לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים אל הפורום שיעשיר לכם את שעות הפנאי.......

כאן תמצאו שפע הצעות ורעיונות מגוונים לבילוי.
החל מסיורים באתרים...ארוח ביתי...ירידים...שווקים ....סדנאות אמנים... וכלה בפסטיבלים...ערבי זמר...וארועים בחיק הטבע......

אני מקווה שהפורום ישמש בית לכל אוהבי ההנאות הקטנות מהן מורכבים חיינו, ויעשיר במידע את אוהבי הבילוי הלא שגרתי.

בואו הצטרפו אלינו......

מה עושים בצפון שגשום?
24/03/10 09:17
392צפיות
אנחנו נוסעים עם עוד זוגות חברים וילדים לכפר בלום
רצינו לטייל והחזאייםם מאיימים על גשם וסופות רעמים.
האגמון רלונטי בגשם...?
מרכז קנדה מומלץ? או מלא כלור וצפוף ?
אשמח לרעיונות טובים
אנחנו 28 אנשים כולל תינוקות וילדים בכל הגילאים בקיצור קיטנה...
מי מפחד מהגשם ?
25/03/10 09:44
100צפיות
החורף נותן בימים אלו מופע אחרון
או כמו שאומרים האיטלקים-
מרצו-פאצו

אל תחששו ממזג האויר   ,הצטיידו במטריות ובכיסוי מתאים וצאו לטייל .

מרכז קנדה במטולה יכול להוות פתרון אם ירדו ממטרים עזים, אולם מצד שני תוכלו להנות מזרימה מחודשת וחזקה בנחלים ובמפלים באיזור כגון -
מפל הטחנה במטולה
מפל סער
מפל עיט
ובשמורת הבניאס  עם הגשר התלוי החדש שנחנך לאחרונה

עוד אפשרויות טיול ......

טיילת עמי ליד כפר בלום
גן  פסלי האבן בכפר סולד
שמורת נחל שניר

ואפשר גם ברמת הגולן -
פריחת הדובדבן  החלה בעין זיון , מחזה מרהיב|!!|
קחו את הילדודס  לתצפית בבנטל  וסיור בבונקרים , בקבוץ מרום גולן הצמוד יש חוות סוסים , פיינטבול, ומרכז מבקרים מענין
ואפשר לנסוע   לעמק הבכא , מלבד ספור מורשת הקרב  שחקוק שם על אבן, יש טנקים ישנים.
עוד ברמת הגולן ,יער האיילים באודם עם פינת האכלה וליטוף
ובמקרה של גשם מרכז המבקרים בקצרין יכול לספק אלטרנטיבה

טיול נעים

טיולים והנאה
21/03/10 09:32
61צפיות
בוקר טוב לכולם,
אני אורי, דוקטורנט באוניברסיטה העברית. לצורך המחקר שלי אני עורך סקר אנונימי על טיולים והנאה. אם יש לכם 3 דקות פנויות, אודה לכם מאוד אם תמלאו את השאלון הזה.
המון תודה ושבוע נפלא,
אורי
כל דכפיין יתיי ויכול
17/03/10 14:01
43צפיות
אז איפוא אתם בחג?

כמה פעמים שאלתם השבוע את השאלה הנ"ל? וכמה פעמים נשאלתם?

יש כאלו שלא שואלים ולא נשאלים..........

כל אותם אנשים בודדים
חד הוריות
חסרי דיור
ניצולי שואה
משפחות החיות מתחת לקו העוני
ועוד..

בערבו של חג כולנו עומדים בתורים האינסופיים וממלאים עגלות להתפקע , את השיירים וכמויות האוכל העצומות שנזרקות   אפשר לראות בתום החג בפחי האשפה. אוכל שהיה עשוי  לצמצם את העוני ולשמש לנזקקים.

במגדל העמק , פועל מזה שנים הרב דוד גרוסמן, חתן פרס ישראל ,  אדם מדהים שהקים בישוב  מפעל חיים עליו תוכלו לקרוא כאן . מדי שנה לקראת ראש השנה ופסח עוסקים הרב  גרוסמן ו אנשי העמותה  "מגדל אור"  בראשה הוא עומד,
באסוף מצרכי מזון וכספים על מנת לחלקם לנזקקים.

הרב עובד ללא מנגנונים עם טובות הנאה, צי מכוניות, משכורות או פרסום של סלבס . הכל נעשה בצנעה ומתוך אהבה . ועל כן אני תורמת להם מידי שנה בשמחה וחפץ לב ואני מזמינה כל אחד ואחת מכם לקום ולעשות מעשה , ולהכניס מעט אור למשפחות ונזקקים אלו  על ידי תרומה קטנה בבחינת כל אחד מאתנו אור קטן וכולנו יחד אור איתן

בין התאריכים 7 במרץ ועד ה 29 במרץ 2010 , יתקיים מבצע חג שבע לילדים. במבצע ייעודדו את הציבור הרחב לתרום למען משפחות כדי שיוכלו לערוך את שולחן החג בכבוד, תוך העלאת המודעות למצוקת העוני של ילדי ישראל ולחשיבותה של הפעילות ההומניטרית הנעשית על ידי ילדים. מוצרי המזון שנאספים במהלך המבצע מועברים למחסני צה"ל שבמחנה סירקין, שם הם ממוינים ונארזים על- ידי מתנדבים וילדי מגדל אור ומשם מועברים אל נקודות חלוקת המזון המיועדות בכל רחבי הארץ.  המבצע מגיע לעשרות ערים ויישובים בכל רחבי הארץ משדרות, נתיבות, אופקים ובאר- שבע בדרום, דרך לוד, נס ציונה, אור עקיבא, חדרה ועד לקריית שמונה, נהריה, חצור הגלילית, טבריה, צפת, עכו, בית שאן בצפון ועוד.

המשפחות הזכאיות לחבילות מופיעות ברשימות שמתקבלות על ידי משרד הרווחה, קצינות ת"ש ועוד.

כל מי  מעוניין ליטול חלק פעיל על ידי תרומה כספית או של מוצרים יפנה למוקד טלפוני: 1-800-30-31-31 או *פסח (996).

תודה לכולכם
אני כ"כ שמחה שהועלה נושא התרומות
18/03/10 13:32
23צפיות
שהרי,לא יודעים רבים,כי רבים נותנים בסתר ואני לא מתכוונת רק למיגזר
הדתי,המצווה לעשות זאת.
כמי שמחוברת "בטבורה" לרווחה ולהתנדבות,כדאי לקחת בחשבון,כי,
לא רק בערבו של חג,או,סעודת חג יש "ים" של נזקקים.
רשויות הרווחה,שאינן נגועות בחטא הבירוקרטי,משתפות פעולה עם כל משפחה
המעוניינת לתרום,ולא רק כסף,ל"רווחתם" של הנזקקים,שהרי משאביה דלים.
כמתנדבת,המודה על כל רגע שמזדמן לי לעשות זאת,אני ממליצה בחום,
לחשוב,גם,לכיוון זה.
וכל מי שעושה זאת יבורך ע"י כולם,כל הזמן.
ושיהיה חג - שמח ל כוווווווולם.
להם אני לא דואגת
21/03/10 09:46
25צפיות

המגזר החרדי מרושת ומאורגן ,ולפי כמות הגמח"ים שיש להם, ערמות המזון שאני רואה כל ערב ליד החנויות נראה לי שיש שם עודף .

מנסיוני לא כל הנזקקים מגיעים לקבל תרומות, יש המתביישים במצבם . אם אתם מאתרים שכאלה בסביבתכם הקרובה, אנא פתחו את הלב.

תודה

שולחן ערוך
23/03/10 19:34
2צפיות
יאללה, הגיע הזמן לגלות לכל העולם ואישתו

1.מה תאכלו בליל הסדר הזה? [שכולם יקנאו, מה 'כפת לכם]

2. מנהג מיוחד, מצחיק, מרגש...ממנהגי החג שלכם.

מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות

כתובות אינטרנט מצורפות:
לצערי
23/03/10 22:31
אנחנו נשתתף בסדר של קינות.
אמנם סדר שלישי מאז פטירת אם המשפחה של המארחים.
אולי הפעם יהיה מותר לצחוק וחלילה לשתות 4 כוסות יין ולא תירוש.
שלא לדבר על שירי החג - לא סביב השולחן הזה.
מה לעשות, עם משפחה לא מתחתנים.
מקווה שלכולם יהיה חג שמח.
צריך להמציא רובוט שיפנה את השולחן וידיח כלים
23/03/10 23:50

סרטון משעשע  עם קריצה  לפולחן ליל הסדר .

אנחנו נחגוג עם בני המשפחה שלו , התפריט יהיה הפעם על טהרת מאכלי וורשה והסביבה , בעיבוד מודרני
ז'תומרת לגפילטע יקראו קציצות דג עם נגיעות חזרת
צלי הבקר יהפוך לרוסטביף
הכבד הקצוץ  יוגש כפטה
והקומופוט ישא את השם לפתן בנוסח סבתא צילה.

ככה  נחבר את הדור הצעיר למאכלים שעוברים מהעולם   כי ספק רב אם הדור הבא יכין או יבשל שכאלה.

מוסכם על דעת המשתתפים שקריאת ההגדה תעבור שינויים וקיצורים על מנת להגיע לשלב הארוחה עד כמה שיותר מהר
ולרחיצת הכלים נשכרה הפילפינית מהבית ממול ששמחה על הגדלת תזרים המזומנים בחשבונה.

אממה
בחג השני תערך חוויה מתקנת ליוצאי ארצות המגרב  על מנת לא לקפח את המגדר והמגזר , מה עוד שצפויה מימונה בערב
ולמה לנו סכסוכים משפחתיים ...  

תרשמו עכשף מתכון שנוסה על ידי והולך להיות להיט לילסדר

תלכו לקצב תבקשו עוף שלם טרי  בגודל בינוני, שיוציא לכם את ממנו  כל העצמות  
הפרוק יעלה לכם כמה זוזין אבל שווה תאמינו לי ששווה.
ובכיין....
קחו את העוף השלם אך ללא עצמות שטפו היטב
הכניסו  אותו לאשפוז במרינדה לכמה שעות אחרי שעיסתם אותו ב-
קיצת שמן זית
פפריקה
מלח
פלפל שחור
והכי הכי מיץ מלימון שנסחט היטב
בנתיים תכינו את המילוי של הבפנוכו
1/2 כוס אורז פרסי  שבשלתם כ 5 דקות עם מעט מלח וכף שמן
בצל קצוץ מטוגן אליו צרפתם תוך כדי ערבוב ואידוי  1/2 קופסת פטריות ו1/2 כוס בשר טחון  
קצת צנוברים
קצת צימוקים
גרדו גזר קטן לצבע
ערבבו הכל  עם ביצה שלמה
ויאללה
להתחיל למלא את כל העוף , רק לא לדחוס יתר על המידה , תשאירו מקום לעיסה שמגדילה נפח.
הכניסו  את המוצג לשקית קוקי כולל שאריות המרינדה
או כסו בנייר כסף
ולתנור חם כשעתיים ואפילו יותר....

אל תשכחו לסגור את פתח העוף עם קיסמים על מנת שהמילוי לא יזחל החוצה.

הגישו את העוף בשלמותו על צלחת גדולה  מקושטת סביב עם פלחי תפוזים או עגבניות שרי
צננו מעט לפני ההגשה
פרסו כמו פסטרמה ( אין עצמות זוכרים?)
ותהנו  חבל"ז

איזה פולניה שאני
23/03/10 23:56

שקחתי לרשום שלמילוי  תוסיפו את התבלינים -
א. מרק בצל או בשר או עוף לפי טעמכם
מלח
פלפל
אגוז מוסקט
מעט כורכום
פפריקה
ואם אתם אוהבים טוויסט מתוק ערבבו מעט פירות יבשים קצוצים.
אילו היו מכינים את העוף מהמתכון - דיינו
24/03/10 08:47
2צפיות
שכחתי לציין שאת הכלים הפלצנים משכירים, חלילה לא לעשות מדיח או שניים.
לגבי שמות המאכלים, במסעדות יש שמות כמו "עגל צעיר פרוס ברוטב חרטבונה עם נגיעות טרולולו בנוסח השף (צלי מבשר מופשר שהכין הטבח שהשתחרר לפני שבוע)".
תרומתי לסדר: רצועות פלפל מטוגנות עם חומץ ומרווה, כבד קצוץ, חצילים "על האש" (חציל רומני), גזר קוריאני חריף, כרוב אדום עם מיונז, זיתים ברוטב עגבניות, לקינוח: אפרסמון פרוס עם נענע וסלרי (מתכון ש"אימצתי" בארוחה פלצנית).
שיטת הבזוקי מסלקת כלים מלוכלכים
24/03/10 09:01
משמיעים מנגינת בזוקי וזורקים על הרצפה לא לשכוח לצעוק יאסו בקולי קולות.
º
25/03/10 09:45
º
26/03/10 20:12
2צפיות
לוקלוקו.....
23/03/10 09:15
4צפיות

מירה היא אמא של אחת מיקירות הפורום בכל עת שאנחנו פותחים שולחן בטיולים , היא שולפת מעדנים תוצרת בית שמשאירים אותי מעולפת,  ועם רצון לעבור לגור לידה בעיירה הפסטורלית אי שם בשרון הצפוני.

בפעם האחרונה שנפגשנו שלפה מיכל גבינת לבנה תוצרת בית טעימה חבל"ז . ללא חמרים משמרים או מאריכי מדף. גבינה טעימה מעודנת והכנתה קלי קלוטו....וזה הולך ככה-

מיכל יוגורט של 400 גר' ( אני השתמשתי בכבשים של מחלבת השומרון ) , אם אתם רוצים לנסות קחו גביע קטן.
ערבבו עם מעט מלח והניחו בתוך מסננת דקה  מעל קערה ללילה במקרר. אפשר גם בתוך שקית מבד , או חיתול מהתקופה
בה השתמשנו בחיתולי בד.

בבוקר  תשפכו את הנוזלים ותערבבו את הגבינה שנותרה במסננת  עם כף שמן זית ומעט זעתר , מי שיכול להוסיף קלוריות יגניב כף שמנת חמוצה  ויתפנן על גבינה תוצרת בית בלי מאמץ .

למראה התוצאה המהירה והטעם הנפלא , התחלתי לייצר גבינות לבנה כל שבוע , אני מגוונת עם זיתים או ממרח פסטו וגם  מצאתי כתבה ואתר בנושא ,נראה לי שאני הולכת ללמוד באיזה סדנה לגבן גבינות תוצרת בית .

מיבשורה תני לה  בשמי חיבוק אני אחזיר לך

המשך יום נעים

איך הפתעת אותי!!
23/03/10 11:54
שמחה שהתנסית, אכן אין כמו ייצור ביתי עד כמה שניתן.

אני מודה שלא מסוגלת לאכול את הלבנה המסויימת הזו כיוון שהיא חמוצה לי מידי - אבל מכינה באותו תהליך בדיוק מ2 גביעי אשל. לפעמים מגניבה עוד גביע שמנת 9%. ומגוונת בטעמים כמוך.

ובטח שאראה לה את ההודעה הזו, היא תשמח

תודהההה על הפרגון

(אגב.. לא קוראים לה מירה. מירה היא חברתי שהתלוותה אלינו למספר טיולים)
סליחית
23/03/10 23:59
1צפיות

נהייתי מכורה לגבינה הזו...... היום קניתי יוגורט עיזים מקווה שהלבנה של מחר  תהיה בלי ריח לוואי

תוסיפי לורדה גם נשיקה
אני אחזיר לך

שוקולדה
23/03/10 19:23
2צפיות

אני לא נראית ככה...
אבל פעם פעם,
כשגם עבדתי וגם גידלתי ילדים קטנים והיה לי המוןןן זמן
הכנתי ,בין היתר, גבינות בבית.

לחיתול התינוקות השתמשתי אז בחיתולי בד ועליהם מין נייר מחלחל
שישמור על הטוסיק של התינוק יבש עד כמה שאפשר.

הייתי מנקזת את הנוזלים דרך הנייר המחלחל הזה.
זוכרת את הגבינות האלה לטובה.

אחחח הזכרת נישכחות.

חג שמייח!

בשביל טוסיק של תינוק
24/03/10 00:03
6צפיות

אני מוכנה לחזור היום לחיתולי הבד ההם....  היה לי מנהג מגונה לאכול להם את הפולקסים לפני ההחתלה.....

אני צריכה לעלות לעליית הגג לחפש אולי נשארה לי איזה ירושת חיתולים .....

אני חושבת שפעם היו כדורי קלציום מהם היינו מכינות גבינה ביתית ומרסקים עם פתי בר ...נו טוב זה היה לפני עידן הגרברים והמטרנות ונראה במבט לאחור כמו שנות אור..

מחכה לתמונות  שלך מהצעדה
שאכין לך כד חלב ?
26/03/10 06:16
3צפיות
לגבינה אמיתית עם טעם של פעם ?
º
מתאים לי תודה
28/03/10 11:32
1צפיות
אחחח..חלב אמיתי
28/03/10 13:12
ישר מחליבה! אין אין על הטעם!!! (טוב.. מורתח קצת)
מאז הצבא לא טעמתי.
בשירותי הצבאי שירת איתי חייל מאחד הקיבוצים בסביבת הבסיס. כל ערב היה דואג להביא לי בקבוק של ליטר וחצי (!) חלב טרי טרי.
מעורר געגועים.

באמת שאלה: אתה קונה חלב בסופר או שותה טרי מהרפת?

חג שמח!
מי מעורר אצלך געגוע?
28/03/10 17:25

החייל או החלב?

מה ניש?

28/03/10 18:18
חה חה חה... ידעתי שהשאלה הזאת תבוא.
הוא באמת היה חמוד אבל היה לי אז חבר ובאמת שלא היה לי זמן וכוח לשניים
סיור פארק נחל גרר והביתרונות
19/03/10 13:04
65צפיות
סיור פארק נחל גרר והביתרונות
פארק נחל גרר והביתרונות
הפארק נקרא גם פארק שרשרת והוקם לרווחת האזור והמושב.
הכניסה חופשית
הפארק ממוקם ששה קילומטר מדרום לצומת בית הגדי,על כביש מספר 25.
איך להגיע כאשר נוסעים מהעיר נתיבות לכוון העיר באר שבע על כביש 25  ממול למושב בית הגדי יורדים מהכביש לדרך עפר משולטת, או לבאים מצומת גילת כדי לפנות למושב תדהר יש להמשיך ולבצע פניית פרסה בהמשך בתחנת הדלק,לפנות בחזרה לכוון באר שבע כלומר שמאלה ולאחר מרחק קצר של כמאתים מטר לפנות לדרך העפר המובילה לכניסה לפארק.
מידע
הפארק ממוקם על אפיק נחל גרר הוא מחולק לפארק גרר העליון והחלק התחתון ,נחל גרר הוא יובל מרכזי של נחל הבשור,על פי המסורת עדרי הצאן של אברהם אבינו רעו את צאנם במקום,והשקו את הצאן במים הנובעים ממעיינות מים מליחים ,המים משמשים עד היום להשקיית צאן של רועים בדואים וחיות בר הדרות בפארק כולל בעלי כנף,קיימים במקום שרידי בורות מים שנחפרו על פי הסברות עוד בימים קדומים.

כיוון שבפארק זרמו מים שימש האזור לגידול תבואות ושימש מעיין חיץ בין המדבר למקום ישוב ,האזור בכללותו נקרא ארץ הרועים,כאשר ממשיכים מערבה כארבעה קילומטר במורד הנחל ויוצאים מהשטח המיוער בשמורה התחתונה מגיעים לאזור בתרונות מיוחד.

מים אלו לשתייה מתאימים לבעלי חיים אך לא לאנשים,המים לערוץ נחל גרר מגיעים גם ממימי השטפונות ונביעות תת קרקעיות,התופעה הגיאולוגית המדהימה במקום היא העלמותם של המים מעל פני הקרקע בתקופת חודש יוני וחזרתם בסביבות חודש אוקטובר,מים אלו נאספים במאגרים תת קרקעיים ומנוצלים בידי הקנים בקרקעית ערוץ הנחל  ומשמשים אותם לגדילה של כעשרה סנטימטר ליום בעונה,לאחר שהקנים מפסיקים לגדול בהפסיקם לצרוך את המים, המים חוזרים לזרום באפיק הנחל.

מאחר ובתקופת הגשמים שטפונות חורצים את אדמת הלס במקום ומבתרים את פני הקרקע ,הקימה הקרן הקיימת טרסות בלימה הנקרא מגלשי מים, לאורך הביתרונות אשר גורמים לנזק מופחת ולשימור מצב קיים לזרימת המים בבחינת סכרים קטניםדיפון זה שומר ומשמר את אדמת הלס מפני סחף,בפארק צומחים עצים שגדלו במקום ועצים שניטעו בידי הקרן הקיימת כמו עצי אקליפטוס,חרוב,אשל ושיטה וכמובן המלוח והאטד, בעונת החורף מכסה הכלנית שטחים בשמורה.

ניתן לעבור בדרכי העפר של השמורה ולחוות חוויה של הרפתקנות בטיול בסבך,בפארק פינות לבילוי ,מגרשי משחק לילדים,בעלי חיים מגיעים לעת ערב לרוות את צמאונם.

מושב שרשרת שהפארק נקרא גם בשמו ,היה אחד מ 11 הישובים שקמו בשנת 1949 ואוכלס בידי ניצולי שואה ,אז שמו היה תקומה,תושביו החזיקו זמן מועט בנקודה  ועוברים לנקודה יותר מערבית, בשנת 1951 בעת העלייה הגדולה של תושבי מרוקו אוכלס המקום שוב וזכה לשמו שרשרת על שם ה שר  שרת שהיה שר בממשלת ישראל  ופעל להתיישבות המקום מחדש.
הסרוטים שנותרו לנו במדינה
18/03/10 15:58
5צפיות
כאשר היינו צעירים נהגנו לשיר בשינוי את השיר:  לא שרתי לך ארצי כי לא היה לי זמן, האמת כיום אני מאמין שזה באמת מה קרה לנו ,בחיי היום והרדיפה אחר הנהנתנות והכסף באמת שאין לנו זמן לחזון ההתיישבות הציוני לשמירת ערכים וכמובן לשמירה על הקרקע שאנו חיים עלייה.

השבוע החלטתי לבקר בשמורה אנושית של חומת המגן האחרונה שלנו לפני שפיסת האדמה האחרונה שלנו תעלם לנו במפתיע מתחת לרגלינו ,ביקרתי בחוות בודדים בנגב הצפון מערבי של המדינה.

חוות בודדים אלו , מוחזקות בידי אנשים סרוטים באמת , המאמינים בחזונם ובערך עליון של שמירה על אדמות המדינה   ויואיל כל חבר כנסת או שר לבקר בחלקים ממדינתנו   ואולי יבין שהחוק להגנת המולדת ראוי שישמר בידיהם של הסרוטים  במקומות שכוחי אל אלו,  שאנו שלחמנו לכבשם, מבקשים  שיישארו גם לנכדינו תחת דגל ישראל .

נותרו בודדים שבייננו , על מנת לשמר ולהגן על ערכי הטבע הנפלאים האלו, אנשים אלו חיים ונאחזים באדמה כפי שאבותינו אחזו בה , והנה פקידי הברון ייזכר לטוב היושבים במשרדיהם הממוזגים ואינם מבינים דבר או חצי דבר בנושא .

חסרים להם מנעמי החיים כי אינם זקוקים לזאת ,אוויר צלול ירוק טבע או צהוב זה מה שהם צריכים וכמובן מעט פרנסה  וכמובן ריצה קבועה אחת לשנה לחידוש הרישיון ממנהל מקרקעי ישראל   וכמובן דוד עשיר מאמריקה שיתמוך בהם למחייתם כי הרי אסור בתכלית האיסור להתפרנס מפיסת החול המדברי או מהקור המקפיא בגליל.

מה האובך בעיני נבחריינו שאולי שכחו שאנו בוחרים בהם מדי ארבע שנים , אשר עומד ומפריע בעסקנותם לצעירים אלו לשמור על רכושנו,  כן הרכוש של כל אזרח במדינה , שאין לו זמן לשיר ולשמור שטחים שמרחקם קילומטר מתל אביב.
חוות לילך ודןדן
18/03/10 17:36
5צפיות
חוות לילך ודןדן
חוות לילך ודןדן
ממוקמת בהמשך חוות נעמא בהמשך כביש עפר דרך חוות נעמא  כ  300 מטר .

החווה הוקמה בידי רקדנית לשעבר בלהקת בת שבע ובעלה דןדן בוליטין וארבעת ילדיהם טיילים ,חוקרי טבע צמחייה ובעלי חיים וסרוטים לנושא ברחבי העולם .

אורכן של החוות כחמישה קילומטר בביתרונות נחל פטיש עד מפגשו עם נחל גרר המקראי
היופי הוא שבסיור בטבע בערוץ הנחל שלא תפגשו אף אחד מלבדכם אתם ואוושת הטבע ומפגש אינטימי עם חיות בר שונות הגרות באזור וכמובן השרקרקים וחורי הקינון בביתרונות של אדמת הלס וכמובן שרידי חפירת בורות למציאת מים בערוצים.

במדרון הגבעה השלטת הוקמו כלובי בית החולים לחיות בר בתמיכת קרן פורד לחיות בר אוסף החיות כולל:  חתולי ביצות,תוכים רבים,צבים,תנים,שועלים ארץ ישראלים ושועלי פנס זעירים עם אוזניים ענקיות וזנב מרהיב ,חסידה,זאבים,למורים,להקת צבי ארץ ישראלי,עדר ארנבות ותרנגולות מזנים נדירים,קרקלים, רקונים,דלקים ועוד.

חיות אלו נאספו מחיסול פינות חיי בארץ,חיות שרשות הטבע והגנים מעבירה,חיות בר שנמצאו פגועות ועזובות בשטח ,חיות בר מוגנות שנתפסו והוחזקו בידי אנשים פרטיים שלא כחוק.

למרות הדלות באמצעים מקבלים החיות טיפול ופינוק וההתייחסות אליהם כחלק  מהמשפחה המורחבת ,חלק מהחיות לאחר שלמדו לאכול ולעוף או שהבריאו מקבלות אישור של השלטונות לשחרור מחודש לטבע.

במקום מוקמת סככה לאירוח יומי ולסדנאות וזולה לבילוי הממוקמים על גבעה צמודה המשקיפה על רחבי האזור אלו יפתחו בחודשים הקרובים .

ניתן לערוך סדנאות וגיבוש ,לשמוע הרצאות על מחקרים וסיפורים מהסיורים וההרפתקאות שעשו בני הזוג ברחבי העולם,פילי הבר בנמיביה,חוויות מחקר על שבטים אינדיאנים  ,לצפות בחפצים ודברים שנאספו לאורך השנים ברחבי העולם כמו שיני פילים,שיני היפופוטם,עורות של חיות שיובשו לתצוגות וכמובן את הלימונדה והכיבוד שמוכן לכל אורח.
חוות נעמא לצאן וגבינות
18/03/10 17:38
4צפיות
חוות נעמא לצאן וגבינות
חוות נעמא לצאן וגבינות
חוות משנה  חוות דן דן ולילך המשמשת  בית חולים לחיות בר וגידולי צמחי מרפא וקקטוסים.
כניסה ללא תשלום, סיור לקבוצות בתאום ובתשלום.
החווה באזור  נחל גרר  כתובת אופקים
איך מגיעים בנסיעה בכביש מדרום קבוץ יד מרדכי , עוברים על פני צומת תדהר כחצי קילומטר ופונים בשילוט לכוון החווה נסיעה על דרך עפר כבושה בינות לפרדסים ,שטחי מרעה ושדות חיטה ושעורה ,נסיעה של 10 דקות בערך מתאים לכל סוגי הרכב.
טלפון לתאום חוות נעמא , 054-4765803,  08-6776102  
טלפון לתאום חוות דןדן ולילך 08-9934154  נייד 054-8181389
הביקור בתאום
מידע
שמה של החווה ניתנה לה מאיסוף ראשי התיבות של שמות ילדי משפחת בוקי  אדירי לשם אחד את חווה נעמא הקימו לפני 35 שנים ואת חוות המשנה הקימו לפני 11 שנה.

חוות נעמא
בחוות הצאן מגדלים עדר לחלב, לאחר החליבה  נוטלים חלב זה ומכינים ממנו גבינות מסוגים שונים הכוללים גבינות קשות ורכות,  או יוגורטים ומוצרי חלב שונים, העדר בכל יום יוצא לרעות במרעה טבעי, כמו כן בחווה מספר פרות וסוסים.

לילדים ניתנת האפשרות להניק גדיים בבקבוקי חלב,לעסוק בפעילות יצירתית וחוויתית ,פינת ליטוף,אפיית פיתות,ניתן להזמין ארוחות בסגנון של פעם הכוללות לחמים ,ירקות וגבינות, ניתן לרכוש את תוצרת החווה ולרכוש יינות ומוצרים יצור עצמאי של חוות סמוכות.

ניתן לקבל הדרכה וסיור בדיר ,במכון החליבה ללוות את תהליך יצור הגבינות ואף לצפות במרתף האחסנה של ככרות הגבינות, לסיום ניתן לשבת לטעום וללגום משקאות אל מול הנוף.

כיום הוקם מפעל חדש המצויד בחדרי קירור וחנות והמיועד לשרת את קהל המבקרים, מכלאות מיוחדות מאכלסות את הגדיים הצעירים ,מראה חמוד , והנוף המדברי מיוחד.  
אני א-מ-ו-מ-ה בשוק ובהלם יחדיו !
19/03/10 08:35
4צפיות

בדיוק שחתבת את השרשור  ערכתי כמה שיחות טלפון בנסיון לאתר את דן דן בולוטין לצורך הזמנתו לפרוייקט שאני עורכת בנושא בעלי חיים וילדים .

והנה הגעת עם הטלפון והפרטים.......אני פשוט לא מאמינה

איזה צרוף מקרים!!!!!!!!!

ברכה על ראשך פייטוש
ותודה על הכתבה

אכן החוות הללו הן הציונות הישראלית במיטיבה ומבחינתי עדיפות על כל ההתנחלויות הקיקיניות בשטחים  שמעבר לקו הירוק.

אין כמוך אין
גם לי היה קטע דומה בשבוע שעבר
21/03/10 09:20
3צפיות
במסגרת פרוייקט שאני מנהל בבית ספר, נפלט לי בטעות ששירתתי בהנדסה.
מנהל בית הספר סיפר שכנראה החלפנו כסא בחדר האוכל, הוא עזב את הבסיס כשאני הגעתי.
זה עלה לו בהצטרפות לכנס משרתי הבסיס, אנחנו מחפשים בנרות שמות וטלפונים והוא הופיע משומקום כזה.
לפי הסרטים בנשיונל גאוגרפיק
21/03/10 09:26
3צפיות
עכשיו "נהרס" עוד מפעל כי משרד הבריאות דרש מקררים וציוד סטרילי.
לא יעזור להם (למשרד הבריאות) הגבינות שמיוצרות בצורה שסבתא שלי וקודמיה אכלו הן הכי טעימות (ובריאות).

הראו לפני כשנה סרט על מפעל לעישון דגים שפעל מעל 200 שנה.
תא העישון מעולם לא נוקה והארומה הייתה ייחודית.
בא משרד הבריאות באותה מדינה ודרש תא עישון מנירוסטה או סגירת המפעל.
חבל.
שלום רב לך
21/03/10 09:40
2צפיות

מסרנו לאירוסים ד"ש בשמך ....

השרוטים במדינה הם לא אנשי החוות הבודדות , השרוטים יושבים בקריית הממשלה בעיר  שחוברה לה יחדיו ( באמצעות גז מדמיע , בהפגנות ובנישול תושבים) והם סוחטים בשם הישיבה בגועליציה  90 מליון עבור הזזת חדר מיון , בגלל שנמצאו שם כמה עצמות מתים , שברור לכולם כולל לרבנות שהם לא של יהודים.

ראב'ק ...תשעים מליון.....תחשבו מה אפשר היה לעשות בכסף הזה.............על הבוקר עלה לי לחץ הדם!
זה מה שהם מעדיפים
21/03/10 18:39
3צפיות
במקום למיין זיתים - ל... מיתים.
אני לא מתכוון לפתוח כאן את מגוון דיעותי, רק אהרהר בבנוסטלגיה איך גרתי בואדי סאליב וכולם חיו ביחד באושר.
נוסעים לחופשה - מה אפשר לעשות בדרך? ושם?
15/03/10 17:54
10צפיות
שלום לכולם,

אנחנו, זוג בני 40+ נוסעים מכפר סבא לחופשה בצימר באיזור התבור. נשמח לרעיונות לגבי עצירות נחמדות בדרך: מסעדות, בתי קפה, אטרקציות... וכמו כן - באיזור התבור והכנרת.

תודה רבה מראש
אטרקציות בעמק יזרעאל
15/03/10 21:16
4צפיות
אני מקווה שהקישור יעזור לאזור התבור
http://www.malon.co.il/emall/shopDepartment.asp?sc...
קישור לאזור הכנרת
וגם קישורים ל gogalil
23/03/10 08:53
6צפיות
מה אפשר לעשות באילת ?
15/03/10 23:59
4צפיות
יש לי תקציב של 500 ש"ח לבזבוזים.
מה אפשר לעשות באילת בתקציב הזה? לאיזה מקומות/אטרקציות ללכת?
דברים בסגנון של הסלינג שוט בטיילת, נייטמר וכול'..

מישהו יכול לתת כמה רעיונות לדברים בסגנון וכמה הם עולים?
תודה..
אילת
16/03/10 12:01
2צפיות
אטרקציות באילת
מקווה שהקישור יעזור
בילוי באילת
אם בא לכם לנסוע לאילת בסופ"ש הקרוב
16/03/10 15:14
4צפיות
ברשת מלונות ישרוטל באילת יש אירוע מקסים לדעתי : פסטיבל התיאטרון הקאמרי 18-21 למרץ.
בנוסף יש מבצע לבעלי כרטיס ישראכרט שיכולים להשתמש בכוכבים שברשותם.
יש לי רעיון מדהים בשבילכם:אקסטרים באוויר
17/03/10 17:47
4צפיות
תגיעו לכיוון מושב הארבל,.בכניסה למושב יחכה לכם טיס +כלי טייס.
תחוו חוויה של טיסה בכלי טיס פתוחים מעל מצוק הארבל,תוך כדי צלילה אל תוך בקעת גינוסר...וחזרה דרך נופי בקעת יבנאל......
מספיק אטרקציה?.....
להלן האתר:www.ppc-israel.com
5 דקות מהתבור
18/03/10 15:36
1צפיות
נמצא הכפר הצ'רקסי קמא. תבדוק את הקישורים לא תתאכזב:
כתובות אינטרנט מצורפות:
ובכן...
18/03/10 15:52
2צפיות
סהרה, מסעדה ערבית ליד דוברת - מומלץ עד כדי כך שהרצנו פעם 4 חברים נסיעה מיוחדת מגן יבנה - ארוחה וחזרה.
כמובן שחייבים לעלות לכנסיה על התבור (להגיע עד 11 אחרת הם כבר לא מכניסים)
לא להכנס למוזאון המרצפן בכפר תבור (חבל על הזמן ועל הכסף)
מוזאון מורשת הבדואים (בצפון) בכפר שיבלי למרגלות התבור, אצל בית דיאב
עין שרונה - נחמד מאד במיוחד אם לקחתם איתכם פק"ל קפה
ו...קרם גוף, קומביניזון, בקבוק יין טוב
כדי למצות את ההנאה
º
תודה רבה לכולכם על ההצעות הנפלאות
18/03/10 16:08
2צפיות
אהלן,זקוקה לעזרתכם ברעיונות ליום כיף לעובדים
22/03/10 13:18
3צפיות
משהו נחמד לא מעייף מדי, טבע בשילוב מוזיאון, לא הרבה הליכה, בצפון הפורח.
אולי משהו בסביבות נחל דן .
סה"כ כ-15-10 איש.
תודה
לילי
כתבת כמעט את כל המסלול
22/03/10 14:55
2צפיות
נחל דן הוא בחירה מעולה.
יש מסלולי הליכה למרחקים שונים, מעגליים (מקווה שעדיין במים), פורלים מהנחל לצלחת.
אם תתעקשו על מוזיאון, יש את בית אהרונסון.
בסביבה אטרקציות נוספות כמו קייאקים בגושרים.
כדאי לבדוק, יש קופונים עם הנחה לחלק מהאתרים.
לא בטוח שעבור קבוצה בכמות שלכם תגיעו להנחה כמו עם קופונים, שווה בדיקה.
ווקשה
22/03/10 23:30
1צפיות

אם אתם בסביבה שהזכרת , אפשר גם  להתחיל משמורת הבניאס , לאחרונה הוקם שם גשר תלוי ומשם ניתן לעלות לעבר מפל סער , לטייל בקצרין בבית הבד ולצפות בחזיון האורקולי  על הגולן . בתוך המתחם מצויות מסעדות חנויות, יש יקב קרוב המאפשר סיורים וטעימות  וכו'.

או .....לקחת סיור מודרך  באגמון החולה ,  מצומת מצודת כח לעלות לעבר רמות נפתלי , במקום אתר מדהים ותצפית נוף מהיפות בארץ עש' איתן בלחסן  , לסיים את הטיול במושבה ראש פינה -  לסיור באתר המשוחזר, עם המדריך חזי שגב שהקים במקום פינת הנצחה לבנו נמרוד  וקמובן  בתי קפה ומסעדות.

ואחרון חביב.....טיול ג'יפים בנחל דישון עם שפע פריחה ומים.

טיול נעים
המלצות לתיירת
22/03/10 10:11
2צפיות
בת דודה שלי - אמריקאית בת 22 הגיע לארץ עם מספר חברים
אני אשמח לקבל המלצות לאתרים וטיולים עבורה
תודה
איזור הגליל התחתון
22/03/10 11:24
1צפיות
יש הרבה מקומות לטיול: הר תבור, נחל תבור, שדמות שבורה, כפר קמא, מעיין שרונה והלאה לכנרת. טרקטורונים, טיולי אופניים, מוזיאונים, מסעדות ועוד. יש הכל.
תבדקי את הלינק יש שם סרטון על כפר קמא:
כתובות אינטרנט מצורפות:
נסי לבדוק באתר פרוייקט תגלית
22/03/10 14:45
1צפיות
עושים להם שם טירונות אבל די ממצים את הארץ.
לא רשמת לאיזו תקופה הם הגיעו, באיזה אזור הם מתאכסנים ומה מעניין אותם.
יש מלא מוזיאונים על הקמת המדינה, אתרים הסטוריים, סיפורי קרבות ועוד דברים שלא תמיד מעניינים את הגילאים האלה.
יש אתרים עם חזיונות אור קוליים.
אפשר סתם לנסוע לים המלח, לאילת וירושליים.
חשוב להבין מה מעניין אותם לפני יציאה למסע מפרך או משעמם.
לא פחות חשוב איך אתם מתניידים, נסיעה בסגנון סרדינים באוטובוס או רכבת יכולה להיות חוויה טראומטית.
לדעתי עדיף מספר מקומות מצומצם שישאיר להם טעם טוב, בילוי על החוף עם מנגל וגמל יכולים להשלים את אתר ההסברה הישראלית.
יש דיסקוטקים בקיבוצים ואפשר להעביר סופ"ש בצימר עם ארוח בקיבוץ.
העיקר שיחזרו מרוצים ושגרירים של רצון טוב.
זקוקה לרעיונות
20/03/10 17:40
1צפיות
אנחנו תל אביבים, לבן זוג יש יומולדת (33) ביום חמישי, שאלתי אותו מה בא לו לעשות והוא ענה שבא לו טיול עירוני... ללכת לטייל בפארק הירקון, בים, בעיר...

זה הולך להיות בחמישי בערב-לילה.... חשבתי על פיקניק בפארק... על שיט בסירות באגם (למרות שזה בטח נסגר מוקדם יחסית..) יש לכם עוד רעיונות? מקומות? הפתעות קטנות לטיול? מסלול מעניין או כל דבר שיכול לעזור?

תודה
ווקשה
21/03/10 09:34

ברוכה המצטרפת ....

פיקניק לשניים בפארק  על גדות האגם יכול להיות נפלא

אפשר להכין ארוחה מושקעת לארוז בתיק תרמי או בצידנית
שמיכה ,נרות, יין
והכוכבים בחינם

ואפשר לערוך טיול בעזרת מחלקת הסיורים של עיריית תל אביב
או ללכת למועדון הזאפה או קמלוט בהם יש מופעים מוזיקליים של הרכבים מענינים

אופציה נוספת שטוט  אחה"צ בשכונת נוה צדק - מוזיאון גוטמן- משם לכל בו שלום מוצגת תערוכה מענינת והליכה לאורך שד' רוטשילד המלא בבנינים בסגנון הבאואוס.  או לחילופין אם יש לכם אופניים, טיול בשביל האופניים שסללה עיריית תל אביב.

יום הולדת שמח

יום כיף לעובדים,בעונה זו,
23/03/10 12:48
אכן ראוי ביותר בנחלי הצפון,המפכים.
אני בטוחה שמשפע ההצעות באיזור נחל דן,תמלאו את היום.
עם זאת אני מזמינה אותך וקבוצתך,בסופו של היום,כשעדיין אור סביב,
לחוותי "תבלין בגן",לחליטת ניקוי כל המתוקים והשומנים ש"תסניפו" במהלך הטיול.
החווה שלי מיוחדת,נעימה ומזמינה בחיבה,בכיף ובחינם...
גם מיקומה,ביציאה / כניסה לכביש 6 מכביש וואדי ערה,מה שקרוי מחלף עירון,
קיבוץ ברקאי,בואכם למושב שלי גן השומרון,שבצומת כרכור.
שתהני/ו ושיהיה חג שמח ופורה בטיולים.
נאוה.
º
תודה רבה לכולכם. אני גם בעד מים ופריחה.
24/03/10 12:20
מספר המלצות
24/03/10 13:52
1צפיות
אסאדו - אם בא לכם קייטרינג מיוחד ולא בנאלי
רכיבה על סוסים - תמיד כייף
תודה למנהלת ולפורום המקסים הזה
15/03/10 14:17
3צפיות

קמנו שבת בבוקר עם תשוקה לטיול קליל, קצר וקרוב.
ברוב המקומות הקרובים היינו כבר מספר פעמים.
להתחיל לחפש בגוגל.. ארוך מידי...
נכנסתי להצעותייך, שוקולד, והפור נפל על מערות בית ג'וברין.
התברר כהחלטה נבונה.
ההפנניג שהיה שם הוסיף להנאה אעפ"י שלא היינו עם ילדים קטנים.
היו הסברים והכוונה והסעה מסודרת בין החניונים השונים
דבר שאיפשר לטייל ברגל בלי לחשב איך נחזור.
הפריחה שם מדהימה בגיוונה.
נהנינו מאוד.
לא לקחתי מצלמה
שוקולדה

ביום שישי-שבת הקרובים- צעדת הגילבוע
15/03/10 14:19

חייבת ללכת.. כשאחזור אביא קישור.

צעדת הגלבוע
15/03/10 15:03
בשמחה רבה תתקיים במועדה.בשנים האחרונות משתנה המועד המקורי
בגלל תנאי הליכה בעייתיים,בעקבות הגשמים.
הפעם,תביאי מצלמה. אנחנו תמיד מצלמים את העמק הנשקף מתחת,
אבל,זה תמיד "מוקטן"...ובבקשה,לא לצפות לאירוסים...
ושיהיה לכולנו "בכייף"...
התבלינה שבגן.
+
17/03/10 13:12

בדרך אליך מסרון עם בונוס לטיול הקרוב
הופעה של זמר בחתונה,
16/03/10 19:53
1צפיות
יש לי התערבות קטנה עם אמא שלי, מישהו יודע אולי פחות או יותר כמה לוקח אמן להופעה בחתונה, משהו כמו 3-4 שירים?

(אני לא מתחתן והכל היפוטתי אם זה משנה משהו)

נ.ב
שאני מדבר על אמן אני מתכוון לזמרים היותר מפורסמים..נניח קובי פרץ ושרית חדד
עם חשבונית מס?
17/03/10 13:10

ממה שחתוב בתשקורת  זה נע בסביבות 30-40  אלף ש"ח לשני הזמרמרים שהזכרת

אבל הכי טוף מתי אתה מתחתן , תרים אליהם טלפון  ותשאל

מי נצח בהתערבות?

אליפות ישראל בטיפוס - הפנינג לכל המשפחה!
18/03/10 15:48
5צפיות

אירוע הטיפוס הגדול בישראל מגיע לחיפה בפסח !

שבת, 20 במרץ 2010

בשבת הקרוב ה -20 במרץ, תתקיים אליפות ישראל בטיפוס ספורטיבי על קיר יואב, באקספארק, חיפה. קיר יואב נחשב לקיר המקצועי ביותר בישראל. הוא מתנשא לגובה 16 מטר. הקיר הוקם על-ידי הוריו של יואב ניר ז"ל. יואב שהיה מחלוצי הטיפוס הספורטיבי, נפטר ממחלה קשה.

בתחרות, שנערכת זו השנה השלישית ברציפות לזכרו של יואב ניר, ישתתפו 150 מטפסים ב-11 קטגוריות על-פי גיל, מין, מטפסים מקצוענים ומטפסים חובבים. האליפות מאורגנת על-ידי חברת שפן הסלע, המתמחה בספורט אתגרי.

ברשימת המתחרים נמצאות דמויות מעניינות ביותר ובהן: יהודה ניר (70+), אביו של יואב ניר ז"ל, שהתנגד בזמנו שבנו יטפס; דורית דורון, אם וסבתא, בשנות ה- 50 לחייה. דורית חזרה בימים אלה מחודש של טיפוס אינטנסיבי בספרד; עופר בלוטרייך (30), מהמטפסים המצטיינים בעולם, חזר מחודשיים של טיפוס במיטב הצוקים באירופה; יניב הכט, מקום 3 באליפות אירופה בשנת 2006/7 בקטגורית בני נוער (13-15) ורם לוין אלוף אירופה בקטגוריית ילדים לשנת 2008.

התחרות תחל בשעה 9:00 בבוקר ותימשך עד השעה 19:00. הכניסה למתחם והשתתפות בתחרויות החובבנים, אינה כרוכה בתשלום.

סביב האליפות ייערך הפנינג ספורט אתגרי למשפחות הכולל מבחר מתקנים :מתנפחים , ג'מבורי , פינות זולה , קיר טיפוס , טיפוס ג'ומרים ותחרויות נושאות פרסים לקהל הרחב – בחינם !
ובנוסף פארק חבלים , אומגה וטרמפולינות בנג'י בתשלום סמלי  ( 10 ש"ח למתקן )
יריד גלילי
14/03/10 12:24
2צפיות
יריד גלילי
במושב אילניה שבגליל התחתון מתקיים בכל שבת ראשונה של החודש יריד גלילי, בו מוצגים חפצי אומנות מקוריים, תכשיטים, מזון, תוצרת חקלאית ופריטים שונים ומשונים של יצרנים מהסביבה. החווה 'ירוק עז' בה נערך היריד מקסימה, שפע מרחב ירוק, דיר עזים, גדיים, פינות ישיבה ורביצה, שרותים, חניה מסודרת... והכניסה חינם.
לא בעייה לייצר אטרקציות ספיישל לאירוע מסויים
14/03/10 15:36
1צפיות
יש אירוע בפתח?  פורטל האירועים חדש ואטרקטיבי במיוחד "לולולו" עולה לאוויר .  
כל מה שצריך לאירוע במקום אחד .
אנשי מקצוע הטובים והמובחרים ביותר במחירים אטרקטיביים - "צחוק מאירוע" צוות צחוק מעבודה מחליף את הדרשה המסורתית בקטע סטנד אפ אישי אינטימי וקורע .
סרטי בר מצווה , שירים , תקליטנים', צלמים , אטרקציות , כנריות , מתופפים , מופע שופרות , מצגות תמונות אישיות קורעות מצחוק . הופעות , קריוקי , הנחיות והפעלות , ועוד ועוד ועוד . הכול לחתונה , לברית , לבר מצווה , לימי הולדת , לחינה , לאירועים עסקיים במחירים אטרקטיביים במיוחד.  

האירועים שבלב
15/03/10 17:17
1צפיות
כשהייתי ילד, היו שני אטרקציות, לונה פארק וסאפרי.
היום כשבכל פינה קיימת אטרקציה ובכל חודש יש פסטיבל הילדים כבר לא מצליחים לשבוע, מרוב שפע נראה כי דבר לא מספיק להם.
אולם אם זאת, כמו שלמדתי מהורי, את האירוע אנחנו יכולים לצור מליבנו.
החשוב הוא להיות יחד, ולרצות להנות
מוזיאון השרון בשחק אותה
16/03/10 12:06
4צפיות
שמעתי חלק ממוזיאון השרון שהיה ברופין עבר לשחק אותה
מישהו יודע פרטים
יום המעשים הטובים חל היום
16/03/10 13:37
חיפשתי ומצאתי שאכן המוזיאון עבר למתחם שחק אותה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
יריד האמנים בפרדס חנה-כרכור יתקיים
12/03/10 17:13
3צפיות
בימים חמישי ושישי וכן במוצ"ש, בין התאריכים 18-20.3.
המידע המלא באתר www.oman-ph.co.il
ושיהיה חג פסח שמח עם שפע של בריאות.
תודה על המידע
12/03/10 18:53
זה יריד הבית הפתוח גם נכון  ?
זו אכן מסורת.
13/03/10 20:20
כילידת המושבה ,המתגוררת היום במושב סמוך,גן השומרון,אני רואה שפרדס חנה
זינקה והתפתחה ובכל תחום.
יריד הבית הפתוח משתדרג כמדי שנה,תוך התחשבות במירקם האוכלוסיה המגוון.
אני נוהגת,כמדי שנה לבקר בכמה בתים ומשקיעה מכיסי ,בעיקר, ב"בית לחיים" של אלו"ט.
החוסים מציירים ויוצרים כלים יפים מחימר.גם פרקטיים וגם זולים בעבודת ידם.
אני קונה ומציעה לכל המבקרים שבאים לחווה שלי.כך ששרשרת ההפצה נמשכת.
אני ממליצה לך,לבקר גם במקום המיוחד והיפה, הזה הקרוי "בית לחיים".
º
אשמח לקבל פרטים על בית אלו"ט
13/03/10 22:23
בית אלו"ט,כעמותה,
15/03/10 13:59
הדואגת לילדים האוטיסטים,מקימה בתים /מסגרות ביתיות בקהילה.
בית לדוגמא,באיכות גבוהה של חיים ודאגה לילדים ,המגיעים לבגרות,
נמצא בפרדס חנה ושמו "בית לחיים",ומאכלס צוות טיפולי רב למספר קטן של חוסים.
בבקרים כולם מוסעים למסגרות / פעילות,כשאחת מהן מקיימת מרכז ליצירה.
חלק מבין כל החוסים,עוסק בעבודות אומנות יפות ביותר.הרב מורכב מחימר
המתאים לשימוש יומי ולאביזרי נוי הקיימים בשוק.
אני,כמי שמאד מחוברת למגזר השונה,שמחה לרכוש כלים ולהציגם למכירה
בחווה הייחודית שלי "תבלין בגן",בגן השומרון,הסמוך לפרדס חנה.
החווה נוסדה על בסיס החממה האורגנית שלי "סאן גן" ובחיפוש באינטרנט
עולים הפרטים בשני השמות גם יחד. www.tavlinbagan.co.il
אשמח לביקור בחווה האורגנית שלי,במיוחד בחופשת הפסח,כשאני כל הזמן,
משדרגת את המקום,כראות עיני וכבקשת המבקרים.חיוני לתאם מראש.
º
רשמתי בפני לבקר אצלך בקרוב
17/03/10 13:19
1צפיות
מקום מהמם המון דוכנים וירוק בעינים
25/03/10 22:28
ממולץ
אפשר לבקש את עזרתכם
11/03/10 15:54
1צפיות

לעזור לי לזכות בפרס?

אנא לחצו על הלינק המצורף, כל כניסה וכתיבה שלכן מזכות אותי בנקודות ואולי בזכותכן אזכה.

אבל...
11/03/10 20:52
1צפיות
לא שלחת לינק...

סימונה
º
לא שמתי לב
12/03/10 06:23
1צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
בהצלחה
14/03/10 10:35
2צפיות

סימונה
15/03/10 14:21
מרגישה מרומה
15/03/10 14:09
1צפיות

גררת אותי לפרסומת של פריגת מבלי שיידעת אותי על כך.

על מה הפרס בדיוק????
אני ממש לא גררתי אותך לפרסומת
15/03/10 14:20
1צפיות
אני לוקחת חלק בתחרות ועל פי חוקי התחרות קיבלתי בקבוקי משקה להתנסות בהם - ואחרי כן הייתי צריכה לכתוב חוות דעת על המשקה.
כל הקלקה מקדמת אותי לפרס . אני מקווה שהסברתי את עצמי ואת מבינה שאני לא גוררת לשום פרסומת.  ואם הרגשת כך אני ממש מצטערת.
º
כך נראים לאחר החמין בשבת
12/03/10 08:05
1צפיות
כך נראים לאחר החמין בשבת
º
פיל פילון קטן אני
10/03/10 10:08
20צפיות
פיל פילון קטן אני
º
עוד אחת לסיום
10/03/10 10:10
3צפיות
עוד אחת לסיום
º
מאיפה הפיל המקסים הזה?
10/03/10 13:06
1צפיות
º
תאילנד
10/03/10 20:39
תודה
11/03/10 20:52
איפה בתאילנד? אלך למסור לו ד"ש ממך ...

סימונה
º
ממש עושה חשק לגלוש
11/03/10 11:55
תחרות? או שקר?
24/03/10 13:56
תלחצי לי על הלינק שלי
ואחר כך תקני גם אחד
מזכה אותי בנקודות בבנק
מנגל
כתובות אינטרנט מצורפות:
סוף שבוע של פריחות וארועים
10/03/10 09:45
2צפיות

מהר לפני שיגמרו משטחי הפריחה , ונצלול לנקיון הפסח וכדרור הקיינדלך

כל מסלולי הטיול של החברה להגנת הטבע  
אל תחמיצו
10/03/10 09:51

את סיורי רשות הטבע והגנים

אני זוממת על בקור בשמורת הבניאס  עם הגשר התלוי הדנדש

פסטיבלים
10/03/10 10:01

לחצו על הקישור המצורף
º
אופס הנה הקישור
10/03/10 10:05
כתובות אינטרנט מצורפות:
אירועי שמחת החלב
10/03/10 00:41
2צפיות
שלום חבר'ה,

היום ייפתחו חגיגות שמחת החלב, כמדי כל שנה בסיום החורף.
החגיגות, שתימשכנה 11 יום, מהוות הפנינג ישראלי סביב ייצור החלב ברפתות ובדירים, העיבוד שלו
במחלבות וצריכתו בידינו הישראלים.

בין האירועים הרבים יש מגוון פעילויות והתנסויות לכל המשפחה:
סדנאות להכנת גבינות ביתיות; סיורים מודרכים ברפתות; ביקורים בפינות ליטוף; האכלת בקר וצאן;
חליבת פרות; תחרות גבינה ארצית; השקת מוצרי חלב חדשים; וירידי גבינות בוטיק ישראליות.

מידע מלא על החגיגות בכלל, ועל האטרקציות שמעניינות אתכם בפרט, תוכלו למצוא
באתר מיוחד המוקדש לחגיגות החלב: http://www.milk2010.co.il
פסטיבל הבמבוק בכרכור
09/03/10 12:17
5צפיות

פסטיבל הבמבוק הראשון בישראל  יתקיים במרכז הבמבוק בכרכור במסגרת אירועי אמנים במושבה בתאריכים 18-19-20 למרץ 2010. יום ה' מ 10:00 עד 20:00, יום ו' מ 10:00 עד 16:00 ובמוצאי שבת נסגור את הפסטיבל בהופעה מהממת בשעה 19:00.

בפסטיבל הבמבוק תהיה טעימה מתרבות הבמבוק .
בין השאר: סדנא להכנת כלי אוכל מבמבוק, בישולי במבוק אוטנטיים, תצוגה ומכירה של מוצרי במבוק שונים עבודת יד, מוטות במבוק בכל העוביים ושתילי במבוק ממגוון מינים. מעבר לכל זה מופעי ריקוד וקרקס עם במבוק, מספרי סיפורים ושיעור יוגה.

לסיום הפסטיבל הופעה חיה של הלהקה הצוענית  המדהימה ציגאן דה לומינה
(צועני האור) שיקפיצו אותנו במוזיקה אוטנטית מהבלקן.

הכניסה  לפסטיבל - חינם

פסטיבל הבמבוק עדכון
09/03/10 12:24
2צפיות
פסטיבל הבמבוק עדכון
לפרטים נוספים הכנסו לאתר מרכז הבמבוק
איך נהננו מפסטיבל הבמבוק
23/03/10 11:03
איך נהננו מפסטיבל הבמבוק
הפסטיבל היה מגניב. באו המון אנשים שעשו סדנאות ואכלו במבוקים.
מוסיף תמונות של בישולי במבוק מהפסטיבל, להנאתכם.
מכירת פרטי מעצבים בסופ"ש הקרוב בגדרה
16/03/10 10:25
הזמנה
בשישי-שבת הקרובים 19-20 למרץ בין השעות 10 בבוקר ל-7 בערב תתקיים מכירה אביבית של פרטי מעצבים!
בגדי מעצבים, תכשיטים, בגדי ים ואקססוריז שווים במיוחד!

ישתתפו במכירה המעצבות:

שלומית אופיר | שרשולה | שלי דהרי | ליטל נודל | מוטי וענת | ליליברוש | אונור | לי אייזן | אוסי גלבוע

נשמח לראותכם, קפה ועוגה עלינו

המכירה מתקיימת במקביל ליריד האומנים מקסים שנערך בגדרה!

הידד לדרומי ולקבוץ בארי
08/03/10 23:38

ברגע שעלתה המועמדת שביט ויזל על הבמה ידעתי שהיא תהיה מלכת היופי לשנת 2010

דרומי מה המתכון שלכם  לייצור מלכות יופי?

ברכות מכולנו

מלח הארץ
08/03/10 23:50

כל הפרטים על המלכה החדשה
יש לי את ה2 הפרטיות שלי
09/03/10 10:45
שביט בת מחזור\כיתה  של הגדולה שלי.
ד.א לראיתי ולא סמסתי
ישנתי
º
10/03/10 09:39
2צפיות
הטוב הרע והנערה
05/03/10 11:29

תאמינו לי , לחם ושעשועים זה מה שאנחנו צריכים בימים אלו של פשיטת רגל חברתית, מוסרית וכל מה שתרצו.

בימים בהם  קמים כל בוקר אל זוועה אחרת, החל מאונס קבוצתי של  עגלים צעירים עם חלב עדיין על השפתיים , שכרות של בני נוער, רצח שבועי של אמא לילדים , תאונות דרכים ושאר מרעין ...מה רובנו עושים ? מצקצקים , מטקבקים, מקטרים
או טומנים את הראש ומתעלמים.

לכן, נחמד מידי פעם להצטרף אל מדורת השבט בכל מיני תכניות עלק ריאלטי , ולראות שכולנו רקמה אנושית אחת גדולה, עם אותן התכונות.  להבדיל מהעונה הקודמת בה השד העדתי קפץ החוצה עם האב ובתו מהמשפחה העילגת מאשקלונה , הפעם היינו עדים  בעיקר להתפרצויות  שנבעו בעיקר מעודף הורמונים  ואגו.  

התמהיל של  ערביית המחמד , אשת המחסומים, ונציג  גוש הימין לא הביא לשיח פוליטי או לתובנות באשר לחיים המשותפים כאן בציון בינינו לבינם, ושום הסכם הבנות לא נוצר שם.  נהפוך הוא, העובדות נשארו תלויות באויר ללא  נסיון אפילו למצוא איזה מכנה משותף.  "אני הולכת בין הטיפות" ענתה בעלת בוטיק החומוס  בשינקין ,   והבהירה סופית שיכולות הבשול המעוררות קנאה הן שהביאו  אותה  עד הלום.

גם יצר המציצנות לא בא אל סיפוקו, בנשיקות ובחיבוקים לא היה שמץ של תשוקה, וכשהיתה איזה כבר איזה  התפרצות טוסטסטרונית היא דוכאה בנזיפה  תחת השמיכות או בבכי כבוש בין שיניה הקדמיות של המבולבלת.  

היתר חיפשו מקפצה לביצת הסלבס ההולכת ונעשית צפופה יותר ויותר, מכל הצפרדעות והצפרדעים המגיחים אליה
מיתר התכניות . אך גם כאן צריך או נתונים גופניים מרשימים ורצוי מסולקנים במקרה של הצפרדעות , או להשתייך למגזר
הקהילה הגאה . וככל שאתה שטחי חסר השכלה ויכולת התבטאות רבים הסיכויים לקבל  הנחיית תכנית ארוח כלשהיא.    

אז מה היה לנו בערבו של יום וסיומו של שבוע.....

הבחור הטוב פשוט ההליכות והמניירות  זכה , כיוון שהבין שזה רק ספורט , והחיים האמיתיים הם בחוץ.
הנערה  שיותר מאשר דיברה גמגמה , תהפוך בלי אשמתה לסוג של מאמי ותהווה השראה לאורטל מורטל ושיראל
והרע , יחזור לשגרה , ומכל המשתתפים ידע לגזור את קופון התובנות "לקחת את הכל בפורפורציה"

אלו היו שישים שניות של הגיגי השוקו  ופרשנות אישית על האופיום להמונים הנקרא גם בשמות : האח הגדול , השרדות, רוקדים עם כוכבים ,ושאר ירקות

שבת שלום

הנערה הזאת הייתה ה שלי
06/03/10 14:19
אשתו של חבר עו"ד מאד מצליחה וגם לה אין ידע בגאוגרפיה.
יש לה חוזקות אחרות שעזרו לה מאד להצליח מקצועית.
הסירי דאגה מ
היא תצליח ובגדול ולא כפוסטר חוצות.

לנערה הזאת יש:
יכולת חשיבה וניתוח
היא הייתה הכי אותנטית מכל משתתפי התוכנית
היא לא פחדה והאמינה ביכולתה להגיע לגמר
יש בה יושרה פנימית
שימחת חיים
יכולת הקשבה.

היא מדהימה פיסית ופנימית.

גלוי נאות: רק בחודש האחרון התחלתי לראות את התוכנית.

אולי שההפקה תקנה לה גלובוס
07/03/10 21:52
3צפיות

ככה בת ה 19 תדע שאוסטרליה לא נמצאת ביבשת אירופה

זה בסדר...אם בובליל הפך שחקן תאטרון והוא בדרכו לאוסקר
לה מגיע ישר לנחות מינימון בברודווי
הרשמה להאח הגדול 3 - כאן
07/03/10 23:39
כאן חינמי : http://live.sekindo.com/live/liveClick.php?id=8340...
(אפשר לרשום חברים , ולפתיע אותם זה מצחיק או רשמו את עצמכם)
תרשום את שוקולד
07/03/10 23:44
היא:
ציונית כמו סער
בשלנית פי מיליון מפוטנה
דעתנית כמו עדנה
יפה כמו איילה

º
וחפרנית כמו מנחם בן
10/03/10 14:41
1צפיות
רוץ למקלט
10/03/10 15:20
שוקולד, קבלתי מתכון מאמא של חברה ערקית אסלית של פלפלים ממולאים.
יש לך מושג למה צריך להוסיף תמרים מרוסקים לרוטב העגבניות?

הכנתי סלומון בתנור יצא יאמי  

עידית ודרומי...הרגתם אותי
11/03/10 11:41

שוקולד צריכה להשתתף בתוכנית של ה VIP

שוקולד מתאימה להשירדות VIP
11/03/10 13:04

מלאן
11/03/10 13:38

בדרך לנכדוד.

חיבוק לך

º
תהני תהני ותהני
11/03/10 13:52
3צפיות
אלוהים שמור אותי מאוהבי עם שונאי אסתדר בעצמי
13/03/10 22:21
פספסת פרק בספר של אלון גל
07/03/10 23:40
שבוע טוב לכם, באתי להציץ,
07/03/10 07:53
הסבתאות החדשה שואבת אותי.

אך הכל מתוך רצון ואהבה לבונבון הקטן.
ברוכה המצטרפת למועדון הסבתות
07/03/10 21:14

אין כמו נכדים ...

אצלנו הגוזל הקטן ביותר , עושה  טובה לאנושות שהוא מואיל לכרסם משו.....אני מתרוצצת סביבו עם מליון פיתויים והוא בשלו
אז מצאתי  פטנט עולמי לשכנע אותו לאכול...חחחחחחחח  

בסיום כל ארוחה ,אני מצמידה לזרועו הקטנטנה  את מד לחץ דם  האוטומטי שלי....הצג משמיע  קולות ותצוגת אורות ,מספרים עולים ויורדים   ואני אומרת לו שככה אני מודדת לו את  גודל השרירים .........הוא כמובן מזדרז לאכול  ושוב מודד , וככה אני מפטמת אותו כמו שרק פולניות יודעות...

חכי  חכי מה יקרה בעוד שנה שנתיים שיגלה שעבדת עליו אומר הזוגי ..... מכ'פת לי  , כרגע אני מאושרת
תודה לברכה, אני במועדון הסבתאות כבר 13
08/03/10 12:57
שנה.

זה הקטנצ'יק הוא חדש דנדש, נכד מספר 4 , שרק ירבו
º
10/03/10 09:38
º
11/03/10 11:42
1צפיות
אני אהבתי את אלירז
11/03/10 11:55

שמחה שקטף את המליון.
אלירז בחור כריזמטי מאוד.
הוא כבש אותי במיוחד ב"הדחה שלא הייתה"
התנהגותו אז הייתה ללא דופי.
אהבתי לראות אותו.

ההמשך... תלוי בכל אחד מהם...
לאן הוא יקח את החשיפה לה הוא זכה בתוכנית.

º
שוקולד כשניראים כך אלו הן התוצאות
12/03/10 08:03
1צפיות
שוקולד כשניראים כך אלו הן התוצאות
היא באמת יפייפיה
11/03/10 11:44

למה אין אייקון של בחורה שחרחורת ?
אם כבר מדברים על טקס מלכת היופי 2010!!!
15/03/10 18:12
אז אני חייב להגיד שהשנה זה היה פשוט מהמם!
הרבה יותר טוב מהשנים הקודמות..
שמעתי שהשנה הם שכרו חברת הפקות אירועים ממש רצינית..
בקיצור - היה אדיררררר!
מנזר עמק המצלבה
07/03/10 14:32
6צפיות
מנזר עמק המצלבה
מנזר עמק המצלבה
הכניסה בתשלום
המנזר ממוקם בין שכונת ניות לרחביה ,אל פתח המנזר מוליכה שדרת סותה  רותסווילי שאת צידה המערבי ליד הגדר לאורך 300 מטר היתה השדרה הגדולה בארץ לאוג בורסקאים או כפי שגם נקרא סומק ,אשר בגרגריו משתמשים הן להכנת העור לתפירת נעלים או לבישול, לפני חצי שנה נכרתו העצים
בתהליך שיפוץ גדר המנזר ,בתוך מתחם המנזר שכן צבי בעל קרניים שהיה חברו של כלב המנזר קיימת תמונה של החיים ביחד האמת שבעת ביקורי חיפשתי אותו אך הוא לא היה.

מנזר עמק המצלבה נבנה על פי החפירות שנעשו במקום בסוף המאה החמישית ובמאה השישית לספירה  מיקומו נקבע על פי האגדה וספור שכתוב בברית החדשה ששורשיו במאה ה  11 ובמאה ה  17 הדן במלחמה על הצלב הקדוש, לפי המסופר בכנסייה היוונית האורתודוכסית   זהו המקום שממנו צמח העץ שהכינו ממנו את הצלב של ישו,כמובן משערים כי עץ זה נבט מגלעין שהיה בבגדיו של אדם מאותה התקופה שנקבר שם  ,סימן לכאורה של העץ מצוי בתוך הכנסייה בחור מכוסה בטבעת פליז המציין כי כאן היו שורשי העץ וכמובן תיבת התרומות, על קירות החדר שנחשב כקדוש ביותר מספר ציורים המתארים את צמיחת העץ וקדושים שונים של הכנסייה.

על פי הספרות את המקום הקימה הלנה  אמו של המלך הביזנטי  קונסטנטין בשנת 1325 לספירה אך מבחינת הארכיאולוגיה שערך יוספלניוס במקום נבנה המקום במאה חמישית  - שישית  ,כפי שברור הוא  שהמקום נהרס בכיבושי הארץ ונבנה שוב על חורבות קודמות.

על פי ספור הפסיפס שהיווה את רצפת המבנה בקפלה ונלקח למקום אחר וכיום אנו דורכים על שרידים ושחזור, המקום נחרב לראשונה בשנת 612 ,שופץ שוב בידי עולי רגל מאיבריה בספרד חלקו עבר לידי הכנסייה הגיאורגית במאה החמישית  ,כמו בעוד כנסיות שהתחלקו למספר כתות וזרמים, שופץ בתקופה הביזנטית במאה השישית ,נחרב במאה השביעית בעת הכיבוש המוסלמי ,שופץ שוב בתקופה הביזנטית  ונמכר לבסוף לכנסייה האורתודוכסית היוונית כאשר חלק מהזכויות שמורות לכנסייה הגרוזינית –גיאורגית.

בכנסייה שרתו מספר פילוסופים בעיקר בסביבות המאה ה  12 ,והראשון מהם הוא  הפילוסוף שאר האוצר הגרוזיני של המלכה ,  שותה רוסתווילי שהגיע לכניסייה על פי הסברות :
1 רוסה שהיה לוחם ידוע ומפקד  התאהב במלכה הגרוזינית ולאחר שסילקה את בעלה  קיווה לתפוס את מקומו אך הוגלה והגיע למנזר עמק המצלבה .
2  רצונו לעסוק בפילוסופיה וכתיבת ספרים ושירים.

סותה רותסווילי כתב בעת שהותו במנזר את ספרו הידוע הכולל אלף ומאה חרוזים והנקרא עוטה עור הנמר הדן באהבה שאיננה ניתנת לכבות , על פי הסברות אלגוריה לאהבתו למלכה קטרינה.ספר ידוע במסורת הגרוזינית.

על קירות הקפלה קיימת תמונתו של סותה ומבחינת הצניעות הוא ממוקם נמוך בין שני פילוסופים אחרים שאחד מהם הוא יוחנן מדמשק, הציור הושחת בחלקו בעת ביקור האפיפיור בארצנו ממש יום לפני הביקור, על פי הטענות בידי היוונים ולראייה מספרים כי הם תרמו את הכסף לשיקום הציור וכיום הוא מאחורי זכוכית
על פי הסברות, קברו ממוקם בשטח המנזר,  אך בעת שכבשו המוסלמים שוב את הארץ לאחר התקופה הביזנטית והרגו את יושבי הנזר הלך מיקום הקבר לאבדון.

כיום עובר המנזר שיפוץ בקומות העליונות כתוצאה מכך חלק מקומה שנייה ,מוזיאון המנזר  והשלישית בעיקר חלק המגורים ומגדל הפעמונים סגורים לביקורי קהל.

לאורך השנים משנת 1948 שאז שימש את הגדנע והפלמח וננטש על ידם  בחלק משטחו חיו במקום נזירים או נזירות בודדים כאשר הוא נסגר ונפתח לסרוגין ,הכניסה למנזר גם כן הייתה בתשלום או בחינם וכיום נמצאים שני ערבים יוונים והם אנשי התחזוקה והשמירה אשר גובים 15 שקל בעבור הכניסה.

המקום מאוכלס כיום בידי אם מנזר עם  3- 4 נזירות ונזירים מעורב וקבוצות של אנשים לסמינריונים תיאולוגיים מרחבי העולם המגיעים לתקופות קצרות , את חברתם מנעימים שלושה כלובים של תוכים קטנים ,בחצר המנזר חנות מזכרות .

פרט מעניין נוסף שבתקופת מלחמת העצמאות שכן ליד המנזר שדה תעופה למטוסים קלים ושבאחת ההמראות בערפל התרסקה הטייסת זוהרה עם חברה לוויטוב רוטשטיין על קיר המנזר עקב טעות  באומדן הגובה.
המשלט הנעלם נווה אילן
05/03/10 23:03
9צפיות
המשלט הנעלם נווה אילן
ישוב נווה אילן משלט קבוץ
המשלט הנעלם נווה אילן
כניסה חופשית
איך להגיע .יורדים מכביש ירושלים תל אביב בצומת בר אילן או דרך הישוב אבו גואש במחלף חמד,נוסעים לכוון קבוץ נווה אילן בכניסה לישוב מצד ימין 100 מטר אחרי שער הכניסה .
דרך עליה אחת היא במדרגות הבטון מול מגרש החנייה הקטן  ,לא קל כיוון שהגובה בין מדרגה למדרגה משתנה,  או 20 מטר אחורה קיים שביל עפר המקיף את הגבעה ומגיע למבנים למעלה שעליו ארחיב בהמשך.

פרק עלום, הקשור להקמת הישוב ,שלפני קבוץ נווה אילן ,נמצא בכניסה לקבוץ במגרש חניה קטן ,חונים ,חוצים את הכביש,ומטפסים בשביל קצר, עד שמגיעים לשלט המשלט הנעלם נווה אילן,שלט העץ מספר את סיפור ההתיישבות וההגנה על המקום. מטפסים במדרגות לפסגה והמשלט יתגלה לעינינו,המשלט קבוץ.

הסיפור האמיתי סופר לי בידי גור אריה שהיה בן עשרים  ורפתן בקבוץ קריית ענבים באותה עת, מאחדים משרידי קבוצת ההכנה שהכשירה את הישוב לפני ישובו בידי העולים חברי מחתרת המרי הצרפתי כנגד גרמניה שעלתה לארץ לאחר המלחמה.

האדמות של הישוב נווה אילן שהייתה גבעה חשופה ששמה בערבית היה חירבת גבוט שכללה מבנה בן שלושה  חדרים אשר הרצפה שלהם גובבה ב80 סנטימטר של פסולת וצואת חיות ,בור מים סתום חלקית באבנים ,עד אז לא היו מבנים נוספים בשטח מסביבו,  ישנו תיעוד ותמונה,  עם עצי אורן על הגבעה  ,ביום כניסת קבוצת ההכשרה היה מבנה אחד בראשה  ללא חלונות או דלתות והויכוח האם היה גג בטון או לא נמשך,

בן גוריון הבחין  בשנת 1946 לאחר שנכתב הספר הלבן , כי כאשר תקום המדינה,  ייווצר חלל ברצף הטריטוריאלי להגנת הדרך לירושלים  ומיקומו של המשלט, נועד למלא את החלל, ברצף הישובים היהודים,עם  ,הר טוב,כפר אוריה, קריית ענבים ומעלה החמישה ,מוצא תחתית שהיו מוקפים כפרים ערביים,תפקידם הנוסף של הישובים,  היה להגן על הכביש העולה  לירושלים.

בשנת 1946 נרכשו שטחי האדמה, של המשלט על ידי הקקל בידי יוסף וויץ  , מידי תושבי אבו גואש,בתאריך 19,8,46 הגיעו בשלוש משאיות עם ציוד וכלים , 15 חברי הקיבוצים קריית ענבים ארבעה גברים ואשה,קבוץ מעלה החמישה 4 גברים ואישה וחמשה גברים מקבוץ גזר, ומדוע מקבוץ גזר כיוון שחברי נוער שכבה ג מקריית ענבים ייסדו את קבוץ גזר בזמנו, את אנשי ההכשרה ליוו שמונה נוטרים עם קצין בריטי לאבטחם, אחד מהם נהרג בעת שנכנס לבאר המים לאחר שנוקתה הדליק סיגריה ואדי הרעל בבור פוצצו אותו ,הוא קבור בבית הקברות של קריית ענבים, בעת העלייה להכשרה נתבקשו העיתונים לא לכתוב על הנושא בכדי לא להרגיז את תושבי האזור הערביים.

המשאיות חנו בתחתית הגבעה והציוד הועלה על גב אנשי ההכשרה ,הציוד כלל שלושה אוהלים שהוקמו בחלקו המערבי של המבנה לכל קיבוץ אוהל  ,כלי עבודה,גדר תייל ועצי בנייה,  בטונדות לחדרי השירותים,כלי עבודה ומיכל למים אחד שהועלה על הכתפיים למעלה וחובר בצנרת מיידית לשני דוודים של שני קוב שהוצבו בתחתית הגבעה ומשאבה להעלותם של המים לדוד העליון ,בכל יום הגיע משאית עם מים וירדו לשאוב אותם במשאבה.

אגדת ספור המים : בקשר למים יש סיפור שכאשר החלה מלחמת העצמאות ונגמרו המים בחודש מאי שנת 48 התקשרו המתיישבים של נווה אילן בקשר, לאנשי הפלמח בקריית הענבים ,שישלחו משאית עם מים והפלמח  הודיע שאין לו דלק למשאית, נתבקשו חברי קבוץ מעלה החמישה לתת גריקן דלק וענו שאין להם, אך ליצני הפלמח בקריית ענבים מספרים  כי באותו היום נערכה הפגזת תותחים על קיבוץ מעלה החמישה על פי האגדה מהישוב יאלו, אך במציאות מאזור גבעת הראדר בהר אדר  ונפגע מיכל הדלק של הקבוץ שמחו אנשי הפלמח לצרתם על חוסר רצונם לעזור במעט דלק .

הפעולות שנעשו להכשרת הישוב כללו פינוי הזבל מרצפת המבנה  ,בניית גדר היקפית של טרסת אבנים בגובה של מטר ועשרים שלא סוימה  , ומתיחת גדר תייל סלילונית מסביב לישוב, האגדה מספרת איך נקבע גבול מתחם לבניית גדר התייל ,עמדו חברי ההכשרה לקחו אבנים במקל בינוני יד והשליכו אותם בכל כוחם ,בנקודה הרחוקה ביותר שנפלו התקדמו עוד מספר צעדים וכך נקבעו גבולות להנחת גדר התיל, אך סיפר גור אריה אשר היה אחד מהאנשים שהיו בהכשרה ושבנה את גדר התיל ,כי הגבולות נקבעו על פי הטופוגרפיה , את הקמת הגדר גמרו באותו היום .

לאחר שהיה גדר סביב הישוב החלו החברים בסלילת דרך סיבובית שתגיע למרומי הגבעה,עבדו עם לומים ויתדות סחבו בידים ועם סוסים ותוך שבועיים יצרו דרך,בשלב זה נתקבלה פקודה מלמעלה לחברת סולל בונה להגיע מידית ולהשלים את בניית הווילה שטויחה ונצבעה ,רוצפה ,הוספו חלונות ודלתות ,נבנו עמדות מגן ופינו את הזוהמה והאבנים מבור המים ואף זיפטו את קירותיו.

לישוב נקבע השם נווה אילן על שמה של אילנה אימו של לייטר מרכז הישוב מקריית ענבים שנשאר בנווה אילן .

בתאריך  21.10.46 עלו 31 מתיישבים, על הגבעה, אשר שמה היה חרבת הרוחות,חירבת אל הווא, והחלו לבצרה,בחפירת תעלות הגנה בבונקרים באדמה הסלעית.

על חרבת הרוחות או חירבת גבוט  ,עמד בית של אפנדי אמיד מוסלמי, המבנה שימש את החלוצים כמעון,חדר אוכל ומחסן,ליד המבנה הייתה באר ולידה סליק נשק חבוי,בתקופת המלחמה נפלו ארבע מן המגנים  ,לאחר המלחמה  חילוקי דעות כפי שאומרים 50 צרפתים אחד באחורי השני זה בעייתי,  וחוסר הסיוע של הסוכנות גרמו לנטישת המקום.

בשנת 1953 עלו לקרקע חברי גרעין הנחל יובל מקבוץ רמת רחל,שהמשיכו לעמק בית שאן,למקום עלה סניף של בית הספר הכפר הירוק שהו במקום שנתיים עד שלוש והמקום ננטש סופית  ולכן הוא נעלם מההיסטוריה,מי מאמין נטישת ישוב עברי.

למרגלות הגבעה הוקם בשנת 1971 גרעין התיישבות כפרית קהילתי של עולים מאמריקה,במרכזו מרכז תיירות ונופש,וכיום מונה הישוב כמה מאות מתיישבים.
º
תמונת מקורית מיום העלייה על הקרקע
05/03/10 23:04
3צפיות
תמונת מקורית מיום העלייה על הקרקע
תודה !
06/03/10 08:25
1צפיות
אכן, פרק עלום בתולדות היישוב. השכלתנו !
הסיפור המסתתר מאחורי הבית בבקעה
02/03/10 13:42
16צפיות
הסיפור המסתתר מאחורי הבית  בבקעה
הסיפור המסתתר מאחורי הבית  בבקעה

שנים שאני חולף על פניו של הבית ברחוב יהודה  פינת הטבע הביישנית   , אשר מחלונותיו נשקף ויטראז צבעוני ,בנוסף לשני עמודי הכניסה אשר עליהם ממוקמים שני ראשי אריות המביטים זה על זה  ובתווך שער עץ שחור שעליו גילופי נשרים .

הבית אשר מכונה בבדיחות בית אהרון,  מאחר ולאנשים אשר התגוררו בו משנת 1948 שאז נמלטו תושביו נקראים אהרון, למעשה , מאז שהובאו תושבי מרוקו להתיישב בשכונת בקעה בירושלים, בעת גלי העלייה לישראל נכנסה לבית משפחת אהרון שהוחלפה בשנת 1974 במשפחת עולים חדשה משפחת אהרון גם כן.

המבנה היה שייך לפני מלחמת השחרור , למשפחה אמידה ערבית ובעת הביקור סופר לי על ביקורו של אב המשפחה ושני ילדיו לפני שנים מעטות ,בעת ביקור שורשים שעשו בשכונה , ממגוריהם כיום בעיר פילדלפיה , בעת ביקורם סיפרו לבעל הבית כי דודם גר במבנה לפני המלחמה  .
סיפורו של הבית
02/03/10 13:43
5צפיות
סיפורו של הבית
כיום מתגורר במבנה בן שתי הקומות והמרתף האמן אהרון אפריל ,אמן רוסי אשר נשלח לשתי תקופות גלות בסיביר ושהתגורר מעת עלייתו לארץ בסנור  מושבת האמנים הרוסיים אשר דרו במקום מאחרי מלחמת ששת הימים ומנו כ  28 משפחות של אמנים פעילים, לאחר שהחלטות של המתנחלים לישוב המקום גם במשפחות דתיות שחיו יפה ביחד ,עד אשר החליט מי שהחליט כי ההתיישבות במקום תקבל ציביון דתי והאומנים נתבקשו לעזוב.

בגלגוליו הבא מהישוב סנור הגיע אהרון לשכונת בקעה ובשנת 1974 נטע יתד בשכונה, קנה בית שהפך לחורבה מחוסר טיפול מאז מלחמת השחרור  ,קילף את קירותיו  ויצר יש מאין מבנה מקסים המשמר על עברו, פסלים רבים מעטרים את החצר בנוסף לשער הכניסה המיוחד וחלונות המבנה.
סיפורו של האמן
02/03/10 13:45
15צפיות
סיפורו של האמן
אזרתי אומץ נקשתי על הדלת ובקשתי את סיפורו של הבית ומשם התגלגלנו למהות עיסוקו של האמן אהרון, הרבה תערוכות עשה האמן בעיקר בשנים האחרונות במוסקבה  ומעט בארץ, אהרון הוא אמן יוצר של 60 שנה, המצייר בשמן ובצבעי מים,רשם בפחם ובשנים האחרונות ככל אמני העולם פתח לעצמו צוהר לתלת ממדיות בפיסול גם.

בכל מקום שתשליך מבט תראה ערימות של בדי ציור,   שעליהם ציורים בסגנונות שונים ומוטיבים משתנים ,כמו סיפורו של החלון הענק החצי קשתי המופנה לרחוב ובו מקור ההשראה של הויטראז הוא שיר השירים,   ויטראז נוסף ממוקם מעל לכניסה לבית ,  מוטיב אחר אשר העסיק את האמן הוא החמור הארץ הישראלי ותפקידו כסימבול אלגורי בנושא האינתיפדה  כאשר המוטיב הוא החמור המת.

עשרות ציורים פיגורטיביים וציורים מודרניים בצבעים עזים ,ציורי נופי אזור העיר העתיקה וזיכרונות מסיביר ,הרשים אותו ציור הדיוקן מגיל 17 של האמן,הפסלים הקטנים יותר בתוך המבנה מסמלים בתנועות הגוף עמדות של רקדנים גברים ונשים כאילו תפס האמן את התנועה בצילום, העסיק אותי גם ארגז הציור והקן הישנים  כאשר הבנתי כמה שנים של יצירה מקופלים בהם .
סיום הסיפור
02/03/10 13:46
6צפיות
סיום הסיפור
למרות גילו,  האמן פעיל ומצייר ,מפסל ומשתתף בתערוכות שונות חוויה אמיתית ובפתיחות של האמן לדעותיו וליצירתו.
אהרון אפריל - צייר ואמן ידוע בירושלים
03/03/10 07:16
82צפיות
חבר משפחה של ההורים שלי...-:))) ואחותי למדה אצלנו ציור בסוף שנות ה 80, היו לו כיתות לימוד אז.
º
תודה
03/03/10 15:07
1צפיות
טיול רגלי באיזור יבנאל
07/03/10 11:56
8צפיות
מחפש מסלול לטיול רגלי באיזור בקעת יבנאל
1. 3-4 שעות בתחילת הקיץ
2. בני 50 ללא ילדים
3. מעגלי/לא מעגלי
4. מצפה אילות ? חורבת סירין ? עין-שרונה ? מנחמיה ? פוריה ?

כל מידע מעמיק יתקבל בברכה
ווקשה
07/03/10 21:47
2צפיות

על הכביש המחבר את כפר תבור ויבניאל נמצאת המושבה שרונה שממש מולה נמצא עין שרונה שהוא מעיין קטן שסודר ונוקה לאחרונה לרווחת המטיילים ותושבי האזור. המעיין והבריכה נמצאים לצד כביש 767 המחבר בין כפר תבור, שדמות דבורה והכנרת.עם הירידה מהכביש תראו עץ אקליפטוס ענק שאם היו מזיזים אותו רק מאה מטר לכיוון המעיין זה היה מקום מושלם לבילוי קריר ורטוב בקיץ - אבל עץ לחד ומעיין לחד - אל המעיין יורדים מהעץ בשביל של 2 דקות הליכה והבריכה עצמה אינה מוצלת - מעבר לשביל ממש מול הבריכה תוכלו לראות את בית המעיין העתיק - חדר נמוך עם עמודי בזלת ובריכה קטנה שהגן בעבר על נביעת המעיין - שימו לב כי המבנה לא במצב יציב ואין להכנס אל תוך החדר המקורה.

עוד מומלץ לטייל ביער שוויץ שליד פוריה

ואם אתם בסביבה תנו קפיצה לכפר כמא הצ'רקסי, המוזיאון והאתר המשוחזר , בהחלט שווים בקור

במנחמיה מלבד האגם הנסתר , אפשר לערוך אתנחתא קולינרית  במשק ובמחלבת העיזים עז-עיז  

מצרפת  קישור לבלוג מענין עם מסלול שעשוי לענין אתכם

כתובות אינטרנט מצורפות:
מיני ישראלי
13/03/10 16:14
היי לא כ"כ ידעתי איפה לכתוב אתזה, אז בחרתי לשים אתזה כאן...
מי היה, מה היה דעתכם, ו....דירוג מ1-10.
ולמי הייתם ממליצים ללכת.

אני:
חושב שהיה יקר! (72 שח למבוגר),
היה חסר קצת השקעה (רואים שלא ממש מטפלים בדברים שם...רק אם ממש נהרס לגמרי),
אבל היה נחמד... לא חסר מה לראות, רק קצת הסברים חסר.
וגם קצת חוצפה שצריך לשלם על כל דבר שם בנוסף,
הצגה, וכל זה...
אבל טוב, ככה זה בכל מקום, מסתבר.
ולא באתי להגיד אתזה בחוצפה או משהוא! רק להגיד את דעתי.
דירוג...המממ..... 7 אולי.
והייתי ממליץ ללכת לשם, אבל לא כשכ"כ חם כמו שאני הייתי.
ואני ממליץ ללכת ולראות הכל בצורה מסודרת, לא כמונו היום חח.
ו......מה עוד? זהו בעקרון דעתי.
הנה כמה תמונות(היה קשה לבחור אחת).
º
תמונוה 1
13/03/10 16:19
תמונוה 1
תמונה 2
13/03/10 16:23
תמונה 2
זהו.... 2 מספיק
מחירי הכניסה מוגזמים!
13/03/10 22:27
1צפיות

מצרפת קישור לאופציות של הנחה

מסכימה אתך שבימים חמים השהייה שם קשה.

מסוג האתרים שאפשר לראות פעם בכמה שנים.
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
למה משמשים הפסלים
06/03/10 10:13
למה משמשים הפסלים
º
כך אוכלים בטיול
06/03/10 10:14
כך אוכלים בטיול
º
לא לשכוח לקנות נעלי הליכה מתאימים
06/03/10 10:15
לא לשכוח לקנות נעלי הליכה מתאימים
ולסיום שלום אני ממשפחת בראון
06/03/10 10:17
ולסיום שלום אני ממשפחת בראון
דלת ידידותית
º
מקסים
07/03/10 21:48
º
נהדר
08/03/10 10:04
º
המכשיר החדיש לחיזוי מזג אוויר
08/03/10 12:42
המכשיר החדיש לחיזוי מזג אוויר
º
גדול
10/03/10 09:37
ואם ביום שלישי לא בא לי........
03/03/10 22:50
4צפיות
ואם ביום שלישי לא בא לי........

ללכת לעבודה?

בא לי לטייל ,  למשל בעכו והסביבה . שנראית בימים אלו כמו סינדרלה הפושטת מעליה את הבגדים הבלויים, שוטפת פניה ומתכוננת לנשף בו תפגוש את הנסיך.

אז עכו שהמשלתי כאן לנסיכה, קבלה מעמד של אתר מורשת עולמי מידי אונסק"ו . אבל למעט מכתב מסוגנן ויפה שתלוי במסגרת מוזהבת בחדרו של ראש העיר ,  האו"ם נתגלה כדברי  בן - גוריון ,כשמום או יותר מדוייק כשון כלון , כי שקחו שם בגזברות לצרף גם איזה המחאה נאותה לשיקום וחשיפת אוצרותיה של אחת הערים המענינות בעולם.

אז ארזתי אוטובוס מטיילות באמצע השבוע , סדרתי עם החזאי הפוגה בגשמים והפלגנו בבוקרו של יום לעבר עכו.

תחילתו של המסלול בארוחת בוקר קבוצתית בבית קפה-מסעדה , נפלא השוכן בכפר ביאליק . המקום נקרא "קפה בחורש"
והוא מנוהל על ידי  ציונה ושני בניה  החביבים.  ארוחה איכותית ועשירה בסטנדרטים גבוהים , שרות קשוב מהיר ואדיב ,  אחת מארוחות הבוקר הכי טובות שאכלתי בשנה האחרונה. ( 50 ש"ח) בקושי קלפתי את הקבוצה מהכסאות .
המסעדה  כשרה עכ' סגורה בשבתות.

דרך הקריות הגענו לשמורת עין אפק . השמורה שנוצרה על ידי נביעות תת קרקעיות , היא פנינת טבע אמיתית באיזור.
בינות לקנה סוף ושיחי פטל , שבילי עפר המובילים את המטייל לתצפיות נוף ולהליכה על גשרי  עץ מבריכה לבריכה.

במקום אפשרות לפיקניק בחורש מלא פרחי בר , יש תחנה לטבוע צפרים , סרט הסבר קצר, וכל זאת תמורת 17 ש"ח למבקר.

עיר שמנסה לחבור יחדיו +
03/03/10 23:30
עיר שמנסה לחבור יחדיו +
עכו  עדיין מנסה להתאושש מהמהומות והתדמית שנדבקה אליה בעקובתיהן, ואם לא יהיו גורמים קיצוניים שיבחשו בעכו בין התושבים השונים , העיר הזו  עשויה להיות אטרקציה תיירותית לא פחות מירושלים.

אם תקראו על ההיסטוריה של העיר תעמדו נדהמים על הגלגולים הרבים שעברה בין כל אלו שחמדו אותה. כשהתיישבתי להכין דברי הסבר והדרכה  וכשסיירתי באתרים השונים שחלקם נחשפו , הבנתי איזה אוצר היסטורי מצוי כאן.

מרכז המבקרים , בכניסה לעיר , עבר מתיחת פנים ושוכן בתוך גן קסום .הוא מציע כרטיס משולב לכל האתרים המענינים בעיר העתיקה בשלוב סרט הסבר  קצר. במרבית האתרים נעשות ללא הרף  עבודות שחזור וחשיפת שכבות המעידות על נוכחות הכובשים השונים ששהו בעיר.

והנה סיפור פיקנטי מהווי הימים ההם, וסליחה מראש מכל הבז'ז'ינות על תוכנו הלא אסטטי....
באחת הנישות של אולמות האבירים , נתגלה לאחרונה מבנה מענין של שרותים מהתקופה הרומאית  שהיו מיועדים לישבני        בעלי התפקידים הבכירים בצבא  . מאחר ואלו היו שרותים מאבן קרה, שלחו הללו תחילה  את החיילים לשבת עליהם ולחממם , ואיך ניגבו בימים שטרם הומצא נייר הטואלט או המגבונים? .................באזני  ארנבות קמובן , פרוותן של אלו רכה ונעימה ושמשה תחליף  

ניתן לשכור שרותי מדריכה או להצטייד במכשיר קולי נייד  עם הסברים מוקלטים  על כל אתר הנתנים בשפות שונות

היה להם מנהג קבוע בכל שבוע
03/03/10 23:49
היה להם מנהג קבוע בכל שבוע

לאחר סיור באולמות האבירים ובנישות המשוחזרות, שהיו פעם למי שסייר בעכו העתיקה, מאורות של הומלסים ומקום אכסון לבעלי חיים , הלכנו בתוך מערכת הביוב העתיקה של עכו ששמשה לטמפלרים מקום מחבוא ודרך מילוט מהעיר . ההליכה בתוך
תעלות על גבי  רצפת עץ  מעל נביעות מים הזורמים לצדדים כאשר תאורה מאירה  את שביל ההליכה.

לא מתאים לנכים ולבעלי נגישות מוגבלת .

משם ל חמאם אל באשה , הלא הוא בית המרחץ התורכי ,לחזיון אורקולי  יפה, מושקע ומענין. ספור משפחתו  של הבלן האחרון של עכו. הצופים מכונסים בחצר בית המרחץ העתיק של העיר שהוא מבנה מתומן יפהפה רצפתו עשויה אריחי שיש וקרמיקה בפסיפס מרהיב , בו נערך מופע אחד בכל שעה עגולה.  באמצעות מכשיר עם אזניות וסרט מרגש, מתחברים אט אט לדמויות הססגוניות ולמנהגי העכואים מהתקופה העותמנית עד לתקופת השלטון הבריטי.

בית המרחץ שימש לא רק מקום בו קורצפו הגופות , גולחו וסופרו הגברים . הוא היה מקום התכנסות בו הושמעה הרכילות הטרייה , נעשו עסקים , ונחגגו חגיגות וטקסים .

אל תחמיצו

ותודה ל maybesure
04/03/10 00:13
ותודה  ל maybesure

הודות לה  בקרנו באחת הפנינות בעכו ,בבית הכנסת התוניסאי "אור תורה" המכונה גם "הג'ריבה"  על שם בית הכנסת המפואר באי ג'רבה בתוניסיה.

מבנה בית הכנסת המיוחד היפה והיוצא דופן , בנוי לגובה 4 קומות, ומצופה  כולו מהרצפה ועד התקרה  בפספסים העשויים ממליוני אבנים קטנות שנאספו מכל רחבי הארץ ושובצו ל אריחים צבעוניים בהם יש תמונות או פסוקים מהתנך .

את העבודה מבצעים במפעל בקבוץ איילון על פי דרישת אב הבית והגבאי  ציון בדש, יהודי ציורי עם ספורים מענינים המשמש גם כראש הקהילה , מקרב לבבות ודואג לתחזק את המקום הגדוש מטיילים רבים. ניתן לבקר  בתיאום מראש  בטלפון 9915979-04 . הבקור לא עולה בתשלום אולם רצוי להשאיר תרומה המשמשת לאחזקת המקום.

המילים אף פעם אינן עושות חסד של אמת עם התמונה המלאה .במקום כזה, אין כל ברירה: פשוט חייבים לבקר.    

תודה יקירה

ללינה באיזור וטיול נוסף
04/03/10 00:59
 ללינה באיזור וטיול נוסף

הגלים על המזח של עכו הכו בחזקה , מסעדות הדגים היו ברובן סגורות כנראה בשל אמצע השבוע ומעוט המבקרים.

את ארוחת צהריים אכלנו במרחק 1/4 שעה נסיעה מעכו , במלון חופית במושב הפסטורלי  שבי ציון . מקום נפלא לארוחה קבוצתית שהוגשה במזנון  עשיר.

המלון משפחתי  , אינטימי וקטן  עשוי להוות בסיס  לינה ויציאה מעולה לטיולים בסביבה ,  עלויות הארוח בו  אינן יקרות , והמושב עצמו שוכן על  חוף הים בו מצד אחד נשקפים הר הכרמל ומפרץ חיפה ומהצד השני מפרץ עכו .

החוף  הוא חוף זיפזיף, הבנוי שברי קונכיות, וייחודי מסוגו בארץ. תשתית הזיפזיף מהווה בית גידול לחלזונות ימיים,
בתחומי השמורה נשפך לים נחל בית העמק, צפונית לשפך הנחל יש חציבות קדומות בסלע הכורכר, ואף מערה חצובה קטנה.

שביל מטופח  לאורך הים לוקח אתכם לאורך טיילת עש' מיכה שמיר בן המקום  שעליו כתוב אוהב חיים גלים וים ,דרומית לנחל, נמצאים שרידי כנסייה ביזנטית משנת 485 לספירה, בה רצפת פסיפס יפה ומגודרת, ולידה ריכוז מרשים של חבצלת החוף. מדרום לחוף הרחצה של שבי ציון (המהווה מובלעת בתחום השמורה) נמצאת אנדרטה לזכר חללי שייטת 13 שנפלו בחופי לבנון בשנת 1997  לא הרחק מהרצפה, משמאל בית הקברות עם קברי תשעת לוחמי אצ"ל שנהרגו בפריצה לכלא עכו.

לחובבי האמנויות לסוגיהם השונים אני מצרפת רשימת כתובות של אמנים ויוצרים בגליל המערבי.

השמש שקעה  לתוך הים כשהיא משאירה שובל צבעים מהפנט ואנחנו עשינו דרכנו חזרה , עמוסות חויות.

לא יותר פשוט ללכת לשדה ?
05/03/10 05:31
כ"כ הרבה אבנים יש שם ! (לעזאזל הטחורים)
חיים אל טידג
05/03/10 11:43

האזניים נתלשו לנגוב
מהפרווה עשו כיסוי לאוטו
ואת היתר מלאו בצנוברים ואורז

יותר פשוט  לדעתי היה לקפוץ לים של עכו שנמצא מטר משם, אבל הגברים משחר ההיסטוריה היו מפונקים
ביום שלישי לא בא לי
04/03/10 12:41
לומדת ולא מוכנה להפסיד דקה

מתי יוצאת הסעה נוספת ?
תרשמי ותשמרי לי מקום בספסל האחורי.
כן, כן, שמענו עליך......
05/03/10 11:45

קודם תסיימי ללכת בשביל ישראל
אחר כך נרשום אותך לטיול הפורום בעכו שיצא בקרוב כנראה

וואחשתיני אווי אווי יה איחצ'י

º
שוקולדה,
11/03/10 11:58
מחפשת אטרקציות בדרום
03/03/10 16:28
לאורחים מאירופה באמצע חודש אפריל. מה לעשות איפה ללון ולאכול במסגרת של 3 ימים.
חווית מדבר משפחתית ב 4-6, 11-13 במרץ בדרום
03/03/10 13:39
חוויה משפחתית במרחק נגיעה משוכני המדבר הפראיים – צפייה בהאכלת נמרים וטורפים נוספים, סיור עם פקח בשמורת החי בר, נופי פרא בתמנע ואווירת קיץ מושלמת באמצע החורף.

חוויה משפחתית במחיר הכלול בעלות הלינה:
שישי בבוקר: בשעה 11:00 סיור עם פקח בשמורה.
שיש בערב: חווית לילה מסעירה – בשעה 20:30 סיור עם פיקוח בהאכלת טורפים בחי בר ( נמרים, שועלים, צבועים, וכו' ) וצפייה בהאכלת נחש.
שבת בבוקר: פינת החי באילות בפעילות מורחבת לרגל האירוע.
פארק תמנע: טיול בנופי פרא ומדבר ( כניסה משפחתית)

כולם מוזמנים!
מה דעתך על....
03/03/10 22:23

המקום הזה?

ואפשר גם ...

מצפה רמון ומרכז המבקרים
חוות האלפקות
ים המלח, עין גדי , מפעל אהבה בקבוץ מצפה שלם
מצדה + המוזיאון החדש
שדה בוקר  הצריף של בן גוריון
חוות בודדים

אם תצייני את גבולות "הדרום" נוכל לתת יותר פרטים

אטרקציות בדרום
06/03/10 07:12
מקווה שקישורים אלו יעזרו
הערבה  http://www.malon.co.il/emall/shopDepartment.asp?sc...
מצפה רמון  http://www.malon.co.il/emall/shopDepartment.asp?sc...
באר שבע והדרום  http://www.malon.co.il/emall/shopDepartment.asp?sc...
אכן תלוי איפה
08/03/10 03:08
1צפיות
שווה להתפקס יותר ואז להחליט.
חוות הגמלים בנגב
14/03/10 15:33
בחוות הגמלים יש בקתות ללינה טיולי גמלים וארוחות www.cameland.co.il
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום