולים לבחור מתי ללכת לצבא בכל זמן בשנות העשרים לחייהם, זו הסיבה שרואים זמרים ושחקנים שבאמצע קריירה מצליחה עוזבים הכל והולכים לצבא, אין להם ברירה.
עד כאן בינתיים,אשמח לשמוע את דעתכם על הנושאים האלה.
אולי כדאי להציע להם לאמץ את הרעיון
24/03/11 09:22
2צפיות
ארבעה ילדים במשפחה אחת בקוריאה, זו כבר משפחה מרובת ילדים, לא? אפילו שלושה ילדים.
יש תחושה שהצעירים משני המינים מעדיפים קריירה על משפחה, קוריאה לא מעודדת את שני הדברים? זה מתקשר לי לסידרה "city-hall" שמתמודד מבטיח לתגמל על כל ילד שיוולד למשפחה.
צריך לשתול כמה קוריאנים במאה שערים
º
24/03/11 09:45
5צפיות
24/03/11 09:24
2צפיות
תודה!
הבנתי שהמתחרה של קוריאה בתחום הילודה הנמוכה היא יפן ושבשתי המדינות זו אחת הבעיות החברתיות הגדולות והמטרידות ביותר.
האם יש בקוריאה תכניות ממשלתיות שדואגות לאוכלוסייה המבוגרת? פנסיה? חסכונות?
איך הייתה מסיבת פורים?
ולגבי הצבא, עם המסורת הקונפוציאנית של קוריאה הסיכוי שיגייסו נשים לצבא די נמוך לדעתי. אבל אם זה יקרה, האם זה לא היה מקור טוב להכרות?

כן, למיטב ידיעתי קוריאה מנצחת את יפן בנתון זה
24/03/11 09:57
3צפיות
עצוב למדי.
יש כל מני תוכניות ממשלתיות ותוכניות מקומיות, אבל בינתיים לא נראה שקורה הרבה. אני לא בטוח לגבי הפנסייה, אבל נראה לי שזה הולך להיות סיפור גדול בכל העולם. לדעתי סביר שברוב העולם יעלו את גיל הפרישה בכחמש שנים בערך בעשר השנים הקרובות.

אחד השינויים הקטנים שעשו היה לאסור לימודים לבני נוער אחרי השעה 11. זה אמור היה להפחית קצת את הוצאות ההורים על בתי ספר חלופיים אחרי השעה 11. (בני נוער בקוריאה מסיימים את בית הספר ב-10 !)
לגבי צבא, זה אכן יכול לעזור מאוד לחברה הקוריאנית(הכרויות ), וקצת התבגרות, אבל קשה לראות את זה קורה.
הם מסיימים בית ספר ב-10 בערב? מה
24/03/11 12:40
3צפיות
הם עושים עד אז? השאלה היא האם הממשלה נותנת מענקי לידה כדי שיהיה "שווה" יותר ללדת ילדים. הם אכן צריכים לקבל על עמצם קצת מרוח המאה שערים משהו בסיגנון של 'אנחנו נעשה ילדים, שהמדינה תהייה מי שתדאג להם'
גיוס בנות לצבא...
24/03/11 15:20
4צפיות
לפני חודשיים בערך קראתי מאמר על הרצון של קוריאה לגייס גם בנות לשירות צבאי..ראשית הם יגייסו בנות שיחליפו גברים במחשבים אלקטרוניקה ועוד..ובשלב שני יגייסו את שאר הבנות..הם כנראה לא סגורים לגמרי לגבי גיוס של בנות.
אני שאלתי כמה בנות קוריאניות לגביי גיוס בנות והדעות היו חלוקות ,,יש בנות שאמרו שהן מוכנות להתגייס וישנן שלא,אבל שאמרתי להן שבישראל יש הרבה בנות שיתחתנו דרך הכירות בצבא אז רובן הסכימו להתגייס ולהכיר גברים בצבא...כן או לא אני מקווה שהילודה שם תשתפר..אחרת המצב שלהם יהיה עגום עוד כמה שנים.
היי רון, המידע שאתה כותב בפורום מאד מעניין
24/03/11 19:48
3צפיות
כל הכבוד, תמשיך לעניין אותנו,  אנו צמאים/ות  לכל מידע הקשור לדרום קוריאה
באמת מעניין!
24/03/11 21:28
1צפיות
אני מסכימה איתכם. אני חושבת שהצבא אולי יעזור להם להתבגר קצת... הם פרפקציוניסטים, וחושבים על הקריירה... זו הסיבה שלצערנו ישנן הרבה התאבדויות שם אם המשפחות אולי יגדלו, אם הם ילכו לצבא, אולי ילמדו על אחווה ויותר על תמורה רוחנית מאשר תמורה של מעמד/הצלחה/כבוד... ואולי החיפוש אחר הכבוד נובע מקונפוציאניזם? תורה זו לדעתי מקשה גם על השיוויון בין המינים...
עם זאת, אני חייבת להודות שלדעתי באופן כזה הם מסתדרים בחיים, וניהול מערכת יחסים כזו, שהם יותר שקולים בדעתם, דווקא מוצאת חן בעיני

המשך ערב טוב,
גלית.
תגובה
24/03/11 22:28
2צפיות
שלום רון מה שלומך מזמן לא כתבתי למרות שאני כל יום נכנסת לפורום ומתניינת במה קורא לא תמיד יש לי תגובות לכן אני לא הכי פעילה
אנני יודעת באיזה חיל אתה שרתת אבל הצבא בשנים האחרונות (ידידותי?) בתקופתי כאשר אני שרתתי בצה"ל  לפני כ- 30 שנה שרפול ז"ל היה הרמטכ"ל אז כן היה ידידותי.
בני משרת היום כבר 1.5 שנים בחיל התקשוב הוא בציר הפילדלפי בגבול עם מצרים יש לו מ"פ אישה שפשוט ארסה לו את החיים היא מחפשת אותו על הכל וכלום כל הזמן מאשירה אותו בריתוקים ללא משפט ומכריחה אותו לבשל בשבילה בשעות הקטנות של הלילה והוא נישאר כל הלילה ער ואם בבוקר הוא לא מתורר בשעה 8.00 היא כועסת ומעימת להשאיר אותו שוב בריתוק (האם זה ידידותי?) (אני מדברת בידיעה מוחלטת) אני מתבשלת לעט לעט כי ברצוני לעלות לקצין העיר בת"א ולפוצץ את הפרשה, אבל אני חוששת לבני ניראה מה לעשות).
אני לא מספרת לך את הכל כי אולי יש אנשים שקוראים פורום זה ולא צריכים לדעת  אז שוב ידידותי כלום!
דבר נוסף לגבי הגיוס של הקוריאנים אני חושבת שזה לא בסדר שקודם הם לומדים מתפתחים בכל הקריירות שלהם ובשיא  ההצלחות שלהם הם עוזבים הכל ומתגייסים כמו השחקנים זמרים וכו'
נכון עדיף לסיים תיכון להתגייס לשרת את ה-3 שנים- בקוריאה 2 שנים) ואז להתחיל לחיות את החיים.
באחד הכתבות קראתי שזוגות קוריאנים מתחתנים עם החברות שלהם לפני הגיוס לצבא כי הם פוחדים לאבד את החברה אז הם מפתיחים את הצמעם עם חתונה והאישה מחכה בבית לבעלה שיחסור מהצבא.

רון שמור על עצמך ומצפה לראות אותך בארץ בהקדם אולי בפסח? אני מתגעגעת למפגשי הפורום.

להתראות עליזה
מפגש פורום בנוכחות שגריר קוריאה
22/03/11 11:09
1צפיות
שלום לכולם, אתמול יצרו איתי קשר משגרירות קוריאה בארץ וביקשו לדעת
האם זה יהיה אפשרי לארגן מפגש פורום גדול בנוכחותו של שגריר קוריאה.

הסיבה שבגללה מעוניינים בקיום המפגש היא כדי לראות כמה אנשים
בדיוק אוהבים את כל מה שקשור לתרבות הקוריאנית וכדי לשמוע קצת את דעתנו ואת מה שאנחנו חושבים.

המטרה היא שיגיעו כמה שיותר אנשים, כדי להראות את גודל ההשפעה שיש לתרבות הקוריאנית עלינו.

לגבי תאריך מיקום ושעות עדיין אין בידיי את כל המידע, אני אמורה לקבל אותו בימים הקרובים
ברגע שזה יתואם עם השגריר עצמו.

אני רואה בזה כבוד גדול ששגריר של מדינה אחרת מזמין אותנו ורוצה להיפגש איתנו על רקע אהבתנו למדינתו,
זהו כבוד גדול ולכן יש להתנהג בהתאם.  

אני מכינה רשימת אנשים מסודרת כדי להגיש למשרד השגרירות ולכן אבקש לשלוח אליי מיילים
לאישור הגעה למייל הנ"ל : asia4hb@gmail.com עם הכותרת מפגש פורום.

המשך שבוע נפלא לכולם
נורית
איזה יופי - כל הכבוד
22/03/11 17:56

פייטינג

היום דיברתי עם סטודנט למקרא - בקשר לשיעורים בירושלים.

יכול להיות שנבשל משהו

המפגש...
23/03/11 12:09
   שלום  לך!
רציתי  לדעת ,  האם קיבלת  את    המייל  שלי  שאני  מאשרת  את  השתתפותי  במפגש...
יום  טוב  לך!
כל הכבוד לשגריר
24/03/11 00:54

זה הכי לא מובן מאליו, היחס החם והרצון להכיר אותנו!

נודה לו בכך שאכפת לו מהמדינה שלו ושהוא יודע שיש פוטנציאל עצום בכך שהגיעו הדרמות
מבחינת התאהבות במדינה בהיסטוריה תרבות וכו' והכי חשוב תיירותית.

סתם לדוג אני לפני הדרמות בחיים לא חשבתי על קוריאה או להגיע אליה.

ועכשיו הייתי פעמיים ואשמח לחזור גם בשלישית אני הכי מאוהבת במדינה הזאת!

אז נודה לשגריר קאמסאימנדה
º
צודקת ! זה ממש לא מובן מאליו :)
24/03/11 11:33
1צפיות
שלחתי!
27/03/11 11:57
לגבי המקום - מסעדה קוריאנית בירושלים או אולי בית השגריר?:))
שאלה!!
22/04/11 13:23
אפשר עדיי'ן להירשם?
מבט על יפן מקוריאה
22/03/11 07:46
6צפיות
כפי שציינתי אתמול ארוחה קוריאנית כוללת תמיד אורז, מרק וקימצ'י. לא ציינתי את השאר, שזה כל ה-"פאן-צ'אן", אלו הן התוספות של הארוחה. מדובר בעיקר בתוספות שעשויות מירוקות מבושלים. כשיש לי מזל זה כולל תפו"א וגזר, או טאן-מו-ג'י שאני אוהב. לפעמים יש שם גם בשר מאיזה סוג, ואפילו דגים לפעמים. זה די מזכיר מסעדה מזרחית ממוצעת בה מגישים שפע של סלטים לשולחן.
יום בחדר אוכל היה איזה דבר ירוק ממשפחת גידולי הים. אני לא טעמתי, למרות שזה בריא. אבל עיניין אותי לשמוע, שזה מאוד פופולארי בקוריאה בימים אלו, כי זה מכיל יוד. יש כל מני סיפורים בקוריאה ואנשים שמודאגים מהקרינה. אפילו חדשות על כך שבסין אנשים התנפלו כדי לקנות מלח עם יוד. אני אגב הזמנתי כזה מישראל לפני כמה חודשים, זה פשוט יותר טעים.
אז תמונת המצב היא שפיצוץ הכור ביפן הוא נושא רחוק שלא מפריע לחיי היום יום, ומצד שני זה נמצא תמיד ברקע.

עוד בנושא יפן, אתמול בערב ישבתי עם אישתי מול הטלויזיה עם ערוץ הלויין מיפן, היא תירגמה לי כמה מהדברים שם.
היה שם ראיון עם קבוצת כבאים מטוקיו כבאים שעסקו בצינון הבריכות מטילים של הכור. הם היו אמורים לעשות הכל בלי לצאת מהרכב בשל הקרינה, אבל בשל תנאי השטח היו חייבים לצאת מהרכב ולסחוב את הצייוד בידיהם. מהנדס שהיה שם החזיק במתקן התרעה מקרינה שכל הזמן השמיע אזעקות של קרינה גבוהה. הכבאים ספגו המון קרינה שם, אחד מהם צבר בסה"כ כמעט את הכמות המכסימלית שאינה מאוד מסוכנת. כששאלו אותו מה היה החלק הכי קשה בפעולה, הוא אמר שזה היה לפני כן, כשהוא היה צריך לספר למשפחתו שהוא צריך לצאת לפוקושימה להשתתף בפעולות שם. אני משער שכבאים רבים מרחבי יפן נשלחו לשם לתקופות קצרות כדי לחלק את הנטל של עבודה באזורי קרינה.
עוד בטלויזיה הראו מחלבות בהן שופכים את כל החלב, כי אף אחד לא יקנה מהם חלב. הראו גם מפעל לאריזה ושיווק חלב שנמצא מעל לשיבעים קילומטר משם, אבל עדיין באותו מחוז, אז כמעט אף אחד רוצה לקנות ממנו חלב כי הוא נחשב באותו אזור.
האזור לייד הכורים הוא אזור חקלאי בו מגדלים כל מני גידולים, אחד מהם היה תרד, שהאזור היה ידוע בתוצרת המשובחת שלו, ובכל יפן היו מביאים משם. עכשיו ביפן אי אפשר לרכוש תרד, כי אין כמעט בכלל מקורות אחרים.
הראו גם סופרמרקט בו מנסים לחפש מקורות להביא כל מני מוצרים שאין להם אספקה מאז האסון.
אין ספק שבקוריאה מודאגים
22/03/11 19:52
3צפיות
הם כנראה חוששים שהקרינה תתפשט ותגיע גם לשמי קוריאה...
מהחשש הזה אימא שלי ביטלה את האפשרות של נסיעה למזרח הרחוק לפני הצבא

כל כך חבל על כל התרד והחלב... אבל חיי אדם יותר חשובים.
אני מקווה שבקרוב יצליחו להשתלט על העניינים ויחזירו את המצב לרגיעה.

גלית~
בישראל!
24/03/11 00:50
4צפיות

גם במדינתנו חזרו לשיגרה ולכן כמעט אין התעסקות על המצב ביפן!

בחדשות אצלנו מדברים על מדינות הערב, על הפיגוע ומכאן נאחל החלמה לפצועים והגראדים.

את רוב החדשות על יפן אני רואה בערוץ היפני בלוויון.

אני מאחלת לעם היפני למצוא את הכוחות להתחזק ולבנות מחדש.

תודה לך, ואשמח אם יש לך זמן ואתה שומע רואה על יפן לעדכון מנק' מבט של קוריאה
כי אותי אישית זה מאוד מעניין!

תודה רבה תודה :)
אני עדיין לומד דברים חדשים על תרבות קוריאה
21/03/11 15:53
127צפיות
היום למדתי שכאשר אוכלים, יש חשיבות למיקום של המרק והאורז.
להזכירכם, כל ארוחה קוריאנית כוללת שלושה מרכיבים: אורז, מרק, וקימצ'י. האורז יכול להיות אורז לבן, אורז מעורבב עם קטניות, צלחת אורז עם בשר, פטריות ועוד כמה פרטים, אורז מעורבב עם ירקות מבושלים/מטוגנים (פיבימבאפ) ועוד. המרק גם יכול להיות מגוון ביותר, ויש ממש המון סוגים. גם לקימצ'י יש המון סוגים, אבל בשבילי חוץ משניים שאני יכול לאכול כל השאר אותו דבר.
בכל אופן המרק בצד שמאל, והאורז בצד ימין. המצב ההפוך זה איך שמגישים אוכל למתים בטקסים קוריאנים. אז זה ממש לא נראה טוב כשמחליפים ביניהם.

שמעתם פעם על המנהג הזה? ספרו לי בבקשה איזה מנהגים קוריאנים מעניינים אתם ראיתם, או שמעתם עליהם, מעניין אם אני אגלה עוד מנהג שאני כבר אמור לדעת מזמן ובכל זאת פיספסתי כמו זה.
רק מהסדרות ומהסרטים שיצא לי לראות איך
21/03/11 16:53
26צפיות
הם אוכלים, זה נראה לי מאוד.......יפה הייתי אומרת.
אני אוהבת איך שהם מגישים ובמה שהם מגישים את האוכל, ואיך שהם מסדרים את השולחן.. אני  הייתי ממש רוצה לטעום מהמאכלים  אבל רק הכשרים וללא בשר בלבד, וכמובן את הקימצ'י המהולל. לפני כמה זמן היתה בתכנית בוקר בפינה של אוכל מישהי שהביאה אוכל מאישתו של שגריר קוריאה בישראל שהכינה אותו, היא אמרה שהקימצ'י מאוד מאוד בריא (למה קשה לך לאכול אותו?) והיא הביאה לשם מרק קולורבי!! יש מצב שטעמת אותו בקוריאה?? המנחים של התכנית אכלו והם אמרו שזה ממש טעים.
יש להם תרבות........ממש ככה
מה זאת אומרת מגישים אוכל למתים??
מנהג שראיתי זה שכששותים צריך להסתובב לצד , נכון?
גם אני ראיתי את זה בסדרות!
21/03/11 18:51
12צפיות
כששותים שתייה אלכוהולית,תמיד מסתובבים לצד ומסתירים עם היד את הכוס/שוט.אבל שמתי לב שנשים עושות זאת לרוב.
אולי זה באמת לא מנומס אצלם לשתות זה מול זה.
לגבי ה-
22/03/11 07:55
17צפיות
זה נחשב לא מנומס לפנות ישר קדימה אל מי שב'דרגה' יותר גבוה. לכן רוב האנשים ששותים נוהגים לפנות הצידה כדי לשתות. רק המבוגר שבחבורה פטור מהעיניין. נשים נמצאות במעמד נמוך יותר מגברים, אז אני מניח שזו הסיבה שרואים נשים שותות כך.
עוד משהו לגבי שתייה
22/03/11 19:08
14צפיות
ראיתי היום בסרט מאפיה שהשחקן מוזג לבוס שלו שתייה הוא החזיק את הבקבוק ביד ימין והניח את יד שמאל על החזה (על צד ימים שלו). האם יש לזה משמעות?
קימצ'י
22/03/11 08:03
14צפיות
אני לא אוהב חריף, הקימצ'י הוא סוג של חמוצים, אבל הוא גם חריף, והחריפות היא חלק מרכזי בהגדרת הטעם של קימצ'י. אני לא מסתדר עם הרבה חריף, ולכן קימצ'י זה לא בשבילי. דווקא סוגים אחרים של חמוצים אני אוהב.. לכן מכל עשרות הסוגים של קימצ'י הסוגים היחידים שאני אוכל הם מול-קימצ'י, שזה קימצ'י במיים, ככה הוא לא ממש חריף, ופק-קימצ'י, שזה קימצ'י לבן, כלומר בלי חריף. את זה מגישים לפעמים במסעדות קוריאניות. יש ילדים שפחות מסתדרים עם קימצ'י, וגיליתי שיש גם כמה קוריאנים בודדים שלא אוהבים אוכל חריף.
הבנתי, טוב שיש לך כמה סוגים ואתה יכול לבחור
22/03/11 09:31
6צפיות
מה שאתה אוהב :)
הקימצ'י,,ושאר הארוחות
22/03/11 17:57
10צפיות
את הקימצ'י טעמתי בפעם הראשונה בקוריאה,,איזה ח ר י ף .....
למרות זאת החריפות לא נשארת הרבה זמן בפה ונשאר טעם טוב...
טוב בסדר לא סיימתי את כל המנה.. אבל אכלתי קצת קצת כמה כפיות נו טוב אפשר לספור את הכמות ביד אחת..אחרי כמה ימים שלא אכלתי קימצ'י אכלתי במקום אחר וזה היה פחות חריף .
בארוחת הבוקר במלונות בקוריאה הגישו הרבה מאוד ירקות אורז אפילו בשר היה במזנון ופירות אננס בננה זאת בתוספת לארוחת בוקר אמריקאית...במלון ראיתי שהם אוכלים לחם רק כטוסט ..יש שם טוסטרים ואנשים מכינים לעצמם,,והאורז מבושל בסיר המיוחד ..כמובן שתיה טבעית
סוחטים במקום..לעכשיו סיימתי סליחה מראש על כאב הראש.
כאב ראש לא עשית :)) זה נשמע טוב ,
23/03/11 09:25
2צפיות
עושה חשק  למלון בקוריאה
אם במנהגים עסקינן
21/03/11 20:58
14צפיות
מאחר והיום חל חג פורים, החלטתי להביא משלוח מנות לחברה הקוריאנית שלומדת איתי בת"א.
נפגשנו היום לשיעור השבועי שלנו וניצלתי את ההזדמנות לדבר קצת על החג ולהביא משלוח מנות ואזני המן.

איזה כייף לך
21/03/11 21:04
4צפיות

אני פגשתי

1. קולגה סינית

2. קבוצה של מלוכסנים ... נדמה לי קוריאנים. הם שוהים במלון עם הקבוצה שהתחלתי להדריך היום

º
איזה כיף לשתיכן!
22/03/11 09:32
3צפיות
אה, פגשתי אותם שוב היום
22/03/11 23:16
3צפיות

ופטפטתי עם המדריך שלהם ...

על קימצ'י, על לימוד השפה ועוד.

(הוא לומד מקרא, 5 שנים פה ... והפטפטת היתה בעברית, איך לא )

סיכום נהדר, רון
22/03/11 08:02
5צפיות
חביתת קימצ'י
לא ידעתי שזה משנה איפה מניחים את האורז או המרק.
והמנה שאברי גלעד מאוד אהב היא צ'אפצ'ה, אטריות בטטה עם ירקות ושמן שומשום. זו מנה מאוד טעימה.
אני התמכרתי לקימצ'י צ'ון, חביתת קימצ'י.
אה כן ? באותה תוכנית היה את זה?
22/03/11 09:35
3צפיות
גם צ'אפצ'ה נשמע טעים מאיפה הבאת את החביתה?? את מכינה ?:)
מרק קולורבי טעמת?

סורי על כמות השאלות=]]
יש מסעדה קוריאנית
22/03/11 10:10
9צפיות
בירושלים, "דה ג'אנג-גום". שם הכרתי את החביתה ועוד הרבה מאכלים קוריאניים. הצוות מקסים והשירות אדיב. אני ממליצה!
לא טעמתי מרק קולוראבי אבל קימצ'י מכינות חברותיי ואני מאוד אוהבת.
את גרה שם? איך החברות מכינות בבית
22/03/11 11:01
8צפיות
הם קוריאניות?
שמעתי על המסעדה אני אלך מתישהו, חובה!
גרה איפה?
22/03/11 11:11
7צפיות
בקוריאה? בחלום!
חברות ישראליות מכינות קימצ'י מדהים!
חחחח לא בירושלים התכוונתי =]]
22/03/11 11:32
8צפיות
וואי איזה כיף איך??
º
אני גרה בדרום
22/03/11 12:43
6צפיות
º
יפה
22/03/11 16:29
2צפיות
º
את יודעת אולי אם זו מסעדה כשרה?
23/03/11 10:40
7צפיות
º
המסעדה לא כשרה
23/03/11 17:21
9צפיות
º
23/03/11 17:54
3צפיות
מגישים אוכל למתים?
22/03/11 19:40
4צפיות
ואם כבר מדברים על מתים, השבוע שידרו את פרק 14 באילג'ימה, והם עשו טקס "קבורה" לילדה שמתה, אז נדמה לי שהם שרפו את הגופה שלה ואז שלחו אותה במים? גם ב"היהלום שבכתר"- שרפו את גופתה של הגבירה ג'ונג... האם הם שורפים את גופות המתים? ולמה שלחו את הארון במים?

בקשר להגשת האוכל- אם ישנם שני סועדים, אז בשביל אחד האורז יהיה בצד ימין והמרק בשמאל, אבל למי שיושב מולו זה יהיה אורז בשמאל ומרק בימין... מה יקרה אז?

אם כבר אוכל- המלך בקוריאה אכל עם מקלות מכסף, כדי לגלות סימני רעל אם מנסים להרעילו. האם זה היה קיים בעוד תרבויות במזרח הרחוק? האם גם פשוטי העם אכלו בעזרת מקלות מכסף?

וגם אני שמתי לב לעניין הזה שהם מסתובבים כאשר הם שותים סוג'ו בדרמות

אלו הדברים שעלו במוחי כרגע(השאלה על שני הסועדים באה מאחותי)
תודה למי שיענה!
גלית~
תשובות חלקיות
22/03/11 20:49
4צפיות
אחת המסורות החזקות בקוריאה היא פולחן האבות שמקורו בקונפוציאניזם. במסגרתו פעמיים בשנה בחגים (תקנו אותי אם אני טועה) עולים לקברם של האבות מנקים את הקברים ובד"כ יש בטקס גם אוכל לאבות.
לגבי המקלות, אני לא יודעת. אבל קוריאה היא היחידה מבין מדינות אסיה שהמקלות בה הן ממתכת ולא מעץ.
לגבי שריפת הגופות, אני חושבת שהמקור הוא בודהיסטי....
תיקון קטן...
23/03/11 10:04
4צפיות
"מרק בצד ימין ואורז בצד שמול".. זה הסדר הנכון  ^^
תודה רבה
23/03/11 13:56
5צפיות
לא נעים שבסוף בלבלתי בין ימין ושמאל. מאז שאני בלי שעון יד אני שוב מתבלבל לפעמים כשאני שוכח לחשוב על זה. ממש בושה .
אבל אני בטוח שתסלחו לי. וממילא העיקר זה לדעת שזה קיים ולנסות להתאים צד כשאוכלים עם קוריאנים. הקוריאנים אגב לא מתרגשים מזה שזר טועה בדבר כזה.
נדמה לי שהמנהג הייחיד בו באמת חשוב להזהר זה לא לכתוב שם של קוראני בדיו אדום, כי יש קוריאנים שרגישים לזה. כל שאר המנהגים משליכים רק על הזר שלא מכיר.
לא הבנתי,למה לא לכתוב שם בדיו אדום
23/03/11 21:56
11צפיות
מה זה מסמל
º
גם זה קשור למתים באיזו צורה.
24/03/11 06:22
15צפיות
בסדרה שאני
23/03/11 17:28
5צפיות
צופה  עכשיו  (אילג'ימה) הם כל הזמן אוכלים כדורי אורז ועוגות אורז מישהו יודע איך מכינים אותם?
תודה מראש
כדורי אורז קוריאניים הם Onigiri
23/03/11 19:35
16צפיות

ואם תקלידי בגוגל את הצירוף korean onigiri recipe

תקבלי כמה וכמה קישורים וגם מתכונים

יש כאן סדרת סרטונים להכנה
23/03/11 19:55
9צפיות

לא בדקתי אותם ... אבל שווה הצצה

http://www.ifood.tv/network/onigiri_vegetarian_fil...

שאלה!!!
20/03/11 22:25
2צפיות
אני מבקשת לדעת האם השחקנית הראשית מעץ גן העדן
שיחקה באתה יפיפה?ומי השחקן המדהים ?באיזה סידרה
הוא שיחק?תודה על התשובה..
הדרמה נהדרת!!!!אוהבת אותה.
לא יודעת אבל
20/03/11 23:46

מה שתוכלי לעשות - וכדאי  ללמוד

1. בדקי את שם הסדרה באנגלית

2. באתר של הסדרה או דרך ויקי או משהו דומה - בדקי את שמות השחקנים

3. הקלידי בגוגל את שם השחקן הרצוי - ותגיעי לדף הויקי של השחקן או שחקנית.

4 ברשימת הסרטים והסדרות תוכלי לוודא אם אכן שיחקו בסדרות שאת שואלת עליהן.

אם תרצי עוד עזרה - בשמחה.

ובאופן כללי - לגבי תעשיית הקולנוע והTV
20/03/11 23:47
1צפיות

בקוריאה -

המון מידע מצוי ברשת, המון בלוגים כותבים על הסרטים ועל הסדרות.

יש הרבה אתרים לצפייה ישירה / הורדה של פרקים שלמים ושל סרטים.

אז החיפוש קל יחסית.

אה, עכשיו קראתי את השאלה שוב
20/03/11 23:48
1צפיות

חשבתי שאת מדברת על סדרה אחרת -

אז כן, זו אותה השחקנית.

(אפילו שלא צפיתי חחחחח אבל בדקתי את ההגהה לתרגום )

אסתר, השחקן מעץ גן העדן הוא- lee wan
21/03/11 22:58
2צפיות
לי וואן
פירסמתי את התמונה שלו בפייסבוק
עץ גן העדן!!
22/03/11 17:41
9צפיות
איזו דרמה!!!אין פרק אחד שלא בכיתי ,,,ואני ממש לא בכיינית,,אחת הדרמות הטובות.
תשובה
22/03/11 19:44
1צפיות
השחקנית מ"עץ גן העדן" זו פארק שין היאה, נכון?
היא אכן שיחקה ב"אתה יפהפה"

איזה חתיך השחקן מ"עץ גן העדן"!
רק בגלל התמונה הזו עשיתן לי חשק לראות את הסדרה!!!
אבל האם היא באמת טובה? על מה זה?(במשפט אחד ללא ספוילרים!)

המשך ערב נעים!
גלית~
פורים שמח!!!
17/03/11 15:06
2צפיות
שהחג יהיה הכי שמח שיכול להיות ...מותר לשתות אך לא לנהוג
                                               מותר ורצוי להנות עם חברים אך לא לפגוע בהם
                                               ויותר מכל חייבים להנות לצחוק ולהיות מאושרים
                                              איזה חג כייפי,,אני מחכה לראות מחר את כל הילדים בגן מחופשים
                                              הכי מתוק בעולם!!!    
                                                                             תרגישו חופשי להתחפש!
חג פורים שמח!
17/03/11 16:54
1צפיות
הילדים חגגו פורים בשיעור עברית שלהם, וביום ראשון יש מסיבה של חב"ד בסיאול, אז יהיה שמח פה..
אם אני אצליח אני גם אקפוץ לסיאול מחר לרכוש אוזני המן (כן אין לי ניסיון בלהכין לבד)
מאחל לכולכם הרבה אושר בחג מיוחד זה
ממליץ לכם ליקרוא את מגילת אסתר לקראת החג, זה ספר קריאה מהנה ביותר, ממש דרמה טלויזיונית מרתקת, רק בלי הטלויזיה
º
פורים שמח!
17/03/11 19:08
2צפיות
פורים שמח!
º
פורים שמח!
17/03/11 20:37
4צפיות
º
חג פורים שמח לכולם!
18/03/11 02:11
6צפיות
חג פורים שמח לכולם :)) איך אומרים חג שמח
18/03/11 16:33
1צפיות
בקוריאנית?
פורים שמח!!
18/03/11 17:27
ואני גם מצטרפת לשאלה,איך אומרים חג שמח?
חג שמח! בקוריאנית...
19/03/11 03:26
1צפיות

명  절일  축  하 합니다
אז זה בעצם יוצא ככה?
19/03/11 19:49
1צפיות
מיונג צ'ול יל צ'וקה האפנידה
תיקון...
20/03/11 03:00
     כאשר האות   ㄹ    בין    התועות קוראים  אותה  כמו  "ר"    명   절 일 .... אבל  אם היא  נמצאת  בסוף  העברה  או  לפני  העיצור  אז  קוראים  אותה  כמו  "ל"  ...אני  מקווה  שההסבר  שלי  מספוק  ברור...?    חג  פורים  שמח!  
עוד תיקון קטן
20/03/11 03:19
     האות  "ㅂ"   לפני   "ㄴ" צריך  לקרוא    כמו  "ㅁ''        לדוגמה:   합니다 (  קמנידה )    갑니다 (המנידה)    
תודה על ההסבר אבל תוכלי להסביר עוד פעם את
20/03/11 15:25
העניין עם ה"ל" כי אני לא רואה שם שה"ל" נמצאת הין שתי תנועות כדי שתהיה ר

תודה!:)
תשובה...
20/03/11 16:31

절  을      האות   "ㄹ"   בין   האותיות   "ㅡ"   "ㅓ"
º
הבנתיתודה!
20/03/11 21:02
1צפיות
||חג פורים שמח לרון ולכל חברי הפורום
18/03/11 19:23
אוהבת את כולכם
º
פורים שמח!
18/03/11 20:31
2צפיות
חג פורים שמח לכולם
19/03/11 13:05
2צפיות

זה החג שאני הכי הכי אוהבת!

מאחלת לכולם חג שמח מלא באהבה תחפושות ובאוזני המן:)

אני השנה מתחפשת לגיישה, בטיול האחרון שלי השנה לקוריאה יפן קיניתי יוקטה ואת כל הליבוש..
ככה שיצא מדהים ומושקע!
רון שלום רב, 안녕하세요
16/03/11 12:01
9צפיות
אנחנו כאן צופים בחדשות מיפן בדאגה גדולה
לגבי הכורים שלהם, אתה בודאי גם עוקב אחרי החדשות משם..
רציתי לדעת איך הקוראנים מגיבים לזה ...האם יש פאניקה
בכל אופן אתם הכי קרובים אליהם...
אם תוכל לתת לנו סקירה קטנה  משם
נודה לך מאוד  
מפורסמים קוריאנים תורמים ליפן
16/03/11 13:22
6צפיות
היי!
אני ואחותי חברות בפורום אסיה תרבות ופנאי(וכותבות ביחד באותו שם משתמש...), ושיתפתי שם חדשות שליקטתי ותרגמתי.
מקוות להשתלב גם בפורום הזה!

הנה החדשות:

***תורגם ע"י גלית***

------------------------------------
השחקן באה יונג ג'ון (Bae Yong Joon, שיחק בWinter Sonata) אהוד מאוד ביפן, ובטוב ליבו החליט להעניק 900,000$ ליפן מוכת האסון.
הסוכנות שלו מסרה: " לאחר ששמע כי ביפן יש אספקה וציוד מוגבלים, באה יונג ג'ון החליט לתרום במהירות מיליארד וון (שזה 900,000 דולר אמריקאי) לעזרה מיידית, בתקווה שיעזרו להחשת ההתאוששות. הכסף יועבר דרך סוכנות התיירות היפנית(Japan Tourism Agency) שתחלק אותו בין ארגונים שונים המעורבים במאמץ העזרה להתאוששות מהצונאמי/רעידת האדמה. באה יונג ג'ון גם מאוד מודאג באשר לנפגעים מחוסרי המזון והציוד הבסיסי, לכן החליט לספק מזון, שמיכות, ומוצרים אחרים".

באה יונג ג'ון הוא לא השחקן היחיד שתורם כסף למדינה השכנה, וכמותו גם קים היון ג'ונג(SS501, שיחק בBoys Over Flowers ובMischievous Kiss) וג'אנג גון סוק(שיחק בYou're Beautiful ובMarry me Mary) שזוכים לאהבה רבה ביפן, החליטו לתרום 100,000$ ו120,000$ בהתאמה.
ג'אנג גון סוק הודיע: "אני מקווה שהנפגעים יוכלו לחזור לחיים נורמליים בקרוב".

הסוכנות של קים היון ג'ונג ביפן אמרה כי הכסף נועד לאזורים הנפגעים, ולמען הנפגעים עם הצרכים הגדולים ביותר. קים היון ג'ונג אמר "ליבי דואב כל כך לשמוע על כך. אני מקווה שכולם יכולים להישאר חזקים... אנשים רבים התלכדו במשבר הזה. כולם, בבקשה, בואו יחד עם לב אחד(?) "Everyone, please come together with one heart") "

ההודעה של קים היון ג'ונג לנפגעי רעידת האדמה

"אני שולח תנחומים עמוקים לנפגעי רעידת האדמה שהתרחשה באזור הצפון-מזרחי של האוקיינוס השקט.
ב11 למרץ שמעתי על רעידת האדמה שהתרחשה בצפון-מזרח האוקיינוס השקט. אני מאוד מודאג לאחר שנודעתי על הנזק הנורא שנגרם כתוצאה מרעידת האדמה.
מלכתחילה, האירוע היה אמור להתקיים היום(היה אמור להיות לו היום אירוע קידום), וציפיתי לפגוש את כולם. אבל בגלל האסון שקרה נאלצנו לבטל את התוכניות לבקר ביפן.
איני יודע אם כל הנפגעים מרעידת האדמה הם במצב נורא או לא, אבל אני באמת מקווה שכולם ישמרו על בריאותם, וממשיך להתפלל שכולם יחזרו במהרה לחיות בביטחון ובשלווה.
אני מחכה ליום בו אוכל לראות את כולם במיטבם".

גם השלישיה JYJ שלחו הודעה ליפן

"שלום. אנחנו JYJ.

ג'אה ג'ונג(Jaejoong): "איני יודע במה להתחיל. בעקבות האסון הבלתי צפוי, רבים ביפן שקועים ביגון ובפחד, ואנו יודעים שביניהם נמצאים המעריצים היקרים שלנו, וליבותינו דואבים. אנו מתפללים למען אלה שהלכו לעולמם כתוצאה מרעידת האדמה שאירעה ביום שישי ולמען ביטחונם של אלה שעדיין נעדרים".

יוצ'ון(Yoochun): "נגולה אבן מליבנו לאחר שיפן שחררה הודעת הרגעה, בצל פני האימה והאסון. אנו מאמינים שהאסון הזה הוא לא רק העצב של יפן אלא של כל בן אנוש. אם כולנו נתמלא תקווה ואומץ, אנו מאמינים שהעננים יעלמו בקרוב והשמש תזרח שוב".

ג'ון סו(Junsu):" ביום רעידת האדמה הייתי בטוקיו, והייתי בשוק. לכן אני דואג לשלומם של הנעדרים היפנים, כולל הקוריאנים-יפנים. אנו בודקים את העיתונים וצופים בתקשורת(בחרדה). אנא אזרו כוחות למרות הקשיים. אנו מקווים לצבור כוחות אחד עם השני.
אנו, JYJ,  נחלוק איתכם".

"מקווים להיפגש עם כל המעריצים היפנים בקרוב. אנו מייחלים לפגוש את כולכם. ואנחנו אוהבים אתכם".

הם גם הודיעו בוידאו: http://www.youtube.com/watch?v=H5sJ2zpRUBU&feature=player_embedded#at=48

תרגום לוידאו:
"שלום, כאן JYJ. איננו יודעים מהיכן להתחיל. שמענו שרעידת האדמה הגדולה והבלתי צפויה ביפן גרמה נזק רב להמון אנשים ביפן. ליבותינו דואבים מאוד ושקועים בעצב.  ביפן נמצאים מעריצינו היקרים והרבה אנשים שתמכו בנו ואהבו אותנו. ליבותינו דואבים מלחשוב על כך. אנו, JYJ, נתפלל ממקום מושבנו שהדברים יסתדרו מהר ככל האפשר כך שכולם ביפן יהיו בסדר. היו חזקים כולם".

גם Tohoshinki שחררו הודעה:

"מאוד הופתענו לשמוע את החדשות על רעידת האדמה והצונאמי, ואנו דואגים לשלומם של מעריצינו ומכרינו ביפן. אנו באמת מקווים מעומק ליבותינו שכולם בסדר. הנזק גדול, ואיננו מסוגלים לתאר עד כמה כואב זה עבורכם. אנו מתפללים שכולכם תוכלו לחזק אחד את השני".

גם השחקן סונג סונג הון(Song Seung Hun, שיחק בMy Princess, Autumn Tale ועוד) תרם כספים ליפן- 175,000$(200 מיליון וון), שהועברו לכוחות החילוץ ביפן. כוחות החילוץ היפנים(Salvation Army) הודיעו כי הוא העביר להם את הכספים ישירות לחשבון קופת הצדקה.
סונג סונג הון אמר, "זה כל כך שובר את הלב לראות את אשר קרה ביפן, לכן הייתי חייב לעזור ולו מעט, והבנתי שעזרה לכוחות החילוץ תהיה הכי טובה. אם מישהו יכול לתרום משהו קטן, שינוי גדול יכול להתרחש".
בינתיים, ב19 במרץ אמור להתקיים בסיאול אירוע צדקה של כוחות החילוץ.
----------------------------------

עידכוני הטוויטר של JYJ
http://community.livejournal.com/omonatheydidnt/6174581.html#cutid1

חלק מהאימרות:

ג'ונסו(Junsu): יפן, הארץ השכנה הכי קרובה אלינו... כאבכם הוא כאבנו... כולם, אנא התאחדו בתפילה למענם~

ג'אה-ג'ונג(Jaejoong)  שלח את תקוותיו לעם ביפן :"כולם ביפן, אני מייחל לשלומכם".

איך הם מתחשבים! פשוט לב זהב

קארה(KARA) הודיעו כי כל ההכנסות מהסינגל החדש שלהן יועברו לכוחות ההצלה ביפן.
נציג הבנות דיווח: "חברות KARA דואגות לעם ולמעריצים ביפן שהפגינו כל כך הרבה אהבה. הן מתעדכנות במתרחש דרך הטלוויזיה והאינטרנט... הן חיפשו דרך לעזור לנפגעים, והחליטו לתרום את הכסף מהסינגל החדש שלהן".

הסוכנות YG Entertainment (שמנהלת את הלהקה ביג באנג, 2NE1...) דיווחה כי תתרום למאמצים ביפן 500,000$.
הסוכנות החלה בקמפיין צדקה לפני ארבע שנים, דרכו הם עוזרים לארגוני צדקה שונים ע"י תרומת כספים ממכירת האלבומים שלהם.
השנה, YG Entertainment החליטה לתרום 500 אלף דולר לקרנות סיוע החירום.
נציג הסוכנות אמר: "אנו עדיין שוקלים לאיזה ארגון בדיוק לתרום. כספי תרומות נלקחו ממכירת האלבומים, והמוני מעריצים יפנים לקחו חלק בקמפיין במהלך השנים. התרומה נועדה לגמול על התמיכה שהמעריצים היפנים הפגינו כלפינו. קמפיין התרומות תמיד נעשה בסוף השנה, אך בעקבות האסון ביפן, החלטנו להקדים אותו כדי לעזור לכוחות החילוץ. כולנו מאוד מודאגים מההשפעות של אסון הטבע על העם".

להקת הבנות SNSD כתבו באתר שלהן ביפנית:

"אנו משתתפות בצערכם, הנפגעים. אנו רוצות להביע את תנחומינו העמוקים לנפגעי רעידת האדמה. שמענו על האסון כשהיינו בתאילנד. מאחר ואנו פעילות ביפן, אין זוהי בעייתו של זר, וכל חברות הלהקה מודעות לכך. אפילו עכשיו, לאחר האסון, צונאמי ואסונות מתרחשים וישנה סכנה ממשית. המצב הנוכחי מכאיב לליבותינו. אנו מתפללות מעומק ליבותינו שכולם יתגברו על הקשיים בשלווה".

מפורסמים שתרמו עד כה:
Bae Yong Joon, Ryu Shi Won, Choi Ji Woo, Kim Hyun Joong, Jang Geun Suk, Lee Byung Hun, Song Seung Hun, KARA.

תודה בנות!!!!!!!!!!!!
16/03/11 13:33
10צפיות
תודה בנות על המידע ,,תמשיכו ליידע אותנו בפורום זה.
תודה על העידכון
16/03/11 17:18
1צפיות
מעניין מאוד לקרוא.
אישתי עוקבת אחרי החדשות מיפן יותר ממני דרך הערוצים מיפן ומקוריאה. בקוריאה אנשים עדיין עוקבים בחדשות. אבל פחות.
אני קצת שקוע בעבודה השבוע, אז פחות יוצא לי לעקוב.
תודה...
17/03/11 00:50
1צפיות
כל  הכבוד!
º
תודה בנות נהנתי לקרוא תודה
19/03/11 13:12
2צפיות
גלעד שליט!!
15/03/11 07:32
2צפיות
היום ב11 למשך 5 דקות נעצור כל פעילות למען גלעד שליט!!
º
5 שנים יותר מידי :(
15/03/11 09:49
1צפיות
תודה!!
15/03/11 11:15
תודה לכל החברים שישתתפו בהזדהות של גלעד...
אלעד צפני מגיע ל-
14/03/11 12:21
6צפיות

אלעד צפני מגיע לתפוז!
לאורך העונה התאהבנו באלעד: צחקנו איתו, בכינו איתו, התאכזבנו איתו ומעל לכל - תמכנו בו.
מי היה הכי קרוב אליו בבית? מי להשערתו תהיה חמישיית הגמר? ומדוע הודח, לדעתו?
אחרי 95 יום בבית ורגע לפני הגמר אלעד צפני - הגמד הכי ענק יצא מהבית אל אויר העולם והוא ישיב על שאלותיכם אליו בפורום הרשמי בשעה 16:30:

עינב ג'קסון כהן מגיעה לתפוז
לקראת צאתו של אלבום הבכורה שלה, תגיע בשעה 17:00 עינב ג'קסון כהן - הזמרת, היוצרת והתלתלים לפורום רוק ישראלי, כדי להשיב לשאלותיכם אליה.
כולם מוזמנים!

כל מה שרציתם לדעת על יזמות וניהול עסק - באינטרנט
אלי שביט - יזם אינטרנט, איש עסקים והמפתח של השיטה הייחודית להכנת יזמים יגיע בשעה 18:00 להתארח בפורום יזמות וניהול עסק ולענות על שאלותיכם בנושא סטארט-אפים, יזמות באינטרנט, ניהול עסקי ועוד.
בואו להעלות את שאלותיכם כבר מעכשיו:

מהם היתרונות של מתכונים בריאים? זקוקים לרעיונות למתכונים בריאים ומגוונים?
בשעה 21:30 תתארח בפורום דיאטות ואורח חיים בריא יערה אלון (שרי) - דיאטנית קלינית ובעלת הבלוג "בישולוג - בישול עם היגיון", תשיב לשאלותיכם ותתן טיפים ל"הבראת" ושיפור מתכונים מבחינה תזונתית, ללא התפשרות על הטעם:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?for...

לכבוד פורים: זוכים במוצרי איפור שווים
פורום איפור וציור גוף בתפוז בשיתוף פליקס שטיין מזמינים אתכם להשוויץ באיפורי הפורים שלכם ואולי לזכות בפרסים מדהימים.
העלו תמונה של איפור פנים וגוף שיצרתם לכבוד פורים - ואולי תזכו בערכת Felix Shtein essence of beauty בשווי אלפי שקלים!

מה זה צונמי? מאיפה הוא מגיע ומה הוא יכול לעשות?
בסימן האירועים האחרונים ביפן, דף הבית הראשון שלי ואתר בריינפופ הכינו סרטון הסברה מיוחד לילדים שמתעניינים ורוצים לדעת יותר בנושא.
הקליקו:
http://www.myfirsthomepage.co.il/mfhp/brainpop/bra...

הריונית, שימי לב - הצחוק בריא לעובר!
גולשות תפוז ההריוניות מוזמנות לערב סטאנד-אפ של ליטל שוורץ, לנשים בהריון בלבד!
הקליקי, עקבי אחר ההוראות וצאי לערב של צחוק והנאה ובנוסף קבלי מאיתנו מתנה בשווי 100 שקלים:
http://www.tapuz.co.il/shilav

תחרויות נמשכות:

מגילת אסתר - קצת אחרת...
כולנו מכירים את סיפור המגילה הרגיל. אך האם אי פעם שמעתם את הסיפור ורציתם להכניס לסיפור אלמנט של פנטזיה, או סצינת קרב מרתקת בשטחי פרס? עכשיו מגיעה ההזדמנות שלכם!
אמא"י, בשיתוף עם תפוז, מכריזים על התחרות: "סיפור המגילה - קצת אחרת"!
כתבו לנו בפורום מדע בדיוני ופנטזיה את סיפור המגילה בצורה הכי מקורית שאתם יכולים ואולי תזכו בכרטיס זוגי לכנס "הארוקון" 2011 - הכנס המנצח של פורים!

כותבים סיפור על זמן - וזוכים בפרסים
נושא הזמן העסיק סופרים רבים במהלך השנים והפך לאחד המוטיבים המרכזיים באומנות בכלל ובספרות בפרט.
פורום כותבי מד"ב ופנטזיה מזמין אתכם להעלות סיפור מדע בדיוני או סיפור פנטזיה הקשור לזמן ואולי לזכות בספרים מדהימים, מתנת הוצאת "אופוס":
נצל"ש , מה זה השיר הזה?
14/03/11 16:20
1צפיות
김수한무 거북이와 두루미 삼천갑자 동방삭
치치카포 사리사리센타, 워리워리,새프리카
מסיקרט גרדן
כתבי לא בהאנגול
14/03/11 18:23
1צפיות

ואז אפשר יהיה להתיחס, גם למי שלא קורא את השפה.

אפשר ?

קים סו האן מו ... אורך חיי הזהב
14/03/11 18:28
1צפיות

שאלת גם בפורום המקביל ... הנה שוב התשובה

הדקלום של ג'ו וון, כל פעם שהוא חושב על ומדמיין את רא-אים

לפני הרבה הרבה שנים, אדם אחד משושלת בה בכל דור בן יחיד,
התייעץ עם מומחה לשמות איזה שם לתת לבן היחיד שלו, שיסמל חיים ארוכים.
כל מה שהציע המומחה לשמות, נדחה על ידי האיש והוא ביקש:
"שם ארוך יותר, ארוך יותר". כך הפך השם לארוך מכדי לבטאו במהלך חיי אדם אחד.

השם שנבחר היה – 'קים סו האן מו ....'
יום אחד 'קים סו האן מו ....' נפל לנהר. עובר אורח קרא לעזרה.

"הצילו 'קים סו האן מו ....' נפל לתוך הנהר".
אבל, בזמן שהוא קרא לעזרה, 'קים סו האן מו ....' טבע.

משמעות השם:

קים-סו-האן-מו = שם משפחה קים, גיל אינסופי

קאו-בו-גי-ווא דו-רו-מי = צב ועגור = סמלים מסורתיים לחיים ארוכים

סאם-צ'ן-גב-ג'ה דונג באנג סאק = לפני זמן רב, גר בסין אדם בשם דון באנק-סק.
הוא חי "סאם-צ'ן-גאב-ג'ה" שנים = 3,000 כפול 60 = 18,000 שנים

צ'י-צ'י-גא-פו = שם של מישהו שחי חיים ארוכים באפריקה

סאריסאריסאנטה, ווריוורי, סאפאוריקה = שמות של אנשים דמיוניים שחיו חיים ארוכים

מו-דו-סאל-לה = מתושלב שחי 969 שנים, לפי התנ"ך [
ספר בראשית פרק ה', פסוק 27] (שילוב אנגלית-קוריאנית)

גו-רם-יי = עננים המסמלים קיום אינסופי, ולכן הם חיים יותר מאשר מתושלח.
לכן כדאי להיות ענן יותר מאשר מתושלח

האו-רי-קא-אין = קוראינגליש להוריקן, שבעצם אומר שלעננים אין משמעות קיום
אם ההוריקן מעיף אותם, ולכן עדיף להיות הוריקן ולא רק ענן

דאם-ביו-רק = קיר, להוריקן אין משמעות אם אתה עדיין עומד למרות שההוריקן מעיף אותך,
ולכן עדיף להיות קיר ולא הוריקן

סאו-סאנג-וון-אה = עכבר – מסוגל ליצור חור בקיר, מחליש אותו והוא יפול בהוריקן,
לכן עדיף להיות עכבר ולא קיר

גו-יאנג-יי = חתול ...

בא-דוק-יי-נון = כלב... (ממש חד גדיא נהיה פה ..)

דולדולרי = שם מקובל לכלבלב

º
אהבתי את הפירוש !!!תודה
15/03/11 13:37
4צפיות
קולנוע קוריאני
13/03/11 16:41
29צפיות
אני לוקחת קורס על קולנוע קוריאני וכל שבוע אנחנו רואים סרט אחר. חשבתי, במסגרת הניסיון להחיות את הפורום, לחלוק איתכם את החוויות והרשמים שלי מהסרטים בתקווה שזה יהפוך לדיון.
הסרטים שראינו עד כה הם "שבעה צעדים", "הצילו את הכוכב הירוק" ו"זכרונות מרצח."
האחרון מבוסס על מקרה אמיתי של סדרת רציחות שלא פוענחו.
האם מישהו ראה את הסרטים? תגובות?
בהמשך היום אני מקווה לכתוב תקצירים של הסרטים למי שיהיה מעוניין לצפות בהם.
את אלה לא ראיתי, אבל
13/03/11 21:49
5צפיות

במקום אחר היה דיון על ניתוחים פלסטיים, שהקוריאנים והיפנים "מצטיינים" בהם

הסרטים שראיתי - במקרה בערוצי הכבלים -

סרט אחד הוא על בחורה שעוברת ניתוח פלסטי, החבר לא מזהה,

אח"כ הוא עובר ניתוח,

היא עוברת עוד כמה ניתוחים ... בלגאן שלם.

היה גם סרט אחר - למה הם עושים סרטים קשים ? אני צריכה סרט נחמה קוריאני

(יש לי על הכוונת) ... על הנזיר שחי עם הילד על סירה, במנזר מנותק בנהר.

ועוד סרט - הקשת ... גם קשה.

אולי תראי משהו יפני לאות הזדהות
13/03/11 22:04
2צפיות
אומנם אנחנו  בפורום קוריאה עם כל הכבוד
אבל עכשיו צריכים  לפרגן ליפנים
אם את רוצה לצאת מהמועקה ,תראי את " הבוס שלי הגיבור שלי"
יש לה גם תרגום עברי...........פארודיה על היאקוזה , מצחיק ומהנה מאוד.
מומלץ ביותר
וזה נמצא היכן ?
13/03/11 22:18
2צפיות

אני מתחילה להתרגל ליפנים חחחחחח

היום פגשתי כמה

הם שונים מהקוריאנים והסינים שאני פוגשת בדרך, פה ושם.

היום למשל - בשונה ממפגשים אחרים - הפנים שלהם היו עצובות מאוד

(ולא משום שביקרו באתר זה או אחר)

בבקשה מכאן יקירתי
14/03/11 01:02
2צפיות
זה התרגום העיברי
http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_67867.htm

ומכאן את הפרקים( תבחרי את התרגום האנגלי)
http://lets-look.com/index.php?/topic/171-my-boss-...

לבסוף צריך לחבר את החלקים של כל פרק(את בטח יודעת איך)
עם התוכנה הזו:
hjsplit.exe
אריגטו, ימתין לסופ"ש
14/03/11 18:29
1צפיות

או משו כזה.

קולנוע קוריאני ...
14/03/11 01:11
1צפיות
שלום  לך    kim87!
  איפה    הקורס   מתקיים...?  
  לא  ראיתי  את  הסרטים  האלה.
ובקשר  לפורום  את  צודקת|
יוזמה מבורכת תודה
14/03/11 10:33

אני מהסרטים שראית ראיתי את "שבעה צעדים"- בפעם הראשונה שציפתי בסרט לא ידעתי על מה מדובר
וזה היה הפתעה לחלוטין! אני זוכרת שהייתי בשוק ואמרתי מה יש סרטים כאלו? כי זה היה מאוד מזמן!

ואז שהכרתי את הראש היפני וראיתי דרמה בסגנון אני כבר לא מזדעזעת.

הסרט איכותי ביותר כמה שהסרט מזעזע וקשה לצפייה - העלילה והשחקנים הנהדרים והצילום
אני אישית מאוד אהבתי את הכל למרות העלילה!

את יכולה לתת תקציר בקצרה על 2 הסרטים השניים? ואיפה אולי אפשר לראות?

אני מאוד אוהבת את הקולנוע הקוריאני אני חושבת שהם כל כך משקיעים שזה מדהים וחויוה לצפות!

תודה רבה לך :) היה מאוד כייף להשתתף!
אשמח לשמוע את דעתך על הסרטים
14/03/11 11:15
2צפיות
את הסרטים האלה עוד לא ראיתי. למי שלא שם לב, יש לנו בהודעות נבחרות כמה סרטים שכתבו עליהם.
º
|4Uאני כבר צפיתי בל הרשימהאשמח לעוד המלצות
14/03/11 11:46
14צפיות
רשימה מכובדת. ראיתי את הרוב
15/03/11 21:35
אולי כדאי ליצור שרשור סרטים חדש? למשל עם הסרטים שיצאו בשנת 2010? זאת היתה שנת קולנוע פוריה ביותר בקוריאה.
האמת היא שבפורום אסיה השכן יצרנו כמה שרשורים כאלה לא מזמן. אבל אפשר גם כאן
קצת על הסרטים
14/03/11 21:40
1צפיות
"שבעה צעדים" (OLDBOY)
http://www.seret.co.il/movies/s_movies.asp?MID=158...
הסרט בהחלט עושה רושם מאוד חזק ונשאר (או נתקע) בראש למשך הרבה זמן. הוא היה אלים מדי לטעמי ולמרות שהנושא עצמו הוא סוגייה מעניינת הדרך שלו הייתה יותר מדי in your face.

"הצילו את הכוכב הירוק" (save the green planet)
http://en.wikipedia.org/wiki/Save_the_Green_Planet...
גם הוא היה מעניין אך אלים מדי. מה שהיה מעניין בו לטעמי הוא האמביוולנטיות שנשארת עד הסוף. לדעתי זה אחד המאפיינים של הסרטים שראיתי עד עכשיו וגם של הסדרות שיצא לי לראות. מאוד נדיר למצוא מישהו שהוא לחלוטין רע או לחלוטין טוב (בניגוד לקולנוע האמריקאי שבו העולם מחולק ל"טובים" מול "רעים")

"זיכרונות מרצח" (memories of murder)
http://www.third-ear.com/p_prod.aspx?id=26628
הסרט מבוסס על מקרה אמיתי של סדרת רציחות שלא פוענחו. הסרט מעניין באופן שבו שני השוטרים מתנהלים (הצעיר מסיאול והמבוגר מהכפר כל אחד ושיטותיו) ובדרך שבה הבמאי מהתל בצופה והצופה אינו יודע עם מי להזדהות. האם להזדהות עם החשודים או עם השוטרים? הבמאי של הסרט הזה נחשב למלך הפרטים הקטנים והוא אכן כזה. אני לא מומחית בקולנוע, אבל גם אני שמתי לב ללא מעט פרטים קטנים שבונים אווירה ומוסיפים לסרט.

בניגוד לסרטים האלה שרואים בהם עירום ואלימות קשה, הסדרות שראיתי מאוד נקיות מדברים כאלה. ממה אתם חושבים נובע ההבדל? (יש לי כמה הנחות משלי, אבל הייתי שמחה לדעת מה דעתכם)
ורון, הבנתי שהסרטים האלה זכו להצלחה גדולה גם בקוריאה. מה הקוריאנים מצאו בהם? מה היו הדברים שדיברו אליהם ושהם אהבו? (אם אתה יודע...)
לגבי ההבדל בין סרטים וסדרות
14/03/11 23:34
3צפיות
סדרות מיועדות לטלויזיה,לצפייה לכל המשפחה. טלויזיה פתוחה לכל ולכן יש הגבלות חמורות על רמת האלימות והסקס.
בקולנוע אפשר להגביל כניסה לפי גיל, אז זה פחות בעייה.
אני באופן אישי אוהב אקשן, אבל לא מתלהב מאלימות. אני לא חושב שיותר אלימות ויותר דם זהמרשים.
הגבלת הגיל היא קצת תאורטית, כי כיום בני נוער יכולים להוריד הכל, אבל לפחות בבית אפשר להגביל ילדים, והמשפחה יכולה לצפות בדברים בייחד.
זה אגב דבר שחסר בישראל כיום. רוב הסדרות האמריקאיות מתאימות לקבוצות יותר מצומצמות. (נוער, צעירים, גברים, נשים, וכד')

לגבי סוד ההצלחה של הסרטים האלה, אולי אני אצליח לעשות סקר קטן, נראה.
התרגומים של שמות הסרטים לפעמים פשוט...
15/03/11 21:55
2צפיות
לא יודעת מה לומר.
רק עכשיו ראיתי שסרט שבעה צעדים זה OLDBOY הידוע. סרט חזק מאוד וקשה מאוד מאוד. מי שלא יודע, הוא סרט שני מתוך טרילוגיית סרטי הנקמה של הבמאי פאק צ'אן אוק (Park Chan-wook).
בדיוק קראתי ידיעה על כך שהבמאי מתחיל לצלם סרט חדש, לראשונה סרט דובר אנגלית. בתפקיד הראשי לפי הידיעה מתוכנן להיות קולין פרת שלקח את אוסק השנה על "נאום המלך". בנוסף תצטלם בסרט גם ניקול קידמן ומיה ואסיקובסקה (זאת שאליסה בארץ הפלאות). תסריטאי - ונטוורט מילר הוא מייקל סקופילד מהנמלטים. שם הסרט המתבשל הוא Stoker
כתובות אינטרנט מצורפות:
ראיתי את הזכרונות מרצח
15/03/11 21:31
מאוד הרשים אותי. מאז הסרט הזה אני עוקבת אחרי כל מה שהשחקן קאן סונג משחק בו. בינתיים לא היו הרבה אכזבות. שחקן מעולה.
מה שהרשים אותי במיוחד בסרט הזה  זה שיש בו מן תערובת של סגנונות. מצד אחד מתח, מצד שני תיאור חיים מאוד רגיל יומיומי. וגם קצת אלמנטים קומדיים והרבה פסיכולוגיה. לא הייתי ממליצה לראות את הסרט הזה לכל אחד. רק למי שאוהב סרטים שגורמים לך לחשוב. הרבה לחשוב
ז'אנרים
15/03/11 21:52
שילוב הזא'נרים באופן שבו הקוריאנים עושים את זה מאוד אופייני לחלק ניכר מהסרטים שלהם. בניגוד לאמריקאים אצלם יש באמת סלט של ז'אנרים ונניח קומדיה רומנטית וסרט אקשן משתלבים יחד אבל לכל אורך הסרט, אצל הקוריאנים החיתוך בין הזא'נרים מאוד חד.
הסרט באמת לא מתאים לכל אחד אבל הוא עשוי מצויין מכל בחינה ואפשר להנות ממנו מאוד (למרות הנושא הקשה).
מסכימה עם כל מילה
15/03/11 21:57
רעיון יפה להביא כל פעם כמה סרטים לדיון. אני מעריצה גדולה של קולנוע קוריאני. אשמח להשתתף בדיון
האם משהו ראה את the influence
16/03/11 11:32
1צפיות
הורדתי וטרם ראיתי
סרט בדיוני או דמיוני , המליצו עליו מאוד
אני מבקשת התרשמות אם אכן משהו ראה אותו
שחקן ראשי (מאייריס) byon hoon
תודה
Failan
15/03/11 22:01
סרט מאפיה קוריאני.
http://en.wikipedia.org/wiki/Failan
למרות שהסרט משנה טון באופן מאוד חד וצריך להתרגל אני מאוד אהבתי אותו. הוא לא אלים מדי (למרות שהם הולכים מכות, נו, מאפיה...) אבל החלק השני הוא עדין ושקט.
הסרט "המשרתת" אמור להגיע לישראל?
16/03/11 09:20
2צפיות
מישהו ראה?
ראיתי. האמת, לא נפלתי
16/03/11 09:35
2צפיות
סרט איכותי, מרגש והסיפור מקורי אבל לא התלהבתי ממנו משום מה
ראית בישראל?............
16/03/11 10:58
ותודה על התגובה
מה זה בישראל? לא בקולנוע
16/03/11 11:05
הורדתי באינטרנט עם תרגום לאנגלית
º
סבבה ממ הוא אמור להגיע לקולנוע....
16/03/11 11:44
1צפיות
שלום!! אני חדשה בפורום הזה במקרה נתקלתי בו.גם
21/03/11 13:22
2צפיות
אני התחלתי לראות סרטים קוריאניים. והרשימה שלי ארוכה. האחרון שראיתי הוא BREATH  מסופר על אישה שמגלה שבעלה
בוגד בה, והיא מפתחת יחסיים עם אסיר נידון למוות.. מרתק ,משחק מעולה, עוד סרט יפה שראיתי הוא The Naked Kitchen  מספר על
שף של מסעדה, שמזמין את החבר הכי טוב שלו מפריז,כדי שיעזור לו בהרכבת תפריט. ובהתפתחות מערכת יחסים בין שלושת הדמיות. מעניין מאוד.
The Servent מספר על משרת של איש אציל מתקופת הקיסרים . שמתאהב בבת של מנהל בית מרזח.  Lovers Vanished מספר על אסיר חולה באידס,
שבורח מהכלא ומגיע אל נערה שעוזרת לו. דרמתי מאוד.
º
ברוכה הבאה לפורום
24/03/11 08:28
4צפיות
GAM-SA-HAM-NEE-DA על הברכה. אני שמחה
24/03/11 23:26
3צפיות
שמצאתי את הפורם הזה. תמיד נעים להיכנס ולהתעכן בכל מה שקורה
בקוריאה. ובכל הדברים המעניינים שיש בתרבות של הקוריאנים.
º
זה קורס של ד"ר לי בהר הצופים?
27/03/11 12:00
6צפיות
קוריאנית
13/03/11 13:18
5צפיות
שלום לפורום,
רציתי לשאול אם יש מקור אינטרנטי לדקדוק קוריאני?
התחלתי ללמוד קצת בכוחות עצמי, ובגלל שאני לומדת יפנית אני רוצה הרבה דימיון במבנה המשפט....
יש מישהו שיכול לסייע לי בקוריאנית?
קמסה המנידה
מקווה שיתנו לך המלצות
13/03/11 14:38
3צפיות
בינתיים, תעייני בקישורי הפורום. ניסיתי לאסוף שם המלצות במשך הזמן והצטברו כמה. (מצ"ב)
אם משהו משם לא עובד, נא לעדכן.
אם יש לכם אתר מועיל ללימוד קוראנית שלא ברשימה, נא לעדכן.
מי שלומדים קוריאנית תוך שימוש באינטרנט, מוזמנים לספר לנו במה משתמשים.
אני משתמש כיום בעיקר בספרים כשיש לי זמן.
כתובות אינטרנט מצורפות:
אתר ללמוד קוראנית ביוטיוב
13/03/11 17:33
2צפיות

הסידרה הזו מאוד ידידותית ונוחה
והמורה עם חוש הומור קטן ומקסים........
אני נעזרתי בו המון
בהצלחה

http://www.youtube.com/watch?v=djB05a4ntQ4&feature...
לימוד קוריאנית!!!
13/03/11 22:22
2צפיות
אני בתקופה האחרונה לומדת את השפה יותר טוב ,,עם קוריאנית חמודה שגרה בתל אביב
ואנחנו אימצנו אותה למשפחתנו בשמחה ,,כל יום שישי היא מלמדת אותי מילים ומשפטים בקוריאנית ואני מלמדת אותה את אותם המילים בעברית
ככה אנחנו משפרות את השפה ...את האותיות והעיצורים  למדתי דרך האינטרנט,,
אני יודעת
13/03/11 22:58
1צפיות
על מי את מדברת.......
גם אני התחלתי ללמוד איתה באותו אופן שבו את לומדת.... ואני מודה לה מקרב לב על התשומת לב והסבלנות. אבל בגלל שיש לי רקע ביפנית והשפות דומות מבחינה תחבירית, הייתי שמחה לו יכולתי להשוות איתה דברים שקשורים לתחביר ולדימיון בין שתי השפות.
אבל זה לא מנומס, וגם היא לא יודעת יפנית (עד כמה שאני יודעת). לכם אני מנסה למצוא מקורות נוספים שיוכלו לסייע לי.
ואת הכתב כבר למדתי...
תודה על התגובה!
נ.ב. החבר'ה מחיפה רצו שתבואי למפגשים בימי שלישי, האם תבואי?
לימוד קוריאני
14/03/11 01:30
1צפיות
האם  הקוריאנית  החמודה    מוכנה  לתת  שיעורים  פרטיים  ,כמובן  בתשלום!
תודה
איזה כיף שמצאת קוריאנית בתל אביב!
15/03/11 20:01
1צפיות
אני מתל אביב ואני לומדת את השפה דרך האינטרנט אבל כמובן שזה לא אותו הדבר בלי תרגול אמיתי.
לא מצאתי אף אחד מתל אביב שיוכל לעזור לי (פרט לasiaknowledge)אך הקורס שלהם מתחיל בימים שאני לא יכולה

איזה כיף לכן כל הכבוד
אתר מעולה והכי כיף - חינם!
16/03/11 16:22
4צפיות
http://talktomeinkorean.com

שיעורים בכתב ובקטעי סאונד, עם הסברים מעולים על מה שעומד מאחורי המילים, הפירוש שלהן, ואיך ומתי נכון להשתמש בהם.

ברמות עולות (1 עד 4 אם אני לא טועה) ושיעורי איאגי למתקדמים. אני לומדת משם...
תודה רבה
16/03/11 17:32
3צפיות
אני אשמח לבדוק אותו.
וואו אתר מעניין מאוד!
16/03/11 21:54
3צפיות
יש שם אפילו חוברות עבודה וMP3 וקבצי PDF להורדה חינם.
º
!감사합니다 U
16/03/11 23:39
4צפיות
לכל מי שטייל בקוריאה...
13/03/11 13:07
7צפיות
עם איזו חברת תיירות הייתם ממליצים לי לקחת טיול מאורגן לשם?
וכמה כסף לדעתכם אני צריכה לקחת מעבר לתשלום על הטיול....
לגבי התשלום
13/03/11 14:15
5צפיות

זה מאוד תלוי בך.

אני אישית בטיול שלי חשבתי גם יציאות מעבר בערב למעודנים או פאבים
וגם קניות וכו'

השאלה לכמה זמן את מתכוונת לטוס? ובתי מלונות או הוטלים? מה חשבת בתור מסלול?

קיצר אשמח לעזור לך אם תתני לי בבקשה עוד פרטים.

אני הייתי פעמיים בקוריאה פעם אחד ל 42 יום והפעם השנייה ל 7 ימים לכן יש לי קצת בתור טיול בלבד ידע :)

בהצלחה
היי אליס.
13/03/11 14:57
4צפיות
קודם כל תודה על הרצון לעזור

אני מתכננת ביחד עם בעלי לקחת טיול מאורגן ב"ה בסביבות יוני-יולי.

ואין לי מושג לגבי כלום.
בנתיים ממה שראיתי באשת טורס זה עולה בערך 2600 דולר לאדם לעשרה ימים.
השאלה הראשונה היא: האם טיול במשך כעשרה ימים יוזיל לי את הטיול בהרבה? כמה בערך זה יוזיל לי אם אני אסע עצמאית ולא מאורגן ל-10 ימים?
דבר שני: אם כבר מאורגן אז עם איזו חברה הכי מומלץ לסגור?
דבר שלישי: כמה כסף כל אחד מאיתנו צריך לבזבוז? בהתחשב שכן נרצה לצאת קצת, לאכול בחוץ, ולבזבז מעט, כמובן הכל בפרופורציה ולא מתכוונים לקנות כל מה שאנחנו רואים
דבר רביעי: מה יהיה מזג האוויר?

אשמח לתשובות ולכל מידע מועיל אחר.
תודה
בוקר טוב
14/03/11 10:45
4צפיות

עונה לגבי מה שאני יכולה :)

ראשית קראתי כאן בפייסבוק שיש קבוצה שמתארגנת לטיול מאורגן עם מדריכים ישראלים קוריאנים :)

לגבי המחיר בגלל שזה טיול מאורגן זה קצת יקר אבל זה תלוי.
לגבי הטיסות את יכולה להזמין לא דווקא דרך קוריאן איירלנס ולמצוא טיסות ב 700 דולר כמובן שהיה קונשין במקום אחר,
המחירים של קוריאן בדרך כלל זה בסביבות 1200 דולר עד 1500 דולר.

בתי מלונות זה תלוי מה אתם רוצים ואיפה המיקום?
אנחנו ישנו במקום מדהים חדר נקי וזה הוטל כיאלו בית מלון אצלנו לכל דבר וכו' המחירים לאדם זה בסביבות 35 דולר לאדם עד 100 וכו במלונות פאר תלוי מה אתם רוצים!
לי אישית היה חשוב מקלחת וחדר נקי מאוד ואיזור קרוב לכל מקום.

לגבי מאורגן זה קל ונוח יותר זה בטוח אבל ויש אבל ענקי אתם חייבים לעמוד בזמנים ולעשות מה שרוצים.
לגבי חברות מאורגנות אני אישית לא מכירה\ אני יודעת שמתארגנת כאן קבוצה מעבר אני לא יכולה לעזור.

אני אישית פעמיים הלכתי לא מאורגן אבל מאורגן כי ידענו מה אנחנו הולכות לראות ושם היה מאוד קל להסתדר ברכבות וכו'.

לגבי ביזבוזים אוכל מקומי זול מאוד קימפפ עולה 1500 וון שזה כמעט דולר וקצת וכו'
זה שוב תלוי כי חוץ מרכבות ואוכל שכל זה יכול לעלות לך גג ביום 20 דולר הכל תלוי בך!

אני יודעת שסרטים לא יקר שם היינו המון בבתי קולנוע בקוריאה, פאבים זה בחינם מעודונים זה 20 עד 30 וון לילה כולל שתיה.
הצגות זה מאוד תלוי בהצגה שאת רוצה לצפות.

את צריכה לחשב את כרטיסי הכניסה למקומות לדוג מגדל הנאם סאן \ או הארמונות( ארמונות זה בדרך כלל 1000 ווון או 2000 וון שזה כלום).

עוד פעם זה תלוי בכם.
ומה אתם אוהבים לעשות \ בדרך כלל שהולכים ל עשרה ימים מטיילים במרתון ורואים המון ככה שמגיעים לחדר בלילה ומעולפים אחרי הליכות, והמדרגות שיש בקוריאה!
באמת יוצאים מוקדם ופשוט לא חזורים כהכל חויוה מרתקת!

מקווה שעזרתי קצת אשמח לעזור במה שאני יודעת.

ובנות יקרות יש כאן מלאה בנות שטיילו כבר , אנא תעזרו אחת לשנייה תודה.

תודה רבה אליס. אני אמשיך לברר לגבי חברות
14/03/11 23:12
4צפיות
נסיעות ונראה מה נמצא
המון תודה על העזרה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום