לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שמי טל זמנבודה ואני מרפאה בעיסוק והנדסאית אדריכלות. אני עוסקת בהתאמת אביזרי עזר והתאמת דיור מזה שנים.
שמי עמי שפירא גם כן מרפא בעיסוק, עמית של טל, יועץ לקרן לפיתוח שרותים לנכים ולקרן לילדים ונוער בסיכוןבביטוח הלאומי, מנהל התחום הפרא רפואי לילדים בהדסה אופטימל ומנהל מקצועי של חברה היועצת בנגישות סביבה ושרות.

פורום נגישות לבעלי מוגבלויות הוקם על מנת לשמש מקום לקבלת מידע ראשוני לגבי התאמת הבית והסביבה וכן בנושא אבזור הבית באביזרי עזר, כך שיאפשר תפקוד אופטימאלי בבטיחות מרבית.

בכל מקרה המידע בפורום הוא בגדר המלצה בלבד ומומלץ להיוועץ עם בעל מקצוע אשר מכיר אתכם תחילה.

אנו מזמינים אתכם לשאול שאלות, להציג שרטוטים ולשתף בהתלבטויות.

בלוח המודעות ניתן לחפש ולמכור ציוד ודירות יד שניה, ואנא, אל תפרסמו בדפי הפורום

דרושים!!!
20/08/07 19:11

שלום,
אני מכינה עבודות לקראת מבחני קבלה לבתי ספר לאומנות.
לשם צילומים אומנותיים, אני מחפשת קטועי ידיים/רגליים מאזור הצפון והמרכז.
אשמח לפניות ולשיתוף פעולה.
052-8-226949
תודה
TCHA ברוכה הבאה
20/08/07 21:40
בהצלחה
נחנך סניף בנק נגיש בתל אביב
19/08/07 20:54
1צפיות
בנק לאומי חנך היום סניף נגיש למוגבלים בניידות, שמיעה וראיה בגן העיר בתל אביב. מעניין לדעת האם העיריה הקצתה חניית נכים סמו לבנק.
נשארה רק השאלה האם האשראי נגיש...
ואולי עצוב
20/08/07 21:46
שבמדינת ישראל ה'פולרליסטית' בשנת 2007 עושים טרסק גדול מסניף נגיש...
נגישות במקומות ציבוריים, הרבה יחצ"נות...
22/08/07 08:16
5צפיות
הנגשה של סניף בנק בת"א למספר בעלי מוגבלויות. יפה וחשוב אבל מעט מדי. ההנגשה מתקדמת רע מאוד.

שלוש דוגמאות על הנגשה בר"ג, על - אולי - מעט רצון טוב אבל מעש מועט מדי ולא מספק. הכל בנושא כסאות גלגלים ידניים ולא ממונעים.

1. בנק לאומי ברחוב ביאליק 22 ברמת-גן (אותו בנק שעשה מעשה יפה בסניף בת"א). בתוך הסניף יש מעלית למעברים בין 3 הקומות, לא ברור אם יש שרותי נכים. הבעייה הגדולה היא הנגישות מהמדרכה לסניף עצמו כשיש 8-10 מדרגות. לצד המדרגות יש שיפוע שנבנה הרבה הרבה שנים לפני שנושא הנגישות היה בכותרות. במקור זה נועד לאמהות עם עגלות ילדים ואולי למתקשים בעלייה במדרגות כי יש מעקה לעולים/יורדים בשיפוע. כיום הם טוענים שזה פותר את בעיית הנגישות לבעלי כסא גלגלים והדבר אינו נכון. שיקח מר מנהל סניף/איזור בהשאלה כסא גלגלים ידני מיד שרה וינסה לעלות בשיפוע בכוחות עצמו. בטוח שהוא לא יצליח אלא אם הוא ספורטאי בעל כוחות חזקים בידיים. השיפוע אינו תקני ואין הוא מאפשר ניידות עצמאית, שזו בעצם המטרה - עצמאות ניידותית לנכה לבד, כך שהנגישות היא מדומה. גם מכשיר משיכת הכספים (הבנקומט) נמצא מעל המדרגות כמו הכניסה לסניף. יש אפשרות טכנית נוחה (מספיק מקום/מרחב) להארכת השיפוע ולמיתונו כך שיהיה סביר ותיקני.

2. עיריית ר"ג בבניין המרכזי ברחוב ביאליק. יש שלט גדול המורה על נגישות לנכים לבניין העירייה ולבניין מח' הארנונה גם בעזרת מעלית יחסית חדשה שנבנתה לא מזמן. הבעייה, שוב, שיש שיפוע מגובה המדרכה (בערך) לגובה של הכניסה לבניין הראשי ולמפלס המעלית החדשה. שוב, שיפוע לא תיקני שאין מצב- וזה נבדק לא פעם - שנכה בכסא גלגלים יכול לעלות בו בכוחות עצמו. שוב, מאוד יתכן שהשיפוע נבנה בעבר כדי לעזור לאמהות עם עגלת ילדים. בשיחה בעבר בנושא עם אדם שאמר שהוא אחראי נגישות בעירייה (כיום זה מר שאול לניאדו ויתכן שזה היה אותו אדם בעבר) נאמר שהם מודעים לכך אבל דבר לא נעשה למרות הזמן שעבר. שיקח מר מנהל נגישות בהשאלה כסא גלגלים ידני מיד שרה וינסה לעלות בשיפוע בכוחות עצמו. בטוח שהוא לא יצליח אלא אם הוא ספורטאי בעל כוחות חזקים בידיים. לעניות דעתי יש שם אפשרות להארכת השיפוע כדי למתן אותו אולי אפילו בעזרת 2 שיפועים וזוית פנייה. המטרה - עצמאות ניידותית לנכה לבד- אינה מושגת כך שהנגישות היא מדומה.

3. קומפלקס בתי הקולנוע יס פלנט בקניון ר"ג. הקומפלקס נמצא בקומה השניה שהיא ה- 3 כולל קומת הקרקע. יש מעלית ממפלס הקרקע לקומה 1 (שבה יש מספר מסעדות) ולאחר מכן לאנשים בריאים יש מדרגות נעות חשמלית לעלייה לעוד קומה (כשהירידה היא במדרגות רגילות) שבה הכניסה לבתי הקולנוע ולעוד מסעדה/ות. לנכים בכסא גלגלים עשו מעלית נוספת. צדדית כשההגעה אליה היא - שוב - בעזרת שיפוע די ארוך (אפילו עשו הפסקה באמצע הדרך בשיפוע בגלל אורכו הרב) אבל, וזה אבל גדול, השיפוע לא מספיק מתון ואין מצב שנכה בכסא גלגלים יוכל להתגבר עליו בכוחות עצמו. יתכן והם נסמכים על כך שנכה בכסא גלגלים לא יגיע לבדו לסרט אבל מה יעשו זוג נכים בכסאות גלגלים? יתכן והשיפוע הוא תיקני או תיקני/גבולי אבל מנסיון של יותר מנכה אחת בכסא גלגלים זה לא זה. בטוחני שיש להנהלת הקניון אפשרות לפתרון יעיל יותר. המטרה - עצמאות ניידותית לנכה לבד- אינה מושגת. הערה נוספת בנושא בית הקולנוע הזה - המקומות המיועדים לנכים בכסא גלגלים בתוך האולם/מות הם בשורה הראשונה, כלומר הכסאות הגרועים ביותר. קשה שלא לחשוב שעשו את המינימום הנדרש כדי שלא לעבור על החוק ולא נעשה נסיון אמיתי לפתרון נגישותי הולם. יש בתי קולנוע אחרים, מונגשים לנכים בכסא גלגלים, שבהם נתנו מעט יותר שיקול דעת למיקום איזור הצפייה לנכים בכסא גלגלים.

קשה שלא לחשוב שגופים רבים פותרים את נושא הנגישות מהשפה לחוץ ולא מתוך רצון אמיתי. כאילו שמוותרים על הנכים כלקוחות או שמקשים עליהם את החיים במקומות ציבוריים. בדיוק כפי שלא פעם דובר על מחסור בשירותי נכים במסעדות/מקומות בילוי - דבר שהיה גורם לאדם רגיל לא להשתמש ולהנות מאותו מקום אם לא היו כלל שרותים. כשאין שרותי נכים זה ממש כאילו שאין שרותים - נקודה!

כמה מילים נוספות על נגישות ישראל ופעילותה.
skepticשלום לך
22/08/07 09:23
למרות שאת ספקנית לפי שמך.
אעביר בהמשך היום את תלונתך במייל לנציבות לשווין נכים .
ככל שנתלונן יותר יזוזו הדברים.

יום טוב
עמי
נציבות האי שיוויון זה בזבוז זמן
22/08/07 09:56
אני מכבד את דעתך ורצונך
22/08/07 16:03
אות מצדיקה את שמך לא אשפוט נאם בצדק או לא.
בנושא תווי החניה אני איתך וכועס עליהם.
לא אשלח את התלונה אבל אז היא נשארת בגדר קיטור בלבד.
תשלח, תשלח
22/08/07 16:57
נראה מה תקבל כתגובה. (בלי הימורים).
º
שלחתי
22/08/07 18:17
SKEPTIC תשובת ביניים שקיבלתי מנגישות ישראל
23/08/07 13:20
עמי שלום

פנייתך הועברה לחוו"ד מקצועית של אדר' שמואל חיימובית
ממונה נגישות ארצי בנציבות
ולאחר קבלת חוות דעתו נטפל בעניין

º
וואוו WOW - אז עכשיו הכל בסדר
23/08/07 19:20
נגישות בתי קולנוע יס פלנט ובניין עיריית ר"ג
24/08/07 01:20
1צפיות
מסכימה עם סקפטיק בכל מילה שכתב/ה. כאשר הגענו לשלם את הארנונה בעיריית ר"ג, המלווה שהסיע את כסא הגלגלים נותר ללא אוויר בריאותיו , מרוב מאמצים להסעת הכסא בשפוע הלא מתון.

