לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
התבגרות מינית, הורמונים, יחסי מין, אמצעי מניעה, מחלות המועברות במגע מיני ובעיות רפואיות הנוגעות לאברי המין הם נושאים אינטימיים ורגישים, שייתכן שלא תרגישי בנוח להתייעץ אודותיהם עם בני משפחתך ועם רופא הנשים של אמך.

כאן בפורום אשתדל לענות על כל בעיה שמטרידה אותך בתחום הגינקולוגי.

קצת על עצמי:
ד"ר רות גייסט, מומחית בגינקולוגיה ומיילדות, מנהלת המרפאה לילדה ולנערה בבי"ח "ליס, המרכז רפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי.
בוגרת ביה"ס לרפואה בירושלים. מומחית בגינקולוגיה ומיילדות . עברה תת- התמחות בגינקולוגיה של ילדות ומתבגרות בביה"ח למחלות ילדים בטורונטו, קנדה.
מרצה בנושאי גינקולוגיה של ילדות ומתבגרות בביה"ס לרפואה בירושלים ותל אביב ובחוגים לרפואת המשפחה ורפואת ילדים.
מזכירת החברה הישראלית לגינקולוגיה של ילדות ומתבגרות.

יחד איתך ובשבילך,
ד"ר רות גייסט

גלולות בלארה
21/08/11 09:39
156צפיות
אני כבר כמעט 7 שנים על גלולות
בהתחלה זה היה דיאנה
לאחר מכן יסמין ועכשיו בלארה כולן במינון גבוה
חשבתי לעשות הפסקה ההורמונים הסנטטים האלה
השאלה לכמה זמן להפסיק ואז לחזור.?
והאם יהיו תופעות לוואי לאחר הפסקה?
כל הגלולות שקיימות היום הן במינון נמוך כולל
21/08/11 19:13
63צפיות
אלה שציינת. בין המינונים הנמוכים יש יותר גבוהים ויותר נמוכים אבל כולן נחשבות לבעלות מינון נמוך.אם את בכל זאת רוצה להפסיק, אין לכך שום חוקיות או כללים. מכיוון שאין צורך בהפסקה , לא נקבעו זמנים. לגבי תופעות לואי, תלוי מה היתה הסיבה שהתחלת בגלולות. אם התחלת דיאנה בגלל מחזור לא סדיר או פצעי בגרות או אקנה, הכל יכול לחזור. אם התחלת סתם כאמצעי מניעה ולא היה שום דבר מהדברים שציינתי- אז לא צפויות תופעות חריגות. לעיתים ייתכן איחור במחזור .
פטריה?
19/08/11 00:01
175צפיות
ד"ר גייסט,
אני קוראת אותך הרבה כאן בפורום וסומכת מאוד על דעתך ותשובותייך, ולכן אני פונה אלייך בשאלה כדי שתכווני אותי לאיזה כיוון לפנות.
אני בת 27, מקיימת יחסי מין כשלוש שנים, ולאורך כל התקופה מטופלת בגלולות- בהתחלה בפמינט ויסמין ובשנתיים האחרונות בסרזט, משום שהאחרות גרמו לפיגמנטציה.
בשנה האחרונה התחלתי לסבול מהפרשות מהנרתיק באופן קבוע. אלה הפרשות די נוזליות, לבנות שקופות (על התחתונים הן נקרשות והופכות צהבהבות). אחת לכמה זמן (די נדיר) יש גם הפרשה מעט גושית לבנה.
אין ריח להפרשות, וברוב הזמן אין תחושת צריבה או גירוד. לעתים לאחר מקלחת אני חשה צריבה או עקצוץ קלים.
פניתי לרופא הנשים לפני כמה חודשים, בהתחלה טופלתי בשלושה נרות דאלאצין, המצב השתפר לתקופה מסוימת.
אחרי כמה שבועות התופעות חזרו, טופלתי בשני נרות אגיסטן ושוב- עזר לתקופה אך חזר שוב.
מקריאה באינטרנט הבנתי שיש עניינים תזונתיים שמחמירים ומעוררים פטריות, ולכן אני כבר כמה חודשים מקפידה על תזונה אנטי פטרייתית- לחם ללא שמרים, מעט מאוד ממתקים או סוכר, ללא חטיפים וכו'.
ובכל זאת, התופעות חוזרות בכל כמה שבועות, לרוב זה כאשר אני קצת חורגת מהדיאטה- ברמה של ופל אחד, או פרוסת עוגה- והכל חוזר שוב לנקודת ההתחלה...
אני מתכוונת לחזור לרופא אבל אני לא רוצה להתחיל סחרור של טיפולים חוזרים ונשנים בנרות אגיסטן כי בסופו של דבר הבעיה לא נפתרת. האם יש בדיקה מסוימת שאפשר לבצע כדי לאבחן אם זו אכן פטריה ואם כן מאיזה סוג? האם יש טיפול מסוים וכולל שיכול להיות יעיל ולפתור את הבעיה לצמיתות? כי הרי ברור שזה לא ראלי שלנצח אני אתנזר לחלוטין מסוכר, למשל....
איך היית ממליצה לי להמשיך מכאן את תהליך הברור והטיפול?
פטריה?
19/08/11 15:51
64צפיות
הייתי קוראת למה שאת עושה בקשר להפרשות OVER REACTION. את בעצמך אומרת שאין לך לרוב צריבה או גרוד ולהפרשות אין ריח חריג. דעי לך שכ- 5-15% מהאוכולוסיה הן נשאיות של פטריה בנרתיק ופטריה זו לא גורמת לשום נזק וגם לא לסימפטומים למעט הפרשות. אין צורך בשום טפול!!!
הפרשות יותר צמיגות אופייניות לסביבה ההורמונלית הנגרמת ע"י הגלולות שאת נוטלת . הצריבה שיש לך לעיתים אחרי מקלחת נובעת , קרוב לודאי, משימוש בסבון לאזור הנרתיק, דבר שעני ממליצה להימנע ממנו ולרחוץ רק במים נקיים.
למדי לחיות עם זה. אכלי מה שאת רוצה ( בריא, כמובן) והכי חשוב- הפסיקי לטפל במה שלא מצריך טפול.
שבת שלום .
אני מופתעת מתשובתך,
21/08/11 00:30
49צפיות
משום שלדעתי אם יש דבר שפוגם באיכות החיים שלי צריך לטפל בו.
ונכון שלהפרשות שתיארתי אין ריח, אין גרוד או צריבה בד"כ- למרות זאת, אני כאדם צעיר שמנהל חיי זוגיות לא רוצה שבן זוגי ייתקל בכתמים לא נעימים על התחתונים שלי כשהוא נמצא איתי במצב אינטימי, אני לא רוצה להגיע למצב שלפעמים באמצע יום עבודה אני צריכה להחליף תחתונים בגלל הפרשה וכו' וכו'.
זה משהו שאת צריכה ללמוד לחיות איתו ולהבין שזה
21/08/11 19:10
46צפיות
חלק מחייך כאשה בגיל הפריון. לילדות לפני גיל הפריון ולנשים קשישות שסיימות עם העניין אין כבר הפרשות. לכל היתר יש וטוב שכך. בלי הפרשות לא היית מצליחה לקיים יחסים. אשה לא צריכה להיות יבשה ולראייה ראי את כמויות אמצעי הספיגה שמיוצרים לא בכדי. כל ט0פול בדבר שאינו מצריך טפול גורם לנזק. יש ביטוי יפה ברפואה -  no indication-complication!
שאלה
16/08/11 10:17
3צפיות
האם גלולות כמו נורלבו או פוסטהור אם לוקחים כמה מהן יכולות לגרום להפלה?
תודה
גלולות היום שאחרי
16/08/11 12:44
אם לוקחים אותן לפי ההוראות, כלומר ***אחת בלבד*** עד 72 שעות מהסקס הלא-מוגן, יכולות בסבירות די גבוהה למנוע היווצרות הריון.
אך אם כבר יש הריון, הן לא יכולות לגרום להפלה.
לקיחת מינון גבוה של הגלולות האלה בבת אחת גורמת נזק חמור לגוף.
גלולות ומחזור
14/08/11 14:17
7צפיות
שלום :]
סיימתי חפיסת גלולות  "פליים" ביום שישי והחלטתי היום שאיני רוצה לקבל מחזור ואני מעדיפה להמשיך עם חפיסה חדשה
על מנת לדלג על המחזור
אתמול (יום שבת) לא לקחתי גלולה... ההיגיון אומר שהייתי צריכה להמשיך חפיסה חדשה אתמול (יום שבת) אך החלטתי על זה רק היום.
האם זה בסדר שאתחיל חפיסה חדשה היום? האם זה יבטל לי את המחזור?
תודה מראש
את יכולה להתחיל היום , זה כאילו שכחת גלולה
14/08/11 19:13
2צפיות
באמצע ולעיתים יכול להיות קצת דימום . רוב הסיכויים שלא יופיע מחזור ממש.
גלולות ומחזור
22/08/11 12:48
4צפיות
אני לא בטוחה לגבי המצב הספציפי אבל כבר קבלת תשובה בכל אופן אני הכי עושה סדר לעצמי עם התזכורת של מזכירונט ומקבלת סמס קבוע וככה אין לי הסתבכויות זה גם מתאים לך לפליים
דלקת בדרכי השתן
14/08/11 07:48
14צפיות
לפני שבועיים סבלתי מצריבות ברגע שהייתי משתינה , הצורך לשתן עלה ואיתו גם הכאב.
הרופא המליץ לי על תרופה בשם אופלודקס, לוקחים אותה 10 יום בוקר וערב - ליום 2 כדורים.
הצריבות והכאב עברו לי לאחר 5 ימים ולכן הפסקתי לקחת את התרופה.
היום, הצריבות חזרה לא בדרגה גבוהה אמנם אך היא קיימת! ושהסתכלתי בכל פעם שהשתנתי ראיתי גוש קטן של דם כרוש...
דלקת בדרכי השתן שחזרה לי כתוצאה מאי לקיחת הכדורים כמו שצריך? אני בצרות ? או שזה משהו אחר שעליי לא לישון בלילה בגללו?
חיפשתי באינטרנט " גוש דם בשתן " וחשכו עייני. אך חשוב לציין שוב, שהדלקת הייתה לפני שבועיים חלפה לגמרי אחרי 5 ימים ולא לקחתי את התרופות עד תום 10 יום.
לחשוש? דלקת או לא? סכנות ?
עזרה בבקשה !!!
קרוב לודאי שיש לך עדיין דלקת בשתן
14/08/11 19:15
15צפיות
פני לרופא לבדיקת שתן ואנטיביוטיקה , רצוי אחרת כיוון שבגלל שהפסקת לפני הזמן ייתכן שהחיידקים פתחו עמידות לאופלודקס.
הורדת מערכת הפורומים הישנה
11/08/11 09:59
1צפיות
גולשים יקרים,

אנחנו שמחים לעדכן כי לאחר חודשים רבים של בדיקות ועבודות תשתית, הבוקר התבצעה הורדת מערכת הפורומים הישנה מפורומים מס' 100-1000.
לפני כ-3 שנים, העלינו בתפוז מערכת פורומים חדשה, היא המערכת בה רובכם משתמשים היום ואליה מובילים אינדקס הפורומים וקידומי התוכן. על מנת לאפשר הסתגלות למערכת החדשה ולהימנע ככל האפשר מתקלות, שתי המערכות עבדו במקביל, תוך כדי תכנון להורדת המערכת הישנה.

היום, כאמור, החלנו בהורדת המערכת מפורומים שמספרם 100-1000. אם בימים הקרובים הכל יעבוד כשורה, בשבוע הבא יעברו גם יתר הפורומים לשימוש במערכת החדשה באופן בלעדי.
כמובן, כל קישור קיים למערכת הישנה (בטאגליינס, במועדפים וכו') יוביל אוטומטית למערכת החדשה.

בימים הקרובים, נוכחותנו בפורום משוב תהיה גבוהה מהרגיל, לכן בכל בעיה, תקלה או שאלה - הרגישו חופשי לפנות אלינו ולעדכן אותנו באופן שוטף.
כמו כן, תוכלו ליצור עמנו קשר במייל forums@tapuz.co.il

תודה על שיתוף הפעולה

צוות הנהלת הפורומים

פלוקונאוזל- חשוב
10/08/11 20:27
3צפיות
קיבלתי 2 כדורי פלוקונאוזל.
את הכדור האחרון נטלתי ביום הראשון של הגלולות הלבנות.
האם אני מוגנת מתחילת החפיסה?
אם לא, אז ממתי?
º
את מוגנת כל הזמן.
11/08/11 12:28
2צפיות
דלקת?פטריה?
09/08/11 23:14
6צפיות
או שאולי זה כלום...
כבר שבועיים בערך שאני עושה פיפי בתכיפות. בהתחלה ייחסתי את זה ללפני מחזור
אבל זה ממשיך. יש קצת הפרשות עם ריח, אבל ריח לא חריף בכלל.
והבטן התחתונה, ממש מעל קו השעות ועד הפופיק נורא נפוחה.
לא כואב לי כלום,לא שורף ולא מגרד.
מצריך טיפול?
ושאלה לא קשורה-האם כדאי להשתמש בשטיפה אינטימית או שאפשר להשתמש בסבון שלא יועד לזה?
כלומר סבון כללי....

המון תודה
ייתכן שיש לך דלקת בשתן. פני לרופא המשפחה.
11/08/11 12:30
3צפיות
עדיף לא לשטוף את האזור האינטימי בסבון כלל , אלא במים נקיים בלבד. סבון רק הורס את המבנה הטבעי של רירית הנרתיק. באזור החיצוני ( אזור השערות) אפשר לרחוץ בכל סבון עדין .
זמן מחזור
09/08/11 12:51
8צפיות
שלום, הפנו אותי לפורום הזה מקווה שתוכלו לעזור לי..
אני וחבר שלי מקיימים יחסים והוא חייל, עכשיו יוצא מצב שכל פעם שהוא חוזר אני צריכה לקבל.. והיציאות שלו קבועות וזה ממש מעצבן חיברתי כמה חפיסות אבל אי אפשר לנצח  
בקיצור השאלה שלי היא אם יש איזשהי דרך לשנות את המועד של המחזור..?
אין בכלל בעיה לשנות את המועד.
11/08/11 12:32
9צפיות
אני מניחה שהחבר שלך חוזר בסופ"שים ולכן עדיף, שתקבלי מחזור בתחילת השבוע. חשבני בכמה ימים את צריכה לדחות את המחזור ( למשך, אם כעת את מקבלת ביום רביעי או חמישי , אז כדי לקבל ביום ראשון את צריכה לדחות את המחזור בארבעה  או חמישה ימים). עכשיו , בחפיסה הנוכחית קחי עוד 4-5 גלולות ואז עשי את ההפסקה. המחזור יופיע רק לאחר שתסיימי את הגלולות . מעכשיו קחי רגיל ותמיד תקבלי בתחילת השבוע ולא בסופו.
תודה! ועוד שאלה..
12/08/11 02:00
4צפיות
הרופאת נשים שלי אמרה לי להשתמש בנרות לנרתיק (מאיזשהי סיבה) ועשיתי את זה ומאז, בערך שבועיים, יש  לי הפרשות חזקות של כאילו לפני מחזור ואפילו דם לפעמים כשאני ממש לא צריכה לקבל.. איך מפסיקים את זה?
º
זה ייפסק לבד, מקסימום עד למחזור.
13/08/11 21:54
3צפיות
באותו הקשר
23/08/11 13:49
4צפיות
בזמן שלקחתי עוד 4-5 גלולות בזמן הזה אני יכולה לקיים רגיל או שלא?
º
26/08/11 16:48
1צפיות
º
בדיקת פאפס בודקת אם יש וירוס הפפילומה?
07/08/11 23:14
7צפיות
בדיקת פאפס בודקת האם יש מצב טרום סרטני
11/08/11 12:38
3צפיות
בצוואר הרחם. מצבים אלה באמת קשורים בוירוס הפפילומה אבל הבדיקה לא בודקת אם הוא ישנו או לא, רק אם נגרמו שינויים טרום סרטניים.
חפיסות ברצף
07/08/11 13:11
4צפיות
לקחתי 2 חפיסות ברצף בגלל שהייתי בטיול בחו"ל,עכשיו יוצא שאת המחזור הבא שלי אני אמורה לקבל בשבוע שטח בצבא וזה מאוד מאוד בעייתי .
רציתי לשאול אם זה אפשרי לקחת עוד חפיסה אחת ברצף(זאת אומרת 3 חפיסות ברצף) בידיעה שזה לא משהו שאני אחזור עליו שוב?
הנסיבות יצאו מאוד גרועות,אם הייתי שמה לב לא הייתי לוקחת עוד חפיסה בחו"ל.
אין בעיה לעשות את זה
07/08/11 19:04
3צפיות
לפעמים עושים את זה גם באופן קבוע, נדמה לי שמותר אפילו עד שש חבילות ברצף.
רק קחי בחשבון שעלולים להיות דימומים לא סדירים,
וגם- אחרי שאת כבר מפסיקה, את עושה כרגיל הפסקה של שבוע בלבד ולא יותר!
לקבל גלולות
07/08/11 12:00
5צפיות
היי רציתי לדעת אם בצבא קשה לקבל גלולות?
לא קשה . צריך מרשם מרופא נשים שעובד עם הצבא
07/08/11 21:32
3צפיות
ואו שאת קונה על חשבונך או שאת מקבלת חינם, תלוי מה הסיבה לקבלת גלולות.
אוקי...איך?
08/08/11 11:08
2צפיות
אוקי מזתומרת בסיבה...? אני שוכבת עם חבר שלי ורוצה להשאר מוגנת עם גלולות
אז מה אני אמורה לעשות אם אני רוצה לקבל?
גלולות בצבא ניתנות חינם רק למי שיש צורך רפואי
11/08/11 12:34
4צפיות
בגלולות ואין הכוונה לצורך במניעת הריון. לכן , את כחיילת , תצטרכי לקנות גלולות על חשבונך. יש גלולות מוזלות לחיילות ויש גלולות שהן זולות למדי מראש. פני לרופא נשים העובד עם הצבא וקבלי מרשם. עם המרשם את הולכת לכל בית מרקחת וקונה.
ממש לא
14/08/11 09:29
3צפיות
את פשוט הולכת לרופא ביחידה ומבקשת ממנו בבסיס קופון סגול כזה ואז זה עולה לך הרבה יותר זול.. 23 שח ככה בסופר פארם.. תשאלי על זה(:

תשובה דחוף לפני שאני עושה טעות
06/08/11 23:21
31צפיות
יש לי פטריה ("מפתיע"...). אני מטופלת בגינו דרטקין נרות+ משחה פנימית.
אני אמורה לקבל מחזור ביום שני ואת המשחה אני אמורה לסיים לשים ביום שלישי. אחרי המשחה אני צריכה להתחיל נרות מיוחדים טבעיים כטיפול מונע ("אני רגישה מדיי" לכל דבר לפי דברי הרופאה לי חחח). מה לעשות?
ממש מגעיל אותי לעשות דברים כאלו בזמן מחזור אבל אני מפחדת שאם אני אפסיק אז כל הטיפול הלך 'ביי ביי'. מצד שני, קראתי באיזה מקום שבזמן מחזור הטיפול פחות יעיל ועדיף לחכות אחרי המחזור. הבעיה היא שכבר התחלתי...מה לעשות? אני מתגייסת עוד שבועיים, ואני לא רוצה שבעקבות טעות קטנה אני אסבול בטירונות...

עוד שאלה, אני אמורה לקבל מחזור ביום שני. בחודש הזה נטלתי אנטיביוטיקה, לקחתי כדור נגד פטריה, שמתי נרות ואגינאליים ומשחה פנימית. קיימתי יחסי מין 16 ימים אחרי סיום האנטיביוטיקה (הבנתי שאחרי שבועיים אני מוגנת שוב עם הגלולות) וזהו. בנוסף, עכשיו אני עובדת 3-4 ימים בשבוע בעבודה של 10 שעות על הרגליים עם לקוחות מעצבנים, אני אוכלת לרוב צ'יפס (כי זה האוכל שיש בעבודה), אני ישנה כמו סבתא עם נדודי שינה ויש לי חלומות מטרידים ואני לחוצה מהצבא.
מה הסיכוי שהמחזור לי יאחר (הוא סדיר 7 חודשים בגלל הגלולות- יאז) בגלל כל מה שתיארתי?
מה הסיכוי שאני בכל זאת בהריון?

עוד שאלה היפוטטתית. נגיד ומישהי על גלולות. היא קיימה ביום אחד 3 פעמים יחסי מין והוא גמר 3 פעמים בתוכה.
הגלולה מגנה על אותה בחור לא משנה כמה פעמים קיימה יחסי מין וכמה פעמים הוא גמר? או שיש מכסה שבה הגלולה אומרת "טוב, דיי" ?

תודה :)
תשובות
07/08/11 21:36
27צפיות
לגבי הפטריה,אין כל בעיה לשים משחה על השפתיים וביניהן בזמן מחזור . לגבי הנרות הטבעיים, אני מנחשת שמדובר בפרוביוטיקה וגינלית ולא יקרה כלום אם תחכי איתם עד שתסיימי את המחזור. זה לא טיפולי ,זה למניעה.
לגבי הסיכוי שהמחזור יאחר, מכיוון שאת לוקחת גלולות , כל הדברים שציינת לא משפיעים . לפעמים לא מקבלים מחזור ב- 4 ימים הגלולות הלא פעילות אבל זה לא בגלל מה שתארת אלא כתופעה של הגלולות.
הגלולה לא אומרת " טוב, דיי" כי היא עובדת על ידי כך שהיא מונעת את הביוץ. כדי להיכנס להריון צריך ביות אז אם אין אותו, אי אפשר להיכנס להריון ולא משנה כמה פעמים את מקיימת יחסים.
לגבי הגלולות...באמת שאני לא מבינה
07/08/11 23:44
21צפיות
1) גלולות מונעות ביוץ. אנטיביוטיקה מורידה את יעילות הגלולות. מה זה אומר? שהאנטיביוטיקה אומרת "טוב...אוליי כן יהיה ביוץ"?
לא הבנתי איך האטיביוטיקה מפחיתה את יעילות הגלולות אם אני ממשיכה ליטול אותן רגיל, ללא הפסקה, כמו תמיד, בלי להקיא או לפשפס או לשלשל?

2) רק בשביל להיות בטוחה אני אשאל שוב,
נטלתי אנטיביוטיקה אוגמנטין 875 בגלולה ה-20 (מתוך 28...אני משתמשת ביאז) למשך 10 ימים. נטלתי גם את הגלולות הלבנות. הכול כרגיל. יצא שאת הכדור אנטיביוטיקה האחרון נטלתי ביום השני של החפיסה החדשה של הגלולות. זאת אומרת שכביכול האנטיביוטיקה פגעה בכדור הראשון שהוא הכי חשוב. אז זה אומר שאני לא מוגנת לכל החודש?
קיימתי יחסי מין אחרי 16 ימים (שבמידה והיה ביוץ אני אמורה לבייץ בסביבות הימים האלו) מהכדור אנטיביוטיקה הארחון כי אמרו לי ליתר ביטחון לכחות 14 ימים.
אבל אני עדיין לא מבינה, זה אומר שלא הייתי מוגנת בגלולה הראשונה, לא? אז איך אני יכולה להיות מוגנת אחרי 16 ימים? אני לא מבינה, באמת מבולבלת.
במילים אחרות, יש סיכוי להכנס להריון לפי מה שתארתי לך?

תודה :)
אנטיביוטיקה מורידה את יעילות הגלולות על ידי
11/08/11 12:37
60צפיות
כך שהיא גורמת לפרוק מוגבר של החומר הפעיל בגלולות , כך שיוצא כאילו לקחת פחות ממה שהיית אמורה.  לגבי האנטיביוטיקה שלקחת , מכיוון שהכדור ההאחרון היה ביום השני לגלולות, הרי שאת לא מוגנת למשך 7 ימים נוספים ובאותם ימים היית אמורה להשתמש גם בקונדום. ביום ה- 16 אין שום בעיה. לא אסביר לך כעת את כל הרפואה אבל זו התשבוה.
פטריה בנרתיק
06/08/11 20:30
32צפיות
היי,
אני בת 27, מקיימת יחסי מין מזה כשלוש שנים ( עם בני זוג אחדים לאורך התקופה).
בשנה האחרונה התחילה להופיע לי פטריה, אין לי תסמינים קלאסיים של צריבה או גרוד חריף וגם לא הפרשות קלאסיות של פטריה, אך יש הפרשות לבנות כמעט מדי יום ומדי פעם יש תופעה של גירוד מציק אבל לא מאוד חזק.
אני קובעת שזו פטריה כי נבדקתי כמה פעמים אצל רופא הנשים וזה מה שהוא אמר.
טופלתי בהתחלה בנרות דאלאצין ואח"כ בנרות אגיסטן. האגיסטן שיפר את המצב בתקופה האחרונה (כחודש), ובמקביל גם התזונה שלי היא אנטי פטריה, כלומר אני נמנעת ככל האפשר משמרים ומסוכרים.
אבל אני רואה שבימים שאני כן אוכלת שמרים או עוגות ושוקולד, כמו ביומיים האחרונים, יש ממש חזרה מיידית של התסמינים כעבור שעתיים שלוש מהאכילה.
מיותר לציין שאני לא יכולה להימנע באופן גורף מאכילת המרכיבים האלו, ומצד שני אני גם לא יכולה לקחת אגיסטן כל שבוע...
האם יש איזשהו טיפול שניתן לקחת, אפילו ברמה תזונתית או אלטרנטיבית, שיכול לעזור בהרגעת הפטריה בימים מסוימים כאלה שאני יודעת שיש מצב שאני אוכל שמרים או מתוקים? כי זה מתחיל כבר ממש לשבש את אורח חיי ולהציק...
פטריה בנרתיק
07/08/11 21:38
26צפיות
נסי שטיפות פנימית עם תערובת של מים וחומץ (1:1) . אפשרות נוספת היא החדרת יוגורט ביו לתוך הנרתיק או לקיחה של כדורי של פרוביוטיקה ( חיידקים ידידותיים ) שיש בכל בית מרקחת. כמו"כ נסי להימנע מלבוש תחתון שאינו מ- 100% כותנה , הימנעי משימוש בסבון כלשהוא לאזור האינטימי והימנעי מבגדים צמודים כמו טייטסים או ג'ינס צמוד. בהצלחה!
מכל מה שהצעת נראה לי
07/08/11 21:49
19צפיות
שרק הכדורים הפרוביוטיים הם אופציה מבחינתי, כי אני הרי מנסה להימנע משיבוש אורח החיים שלי, ושטיפות או החדרת חומרים לנרתיק נראים לי לא ידידותיים כל כך...
אני לובשת רק תחתונים מכותנה, נמנעת ככל שניתן מתחתוניות, אין לי מחזור מכיוון שאני עם גלולות סרזט ואני לרוב לא לובשת טייטס וגם אם כן אז הוא מכותנה ונושם. ולא הולכת עם ג'ינס בכלל.
לא ברור לי כיצד להימנע מסבון- האם לא לשטוף בכלל גם חיצונית עם סבון?
שטיפות פנימיות אני בכל מקרה לא עושה.

בקיצור, האם מנסיונך הכדורים הפרוביוטיים עוזרים?
º
הם עוזרים למניעה , לא כאשר יש זיהום פעיל..
11/08/11 12:39
24צפיות
אני נערה בת 14
06/08/11 11:24
12צפיות
שכבתי עם חבר שלי ..... ( בלי דעות בבקשה על זה ) והשתמשנו בקונדומים והכל , הבעיה היא שלא ידעתי שהקודנום עשוי מלטקס ...
אני אלרגית ללטקס , והתחילו לי תופעות מוזרות באיזור איבר המין כמו דימום , נפיחות , ושאני עושה פיפי כואב לי נורא ( סליחה על הפירוט )
מה כדאי לי לעשות ?
את צריכה לפנות לרופא, יקירתי.
06/08/11 12:09
13צפיות
אם יש לך אפשרות לדבר על זה עם אחד ההורים, זה הכי טוב, אבל לדעתי את חייבת לגשת בדחיפות למרפאה או למר"מ כדי שיתנו לך חומר נוגד אלרגיה. את נחשפת ללטקס בתוך הנרתיק, זו חשיפה פנימית וזה יותר גרוע מחשיפה חיצונית סתם על העור.

ובעתיד, תדעי שיש קונדומים ללא לטקס. יותר יקרים, אבל יש.
...
06/08/11 13:14
3צפיות
הבעיה היא שאני לא בטוחה שהרופא יכול לקבל אותי בזמן הקרוב ...... זה מסוכן לעוד כמה ימים לחכות ?
אל תחכי.
06/08/11 15:17
8צפיות
את לא צריכה לקבוע תור ולחכות כמה ימים. את צריכה לגשת מיידית למרפאה שפתוחה כרגע, מרמ או משהו כזה, ואם את רואה שהתסמינים חריפים מאוד אפילו לגשת למיון. אלרגיה יכולה להתפתח לדברים חמורים ואסור לחכות עם זה.

אם יש לך ספק, תתקשרי למוקד האחיות של כללית כוכבית 2700 ותשאלי שם.
מסכימה עם מה שנאמר. גשי מייד לרופא , למוקד
06/08/11 19:24
5צפיות
חרום או לחדר מיון. אלרגיה ללטקס עלולה להיות מאד מסוכנת.
וואו, אני שמחה לראות את התגובה שלך
06/08/11 20:23
5צפיות
כל השבת חששתי שאולי אני מלחיצה אותה סתם אבל היתה לי תחושה שאני צודקת ושאסור לחכות עם זה.

מקווה שהכל יעבור בשלום... שבוע טוב!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום