לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום רפואת נערות
התבגרות מינית, הורמונים, יחסי מין, אמצעי מניעה, מחלות המועברות במגע מיני ובעיות רפואיות הנוגעות לאברי המין הם נושאים אינטימיים ורגישים, שייתכן שלא תרגישי בנוח להתייעץ אודותיהם עם בני משפחתך ועם רופא הנשים של אמך.כאן בפורום אשתדל לענות על כל בעיה שמטרידה אותך בתחום הגינקולוגי.קצת על עצמי:ד"ר רות גייסט, מומחית בגינקולוגיה ומיילדות, מנהלת המרפאה לילדה ולנערה בבי"ח "ליס, המרכז רפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. בוגרת ביה"ס לרפואה בירושלים. מומחית בגינקולוגיה ומיילדות . עברה תת- התמחות בגינקולוגיה של ילדות ומתבגרות בביה"ח למחלות ילדים בטורונטו, קנדה. מרצה בנושאי גינקולוגיה של ילדות ומתבגרות בביה"ס לרפואה בירושלים ותל אביב ובחוגים לרפואת המשפחה ורפואת ילדים.מזכירת החברה הישראלית לגינקולוגיה של ילדות ומתבגרות.יחד איתך ובשבילך,ד"ר רות גייסט

אודות הפורום רפואת נערות

התבגרות מינית, הורמונים, יחסי מין, אמצעי מניעה, מחלות המועברות במגע מיני ובעיות רפואיות הנוגעות לאברי המין הם נושאים אינטימיים ורגישים, שייתכן שלא תרגישי בנוח להתייעץ אודותיהם עם בני משפחתך ועם רופא הנשים של אמך.כאן בפורום אשתדל לענות על כל בעיה שמטרידה אותך בתחום הגינקולוגי.קצת על עצמי:ד"ר רות גייסט, מומחית בגינקולוגיה ומיילדות, מנהלת המרפאה לילדה ולנערה בבי"ח "ליס, המרכז רפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. בוגרת ביה"ס לרפואה בירושלים. מומחית בגינקולוגיה ומיילדות . עברה תת- התמחות בגינקולוגיה של ילדות ומתבגרות בביה"ח למחלות ילדים בטורונטו, קנדה. מרצה בנושאי גינקולוגיה של ילדות ומתבגרות בביה"ס לרפואה בירושלים ותל אביב ובחוגים לרפואת המשפחה ורפואת ילדים.מזכירת החברה הישראלית לגינקולוגיה של ילדות ומתבגרות.יחד איתך ובשבילך,ד"ר רות גייסט

היי
07/06/2011 | 09:03
1
13
בת 18, חודש לפני הגיוס החלה אצלי תופעת דה ריאליזציה ודה פרסונליזציה, אך ורק בתקופת המחזור החודשי
זה נמשך כבר מחודש פברואר עד היום. פסיכיאטר אטום הביא לי לוריוון-כדור נוגד חרדה המשמש גם ככדור שינה ממכר. אני לוקחת כדור וחצי ביום.
אני סבורה שזה סימפטום של תסמונת טרום וסתית, ושאפשר לפתור את זה בעזרת גלולות נגד הריון.
אשמח לקבל חוות דעת מקצועית, המלצה על גלולה מתאימה, והאם אפשר לשלב בין הלוריוון לגלולה?
זה בהחלט יכול להיות חלק מתסמונת קדם וסתית
08/06/2011 | 17:16
8
וגלולות לעיתים יכולות לעזרו לזה, אבל זה ממש לא לפורום. את צריכה לפנות לרופא נשים שלך שביד עם הספיכיאטר יתאם טפול.
שאלה כללית
06/06/2011 | 10:13
1
4
שמעתי הרבה על ה"גלולה ליום המחרת" , מישהו מה היא עושה?  היא מפילה?
הבנתי יש גם שני סוגים בשוק - נורלבו ופוסאינור, מה ההבדל ביניהן??
שלא נצטרך :) , אבל תמיד טוב לדעת, חס וחלילה למקרה דחוף..
הגלולה של היום שאחרי
08/06/2011 | 17:19
6
הגלולת האלה גורמות לפגיעה ברירית הרחם ( זמנית) כך שאם נוצר הריון הוא לא ישתרש ברחם . אין בהדך משמעותי בין שתי הגלולות .
דרושים וחדשים ב אנשים
05/06/2011 | 18:15
1

חולים על דמויות קומיקס בכלל ודמותו של סופרמן בפרט?
פורום סופרמן ועולם DC מזמין אתכם לעולם מהנה של פנטזיה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

התמכרתם לעלילות המשפחה הכי מתוקשרת במדינה?
פורום ילדי ראש הממשלה מזמין אתכם לדבר על הדרמה המרתקת החדשה

תושבי מבשרת ציון והסביבה, חדשות טובות:
בפורום החדש תוכלו להתוודע לתושבים נוספים, לייעץ, להתייעץ ולהתעדכן בחדשות המקומיות

קבלה - לא בהכרח מה שחשבתם...
בואו לגלות עולם חדש וללמוד על קבלה בראי היהדות בפורום חדש ומרתק

12 זמרי עבר מתחרים על התואר הנכסף של המתקמבק הגדול.
התגעגעתם לאבי טולדנו? מייקל הרפז? איגי וקסמן? בואו להזכר ולדבר עליהם בפורום היכל התהילה

לפורומים הבאים דרושים מנהלים:

לא יכולים לסגור את היום מבלי לצבור עוד אהבות וחברים בסימס? פורום משחקי סימס מחפש אתכם!

מכורים לשטויות של איצקו? ליציאות של חפר? רמזור חזרה ובגדול והפורום מחפש מנהל!

מה אתם: ווייפ אאוט או 101 דרכים לעוף משעשועון? בואו לנהל את פורום שעשועונים טלוויזיונים, לדבר על השעשעונים החדשים ולהזכר גם בישנים והנוסטלגיים!

גם פולישוק התקמבקה למסך והפורום מחפש מנהל. אולי אלו אתם?

חושבים שאתם מתאימים לניהול אחד הפורומים הנ"ל?
מלאו את הטופס הבא ואולי תכתבו בו בכחול!
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

להמשיך לקחת גלולות באופן רצוף
05/06/2011 | 15:02
3
5
שלום רב,

ביתי בת 18, ביקרה אצלך וקבלה לראשונה גלולות יסמין.
מחר היא מסיימת את החפיסה הראשונה.
כיוון שהחבר מגיע מחר לחופשה יחסית ארוכה, ביתי שואלת אם ניתן לקחת את החפיסה הבאה ללא הפסקה מהחפיסה הנוכחית.
על מנת שלא לקבל מחזור בזמן החופשה של החבר.
נשמח לתשובתך.
תודה.

בכל מקרה, נקבע תור בהמשך החודש כיוון שביתי סובלת מכאבי בטן די חזקים בזמן המחזור החודשי, דבר ששכחה לציין בביקור אצלך.
אפשר להמשיך את הגלולות
06/06/2011 | 21:30
1
3
וכאבי הבטן אמורים לפחות עם הגלולות.
[כשלוקחים גלולות הבטן במחזור כואבת פחות]
היי
06/06/2011 | 22:15
2
זו לא אני!
אכן אין בעיה להמשיך בגלולות כדי לדחות את המחז
08/06/2011 | 17:18
3
ור. ואכן כאבי מחזור פוחתים באופן משמעותי עם טפול בגלולות. היא פשוט  צריכה לחכות ותוך כמה חפיסות הכאבים יחלפו.
שלום
03/06/2011 | 12:28
1
2
התחלתי היום לשתות גלולות אמילי, אחרי שהחלפתי מ"יאז" (ביקשתי מהרופא בלי פרודקיסנון, איך שקוראים לזה.)
שמתי לב עכשיו שרשום לקחת גלולה ראשונה ביום הראשון של המחזור. אני לא במחזור.
אני לא לוקחת אותן כדי למנוע הריון, אלא לסדר את השיעור שלי. אני יכולה להמשיך רגיל?
את יכולה להמשיך אם זה לא למניעת הריון.
04/06/2011 | 16:33
2
דימום בעת קיום יחסי מין
03/06/2011 | 09:03
2
9
שלום ד"ר,
לאחרונה כשאני שוכבת עם חבר שלי אנחנו מגלים בסוף שיורד לי דם. יש לציין שכבר כשנתיים אני לא בתולה, כך שאני לא רואה קשר לכך. עם חברים קודמים זה לא קרה ורק אתו, לאחרונה, זה קורה. זה קרה כבר פעמיים (פעם אחת דם, עוד פעם לא ובפעם האחרונה שוב דיממתי בסוף).
ממה זה יכול לנבוע?
לא הרגשתי שום כאב ואלמלא הדם כלל לא הייתי יודעת שמשהו קרה.
אשמח לתשובה
תודה,
שירלי
את צריכה לפנות לרופא.
03/06/2011 | 16:17
6
בד"כ כשיש דימום אחרייחסי מין צריך לעשות בדיקת פאפ.
דימום בעת קיום יחסי מין
04/06/2011 | 16:32
6
את בהחלט חייבת לפנות לרופא נשים. יש צורך בבדיקת צוואר הרחם שלך , כיוון שדימום כזה יכול להיות מהצוואר.
אנמיה
02/06/2011 | 09:04
1
4
אני נערה בת 15. בבדיקות דם
מצאו לי המוגלובין נמוך. רציתי לשאול
מה הסכנות בהמוגלובין נמוך במשך שנים?
תודה1
אנמיה
02/06/2011 | 23:52
3
אם האנמיה לא קשה והיא כרונית ( כמו שאת מתארת אצלך) לרוב לא גורמת לנזק כלשהוא . רק אם יש איבוד דם פתאומי וחריף , אז יש סכנה של אבוד אספקת חמצן לאיברים מסויימים  ( כמו למשל אצל זקנים שמאבדים דם יכול להתפתח התקף לב).
המשך לשאלה בנוגע לנרות דאלאציין
02/06/2011 | 00:37
1
5
החלטתי לשים אחד לפי הוראת הרופא.
ושאלתי היא- זה אנטיביוטיקה, נכון? האם זה מפחית את יעילות הגלולה סרזט?
כן, זה אנטיביוטיקה ולא - זה לא מפחית יעילות ס
02/06/2011 | 23:50
7
בדיקת דם הורמונלית
01/06/2011 | 21:50
1
24
הרופאה נתנה לי טופס לבדיקות דם הורמונליות (אחרי שאני במשך כמה חוד' לוקחת גלולות) ואמרה לי לא לאכול שומנים ועוד משהו במשך כמה ימים לפני הבדיקה.
אז השאלות שלי:
1. ממה אני צריכה להימנע מלאכול לפני הבדיקה? (אני זוכרת שאמרה שומנים, נדמה לי שאמרה עוד משהו ואני לא זוכרת מה)
2. במשך כמה ימים לפני הבדיקה צריך להימנע?

תודה
בדיקת דם הורמונלית
02/06/2011 | 23:49
6
את מריכה לחזור ולשאול אותה כי לבדיקות רגילות להורמונים לא צריך להימנע משום דבר.
מישהי יודעת באיזה גיל אפשר להתחיל להסיר שיער
29/05/2011 | 11:52
2
3
לצמיתות?? יש איזה מכשיר שאני רוצה לקנות בסופרפארם שנקרא מי ושכחתי לשאול אם מותר להשתמש בגיל 16 או לא...אני שואלת אולי בגלל ההורמונים שיכולים להפריע לזה...
אין הגבלה על גיל הסרת שיער. הורמונים יכולים
30/05/2011 | 15:21
3
לגרום לצמיחת שיער מוגברת אבל זה לא מפריע , רק צריך להסיר בתדירות יותר גבוהה.
בנוגע להסרת שיער והורמונים...
30/05/2011 | 22:15
2
אני בת 18 וגם אני חשבתי ככה, אבל שאלתי את הדיילת בסופרפארם והיא אמרה לי שזה באמת לא משנה אם את עושה היום או יותר מאוחר...וקניתי את המכשיר הזה.. :)
דימום בגלולות סרזט
27/05/2011 | 18:57
5
239
שלום, אני משתמשת בגלולות סרזט כבר זמן רב-כשנה וחצי. מאז שהתחלתי להשתמש בהן לא היו לי דימומים או כתמים כלל.

לפני שבועיים פתאום התחילו לי תסמינים של טרום וסת- כאבי בטן תחתונה, כאבים בפטמות, עוררות מינית מוגברת, זה נמשך יותר משבוע (בימים שהיתה לי וסת זה נמשך רק כמה ימים בודדים) וזה הטריד אותי אז ניגשתי לרופא, הוא ביצע אולטרסאונד וגינלי ומצא שהכל תקין.
ובימים האחרונים פתאום יש לי מדי פעם הפרשות וכשאני בודקת אני רואה שהן בצבע חום- קטנטנות ממש וכמעט לא מורגשות.

האם זה תקין? שפתאום אחרי כל כך הרבה זמן יש כתמים? מה זה אומר?
ושאלה נוספת לגבי זה-
27/05/2011 | 23:26
67
איך אני יכולה לעצור את הדימום הזה או לקצר אותו? כי אני חוששת שזה יהיה לי עכשיו כמה שבועות, מפני שתמיד כשיש לי מין כתמים כאלה זה נמשך המון זמן, כמו בחודש הראשון שהתחלתי גלולות זה פשוט נמשל חודש שלם וזה ממש יבאס אותי אם זה יהיה ככה עכשיו (ואת הפרטנר גם כמובן...)
דימום בגלולות סרזט
30/05/2011 | 15:20
3
109
זה יכול לקרות לפעמים, בעיקר אם לא הקפדת על לקיחה בשעה קבועה או אם לקחת איזשהיא תרופה אחרת ( לעיתים אפילו יכולה להיות בעיה עם מאכלים מסויימים) . כך שאין לך סיבה להילחץ , במיוחד שבדיקת הרופא היתה תקינה. אפשר לעיתים לעצור את הדימום ע"י תוספת אסטרוגן , אבל לא בטוח שמותר לך ( ודאי יש איזו סיבה שאת לוקחת סרזט ולא גלולות משולבות רגילות ). אם אסור לך אסטרוגן מסיבה כלשהיא, אין הרבה מה לעשות. אפשר להפסיק לגמרי את הגלולות , לחכות לדימום ממש כווסת ואז לחדש.
קצת תוספות-
30/05/2011 | 19:04
2
66
אני מקפידה מאוד מאוד לקחת בדיוק באותה שעה את הגלולה, ולא היה לאחרונה איזה שינוי מהותי בתרופה נוספת או במאכלים שיכול להיות קשור לזה לפי מה שאני מבינה (יש מאכלים מסוימים שיכולה להיות בעיה איתם?)

אסטרוגן עושה לי פיגמנטציה ולכן אני לא משתמשת בו.

כמה זמן לתת לדימום הזה להימשך לפני שאני פונה להתייעצות עם רופא לעשות את אחד הדברים שהצעת?
כרגע הדימום הוא יותר חום כזה, כבר כשלושה-ארבעה ימים, ולא מסיבי כמו מחזור רגיל.
אין זמן מוגדר. בעקרון אין בדימום הזה כל בעיה.
31/05/2011 | 09:34
1
67
אם זה משגע אותך, אז פני לרופא או הפסיקי כפי שאמרתי לך. דימום חום קל יכול להימשך הרבה זמן וגם להופיע ולהיעלם לסרוגין.
המשך לשאלתי- הייתי אצל הרופא:
01/06/2011 | 17:57
62
והוא לא ראה דימום (באמת היום הדימום מאוד נחלש) אלא רק הפרשות חומות בהירות מאוד וורדרדות. הוא אומר שזו פטריה ונתן לי 3 פתילות דאלאצין.
אין לי גרוד או תופעות מציקות שקשורות בד"כ לפטריה ואני לא רוצה לשים סתם נרות בלי צורך.
מה שאני שואלת- האם יכול להיות שימי הדימום שהיו לי הגבירו את הפטריה? ואולי אם אני אתן לזה עוד יום יומיים זה יירגע ולא יהיה צורך בנרות?
או שעדיף בכל מקרה להשתמש בנרות מהיום?
בבקשה.. גלולות
24/05/2011 | 07:49
2
4
אוקיי אז ביום ראשון התחלתי את שבוע ההפסקה ואני סיימתי את החפיסה השניה, אז אני חושבת שהמחזור צריך להגיע לי ביום השני כמו בהפסקה הראשונה.. ולפי מה שזכור לי שהיה כתוב בעלון ובערך כל מקום - אני מוגנת גם בשבוע ההפסקה
אז ביום ראשון קיימתי יחסי מין לא מוגנים..
ועדיין לא קיבלתי מחזור.
חשוב לי לציין שלא פספסתי אף יום ורק פעם אחת בתחילת החפיסה היה לי איחור של שעתיים בנטילת הגלולה..
לדאוג? לקנות פוסטינור..?
אני לוקחת גלולות מרסילון אם זה משנה בשעה 3.
היי
24/05/2011 | 10:53
1
ממה שאני מבינה לא פספסת גלולה, לי יצא לקחת נורלבו אבל במקרה חירום בחודש ששכחתי 2 גלולות ופחדתי שאני יכנס להריון
אצלך לא שכחת שום גלולה אז ממה שאני יודעת ומכירה את אמורה להיות מוגנת
אין צורך בפוסטינור. המחזור צריך להגיע באחד
24/05/2011 | 11:13
3
מימי ההפסקה ולאו דוקא ביום השני, יכול להיות גם ביום האחרון של ההפסקה. אם לקחת גלולה כל יום, את מוגנת גם בשבוע הפסקה.
גלולות
23/05/2011 | 21:02
4
103
לפני חצי שנה סיימתי לקחת גלולות (פמינט) ומאז לא קיבלתי מחזור.
הלכתי אל הרופאת נשים היא הביאה לי כדורים דופסטון לקחת במשך חמישה ימים לאחר ה5 ימים עדיין לא קיבלתי.
חזרתי אליה היום והיא המליצה לי לקחת גלולות (מינס) על מנת להסדיר את המחזור.

שאלתי היא כמה זמן אני אמורה לקחת את הגלולות מינס עד שזה יסדר לי את המחזור בלי הגלולות? האם אני יכולה לקחת אותם במשל חודש אחד ואז להפסיק ויחזור לי המחזור?

(כשלקחתי את הגלולות פמינט השמנתי מהם ולאחר שהפסקתי רזיתי כ-8 ק"ג בשילוב תזונה וספורט יכול להיות שבגלל ההרזיה גם לא קיבלתי)
שאלה אחרונה האם הגלולות מינס גם משמינות? ומה יקרה אם לא אקח ואחכה שיגיע המחזור- הוא יגיע מתישהו? האם זה לא בריא?

תודה מראש
גלולות
24/05/2011 | 11:11
2
41
מאד אפשרי שלא קיבלת מחזור בגלל הירידה במשקל. העובדה שלא קיבלת גם אחרי דופסטון רק מחזקת את האפשרות הזו.
גלולות מסדרות את המחזור רק כל עוד הן נלקחות. זה לא כמו אנטיביוטיקה שמרפאת את הדלקת. אחרי שמפסיקים גלולות המחזור חוזר להיות כמו שהיה קודם . לפעמים, המחזור מסתדר מאליו ואז באמת כשמפסיקים גלולות אחרי כמה חודשים רואים שהמחזור ממשיך להיות סדיר .
אני מציעה שתקחי גלולות במשך חצי שנה לפחות ואז תתייעצי עם הרופאה שלך אם תרצי להסיק.
גלולות באופן כללי לא משמינות, לא מינס ולא אחרות. 98% ממי שלוקחת גלולות נשארת במשקל שלה פחות או יותר. אם יש עלייה במשקל היא קלה, עד 2 ק"ג, בגלל צבירת נוזליםץ כך שאין לך מה לחשוש מהגלולות.
שאלה
24/05/2011 | 12:37
1
15
קודם כל תודה רבה על העזרה ממש עזרת לי!!

השאלה שלי היא למה אני בכלל צריכה לקחת את הגלולות אם הוא מסדר את המחזור רק כשלוקחים אותם הרי אני אפסיק והמחזור יחזור להיות כפי שהיה אז לא עדיף לא לקחת בכלל ולחכות שהוא פשוט יגיע?
או שאני אקח שוב דופסטון זה יכול לעזור?
24/05/2011 | 22:45
17
בנוגע לגלולות פמינט ומחזור..
29/05/2011 | 12:46
27
אני לוקחת פמינט כבר שנתיים ותמיד הגיע לי המחזור בול על השעון..אף פעם לא פיספס לי...אני חושבת כמו שהרופאה אמרה לך שאת לא מקבלת לא בגלל הגלולות אלא בגלל שממש רזית...יש לי גם חברה טובה שירדה איזה 6 קילו בחודש והמחזור הפסיק לה לאיזה כמה חודשיים, הרופא אמר לה להעלות בחזרה את המשקל בהדרגתיות, אבל בשילוב עם ספורט ודיאטה מאוזנת..והמחזור חזר לה..אז זה נראה לי קשור אחד לשני...בכל מקרה תתייעצי אולי עם רופא המשפחה שלך...
לגבי גלולות
23/05/2011 | 09:48
3
6
השעה שאני לוקחת בד"כ את הגלולה היא על הבוקר כשאני קמה (בערך ב-7) ככה שאם קורה שיצא לי לשכוח אני משלימה אותה עוד באותו היום בד"כ עד 20:00 בערב משהו כזה.. רציתי לדעת אם זה בסדר ועד כמה חשוב באמת לקחת כל יום בשעה קבועה?
לדעתי טווח כזה גדול זה קצת יותר מדי
23/05/2011 | 19:49
3
בעיקרון איחור של כמה שעות זה לא נורא, אבל תשתדלי לא להגיע למצב של יותר מ4-5 שעות כי אני חושבת שאז עלולים להיות לך דימומים וגם ההגנה קצת יורדת...
גלולות
23/05/2011 | 21:24
1
2
יש לקחת כל יום באותה השעה עם תזוזה של שעה לפה שעה לשם. התנודות שלך ממש מוגזמות ואם עברו יותר מ- 12 שעות מהשעה הקבועה, את כבר לא מוגנת. כמו כן תזוזות כאלה יכולות לגרום לדימומים פה ושם בזמן שאת לוקחת את הגלולות.
אם את לא מסתדרת עם השעות הקבועות פני לרופא שלך והוא ימליץ לך על אמצעי מניעה שלא מצריך לקיחה יומיומית.
אם תעשי לך
25/05/2011 | 09:20
3
תזכורת קבועה לא תשכחי. מה שאני עושה זה לוקחת גלולות שיש להן שירות מזכירונט (שלי זה פמינט) ואז מקבלת סמס כל יום בשעה קובעה ככה אני לא שוכחת בחיים. (זה חינם אגב).
עזרה לגבי שיעור יתר
20/05/2011 | 18:44
1
3
שלום,
לבתי בת ה-16 יש שיעור יתר בפנים שהופיע בחודשים האחרונים.
אני לא יודעת לאזה רופא לפנות ?!
מהי הסיבה לשיעור יתר ? האם יש טיפול לבעיה המאוד מטרידה הזאת ?!
תודה מראש.
שיעור יתר
20/05/2011 | 21:10
3
את יכולה לפנות לרופא נשים או לאנדוקרינולוג. יש טפול .
המחזור
19/05/2011 | 18:33
1
3
אני בת 13 וקיבלתי מחזור כבר לפני שנה .
והוא היה בסדר כמו כל בת כל חודש קיבלתי.
אבל עכשיו כבר חודשיים שלא קיבלתי ואני קצת מפחדת האם אפשר יעוץ ?
זה קורה לפעמים. זה יכול להיות בגלל
20/05/2011 | 21:10
לחץ בלימודים או בבית או בגלל שינויים במשקל . לפעמים זה קורה גם ללא סיבה ברורה. אין לך מה לדאוג בתנאי שאת לא מקיימת יחסי מין. אם את כן מקיימת יחסים, את כמובן צריכה לעשות בדיקת הריון. במידה ואת לא מקיימת יחסים, המתיני עוד חודשיים ואם גם אז המחזור לא יגיע, פני לרופא נשים.
שאלה דחופה
17/05/2011 | 10:39
1
4
שלום, שאלתי כאן גם בשבוע שעבר על סוגיית הגלולה שנשכחה, אז הפעם אפרט יותר:
אני לוקחת יסמין כבר בערך חצי שנה, באופן קבוע ואף פעם לא שכחתי גלולה. לא לצורכי הגנה מפני הריון.
בחודש שעבר ב27 שכחתי גלולה. לא הייתה לי אפשרות לקחת אותה אז וויתרתי עליה והמשכתי עם הבאות כרגיל.
שבוע בדיוק לאחר מכן התחיל לי דימום - הייתי באמצע החפיסה, ולפי המלצתך המשכתי כרגיל.
בשישי האחרון סיימתי את החפיסה( והדימום עדיין נמשך )
השבוע אני נמצאת בשבוע ההפסקה שלי. הדימום נמשך אבל אתמול הוא התגבר.
מתוך הבנה שלי - השבוע אני אמורה לקבל את "המחזור" האמיתי, אולי זו הסיבה להתגברות הדימום?

מתוך כך יוצא שאני אדמם קרוב לשלושה שבועות, והנתון קצת מלחיץ אותי.
האם המצב נורמלי?
להמשיך להתנהג כרגיל ולקחת את החפיסה הבאה בזמן שלה מבלי להיבדק ע"י רופא?
כיוון שהתייעצתי עם אחות טלפונית והיא אמרה לי לראות רופא לפני שאני מתחילה את החפיסה הבאה שלי. כיוון שאני בשבוע ההפסקה - לא נשאר לי הרבה זמן.

ועוד שאלה קטנה אך פחות חשובה - אם אני כבר מתחילה את החפיסה הבאה שלי, אני יכולה לשנות את השעה בה אני לוקחת את הגלולה?
עד עכשיו לקחתי אותה בשעות הערב, 9 וחצי, אני יכולה להזיז את השעה לכיוון בוקר צהריים? אין לזה השפעות כלשהן?
ואם זה משנה אם לוקחים את זה על בטן ריקה/ מלאה?

תודה.
שאלה דחופה
18/05/2011 | 22:40
התגברות הדימום היא באמת ה" מחזור" האמיתי והיא בגלל ירידה ברמת ההורמונים בדם בזמן ההפסקה מהגלולות. את יכולה להמשיך לקחת כרגיל ואין צורך להיבדק. אם בהמשך יהיו שוב דימומים, אז פני לרופא לשקול החלפת אמצעי מניעה.
בכל חפסיה חדשה את יכולה להתחיל בשעה חדשה, אין שום בעיה וזה לא משנה אם לוקחים את הגלולות על בטן ריקה או מלאה.
כאב בפטמות
16/05/2011 | 21:32
1
20
שלום ד"ר גייטס,
אני בת 26, משתמשת כשנה וחצי בגלולות סרזט.
לפני כמה ימים קיימתי יחסי מין עם החבר, ודברים היו טיפה יותר אגרסיביים מתמיד. כמה שעות לאחר מכן התחלתי להרגיש כאבים בכל מיני מקומות בגוף, אני מניחה שחלק זה שרירים וחלק אולי ממקומות שהוא החזיק אותי ממש חזק. אבל הכי מוזר זה שכואבות לי הפטמות, והוא לא נגע בהן בכלל בזמן הסקס, אבל עכשיו כמה ימים אחרי הן עדיין מאוד רגישות וכואבות, כל מגע הכי עדין אפילו של החזיה או בד ממש דק ממש כואב לי.
האם זה קשור לדעתך? או שזה יכול להיות ממשהו אחר? זה קצת מטריד ומלחיץ אותי כי סבלתי מזה בעבר רק כשהייתי אמורה לקבל מחזור, מין תחושת גודש כזאת וכאב בפיטמה, אבל עכשיו כבר שנה וחצי אני בלי מחזור בגלל הסרזט אז מאיפה זה הגיע פתאום???
כאב בפטמות
17/05/2011 | 10:12
6
ייתכן וזה קשור להתעוררות המינית ולגרוי המיני שחשת באותו זמן. זה לא נשמע לי מדאיג אבל אם זה יימשך , פני לבדיקת שד .
פורומים חדשים ב-
15/05/2011 | 16:41

רוצים להתעדכן בהמצאות האחרונות במדע, לדבר על התרחשויות מדעיות בעולמנו ולהשתתף בדיונים לגבי העתיד שלנו?
בפורום חדשות המדע תגלו את כל מה שקורה בעולם המדע:

ז'אנר השעשועונים מתקמבק בגדול!
בפורום שעשועונים טלוויזיונים תוכלו לדבר על ווייפ אאוט, 101 דרכים לעוף משעשועון, אל תפיל את המיליון וכל השעשועונים הכי חמים על המרקע:
גלולות והגנה
16/05/2011 | 09:51
4
2
האם יש הגנה מלאה כבר בחודש הראשון בו מתחילים לקחת גלולות (יסמין) או שצריך להשתמש באמצעים נוספים?
אם התחלת לקחת ביום הראשון של הדימום-
16/05/2011 | 12:40
2
אז בעיקרון את מוגנת מההתחלה.
תודה, ובכל זאת אשמח לשמוע תשובה מהרופאה.
18/05/2011 | 19:03
1
1
מנסיוני- אם היא לא ענתה לך לאחר שמישהו אחר
18/05/2011 | 20:43
1
ענה, זה משום שהתשובה היא נכונה.
אם היתה בעייתיות בתשובה היא היתה מתקנת אותי.
אבל אני בהחלט מכבדת את בקשתך ומקווה שהיא תענה לך
שתי התשובות שקבלת נכונות.
18/05/2011 | 22:37
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
12:31 | 29.04.13 Big girl 22
10:03 | 06.01.13 אורחים בפורום
16:54 | 05.01.13 אורחים בפורום
15:33 | 05.01.13 אורחים בפורום
09:55 | 04.01.13 אורחים בפורום
20:51 | 24.12.12 ססללווללאארר
01:30 | 20.12.12 אורחים בפורום
00:59 | 16.12.12 אורחים בפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן