לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום רעננה
שלום לכל גולשי פורום רעננה,
רעננה היא פנינת השרון. עוד מאז שהגיעו אליה, על סוס ועגלה, מתיישביה הראשונים מאגודת "אחוזה א' ניו יורק", נשבו בה יותר מאשר ריח פרדסים וניחוח חציר. רעננה היא קהילה, חמה וסובלנית, לכל יושביה. ברוח הקהילתיות הזו, כולכם מוזמנים לגלישה פורה בפורום. יחד עם גולשיה וגולשותיה של הקהילה הוירטואלית, ניתן כאן ביטוי נפלא לקהילה האמיתית שמכילה את 78,000 תושביה של העיר הזו, ששומרת עד עצם היום הזה איכות נעימה של מושבה נוחה. לאורך תקופת קיומו של הפורום הצטרפו אליו גולשים וגולשות רבים, שבזכות פעילותם ומעורבותם קרו דברים בעיר: הוקמה הכיכר בצומת הרחובות אליעזר יפה – חשמונאים; הוחלט על הגדלת מספר הפנסיונרים המועסקים כמשמרות בטיחות ליד בתי הספר; תוקנו ליקויים בטיחותיים; שונו שעות איסוף הזבל בחלק מהאזורים על מנת לפתור סוגיה של מפגעי רעש; נעשו שינויים בשירותים שונים של העירייה לתושבים ואומצו מס' הצעות ייעול שהציעו הגולשים מעל דפי הפורום. זאת בנוסף להחלפת דעות ערה, למתן סיוע הדדי בין הגולשים בנושאים שונים, המלצות על נותני שירותים והעברת הודעות חשובות. רעננה היא עיר נהדרת וטוב לנו בה. אנחנו כאן כדי להקרין את הטוב הזה ולשמרו. אני מבקש מהגולשים לשמור על שיח נקי, להמעיט ברכילות, לחפש פתרונות ולא בעיות, והעיקר - להנות מגלישתם כאן.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רעננה

שלום לכל גולשי פורום רעננה,
רעננה היא פנינת השרון. עוד מאז שהגיעו אליה, על סוס ועגלה, מתיישביה הראשונים מאגודת "אחוזה א' ניו יורק", נשבו בה יותר מאשר ריח פרדסים וניחוח חציר. רעננה היא קהילה, חמה וסובלנית, לכל יושביה. ברוח הקהילתיות הזו, כולכם מוזמנים לגלישה פורה בפורום. יחד עם גולשיה וגולשותיה של הקהילה הוירטואלית, ניתן כאן ביטוי נפלא לקהילה האמיתית שמכילה את 78,000 תושביה של העיר הזו, ששומרת עד עצם היום הזה איכות נעימה של מושבה נוחה. לאורך תקופת קיומו של הפורום הצטרפו אליו גולשים וגולשות רבים, שבזכות פעילותם ומעורבותם קרו דברים בעיר: הוקמה הכיכר בצומת הרחובות אליעזר יפה – חשמונאים; הוחלט על הגדלת מספר הפנסיונרים המועסקים כמשמרות בטיחות ליד בתי הספר; תוקנו ליקויים בטיחותיים; שונו שעות איסוף הזבל בחלק מהאזורים על מנת לפתור סוגיה של מפגעי רעש; נעשו שינויים בשירותים שונים של העירייה לתושבים ואומצו מס' הצעות ייעול שהציעו הגולשים מעל דפי הפורום. זאת בנוסף להחלפת דעות ערה, למתן סיוע הדדי בין הגולשים בנושאים שונים, המלצות על נותני שירותים והעברת הודעות חשובות. רעננה היא עיר נהדרת וטוב לנו בה. אנחנו כאן כדי להקרין את הטוב הזה ולשמרו. אני מבקש מהגולשים לשמור על שיח נקי, להמעיט ברכילות, לחפש פתרונות ולא בעיות, והעיקר - להנות מגלישתם כאן.

חריגות והתנהלות מפוקפקת בעיריית רעננה
29/07/2010 | 07:25
כתובות אינטרנט מצורפות:
אינפורמציה מישיבות העירייה
27/07/2010 | 20:16
2
1
התנועה לאיכות השלטון יחד עם הלשכה המשפטית של המרכז הבינתחומי הגישו קובלנה על שכמה רשויות לא מפעילות או שלא מציגות באתר האינטרנט

שלהן שקיפות אינפורצמיה לתושבים.

שאלתי היא האם העירייה חייבת לפי החוק לפרסם באתר העירוני את תוכן הדיונים וההחלטות הנעשים בישיבות העירייה ?.
אני חושבת שהמידע חייב ע"פ חוק להיות נגיש
27/07/2010 | 22:15
1
2
אולם הם לא חייבים לפרסם אותו באופן יזום.
אני מציעה שבמקום לסמוך על התנועה לאיכות השלטון - ללכת למי שמתעסקים בזה: התנוע לחוש המידע. תוכל להגיע למנכ"ל התנועה, רועי פלד, דרך הבלוג שלו באתר במחשבה שנייה: http://2nd-ops.com/royp
בהצלחה. ספר לנו מה מצאת.
אני חושב, שזה מפיע באתר העירייה,,, וזה משעמם.
27/07/2010 | 23:47
1
מחאת נדל"ן ברעננה: "זו עיר לעשירים"
26/07/2010 | 21:15
30
4
התנועה החברתית למען דיור הוגן לזוגות צעירים הקימה אוהל מחאה, בו מתגוררים חמישה עשר זוגות צעירים המבקשים לרכוש דירה במחיר שפוי. ראש העיר שהגיע למקום, מצא את עצמו מתעמת עם יושבי המאהל|

מה אתם חושבים?
כתובות אינטרנט מצורפות:
מה שכן..
26/07/2010 | 21:18
3
7
אני לא חושב שרעננה היא "עיר לעשירים", אבל עם כל הכבוד לזוגות הצעירים, שמבקשים לרכוש דירה במחיר שפוי.. מה לעשות, רעננה היא עיר מאוד מבוקשת ואיכותית, ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו לגור כאן, וגם אין סיבה שזה יהיה כך. אני טועה? עם כל הכבוד, רעננה זה לא באר שבע.
אחרי שקראתי את מה שכתבת
26/07/2010 | 23:17
2
5
השתכנעתי  שרעננה  אינה  באר  שבע, היא עיר מבוקשת ואיכותית
ויש בה לפחות תושב "פלצן"  אחד.
על מה אתה מדבר?
27/07/2010 | 09:09
5
כנס לכתבה, תקרא את הטוקבקים.
27/07/2010 | 14:28
5
ושאפו לבני מקפה בונז'ור באחוזה
26/07/2010 | 22:47
7
שהחליט להביא להם בערב את כל המאפים שנשארו בשעת הסגירה.
ממתי מגורים ברעננה היא זכות בסיסית?
27/07/2010 | 09:22
11
5
האם כל מי שנולד להבדיל בקיסריה או בארסוף דורש מגורים זולים בעיר הולדתו?
מדוע יוצאי רעננה חושבים שהם צריכים לקבל עדיפות במגורים בעיר?

אם יבנו שכונות חדשות לזוגות צעירים גם הדירות בהן תהיינה יקרות יחסית לדירות דומות בערים פחות מבוקשות.
ענין פשוט של היצע וביקוש, רעננה נחשבת לעיר איכותית, ואנשים מוכנים לשלם משמעותית יותר כדי לגור בה.
זה מסוג הדברים ,
27/07/2010 | 09:33
2
6
שאתה מבין את הכמיהה של האנשים, לגור בסביבה המוכרת, הטיבעית ,האהובה שלהם , ומצד שני אתה מבין שזה עניין של ביקוש והיצע ,והעייריה לא יכולה לעשות כלום בעניין
על כן חופרי לא יצא מזה "טוב" בשום מצב ,על כן מומלץ לו ,לא לנסות אפילו למצוא פיתרון לעניין,כי אין פיתרון .וכל הבעת ההזדהות האמיתית שלו (לדעתי,לדעת אחרים לא ) תביא אותו למצב יותר גרוע מבחינה אישית ,פוליטית ,מנהיגותית .
לא ברורה עמדתך, האם אתה חושב שבגלל שאדם
28/07/2010 | 23:10
1
7
חי את ילדותו ברעננה, אזי הוא חייב לגור ברעננה גם את חייו הבוגרים?
אין ערים אחרות?
אני למשל, אינני ילידת רעננה, לא גדלתי ברעננה והחלטתי לגור ברעננה מכל מיני סיבות.
יש עוד ערים לא פחות טובות מרעננה.
לא צריך להתביית על עיר הילדות.
ועל פי ההגיון הזה
29/07/2010 | 09:05
6
אני הייתי אמורה לחיות כל חיי ברמת גן, בה גדלתי
27/07/2010 | 10:05
1
מה שאתה אומר הוא בעייתי
27/07/2010 | 20:26
5
9
בתור מי שקנה לא מזמן ברעננה ומוגדר כזוג צעיר (שלא תאשימו אותי בבכיינות) - אני נוטה להסכים שאין זכות בסיסית כפי שטענת ובטח לא מתוקף היות אדם "דור שני" וכדומה. עם זאת, כאשר אדם שסיים בגרות בהצלחה, שירת את המדינה למד באוניברסיטה תואר, ושני ושלישי, עובד במקצוע פרודוקטיבי בתפקיד נחשב ואשתו כנ"ל - לא מסוגל לחשוב על דירה ברעננה - יש לעשות חושבים. היום טייס קרב ורופאה (איכותי מספיק עבורך?) שממצים את תפקידם עד תום מבחינה כלכלית - לא יכולים לקנות דירה ברעננה ותאמין לי שהם לא מחפשים מרפסת שמש. אני מודיע לך שרעננה מפספסת עשרות ומאות זוגות כאלו בשנה.
27/07/2010 | 21:31
1
נו, אז שלא יגורו ברעננה
27/07/2010 | 23:25
1
4
אני באמת לא מבין את הבעיה.

רעננה היא עיר קטנה ונחמדה אבל לא כולם צריכים לגור בה.
אין צורך גם להפוך אותה למה שהיא לא, למטרופולין שישכן את כל מי שרוצה דירה ברעננה.

לא ברור לי מה המשמעות של "רעננה מפספסת זוגות כאלה" כאילו העיר רעננה היא חנות שמחפשת לקוחות חדשים.
הם באמת לא יגורו
28/07/2010 | 21:41
2
לא ברורה לי האמירה רעננה מפספסת אותם
28/07/2010 | 09:50
4
העיר רעננה מצליחה לשמור על אופי מסויים לאורך כ"כ הרבה שנים בזכות ולא בחסד.
העיר כעיר לא מפסידה אף אחד.
גם אנחנו לפני 10 שנים כזוג מאוד צעיר קנינו דירת 4 חדרים בבניין ישן בלי מעלית או חניה, שיפצנו כדי שתתאים לנו וגרנו בה 10 שנים. כל השכנים היו מותיקי רעננה ואנחנו הורדנו את הגיל הממוצע משמעותית.
לאט לאט אתה עובד, מתקדם, חוסך, ואכן אחרי 10 שנים מכרנו את הדירה ברווחה נאה מאוד לאור ההשקעה, ורכשנו דירת 5 חדרים בקומה גבוהה עם מעלית וחניות וגם אותה שיפצנו שתתאים לנו.
זוג צעיר כמו שאתה מתאר כאן, יכול גם יכול להרשות לעצמו דירה ברעננה. השאלה היא מה הוא מחפש ועל מה הוא מתעקש.
דירות חדשות? נכון יקרות.
מרפסת שמש?
גינה?
יוקרה?
נכון דירות כאלה ברעננה יקרות. כמו שאמרו לפני זה עניין של ביקוש והיצע.
מי שגדל שרעננה אין לו זכות בסיסית קיומית לגור ברעננה יותר מאשר אדם שמגיע מחוץ לרעננה ופשוט חומד לו לגור ברעננה סתם כי היא רעננה. או כי היא נוחה לו למקום עבודתו. או כי כל חבריו ומכריו גרים בה.
לעירית רעננה אין שום חובה לדאוג לצעיריה לדיור מוזל.
והאמירה שנאמרה בהמשך על קרקעות ציבוריות שייבנו ע"י העירייה, ויושכרו לצעירי רעננה בלבד - מסוכנת וגובלת מעט בסוג של אפליה. במסווה של אפליה מתקנת אולי

<לשם הבהרה - הכותבת או בעלה אינם תושבי רעננה במקור אלא "מהגרים חיצוניים" שפשוט חמדו להם לגור ברעננה שמצאה חן בעינהם בשל סיבות שונות ומגוונות ולא חושבת שהיא טובה יותר או פחות מילידי רעננה ושהעיר רעננה הפסידה או הרוויחה בזכות הימצאותי בה>
לא איכותי מספיק בשבילי
28/07/2010 | 20:38
1
בעניין זה אני מסכימה אתך
27/07/2010 | 22:11
6
יש תנועה דמוגרפית קבועה - לכל אורך השנים - של צעירים מישובים מבוססים שמתיישבים באיזורי דיור זולים יותר. אני חייבת להודות שאני רכשתי בזמנו ברעננה דירה גדולה במחיר בו מכרתי דירת קרקע פצפונת בבניין רכבת ישן במרכז ר"ג. זו דרכו של עולם. הילדים שלנו, שיתיישבו במקום אחר, יהפכו אותו לסוג של רעננה. זו גם מהות התפיסה הפרוורית.
הפתרון הוא ברמה הארצית
27/07/2010 | 10:23
4
4
כל התוכניות לצעירים ברעננה הם תוכניות מיותרות.
מדובר בדירות שיהיו במעט יותר זולות מדירות חדשות ובסטנדרט הרבה יותר נמוך. ממילא מרבית הצעירים לא יוכלו לרכוש את הדירות הללו ורעננה תשאר עם בניינים בסטנדרט נמוך ועם מעט חדרים.

הפתרון הוא רק ברמה הארצית, כלומר הרחבת ההיצע, הורדת מיסים ומחירי קרקעות וכדומה. כמובן גם לאחר יישום הדברים הללו רעננה תמשיך לא להיות זולה אבל לפחות יהיו בה רמות מחירים קצת יותר שפויות וזוגות צעירים יוכלו לקנות בה לפחות דירה ישנה בקומה שלישית בלי מעלית.
על קרקע של העירייה צריך להוזיל בניה
28/07/2010 | 00:23
3
3
יש מצב אבסורדי ברעננה (אבל לא רק)
מידי כמה שנים העירייה מחלקת בחינם מגרשים המוגדרים "לצורכי ציבור" לכל מיני עמותות
המייצגות ציבורים שונים כמו יד שרה, איל"ן, בתי כנסת ועוד גופים.
צרכי ציבור אלו מקבלים קרקע ששוה לפעמים חצי מליון $ או יותר בחינם ומשרתת כמה עשרות יצורי "ציבור"
לא היה קורה מאומה אם החברה הכלכלית של רעננה (יש דבר כזה או צריך להקים?) היתה בונה על קרקע עירונית דירות להשכרה
רק לתושבי רעננה - זוגות צעירים - במחיר מסובסד.
הרי גם שמוסרים חצי דונם לבית כנסת העירייה "מפסידה" הון, אז למה 20 מתפללים כן ו 20 משפחות צעירות לא??
אני בטוח שאם היו מקדישים מחשבה יצירתית לעניין היו מוצאים פתרון חוקי גם לזה כי בטח ובטח חוקי משרד הפנים
לא סגרו את כל הפינות לנושא שימוש בקרקע המוגדרת לצרכי ציבור. (אחרת איך היו כל כך הרבה חקירות משטרה על
שחיתויות ומושחתים בנושאי תכנון ובניה???)
צריך מאות דירות כל שנה,
28/07/2010 | 09:13
2
נראה לך היגיוני ? תוך שנתיים ,שלוש יגמרו את כל עתודות הקרקע הציבוריות ,,, רעננה זה לא ערד ,דימונה , ירוחם ,  ששם העיר "נגמרת " אז יכולים לספח לה מהמדבר.
אגב, התחלת טוב  ( לשיטתך ,, ) עמותות כמו יד שרה, איל"ן , בתי כנסת , ואז זה לא נשמע טוב להגיד יד שרה = חולים ,איל"ן =נכים , אז אתם יודעים מה, בתי כנסת ,בואו ניתן את הדוגמא על בתי כנסת , שם הכי כל להגיד מה שרוצים יהיה לי "הכי הרבה תמיכה" כי שם זה לא עניין של דיור לזוגות צעירים ,זה עניין דתי .
לא היה עולה בדעתי לחשוב ,שהיית אומר כך על יד שרה ( חולים , לא נעים להגיד משהו ,,,,) אילן ( נכים לא ניתן להגיד משהו,,, )
לא ניתן ליישום
28/07/2010 | 10:02
3
1. משרד הפנים לא היה מאשר הנחה לתושבי רעננה בלבד.
2. ממוסדות הציבור כולל בתי כנסת נהנים בהרבה יותר מאשר כמה משפחות של זוגות צעירים ולא מדובר ב 20 מתפללים.
3. העלות היא עצומה, זה לא רק לתת קרקע, זה גם לממן בנייה ובסופו של דבר יהנו מזה מעט מאוד אנשים, כי כמה בניינים העירייה כבר יכולה לבנות?
אני חולק על דעתך
28/07/2010 | 18:09
4
העיריה  אין לה שום זכות להפשיר שטחי ציבור או קרקע עירונית במחיר מוזל או ללא עלות בשביל להקים בניה זולה.

ראה בתי רכבת בלוי אשכול ....  ראה בתי רכבת בשיכון פרץ    ראה בתי רכבת בשיכון וותיקים ..  הדירות היו זולות הקרקע היתה זולה  והיום בעסקאות
קומבינציה זו או אחרת   העיריה לא יוצאת נשכרת מהענין. (התושבים  הם שיוצאים נשכרים  והעיריה לא מקבלת את התמורה בחזרה )
הורי  מוותיקי המושבה . עזרו לי כמה שיכלו . ואת היתר אני כיליד רעננה  שרציתי להמשיך ולגור כאן . שילמתי לאורך הרבה הרבה שנים  וגם אז. רכשו דירה בת 3 חדרים
בא גדלו ילדי.  לאחר מכן עברנו לדירה יותר גדולה במקצת  וכל ילד  זכה לחדר משלו . כיום ילדי  בוגרים  ובעלי משפחות  האחת  עזבה את רעננה ובנתה משפחה
במקום אחר  והאחד  מגדל את משפחתו כאן ברעננה  עם קצת עזרה והרבה ממאמץ עצמי  ואין לו דירה חדשה .. הוא עוד יגיע בטח לזה
אבל זה יקח  זמן.

כשזוג צעיר  בין אם הוא מילדי המקום  או מחץ לרעננה  . להתחיל בדירה  יד שניה או שלישית  בת 3 חדרים   ולא בדיוק  בטבורה של העיר. נכון  זה קצת יותר קשה

אבל  להפשיר את רזרבת הקרקעות  ולהקים בניה זולה   זו תהיה בכיה לדורות.
מה זה קשור לעירייה
28/07/2010 | 13:20
7
5
עניין של ביקוש והיצע. כמו רעננה גם הרבה מקומות אחרים שיש להם ביקוש גדול והיצע קטן ובעקבות זה המחירים גבוהים.
ולמה בדיוק צריך לתת עדיפות לבני רעענה הרי בדיוק שם מנציחים את הבדלי המעמדות.
צריכה להיות תוכנית ארצית ולא עירונית לבניית דיור זול לזוגות צעירים וכך לתת אפשרות לצעיר מדימונה לבנות את חייו ברעננה.
עיר יעילה, היצע וביקוש נדל"ן, מניפולציה
28/07/2010 | 17:58
6
2
הנצחת הבדלי המעמדות ? באמת ראיתי אנשים כחולים ברעננה --אולי קרובים של מישהו מהכותבים פה ?
האם הם שייכים לבית המלוכה הבריטי ? או שהשתזפו יותר מדי ?

גם להרחבות בקיבוצים יש ביקוש גדול והיצע קטן וכך גם במושבים שבונים בית לבנים ממשיכים
אלו בדיוק הקיבוצים ששלמנו כולנו את חובם לקופת המדינה --כל המעמדות שלמו
והיום נראה שכל מי שיכול מספסר בקניין של חמותו ודודתה ועושה קומבינה עבור בתו - אלו אדמות של כולם יש להזכיר

במשך שנים היה עבור חלק מאתנו הרעיון שכל אחד לפי יכולתו נתן לכולם לכל אחד לפי צרכיו
במשך השנים זה תורגם במעשה לרעיון לפיו כל מי שיכל להשתמש בכוח ומניפולציה וקשרים פוליטיים רמס וגזל כל מי שאפשר ואחר כך רקד על השאריות וחבר מארשים צבאיים ושלח צילומים מפולניה למען עתיד ילדינו
היום זה כבר לא כך - הכל יעיל והתהליך נמדד ויש מי שמעריך ומודד והכל מקצועי ואמור להיות שקוף
ורק הפנסיונריות בעירייה לא שמעו על כך והן יושבות ומשגיחות על ההשקעות ועל ביצוע הנקמות
טלה נובלה אכזרית ומטומטמת שמי שמסכים לה נשלח לגלות בעפולה

ואילו בני המשפחות הצעירים שיושבים על הדשא ביד לבנים ברעננה באוהלים ומחכים שנבחרי ציבור - עסקונה ופעילים פוליטיים שהבטיחו להם גדולות ונצורות וכעת העסקנים עושים לביתם ולבתי חבריהם ברשויות המקומיות לאיזה מעמד בדיוק הם שייכים בעיניך - התמימים או המשועממים  ???

למה הם לא חוברים לקבוצת רכישה אפקטיבית מול קבלנים או לוקחים עורך דין עם מצע הבחירות ועולים לשר אלי ישי במשרד הפנים שישחרר את הקרקעות לבניה ואולי הוא שחרר והעירייה רוצה לעשות קופה ? ומי בעירייה ?
אף אחד בעירייה לא יקבל פרס על כך שדאג לזוגות צעירים מעוטי יכולת ברעננה גם אם הוריהם בנו את העיר
למה זוגות צעירים הם לא יכולים לגור בדירות ה- 3 חדרים המחולקות לשלוש דירות עם מטבחים ברחבי רעננה שבעליהן מקבלים עליהן שכר דירה פי שלוש ומשלמים ארנונה אחת לדירה של 3 חדרים בהסכמת העירייה ? זול מאד ובינתיים יחסכו לדירה במיליון שש מאות כפי שמתוכנן בבורלא !
יש קומבינות לנועזים ברעננה !!!

אני מעל עשר שנים ברעננה ועדיין מחכה לראות פעילות תרבותית שלא מביישת  פרובינציה תרבותית שמרנית ופרימיטיבית ומהווה אתגר למקומות כמו  ירוחם ואופקים - ונשיאים אין

היופי בעיני המתבונן ולחזור לתל אביב בלתי אפשרי כרגע --כך שאיכות זה עניין יחסי לגמרי וההתנשאות המקומית של תושבים וותיקים וחדשים מעידה על ראש קטן סגור קשה ומאוס שנמצא במצוקה וחושב שרק אם הוא ידרוך על מישהו יזכה באויר פסגות
אני מניחה שיש כאן תושבים מסודרים שמרגישים שקנו את חלקם בעוגה בצדק תמורת השקעה של שנות עבודה ונתינה למדינה - ועל כך יש צורך לאמר להם תודה -- הזכות לעבודה ולהשקעה ולהתערות בקהילה היא של כולם
אין לכם זכות לקפח לגזול זכויות ולהתנשא  על אחרים

מספר רב של פעמים הבטיחו במצעי הבחירות דירות לזוגות צעירים ולמרות שאיני שייכת לקבוצה זו הלכתי לדבר אתם והם ספרו על הבטחות וקרקע לזוגות צעירים ועל הקשר עם משפחותיהם

אישית - אני מציעה למי שיכול שיעבור למיאמי למשל --כשאני אוכל אני אעבור --אפשר להתגבר על הגעגועים לפלאפל
האוכלוסיה הישראלית שם גדולה ומשגשגת למי שדווקא רוצה להתחכך - באמריקה יש אמנם הבדלי מעמדות אבל זה לא הבון טון לעסוק בכך בפרהסיה ולהשויץ בכך -- יש ארץ אחרת !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

גם באמריקה יש משפחות אנגלו סקסיות עם הרבה ילדים שלא ברור בדיוק איפה הוריהם מרויחים כסף ואיפה הם שומרים אותו --באירופה או במזרח הרחוק --ממש כמו פה
רק פה אנחנו מדברים עברית ומשלמים על החינוך של כולם

ענן שובב וצעיר- האם עבדת פעם או נצר למלוכה?
28/07/2010 | 18:08
5
1
בעיר רמת גן למשל - שוד נדל"ן על ידי העיריה
28/07/2010 | 18:23
4
2

כנראה יש שוד קרקעות בכל הרשויות בישראל היום !!!!!!!!!!

ציטוט מעיתון היום על עימות בין ראש עיריית רמת גן ועורך דין שעתר נגדו בעניין :

טענות שהעלו התושבים נגד הבנייה מתמקדות בסוגיה שלפיה השטח שניתן ליזם הפרטי מוגדר ציבורי פתוח ובבעלות מינהל מקרקעי ישראל, שייעודו שונה לטובת מגורים פרטיים. עו"ד לרינמן טען כי היזם המקורי שקיבל את הבעלות על הקרקע היא חברה הרשומה באיי הבתולה. לדבריו, אותה תוכנית עלולה ליצור בעיות תנועה חמורות באזור ותכביד על התושבים.

בעקבות אותה השתלחות קשה, פנה לרינמן לבג"ץ בעניין עתירתו להשעות את בר מתפקידו וציין כי אירועי היום היו ניסיון מצד ראש העיר להטיל עליו אימים, כנציגו של העותר נגדו.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3926385,00.html

יש לי ארץ אחרת
28/07/2010 | 18:24
3
2
רואנדה --- עכשיו !
31/07/2010 | 10:03
2
2
קגמה עלה לשלטון, והמציאות הזו השתנתה, דרמטית. בסיוע כספים נדיבים שקיבל מהמערב, המערב שעמד מנגד ועודנו חווה רגשות אשמה, קגמה - מי שהנהיג את המורדים שעצרו את רצח העם - הצליח ליצור רואנדה חדשה, כזו שאין בה שכונות עוני מחפיר.

עונש המוות בוטל. אנגלית היא השפה הלאומית. הוקמה מערכת בריאות ציבורית. זו המדינה הבטוחה ביותר באפריקה, עם מידת שחיתות מוגבלת יחסית, הנקייה ביותר ביבשת, מחוסרת קבצנים כמעט ונהנית משיעור צמיחה מרשים. זו המדינה היחידה בעולם שיש לה רוב של נשים חברות פרלמנט. קגמה אומר שהוא רוצה ליצור את "הסינגפור של אפריקה".

יש מחיר. תמיד יש מחיר. המשטר של קגמה נחשב לאוטוריטרי וחסר רחמים. רואנדה הייתה בנויה על הזהויות האתניות של שני השבטים הגדולים שלה, ההוטו והטוטסי. קגמה הוציא אל מחוץ לחוק את האתניות הזו. אדם המתבטא בזכות שותפות אתנית של השבט שלו, מושלך לכלא. החוק הזה משמש למעשה לביצור מעמדה של ממשלת קגמה, ממשלתם של בני הטוטסי - קורבנות רצח העם.

הטוטסי הם מיעוט קטן, רק 14 אחוז מרואנדה. ההוטו, הגדולים יותר ומי שביצעו את רצח העם, הודרו למעשה מהשלטון. השכבה הפוליטית של ההוטו נאסרת, מנוטרלת או, לעתים נדירות, נרצחת. אין חופש עיתונות. קגמה עצמו אחראי, אישית, לשורה של מעשי טבח מחרידים בבני ההוטו.
השכלתי, תודה, אבל הקשר לרעננה?
31/07/2010 | 10:28
1
2
לי זה נראה ברור--אבל אפשר למחוק
31/07/2010 | 14:48
2
ברעננה כמו במקומות אחרים בארץ יש ופוליטיקאים עושים שימוש ציני --ביטוי נדוש  אבל תקף- באוכלוסיה שמתקשה. מבטיחים הבטחות שלא ניתן לקיים ומפעילים תנועות מחאה. כך זה נראה.
זה יוצר תחושה של חוסר - אכפתיות, יציבות ...לא נראה לי שכך כדאי לפתור בעיות חברתיות וכלכליות וכך לא ראוי לקדם אג'נדה פוליטית....הילדים מסתכלים

אני מבינה את הצורך להתריע על כך שזה תפקידה של המדינה ולא של הרשות המקומית להוזיל קרקעות וכולי
אבל כשפוליטיקאים מקומיים עושים לביתם ומשליכים אחריות על המדינה בבוא העת לקיום ההבטחה - לא מקובל

אני לא פונה בעניין זה לפוליטיקאי מסויים אלא להלך רוח לפיו, במדינה היעילה, הסדר הוא לפי עניין ולכן לפי המעמד

אם באפריקה מצאו שיטה לעשות סדר - אמנם באכזריות אבל פחות מאשר קודם - אולי גם אנחנו יכולים כאן לעשות סדר עדיפויות חברתי - גם ברמה של קהילה
המשפטים שנאמרו בשרשורים קודמים שכוונתם היתה שאנשים ומשפחות יכולים לקום וללכת כי הגיעו לכאן בעלי אמצעים ומשקיעים  ואין מקום לדירות קטנות שמתאימות לאוכלוסיה מעוטת יכולת - לא נראו לי הולמים שיח קהילתי חפץ חיים
הסיטואציה בשוק הדירות אינה כפי שהיתה שקונים ולאחר שנים משדרגים- עולם כמנהגו נוהג- היום יש צליל תופים אחר

מישהו כאן יודע מה מתקדם בנושא בניה ברע/ 2015?
23/07/2010 | 18:53
6
זה זמן רב שאנו מצפים לבניה בשכונה החדשה שאמורה להיבנות בין רסקו לקרית שרת.  דובר על 3000 יחידות דיור.  האם מישהו כאן יודע לאן מתקדמים העניינים?
אני ובעלי
23/07/2010 | 09:23
7
2
מתווכחים כמעט על כל דבר והוויכוח האחרון שלנו עם תחילת השבת הוא על צבע המקרר.
אני רוצה לקנות בצבע קרם והוא מתעקש על נירוסטה! אני מנסה להסביר לו שזה סתם נראה יפה אבל רואים על זה עוד יותר ליכלוך וכתמים אבל מה איכפת לו הרי הוא לא מנקה.
בקיצור, פשוט מקרה אבוד כבר אין לי כוח לשטויות האלה בגרוש אני אומרת לכם!
צרות של עשירים, תאמיני לי....
23/07/2010 | 11:31
2
בקשר לוכוח על המקרר
23/07/2010 | 14:42
1
יש חיפויי נירוסטה או דמוי נירוסטה שלא סובלים מבעיית טביעות האצבע והלכלוכים הבולטים.
כדאי לשאול גם בפורום צרכנות.

מצטער שאיני יכול לעזור לכם עם שאר הויכוחים שלכם.

==========
אגב, את בטוחה שהתכונת לפרסם את ההודעה הזאת כאן?
גם ג'וחא התווכח עם אשתו על כל דבר
23/07/2010 | 18:45
2
2
הוא אומר שחור - היא לבן, הוא אומר ימינה - היא שמאלה.  יום אחד ירדה לרחוץ בנהר והחלה נסחפת במורד הנהר.  קראו לג'וחא להצילה.  מייד החל לרוץ במעלה הנהר.  אמרו לו האנשים "אתה רץ בכיוון ההפוך!"  ענה להם ג'וחא:  אתם לא מכירים את אשתי!!!
לי יש מקרר נירוסטה, למעשה הכל אצלי נירוסטה
24/07/2010 | 09:02
1
3
הניקיון לא בשמיים.
יש גם מבריק נירוסטה וזה בקלי קלות.
ונכון, הוא צודק נירוסטה גם בעיניי יותר יפה
הניקיון לא בשמיים=הניקיון לא מסובך בכלל
24/07/2010 | 09:03
1
אם אלו הבעיות שלכם והריבים שלכם מסכמים באיזה
25/07/2010 | 08:19
מקרר לרכוש.
אז, אני לא דואגת לכם.
בעלי לא מתערב לי בהחלטות האלו
25/07/2010 | 09:42
אין לו מושג בעיצוב, והוא לא נוקף אצבע אפילו לטאטות את ריצפה אז שישב בשקט. לדעתי את צודקת עדיף לא נירוסטה, לדעתי זה טרנד חולף בכלל שעוד מעט יעבור. בדקת את המבצעים שיש בטרקלין חשמל על מקררים??
מבנה לשימור שמיועד להריסה
22/07/2010 | 15:33
6
5
הבנין ברחוב חנקין 12, לפי מאפייניו אני מעריך שהוא כבן 70-80, בסגנון הבין לאומי ("בהואהוס"), להפתעתי גיליתי בשלט שהוצב שהוא מיועד להריסה, מבנה כזה צריך לשמר ולא להרוס!  
מצבו סביר בהחלט ואין הרבה כמוהו במצבו, אז היום בבוקר פניתי לשני גורמים בעיריה בנושא, לשכת ראש העיר שם רשמו את סיבת פנייתי והפנו אותי מאוחר יותר אל גורמים במחלקת הנדסה (צריך לציין לטובה את היחס ומהירות הטיפול מהלשכה),
כמו כן פניתי אל איתן גינזבורג, שמטפל בנושא השימור בעיר, (גם כאן חשוב לציין לטובה את טיפולו הרציני והאכפתי של איתן- זה לא מובן מאליו), לעצם הענין, בשורה התחתונה- המבנה לא נכלל ברשימת השימור ולשנות את זה עכשיו זה לא פשוט כי כבר הוגשו תוכניות להריסתו ולבנית מבנה חדש במקומו, ככה שכנראה הסיכויים לא גבוהים...
חבל מאוד אם הבנין יהרס בסופו של דבר
נראה לי שאני יודעת על איזה בניין מדובר
22/07/2010 | 19:37
1
4
בניין קטן, שהיה בו גן ילדים?
אכן, חבל. פנית לגורמים הנכונים. מה שחשוב זה להיות עקבי ולא להרפות לאורך הטיפול בנושא.
קרוב, את מתכוונת לבנין שבחנקין 16
24/07/2010 | 17:58
הוא מעט יותר "צעיר" בגילו מהמבנה המדובר  (מעריך ב10 שנים)
הבנין ברחוב חנקין
22/07/2010 | 21:48
2
הבנין בו מדובר ...לזכרוני הינו בית בן 2 קומות  . אחד מ4 או 5 בנינים כאלו שהיו ברחוב. ואגב שמו של הרחוב  בתחילתו הינו רחוב יהושע.  על שמו של
יהושוע סטבינסקי ......  ורק לאחר כמה וכמה שנים שונה שמו לרחוב חנקין על שם יהושע חנקין (   גואל  האדמות )

היות והבית הוא בבעלות פרטית   ולא התקימו בזמנו  בקשות לשימורו כאתר  . אין מניעה  להרסו  ולהפכו  לבנין חדש רב קומתי ורב דירתי ..
העירייה  ואגף שימור פני העיר. בשיתוף המח" לשימור אתרים  . יכולה וצריכה לדעתי   להכין שלט  אולי עם כיתוב וצילום   . כמו שיש כבר בכמה מקומות   וצריך לדעתי להיות
בעוד כמה וכמה מקומות שכאלו ברעננה.  אך  משום מה הדברים בעירייה  ובמחלקה לשימור אתרים .  עובדים לאט לאט לאט לאט לאט .......
תקציב שלערכתי  הינו כמה מאות בודדים  ..  יקח לעירייה לאשר כמה וכמה  ישיבות וכמה עשרות חודשים. אך תוכנית  2020  מצגת תוכניות פנטזיות וכד"
את זה מאשרים מהר ..

יש ברעננה עוד כמה וכמה מקומות  שראוי היה  שישלטו אותם למען ידע  דור אחרון  את מעשי דור ראשון ..
אבל כפי שכבר אמרתי סדר העדיפויות  של פרנסי העיר  .  אינו תואם  את עדיפויות  תושבי העיר

מי זה יהושוע סטבינסקי ?
25/07/2010 | 10:29
1
4
ברחוב יהושוע ( חנקין )
25/07/2010 | 18:48
1
בפינת הנגב חנקין  . היכן שכיום עומד מבנה להריסה ובניה ( מין שוק רהיטים ישנים מפעם )  גרו משפחות סטבינסקי (קבלן בנין ) וזוברובסקי  שתי משפחות שהיו בקשרי נישואין. אותו יהושע סטבינקי  מראשוני  מתייבי רעננה ( מהממברס של אחוזה א ניו יורק   יחד אגב עם רוזומבלום ( אותו קבלן שבנה את בניני הבאוהאוס באותו רחוב
עפ פטירתו הנציחו את אותו רחוב (שהיה שוכנת רוזונבלום ) כרחוב יהושע.. לימים לאחר כמה שנים טובות  לאחר שהועד  המנהל נבחר כמועצה ציבורית  על פי אישור
הנציב העליון ..  שונה בהחלטת מועצה  שם הרחוב ל.... רחוב יהושע חנקין.
אגב ממול בית זטבינסקי זוברובסקי שהיה בית חד קומתי דו משפחתי . לכיוון מערב  שכן  בית הקולנוע הגדול  בית הפועלים. הכניסה הייתה מרחוב  בורכוב
פתח גדול להכנסת תפאורות  היה מרחוב (חנקין )

אני תקוה שועדת שימור אתרים  תמצא לנכון להציב שלטי  הסבר היסטורים  (אולי אפילו עם תמונה) של אותם מבנים.
ואת זה רצוי לעשות  למען  ידע דור אחרון  מעשי הדורות הראשונים
זאת התמונה מאתר zoomap.co.il
23/07/2010 | 01:26
1
.
ראשון לציון מבטלת את החטיבות
22/07/2010 | 12:46
17
3
מעולם לא הבנתי את השטות שנקראת 'חטיבת ביניים'
22/07/2010 | 14:18
4
2
למה?
מה הטעם?
בילדותי למדתי מכיתה א' ועד ח', לאחר מכן תיכון. אני זוכר שהמעבר לתיכון היה די טראומתי עבורי.
למה ליצור מעבר נוסף? למה לזעזע את הילד בייחוד בשנים האלה, כאשר גם כך הוא שופע הרומונים, שלא תמיד מתועלים לכיוונים הרצויים???
למי זה טוב?
בטח שלא לילדים.
עד שמתחילים לקשור קשרים חברתיים, כבר הם נפרמים כשעוברים לבית ספר חדש.
כולי תקווה שבשנים הקרובות כולם יאמצו את השיטה הזו ויבטלו את החטיבה.
לא רק בראשון לציון, גם פה ברעננה בחינוך
24/07/2010 | 23:01
3
6
הדתי, ראו: אמי"ת רננים (בי"ס לבנות ז'-יב'), תיכון רועי קלייין (בי"ס לבנים ז'-יב') ישיבת בני עקיבא (בי"ס לבנים ז'-יב').
מה הבעיה, לעשות זאת גם ברעננה ?
24/07/2010 | 23:30
2
2
לדעתי הכי טוב 8 4  .  או לכל הפחות 6 6  . הכי גרוע זה 6 3 3 .
הבעיה היא שלפי מיטב זכרוני לגבי פרסומים
25/07/2010 | 08:18
1
1
קודמים, אז העיריה לא מעוניינת לבטל את חטיבות הביניים.
לא נראה לי. שנעשתה בדיקה רצינית,,,,,
25/07/2010 | 09:07
1
אני מנסה שנים לשכנע את העיריה בנושא
25/07/2010 | 10:24
9
1
ברור שצריך לבטל את חטיבות הביניים, אם כי עדיפה שיטת 8-4.
לצערי בעיריית רעננה לא אוהבים לעשות שינויים, ולכן רעננה בסופו של דבר תבטל את החטיבות אבל רק אחרי שערים רבות אחרות יעשו את זה.

מביטול החטיבות כולם ירויחו, גם הילדים, גם המורים שהדבר הכי שנוא עליהם הוא ללמד בחטיבת ביניים, ואפילו העיריה ומשרד החינוך יחסכו בהוצאות (כמובן שתמיד יהיו חריגים שכל כך סובלים בכיתה ולאחר המעבר הנוסף מתמזל מזלם למצוא חברים חדשים שמתאימים להם).
אם היו עושים סקר בין התושבים
25/07/2010 | 10:35
8
2
כמה אחוזים היו תומכים בביטול חטיבות הביניים ?
מה שבטוח ,זה שלא, שהעייריה לא רוצה לבטל את חטיבות הביניים .אלא שאף פעם לא נעשתה עבודת סקר מקצועית בעניין ,,,,
אם היו עושים בדיקה מעמיקה בעניין ,מפרסמים את הבדיקה , והיו מחליטים לא לבטל את החטיבות ,לפחות היו אומרים בדקנו.
העיריה לא רוצה לבטל את החטיבות רק מעצלות
25/07/2010 | 14:44
7
אין להם חשק להתעסק עם שינוי המצב הקיים.
וברור מה יהיו תוצאות הסקר, אולי 10% מההורים ו 1% מהמורים ירצו בהמשך החטיבות.

אגב, כל מי שרק יכול כמו בתי הספר הדמוקרטיים, הדתיים החצי פרטיים, תל"י וכו לא מקימים חטיבות ביניים.
ממתי עושים סקר
25/07/2010 | 18:28
6
על נושא כזה. ההחלטה צריכה להתקבל על ידי בעלי המקצוע בלבד, ולא ע"י בעלי ענין.
מה ההורים מבינים בענין כזה? למה אתה חושב שכל הורה שסיים את מערכת החינוך
הוא כבר מבין גדול בהוראה, שיטות הוראה, הסתגלות וכו.
גם המורים הם בעלי ענין,נזכור שרק לפני שנה חלק ממורי רעננה  עלו על בריקדות
בהתנגדותם לתוספת שעות עבודה במסגרת אופק חדש, אז עכשיו הם הפכו לאורים
ןתומים בענין ביטול החטיבות?
אם היו עושים מחר סקר על ביטול מס הכנסה היו 100% בעד הביטול,אז מה, צריך
לפעול לפי תוצאות הסקר?...
לדעתך האישית ,צריך לבצל את חטיבות הביניים ?
25/07/2010 | 18:47
2
2
אין לי דעה בנושא
25/07/2010 | 20:43
1
הנושא לא מוכר לי, לא מבינה בו, לכן גם אין לי דעה.
טוב, אם אין לך ילדים בגיל בית ספר
25/07/2010 | 20:46
2
אז באמת זה לא צריך לעניין אותך.
צודקת
26/07/2010 | 11:44
2
אכן לא סקר צריך לקבוע באופן בלעדי, אבל צריך לזכור שלכל אחד יש אינטרס, גם לעיריה ולמשרד החינוך יש אינטרס, אם כך, אין מי שיקבע שום דבר בשום תחום.
לכן צריך כן לשמוע את דעותיהם של כולם ולהתחשב בהם, במיוחד כאשר נוצר מצב נדיר של אחדות דעים בין מורים והורים.

באופק חדש, אחת הסיבות העיקריות להתנגדות המורים היתה תוספת שכר נמוכה מידי לדעתם. במקרה של חטיבות הביניים אין אינטרסים כאלו, ההורים והמורים לא יקבלו כסף או שעות נוספות מהשינוי, פה מדובר בעיקר בהפחתה של מעבר אחד של בית ספר במהלך שנות הלימודים של ילד.
בא לי לקרוא שוב את הכתבה על ראשל"צ (מומלץ)
26/07/2010 | 14:00
1
2
ואז מתברר שרק ראש העיר ומנהלת מחלקת החינוך מתלהבים  מהתוכנית.
ההורים, המורים, המנהלים ועובדי העיריה מגלים "אנמיות" עד התנגדות
לתוכנית.
התוכנית אומרת שיהיו שתי  מסגרות לימוד, חטיבת ביניים  ותיכון, אשר
ירוכזו במתחם אחד, לחטיבת הביניים יהיה מנהל, ולתיכון מנהל אשר
יכהן גם כמנהל   "על" גם על החטיבה.
זה מצב שבו  התיכון יתחיל להלחיץ  את תלמידי החטיבה בדרישה להישגיות
כבר מכיתה ז, דבר שיגביר את המתח, הנשירה,והצורך בשיעורי עזר.
הם פשוט מעדיפים 8-4
26/07/2010 | 14:28
בכתבה נאמר שהרוב מעדיפים את שיטת 8 ביסודי ו 4 בתיכון על פני 6-6. אבל בסך הכל כולם בעד ביטול החטיבות.

לגבי נשירה - זה לא כמו שהיה פעם, היום לטוב ולרע אסור להנשיר במערכת החינוך הממלכתית בלי קשר לחטיבות ביניים כן או לא.
לגבי הלחץ, הוא רק יפחת אם התלמידים ישארו ביסודי עוד שנתיים, ומדובר על לחץ לימודי ולחץ חברתי להיות יותר מתמרד, מיני או במילים אחרות "קול וגדול" במובן השלילי של המילה.
המורים - רוצים או ללמד תלמידים צעירים בראשית דרכם ביסודי או ללמד את הגדולים לקראת הבגרות. אין כמעט מורים בעלי מוטיווציה ללמד בחטיבת ביניים.
המעבר - לחלק גדול מהילדים יש לחץ גדול מאוד ממעבר נוסף לבית ספר אחר, והם מאבדים חברים טובים.

הרעיון עצמו טוב
25/07/2010 | 22:00
1
רעיון טוב לבטל את חטיבות הביניים, שלדעתי טראומטיות עבור הילדים (3 שנים הכי נוראיות בחיי). אבל לא מסכים עם המעבר לשש-שש. לא הגיוני שילדות בכיתות ז'-ח' ילמדו עם בחורים בכיתות יא'-יב'. לדעתי מעבר לשמונה-ארבע הוא הרבה יותר הגיוני (א עד ח, ואז ט עד יב).
נכון
26/07/2010 | 14:31
קוף ברעננה?
22/07/2010 | 12:32
1
2
זוועה ברעננה!, כמה אכזריות יכולה להיות באנשים
23/07/2010 | 01:59
1
?
חלאת המין האנושי!

הלוואי שיחטוף ויכנס לכלא!
עמדות הנפקה רב קו של מטרופולין
21/07/2010 | 08:31
2
1051
לפי מה שהבנתי חברת מטרופולין אמורה לבצע את הסעות התלמידים החל מ 1.9 .
אפשר יהיה להנפיק כרטיס רב קו
בית הנוער- רעננה, - פעילה בימים א-ה, בשעות 10:00-20:00. רחוב אחוזה 157, רעננה. בית הנוער- כניסה ראשית דלת שלישית מימין

*יש להתעדכן באתר טרם ההגעה
http://www.metropoline.com/faq.asp?areaId=2
(נא לבחור "אמצעי תשלום"/"היכן ניתן להנפיק")
האם הנפקת כרטיס רב קו מיועד רק לתלמידים
25/07/2010 | 08:21
1
36
שנוסעים בהסעות, או שכלל הציבור יכול לגשת להנפיק את כרטיס הרב קו?
נראה לי שכולם
29/07/2010 | 16:21
20
הודעה חשובה להורים לגילאי 3-6!!!
20/07/2010 | 23:17
13
מועדון הקריאה לילדים פותח מחזור שלישי בשעות הבוקר- נותרו מס' מקומות- הקדימו להירשם
להורדת טפסי הרשמה לחצו כאן
הלינק הנכון להורדת טפסי הרשמה מצ"ב
20/07/2010 | 23:35
2
מי עומד מאחורי המועדון?
21/07/2010 | 12:55
9
1
נכנסתי לאתר האינטרנט ונראה שההרשמה נעשית דרך אתר האינטרנט של הפלג המשיחיסטי של חב"ד.
אין לי בעיה עם זה כל עוד יש גילוי נאות.
למען הגילוי הנאות...
21/07/2010 | 19:08
8
1. אם כבר אנו מפנים בלינק לאתר של חב"ד זה גילוי נאות כשלעצמו אז לא צריך לחפור מתחת לאדמה כדי לעורר פרובוקציה.
2. המועדון מוגדר במודעה המצ"ב כפעילות תורנית לילדי ביה"כ- מכאן קהל היעד אליו אנו פונים, ישנם מתפללים רבים אשר חברים בפורום זה ופעילים בו.
3. היוזמה אינה של תנועת חב"ד כי אם של חברה פרטית בשם "יהלומים"-יוזמות חינוכיות.
הפעילות היא לימוד א-ב בצורה חוויתית ומהנה עם אוריינטציה דתית אמנם אך מיועדת לכלל האוכ' גם אלו שאינם שומרת תורה ומצוות לעת עתה.
4. לעניין ה"פלג המשיחי"- לשמחתי כל היהודים מאמינים ורוצים בביאת משיח צדקנו וכפי דברי הרמב"ם- מי שאינו מחכה לו בכל יום שיבוא כופר בעיקר! אך לא כאן הדיון, אשמח להשיב ע"כ בפורום אחר.
בשורות טובות
כל היהודים מאמינים ורוצים בביאת המשיח?
22/07/2010 | 08:50
1
5
אולי בביאה בפרשנותה הפיזית, כדי שתהיה לו קצת נחת לפחות - עם כל הצדקנים שמאמינים בו

בכל אופן, מנגנון החזרה בתשובה של בני שלוש הוא עבירה מוסרית שאין עליה מחילה, שכן מדובר בהעברת ילדים על מצוות כיבוד אב ואם. אם יש הורים טפשים מספיק לשלוח ילדים לשטות הזו - חבל לי עליהם. וחבל לי יותר על גניבת הנפשות שנעשית לילדים עצמם. אני מאוד מבקשת לכן להעלות שורת גילוי נאות בכל הודעה שלכם. אם אתם לא תעשו זאת - אני אעשה זאת.
ואני מבקשת לדעת מתי הוא יבוא
24/07/2010 | 11:47
3
גילוי נאות הוא לומר בהודעה לאן הלינק מוביל.
23/07/2010 | 08:55
5
לא רק
23/07/2010 | 14:37
גילוי נאות הוא לספר לנו שהאתר אינו בית חב"ד אלא אתר של קבוצה משיחיסטית שחב"ד הוציאו מתוכם.
אנשים שמאמינים שהרבי המת הוא המשיח וגם בחברה החרדית נתפסים כקבוצה קיצונית במיוחד.
אינך בנעלי המחוקק כדי להחליט גילוי נאות מהו..
23/07/2010 | 15:10
3
1
לסיכום הנושא (מבחינתי) וכתשובה לך ולכל יפי הנפש שמסווים דעות קדומות ועלילות דם למינהן מתקופת אבותינו במסווה שקרי וצלופני של אתיקה ופלורליזם סה"כ בגין מודעה על פעילות חברתית לילדים במחיר מסובסד ובתקופה בה אין כמעט מענה (מחזור שלישי) להורים העובדים.

עפ"י חוק חובה לספק מידע מלא לצרכנים ולהימנע מהטעיה (ע"י גילוי נאות)

א. על העסקים לספק לצרכנים כל מידע מהותי, אשר בלעדיו הם עלולים לקבל החלטה שגויה, להלן המודעה המצ"ב להודעה המקורית ובה מצוין מעל הכותרת "פעילות תורנית לילדי ביה"כ" ,זאת ועוד בגוף המודעה מצוינות פעילויות בעלות נופך  דתי-יהודי.
החלטתי לפרסם זאת בפורום נובעת מכך שמרבית המתפללים בבית הכנסת חברים בפורום זה (כנראה כי חשבו שמי שמנהל אותו באמת ישמור על כללי דיון נאות, אתיקה, כבוד ופתיחות לקבלת האחר והשונה).

ב. על העסקים להימנע מהטעיית הצרכנים.

קבע חוק הגנת הצרכן איסור מוחלט על עסקים להטעות צרכנים בכל עניין מהותי בעסקה – במעשה או במחדל.
החוק גם מטיל על העסקים חובה לגלות לצרכנים כל פגם או נחיתות של המוצר, מאחר ואיני רואה נחיתות ו/או פגם בכך שהפעילות היא בבית הכנסת לא ראיתי צורך לציין זאת כפגם!
יתר על כן, חוקים ופסקי דין נוספים קבעו חובות גילוי נוספות על עסקים, כגון:
חובה לתת לצרכנים את החוזה – לפני החתימה- ראה הלינק המצ"ב בו בכותרת הדף (למי שטרח לקרוא) מצויין שם המפעיל ומיקום הפעילות.  
כל עסק חייב למסור לצרכנים את החוזה לפני חתימתו, כדי שהם יוכלו לעיין בו, לקרוא אותו ולהבין את תוכנו. בעסקות מיוחדות, כגון: מֶכֶר מֵרָחוֹק (עסקה באינטרנט או באמצעות הטלפון) או יחידות נופש, העסק חייב לתת לצרכנים מסמך בכתב (טופס גילוי), שיכיל את הפרטים המהותיים של העסקה ומידע על זכותם של הצרכנים לבטל את העסקה ולטופס זה מוביל הלינק המצ"ב.
צר לי אם מישהו מהחברים בפורום זה נפגע מקולה ה"צורמני" של פעילות יהודית טהורה ונקייה לילדים ללימוד קריאה והכנה לכיתה א'.    זו אינה פעילות סמויה להחזרה בתשובה!!! צר לי אם דעותי השונות המובעות בפורום מתנגשות עם הסובלנות ה"סוביקטיבית" של מי מכם.
בברכת שבת שלום ובשורות טובות בגשמיות ורוחניות.
רוצה חוקים?
23/07/2010 | 15:34
2
לפי תקנון תפוז אסור לפרסם בפורומים.
לדברייך מדובר בחברה פרטית ולכן הפרסום שלך הוא פרסום מסחרי שאסור לפי התקנון אותו אישרת כשהתחלת לכתוב כאן.

בפורום הזה מקובל לאשר, למרות התקנון, פרסומים מקומיים אבל מצפים להגינות מהמפרסם.
מי שקרא את הפרסום שלך הבין שמדובר באיזה שירות למתפללי בית כנסת (שעד היום לא ברור איזה בית כנסת)
שירות שיתאים לכל מי שרוצה שילדיו יקראו במסגרת דתית.

ככל שהתקדמנו התבררו כמה דברים:
1. מדובר בחברה פרטית ולא בהתארגנות.
2. מדובר בארגון מאוד שנוי במחלוקת שחב"ד עצמם יוצאים נגדו

http://www.col.org.il/show_news.rtx?artID=12283
http://www.kikarhashabat.co.il/472.html
http://www.shturem.net/index.php?section=news&id=1...
http://www.shturem.net/index.php?section=news&id=1...
מצ"ב למבחר ציטוטים מהרבנים שלך...
23/07/2010 | 17:15
1
3
http://chabad.co.il/?template=article&topic=63&art...
לדבריך: "מי שקרא את הפרסום שלך הבין שמדובר באיזה שירות למתפללי בית כנסת","שירות שיתאים לכל מי שרוצה שילדיו יקראו במסגרת דתית".
1. עד כאן מסתבר שהגילוי היה מספיק "נאות" כדי שתבין זאת מייד.
2. בטופס המצ"ב מצויין בבירור איזה בי"כ
3. זו עמותה ולא חברה.
4. אין בכוונתי להגיב לעניין האתרים המגמתיים אותם בחרת לצטט.
5. כאשר אתה ניגש לדון בנושא דתי הלכתי טעון כזה, לפחות דאג לרכוש את ההשכלה המתאימה ולהיות בקיא בפרטי ההלכה.
זו לא חכמה לצטט כותרות שאינך מבין וחבל שמזה אתה מקבל חיות.
כשנוח לך אז פתאום רבנים חרדים כן משרתים את האינטרס שלך?!
עפ"י ההלכה אין שום פסול באמונה של חסידי חב"ד, במידה ותרצה לבחון את הנושא לעומק וללא משוא פנים אשמח לשלוח לך כ-60 מראי מקום בהלכה אשר תומכים בכך.
מצער אותי לראות את ההתלהבות שבך להכפיש ולצער יהודי אחר.
שבת שלום.

מדוע את מניחה שאיני אדם דתי?
23/07/2010 | 17:35
2
בהודעה לעיל כתבת בפירוש שמדובר בחברה פרטית.
הנושא ההלכתי אינו מורכב כלל וכלל, ראי משנה תורה לרמב"ם הלכות מלכים ומלחמות פרק י"א כמדומני.
מה העלות?
23/07/2010 | 00:48
2
תוכלי לשלוח לי במסר לא הצלחתי להוריד טופסג
26/07/2010 | 21:06
האםה חובה להגיע  כל יום אם נרשמים?
האם מישהו יודע מי היזם שאמור לבנות ב - רע2015
19/07/2010 | 22:45
3
5
והאם מישהו יודע מתי הפרוייקט אמור לצאת לדרכו?
מישהו?
20/07/2010 | 11:50
1
אני אברר לך
22/07/2010 | 08:55
1
5
אולי תצליחי. רוב תודות!
22/07/2010 | 21:09
4
חנייה בזמן מופע בפארק
19/07/2010 | 13:36
6
10
חברים שאמורים להגיע עם רכב למופע בפארק שואלים כמה זמן לפני
ההופעה כדאי להגיע כדי שיוכלו לחנות בנחת בלי להדחף.
האם החנייה מספיקה לכל באי המופע בדרך כלל ?
תודה
אלו שבאים מוקדם
19/07/2010 | 15:28
5
מוצאים את המקומות הקרובים ביותר  לכניסה...  אבל מקומות יש ל...כ...ו...ל..ם   ואפילו  ליד המרכז הקהילתי (בריכת השחיה ) לעיתים שם יותר נוח
היות וניתן שם לצאת לכיוונים אחרים  . ולא להתקע בפקקי היציאה שלאחר מופע.
שלא ישכחו לשלם על החניה
19/07/2010 | 20:29
4
תודה רבה. החנייה בתשלום?
22/07/2010 | 07:14
3
5
לדעתי לא בלילה
22/07/2010 | 09:25
2
5
איך לא בלילה?
24/07/2010 | 07:06
3
הכחול לבן הוא 24 שעות ביממה ליד הפארק
בבדיקה חוזרת שעות החניה עד 22:00
24/07/2010 | 18:25
4
מה נהיה? מה יהיה? (הודעות ומודעות)
18/07/2010 | 23:46
15
3
מרתון - העוצמה שבאהבה.
18/07/2010 | 23:37
3
3
לקראת ט"ו באב חג האהבה..  26/7/2010  ביום שני, ט"ו באב
העמותה: מודעות בעידן הגאולה
עם הרב והגרפולוג מרדכי רוטנשטיין שמחים להזמינכם
להצטרף למסע מרתק ברמות תודעה נעלמות ובנבכי סודות הקבלה והחסידות
נעסוק במדיטציה יהודית, נלמד לשנות מצבים תודעתיים, נפקח עיניים ונגלה
שקשיי הזוגיות, הפרנסה והבריאות הם הזדמנות גדולה לפגוש שפע נפלא
הנושא בחובו רק אור וברכה.
בואו לגלות ולהגשים את הסיבה האמיתית שלשמה אנחנו כאן.
המרתון יתקיים ברח' ברנר 1 פינת רח' אחוזה ברעננה
בין השעות: 10:00-17:00 המחיר 180 ש"ח למשתתף כולל ארוחת צהריים בשרית.
לפרטים והרשמה: 03-5011167, 0526-377045
רב ואהבה - זה לא קצת אוקסימורון?
18/07/2010 | 23:43
2
נשיאת הפכים היא שלמות אמיתית :)
19/07/2010 | 00:01
1
6
תשובה יפה
19/07/2010 | 06:16
3
חדש! מועדון הקריאה לילדים - פתוח גם בחופש!
18/07/2010 | 23:29
4
מזה זמן רב מתקיים אחת לשבוע אחה"צ מועדון קריאה לילדים 3-6 בימי חמישי בשעה 17:00 אחה"צ ברח' אחוזה פינת ברנר.
הילדים לומדים א-ב בצורה כיפית ומהנה, פעילות יצירה, שירים ועוד.
המסגרת דתית אך פתוחה לכל גווני הציבור
מתאריך 9/8 עוברים למתכונת בוקר משעה 9:00- 13:00 רצוף עד לתאריך 30/8 ימים א-ו כולל ארוחת בוקר.
צוות מדריכות מנוסה, חדרים ממוזגים. לא מדובר בקייטנה! אלא בפעילות תורנית ללימוד א-ב.
פרסים, שירים ומשחקים. הרשמה נשארו מס' מקומות בלבד הקדימו להירשם.
לפרטים: 0525-449307
פעוטון חדש בכפר מל"ל
18/07/2010 | 20:24
1
לכל המעוניינים והמעוניינות, נפתח בספטמבר פעוטון חדש, מקסים ואיכותי בכפר מל"ל לתינוקות בשנה הראשונה לחייהם. מנהלת המקום היא יועצת חינוכית לגיל הרך, המקום חדש, מושקע ואינטימי.
מצורף מידעון
לפרטים נוספים - hayeladimshelanu@gmail.com
0545414935 - עמרית
מודחי כוכב נולד מגיעים ל-
( לעמוד שלי בתפוז )
18/07/2010 | 12:20
1

ליאור עקיבא, נאור אלבז ואדר גולד הודחו מנבחרת כוכב נולד בשבוע שעבר.
היום ב-14:00 שלושתם יגיעו להתארח בפורום הרשמי בתפוז ולענות על כל שאלותיכם אליהם.
אל תפספסו!

לאירוח של ליאור:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...   

לאירוח של נאור:

לאירוח של אדר:

היבה בטחיש, שהודחה אף היא, תגיע מחר ב-14:00 לפורום ותשיב לשאלות:
חדר כושר לנשים
16/07/2010 | 12:07
1
4
אהלן
יש איזה חדר כושר /סטודיו מומלץ לנשים בגילאי 50+ ברעננה?
שניים
17/07/2010 | 14:26
6
יש סטודיו במרכז אלרם ויש את "כושר מאוזן" ברחוב היערה.
השכרה קצרת טווח
13/07/2010 | 17:06
5
מישהו מכיר/יודע על חדר / יחידת דיור להשכרה למספר שבועות?
חוגים מומלצים לילדים
12/07/2010 | 12:47
1
חברות וחברים,

שמעתי על שבלולי חברה להצגות וחוגים לילדים.

פשוט מהמם, מדהים ומרתק!!!!!

שווה להיכנס לאתר שלהם לבדוק www.shabluli.co.il
שמירה על בית
19/07/2010 | 21:46
2
4
הי, אם מישהו טס לחו"ל וצריך שישגיחו לי על הבית.. מוזמן לפנות אליי
לי=לו
19/07/2010 | 21:47
1
2
היי ענן שובב - פרסמת ב- inhasharon ?
20/07/2010 | 07:11
19
מחפשים לשנה הבאה משהו/י לאיסוף הילדים בצהריים
23/07/2010 | 15:14
אנו מחפשים לשנה"ל הבאה מישהו/י לאיסוף הילדים מהגן ובית הספר בצהריים, הבאתם הביתה, כולל לתת להם ארוחת צהריים, לשבת על שיעורים וכן עזרה בעבודות בית קלות, 3 פעמים בשבוע. נדרש רישיון + רכב ונשלם גם עבור הנסיעות כמובן.

ניתן ליצור עימנו קשר במייל fabmiri שטרודל gmail.com

אשמח לשמוע ממי שמעוניין או מכיר...
מירי
המלצה על רופא משפחה של מכבי
16/07/2010 | 07:42
4
977
שלום לכולם. מישהו יכול להמליץ לי על רופא משפחה טוב של קופ"ח מכבי ברעננה ?
תודה.
דר" דובקין
16/07/2010 | 07:51
3
230
נמצא במתחם של מכבי באחוזה, בין  בית המרקחת
לכניסה למרפאה.
ד"ר פנינה מאירוביץ
16/07/2010 | 11:49
269
מ-ד-ה-י-מ-ה !
מאוד מקצועית, רצינית ומעל הכל היא אישה נעימה ואנושית מאוד.
פרטים נוספים אפשר למצור בספר מכבי או במסר.
מצטרפת בחום להמלצה על דובקין
17/07/2010 | 00:07
1
134
תודה !
17/07/2010 | 18:33
38
אפשר לדעת מתי יטופל נושא ריח הביוב?!
15/07/2010 | 23:17
1
באיזורים מסויימים ברעננה? (איזור רחוב הפרחים למשל) זה בלתי נסבל, במיוחד בקיץ.
נאמר לנו שזה בעיה של דשן, ואח"כ נאמר לנו שזה בטיפול של מומחים, ואח"כ נאמר לנו שהבעיה ידועה ומטופלת
אבל יוק, הבעיה לא טופלה. מה קורה עם זה? אשמח לקבל תשובה.
לקראת, שנת הלימודים החדשה
15/07/2010 | 09:27
3
4
ברצוני להעלות דבר ,שצורם לי ( אולי גם לתושבים אחרים ,,,  ) בעניין תחנות ההסעה לתלמדים .
העניין הוא כזה , יש ברחבי העיר "תחנות " איסוף לתלמידים ,שמכונות ( ולא בלי כוונה ,,) נקודות איסוף תלמידים ( ולא תחנות אוטובוס )
כלומר ,העייריה מציבה שלט צהוב ,נקודת איסוף תלמידים ,וככה היא פוטרת את עצמה ,אין מקום עצירה לאוטובוס ,הילדים ממתינים "בתוך הצומת " עולים בין המכוניות ,נהגים עוקפים את האוטובוס שכמובן חונה,באמצע הכביש ,
בקיצור, תחנה לא תחנה ,  או שיסמנו תחנה  כחוק ,או ש,,
דעתכם.
לא מקובל תחנות איסוף לא תקניות לבתי ספר בעיר
15/07/2010 | 18:10
נושא חשוב מאד שיש לתת עליו את הדעת
בארה"ב אסור לעקוף אוטובוס בית ספר שמוריד תלמידים וכל התנועה עוצרת כפי שזכור לי
ואסור זה אסור ויש חוק שאוכפים בעניין- גם זה חלק מחינוך או חינוך לקוי לבטיחות בדרכים
האם לא אוספים אותם מתחנות של אגד?
17/07/2010 | 23:57
1
2
הכוונה ,לנקודת איסוף כגון ברחוב המחתרות 24 .
18/07/2010 | 17:15
2
מבזק חדשות קצר
14/07/2010 | 10:40
4
2
HNN
אתר החדשות החמות מדווח
ברחוב אשכול ברעננה, נפצע הולך רגל באורח בינוני בתאונת דרכים. צוות טיפול-נמרץ של מד"א 'ירקון' העניק לנפגע סיוע רפואי והוא פונה לבית החולים.
Kיציק לוי
פורסם: 14/07/2010 10:23
http://www.hnn.co.il/rss_news_article72543.html

mynet:
משפחה מרעננה שהגיעה למסעדת "פרש פסטה אנד פיצה לה טרטוריה" בעיר כדי לחגוג יום הולדת, נדרשה לעזוב את המקום מאחר שהזמינו מנות במחיר נמוך מדי
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3919496,0...
שקיפות?
14/07/2010 | 11:38
3
2
לוקל:
אל ישיבת המועצה הקרובה, בה ידונו בתחשיבים כלכליים של החברה הכלכלית, זומנו חברי המועצה בלבד. התקשורת והציבור יישארו בחוץ

http://www.local.co.il/raanana/72535/article.htm

יש מה להסתיר?
שקיפות עוברת כחוט השני
14/07/2010 | 16:41
2
בסיפור המסעדה - אם המלצרית לא הודיע לקליינטים מראש שיש הזמנת מינימום
צריך להחרים את המקום עד שיפצה את המשפחה הזו כי זו חוצפה פלצנית שנשארה
במעט מאוד מסעדות בארץ וטוב שכך.
סועד שנכנס למסעדה צריך לקבל מידע בשקיפות מליאה לפני שהוא מתיישב ליד השולחן.
לעניין החברה הכלכלית - אם זו ישיבת מועצת עיר רשמית אני לא בטוח שיש זכות חוקית לסגור אותה בפני הציבור.
אם זו ישיבה שראש העירייה מזמן את חברי מועצה לצורך עדכון עירוני כלשהו - אף אחד לא חייב לדעת ממנה חוץ מהמשתתפים.
מוזר לי מעט סיפור המסעדה
14/07/2010 | 20:46
1
ישבנו שם מספר פעמים בעבר עם הילדים. ממש לא לקחנו מנה פר אדם, ומעולם לא גורשנו משם או העירו לנו על כך.
להפך המקום היה מאוד ידידותי בעניין.
מצד שני מצוטטת שם תגובת בעל המקום...
תמוה בעיני המצב
הנסיון שלנו במסעדה
22/07/2010 | 00:27
בקרנו שם מספר פעמים עם הילדים.
האוכל היה ברמה טובה, מעולם לא הזמנו ב 60 שקל לאדם ולא העירו לנו ע"כ ובודאי שלא גירשו אותנו אם כי נדמה לי שההגבלה הזאת הופיעה בתפריט ונראתה לי תמוהה.
(יתכן שאני מתבלבל עם מקום אחר)

מה שכן, מספר פעמים סבלנו שם משירות איטי גם כשהמסעדה לא היתה מלאה, בפעם האחרונה פשוט קמנו והלכנו משם לאחר שלא קיבלנו את המנות בזמן סביר.

חבל, פעם הם ידעו לתת שירות טוב יותר.

שאלה לבעלי כלבים/חתולים
12/07/2010 | 22:29
4
2
האם לעיריית רעננה יש שירות חיסוני כלבת לכלבים וחתולים בחינם? אני יודעת שזה קיים בערים אחרות כמו ירושלים...
בחינם למי , לחתולי רחוב , או לחתולים עם בעלים
13/07/2010 | 09:48
1
1
לחתולים ו/או כלבים עם בעלים
13/07/2010 | 10:00
לא נראה לי
14/07/2010 | 22:21
2
אין לעירית רעננה אינטרס לסבסד בעלי כלבים וחתולים, במיוחד ברעננה בה האוכלוסיה ברובה מחתך סוציו אקונומי בינוני-גבוה.
בירושלים יש חשש מכלבת ואולי לכן הם מסבסדים את החיסונים.

מה שכן, ידוע לי שהעמותה למען החתול מסבסדת חיסונים וסירוס לחתולי רחוב.
בחינם זה לא אבל בשירות הוטרינרי
17/07/2010 | 18:35
3
החיסון זול  יותר מאשר אצל וטרינר פרטי.
לחייב שיפוץ בתים ישנים
12/07/2010 | 09:47
1
בעיריית תל אביב החליטו לחייב בעלי בניינים ישנים ומכוערים לשפץ חזיתות.
הבתים של רעננה חדשים יותר בממוצע מאלו של תל אביב ולכן נראים יותר טוב מהם, אבל הזמן עושה את שלו וגם בתי רעננה מדרדרים לאיטם, וגם כאשר כל דיירי הבניין משתוקקים לשפצו, השיפוץ לא יוצא אל הפועל בגלל סיבות צדדיות כגון חוסר יוזמה וחוסר אמון בין הדיירים.

לכן בסופו של דבר, אם לא תהיה יוזמה עירונית, גם רעננה תראה כמו חלק גדול מתל אביב עם בתים עלובים ומכוערים מאוד. תמ"א 38 יכול גם לתרום לשיפוצים אבל הוא בוודאי לא יכול לתת מענה לכל הבתים הישנים.

כתובות אינטרנט מצורפות:
כל הכבוד להורי בית ספר שקד
12/07/2010 | 14:54
4
3
הם הצליחו לבטל את גזירת העיריה ולפתוח 3 כיתות א' בשנה הבאה במקום שתי כיתות א' עם 37-38 תלמידים.

כל הכבוד לחופרי שלא התעקש עד הסוף, חבל שהוא היה צריך הפגנות הורים ואת עידודו של רוכברגר במקום להכריז באופן חד משמעי שברעננה לא יפתחו כיתות א' עם יותר מנניח 32 תלמידים (פשוט כי זה מה שהוא מאמין כדבר חשוב מאוד על פי הצהרותיו בעבר).

מדהים איך הורי שקד התארגנו כל כך טוב למרות שמדובר בהורים ממספר גנים שונים שחלקם לא הכירו זה את זה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
ופה שוב נשאלת השאלה חנה,
12/07/2010 | 16:20
3
1
האם הם היו צריכים לחכות עם ההפגנה עד היום הראשון של הלימודים?

אני חושב שהתשובה חד משמעית, ועכשיו הם יוכלו להתארגן לשנת הלימודים הקרובה ללא מחשבות על שביתות, והפגנות ביום הראשון ללימודים.
אין בכלל ספק בתשובה
12/07/2010 | 16:42
2
העיריה באופן חד משמעי נתנה תשובה סופית שהיא לא מסכימה ל 3 כיתות, ובעקבות פגישה איתם הם הציעו רק למרוח את ההורים עם הגדלת שעות לסייעת של המורה.
ברור שאם ההורים לא היו פועלים מיד, הם לא היו נמצאים היום עם 3 כיתות א'.

טוב שחופרי לא התעקש, חבר שהוא לא גיבש מדיניות מראש למצב הזה שהוא לא חדש והיה זקוק ללחצים והטפות מוסר מראש עירייה אחר.
לא היה צורך בהפגנה
12/07/2010 | 19:42
1
4
היא היתה מיותרת וטפשית. הם היו משיגים את אותו דבר בלעדיה.
ממש
13/07/2010 | 10:39
8
העיריה החליטה חד משמעית לפתוח שתי כיתות, ולאחר שההורים נפגשו עם העיריה, הם המשיכו לדבוק בדעתם ורק הציעו עוד קצת שעות לסייעת של המורה ודחו לחלוטין את רעיון 3 הכיתות.

אז לאור זה אין בכלל ספק שאת צודקת והם בכל אופן היו פותחים 3 כיתות גם בלי המחאה. בעיריה פשוט היו מתעוררים בוקר אחד ומגלים שיש שמש בחוץ ולכן היו משנים את דעתם.
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום מיסוי עירוני
פורום מיסוי עירוני
פורום השקעות נדל
רוצים לקנות נכס בארה"ב?
פורום מקרקעין
פורום מקרקעין
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
20:31 | 01.09.15 עומר247
22:43 | 24.08.15 עומר247
00:02 | 21.08.15 עומר247
12:32 | 18.08.15 עומר247
00:38 | 17.08.15 עומר247
20:09 | 13.08.15 עומר247
09:45 | 13.08.15 איליה40
22:19 | 09.08.15 עומר247
07:21 | 08.08.15 דן רוזנצביג
מקרא סימנים
בעלת תוכן