לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים אל הפורום שיעשיר לכם את שעות הפנאי.......

כאן תמצאו שפע הצעות ורעיונות מגוונים לבילוי.
החל מסיורים באתרים...ארוח ביתי...ירידים...שווקים ....סדנאות אמנים... וכלה בפסטיבלים...ערבי זמר...וארועים בחיק הטבע......

אני מקווה שהפורום ישמש בית לכל אוהבי ההנאות הקטנות מהן מורכבים חיינו, ויעשיר במידע את אוהבי הבילוי הלא שגרתי.

בואו הצטרפו אלינו......

מונדיאל שמונדיאל ...
17/06/10 10:41
1צפיות

טגידו ,לא חארם לבזבז את הזמן מול הטמבלוויזיה בצפייה מלווה בפיצוחים עתירי כולסטרול וחצ'קונים על גברים מסוקסים שרצים מיוזעים ויורקים  אחר כדור לקול זמבורות מעסבנות בטרוף? . במקום זה אני מציעה לכם  ללא תשלום וללא עמלת כרטיס מועדון שתנצלו את חודש תמוז ליציאה מהבית למופעי תרבות , קניות מחממות לב ואפילו סתם לטייל במשעולי הים התיכון.....

הכבשים ריקים, לא צריך לעמוד בתור לשון בית קפה או מסעדה , יש כרטיסים בקופות בתי הקולנוע ריקים כמעט והמיזוג כולו שלכם.

לכו לצפות בהצגה שש נפשות מחפשות מחבר בתאטרון גשר ביפו, איבגי ודמידוב עושים את העבודה כמצופה, אבל נטע שפיגלמן גונבת להם את ההצגה מתחת לאף. על אף הנושא הטעון והקשה של גלוי עריות ועוד חטאים משפחתיים , הדרמה הזו סוחטת גם צחוקים וחיוך .

אל תלכו לסקס והעיר הגדולה 2 , אלא אם אתם זקוקים למשו שירדים אתכם....
הסרט הזה שחכיתי לו כל כך הרבה זמן וכמוני עוד מליארד נשים  מכורות לסדרה ברחבי הגלובוס, מצ'עמם
חוץ מתלבושות המתחלפות אחת לשניה על גופות האנרוקסיות הללו , אין עלילה , אין כלון
או כמו שאומר היורש הצעיר שלי קשקוש מלבוש!

נחמה קולינארית תמצאו במסעדת קינג ג'ורג' שיש לה רשת בת"א ובחולון ואם תבואו בין 16 ל 19 תקבלו את המנה העיסקית ב 20 ש"ח בלבד! כן, כן זו לא טעות עשרים זוזין ויש לכם אחלה ארוחה .

לרגל  חודש הריצה אחרי הכדור, עורכים קניני עזריאלי חגיגות סטוק דיי , המבחר רב וזו ההזדמנות לקנות טרון טרון סוף עונה מציאות . כמו למשל ,  קונים בושם אחד בניו פארם ועוד שניים מתנה.  הוארסצ'ה החדש ( הלבן) גם הוא כלול בדיל  ואם מחלקים את 500 הש"ח לשלושה בקבוקים תסכימו איתי שזה דיל מטורף!

יאללה לפני שהחרדים ישביתו לי את הכבישים בדרך לרבותא
ולפני שמשיח צדקנו יגיע למנוע את מלחמת האחים אשכנזית-ספרדית שעוד צפויה כאן

סוף שבוע נעים לכולכם
רשימת ארועים ובילויים אביא מאוחר יותר
אבל אתם כבר יכולים לשרשר כאן

ומה נעשה בסוף השבוע...
17/06/10 15:05
7צפיות
לילות לבנים בציפורי העתיקה

ערב של אווירה ושלווה בגן לאומי ציפורי. הליכה ברחובות העתיקים בין הפסיפסים וירידה אל מאגר מים תת קרקעי עתיק בליווי עששיות.

מתי: מידי יום שבת, במהלך חודש יוני

מחיר: בתשלום

לפרטים: 3639*

הגולן ואני

במרכז הרפואי זיו, במבואות חדר המיון, תוצג תערוכת התצלומים "הגולן ואני", של הצלם עדי פרץ. בתערוכה מוצגים 16 צילומים שבהן צילם עדי פרץ טבע וחיות באתרים שונים בגולן ובגליל.

מתי: פתיחה: 14 ביוני, נעילה: 31 ביולי

מחיר: ללא תשלום

פסטורליה בצלילים

מלון פסטורל בכפר בלום מקיים סוף שבוע מוזיקלי במתכונת של מוסיקה אמריקנית תוססת. סוף השבוע כולל ערב מחווה לפרנק סינטרה בהשתתפות אלי גורנשטיין, מופע של להקת "דרכים כפריות" במוזיקת קאנטרי-פולק בליווי גיטרות ומפוחית, ריקודי שורות והישראדיקסיבנד במופע תוסס.

מתי: חמישי-שבת, 19-17 ביוני

מחיר: 1650 שקל, לזוג ללילה על בסיס חצי פנסיון כולל כל המופעים

לפרטים: 04-6836611

ליל הגשרים

במלאת 64 שנים ל"ליל הגשרים" קרן קיימת לישראל מקיימת טיול זיכרון למטיבי לכת בגליל המערבי. מסלול הטיול כולל יציאה מצומת מנות לאורך נחל כזיב, הליכה ברגל בקטע המשחזר את מסעם האחרון של י"ד הנופלים מגשר כזיב, אל גשר הרכבת, ביקור באנדרטת יד לי"ד, ושיחזור הפעולה כפי שתוכננה. הסיור יכלול טקס לזכרם של הנופלים.

מתי: חמישי, 17 ביוני, 16:30

מחיר: 60 שקל למשתתף

לפרטים: 1-800-350-550

מחווה גלילית לנתן יונתן

אירועי שבוע הספר העברי באצבע הגליל יעמדו בסימן "חלון גלילי לספרות ושירה" ויוקדשו למשורר נתן יונתן. נופים שהיוו רקע לשיריו של נתן יונתן משולבים בסיור בגליל הירוק ושופע המים. אירועים ופעילויות מגוונות יתקיימו במוזיאון הפתוח לצילום, בבית העם בכפר בלום (מלון פסטורל – כפר בלום), במכללת תל-חי, במלון כפר גלעדי ובמטולה. בין הפעילויות: תערוכה סטודנטים בהשראת שיריו, ערב המוקדש לנתן יונתן בהשתתפות נילי כרמל יונתן, מנחם בן, דורית ראובני, יעקב נווה. מופע של להקת "האחים והאחיות", שבת של הפנינג ספרותי לכל המשפחה במוזיאון הפתוח לצילום, "שירים עד כאן" בהשתתפות דן אלמגור ומקהלת "רון בגליל". בנוסף, ערב המוקדש למשורר בסיפור ובשיר "אשר אהבנו" וערב "שרים נתן יונתן".

מתי: 18-6 ביוני

מחיר: פתיחת התערוכה ב-1 ביוני ללא תשלום. יתר האירועים 60-15 שקל לאירוע למשתתף.

לפרטים: 052-3791665

קבלת שבת מול הים

טיול צפרות למשפחות בין בריכות הדגים של פארק הצפרות במעגן מיכאל. תצפית על מגוון ציפורים המקננות בעונה זו של השנה, פעילות לכל המשפחה וקבלת שבת בליווי הדלקת נרות.

מתי: שישי, 18 ביוני

לפרטים: 03-6388688

מערות המנורה

סיור מודרך עם מתנדבי גן-קהילה בגן לאומי בית שערים, בין מערות תת קרקעיות שבהן עיטורים, כתובות ועדויות לחיים מעברו של העם היהודי בארץ ישראל לפני 1,800 שנה.

מתי: שישי ושבת, 19-18 ביוני, 9:30, 10:30

לפרטים: 3639* (בהרשמה מראש)

לאורך הזוויתן

טיול למטיבי לכת, בגילי 18 ומעלה לאורך הקניון הפראי של נחל זוויתן, בין משושי הבזלת, מפלים שוצפים ובריכות מים. מסלול הטיול יעבור לכל אורכו של הנחל, במסלול אתגרי הכולל טבילה בבריכת המשושים המוקפת עמודי בזלת.

מתי: שבת, 19 ביוני

גן עדן, סלמנדרה ומעיין

סיור וסיפור על חיה בסכנת הכחדה, על המעיין הגדול במזרח התיכון ועל המאמצים לשימור בשמורת טבע תל דן. בנוסף ניתן לרכוש בשמורה חוברת הפעלה לילדים שהיא מסע משפחתי של שאלות ותשובות שבסופו טקסי הצהרה ותגים למסיימי כל המשימות.

מתי: שבת, 19 ביוני, בשעות: 11:00, 13:00, 15:00

הנשר והיחמור בגובה העיניים

טיול בחי – בר כרמל. החי בר הינו מפעל אישוש והשבה של חיות בר נכחדות לנוף ארצנו. סיור בשמורה בין הנשרים, היחמורים, אייל הכרמל, עזי בר וכבשי בר אשר שוטטו בכרמל בחופשיות עוד בתקופת המקרא.

מתי: שבת, 19 ביוני, 10:00, 12:00, 14:00

סמוי מן העין

לרגל הצגת אשכול תערוכות בנושא איסוף ואספנות במוזיאון חיפה לאמנות מתקיימת במוזיאון הקרנה של הסרט: מוזיאונים סמויים מן העין. סרטו של הבמאי הבלגי פיטר וודיש אשר יצא לחפש אמנות אירוטית במערב אירופה. הוא מצליח לתעד את ביתו של אספן שלא מוכן להראות לאיש את הספרים, ואת מרתפי הוותיקן בהם נמצאים שורות של פסלים שאיברי המין ניטלו מהם בהינף גרזן או בכיסוי של עלה תאנה. לאחר ההקרנה יתקיים סיור מודרך בתערוכות.

מתי: שלישי, 22 ביוני, 11:00

מחיר: 40 שקל

לפרטים: 04-9115997

יוני של אגדות ודמיון בכנען ספא

מלון כנען ספא מקיים במהלך חודש יוני שורה של הרצאות ומופעים. בשבת, 19 ביוני תתקיים סדנא של סיפורי מעשיה ואגדות אורבאניות עם בלהה תורן. וב- 26 ביוני תתקיים סדנא שתדון בנושא דמות הגיבור באגדות ילדים בהנחיית מלי ברזילי. אלה לצד תערוכת צילומים של דן פרץ ויפעת ורצ'יק שצולמה בהשראת הסיפור "אליס בארץ הפלאות" ותוצג במשך כל החודש. בנוסף, מגוון פעילויות בחורשה המקיפה את המלון כגון: סדנאות יוגה ומדיטציות.

מתי: במהלך חודש יוני

מחיר: 1590 שקל לילה באמצע שבוע, 3580 שקל לשני לילות בסוף שבוע

לפרטים: 04-6993000

ארועים במרכז
17/06/10 15:10

סיור אחר הצהריים למשפחות בגן לאומי חוף בית ינאי. הסיור כולל הסברים על מורשת והעפלה לא חוקית, בשילוב קצת טבע ואווירה רגועה.

מתי: מידי יום שבת, במהלך חודש יוני, בשעות: 16:30, 18:00

אי טי בחולון

מוזיאון הילדים הישראלי בחולון חונך את מסלול החייזרים, עתיר הטכנולוגיות והחדשנות. הילדים נכנסים לתוך סיפור הלוקח אותם לסיור בעיר אותה הם נקראים לעזוב בבהילות בשל גוף שמימי מוזר שנראה בשמיה. לאחר מכן הם מוצאים עצמם בעולם זר המונע באמצעות כוח מחשבות. במהלך הפעילות לומדים הילדים להכיר את השוני בינם לבין תושבי העולם המוזר וכן את השוני שבינם לבין עצמם. בין החוויות שמציע המסלול: משחקי חשיבה, משחקי חישה, משחק ביופידבק המאפשר תרגול של ניהול רגשות ומחשבות, צפייה בסרטונים והולוגרמות וחוויית טיסה וירטואלית בחלל. משך הפעילות כשעתיים.

מתי: יוני

מחיר: 62 שקל

לפרטים: 585858- 1599 (בתאום מראש)

טבע גועש

טיול מודרך למשפחות בחוף געש. הטיול כולל הכרות עם בעלי החיים המסתתרים בחול ועם צמחיית האזור, וסיום בתצפית אל נופי הים התיכון.

צב קריאה

סיור במרכז הארצי להצלת צבי ים, בו מטפלים אנשי רשות הטבע והגנים בצבי-ים פצועים וחולים. במרכז ההצלה, הסמוך למכמורת שבעמק חפר, ניתן לראות את הצבים, לשמוע את סיפורם, להבין את הבעיות עימם הם מתמודדים וכיצד אנו יכולים לעזור להם.

קסם לילי בקבר הנביא שמואל

סיור מודרך לאור עששיות בגן לאומי נבי סמואל, המזוהה עם מקום קבורתו של הנביא שמואל. הסיור כולל ביקור באתר בשעות החשכה. ינתנו הסברים לגבי מקור השם "הר השמחה", מי הם המאמינים שפוקדים את הקבר ומה הם הסימנים המצוירים על קירות המבצר.

מתי: חמישי, 17 ביוני

עששיות בדרך אל העיר

טיול בשמורת המסרק וגן לאומי קסטל, המתאר את הקשיים בהעברת שיירות אספקה לירושלים הנצורה והמעבר בין המשלטים. משם לגן לאומי קסטל והליכה בתעלות הקשר לאור עששיות תוך האזנה לסיפור "הקסטל", אשר כיבושו היווה את אחת מנקודות התפנית במלחמת העצמאות.

לפרטים: 3639* (בהרשמה מראש)

חושפים שיניים

תערוכת חוצות של קריקטורות בשדרות דב הוז חולון. התערוכה מציגה קריקטורות שצוירו על ידי רופאי שיניים מכל העולם. 70 קריקטורות מ-50 מדינות ביניהן: טורקיה, סין, איראן, עירק ואזרבייג'אן. מטרת התערוכה ליצור גשר בינלאומי המחבר אנשים בנושא המוכר כ"כאוב" בדרך יצירתית מלאת הומור.

מתי: נעילה: 21 באוגוסט

תל אביב ,בנייה בסגנון יפו

סיור מודרך בנושא סגנונות-בנייה ומקורותיהם, מחוץ ליפו העתיקה. הסיור יעסוק בהשפעת השלטונות על התפתחותה של העיר: מהאמפריה העות'מנית דרך המנדט הבריטי.

מתי: ראשון, 13 ביוני, 10:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5464917

היי בובה

קניון רמת אביב מציג את תערוכת "היי בובה", העוסקת בזהות הנשית העכשווית על פי ראיית עולמן של מאה אמניות, בהן ציירות, פסלות, צלמות וצורפות. התערוכה מציגה 100 בובות של חלונות ראווה אשר עוצבו על ידי האמניות, מספקת תמונת מצב אודות המשמעות המורכבת של להיות אישה, ונוגעת בנושאים כגון: קריירה ומשפחה, הגשמה אישית, ציפיות חברתיות, נשיות ואימהות.

מתי: נעילה: 7 ביולי

לפרטים: 03-7188555

הזמרת המציירת

סיון שביט מציגה לראשונה תערוכה מצילומיה ב"גלריית החללית בירקון שבעים" בת"א. התערוכה, "בניינים נמסים", מלווה את השקת אלבומה החדש. התערוכה מורכבת מצילומי סטילס, דמויי חלונות, בהם סיון שביט משרטטת פרופיל לא שגרתי של חוף הים והמתרחצים בו . באירוע הפתיחה יבצעו סיון שביט ואמיר צורף שירים מהאלבום החדש.

מתי: שבת, 19 ביוני, 20:00

מחיר: כניסה חופשית

מברכים את השמש

מרחב "אלהיוגה" ונמל תל אביב חוגגים את היום הארוך בשנה ב-108 ברכות שמש בנמל תל אביב מול השקיעה. הפעילות כוללת תרגול פתוח לכל, על רחבת הדק, בו תבוצע ברצף ברכת השמש 108 פעמים. התרגול יתחיל בשש בערב ויימשך עד היעלמן של קרני השמש האחרונות. יש להביא מזרן יוגה, בקבוק מים ומגבת.

מתי: שני, 21 ביוני, 18:00

לפרטים: 03-5444881

סדנה לכלכלנים צעירים

מוזיאון הרצלילינבלום מקיים הפעלה מיוחדת לילדים בגילי 14-6 בנושא הכסף שלנו. במשך כשעתיים נחשפים הילדים למסע בזמן המתחיל לפני אלפי שנים, כשהמסחר נעשה באמצעות החלפת סחורות, ועד הניסיון לחזות כיצד תתנהל מערכת פיננסית בעוד 30 שנה. הילדים יכולים ללמוד, לגעת ולהתנסות באמצעות סרטים, מיצגים אינטראקטיבים ומשחק טריויה אינטראקטיבי המשולב בהרצאה קצרה. היכרות עם מונחים פיננסים בסיסיים ועצות לניהול תקציב גם אצל ילדים. ניתן להרשם באופן יחידני או כקבוצה, מתאים גם לכתות בית ספר.

מתי: במהלך החופש הגדול

לפרטים: 1-700-55-8000 (בתאום מראש)

ירושלים ודרום..
17/06/10 15:13
1צפיות
אמנות הוידאו והמיצג

האירוע העשירי בסדרת המפגשים: Video and Performance, על אמנות הוידאו והמיצג, בבית טיכו ירושלים. האירוע כולל מופעי מיצגים, הקרנת סרטי וידאו על מסך ענק ומוזיקה חיה. בהשתתפות: האמן הרב- תחומי הדס עפרת, אמן הקול ג'וזף שפרינצק, הכוריאוגרף והרקדן ארקדי זיידס בעבודת וידאו-דאנס משותפת עם הבמאית שירה מיאזניק ורותם בלוה במיצב וידאו. האירוע יסתיים במופע ג'אז ישראלי בהשתתפות אורי דקרי ולהקתו.

מתי: רביעי, 16 ביוני, 20:00

שבר ותיקון

תערוכה בעקבות תחרות לפרס עדי להבעה יהודית באמנות ובעיצוב, בבית אצ"ג ירושלים. התערוכה מכנסת את היצירות שנבחרו לשלב הגמר של התחרות הבינלאומית באמנות חזותית, בנושא הקשור להגות ומסורת יהודית. ביום שישי, 18 ביוני, יתקיים מפגש עם האמן דוב אברמסון.

מתי: מפגש אמן: שישי, 18 ביוני, 11:00. נעילת התערוכה: שבת, 10 ביולי

מחיר: 30 שקל

לפרטים: 02-6231759

מעמקים

תערוכה חדשה במוזיאון המדע בירושלים שמציגה מסע לקרקעית האוקיינוס.היכרות עם ארץ לא נודעת שבה חיים יצורים שונים ומשונים. יצורים השורדים בתנאים קיצוניים של חשיכה מוחלטת, לחץ מרסק וקור עז. התערוכה מציגה עשרות אקווריומים ומאות צילומים של דגים נדירים. דגים משומרים בפורמלין מוצגים בתוך אקווריומים, תחושת המעמקים מוגברת באמצעות פסקול שנכתב לתערוכה והקרנת סרטים שצולמו במעמקים. לצד התערוכה יתקיימו הדגמות, סדנאות וסיורים.

מתי: נעילה: 31 באוגוסט

דרום
פסטיבל ימי

העיר אשקלון מארחת לראשונה פסטיבל ימי במשך שלושה ימים. בפסטיבל יתארחו ספורטאים וחובבי ספורט מכל רחבי הארץ ויתקיימו אירועי ספורט, חברה ותרבות מגוונים. בין האירועים: אליפות בית הספר לשייט ותחרות צלילה שיתקיימו לצד עפיפוניאדה, אליפות הדרום בלחימה משולבת, מסע אופנייים, הרקדות, תחרויות דייג, שחייה, פוטבול חופים, סופרבול ויריד אמנים. בליבו של הפסטיבל יתקיים ביום שישי בבוקר, לאחר המשט הבינלאומי A.M.I.R, משט של חיל הים שיגיח מהים הפתוח להנאת הצופים.

מתי: חמישי-שבת, 19-17 ביוני

בדיונה הגדולה

טיול אחר צהרים למשפחות, על החולות בדיונה הגדולה באשדוד. הטיול כולל הכרות עם בעלי חיים חדשים, טיול על הגבעות וקומזיץ עם בישולי שדה.

ג'אז בצהרי היום
17/06/10 15:39
4צפיות
שדרות בן גוריון פינת דיזינגוף (לכיוון ריינס) שישי 18.6.2010 משעה 12:00-15:00

מוסיקאי הג'אז הבינלאומי - שלומי גולדנברג מארח את:

הזמרת הדס אשד והזמר/גיטריסט אילן וייל
בתוכניתם ג'אז מהסרטים ומחזות הזמר
בהשתתפות:  שלומי גולדנברג – סקסופון , אילן וייל - בס
טל בביצקי – קלידים, ליאון חביב – תופים
גם יתארחו:
שמיניית אלון שטרן        
בוריס בנדיקוב ובני פיין – חצוצרה , מעיין היימן – טרומבון  דניאל סינצ'וק – סקסופון,עומרי מונטה–גיטרה
אייל יעייש –תופים   גל קליין – שירה  , אלון שטרן - גיטרה בס וקונטרבס.

הישיבה על מחצלות  
טיולי שימור לעת שקיעה ..
17/06/10 15:58

לחצו על הקישור לקבלת פרטים
תערוכת "מנעלים" בקיבוץ גן שמואל...
16/06/10 22:51
6צפיות
תערוכת "מנעלים" בקיבוץ גן שמואל...
שמעתי שהולכת להיות תערוכה מאד מעניינת.
בפתיחה ביום שישי הקרוב ב-11 בצהרים.
אז למי שבאזור כדאי לגשת.
º
של מה?
19/06/10 18:51
בחדר כושר שלי חילקו חודש חינם לנשות החברים
18/06/10 16:40
2צפיות
בחדר כושר שלי חילקו חודש חינם לנשות החברים
חוצפה
אז מה אם אני מנויה?
אז מה אם בעלי לא מחובבי המונדיאל
לא מגיע לי גם פיצוי?????
כבר הולכת לבטל את המנוי

היינו ב"שש נפשות מחפשות מחבר"
מצטרפת להמלצה, הצגה יפה.
לדעתי ניסו להגיד בהצגה
שהחיים הם לא סרט /הצגה
וסרט/הצגה זה לא החיים

העלילה הייתה דבר משני.

הייתי השבוע בפסטיבל האורות בירושלים.
פעם אחרת אספר בפירוט יתר
אני יודעת שיש לי חוב אחר כאן
בסוף בסוף אני פורעת את כל חובותיי

התמונה היא שער יפו בירושלים המוארת באור צבעוני.

סופשבוע חמים ונעים לכולם

היי שוקולד מבקשת תשובה מהירה לגבי...
14/06/10 19:32
יום חמישי הקרוב אני מתכננת יום כיף עם חברה באזור יפו...שוק הפשפשים...חשבתי לשלב עם בית קפה אולי על הים....ומסעדת דגים בסביבה טובה , רציתי ייעוץ של מה אפשר לעשות בסביבה ואיזה בית קפה מומלץ ומסעדה, אשמח לתגובות, תודה.
מצ"ב לינק למתחם חדש ביפו
14/06/10 19:44
2צפיות
המלצה נוספת לטייל בגלריות שביפו העתיקה.
לאכול חומוס אצל "אבו חסן" טעים וזול.

תהנו

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה רבה רבה אך אני מתכוונת לאזור שונה ביפו..
14/06/10 20:38
2צפיות
º
היי שוקולד...שכחת אותי?
15/06/10 22:05
1צפיות
רק אל תפתחי חרדת נטישה
16/06/10 23:21

מנטה ריי על חוף הים  בתוככי גן צ'ארלס קלור  היא מסעדה מעולה לארוחת בוקר וגם ליתר היום

שוק הפשפשים , ומתחם התחנה כפי שהציעה עידית

ואפשר לסיים בשטוט בשכונת נוה צדק ובמוזיאון גוטמן המקסים !

ולחילופין-

שוק בצלאל

אוכל ב"כרמלה בנחלה" בקור במוזיאון בבנין כל בו שלום

הליכה לאורך שד' רוטשילד  לצידי בניני הבאוהוס בואכה שנקין  

תבלו

º
תודה נשמה יפה!
17/06/10 07:41
2צפיות
לטיול יצאנו........
12/06/10 23:06
2צפיות
לטיול יצאנו........
אז קמנו בבוקר, הכנו צידה, התעכבנו פה ושם ואיחרנו קצת אבל נהנינו מאוד מאוד מהביחד.היה כייף לפגגוש שוב את כל החברים הותיקים ואת החדשים שהצטרפו.
נפגשנו ב"תבלין בגן" בגן השומרון - חווה חקלאית לצמחי תבלין ומרפא.
שמענו הרצאה על מגוון תכונותיהם הנפלאות של צמחי מרפא וטעם שניתן לחלוט ומועילים לחיסון/ניקוי/תמיכה/ריפוי הגוף.
התחלנו את הבוקר בבופה, פתחנו שולחן כמו שאפפעם לא מבייש.
היו שם פשטידות, ועוגות סלטים, ומאפים, והעיקר הקובאנה של שולה
בהמשך
12/06/10 23:09
בהמשך
לאחר ששתינו חליטה מנקה ומרפאת מצמחי מרפא, יצאנו לגינה. מה גדל שם?
בייבי אבטיח שרק נולד
12/06/10 23:11
ופטל אדמוני
12/06/10 23:13
ערוגת התירס
12/06/10 23:14
וערוגת הקישואים
12/06/10 23:19
1צפיות
ועגבניות ירוקות (עדיין) רעננות

הכל הכל אורגני, טבעי, לא מהונדס וטרי
מיחזור
12/06/10 23:22
1צפיות
 מיחזור
מתוקף היותה אורגנית עוסקים בחווה גם במיחזור.
הקומפוסטרים
º
פשוט תמונות מהממות
18/06/10 17:06
3צפיות
מהחווה המשכנו לקיבוץ גן שמואל
12/06/10 23:54
מהחווה המשכנו לקיבוץ גן שמואל
לתערוכת מילוא, בית החוגים של מושבי וקיבוצי הסביבה. התערוכה התקיימה בגלריה בקיבוץ גן שמואל.
בגלריה מוצגות ללא הפסקה תערוכות מתחלפות, המתחלפות אחת לשבועיים - חודש בערך.
הכניסה ללא תשלום.

פינת הויטראז'
º
ועוד בויטראז'
12/06/10 23:57
1צפיות
ועוד בויטראז'
º
פסיפס
12/06/10 23:58
3צפיות
פסיפס
º
פסיפס
13/06/10 00:00
פסיפס
º
פסיפס
13/06/10 00:01
פסיפס
º
פסיפס
13/06/10 00:13
1צפיות
פסיפס
º
רקמה
13/06/10 00:02
2צפיות
רקמה
רקמה
13/06/10 00:05
2צפיות
 רקמה
יצירה שלי
רקמה
13/06/10 00:07
2צפיות
רקמה
תמונה, יצרה שלי
רקמה
13/06/10 00:09
1צפיות
רקמה
תמונה, מקסים בעיני!!
רקמה
13/06/10 00:12
1צפיות
רקמה
כרית
תודות לסיכום
13/06/10 00:17
למינהלת המקסימה שלנו - שוקולד אגוזים. אחריך באש ובמים

לנאוה על ההסברים, על האירוח ועל האוירה.

לכל החברים שיכלנו להנות מחברתכם היום, העברתם לנו בוקר שבת של כייף!! כל אחד ואחד מכם הוא אליפות.

עד לפעם הבאה

להתראות בקרוב

יותר יפה מיפה.
13/06/10 10:59
2צפיות
לאחר סקירה כשלך,ניראה,כי מי שהחמיץ ,נורא מצטער...
כמה בטוב טעם תארת הכל,ואיזה כשרון,פשוט מקסימה.אני מקווה,
שהתערוכה עדיין פתוחה,שאוכל עם "אישי" לראות פאר יצירת החברים...
את ודאי יודעת,שהוא "ממליץ" על אישור הפעילויות עם רפי ושות'.
ואני,הקטנה,בעלת החווה הקטנטנה,שנהנתה מכל רגע,
מוסרת חיבוק ע נ ק לכל המתארחים ות ו ד ה  גדולה לירדנה.

פשושקה תודה על הכתבה
14/06/10 00:16

כמו שאומרת הלימור

צילמנת וערכת בטובטעם

נאווה, מאז שאני שותה את החליטות שלך הפכתי היפר אקטיבית

תביאי משו להתרגעות , הסטיביה שיגעה אותי לא ידעתי שאפשר להמתיק ככה עם צמחים

זרקתי הסוכרזית ואני כל היום מרתיחה מסננת מרתיחה מסננת....טגידי מה יהיה ?
בוקר טוב, התנצלות גדולה לשוקו.
14/06/10 09:36
נשלחה הבוקר  התנצלות לשוקו המקסימה שכמו שרק היא יודעת
הטיול אורגן נפלא,

קראתי וראיתי את התמונות שהציגה "מיבשור"  כל הכבוד
לקבוצה המדהימנית הזו.
מה יהיה??????
14/06/10 11:20
1צפיות
יהיה מתוק והרבה יותר בריא.

ואיזה כייף שהרחקת הסוכרזית מעינייך...

ולהתרגעות? למה? מה רע לנו בזה? ש"יסבלו" הבעלים שלנו !

חוץ מזה,שיש לי דיבור לא פתור איתך,קפצי לחווה...

(   ) ענק.
"הפכת להיפר אקטיבית"
14/06/10 13:34
יש תקופה בחייך שלא היית כזאת   

צריכה דחוף שיחה צפופה  עם "ש" על הנושא

הים מסר לך ד"ש
רבה על יום קסום מכולנו
14/06/10 18:02

תודה רבה לשוקו,לנאוה,למייבי מכל ה

עוד יום טיול נפלא מלא חויות ולמידה:)

תודה אנשים מקסימים

אוהבת אתכם
תודה מייבישור על שרשור יפייפה
16/06/10 22:56
המחשב השתגע לי לכן לא יכולתי להכנס לפני כן.

היה זה טיול בו יותר חשים וחווים
מאשר רואים.
יפה שהצלחת גם לצלם
התערוכה הייתה מגוונת ויפה.
הציגו בה בהחלט אנשים מוכשרים.
הנה עוד עבודה שלך
אומנות לשמה

תודה לירדנה על הארגון
ולחבריה על החברותא הנעימה.

כן ירבו מפגשים שכאלה.
ליל מנוחה

ארועי סוף השבוע בצפון
11/06/10 00:56
11צפיות

המועצה האזורית מטה אשר ויישובי הגליל המערבי מקיימים סופשבוע "תרבות בגליל המערבי". שילוב של אירועי מחול, מוסיקה, תיאטרון, אמנות וטבע ירוק. במהלך סוף השבוע יתקיימו סיורים מודרכים בפקיעין ובמתחם עכו העתיקה, ערב עם יוני רכטר המנגן ושר את שיריו, הצגה במתחם המצודה בעכו העתיקה ומופע "60Hz" של להקת המחול הקיבוצית. לאורחי האירועים תתאפשר לינה בשבי ציון ובקיבוץ יחיעם.

מתי: 12-10 ביוני

לפרטים: הזמנות וכרטיסים 1-800-333-567, 03-5269525

ביכורי קיץ

פסטיבל "ביכורי יין וגבינות 2010" מתקיים במתחם האודיטוריום שבמרכז הכרמל חיפה בהשתתפות יקבים וייננים ישראליים. יוצגו מגוון יינות ומעדנים תוצרת הארץ. במהלך שלושת ימי הפסטיבל יתקיימו סדנאות והרצאות של בעלי מקצוע מתחום היין והגבינות, טעימות יינות פרימיום ישראלים, הדרכות מקצועיות על שימוש נכון בכוסות ואביזרי יין. בנוסף, יוקרנו סרטי קולנוע שעוסקים בקולינריה. כל מבקר יקבל בכניסה כוס יין מקצועית שתינתן כמתנה.

מתי: שלישי-חמישי, 10-8 ביוני, 23:00-18:00

מחיר: 50 שקל

לפרטים: 04-8353515

מחלבת שירת רועים מכפר קיש

דובדבנים בצלחת

לרגל פתיחת עונת הדובדבנים מקיימת מסעדת "רוברג" שבמושב ליבנים ליד הכנרת סדנאות בישול עם דובדבנים. הסדנאות יתקיימו במשך יומיים בהדרכתו של השף אילן רוברג. בנוסף, תיערך סדנה לעיצוב מנות, תחרות קרב סכינים בין משתתפי הסדנה, קטיף דובדבנים בעין זיוון ושירה בציבור. ניתן להזמין לינה בצימרים של מושב לבנים.

מתי: שלישי-רביעי, 9-8 ביוני

לפרטים: 04-6715656

סדנה וקרב סכינים

מנהרת שודדים

הרפתקה למשפחות במערות התת קרקעיות של בית שערים העתיקה. משחק התמצאות בתוך המערות, זחילה במנהרת שודדים, ומבחן אומץ במערת המעלות.

מתי: חמישי, 10 ביוני

נחת ובטח

טיול ברכבי שטח בגליל המערבי. הטיול יצא מיער חניתה לכיוון הנקודה אליה עלו מתיישבי "חומה ומגדל" וימשיך דרך מושב יערה לעין חרדלית שבנחל כזיב. עליה לחורבת נחת שהייתה בעבר מחצבה צלבנית, עצירה בהר בטח לתצפיות, ירידה דרך יער געתון לדרך הקטלבים עד חורבת געתון. המשך ביער כברי אל מאגר געתון תוך כדי שילוב "משחקים בסלע". אורך המסלול 5 שעות, רמת קושי בינונית, רכבים פרטיים.

מתי: שישי, 11 ביוני, 8:00

מחיר: 140 שקל לרכב, יש אפשרות להצטרף לרכב המדריך

פארק הפסלים

קרן קימת לישראל מקיימת סיור מודרך אל נופי הגליל העליון בפארק הפסלים בכיסרא. הטיול מתאים לכל המשפחה ויימשך כשעתיים עד שלוש שעות. שילוב נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה.

מתי: שישי, 11 ביוני, 10:00

נופש ספרותי‏‏

סוף שבוע במלון כפר גלעדי שבגליל העליון, לרגל שבוע הספר ובמסגרתו יתקיימו אירועים, הרצאות ומופעי ספרות ושירה. בשישי יערך ערב שירה בציבור "שרים נתן יונתן". בשבת יערך מפגש עם הסופר עמוס עוז בנושא ספרו סיפור על אהבה וחושך. בנוסף, שעת סיפור לילדים עם ברוריה לב, ספרנית ומספרת סיפורים. במשך כל סוף השבוע, יערך יריד ספרים יד שנייה בחנות הספרים בחצר הסמוכה למלון.

מתי: שישי-שבת, 12-11 ביוני

מחיר: 1,240 שקל לזוג ו-310 שקל לילד, ללילה בפנסיון מלא הכולל את כל התוכנית. השתתפות במפגשים בלבד (ללא לינה): שעת סיפור: 10 שקל, מפגש עם עמוס עוז: 35 שקל, שרים נתן יונתן: 50 שקל

לפרטים: 04-6900000

מקליקים בין החומות

טיול משפחות עם מצלמה בין היסטוריה צלבנית, חומות עתיקות והנמל של עכו. מסלול הטיול כולל הליכה לאורך הנמל ובין דוכני השוק, וצילום של העיר מזוויות מיוחדות יחד עם למידה על האפשרויות הגלומות במצלמה.

מתי: שבת, 12 ביוני

בצל העמוד

טיול למשפחות במורד נחל עמוד בין שפע צמחיה ומים זורמים. מסלול הטיול יעבור בצל בוסתנים, טחנות קמח ועצי חורש עד לבריכות בהן יהיה ניתן להשתכשך.

הקרירות שבמירון

טיול למטיבי לכת, בגילי 18 ומעלה בשמורת הטבע של הרי מירון. המסלול כולל הליכה מחמדת ימים אל חלקו העליון של נחל כזיב, שלוחת הר עפאים ועד לחרבת ב"ק, בין המעיינות עין סמוכה, עין הזקן ועין שביל.

ערב של אווירה ושלווה בגן לאומי ציפורי. הליכה ברחובות העתיקים בין הפסיפסים וירידה אל מאגר מים תת קרקעי עתיק בליווי עששיות.

מתי: מידי יום שבת, במהלך חודש יוני

חודש הספר העברי בקריון

במהלך חודש הספר העברי, קניון הקריון מקיים מידי יום שלישי הצגות ילדים על פי סיפורים, מידי יום חמישי פעילות "מבלשים עם תמי" על פי סיפורים ובכל יום שני ורביעי כוכב הקריות וסדנאות יצירה.

מתי: במהלך חודש יוני, 17:30

מחווה גלילית לנתן יונתן

אירועי שבוע הספר העברי באצבע הגליל יעמדו בסימן "חלון גלילי לספרות ושירה" ויוקדשו למשורר נתן יונתן. נופים שהיוו רקע לשיריו של נתן יונתן משולבים בסיור בגליל הירוק ושופע המים. אירועים ופעילויות מגוונות יתקיימו במוזיאון הפתוח לצילום, בבית העם בכפר בלום (מלון פסטורל – כפר בלום), במכללת תל-חי, במלון כפר גלעדי ובמטולה. בין הפעילויות: תערוכה סטודנטים בהשראת שיריו, ערב המוקדש לנתן יונתן בהשתתפות נילי כרמל יונתן, מנחם בן, דורית ראובני, יעקב נווה. מופע של להקת "האחים והאחיות", שבת של הפנינג ספרותי לכל המשפחה במוזיאון הפתוח לצילום, "שירים עד כאן" בהשתתפות דן אלמגור ומקהלת "רון בגליל". בנוסף, ערב המוקדש למשורר בסיפור ובשיר "אשר אהבנו" וערב "שרים נתן יונתן".

מתי: 18-6 ביוני

מחיר: פתיחת התערוכה ב-1 ביוני ללא תשלום. יתר האירועים 60-15 שקל לאירוע למשתתף.

הנאות במרכז
11/06/10 01:00
1צפיות
מסעדת "אדמה" בזכרון יעקב מחברת בין הקולינאריה לאמנות. 10 רישומים מקוריים ופסל ברונזה של האמן הנודע פאבלו פיקאסו מוצגים בימים אלה בחלל המסעדה. היצירות שייכות לאוסף אמנות פרטי של זוג אספנים מהמושבה והם בחרו להציג אותן במסעדה בשל האווירה המיוחדת במקום. המסעדה ממוקמת באורווה עתיקה ששוחזרה, ברקע מתנגנת מוסיקה ספרדית ובתפריט מוגשות מנות בהשראה ים תיכונית. במסגרת התערוכה יערכו במקום ערבי פלמנקו בלווי מוסיקה ספרדית ויוגשו מנות טאפאס. בנוסף, יתקיימו ערבי שפים בתחום הקולינארי-ספרדי. מעלה הראשונים 8, גבעת זמרין

מתי: החל מ-6 ביוני עד 12 באוגוסט. ראשון-רביעי, 12:00 עד אחרון האורחים, חמישי-שבת 09:00 עד אחרון האורחים.

מחיר: כניסה חופשית לאורחי המסעדה

לפרטים: בהזמנה מראש 04-6293183, לאירועים 054-4315094

אולימפיאדת משחקים של פעם

לרגל חגיגות ה-120 של העיר רחובות, משחזרת העיר מסורת של תחרויות ספורט שהנהיגו צעירי המושבה בין השנים 1908-1914 והיו לאירוע הספורטיבי הראשון במושבות ארץ ישראל. המשתתפים יוכלו לקחת חלק בתחרויות משחקים של פעם כמו: 7 אבנים, מחניים גדול, משיכת חבל, שלוש מקלות והקפות. אלה לצד משחקים ותחרויות בני זמננו, כמו: טורניר סטרייט-בול, ספורט אתגרי, מופעי מחול, אליפות קט- רגל של בתי הספר וטורניר כדור-יד. הפעילויות יתקיימו בספורטק.

מתי: 10-7 ביוני, 21:00-17:00

לפרטים: 08-9470315

חכמים בלילה

טיול צפרות למשפחות בשעת ערב הכוללת התחקות אחר פעילות ענפה של דורסי לילה הנפוצים במרכז הארץ. יחד עם הסברים על השעיר המצוי וינשוף העצים, ייחודיותם ואורח חייהם.

כוח המגן העברי

פעילות מאתגרת במסתרי יער בן שמן, במלאת 90 שנה לארגון "ההגנה", הכוללת התנסות באימונים ומבצעים של הארגון שהביא את הישוב העברי אל הקמת המדינה. משך הטיול כשלוש שעות, והוא מתאים לגילי 12-7 היודעים לקרוא.

מתי: שישי, 11 ביוני, 14:00 ושבת, 12 ביוני, 9:00

מחיר: 30 שקל לילד, 20 שקל להורה מלווה

מוזיקה במבצר

מופע שקיעה עם מוזיקת עולם במבצר הצלבני, גן לאומי אפולוניה. לילך שיר ושי טוחנר במופע חדש שכולו מחווה לגדולי זמרי המחאה האמריקאיים של שנות השישים.

מתי: שישי, 11 ביוני

הפסיכולוגיה של החתול

תערוכת החתולים הבינלאומית, World Cat Show מתקיימת בפתח תקווה. מופעים ותצוגות של כ-30 זני חתולים נדירים בהם: מקונג בוטביל, חתולים בריטיים, חתולים סיאמיים, חתולים פרסיים, חתולי סקוטים, חתולים מזן מינקון וספינקסים. במסגרת התערוכה יתקיימו הרצאות של הוטרינר, ד"ר אייל נחמיאס, בנושא כיצד שומרים על בריאות החתול והרצאה נוספת של ריבי וריני, הכוהנות הגדולות של הפסיכולוגיה של החתול.

מתי: שישי-שבת, 12-11 ביוני, 10:00

מחיר: 35 שקל למבוגר, 25 שקל לילד

לפרטים: 052-7957733

סיור מתובל בחול

סיור אחר הצהריים למשפחות בגן לאומי חוף בית ינאי. הסיור כולל הסברים על מורשת והעפלה לא חוקית, בשילוב קצת טבע ואווירה רגועה.

מתי: מידי יום שבת, במהלך חודש יוני, בשעות: 16:30, 18:00

בסימן חודש הספר

הקניון הגדול בפתח תקווה מקיים במהלך כל חודש יוני פעילויות בסימן חודש הספר. בין הפעילויות: המופע של דנה ברגר ואיתי פרל, מפגש עם סופרים ברשתות 'סטימצקי' ו'צומת ספרים', הצגות לכל המשפחה בהשראת ספרים וסדנאות יצירה.

מתי: במהלך חודש יוני

לפרטים: 03-9226947

אי טי בחולון

מוזיאון הילדים הישראלי בחולון חונך את מסלול החייזרים, עתיר הטכנולוגיות והחדשנות. הילדים נכנסים לתוך סיפור הלוקח אותם לסיור בעיר אותה הם נקראים לעזוב בבהילות בשל גוף שמימי מוזר שנראה בשמיה. לאחר מכן הם מוצאים עצמם בעולם זר המונע באמצעות כוח מחשבות. במהלך הפעילות לומדים הילדים להכיר את השוני בינם לבין תושבי העולם המוזר וכן את השוני שבינם לבין עצמם. בין החוויות שמציע המסלול: משחקי חשיבה, משחקי חישה, משחק ביופידבק המאפשר תרגול של ניהול רגשות ומחשבות, צפייה בסרטונים והולוגרמות וחוויית טיסה וירטואלית בחלל. משך הפעילות כשעתיים.

מחיר: 62 שקל

לפרטים: 585858- 1599 (בתאום מראש)

תמונות יפואיות

טיול לעת שקיעה ביפו. מסלול הטיול כולל יציאה מכיכר השעון לגן הפיסגה, בינות סימטאות, צריחי מסגדים וכנסיות, ומעבר דרך סמטאות האמנים אל הנמל. יחד עם סיפורה של עיר הנמל העתיקה, שממנה יצאה וצמחה העיר העברית הראשונה. סיפורים על המנהיגים, השליטים והאישים מכל התקופות.

מתי: חמישי, 10 ביוני, 21:00-18:30

מחיר: 70 שקל למטייל

לפרטים: 03-5034256

מסיבה ספרותית

נמל יפו ממשיך לתת בית לתרבות אלטרנטיבית ומארח זו השנה השלישית את אירוע הנעילה של שבוע הספר עם מסיבה רב תחומית שתיערך ברחבי הנמל ותכלול מופעי מוזיקה ,דוכני ספרים של הוצאות עצמאיות, הקרנות של הקראות שירה מכל העולם ותערוכת פני הספרות של האמן אורי ליפשיץ.

מתי: שבת, 12 ביוני, 23:00-17:00

איך מזיזים בתים

סיור מודרך יצא ממתחם הקריה אל המושבה "שרונה", אותה הקימו הטמפלרים, בני כת ההיכל שהתיישבו בארץ בסוף המאה ה-19 והקימו מושבה חקלאית מודרנית. הסיור יעסוק בגירושם של הטמפלרים בשלהי מלחמת העולם השנייה, יתאר את הזזת המבנים מאתר לאתר ויספר את הסיפורים הקטנים על העניינים המדיניים והבטחוניים שהתנהלו בקריה.

מתי: שישי, 11 ביוני, 12:00-9:00

מחיר: 70 שקל למטייל

שבת ירוקה

חברת גני יהושע מקיימת פעילות משפחתית בפארק מנחם בגין שכוללת את המופע המוסיקאלי "דובל'ה בסביבה". בנוסף, פעילויות וסדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים בנושא איכות הסביבה, חסכון במים, מחזור וזיהום הים. המופע בהשתתפות הקהל משובץ בשירים ותפאורה מחומרים ממוחזרים. האירוע בסמוך לאגם.

מתי: שבת, 12 ביוני, 12:00-10:00

לפרטים:

בנייה בסגנון יפו

סיור מודרך בנושא סגנונות-בנייה ומקורותיהם, מחוץ ליפו העתיקה. הסיור יעסוק בהשפעת השלטונות על התפתחותה של העיר: מהאמפריה העות'מנית דרך המנדט הבריטי.

מתי: ראשון, 13 ביוני, 10:30

מחיר: 60 שקל

לפרטים: 03-5464917

היי בובה

קניון רמת אביב מציג את תערוכת "היי בובה", העוסקת בזהות הנשית העכשווית על פי ראיית עולמן של מאה אמניות, בהן ציירות, פסלות, צלמות וצורפות. התערוכה מציגה 100 בובות של חלונות ראווה אשר עוצבו על ידי האמניות, מספקת תמונת מצב אודות המשמעות המורכבת של להיות אישה, ונוגעת בנושאים כגון: קריירה ומשפחה, הגשמה אישית, ציפיות חברתיות, נשיות ואימהות.

מתי: נעילה: 7 ביולי

לפרטים: 03-7188555

תערוכה וערבי פלמנקו הם בונוס
11/06/10 10:03
ממליצה המלצה חמה על מסעדת "אדמה".
אוכל מעולה במקום מדהים, במחירים סבירים.

סופ"ש כייפי לכולם

האם התכוונת ל...
13/06/10 19:33
מסעדה בזכרון יעקב?
איך אפשר לדעת מתי יש הופעת פלמנקו?
באתר שלהם לא מזכירים פלמנקו.
תודה.
כן
13/06/10 22:04
צרי קשר עם המסעדה ותבררי, 04-6293183.

תחזרי לשתף גם אותנו במידע.
ואטרקציות לסיום
11/06/10 01:04
3צפיות

אור בעתיקה

"פסטיבל האור 2010" יתקיים במרחב העיר העתיקה בירושלים בין ה- 16-9 ביוני בשעות 20:00-24:00. באירוע יוצגו פסלים ומיצגי אור, שעוצבו במיוחד לפסטיבל על ידי אמני אור בארץ ובעולם. עשרות נכסים ארכיטקטוניים יוארו בדרך אמנותית: פסלי אור, מיצגים מוזיקאליים לצד מופעי חוצות שונים, מופעי אש, מוסיקה ותנועה. חמישה מסלולים שונים יובילו מאתר לאתר ומיצירה ליצירה. בנוסף, יתקיימו תהלוכות מוארות, יריד מעצבי גופי תאורה ומופעי חוצות. הפסטיבל מארח כ- 70 אמנים מובילים שישה מהם אמנים בינלאומיים והיתר ישראליים.

מתי: 16-9 ביוני, 24:00-20:00

חזיון על הקיר

במסגרת "פסטיבל האור בעתיקה" יוצג על חזיתו של בית כנסת החורבה, שנפתח לאחרונה מחדש, חזיון אור קולי המספר את סיפורו של בית הכנסת וההיסטוריה של ירושלים. יוצרת המיצג האמנית עמית שי שילבה בתוכו תמונות ארכיון, סרטים וגרפיקה בעיצוב המעביר את תחושת הבנייה והחורבן, את הקדושה והחיים, את הכאב והשמחה שנקשרו ב"חורבה".

שוק מעצבים

יריד מעצבי גופי תאורה ייחודיים ב"קארדו", העיר העתיקה בירושלים, במסגרת "פסטיבל האור בעתיקה". היריד כולל 20 מעצבים מכל רחבי הארץ, המייצרים גופי תאורה בעבודת יד, שיוצגו ויימכרו לציבור הרחב.

שירה ונבואה

בבית מורשת אורי-צבי גרינברג יתקיים ערב לגילי 30-20 "בעיקר אלתרמן" - ד"ר דרור אֵידָר שר ומשוחח על שירה ונבואה, אהבה ומרחבי ארץ בכתיבת השירה אצל המשוררים אלתרמן, שלונסקי, ל. גולדברג, א. אמיר ויאיר. לחנים ידועים וחדשים בליווי הרכב מוסיקלי. רחוב יפו 24

מתי: שבת, 12 ביוני, 22:00

מחיר: 35 שקל, 25 שקל לסטודנטים וחיילים

לפרטים: 02-6231759

משנים את פני הרחוב

רחוב שושן הממוקם בלב ליבה של ירושלים, בין החומות לכיכר ציון , משנה את פניו והופך מ"חצר אחורית" מוזנחת לגלריית חוצות. דלתות פח, גגות לוהטים מעקות חלודים ושאר מצעי הרחוב הופכים משטחים אפרוריים ליצירות אמנות עכשוויות. קבוצת אמנים – ציירים, פסלים אמני וידיאו ואמנים רב תחומיים נענו לאתגר ובימים אלה שוקדים על יצירת אמנות ברחוב בהתייחס למקום הנתון ולחזות הרחוב. התערוכה כוללת: מיצבים, מיצגים, מוסיקה חיה, בירה ואמנות. רחוב שושן סמוך לכיכר ספרא.

עששיות במערת המבוך

פעילות לילית למשפחות המתרחשת מתחת לפני הקרקע במערות גן לאומי בית גוברין. הפעילות כוללת ביקור במערכת המערות בהן בורות מים, קולומבריום ובית בד, תצפית על גרמי השמים וקינוח תה מצמחי הגן.

ארמון נופש מלכותי

סיור בגן לאומי הרודיון, המקום שבו בחר המלך הורדוס להקים את אחוזת הקבר שלו. מסלול הטיול כולל תצפית נוף אל מדבר יהודה וירושלים, ביקור בארמון מבוצר, ירידה למאגרי מים והתרשמות משרידי קבר הורדוס שנחשפו לאחרונה באתר.

מתי: שישי, 11 ביוני, 12:00

נחל אוג לקראת שקיעה

מצדה לגדולים ולקטנים

פעילות למשפחות על במת ההר, בגן לאומי מצדה. הפעילות כוללת ירידה אל בור מים ענק, תצפית על אתרי המצור הרומי מן המצודה הדרומית. סיור בין החדרים לאורך החומה בהם חיו היהודים, פינות הבישול ואתרי הלינה. ביקור במחצבה בה נחצבו אבני הבנייה על ההר יחד עם שילוב הסיפור ההיסטורי והצגת דמויות מן העבר.

רגע לפני שקיעה

טיול בין שני יובליו של נחל דולב, למרגלות שרידי הכפר בית עיטאב. מסלול הטיול כולל הליכה אל עין חוד, עצירה במבצר צלבני עתיק ממנו נשקפת תצפית רחבת היקף מהשפלה ועד ההר.

פסטיבל חדא כנישתא.
13/06/10 16:57
6צפיות
גם השנה יתקיים הפסטיבל חדא כנישתא ביער בן שמן. בתוכנית ברי סחרוף מאיר בנאי ושי גבסו אודי דוידי המדרגות ועוד.. פרטים באתר http://1knishta.co.il/
ב'גובה העיניים'-מפגש ייחודי של הורה וילד בגיל
13/06/10 15:17
5צפיות
שמי דפנה ברקת פסיכולוגית ויועצת אירגונית.
יזמתי מיזם מיוחד שמפגיש הורה וילד בגיל מצווה-
מפגש של שלושה ימים בטבע תוך הקמת מחנה משותף
וחיפוש אחר מכנה משותף.
מוזמנים להתרשם.
בהחלט דרך יוצאת דופן לציין את שנת המצווה
אטרקציה בעלת ערך גבוה למשפחה כולה.

ב'גובה העיניים'- לציון יוצא דופן של שנת המצווה.
לציון יוצא דופן של שנת הבר/בת מצווה.
17/06/10 23:38
7צפיות
נפגשים באינטימיות רבה.
בסרט הבא תוכלו לחוש מעט:

סרט- מפגש הורה ילד בשנת המצווה- מחנה משותף.
הצלחתי להכניס קישור לסרט
17/06/10 23:43
1צפיות
בתום ספירת קולות הימאים והחיילים
11/06/10 00:36
4צפיות
ובתום קריאת כל המסרים ושמיעת ההודעות במשיבון

מסתמן שיגיעו  כ 17- 15 איש ואישה.

נפגש   במשתלת תבלין בגן  בגן השומרון  בשבת הקרובה  ב - 10.00
הכנסו לקישור האתר  יש בו הוראות הגעה.

אתם מוזמנים כבר להדליק התנורים  להכין את הקישים והעוגות ולהתכונן לקובנה של שולה

לכולכם חודש טוב
סעו בזהירות

הזמנה חגיגית לתושבים
05/06/10 13:33
3צפיות
הזמנה חגיגית לתושבים

מין זמן שלא נפגשנו נכון?  אז הנה לכם ההזדמנות ......

בשבת הבאה עלינו לטובה 12.6 , נתארח בחוות "תבלין בגן" לתבלינים וצמחי מרפא אורגנים של חברתנו נאוה כהנא , המשלבת מקום מיוחד של חוויה רב- חושית ויחד עם זאת, מכירת צמחי מרפא אורגנים ומוצרים נילווים לשימוש אישי ולמתנות. החווה נמצאת במושב קטן וקסום ,גן השומרון, שבצומת כרכור ובשכנות לקיבוץ עין-שמר

על נאוה, שהיא תזונאית בהכשרתה  תוכלו לקרוא בקישור המצורף

נתאסף לארוחת בוקר משותפת בשעה 10.00 ,  נאווה הבטיחה  לחם טרי מהסאג' שבחצר בצרוף חליטות ועוגיות טבע ,

ולאחריה נאוה תספר על תפיסת עולמה דרך עבודתה והדרכים לריפוי באמצעות הצמחים  ותקיים  במקום סיור מודרך .

אנא, המתכוונים להשתתף בבוקר הכייף ובמפגש, ישרשרו מספר משתתפים מדוייק

עלות למשתתף 20 ש"ח.

תודה לנאוה

מקווה לראות את כולכם

º
שלחתי לך מסר
06/06/10 13:43
1צפיות
º
עידיתוש מה מסר? איזה מסר? את באה
10/06/10 12:07
1צפיות
אתם באים
10/06/10 12:48
2צפיות
ל אלינו אחרי הסיור, אנחנו בשבת סגורה בים

הים נסגר?
10/06/10 13:03

או שאתם סגורים?
או שהשבת סגורה?

חחח לא משנה
העיקר שדלתכם פתוחה

אני יודעת על הקשר האמיץ שלכם עם הים
יד לוחצת יד ברטיבות מלוחה-מתוקה
תהנו.
אעוף לי לפני שאהפוך למשוררת

נדבר ב

געגעתי
º
10/06/10 13:55
º
בדיוק השבת מחליפים להם את המים
11/06/10 00:40
תמיד בהתרגשות...
07/06/10 08:15
לקראת מפגש,והאמינו לי, שלא חשוב עם מי.
כעת,ההתרגשות רבה יותר,כי אני עומדת להכיר "משפחה מורחבת",שנהנית ביחד.
באמת,תודות לך,גברת שוקולדה,שעשית לטובת בקר השבת הבא, ואני,כבר מריחה,
שמאד נהנה ביחד ואני יכולה רק להוסיף ולאמר, שמשפחות אוהבות ל"התנחל" אצלנו.
ועכשיו להרגיע,גם כשמזג האויר מאיים להכריע,אל חשש,אנחנו פותחים,מראש, מחצלות,כריות
ושולחנות במטע / בין עצי הפקאן והרוח נושבת קרירה,כמילות השיר...
והכי חשוב,להודיע מראש,כמה יבואו בהמונים,שהרי אני לשה ולשה ולשה...להת',נאוה.
אל תעבדי קשה...
08/06/10 23:37
2צפיות

אנחנו מגיעים עם  בופה ארוחת הבוקר ......

מספר מדוייק של משתתפים  אמסור לך ביום שישי

בשאיפה להגיע
10/06/10 12:05
3צפיות

ולו רק כדי לראותותך

º
הכנתי לך ספיישל מעמולים
11/06/10 00:41
º
שכנעת אותי ... נגיע
11/06/10 10:44
פרסתי כבר השטיח האדום...באמת
11/06/10 13:23
שיש, ומחר בבקר אתחיל להריח / להסריח אפיה במתחם המדורות.כמובטח.
גם כשמזג האויר חסר אויר ,אצלנו גן עדן, וכבר כעת,כנפי -מאווררי הפקאן
מנעימים במשובם כשבשבת רוח... עוד פייטנית בשכונה.
וכדי לקצר בהסברי התנועה : מגיעים לצומת כרכור,מכל כביש.פונים לפניה המובילה לקיבוץ
עין שמר.בכיכר היחידה,כ-200 מטר מהצומת,פונים שמאלה.זו הכניסה הראשית למושב.
במושב פונים לאחר כ-200 מטר ימינה ושמאלה וימינה למשק. השלט הוא "תבלין בגן".צהוב.
ו אנא,היכנסו עם הרכבים עד לכניסה לחווה.אין כל סיבה לחנות על הכביש...פשוט.
להת' , נאוה - 052-3719196
תודה מכל ה
12/06/10 23:05

לנאוה  המקסימה והאנרגטית  על  הארוח בגן התבלין

על הידע הרב שחלקת איתנו  באהבה והתלהבות

על הכנסת האורחים  הלבבית עם החליטות  לחם הכוסמין והעוגיות , ממושקה תביאי כאן המרשמים זה היה טעיםםםםםםם

ולכל המשתתפים הרבים על בוקר של כייף שהעברנו יחדיו

מפגש נעים עם הבופה המדהים  והטעים כתמיד

למייבי שלקחה את העדר לחזות בתערוכה המקסימה , ולחנות המציאות, ואני מקווה שתעלה לכאן את התמונות בקרוב.

שבוע טוב וקסום לכולכם

באהבה

שוקו , שהתמכרה קשות לחליטות התה , ומאז שעות הצהריים צמודה לסטיוויה עם הלואיזה

הכל נראה מקסים
13/06/10 13:30
1צפיות
מקווה שבפעם הבאה גם אני אוכל להצטרף אליכם.
שבוע טוב
איילה
אין כמותך במארגנים ובעיקר...
13/06/10 14:38
3צפיות
אין כמותך בנשים.
כמה חברות,על כל המשתמע מזה,הייתה אצלי בחווה.
כל , כל , כל הקרדיט לך !
כל פיסת שוקו בגופך ונשמתך אומר שמחה,שאומרת הכל.
המפגשים הללו,שאת "מרימה" הראה כמה שיקוקים יש לחברים להיות ביחד.
את סיפקת לככככככולם את הצורך. מקסימה שכמותך.
אני, כ"כ רוצה להביע תודתי לך,על מי שאת לחברים,שמילים לא יספיקו, ואני יודעת ,מה זה להלהיב חברים ולהניע...
עם זאת,אשמח לקבל מייל של כל ה"מלכים",ה"נביאים",עוזר האלוהים, ה"אמהות" וכל ה"חיים" הרבים,
וכמובן,כל יתר השמות הקלילים,כאורית,לילי ,וז'קי גם,ועוד,וכל זאת ,בכדי להיות קשובה למשוב,לעצה תזונתית,לכל חפץ,
ולהזמנה לסדנא / פגישה מהנה אחרת.
תני דעתך ואשמח לממשה,בהרבה ( ) ( ) ( ), ה"תבלינית" שבגן.
אירועים ואטרקציות, ועוד רעיונות
10/06/10 12:55
1צפיות
מצאתי אתר מגניב שיש שם מלא רעיונות לכל מיני אטרקציות וארועים,
האתר אמנם פונה בעיקר למנהלות רווחה, אך אני הגעתי אליו במקרה וגיליתי שכל מי שמחפש רעיונות מיוחדים לארועים שונים יכול למצוא שם משהו -
לאתר קוראים ממו מגזין,
הכתובת שלו-
http://www.memo-mag.co.il/He/home/main/01/
כתובות אינטרנט מצורפות:
פסטיבל בקיבוץ שער הגולן 19/06/2010
09/06/10 22:51
2צפיות
פסטיבל בקיבוץ שער הגולןליד צמח [טבריה] יתקיים בשעה4 אחהצ עד 8 בערב
הכניסה חופשית כולם מוזמנים
הזמנה לתערוכה
10/06/10 19:01
2צפיות
מזמינה את כל העוברים בפורום לתערוכת מרכז החוגים "מילוא",
בתערוכה מוצגות עבודות ויצירות של משתתפי חוגי האמנות במרכז, העבודות ברמה גבוהה, מהנות ומגוונות - ויש הרבה מה לראות!

הכניסה חינם
התערוכה תינעל ביום שבת. לא להחמיץ!

גלריה גן שמואל - בתוך הקיבוץ.
חוויה יהודית-לא רק לדתיים
10/06/10 11:36
אני רוצה להציע לכם חוויה יהודית מרגשת.מדובר במוזיאון קטן שנמצא במושב רם און (ליד עפולה) שכולל בתוכו כלים מיוחדים שהיו בבתים יהודים במזרח אירופה,הביקור כולל ארוחה והסברים מעניינים על העבר היהודי במזרח אירופה-כמו כן אופציה להביא ולספר על פריט אישי .
מצורף האתר אינטרנט של המקום
http://www.ksaruch.com/index.htm

לפרטים עופר ריינהורן 0507244013  

º
רעיון מקורי ומעניין
10/06/10 12:15
שוקולד מנטה מסטיק ואגוזים
10/06/10 12:51
2צפיות
שמורת ארבל
תודה על המידע שכתבת כאן לפני שנסענו.
תודה על הנכונות המופלאה לעזור
את חברה אמיתית

אז ככה,
הבעלול רצה שמורת גמלא אמרתי חם מידי שם בצהריים
הלכנו במקום לשמורת ארבל [כפי שהצעת לקידיאר]
היה שם גם חם וגם רוחות חזקות
כשאני אומרת רוחות חזקות אני מתכוונת לרוחות כאלה
שהצליחו לערער את שווי משקלנו ואנחנו לא קלי משקל [בלשון המעטה]
לעמוד קרוב לצוק ולצפות בנוף המרהיב היה ממש סכנת חיים.
רוב הזמן עשינו זאת ממרחק מה.
התמונות יצאו מטושטשות בגלל הרוח.
ובכל זאת... בלי בכלל אי אפשר... הנוף משגע...

פספסת את הפואנטה
10/06/10 13:58
1צפיות
איך היה הטיפול המיוחד שקבלת במצפה הימים?

העונג כולו שלי ..ומה עם שלכם
10/06/10 23:44
1צפיות

ממוש
שלחנו אותך לעשות הרפיות מסאג'ים לשתות חליטות ולהתפנן בארוחות אורגניות

מצטרפת לבקשת הבלונדה ממישור החוף ,צ'חררי מידע לעיתונות

מה עשיתם חוץ מלהתעופף בשמורות טבע

אספר... אספר... יותר מאוחר...
11/06/10 10:47

חייבת לקום אחרת יפטרו אותי

נראה חמוד, למי בעצם מיועד?
10/06/10 13:08
מי קהל היעד שלכם?
האם מדובר בקבוצות או גם במשפחות ובודדים.
משך זמן ביקור במקום?
עלויות?
תודה על המידע הנוסף, מראש
פרטים נוספים
10/06/10 13:28
1צפיות
המקום מיועד לקהל יעד מתעניין בעבר של יהודי אירופה
המקום מיועד ל10-20 מבוגרים
משך הביקור תלוי בעניין (מעל שעתיים)
לגביי מחיר תלוי בגודל הארוחה

אשמח לתת עוד פרטים במייל
iritbar16@Walla.co.il
תמונות מצב מבית העם הטמפלרי עמק רפאים ירושלים
09/06/10 07:00
19צפיות
או הכנסייה הארמנית מושבה גרמנית ירושלים

הבית הראשון בתחילת רחוב עמק רפאים בבית מספר אחד כפי שנקרא בידי הבריטים כביש בית צפפה לאחר מלחמת העולם הראשונה ,בית העם הטמפלרי נחנך בשנת 1882 בטקס השתתף המושל העותומאני ,המבנה  שימש את כת הטמפלרים כבית עם לכינוסים ואירועים והן ככנסייה,לידו נבנה בית השומר שבו התגורר השומר על בית העם ובתי הספר, לידו נבנה בית הספר הראשון בבניין מס 3 שעבר לאחר מכן  לרחוב עמק רפאים מספר 5 ,בית ספר זה שנתמך בידי גרמניה נחשב בזמנו לטוב ביותר בארץ, כל המבנים  נבנו מאבן ירושלמית ולא מעץ כמו בגרמניה רובם בני שתי קומות.

המבנה שימש לפעילותם של שתי ועדות הקהילה  : ועדת המושבה הטמפלרית אשר דנה בפעילות היום יומית ,בעיות של תרבות כמו שנאמר בענייני דיומא, הוועדה השנייה טיפלה בצרכי הדת של הקהילה תפילה,חתונות ולוויות.

המבנה נבנה בסגנון נאו רומנסקי אשר היה נהוג לפני כשמונה מאות שנים באירופה , ולכן מבנהו החיצוני אינו דומה למבנה כנסייה מקובל,סיבה נוספת היא שהועתמאנים ששלטו בארץ לא אישרו לבנות כנסיות עם סממנים חיצונים לכנסייה ולכן המבנה נראה כך מבחוץ.

פעמון הכנסייה המוצב בחזיתה המערבית הפועל עד היום, שימש לקריאת המתפללים לתפילה הן בימי ראשון והן לכינוסי הקהילה, גומחות התפילה  האבססים בבית בכנסייה פונות צפונה ולא מזרחה  והסיבה,  כי הגומחות  מכוונות לכוון גן הקבר אשר ליד שער שכם שעל פי אמונתם הפרוטסטנטית קבור שם ישו.

את המקום משנת 1949 מחזיקה הכנסייה הארמנית בידי משפחת  אוהנוסיאן אשר מתגוררת בבית מגורים מאחורי הכנסייה, כיוון שלאחר מלחמת העצמאות  הארמנים שנותרו בשטח הישראלי , לא יכלו להתפלל בכנסיה הארמנית של העיר העתיקה,  הם קבלו את בית התפילה הזה, אשר איבד את יוקרתו ומעמדו כשאוחדה ירושלים והארמנים חזרו להתפלל בכנסיה בעיר העתיקה.

ובכן מדוע החלטתי להתעורר עכשיו , על הגדר נתלתה מודעה זאת בתקופה האחרונה , למי שיש התנגדויות לבניית מלון קולוני שיגיש אותם לוועדה המחוזית  ,במקום העתיד לבניית המלון שלושה מבנים לשימור בית הספר הישן והחדש של הטמפלרים בניין מספר שלוש  וחמש שלימים שימשו את מכון הסיבים שננטשו לפני שנים ונאטמו בחודש האחרון לכניסה , בית העם הכנסייה היוונית , ומבנה בית הספר החדש הליצאום החדש  שנבנה בשנת 1882 מיועדים לשימור רחוב עמק רפאים 5, ללא תוספת בנייה. מבנה בית הספר הישן שנקרא הליצאום הישן,  שנבנה בשנת 1878 ברחוב עמק רפאים 3 מיועד גם הוא לשימור ותותר בו תוספת קומה בחלל גג הרעפים שישוחזר, ומבנה מאחור ברחוב פיטרסון שישומר חלקית וכמובן אמורים להיות משומרים חלק מהעצים  הישנים והגדר המקיפה את המתחם.

כיום מנסים השלטונות להניח ידם על מבנה בית העם הישן או הכנסייה הארמנית על מנת להופכו לאולם אירועים להרוס את בית השומר ולמסור את הרכוש לטובת בית המלון שיוקם במקום והשטח של החצר יהווה מעבר בין המלון לבין אולם השמחות,בעלי המלון שעדיין מתנהל כנגדם מאבק שכונתי אדיר, לאחר שנודע כי המנהל הרכוש במדינה הבטיח לבעלי המלון העתידי גם את שטח הכנסייה לרכישה בעתיד ,המאבק הוא לגבי אופיו, גובהו של המלון ,במקום שגובה בבתים הם מקסימום שלוש עד ארבעה קומות  והשטח האמיתי שעליו יבנה המלון וכמובן  ולנסות לשמר את רוח שכונת המושבה הגרמנית בכדי לא להיכנע למפלצת הנדלית הנוגסת בעברנו.

על פי הידוע לי בתוכניות הבנייה ,היה אמור לקום במבנה הכנסייה אולם שהיה אמור לשמש במחצית מהזמן מתנס שכונתי ובחלקו כאולם אירועים ,אולם בעלי המלון שיוקם רצו את כל השטח לטובתם כי הגימיק התיירותי הוא אפשרות להתאכסן במלון ולהינשא באולם האירועים שכיום משמש כבית תפילה לעדה הארמנית בשכונה ,כיוון שבעלי המלון דרשו שהמקום יהיה רק אולם אירועים החליט ועד השכונה כי הוא מצדד בהשארת בכנסייה במצבה  לצרכי שימור ולא לאפשר פתיחת אולם אירועים במקומה לצורך זה הכין ועד השכונה מודל לתוכניות הכוללניות של המלון המוצא והוא יוצג השבוע במרכז המושבה על מנת שהתושבים יוכלו להבין בעיניים איזה עוול עומד להיות בשכונה הפסטורלית והיפה.

נו ואתם מאמינים ?

לאחר שבית העם,עמד בשיממנו שנים רבות כיוון שלאחר מלחמת ששת הימים חזרו הארמנים להתפלל בעיר העתיקה ,נשארה הכנסייה בבחינת רכוש וזהו,  אין יוצא ואין נכנס, פרט למשפחה הארמנית שנותרה לשמור עליו,  נתאפשר לי להיכנס בשבת האחרונה ולצלם מבפנים את מצבו הנוכחי לפני השימור,לאחר שהוזנח משנת 1967.

תמונות אלו אני חולק עמכם , המקום מעלה אבק למרות שהמשפחה השומרת משתדלת לנקות מדי פעם הרגשתי צביטה בלב כי אני מכיר את המקום מימים ימימה מצעירותי שאז עוד היה אפשר להיכנס למתחם.

בית משפחת אוהנוסיאן נשאר כמו שראית בצילומים מלפני עשרות בשנים, אך מסביבו גינה עם בריכת דגים מאולתרת שבה שוחים מספר דגי זהב וקרפיון צבעוני .ישנם בו צמחי בר ותרבותיים עץ לימונים שופע, ומעט היסטוריה ,המשקוף לכניסה לבית צבועה בכחול כמנהג שכנינו וזה אף מופיע בצילומים הישנים., חברה הזמן עמד מלאכת.

כיום חודשו התפילות והארמנים מתפללים במקום בימי חמישי וראשון אחר הצהרים ובתפילה משתתפים בין 20-30 מתפללים ברשות האב גוריו אחר הצהרים.

סיפורה של המשפחה אשר מתגוררת בבית השומר ממול לכניסה לכנסייה :
משפחת אוהנוסיאן שכללה ארמני ואשתו הבריטית וילדיהם התגוררה טרם המלחמה בבית בדרך בית לחם בחלק המערבי של העיר,היה להם מפעל לקרמיקה ארמנית בוויה דה לרוזה בעיר העתיקה עד שנת 1948,כיום בביתם שלוש דירות של משפחות ערביות בקומה העליונה ושלוש חנויות מתחתם, על הרכוש מתנהל מאבק משפטי.

מיד שהסתיימה מלחמת העצמאות רוכזו כל הנוצרים למגורים באזור מה שנקרא גינות תמר-צומת הבנקים בבקעה גבול תלפיות,כיוון שהארמנים נותקו ממוסדות הדת בעיר העתיקה לאחר המלחמה ,בשנת 1948 פנה אבי המשפחה לשלטונות ביחד עם שני ארמנים לקבלת מבנה בית העם הטמפלרי שעמד בשיממנו בתחילת רחוב עמק רפאים במושבה  לצרכי תפילה לעדה הארמנית שנותרה בחלק המערבי של העיר, הוא קיבל את המבנה ואף הותר לו להתגורר בבית האבות של היום בית פרנקפורטר בדרך בית לחם שאף שימש בעבר כבית ספר גאולים ג בבקעה.

כיוון שבירושלים היה מחסור בחומר בערה לבישול נפרצה הכנסייה מספר פעמים בידי תושבי השכונה ונלקחו ספסלים וחלקים מהאורגן לצורך של חימום ובישול בבתיהם ,האורגן לא שופץ עד היום,כיוון שכך היה ,פנה אבי המשפחה בשנת 1949 לשלטונות וקיבל אישור להתגורר בבית השומר הצמוד לכנסייה הארמנית על מנת למנוע ביזה של הציוד.

מאז מתגוררת הבת שנותרה במקום על מנת לנסות לשמר את המבנה שראה ימים טובים יותר,שאר המשפחה עברה לגור ברחבי העולם.
º
הדגם ובחזית מבנה הכנסייה
09/06/10 07:01
11צפיות
הדגם ובחזית מבנה הכנסייה
º
תמונת העוגב בכנסייה
09/06/10 07:03
9צפיות
תמונת העוגב בכנסייה
º
לסיום מהו המתקן בחיי לא ראיתי כדוגמתו
09/06/10 07:04
8צפיות
לסיום מהו המתקן בחיי לא ראיתי כדוגמתו
מהיכן הדגם?
09/06/10 13:01
3צפיות
שלום פייטוש,
מהיכן הדגם שצילמת?
º
הכנסייה הארמנית במושבה
10/06/10 19:17
99צפיות
משטרת נהלל
03/06/10 08:03
29צפיות
משטרת נהלל
משטרת נהלל
הכניסה בתשלום ובתאום טלפוני 04-6415073
מידע
בנין המשטרה בסגנון הטייגר הידוע הבריטי,המשטרה הוקמה בשנת 1936 במטרה לקבע תחנות משטרה על מנת להפריד בין אוכלוסיות שונות ולהגן על צירי תחבורה רגישים לאחר המרד הערבי בשנת 1936 ,בשנת 1938 שודרג המבנה וחוזק,במקום פעלה בתחילה נקודת משטרה שכללה שלושה שוטרים בפיקודו של סרגנט יצחק שווילי ששינה את שמו בהמשך לשבילי לאחר קום המדינה,מספר השוטרים הועלה ל10 שוטרים,הוא ומשפחתו גרו בחצר המשטרה במבנה שכלל יחידת מגורים מטבח ושרותים.

בשנת 1938 הוקפה המשטרה בחומה והוספו לה שתי מייצדית ליד כניסת היומנאי שהתנכלו לו ובחלון חדרו הותקן וילון פלדה שנאטם בעת התקפה,לטנדר המסייר הוסף פטנט ייחודי ישראלי מטאטא לפני הגלגלים לפנות חפצים חדים שהערבים פיזרו לפינצור גלגלי הטנדר בעת מרדף.

שוטרי היחידה ערביים פחדו ממנו ואהבות אותו והור כונה בפיהם אבו חדאר ,כלומר האבא של אליהו ,על פי המסורת המוסלמית האבא של אליהו,ואכן לשווילי היו שני בנים אליהו ורמי ,לאחר מותו ולצורך הקמת המוזיאון תרם בנו רמי חפצים אישיים של אביו למוזיאון.

לאחר המאורעות  נוספה ליחידה  מחלקה במשטרת הנוטרים היהודים,היחידה הייתה מעורבת בשוטרים ערביים ויהודים, יחידה רכובה על סוסים,יחידה על טנדרים  לאחר מלחמת השחרור המשיכה התחנה בתיפקודה, הועברה לידי הצבא וננטשה בשנות השישים.

בחצר המצודה חיים בשלווה זחלם בריטי ישן ורכבי משטרת הסיור והתנועה הישראלים,שוחזרה חלק מהאורווה ונבנתה סוכת המנוחה המדפה ,על פי הזכרון ביחס של אחד לאחד אשר שימשה בעבר לאירוח נכבדים ערביים ,בריטים ויהודים.

כיום מופעל המקום כמרכז מבקרים בשילוב שתי מצגות של שחקנים המציגים את שווילי בעת חקירה ושוטר בדואי אשר שרת בתחנה,לאחר סיור במוזיאון הקטן שבו כרזות של טרום המדינה להתנדב ,במוזיאון הקטן  מוצגת בו מורשת הנוטר והשוטר העברי בתחילת דרכה של המשטרה העברית,בתצוגות המקום ,מוצגים פריטים מעזבונו של מפקדה הראשון יצחק שבילי,
לאחר הביקור במוזיאון זוכים למצגת אור קולית בת מספר דקות שבה מספרים אנשים אשר שירתו במשטרה את סיפורם.

את המקום מתחזקים : משטרת ישראל,המועצה לשימור אתרים ועמותת הנוטר.
º
עוד אחת
03/06/10 08:04
2צפיות
עוד אחת
º
שוקולד זאת ממני אליך
03/06/10 08:06
3צפיות
שוקולד זאת ממני אליך
ביתה של עפייה זכריה
03/06/10 07:22
1צפיות
ביתה של עפייה זכריה
ביתה של עפייה זכריה
הכניסה בתשלום
המוזיאון הייחודי ממוקם במועצה המקומית שלומי ברחוב נתן אלבז 151 בשלומי,משמאל לבית הכנסת אוהל יעקב.
תיאום ביקורים שלום דדון מנהל מחלקת לתיירות ותעשייה בעיירה.
טלפון 04-9809746 פקס  04-9809747
מידע
בתוך בית מגורים השייך לעמידר בדירה בקומת קרקע,מסתתר מוזיאון ייחודי של אומנות תיימנית שעברה מהעולם בישראל של ציורי קיר בריקמה בסגנון תיימני, תוך שילוב צבעים בוהקים של אדום ,צהוב ועוד.

גברת עפייה זכרייה עלתה לישראל במבצע מרבד הקסמים ,התגוררה בתחילה בכפר הערבי הנטוש באסה אשר שימש את תושבי שלומי לפני עלייתם לקרקע הקבועה בשלומי,המגורים היו בחינם והיא גרה במקום גם לאחר ששלומי יושבה והייתה האחרונה לצאת משם בגיל 80 ,כאשר עזבה סיפקה לה חברת עמידר דירה בשיכון עולים שבה התגוררה עד מותה כיוון שהיית ערירית חיפשה במה להעסיק את עצמה.

את תורת האומנות הייחודית הזאת למדה במולדתה תיימן ואף עבדה בה בשינוי שם בעבור עשירי צנעא לקישוט קירות בייתם,באומנות הזאת יוצרים שטיחים לציפוי קירות רצפות ותקרות בנול שעליו אורגים את השטיחים,שנוצרים על פי ציורים וסמלים האופיינים לתימן,בדרך כלל בתיימן את עבודת האריגה עשו הגברים.

כל פיסת שטח בדירתה כולל המטבח,השירותים,החדרים,בתקרה בקירות ובריצפה ,מכוסים בפרי עבודתה ,קיימות גם תמונות ובובות של דגמי נשים ושל האמנית היוצרת בדמותה ועל פי תמונות שנשארו,העירייה לקחה על עצמה לשמר את המקום ולהמשיך לשלם לחברת עמידר את דמי השכירות.

כאשר נכנסים למקום נדהמים מעוצמת הצבעים הניחתיים עלייכם ,ומקבלים משהו מעולם שנעלם ונשאה רק פיסת טבע כזאת לשמר תרבות ואומנות שנכלתה מהעולם, לדעתי חווית חושים מיוחדת ומומלצת .
º
בתמונה זאת כך תיארה את עצמה
03/06/10 07:24
1צפיות
בתמונה זאת כך תיארה את עצמה
º
עוד אחת
03/06/10 07:24
עוד אחת
פייטוש , מרתק
03/06/10 18:29

כל טיול שלך שפתיים ישקו

האם בשבת ניתן לבקר בבית המצוייר בשלומי?
אין עדיין חומר כתוב ושכחתי לשאול הייתי בהלם
03/06/10 21:05
3צפיות
כדאי לצלצל או לשלוח פקס
כייסים ושיטות עבודה בארצות הנכר
09/06/10 05:56
1צפיות
כייסים  ושיטות עבודה בארצות הנכר

1 לשפוך על התייר משקה או קרם שיזוף או חומר מלכלך  ואז אותו אדם, או השותף עוזרים  לנקות  ובאותה עת לכייס תוך מישוש וניגוב  הלכלוך.

2 חיתוך תיקים ותרמילים בסכין יפנית ,תוך הצמדות מאחור ובעת שהתייר עסוק בהתפעלות ממראה עיניו ,או שהוא עסוק בהאזנה לדברי המדריך ,צפיפות , הינה כר פורה לעבודת הכייס או החותך ,השתדלו להיצמד מאחור לקירות .

3 לחטוף תיקים או תרמילים התלויים בצורה רופפת,או שאינם בהצלבה או שאינם בשתי הכותפות על הגב ,במיוחד לאחר עמידה בתור או קופות, לאחר החטיפה  מסלק החוטף בריצה מטורפת עם התיק.

4  בדרך כלל פועלים הכייסים בצוותים או בשלישיה ,אחד מקדימה ושנים מאחור, הראשון צופה ומתריע, שנים או אחד מתחיל שיחה סתמית בחיוך כולו נופת צופים ,בזמן שהוא מנסה למשוך את תשומת ליבו של הנעקץ ובמיוחד את עיניו של הקורבן, למבט ישיר לעיניו של הכייס וגרימת הסחת דעת, וכאן נכנס השותף לפעולה ,כאשר התייר עסוק בשיחה ומתחיל לכייס,חשוב להימנע משיחה עם זרים אדיבים מדי המתחילים עמכם במקומות הומי קהל.

5 הציצו לאחור מדי פעם ,או עשו סיבוב פתאומי ימינה או שמאלה במקומות הומי אדם.
11/06/10 00:48

כתבה זאת אינה הבעת דעה אלא חומר למחשבה
04/06/10 14:43
אינני מסכים עם חלק מהכתוב אבל  !!!!! ,השבוע ביליתי בין כפרי הערבים במקומות שונים והמקום היחידי שהתקבלתי בסבר פנים יפות ובהכנסת אורחים שאני מכיר הייתה בכפר יאסיף.

אני חוזר אין זאת הבעת דעה אלא שכיוון שישנם אנשים המוליכים חברים וקבוצות למקומות שונים בארצנו והכוללים ביקור במגזר הערבי ומישהו כאב את הנושא ושלח לי מאמר חשבתי שאולי המקום לחלוק עמכם אותו.

אני מתנצל מראש באם אני פוגע במישהו כי זאת לא הכוונה.

כך כתב השולח שאיני מכירו :

שמי איתן...
היום בצהרי יום ג' 1.6.10 נכנסתי לעיר העתיקה בעכו בשעה 11:00 לנגב חומוס...אצל סעיד.

היה מוזר לי לראות את האיזור שומם , ואפילו להפתעתי מצאתי חניה במהירות,

יצאתי מהאוטו , וכל החנויות והדוכנים היו סגורים...

עמד שם ממול המדרכה...בחור משופם עם נספחים בעלי דוכנים בשוק ואמר לי .."הכל סגור, השוק סגור, אין כניסה ליאהודים...תינסע מין כאן " שאלתי את "הראיס"..."סגור למה"?

והוא ענה לי...במצח נחושה ועיניים שמביעות שנאה " למה סגור? ככה סגור, ככה אנחנו רוצים שסגור , אתם סוגרים עזה - אנחנו סוגרים עכו"

ואתם חושבים שסגרו רק את עכו?...

כל כפרי האיזור הזדהו עם אחיהם המוסלמים בעזה, מחאו על כבישים, ומנעו מיהודים ישראלים להגיע לאיזור,

ואני שואל אתכם...

אתם היהודים...שמפרנסים אותם בעכו, במסעדות, בחנויות, את הקבלנים, הגננים, במוסכים, בכפרים נוספים, זה נראה לכם שפוי?

האם בכל פעולה מדינית או צבאית נזכה להתקוממות מצד ערבי ישראלי כזה או אחר?

אם הם מזדהים עם אחיהם בעזה, שיזדהו עד הסוף...

בתי חולים, לידות, חינוך, שרותי רפואה, ספסוד תרופות, דמי אבטלה, תשתיות, והרשימה ארוכה...

הם מחליטים להחרים יהודים שמפרנסים אותם בגלל עזה?

אני רוצה לראות אותם שורדים...עם חרם של שבוע אחד בלבד!

ומציע לכם - אל תיכנסו לעכו (או לכל כפר ערבי אחר), אל תיקנו מהם, אל תפרנסו אותם,

תייבשו אותם...כלכלית!

כי הפעם הם אזחים ישראלים שמזוהים עם אוייבינו בעזה ומתקוממים נגדינו כאן בבית שלנו.

ובפעם הבאה....הם יחצו עוד קו אדום.

ואני פונה אליכם...אל תאפשרו להם לחצות עוד קו אדום.

הכל בידיים שלנו!

ישר כח

איתן - נהריה.
לכסח אותם, לייבש אותם ,לפרק להם את הצורה
04/06/10 23:47

אני הייתי עונה כך לאיתן מנהריה ...

בגלל אנשים עם פתיל קצר כמוך שחלקם יושבים בממשלה ומנהלים את המדינה  ראה ערך ליברמן את ביביהו
ובגלל תפיסת העולם ואמונתו של מחנה הימין הקיצוני  המקדשת את האדמה , ואתרים ארכיאולוגים במקום את החיים
ומתנחלת מהירדן כמעט עד החידקל ,ובגלל הקבעון והמנטרה השחוקה  "שאין עם מי לדבר"   , אנחנו תקועים בדרך ללא מוצא למעלה מארבעים שנה , ובסבב של אחת לכמה שנים פוצחים במלחמה ובין לבין בפעולות תגמול, דיכוי, הריסה , מחסומים וגדרות ועוד ידנו נטויה.

האדם הפשוט, שאני ואתה פייטוש נמנים בתוכם , יכול לחיות כאן איתם בדו קיום , בדיוק כמו שאר אומות העולם, בדיוק כפי שחיים ביבשת אירופה שעברה שואה נוראית , והתרוממה מעל חילוקי דעות, אמונות שונות ולאומים שונים , ולאחר 60 שנה
התאחדה לכלל יבשת אחת. אבל את זאת לא השכלנו  עדיין להבין.

אני יכולה להבין את כעסם של ערביי א"י , ההתמרמרות שלהם לא נובעת רק מיחס הממשלה אל אחיהם בעזה , היא גם מוזנת מהיחס שהם עצמם מקבלים כאן . משעורי האבטלה הגבוהים , מחוסר יכולתם לממש עצמם בלימודים במוסדות להשכלה גבוהה , מהחשדנות של החברה הישראלית , מהזנחת התשתיות והחינוך בכפרים שלהם ועוד ועוד.........הם הפכו לאזרחים סוג ב' . סוג של ארץ בתוך ארץ.

כמה מאתנו בקיאים בתרבות , בהיסטוריה או שולטים בשפה הערבית?
מי מאתנו מוכן שערבי יגור אצלו בבנין?
מי מארח אצלו חברים ערבים?
מקסימום המגע  לנגב  אצלם חומוס לקנח  בבקלאווה , או לקנות בשווקים שלהם .

יצרנו במו ידינו עלק דו-קיום, אבל הכל מהפה והחוצה , וכשהם מתעוררים מעת לעת ומפגינים את מורת רוחם באמצעי הכי פשוט סגירת חנויות, מתעוררים כל ה"איתנים" האלה  נעלבים , וקוראים להחרימם, במקום לנסות להיות לרגע בצד שלהם ולהבין למה זה קורה ואיך ניתן לשנות למען נוכל לחיות לצידם כי אין ברירה אחרת.

בצער רב וביגון קודר...
05/06/10 12:13
1צפיות
מי ,מאתנו,בני האדם,חסר פתיל קצר????????
זוהי מציאות טבעית בה אנו חיים מזה מלאנתאלפים שנה...
לבקר יהודי,ערבי או כל בן דת אחר הוא חסר חשיבות בעליל.
כמי שנהנית מקרבתם של כל כל כל בני האדם,יש לי תמיד מה לאמר, ובעיקר יחס של חיבה.
עדיין,אין הדבר אומר שאני לא מתוסכלת ממציאות חיינו,מן העובדה שגלעד שליט לא אתנו,תרתיי משמע,
מסבלם של ילדים ע"י הוריהם חסרי הבינה,מריבים שטותיים או משחקי אגו של רבים וטובים,מבעיות תעסוקה של
המונים במדינה שלנו ובעיקר מהצביעות המנווטת "ממעל",,של אין ספור מדינות...
אז,אני אופטימית מובהקת,קשובה, חביבה וחכמה,מה זה עוזר לי,כאשר משחק החיים הופך להיות כוחני מכל עבר???
איך משנים את הנוסחה הבטלה הזו?!
אני צריכה ודחוף,מן "איינשטיין" חברתי "ענק",שיגלה את האור שבקצה המנהרה...שהרי, מיסטר אובמה לא מצליח "להמריא"...
ושיהיה יום טוב ושקט על כולנו.
כל מילה אבן, כל אבן שושן
12/06/10 10:39
רגע, מישהו אמר את זה כבר.
אה, הגשש, נכון.
צדקו.
המלצה חמה
12/06/10 10:36
מכתב השרשרת המטופש נכתב בכלל בהתנחלות אי שם, הכותב לא ביקר כנראה מעולם בעכו ובטח לא ביום הכתיבה.
יש אתר הנקרא "שמועות ברשת", ממליץ לבדוק שם את מקור מכתבי השרשרת המזהמים את חיינו.
לאור מתקפת האקרים על המיילים, מומלץ כלל לא לפתוח מיילים המכילים העברה (לנושא מצורפות האותיות FW או FWD, לפעמים יותר מפעם אחת).
יש לסמן ולמחוק הודעות מסוג זה, חלקן מכילות וירוסים המשבשים את המחשב.
אז הזהרו והשמרו מ"חברים".
אישית, את כל קניותי אני עושה בכפרים מסביב ותמיד מתקבל בכבוד וסבר פנים יפות.
ובעכו אנחנו מבקרים אחת לשבועיים בממוצע, אין כמו השוק והמסעדות, מוכרי המיצים תמיד מציעים מקום חניה (שהפך קשה השגה בגלל בניית מלון מטופש בלב העיר העתיקה) ועוזרים בחניה גם אם משתרך תור ליד הדוכן.
עדכון מהיום
12/06/10 22:20
הגענו למסעדה בעכו העתיקה.
את הדלת פתח אחד המלצרים בברכת "שלום, אהלן וסהלן וברוכים הבאים" (כרגיל).
התיישבו לשולחן ואחרי דקה החלטנו לעבור ליד החלון.
מלצר אחר מיהר להעביר את התפריטים ובעוד אנו מתיישבים פוזרו סלטים בנדיבות.
הבשרים היו מעולים, אף מלצר חטטן לא הציק.
בסיום ניגש מלצר והגיש מגבונים לחים בעוד שניים אחרים מפנים את השולחן והרביעי מברר לגהי שתיה חמה (על חשבון הבית).
התה והקפה הגיעו עם צלוחית תמרים ובקלוואה.

משם המשכנו לקניות בתמרה.
עמרתי ליד מדף הקפה והפכתי את השקית מספר פעמים, שאלתי את זוגתי אם היא רואה אם הקפה עם הל, משהשתהינו, פנה בחור ערבי צעיר והציע לתרגם את הכתוב מערבית.
אחרי שקרא את הכתוב על התוית, מצא בפינה העליונה כתוב "עם הל", הפכנו את השקית ומסתבר שהיה כתוב גם בעברית.

אז, אריה, מוטב תשכנע עצמך לפני יציאה במכתב שיטנה.

אישית, כמי שנולד בואדי סאליב, גדל בואדי ניסנאס, משתדל לעשות קניות רק בכפרים שמסביב, לא אוותר על ההנאה הצרופה והכבוד בכל מפגש עם אחינו הערבים.
אטרקציות אקסטרים בצפון
08/06/10 09:24
17צפיות
שלום לכולם...
מחפש רעיון לאטרקציה עבור מסיבת רווקים באזור הצפון.. רצוי כזה שישולב עם איזה טיול מקדים.
אולי איזה מסלול עם סולמות וחבלים....
יש רעיונות?

תודה מראש:)
וקשה
08/06/10 23:33
10צפיות

כמה אופציות-

טרקטורונים ברמת הגולן  מעין זיון או מרום גולן  ואפשר גם ללון שם , במרום גולן יש גם מטווח של פינטבול

רחצה בבניאס , אבובים בכפר בלום, או ראפטינג מבית הלל

קיר טיפוס במנרה

וחגיגה לחתן השמחה באחד מהפאבים בקבוץ דן, הגושרים או כפר גלעדי.

תבלו

מחפש מקום נחמד לקחת את הבת זוג ליום הולדת
08/06/10 19:29
21צפיות
אם יש למישהו רעיון מקורי מה אפשר לעשות במהלך היום (משהו בסגנון רכיבה על סוסים או ספא) אני אשמח לשמוע. והמלצה על מסעדה טובה לערב לא תזיק
º
באיזה אזור בארץ?
08/06/10 23:34
8צפיות
מרכז
09/06/10 19:50
7צפיות
ראשון-ת"א-הרצליה
תקח אותה
10/06/10 23:57
6צפיות

לרכב רכיבה לעת שקיעה כאן

ולאכול במסעדת NINETEEN הצמודה למגרש הגולף בקיסריה אשר עברה לאחרונה שפוץ ,היא יפהפיה ורומנטית, ויש לה שף חדש עם ארוחות מעולות ולגמרי לא יקרות אכלנו בה לפני כחודש נהננו מכל רגע.

יום הולדת שמח
וקולקבוד על  היוזמה וההשקעה
שבת בצהריים איזור חיפה
04/06/10 23:57
81צפיות
שלום לכולם,
חזרתי לחיפה לאחר מגורים במרכז וכן לאחר טיול בחו"ל.
האם יש אירועים נחמדים באיזור? כמו ירידי חוצות?תערוכות נחמדות?
אשמח להמלצות.
לילה נפלא
קבלי המלצה
08/06/10 23:43
9צפיות

לעיריית חיפה יש אתר נפלא ובו פרוט כל הארועים בעיר
לחצי על הקישור לקבלת מידע

כתובות אינטרנט מצורפות:
מחפשת מקום לקמפינג באזור הצפון עם מקור מים
10/06/10 17:51
49צפיות
כמו בריכה טבעית או מלאכותית. קמפינג עם ילדים, אם יש דשא גם טוב...
המלצות למישהו?

תודה
יש לך את קיבוץ בית אורן
10/06/10 23:31
17צפיות
והשבוע יש פסטיבל מוזה אוהלים משפחות בריכה ועוד
תוכלי לברר במלון בית אורן
   בהצלחחחחחחה
ווקשה
10/06/10 23:40
8צפיות

שמורת טל ,  אחרי קריית שמונה ,המיקום שלה נוח גם לטיולים

גני חוגה , ליד בית שאן

אתר הסחנה, ליד עין חרוד

בכולם  מקורות מים /נביעות  מדשאות ומתקנים לילדים .
המקומות הנ"ל בתשלום  הכוללים חניה מוסדרת עם שמירה ושרותים.

נ.ב.
שימי בתקופה זו  בלילות עדיין קריר בצפון הצטיידי  בהתאם

קמפינג נעים
º
03/06/10 18:30
1צפיות
מתכוננים למונדיאל ב- אנשים
03/06/10 12:42
1צפיות

בואו להיות חלק מקהילת המשפיעים של תפוז!

אנו מציעים לקהל הגולשים באתר הזדמנות להתנסות במוצרים חדשים ולקחת חלק באירועים מפנקים ואקסקלוסיביים בתמורה לסקירת המוצר/אירוע בפורום או בבלוג.
על מנת שתוכלו ליהנות מכל מה שיש לנו להציע יצרנו מערכת חדשה שתאפשר לכם לבחור את התחומים בהם אתם מתעניינים, את המותגים האהובים עליכם, להצטרף למאגר הגולשים המשפיעים שלנו ולהתחיל לקבל מאיתנו הצעות שוות ומהנות בנושאים אלו.
שימו פרטיכם יהיו חשופים אך ורק לצוות האתר. איש מאיתנו לא יעביר את פרטיכם האישיים לאף גורם אחר.
אז למה אתם מחכים? היכנסו לקישור, הירשמו ותתחילו ליהנות מהטבות!
http://www.tapuz.co.il/minisites/survey/

אירועי היום בפורומים:

בשעה 18:00 יתארח פז שוסטר, דיאטן קליני, מומחה בתזונת ספורט ורכז תחום תזונת ספורט בקמפוס "שיאים" באונ' תל-אביב בפורום התעמלות ואקרובטיקה.
שוסטר ישיב על שאלות הגולשים בנושא תזונת מתעמלות ועוד:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

המונדיאל בפתח ואנחנו נערכים בהתאם. מיכאל יוכין - פרשן וכתב כדורגל עולמי, יתארח בפורום כדורגל בשעה 19:00 ויענה על שאלות בנושא המונדיאל וכדורגל עולמי.
אל תפספסו את שריקת הפתיחה שלנו:

לקראת הבחירות המתקרבות למועצת הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה, נשיא המועצה המכהן והיוצא, דביר גולדשטיין  יגיע לאירוח פרידה בפורום, הערב בין 19:00-21:00.
כל מה שרציתם להגיד לו ולשאול אותו - בקישור הבא:

אוהבי "חצויה" - לכאן! בשעה 20:00 שירה אלון ואילן רוזנפלד, יוצרי הסדרה, יתארחו בפורום חצויה בתפוז וישיבו לכל שאלותיכם בנושא הסדרה.
למה אתם מחכים?
אבי מלר ב- אנשים
10/06/10 12:35
2צפיות

בין השעות 15:00-17:00 יתארחו עו"ד שמואל יקירביץ' וד"ר אבי רובינשטיין בפורום חוק ומשפט ויענו על שאלות בנושא רשלנות רפואית.
אתם מוזמנים כבר עכשיו לשרשר את שאלותיכם:

אבי מלר - עיתונאי, קריין, פרשן ואחד מסמלי ערוץ הספורט יתארח בשעה 18:00 בפורום כדורגל ויענה על שאלות הגולשים בכל מה שקשור למונדיאל, כדורגל עולמי, כדורגל ישראלי ועוד:

אסנת סגל - קלינאית תקשורת המתמחה בתינוקות וילדים, תסביר על בעיות תקשורת, שפה והגייה אצל ילדים בפורום חינוך לגיל הרך. האירוח יתקיים ביום א' בין השעות 8:00-10:00.
כולם מוזמנים:
דחוףדחוףדחוףדחוףדחוףדחוףדחוףדחוף
31/05/10 16:40
חברים יקרים בואו כולנו ביחד נקרא פרק תהילים לרפואת החיילים הפצועים שלנו "שיר למעלות אשא עיני אל ההרים מאין יבוא עזרי, עזרי מעם ה עושה שמים וארץ אל יתן למוט רגליך אל ינום שומרך הנה לא ינום ולא ישן שומר ישראל ה שומרך ה צלך על יד ימינך יומם השמש לא יככה וירח בלילה ה ישמרך מכל רע ישמור את נפשך ה ישמר צאתך ובואך מעתה ועד עולם: תודה אוהב אותכם ואין כמו עם ישראל חולה עליכם כל יהודי באשר הוא
º
ונאמר אמן
31/05/10 21:57
1צפיות
מחפשת שותפים לטיולים בארץ
01/06/10 15:20
1צפיות
בת 57 אנרגטית מחפשת שותפים לטיולים בשבתות עם רכבים פרטיים. אנו 4 חברה שיוצאים לטיולי מטיבי לכת בשבתות עם מפות סימון שבילים, מעוניינים לצרף חברים. מייל: cgalia@walla.com
º
בהצלחה
03/06/10 18:32
2צפיות
ומה אתם אומרים על ההסבר הזה על הספינה
03/06/10 21:06

רשת פוקס?

מי הוא?
º
הקישור לא עולה
04/06/10 01:05
מתאימים ריחות ב- אנשים
08/06/10 10:27

לרגל השקת מותג מרככי הכביסה "לנור" בארץ - גליה תורן חן, מומחית לבשמים וריחות תתארח בפורום אופנה מלאה בשעה 18:00.
גליה תשיב על שאלות בנושא התאמת בשמים וניחוחות לגופכן, לכביסה ולבית.
יש לכן שאלות אליה? ניתן להעלות אותן כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums/apps/spCount.asp?spi...

נועם פנחסוב יתארח בפורום נועם פנחסוב הערב בשעה 19:00.
כולם מוזמנים לשאול אותו שאלות, לשתף בחוויות מהופעות ולהעלות תמונות ושירים פרי יצירתכם, עליהם נועם יגיב:

רוצים להפתיע את בן/בת הזוג עם מתכון רומנטי ושוקולדי ולא יודעים איך?
מנהלת פורום שוקולד תתארח הערב בפורום אהבה ורומנטיקה ותשמח לתת לכם מתכונים, רעיונות וטיפים מתוקים שיהפכו את הערב שלכם לרומנטי במיוחד.
אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם כבר עכשיו בפורום אהבה ורומנטיקה:

פג נולד - ואיתו פחדים, חששות ושאלות.
עדי שטראוס, פסיכולוגית התפתחותית וחינוכית, תסביר על התפתחות ילדים ועל התמודדות של הילדים (וגם של ההורים) עם הולדת פג במשפחה - מחר בפורום הורים לפגים:

חורשים מאמרים ושום דבר לא נכנס לראש? עוד לא התחלתם לקרוא מאמר וכבר האותיות קופצות מהדף?
מחר בין השעות 21:00-23:00 תתארח מיכל שפר מיכאלי בפורום סטודנטים ותענה על שאלות גולשים בכל הקשור להתמודדות עם לחצים בתקופת בחינות:
ועכשף כולם ביחד אוווווווםםםםםםםםםםםםם
03/06/10 18:04
2צפיות
לפעמים אני חושבת כמה כייף לכמעט  מיליארד ההודים ועוד מאה הישראלים שיש להם זמן להתעסק בכל הכתות, הדתות, האמונות והסדנאות הצצות עלינו חדשות לבקרים בכל הצבעים הסגנונות והדרכים למימושם.

אשרי אלו שעזה לא מימינם וטורקיה לא משמאלם, בגבם לא נושף הפרסי המזוקן ,ובפינה לא מחכה להם הנחש אסד . וזה לא שהפכתי להיות ימנית לעת זיקנה , המציאות היומיומית גורמת לי לחזור לאיזה מנטרה ישנה "העולם כולו  נגדנו" בין שבאשמתנו ובין שלא.

למי יש זמן לשבת עם ברכיים מקופלות , לבהות באושו או בגורו תורן אחר המביא אתו בשורות כגון  לדיכוי החישקומנצימים והנקראות טנטרות, או   תרגול החמלה והפאווה וכיוצ"ב, כפי שתוכלו לראות ברשימה . אני כנראה קורצתי מזן הספקנים
או חסרי הזמן,  וחוצמזה יש לי עדיין הסכם עם מס הכנסה שעלי להחתים כל בוקר כרטיס נוכחות , כי מי יתחזק כולל אברכים, אגף עצורים בכלא הדרים, ישלם דמי אבטלה או יממן עוזרים פרלמנטרים ל 23 שרים וסגני שרים  , אז זהו שכל ההתעסקות בשאנטי באנטי הזה יחכה כנראה  לימי הפנסיה העליזים הצפויים לי , אז אוכל להסתובב עם הגלביה ברגליים יחפות להתחבר , להתנתק , להתעצם, לשתוק ( אוי, זה יהיה קשה בבדאי) ולהדליק קטורת בצרוף מוזיקה מתאימה ולהרגיש רוחניקית.......  

אבל מי שהתנסה מוזמן לבוא ולספר חויות וגם לספר מה השתנה אצלו ......

פסטיבל שאקטי 03-05.06
פסטיבל הנשים השנתי חוזר לסיבוב עשירי. חגיגות, ריפוי והעצמה, טקסים ומופעים במרחב ייחודי. מארגנות הפסטיבל מזמינות נשים באשר הן לחוות את עצמן כנשים עוצמתיות ומלכות הראויות לקבל את כל הטוב שבעולם.
בית אורן. לפרטים: טל' 052-3677373 במייל ובאתר

שרדהה  
03-05.06
טראסט - להיפתח לחיים
סדנה טיפולית המבטיחה להיות גם משעשעת, בהנחיית שרדהה, על פי משנתו של אושו. הסופ"ש יכלול סשנים מגוונים של תרפיה, קתרזיס, נשימת ריברת'ינג וביו אנרגיה, ביטוי, מגע ומדיטציה. הכיוון הוא לשמוח, לכעוס, לרקוד, להיחשף ולהיות נאהבים, במטרה לטפל במקומות החסומים והתקועים ולאפשר זרימה חדשה של חיות וחיוניות.
אשראם במדבר. לפרטים: טל'  052-5999755 במייל ובאתר

04.06
הורות מודעת: מפגשי הורים לצמיחה והתפתחות
מדי שבועיים מתקיימות הרצאות במרכז קומה להרחבת המודעות ההורית ומתן כלים יישומיים. נושא ההרצאה הפעם הוא: "הורים, ילדים וכעסים" בהנחיית יעל עיני, מפתחת גישת "הורות מודעת". הסדנה מזמינה אתכם לגלות מה מקור הכעס שלכם, לשחרר אותו ולחוות תקשורת חזקה יותר עם הילדים.
09:00, מרכז קומה (לשעבר אהבנה) , תל-אביב. לפרטים: במיילובאתר  

04.06
נגיעות של אהבה: ערב חווייתי לזוגות
ערב חווייתי המזמין אתכם להיות יחד בתוך המבט, הנשימה והגוף. העבודה במהלך הסדנא היא בין בני הזוג בלבד. הערב יכלול מדיטציות רכות, תרגילי נשימה, טכניקות טנטרה עדינות, מגע ותנועה. בהנחיית מורן.
כרכור. לפרטים: טל' 050-4800660 במייל  ובאתר

04-05.06
מדיתרפיה: טראנס-פורמציה
קבוצת סופ"ש שתכלול טכניקות של טראנס-מדיטציה ו-NLP ותעסוק בדפוסי התנהגות החוזרים על עצמם במהלך חיינו. הסדנה מיועדת למעוניינים לשנות, להרחיב ולקבל כיוון או נקודת הסתכלות חדשה בחיים,

במטרה להכיר ביכולת להשתחרר מתכנות ישן ולהתחבר ליצירתיות לקראת אפשרויות וכיוונים חדשים. בהנחיית טאריקה.
בית להיוולד מחדש, תל-אביב, 380 שקלים. לפרטים: טל' 054-5534006 במייל  ובאתר

מיילס קסלר צילום: יח''צ  
05.06
מדיטציית ויפאסנה עם מיילס קסלר
המפגש בן השעתיים יכלול שתי מדיטציות וביניהן שיחה והנחיות. אין צורך בניסיון קודם, רק ברצון להתבונן. בהנחיית מיילס קסלר, המתרגל ויפאסנה בעשר השנים האחרונות.
19:00, מרכז צ'אנדרה, תל-אביב. לפרטים: טל' 03-5464045 במייל ובאתר

אומה ומוקו צילום: יח''צ  
06-12.06
קסם הטנטרה
אומה ומוקטו, מבכירי התרפיסטים מבית שיטת אושו ומי שמובילים את תרגולי הטנטרה במרכז בפונה, מגיעים לראשונה לארץ לתרגול של ארבעה ימי טנטרה. בסדנת קסם הטנטרה הם יזמינו את המשתתפים לחוות מעינוג החושים ומהשקט של המדיטציה, כדי להגיע לתחושות ביטחון והתחדשות שיפתחו דלתות חדשות.
קיבוץ חוקוק. לפרטים: טל' 0545374735 במייל   ובאתר

07.06
פסיכודהרמה: סיפורי טבע הבודהה
לפתוח את התודעה והלב למרחבים חדשים של תובנה בעזרת הסיפורים המופלאים מהעולם הבודהיסטי- סיפורי אהבה וחמלה, מסע וגילוי, התבגרות והתגברות, אוהדן ואומץ לב. בהנחיית נחי אלון, יובל אידו טל, אלון מרק ופרופ' יעקב רז.
18.00-20:00, מרכז ליאונרדו, בית הקיבוץ הארצי, תל-אביב. פרטים במייל ובאתר

09.06
יופי משלך - סדנת קוסמטיקה טבעית
סדנה שמזמינה ללמוד מה מכילים מוצרי קוסמטיקה טבעיים ולהכין כאלה בעצמכן. תכלול הסברים על המוצרים וכן הכנת קרם פנים, פילינג, מסיכה וסרום שיותאמו אישית לכל משתתפת. כל משתתפת תיקח איתה הביתה ארבעה מוצרי קוסמטיקה אישיים. בהנחיית לילך נאור.
לפרטים: טל' 050-6321360 במייל  ובאתר  

והצצה לשבוע הבא
11-12.06
איאנג ריפונצ'ה בביקור בארץ
אחד המורים החשובים בבודהיזם הטיבטי, איאנג רינפוצ'ה, יגיע לארץ לסדרת פעילויות. הוא מגיע לכאן כחלק משליחות של הדלאי לאמה, ששלחו ללמד במערב את תרגול החמלה והפאווה, תרגול טיבטי של חמלה שריפונצ'ה הוא ממובילי המלמדים אותה. את ביקורו בן השבוע בארץ, בארגון של ידידי הדהרמה, הוא יפתח בקורס מבוא של סופ"ש בשבוע הבא.
כפר מונש, טל הדר. לפרטים: טל'  0523488368 במייל ובאתר

11-12.06
סדנת קריאה, דיון ותרגול מדידטיבי
סדנה בנושא בודהיזם בהנחיית קרן ארבל וג'ודיתה בן דוד. הסדנא תעסוק בשאלת הסקהנדות, חמשת המצרפים, התודעה וההיצמדות לסיפור בסוטרות, באבידהמה, בחקירה האישית ובקליניקה.
כליל. לפרטים: טל' 077-6639903 במייל ובאתר

סוף שבוע בירושלים וסביבותיה...
03/06/10 18:11
4צפיות
סיפורי בדים (ירושלים) – בין מנזר נוטרדם לגבעת הגולגותא, שרידים ונקודות בדרך היסורים של ישו, מטפחתה של ורוניקה שבה הוטבעה דמותה, בד טורינו הקדוש, תכריכי ישו. שישי, 9:00 יד בן צבי, 02-5398855. בתשלום.

מבצע יורם (פארק איילון )- סיור בעקבות סיפורו של הקרב במבצע 'יורם'. סיור ברכב משולב בהליכה קצרה. שישי, 10:00. קק"ל, 1-800-350-550. ללא תשלום.

קפה ואריכאולוגיה (עמק האלה) -  טיול למבצר האלה יודרך על צוות החופר בתל קאיפה, מבצר האלה. סדרת הרצאות וסיורים בדגש ארכיאולוגי. רשות העתיקות וקק"ל. שישי, 9:00, קק"ל 1-800-350-550. בתשלום.

ימי הכלנית (ירושלים) – לציון השבת השחורה, ימי המנדט הסוערים לפני 64 שנה, אל המדינה שבדרך, לבנייני הפאר של ירושלים המנדטורית. שישי, 9:00 יד בן צבי, 02-5398855. בתשלום.

להכיר את העיר (ירושלים) - בכל שישי סיור מיוחד בירושלים, ואחריו המופע המצליח "קלבת שבת"   שירים וסאטירה בנושא פרשת השבוע. השבוע,

רחביה מעוז האינטליגנציה הירושלמית. שישי, 10:30. החברה להגנת הטבע י-ם. 6252357 – 02. בתשלום.

גאז' ובירה (ירושלים) צעדה של להקת גאז' הולנדית, מסיבה כתומה כמיטב המסורת ההולנדית עם בירה, פנקייקס ומוסיקה. הגן הבוטני בגבעת רם. שישי ב-11:00.

חוויה מוזיקלית (יד השמונה) החלילנית חגית רוזמרין בליווי גיטרה וכלי הקשה, בפסיפס מוזיקלי מגוון מכל רחבי הגלובוס. יד השמונה. יום שישי ב-12:30.  בתשלום.

סיור שכונות (ירושלים) – שכונת קטמון, מבית אלישבע לבית שהין. לזכר דורון הרצוג ז"ל. מפגש בית אלישבע רח' חזקיהו המלך. שבת, 16:00. תרבות ירוקה, 02-6252357. בתשלום.

סוף שבוע בסימן נתן יונתן
03/06/10 18:14
4צפיות
מחווה גלילית לנתן יונתן

אירועי שבוע הספר העברי באצבע הגליל יעמדו בסימן "חלון גלילי לספרות ושירה" ויוקדשו למשורר נתן יונתן. נופים שהיוו רקע לשיריו של נתן יונתן משולבים בסיור בגליל, באירועים ובפעילויות מגוונות. האירועים יתקיימו במוזיאון הפתוח לצילום, בבית העם בכפר בלום, במכללת תל-חי, במלון כפר גלעדי ובמטולה. בין הפעילויות: תערוכה סטודנטים בהשראת שיריו, ערב המוקדש לנתן יונתן בהשתתפות נילי כרמל יונתן, מנחם בן, דורית ראובני, יעקב נווה. מופע של להקת "האחים והאחיות", שבת של הפנינג ספרותי לכל המשפחה במוזיאון הפתוח לצילום, "שירים עד כאן" בהשתתפות דן אלמגור ומקהלת "רון בגליל". בנוסף, ערב המוקדש למשורר בסיפור ובשיר "אשר אהבנו" וערב "שרים נתן יונתן".

מתי: חמישי-שבת, 5-3 ביוני,

מחיר: 60-15 שקל לאירוע למשתתף.

טיולים וארועים בצפון
03/06/10 18:17
6צפיות
חיזור וקינון באגמון

באגמון החולה מקיימים סיור מודרך בעגלת המסתור אל אי הציפורים. הסיור עובר בלב שטחי האגמון, בדגש על חיזור וקינון ו"איך באים גוזלים לעולם". במהלך הסיור מבקרים בתחנה לחקר וטיבוע ציפורים למפגש עם החוקרים, הסברים עלפלאי הנדידה, צפייה בציפורים ממרחק נגיעה ושחרורן לחופשי. משך הסיור כשעתיים והוא מתקיים בשעות הבוקר המוקדמות או אחרי הצהרים.

מתי: חמישי, שישי, שבת 5-3 ביוני

מחיר: 65 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש 04-6817137

שאגת האריה

סיור מודרך לגילי 18 ומעלה, שיצא בעקבות המורשת של ארגון "השומר" , בין בתי האבן של מטולה וכפר גלעדי. התחקות אחר סיפורם של גיבורי הארגון ישראל ומניה שוחט, ישראל גלעדי וחבריהם, והסברים על מיתוס תל-חי וטרומפלדור ליד פסל האריה השואג. לסיום, ירידה אל סליק הנשק של כפר גלעדי ותצפית אל נופי אצבע הגליל והחרמון.

מתי: שישי, 4 ביוני

אופניים בהפרעה

תחרות אופניים המוגדרת "מופרעת" בחסות "רד בול" תתקיים בכביש התלול המחבר בין מבוא חמה לחמת גדר צפון. הרוכבים יתמודדו עם פיתולים ועיקולים צפופים, מקטעי דיווש קשים, ירידה של כ-300 מטרים, מצוקים תלולים, טבע ונופים. מדובר ברוכבים מקצועיים, כביש, דאונהיל ואקסטרים עם מיומנות שטח גבוהה. הקהל הרחב מוזמן לערוך טיול אופניים באזור ולחכות למתחרים בקו הגמר.

מתי: שישי, 4 ביוני

עוקבים אחרי טורפים

ספארי לילה נערך באגמון החולה ומאפשר למבקרים לצפות בחיי הלילה של החיות והציפורים. יוצאים לתור אחרי הטורפים שמשחרים לטרף, צופים בעטלפים, מקבלים הסברים על חייהם של חתולי הביצות ועוקבים אחרי תנשמות ודורסי לילה. בנוסף עורכים תצפית בכוכבים וקומזיץ כולל כיבוד קל בסיום. משך הסיור כשעתיים וחצי.

מתי: חמישי, שישי, שבת 5-3 ביוני

מחיר: 77 שקל

לפרטים: בהרשמה מראש 04-6817137

מערות המנורה

סיור עם מתנדבי גן-קהילה בגן לאומי בית שערים. מסלול הסיור כולל מערות תת קרקעיות שבהן עיטורים, כתובות ועדויות לחיים מעברו של העם היהודי בארץ ישראל לפני 1,800 שנה. הסיור משולב בהליכה דרך ואדי פורח.

מתי: שישי ושבת, 5-4 ביוני, 9:30 ו-10:30

מחיר: כניסה לגן בתשלום, הסיור ללא תשלום

חורשה ובריכות סביב לה

טיול עם קטנטנים לאורכו של נחל צלמון, בגליל המערבי. מסלול הטיול יעבור בין בריכות מים וחורשת איקליפטוסים ובין שרידי טחנות קמח עתיקות, פלגי מים זורמים, ויכלול שכשוך רגליים בבריכות מים קרירות.

מתי: שבת, 5 ביוני

ספארי מים
טיול צפרות למשפחות בבריכות הדגים של קיבוץ מעגן מיכאל השוקקות חיים בעופות ובציפורים. הטיול ימשיך מן הבריכות דרך שפת הים וילווה בהסברים על בעלי החיים החיים לאורך החוף.

הולכים בערוץ

סיור בשמורת הטבע מג'רסה, המשלב הליכה במימיו של ערוץ הנחל יחד עם סיפורים ומעשיות על חיות. סבך צמחי קנה וחורשת איקליפטוסים.

מתי: שבת, 5 ביוני, החל מהשעה 10:00

מחיר: כניסה לגן בתשלום, הסיור ללא תשלום

עושה חשק

טיול למטיבי לכת, בגילי 18 ומעלה אל מעיינות השוליים ברמת הגולן, בין שפע מים ופינות מוצלות. מסלול הטיול כולל טבילה בבריכה קרירה בעין חשק והליכה בשבילים בתוך סבך צמחייה ירוקה עד לבריכת הקצינים בנחל גי'לבון.

טבע במרומי הגליל

טיול פנויים-פנויות, בגילי 60-40 ביער ברעם, בין חורש סבוך ואגדות עתיקות. מסלול הטיול כולל מעבר בין האלונים הגבוהים בארץ, הסברים על סיפורי האגדות של היער, וסיור בכפר ריחניה להכרות קרובה עם המורשת הצ'רקסית.

בין מבצרים ומצודות

טיול מודרך בעקבות מבצרים, מצודות, מערות ומקדשים בין נהר הירדן לגליל העליון. הסיור יחל במבצר הצלבני עתרת על גדות נהר הירדן מלווה בהסברים על זירת הקרב בין הטמפלרים והמצביא המוסלמי צלאח-א-דין. לאחר מכן ימשיך אל המושבה משמר הירדן תוך תיאור הקרב וסיפור נפילת מגיניה במהלך מלחמת השחרור. ביקור בחורבת ירדה, אחוזה חקלאית מהמאה ה-19, בה נבלם הצבא הסורי במלחמת השחרור בדרכו לראש פינה וצפת. עליה אל רכס הרי נפתלי המזרחי, עצירה במערת פער, ביקור במקדש הרומאי בתל-קדש וסיום במצודת ישע שנכבשה בקרבות קשים על ידי הפלמ"ח. הטיול יצא באוטובוס מתל אביב.

מתי: שבת, 5 ביוני, 19:30-7:00

מחיר: 160 שקל

סיור ערב בגן לאומי ציפורי. מסלול הסיור כולל הליכה ברחובות העתיקים בין פסיפסים וירידה אל מאגר מים תת קרקעי עתיק בליווי עששיות.

אגמון החולה נשמע טוב...
04/06/10 01:45
3צפיות

אולי אאמץ את ספארי לילה או טיולי זריחה.
הזדמנות טובה לכך.

הייתי פעם במרכז טיבוע שם... היה מרתק.
גם הסיור בעגלת המסתור מרתק.

º
אגדה של אתר לבילויים ושדוכים
05/06/10 13:01
4צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
הצעות לדרום
03/06/10 18:21
1צפיות
קפה, ארכיאולוגיה וסביבה

רשות העתיקות וקרן קימת לישראל מקיימות סדרת הרצאות וסיורים בנושאי ארכיאולוגיה, סביבה ומורשת, שנערכים בחצר מרכז קק"ל בגבעת ישעיהו שבשפלת יהודה. השבוע יתקיים טיול למבצר האלה שיודרך על ידי סער גנור, החופר בתל קאיפה.

מתי: שישי, 4 ביוני, 9:00

מחיר: 20 שקל

כוכבים במדבר

סופשבוע למשפחות במרחבי הר הנגב. פעילות סוף השבוע כוללת: תצפיות כוכבים, הרצאות ואגדות מסביב למדורה, ביקור בשרידי העיר הנבטית שבטה ותצפית על השקיעה המדברית מהר גמל. בנוסף, הרצאה ותצפיות ליליות באמצעות טלסקופים במאדים ובשבתאי ובכוכבי הלכת צדק ואורנוס. לינה בבית ספר שדה הר הנגב.

מתי: שישי-שבת, 5-4 ביוני

מחיר: בתשלום (כולל לינה וארוחת בוקר)

למי שמתגעגע
04/06/10 02:30
2צפיות

במלאות 100 שנים לתנועה הקיבוצית ולפני שמפריטים את כולם והופכים אותם לעוד ישוב קהילתי בסגנון בנה ביתך
כי הסוציאליזם מסתבר פשט את הרגל בשל אי התאמה לאופיו הגרידי של בן האנוש הנה לכם ההזדמנות אולי אחרונה לשוב ולחזות בימי הקוקו והסרפן, או אם תרצו בפסטורליה שנעלמת אוטוטו מהלקסיקון הציוני .
משט למען גלעד שליט ותמיכה בחיל הים
02/06/10 22:44
1צפיות
ייערך ביום שבת הקרובה בין חופי עכו לנהריה.
קבוצת הקייאקים תצא מהמעגן בנהריה, היאכטות תצאנה מעכו.
מול שבי ציון ייערך מפגש בין הקבוצות.
כולם מוזמנים לנופף בדגלי ישראל לאורך חופי המשט או להצטרף בכלי שיט פרטיים.
מארגן המשט איתי גפני נייד 050-6304311.
הפעילות על אחריותם האישית של המשתתפים.
בואו בהמוניכם !
פסטיבל רחוב 5/06/2010 שבת הקרובה הרצליה
01/06/10 22:20
3צפיות
הופעות דג נחש ליצנים להטטוים הכניסה חופשית מ1 בצוהריים עד 12 בלילה
שבת מגניבה לכול המטיילים
פרטים...
01/06/10 23:29
הי מירב יום שבת בדיוק יוצא לי ליהיות בהרצליה
יש לך קצת פרטים על הפסטיבל לשמוע אם שווה לי לקפוץ
אם יש איזשהוא אתר או משהו זה יהיה נחמד
תודה :][:
מאתר העיריה
02/06/10 01:08
מוזמנים ומוזמנות....יריד קיץ בחוצות רעננה
03/06/10 12:26
• ‫יריד קיץ בחוצות רעננה החל מ- 10.6.10 כל יום חמישי ‬  

ביום חמישי 10.6.10  בשבוע הבא, יתחיל יריד קיץ בחוצות רעננה רחבי הידים, המשופצים ויפים,  מרחוב קלאוזנר ועד כמעט בית יד לבנים.
על המדרכות יוצבו דוכני עץ מעוצבים  ויפים ובהם  ימכרו אומנים ואחרים את מרכולתם.

יהיה גם מתחם לילדים " מדינת הילדים"  וילדים מוזמנים למדינת הילדים למכור ....מה שמיותר ומתאים למכור לילדים אחרים.

בעת היריד יהנה הרחוב כולו ממוסיקה, הפעלות ופעילויות שונות לאורך חודשי הקיץ , כולל רחבת  בית יד לבנים המון ארועי בידור לילדים - התוכנית בפרסומי העיריה.

אנו מקוים שתושבי העיר ואורחים מערים אחרות יגיעו בהמוניהם ויהנו מהאוירה הכייפית של פסטיבל ומחשיפה של מוצרים מענינים ועבודות יצירה נפלאות שאינם נמכרים בחנויות.

הפעילות משעה חמש אחר הצהרים עד 9 בלילה.

להתראות ביריד,
חיה
אהלן חיה מה שלומך????
04/06/10 01:26

לאן נעלמת?
יריד הקיץ יתחיל רק ב-1.7.10
08/06/10 01:19
1צפיות
• ‫...יריד הקיץ של חוצות רעננה נדחה, יתחיל רק ב-1.7.10‬    

שינוי של מועד ההתחלה!!!

יריד הקיץ השבועי של רעננה

יחל ב-1.7.10 כל יום ה'  בקיץ 17:00-21:00

כולם מוזמנים !!!!
באת לי בטוב מבקשת עיצה
04/06/10 01:41
1צפיות
בשבת אני נוסעת לכמה ימים למלון מצפה הימים.
יש שם חוגי מדיטציה.
עשית לי חשק להצטרף
אולי.

אני מתכננת גם מאסג' קצת משוגע
אם יתממש אספר כשאחזור.

בשבת אנחנו נכנסים למלון רק בשעה 16.00
כך שאנחנו רוצים לטייל לפני כן.
משהו קליל... לא מסלול סיירות.
יש רעיונות?

חוצמיזה אם מישו יודע על פינות חמד בראש פינה
והסביבה מוזמן לגלות את אוזני

לילה טוב אנשושים
וסופ"ש קסום

תתחברי לשקט ....
04/06/10 10:54
1צפיות

בוקר טוף..

תלחצי  כאן ותשאבי רעיונות למסלול שלפני קבלת החדר.

אחרי שתתמקמי , שימי פעמיך לעבר ק"ק צפת , בבית הכנסת של הברסלבים חוגגים את מוצ"ש בשמחה יתרה, ובעצם לא רק אצלם. בכל חצר חסידית בעיר העתיקה , צריך רק ללכת בסמטאות ....ארץ אחרת.

ולימות החול, בהנחה שלא תשארי כל היום תחת ידי המסג'יסט , או תערכי סדנאות טנטרה... בגילנו זה קיצת מסוכן יו נואו
לחץ הדם עלול לעלות....  תחנסי לאוטו ותני קפיצה  לאיזור התעשיה בחצור הגלילית להאנגר הענק "החוויה המרוקאית", אם לא לקנות לפחות לשטוף את העיניים בשפע המוצרים, הכלים והרהוט  המדהימים  שהוא מייבא ממרוקו.

בעמוקה פרגני לך איזה השתטחות על קבר צדיק או שניים , אם לא יועיל לא יזיק, היער שם מזכיר לי תמיד יער מהאגדות וזה בלבד שווה בקור גם בלי השתטחות .

תעלי דרך צומת כח בכביש 90 לעבר רמות נפתלי בקצה המושב , תצפית מהממת על כל העמק ,עש' איתן בלחסן מפקד סיירת צנחנים שנהרג בשעתו בלבנון. משפחתו גרה ממול ,והם בשתוף הקק"ל ועוד גורמים בנו שם יד זכרון ללוחם שהיה משכמו ומעלה!

ביציאה מהמושב תוכלי להמשיך לעבר מצודת ישע ,במרחק קצר משם לפני קבוץ יפתח בצד ימין פארק האלה האטלנטית שאומרים עליה שהיא העץ העתיק ביותר בא"י. מקום נפלא לעצירה ולקפה.

או חזרי חזרהבאותו כביש, תעצרי בכפר הצ'רקסי ריחניה , משם בקור בכרם בן זמרה על שלל יקבי הבוטיק, או תסתפקי בביקור ביקב דלתון שהוסיף לאחרונה גם מסעדה. שם מקבלים טעימות הסברים וארוח לבבי.

דרך אגם דלתון חנסי לגוש חלב, כפר כאילו יווני תלוי על ההר ציורי ומענין, עם שפע שרידים ארכאולוגים , ניתן לטייל ברכב , בכל קצה תצפיות נוף.  ביציאה מהכפר  אל הכביש הראשי, מצד ימין מסעדת אל אילהלי, למקרה שבמצפה הימים תצטרכי לשבור את הפק"מ עבור  ארוחת צהריים .  

יש מלאן אופציות נוספות לאיזור , אבל את הרי נוסעת כדי לנוח נכון? אז אם כל ההצעות הנ"ל לא תספקנה , תני צלצול ותקבלי
הדרכה בשדור ישיר.

הגיטע שבאס
נסיעה טובה
חופשה מהנה
ואינשאללה נפגש בקרוב

º
תלחצי כאן
04/06/10 10:57
כתובות אינטרנט מצורפות:
סשן ציור מודל פתוח לקהל
06/06/10 00:24
1צפיות
צפירת הרגעה: לא בעירום

דבר חדש מתחיל בביץ' בר שבנמל קיסריה - סשן ציור מודל פתוח וכל אחד יכול להצטרף (עלות של 20 ש"ח למודל)
ציירים בכל הרמות מוזמנים לבוא ולקבל חשיפה - אתם מוזמנים לראות אומנים בעבודה חיה

כל יום א' - 18:15 - 20:15 - בואו עם חומרים שלכם, קבלו שולחן - סשן ראשון מחר 6.6 אל תחמיצו
מורים לציור מוזמנים לבוא עם תלמידים

חוץ מזה: יריד אומנים קבוע החל מ 19:00 ועד 24:00 - יוצרים ואומנים מוזמנים להציג - יריד ראשון 13.6

שאר הפרטים בנייד
שבוע טוב
חבל שצריך לשלם
06/06/10 00:51
אין לך המלצות לתערוכות ויצירות אומנים שפתוחות לקהל הרחב?
סכום סמלי ביותר
06/06/10 08:51
1צפיות
בכל זאת למודל צריך לשלם משהו...
20 ש"ח יפילו אותך?
חוץ מזה החל משבוע הבא מתחיל יריד אומנים במקביל לסשן ציור
כך שיהיה לך הרבה מה לראות! ורק לראות שקיעה מהביץ' בר שווה הכל
לי יש משהו נהדר ומאד מאד עוצמתי באיזור המרכז
07/06/10 14:37
תערוכה נדירה בה ביקרתי לפני שבוע.
היי בובה, זה השם, פתוחה לקהל הרחב ממוקמת בקניון רמת אביב.
מדובר על 100 בובות שמעוצבות ע"י אמניות ישראליות, כולן נשים שמביעות את עולמן הפנימי באמצעות עיצוב אותן בובות.
מדהים וראוי להערכה מיוחדת.
תהנו.
º
תודה על המידע
08/06/10 23:38
יופי של מייזם
06/06/10 13:41
1צפיות
בהצלחה שירז
לכבוד שבוע הספר-הצגת תיאטרון לילדים.
08/06/10 18:22
2צפיות
לכבוד שבוע הספר: הצגת תיאטרון לילדים, בובו ולוסינדה
עם השחקנים יניב וגל קלדרון. ביום שלישי 22/6 בשעה 17:15
חמישה עשר ש"ח למשתתף מס' המקומות מוגבל!!!

בספרייה העירונית אור עקיבא הממוקמת ליד חדרה.
להכנס בכניסה הראשית לעיר שאחרי צומת פל ים - ישר וימינה בחניון.

נשמח לראותכם
פסטיבל גבינות ויין בחיפה
08/06/10 23:46
2צפיות
על רקע נוף הרי הכרמל יתקיים במרכז רפפורט בחיפה הפסטיבל הגסטרונומי "ביכורי יין וגבינות 2010". במהלך שלושת ימי הפסטיבל, שיתקיים בחודש יוני הקרוב, יציגו יקבים וייננים עצמאיים מגוון רחב של יינות ומעדנים תוצרת הארץ.

במקום יציגו מתוצרתם יקבי גראז' ובוטיק וגם היקבים הגדולים והמובילים בארץ, לצד דוכנים של יצרני גבינות בוטיק, שוקולטיירים, שמן זית ואביזרי יין נלווים. האירוע יכלול השקת יינות ויקבים חדשים בארץ. מטרתו של הפסטיבל, המתקיים בעיר זו השנה השישית ומשלב בתוכו חוויה קולינרית עם אירועי תרבות, היא קידום תרבות היין בישראל בכלל ובאזור חיפה והצפון בפרט.

במהלך שלושת ימי הפסטיבל, בחסות מרכז ההדרכה של הספשל ריזרבובמסגרת קידום תרבות היין, ייערכו בפסטיבל סדנאות והרצאות של בעלי מקצוע מובילים בתחום היין והגבינות, טעימות של יינות פרימיום ישראליים והדרכות מקצועיות על שימוש נכון בכוסות ובאביזרי יין מאת טובי היצרנים בעולם. להשלמת האווירה יוקרנו סרטי קולנוע הקשורים לעולם הגסטרונומי.

כל מבקר יקבל בכניסה כוס יין מקצועית ומהודרת במתנה לטעימות.

האירוע יתקיים בתאריכים 10-8 ביוני 2010 בשעות 23:00-18:00 במרכז רפפורט בחיפה. כניסה: 50 ש"ח (לגמלאים, סטודנטים, חיילים ואורחי בתי המלון בעיר: 45 ₪). הרצאות, סדנאות וסרטים בסינמטק – ללא תשלום, מותנה בהרשמה מראש בערב הפסטיבל. לפרטים: 04-8353515.
ספר זה כל הסיפור
31/05/10 23:29
1צפיות

חשבתם פעם מה מכילים הספרים ........

דמיון
ושפה
ידע
וחויות
מתח
הנאה
העשרה
והתרגשות
הזדהות
רגעים קסומים או שלא
ועוד ועוד....

וכך בכל שנה מחדש בתחילת יוני , דוכני הספרים מתמלאים בעשרות כותרים דנדשים טריים מהתנור מריחים בריח דפוס טרי בכריכות מושקעות , כל ספר מחביא בתוכו הרפתקאה הושט היד וגע בם........

המלצותי

"פתאום דפיקה" מאת אתגר קרת, ההבטחה הישראלית החדשה , הנה קטעים מהספר

"אוי ארצי" של יאיר גרבוז ,  הצינקן הפולני המושחז לקרוא ולצחוק....

"יום חופש" של חגית  אברון לכל מי  שמבקש לנקות את הראש  ולקחת פסק זמן מהיום יום

גם אתם מוזמנים לשרשר המלצותיכם  לספרים מענינים

לאתר של חגית אברון
31/05/10 23:43

לחצו כאן
כתובות אינטרנט מצורפות:
אתגר קרת
04/06/10 02:11
הוא כותב סיפורים קצרים.
את יודעת שתלמידים לומדים סיפורים שלו לבגרות?
ההם לומדים סיפור מאוד יפה שלו "לשבור את החזיר"
ואת "דבק מטורף" אני לא בטוחה שזה סיפור המתאים לגיל ההתבגרות.
מצאתי שני סרטונים המספרים את הסיפור

אחד באנגלית עם אנימציה יפה

ואחד בצרפתית מתורגם לאנגלית

מה דעתכם, המסר מתאים למתבגרים?

כתובות אינטרנט מצורפות:
שוקולד, ילדים צריכים לקרוא אותך
04/06/10 02:25
2צפיות

תיארת את הספרים כל כך יפה.

לצערי לאחרונה לא קוראת כל כך.
צריכה לחזור לכך.

לאחרונה התבייתתי על יוכי ברנדס
פעם קראתי את ספרה "הגר" מאוד נהניתי
ספר מרתק.
לא מזמן שמעתי הרצאה שלה על ספרה "מלכים ג'"
קניתי וניסיתי לקרוא... לא כל כך הלך...
כולם משבחים כך ש...אולי זו אני ולא היא
קניתי גם את "שבע אימהות" ספר המציג פרשנות שלה
לדמויות נשיות בתנ"ך.
ספר מעניין וזורם.
ממליצה בחום.

המלצות - הצגה ומוזיאון
31/05/10 13:25
4צפיות
המלצות - הצגה ומוזיאון
ממליצה על ההצגה "שש דמויות מחפשות מחבר"
מבית היוצר של תיאטרון הגשר.
הצגה הדנה בהבדלים בין מחזה למציאות
ובהתיחסות שלנו לשניהם.
הצגה זורמת ומעניינת
ממליצה!

לאחרונה ביקרתי גם במוזיאון "הרצלילנבלום"
מוזיאון לבנקאות ונוסטלגיה
בבעלות בנק דיסקונט כך שהוא מלווה גם בפרסומת לבנק
[לדעתי במידה סבירה]
המוזיאון מזכיר את מוזיאון הפלמ"ח , למי שמכיר.
קומה אחת דנה בעבר הבנקאות בארץ ישראל ובהתפתחותה של תל אביב
קומה שניה בהווה
קומה שלישית בעתיד.

נהנינו מאוד.

הכניסה בתיאום מראש.

הרצלילינבלום

על אף מאורעות היום
מאחלת לנו
יום טוב ושבוע שקט

כתובות אינטרנט מצורפות:
שוקולדה...פייטוש
31/05/10 13:50
שוקולדה...פייטוש
ולאוהבי העוגות המעוצבות

שבוע שעבר חברה טובה חיתנה בת.

חברתי הבולגריה [שוקולדה, את מכירה אותה ]
החליטה לעשות כבוד לחותנת המרוקאית ולערוך חינה.
סיבה למסיבה

חברה אחרת - זהבה הולצמן
אומנית ותיקה בתחום העוגות המעוצבות
הביאה עוגה מדהימה ביופיה.
קשה היה להבחין שזו עוגה.
משתפת אתכם בחוויה.

מיוחד מאוד ... הרעיון והביצוע.   

זאת עוגה הקומקום הזה?
31/05/10 17:28
1צפיות
זה גם עוגה או רק מבצק סוכר?
יפה מאוד. לא הייתי מנחשת.
איך עושים עוגה כזאת?
בטח שגם עוגה...
01/06/10 22:46
1צפיות

עוגה מצופה בבצק סוכר.
לא אכלנו את העוגה כי היה חבל לחתוך
מה גם שהיו המון מתוקים

והעוגות של הדריקה, אין עליהם

אוכלים את זה?
31/05/10 21:55

איזה בצוע ......לא להאמין

יש לגברת אתר שאפשר להתרשם?י
יש לה אתר...
01/06/10 22:56
1צפיות

יש לה גם חנות בראשון לציון מול היקב.

קישוט בטעם שמה.

שוקולדה, את יודעת שגעגעתי?
מתי עושים טיולון או לפחות מפגשון????

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה מעולה
03/06/10 15:05
3צפיות
עוגה מעוצבת אחרת
31/05/10 13:56
1צפיות
עוגה מעוצבת אחרת
והפעם מעשה ידיה של אחייניתי המוכשרת.

שאפו

נכון ..את העוגה הזאת היא הכינה
31/05/10 17:41
1צפיות
נכון ..את העוגה הזאת היא הכינה
לחבר שלה שסיים את עבודתו כ-מורה.

עליי הילדים הסתלבטו ביומולדת שלי על כך שאני משחקת בFARMVILL , מי שיש לו פייסבוק יודע במה מדובר והדר ביתי הכינה את העוגה הזאת....תראו את החוואית אפילו יותר יפה ממני :)
º
קולקבוד למוכשרת
31/05/10 23:56
חחח מה שבטוח ש....
01/06/10 22:49

היא יותר מתוקה ממך

ממש סוכר!

יש לה ידיים טובות וראש אומנותי

01/06/10 22:59

הידיים הטובות והראש האומנותי הם של הדר,
האופה המוכשרת
ולא של הבובה

תודה על ההמלצות
31/05/10 21:53
1צפיות

רכשתי  לפני כחודש כרטיסים להצגה זו מאחר והאיש אוהב את איבגי ואני את דמידוב , ונראה לי שהחיבור יהיה מענין.

מוזיאון הכספים פחות מסקרן, אני כמו הישמעאלים מאמינה בנדל"ן ופחות בכסף בבנק

ולגבי השבוע שהתחיל באקורדים צורמים  כל כך לא ניתן אלא לצטט מתוך השיר

צעד קדימה
שניים אחורה.....

מתי נבין שכח גורר- כח -גורר -התקוממות- גורר -הסלמה- גורר- נקם-מעגל שאין לו סוף..........  

מקומות לאטרקציות משפחתיות
31/05/10 12:32
6צפיות
היי יום שבת הזה יש לי יומולדת אני בת 18
ההורים שלי משגעים אותי מה לקנות לי מתנה
והחלטתי בגלל שאני לא צריכה כלום, במקום משהו מוחשי לעשות ימי כיף משפחתיים.
אם אתם יכולים לעזור ברעיונות זה יהיה נחמד מאוד :]]
הכוונה היא לדברים חוויתיים שיעשו לי את היומולדת בלתי נשכח

תודה לעוזרים :]]
ויום טוב...
רעיונות:
31/05/10 14:49
4צפיות
1. טיול משולב בכתבי חידה עלייך, גם מהנה וגם מאד מאד משעשע (שולחת לך במסר את השם של המדריכה שמארגנת טיולים כאלה)
2. לבלות יום שלם בפארק אוטופיה בקיבוץ בחן (עשיתי שם יומולדת שנה שעברה וסיימנו בפיקניק היה ממש כיף) יש הנחה לקבוצות.
3. פארק אתגרי או לונה פארק מתאים כמעט לכל גיל.

זהו בינתיים
מזל טוב
תודה
31/05/10 17:03
2צפיות
תודה נשמע ממש נחמד :]]
31/05/10 22:29
4צפיות

18   איזה גיל מדליק!

הייתי מוכנה להכנס לאיזה מכונת זמן ולחזור לגיל הזה......אחחחחחח

כל העולם פרוש לרגליך , את רק צריכה לבחור...

תודה שהגעת עד הלום להתייעץ ושפע מזלטובים , הנה לפניך כמה אפשרויות לחגיגה

יש במרינה בהרצליה יאכטה מקסימה ויפה שעשויה להכיל  את כל המשפוחה , שייט נעים בצרוף ארוחה עם מוזיקה על הסיפון ריקודים וקריוקי לדעתי יהפכו לך את התאריך לבלתי נשכח .

או סופ"ש  באיזה צימר בקרבת הכנרת או הירדן , תוכלו לעשות ראפטינג, לטייל אם תרצי כתובות נשמח לעזור את רק צריכה לבקש.

אם את  פייטרית את יכולה להזמין צניחה חופשית בבית הספר לצניחה בחוף הבונים ,  את עושה כמה תרגילים יבשים על הקרקע ,קושרים אותך לצנחן מדופלם ושניכם צונחים תוך כדי צילמון הצניחה, כל המשפחה ממתינה לך על הקרקע במחיאות כפיים סוערות.

או שתלכו למשל כולם יחד לסדנת שוקולד , או לסרט בהקרנה פרטית בסינימה סיטי , מופע של אמן אהוב עליך וכיוצ"ב...

מקווה שנתתי לך כיוונים

וכמתנה מאתנו קבלי את שירו של בוב דילן  בבצוע רמי קליינשטיין

הקשיבי למילים

ואל תשכחי לחזור ולספר חויות מהחגיגה

º
אופס' הנה השיר ...
31/05/10 22:31
2צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה רבה
01/06/10 23:17
5צפיות
תודה תודה בטח שאעדכן
האופציות מקסימות עכשיו יש לי הרבה ממה לבחור
:][:
משהו אחר
02/06/10 16:35
1צפיות
הנה קישורים לכמה דברים שאפשר לעשות בכפר הצ'רקסי כמא. זה בהחלט משהו שונה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
המלצות לטיול מדרום לצפון
31/05/10 09:09
4צפיות
שלום,

אשמח לקבל הצעות לטיולי משפחה לילדים מגיל שנה עד 7 מבאר - שבע לכיוון טבריה.

תודה ויום טוב
ווקשה
31/05/10 22:08
5צפיות

מאחר והבקשה לא ברורה לי דיה
כיוון שלא פרטת את טווח הזמן ואופי האטרקציות המבוקשות

האם הטיול
ליום
יומיים
שבוע או אולי יותר?

אני מצרפת קישור לאתר   עם שפע  הצעות .

אשמח לענות לשאלותיך

טיול נעים
כתובות אינטרנט מצורפות:
טיול לצפון
01/06/10 10:00
25צפיות
אנחנו נוסעים בסוף יולי מיום א' - ה' לכיוון טבריה מב"ש.
הילדים בין גילאי 1-7 שנים.

אם יש משהו מעניין בערבים בטבריה או באיזור אני ישמח לשמוע.
וכן אני מחפשת מקומות בדרך לטבריה .  מקומות עצירה קצרות ומתאימות לילדים.
הדרך ארוכה היא ורבה.....
03/06/10 18:53
7צפיות

את מרבית הזמן מן הסתם תעשו בנסיעה ליעד
והקטנים מן הסתם ירדמו במכונית

אני מביאה כאן כמה הצעות מתוכן תוכלו לבחור  ולערוך עצירות בתחנות הבאות -

פארק השלולית בנתניה מקום קסום עם מתקני שעשועים לילדים ניתן לאכול ארוחת בוקר הכניסה אליו מכביש 1 למחלף פולג

פארק נחל  אלכסנדר ליד קבוץ משמרות אם תסעו על כביש 4 , מרחבי דשא , ונחל משוקם זורם ונקי

שמורת החי בר שעל הכרמל , מיני גן חיות יחייב סטייה  קלה מהדרך אבל שווה. משם תמשיכו דרך חיפה והצ'ק פוסט אל נשר
שם יש פארק עם גשר חבלים ומתקני שעשועים, והדרך אל טבריה קצרה דרך צומת התשבי.

גן גורו , ליד קבוץ ניר דוד במידה לתסעו לטבריה דרך התענכים . הילדים יוקסמו מהמקום .מצרפת קישור
ואפשר לשלב ברחצה ופיקניק באתר הסחנה הסמוך.
לחצי על הקישור ותוכלי להתרשם ממקומות אפשריים נוספים

טיול נעים
וסעו בזהירות
4U|

כתובות אינטרנט מצורפות:
שמורת גמלא
28/05/10 11:05
1צפיות

נשרף הלב למראה השמורה שעלתה בלהבות

כפי הנראה פגז תועה של צה"ל הצית אלפי דונמים והנזק רב

אנחנו רגילים שעל כל מחדל מממנים ועדות חקירה, אך כאן  נעשה נזק  שקשה יהיה לשקם אם בכלל

כבר שנים שהירוקים ותושבי הרמה מבקשים שיוציאו משם את שטחי האש , הנגב השומם לא מספיק לצורך כך?

עצוב עצוב.......

שוקולד מבחינה מבצעית טהורה חייבים להתאמן שם
28/05/10 19:10
1צפיות
הנגב אינו מספק את התנאים האופטימליים לתנאי השטח הדומים לשכנהלזמן חרום,גם אני בוכה על השריפה מאזור שאני הייתי בן בית בו.
טיעון לא רלוונטי
31/05/10 23:53
5צפיות

בצרוף שדות המוקשים  , וגדרות התייל ,הרמה בכללותה נראית היום יותר כבסיס צבאי אחד גדול

שיתאמנו בנגב ויצרו תנאים מלאכותיים,   הם הורסים  ערכי טבע ונוף בשם האימונים בשם צה"ל ושאר בבל"ת

נמאס!

צחוק הגורל
29/05/10 15:52
1צפיות
נדברנו עם חברים לנסוע לשמורה.
עכשיו נשאר לקוות שהטבע יתקן מה שהרס האדם.
º
באמת עצוב
31/05/10 12:41
3צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום