לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

דוח 500 שקל מערייה
42תגובות
27/07/14 17:00
43צפיות
שלום
רציתי לדעת מה ניתן לעשות מול דוח שהגיע אליי ע״י חברת השכרה שהיה לפני שנתיים ע״ס 500 שקל
1. יש אפשרות לפקח ערייה לתת דוח כזה גבוה
2. איך אני יכול לערער על הדוח אם הגיע רק עכשיו
3. בחברת ההשכרה טוענים שהדוח הגיע אליהם לפני 4 חודשים .
אשמח לעצות

(המשך...)
שלום
רציתי לדעת מה ניתן לעשות מול דוח שהגיע אליי ע״י חברת השכרה שהיה לפני שנתיים ע״ס 500 שקל
1. יש אפשרות לפקח ערייה לתת דוח כזה גבוה
2. איך אני יכול לערער על הדוח אם הגיע רק עכשיו
3. בחברת ההשכרה טוענים שהדוח הגיע אליהם לפני 4 חודשים .
אשמח לעצות
רישונות רכב מחברה
27/07/14 16:13
32צפיות
כיצד מחשבים שווי רכב שנקנה מחברה עם 0 ק"מ שרשום ברשיון השכרה/החכרה  שוי רכב שרשום בו רק שם החברהללא השכרה/החכרה
לא מחשבים שווי רכב
27/07/14 19:13
21צפיות
שווי הרכב הוא המחיר שנסגר בין קונה למוכר.
יש מחירון של לוי יצחק, יש מחירון יד 2 ויש מחירונים שונים, המחירונים אינם אלא ניחוש, מחירון לוי יצחק בד"כ קצת יותר גבוה, כנראה כדי לרצות את חברות ההשכרה.
את המחיר המשוער שניתן לקבל תמורת הרכב בשוק החפשי  ניתן לראות (הכי קרוב שאפשר) באתר האינטרנט יד  2  לרכבים דומים "שעומדים" שם  כ 10 ימים, בד"כ מוכר מתחיל במחיר קצת גבוהה ולאט לאט מוריד
עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 12:01
4צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

איסור חניה בשלט ללא תמרור
25/07/14 12:45
75צפיות
קיבלתי דו"ח על חניה "במקום שהחנייה בו אינה מותרת לסוג רכבך"   
הסימון היחידי בשטח היה עמוד עם שלט "מקום חניה לרכב משטרתי בין השעות 7:30 בבוקר ל 16:00 אחה"צ"
מדובר בחנייה קרובה להוצל"פ ובית משפט לעניני משפחה שלפעמים מגיעה לשם ניידת,  בידיעה שהמוסדות הללו לא פעילים ביום שישי אני לתומי חשבתי שהמגבלה היא רק בימים א-ה וחניתי שם מבלי להציץ שוב בשלט.
השאלה היא מה תוקפו של שלט כזה ללא כל תמרור ?
אמנם זה לא רלוונטי  לדוח שקיבלתי, אבל אציין שממש 300 מטר בהמשך הכביש ליד בית משפט השלום יש שני תמרורי אין חניה אליהם מצורף שלט "פרט לרכב משטרתי בלבד"
אם לא היה סימון אדום לבן או תמרור האוסר חניה
25/07/14 12:57
38צפיות
הדוח ניתן שלא כדין
אני הייתי מבין את השלט בצורה אחרת, שבנוסף לכל רכב, גם לרכב משטרתי מותר לחנות בשעות שצויינו (אין אפילו ציון "בלבד")
º
המדרכה היתה בעבר כחול לבן ועכשיו לבן בלבד
25/07/14 16:13
17צפיות
לפי תיאורך , אין איסור חניה לרכב, יש היתר
25/07/14 18:33
37צפיות
חניה לרכב משטרתי
אם כוונת העירייה שמקום חניה זה יהיה שמור רק לרכב משטרתי, היו חייבים לצרף תמרור האוסר חניה ומתחתיו תמרור שלט (439) המסייג חניה במקום
הדוח שנרשם אינו תקין ודרוש את ביטולו
לדעתי אתה טועה בשתי הודעותיך
27/07/14 09:27
24צפיות
1. תמרור 439 שהוא שלט צהוב עם כיתוב הוא תמרור לכל דבר ותקף בפני עצמו.
2. תמרור המגדיר חניה לסוג מסויים של רכב, אוסר חניה לרכבים מסוג אחר, גם אם הניסוח לקוי, אחרת הוא מיותר לחלוטין.
אפשר לבקש את ביטול הדו"ח עם הטיעונים שהעלת
27/07/14 09:28
23צפיות
אך בית משפט יכול להתייחס אליהם כאל פלפולים, והעובדה היא שהשואל הבין מיד שמדובר בחניה לרכב משטרתי בלבד, ורק חשב שהתמרור אינו רלוונטי באותו זמן.
be_roo, הכותב שומר על זכות השתיקה
27/07/14 09:36
21צפיות
בבית המשפט, או בירור במח' פיקוח העירונית הכותב ישמור  על זכות השתיקה בכל הנוגע להבנות או אי הבנתו קודם לקבלת הדו"ח.

תמרור 439 עומד בפני עצמו בתנאי שאין תמרור
27/07/14 09:47
23צפיות
מתאים להגדרת מצב התנועה במקום, לכן במקום זה צריך היה להציב בנוסף לתמרור 439 גם תמרור 626 או 433
אין כאן כל פלפול, חוקי התנועה אמורים להיות חד משמעיים ,לכן לפחות היו צריכים להוסיף לכיתוב את המילה "בלבד", אני, כפי שאני מבין עברית (ואני מבין) לפי התמרור יש היתר   גם לרכבי משטרה לחנות במקום בנוסף לכל רכב אחר, בקיצור, זה שכתב את התמרור לא הבין מה רוצים ממנו
צריך או לא צריך.
27/07/14 19:18
18צפיות
נתקבל דו"ח, למקבלו לא בא לשלם, הוא רשאי לבקש ביטול מהרשות, היא לא חייבת לתת, הוא רשאי לבקש להישפט ולשטוח טענותיו בפני השופט - והשופט יחליט מה שיחליט, אין סיכוי שכל פסקי הדין באותו עניין יהיו זהים, תלוי מי השופט ומה מצב רוחו וכמה הסברים ותרוצים שמע באותו יום ...
הגיוני
25/07/14 23:07
37צפיות
פנה אל  העירייה והסבר הנסיבות.  מאמין כי יש סכוי טוב לביטול
27/07/14 09:38
15צפיות
האם לא כדאי לפני זה לבדוק את אישור השלט/"תמרור" ברשומות?
עם כל הכבוד לחברי המלומדים
28/07/14 10:14
20צפיות
לא בטוח שטעון יתפוס , השלט מקום חנייה לרכב משטרתי עומד בפני עצמו , וההגיון הוא שרכב משטרתי לא חייב אישור מיוחד ולכן התמרור נועד לשמור לו מקום , זה משהו מאד דומה לחנית נכה פרטית  כלומר אם כתוב מקום חניה לרכב משטרתי , אז כל אדם בר דעת יבין שזה לא לרכב אחר, כמובן שאולי התמרור טכנית הוא לא נכון , אבל את זה צריך להוכיח. כמובן שלערער זה אף פעם לא מזיק.

נהיגה ללא רישיון מתאים
24/07/14 21:31
58צפיות
עצר אותי שוטר בזמן נהיגה על קטנוע  (בתחום ישוב כפרי ) כאשר ברשותי רישיון נהיגה לרכב פרטי וטרקטור בלבד,
קיבלתי דוח והעמדה לדין. סעיפים 2024   ו-- 2106  לקטנוע עצמו יש רישיון וביטוח.
השאלה מה וכמה אני עלול לקבל והאם כדאי לקחת אורך דין
החוק
25/07/14 04:42
53צפיות
מדבר על נהיגת רכב כאשר הרשיון. אינו מתאים לסוג הרכב בו נהגת
בחוק פסילת מינימום בת 3 חדשים והשמיים הם הגבול ובית משפט אינו חייב. להסתפק בעונש המינימום.    ענישה מקובלת היא בת חודשים רבים
עצם נהיגה באזור כפרי או אפילו בשדות אינה מעלה ואינה מורידה
עורך דין יוכל לפעול לצמצום נזקים
תנאי
27/07/14 15:37
25צפיות
ישנה אפשרות לשלילה על תנאי או שחייבים שלילה בפועל. ומה בדבר הקנס.
יש לציין שהתיק שלי נקי מזה כ- 10 שנים
צריך יותר מזל משכל
27/07/14 18:59
25צפיות
בטיעונים לעונש ספר זאת לשופט ובקש שאם תהיה פסילה שיהיה רק על אופנוע.
לא ולא קיימת חובת פסילה
27/07/14 22:03
22צפיות
ואין מה לעשות אלא לצמצמה
אם אני לא טועה כנראה
27/07/14 20:25
28צפיות
שביטוח חובה לא תופס אם  אם אין רשיון לסוג הרכב שבו נהגת , ולכן בכל מקרה יש פה סיכון גדול .
וזה
27/07/14 22:04
20צפיות
בנוסף לכל הצרות
תאונה ללא תאונה
24/07/14 19:16
48צפיות
שלום וברכה.
ברצוני לשאול
אתמול בנסיעתי יחד עם רעייתי אוטובוס עירוני של אגד נדחף לנתיב שלי וגרם לי לבלום בחריקה אדירה ובכך עפתי עם חלק מהרכב על העצים ומנעתי תאונה. אלא שלי נגרם נזק לא גדול (2 צמיגים וג'נט) כמובן שהאוטובוס המשיך...
א. האם כשלא הייתה ממש תאונה יש לי אפשרות לתבוע את ביטוח אגד??? ב. במידה והנהג טוען 'לא היה דברים מעולם' מה ניתן לעשות???
תשובה
24/07/14 20:27
49צפיות
א. לתבוע תמיד אפשר
ב. כלום - כשם שאתה רשאי לתת גירסתך כך הוא רשאי לתת גירסתו.
מציע
24/07/14 21:16
38צפיות
לפנות לתביעות קטנות
לא הכל בחיים מתועד ובית המשפט יצטרך לקבוע אם הוא מאמין לך אם לאו
באותה מידה של הגיון יכול נהג שעשה תאונה עצמית לטפול אשם על כל כלי רכב חולף
תאונה קלה מאוד עם נפגעים
24/07/14 10:49
49צפיות
לפני כ 9 חודשים נגעתי בהולך רגל במעבר חציה. הוא התפנה לבית חולים ושוחרר מייד.

כעת קיבלתי מכתב מהמשטרה להקראת כתב אישום, על סעיפים :
6458 - מעבר חציה
2011 - נהיגה רשלנית
2425- נזק וחבלה

הרשיון לא נלקח על ידי המשטרה לאחר המקרה

מה העונש הצפוי בעסקת טיעון - אם מדובר בשלילה על תנאי וסכום כסף, אין לי שום טעם להיאבק עם עורך דין
מנקודת השקפה כזאת - לך להקראה
24/07/14 14:44
49צפיות
דבר עם התובע, במידה ותוכל להתפשר איתו על משהו שיתאים לך - עשה זאת
במידה ולא תגיע איתו לעמק השווה - פנה למנהל הםורום בפרטי (בהקראה תוכל להסתדר גם ללא עורך דין)
הסעיפים
24/07/14 21:23
40צפיות
אשר יוחסו לך בכתב האדום מחייבים פסילת מינימום בת שלשה חדשים. ויש בתי משפט בהם המספר שלוש נשכח מזמן ומתחילים לספור שש והלאה. מאידך כתב אשום אינו לוחות הברית שניתנו בהר סיני והעובדה כי תובע משטרתי סבר כי אתה אשם טעונה בדיקה מקיפה
דבר אתי
תיעוד עבירות תנועה קשות - מה עושים?
24/07/14 01:20
62צפיות
ברכבי מותקנת מצלמה איכותית הפועלת אוטומטית כאשר הרכב מתחיל לנוע.

היום בעת חזרתי לביתי, עקף אותי רכב בפרעות, התעלם מאור אדום בפניה ימינה ובהמשך התעלם לחלוטין מתמרור עצור.

כמובן שכל זה מתועד. נהג כזה אסור שיהנה מחסינות. מה עלי לעשות ואיך, כדי שמשטרת התנועה תטפל בעבירות אלה כאילו ניצפו בידי שוטר?
º
לגשת לתחנת משטרה עם הצילומים ולהגיש תלונה
24/07/14 10:41
27צפיות
º
היות ומדובר בקטע וידאו...שאלתי זאת. איך אני
24/07/14 11:09
30צפיות
אשלים...איך אני אמור להגיש את קטע הוידאו?
24/07/14 16:57
38צפיות
כקובץ דיגיטלי? האם אפשר לנייד קובץ כזה ממכשיר סלולרי, למשל, לחזקת השוטר? אולי ניתן לשלוח תלונה כזו, גם במייל של משטרת התנועה?

אין מדובר בתצלום סטיל. כל יתר פרטי התלונה, כרגיל...
יש כלל
24/07/14 21:18
52צפיות
הנקרא כלל הראיה הטובה ביותר. קרי הצמדות למדיה המקורית עליה נקלט המידע
לא די בתלונה אלא יהא עליך לבוא לבית המשפט ולהעיד אם הנהג האחר לא יודה או יטען כל טענה שהיא
ענין מתן עדותי ברור מאיליו. השאלה נגעה לגבי ה
25/07/14 01:00
44צפיות
דרך האפשרית להעביר את החומר המתעד יחד עם תלונה כתובה. צילום גרידא הוא ענין קל שאינו מצריך בירור.

לפי תשובתך, עלי למסור למשטרה את מצלמת התיעוד...וזה לא מתקבל על הדעת. שהמשטרה תעתיק את החומר מהמצלמה, לשימוש התביעה.
כמובן
25/07/14 04:43
42צפיות
שלא ירחו את המצלמה אלא רק יפרקו ממנה או יעתיקו את המידע
נדמה לי שקובץ דגיטלי בניגוד למשל לצילום מסמך
28/07/14 09:47
15צפיות
ואולי אפילו הקלטה מטייפ מועתק אחד לאחד ולכן אין הבדל בין קובץ ממצלמה לקובץ שהועתק , היה מקרה שהרשיעו בגלל סרט ביו טיוב , טענת ההגנה היחידה כנראה יכולה להיות שהצילום שונה וחסר חומר , אלא אם כן חובה להוכיח זמן נסיעה מדויק ואז לא בטוח שקובץ מהמצלמה יתפוס בכל מקרה , בכל אופן מי שמתלונן כנראה יחוייב לבא למשפט ויפסיד הרבה זמן,  יש דוגמא למשל מצלמת גאטסו  , אף אחד לא יכול לבקש שיביאו את המצלמה למשפט , אלא בעצם הצילום משודר למרכז הבקרה.בכל אופן כנראה ניתן לתת עותק למשטרה , ושהם יחליטו אם הם רוצים את המצלמה.

ענוני מהמטה הארצי כי עלי לצרוב מדיה עם הוידאו
29/07/14 02:06
7צפיות
ולמסור יחד עם דו"ח תאונה...שאיני מבין מה לו ולמיקרה.

כך עשיתי.
המרת דו"ח מהירות על שם נהג אחר... תייר!
23/07/14 02:49
55צפיות
הגיע דוח מהירות ע"ס 750שח ו8נק'
אני בכלל הייתי בחו"ל בתאריך הנ"ל והנהגת היא גיסתי לעתיד שנחתה באותו היום (ישראלית-אמריקאית)

מה הפרוצדורה ?
וכן מה ההשלכות ? רישיון זר הרי לא יקבל את הנק' אך האם יש מצב לכפל דו"ח או המצאה דומה על מנת "להעניש" תייר ?
אם ירשמו פרטיה הישראליים, הרישיון הישראלי לא בתוקף לכן אני מאמין שזה יגרור לצרות מיותרות, נכון ?
הפרוצדורה
23/07/14 08:57
53צפיות
לכתוב לכתובת המופיעה בדו"ח שהרכב היה ברשותה באותו זמן, לצרף מכתב שלה שהיא מודה בזאת + + פרטיה המלאים - שם כתובת (רצוי בארץ) מספר תעודת זהות ומספר רשיון ישראלי גם אם אינו בתוקף + תמונת דרכון המעידה על תאריך כניסתה האחרון לארץ + ציון שברשותה רשיון זר, לציין של איזו מדינה ואת מספרו (גם צילום יהיה טוב)
זה שהרשיון הישראלי לא בתוקף (אלא אם היא פסולה) לא משמעותי,
לא
24/07/14 21:25
41צפיות
די במכתב אלא בתצהיר בשבועה בפני עורך דין או בפני הקונסול פלוס צילום הדרכון שלה המראה כניסה ויציאה
אם היא תושבת חוץ מה אכפת לה.   שעור הענישה שיוטל עליה
מה הבסיס המשפטי לדרישה הזו מתושבי חוץ?
27/07/14 10:48
18צפיות
שזה מעל ומעבר למה שנדרש מתושב ישראל (רק הצהרה בכתב)?
האם ללכת להישפט ?
22/07/14 16:09
92צפיות
שלום לכולם,
אני גר בבניין שאין בו חניות קבועות לכל דירה, יש יותר דירות בבניין ממספר החניות ומי שתופס ראשון הוא חונה, האחרים צריכים לחפש מקום בחוץ.
לפני יותר מחצי שנה הגעתי הביתה מאוחר בערב במוצאי שבת, כשאני סובל מכאבי בטן חזקים ומצב הבריאות הכללי שלי אינו כל כך טוב, לא הייתה חניה פנויה בבניין, גם לא ברחוב או ברחובות הסמוכים, אפילו בחלקים מהמדרכה שצבועים באדום לבן הכל היה מלא בכלי רכב. יש לציין שמצב זה אינו נדיר והעיריה מודעת למצוקת החניה.
אני לא הייתי במצב הבריאותי שאפשר לי לחנות אי שם במרחק של 20 דקות הליכה, לכן בלית ברירה חניתי ליד הבית שלי על המדרכה, כשאני משאיר מעבר רחב להולכי רגל/עגלות/כסא גלגלים וכדומה. גם זה קורה לעיתים קרובות שחונים ליד הבית שלנו על המדרכה.
בבוקר כשירדתי לרכב התברר לי שקיבלתי דוח על 500 ₪. פניתי לרשות החניה של העיריה, פירטתי במכתב שלי את המצב וביקשתי להתחשב בי.
לקח לעיריה כמעט 7 חודשים לענות לי "לא נמצאה עילה לביטול הדוח" מבלי להתייחס בכלל לטענות שלי.
האם במצב הזה יש טעם לבקש להישפט ?
יש לציין שאני נכה, אבל הנכות שלי היא לא ברגליים. עד לא מזמן הייתי בטוח שאין לי זכות לתו נכה, אבל לפי מה ששמעתי בזמן האחרון, יש סיכוי גדול שיש לי זכות לתו חניה לנכה, אבל עד שאקבל אותו אצטרך לעבור עוד הרבה סחבת - קודם כל לאסוף את כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, אחר כך להגיש בקשה למשרד הרישוי ולחכות עוד כמה חודשים להחלטה.64
לא ממליץ לך ללכת למשפט
22/07/14 17:51
64צפיות
אתה עלול לצאת וידיך על ראשך בגלל בזבוז זמן שיפוטי יקר
אם תוכל קצת לפרט
22/07/14 22:13
44צפיות
האם הטענות שלי עד כדי כך לא הגיוניות ולא קבילות ? וכי מה עוד היה לי לעשות (חוץ מלחנות באוויר) ?
מה יכולה להיות התוצאה של בזבוז זמן שיפוטי מצידי ? העלאה של גובה הקנס ? עד איזה סכום ?
הטענות שלך הגיוניות
23/07/14 09:03
46צפיות
אבל עברת על החוק, נתפסת ונענשת.
מה עוד יכולת לעשות - למשל, לאחר שהתפניית מכאב הבטן שלך - לרדת לרכב ולהעבירו למקום חוקי, גם אם מרוחק יותר ולחזור הביתה ברגל
התוצאה יכולה להיות - לא יותר מהכפלת הקנס, והליכה פעמיים לבית המשפט (כולל נסיעה לשם, חיפוש חניה ויתכן שעם תשלום עבורה או נסיעה בתחבורה אחרת) ובילוי של כמה שעות בבית המשפט.
תודה ועוד שאלה
23/07/14 12:46
34צפיות
לצערי כאבי הבטן שלי הם דבר כרוני, לא משהו שעובר תוך כמה דקות ואז הכל כרגיל ואפשר ללכת לחפש חניה
בית המשפט נמצא ממש ליד הבית שלי אז אולי כדאי שאלך להישפט בכל זאת
עכשיו יש לי עוד שאלה :
לצערי חוץ מהדוח הנ"ל עומדים כרגע על הפרק עוד שתי דוחות חניה באותה העיר.
אחד מהם - חניתי במקום בתוך חניון עירוני בצמוד למכולת אשפה אבל לא מאותו הצד שמפנים אותה ממנו, על הכביש היו סימנים מחוקים של "מעטפה" אבל מחוקים עד כדי כך שנראה די ברור שהם לא אמורים להיות בתוקף, אחרת לא הייתי חושב לחנות שם וחוץ מזה לא היה שום סימון או שלט במקום - ומדובר בחניון
בצד השני של מכולת האשפה היה סימון ברור של מעטפה וכיתוב לא לחסום את הצד ההוא, אבל לא בצד שלי
למרות זאת קיבלתי דוח על חניה במקום שמונע גישה לפח האשפה - לא זוכר מה היה הנוסח המדוייק בדוח. מה שמעניין זה שאחרי שהדוח ניתן לי המעטפה נצבעה באותו המקום מחדש - מה שאומר שהעיריה עצמה הבינה שהסימון הוא לא ברור.
הדוח השני - יש בעיר שלנו חניון של בניין משרדים פרטי, ובין בעל הבניין לעיריה היה הסכם שהעיריה תעשה את החניון לחניון עירוני בתשלום - עם מדחנים וסימון כחול לבן וכמובן תוכל לתת דוחות למי שחנה בלי לשלם או חנה באדום לבן במקומות בחניון בהם אסור לחנות
בפועל - העיריה שמה מדחנים בחניון אבל לא עמדה בהתחייבויות שלה לבעל הבניין )אני לא יודע בדיוק על מה מדובר( - אבל התוצאה הייתה שהעיריה איבדה את היכולת לאכוף את החניה באותו מקום, לבקש תשלום או לתת קנסות. כבר כמה שנים טובות שעשרות רכבים חונים שם כל יום גם בכחול לבן גם באדום לבן גם במעטפות ואין לעיריה אפשרות לתת דוחות - את הסיבה המשפטית המדוייקת איני יודע
אני כלקוח קבוע של אחד המשרדים חונה שם מדי יום ומעולם לא קיבלתי דוח עד שלפני כמה חודשים קיבלתי דוח פעם אחת ויחידה על אדום לבן. כאמור מדובר בשטח פרטי שיום יום אנשים חונים שם גם כן באדום לבן ולא מקבלים דוחות. בעל המשרד לא יודע בדיוק מה ההגדרה המשפטית של המקום ואמר לי שהיחיד שיודע מה קורה שם הוא עורך הדין של בעל הבניין, שלא כל כך מעוניין לעזור ולנדב מידע.
על שתי הדוחות הנ"ל לא פניתי בינתיים לעיריה, אבל רוב הסיכויים שאם אפנה התשובה תהיה אותו תשובה סטנדרטית "לא נמצאה עילה לביטול הדוח", בלי לפרט.
השאלה היא האם יש אפשרות, והאם היא בכלל מומלצת, להישפט על כל שלושת הדוחות ביחד ואז גם לקבל אפשרות להסביר את הטענות שלי ולפחות לקבל תשובה ברורה ומנומקת ולא רק את המשפט "לא נמצאה עילה לביטול" ?
תודה מראש
אז ככה
23/07/14 16:22
36צפיות
על תמרור משבצת (820) אסור לחנות, ליד מדרכה בסימון אדום  לבן אסור לחנות
אם לדעתך תמרורים אלה הוצבו שלא כחוק תוכל לפנות לעיריה  ולבקש לראות בספר התמרורים העירוני את חוקיותם, במידה ואינם חוקיים תוכל לבקש ביטול ולהצביע על כך, במידה ולא יבוטל תוכל להעלות זאת בפני השופט  ולבקש זיכוי בעילה זו.
אם ברצונך להישפט גם על שני הדו"חות הקודמים, תוכל לבקש (במידה ולא עבר הזמן המוקצב) לאחר שתקבל זימון תוכל לבקש מהתביעה לאחד את שלושת המשפטים.
בעניין התשובה שקיבלת - "לא נמצאה עילה לביטול" - היא בהחלט סבירה, הפרוש הוא שטענותייך נבדקו ואינן סיבה מספקת לביטול הדו"ח מכיוון שנעברה עבירה, אם למרות תשובה זאת אתה חושב שלא נעברה עבירה - אתה רשאי להעלות טענותייך בפני השופט (שאינו גננת וגם לא אוהב להיות גננת) והוא שופט לפי החוק.
ובקשר להמלצה להישפט ביחד על שלושת הדו"חות - מצד אחד יש בזה סיכוי כי אולי השופט ירתע ממתן קנס גדול, מצד שני יש סיכון שהשופט יראה לפניו עבריין סידרתי שלא מבין מה אסור ומה מותר ויוסיף לך על הקנס גם פסילה.
-
המלצה אישית שלי - לשלם את הדו"חות ולהבא לא לנסות להתחכם, ובמידה ויש לך בעיות בריאות תוכל לבקש וועדה רפואית במשרד הבריאות, יקראו לך, תיבדק, תצטרך להביא סיכומים רפואיים מרופאים שמטפלים בך ובמידה ויחליטו שמגיע לך תו נכה יתנו לך המלצה עבור משרד הרישוי, זה הליך שלוקח מספר חדשים, כדאי שתתחיל מברור בביטוח הלאומי כיצד עושים זאת
אשמח לעוד כמה הבהרות
23/07/14 22:31
25צפיות
קודם כל תודה רבה על התגובה המפורטת.
1) מה שחשוב לי לדעת, זה איך אני מבקש להישפט יחד על שלושת הדוחות. האם התהליך הוא שאני מגיש בקשה להישפט על כל דוח בנפרד, ואז כשאני מקבל שלושה זימונים למשפט אני מבקש לאחד אותם ? אני פשוט לא מבין בזה שום דבר.
2) מה שעוד חשוב לי מאוד לדעת, אמרת שהשופט יכול להוסיף על הקנס גם פסילה. אם אני מבין נכון מדובר בבית משפט לעניינים עירוניים ולא על בית משפט לתעבורה - גם דוחות חניה הם דוחות של עיריה ולא של משטרה. האם לשופט כזה אכן יש בכלל אפשרות לתת פסילה של רשיון נהיגה ?
3) במקרה הראשון, "המעטפה" או "המשבצת" הייתה מחוקה ומטושטשת וכל מי שמסתכל על כזה סימון היה מבין ממנו שהייתה שם פעם מעטפה. אני חושב שאפילו צילמתי את המקום ורואים בתמונות עד כמה הסימון לא ברור.
4) במקרה השני, בחניון המדובר חונים מדי יום עשרות רכבים. רובם חונים בכחול לבן ולא משלמים, אלה שמגיעים יותר מאוחר ולא נשאר להם מקום חונים על אדום לבן, איי תנועה, מעטפות וכל מקום בו הרכב מצליח להיכנס. לעיתים קרובות אף חונים ככה שמפריעים לרכבים האחרים לצאת מהחניה (כמובן שאני אף פעם לא חונה ככה). למרות זאת אף אחד לא מקבל דוח וזה לא בגלל שהפקחים מרחמים, הפקחים באיזור הזה עושים עבודה מאוד יסודית, מסתובבים ברחובות בכל שעות היום ונותנים דוחות בשפע, אבל לחניון הזה הם לא נכנסים. אני מכיר אנשים שחנו בחניון והפריעו למישהו אחר לעבור, מי שהפריעו לו לעבור ניסה להזמין פקח ולא הצליח, התקשרו למשטרה וגם המשטרה לא נתנה דוח אלא רק איתרה את בעל הרכב וביקשה ממנו להזיז אותו. איני יודע את הסיבה המדוייקת לכך, אבל יודעי דבר אומרים שזו מחלוקת משפטית בין העיריה לבעל השטח (או שמא מחלוקת מי הבעלים של השטח).
3) איני מנסה להתחכם, למרות שמדובר בסכום כסף גדול ולי אין כסף, אבל עדיף לי כבר לשלם ולהוריד את זה מהראש שלי, אלא שאיני מרגיש שיהיה פה צדק אם אעשה זאת. נכון, מבחינת החוק היבש אפשר להגדיר אותי "עבריין חניה סדרתי", אבל האם הצדק אומר שזה באמת ככה ? אילו הייתי במצב בריאותי יותר טוב, האם לא הייתי מעדיף לא להיכנס לכל הסיבוך הזה מלכתחילה וללכת ברגל ?
4) אני אכן מתכוון להגיש בקשה לתו נכה, אבל התהליך אינו פשוט בכלל. אחת הבעיות אצלי היא שעל חצי מהאבחנות הרפואיות שלי יש לי מסמכים עדכניים מרופאים, אבל אני סובל מכמה וכמה דברים (פיברומיאלגיה, תשישות כרונית ועוד) שהרופאים לא כל כך יודעים איך לטפל בהם או שלא חושבים שזה צריך טיפול או שבכלל לא יודעים להגדיר מה זה. פעמים רבות קיבלתי תשובות מרופאים בסגנון "אני לא יודע מה יש לך", "אין לזה טיפול אבל אתה לא תמות מזה", "כל הבדיקות שלך תקינות אז אני לא רואה מה לא בסדר". אילו הייתי מראש חושב להשתמש בזה לצורך תו נכה אולי הייתי מבקש מהרופא לפחות לציין אבחנה כלשהי, אבל אתה מבין שכמרגישים לא טוב ובאים לרופא, לא בדיוק על זה חושבים. אז מה אני אמור לעשות עכשיו, ללכת לרופאת המשפחה שלי ולבקש שתוסיף לי אבחנות לרשימה עבור משרד הרישוי ???
סליחה על האריכות ושוב תודה רבה.
מה הקשר בין בית המשפט לצדק?
24/07/14 14:53
29צפיות
ובנוסף - הצדק הוא דבר יחסי ולא אובייקטיבי.
1. בעניין איחוד תיקים - דבר עם התביעה, לא תצליח - העלה זאת בפני השופט.
2, 3, 4, 3 - ספר זאת לשופט (השופט שופט לפי החוק, בד"כ הצדק (ובפרט הצדק שלך) לא ממש מעניין אותו.
4. עם כה הרבה בעיות כדאי לבקש מביטוח לאומי וועדה רפואית ברח' הארבעה - עלייך להיות מוכן לכך שמלבד התו (שינתן או לא ינתן) עלולים להטיל הגבלות על רשיון הנהיעה שלך.
ועדה רפואית ?
26/07/14 21:56
11צפיות
תדה על תגובתך ואשמח לדעת על איזו ועדה רפואית מדובר. מה יש ברח' הארבעה ובאיזו עיר ???
מה הכוונה להטיל הגבלות על הרשיון שלי ? יש לי רשיון רק לרכב פרטי, מה אפשר להגביל בזה, או שכוונתך שעלולים חלילה לבטל לי את הרשיון ?
הטענות הרפואיות שלך עשויות להיתגלות כחרב
26/07/14 22:07
10צפיות
פיפיות ולגרום לבימ"ש או למישרד הרישוי או לשניהם לזמנך לוועדה רפואית שתפקידה לקבוע את כשירותך לנהיגה והאמצעי העזר הנידרשים לך,
כך שטענות לקשיים רפואיים עשויים להביא גם לביטול רישיון הנהיגה שלך מטעמים רפואיים.
כדאי לך לישקול את הטענות הרפואיות שאתה רוצה להעלות במישפט.
ועדה רפואית
27/07/14 09:36
10צפיות
ברח' הארבעה בתל אביב מתכנסת ועדה רפואית של משרד הבריאות, נבדקת שם כשירות הנהיגה של נהגים,
בהתאם לצורך הם ממליצים למשרד הרישוי לתת תו נכה
ובמקרה הצורך הם ממליצים להטיל הגבלות על בעל רשיון נהיגה
למשל - איסור לנהוג ללא משקפיים, או חובה לשאת מוצרי סוכר, או התקנת מנגנון מסוג כלשהו ברכב, או איסור לנהוג בשעות מסוימות, הוועדה רשאית גם להמליץ על שלילת רשיון עקב מסוכנות לנהג ולמשתמשי הדרך האחרים.
רצוי שנהג בעל מגבלות יפנה אליה כדי להסדיר ענייניו ואולי גם להאריך חייו
מעבר לכך - חובה על כל נהג לדווח למשרד הרישוי על שינויים במצבו הרפואי, הודעה על כך הוא מקבל בזמן חידוש רשיונו.
בכל
23/07/14 23:06
31צפיות
בקשה להישפט קיים סיכוי וקיים סיכון.  הטענות. אין בן כדי להביא לזיכוי אולי להקלה כלשהי.  אך לא יותר
מאידך יש בתי משפט. שיחמירו איתך והשמיים הם הגבול
השמיים הם הגבול ?
26/07/14 21:59
11צפיות
תודה רבה על תשובתך
הגם שתיאורטית השמים הם הגבול, בפועל עד כמה עלול בית המשפט להחמיר איתי ? במה אני מסתכן כאן תכלס ?
האם רק בהגדלת הקנס או בעוד משהו ?
תשלום לעד ללא החלטה משופט
21/07/14 11:32
62צפיות
האם עליי לשלם לעד במשפט מבלי ששופט פסק הוצאות?? מדובר על עד מומחה שקיבל שכר טרחה בגין עבודתו. יומיים לאחר הדיון פנה אליי בבקשת תשלום על סך של 1000 ש"ח. האם זה תקין?? לא סוכם איתו דבר ולא חתמתי על כלום לפני הגעתו לעדות
שאלה
21/07/14 15:56
51צפיות
האם שכרו כלל גם הופעה ונסיעות או שמא היה רק עבור הכנת חוות דעת
º
ומי הזמינו להעיד?
22/07/14 09:13
21צפיות
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:28
6צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
דיווח על נהג מסוכן
14/07/14 20:00
132צפיות
שלום אני מכיר אחד שגר באיזור הבית,עבריין שהורשע בעבר בהתפרעות, אלכוהול סמים וכן הלאה,
נוהג בפראות בקרב ילדים קטנים בשכונה, " טס " בשעות הלילה, בצהריים עם מוזיקה וכוס וודקה לידו
מזלו, - שעדיין לא נתפס
אין טעם להטריד את כוחות הביטחון כי הם לא יבואו בשביל זה,
אולי אפשר להודיע למשרד התחבורה? לרחוב הארבעה שיבדקו את הבנאדם?
תודה
עצוב מאד לקרוא מסקנה תבוסתנית כזו...
15/07/14 00:51
84צפיות

"אין טעם להטריד את כוחות הביטחון כי הם לא יבואו בשביל זה"
טלפון
15/07/14 22:38
84צפיות
אחד ליחידה המרכזית של אגף התנועה בבית דגן ייעשה את המלאכה
הוא פעם בכמה ימים נותן בגז עם כוס וודקה לעשר
17/07/14 14:45
68צפיות
לעשר דקות ונעלם,
עד שימצאו אותו הוא יהיה בבית מנוע כבוי נח,
צריך לצלם אותו לתעד בפלאפון ואת זה לשלוח למשטרה בבית דגן
שאלה
20/07/14 17:37
49צפיות
במחשבה שנייה איך אתה יודע שזו וודקה ולא מיים מינרלים
º
מה זה איך? לפי האוקטן...
21/07/14 02:34
20צפיות
º
לפי הריח שהוא עוצר להגיד שלום אתה נחנק
22/07/14 19:12
14צפיות
º
אז תדליק לו סיגריה וזהו.
22/07/14 19:26
17צפיות
חופצחלילה...זה כמו ליעץ לנהג לבדוק כמה דלק
23/07/14 02:07
19צפיות
נותר לו במיכל על ידי הדלקת גפרור כדי שיראה...
רכב שנכנס בדלת (פתוחה) של רכב חונה ,אשם?
14/07/14 10:37
94צפיות
שלום, לפני חודש בערך חניתי את הרכב בכביש חד סיטרי מימין וירדתי להוריד את הילד מהרכב (דלת שמאל אחורית), פתחתי את הדלת, שוחחתי מעט עם הילד והתכופפתי כדיי לפתוח את החגורה ולהוציא אותו, סה"כ הדלת הייתה פתוחה בערך דקה ואז הגיע רכב ונכנס לי בדלת, מהרכב ירדה אישה שהתחילה לקלל ולגדף, סירבה לתת פרטים ונסעה מהמקום, כמובן שהספקתי לראות את מספר הרכב שלה.

פניתי למשטרה ואחרי שהגשתי תלונה הם התקשרו אליי ואמרו שהתיק נסגר כי אין נפגעים.
פניתי לביטוח ומסתבר שהאישה מבוטחת באותה חברת ביטוח שלי, חברת הביטוח שלחה אותי למוסך להחליף את הדלת , שילמתי בערך 1800 שקל ונאמר לי מחברת הביטוח שהאישה לא מודה באשמה ולכן נצטרך ללכת לתביעות קטנות כדיי שיחליטו, יחד עם זאת נאמר לי ע"י חברת הביטוח שלפי חוקי התנועה ברגע שהדלת שלי פתוחה אז האחריות חלה עליי ולדעתם אני אשם פה !!!

האם באמת אני אשם בכל המקרה הזה ? ,איך אני אמור להוריד את הילד שלי מהאוטו ? ,חשוב לציין שיש לי 2 ילדים ובכל צד יש כסא תינוק עם ילד ככה שתמיד צד אחד יפנה לכיוון הכביש.
האם העובדה שהאישה סירבה לתת פרטים וברחה משחקת לטובתי ?

תודה.
לא מורידים ילד לצד הכביש לעולם ובלי תירוצים !
14/07/14 10:56
88צפיות
שוב למען לא תפספס
לא מורידים ילד לצד הכביש לעולם !!!!!  
קיבלת שיעור חינם - עולה כסף בלי פגיעה בנפש,

רק לאחר שניקלט המסר
לעניין האשמה
אתה אשם אלה אם תצליח להוכיח באופן חד משמעי לשופט שהדלת הייתה פתוחה לפני שהרכב הפוגע בכלל היה בקיקבה וגם אז השופט יטיל עליך חלק מהאשמה מאחר ועברת על התקנות ויצרת מצב מסוכן.
במישפטי נזיקין לרוב השופט מחלק את הפיצויים לפי חלוקת אשמה ולא בצורה בינארית (אשם \ לא אשם)
עניין מתן הפרטים אינו נוגע בתהליכי נזיקין אלה תעבורתיים שזה המישטרה כבר סגרה.
º
קיקבה = קירבה טל"ח , יאני רחוק מאות מטרים
14/07/14 11:12
27צפיות
ההוכחה היא פשוטה, ילד בן 3 לא יכול לפתוח דלת
14/07/14 13:33
84צפיות
לבד, ככה שזה ברור מאליו שאני פתחתי את הדלת והוצאתי אותו, מה עוד שהדלת נעולה מבפנים ואין אפשרות לפתוח גם למבוגר.

עכשיו אני אשמח לדעת כיצד לנהוג בפעם הבאה, איך אני יכול להוריד את הילד לצד המדרכה?, יש לי ברכב 2 כיסאות תינוק, כיסא בכל צד ותמיד יהיה מצב שאחד הדלתות פונה לכביש.
מורידים את שני הילדים מאותו צד.
14/07/14 13:36
66צפיות
נכון, זה לא נוח, זה צפוף, מצריך אקרובטיקה, לוקח יותר זמן וכל התירוצים המוכרים.
אבל, ילדים לומדים מההורים, אם אתה תעגל פינות בבטיחות, תגלה שבגיל 9 הילד שלך חוצה את הכביש שלא במעבר חציה כי לא התחשק לו ללכת רחוק.

מי שחוצה עם הילד באדום וקורץ לו בחיוך "עם אבא מותר", שלא יתפלא שהילד שלו חוצה גם הוא באדום, ומי שמוריד את הילד מצד הכביש בגלל נוחות שלא יופתע בעוד כמה שנים שהילד פותח את הדלת לכביש.
פשוט מאד
14/07/14 13:37
73צפיות
אלא אם נמאס לך מהילד ואתה רוצה להחליפו בחדש
להוריד את הילד תמיד, תמיד, תמיד מהדלת הפונה למדרכה, מה לא ברור כאן?
לא אמרתי שזה לא ברור, רק רציתי להבין
14/07/14 15:05
57צפיות
איך אני פותר את המצב, עכשיו הבנתי.
פתרון לבעיה
14/07/14 15:16
61צפיות
יש לך 2 ילדים ישובים בכסאות בטיחות ? מעולה.
תתכנן מראש את צורת/ סדר הישיבה כך שמי שיורד ראשון - ישב ליד הדלת שפונה למדרכה.
מאוד פשוט, נכון ?
בגדול זה נכון, הבעיה מתעוררת כשצריך להוריד את
14/07/14 16:18
59צפיות
שניהם, אבל עלה כאן רעיון של להוריד את שניהם מאותה דלת, אמנם פחות נוח אבל בשביל הבטיחות שווה להתאמץ, זה מה שאעשה מהיום.
ילד בן שלוש יכול בקלות לנעול את הרתמות
19/07/14 09:29
26צפיות
ולשחרר אותם לבד כשצריך לצאת מהרכב.
אני הראתי להם סרטוני RED BULL  בהם יש צילומים מתא טייס עם רתמות דומות ומאז הם טייסים ולבד חוגרים ומשתחררים.
ולגבי ה"הוכחה", מבחינת הדיון המשפטי
14/07/14 14:01
60צפיות
הטענה שילד בן 3 לא יכול למשוך ידית ולפתוח דלת רכב היא חסרת בסיס. זו פעולה פשוטה שלא דורשת כח רב, לא מוטוריקה עדינה במשקל גבוה.

ונעילת הדלת כך שלא תפתח מבפנים, זה שאתה טוען שכך היה לא הופך את זה לעובדה.
דרך אגב, יש לי עדים
14/07/14 13:34
66צפיות
שכן שעמד על המדרכה וראה, השכן הזה הוא אבא של אחד הילדים בגן של הבן שלי, האם זה אומר שהוא עד לא תקין ?
המשטרה סגרה
14/07/14 13:41
74צפיות
אז העניין של חוקי התעבורה ירד מהפרק
מה שאתה רוצה לתבוע הוא נזק כספי - וזה שייך לדיני נזיקין ו/או לדיני ביטוח
פנה לפורומים המתאימים
בתביעות קטנות השופט יחליט לפי האשמה
14/07/14 15:06
59צפיות
כמו שזה נראה הסיכוי שלי לקבל את כספי הזנק מאוד מאוד קטן, יש כאן תלות של חוקי התעבורה בדיני הנזיקין לא ?
אשם
15/07/14 22:43
55צפיות
תעבורתי כולו שלך
בדיני נזיקין  בית המשפט יחלק הרשלנות לדעתי בחלקים שווים
פיקוח העמדת רכב למבחן
14/07/14 07:31
79צפיות
שאלה למשפטנים שפה
האם מישהו יכול להפנות אותי לרשומה או כל הוכחה אחרת כי הצו בוטל
אמנם אני יודע כי כך הוא  והרי כרגע גם נדונה הבעיה בוועדת הכנסת והרי הדיון היה מיותר אילו היה צו תקף
אבל בכל זאת אשמח לאיזו שהיא הוכחה כתובה או קישור

תודה מראש לעונים
º
איזה צו ?
14/07/14 13:30
27צפיות
צו פיקוח
14/07/14 17:00
41צפיות

זה תוכנו של צו הפיקוח על המחיר המכסימלי שניתן לגבות עבור העמדת רכב למבחן נהיגה, כפי שמופיע ברשומות ש משרד המשפטים.
אם גבו מכם יותר תפנו לעורך דין.

. "השכר המרבי בעד שירות למבחן נהיגה לא יעלה על –
(1) באוטובוס או ברכב מורכב – מחיר 60 דקות לימוד נהיגה;
(2) בכל רכב מנועי אחר – מחיר 40 דקות לימוד נהיגה.
בסעיף זה, "מחיר דקת לימוד נהיגה" – לפי מחיר שיעור הנהיגה שקיבל התלמיד.

3. בעל בית ספר לנהיגה העוסק, בין דרך קבע ובין שלא דרך קבע, במתן שירות למבחן נהיגה יחזיק בכל עת בבית הספר את פירוט השכר שנקבע בעד מתן שירות למבחן נהיגה, יציגנו במקום בולט בבית הספר וימסרנו לעיון לכל מבקש שירות, לפי דרישתו".
º
מועתק מציטוט של כותבת בפורם לימודי נהיגה ותאו
14/07/14 17:12
23צפיות
פנה
15/07/14 22:41
26צפיות
אל  פניות הציבור במשרד התחבורה. ייספקו  לך מראה מקום מעודכן
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום