לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

המשרד הוקם בשנת 1976.

עיסוקו של המשרד הינו בתחום המשפט התעבורתי בלבד. העיסוק בתחום דיני התעבורה נעשה

הן במישור הארצי והן במישור הבינלאומי כיועץ למשרדי עורכי דין בחו"ל.

בין השנים 1983-1988 כיהן עו"ד אשר ארבל כשופט תעבורה בבית המשפט בתל אביב.

פסיקתו הינה הפסיקה התעבורתית האחת והיחידה אשר פורסמה פעמיים בקובץ פס"מ קובץ הפסיקה של בתי המשפט המחוזיים.

יחודו של המשרד הינו בהיותו "משרד בוטיק" העוסק בתחום דיני התעבורה בלבד.

עו"ד אשר ארבל מופיע ל ב ד ו בתיק הנמסר לטיפולו, הוא היחיד אשר יופיע בפני בית המשפט בעת שמיעת הראיות כאשר נסיונו, וותק עבודתו הרב ומעמדו ידועים לכלל בתי המשפט, קרי המדובר בשרות אישי צמוד בכל מהלך ומהלך.

נסיונו, וותק עבודתו וכן קשריו והכרותו את מערכת אכיפת החוק מסייעים במהלך ניהול התיק לרבות משא ומתן להשגת הסדרי טיעון.

למשרד עו"ד אשר ארבל שורה ארוכה של לקוחות הנמנים עם בכירי מערכת הבטחון, מספר רב של אלופי צה"ל בעבר נמנים על לקוחות המשרד.

עו"ד אשר ארבל הופיע בכל התיקים בהם הואשמו נהגים- שוטרים בגרימת מוות בעת נהיגה מבצעית ובתחום זה זוקף עו"ד ארבל לזכותו פסקי דין בהם זוכו נהגים מאשמת גרימת מוות.

עו"ד אשר ארבל הינו " אביו – מולידו" של התחום הייחודי בדיני התעבורה - תחום הנהיגה בשכרות. פסק דינו בשבתו בבית המשפט לתעבורה אושר על ידי בית המשפט העליון והיווה אבן היסוד לפסיקה בנושא. בין הלקוחות ניתן למנות אף עורכי דין – כנאשמים בזכות עצמם, עורכי דין מן המובילים בארץ ובעלי משרדים גדולים.

דוח על חניה כפולה
18/06/14 22:15
84צפיות
הילדה (בת 6 בחינוך מיוחד) מטופלת אצל קלינאית תקשורת ולצערי בפעם האחרונה איחרת ב- 5 דקות בשל אי מציאת חניה.
יצא שחניתי בחניה כפולה למשך 20 שניות עם וינקרים מהבהבים וזאת ע"מ להכניס את הילדה לקלינאית.
איך שיצאתי אני רואה שהפקח מצלם.
הסברתי לו שהורדתי ילדה למכון השמיעה למשך 20 שניות וחזרתי לאוטו מיד אך הוא לא רצה להקשיב.והמשיך בפעולתו.
הקלינאית תקשורת לא האמינה לי שקיבלתי דוח ואמרה שהיא מוכנה לכתוב לי שהילדה מטופלת אצלה וכי רק הקפצתי אותה למכון.ומייד יצאתי מהמכון.
שאלתי היא :
מה החוק אומר לגבי חיפוש בעל רכב של אוטו החונה בחניה כפולה עם וינקרים מהבהבים?
פשוט כואב לי שבשביל 20 שניות אני צריך לשלם 250 ש"ח  

האבסורד הוא שיצאתי עם הילדה מהמכון אז ראיתי הרבה רכבים חונים בחניה כפולה ורק אני עם אוטו ישן שנת 2000 נדפק ....
לפי חוקי התעבורה, עברת עבירה והדוח ניתן
18/06/14 22:36
64צפיות
בהתאם, ברגע שפקח מצלם, הוא כבר לא יכול לבטל וחייב לרשום את הדוח, תוכל להגיש בקשה לביטול הדוח או להמירו לאזהרה ברשות החניה המקומית, צרף כל מסמך שיכול לעזור
אתה רציני
19/06/14 22:10
55צפיות
ביצעת עבירת תנועה בגלל תכנון זמן לקוי שלך, אתה חושב שזמנך יקר מזמנם של אחרים והחלטת  שעדיף לך לבזבז זמנם ע"י חסימת נתיב נסיעה במקום לצאת לסידר עניינייך מספיק מוקדם כדי שתוכל למצוא מקום חניה וללכת ממנו ברגל למחוז חפצך
מעבר לכך - איני מאמין לך שלקח לך 20 שניות בלבד לצאת מהרכב, לעבור לצידו השני, להוציא את בתך להכנס לבניין ולמסור את הבת לידי הקלינאית
ומעבר לזה
אתה לא משלם בשביל 20 שניות אלא מום שחנית שלא כחוק, וחסמת נתיב נסיעה.
זכותך לא להאמין לי אבל
20/06/14 06:33
59צפיות
המכון נמצא בקומת קרקע מסחרית של בניין מגורים.
מעבר לזה לא מודבר בכביש רגיל אלא בכביש שירות רחב מאוד (גם שמכונת עומדת בחניה כפולה אזי ניתן לנסוע בנתיב 2 מכוניות).
המעצבן הוא שהפקח מיד מצלם ולא מנסה לאתר את בעל הרכב במשך כמה שניות וזה נורא מעצבן.
המעצבן הוא שאנשים כמוך לא יקלטו גם אחרי 50
23/06/14 08:24
28צפיות
דו"חות ו-100 הרצאות, שהפס שהם שמים על כל העולם כדי להקל על עצמם, לא מעניין אף אחד.

הפקח אשם, את קדושה.
תלונה למשטרת התנועה - מה עלי לעשות?
18/06/14 18:53
84צפיות
תיעדתי היום עבריינית חניה שחנתה בחניית נכים, קיפצה דילגה לה בקלילות לסניף הדואר הקרוב ושמה פס ארוך על החוק...
תיעדתיה בצילום הרכב, אבל צילום תו החניה שעל דאש הרכב, לא מצליח לצאת קריא במדפסת. בצילום הוא ברור דיו ומסגיר את בעליו.
היות וכך אין אני יכול לשלוח למשטרה את תלונתי, אבל לוותר לחצופה אין לי חשק (בעיקר בגלל החשד שהשימוש בתו בכלל עברייני יותר מסתם שימוש נלוז של בן משפחה - התו לא בתוקף כבר יותר משנה וחצי), איך אני מודא שהתלונה תטופל?
מה אתה רוצה?
18/06/14 19:41
75צפיות
לפי תקנות התעבורה והנחיות המשטרה זכות החניה בחניית נכים היא לרכב ולא לאדם, אם לרכב תו נכה תוקף בעליו לא יקבל דו"ח, תקפו של תו הנכה לא נקבע לפי חתיכתהפלסטיק או הצילום אלא לפי הרשום במשרד הרישוי.
לפי תקנות הביטוח הלאומי (או משרד הבטחון) שאישר את התו - אסור לעשות בו שימוש כפי שתארת, והסנקציות שמוסדות אלו מורשים לנקוט מכאיבות הרבה יותר מקנסות המשטרה - אי לכך נראה לי שראוי שתתלונן שם (באיזה מידה הם מטפלים - אין לי מושג)
שאלה טובה...מה "אני" רוצה...ועוד ממקלדתו של
19/06/14 00:56
67צפיות
שוטר...תקנות משרד התחבורה והנחיות המשטרה אינן מה שחשוב כאן - החוק כלשונו וכוונת מחוקקיו הוא החשוב. אינך חושב ששימוש בתו שתוקפו פג (באותיות קטנות שלא כל פקח ושוטר יטרחו לבדוק ולודא) מחשיד בעבירה של זיוף וניצול החמורים מסתם חניה אקראית?

באשר למיקרה הספציפי שציינתי, יש חשיבות רבה  - אותה כניראה קל למשטרה לבטל - באכיפת החוק בקשר לניצול לא חקי, מקומם ומזלזל, של בני משפחות הנכים, במטרתו של תו החנייה למוגבלי ניידות.

לא במיקרה הקנס הקבוע בחוק, להענשת עבריין שכזה, חמור בהרבה מאותם 1000 שקל קנס המוטלים על בתם מי שחונה בחניית הנכים...

הנה ציטוט סעיף ט מחוק הנכים:

ט. ענישה של רמאים

על פי חוק חניה לנכים תג החניה ניתן לשימושו האישי של הנכה בלבד. השימוש בתג הנכה מותר אך ורק כאשר הנכה נוהג או נוסע ברכב על ידי מלווה. אדם לא מורשה העושה שימוש בתו צפוי לקנס -

נכה המוסר תג נכה לאדם אחר, שאינו מתלווה אל הנכה ואינו נוהג עבורו ברכב, לשם שימוש בתג האמור לחניה במקום שאין החניה מותרת בו, דינו - קנס (עד 12,900 ש"ח) כאמור בסעיף 61(א)(1) לחוק העונשין. נוסף על הקנס, רשאי בית המשפט לשלול את הזכאות של הנכה לתג הנכה לתקופה שיקבע.
   אדם, שאינו נכה ואינו מתלווה לנכה ואינו נוהג עבורו ברכב, שהשתמש בתג נכה לצורך חניית רכב במקום שאין החניה מותרת בו, דינו – קנס עד 12,900 ש"ח.

בשנים האחרונות רבו המקרים בהם זוייפו תגי חנייה לנכים ונעשה בהם שימוש לרעה. כתוצאה מכך הוחלט במשרד התחבורה, בשיתוף ועדת הנגישות של מטה הנכים להנפיק תג חניה חדש לנכה שלא ניתן לזיוף.
עם כניסתו לתוקף של התו החדש ב-1 בפברואר 2009 יבוטלו התגים הישנים והשימוש בהם ייאסר. ממועד זה מי שיתפס עם התג הישן יקבל דוח.
כתוב
19/06/14 01:46
53צפיות
לכל רשות רלבנטית  תוך צרוף מלוא התעוד וצפה כי העניין יטופל
מקווה שאכן ייעשה כך
אני מפנה שוב את השאלה בדבר התיעוד של תו הנכה.
19/06/14 10:02
43צפיות
אם אני מופיע אישית בפני שוטר, הוא יכול לקרוא היטב את צילום התו. אם אני מנסה להדפיס את הצילום, הדף יוצא ריק מפרטים...

עדותך מספקת גם ללא צילום ובעיקר שהרשות החוקרת
19/06/14 10:32
29צפיות
יכולה להגיע בקלות לתו המקורי.
התלונה היא תלונת אזרח למישטרה (לא תנועה) אותה יש לרשום ולהוסיף כל תיעוד הקיים בידך.
אם יוחלט לפתוח תיק חקירה תוזמן לתת עדות בפני חוקר מישטרה ולחתום בפניו על התלונה והעדות כל התיעוד הנוסף מכל סוג הוא נילווה לתלונה ויוסבר ע"י החוקר מה לעשות והוא יצרפו לחקירה.
לעניין הפרטים על התו מספיק תעתיק בכתב ידך, לא צריך צילום.
לאחר שלב זה יקראו שאר הנוגעים לחקירה,
לאחר כל החקירות תחליט הפרקליטות על סמך מיכלול העדויות והחקירות אם להגיש את התיק לבימ"ש או לחילופין סגירתו ובאיזה עילה יסגר.
אז...מה שנותר לי זה לגשת לברזילי בבית דגון
19/06/14 10:52
32צפיות
ולהגיש תלונה?

בעבר מילאתי כבר שתי תלונות לשני נהגים חצופים במיוחד אלא שאז התצלומים היו ברורים להפליא והמשטרה יכלה לפעול על פיהם.
צילום
19/06/14 22:46
21צפיות
הוא הראייה הטובה ביותר כדי לשלול טענה של טעות ולו
בסיפרה אחת
הוא דיבר על המשטרה
19/06/14 10:52
40צפיות
נניח שיש דוח זה דוח חנייה בלבד ואז בית המשפט יפסול את הדוח בגלל שיוצג תו נכה.
ברגע שקיים חשד, על המשטרה לבדוק ולברר את
19/06/14 10:56
29צפיות
החשד, לא?

השאלה נוגעת ישירות לתפקוד המשטרתי, שאחרת - לנו האזרחים, אין מידע או יכולות לעשות זאת...

אם שוטר יטרח לבדוק את החשד, והוא אכן יצביע על קיום העבירה, מדוע קשה להוכיח אותה? עדותי כי הנהגת המתינה בתור של סניף הדואר, גם עדות זו ניתנת להוכחה, ע"פ רישומי סניף הדואר...

אבל, השאלה הבאמת חשובה היא - כמה חשובה למשטרה או לנו, כחברה, אכיפת החוק?
יש מושג שנקרא חוסר ענין לציבור
19/06/14 11:10
26צפיות
לפי החוק ניתן לנהוג בשביל הנכה לחנות בחניית נכה  וללכת  לדואר.
ולכן זה כנראה דבר פעוט שהמשטרה לא בדיוק רוצה להסתבך בו
אם נניח היה דוח חנייה עם הצגת תו חנייה הוא  היה מבוטל , הפתרון כנראה זה לקרא לפקח בזמן , אמיתי, אחרת יש צילום של רכב נכים חונה בחניית נכים עם תו חנייה
לא בדיוק משהו להביא לבית המשפט
גם אתה - הבריא - עושה משהו בשליחות הנכה, אסור
19/06/14 14:40
27צפיות
לך לעשות שימוש בזכויותיו. אם עשית שליחות זו, אתה, הבריא, יכול לחנות ככל האדם הבריא. החוק כל כך נהיר ומפורש בנושא עד שאין מקום לפרשנויות אחרות, כפי שהעלה ברזילי.

מה לזה ולהפקרות המזלזלת של המשטרה בשימושה במושג השקר והעצלני הזה - חוסר ענין לציבור...?קצין משטרה בדרום סירב לחקור שמועות חוזרות ונישנות של התאכזרות נבזית ומתמשכת בבעלי חיים, בתוענה כי לא נתקבלה תלונה בתחנה...זה רציני, הטענות הללו? זו בדיוק הבעיה עם האירגון הנכה הזה.

דבריך לא התיחסו גם לחשד הסביר שהעליתי, בנושא תקפות התו? הרכב היה נהוג בידי בחורה צעירה ובריאה, ללא כל נוסע נוסף והבחורה עצמה חנתה במקום האסור לה מכל דין רק כדי לעשות סידורים ...גם אם נניח שהתו בתוקף.

טוב היה אם כבוד שופט התעבורה היה מחווה דעתו, מבלי שנצטרך לנחש את התשובה הנכונה...

בכל מיקרה, תודה לכל מי שתרם מדעתו לשאלותי.
אני נכה צהל 100 אחוז
19/06/14 17:00
29צפיות
ולפעמים האשה שלי נוסעת איתי ברכב אני הולך למקום אחד היא מחנה את הרכב והולכת למקום אחר כמובן בחנייה הקרובה האפשרית לא בעיר אחרת. זה חוקי למהדרין.
חנייה בדרך כלל קשורה יותר לפקח עירוני לא משטרה.
וכמובן  מי שחנה עם תו חנייה בחניית נכה על מה בדיוק ירשמו לו דוח החניה כנראה חוקית
השימוש בתוו כנראה  אסור. וזאת עברה אחרת.

בקשר לברזילי צריך לבדוק מה החוק אומר בנושא. טכנית ניתן לעצור את הבחורה ולבקש הוכחה שהסיע נכה מעשית לא בטוח שזה חוקי או אפשרי . ואז כמובן אם שוטר יתן דוח לרכב
זה כנראה לא יעבור בבית המשפט
בקשר לתקפות התו רכבי נכים רשומים במחשב משרד התחבורה, כלומר ניתן
לבדוק גם ללא תו ולכן אם נניח הרכב נמכר , והנכה שכח את התו ברכב הישן
ניתן לדעת את זה , לעומת זאת אם הנכה פשוט לא שם לב עדיין ניתן לדעת שזה רכב נכה.
בכל אופן שימוש לא חוקי בתו זה כנראה עברה עם קנס גדול של כנראה עד 12900 שח
וניתן כנראה לשלול את התו , ולכן  כנראה יותר הגיוני לתבוע על זה מאשר על סתם חנייה

החוק אומר בעניין תמרור 437
19/06/14 21:57
26צפיות
חנייה בלעדית לרכב של
נכה הנושא תג נכה
מקורי תקף, בעת
שהרכב משמש את הנכה
שלו ניתן התג.
-
שוטר תנועה הרואה רכב הרשום כרכב נכה חונה ליד תמרור כזה לא יתן לו דו"ח
משום
שאין לו אפשרות להוכיח מעל לכל ספק בבית המשפט שהרכב לא שימש את הנכה באותו זמן
לא ניתן לעצור שום בחורה ולא ניתן לבקש ממנה הוכחות, לא מתפקידה להוכיח שלא עברה עבירה אלא תפקיד המשטרה להוכיח שכן עברה.
למשטרת ישראל יש סדר עדיפויות המותאם לתקציבה ולכוח האדם שלהולהשקיע ימי עבודה רבים  וסכומי כסף נכבדים כדי להוכיח דבר כזה - זה לא בראש סדר העדיפויות שלה (בלי להתייחס אם במקרה הנדון סדר העדיפויות ראוי)
יתר מזאת - המשטרה גם לא תתן דו"ח לנכה ששכח להניח את התג על רכבו או שהתג אבד לו, למרות שלפי התקנה אסור לחנות ללא תג.
המקרה היחיד ששוטר בודק אם הנכה ברכב הוא כאשר אוכף בנת"צ - כי במקרה כזה ההוכחה קלה שלא שימש את הנכה.
אלה העובדות
במידה והדבר לא נראה לך תוכל (כפי שאני חוזר ואומר) לפנות למשטרת ישראל כדי שתשנה את הנהלים ואת הקצאת המשאבים
-
ככה זה עובד
אם ברצונכם להמשיך בויכוח בלי להתייחס לעובדות - בבקשה
טכנית כל רכב נכה מספרו רשום במחשב
19/06/14 10:48
36צפיות
מעשית זה כנראה לא יעזור אם זה רכב נכה כי אפשר לקחת את הנכה
למקום מסויים ,לנסוע מאה 200 מטר להחנות בחניית נכים ולעשות סידורים פרטיים
ואו אולי לאסוף את הנכה מסניף הדואר
ואז  זה עלול להיות קשה להוכחה. וכמובן אולי זה במקרה.
בקשר לתו לא בתוקף זה משהו טכני בהנחה שזה רכב נכה , אולי לא שמו לב.

דוח חניה
17/06/14 20:53
95צפיות
שלום לכולם,
יש לי חבר שקיבל דוח על חנייה בחניית נכה. על האספלט במקום החנייה לא מסומן כלום, אבל ממה שהבנתי לא חייב להיות מסומן (היה תמרור על עמוד), אך אמרו לי לבדוק בועדת התמרור האזורית האם התמרור מוצב שם באופן חוקי. נכנסתי לאתר המועצה האזורית חוף השרון (שם ניתן הדוח) ולא ראיתי בשום מקום שבכלל קיימת כזאת. האם יש דרכים נוספות לבדוק האם תמרור מוצב באופן חוקי?
תודה.
יש לבקש מהרשות המקומית בה מוצב התמרור
17/06/14 21:57
44צפיות
תעודת עובד ציבור המאשר הצבת תמרור זה
º
תודה
18/06/14 18:10
12צפיות
בצורה כוללנית, הרשה לי ליעץ לחברך ולכולם עצה
19/06/14 14:45
39צפיות
חשובה - אם התמרור חוקי או לא, ניתן לברר בכל עת. אבל לחנות שם, הייתי מבקש שלא לחנות.

אם התמרור הוצב במירמה, תלונתכם-בדיקתכם תביא להסרתו.

אם התמרור חוקי, הרי שהחניה הלא חוקית מלכתחילה, מראה על זילזול בחשיבות התמרור...
גם אם התמרור לא מוצב כחוק
19/06/14 22:01
42צפיות
לא בטוח שמי שחנה בניגוד לו יזוכה
ברזילי - יזוכה. יש גם סעיף בת"ת, נדמה לי 22
19/06/14 22:58
37צפיות
אחרת מחר כל אחד יוכל להציב תמרור כפי שנראה לו
תמרור חייב להיות מוצב בהתאם לת"ת - באישור ועדת תנועה
בבקשה, סעיף 22 (א)
20/06/14 09:32
31צפיות

22.   (א)  עובר דרך חייב לקיים את ההוראות הניתנות בתמרור, אולם תהיה הגנה טובה לנאשם אם יוכיח שהתמרור הוצב, סומן או נקבע שלא כדין.

"הגנה טובה" אין פרושה זיכוי אוטומטי
תוך כמה זמן מגיע דוח ממצלמת מהירות ?
16/06/14 21:34
63צפיות
היום צולמתי במלצמה נייחת ליד צומת לוחמי הגטאות מכיוון דרום לצפון
קצת מוזר לי שהיא צילמה אותי כי נסעתי 100 בערך ומותר שמה 80... חשבתי שמצלמות מצלמות מ 110 ומעלה...
בכל אופן תוך כמה זמן מגיע הדוח ?
לרכב פרטי - תוך 4 חודשים, לרכב ליסינג
16/06/14 21:55
62צפיות
- תוך 1 שנה, אם מגיע לאחר תקופה זאת, חלה התיישנות
איך אתה יודע שאתה זה שצולם ?
17/06/14 07:14
58צפיות
בנוסף לא כל צילום הופך לדוח , לאחר פיענוח מופעל שיקול דעת בהתאם  להנחיות ע"י השוטר המפענח.
בקיצור תמתין אולי יגיע ואולי לא. בכל מיקרה תנסה שלא תגיע חבילה של דוחות.
כי אני נסעתי יותר מהר מהשאר
17/06/14 13:58
53צפיות
מה הכוונה "תנסה שלא תגיע חבילה של דוחות" ?
כאשר עוברים באותו כביש ובאותה מהירות
17/06/14 14:46
58צפיות
עשויים לפתע לקבל חבילה של דוחות. היו מיקרים כאלה ולכן הערתי על כך
אין
18/06/14 14:33
40צפיות
חוקיות לעניין הפקת התמונה
הבקסטריט בויז מגיעים ל|תפוז| אנשים!
16/06/14 11:42
3צפיות
|מאוהב|אי אפשר להתעלם מהעבודה שאחת מלהקות הבנים הכי פופולאריות בעולם מגיעה לארץ!
הבקסטריט בויז כבשו את העולם, והיו להקת הבנים הכי גדולה של שנות ה-90, ובכלל. בשנת 1993 התאחדו חמישה בחורים צעירים - איי ג'יי מקלין, האווי דורו, ניק קרטר, קווין ריצ'רדסון ובריאן ליטרל - ויצרו את מעצמת העל שנקראת ה"בקסטריט בויז". אז רגע לפני שהם מגיעים לארץ בואו להיזכר בלהקה הכי שווה שיש ולהתעדכן בכל מה שחדש|!|

|*|היכנסו עכשיו לפורום הבקסטריט בויז|*|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
תשלום עבור ,הופעת עד
15/06/14 18:05
97צפיות
לאחרונה השופטות בבית המשפט לתעבורה מסרבות לחתום על צו לתשלום עבור הופעת עד שהוא מתנדב במשטרת התנועה.
בעבר עד כזה שהוא אזרח בחיי היום יום מבזבז זמן רב ואף מפסיד ימי עבודה בגין צו למתן עדות בתיק הנדון בבית המשפט - תנועה
קיבל הוצאות הן מהמדינה והן מהמשטרה.
בשנה האחרונה החליטו בהנהלת בתי המשפט לא לתת צו להוצאות והעד נאלץ להסתפק ב 106 ₪ שיקבל מהמשטרה
אולי בעוד חצי שנה אם יתמזל מזלו.
העלתי את הנושא כאן כדי לשמוע ממתנדבים אחרים דעתם ומה הם עושים בנידון.
חשבתי שמחר אחרי שאופיע עם שותפי למשמרת בפני השופטת והיא תסרב לחתום על צו הוצאות -
אפנה בתלונה הן להנהלת בתי המשפט והן למשרד מבקר המדינה.
לא לכבודי לא להענות לצו לבוא ולהעיד ולא לכבודי להביא פתק מחלה.
ואל תטיפו לי על התנדבות, אזרחות וכדומה.

אשמח לקרא גם את דעתו של מנהל הפורום שהיה שופט תעבורה זמן רב בנושא זה

שפירית
יש לי חדשות בשבילך
16/06/14 14:17
82צפיות
גם המשטרה הפסיקה לשלם
המלצה שלי - לא למסור את הטופס לתובע שיעבירו לשופטת אלא כשהיא משחררת אותך לומר לה בקול מלול וברור "היו לי הוצאות להגיע למסור עדות, הפסדתי שעות עבודה/ שילמתי לאוטובוס / נסעתי ברכבי והיו הוצאות דלק וחניה (מחקי את המיותר והוסיפי אם יש) ואני מבקשת שבית המשפט יפסוק לי החזר"
-
ולאחר המשפט ספרי לנו מה קרה
לשוטר שמעיד אין הוצאות, הוא בא בניידת ומקבל שכר עבור השעות
אם תבואי להעיד בהיותך במשמרת ותקבלי ניידת לצורך זה - ברור שלא מגיע לך
ברזילי - חדשות ישנות יש לך
16/06/14 14:34
65צפיות
אז ככה :
זה זמן רב שהשופטת זוקרת את המתנדבים לתובעת שחותמת על ספח ההזמנה.
לוקחים את הספח הזה ונותנים אותו לפקידת הית"מ.
היא שולחת את הספח למרחב ושם אחרי חצי שנה
מקבלים דרך סוכנות דואר 106 ₪.

אני העברתי שאילתא / תלונה למשרד נציבות התלונות ( יעני מבקר המדינה )
ממנו אני דורשת בדיקה מלאה.

יש חוק בירושלים והוא אינו שונה מאזרח שנקרא לעדות למתנדב .

ח ח ח ח
נכון
16/06/14 16:16
62צפיות
כי   עד כה טרם נמצא המתנדב שאמר לשופטת: "סליחה כבודה, אבל היו לי הוצאות ואני מבקש שתפסקי לי החזר.
לי קרה פעם ש"החזיקו" אותי הרבה יותר זמן מהמקובל, פניתי לשופט (השלום ת"א) - זה היה בזמן שבימש שילם כ 100 ש"ח - והוא קבע שהתביעה (ולא בימ"ש) תשלם לי 350 ש"ח
ברזלי
18/06/14 14:31
43צפיות
כדרכו צודק
התנדבות
18/06/14 14:30
48צפיות
היא פשוטה כמשמעה.  ללא קבלת תמורה וללא שכר. בצידה
המשטרה צריכה לדאוג ללוגיסטיקה. אך ההופעה היא חלק מתהליך ההתנדבות
עם כל הכבוד ....
18/06/14 14:57
54צפיות
איני מסכים עימך.
כולם יודעים שללא המתנדבים  (בתנועה)  המשטרה פושטת יד ורגל.
אין כלל שוי תנועה בפתח תקווה לאחר 8 בערב.
כל ת.ד. מטופל ראשית על ידי המתנדבים
אין אף שוטר סיור שיודע לטפל בת.ד. בלילה שלא נדבר על אלכוהול.

ולעניינינו- המתנדבים הם מלח הארץ על פי הכרתי אותם 15 שנים.
מפסידים המון שעות עבודה והמערכת המשפטית אינה יכולה לדרוש מהם לבוא ולהעיד בחינם.
אתה מקבל שכר כסנגור. על הנאשם ברצונו להשפט להפקיד ערבות לכיסוי ההוצאות.
זה שבית המשפט לא דורש ולא מחלט את הערבות הזאת - בעייה של מערכת החוק.

בכל מקרה - פניתי למשרד תלונות הציבור (מבקר המדינה) שיור לחקור את כל הנושא הזה.

אחרת -  באחריות המתנדבים לא יופיעו להעיד בבית משפט ויהייה מה שיהיה חרי רישום הדו"ח
רוצה לומר עבודתך ארבל תהייה קלה ביותר ושכרך יגדל פלאות.
מוחל
19/06/14 01:49
33צפיות
על הגדלת שכרי.  אני רואה טעם לפגם כאשר המילה  התנדבות נפרשת למחוזות אחרים.  אם אלטרואיזם אז עד הסוף.   התנדבות תוך צפייה לשכר.  אינה נראית לי   וזו דעתי.
נדמה לי בלי אחריות
19/06/14 17:25
23צפיות
שאדם שמוזמן לבא לעדות מקבל פיצוי
אבל לפי מה שהבנתי בהנחה שהבנתי נכון רשאי בית המשפט לא חייב
ןאם זה נכון בית המשפט יכול גם לא לשלם בפרט אם יש פיצוי ממקום אחר.
כמובן אדם מתנדב למען מיגור תאונות הדרכים , אז עדות זה חלק מזה.

עד מטעם המשטרה, המזומן לעדות כדי להרשיע עבריי
20/06/14 15:31
16צפיות
ן בדין, חובה לפצותו על מאמציו , זמנו והוצאותיו.

אם הגשת התלונה היא יוזמה של העד עצמו - כמו תלונתי כנגד עברייני חניה - אזי העדות על חשבון הבית...בלי השבת הוצאות.

זו דעתי הלא קובעת.
היתנדבות היא ע"ח זמני הפרטי, עדות ע"ח עבודה
19/06/14 07:17
30צפיות
את ההיתנדבות אני מסדר על חשבון זמני הפרטי, אצלי זה סופי שבוע ומישמרות ערב
עדות לעומת זאת היא תמיד על חשבון זמן העבודה שלי מאחר ובית המישפט מסרב וטעמיו עימו לעבוד בזמן שאני לא עובד כדי שאוכל לןתת את עדותי בהיתנדבות.
ומיכאן התשובה כבר ברורה וכל פירוש יגרע.
אולי הגיע הזמן שהמתנדבים *לא יגיעו* לעדות ...
18/06/14 15:13
47צפיות
... במקרים אלו.  כשזה יהיה במסה - מישהו יצטרך להתיחס לזה.
דעת יחיד
18/06/14 19:36
46צפיות
המתנדבים צריכים להופיע לעדות - הם נוכחו בביצוע עבירה  וזה חלק מתפקידם - לא מוצא חן בעיניהם - שלא יתנדבו ואז - או שלא יקרה כלום, לא יחול שינוי במספר קרבנות הכביש  ויתברר שההתנדבות מיותרת - או שהמערכת תבין שיש בעיה ועליה למצוא פתרון
ואשר למתנדב - התאריך או השעה לא מתאימים לו? - שיודיע לתביעה ויבקש להזיז ליום אחר - דבר שיגרום אי נוחות למערכת  והיא תאלץ להתמודד (גם שוטר שלא יכול לבוא להעיד או נאשם שלא יכול להגיע - מודיעים והמערכת מתמודדת)
אם מתאים לו לבוא אבל חורה לו שיש לו הוצאות כספיות שאינו חושב שראוי שיוציא מכיסו - שלא יתבייש, יעמוד לפני השופט בסיום עדותו ויאמר - הדלק להגיע לבית המשפט עלה לי X שילמתי חניה Y שכרי לשעה Z והמעביד מנכה משכרי 4 שעות עבודה - אני מבקש מכבודו שיורה לבית המשפט או לתובע שזימן אותי או לנאשם שהתנהגותו גרמה לי להוצאות אלו - להחזירן
ואז השופט יצטרך להתמודד עם הבעיה.
-
אנחנו המתנדבים, לפחות חלק ניכר מאיתנו, באנו מרצון טוב, באנו מרצון לסייע ואין לנו זמן, מוטיבציה וכוח להפגנות
º
האם הסדרי טיעון של תעבורה מתפרסמים?
15/06/14 13:13
44צפיות
הסדר
18/06/14 14:33
21צפיות
אינו מתפרסם אלא גזר הדין  ובו נאמר כי בית המשפט החליט לקבל או לא לאמץ את הסדר הטעון
זכויות וחובות עובד קבלן
11/06/14 21:46
41צפיות
שלום רב!

1. ברצוני לדעת האם כעובד קבלן (פרי לנסר) במידה ואני עוזב את מקום העבודה אחרי 9 חודשים, כמה זמן מראש עליי להתריע בפני המעסיק?
2. האם העתקת מקום מגורים מהווה עילה מספקת לעזיבת מקום העבודה?
3. המעסיק דורש ממני לתת לו עוד 60 ימי עבודה , אני מיועד להתקבל למקום אחר ואני חושש לאבד אותו במידה ואסכים לתת 60 ימי עבודה, האם אני צפוי לתביעה משפטית מצד המעסיק בגין עזיבה לאחר 9 חודשים?

עליי לציין שבתחילת ההעסקה היו ביננו הסכמים שבעל פה בלבד ולא נחתם ביננו שום חוזה בכתב.
האם הם קבילים בבית המשפט?

תודה
יריב
דוח על פריקה וטעינה
11/06/14 17:40
91צפיות
לפני כמה ימים החניתי את רכבי באופן חלקי בתחום מעבר חציה בכדי לפרוק סחורה מהארגז האחורי (רכב מסחרי).
זה ידוע שלא קל למצוא חניה בתל אביב, במיוחד עם רכב מסחרי ולאחר מספר סיבובים וחיפושים נאצלתי לחנות את הרכב בלית ברירה בתחום מעבר חציה באופן חלקי.
לפתע הגיע פקח כדי לרשום לי דו"ח בטענה שרכבי חוסם את מעבר החצייה, ניגשתי אליו ואמרתי לו שאני מפרק סחורה ומיד כשאני מסיים אני נוסע עם הרכב.
הפקח לא התייחס כלל וכלל, ורשם דוח של 250 שקלים.
האם אני יכול להגיש ערעור? באילו טענות?
יש לציין שפרקתי סחורה במשך 7 דקות בלבד, הפקח פשוט הגיע ורשם את הדוח, לא המתין דקה ולא התייחס אליי.
צבע המדרכה היה חצי כחול לבן חצי אדום לבן.2
מה לעשות
11/06/14 19:10
74צפיות
לפנות למחלקת החניה של עירית תל אביב (איך עושים זאת כתוב בדו"ח - ולבקש שיבטלו - הסבר להם כפי שהסברת לנו
לא הבנת אותי
11/06/14 19:32
72צפיות
כן אני חשבתי לפנות אליהם.
השאלה שלי היא האם אני באמת זכאי לביטול הדו"ח? יש איזהשהו חוק שלטובתי?
º
לא.
12/06/14 07:33
24צפיות
צר לי
12/06/14 23:03
50צפיות
אך אין פטור בחוק לבעייתך
דוח על מעבר חציה
10/06/14 21:54
132צפיות
שלום
היום בכביש של רחוב שאול המלך בתל אביב רחוב דו כיווני בעל הפרדה של אי תנועה בנוי רחב, כול כיוון בעל שני נתיבים.
נסעתי על הנתיב הימיני כשיש עומס תנועה שעה 5 בערב תל אביב, על האי תנועה עמודת הולכת רגל שבכוונתה לחצות משמאל לימין הרכב בצד שמאל עצר כאשר ההולכת רגל עדיין על האי תנועה אני חלפתי על המעבר חציה(כשההולכת רגל עדיין על המעבר חציה),מיד אחרי המעבר חציה בערך 7 מטר אחרי הרכב ממולי נעצר אז עברתי לנתיב השמאלי ופתאום מולי שוטרת באמצע הכביש (כנראה בגלל זה הרכב נעצר) בקשה ממני לעצור ביקשה רשיונות לקחה, חזרה אמרה לי בקיצור שאני לא נתתי זכות קדימה להולכת רגל, אמרתי לה שההולכת רגל הייתה על האי תנועה ואני יודע שיש חובה לעצור רק שהיא נוגעת בכביש, הלכה חזרה ורשמה לי זימון לבית משפט על כך שאני חציתי עם הרכב במהירות (לא אפשרי כי זה שעות של עומס) את המעבר חציה כשההולכת רגל על הפס השלישי(זה אומר שהיא ממש חצי פס לפני אמצע המעבר חציה) המעבר חציה 7 פסים ותוך כדי על המעבר חציה כשההולכת רגל עליו אני עברתי נתיב (אני לא מבין איך לא פגעתי בה בהולכת רגל הרי היא באמצע המעבר חציה ואני בדיוק מחליף נתיב  ויש לציין שהמעבר חציה באורך של הרכב שלי קצת לא הגיוני) ניסיתי להסביר לשוטרת ללא הצלחה, ביקשתי הסברים שלא הצלחתי להבין עד שהשותף שלה יצא התחיל להתעצבן כנראה ביקש שאני יעזוב ואין לו/לה מה לדבר איתי יותר שאני יעזוב לפני שייתן לי דוח או יעצור אותי  על אי ציות לשוטר ביקשתי ממנו שייתן לי הסברים על הדוח כי הוא לא הגיוני אמר לי שייתן לי דוח על זה שהאוטו באדום לבן (היא עצרה אותי באדום לבן השוטרת!) אמרתי לו שאני רוצה להבין אמר לי לך תחנה את הרכב במקום שמותר ותבוא, הלכתי חניתי כחוק חזרתי אליה לדעת איך היא רשמה כזה זימון ,לקחה לי את הרשיון (היא לא קצינה וגם לא הוא כנראה דיברה בקשר עם קצין) אמרה לי תגיע מחר לשימוע עם קצין משטרה בתחנת משטרה .
יש לציין שדיברתי יפה לאורך כול השיחה

מה אני יכול לעשות? כדי לאמת את דברי כדי לצאת מזה מה אני יכול להגיד לקצין מחר?

תודה מראש
אתה בבעיה
10/06/14 21:59
89צפיות
במידה ואין לך עדים ו/או צילום ממצלמה - אתה בבעיה.
אין לך דרך להוכיח כי הגרסא שלך נכונה.
º
ולשוטרים יש!!
10/06/14 23:18
40צפיות
º
איזה תיעוד או הוכחה יש לשוטרים?
11/06/14 01:25
32צפיות
תשובתי היתה לקודמי, כמו שלנהג אין הוכחה כך גם
11/06/14 09:10
66צפיות
לשוטרים אין
במשפט זה מילה מול מילה ובמשפטי תעבורה ברוב המקרים מאמינים לשוטר
רק
11/06/14 01:35
91צפיות
את האמת ויש לך סיכוי
איך יש לו סיכוי כשבכל מקרה הוא מודה ...
11/06/14 06:39
65צפיות
.. שעקף רכב שעצר לפני מעבר חצייה ?

גם אם נתעלם מהשאלה האם הולך הרגל היה על אי התנועה או ירד לכביש, הוא מודה בעקיפת רכב שעצר לפני מעבר חצייה - וזה עבירה בפני עצמה לידיעתי.
לא הודתי בכלום כלום פה לא נכון
11/06/14 07:50
58צפיות
לא הודתי בעקיפה כי הייתי צריך לפנות שמאלה בצומת הקרובה אז הייתי חייב לעבור לשמאלי! אבל המעבר לנתיב השמאלי היה 7 מטר אחרי
לא הגיוני שאני עקפתי על המעבר חציה ולא דרסתי את הבן אדם זה לא אפשרי אם הוא היה על הפס השלישי
אין פה שום דבר לא הגיוני
11/06/14 09:04
56צפיות
אולי ההולך רגל ראה שאתה לא מתכונן לעצור אז הוא נעמד?
זה כמו שתגיד שלא הגיוני שעברתי באדום ולא עשיתי תאונה.
אתה לא הבנת
11/06/14 09:33
51צפיות
לפי הדוח ההולך רגל נעמד על הפס השלישי פס שלישי מבין 7 זה ממש באמצע המעבר חציה אם אני עובר נתיב המעבר חציה אני דורס אותו אין כאן עניין של מזל אי אפשר לעבור נתיב בלי לעבר בפס האמצי של המעבר חציה
אני לא דרסתי אותו אז איך זה קרה?
באמת לא הבנתי
11/06/14 10:41
53צפיות
אם קיבלת זימון לבימ"ש פרטי המקרה לא רשומים שם, זה לא כמו בדו"ח רגיל. בזימון כל מה שרשום זה סעיף העבירה לפי החנ"א. אולי השוטרת אמרה לך את כל זה בע"פ.
º
מניין המסקנה התלושה הזו שלך?
12/06/14 01:31
20צפיות
º
"הרכב בצד שמאל עצר". תקרא
12/06/14 06:14
14צפיות
יש לי שאלה משפטית עקרונית
13/06/14 14:09
50צפיות
אני חניתי בחנית נכים בסופר עם רכב סוואנה
וכשרציתי לצאת ממולי באדום\לבן חנה רכב שליחויות  שהפריעה לי לצאת
נהג הסעות שחנה לידי כוון אותי וביציאה בגלל מיקומו פגעתי קלות בבקלית האחורית
ואז הנהג השליחיות דרש ממני 600 ש"ח אמרתי לו שלי ניגרם נזק כתוצאה משהוא חוסם אותי
והוא חונה במקום אסור שהוא צריך לפצותיני   ולא להפך  ופה זה לא כפי שנהוג בתפוצה שלפוטין
ויש לי עד שרוצה להעיד והוא אמר שהנ" ל חצוף ולא מגיעה לו כל פיצויי
יש כלל
13/06/14 18:13
51צפיות
לפיו עוולה אחת אינה מצדיקה עוולה אחרת.  בן ה.....  שחסם אותך מגיע לו לשלם על כך. ויש לך זכות תביעה.  מאידך גרמת לו נזק. ועליך לשלם
כבודו הנזק הוא מזערי הבקלית כולה מפוצצת
14/06/14 00:32
40צפיות
והוא רוצה לעשות קופה אלי שאני  אשלם לו 600 ש"ח
כמו שמשלמים ברוסיה פרוטקשן
גם לי יש נזק בצבע ואני יכול לדרוש תיקון דופן
ויש לי עד לכך  שהוא  חנה באדום \לבן מולי והיה במקום ולא הזיז את רכבו
כך ששם מיכשול בפני עיוור ואם זה לא הייתי אני הנזק שנהג אחר
היה גורם היה גדול מנגיעה מינורית בבקלית המצוקמקת שלו כאשר
הנ"ל רוצה לסחוט ממני כספים   
שאלה לי . אולי היה הולך רגל על מעבר החציה כבר
11/06/14 14:33
55צפיות
במצב חציה שהרכב לשמאלך הסתיר לך ואתה רק ראית את הולכת הרגל שהמתינה על האי תנועה ?
לפי תיאורך ייתכן שהרכב שעצר משמאלך הסתיר לך הולך רגל אחר שכבר היה בחציה, זו גם הסיבה לאותו חוק שצותת כאן האוסר אכיפה על מעבר חציה כלומר בכביש רב נתיבי אסור לאכוף רכב שעצר לפני מעבר חציה בדיוק מהסיבה של הסתרת הולך הרגל, ולמרות זאת זו תאונה נפוצה בארצנו שרכב אחד עוצר והולך הרגל ניפגע בנתיב השני מרכב שהגיח ולא עצר כי לא ראה או חשב שיספיק לעבור, גם הולך הרגל במצב זה לא תמיד יכול להבחין ברכב המגיע בנתיב השני בגלל אותה הסתרה.
מעבר לכך אכן בזימון אין ביד הנהג את עדות רושם הדוח, מסמך זה נמצא בתיק התביעה,
לא היה
11/06/14 15:25
45צפיות
עברתי על מעבר החציה לא היה אף אחד עליו הייתה אישה על האי תנועה
כשביקשתי מהשוטרת לרשום מה שהיא אומרת שאני יצליח לשלול את זה על פי תמונות של המקום היא סירבה לפי דעתי היא התבלבלה עם הרכב השחור שהיה מאחורי
לכן גם בזימון לבית משפט רשום את פרטי הרכב שלי ורשום שיש 4 דלתות
הרכב שלי היינו בעל 3 דלתות מה שמגביר את החשד שהיא טעתה
פעם 3 חטף ממני
09/06/14 14:52
117צפיות
נהג חוצפן.

קבלן שנוסע בג'יפ טחון חטף ממני היום פעם שלישית בתוך חודשיים באותו מקום
בו אני נוהגת לעמוד בכל משמרת.

טלפון

1000 ₪ + 4 נקודות.

לא עזרו כל נאומי הציונות שנתתי לו בפעמים הקודמות

לא הפנים

גם 3000 ₪ + 12 נקודות לא מעיקות עליו.

ראבאק ....

נפרדנו כידידים בלחיצת יד עד הפעם הבאה.

מעולם לא קרה לי 3 דוחות לאותו אחד....

2 דוחות כן קרה.

עבריינים לא חסרים במדינה ולו שופטות ושופטי התעבורה היו מחמירים -

מצבנו היה שונה.

בשבוע הבא מוזמנת לעדות בגיןן טלפון.

עבר לפני תוך כדי שימוש מול העיניים.

טען שקרא מסרון

עכשו טוען בכתב בבגנה שהשתמש ברמזור הקרוב (250 מטר ממקום ביצוע העברה )

עבריינים שקרנים יש להעניש בחומרה ייתרה. אכן
09/06/14 16:47
78צפיות
חבל ששופטי ישראל לא חושבים כך.

זה מסכן את כולנו.
ענישה
11/06/14 01:25
60צפיות
היא חליפה על פי מידה. ויש להעניש כל אחד על פי נתוני העבירה והעבר
ומה עם שוטרים שאינם מדייקים וזו לשון המעטה
מה היה כבוד השופט מוצא לנכון כעונש ראוי להעני
11/06/14 01:26
49צפיות
ש עבריין מועד השב ועובר את אותה עבירה קשה בפעם השלישית?
כפי
11/06/14 01:32
51צפיות
שכתבתי בפוסט קודם. הרי בעבירה של ברירת משפט הבחור משלם ולא מגיע כלל. למשפט
בעת כהונתי נחשבתי כשופט מחמיר אשר אנשי מאסר. שונים היו התחמושתמ הטובה ביותר. כך למשל מקפח זכות שעקף טור ענק בערב הסדר.  בילה את חג השבועות. בשרות בתי הסוהר. אך הפסילה היתה קצרה.  אני מאמין בענישה תפורה על פי מידה.  ולא כאבה לי היד כצריך לזכות ולאלה שאינם יודעים פסק הדין הראשון בארץ בעניין שכרות היה שלי והנג הורשע רק על פי מאפיינים.  אושר בעליון. 666 86
סליחה
11/06/14 01:33
48צפיות
על טעויות הכתיב ככה זה כשכותבים באייפד ב130 אחרי חצות רבע שעה אחרי חזרה מהמשרד
º
גם הענישה לא עזרה
10/06/14 09:17
32צפיות
מצויין. צריך שירבו אידיוטים כאלו, שיכניסו כסף
10/06/14 21:40
48צפיות
למדינה...
חיי אדם אינם נמדים בכסף. נהג פושע ומועד כזה
11/06/14 01:22
39צפיות
מסכן את חיי הנוהגים בכביש, לכן, מששב העבריין לסורו פעם אחר פעם, יש להורידו מהכביש ולשולחו ללמוד לקח היכן שבקושי מטיילים שעה בחצר...
º
נמדדים
11/06/14 01:23
14צפיות
החמור
11/06/14 01:26
58צפיות
שכח דבר אחד והוא שיטת הניקוד. והדבר מחכה לו בסיבוב.  היות ומדובר בברירת משפט הבחור ישלם ולא יגיע לבית משפט
איך עבירה כזאת
13/06/14 03:56
38צפיות
מסתכמת בברירת קנס ?
היא מחלת מדינה !!!!

בוא נגיד שבתי המשפט לא יוכלו להכיל כמות כה גדולה של עברייני סלולארי.

לא ניתן לבצע שינוי בחוק (כמו בעבירת רמזור אדום) שהשוטר יבדוק במסוף אם קיימת לו הרשעה דומה ב 3 השנים האחורנות ואז ישלח אותו בפני שופט ?

נ.ב. זה מדהים ששוטרים זוכרים עבריינים שפגשו בעבר...
עוד
13/06/14 18:15
34צפיות
לפני כשלושים שנה באתי בטרוניה אל המחוקק על כי עבירות חמורות הפכו לעבירות של ברירת משפט.  קרי. שלם ושכח.   בעצם לא כל כך שכח כי שיטת הניקוד. מחכה בסוף בסיבוב. מבחינתי מוצע כי יוחזר המצב לקדמותו
קנס של אלפיה הוא נאה ביותר, רק חבל שהניקוד
15/06/14 16:20
29צפיות
על העבירה הזו כל כך נמוך. 4 נקודות בלבד, שלא שוות הרבה בשיטה הנוכחית (כדי להגיע לשלילה צריך להיתפס 9 פעמים...)
פרופורציה....
16/06/14 05:53
26צפיות
נסיעה בכביש פתוח במהירות של 131 קמ"ש בכביש 7 או בכביש 3 בין צומת נחשון לצומת חטיבה 7
או נסיעה במהירות של 151 קמ"ש בכביש 431 שאיכות בנייתו אינה נופלת משל אוטובהן בגרמניה גוררת אחריה העמדה לדין ואפשרות לפסילה מנהלית וכאן מדובר בנהג שלא בהכרח מסכן אף אחד (גם לא את עצמו) אולם נהג שמדבר בנייד משלם אלפייה ????

מסכים לגבי שיטת הניקוד וניתן להחמיר לכדי 10 נקודות.

לדעתי צריך להזמין לדין ופסילה מנהלית ואף לשקול החרמת הרכב מכיוון שזה נופל ברמת החומרה של נהיגה בשכרות / אי ציות לרמזור אדום.
אז יש לי חדשות מרעישות בשבילך
17/06/14 18:09
20צפיות
אי ציות לרמזור אדום (אני מניח שיש קונצנזוס שמדובר בעבירה חמורה מאוד) היא ברירת קנס של 1000 שקל בדיוק.

אם את כל קשקשני הפלאפונים ישלחו לבית המשפט זה רק יסתום את בית המשפט, זה הכל.
עדיף שפשוט יאכפו את זה יותר. זה מכניס רווח נאה מאוד למדינה.

אני גם מסכים איתך לחלוטין שפלאפון זו מכת מדינה ומדובר בעבירה מסכנת חיים, הרבה הרבה יותר מעבירות מהירות בכבישים מהירים ביום אביב נאה.
ומשטרת התנועה עובדת בשירות משרד האוצר?!
19/06/14 04:53
11צפיות
כי זה מה שנראה בנוגע לאכיפת מהירות בסיטונאות.

כל אחד מאיתנו עלול למצוא את עצמו נפרד מ 750 ש"ח וכל זה רק משום שבמשרדי הממשלה "שכחו" לעדכן את המהירות המותרת באותו כביש ולצערי יש דוגמאות כאלו רבות _יותר מהכבישים שבהם השר כץ העלה את המהירות).

לגבי רמזור אדום, נכון שהקנס הינו 1000 שח אולם ראיתי שהשוטר אמור לבדוק במסוף אם קיימת הרשעה זהה בזמן כלשהו לאחור.
במידה וכן הוא שולח אותו למשפט.

נ.ב. אתן לך מס' דוגמאות של כבישים שראויים תוספת קמ"שים של 50 אחוזים ואף למעלה מכך:

נתיבי איילון ממחלף חולות ועד מחלף יוספטל - מהירות מותרת 70 קמ"ש!!!!!
כביש 90 מצומת עמיעד ועד ראש פינה -90 קמ"ש וכן מפאתי אילת ועד יוטבתה.
כביש 431 - 110 קמש עלובים בכביש שאיכותו אינה מביישת אוטובהן בגרמניה.
כביש 7
כביש 3- מצומת נחשון ועד צ חטיבה שבע - ממוחלף.
כביש 443 ממחנה עופר ועד ירושלים.
שדרות מנחם בגין בירושלים - עירוני 80 - (שם ב 111 קמ"ש ישלחו אותך בפני שופט ויפסלו אותך ל 30 יום - וראיתי שוטרי מתנ,א  עומדים ממש היכן שמתחלף ל 80).

בדרכים העירוניות הרשימה ארוכה כל כך:

לדוגמא : בגדרה הרחוב הראשי (פרט למקטע שליד תחנה מרכזית) - 50 קמ"ש.
שדרות הרצל באשדוד במקטע הצפוני - 50 קמ"ש
ירוחם - הרחוב הראשי - היה צריך להיות שם כמעט 100 ובפועל 50.
אשקלון- שדרות רבין  מקטע דרומי - המהירות נשארת 70 קמ"ש.

אלו רק דוגמאות אבל לצערי רבים חושבים שטוב להעשיר את קופת המדינה ומפכ"ל המשטרה נתון ללחצים של משרד האוצר (במיוחד כאשר הוא מבקש תקציב שנתי- ראה ראיון בגלובס עם רנ"צ בדימוס קראדי), ואז הלחץ יורד למטה לשוטרים שמאלצים אותם לרשום דוחות על מהירות שהם בעצמם נוהגים  (ללא צל של ספק).
אתה משכנע את המשוכנעים
19/06/14 11:50
13צפיות
אם זה לא היה ברור אז אני מסכים איתך שבכביש 431 ודומיו אפשר לנהוג בבטחה בכל מהירות שהיא פחות או יותר (בתנאי ראות הגיוניים).
תמרור 820
09/06/14 11:53
59צפיות
שלום רב, קיבלתי דוח על סימון 820 אשר מסומן במאונך למדרכה, בעוד שבלוח התמרורים התיקני מופיע התמרור הנ"ל במקביל למדרכה (כלומר: הצלע הארוכה של המעטפה נושקת למדרכה).
שאלתי היא, האם הסימון במאונך למדרכה הינו חוקי? אפילו אם אושר בועדת התנועה העירונית?
תודה מראש
אילן
הסימון תיקני וכך גם הדוח, ראה בהנחיות להצבת
09/06/14 12:26
41צפיות
תמרורים
שגיאה בדוח חנייה
09/06/14 10:25
64צפיות
כאשר יש בדוח שגיאה- בכתב היד הפקח רשם 500 ש"ח , אך באסמכתא המודפסת רשום 250 ש"ח. האם זו עילה לביטול?
º
לא
09/06/14 11:44
21צפיות
מבולבל מאוד, צריך עזרה
08/06/14 19:12
77צפיות
שלום,
אני קצין בשרות חובה.

באוגוסט שנה שעברה התעלפתי ביחידה, ושלחו אותי לבדיקות.. אז גילו לי בעיה בלב (שלדעת רופא מומחה אחר שהלכתי אליו פרטי - זאת בעיה ממש חלשה, אם בכלל קיימת) והוציאו אותי מהצבא על 21 רפואי.
חזרתי כמתנדב, ואז הצבא "נאלץ" להתריע על הבעיה הרפואית שלי למרב"ד ואמר לי לא לנהוג עד שיפנו אלי.

פנו אלי אחרי 3 חודשים בערך רק, וביקשו שאשלח להם מכתב מהרופא שהלכתי אליו. הרופא כתב את דעתו הרפואית (מדובר באחד המומחים הכי גדולים ללב בישראל) וטען שאין סיבה שיפסלו לי את הרשיון.
הם חזרו אלי אחרי עוד כמה חודשים טובים וביקשו שהרופא ימשיך להגיב על טענותיהם.. עכשיו זה תקוע פה.

היום קיבלתי מכתב מרשות הרישוי - הזמנה בהתאם לתקנות התעבורה.."
כתוב - "להתייצב.. ביום.. לצורך טיעון טענות לשם התליית רשיונך. נא הבא איתך רישיון נהיגה ותעודת זהות":

אני מבולבל. מה פתאום הזימון הזה כשאני רק באמצע התהליך הרפואי. ומרב"ד בכלל לא זימנו אותי לבדיקות אצלם.
מה הולך להיות בזימון? האם יפסלו לי את הרישיון בוודאות? מה אני יכול לעשות בנידון ומה מומלץ לעשות במצבי לפני הזימון?

תודה לעונים,
מרבד
08/06/14 21:36
54צפיות
לא צריכים לזמן אותך. על סמך הממצאים. הרפואיים להבדיל מהמלצתו של הרופא הוחלט כי רשיוני יותלה.  תוכל לערער בפני ועדת ערר בתל השומר אם כי בינתיים לא תוכל לנהוג
כביש 6
08/06/14 16:38
110צפיות
שלום לכם,
ברשותי מכנית שרשומה על שמי.
במוצאי שבת אח שלי בחוכמתו נסע לפי הWAZE בכביש 6 ואני מניחה הרכב שלי צולם ויישלח לביתי דוח נסיעה עם תשלום.
אני רוצה לדעת איך אני יכולה לפחות לבקש שיסבו את הדוח לאחי?

אם לא מתאים לפה, אשמח אם תפנו אותי לפורום המתאים.

תודה רבה!
מתאים פה! תקבלי את הדוח, כתבי מכתב בשם
08/06/14 17:03
73צפיות
אחיך שבו הוא מצהיר ומבקש להסב את הדוח על שמו, לא להודות בעבירה אלא רק לבקש הסבת הדוח על שמו, לצרף צילום של רשיון נהיגה ות.ז. שלו
תודה רבה על המענה!
08/06/14 17:17
43צפיות
אעשה.
מה "דו'ח" בזה ? נחשב כ"לקוח מזדמן" ...
08/06/14 19:03
64צפיות
... את תקבלי חשבונית לבית ותדאגי שתשולם.

זהו.

אין בזה שום דו'ח ואף אחד לא יסב כלום.
טעות...
08/06/14 19:16
66צפיות
דו"חחשבונית
כמובן שכוונתך לחשבונית נסיעה ולא דוח
08/06/14 19:48
57צפיות
מכיוון שאין מערכת הסבות וחשבוניות בכביש 6 ואילו מערכת הקנסות שלהם דרקונית, אזי אני ממליץ לשלם את החשבונית ( לא דוח אלה חשבונית דמי מעבר)
ולבקש מאחיך שיחזיר לך את העלות,
לא כדאי לדחות שוב בגלל הקנסות פיגורים שלהם.
ניתן לשלם בהרבה צורות חלקן נוחות ביותר כמו כרטיס אשראי באינטרנט או באלפון ישירות.
כמובן אני מניח שמדובר בחשבונית דמי שי וש בכביש ולא שום דבר אחר.
אם מדובר בדוח תעבורתי המונפק ע"י מישטרת ישראל התהליך אחר אבל כרגע לא ניראה לי צורך לבלבל את המוח.
שלמי
08/06/14 21:33
56צפיות
והתחשבני עם אחיך. זהו המוצא הפשוט והקל.  מזהו חיוב עבור הנסיעה. ולא כתב אישום
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום