לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום איביי ופייפל ebay & paypal
פורום זה הוקם כדי לעזור למוכרים וקונים אשר משתמשים או מעוניינים להשתמש באתר EBAY ובשירותים תומכי EBAY כגון PAYPAL.
חברי הפורום משתפים בדעות שלהם ,בנסיון שלהם , בהמלצות שלהם ובידע אותו צברו מתוך נסיונם האישי, על מנת לעזור לשאר החברים.
מספר כללים למען הסדר הטוב של הפורום:
1. לא לקלל.
2. לא להשמיץ .
3. לא לרשום הערות גזעניות כלפי משתמשים אחרים או בכלל.
4. לא לפרסם , ניתן לפרסם אך ורק בלוחות הפורום. קישורים לאתרים המעניקים שירותים משלימים כאן בישראל ניתן למקם בלוחות או בחתימה בלבד!
5. לא לפתוח נושאים שאינם קשורים לתחום.
6. לא יתקבלו הצפות או הודעות חוזרות.
7. לא לנהל שיחות פרטיות על גבי הפורום, בשביל זה יש את צאט הפורום וניתן לקרוא לחבר או חברים לשיחה.
8. במידה ושרשורים ייתארכו יתר על המידה עקב התנצחויות אישיות ומאבקי כח השרשור יימחק.
9. למנהלי הפורום שיקול הדעת למחוק תכנים שנוגדים את מהות הפורום ומסיתים נגד השימוש באיביי .

הפורום הזה מיועד לכול מי שמעוניין ללמוד ,לחלוק ולשתף ואנחנו רוצים שיהיה מועיל , יעיל וחוויתי .

כל הפרה של כללי היסוד הנ"ל תסתיים בחסימה זמנית או קבועה. וכמובן, הערות והארות יתקבלו בשמחה גלישה נעימה,

הנהלת הפורום:

אודות הפורום איביי ופייפל ebay & paypal

פורום זה הוקם כדי לעזור למוכרים וקונים אשר משתמשים או מעוניינים להשתמש באתר EBAY ובשירותים תומכי EBAY כגון PAYPAL.
חברי הפורום משתפים בדעות שלהם ,בנסיון שלהם , בהמלצות שלהם ובידע אותו צברו מתוך נסיונם האישי, על מנת לעזור לשאר החברים.
מספר כללים למען הסדר הטוב של הפורום:
1. לא לקלל.
2. לא להשמיץ .
3. לא לרשום הערות גזעניות כלפי משתמשים אחרים או בכלל.
4. לא לפרסם , ניתן לפרסם אך ורק בלוחות הפורום. קישורים לאתרים המעניקים שירותים משלימים כאן בישראל ניתן למקם בלוחות או בחתימה בלבד!
5. לא לפתוח נושאים שאינם קשורים לתחום.
6. לא יתקבלו הצפות או הודעות חוזרות.
7. לא לנהל שיחות פרטיות על גבי הפורום, בשביל זה יש את צאט הפורום וניתן לקרוא לחבר או חברים לשיחה.
8. במידה ושרשורים ייתארכו יתר על המידה עקב התנצחויות אישיות ומאבקי כח השרשור יימחק.
9. למנהלי הפורום שיקול הדעת למחוק תכנים שנוגדים את מהות הפורום ומסיתים נגד השימוש באיביי .

הפורום הזה מיועד לכול מי שמעוניין ללמוד ,לחלוק ולשתף ואנחנו רוצים שיהיה מועיל , יעיל וחוויתי .

כל הפרה של כללי היסוד הנ"ל תסתיים בחסימה זמנית או קבועה. וכמובן, הערות והארות יתקבלו בשמחה גלישה נעימה,

לגביי דרופשיפינג דרך WALMART
07/06/2015 | 14:34
2
114
יש אפשרות לסמן את המוצרים שם שישלחו כGIFT או בלי שם החברה והמחיר?
פשוט אני מפחד שלקוחות יתלוננו וישאירו פידבקים שליליים אחרי שהם יבדקו מה המחיר של המוצר בWALMART ויראו שהוא זול יותר...
איך מתמודדים עם הדבר הזה?
אתה שואל ברצינות?
08/06/2015 | 19:10
1
74
ולשאלה האחרונה שלך- לא מזמינים משם או מאמזון.
נראה לי שלא הבנת אותי כל כך..
18/06/2015 | 17:39
9
אני מדבר על דרופשיפינג..
סליחה על האיחור של התגובה אבל זה עדיין רלוונטי.
מה לא הגיוני פה, כשאני עושה דרופשיפינג מWALMART ללקוח באיביי, הוא מקבל את המוצר מWALMART, ורואה על החשבונית את המחיר ושהמוצר מWALMART, ויכול להיכנס לWALMART ולראות שבאמת המחיר הוא הרבה יותר זול, להתעצבן ולהביא פידבק שלילי..
שאלה לגבי משלוחים ל-FBA
07/06/2015 | 09:10
4
44
אני מזין את המוצרים ואמזון מייצרת לי תוכנית משלוחים שעבורי היא לגמרי לא כלכלית.
לדוגמא, ביקשתי לשלוח 10 פריטים של מוצר אחד שהוא די זול,
פוצלתי לשלושה משלוחים - 8 למחסן אחד, 1 למחסן שני ו-1 למחסן שלישי.
מבחינתי אם אצטרך לשלוח לשלושתם, זה לא יהיה כלכלי.
לעומת זאת, לא אכפת לי לשלוח את ה-8 למחסן הראשון, ולבטל את המשלוחים האחרים.
כשניסיתי להזין 8 פריטים במקום 10 - פוצלתי ל-6+1+1.
האם זה מקובל לשלוח את השמונה ולמחוק את המשלוחים האחרים או שאמזון יתייחסו לכך?
תודה!
ישנה הגדרה שאפשר לבחור שכל המוצרים ישלחו רק למחסן אחד
07/06/2015 | 09:51
3
32
אתה לא יכול לפעול נגד ההנחיות שלהם בזמן בצוע המשלוח כי אז יהיה לך בלאגן.
כנס בהגדרות חשבון שלך יש הגדרה שהכל ישלח למקום אחד והם יפצלו הלאה אם הם רוצים
אתה יודע להגיד לי איפה זה?
07/06/2015 | 10:12
2
27
כי לא מצאתי מקום לסמן.
יש אפשרות לסמן שהחבילה מכילה מוצר אחד או חבילה עם מספר מוצרים,
אבל לא מצאתי מקום שניתן לשלוט במספר המשלוחים.

תודה רבה!
זה מחוץ למשלוח ב-Settings>Fulfillment by Amazon
08/06/2015 | 07:40
1
29
בהגדרות הכלליות של החשבון כנס להגדרות FBA.
שם ההגדרה השניה Inbound Settings 
צריכה להיות Inventory Placement Service במקום Distributed Inventory Placement

אתה לא יכול להגדיר את זה בזמן יצירת משלוח רק לפני.
מושלם!!
08/06/2015 | 19:07
27
תודה רבה על העצה הטובה!
שאלת איביי
07/06/2015 | 02:36
2
52
שלום,
החלטתי לקנות 2 מוצרים ממוכר מסוים ברגע שהברתי את המוצרים לסל קניות ראיתי שאוטומוטית מחיר המשלוח הוא על כל מוצר בנפרד. שלחתי בקשה למוכר (הודעה אוטומוטית כדי שיעדכן את החשבונית), קיבלתי הודעה שאני אהיה מחוייבת לשלם אחרי חישוב החשבון מחדש. 
אני שלחתי למוכר בקשה ל-2 מוצרים, אך החשבונית שהוא שלח היא ל4 מוצרים ואני לא רוצה לרכוש אותם. איך ניתן לבטל את החיוב?
שלחתי הודעה למוכר והוא כבר יומיים לא עונה לי וההודעות האוטומטיות של איביי משגעות אותי!
עזרתכם בבקשה!
עכשיו סופ"ש (בעולם הנוצרי) פשוט להמתין שיענה...
07/06/2015 | 13:49
1
18
שלחתי לו ביום שהוא שלח לי (רביעי) ואז שלחתי שוב, אחכה
07/06/2015 | 15:22
15
שאלה לגבי דרופ שיפינג מאמזון
06/06/2015 | 20:44
1
58
להבנתי חלק מהאנשים או כולם משתמשים באתר גיפט. לצערי הרב, משום מה בקשו ממני מסמכי אימות ומאז לא עונים לי, ואין לי יכולת להשתמש באתר הזה. חיפשתי אתרים דומים, אבל כל מה שמצאתי מיועד לאמריקאים בלבד. יש איזה פתרון אחר לא לשלם לאמזון בכ.א אלא דרך הפייפאל?

אמזון זה רק כרטיס אשראי
06/06/2015 | 22:38
60
אם את מעוניינת בדרופ שיפינג חפשי אתרים מתאימים יש טונות כאלה
התייעצות לגבי משלוחים - רשום כן או לא
06/06/2015 | 10:33
38
131
שלום לכולם
בחודש האחרון התחלתי למכור באיביי אבל  מחירי המשלוחים מאוד מקשים עליי להיות תחרותית.
האם באמת צריך לשלוח כל מוצר בדואר רשום? אפילו מוצר שמחירו 10 דולר או שבסכומים נמוכים אפשר לשלוח בדואר אוויר רגיל?

תודה רבה לעונים
אפשר לשלוח גם בדואר רגיל
06/06/2015 | 15:48
35
94
כמובן שיש לציין economy shipping

אני באופן אישי עד לפני כמה חודשים שלחתי רק בדואר רשום, אך בעקבות העלאת התעריפים בדואר עברתי לדואר רגיל. בינתיים אין עם זה כל בעיה. צריך אבל לקח בחשבון שאין אפשרות לעקוב אחר המשלוח , למקרה שלקוח טוען שלא קיבל את המוצר.
תודה האם מאז שעברת לדואר רגיל יש הבדל משמעותי בזמני ההגעה?
06/06/2015 | 17:30
1
50
דואר רגיל מגיע מהר יותר
07/06/2015 | 09:48
72
מכיוון שאינו דורש סריקה וחתימה. ובמקרה והלקוח לא בבית משאירים לו בתיבה או בדלת.

לא תהיה זכאי ל-TOP RATED ללא מעקב.

אבל לדעתי זה בהחלט שווה את זה נוכח מחיר המוצרים והעובדה שהסיכון מועט יחסית.

אז בלי רשום אין הגנת מוכר. נכון, או לא?
06/06/2015 | 18:38
32
73
האם אישור על המשלוח אינו התניה בסיסית להגנת המוכר?

אין הבדל בזמני ההגעה, אבל גם אין הגנת מוכר
06/06/2015 | 19:17
1
75
אם לקוח יפתח מחלוקת על אי קבלת מוצר, אאלץ לזכות אותו וכמובן שאין לי דרך לדעת אם המוצר הגיע או לא. זה סיכון שאני מוכנה לקחת. ככה אני עובדת כבר חודשיים -שלושה מאז שמחירי המשלוח התייקרו ועד עכשיו טפו טפו לא נתקלתי בבעיה.
עזרת לי מאוד ומתשובתך עלתה לי שאלה נוספת בנושא
06/06/2015 | 21:15
64
איביי מבדילים לפי זמני ההגעה בין אקונומי (11-23) לסטנדרט (5-10) אבל את אומרת שאותם זמני הגעה
ההבדל בין המונחים הוא - אקונומי - דואר רגיל, סטנדרט - דואר רשום, הבנתי אותך?
הגנת המוכר זה פיקציה - אין באיביי הגנת מוכר !!! זה שקר גס
07/06/2015 | 13:38
29
103
אני בפורום הזה לפחות 5 שנים עוד לפני היותי כאן מנהל.

שמעתי פה עשרות עדויות (תלונות) על פריטים שנפתח עליהם קייס של אי הגעה.
הוכחה הגעה עם טרקינג נאמבר, איביי פסקה לטובת הקונה.
וגם אם ב 0.01 אחוז מהמקרים איביי פוסקת לטובת המוכר, הקונה ייתן פידבק שלילי למוכר מה שמותיר את המוכר ב lose lose situation .
לאיביי יש מדיניות מחיקת פידבקים גרועה וקמצנית מה שמוביל לגן עדן לעוקצנים.
כתוב באתר של המעקב שהמוצר נמסר - הלקוח טוען שלא קיבל ואיביי פוסקת לטובת הלקוח. ה 7.70 שח שווים לכפרות.

כמו כן איביי צריכה לסמן בדגל משתמשים שנותנים פידבקים שלילים בצורה סדרתית ולהעיף אותם כי הם גם מהווים "סכנה לקהילה"
צודק
07/06/2015 | 14:27
8
70
איך יוכל להיות שקונה נותן שלילי לכל קנייה שלישית שלו באיביי?
ולאחר שאני מוכיח לאיביי שהצעתי לו להחזיר את המוצר ולקבל את הכסף, הוא לא מוכן לשלוח את המוצר ומבקש החזר מלא, ואז נותן שלילי.

ואיביי לא עושים כלום.

אני חושב שכל מוכר צריך לפרסם פה את רשימת הקונים הבעייתים, וכך כולנו נשתף אחד עם השני, וכל אחד יוכל לחסום את הקונים הבעייתים, אולי כך נחסוך לעצמנו פידבקים שלילים.
מן ההוגנות איביי צריכה לפתח פילטר כזה שיסנן לי קונים כאלה
07/06/2015 | 14:55
6
66

קונה שנתן יותר מ 3 שליליים בחודש האחרון לא רוצה אותו בין הלקוחות שלי!!!
רשימת הקונים הבעייתים שאני חסמתי, מקווה שכולם ישתפו
07/06/2015 | 15:24
5
108
4ru8877, 9919592, abnjon2002, accmonster, adamzchester, alinalena1991, american-k, anekeebig, angel3217heart, arneclaes, b.v.v.79, becia888, belalbelal2013, bigears_92, bigwill1119, candymanipt, carolbien, cdotromero92, cgwfeeney, chatchalit2011, cristygutierrez, ctaylor0259, daisy81310, deadhard, dimitris-pefanis, eddieleepritchett, edgehogs, ermurachi88-nikon, fenixaurio, fizzwigdet, gach.maur, gefen4455, grahamisabel, hanslersales, hellohyojung, hotdeal014, il-yefr, jagoval, jessiejoy0214, jetmech7, joost9133, joselito79, joseph30569, judy651peachik6b, juhjoka, kelombardo, kevidocke, kobec2009il, kz182012, lordzotz, loscar69100, lowered1227, luis20002009, marcorott8743, mariomoriggi, mbortolussi, meliboye, migssemidey, mike2465, mike_gorel323, moranbdmoran, mydashop, nas29030410, navibest, naymickey, nconti, nelliefis123, norakate2011, odayanayi, oroninusa, oxliros, paleolithic1, pautee, pavel2406742012, pea47, peace1438, phyllisf5711, pocok79, pporter60410, pulpoff, ram1500hemiman, reflebd, retrohaifa, richieazz, rtelloarevalo, siemens350, silvercoins11, silverdawn2015, skylin999-ru, slax1984, snod_ix, sslrulz, sugarde, teddybear00711, thaskell6, tnnorup, tradeontm, universe-of-bagpipes, valtz.valtz, vampiz1985, victoreye, vktile, wuliwei3366, yourcloset90210, zbestdollardeals4u, ziath.nazoordeen.2011
עולם קטן!
07/06/2015 | 17:42
3
103
המשתמש mike_gorel323 היה מבין לקוחותיי בחשבוני הקודם (הראשון).
אומנם חטפתי שם לא מעט שליליים (טעויוטת של מתחיל... מדובר בשנת 2013), אך הוא מבין שלושת הקונים הבעיתיים שהיו שם ודירדרו אותי לא לצדק.

הפריט איחר בהגעתו והאדון לא יצר קשר לבירור גורלו, אלא נתן פידבק שלילי ולאחר מכן, פתח מחלוקת באיביי.
זיכיתי אותו (כפרה... מגן מסך ב-0.99$) וספגתי את דמי המשלוח הרשום שאינו שילם (המכירה היתה ב-FREE SHIPPING).

לאחר מס' ימים, בדקתי את מס' המעקב וראיתי שהמשלוח נמסר, אז שלחתי לו הודעה האם הוא מעוניין לשלם?
מה ענה לי?
"מכרתי את האייפון 4 (זהו המכשיר שהיה לו ובשבילו הזמין את מגן המסך) ונתן לקונה את מגן המסך במתנה".

בנוסף, החל להתלהב שברשותו אייפון 5 (מבין את ההתלהבות מהמכשיר, אך לא במקרה הזה, שהיה כדי להסיח את תשומת ליבי...).

העניין הוא, שהאדון רשם לי "שמכיוון שמכר את האייפון 4 ומסר את מגן המסך, אין בכוונתו לשלם לי על הפריט"! כתבתי לו שהדבר אינו הגיוני ובכל זאת, אמר שזה לגיטימי והכל מכיוון שהמכשיר כבר אינו שלו.

מה לגיטימי?!? מה?!?!?!?
הזמנת מוצר וקיבלת אותו. מן הראוי שתשלם עליו אם זיכיתי אותך! מה זה מעניין אותי שמכרת את האייפון?????

הזוי לא מהעולם הזה...
בקיצור, שמח שהנזק הזה חסום אצלך.
עוד יותר מעצבן
07/06/2015 | 17:47
2
85
מייק (המניאק) היה הקונה הראשון שלי בחשבוני הראשון ולמעשה, מדובר בקונה הראשון שהיה  לי באיביי ובמכירות וירטואליות בכלל.

בקיצור, זו היתה אחלה התחלה בכניסתי לתחום המכירות המקוונות...
זה לקוח מאנייק ?????
07/06/2015 | 18:09
1
105
לקוח באיביי מ- 2009.
113 פידבקים כקונה.
השאיר פידבק שלילי אחד - למר תומר צייטלין.

הוא לא מאנייק תומר.
אתה לא יודע להתנהל מול הלקוחות שלך!

וזו גם הסיבה שהייתי נמנעת מרשימות כאלה...
08/06/2015 | 02:48
67
הרבה פעמים ההערכה של "מניאק" סובייקטיבית מאוד ותלויה בשיפוט (הלא בהכרח נכון) של המוכר.
ובכל מקרה גם אם תהיה רשימה כזאת של מאתיים כינויים, זה עדיין טיפה בים (והעולם לא באמת עד כדי כך קטן).
תודה!
08/06/2015 | 00:21
41
לפי דעתי צריכים לפתוח קובץ מסודר משותף לכולנו וכל אחד יוסיף קונים כאלה שהכרות אישית..
אתה מתנהל מול לקוחות במסרים ולא בקייס - פה הטעות שלך!
07/06/2015 | 17:22
73
לו היית מבקש מהלקוח לפתוח בקשת החזרה (קייס) - היית סוגר אותו והוא היה חייב לשלוח את המוצר בחזרה.
באם לא הוכיח (נטל ההוכחה עליו) ששלח בחזרה את המוצר - הקייס נסגר לטובתך וכל פידבק שישאיר לך ימחק.
להתנהל מול לקוח כזה במסרים זו שטות ממדרה ראשונה. 
למשל הקונה הזה...
07/06/2015 | 15:37
70

תראה כמה שלילי הוא נתן למוכרים, נראה לך הגיוני?
אני התלוננתי לאיביי , ואני יודע בוודאות על עוד 2 מוכרים שהתלוננו,
מה שאתה מתאר - רחוק מהמציאות שאני מכיר
07/06/2015 | 17:27
14
75
אם שלחת ברשום ונפתח נגדך קייס על מוצר שלא הגיע - 90% זה כי הפריט תקוע במכס והלקוח לא יודע לעקוב אחרי הפריט. קייס כזה בחיים לא נסגר נגד המוכר!
גם אם אין אינדיקציה למסירה ומוצר מתעכב מכל מיני סיבות וקייסים נסגרים לטובת הלקוחות - יש 30 יום לערער ומנסיון - ברגע שיש הוכחת מסירה איביי חוזרים בהם ומשנים את הכרעתם.

יש לי חשבון מנוהל בן 5. לא מעיז לשלוח לא ברשום וזוכה להגנה מלאה והקיפית גם מאיביי וגם מפייפל.
כיצד מערערים בנוגע להכרעה במחלוקת?
07/06/2015 | 17:50
7
49
יש סיכוי שאצטרך זאת בקרוב...
תחפש ב-help ותקרא כל מה שקשור ל- appealing a case
07/06/2015 | 18:04
6
44
קח בחשבון שאם נפתח נגדך קייס ואתה מזכה את הלקוח על דעת עצמך - אתה לא יכול לערער והדפקט לא יוסר לך כם אם תוכיח שהפריט נמסר בטווח ה- 30 יום של הערעור.
איביי לא יתערבו ולא יגנו עליך. 
הערעור הוא רק על מצב בו איביי סגרו את הקייס נגדך (מצבים שאתה מבקש מהלקוח להמתין והוא עושה אסקלציה ואיביי פוסקים לטובתו). רק אז איביי יתערבו, יחזירו לך את הכסף ויסירו דפקטים ופידבקים.

זה בדיוק מה שקרה-הקונה הסלים את המחלוקת
07/06/2015 | 19:05
27
פורסמו פה עשרות מקרים שנסגרו נגד מוכרים למרות שסופק מס מעקב
07/06/2015 | 19:08
4
48
החשבון המנוהל שלך כנראה זוכה להתייחסות אחרת וכנראה הרבה יותר הטבות והקלות.

אבל סיפקת מידע עניין

עשרות שנסגרו נגד מוכרים חובבנים... מול מאות שאתה לא שומע עלי
07/06/2015 | 19:28
3
80
אנחנו שומעים פה את העשרות שמתלוננים על קייסים שנסגרו נגדם כי הם לא ידעו להתנהל מול הקונים שלהם.
הם לא הפנימו שחנות איביי זה עסק שצריך לדעת לתחזק ולתת שירות ברמה הכי גבוהה שאפשר וזה לא משחק להשלמת הכנסה או לתרגל את האנגלית שלהם.

ילדים לפני/אחרי צבא עם אפס נסיון במסחר ושירות לקוחות - הם לא המדד למוכרים באיביי. להפיך, איביי עושה כל שביכולתה לנפנף אותם.
גם אני קורא בפורום הזה 5-6 שנים ואני יודע לקרא בין השורות מי הם אלה שמעלים פה את הסיפורים קורעי הלב על הקייסים שנסגרו נגדם...
את קולם של המוכרים המקצועיים והרציניים אנחנו לא שומעים והם לא באים לפה לשתף כמה פעמים הם זכו בקייסים או הצליחו להסיר פידבק שלילי.

שמוכר חי בפחד מהפידבקים שישאירו לו - הוא עושה שטויות וטעויות. להחזיר כסף למשל - טעות מס' 1. פחד שלקוח יפתח קייס נגדך או חלילה יעשה אסקלציה - טעות 2. ועד כהנה וכהנה שטויות.  

בשורה התחתונה - אם אתה עובד לפי הספר איביי יגנו עליך ואין קשר לחשבון מנוהל או לא מנוהל.
לא נולדתי עם חשבון מנוהל וגם היום הרבה פעמים אני מתנהל לבד בטלפון מול איביי בחו"ל.

אבל כן, גם הלקוחות וגם איביי מתיחסים אליך אחרת שהחשבון שלך הוא Top Rated Plus והפידבקים שלך ללא דופי. 
08/06/2015 | 02:50
7
חבר, בדיוק בשביל זה קיים הפורום הזה, לשתף יידע שיכול לעזור
08/06/2015 | 10:21
1
46
אם אתה רואה אנשים מפסידים קייסים כמו אומללים נגד קונים מנייקים ולך יש את היידע והשיטות לנצח בקייסים האלה תן כתף.

שתף בשיטת העבודה שלך. מוכרים רבים שמוגדרים חובבים מוצאים עצמם מול שוקת שבורה וללא יידע איך מתמודדים עם המערכת הזו של איביי במובן זה של מאבקי קייסים.

בהצלחה לכולנו בהמשך
למי שבא ושואל בפורום - בכיף אני תורם מהנסיון שלי...
08/06/2015 | 14:02
38
למי שמתבכיין בדיעבד - קצת יותר קשה 
זיג
07/06/2015 | 18:29
5
50
הגיוני בעינייך שקונה נותן כ"כ הרבה שלילים למוכרים? ואיביי לא מעיפים אותו?
בהחלט הגיוני!
07/06/2015 | 19:01
4
52
לקוח שביצע 320 עסקאות בשנתיים וחצי הוא לקוח מצויין לאיבי.
תסתכל על כל הפידבקים שהשאיר במהלך השנתיים וחצי הללו (הרבה יותר חיובי משלילי) ולא רק לדף אחד שבקישור שנתת.
שים לב שלעיתים מול מוכרים שידעו להתנהל מולו הוא שינה את הפידבק משלילי לחיובי.
חלק לא מבוטל מהמוכרים שהעניק להם שלילי -  No longer a registered user דבר המעיד שהתלונות שלו לא חסרות בסיס.

יש לקונה הזה סטנדרט גבוה. זכותו!
הוא משלם לך משכורת, לא להפיך.
קונה כזה משנה פידבקים משלילי לחיובי
08/06/2015 | 08:24
3
50
לאחר שהמוכר נכנע לסחטנות ונותן לו החזר מלא, אז קונה כזה משנה את הפידבק לחיובי,

וחלק מהמוכרים שקיבלו שלילי והיום הם No longer a registered user, אולי זה בגלל נוכל כמוהו שנתן שלילי והרס להם את החשבון.

חבל על הויכוח..
מוכרים אחרים רואים דברים אחרים מאיך שאתה רואה,

אני אישית חושב שכדאי שכולם ישתפו את רשימת החסומים שלנו,

חבל שרק אני הרמתי את הכפפה

הכי חשוב.. שיהיה בהצלחה לכולם 

אם מוכר נכנע לסחטנות - המוכר טמבל, לא הקונה נוכל.
08/06/2015 | 14:26
2
52
סחטנות היא אחד הדברים שאיביי הכי "אוהבת". אם מוכר נכנע לסחטנות של קונה ונותן החזר מלא - המוכר טמבל.
כשקונה מנסה לסחוט אותי אני תמיד מבקש שיפתח קייס שם אני מבטיח לפתור לו את כל בעיותיו... 
ברגע שהוא פותח את הקייס במסרים של הקייס עליך לגרור אותו בלשון שיסחט שוב. ברגע שיש הודעת איום//סחיטה אתה עושה אסקלציה לקייס - והקייס יסגר לטובתך.
כל פידבק שלקוח משאיר אחרי שקייס נסגר לטובת המוכר - נמחק אוטומוטית.

לקוח נוכל כמו שאתה מתאר לא משנה פידבקים גם אחרי שקיבל החזר כספי מלא.

לגבי הרעיון של רשימת החסומים... נו באמת... כל מוכר מתעסק בתחום אחר ופונה לקהל יעד אחר. הסיכוי ליפול על אותם קונים - אפסי.
בנוסף, אתה באמת חושב שאם לקוח X לא היה מרוצה מהמוצרים שלך או מהשירות שלך אני צריך לחסום אותו? ממש לא!
יש לי מעל 25,000 לקוחות באיביי וחסמתי עד היום 15-20 מהם. איך הגעת לרשימת חסומים כזו מכובדת???
זה כבר פוסט מעניין ואינפורמטיבי...
08/06/2015 | 15:33
39
לגבי הרעיון של רשימת החסומים אני חושב כמוך...זה באמת לא ריאלי, הסיכויים אפסיים.
08/06/2015 | 19:01
7
תגיד, אתה אמיתי?!
09/06/2015 | 15:06
3
35
אני לא מבין מאיפה קיבלת את הרושם הזה, שאין הגנת מוכר. הייתי אומר שאולי אתה לא יודע להתנהל מול איביי או לא מכיר את הנהלים, אבל על מוכר ותיק עם ניסיון כמו שלך, זה יהיה הרי מגוחך לומר.

יש לי 4 חשבונות כבר כמה שנים, ולא קרה לי מעולם (!) שמוצר הגיע ליעדו וסומן DELIVERED, PICK UP או אפילו RETURNED (כי הוא לא נדרש), מבלי שאיביי מחקו לי פידבק שלילי או ביטלו לי קייס. מעולם!!!

אני בהחלט לא אסמוך על שיקול הדעת של איזשהו נציג של איביי ובטח שלא על טוב ליבם (לא כל שכן חוכמתם), אבל היכן שההוכחה חותכת וחד חד ערכית, ועוד איך יש הגנת מוכר!

אני לא מגזים, אבל אני מדבר על עשרות פידבקים וקייסים שהוסרו בזכות אותו מספר מעקב גואל, שהוכיח אחרת לגמרי מתלונת הלקוח.

בכלל, אם למישהו יש בעיה להסיר פידבק שלילי או קייס, הוא מוזמן לפנות אליי. אני חושב שבעל כורחי, נהייתי עם השנים מומחה לעיניין...
מעולה... איך אתה מתמודד עם משלוחים לגרמניה, סייע בעניין
09/06/2015 | 18:08
2
30
הכל עוצר במכס הגרמני ולי קרה שכל ההזמנות לגרמניה חטפו קייסים מהלקוחות.
יש מספר מעקב, כתוב שהמוצר תקוע במכס הגרמני.

מי צודק מול איביי?
הלקוח צודק כי המוצר שלו מתעכב ייתר על המידה, נמאס לו לחכות.
המוכר צודק כי הוא שלח ויש לו הוכחת משלוח
מה עושים....
המוכר לא רוצה לחטוף שלילי כי הוא מייצר פה לקוח לא מרוצה.
מי שמוכר הרבה לגרמניה מרוב קייסים ה דפקט רייט שלו מעוך טוטאל..

איך אתה מתמודד...
סליחה, אבל מלכתחילה,
09/06/2015 | 20:37
24
לא דיברנו על "תקוע במכס" או על מקרי אמצע, שיש צורך בשיקול דעת של פוסק. דיברנו על אישור DELIVERY חד משמעי ומפורש או על סטטוס PICKUP. לא על מקרים אפורים.

בכל מקרה, לי אישית אין כל כך הרבה בעיות עם המכס הגרמני. קורה מידי פעם, אבל זה אף פעם לא הגיע לפידבק שלילי או לקייס.
אני עוקב אחרי המוצרים, ואם יש בעיה מדווח ללקוח לפני שהוא בכלל מקבל הודעה.

אבל זו כלכלה פשוטה: תעשה חשבון מה מכניס לך יותר כסף: להמשיך למכור לגרמניה ולהתמודד עם דיפקט רייט מעוך, או לשמור על דיפקט רייט זקוף ולוותר על גרמניה. שיקול עיסקי גרידא. 

יש הגנה מלאה כל עוד מספר המעקב מראה שהפריט עוכב במכס
09/06/2015 | 22:16
19
התנאי להסרת דפקט ו/או לזכיה בקייס במקרים שכאלה הוא שמספר המעקב נותן אינדיקציה כי המוצר מעוכב במכס לפני שהלקוח פותח את הקייס!
מנסיוני הלקוח הגרמני הוא חסר סבלנות יחסית ללקוחות אחרים ממדינות שבהן יש עכובי מכס (מרבית מדינות דרום אמריקה) ואצלי הם היו מאד זריזים בפתיחת קייסים עד שנאצלתי פשוט לחסום את היעד הזה.
אולם! גם בקייסים שנסגרו נגדי ואיביי החזירו את הכסף ללקוחות - ערערתי אחרי 30 יום גם אם הפריט עדיין לא הגיע פיזית ללקוח והיה מעוכב במכס.
בכלל, בלי קשר לגרמניה, ללקוחות יש נטיה לשלם מיסים ולאסוף חבילות אחרי שניצחו בקייס וקיבלו את הכסף בחזרה מאיביי. אחוז בודד מהלקוחות יפנה אליך ויבקש לשלם שוב.
באם הגשת ערעור תוך 30 יום "קנית" הארכה של תקופת ההגנה שלך בעוד שבוע-שבועיים במהלכם בד"כ כבר יש אישור מסירה ואיביי חייבים להחזיר לך את הכסף במצבים כאלה ולהסיר את הדפקט והפידבק שחטפת.
כמו שפארוק כתב צריך להיות עם אצבע על הדופק כל הזמן ולעקוב ברמה היומית. זה חלק מהביזנס.

בדומה לביטוח, זו שאלה של ניהול סיכונים
07/06/2015 | 02:10
58
מה הסיכוי שתצטרכי להחזיר את הכסף (ובאיזה סכום מדובר) לעומת תוספת העלות עבור הרישום. אם מדובר במוצר זול ואת מוכנה לספוג הפסדים מדי פעם, אל תשלחי רשום. מוכרים רבים באירופה וכמובן בסין לא שולחים רשום כשמדובר במוצרים זולים, וזה משתלם להם (כנראה) ומשתלם גם לי כקונה. לפי מה שנכתב כאן לא פעם יש מדינות בעיתיות מבחינת הדואר, אליהן כנראה לא שווה להסתכן במשלוח ללא מעקב.
לארה"ב חשוב מאוד לשלוח רשום לשאר העולם פחות
07/06/2015 | 11:05
70
אם לא תשלח לארה"ב רשום,תמצא את עצמך עם חשבון בניקוד BELOW STANDARD. וחבל. בספוו של דבר אנחנו רוצים לבנות חשבון יציב וחזק.
ללקוחות בעולם אתה לא נמדד בנושא מספר רשום, רק קח בחשבון שכל קייס שיפתח נגדך תצא בהפסד.. זה הכל באמת ניהול סיכונים.
עזרה בבקשה בנוגע לחיוב באי ביי
06/06/2015 | 07:20
5
112
יש לי שני כרטיסי אשראי ויזה ומסטרקארד

האתרים העיקרים שאני רוכש בהם הם אי ביי ואלי אקספרס

בחשבון הבנק שלי יש גם חשבון דולרים וחשבון יורו

שאני רוכש משהו באלי אקספרס החיוב שלי זה בדולרים וסכום הכסף שיורד לי זה מחשבון הדולרים (משתמש בויזה)

מנגד מרבית העיסקאות שלי באי ביי המחירים נקובים ביורו (משתמש במסטרקארד) אבל החיוב שלי הוא בשקלים ולא ביורו ולכן הכסף יורד לי מחשבון השקלים אע"פ שיצא לי לרכוש דברים שהמחירים היו נקובים בדולרים אבל החיוב היה בשקלים (כאן השתמשתי בויזה)

יש דרך לשנות את זה שהחיוב שלי בא ביי יירד לי מחשבון היורו שלי (במידה והמחיר הנקוב הוא ביורו) או דולרים (אם אני משתמש בויזה במידה והמחירים נקובים בדולרים)?

ללכת לבנק, לדבר עם הפקיד/ה
06/06/2015 | 11:41
1
53
שיעדכנו לך במחשב את הוראות החיוב
אם כרטיס האשראי שלך הוא בנקאי - שהם יכתיבו לחברת האשראי גם את הוראות אלו
אם כרטיס האשראי שלך הוא חוץ-בנקאי - דבר גם עם חברת האשראי
בברכה,
אלעד
הייתי בחו"ל לאחרונה
06/06/2015 | 12:18
45
ועשיתי שתי רכישות בכרטיס אשראי מסטרקארד בפראג וחייבו אותי מהחשבון ביורו ולא בשקלים

אולי זה משהו באי ביי עצמו?
1. לבטל בפייפל את ההמרה
06/06/2015 | 15:32
2
57
בררת המחדל של פייפל היא להמיר את העסקאות למטבע המקומי (שקלים) אבל אפשר לבטל אותה (כלומר שפייפל לא תבצע כל המרה ותעביר לחברת האשראי את החיוב במטבע המקורי של העסקה) ומרגע שמשנים הבחירה נשארת כך (אלא אם משנים שוב). שינוי ההגדרה הזה נעשה בעת ביצוע עסקה, במסך של פייפל. מצרפת צילום מסך:

2. באותו מסך קצת מעל להגדרה הזאת (שתי שורות מעל לחץ הוורוד בתמונה) יש אפשרות לשנות את אמצעי התשלום (בקישור change). כלומר ניתן להגדיר (מראש) בחשבון פייפל כמה כרטיסי אשראי (למשל אחד שיקושר לחשבון דולרי ואחד שיקושר לחשבון באירו) ואז בכל עסקה לבחור באיזה מהם להשתמש (זה חייב להיעשות ידנית למיטב ידיעתי). לי יש כרטיס שמשמש אותי לחיובים במט"ח והוא בררת המחדל שלי בפייפל, וכרטיס נוסף שמשמש אותי לחיובים בשקלים, ואני עוברת אליו ידנית בעסקאות שקליות (לא קורה הרבה, אבל פה ושם).
המון המון תודה
08/06/2015 | 21:23
1
27
עזרת לי מאד

עכשיו עשית רכישה באי ביי ופעלתי בדיוק לפי מה שאמרת לי ואני רואה שהחיוב שלי לא יהיה בשקלים אלא בדולרים (מה שרציתי לקנות זה בדולרים)

המון המון תודה
08/06/2015 | 22:59
5
האם אני יכול לעשות דרופשיפ מאמזון (FBA שלי) לאיביי?
05/06/2015 | 18:14
3
78
יש לי מוצר שנמכר באמזון  בתוכנית הFBA של אמזון,
כדי לקבל חשיפה ולהגדיל מכירות אני רוצה לפרסם אותו באיביי,
א-ב-ל, אני לא מעוניין להתפזר ולעבוד גם עם הFBA של איביי ומספיק לי גורם אחד ששומר את המוצר שלי במחסנים שלו,
אז כאשר אני מקבל הזמנה מלקוח באיביי ואני בעצם "מזמין" באמזון של המוצר שלי אליו, השאלה היא:
1. האם כשהלקוח יקבל את החבילה עם האריזה של אמזון הוא לא יתעצבן ויחשוב ששיקרתי אותו?
2. האם אייבי מאפשרת לעשות את זה?
3. האם יש בעייתיות נוספת בלרכוש מוצר של עצמך ולשלוח אותו ללקוח בארה"ב?
אין בעיה לעשות זאת
07/06/2015 | 08:56
2
53
אמזון מאפשר למכור מוצרים שמאוחסנים אצלו בפלטפורמות אחרות, יש אופציה כזאת בהגדרות FBA. אבל תשלם עמלה נוספת על השירות.
לגבי אריזה של אמזון, ניתן להגדיר שאריזה תהיה ללא לוגו של אמזון, אבל גם על זה תצטרך לשלם תוספת בסביבות 1$ למשלוח. חוץ מזה בד"כ אין בעיה גם אם על האריזה תהיה לוגו. זה גם לא נחשב לרכישה עצמית באמזון, וגם אין עם זה בעיה באיביי.
איפה בדיוק ראית את האופציה לשלוח בלי האריזה של אמזון?
07/06/2015 | 16:31
1
37
יש אופציה של אריזת מתנה שעולה עוד 3-4 דולאר - ממש לא ישים ברווחים של הדרופ שיפינג בין אמזון איביי.
ניתן לבחור בהגדרות
08/06/2015 | 12:50
23
Settings -> Fulfillment by Amazon -> Multi-Channel Fulfillment Settings -> Brand Neutral
האריזה תהיה ללא לוגו של אמזון, אבל תצטרך להוסיף 1$ לכל משלוח.
שאלה בנוגע לרשימון יצוא
05/06/2015 | 17:08
14
93
יש לי עסק עצמאי למכירה קימעונאית בישראל ובשנתיים האחרונות מוכר גם באיביי.
הרוא"ח שלי נתן לי הוראה בנוגע למכירות לחול פשוט לציין את המדינה אליה אני שולח ולהוציא חשבונית על 0 מע"מ.
עם הזמן המכירות עלו וכיום אני מוכר משהו כמו 3000 דולר בחודש לחול בעסקאות איביי שזה אומר ששאני שולח כ5 חבילות כל יום בדואר רשום.
נתקלתי פה בפורום בהודעות על רשימון יצוא ולכן שאלתי את הרוא"ח שלי אם אני צריך לעשות משהו כזה. הוא אמר לי שאם החבילות שלי לא עולות על ערך של 100$ לכל חבילה\פריט אז אין צורך ברשימון יצוא ורק כאשר ידרשו ממני רשימון יצוא אז אני אוציא רשימון יצוא.

יש לי חשש שהרוא"ח שלי פשוט בור בנושא הזה ויש לי חשש שאני יכול לאכול אותה בגלל הבורות שלו.

יש למישהו הצעות מה אני יכול לעשות? למי לפנות? האם עברתי איזושהי עבירה שלא מלאתי רשימוני יצוא עד עכשיו? יש לציין שאני מאד ישר בעניין של העסק שלי וכמובן את כל החשבוניות והקבלות אני רושם גם אילו שנשלחים לחול.

תודה למי שיעזור !

בעיקרון....
05/06/2015 | 17:40
5
88
רואה החשבון שלך לא צודק. אנא ראה בקובץ המצורף את הנחיית המכס לגבי רשימון יצוא.
למיטב ידיעתי, הנחיה זו לא שונתה, נכון להיום.
אלעד

אוקיי
05/06/2015 | 17:52
4
62
אבל בפועל כבר שנתיים אני מוכר ללא רשימון יצוא ומוציא חשבוניות מע"מ 0 לפי הוראת הרוא"ח.
גם הייתה לי לא מזמן ביקורת מס הכנסה ולא אמרו שמשהו לא בסדר עם זה.
האם עברתי איזושהי עברה שאני יכול להסתבך משום שלא הוצאתי רשימוני יצוא עד היום?
האם פשוט מהיום והלאה אוציא רשימון יצוא וזה יסתדר?

תודה
זה כבר עניין שלך מול רוא"ח/יועץ מס
05/06/2015 | 17:55
3
58
אין לי שמץ מה זה אומר מול מע"מ/מס הכנסה
אני מסתכל מההיבט של המכס, כעמיל מכס.
אלעד, אבל איך קוריירים מוציאים רשומון
05/06/2015 | 21:20
2
51
רק אם הסחורה מעל 200$ או 20 קילו? או לחלופין יצוא מוחזר? מן הסתם הם בטוח לא עוברים על החוק....ממש לא מוציאים רשומון על כל משלוח.
חברות הקורייר
05/06/2015 | 21:24
1
51
הן עמילות מכס לכל דבר ועניין.
זכותו של יצואן לדרוש רשימון יצוא כנגד יצוא שעשה.
חובתן של חברות הקורייר להענות לדרישת יצואן ולהנפיק לו רשימון כחוק.
לא רוצים?
א. עוברים לקורייר אחר;
ב. מתלוננים במחלקת פניות הציבור של המכס.
אלעד
זה ברור
05/06/2015 | 21:36
41
לקוח דורש החברה מוציאה, אני אומרת שזה לא בדיפולט. כלומר כנראה שלא באמת חייבים להוציא רשומון על כל משלוח כמו שכביכול רשום בתקנה של המכס. בטוח יש לזה הסבר.
החצי שקל שלי לגבי רשימון ייצוא
05/06/2015 | 23:42
3
96
בהתחלה גם אני שאלתי את הרואה חשבון שלי והוא אמר לי שאני לא רשאי
להוציא חשבוניות 0 על מכירות לחו"ל מכיוון שאני לא ייצואן,
בעזרת הודעות של אנשים בפורום יצרתי קשר טלפונית עם רבקה מהמכס,
היא שלחה לי טפסים שצריך למלא בכדי להירשם כייצואן,
לאחר כמה ימים רבקה התקשרה אליי ואמרה לי שהבקשה אושרה,
דיברתי עם רואה החשבון שלי והוא אישר לי להוציא חשבוניות 0 ללקוחות מחו"ל,
אז זהו התהליך שאני מבצע בכל חודש מול המכס:
מכין קובץ PDF שבו יש סיכום של כל העסקאות שלי בצירוף חשבוניות ואישורי משלוח של הדואר,
כמו כן סיכום של כמות החבילות, סכומן ומשקלן,
לאחר מכן אני ממלא טופס של חברת "געש" (מצורף להודעה) עם כל הפרטים הדרושים,
הולך לבית המכס בת"א, ניגש ל"געש" ומגיש להם את הטופס הנ"ל, לאחר מכן ניגש לרבקה (מהמכס)
ומביא לה את הדיסק עם הPDF שהכנתי, אחרי כ20 דקות תקבל רשומון ייצוא של אותו חודש שבו 
כתוב כמה חבילות שלחת באותו חודש ובאיזה סכום.

לפי דעתי כדאי לך להתייעץ עם רואה חשבון שמתעסק בECOMMERCE ומבין קצת בנושא,
לפי מה שאתה מתאר כרגע הוצאת חשבוניות 0 ללקוחות מחו"ל, אבל לא הצהרת שייצאת את הסחורה,
אם יש לך שאלות נוספות אשמח לעזור.

ואני אתרום לך עוד 1/2 שקל
06/06/2015 | 11:37
1
55
למי שלא מכיר את המושג FOB, כי בטופס נעשה בו שימוש קצת שגוי.
בסחר הבינלאומי, FOB הכוונה FREE ON BOARD, כלומר - הספק, אחראי על יצור הסחורה, אריזתה, הכנת ניירת, הובלתה לנמל ההפלגה, התרתה לייצוא במדינת הייצוא, תשלום מיסי הנמל בארץ הייצוא וטעינת המטען לכלי ההובלה הבינלאומי (משאית, מטוס, רכבת, אניה).
בטופס הנ"ל, כשמדברים על ערך FOB, מדברים על שווי המוצר, כפי שמופיע בחשבונית, ללא הוצאות לוגיסטיות נוספות, ובסחר הבין לאומי, הקוד למחיר המוצר הוא C (דהיינו, COST).
אלו היו 60 שניות על תנאי מכר, סחר בינלאומי ושימוש שגוי במונח בטופס.
(צליל של מוזיקה אלקטרונית)
אלעד

06/06/2015 | 15:40
16
רשימון יצוא חודשי מרוכז
06/06/2015 | 18:46
51
שמוזכר בסעיף 4 של https://taxes.gov.il/Vat/Documents/Parshanut/parsh.... כותרת המסמך היא
הגשת רשימון יצוא מרוכז במקרים של יצוא טובין בסכומים נמוכים
אני לא מבין איך הכירו לך במעמ תשומות ללא רשימון ייצוא
06/06/2015 | 20:21
3
53
כשאתה רוכש סחורה למכירה בארץ אתה משלם מעמ לספק (מעמ תשומות) ורשאי לקזז אותה מהמעמ שאתה משלם.

כשאתה מייצא לחו"ל סחורה אתה לא גובה מעמ ולכן רשאי להצהיר מעמ 0 אבל בתנאי שהוצאת רשומון ייצוא. זו הדרישה.

יש מצב שבשנתיים האחרונות הפסדת את כל המעמ הזה

תקנו אותי אם לא הבנתי נכון.
המכירות שלי לחול בסכומים זניחים יחסית
06/06/2015 | 21:26
2
54
כעיקרון, רוב המחזור שלי הוא במכירות בארץ.
המכירות שלי לחול הם בסכומים יחסית זניחים לעומת המכירות בארץ.
ולכן זה לא שאני קונה על מנת למכור לחול זה ממש לא המצב. מה שאני מוכר לחול זה בעיקר סחורה ישנה שאני "תקועה" איתה ומעדיף למכור לחול במחירי עלות במקום פה בארץ.
אני חושש שיעשו לי בעיות משום שעד עכשיו לא הוצאתי רשימון יצוא וזה משום שהרוא"ח שלי לא מבין בזה השאלה היא אז איך אני פשוט עובר להוצאות רשימוני יצוא מבלי לעורר את הענין הזה שלא הוצאתי רשימונים עד עכשיו.
האם פשוט לפנות לעמיל מכס שינהל לי את זה?
אני מודה מאד מאד על העזרה שלכם !

הנה הסבר מרוכז שטלי הכינה לא מזמן בגלל שכולם ביקשו
06/06/2015 | 22:51
67
ואם את יכול לשלם למישהו שיעשה לך את כאב הראש הזה לך על זה
06/06/2015 | 22:53
49
זה חשוב כי יש פה לא מעט קיזוזי מעמ וחבל לבזבז א הכסף הזה אבל יש פה טירחה וכאב ראש/
פידבק שלילי לא מוצדק
05/06/2015 | 00:59
4
124
לצערי קונה לא ראה את מחיר המשלוח, התלונן אך אמרתי לו שאין לי בעיה לבטל בשבילו את המכירה כי הוא לא ראה זאת.

לאחר שהסכים לבטל את המכירה הוא השאיר לי פידבק שלילי!!

ניסיתי לשלוח בקשה לביטול פידבק,להתלונן עליו באיביי אך כל זאת ללא תשובה.
זהו הפידבק השלילי הראשון שלי וממש חשוב לי למחוק אותו.

מבקש את עזרתכם כיצד לעשות זאת, בתודה. שחר :)
לא רואה בעיה
05/06/2015 | 12:35
2
96
אם הוא לא שילם אין שום בעיה להסיר את הפידבק.
תתקשר לאיביי ויסירו לך אותו מייד.
אימייל
05/06/2015 | 15:17
1
79
היי, שלחתי לאיביי מייל ב-Contact us אך לא מצאתי את המספר שלהם. מקווה שזה יעזור.

מצטער שזה נשמע כאילו אני רוצה ש"תאכילו אותי בכפית" אך לא מצאתי את המספר פלאפון לפניה בנושא, אם תוכל לשלוח לי קישור אני אשמח.

שיהיה שבת שלום לכולם!
18664923229+ בסקייפ
07/06/2015 | 16:35
15
ניצחתיייייי
09/06/2015 | 22:15
17
רציתי לעדכן אתכם שאחרי מספר רב של פניות לאיביי, ביטלו את הפידבק השלילי.
מענה אנושי מאיביי שלח לי הודעה ובה פירט שבשל הסיבה שהקונה בכלל לא שילם לי אין לו את הזכות להביא לי פידבק ולכן הפידבק בוטל.

נ.ב

ב-seller dashboard רשום לי בגלל המקרה שאני Below standard, האם זה יתעדכן בקרוב?
התנהלות מוזרה באתר
04/06/2015 | 18:41
4
163
מדי פעם אני נוהגת לבצע רכישות באמצעות אתר eBay  היום אני מנסה לרכוש מוצר מסוים ומופיע הודעה שאינני יכולה לרכוש מבלי שאשלם עבור מוצר כלשהו. מה פשר הדבר? אודה באם אקבל תשובה.
ת
05/06/2015 | 11:27
3
88
מוכר יכול להגדיר תשלום מיידי בקניה. כלומר, אי אפשר רק להתחייב לקנות את הפריט, חייבים לשלם עליו מיד.

אני מכירה רק תשלום מיידי, מה הכוונה להתחייב ולא לשלם במיידי?
06/06/2015 | 10:36
2
25
רק באיביי יש שטות כזאת
07/06/2015 | 10:15
48
התחייבות לקנייה מבלי לשלם מייד,  חייבים לבטל את זה
יש באיביי שתי אפשרויות לחיוב על ידי המוכר
07/06/2015 | 10:23
47
כשמוכר בונה מודעה הוא יכול להגדיר אחת מהשתיים:
תשלום מיידי  - immediate payment ללא תשלום מיידי העסקה לא תבוצע.
תשלום דחוי - תקבלי הודעת commit to buy ואז תוכלי להשלים את התשלום במועד מאוחר יותר. העסקה בוצעה ואת חייבת לשלם בהקדם אחרת ייפתח נגדך קייס לתשלום
משלוח ישירות ל-FBA שאלה לגבי מכס
04/06/2015 | 13:14
2
88
עד היום קיבלתי מוצר לארץ ומכרתי במספר פלטפורמות.
עכשיו אני רוצה לשלוח מהיצרן ישירות ל-FBA, ורציתי להתייעץ במספר דברים.
מדובר במוצר זול, יחידה עולה לי כ-6$. המשקל נמוך יחסית, כ-200-250 גרם.
השאלות שלי:
1. אם אני שולח ארגז של 50 יחידות - הערך הוא כ-300$, אז מבחינת הערך לא חושב שיש בעיה, אבל מבחינת כמות היחידות, לא אעצר אוטומטית במכס?
2. הייצור עצמו יושב, איך לא, בסין. האם זה חיסרון ביחס למשלוח מישראל? הצד השני הוא כמובן משלוח אחד במקום שניים, ודילוג על תשלום מס בישראל.
3. אם אני שולח ארגז עם שתי וריאציות של המוצר, האם עלולים לדרוש ממני לשלוח למספר יעדים?

תודה רבה לעוזרים!
כמה תשובות
04/06/2015 | 18:00
1
61
1. שלחתי עשרות פעמים ארגזים עם יחידות בכמויות של עשרות ומאות, למיטב ניסיוני לא נעצרתי אך אין ביטחון, מציע שתנסה, המוצר זול אז אין לך הרבה מה להפסיד.
2. אני רואה רק ייתרון בזה.
3. בכל פריט, ובטח במגוון פריטים, אמזון יכולים להגדיר לך מספר מרכזי FBA, אתה יכול לשחק עם הכמויות ולהנדס את המשלוח. אם היצרן שלך זורם ונוח - זה יידרש.

עוד משהו שלא שאלת - יכול להיות שאמזון ידרשו ממך בירקוד של המוצר לפי ה-ASIN. אם כן - היצרן של יידרש לעשות כן.

מציע שתעשה זאת במשורה, ואז תוך כדי תנועה תעלה כמויות. יש בפעילות הזאת הזדמנות שלצדה סיכון, למזלך לפי המספרים שאתה מציין הכסף לא גדול. 
אלכס אפשר הסבר קצת על FBA ? איך זה ממש עובד ?
04/06/2015 | 23:04
41
אם נגיד יש לי חשבון אמזון, מה הפרוצדורה שצריך לעשות כדי לשווק מוצרים בFBA ?
כמה אחוזים של עמלות אמזון לוקח ממכירה ?

אם אפשר הסבר כללי בכמה שורות שנקבל רקע, תודה
דואר ישראל מדלת לדלת? לא מתאמים לפני?!?!?!
03/06/2015 | 21:21
5
115
שלום,
היום הגיע שליח עם החבילה שהזמנתי מאמזון ולצערי לא הייתי בבית.
למה לעזאזל לא מתאמים לפני ובאים ככה במפתיע? איזה מן שירות מחורבן זה? אני בטוח שבשירותי דואר חוץ כמו UPS או פדקס זה לא היה קורה.
עכשיו אני לא יודע מתי השליח יגיע שוב.
בדיוק אותו דבר
03/06/2015 | 22:10
2
87
המשאיות של חברות הבלדרות יוצאות לסבבי הפצה.
95% מהמקבלים הם חברות/משרדים ועל כן הם תמיד מאויישים.
הם לא מתאמים מראש, אלא רק בטווח זמנים של שעתיים עד 4 שעות, וגם זה רק כשהם אוספים מטען/משלוח.
אלעד
אז אני אמור לחכות להם כל היום בבית?
03/06/2015 | 22:40
1
69
מה זאת השטות הזאת? לרוב על פי הכתובת אפשר לדעת אם מדובר במשרדים או בבית פרטי. זה פשוט ביזיון.
חברות כמו UPS ודומיהן
04/06/2015 | 08:58
64
הן בראש ובראשונה חברות שילוח ליבואנים ויצואנים מסחריים.
על כן, סבבי ההפצה שלהם הם בשעות העבודה המקובלות של בתי עסק - ואז תמיד יש מי שמקבל/ת את החבילה בשם הנמען.
אם הנהג יתחיל לעשות טלפון לכל אחד ו/או אחת בסבב שלו, הוא יהיה כל היום בטלפון ולא ימסור/יאסוף חבילות.
כשלי יש משהו שמגיע דרך UPS, אני מתקשר למוקד שלהם ומבקש שלא יפיצו, אלא יביאו לקבלה ואני אוסף את זה במהלך היום מהמשרדים שלהם בכניסה לנתב"ג.
כנ"ל לגבי DHL, שיושבים באיירפורט סיטי וכנ"ל TNT שיושבים לא רחוק מהם באותו המתחם.
כשאני משחרר מטען דרך הבלדרים, אני משאיר אצלי את תעודת המחסן ומוביל את המטען ללקוח עם מוביל שלי, מוביל חיצוני, והוא כן מתאם עם הלקוח/ות מראש יום וטווח שעות להגעה.
ברוב המקרים היבואנים שאני עובד אתם מעדיפים לשלם כמה מאות שקלים ולדעת בדיוק מתי המטען מגיע.
אלעד
מניסיוני כל חברות השילוח לא מתאמות מסירה בפעם הראשונה
04/06/2015 | 03:58
61
כך גם UPS וגם DHL וגם השליחים של הדואר... ואגב, כך זה גם בארה"ב. יתרה מכך, UPS ממש קשוחים וקשיחים שם: עשיתי טעות והזמנתי למישהו בארה"ב ב-UPS (לא קלטתי שזה לא USPS אלא רק אחרי שהזמנתי) והזמנתי לכתובת בביתו. רציתי לשנות כתובת (למקום העבודה) / לתאם מועד מסירה וכו' – אין! הם לא מתאמים כלום, בכלל, נאדה. הם פשוט באים בלי להתריע (פעמיים או שלוש) ואם רוצים לתאם או לשנות (כל דבר שהוא, ולו הקטן ביותר!) משלמים $5 עבור השינוי. פניתי לחנות ונאמר לי שגם הם לא יכולים לשנות, גם להם זה עולה כסף. החזקתי אצבעות וקיוויתי לטוב, ולמרבה המזל השליח הגיע אחר הצהריים והם כבר היו בבית...
בקיצור, פרופורציות: הנה שירות שבישראל לפחות ניתן חינם (גם אם לא בניסיון הראשון, אלא אם עוקבים אחרי המספר ומתקשרים אליהם מראש).
הבעיה עם אמזון
04/06/2015 | 09:14
70
זה שלא ניתן לדעת מראש עם מי יגיע המשלוח.
הזמנתי מהם כבר כמה פעמים, וכל פעם הגיע עם מישהו אחר:
BUZZR - מנסים להפיץ כמה שיותר מהר. מתאמים עם הלקוח מראש, ניתן לעקוב אחרי החבילה כל הזמן ועומדים בזמנים שלהם.
BOXIT, החבילה פשוט מגיעה לתיבה במקום כלשהו, ויש 24 שעות להגיע ולאסוף.
דואר ישראל - מסירה ראשונה נעשית ללא תיאום. אני חושב שבמסירה השנייה הם כבר מתאמים איתך. ניתן להתקשר אליהם ולתאם מראש, ברגע שאתה יודע שהחבילה במוקד, או להגיע אליהם למחסן ולקחת בעצמך.

מה הדו"אל של חברת EBAY או טלפון.
03/06/2015 | 21:14
1
41
בבקשה, הנה הטלפון של איביי
04/06/2015 | 12:17
65
החזר הוצאות אל eBay
03/06/2015 | 18:12
1
112
היי חברים,

לפני מס' ימים נפתחהנ נגדי מחלוקת ב-eBay על פריט שטרם הגיע לקונה.
אתמול החזרתי לו את הכסף והמחלוקת נסגרה.

עד כעאן הכל "בסדר".
הבעיה היא, שנכנסתי עכשיו לחשבון ה-PayPal שלי ולהפתעתי, למרות הקצאת הכסף למחלוקת (40.5$), פתאום מופיעה לי עסקה של "החזר הוצאות אל eBay".. מה זה?

האם מוכר למישהו?

תודה רבה מראש!

בברכה,
תומר
קשה להבין
05/06/2015 | 11:29
67
נסה לצרף צילום מסך.

החברים בדואר ישראל התעוררו
03/06/2015 | 18:04
3
168
מישהו מהמנהלים בדואר ביקש להיפגש איתי בהמשך השבוע בשל הירידה שלי בפעילות הגעתי החודש לשפל של 50-60 חבילות.
אני מגיע לפגישה במצב בו אני לא כ"כ בטוח שיש בכוחם להחזיר אותי, כי אני באמת נהנה משירות ברמה אחרת. מה שכן - אשמח לשמש לכם פה, כך שאם יש דבר מה שמציק לכם אני אשמח להעלות אותו בפגישה.
בעיקרון הנושאים שאני הולך להעלות הם:

1. מחירון רשום לעומת אקו לא הגיוני בעליל.
2. מעקב רשום על הפנים.
3. מעקב אקו לא מי יודע מה.
4. חוסר מחויבות באקו לזמני משלוח.
5. הפקת EMS בפורטל סחר חוץ מחייבת ברשימון נפרד, הלכה למעשה מייקרת את התהליך ב-64 שקלים, לא הגיוני.

אם יש לכם עוד, שפכו...

מחירים לדואר רשום עד קילו וחצי לארהב ולקנדה, לא הגיוניים!
03/06/2015 | 19:50
81
כן
03/06/2015 | 23:07
125
איך דואר ישראל גובים 70 ש"ח לרשימון בזמן שפליינג קרגו עושים את זה בחינם ועוד באים לאסוף ממני את החבילה באותו מחיר משלוח :)
חיוב ללא מע"מ
04/06/2015 | 12:15
80
על משלוחי היצוא הדואר מחייב אותנו ללא מע"מ, כאילו הוא עושה מכירה לחו"ל.
הם מוכרים שירות בארץ ולכן המחיר צריך להיות כולל מע"מ.
לא הגיוני שלשלוח עם בולים בסניף דואר יהיה משתלם יותר מאשר להעביר משלוחים דרך השירות ליצואן.
הם מציעים חיסכון מזערי רק בכמות גדולה של משלוחים ביום.

אתרי מכירה בחו"ל
03/06/2015 | 10:41
2
91
שלום 

אני רוצה להתחיל למכור דרך אתר מכירה בחו"ל (https://www.touchofmodern.com/)
התהליך : 
אני שולח אליהם סחורה -> הם מעבירים ללקוחות שהזמינו -> הם מעבירים אליי את התשלום שסוכם בשוטף + 30 
שאלתי אותם איך ניתן להבטיח את זה שאקבל את הכסף והם אמרו שישלחו אליי credit info
אני חדש בתחום. 
1. איך אפשר להבטיח תשלום מאתר כזה ?
2. מה זה קרדיט אינפו ואיך זה יכול לעזור להבטחת התשלום ?
3. האם אפשר לבטח (insurance) את הסיכון שלי מולם    

אשמח על כל מידע, כולל על האתר הספציפי הרשום מעלה.

תודה רבה לעונים 
האם https://www.ukcreditinfo.co.uk/ קשור לקרדיט אינפו?
03/06/2015 | 17:43
1
46
אתרי המסחר שמוזכרים בפורום בדרך כלל נועדו להתגבר על חלק מהקושי בסחר בינלאומי ששאלת עליו. אולי גם האתר שהזכרת, שאינו מוכר לי, מנסה לתפוס בתחום הזה נתח. אז יתכן שרשום בו מה שהוא מציע.
וזה כל מה שאני יודע על סחר בינלאומי.
מה הקשר ?
03/06/2015 | 19:16
32
למה אתה מגיב על נושא שאין לך בכלל מושג עליו.
עדיף לא לענות מאשר לכתוב שטויות שלא קשורות.
ספקי תכשיטי גולדפילד
03/06/2015 | 09:33
2
105
אשמח לעזרתכם.
אני מחפשת ספקים גולדפילד מסויימים מסין.
עשיתי גוגל ואני לא מצליחה למצוא את החברות האלה.
האם יש דרך לאתר אותם והיכן הם מוכרים?
באתר אטסי יש המון מוכרים סינים של חומרים וציוד לתכשיטנות
03/06/2015 | 13:38
75
אני בתור יוצרת תכשיטים קונה מהם לא מעט. תבדקי באטסי www.etsy.com
נראה לי שגם בעלי אקספרס אפשר למצוא
בהצלחה :)
סליחה כנראה שלא הובנתי
05/06/2015 | 12:29
55
אני מחפשת יצרני תכשיטים- לא חלקים ליצירת תכשיטים.
יש לי חברות מסוימות שאני מחפשת אבל גוגל לא מוצא אותם
ואני מנסה למצוא דרך ליצירת קשר/אתר שלהם
נדרש תקן או הליך אחר למכוניות מופעלות באמצעות שלט או
02/06/2015 | 22:25
6
45
הליקופטרים ודומיהם?
תודה

מה הכמות והאם מדובר ביבוא אישי או מסחרי?
03/06/2015 | 11:44
5
32
ביבוא מסחרי, כל פריט שמופעל באמצעות שלט דורש אישור משרד התקשורת
ביבוא אישי - בהתאם לפריט וכו' ובהתחשב בכמות, מן הסתם.
תודה. במשלוח ראשון 5-10 מוצרים שונים כדי לבדוק אותם
04/06/2015 | 06:54
4
21
לאחר מכן כמויות אחרות. האם לכמות הקטנה נדרש גם כן אישור? האם עמיל מכס יכול לטפל באישורים או שאני נדרש לרוץ עם ניירץ והסברים?

זה לא יבוא אישי, אלא מסחרי
04/06/2015 | 09:00
3
23
עליך להיות עוסק מוכר, עם תיק במע"מ וכיו"ב והמשלוחים חייבים באישור משרד התקשורת.
אישור משרד התקשורת ניתן לעשות דרך עמ' מכס אבל זה בעלות נוספת.
מחלקת האישורים יושבת במגדל 'שלום מאיר' בת"א ומומלץ שתגיע לשם עצמאית/ישירות כי לא תצליח להשיגם בטלפון ו/או לשלוח פקס (תפוס מצאת החמה עד צאת הנשמה).
יושבת שם בחורה בשם אורלי, שעל לא עוול בכפה, קורסת תחת מבול של פניות וטלפונים והרבה צעקות מיבואנים.
כנס לאתר משרד התקשורת, הורד את הטפסים, הכן את הניירת הנדרשת - אם הכל שריר תקין וקיים - תקבל אישור.
גש לשם, מסור את הניירת, חייך לאורלי והכל יהיה בסדר (בתקווה).
אלעד
תודה. בפעם הראשונה אני צריך להביא דוגמא מכל מוצר או רק למלא
06/06/2015 | 06:48
2
5
ניירת?
תודה שוב
עליך לפנות למשרד התקשורת עם הניירת, מפרט וכו'
06/06/2015 | 11:29
1
5
למלא את הטופס לבקשה חד פעמית למתן אישור יבוא
ולקבל אישור יבוא.
בברכה,
אלעד
07/06/2015 | 21:45
2
קנס במכס
02/06/2015 | 12:11
18
177
קניתי שעון מחו"ל ושילמתי עליו את המחיר הנקוב אך המוכר כששלח את החבילה כתב בטעות סכום הרבה יותר נמוך ממה שמחירו האמיתי של הפריט ולכן המכס עיקב את הפריט וכעת נדרשתי לשלם בנוסף למע"מ עוד 200 ש"י קנס, האם מישהו יודע אם יש דרך להחזיר את הכסף הזה(תביעת פייפאל או תביעה באיביי וכ"ו)?
בספק - רק תשלום אגב מחאה מאפשר לתבוע בעתיד
02/06/2015 | 13:10
1
103
החזר מיסים מרשות המיסים דרך בית משפט, וזאת תוך 90 יום.
הספק יכול לטעון לטעות בתום לב, ולא מכוונת ו/או לנפנף אותך.
פייפאל לא ערבים למיסים/מכסים של יבואן באף מדינה.
אלעד
אז מה אתה היית עושה?
02/06/2015 | 13:42
37
הייתי פונה למוכר ומבקשת ממנו פיצוי, זו טעות שלו
02/06/2015 | 15:42
68
שעלתה לך הרבה, למה שאתה תשלם על השקר שלו? לא ביקשת ממנו לשקר... (אני מניחה). יתרה מכך, השקר שלו הוא עברה על החוק (ובהתאמה גם על כללי איביי). הוא הצהיר הצהרה שקרית, לא אתה. הייתי פונה אליו ואם הוא לא משתף פעולה מבהירה לו שלא תהיה לך בררה אלא לפנות לאיביי בנושא (בנימוס ובלי לאיים) ואני מניחה שהוא לא ירצה שזה יקרה.
אם בחרת לשלם ולשחרר את הפריט מהמכס על מי אתה מלין???
02/06/2015 | 23:07
14
65
מוכרים מקצועיים לא עושים טעויות.
הוא קיווה בשבילך שהחבילה לא תעצר במכס ולא תחוייב במיסים בגינה.
כפי שהובהר פה לא אחת זה בניגוד לחוק ובניגוד למדיניות של איביי, אבל מוכרים רבים נוהגים כך לטובת הלקוחות שלהם - הם רק מסתבכים מזה ולומדים בדרך הקשה...
לרוב זה אכן עובד.
במדינות מסויימות (ישראל בינהן) זה לא עובד וגורר קנסות.

איביי/פייפל לא יתערבו לטובתך, להפיך. כל טענה בנוגע למיסים ו/או קנסות שנדרשת לשלם תדחה על הסף לרבות מחיקת פידבק שלילי אם תבחר להשאיר ולציין שם שנאלצת לשלם מיסים וקנסות.

עצם זה שבחרת לשלם את המיסים והקנס ולאסוף את החבילה סוגרת את האופציה להתלונן.
היית צריך להגיע פיזית למכס, לבקש לראות את החבילה ולצלם את הצהרת המכס שמוצמדת אליה.
לסרב לשלם על מנת שהחבילה תחזור למוכר או תוחרם (גם זה קורה) ובמקביל לפתוח קייס על פריט שלא התקבל ולשטוח את טענותיך בקייס. הוא היה נסגר לטובתך והיית מקבל החזר כספי מלא לרבות דמי המשלוח ששילמת.
אני מאמין שאם בחרת לבוא להתייעץ פה בדיעבד ואחרי ששילמת את שנדרשת לשלם - זה יצא לך עדיין זול יותר מאשר בארץ... נכון?
הוא לא מלין על המס אלא על הקנס! שנגרם לו בשל *שקר* של המוכר
03/06/2015 | 00:59
13
41
כשאיביי כותבים שכל המסים וההיטלים הם על הקונה הם לא מתכוונים שאם המוכר סיבך את הקונה בשקרים שלו ועבר על החוק בהצהרה שקרית הקונה צריך לשלם קנסות בשל כך. אם אני טועה, אנא הפנה אותי לסעיף בתקנון שבו זה כתוב. אני מכירה רק סעיף בכללים של איביי שבו הם כותבים מפורשות שלקונים אסור לבקש מהמוכרים לזייף את ההצהרה. האם פירוש הדבר שלמוכרים מותר לזייף את ההצהרה מטעם עצמם? מסופקתני.
הוא יכול להלין רק על עצמו.
03/06/2015 | 04:54
12
53
אף אחד לא חייב את הקונה בנסיבות שכאלה לקבל את החבילה ולשאת בקנס.
אני יוצא מנקודת הנחה שהשואל הוא אדם תבוני ואם הוא בחר לספוג גם את המע"מ וגם את הקנס - כנראה שזה היה מספיק כלכלי בשבילו.
כל אדם סביר, בכל מדינה בעולם, היה מסרב לקבל את החבילה.
במכס ערוכים למצבים האלה (תודות לסינים) וקיימת ועדת ערעור על הקנס (נקרא כופר) לפיו על הנמען למלא טופס מכס 105, לשלוח הצהרה בפקס בה הוא מצהיר כי המוכר ציין את הערך הנמוך על דעת עצמו ורק לאחר שהערעור מתקבל הוא מוזמן לאסוף את החבילה ולשלם רק את המע"מ.
אף רשות מכס בעולם לא היתה יכולה להטיל קנס על חבילה שהנמען סירב לקבלה.

איביי חושבת ישר, לא עקום. איביי יודעת שהקונים הם אלו שמבקשים מהמוכרים לציין שווי קטן יותר על החבילות ולכן אוסרת את זה.
למוכר - אין שום סיבה לעשות את זה מיוזמתו, הוא לא מרוויח מזה כלום ולכן אם "טעה" וסיבך את הקונה התמים... על הקונה היה לפעול כפי שציינתי - 
או להגיש ערעור למכס או שלסרב לקבל את החבילה מאחר וצויין עליה ערך "שגוי" ועם ההוכחה לטענה הזו (תמונה) לפתוח קייס ולקבל את מלוא כספו בחזרה מאחר ואיביי מחייבת את המוכרים לציין את הערך האמיתי.

בחר שלא לעשות אף אחת משתי האופציות העומדות לרשותו - אין לו להלין אלא על עצמו.

לא, הוא יכול להלין רק על המוכר ששיקר (ועבר על החוק!)
03/06/2015 | 12:02
11
30
וגרם לו את הנזק הזה. לומר "אף אחד לא הכריח אותו" זו אמירה שיוצאת מתוך ידע רב וניסיון, זה לא בחזקת "מבחן האדם הסביר"  (ואין קשר ל"אדם תבוני", נו באמת). אתה שופט אותו בעיניים שלך, בתור מוכר מנוסה שבקיא בהלכות המכס ויודע להתנהל מולם. האדם הפשוט לא יודע, ודאי אם לא מסבירים לו את כל זה. הוא רוצה את החבילה שהוא הזמין, אומרים לו "אתה צריך לשלם ככה" והוא משלם בלית בררה, כי הוא לא יודע שיש לו.

איביי אוסרת את זה כי זה לא חוקי. וזה לא חוקי לבקש ממישהו לבצע עברה, וזה ודאי שלא חוקי לבצע אותה (גם בלי שביקשו ממך). הטענה "למוכר - אין שום סיבה לעשות את זה מיוזמתו" לא עומדת במבחן המציאות (עובדה!) וגם בפורום הזה לא פעם היו מוכרים שהצהירו שהם מצהירים ערכים נמוכים יותר גם בלי שהתבקשו... אתה שוב שופט את הסיטואציה בעיניים שלך ושוכח שלא כולם כמוך, עובדה.

אם הקונה אכן לא ביקש זאת מהמוכר, אין תיעוד לבקשה כזאת ואיביי לא יכולים להאשים אותו במשהו שהוא לא עשה והמוכר כן ביצע על דעת עצמו. אני בהחלט הייתי פונה למוכר ואם זה לא עוזר אז לאיביי ומתעקשת ומבהירה שהמוכר הצהיר שקר אף שלא התבקש לעשות זאת. גם אם את הכסף זה לא יחזיר, לפחות תהיה תלונה מתועדת על המוכר והוא ילמד מכך להבא (או שבתקווה איביי יטפלו בו).

איביי חושבת ישר ולכן היא רוצה מוכרים ישרים, לא שקרנים.
באמת לא ידעתי שניתם לסרב לקבל את החבילה
03/06/2015 | 13:00
10
41
המוכר טעה ורשם סכום נמוך במאות אחוזים ממה ששילמתי ואעפ"כ גם כששילמתי את הקנס עדיין זה יצא הרבה יותר משתלם מאשר לקנות את המוצר בארץ..
לך תדע אם הוא באמת "טעה"... אני עדיין ממליצה לפנות אליו
03/06/2015 | 13:04
9
35
(דרך איביי כמובן, כדי שיהיה לך תיעוד) ולהבהיר לו כמה עלתה לך ה"טעות" שלו. אם הוא הגון הוא ייקח אחריות ויציע לך לפחות פיצוי מסוים... אם ינסה להתחמק, הייתי מבהירה לו (כאמור) שלא נותרה לך בררה אלא לפנות לאיביי בנושא.

דגשים: לפנות בנימוס, לא להאשים (כלומר לציין את העובדות, לא בשיפוטיות טעית/שיקרת), לא לאיים, לא לשקר, ובעיקר להבהיר שאתה קובל על הקנס ולא על המס, ואין לך שום השגות על המסים שנדרשת לשלם כדין, אך ורק על העלות הנוספת שנדרשת לשלם בגלל הצהרת מכס (CN22) שגויה, כי הוא לא הצהיר את המחיר הנכון ששילמת לו (ושוב, אל תיכנס לסיבה שהוא לא הצהיר נכון ואל תציע פרשנויות, זו כבר לא הבעיה שלך).

תוספת בעריכה: ממליצה לצרף לפנייה תמונות של החבילה עם ההצהרה השגויה (כדי שלא יוכל להתחמק ולטעון שלא היו דברים מעולם) ושל הקבלות על התשלום העודף ששילמת.
תראו קטע: המוכר טוען שהוא כתב בכוונה מחיר שקרי על החבילה
04/06/2015 | 13:34
8
36
הוא טוען שאני צריך להודות לו כי הוא עשה לי טובה, וכעת הוא מתעלם מההודעות שלי-למי אני צריך לפנות?
מעולה, הוא הודה בביצוע עברה על דעת עצמו פנה לאיביי
04/06/2015 | 13:41
7
40
(עדיף טלפונית, לדעתי) ומסור להם שהמוכר מודה שהצהיר הצהרת מכס שקרית בכוונה והשקר שלו גרם לך לשלם קנס (להדגיש שזה קנס) בנוסף למסים שהיית אמור לשלם לפי חוק (ועליהם כמובן אין לך תלונות). בדוק את כל המונחים המדויקים באנגלית וודא שהם מבינים שאתה לא מלין על המסים אלא רק על קנס, עונש שאתה קיבלת בגלל עברה שהמוכר עשה.
שאלה של בור-איך פונים לאיביי?
04/06/2015 | 14:03
5
27
האם ניתן לפנות לפייפאל במקום זאת?
כמו בכל אתר, יש בראש/בתחתית כל דף אפשרויות ליצירת קשר/עזרה
04/06/2015 | 14:06
4
22
תתחיל משם ותקבל אפשרויות לכתיבה או טלפון, זה תלוי בעומס אצלם. אם הם נותנים טלפון זה מספר שאפשר ישר להקיש עליו ולהתקשר חינם דרך סקייפ (צריך כמובן שיהיה סקייפ מותקן, ואולי גם תוסף לדפדפן).

לא הייתי פונה דרך פייפל כי האחריות על ההתנהלות העסקית של המוכר היא על איביי (ובכלל, פייפל ואיביי הופכות לחברות נפרדות).
כעת המוכר כתב לי שהוא סימל את המוצר כמתנה ולא כסחורה
04/06/2015 | 14:49
3
33
וניסיתי גם לפתוח קייס באיביי שום דבר שם לא תואם את התלונה שאני רוצה להגיש..
הוא פשוט אדיוט, לא מבין שהוא מודה בפה מלא בעברה...
04/06/2015 | 15:50
2
40
ולא כתבתי לך לפתוח תיק אלא לפנות לאיביי. זה אכן לא מצב שמתאים לפתיחת תיק.
אני לא יודעת אם איביי יעשו משהו או לא, אבל אם נופלים על נציג רציני ומבהירים את הבעיה בצורה עניינית ומדויקת, יש עם מי לדבר (לפעמים צריך לנסות יותר מנציג אחד כדי ליפול על מישהו נורמלי...). בכל מקרה המינימום שאפשר לעשות במקרה הזה הוא להתלונן על המוכר כי הוא פשוט עבריין ושקרן ואין שום סיבה שאיביי לא ידעו עם מי יש להם עסק.
אם את לא יודעת אם איביי יעשו משהו או לא... אולי,לשם שינוי...
05/06/2015 | 13:07
1
29
תשאירי לבעלי נסיון לענות לשאלות כאלו? מה דעתך?
עם כל הנסיון שלך העשיר כקונה - לא נתקלת במצב כזה, את לא מכירה את ההתנהלות מול המכס ובטח ובטח לא מבינה דבר וחצי דבר בהגנות של איביי למוכרים שלה...
אז למה סתם ובלי שום ידע לענות ולתת לשואל את הספק כאילו מישהו יתייחס לטענות שלו? להפיך, אם יפעל כפי שאת ממליצה הסיכוי שהוא יחטוף סטרייק גבוהה בעשרות מונים מהסיכוי שנציג איביי הכי אמפטי עלי אדומת יעשה משהו נגד המוכר שהחלטת שהוא עבריין ושקרן... (אם הוא היה שקרן הוא היה כותב שהצהרת המכס שרשם היתה בטעות... אולם הוא הסביר בדיוק את הסיבה שעשה זאת בכנות וביושר).

בכל מקרה נשמח לשמוע מהשואל באם מישהו באיביי יתייחס לטענה שלו.

ולהבא קוראים יקרים... 

אם על מנת לשחרר פריט כלשהו מהמכס אתם נדרשים לשלם קנס בעקבות עבירה שביצע מישהו אחר ואין לכם קשר אליה... תפעילו את הראש ותתנגדו לתשלום קנס שלא מגיע לכם. 
באותה המידה שאם הייתם מקבלים דו"ח תעבורה על עבירה שביצעתם במקום שלא נכחתם בו - לא הייתם רצים לשלם את הדוח, נכון?

אם בחרתם לשלם את הקנס (כופר - בלשון רשויות המכס) ולאסוף את החבילה - אין לכם מה להתבכיין בדיעבד שאכלו לכם ושתו לכם - הסכתמתם לתשלום הקנס היא ההוכחה שאתם מודים שביצעתם את העבירה בגינה הוטל עליכם הקנס (זו לשוןהחוק trilliane, זו לא פרשנות שלי).

יעצתי כפי שאני עצמי הייתי נוהגת, לא הבטחתי דבר
05/06/2015 | 22:16
20
לא ראיתי כאן אף אחד שכתב שהוא כבר פנה לאיביי במצב כזה. על מה ולמה הוא אמור "לחטוף סטרייק"? הוא לא עבר על שום חוק, זה המוכר עשה.

לגבי קנס שלא מגיע, לפי החוק (שגם אני מכירה) וגם בכללים של המכס הם כותבים מפורשות שההצרה באחריות הקונה ושלא מעניין אותם שהמוכר שיקר על דעת עצמו. בכל מקרה היכולת לערער לא אפשרית כשלא מסבירים לקונה שיש לו בכלל אפשרות כזאת (והוא אישר שאכן כך היה) וזה נורא נחמד שאתה מכיר את הלכות המכס בע"פ, אבל 99% מהקונים לא, ולכן זה שמוכר דופק אותם זה לא עוזר להם כי הם לא כאן. אבל אם יתלוננו לאיביי על מוכרים שעוברים לעל החוק, בהחלט ייתכן שזה ישפיע.

כשמוכר עושה משהו שהוא לא אמור לעשות מבחינתי ה"בוס" שלו זה איביי. לכן אני הייתי מתלוננת ולכן אני ממליצה למישהו אחר לעשות זאת, זה נראה לי המינימום האפשרי, גם אם איביי יהיו אטומים וגם אם את הכסף זה לא יחזיר. פשוט לעשות את הדבר הנכון.
חחח - איביי לא מתערבים במקרים כאלה - תשכחו מזה
04/06/2015 | 14:40
24
משלוח שחזר אלי
02/06/2015 | 17:41
2
60
שלחתי לארהב לפני חודש בדואר רשום והחבילה חזרה אלי. בררתי עם הדואר למה, ואין להם מושג למה זה חזר. ככל הנראה טעות שלהם. אני רוצה לעדכן את הלקוחה, אבל מה נהוג במקרה הזה? אם היא תרצה שאשלח לה את החבילה שוב, המשלוח על חשבוני? אם תרצה זיכוי אז זיכוי מלא?
אמור להיות סימון על החבילה של סיבת ההחזרה
02/06/2015 | 18:55
44
בדרך כלל Unclaimed - לא נדרש על ידי הלקוח, או שהכתובת הייתה שגוייה וכו'
תחפשי אם יש איזשהי חותמת על החבילה וזה סביר להניח יענה לך על השאלה.

אני ממליץ שקודם תבדקי למה החבילה חזרה ומשם תתקדמי.
בדקת באתר של USPS?
02/06/2015 | 23:34
33
אם בפרטי המעקב לא מופיעה הסיבה - שירות הלקוחות שלהם טוב.
תמלאי את הטופס אונליין ויחזירו לך תשובה למה החבילה הוחזרה
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום לימודי שוק ההון
פורום לימודי שוק ההון
אביעד מחשבים
אביעד מחשבים
חיה בר - סחר ושילוח בינלאומי
חיה בר - סחר ושילוח בינלא
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
21:10 | 27.08.15 ArtieBucco
20:30 | 27.08.15 אורחים בפורום
11:09 | 27.08.15 Sunshine girl4
13:57 | 26.08.15 אורחים בפורום
09:47 | 26.08.15 valipro
00:13 | 26.08.15 G Gabi
20:05 | 25.08.15 אורחים בפורום
17:58 | 25.08.15 אורחים בפורום
23:49 | 24.08.15 michal500
22:15 | 24.08.15 avshalom533
17:13 | 23.08.15 ביזנסמן1