לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ישוע המשיח
ברוכים הבאים לפורום מואר זה, בתקווה שיתן חלון הצצה לעולם המשיחי,
 לעולם של ישוע המשיח אלוהינו האהוב
 الرب يسوع المسيح له كل المجد העולם המשיחי הוא עולם מואר של אהבה.. חמלה והקרבה.פה המקום ללמוד יותר על הברית החדשה ועל התנ"ך. לשאול שאלות ולהעשיר אחד את השני.פה המקום ליצור דיונים ודו שיח בריא על הפסוקים והדרשות מהברית החדשה ומהתנ"ך.זהו בהחלט המקום להנצחת עדויות שלכם, איך שהאדון מצא אתכם, והוליד אתכם מחדש. עדויות על הדרך שבה אנחנו עוברים בחיי היום יום על הנצחונות שלנו ושיתוף על מאבקים שונים שבחיינו.  חוויות אמונה שבהן נוכחתם לדעת שאלוהים נמצא בכל פינה ושומר עליכם מכל רע.. למרות שהפניתם לו את הגב..או שחיזק אתכם ועשה איתכם נפלאות ונסים בזמן שהייתם כלכך צריכים את ידו המחזקת והתומכת..ולא איכזב.. ובכלל לשתף אותנו במה שעובר עליכם בחיי היומיום באמונה לטוב ולרע..  והכי חשוב בקשות תפילה.
לא ינתן מקום למתקפות..לריבים..לחשכה של העולם החומרי.. כל הודעה ברוח זו תימחק, כל מתלהם יוגבל בגלישתו פה..כי זהו פורום אחווה ואהבה בשם ישוע אלוהינו, ונשמור עליו מכל משמר 
לא ינתן מקום לפוליטיקה על נרדפותיה..כל הודעה ברוח זו תימחק.
לא ינתן מקום לויכוחים על נכונות דתות אחרות.. או השוואות שיוכלו לפגוע ברגשות גולשים מדתות אחרות, וגולשים שינסו להסיט דיונים לכיוון זה, יוגבלו וכל הודעה ברוח זו תימחק.
כל המשתמש במילה ישו במקום ישוע תימחק הודעתו, ונא להקפיד על נימוס וכבוד רבתי בניסוח ההודעות , זוהי קהילה משיחית וירטואלית, והכבוד מתבקש מאוד. (י ש " ו ידועה כראשי תיבות לביטוי ימח שמו וזכרו- גם אם לא התכוונתם, פה לא אומרים את זה,ברשותכם).
הפורום הזה בא בכדי להוות בית למאמינים באדוננו ישוע המשיח, ויענה על שאלות הסקרנים לנושאי אמונתנו, לא יהיה מקום לויכוחים על אמיתות אמונתנו או ערעור עליה, לאחר שנבהיר את דעתנו ונסביר אותה לפי ראייתנו על פי מה שכתוב בספר הקודש, פרשנויות ממקורות אחרים שלא מקובלים על העולם  המשיחי, לא יקבלו מקום, מאחר ואין זה פורום שדן בפרשנויות אומות העולם על האמונה המשיחית. כבדו את המקום והמקום יכבד אתכם.

אודות הפורום ישוע המשיח

ברוכים הבאים לפורום מואר זה, בתקווה שיתן חלון הצצה לעולם המשיחי,
 לעולם של ישוע המשיח אלוהינו האהוב
 الرب يسوع المسيح له كل المجد העולם המשיחי הוא עולם מואר של אהבה.. חמלה והקרבה.פה המקום ללמוד יותר על הברית החדשה ועל התנ"ך. לשאול שאלות ולהעשיר אחד את השני.פה המקום ליצור דיונים ודו שיח בריא על הפסוקים והדרשות מהברית החדשה ומהתנ"ך.זהו בהחלט המקום להנצחת עדויות שלכם, איך שהאדון מצא אתכם, והוליד אתכם מחדש. עדויות על הדרך שבה אנחנו עוברים בחיי היום יום על הנצחונות שלנו ושיתוף על מאבקים שונים שבחיינו.  חוויות אמונה שבהן נוכחתם לדעת שאלוהים נמצא בכל פינה ושומר עליכם מכל רע.. למרות שהפניתם לו את הגב..או שחיזק אתכם ועשה איתכם נפלאות ונסים בזמן שהייתם כלכך צריכים את ידו המחזקת והתומכת..ולא איכזב.. ובכלל לשתף אותנו במה שעובר עליכם בחיי היומיום באמונה לטוב ולרע..  והכי חשוב בקשות תפילה.
לא ינתן מקום למתקפות..לריבים..לחשכה של העולם החומרי.. כל הודעה ברוח זו תימחק, כל מתלהם יוגבל בגלישתו פה..כי זהו פורום אחווה ואהבה בשם ישוע אלוהינו, ונשמור עליו מכל משמר 
לא ינתן מקום לפוליטיקה על נרדפותיה..כל הודעה ברוח זו תימחק.
לא ינתן מקום לויכוחים על נכונות דתות אחרות.. או השוואות שיוכלו לפגוע ברגשות גולשים מדתות אחרות, וגולשים שינסו להסיט דיונים לכיוון זה, יוגבלו וכל הודעה ברוח זו תימחק.
כל המשתמש במילה ישו במקום ישוע תימחק הודעתו, ונא להקפיד על נימוס וכבוד רבתי בניסוח ההודעות , זוהי קהילה משיחית וירטואלית, והכבוד מתבקש מאוד. (י ש " ו ידועה כראשי תיבות לביטוי ימח שמו וזכרו- גם אם לא התכוונתם, פה לא אומרים את זה,ברשותכם).
הפורום הזה בא בכדי להוות בית למאמינים באדוננו ישוע המשיח, ויענה על שאלות הסקרנים לנושאי אמונתנו, לא יהיה מקום לויכוחים על אמיתות אמונתנו או ערעור עליה, לאחר שנבהיר את דעתנו ונסביר אותה לפי ראייתנו על פי מה שכתוב בספר הקודש, פרשנויות ממקורות אחרים שלא מקובלים על העולם  המשיחי, לא יקבלו מקום, מאחר ואין זה פורום שדן בפרשנויות אומות העולם על האמונה המשיחית. כבדו את המקום והמקום יכבד אתכם.

שאלות שונות וים שוניםלפה
21/06/2007 | 19:40
14
2
אתרי נצרות פופולריים בארץ
21/06/2007 | 18:35
4
1
שלום לכולם
אולי תוכלו לעזור לי... אני עושה עבודה על אתרי נצרות בארץ וחשוב לי לדעת מהם האתרים הפופולריים ביותר אשר נוצרים מגיעים אליהם מרחבי תבל? אשמח לשמוע אם יש ספר בנושא או לינק לאתר שמכוון לזה.
רב תודות
דבי
תיעזר באתר של חברתנו היקרה
21/06/2007 | 20:09
3
1
www.biblewalks.com
תודה מלח ומלח, לגביי הכנסיות...
21/06/2007 | 21:52
2
זוכרת לפני מספר ימים שדיברנו על כיווני הכנסייה ואמרת שתבררי אם יש לך מקור...אז רציתי לדעת האם השגת כבר מידע בעניין.
בעיקרון סיימתי לכתוב על כורסי, אבל בלי שום קשר אני רוצה להכניס את המידע על כיווני הכנסיות בארץ לאתר, זה בהחלט יהיה מעניין מאוד.
לא היה לי זמן
21/06/2007 | 22:33
1
אני בתקופה עמוסה למדי בלימודים אבל מבטיחה שעד מחר יהיה לך תשובה
תודה רבה מלח..אם באמת אין לך זמן אז אני אחכה.
22/06/2007 | 12:38
איפור מקצועי ב- אנשים
21/06/2007 | 13:08
1
חגית ורד,מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת תתארח בפורוםאפילפסיה - תמיכה
בין השעות 17.00-18.00 ותייעץ בענייני זוגיות ומשפחה. הקליקו כאן:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

רוצים לזכות באיפור מקצועי חינם מתנת איל מקיאג'?
בואו והוכיחו לנו את היצירתיות שלכם, עצבו את הבגד האלטרנטיבי של חלומותיכם, ואולי תזכו! פרטים בפורום אופנה אלטרנטיבית

מרתון חידות פראי ממשיך
מדי יום בשבועיים הקרובים תפורסם חידה בנושא חיות בר בפורום טבע פראי וחיות בר  
הזוכים המאושרים יזכו בכרטיס זוגי לספארי ברמת גן. הקליקן כאן:

בובה של סדנה מחכה לכם בפורום אומנות שימושית: לימדו איך לתפור לבד בובה מיוחדת!

לרגל חודש האלכוהול בערוץ ובשיתוף עם הבלוגיה תחרות חדשה לכל חובבי הכתיבה, "סיפורים על הבר".
יש לכם סיפורים מעניינים, רומנטיים, מצחיקים, דרמטיים, סקסיים והעיקר אלכוהוליים?
אתם מוזמנים להשתתף בתחרות כתיבת מונולוגים על הבר" ולזכות בפרסים ואולי אפילו הפוסט שלכם ייהפך לחלק מהצגה
http://www.tapuz.co.il/food/ArtInfo.asp?CID=212&SI...

הסתיימה תחרות מתכונים אלכוהוליים בערוץ האוכל. אתם מוזמנים להצביע ולהשפיע על הזוכים:
http://www.tapuz.co.il/food/ArtInfo.asp?CID=60&SID...
שלום...
20/06/2007 | 09:26
1
אממ.. אני לא ממש יודעת איך הגעתי לפה..
ז"א אני כן יודעת.. לחצתי על "פורום אקראי" והגעתי לפה
ניסיתי לרפרף קצ תבדפי הפורום אבל לא ממש הבנתי מה הולך פה..
מישהו מוכן להסביר לי?
מה אתם יהודים או נוצרים?
(לא בקטע של להעליב.. סתם מתעניינת..)
זהו פורום של נוצרים מאמינים. אבל..
21/06/2007 | 08:03
יש גם כמה אנשים מדתות אחרות שחברים בפורום ודנים בנושאים השונים והמעניינים.
אני למשל יהודייה.
שלום - צלבים
21/06/2007 | 00:53
3
שלום לכם רבותיי,
אני מחפש חנות, קרובה למרכז, עם מחירים זולים שאפשר לקנות שם צלבים (שרשראות, מחזיקים מפתחות וכד').

זה בשביל משפחה קרובה, גדולה, שבאה מגרמניה.

תודה,
תומס.
מרכז??? אני לא מהמרכז
21/06/2007 | 23:56
1
אפשר בחנויות מזכרות אבל זה בטוח לא זול שמה
יש חבר מהמרכז שיודע יותר טוב
מאיפה אתה במרכז?
22/06/2007 | 00:15
1
1
יש חנות בשדרות ירושלים ביפו שמוכרת צלבים ומזכרות נוצריות, ממש מומלץ.
תודה על התשובה -אתם חושבים שהם יתלהבו מהמתנה?
22/06/2007 | 01:59
1
בכל זאת מ'ארץ הקודש'

שתי שאלות לי יש
22/06/2007 | 02:07
1
1

מקווה לא להציק יותר מדי :)

ובכן, מה זה בעצם נצרות משיחית?
זה זרם בנצרות כמו פרוטסטנטים או קתולים?
או שזה 'תת' זרם תחת זרם אחר.

השאלה השניה שלי היא; מה הזרם ה'שולט' בארץ?
זאת אומרת,
כמו ברוסיה הזרם ה'שולט' הם האורתודוקסים.

זהו בעצם.
תומס.
תשובות
22/06/2007 | 10:23
שם הפורום נבחר מתוך סיבות סמנטיות כדי למצוא תרגום מדויק יותר למילה "christianity".
הפורום כולל בחובו נוצרים משלושת הזרמים העיקריים: קתולים, פרוטסטנטים, אורתודוקסים.

הכנסייה הגדולה ביותר במספר בישראל נקראת "הכנסייה היוונית-קתולית" שמהווה כ- 58% מהערבים נוצרים
ואחריה מגיעה הכנסייה האורתודוקסית.

עוד הסבר על הכנסיות בארץ מתוך מדור המאמרים של הפורום.
הכנסיות המקומיות בארץ הקודש
סבאחוקום סוכרהעיניים עוד עצומות...
21/06/2007 | 07:17
13
סבאחוקום סוכרהעיניים עוד עצומות...
קמתי בכוח מהמיטה חחח
שו האד יא
מה שלום כולם..אייי מתי כבר סוף שבוע

מאחלת לכם יום מצויים עם אהבת ישוע
בוקר מצוין אחלה סבאח לאחלה נאס
21/06/2007 | 10:14
2
היום יש לי יום לימודים ארוך רק ההבדל שאין מפעל תזונה
אני מצטרפת לשאלה שלך וגם שואלת לאן נעלם לי סוף השבוע.

יאללה נתראה בלילה כשאחזור חצי ישנה מהלימודים
יעטיקי אלעאפייהכעת גמני הגעתי לבית
21/06/2007 | 19:42
1
שו מפעל תזונה?:-8
תודה מתוקה, בשעה גם אני הגעתי הביתה
21/06/2007 | 22:53
יום לימודים ארוך שרצו ליישם בבתי הספר שייארך עד 4 אחה"צ והוחלט שייתנו לילדים ארוחת צהריים
שקיבל את השם מפעל תזונה.
אצלי ארוחת הצהריים קיבלתי בשעה שמונה בערב
בוקר אור ... אני שתיתי נס ומחכה לנס ..
21/06/2007 | 12:59
9
יום נפלא שיהיה לכולם ..
נעשה הזמנה מיוחדתאיזה נס אתה רוצה?
21/06/2007 | 19:43
8
אני רוצה נס רגיל עם 3 סוכר ...!
21/06/2007 | 19:59
7
והחלב יותר מהמים ..!
יאקקק..3 סוכר ואני שותה אותו מר לגמרי...
21/06/2007 | 20:15
6
בחייאתק לא2ילי שיהיה נס חזק
21/06/2007 | 21:22
5
עם שלוש סוכר
... בחיבו חילו ..כדי שיהו ימי ..חלוייין ..
21/06/2007 | 21:31
4
אתה גם ... בן ישוע .. 3 סוכר ... חחחח ..! אין כמו סוכר יא סוכר
אני שם חמש סוכר ומערבב שלוש
21/06/2007 | 21:36
3
יא חילו אינתי
קיפק אחוי איך אתה מרגיש אחרי יום ראשון , ואיך התוצאה של המבחן ?
התוצאה אני אקבל אותה יום ראשון ...
21/06/2007 | 21:42
2
אם הייתה חיובית אני אעשה לכם מסיבה אם לא .. אתם עושים לי :P

אני בסדר מרגיש טוב .. תודה לך ... מכל הלב מאחל לך הרבה הצלחה ו הרבה בריאות ...

מה איתך אתה ?
אני בסדר אחי תודה לאל
21/06/2007 | 22:17
1
הכל טוב איתי, עובר שיונוי מהותי בחיי, הכל מתחיל להתבהר לצד החיובי  , קצת דאגות, אבל שיסוע איתך כל הדאגות בהחלט נעלמות, אימונה תמיד יש שהכל יהיה בסדר ואני חושב שיהיה רק בסדר

אני שמח שאתה בסדר אח שלו
חחח נשמעים כמו שתי זקנות שמרכלות על
21/06/2007 | 22:33
אך מן איאם זמאן
אל בנאת בישתג'לו
ואל שבאב 2אעדין אג'ר עלא איג'יר
ובישראבו 2ווי

בשבילי נס שחור מר
השרשור של עשרה הציטוטים הנבחרים
21/06/2007 | 07:13
39
השרשור של בן ישוע10 הציטוטים הנבחרים
17/06/2007 | 12:25
31
ואני אוסיף לו מימד נוסף

זו תהיה מעין מטלה תחרותית קצת

כל חבר פורום מוזמן להביא-לצטט, 10 פסוקים (ציטוט אחד יכול להיות יותר מפסוק כי לפעמים קשה להפריד, ורעיון אחד משתרע על 2-4 פסוקים) מהברית הישנה או החדשה..עשרת הציטוטים שהכי מדברים לליבו -
ולבחור בחמשה מהם ולתת להם את הפרשנות שלו, ואם מישהו מעלה ב10 המועדפים שלו חלק שכבר הועלה ב10 המועדפים של מישהו אחר אז זה מותר אך אסור לפרש משהו שכבר ניתן עליו פרשנות ע"י חבר קודם.

אם בכל זאת יש לנו פרשנות אחרת או נוספת לציטוט שכבר ניתן עליו פירוש, אז להוסיף את תגובתנו עם התוספת משלנו, כתגובה מנומסת ומלמדת לאותה הודעת פרשנות שבה החבר פורום נתן את פרשנותו לחמשת ציטוטים משלו

בסוף..אנו צריכים לבחור בשני ציטוטים שהכי אהבנו כולנו, ואז להחליף בהם את שני הפסוקים שמתנוססים בפורום מצד שמאל באדום ושהם בינתיים: "لانه هكذا احب الله العالم حتى بذل ابنه الوحيد لكي لا يهلك كل من يؤمن به بل تكون له الحياة الابدية`` `` تعالوا اليّ يا جميع المتعبين والثقيلي الاحمال وانا اريحكم "

תפאדלו יצאנו לדרך, שרשור זה תקף עד ליום שלישי בערב

קבלו אחים שלי
17/06/2007 | 15:59
5
בס"ד

'לא על הלחם לבדו יחיה האדם,כי אם על פי דבר ה' '.

'לא באתי לבטל את התורה והנביאים,כי אם לקיים'.

'בן האדם הוא אדון השבת'.

'מותר לרפא בשבת'.

כדי לקיים את התורה כולה,יש לקיים את 'ואהבת לרעך כמוך'.

הנה שלי
17/06/2007 | 21:41
2
هكذا احب الله العالم حتي بذل ابنه الوحيد لكي لا يهلك احد

من احب ابا أو اما اكثر مني فلا يستحقني

أحبوا أعدائكم باركو لا عنيكم أحسنوا إلي مبغضيكم

ماذا ينتفع الأنسان لو ربح العالم كله و خسر نفسه

أكرم اباك و أمك لكي تطول أيامك علي الأرض

من كان منكم بلا خطيه فليرجمها بحجر

لا تدينوا كي لا تدانوا

لماذا تنظر القذي الذي في عين اخيك و اما الخشبة التي في عينك فلا تقطن لها؟

أنا هو الراعي الصالح

ليس بالخبز وحده يحيا الأنسان بل كل كلمة تخرج من فم الله

لا بالقوة و لا بالقدرة بل بروحي قال رب الجنود

السماء و الأرض تزولان و حرف واحد من كلامي لا يزول

لا تخف ايها القطيع الصغير لأن أباكم قد سر أن يعطيكم الملكوات

متذكرين كلمات الرب يسوع أنه قال مغبوط هو العطاء أكثر من الأخذ

اعطوا رحمة و كل شئ يتطهر لكم

لأن محبة المال أصل لكل الشرور الذي إذا ابتغاه قوم ضلوا عن الإيمان و طعنوا أنفسهم بأوجاع كثيرة

أما الذين يريدون أن يكونوا أغنياء فيسقطون في تجربة و فخ و شهوات كثيرة غبية و مضرة تغرق الناس في العطب و الهلاك فإن من أراد أن يخلص نفسه يهلكها. و من يهلك نفسه من أجلي يجدها

זה יותר מדי אמרנו רק עשר תבחר...
17/06/2007 | 21:57
אז תדלל בבקשה ל10 ואיפה הפרשנות לחמשה מהם שאתה הכי מעדיף?
הנה שלי
23/06/2007 | 16:43
أكرم اباك و أمك لكي تطول أيامك علي الأرض
הפסוק הזה הכי משך לי את העין כי באמת אני ילד מרדן, היתי בעבר והיתי נורא חוצפן, כאן אומר ספר הקודש תכבד את אביך ואת אימך שחייך יהיו יותר טובים, ומי אנחנו שלא נכבד את הורינו ובאמת זה אחד הפסוקים הענקיים והגדולים

السماء و الأرض تزولان و حرف واحد من كلامي لا يزول
זה גם פסוק גדול ומראה על החוזק במילות יסוע אלחביב שאומר שהאדמה והשמים יכולות להתערער לעומדת מילותיי החזקות, אני זה הדרך והחיים, כי אין יותר אמין ממני וחזק, תלכו בעיקבותיי, שום דבר לא יכול לפגוע בכם, אם תלכו על האדמה והשמים היא המכסה שלכם שאתם חוטאים אפילו הם לא יכולים להגן עליכם, אני זה ששומר עליכם מהכל
מממ טוב אלו חמשה לא תוסיף עוד חמשה
17/06/2007 | 21:57
1
עד העשירייה?
ותתן פרשנות לחמשה מהעשירייה?
קשוחה יא מנהלת... מה זה
19/06/2007 | 00:05
אני עשיתי לפי החוקים... אני מקבלת ציון מאה נכון
לי יש אחד אהוב ומיוחד...
18/06/2007 | 11:57
" עת לכל דבר..."  כזה משפט גאוני.

והנה הקטע היפה:  קהלת פרק ג´ פסוקים ב´ - ח´ - שירת העיתים.  

עֵת לָלֶדֶת וְעֵת לָמוּת עֵת לָטַעַת וְעֵת לַעֲקוֹר נָטוּעַ:

עֵת לַהֲרוֹג וְעֵת לִרְפּוֹא עֵת לִפְרוֹץ וְעֵת לִבְנוֹת:

עֵת לִבְכּוֹת וְעֵת לִשְׂחוֹק עֵת סְפוֹד וְעֵת רְקוֹד:

עֵת לְהַשְׁלִיךְ אֲבָנִים וְעֵת כְּנוֹס אֲבָנִים עֵת לַחֲבוֹק וְעֵת לִרְחֹק מֵחַבֵּק:

עֵת לְבַקֵּשׁ וְעֵת לְאַבֵּד עֵת לִשְׁמוֹר וְעֵת לְהַשְׁלִיךְ:

עֵת לִקְרוֹעַ וְעֵת לִתְפּוֹר עֵת לַחֲשׁוֹת וְעֵת לְדַבֵּר:

עֵת לֶאֱהֹב וְעֵת לִשְׂנֹא עֵת מִלְחָמָה וְעֵת שָׁלוֹם:

(לא מהברית החדשה, למקרה שמישהו לא ידע).
עוד אין היענות מספקתלא יפה!
18/06/2007 | 19:43
כי זה שרשור מליבו של הפורום..התכנים ה- מתאימים לפורום נצרות משיחית..
נושא רוחני שאמור להוציא את המיטב בהעדפות שלכם בכתובים בספר הקדוש.. אז למה להתבטל ולא להשתתף?

אני לא רואה סיבה שתתן לכם פטור..נא להתפקד

המשפט שלי מהברית החדשה :
18/06/2007 | 23:15
King James Version Mark 8

36 For what shall it profit a man, if he shall gain the whole world, and lose his own soul?

משפט מאוד יפה, שאומר ש-למה שווה שלבן אדם יהיה את כל העולם אבל את הנשמה שלו הוא ייאבד...
מבחינתי זה אומר שלא שווה לעשות הכל ולתת הכל בכדי להשיג מטרה מסויימת. צריך לדעת מתי לשים גבולות ובאיזה אופן לנהוג בכדי לא להגיע למצב שבסוף נשמתך תאבד ... לכן, לא רק המטרה חשובה, אלא גם הדרך ואיך שמשיגים אותה.
הפסוקים שלי
19/06/2007 | 00:01
חרגתי מאוד מתקנון התחרות

אומר אני לכם, עד אשר יעברו השמים והארץ אף יוד אחת או תג אחד לא יעברו מן התורה בטרם יתקים הכל (מתי 5:18)

לכן היו שלמים, כמו שאביכם שבשמים שלם הוא (מתי 5:48)
אני אוהבת את הפסוק הזה, כי זה מדגיש שלא קל להיות נוצרים אבל החסד שאנו מקבלים על כך הוא אדיר ואלוהים יעזור לנו בתהליך הזה ויהיה עמנו בכל צעד שנעשה

35 אמר להם ישוע: "אני הוא לחם החיים. כל הבא אלי לא ירעב, והמאמין בי לא יצמא עוד." (יוחנן 6:35)
כמה שזה נכון, זה כמו שהוא פגש את השומרנית ואמר לה יש לי את מי החיים והיא לא הבינה למה הוא התכוון וחשבה שהוא מדבר על מים שלעולם לא תמצא וכך יחסוך ממנה הליכה לבאר. כמה שאנו לפעמים לוקחים את החסד כמובן מאליו וחושבים ישר על הדבר הארצי- دنيوي ולא מבינים את העוצמה של המשפט הזה.
מי שיש בו רוח אלוהים לא יזדקק למשהו אחר

ביום האחרון, ביום הגדול של החג, עמד ישוע והכריז: "מי שצמא יבוא נא אלי וישתה! 38 המאמין בי כדבר הכתוב, נהרות של מים חיים יזרמו מקרבו."  (יוחנן 7:37-38)
גם אותה פרשנות שכתבתי למעלה כמה שזה נכון, וזה גורם לי לחשוב האם אנחנו חושבים על העניין הזה? או שסתם עסוקים בדברים היום-יומיים שלנו וזונחים את החסד האדיר הזה.

האם לא נמכרות שתי צפרים באסר אחד? גם אחת מהן לא תפל ארצה מבלי השגחת אביכם. 30 אך אתם, אפלו שערות ראשכם נמנו כלן. 31 לכן אל תפחדו; יקרים אתם מצפרים רבות." (מתי 10:28-29)

תהא אהבתכם ללא העמדת פנים. שנאו את הרע ודבקו בטוב. 10 אהבו איש את רעהו באהבת אחים כנה. הקדימו לנהג כבוד איש ברעהו. 11 שקדו ואל תתעצלו. היו נלהבי רוח ושרתו את האדון. 12 גילו בתקוה. היו סבלנים בצרה. התמידו בתפלה. 13 תנו את חלקכם לצרכי הקדושים ושאפו להכניס אורחים. 14 ברכו את רודפיכם, ברכו ואל תקללו. 15 שמחו עם השמחים ובכו עם הבוכים. 16 היו תמימי דעים זה עם זה. אל תהלכו בגדולות ואל תבדלו מאנשים פשוטים. אל תהיו חכמים בעיניכם.(רומיים 12:9-16)

6 האהבה לא תשמח בעולה, כי באמת שמחתה. 7 היא תכסה על הכל, תאמין בכל, תקוה לכל ותסבל את הכל. (1 קורנטיים 13:6)
ג'ובראן ציטט את הפסוקים האלה בספר שלו הנביא... בעצם זאת האהבה הנוצרית שצריכה לצמוח בתוך לב של נוצרי מאמין.
שהוא מקורה מאהבת אלוהים הגדולה אלינו. ومن ثبت بالمحبة ثبت الله فيه. אהבה ללא תנאים אשר סובלת מהרבה קשיים אבל לעולם לא נכנעת

. 11 לבשו את מלוא נשק האלהים למען תוכלו לעמד נגד נכלי השטן; 12 כי לא עם בשר-ודם מלחמה לנו, אלא עם רשיות ושררות, עם מושלי חשכת העולם הזה, עם כחות רוחניים רעים בשמים. 13 על כן קחו את מלוא נשק האלהים, למען תוכלו להתנגד ביום הרע, ולעמד לאחר עשותכם את הכל (אפסיים 6:10-14)
כמה מנחם הפסוק הזה, שאנו יכולים עם הנשק של אלוהים לעמוד מול התחבולות של השטן האויב שלנו שרוצה להפיל את רוחנו לתהום ולהחזיר אותנו לאדם הקדמון שהיינו. זה לא יהיה קל כי אנו עומדים נגד אויב תחמני אשר לובש צורות שונות כדי לתעתע אותנו ולהפילנו. ולכן עלינו להיות תמיד מוכנים ועל הכוונת ולהתחזק בתפילות ובצום כדי שלא תיפול רוחנו.

דבר המשיח ישכן נא בקרבכם בשפע; למדו והוכיחו זה את זה במלוא חכמה; שירו לאלהים בתודה ונעם בלבבכם, במזמורים ותשבחות ושירים רוחניים. (קולוסי 3:16)

אם אנחנו אוהבים זה את זה, האלהים שוכן בקרבנו ואהבתו נשלמה בנו.(1 יוחנן 4:12)

והנה שלי
19/06/2007 | 00:37
6
1. مَكْتُوبٌ: لَيْسَ بِالْخُبْزِ وَحْدَهُ يَحْيَا الإِنْسَانُ ، بَلْ بِكُلِّ كَلِمَةٍ تَخْرُجُ مِنْ فَمِ اللَّهِ
  ויען ויאמר הן כתוב לא על-הלחם לבדו יחיה האדם כי על-כל-מוצא פי-יהוה:

2. طُوبَى لِلْجِيَاعِ وَالْعِطَاشِ إِلَى الْبِرِّ ،لأَنَّهُمْ يُشْبَعُونَ
   אשרי הרעבים והצמאים לצדקה כי-הם ישבעו:

3. طُوبَى لِصَانِعِي السَّلاَمِ ، لأَنَّهُمْ أَبْنَاءَ اللَّهِ يُدْعَوْنَ.
   אשרי רדפי שלום כי-בני אלהים יקרא להם:

4. سَمِعْتُمْ أَنَّهُ قِيلَ: عَيْنٌ بِعَيْنٍ وَسِنٌّ بِسِنٍّ. 39وَأَمَّا أَنَا فَأَقُولُ لَكُمْ: لاَ تُقَاوِمُوا الشَّرَّ ، بَلْ مَنْ لَطَمَكَ عَلَى خَدِّكَ الأَيْمَنِ فَحَوِّلْ لَهُ الآخَرَ أَيْضاً.
   שמעתם כי נאמר עין תחת עין שן תחת שן: 39 ואני אמר לכם אל-תתקוממו לרשע והמכה אותך על-הלחי הימנית הטה-לו גם את-האחרת:

5. سَمِعْتُمْ أَنَّهُ قِيلَ: تُحِبُّ قَرِيبَكَ وَتُبْغِضُ عَدُوَّكَ. 44وَأَمَّا أَنَا فَأَقُولُ لَكُمْ: أَحِبُّوا أَعْدَاءَكُمْ. بَارِكُوا لاَعِنِيكُمْ. أَحْسِنُوا إِلَى مُبْغِضِيكُمْ ، وَصَلُّوا لأَجْلِ الَّذِينَ يُسِيئُونَ إِلَيْكُمْ وَيَطْرُدُونَكُمْ
   שמעתם כי נאמר ואהבת לרעך ושנאת את-איבך: 44 ואני אמר לכם אהבו את-איביכם (ברכו את-מקלליכם היטיבו  לשנאיכם) והתפללו בעד (מכאיביכם ו) רדפיכם:

6. لاَ تَكْنِزُوا لَكُمْ كُنُوزاً عَلَى الأَرْضِ حَيْثُ يُفْسِدُ السُّوسُ وَالصَّدَأُ ،وَحَيْثُ يَنْقُبُ السَّارِقُونَ وَيَسْرِقُونَ. 20بَلِ اكْنِزُوا لَكُمْ كُنُوزاً فِي السَّمَاءِ ، حَيْثُ لاَ يُفْسِدُ سُوسٌ وَلاَ صَدَأٌ ، وَحَيْثُ لاَ يَنْقُبُ سَارِقُونَ وَلاَ يَسْرِقُونَ ،
  אל תאצרו לכם אוצרות בארץ אשר יאכלום שם סס ורקב וגנבים יחתרו וגנבו: 20 אבל תאצרו לכם אוצרות בשמים אשר סס ורקב לא-יאכלום שם וגנבים לא יחתרו ולא יגנבו:

7. لاَ تَدِينُوا لِكَيْ لاَ تُدَانُوا ،2لأَنَّكُمْ بِالدَّيْنُونَةِ الَّتِي بِهَا تَدِينُونَ تُدَانُونَ ، وَبِالْكَيْلِ الَّذِي بِهِ تَكِيلُونَ يُكَالُ لَكُمْ.3
המשך
19/06/2007 | 00:38
5

7. لاَ تَدِينُوا لِكَيْ لاَ تُدَانُوا ،2لأَنَّكُمْ بِالدَّيْنُونَةِ الَّتِي بِهَا تَدِينُونَ تُدَانُونَ ، وَبِالْكَيْلِ الَّذِي بِهِ تَكِيلُونَ يُكَالُ لَكُمْ.3وَلِمَاذَا تَنْظُرُ الْقَذَى الَّذِي فِي عَيْنِ أَخِيكَ ، وَأَمَّا الْخَشَبَةُ الَّتِي فِي عَيْنِكَ فَلاَ تَفْطَنُ لَهَا؟
אל-תשפטו למען אשר לא תשפטו: 2 כי במשפט אשר אתם שפטים תשפטו ובמדה אשר אתם מדדים ימד לכם: 3 ולמה זה תראה את-הקיסם בעין אחיך ואל-הקורה אשר בעינך לא תביט:

8. اِسْأَلُوا تُعْطَوْا. اُطْلُبُوا تَجِدُوا. اِقْرَعُوا يُفْتَحْ لَكُمْ.8لأَنَّ كُلَّ مَنْ يَسْأَلُ يَأْخُذُ ، وَمَنْ يَطْلُبُ يَجِدُ ، وَمَنْ يَقْرَعُ يُفْتَحُ لَهُ
   שאלו וינתן לכם דרשו ותמצאו דפקו ויפתח לכם: 8 כי כל-השאל יקבל והדרש ימצא והדפק יפתח לו:

9. ((لاَ يَحْتَاجُ الأَصِحَّاءُ إِلَى طَبِيبٍ بَلِ الْمَرْضَى. 32لَمْ آتِ لأَدْعُوَ أَبْرَاراً بَلْ خُطَاةً إِلَى التَّوْبَةِ)).
   ויען ישוע ויאמר אליהם הבריאים אינם צריכים לרפא כי אם-החלים: 32 לא באתי לקרוא הצדיקים לתשובה כי אם-החטאים:

10. أَنَا هُوَ خُبْزُ الْحَيَاةِ. مَنْ يُقْبِلْ إِلَيَّ فلاَ يَجُوعُ، وَمَنْ يُؤْمِنْ بِي فلاَ يَعْطَشُ أَبَداً.
  ויאמר להם ישוע אנכי הוא לחם החיים כל-הבא אלי לא ירעב והמאמין בי לא יצמא עוד:

11. أَنَا هُوَ نُورُ الْعَالَمِ. مَنْ يَتْبَعْنِي فَلاَ يَمْشِي فِي الظُّلْمَةِ بَلْ يَكُونُ لَهُ نُورُ الْحَيَاةِ
     ויסף ישוע וידבר אליהם לאמר אני אור העולם כל-ההלך אחרי לא יתהלך בחשכה כי-אור החיים יהיה-לו:

12. أَنَا هُوَ الْقِيَامَةُ وَالْحَيَاةُ. مَنْ آمَنَ بِي وَلَوْ مَاتَ فَسَيَحْيَا، 26وَكُلُّ مَنْ كَانَ حَيّاً وَآمَنَ بِي فَلَنْ يَمُوتَ إِلَى الأَبَدِ. أَتُؤْمِنِينَ بِهَذَا؟))
     ויאמר אליה ישוע אנכי התקומה והחיים המאמין בי יחיה גם כי-ימות: 26 וכל-החי אשר יאמין-בי לא-ימות לעולם התאמיני לדבר הזה:
תודה לכם את שלי אני אעלה הערב
19/06/2007 | 07:07
4
כי יהיה לי אולי יום לא ארוך מדי...וככה יותר קשה בסוף כי הרבה מהפניניפ כבר בחרתם

אלפא..אתה צריך לבחור בחמשה מתוך העשירייה שהעלית(למרות שבחרת ב-12 משום מה!) ולתת להם פרשנות משלך...

בינתיים מלח לא חרגה מהתחרות בכלל אלופה..תקבלי מתנה יפה...

מתיישהו
קמצנית
19/06/2007 | 14:05
אוקיי בלילה אני אוסיף
19/06/2007 | 14:44
2
כשאחזור מהלימודים
מצוין אם כך
19/06/2007 | 14:47
שאייף לוינק מת'לי תלמידה טובה שעושה את העבודה כמו שצריך אז כמה היית חוסך עבודה
והנה הבחירה שלי
19/06/2007 | 22:34
1. طُوبَى لِصَانِعِي السَّلاَمِ ، لأَنَّهُمْ أَبْنَاءَ اللَّهِ يُدْعَوْنَ.
     אשרי רדפי שלום כי-בני אלהים יקרא להם:
בתור אחד שמאמין בשלום ואחווה לא יכולתי שלא לאהוב את הפסוק הזה, ישוע קורא כאן לשלום ואחווה, זאת היא דרך הנצרות שרצה ישוע להנהיג, דרך חיים שמושתת על שלום ואהבה, רודפי שלום הם בני אלוהים ורודפי מלחמה ושנאה הם בני השטן.

2.  سَمِعْتُمْ أَنَّهُ قِيلَ: عَيْنٌ بِعَيْنٍ وَسِنٌّ بِسِنٍّ. 39وَأَمَّا أَنَا فَأَقُولُ لَكُمْ: لاَ تُقَاوِمُوا الشَّرَّ ، بَلْ مَنْ لَطَمَكَ عَلَى خَدِّكَ الأَيْمَنِ فَحَوِّلْ لَهُ الآخَرَ أَيْضاً.
   שמעתם כי נאמר עין תחת עין שן תחת שן: 39 ואני אמר לכם אל-תתקוממו לרשע והמכה אותך על-הלחי הימנית הטה-  לו גם את-האחרת
דרך הנצרות האמיתי שמושתת על הבנה ודיבור ולא על אלימות, לצערי ההתנהגות הסלחנית והלא אלימה נחשבת בעיני אחרים כחולשה, לכן ראינו מה שקרה במג'אר, ורואים מה קורה בעזה, במצרים ובמדינות אחרות. אך למרות זאת הרווח שלנו יותר גדול.

3. لاَ تَكْنِزُوا لَكُمْ كُنُوزاً عَلَى الأَرْضِ حَيْثُ يُفْسِدُ السُّوسُ وَالصَّدَأُ ،وَحَيْثُ يَنْقُبُ السَّارِقُونَ وَيَسْرِقُونَ. 20بَلِ اكْنِزُوا لَكُمْ كُنُوزاً فِي السَّمَاءِ ، حَيْثُ لاَ يُفْسِدُ سُوسٌ وَلاَ صَدَأٌ ، وَحَيْثُ لاَ يَنْقُبُ سَارِقُونَ وَلاَ يَسْرِقُونَ ،
  אל תאצרו לכם אוצרות בארץ אשר יאכלום שם סס ורקב וגנבים יחתרו וגנבו: 20 אבל תאצרו לכם אוצרות בשמים אשר סס ורקב לא-יאכלום שם וגנבים לא יחתרו ולא יגנבו:

כמה שהפסוק הזה הוא נכון, הכסף הוא כלום בחיים, אנשים שכל מרצם וחייהם מאבדים על איסוף כסף ואוצרות הם לא שמחים בחייהם, כל הזמן יש להם דאגות ולא חיים בשלוות נפש. בכסף לא קונים בריאות ושמחת חיים על פני האדמה על אחת כמה וכמה בשמיים, יש לחסוך אוצרות בשמיים וזה דרך מעשים טובים ועזרה לזולת, במעשים האלה אנחנו קונים אוצרות בחיים שאחרי.

4. لاَ تَدِينُوا لِكَيْ لاَ تُدَانُوا ،2لأَنَّكُمْ بِالدَّيْنُونَةِ الَّتِي بِهَا تَدِينُونَ تُدَانُونَ ، وَبِالْكَيْلِ الَّذِي بِهِ تَكِيلُونَ يُكَالُ لَكُمْ.3وَلِمَاذَا تَنْظُرُ الْقَذَى الَّذِي فِي عَيْنِ أَخِيكَ ، وَأَمَّا الْخَشَبَةُ الَّتِي فِي عَيْنِكَ فَلاَ تَفْطَنُ لَهَا؟
אל-תשפטו למען אשר לא תשפטו: 2 כי במשפט אשר אתם שפטים תשפטו ובמדה אשר אתם מדדים ימד לכם: 3 ולמה   זה תראה את-הקיסם בעין אחיך ואל-הקורה אשר בעינך לא תביט

ישוע לימד אותנו בפסוק הזה על צניעות ואי פגיעה באחרים, לפני שאנחנו באים לתקוף או לפגוע באחר יש להסתכל על עצמנו קודם, קודם לשפוט את עצמנו ואחר כך לשפוט אחרים, אי אפשר לשפוט מישהו על חטא קטן כשאנחנו מלאים בחטאים גדולים.

11. أَنَا هُوَ نُورُ الْعَالَمِ. مَنْ يَتْبَعْنِي فَلاَ يَمْشِي فِي الظُّلْمَةِ بَلْ يَكُونُ لَهُ نُورُ الْحَيَاةِ
     ויסף ישוע וידבר אליהם לאמר אני אור העולם כל-ההלך אחרי לא יתהלך בחשכה כי-אור החיים יהיה-לו:

ישוע הוא האור והנר שמאיר לנו את דרכנו, בלי האמונה חיינו הם חושך מוחלט, והאמונה היא שמאירה לנו את הדרך לחיים יותר טובים ויותר אופטימיים.
מקוצר זמן, אני אביא לכאן פסוק אחד בלבד
19/06/2007 | 15:01
3
מתוך דבריו של איוב (פרק י"ג פס' טו)

הֵן יִקְטְלֵנִי, לוֹ אֲיַחֵל, אַךְ-דְּרָכַי אֶל-פָּנָיו אוֹכִיחַ

ומאחר והמקור בעברית גבוהה שאולי קשה לחלק, הנה תרגום שמצאתי:

هوذا يقتلني. لا انتظر شيئا. فقط ازكي طريقي قدامه.

קישור לכל הפרק:
http://www.arabicbible.com/bible/ot/job/13.htm
פסוק יפה
19/06/2007 | 15:26
2
13-15    هُوَذَا يَقْتُلُنِي. لاَ أَنْتَظِرُ شَيْئاً. فَقَطْ أُزَكِّي طَرِيقِي قُدَّامَهُ. (איוב 12:15) זה לפי תרגום ואנדאיק.

إِنَّه ولَو قَتَلَني أَبْقى بِلا أَمَل لَكِنِّي أَحتَجُّ عن طُرُقي أَمامَه . דאר אל משרק- לטיני

האתר שמצאת הוא אתר קופטי, והקופטים משתמשים בתרגום לערבית של ואנדאיק כי עד לפני כמה חודשים
לא היה תרגום מיוונית לערבית שבוצע ע"י תיאולוגים אורתודוקסים.
יש גם באותו אתר, לינק לפרשנות של הספר הקדוש אם תרצה

פש.. איזה משפטים יפים ..!
19/06/2007 | 18:02
1
איפה האתר ..
מה שהביא ידידנו אל יהודי
19/06/2007 | 18:08
www.arabchurch.com
עשרת הפסוקים שלי-נקודה בים מהמועדפים
19/06/2007 | 22:28
4
ويعرفون اني انا احببتك. 10 لانك حفظت كلمة صبري انا ايضا سأحفظك من ساعة التجربة العتيدة ان تأتي على العالم كله لتجرب الساكنين على الارض. 11 ها انا آتي سريعا.تمسك بما عندك لئلا يأخذ احد اكليلك
رؤيا يوحنا اللاهوتي 3

19 اني كل من احبه اوبخه واؤدبة.فكن غيورا وتب. 20 هانذا واقف على الباب واقرع.ان سمع احد صوتي وفتح الباب ادخل اليه واتعشى معه وهو معي. 21 من يغلب فسأعطيه ان يجلس معي في عرشي كما غلبت انا ايضا وجلست مع ابي في عرشه
رؤيا يوحنا اللاهوتي 3

2 ليخز ويخجل طالبو نفسي.ليرتد الى خلف ويخجل المشتهون لي شرا 3 ليرجع من اجل خزيهم القائلون هه هه.
المزامير 70

17 لولا ان الرب معيني لسكنت نفسي سريعا ارض السكوت. 18 اذ قلت قد زلت قدمي فرحمتك يا رب تعضدني. 19 عند كثرة همومي في داخلي تعزياتك تلذذ نفسي.
المزامير 94

18 قريب هو الرب من المنكسري القلوب ويخلص المنسحقي الروح. 19 كثيرة هي بلايا الصدّيق ومن جميعها ينجيه الرب. 20 يحفظ جميع عظامه.واحد منها لا ينكسر.
المزامير 34

5 طوبى لمن اله يعقوب معينه ورجاؤه على الرب الهه 6 الصانع السموات والارض البحر وكل ما فيها.الحافظ الامانة الى الابد. 7 المجري حكما للمظلومين المعطي خبزا للجياع.الرب يطلق الاسرى. 8 الرب يفتح اعين العمي.الرب يقوم المنحنين.الرب يحب الصديقين. 9 الرب يحفظ الغرباء.يعضد اليتيم والارملة.اما طريق الاشرار‏ فيعوجه.
المزامير 146

8 نهاية امر خير من بدايته.طول الروح خير من تكبر الروح. 9 لا تسرع بروحك الى الغضب لان الغضب يستقر في حضن الجهال.
سفر الجامعة 7

2 احسبوه كل فرح يا اخ&
אופס נקטע...המשך..
19/06/2007 | 22:38
1
2 احسبوه كل فرح يا اخوتي حينما تقعون في تجارب متنوعة 3 عالمين ان امتحان ايمانكم ينشئ صبرا. 4 واما الصبر فليكن له عمل تام لكي تكونوا تامّين وكاملين غير ناقصين في شيء. 5 وانما ان كان احد تعوزه حكمة فليطلب من الله الذي يعطي الجميع بسخاء ولا يعيّر فسيعطى له. 6 ولكن ليطلب بايمان غير مرتاب البتة لان المرتاب يشبه موجا من البحر تخبطه الريح وتدفعه
رسالة يعقوب 1

13 أعلى احد بينكم مشقات فليصلّ.أمسرور احد فليرتل. 14 أمريض احد بينكم فليدع شيوخ الكنيسة فيصلّوا عليه ويدهنوه بزيت باسم الرب 15 وصلاة الايمان تشفي المريض والرب يقيمه وان كان قد فعل خطية تغفر له. 16 اعترفوا بعضكم لبعض بالزلات وصلّوا بعضكم لاجل بعض لكي تشفوا.طلبة البار تقتدر كثيرا في فعلها.
رسالة يعقوب 5

33 قد كلمتكم بهذا ليكون لكم فيّ سلام.في العالم سيكون لكم ضيق.ولكن ثقوا.انا قد غلبت العالم
انجيل المسيح حسب البشير يوحنا 16

מישהו/י חרוץ עם פנאי טיפה יותר ממני בשעה זו יכול להעלות את המראי מקום בעברית גם?...!

את הפרשנות אני אעלה בהמשך לחמשה מהמוזכרים פה..אבל האם למישהו העדפה לפסוק מסויים שאעלה פירוש?
אני אני אני בבקשה זה
19/06/2007 | 23:08
33 قد كلمتكم بهذا ليكون لكم فيّ سلام.في العالم سيكون لكم ضيق.ولكن ثقوا.انا قد غلبت العالم
אני פשוט אוהב המון את כל מה שקשור ליוחנא בברית החדשה ואני כל הזמן חפש דברים שקשורים באנג'יל הזה ופרשניות
הפרשנויות לחמשה פסוקיםמקווה שתהיו
22/06/2007 | 07:29
1
סבלניים ותקדישו לזה קריאה..זוהי פרשנות בזרימה ממני, וכל תוספת או גריעה אשמח לשמוע
סליחה על האריכות אך מגיע לישוע האהוב להיות עם הבמה הכי ענקית שיש וזה רק המועט שנוכל לספק..

19 اني كل من احبه اوبخه واؤدبة.فكن غيورا وتب. 20 هانذا واقف على الباب واقرع.ان سمع احد صوتي وفتح الباب ادخل اليه واتعشى معه وهو معي. 21 من يغلب فسأعطيه ان يجلس معي في عرشي كما غلبت انا ايضا وجلست مع ابي في عرشه
رؤيا يوحنا اللاهوتي 3

אלוהים הוא אל של צדק אך גם של אהבה לא מותנית! והוא מבהיר שאנו ילדיו..והאב כשבנו טועה ועושה דברים לא נכונים או מתחצף..או מתמרד.. אז אביו לא אומר אתה לא בני ואני לא מכיר אותך...לא מרים ידיים..להפך, הוא מעניש אותו לפי אופי הטעות..ומלמד אותו לקחים באיך צריך להתנהג וזה מקנאה ואהבה לטובת בנו לכשיתבגר.. אב שלא ינסה ללמד את בנו  עם לקחים לא קלים מדי פעם..וביד חזקה בפעמים אחרות..זה אב אדיש שלא אוהב את בנו ולא רואה את טובתו, וכך הוא אלוהים ואנו בניו, והוא אומר את מי שאני אוהב.. אני מלמד ולפעמים מעניש, ועל כן, מבקש מאיתנו גם להיות קנאים למילת אלוהים ועושים לפיה ולחזור בנו ממעשי החושך.
הוא ממשיך ואומר..ישוע האוהב..שהוא עומד בדלת שלנו..ישוע היקר בן אלוהינו האהוב בכבודו ובעצמו עומד בשלתך כעת.. ודופק בדלת..ללא הפסקה.. לעולם לא יכנס אלא אם אתה תשמע את קולו ותפתח לו את הדלת..ואז הוא יכנס ויתארח..ומי שחכם יהפוך את ישוע לבעל הבית..ואז ישוע יאכל איתנו ישב ויהיה לחבר ומלווה.
מי שמנצח את החושך בשמו של ישוע.. מי שמוחץ את ראש הנחש תחת רגליו בכוחו של ישוע בחיינו, זה יקבל את הזכות לשבת עם ישוע בחיים שאחרי, כמו שישוע עצמו ניצח את השטן, וכעת יושב עם אביו אלוהינו היקר, בכס המלכות שלו.

17 لولا ان الرب معيني لسكنت نفسي سريعا ارض السكوت. 18 اذ قلت قد زلت قدمي فرحمتك يا رب تعضدني. 19 عند كثرة همومي في داخلي تعزياتك تلذذ نفسي.
المزامير 94

אם אלוהים לא היה יד ימיני ועזרתי..כוחי ומושיעי הייתי מזמן מת, הייתי מזמן גוויה ללא קול וללא תנועה.. אך אמרתי אלוהיי רגליי מעדו אך חמלתך ריחמה עליי וחיזקה את נפשי, ברגעים הקשים אלוהים לא נוטש אלא הוא הכי הרבה איתנו, ואושרי מי שנותן את כל אמונו באלוהים ונותן לעצמו להרגיש את הכוח של אלוהים בתוכו ברגעי המשבר. כשהבעיות נערמות והעצב מתגבר בתוכי, אז הכי אני מתענג על הניחומים שלך אלוהיי

אלו השאר שנבחרו על ידי לפרשנות..אוטוטו אמשיך שאחזור מעבודה אחר הצהריים-איתכם הסליחה
2 احسبوه كل فرح يا اخوتي حينما تقعون في تجارب متنوعة 3 عالمين ان امتحان ايمانكم ينشئ صبرا. 4 واما الصبر فليكن له عمل تام لكي تكونوا تامّين وكاملين غير ناقصين في شيء. 5 وانما ان كان احد تعوزه حكمة فليطلب من الله الذي يعطي الجميع بسخاء ولا يعيّر فسيعطى له. 6 ولكن ليطلب بايمان غير مرتاب البتة لان المرتاب يشبه موجا من البحر تخبطه الريح وتدفعه
رسالة يعقوب 1

13 أعلى احد بينكم مشقات فليصلّ.أمسرور احد فليرتل. 14 أمريض احد بينكم فليدع شيوخ الكنيسة فيصلّوا عليه ويدهنوه بزيت باسم الرب 15 وصلاة الايمان تشفي المريض والرب يقيمه وان كان قد فعل خطية تغفر له. 16 اعترفوا بعضكم لبعض بالزلات وصلّوا بعضكم لاجل بعض &
המשך פרשנות לשלושת הפסוקים שלי שנותרו מה5
23/06/2007 | 08:53

رسالة يعقوب 1

אמן שתהיה לנו רוח אלוהים המנחמת בעת שיש ניסויים שוניים שנופלים עלינו..שנקבל את זה בשמחה..כי ברגע שאנו באמצע מבחן האימונה, ואנו חוצים אותו עם השלום שנותן לנו ישוע, אזי המון סבלנות צומחת לנו בלב, ויכולת להמתין ולקבל את זה עם שמחה ואמונה במועדי האדון
להסבלנות הזו שאנו זוכים לה בגלל אמונתנו ואימוננו בישוע באמצע הניסויים והקשיים, לסבלנות זו אנו צריכים לתת לה לעבוד בתוכנו, לחזק ולהוביל את מחשבתנו וידיעתנו כי נוכל הכל בישוע המשיח, ובזה לא ניפול במבחן, אלא נהיה בתוכנו מלאים מכל הטוב, נרגיש מלאים ושלמים, מחוזקים ברוח הקודש והסבלנות שצמחה בתוכנו, וכאילו שכבר אין לנו עוד חוסרים
ואם למישהו חסר עיצה או חוכמה אז שיבקש מאלוהים שתמיד יתן לכולם ביד נדיבה, כי אלוהים לא יבקש בחזרה או ישפיל, שיבקש ואז הוא יקבל!
אך שיבקש באמונה, בלי ספקות בכלל או חששות, כי מי שמגדל בליבו לצד התפילה ספקות בדבר המימוש, מזכיר גל בים שהרוחות מטרטרים אותו ומכים בו ומובילים אותו לאן שיחפצו, ואינו כבר כמו סלע איתן ששום ניסוי או מצוקה לא יזיזו אותו כי כוחו משמיים

13 أعلى احد بينكم مشقات فليصلّ.أمسرور احد فليرتل. 14 أمريض احد بينكم فليدع شيوخ الكنيسة فيصلّوا عليه ويدهنوه بزيت باسم الرب 15 وصلاة الايمان تشفي المريض والرب يقيمه وان كان قد فعل خطية تغفر له. 16 اعترفوا بعضكم لبعض بالزلات وصلّوا بعضكم لاجل بعض لكي تشفوا.طلبة البار تقتدر كثيرا في فعلها.
رسالة يعقوب 5

על מישהו רובצים קשיים? אז שיתפלל!
מישהו מאושר? שישיר!
מישהו חולה ביניכם?
שיקרא למאמיני הכניסייה שיתפללו איתו וימשחו אותו בשמן בשם אלוהים!
תפילה אמונה תרפא את החולה ואלוהים יקים אותו בריא ושלם, ואת חטאיו ימחל לו אלוהים!
תתפללו ותגלו אחד לשני את חטאיכם ומעידותכם, ותתפללו אחד לשני בכדי שאלוהים ירפא אותכם.  התפילה והבקשה של הצדיק יכולה לעשות המון.

ישוע נתן לנו שלום עילאי, שלום שמיימי בלב, את השלום שלו שהעולם לעולם לא יכול לתת הוא זרע בתוכנו עם רוח הקודש, וזה מה שמחזק אותנו מול כל הצקות ומחנקי העולם, ישוע דיבר איתנו בכדי שנתחזק והשלום הזה יהיה הדרך להביס את העולם בשמו, כי הוא ידע שבעולם יהיו לנו מצוקות, כי העולם יגרום למאמינים סבל, אך הנחמה הגדולה מהכל, שישוע מבקש כי נאמין..ונתן את אמוננו בו, כי הוא..ורק הוא, הביס את העולם הללוייה, ישוע הביס את השטן, ישוע הביס את המוות, ישוע היה הראשון שרדם נצחון הטוב על הרע ומחץ את ראש הנחש! ואנו אחריו ובשם ישוע המשיח, נהיה אך ורק מנצחים גם, כי האוייב שלנו הוא כבר חלש מול צבאות המאמינים, כי המלחמה היא לאלוהים שיתברך שמו לעד
יש הארכה לתוקף שרשור זה..עד לחמישי
20/06/2007 | 00:01
3
בלילה

מה לעשות ..חלקכם עוד לא התייצב..ואני מתעקשת שתתנו יד מצד שני אני גם חייבת את מחצית החלק שלי שטרם נעשתה..הפרשנות..

ובן ישוע זה היה רעיונך אז איפה ההשתתפות שלך?

מה עם מיכאל?
ג'ורג'?
ליון ?
ומי שעוד מבקר פה ורוצה להשתתף?
למי שכלכך מתקשה עם פרשנות..נתן כתף
שלום לכולם, אני פשוט בתקופה לחוצה, אני מציץ
20/06/2007 | 00:27
2

מדי פעם, מקווה שאנצל האורכה שניתנה (עד יום חמישי בלילה) כדי להשתתף בשרשור.

יעטיק אל עאפיה מיכאל... נצפה לחלוואן על ההישג
20/06/2007 | 12:11
1
תודה מלח
20/06/2007 | 22:48
אני יש לי רק פס' 1 ..!
21/06/2007 | 01:54
"شجعوا صغار النفوس. أَسندوا الضعفاء. تأنوا على الجميع".

إن الرب يسوع يسند الضعيف، ويتأنى على الإنسان الخاطئ، حتى يتجاوب مع دعوة محبته، ويأتي اليه معترفا بخطيته وطالبا غفرانه

חברייה ..ועכשיו ... זה הטור שלכם ..!

أطلب اليوم من الرب أن يساعدك أن ترى الآخرين كما يراهم هو... أن ترحمهم كما يرحمهم هو... وأن تحبهم كما يحبهم هو

תבקש מישוע  שיעזור לך לראות את האחרים כמו שהוא רואה אותם ...
ושתרחם עלהם כמו הווא ...
ושתאהב אותם ..כמו שהוא אוהב אותם " אהב אותנו ובא ומת וקם בשבלינו רק בשביל לכפר על חטאנו .. "

ותודה ..! <<<ג'ורג'>>>

וכעת בלי עצלנות..תקראו כל הפסוקים..כי
23/06/2007 | 08:55
6
רוצים לבחור שניים חדשים שנעלה מצד שמאל בדף הפורום, ולחש ולרענן את העמוד הזה מדי חודשיים..שיהיו פסוקים חדשים תמיד..עם מסר יפה..

יש פסוקים עם פרשנויות..תנסו להיות אמינים ולהרגיש..מה המסר שאתם רוצים שיהיה פה..

וכל אחד שיצביע על שני הפסוקים שהכי דיברו לליבו...
תנצלו את שבת לזה..שוט

בסוף אני אבחר יעני?
23/06/2007 | 19:33
חשבתי שתרצו לקחת חלק בזה?
שני הפסוקים שהכי נגעו בי
23/06/2007 | 19:55
4
قد كلمتكم بهذا ليكون لكم فيّ سلام.في العالم سيكون لكم ضيق.ولكن ثقوا.انا قد غلبت العالم .

פסוק פשוט מנחם

لاَ تَكْنِزُوا لَكُمْ كُنُوزاً عَلَى الأَرْضِ حَيْثُ يُفْسِدُ السُّوسُ وَالصَّدَأُ ،وَحَيْثُ يَنْقُبُ السَّارِقُونَ وَيَسْرِقُونَ. 20بَلِ اكْنِزُوا لَكُمْ كُنُوزاً فِي السَّمَاءِ ، حَيْثُ لاَ يُفْسِدُ سُوسٌ وَلاَ صَدَأٌ ، وَحَيْثُ لاَ يَنْقُبُ سَارِقُونَ وَلاَ يَسْرِقُونَ ،
אוקיי מי עוד מציע?
23/06/2007 | 23:41
3
שפרד, אני רואה שאני תלמידה מצטיינת
24/06/2007 | 09:46
2
תמיד מכינה שיעורים בזמן
ואאי כמה שצריך לדרבן אותם להשתתף חחח
24/06/2007 | 09:49
1
כנראה צריכים לקבוע מתנות ותמריצים
טייב אני אאמץ בחירת מלח לפסוק ה1
24/06/2007 | 22:24
ואת השני אבחר לבד

אינתו זינכין...
מה אתם אומרים על הכתבה הבאה....
20/06/2007 | 22:15
16
1
שלחו לי במייל ורציתי לשאול מה דעתכם בעניין בתור נוצרים מאמינים.

מתוך YNET :
מה הקשר בין כומר לרוקח?
חוסר כבוד לרגשות האחר
20/06/2007 | 22:26
11
זאת פשוט חוצפה שאישרו פרסומת כזאת שפוגעת ברגשות הנוצרים, להשוות בין הלחם הקדוש לגלולה נגד הריון?
בזמנו פסלו פרסומת של קידום בגלל שהוזכר בה המינוח לך תצטיין שמעורר אסוציאציות מיניות וקבעו שפוגע ברגשות הדתיים, כאן זה לא מעורר שום אסוציאציות אלא פשוט מראים זאת בפירוש ובתמונות. הייתי מצפה מהרשות השניה שתהיה יותר רגישה ולפסול פרסומות כאלה שפוגעות בדתות אחרות.
צודק בהחלט, מסכימה לגמריי איתך..
20/06/2007 | 22:31
10
אני בטוחה שאם היו בוחרים למשל ביהדות הרבנים כבר מזמן היו מתקוממים נגדה.
לפי דעתי צריך לכתוב על כך לרשות השידור.
כבר התלוננתי
20/06/2007 | 22:45
9
אפשר להתלונן כאן

http://www.rashut2.org.il/public_complain.asp
נו יאללה איפה עורכי הדין שלנו
20/06/2007 | 22:46
5
שפרד ומיכאל לטיפולכם
כל הכבוד אלפא.. עשית את העבודה
20/06/2007 | 22:53
4

מי צריך עורכי דין?
חחח נו זאת עבירה על החוק
20/06/2007 | 23:07
3
תשטוף אותם בחופש הביטוי מול פגיעה ברגשות הציבור, עוד עילה סעיף 371 בחוק העונשין האוסר על פגיעה גסה ברגשות הדתיים. פס"ד קידום... חחח זה מה שאני זוכר מהקורסים למשפטים שלמדתי. נו יאללה לעבודה
מרשים אתה תעבור ראיון אצל המנהלת
20/06/2007 | 23:09
2

ומיד תוסמך
חחח אל תזלזל בכישורי המשפטיים
20/06/2007 | 23:12
1
במהלך התואר למדתי 5 קורסים במשפטים: יסודות המשפט, דיני חיובים, מסחרי א, מסחרי ב ודיני תאגידים.
בס מוותר על התענוג מספיק לי ראיית חשבון
חו"ח, לא מזלזל !! וטוב שאתה מסתפק
20/06/2007 | 23:16

מספיק כאב ראש בראיית החשבון.
כל הכבוד אלפא !
20/06/2007 | 23:12
1
ידעתי שפה מישהו ירים את הכפפה...
תודה לך רותם שהעלת את הנושא
20/06/2007 | 23:48
אולי התסריטאית היתה טטיאנה סוסקין ?
21/06/2007 | 09:44
(למי ששכח - נכנסה לכלא על ציור ובו חזיר (שעל גבו כתוב "מחמד" ) אוחז בקולמוס וכותב ספר (עליו נכתב "קוראן") )

אבל כמה שיותר מחאות תשלחנה, יש יותר סיכוי למנוע את הפעם השניה.

ממש מגעיל השימוש הזה
21/06/2007 | 00:37
2
אני מוסיפה לא רק את הדוגמא של קידום אלא גם המקרה עם פנינה רוזבלום והגרביונים.
מקווה שהעורכי דין שלנו ייטפלו בזה- יאללה חרקו חאלקו
מלח- מזה מקרה פנינה והגרביונים ?
21/06/2007 | 08:00
1
הסירו פרסומת שלה מציגה גרביונים
21/06/2007 | 22:50
אבל זה היה אולי ברחוב שהוא חצי חילוני חצי דתי, היה הרבה רעש על זה
יש לי רעיון
21/06/2007 | 14:15
על פגיעה וזלזול כזה אסור לשתוק וכמה שיותר נוצרים שיתלוננו באתר של הרשות השנייה על הפרסומת
הפוגענית הזאת כך נוכל ללחוץ יותר.
מה דעתכם, לפרסם הודעה בערבית שמדברת על הפרסומת הפוגענית ולהפיץ אותה לכל החברים שלכם
כדי שהם גם יתלוננו באתר הזה, אפשר גם להפיץ את המודעה בכנסיות או בתי ספר נוצריים.
וכך יש קבוצה גדולה שתתלונן על זה....
אפשר במקביל להתחיל בהליכים משפטיים. כי פעם הייתה פרסומת של חברת סלולר שהראתה שכל הנזירות ברחו מהמנזר והשיגו בן זוג כדי להשתתף במבצע המשפחתי של החברה אחרי שפנה עורך דין מטעם הכנסייה לרשות השנייה הפסיקו את שידור הפרסומת.

אם כולנו נתגייס למטרה זה יעבוד
אלבשארה אלג'לילה 7: עמדת הכנסיה מה "רחוקים"
20/06/2007 | 10:30
1

موقف الكنيسة تجاه البعيدين
دراسة حالة: البعيدين في الكنيسة القبطية

ناصر شقور

ראה/י קובץ מצורף.

בוקר טוב ליום רביעי ולסוף חודש ששי
20/06/2007 | 07:35
15
יסוע יחמיקו..וסלאמו יראפי2קו

معجزة شجرة التين التي يبست

"18 وفي الصبح اذ كان راجعا الى المدينة جاع. 19 فنظر شجرة تين على الطريق وجاء اليها فلم يجد فيها شيئا الا ورقا فقط. فقال لها لا يكون منك ثمر بعد الى الابد. فيبست التينة في الحال. 20 فلما رأى التلاميذ ذلك تعجبوا قائلين كيف يبست التينة في الحال."
(متى 21 : 18 – 20) (مرقس 11 : 12 – 14 و 20 – 24)

" فمن شجرة التين تعلّموا المثل متى صار غصنها رخصا واخرجت اوراقها تعلمون ان الصيف قريب. " (متى 24 : 32)

هذه المعجزة التي اجراها الرب يسوع قبل موته تنفرد وتتميز عن بقية معجزات المسيح في انها المعجزة الوحيدة من معجزات القضاء، فكل معجزة اجراها علي الارض كانت عملاً من اعمال الصلاح والرحمة باستثناء هذه المعجزة التي تتميز وحدها بأنها خالية من عنصر الرحمة والخير ، فهي تبدو وكأنها معجزة للتدمير بالرغم من انها اجريت على شجرة.

تعالوا نتعلم :

هذه المعجزة تقدم دليلاً دامغاً علي طبيعة يسوع الفريدة ( اللاهوت والناسوت) فهو كالاله جعل الشجرة تيبس، وكالانسان احتاج للطعام الذي كانت الشجرة تقدمه.
اليس عجيبا ان الذي اجري المعجزة لاشباع الآلاف الجائعة لم يجر معجزة لاشباع جوعه الجسدي؟ (معجزتان – (متى 15) اشباع اربعة الاف غير النساء والاطفال، و( متى 24) اشباع خمسة الاف غير النساء والاطفال ) (تجربة الجوع بعد الصيام على الجبل (متى 4).
ان يسوعا لا يستخدم قوته الخاصة لاشباع حاجاته الشخصية او حاجة اتباعه المقربين . ولا يجري معجزة لاجل المعجزة في حد ذاتها او التفاخر او التظاهر دون ان يكون هناك هدف كعمل من اعمال الخير او التعليم.

המשך למה ישוע גרם לעץ להתייבש?
20/06/2007 | 07:35
4
جاء يسوع الى الشجرة "لعله يجد فيها شيئا " ( مرقس 11 : 13). بالنسبة لشجرة التين بالذت فالاوراق تأتي بعد الثمار. وفي اوائل الربيع قبل ظهور الاوراق كانت شجرة التين تنتج ثماراً خضراء طعمها مستساغ للفلاحين، فاذا لم يكن هناك تين اخضر على الشجرة عندما يبدأ موسم الاوراق في الربيع فلن يكون هناك محصول في اواخر الصيف:
" وقال لهم مثلاً. انظروا الى شجرة التين وكل الاشجار. متى افرخت تنظرون وتعلمون من انفسكم ان الصيف قد قرب." ( لوقا 21 : 29 و 30)
فالشجرة المورقة كانت اعلانا صامتا بان بها ثماراً لان الثمار كانت تظهر قبل الاوراق، ولكن يسوع وهو يبحث عن ثمار التين الخضراء لم يجد سوى الاوراق.

لماذا لعن يسوع الشجرة؟

عندما لم يجد يسوع ثمراً على الشجرة جعلها تيبس وحكم عليها بعدم الاثمار، هل كان من المفروض ان يعامل الشجرة بهذه المعاملة؟ حيث انها لا تستطيع ان تفعل خيراً او شراً ولذلك فهي ليست مؤهلة لان يحكم عليها بالدمار او المكافأة! أليس عمل كهذا يعتبر عملاً ظالماً؟ حتى وان كانت الشجرة ليست سوى جماد؟
يرى البعض صعوبة لفهم الموقف، جاء يسوع الى الشجرة ويقول مرقس "لانه لم يكن وقت التين " ( مرقس 11: 13) هل تعفي هذه الكلمات الشجرة من أي اتهام حتى ولو كان مجازياً؟ الا يحيرنا ان المسيح يبحث عن التين مع انه لا يمكن ان يكون موجوداً في ذلك الوقت؟ ثم يغتاظ لعدم وجوده؟ ان الاجابة علي هذا السؤال انه في ذلك الوقت من السنه لا ينتظر احد وجود اوراق او ثمار، ولكن اخراج الاوراق كان يعني ان الشجرة مختلفة عن الاشجار الاخرى " وان عليها ثمار " حيث ان الاثمار تظهر قبل الاوراق، &
המשך...
20/06/2007 | 07:36
3
وان عليها ثمار " حيث ان الاثمار تظهر قبل الاوراق، ولذلك فالشجرة عوقبت ليس لانها بلا ثمار بل لانها اعلنت عن طريق هذه الاوراق ان بها ثماراً، ولعنت ليس لانها بلا ثمر بل لادعائها الزائف. وهذا هو ذنب اسرائيل، وهو ذنب اكبر بكثير من ذنوب الامم الاخرى ( انظر حزقيال 17 : 24) و ( روميه 3 : 17 – 24 و 10 : 3 و 4و21 ) ( روميه 11 : 7 و 10)

لماذا جاء يسوع الى الشجرة؟ الم يكن يعلم انه ليس بها ثماراً من دون ان يقترب اليها، اليس هو الرب ويستطيع ان يتنبأ بما في الشجرة من دون ان يحتاج ان يأتي اليها عن قرب؟؟
بالطبع يسوع يعرف كل شيء، وهو الذي كان يعرف افكار الناس في قلوبهم من دون ان يبوحوا بها (مرقس 2 : 8) (متى 9 : 4) (لوقا 5 : 22) (لوقا 24 : 38)

والان فلنتخيل انه حكم علي الشجرة من على بعد كما يظن البعض، وعندما يسأله الناس لماذا فعلت هذا ، فيقول لهم لانه لم يكن بها ثمر؟؟ من من الناس كان يمكن ان يصدقه وقتها والشجرة كان بها اوراق أي انه كانت تعلن عن ان بها ثماراً! لعل وقتها كان الناس سوف يتهمون يسوع بانه متسرع او انه يحكم بالاهواء بدون دليل، اما وقد اقترب من الشجرة واقترب الجميع معه، وطلب من الشجرة ثمار ولم يجد، وقد شاهدوا ذلك وشهدوا عليه، فيكون الحكم على الشجرة عادلاً وبشهادة الشهود واثبات الافعال من الشجرة نفسها.

ألعل الله ايضا لا يعرف (بسبق العلم) ما سوف تنتهي اليه حياتنا جميعا ؟؟ فلماذا لا ينهي حياتنا جميعا على الارض ويحكم علينا اما بالحياة الابدية او بالدينونة الابدية، هل تعتقد ان احدا من البشر يستطيع ان يناقش خالقه لماذا تفعل ذلك؟

ولكن يقول الكتاب " كما هو مكتوب لكي تتبرر في كلامك وتغلب متى حو
כמעט סוף
20/06/2007 | 07:37
2
ولكن يقول الكتاب " كما هو مكتوب لكي تتبرر في كلامك وتغلب متى حوكمت" (روميه 3 : 4)
ان الله في عدالته يعطي كل انسان الفرصة في الحياة لكي يثبت عليه اما رفض الايمان للدينونة او قبول الايمان للحياة الابدية، لكي تكون المحاكمة يوم الدينونة عادلة.

ان القضاء علي شجرة التين على قارعة الطريق وهي ليست ملكاً لأحد ( متى 21 : 19) كان بالتأكيد درساً عملياً للتلاميذ لا يمكن ان ينسوه، انهم لم يعتقدوا ان المسيح يعامل الشجرة كرمز اخلاقي او ان دمار الشجرة كان اتلافاً غير مسئول للممتلكات، ليس له ما يبرره، ولكنهم رأوا كراهية الله للرياء، ان لعن شجرة التين التي كانت تتفاخر بثمار ليست فيها، نراه فيما بعد في الموت المفاجيء لحنانيا وسفيرة ( اعمال 5 : 1 – 11) فهناك ادعاء كثير وعمل قليل.

المسيح كآله له مطلق الحرية ان يستغل ما يراه بأستخدام قوته لتعليم الحقائق التي يريد ان يوصلها للافهام، وهذا الحق لا ينازعه فيه احد فهو الله الظاهر في الجسد "هو الرب مايحسن في عينيه يعمل " ( 1 صموئيل 3 : 18)، لقد لعن الشجرة لحملها الاوراق بدون اثمار، كانت الاشجار تسقط ثمارها بناء على أامره ، وكانت تدمر حسب أمره ( تثنيه 28 : 38 و 40 – 42).

وهكذا فمثل شجرة التين غير المثمرة يفسر المعنى المستتر وراء لعن الشجرة في طريق بيت عنيا، في المعجزة لعنت الشجرة وفي المثل كان يجب ان تقطع بعد ان استنفذت الفرص دون ان تثمر، وتصريح المسيح الخطير "لا يكن منك ثمر بعد الى الابد " يثبت ان العناية الالهية لا تبقي سوى على ما هو مفيد، فحينما لا يوجد سوى الادعاء، والتظاهر، تحل الدينونة، لقد فتش يسوع عبثاً عن التين ل¡
סוףףף וכדאי
20/06/2007 | 07:39
1
وهكذا فمثل شجرة التين غير المثمرة يفسر المعنى المستتر وراء لعن الشجرة في طريق بيت عنيا، في المعجزة لعنت الشجرة وفي المثل كان يجب ان تقطع بعد ان استنفذت الفرص دون ان تثمر، وتصريح المسيح الخطير "لا يكن منك ثمر بعد الى الابد " يثبت ان العناية الالهية لا تبقي سوى على ما هو مفيد، فحينما لا يوجد سوى الادعاء، والتظاهر، تحل الدينونة، لقد فتش يسوع عبثاً عن التين ليشبع جوعه كرمز لشعب الله الذي لم يعد مثمراً الان بعد ان حصل على امتيازات كان يتفاخر بها سابقاً (عبرانيين 4 : 16 و 6 : 7 و 8) وكان العقاب سريعاً، لان الشجرة يبست في الحال من الاصول ان الهلاك المفاجيء جاء نتيجة للادعاء الكاذب، كرمز لافت للنظر لك المتدينين ظاهرياً ولكنهم فقراء روحياً، ان هذه الشجرة اليابسة كانت عبرة لكن من يمر .

اما بالنسبة لقلوبنا، فالرسالة الخطيرة هي ان الفشل في استغلال الامتيازات الممنوحة لنا يؤدي لازالة الامتيازات نفسها، فان فشل الغصن في حمل الثمار فانه ينزع (يوحنا 15 : 2 – 6 ) والمصباح الذي لا يضيء فانه ينقل من مكانه ( رؤيا 2 : 5) والاشجار التي لا تثمر تقطع وتحرق ( متى 7 : 19) . ان ما يريده رب الحصاد هو العمل والقول معاً، الجوهر والمظهر معاً، الثمار والاوراق ايضا معاً.

منقول
בוקר טוב הפיסקה האחרונה חשובה ביותר:
20/06/2007 | 10:11

اما بالنسبة لقلوبنا، فالرسالة الخطيرة هي ان الفشل في استغلال الامتيازات الممنوحة لنا يؤدي لازالة الامتيازات نفسها، فان فشل الغصن في حمل الثمار فانه ينزع (يوحنا 15 : 2 – 6 ) والمصباح الذي لا يضيء فانه ينقل من مكانه ( رؤيا 2 : 5) والاشجار التي لا تثمر تقطع وتحرق ( متى 7 : 19). ان ما يريده رب الحصاد هو العمل والقول معاً، الجوهر والمظهر معاً، الثمار والاوراق ايضا معاً.

תודה המנהלת

אופס
20/06/2007 | 13:20
מתנצלת לכל אלה שקיבלו את השם עצלנים, לא שמתי לב ששמת שרשור בוקר טוב כבר.
שרשרי שפרד שרשרי

איזה קטע שהבאת קטע על עץ אל תין כי בדיוק היה לנו דיון על זה בקבוצה, אני אביא אותו בהמשך.
תודה נונה ..@
20/06/2007 | 14:02
والاشجار التي لا تثمر تقطع وتحرق ( متى 7 : 19).

בוקר טוב יא עצלנים
20/06/2007 | 12:28
7
מה שלום כולם יש כמה נעדרים שצריכים להופיע פה

ליאון 7 החבר החכם של הפורום.
X spirit
החלום בת 20
סטנלי 3
ג'וניור
את מרי מזמן לא ראינו
השמאס סולימאן

ובוקר טוב לחרוצים והחרוצים שלומדים, עובדים, ועושים את שניהם

בואו תתעוררו קצת, שכל אחד ייקח עט ודף (אפשר סתם להקליד על המחשב ) וירשום לנו את השמות הנוצריים
שהוא הכי אוהב אפשר להיות יצירתיים ולשים 4 שמות שתרצו לקרוא לילדים העתידיים שלכם
..N!c3 Idea..
20/06/2007 | 15:11
בוקר טוב לך .. ולכולם .. שיהיה יום מצוין ונפלא .. לכולם ..!

1. ג'ורג' ----Georges
2. נטאלי ---Nataly
3.אליאנה ----Eliana
4. شربل----Charbel
עוד לא התעוררתם
20/06/2007 | 18:36
טוב אלה השמות שאני ארצה:

לבנים
אליאס
|כתרג'ורג' או ג'רייס
|כתריוחנא או חנא
מארון

לבנות
פיבי (ממעשי השליחים)
וירוניקה
מרים
תרנים (שם שנורא אהבתי)
הנה שלי
20/06/2007 | 22:15
4
בנים

דניאל
פול
אדם
ג'רמי

בנות

מאי
אדלין
אזיס
מלין
שלי
20/06/2007 | 23:00
3

בנים :

יוחנא (הכי אוהב)

מארון

אליאס (אבא שלי)

ג'ורג'

שרבל

לוקא

בנות :

טאביתא

מאריא

מרים

יש לך שם נצח מיכאל
22/06/2007 | 05:28
2
יוחנא זה גם יהיה הבן שלי..הוחלט עוד לפני שידעתי שהפעם סהר מגיעה..
אז השמות המועדפים הם..
יוחנא, סהר, מריה, סאם, ונרדין
נדמה לי שיצאו מפה 3 יוחנא
22/06/2007 | 10:56
1

את תרנים אף אחד לא לוקח לי
אגב השם "ג'וליה" מוזכר באיגרת אל רומיים... גם שם יפה
ן גם 3 ג'ורג' ***
22/06/2007 | 12:48
נוצריי המזרח הם סמל תרבותי. תיזהרו שלא ייעלם
19/06/2007 | 19:33
13
2
בימים רועשים אלה של התקפות חוזרות ונשנות על הנוצרים המזרחיים אשר מסכנת כל יום את המשך קיומם.
הנה שני מאמרים מפוכחים:

مسيحيي ألشرق ، رمز حضاري .. إحذروا زواله

لحديث كان هنا عن مسيحيي ألشرق لكونهم ألأقلية ألأكبر، وذو ألتواجد ألأشمل .. وقد قلتۥ فيهم أنهم رمز حضاري .. فلماذا هم كذلك ؟
لسببين رئيسيين ..
أولا ، وجودهم هو رمز للتعددية في مجتمعاتهم .. وألتعددية كانت وستظل رمزا للتعايش ألحضاري وإختفاء ألتعددية وألتعايش في ألمجتمعات هو مؤشر صارخ لكوارث مؤجلة ، ولكنها قادمة لامحالة ، فألذي لايستطيع ألتعايش مع من يختلف بالدين معه أليوم ، لن يستطيع ألتعايش مع من يختلف بالمذهب معه غدا، ولن يستطيع ألتعايش مع من يختلف قوميا عنه بعدها ، وليصبح ذلك بالتالي نهجا لاحدود له .
وثانيا ، وجودهم كان رمزا لأمان وأستقرار مجتمعاتهم نسبيا ، حيث تميز ألمسيحيون ألشرقيون ، وهم أقدم من أعتنق ألمسيحية في ألعالم ، في تبنيهم ألواضح لفلسفة ألتسامح وألمحبة قولا وفعلا ، هاتان ألصفتان أللتان هما ألجوهر ألذي تدور مسيحية ألمسيح في فلكه ، فما أتخذوا من ألعنف وسيلة ، وكانوا قوما مسالمين عن طواعية ، تلك ألصفة ألتي ماذكروا إلا وذكرت معهم ، فزوال من كان مثلهم ، هو مؤشر واضح لسيادة حكم ألقوة وألفوضى ، وألتي باتت تعمّ معظم مجتمعاتهم ألمقيمين فيها مؤخرا ، وحيث أصبح ألقوي هو ألآمر ألناهي ، يفتك بالآخر متى شاء ، ولتصبح (شريعة ألغاب) هي ألصفة ألتي تستحقها هذه ألمجتمعات
מה שווים הערבים ללא הנוצרים הערבים
19/06/2007 | 19:35
1
שאלה אשר מעלה כותב מוסלמי באילאף.

مانفع الإسلام العربي بدون المسيحيين العرب وغير العرب؟
غسان المفلح

أبد. مع العلم أنه بشكل عام الثقافة الدينية هي ثقافة تتجاهل روح العصر ولهذا هي في عداء مع عصرها أكثر مما هي في عداء مع آخر بعينه. ويصبح الآخر هو جزء من هذا العصر الذي تعاديه لأنها تعتقد أنها هي الصح، وهي الصراط المستقيم. الآخر هو جزء من عصر لا تريد الانخراط فيه ولا في روحيته، فهي تتعامل مع مسائل العصر بأسلوب التقية كمسألة الديمقراطية حركة حماس نموذجا. ماذنب الدير المسيحي في غزة وماذنب السكان المسيحيين مع العلم أنهم تعاملوا أيضا بوحشية أكثر مع جاعات حركة فتح والسلطة! وأي تعاطف سيخلقونه مع قضيتهم في العالم ـ نعتقد انه لم يعد لدى حركة حماس سوى قضية واحدة هي خدمة حليفها الإيراني السوري فقط. لأنه عندما تجتاح إسرائيل غزة ستخبأ حركة حماس الأسلحة لأنها موجهة أصلا ضد الشارع الفلسطيني. كما يحدث في كل اجتياح.

ומשפט שמסכם את הכל: إن العداء للمسيحيين الآن في المنطقة هو وليد ثقافة الكراهية والخوف التي كرستها السلطة العربية. وعلى هذا يجب ان يتوجه البحث وليس العكس.
מילים בסלע
20/06/2007 | 00:45
התרומה של הנוצרים לתרבות הערבית
20/06/2007 | 06:50
3
אי אפשר לבטל את חלקם של הנוצרים בתרבות הערבית, כבר הזכרתם שמות גדולים כמו ענתרה בן שדאד, אמראא אלקאיס ואחרים, ופשר להוסיף את ג'בראן ח'ליל ג'ובראן, ניזאר קבאני, פדוא ואברהים טוקאן ואחרים.
בנוסף תארו לכם את המוסיקה הערבית בלי פירוז, ודיע אלסאפי, מרסל ח'ליפה, האחים רחבאני, ג'ורג' וסוף...ועוד המון זמרים.
כמעט בכל תחום התרומה של הנוצרים היתה לא מבוטלת, זה שחלק מהמוסלמים רוצים לבדל את הערביות רק להם ולגרש את הנוצרים למערב שינסו לדמיין איך היתה הערביות בלי הנוצרים.
יפה מאוד אבל תיקן קטקטן אלפא
20/06/2007 | 19:05
2
ניזאר קבאני, פדוא טוקאן, איברהים טוקאן הם לא נוצרים

יש עוד הרבה שמות כמו המדענים והמשוררים הנוצרים שפעם הזכרנו אשר תרמו לפריחת התרבות הערבית.
אופס איש הלבהדילה
20/06/2007 | 20:45
1
חחח היית בטוח שהם נוצרים, כשאני לא בטוח בדבר אני בודק את מקורותי, אבל כאן היית בטוח שהם נוצרים, ממתי יש טוקאן משפחה מוסלמית??? ובקשר לניזאר קבאני פעם קראתי את הסירה אלזאתיה ודווקא השמות של אחיו נראו לי שמות נוצריים. טוב מודה כאן נפלתי
לא נפלת אלא שכולנו למדנו מהטעות שלך
23/06/2007 | 08:22
שהיא חלק בלתי נפרד מכולנו..כי מי שלא טועה הוא רק הכל יכול אבינו שבשמיים

וכולנו לומדים אחד מהשני
זה מצויין באמת
"אילו רק ידעו את מי הם תקפו"
21/06/2007 | 00:34
1
כותב המאמר, פלסטיני נוצרי אשר גר באוסטרליה שואל האם חמאס יודע מהו מסדר נזירות אל וורדיה, האם האב מנואל (כומר העדה הלטינית) תכנן מהפכה נגד החמאס כדי שיבואו ויישרפו את הכנסייה שלו? האם הנזירות אי פעם פגעו בחמאס
כדי שיציתו את הספסלים של התלמידות והבי"ס?

מאמר די מצוין ואני אצטט כמה חלקים ממנו.
"ماذا فعلت راهبات الوردية في غزة لكي يدمرون مدرستها؟
لا  أتصور أن الراهبات الفاضلات قتلن احدا أو نصبن راجمات الصواريخ على أسطح الدير أو ألحقن الأذى بأي إنسان. كل ما فعلنه أنهن قضين العمر كله يعلمون ويربون فتيات غزة ليفتحن لهن ابواب المستقبل لكي يشاركن في بناء الوطن الحلم. "
كما لا اعتقد أن المناضل الفلسطيني المعروف الأب مناويل مسلم كاهن طائفة اللاتين في غزة الذي بلغ من العمر عتيا كان يخطط لإنقلاب دموي  مضاد بأوامر من الرئيس محمود عباس حتى يذهب المسلحون لنسف ابواب الدير بقاذفات الصواريخ، وهم العارفون بأن لا مقاتلين ولا مسلحين ولا سلاح داخل الدير، وليس هناك سوى صلبان وايقونات وكتب وكراريس وطاولات للتلميذات.
ما حدث في غزة ضد كل الناس والمؤسسات يعني شيئا واحدا فقط: هناك بين الفلسطينيين من فقد عقله ورشده، وهناك من يريد أن يتحول الحلم إلى كابوس. الوطن لا يستعاد بإثارة الإحقاد والإنقسامات الطائفية.
שימו לב לקטע הזה, למרות כל הכעס המוצדק הכותב לא מאשים את כל המוסלמים בעניין, ואף קורא לאיפוק... רק להשוות בין התגובה הזאת לבין התגובה שהייתה בספטמבר האחרון כאשר נשרפו 7 כנסיות פלסטיניות אחרי נאום האפיפיור
من المهم جدا أن لا ننقاد وراء غرائزنا فلا نأخذ البريء بجريرة المذنب.  إن من إعتدى على دير راهبات الوردية حتما لا يعرف التاريخ الوطني لهذه الرهبانية الوطنية العربية، ولا يدرك فداحة الجريمة التي ارتكبها. ولا اشك لحظة واحدة أن الفاعل لو أدرك ما هي الوردية لما إمتدت يداه لذلك المكان الطاهر. و أعتقد جازما أن حكام غزة الجدد هم أنفسهم قد دهشوا من هذا التصرف الأحمق لفئة لا تعرف تداعيات فعلت
הסוף
21/06/2007 | 00:35
لفئة لا تعرف تداعيات فعلتها. ويقيني أن عملية حساب سوف تأحذ مجراها للتأكد من عدم تكرار مثل هذا العمل غير المبرر والبعيد عن أخلاق العرب. وأرجو أن أكون على صواب.

http://www.abouna.org/arabchristians/arabchristian...
עוד דיווחים על נזירות אל וורדיה
22/06/2007 | 13:49
1
النصر الثاني ...   مالك نصراوين   - الأردن
ניתוח מדויק של המצב

כתובות אינטרנט מצורפות:
הלינק שוב
22/06/2007 | 13:51
מהו מסדר נזירות אל וורדיה?
22/06/2007 | 13:58
2
מי שלא מכיר את המסדר הייחודי הזה שהוא מזרחי לחלוטין, וכולל רק נזירות ערביות מארץ הקודש ופועל בכמה מקומות
בארץ הקודש ומפעיל בתי ספר לבנות וגנים, ומוסדות חינוכיים, מוסדות בריאות... וחרטה על דגלה לשאת את הבשורה לדוברי הערבית, להביא את הנחמה לעמים הסובלים.
קצת לשפוך את האור על הייסוד של המסדר הזה

رهبنة الوردية المقدسة الأورشليمية

نشأت رهبنة الوردية في القدس في عهد البابا لاون الثالث عشر (الذي كان يحث كثيراً على صلاة السبحة في الكنيسة) وكانت الأم البتول سيدة الوردية، هي المؤسِّسَة الأولى والحقيقيّة للرهبنة، فقد ظهرت للأخت ماري الفونسين والتي كانت إحدى راهبات القديس يوسف للظهور في بيت لحم قائلة "أريد أن تؤسَّسْ رهبانية الوردية". وبعد معاناة وصعوبات كبيرة تمكنت هذه الأخت من تحقيق هدف العذراء وكان ذلك سنة 1885 في القدس. وانطلاقاً من القدس كان على هذه الرهبنة أن تحمل بشارة الانجيل إلى شعوب الشرق الاوسط الناطقة بالعربية، كما كان عليها أن تكون وأن وتبقى شرقية فلا تقبل في عدادها إلا الفتيات المسيحيات العربيات. وهي تسهم في المنطقة كلها في تربية الفتيات بالتعليم الديني والاكاديمي والمهني في المؤسسات التي تشرف عليها (مدارس بالدرجة الأولى، ثم مشاريع اجتماعية ورعاية المرضى في المستشفيات والمستوصفات) أما من الناحية القانونية فإنَّ هذه الرهبنة هي حَبْرية، ومقر رئاستها العامة هو في القدس وهي تتبع الطقس اللاتيني. لقد أرادت العذراء طابعاً خاصاً لرهبانية الوردية يربط الراهبة بالأرض المقدسة والسماء بسرَّيْ التجسد والفداء وذلك من خلال تلاوة السبحة الوردية والتأمل بأسرارها لتصبح غذاء روحياً للراهبة وسلماً لحياة القداسة اليومية وامتداداً لحياة سيدة الوردية في شتى مرافق الحياة. يبلغ عدد الراهبات اليوم نحو 270 راه
המשך
22/06/2007 | 13:59
1
راهبة.

וזה מה שכותב הפטריארך מישל סבאח על המסדר הזה
מידע מעשירוחבל שהגיע בשרשור
23/06/2007 | 08:27
כלכך עצוב..ומאכזב..
אך הנחמה שלנו ושל באי הכניסייה שהותקפה, הוא ישוע שידע ואמר שבסוף הימים יתחילו המתקפות..ותסבלו בגלל שמי

שיהיה שמו של אלוהים ישוע המשיח ורוח הקודש, מבורך לעד, כי בשבילו אנו מוכנים להכל-אמן
שלום לכולם ...!
18/06/2007 | 20:18
17
שלום לכולם....חזרתי הרגע מהמיסה ומעוד מקומות.
18/06/2007 | 21:08
13
אני בקרני חיטים - www.biblewalks.com
המיסה בירדנית הייתה מקסימה ומרגשת, אך קצרה למדי- לא היו הרבה ניטבלים, למרות כמות האנשים הנוכחים (800 איש!!), אולי היה להם קר מידי...זה התחיל רק ב-16 וחצי ככה. היה גם קשה לצלם, היו כל כך הרבה אנשים. אז אני התמקמתי לי והקשבתי לתפילה והכרחתי את אבא לעמוד ולצלם
אחרי שיחה עם מנהל האתר ושאר האנשים החשובים המשכנו ל"בית ירח" לצלם, עצירה בארומה ולבסוף הגענו ל"קרני חיטים". חבל רק שהיה כבר מאוחר וממממש קר ! אז דיי קפאתי לי למעלה וירדנו ממש מהר מהתל. אבל בהחלט נחזור לשם, מקום חשוב לסיקור עם נוף משגע.

והנה תמונה שלי מקרני חיטים- היה כבר דיי חשוך...
את התמונות מהמיסה אני אעלה כבר לאתר שלי.
שלום ..לך ..רותם ..!
18/06/2007 | 21:15
1
את ממש יפה ו מושלמת :P

התפללת גם בשבילנו ..!
תודה ג'ורג'י !
18/06/2007 | 21:27
ת'אמת שהייתי עסוקה לשיר את השירים שלהם (היה שיר אחד ממש חמוד על ה- Holy Land, משהו קצת מצחיק בלחן שלו...עד עכשיו תקוע לי בראש).
אבל כולכם מוזמנים להגיע למיסות שם, הם לרוב מאוד מרגשות, לראות את התיירים הצליינים מתרגשים כל כך מהמעמד והמקום, ממה שזה מסמל עבורם, זה מאוד יפה לראות ואני בערך הישראלית היהודייה היחידה שבאה שם כל כך בקביעות, אותי זה מאוד מעניין ומרגש...
הוו איזה יפיופה יש לנו בפורום
18/06/2007 | 21:47
9
אבל לא יותר ממני יפה אני מלך היופי ...!
18/06/2007 | 22:31
5
חברייה ..תצחקו ... אם לא נצחק עכשיו א מתי ... !?
סתם תמונה ... להחזיק את דבריי !!!!!
18/06/2007 | 22:33
4
ה אני ..!
גם אתה גם אתה אל תכעס עוד יפיוף
19/06/2007 | 06:59
3
מין יזאוויד?
גם לך נונה לא חסר כלום ..!
19/06/2007 | 12:48
2
יש לך פנים מעלפות ..@
אוו הסמקתי אל תתעלף רגע!!..
19/06/2007 | 22:30
1
1

צריכים אותך מפוכחיעני מסאחסיח

תיסלם ידידי
יא נאס ..תתקשרו ל 101 לבית חולים ..
19/06/2007 | 22:43
אני עומד להתעלף ... מי שלא מכיר את המנהלת יש לה עיניים יפותתתתתת חבל על הזמן
תודה ! ו.....
18/06/2007 | 22:58
2
תבדקו ככה עוד חצי שעה בדף הירדנית אצלי באתר, אני מוסיפה קצת מידע ותמונה של המיסה מהיום.
כפי שאמרתי- היה קשה לצלם, אבא שלי נידחק איפשהו בצד וברוב התמונות רואים פרצופים, אז אני מעלה רק תמונה אחת כך שהאנשים לא יהיו ברורים...

וג'ורג'י..גם אתה יפה !!!!!!!!!! מאוד !
תודה .. אבל איך ייש לך את כל הכוח לכתוב ...!
18/06/2007 | 23:13
1
האמצעי מקדש את המטרה...אני מאושרת לבסוף,
18/06/2007 | 23:17
אפילו אם אני מותשת, העיקר לראות שהוספתי עוד משהו, עוד מידע שיוכל להועיל לכל מי שזקוק לו ואני בהחלט מרגישה מכך סיפוק רב.
כורסי - "נס החזירים"
17/06/2007 | 23:57
הבטחתי שאני אעלה תמונות לפורום מכורסי, שביקרתי בו ביום שישי...חסכתי לעצמי קצת את זמן העלאה ובמקום זה
סיימתי לכתוב על כורסי לאתר שלי, כמובן כולל התמונות.
אתם יודעים שתמיד אני אשמח אם תתקנו אותי או תוסיפו לי מידע, אני מצרפת לכם את הקישור וכמו כן מזכירה לכם שאם מישהו מחר באיזור הכינרת, מוזמן לקפוץ לירדנית, אני אהיה שם לכבוד מיסה ענקית ומיוחדת שתערך שם מחר בשעה 16:00.
אה ומלח...אשמח אם תמצאי פסוק כלשהו לגביי כיוון הכנסייה, זה בהחלט חשוב להעשרת המידע.

גן לאומי כורסי
ג'ורגגגגג קיפק יא עמי..
18/06/2007 | 21:48
2
לא תרצה לספר לנו משהו?
בטח שאני רוצה ..!
18/06/2007 | 22:30
1
התקשרה אליי אל אחת תריז .היום  אחרי צהריים . וספרתי לה הכל ..!

אני מרגיש בן אדם חדש ..  לב טהור ..
מרגיש אור ..יש בי כוח חזק ..
אתמול כחרתי הייתי ..בשוק "מסדום "
והתחלתי לבכות מרוב שמחה ..אמרתי תודה לך ישוע שהבאתה לי אנשים .. שנתנו לי להיות בן אדם טוב צדיק ישר ..
עד עכשיו לא מאמין איך אני אמרתי דברים ו משפטים כאלה יפים שבחיים לאא אמרתי או לא ידעתי אותם ..!
בקיצור .. הרגשתי אתמול שרוח הרע  "שייטן " יצא ממני ..והלב נפתח לישוע ..והוא  נקה אותו מכל החטאים ..!
עד עכשיו אני שמח מאושר ומעושר בישוע ..מרגיש באור ..
אתמול היה יום מבורך מה' ... ואני מקווה את מהה שהיה לי יהיה לכם ..
תתחילו להתפלל .. חברייה אנחנו חוטאים אנחנו נולדנו בחטא ונמות בחטא ..והמוות הוא העונש הגדול שלנו ..
אבל בשם ישוע אנחנו נכפר על חטאנו ו נוצאה את הסטן מלבנו ונתגבר על הכל ..ונחייה חיים של שלום אהבה אמונה ..

תזכרו טוב

אמונה בלי מעשים .. כמו הגוף בלי רוח
ايمان بدون اعمال ... هكذا الجسد بدون روح

תתחילו ללכת בדרך שלמד אותנו המשיח ...!

ותודה .. עדיף שתאלו אותי שאלות ואני אענה ... אין לי כוח לכתוב ... סתם :D
אני שמחה לשמוע..שעדר אלוהים הוסיף עוד
19/06/2007 | 07:02
בן יקר

אני לא אשאל כי ראיתי במו עיניי את השפעת ישוע ורוחו עליך..אז רק אגיד..שאל תתן לזה להתמוגג..תמשיך לקרוא ולהתפלל..ובכל פסקה שלא תבין..תשאל..חופשי ולא להפסיק להגיע לאיג'תימאעאת ומיסות..איפה שיהיה לך נוח ונגיש

אלרב יחמיק
עוד פעם חמאס שרפו את הכנסייה בעזה
18/06/2007 | 09:41
37
אני הפסקתי לספור כמה פעמים הכנסיה המסכנה הזאת נשרפה בשנתיים האחרונות.
הפעם האחרונה הייתה בספטמבר רגע אחרי שהכומר של הכנסייה שלח מכתב לבוש ובו דרש ממנו להיות
שקול בעניין פתירת הסכסוך, והיום כמה ימים אחרי שנערכה מיסה לזכר ההרוגים בין שתי החזיתות בכנסייה האורתודקסית,
וכמה ימים אחרי שמנהיגי הכנסיות הנוצריות הוציאה הצהרה שבה דרשו להפסיק את האיבה ולשבת לדבר.
באו פעילי חמאס בלילה ובזזו את הכנסייה האורתודוקסית בעזה, ושרפו את המנזר שנמצא לידה.
עוד תקפו את בית הספר "נזירות אל וורדיה" אשר משרת ברובה את האוכ' המוסלמית.
אבו מאזן מגנה בחריפות את אירוע התקיפה ואומר:
בהודעת הגינוי אמר אבו מאזן, כי פעילי גדודי עיז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, שהוצאו מחוץ לחוק, ביצעו את פשע שריפת הכנסייה, ש"הינו פעולה ברברית... שיש לו השלכות על אחדות עמנו".

עוד ציין אבו מאזן, כי שריפת הכניסה היא תולדה של אחד הפירות המורעלים של ההפיכה השחורה שביצעו המליציות של החמאס, אשר הקיצוניות סימאה את עיניהן, עסקו בשפיכת דם פלשתיני ובגדו בחוזה עומר (העוסק בשמירה על בני הדתות המונותיאיסטיות תחת שלטון האיסלאם). לאחר סדרת הוצאות להורג ללא משפט... בזיזת הרכוש והפצת תופעת העושק והחמס והתקיפה של המקומות הקדושים, עתה הם (אנשי החמאס) פוגעים במקומות הקדושים ובתי התפילה של העדות הנוצריות".

אבו מאזן פנה לבני העם הפלשתיני על פלגיו, עדותיו ודתות השונות לשלב ידיים התנגדות לאלה החותרים "להטביע את העם הפלשתיני בים של דם ועושק ולהעביר את מלחמת האחים והפלגנות מהמישור המדיני והלאומי אל המישור הדתי והעדתי ולהרוס את האחדות של העם הפלשתיני... להביא תרבות של שנאה והאשמת הזולת בכפירה".

כנראה שזאת תחילת תהליך החזרת שלטון הח'ליפה
כתובות אינטרנט מצורפות:
זה מה שאבו מאזן מבטיח? חזרה לתנאי עומר ?
18/06/2007 | 09:58
19
והנוצרים ברמאללה אפילו לא יכולים להגיב...

אני מציע שיפור: חזרה לחוקים של הח'ליפה אלמתוכּל ...

זה דווקא החמאס עשה
18/06/2007 | 10:07
18
ולא הצד של אבו מאזן.
זה בכלל לא מנחם אני יודעת אבל יש לומר את העובדה הזאת.

על הנוצרים בעזה מתוך ראיון שנערך עם 2סיס הכנסייה הבפטיסטית בעזה בבי בי סי.

נ.ב- מיכאל אני לא מצליחה להיכנס לאבונא מהאונ', אתה יכול להביא את ההתייחסות שלהם בבקשה... תודה
סבאח מלח.. סבאח לכולם
18/06/2007 | 10:36
9

אני לא מצאתי הידיעה באתר אבונא.

מצאתי דווקא קריאת הנוצרים בעזה לחמאס ולפתח להפסקת המלחמה ביניהם.

אין מילים.. שליחי השטן !!
חפש באתר הבית של החמאס...
18/06/2007 | 10:41
6
http://www.palestine-info.info/arabic/index.shtml

מצאתי שם !! כותרת ראשית באתר הבית של החמאס !!
18/06/2007 | 11:07
5

ראשי החמאס וכל השייח'ים יצאו מגדרם לגנות הטרוריסטים (העשבים השוטים) ששרפו את הכנסיה והמנזר.

אותנטי, לא?
ולא לשכוח, לשלם את הג'זיה כשאתה מושפל
18/06/2007 | 11:22
4
נו, השיח' אל טנטוי עוד לא הוציא הוראה לא לשרוף מנזרים?

ידידי בוא ננסה לא להיכנס לויכוח בין דתי
18/06/2007 | 16:18
3
כי אלף זה לא עניינו מה עושים מנהיגי דתות אחרות וב' כי ויכוח בין-דתי אינו מורשה לפי תקנון הפורום.
הנושא היה על הנוצרים, אז בואו נשתדל שזה ימשיך על הנוצרים...
זה לא היה ויכוח, רק שחרור קיטור...
19/06/2007 | 09:37
2
קאל אליהודי, שעוד זוכר ויכוחים בנושאי דת בהקשר ההיסטורי שלהם, וממש - אבל ממש - לא רוצהשיחזירו אותו לשם.

הבעיה הרי היא לא בתאוריה אלא ביישום למעשה שלה, היום, במזרח התיכון.

איך אמר הלורד אקטון: כל שלטון משחית. שלטון אבסולוטי משחית באופן אבסולוטי...

מדבר בקאל
19/06/2007 | 14:00
1
אנא בחקי בל 2אל
אגב, מאיפה הערבית שלך
אללע'ה אלערביה - מן אבי
19/06/2007 | 14:52
(ומן אלג'אמעה אלעבריה בירושלים... )

הידיעה מאתר אבונא..נזק של חצי מליון דולר !!
19/06/2007 | 16:00
1

مسيحيو غزة يناشدون المجتمع الدولي لحمايتهم

دير راهبات الوردية في غزة بعد نهبه وتحطيم أثاثه

ناشد المسيحيون في قطاع غزة المجتمع الدولي لحمايتهم من الاعتداءات المتزايدة التي يقوم بها متشددون إسلاميون في القطاع نتج عنها نهب وحرق كنيسة اللاتين ومدرسة للراهبات في مدينة غزة خلال الأيام القليلة الماضية.
ونقلت صحيفة جيروسلم بوست الإسرائيلية عن الأب مانويل مسلم رئيس طائفة اللاتين الصغيرة العدد في غزة قوله إن مسلحين ملثمين قاموا بنهب وإضرام النار بمدرسة راهبات الوردية وكنيسة دير اللاتين في مدينة غزة.
وأعرب الأب مسلم عن غضبه إزاء إحراق نسخ من الإنجيل وتدمير الصلبان داخل المدرسة والكنيسة بالقول:" إن من قاموا بهذا الفعل المشين ليس لديهم احترام للعلاقات بين المسلمين والمسيحيين".
وأضاف أن المسيحيين عاشوا بسلام وأمان مع المسلمين في فلسطين منذ سنوات طويلة، متهما القائمين وراء الاعتداء بمحاولة تخريب العلاقة بين أبناء الديانتين.
وقدر الأب مسلم قيمة الأضرار التي لحقت بالمدرسة والكنيسة بأكثر من 500 ألف دولار.
وأشار إلى انه تلقى اتصالا هاتفيا من الرئيس الفلسطيني محمود عباس مساء الأحد أدان من خلاله الاعتداء على الكنيسة كما وعد ببذل قصارى جهده لمنع مثل تلك الهجمات على المسيحيين في غزة. وذكرت الصحيفة أن مسؤولين في فتح حملوا مسلحي حماس مسؤولية الاعتداء على مدرسة راهبات الوردية وكنيسة دير اللاتين.

נח להם, לאמצעי התקשורת הערביים-מוסלימיים, להתעלם מידיעה זו !!

כיף יותר, להדגיש ולהבליט הסולדריות שלהם עם המחבלים בעיראק, באפג'ניסטאן, לבנון (איפה לא)!!.

אני רוצה לתרגם את הידיעה הזאת
19/06/2007 | 17:56

כי חשוב מאוד שיידעו את האמת שמנסה התקשורת הערבית להסתיר.

הנוצרים בעזה מתחננים לעזרה מהקהילה הבינלאומית בגלל התקיפות ההולכות שעושים איסלאמיסטים ברצועה
שהאחרונה בהם הייתה שריפת הכנסייה האורתודוקסית בעזה ובזיזת הכנסייה הלטינית והבית ספר הנוצרי השייך
לנזירות אל וורדיה בימים האחרונים.
האב מנואל מסאלאם מעיד כי נכנסו חמושים רעולי פנים שבזזו ושרפו את מנזר נזירות אל וורדיה והכנסייה של המנזר
הלטיני בעזה.

שימו לב למשפט הזה, מאותם אנשים שביקשו כבוד לדת שלהםהאב מוסלאם הביע את כעסו
על כך שאותם חמושים רעולי פנים שרפו וחיללו את הברית החדשה ושברו את הצלבים בתוך הבית ספר ובתוך הכנסייה
!| אבו מאזן בטלפון איתו גינה את האירוע והפיל את האחריות על החמאס.

איפה פעילות זכויות האדם למיניהם, איפה אותם אנשים שטוענים שאנחנו עם אחד וכי אין הבדל בינינו, האם שמענו
את קולם??? איפה אותם אנשים שיצאו בהפגנות כאשר פגעו בדתם ועכשיו שותקים לנוכח מעשה בזוי שכזה.
הראיון של הכומר העזתי מזכיר לי את הראיונות עם
18/06/2007 | 10:39
7
הרב הראשי של יהודי איראן.

מתראיין כמי שהולך על ביצים טריות. נזהר לא לסדוק אף קליפה.

הוא הרי יודע שגם השכנים שלו יקראו מה אמר.

כששרפו את שרידי בית הכנסת העתיק של עזה (שהיה פעיל עוד במאה העשרים, אבל מי זוכר...), אפשר היה לפטור זאת במשיכת כתפיים ולהגיד כי מדובר במחאה פוליטית, במאבק על שחרור לאומי נגד הכובש, במבנה ריק - באתר ארכיאולוגי בסך הכל.

אבל במקום בו שורפים בתי כנסת נטושים, ישרפו גם כנסיות פעילות, בפראפראזה על הפתגם המפורסם.

לצערי, ממה שאני שומע מחברים נוצרים בבית לחם ובית ג'אלה, אין הרבה תקווה לנוצרים בעזה כי המצב ישתפר בעתיד הנראה לעין. המטורפים, מטורפים, ואף פתווה של שיח' אלאזהר לנהוג במתינות לא תשפיע עליהם. מדובר במשוגעים שאין להם שום מניעה מלנשוך גם את היד המאכילה אותם (או את מי שמניק אותם )

עצוב

חוזה עומר
18/06/2007 | 13:34
5
نص الوثيقة العمرية

عن عبد الرحمن بن غنم : كتبتُ لعمر بن الخطاب رضي الله عنه حين صالح نصارى الشام، وشرَط عليهم فيه

1. الا يُحدِثوا في مدينتهم ولا فيما حولها ديراً ولا كنيسة ولا قلاية ولا صومعة راهب،

2. ولا يجدِّدوا ما خُرِّب،

3. ولا يمنعوا كنائسهم من أن ينزلها أحدٌ من المسلمين ثلاث ليالٍ يطعمونهم،

4. ولا يؤووا جاسوساً،

5. ولا يكتموا غشاً للمسلمين،

6. ولا يعلّموا أولادهم القرآن،

7. ولا يُظهِروا شِركاً،

8. ولا يمنعوا ذوي قرابتهم من الإسلام إن أرادوا،

9. وأن يوقّروا المسلمين،

10. وأن يقوموا لهم من مجالسهم إذا أرادوا الجلوس،

11. ولا يتشبّهوا بالمسلمين في شيء من لباسهم،

12. ولا يتكنّوا بكناهم،

13. ولا يركبوا سرجاً،

14. ولا يتقلّدوا سيفاً،

15. ولا يبيعوا الخمور،

16. وأن يجُزُّوا مقادم رؤوسهم،

17. وأن يلزموا زيَّهم حيثما كانوا،

18. وأن يشدّوا الزنانير على أوساطهم،

19. ولا يُظهِروا صليباً ولا شيئاً من كتبهم في شيءٍ من طرق المسلمين،

20. ولا يجاوروا المسلمين بموتاهم،

21. ولا يضربوا بالناقوس إلا ضرباً خفيفاً،

22. ولا يرفعوا أصواتهم بالقراءة في كنائسهم في شيء من حضرة المسلمين،

23. ولا يخرجوا شعانين،

24. ولا يرفعوا أصواتهم مع موتاهم،

25. ولا يَظهِروا النيران معهم،

26. ولا يشتروا من الرقيق ما جَرَتْ عليه سهام المسلمين.

27. فإن خالفوا شيئاً مما شرطوه فلا ذمّة لهم،

28. وقد حلّ للمسلمين منهم ما يحل من أهل المعاندة والشقاق,

אני לא רואה שום הפרה של החוזה
הנוצרים כמעט מעולם לא הפרו את התקנות
18/06/2007 | 16:33
4
וזאת עובדה שמאשרים ההיסטוריונים... דווקא מי שהפר את החוזה היה הצד המוסלמי החתום עליו.
במיוחד בקטע של השמירה על הכנסיות ושאר המקומות הקדושים שזה היה הצד שלהם בעסקה, כך בעצם הרבה כנסיות הושחתו או הוסבו למסגדים.
חומרת היישום של התקנות היה מאוד תלוי בסוג המשטר שהנהיג כל מנהיג.
יש לא מעט מחקרים על היישום בפועל של תנאי עמר
19/06/2007 | 09:42
3
וגם לפחות שני ספרים של ברנרד לואיס שעוסקים בכך (אותו, באופן טבעי, עניינו יותר היהודים).

ככלל, נראה כי ככל שהשלטון היה יציב ומבוסס יותר, כך זכויות המיעוטים היו מוגנות בצורה טובה יותר. מצד שני, ככל שהיו יותר בעיות, כך צצו יותר גורמים שטענו כי הסיבה לצרות היא ירידת הדורות, וכי יש לחזור ולייסד את התנאים המקוריים - וכמעט תמיד חזרו והעלו על השולחן את תנאי עמר. נזכרו שיש יהודים ונוצרים בעלי משרות רשמיות (ויש חדית'ים מפורשים בצחיח שאוסרים על כך), שיש כנסיה גבוהה יותר ממסגד בעיר מסויימת, או שהד'ימים מעיזים ללבוש בגדים מפוארים.

ככה זה בעולמנו, קשה להיות מיעוט. בכל מקום ותחת כל שלטון.

אתה צודק מאוד
19/06/2007 | 15:34
2
המצב של הנוצרים והיהודים היה מאוד תלוי בטיב המשטר, הסטטוס שלו והמעמד שלו בין האנשים.
בתחילת השלטון האומווי היה מצבם של הנוצרים טוב מאוד בייחוד כאשר מרכז הח'ליפה הועבר לדמשק שאז הייתה
אנטאכיה, ובעצם השלטון שלהם היה מבוסס על טכנוקראטים נוצרים. אביו של אחד התיאולוגים החשובים בנסייה המזרחית
(יוחנן מדמשק) היה שר בשלטון אז ואף אח"כ הוצע תפקיד זה לקדוש יוחנן מדמשק אז הוא העדיף להתבודד במנזר
ולעסוק בתיאולוגיה.
יש לזכור כמובן את התרומה האדירה של הסריאנים לתרבות ששררה אז. לדוגמא כל מלאכת התרגום של הספרות היוונית
אשר עיצבה את עידן הרנסס באירופה תורגמו ע"י נזירים סריאנים ואינטליקטואלים נוצרים. כיום מנסים לנכס את המעשה החשוב הזה רק לאיסלאם כעדות לתרומת האיסלאם לתרבות אירופה... בעוד שהם בכוונה מתעלמים להזכיר כי מי שעשה את המלאכה הזאת היו דווקא נוצרי.
אבל תמיד כאשר השלטון היה נחשד שהוא "כופר" או מושחת אז כדי להוכיח את הנאמנות ואת צדקת דרכו נהגו
לרדוף מיעוטים כדי להצטייר כמנהיגים טובים, ככה היה בסוף הח'ולפאה העבאסית כאשר מעמד הנוצרים התדרדר.

ההיסטוריה שלנו היא חשובה וצריך ללמוד אותה, אני רק מרגישה עצב ואכזבה כשאני רואה אנשים אשר רוצים להחזיר אותנו למצב הזה של אהל אל ז'מה ותקנות עומר בעידן של הדמוקרטיה וזכויות האדם

למה לואיס עסק בעיקר ביהודים בצל השלטון ולא גם בנוצרים? שו מש עאג'בו סוואד עיונא
ברנרד לואיס יהודי, כאילו...
19/06/2007 | 17:03
1
אופס לא ידעתי
19/06/2007 | 17:58
ברנרד זה לא שם של קדוש או משהו??
מאוד עצוב
18/06/2007 | 16:30
וזה מה שאומר ישוע

طوبى لكم اذا عَيَّروكم، واضطهَدوكم، وافتَرَوا علَيكم بكلِّ سوءٍ من أَجلي؛ 12 إِفرَحوا وابتهِجوا؛ فإِنَّ أَجرَكم عظيمٌ في السَّماوات؛ فانَّهم هكذا اضطهَدوا الأَنبِياءَ الذينَ قبلَكُم.
10 אשרי הנרדפים בגלל הצדק, כי להם מלכות השמים. 11 אשריכם אם יחרפו וירדפו אתכם ויעלילו עליכם בגללי. 12 שמחו וגילו, כי שכרכם רב בשמים; הרי כך רדפו את הנביאים שהיו לפניכם."

سَيُخْرِجونَكم مِنَ المَجامعِ؛ بَلْ تَأْتي السَّاعَةُ التي يَتَوهَّمُ فيها كلُّ مَنْ يَقْتُلُكم، أَنَّهُ يُؤَدِّي للهِ عِبادة. 3 وسَيَفْعَلونَ هكذا لأَنَّهم لم يَعْرفوا أَبي، وما عَرَفوني. 4 بَيدَ أَنَّي قُلتُ لكم هذا، حتَّى إِذا وافَتِ السَّاعَةُ تَذكُرونَ أَنِّي قُلْتُهُ لكم؛ ولم أَقُلْهُ لكم مُنذُ البَدْءِ، لأَنِّي كُنتُ مَعَكم.
הנה ינדו אתכם ואף תבוא שעה שכל ההורג אתכם יחשב זאת לעבודת אלהים. 3 את הדברים האלה יעשו לכם כי אין הם יודעים את אבי, אף לא אותי. 4 ואני הגדתי לכם את הדברים האלה כדי שבבוא השעה תזכרו, שאני אמרתי לכם. לא אמרתי לכם אותם בתחלה משום שהייתי עמכם."

ואמנם כל הרוצים לחיות חיי חסידות במשיח ישוע, ירדפו (2 טימאוס 3:12)
זה עצוב ומזעזע...
18/06/2007 | 14:43
5
בס"ד

שכן נאמר ע"י הנביא ישעיה(פרק נ"ו-56):'כי ביתי,בית תפילה יקרא לכל העמים'. גם ישוע אמר זאת!

מי ששרף את הכנסיה,אינו יכול לעבוד את האל באמת,שכן באדם הכועס שולטים מיני גהנום. כעס מרחיק את שכינת האל מתוכנו.

'האוחזים בחרב,בחרב יפולו'
18/06/2007 | 15:17
4
בס"ד

אז גם בהתנתקות מגוש קטיף נשרפו בתי כנסת,נבזזו וטומאו בידי אספסוף פלסטיני נבער מדעת. אנחנו רואים את הפלסטינים הורגים איש באחיו. אין מה לחגוג על כך,שכן נאמר:'בנפול אויבך אל תשמח'.(מתוך פרקי אבות).
ולגבי ההרג ההדדי ללא הרחם שלהם,נאמר בספר ויקרא-פרשת קדושים:'לא תשנא את אחיך בלבבך'. 'לא תיקום ולא תיטור את בני עמך'.

ובמקורות ישראל נאמר:'תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם,וכל בניך לימודי ה' '.
אוי ישוע תנחם את בניך ותחזק את רוחם
18/06/2007 | 19:47
3
תודה על הפסוקים הנכונים

מזעזע את הנפש..

10 אשרי הנרדפים בגלל הצדק, כי להם מלכות השמים. 11 אשריכם אם יחרפו וירדפו אתכם ויעלילו עליכם בגללי. 12 שמחו וגילו, כי שכרכם רב בשמים; הרי כך רדפו את הנביאים שהיו לפניכם.
מה הסיבה שמוסלמים שורפים כנסייה?
18/06/2007 | 20:58
1
יש להם בעיה עם יהוגים לא עם נוצרים....לא?
כשהשנאה יוקדת..כבר לא מזהים מיהו ידיד
18/06/2007 | 22:06
וכל מי ששונה ואינו בעליהום המשותף.. נרדף

עצוב..לבי עם המאמינים שם
חן חן על הקומפלימנטים הכנים
18/06/2007 | 20:46
בס"ד

ומי יתן ויתקיים דבר הנביא ישעיה:'לא ישא גוי(עם)אל גוי חרב,וכתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות,ולא ילמדו עוד מלחמה'.

ומי יתן גם 'איש תחת גפנו ותחת תאנתו'.

העולם כולו משווע לגאולה ולמשיח שיגאל אותו מכל יסוריו של המין האנושי.

עלינו לזכור שאל לנו להתיאש.
חלק מהמנזר שנשרף
19/06/2007 | 18:01
1
חלק מהמנזר שנשרף
עוד ידיעה מפורטת
19/06/2007 | 18:07
http://www.radiosawa.com/arabic_news.aspx?id=12887...

הצחיק אותי שחמאס הולכים לאבטח את הכנסייה... איך שנאמר حاميها حراميها
מה שמוטל על הנוצרים בעזה כדי שיחיו בשלום
19/06/2007 | 18:29
4
מה שמוטל על הנוצרים בעזה כדי שיחיו בשלום
1- חייבים לקבל את השלטון האיסלאמי.
2- אסור פעילות מיסיונרית (כנראה שתפילות נחשבת אצלם כמסיונריות)
3-  אסור למכור משקאות חריפים
4- כל אישה נוצרייה מחויבת לשים רעלה
5- ייסגרו בתי הקפה, קפה האינטרנט, בריכות ומועדונים.
ואם לא יעשו זאת הנוצרים, הם יותקפו --- ועדיין התקשורת הערבית שותקת
עזה: על הנוצרים לקבל השלטון האסלאמי
בכיר בתנועה האסלאמית ברצועת עזה: הקהילה הנוצרית תצטרך לנהוג ע"פ חוקי האסלאם. תיאסר שתיית אלכוהול ותוטל חובת חבישת רעלות.

נוצרים יוכלו לחיות בביטחה ברצועת עזה אם הם יקבלו את ההלכה האסלאמית, כולל האיסור על שתיית אלכוהול ולבוש צנוע לנשים. כך אומר מנהיג אסלאמי קיצוני בראיון בלעדי לאהרון קליין מאתר wnd.com. "אני מצפה שהשכנים הנוצרים יבינו, כי השלטון החדש של החמאס מבטא שינוי מהותי. הם חייבים להיות נכונים לקבל את השלטון האסלאמי אם הם רוצים לחיות בשלום בעזה", אומר השיח' אבו סאקר, מנהיג הארגון אל-ג'האדיה אל-סלפחה, ארגון אסלאמי שהקים זרוע צבאית ברצועת עזה כדי לאכוף את החוק האסלאמי.

ושימו לב לזה
עוד ציין אבו סאקר, כי ארגונו וארגונים אסלאמיים אחרים יבטיחו שבתי הספר הנוצריים יהיה תחת פיקוח לוודא שאין הם מקיימים פעילות מיסיונרית. לדבריו, משקאות אלכוהוליים לא ימכרו עוד ברחובות, כל הנשים כולל אלה שאינן מוסלמיות יחויבו לחבוש כיסוי ראש כאשר הן יוצאות מבית וכן יסגרו בתי קפה אינטרנט, בריכות ציבורית ומועדונים. "אם הם ימשיכו לפעול אנו נתקוף אותם", הזהיר.

אבו סאקר תקף את המנהיגות הנוכחית של הנוצרים בעזה והאשים אותה בחתירה להמיר את דתם של המוסלמים בפעילות מיסיונרית הממומנת ע"י האמריקנים האוונגליסטים. הוא הזהיר, כי "פעילות מיסיונרית זו מסכנת את כל הקהילה הנוצרית בעזה".
עוד ידיעות מאתרים נוצריים
19/06/2007 | 19:29
1
Gaza priest slams barbaric attack against Sisters of the Rosary
Fr Manuel Musallam tells AsiaNews about the destruction of the sisters’ convent and chapel by unknown thugs during the war between Hamas and Fatah. Christians and Muslims express their solidarity. “Please, pray for us!” he says. “We have had it with war, murderers and occupation, with the humiliation of the people!”

אגב למי שלא יודע, נזירות אל וורדיה הן מסדר מקומי אשר כולל בתוכו רק נזירות מפה

حبيب افرام يندد بتفجير دير في غزة
תראו כמה שהוא צודק: "يبدو ان قدر المسيحيين في الشرق ان يدفعوا دائماً ثمن كل خلاف وكل سياسة وكأنهم "فرق عملة" او "مكسر عصا" في حروب الآخرين."
ועוד משהו חשוב: "نحن نقول ان حماس مسؤولة عن هذا العمل اللاانساني بل الوحشي. ولا يمكن ان يقبل عاقل ان يقال ان هذه عناصر غير منضبطة.
نحن نقول ان حماس التي تدعي انها تريد مقاومة الاحتلال، تقع في فخ التكفير والأصولية. وعليها حالاً ان تعتذر علناً عما فعلت، وتشرح بشكل واضح عن قبولها بالتنوع الديني واحترامها لكل الأماكن المقدسة وعن تقديرها لكل مكونات مجتمعها، ثم أن تبادر الى الالتزام بإعادة بناء الدير والمدرسة.
وحده، موقف كهذا يمكن ان يمحو عار ما اقترفت ايديهم."

الرئيس عباس يندد بجريمة احراق دير ومدرسة راهبات الوردية في غزة
מזעזע הדבר הזה
19/06/2007 | 20:33
זה מראה דבר אחד , שאם היה קורא מהפכה נוצרית שאף נוצרי לא היה פוגע או כופה על האיסלאם כלום
זה מראה כמה אנו מלאים אהבה לאחר ולא שנאה כמו שאמר יסוע "חיבו בעדקם אלבעד"
מעניין מה יקרה בהמשך, יבקשו מכל הנוצרים להתאסלם, ומה הקטע נוצריות עם רעלה?
עוד מעט יבקשו מהם גם שלא ישימו צלב על צוורם, כי זה נוגד את האיסלם

לפיגור השכלי אג'האל
האם מדובר "בחוקי המדינה" שחייבים לציית
20/06/2007 | 13:50
1
כמו שבחורות מוסלמיות חויבו לציית את החוק הצרפתי נגד סממנים דתיים?
האם יש מקום להשוואה כזאת כפי שראיתי במקום אחר?

פה צריך לעשות השוואה בין החוק הצרפתי לבין החוק החמאסניקי:
החוק הצרפתי מבוסס על החוקה הצרפתית החילונית אשר נוסח אחרי המהפכה הצרפתית כדי לנטרל
את כוחה של הכנסייה הקתולית, הוא נועד כדי ליוצר שיוויוניות - כלומר שכולם יהיו צרפתים. כמו שהם מנעו כניסת תלמידות מוסלמיות לבי"ס עם רעלה כך מנעו מתלמידים נוצרים להיכנס עם צלב ומתלמידים יהודים להיכנס עם כיפה.
כלומר לא מדובר בדת השולטת והחזקה אשר כופה את עקרונות דתה על מיעוטים שלא שייכים לאותה דת, אלא מדובר על המדינה החילונית שרוצה לשמר את אופייה החילוני, ואם כבר זה חוק שפוגע בכל הדתות ולא רק בדת אחת. עם כל ההתנגדות שלי לחוק הזה בגלל שהוא כן כופה אורח חיים חילוני על דתיים, אי אפשר לבוא ולטעון שזאת רדיפה דתית של נוצרים נגד מוסלמים כפי שנטען רבות.

נעבור לחוק החמאסניקי:
החוק החדש הדתי ולא החילוני שיוחל בעזה כופה אמונות ועקרונות של הדת השולטת על מיעוטים שלא שייכים לאותה דת, הוא לא חוק אזרחי אלא חוק דתי. משמעו שהנוצרי חייב לציית לחוקי דת אחרת כדי שלא יהיה עבריין ולא יותקף כפי שאיים אבו סאקר. אין מדובר על שיוויוניות, אין מדובר על יחס שווה לכולם, אין מדובר על ציות למדינה האזרחית שאמורה לייצג את כולם (צרפת) אלא ציות למדינה הדתית של דת אחת שלא מייצגת את הנוצרים. ואף מתנגשת עם האמונה שלהם.
הבדל נוסף הוא שהנוצרים בעזה קיימים מימי ישוע עוד לפני הכיבוש המוסלמי במאה השביעית, בעוד שבצרפת מדובר על הגירה- זה כמובן בשום פנים אינו מצדיק אקט של גזענות כלשהי.
עוד הבדל הוא שמקסימום יימנעו מבחורה בצרפת להיכנס לבי"ס, אגב העדויות משם מראות שאין יישום מלא של החוק הזה, בעוד שבמדינת חמאס העונש על הפרת השריעה מצד נוצרים תהיה הריגה, תקיפה ומה עוד.
הנוצרים לא יכולים לערוך הפגנות כפי שזה נעשה במקרה הראשונה, לא יוכלו למחות, בעוד שהיישום של החוק יהיה בכל המדינה בעוד שבצרפת זה רק בבתי ספר הציבוריים, בעזה היישום של החוק יהיה בכל מקום אפילו בבתי ספר הנוצריים אשר שם ישליטו פיקוח...
מקרה נוסף שניתן להשוואה הוא הבתי ספר הנוצריים אצלנו שעובדים לפי חוקים משלהם. האם ניתן לעשות הקבלה בין זה לבין המקרה שיווצר בעזה?
האם מוסד פרטי שמוקם ע"י גוף פרטי ועל אדמה פרטית וממומן מתרומות דינו כמו מדינה שבה האזרחים מחויבים לשלם מיסים אבל המיעוטים מחויבים לציית לחוקי הדת השולטת?
למה מקביל המצב? המצב מקביל לבית הספר הפרטי האיסלאמי באום אל פחם, אם הוא יסרב לקבל ילדים נוצרים מאמינים זה אכן מצב מקביל (למרות שאף נוצרי לא ילך ללמוד שם), אם הוא יסרב לתת שיעורי דת לתלמידים הנוצרים הלומדים באום אל פחם, אכן אפשרות לעשות הקבלה.
אבל ככל שידוע לי, הבית ספר באום אל פחם לא מקבל נוצרים, וקרוב לוודאי (לפי התנהלות העמותה שהקימה אותה) שלעולם לא ייתחשב באמונה של הנוצרים (שבאופן תיאורטי יילמדו בו) כפי שזה קורה בבתי הספר אצלנו.
מספיק לראות את המנאשיר שמחלקת עמותה שמקושרת עם הבית ספר הזה במרחב חינוכי ישראלי שכוללים גידופים על הדת הנוצרית כדי לדעת שזה מה שיקרה.

זה מה שיש לי לומר על הסוגייה הזאת, אשמח לשמוע מה דעתכם גם.
יפה מלח כמה צודקת (לצערנו) !!
20/06/2007 | 23:07
כואב ומרגיז
19/06/2007 | 23:13
2
למה?למה? מה יוצא להם מזה? להחריב ולהרוס סתם כך
עוד עושים להם טובה שהם שם, הם ילידי המדינה הזאת, נוצרים תמיד היו בפלשתין ותמיד היו בעזה, לא חבורה של טרוריסטים צמאי דם יגרשו את הנוצרים משם. הטרוריסטים האלה הם שפלי החיות, וכשאני קורא להם חיות אני מוריד מערכם של החיות. טובחים בבני עמם וטובחים בכל מישהו שרוצה לחיות בשלום וחופש תחת הסיסמא של ההלכה האיסלאמית, הם אלה שלא נותנים לבני עמם לחיות בשלום ותמיד ניסו להבעיר את השטח כי זה היה החלום שלהם, להשתלט על המדינה ולהנהיג שם איסלמיזציה קיצונית כמו באיראן. אלה הם בני השטן והרשע בהתגלמותו.
אני מתפלל לאלוהים ולישוע שישמור על החפים מפשע שם, גם נוצרים וגם מוסלמים שעומדים תחת מתקפת טרור רצחנית.

אלפא יודע
19/06/2007 | 23:47
1
אני מעדיף שיגרשו את הנוצרים מעזה , לפחות לא יחיו תחת דיכוי רצחני
תאר לך שתראה בחורה עם צלב , ויש לה רעלה על הראש זה יהיה המראה הכי זוועתי לדעתי
אני חושב לטובת כל הנוצרים שיגרשו אותם
אתה אופטימי מדי בן ישוע
20/06/2007 | 12:10
אם אתה חושב שתהיה אפשרות -אם החוקים הללו יושמו- שבחורה נוצריה תוכל להסתובב ברחובות עזה
עם צלב סביב הצוואר
המתנחלים והחמאס אחים בדם?
20/06/2007 | 15:06
אלה שורפים כנסיות ואלה משחיתים בתי קברות, מעניין מי לומד ממי.
בשעה זו מתקיים ראיון עם המוטראן שקור בטלילמיר
17/06/2007 | 21:05
3
2

נושאים מעניינים.

מומלץ.
מה המספר של התחנה
17/06/2007 | 21:37
2
אני קולט התחנה בצלחת... יעזור למסור את מס'
17/06/2007 | 21:47
1
2

התדר?
כן
17/06/2007 | 21:51
שאלה על כנסיות
17/06/2007 | 13:34
9
47
שלום לכולם וצהריים טובים לכם
כפי שכתבתי, לא הייתי פה איזה שבוע וחצי, בעיקר טיילתי בארץ וסיקרתי לאתר...
ביום שישי יצא לי להיות ב"כורסי" שבכינרת. מקום מאוד יפה עם שרידים של כנסייה וקפלה וכמובן הספסל המפורסם של ישוע.
רציתי לשאול: למה הכנסייה  בכורסי וגם במקומות אחרים שביקרתי בהם פונה לכיוון מזרח. האם ישנו הגיון העומד מאחורי זה, או שלא. למשל ביהדות כל הבתי כנסת פונים לירושלים, אז האם כיוון מזרח בנצרות מסמן או אומר משהו.
זה מאוד חשוב לי אם יש לכם מאמרים וכתבות בנושא.

תודה מראש- והיום בערב אני בוודאי אעלה לפה מספר תמונות של מה שצילמתי.
אגב, מחר (יום שני) יש מיסה ענקית של מעל 900 איש בירדנית, אני נוסעת לצלם ואעלה תמונות אחר כך...מי שבאיזור מוזמן לבוא, זה אמור להיות משהו מיוחד ומרגש במינו.

רותם .
מי מטביל מחר ואיזה זרם זה?יודעת?
17/06/2007 | 13:37
1
8
בירדנית התקשרו ולא אמרו יותר מידי, ביקשתי
17/06/2007 | 14:00
6
שיבררו לי מי הם ומאיפה (אחרי הכל זה קבוצה ענקית) וביקשו שאני אתקשר מחר בבוקר וימסרו לי את הפרטים.
ביום שישי הייתי שם, אומנם לא הייתה מיסה אבל הייתה אווירה נהדרת. היו קבוצות גדולות ורבות מנורבגיה ומיפן.
מיפן היו שם לפחות 10 אוטובוסים, אנשים מקסימים (כולם הצטלמו איתי), כל כך נחמדים ומצחיקים.
אם אינני טועה, כל הכנסיות הביזנטיות נבנו
17/06/2007 | 16:15
6
13
אם אינני טועה, כל הכנסיות הביזנטיות נבנו לכיוון מזרח.

בגליל ובגולן הדבר בולט לעומת בתי כנסת ומסגדים, שפונים דרומה (לירושלים או למכה, בהתאמה).

כמו הסטונהיג' באנגליה...
17/06/2007 | 17:04
5
9
אבל למה דווקא לכיוון מזרח? זה מסמל משהו ?
כי האור (ישוע) הגיע מהמזרח
17/06/2007 | 23:19
4
11
אההה..יפה מלח, לא חשבתי על כך
17/06/2007 | 23:51
3
9
יש לך אולי פסוק מתאים לתת לי ?
אשמח אם יש לך באנגלית ב- KJV

תודה !
אני רוצה להכניס את המידע ישר למקום החדש
17/06/2007 | 23:54
9
שסיימתי לכתוב עליו עכשיו -כורסי ואשמח אם יש פסוק שמתאים להסבר שלך. באמת חשבתי לעצמי למה הסיבה שהכנסיות פונות לכיוון מזרח ובדקתי בכמה מקומות ולא ניתקלתי בתשובה טובה כמו שלך..
אחפש לך את ההסבר המפורט
18/06/2007 | 00:36
1
9
את זה שמעתי מהכומר שלנו פשוט
אחלה ! אני מאוד אשמח אם תוכלי להביא משהו
18/06/2007 | 08:45
8
משום מה בשום מקום לא כתוב על כך באופן מסודר ואני חושבת שזה מידע שמאוד חשוב לתת לאנשים..
שאלות ושונות ועוד ממתקים
17/06/2007 | 12:14
18
מקדישה לכם שיר של להקה שאני מאוד אוהבת
16/06/2007 | 00:10
3
לפחות את המילים:) מי שירצה יכול למצוא את השיר עצמו בכל תוכנה להורדת מוזיקה. נקרא :the sun &the rainfall
של depeche mode!!

ואלה מילות השיר:

Someone will call
Something will fall
And smash on the floor
Without reading the text
Know what comes next
Seen it before
And it's painful

Things must change
We must rearrange them
Or we'll have to estrange them
All that I'm saying
The game's not worth playing
Over and over again

You're the one I like best
You retain my interest
You're the only one
If it wasn't for you
Don't know what I'd do
Unpredictable like the sun
And the rainfall

Things must change
We must rearrange them
Or we'll have to estrange them
All that I'm saying
The game's not worth playing
Over and over again

אז מה שלום החברים היקרים כאן?
16/06/2007 | 00:14
1
היי איש הפיל
16/06/2007 | 12:55
תודה על השיר אהבתי

שבת שלוםםם
16/06/2007 | 16:21
איפה מלח השובבה נעלמה?
מחפשת בית דחוף לגור כלבים שמצאתי נטוש
12/06/2007 | 22:33
3
מחפשת בית דחוף לגור כלבים שמצאתי נטוש
שלום לחברים היקרים!!

נכון שזהו לא פורום אימוץ כלבים אך היום מצאתי על יד הבית שלי גור כלבים, אולי בין חודש וחצי נטוש:( איך לעזאזל השאירו אותו ברחוב???? הוא ממש תינוק. לקחתי אותו אליי אבל י עצמייש 2 כלבים כבר ואני כל היום לומדת ועובדת ואין לי זמן להעניק לו. אני אשמח מאוד אם מישהו יוכל לאמץ או לשמש בית אומן. בעלת הדירה שלי כבר שוקלת להעיף אותי:(
הנה תמונה שלו..
תודה חברים יקרים
איזה גור יפה
14/06/2007 | 21:17
2
מה נסגר איתו בינתיים?
מצאתי לו בית אצל בחור נחמד
14/06/2007 | 21:49
1
אבל צריך להמתין כמה ימים לראות שהגור מסתדר עם הכלב שלו...
מחזיקה אצבעותעזרה וחמלה עם חיות
15/06/2007 | 07:24
זו מצווה
טלויזיה וחגיגה ב- אנשים
17/06/2007 | 12:12
משפחה למען משפחה
עו"ס צביקה שקדי יתארח היום ב-20:00 בפורום למען הקהילה.
האירוח יעסוק בפרוייקט משפחה למען משפחה בחדרה, במטרה לגייס משפחות מאמצות למשפחות החלשות

ליתומי צה"ל, גיל 30 הוא גיל מיוחד. בפורום יתומי צה"ל מחפשים רעיונות כיצד לחגוג את גיל 30.
היכנסו לשרשור המיוחד בפורום והשאירו את הצעתכם. ההצעה הכי מקורית תזכה את כותבה ב-MP3:

החופש הגדול עוד רגע מגיע ואתם פוחדים להשתגע משעמום?
אל חשש! פורום טלוויזיה - רייטינג מחמם לכם את המרקע וממליץ לכם על הסדרות הכי טובות שלא הכרתם והגיע הזמן שתכירו לקראת החופש הגדול.
הכנסו כבר עכשיו והכינו עצמכם לקיץ:

אז מה הסוד הכי כמוס ומסעיר שלכם?
ב-22.06.07 תיערך הקרנה חגיגית לסרט הסודות ולגולשים יחולקו חמישים כרטיסים זוגיים.
מה צריך לעשות? רק לספר לנו מה הסוד הכי מסעיר שלכם...
שימו - זהו היום האחרון לתחרות!
הכנסו עכשיו לשרשור התחרות בפורום:

כמיטב המסורת השנתית, פורום טלנובלות מזמין אתכם לבחור את הטלנובלה לה אתם הכי מצפים ואותה הכי הייתם רוצים לראות על המסך.
הכנסו כבר עכשיו לשרשור שלב ב' בפורום:

רוצים לקבל מנוי חודשי למגזין הניהול "סטטוס"?
פורום ניהול לקוחות בהייטק מחלק לך מנויים, כל הפרטים בקישור:
שאלות ושונות ועוד ממתקים
12/06/2007 | 20:24
8
1
יש לי שאלה על הנצרות
12/06/2007 | 14:42
בספר ההתגלות מתוארת חיה,בהמה,עם מספר ראשים ורגליים ובכלל תיאור ממש מזעזע רציתי לשאול האם זה התיאור של האנטי כרייסט?או שהאנטי כרייסט יכול להגיע בכל מיני צורות?
טלנובלות ורוחות ב- אנשים
12/06/2007 | 11:39
"ניק סטוקס" יגיע היום להתארח בפורום זירת הפשע CSI. שרשרו לו כבר עכשיו שאלות בפורום:

תחרות "סיפורי רוחות" יוצאת לדרך
היה לכם מפגש בלתי שגרתי ומסעיר עם ישות מעולם אחר? חוויתם חוויה רוחנית שאין שנייה לה?
תפוזאנשים מזמין אתכם לשתף אותנו ואולי לזכות בפרס.
הכנסו כבר עכשיו ושרשרו את הסיפור שלכם בפורום רוחות והעולם הבא:

כמיטב המסורת השנתית, פורום טלנובלות מזמין אתכם לבחור את הטלנובלה לה אתם הכי מצפים ואותה הכי הייתם רוצים לראות על המסך.
הכנסו כבר עכשיו לפורום וביחרו:

פורום האחיות אולסן מזמין אתכם לבחור את ברכת יום ההולדת האהובה עליכם
מבין הברכות שעוצבו לה בפורום. הכנסו כבר עכשיו לשרשור והצביעו:

אז מה הסוד הכי כמוס ומסעיר שלכם?
ב-22.06.07 תיערך הקרנה חגיגית לסרט הסודות ולגולשים יחולקו חמישים כרטיסים זוגיים.
מה צריך לעשות? רק לספר לנו מה הסוד הכי מסעיר שלכם...
הכנסו עכשיו לשרשור התחרות בפורום:

תחרות יצירות בסימן אימפרסיוניזם
הציור זורם לכם בדם? תמיד חשבתם שמונה קטן עליכם ואת דגה אתם לא רואים ממטר?
פורום אמנות מזמין אתכם ליצור יצירה המושפעת מהסגנון האימפרסיוניסטי,
ואולי אתם תזכו בפרס הגדול - ארוחה זוגית מתנת תפוזאנשים. כל הפרטים בפנים:
שאלה שאולי לא כל כך קשורה
11/06/2007 | 00:18
5
אבל חשובה לי. איך אומרים נוצריה, או נוצרית? אני שואל בעקבות זה שחבר אמר לי שזה שונה מהרגיל, שזה לא כמה יהודיה או יהודית, דתיה או דתית, חרדיה או חרדית. תודה רבה
שלום, עיינתי במודעות בפורום אך עדיין לא הבנתי
09/06/2007 | 12:38
1
מהי בעצם הנצרות המשיחית ובמה אתם מבדילים את עצמכם מהנצרות (בזרמיה השונים) כפי שאנו מכירים אותה? בנצרות לא מאמינים שישוע הוא המשיח גם ככה????
מה ההבדל?
פשוט וחלק
09/06/2007 | 20:35
אנחנו נוצרים, שם הפורום "נצרות משיחית" נבחר בשל נימוקים סימנתיים כי אין מילה מקבילה ל christianity
או مسيحية (ערבית) בשפה העברית, סיבה אחרת זה להבדיל אותנו מהנסארה שזה שם שנותנים לנו בני דת אחרת
אבל זה שם שגוי גם מבחינת העקרונות וגם מבחינת ההיסטוריה. זה היה השיקול שלנו בהתחלה אבל אני רואה שזה עושה
הרבה סיבוך מצד מבקרי הפורום
אנחנו נוצרים מזרמים שונים: קתולים, אורתודוקסים, פרוטסטנטים.

אומרים נוצריה (כמו יהודיה) (אין משהו חריג)
11/06/2007 | 09:53
מממ
11/06/2007 | 12:06
1
בחורה נוצריה, בחורה חרדית
חברה נוצרית, חברה חרדית.

לא חושבת שזה חריג.
נכון
12/06/2007 | 10:33
הבתי ספר הנוצריים ותפקידן בחברה
17/06/2007 | 11:04
49
87
מקווה שנושא זה לא ייחשב כארצי מדי....

בשבועיים האחרונים היו מסיבות הסיום של בוגרי הבתי ספר הנוצריים, אירוע מעורר גאווה בהחלט אצל ההורים ואצל התלמידים
אשר יתחילו דרך חדשה...
רובנו למדנו בבתי ספר נוצריים, אין ספק שמדובר במוסדות אשר גרמו לקפיצה אדירה ברמת החינוך אצל הנוצרים ואצל החברה...
המשך>>
הבתי ספר הנוצריים ותפקידן בחברה
מקווה שנושא זה לא ייחשב כארצי מדי....

בשבועיים האחרונים היו מסיבות הסיום של בוגרי הבתי ספר הנוצריים, אירוע מעורר גאווה בהחלט אצל ההורים ואצל התלמידים
אשר יתחילו דרך חדשה...
רובנו למדנו בבתי ספר נוצריים, אין ספק שמדובר במוסדות אשר גרמו לקפיצה אדירה ברמת החינוך אצל הנוצרים ואצל החברה הערבית
בכלל, והמעשה שלהם הוא מבורך בהחלט.

השאלות שלי:
מה היה קורה אילו לא היו בתי ספר נוצריים?
באיזה מידה תרמו הבי"ס למודעות הנוצרית, וולדעווה אל מסיחיה?
חלל כבד נותר בעולמנו יהי זכרו של האב דיבואה
17/06/2007 | 10:51
5
LONG TIME איבן נאגי
17/06/2007 | 11:58
4
שיהיה זכר האב דיבואה ברוך
יכולים לומר לי במי מדובר נדמה לי
17/06/2007 | 12:00
3
שראיתי אותו פעם בערוץ 1 כאשר נפטר האפיפיור יוחנן פאולוס 2
היה ראש החוג לפילוסופיה באונ' העברית
17/06/2007 | 12:10
2
לכמה שנים, אדם ידוע בחוגים אלו.. ומקובל בקרב המלומדים שם..

תקציר מהכתבה:
מרסל דיבואה, נולד ב-1920 בנורמנדי. בגיל צעיר הצטרף למסדר הדומיניקני ועסק בחקר המחשבה הנוצרית ובפילוסופיה יוונית. ב-1962 עלה לישראל ועמד בראש המסדר הדומיניקני. במשך שנים ספורות עמד בראש החוג לפילוסופיה באוניברסיטה העברית והרצה בנושאי הגות יוון בעת העתיקה וביחסים בין העם היהודי לכנסייה הקתולית.
דיבואה, אזרח ישראל מסוף שנות השבעים, זכה ב-1996 בפרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. פרסם ספרי מחקר ושיחות עם אישי רוח ודת. בין המפורסמים שבהם סדרת מפגשים בינו לבין פרופסור ישעיהו לייבוביץ' שעסקה ביחסים בין היהדות לנצרות. דיבואה היה אחד מארבעת הזוכים הבלעדיים בפרס ישראל שמוצאם אינו יהודי.
שיהיה זכרו ברוך
17/06/2007 | 12:24
1
תהא מנוחתו עדן
17/06/2007 | 16:02
בס"ד

וינוח על משכבו עד לקץ הימין(הימים).

א מ ן !
לשתף במצגות, קטעים, ושרשור
17/06/2007 | 10:12
22
סתם בא לי לרוקן את |מסר| שלי בפורום... הנה לכם המצגות שאני מקבלת שאהבתי נורא

הנה הראשונה יוצאת לדרך.
JESUS MERICLE PHOTO
עוד מצגת על התג'אריב ואל דיקאת
17/06/2007 | 10:18
1
نجتاز في أيام غربتنا على
الأرض الكثير من التجارب
والضيقات، ولا غرابة في
ذلك، فنحن نعبر في وادي
البكاء (مز 6:84) ونسير
في وادي ظل الموت
( مز 4:23).
فالضيقات والتجارب تروضنا
على عمل الفضائل والصلاة
والصراخ إليه كما يقول
النبي :
"يارب في الضيق طلبوك سكبوا مخافة عند تأديبك إياهم ”
                                             ( أش 16: 26)

מצגת שווה ביותר, והתוכן שלה אדיר ומנחם
החלק השני
17/06/2007 | 10:19
מקום בלב של אל רב
17/06/2007 | 10:31
מקום בלב של אל רב
مكان في قلب الله

اذا ضعف نظرك، فانظر الى الكون ببصيرتك

اذا ضعف سمعـك، فأنصت الى همس أعماقك

اذا هرب منك النوم ، فاسهر مع المسيح

اذا تباطأت خطواتك ، فاعلم أن المصلوب يمشي أمامك بخطى وئيدة

اذا تخلى عنك الأصدقاء ، فان الله لن يتخلى عنك ابداً

اذا نسوك وسخروا منك ، فلا تنسى أنهم سخروا من رب المجد قبلك

اذا اختاطت أفكارك وتلعثم لسانك ، فاعلم أنه حان الوقت لتستمع الى كلام الرب

اذا خانتك ذاكرتك ، فاترك الماضي لرحمة الله

اذا ندرت مشاريعك ، فضع مستقبلك في يد الله

اذا شعرت يوماًبالوحدة ، فكن على يقين بأن الرب معك

اذا أحسست بأنك بلا فائدة ، فثق بأنه في حاجة اليك لتعمل في كرمه بصلاتك

اذا أدركت يوماً بأنك منبوذ من الناس ، فتذكر بأن لك مكاناً في قلب الله
סיפורים עם תוכןמצגותועוד
11/06/2007 | 19:05
10

כולנו מקבלים למיילים שלנו סיפורים יפים עם מסר נוצרי יפה, או מצגת יפה שאהבתם ואתם רוצים

לשתף את החבר'ה בפורום

בואו נעשיר את השרשור הזה בתוכן רוחני
התפילהמהי? ואיך מתפללים?
11/06/2007 | 19:09
2
ما هي الصلاة؟ كيف أصلي؟الصلاة هي الحديث مع الله عن أي شيء، وفي أي مكان، وفي أي وقت. فهي للمؤمن مثل التنفس للجسم البشري.

لماذا الصلاة؟بالصلاة تعمق صداقتك بالرب يسوع، فالصلاة ليست مجرد طلب أشياء. بل الصلاة هي أن تكون مع الرب يسوع، في شركة معه. فالله قادر على كل شيء، ويعلم كل شيء، وهو يسيطر تماماً على كل شيء، وهو يحبك ويهتم بك كل الاهتمام. وكما يحب الأب البشري أن يسمع عن كل ما فعله أولاده أثناء النهار، هكذا يحب أبونا السماوي أن يسمع كل ما نفعل.. كل آمالنا، وأفراحنا، ومخاوفنا، ومتاعبنا. عندما كان الرب يسوع على الأرض، صلى لأبيه. فإذا كان هو قد شعر بحاجته للصلاة، فكم يجب علينا نحن أتباعه أن نصلي؟
وأنت بحاجة إلى معرفة المزيد عنه بقراءة الكتاب المقدس وتفسيره، وهكذا تنمو وتتقوى في الإيمان.

كيف أصلي؟يجب أن تكون الصلاة نتيجة لقراءة الكتاب المقدس. فأبحث عن مكان هادئ، وإذ أمكنك، صل وحدك في خلوة:

اذكر إلى من أنت تتقدم بالصلاة؟ وقد يساعدك أن تقرأ ترنيمة حمد أو مزمور مثل مزمور 95، 98، 100، 147، 150. استمتع بوجودك في محضر الله، فهو يحبك أن تأتي إليه بهذه الطريقة.

اعترففنحن نأتي إلى الله دائماً كأناس بحاجة إلى غفران. فأطلب منه أن يكشف لك آثامك وتقصيراتك. والتمس منه أن يغفر لك ويعينك للغلبة عليها في المستقبل.
סוף
11/06/2007 | 19:11
1
أشكر اصرف بضعة دقائق متفكراً في كل ما يجب أن تشكر لأجله: غفران خطاياك.. محبته لك.. الرب يسوع.. الكتاب المقدس.. الروح القدس.. أصدقائك.. عائلتك.. صحتك.. ومهاراتك.. ثم الصلوات التي استجيبت.

صلِّ من أجل الآخرين:  احتفظ بمذكرة بأسماء الأشخاص الذين يجب أن تصلي لأجلهم: أفراد عائلتك.. وأصدقائك.. وجيرانك.. والقادة في عملك.. وفي الدولة..
كن محدَّداً في صلواتك، ولا تقدم لله طلبات غامضة ملتمساً بركته. استخدم خيالك وأنت تصلي. تصوَّر الشخص الذي تصلي لأجله وظروفه.

صل من أجل نفسك  صل من أجل كل جانب من جوانب حياتك، واليوم المقبل، وأي مشاكل أو واجبات أو مخاوف. اطلب مشيئة الله لحياتك. تكلم بصورة طبيعية وكأنك تخاطب صديقاً حميماً ولكن اذكر أيضاً أنك في محضر الله نفسه.

صل مع مؤمنين آخرين  فالرب يسوع يعطينا وعداً خاصاً باستجابة الصلاة عندما يجتمع اثنان أو ثلاثة باسمه للصلاة. كما أن ذلك يقربك إلى الأعضاء الآخرين في عائلة الله.

صل في كل حين  فالخطوط بينك وبين الله مفتوحة على الدوام، وتستطيع أن تتحدث معه في أي وقت من النهار أو الليل
התפילה היא כלי תקשורתי חשוב
11/06/2007 | 23:56

גם ישוע בגוף בן האדם היה זקוק לתקשורת כזאת..

מי מאיתנו לא נהנה מתקשרת..

אז אני כתבתי כאן על השיחות גוביינא עם ישוע

אהבתי מאוד את הקטע הזה

. صل في كل حين  فالخطوط بينك وبين الله مفتوحة على الدوام، وتستطيع أن تتحدث معه في أي وقت من النهار أو الليل
סיפור ישן אך תמיד נחמד...
13/06/2007 | 07:19
4
על רגעים של צער
ורגעים של אושר ...

עם היוולדו של האדם הפקיד בידיו האלוקים שתי קופסאות מרובעות אפורות ופשוטות מראה.

שאל האדם את האלוקים לשם מה שתי הקופסאות?
אמר אלוקים לאדם: "בקופסא אחת תניח את כל החוויות הטובות של חייך, את רגעי הנחת והשמחה, את שעות האושר והצחוק, כל דבר שגורם לך עונג, שממלא אותך באהבה תניח בקופסא הראשונה".

"ומה אשים בקופסא השניה?"
שאל האדם. את כל רגעי הכאב והצער " אמר לו האלוקים. "את כל אותם רגעים של בדידות, את הרגעים שמשאירים בך הרגשה של אי נוחות, תניח בקופסא את המועקה והכאבים, את הבכי והייסורים, את כל החוויות הלא נעימות של חייך".
"ואיך אדע להבחין בין הקופסאות? שאל האדם. "
שתיהן אפורות ופשוטות".
"ברגע שתתחיל למלא אותן בתוכן תדע להבחין ביניהן" הבטיח לו האלוקים.

החל האדם את חייו. את כל רגעי השמחה והאושר הניח בקופסא אחת, ובשניה הכניס את רגעי הכאב והצער. במהלך השנים החלה קופסת האושר להשתנות, היא לא הייתה עוד אפורה אלא צבעונית, ועם כל חוויה שמחה נוסף בה עוד צבע ועוד דוגמא עליזה. אך קופסת הצער לא השתנתה מעולם, צבעה נותר אפור רגיל ומשעמם.

הגיע יומו של האדם לעמוד בפני בורא עולם. כשהגיע לשערי שמים התבקש האדם להציג בפני האלוקים את קופסאותיו. הרים האדם את קופסת האושר הצבעונית, והנה היא כבדה, אבל משקלה לא הכביד עליו והוא יכול היה לשאת אותה אל לפני כיסא הכבוד ולהניח אותה לרגלי האלוקים. גם קופסת הצער לא הייתה כבדה, משקלה כאילו לא השתנה במשך השנים.

פתח אלוקים את קופסת האושר והחל מפזר רגעי שמחה בהיכל. פיזזו רגעי האושר סביב האדם, והזכירו לו כמה מאושרים וטובים היו חייו שמח האדם בזיכרונותיו החיוביים והודה לאלוקים שגרם לו לאסוף אותם כל חייו.

הגיע רגע פתיחת קופסת הצער...... התכווץ האדם במקומו, הוא לא רצה שאלוקים יפזר בהיכל את שעות הכאב של חייו, הוא לא רצה להיזכר בבדידות ובייסורים, במועקה ובכאבים.
"פתח את הקופסא" הורה לו האלוקים. פתח האדם את הקופסא והביט לתוכה והנה היא ריקה. בתחתיתה פעור חור גדול.
"אני מצטער " אמר האדם לאלוקים. "כנראה פגמתי בקופסא במהלך השנים. יש בה חור ודרכו כנראה ברחו כל רגעי הצער, אין לי שום רגע עצוב להציג בפניך".
חייך האלוקים אל האדם. "הקופסא שלך אינה פגומה. ככה נתתי לך אותה - עם החור".
האדם לא הבין. "קופסא עם חור? לשם מה?"
אמר האלוקים. "לאדם קשה להתנתק מהרגעים של חייו, בין אם אלה רגעים של אושר או רגעים של עצב. מאחר ולא רציתי שתאגור את רגעי הצער, נתתי לך קופסא עם חור שדרכה יכלו רגעי הצער לצאת ולהעלם מחייך. לא רציתי שתישא את משא הכאב לאורך כל החיים, מספיק שחווית את הצער פעם אחת, אינך צריך לשוב לחוות אותו בשנית".
"אם כך לשם מה בכלל נתת לי את הקופסא?" שאל האדם.
"אין האדם יכול להימנע מהזיכרונות", אמר האלוקים, "הזיכרון הוא חלק ממהות האדם. בעוד שאני רוצה שאדם יזכור כל רגע משמח בחייו, אינני רוצה שיזכור כל פרט ופרט של הכאב - לכן קופסת האושר נועדה לאגור וקופסת הצער נועדה לשחרר את הכאב".

אכן - זה מה שראוי לאדם לעשות - לזכור את הרגעים הטובים של החיים, ולשכוח את הרעים - אין טעם להתמקד בכאב - הוא מכביד ומגביל, בעוד האושר והשמחה מצעידים את האדם קדימה ומקלים עליו את החיים.

תודה המנהלת יופי של סיפור
14/06/2007 | 11:37
3
תודהה
14/06/2007 | 15:48
2
מצגת וידאיו שמאוד אהבתי
17/06/2007 | 12:39
1
המצגת הזו הבוקר ראיתי אותה באחת מערוצי הדת בצלחת וישר הקלטי , יש לי אפשרות הקלטה במחשב דרך הטי וי
ואם מיהו ירצה תוכנית מיוחדת שאני אקליט לו בכייף ונעלה אותה לפורום ונדון בה שלא יתבייש לבקש במסר וכל הדברים על התוכנית

אחד למען כולם , וכולם למען אחד אנחנו בפורום הזה לא?

הנה המצגת ניתן לראות את המצגת וניתן להוריד אותה
תודה רבה..אבל הקול מאוד עלוב...
17/06/2007 | 12:53
תודה ליסוע אלחביב
17/06/2007 | 19:10
1

شكراً لك يا  يسوع

جلست فى الحديقة العامة و الدموع تملاء عينى .... كنت فى غاية الضيق و الحزن، ظروفى فى العمل لم تكن على ما يرام، بالأضافة إلى بعض المشاكل الشخصية الأخرى. بعد عدة دقائق رأيت طفلاً مقبلاً نحوى و هو يقول : "ما أجمل هذه الوردة رائحتها جميلة جداً". تعجبت لأن الوردة لم تكن جميلة بل ذابلة، و لكنى أردت التخلص من الطفل فقلت : "فعلاً، جميلة للغاية ". عاد الولد فقال: "هل تأخذيها ؟". دهشت و لكنى أحسست إننى لو رفضتها سيحزن، فمددت يدى و قلت : "سأحب ذلك كثيراً، شكراً ". أنتظرت أن يعطينى الوردة و لكن يده بقيت معلقة فى الهواء. و هنا أدركت ما لم أدركه بسبب أنانيتى و أنشغالى فى همومى .... فالولد كان ضريراً !! أخذت الوردة من يده، ثم احتضنته و شكرته بحرارة و تركته يتلمس طريقه و ينادى على أمه .

המשך
17/06/2007 | 19:12

بعض من أمور حياتنا تدفعنا للتذمر فهيا بنا نتأملها فى ضوء مختلف يدفعنا للشكر.... فهيا بنا نشكر لأجل :
* الضوضاء ، لأن هذا يعنى إننى أسمع .
* زحمة المرور، لأن هذا يعنى إننى أستطيع أن أتحرك و أخرج من بيتى .
* النافذة المحتاجة للتنظيف و الأوانى التى فى الحوض، لأ ن هذا يعنى إننى أسكن فى بيت، بينما كان رب المجد ليس له أين يسند رأسه .
* البيت غير النظيف بعد زيارة الضيوف، لأن هذا يعنى إن لدى أصدقاء يحبوننى .
* الضرائب، لأن هذا يعنى إننى أعمل و أكسب .
* التعب الذى أشعر به فى نهاية اليوم، لأن هذا يعنى إن ربنا أعطانى صحة لأتمم واجباتى .
* المنبه الذى يوقظنى فى الصباح من أحلى نوم، لأن هذا يعنى إننى مازلت على قيد الحياة، و لى فرصة جديدة للتوبة و العودة إلى الله .

إنه من إحسانات الرب إننا لم نفن، لأن مراحمه لا تزول، هى جديدة كل صباح

ما اجمل الانسان ان يبدأ يومه بالصلاة للرب ويبدأ بالدعاء له وليشكره على كل شيئ .
لأن ذلك هو الشيئ الوحيد الذي يريح النفس ويبعث فيها الطمأنينة ويكون بذلك قد نفذ شرطاً اساسياً من شروط نيل النعمة والخلاص كما علمنا السيد المسيح .

--
Jesus,I trust in you

וואי יש לי סרטון אדיר על ישוע- אבל זה קומי..
17/06/2007 | 13:27
7
לא יודעת, אולי זה ייפגע קצת באנשים בפורום, אז עדיף שאני אשלח למלח קודם למייל  (מלח דברי איתי בפרטי).
זה אבל ממש מצחיק וחמוד...!
ובאותו נושא- אתר חמוד שמלבישים את
17/06/2007 | 13:29
6
ישוע, משהו מצוייר..אולי גם עדיף שאשלח קודם למלח או לשפרד. אני פשוט לא רוצה לפגוע ברגשות אנשים- למרות שזה לא אמור !! זה משהו ככה קליל ומצחיק...
קיצר, מלח תכתבי לי כשאת פה.
אני פה..תשלחי לי למסר בבקשה..
17/06/2007 | 13:35
5
לא נעלבים מכל פיפס אך אם מדמות ישוע מנסים להקרין משהו קומי או גורם לבידור אז זה בהחלט אינו מוסיף כבוד..

אחכה למסר
היי שפרד, כתבתי לך מסר פרטי
17/06/2007 | 14:08
4
וצירפתי גם את הקבצים, אבל תפוז קצת טיפש ולא נותן לי לשלוח לך את הקבצים, אז בבקשה תשלחי לי מייל לכתובת האי מייל שלי : info@biblewalks.com
ככה אני אוכל בקלות לשלוח לך אותם.
העדפתי אחרי הכל שקודם את או מלח תאשרו אותם מאשר אני אעלה אותם ואולי זה ייפגע במישהו
אה לא הגיע מסר אבל שלחתי לך מייל
17/06/2007 | 14:30
3
מהכרטיס שלי אגב את יכולה לשלוח לי מייל ישירות
נשלח
17/06/2007 | 14:40
2
נענה
17/06/2007 | 15:01
1
עוד מצגת יפה
17/06/2007 | 15:52
הנה שהוקלטה מהערוץ
הללו את אלוהים ... ושמחו הללויה
17/06/2007 | 09:38
5
1
בוקר טוב מה שלומכם חמודים

נעדרתי מסיבות שלי שלא ארצה לפרט אבל אני מאוד התגעגעתי

ביום ראשון שבו נאספים כדי להלל את אלוהים אני מקדישה לכם את התרתילה הזאת باركوا رب السماء

שיר נורא קצבי כדי שתתעוררו קצת

אתמול נתקלתי בחברה שלי מימי התיכון, קישקשנו על ימי הספסל, הלימודים באונ', מי התחתן ומי התארס (אף אחד מהכיתה שלנו )
ואיך שהוא סיפרתי לה שאני פוגשת חברה משותפת שלנו כל יום ראשון/שבת במיסה ואז היא התפלאה ששתינו הולכות למיסה כל שבוע...
(הבחורה נוצרייה). שזה אגב מזכיר לי משפט ששמעתי בסיום איזה קייטנה רוחנית לפני כמה שנים... אחד הבחורים אמר:
"صليت هون عن سنة" (כאילו שזה אפשרי )

ואז חשבתי, איך סביבת החברים שלכם מגיבה כששומעים שאתם מולתאזים בל כניסי והולכים למיסות
לא משנה מה לקח אותך מאיתנו..העיקר
17/06/2007 | 12:50
1
שאת פה כעת ושזה לא לקח אותך ליותר מדי זמן..היית חסרה

מקווה שהכל בסדר כעת

ולשאלתך... אם אנו נתבייש בישוע..אז הוא יכחיש אותנו מול אביו ביום הדין!

כי הוא לא התבייש בנו כשנשא את חטאנו והוא המושלם הנקי מכל חטא, הוא לא התבייש והתנער כשהצליפו בעורו הזך, כשהשפילו את מלך השלום וגידפו אותו..אלא היה נאמן עד הסוף.. האם אנו לא נהיה נאמנים במועט ונצהיר נאמנה באמונתנו ובזה שלא נפספס מיסה ביום ראשון או אסיפת אחים אחרת..??

אכן עוד יש מבוכה..וחוסר הבנה.. הענין המצחיק שמאמינים לפעמים ציכים להצדיק את דבר אמונתם מול חברים לא מאמינים..כי מהלא מאמינים יגיעו העלבונות ללא כוונה.. יגיע הזלזול.. ובמקום שהדבר האמיתי והאור של העולם יהיה הברירה היחידה..הגענו למצב שמי שהולך בעקבות האור הוא הכבש השחור בחברה..הוא השונה והכאילו "פנאטי" חלילה!!!

אבל את האמת אני אגיד לכם מנסיוני עם אנשים כאלו..שיזלזלו וינסו להפיל את רוחך כשתדבר על אמונתך.. שינסו להצביע על עברך אולי ולדגול באימרה.."ממתי אתה הפכת לקדוש או מכיר את אלוהים"?

אלו הכי ארסיים אבל תהיה עם חמלה אליהם כי אלו לא המלים שלהם אלא מלות השטן שרוצה להשתמש בהם בכדי להפיל את רוחך.. אל תשתדל בלשכנע.. אלא תן להם לראות את פרות הרוח..
ואצטט מהקישור הנ"ל:
מסימני ההתמלאות ברוח הקודש:וּפְרִי הָרוּחַ הוּא אַהֲבָה שִׂמְחָה וְשָׁלוֹם אֹרֶךְ רוּחַ וּנְדִיבוּת וְחֶסֶד וֶאֱמוּנָה׃ 23 וַעֲנָוָה וּפְרִישׁוּת לְנֶגֶד עֹשֵׂי אֵלֶּה אֵין־תּוֹרָה

محبة אהבה
فرح שמחה
سلام שלום
طول اناة סבלנות ואורך רוח
لطف נעימות ונדיבות
صلاح טוב וחסד
ايمان  אמונה
وداعة ענוה
تعفف טוהר ופרישות

זה לאהוב את אלוהים מכל ליבך ובכל כוחך ולאהוב את קרובך, ולאהוב לאחר מה שתאהב לעצמך
זה לשמוח ולהרגיש שישוע נותן לך ניצוצות של שמחה וחיוך פנימי
ושלום בלב שדרכו העולם ושטניותו נראים קלים להתמודדות
אורך רוח בכדי להימנע מכעס ולא לשפוט את האחרים, סבלנות שנשמע את האחר ונקבל ונדע לשקף את הרוך של ישוע
שניהיה נדיבים ונעימים.. שיראו את אור ישוע מוקרן דרכנו
שנלך בדרכי חסד, שנעשה מעשים טובים וניישם את דבר אלוהים
והכל באימונה, בידיעה והסכמה לפועלו של ישוע בחיינו, להשפעת רוח הקודש בתוכנו, באימונה כי ישוע חי, כי הוא מקשיב וכי דרכו ובאימונה חזקה, הרים לא יעמדו בפנינו.
הענוה, המתיקות והטוהר, הצניעות הנתינה..מלים רבות וכולם חלק מהאור שישוע הקרין ומהאיש הגדול שהוא היה עלי אדמות לפני שחזר למלכותו  שבשמיים

ואתם יודעים.. אם תגיב באהבה.. בענווה..בחמלה.. בצניעות.. בטוב לב.. בהבנה.. בלי כעס או עילבון.. אלא תיצמד לשלום של ישוע שהפיץ לנו ברוח.. הם יראו..והאור יכבוש אותם..גם אם גאוותם תכחיש..
אבל אנשים אבודים כאלו..יקנאו ברוח אלוהים שתפיח ריח נעים וכובש..והם יקנאו מהאמונה שיש לך..מהטוב והיושר.. מהרוגע והנועם.. ואחרי שתלך.. המלים של החסד ישארו להדהד זמן רב בראשם.. ובזה אתה עשית את חלק שלך נאמנה..

יקירתי מלח..אולי סטיתי טיפה או שתיים מהנושא הראשוני אבל הכל זרם מתוכי והרגשתי צורך לשתף גם בזה

תודה על הדיון
וואי אני כל כך מזדהה עם מה שכתבת
19/06/2007 | 14:04
מלח היקרה....
17/06/2007 | 15:31
גם אני לצערי נעדרתי מפה מעל שבוע וחצי, אבל תמיד טוב וכיף לחזור !

לגביי חתונה: רציתי לדעת באיזה גיל לרוב מתחתנים הנוצרים בארצנו ובעולם בכלל.
חלק מהסובבים מתגאים כמה הם רחוקים מהכנסיה !!
17/06/2007 | 23:18
1

משפטים כמו "הפעם האחרונה שביקרתי בכנסיה היה באלמונאוולי אלאולא (בגיל 10)" נאמרים מתוך גאווה או מין אדישות כזו.

אבל החברים מסביב מזמן התרגלו לעובדה כי אני קרוב לכנסיה והם שלמים עם עובדה זו (חסר להם שלא)

לפעמים שואלים ומתייעצים איתי בשאלות רוחניות בוערות (אין לי דוגמא לשאלה כזו בראש כי מזמן לא נשאלתי)

אני מרגיש ש "אלתזאמי" בכנסיה מזכה אותי באימון של הסובבים וחוג המכרים.. ואני גאה בזה ומשתדל להצדיק ולשמר אותו אימון.

...

חחח בייחוד הקטע של השאלות זה כל כך נכון אצלי
19/06/2007 | 14:07
כאילו שאני היועצת שלהם לענייני אמונה
דרך אגב, באמצעות אותם השאלות אני זכיתי לראות את החברות הכי טובות שלי חוזרות לאמונה
והולכות ביחד איתי למפגשים של הצעירים.
ולכן אני תמיד אומרת שטוב לשאול, ולחקור ולחפש תשובות
מפגש פורום
16/06/2007 | 15:14
10
יאללה אחרי חצי שנה מפתיחת הפורום הגיע הזמן למפגש פורום
יאללה שכל אחד ירשום אם הוא מוכן להשתתף במפגש כזה ואם תהיה היענות אז ננסה להריץ מפגש כזה.
בגלל שיש רוב צפוניים בפורום אז כנראה מיקום המפגש יהיה באזור הצפון, והיום המועדף הוא שבת שבה רוב החברים בחופש, אך הנושא של היום והמיקום נתון להתדיינות והוא לא סופי.

בעד ביקור גם במיסה
16/06/2007 | 15:26
ובמקומות קדושים שיהיה לנו מן המשותף ביחד ביום כזה יפה
היי נושא כלבבי גם יום א' אפשרי?
16/06/2007 | 16:20
1
כי אם מדברים על מיסה..אז זה הכי כדאי בימי האדון
לצערי לא אוכל ביום ראשון
16/06/2007 | 17:59
נכון שהיום שהכי מתאים הוא יום ראשון אבל יש הרבה שעובדים או לומדים ביום הזה, לכן עדיף יום שבת שבו הרוב בחופש, אפשר לעשות מין טיול בכנסיות ובמקומות קדושים.
...
16/06/2007 | 18:02
1
ביום שני אני פנוי.!
איזו באסה:(
16/06/2007 | 19:04
אלה הם ימים שאני לא יכולה להגיע. אצלי רק יום שלישי או חמישי בצהריים פנויים...ואני זו שהצעתי את זה מזמן:( אוף..
לי הכי נוח ימי שישי ושבת- ימי חופש...
16/06/2007 | 19:35
אבל אם יהיה יום אחר שנוח לכולם, אז אני בוודאי אפנה לי אותו.
איפה חשבתם לטייל- מדריך או משהו ? כי אם צריך מדריך אני מנדבת את אבא שלי  
אני חושבת שאיזור הכינרת מדהים, יש כל כך הרבה מקומות מדהימים לטייל בהם ויש לי גם לא מעט מסעדות באיזור שיש לי בהן הנחות משמעותיות.
יום שישי הכי טוב לא ...!
16/06/2007 | 20:54
ממממ זוכרים שיש מבחנים אוטוטו
17/06/2007 | 09:42
2
מיסה בחיפה סבבה דווקא מתאים כמפגש ראשון.
שפרד אין בחיפה מיסות ביום שישי או שבת?
אפשר גם ללכת מסביב לחיפה, נגיד ללמוחרקה או סטלה מאריס ולבקר שמה.
כי טיול ארוך בכנסיות בצפון קצת קשה לארגן כך במפגש הראשון וגם זמן קצר לפני שמתחילים המבחנים שלי
(שלא לדבר על עבודות להגשה )
אז עדיף שאת הטיול להשאיר לאחר המבחנים.

אבל זוהי רק דעתי
ממ יש מיסות בבוקר..בימי ראשון..
17/06/2007 | 12:57
1
לא ידוע לי על כאלה בשבת..
ואפשר לעשות סיבוב כמה שעות בכמה כנסיות..ובשש אזמין אותכם למיסה בכניסייה שלנו שתכירו כמה אנשים שהיו פה וירטואלית..פנים אל מול פנים גם

ואם תרצו אפשר לקפוץ לבקר את סאם גם
זה נחמד דווקא
19/06/2007 | 15:37
ביום ראשון בשש אני לא יכולה כי זש לי בפר"ח (מסיימת בשבע). וזה לא בסדר שאגיע באמצע המיסה
אצלנו בנצרת תמיד יש מיסות בשבת וגם בראשון, אולי אם תבררי עם אל ג'אליה אל חיפאוויה אם יש כאלה.
אבל אפשר גם סתם לבקר קצת במוחרקה, או סטלה מאריס, וקצת ביקורי כנסיות
מה דעתכם על זה ?
16/06/2007 | 13:41
11
מה דעתכם על זה ?
מה שעת שעמום גורמת לבנדאם להיות קשרוני
כל הכבוד .. SON OF JESUS
16/06/2007 | 13:53
1
אני אהבתי .. מאוד ..
ג'ורג' אחי תודה
16/06/2007 | 13:59
אבל האמת לא מתעלים על העיצובים שלך אתה תותח על
ובקרוב אני אלמד ממך בנתיים אני מוריד את הפוטושופ CS3
אמרו לי שהיא הדבר ,,, ואז אני אשגע אותך בשאלות

אני עובד בתוכנה אחרת שם פוטואמפקט
יפה בן ישוע אהבתי
16/06/2007 | 14:14
6
ואללה יש לנו מוכשרים כאן בפורום, כל הכבוד
אני מבין שהמין החזק השתלט על הפרום !!
16/06/2007 | 14:26
5

המנהלת?

מלח?

איש הפיל?

רותם?

מה קורה....? יצאתן לעבוד !! והגברים בטלנים

המהפכה הפימיניסטית בהתגלמותה
אם הגברים השתלטו בוא נעשה משהו מועיל
16/06/2007 | 14:39
3
שהבנות לא יגיעו ויגידו שעשינו בלגאן והם יצטרכו לסדר הכל
אז מי מעלה רעיון למשהו יפה בפורום
נו ואחר כך מדברים על מהפכה פמיניסטית
16/06/2007 | 14:43
2
יאללה בן ישוע תביא איזה ריעיון
עד עוד שעתיים שכל אחד מאיתנו
16/06/2007 | 14:46
1
יביא לפורום ולשרשר פה את ה20 ציטוטים הכי הרבה אהב מהברית החדשה והברית הישנה ,  ויבחר מהם חמש ויגיד מה המסקנות שלו מאותם משפטים, דעתכם?
זה מה שהצלחתם לעשות
17/06/2007 | 10:08
חחח אם היינו בחורות פה בפורום היינו מרימים אותו מרוב פעילות.
משאירים אותכם לבד בפעם ראשונה וכל מה שאתם מסוגלים לדבר עליו זאת המפלה הפימינסטית
במקום לארגן איזה תחרות מתסיסה, או איזה דיון מעניין.. באים להתרבב על הנשים שנעלמו

אך מינקו שבאב אח'יר זמאן הדא אלי בס בתיערפו תיעמלו.

בן ישוע, רעיון מדהים...מקסים ואדיר הבאת לנו, אני בחום לפתוח שרשור כזה
חחח רותם הגיעה- אל דאגה !
17/06/2007 | 15:35
לא ברחתי, רק קצת נסעתי לצלם מקומות לאתר....
מאוד יפהכל הכבוד בן ישוע
16/06/2007 | 16:20
1
הנה יש לנו כבר שני לוגואים לפורום שאפשר להחליף מדי פעם

תודהה!
הלוגו החדש כעת בדף ראשי..כל חודש נחליף
17/06/2007 | 12:39
אתם מוזמנים להעשיר אותנו בעוד לוגואים
נונה ...!
14/06/2007 | 20:03
8
אללה יעתיקי אלף עאפיה ..!

תודה לכם  על הביקור ... אלוהים יתן לכם אריחות ימים ..
הייתה פגישה יוצאת מן הכלל ..
תודה לך ישוע  שנתת לי להכיר אנשים כאלה ..
... אני עצבני קצת עליכם ... כי נתתם לאימא לבכות ...
الله يباركم ..  
תודה באמת ... נתתם לי להרגיש בעולם אחר .. בעולם של אהבה אמונה ..

בקיצור .. אללה לה  יחרמני מינקון  ו מן דועאקם .. אלנא ..!

וווווו בעזרת השם נתראה ביום ראשון ..
שיהיה לך ימים שמיחים .. ולידה טבעית ובריאה...

...תודה ו מיליון תודה ...
14/06/2007 | 20:09
4
...תודה ו מיליון תודה ...
יסוע יחמיק
14/06/2007 | 21:10
3
נרדין שמי ולא נדרין

משפחה מקסימה..מבורכת..יפה.. ורוח יסוע תחמיקו תמיד

תודה על האירוח.. תודה לישוע על ששמר עליכם כל הזמן הזה...
ואיפשר וסידר לנו מפגש מבורך זה...

וכן..הבטחת להגיע ביום ראשון וכולם עדים

תמסור תודה ענקית לאימך הנפלאה..ואני מבטיחה שאחרי הדמעות ההן..היא עוד תצחק המון ותדע שמחה עם יסוע אלחביב
נרדין.. נונה ..אמר ...כולו = 1
15/06/2007 | 00:06
2
אימא גם מוסרת לכם ד"ש ו הרבה תודה .. מקווה שתפגוש אותכם בקרוב ..
אני מקווה ו אני אתפלל שתצחק ..!

המממם ... איזה אירוח עושים לי ביום ראשון ..
משעה  8 בבוקר מבחן עד  4 אחרי צהרים .... אני אתפוצץ ...אוףף::S

תאחלו לי בהצלחה בבקשה ... אני חייב להצליח אם לא תגידו ביי ביי ..
בהצלחה רבה
15/06/2007 | 07:22
1
אתפלל עבורך ואני בטוחה שכולם ואתה גם תתפלל..ויסוע יעזור לך במבחן ארוך ומתיש זה..וכך תבוא להודות לו אחרי זה בשש

ושום ביי ביי!!

בהצלחה אלפא יסוע מעאק
16/06/2007 | 19:14

ואם יסוע מעאק בתפילותיה
וואי ג'ורג'
17/06/2007 | 09:47
2
מקווה שאמא מרגישה הרבה יותר טוב עכשיו, אין כמו תפילות שנועדו להקל עליה.
נשמח לעזור לך בפורום בכל אפשרות שתצטרכו עזרה ותמיכה מוראלית

יסוע מעאק במבחן הקשה הזה, בהצלחה ולא לדאוג
בהצלחה ג'ורג'
17/06/2007 | 11:52
1
מי ויתן שיהיה לך מבחן קל מאוד אמין
לא קוראים לי ג'ורג'
17/06/2007 | 11:59
בוקר טוב אנג'יל אליאומי
16/06/2007 | 10:50
33

السبت 16 حزيران/يونيو 2007
السبت الثالث بعد العنصرة

تذكار أبينا القدّيس تيخون الصانع العجائب أسقف أماثوس في قبرص

متى .4-1:8.29-24:7

فمَثَلُ مَن يَسمَعُ كَلامي هذا فيَعمَلُ به كَمَثَلِ رَجُلٍ عاقِلٍ بَنى
بيتَه على الصَّخْر.
فنزَلَ المطَرُ وسالتِ الأَودِيَةُ وعَصفَتِ الرّياح، فَثارت على ذلكَ البَيتِ
فلَم يَسقُطْ، لأَنَّ أساسَه على الصَّخر.
ومَثَلُ مَن سَمِعَ كلاَمي هذا فلَم يَعْمَلْ بِه كَمَثَلِ رَجُلٍ جاهِلٍ بَنى
بَيتَه على الرَّمْل.
فنزَلَ المطَرُ وسالتِ الأَودِيةُ وعَصَفَتِ الرِّياح، فضَرَبَت ذلكَ البيتَ
فسَقَط، وكان سُقوطُه شديداً».
ولمَّا أَتَمَّ يسوعُ هذا الكَلام، أُعجِبَتِ الجُموعُ بتَعليمِه، لأَنَّه
كانَ يُعَلِّمُهم كَمَن لَه سُلطان، لا مِثلَ كَتَبَتِهم.
ولمَّا نَزَلَ مِنَ الجَبَل، تَبِعَتْه جُموعٌ كَثيرة.
وإِذا أَبَرصُ يَدنو منهُ فيَسجُدُ لَه ويقول: «يا رَبّ، إِن شِئتَ فأَنتَ
قادِرٌ على أن تُبرِئَني».
فَمدَّ يسوعُ يَدَه فَلَمَسَه وقال: «قد شِئتُ فَابْرَاْ! «فَبرِئَ مِن
بَرَصِه لِوَقتِه.
فقالَ لَه يسوع: «إِيَّاكَ أَن تُخبِرَ أَحداً بِالأَمْر، بلِ اذْهَبْ إِلى
الكاهِنِ فَأَرِهِ نَفسَكَ، ثُمَّ قَرِّبْ ما أَمَرَ بِه موسى مِن قُرْبان،
شَهادَةً لَدَيهِم».

אלרסאלה - כוחה של האמונה
16/06/2007 | 10:52

روم .3-1:4.31-28:3

ونَحنُ نَرى أَنَّ الإِنسانَ يُبَرَّرُ بالإِيمانِ بمَعزِلٍ عن أَعمالِ
الشَّريعة.
أوَ يَكونُ اللهُ إِلهَ اليَهودِ وَحْدَهم؟ أَما هو إِلهُ الوَثَنِّيينَ
أَيضاً؟ بَلى، هو إِلهُ الوَثَنِّيِينَ أيضاً،
لأَنَّ اللهَ أَحَد، بالإِيمانِ يُبَرِّرُ المَخْتون وبالإِِيمانِ يُبَرِّرُ
الأَقلَف.
أَفَتُبطِلُ الشَّريعةَ بِالإِيمان؟ مَعاذَ الله! بل نُثبِتُ الشَّريعة.
فماذا نَقولُ في جَدِّنا إِبراهيم؟ ماذا نالَ مِن جِهَةِ الجَسَد؟
فلَو نالَ إِبراهيمُ البِرَّ بِالأَعمال لَكانَ لَه سَبيلٌ إِلى الاِفتِخار
بِذلك، ولكِن لَيسَ عِندَ الله.
فماذا يَقولُ الكِتاب؟ »إنَّ إِبراهيمَ آمَنَ باللهِ فحُسِبَ لَه ذلِكَ
بِرَّاً».

צהריים טובים מיכאל
16/06/2007 | 12:48
1
ותודה על האנג'יל אליומי, תבורך
מה קורה לפורום כבר כמה ימים שהוא ישנוני, יאללה עורו ותחזרו להשתתף בפורום הקטן שלנו.
צהריים טובים אלפא
16/06/2007 | 14:12

תודה.

ברכות גם לך.

הישנוניות מקורה, לטעמי, בהיעדרותה של מלח הארץ !!

מלח?  

אות חיים בבקשה
כמה חדשות נוצריות מהימים האחרונים
16/06/2007 | 13:24
29
טוב אני רואה שמלח בחופש בימים האחרונים אז אני לוקח את התפקיד עד שתחזור

שוב הטרור נגד הנוצרים במצרים ממשיך, הפעם תקיפת כנסית מרים אלעזראא בדח'ילה, ילדים מוסלמים נכנסו לכנסיה בזמן תפילה וזרקו אבנים על המתפללים, אחר כך התקהלו במקום מוסלמים שהתחילו לתקוף נוצרים מחוץ לכנסיה, והמשטרה המקומית החליטה לעצור דווקא את הקופטים.
أثناء إجتماع بكنيسة السيدة العذراء بالدخيلة دخل طفلان وألقيا أحجارا على المصلين بالكنيسة، ثم قام عدد من المسلمين بالتجمع عند الكنيسة بعد نداءات من الجوامع بالمنطقة ومهاجمتها بالأسلحة البيضاء ورشقها بالحجارة وزجاجات ماء النار، وتدخلت قوات الأمن وقامت بحصار المنطقة في شارع الجيش بالدخيلة بتواجد مدير أمن الأسكندرية، ولا تزال تدور إشتباكات حتى هذه اللحظة والأمن يحاول السيطرة على الأمر حيث أن المسلمون يهاجمون الأمن من شرفات المنازل.

המשך הסיפור
قامت أجهزة أمن الإسكندرية بفرض حالة من الحصار على شارع الجيش بمنطقة الدخيلة التي شهدت أحداث طائفية أول أمس الثلاثاء إثر اعتداء بعض المسلمين المتشددين على كنيسة السيدة العذراء. وقامت قوات الأمن بفرض حظر تجول بالمنطقة حتى لا تعطي مساحة جديدة من الاشتباكات. ونما إلى علمنا أن قوات الشرطة ألقت القبض على 15 قبطي و7 مسلمين وتم تحويل أربعة أقباط منهم إلى سراي نيابة الدخيلة بتهمة الاعتداء على الغير، بعد أن قام الشيخ عبد الدايم إمام مسجد أم المتقين باتهامهم بالاعتداء عليه، علماً بأن هناك ثلاث مصابين ضمن الأربعة المتهمين. فضلاً عن المتهمين المسلمين الذين وجهت لهم اتهامات الاعتداء والإتلاف وإثارة الشغب.
وجاري البحث عن متهمين مسلمين آخرين مشتبه في تورطهم في أحداث الثلاثاء وإن كان القبض على الأقباط يثير علامات استفهام كثيرة ولاسيما أنهم الطرف المجني عليه. وفسر البعض بأن هذا الإجراء يأتي في سيا
המשך
16/06/2007 | 13:25
1
وفسر البعض بأن هذا الإجراء يأتي في سياسة المساومة (كالعادة) والتي تتم في مثل هذه الأحداث الطائفية لإنهاء الأزمة بجلسة صلح يتم الإفراج فيها عن جميع المتهمين في حين فسر آخرين هذا الإجراء بأنه يأتي في سياسة التهدئة الأمنية بالضغط على كافة الأطراف لمنع حدوث انفجارات جديدة بهذه المنطقة العشوائية التي تضم أعداداً ليست بقليلة من المتطرفين والمتشددين و(السنية) وهو ما يمكن أن يساهم في زيادة الأزمة ويعيد بنا الذاكرة الأليمة لأحداث محرم بك وسيدى بشر وشارع 45، إذ لم يتم حسم الأوضاع وإزالة أسباب الاحتقان والقضاء على بؤر التطرف التي يقودها بعض المغرضين والمنتفعين من ذلك. وتوقعت مصادر أن تتم عملية اعتقالات للطرفين بعد هذه الأحداث لإتمام سياسة التوازنات لإنهاء هذه الأحداث دون معاقبة الجناة ومعالجة الأسباب الحقيقية التي تساهم في تفجير مثل هذه الاحداث.
ويروي أحد شباب كنيسة السيدة العذراء -أحد شهود العيان- وقائع الأحداث بأنهم أثناء تواجدهم داخل الكنيسة للصلاة في الساعة التاسعة فوجىء بحدوث اشتباك أربعة من الشبان المسلمين مع شاب قبطي وعلى إثرها خرج مجموعة من المسلمين من مسجد أم المتقين المواجه للكنيسة وقاموا بالاعتداء على الكنيسة باستخدام الطوب والشوم أسفر عن إصابة ثلاثة أقباط وتهشيم زجاج الكنيسة، وعلى إثرها تحركت قوات الأمن وقامت بفرض حصار على الشارع ولكن بعد هروب المعتدين، وأضاف المصدر أن الأقباط قاموا بالتجمهر أمام الكنيسة للاحتجاج على هذه الاعتداءات .
وقال أحد الأقباط أنه بعد وصول قوات الشرط&
המשך
16/06/2007 | 13:27
وقال أحد الأقباط أنه بعد وصول قوات الشرطة وبحوالي ساعتين، قامت مجموعات أخرى بالاعتداء على بعض محلات الأقباط ومقهى (صدقى) بنهاية الشارع ولم يسفر عن أي خسائر تذكر مما أدى لحدوث اشتباكات بين المسلمين والأقباط ورد بعض الأقباط بالاعتداء على بعض محلات المسلمين (حسبما قال المصدر) ولكن قوات الأمن قامت بالسيطرة على الوضع، وشهد يوم الأربعاء حالة من الهدوء بعد غلق كافة المحلات التجارية بالشارع وفرض حراسة على منشآت ومحلات ومنازل الأقباط، وتم منع دخول أشخاص غرباء عن المنطقة، كما قامت قوات الأمن بمنع العديد من الصحفيين ووسائل الإعلام المختلفة من دخول الشارع لكشف الحقائق ورصد الأوضاع والأسباب وراء ذلك الحادث، مما أدى إلى استياء العديد من الصحفيين والحقوقيين من هذه الإجراءات الأمنية التعسفية التي تقف حاجزاً أمام دور وسائل الإعلام في القيام بعملها لكشف الوقائع للمجتمع، حاول الجهاز الأمني من خلال هذا الإجراء فرض حالة من التعتيم الإعلامي المقصود على الحادث كما حدث بقرية بمها بالعياط وهو أسلوباً جديداً من الجهاز الأمني حتى لا توجه له أسهم الانتقادات، مما يساعده على العمل في دفع ملف القضية كما يريد دون دخول وسائل الإعلام التي دائماً ما تكشف ما وراء الكواليس، والمساومات التي تحدث لطمس القضية دون حلاً لجذور المشكلة.
עוד תקיפה של קופטים במצרים
16/06/2007 | 13:32
5
תקיפת של קופטים בבני סוויף שבמצרים בגלל שנוצרי פגע בטעות במוסלמית כשנסע באופניו.

إعتداء مسلمين على أقباط القرية بسبب إصطدام شاب قبطي بفتاة مسلمة أثناء سيره "بدراجة"
استطاعت قوات أمن بني سويف إحتواء أزمة طائفية بقرية صفط ميدوم بمركز الوسطى والتي تبعد حوالي 10 كم عن مركز الوسطى بمحافظة بني سويف بعد وقوع اعتداءات من جانب بعض المسلمين على منازل وزراعات المسيحيين بالقرية مما أسفر عن إصابة أربعة أقباط وتدمير ثلاثة منازل وحرق ثلاثة أفدنة زراعية بمحصولات متنوعة وعلى أثرها أسرعت قوات الشرطة باحتواء الأزمة وقامت بالقبض على عشرون شخص منهم ستة أقباط تعود وقائع الأحداث إلى مساء يوم الاثنين الماضي عندما كان يسير شاب قبطي يدعى ناصر سامي جرجس ( 18 عام ) يستقل ( دراجة ) في حوالي الساعة التاسعة مساء وفي أثناء سرعته قام بصدم فتاة مسلمة مما أدى إلى إصابتها بحالة من الإغماء خرج على إثرها مجموعة من الشباب المسلم الذين حاولوا الاعتداء على الشاب ولكن عم الفتاة تصدى لهم ولكن لم تمر دقائق على هذه الواقعة حتى خرجت مجموعات من المسلمين تضم شباب ورجال وقامت بمهاجمة بعض منازل الأقباط بالطوب والشوم أسفر عن إلحاق خسائر طفيفة بها وأدى إلى إصابة أربعة مسيحيين نتيجة رشقهم بالحجارة منهم فتاة صغيرة ثم أتجه بعض المسلمين إلى زراعات الأقباط وقاموا بإشعال النيران بها مما أدى إلى إتلاف ثلاثة أفدنة وأثناء هذه الأحداث قام القس يوسف عوض الله راعي كنيسة مارجرجس بالقرية بإبلاغ مركز شرطة الوسطى التي انتقلت على الفور إلى القرية وقامت بالسيطرة على الأوضاع وألقت القبض على 14 مسلم و6 أقباط منهم ثلاثة مصابين &#
המשך
16/06/2007 | 13:34
4
كما انتقل إلى الموقع كل من السيد رئيس إدارة البحث الجنائي ورئيس مباحث المركز ومأمور المركز وضباط مباحث أمن الدولة بالمحافظة وتم نشر قوات الشرطة بالقرية لاحتواء الوضع ومن المتوقع إستمرارها حتى اليوم الجمعة خوفاً من حدوث أي إشتباكات جديدة لا سيما أن القرية تشهد أكبر تجمع بعد صلاة الجمعة ، وما زالت نيابة مركز الوسطى تباشر التحقيقات مع المتهمين وإن كان البعض فسر عملية القبض على أقباط بأنه يأتي في سياسة تحقيق التوازن لجميع الطرفين وتهدئة الأجواء وقد يتم الإفراج عن الجميع في وقت لاحق بعد إستقرار الأوضاع بالقرية .
وذكر القس يوسف عوض الله أن الهدوء عاد للقرية مرة أخرى بعد وصول قوات الشرطة سريعاً وتم عقد جلسة صلح مساء يوم الثلاثاء الماضي ( ثاني يوم الحادث ) داخل منزل شيخ البلد بحضور رجال الدين المسيحي وكبار القرية من المسلمين والمسيحيين ورجال المباحث وجهاز أمن الدولة وسادت الجلسة مشاعر التفاهم بين الجانبين من أجل إنهاء الأزمة وعدم فتح الباب أمام أحداث جديدة وقامت أجهزة الأمن بتوقيع محضر إثبات حالة للجلسة واتفق الجميع على ضرورة السعي الدائم لإنهاء أية إحتقانات داخل القرية مشيراً إلى أنه من المتوقع الإفراج على جميع المتهمين بعد جلسة الصلح التي تم عقدها حتى تهدأ النفوس ولا سيما أن القرية تتميز بالطابع الريفي وتتشابك العلاقات بين أهلها وأستنكر الكثير من مسلمي القرية ما حدث وأعتبروا ذلك خروج عن القيم والأخلاق وإن ما صدر من هؤلاء الأشخاص لا يمثل فكر وإرادة جميع مسلمين القرية ووجه القمص يوسف الش
המשך
16/06/2007 | 13:35
3
ووجه القمص يوسف الشكر لسرعة تحرك قوات الشرطة لموقع الحادث وإحتواء الموقف قبل تحوله إلى كارثة مشيراً إلى أن قوات الشرطة مازالت داخل القرية لتحقيق والسلام الإستقرار ومنع أي تحرشات أو إشتباكات أو إستغلال ذلك من جانب بعض من يفتقدون للخبرة والحكمة ولا سيما الشباب من صغار العمر .
الجدير بالذكر إن عدد سكان قرية صفط ميدوم يبلغ حوإلى 1000 ألاف نسمة يبلغ الأقباط منها حوالي 2000 نسمة ويوجد بالقرية كنيستين إحداهما أرثوذكسية والأخرى إنجيلية وهما من الكنائس القديمة بمركز الوسطى
والسؤال هل يستدعي إصطدام شاب قبطي بفتاة مسلمة بدراجة دون قصد أن يدفع بأهالي القرية إلى هذه الاعتداءات على أشخاص ليس لهم علاقة بالشاب وهل طمس أهالي القرية المسلمين كل مشاعر العيش المشترك والعلاقات الطيبة التي تجمعهم مع أخوتهم الأقباط لمجرد حادث عابر من شاب صغير لا يقصد ذلك ؟ وأين حكماء وكبار القرية الذين دائماً طوال تاريخنا يمثلوا حصن منيع لأي خروج عن القيم ؟ هل أصبح الشباب المتطرف والمتشدد وصغار السن هم من يحكموا رجال الخبرة وهل أصبحت المشاعر والعواطف المطلقة هي التي تقود العقل الذي أعطاه الله نعمة للإنسان من أجل التميز والبناء والتعمير ؟ وإلى متى ستكون جلسات الصلح هي نهاية الطريق في هذه الأحداث دون معالجة الفكر الطائش الذي يتوغل في عقول النشء ويصيب الحكماء ويدمر جسور المحبة التي شيدت على مدار التاريخ بين حكمة وقوة مسلمين ومسيحيين هذا الوطن ؟
המשך
16/06/2007 | 13:36
2
وهل ما يحدث الأن داخل الوطن من أحداث طائفية تضرب باستقرارنا في أنحاء متفرقة سواء بالعياط أو زاوية عبد القادر أو الدخيلة أو العليقات أو الوسطى مجرد صدفة ومجرد أحداث فردية ؟ ألا يستدعي ذلك دراسة علمية لتفسير ذلك وألا يستدعي ذلك أي إستجواب أو طلب إحاطة من أعضاء مجلس الشعب الموقرين لإطفاء النيران المشتعلة والتي تنتظر من ينفخ فيها حتى تتحرك مع رياح التطرف تدمر وتأكل من يقف أمامها ؟
لكل مواطن مصري يشرب من ماء النيل ويحب هذا الوطن أن يرفع راية العصيان للفكر الذي يغزو بلادنا ويسعى لتعكر صفوها ويقف لينطق بكلمة العدالة التي هي طريق أنصفنا وأن يغلق أبواب الشر وعواصف التطرف ويطلب حق المساواة لكافة المصريين دون تميز وأن نترك الله وحده الذي يضع ميزان العدل لكافة البشرية دون أن نقيم أنفسنا خلفاء لله في الأرض ونبيح لأنفسنا معاقبة الأبرياء ولينظر كل شخص أولاً إلى نفسه قبل أن يمسك في يده سيفاً أو سهماً يطلقه على أخيه الإنسان ولنترك للقانون أن يضع الجميع تحت حكمه دون تميز حتى نجد المفهوم الضائع والغائب مفهوم المواطنة .
חבורת טרוריסטים המונהגים ע"י טרורסטים !!
16/06/2007 | 14:14

תוך התעלמות, עידוד ותמיכה של ממשל רקוב !!
בטח יגידו שמדובר בעשבים שוטים
17/06/2007 | 10:58
אני לא אתפלא, יש נוצרים שאף מסרבים להכיר שיש בעיה  שיטתית ולא סתם אירועים בודדים שקורים מידי פעם שלא לדבר על פעילי "זכויות אדם" למיניהם
ראשי הכנסיות בירושלים קוראים להפסקת האש בעזה
16/06/2007 | 13:49
6
رؤساء الكنائس المسيحية في الديار المقدسة نداءاً عاجلاً للإخوة في حركتي فتح وحماس ناشدوا فيه بوقف إطلاق النار.
وقال بيان لرؤساء الكنائس وصلت منه نسخة لـ"وفا": بالأمس قلنا كفى للاحتلال و ما أبغض أن نقول اليوم لكم كفى للاقتتال الداخلي.
وأضاف البيان انه بعد أربعين سنة على احتلال غزة و الضفة الغربية بما فيها القدس يأتي الاقتتال الداخلي بين أبناء الشعب الواحد في توقيته القاتل ليبعد الاهتمام العالمي عن القضية الوطنية ويضرب بعرض الحائط كل آمال شعبنا الفلسطيني من الحرية والاستقلال والخلاص من الاحتلال و تبعاته.
وأشار البيان إلى أن هذا الاقتتال الذي يوجه فيه الشقيق السلاح إلى وجه شقيقه لا يمكن أن يخدم قضيتنا بأي شكل من الأشكال ولا يمكن أن يساعد في تحقيق الأمن والاستقرار الذي ينشده جميع أبنا شعبنا المناضل كما ومن شانه أن يهدم كل إنجازات شعبنا وقياداته السابقة وحتى اليوم.
وناشد رؤساء الكنائس الإخوة في حركتي فتح وحماس, باسم الله الواحد الأحد وباسم كل فلسطيني ما زال يعاني ويموت، بأن يحتكموا لصوت العقل والمنطق و يعلنوا فورا عن وقف الاقتتال الدامي والعودة إلى لغة الحوار والتفاهم لحل جميع الإشكالات حتى لا يعمقوا الاحتلال.
قال البيان: إننا إذ نناشدهم بالقيام بذلك، للفت انتباههم بأن ما يجمعهم هو أكثر مما يفرقهم وأن قضية الأرض والوطن أهم بكثير من أي اعتبارات أخرى.
وخلص البيان الى القول: اننا نطالبهم بان يصغوا لصوت الحق وأن يضعوا السلاح جانبا ويلتفتوا إلى خدمة الشعب و إنهاء الاحتلال بالطرق السلمية اللا ع
המשך
16/06/2007 | 13:51
5
اللا عنفية, بالتعاون والوحدة و الاستناد إلى الثوابت الوطنية والشرعية الدولية حتى استعادة الأرض و إقامة الدولة الفلسطينية بعاصمتها القدس.

ועל זה אמר ישוע: طُوبَى لِصَانِعِي السَّلاَمِ ، لأَنَّهُمْ أَبْنَاءَ اللَّهِ يُدْعَوْنَ. אשרי רדפי שלום כי-בני אלהים יקרא להם:
מה שהבנתי
16/06/2007 | 14:02
4
אתמול גם היה זריקת רימון  על המכללה של אלמטראן אליאס שקור באעבלין
מה קרה העולם השתגע לחלוטין
לא ברור בן ישוע מה הרקע
17/06/2007 | 10:56
3
פאניט הידוע לשמצה בשל הכתבות הלא-מקצועיות שלו מיהר לפרסם שמדובר בטיל שכוון נגד המוטראן עצמו.
לאחר שיצאה הודעה מהמשטרה הם שינו את הגרסה וכתבו שלא ידוע מה הרקע אבל המוטראן לא היה על הכוונת של
הרוצחים.
המוטראן סירב להגיב (חבל מאוד ) ולכן אי אפשר לדעת מה הרקע.
מה שאני יודעת שפעם שעברה כוון ירי לעבר השכנים של הבי"ס באיעבלין ואולי מדובר על אירוע המשך של האירוע
שהיה קודם.

שוב מזל שזה קרה אחרי שטקס הסיום של בוגרי המכללה הסתיים אחרת היו נפגעים רבים

יהיה טוב
בפעם הקודמת זה כוון לעבר השכנים, הפעם המטרה
17/06/2007 | 17:37
2

הייתה בית הספר!!

אז מה הרקע אם כך???
18/06/2007 | 16:45
1
אין לי מושג !!
18/06/2007 | 18:41
זריקת רימון ידני על מכללת מאר אליאס בעבלין
16/06/2007 | 14:00
2
אתמול אחרי סיום טקס סיום מחזור שנערך במכללת מאר אליאס בעבלין בניהול המוטראן אליאס שאקור, נזרקה למבנה שבו נערך הטקס רימון ידני כשהכוונה היתה לפגוע במוטראן אליאס שקור. הרימון גרם לפציעה של 10 מעובדי המכללה. זה לא היה הניסיון הראשון לפגיעה במוטראן שאקור, כשבעבר כבר ירו על הבית של מוטראן שאקור. פשוט בושה.
הנה הידיעה במלואה מאתר פאנט.
מרים טוקאן שוב עושה את זה
16/06/2007 | 14:08
9
מרים טוקאן הערביה נוצריה מכפר עבלין ממשיכה עוד שלב בתחרות כוכב נולד, כשהיא מהממת את כולם בשיר הכניסיני תחת כנפיך, אתמול ההופעה שלה היתה ההופעה הכי טובה בקרב המתחרים. אין ספק שיש לה קול יחודי ורוחני. כל הכבוד.
אתמול היא גם הצטלמה בכנסיה בעבלין, רואים שהיא קרובה לכנסיה ולאלוהים, שישוע ישמור עליה ויגרום לה להצליח.
אלפא
16/06/2007 | 14:11
8
אתמול ראיתי את התוכנית התפללנו עבורה בבית אבא שלה המורה ויסים טוקאן לימד אותי באעבלין , היה המורה שלי לערבית
אבל היא הדהימה את השופטים ואת כולם ובאמת התגובות ואת מה שאני קורא עליה באתרים שונים, תאמין לי , כבר הכתירו אותה בתור הכוכבת
צודק
16/06/2007 | 14:19
7
בהתחלה אמרו שבטח יעבירו אותה ככה כי היא ערביה וזה ימשוך הרבה צופים ערביים,
אתמול גם אני ראיתי את הביצוע שלה, ובלי שום קשר להיותה ערביה נוצריה היא הרשימה אותי יותר מכולם, פשוט יש לה את הקול החודרני והרוחני הזה שנכנס ללב, לפי דעתי אם תשיר בערבית הביצוע שלה יהיה עוד יותר טוב, אך התחרות היא לשירה בעברית, כולנו מחזיקים לה אצבעות.
אתר נוצרי חדש... לכבוד הקדוש אנטון
16/06/2007 | 16:32
6
|הדגש
|سلام المسيح

بمناسبة عيد القديس  أنطون البادواني ارسل لكم هذا الموقع الخاص بهذا القديس .

كل عا وانتم بخير.

http://stantoinedepadoue.com/

תראה איזה חמוד
17/06/2007 | 10:50
5
תראה איזה חמוד
אגב במי מדובר, במאר מטאניס הגדול (שפיע אל מווארנה) או בקדוש אחר הנושא את השם?
מי היפיוף הזה?
17/06/2007 | 12:12
2
החתן של סהר
17/06/2007 | 23:29
1
סתם ילד שמצאתי תמונה שלו באתר נוצרי
18/06/2007 | 16:34
לא קרוב משפחה או משהו... חבל
ממש מתוק מי הגבר?
17/06/2007 | 17:39
אין לי מושג מלח.. נשמע סביר
17/06/2007 | 21:36
אני מרגישה כל כך גאה
17/06/2007 | 10:05
מדהים אלפא, אני אפילו לא ראיתי את החדשות האלה באתרים שאני מכירה, אחסן מיני טליעית
נדמה לי שהגיע הזמן לעשות את הצעד האמיץ של חיים יבין ולפרוש לטובת כתב נמרץ וצעיר כמוך
ולהעביר לך את האחריות על פינה החדשות הנוצריות

עלה וצלח אחי
המשך חדשות.... מיכאל זה הפרופ' שהזכרת?
17/06/2007 | 10:47
1
המשך חדשות.... מיכאל זה הפרופ' שהזכרת?
הלך לעולמו פרופ' מרסל דיבואה
פרופסור מרסל דיבואה הלך אתמול לעולמו והוא בן 87. דיבואה הוכר כחסיד אומות העולם, חתן פרס ישראל ויקיר העיר ירושלים

מרסל דיבואה נולד בשנת 1920 בצרפת ובגיל 18 הצטרף למסדר הדומיניקי. במהלך מלחמת העולם השנייה הצטרף, ביחד עם עוד 13 אחים, למשרד הרווחה הצרפתי ועסק בהסתרת ילדים יהודים במוסדות הכנסייה. לאחר המלחמה הודיע למשפחתו כי הוא מצטרף לצי הצרפתי אך מקץ זמן קצר החליט לשוב ללימודי התיאולוגיה וכתב דוקטורט בצרפת, באוניבסיטת הארוורד בארה"ב וברומא על תפיסת הזמן של אריסטו.

דיבואה הגיעה ארצה בשנת 1962 כאשר נשלח לעמוד בראש המסדר הדומיניקי בירושלים. זמן קצר אחר-כך הוא החל להרצות ולחקור בשורות האוניברסיטה העברית בעיר ועסק בחקר בפילוסופיה היוונית וביחסים בין העם היהודי לכנסייה הקתולית. אירוע בלתי שגרתי בו נקשר שמו היה חטיפת מטוס אייר פראנס לאנטבה. אז, הציע עצמו דיבואה לחוטפים כבן ערובה במקום הנוסעים שנלקחו בשבי.
http://www.nrg.co.il/online/5/ART1/595/974.html
אומרים שניהל דיאלוג עם לייבוביץ' ... מוזר שלא שמעתי עליו מקודם.

זכרו יהיה ברוך
נכון מלח.. בזמנו, בתקופת הלימודים, נרשמתי
17/06/2007 | 17:46

אצלו בקורס "יסודות הנצרות".

לצערי, בסוף לא הוא העביר את הקורס אלא מרצה אחר.

הוא זכה להערכה של ממש בקרב אנשי האקדמיה באוניברסיטה העברית.

זכרונו לברכה

חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
16:39 | 08.11.10 צור החלמיש
15:02 | 07.11.10 סטייסי המתוקה
13:05 | 29.10.10 אליק 55
09:53 | 25.10.10 שוקו דיאט
20:02 | 12.10.10 צור החלמיש
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום