לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
"חבל שאי אפשר ללכת עירומים" - השורה הזו מתוך השיר הידוע לא ממש עושה רושם על הקהילה הנטוריסטית.

מה זה נטוריזם? נטוריזם, המוכר גם כנודיזם, הוא תנועה חברתית ופוליטית כלל עולמית שרואה כאידיאל את העירום בחברה. עוד מתחרויות הספורט ביוון העתיקה, דרך מרחצאות משותפים לאורך ההיסטוריה, וכלה באירועים נטוריסטים בימינו אנו, העירום כדרך חיים היווה ומהווה חוויה משותפת לאנשים רבים בכל הגילאים.

חשוב להדגיש כי המפגשים הנטוריסטים אינם בעלי אופי מיני ופעילות מינית אסורה בהחלט במהלכם. עירום אינו קשור בהכרח למין, והעובדה שהתרגלנו לראות בעירום משהו שמשמעו "סקס-סקס-סקס" היא הרגל (די מגונה, יש לומר) של העולם המערבי.

למי מיועד הפורום? לך, לכם, הפעילים בעולם הנטוריסטי והמתעניינים בו, מי שמעוניינים לקחת חלק בפעילות או סתם לדעת עליה יותר. יהיה פה נחמד גם לעירומים וגם ללבושים .

מה יהיה לנו בפורום "נטוריזם ונודיזם"? דיונים על מהות הנטוריזם, מידע על מפגשי נטוריסטים והחלפת רעיונות ודעות בענייני הגוף החשוף.

עם זאת, בדיוק כפי שבמפגשים נטוריסטים לא הכל מותר, כך גם בפורום יש כמה כללים:

א. זהו לא פורום פורנו. עירום אינו קשור בהכרח למין, ותמונות פורנוגרפיות תימחקנה במהרה.
ב. פרסום מיקומי מפגשים אסור בהחלט. אנחנו לא רוצים למלא את האתרים הנטוריסטים במציצנים.
ג. "אאוטינג", חשיפת פרטי הגולשים והמשתתפים באירועים נטוריסטיים, אסור בהחלט.
ד. כמו בכל מקום בעולם, יש לשמור על תרבות דיון. שיחות ללא התלהמות יעשו לכולנו כיף בלב.

לסיום – ברוכים הבאים בשערי פורום "נטוריזם ונודיזם" והתפשטות נעימה לכולם.

קוואנט

הפעם הראשונה שלי...
11/02/07 09:16
162צפיות
איך מתחילים להיות נטוריסטים? איך ומה עושים בפעם הראשונה?

זה הזמן שהוותיקים יספרו קצת על הפעם הראשונה, כדי שהתעניינים יקבלו את האומץ הראשוני הנדרש .

הפעם הראשונה שלי:
זה היה בחוף געש, צהרי היום. טיילתי בבגדים על החוף ותרתי אחר פיסת חוף שוממה. אחרי הליכה של קרוב לשעה (הלוך וחזור, הרבה ספורט עשיתי באותו היום ), עמדתי מול הים, ואמרתי לעצמי "אם לא עכשיו, אימתי?". הבגדים נפשטו, ותחושת שחרור פשתה בגוף מתחת לשמש נעימה של אמצע נובמבר. זו היתה תחושה קצת מוזרה בתחילה, אבל מהר מאוד נשאלה השאלה "למה נזכרתי להתחיל עם זה רק עכשיו ?" .

ומה היה בפעם הראשונה שלכן/ם?

קוואנט
ואיך היתה הפעם הראשונה בחברה
11/02/07 19:14
45צפיות
נטוריסטית?
זה סיפור שונה מאשר כשאתה לבד.

גבי
אני לא ותיקה אבל אספר את שלי
12/02/07 14:14
56צפיות
הייתי באי יווני עם בן זוג. נהוג להשתזף שם טופלס, ולאחר כמה ימים התרגלתי לעובדה ואיבדתי את ביישנותי בהדרגה. בהתחלה במקומות מבודדים יותר ובסופו של הנופש כבר לא היתיה לי בעיה לעשות את זה בחוף הומה אדם.
במהלך הנופש, בעת סיורנו על האי, נתקלנו בחוף נודיסטים אמיתי ונכנסנו. בהתחלה הסתובבנו לבושים בבגדי ים  כשאני טופלס, לאחר מכן שוב מצאנו פינה מבודדת להוריד את הכול ובסופו של יום כבר התרגלנו לעירום והסתובבנו בחוף עירומים ללא פחד וחששות.

אבל עד היום, בשנותיי הקצרות, אני עדיין לא מרגישה בטוחה להתפשט בחופי ארצנו. ביקרתי בגעש כמה פעמים והיתה לי מן הרגשה של לחץ וקלסטרופוביה במקום הזה, אם כי מידי פעם תחושות של שחרור וחופש.

אני עדיין לא מוצאת את עצמי כחלק מקבוצה גדולה או חבורה של נודיסטים. אני שמחה שקיימת עמותה כזאת, אבל עדיין מעדיפה לנפוש לבדי עם שותפי לחיים או חברה, כשמדובר בנודיזם.

בבית הסיפור שונה. בביתי אני מסתובבת עירומה (בקיץ כמובן ובתריסים מוגפים) וכך גם בן זוגי שעימו אני גרה. באתי מבית פתוח ולא היתה לי בעיה עם עירום בביתי שלי. משפחתי איננה נודיסטית, למרות ביקור משפחתי באיזה אתר "CLOTHING OPTIONAL"  אירופאי עם המשפחה הקרובה בנערותי, אבל עירום בבית לא היה כזה "ביג דיל".
בנושא עירום בבית
13/02/07 21:43
39צפיות
הרגשת נינוחות בעירום בבית בתריסים סגורים זה ממש נאטוריזם?
למשל אם יהיה אצלך ידיד ( לא בן-זוג) תהיי מסוגלת להיות ערומה לידו ( כאשר ברור שהעניין הוא לא מיני)
או נניח להוריד בגדים ולהכנס למקלחת מבלי לבקש ממנו לצאת מהחדר או לשים חלוק,
כמובן במצב שאת יודעת שאין לו או לה בעיה עם זה.

כלומר האם אהבת העירום והנוחות להיות עירומה בבית מתבטאת רק עם בן הזוג

סתם סקרנות מקווה שאני לא חודר לפרטיות בשאלה..
גבי
אתה לא חודר לפרטיות והנה תשובה
14/02/07 07:20
39צפיות
מדובר יותר בהתחשבות באחרים ובהגנה על עצמי, מאשר "נודיזם בכול מחיר". לא כול אחד מקבל את הדברים כפי שאני או אנחנו רואים אותם ולכן דברים צריכים להעשות אחרת כשאחרים נמצאים בסביבה. אים אסתובב עירומה בביתי בחלונות פתוחים (יהיה לי קר), אז אני מאמינה שבחלון ביתי תתגבש חבורה של מציצנים שתארוב לי כמו שכלבים מיוחמים מריחים כלבה מיוחמת ומחכים לה. אילו בן זוגי יסתובב עירום גם כאשר חברותיי באות לבקר, אז הן יפסיקו לבוא ולו רק בשל הרגשת החוסר נוחות. ואילו אני אסתובב ליד חבריו של בן זוגי בעירום, נראה לי שהם לא יפסיקו לבוא וישרצו אצלנו.

אנחנו לא מסתירים מפני הסובבים אותנו את היותנו אנשי חופש כשמדובר בבגדים, אנחנו מספרים להם חוויות מהבילויים הנטוריסטיים שלנו ומשתפים אותם בחוויות, אך לא ארגיש בנוח וגם לא ארצה שמישהו אחר לא ירגיש בנוח לידי, כאשר אני מארחת חברים בביתי וכדו'.

וכן, יצא לי, עקב אורח חיי, להיות עירומה בנוכחות מכרים שלי, גם אם רק בטעות. זה לא ריגש אותי חוץ מצחקוק קטנטן והסבר. לנו אין בעיה עם זה כי רוב חברינו מכירים ויודעים את אורח חיינו וזה לא יוצר איזשהוא קונפליקט.

יש מבין?
הפעם הראשונה שלי
13/02/07 21:12
38צפיות
אני הגעתי לכל הנושא הנטוריסטי במקרה מאד.
דרך אתר היכרויות הכרתי את אברי וכחלק מהניסיון הוזגי בינינו הוא הזמין אותי לבוא עמו למפגש.
עד אותו רגע לא שמעתי ולא ידעתי על הנושא בכלל וכמובן שלפני שהסכמתי לבוא עמו חקרתי אותו על הנושא כי כשאומרים לאנשים ערום עם עוד אנשים אז אוטומטית אתה חושב על אורגיות וכו'. איך שהבנתי שזה קטע חיובי לחלוטין ובתור אחת שאוהבת לחוות דברים חדשים הסכמתי לבוא.
הפעם הראשונה שלי היתה בחוף הים התיכון, בהתחלה הייתי עם בגד ים והרגשתי מוזר עם עצמי אבל בזכות האווירה הטובה, החום ואהבה שהיו באוויר תוך שעה בערך (כבר לא זוכרת) הורדתי חזיה בלבד. ובמפגש השני כבר הייתי ערומה לחלוטין.
ומאז אני אתכם ומאד נהנית מהחוויה עצמה, מהאנשים עצמם ומהאווירה.
אבל הבנתי שאין הדרגתיות
13/02/07 21:25
23צפיות
ושמצפים לעירום מלא ומיד , ואת כותבת שהיית ערומה לגמרי רק בפעם השניה
גם כתבת מקודם שאת באה לבד , ואני מבין שבהתחלה לא היית לבד

אז נכון שאצל גבר אין טופלס כלומר או שאתה עירום , או שאתה בעצם עם בגד ים או תחתונים
שזה בעצם כאילו לא עשית כלום.

גבי
אצלי זה היה יותר פשוט
13/02/07 22:23
18צפיות
הפעם הראשונה שלי היתה איך לא... בגעש.
חבר ילדות אמר לי ...."בוא נלך לראות ערומים.." . נכנסנו לאוטו ו... נסענו. היה זה יום שבת קייצי וכשהגענו לים אכן היו "ערומים".
בעיני זה מיד מצא חן והחלטתי להוריד את הבגדים ולנסות.

תחושת החופש בתוך המים ללא בגדים היתה משכרת. המים החמימים של אוגוסט שעטפו אותי, הסביבה הטיבעית והערום עשו את שלהם.
אני הצצתי ו..נפגעתי. (גם נשרפתי איפה שלא צריך ) ומאז ועד היום כמעט שלא עולה עלי בגד ים או משהו כזה.

אורן
ברכות על פתיחת הפורום
13/02/07 22:51
12צפיות
כל הכבוד סוף סוף שיהיה קצת הסבר על מה זה נטוריזם ונטוריסטים.
הגעתי בעבר לכמה מפגשים של הנטוריסטים בכמה חופים בארץ
וזה היה מקסים. מכל מיני סיבות הפסקתי להגיע אבל אני חושבת שזה טוב
שיהיו מפגשים כאלה.

אנשים מקסימים מגיעים לשם.
הבלוג הנטוריסטי שלי בתפוז
13/02/07 23:29
18צפיות
על נטוריזם בכלל ועל הנטוריזם מזוית עיניי, תוכלו לקרוא בבלוג שלי.
בפרק השני היכן אנו נפגשים תוכלו ללמוד שגם בתקופת החורף אנו נפגשים בחוף נווה מדבר.
בפעם האחרונה נפגשנו לפני שבועיים וחצי ב 27 לינואר לשבת מקסימה במזג אוויר מדהים.

אנא הקליקו על שמי ותגיעו לבלוג הנטוריסטי שלי בתפוז
וואו, אני לא ותיקה, אבל יש סיפור...
16/02/07 00:24
34צפיות
בעקרון, בבית ניצלתי הזדמנויות ללכת בעירום כשהייתי לבד, בלי לחשוב על נודיזם או איזושהי אידיאולוגיה, אלא סתם כדי לראות אם זה נוח.
גיליתי שבאוגוסט זה לא ממש נוח, אגב, כי אין בגדים שיספגו את הזיעה

בפומבי- לא הייתי בפעילות נודיסטית רשמית, אבל הייתי בפסטיבל "שנטיפי", והיו שם מלתחות משותפות לגברים ונשים.
אז בפעם הראשונה התקלחתי עם בגד ים, אבל בסוף העזתי והתפשטתי, וזה הרגיש נפלא. מין חופש כזה שפשוט קשה לתאר. ואף אחד לא הסתכל, ואף אחד לא נעץ מבט- זה היה פשוט רגיל לגמרי. התחושה הייתה מדהימה.
אני חושבת שזה היה הרגע בו החלטתי שאני נודיסטית
לפחות בתיאוריה. זה לא שיש לי מועדון נודיסטי לייד הבית במתנ"ס
*תיקון-
16/02/07 00:25
14צפיות
בו החלטתי שאני = בו הפכתי ל
כי עדיין לא נתתי לזה שם, אבל משהו בי השתנה ברגע ההוא.
פרסומת משעשעת במיוחד
11/02/07 08:52
16צפיות
פרסומת משעשעת במיוחד
למדריך הקמפינג לנטוריסטים יש פרסומת משעשעת במיוחד. מתי כבר יכריזו על אחד מיערות קק"ל כיער נטוריסטי בארץ הקודש?

שיהיה בוקר טוב לכולם
15/02/07 21:09
באמת חמוד
שלום- עוקבת מרחוק
11/02/07 00:58
11צפיות
ויש לי הסתייגות קטנה מהפורום הזה.
כן, אני מכירה את הפורומים בהיידפארק והאתרים השונים שנוסו ואולי עדיין קיימים.
אני צופה את העתיד, כיצד כמות המציצנים והסוטים תעבור את סף המקובל, בגלל תפוצה מרובה זאת. תפוז הוא אתר נפוץ מידי להתעסק בנושא הזה.
אני מקווה מאוד שאני טועה בהסתייגות מהתפוצה של הנושא.
בהצלחה עם הפורום ואני מאחלת לעצמי שאני טועה ולכולנו שנגדל ונתרחב עקב הפורום הזה.
שלום לעוקבת מרחוק
11/02/07 08:38
1צפיות
תמיד יהיה מתח בין הרצון להגדיל את הקהילה לבין הצורך בדיסקרטיות: מחד- בארץ חמימה כשלנו, אין סיבה שנסתתר בבגדינו, ומנגד, מציצנים וסוטים לא חסרים.

הפורום הזה מיועד להרחיב את תפוצת הרעיון הנטוריסטי, ואני דווקא מן המחנה האופטימי - אמנם יופיעו פה ושם מציצנים "חדשים", אבל הם בטלים בשישים לעומת הנטוריסטים החדשים והקבלה החברתית שהפורום הזה יכול להביא עמו.

ברוכה הבאה לפורום, וכדאי לך לעקוב אחריו דווקא מקרוב ולא כל כך מרחוק

קוואנט
נסיון טוב בגעש
15/02/07 20:45
6צפיות
בסופו  של  דבר  המציצים  שם  קיימים   שנים רבות

בשני  הקייצים  האחרונים  בהם   קראנו  בגלוי  להגיע  לחוף  התופעה  לא   החריפה

אז.....   יש   נסיון    נהדר  ואם  תפוז  יביא  נוספים    שווה
מציצנים במפגש של בריכה או מועדון ?
16/02/07 10:44
9צפיות
משהו כאן מוזר לי
בים אני עוד מבין , שם מי שרוצה יכול ללכת לבוש בסביבה ו"להציץ"
או להשקיף מרחוק

דוקא במפגש מועדוני ובריכתי הרי המציצן לא ירצה להתפשט......
וקל יהיה לזהות מציצנות

אז איפה הבעיה כאן?

אז למה דוקא בים ניתן להגיע חופשי ולמפגשי בריכה צריך להרשם
קודם לעמותה.

גבי
אני חוששת ממטרידים ברשת דווקא-
16/02/07 16:42
3צפיות
כאלה שעכשיו נקבל מהם מסרים סוטים והצעות מגונות על גבי הפורום או בתיבת המסרים, או סתם טרלוים וסוטים שעלולים למצוא את דרכם לפורום
בינתיים זה לא קורה- בואו נקווה שזה ימשיך כך
המפגש בבריכה 9.2
10/02/07 12:19
8צפיות
ח'ברה הגיעו למפגשים,ואני פונה למי שמעוניין\נת ועדיין לא ניסה\תה
באמת סבבה שם וישנם אנשים מכל הסוגים צעירים,מבוגרים,גבוהים ,נמוכים,נשים ,גברים והרשימה ארוכה
ישנם ה מפגשים בחופים וגם מפגשים בכל מיני ספאים למיניהם,ג'קוזי,בריכה,סאונה וכדומה באמת אחלה
המפגש אתמול היה באמת נחמד....
ומשום מה במפגשים ללא בגדים האינטראקציה טובה יותר וכך גם הנחמדות מאשר עם בגדים
אז צרו קשר עם העמותה,תבינו על מה מדובר ובואו....

אליעז
מה עושים במפגשים האלה?
10/02/07 14:52
5צפיות
האם תוכלו לספר למשל מה היה במפגש אתמול?

האם יש פעילות שאינה דווקא רחצה? ( כלומר ים בריכה ג'קוזי?)

גבי
מה שעושים בכל מפגש חברתי:
10/02/07 15:23
3צפיות
מקשקשים קצת, נפגשים עם מכרים ותיקים וחדשים, אוכלים משהו, שותים משהו והכל - בלי בגדים.

באשר למתקן שהיינו בו אתמול, מלבד הבריכה והג'קוזי, רבים ישבו ודיברו על שפת הבריכה.
לעיתים יש במפגשים הרצאות על נושאים שונים, אבל עיקר הפעילות היא השהייה המשותפת בעירום.

קוואנט
לא קל לבוא למפגש חברתי - לבד
10/02/07 15:33
4צפיות
אין לי בת זוג או חבר שמתעניין בנושא, אם היה לי עם מי לבוא
הייית מהסס הרבה פחות. גם למפגש חברתי "רגיל" לא קל לבוא
לבד.זה הנושא שהכי מטריד אותי.

מה בעצם קורה לאדם חדש שמגיע - האם עוזרים לו להקלט?

ועוד שאלה קצת מוזרה - אתה מגיע לשם לבד , לא מכיר אף אחד,
ופשוט מתפשט או שעניין העירום יכול להיות הדרגתי לפי ההרגשה,
מה בעצם הציפיה ממשתתף חדש? לפי נסיונכם אנשים מתפשטים
*מיד*?

אשמח לקבל "תאור" על התהליך שעובר מישהו חדש מהרגש שהוא מגיע למקום.

תודה

גבי
קבלת ידידים וחברים זה תפקיד הועד
10/02/07 16:59
5צפיות
גבי!
אני מבין לליבך. גם אני הייתי מהסס לפני בואי למפגש חברתי של אנשים שאינני מכיר.
את המפגשים הנטוריסטים הסגורים מארגן ועד העמותה לנטוריזם מעת לעת.
תפקיד הועד הוא לעזור לחדשים להקלט, אך לפעמים חברי הועד עסוקים, ולכן נרתמים לעזרה אחרים כמו קוואנט שמנהל פורום זה, אורן שמנהל את הפורום לידידי וחברי העמותה באתר הייד פארק ואנוכי שמנהל את הפורום הנטוריסטי הישראלי בהייד פארק. לעיתים מתנדבים ותיקי העמותה למשימה כמו אפור הזקן  ואחרים.
"מתפשט" לטעמי זו אינה המילה הנכונה. הרי איננו חשפנים.
כל אחד מסיר את בגדיו בצינעה ומניח אותם במקום המתאים לכך.
אנו שוהים בעירום יחדיו לזה אנו קוראים "עירום חברתי" או בלעז נטוריזם.

התהליך הוא פשוט, מתחילים מהנעלים, החולצה והמכנסים ואח"כ מה שנשאר...
בטח *מיד* מה חשבת...זה מפגש נטוריסטי.

אין מרשם, אין תהליך, וזה הרבה יותר קל ממה שנדמה לך.

כדי לקבל מידע מעודכן, עליך להרשם באתר העמותה לנטוריזם בכתובת:
http://www.naturism.org.il

מה
10/02/07 17:40
1צפיות
ההבדל בן ידיד עמותה ובין חבר עמותה ?ובמידה ויהיה לי זמן ואהיה מעונין להגיע למפגשים של העמותה למי להודיע על כך?
על קצה המזלג של הקהילה הנטוריסטית
10/02/07 19:19
4צפיות
הקהילה הנטוריסטית הישראלית מוני כמה אלפי נטוריסטים, רובן וירטואלים המבקרים באתרי האינטרנט השונים המספרים על הנושא בארץ ובעולם, חלקם מבקרים באתרים נטוריסטים בחו"ל או בחופים מזדמנים בארץ, מיעוטם מגיעים למפגשי העמותה הישראלית לנטוריזם.

חבר עמותה הוא נטוריסט שהתקבל להיות חבר בה, לפי הכללים המוכתבים מראש באתר העמותה, ע"י הועד המנהל אותה.  
חבר הוא אותו אחד ששילם מראש את דמי החבר השנתיים. לחבר יש זכות הצבעה ובחירה לועד.
בחירות אלו נערכות פעם בשנה בחודש דצמבר.

ידיד הוא נטוריסט העומד באותם הכללים הנמצאים באתר העומתה, וועדת הקבלה של העמותה אישרה את השתתפותו במפגשים.
ידיד משלם מחיר גבוה יותר מחבר בכניסה לאירועים המתקיימים מעת לעת. לידיד אין זכות הצבעה, אך יש לו זכות השפעה.

חברי וידידי העמותה נמצאים ברשימת הדוא"ל של העמותה, ומקבלים עידכונים על המפגשים העתידיים.

מפגשים נטוריסטים לא מחייבים, מתקיימים כל שבת בבוקר בחוף נווה מדבר שבים המלח, כל עוד מזג האוויר מרשה זאת.
בעונת האביב הקיץ והסתיו, וכל עוד מזג האוויר מרשה זו, בימי שישי החל משעות הצהרים ועד לשעות הלילה נפגשים בחוף געש.
כדי להגיע למפגשים האלו אין צורך להיות ידיד או חבר, צריך פשוט להגיע.

על המפגשים שהיו, היכן אנו נפגשים בדיוק תוכלו לקרוא בפורום הנטוריסטי הישראלי תחת הכתובת:
http://hydepark.hevre.co.il/forum.asp?forum_id=388

ההנחיות כתובות בלשון זכר מסיבות נוחות גרידא.
ההנחיות מופנות לכולם, ללא הבדל מין דת או גזע.

ובלי שום קשר ולמען הסר ספק, אינני חבר עמותה ואשמח אם אחד מחברי העמותה יענה במקומי, אך באין זמיר...גם אני יכול לשיר
º
מתנצל על "מתפשט" - לומדים......
11/02/07 09:39
2צפיות
אין צורך להתנצל, אינך היחיד שכותב
11/02/07 15:00
1צפיות
כך. זו לא טעות איומה זה סמנטיקה.
דווקא מתפשט מילה יפה ומתאימה
11/02/07 22:33
2צפיות
הופך משהו מורכב ומסובך לפשוט
לא עוד מסכות \ בגדים. הכל פשוט וישיר יותר. as is
º
15/02/07 13:55
לגבי ה"בטח מייד"-
15/02/07 13:04
1צפיות
יש לחץ על מישהו חדש שמגיע להוריד בגדים מייד?
ואם אני לא מרגישה נוח בהתחלה?
ואם ייקח לי שעה או יותר? עד כמה יש סבלנות וסובלנות כלפי חדשים?
לכל אחד הזמן שלו...
11/02/07 00:21
1צפיות
ולכל אחד הקצב שלו. ישנם כאלו שלוקח להם קצת זמן וישנם כאלו שהם זריזים במיוחד. אמנם ישנם אנשים שבהתחלה קצת חוששים, אבל כשאתה רואה את כולם מסביבך עירומים, פתאום החששות נעלמים. למעשה, להיות לבוש בחברה של ערומים עלול לגרום לחשש קטן לא פחות .
אם אנסה לתאר את התחושה שהיתה לי בהתפשטות הראשונה, היו אז עשר שניות של מבוכה ושעה וחצי של הנאה גדולה. כמו הפרסומת שרצה עכשיו לאיזו חברת אינטרנט, אתה אומר לעצמך "איך לא התחלתי עם כל זה קודם???"

באשר להשתלבות - אני מודה, זה לא פשוט להגיע למקום שבו אינך מכיר אף אחד. כדי להקל על הבעיה, כדאי ליצור קשר אישי וירטואלי טרם המפגש, ואז במפגש עצמו, כבר תכיר כמה וכמה אנשים.

איך משתלבים במפגשים עצמם? פשוט מדברים. מנסיון , המקום האידיאלי הוא שפת הבריכה, שם כולם יושבים ותמיד מתפתחים דיונים מעניינים .

ולאותו מפגש הגעת לבד?
11/02/07 09:36
1צפיות
יש כל מיני סוגי אנשים קוואנט. יש אנשים שלכל מקום שהם יגיעו קל
להם מאוד להתחבר , קל להם לגשת לאנשים ולפתח שיחה.
ויש כאלו שלא.

יש אנשים שקל להם להפתח כשפונים אליהם , ואין להם בעיה להמשיך שיחה,
אבל ישבו בצד במקום חדש שהם מגיעים אליו , ולא יפנו מעצמם.

יש כאלו שהיו רוצים שמישהו יחכה להם , מישהו יפנה אליהם , יציג אותם בפני
אחרים. אני חושב שבעיקר במקום שחברה רוצה לקלוט לתוכה חברים חדשים
בעלי תחום עניין מסויים , שהיא חברתית ( ולא נניח רק חוג או הרצאה שלשם קשה
פחות לבוא לבד) הגישה צריכה להיות כזאת.

אני חס וחלילה לא מנסה להתערב או לבקר , אבל אולי אני מעלה שאלות ששואלים עוד
אנשים שהיו רוצים להצטרף - וסה"כ המטרה היא להרחיב את המעגל אני מניח.

גם אני פעיל בתחום מסויים ( שאשמח לספר עליו כשאגיע ) שבו אנשים מגיעים עם חששות
של הקלטות , ואנו מקפידים לתת לחדשים הרגשה של "הגעתם הביתה".

ושאלה קטנה.......אני באופן אישי גם לא אוהב ים , וגם כמעט בלתי אפשרי בשבילי
ללכת על חול לחופים מבודדים .אבל לפי מה שקראתי באתר של גיורא ובאתר העמותה,
"חופשי" ניתן להגיע רק למפגשים בגעש - מה עושים?

גבי

לכל המפגשים הגעתי לבד...
12/02/07 14:23
1צפיות
אתה צודק, זה לא קל לפתח שיחה עם אנשים שאתה לא מכיר, אבל ברגע שמכירים אותך וברגע שאתה קושר קשרים, אפילו הקלילים ביותר - כבר הכל הופך להיות נוח.

קבל בזאת את התחייבותי שחור על גבי לבן (או פיקסלים על גבי צג מחשב ) שאכיר אותך לכל מי שאני מכיר (אני בעצמי עדיין לא מכיר את כולם - לוקח זמן כשמגיעים כמה עשרות אנשים למפגשים ). אמנם לא מסתובבים עם תגיות שם (אין איפה לתלות אותן), אבל יש לי תתחושה שמהר מאוד תשתלב ותכיר את כולם.

לצד כל זאת, אתה צודק - צריך ליצור סביבה מקבלת במיוחד למקרה שמגיעים גם כאלו שלוקח להם קצת יותר זמן להתחבר.

ועוד משהו לגבי הגעה לבד-
17/02/07 01:42
התכנית/שאיפה שלי היא להכיר קודם נודיסט/ית (רצוי נודיסטית, זה יהיה יותר נוח, מן הסתם), מחוץ למפגשים, כך שקודם תהיה לי ידידה/חברה באותו ראש בעניין הזה. אם היא גם כבר מנוסה במפגשים- בכלל עדיף.
ואז להצטרף אליה בשלב כלשהו לאחד המפגשים. כמו שכתבתי במקום אחר כאן- זה כבר לא יהיה כמו להגיע לגמרי לבד, וזה יהיה יותר נוח, ויותר קל להתחבר ולהשתחרר. ובכלל- עוד חברה נודיסטית זה מצויין באופן כללי.

אגב- אולי זה קצת מצחיק, אבל- עם החברות הממש טובות וקרובות שלי יהיה לי יותר מביך ופחות נוח מאשר עם זרים גמורים... אבל אולי זה בגלל שהן סגורות מאוד בעניין הזה. התפשטתי פעם לייד חברה שהיא כמו אחות- והיא סובבה אליי את הגב במבוכה מוזר, לדעתי, אבל אני מכבדת את זה
היה מפגש מוצלח במיוחד
10/02/07 15:18
3צפיות
אתמול נערך מפגש נטוריסטי שאורגן על ידי של העמותה הישראלית לנטוריזם. המפגש התקיים במועדון ספורט במרכז הארץ, והשתתפו בו כמה עשרות נטוריסטים.

כמו שאמר אליעז, היה יופי של מפגש. אתמול גם השתתפו כמה וכמה נטוריסטים חדשים בקהילה, וזו הזדמנות מצויינת לאחל להם עוד הרבה מפגשים מוצלחים שכאלה .

בדיחת המפגש של אתמול:
אחת מהמשתתפות הגיעה לאחד הג'קוזים ושאלה "ראיתם את בעלי?", ואחד מיושבי הג'קוזי ענה לה "אני לא כל כך יודע איך הוא נראה. מה הוא לבש?" .

לחיי עוד מפגשים רבים
ענק!
12/02/07 12:36
4צפיות
ומזל טוב על הפורום!
יהיה מידע כאן בפורום לגבי מפגשים?
15/02/07 13:58
2צפיות
אני שמחה לשמוע שיש מפגשים שהם לא רק בחוף געש... כמו שכתבתי בהודעה אחרת כאן- רחוק לי
מפגשים
15/02/07 14:42
1צפיות
הירשמי באתר העמותה...
שם תוכלי לקבל מידע
בהעיה היא ששם מבקשים
15/02/07 21:07
3צפיות
מס' טלפון ואת כל הפרטים, ובלי קשר למהות הארגון- אלה דברים שאני לא אוהבת למסור ברשת
אני אחכה קצת עם זה. מקסימום ארשום בתור טלפון- 050-2345678
יש לנו בעיה דומה....
15/02/07 23:30
1צפיות
גם אני לא רוצה להתחיל את הפעילות מפעילות בחוף ים , אלא בריכה או מועדון .
ואני לא ממש רוצה למלא את השאלון ברשת- ובטח שלא פרטים מלאים וכתובת בשלב זה.

אני מבין את החשש ממציצנים , אולם אנשים כמונו שמראים התעניינות ופעילים בפורום,
אולי יוכלו לקבל פרטים על מפגש בדרך אחרת.

גבי
º
בדיוק
16/02/07 00:09
1צפיות
צרו קשר
16/02/07 12:46
1צפיות
צרו קשר באישי עם מנהל הפרום נטוריזם או בתפוז או בהייד פארק..
אני בטוח שהם יעזרו לכם בהקשר....
נטוריסטים
09/02/07 17:36
מזל טוב וסימן טוב על היוזמה לפתוח פורום נוסף.
כן ירבו...עוד עוד ועוד

אליעז
º
תודה על הברכות
09/02/07 20:07
נאטוריזם ונכים
09/02/07 12:29
2צפיות
שלום לכולם

קודם כל ברכות על פתיחת הפורום.

אני מניח שאחד המסרים של הנאטוריזם זה שכל אחד יקבל את עצמו כמו שהוא,
ולא צריכים להיות "חתיכים" כדי להיות ערומים, והשחברה תקבל את כולם כמו שהם.

אני קטוע רגל ( קטיעה גבוהה) מרגיש מצויין עם גופי , ואין לי בעיה להחשף.
אני מתעניין בנושא נאטוריזם ולמרות שאין לי נסיון כזה , הייתי רוצה לנסות.

האם החברה הנטוריסטית מקבלת אנשים עם "שוני" , כאשר הם מרגישים לחלטין שלמים
עם גופם ורוצים להשתתף בחוויה?

אשמח מאוד לשמוע פרטים

תודה

גבי
שלום גבי
09/02/07 12:35
1צפיות
החברה הנטוריסטית בהחלט מקבלת את כולם.
אני גם מאמין שמי שמקבל את עצמו, מקרין את זה החוצה ואנשים יקבלו אותו בלי קשר למצב הפיזי שלו.

אתה יותר ממוזמן להשתתף בחוויה, ויש לי תחושה שתהנה מכל רגע .

תודה על התגובה החמה
10/02/07 15:07
1צפיות
ואני בהחלט מסכים איתך שמי שמקבל את עצמו החברה מקבלת אותו.
קצת מטרידה אותי המחשבה שמדובר בלהגיע לבד לקבוצה שאני לא מכיר ( בלי קשר לעירום).
בכל אופן כשתהיה פעילות נוספת בבריכה או מועדון ( לא בחוף ים)
אשמח לקבל עדכון.

גבי
גבי, אף אחד אינו מושלם
10/02/07 15:32
2צפיות
לכל אחד מאיתנו יש שריטה...ההבדל בעומק.
לך יש ברגל ולאחר במקום אחר, ולכן כולנו ללא בגדים שווים.

מה עושים במפגש חברתי לבוש?.
משוחחים, שותים, אוכלים, צוחקים, מספרים על חוויות, כדורגל, טיולים בארץ ובחו"ל ואפילו מדברים על זוגיות, יחסי מין, זיונים ושאר הנאות החיים.
במפגש נטוריסטי עושים את אותו הדבר...רק ללא הבגדים...וללא ידים.
כיון שאין כיסים כאשר אנו עירומים, אנו נזהרים שבעתיים.

לא הבנתי את המשפט האחרון
10/02/07 15:41
2צפיות
...וללא ידים. כיון שאין כיסים כאשר אנו עירומים, אנו נזהרים שבעתיים.

ללא ידים? ומה העניין של זהירות וזה שאין כיסים? כנראה פספסתי בדיחה

ואין לי שריטה ברגל - בשביל זה צריך שתהיה רגל.....( וכן הבנתי את מה שאמרת...)

ואצלי הידיים בכל מקרה תפוסות על הקביים אז בכלל אין בעיה..

גבי
במפגשים נטוריסטים אנו נשמרים...
10/02/07 16:38
3צפיות
במפגשים נטוריסטים אני נשמרים, מלגעת אחד בשני.
אינני מדבר על נשיקה ידידותית, או על לחיצת יד, זה מקובל.
תשובה לגבי לגבי נטוריזם ונכים
11/02/07 21:53
שלום גבי,

1. בקהילה הנטוריסטית בישראל משתתפים אנשים נכים כמוך ולכן אם אתה רוצה להצטרף אלינו כל מה שעליך לעשות זה לפנות לאתר של העמותה הנטוריסטית,למלא שאלון הצטרפות ואז יפנו אליך בחזרה במייל.
2. כתבת שאתה לבד בלי בן זוג אז אומנם נכון שקצת קשה להיות לבד אולי בסיטואציה כזו אבל מהר מאד לאחר "התאקלמות" אתה לא תרגש לבד. גם אני מגיעה לבד למפגשים אז אין לך מה לחשוש להגיע לבד משום שתמיד יש אנשים שמקבלים את החדשים שמגיעים (ואני אחד מהם)

ורד  
האם ניתן לבוא למפגש ראשון ללא הרשמה
11/02/07 22:32
1צפיות
ורד תודה על מה שכתבת , כל התגובות כאן בהחלט עוזרות להחלטה לבוא.
כיון שאני לא יכול כנראה להגיע לפעילות בחוף (הליכה על חול הינה מעט בעייתית , והאמת
היא שאני גם לא ממש חובב ים...)ולפי מה שקראתי רק היא "פתוחה"
האם ניתן להגיע פעם ראשונה למפגש במועדון/בריכה ללא מילוי טופס הרשמה לעמותה?
( כאורח - כמובן שאין לי בעיה לשאת בעלות אורח )

גבי
הגעה למפגש הראשון - תשובה לגבי
11/02/07 22:46
לגבי,

למפגשי העמותה הנטוריסטית חדשים לא יכולים לבוא בלי להירשם
אבל אם  אתה רוצה לנסות את החוויה הנטוריסטית באופן חופשי בלי להירשם אתה מוזמן לבוא בשבת יפה (כי עכשיו חורף ותלוי במזג האוויר) לחוף נווה מדבר בים המלח.
הגישה בחוף נווה מדבר מאד נוחה גם לך (וזה נכתב מתוך ניסיון וצרחות בנושא .....)

ורד
ניתן להירשם למפגשי העמותה...
12/02/07 14:39
כאן

לא מסובך מדי, ובכל זאת, ההצטרפות היא כדי לוודא שמגיעים נטוריסטים אמיתיים ולא מציצנים.

יש גם גלריה לפורום הזה?
08/02/07 19:26
17צפיות
(‏(:

תמונה אחת שווה אלף מילים!!!‏

הקלק על שמי ותגלה הכל על נטוריזם
08/02/07 23:45
6צפיות
צפייה מהנה.
תתחדש גם בבלוג!
09/02/07 00:13
1צפיות
אם כי משום מה אין לי מושג מדוע לא ניתן להגיב שם.
בכל מקרה - מאחל לך ולכם הצלחה והנאה בכל.
הבלוג הנטוריסטי בתפוז
09/02/07 14:30
4צפיות
את הבלוג הנטוריסטי בתפוז פתחתי לפני כשנה, מאז לא קיבלתי אף תגובה ולכן לא המשכתי לכתוב בו.
אחרי כמה חודשים סגרתי את האפשרות הטכנית של תגובה מחוסר עניין שלי בבלוג.
אם היו מספקים לי נתוני רייטינג אולי הייתי ממשיך וכותב.

בפורום הנטוריסטי הישראלי בהייד פארק, שאותו אני מנהל ב 5 שנים האחרונות יש לי מידע מדויק, מה הרייטינג של כל אשכול שנפתח. את הפורומים בתפוז בנו בשיטת עץ וללא רייטינג (תקן אותי אם אני טועה)
ללא נתונים אלו אינני רואה טעם להמשיך ולכתוב את הבלוג.
איני מוסמך לענות בשם תפוז...
09/02/07 16:17
1צפיות
וגם איני מכיר את המינוח שאתה משתמש בו.  אך יש הבדל בין פורום לבלוג בתפוז. את הנתונים הסטטיסטיים של כמות המבקרים בבלוג אתה יכול לראות בעריכת הבלוג ואת כמות התגובות אתה אמור לעודד בכך ש"תפרסם" אותו למשל בחתימתך האישית או בעת כתיבה בפורומים ובלוגים שונים ובעיקר, ע"י הפניית תשומת הלב לנושא מרתק ומעניין בעת פרסום רשומות חדשות.
לא נכון לדעתי אחרי רשומה אחת, להחליט שסוגרים "מחוסר ענין לציבור" ולכן חבל שסגרת אפשרות תגובה, הרי אינך מפסיד כלום כשאתה מאפשר זאת.
איני מנוי על הייד-פארק ולכן איני מבין על מה אתה מדבר במינוחי ריטינג ומה שקורה "שם". איחולי להצלחה נותרים בתוקפם.
פתיחות וביישנות בנטוריסט אחד
09/02/07 12:16
5צפיות
מרבית הנטוריסטים שאני מכיר הם גם אנשים פתוחים וגם בישניים - אין לנטוריסטים בעיה להגיע למפגשים בעירום, אבל תמונות וחשיפה מחוץ לקהילה - זה כבר יותר בעיה. לעניות דעתי, הבעיה הסיבה לביישנות היא החברה הסובבת. יותר מדי אנשים חושבים שזה "לא בסדר" להיות נטוריסט במקרה הטוב, או חושבים שזו "סטייה חמורה וצריך לאסור את האנשים הללו" במקרה הרע.

אם החברה היתה מקבלת ביתר קלות את עניין העירום, אז נראה לי שלהרבה פחות אנשים היתה בעיה עם החשיפה מחוץ לקהילה הנטוריסטית.

עם זאת, אני מציע שפשוט תעשה קצת חיפוש באינטרנט אחר אתרים נטוריסטים בעולם, שם תהיינה לך גלריות.

ברוך הבא לפורום
º
ומה אדוני ירצה לראות בגלרייה?
09/02/07 21:18
3צפיות
חדש בפורום וסחתיין על הפורום הדנדש
08/02/07 19:17
שאלה לי למביני דבר. מה בין נודיסט, לנטורליסט?
אנו נטוריסטים או אם תרצה נודיסטים
08/02/07 23:01
1צפיות
אך לא נטורליסטים.

נטוריזם - עירום חברתי
פירשון
08/02/07 23:32
נודיזם = ערום חברתי (במקורות מים לדוגמא)
נטוריזם = טיבעיות כלומר ערום חברתי והקשר לטבע
נטורליזם = זרם באומנות - בכלל לא שייך אלינו.

אורן
º
תודה
09/02/07 12:01
איחולי לפתיחת הפורום ומעשה שהיה....
08/02/07 17:45
8צפיות
הסיפור הזה קרה לי במציאות (נעשה הכל כדי לטשטש זהות של הנפשות הפועלות כמובן) ואני חוויתיי חוויה נטוראליסטית במפתיע ולעולם לא אשכח אותה (לטובה). הכתוב כאן מטרתו לעזור לכם לעודד את ה-outsiders הביישנים להציץ ולהיפגע. מקווה שלא תראו ב"סיפור" נסיון לפגוע חלילה בכם או ברעיון הנטורליסטי - בכנות ומכל הלב אני מאחל לכם הצלחה רבה.

- "שלום, מדברת ד`. אתה בטח לא תזכור  אותי אבל אני ד`ולפני כחמש שנים היה לנו דו שיח מעניין שלצערי לא הניב דבר, אני מ... והיינו פעם בשבת אחת ב...."
קריאת הטלפון הזו הפתיעה אותי מאוד, מוזרה עד כמה שהייתה אבל משהו במבטא המדויק ומוטעם כהלכה האופייני לד` הפיל לי את האסימון.
- "שלום ד`! בטח שאני זוכר מה שלומך? ובמה זכיתי לכבוד זה?"
אודה ולא אבוש, ד` לא הייתה הדייט המושלם בעיני לפני מספר שנים ולאחר פגישה או שתיים (ללא סקס) נפרדנו לדרכנו ללא טינה או הרגשת פספוס כלשהיא.
- "אני בטוחה שלא תרצה לפספס הזדמנות נדירה למפגש של קבוצת נטוראליסטים עליה אני נמנית לאחרונה והיא מתקיימת הערב ואני באה לאסוף אותך ואני לא מקבלת "לא" כתשובה".
- "סליחה, אבל מי הם הנטוראליסטים האלה? מה זה בכלל נטוראליסטים?" העמדתי פני Hard to get
ד` היתה נחושה והחלטית ולא קנתה את ניסיון החמיקה שלי.
- "תהיה מוכן, בשמונה אנחנו צריכים להיות במועדון הספא של.... ובעוד חצי שעה אני אצלך, אתה צריך רק מגבת גדולה או חלוק רחצה."
מעולם לא חשבתי אי פעם על השתתפות במפגש נודיסטי, גם אם הייתי חולם על דבר כגון זה, בטח לא הייתי מעז לחשוב על בריכת השחייה בה לומד בני הצעיר בחוג שחיה פעמיים בשבוע.
אבל הסקרנות....
הסכמתי ל"הכנע" והשיחה בדרך לשם התנהלה משהו כמו:
-   "עלייך להבין שקיים סיכוי שבדקה הראשונה אני בורח החוצה ואת מחזירה אותי הביתה"
-   "למה? מה קרה לך, אין שם כלום המתקרב לסקס, זהו חוג סגור של אנשים בני מעמד מכובד שסיגלו לעצמם אורח חיים חופשי ומקיימים מפגשים סגורים לקבוצה בלבד בבריכת השחיה ובג`קוזי בעירום. ויש גם כיבוד קל, קפה עוגיות וסתם Small talk – יהיה נחמד מבטיחה לך"
-   "את לא מבינה, מעודי לא ראיתי יותר מזוג שדיים אחד בו זמנית, איך אסתדר פתאום עם מולטי-ציצי וכל מיני ערוות חופשיות ככה מול עיני ומה יהיה על זיקפתי הנוראה במקרה זה? הא???"
-   "אתה לא מגיע לשום זיקפה חמודי, האווירה נינוחה ורגועה נטולת סקס, זו רק הרגשת חופשיות וכיף... אל תדאג"
כאשר אני מקבל הבטחה בנוסח "אל תידאג"- או אז דאגתי מרקיעה שחקים:
-   "סליחה! את עושה כעת U-Turn ומחזירה אותי הביתה, אני רוצה הביתה ומיד!"
-   "אני לא מחזירה אותך הביתה אתה מצטרף ותראה שיהיה רגוע... זה הכל רק בראש שלך"
-   "ראש כן אבל את בטח לא יודעת מה מתרחש לי בראש הקטנטן השני שלי כאן למטה ואנחנו עוד רק מדברים על זה,  אני לא מוכן להסתכן, הביתה!!!"
-   "שתוק, הגענו לחניה של המועדון, אתה יוצא תחת המטריה שלי מפני הגשם הזה, נכנסים ימינה ישירות למלתחת הנשים, כן כולם שם מתפשטים מבגדיהם וצועדים לעבר הבריכה והיא מחוממת, אל תדאג, רגעעעעעעעע אחד, אתה רציני??? עומד לך פה כמו איזה חרמן בן 16... מה קורה לך אתה לא יכול להרגע?"
-   "אמרתי לך: הביתה!" ואם את לא לוקחת אותי מיד בחזרה, אוי לבושה שתהיה לך כשניכנס לבריכה וזיקפתי כזו – את גם לא תרגישי בנוח"
-   "יודע מה?, שתוק! יורד גשם והראות במגרש החניה שואפת לאפס, ודאי מחוץ למכונית פנימה – אין רואים כלום. פתח את מגירת הכפפות מימינך, הקונדומים – עלי!"
החוויה – מרתקת ומומלצת, לא חזרתי לקבוצה למרות שהתקבלתי בספר פנים, שדיים ושאר אברים יפים ויפות, היחידה שהיתה לבושה היתה המצילה בבריכה וכמה חבל...
היו שם אנשים בודדים וזוגות, חלק אפילו נשואים ונשואות שבאו ללא בני זוגם, כולם אנשים בוגרים (לא צעירים מדי) בני גילים שונים ורמה אנושית וחברתית גבוהה שממש קל היה לי להסתגל ולהתרגל לרחצה בעירום לראשונה בחיי עם קהל מגוון.
לציון מיוחד זוכה אותה אישה מבוגרת הרבה יותר מכולנו, אבל היא הייתה הכי נחמדה, ובעת שהתלבשנו בחדר ההלבשה לפני שהלכנו לביתנו אז רק העזתי להביט בה בעיון וראיתי את העור הכי לבן וחלק (ויפה) וחזה גם אם נפול משהו אבל כל כך יפה וחלק שלשאלתה האם תבוא שוב? עניתי כמובן שכן...  
סיפור חמוד, אבל....
08/02/07 23:16
21צפיות
סיפור חמוד ומסביר היטב מה היה לך בראש במפגש הראשון שלך ומדוע מאז לא זכינו לראות אותך וחבל.
כתבת כיצד אנו הנטוריסטים (ולא נטוליסטים) ניראים בעיינך, ועינך רואות כמו שרוב האוכלוסיה רואה אותנו.
חזה נפול, גדול או קטן או איבר מין גדול או קטן עם ברית או בלי אינו דבר חשוב לנו.
האם חשוב לך אם אני לבוש חליפה ועניבה או שאני לבוש עם ג'ינס וטישירט...
בחברה נטוריסטית כולם עירומים בלי הבדלי צבע מין דת דיעה פוליטית וכו'.
מטרת הפורום להסביר מהו נטוריזם ומי שבא לו להצטרף ברוך הבא.

גיורא (מנהל הפורום הנטוריסטי הישראלי בהייד פארק)

http://hydepark.hevre.co.il/forum.asp?forum_id=388

מתנצל - נטוריסטים ולא נטוראליסטים
09/02/07 00:18
4צפיות
הטעות לא שלי אלא של ד' כך היא הגדירה את הקבוצה. איני יודע אם היא עוד פעילה אצלכם, ואם אתם אכן אותה קבוצה נפלאה של אנשים חביבים שפגשתי שם בחוויה הנפלאה ההיא, בכל מקרה אני מאחל לכם הנאה והצלחה, והמשך פעילות מבורכת.
אני שמח שהיתה לך חוויה מוצלחת...
09/02/07 12:22
3צפיות
ומנגד, מצטרף לדבריו של גיורא ומדגיש שהקהילה הנטוריסטית אינה בודקת ושופטת אנשים על פי מראם, מבנה גופם, חלקות עורם ועוד. אנחנו מורידים את הבגדים ונשארים בחליפה הטבעית כדי להינות בחברותא, לא כדי לעמוד לתחרות יופי .

אני מקווה שתחליט לחזור בעתיד

היכן
08/02/07 15:38
102צפיות
יש חופים נטוריסטים במדינת ישראל? האם יש בכלל נטוריסטים בישראל? זה נשמע מדליק
חופים ונטוריסטים בישראל
08/02/07 15:45
340צפיות
ישנם שני חופים "גדולים" של נטוריסטים: חוף געש, וחוף "נווה מדבר" בים המלח. אורן אפילו הרחיב בעניין כאן.

האם יש נטוריסטים בישראל? יש ויש: רבים מהנטוריסטים "הקבועים" מגיעים למפגשים שמארגנת העמותה הישראלית במקומות שונים ברחבי הארץ. אחרים מגיעים לפסטיבלים דוגמת פסטיבל "פשוט" ומתחם "פשוטי העם" בפסטיבל בומבמלה. נטוריסטים "מזדמנים" אחרים מגיעים לחופים שציינתי או פשוט תופסים להם פיסת חוף נידחת מספיק ופושטים בגדיהם.

מדליק? בהחלט .

ברוך הבא לפורום

האם
08/02/07 15:59
33צפיות
יש בין הנטוריסטים צעירים וצערירות ? ותודה רבה לך על קבלת הפנים החמימה ואני מאוד שמח על כך וגאה על כך שנפתח בתפוז פורום נטוריזם לו חיכיתי המון זמן בכיליון עיינים  והלוואי ויוקמו חופים נטוריסטים רישמים חוף נווה  מדבר הוא רישמי נכון? אין בעיה חוקית ללכת עירום בחוף געש נכון?
גילאים ומקומות
08/02/07 16:19
52צפיות
יש נטוריסטים ונטוריסטיות בכל הגילאים - מחיילים ועד גימלאים.

מפעילי החוף של חוף נווה מדבר מפעילים אותו גם עבור הקהילה הנטוריסטית בעקבות סיכומים שהגיעו אליהם עם העמותה. באשר לחוף געש, אם אחרי חמישים שנות נטוריזם לא נעצר שם אף אחד, בטח שלא יתחילו עכשיו .

בכל מקרה, אני בהחלט מצטרף לתקוותך שיוקמו כמה שיותר אתרים נטוריסטים בארץ.

אז אני
08/02/07 16:30
38צפיות
רואה שהגעתי בדיוק למקום הנכון האם נטוריסטים יכולים לשהות בעירום בחוף גם בקבוצות קטנות או לבד היכן אני יכול לחפש לעצמי שותפה נטוריסטית צעירה? והאם יש הסעות לחוף געש או נוה מדבר? מה שכן מאוד נחמד ונעים כאן ואני מקווה שכולם יכבדו את כולם אני מאוד מקווה שזה ימשך לעד מה שכן הפורום הזה מאוד נחמד ונעים והכל בזכותך אדוני המנהל דרך אגב איך קוראים לך ויופי אני רואה ששנינו מסכימים בנושא הכרזת חופים נטוריסטים רישמיים במדינת ישראל ואני מאחל לפורום לחבריו ולמנהל המון בהצלחה האם גם במפגשי נטוריסטים של קבוצה קטנה מאוד של נטורסיטים או שנטוריסט נמצא לבד בחוף חלים החוקים שחלים במפגשים המונים של נטוריסטים מה עושים אם קורה במקרה שאחד הנטוריסטים עוברים על החוקים במפגשים?
וואו!
08/02/07 16:44
30צפיות
הרבה זמן לא קראתי כל-כך הרבה ללא פיסוק! זה ממש כמו לנסותלקרואממשממשמהר! (:
אה! ושכחתי!
08/02/07 16:48
30צפיות
אני רוצה ליסוע לגעש אך אני ללא רכב, אם מישהו\י מאזור רחובות\ראשל"צ\ת"א מעוניין\ת לתת לי טרמפ אני אשמח מאוד! :) כמובן במידה ומזג-האוויר יאפשר ולא יהיה קר... (מה שבעצם מעמיד את הכל הספק...) :)
גם אני וחברתי .
10/02/07 16:35
33צפיות
רוצים להגיע למיפגשים . יש לומר שהיינו כבר במיפגשים דומים . בעיקר בחול . נשמח לבוא !!! אם אפשר לקבל עידכונים במסרים אישיים תודה .
אויי ויי
09/02/07 21:12
28צפיות
"והיכן אני יכול למצוא לי שותפה נוטריסטית צעירה"
מה?מי?

באמת נראה לך ?!
וסליחה שאני מתפרץ לדלת פתוחה שזה באמת משפט לכתוב?
מה זה נראה לך אתר שידוכים היא בטח גם תרצה .....

בחיי הקהילה בארץ לוקה בחסר

וכבר עברת על החוקים הנטוריסטים מבחנתי ...אנחנו מקבלים את כולם כשווה אל שווה
מה ואם מישהי בת 50 רוצה חברה נטוריסטית אתה תסרב כי היא לא מספיק כוסית.....(סליחה על השימוש במילה)

הקהילה מונה כיום לא מעט חברים מכל מיני גילאים ומכל מיני שכבות,שמנים רזים,ארוכים ,קצרים,נפולים,זקורים וכו

פשוט תבוא תהנה תתנסה ותכיר אנשים חדשים....

לא התכוונתי
09/02/07 21:53
24צפיות
לפגוע בך אנא תסלח לי ואתה צודק ב100% במה שאמרת שבחברה הנטוריסטית כולם צריכים להיות סבלנים אל כולם ללא הבדל של גזע מין עדה מוצא ודת שאלה העקרונות הכי חשובים והמשפט שכתבתי באמת היה חסר טקט אבל מעבר לזה יש לי זכות בלעדית  לבחור עם מי כן להיות ואם מי לא ובזה אני לא מרשה לאף אחד להתערב וזאת זכותו הבסיסית של כל בן אדם באשר הוא ואני בטוח שבזה אתה דניאל מסכים איתי במשפחה שלי אף אחד לא רוצה ללכת לחוף נטוריסטים ורק אני היחיד שכן רוצה ושיהיה לי זמן אני אבוא לאחד המפגשים
אם הייתי
13/02/07 16:02
26צפיות
בתפקיד ציבורי בכיר באיזה רשות מקומית או בשירות המדינה הייתי פועל בדחיפות ובאופן מאוד פעיל ונחרץ להקמת אתרים נטוריסטים אם כל המתקנים הדרושים במקומות שונים בארץ כמו בת"א חיפה חוף אכזיב ראשל"צ חוף דור ובריכות ואתרי ספא לנטוריסיטים בלבד והייתי נוקט בכל האמצעים בכדי למנוע כניסת מציצנים וטורדנים והייתי מטפח את העמותה הישראלית לנטוריזם ונותן לה יותר אמצעים על מנת לקדם את רעיון הנטוריזם במדינת ישראל
הכל בדרום הרחוק
15/02/07 13:57
38צפיות
אני מודה שאני מתעצלת לנסוע כ"כ רחוק רק כדי להתפשט
פורומים חדשים בתפוז אנשים
08/02/07 12:37

מכורים לאלכוהול? לא מצליחים להפסיק להמר? אתם מוזמנים להסתייע בפורום התמכרויות ודרכי גמילה
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

הסלבים הכי מעניינים בראיונות הכי נוקבים - הדברים שלא תשמעו במקום אחר מלבד בפורום אישי עם גיל ריבה

מ-Kaiser Chief, ל- The Killers ועד Panic! at the Disco . כולם נפגשים בפורום של ערוץ MTV2

חיים בסטייל של אדם וחווה בפורום נטוריזם ונודיזם

פורום ללהקת הגות´ מטאל הענקית, שמוציאה במרץ דיסק חדש - ווט'ין טמפטיישן

רוצח סדרתי שרוצח רוצחים סידרתיים? המציאות עולה על כל דמיון בפורום לסדרה החדשה דקסטר

עוד חודש הם נוחתים בארץ, בינתיים אפשר לדבר על ללהקת הרוק בפורום- אינקובוס

היישוב הקהילתי כפר אדומים מזמין את כל תושביו ואורחים אחרים לפורום החדש

חיים בסטייל של אדם וחווה
08/02/07 15:30
1צפיות
יופי של פרסום
חוף רשמי
08/02/07 01:02
16צפיות
אין חוף נטוריסטי רשמי בארץ נכון?

מעניין מה יקרה אם מישהו יציע דבר כזה - הייתי מקים עמותה רק להקמה של חוף רשמי במרכז. P: צחוק צחוק, אבל כבר ידוע מראש מה יקרה - כל-מיני התנגדויות של גורמים פנאטים למינם... ): ואחסוך במילים על המדינה הזו אם זה אכן היה קורה (ההתנגדות)...
אין חוף רשמי אבל...
08/02/07 09:46
4צפיות
זה לא אומר שאין חוף שהנטוריסטים לא הכריזו עליו לפני שנים רבות: בימי הקיץ החמים כמעט ואין יום שאין נטוריסטים בחוף געש, ובימי שישי אף מתאספות קבוצות גדולות של נטוריסטים (מפגעשישי, נדמה לי שכל הזכויות שמורות לנטוריסט הידוע כאפור הזקן).

עם זאת, נראה לי שאתה בהחלט צודק שבמדינתנו השמרנית, כל נסיון לעגן את חוף הזה כחוף רשמי המוכר על ידי המדינה, יתקל בהתנגדות מצד יותר מדי גורמים לא-ליברליים-במיוחד. נראה לי שעד שהתנאים יבשילו, נתפשט לנו גם מבלי שעל המפות יצויין "חוף נטוריסטי".

מפגעשישי וחוף רשמי
08/02/07 11:11
5צפיות
בוקר טוב לשניכם,

קודם כל תיקון קל, יש חוף נודיסטים רישמי בחוף נווה מדבר שבים המלח (ים..חחחחחחחחח). המקום מסודר עם מקלחות, כסאות ושימשיות ושרותים. החוף פועל כל ימות השנה למעט יום כיפור. מי שרוצה ללון בתשלום כמובן בלילה בבונגלוס, יכול לשכור במקום.

שנית, מפעל ה"געשישי הוחל לפני שנתיים. תמציתו הוא מפגש פתוח לכולם בנקודה מסויימת על רצועת החוף ששם יכולים לבוא מי שרוצה בעיקר המטלבטים/טות שלא החליטו עם הטקסטיל כבד להם או לאו.
ישנם חופים נוספים שנוהגים ללכת עליהם נודיסטים אולם אני לא חושב שזה המקום לציין את שמות החופים (כעת בכל אופן).  מידע על מפגעשישי תוכלו לקרוא בקישורית הבאה:
http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=191... .

נשמח לענות לשאלות נוספות.

אורן
º
ותודה על התוספות
08/02/07 12:56
2צפיות
אבל...
08/02/07 16:42
1צפיות
יכול להיות שהדרך להכרזת "חוף נטוריסטי רשמי" בארץ הקודש היא לא כזאת קשה... למה? פשוט מאוד... מישהו בכלל ניסה??? במידה ואף פעם לא ניסו, אין על מה לדבר... או לחילופין "לא לבכות על חלב שעוד לא נשפך"... P: חוץ מזה, ששר התיירות של ישראל משווק את הארץ הזאת עם דוגמניות ואל-על אולי מתחילה לטוס בשבת...

...?Need I say more

כידוע, בארץ הזו הכל פועל על כסף וכל דבר שמשפר תיירות מבורך, לדעתכם/ן שווה היה "לטובת התיירות" ה(אולי) פוטנציאלית להקים חוף כזה במרכז?

ובכלל שווה להתאמץ על זה? אולי בכלל כדאי "לא להעיר את המתים" ולהשאיר את המצב כפי שהוא? הרי לא שמעתי על בעיות כלשהן בנושא. למרות זאת, תמיד נחמד שהמקום מוכרז בצורה רשמית.

דווקא בדברים הללו...
11/02/07 08:55
2צפיות
באופן אישי, הייתי מעדיף שלא להעיר מתים.

יש חופים "מוסכמים", אז לא נראה לי שיש צורך בהכרה רשמית של הרשויות. בינינו, זה לא ממש משנה אם שר הפנים יכריז על החוף כנטוריסטי. הוא גם ככה לא יבוא לבקר

קוואנט
תתפלא, אבל כן ניסו.
11/02/07 14:59
2צפיות
לפני כמה שנים הכריזו על חלק מסויים מחוף דור כאזור נטוריסטי. זה עבד תקופה קצרה - עד שהיו על זה כתבות נרחבות בעיתונות שגרמו לנושא להגיע לאוזניים ועיניים שעדיף שלא ידעו. הדבר גרר לחץ שגרם לאחראים במקום להיכנע מייד לדרישות הרשויות למיניהן, ולא לאפשר זאת יותר.

לכן במקרה הזה המסקנה ברורה - לא כדאי להעיר את המתים.
עירום בסאבווי
07/02/07 16:15
6צפיות
מתוך כתבה בנענע (דפדפו לסוף העמוד):
"פול ברקלין, שמוכר יותר בשמו המסחרי "הגבר העירום מניו יורק", סבור שלניו יורקים יש עוד הרבה מה ללמוד. על פי ברקלין, החברה המודרנית בכללותה, אינה מרגישה נוח מספיק עם העירום, וקושרת אותו באופן מוטעה ובלתי נמנע לסקס."

הבחור בכתבה מתפשט באתרים ציבוריים לשם מטרה פשוטה - עידוד הנטוריזם.

מה דעתכם?
האם זוהי דרך מתאימה להפיץ את הנטוריזם, או ש"דברי עירומים בנחת נשמעים" ולא בכפייה?
האם התהודה הציבורית שמעשה כזה מביא עמו משרת את הקהילה הנטוריסטית או מזיק לה?

וכמובן - הקישור
07/02/07 16:49
4צפיות
לדעתי זו כפיה
07/02/07 17:51
1צפיות
מעבר בפגיעה ברגשותיהם של כמה אנשים, זה נראה כמו אמתלה של אדם שמעוניין בקידומו העצמי. לעניות דעתי זה לא יקדם את ענייניה של הקהילה, אלה יתפס כעוד מעשה של אדם קל דעת בעל שיקול דעת מוטעה.
צודק בהחלט
09/02/07 17:53
אחת הנקודות המרכזיות בנטוריזם היא לא לא לכפות את עצמך על הסובבים. למישהו רוצה להיות עירום? שיעשה זאת במקום פרטי או במפגשי נטוריסטים.

עם זאת, אני קורא לרכבת ישראל ולרכבת התחתית של ניו יורק לעשות "יום פסים ללא בגדים" (סליחה עם הקופירייטינג הצולע ). ככה הבחור הזה לא יפריע לאף אחד...

אקהביציוניזם לשמו במסווה נטוריסטי
07/02/07 20:35
נכון, כולנו יצורים חברתיים, אבל מדוע לכפות על האחר את אורחות חיינו (ולא משנה מהם) ?
הדבר ניכר אצל מאמינים דתיים (לא משנה מאיזו דת) לכל אורך ההיסטוריה האנושית והאדון הנ"ל אינו שונה במהותו מהם.
לטעמי אתה צודק. נטוריסטים אינם....
08/02/07 23:35
נטוריסטים אינם אקסהיביציוניסטים.
על הקש הקלוש בין נטוריזם לאקסהיביציוניסטים כתבתי בעבר לשאלתו של "האקסהיביציונסט" של תפוז בבלוג שלו בכתובת:
  http://blog.tapuz.co.il/exhibitionism

את דעתי על הנושא תוכל לקרוא בבלוג של אותו אקסהיבציוניט בקישור:
http://www.tapuz.co.il/blog/UserBlog.asp?folderName=exhibitionism&EntryId=121181&passok=yes

תוכל לקרוא עוד על הנושא באתר הנטוריסטי הישראלי תחת הקישור:
http://naturism.naturist.co.il/exhibitionism.htm
מישהו מכיר סאונה נטוריסטית בישראל?
07/02/07 15:03
1צפיות
האם מישהו יכול להמליץ לי על סאונה נטוריסטית בישראל.
חברי שחזרו מאירופה מספרים שהנושא שם מאוד מפותח.
בסאוונות העירום הוא טבעי לחלוטין לכל המשפחה.נכנסות משפחות שלמות וכולם בעירום מלא. פשוט לקנא בהם על החופשיות.
הלוואי בישראל.
קשה לי להבין...
07/02/07 15:56
1צפיות
למה בישראל, עם 40 מעלות בצל, אנשים בוחרים במודע להיכנס לסאונה .

למיטב ידיעתי, אין סאונה נטוריסטית הפועלת באופן קבוע. עם זאת, בחלק מהמקומות בהם מתקיימים אירועים של הקהילה הנטוריסטית ישנן סאונות, וניתן להתענות בחום ללא בגדים .

דרך אגב, באירועים קיציים, רואים גם משפחות עירומות אצלנו. אמנם אין המדובר בכמויות כמו באירופה, אבל זו אכן התחלה מבורכת. מה שכן - בהחלט לקנא באירופאים בעניין הזה.

ברכות :)
06/02/07 13:02
2צפיות
אכן ברכות לפתיחת הפורום :)

נעים להכיר, אני עמרי בן 24 מראשל"צ. יש לי טיפ-טיפה ניסיון בנטוריזם ואני תמיד מחפש עוד :) אם מישהו\י מהסביבה בערך בגילי נוסע\ת מתישהו לאתר נטוריסטי ובא לו\ה לצרף טרמפיסט, אני זמין במייל\מסנג'ר המצורף :)

ואם מישהו מחפש גם מודל עירום, אני מחפש עבודה :)
מייל\מסנג'ר
06/02/07 13:03
3צפיות
טוב, משום מה תפוז לא מוסיף את הכתובת, אז הנה היא: acornkingdom@yahoo.com .

:) מה טווח הגילאים\אזורים כאן אגב?
גילאים ואזורים
07/02/07 09:16
2צפיות
"כאן" זה קצת בעיה למדוד, כי התחלנו רק לפני יומיים , אבל בקהילה הנטוריסטית יש לך אנשים מכל הארץ, מצפון ועד דרום. הגילאים - החל מחיילים וכלה בגמלאים, כאשר נראה שכהצעירים קצת יותר ביישנים, אבל אנחנו עובדים על זה .

ברוך הבא לפורום
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום