לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום עיסוי ותרפיית המסאז
ברוכים הבאים לפורום עיסוי ותרפיית המסאז'. פורום זה מיועד למטפלים ולמתעניינים בעיסוי ותרפיית המסאז' ולאוהבי המגע השונים. בפורום תיחשפו לדיעות שונות ולקשת רחבה של טיפולים ועיסויים. העיסויים נחלקים לעיסויים למטרת הנאה, בדר"כ עיסויים אילו נפוצים בספא, ולעיסויים למטרת ריפוי המתבצעים בדרך כלל בקליניקות פרטיות וקופ"ח. עם חלוף הזמן העולם המערבי נחשף יותר ויותר לסגולות הריפוי והמניעה שקיימים בטיפולים ועיסויים שונים כגון: שיאצו,עיסוי רפואי,עיסוי תאילנדי,טווינה ועוד.. הינכם מוזמנים להצטרף לפורום,להשתתף בדיונים ואולי להיחשף לסוגים חדשים של עיסויים שלא הכרתם. תקנון הפורום: -הפרסום על גבי הפורום אסור. -הודעות בוטות לא יתקבלו ואף יימחקו. -הצפות אסורות על גבי הפורום. -נא שרשרו הודעות לשרשורים מתאימים. -הודעות שאינן קשורות לנושא הפורום יכולות לעלות לפורום תחת שרשורי OFF...,בעמ' הראשי ניתן לפתוח רק שרשור OFF אחד בכל פעם. לסיום קצת עליי: שמי נחום רוזנשיין ואני מטפל בעיסוי ומאמן כושר אישי, אשמח לראותכם בפורום! בברכת רפואה שלמה - נחום.

אודות הפורום עיסוי ותרפיית המסאז

ברוכים הבאים לפורום עיסוי ותרפיית המסאז'. פורום זה מיועד למטפלים ולמתעניינים בעיסוי ותרפיית המסאז' ולאוהבי המגע השונים. בפורום תיחשפו לדיעות שונות ולקשת רחבה של טיפולים ועיסויים. העיסויים נחלקים לעיסויים למטרת הנאה, בדר"כ עיסויים אילו נפוצים בספא, ולעיסויים למטרת ריפוי המתבצעים בדרך כלל בקליניקות פרטיות וקופ"ח. עם חלוף הזמן העולם המערבי נחשף יותר ויותר לסגולות הריפוי והמניעה שקיימים בטיפולים ועיסויים שונים כגון: שיאצו,עיסוי רפואי,עיסוי תאילנדי,טווינה ועוד.. הינכם מוזמנים להצטרף לפורום,להשתתף בדיונים ואולי להיחשף לסוגים חדשים של עיסויים שלא הכרתם. תקנון הפורום: -הפרסום על גבי הפורום אסור. -הודעות בוטות לא יתקבלו ואף יימחקו. -הצפות אסורות על גבי הפורום. -נא שרשרו הודעות לשרשורים מתאימים. -הודעות שאינן קשורות לנושא הפורום יכולות לעלות לפורום תחת שרשורי OFF...,בעמ' הראשי ניתן לפתוח רק שרשור OFF אחד בכל פעם. לסיום קצת עליי: שמי נחום רוזנשיין ואני מטפל בעיסוי ומאמן כושר אישי, אשמח לראותכם בפורום! בברכת רפואה שלמה - נחום.

מעוניין בהיתיעצות...
10/01/2007 | 12:46
6
4
טיפלתי במטופל שיש לו מתיחה באיזור התאומים .נכנסתי חזק אם פריקשן עמוק ומתיחות סוף העיסוי שמתי קרח והמטופל מרגיש נימולים בשני האצבעות הלטרליות של הרגל
ננו 9 ! כנס! יש פה שאלה בשבילך!
10/01/2007 | 13:09
1
הייתי מזמין אותו לבדיקה אם לא נוצרה פגיעה באזור השוק שמקרינה לזרת ולקמיצה.
עוד שתי עצות
11/01/2007 | 08:23
3
הכי טוב שהמטופל יחזור לטיפול הרגעה.

אם זה לא ניתן אפשר לבקש ממנו לעשות אמבט מים חמים עם מלח ים + מלח מגנזיום סולפט.
האמבט מסייע לנקות רעלים שהצטברו בשריר במהלך הטיפול.
האמבט עשוי מאד להקל על הכאב, ולך לאפשר להבדיל בין תפיסה של שריר שקצת לוחצת על העצב
או בעייה יותר חמורה כמו גירוי חזק של נוירון תחושתי, או אפילו קרע בשריר.
כניסה חזקה מידיי
10/01/2007 | 14:47
2
רוב הסיכויים שנכנסת לעצב - יכול להיות שיש לו פגיעה בעצב ואם לא, אז יכול להיות שהכניסה שלך לשריר הייתה חזקה מידיי עד השכבה של העצה ככה שגרמת לו להרגיש נימול.
אני לא הייתי שמשתמש בקרח - תעבוד אם שמנים חמים - שילוב של מנטה חריפה - קינמון - פלפל שחור - וקמפור על בסיס שקדים ושומשום.
אני מכין לי תערובת כזאת שהיא מעולה לבעיות של שרירים.

בהצלחה
דווקא כן קרח. בהחלט
11/01/2007 | 19:01
1
לאחר פריקשן ועוד אגרסיבי שכזה אין אפשרות לדעת האם השריר ניזוק, האם החל דימום פנימי (אפילו קל שבקלים) ו/או עוד טראומות נוספות.
מטרת הפריקשן, ובמיוחד בשריר התאומים, היא ליצור מצב בו אנו מדמים דלקת מלאכותית לשריר - וזאת על מנת שהגוף יגיב בדרך הריפוי הטבעית שלו, קרי, דלקת. קרח עוזר במיידי למזער את תסמיני הדלקת הדרושים לצורך בניית הרקמה מחדש.
חום במקרה כזה רק יגביר את זרימת הדם והפלסמה לאיזור, יגביר את הנפיחות ויוציא את הדלקת המלכותית מכלל שליטתנו.

יש מצב של פגיעה עצבית מסויימת באחד מהסתעפויות ה fibular nerve, כמדומני lateral cutaneous nerve שהוא סנסורי בעיקרו ולא מוטורי.

תתקשר אליו, תרגיע אותו, תומר לו שישתה הרבה, שיניע את כף הרגל והקרסול בטווח תנועה ושיבוא שוב, ללא עלות נוספת, לאפלרז' מפנק...
תומר = תאמר
11/01/2007 | 19:03
1
ככה זה כשכתובים מהר.
יאללה, אני חייב לרוץ - יש לי ביוץ...

תל אביב - HERE I COME
צריך לבדוק
10/01/2007 | 23:22
הי אתה צריך לבדוק לפני שאתה ניכנס חזק צריך לבדוק מה יש לא כי מתיחת שריר יכולה להיות גם דלקת וגם היסתיידות וצריך לדעת לאבחן.בכל מיקרה יש בין שרירי התאומים עצבים אבל זה לא מה שעושה נימול בדרך כלל.כניראה לא בדקת את כל הרגל ולא טיפלת באישייס .אםהיית בודק את האישייס סביר להניח שהיית פותר את הבעיה בלי לגעת בתאומים חזק.ממולץ לא לגעת כמה ימים ואז הכאב ירד .ואם כואב חזק שווה לקחת כדור נגד כאבים. יכול להיות גם קרע בשריר ואז זה דורש מנוחה. אם תירצה עוד יעוץ אשמח לעזור .                                                                                                                                                                        שמוליק
שלום אנשים..
09/01/2007 | 16:23
8
12
לחברה שלי יש מומולדת 18
חשבתי לפנק אותה ביום ספא..
עיסוי, מסאז טוב..
יש המלצות על מסאג באזור ראשל"צ..?
תודה..
היי
09/01/2007 | 20:14
7
בכדי שנבין אותך יותר טוב...  אתה מעוניין לפנק אותה בטיפול/עיסוי בספא? או להזמין לה מטפל/מטפלת בעיסוי?
היי חן..
09/01/2007 | 21:54
6
קודם כל אני בת..
חגית, נעים מאוד
וליתר דיוק לפנק אותה בעיסוי מפנק ומפרק, משו טוב..
אהבתי את הניק
09/01/2007 | 22:02
3
זה מה שהולך היום אצל הנוער - ניק כמו שלך ?
כנראה הזדקנתי.

תסתכלי ברשימת המטפלים , אם יש מישהו מהאזור, אני יכול על מישהו בתל אביב ( אני קצת צפונה מזה) ההמלצה רק במסר על פי כללי הפורום.

בכל מקרה עיסוי טוב - רק ממטפל מומלץ או אצלה /אמלך או קליניקה

פינוק בספא .

אריאל
עיסוי מפנק ומפרק?
10/01/2007 | 16:41
4
6
עיסוי תאילנדי ... סורי אני משוחד ... וכנסי  לקישור למאמר בנושא עיסוי תאילנדי
כתובות אינטרנט מצורפות:
אנל'א סגורה על עצמי..
11/01/2007 | 11:24
3
1
נשמע לי אכזרי מידי..
אני יותר בקטע של שמנים.. שכיבה, אך ורק שכיבה..
בלי לשנות פוזה כל רגע.
אם אפשר לשכב על מיטה עם שמנים שיפנקו אותך, למה לא..?!

אז שבדי
11/01/2007 | 11:34
2
או שייתכנו המלצות נוספות מחברי הפורום...
העיסויים המפנקים
12/01/2007 | 10:34
1
1
קודם כל אצלי במקום הראשון, למרות שהוא בעצם לא עיסוי, זה השיאצו - הרפיה נהדרת אפילו לקשי הרפיה כמוני.
אם את רוצה שמנים:
אז כמובן שבדי זה מצויין,
אבל לחורף מתאים מאד עיסוי אבנים חמות (לוודא שהמטפל הוא מעסה מוסמך שהוסיף את האבנים ולא מישהו שלמד יומיים והפך למעסה) - חלומי,
אם את אוהבת ליטופים ארוכים ואיטיים עם שמן חם - אז האיורוודה שעושים בספא, בדיוק יתאים לך - אני אישית אוהבת מגע קצת יותר מודגש, אבל יש המון אנשים שהשעה תחת השמנים החמים מרחיפה אותם לגמרי.
ובקשר לתאילנדי: הוא אמנם קצת פחות פינוקי, אבל ההרגשה של הגוף אחרי היא משהו משהו - וגם זה לא שאת צריכה לזוז כל הזמן  - את שוכבת והמטפל מזיז אותך. אבל מסכימה אתך שאם בא לך לשכב על מיטה עם שמינם, אז זה ממש לא זה.

אצלי קצת אחרת
12/01/2007 | 20:00
1
בתור אחד שלא מוצא הרבה פינוק בליטופים ודווקא גונח מהנאה ממרפקים בגב,
עבורי האיורוודה הוא עינוי, ואילו הרקמות עמוק הוא פינוק מהסרטים
אני חושב שסה"כ זה שאלה של אופי,מצב רוח, וגם של ניסיון.

לדעתי, כדי להנות ולהתפנק מעיסוי תאילנדי צריכים להתקיים כמה תנאים.
אם הם לא מתקיימים זה עדיין אחלה אבל זה באמת לא "מפנק" כמו שבדי שיכול ב10 דקות להרדים בנאדם...
התנאים לדעתי הם:

1)מטופל רפוי מאוד - לרוב מנוסה ולא חדש בעיסוי התאילנדי
2)מטפל רגוע ורצוי לפחות 15 קילו כבד יותר מהמטופל
3)זמן!חשוב מאוד...כשאני מקבל עיסוי תאילנדי רק אחרי 30-60 דקות אני רק מתחיל להרגיש את הגוף שלי ממש ממש משתחרר...החוויה המפנקת מתחילה רק אז ולכן רצוי שהעיסוי יארוך מינימום 90 דקות.

בקיצר מה אני מנסה להגיד?
לדעתי החלוקה לטיפולים "מפנקים" וטיפולים "מפרקים" היא קצת גסה מדי ולא מתאימה כלכך לכולם.
אין ספק שמי שלא חווה מימיו עיסוי - לא יזיק לו ללכת עיוור על פי החלוקה (הסטריאוטיפית משהו) הזו,
אבל לי בתור מטופל מנוסה(בלי קשר להיותי מטפל) קצת קשה להתייחס לתאילנדי כמשהו לא מפנק או בכלל להתייחס לשיטה מסויימת כיותר מפנקת משיטה אחרת...לי אישית טויינה מורחת חיוך מפגר על הפרצוף ויושבת יפה יפה במילון תחת המילה "פינוק"
בעעע...יש לי מבחן באנטומיה
09/01/2007 | 11:31
11
69
איך לומדים את השרירים? עם העצמות אני כבר מסתדרת
משתמשים בתמצית שנקראת GENIUS
09/01/2007 | 11:40
6
20
כשמה כן היא, עוזרת מאוד בלזכור את החומר הנלמד.
בהצלחה
וואלה? תודה
09/01/2007 | 11:46
5
10
ודרך אגב Liebe זה בגרמנית אהבה
ואיפה משיגים את תמצית הגאוניות?
09/01/2007 | 11:48
3
13
יש לי רעיון לאחלה תמצית
09/01/2007 | 14:15
2
14
כנסי לקישור הבא...
כתובות אינטרנט מצורפות:
בכל אופן תרגישי חופשי להעלות כל
09/01/2007 | 14:17
1
7
שאלה בנושא ונשמח לעזור.
תודה רבה
09/01/2007 | 14:22
5
אייקו1
09/01/2007 | 16:33
5
שלחתי לך מסר.
שני לינקים מצויינים שיכולים לעזור
09/01/2007 | 20:07
24
להסבר כללי + תמונות של השריר והאנטומיה יש את האטלס של גריי (צריך לחפש MYOLOGY)
והאתר השני מראה את כל השרירים עם אופן ההפעלה שלהם - לי הוא ממש עזר כשלמדתי אנטומיה למבחן בעיסוי והייתי צריכה להבין את הפעולה של כל שריר (בקשר לשמות, אני מקרה אבוד)
למבחן באנטומיה, בדרך כלל הדרישות יותר קלות, אבל לא מזיק לדעת קצת יותר.

זאת הדרך שלי
10/01/2007 | 13:25
14
א' תלמדי איפה ה-origin ואיפה ה-insertion ואז לפחות התנועה של השריר "תעשה היגיון"
אח"כ בהרבה משמות השרירים מצויין אם הם אקסטנסורים או פלקסורים

והנה כבר יש לך בוחטא שלך שרירים שבלי להתאמץ את יודעת מה השם שלהם.
מבחן שקיבלתי בו 100 ...
10/01/2007 | 14:50
17
אם את רוצה חומר - אשמח לעזור - יש לי גם את המבחן כולל התשובות - אולי זה יוכל לעזור לך ...
לשנן ולשנן את החומר וגם יש באינטרנט
10/01/2007 | 20:52
15
חומר להורדה עם תמונות. אני בטוחה שהמורה שלך העביר/ה לכם בתחילת הקורס זה פשוט נדרש כי זה גם יותר מוחשי לראות איפה כל שריר נמצא איפה התחל והאחז וכו' וכו' כרגע פשוט לא מתאפשר לי לחפש את כתובת האתר. תתעודדי אחרי זה כבר החומר יותר קל.

מפגש פורום
09/01/2007 | 10:28
19
1
במוצ"ש הקרוב בשעה 20:30 בעזריאלי , מקום המפגש יהיה בשער הכניסה מול הבי"ס ששכחתי את שמו,שזה על הכביש שמוביל לאיילון(מחלף השלום) וליד הכניסה לרכבת (אשמח אם אתם תתקנו ותאמרו את המיקום הספציפי).

ככל הנראה אם לא יגיעו המון נלך לבית קפה ונשב לנו בכיף (קפה הילל מומלץ).
מאחר וזו פגישה ראשונית רוב הפגישה תכלול היכרות נחמדה בין חברי הפורום,למפגש מוזמנים כל חברי הפורום.

במידה וניהיה מאורגנים ננסה להעלות נושאים כמו:

שיתופי פעולה שונים לשם הקידום האישי והפורום.
רעיונות לשיפור הפורום.
רעיונות למפגשים עתידיים בהם אנו יכולים לעשות בינינו סבב הרצאות ובכך להפוך את מפגשי הפורום למעניינים יותר.
התאגדויות בינינו לשם הנחות כמו: ביטוחים,ציוד לקליניקה ועוד...
יצירת דף קשר בין חברי הפורום ( אנשי המקצוע ).
הפניית מטופלים אחד לשני אם לא ניתן לעסות אותם כך שיצא מצב שאנחנו לא "זורקים" סתם לקוחות כי אנחנו לא יכולים.
ועוד...

לאילו שמגיעים בין אם אתם אנשי מקצוע או לא תביאו איתכם:
דף +רעיונות לשיפור הפורום.
הרבה מצב רוח טוב
לאנשי המקצוע שמגיעים אשמח אם תביאו איתכם צילומי תעודות.

שרשרו מי מגיע
אני אגיע
09/01/2007 | 21:03
1
09/01/2007 | 21:12
רוב הסיכויים שגם אני
10/01/2007 | 10:00
1
2
יש מישהו מפתח תקוה?
10/01/2007 | 20:56
במוצ"ש הקרוב אחי מופיע...
10/01/2007 | 13:19
חם ומחמם "פתרונים" (רוק-פופ-פולק)
(13/1/2007 - שבת - 22:00)

להקה מקורית וססגונית הפועלת בירושלים זה שבע שנים במסגרת של הופעות והקלטות . ללהקה קהל ירושלמי רב ואוהב העוקב אחריה מהופעה להופעה. לאחרונה שיחררה הלהקה את דיסק האולפן הראשון שלה שזכה לביקורות אוהדות והשמעות ברדיו.
סגנונה המגוון של הלהקה נע בין רוק-פופ-ג'אז-פולק- ובלקני, כאשר הדגש מושם על לחנים מלודיים מקוריים וטקסטים בעלי תוכן ומשמעות.
הלהקה בהופעה משדרת שמחת חיים רעננה ויצירתיות מתפרצת המבטיחה הנאה צרופה.
חם ומחמם חוזרים להופיע בהרכב מלא בתוספת נגנים חדשים עם חומרים חדשים וגם השירים המוכרים והטובים . לאחר צאת אלבום האולפן הראשון שלה "פתרונים", עבדה הלהקה הירושלמית על מופע מושקע סוחף ומרגש, עכשיו הם יוצאים איתו לאור.
חברים תתעוררו מה רק 3 מגיעים?
11/01/2007 | 13:36
2
1
גם אני מגיעה עם
12/01/2007 | 09:49
1
1
אחותי. אז מה נהיה חמישה אנשים? גם טוב.
12/01/2007 | 10:13
לצערי לא אוכל להגיע
12/01/2007 | 15:09
next time i'll try better
אני כהרגלי לצערי
12/01/2007 | 19:44
4
1
אאלץ להשאיר ערפל ולהודיע שאדע אם אני מגיע רק ברגע האחרון אז אל תחכו לי אבל....אולי תופתעו
"כהרגלי"???
12/01/2007 | 20:10
3
1
הפורום לא רק נוסד שלשום בערך?
טוב, אז גם אני כהרגלי לא אגיע.
אם יהיו מפגשים של החלפת טיפולים בשעה מתאימה לסוג זה של מפגש, ובמקום יותר נגיש, יתכן שאגיע למפגשים הבאים.
לגבי הנגיש אבהיר את דברי: למי שלא תל אביבי, ההתקרבות לעזריאלי כרוכה בקנס של 60 ש"ח לפחות (או שמשלמים על הרכבת או שמשלמים על החניה - שתיהן יקרות בטירוף), וזאת בלי לדבר על פקקי המוצ"ש המהנים.
מאחלת לכם מפגש פורה ומהנה.
אני קיים עוד מלפני הפורום הזה
12/01/2007 | 20:39
1
היית מאמינה?
ואפילו היו לי דפוסי התנהגות עקביים עוד לפני שהפורום נפתח!
חחח
מדהים
12/01/2007 | 21:19
1
אור את צודקת שודדים בחניון של אזראל
15/01/2007 | 08:50
2
ברחובות יום חניה שלם  עולה 20 שח
באזראלי שעת חניה 20 שח
נו, איך היה?
14/01/2007 | 19:55
1
2
יש חוויות? יש רעיונות? הגיעו חבר'ה או ששוב חן הסתובב לבד בקניון עזריאלי?
חח נחש....
14/01/2007 | 21:49
אולי מוצ"ש הקרוב?
16/01/2007 | 14:08
2
יש מצב למפגשון במוצ"ש הקרוב?
אני מאד אשמח להגיע!
השארתם אותנו במתח
16/01/2007 | 22:45
1
אז נפגשתם בסוף או לא?
אני לא הגעתי
17/01/2007 | 10:14
וככל הנראה חן הגיע בשביל לפרגן לעצמו וופר צ'יפס וקולה...

ניסיתי לפצות במוצ"ש הקרוב אבל כנראה ש...
שרשור חוויות מהעיסוי/טיפול שבועי:
08/01/2007 | 19:19
10
3
בשרשור זה תוכלו לספר על חוויות שחוויתם או תחוו במהלך השבוע כמטפלים או מטופלים, את ההודעות הללו שרשרו לשרשור זה.

ספרו על העיסוי המפנק , על העיסוי המרגיע , על העיסוי הממריץ , על הלקוח הנחמד/בעייתי / , על הטיפול שעזר לכם להחלים   ... או כל מה שעולה לכם וקשור בחוויה שבועית שעברתם או תעברו במשך השבוע תשרשרו לשרשור זה.

תודה.

יש לי חוויה
08/01/2007 | 19:56
4
השבוע נתקלתי בזוקף גב הכי תפוס שקיים על הפלנטה...
הגיע לקוח, כל הגוף רפוי וגמיש להפליא, אבל מה?
זוקף שמאל שלו מרגיש כמו איזה מיתר מתוח שעומד להקרע כל רגע...
אם אני מרחיק אותו מעמוד השדרה בפריקשן בחלק הלומברי - זה זז עד לצוואר!
אשכרה אפשר היה להכניס את האצבע בין קבוצה אחת של זוקפים,לשניה ולשלישית...
בקיצר - you should've been there....
טוב ... אתמול היה לי אחלה פינוק
10/01/2007 | 10:11
7
7
השבוע האחרון עובר עליי בלחץ אדיר, גם נפשי וגם פיזי ... נולדו לי תאומות מקסימות בחודש שעבר והשבוע אנחנו עושים להם מסיבונת למשפחה ולחברים הקרובים.
כל ההכנות, ההתרגשות, חוסר השינה המטורף שפוקד אותנו לאחרונה, העבודה הלחוצה, וכו וכו יצרו אצלי לחצים אדירים בגוף.
ממש אחד הפעמים הבודדות שהרגשתי את הכתפיים שלי צועקות לבורא "בבקשה ממך, תגיד לטל שידאג לנו לפינוק" ...
לאחר ששמעתי אותם ואת הגב התחתון שלי בצעקות הנוראיות, החלטתי לבקש מאישתי היקרה שתעסה לי את הגב בדרך שאסביר לה (כיוון שיהא מתלמדת ועדיין לא מכירה את כל סוגי הטיפולים הרפואיים).
לאחר הסבר קצר והדרך שבה אני רוצה את הטיפול ... הבאתי קרם גוף (משהו שאני מכין) חיממנו אותו מעט וקיבלתי עיסוי רפואי משולב על הכתפיים המסכנות שלי שסחבו וסבלו קשות לאחרונה .... לאחר פינוק של כחצי שעה על הכתפיים, קיבלתי עוד רבע שעה התייחסות לגב התחתון והכליות ....
כאן הסתיים הטיפול האדיר שהיה משולב בעיסוי רפואי, ברקמות עמוק ומעט שוודי (שילוב מפוצץ).
אני חייב לציין שהיא הייתה אדירה ... ואם היא קוראת את ההודעה הזאת, אז שתדע שאני אוהב אותה מאוד ומודה לך על הפינוק המעולה.
בכל פעם שאני מקבל עיסוי, גם ממטפל גם ממטפלת - אפילו מאישתי, אני מסיק מסקנות לגבי הטיפול.

אין כמו לקבל טיפול מפנק ממשהו שאהבים ...

יום טוב לכולם
טל
מזל טוב
10/01/2007 | 14:40
1
1
תודה רבה אחי היקר ..
10/01/2007 | 14:43
הרבה מזל טוב
11/01/2007 | 09:58
3
2
תאומות! אחלה..... תתכונן להרבה לילות ללא שינה.......
אך לא נורא בת בבית אור בבית....
תודה תודה ...
11/01/2007 | 10:06
2
3
אני כבר חודש שלם לא ישן - אני מצפה לעוד לילות כאלה?
מזל טוב
12/01/2007 | 10:26
1
תצפה לעוד הרבה לילות כאלה,
והכי חשוב שתפנק את האמא כפל כפלים - באמת כל הכבוד לה, שאחרי לידה ועם כל הקושי שלה מצאה את הזמן לפנק גם אותך
היא מקבלת על זה כסף ...
13/01/2007 | 20:45
3
כל הכבוד לרעייתך
13/01/2007 | 12:28
אם אני זוכרת את עצמי נכון אחרי הלידות (ואחת מהן לא מספיק רחוקה כדי לשכוח) אני היא הזועקת לפינוק ומי שינסה להזעיק אותי... כדאי שיעשה את זה מרחוק ואחרי שלקח קורס בטכניקות הגנה.
ולי יש ק תינוק אחד כל פעם.
מקסים בעיני שהיא מסוגלת למצוא כוח לעזור לך.
אני מניחה שזה הדדי.
שיהיה לכם רוב הנאה מההורות.
השבוע קיבלתי
11/01/2007 | 16:51
5
עיסוי רקמות עמוק והיה ממש כיף ומשחרר.. הגעתי עם גב תפוס ויצאתי כמעט כמו חדש, אני יודע שלא כל אחד אוהב טיפול שכזה כי הוא לרוב די מכאיב אך אני די התרגלתי לזה ואני מרגיש שהטיפול מאוד אפקטיבי לי.
אני חייב לציין שבתור מטפל,מאמן כושר ומתאמן אני מרגיש שהגוף שלי צריך לקבל מסאז' מידי שבוע....
אם רק 10% מהאנשים במדינה היו מבינים את זה כמונו אז היה לנו לא מעט פרנסה מה שמעיד על הפוטנציאל של התחום שרחוק מאוד מרוויה.

רקמות עמוק
07/01/2007 | 09:30
2
5

האם זה מקובל בעיסוי רקמות עמוק שיש כמה דקות שמהטפל/ת נשכב/מתיישב על המטופל ועושה לו עיסוי עם הברכיים או עם שאר חלקי גופו?
יש הנוהגים לשלב
07/01/2007 | 10:36
3
עיסוי תאילנדי (על מיטה) לבין רקמות עמוק.
בגדול - אני לא למדתי את זה ככה ... אבל יש הנוהגים לעלות על המיטה ולהכנס עם הברכיים בשרירים של השוק והירך.
אני אישית מעדיף לעשות את זה עם המרפק (כי יש לי כוח) למי שאין הרבה כוח והוא רזה מאוד - אולי כדאי להעלות על המיטה ולעבוד עם הברכיים.

שבוע טוב
טל
אני לא אוהב לטפל על מיטה
07/01/2007 | 14:38
1
בגלל שהתרגלתי כבר מהשיאצו לטפל על פוטון,
קורה לא פעם שאני עולה על המיטה בשביל לעבוד עם הברכיים או אפילו עם המרפק והאגודלים. שוב רק מחמת ההרגל.

חשוב לי להדגיש:
בשום שלב אני לא נשכב על המטופל/ת
אם לזה כיוונת בשאלה שלך אז התשובה היא חד משמעית - לא.
לדלקת פרקים מה העיסוי הטוב
06/01/2007 | 23:14
20
237
יש לי דלקת פרקים מה העיסוי הטוב ביותר  וכדאי
אני לא בטוח שהפתרון הוא עיסוי
06/01/2007 | 23:24
16
45
בתהליך דלקתי האזור מתחמם כתוצאה מפעילות מערכת החיסון. הדבר הנכון לעשות הוא לקרר את המקום, ועיסוי מטבעו מחמם ומרחיב כלי דם. הייתי מציע להתייעץ עם הרופא שמטפל בך לפני קבלת עיסוי.
אני מצטרף לדעתו של סטרנוקלאודומס ..
07/01/2007 | 09:21
22
מצטרפת ומוסיפה
07/01/2007 | 10:41
29
קומפרסים עם שמנים אתריים יכולים לעזור.
שווה לשאול בפורום שמנים וצמחי מרפא
כיום גורסים דווקא לחמם את האזור הדל
08/01/2007 | 15:18
13
29
כיום גורסים דווקא לחמם את האזור הדלקתי
ל'שרוף' את הדלקת.
מי, מי גורס?
08/01/2007 | 16:07
1
16
התכוונתי לשאול, מי גורס ככה בדיוק?
08/01/2007 | 16:17
13
אני לא יודע מה זה גורסים
08/01/2007 | 16:33
10
18
זה יותר עניין של פיזיקה: חום מרחיב, וקור מכווץ. אם בתהליך דלקתי כלי הדם מתרחבים וגורמים לנפיחות ולכאב, הפיזיקה אומרת שכדאי לכווץ אותם כדאי לקרר. אחד הדברים הראשונים שעושים בחבלה פיזית כמו נקע למשל, הוא לקרר את המקום כדי להקל על הכאב שנוצר כתוצאה מהנפיחות שגורמת ללחץ על העצבים הסנסוריים. וגם להפך: אם אנחנו יודעים שהזרמת דם משחררת שריר תפוס, נחמם את המקום כדי להזרים אליו דם, כי כשכלי הדם מתרחבים כתוצאה מהחימום, יגיע יותר דם למקום הפגוע.
כמובן שאם מישהו רוצה לחמם איזור דלקתי זו זכותו.
מדינה חופשית
הרשה לי לחדד...
08/01/2007 | 17:06
22
במקרה של חבלה כגון נקע, הטיפול הראשוני הוא לקרר בכדי למנוע דימום פנימי וזו ע"י כיווץ כלי הדם ש"ייתכן" ונפגעו באיזור.
בכל מקרה, לא יותר מ12 דקות של קירור רצוף, כי אז הגוף מבין שהוא נכנס למצב של מצוקה ומתחיל להזרים דם בעודף אל אותו מקום מקורר.

צדקת מאוד בקשר לשרירים התפוסים.
קרה לי פעם שהגיע אליי אדם עם שריר המסטרינג תפוס בצורה שלא ראיתי מעודי.
הוא פשוט צעק מכאבים בכל תנועה קלה שלו, ולא היה ניתן לגעת בשריר בלי שהוא ייתפתל.
השריר היה קשה מאוד, כמו שלא ראיתי.

מסתבר שהחברים שלו (זה קרה בזמן משחק כדורגל) אמרו לו שצריך לשים קרח כששריר נתפס\נמתח, והוא היה עם בקבוק מי עדן קפוא מוצמד לרגל למשך חצי שעה לפני שהגיע אליי.
|אייקון של מסתכל לשמיים וצועק "ריבונו של עולם"!!!!|

הסיפור בא פשוט להזהיר אותנו, כולנו, מללכת באופן עיוור אחרי דעות של אנשים לא מוסמכים, בטח לא כשרק קראנו באינטרנט...
סיפור ה"שמעתי ממישהו שמכיר מישהו שמכיר מישהו שיודע...
מנסיון שלי יש דלקות שדוקא החימום
08/01/2007 | 20:12
8
25
עוזר - כאשר מדובר בדלקת אקוטית מקררים, למכה ונפיחות בודאי שהקירור עוזר,
אבל בדלקות כרוניות, כמו למשל דלקת הפרקים, דוקא שמנים מחממים יכולים להקל ולסייע.
לכן גם המלצתי על האיורוודה מאחר שיש בו שימוש בשמנים וצמחי מרפא שטובים לדלקות.
האמת שאני לא מבין באיורוודה
08/01/2007 | 21:40
7
11
ולא בצמחי מרפא, ואני מכבד את שני התחומים אבל לא יכול להביע דיעה עליהם. דיברתי על העניין העקרוני שבו בדלקות מקובל והגיוני מבחינה פיזיקאלית לקרר. מנסיוני אני יודע, שיש הרבה אנשים שמחממים את הגב כשפתאום הוא נורא כואב, כי כך אמרו להם כל מיני יועצים, ואחרי שהם ניגשים לבירור רפואי יסודי יותר, מתברר שיש להם פריצת דיסק, והחימום רק הגביר את הכאבים. כאחד שעוסק ברפואה משלימה ומאוד מתחבר אליה, אני משתדל גם לתת את הכבוד המגיע לרפואה המערבית. העיסוק שלנו כך אני מאמין, הוא רפואה משלימה, ולא רפואה אלטרנטיבית, מפני שהיא לא באה להחליף את הרפואה המערבית, אלא להשלים אותה. לכן אני גם משתדל במקרים שבהם יש ספק הכי קל, לפנות קודם לבירור רפואי יסודי (מערבי), כדי לקבוע מה האבחנה, ורק אחר כך לשקול את הטיפול המתאים ביותר. לכן אמרתי את מה שאמרתי למעלה: כדי להמנע מגרימת נזק למטופל, כדאי להתייעץ כל הזמן עם אנשי הרפואה המערבית: אורטופדים ופיזיותרפיסטים בכל מה שקשור בתחום שלנו, וגם פסיכולוגים כשזה נוגע לתחומים נוספים בהם אני עוסק. נראה לי שאין סתירה בין הדברים, בהחלט ייתכנו מקרים שבהם עדיף לחמם מקום פגוע, אבל לא הייתי עושה את זה באופן אוטומטי, ומבלי להתייעץ קודם עם עוד בעלי מקצוע.
מה קורה עם המפגש? לא הגיע הזמן להתחמם/להתקרר ביחד?
לא באופן אוטומטי ועם הקשבה למטופל
08/01/2007 | 21:49
6
11
דוקא בנושא פריצת דיסק מכירה אישית אדם שעבר פריצת דיסק ומה שהכי עזר לו זה החימום - שמן זית מחומם עם טיפות של שמן יפני (שמן מנטה).
הסיבה לכך שלו זה עזר ולאחרים הכאיב היא מיקום הפריצה:
אם יש לחץ ישיר על העצב, אז השריר התפוס מגן בפני הכאב, ברגע שאני משחררת את השריר על ידי חימום ו/או עיסוי הכאב של החיכוך הישיר בעצב גובר.
במקרים אחרים, אחרי שהשרירים נתפסו, אין כבר לחץ ישיר על העצב, ואז החימום עוזר.
מסכימה אתך שנכון במקרים כאלו לעבוד יד ביד עם האורתופד, ולא לשחק עם בריאותם של המטופלים
נראה לי שאת מדברת על בעיה כפולה
08/01/2007 | 22:00
4
12
גם פריצת דיסק וגם שריר תפוס. הכאב שנובע מפריצת דיסק הוא לא בגלל הפריצה עצמה (הקרע או הבלט בדיסק), אלא בגלל התהליך הדלקתי שמתפתח באיזור בגלל שהגוף מזהה תקלה ומפעיל באופן אוטומטי את מערכת החיסון. מה שכואב זו הדלקת, לא הפריצה. הכאב נובע בכל מקרה מהלחץ שנוצר על העצב שיוצא מהצד של החוליה הצמודה לדיסק הפגוע, בגלל הנפיחות הדלקתית באיזור. אני מסכים שיש מקרים ספציפיים בהם טיפול מסויים יתברר כיעיל יותר, מעצם היותינו בני אדם ולא מחשבים, לא כל המקרים זהים.....
ברוב המקרים של פריצת דיסק
09/01/2007 | 06:52
3
6
נתפסים מיידית השרירים באיזור (ולפעמים גם שרירים מרוחקים יותר). זהו מנגנון הגנה של הגוף - מקבע את התנוחה ששומרת על הגוף מפני כאבים.
מרבית המקרים של שרירים תפוסים באופן כרוני נובעים מהמנגנון הזה,
ובלעדיו היו החיים שלנו כמעסים הרבה יותר פשוטים - נתפס, עיסוי, השתחרר וגמרנו ...
כנראה שאת צודקת
09/01/2007 | 08:18
2
8
אין לי מספיק ידע בנושא, מפני שאני לא מתקרב לאנשים עם פריצת דיסק בשלב האקוטי. האמת, שזה מפחיד אותי כי אני חושש לעשות נזק בשלב כזה....
זה נקרא PMS (לא החודשי העצבני)
09/01/2007 | 10:23
12
Protective Muscle Spasm.
ובעברית, כיווץ שרירים הגנתי.

הגוף מבין שתנועה מסויימת מכאיבה לו ונכנס למגננה שבה כל השרירים הסובבים הופכים למכווצים כדי למנוע מצב בו מגיעים לתנועה מכאיבה.
הרבה פעמים מירב הכאב מגיע דווקא מהתפיסות הזו...

אור.
אני תמיד אומרת
09/01/2007 | 11:45
7
שכל מטפל צריך להיות מוכן לבעיות לא מאובחנות אצל מטופל.
העניין הוא שאם בא אליך מישהו בגלל כאבי גב, צריך להיות לך את הידע לא לפגוע, וכן להציע לו להגיע לאורתופד, כי אולי הוא לא חשב על כך שזו פריצת דיסק אלא הגיע ישר אליך.
באותה מידה, כשמגיעות אלי נשים בגיל פריון, אני תמיד מניחה אפשרות של הריון (השלב הכי רגיש של הריון הוא דוקא בהתחלה - לעתים קרובות האשה עצמה עדיין לא חושדת)
אתם בטח תחשבו שהשתגעתי
09/01/2007 | 21:58
9
- גם הסנדלר הולך יחף
תפסתי בעבודה ( בחנות, לא בעיסוי) את הגב בגלל הרמה לא נכונה . יש לי חוליה חלשה בגב תחתון שאני סוחב עוד מהצבא. אם זה ממש קריטי אני הולך קבוע לכירופרקט שמחזיר אותה למקום.

כאבי גב - אני לא צריך לספר מה זה וכמה זה מגביל וכואב.

הפעם החלטתי שאניי אטפל בעצמי - אבל איך מגיעים לגב אחורי לבד.

מה שעשיתי זו עבודה אנרגטית - רייקי וסייקם על האזור הפגוע.
מי שחווה  טיפול רייקי מקצועי יודע שהתחושה היא לאחר הטיפול כמו לאחר עיסוי , תחושת רווחה והקלה - וזה מה שעשיתי לעצמי , והפלא ופלא , היום , לאחר 4 ימים כמעו ואין לי מוגבלות בתנועה וכמעט ללא כאבים.

אפרופו דלקות , וגב , ועוד כמה דברים שצוינו כאן.

אריאל
איורוודה
07/01/2007 | 12:00
17
מסכימה עם מי שכתבו מעלי שאולי עדיף טיפול אחר ולאו דוקא עיסוי.
מבין סוגי העיסוי , הייתי הולכת על איורוודה - אבל אצל מטפל אמיתי - לא מישהו שלמד "עיסוי ספא" בקורס של יומיים.
סטרנו כבר אמר את הכל
07/01/2007 | 14:42
15
היום יש מודעות בקרב הרופאים לסוגים השונים של הרפואה המשלימה.

אבל בכל זאת
סתם מתוך הכיף של לייעץ, ואם גם לך נחמד לקבל דיעה בשקל : )...
אז הייתי ממליץ על דיקור.
וגם חבישות עם כרוב למשך חצי שעה פעם ביום (ולא יותר!)
לדלקת פרקים טוב לעשות
08/01/2007 | 15:44
45
עיסוי עם שמן בתרכובת של  כורכום ונוזל צמח האלווירה.
הכורכום ונוזל האלווירה הוא צמחי מרפא נוגדי דלקת שיכולים מאוד להקל על הפרקים הכואבים.
ניתן גם לעשות קומפרסים על האזור הכואב עם רטיות חמות.
אך גם שינויים בהרגלי תזונה משפיעים...........
מה דעתכם על מפגש פורום
06/01/2007 | 13:42
6
7
להיכרות ראשונית. אני יודעת שזה קצת מוקדם אבל בכל זאת כדאי.
מחכה לתגובות,
אוקינוס כחול
אני תמיד בעד
06/01/2007 | 15:33
3
אני בעד
07/01/2007 | 15:38
היי מה מצב?
אני  בעד מפגש  של הפורום  בת"א  או במקום אחר ואגיע ושתכירו אותי  ואני אכיר אתכם  אז תודיעו לי בזמן מתי  המפגש
יאלה ... אני בעד
08/01/2007 | 12:05
2
תארגן משהו בת"א ... זה באמצע לכולם ...
אז אני מבין שירושלים...
08/01/2007 | 14:37
1
רגע מה הולך פה?
ירושלים היא עיר הבירה שלנו, או מה?
אני אסביר לך שניפגש ...
08/01/2007 | 14:39
7
מפגש זה תמיד טוב! מתי?
08/01/2007 | 14:57
2
עזרה בנושא עיסוי רקמות עמוקות
06/01/2007 | 02:05
4
7

שלום

אני זקוק לעזרה בנושא עיסוי רקמות עמוקות
האם משהו יודע היכן אני יכול למצוא חומר בנושא
ספרים אינטרנט וכו ?

בברכה
דניאל

בבקשה
06/01/2007 | 22:05
3
1
BASIC CLINICAL MASSAGE THERAPY
השם באנגלית קצת מטעה, כי משתמע ממנו שמדובר בטכניקות בסיסיות, אבל למעשה יש בו גם טכניקות של עיסוי רקמות עמוק. אני סקפטי בקשר ליכולת ללמוד רק מספרים, אבל זה מה שביקשת.
ניתן להשיג את הספר אצל הלינגר בת"א.
עוד ספר מומלץ:
TRAIL GUIDE TO THE BODY
בהצלחה.
תודה רבה
06/01/2007 | 22:47
2
1

תודה רבה

אולי כדאי שהציג את עצמי

שמי דניאל
אני לומד עיסוי בסמינר הקיבוצים שנה ב'
והשנה אנחנו לומדים עיסוי רקמות עמוק

את ליל אתמול ביליתי בקריאה בהודועות הפורום
ובחרתי לבקש עזרה על סמך מה שנרשם

יש לי מספר שאלות נוספות שיעלו בהמשך
בעיקר בנוגע ללימודי המשך בתחום

איפה החנות המדוברת?
הלינגר בת"א

תודה על תשומת הלב והעזרה
דניאל

השם הוא יוזמות הייליגר
06/01/2007 | 23:21
1
1
ברחוב שטראוס 3 בת"א. יש להם מבחר גדול של ספרים בנושאי רפואה, מפות גוף האדם, וכו'.
הטלפון הוא: 5257999
בהצלחה בלימודים!
תודה רבה.
07/01/2007 | 00:02
1
יש לי שאלה?
05/01/2007 | 12:38
7
6
היי מה מצב?
האם יש   בחורות שעושות מסז'  כן  או לא?
האםאתם מכירים מישהי כזאת?
שלום יאיר
05/01/2007 | 13:59
3
5
יש גם בחורות וגם בחורים שעושים מסאז'.
מין המטפל אינו רלוונטי כמו ההסמכות הידע הניסיון שלו, והיכולת להפוך את הטיפול/עיסוי לכזה שמועיל לגוף ולנפש.
היי
05/01/2007 | 14:42
2
1
האם  אתה מכיר שמות של בחורות שעושות עיסוי?
אתה כנראה לא מודע
05/01/2007 | 16:02
2
איזה אנטיגוניזם ההודעה שלך יוצרת.

אולי נכון היה שתפרט את הבעיות שמהן אתה סובל, ונוכל באופן ענייני להמליץ לך על סוג הטיפול
אתה כנראה לא בפורום הנכון...
06/01/2007 | 10:06
4
הפורום כאן מיועד למאסז' אמיתי.
כזה שיש לו משמעות רפואית או טיפולית.

כנראה שאתה קצת מתבלבל מהנטייה של מכוני ליווי לשווק את עצמם כמכוני עיסוי עד להרפיה מלאה.
אז זונה היא זונה גם אם מישהו טוען שהיא מדענית אטום, מנתחת מוח או מעסה בכירה.

אין שום קשר בין "עיסוי" מיני לבין הפורום הזה.
אם אתה מחפש תחליף ליד ימין, או למכון הליווי השכונתי, אז אתה בהחלט לא בפורום הנכון.
נצל"ש
06/01/2007 | 11:09
2
2
אם כבר שאלות ....
שריר לב תפוס , יש חיה כזאת ?
ואם כן , אז איך הוא הגיע לגב ?
מה? לב תפוס?
07/01/2007 | 15:37
2
כאשר הלב מתאמץ הוא גדל,
זה אחד הסימנים לכמה וכמה מחלות לב.

כיצד הלב מגיע לגב?
כמובן ששרירי הלב לא מגיעים לגב.
מה שכן יכול להיות הוא ששרירים שנמצאים באזור החזה שלך נתפסים והם משפיעים על שירי הגב שלך.
אז
08/01/2007 | 03:26
כן יש דבר שכזה... אבל מה הקשר לגב עוד לא הבנתי...

פינת העיסוי המומלץ השבועי
04/01/2007 | 16:54
11
3
בכל שבוע בפינה זו  נמליץ  ונספר על עיסוי שונה והפעם נמליץ ונספר על שיאצו.

בשרשור זה המעסים יכולים לספר כמה שיותר על שיאצו:
יתרונות של העיסוי הזה,מקורותיו,שיטות וטכניקות שונות של העיסוי,מושגים,וכל מה שעולה על בראשכם שיכול להוסיף ולהקנות ידע לגולשים ולמטפלים על העיסוי הזה.

בשרשור זה גולשים אשר חוו שיאצו יכולים לספר על חוויות מהעיסוי/טיפול עצמו,יתרונות,טכניקות שאהבו ועוד...

בסופו של השרשור במידה ונוכל לאגור מספיק חומר ננסה כולנו לחבר מאמר בשם גולשי הפורום בנושא שיאצו.

אודה לכם על שיתוף הפעולה,
חן.
הפעם אני יכולה לספר רק כמטופלת
04/01/2007 | 22:26
3
2
השיאצו הוא לא ממש עיסוי, אלא שיטת ריפוי. טיפול מאד אפקטיבי ויעיל (בפרט לאנשים כמוני שמפחדים ממחטים), אבל מעבר לצד הרפואי , המגע הוא קסום.
בחיים לא הגעתי להרפיה ברמה גבוהה כמו בטיפול השיאצו הראשון שקיבלתי - יצאתי פשוט מרחפת.
עברתי כמה חודשים של טיפולים אצל מטפלת מדהימה, שמכיוון שהכרנו אישית, גם היתה חויה מאד מיוחדת של טיפול ללא הגבלת זמן ואחריו שעה של שיחת בנות כיפית על כוס תה מיוחד שהכינה לי .
מאז התנסיתי אצל עוד כמה מטפלים - וזהו אחד הטיפולים המומלצים ביותר למי שמחפש טיפול מגע.
העיסוי התילאנדי
05/01/2007 | 11:16
2
3
יותר חזר מורגש ומהנה
מורגש יותר, כן - מהנה יותר,תלוי למי
05/01/2007 | 12:27
3
אני לא הייתי אומר שזה מהנה יותר - כאחד שמטפל בשתי השיטות - אני מאוד מתחבר דווקא לשיצא והרבה פחות לתאילנדי.
זה אינדיבידואלי ... שניהם טיפולים שנעשים בדרך דומה, רק שהטכניקה שונה.
מומול ושאר הכותבים
05/01/2007 | 13:56
1
שרשור זה נועד לנושא השיאצו,נושאים שאינם קשורים לשיאצו או השוואות של שיאצו שלא לצורך עם עיסויים אחרים לא רלוונטים לשרשור זה.
הודעות שאינן קשורות לשרשור יימחקו
תודה.
שיאצו כמטופלת
05/01/2007 | 09:56
1
2
למדתי מעט מאוד שיאצו והבנתי מהר מאוד שלא מתאים לי לטפל בשיאצו (לא מתאים לי הקצב, לא הלחיצות, לא העבודה על מזרון שנותנת לי תחושה של "קטיעה" של הגוף).
אבל כמטופלת השיאצו היטיב איתי מאוד.

בהריון הראשון שלי סבלתי מכאבי גב איומים, שלא איפשרו לי לשבת יותר מרבע שעה.
הרפואה המערבית חסרת פיתרון (נביאו לי שזה רק יחריף, וסיכמו ב"תבואי אחרי הלידה").
בעזרת השיאצו הכאב פחת מאוד תוך 3 שבועות ונעלם תוך 6.
המשכתי לקבל טיפול שבועי - כי זה עשה לי המון טוב.
היה לי הריון לא קל והשעה השבועית הזו נתנה לי כוחות.
הרגשתי שהטיפול "מסדר לי את הגוף" בצורה נוחה (קיבלתי גם עצות טובות ותרגילים לבית).
היה לי נוח, בגוף ההריוני ההוא, לקבל טיפול בביגוד מלא (בהריון השני דווקא פרחתי ונהניתי מעיסוי בשמנים).

אני מאמינה גדולה שיכולת של השיאצו לרפא, מעבר לתענוג הגדול שבלקבל טיפול כזה.
שיאצו עבורי
05/01/2007 | 14:02
2
היא שיטה נפלאה למרות שניסיתי אותה מס' פעמים. היה מעניין כיצד איבחן המטפל לפי התורה הזו שאני רוקדת לפי נקודות מסוימות בגוף/מבנה גוף וכו'.שווה לנסות.
שבת שלום,
דווקא על השיאצו
05/01/2007 | 16:23
4
שהוא הכי קרוב ללבי , הכי קשה לי לדבר.
אז אני אגיד כמה דברים כלליים על השיטה המדהימה הזאת.

שיאצו הוא אומנות ריפוי יפנית שמקורותיה עתיקים מאד.
החל מהאנמה הסיני והאנמה היפני. ולאורך כל הדורות המשיך והשתכלל ע"י הטמעת עקרונות הרפואה הסינית, וכמובן בשלב מאוחר יותר בזכות הרפואה היפנית.

בגלל האיסור הגורף שהוציאה ממשלת יפן בסוף המאה ה-19 להציג את העיסוי המסורתי כרפואה, המעסים שנחשבו עד אז "רופאים" עמדו מול שוקת שבורה. ואז החליטו לקרוא לעיסוי שלהם שי-אצו ובכך לנסות לעקוף את החוק, ללא הצלחה.
בתחילת המאה ה-20 נמיקושי שהיה רופא התחקה אחרי המסלולים  שהמעסים מטפלים עליהם ומצא קשר בינם לבין מערכת העצבים. בשנת 1920 בית הספר שלו, שהירבה לחקור את העיסוי מהאספקט המערבי, קיבל הכרה כטיפול רפואי מממשלת יפן.
עד היום כל העיסויים, לבד מהשיאצו של נמיקושי, נחשבים לצורך הנאה ולא לצורך ריפוי.

שיזוטו מסונגה שהיה פסיכולוג לימד במוסד של נמיקושי במשך 10 שנים. לאחר מכן פרש והקים זרם חדש בשיאצו שלא זכה להכרה ע"י ממשלת יפן עד היום - זן שיאצו.
למעשה מסונגה האמין בכל ליבו בעקרונות הטיפול המסורתי, וכאב את נטישת המסורת.
בית הספר שניהל לימד את הידע המסורתי שאת חלקו המשיך ופיתח בעצמו

זן - שיאצו עובד על מערכת העצבים הפרא סימפטטית, וזו הסיבה לתחושה של הרגיעה העמוקה בזמן הטיפול.

הזן שיאצו מאמץ את חשיבת הזן מהבודהיזם, קרי טיפול ללא תבניות (סכימות).

מכיון שמסונגה היה פסיכולוג יש עבודה מעניינת מאד על מחלות נפש בזן-שיאצו.

כמטפלת - סבל מתמשך... כמטופלת- סבבה
05/01/2007 | 21:15
3
4
שלום,
אני לא מבינה איך אפשר לצאת מטיפול שיאצו ללא כאבים. במיוחד כשיש אזורים אצל מטופל, בהם רוצים להיזהר ולא להפעיל את מלוא המשקל...
אני כמעט ולא עוסקת בשיאצו יותר כי אני בעצמי אח"כ זקוקה מייד לטיפול.
אני מעדיפה בהרבה לעבוד על מיטת הטיפולים.
וגם יש לדעתי משקל רב למגע הישיר. שאולי לא מתאים לכולם - אבל יש לו משמעות רבה.

מעניין לשמוע ממטפלים נוספים על חוויותיהם...

שבת שלום,

ענבל
היי ענבל
05/01/2007 | 22:30
2
אם הבנתי נכון את מטפלת בשיאצו , אשמח אם תפרי אותנו לגביי חומר עיוני/מעשי לגביי עיסוי זה.
כל תובנה תתקבל בברכה,תודה.
הרבה לפני שלומדים כל אומנות יפנית
07/01/2007 | 14:52
1
2
בין אם שיאצו ובין כל אומנות אחרת,
יש ללמוד את אומנות התנועה היפנית.
הרווח הוא בראש ובראשונה לגוף.
וגם לנפש כמובן, ששוב מרגישה בנוח במשכנה.
תודה רבה uty על המידע המרתק
07/01/2007 | 22:49
2
פורומים חדשים בתפוז אנשים
04/01/2007 | 16:21
1

כל מה שרציתם לדעת על ההווי המיוחד של אוניברסיטת בר אילן – עכשיו בפורום המאוחד
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

ממקלדת רחיצה ומחמם קפה USB ועד לבית החכם – כל מה שאפילו לא ידעתם שאתם צריכים בפורום גאדג'טס ומכשירים

לעיתונים וניירות יש גם שימושים יצירתיים! גלו הכל בפורום אמנות בעיסת נייר
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forum.asp?forum=...

מתלבטים האם תפקוד ילדכם הנו בטווח הנורמה? פורום אבחון וטיפול לילדים כאן כדי לייעץ ולכוון לאבחון המתאים
אשמח לקרוא קצת דעות על טווינא
02/01/2007 | 21:15
15
2
זה מסקרן אותי באופן אישי ,
ואני ממדבר על הטווינא הטיפולית, זו שמטפלת באיפיון והטיפול בבעיות שונות
ולא על זו של ספא - אם יש הבדל בכלל.

אני באופן אישי מעוניין להמשיך להתפתח , אחרי עיסוי שבדי הוליסטי , ומחפש לגעת על ההמשך הטיבעי מבחינתי , האם עיסוי רפואי , רקמות עמוק, התמקדות בנמ"כ ובכלל.

לכן זה מעניין אותי באופן כללי .

תודה מראש
אריאל
ננסה
03/01/2007 | 21:15
1
כל מה שאני יודע על טווינא אני יודע ממטפלת שהחלפתי איתה משהו כמו 8 פעמים טיפולים.
אני לא מטפל בטווינא ולא טופלתי בטוונא על ידי אף אחד פרט לאותה מטפלת.

מה שהיא עשתה לי היה עיסוי מיוחד מאוד.
מתבצע על מיטת טיפולים אבל עם ביגוד מלא.
מכיל הרבה ניעורים וחפירות עם המרפק תוך כדי ניעור, וויברציות עם מרפקים על נמ"כ ונקודות דיקור סיני ושאר טכניקות שלא ברורות לי כי לא ממש ראיתי אבל הרגישו בערך כאילו עדר פילים רוקד לי על הגב...
עיסוי מאוד מאוד מאוד עמוק ותאכלסי - בלי כניסות איטיות בהדרגה אלא ממש מתפרץ...
אני אישית הצלחתי להרפות את הגוף ואיכשהו להתנתק מהכאב אבל נותר בי רושם שאם הייתי אפילו קצת דרוך ולא משוחרר - זה היה עינוי סיני ולא עיסוי סיני....
לא הייתי ממליץ לאנשים שאין להם זיקה לעיסוי עמוק עד כואב אבל הייתי ממליץ מכל הלב לאלה שיש להם
בתאבון
אנסה גם אני
03/01/2007 | 23:05
1
עדיין לא קיבלתי טיפול טוינא, אבל ניסיתי להשתתף בקורס שנפתח בבית הספר בו למדתי בימי שישי. לצערי, אחרי מספר פגישות של הקורס הסתבר שאני חייבת לעבוד ביום שישי והייתי חייבת לעזוב.
מהמעט שלמדתי, ראיתי שזו שיטה מאד רצינית ומיוחדת בגישתה.
בעקרון הטוינא היא שיטה שמאפשרת טיפול בכל הנושאים בהם מטפל הדיקור , אך ללא המחטים. הקורס שבו רציתי להשתתף התמקד בנושאי השלד והשרירים.
מבחינת האפקטיביות הטוינא היא בין פיזיותרפיה לכירפרקטיקה - כלומר מאפשרת להגיע לעומק של השרירים, לתקן בעיות יציבה ואף לבצע מניפולציות שלד ועצמות.
על מנת להעניק טיפול טוב דרוש ידע תיאורטי מעמיק גם בנושא של נקודות הדיקור וגם באנטומיה, והמון דיוק בתנועה.
התנועות של המגע מאד שונות מתנועות של עיסוי רגיל - עם הרבה מאד דינמיות בתוך התנועה. בלימוד מתמקדים גם בסוג התנועה, אבל גם בעומק, בלחץ ובתנועתיות.
טווינה
04/01/2007 | 13:10
4
2
גם אני לא עוסק בטווינא, ובכל זאת.

טווינה שייכת לקבוצת עיסויים שנקראת Acupressure,
ישנן כמה דרכים להתייחס לצ'י דרך נקודות האקופנקטורה. יש מחטים, מוקסה וגם עיסוי.

האיבחון בטווינה הוא לפי עקרונות ה-TCM וגם הטיפול יהיה ברוח זו. התייחסות לעודף וחוסר, תנועה כלפי מעלה או תנועה כלפי מטה, פנימי וחיצוני וכו...

מה זה נמ"כ ומה זה TCM?
05/01/2007 | 08:45
3
3
וקח נראה לעניות דעתי
05/01/2007 | 15:56
2
1
נמ"כ הן נקודות משכחות כאב, עד כמה שאני יודע.

TCM - Traditional Chinese Medicine
אם לקצר את ההיסטוריה של סין במאה העשרים לכדי משפט אחד אז אומר כך:
ניסיתי אבל המשפט החסיר את פעימת לבה של ההיטוריה השותתת בתקופה האיומה ההיא.
אז זאת שיטה ללמוד את הרפואה הסינית בצורה סכימטית ובתוך 4 שנים בלבד.
ההפך!
05/01/2007 | 16:48
1
2
נמ"כ = נקודות מעוררות כאב
07/01/2007 | 10:04
תודה לכם על ההתייחסות והתשובות
06/01/2007 | 15:08
7
1
היי.
07/01/2007 | 14:09
3
אמרו פה דברים נכונים מאוד, מצטער שלא יצא לי לענות (הייתי בשירות מילואים וחזרתי לחופשונת הבוקר).

אשמח לענות וגם בהרחבה על שאלות ספציפיות יותר.
מחר זה היום האחרון שלי בבית לפני שאחזור ללבוש ירוק, אז אם נספיק לפני כן, אוכל להתייחס

בברכה,
אור זהבי
מטפל בטויי-נה.
איך זה משתלב
07/01/2007 | 23:00
2
1
אני למשל התחלתי בגיל כבר לא צעיר (40+) להתעניין ולעסוק במה שקוראים אלטרנטיבי. התחלתי עם עבודה עם אנרגיות , והיה חסר לי המגע , ולכן השלב הבא היה עיסוי שבדי הוליסטי , שמשלב בין השניים.

היום , תוך כדי טיפולים, חסר לי הטיפול הספציפי בבעייה. דברים שנתקלתי בהם כמו שרירים תפוסים, כאבים בשכמות ועוד ( הכוונה לא למקרים רפאיים) כמו פריצת דיסק וכאלו שאני לא מוכן להתקרב אליהם , בטח לא כרגע)

זו הסיבה להתעניינותי , אני מחפש את השלב הבא ב"התפתחות" תוך כדי עבודה.

אשמח לשמוע כמה שיותר על מה להתמקד בלימודי הטויינא , האם יש קריטריונים לתעודת מטפל , המלצות ללימוד , מה מומלץ ללמוד , איפה ועוד.

אריאל
אריאל
08/01/2007 | 03:49
אוכל להמליץ לך על עוד כיוון שיוכל לעזור בהיבט הטיפולי והמשלים לבעיות ספציפיות והוא:

ללמוד קניזיולוגיה = תורת התנועה.

בכדי ללמוד את הנושא הזה באופן בסיסי צריך להירשם לקורס מדריכי חדר כושר , ובכדי להתמקצע בזה יש קורסי המשך של יציבה שעשויים לשפוך המון אור על הסיבות לאיזורים מסויימים אשר תפוסים.
כמדריך אישי ומטפל ביציבה היה חסר לי ההיבט של המגע ולכן למדתי עיסוי כך שאני הגעתי מן הכיוון ההפוך.
אני אתאר לך דוגמא:
אדם מגיע אליך לעיסוי עם כאבי שרירים בטרפזים, ועם כאבי שרירים באמצע הגב בין צידי עמ"ש ואף עם כאבי גב תחתון בתנועות מסויימות.

לאחר שטיפלת בו ניכר שיפור ניכר והספאזם השרירי ירד...  אך לאחר 3-4 שבועות שוב אותם כאבים חזרו.

מה עושים?

משלבים בין כמה כלים טיפוליים והם:

אבחון: מה מקור הכאב? (אני מדבר על מקרים קלים ולא על פריצות דיסק) , ומדוע הוא מתבטא באיזורים הללו?

עיסוי האיזורים בכדי להוריד את רמת הכאב / ספאזם שרירי.

בניית תכנית אימון ספציפית ל: חיזוק השרירים , איזון בין שרירים אנטגוניסטיים רלוונטיים לכאב , יצירת קוארדינציה בינהם , והגדלת טווחי התנועה במפרקים הרלוונטים ויצירת מודעות להחזקה של איזורים אילו בזויות הרצויות = יציבה - ארגון חלקי הגוף השונים במנחים סטטיים ודינמיים.

נניח שבאמת בדקתי ומצאתי את הדברים הבאים:
למטופל יש תבנית קיפולורדוזיס שהיא בנוייה מכמה ליקויים והם: הקיפוזה נמצאת בהיפר = היפרקיפוזיס , הלורדוזה נמצאת בהיפר = היפרלורדוזיס.
בדקתי מה הוביל למה ומצאתי שבעמידה ה:
הקיפוזה לוקחת  את עמ"ש לאחור ובכדי לשמר את מרכז הכובד הלורדוזה מפצה ולוקחת חלק אחר של עמ"ש לפנים.
הלורדוזה הושפעה בעיקר מאגן מסובב לפנים.

מצאתי שבשכמה טרפז עליון חזק יותר מטרפז תחתון ולכן בתנועות רבות השכמה נמשכת כלפיי מעלה ואין לה גורם מאזן .
מצאתי ששרירים ספציפיים בגו חלשים ואיזורים מסוייימים בגו חסרי תנועה.
מצאתי ששרירי הבטן לא מחזיקים ייצובית בצורה תקינה את הגוף בתנועות מסויימות.

לכל מה שמצאתי יש קשר מסויים לכאבים ולכן במידה ואתן תכנית אימון/טיפול הדרגתית שתשלב עיסוי ועבודה על חסרים שיש בגוף המטופל כמו גמישות,קוארדינציה,חוזק(סבולת) ועוד... אוכל לסייע לו יותר.
שלום רב אריאל.
08/01/2007 | 10:02
דבר ראשון, הייתי רוצה להציע לך חלופה למילה "אלטרנטיבי".
כשאומרים "אלטרנטיבי" אנחנו בעצם שוללים את המקובל ומציעים משהו חלופי, אלטרנטיבי.
אני לא חושב שזה נכון לקרוא למה שאנחנו עושים רפואה אלטרנטיבית, כי היא לא.
אין תחליף לבדיקות מעבדה, ואין תחליף לבדיקות הדמייה כמו CT, MRI או רנטגן.
אין תחליף לניתוחים לפעמים, ואין מנוס מהם, לכן אני קורא לרפואה המקובלת רפואה, ולרפואה שאני עוסק בה "משלימה".
זה נכון יותר, גם לפי התפיסה ההוליסטית שיש שלם וצריך לגרום בו לאיזון. (ניתן לאזן בין סוגי הרפואה גם כן, ומה שאנחנו עושים יכול ללכת, והולך, יד ביד עם הרפואה הקונבנציונלית).

ולשאלתך, אתחיל בדוגמה למה שאני עשיתי.
אני עשיתי דרך מוזרה, למדתי "רק" טווי-נה במסלול שלא כלל את הרפואה הסינית.
ז"א היתה התייחסות לרפואה הסינית כמו מעט פילוסופיה ונקודות עיקריות ללחיצה (נק' דיקור ראשיות) אך בתום שנתיים הבנתי שמשהו מאוד חסר לי.
היה חסר לי ה"בשר" והקשר שבין הטכניקות הרבות שלמדתי לבין המקור, שהוא הרפואה הסינית.
לכן בתום שנתיים של לימודי טווי-נה, התחלתי מסלול ארבע שנתי של רפואה סינית.
היום אני באמצע השנה הרביעית (במסלול), למדתי המון אך עדיין מרגיש שיש לי עוד המון ללמוד כדי להגיד שאני "יודע".

המלצתי הראשונה לך היא לא להתפשר.
יש הרבה מקומות שמתהדרים בכך שהם מלמדים "טווי-נה", יש מעטים שמלמדים באמת טווי-נה בראייה הסינית בשילוב עם הרפואה הסינית.
במכללת מדיסין למשל, מלמדים טווי-נה בראייה מערבית (צרפתית) מודרנית וזה חבל מאוד לדעתי.

בעצם התשובה לשאלה "על מה להתמקד" היא על הקשר בין הרפואה הסינית לטווי-נה, מכיוון שזוהי תת התמחות של רפואה סינית.

הקריטריונים משתנים ממוסד אחד למשנהו, אך בד"כ מדובר על שנת לימודים אחת לתעודה בסיסית של "מטפל" או "מטפל מוסמך" ובשנה השנייה התעודה נקראת "מטפל מוסמך" או "מטפל בכיר", האמת בולשיט.
כמו שבסין אין חגורה לבנה וצהובה כשמתחילים ללמוד אמנויות לחימה, כך גם כאן...
מה שקובע את רמתו של המטפל, היא מידת ההשקעה שלו והרצינות שלו בלימוד.

מה שאני אומר בעצם, זה שהטוי-נה זהו טיפול טיפולי ולא עוד עיסוי.
הטיפול בו לא נובע מידיעת הטכניקות, אלא מידיעת התאוריה של הרפואה הסינית (מינימום ארבע שנות לימודים לכדי רמה סבירה) ולכן הלימודים צריכים להיות משולבים.
מטפל ברפואה סינית, אשר בוחר להתמחות במקצוע מסויים יכול לבחור להתמחות בצמחי מרפא, דיקור או בטווי-נה.

בברכה,
אור.
ללמוד היום 4 שנים
08/01/2007 | 17:36
2
ללמוד היום מסלול 4 שנתי , כאשר מבחינת זמן פנוי אולי יש לי אחה"צ פנוי בשבוע זה לא בשבילי - לא היום , מתאים לי נכון להיום התמחויות שונות .
חוץ מזה- לימודים ארוכים נראה לי שירחיקו אותי מהמגע הבסיסי , ויהפכו הכל למשהו קר , ומרוחק , ולא של חום נתינה ואהבה.

אני מקבל את ההמלצה לטווינא , אם אפשר בהיבט של הרפואה הסינית גם אם זה להתמחות בלבד. אולי יש המלצות במרכז , עדיף בשרון - אפשר במסר כדי להפר את כללי הפורום.

לגבי קינזיולגיה , ומאמן חדר כושר , זה נראה לי רחוק ממה שאני היום , אפילו שאני משתדל להגיע פעמיים שלוש לחדר כושר , קצת קשה עם העבדות הזו לגוף.
.
אריאל
אני מאחל לך עוד הרבה יותר מ-4 שנים
11/01/2007 | 11:52
1
ומבין את מה שאמרת לגבי כך שהחיים שלנו מורכבים מפסיפס שרק חלק ממנו הוא העיסוי,
גם אני חווה את החיים גם מעבר לכותלי המכללה או הקליניקה.

לדעתי זאת החלטה נכונה להישתלם בעיסוי אחד במשך שנים,
עקב בצד אגודל, בהתמדה ובמסירות אין קץ.
כדאי כדאי כדאי - התוצאה יפייפיה!
חן חן
11/01/2007 | 23:25
אני ראשון (וידויו של טוקבקיסט)
01/01/2007 | 00:49
1
1
לשנת 2007
ננו שולטתת!!1

חוויות סילבסטר מישהו? (חן, ראה עצמך פטור מלענות. בטח עבדת או משהו כזה..)
וואו איזה לילה היה לי
01/01/2007 | 05:42
1
אין מקום בעולם שלא הייתי בו....בחלומותיי
למקרה שאתה עדיין תוהה - לא חזרתי עכשיו מבילוי אלא התעוררתי עכשיו לעבודה...
סקר חדש והפעם:
31/12/2006 | 23:00
11
4
עיסוי ספא VS עיסוי בקליניקה פרטית.

בשרשור זה תוכלו להעלות סיבות לבחירה במנצח,ולהציג יתרונות מול חסרונות של כל סגנון.

להצבעה בסקר:לחץ כאן.

מה היתרונות
02/01/2007 | 11:37
3
של עיסוי ספא לעומת עיסוי אצל מטפל בקליניקה?

ולהיפך מה היתרונות של עיסוי בקליניקה פרטית לעומת עיסוי בספא?
קליניקה פרטית!
02/01/2007 | 13:31
1
אלא מה?!
אני נראה לך עוף של עוף טוב?!
יתרונות
03/01/2007 | 09:08
7
10
"יתרונות של עיסוי ספא לעומת עיסוי אצל מטפל בקליניקה" (תלוי באיזה ספא. אני אתייחס בתשובה למקומות ספא טובים ולא לנוראיים) -
*האווירה הנעימה
* הניקיון בספא
* המטפלת לא מנסה לרצות אותך שתמשיך/י להגיע אלא עושה את מה שהיא יודעת ומעניקה טיפול/מסאג' מעולה. האלמנט של חוסר הריצוי לי אישית מרגיש כמו יתרון גדול.

"היתרונות של עיסוי בקליניקה פרטית לעומת עיסוי בספא" (גם כאן אתייחס למטפלים טובים ולא למטפלים לא משהו, כי בכל תחום יש את זה) -
* תחושה נעימה בלי לחץ של אנשים ולא רואים עוד אנשים
* מקצועיות
* ניקיון ורוגע
מבחינתי זה לא ככה
03/01/2007 | 10:33
6
4
אני עובדת גם מהבית וגם בספא
והיתרון של "המטפלת לא מנסה לרצות אותך" בספא הוא לא שיקול לפי דעתי, מפני שאני עושה עיסויים על הצד הטוב ביותר שאני יודעת גם בבית וגם בספא, מה שנותן את זה שהמטפלת מרצה אותך זה שהיחס הוא יותר אישי בבית.
היתרונות שלי:
ספא:
אפשר להיות בחדר זוגי (שוב רק מבחינתי, יש מטפלים שעושים גם את זה בבית)
יש ג'קוזי, סאונה, עוגיות, שתייה ושאר פינוקים, חלוקים מקלחת נעלי בית וכו'

קליניקה ביתית:
היחס הוא אישי, אפשר להמשיך טיפולים בלי לנסות למכור את עצמך שהמטופל יבוא עוד הפעם אלייך ולטפל בבעיות יותר עמוקות כמו לחץ ומתח ולא רק פינוק
המחיר הוא הרבה יותר זול
לא עומדים על השעון, וזורמים עם הזמן, אם המטופל צריך יותר זמן על הגב אז הטיפול מוארך ולא רק 45/60 דקות
גם בבית אפשר להשיג את הפינוק של הספא (פחות או יותר)
החומרים הרבה יותר טובים ולא תעשיתיים כמו השמנים והאבנים החמות
אפשר לשלב טיפול ארומתרפי בזמן העיסוי
כמובן שהניקיון והפרטיות והחום שהבית מעניק
וזהו לבנתים, אני בטוחה שאני יכולה לחשוב על עוד, אבל אני תמיד אומרת שמי שמחפש את הפינוק או יום כיף לזוג שילך לספא
יום טוב לכולם
נראה לי שאנחנו בדיעה די דומה....
03/01/2007 | 11:09
5
3
אני לא מזהה כאן אי הסכמה

אכן הפינוק מורגש יותר בספא.

והטיפול העמוק והשלם נמצא בטיפול בבית של המטפל/ת.
אני אוהבת יותר פינוק בספא למרות
03/01/2007 | 20:45
4
3
שיש מטפלים שהקליניקה שלהם מדהימה וניכר שהם משקיעים.
שכחתם כמה דברים חשובים
03/01/2007 | 21:10
2
2
קודם כל - כשמטפל מטפל בקליניקה שלו הוא הרבה יותר מחובר למטופל , למקום ולרגע - מאשר כשהוא מטפל בספא(או אפילו בקליניקה פרטית שלא שלו).
אז זה יתרון נוסף של קליניקה פרטית - לדעתי אחד המשמעותיים...

אוסיף גם עוד יתרון אחד משמעותי של ספא:

בספא אחרי שהטיפול נגמר - החוויה יכולה להמשיך...אם זה סאונה,מקלחת חמה או שתיית חליטת פירות טרופיים בכל מקרה יש מקום ללמשוך את כל חווית הניתוק מהמציאות עוד שעה שעתיים בלי להרגיש שאתה מעכב אף אחד...
אכן
04/01/2007 | 11:39
1
4
אגב, אני מטפלת בביתי בהילינג וגם מאמנת אנשים, אז אני בהחלט מודעת ליתרונות של טיפול אצל מטפל פרטי, לעומת ביקור בספא
וגם מודעת ליתרוונת של הפינוק
04/01/2007 | 11:39
3
כשמבקרים בספא טוב (למשל, יערות הכרמל)
א
03/01/2007 | 22:43
1
הספה רק טררם שוחטים במחיר רעש וצלצלים אצל מטפלים הרוב לא מדיקים בזמן ונתנים יותר זמן
בואו ונראה...
07/01/2007 | 14:34
1
אני ארשום פשוט את ההבדלים לדעתי ולידיעתי (אם זה ייתרון או חיסרון כל אחד יחליט לעצמו).

ספא- יותר דגש על הפינוק ופחות על טיפול
קליניקה פרטית, בד"כ יותר "תכלס" טיפולי.

אחד ההבדלים הגדולים:
ספא - עיסוי
קליניקה פרטית - טיפול (במידה ובעל הקליניקה הנו מטפל)

קליניקה פרטית- בד"כ מראה על נסיון ורצינות של בעליה, סטודנטים, מתחילים או כאלו שעשו קורס של שבוע בתאילנד בד"כ לא יחזיקו קליניקה.
ספא - בד"כ יעסיק מתחילים, סטודנטים או כאלו שעשו קורסים קצרים ומחפשים הכנסה נוספת וקבלת נסיון.
(ופה אני חוזר לעניין ה"טיפול אל מול עיסוי")
הידע שצברנו על עיסוי תאילנדי:
31/12/2006 | 22:14
32
9
העיסוי התאילנדי המסורתי הוא עיסוי עתיק יומין,המקורות מדברים על 1700 שנה בקירוב.
עיסוי זה הוא עיסוי המשלב פן רוחני/הוליסטי ופן גופני.
הפן הרוחני/הוליסטי מתבטא דרך  אופן הטיפול בו המטפל בתחילת הטיפול מתפלל ומבקש בתפילה לקבל את הכח הידע והריכוז בכדי לעזור למטופל (זה יותר נהוג בתאילנד ובארץ בשל אמונות ומסורות שונות זה כמעט ולא נראה).
בהמשך הוא עובר על קויי האנרגיה הנקראים SEN,בעיסוי התאילנדי קיימים 10 SEN מרכזיים,כל זה בשילוב עם מוסיקה ומקצב עיסוי המכניס את המטופל לרמת רוגע והתחברות גבוהה מאוד.
הפן הגופני מתבטא דרך עיסוי מכף רגל ועד ראש,בלחיצות באיזורים שונים בגוף,בהנעות המפרקים בגוף ממפרקים קטנים כמו שורש כף היד ועד מפרקים גדולים יותר כמו הירך,הכתף ועוד...

מאפיינים ייחודיים לעיסוי התאילנדי:

העיסוי מתבצע ללא שמן ועל מזרן טיפול.
העיסוי מתבצע בלבוש מלא.
המטפל משתמש בטכניקות של העברת משקל הגוף לשם העיסוי,הלחיצות והנעת המפרקים דבר הגורם לויסות העוצמה של הטיפול לבקשת המטופל.
העיסוי מתבצע בשלל תנוחות שונות כגון: על הבטן,על הגב,על הצד,ובישיבה.
משך העיסוי הוא בין 60 דק' לבין 180 דק'.

העיסוי התאילנדי בשונה מעיסויים רבים מתאים לקשת רחבה של צרכים:
מצד אחד הוא יכול להתבטא כעיסוי מפנק,מרגיע,משחרר.
מצד שני כשמקבלים עיסוי תאילנדי בתדירות גבוהה הוא עשוי להוות כטיפול מתחזק ומונע.
דרך העיסוי ניתן לטפל בשריר תפוס,"לשחרר את הנפש",להגדיל ולשמר טווחי תנועה במפרקים,ועוד..

טיפים למטפלים בעיסוי תאילנדי:

הקפידו על העיסוי בשילוב מוסיקה מרגיעה,זה יתן לאוירת העיסוי מימד נוסף.
את הכניסות והיציאות מהמתיחות והלחיצות בצעו בצורה איטית.
בכניסה למתיחה וללחיצה נשפו אויר.
שימרו תמיד על קשר עין עם המטופל.
בזמן העיסוי נסו תמיד להרגיש את השרירים של המטופל,ברגע שיש הרגשה של כיווץ של שריר,בקשו מהמטופל להרפות ותורידו מיד את רמת העוצמה למינון המתאים.
מתיחות יהיו אפקטיביות כשגוף המטופל רפוי ולכן רצוי להיכנס אליהן בצורה איטית ולבקר את העוצמה בכך שהשרירים של המטופל ישארו רפויים.
הקפידו על מעברים הגיוניים ברצף התנועות בכדי שתיהיה זרימה בעיסוי ולא תתקעו כל פעם בין מעבר למעבר.
בסוף הטיפול חלקו משוב למטופל שימלא ויתן לכם את הבקורת על הטיפול,הבקורת עשויה לתת לכם עוד כלים לדעת מה המטופל אוהב ומה לא בעיסוי.

מושגים כללים בעיסוי:

נואדעיסוי בשפת התאי.
דוקטור שיוואגו "מייסד העיסוי התאילנדי".
צ'ופ צ'ופמעין טכניקת "הקשות" של המטפל על גופו של המטופל בעזרת שתי כפות ידיו.

אשמח אם תתקנו ותוסיפו,
חן.
פינת העיסוי המומלץ השבועי
27/12/2006 | 21:24
31
2
בכל שבוע בפינה זו  נמליץ  ונספר על עיסוי שונה והפעם נמליץ ונספר על העיסוי התאילנדי.

בשרשור זה המעסים יכולים לספר כמה שיותר על העיסוי התאילנדי:
יתרונות של העיסוי הזה,מקורותיו,שיטות וטכניקות שונות של העיסוי,מושגים,וכל מה שעולה על בראשכם שיכול להוסיף ולהקנות ידע לגולשים ולמטפלים על העיסוי הזה.

בשרשור זה גולשים אשר חוו עיסוי תאילנדי יכולים לספר על חוויות מהעיסוי עצמו,יתרונות,טכניקות שאהבו ועוד...

בסופו של השרשור במידה ונוכל לאגור מספיק חומר ננסה כולנו לחבר מאמר בשם גולשי הפורום בנושא העיסוי התאילנדי.

אודה לכם על שיתוף הפעולה,
חן.
אלפונס טראשל
28/12/2006 | 09:19
21
5
בשבילי עיסוי תאילנדי זה אלפונס,
וזה הקישור לאתר שלו שיש בו המון ידע על עיסוי תאילנדי ועל לימודים בתאילנד,
שווה לשוטט באתר חרך הממשק הלא כל כך ידידותי...

http://www.nuad.co.il/medicine_nuad.html
חחח - אלפונס הוא מהקיבוץ שלי
28/12/2006 | 10:56
1
2
כבר לא כל כך האמת, הוא עזב - גם אני עזבתי, אבל את הסדנאות שלו הוא מעביר אצלנו בקיבוץ.
ראיתי אותו בשבת האחרונה - אך לא היה לי זמן לקפוץ אליו ש"יפרק" אותי
הכרתי אותו לא מזמן לפני כמה חודשים
28/12/2006 | 11:26
5
... ואז נזכרתי שכבר לפני שנים הכרתי אותו בסדנת איקידו.
... עיסוי תאילנדי זה עיסוי ששפתו עברית משובשת במבטא צרפתי עמוק

גם בשבילי
28/12/2006 | 18:17
18
3
אדם מדהים, שלא שבעתי ללמוד ממנו.
למען האמת, אני הייתי די משוכנעת שעיסוי ממש לא מתאים לי, וידיד שכנע אותי לבוא לראות שעור או שניים אצל אלפונס, ומשעור או שניים בסוף נשארתי כל השנה (ואחר כך גם השלמתי אצלו עוד איזה שניים-שלושה קורסים נוספים),
הידע שלו פשוט בלתי נדלה,
והאדם עצמו עם האנרגיות הטובות ועם התום.
חבר'ה
28/12/2006 | 22:11
17
5
אני אשמח לשמוע לא רק על המרצה הנהדר אלה על העיסוי התאילנדי עצמו שזו למעשה מטרת השרשור
נו טוב
28/12/2006 | 22:31
16
4
העיסוי התאילנדי נחשב למלך העיסויים, ומי שיודע אותו באופן מלא, יכול לטפל בכל בעיות השרירים והשלד ולסייע רבות בבעיות בריאות אחרות. הקורס שאני למדתי (קורס של שנה שמיועד לאנשים בעלי ידע קודם בעיסוי) הוא רק קצה הקרחון, ויש עוד המון מה ללמוד ...
העיסוי מתבצע על מזרון בלבוש מלא. משך הטיפול בדרך כלל שעה או יותר.
המטפל משתמש בכל גופו על מנת להניע את המטופל, למתוח, להרפות או לעסות - לכן למטופל העיסוי נקרא לעתים יוגה פסיבית, אך חלק חשוב מהעיסוק בעיסוי תאילנדי הוא תנועה נכונה של המטפל - כך שלמעשה הוא מטפל גם בעצמו, בניגוד לעיסוי רגיל שבו עובדים בעיקר בעזרת הידיים.
יש קאטות שונות של טיפול בשכיבה על הגב, בשכיבה על הצד, בשכיבה על הבטן ובישיבה - המטפל יבחר את התנועות המתאימות לו ולמטופל באותו היום.
לעיסוי התאילנדי יצא "שם רע" של עיסוי מכאיב - על לא עוול בכפו. עיסוי תאילנדי נכון מתאים את עצמו למטופל וליכולות שלו, מגיע אתו עד גבול המתיחה ולפני הכאב, ויכול להיות מאד כיפי.
כשלא נמצאים בכושר גופני טוב וגמישות גבוהה אמנם קשה לטפל בתאילנדי (מעידה מנסיוני), אבל מי שמצליח לטפל בשיטה זו, יכול לטפל שעות רבות בלי עייפות ונזק כפי שיכולות לגרום שיטות אחרות.
ועוד תמונה
28/12/2006 | 22:37
3
4
אור?
02/01/2007 | 20:21
2
5
זו את השני התמונות שצרפת?
נראה לך?
02/01/2007 | 20:51
1
5
זה אלפונס עם הבת שלו
t
02/01/2007 | 20:58
2
הילדה שלו חמדה
קצת על עיסוי תאילנדי
29/12/2006 | 18:59
7
3
העיסוי התאילנדי פחות נפוץ ופופואלרי בקרב מטופלים ויש לגביו מיתוסים רבים למשל:
יש המבלבלים בין העיסוי התאילנדי לבודי מסאז' שאין קשר בכלל בין שני הדברים.
יש כאלה שחושבים שהעיסוי התאילנדי מיועד אך ורק לאנשים גדולים עם סף כאב גבוה.
יש כאלה החושבים שעיסוי תאילנדי הוא סוג של שיאצו.. ויש עוד המון דוגמאות....

העיסוי התאילנדי בשונה מעיסויים רבים מתאים לקשת רחבה של צרכים:
מצד אחד הוא יכול להתבטא כעיסוי מפנק,מרגיע,משחרר.
מצד שני כשמקבלים עיסוי תאילנדי בתדירות גבוהה הוא עשוי להוות כטיפול מתחזק ומונע.
דרך העיסוי ניתן לטפל בשריר תפוס,"לשחרר את הנפש",להגדיל ולשמר טווחי תנועה במפרקים,ועוד..

יתרונות העיסוי:
אין צורך במיטת טיפול והעיסוי יכול להתבצע על מזרון.
אין צורך בלהתפשט ולכן אפשר להגיע גם אל אוכלוסיית לקוחות שאינם עושים עיסויים עם שמן בגלל הצורך להוריד בגדים.
מעבר לעיסוי הכיפי המטופל מקבל סדרת מתיחות ותנועות שישמרו וישרו את טווחי התנועה שלו במפרקים.
יש מבחר רחב של טכניקות טיפול ובשלל תנוחות: על הבטן,על הגב,בישיבה,על הצד.
בעיסוי זה המטפל יכול לבקר את כמות העוצמה ע"י העברת מרכז הכובד לפנים,לאחור,מצד אל צד ולכן מטפל מיומן לא ייתעייף גם אחרי טיפול רצוף של 120 דק'.
לגבי הבלבול עם שיאצו
29/12/2006 | 19:58
6
2
אני חייבת לומר שאני מבינה אותו, כי כבר פעמיים ביקשתי טיפול שיאצו ומה שקיבלתי היה תאילנדי.
בפעם הראשונה זה היה בספא בכנען צפת - וזה לא היה תאילנדי טהור, אבל משהו באמצע. אז כששאלתי את המטפל, הוא אמר לי שזו שיטת שיאצו אחרת ובאמת הוא מוסיף גם תנועות ומתיחות מתאילנדי.
בפעם השניה בסגול האחרון, התחשק לי נורא שיאצו, והגברת עושה לי תאילנדי. כששאלתי אותה, היא בלי להתבלבל אמרה לי שנכון, והיא מציעה לי להמשיך ...
מכיוון שזה כבר היה בשלבי הקיפול של המתחם הטיפולי ובדיוק לפני הנסיעה הביתה, ויתרתי והחלטתי להתמסר למה שבא.
אבל האמת שזה די הרגיז אותי, כי אם לא הייתי מכירה טוב את שני הטיפולים, באמת הייתי חושבת שזה אותו דבר.
הכל משולב ביוגה
31/12/2006 | 15:49
4
4
שאלו אותי, בעבר (גם מטפלים מלומדים) מדוע אני מציין ניסיון ביוגה, בקשר לעיסוי.
הסיבה: היוגה מעניקה מודעות מעמיקה לגוף וכן - חלק מהשיטות בתאילנדי, בשיאצו וכו'
באות ממקור זהה - אי-שם במזרח הקדום.
התפיסה של היסודות ושל המרידיאנים, התפיסה של מהות האדם ו - וזה העיקר - של החמלה
אותה משייך הדלאי-לאמה אל כל בעלי החיים - היא הבסיס לכל!!
ומה בדיוק הקשר למה שכתבתי?
31/12/2006 | 16:46
3
2
עדיין אמור להיות הבדל בין השיאצו לתאילנדי:
קוי האנרגיה שעובדים עליהם בעיסוי תאילנדי, הם הרבה יותר פשטניים מאשר המרידיאנים הסיניים (ומשתנים מבית ספר לבית ספר)
כל המתיחות של התאילנדי, אנים קיימות שאיצו המקורי
אמנם המורה שלי לתאילנדי תמיד טען שהוא כולל את כל שאר העיסויים כולל שיאצו, אבל כנראה שזה לא לגמרי מדוייק - בכל זאת יש תורה שלמה מסביב לרפואה הסינית והמרידיאניים.
--
מסכימה אתך שהעיסוק ביוגה ו/או אומנויות לחימה מאד מאד רלבנטי כרקע לעיסוי, אך שאר הדברים שכתבת לא קשורים: ביוגה מסורתית מדברים רק על הצ'אקרות, והחיבור למרידיאנים נעשה רק על ידי אנשים בני תקופתנו שמכירים את שתי השיטות (כמו למשל שיטת הקי יוגה האוסטרלית)
והדלאי למה, עם כל הכבוד לו (ויש המון כבוד) אינו ממציא היוגה, שהיתה קיימת אלפי שנים לפניו.
בוודאי שהוא לא המציא כלום
01/01/2007 | 11:58
2
2
שהרי שורשי היוגה הרבה לפניו...
ה-כ-ל מצוי ביוגה ובשאר השיטות
את מוזמנת לטעון, שיוגה זה X ושיאצו זה רק מרידיאנים אבל
זה לא מצביע על רקע רב בתחומי העיסוי...
ניתן למצוא הרבה מהיוגה בשיאצו .
אני לא מתיימרת לרקע רב בתחום העיסוי
01/01/2007 | 16:25
3
אבל בכל זאת עברתי לא מעט טיפולי שיאצו, דיברתי על הנושא עם מטפלי שיאצו רבים שיש אצלי בפורום, למדתי תאילנדי מפי אחד מהמומחים הגדולים ביותר בארץ ואני עוסקת ביוגה כבר כ 40 שנה.
אני חושבת שהשאלות שלי מאד מאד לגיטימיות.
מותר לכל מטפל לערבב כלים משיטות שונות, וגם אני עושה זאת הרבה מאד, אבל אני אוהבת לדעת ולהבין את המקורות והשיטות בצורה מדויקת, לפני שאני עושה מהכל סלט אחד גדול.
נק' מבט שונה
02/01/2007 | 13:45
2
קראתי את השיח בינך לבין אור בנוגע למקור העיסוי ושימוש בטכניקות שונות.

אני לומד בבית ספר מאד שמרני בנוגע לשיאצו. ואולי בגלל זה ובזכות האופי שיירשתי מהורי : )
לא יצא לי כמעט לערב שני סוגי עיסוי בטיפול אחד.
האווירה בסוגים שונים של טיפול היא כל כך משתנה, שאני מוצא את זה בלתי אפשרי לעשות סוויטץ' כל כך דרמטי, ובוודאי באמצע טיפול.
תגבה
02/01/2007 | 19:05
2
התילנדי זה עם דרכות של כף הרגל על כול הגוף ומתיחות
בשאצו יש רק מתחות
חשוב שהמטפל יהיה במצב גופני טוב
02/01/2007 | 13:33
2
5
או כמו שהמורה שלי אומרת,
אני לא מבינה איך אפשר לעשות שיאצו בלי להתאמן בקיטאידו..
א
02/01/2007 | 20:56
2
מורתך לומדת טקונדו? לזה היתכונתה אז היא נינגה לוחמנית אחלה
לא, קיטאידו זה משהו קצת אחר...
03/01/2007 | 08:30
4
א
02/01/2007 | 20:19
3
זה הטופ של הטיפולים זו את בתמנהשצרפת?
בשבילי עיסוי תאילנדי
28/12/2006 | 12:33
2
הוא עיסוי מאד גופני.
בניגוד לשיאצו שנשמר ריחוק בין המטפל למטופל,
בעיסוי התאילנדי הכל זז עם כל הגוף וכל הכוונה לריפוי.

עוד דבר שמקסים אותי היא התנועה עם הנשימות.

שאלה, האם לעיסוי הזה לא קוראים בעצם
28/12/2006 | 18:36
7
5
"נוּאָד"?
האם ישנם גולשים שקיבלו את העיסוי
30/12/2006 | 02:24
4
4
הזה ומעוניינים להמליץ עליו?
בטח!
30/12/2006 | 08:47
1
3
לצערי לא יצא לי לקבל אף פעם את הטיפול המלא של ה3-4 שעות אבל קיבלתי טיפולים של שעתיים מכמה וכמה מטפלים...
העיסוי התאילנדי מבחינתי הוא לא עיסוי אלא חווית גופנפש.
אתה נכנס בסטייט אוף מיינד מסויים ויוצא בסטייט אוף מיינד שונה לגמרי - משהו בסגנון התחושה של לחזור מסיני אחרי שבוע של רביצות על החוף
מבחינת גופנית - אם הטיפול הוא באורך הנכון התחושה היא כאילו פירקו לך את כל הגוף, ניקו את כל הצירים - והחזירו חזרה
זה תיאור המתאים לכל עיסוי
31/12/2006 | 15:53
2
אם הוא מבוצע בצורה מקצועית..
לא ממש משנה האורך.
העיקר הוא המודעות לגוף, ה Touch והכוח של המטפל!!
שילוב שלושתם מעניק חווייה כזו גם בשעה!!
ברור - פשוט נפלא
30/12/2006 | 14:19
1
2
העיסוי התילנדי
02/01/2007 | 21:07
3
הוא מלך העיסוים
אכן כן
30/12/2006 | 23:52
1
2
נואד הוא השם בתאיית ל"עיסוי".
31/12/2006 | 17:34
2
שרשור לשנה האזרחית החדשה|חיבוק
31/12/2006 | 19:40
2
2
31/12/2006 | 20:05
חיבוק גדול לשנה נפלאה!
03/01/2007 | 08:37
3
היי, מחפש המלצות לעיסוי תאילנדי
31/12/2006 | 12:03
1
102
לחברה שלי יש הרבה פעמים שרירים תפוסים והיא ביקשה ממני לחפש עבורה מקומות שעושים עיסויים תאילנדיים (היא מאוד אהבה את זה כשהיינו בתאילנד). יש לכם המלצות על מקומות טובים בתל אביב?
בהחלט כנס לרשימת המטפלים של
31/12/2006 | 22:37
40
הפורום ובחר לך מעסה תאילנדי מהרשימה,בהצלחה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
היי כולם
29/12/2006 | 15:30
65
9
שלום!
קודם כל,מזל טוב לפתיחת הפורום! כ"כ הרבה זמן כבר ציפיתי לפורום כזה! אני ממש שמחה שנפתח סוף סוף פורום שעוסק בעיסוי וכל זה,אז בהצלחה!

אז ככה,יש לי שאלה,ואני צריכה עזרה וייעוץ בנושא.
אני בת 17,(סתם שתבינו שעוד אין לי ניסיון עם כלום..)ואני מרבה לעשות לאחי הגדול עיסויים,כשהוא חוזר...
המשך>>
שלום!
קודם כל,מזל טוב לפתיחת הפורום! כ"כ הרבה זמן כבר ציפיתי לפורום כזה! אני ממש שמחה שנפתח סוף סוף פורום שעוסק בעיסוי וכל זה,אז בהצלחה!

אז ככה,יש לי שאלה,ואני צריכה עזרה וייעוץ בנושא.
אני בת 17,(סתם שתבינו שעוד אין לי ניסיון עם כלום..)ואני מרבה לעשות לאחי הגדול עיסויים,כשהוא חוזר מהעבודה לפעמים הוא ממש תפוס(כי פיזית הוא עובד נורא קשה,הוא על הרגליים לפחות 12 שעות ביום,הול ממקום למקום וסוחב דברים כבדים כל הזמן)אז הוא מתקשר אלי ואני באה אליו ומנסה לשחרר אותו קצת.
אני לא יודעת לעשות עיסויים,זה קטע שרק לאחרונה,כי המצב של אחי התחיל להתדרדר בחודשים האחרונים,לפני שנה בערך הוא שבר את הצלעות,והבוס שלו בעבודה לא הרשה לו לקחת חופש ואיים עליו בפיטורים,ולכן אחי חזר לעבוד והמצב שלו נורא החמיד,ותפוס לו כל הזמן אזור הצלעות,לא יודעת אם זה נקרא תפוס,אבל כואב לו כל הזמן.
אני כל הזמן עושה לו מסאז'ים,שעות אני יושבת איתו ומנסה על מיני נקודות,ללחוץ,לעסות,אבל אני לא מצליחה לעשות לו כמו שצריך,הוא עדיין תפוס וכואב לו. גיסתי לא אוהבת את זה,אז היא לא עושה לו מסאז'ים ואני לא יודעת אם היא בכלל יודעת,אבל נורא אכפת לי ממנו כואב לי לראות אותו ככה ואני רוצה ומוכנה לעשות הכל כדי שיהיה לו טוב.
קניתי לו קרם מסאז'ים כזה,יש לו כבר שמן מסאז'ים שאיתו אני עושה לו לפעמים(שאלה-זה בריא כל הקרמים והשמני מסאז'ים האלה? כי שמעתי שכן ושמעתי שלא...אני לא יודעת אז אם זה מומלץ באמת לעשות עם זה..)בקיצור,כלום לא עוזר,אני מתחילה לאבד את הסבלנות,אחרי יותר מחצי שנה שאני לא מצליחה ללמוד את זה! ברור לי שלבד אי אפשר,אבל הבעיה היא שזה קטע די אינטימי,ז"א,אם מישהו עוד ידע מזה חוץ מאשתו(שמקבלת את זה,כי היא לא עושה לו והיא יודעת שהוא רוצה)זה ירגיז את המשפחה,הם יכנסו לסרטים..יש לי דודה שהיא עוסה עיסויים וריפוי בכל מיני דרכים היא למדה,אבל היא לא מלמדת אותי,ואם היא תדע למה אני צריכה לדעת את זה היא מיד תספר להורים והם יעשו לי ולאחי בעיות,כי לדעתם ולדעת כל המשפחה לא צריך ליהיות מגע "כל כך אינטימי" בין אחים.

בקיצור,אני מקווה מאוד שתוכלו לעזור לי,לייעץ לי איפה לעשות,איפה יש נקודות שאפשר,איםה צריך ללטף,איפה צריך לעשות,חזק/חלש,ללחוץ או אני יודעת מה...כל המושגים האלה שקשורים בזה..ובבקשה אל תדברו איתי ב"קודים" כי אני לא מבינה בזה..אין לי מושג מה זה מסאז' שוודי,תאילנדי וכו'...אף פעם זהלא עניין אותי כי לא אהבתי(ועד היום..)שנוגעים בי בכלל,אבל בשביל אחי אני מוכנה ללמוד ליהיות דוקטור לעיסוי.
הבטחתי לו שבהזדמנות אני אעשה לו עיסוי בכל הגוף,כדי שירגיש משוחרר ורענן,אבל בינתים אפילו בגב אני לא יודעת לעשות לו...
אז אני נורא נורא נורא אשמח ואודה לכם אם תעזרו לי,ואני מקווה ללמוד מכם הרבה דברים חדשים בנושא,עכשיו אני מגלה עד כמה שזה מעניין...עיינתי אתמול באינטרנט וחיפשתי מידע על זה-אבל כלום...אני אמשיך לחפש ובמקביל אני אעדיף יותר לשמוע את עצותיכם ודעותיכם.

תודה מראש!
מחפש פרגוד
31/12/2006 | 01:58
2
9
מישהו יכול לעזור לי , איפה אני יכול למצוא פרגודים יפנים לטיפולים ?
הנה
31/12/2006 | 08:20
1
7
ראיתי בACE ב300 שקלים.
31/12/2006 | 10:18
3
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
17:11 | 22.08.12 אורחים בפורום
15:53 | 18.05.12 אורחים בפורום
12:39 | 29.01.11 loligoth
14:49 | 24.01.11 נחום רוזנשיין
11:05 | 23.01.11 תום פיאנן
18:43 | 20.01.11 פולספגן
13:59 | 20.01.11 נחום רוזנשיין
10:56 | 16.01.11 gigish
19:13 | 15.01.11 חופשי ומשוחרר
13:58 | 14.01.11 איש של מגע
13:25 | 13.01.11 Alexis Black