לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים אל הפורום שיעשיר לכם את שעות הפנאי.......

כאן תמצאו שפע הצעות ורעיונות מגוונים לבילוי.
החל מסיורים באתרים...ארוח ביתי...ירידים...שווקים ....סדנאות אמנים... וכלה בפסטיבלים...ערבי זמר...וארועים בחיק הטבע......

אני מקווה שהפורום ישמש בית לכל אוהבי ההנאות הקטנות מהן מורכבים חיינו, ויעשיר במידע את אוהבי הבילוי הלא שגרתי.

בואו הצטרפו אלינו......

שייט רומנטי?
24/11/09 13:57
4צפיות
לחברי הפורום שלום,
אני מעוניין לקחת את ילדיי להפלגה בים התיכון לכבוד יום הולדת של הבכור.
מישהו יצא פעם להפלגה כזו? האם זה שווה את הכסף?
מישהו יכול להגיד לי עם החברה הזאת טובה?
בתודה מראש,
אברהם.

כתובות אינטרנט מצורפות:
כל ספינות השייט הללו
26/11/09 09:41
5צפיות

מציעות לך הפלגה קצרצרה מול החוף .

תבדוק תחילה שהספינה לא מיושנת, שהבטוח  והרשיון תקף , קחו כיבוד ושתהיה לכם חגיגה נחמדת.

תודה!
26/11/09 09:45
תודה על העצה
הקרנה פרטית - איפה ?
24/11/09 15:58
14צפיות
יש מקומות שעורכים הקרנות פרטיות של סרטים (לא מצגות, סרטים רגילים אבל לא חדשים שמוקרנים כעת אלא ישנים , לפי בחירה )? בזמנו עשו את זה באוזן השלישית בת"א לדעתי כי אני זוכרת משהו
אני מחפשת בצפון
אשמח לעזרה
º
נסי לברר בקישור המצורף
26/11/09 09:37
2צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
דלית מהאח הגדול מגיעה ל אנשים
25/11/09 10:23
2צפיות

תפוז אנשים מציינת את יום המאבק הבילאומי באלימות נגד נשים.
מלדה שלהב - עו"ס, מנהלת את קו החירום הארצי למניעת אלימות במשפחה ולמען ילדים בסיכון, מנהלת פורום אלימות במשפחה בתפוז
תתארח בפורום שיחת נשים בנושא אלימות במשפחה בין השעות 16:00-18:00:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

דלית לאומי מגיעה להתארח!
הג'ינג'ית הלוהטת שצפו לה רומן סוער עם יוסף לא הספיקה לממש את הציפיות והייתה למודחת הראשונה מהווילה.
דלית תגיע לפורום האח הגדול בשעה 14:00 ותשיב לכל שאלותיכם!
הוסיפו לה את השאלה שלכם כבר עכשיו:

בין השעות 17:00-18:00 יתארח רס"ן זוהר כהן - רמ"ד טירונות בבי"ס לשריון בפורום מתגייסים ויענה לשאלות הגולשים בנושא הגיוס לחיל השריון, הטירונות ומסלול ההכשרה והשירות בחיל:

גוגול בורדלו מזמינה אתכם להופעה!
ענו על חידון בנושא הלהקה בפורום פאנק ואולי תהיו בין 10 הגולשים שיקבלו כרטיס זוגי להופעה של ההרכב!
אם חשבתם
26/11/09 09:50

שהפרחולה במאשקלון שברה שיאים בתכנית האב של האח הגדול, מבחינת חשיבה, כושר התבטאות, אלימות מילולית , והתנהגות ערסית  , הרי שיצא לי להציץ באחד הפרקים של התכנית הנוכחית , וטלפלא, לנ"ל יש שכפול כמעט גנטי בדמותה של פרחולה מהצפון שעולה על המקור

לא מתמכרת לזה יותר, ומצידי שתגיע לכאן "אשה אורחת" לצדד בתופעה של הנשים "האמיתיות"  אין ספק שההפקה חפשה ומצאה את הטיפוס הזה שיעורר ענין בגן החיות האנושי  שהתרכז שם.

אילו רק השקיעו את מליוני הש"ח ביצירת תכניות איכות , חיי החברה שלנו היו נראים אחרת.  

שייט ביאכטה
26/11/09 21:10
לפני עשר שנים יצאתי לשייט ביאכטה עם עוד ששה חברים לקפריסין. השייט הזה היה חווייה מאלפת אבל יש לזכור שהכלי קטן והצפיפות בו מרובה.
גם על הים קשה לסמוך והוא לא תמיד ים פלאטה. גם אנחנו עברנו חווייה לא מלבבת כאשר נקלענו לאחר כמה שעות מהיציאה מנמל הקישון בחיפה לסערה כאשר כל הסיפון נשטף במים וחלק מהחברים לא יכלו לסערה והקיאו את נשמתם, אך בסה"כ  אני ממליץ. היה כיף גדול.
מזמן לא כתבתי פה
23/11/09 11:37
2צפיות
אז רציתי לשטף תמונות של סתו
º
לשטף = לשתף
23/11/09 11:39
1צפיות
לשטף = לשתף
º
אותה שלכת מזווית אחרת
23/11/09 11:40
אותה שלכת מזווית אחרת
º
סתו
23/11/09 11:42
סתו
º
ציפורים נודדות
23/11/09 11:43
ציפורים נודדות
º
23/11/09 11:51
º
ירון, צילומים יפים
27/11/09 10:00
º
תודה
30/11/09 12:56
שלום רב שובך מארצות הקור|4|
23/11/09 21:31

תמונות יפות

מצפה שתביא  אלינו תמונות מושלגות....
גם אני מצפה
24/11/09 09:21
2צפיות
אבל השלג בושש לבוא השנה ......
הוא יורד אונמם בהרים עונת הסקי החלה אבל לא אצלינו ......
º
צילום מהשבוע של בלוט עץ אלון
24/11/09 05:45
צילום מהשבוע של בלוט עץ אלון
º
תודה על המחווה
24/11/09 09:18
º
שוקולד שרשור שלכת שאינה נופלת מהפריחה ביופי
29/11/09 13:27
4צפיות
שוקולד שרשור שלכת שאינה נופלת מהפריחה ביופי
º
עוד אחת בצהוב
29/11/09 13:28
עוד אחת בצהוב
מזמינה אתכם לשרשר תמונות בנושא
29/11/09 23:58

רעיון מקסים ותמונות יפות

חנוכה וקבלת ספר תורה
22/11/09 08:38
29צפיות
חנוכה וקבלת ספר תורה
ביום ששי חגגנו קבלת ספר תורה לבתי וכתתה בבית הכנסת.
נתבקשתי להביא עוגה. נפל הפור על מעמד הר סיני.

ומקבץ דברים מעניינים לחנוכה ובכלל בתחום היצירה באוכל.
שומשומיות בצורת לבבות. ממליצה לרחרח במתוק.נט - יש שם המון מאמרים נחמדים (גללו מטה בדפדפן ותראו את הקישורים למאמרים ומתכונים).
הדבר הבא שאני מתכננת לנסות הוא פיסול בבצק שוקולד. מצורף מתכון של מיה שטרן המדהימה מפורום שוקולד.
º
הילדים
22/11/09 08:39
4צפיות
הילדים
º
קלוז אפ על הדמויות למעלה
22/11/09 08:40
10צפיות
קלוז אפ על הדמויות למעלה
º
והילדה
22/11/09 08:41
3צפיות
והילדה
יצירה מתוקה לחנוכה
22/11/09 08:50
5צפיות
סופגניות מחייכות
יצירה משוקולד וקישוטים לעוגה בנושא חנוכה בעלון "מסיבה מתוקה" (בקישור מטה).
מהבלוג של נטעים פעילות להכנת נרות מבצק סוכר וגם הכנת סביבונים אכילים (מעוגיות) וגם סביבונים מבצק סוכר.
ויש גם רעיונות לקישוט סופגניות (סופגניות מחייכות) מבית מותק בוטיק סוכר (ללא הוראות, אני יכולה לתת הוראות אם צריך).
כתובות אינטרנט מצורפות:
והנה מדריך להכנת ורד מבצק שוקולד
22/11/09 08:56
מדריך בתמונות להכנת ורדים משוקולד, המדריך באנגלית, אבל התמונות אומרות הכל.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
מקסים מקסים מקסים
22/11/09 23:43
בצורה הזו, ישאירו את הבת שלך כיתה.
22/11/09 08:51
הם ירצו כל שנה עוגה מקסימה שכזו.
בשביל זה הבן שלי בכיתה א'...
22/11/09 09:04
בשנה הבאה יהיה בכיתה ב' ויהיה לי סיבוב נוסף. אין ספק שאצטרך להיות יצירתית לעשות לו משהו שווה גם כן!
º
קינאת ילדים מרבה יצירתיות,
22/11/09 09:14
מעדכנת - הפסדתי בתחרות
22/11/09 19:28
זאת שנקראת "תחרות צילום" אבל היא בעצם תחרות פופולריות.....
º
קבלי פרס נחומים
22/11/09 23:40
כתובות אינטרנט מצורפות:
חבל שאיכות הסרטון כה נמוכה
23/11/09 17:52
אז הנה משהו מגניב שהומלץ בפורום עוגות מעוצבות
ועוגת הקוביה ההונגרית פורסמה במתוק.נט, כולל הוראות מצולמות.
כתובות אינטרנט מצורפות:
שקיעה בנמל תל אביב לכל השואלים על הרומטיקה
21/11/09 19:14
7צפיות
שקיעה בנמל תל אביב לכל השואלים על הרומטיקה
היום בעת שתיית הקפה צולם לאורך שעה,
º
יותר מאוחר
21/11/09 19:15
5צפיות
יותר מאוחר
º
ממש לפני החשיכה
21/11/09 19:17
2צפיות
ממש לפני החשיכה
º
חשיכה
21/11/09 19:18
1צפיות
חשיכה
מרבית התל אביביים
22/11/09 23:46
1צפיות

התרגלו וזו שגרה של יום יום
צריך היה שיגיע ירושלמי עם מצלמה להבחין ביופי סביב

טיול לאורך קו התפר בירושלים באזור אבו תור
20/11/09 14:29
32צפיות

תחילת הסיור החלה בטיילת האן ,המהווה אחת מהטיילות בטיילת ארמון הנציב , כאשר מביטים מנקודת ההתחלה לפני הירידה לכוון מתחם מטה האו"ם ושואלים : מתי יואיל מטה האו"ם להתפנות ? על מנת להקים במקום את ביתו החדש של נשיא המדינה ,כי בעבר  המקום שהיה מאוכלס בידי הבריטים בתקופת שלטונם בארץ ,לאחר הפינוי יושב המקום בידי אנשי הצלב האדום שהוחלף לאנשי האו"ם ואשר הרכוש אינו רכושם אלא שייך לדעתם של הרבה אנשים  למדינת ישראל.

באזור טיילת ארמון הנציב מספר אנדרטאות של חללים יהודים אשר נפלו בתקופת מלחמת העצמאות מיחידות של הצבא שבדרך, בכניסה למתחם האו"ם מיד לאחר השער אנדרטת חללי האום כאשר השם הראשון המופיע הוא הרוזן ברדנדט השוודי, הזאב במסווה כבש בדעותיו כנגד היהודים והתיישבותם בארץ, ושחיו הסתיימו ברציחתו.

פריט נוסף מעניין במתחם האו"ם ,בית הקברות לכלבים הקיים מתקופת השלטון הבריטי בירושלים,הנקרא ארץ החיים. מקום מטופח ושמור במסורת  האירופית הלוואי עלינו .
הקדמה קטנה לסימוני קו התפר
20/11/09 14:30
2צפיות

קו התפר החל באזור רמת רחל דרך אבו תור מסביב לחומות העיר העתיקה לכוון מעבר מנדלבאום, ומשם לשכונת פגי , סנהדריה ,מסביב לקולוניה היא הנקראת הים מבשרת ציון.

את סימוני הגבול סימנו בעפרון הנקרא ציינו גרף המקביל שלנו כיום לעט לורד מספר שמונה. היות והקו שסומן על המפות היה רחב במציאות רוחבו היה 60-80 מטר תלוי בלחיצת היד ובחידוד העפרון.בנוסף נוצרה בעייה במקטעי הסימון אשר העט לא סימנה ,על כן היו שלושה שטחים בינינו לבין הכוחות האשמים הירדנים.

שלושה אזורי הפרדה היו בקו התפר העירוני:
שטח מפורז כמו הר הצופים והאוניברסיטה, שטח מטה האו"ם שבארמון הנציב.
שטח הפקר שבו לא ניתן לאף צד להתקרב אליו ממקטעי הצבע החסר.
קו גבול בין לאומי מוסכם.
כל זאת נעשה בדיונים מהירים בשנת 1948 ובאוקטובר 1949 נחתם הסכם הגבול וההפרדה,  הן מהצד הירדני קרי המלך ושליחו אטלל לבין המפקד הצבאי משה דיין שהחליף את שאלתיאל והמושל העירוני היהודי אליהו ומקבילו הירדני שוואקת, בתהליך זה שנקרא מבצע שמשון הוחלפו שטחים ולירושלים נפתחה דרך מסילת הרכבת לירושלים נתפנו שטחים באזור אורה ועמינדב .

פינוי שטחים אלו נעשו למורת רוחם של מדינות ערב שהכריזו שלא ייסוגו מאף שעל באזור ירושלים ,אי לכך החליטו הירדנים והישראלים על קרבות מדומים והשטחים שפונו למעשה נכבשו ביד הכוחות של שני הצדדים לאחר שפונו ,הלחץ לסיים את הסימון במהלך מוסכם עקב רצון של מספר מדינות להכריז על ירושלים לעיר מפורזת לכל הדתות ,מצב זה לחץ את בן גוריון שדחף ביחד עם הצד הירדני לסגור עסקה פנימית וגבול בין לאומי.

הסכם זה לא מנע את ירי הצלפים ,ובערך שילמנו כהרוג לחודש בידי מה שכונה הלגיונר המשוגע התורן.
המגורים ליד מוצבי הירדנים בשכונת אבו תור וממילא מתוארים בספרי דברי הימים,הילדים למדו מתי שומר מסוים שאהב כדור רגל מאפשר משחק  ללא תקרית ואפילו איסוף הכדור שעבר לצד השני ,אך בפעילות זאת איבדו מספר ילדים את רגליהם מהמוקשים שהונחו בין הגדרות,בימים של המשוגעים לא יצאו לשחק בחוץ,הילדים למדו לא להצביע לכוון לבל יפגע ויחולל הכבוד הממלכה האשמית כאשר המשוגע התורן יחשוב שהאצבע זקורה , צריך לזכור כי מצוקת המגורים לעיר המתרחבת משני צדדי הגבול הביאו לבנייה בשטחי ההפקר בהסכמה של ועדת שביתת הנשק, וקרבו את המגורים ביחד לטווחים של שלושה מטר וקצת יותר.
סיפורי אגדות ירושלמים לוועדת שביתת הנשק
20/11/09 14:34
3צפיות
סיפורי אגדות ירושלמים לוועדת שביתת הנשק
מילה על ועדת שביתת הנשק המשותפת שגרמה להרבה צרות והאשמות מגוחכות מהצד הירדני והטרדת מועצת הביטחון השכם וערב והנה מספר דוגמאות  :
חלק מהסיפורים מושרשים בהווי הירושלמי

משפחה שהחליטה להיות מודרנית ולבנות מבנה לשירותים בשכונת אבו תור ופניו לכוון הקו הירדני החלטה זאת שימשה לדיון ביום כיפור לאורך מספר ימים.

סיפור השיניים של הנזירה  התפרסם בעקבות צילום משותף שלה ושל אנשי שביתת הנשק הירדני הישראלי והאומניק, בעת החזרת האבדה שנפלו לה מעבר לגדר הגבול באזור שער יפו בעת מפגש עם חברה מעבר לגבול.

הלחימה הביולוגית כנגד הירדנים מעבר לגבול ,ששלחנו את תולעת תוואי התהלוכה המשמיד עצי אורן לאורך הגבול ,ישבו על המדוכה והחליטו לשלוח כשלושים איש שכללו מרססים,חבלנים לפינוי מוקשים אנשי רפואה  יערנים משני צדדי הגבול לריסוס כנגד התולעת.

באחד הימים נמלט שור מכוון הירדני באזור רמת רחל עבר את אבו תור ,עבר את שוק מחנה יהודה ,דהר לכוון בית מזמיל הלא היא שכונת קריית יובל , ירד לעמק מוצא עלה בהר ונכנס באזור מעלה החמישה בחזרה לשטח הירדני ומיד הואשמנו כי שלחנו שור משוגע לפגיעה בתושבים הירדנים ,לאחר הברור במועצת הביטחון זוכינו.

סיפור הדוב הוא ההזוי ביותר שהועלה במועצת הביטחון ,בגן החיות התנכי הישן בשכונת סנהדריה  היה כלוב לדב סורי ,משעמון אשר אחז בו פרץ לעצמו פתח בגדר ויצא בכל לילה לשוטט בשטח הירדני בבוקר היה חוזר לאוכל לכלוב ,כך נמשך העניין עד שהגיעה התלונה הירדנית כי אנחנו שולחים דובים לפגוע בתושבים הירדנים ,נערכה בדיקה ונתגלתה הפריצה.

עוד סיפורון ירושלמי : בשכונת ממילא ברחוב העמק הייתה חומה בסוף הרחוב שנבנה לאחר הפרעות בשנת 1939 ממצוקת הדיור עברו אותה מספר משפחות וחיו במבנים נטושים ממש מתחת לחומה תושבים אלו לא ספגו יריות כיוון שאז על חיילי הלגיון היה להיות חשופים בעת הנמכת קני הרובים למטה לכן ירו  הלגיונרים רק ירי ישיר אינפלדי לכוון ממילא.

סוד ירושלמי כמוס היה שבאזור מנזר האחיות סנט קלייר בשכונת אבו תור ,בקצה החומה של המנזר הייתה נקודה אשר ממנה היה ניתן לצפות ולראות את אזור הכותל בעיר העתיקה  ואני זוכר את עצמי בגיל 7 עומד וצופה לעיר העתיקה מהנקודה הסודית .
הסיור
20/11/09 14:37
1צפיות
הסיור
הסיור
המסלול החל בירידה לכוון מרפסת  התצפית .זיהוי והתמצאות בשכונות במתווים הגיאוגרפים ,אטרקציות ירושלמיות מפורסמות בואך לכוון ים המלח והעיר העתיקה.

בשביל מעל למרפסת פנינו מעל לגן השלום והמבנים שנבנו בו בשביל בכוון מזרחה כוון כללי תווי קו התפר בואך אבו תור.חזרנו מעט ולקחנו את המשעול מתחת לרחוב כספי עד לרחוב נעמי באבו תור תוך כדי עצירות בנקודות תצפית שונות,

המשכנו ברחוב הגחון לכוון רחוב צוריה בואך רחוב עובד רחוב עשאל אשר בו דרים ביחד מוסלמים ויהודים אשר הקימו לעצמם בתי מידות מפוארים אחד ממשנהו, בתים שנותרו מלפני שנת 1948 הושארו סימני כדורי הרובים והפגזים בבתים הקרובים לגבול והרחוקים יותר ככל שהיה קרוב יותר הפגיעות רבות יותר,בית בפינת הרחוב אשר  בחזיתו  גדלים עצי תפוזים ,פמלות ולימונים המניבים כמויות פרי, עד שהרהרתי האם הגיע הפרדס לירושלים ,וצידו האחר של המבנה מנוקב וקיר בטון סוכך עליו.

בסוף הרחוב יורדים בגרם מדרגות לכוון הסינמטק ,בית אות המוצר ומלון הר ציון אשר בעברו בית החולים לרפואת העין וממול גבעת התנך אשר קבלה את שמה מרעיונו של בן גוריון לבנות בית תנך עולמי על הגבעה.

בשער המזרחי מיד לאחר המלון נכנסנו לבקר במוזיאון הרכבל הסודי שפורסם עליו רק בשנת 1972. את סיפור המוזיאון בכתבה הבאה
פייטוש אני מקווה שיש לך פתק העדרות משכנע
21/11/09 14:56
1צפיות

אצלי מילה זו מילה, סחבתי את כל העלייה לקסטל חבילת שוקלדים  עבורך חבל"ז , הייתי בטוחה שתגיע אתמול וסו"ס נפגש
חיכיתי חיכתי ומי לא בא ? ....

מהספורים והתמונות שאתה מביא מעת לעת נראה לי שאצלך ירושלים לא נגמרת .כירושלמי אתה ודאי נהנה מכל פינה ותגלית בעיר ללא הפסקה.......אהבתי את סיפורי שביתת הנשק

טגיד...חשבת להוציא ספר?

תודה
התרוץ יופיע בכתבה על קריית ענבים בפגישת מחזור
21/11/09 19:33
התרוץ יופיע בכתבה על קריית ענבים בפגישת מחזור
בצעירותי חייתי גם בקריית ענבים ,לכבוד שנת השמונים למשק הוזמנתי לקבוצה של הגן והרחצה המשותפת ,לא ויתרתי על השוקולד באם נשאר לצערי התחייבות קודמת, אבל אני מזמין אותך למפגש בראשון לינואר בשעה 09:00 בסיור במוצא תחתית גם המשך מגורים בילדותי.

שני סיפורים חדשים בקרוב מוזיאון הרכבל בירושלים ,בית הקברות קריית ענבים וסיפורים מאחורי הקלעים מאלה שהטמינו ומשפחתם מוטמנת שם מרתק .

מעבר לזה אכלתי את הלב כי רציתי לפגוש את שותפי לפורום.

סיפורי על ירושלים רק החלו אבל גם על מקומות אחרים ואני בכלל יליד טבריה.

שולח עוגה שאני שומר הרבה זמן שנעשתה לפי סיפור דירה להשכיר ,יום הולדת השלישי לנכדה ,לפני שבוע נולדה נכדה השנייה ויש לי נכד בן חמש וחצי.

הכל פוסל בבצק סוכר הספיקה לכל הגן והיום הולדת שנערך  בבית
עוד אחת מקרוב
21/11/09 19:36
2צפיות
עוד אחת מקרוב
על הגג בארובה מקננות שתי חסידות ,שביל עדשים לכניסה ודמויות החיות על פי הסיפור חלק מאחורי הבית.

מעט פיצוי על האכזבה.
השתכנעתי
22/11/09 23:42

לשמור לך את השוקולד

העוגות מרשימות

יפה מאוד
27/11/09 10:24

יום הולדת 80 לסבא
21/11/09 02:36
12צפיות
שלום,
אני רוצה לשאול שאלה קצת רחבה מדי- ואני אנסה למקד כל הניתן.
אודה לעיצות/טיפים/הערות ממי שמכיר.

סבי חוגג השנה יום הולדת 80 במזל טוב.
סבא וסבתא רוצים לחגוג עם כל המשפחה בטיול משפחתי לחו"ל.
חשוב מאוד לסבתא שזה יהיה משהו כולל וקבוצתי. ז"א שלא יהיו יותר מדי פיצולים לקבוצות קטנות.

מדבור במשפחה מצומצמת של 14 איש.
היעד הוא אירופה.

היו כמה רעיונות -
*שבוע בברלין - סבתא קצת פחדה מבחינת התניידות כי סבא לא מטיב ללכת. הוא הולך אבל לא למרחקים ארוכים. היא פחדה שדווא בעיר אנחנו נתפצל בתחבורה ובכניסה לאתרים.

*השכרת וילה בטוסקנה ומשם לעשות סיורי כוכב עם רכבים (ואולי עם הדרכה בעברית) כטיול "כוכב" לאזור.

אני אישית קצת משוחד ופחות מעידף את האופציה השניה כי כבר בקרתי בטוסקנה.
אבל חשבתי אולי יש לאנשיםעוד רעיונות (אולי משהו בסגנון של וילה להשכרה בספרד או משהו) עם הפרמטרים הנתונים.

מדובר על תקופת יוני.

תודה מראש לכל עזרה
אולי כדאי לשאול את האדמורים
21/11/09 15:10
2צפיות

בפורומים שהקישור אליהם מצורף, שם יושבים  בעלי נסיון וידע  בתחום.

כל שאני יכולה לייעץ לך , שברלין נראת לי הכי מתאימה , גם מבחינת התוכן והעניין  ,וגם מבחינת יכולת הניידות של הסב.  לשכת התיירות שם תשמח לסייע בכל הקשור לנגישות בגיל הזה. ואם תשכירו רכב קטן לכל הקבוצה עם נהג , הרי שהוא יוכל להסיע ולהוריד אתכם קרוב לאתרים, להמתין ולאסוף אתכם. טיול דומה תוכלו לערוך בברצלונה ,  או רומא  למשל.  במרבית המוזיאונים ומבני הצבור יש מעליות וכסאות גלגלים למקרה הצורך.

עד מאה ועשרים לסבא וכל  הכבוד על הגבוש המשפחתי

כתובות אינטרנט מצורפות:
עזרה דחוף מתנה לחברה
19/11/09 21:34
5צפיות
אז ככה בלי לחפור יותר מדי
יש לחברה הכי טובה שלי יומולדת 17 ביום שלישי הזה וחשבתי לכבוד היומולדת שלה לעשות לה יום כיף לא חייב יום שלישי אפשר גם סוף שבוע
התקציב הוא בערך 400 שקל אני קונה עם חברה הקיצר רציתי לשאול אם יש לכם הצעות לאן לנסוע דרך אגב יש לנו אוטו ככה שזה לא בעיה
עכשיו היא ממש אוהבת הופעות בעיקר את שלום חנוך שלמה ארצי ואסף אבידן אנחנו גם אוהבות מאוד סושי
אני רוצה שזה יהיה יום שהיא לא תשכח משהו מיוחד
אם יש לכם הצעות גם למתנה זה יהיה נחמד היא גם כותבת שירים וספרים  :]
פלייז תעזרו לי :]
הצעה לשלושתכן בתחום ה 400 ש"ח
19/11/09 23:18
1צפיות

הצעתי למרכז את הבילוי למתחם דיזנגוף סנטר  בתל אביב, אבל  גם ניתן ליישם את הרעיון בכל קניון אחר

להכנס  עם החברה לחנות סטימצקי , לתת לה לבחור ספר  עפ"י טעמה . יש להם עכשיו מבצע מדליק קונים ספר מקבלים 2 מתנה.                                                                        =  70 ש"ח מקסימום.

ארוחה במסעדת הסושי  דיזנגוף 79 ליד הסנטר                   = 180 ש"ח

צפייה בסרט בבית קולנוע                                               = 105 ש"ח

אחרי הסרט , גלידה , קפה  ו 400 הש"ח מוצו עד תום באופן ששלושתכן העברתן כמה שעות של כייף יחדיו

תהנו ועד מאה ועשרים

בשעה טובה התחלנו סוף סוף
20/11/09 21:21
3צפיות
בשעה טובה התחלנו סוף סוף
את חגיגת מסיק הזיתים לשמן הפרטית שלנו, עם פסק הזמן שניתן לנו ע"י אלוהי הגשמים והחורף, כאשר האדמה הולכת ומתייבשת ואפשר לעלות עליה עם הטרקטור.
מסיק הזיתים מתבצע באמצעות מנערת הרתומה לטרקטור החובקת את גזע העץ ומנערת אותו בחזקה כדי שהזיתים ינתקו מענפי העץ ויפלו על היריעות המקיפות את העצים.
למראה הילדון האוטם את אזניו אתם יכולים להבין את עצמת הרעש ליד הטרקטור עם המנערת.
גשם של זיתים יורד על היריעה
20/11/09 21:26
2צפיות
גשם של זיתים יורד על היריעה
ומי שעומד קרוב יכול להיזכר בבר המצוה שלו עת עמד על הבמה בביהכ"נ תחת מטווח הסוכריות שנזרק עליו מעזרת הנשים לאחר הקריאה בתורה. חוץ מזה, לא נעים לחטוף איזה זית בעין.
את הזיתים על הרשתוות
20/11/09 21:35
1צפיות
את הזיתים על הרשתוות
אוספים לתוך הכף הצהובה ושופכים לתוך האמבטיה הגדולה אשר תילקח לאחר שתתמלא לבית הבד בואכה איכסאל
הזיתים נשפכים לתוך האמבטיה (גונדולה)
20/11/09 21:37
4צפיות
הזיתים נשפכים לתוך האמבטיה (גונדולה)
וסליחה על האצבע שנדחפה לה לתוך התמונה.
נוף אפייני מעמק יזרעאל המערבי
20/11/09 21:44
נוף אפייני מעמק יזרעאל המערבי
מחוץ לכרם הזיתים.
ברקע הגגות האדומים של ביה"ס "היובל" ברמת ישי. משמאל תל ריסים או כפי שנקרא בערבית תל א - ריש ובודדים עוד זוכרים או יודעים שבשנות השלושים התל נקרא גם "גבעת הרצל".
מברוק
21/11/09 10:42
1צפיות
שמח בשבילך, לפחות לך יהיה שמן בשפע.
לפני שבועיים נסענו לבית בד מול הכניסה לישוב אבירים.
החבר'ה ישבו משועממים וכששאלנו אם יש שמן, הצביע אחד על הבור אליו שופכים את הזיתים ובקול נכאים סיפר שהשנה לא נפל פנימה אפילו זית אחד לרפואה.
לפי העצים שלך, יש לי רושם שהמצב ישתנה בשבועות הקרובים.
תהנו מהשמן.
גם אצלנו אין סיבה לחגיגה
22/11/09 17:48
1צפיות
השנה יבולים נמוכים בכל הארץ וגם אצלנו. אם יום עסל ויום בסל השנה היא שנת הבסל.
תשמור לי בקבוק
21/11/09 14:50
1צפיות

יש לנו במזווה אוסף של  בקבוקי שמן זית שליקטנו  מכל מקום בו טיילנו לאחרונה כולל כרתים, אשמח לצרף גם את תוצרת הכרם שלך.

ב ה צ ל ח ה , תודה על התמונות  ושבוע טוב

אחד תתן לעזר כנגדך ממני
לעומת בית הבד באבירים
21/11/09 23:43
מהעקלים למיכל
בית הבד בכפר עראבה היה עמוס בעבודה , בשקי זיתים עמוסים שהמתינו בשקט שיוציאו להם את ה"מיץ", ובהמון מבקרים וקונים.
אני קניתי שם(לפני שלושה שבועות) מיכל של 19 ליטר שיספיק לי  כך אני מקווה לשנה.
בקצב הזה אני חוזר למקורות
22/11/09 09:13
1צפיות
בעבר קנינו בג'וליס ובפקיעין.
כנראה ששם יש ובשפע.
חברים (עם כאלה חברים מי צריך שונאים ?) קנו בשבת בג'וליס בלי להזהיר אותנו.
מחכה לנס חנוכה, אין לי טיפת שמן בבית.
רק תיזהרו כאשר אתם קונים שמן זית
22/11/09 17:45
5צפיות
חשוב מאד לקנות שמן זית כאשר אתם יודעים כיצד נמסקו הזיתים וכיצד נשמרו עד שהגיעו לשלב עצירת השמן.
זיתים שהוחזקו למעלה מיממה בתוך שקים מתחילים להתחמם וכתוצאה מכך לתסוס והתוצאה היא שהשמן הוא בעל חומציות גבוהה ולפעמים גם לא ראוי למאכל אדם.בכל מקרה כדאי לטעום קודם ולנסות להרגיש אם אין טעם וריח של עובש אם כי לא תמיד הלשון של טועם לא מיומן יכולה לחוש בהבדלי הטעמים.
שמור לך !
22/11/09 17:50
תקבלי אותו בטיול לעכו שיבוא עלינו לטובה במהרה בימינו.
º
23/11/09 21:34
חיימקה...
27/11/09 11:34

יש לך עוד רימונים?
טעמם עוד שמור בחיכנו

תודה על ההסבר... כשהנסיכה תחזור מבית ספר
אראה לה... פעם היא התעניינה בתהליך.

יש לך תמונה ברורה יותר של המכונה המנערת?

תודה לך גברת שוקו על הצטרפותך לטיול המוצלח...
20/11/09 20:02
4צפיות
תודה לך גברת שוקו על הצטרפותך לטיול המוצלח...
הפריחה...המיש מש...הרודיון...עין-הבר...וכל השאר.
חן חן אף לך רוני ,על הארגון הנפלא
21/11/09 16:21
חן חן אף לך רוני ,על הארגון הנפלא

השכם השכם בבוקר , מזתומרת השכם......באמצע הלילה ממש ארזנו שנווצים , תרמוס קפה , חיממנו פשטידה, חתכנו ירקות, כיסינו בפלסטיק נצמד את העוגה, בקיצקוץ לקחנו חצי דירה כולל  בגדים חמים , ועלינו בואכה  ירושלימה עיר קודשנו והבסיס לטיולנו לעבר מדבר יהודה , כאשר ההרודיון היה המוטיב המרכזי בטיול.

ירושלים שכונות רבות סביב לה. בדרך כלל סיימנו תמיד את הטיולים מקסימום בקניון מלחה, אבל אם תדרימו, תגלו ים שכונות חדשות  כבישים ומחלפים, שגורמים לאמריקאים  בזמן האחרון המון כאבי ראש , ולאבו מאזן לתלוש את השערות מייאוש על השלום המתרחק.

עברנו את  המחסום של בית סחור והאיש שלצידי זע על הכסא בחוסר נוחות , שיירת מכוניות של  מטיילים מהפורום של רוני
עשתה את דרכה לעבור  יום גדוש הרפתקות ואנחנו איתה. בדרך ישובים ערביים שאוזכרו בהקשרים לא משמחים בחדשות
אנחנו מבצעים מעקף מי רוצה אבן על השמשה?  ,

כל אחד מהמשתתפים , בקיא בידיעת הארץ, בעל ידע מעורר קנאה. עלתה על כולם גולשת שכינוייה סאקרה, שהייתי שנים  קוראת  בשקיקה את הסבריה ותאוריה בפורום המטיילים של תפוז. אני חושבת שאין תחום בידיעת הארץ ,בו היא איננה בקיאה. זואולוגיה, בוטניקה, ארכיאולוגיה .....מדהימה כבר אמרתי ? תראו לה תמונה של איזה תל בחארטה תנא היא כבר תדע את השנה בה התל נוסד, ואת שם הוריו של הקבלן שבצע את עבודות התשתית. האשה פשוט מלכה

תלכו שמה לפורום של רוני ותקראו בעצמכם. גם יתר התושבים שערקו לאחרונה מתפוז לפורום הנ"ל, תותחים כל אחד בתחומו, חבורה של מורעלי א"י, בקיאים בכל משעול מקום ותאריך.  והנה בוקר אחד כל הניקים הפכו לאנשים מקסימים, כייפים אתם בילינו יום מלא הנאה . נחשפנו למקומות חדשים , קבלנו הרצאה מענינת , והרחבנו אופקים.

בשבילי עפר הגענו לסוף העולם ימינה , אל  אחד מהאחזויות של הימין הקיצוני " מעלה רחבעם"

7 קראונים חבוטים  לחלקם צורפו חדרונים עשויים כפיסי עץ ויריעות בד , על קצה גבעה מול ואדי אבו מחארב  והר טרשים קרח כמאמר השיר. אמצע שום מקום, הרוח שורקת , דלת נטרקת , עזובה סביב.... גנדי בוודאי  מתהפך לו בקברו .

מחנים את הרכבים ויורדים לעבר הוואדי המשופע בפריחת חלמוניות  המכסות את המדרון. קודם לכן עצירה במערת רועים  המשמשת זולה לאחד המתיישבים שהשאיר במקום פינת קפה למבקשים להתבודד , וספר אורחים בו ניתן לרשום ככל העולה על הדעת למארח.

תנחשו  מה כתבתי לו .....

סבב הכרות עם כל האייקונים הנ"ל , ואני יורדת אט אט במורד הגבעה בין  סלעים ואבנים כאשר 2 זאטוטים מחכים לי לבד על הכביש השומם.........סנה בן החמש וחצי ואחותו דבש בת השלוש טיילו  בשטח יחפים ובקשו ממני מים....

- אנחנו ממעלה רחבעם שם למעלה , הקפיד היפיוף לציין , אנחנו לא מפחדים לטייל כאן לבד, אמא יודעת, ואם תחכו כאן היא תגיע עוד מעט למכור לכם עוגיות שהיא מכינה עכשיו........ את החלמוניות בוואדי  כבר ראו 3 פעמים, הם אינם הולכים לגן
וכייף להם....השארנו להם מים, מסטיקים, והתבוננתי בהם נדהמת איך עשו את הדרך יחפים במעלה ההר אל הזולה.

חוות "שדה בר" |
21/11/09 17:19
חוות "שדה בר"  |

אחרי שנפגשים מקרוב עם גרעין הפנאטים מקרב המתנחלים, ועם צאצאיהם ניתן רק להבין מדוע השלום רק מתרחק  והופך בדורנו לחלום  רחוק, ויותר מכך, כמה קשה יהיה להוריד בעתיד גם את 2 הזאטוטים האלו מהגגות או מהאחזויות הקיקייוניות הללו שחלקן נעשות מתחת לאפה של הממשלה , כי הרי את צינורות המים והחשמל לא הביאו חייזרים.

בואו לגליל כתבתי לו שם בזולה .....במקום להאחז בקרקע טרשית  בלב ליבה של אוכלוסיה עויינת , בואו תחזקו ותמלאו  את היישובים והמצפים בגליל  , את התעשייה החקלאות את בתי הילדים. הגליל נשמט מאתנו עוד כמה שנים הדמוגרפיה הערבית שם תעשה את שלה ואנחנו  עוד נשלם אגרת מעבר....

לא התחברתי לנופים שם, הכל נראה לי זר מנוכר , עויין....גבעות חשופות ללא עצים , אדמת סיד לבנה וכפרים ערביים בינות למאחזים מוקפים גדרות וצריחי שמירה.

לרגלי ההרודיון נכנסנו  לחוות "שדה בר" ,  מוסד חינוכי לנוער שנפלט ממסגרות חינוכיות בשל סיבות שונות. עבריינות,  קשיים במשפחה, עזיבה של חיי דת ועוד. המקום פועל כחווה חקלאית ומעניק בית חם ותמיכה לנערים המועסקים ולומדים במקום.

פיני, אחד המורים במקום ארח אותנו במרפסת  מחלבת העיזים המייצרת מוצרי גבינות ( מעולות) לטעימות, לתה צמחים,
ול"מזנון המיש-מש" כהגדרתה של סאקרה, שנפרש למלוא האורך מלא בכל טוב ידי המשתתפים.  מתן ואליה זוג נערים הגדלים במקום ענו על השאלות המסקרנות , והסתבר שתנאי המקום ושיטות הלימוד הביאו לעליה בשעורי הצלחת הבוגרים ושיקומם ברואים במקום בית שני ויש החוזרים אליו בתום השרות הצבאי.

מלבד הדיר, כרם הזיתים והמשתלה מייצרים במקום  עבור חברה ישראלית, גלילי גפת להסקה , משאריות הזית המסופקים להם מבתי הבד.על הפטנט  האקולוגי תוכלו לקרוא בקישור המצורף. מומלץ לבעלי קמינים ולאלו האוהבים לבשל בפויקה בטבע.וכן על אופי החווה ומפעלה החינוכי, על אף כל הסמטוכה שנקשרה בשמם בעת שכיהן מנהלה הקודם. ( הסקרנים יציצו בויקפדיה)

כתובות אינטרנט מצורפות:
מונומנט מרשים
21/11/09 18:14
מונומנט מרשים

קשה לפספס את ההר שצורתו חרוט קטום העומד בדרך מירושלים לתקוע . הרודיון נקראת על שמו של המלך הורדוס, שבנה במקום בין השנים 23 - 15 לפנה"ס ארמון מפואר ששמש לו בעיקר כבית קיט ,ההר הוא ברובו מלאכותי: בחלקו העליון נבנו חומות וארבעה מגדלים שכוסו מאוחר יותר בעפר. ולמרגלות ההר שרידי עיר גדולה ששמשה את נותני השרות .

חפירות שנערכו במקום מאז 1972 חשפו  מפעל בנייה אדיר של שליט  מגלומן  הכולל מבנים כגון תאטרון , בית מרחץ  ועוד ולפי קביעתו של מנהל  החפירות במקום הפרופ' אהוד נצר גם את קברו  של הורדוס , שהתגלה במקום לאחר 30 שנות חפירה. וגילויו פתר את אחת התעלומות הגדולות של עולם הארכיאולוגיה.

את המים לניהול החיים  באתר  המדברי ,הובילה אמת מים שאספה את מימיה מבריכות שלמה. באתר  נבנו בורות מים רבים לאספקת מים סדירה לארמון וליושביו, וכן מערכת גדולה של בריכות אגירה חשופות, מרביתן בהרודיון תחתית.

לאחר מותו של הורדוס , ו לאחר שנחרבו המקדש וירושלים נשארו מורדים יהודים שהתבצרו במספר מקומות כדוגמת מצדה  כאן החזיקו מעמד המורדים כנראה עד שנת 71 לספירה ולא ידוע במדוייק האם נכנעו או נטשו את המקום. המחילות המרשימות בהר  נחצבו בתקופה  ימי מרד בר כוכבא.

מלבד השרידים הארכיאולוגים שנמצא כאן יחד עם המחילות המעידים על תקופת מרד בר כוכבא, במדבר יהודה נמצאה כתובת באחת ממגילות מדבר יהודה ובה נכתב "שמעון בר כוכבא אשר בהרודיס (הרודיון).

ישבנו למרגלות התל, העיר התחתית שעמודיה שוחזרו פרושה היתה מולנו וקבלנו הרצאה מאלפת  על תולדות המקום, על האיש שהשאיר חותמו על ארץ ישראל כולה באותן שנים, על משפחת הורדוס  ועל סודו של ההרודיון.

השעון סימן לנו שהשבת בפתח, ע"כ ויתרנו על העלייה אל ההר , נפרדנו מהקבוצה והבטחנו לשוב בהזדמנות ראשונה על מנת להתרשם מקרוב.

לכולכם שבוע טוב
ולרוני התודה

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
19/11/09 17:46
3צפיות
תה ואורז יש בסין
19/11/09 17:21
1צפיות
ובארצנו יש חמסין

קישור
ובארץ המובטחת יש עוגות
19/11/09 17:45
1צפיות

מצאתי כתבה טעימה ומפתה מתאימה לסוף השבוע שהתחיל ברגעים אלו

תרבחו ותסעדו

כתובות אינטרנט מצורפות:
האשה אלופה אין ספק
19/11/09 18:19

בלוג מושקע
מומלץ למועדפים!
כתובות אינטרנט מצורפות:
הרצאה של מאיר שליו
19/11/09 08:03
2צפיות
שלום לכולם

רציתי לדעת איפה אפשר לברר עם למאיר שליו יש סיבוב הרצאות בעקבות היציאה של ספרו החדש?

תודה מראש
º
תבררי בהוצאת הספרים
19/11/09 17:49
4צפיות
הזמנה לפורום "מתמודדים עם החיים"
21/11/09 08:55

שמי שירי, ואני מנהלת פורום "מתמודדים עם החיים".
הפורום הנו פורום תמיכה פילוסופי, שמדבר על החיים, על סיטואצות שפוגשים בדרך, וכל מיני שאלות על עצמנו, על הסובבים אותנו ועל התמודדויות שונות שלנו ושלהם.

מזמינה אותכם לבית מחבק ואוהב, תומך ואיכפתי ממש פה קרוב בפרדס (לא תצטרכו ללכת הרבה):
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

נתראה בפורום "מתמודדים עם החיים", ו להנהלת הפורום על אישור פרסום ההודעה .
למה בראד פיט עזב את ג'ניפר אניסטון
21/11/09 15:22

צ'מעו , השחקנית הזו חתיכת צנונית |1||1||1|

אחרי צפייה בסרטה האחרון "אהבה בהפתעה" , הבנתי למה הוא ערק לזרועותיה של האנג'לינה.

הסרט בכיכובו של אהרון ארקרהט ההורס , מספר על אדם ששכל את רעיתו בנסיבות טרגיות , והוא מפיץ את משנתו בסדנאות שהוא עורך לאנשים במצבים דומים ,משכנע אותם לשנות חשיבה ולצאת מהדכאון לעבר חיים והתחלות חדשות.
אניסטון שוזרת פרחים במלון בו הוא מתארח , אמורה לעזור לו , כיוון שהוא עצמו  עדיין לא התמודד עם הכאב הפרטי שלו
ומחלק סיסמאות ממקום תאורטי.

אז קודמכול המלצה שלי תחסכו את הכסף ואל תלכו לסרט  הזה.  האניסטון הזו יותר ממצ'עממת , הבצוע היבש שלה
הרדים אותי בכמה מהפרקים , שום סקסיות , שפת גוף קפואה, מבטים כנ"ל .......איזה פקשוש של נושא..... וכמה חבל.

הנאות לסוף שבוע מלבד
19/11/09 00:48
6צפיות

טיול מודרך בעין הוד. סיור מלווה בתמונות ובצילומים מארכיון כפר האמנים עין הוד וסביבתו. הסיור יתחיל בתצפית מחרבת כרתא, מעבר בגלריות וסמטאות הכפר. הדרכה בבית גרטרוד קראוס, ביקור במטבח של אמנית מתושבות הכפר וסיום במוזיאון תיבות נגינה.

מתי: שישי, 20 בנובמבר

מחיר: 185 שקלים

לפרטים: 02-9935133

חגיגות הבוז'ולה ביקב יפתחאל אלון הגליל

יקב יפתחאל, במושב אלון הגליל, יקיים את חגיגות הבוז'ולה להשקת יין סנג'ובזה צעיר מעונת הבציר 2009. האירוע יתקיים בבית העץ העתיק הסמוך ליקב שמשמש כמרכז המבקרים. האירוע יכלול סיור ביקב.

מתי: שבת, 21 בנובמבר, 14:00-10:00

מחיר: ללא תשלום

לפרטים:  052-2824644 www.yfw.co.il

המוזיאון לתולדות גדרה והבילויים מארח סדרת קונצרטים בניהולה האמנותי ועריכתה של מיכל אוקון. הסדרה תכלול ארבעה מפגשים קאמריים: קול הבארוק, קול הקלאסיקה, קול הנשים וקול הרומנטיקה.

מתי: חמישי, 19 בנובמבר

מחיר: 110 שקלים

לפרטים: 08-8593316

אבו גוש ועין ראפה

טיול מודרך בנושא האיסלם באבו גוש ועין ראפה. סיור בכפר אבו גוש, בגרעין העתיק של הכפר, בבית הקברות ובכפר עין ראפה. הטיול יסתיים בעליה למסרק שם יסופר על נושא העלייה לרגל לקברי קדושים.

מחיר: 85 שקלים

מבשרי גשם וצמחי סְפַר

טיול בגוש עציון לחובבי בוטניקה. הטיול יפתח בפריחת סתווניות ירושלים במר אליאס ומשם למדבר תקוע. מעבר באזור נוקדים והרודיון ורכס הכנוב. הטיול יסתיים בכרמי צור שם תיערך תצפית על פריחת חלמוניות.

מחיר: בתשלום

היכרות עם בעלי כנף

טיול מודרך להרי יהודה, לחובבי צפרות. טיול באזורי חורש טבעי ובאזורים הסובבים מקומות יישוב והיכרות עם העופות הסובבים אותנו.

מחיר: 85 שקלים

קונטקט בתנועה

סדנת קונטקט בתנועה מחזורית תתקיים בכפר אמנות אקולוגי ורטיגו, שבקיבוץ נתיב הל"ה. נושא הסדנא הינו יסוד האוויר והיא תתמקד בהרחבת יכולת הנשימה דרך עבודת הגוף והתנועה, פתיחה ועוררות "ששת החושים" ושחרור היכולת הקולית.

מתי: שישי- שבת, 21-20 בנובמבר

מחיר: 460 שקלים

לפרטים: 02-9900235

מסיק בקניון

פסטיבל ראשית המסיק בקניון שבעת הכוכבים. הפסטיבל מארח יצרני שמן זית מכל רחבי הארץ לצד יצרני מוצרי קוסמטיקה טבעיים. יתקיימו פעילויות בנושא שמן הזית, סדנת כבישת זיתים, סדנת בישול לילדים, טעימות שמן זית, הסברים על תהליך הפקת שמן זית וההבדלים בין הזנים השונים.

מתי: חמישי - שבת, 21-19 בנובמבר

לפרטים: www.7star.co.il

אל ריכוז החלמוניות הגדול בארץ

סיור בגן לאומי הרודיון, בעקבות פריחת החלמוניות. הסיור יעבור ליד היישוב מעלה רחבעם ויכלול תצפית להרודיון מטיילת ארמון הנציב בירושלים, ביקור בגן לאומי הרודיון מקום קברו של המלך הורדוס.

מתי: שישי-שבת, 21-20 בנובמבר

לפרטים: 3639*  

נשים פטריות ומוזיקה...
19/11/09 00:50
2צפיות
סיור בעקבות נשים שהעזו
סיור ומפגש עם נשים שהעזו לשנות חייהן. הסיור יתחיל בחוות עיזים ליד הישוב נטף, בה מתקיים פרויקט אקולוגי, ימשיך למפגש עם דליה הימלפרב שהפכה מאמנית לגבנית, ולמפגש עם אישה שבחרה לעזוב את חיי השפע ולחיות במערה. הסיור יסתיים במפגש עם אישה ערבייה בכפר אבו גוש.
מתי: שבת, 21 בנובמבר
לפרטים: 641868202- (בהרשמה מראש)

לגעת במוזיקה

פסטיבל קונצרטים והופעות ג'אז, שבת בצהריים, במנזר בית ג'מאל.  יפתח בשעה 12:30 במופע "אמנות הווקל" עם ורוניקה גרייס, זמרת מצו סופרן. לאחר מכן בשעה 14:30 מופע ג'אז עם שלושה אומנים: יובל טבצ'ניק, אריק נייסברג ואמיר ברסלר.

מתי: שבת, 21 בנובמבר, 12:00

מחיר: 70 שקלים

לפרטים: 054-4744799

כפטריות אחרי הגשם

סיור בחורש המפותח של שמורת יער אום ריחן בשומרון. הסיור יחל בתצפית מבית היערן לכיוון אזור השומרון ומישור החוף, ימשיך בסיור ביער תוך חיפוש אחר פטריות ולסיום תצפית על גדר ההפרדה שליד הישוב ריחן.

מתי: שישי, 27 בנובמבר

עיר בלי קונספציה ....
19/11/09 00:54
תערוכה חדשה, מוטיב האבטיח באמנות הישראלית, במוזיאון בית ראובן, תל אביב.

מתי: נובמבר

לפרטים: 03-5255961

דבקה פנטזיה

מופע שהוא חיבור 12 נגנים ישראלים המגיעים מכל העולם ומנגנים שירים עבריים בעיבודים יוצאי-דופן: רביעייה קאמרית, כלי נשיפה אקזוטיים, פארקשניסטים, נגני ג'אז וזמרים. המופע הוא מפגש מוסיקלי עם המקורות המקומיים מתוכם צמח הזמר העברי.

שלישי, 24 בנובמבר, 22:00 זאפה הרצליה

רביעי, 25 בנובמבר, 21:00 צוותא תל אביב

חלוצים וחלוצות            

סיור העוסק בחלוצים וחלוצות בראשית תקופת המנדט הבריטי.  הסיור יחל בבית ביאליק, משם יעבור לכיכר מגן דוד וימשיך לרחוב הס לכיוון ביתו של הצייר גליקסברג ויסתיים בכיכר מוגרבי עם תצפית לים.

לפרטים: 03-5100337

עיר קטנה ואנשים בה מעט

טיול נוסטלגי  על ימיה הראשונים של תל אביב על פי ספרו של נחום גוטמן. הסיור יחל בעבודת הפסיפס הגדולה של האמן במבואה המערבית של "מגדל שלום". משם ימשיך לרחובות תל אביב הקטנה ויספר את סיפוריו של נחום גוטמן על ראשיתה של אחוזת בית, כעיר קטנה של אנשים גדולים ומיוחדים אותם מתאר נחום גוטמן בעין אוהבת.

מפנסיונים למלונות בוטיק

סיור היוצא בעקבות שתי תופעות בחיי העיר תל אביב: פנסיונים שהוקמו בתל אביב בעשור הראשון והשני לקיומה ומלונות הבוטיק שהוקמו בשנים האחרונות. הסיור יעמוד על התופעה יעבור בין מלונות בוטיק שהוקמו בבתים לשימור ונותנים מענה לתיירות העכשווית.

סיפורי בתים

שמואל וילסון עלה לתל אביב מאמריקה ב- 1909 והחל לבנות בתל אביב בשיטות חדשניות. הסיור יעבור בין המבנים שבנה, ויספר את סיפור הבתים והמשפחות מן הימים הראשונים של העיר. הסיור יעבור בשדרות רוטשילד, רחוב הרצל, בית סימון, רחוב לילינבלום, רחוב יהודה הלוי ורחוב קלישר.

יוצאים במחול

הכוריאוגרף והמנהל האמנותי גברי לוי ולהקת המחול "שלום" מציגים את מופע הבכורה "ארצנו הקטנטונת", בהיכל התרבות בתל אביב. המופע החדש כולל 40 רקדנים, 20 נגנים ו-4 זמרות ומציג 4 יצירות חדשות של פולקלור, עדות והווי אתני. היצירות שיוצגו במופע הן: בוסתן ספרדי, ריקודי עדות, ברוח הגבעתרון וחזרה למקורות.

מתי: רביעי, 30 בדצמבר

ג'וטו במוזיאון ארץ ישראל

במוזיאון ארץ ישראל יוצג דגם יצירת המופת של האמן האיטלקי ג'וטו, מגדולי הציירים וממבשרי אמנות הרנסנס, שעיטר לפני כ-700 שנה את קירות "קפלה ארנה" בפדובה במחזור ציורי קיר מרהיבים. מחזור הציורים נחשב לאחד מאוצרות האמנות הגדולים והחשובים בעולם ולפסגת יצירתו של ג'וטו.  בתערוכה ניתן לצפות בהעתקי מחזור הציורים מן המסורת הכנסייתית הנוצרית.

מתי: נובמבר

כ"ט בנובמבר בצלילים

קונצרט לציון כ"ט בנובמבר בבית התפוצות מארח את הצ'לנית כריסטינה רייקו, הפסנתרן ג'ון נובצ'ק והכנר איתי שפירא. מוקד הקונצרט יהיה יצירתו של דבוז'אק, המלחין הצ'כי הנודע אשר היגר לארצות הברית.

מתי: ראשון, 29 בנובמבר, 20:00

לפרטים: 03-7457880

ורק ירושלים 02 ....
19/11/09 01:08
3צפיות
מוסיקת עולם

בחצר סרגיי יתקיים מופע של מוסיקה עממית ומוסיקת עולם. וגם אלישע אבשלום בשריקה אמנותית, חלילים ושירה, אלכס רוזנברג באקורדיון, יוסי לוי בגיטרות ואיתן רייך בקונטרבאס.

מתי: חמישי, 19 בנובמבר

מחיר: 45-35 שקלים

לפרטים: 6252357 - 02                                                                                                

ערב ירושלמי

סיור ערב בירושלים. סיור בסמטאות החבויות בלב העיר משכונת אבן ישראל ועד לזיכרון טוביה. הסברים על הווי השכונה ואנשיה.

מתי: חמישי, 20 בנובמבר

מחיר: 30 שקלים

סיור וקפה

סיור מודרך מימי ממילא של המאה ה-19 ועד לממילא המודרנית. הסיור מתחיל בתצפית ממגדל פצאל, ממשיך אל שער יפו, עובר בתוואי הגבול שחצה את שכונת ממילא ובאתרים המספרים את סיפורה של השכונה. קפה ועוגה באלרוב-שדרות ממילא בסיום.

מתי: שישי, 20 בנובמבר, 11:00

מחיר: 55 שקלים

לפרטים: 02-6265347 (בהרשמה מראש)

על חומותיך

סיור מודרך בחומת ירושלים. הסיור יעבור מכיכר צהל,  דרך שער יפו ושער ציון ועד לשער האשפות. משך הסיור: שלוש שעות.

מתי: שישי, 20 בנובמבר, 10:00

לפרטים:   02-5398855(בהרשמה מראש)

סיפורי עבר

סיור מודרך למבוגרים ברחוב הנביאים, ירושלים. הסיור יעבור ברחובות הנביאים, אתיופיה וסביבתם ויספר את סיפורם של אליעזר בן יהודה, בנו איתמר, המשוררת רחל,  טיכו,  כגן ופייגנבאום.

מתי: שישי, 20 בנובמבר, 10:00

לפרטים: 02-6252357 (בהרשמה מראש)

מסיירים עם פלמ"חניקים

סיור מודרך למשפחות ברובע היהודי, ירושלים. הסיור יחל בשער ציון בהדרכת אנשי פלמ"ח, ימשיך אל סמטאות הרובע שם בליווי הסברים על שלבי נפילתו בידי הלגיון הירדני. הסיור יכלול כניסה למוזיאון "לבד על החומה" המציג צילומים נדירים מיום נפילת הרובע היהודי.

מתי: שישי, 20 בנובמבר, 10:30
מחיר: 35 שקלים למבוגר, 25 שקלים לילד
לפרטים: 626590202- (בהרשמה מראש)

סן סימון בקטמון

סיורים רגליים בשכונת קטמון, ירושלים. הסיור יעבור מכיכר ספרא, אל רחוב הפלמ"ח ומנזר סן סימון ויספר את סיפורה של השכונה בתקופת מלחמת העצמאות.

מתי: שבת, 21 בנובמבר, 10:00

לפרטים: 02-5314600 (בהרשמה מראש)

גינון קהילתי

כנס שני לגינון קהילתי בישראל יתקיים במכללה האקדמית לחינוך על שם דוד ילין בירושלים. הכנס נותן במה לפעילים ולגופים השותפים בגינון בגינות קהילתיות ויוצר מפגש בין תושבים, נציגי רשויות וארגוני החברה האזרחית. הרצאות ופאנל מליאה, מרחב ציבורי למפגשים, מצגות ודוכני מידע, סדנאות לימוד, מפגש פעילים מונחה וסיור לגינה קהילתית.

מתי: שלישי, 24 בנובמבר, 9:00

לפרטים: 02-6252357

שוב יוצא הזמר

סדרת המשך לערבי הזמר במרכז למורשת בגין בירושלים. מופעים המוקדשים ליצירתם של משוררים ומלחינים מתרבות הזמר של השפה העברית. שילוב של שירה בצוותא עם הסיפורים שמאחורי השירים, מצגות צילומים היסטוריים וקטעי סרטים קצרים ונדירים.

מתי: שלישי, 24 בנובמבר

מחיר: 40 שקלים

לפרטים: 565202002 -

המוח והאשליות
ג'ודית דרמונט מקיימת במוזיאון חצר הישוב הישן מופע אמנות דיגיטאלית, JUNCTION, במסגרת פסטיבל חמשושולים. דרמונט, אמנית פלסטית צרפתייה, תציג במוזיאון תערוכה בנושא המוח, אשליות, ותפיסה. ההצגה משלבת בין וידאו ארט פואטי ודימוי מדעי של המוח, יחד עם פרשנות יצירתית של חלומות.  

מתי: חמישי, 26 בנובמבר, 22:00, 23:30 ו-1:00

לפרטים: 627631902 -

מוזיאון פתוח בלילה

במסגרת פסטיבל "חמשושלים" מוזיאון חצר הישוב הישן יפתח לקהל ללא תשלום בשעות 20:30-23:00 ויקיים הדרכה בתערוכות, סדנת פיוט "שירת הבקשות" עם הפייטן רוני איש רן וסיור באתרי הרובע היהודי (הסדנה והסיור מותנים בהרשמה מראש).

מתי: חמישי, 26 בנובמבר

לפרטים: 6276319- 02  

נפגשים במצודה

סדרת מפגשים במוזיאון מגדל דוד בנושאי קולנוע, מוסיקה, הומור ואמנות. המפגשים כוללים צפייה בסרטים, קונצרט מוסיקלי או שיחה עם יוצר וסיור ברוח נושא המפגש. ב- 27 בנובמבר מפגש בנושא הסרט "קילומטר מרובע אחד" וסיור מודרך בין סמטאות העיר העתיקה.  

מתי: שישי, 27 בנובמבר, 11:00

מחיר: 70-60 שקלים

לפרטים: 6265333- 02

"חמשושלים' 2009

שלושה סופי שבוע של תרבות, תיירות ואמנות במרכז העיר ובעיר העתיקה, ירושלים. סיורים בעיר העתיקה ובאזורים נבחרים, הופעות מוזיקה, תיאטרון ואמנות רב תחומית, שווקי אמנים ומעצבים ססגוניים, פעילויות לצעירים ולסטודנטים בשעות הלילה, מוזיאוני העיר יפתחו שעריהם בחינם, חבילות לינה מוזלות ללנים בבתי המלון בירושלים.
מתי: חמישי - שבת, החל מ- 26 בנובמבר ועד 12 בדצמבר
מחיר: ללא תשלום או בתשלום סמלי
לפרטים: 02-5314600

במיוחד לדרומי ..
19/11/09 01:12
סופשבוע של מוסיקה, סיורים ונופים בעין-גדי resort. טיול בוקר בשבילי השמורה, סיור ב"ערוגות הבושם", טיפולי ווטסו בים המלח ושתי הופעות, כחלק מסדרת המופעים: "מוסיקה ישראלית מתחת לבאובב", של סי היימן (חמישי) וקורין אלאל (שישי). כניסה חופשית לחמי עין-גדי sea or spa במהלך סוף השבוע.

מתי: חמישי - שבת, 21-19 בנובמבר

מחיר: 2370-1720 שקלים, שני לילות לזוג

לפרטים: 1-800-2233-20

הצצה מ"החלון"

טיול במדבר יהודה אל "החלון" שנמצא בקצהו של "הקניון היבש" בנחל דוד. בנקודה זו  ניתן לצפות על נווה המדבר ועל ים המלח. המסלול כולל עלייה תלולה, טיפוס במדרגות סלע וסולמות ומסתיים בחלקו הרטוב של הנחל, מים זורמים ובריכות שכשוך.

חיות ותצפיות

סיור מודרך למשפחות בגן לאומי עין עבדת. הסיור יעבור בקניון הנחל, יכלול התבוננות בבעלי החיים שבגדת הנחל ותצפית מקברו של דוד בן גוריון אל בקעת צין.  

לפרטים: 03-6388688  

טיול צפרות למשפחות בשפלת יהודה. הטיול יעבור במאגרי המים שבשפלת יהודה, שם נמצאים ריכוזי הברווזים הגדולים בארץ, ויכלול מפגש עם עופות מים, דורסים, ציפורי שיר וברווזים, ביניהם גם ברווז 'צחראש' - ברווז נדיר המצוי בסכנת הכחדה.

יורדים מהפסגה

סיור מודרך לגילאי 18 ומעלה בשמורת הר מירון. הסיור ירד מפסגת הר מירון אל בית הכנסת העתיק תוך עצירה לתצפיות נוף בסביבה.

יושבים על הגדר

סיור מודרך לגילאי 18 ומעלה לאורך קו התפר בירושלים. ד"ר אמיר חשין, מומחה לנושא הערבי ישראלי, ידריך את הסיור שיעבור לאורך קו התפר ויכלול תצפית על העיר משכונת גילה ועד הר הצופים. הסיור יסקור את התמורות שחלו בעיר בעקבות גדר ההפרדה.

ארוחת ערב בשטח

טיול סופשבוע לגילאי 18 ומעלה באווירה מדברית, בנחל משמר ובנחל חבר. הטיול יעבור בנקיק של נחל משמר, מעיין עין משמר, מערת המטמון, גבי חבר ומעלה צרויה. לינת לילה בחניון הר חולד והכנת ארוחת ערב בשטח.

מתי: שישי-שבת, 21-20 בנובמבר

פנויים לאתגר

סיור מודרך לפנויים - פנויות (גילאי 45-25) בצפון בקעת הירדן. הסיור יעבור בנחל פיראן ונחל תלכיד, שני קניונים אתגריים שיש להיעזר ביתדות בכדי לחצות אותם. ירידה במדרגות סלע גבוהות אל מול הרי השומרון ועבר הירדן.

הזקן והנגב

ביום השנה למותו של דוד בן גוריון יערך טיול בנגב המערבי שיתמקד בנושא המים. סקירה על הקשיים בהעברת המים אל הנגב מראשית ההתיישבות באזור ועד היום. הטיול יתחיל בתחנת "שמחה" של חברת מקורות, משם ימשיך למוזיאון המים והביטחון בקיבוץ נירעם, לבארי הישנה ולמאגרי נחל הבשור. משך הטיול כעשר שעות.

מתי: שני, 23 בנובמבר, 7:00

מחיר: 140 שקלים

לפרטים: 1-800-350-550

º
לךאבל אני בבית עד סוף החודש
19/11/09 10:14
בואו בהמוניכם...
19/11/09 00:37
2צפיות

קבלת שבת עם משה להב והטיש הגדול , בשירי א"י סוחפים ומזנון עשיר  תערך בשישי הקרוב החל מהשעה 16.00
בקפה תל אביב, רח' מנחם בגין 176 ( סמוך לתחנת חברת החשמל בתחנה המרכזית  הישנה ) .

כדאי להזמין מקום מראש אצל מוטי , ותציינו שהגעתם מהפורום.

לחובבי הזמר העברי מומלץ
כל בשלני הפורום - זקוקה לעצתכם
17/11/09 19:56
3צפיות
הזמנתי חברים לבראנץ' בשבת. תנו לי ברעיונות
מה מכינים?

תודה
איילה
מניחה שבראנץ חלבי
17/11/09 22:19
1צפיות
אז
לחמים טובים
גבינות משובחות
סלט קצוץ, סלט חסה
קיש, פשטידה, חביתות, שקשוקה, פנקייק
מאפים מתוקים, פירות

אני מכינה פשטידות בכלים של מאפינס יוצא מגניב, יש לי מתכון לפשטידת ירקות שאפשר להכין מראש ולחמם ברגע האחרון אפילו במיקרו, אם את רוצה תגידי.
פשפשית, אפשר בבקשה
17/11/09 22:34
1צפיות
מתכון לפשטידת ירקות? וכשאת כותבת קיש - למה את מתכוונת? מתכון בבקשה.

תודה איילה
פשטידה
18/11/09 08:24
1צפיות
פשטידה בכמה וריאציות - דניאלה

הנה פשטידת בצל מהירה וטעימה בטירוף, עם שלל גיוונים בסוף:
חצי ק"ג בצל  (4 בצלים בינוניים)
שמן זית לטיגון
2 ביצים
חצי כוס קמח תופח
חצי כוס שמן
חצי כוס חלב/נוזל אחר כלשהו
מלח ופלפל

מטגנים את הבצל בשמן זית עד שהוא מזהיב.
מערבבים בקערה את כל החומרים פרט לבצל, עד שנוצרת בלילה אחידה. מוסיפים את הבצל, מתבלים בנדיבות, מערבבים שוב. מעבירים לתבנית מלבנית לא גדולה מדי או לתבנית עגולה בקוטר 24 ס"מ (או לשקעי מאפינס).
אופים כ40 דקות בתנור שחומם מראש לחום בינוני.

גיוונים: אפשר להוסיף 50 ג' גבינה צהובה טובה מגוררת מלמעלה בסוף האפיה.

אפשר להמיר את הבצל באיזה ירק שאת רוצה. אני מקפידה שיהיה בפנים 100 ג' בצל מטוגן בכל מקרה, ועל זה מוסיפה 400 ג' ירקות כלשהם: בטטות, גזר, תירס, דלעת, תפו"א, קישואים ןשילובי ירקות שונים.
ולגבי הקיש
18/11/09 08:26
1צפיות
אני משתמשת בספרים.
יש בספר של רות סירקיס במטבח בהנאה ויש בספרים של אהרוני.
בטוחה שיש ברשת.
בעקרון מדובר בבצק פריך (ההבדל בין הבצקים זניח, ויש שפע מתכונים ברשת). מעל יש מלית ורביכה.
מלית - ירקות מאודים בדרך כלל, בצל, או פלפלים, או קישואים וכו' תלוי ברצון ובעונה.
רביכה - אני מעדיפה את של רות סירקיס שזה ביצים+חלב ולא את אלו עם השמנת (אם כבר בצק עם חמאה אז נוותר על השמנת).
מותר להשתתף גם ?
17/11/09 22:34
1צפיות
לא בבראנץ ברעיונות

מטורטיות ממולאות, תחתכי לעגולים כמו סושי
סושי כמובןןןןן
פלפל ממולא בביצה עין
שקשוקה
סלט פירות עם יוגורט למעלה
פנקייק
פואקצות

ממה שישאר תעשי מישלוחה

הולד איט הולד איט הולד איט
17/11/09 22:37
1צפיות
מה מה מה מה מה זה - פלפל ממולה בביצת עין???????
מהר מתכון.

וגם מתכון לטורטיות הממולאות.

תודה
תנשמי
17/11/09 23:51
1צפיות
פלפלים ממולאים בביצת עין
מספר הסועדים לחלק לשניים < כל אחד מקבל חצי פלפל >
לקלות את הפלפלים < אני מכניסה לשקית קוקי בתנור >
להכין לפי מספר האורחים שקשוקה עם ביצים ולמלא את הפלפלים
אפשר להכין מראש ולחמם בתבנית.

טורטיות-  ראבק חינוך מיוחד
תקני בסופר טורטיות
תמלאי במה שבא לך:
גבינת שמנת + עירית
טונה + בצל
סלט ביצים
גבינה צהובה + ירקות

תשתדלי שיהיו 3 צבעים בכל טורטית לפחות...
תגלגלי כמו סושי
ותחתכי כמו סושי...

ורק בגלל שאני מתה עליך קחי עוד 2 המלצות מכל ה אפשר ורצוי להכין מראש.

פנקייק בצל ירוק

---------------------------------
7 בצלים ירוקים קצוצים

2 ביצים

2 כפות מיונז

2 כפות גדושות קמח תופח

כפית שטוחה אבקת מרק עוף

2 כפות פרמזן מגורר (אפשר צהובה אחרת)

פלפל שחור גרוס

לערבב הכל יחד ולטגן פנקייקים בלהבה בינונית.

מוס טונה - מעדן באחריות.

קופסאות טונה בשמן- סחוטות מהשמן 2

שמנת חמוצה 9% -1

כפות כמויונז-4

בצל קצוץ-1

כף קטשופ-1

כפות מיץ לימון-3

מלח ופלפל

שקית ג'לטין -1

אופן הכנה-

לשים את כל החומרים חוץ מהג'לטין במעבד מזון ולהפעיל עד קבלת בלילה חלקה. בכוס לערבב הגלטין עם 1/4 כוס מים רותחים ו1/4 כוס מים מהברז עד שנמס. להוסיף למעבד מזון ולערבב דקה נוספת. למזוג לכלי מתאים, לסגור ולקרר במקפיא לפחות 3 שעות. להוציא מהפריזר כשעתיים לפני הגשה.

שיהיה בכייף

חחחח נרגעתי, תודה בלונדה
18/11/09 22:44
תודה, רעיונות נהדרים.

איילה
מוסיפה
17/11/09 23:53
לזניה
סלטים
חמוצים

בכמה אנשים מדובר?
אני אוהבת פשטידות קטנטנות אישיות בתבניות של מאפינס, מאנג'טים מסיליקון.

קודמקול תביאי פרטים מקדימים
18/11/09 01:32

כמה אנשים?
יהיו ילדודס?
בישיבה?
מזנון?

עכשף בואי נראה  איך אפשר לעזור ........

אם יש ילדודס תכיני להם חומוס, פיתות, בורקס, ג'חנון  וביצים קשות , הם ממילא לא אוכלים יותר  ועם האגף הזה סגרת!

אני נוהגת להושיב את הדור הצעיר יחד, כי  ממילא הם  "מתעופפים"  באמצע הארוחה לפלסטיישן, למחשב או לסרט  ב TV
ולכם יהיה פנאי ושקט להתפנן על הבראנצ' .

למבוגרים -

תשלחי את הבעל מוקדם בבוקר לטירה הסמוכה שיביא חומוס ופול עם פיתות טריות.

את הפיתות תחצי לשני עיגולים תמרחי עליהם קצת שמן זית מעורב בזעתר ותקלי בתנור למספר דקות
תוסיפי כמה פרוסות של חלת שבת , או בגט פרוס  ותסדרי סלסלת לחמים.

הכיני מבעוד מועד רוטב עשיר של עגבניות , יש ליכין סדרת קופסאות של רסק עם טעמים המותאמים ללזניה, פיצה וכד'
תוסיפי בזליקום, שום כתוש שמן זית, קצת סוכר, פפריקה , מלח ופלפל תני בשול של רבע שעה עם קצת מים כשהרוטב מסמיך צקי אותו לתבנית עגולה  שפכי מספר ביצים והכניסי לתנור  חם ממש כשהאורחים בדלת פזרי מעט גבינה צהובה מעל
וקבלת שקשוקה  לתפארת. אם את רוצה לעשות רושם, הגישי אותה במחבת.

את צריכה עוד 2 פשטידות לפחות

פשטידת פטריות , יש לך בבדאי מתכון אז למה להתעייף...

פשטידת חצילים - תכיני קלתית לקיש תשפכי מעל מלית המורכבת מגביע  של 1/2 ק"ג סלט חצילים טבעי , 2 גבינות קוטג', 3 ביצים, גביע יוגורט או שמנת חמוצה, מעט גבינה צהובה מכוררת ומעט גבינה בולגרית מפוררת  מל"פ לפי הטעם , מעט שום כתוש ו 3 כפות קמח תופח. ולתנור חם עד שכל העסק מזהיב. טעים באחריות!

סלטים

יש שפע פירות  סתיו כמו קיווי ואפרסמון שניתן לשלב עם עלי ביבי , חסה ורוטב וינגרט ( גם הקנוי של אוסם מצויין וחוסך זמן)
הצבעים והטעמים חבל"ז.

סלט טונה

חציל קלוי ועליו טחינה

סלט בריאות - ירקות שורש טריים, מגוררים עם רוטב לימון - סלק, ראש סלרי, גזר, צנוניות

ועוד אפשרויות ......

דג סלמון אפוי בשלמותו בנייר כסף

לביבות בטטה

לביבות ירק

בלינצ'סים , שניתן למלא בקלי קלות מעלי הבלינצ'ס של מעדנות

מגש גבינות /דגים          

למטה תמצאי קישורים עם רעינות נוספים.

בסעיף  העוגות תפרגני לך  ותקני מוכן

את מרבית הנ"ל ניתן להכין יום יומיים מראש ולחמם.

ארוח נעים ומהנה

כתובות אינטרנט מצורפות:
שוקו תודה,
18/11/09 22:47
ידעתי שאקבל פה המון רעיונות ומתכונים.

איילה
תודה לכולם
18/11/09 22:46
קיבלתי הרבה רעיונות.

לא יגיעו ילדים קטנים,  אז זה יהיה הרבה יותר קל ממה שחשבתי.

תודה רבה לכולם, איילה
º
19/11/09 01:15
בואו לבחור את הפסקול לחורף!
17/11/09 14:33
שלום

שמי לי ואני חלק מצוות הנהלת הפורומים.
לכבוד הגשם שחזר אלינו, רציתי להזמין אתכם לפעילות שתעשה לכם נעים באוזן וחמים בלב.

תפוז אנשים ורשת ג' - הבית של המוזיקה העברית יצאו לשיתוף פעולה חדש ומרגש. מה זה אומר? שעכשיו, אתם יכולים לבחור את השירים שיעשו לכם את החורף!

ביום שלישי ה 1 בדצמבר בין השעות 15:00-17:00 נערוך בשיתוף התכנית  'ציפורי שיר' ברשת ג' מצעד שירי חורף, את השירים יציעו וידרגו אתם, גולשי תפוז.

אז זה הזמן להכנס לפורום מזג האוויר ולהזמין את "גשם בעיתו", "שלג על עירי", או את "רעמים וברקים".
פשוט הקליקו כאן:

ועשו לנו חורף חם
מה זה רשת ג' ? זו לא התחנה לבתי אבות ?
18/11/09 14:15
ואלה שרואים ערוץ 1 ואנחנו משלמים עבורו.
תתנצל במידית
18/11/09 17:30

אחלה תחנה
אני מחוברת אליה 24 שעות כמעט מכל מקום.

רצף שירים  עביים נפלאים ,בלי מלל מעצבן וקשקשת מיותרת

משאירה לך את שי דרור וזהבי
ותמשיך לשלם אגרה  כדי שהרשת הזו תתקיים
אז יש 2 שמאזינים
18/11/09 19:13
לפני שנה בערך, הציעו לחלק דיסקים למאזינים, זה יוצא זול יותר מלהעסיק את כל הכבודה המיותרת.
התקנים שם לא השתנו מימי מתושלח (כן, לפני המצאת הרדיו), כדי להקליט חמור נוער יוצא אוטובוס עם צוות מלא, מי משלם ? האגרה !
טגיד
18/11/09 21:26

אתה יודע  על כמה תושבים  שומר צה"ל במעלה ירמיהו
וכמה עלה הכביש שסללו לשם
וכמה עולה להביא לשם לילדודס וחצי חוג גמרא
וכמה גבעות עם קרוונים אתה ואני ממנים
אז מה אתה משווה לעלויות תחזוקה של רשת ג'
הרי אם רשת ג' לא תשדר
ישתלטו עליך
קובי פרץ
משה פרץ
מושיק עפיה
שרית חודדוב
שרית חדדב
זהבה א
אחותה
השכנה מלמטה עם הדרבוקה
ושכונה ג' מבאקה אל גרביה

ולמען הסר כל ספק אני בכלל מהמגרב ומתה  גם על מוזיקת ג'חנון

עלויות האגרה בטלות בשישים
לעומת לילה של ברק ואיציק במלון בפאריז לא כולל מרק בצל

אם רשת ג' תפסיק לשדר
אני אדע מי   גרם לזה

לוקח אחריות
18/11/09 22:13
אצלי הרדיו נדלק בבוקר ונכבה בערב.
בדרך לעבודה, בעבודה ובדרך חזרה.
עניין של שגרה, "רדיו ללא הפסקה 104.5".
אה, חוץ מיום חמישי, יש את מופע האיימים "שפטל עצבני", האדם שקבע את המונח "מונולוג" (עפ"י שייקה אופיר: "אדם אחד מדבר עם עצמו"), לא מסוגל לשמוע אותו.
º
18/11/09 22:41
מתכוננים ליום הילד ב- אנשים
18/11/09 15:38

ביום שישי, ה-20 בנובמבר יציינו ברחבי העולם את 'יום הילד הבינלאומי'.
לכבוד המאורע, מחר בין השעות 10:00 ל-12:00, תתארח בפורום הורים לפעוטות מומחית מטעם קו הייעוץ של ויצו, הגב' נונה להבי, MS.c בייעוץ חינוכי – התמחות בגיל הרך, יועצת של קו הייעוץ להורים לילדים בגיל הרך ומפקחת במעונות היום של האגף לגיל הרך בויצו העולמית.
נושא האירוח: סמכות הורית ובדיקת גבולות בגיל הרך.
הוסיפו את שאלותיכם אליה כבר עכשיו:

המשפחה שלך יכולה לככב בטלוויזיה!
לצילומי פיילוט חדש לאחד הערוצים המובילים אנו מחפשים משפחה מצחיקה ומעניינת, ורבאלית ותקשורתית, שתרצה לככב בפרק של סדרה החדשה, שיצולם במשך שלושה ימים בביתה.

סוגי המשפחות אותם אנו מחפשים:
1.  משפחה של נהגי מוניות, או העוסקים בתחום המוניות
2.  משפחה בעלת אורח חיים שונה וייחודי הנובע מתפיסת עולם רוחנית
3.  "משפחת ביוטי" - בני המשפחה עוסקים במקצועות הטיפוח והיופי
4. משפחה של אוהדי ספורט שרופים
5.  משפחה רב דורית ממוצא גרוזיני
6.  משפחת עולים חדשים מצרפת

אם אתם עונים לאחד הקריטריונים הבאים ומעוניינים להשתתף, אנא פנו אלינו בהקדם במסר לשם משתמש זה, בצירוף שמכם המלא, מספר טלפון נייד בו ניתן להשיגכם וכן תיאור קצר של משפחתכם.
ארז קומרובסקי ב- אנשים
19/11/09 13:29

ארז קומרובסקי - שף, אופה, מחבר ספרי בישול ומנחה סדנאות בישול ואפייה, המשמש כיועץ הקולינרי של מועצת החלב לתחום מוצרי חלב כבשים יתארח בפורום מתכונים ב-18:00.
ארז יענה על שאלותיכם בכל הקשור לגבינות כבשים.
מחכים לכם בפורום

גם בגיל השלישי אפשר לשמור על כושר ואורח חיים בריא.
הפיזיותרפיסט שרון שטרית יתארח בפורום אירובי בשעה 20:00 ויענה לשאלות הגולשים בנושא פעילות גופנית לגיל השלישי:

תמיד חלמתם לערוך פלייליסט חורפי
השנה שהתחילה לא מזמן והחורף שכבר הכניס רגל אחת בדלת הם זמן נפלא להתחלות חדשות. אנחנו שמחים להודיע לכם על שיתוף פעולה חדש, מרגש ומוזיקלי במיוחד עם רשת ג' – הבית של המוזיקה העברית.
התכנית "ציפורי שיר" תיצבע אחת לכמה זמן בכתום ותוקדש כולה לגולשי תפוז. אתם תהיו אלה שיציעו, ידרגו ויבחרו את השירים שישודרו בתכנית, אשר בכל פעם תקבל מוטיב שונה.
ומי מתאים יותר לבחירת שירי חורף מאשר גולשי פורום מזג האוויר!
שרשור בחירת השירים הראשון כבר יצא לדרך ואתם מוזמנים להצטרף:
למה בטלתי את הדייט עם פול אנקה
16/11/09 23:13
3צפיות

רינה אחותה של חייק'ה  חברתי , היתה רקדנית בלהקת כרמון.  חטובה חייכנית  בעלת שער זהוב שופע שתמונתה בשמלה לבנה רקומה ברקמה תימנית ורגליה היחפות  קישטו את הפוסטרים של הלהקה  אי אז בשנות השישים.

הוריה של חייק'ה  , ניהלו חנות מכולת  והיו מגיעים הביתה בשעות הערב המאוחרות.  וכך מדי יום כמעט עם סיום הלימודים היינו  חבורת בנות , מגיעות לביתה של חייק'ה , שותות אורנג'דה מנשנשות וופלות מצופים, היא בנתיים היתה מחלקת איתנו רכילות טרייה מעולם הבוהמה התל אביבי , ושמה תקליטי ויניל שחורים על פטיפון שנפתח כמעין מזוודה .

בביתה של חייק'ה היינו מתרגלים  צעדי ריקוד , רומבה , סמבה, רוקנרול וטוויסט כפי שלימדה אותה אחותה , ובמסיבות הכיתה של לילות שישי היינו עורכות הכרות לריקודים אלו ל"חבורה הסלונית"  , אלו  מהכיתה שלא הלכו לתנועות הנוער ונקראו ר"ל פושטקים. אלו שלבשו מכנסי פדלפון או ג'ינס רינגר שחורים צמודים, שערם היה משוך בברלנטין , מסרק היה תחוב בכיס מכנסם האחורי , ו"הנועזים" החזיקו סיגריה בכיס החולצה לרושם.

זוכרים?........

קודש הקודשים בביתנו  היה טקס ארוחת הערב של יום השישי. כל ההכנות והטרחה הרבה כוונו לשעה הזו, בה כל בני המשפחה כונסו יחדיו לקידוש ולארוחה המשותפת , והיה ברור לי  עוד בהיותי ביצית ברחם אימי  שאין אין שמצמצב שאוכל לצאת לבלות בערב זה.

אז כמו שכתוב בהגדה של פסח , תחבלתי תחבולות בסגנון "הבה נתחכמה לו"
את הבגדים וגרבי הניילון החבאתי כבר משעות הצהריים בביתה של  ציפי  חברתי שהוריה קידשו בלילות שישי על הקלפים והדומינו ,  וברגע שהסתיימה אצלנו הארוחה ונשטפו על ידי כל הכלים במסירות רבה , הייתי מודיעה שאני הולכת קצת  לשכנה ,וכך עם כפכפי הבית וההופעה המרושלת  איש לא חשד.   אצל ציפי הוחלפה התפאורה במהירות וכמו סינדרלה הייתי מתייצבת במסיבה  בעזרתן של חברותי  מתוקתקת מכף רגל ועד ראש . בתום המסיבה  נשטף האיפור, השער נאסף ,  חזרתי לבגדי הבית ולכפכפים, והייתי נכנסת הביתה בשיא התמימות שכולם כבר ישנים.  אחרי שנים הסתבר לי שאמי ידעה  כל השנים .

"רינה חזרה אתמול ממסע הופעות באמריקה והביאה תקליטים חדשים" בשרה לנו חייקה באחד הימים , מובן שספרנו את השעות עד לצלצול המסיים, ורצנו את הדרך לביתה חסרות נשימה וסבלנות. מהפטיפון בקע קול חם עם שירים רומנטיים ומתקתקים בקצב הרומבה , והסלואו אותו  ריקוד שהיו ממהרים לכבות לקראתו את האורות במסיבה ולהצמד זוגות זוגות בלב צעיר ומפרפר מהתרגשות. Put Your Head On My  על העטיפה היה רשום פול אנקה ותמונה של גברבר צעיר בחליפה הבהירה שכוכב  כשרוני חדש  נולד.

המחט  באותו פטיפון הוחלפה מספר פעמים עד שהצלחתי לרשום את כל המילים לשירים במחברת שורות  חומה , (הבטחתי לעצמי שאעלה יום אחד לבוידם לחפש אותה)

You are my destiny , put your hand on my shoulder  , Lonely boy

והלהיט הכי  מושמע באותם ימים -

I'm so young and you're so old
This, my darling I've been told
I don't care just what they say
'Cause forever I will pray
You and I will be as free
As the birds up in the trees
Oh, please, stay by me, Diana

את שיריו   של פול אנקה ועמיתו ניל סדקה ,ידעתי בעל פה , אהבתי את כולם , בכל פעם ששידרו אותם בתחנת רדיו הייתי שרה בקולי קולות,  הם היו קסומים מלאי אהבה, והיו חלק  בלתי נפרד מנעוריי , ומתהליך התבגרותי . אמנם נוספו לי אלילים אחרים במרוצת השנים החל מקליף ריצ'ארד שכרטיס להופעתו בתל אביב עלה לי במחיר דמי  הכיס לשנה שלמה,  וכלה באלביס פרסלי  שאת דמותו ותנועת האגן חיפשתי בכל חבר בתקופה ההיא ,  אך רק קולו הקטיפתי  של פול אנקה  עורר געגוע לאותם ימים שלא ישובו עוד.

השבוע מגיע פול אנקה  ל2 הופעות בארץ , התקשרתי למשרד הכרטיסים
- נשארו כרטיסים ב 600 ₪ ו ב 800 ₪ בקדמת הבמה ,  ענה הקול מעבר לקו
......התלבטתי ......לשבת אי שם במרומי  היכל נוקיה לצפות בו בעיקר מעל מסך
או לגהץ 1600 ₪ עבור שעתיים של ממוש פנטזית נעורים......

-תודה ...סגרתי את הטלפון ...... הוא כבר איננו אותו גברבר שעל התקליט אמרתי לעצמי בקול רם , ואני כבר מזמן אינני רוקדת רומבה או סמבה....יש  זכרונות שכדאי להשאיר אותם כפי שהם  צרובים אי שם בתודעה.

כאן שוקו ברגע של נוסטלגיה

כתובות אינטרנט מצורפות:
מתעלקת - מבקשת את עזרתכם
17/11/09 09:16
1צפיות
שלחתי תמונה לתחרות צילומים בפורום צימרים.
צריכה שתצביעו עבורי, מקווה לזכות בלילה בצימר
התמונה נקראת בחופש הגדול בים - פשפשית המקורית.
כל מה שצריך זה לגלול מעט עד שמגיעים לתמונה, ללחוץ על ההודעה ולתת תגובה עם !
חברים!
º
אם תזכי כולנו באים אתך לצימר
18/11/09 00:22
2צפיות
המצב גבולי, תעזרו ואארגן מקום מתחת למיטה
18/11/09 22:14
כבר שלחתי מסרים לכל מען דבעי שמכיר/ה אותי מהפורומים.
האמת, התחרות הזאת היא לא תחרות צילום, היא תחרות מי יותר פופולרי. ומתברר שמנהל פורום אופניים יותר פופולרי מסתם פשפשית אפילו אם היא מקורית!
º
27/11/09 11:36
אז אני והמעודדים (מסוכר)מבקשים שתעודדו
18/11/09 22:20
ב1
הילדים שהכנתי מבצק סוכר שמייצגים את הכיתה של בתי מעודדים אותי ומזמינים את מי שעדיין לא הצביע בתחרות הצילום לבוא ולהשפיע.
הכנתי אותם לבתי, ביום ששי יש לשכבה שלה (כיתה ב') טקס קבלת ספר תורה בבית הכנסת.
ביקשו עוגה ואני מכינה להם הפתעה. את העוגה המלאה (שעליה אעמול מחר) מבטיחה לצלם ולהראות לכם.
º
אופס...הצילום הנכון
18/11/09 22:21
אופס...הצילום הנכון
אוהבים אותך פשפשית
18/11/09 22:38

עיזבי ,בשבילנו את המנצחת

טגידי איזה תחרות את רוצה שנפתח לך כאן ואני כבר  עושה לך פרומושיין בכל תפוז .

מתה על כל התחרויות הקיקיוניות האלה שמביאות עוברים ושבים מזדמנים  לרגע  , כמו  בפרמייריס של הליכוד .

הנה חסכתי לך איזה 4 תחרויות -

|גביע | קבלי מקום ראשון לפיסול בעוגות

קבלי מקום ראשון בהכנת חומוס ביתי

קבלי מקום ראשון בטיולים בארץ

קבלי מקום ראשון בגידול הצאצאים לתפארת

ועכשף כולם ביחד ,כיפק היי לפשפשית שלנו...כן|

תודה, מעריכה את זה
21/11/09 08:58
ומתי שתחליטו שיש רצון/משתתפים לסדנת בצק סוכר אני לשרותכם!
יותר מאוחר אפתח הודעה מתוקה, עם צילום עוגת מעמד הר סיני ועוד מקורות וטיפים.
פשפשית ופייטוש גם
27/11/09 09:25

בחנוכה הנכדון שלי חוגג יומולדת של גיל שנה.
אני רוצה להכין לו  עוגה מקושטת בבצק סוכר.

יש למי מכם רעיונות?

כמה זמן לפני אפשר להכין ת'דמויות?
כמה זמן הם מחזיקים מעמד?

º
מדהים! מדהים!
27/11/09 09:26
|חמ
17/11/09 11:49
כל מילה נוספת מיותרת
º
18/11/09 00:23
איזה תאור נוסטלגי
18/11/09 08:41
כאילו שנלקח היישר ממאגר החוויות שלי.

לשמחתי הרבה קניתי כרטיס על ההתחלה ,אמנם במחיר די יקר אבל במקום מעולה.  לגמרי ברור לי שפול אנקה כבר לא אותו פול של אז, הרי  גם את הצמה הארוכה שלי  אפשר לראות רק בתמונות. אבל בשום אופן לא יכולתי להסכים עם העובדה  שפול אנקה יופיע בארץ ואני לא אהיה שם? אין מצב!!
מחכה בקוצר רוח למחר בערב, ומקווה שפול יהיה במיטבו ויתן לנו שואו מדהים.
.
את כבר מקבלת מינוי רשמי
18/11/09 09:10

שגרירת הפורום במופע

צלמני ובואי לחלוק חויות

אם תרצי את חצאית הקלוש עם התחתית הנפוחה, הסרט בשער , ונעלי עקב הרוקי  אני כבר שולחת אליך

ראבק' איך שקחתי את הבזוקה ........הייתי אלופת הבלונים ממנה , כל פעם היו צריכים לגזור לי את הפוני

º
קבלתי מתנה ליום הולדת כרטיסים=לא מוותרת עליו
18/11/09 16:59
אידית מקסימונת ברוך בואך לפורומנו הקט
27/11/09 11:38
2צפיות

נו, אז איך היה???

אם את עוד זוכרת

היתה חוויה של פעם בחיים
27/11/09 12:34
http://www.youtube.com/watch?v=DbBlDB7UAjM

לראות אנשים בני 60+ מתנהגים כמו בני 20 , משתוללים ומקפצים, שוכחים שכואב להם הגב
ועוד כל מיני חלקים.
כאשר נכנס להיכל עבר בין השורות ועמד מטרים ספורים ממני, כמעט התעלפתי - כאשר התחיל לשיר
בכלל לא ידעתי איפה אני נמצאת.
כתובות אינטרנט מצורפות:
קצת עצוב
18/11/09 18:46
באמת זו פעם שניה כבר שאני קורא בפורום שלכם הערות מתנשאות שכאלה על חשבון אמנים כמו לאונרד כהן , מדונה ועכשיו פול אנקה
לא, אני לא חובב פול אנקה אבל האיש בא להופעה בארץ
אף אחד לא מכריח אותכם לקנות כרטיסים, אבל אופן ההתטבאות פה לפעמים עוברת את גבול הטעם הטוב, כאילו "מי אני שאשלם 400-600 או וואט אבר סכום כזה או אחר בשביל לראות את פול אנקה ע"ג מסכי ענק!"

ולמה נראה לך שאותו פול אנקה מגיע לארץ במיוחד בשבילך ?.

או כמו שמישהי פה בת 48 !!! שאני ממש רוצה לראות אותה
רוקדת על במה שעתיים וחצי ומצליחה להלהיב קהל של 50 אלף איש
יום אחר יום במשך 4 חודשים שלמים מעבר ל(30 שנות קריירה שכבר מאחוריה) עם גוף ואנרגיות שכל בת 20 הייתה רוצחת בשבילם

שתגיד על מדונה שהיא פאתטית !
לקנא מותר ולפרגן אסור
פירגון היא בכלל לא מילה בעברית
כנראה בגלל זה אף אחד לא מכיר אותה.... וחבל!
אוי ואבוי .....
18/11/09 22:28

איזה סלט עשית מכל ההודעות , לפני שיפרוץ עוד משבר דיפלומטי עם אמריקע, בוא נעשה הפרדה בין הדברים.

קודמכול ,לא כדאי להיות עצוב בשל התבטאויות של  גולש זה או אחר , כל עוד אדם הביע את דעתו בצורה תרבותית , ללא השמצות או ניבולי לשון  זכותו המלאה לחשוב אחרת , כי לשם כך נוצרו הפורומים השונים ובכלל.....ממה שזכור לי לגבי הופעתה של מדונה ולאונרד כהן , חילופי הדברים כאן  בפורום נעשו בדרך זו.

תסכים איתי שטעמם של אנשים שונה במוזיקה כפי שהוא שונה בבגוד, באוכל וכו' ,  וברגע שמישהו מצהיר אני לא אלך
להופעה של X בגלל שסוג המוזיקה שלו לא אהובה עלי , או בגלל מחירי הכרטיסים  היקרים , אין זה אומר שהוא מתנשא.
זו דעתו הסובייקטיבית בלבד , ושוב אני חוזרת מותר לו להביעה, זכותך להסכים או שלא.

עכשף נגיע למחירי הכרטיסים -

נכון  שבמושגי לאס וגאס  הם זולים ומחירי מציאה ממש
אבל במושגי ארצנו לדעתי הם שוד לאור היום!
והופעה של זמרים מחו"ל הפכה להיות נחלת עשירים בלבד.

אני יכולה להבין , שלצורך הופעת חוצות של מדונה  ולאונרד כהן נדרש ציוד הגברה מיוחד ויקר , אבל גם אם מסכמים את השורה התחתונה, השניים האלה  גזרו כאן קופון של מליונים, בשעה שמצד אחד הם מדברים על צדק חברתי , שויון , ומדונה רצה לסייע  לעניים באפריקה  וכהן מסייע לפליטים  בשטחים, ומצד שני מחירי הכרטיסים שלהם הם בגובה משכורת שבועית בשכבות מסויימות. לדעתי זו הצביעות במיטבה!

אין ולא היתה לי בעיה כספית לקנות כרטיס להופעתו של פול אנקה , אם תקרא שוב את הפוסט שכתבתי תבין שלא זו היתה הנקודה. בשקול קר אני מעדיפה להשקיע בתרבות בארץ, בהופעות, בהצגות של מיטב האמנים כאן ועכשיו .כי הם גורמים לי להנאה רבה יותר . פול אנקה הוא קטע נוסטלגי לגבי , התקופה ההיא היתה  הסתיימה.  

והנה הגענו לטיבה ולגזרתה של המדונה , ותרשה לי לומר לך כמעריץ מושבע של הגב' הנ"ל ,הבנתי שאתה מנהל מועדון המעריצים של פצצת האנרגיה הזו ( כן, רק בנקודה זו אני מסכימה אתך) שבינינו..... יש זמרות  בסדר גודל עולמי שטובות ממנה

טינה טרנר למשל, שכבר מזמן שקחה איך נראה גיל 60!
ויש לה גוויה סוף הדרך
וכשהיא מנענעת בייבי
מדונה יכולה רק לקחת שעורי עזר ממנה.(  זו עובדה ,תצטרך להפנים אין ברירה)

וברברה סטרסיינד עם המנעד הקולי השמיימי, של פעם בדור.....
וסלין דיון .....
ואתה יודע  מה , בחשיבה של כחול לבן , תן  לריקי גל  שלנו  את קיסריה או את נוקיה , עם פרסום מתאים ויחסי ציבור משומנים ושטיפות מוח  והיא תרים  שם את הגג.  אבל לריקי גל אין מאמן כושר צמוד, טבח, מעסה, ו4 טירות , וממה שאני יודעת היא חיה בצמצום רב כי אנחנו לא מפרגנים לאמנים שלנו , אבל רצים לשלם מאות שקלים למשהו שיש בו ניחוח תוצרת חוץ , והיא לא הכשרון היחידי שהולך כאן לאבוד.

ולשאלתך "למה נראה לך שאותו פול אנקה מגיע לארץ במיוחד בשבילך ?."  

מזתומרת .....ברור שהוא הגיע בשבילי , אתה מכיר עוד מישהי  בארץ ששמרה כמעט 50 שנה מחברות מכיתה ח' עם המילים של השירים שלו?

וואלה החזרת אותי שנות דור ..........לתקופה שמעריצי אלביס כיסחו את הצורה למעריצי קליף ריצ'ארד...

אבל  הלוואי שאלו יהיו כל הויכוחים בנט נכון?

ככה מדברת מישהי שלא בקיאה
19/11/09 10:25
ככה מדברת מישהי שלא בקיאה
וזה בסדר... ולמה נראה לך שמדונה לא עושה צדק ושווין?
ישראל זה לא אפריקה ואם היית יודעת מה היא עושה באפריקה לא היית חושבת שהיא באה לפה לעשות עלינו קופה
היא מאז ומעולם תורמת מיליונים של דולרים לעמותות שונות כמו "החקר למלחמה באיידס, אלימות נגד נשים, נפגעי אונס" ועכשיו היא פנתה לפרוייקט לישקום מלוואי
שהיא המדינה הכי ענייה באפריקה והיא תרמה שם למעלה מ 8 מיליון דולר לשיפוץ האיזור, הקמת בית יתומים, בניה של בית ספר והיא הולכת להקים שם מערך ענק
שיוביל חשמל ומים סדירים לאיזורים מרכזיים בעיירה הזאת ששם מתים כל שנה מעל אלף אנשים מאיידס ומחלות אחרות.
מדונה היא האחרונה שאפשר לקרוא לה חזירה, היא מעולם לא הייתה מנקרת עיינים היא יודעת בדיוק מה היא שווה והיא לא צריכה לנפנף בכסף כי כסף בא כסף הולך,
וגם אם נגיד יבוא חכמולוג ויגיד שהיא עושה זאת בשביל הפרסום, אז סו וואט?! היא עוזרת בדרך לאנשים אז למי אכפת ! כאילו שחסר לה פירסום
בעוד 50 60 שנה אנשים ימשיכו לדבר על מדונה ולנתח את ההשפעה שלה ברברה ולא טינה יהוו נושא לשיחה מלבד היותן זמרות טובות , זמרות טובות יש בשפע
יש בעלות קול מצויין משל מדונה, ויש רקדנים שניחנו בכישורי ריקוד ותנועה ברמות גבוהות גם משל מדונה, אבל מדונה זה לא הקול זה ה-כ-ל-!
זה האישיות, הפורצת גבולות האישה שהביאה את מעמד האישה בתרבות העולמית צעד אחד קדימה ונלחמה על דעות שנויות במחלוקת
לפני מדונה לא הייתה אף כוכבת תרבות בסדר גודל שלה שנתנו לה אשכרה במה והיה לה מה להגיד בעצמה, מדונה מעולם לא נוהלה ע"י גבר כזה או אחר שיגיד לה
מה ללבוש או איך לדבר או מה לשיר, היא עשתה הכל בדרך שלה בגלל זה היא הגיעה לאן שהיא הגיעה והכל בזכות עצמה.
עם תקשיבי לשירים שלה פעם אחת מעבר לזה שתכני אותם סתם שירי פופ שטחיים תגלי שם עולם ומלואו שהיצירה שלו באה מבפנים
כל המילים שהיא כותבת הם על החיים שלה ועל הניסיון שהיא צברה במרוצות השנים, תני צ'אנס לאלבומים כמו אירוטיקה, או סיפורי שנה וקרן אור
ותגלי שם אמנית שאין כמותה !
מצרף לכם תמונה מההופעה האחרונה של מדונה פה בת"א כיאה למלכה על כס מלכות היא משתינה בקשת על העולם
וכולם אומרים אמן וקונים כרטיסים גם ב3000 שקל
מישהי פה אמרה שהיא נראת פאתטית בבגד גוף הזה אם ככה נראה בן אדם פתאטי הלוואי על כולם להיות פתאטים ככה
אם כולם יחשבו אותו דבר סימן
19/11/09 11:27
שאף אחד לא חושב.....( לא זוכרת של מי האמרה הזו)

וגם על טעם וריח וכו'.......

נו אתה בטח מכיר ...........הויכוח כאן לא היה על איכות  השירים , המסרים, או ביצועיה הוירטואוזים בהשתנה בקשת של בעלת המועדון,אז אל תקח את זה רחוק מידי או אישי מידי , חבל להעלב בשמה של המדונה , ולנגח בכך אחרים.

יכול להיות שבהתנהלותה הוולנטרית היא האחות תרזה של  העשור הנוכחי , אך  גם אנג'לינה ג'ולי  סוללת כבישים ומייבשת ביצות בעולם השלישי והרביעי , וזה לא עושה אותה לשחקנית טובה יותר.

איש איש וטעמו אין מלשות

דברים כדרבנות
20/11/09 20:22
מסכים איתך בכל מילה שכתבת, ש"א.
למרות שאני אוהב לשמוע את כל הזמרים שהזכרו כאן, במחירים כאלה של כרטיסים פשוט יותר לשים תקליט על הפטיפון למי שעוד יש או דיסק או להיכנס לאינטרנט ולחפש שם את שיריהם.
חיימק'ה
21/11/09 15:26

ספיישל בשבילך עוד להקה אהובה מהימים ההם .....

כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה !
22/11/09 17:54
חולה עליהם.
º
יפה מאוד
27/11/09 09:36
º
כמה מקסים את כותבת.
18/11/09 22:51
מזל שהחצי השני שלך לא גולש ב
18/11/09 23:07
ההודעה הגיעה לעמוד הראשי

החצי השני שלי סובל מפיצול אישיות
18/11/09 23:27

הוא צופה בעת ובעונה אחת -

בבית האח הגדול

ברוקדים עם כוכבים

ובהשרדות

מרוב  סילקונים קופצניים  נרדמתי ......והתעוררתי עכשף ללילה לבן ......

ואני הולכת לראות איפוא פורסמתי

מלשינה
18/11/09 23:32
הוא והחצי השני שלי, נפגשו היום הידעת?
אחד הדביק את השני...

קבלתי עידכון בשדור חי
19/11/09 00:29

איך לא נפגשנו?
19/11/09 22:03
בהופעה של קליף ריצ'ארד בקולנוע תל אביב השגתי כרטיס בשורה אחרונה. אני לא זוכר כלום מההופעה.
אבל את ריקודי הסלואו לצלילי אלילי המוסיקה של אותם ימים במסיבות בימי שישי בטח אני זוכר. איך אפשר לשכוח את כיבוי האור וההצמדות הראשונות???
לזכר אותם ימים
19/11/09 22:46

עם המנגינה הזו הם פתחו את המופע

כתובות אינטרנט מצורפות:
לבקשתך שוקוזים יקרה, עדכונים ופרפראות
20/11/09 09:37
מהמופע של פול אנקה אמש.
אז ככה,כבר בעודי עומדת בתור המשתרך לפני שער הכניסה,   נפל מבטי על אחת מדוגמניות העבר המפורסמות,  הגנבתי מבט לאחור והנה קולטות עיני את רני רהב מלך יחצני הביצה, , ממשיכות עיני לשוטט , והנה ניצבת לה ממש לידי הגב' שרי אריסון,ואופס הנה דן חלוץ, וככה בעודי סוקרת את כל ההוז אנד הוז  ותמהה על מה ולמה התמזל מזלי להסתופף בקרב שמנה וסלתה ניגש אלינו הסדרן מבקש להציץ בכרטיסים ומודיע לנו חגיגית שעלינו לעזוב את התור כי כאן זה וי. אי. פי.בלבד.ברגליים קלות עברנו לשער הנכוןונכנסנו לתוך האולם הגדול נחשפים לקהל העצום שגדש את האולם והיה מורכב ברובו מאנשים במיטב שנותיהם .
את הבלוריות והשער הגולש של אז החליפו קרחות, ראשים שזרקה בהם שיבה וכאלה שזרקו את השיבה משערם בקיצר ארץ ישראל בשנות העמידה המוקדמות וגם היותר מאוחרות. כולם ממתינים לשובר הלבבות הגדול, למלך הרומנטיקה, לזה שגרם לנו אלפי פעמים להחסיר פעימה ולהתרגש מהסלואים,הליטופים והנשיקות של גיל הנעורים.
והנה פול אנקה בחליפה מהודרת עולה לבמה  כשמאחוריו תזמורת  סטייל אמריקה בערך15 עשר נגנים,  ומשחקי תאורה על הבמה ועל קהל האלפים, ויחד עם הצליל הראשון שיוצא מפיו נושר מהקהל כל כובד השנים וכולם חוזרים להיות הנערים והנערות של אז , שרים יחד עם פול, פול יורד לתוך הקהל שר איתו, מרקיד אותו משלהב אותו ומתענג ונהנה מעצמת האהבה שהקהל שולח אליו.

לא רוצה להלאות אתכם בדברים אבל האיש נתן שואו מדהים, הוא כל כך מוכשר וכריזמטי ויחד עם זה עממי ולבבי.
הוא ניגן על פסנתר,, על גיטרה, וגם ניצח עלהתזמורת המופלאה.הוא ירד מהבמה אל הקהל, רקד, לחץ ידיים,  
והרפרטואר, איזה רפרטואר משגע, כל האולדיז המוכרים והיפים,ובנוסף שירים שכתב לזמרים כמו סמי דיויס ג'וניור, פרנק סינטרה, מייקל ג'קסון ואפילו לעפרה חזה שלנו.
זהו חברי פורום יקרים, אמנם נערות רכות בשנים לא התעלפו שם,וגם חזיות לא נקרעו, אבל הקהל העצום הזה כמו סינדרלה הפך
ולו לשעות מועטות לנערים עטורי הבלורית ולנערות העורגות עם החצאיות המתנפנפות.
   הערב הזה טעמו היה כצפיחית בדבש, הזכיר נשכחות ועורר את כל הזכרונות ששקעו להם ברבות השנים.
  הייתה זו חוויה שלא תשכח במהרה , ובהחלט קבלתי תמורה לXXX  שהשקעתי

שבת שלום לכולם

ציפורקוש דיווח נפלא
21/11/09 15:30

שרק לא ירוקנו עכשף את בתי האבות של מיאמי ויתחילו לשלוח אלינו  את כל הזמרים של שנות השישים

רואים שנהנת מאד

שבוע טוב

צ'מעי קטע, "לאלטע זאכן" הזה
21/11/09 16:02
צמודה דוגמנית שבדית יפיפיה, אם שני בניו הצעירים( יש לו עוד 5 בנות  וגם נכדים מהנישואים הקודמים)
גדולה עליו בגובה בחצי מטר בערך.קטנה ממנו בשנים קצת פחות מחצי. לא נראה לי שהוא הולך לאשפז את עצמו בבית אבות. לפחות לא על פי האנרגיות המטורפות שהוא הוציא על הבמה.

כסף קונה הכל
21/11/09 18:24

הנה עוד מישו שנהנה אתך
כתובות אינטרנט מצורפות:
ירושלמי מבקר בבתים מספרים בתל אביב
16/11/09 17:01

הסיור החל במגדלי האופרה , במקום שבעבר,  עמד בית האופרה הישן  והקזינו הישן וממולו עמד גשר העץ לקזינו שעמד בתוך הים על כלונסאות ומעין אי קטן , כמובן מקום התצפית מלמטה לנערי תל אביב לנשים בשמלות שעברו על הגשר בדרכם לקזינו  שובבים היו.

בעיקרון הסיור היה בעקבות המשורר אלתרמן וסיפור חיו המשובצים בבתי הקפה,לא להאמין אגלה לכם סוד :  הברנז'ה קפה לא שתתה שם .

כמו שנאמר על אלתרמן שפעם מהלו לו יין במים ותלונתו הייתה מדוע מקלקלים שני דברים, או באחד מביקוריו התכופים בבתי הקפה שאל אותו המלצר מה ישתה : יין,ויסקי,וודקה או קוניאק השיב אלתרמן הסדר לא חשוב .

מעט על אלתרמן :
אלתרמן באות ת ,למרות שעל קברו של אביו כתוב אלטרמן באות ט ,הגיע מבית ציוני תרבותי ,משפחתו נמלטה במלחמת העולם הראשונה לרוסייה עד העיר קישנייב ,בשנת 1925 עלתה המשפחה לישראל אביו החל ללמד והוא הגיע לגימנסיה הרצליה, ילד מופנם ושקט שלאחר לימודיו נשלח לפריז ללמוד רפואה אך עקב דרישת אביו למד להיות אגרונום חקלאי, באוניה  לפריז ובמגוריו בפריז חבר וחלק את דירתו לחיים גמזו אשר בהמשך חייו גמז אותו בביקורתו על שיריו ועבודתו בישראל.

בשנת 1931 חזר אלתרמן ובעבודתו כאגרונום ומורה במקווה ישראל החזיק יומיים אולי פחות, עבר לחיפה כמתרגם שפות ,כיוון שדיבר חמש שפות, חזר לאחר חודשים לתל אביב ולכבודו נפתח בעיתון דבר הטור השביעי כיוון שבעיתון שישה טורים- עמודות, בעיתון פרסם למעלה מאלף שירים בטור השביעי מדי יום ,רב שיריו היו הגיגיו על העיר תל אביב,למרות שהיה אדם שאינו דתי ניתן לראות במילות שיריו מוטיבים תנכיים שונים,אולי מלימודיו בצעירותו אצל סבו הרב החבדניק ובית הספר החבדניק בקישנייב.

יזכרו לטוב מוסדות הבליינים ,שלג לבנון ברחוב אידלסון 1, שבו נכתב השיר שני שושנים  ,על פי הסיפור שאלתרמן ואישתו עם זעירא חברם  ישבו בבית הקפה  ונכנסה מוכרת ורדים – שושנים  וזעירא חברו קנה אחד לאשת אלתרמן  ומיד אחרה אלתרמן וקנה גם אחד לאשתו ,  קניית שני השושנים  גרם לכתיבת השיר הנודע שני שושנים בשילוב זעירא והולנדר.

בתי קפה נוספים שימשו את הבליינים והקנייה בעיקר בהקפה ותשלום משירווח, בית קפה כסית,אררט פינתי מגדלור,בית הקפה היהודי,  ארמון, בתי הקפה בכניסה לשכונת התקווה , בתי הקפה ברחוב אלנבי בואך בן יהודה  ועוד קצרה היד מלזכור את כולם .

המסלול החל ברחוב הירקון ,לרחוב הירדן, אידלמן,בן יהודה  פינת אידלסון שבו עמד עד לפני תקופה קצרה חנות העופות פאק עוף האגדית  , המשך לבית הקברות טרומפלדור,  לראות את קברו של המחנך  יצחק אלתרמן אביו של אלתרמן , אלתרמן עצמו קבור בקריית שאול ,  ביקור בקברה של שושנה דמרי והמשך לרחוב חברון,

חוזרים לאידלסון לרחוב פינסקר 10 שבו חיי אלתרמן עם אשתו השחקנית רחל מרכוס אשר הייתה שחקנית בתיאטרון הקאמרי, ואשר בבית זה הסופרת  תרצה עטר בתם , מצאה את מותה הטרגי . תרצה עטר בנישואיה הראשונים הייתה נשואה לעודד קוטלר, אך התגרשה ממנו ונסעה ללמוד באמריקה.

לאחר שאביה החזיר אותה לארץ בהבטחתו שלא ילגום שוב,דבר שכמובן לא עמד בו ,התחתנה שוב  עם סטלור נתן ,כתבה מספר ספרים ,המפורסם הוא אהבה עד מוות  וסיימה את חייה בטרגיות בגיל צעיר מעט מעל לגיל 30 שנה .

המשך לכוון רחוב לרחוב ביאליק ולכיכר ביאליק שבה נבנתה בית העירייה החדשה בתל אביב של פעם ,לידו בית סקורה ששימש כבית משכנה השני של העירייה עד שנת 1971 שאז נפתח בו מוזיאון לתולדות תל אביב עד שנת 2002 , לאחר שנסגר יפתח  בתקופה הקרובה  מוזיאון העיר תל אביב .

במרכז הכיכר היה קיר ציורי פסיפס של נחום גוטמן ,כיום ממוקמת בריכת מים עם צמחי מים ודגי זהב.

במדרגות מכיכר ביאליק ברחוב ביאליק 28 לכוון רחוב טשרניחובסקי ממוקמים משרדי תיאטרון האידיש ראה תצלום של השחקנים עצמון ובודו  בעת יציאתם מהמשרדים .

לגן מאיר דיזנגוף  שהוקם לזיכרון ראש העיר תל אביב, הגן מחבר את רחוב טשרניחובסקי עם רחוב קינג גורג,בשנת 1936 הוחלט על רעיון המחווה אך רק בשנת 1938 כאשר הנציב העליון בארץ ישראל רכש את החלקות הסמוכות ויצר שטח ראוי להקמת הגן,הגן תוכנן בצורה שאינה טובה והפך בכל חורף לביצה שבלעג נקרא המקום ביצת דיזינגוף,הגן היה נסגר ונפתח מצאת החמה ועד שקיעתה על פי החוק הבריטי לנעילת גנים ופארקים אך שערים והוראה זאת הוסרו בשנת 1949, שאז ארעה בו הרצח העברי הראשון ואנשים במשך שנים רבות נמנעו להיכנס אליו ולכן נהרס אט אט .

בשנים האחרונות עבר הגן שיפוץ ושדרוג וטופלה בעיית הניקוז ,נטעו עצים מבוגרים ושדרת העצים מלבלבת , בחלק מהגן הוקם פארק מגודר להולכים  על ארבעה ובעליהם  עם שולחנות וספסלים ,פינות התפנות ומקווי מים להרוות את צימאונם, ממש חוויה לראות את כולם משתעשעים עם כולם .בקרבת מקום גן השקמים מהשיר הידוע .

המשך הסיור  לרחוב קינג גורג החמישי שבעבר שמו היה רחוב כרמל ,עד שמותו של המלך גורג שינה את שמו בידי הבריטים ששלטו בארץ, ליד תחילת  רחוב קינג גורג בחיבורו לרחוב אלנבי ,מול רחוב הפלאפל הלא הוא שוק בצלאל  וממול הכניסה לסמטאות פלונית אלמונית .

ביקור בסמטאות פלונית אלמונית, סמטאות אלו היו נחלתו של האמיד היהודי געצל שפירא שעלה מאמריקה לאחר שנמאס לו מהתעלקות בני משפחתו על כספו ,כאן רכש חלקה גדולה מתושב ערבי באזור רחובות אלנבי ומזרחה לכוון הים והקים בה שכונת מגורים ובעיקר נחלה לעצמו .

סמטת פלונית וסמטת אלמונית ממוקמות  לצד רחוב המלך גורג , בשנת 1922 רכש היזם מאיר. געצל שפירא חלקת אדמה והקים בה שכונת מגורים. השכונה נבנתה בפאר רב, כולל רכישת שתי סמטאות  ובקצה אחת הסמטה בנה ארמון לאהובתו אשתו סוניה ,ריצף את הדרך לשוק בעבורה , ופסל אריה מאבן  שבעיניו נקבעו פנסים אדומים לתאורה ,בתחילת הסמטה זוג עמודי שער אובליסקים ששמשו כעמודים לשער הכניסה לסמטה, למרות הכל עקב היותו אדם מבוגר חיפשה אשתו ומצאה נחמה בזרועות אחר.

אחותה סמטה אלמונית ,מקבילה לסמטה הזאת , ראש העיר מאיר דיזינגוף ,שלא הסכים לתליית שלטי שם הרחוב של געצל כרחוב סוניה  שפירא למען אשתו ,ואת השמטה השנייה קרא על שמו, ראש העיר דיזינגוף נתן הוראה להסירם  , אך געצל תלה שוב,  עד אשר בישיבה במועצת העיר קבע מאיר דיננגוף את שם הרחובות כסמטת אלמונית וסמטת אלמונית לדרעון עולם ואף הוסיף חקיקה עירונית שלא תינתן הזכות לעולם בעיריית תל אביב לשנות את שם הסמטאות.

חזרה לאלנבי וסיום בנקודת ההתחלה.
סיור מקסים
16/11/09 21:13

אני שמחה שנהנת

אמנם אין מה להשוות לסיורים דומים בירושלים

אבל מסתבר שגם לתל אביב יש מה להציע.

תודה על הדיווח
חנוכה של ציפורים ואסטרונומיה
15/11/09 11:30
1צפיות
חנוכה של ציפורים ואסטרונומיה
אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בחוויה ייחודית, המשלבת טיול משפחתי, טבע, ציפורים ומדע. הגן הזואולוגי העירוני ב"ש יחד עם מרכז אילן רמון וחברת ריקושט מציעים לקהל הרחב בילוי חווייתי לכל המשפחה במהלך חופשת חג החנוכה (14, 17 בדצמבר 2009).

הפעילות מתחילה בשעה 10:00 וכוללת ביקור בגן הזואולוגי בבאר שבע, יציאה לסיור (עם אוטובוס צמוד) מדברי, פעילות צפרות בליווי צפר מומחה, ארוחת ערב מדברית ולאחר שקיעת החמה, תצפית אסטרונומית והדרכת שמיים מקצועית. סיום פעילות משוער בשעה 19:00.

עלות השתתפות בסיור למבוגר 155 ₪  ולילד (עד גיל 14) 140 ₪.
המחיר כולל: כניסה לגן הזואולוגי, נסיעה באוטובוס צמוד, הדרכה, אבטחה וארוחת שטח. משתתפי הפעילות יקבלו כרטיס כניסה ל"לילות אסטרונומיה" במרכז אילן רמון שבאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע (בכל יום שלישי בין השעות 19:00-20:30).

מספר המקומות מוגבל!
לפרטים ורכישת כרטיסים: 08-6652068
הולכים בשביל ישראל קטע מס' 9 מפוריה ליבנאל
16/11/09 19:06
1צפיות

הטיול יתקיים בשבת ה- 21-11-2009

טיול בדרגת קושי בינונית, אורך המסלול כ-14 קמ.

יציאה מפוריה לעבר המושבה כנרת, ביקור בחצר כנרת ומשם לבית הקברות כנרת על שלל הסיפורים והאישים הקבורים בו, נמשיך לבית המוטור ונשמע על העלייה התימנית, נחלוף ליד האתר ירדנית- אתר הטבילה החלופי ונמשיך לעלות לעבר המושבה יבנאל.
כתובות אינטרנט מצורפות:
הערב ברמת גן מופע מיוחד
14/11/09 10:52
2צפיות
רוקח 117
אשכול פיס אוהל שם
מבדר  ומצחיק
אפשר לבוא ללא הזמנת כרטיסים

מופע
מופע
º
14/11/09 16:41
º
הפרח החדש בגני מבשרת הסתיו
16/11/09 07:28
2צפיות
הפרח החדש בגני מבשרת הסתיו
º
מזלטוב!
16/11/09 19:03
1צפיות
º
16/11/09 20:11
16/11/09 21:21

תתחדשו!

אני מקווה שהיורש ילך בעקבותיך ויתור את הארץ  באהבה

º
מזל טוב
17/11/09 19:52
חביתות בנגב
15/11/09 10:22
2צפיות
חביתות בנגב

אחד הפרחים היותר יפים, פורח השבוע במלוא תפארתו במספר מקומות  בארץ .  אנחנו הדרמנו ליער להבים שלפני באר שבע, הצמוד לישוב להבים ובו רכוז חלמוניות גדול . הפרח שצבעו כצבע חלמון ביצה , בולט בערוץ הוואדי ומפוזר גם על המדרונות יגיע השבוע לשיא הפריחה.

החלמונית ממשפחת הנרקיסים, בולטת מעט מאד מפני הקרקע , וזרעיה  השומניים משמשים מזון תאוווה לנמלים שמפיצות את הפרח .  

איך מגיעים .....

נוסעים דרומה לכיוון באר שבע
פונים שמאלה לעבר הישוב להבים
קילומטר אחרי הישוב לערך, יש פניה ימינה (יש  שלוט)
נוסעים בשביל העפר
מחנים את הרכב
הולכים בשביל הכורכר
השמורה משתרעת בצד  שמאל

דרגת קושי :טיול משפחות

אפשר לערוך פיקניק ביער יתיר ממול  
קונצרט ברוח ...
15/11/09 10:33
2צפיות
 קונצרט ברוח ...

דרך בית קמה וכבישים ריקים נסענו לניר עם , מאחורי מאגר המים המצפה לגשמים היו מעט עופות מים , כנראה שגם הללו שמעו על מלחמת הקאסמים  באיזור ושינו כיוון נחיתה לאיזורים שקטים , או בלון הצפלין הענק המשייט שם בשמיים הוא הגורם
להעדרותן.

משפחתו של אסף סיבוני  בן הקיבוץ, וחייל שנהרג באסון המסוקים בשאר ישוב, הקימה על הגבעה הסמוכה , אנדרטה לזכרו בצורת חליל רוחות ענק ובו 21 צינורות כמספר שנותיו של אסף שאהב לטייל  ולהתבודד במקום.

הרוח נשבה  קלות ופטישי העץ היכו ברכות על הצינורות הגדולים מנגינה עצובה  , למול בתיה של עזה שכמעט כבר נוגעת בגדר המערכת.

חץ שחור
15/11/09 10:40
חץ שחור

בירידה מהמאגר אתר  הנצחה לפעולות הצנחנים באיזור  "החץ השחור"

כל פעולות התגמול מונצחות על  סלעים ומוליכות לשביל ארוך המסתיים בכעין חץ מול העיר עזה ושכונותיה.

הסבר קולי בכמה שפות

תצפית נוף מהממת  עד הים

וחורשה לפיקניק עם מתקני שעשועים לטף.

מקום מיוחד מטופח , בעל חשיבות על מורשת הקרב של החייל.

בחורף האיזור מלא |
15/11/09 11:02
בחורף האיזור מלא |

שרק ירדו גשמים
ושרק יפסק ירי הטילים
כי האיזור הזה הוא אחד היותר  יפים ופורחים .

בדרך עצירה באחד ממעוזי השדולה הרומנית בדרום. מסעדת נצחון באשקלון במדרחוב הרצל ,בתוככי העיר העתיקה.

סלטי פתיחה ביתיים שסחטו ממנו דמעות געגוע למטבחה של אימו ז"ל
כרוב
איקרה
כבד קצוץ
הוגשו עם חלה טרייה ובצל קצוץ

קבב רומני עסיסי
צ'יפס לוהט  ליד
ופפאנש לסיום

ערב רב של  סועדים דוברי רומנית לצד טיול אופנועים , בין עשן המנגל הענק ,  בכסאות פלסטיק על המדרכה.

80 ש"ח
וחיוך תודה ענק  של בעלת הבית המפונפנת שבקשה שנבוא באמצע השבוע שעמוס פחות.

שבוע טוב

על זה נכתב נרשם על לוחי
15/11/09 19:34
לבוא בכמעט חזר אחורית ולא להגיד שלום
מצוות ביקור חולים{אני} מצווה חשובה.
טוב חולי לא חולי הברזתי לכמה שעות לפגוש חברים שהגיעו לאזור אתמול \שבת.
ומשם רכבו לאשקלון למסעדת הנצחון
ואני עוד לפני כבר חזרתי הביתה עייף ומותש .

º
ט.ל.ח כמעט ועד החצר
15/11/09 19:36
הייתי בטוחה
16/11/09 21:24

שאפגוש אותך בנצחון ....

תרגיש טוב

אתה חייב גם תה צמחים וגם קפה

אפרע ממך  את החוב בקרוב בדרום אדום

תגיד, למה סגרו את הגישה לנביה מרעי ?   היו מחסומים ושלט שאסר גישה.  
סגרו אולי כי ממול יש צלפים שרק מחכים
17/11/09 09:10
או שכוחתינו התמקמו שם שוב?

אין חוב למה חוב
לא אני עברתי ולא נכנסתי
חוץ מזה עכשיו אני מביט על מסעדות מבחוץ
פעם אחת יותר מידי.
עוד משהו לידע
15/11/09 20:10
הפרח באמת יפה פשוט מדהים!
תודה על הרעיון, אציע למשפחתי אולי באמת הגיע זמן לצאת דרומה,
אחלה שבוע טוב שיהיה לך!!!