לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום קנית/מכירת דירה - משפטי
ברוכים הבאים עורכת הדין אפרת גאליס - מנהלת הפורום תשיב על שאלותיכם בתחום המקרקעין, מההיבט המיסויי, הקניני וההחוזי.רכישת דירה מהווה עבור רובנו את אחת העסקאות החשובות ביותר של חיינו שבה אנו משקעים את מירב כספנו, לרוב האנשים זהו הנכס היחד שיש בידיהם.על כן יש לנהוג בזהירות יתרה בבואנו לרכוש ו/או למכור דירה לפיכך מומלץ להעזר באיש מקצוע הבקיא בתחום ספציפיזה אשר יוכל להנחותכם ולבצע עבורכם את הבדיקות טרם רכישת דירה אם זו רכישת דירה יש שניה, מקבלן,עסקת קומבינציה,עריכת זכרון דברים, תיווך, בתים משותפים, שכירות, מס שבח, מס רכישה ועוד.בפורום תקבלו הסבר בסיסי על ההיבט המשפטי ועל דרכי הפעולה האפשריות במסגרת החוק.שימו לב כי הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית יש לפנות לטיפול פרטני.

אודות הפורום קנית/מכירת דירה - משפטי

ברוכים הבאים עורכת הדין אפרת גאליס - מנהלת הפורום תשיב על שאלותיכם בתחום המקרקעין, מההיבט המיסויי, הקניני וההחוזי.רכישת דירה מהווה עבור רובנו את אחת העסקאות החשובות ביותר של חיינו שבה אנו משקעים את מירב כספנו, לרוב האנשים זהו הנכס היחד שיש בידיהם.על כן יש לנהוג בזהירות יתרה בבואנו לרכוש ו/או למכור דירה לפיכך מומלץ להעזר באיש מקצוע הבקיא בתחום ספציפיזה אשר יוכל להנחותכם ולבצע עבורכם את הבדיקות טרם רכישת דירה אם זו רכישת דירה יש שניה, מקבלן,עסקת קומבינציה,עריכת זכרון דברים, תיווך, בתים משותפים, שכירות, מס שבח, מס רכישה ועוד.בפורום תקבלו הסבר בסיסי על ההיבט המשפטי ועל דרכי הפעולה האפשריות במסגרת החוק.שימו לב כי הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ועל מנת לקבל עזרה מקצועית יש לפנות לטיפול פרטני.

מכירת דירה מירושה
16/12/2008 | 22:49
3
20
שלום ,
אנו שני אחים שירשנו דירה מאמנו. טרם הוצאנו צו קיום צוואה. אך משזה יוצא ואנו רוצים למכור את הדירה , האם ראשית עלינו להעביר אותה על שמנובטאבו  או שאפשר "ישר" להעביר אותה ע"ש הקונה(ורק להציג במסמכי ההעברה את צו קיום הצוואה?).
בכל מקרה, כיצד מתבצעת הפרוצדורה ומה עלינו להביא לטאבו לצורך הסדרת הרישום.
בתודה
תשובה
17/12/2008 | 10:21
1
7
קודם כל להעביר על שימכם בטאבו.
לצורך כך יש להביא צו קיום צוואה/ צו ירושה.
רק אח"כ ניתן למכור אותה לקונה.
תשובה
18/12/2008 | 09:46
12
בהמשך לשלומי אני אוסיף כי ניתן למכור אותה לפני שהעברתם אותם לבעלותכם. יש לדאוג לציון סעיף מתאים בחוזה בו מפורט הזכויות הנמכרות וחובתכם לביצוע העברת הבעלות.

רישום הבעלות תתבצע בראשונה אליכם ורק אחר כך אל הקונה.

מומלץ להוסיף תנאי מתלה כי הסכם זה יכנס לתוקף רק עם רישום הזכויות על שמכם, על מנת לדחות את מועדי תשלומי המסים.

אם יש שאלות נוספות אתה מוזמן לפנות.

פטור מס שבח
26/12/2008 | 22:01
7
אל תשכחו לנצל את הפטור הספציפי ממס שבח, בעניין מכירת דירה שנתקבלה בירושה.

חבל לבזבז את הפטור הכללי, אחת ל 4 שנים.
הקפאה בחיובי הארנונה בזמן השבחת הנכס
16/12/2008 | 12:48
2

לכל באי הפורום שלום

לפני כ-3 חודשים פינינו את דירתנו כדי להתחיל בשיפוצים.
מיד עם הפינוי פנינו לעירייה והגשנו בקשה בכתב להקפאה בחיובי הארנונה בזמן השיפוץ ל- 6 חודשים.
העירייה טוענת כי הקפאה בחיובי הארנונה ניתנת לנכס שבשיפוץ רק לתקופה שעד 3 חודשים
אני יודעת בוודאות שבערים אחרות ההקפאה ניתנת עד 6 חודשים.
האם תקופת ההקפאה בחיובי הארנונה הינה חוק מוניציפלי או חוק כללי שתקף על כל ערי ישראל

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא,
תודה מראש

נדל"ן - לא מילה גסה!
14/12/2008 | 17:32
3
נדל"ן - לא מילה גסה

בד"כ משקיעים בתחילת דרכם שומעים השקעות נדל"ן וישר רצים להם בראש סיטואציות של אנשי עסקים מחויטים מעבירים כסף מתחת לשולחן, בסרטים זה נכון אבל אין רחוק יותר מן המציאות.

במאמר הבא אציג לפניכם את הסיבות למה נדל"ן היא ההשקעה הכי בטוחה ורווחית ואחרי זה אציג לכם למה אפשרויות ההשקעה האחרות הם לא!

אדמה תמיד תישאר אדמה:

ראשית יש לזכור כי שטח האדמה בכדור הארץ הוא נתון ותמיד יהיה ביקוש אליו מכיוון שאנשים צריכים לגור על פיסת אדמה מסוימת מעל פני כדור הארץ.

הסיבה הזו יכולה לסכם את כל הנאמר מכיוון שלהבדיל מהשקעה בבורסה שבה חברות הולכות ובאות, הביקוש לאדמה תמיד יהיה מכיוון שמספר התושבים מעל פני כדור הארץ עולה והאדמה נשארת אותה אדמה. כלומר, הביקוש עולה על ההיצע והחוכמה היא לקנות את חלקך בזמן הנכון על מנת שתוכל למכור מאוחר יותר ברווח משמעותי.

לאחר שהשלמתם את התשלומים על הנכס, הנכס הזה הוא שלכם לתמיד - בשוק המניות, יום אחד אתה יכול להיות מיליונר על הנייר אבל למחרת נמצא כי מנכ"ל החברה מעל בכספי המשקיעים ולמחרת כל המניות לא שוות פרוטה! בנדל"ן לא כך הדבר, וכי מה שאתה רואים הוא מה שאתה מקבלים וכאשר במשרד למקרקעין רשום כי הנכס הוא שלכם אז הוא שלכם ואין פה שום הפתעות מיוחדות.

בנוסף על כך, ניתן לקבל תשואה תמידית בצורה של השכרה - גם אם אתם צופים כי מחיר הנכס יעלה עוד מספר שנים - בינתיים בטווח הזמן הנוכחי תוכלו לקבל תשואה שוטפת ומכניסה. את המניות בבורסה לא ניתן להשכיר.

בורסה תנודתית:

כאשר משקיע חדש רוצה להתחיל להשקיע, הדבר הכי טוב שהוא יכול לעשות למען עצמו הוא למצוא לו מדריך שיוכל להדריך אותו כיצד להתגבר על טעויות של מתחילים. לא תמיד מדריך כזה הוא זמין ולא כולנו נולדנו לאבא עשיר שמבין בורסה ועסקים.

על מנת להשקיע נכון בבורסה אתם צריכים משקיע מהבורסה אך בנדל"ן לא כך הדבר מכיוון שכאשר בוחנים השקעה בנדל"I, מעבר לחישובי כדאיות, מסתכלים על איכות הנכס פרופר וגם לאדם הכי שכיר בעולם שלא השקיע מימיו,יש את הניסיון לדעת אם הנכס עצמו הוא טוב ואם החומרים שממנו נבנה הנכס הם טובים או לא.

ומכך נובע היתרון הגדול של ההשקעה בנדל"ן. היכולת לקבל ייעוץ מאנשים שאין להם שום אינטרס להפיל אתכם.

בבורסה חברות הולכות ובאות - שווקים צומחים ונעלמים ואילו בהשקעות נדל"ן הנכס שאתה רואה הוא מה שאתה מקבל.

יתרה מזאת, בבורסה יש מושג שנקרא "מידע פנימי" כלומר מידע שמגיע בד"כ לאנשים שמחוברים לאנשים הנכונים וברוב המכריע של המקרים למשקיע המתחיל אין את המידע הזה, דבר שיכול להפוך השקעה רווחית למפסידה ולהפך.

נדל"ן - לא מילה גסה:

שוק הנדל"ן זמין היום למשקיע הממוצע יותר מאי פעם. נכון, לפעמים ההשקעה הראשונה לא צריכה להיות בניין משרדים בין 15 קומות בהרצליה פיתוח אבל דירה למגורים יכולה להיות התחלה לא רעה. היום השקעה בנדל"ן היא לא רק לעשירים בלבד.

גם אם תחליטו כי אתם לא רוצה למכור את הנכס תוכלו להרוויח ממנו כל החיים - בד"כ דירות למגורים תמיד יש ביקוש כי תמיד אנשים ירצו לגור ויחפשו דירות באזור של משפחות והסיבות לכך רבות: קרבה למשפחה, בתי ספר, השקעה בתשתית לזוגות צעירים ועוד...

לכן, השכרה יכולה להיות אופציה טובה לשימוש בנכס. אז במקום לשחוט את הפרה, נחלוב ממנה חלב.

צעד ראשון - לברר!

הדרך היעילה ביותר להתחיל בהשקעות היא פשוט להתחיל, גם אם תלמד את כל ספרי ההשקעות שקיימים וגם אם תדבר עם כל המשקיעים האגדיים בעולם לא תלמד באמת עד אשר לא תעשה את תיישם את זה במציאות.

בירור פרטים יכול להעניק לך אינפורמציה חשובה מאוד שיכולה אפילו להשפיע על הרווחיות שלך מההשקעה, ואלו עיקרם:

א. תמיד טוב לדבר עם נציג מכירות ולקבל את כל הפרטים על הנכס המוצע למכירה, כך ניתן לקבל ההערכה ראשונית אם זהו נכס מסוג הנכסים שאתם מחפשים כאשר אתם מחפשים הזדמנויות נדל"ן. אבל אם לא תשאלו, איך תדעו?!

ב. בזמן מיתון, אנשים, במיוחד האנשים העשירים, לחוצים מאוד על כסף מזומן כי חלק מהשקעות נפגעות וזהו חלק מהמשחק, אז בעת משבר כמו זו הנוכחית, ניתן לרכוש ממש מציאות.

ג. אז לאחר שקבלתם את הפרטים הראשוניים מאיש המכירות, צאו לסיבוב בשכונה המדוברת, דברו עם השכנים - שאלו אילו בתים מוצעים למכירה ומה היא הסיבה לכך. ככל שתבואו יותר מוכנים לפגישה עם המוכר כך יגדל הסיכוי לסגור עסקה טובה ומוצלחת עבורכם.

ד. במידה ומדובר מדירה מקבלן, בררו מה מצב המכירות של אותו קבלן מאנשי השכונה, איך הקבלן? כיצד הוא בנה את הדירות שלו? וכל מידע שנראה לכם רלוונטי לקנייה...

כמו כן, ניתן לברר ולקבל פרטים על קונים פוטנציאליים וכך ניתן למצוא שותפים לעתיד שעונים על כל הדרישות שהצבנו קודם לכן.

אוקי, הכל טוב ויפה,הבנתי - מה הלאה?

פרויקט שמצאתי מעניין הוא שכונת פיט דאי שממוקמת בקסריה. מדובר על מגרשי יוקרה למכירה. מדובר על פרויקט בעל פוטנציאל רב שכן המגרשים ממוקמים מול מגרשי הגולף הבינלאומיים של קסריה אשר על הים.

הנתון משמעותי שלכד את עיניי ובגללו בחרתי להמליץ על התעניינות בפרויקט היא שהמגרשים ובכלל חברת הבניה שמוכרת את המגרשים פונה אל הקהל המבוגר בעל הממון שלא מחפש משחקים ורוצה רק לבנות את בית חלומותיו לאחר שכל השנים עמל וצבר את כספו.

מדובר על אוכלוסיה שיש לה הרבה כסף והיא לא מפחדת להוציא אותו. אז למה אתה מחכה? כדי שתתעורר עוד עשר שנים ותגיד: " אם היית קונה את זה? איפה הייתי היום!

דבר עוד יותר יפה זה שאתם לא צריכים אפילו לשלם על שיחת הטלפון כי אתם משאירים את פרטים באתר השירות של שכונת פיט דאי ונציג שירות חוזר ממש אליכם עם כל הפרטים הרלוונטיים.

בררו עכשו כי זה לא עולה כסף.

בברכה,

יוני לוי.

יזם נדל"ן.
שאלה לגבי - הטל השבחה.
14/12/2008 | 09:30
2
11
מה זה והיכן אני מבררת לגבי זה? האם זה חובה בקניית דירה בכל עיר?
תשובה
14/12/2008 | 12:17
5
היטל השבחה הינו תשלום אשר גובה הרשות המקומית מבעל נכס בגין עלייה בערך הנכס וזאת כתוצאה משיפור בזכויות בנייה, הגדלת אחוזי בנייה, שינוי והגדלה אחוזי בנייה מותרים או שינוי יעוד הקרקע. ההיטל משולם בעת מימוש הזכויות על ידי בעל המקרקעין או במכירת הנכס.

לנוחיותך מצ"ב קישור למילון מונחי נדל"ן, אשר יבהיר לך שאלות נוספות אם יש לך

http://www.adatolaw.co.il/%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95...
בקיצור - תבררי הכל בעירייה
26/12/2008 | 22:05
4
למתעניינים בהרחבה קהילתית בקיבוצים ומושבים
12/12/2008 | 22:08
11
כנסו לאתר הבא להכינו שעורי בית:
www.efrati.com/arnona/harchavot
שאלה
11/12/2008 | 20:29
1
5
אני משלם כרגע על שכרות 1800 לחודש, שזה 21600 לשנה. הגעתי למסקנה שזה הרבה. אם אני מחליט פשוט לקנות שטח ולשים קרוואן, כמה יכול לעלות לי כל העניין הזה?
תקופת ה"מערב הפרוע" חלפה עברה.
13/12/2008 | 17:36
3
אם השכירות יקרה לך כדאי שתחפש משהו זול יותר .

אזרח לא יכול סתם כך להניח קרוון במגרש שרכש.

ולעובדות...

מגרש יכול לעלות הרבה כסף,מעמדו התכנוני משפיע על מחירו,בהנחה שרכשת מגרש אתה חייב רישיון להניח קרוון,ולא בהכרח יתירו לך,סביר להניח שלא יתירו לך,אבל...גם אם תקבל אישור , חייבים להכשיר את המגרש,תשתיות,דרכים,חשמל מיים,ביוב ועוד,כל זה עולה כסף,הרבה כסף.

‫היטל השבחה - לפי איזה מטרז' מחש
11/12/2008 | 15:25
1
5
ידוע לי כי בבנין מגורים משותף במידה והנכס הושבח ע"י העירייה למעל 140 מ"ר יש לשלם היטל השבחה בעת מכירה או בנייה.
שאלתי היא: האם החישוב הוא לפי גודל הדירה ברישומי הטאבו או גודל הדירה לפי חיובי הארנונה(שזה יותר גדול).
תודה

לא זה ולא זה ...
12/12/2008 | 18:44
3
לפי שטח הדירה המדוד בפועל
בעיית טאבו משנות ה 60
10/12/2008 | 17:25
1
11
שלום רב     נתחיל במילות תודה על עזרה שנתתם לי מלפני כשנה     אז תודה

הבעיה של הורי היא כבר משנות ה60      אבא ואמא חייו בבית קטן והם החליטו לעבור  דירה                                                                ופנו לקבלן      הקבלן הציעה להם בית   לא חדש  ברחוב רמבם
( והורי לקחו משכנתא  והוסיפו לקבלן תמורת הבית  ברמבם)  
         ולדיירים ברחוב רמבם הקבלן מכר בית חדש ברחוב הרצל       העסקה  התקיימה   כפי שתוכנן  

אבא ואמא נכנסו לרמבם והדיירים שגרו ברמבם קיבלו בית חדש    ואז למזלם הרע של כולם הקבלן פשט רגל             והועבר לכונס נכסים  ולדיריים שקיבלו את הבית ברחוב הרצל לא סודר הטאבו  ולכן כשהוריי ניגשו  לקבלת חתימה  בכדי לפנות ולסדר את  הטאבו שלהם   הם נענו בסירוב    ונאמר להם  שכול עוד הבית ברחוב הרצל לא יקבל טאבו אז  גם אמא ואבא לא יקבלו טאבו  על הבית ברחוב רמבם     אמא ואבא   פנו לבית משפט  ושם הוחלט  שהקונס נכסים יסדר את עניין הטאבו לשני הצדדים    
  ומאז אמא ואבא לא התייחסו לטאבו       עד שלפני  כמה שנים נפגשו אמא  והדיירת   במקרה  והדיירת אמרה שהטאבו שלה סודר  ושאימא תיגש אליה  והיא תחתום על הטפסים של קבלת הטאבו לבית הוריי  
אמא נשארה אדישה            ולאחר שנה הדיירת  הלכה לעולמה      

כיום המצב כזה     אמא לקחה עורך דין    ואמא קיבלה פסק דין שהבית שלה    אבל   עורך הדין של אמא   מפחד להגיש בקשה  לטאבו שהרי   אין לאמא מסמך שאומר  ששולם מס קנייה (אבא ואמא נתנו את כול המסמכים  שהיו בידיהם לכונס)   והוא חושש שיוטל על הבית מיסים     אמא מתעקשת כי שולם על הבית מיסים   אבל לרוע מזלם הקבלן פשט רגל

אני פונה אליכם בבקשה לעזרה להוריי התמימים  שכול רכושם בעולם זה הבית       שהם רוצים שיהיה מסודר כדי שביום מותם יוכלו להעביר אותו לילדים בלי בעיות  אנחנו לא יודעים מה לעשות  בכדי שלא נסתבך בחוב על הבית

והאים יש מי שמבין בדבר שיוכל לתת לנו תשובות ודאיות          תודה חזי
יש לכם עו"ד או לא?
31/12/2008 | 10:13
5
ניתן לברר הכל ברשויות המס גם ללא קבלות.

אם אין לכם עו"ד - צרו קשר ונטפל בעניין.

לפי דבריך, זה לא צריך להיות סיפור כלל.
מינהל מקרקעי ישראל
10/12/2008 | 11:16
3
אני צריכה להחתים את המינהל בת"א על שטר תיקון חכירה, המאריך את תקופת החכירה ל- 45 שנים נוספות וכן על חוזה חכירה חדש.

שאלתי היא האם יש איזשהו סיכוי שנציג המינהל (וכמובן עו"ד של המינהל שיאשר את חתימתו) יחתום על המסמכים בזמן הגשתם ואני אוכל לצאת משם עוד באותו יום עם מסמכים חתומים?

העניין מאוד דחוף לי כי בלי שטר תיקון החכירה לא אוכל לרשום משכנתא בטאבו.
תמורה
09/12/2008 | 20:32
1
בס"ד

שלום רב,

אני גר בבניין משותף בדירה בשכירות.
ועד הבית מחולק שחצי שנה משלמים 200 ש"ח לחודש (ממאי עד נובמבר-כולל אחזקה, ניקיון וכו').
חצי השנה השנייה (שנת החורף מנובמבר עד מאי)-אני משלם 300 ש"ח, מאה שקל יותר והסיבה לכך היא תשלום לחימום הבית בסולר בהסקה.
מה שקרה, הוא שכל נובמבר ועד עצם היום הזה ממש, ועד הבית לא הפעיל לשניה את החימום (הוא טען שב14 מעלות מפעילים והיה הרבה פחות מ14 עד היום). כלומר, אני משלם מאה שקל יותר מבלי לקבל את התמורה/שירותי חימום.

רציתי לדעת האם יהיה לועד הבית איזשהוא זכות חוקית לטעון אם אקזז מהם 200 ש"ח בתשלום הבא , הסכום ששילמתי בעור החימום בחודשי נו'-דצמ'?
איזה חוק מסדיר מצבים ספציפים אלה ומהו הדין במקרה הנ"ל?

תודה

שירה דין
תשובות
10/12/2008 | 10:07
קודם כל- ע"פ החוק מי שחייב בתשלום דמי ועד הבית הוא בעל הדירה ולא השוכר. אבל בעל הדירה בד"כ מעביר התחייבות זו על השוכר.
כלומר- אם לא תשלם דמי ועד בית- הנציגות (הועד) יתבע את בעל הדירה שלך והוא בודאי יתבע אותך. זאת אומרת שאינך יכול לקזז מהתשלום.

שנית, ולגבי החימום- דמי ועד הם תשלום קבוע על מנת שהבנין יוכל לתפקד. אם הבניין כולל מערכות מרכזיות, כמו חימום, על הדיירים לשלם את העלות של השימוש והאחזקה שלהן.
ייתכן שבשנה מסויימת השתמשו פחות במערכת, בגלל תנאי אקלים יותר נוחים, ועקב כך נחסך כסף. אין הדבר אומר שהדיירים יכולים על דעת עצמם להפסיק לשלם או להפחית תשלומים. לועד בית מותר בהחלט לאגור בקופה "רזרבה" מסויימת על מנת שאם פתאום יש צורך בתיקונים יקרים של מעלית או מערכת כזו או אחרת- יהיה כסף למימון התיקון.
הצמדת חניה מאוחרת האם חוקית?
09/12/2008 | 13:54
2
13
האם ניתן להצמיד חנייה לאחר שנחתמו כל החוזים בבניין ורק לצורך העניין כ10 שנים אחרי המגורים לקראת רישום בטאבו להוציא מכתב המאשר הצמדה מאוחרת. מישהוא  אמר לי שאם לקבלן לא נשארו דירות בבניין הוא אינו יכול בשלב מאוחר כזה להצמיד חניה זו, (יש לציין שהוא הזכיר בחוזה שהחניה הספציפית הנ"ל פנויה ותוצמד לדייר כראות עיניו)
תיקון רישום בית משותף
09/12/2008 | 19:20
1
4
יש לבצע תיקון רישום בית משותף הכולל הליכים פרוצורדליים תכנוניים.

הצמדת חניה
21/12/2008 | 10:37
6

ומה אם הבית לא משותף ונמכרו כל הדירות וטרם נרשמו בטאבו על ידי הקבלן ומאוחר יותר הקבלן נותן אישור לאחד הדיירים שהוא רכש את הדירה עם חנייה מקורה וצמודה דבר שאף לא הוזכר בחוזה האם העניין חוקי
שאלה של מתחילים
09/12/2008 | 12:05
3
4
מצאנו בית קרקע שמצא חן בעיניינו. מדובר בבית שעבר שיפוץ רציני לפני כמה חודשים.
אני לא בטוחה מה סדר השלבים שבהם עליי לפעול. ואסביר למה הכוונה.
אני רוצה להביא מהנדס בנייה שיבדוק את יציבות וחוזק המבנה, בדיקה מול הרשויות שהתוספות בנייה נעשו במסגרת החוק והתשלום למנהל סודר.
בדיקת רישום בטאבו.. ובטח יש עוד מליון דברים שצריך לבדוק שאפילו לא חשבתי עליהם.
וגם אני רוצה לעשות איזשהו שינוי באבמטיה ובמטבח, כפי הנראה התשובה היא אדריכל...
מה עושים לפני מה, איזה ניירת אני צריכה לבקש לראות מהמוכר, עו"ד מטעמי במה הוא מטפל ....?
אשמח לקבל הכוונה והמלצות

תשובה
09/12/2008 | 14:36
2
שלום רב,

במידה והחלטת, כי את מעוניינת בנכס, והמחיר שהוצע ע"י המוכר מתאים לך, יש לפנות לעו"ד בכדי לערוך הסכם מכר בין הצדדים. עו"ד מטעמף יבדוק את רישומן של הזכויות,בטאבו או בחברת משכנת אחרת וייעץ לך במידה וקיימות בעיות כלשהן. בד בבד, ניתן לעשות שימוש במהנדס בניין בכדי לבדוק את הנכס.

אשמח לשוחח עמך באופן פרטי,

בברכה, עדי רוזנשטיין, עו"ד
adirozlaw@gmail.com
מדריך רכישת דירה
09/12/2008 | 19:19
1
2
מצורף קישור למדריך רכישת דירה. אני מאמין כי תמצאי בי את רוב התשובות שאת מחפשת.
במיד ויש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות ישירות

http://www.adatolaw.co.il/%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9...

תודה רבה
09/12/2008 | 19:35
1
אבדוק את הלינק
רכישת דירה מקבלן לא מוכר
09/12/2008 | 10:11
1
7
רכישת דירה מקבלן לא מוכר
שלום,

אני רוכש דירה מקבלן.

בדקתי באתר משרד השיכון ושם רשום שהקבלן לא מוכר (מצ"ב).

העו"ד של הקבלן שלח אלי רשיון קבלן של משרד הבינוי והשיכון ושם הקבלן מופיע.

ממה נובעת חוסר ההתאמה?
תשובה
09/12/2008 | 10:56
6
יכול להיות שלא הספיקו לעדכן באתר.
בכל מקרה, ברכישת דירה מקבלן, אני מציע להיוועץ בעורך דין, עובר לרכישת הדירה.

בהצלחה,

עדי רוזנשטיין, עו"ד
adirozlaw@gmail.com
קניית דירה בלי טאבו
09/12/2008 | 09:21
9
419
שלום,
אני רוצה לקנות דירה יד2 הקבלן של הבניין פשט רגל ועכשיו הבניין הועבר לחברה אחרת..
לדירה אין טאבו..
מה אני צריכה לבדוק ליפני שאני קונה את הדירה?
איך אני רושמת אותה בטאבו?
ואיזה עוד דברים אני צריכה לבדוק ששולמו ליפני שאני קונה אותה?
אשמח לכל עזרה ממכם,
תודה
תשובה
09/12/2008 | 11:00
75
שלום רב,

יש להיוועץ בעורך דין בכדי שיבדוק את כל הפרטים בנוגע לחברה החדשה בכלל ובנוגע לדירה בפרט.
סביר להניח שהדירה טרם נרשמה בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) ושהחברה עצמה משמשת כמעין טאבו עד אשר הזכויות ירשמו בטאבו עצמו, ויצוין, כי הרוכשים עצמם אינם רושמים את הדירה בטאבו אלא עורכי הדין מטעם החברה/קבלן ולהדגיש, כי הם מייצגים את הקבלן/חברה ולא את הרוכש.
לסיום, יש להיעזר בעורך דין שמנוסה בתחום המקרקעין בכדי למנוע מקרים כגון פרשת חפציבה.

אשמח לסייע,

בברכה,
עדי רוזנשטיין, עו"ד
adirozlaw@gmail.com
מדריך רכישת דירה מקבלן
09/12/2008 | 19:22
58
מצורף קישור של מדריך רכישת דירה מקבלן.

לאחר שעיינת במידה ואת זקוקה לעזרה או שיש לך שאלות נוספות את מוזמנת לפנות ישירות

http://www.adatolaw.co.il/%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9...
D7%94_%D7%9E%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%9F
תודה על התשובות ועוד שאלה
09/12/2008 | 20:29
6
37
תודה על התשובות,

macgyver007 - אוקי עכשיו הבנתי יותר למרות שאני לא יודעת מה זה פרשת חפציבה..
הדיירים אומרים שיש עורך דין שמטפל בעניין הזה של הטאבו  עכשיו אתה אומר לי שהוא מייצג רק אותם? כלומר אני צריכה עורך דין מטעמי? (לכל אחד עורך דין משלו?)
ועוד שאלה האם בזכרון דברים אני צריכה לכתוב שעד שאין טאבו אני לא משלמת על הדירה?
ואם זה יקח כמה שנים? או אולי להגביל את הזמן שבו הם צריכים להמציא לי טאבו? זה הגיוני לבקש דבר כזה?
מצטערת על כל השאלות אבל אני לא מבינה בזה כלום..

אלדר אדטו עורך דין-  את הדירה אני לא קונה מהקבלן אלה מדיירים שכבר גרים שם 7 שנים בערך הם קנו אותה מהקבלן..

תשובה
09/12/2008 | 23:28
5
39
במענה לשאלתך, סביר להניח שתתבקשי לחתום על חוזה מכר ולא על זיכרון דברים אותו כדי שיבדוק עורך דין.
בנוגע לפרשת חפציבה - מדובר בחברה קבלנית אשר מכרה לרוכשים פוטנציאליים דירות ללא שניתנה להם ערבות לפי חוק המכר.

בברכה,

עדי רוזנשטיין, עו"ד
adirozlaw@gmail.com
מה ההבדל בין חוזה מכר לזערון דברים?
10/12/2008 | 07:45
4
26
זה פחות טוב?
זכרון דברים
10/12/2008 | 10:12
29
במחינתך- אין הבדל בין שני הדברים.

בשני המקרים מדובר במסמכים משפטיים (שעל פי השאלות ששאלת- אין לך שום מושג ירוק בהם).

ולכן- מאוד מומלץ לא להתעסק בכך בכלל.

פני לעורך דין הבקי בתחום על מנת שיערוך עבורך חוזה כמו שצריך.
תשובה
10/12/2008 | 11:00
23
כיום לפי הפסיקה, זיכרון דברים בהרבה מקרים הינו שווה ערך לחוזה ועל כן יש להיוועץ בעורך דין מנוסה בטרם החתימה עליו.

בברכה,

עדי רוזנשטיין, עו"ד
adirozlaw@gmail.com
מדריך רכישת דירה כולל הסבר על זכרון דברים
10/12/2008 | 12:19
32
האחד גדול והשני קטן
31/12/2008 | 10:15
23
חוזה: כולל את כל הפרטים

זיכרון דברים כולל חלק מהפרטים ולא מומלץ כלל.
ניכוי היטל השבחה ממס שבח
08/12/2008 | 23:37
13
שלום,
ברשותי בית ישן וברצוני למכור אותו. הסכמתי למכור ב 2,000,000 ש"ח. הערכת השמאי היא שהבית שווה 1,500,000 ש"ח, והיתר הם זכויות בניה נוספות. היטל ההשבחה הוא 250,000 ש"ח. שאלתי: האם בבואי לשלם מס שבח אוכל לנכות את כל היטל ההשבחה, כלומר לשלם מס שבח מ 250,000 ש"ח, או רק ניכוי יחסי - כלומר רק 1/4 מהיטל ההשבחה?
כ"כ, מדובר בבית שנרכש ב 1971 תמורת 150,000 ל"י (בערך 800,000 ש"ח בחישוב המדדים). האם החלק היחסי יוכר במלואו לצורך מס השבח? תודה.
רישום זכויות
08/12/2008 | 23:16
3
אני גרה בבית משותף מזה כעשר שנים, הזכויות עומדות להרשם רק כעת. אני חונה בחניה שהובטחה בעל פה ע"י הקבלן לאיש מקצוע מקורב בשל ליקויים שהיו בדירה, נודע לי שהקבלן מתכוון לצמיד חניה זו לשכן אחר בבניין, שאלתי היא האם יש לי עילה לתביעה עקב שימוש של כעשר שנים ללא שום איזכור או תביעה לגבי החנייה, וכן ע"י עדות המקורב ותיעוד המכתבים  על הליקויים בדירה, האם הקבלן יכול להצמיד את החניה לדייר השני כעת(לא בחוזה הראשוני) למרות שאין לו לקבלן שום דירה שברשותו כעת בבניין?

נושא אחר הוא הצמדת רכוש משותף לדירתו של אותו השכן (חדר טכני) ללא ידיעת ואישור הדיירים עוד במהלך הבניה, יש לציין שהדבר לא מוזכר בחוזה ולא מופיע בתשריטים כחלק מדירת השכן אלא כרכוש משותף. האם גם עכשין לאחר פרק זמן כה ארוך ניתן לתבוע פינוי והחזרת החלק המשותף? האם נדרשת תביעה של רוב דיירי הבית או מספיקה תביעה שלי בלבד?
רישום משכנתא בטאבו
08/12/2008 | 12:10
1
173
עלי לרשום משכנתא בטאבו בת"א ויש בידי שטרי משכנתא מהבנק. יש לי מס' שאלות טכניות/פרוצדורליות בעניין זה:

1. האם הטיפול בשטרות ואישור העסקה נעשה "על המקום" או שמא רק מגישים את השטרות והטיפול נעשה לאחר מכן, כך שהשטרות החתומים נשלחים בדואר??  כמובן שאני מעדיפה שהדבר יתבצע על המקום, השאלה האם זו הפרוצדורה בטאבו ת"א? ואם כן - כמה זמן אורך התהליך, בהנחה שאגיע לפני 8:30 ואהיה בין הראשונים?  

2. איך התור מתנהל בטאבו במשכנו החדש בת"א - האם יש מספרים?

תודה מראש על התשובות!
רישום משכנתא
08/12/2008 | 21:09
34
בד"כ נעשה במקום, עליך לגשת לעמת המודיעין ושם יאמרו לך בדיוק איך מצנהל הליך הרישום וכמה אגרה יש לשלם.
צפיה בתיק בנין
08/12/2008 | 11:27
1
3
שלום,

כיצד ניתן לצפות בתיק בנין בעיריה (עירית נהריה), כאשר במחלקת הנדסה טוענים שהתיק "אבד"?
האם יתכן שהוא באמת אבד?

תודה רבה!
נשמע תמוהה
08/12/2008 | 21:15
3
תיקי בניין בד"כ שמורים הייטב במחלקת ההנדסה ...  כדי שתפנה אליהם שוב.
פורומים חדשים בתפוז אנשים
04/12/2008 | 17:10

אחרי כמעט שנה של הפסקה, עם צאת האלבום החדש, "פשוט כל כך", פורום קורין אלאל חוזר לפעולה! כל העדכונים על האלבום, על הסינגלים ועל ההופעות עכשיו בפורום
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

עידן אלתרמן, אורי גוטליב, רותם אבוהב, שני כהן ושלל קומיקאים בתכנית סאטירה שלא עושה חשבון לאף אחד - בפורום שבוע סוף (דרוש/ה מנהל/ת)
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

מה היה קורה אם הייתם נופלים קורבן לרמאות מתוחכמת? בפורום העוקץ מדברים על התכנית שממחישה לכם שהמציאות עולה על כל דמיון

הסדרה החמה שסוחפת את ארה"ב - בואו להתחכך בזוהר בפורום גבעות הוליווד

סובלים מפצעי בגרות? רוצים פנים חלקות? בפורום אקנה - טיפול ושיקום העור אתם שואלים שאלות והמומחית נותנת את התשובות

הם היו כיתה רגילה, עד שדאוס השתלט להם על החיים. הצטרפו לקונספירציה הגדולה בפורום (דרוש/ה מנהל/ת)

מצאתם את עצמכם בלי עבודה? רוצים לדבר על זה עם אנשים שנמצאים במצב שלכם? פורום סיוע למפוטרים יעזור לכם להתמודד
תשלום מס רכישה
06/12/2008 | 22:38
1
4
שלום,

ברכישת דירה חדשה מקבלן, מתי לכל המאוחר אצטרך למכור את דירתי הישנה על מנת לשלם מס רכישה מופחת.

הרושם שקיבלתי הינו שתוך שנה מחתימת החוזה לדירה החדשה, אהיה חייב לחתום חוזה מכירה על דירתי הישנה.

אולם, מחיפוש באתר של רשות המיסים, נכתב כי:

"דירה נוספת
מי שרוכש דירה נוספת בנוסף לדירה שבבעלותו, לא ייהנה מן ההקלה של המדרגה הראשונה ויחולו עליו רק שתי מדרגות מס של ‎3.5% ושל ‎5%.

אולם אם ימכור הרוכש את דירתו הראשונה תוך ‎24 חודשים או תוך 12 חודשים מיום המסירה הקבוע בהסכם (במידה והדירה נרכשה מקבלן) ייהנה גם משיעור מס של מדרגה ראשונה כמו כל מי שרוכש דירה ראשונה.
באתר רשות המיסים בתפריט מחשבונים תוכל למצוא סימולטור לחישוב המס."

אם כך, אני מניח שאני נדרש לחתום חוזה מכירה על דירתי הישנה, תוך שנה מתאריך הכניסה (!) הרשום בחוזה של הדירה החדשה.

מה נכון מהשניים?
מכירת הדירה, תוך שנה, מתאריך חתימת החוזה של הדירה החדשה מול הקבלן, או,
מכירת הדירה, תוך שנה, מתאריך הכניסה (!) שמופיע בחוזה של הדירה החדשה?
מי יודע מה נכון:
09/12/2008 | 07:12
3
מכירת הדירה, תוך שנה, מתאריך חתימת החוזה של הדירה החדשה מול הקבלן, או,
מכירת הדירה, תוך שנה, מתאריך הכניסה (!) שמופיע בחוזה של הדירה החדשה?
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
06:42 | 07.11.12 אורחים בפורום
21:53 | 29.07.12 אורחים בפורום
08:39 | 18.07.12 אורחים בפורום
22:53 | 13.06.12 אורחים בפורום
14:17 | 07.06.12 אורחים בפורום
15:19 | 23.04.09 liorhofi
02:20 | 22.04.09 Apolit
15:01 | 21.04.09 kobi21160
16:28 | 20.04.09 da522
12:12 | 20.04.09 איציק מ30
21:07 | 19.04.09 רותמגל