בנוסף לאמור לגבי בתי הקולנוע ביס פלנט - הנכה בכסא גלגלים נאלץ לשבת בשורה הראשונה, כאשר עיניו בתוך המסך.
נחמד
28/08/07 12:03
אני עדיין במגעים עם סניף הבורסה הזוועתי של בנק הפועלים, שאין בו שום נגישות למוגבלים, לגבי הנגשה, אחרי מכתב תלונה שכתבתי להם. הם יצרו אתי קשר ונפגשתי עם סגנית מנהל הסניף. עכשיו אני יושב להם על הראש לגבי הנגשת הסניף. אם לא יעזור, אפנה להנהלה הראשית של הבנק.
בחייאת, אבל הם החליפו את הכספומטים
30/08/07 22:24
עם מסכי המקשים למסכי מגע, שאינם נגישים למי שאינו רואה.
ועוד יותר גרוע מכך: ליד הסניף יושבים קבצנים עם כלי נגינה ורמקולים ומנגנים ברמת דציבלים כזו, שכל השומע יתחרש, ואם צריך לשמוע משהו שאומר כספומט מדבר, אז זה בלתי אפשרי.
זה נגיש זה?
אבל מה שכן, יש שם מנהלת נחמדה עם רגישות גבוהה למוגבלים.
הגן הארכאולוגי בירושלים
19/08/07 08:59
1צפיות
הגן שוכן בכניסה לכותל המערבי סמוך לשער האשפות. על פי הפרסומים בעיתונות הונגש הגן האכאולוגי לנכים ונבנה מסלול נגיש לכסאות גלגלים. אין אני יודע מה כוללת ההנגשה אולם הגן מדהים בממצאיו.ישנה תצוגה אורקולית, שכונת מגורים מימי הבית ותקופות מאוחרות יותר, הרחוב ששכן למרגלות הר הבית ועוד.
אין אני יודע אם השרותים במתחם נגישים אולם השרותים בתוך הכותל נגישים לנכים.
קיימת בעיה קשה של חניה במתחם כאשר נכים יכולים לחנות מעבר למחסום הכותל על בסיס מקום פנוי כאשר ברב המקרים עסקנים מזן זה או אחר תופסים את החניות.

ספרו על חויות.
שיפוע לכסא גלגלים
18/08/07 11:33
20צפיות
האם קיים פטנט לשיפוע לכסא גלגלים למדרכות.
על השיפוע להיות נייד - קל משקל ולא גדול - שמתקפל ונפתח.
הוא גם אמור ליצור שיפוע לא חד מדי ושמסוגל לשאת משקל רב.

חשבתי שאם אביזר כזה ניתן לעלות למדרכה ואז להשיב לרכב את השיפוע.

קיימת מסילה
20/08/07 15:21
6צפיות
קיימת מסילה העשויה חוליות. היא נחשבת קלת משקל לעומת רלסים ממתכת אולם אין אני יודע עד כמה היא קלת משקל. ניתן להוסיף ולגרוע ממנה חוליות. היא גמישה אך אין אני יודע עם היא לגמרי מתקפלת.
פנה שוב לסוכנת שנתתי לך את שמה. למיטב ידיעתי יש להם גם את המוצר הזה.
סליחה על האחור
20/08/07 15:23
4צפיות
משום מה ההודעה שלך התחבאה ורק עכשיו ראיתי אותה
º
20/08/07 18:34
נכה שחונה בחניה שמורה לנכים סמוך לסימון כחול
16/08/07 19:45
2צפיות
לבן על המדרכה, משלם על כרטיס חנייה?
נכה עם תו חניה לנכה
17/08/07 00:55
1צפיות
אינו צריך לשלם  לבינתיים באף מקום בו נדרש כרטיס חניה (סימון כחול לבן) בין אם יש או אין תמרור נכה. במסגרת ההתאכזרות הגוברת לנכים בעיקר של עירית ת"א צפה שינוי.
בהתגברות על מדרגה ע"י רמפה, איך מחשבים את אחו
15/08/07 22:12
1103צפיות
זי השיפוע? ואת המרחק שנוצר..

מהו התקן המדויק כיום לשיפוע רמפה במבנה ציבור? הבנתי שהוא עומד על 10% ולמחמירים 8%.

יש למשהו שרטוט פרטי בניין של רמפה לדוגמא?

תודה,

סטודנט לארכיטקטורה
תמונה של המפגע והטיפול שיעשה ע"י רמפה
15/08/07 22:44
126צפיות
תמונה של המפגע והטיפול שיעשה ע"י רמפה
המקום: בית הכט- מבנה ציבור טמפלרי בחיפה

ההתגברות במפלסים עומדת על מדרגה של 6.7 ס"מ
עליי לתכנן עבורה רמפה קטנה עם אכסדרת כניסה.
יש צורך ביישום משטחי מרקם לפני ואחרי השיפוע ללקויי ראייה?
תודה
מושונוב שלום רב
16/08/07 00:11
108צפיות
ראה תקן ת"י 1918 חלק 2 סעיף 2.3
אם העליה היא של 8% אזאי בחשבון פשוט על כל מטר שאתה עולה נדרש אורך כבש של 12.5 מטר. שים לב בתקן לא רק לאורך אלא גם למרכיבים סובבים כמו משטחי ביניים למנוחה מאחזים, רוחב, זויות פניה, ריצוף וכיו"ב.
כדי שהחומר לא יהיה רק תאורטי עבורכם הסטודנטים לאריכטקטורה, הייתי ממליץ למרצים שלכם להשאיל כסא גלגלים מיד שרה. שבו בתוכו ותראו כמה קשה לעלות במתלול של 8% ולשלוט בכסא בירידה בשיפוע זה.
תבינו אז את הדברים קצת אחרת...
בנוגע לבית הכט
16/08/07 00:25
68צפיות
לא מדובר על רמפה אלא על שיפוע. עפ"י ת,י 1 2.6.2: בהפרשי גבהים שבין 6-13ס"מ יבנה שיפוע בן 50% לכל היותר. מעל הפרש גבהים זה יהיה טיפול ככבש (רמפה)
אוקיי אבל אם אני פותר שתי בעיות במכה אחת
16/08/07 17:12
66צפיות
ז"א, אם אני מטפל בעניין המדרגה ע"י רמפה או איזושהי אכסדרת כניסה, אני פותר גם את הבעיה של כולם בעצם- המדרגה הזו היא מפגע לא משנה איך מסתכלים עליה, לא רק לנכה. היא לא בולטת, בקושי מסומנת, ואפילו בלי רום נורמלי.
אם אני מתכנן שם שיפוע כמו שאמרת, עד 50% אזי יש לי שם מדרגה משופעת ב45 מעלות. דבר שהוא גם מפגע אם לא שמים שלט בולט "זהירות מדרגה".

בקיצור, אם אני מתכנן שם רמפה לפי כל התקנים (מאחזים 30 סמ לפני ואחרי, טקסטורה ללקויי ראיה, רמפה בעלת מקדם חיכוך גבוה) ומעליה אכסדרת כניסה קטנה, לא מוגזם עבור טיפול במדרגה של 6 ס"מ? או ראוי והולם?
התקן הוא מפרט מינימום
17/08/07 00:59
93צפיות
אם אתה משפר מה טוב. רק שים לב שכאשר אתה שם רמפה אתה גורם מפגע לאילו שבאים מצידיה.עליהם לעקוף אותה והיא משמשת מפגע לבעלי בעיית ראיה. יתכן והמפגע גדול ממכשול המדרגה עם שיפוע כחוק.
בכל מקרה במסגרת התרגיל כפי הנראה רוטצים לראות גם שאת יודע את החוק ומגבלותיו. גם אם אתה עושה יותר מהנדרש בחוק הראה בקיעות.
נקודה נוספת שעליך לקחת בחשבון כמובן היא נושא המימון. בעלי המוזיאון לא ישמחו להשקיע מעבר לנדרש.
º
המפגע
17/08/07 15:58
57צפיות
המפגע
והטיפול
17/08/07 16:01
68צפיות
והטיפול
לדעתכם המקצועית...

למרות שהיה אפשר להתגבר על 7 ס"מ ולתת שם זווית של 45 מעלות שיפוע ולגמור את העניין במינימום של המינימום, החלטתי למצות את התקן ברמפה לכל דבר..

הערה קטנה- הדלת מעץ אחרי הרמפה: פתיחה כלפי הרמפה

תודה
תוספת
19/08/07 08:53
59צפיות
כדאי להפוך לדלת שלאחר השיפוע את כיוון הפתיחה כך שנכה שעולה בשיפוע לא יצטרך לסגת למטה כדי לתת לדלת להיפתח וטוב יותר לתת לדלת ציר כפול שיאפשר בדחיפה לפתוח אותה.
שים לב שמעקה האחיזה צריך להתחיל 30 ס,מ לפני השיפוע ועליו להיות דו צדי.

בההצלחה ואחוזים מהציון אלי
º
תודה!
19/08/07 16:36
37צפיות
מחירים מופקעים לציוד לנכים ???
13/08/07 16:05
3צפיות
ברצוני לרכוש מכשיר התעמלות פאסיבי אקטיבי APT
התקשרתי לחב' צרעה והמחיר הוא כ- 9,000 ש"ח.
מדוע ולמה ?

אין תחרות - הם מונופול אז המחירים מופקעים.

כך גם כסאות הגלגלים למיניהם מחירם כמו של מכונית.
אתה מזה צודק
13/08/07 16:59
המחירים של ציוד עזר בשמיים
על מכשירי שיקום בארץ יש כ100% מס
13/08/07 19:21
ולכן מחירם הוא כמוצרי מותרות יוקרתיים.
אשר למכשיר APT פני אלי במסר אישי ואפנה אותך לספק נוסף כדשי לבדוק את המחיר.
שלום לך עמי איש יקר.| האם יש כאן נפש?
14/08/07 13:40
אני מברת את כול אחד כאן בשמו חדשה אני ומבקשת כול עזרה גם הכי קטנה אדם מתוסכל היום ועוד.      אני עם מגבלה של100% נכות וגם יש 50% שירותים מיוחדים. עזרו לי או אני הולכת לשם גיהנום רע לי בכול המובנים שיש . קשה לי לבד אני . מה בוכה מרחמת על עצמי כי אין עוד רחמים שם בחוץ חני
גם כאשר הכל נראה רע יש טוב בחיים
15/08/07 00:13
אסור אף פעם להתייאש כתבי לי באיזה תחום ניתן לסייע לך ואנסה לקשר אותך עם האנשים או הגורמים המתאימים.
באם את רוצה את יכולה לכתוב לי גם במסר אישי.
האם יש איזה קרוב משפחה, חברה או חבר שתוכלי לחלוק איתו את הקושי והוריד קמת מעל ליבך?
את יכולה גם להתקשר לער"ן בטלפון 1201 שם יש מתנדבים 24 שעות ביממה המוכנים להשיב.
כמו כן קיים פורום בתפוז פורום הנקרא למען הקהילה דרכו גם כן ניתן למצוא סיוע של מתנדבים. אני כותב למטה את הקישור.

חזקי ואמצי.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
קמת=קצת
15/08/07 00:14
איבוד שבועת הרופאים?
15/08/07 06:46
שלום לך והרבה בריאות אני לך רוצה .
נכון אני כול יום מברכת על רגע ועוד רגע שאני חיה אנחנו חיים. אבל כאשר זה בא על חשבון מועקה אין עוד כוח..
טוב אני רוצה שכולם כאן ידעו.איך הרופאים מאבדים את שבועת הרופאים גם חייבת אני לומר לא בהכללה?  אני הסברתי לך על המגבלה שלי ועל כמה נושאים חשובים לי לעשות כי מבקשים ממני.. 1 בתאריך 25.7.07  אני מבקשת מרופא? המשפחה? להגיע אלי כי הייתה פציעה עקב נפילה ואני עם כאב בעצז הזנב. וגם ביד ורגל עם קרשת דם וגם היה ויד דתפי דם.. ובתום לב מתוך סיחתי בטל עם אותו רופא? משפחה? אמרתי בטח עלי להכין עצמי לצילומים. ואז הוא איך את הולכת לצילום..אם? אני עונה עם מטפלת ומונית טוב את יכולה גם לגיע אלי. אני נמקתי שקשה לי אנה התחשב במצבי. וכמובן אני מתלוננת על כאז עז.. ואז הוא אמר טוב אני אבדוק .  אכן הוא כן הגיע אלי ובא בלי שום משכחי.. כאב כמו זריקה או כול דבר וגם לא נתן את המרשם והכי חשוב הבחנה. מה הוא ראה. ואני מבקשת שהוא יגע בי לבדוק והוא עונה הכול מהנפילה. טוהיה שביתה יום אחרי וכמה ימים הוא לא היה ולי גםאין מטפלת צמודה. יום ראשון האחרון החלקתי במקלחת רק כאשר אני מרטיבה את פני מהחום יש קרמיקה מלפני 30 שנה והליכון לא נכנס למקלחת. של מחנה בלטה.. טוב קיבלתי החלתה לבקש הפניה לבית חולים כך שגם אנצל את הכול לצילום רנטגן. ואז שוב אותו רופא אומר לי איך את הולכת לבית החולים אני עונה במונית ועם לווי מטפלת. ואז הוא תוקף  אם כך את יכולה להגיע אלי עניתי לא תן בבקשה את ההפניה למטפלת ואז הוא ניתק. אני עמדתי על דלי וצעקתי על ניהול המרפאה. ואז קיבתי ביד המטפלת את ההפניה. זה היה בתאריך 13.8.07 ואז יש עוד רופא? אורתופד? במיון בית החולים איטלקי שם עבדתי כאשר הייו בי כוחותי. ויש שם צוות רופאים עם נשמה. כי בספטמבר שעבר הושפזתי שם בנימית על חום שתקף אותי משך כשבועיים ונתנו לי סידרה של בדיקות מקיפות. וכך גילו שיש לי גם שבר תבורי קטן וגם בעיה בכיב של התפתחות גם קטנה יחדק. וקיבלתי משך כחודשיים פמוטדין. ליום יום וגם לא גילו מהיכן החום וזה נקבע לחום ורלי. ודגש אני מאוד קרובה באזור מגורי לבית חולים זה וכול מה שקרוב עוזר לאדם מוגבל. ואשטב לנושא אותו רופא? תורן במיון ביום שני זה.שעבר הוא שואל למה הגעת אני עונה הייתה לי נפילה ומרגישה אני שיש נזק הוא איפה אני בגב תחתון וגם שוב הרגל והסיפור עם היד.ואני שובבתום לב אומרת שיש החמרת מצב וזה התחיל עוד לפני שנה מהפציעה הראשונה כי באמת חצי כך רגך הייתה עם שתף דם אז והיום זה רק חלקי אבל יש נזק. הוא לעג לי את מי זה מעניין סיפור לפני שנה. אני עונה זה חזר על עצמו. די תבין אותי אני מבקשת. והוא אומר טוב אני אשלך אותך לצילום. אני מבקשת שהוא יבדוק הוא לא רוצה. אני דוחפת את היד בכוח שיגיד לי מה הגוש שיש לי ביד הסוסלת לא יודע גם הסברתי שהיד מתעייפת מהר אולי יש לך פריצת זיסק בצבר. איך אני אמורה לדעת זה רופא משפחה יגיד לך את צריכה סיטי. לעבור כן אז תכתוב בבקשה לא הרופא? שלך יעשה זאת. אני מבקשת ונפשיטה את כף הרגל בעזרת המטפלת עד הברך שרק את הנל והגר אלסטי היה להסיר. תבדוק ביקשתי יד גושים כאן שם גם בין הצלעות הוא עונה שרופא המשפחה יבדוק אותך. א אני אישה מאוד נקיה וגם יפה מאוד רק ניקיון הולך לי במוח. מאוד שומרתת על הגיינה. יש רק מגורים לא תקנים נכון עם לקוי גם מסוכן וגם לא הסטתי. אב זה איני יכולה לעשות. אמי כאן כתבתי כול זה כך שאדם שיכול לתת לי להפנות את הבעיה שלי.. שהיא יכולה להיות של כול אחד מובל פיזית כמוני .יעבור את 10 מדורי היהנום ויסורים.אני סובלת ואני חיבת להעביר את הכול למוסד ביטוח הלאומי . על החמרת מצב גם יש בקשה להגשת טביעה לביטוח דקלה ודבר לא נעשה והם מאימים שתוך 7 ימים פוסלים הם את הבקשה. כאן תודתי. יש עוד בעיות והרבה כאב נועית10 יודעת במה מדובר אם זה מהמצב והקושי שלי ואם זה על מה שעובר בני היקר בחור טוב אהבת אם הארץ שירת בחייל האביר ונתן הכול בחור למופת החלמה מהירה לו בעזרת השם וגם לכול חולי ישראל. חני ביטון באהבה כאן לך לכול איש יקר בפורום. גם השינה שלי שבורה. מה נותר ממני כתבתי פניתי אין לי את המשאבים של הכוח.. חני שוב מודה לך אדון עמי שפירא
מאחל לך בריאות ושקט נפשי
15/08/07 09:34
ומקווה שהבירוקרטיה תתחשב בך קצת יותר.
עמי התקשרתי לחברה
15/08/07 14:01
נשמעת מאוד נחמדה גלית.
ביקשתי אתר אינטרנט ואכן יש להם.
אתר יפה, אבל את הדבר הכי חשוב שכחו - כתובת, טלפון, צור קשר כלוםםם.
ממש מגוחך אפילו בלשונית אודות החברה אין פרטים על הכתובת.
º
וגם תודה לך
15/08/07 14:03
אני לא דובר החברה
15/08/07 15:30
נתתי לך את הנטלפון כשרות אלייך כפונה אל הפורום. אתה רשאי להרים אל הגברת טלפון ולהגיד לה את הדברים.
אטרקציות בירושלים עם גישה לנכים
13/08/07 11:47
139צפיות
שלום
אני עובדת סוציאלית במרכז סיעודי לנכים צעירים.
לפני חודש יצאנו לטיול בירושלים בגן החיות התנכי. אמנם יש גישה לכסאות גלגלים אבל המסלול רובו עלייה ומאד קשה למלווים להסיע את הדיירים.
לפני שנה יצאו מהמוסד למיני ישראל והם מאד נהנו (אז עוד לא הייתי שם).
לגן החיות התנכי יצאה קבוצה אחת והתכוונו לצאת עוד 2 קבוצות אך בגלל הקושי- החום+המסלול הקשה אנחנו חושבים על מקום אחר.

האם אתם מכירים מקום בירושליים שכדאי ללכת לשם? משהו כמו מיני ישראל.

תודה מראש

המלצות
13/08/07 19:28
21צפיות
שלוש המלצות:
ברובע היהודי הוכשר מסלול נגיש לנכים כולל במתחם בתי הכנסת הספרדיים. ניתן לקבל הדרכה בתאום עם מתנ"ס הרובע אשר מתמחה כמתנ"ס הנותן שרות לנכים.
טלפון: 02-6283415-6 פקס: 02-6260194 יש לבדוק איתם את נושא החניה.

כמו כן מוזיאון ארצות המקרא הסמוך למוזיאון ישראל נחשב כנגיש לחלוטין. וכך גם מוזיאון המדע הסמוך אף הוא.

נשמח לשמוע על חוויות והתרשמויות.בלו בנעימים.
סוגיית התרומות
12/08/07 13:26
כל אחד מאיתנו התבקש לא פעם לתרום כסף למי שצריך את עזרתנו (גם בשביל הקמת מרכזים עם נגישות לאנשים עם מגבלות).
בניגוד למי שבאמת זקוק לכסף, יש אנשים רבים שמנצלים את זה ועושים הכל כדי להשיג כסף בדרך הקלה.

מה אתם אומרים על זה, ולמי לפי דעתכם יש לתרום?

היכנסו לרשומה שכתבתי בנושא, והביעו את דעותיכם כאן.
g3h ברוך הבא
12/08/07 21:36
היות והנגישות ממוסדת היום יותר ויותר בחוק היא צריכה להיות מתוקצבת כחלק מהפרויקט המוקם\קיים ולכן אין לדעתי לתרום למען ביצוע נגישות.
מאידך היות והמדינה מתחמקת מלקחת אחריות על פרויקטים רבים של רווחה מתחייבת פעולת עמותות החיות על תרומות.
יש לבחון כל בקשה לתרומה לגופה ואין להתבייש לפנות גם לרשם העמותות כדי לבחון ניהול תקין עמותה, דיווח על פעילות והאם הכספים זורמים ליעדם .
איך מוצאים מידע?
11/08/07 22:09
2צפיות
אנחנו מבוגרים ורוצים לאמץ בן/בת בוגר הסובל/ת מנכות נפשית.
על נושא האימוץ מצאנו חומר באינטרנט רק בתחום אימוץ ילדים ולא אימוץ של ילדים בוגרים (בני 30 למשל). כיצד ניתן לחפש מידע על אימוץ בוגרים באינטרנט?
תירפז יוגורמה ברוכים הבאים
12/08/07 07:11
ראשית ברכות על הרצון לאמץ.
למיטב ידיעתי לא ניתן לאמץ אדם מבוגר אולם ניתן לקבל אפוטרופוסות על אדם מבוגר שאינו מסוגל לדאוג לעצמו ע"י צו בית משפט.
ניתן אולי לאמץ באופן שאינו רשמי אדם שכזה.
אני ממליץ לפנות לעמותת אנוש או עמותה דומה המטפלת באנשים עם מחלת נפש.
בהצלחה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
איפה באזור המרכז יש מקווה לנשים נגיש
11/08/07 20:03
9צפיות
סוף סוף זה קורה, ברוכה הבאה.
12/08/07 07:22
2צפיות
אני מנסה לברר לך. במקביל אני ממליץ על פניה למועצה הדתית של העיר בה את מתגוררת.
מקווה נגיש ברמת גן
12/08/07 21:01
2צפיות
באתר כיפה מצויין שהמקווה ברחוב מבצע עין, רמת עמידר ברמת גן נגיש לנכים ונקי.אין טלפון מצורף
אין לי מידע מה זה אומר נגיש מבחינתם.
אטשמח עם תיידעי אותנו.

עמי
וכן בפ"ת
12/08/07 21:48
1צפיות
עמישב טלפון 9324591 אין פרטיםן נוספים אך המידע הגיע מנכה כך שאני מניח שזה אכן נגיש.
מצאתי מקווה ממש קרוב אליי
15/08/07 13:03
2צפיות
אומנם רק באינטרנט ראיתי
אך מבטיחה לעדכן לגבי זה
זה נמצא בראשל"צ רחוב נחמה 7
מקווה שזה הכן יענה לדרישותיי
º
נשמח לשמוע
15/08/07 15:33
מעקה בטיחות
11/08/07 00:57
2צפיות
שלום, האם חובה על קבלן להתקין מעקה בטיחות בצד המדרגות שבכניסה לבנין  מגורים (בנין חדש)? תודה
ראשונה, ברוכה הבאה לפורום
12/08/07 07:04
בלי קשר לנגישות נכים על הקבלן להתקין מאחז למדרגות.
עפ"י תקנות תכנון ובניה תש"ל 1970  סעיף 3.71 בגרם מדרגות המוליך אל הבניין והעולה בין חלקו התחתון לעליון על גובה של חצי מ' יותקן מסעד ידיים.
וגם בהתחשב בציבור נכים עליו לעשות זאתף עפ"י חוק התכנון והבניה תשס"ה פרק ה1על הקבלן להנגיש לנכים  את החלק הציבורי של בניין חדש בו לפחות 6 יחידות דיו שלהן כניסה משותפת או חדר מדרגות משותף שהיתר לבנייתו ניתן אחר 1 נובמבר2006.
לפי סעיף 158 ו'3 לא ינתן היתר, אישור או תעודת גמר אלא אם ניתן אישור ממורשה נגישות מבנים, תשתיות וסביבה על ביצוע ההתאמות.

על אי ביצוע המסעד למדרגות ניתן להתלונן לנציבות שוויון לאנשים עם מוגבלות.
בהצלחה.
º
תודה
12/08/07 17:57
א שלום לכולם כאן. אנה קבלו? אותי.
09/08/07 23:22
2צפיות
אני גם מקווה שיש כאן  מישהו..      וזו נועית 10 אשר הדריכה אותי אלכם כן המלאכית של כולם.
יש לי שאלה אני עם מגבלה פיזית קשה יש נכות 100%  + 50% שירותים מיוחדים למטפלת....
ולשאלץי אני צריחה להגיש החמרת מצב . כי יש לי פציעות מהבית הלקוי ולא ראוי למגורים. בנושא הלקואים של הבית משרד הבריאות קבע זאת בוודאות. תודה לכם  מי קרב לב חני
שלום וברוכה הבאה
10/08/07 08:54
אם הבנתי נכון. את צריכה להגיש בקשה לשינויים בבית או שינוי הבית כולו  עקב ההחמרה במצבך.
בכל קופה יש יחידה לטיפולי בית אשר תשלח מרפא בעיסוק לביתך לבדיקה ורשימה של הצרכים.
שלום לך עמי שפירא. גם מודה לך.
10/08/07 13:27
א אני רוצה להיות מדי פעם בפורם שלך אבל אין כאן טיבה למסרים. טוב לתשובתך אם אני מבינה זה קשור גם לגוף של מסרד הבריאות . ובסרט הזה הייתי שם רק זכויות ללוקסוס כי רק מי שרכש את הדירה אני רק בררה של במדינה כי חוב גורר חוב ובחיים לא יהיה לי בית הכי זול כמו זה שאני מתגוררת בתתנאים של מחנה בלתה. הדירה של עמידר. לי יש ביטוח דקלה והם דורשים ממי להכין ולעבור דרת הביטוח הלאומי את  כול מה שצריך בטביעה להחמרת מצב. ואני גם נכון חושבת שיש לי החמרת מצב א אני נפלתי בכניסה לבית שגם אנשים חזקים רגילים? יש סכנה . ב גםבבית הריצוף נפוח ואיך שנכנסתי לגור . מאחר ולא         הלכתי זמן רב עם הקבאים אז התהלכתי בין לבין אתה מבין אותי ויש לי סידרת ניתוחים בכף רגל וקרסול ווווהריציוף גרם לי גם לרעוד בהליכה אם זה שאמת החזקתי כוס מים מהמטבח לפינת האוכל שזב רק שני מטר וחצי לא כול הזמן המטפלת אצלי. רק 4 שעות. היום אני עם הליכון..... ומה יש לי מהנפיות שהם פציעות. כך דלקת כרונית מסביב לניוחים לא עוזת אותי ו היד מתעייפת מהר גם היו פציעות במרפק אבל הנזק עד כף היד ואז.. כול הכוח הגס שהיה? לי ביד אין יש שני אצבעות שהם לא יכולים לאחוז למשל ענבים אחרי כמה  אחדים ממש כך אני עוברת ליד שמאל ואני לא שמאלנית והיום לומדת להיות? יש הרבה מה לספר . כאן תודתי וגם שבת שלום וגם אשמח להיות בקשר כאן חם ולבבי וגם סליחה על תוכן ההודעה הגדולה. אבל כך זה שהכול כול כך מורכב... חני באהבה.
חני הנכדה
10/08/07 14:19
1צפיות
יש כאן כפי שאני מבין מהסבר המורכב שנתת  שני תהליכים מקבילים שצריך להתקדם בהם:
הראשון נובע מכך שאת מציינת שקיימת החמרה במצבך הפיזי ולכן כפי הנראה אין מנוס מלעבור תהליך הכרה במצב החדש ע"י ועדה רפואית. לצורך כך יש לערב את הגורמים הטיפוליים, השיקומיים המטפלים בך כדי שיכינו את החומר וימלאו את הטפסים הנדרשים. באם לא היית איתם בקשר יש צורך ביצירת הקשר מחדש.
התהליך השני: לאחר ביצוע הליך זה יהיה צורך בביצוע הערכה האם תנאי הבית מתאימים למצבך ואילו שינויים נדרשים.
זהו תהליך בירוקרטי מעייף.
מכל הסיפור נראה לי שהיה כדאי לך להעזר בעובדת רווחה הן לביצוע התהליך והן למתן חוות דעת של הפן הכלכלי אותו את מזכירה. יתכן ומגיעות לך גם הטבות נוספות בהתאם לצב אותו את מתארת.

אשמח להתעדכן במצב התקדמות התהליך.

שיהיה לך שבת שלום.
º
הנכדה=הנכבדה
12/08/07 08:21
ציון לגנאי
09/08/07 01:22
4צפיות
לעירית ירושלים ומארגני יריד חוצות היוצר.
אין חניית נכים ולמעשה אין חניה כלל צמוד ליריד. היות והיריד נמצא בעמק הרי שנדרש טיפוס מתיש חזרה למכונית שהוחנתה אי שם.
אין שרותי נכים וגם השרותים הרגילים נראים זועה אחרי שעה של פעילות. היריד נמצא על גבי משטח דשא עם בורות ולא מפולס.
בין מפלסים שונים ישנם גרמי מדרגות.
היריד אינו מונגש גם לכבדי שמיעה וראיה.מוסיקת הרקע הצורמת אינה מאפשרת לכבדי שמיעה להבין דבר מהמדובר סביבם. השילוט חלש ואין רמזים תחושתיים ו\או קונטרסט ויזואלי לפני מכשולים ו\או הכוונה לכבדי ראיה.
לסיכום היריד אינו מתאים לנכים  למרות שהיו כמה שנכחו במקום ולמעשה אינו מתאים גם לא לקשישים שאינם בשיא כושרם. וזאת תמורת 40 ש"ח דמי כניסה ליחיד.
הייתי שוב ביריד ו....
10/08/07 09:02
אשתי מציגה ביריד ולכן אני נמצא שם בימים אלו כמעט יום יום.
ביום השלישי שהגעתי התברר שיש מה שמכונה חניית נכים. שוטר כיוון אותי לשם ולמרות שאני ירושלמי במקום והצטיינתי בבית הספר בגאוגרפיה בזמנו, בקושי מצאתי את המקום. מדובר בשביל הסמוך לסינמטק. בהמקום אין חניה מסומנת.
נכנסים למתחם מכיוון גשר בריכת הסולטן. כלומר יש צורך לעלות את כל המתחם בעליה תלולה. בזויות בלתי אפשריות.גם בן אדם בריא לא יעשה את העליה הזו בנחת.
שרותי הנכים מתברר נמצאים ליד החניה (אחרי שלושה ימים של חיפוש). אין שילוט המוליך אליהם ומי שזקוק להגיע אליהם מקצה השני של המתחם נדרש לעשות בדרך חתחתים של למעלה מחצי קילומטר.
יאמר שהמתחם קשה מאוד להנגשה. אז אולי הגיע הזמן להעבירו למקום אחר בעיר?
שלום לך|ת תיקון הבעיה אצלי עם חוסם פריטים.
10/08/07 13:35
1צפיות
לא הבנתי מדוע איני יכולה לשלוח מסרים וכך חשבתי כי איני שייכת לפורם. הכול בסדר תודתי לך וגם סליחה. חני.
כיום אין משרד הרישוי נותן תוי חניה לחו"ל....
07/08/07 20:11
מה ניתן לעשות אם נכה 100% השוכר רכב לעשרה ימים במזרח ארה"ב?

כמוכן, האם מישהו יודע מה הפרוצדורה לקבלת חמצן נוזלי שיחכה עם הירידה מהמטוס?
חייקין ברוך הבא לפורום
07/08/07 22:31
לגבי הנפקת רשיונות בחו"ל אכן עד לפני כמה חודשים ידוע לי שהיתה בעיה בנדון. אני יודע שדנו בה בפורום זכויות נכים בניהולה של אתי אברהמי ואני אעלה שאילתה בפורום שלה אם יש חדש בנושא.
לגבי בלון החמצן לדעתי אם תפנה לנציג פניות הציבור של אל על או רשות שדות התעופה תקבל תשובה לכך.
אשמח אם תיידע אותנו בכדי שנחכים ונשמח אם תיטול חלק גם להבא בפורוטם.
חכה לתשובה ממני לגבי הברור.
º
תודה, ואנא העבר לי ההודעה במסר.
07/08/07 23:06
עמותת נגישות ישראל עומדת להגיש בג"ץ בנושא
08/08/07 11:18
זאת אומרת שכרגע אין חדש בעיניין תווי החו"ל.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום