לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הנאות אירועים ואטרקציות
ברוכים הבאים אל הפורום שיעשיר לכם את שעות הפנאי.......כאן תמצאו שפע הצעות ורעיונות מגוונים לבילוי.החל מסיורים באתרים...ארוח ביתי...ירידים...שווקים ....סדנאות אמנים... וכלה בפסטיבלים...ערבי זמר...וארועים בחיק הטבע......אני מקווה שהפורום ישמש בית לכל אוהבי ההנאות הקטנות מהן מורכבים חיינו, ויעשיר במידע את אוהבי הבילוי הלא שגרתי.בואו הצטרפו אלינו......

אודות הפורום הנאות אירועים ואטרקציות

ברוכים הבאים אל הפורום שיעשיר לכם את שעות הפנאי.......כאן תמצאו שפע הצעות ורעיונות מגוונים לבילוי.החל מסיורים באתרים...ארוח ביתי...ירידים...שווקים ....סדנאות אמנים... וכלה בפסטיבלים...ערבי זמר...וארועים בחיק הטבע......אני מקווה שהפורום ישמש בית לכל אוהבי ההנאות הקטנות מהן מורכבים חיינו, ויעשיר במידע את אוהבי הבילוי הלא שגרתי.בואו הצטרפו אלינו......

זיקוקים
29/12/2009 | 18:45
4
2
משהו מכיר חברה או אדם שמתפעלים מעולה- זיקוקים?
זה לאירוע שיהיה בחוץ כנראה (בתקווה למזג האויר שיהיה נורמלי).
משהו ? מישהו?
30/12/2009 | 22:16
מכירים בר/פאב/מסעדה עם הופעות בתל אביב?
29/12/2009 | 18:02
4
הי! רציתי לשאול בקשר להופעות
30/12/2009 | 23:34
1
2
אתם יודעים אולי איפה ומתי יש הופעה של עברי לידר בקרוב? אני מאד רוצה ללכת ולא מצליחה למצוא... את האמת שגם אין לי כ"כ מושג איפה לחפש..
מצרפת לך קישור לאתר
01/01/2010 | 13:54
כתובות אינטרנט מצורפות:
מלונות וצימרים על גבי מפה אניטרקטיבית
29/12/2009 | 15:11
3
4
שלב ראשון במיפוי מלונות ישראל החל בימים אלו. עם הזמן יתווספו מלונות וצימרים נוספים.

בדפים יש קישור למידע מפורט על החדרים, מתקני המלון, תמונות, וידאו, סיורים וירטואלים מקוריים ב High Definition  ועוד.

בקרוב יתווספו למפה נתונים גם בשפה האנגלית, רוסית וערבית. כמו יורחב בסיס הנתונים שבדפי המידע.

http://www.addyourpoint.com/index.php?lat=32.28248...

כל מלון יוכל לשים מפה על מיקומו ואיך להגיע אליו.

כל המידע והמפה ניתנים בחינם.

הגולשים, יוכלו לראות היכן נמצאים המלונות ובאמצעות קישור לכ-600 אטרקציות לילדים (ראה קישור מצורף) יוכלו לתכנן את החופשות המשפחתיות שלהם בקלות ובכייף
http://addyourpoint.com/index.php?lat=31.723494802...

הערה
ניתן לשלב באתר את המלונות והאטרקציות ביחד על מנת לראות את מיקומם ביחס למלונות

כתובות אינטרנט מצורפות:
עזרה בנושא שמירת חפצים
28/12/2009 | 09:22
2
134
אנשים, מישהו יודע איפה יש שמירת חפצים בירושלים ? יש לי שני תיקים גדולים ואני בדרך לארוע. מישהו מכיר שמירת חפצים בירושלים ?
תברר בתחנה המרכזית באגד
28/12/2009 | 10:23
29
בדקתי אין יותר באגד וכו' שמירת חפצים
29/12/2009 | 15:45
29
29/12/2009 | 06:49
12
3
לשוקולד אגוזים האחת והיחידה,
זו שעושה ועושה עבור כולם,
זו שממציאה לנו טיולים נהדרים
זו שיצרה את הפורום המקסים הזה

ליום הולדתך
הרבה בריאות ואושר
זוגיות הורות וסבתאות נהדרת
פרנסה טובה
והמון אהבה
שוקולדה מתוקה
29/12/2009 | 09:58
1
הצליחו לבלבל אותי בתאריכים

המון מזל טוב יקירתי

עוד המון שנים של
אנרגיה שאינה נגמרת,
נתינה אינסופית,
דאגה אמיתית לזולת....

הרבה בריאות ושמחה
נחת ממשפחתך הקרובה.
ואהבה אהבה קולהזמן.

חיבוק אוהב ביום חגך

מזל טוב, שוקולד אגוזים ,ליום הולדתך
29/12/2009 | 14:57
5
3
מוקירה אותך על הנתינה הנפלאה שלך

מאחלת שפע של שנים פוריות

והצלחה  בכל העיסוקים המגוונים שלך,

בריאות, שמחה, אושר, אהבה והגשמת כל החלומות.

אמן.

מלי אחראית לבלבול בתאריך
חן חן לכל מברכי וברכות למייבשור
29/12/2009 | 19:05
4
1

החוגגת איתי היום גם  את יום הולדתה

יקירה.....
שפע אחולים מכל הלב

להנאה סיפוק בכל מעשי ידיך

והעיקר בריאות ואושר

נשיקות וחיבוקים

אוהבת

++

פסטיבל החגיגות התחיל אצלי מהבוקר בארוחה במשרד עם עציץ ענק של רקפות וצהלולים.......

נמשך כל היום עם הודעות SMS וטלפונים של כמה מזמרמרות הפורום שהפליאו לשיר ....

וימשך לתוך השעות הקטנות של הלילה עם ארוחה .....

שירבו שמחות
והמון תודה למברכי
אתמול יום הולדת למייבשור
30/12/2009 | 09:23
כל שתבקשי - לו יהי

מזל טוב שוקו
30/12/2009 | 22:49
כן ירבו.

מצטרפת לברכות למייבישור
תודה למברכים!
30/12/2009 | 23:23
1
1
04/01/2010 | 15:17

מיטב ומירב הברכות.

חיבוק לך

ברכות לחוגגות
30/12/2009 | 20:26
1
תזכו למצוות ולמעשים טובים !
רוב תודה וברכה
01/01/2010 | 13:42
שוקולד ההולכים אחריך אנחנו ?
28/12/2009 | 21:37
2
שוקולד ההולכים אחריך  אנחנו ?
ועוד הרבה מתנות לחג גוי
28/12/2009 | 21:38
1
1
ועוד הרבה מתנות לחג גוי
פייטוש בחבק אווי אווי
29/12/2009 | 19:06
אתם באים לחגוג סילבסטר בפושקין
27/12/2009 | 11:42
12

רגא רגא ..........בכלל לא בטוח שיש שם  עדיין מקומות ...ולא בטוח שיש לכם מספיק כסף כדי להתענג על 25 המנות שעומדים להגיש שם לכבוד הסילבסטר.

פושקין , למקרה ששאלתם היא מסעדת יוקרה, ברחוב מונטיפיורי בתל אביב ,  שעל לקוחותיה  לא נמנים אנשים המקבלים תלוש משכורת ממנו מופרשים מדי חודש  מיסים  כדין למס הכנסה לבטוח הלאומי ויתר  מחלקות האוצר, פושקין מקבלת בשעריה   אוליגרכים וכאלה היכולים לשלם 500 יורו לאדם לארוחת ערב ב 31.12 , לא כולל טיפ , או תוספת של דום פריניון.
והם לא  המסעדה היחידה .

נכון, כל איש יעשה בכספו כראות עיניו , אבל כשקוראים על משכורות העתק של מנהלי החברות במשק שחלקם עוברים את תחום המאה אלף לחודש , כשקוראים על הפערים הענקיים ההולכים והמתרחבים בחברה הישראלית כמעט בכל תחום , זה צורם
ומעורר שאלות.

איך אתם חוגגים את הסילבסטר?

אצלנו מסתפקים בהרמת כוס יין בבית  לציון השנה האזרחית החדשה
מזפזפים  בT.Vבין ערוצי חו"ל , ומשתתפים באופן פסיבי בחגיגות הכפר הבינלאומי.

קושקה שכחת
27/12/2009 | 11:53
1
1
בחצות
מחשבות על השנה שעברה ועל השנה שבפתח
הזדמנות נפלאה לסכומים ולחלומות.

מושקו, למה להתנשק רק בסילבסטר?
27/12/2009 | 12:06

אצלנו כל שעה
וכל שעתיים
זה טוב גם לוירוסים
הנה תקראי  את הרצפט של  חוה אלברשטיין......

להקלה בהפרעות נשימה ועיכול,
לא להפסיק לקחת עד סוף הטיפול.
כל שעה נשיקה, כל שעתיים חיבוק.

תרופה זו אין לשמור מילדים ותינוקות,
לקחת בין הארוחות ועם הארוחות.

לא צריך לאכסן במקום מיוחד -
לא חשוך, לא קר ולא יבש.
אפשר לקבל בלי מרשם של רופא,
צריך פשוט לבוא ולבקש.

אין חשש שהתרופה תפגע בעירנות,
אבל שימוש ממושך עלול לגרום לתלות.

אם נטלת מנת יתר - לא יקרה לך כלום,
אין צורך לרוץ לחדר מיון.

לעיתים רחוקות יש תופעות לוואי:
נדודי שינה או סחרחורת (נדיר).
אך כל התופעות חולפות מעצמן,
לאחר תקופת הסתגלות לתכשיר.

תאריך אחרון לשימוש - עד עולם.
תאריך אחרון לשיווק - סוף העולם.

כתובות אינטרנט מצורפות:
הכלבים נובחים והשיירה עוברת.....
27/12/2009 | 11:58
3
2

לעוד פרטים על דוח אדווה לחצו כאן
מה פספסתי?
27/12/2009 | 13:50
2
1
הבנתי נכון שהוא עובד בחברה פרטית?
תנאי העסקה שלו הם על חשבוני?

אשמח להסברים.
בבדאי
27/12/2009 | 16:51
1
2

מרבית  החברות ניזונות ממענקים , הטבות מס  ותמריצים אלו ואחרים של הממשלה.

ובמקרה שהם מכריזים על התמוטטות קלילה בסגנון לבייב , את ואני סופגות  גם את ההפסדים .

זו בועה לא נורמלית של משכורות עתק למגזר מסויים , בין היתר של חברות מונופוליסטיות בסגנון סלקום למשל
שאם היו מצמצמים למנהלים שלה את המשכורות הדמיוניות, היינו משלמים פרוטות עבור השמוש בנייד .

חומר למחשבה הא?

אם תתעקשי אלך להביא לך כמה כתבות בנושא

אבל הצבור מטומטם כדברי השיר , והציבור משלם

סורי עדין לא הפנתי
27/12/2009 | 18:12
מענקים הטבות מס ותמריצים מהמשלה עד כמה שידוע לי אינם בהתניה לגובה המשכורות.
כל קופת גמל/פנסייה מחר יכולה להתמוטט, בדיוק כמו כל חברה אחרת, אנחנו אחראים לבדוק היכן אנחנו מפקידים את כספינו.
מזגן שיוצא משער המפעל הסין עולה 50 דולר, אז..???
לציבור יש את הזכות הבחירה איך הוא רוצה להתנהל,

אשמח  לכתבות בנושא כדי להבין יותר.

לכל המחפשים מקום לחגוג את סיום העשור
27/12/2009 | 17:25
לכל המחפשים מקום לחגוג את סיום העשור

כאן  תמצאו את מרבית האופציות

ונקווה שהעשור החדש  יביא איתו בשורות טובות לשלום עולמי, לפחות אסונות טבע , לירידה בהתחממות הכדור, לכלכלה שתצמצם
את העוני והרעב, והעיקר שכל האמצעים הכספיים המשמשים להתחמשות ולמלחמות יופנו לפתוח תרופות ואמצעים לצמצום המחלות.  אולי זו נאיביות מסויימת  להאמין שדברים ישתנו , אבל כדברי הבלונדה ממישור החוף צריך לקוות להאמין ולהתפלל.

ולמי שהספיק לשכוח כל ארועי העשור הנה הם בקישור המצורף

חק שמייח

שוקולד חזרתי הרגע מזכרון יעקב זה המקום
27/12/2009 | 20:10
בשנים האחרונות חגגנו עם חברים
28/12/2009 | 16:58
1

עם ארוחה טובה, יין ואפילו שמפניה.

היינו מספר זוגות של חברים שמלבדנו כולם עלו ארצה
מארצות שונות בגילאים די מאוחרים.
היית צריכה לראות את הניצוץ בעיניהם.
להם זו הייתה נוסטלגיה משמחת טבולה בהגשמת חלום
לנו זה היה עוד מפגש חברים.
השנה ויתרנו.. מיציתי

חוזרים לנשיקת חצות והרמת כוסית.

שנה אזרחית נהדרת לך ולכולם

נהיה בסבטוח ברמת ישי
30/12/2009 | 00:36
בתאריך הזה אמי נפטרה לפי הלועזי אז לא חוגגים אבל השנה................. נהיה כל המשפחה בסבטוח ברמת ישי אתם מוזמנים גם לבוא להרמת כוסית שמפניה או ארק יהיה חופשי
תגידו שאני שלחתי אותכם תקבלו הנחה מיוחדת ניפגש שם .
מסיבת סילבסטר בצפון
31/12/2009 | 09:58
1
5
מסיבת סילבסטר באולמי בית חן שבקרית אתא לגילאי 50+. מחיר כניסה 70 ש"ח . כיבוד ושתיה חופשי.052-2691114
סבטוח רמת ישי מרים כוסית לשנה החדשה
31/12/2009 | 17:47
אתם מוזמנים יהיה ייין שמפניה וארק כולם מוזמנים ותגידו שאמא של שחף שקד ודרור אמרה לכם לבוא
טיול בפריחה מתחת לאף פתוח חינם ועכשיו
26/12/2009 | 13:12
7
4
טיול בפריחה מתחת לאף פתוח חינם ועכשיו
ביקור חוזר לאחר שלושה חודשים במקום נערכים שיפוצים וחפירות לעומק הקירות בחלק התחתון על מנת להבין את גובהם ולמציאת ממצאים, באזור קבר השיח שופצה הגדר ושופצה נקודת התצפית,נוספו מפות הדרכה והטבע חוגג.

תל אפק או בשמו הנוסף מגדל צדק
כניסה בחינם
איך מגיעים בכניסה הדרומית לראש העין בכביש 444 ,נכנסים ולאחר 50 מטר פונים ימינה לשביל עפר שאורכו כחצי קילומטר המוליך למבצר ממגרש החניה עולים מאה מטר ונכנסים למבצר הנמצא בתהליכי שיפוץ כניסה חינמית.

הקדמה
מבצר צלבני אשר נקרא בידי הצלבנים מיריבל שפירושו יפה נוף, עקב הנוף המיוחד השקף מחלונות המבצר לכוון השומרון ושפלת החוף .

שם נוסף למבצר הוא מבצר צדק על שם שייח צאדק אל-גמעיני הערבי בזמן כיבוש הארץ בידי סלח א דין המבצר הוקם על יסודות מבנה קדום בקצה גבעה שגובה מעל 140 מטר,כיוון שכך שלט על הדרכים מתחתיו ,ובמיוחד על מעבר אפק מדרך הים לשומרון ומקורות המים של מקורות הירקון , בימי השלטון התורכי נתווספו על יסודות המצודה הצלבנית נבנו מבנים למבצר ופונדק, ששרידיהם נשתמרו עד היום.

לאחר העלייה במשעול נכנסים מבעד למשקוף השער שמעליו חקוקה כתובת בשפה היוונית מקום מות קדושים של הקדוש קיריקוס ,דבר שמעיד כי נלקחה מאתר ביזנטי בסביבה .

לחצר גדולה המוקפת במבני בני שתי קומות תוספות הבנייה השונות המשויכות לתקופות שונות ניכרות בסוגי האבנים ששימשו לבנייתם בשיטוט בחדרים ניתן לראות את פעולת השיפוץ המתמשכת למשל התקרות המקומרות בקומות העליונות תקרתם נוצקה מבפנים בבטון על מנת לשמרם ולחזקם, אדני החלונות בחלק מהחדרים צופו באריחי שיש חדשים כמו חלק מהמדרגות לקומה השנייה ,דרך אגב המיזוג של האוויר ביום החם ברוח הנושבת הזכירה לי כי מירושלים אני, לצערי עוד רחוקה הדרך לסיום השיפוץ .
את המבצר מקיפים שריד הכפר הערבי מגדל יבאה אשר נהרס לחלוטין לאחר מלחמת השחרור ,אוף, איזה פירות צבר, תאנים ומעט תמרים מעצי התמר בשטח.

בכביש הכניסה הדרומי של ראש העין מוצבת אנדרטה לבנה לזכרם של הנופלים מגדוד פתח תקווה שנפלו בכיבוש האזור ובמיוחד אזור תל אפק ואדמות ראש העין במלחמתם בכוח הפלישה העירקי.
באזור ליד המצודה נמצאו שרידים ארכיאולוגיים מהתקופות הרומית, התקופה הביזנטית, התקופה הערבית הקדומה והתקופה הצלבנית, אך גם מתקופת הברונזה והברזל.

בנוסף מסביב למבצר 21 מחצבות נטושות וכבשני סיד , 22 גרוטאות של מכשור לגריסה של המאה העשרים, וממש ממול למבצר ממוקם קבר שיך המשקיף מעל המצוק על בתי ראש העין החדשים בעיקר במישור , מתחת למבצר בריכות אגירה מודרניות של מקורות .

לאחר הירידה מהמבצר למכונית נסענו במעלה השביל המשובש לכוון קבר השיח צאדק אל-גמעיני בגבעה ממול , הקבר מוקף בשלל חצבים ,שוכן במצוק שנוצר מעל למחצבה נטושה והכפר של החוצבים ומשקיף על שפלת החוף והעיר ראש העין ,במקום בורות מים, בסמוך לקבר השיח ניתן להבחין באנדרטה זעירה ללוחם צעיר ממלחמת העצמאות.

מעל לקבר 50 מטר על פי השילוט ,בצד השמאלי של בריכת המים נקודת מעגלית תצפית עם שלושה עמודים ומפות הכוונה חרוטות על מתכת נקודת התצפית נותנת מראה יפה בצפייה של 360 מעלות עד קו החוף וגוש דן וכמובן הרי שומרון.
עיריית ירושלים מחלקת עצי אשוח היום בשער יפו
23/12/2009 | 19:03
6
7
עיריית ירושלים מחלקת עצי אשוח היום בשער יפו
ואיך מובילים את העצים,צריך רישוי עירוני
23/12/2009 | 19:04
4
1
ואיך מובילים את העצים,צריך רישוי עירוני
אפילו סנטה מעמיס
23/12/2009 | 19:05
3
אפילו סנטה מעמיס
והקוריוז האחרון מתפרת ראש פינה בעיר העתיקה
23/12/2009 | 19:06
2
והקוריוז האחרון מתפרת ראש פינה בעיר העתיקה
ולסיום נכדתי החדשה צועקת הצילו מהחיבוקית
23/12/2009 | 19:09
ולסיום נכדתי החדשה צועקת הצילו מהחיבוקית
למי שלא הבין את ההרורי זהו שמה הקדום של ראש פ
26/12/2009 | 13:08
24/12/2009 | 08:57
מעשה יפה
סיפור מרגיז
23/12/2009 | 19:21
8
8
בחג החנוכה לקחתי את הנכדים לבילוי בקניון עזריאלי במודיעין ונזכרתי בימי הצבא שלי עם הגזלנים

ובכן מה הרגיז : קונדיטוריית  רולדין ,בקשה שמונה שקלים לסופגניה מצופה    וממול נמכרה אותה סופגנייה  ברשת הילי קפה בארבעה שקלים חומר למחשבה ,דרך אגב טעמתי משתיהן למען ההגינות .

סניף רשת מקנולנד בקניון ניצלו את החג על מנת לבקש 10 שקלים לבקבוק מים קטן ,חומר למחשבה.

בואו הנה אני אדם לא פרה נחלבת
24/12/2009 | 19:16
1

גם ביום חול בקבוק מים קטן עולה שם 10 שקלים.
גם בארומה כך.

מביאים מים מהבית
לאחר ההבנתי את הנושא אני נמנע מלהכנס עוד
24/12/2009 | 22:09
5
פשוט אני מחרים אותם ,האמת שאני בן לפולניה ותמיד צריך להיות מזון ושתייה בתרמיל כפי שהרגילו אותנו ההורים מהשואה ,אולי צריך לברוח ,אתם יודעים הגלות.
גם אם תקח על הגב קיוסק
26/12/2009 | 09:19
2

כשמגיעים למקומות מהסוג שציינת , צריך להביא בחשבון  שדמי השכירות קובעים את התעריפים כמעט בכל מוצר
החל ממזון וכלה בבגוד והנעלה.

הסופגניות של רולדין מפורסמות במחיריהן , הם טוענים שאיכות החמרים מכתיבה את המחיר. לטענתם הם לא משתמשים בתחליפים אלא בדבר האמיתי , ומבקרי המזון שבחנו את התוצרת שלהם  לחנוכה דרגו אותם במקום הראשון. אז מי שמוכן לשלם משלם!

לגבי השתייה אני מסכימה איתך שזה שוד לאור היום.  בעת שאני מטיילת עם היורשיםן שלי אני בדרך כלל  מטעינה  בקבוק מים בתיק . אבל לך תתווכח עם ילד שמתחשק לו קולה או ספרייט ........

אין מלשות, בוכים ומשלמים....
מזכרונות מוחי
26/12/2009 | 10:00
3
בתחום המזון, נהוג כי העלות הגולמית היא 1/3 מהמחיר לצרכן.
כלומר, קמח, שמרים, סוכר, חומרי טעם, ריבה/שוקולד, שמן טיגון וכו' אמורים לעלות 3.5 שקלים כדי למכור ב10 ש"ח.

לגבי שתיה קלה, החוק מאפשר למזנונים / קיוסקים רווח של 125% על המחיר לצרכן למשקאות מקוררים, החוק אינו תקף משעה 23:00 עד 07:00 למחרת, הפיצוציות חיות מהסעיף הזה וגובות 10 ש"ח לשקית חלב או לבקבוק משקה.

לגבי הילד, כשהיינו עוברים עם הילד ליד מכונת שתיה, הוא תמיד נהיה צמא עד התייבשות. פעם הצעתי לו פחית קרה מהאוטו, זה לא עזר, הקטע היה שהפחית תצא מהמכונה כשהוא מכניס את המטבעות ומקבל פחית.
יקירתי יש מלשנות ולא קונים
26/12/2009 | 13:05
1
סוף שבוע רגוע......
26/12/2009 | 09:53
2
5

אתם מכירים את הקלישאה....."הדור של היום זה לא מה שהיה פעם " שמגיעה עם איזה אנחה מתמשכת ונענוע ראש.
הנחה עתיקה זו מקבלת משנה תוקף בכל עת שאני מוזמנת לשמור על היורשים שלי מהדור השני, בעת שהוריהם מפליגים לנופשון קצר למלא את המצברים.

לפקודה תמיד אנחנו.....וכך אני מוצאת עצמי מטעינה צ'ימדן עם מברשת שיניים , וספר קריאה בהנחה שאצלי הם יצמדו ל DVD עם טום וג'רי הבלתי נלאים ושאר דמויות מיתולוגיות ונוחתת הישר במטבח , כי איך אפשר להפקיר את בריאות הגוזלים בידי מאמא עוף המכינה שניצלים תעשיתיים , ואיך אוותר על אפשרות הפיטום הנקרית בידי ... אני דופקת בדלת עם הרגליים ( כי הידיים כמנהג הפולניות תפוסות ) ולאחר שנייה אני מבינה שהקייטנה שדמיינתי לי תדחה לגיל בו הם אולי ילכו לצבא.

תכנית בטלויזיה? ......פחחחחח ....כל הערוצים ידועים כאן מראש ויש תור , הצלחתי להגיע עם הלשון בחוץ לסדרה האהובה עלי  בערך אחרי חצות  אבל רדומה...

מחשב?.....אתם צוחקים עלי ?....פייסבוק עובד שעות נוספות ויש  לעדכן כל כך הרבה משתמשים בכל רגע נתון, ועוד לא הזכרנו משחקי מחשב  ודאר שצריך להגיע מהפנטגון עם קבצים

ספר?..........אני רעב, אני צמא, אני צריך, הוא לקח, תגידי לו, הוא התחיל, ......אפשר לעשות קליפ בסגנון הראפ , כיוון  שלא תמו כל התלאות ולא השתנו מאז ילדתי את הבכור לפני ארבעים שנה....מה שנקרא "עוד חוזר הניגון" מין דה-ז'ה-וו...

אממה....יש כמה רגעים של נחת כמו למשל  דו שיח בארוחת הערב  
אני- אני לא זוכרת אם הבאתי איתי בתיק את הדיסק שהבטחתי
הוא (בן תשע) ככה זה סבתא , בערך בסביבות גיל שישים מפסיקים לזכור כי הזכרון לא משו
אני-( כמעט בולעת את הכף שבידי)   ראבק' .. רק לידיעתך אני עם זכרון של היסטוריונית, אל תנסה אפילו לעשות ממני קשישה סנילית...
הוא- מה זה ראבק'?
אני - אלוהים אדירים ,בלשון בני דודנו
הוא - אבא אמר שאנחנו אתאסטים
אני- אני רואה שאני צריכה  לדבר עם הבן שלי
הוא- אין בעיה אני כבר מתקשר אליו ...

שעתיים אחרי בשיחת טלפון שהגיעה על מנת לבדוק מצב האומה

הוא- אבא ....אמא שלך רוצה לדבר איתך  על אלוהים....

מובן , שאני שוקלת עכשף  להרשם בדחיפות לאיזה קורס לצמצום פערים בנושא שיחות עם הדור הצעיר.

הגיטע שאבס.... תיכף נלך לארוז אותם ולמצוא איזה מכנה משותף בין הדרישות שלה  , לבקשות שלהם ולרצון שלי להתחרדן בשמש בסתלבט ששמור רק לסבתות.

התפוחים לא נפלו רחוק מהעץ
26/12/2009 | 12:55
1
3
תהני ותתמוגגי מהחוכמה של הנכדים

תגידי להם שעידית אמרה: שיש להם סבתא

סופ"ש שלנו התחיל ביום הורים בסוף העולם שמאלה.
הגענו נרשמנו וקבלתי כיאה לאמא גנרלית
+ כרטיס ביקור של המג"ד
אתמול, בטיול בנחל ציפרי המשיך לנחל ברעם והסתיים בבית ספר שדה הר - מירון.
13 ק"מ של הנאה מנוף הדרכה ואנשים מקסימים.
התעוררתי ליום חדש מלאת אנרגיות להנות להנות ולהנות

שיהיה אחלה שבת ושבוע מקסים לכולם

תשאירי איזה פיסת אדמה שנדרוך עליה ..
27/12/2009 | 11:10

לסדר לך התנדבות אצל הדודות של הועד למען החייל?

פעם בעברי הרחוק פגשתי  בטקס חלוקת הכומתות את המג"ד של בני ששרת בגולני ,  אחרי הטקס  נדחפתי עם כל ההורים שלחצו את ידו ואחלו לו ברכות בנוסח  "תשמור על החיילים שלנו " " שתחזרו בשלום" ועוד כאלה  דברים חגיגיים .  אבל אני  ניצלתי את המעמד לפרוק מעלי בעיה חשובה וקשה  נעמדתי ממולו  ואמרתי לו  בשיא הרצינות ככה-

טגיד,  למה אתם שולחים בסופי שבוע  את הילדים הביתה  עם מדים מלאי בוץ באופן שמכונת הכביסה נתקעת עם חתיכות חצץ , כבר זרקתי כמה זוגות לבנים וגרביים ........ גיברת ,הסתכל בי לא מאמין ..צחק בקול  ואיתו צחקו כל בעלי הדרגות שעמדו  סביבו , "הילדים"  האלה לא באו לקייטנה , הם יצטרכו להלחם פעם ולזחול בבוץ ... אמר והלך.......    אחר כך הסתבר לי שלאותו מג"ד  קוראים  גבי אשכנזי.  שהבן שלי הגיע לחופשה  הוא  הודיע לי  שעשיתי לו פדיחה איומה, ויותר אין מצב שאפגש עם בעלי דרגות בגדוד , מאז אני לא הולכת לפגישות עם מג"דים.    

וחוצמזה.....
כשתגיעי לשביל ישראל ליד הבית שלי , (אני חושבת שעובר כאן באיזור גם איזה נחל) , תני קריאה אקבל אותך בצוקריות

גמאני מחפשת מה לעשות ב31/12
23/12/2009 | 11:50
14
44
יש הרבה הצעות לארוחות וכולי,אבל אני אוהבת לרקוד! רק שאין כ"כ מסיבות ריקודים לגילי (40+), מי יודע-אזור הצפון
(על רדיו קול רגע אני כבר יודעת) או בירושלים, ואולי רעיון אחר נחמד?
ווקשה ...
26/12/2009 | 09:23
1
4

תרקדי את הלילה ......
ת ו ד ה
27/12/2009 | 14:39
1
ערב שירה בציבור.......?
24/12/2009 | 18:59
5
מעוניינים לקבל המלצות למקום בילוי למחר בערב, באיזור תל אביב, הכיוון שלנו הוא ערב שירה בציבור..........
מחפשת פאבים באיזור הצפון הרחוק - גליל מערבי
26/12/2009 | 17:59
1
13
אשמח לעזרה
מאד חשוב
קבלי איפה לבלות בצפון
27/12/2009 | 20:15
9
הצעות לשנה החדשה
21/12/2009 | 16:08
2
8
אני וחברתי סטודנטים ואנחנו מחפשים איך לחגוג את השנה החדשה.
אנחנו שנה+ ביחד, רצינו לנסוע לאילת בחמישי בצהוריים ולחזור בשישי (בלי מלון) ולמצוא שם איזו אטרקציה לשנה החדשה (ספינה שעושה שייט כזה אולי?) אבל אנחנו לא מוצאים שום דבר שאפשר לסגור מראש וזה קצת סיכון לסוע לשם להגיע לקראת ערב ולהתחיל לאלתר מהר, וסתם לבשבת באחד הבארים בטיילת יהיה פספוס (אנחנו גרים בדרום, אבל עדיין נסיעה וזה).

דברים כמו ספא וכו' עשינו כבר

אשמח להצעות לדברים מיוחדים, בסביבת הדרום-מרכז. דברים לכל הלילה כדי לחזור מחר בבוקר מתאים ביותר, מבחינת תקציב תלוי בתמורה, אבל לא להגזים יותר יותר מידי (בכל זאת סטודנטים)

נ.ב. דברים כמו ללכת למועדון\פאב לא יתאים\מסיבה באחד המועדונים לא בסגנון, רצינו משו מיוחד
ווקשה....
21/12/2009 | 23:47
1

עיזבו טיילת , שייט ושאר הג'אז הזה , תשאירו את הבילוייים המשמימים הללו לגיל הפנסיה.....

יש לי  עבורכם הצעה לא שגרתית.....

סעו לאילת יש שפע חדרים בבתי מלון קטנים ולא יקרים  וצימרים
או תחסכו את הכסף
הזמינו חדר באכסנית הנוער  
היא יפה , עברה שיפוץ
נוחה
זולה
ובמרכז העיר

הזמינו באמצעות האינטרנט (לאחר שתערכו סקר טלפוני  בין כל החברות המתמחות  ), טיול לפטרה של יום אחד. העלות איננה גבוהה ומובטחת לכם חוויה בלתי רגילה  באחריות .

אוטובוס אוסף אתכם בבוקר מהמקום בו תשהו ומחזיר אתכם בערב. זה כולל מדריך צמוד, סיור בעיר הנבטית המדהימה
וארוחת צהריים .

למקרה שתרצו לחסוך גם  את עלות ארוחת הצהריים תצטיידו במזון ושתייה באופן עצמאי.
הסיור מסתיים בעקבה עם כוס קפה ובקלאווה במקום בו בית המלוכה האשמי רוכש את המתוקים .

חוץ מדרכון בר תוקף וכמה דינרים לתשלום אגרה במעבר הגבול או למזכרות אינכם צריכים כלון.

בילוי נעים
וחגיגות מוצלחות

מה לעשות בליל החג גוי
27/12/2009 | 20:24
3
לדעתי כדאי לבדוק באחת החוות נדמה לי שיש דברים מיוחדים מצרף קישור לחוות  אולי טיול גמלים לילי ,בנוסף קישור לבילוי באילת אולי?
אזור ים המלח
http://www.dealhotel.co.il/dealhotel/dealhotel.asp...
אזור מצפה רמון
קישור שני
http://www.malon.co.il/emall/shopDepartment.asp?sc...
הערבה

http://www.malon.co.il/emall/shopDepartment.asp?sc...

אילת

זאת אינה פרסומת ,קח אם זה מתאים ולא זרוק
ייאלה ביי
מחפשת לחגוג ברית קצת אחרת
22/12/2009 | 22:14
3
13
שלום,

נולד לנו בן חמוד ומתוק ולמרות שכבר עשינו את הברית, היינו רוצים ככה לפגוש קרובי משפחה וחברים הכי קרובים (בסביבות 40 איש) ולחגוג איתם על ארוחת בוקר טובה במסעדה או בית קפה. האם למישהו כאן יש המלצות היכן ניתן לקיים אירוע מסוג זה? התקשרתי לכמה בתי קפה שאנחנו אוהבים אך אף אחד לא מוכן להתחייב לשמור לנו 40 מקומות ישיבה...

בתודה מראש!
תבררי באוקטגון בקרית אונו.
23/12/2009 | 11:41
1
3
יש להם גינה מקסימה ואוכל נפלא.

מזל טוב.
גם לחם יין ביהוד מקום חביב עם אוכל טוב.
23/12/2009 | 11:42
5
הולי ביגל
28/12/2009 | 22:58
2
אשמח להמלצה על טיולי טרקטרונים באיזור המרכז,
26/12/2009 | 08:49
1
3
הבן שלי  חוגג יום הולדת וברצוני לארגן לו טיול טרקטרונים אבל לא יכולה לנסוע רחוק.
תני לאצבעות ללכת במקומך ....
26/12/2009 | 09:10
3

נסי כאן
וגם אם תגגלי תמצאי רבים נוספים

כמעט בכל קיבוץ או מושב יש חברה המשכירה טרקטורונים או רכב שטח
חשובמאד  לבדוק ביטוחים.

מז"ט
כתובות אינטרנט מצורפות:
בילויים בינואר באזור הצפון
21/12/2009 | 14:05
11
1
הי, אולי יש לכם רעיונות - נוסעים לסופ"ש זוגי 8-10 בינואר, זה יוצא שישי עד ראשון.
צימר מסעדות מקומות לטייל
אז מה חסר? חסר לנו רעיון לאיזה בילוי לילי - הופעה, בר עם הופעות חיות, איזשהי פעילות נחמדה.
חיפשתי בכמה מועדונים באזור אבל לא מצאתי כלום...רק שלומי סרנגה וזה ממש לא הכיוון שלנו.
אה, האזור הוא כפר תבור, אבל גם נסיעה של חצי שעה לכל כיוון יכול להיות סבירה מבחינתנו. למישהו יש רעיון!? (ד"א, יכול להיות גם משהו לאמצע היום שכולל פעילות תרבותית - תערוכה, מופע בנוף וכד'...זה בנוסף...)
הכוונה שצימר/מסעדה/טיול כבר יש
21/12/2009 | 14:06
7
חסר לנו בילוי לילי...
נדמה לי שזה לא היה ברור מספיק בהודעה הראשונה...
21/12/2009 | 14:46
5
כתובות אינטרנט מצורפות:
לא הסגנון שלנו, אבל תודה רבה בכל מקרה
21/12/2009 | 15:13
עידית, שמרתי לי
28/12/2009 | 17:00
3
תשמרי גמלי
28/12/2009 | 17:24
2
1
מנסה כבר חודש לתאם עם הבעלול יום כייף שם ולא מצליחה
רוצה שאני אנסה?
28/12/2009 | 17:49
1
1

לתאם איתו

את משו...

אולי נתאם ביחד
נלך קודם 13 ק"מ בהרים ובגיאיות
לאחר מכן .. כבר תראי....
הוא יתחנן להתרגע במימי הבריכות

קטם עליו
28/12/2009 | 18:13
נראה לי עדיף שנתאם ביננו

הינה המלצה, אבל תלוי כמובן במזג האוויר
21/12/2009 | 15:47
הינה בעצם 2 המלצות לפעילות ימית מהנה לטעמי וכרוכה מעט בספורט אתגרי אבל לא אקטריים
כתובות אינטרנט מצורפות:
בשביל זה תצטרכי לקחת צימר בתל אביב
21/12/2009 | 23:13
1

הבילוי היחידי  הלילי באיזור בו תשהו יכול להיות בטבריה , או באחד הפאבים בקיבוצי הסביבה. בעלי הצימר שלך ודאי יוכלו להמליץ על פי המקומון שלהם.

במסעדת צל תמר  באשדות יעקב על הכביש מצמח לבית שאן  יש הופעות חיות, בסופי שבוע , אך אינני בטוחה שהם מקיימים אותן בחדשי החורף.  מציעה לך להתקשר ולברר.

אחרי כל מה שהוצע לך כאן ,  ספק אם ישאר לכם זמן  או כח לבילוי לילי .
תודה לכולם!
22/12/2009 | 14:57
בבית קשת יש מועדון הופעות של הרדיו האזורי
23/12/2009 | 11:48
"רדיו קול רגע". ב8/1 יש שם הופעה של פבלו רוזנברג. המקום מאד נחמד, אז אם מדבר אליכם הטלפון שלהם הוא
04-6767122
כבר פורחים נרקיסים בשמורות הטבע
21/12/2009 | 08:29
17
2

זה הזמן אחרי הגשמים המבורכים שירדו בסוף השבוע , לצאת לשמורות הטבע ולנחלים הזורמים .

אחד המקומות היפים בגולן הוא אחו נוב  בו ניתן עדיין לראות נרקיסים בביצה אותנטית  .

תושבי המרכז והשפלה יסתפקו בשדה הנרקיסים שמצוי מאחורי צומת גלילות והכניסה אליו דרך רמת אביב .
בימים אלו החלה שם הפריחה. אולם צריך להצטייד בנעלי בוץ .

הצעה נוספת
21/12/2009 | 08:33
1

בכתבה של דודו זכאי
בראנץ' בהרי ירושלים
21/12/2009 | 08:38
4
3
עם פתיחתה של עונת החורף במלון צובה, הנכם מוזמנים ללובי של המלון לחווית בראנץ' טעימה ועשירה,
מידי שישי, בין השעות 10:00-14:00 אל מול נוף מרהיב של הרי יהודה, כרמים, מצודת בלמונט, פריחה רבגונית ומטעים.

בבראנץ' המיוחד תהנו מבר בופה בריא ועשיר הכולל:גבינות משק,סלטים, לחמים כפריים, תבשילים, מרקים, עוגות, פשטידות ומבחר מטעמי הבית. לפני הארוחה ניתן לשלב בנוסף סיור בליווי הדרכה, טעימות יין ביקב צובה וסיור בגיתות, בכרמים ובעתיקות הסובבים את היקב והמלון. מספר המקומות מוגבל ועל כן יש צורך בהרשמה מראש
בטלפון- 02-5347000.

מחיר הבראנץ' למבוגר- 95 ₪. לילד (2-12) 70 ₪ .
מחיר סיור וטעימות לאדם- 25 ₪ .
מחיר משולב, בראנץ' + סיור כרמים וטעימות יין ביקב לאדם- 115 ₪ .

אם יש לכם מקומות נוספים לבראנץ של ימי שישי אתם מוזמנים להוסיף

אצלנו במרפסת
21/12/2009 | 09:47
3
2
מעבר למאכלים מבטיחה אווירה מחוייכת ואופטימית.
יאללה מתי את/אתם מגיעים?

21/12/2009 | 23:16
מה זה מתי???
24/12/2009 | 19:24
1
1

ביום שלישי הקרוב
שלוש פעמים כי טוב

נדבר

מתאים לי לאללה
24/12/2009 | 20:06
1
טיולים בחינם
21/12/2009 | 08:43
1

הקרן הקימת מציעה טיולים ללא תשלום בימי שישי כל הפרטים בקישור.
את סתם מגרה, מה עם טיול פריחות ?
21/12/2009 | 20:58
1
בכל שנה היינו מסתננים לקיבוץ כפר מסריק.
לא ברור לי למה, הם מציבים שומר בכניסה שמונע מעבר לקיבוץ.
היה להם שטח בפאתי הקיבוץ עם ערות נרקיסים.
כנראה שהכסף סימא את עיניהם ואפשרו בשטח הזה בנייה של עשרות וילות.
ראינו גבעול נרקיסים ועזבנו.
חבל.
נשארנו שיכורים מהטיול לנחל חרוד.
ארץ אוכלת פרחיה
21/12/2009 | 23:28
1

על מנת לממש את החלום הישראלי בית צמוד קרקע, אנחנו בונים בשיטת בנה ביתך  על כל מטר, ומקימים מחלפים וכבישים המותאמים לאימפרייה הנקראת ארץ ישראל ,שגבולותיה בקצב הנוכחי יגיעו   עד הפרת והחידקל בדיוק לפי הבטחתו של הקב"ה לאברהם אבינו, ולשמחתו של גוש הימין , שהולך ומתעצם . אבל אני נכנסת כאן לפוליטיקה אז בוא נעזוב זה.....

מה שבאתי לומר הוא ,שאנחנו הורסים ערכי טבע ונוף ומכחידים שדות פריחה  בבנייה המטורפת הזו , ראה כביש 6 למשל.
בכל פעם שאני נוסעת בו הלב מתכווץ, כי היו בתוואי שלו שמורות נפלאות שנדרסו תחת שרשראות הבולדוזרים, על מנת
שנוכל לנסוע ללא הפסקה .

מאד מבינה את  הצורך בהצבת השומרים בכל שמורת טבע   ואני בהחלט בעד לשמור על המעט שנותר. גם לקבוץ מעגן מיכאל היתה פעם גישה חופשית עד הים לכל דכפין  ויש שם פריחה ליד בית ספר שדה חבל"ז . וגם קבוץ שמיר סגר את המעבר לגייזר המפורסם ויש עוד......וזה בסדר  כי אין דרך אחרת.

וטיול פריחה בוא יבוא
תתחיל באימוני כושר
ותוריד את נעלי הבוץ מהבוידם
כי כבר הנצו אפילו כלניות

בצומת גלילות... בסתיו...
24/12/2009 | 19:20
1

עשיתי פעם בוק לחצבים.

לפני שבועיים היינו ביער צרעה
אמרו שיש שם נרקיסים
ראינו רק את השאריות שלהם

חג ההתגלות - האפיפניה
25/12/2009 | 13:11
4
חג ההתגלות  - האפיפניה יום שני ה- 18-01-2010

נצטרף לעולם הנוצרי האורתודוכסי שחוגג את חג ההתגלות על שלושת טעמיו.

חוגג העולם האורתודוכסי 12 יום לאחר העולם הקתולי, בטקס ססגוני וציבעוני שמתקיים בארץ המנזרים - קאצ'ר אל יהוד.

פרטים נוספים: באתר ארץ הצבי טיולים www.eretz-hatzvi.co.il/
כתובות אינטרנט מצורפות:
חמי יואב VS נווה מדבר VS ? + עדכון
23/12/2009 | 18:24
5
11
הי,

יש הבדל בין החוויה בחמי יואב לבין זו שבנווה מדבר? המלצה על אחד מהם?

אם יש מקום טוב יותר וקרוב יותר לחבל אשכול שבנגב המערבי (עוטף עזה) אשמח לשמוע.

עדכון לגבי הארוע ביפו; טרם נפלה החלטה אם ללכת על זה או לא (אני לא בין מקבלי ההחלטות).

תודה לכל המסייעים- גידי
חמאם צאלים?
23/12/2009 | 22:06
1
3
?
24/12/2009 | 00:00
2
מומלץ? לא מומלץ? עדיף על האחרים?

כי לפי השם הוא יותר קרוב ממה שהעלתי בחכתי עד כה (20 דקות).

תודה- גידי
קישור לצאלים
24/12/2009 | 07:49
3
http://www.zeelim.co.il/content.php?id=41

עם אתם כבר ב מ.א אשכול
אז סעו לנוה מדבר
http://neve-midbar.ilbiz.co.il/index.php?m=text&t=...

עם אתם בדרך ל מ.א אשכול אז כנסו לחמי יואב
שלשם לא יצא לי עדין להכנס
http://www.hamei-yoav.co.il/

את חמאם צאלים ראיתי מבחוץ

ולכן אני מכיר היתי כמה פעם בנוה מדבר
חמי יואב ונווה מדבר
24/12/2009 | 19:13
7

הייתי בשניהם... בשניהם נהניתי.

בחמי יואב בימי חמישי יש הופעת אומן אורח וריקודים
[בכל אופן היה לפני שנתיים לערך, כדאי לברר אם יש גם כיום ]
היינו והיה מאוד נחמד.
אווירה נינוחה וכיפית,
רוקדים שם בבגד ים או במשהו קליל עליו.
אחר כך הולכים שוב לרחוץ בבריכות... וחוזר חלילה.
כמו מסיבת חוף אבל באולם.
מומלץ.
תודה לכולם- גידי
26/12/2009 | 19:33
3
נקודה למחשבה
19/12/2009 | 17:15
6
בחנות של החיים אפשר לקנות הכל.
הכל שם מוצאים. אך לכל דבר צמודה תווית ועליה כתובים המחירים:
מחיר הגאונות - בדידות;
מחיר האמת - אויבים;
מחיר האהבה - ויתורים;
מחיר הפעלתנות - סיכונים.
מחיר...
מחיר....
מחיר....
בחנות של החיים קונים ומשלמים, אפילו אם את המחיר לא רואים....

ציטטה של תמר תור יאירי
עוד ציטטה ששמעתי
19/12/2009 | 17:57
2
לאיש אין מספיק כסף לשחד את מלאך המוות.
זה צוטט ברדיו מפי מיקי רוזנטל.
מעריצה את מיקי רוזנטל
20/12/2009 | 19:37
1
הציטטה פנינה
ואם בציטטות עסקנן ....
21/12/2009 | 08:07

בוקר טוב  

הנה ציטטה שמקבלת לאור עיסקת שחרור  גלעד שליט משמעות עמוקה -

שלושה דברים שאין דרך להשיבם

ז מ ן             מ י ל י ם         ו ה ז ד מ נ ו ת  

על אף המחיר הכבד אותו אנו נדרשים לשלם , אני מקווה שסוף סוף תתקבל ההחלטה  והילד ישוב  למשפחתו .

שבוע טוב

U U עידיתוש
24/12/2009 | 19:26
2
1

פעם פעם בניק ניים אחר
ציטטתי את הקטע הזה בכרטיס האישי.

יפה ונכון!

אחותי התאומה
26/12/2009 | 12:56
1
2
28/12/2009 | 17:00
1
מזל טוב למנהלת
18/12/2009 | 22:30
10
1
שיהיו חייך מלאים בשמחות ובחיוכים
19/12/2009 | 10:28
2
אכן הגוזל צימח כנפיים..
19/12/2009 | 11:29
4
1

התינוקת הפכה לילדה - נערה
מלמולי  מילים הפכו להברות ,למשפטים לדעתנות, (כמותה בגילנו לא ידענו)
תווי הפנים  והגוף השתנו ,התעגלו
ולפתע הנכדה בת מצווה.

ראש חודש טבת  וממטרים עזים כיסו אתמול את האדמה
אות וסימן משמייים לברכה  למזל ושפע אמרתי  נרגשת לנוכחים  שחגגו איתנו בצנעה
לה
ולכם
וכך כשהיא מוארת בשלל הנרות על העוגה  ובאור החנוכה
אחלנו לה הצלחה
בריאות
והבטחנו שתמיד נהיה לצידה ונקיף אותה באהבה,  ונטה אוזן קשובה.

תודה לכם

ושירבו  גם אצלכם רק שמחות
קודם כל הרבה נחת ומזל טוב
19/12/2009 | 20:07
כמו שאבי אמר בת בבית אור בבית ,רוצי לעשות חוזה תעריף חשמל מוזל לבנות.
מז"ט
19/12/2009 | 21:51
2
שתגדל לחופה, למצוות ולמעשים טובים.
מזל טוב
20/12/2009 | 15:28
1
הרבה אושר, בריאות ונחת
20/12/2009 | 19:51
ת ו ד ו ת לכולכם
21/12/2009 | 08:08
3
טוב מאוחר מאשר לעולם לא, אז קבלי ברכותי
22/12/2009 | 12:07
2
1
החמות לבריאות אושר נחת וכח לעוד המון
פעילויות מבורכות.
אני מודה , מודה מודה......
26/12/2009 | 09:06
1

עצה שלי לכל הסבאים והסבתות

הכינו את הארנקים .....ופתחו חשבון חסכון

שוקולד מנטה מסטיק ואגוזים |
28/12/2009 | 17:07
2

מצרפת את ברכותי לנכדה המתבגרת,
להוריה
ולסבתא הגאה.

זוכרת את טיול הבת מצווה שערכת איתה.
מלאי חוויות לספתא ולנכדה.
כן ירבו.

הנאה מסוג חדש
17/12/2009 | 19:50
5
12
חידה במתמטיקה
מותר ורצוי להשתמש בכל הידע המתמטי שיש לכם.
על מנת לפתור כל תרגיל שהתשובה תצא 6

1 1 1 = 6
2 2 2 = 6
3 3 3 = 6
4 4 4 = 6
5 5 5 = 6
6 6 6 = 6
7 7 7 = 6
8 8 8 = 6
9 9 9 = 6

בהצלחה ובהנאה במציאת הפתרונות
חוץ מהאחד והשמונה ...
18/12/2009 | 08:37
1
1
2+2+2 = 6 קל מאוד

3 כפול 3 פחות 3= 6

שורש 4 פלוס שורש 4 פלוס שורש 4 = 6

5 פלוס  (5חלקי5)  = 6

6 כפול   6חלקי6 = 6

7 פחות   7חלקי7 = 6

8 לא סגורה על כך שיש שורש משולש כלומר ההיפך מ חזקת 3 . אם יש זאת התשובה כאן.

9 פלוס 9 לחלק לשורש 9 = 6.

אשמח לדעת תשובה על 1 ועל 8

שבת נהדרת לכולנו
כל הכבוד
18/12/2009 | 22:29
גילוי נאות גמני לא הצלחתי את 1
הבעלול מנסה יומיים להסביר לי....התשובה "עצרת"

8: שורש שלישי כפי שכתבת.

בארוחת ערב היום כולם היו צמודים לחידה

הנאה נוספת
19/12/2009 | 11:23
1
מותר להשתמש רק בארבע פעולות חשבון < חיבור חיסור כפל חילוק >
1 2 3 4 = 28
2 3 4 5 = 28
3 4 5 6 = 28
4 5 6 7 = 28
5 6 7 8 = 28
6 7 8 9 = 28
7 8 9 10 = 28

הגיע ב וחשבתי שזה יכול לעניין
17/12/2009 | 10:00
1
1
אתר תוכן בעברית המספק מידע עשיר ופרקטי על יעדים בחו"ל במגוון קטגוריות - שמקורותיו מקומיים החיים ביעדים.  
Ogusta   הינו אתר תוכן חדש בעברית, יחיד מסוגו בישראל, המספק מידע פרקטי, דינמי ועשיר ביותר על עשרות יעדים בחו"ל. האתר מרכז אלפי אייטמים קצרים במגוון של קטגוריות , בהן  אוכל, לינה, חיי לילה, קניות, תרבות, ילדים, הנאות, גייז, מסלולי טיול, יומני מסע ועוד , במספר רב של מדינות וערים מרכזיות בעולם כמו פריז, לונדון, ניו יורק, רומא, אמסטרדם, דבלין, ברצלונה, איסטנבול  ועוד  כ - 40 יעדים ברחבי העולם. הקונספט העומד בבסיס האתר הוא לאפשר לתייר הישראלי לחוות את היעד אליו הוא נוסע כפי שהמקומי ביעד חי אותו . אין ספק, שהטיול שלכם לחו"ל היה יכול להיות מהנה הרבה יותר אם היה מארח אתכם מקומי החי ביעד, אשר יכול היה להראות לכם את כל המקומות השווים ביותר בעירו. אנחנו מביאים לכם מידע מתוך היעד עצמו, ממקורות המתפרסמים ביעד, ומאנשים החיים ביעד. אוגוסטה היא המקומי, הלוקח אתכם למקומות החמים והטובים ביותר הקיימים בארץ מולדתו.  
האתר מאפשר שיתוף מלא של הגולשים בהכנסת תכנים , במתן דירוגים וחוות דעת על תכנים קיימים ובכתיבת יומני מסע, טיפים והמלצות. באתר גם קטגוריה מיוחדת של חדשות , המאפשרת לנו לעדכן אתכם כל העת על אירועים בחו"ל בכל התחומים, על תערוכות שנפתחות, הופעות וקונצרטים, וגם על ענייני אקטואליה בינלאומיים שבראש החדשות.
מיותר לציין שהגלישה באתר היא בחינם. ליחצו על הלינק מתחת והתחילו לגלוש ולתכנן את החופשה הבאה שלכם.
תבלו!!!!
כתובות אינטרנט מצורפות:
יערה תודה
21/12/2009 | 08:09
על הפרק : ארוחות בוקר
15/12/2009 | 11:10
12

מכירים את הבופה הישראלי הכי מפורסם בעולם?

בופה ארוחות הבוקר של אכול כפי יכולתך המוגשות במרבית בתי המלון בארץ , ככל שדרוג המלון גבוה כך נראה המזנון.

בכתבה שהתפרסמה אתמול במוסף  מסלול בידיעות אחרונות , התרשמה הכתבת מהארוחות המושקעות וההצע הענק
שהוגשו לה ב 10 בתי מלון באילת . במקום הראשון זכו הרויאל ביץ, הרודס ודן, המגישים לסועדים אפילו גרגרי רימון קלוף
ותנורי הלחם משגרים בזמן אמת לחמניות פוקצ'ות ויתר דברי מאפה אל המזנונים, ועוד לא הזכרנו את אגף המתוקים שהשתדרג לכוסיות כי סתם עוגות שמרים היום זה לא אופנתי.

אישית, אני חושבת שהכתבת פספסה נקודה חשובה ,שאם תשאל עליה  כל מלצר במלונות ארצנו תקבל תשובה אחידה,
וכוונתי לבזבוז העצום והזלזול שבארוחות אלו. התופעה של ה"עיניים הגדולות" בעיקר של הישראלים המעמיסים ערימות על צלחות , מתוך או תחושה שכאילו מחר תופסק אספקת המזון לכד"א, או בשל הרצון למצות מכל שקל שהושקע בנופש את המקסימום בבחינת אני לא פראייר.

הלו הלו.........אני רוצה לפעמים לקרוא לעבר ההולכים בין המעברים בחדרי האוכל עם ערימות צלחות על כל יד , ואחר כך משאירים  ערימות מזון שלא נגעו בו שמוצאות את דרכן אל הפח!  ....בבית שלכם אתם אוכלים יותר? ....למה לא תעמיסו במידה קצובה  תסיימו , ואם אתם מרגישים צורך קומו שוב.....

איזה מסר מקבלים הילדים?
איך אנחנו נראים בעיני יתר העולם ואשתו המתארחים כאן?
מי מרגיש טוב עם הבזבוז הזה בשעה שעשרות מאתנו  יכולים לממן בקושי גבינה וחלב ולחם אחיד?

ואני שואלת אתכם....האם גודלה של  ארוחת הבוקר הוא שקול בעיניכם לבחירה בבית המלון?
מה מנחה אתכם בבחירת בית המלון?

שוקולד חקוק בסלע אמיתי גם השאלות לקטנים
15/12/2009 | 16:17
2
פייטוש תודה אבל לא הבנתי מה עמדתך בנושא
15/12/2009 | 23:45
1
1
תמיד איתך הבזבוז משוועה והחינוך לקוי
16/12/2009 | 06:12
מרגישה נפלא
15/12/2009 | 17:38
2
אם לא נצא לחופשה לעניים זה לא יתרום בכלום.
חינוך לערכיות איננו בא לידי ביטוי רק במלון, חינוך לערכיות נמדד בציר הזמן.
כנ"ל לגבי יתר העולם ואחותו.

בשנים האחרונות יותר מקפידה על הבריאות לכן פחות מתלהבת מבופה עם 100 סוגי גבינות.
החברותה הרבה יותר חשובה לי, מאשר האוכל.

אלו היו 60 שניות על תפיסת עולם ושאר ירקות
אשרייך....
15/12/2009 | 23:46
1

איך מגיעים לתובנות שכאלה?

תודה
16/12/2009 | 09:27
1
אם הייתי.. היית רוצה לחשוב להתנהל בדרך אחרת?
האיך כרגע לא משמעותי.
מעדיפה איכות על כמות
17/12/2009 | 07:53
1
וכואב לי הלב על כל המשאבים הנזרקים לפח.....לא חושבת שממש קשור לעניים אלא יותר על המשאבים המוגבלים של כדור הארץ..
בכלל לא אוהבת
19/12/2009 | 19:03
בתי מלון.
מעדיפה צימר - לקנות הכל במרכולית מקומית, להכין בעצמי אוכל אכיל טעים ובריא.
אבל זה כי זו אני ואני נורא מפונקת באוכל.
וואו איך אני מתחברת
20/12/2009 | 16:45
אני בכלל מעדיפה לינה בלי א. בוקר. וזה עוד מכריח אותי לקום מוקדם .. ומי רעב לפני 12-13 ? פעם עבדתי בצימרים ושנאתי
את ארוחת הבוקר,לראות את המקום לאחר שעם ישראל וילדיו עזבו אותו היה מעורר שאט נפש.
בזמנו הייתי נשואה לכזה, היה לי כ"כ קשה לראות את החזירות שלו מול אופצית האכול ככל יכולתך, ואיך היה מנסה בכוח לדחוף אוכל לבנות שלנו. רק כי זה  "חינם". ברוך השם השלב הזה של חיי מאחורי ואת החינוך לאכול בכבוד ולא בגרגרנות אני נותנת.
לחברות הפורום והחברים צלחת פשוטה לאירוח
24/12/2009 | 22:10
1
2
לחברות הפורום והחברים צלחת פשוטה לאירוח
פייטוש אתה לא תאמין...
26/12/2009 | 09:13
1

אתמול שמשת לי השראה
הכנתי צלחת דומה לגוזלים  שלנו  לארוחת הערב...

תודה
הלוואי וכל
28/12/2009 | 23:01
2
בתי המלון היו תורמים את האוכל שנשאר.
אני אשמח להצעות למסעדה איכותית
14/12/2009 | 16:40
5
3
יפה וטעימה במחירים סבירים באיזור המרכז לרגל אירוע מסויים שאנחנו חוגגים בשבת.
2 הצעות ...
15/12/2009 | 09:46
1

בוקר טוב יערה ....ומזל טוב ליום הולדתך שהיה בחודש שעבר

מנסיוני הנה  המלצות למסעדות טובות-

מסעדת הצדף בכביש המוליך לחוף הים של ראשון ( מצד ימין) מסעדת דגים בעיקר , אולם יש גם מנות בשריות והכי חשוב יש מנות לילדים במחירים שפויים. המסעדה איכותית , נאה ומתאימה לארועים. יש להם חדר סגור  לקבוצות קטנות. בשבת עמוס כדאי מאד להזמין מקום מראש. חגגנו לאחרונה יום הולדת לבת המשפחה וההנאה היתה רבה. מחיר ממוצע לסועד  100 ש"ח.
וזה כולל מנות ראשונות המוגשות בנדיבות כטאפס , פוקאצ'ות הנאפות במקום , מנה עיקרית ( אם את חובבת דגים נסי את הדג הממולא גבינות ועשבי תיבול ....טעם אלוהי ממש)   קינוחים שהוגשו במרכז השולחן , שתייה ותשר.  קזזי להם את דמי הבטחון ותני ישר לשומר בכניסה.

מסעדה שנייה איכותית, מרשימה אולם מעט יותר יקרה , שהיינו בה לפני כשבועיים , היא ברונו במרומי הקומה החמישים של בנין עזריאלי. המנות העיקריות מתחילות שם החל מ 100 ש"ח, הנוף מהמם!!!!!!! כל גוש דן כמעט פרוש למטה , השרות נעים , ואם אתם חבורה גדולה יתכן ואת יכולה לסגור על מחיר  נמוך  מאשר בתפריט.

כך או כך , ממליצה לך להכנס לאתרי המסעדות הנ"ל  ולהתרשם.

נ.ב.

איילה חגגה לא מזמן ארוע במסעדת ספגטים ליד הבורסה והיא ספרה שהכל היה שם מושלם...שווה לבדוק.

מזל טוב  וארוע משמח

שוקולד המלצה למנהל בנק הגון בנוסף
15/12/2009 | 16:14
ממליצה לשאול בפורום מסעדות
15/12/2009 | 10:43
צריכים עזרה
14/12/2009 | 20:27
1
2
לקראת יום העצמאות  ה-62 הממשלה פונה לציבור הרחב כדי לבחור יחד את הנושא המרכזי בטקס הדלקת המשואות.
אחד הנושאים שברשימה- החשובים לנו מאד הוא: שילוב בעלי צרכים מיוחדים בחברה.
בחירת הנושא בהסכמה לאומית יהיה פריצת דרך למען כל האנשים עם הצרכים המיוחדים וקבלתם ושילובם בחברה בישראל.
זוהי חובה וזכות, של כל אחד מאיתנו, להצביע ולהשפיע למען קבלת ילדינו כחלק אינטגראלי מהחברה.
אנא היכנסו ללינק המצורף והצביעו.
כמו כן חשוב, להפיץ לכל רשימות התפוצה של כולנו.
: http://www.gov.il/FirstGov/Special/Atzmaut62.htm  
ועדת הטקסים תכריע בנושא מחרתיים , יום שלישי ה-15/12/09  .
תודה מראש לכולכם
נושא חשוב
15/12/2009 | 09:32
המלצה - שביל ישראל
12/12/2009 | 14:29
6
במסגרת חגיגות ה 50 החלטנו להכיר את הארץ דרך הרגליים.
נרשמנו למכון אבשלום לטיולים שמתקיימים פעם בשבועיים במהלך אוקטובר - אפריל.
במהלך כל טיול הולכים בין12-15  ק"מ
הליכה איטית עם הפסקות להסברים לצחוקים לארוחות ונשנושים.
הגיל הממוצע 60 פלוס.
מצ"ב קישור לטיול בנחל קדש - אני זאת שבסגול
פתחו רמקולים
פתחו עיניים
תנשמו את החויה.
תענוג.

כתובות אינטרנט מצורפות:
מתכון לעוגיות שומשום - מ ד ה י מ ו ת
12/12/2009 | 16:13
3
100 גר' חמאה
½ כוס דבש
1 כוס סוכר, רצוי סוכר חום
½ כוס טחינה גלמית עדיף טחינה משומשום מלא
1 כוס פצפוצי אורז
2 כוסות שומשום
½ כוס אגוזי מלך שבורים לחתיכות קטנות
להמיס על אש נמוכה את החמאה או המרגרינה
להוסיף את הדבש והסוכר עד שתהיה תערובת מימית הומוגנית
להוסיף לזה את הטחינה לערבב ובסוף להוסיף פצפוצי אורז ושומשום

לשפוך לתבנית רחבה 30X30, לפזר מעל את האגוזים ולהדק אותם לתוך התערובת, לחכות שיתקרר ולחתוך לריבועים.

סחטיקה על הטיול ותודה על המתכון
14/12/2009 | 09:47
1

קלי קלות ונראה טעים

וקמובן יום נפלא!
14/12/2009 | 12:46
2
התמכרתי  למתכון, ראי הוזהרת מראש.

ואם כבר עוגיות סומסום
15/12/2009 | 10:42
1
אפשר לעשות אותן בצורות.
קולולולו גברת רון
14/12/2009 | 11:36
1
3

מה תעשי בחגיגות ה-60? בנג'י? צניחה חופשית?

14/12/2009 | 12:47
כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן
10/12/2009 | 23:38
20
8

הערב עברתי באחד הקניונים , קישוטים בנוסח חג המולד , וריחות של מאפה שמרים מטוגן קבל את פני .......

צ'ופגניות!! מגשים מגשים בכל הצבעים והגדלים , במילויים שונים ומשונים, ועם שראל ביד אחת בודק את ביצועי האייפון החדש ובידו השניה נוגס במאפי השחיתות הללו , שקבלו השנה מימדים מינאטוריים למען אלו המסתובבים עם מצפון מיוסר מקלוריות.

גם ממחיר האייפון נבהלתי וגם ממחירם האסטרונומי של אותן בצקניות תפוחות , וכך חסכתי ממון רב כי לא קניתי , במקום זאת השקעתי במכירות סוף העונה  השוות !  במשביר, ברשת H&O , פוקס וכל השאר החלו במכירות סוף עונה , ואם אתם זקוקים לדברים בסיסייים במלתחה זה הזמן .

חוץ מלארח , ולהדליק נרות עם לטקס , ספינג' כל ערב  מה תכניותכם לחג?

הנה כאן לפניכם כמה הצעות ואתם מוזמנים להוסיף

חק אורים שמח לכולכם  מלא אור  בלב בבית ובנשמה

והלוואי שנזכה לראות נס חנוכה בדמותו של גלעד שליט השב הביתה
ארועי חינם
10/12/2009 | 23:45
1
3
פסטיבל החג של החגים

הפסטיבל החוגג את חגי דצמבר של שלוש הדתות הגדולות, יתקיים זו השנה ה- 16 בעיר חיפה בשבתות דצמבר:   5, 12, 19 ו- 26 בדצמבר. בין אירועי הפסטיבל -  תערוכות אמנות, סדנאות יצירה, קונצרטים, מופעים, סיורים ועוד. אירועי הפסטיבל מתקיימים ברובם בחוצות ואדי ניסנאס שבעיר חיפה, השכונה שבה עובר קו התפר בין יהודים לערבים.

חמשושלים

השבת האחרונה של אירועי חמשושלים חופפת לנר ראשון של חנוכה - 12 בדצמבר. בין הפעילויות שיתקיימו במהלך ירושלים, רובן בכניסה חופשית: המוזיאונים יפתחו א שעריהם בכניסה חופשית, סיורים ברחבי העיר, שוטטות דירות בין דירות שלצעירים ירושלמים ועוד.

פסטיבל אוריגאמי בנמל יפו

בין התאריכים  19-17 בדצמבר, בשעות 16:00-10:00 יתקיים בנמל יפו פסטיבל אוריגאמי "מקפלים יחד" בסימן שלושת החגים: חנוכה, חג המולד וראשית השנה הנוצרית ועיד אל אדחא. במקום: סדנאות קיפולי נייר המתאימים לשלושת החגים, תצוגה של  כריש ענק ודגים עשויים מנייר, קרקס רחוב, יריד לילדים והופעות מוזיקה. הכניסה לפסטיבל ולאירועי החוצות ללא תשלום. ההשתתפות בסדנאות:  10 ₪ לסדנה. לפרטים : 03-6832255.

תערוכת יונים של עמותת חובבי היונים בישראל תוצג באלרוב שדרות ממילא במהלך חג החנוכה (18-16 בדצמבר) , הדרכות, הסברים, הפרחת יוני דואר ועוד.  בטקס פתיחת אירועי החנוכה  (16 בדצמבר, 12:00) עשרות ילדים ערבים ויהודים מבתי ספר בירושלים, שיפריחו מאות יונים למען שחרור של גלעד שליט. עוד במקום – תערוכת האור של תלמידי ירושלים - 50 מיצגים מרהיבים בנושא חג החנוכה - חנוכיות, סביבונים, ציורים ועוד (18-13 בדצמבר).

חנוכה בקניונים

בקניונים בכל רחבי הארץ יתקיימו בין התאריכים 17-13 בדצמבר פעילויות מיוחדות לחנוכה, רובן ללא תשלום. בין הפעילויות : עליסה בארץ הפלאות בקניון רננים, חוגגים עם גיבורים בקניון מרום נווה ברמת גן,  הצגות ילדים בקניון M הדרך, סדנת בישול בראשונים סנטר, פעילויות בקניונים באזור ירושלים  ועוד.

הייתי ברננים בפסטיבל עליסה
15/12/2009 | 10:45
3
היה מקסים.
מתחיל ונגמר בהצגה. באמצע עוברים ב"תחנות" של יצירה, יצירת לביבות מבצק סוכר, תחנה היתולית, ומסיבת התה בה הילדים חלק מההצגה. בכל התחנות המנחים מחופשים ומפעילים את הילדים כהצגה!
ממליצה מאוד!
במוזיאונים
10/12/2009 | 23:47
4
חנוכה במוזיאון תל-אביב

פעילויות מיוחדות לחנוכה במוזיאון: (17-14 בדצמבר) אור וצבעים ומה שביניהם -הרפתקת בוקר לחנוכה בת יומיים- חיפוש אחר האור לגווניו בגלריות המוזיאון ופעילות יצירתית בפיסול ובציור, לכיתות א` – ד`. כרטיס: 120 ש"ח. לגעת באור -פעילות אחה"צ להורים ולילדים בגילאי 7-5. התבוננות ומשחקים בגלריות ועשייה יצירתית בסדנה. כרטיס: 65 ₪. לילד נוסף – 10 ₪. טל`: 03-6077020.

קסמים ונפלאות במוזיאון ארצות המקרא

פעילויות מיוחדות לחנוכה במוזיאון ארצות המקרא ירושלים: סיור בלשי בין גלריות המוזיאון עם ג`יימס בונד בעקבות תעלומת פך השמן, חשמונאים ויוונים; חגיגת חנוכה עם קליוסטרו עושה הנפלאות וחבריו הקוסמים; סדנאות יצירה לחג החנוכה; חוברת קומיקס לפעילות עצמית בגלריות המוזיאון; תערוכת "חנוכיה לי יש", סיורים ועוד. הכניסה לילדים חופשית!  17-13 בדצמבר, בין שעות 10:30 – 14:30.

בעקבות כד השמן בבית התפוצות

לגילאי 5-2. בית התפוצות מזמין את הילדים למסע בעקבות כד השמן הנעלם וגילוי קהילות ברחבי העולם. במהלך היום יתקיימו פעילויות נוספות הכוללות סדנאות יצירה ועיצוב ברוח חג החנוכה ושעת סיפור לחג. 18-13 בדצמבר, בית התפוצות תל-אביב 03-7457808.

חוגגים לדרווין במוזיאון המדע

במוזיאון המדע בירושלים מציינים 200 שנה להולדתו של צ`רלס דרווין ו – 150 שנה לפרסום ספרו מוצא המינים. שלל פעילויות, הדגמות, סדנאות והדרכות לכל המשפחה. 19-12 בדצמבר, כרטיס: 35 ₪ ליחיד (עד גיל 5 הכניסה חינם). 125 ₪ לכרטיס משפחתי.

חנוכה במוזיאון לקריקטורה וקומיקס

סדנאות להורים ולילדים, מגיל 10 ומעלה,  לכבוד החנוכה ביניהן: "הנרות הללו שאנו מצחיקים", "קומיקס לכל המצב", "ועוד. 18-12 בדצמבר, המוזיאון לקריקטורה  וקומיקס חולון.  כרטיס: 30 ₪. טל`: 03-6521849.

חנוכה בגובה העיניים

המרכז החוויתי לילדים לתיאטרון, מוזיקה ואמנות – שלוחת מוזיאון הילדים  בתכנית לחנוכה -  "כשהאור פגש את הצל "- תערוכה פעילה לגילאי 3 עד 8. כרטיס ילד :35 ₪. מבוגר: 20 ₪.  19-13 בדצמבר, מדי יום ב- 10:30 . טל` 03-5039139.

שבוע של אור- חנוכה במוזיאון לראשית ההתיישבות בקיבוץ יפעת

סיפורי חלוצים לחג החנוכה, בניית חנוכיות בנגריית החלוצים, טיגון סופגניות על פתילייה, פינת התחפשות וצילום בבגדי חלוצים. פינות יצירה לכבוד החג הכוללת: טפטופי נרות וצביעת כדים, צביעת החנוכיות, ועוד.19-12 בדצמבר, כרטיס: 30 ש"ח. לפרטים: 04-6548974.  

אורחים לחנוכה במוזיאון וילפריד

במוזיאון וילפריד לאמנות ולידיעת המזרח תתקיים בקיבוץ הזורע הצגה מוזיקלית - אורחים לחנוכה + סדנת בניית כלי נגינה מחומרים מהטבע. 15 בדצמבר, 16:30. כשעה וחצי. מותאם לגילאי 7-3.

פעילות לכל המשפחה
10/12/2009 | 23:50
4

פך השמן... והתבלינים - סדנת הכנת מטבל לשמן זית, קישוט כדי חרס בתבלינים, יצירה בסביבונים, הכנת קישוטי חלונות (ויטראז`), הכנת מובייל מתבליני. 19-12 בדצמבר, חוות דרך התבלינים, בית לחם הגלילית.  לפרטים והרשמה: 04-9533405.

בעקבות פך השמן ב"גן גורו"

ב"גן גורו" שבקיבות ניר דוד מחפשים את פך השמן בגן בעזרת כתבי חידה, פרס מיוחד למשפחה הראשונה בכל יום שתמצא את הכד. עוד בימי החנוכה - צפייה בהאכלת הקואלות ועוד.  19-12 בדצמבר,טל`:  04-6488060.

חוויות ופעילויות ב"גן השלושה - הסחנה"

במיוחד לחנוכה במוזיאוני "עקבות בעמק" - חגיגת אור עם פעילויות וסדנאות לכל המשפחה: באתר שחזור "תל עמל" – אתר לשחזור ישובי חומה ומגדל מציינים 73 שנה להקמת הישוב הראשון עם הפעלות מיוחדות לילדים ברוח החלוצים, ובמוזיאון הארכיאולוגיה הסמוך מוצגות תערוכות מיוחדות לחנוכה – תערוכת נרות שמן עתיקים, כלי חרס מתרבות יוון העתיקה, ממצאים מתקופת החשמונאים ועוד.  טל`: 04-6586219.

אור ואש בראש הנקרה

במהלך חופשת החנוכה יתקיימו  מופעי אור ואש ייחודיים באתר הנקרות ובמנהרה הדרומית יתקיים מופע להטוטי אש ואור. הפעילות תתקיים 17-15 בדצמבר. המופעים אינם כרוכים בתשלום נוסף והינם חלק מעלות כרטיס רגיל. למידע נוסף : 073-2710100.

סדנה ירוקה  בכפר האמנות האקולוגי ורטיגו

סדנת טורבינות רוח תדריך ותלווה את המשתתפים בתהליך בניה של טורבינה קטנה מחומרי גלם בסיסיים בכוחות עצמם. 17-13 בדצמבר, כולל לינה. רטיגו בכפר, קיבוץ נתיב הל"ה, טל` :  02-9900235.

חנוכה בכד – בבני דרום

במרכז המבקרים במושב בני דרום שליד אשדוד יתקיימו בין התאריכים  18-13 בדצמבר פעילויות ללא תשלום לכל המשפחה: הפקת שמן זית בבית בד, סרט על הזית ושמן הזית, סיור בבית הבד המודרני  ועוד. 17-13 בדצמבר. כניסה חופשי למוזיאון, פעילויות ברחבה בתשלום. טלפון: 050-8616666 / 08-8515548  

חנוכה בעיר המלכים אילת

עיר המלכים בפעילות מיוחדת לחג החנוכה לילדים ולכל המשפחה: מבצעים מיוחדים, פעילויות והפתעות לילדים, הדלקת נרות,  אליפות עיר המלכים בבקוגן ועוד. 18-13 בדצמבר. מבצע כניסה חוזרת למשך 48 שעות בחינם מרגע רכישת הכרטיסים.   טל`: 08-6304444, *3044.

הצעות לטיולי כייף
10/12/2009 | 23:56
3

לכל הארועים של החברה להגנת הטבע לחצו כאן
ארועי הקק"ל
10/12/2009 | 23:59
3
"סדנת אש ומדורות אינדיאניות (סדנת חורף)" - פעילות מיוחדת בפארק רמת מנשה

יום שישי, כ"ד בכסלו, 11 בדצמבר, בשעה 10:00.

האם אתם נמנים עם האנשים שיודעים איך מדליקים מדורה בטבע גם כאשר אין גפרורים ויודעים איך מכבים אותה? הצטרפו אלינו ללמוד ולהתנסות בעקרונות ומעשים עליהם לא חשבתם וידעתם קודם! נתכנס בפינת חמד בפארק רמת מנשה לסדנה העוסקת בשיטות שהיו ועדיין נהוגות בשבטים אינדיאניים להדלקה ושימוש במדורות בטבע. הסדנה תועבר על ידי מדריך שהתמחה בנושא מתוך אהבה ליער ולטבע, ויושם בה דגש על שילוב בין הדלקת מדורות בטבע, יחד עם שמירה על איכות הסביבה ובטיחות אש. בתום הסדנה נתכבד בתבשיל שנכין יחד בפויקה על המדורה, בתוספת לחם אינדיאני וממתק אינדיאני לקינוח. הסדנה מיועדת למבוגרים ונוער (מגיל 14 בלבד). בהדרכת גיל בירמן.

בתשלום ובהרשמה מראש: 100 שקלים למשתתף, 80 שקלים למנויי אי ירוק, 70 שקלים לידיד.

"היער המכושף" - על פיות, שדונים ויצורי קסם אחרים ביער הקדושים

יום שני, כ"ז בכסלו, 14 בדצמבר, בשעה 10:00.

נטייל במעבה היער, שהוא אחד מן היערות הקסומים והלא מוכרים ממש במרכז הארץ. נכיר בעזרתה של ד"ר ענת מדמוני אתרים מופלאים ומעיין נסתר ונעסוק במיתוסים עתיקים וגם מודרניים: מיהם היצורים האגדתיים השוכנים ביער? על שדונים טולקיניים, דרואידים קלטיים, נמפות יער יווניות ועוד. הטיול מיועד לצעירים בנפשם (אך לא לילדים), יימשך כשלוש שעות, עם נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קלה (למעט הירידה אל המעיין והעלייה חזרה).

בתשלום ובהרשמה מראש: 70 שקלים למשתתף, 50 שקלים למנויי אי ירוק, 40 שקלים לידיד.

"מסתרי עמק איילון" - טיול-ציור באתרי פארק איילון-קנדה

יום שלישי, כ"ח בכסלו, 15 בדצמבר, בשעה 09:00.

נצא עם חיים מויאל – ארכיאולוג, צפר וצייר, לטייל במרחביו הקסומים של פארק איילון ביום חורף. נתחיל את הטיול בביקור במנזר השתקנים תוך איורים חטופים של הכנסייה ומראות בתחומיה. נמשיך לאייר את מנזר אמאוס (מבחוץ) ואת בית המרחץ הרומי בסמוך. נעלה לחורבת עקד, נאייר את השער והשרידים החשמונאים, כולל ציור נופי הפארק הנגלים ממרומי החורבה. נלך ברגל מראש החורבה עד לאגם התמרים. משך הטיול כחמש שעות.

בתשלום ובהרשמה מראש: 70 שקלים למשתתף, 50 שקלים למנויי אי ירוק, 40 שקלים לידיד.

"ילדים מבשלים לביבות ומרקים" - טיול-בישול בפארק עדולם בשפלת יהודה

יום רביעי, כ"ט בכסלו, 16 בדצמבר, בשעה 10:00.

יחד עם מתנדבי שנת השירות של קק"ל, נתחיל בהכנת המנות השונות, אותן נאכל בסיום האירוע. כל קבוצה של משפחות תקבל מתכון, שאותו תצטרך להכין בעזרת המדריכים וה"שף". תוך כדי בישול, נגלה שבמתכונים חסרים מספר מרכיבים וניסע לטייל בחורבת עתרי ולחפשם בסמטאות הכפר העתיק בעזרת חידות ומשימות קבוצתיות. בסיום ההכנות נאכל את הארוחה שהכנו.

בתשלום ובהרשמה מראש: 60 שקלים לילד, 40 שקלים לילד מנוי אי ירוק, 30 שקלים לילד ידיד. הנחה של 10 שקלים להורים מלווים (בהתאמה).

"שימו שמן, שמן זית" - חג החנוכה במרכז קק"ל בכברי

יום חמישי, ל' בכסלו, 17 בדצמבר, בשעה 10:00.

מתנדבי שנת השירות של קק"ל מזמינים אתכם לסדנאות יצירה, משחק והפעלות בהשראת שימושי שמן הזית בימי קדם. נכיר את בית הבד הקדום ששוחזר במקום, נשמע על תהליך הפקת השמן כפי שנעשה בעת העתיקה ונסיים בסיפורה של הגת העתיקה שהתגלגלה לחצר קק"ל בדרך מיוחדת.

בתשלום ובהרשמה מראש: 60 שקלים לילד, 40 שקלים לילד מנוי אי ירוק, 30 שקלים לילד ידיד. הנחה של 10 שקלים להורים מלווים (בהתאמה).

חנוכה לכל המשפחה בשביל הרקפות ביער הקהילתי במגדל העמק

יום שישי, א' בטבת, 18 בדצמבר, בשעה 10:00

קרן קימת לישראל מזמינה אתכם ליהנות מטיול מודרך המתאים לכל אחד ויימשך שעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

ללא תשלום, מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", מוקד המידע של קק"ל: 1-800-350-550. מספר המשתתפים מוגבל.

"נווט כפי יכולתך" – חגיגה לכל המשפחה ביער הקהילתי בשוהם

שבת, ב' בטבת, 19 בדצמבר, בשעה 10:00

קרן קימת לישראל מזמינה אתכם ליהנות מטיול מודרך המתאים לכל אחד ויימשך שעתיים עד שלוש שעות, בשילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

ללא תשלום, מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", מוקד המידע של קק"ל: 1-800-350-550. מספר המשתתפים מוגבל.

ארועים בתל אביב
11/12/2009 | 00:13
2
פסטיבל טעם כנרת
11/12/2009 | 00:18
1
כתובות אינטרנט מצורפות:
לאן תקחו את הילדודס בחנוכה
11/12/2009 | 00:22
1
3

באתר המצורף תמצאו שפע הצעות
פעילויות לילדים במשחקיות
13/12/2009 | 10:30
6
עוד רעיון למה לעשות עם הילדים בחנוכה. בארץ פרוסות לא מעט משחקיות (ג'ימבורי). בחנוכה בהרבה מהן יש הצגות, שעת סיפור, שעת יצירה וכו'. הפעילויות האלה מוצעות  ב ח י נ ם  אבל צריך כמובן לשלם כניסה לג'ימבורי כרגיל (בדרך כלל כ 20 - 30 שח לילד ומבוגרים בחינם). הקישור הוא לאתר של רשת משחקיות שאנחנו מכירים ויודעים שמקיימים כל מיני פעילויות כאלה אבל יש עוד המון ג'ימבורים בכל מיני מקומות אז בטוח שיש גם קרוב אליכם.   תהנו, חג שמח לכולם.
כתובות אינטרנט מצורפות:
עוד שבוע למאורות בירושלים!
11/12/2009 | 00:36
1
תדלקתם את החללית? חור התולעת מוכן להעברתכם?
כי האירוע שכל היקום ציפה לו הולך ומתקרב!
בעוד פחות משבוע, תוכלו להשתתף באירוע קוסמי שאין שני לו: כנס מאורות 2009 - כנס המדע בדיוני והאסטרונומיה של האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה ונוער שוחר מדע-ירושלים.
התוכניה כבר פורסמה בזכות מאמציהם העילאיים של סוכני הכנס! ( http://meorot.sf-f.org.il/?page_id=457 )

בינתיים, תעלומת הרצח על סיפון ה"אוריון אקספרס" הולכת ומסתבכת. תשעה נוסעים ואנשי צוות כבר נחקרו ע"י הבלש המהולל ארקל פרמל. נותרו רק עוד שני חשודים לחקור. האם נצליח לפענח את התעלומה בזמן?

אנו ממתינים לכם ב-17 בדצמבר בין השעות 10 בבוקר עד 10 בערב, בקמפוס אדמונד י' ספרא (גבעת רם) באוניברסיטה העברית בירושלים, ישראל, כדור הארץ, מערכת סול, שביל החלב, צביר העל-וירגו, היקום.

הביאו מצב רוח טוב, הרבה ויסקי אלדבראני ואל תשכחו להרשם מראש לסדנאות הדורשות זאת!

אתר הכנס: http://meorot.sf-f.org.il
אירוע הכנס בפייסבוק -  http://www.facebook.com/event.php?eid=162881527206
עקבו אחרינו בטוויטר -   http://twitter.com/Meorot
כתובות אינטרנט מצורפות:
ארוע מיוחד "כולנו ביחד" בירושלים
11/12/2009 | 01:46
3
2
"כולנו ביחד" בת"א
בסוף נובמבר הייתי בת"א בגני התערוכה בארוע כזה, היה מרגש בצורה בלתי רגילה. היו הרבה מאוד אנשים, ולמרות זה אפשר היה להרגיש חיבור בין כולם.
קשה להאמין, אבל זה הרגיש כמו שמחה ואהבה בין האנשים
התמונה היא משם.

היום קבלתי הזמנה לארוע כזה שיהיה בירושלים, ביום שני ב-18:30 בירושלים באוניברסיטה בגבעת רם.

למי שבאזור, אני ממליצה בחום.
נראה לי מעניין
13/12/2009 | 12:34
2
3
האירוע מתאים גם לילדים?
זה כולל הרצאה, אז..
13/12/2009 | 17:59
1
3
לא בטוח..
ראי גם כאן
תודה, האמת..
13/12/2009 | 23:36
|אני כבר לקחתי את הילד שלי לבילוי,היינו בפסטיגל וביום שלישי קניתי כרטיסים להצגה ובסוף שבוע אנחנו נוסעים לצפון עם כל המשפחה שלי ושל בעלי.
אולי הגיע הזמן איחוד עם בעלי, ככה לצאת רק שנינו בלי הילד, מזמן לא עשינו את זה  בכל אופן תודה, מקווה שיהיה מעניין משונה וגם טעים!
חג חנוכה שמח
הזמנה ליום עיון בנושא תיירות אופניים 17/12
13/12/2009 | 12:28
2
גולשים יקרים
בחמישי הקרוב, נר שישי של חנוכה (17/12/09) מתוכנן להתקיים יום עיון בנושא תיירות אופניים (זו השנה השלישית שאנו מקיימים את יום העיון המיוחד הזה),מלון C בנווה אילן,  פרטים והרשמה בקובץ המצורף.
נא העבירו במיוחד לתיירנים, אנשי רשויות המעונינים לקדם תיירות מקומית ורוצים לדעת את הפוטנציאל הכלכלי/תרבותי/תדמיתי של השקעה בתשתיות ובתיירות אופניים והחיבור של זה לממשקי תירות נוספים (הלנה, הסעדה, אטרקציות וכדומה).
להתראות ביום חמישי
איתן חברוני, פורום האופניים בית שמש, יואב ויהודה
0506238266
טיול חנוכיות לבני ברק
13/12/2009 | 11:31
1
מעונינת להצטרף לטיול ,היכן נרשמים ,האם אין טעות לגבי התאריך ?מירי
פעילויות חינם לילדים בחנוכה
13/12/2009 | 10:42
32
החג בעיצומו ורוצים למצוא אטרקציות לילדים. אפשר למצוא הרבה הפעלות לילדים מוצעות בחינם, למשל בקניונים, מתנ"סים, פארקים עירוניים וכו'. אני רוצה להמליץ גם על פעילויות שמוצעות במתקני ג'ימבורי (משחקיות), יש לא מעט כאלה בארץ ורובן מקיימות לכבוד החג הצגות, שעת סיפור, שעת יצירה ועוד. האטרקציות האלה שלכבוד החג הן עלפי רוב בחינם אבל צריך כמובן לשלם כניסה רגילה למשחקיה (כ20-30 שח לילד, מבוגרים בחינם).
הקישור הוא לרשת של משחקיות שאנחנו מכירים ואני יודעת שיש אצלם כל מיני הפעלות לחג אבל כאמור יש עוד המון משחקיות בארץ אז בטח יש גם קרוב אליכם.  מאחלת לכולם כייף עם הילדים בחג ושלא יצא יקר מדי.
כתובות אינטרנט מצורפות:
סדנת ליקוט צמחי בר בתל קקון
12/12/2009 | 18:41
6
סדנת ליקוט
החופש לאכול ישירות מהצמחים הגדלים מהאדמה, חי, בריא, חופשי לכול ובחינם. ליקוט זה קודם כל כיף, שחרור משגרת החיים. הירוק, האדמה ומזג האוויר מזכירים לנו שיש מקום בו אף  אחד לא מצפה מאיתנו לשום דבר. עם מעט ידע והתנסות נוכל לקבל מהאדמה את מה שאנו זקוקים לו.
בסדנה שתיערך בתל קקון  שבעמק חפר נכיר את חוקי הלקטות הבסיסיים ונקבל את הכלים להמשיך ללקט באופן עצמאי .
מנחה הסדנה - שימי רף
התכנסות - המחלבה הישנה מושב אומץ בשבת 19.12.09/ 9:30-12:30 מיועד למבוגרים. 100ש"ח למשתתף.
הרשמה מראש : אורי רגב 077-4404890 , 054-6515669
בסוף סדנת הליקוט, למעוניינים, יערך סיור במחלבה הישנה להכרת בית וחיים אקולוגיים מהם.
על 'המחלבה הישנה' ותמונות מסדנאות הליקוט הקודמות ניתן לראות באתר
סיור חינם והדלקת נר משפחתית בכותל המערבי
12/12/2009 | 12:11
4
הזמנה לאירוע
שלום לכולם,

בשנים האחרונות הכותל המערבי הולך ומתחרד: טקסים לאומיים, כמו טקס קבלת פנים לעולים חדשים שנערך ע"י הסוכנות היהודית, בוטלו בשל היותם "חילוניים"; קבוצות חיילים או נוער שעומדות ושרות "התקווה" או עם ישראל חי"  מגורשות ע"י "סדרניות הצניעות" בשל האיסור על נשים לשיר; נעשים ניסיונות חוזרים ונשנים לכפות הפרדה מוחלטת ברחבה העליונה; בקיצור- הכותל מאבד את צביונו כאתר לאומי השייך לכלל עם ישראל והופך לשטיבל- בית כנסת חרדי.

תנועת ירושלמים מנהלת זה מספר חודשים מאבק נגד תופעות ההתחרדות וההקצנה הדתית בכותל המערבי. בזכות פעילותנו, הוחזרו דגלי ישראל שהוסרו מהרחבה העליונה, הוסרו שלטים המורים על הפרדה מוחלטת בין גברים לנשים. כמו כן, אנו ממשיכים לדרוש את הסגת פעילותן של סדרניות הצניעות לרחבה הפנימית, הסרת השביל הנפרד לגברים ברחבה העליונה והקמת ועדה ציבורית שתקבע את אופי הפעילות הציבורית המתקיימת ברחבה.

כחלק מן המאבק אנו מקיימים ביום א' הקרוב, ה-13 לדצמבר, בשעה 16:00 סיור חינם ברובע היהודי והדלקת נרות משותפת (בשעה 17:15), גברים ונשים ברחבה העליונה. אנו באים להדגיש שהכותל הוא של כלל הישראלים ולא רק של החרדים (פרטים נוספים בהזמנה המצורפת).
אנא אשרו הגעתכם למייל: yerushalmim.harova@gmail.com

אם אנחנו רוצים שהכותל המערבי ישוב להיות ליבו וביתו של העם היהודי כולו על כל גווניו, אם אנחנו רוצים שהוא ישוב ויהיה מקום בו כל אחד מאיתנו יכול להרגיש חיבור למורשתו, אם אנחנו רוצים שהוא ישוב להיות של כולנו- אנחנו לא יכולים להמשיך לשתוק. אנחנו צריכים להיות שם.בלי שלטים, בלי חולצות, פשוט להיות שם.

הנכם מוזמנים לצפות במצגת המצורפת: המפרטת את התופעות המתרחשות בכותל.

שבוע טוב.

תנועת ירושלמים.

www.yerushalmim.org
10/12/2009 | 23:08
14
2
משנים הרגלי אכילה ב- אנשים
09/12/2009 | 13:28
2
1

רוצים לרזות? התייאשתם מדיאטות וספירת קלוריות?
נורית אלדר, מאמנת אישית ומנחת סדנאות הרזיה מציעה דרך לשנות את התכנות הפנימי שלכם ולאמץ דפוסי מחשבה חדשים ומרזים.
בואו לשמוע היום בשעה 16:00 את כל הפרטים בפורום אימון אישי!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

מחפשים משהו טוב לשמוע?
בשעה 18:40 יתארחו בפורום מה קורה? איתן גינזבורג, מורן מייזלס, וטלי רובינשטיין, חברי ההרכב שלנה עלייך, הרכב מוסיקה אקוסטי צעיר ומבטיח המציע מוסיקה ישראלית מקורית משובחת, צבעונית וסוחפת. חברי הלהקה לומדים בבית ספר רימון שנה רביעית והגיעו למקום השני בגמר רוקרימון.
רוצים לדעת עוד על ההרכב שיעשה לכם את פס הקול של החורף הקרוב? הקליקו כאן:

למה מגיע דווקא לך לזכות בטיפול לגוף?
טרנקוויל ופורום שיחת נשים בתפוז מפנקים שלוש מנצחות במנוי לעיסוי וטיפול באבני ג'ייד חמות לאורך עמוד השדרה ורגליים (בביגוד מלא וללא מגע יד אדם).
מה צריך לעשות? לשכנע אותנו שדווקא לך מגיע להתפנק. קדימה:
חגיגה ברפת - לאם ולרך הנולד שלום !
10/12/2009 | 05:42
1
1
חגיגה ברפת - לאם ולרך הנולד שלום !
בשעטו"מ נולד עגל חדש במשפחת הרפת כולם מרגישים טוב לאחר הלידה (המלטה ליתר דיוק) הקשה.
מצטער שאין בידי תמונות של כל התהליך. לא יכולתי להתפנות לצילומים לאחר שנאלצתי לעזור לגברת הנכבדה להוציא את ולדה בשלום.
קוּללוּוווּוּוווּ
10/12/2009 | 22:50
1

כמה מרגש!

חיימקה קולקבוד ללידה המוצלחת

ולהרחבת המשפוחה

שיגדל למצוות ולסטייקים טובים!

שאלה לגבי הרודיון
10/12/2009 | 16:25
3
4
בטוח להגיע לשם עם המשפחה? ואם כן באיזו דרך הכי בטוח?

תודה מראש.
בטוח?
10/12/2009 | 22:45
1
2

אולי כביש מנהרות דרך גוש עציון
והכי בטוח אוטו ממוגן

אל תסכן את משפחתך וקח טיול מאורגן.
הבנתי, תודה.
11/12/2009 | 06:28
2
דרך כביש ליברמן
01/03/2010 | 21:05
הדרך בטוחה יחסית ולא צריך שום טיול מאורגן.
דרושים ניצבים לתוכנית בידור בערוץ 2
07/12/2009 | 14:04
2
7
גילאי 21 ומעלה המעוניינים להיות קהל בתוכנית ספסל אחורי
ביום רביעי הקרוב ולקבל על זה כסף.
אנא צרו קשר עם נופר או נטלי במספר 057-6505056..!!
הצילומים ביום רביעי ..

אני מחכה לשיחת טלפון..
יום טוב ,
נופר :)
תחיית האמנים????
07/12/2009 | 10:26
1
2
אמנים קמו לתחייה
ראיתי את המודעה הזו בעיתון העיר בסופ"ש, ומסתבר גם שהשילוט הזה מופיע ברחבי הארץ- מישהו יודע במה מדובר? זו מחאה חדשה או איזה אירוע "קאבר" למשהו ישראלי?
כבר בטח ראית את הפתרון לחידה...
10/12/2009 | 13:17
מדובר במשקה האנרגיה של רד ריין (בטח מכיר, כי זה לא חדש ומאד מוכר), עכשיו תלו את השלטים החדשים שזה כאילו משקה ש"מעיר את המתים".
הלוואי וזה היה נכון...הייתי מוכנה עכשיו לעזוב הכל ולראות את לנון בהופעה....
בוחרים שירי חנוכה ב- אנשים
10/12/2009 | 12:37
1

קיבלתם טיפול רפואי לקוי? נתקלתם ברופא מזלזל? אתם או הקרובים אליכם נפגעו מרשלנות רפואית ולא יודעים מה לעשות?
ד"ר אבי רובינשטיין ועו"ד שמואל יקירביץ' יתארחו היום בין השעות 15:00-17:00 בפורום חוק ומשפט וישיבו על שאלות בנושא רשלנות רפואית.
ד"ר רובינשטיין ועו"ד יקירביץ', בעלי יותר מ-20 שנות ניסיון בתחומי הרפואה והמשפט, מייצגים נפגעי רשלנות רפואית ונפגעי תאונות.
הקליקו כאן:

רוצים לרזות? התייאשתם מדיאטות וספירת קלוריות?
נורית אלדר, מאמנת אישית ומנחת סדנאות הרזיה מציעה דרך לשנות את התכנות הפנימי שלכם ולאמץ דפוסי מחשבה חדשים ומרזים.
בואו לשמוע היום בשעה 16:00 את כל הפרטים בפורום אימון אישי!

בין השעות 19:00-21:00 יתארח עו"ד תומר שטרית בפורום פונדקאות.
עו"ד שטרית יענה על שאלותיכם בנוגע לחוק הפונדקאות ולהסכם המשפטי בין ההורים המיועדים לבין הפונדקאית.
יש לכם שאלות בנושא? אל תהססו:

בשעה 20:00 יתארח בפורום אופני כביש המנהל המקצועי של הטור ד'ישראל 2010 ומאמן קבוצת מצמן פולג - יובל גולן.
גולן יענה לשאלות הגולשים בנושא תחרות הטור ד'ישראל הקרובה:

שירי החנוכה שהצעתם מגיעים לרשת ג'
חג האורות בפתח וזה הזמן לבחור את השירים שיככבו במצעד החנוכה של רשת ג', מתוך השירים שהצעתם בפורום חמישים פלוס.
אז למה אתם מחכים? אתם בוחרים אילו שירים יאירו לנו את החג בצלילים נהדרים ובאור יקרות!

קרה לכם פעם שהתעוררתם באמצע הלילה מחלום מטריד, אבל לא זכרתם אותו בבוקר שלמחרת?
פורום חלומות בא לעזרתכם בלילה לבן, שיתקיים במוצאי שבת בין השעות 1:00-3:30.
הקליקו כאן והתחילו לחלום:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
בילוי משפחתי בחינם - באירועי ספורט
09/12/2009 | 15:05
4
שלום לכולם,

עוד דרך לבלות עם הילדים או עם הנכדים: בילוי במגרשי ספורט.

יש בארץ עשרות ענפי ספורט - ליגות ותחרויות. בכל הארץ, בכל יום בשבוע.

מוזמנים לברר ולצאת לבלות (כמעט תמיד בחינם!).

כל הפרטים אודות האירועים באתר "מזיעים" - www.meziim.co.il

יפתח
הארוע חשוב ביותר השבוע הוא
11/12/2009 | 09:17
1
3
הארוע חשוב ביותר השבוע הוא
שיהיה חנוכה שמח ומואר לכוווווולם...
גדולה את. בהחלט אירוע חשוב במיוחד!!
11/12/2009 | 17:15
חג שמח גם לך והמון אור אהבה סופגניות בלי שמן ואושר. אז זה אירוע שווה ביותר ואיתו צריך לעשות משהו. אז הנה כפה מקומות מעניינים שאפשר לבלות בהם עם הילדים. ואת מקסימה- את בהחלט מקסימה:) חג מהמם שיהיה לך.
כתובות אינטרנט מצורפות:
שאלה
08/12/2009 | 16:26
7
מישהו יודע על המלצות מעניינות לסופ"ש באיזור ת"א והשרון?
לא חייב טיולים בטבע, גם אירועי תרבות יעזרו.
תודה.
בוא תפרט
08/12/2009 | 22:48
1

ארועי תרבות בתל אביב יכולים למלא כאן עמודים

אם תהיה ספציפי בהגדרותיך אפשר לעזור

בדרך כלל פרוט ארועים ניתנים כאן בימי חמישי

בנתיים כנס לעכבר העיר  בקישור  להתרשמות

כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה רבה
09/12/2009 | 15:41
2
תודה על הקישור.
בתרבות התכוונתי להופעות והצגות בעיקר
:)
ארועים מעודכנים בכל הארץ
10/12/2009 | 12:42
1
2
תודה :)
10/12/2009 | 16:25
1
פסטיבלים?
09/12/2009 | 15:43
2
2
לחברי הפורום -
רציתי לדעת האם אתם מכירים אתרים של אירועים ופסטיבלים מכל העולם? הכוונה בכך היא לאירועים שנתיים המתרחשים מדי שנה בתאריכים מסוימים ומושכים אליהם מבקרים רבים.
אירועים מכל התחומים: מוזיקה, ספורט, ביזאר, וכו' וכו'.
תודה רבה!
מקפיץ.
10/12/2009 | 16:28
1
1
מישהו?
avralisתחנס רגע....
10/12/2009 | 23:20

אני מציעה שתמקד את הבקשות שלך במידת האפשר למשו ספציצי  זתומרת מה אתה מחפש בדיוק
בארץ
בחו"ל
האם זה ליום הולדת
סתם לעשות כייף לאשה
קאפיש?

אחרת אני אחשוד שבאת לכאן סתם ככה לעשות פירסומיות למקומות העבודה שאתה מציע

תגיד יש לך סוכנות לחיפוש עובדים?

אפשר להעזר בך?

חוצמזה מה עם הטיול על היאכטה שרצית לקחת את הילדים?
שלושתנו יחד תחת מטריה אחת
06/12/2009 | 10:09
10
16
שלושתנו יחד תחת מטריה אחת

המטריה היא חג שלושת החגים , שנחגג בואדי ניסנס בחיפה פעם בשנה בחודש דצמבר המכנס בתוכו את חג הקורבן  למוסלמים,  ראש השנה לנוצרים,  וחנוכה .

עיריית חיפה בחרה לקיים את הפסטיבל במקום די מצומצם , ולדעתי פספסה את הרעיון המרכזי  שהוא חיים בדו - קיום.
למשך חודש הופכים תושבי הוואדי לכעין מיקרוקוסמוס של העיר , אז למה לא לחגוג  גם בשכונות היהודיות?. כנראה  על צלחת חומוס , ערימות הבקלאווה   המצפון מרגיש יותר נוח.

ואדי ניסנס , עשוי מגבבה של בנייה, טלאים טלאים על בתים ערבים ישנים, שכונה צפופה ומוזנחת. נקודת האור היחידה בה הוא השוק ופסטיבל שלושת החגים הצובע את המקום בצבעים , ריחות וקולות .  הנוצרים מחפשים את הילדים שלהם  לסנטה קלאוס,  המוסלמים מוציאים לפני הבית דוכנים מאולתרים של מיני מאפה ומתוקים, והיהוד הולכים אנא ואנא ומחפשים כיצד לבזבז את הכסף.

אבל גם זה סוג של דו- קיום  לא?

לראותם בלבד
06/12/2009 | 10:25
1
לראותם בלבד

בתאטרון בית הגפן , נדחסו סוחרי אמנות עם אוספים החל מריהוט וכלה בתכשיטים . חלקם ישנים חלקם עברו תהליך שפוץ
והמחירים בהתאם.

למראה חלק מהחפצים שעבורם נדרשים לשלם סכומים מהאגדות, את שואלת עצמך למה זרקתי דברים דומים, הרי יכולת היום להיות מסודרת עד קץ הדורות    מפות קרושה, קומקומי חשמל , כפות כסף מושחרות, שעונים ומכשירי רדיו שלא פועלים לצד כוסות רוח ושאריות סרוויס פורצלן צ'כי  שבשנות החמישים היו מוצגים בויטרינה בכל בית תל אביבי מצוי.

טבעות מאבן אילת ירוקות , ארנקים רקומי גובלן , ואפילו יחיא ידידנו מהכפר ערב אשבלי צחצח את אוסף הנחושת והתייצב
על המשמרת.

אוספים נוסטלגיים שאצלי עוררו זכרונות .........

חיפה חיפה - תל אביב....
06/12/2009 | 11:12
1
חיפה חיפה - תל אביב....
שכונת ואדי ניסנאס הופכת מדי שנה למוזיאון- פתוח בו מציגים יצירות אמנות שנוצרו על ידי אמנים יהודים וערבים מכל הארץ, מיצבי חוצות, ושירה עברית וערבית המוצגת כיצירות אמנות, בסימטאות השכונה. בעיקר בירידה אל הואדי לצידי המדרגות.  כך שתמיד ניתן לשוטט בה באופן בלתי אמצעי ולא חייבים להדחק בימי הפסטיבל.

אין כמו תצפית על הים  פלוס נשימות עמוקות של אויר  צונן, והתרגעות במרומי סטלה מאריס , טיול בגנים הבאהים  המשנים פניהם כל חודש  וירידה למושבה הגרמנית המשופצת שהלוואי והיו משקיעים בואדי ניסנס את אותם המשאבים לשפוצו .  תדלוק של חומוס מנצח אצל  מרואן בעיר התחתית וגיחה לשוק הפשפשים החיפאי  שתמיד צופן בתוכו הפתעות אמיתיות מסוחרים פשוטים שמטרתם למכור .

2 כלי זכוכית כחולים משם  נוספו לאוסף  במחיר מגוחך, ועשו דרכם לעיר ללא הפסקה לצד עלי תרד , פטאיר , כמה דוגמיות של בקלאווה ושקית קפה טחון עם ניחוח משגע.

עיר מקסימה חיפה!

לכולכם שבוע טוב

סביבון משוקולד
06/12/2009 | 19:13
2
5
סביבון משוקולד
והרי השלבים:
1.לאסוף או לרכוש מקלות סוכריה (או מקלות קינמון) וסביבונים מפלסטיק (אלו החלולים/שני חלקים).
2. לנקות לשמן מעט את החלק התחתון של הסביבונים.
3. להמיס במיקרוגל שוקולד עם טיפה שמן (בפולסים של 20 שניות כל פעם שלא "לשרוף" את השוקולד)
4. ליצוק לסביבון. לדפוק אותו על השולחן למען יצאו הבועות ולייצב אותו בתבנית ביצים או כלי קטן אחר.
5. להקפיא לשתיים-שלוש דקות עד שהשוקולד מתקשה מעט וניתן לנעוץ בו את המקל באופן יציב.
6. להקפיא לרבע שעה או יותר מזה, לחלץ תוך לחץ מתון על הסביבון (או לחמם מעט עם היד שיתנתק מהסביבון).
7. לעטוף בצלופן או לסובב ולזלוז בהנאה.
והנה ה"תוצר" של הילדים שהכינו ביום ראשון
15/12/2009 | 10:54
1
1
והנה ה"תוצר" של הילדים שהכינו ביום ראשון
מקסים!
15/12/2009 | 11:15
2
חיכיתי, חיכיתי ומי לא בא/ה ?
07/12/2009 | 20:45
4
ליריד העתיקות באים יותר להתרשם ולהנות ממראה עיניים, קשה לקנות שם במחירי בית המרקחת הנקוטים שם.
גם אני קפצתי לשוק הפשפשים באותו יום, גם  מצאתי שם מנורה כחולה שאפילו עובדת.
עכשו כל פעם שיהיה לי קר בחורף הזה אתחמם עם המנורה הכחולה.
חיימקה מנורה כחולה היא לא לחימום
08/12/2009 | 09:12
2

היא להקלה בכאבים ראומטיים או דלקות
כך בכלופן נהוג

לחימום תדליק מדורה.....או...

צ'טערת שלא נפגשנו

המשך יום טוב

מה אכפת לך?
08/12/2009 | 15:22
1
בא לי דוקא לחמם יד או רגל או את האוזן.
מה את חושבת, למה לקחתי אותה? מתווספת לשאר חפצי הנוסטלגיה, זכר לימים ההם.
הזכרת לי בדיחה עתיקה..
08/12/2009 | 22:19

2 יצאניות עמדו ליד השעון ביפו ( פעם זה נקרא השטח הגדול וממול יש תחנת משטרה למי שלא יודע)
הקיצר  בכל פעם שניידת משטרה יצאה לסיור , היתה אחת היצאניות מרימה את החצאית ומסתובבת לכיוון
הצ'קאלקה הכחולה , למה את מרימה את החצאית  כל פעם שעוברת  הניידת שאלה  חברתה, כי  יש לי דלקת והרופא אמר לי לשים מנורה כחולה.......

אז פעם  בימים שלא היה סופרפארם עם מליון תרופות לכל מכאוב היה לזה שמוש. יש לי בבית ירושה מבית הורי , ענתיקה אמיתית אבל הנורה לא עובדת מענין איפוא אפשר  היום להשיג נורה כחולה עם קרניים אולטרה סגוליות?

תזהר על הרגל הא?
נורה כחולה
17/12/2009 | 20:55
הנורה נשברה, הידית והרפלקטור יתומים.
יש לך מושג מי מוכר נורה ?
אתם מוזמנים לקרוא ולהגיב
08/12/2009 | 09:24
12
2

תודה לארתור על התשובות המענינות

אכנס בערב להגיב

שיהיה לכם אחלה יום

כתובות אינטרנט מצורפות:
כחתוב בשיר מרחוק היאוש יותר נוח
08/12/2009 | 22:41
11
1

ראשית אני מאחלת לך הצלחה בחברה החדשה אותה אתה הולך להקים

היה מאד מענין לקרוא תשובותיך על השאלון , לא היה מזיק לנו בישראל לאמץ כמה  כללי התנהגות  ונימוסיות מהשווצרים
אבל שם ממה שאני הבחנתי בעת שבקרתי אצלם, החינוך מתחיל בגיל הרך ומוטבע אצלם מהיסוד. אנחנו רחוקים שנות דור, כמו גם  הנושא האקולוגי (מיחזור והתחממות כד"א) דרך אגב לא הבנתי את נושא כיבוי הרכב ברמזור .....מה החסכון בכך?
הרי על מנת להצית את המנוע בכל פעם מחדש צריכת הדלק כפולה לא?

אני קצת לא קונה את הנחמדות של השווצרים כמו שאינני קונה את ההתנצלות של הגרמנים.  לאור עברם במלחמת העולם השנייה , קצת קשה לי להאמין שהם אינם אנטישמיים. או אולי אני טועה והדור השני כבר יותר פלורליסטי , חברותי ומקבל לתוכו זרים.

מאד הזדהתי איתך בקטע של עייפות ממה שקורה כאן ורצון לשינוי וחיפוש אחר חיים איכותיים יותר. גם לי יש רגעים שנקעה נפשי מהנעשה כאן ואני מפנטזת מגורים בארץ אחרת שפויה יותר , דמוקרטית , סובלנית , מקום בו הבטחון האישי יהיה  לממשלה לא פחות  חשוב משמירה על גבולות 67 עם כל המשתמע מכך. אבל יש אלוצים משפחתיים ואני לא אעמוד בפרידות לאורך זמן.

אנני יודעת מה נסיונך בקליטת עולים בארץ אולם אני חושבת שאנו עושים כאן את המקסימום. הבעיה ובלי לפגוע באף אחד שהעליה מברית המועצות הביאה איתה גם אלמנטים שליליים ששינו את פני החברה, והם מצטיירים כעליה כוחנית עם המון תלונות ודרישות , ועצם העובדה שממקצועות אקדמאים הם נאלצו להפוך  כאן בחלקם לחוטבי העצים ושואבי המים של הצברים יצרה אצלם גם התנשאות וטינה מסויימת ( שוב לא כולם) לעומתם העלייה האתיופית  שונה מאד , נזקקת מאד
וכך תמצא שיש מי שמשקיע מאמצים בקליטתם של אלו ויש מי שנפשם יוצאת לאחרים והם מתנדבים ותורמים ועוזרים. לא הייתי עושה הכללות , הרוב הגדול במדינה קלט וקולט עלייה , אלמלא עזרתנו הפערים היו גדולים יותר.

ערב נעים ושוב תודה

קליטת עולים
09/12/2009 | 07:39
3
3
אבל זהו.. שהמדינה לא עושה כמעט כלום בענין עזרה בקליטה!
איך קורה שכ"כ הרבה בני נוער אתיופים שותים לשכרה כל ערב בגנים ציבוריים? (כי כנראה אין מספיק מתנדבים?!) אז זהו.. שהעבודה איתם חייבת להיות בשכר! יותר עו"ס, יותר מדריכים למבוגרים, יותר מדריכים לנוער וילדים.
עוד לא ראיתי נער אתיופי בתנועת נוער!
עצוב אבל מה שלא נעשה כאן בהתנדבות - פשוט לא עובד. חלילה אינני מזלזלת במתנדבים, להיפך - אני מעריצה את כל מי שנותן מזמנו לעשיה מבורכת זו אבל לא כך אמורה להתנהל מדינה.

לא יודעת אם קראת את הספר "כופרת" אבל העזרה הניתנת שם לפליטים, ההדרכה והטיפול בהם מתקדמים קצת יותר מבארץ.

ממממ אני אנסה לבער מעט
09/12/2009 | 09:27
2
2
מחבים את מנוע הרכב ברמזור לא בגלל לחסוך בבנזין אלא לחסוך בCO2 ולא לזהם את האוויר יותר ממה שצריך וגם לצמצם את הרעש לשכנים
הנחמדות השוצרית היא אמתית גם אני בהתחלה לא באמנתי לה אבל הם באמת ככה, אוהבית לעזור ואוהבים להיות נחמדים נניך שמשהו שואל שלומך בארץ, נניך מכר או חבר לעבודה לא משהוא קרוב כמה פעמים יצא לך לגלות שתשובתך לא ממש מענינת אותו הוא שאל רק מיתוך נימוס, ואם תספר לו תשובה ארוכה מידי הוא יתחמק מימך בפעם הבאה לאומת זואת בשוויץ אם הוא שאת לשלומך הוא רוצה את התשובה הארוכה כן זה מעניין אותו ואם לא תספקי לו הוא מעט יעלב, ומה אם השואל הוא הדוור ?

קליטת עולים
אני יוכול להעיד על עצמי (על אף שזה לא מונס) שניסיתי המון לעזור בקליטה
ואספר סיפור קצר, חבר לעבודה שלי בארץ אישתו עשתה קורס הנהלת חשבונות של משרד העבודה
ובאחד ממבחני הסיום היא קיבלה 18 מיתוך 100 היא אמרה שלא יכול להיות כי היא ידעה את החומר והיא לא נלחצה במבטה רוסי כבד הם התקשרו למשרד העבודה והתלננו על הציון ובקשו לבדוק שוב, בהתעלמות מוחלטת תוך כדי חוסר עניין אמרו להם שאין מה לעשות היא חייבת לעשות מבחן חוזר, זה מה שיש .....
אני התקשתי לאותו מספר ודיברתי ללא מיבטה רוסי והופ מייד בדקו ואכן היתה טעות בבדיקה והיא קיבלה 93 ......
ומה אני אמרתי?
09/12/2009 | 15:16
1
שהמדינה לא עושה די לקליטת העליה.
זה לא היה תפקידך להתקשר, זה היה תפקיד איזה פקיד אוכל חינם לבדוק את הציון. ואם היא לא התלוננה על הפקיד הזה - אז היא לא הועילה בכלום לא לעצמה ולא לבאים אחריה.
מאידך אם מדברים עברית רהוטה אם אותה פקידה
09/12/2009 | 15:59
2
אז השרות והיחס פשוט ניפלאים .....
זו רק טיפה בים אני יכול למלא את היריעה בדוגמאות אין ספור ...
רק ביקשתי שתעזרו, כמה שאפשר גם מעבר למה שנותנת המדינה .....

כילד חוץ בקיבוץ גם אי עזרתי המון לפרוייטק נעל"ה אבל לא די בכך לצערי
והחום בלב
10/12/2009 | 12:59
6
אז נכון, כל כך יפה שם.
והכל כל כך מתוקתק, אך לטעמי, יותר מדי..
לא הרגשתי, במגע שנוצר ביני למקומיים, שום חום, שום הומור..
הכל מאוד תכליתי, כך לפחות הרגיש לי במגע עם האנשים שם, מאוד ביזנס אוריינטד.

אטז נכון שאצלינו הסיטואציות הן לפעמים בלתי נסבלות(דוגמת הארס.. יקירתי, איזה כשרון כתיבה איזו שנינות!)
אבל זה שלנו
חום בלב,פה בארץ???
10/12/2009 | 22:20
2
חה, חה, חה,
שכחנו כבר איך זה נראה.
אוצר יקר תודה
10/12/2009 | 22:44
4
2

יש מוטציה חדשה לערסון

אתמול בלילה , בכביש חשוך לחטולין גלש מתחת לגלגלי מכוניתי זן חדש על גלגליות ללא שום סימון של פס זוהר או אור מנצנץ כנהוג. כמעט שמרחתי אותו כזפת על הכביש מאחר וכולו היה לבוש שחורים. בדקה התשעים הבחנתי במוטציה  ובלמתי . לאות תודה על שחייו ניצלו חבט הערסון במכסה מכוניתי בחזקה תוך שהוא  מכנה את אמי , סבתי ואותי בכינויה של זו שמכרה מזון למרגלים ביריחו, להדגשת כעסו נתן בעיטה בגלגל, העביר את ידו על גרונו לסמן לי שאני עומדת להפוך לתרנגול כפרות  והוסיף טיפ יריקה נאה, לאחר מכן  המשיך לגלוש  לפני על הכביש באיטיות כאשר אני משתרכת אחריו ומתפללת את תפילת שמע ישראל ותפילת הדרך בדבקות.

אני כבר לא קוראת לזה סיטואציות בלתי נסבלות , זה מצב  של פשע ברחובות ששום חברה מתוקנת לא יכולה לסבול.
אני מוכנה שנוריד כאן  את הטמפרטורות בין האנשים  שלא יהיה חום בלב  ונהיה מנוכרים ותכליתיים כדברייך , אבל שהאלימות הגואה הזו תפסק!

באמת לא פשוט
11/12/2009 | 01:18
שוקולד אגוזים, קודם כל אני חייבת לציין שגרמת לי לצחוק בקול, עם התאורים החיים וכושר הכתיבה וההומור המדהים. את חייבת לכתוב טור בעתון או משהו כזה..

ולעניין האלימות הגואה, זה באמת נורא. ומה שעוד יותר נורא לדעתי, זה הפירוד הגדול בינינו, שמתבטא בחוסר אכפתיות של איש מרעהו, באגואיזם שהולך ותופח, ברצונות הגדולים של לא מעט אנשים ליותר כסף, יותר כבוד ומה לא - בלי לעשות חשבון במי הם פוגעים או על חשבון מי הם משיגים את הדברים האלה.
ורואים זאת בכל האוכלוסיה, בלי הבדלי השכלה או מעמד, או אחריות  (כמו שרים וראשי ממשלה..).

מעניין למה זה קורה, ולאן זה יוביל אותנו..

אולי...
12/12/2009 | 13:53
2
בגלל האופטימיות הקוסמית שבי.
אולי..בגלל שעם השנים הראייה קצת התחלשה, השמיעה כבר לא מה שהייתה.
ואולי...המשפט שתמיד מחזיר אותי לשפיות הוא:

"לעולם לא יהיה נצחון לאור על החושך, כל עוד לא נעמוד על האמת הפשוטה, שבמקום להילחם בחושך, יש להגביר את האור" (א. ד. גורדון)

חג שמח
מלא אור מבפנים ומבחוץ  

אני בעד!
15/12/2009 | 18:27
1
|חן חן, ברוך בואך לפורום
16/12/2009 | 09:57

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
רוצה לנהל את הפורום?
מוביל בתחום שלך ?
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
21:51 | 06.08.12 אורחים בפורום
11:02 | 25.05.11 מיכלג10
10:20 | 24.05.11 rotemshay
22:13 | 22.05.11 אגם של דמעות
21:24 | 22.05.11 Guronet
12:54 | 22.05.11 מיכלג10
12:34 | 22.05.11 מיכלג10
15:09 | 20.05.11 RedRockEilat
10:07 | 20.05.11 מירב קעקועים M
10:03 | 20.05.11 מירב קעקועים M
14:26 | 19.05.11 sharonweshler2010