בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכל גולשי פורום רעננה,

רעננה היא פנינת השרון. עוד מאז שהגיעו אליה, על סוס ועגלה, מתיישביה הראשונים מאגודת "אחוזה א' ניו יורק", נשבו בה יותר מאשר ריח פרדסים וניחוח חציר. רעננה היא קהילה, חמה וסובלנית, לכל יושביה. ברוח הקהילתיות הזו, כולכם מוזמנים לגלישה פורה בפורום. יחד עם גולשיה וגולשותיה של הקהילה הוירטואלית, ניתן כאן ביטוי נפלא לקהילה האמיתית שמכילה את 78,000 תושביה של העיר הזו, ששומרת עד עצם היום הזה איכות נעימה של מושבה נוחה. לאורך תקופת קיומו של הפורום הצטרפו אליו גולשים וגולשות רבים, שבזכות פעילותם ומעורבותם קרו דברים בעיר: הוקמה הכיכר בצומת הרחובות אליעזר יפה – חשמונאים; הוחלט על הגדלת מספר הפנסיונרים המועסקים כמשמרות בטיחות ליד בתי הספר; תוקנו ליקויים בטיחותיים; שונו שעות איסוף הזבל בחלק מהאזורים על מנת לפתור סוגיה של מפגעי רעש; נעשו שינויים בשירותים שונים של העירייה לתושבים ואומצו מס' הצעות ייעול שהציעו הגולשים מעל דפי הפורום. זאת בנוסף להחלפת דעות ערה, למתן סיוע הדדי בין הגולשים בנושאים שונים, המלצות על נותני שירותים והעברת הודעות חשובות. רעננה היא עיר נהדרת וטוב לנו בה. אנחנו כאן כדי להקרין את הטוב הזה ולשמרו. אני מבקש מהגולשים לשמור על שיח נקי, להמעיט ברכילות, לחפש פתרונות ולא בעיות, והעיקר - להנות מגלישתם כאן.

הלבש את המלצרית
22/06/11 22:44
18צפיות
הלבש את המלצרית
לפני מס' חודשים נכנסתי למסעדת קיאנטי (במקום ספגטים). ילדי הפנו את תשומת לבי לכך שמסך משחקי המחשב לילדים מכיל משחק "הלבש את המלצרית", ובו מלצרית מעורטלת שניתן לבחור לה צבע עור אקזוטי ובגדים סקסיים כטוב ליבו של המשחק. פניתי למנהל שהציג גרסה לפיה לא היה מודע לקיומו של המשחק המשפיל, מחפיץ והמכוער הזה והוא מוריד אותו מיד. מסתבר שאמר - ולא עשה. העלתי בפייסבוק תמונת מסך מקפה אחר השבוע - וקבלתי תגובה שבקיאנטי המשחק עדיין לייב אנד קיקינג. האיש שיקר לי? סקס ודימויים מיניים על המלצריות מוכרים יותר? זה יותר חשוב מכבוד האדם של נשים, אה?
אז אני מציעה שלכל אשה שיש לה קצת כבוד עצמי ולכל אדם - גבר או אשה - שיש להם מינימום כבוד לנשים כבני אדם - לא לדרוך יותר בקיאנטי.
אגב, קיאנטי לא כשרים, אבל קפה קפה באבן גבירול בת"א מצהיר על עצמו ככשר למהדרין (ראו בתמונה). כך שכנראה הכשרות שלהם נגמר במזון ולא גולשת לערכים של ממש. איכס.
שבוע הספר רחבת יד לבנים
22/06/11 23:02
1צפיות
הייתי שם היום- מעכזב
רק צומת ספרים הציגו .. איפה שוקן.. ידיעות ספרים וכו
חבל
כי הם קנו את ה"זכויות"
23/06/11 08:19
2צפיות
אגב ציינת הוצאות ספרים. הן נמכרות שם. כולם נמכרים שם. אבל אין מבצעי הוצאות כמו שפעם היה נהוג בשבוע הספר.
המבצעים שם הם המבצעים שיש בחנויות שלצצומת ספרים. שהם אגב לא כדאיים.
קשה לי לקרוא לשבוע הספר בשנים האחרונים חג הספר העברי.
בשנה שעברה
24/06/11 16:16
1צפיות
בשבוע הספר ברחבת יד לבנים הייתה גם סטימצקי \ רשת שוקן \ ידיעות אחרונות וכו

משום מה השנה צימצמו לצומת ספרים בלבד  וחבל
מעניין איך זה אצל השכנים (כפר סבא\ הרצליה \ הוד השרון וכו)
היה מאוד מוזר
23/06/11 08:51
הבן שלי ביקש ארבעה ספרים, מתוכם 2 היו במבצע 3 ב 99, 1 היה מאותה סדרת ספרים אבל תומחר ב 50% ועוד אחד במחיר מלא.
לאחר התמקחות קלה הסכימו להכליל את השלישי במבצע 3 ב 99.

לעצמי רציתי שלושה ספרים ושוב אותו סיפור, חלק מהספרים במבצע אחד, חלק במבצע אחר, בסופו של דבר הבנתי שעדיף לי לקנות שלא במסגרת שבוע הספר.

ראינו את ה"משחק" הזה לפני חודשיים בקיאנטי
23/06/11 07:56
3צפיות
כל מי שהיה בשולחן, כולל גברים, חשו שלא בנוח.
היינו עם פעוטה ולכן לא עזבנו מיד, אבל עצם הידיעה שיש לידינו משחק כזה היה כ"עננה כבדה" משך כל הארוחה. כל מה שרצינו היה לעזוב מהר את המקום, כי אי אפשר באמת להנות מהאוכל כשאת יודעת שמזלזלים בך כך.

לא סיפרתי זאת בפורום... אבל זה בהחלט מטריד אותי, כבר חודשיים. ברור שלא נחזור לשם.

אגב הצוות של קיאנטי הוא בדיוק אותו הצוות של ספגטים, כולל המנהל. רק שם המסעדה הוחלף.
אני מציינת זאת כי נראה שהם למודי שערוריות... ודבר כנראה לא השתנה.
º
, מזה קיאנטי?
23/06/11 08:12
1צפיות
חנה, האם את בטוחה שבסניף הכשר למהדרין
23/06/11 08:47
3צפיות
של קפה קפה המשחק הזה מופיע?
אם כן אני אעלה את הענין בפורום החרדי "בחדרי חרדים" לשם מגיעים מדי פעם יחצנים של המקום.

מדובר בענין שיכול לפגוע בעסקים שלהם ולכן הייתי מעדיף לא להעלות את זה אם לא מדובר במשהו שאת בטוחה בו.
תסתכל בתמונה שהיא צירפה
23/06/11 08:51
2צפיות
זה כתוב שם על רגליה של המלצרית

זה משחק דוחה בעיניי. אבל לא חושבת שכשרות הסניף קשורה. הסניף כשר כדי למשוך אוכ' מסויימת, אבל לא רק.
המשחק צריך להיות מוסר מכל סניף לא משנה האוכל המוגש בו.
º
אכן
23/06/11 09:19
1צפיות
º
צילום מסך שבידי מראה שהסניף כשר למהדרין
23/06/11 09:18
2צפיות
º
יטופל
23/06/11 09:36
1צפיות
אחרי שסיפרתי לחברה דתייה, דבריה:
23/06/11 10:32
3צפיות
אוכלוסייה דתית נכנסת לסניף כשר למהדרין לא רק עבור כשרות האוכל אלא גם כדי להגן על עצמה מחשיפה למסרים שאינם הולמים את השקפת עולמה.  
תשובת חברת קונספטיק ותשובתי לתשובתם
23/06/11 10:34
26צפיות
שלום חנה,

אני מודה לך על הפידבק.

קונספטיק היא חברה ישראלית והיא המפתחת והמשווקת של מערכת eMenu.

מעולם לא הייתה לנו כוונה, כמובן, לגרום לך או לכל אדם אחר לחוסר נוחות או מבוכה.

להיפך – מערכת eMenu  היא, בין השאר, מערכת בידור שנועדה לשפר את חוויית הבילוי במסעדה.

שמעתי לפני כמה ימים פידבק דומה לשלך, ולכן אני שמח לבשר לך שבימים אלו אנחנו עובדים על הוספת דמות של גבר למשחק.

כל משתמש יוכל לבחור האם הוא רוצה להלביש בובה או בוב.

אני מאמין שזה ייצור משחק שוויוני שלא יפגע באף אחד.

אם יש לך הערות נוספות אשמח לשמוע אותם במייל או בטלפון (הנייד שלי הוא 054-4317022).

תודה,

עידן
---

עידן שלום,
תודה על תשובתך.
החפצת גברים דומה בעינינו להחפצת נשים ולכן תוספת גבר היא הוספת חטא על פשע.
על פי התגובות שאני מקבלת בפייסבוק, בפורום רעננה ובמיילים (שלא לדבר על בעל פה), יש הסכמה רחבה לגישתי ולכן נפעל להחרמת כל עסק שאחד המשחקים הללו מתוכנת בהם – ואשמח לשמוע ממך שהחלטתם לרדת מסוג כזה של משחקים כך שלא נזדקק לשום פעולה שהיא.
תודה,
חנה
צודקת ב 100%
23/06/11 11:19
2צפיות
עוד מעט יכניסו גברים לעבודה כזונות כדי להצדיק את קיומם המוסרי של בתי זונות.
המשך התכתבות עם עידן מקונספטיק
23/06/11 11:26
4צפיות
היי חנה,

ראשית, אינני מבין מדוע את מייד פונה ללשון של איומים ואגרסיביות.

אני מניח שבניגוד להרבה אנשים אחרים, גם בתגובתי הקודמת הבעתי נכונות לדיאלוג וגם כעת אני מעוניין לדון בנושא איתך.

כפי שאני לא נוקט בלשון חד משמעית, אלא ברצון לשמוע ולהישמע, אני מצפה ממך לנקוט בצורה דומה.

קונספטיק השקיעה כסף וזמן בפיתוח המשחק, ואת יכולה להבין מדוע אנחנו לא ששים לוותר עליו ללא דיאלוג, אלא רק מתוך אולטימאטום אגרסיבי.

מה ההבדל, לתפיסתך, בין הלבשה פיסית של בובת ברבי או קן או בראץ, להלבשה וירטואלית של דמות?

מה ההבדל בינינו לבין המשחקים הבאים:

מתוך אתר ואללה משחקים – קטגוריית משחקי בנות:

http://fun.walla.co.il/?w=%2F2271%2F1805559

http://fun.walla.co.il/?w=%2F2271%2F1810927

http://fun.walla.co.il/?w=%2F2271%2F1830828

נענע 10 – קטגוריה שלמה של משחקי הלבשה:
http://games.nana10.co.il/Article/?ArticleID=80671...
http://games.nana10.co.il/Article/?ArticleID=80588...
http://games.nana10.co.il/Article/?ArticleID=80937...

כל הלינקים המצורפים נדגמו על ידי בחמש דקות של חיפוש באינטרנט.

האם נשלח מייל דומה על ידיך לאתרים הללו, למשל?

תודה,

עידן
-----------
עידן שלום,
אני מבהירה את הדברים באופן ישיר המבהיר לך את העומד בפניך מנקודת מבטי ומבטים רבים אחרים, ולא נותר לי אלא להצטער שאתה רואה בעמדה עניינית וחד משמעית אגרסיביות.
אני לא יושבת עם הילדים שלי בתוך אתרי המחשב שהזכרת ואין שום רלוונטיות בין קיומה הרווח של פורנוגרפיה לכל הגילאים, לבין קיומה במסעדה בה ניתן ליצור קשר ישיר ומיידי בין המלצרית המגישה והחפצתה.
כפי שציינתי, לא נשב במסעדות בהן קיים המשחק בכל גרסה שהיא, ואני אכן פותחת בקמפיין אינטרנטי רחב בנושא. מאחר והמשחק פסול בעיני מיסודו, ממניעים ערכיםם של כבוד האדם של נשים ואנשים, לא ברור לי לאיזה דיאלוג אתה מצפה לגביו. אני מבינה את צערך על ההפסד הכספי אולם אין לי או לאחרים כוונה לשתף פעולה ולייצר הכנסות בעסקים שמשחק כזה מונח על שולחנם.
אני מצטערת שזה גורם לך עגמת נפש אולם זה המצב.
תודה,
חנה
ומזכירה לכם שהמשחק נמצא ב-2 מסעדות ברעננה
23/06/11 11:28
5צפיות
ואולי בנוספות - ידעו אותי אם תראו.
המסעדות הן - קיאנטי בגמלא (לא כשר), רונדו ברננים (כשר).
º
בקיצור אין לזה קשר לכשרות,,,,,
23/06/11 11:59
2צפיות
המשחק יורד ממסכי המסעדות
23/06/11 13:53
7צפיות
היי חנה,

כפי שכתבתי לך, וכפי שנאמר למישהי שהתקשרה למשרדנו, המטרה של קונספטיק היא לגרום להנאה לכל אורחי המסעדה, ואם ישנו\ה איזשהו סועד\ת שנפגע\ה מהתכנים, אנחנו מצרים על כך.

לאור התחושות שהצגתן החלטנו להוריד את המשחק מכל המסכים שלנו.

קונספטיק תמשיך להעצים ולשדרג את חוויית הבילוי של לקוחותיה ושל הסועדים במסעדות.

ברמה האישית - מהרגע הראשון התנהלתי כלפייך בכבוד, בהערכה ובעיקר בהקשבה.

אני מניח שלא הרבה חברות היו מתייחסות כך לפניה מסוג זה.

לטעמי, מיהרת מדי לעבור לפרסום נגטיבי כלפיי המוצר, החברה וכלפיי באופן אישי ואני מצפה ממך לפרסם באותה מהירות ובאותו האופן גם את הדברים החיוביים בדיאלוג בינינו:

1. עצם העובדה שהתייחסנו ברצינות לפנייתך וענינו לך בצורה מכובדת מייד כשראינו אותה
2. העובדה שהחלטנו להוריד את המשחק

אני מכיר מקרוב את המאבק הפמיניסטי, וגם תומך בעקרונותיו, אך המעבר שלך מבקשת ההסרה של המשחק במייל אלינו, ועד פרסום שלילי כלפינו היה מהיר מדי לטעמי והוא בדיוק מייצג את האגרסיביות שדיברתי עליה.

לגיטימי לגמרי לעמוד על דעתך ולדרוש שינויים, לגיטימי פחות, בעיניי, לפעול ציבורית עוד לפני שבכלל התקרבת למצות את הדיון איתי.

כאמור, אשמח אם תדעי גם לשבח באותה מידה שביקרת.

תודה,

עידן

--------
עידן,
ראשית אני שמחה לשמוע שהמשחק המבזה הנ'ל יורד מהמסכים.
מאחר ואין לגביו אפשרויות פרשניות – לא ברור לי לאיזה דיאלוג ומו"מ ציפית לגביו. מאוד ציער אותי שלא הבנת בתחילה מה משמעותו האמיתית ואני מקווה מקרב לבי שפנייתנו – כ"א לחוד וכולנו יחד – יצרה חשיבה ביקורתית יותר לגבי תכנים מגדריים ושקשורים לכבוד האדם של מושאי משחקי קונספטיק. תמיכה בעקרונות המאבק הפמיניסטי אינו פמיניזם. המבחן הוא במעשה. אני שמחה שעשית אותו.
אין ספק שהתייחסת וענית מיד ועל כך הודיתי לך עוד במייל הראשון.
בעתיד, במידה של ספק לגבי משמעויות של משחק כזה או אחר בעת הפיתוח, אתה מוזמן תמיד להעבירו אלי ואתן לך חוות דעת מפורטת, בחפץ לב.
בברכה,
חנה
º
23/06/11 14:54
º
כל הכבוד
24/06/11 16:45
יש המון בסגנון הזה באינטרט
23/06/11 14:46
3צפיות
ואנשים מתפלאים שהמון בנות חושבות שהן שמנות מידי
הפעם אני גאה בך, איזו מסעדה זו קיאנטי?
23/06/11 15:08
4צפיות
בשרים?, חלבי? מה מוגש שם?
טעים?
זו המסעדה שהיתה ספגטים בעבר
23/06/11 15:35
45צפיות
איטלקי, פסטות וכו'. מאז המשחק - אפילו הספגטי בשמנת ושרימפס לא יביאו אותי לחזור לשם. אגב, פעם ראשונה שכתבתי על כך היתה כאן, באוקטובר שנה שעברה.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

נכון
23/06/11 15:37
משחקים הם סוכני סוציאליזציה.
º
תודה לאל שירד, ללא כל קשר לדת ולכשרות
23/06/11 19:20
1צפיות
הנחות לתלבושת אחידה-?
22/06/11 08:31
2צפיות
חנה, לפני מספר חודשים העלתי את הנושא, שכמו שנותנים בחנויות הספרים הנחות לספרי לימוד לקונים ביולי, כך אולי ניתן להשיג הנחות על תלבושת ביה"ס (מלבד 5% הנחה שקיימת בפאי אם יש כרטיס חבר, בקניה מעל סכום מסויים).
כתבת לי שאת מעבירה את זה לטיפול הועד המרכזי של רעננה.
רציתי להזכיר שוב את הנושא החשוב הזה, כי אנחנו שוב לפני "העונה הבוערת" וההוצאות על התלבושת האחידה גדלות כל שנה!
תודה.
חכי, עוד אין הנחות בספרי לימוד
22/06/11 09:08
3צפיות
אתמול בררתי ועוד אין הסדר, כך שלקחתי על עצמי להגיע להסדר עבור הוועד היישובי והיום אשוחח עם החנויות. אני מוכנה לנסות גם לגבי התלבושות - תודה על התזכורת.
אעדכן.
תודה.
22/06/11 10:15
1צפיות
לגבי הספרים-כמו שכתבתי כאן קודם, צריך לעודד את בתי הספר לעשות בסוף שנה"ל ירידי ספרים יד שניה. זה מוזיל מאוד את העלויות וחוסך את דמי תיווך החנויות. (בירידים בבתי הספר: מכירה וקניה ב-50% מהמחירון).
פעוטה בת 3 נפצעה הערב מפגיעת רכב ברח' הר סיני
21/06/11 19:52
6צפיות
http://news.walla.co.il/?w=/22/1833996
ואני חייב להגיד, בלי שראיתי את המקרה המצער הערב, ומבלי שידוע לי מה קרה ומי אשם במקרה הזה, אך כאחד שנמצא לא מעט ברחוב הנ''ל, שזה נס שאין שם הרוגים בכל יום.
לא אחת ראיתי שם נהגים ונהגות שדוהרים כמו מטורפים, באופן שממש לא מתאים לרחוב צר שכזה שיש בו גינות משחקים וכמה גני ילדים.

סעו בזהירות , ונשמרתם מאוד לנפשותיכם, ושימרו על האחרים שאולי לא נזהרים !
º
אבוי
21/06/11 21:23
1צפיות
º
אוי, כמה עצוב.
21/06/11 23:36
ומה כולנו עושים כדי שלא יהיה יותר עצוב ?
22/06/11 06:24
ממראה עיני רובנו ממשיכים ללחוץ על הדוושה כי "לנו זה לא יקרה"...

וכמה שטועים החושבים ככה !
אז מה ? עולם כמנהגו נוהג ?
22/06/11 14:31
והודעות על תאונות עוברות לנו ליד האוזן ? [או ליד העין] ?

זה מעצבן אותי יותר מכל הדיונים וה"דיונים" שיש פה [ובעצם בכל מקום].

קראתם, אולי פלטתם משהו כמו "מסכנה הילדה"/"מסכנים ההורים" ותמשיכו ללחוץ על האקסלרטור , כי לכם זה לא יקרה ?
הלוואי שלא יקרה.
אבל זה קורה לכולם ! תאמינו לי שזה קורה.
מה בדיוק אתה רוצה שאעשה?, כל מה שאני עושה זה
22/06/11 14:58
לנהוג בסופר זהירות, לא לדבר בטל' ולא לסמס בזמן נהיגה.
יכולה להגיד לך בפה מלא- כשאני נוהגת אני לוקחת אחריות מלאה.

מה אתה מצפה מאיתנו?

אם אני ינהג בסדר והשני ינהג בסדר-בטוח שלא ניפגש שלא נאמר: נתנגש....
וכן, כואב לי ה וכן עצוב לי. וילדה בת 3
22/06/11 15:04
אמורה להחזיק ידיים לאמאבא בקרבת הכביש! כך שאחריות ההורים לא פחותה בעיניי במקרה הזה.....

סתם חומר למחשבה......
האמת ? אני לא רוצה הרבה.
22/06/11 17:36
ואני לא חושב שאני צריך לרצות.
אני חושב שכל אחד צריך לרצות לעשות את הכל כדי למגר את הנגע הזה שגורם לחללים יותר מאשר בכל המלחמות והפיגועים.
אבל כאשר יש ידיעות על תאונות "כולם מעבירים דף" כמו שאומרים.
אז רציתי למען האמת רק דבר קטן : לזעוק ולזעזע.
ארז מה הייתה הציפייה שלך?
22/06/11 15:33
לאלו תגובות ציפית?
אישית רק עכשיו נכנסתי, עברתי אתמול ברחוב הר סיני בדיוק כשהגיע האמבולנס, הוא הסתובב 3 פעמים לאורכו ורוחבו של הרחוב לחפש לאן עליו להגיע. זה היה מוזר.

היה כאן לא מזמן שרשור על הנושא.
אני באמת לא מבינה לאיזה תגובה ציפית? העובדות לא ידועות כאן והן גם לא משנות.

מי שהגיב הגיב בצער. לא בשמחה. אז איפה כאן הבעיה?
º
חגיתלה אנא קראי תגובתי לעיל לחוף מבטחים.
22/06/11 17:38
אה ,זה לא מוזר
22/06/11 19:24
ככה זה שמזמינים, אמבולנס בלי כתובת מדוייקת רק רחוב ,בלי עיר ,רק רחוב בלי מספר וכ,,,.
שלא נדבר על זה ,שכולם ליד הנפגע בסימטה ,בבית ,בחדר מדרגות וכ,, אבל אחד שיצא לנפנף לאמבולנס ,זה לא,,,,,
אבל זהו בדיוק שזו תאונת דרכים
23/06/11 08:15
4צפיות
פעוטה נדרסה ע"י רכב.
לאן לקחו אותה בדיוק?
במקרה של הרחוב הזה הכתובת היתה על הקיר
22/06/11 20:02
רחוב שיש בו הרבה גנים, הרבה הורים שמתעצלים ללכת חצי מטר וחונים בדאבל פרקינג, סיבוב מסוכן שאנשים נוסעים שם במהירות שיא...
בקיצור יפה תעשה העירייה אם תעשה משהו בנידון. אני לא יודעת מה - אולי להפוך אותו לחד סיטרי, אולי להציב פקחים אבל לקחת אחריות ומהר.
מה שבטוח נכון שילדה בת 3 ליד כביש צריכה להיות צמודה ליד של מבוגר...
º
חד סיטרי ? למה,שיסעו יותר מהר ?
22/06/11 20:04
וזה מה שכתבתי לעיל
22/06/11 20:29
שנוסעים שם כמו מטורפים.
דווקא חד סיטריות מוסיפה למהירות של המטורפים ולכן זה לא פתרון יעיל.
אני לא מצליח להבין איך אין עדיין פסי האטה ברחוב הזה [בכל אופן לא היו שם כשביקרתי לאחרונה לפני כחודשיים].
ואני יכול להגיד לכם שהרבה דפיקות לב מואצות חטפתי ברחוב הזה בגלל נהגים מטורפים. סליחה, אבל אין לי מילה חלופית למטורפים.
וכמובן שילדים קטנים לא צריכים לחצות לבד כבישים.
שוב תינוקת נשכחה ברכב
23/06/11 14:17
בשמש הקופחת, ליד בריכת גבעת השלושה (פחות מחצי שעה נסיעה מכאן).
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4086215,00...
תזכורת לקראת הקיץ....
בדיוק שמעתי על זה הרגע ואני משתגע
23/06/11 14:50
פשוט משתגע איך אפשר לשכוח ילדים ברכב.
אני לא מבין את זה !
זה אחד מהדברים שהכי משגעים אותי. אוףףףף...
נכון, כמו שכתבתי: אחריות הורים פה היא א'-ב'.
23/06/11 15:05
גם אני לא מצליחה להבין איך לא מעיפים מבט לכל תוך האוטו כשנועלים אותו.

3 שעות=היא פשוט התבשלה שם בפנים, כואב ומרגיז!
עכשיו שמעתי ברדיו את מה שהאבא אמר.
23/06/11 15:12
לא מדובר במשפחה שיצאה לבלות בבריכה ושכחה את אחד הילדים, אלא באבא  שאשתו ביקשה שיקח את הילדה למעון בדרכו לעבודה בקיבוץ גבעת השלושה.
בדרך כלל הוא לא לוקח אותה.
במהלך הנסיעה הוא קיבל שיחת טלפון והשיחה הסיחה את דעתו וכך הוא המשיך בנסיעה למקום עבודתו ושכח את הילדה ברכב.
כמה מדברים על זה ששיחת טלפון מסיחה את הדעת מהכביש ???!!!
והנה מתברר ששיחה במהלך נהיגה מסיחה את הדעת בכלל !!!
תחשבו על זה ועל כל ההיבטים !
זו לא שיחת הטלפון אשמה
23/06/11 17:03
אלא האב. לי זה אומר משהו אחר - על חשיבות הקניית כישורים של אחריות הורית לאבות. רוב המקרים הללו עד כה קרו ע"י אבות. פשוט כי אצל אמהות צרובה אחריות הורית מחיים שלמים של חיברות (סוציאליזציה) מגדרית. כל מה שאני מדברת עליו: איסור שעות נוספות יום-יומיים בשבוע לאבות, חופשת לידה מנדטורית, ועוד כמה כלים שיכניסו את התודעה ההורית הזו בבחינת מתוך שלא לשמה בא לשמה.
את טועה
23/06/11 17:08
ואת יכולה לבדוק כמה אמהות שכחו את ילדיהן.
וזאת במפורש שיחת הטלפון שבילבלה לו את המוח. חד וחלק.
תגיד לי את האמת חנה:
כמה פעמים קרה ששוחחת בטלפון [עם דיבורית כמובן...] במהלך נהיגה ופתאום שאלת את עצמך: "וואיי איפה הייתי לפני שניה ואיפה אני עכשיו?"
ואם תגידי לי שזה לא קרה לך אף פעם אז את באמת בן אדם מיוחד ונדיר.
מה זאת אומרת איך שוכחים ילד במכונית ?בקלות.
23/06/11 17:19
שהשטן יוצא לקטרג ,לפעמים זה מצליח לו,,,למה ,לאדם "חלוקה " בשיכחה ? את הילד אני לא אשכח ,ואת המפתחות ,כן.  יש אנשים שכל הזמן שוכחים דברים , וזה כל הזמן מצחיק, יוצאים מהעבודה מוקדם ,כי יש הם אירוע-ושוכחים ללכת ,כן ,כן אני מכיר מישהוא שזה קרה לו ,אותי זה הצחיק ,את ההוא שחיכה לו ,זה לא הצחיק.
ממש עכשיו למי שקורא און ליין 17:08 - רשת ב'
23/06/11 17:09
דיווח בנושא.
זה היה הסיוט הגדול ביותר שלי
23/06/11 17:23
לפעמים הייתי מתעורר באמצע הלילה בפחד ומנסה להזכר אם זכרתי להוציא את הילד מהמכונית.
בנסיעות עם תינוק שנרדם אפשר בקלות לשכוח שהוא נמצא במושב האחורי.

לי זה לא קרה אבל אני יכול להבין איך אפשר בנסיעה ארוכה לשכוח ילד שנרדם מאחור.
ועכשיו מתברר שזאת בת יחידה שנולדה אחרי טיפולי
23/06/11 18:07
פוריות קשים.
נורא !
נסיעה רעננה - עזריאלי
55תגובות
20/06/11 22:31
74צפיות
היי,
האם מישהו מנוסה בנסיעה יומית בקו רעננה עזריאלי בשעות הבוקר? מה הדרך המועדפת להגיע לשם (רכב / רכבת / אוטובוס) וכמה זמן לוקח בממוצע?
תודות

(המשך...)
היי,
האם מישהו מנוסה בנסיעה יומית בקו רעננה עזריאלי בשעות הבוקר? מה הדרך המועדפת להגיע לשם (רכב / רכבת / אוטובוס) וכמה זמן לוקח בממוצע?
תודות
האם נהגי המוניות מרמים את בני רעננה?
50תגובות
20/06/11 20:30
17צפיות
האם גם אתם נתקלתם בהפקעות מחיר בנסיעה מהרצליה/חוף הים או בנסיעה לשם?
האם אתה יודעים מה המחיר המותר לגביה במסלול הזה?
האם הילדים מקבלים הדרכה לגבי תשלום במונית?

(המשך...)
האם גם אתם נתקלתם בהפקעות מחיר בנסיעה מהרצליה/חוף הים או בנסיעה לשם?
האם אתה יודעים מה המחיר המותר לגביה במסלול הזה?
האם הילדים מקבלים הדרכה לגבי תשלום במונית?
למכירה ספרי לימוד של כיתה ח'
20/06/11 20:30
2צפיות
יד שנייה (חטיבת השרון).
לפרטים אפשר לשלוח אליי מסר.
תפקידי אותם בפביאן
20/06/11 22:21
1צפיות
ותקבלי הנחה על ספרי הלימוד שתרכשי לכתה ט'.
º
מקבלים רק 25% משווי ספר, לא?
20/06/11 23:00
º
לא חושבת שבמכירה פרטית מקבלים יותר
20/06/11 23:14
כשמישהו קונה ספר משומש
21/06/11 07:11
הוא משלם 40-50%
כשמישהו מוכר בחנות הוא מקבל 25%
אם הם מוכרים אחד לשני, הם יכולים לחסוך את פער התיווך
בדיוק זאת הכוונה !
21/06/11 07:13
יש בתי ספר (כולל השרון) בהם מקיימים ירידי ספרי לימוד בסוף שנה"ל, כדי לחסוך פערי תיוך אלה.
אז שוב- אם מישהו מעוניין בספרי לימוד לכיתה ח'-יכול לפנות אליי.
השאלה היא אם קיבלת אישור ממנהלת הפורום
21/06/11 07:33
לפרסם את הפרסום שלך (כי בעקרון פרסום אסור בפורום ללא אישור)
אנשים מפרסמים פה חדשות לבקרים הודעות
21/06/11 14:39
על חיפוש עבודה, דירות למכירה וכו', ודוקא אליי את/ה פונה בנוש הפרסום, בגלל 3-4 ספרי לימוד מסכנים?
º
צודקת
21/06/11 15:02
אני רציתי רק לוודא, כי אני
21/06/11 15:43
מכיר את מדיניות תפוז מפורומים אחרים
נכון, זה ככה בפורומים אחרים
21/06/11 21:21
ואכן הפרסום כאן מוגבל למתחם המוניציפלי, כחלק ממיפוי הצרכים שעשיתי בזמנו שקבע את מדיניות הפורום בנושא זה.
הפרסום בפורום רעננה לפעילויות רענניות
21/06/11 14:47
(גם מסחריות) מותר והיה מותר מאז ומתמיד. הפורום שונה בכך מהמדיניות הנהוגה ברוב הפורומים - פשוט משום שזהו פורום מקומי וחלק מהפעילות בו היא חשיפה, הפניות והמלצות מסוג זה.
זה היה כך מאז ומתמיד. אני משרשרת בדר"כ לשרשור פרסומים.
עשיתי מעשה: התקשרתי לרמי לוי. דיברתי עם
20/06/11 18:16
14צפיות
מיימון, העוזר האישי של רמי לוי.
ביקשתי ממנו לקחת גם את הרעננים בחשבון כשהוא מתכנן לפתוח עוד סניפים ברחבי הארץ.
מימון אמר לי שהשאיפה שלהם להגיע גם לרעננה אבל הם מחפשים מקום מספיק גדול כולל חניה.

בכל מקרה הוא רשם את שמי ואת בקשתי והוא יפנה את הבקשה לרמי לוי,

אם אנחנו מכירים מקום כזה אפשר להפנות אליו את המידע, בעיקרון הם מעוניינים רק חסר להם מקום.

אתם מכירים מקום מספיק גדול כולל מקום לחנייה באזור התעשייה שפנוי?

מי שבעד שיעשה ואז נפנה אליו את השירשור,
אולי נצליח להביא גם את רמי לוי לפה כדי שלנו תהייה זכות הבחירה היכן לקנות ובאילו מחירים.....
אפשר במקום השופרסל דיל
20/06/11 20:27
1צפיות
באזור התעשיה (יש הרי אחד בקניון רננים)
אפשר במקום המגה היקר במערב העיר
20/06/11 21:12
אין בסביבה אף סופר ראוי לשמו.
º
משהו את
20/06/11 22:18
פצצה! יוכלו להתחרות ביינות ביתן
20/06/11 22:35
2צפיות
על תואר המרכול הצפוף, הרועש, הלא סימפטי, עם השירות הרע ביותר מידי העובדים המנוצלים ביותר ועם סל הקניות הרחוק ביותר מהמחיר הזול שהם מתיימרים לספק.

ואנחנו כצרכנים נרוויח!
רוזנקרנץ...
21/06/11 06:34
1צפיות
אתה תמיד תוכל להמשיך ולערוך את קניותיך במרכול החביב עליך בעל מחירי בית מרקחת , ללא צפיפות, ללא רעש, [ולא בטוח שעם מספיק עובדים...] אך בטוח שהמחירים גבוהים מאשר אצל המתחרים הרועשים, הצפופים וכו' וכו'...
רצונו [וכיסו] של אדם = כבודו !
האם יש לך מידע שאין לנו
21/06/11 09:30
1צפיות
או שאתה סתם מקשקש?

מה ידוע לך על תנאי ההעסקה של העובדים בחנויות השונות ברעננה?
מנין לך שבחנות אחת המצב גרוע יותר מהאחרות?
חן חן לך על ההתייחסות האדיבה
21/06/11 10:41
1צפיות
המידע שבידי מתבסס אך ורק על דברים שפורסמו בתקשורת בעבר ועל התרשמותי הבלתי מקצועית אך הבלתי אמצעית.
יתכן שאני מקשקש אך גם אז אין קישקושיי עולים בקישקושיותם על קישקושים אחרים הנזרקים בפורום מעת לעת ואין הם אלא הנחות, השערות ומאווי לב של הכותבים.

לענין המחירים (ולדבריו של ארז) - מנסיוני האישי, בצד מוצרים ספציפיים זולים (ולפעמים זולים משמעותית) ברשתות אלה לעומת השופרסל (ובוודאי המגה), כאשר המדובר בסל קניות שלם לא תמיד היתרון הוא אצל רמי לוי או יינות ביתן ולפעמים מוצרים רבים (ולא בהכרח מוצרי פרימיום) יימכרו במבצעים אטקטיביים הרבה יותר דווקא אצל הגדולים.
שוב - דעתי הסובייקטיבית. ואגב, אינני מן הפזרנים. נהפוך הוא - חסכן גדול אני ויש אף המגדירים אותי כקמצן אבו קמונה.
ולתוהים:
21/06/11 10:54
נאלצתי, זמנית, לשנות את שם המשתמש שלי. מקווה לשוב אליו במהרה.
בקרוב תוכלו לראות אותו מתנוסס על כרזות ושלטי חוצות.
שלכם,
יוגי
בתקשורת כתבו משהו ספציפי
21/06/11 11:22
1צפיות
על תנאי ההעסקה של עובדי יינות ביתן מול תנאי ההעסקה בסופרסל ומגה?
במקרה אני עוקב אחרי הנושא ולא ראיתי שום התיחסות ספציפית.

להזכירך הטענה שלך היתה שתנאי ההעסקה ביינות ביתן גרועים יותר מאשר ברשתות האחרות.
זאת טענה מאוד קשה בהתחשב בכך שתנאי העבודה בכל הרשתות מאוד קשים ותובעניים.
º
חוף את נהדרת!
21/06/11 12:17
א. תודה לכם. ב. לצערי אני לא אשת בשורות בכלל
21/06/11 13:21
דיברתי היום עם האחראי על הנדל"ן שלהם רציתי לספר לו על הסופר שהיה פעם באזור התעשייה
כשנכנסים מרח' רבי עקיבא ומיד פונים ימינה.
הוא היה חד משמעי שהוא לא מעוניין לפתוח ברעננה כי הם יפתחו עוד מעט בקדימה.
כשאמרתי לו שהרעננים לא יטריחו את עצמם עד לשם הוא טען שמבחינה אסטרטגית שווה להם לפתוח שם. .

יצאתי מאוד מאוכזבת מצורת הדיבור הלא נעימה שלו, אבל אני עדיין מתכוונת לדבר עם רמי לוי עצמו ולנסות לשכנע אותו......
º
אם את בקטע, פני גם לחביב ולחצי חינם
21/06/11 13:28
חביב סגרו את סניף הדגל שלהם
21/06/11 14:40
שקניתי בו לאורך שנים, אז שיפתחו דווקא ברעננה ?
No chance...
במקביל הם פתחו סניף בגבעת שמואל
21/06/11 23:24
בתוך הקניון.
גם חציחינם עברו להוד השרון, זה לא אומר שהם בקשיים, אולי להיפך.
לא במקביל אלא עוד לפני כן
21/06/11 23:35
אחי גר בגבעת שמואל, ואין קשר בין סגירת האחד לפתיחת השני.
אני גם לא טענתי שהם בקשיים.
תשאלי לרגע את עצמך
21/06/11 14:39
מה יש לו לחפש ברעננה שידועה לאו דווקא באנשים שמחפשים לקנות בזול.

סתם חומר למחשבה.
כל אחד יעדיף לקנות אותו מוצר יותר בזול
21/06/11 16:01
ואני לא חושבת שברעננה יותר "פראיירים" מבערים אחרות, למרות שמבחינה סוציואקונומית יש פה חלק של אוכלוסיה אמיד מאוד...
נכון. מרעננה אולי לא ייטרחו לנסוע (לפחות חלק) עד קדימה בשביל הנחות, אבל אם היה פה סניף של רמי לוי בהישג יד- אני בטוחה שהיה זוכה להצלחה.
יתכן שמהבחינה הזאת את כמוני
21/06/11 16:07
משתדלת לחסוך, אבל כמו שאומרים "בתוך עמי אני חי" ומה לעשות שאני מכיר לא מעט מתושבי העיר שקונים למשל בחנות כמו "מיטלנד" [בכניסה מאחוזה לרחוב בר אילן, למי שלא מכיר], וזאת חנות בלתי זולה בעליל [בלשון המעטה].
מצד שני אני נוטה להסכים שאם רמי לוי היה פותח אצלינו חנות היא היתה זוכה להצלחה גדולה, בין השאר גם בזכות לא מעט מתושבי הערים השכנות...
זה בדיוק מה שאמרתי אתמול למיימון והיום לאיש
21/06/11 16:42
1צפיות
האחראי על הנדל"ן שלהם (בלעדיו לא זז כלום)
אבל גם הטיעון הזה לא עזר לי, בנתיים
דרך אגב, ב-144 גם לא עזרו לי למצוא אותו, אלה אם כן אני יודעת היכן הוא גר, ואני ממש לא יודעת.
אני שולחת לו את השירשור הזה, נראה אם נקבל
21/06/11 16:48
1צפיות
תשובה....
וככל שהשירשור הזה יהיה בעד- אולי יבוא יום
21/06/11 16:50
1צפיות
ויהיה לנו סניף של רמי לוי ברעננה.
המשיכו לכתוב שאתם בעד.
ברעננה,לא יכול זול
21/06/11 17:23
3צפיות
שכירות גבוהה,ארנונה גבוהה ,רוצים רמת שירות גובהה ,מיבחר .לא יקנו דברים של חברות עלומות שם רוצים סטרליות,פיקוח וטרינרי קפדני,רוצים שהעובדים יקבלו מה שמגיע להם ( טוב ,יכול להיות שהגזמתי בקשר לעובדים ,,, )
בקיצור כל הדברים שאמורים להוזיל את הקניה לא יכולים להתקיים ברעננה, והיה ברגע שהם יתקימו  החברות יגידו " טוב ,אז נעשה להם את זה  קצת יותר זול-אבל מדוע שנגללגל את הרווח אליהם -בסופו  של דבר זה רעננה ,,,?"
מיטלנד חנות למאכלים מיובאים (לרוב)
22/06/11 21:12
3צפיות
כן מי שקונה שם הם האנגלוסקסונים\ דרום אפריקאים שרוצים  את המוצרים שהם רגילים להם תוצרת חוץ.

אני קונה שם ביום שישי את ה Herald Tribune והארץ באנגלית שעולהה שם 12 ש'ח.

זה ממש לא המקום לקנות סתם קפה או תה או מוצרים רגילים
כן, אני יודע
22/06/11 21:38
1צפיות
ואני מכיר לא מעט רעננים שקונים שם גם קפה ומוצרים רגילים שהחנות מוכרת, שאחרת היא לא היתה מוכרת אותם.
תסתובב בין החנויות ברעננה ביום שישי
21/06/11 23:26
1צפיות
ותראה שהחניה העמוסה ביותר נמצאת ביינות ביתן, חנות יחסית זולה.

גם ברעננה מחפשים לקנות בזול.
אני כבר מזמן קונה שם
21/06/11 23:34
1צפיות
וסיפרתי זאת כאן יותר מפעם אחת, ויש כאן לעומתי כאלה שמבטיחים שידירו רגליהם מהחנות הזאת...
ההוכחה היא בפודינג
21/06/11 23:39
1צפיות
כפי שאומרים האמריקאים.

האם הציבור מגיע לחנות בהמוניו או לא?
שנינו יודעים שמדובר בחנות העמוסה ביותר בעיר הקודש רעננה תבובב"א.
אני אמנם לא מדבר ב"אמריקאית"
22/06/11 06:21
1צפיות
וקשה לי גם להגיד במפורש שזאת החנות העמוסה ביותר במחוזותינו, אך כשאני קונה שם [וכבר סיפרתי על כך] היא גם עמוסה וגם תמיד אני רואה בה צוות עובדים גדול.
יש בפורום איסטניסטים שיעדיפו לשלם עבור סדר וניקיון [שגם בהם יינות ביתן לא כה גרועים כפי שמנים לצייר אותם], אבל כפי שאני אומר תמיד :
רצונו של אדם = כבודו.
העיקר שלנו תהייה האפשרות לבחור היכן לקנות, זה
22/06/11 07:32
ולא יותר......
º
ניסית לעמוד בתור במגה או שופרסל?
22/06/11 07:58
4צפיות
אתמול עמדתי בתור בשופרסל דיל
22/06/11 10:20
1צפיות
מספר הקופאיות שם באמת מצומצם והתורים איטיים.
אני מדבר על מספר הלקוחות, לא על אורך התורים.

ליינות ביתן יש מגרש חניה ענק והוא מלא עד אפס מקום בימי שישי.
לא בשופרסל ולא במגה תראי כמות כזאת של קונים.
טוב, זה מה שכתבתי. שולחת את לחמי על פני המים
21/06/11 17:13
1צפיות
אולי מי יודע, אולי נזכה גם.....

שלום רמי לוי, זו נילי מרעננה,
אתמול דיברתי עם מיימון וביקשתי ממנו לקחת את הרעננים בחשבון ולפתוח גם פה סניף שלך.
תן לנו את הבחירה לקנות היכן שאנחנו רוצים, ובמחירים שפויים.
נכון שרעננה נחשבת לעיר יקרה, אבל אנחנו ככל האדם, ויש ביננו גם אנשים שידם אינה משגת.

הבנתי שאתם עומדים לפתוח סניף בקדימה, אבל סביר להניח שהרעננים לא יסעו עד לשם כדי לקנות...אני יכולה להבטיח לך שמהפכת הקניות תתחיל ברגע שאתה תכנס לפה וברור לי שאתה לא תצטער על כך.

פתחתי שירשור בפורום רעננה, הנה הקישור לפורום:
http://157.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=1789&msgid=153305841

יש הרבה אנשים שמעוניינים שזה יקרה. אנחנו מבקשים ממך לקחת גם אותנו בחשבון בפתיחת הסניפים שלכם ברחבי הארץ, גם אנחנו רוצים לקנות רמי לוי!

אשמח לקבל ממך תשובה אישית, ו/או בפורום רעננה,

המון תודה, נילי בר-און, והמון תושבי רעננה שיודו לך על כך.
ככה נראית יזמות אזרחית
22/06/11 07:59
1צפיות
אני גאה בך.
תודה חנה. מאז 13.00 אני מנסה להתקשר אליהם
22/06/11 15:01
ואני לא מצליחה לתפוס את מיימון או את רמי לוי.
או שלא עונים, או שהעמדה בהמתנה, או שהמשיבון עונה. מבאס
ברכה שהיא המזכירה האישית של רמי לוי חזרה אלי
23/06/11 08:11
1צפיות
עכשיו בטל'.

היא אמרה: אם אנחנו מכירים שטח המותאם לסופר מעל 2000 מ"ר +חניה הם יוכלו לחשוב על זה.

מי מכיר?,
יש ברעננה שטח כזה שעומד ריק ולא מנוצל?
º
ורצוי שיהיה זול ,כדי שיהיה מה להוזיל לצרכנים
23/06/11 12:01
1צפיות
º
מה אנחנו, מתווכי נדל"ן?
24/06/11 07:56
3צפיות
º
מהנעשה בעירנו
63תגובות
19/06/11 22:39
7צפיות

(המשך...)
אישור פרוייקטים של תמ"א 38 תוך זמן קצר-מדי..?
19/06/11 14:02
36צפיות
כיצד עיריית רעננה מאשרת בקלות רבה פרוייקטים של תמ"א 38 , ללא בדיקה מקיפה של חוזק המבנה לאחר השיפוץ?

עיריית רעננה מתחייבת לאשר ליזמים פרוייקטים תוך חודש כאשר לא ניתן בפרק זמן כה קצר לבדוק לעומק את חוזק המבנה לאחר הוספה של עשרות טונות על גג הבניין הישן.

אודה להתייחסות של גורם עירייה רלוונטי בהקדם.

תודה,

ענת
מ...מ...מאשרת מהר מידי ?
19/06/11 14:23
13צפיות
וואללה, דווקא חשבתי [וגם מרגיש] שלוקח יותר מידי זמן לאשר.
אבל  מה אני מבין לעומת אלמונים שפותחים כרטיסי משתמש בתפוז על ימין ועל שמאל...
מאיפה המידע הזה? בתוך חודש?
19/06/11 15:22
7צפיות
לוקח לעירייה חודשים לאשר וזה רק אחרי שמתקבלים אישורים של מכבי אש והג"א.
מנין המידע בדבר השינוי בנהלים?!?
º
לנו לקח שנה
19/06/11 16:19
10צפיות
אצלינו זה קרוב לשנה
19/06/11 16:32
9צפיות
והשלט הגדול בחוץ עדיין לא נראה באופק...
כמה זמן צריך לבדוק חוזק מבנה לאחר תמא 38 ?
19/06/11 15:40
17צפיות
חודש זה מעט? מה יש למהנדס קונסטרוקציה לבדוק חודש שלם?
לא מבינה את השאלה
19/06/11 16:18
6צפיות
יש קריטריונים ברורים לתמ"א 38 שאינם דורשים בדיקת מבנה. מדובר בכל המבנים שנבנו לפני 1980. הקריטריונים הם ארציים. תכניות השטח והמבנה מצויות בעירייה. לא ברור לי על מה הקובלנה. לא ידעתי שהעירייה התחייבה לחודש ולא נותר לי אלא להודות לך על ההודעה המצויינת הזו, שמראה שעיריית רעננה היא אחת היחידות שבאמת מיישמות את חוק חיזוק המבנים הארצי. כל הכבוד לעירייה.
אני מקווה
19/06/11 16:23
12צפיות
ש"קובלנה" על קיצור תהליכים בירוקרטיים, שכל תושבי המדינה מייחלים לו, אינה קשורה לניק חדש שנפתח זה עתה לכבודנו. עיני פקוחות.
זו בדיחה ... או מה?????
19/06/11 17:02
6צפיות
בין הגשת התוכנית שגם הן כשלעצמן לוקחות בין חודש וחצי לחודשיים להכנה  (בדיקות קרקע/ברזלים /עומק עמודים/ סוג קרקע /סוגי בטון קיים /ועוד כמה וכמה בדיקות טרום
התוכנית .. והגשת התוכניות לשולחנה של ועדת בנין ערים . לוקח עד זמן אישור  בין שנה וחודש ועד שנה ו6 חודשים

כרגע ברעננה בר אילן 40  בנין שנגמר כבר לקח שנה וחודש וחצי .ברנר 28 שנה ו7 חודשים   הגליל 37 שנה ו5 חודשים .  החייל  פ קרן היסוד  .. הרבה הרבה זמן
אליעזר יפה  שנה  וארבע חודשים .  בר אילן 30  בישורת האחרונה לפי אישור  שנה ו5 חודשים

אז....  מה הבדיחה  תוך חודש ...  של מי הסיפור ומי מנסה לקטוף  קרדיטים

למען ההגינות     והגלוי הנאות  הכותב  שותף ליותר מאתר אחד  ברעננה
כנראה, שאין לך מושג בוועדות, ו -או בבניה .
19/06/11 19:30
8צפיות
הכוונה לאשר את הפרוייקט בוועדה , לא תיכנון שנעשה ע"י אדריכלים- מהנדסים - מודדים -וכל בעלי המקצוע ,כל הדברים האלה נעשים ע"י העירייה -המחלקת הנדסה ,לפני שהם מגיעים לוועדה .
אבל האמירה המעניינת היא " ללא בדיקה מקיפה של חוזק המבנה לאחר השיפוץ " וכי מה רציית שיעשו שיפוצצו את הבניין ,כדימוי לרעיידת אדמה ?
בונים את הבניין לפי התקן ,וזהו , ותאמיני לי, שבמחוזותנו ,גם זה משהוא.
º
19/06/11 19:38
º
19/06/11 20:30
3210X2
19/06/11 23:24
5צפיות
אין לי מושג למי אתה עונה בתשובותיך..

אך צר לי להודיעך    התנהלות ועדת בנין ערים  ברעננה כולל ועדות המשנה.
מקבלות את התוכנית כשהיא חתומה כבר על ידי מהנדס / אדריכלים /יזמים /בעלי הבית (נכס ) ולאחר שכבר הודיעו להם מראש מהם הדרישות
ואז מתחילה  הסגה של אישור מכאן ואישור משם ..
והמרווחים בין ישיבה אחת לשניה   הם  לעיתים חודש  ולעיתים אף יותר
ואז לך תביא אישור תאום  זריקת אשפה או פינו לאתר מוכרז
אישור של מעבדה לקביעת בטונים .

מכבי אש  .. אז יש כבר שינוי  הייתה שריפה בכרמל. אז יש שוב שינוי..

כרגע ברעננה מונחים על שולחן הועדה  מעל 40 תוכניות גמורות לבקשת  תחילת עבודה לתמ"א 38

בא כולנו נמתין חודש . ואפילו חודשים   ... ואז  נראה כמה אישורי בניה   יצאו ממשרדי  הועדה

אני מציע להעלות את השרשור הזה בעוד חודשים מהיום.....
התלונה הייתה ,על המהירות של האישור
20/06/11 10:01
6צפיות
לכן לא מובן ההסבר שלך שזה לא נכון,ברור שזה לא נכון ,האישור לוקח חודשים ואף שנים מהרגע שמישהוא מעלה בתאוריה את האפשרות ל תמ"א 38.
אבל התלונה הייתה שמאשרים את זה תוך חודש ,ואם מאשרים את זה תוך חודש ( דבר שכמובן לא נכון,,, ) אז בטוח מישהוא מחפף.
מי יהיה ראש העיר הבא-תחזית
46תגובות
19/06/11 00:47
11צפיות
הבחירות הבאות תהיינה בנובמבר 2013 ועד אז ראש העיר הוא חופרי נקודה.
לדעתי הציבור בחר חופרי לקדנציה ראשונה קצרה הראשונה בזכות הילתו
שהושפעה בעיקר מביילסקי (הנערץ) שהצהיר בפומבי שהוא מעדיף אותו
על פני ברוידא (וכיום מתחרט) ,הבחירות השניות היו קרובות מאוד
לראשונות כך שלחופרי לא היתה השהות...

(המשך...)
הבחירות הבאות תהיינה בנובמבר 2013 ועד אז ראש העיר הוא חופרי נקודה.
לדעתי הציבור בחר חופרי לקדנציה ראשונה קצרה הראשונה בזכות הילתו
שהושפעה בעיקר מביילסקי (הנערץ) שהצהיר בפומבי שהוא מעדיף אותו
על פני ברוידא (וכיום מתחרט) ,הבחירות השניות היו קרובות מאוד
לראשונות כך שלחופרי לא היתה השהות המספקת לקלקל את מה שקיבל.
אין לי ספק שמאז הציבור הרענני בגר ולמד ממה שקרה,ובבחירות הקרובות
יבחר את המועמד הכי מתאים באמת לנהל עיר איכותית מתוך אלו שיעמידו
עצמם לבחירה.
לדעתי רשימת המועמדים הפעם תהיה סופית רק כחצי שנה לפני הבחירות
הבאות לראשות העיר (תחילת 2013) מועד הבחירות לכנסת שכן אז פינס
וביילסקי ידעו סופית את עתידם בזירה הלאומית וכל אחד מהם בנפרד יחליט
האם ירוץ לראשות העיר (לדעתי רוב הסיכויים שלא) ואם מי מהם ירוץ יזכה.
במידה ושני הג'נטלמנים הנ"ל לא יבחרו להכנס לרשימה המקומית יהיו ברשימה
המועמדים עד הקיץ הבא לדעתי :אורי קידר,חיים ברוידא וסימה פרי.
מועמד חדש חייב להתחיל את התארגנותו כבר בקיץ זה כדי להצטרף בקיץ הבא.
בכל מקרה הפרמטרים לזכיה יהיו : רקורד,מנגנון,תקציב ומעוף ומי שאין לו מספיק
תקציב או מנגנון צריך להתחיל לעמול על כך כבר עכשיו.

לא לשכוח להסיר את מדבקת הסופר לפני ששולחים את
18/06/11 20:12
22צפיות
הארגז למחזור.

סיפור שקרה לי לפני כחודשיים.
יום אחד מקבלים מכתב רשום - ברירת קנס של 475 ש"ח על זריקת פסולת באזור אסור. (ב 10.4 בשעה 14:41)

קודם כל הלכתי למקום בו טענו שזרקתי את הזבל, וראיתי שלא הייתי שם בכלל בשבוע האחרון.
בבירור בעיריה, הסתבר שארגזים של שופרסל עם השם שלי עליהם, צולמו על ידי הפקח, מפוזרים על הדשא עם תכולה שפונתה מהבית (לפני הפסח).
מיד שלחתי מכתב לתובע העירוני, שבו הסברתי, שאת הארגזים אני שם למיכל מיחזור קרטונים בשכונה.
לאחר הפסח, קיבלתי את תשובת התובע העירוני. בקצרה:
1. הוא אינו מוסמך לבטל דוח מסוג ברירת קנס
2. מחמת הספק, הוא ימליץ לבטל את הדו"ח
3. אנא ראה את הדו"ח כמבוטל
4. נרשמה על שמך התראה, דוחות נוספים בעניין לא יבוטלו בעתיד.

את הלקח שלי אני למדתי, ברגע שהקרטון מהסופר מגיע לבית ונפרק, אני מיד מוריד את המדבקה עם השם שלי.

לתשומת לבכם.

נקודה נוספת: בגלל הזמן הקצר שעבר מרגע יצירת הדו"ח ועד קבלתו במכתב רשום (כיומיים) אפשר היה לשחזר מהזכרון מה קרה. (נקודה לזכות עיריית רעננה)
º
לא מובן על מה הקנס
18/06/11 20:26
7צפיות
º
475 ש"ח על זריקת פסולת באזור אסור
18/06/11 20:37
21צפיות
זבל מי שמלכלך
18/06/11 20:48
5צפיות
אז אם הבנתי את הסיפור נכון, מה שקרה זה ששמת קרטונים במיכל מיחזור, ניקה מי שניקה ופיזר על הדשא וכיוון שהקרטונים היו שלך במקור אתה נקנסת על זה?

מי אחראי על איסוף הזבל למיחזור? מעניין אם בדומה למסיבה של כלל, גם כאן אתה תמצא אשם ע"י החברים פה.
אכן, מי שאספו את הארגזים מפינת המיחזור
18/06/11 21:39
8צפיות
השתמשו והשליכו אותם ברשות הרבים, הם בבחינת זבל מי דשמלכלך. אנא אל תנסה לעשות ספין על סיפור שקצת קשה לסובב אותו.
מי אחראי על איסוף הקרטונים מפחי המיחזור?
18/06/11 22:04
4צפיות
אכן, זבל מי שמלכלך.

תוכלי לפרט באיזה ספין מדובר? אלו מונחים מהעולם הפוליטי, לחלקנו הוא זר.
כל אחד יכול לגשת בין מועדי הריקון ולקחת
18/06/11 22:15
8צפיות
קרטונים כדי להעביר דירה או חפצים. העירייה מרוקנת במועדים קבועים שלמיטב זכרוני מתפרסמים באתר העירייה. חבל שלא קראת את התיאור המקורי של אביב - הסיטואציה מתוארת שם בברור. זה היה  חוסך פרשנויות שגויות ואי הבנות.
מה שאת בעצם אומרת זה שבא אדם
18/06/11 23:05
6צפיות
לקח את הקרטונים של אביב על תכולתם, סחב אותם הרחק משם, פיזר את התכולה אי שם (על הדשא?), לקח את הקרטונים לשימושו ואז שב והחזיר אותם וזרק לצד התכולה?

עכשיו הכל ברור יותר.
אתה מנסה סתם לבלבל?
18/06/11 23:29
9צפיות
אני זרקתי את הקרטונים הריקים למיכל מיחזור .
בא מישהו, לקח את הארגזים , מילא אותם בזבל  וזרק אותם בגינה.
כנראה שלא הבנתי את הודעתך המקורית
19/06/11 00:38
3צפיות
תודה על התיקון.
זה לא אני אומרת
19/06/11 08:52
5צפיות
קרא את הסיפור של אביב.
º
על הטיפ. נזכור.
18/06/11 21:39
3צפיות
תובענה ייצוגית נגד אגרת השמירה
17/06/11 07:37
2צפיות
לכל מי שרוצה לעיין בתובענה שהוגשה, ראו קובץ מצורף.
כל הכבוד לתובע, שהחליט לעשות מעשה אמיץ
17/06/11 17:01
1צפיות
באמת כבר נמאסו כל השיטות של ראש העירייה שלנו להכניס ידו לכיסנו ולממן בכך את הגרעונות של העירייה.
רק שלא יקחו עוד הלוואות בשמנו.
טוב מאד. בזיון מה שקורה בעירייה
17/06/11 22:02
1צפיות
כשצמצמו את השמירה - ניסו לעשות את זה מעכשיו לעכשיו, בלי להודיע מראש וכמובן שזה נעשה כיוון שבוטלה אגרת השמירה (חופרי עצמו אמר את זה).
כשהחליטו בעקבות המאבק של ההורים להשאיר את השומרים - העירייה יצאה בהודעה לעיתונות על כך שהם משאירים את האבטחה. לעומת זאת, את אגרת השמירה הם חזרו לגבות (במקביל להחלטה להשאיר את השמירה כבעבר) כמו גנבים בלילה - רטרואקטיבית בחשבון הארנונה - בלי שום הודעה מראש.
והחלק הכי מרתיח - שבתגובת העירייה לקול רענן של אתמול אומרת דוברת העירייה, בסתירה לדברי חופרי, שאגרת השמירה כלל לא קשורה לשמירה בגני הילדים.
אין לי מילה אחרת לתאר את התנהלות העירייה מלבד ביזיון
º
נו, ואשרו לך תובענה ייצוגית?
18/06/11 08:43
1צפיות
אני לא התובע
18/06/11 09:43
את התביעה אפשר לראות בפנקס התובענות (אתר בית המשפט העליון) ומשם העתקתי אותה.
לעיריה יש 90 ימים להפסיק את הגביה ואז היא פטורה מלהחזיר מה שגבתה עד אז.
אם תסרב להפסיק- זה יקח כמה חודשים נוספים עד שהתביעה תאושר, במקרה כזה העיריה חשופה לתביעה של 14 מיליון ש"ח, שלא לדבר על הנזק הציבורי לקראת הבחירות (מה שהיה בעניין הארננה זה כלום לעומת מה שיכול להיות כאן).

בכל מקרה, מי שקורא את הבקשה לא יכול להשתכנע שהתנהלות תקינה היתה כאן או שנלקחו בחשבון כל השקולים. הטענה שהגביה לפי החוק והכל תקין נראית לכל הפחות כמוטלת בספק.  אם זה היה כל כך "חוקי" ופשוט, כל הרשוויות היו חוזרות לגבות אגרת שמירה. העובדה שרק רעננה עשתה סיבוב פרסה לא מבשרת טובות למי שהחליט להחזיר את האגרה המטופשת.

המצב של העדר ביקורת ציבורית, פוליטית ומשפטית עבר מהעולם גם במצרים ועוד מעט גם בסוריה. רק ברעננה חושבים שהכל מותר.
שיעור מאוד קטן מהבקשות לתובענה ייצוגית
18/06/11 14:13
מאושרות ככאלו. ואם לא - הרי שכל תושב חייב לתבוע בנפרד. לכן שאלתי. בקשה לתובענה ייצוגית אין בה משמעות. אישור התובענה כייצוגית - כן. אני בספק - ממה שראיתי עד כה בתובענות ייצוגיות - אם היא תאושר ככזו. נחכה ונראה.
לא מדויק כלל!
18/06/11 14:59
״אחוז קטן״ מאושר כי אחוז גדול מסתיים בפשרה או ב״חדילה״. ככל שמדובר ברשויות מקומיות, לא נהוג למדוד ההצלחה ב״אישור״, אלא ב״חדילה״, משום שהפסקת הגביה היא המדד להצלחה, ולא האישור של התובענה.
גם התובענה של הארנונה והחניה לא ״אושרו״, אבל העיריה שילמה חצי מיליון ש״ח לתובעים וחטפה המון ביקורת אחרי שהודיעה על ״חדילה״.
ואם סטטיסטיקה, אז לפחות שני שליש מהתביעות הייצוגיות נגד רעננה הצליחו...
(אצל עורכי הדין שהגישו את הבקשה השיעור גדול יותר).
אם יש לתביעה הזו קייס, אז
18/06/11 15:04
1צפיות
היא אכן יכולה להיות תביעה ייצוגית. (כלומר יאשרו אותה כתובענה ייצוגית)
אפשר בקלות לזהות את הנפגעים.
כל מטרתה של תובענה הייצוגית זה לחסוך מכל תובע לתבוע בנפרד.
כל הכבוד לזה שפועל ולא רק מתלונן
18/06/11 17:36
או מנסה לרפות את ידיהם של אחרים.
צריך מרפה ידיים
18/06/11 18:20
כדי לזהות כזה, אה?
חבר'ה תתעתו, עוד אין בחירות, אתם יכולים להשאיר את הרעל בבית עוד שנה שלמה לפחות.
º
תתעתו = תתעשתו
18/06/11 18:28
יש לי חדשות בשבילך - אפשר לקצר את התקופה
18/06/11 18:38
והיו דברים מעולם.  
º
איזו תקופה? של התובענה הייצוגית?
18/06/11 18:41
º
את הקדנציה והגביה הלא חוקית של האגרה גם יחד
18/06/11 22:42
1צפיות
º
נו שוין.
19/06/11 08:57
נקווה שכך יהיה. אפילו בכלא
18/06/11 19:03
מקבלים שליש על התנהגות טובה...
צריך אספירציות פוליטיות
18/06/11 19:02
כדי לדמיין אותן בכל מקום, אה?

לגבי רעל לא אגיב.

מי שפרנואיד אין זה אומר שלא רודפים אחריו, אבל זה בהחלט לא אומר שכן. לעיתים פרנואיד הוא רק פרנואיד.
השאלה מי מפיץ פה רעל???
21/06/11 11:21
חנה- אנא המנעי מסגנון בוטה שכזה.
הערב יהיה ליקוי ירח מלא, איפה?
15/06/11 17:18
4צפיות
ראיתי אותו
15/06/11 23:30
2צפיות
הייתי במסיבת סוף ט' ברימון (קצת ארוך....משבע וחצי עד אחת עשרה), מדי פעם הבטתי השמימה . זה עזר לי להעביר את הזמן
היה יפה מאוד, אבל את הפעם הבאה לא נזכה לראות
16/06/11 06:37
ולצערי גם לא הנכדים שלנו, יען כי זה יקרה רק בשנת 2141 ...
ארז, ברשותך, זה לא מדוייק...
16/06/11 11:05
ליקוי הלבנה הבא יהיה ב 27/7/2018 ואני ברכה אליך שכן תזכה לראותו. (פסקה אחת לפני האחרונה)
http://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_artic...

ואילו ליקוי החמה הבא יהיה בנובמבר 2013 (פסקה אחרונה)
http://www.mako.co.il/news-israel/health/Article-c...

מה שהתכוונת באזור 2100 יהיה ליקוי החמה הארוך ביותר שהיה ב 8,000 שנים האחרונות: (פסקה ראשונה)
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C%D7%99%D7%A7%D7...

מכיוון שאינני מתיימר להיום אסטרונום
16/06/11 11:23
הסתמכתי על הודעה שקראתי הבוקר באינטרנט, שם היה כתוב שהליקוי הבא יהיה רק בשנת 2141.

אני אכן מקווה בכל ליבי שכולנו נזכה לראות את ליקוי הלבנה הבא ב-2018 מתןך בריאות טובה, ומקסימים עם כמה קמטים נוספים במצח...

והנה בבקשה
16/06/11 11:29
כדי להראות לכם שלא הזיתי :
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/250/783.html

דרך אגב, אני מנסה להוסיף שם תגובה ללא הצלחה ומופיעה הודעת תקלה.
אולי הם הבינו שטעו וחסמו הוספת תגובות?
למעריב יש מקורות מקוריים
16/06/11 14:26
יען כי הם היחידים שטוענים שהליקוי הבא יהיה בעוד מעל 100 שנים
בידיעות אחרונות היה כתוב שבעוד כעשר שנים יהיה הליקוי ירח המלא הבא.
º
16/06/11 14:40
למעריב יש מקורות חוצניים
16/06/11 20:21
2צפיות
שמתי לב לזה בכל סוגי הידיעות, כבר מזמן
רגע של נחת (ליקוי לבנה)
15/06/11 21:40
2צפיות
תופעה אסטרונומית מדהימה, תופעות כאלה מזכירות לי כמה אנחנו קטנים,
ובאיזה יקום בילתי נתפס במימדיו אנו חיים.
למי שלא יכול לצפות בליקוי, מסיבה כלשהי, הנה קישור לשידור הישיר:
http://www.astronomy.org.il/
נאה ביותר
15/06/11 23:34
1צפיות
אני יודעת על בי"ס יסודי בפ"ת שהביא טלסקופים והזמין את כל הילדים וההורים לחגיגת ליקוי ירח. נחמד.
יצאתי מהבית ב-11.315, לא ראיתי ירח אפילו לא
16/06/11 08:22
את הצל, ודווקא יצאתי עם מצלמה
º
11.315=23.15
16/06/11 08:26
º
וורי נחמד. יוזמה ברוכה
16/06/11 08:26
תשובה לא לבד: כלל ביטוח בפארק רעננה
108תגובות
14/06/11 18:04
9צפיות
ככה נראה הפארק הבוקר בחמש ורבע. סדרת תמונות.

(המשך...)
תשובה לא לבד: כלל ביטוח בפארק רעננה
ככה נראה הפארק הבוקר בחמש ורבע. סדרת תמונות.
º
סעו לאט
14/06/11 18:02
5צפיות
המוקד העירוני. היום הייתי עדה לתאונה
13/06/11 23:16
1צפיות
שהתרחשה בכניסה לקניון רננים.
מיד התקשרתי למוקד. (ככה הטמיעו בנו- 107). התקליט שאומר: מיקום השיחה הנה 2 או 6 מתנגן ומתנגן ואין עונה
אחרי 5 דקות או יותר שנראו כמו נצח הם ענו. תשובתם אנחנו לא מוקד חירום.

בעיניי אפילו שהם לא מוקד חירום הם צריכים לוותר על התקליט ולענות בקול אנושי במהירות (כמו פעם),
רק בגלל שהמוקד ניטמע בנו כמענה מהיר ויעיל.

העלם הצעיר נפגע, ישב המום ברכבו, לאחר מכן התלונן על כאבי ראש וגב. האמבולנס הגיע כעבור כמה דקות ארוכות ופינה אותו לבית חולים.

כאב הלב לראות את זה והרעש של המתכות המתנגשות מצמרר ונוראי.

החלמה מהירה לך איש שאני לא מכירה..
מעניין
13/06/11 23:22
לפני כמה שבועות היה בבי"ס ינבה יום ביטחון ובטיחות. המוקד העירוני התעקשו שם ללמד את הילדים שבעת אסון או תאונה או קושי כלשהוא המספר היחיד שהם צריכים לזכור הוא 107. ליידע אותם והם מעבירים ומתווכים הלאה למספרי החירום הנכונים.
ואני התעקשתי עם בתי שתלמד את 100 101 ו102 ולא רק את 107...
גם אני משננת את ה100 101 102
13/06/11 23:34
וחבל שככה ענו לך במוקד.
אני לפני כמה חודשים התקשרתי אליהם כשפגשתי ילדה שהלכה לאיבוד בפרק רעננה
והם היו מאוד נחמדים ואדיבים
וקישרו אותי במהירות למנהל תורן של הפרק....
מצטרפת לאיחלוי החלמה מהירה לאיש שנפגע
הרמוניה
זה נראה לי קצת מוזר
14/06/11 06:35
כי מנסיון סיירת הבטחון מגיעה תמיד [או כמעט תמיד] לפני כוחות ההצלה האחרים לכל אירוע בעיר, ועוד לא קרה שהתקשרתי ל-107 וקבלתי תשובה כזאת.
בהחלט מוזר ודורש לדעתי הסבר.
החכיון לקול אנושי בשעת לחץ הוא פשוט נוראי!
14/06/11 06:59
בן אדם יכול למות אם הוא מקבל התקף לב עד שיענו שם עם התקליט.
גם אני באופן אוטומטי מתקשרת למוקד, ככה לימדו אותנו,
גם אני הייתי מופתעת אתמול כשהיא טענה שהם לא מוקד חירום.

זה היה נורא לחכות למענה האנושי, בעיקר כי מצבו של הנפגע הלך והתדרדר.....
רק אם יוקם מוקד- ביטחוני נפרד מהמוקד הכללי
14/06/11 15:51
ניתן יהיה להגיע לתוצאה רצויה ,כי איך יכולה להתקבל הודעה על מפגע בטחוני ,מצילת חיים .אם הידיעה נכנסת למוקד שמטפל גם במפגעי גזם ? המוקדן יודע באיזה עניין מתקשרים אליו לפני שהוא עונה ?
עם קצת  מאמץ ניתן לדעתי ( הרעיון פשוט,,, ) לפתור את העניין .
היה מוקד בטחוני נפרד והוא בוטל לפני שנה
14/06/11 16:44
המוקד הוקם לפני חמש שנים בדיוק מהסיבות המועלות כאן
אך צוצמם ואוחד עם המוקד העירוני מסיבות שאינן מקצועיות.
º
ומה היה מספר הטלפון שלו ?
14/06/11 18:54
מסיבות שאינן מקצועיות לא אושר פרסום המספר
14/06/11 22:49
למעט למוסדות החינוך ומתקני העירייה.
התקשרתי למוקד היום, הודעתי להם שיש שירשור
14/06/11 20:53
על מה שקרה אתמול.
לירון אמר שהוא יעביר את זה למנהל המוקד.
כולי תקווה שהם ייקחו את זה לתשומת לבם.
תאונה שמחכה להתרחש? הרמזור בעקיבא פינת ציפמן
12/06/11 00:53
4צפיות
שלום,
אני גר באיזור של רחוב ציפמן ברעננה ונוסע כמעט בכל יום בצומת המרומזר בפינת הרחובות ציפמן ועקיבא.
את הרמזור הקימו לפני שנתיים-שלוש בערך, אך לאחר ההקמה האור הצהוב היבהב ברמזור לא פחות משמונה חודשים.
בכל אופן, בכל פעם שאני עומד ברמזור עם הפנים לכיוון מערב (נמצא על ציפמן) והרמזור מתחלף לירוק לפחות במחצית מהפעמים שאני שם,
מכוניות שעוברות ברמזור אדום לחלוטין. (המכוניות שנוסעות על רחוב עקיבא)
לפני יומיים הגעתי לרמזור, והיה לי ירוק אך החלטתי לחכות מספר שניות כי אני יודע שהצומת מסוכן. ואכן לאחר מספר שניות ג'יפ חלף על פני במהירות של 50 קמ"ש.
אני לא רוצה לדעת מה היה קורה אם לא הייתי מחכה!

מבחינתי הקמת הרמזור הוא דבר מבורך, לפני כן היה קשה מאוד לחצות את הצומת.
האם יש מישהו ששם לב לבעיה הזאת? אני לא יודע אם אנשים לא שמים לב לרמזור מתוך הרגל, או שהתזמון בין הרמזורים לא תקין.
אשמח לתגובות

אני מציעה לפנות לועדת תנועה
12/06/11 07:42
מיכל פריי
מתאמת ועדת תנועה
michalf@raanana.muni.il

תעשכן אותנו מה ענו לך ונעקוב משם?
בהצלחה
º
תעדכן
12/06/11 07:43
מעניין לעניין - זהירות בדרכים
12/06/11 08:49
עברתי בערך בשמונה ליד בי"ס ביל"ו, אחרי שהורדתי את בני ברימון. הילדה ממשמרות הזה"ב שוחחה עם חברותיה ולא שמה לב שילדת גן חוצה לבד את הכביש ללא עזרתה. בה בעת החליט מישהו לעלות ברוורס על מעבר החצייה. הילדה (אולי בת 4-5, עם תיק ורדרד קטן של גן) הראתה תושיה וברחה ברגע האחרון לאחור. גם אז לא שמה לב שומרת הזה"ב לנעשה, וכנ'ל הנוסע לאחור שלא עצר לרגע. אב אחד צעק להם מרחוק ומתנדב בזה"ב המבוגר רץ ממעבר חצייה אחר. אני המשכתי כדי לא לתקוע את התנועה, לא יודעת מה נגמר. אבל רבאק:
1. תדרכו כמו שצריך את משמרות הזה"ב.
2. אל תסעו ברוורס ליד בתי"ס בבוקר.
3. אל תשלחו ילדי גן לבד לגן וודאי שאל תתנו להם לחצות כבישים בלעדיכם/ן.
4. תזהרו, תזהרו, תזהרו
אוסיף ברשותך
12/06/11 08:54
תחגרו את הילדים בחגורות הבטיחות, גם אם זה לנסיעה קצרה של דקות ספורות מהבית לגן/ביה''ס וגם אם הילדים נודניקים ומסרבים להחגר או משחררים את החגורה.

כל כך הרבה פעמים הייתי שותף או עד לוויכוחים עם הורים בנושא הזה.
למה כולם חושבים ש"לנו זה לא יקרה"?

זה עלול לקרות לכולם !!!
אנא, תקפידו !!!
º
12/06/11 09:06
כל מילה בסלע ואוסיף עוד נקודה ברשותך:
12/06/11 09:22
אנא אל תורידו את ילדכם ליד ביה"ס או הגן באמצע הכביש.
או באמצע כיכר.
ברחוב היובל מדי בוקר עוצרים ההורים באמצע הכביש בסמוך למעבר החציה כדי להוריד את ילדיהם הכי קרוב לשער כדי שחו"ח לא ילכו מספר צעדים ברגל. זה מעכב וזה מסוכן.
ברחוב קרן היסוד זה גרוע יותר כי ההורים נעצרים באמצע הכיכר ואז נהגים אחרים חושבים שהכיכר רחבה מספיק ועוקפים.

עדיף לאבד רגע בחיים מאשר את החיים ברגע
º
12/06/11 10:46
באופן אישי כמעט ונפגעתי שם
12/06/11 13:42
בפעם הראשונה שנסעתי בצומת המרומזר. בדיעבד אני יכול לומר שאם היתה תאונה היא היתה באשמתי אבל כנראה שמשהו לא ברור ברמזור.
עד גיל 11 ילדים לא יודעים לאמוד מרחק של
12/06/11 17:32
מכונית. נשמע הזוי=אבל זה מה שלמדתי במכון אדלר להורים.
º
זה היה לפני שנים
12/06/11 17:33
למען הסר ספק
12/06/11 18:11
עברתי את גיל 11 כשזה קרה בכמה עשורים.  
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום