לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום מואר זה, בתקווה שיתן חלון הצצה לעולם המשיחי,

לעולם של ישוע המשיח אלוהינו האהוב

الرب يسوع المسيح له كل المجد העולם המשיחי הוא עולם מואר של אהבה.. חמלה והקרבה.פה המקום ללמוד יותר על הברית החדשה ועל התנ"ך. לשאול שאלות ולהעשיר אחד את השני.פה המקום ליצור דיונים ודו שיח בריא על הפסוקים והדרשות מהברית החדשה ומהתנ"ך.זהו בהחלט המקום להנצחת עדויות שלכם, איך שהאדון מצא אתכם, והוליד אתכם מחדש. עדויות על הדרך שבה אנחנו עוברים בחיי היום יום על הנצחונות שלנו ושיתוף על מאבקים שונים שבחיינו.  חוויות אמונה שבהן נוכחתם לדעת שאלוהים נמצא בכל פינה ושומר עליכם מכל רע.. למרות שהפניתם לו את הגב..או שחיזק אתכם ועשה איתכם נפלאות ונסים בזמן שהייתם כלכך צריכים את ידו המחזקת והתומכת..ולא איכזב.. ובכלל לשתף אותנו במה שעובר עליכם בחיי היומיום באמונה לטוב ולרע..  והכי חשוב בקשות תפילה.

לא ינתן מקום למתקפות..לריבים..לחשכה של העולם החומרי.. כל הודעה ברוח זו תימחק, כל מתלהם יוגבל בגלישתו פה..כי זהו פורום אחווה ואהבה בשם ישוע אלוהינו, ונשמור עליו מכל משמר 

לא ינתן מקום לפוליטיקה על נרדפותיה..כל הודעה ברוח זו תימחק.

לא ינתן מקום לויכוחים על נכונות דתות אחרות.. או השוואות שיוכלו לפגוע ברגשות גולשים מדתות אחרות, וגולשים שינסו להסיט דיונים לכיוון זה, יוגבלו וכל הודעה ברוח זו תימחק.

כל המשתמש במילה ישו במקום ישוע תימחק הודעתו, ונא להקפיד על נימוס וכבוד רבתי בניסוח ההודעות , זוהי קהילה משיחית וירטואלית, והכבוד מתבקש מאוד. (י ש " ו ידועה כראשי תיבות לביטוי ימח שמו וזכרו- גם אם לא התכוונתם, פה לא אומרים את זה,ברשותכם).

הפורום הזה בא בכדי להוות בית למאמינים באדוננו ישוע המשיח, ויענה על שאלות הסקרנים לנושאי אמונתנו, לא יהיה מקום לויכוחים על אמיתות אמונתנו או ערעור עליה, לאחר שנבהיר את דעתנו ונסביר אותה לפי ראייתנו על פי מה שכתוב בספר הקודש, פרשנויות ממקורות אחרים שלא מקובלים על העולם  המשיחי, לא יקבלו מקום, מאחר ואין זה פורום שדן בפרשנויות אומות העולם על האמונה המשיחית. כבדו את המקום והמקום יכבד אתכם.

פנינים, קטעים ודברי חוכמה
16/03/07 14:13
1צפיות
שחברי הפורום הביאו
קיבצתי פה כי חלקם נשמט לעמוד השני..וחבל..
אפילו אני לא הספקתי לקרואא ת הכל!!
מתורגם: כיצד להיות חברים של אלהים
12/03/07 15:59
הערה: את הציטוטים מהברית הישנה אני לא אכתוב כאן מכיוון שזה ממש עלול להיות צורם לחלק מהאנשים לכן רק אכתוב את הספר/פרק והפסוק וכל אחד יקרא בשפתו עברית/ערבית (או לפי נוחותו)

הערה נוספת: מאמר זה נועד למאמינים או בני מאמינים או לבגירים המעוניינים להאמין ויש להם רקע באמונה!
כל אחד אחר, שיפסיק כאן.

-כיצד להיות חברים של אלהים?-
בתוך כולנו קיים הרצון להיות בקשר קירבה עם בוראנו. אנחנו כמהים לקשר עם אלהים.
אך כיצד אנחנו יוצרים מערכת יחסים עם אלהים? במאמר זה נביט מה צריך לעשות כדי "להיות חברים של אלהים".

-תנו לו שליטה על חייכם-
"תהילים כה' פס' 4-5."

אלהים הוא מושלם. הוא ללא רבב. אנחנו לא מושלמים. אנחנו חוטאים. חטאינו הם אלה המפרידים אותנו ממנו. אך אלהים כל כך אוהב אותנו כל כך עד שלבש צורת אדם (ישוע) שחי חיים נטולי חטא, כאלה שאנחנו לא יכולנו, מת על הצלב למעננו וקם מהמתים.
אם אנחנו מקבלים את ההקרבה הזאת, אז חטאינו מהעבר חטאינו בהווה וחטאינו בעתיד. והפער בנינו לבין אלהים מגושר.

אנו מתייחסים לישוע כמשיח/גואל מכיוון שמת למען חטאינו. ואנו קוראים לו אדון כי הוא יותר מתאים כדי להנהיג את חיינו מאיתנו.
אז אנחנו מבקשים ממנו להדריך אותנו ונותנים לו שליטה. זה השלב הראשון, נוצרו יחסים בנינו לאלהים.

-להבין את היחסים-
"אבינו שבשמים" מתי ו' פס' 9.

זה חשוב מאד להבין את תפקידנו ואת תפקידו של אלהים ביחסים. אלהים אוהב להיות ולהקרא "אבא". וישוע אמר לנו להיות כילדים. (מתי יח' פס' 3)
אז היחסים הם בעצם בין אב (שמימי) לילדו.

אחד מהמאפיינים של ילד זה התלותיות שלו בהוריו. ילדים אינם יכולים לדאוג לעצמם וצריכים את הוריהם שיעזרו להם.
באופן דומה אלהים רוצה שאנחנו נסמוך עליו שהוא ידאג לנו. הוא רוצה שאנחנו נבקש ממנו הנחיות, לעזרה,ושנהיה אסירי תודה לברכתו כי כל הדברים הטובים באים ממנו.  

-תפילה-
ירמיה לג' פס' 3.

תפילה היא דרכנו לתקשר עם אלהים. זה לא רק משהו שאנחנו עושים לפני האוכל והשינה. בעצם, עלינו להתפלל במשך היום - לדבר עם אלהים- לערב אותו בחיי היום יום שלנו (הראשונה לתסלוניקים ה' פס' 7).  זאת אומרת להציג לפניו את דאגותינו, לבקש ממנו כוח וחכמה לעבור עוד יום, להלל אותו על יכולותיו לדאוג לנו, וסתם להגיד "שלום".

-היו כנים איתו-
תהילים 139:23

כנות היא דבר חשוב כי צריך להיות אובייקטיבים כשמסתכלים לליבנו כדי לזהות את הצורך במושיע.
להיות כנים חשוב גם כשמתפללים. כשכועסים או מבולבלים ממשהו אימרו זאת לאלהים היו ישרים איתו.

המשך מאוחר יותר.
ביבלרול תודה , מעשיר ומענין
13/03/07 21:41
אני שמח שאתה כותב כאן .. ישוע יברך אותך..
המשך
16/03/07 23:49
-קראו בכתובים-
תהילים 119 פס' 114

הכתובים נותנים לנו השקפה ללבו של אדם ולמחשבתו של אלהים.
הם מספקים גם הוראות וגם עידוד. מהכתובים אנחנו למדים שכה אהב אלהים את העולם עד כי נתן את בנו יחידו (יוחנן ג' 16).
ערכם אינם יכולים להיות מדודים, הכתובים הם המסר של אלהים אלינו.

-צייתו לחוקיו-
כְּשֵׁם שֶׁהָאָב אוֹהֵב אוֹתִי כֵּן גַּם אֲנִי אוֹהֵב אֶתְכֶם. עִמְדוּ בְּאַהֲבָתִי (יוחנן 15:9)

קריאת הכתובים אינה מספיקה. בעזרתו עליכם לקיים את מה שאתם לומדים. כל מה שבכתובים נמצא שם מסיבה.
אלהים יודע את כך הסכנות והמאבקים בעולם הזה. הוא גם יודע כיצד אנחנו יכולים להיות שמחים ומלאים.
הוא נתן לנו טקסט/ספר/מסמך כיצד לחיות את חיינו, אך שוב עלינו ליישם מה שאנחנו לומדים ולא רק לדבר על מה שלמדנו.

האם תפלו לחטא? כן.
וכשקורה מה אתם עושים? מיישמים שני דברים
קודם את הראשונה של יוחנן א' פס' 9:
אִם נִתְוַדֶּה עַל חֲטָאֵינוּ, נֶאֱמָן הוּא וְצַדִּיק לִסְלֹחַ לָנוּ עַל חֲטָאֵינוּ וּלְטַהֵר אוֹתָנוּ מִכָּל עַוְלָה.

ו: (בשורת) יוחנן ח' 36: לָכֵן אִם הַבֵּן מְשַׁחְרֵר אֶתְכֶם, בֶּאֱמֶת בְּנֵי חוֹרִין תִּהְיוּ.

והדבר השני מתפללים תפילה כמו תהילים כה' 4.

אנחנו מבקשים מאלהים שילמד אותנו את דרכיו, ושיעזור לנו לציית ומצוותיו.
כן, יהיו פעמים שאנו עלולים למעוד לחטא, אך איננו חייבים להיות משועבדים לחטא.
אנחנו יכולים להיות משועבדים לצדקה ולנכונות.

-מחשבות אחרונות-
שִׂמְחוּ בָּאָדוֹן בְּכָל עֵת; אֹמֵר שׁוּב, שִׂמְחוּ.(תהילים פט' יז'//ישעיהו סא' י') 5 נֹעַם הֲלִיכוֹתֵיכֶם יִוָּדַע נָא לְכָל אָדָם. הָאָדוֹן קָרוֹב. 6 אַל תִּדְאֲגוּ לְשׁוּם דָּבָר, כִּי אִם בְּכָל דָּבָר הַצִּיגוּ מִשְׁאֲלוֹתֵיכֶם לֵאלֹהִים בִּתְפִלָּה וּבְתַחֲנוּנִים וּבְהוֹדָיָה. 7 וּשְׁלוֹם אֱלֹהִים הַנִּשְׂגָּב מִכָּל שֵׂכֶל יִנְצֹר אֶת לְבַבְכֶם וְאֶת מַחְשְׁבוֹתֵיכֶם בַּמָּשִׁיחַ יֵשׁוּעַ. 8 סוֹף דָּבָר, אַחַי, כָּל אֲשֶׁר אֱמֶת, כָּל מַה שֶׁנִּכְבָּד, כָּל דָּבָר יָשָׁר, טָהוֹר, מָלֵא נֹעַם, כָּל אֲשֶׁר שִׁמְעוֹ טוֹב, כָּל מַעֲשֶׂה נַעֲלֶה, וְכָל דָּבָר הָרָאוּי לְשֶׁבַח -- בְּאֵלֶּה יֶהְגֶּה לְבַבְכֶם.(תהילים יט' טו') 9 הַדְּבָרִים אֲשֶׁר לְמַדְתֶּם וְקִבַּלְתֶּם וּשְׁמַעְתֶּם מִמֶּנִּי, וַאֲשֶׁר רְאִיתֶם בִּי -- אוֹתָם עֲשׂוּ; וֵאלֹהֵי הַשָּׁלוֹם יִהְיֶה עִמָּכֶם.

פיליפים ד' 4-9.

כשממשים את כל זה, מגלים שאפשר לקרוא לאלהים "חבר".  והחבר הזה הוא אחד שכל הזמן יהיה לצידכם, ולעולם לא יאכזב אותכם ולעולם לא יפסיק לאהוב אותכם.

***הסוף***
º
אלבשארה אלג'לילייה (מומלץ בחום)
11/03/07 22:41
1צפיות
פשוט מדהים...
11/03/07 23:50
אל ת2מול דיבר על דברים שמעולם לא חשבתי עליהם בסיפור של חווה ואדם.
מומלץ חבר'ה.
אני אבקש מהכותב שיתארח אצלנו בפורום
12/03/07 00:02

מדובר בבן אדם מיוחד ונוצרי למופת.

(אגב, הוא האחיין של אלמוטראן שקור)
º
אפשר תקצירונצ'יק בעברית?
12/03/07 22:24
אשתדל מחר לתמצת בעברית
12/03/07 23:07

הערב אין כח.

תכף למיטה.

אלבשארה אלג'לילייה- מס' 4
16/03/07 12:40
سلام المسيح

مرفقة " البشارة الجليلية" العدد الرابع
في هذا العدد  ثلاث مواضيع

أولاً : عرض ملخص فيلم " كهف قبر يسوع"

ثانياً : الرد على تفاهات ومزاعم هذا الفيلم    

ثالثاً: إعطاء أدلة  أثرية تلقي ضوءاً على فترة وكيفية صلب ربنا يسوع المسيح

ناصر شقور

סיפורים רוחניים
09/03/07 21:43
אתם מוזמנים להעלות סיפורים רוחניים עם מסר חשוב...

ادعوكم الى ارسال مواضيع روحية مع عبرة ...

תרומת האינג'יל לבניית חיים רוחניים
09/03/07 21:46
מאוד מומלץ לקרוא:

يقول الأب متى المسكين:

”قد تمتعتُ بكلمة الإنجيل جداً، ولكن ليس بذهني. أخاف أن يُفهم كلامي على أنني صرتُ عالماً في الكتاب المقدس،
فلا أنا عالمٌ ولا أي شيء؛ أو أنني صرتُ مفسِّراً، ولا أنا مفسِّر ولا أي شيء.
ولكن مُتعتي بالكلمة هي في كونها صارت لي أباً ومرشداً ومعلِّماً وطبيباً يقطع بمشرط! نعم، إنها سيفٌ ذو حدَّين،
يدخل ويقطع السرطانات، أي النموات الكاذبة التي تؤدِّي إلى الهلاك. فالكلمة «حيَّة وفعَّالة وأمضى من كل سيف ذي حدَّين» (عب 4: 12)“.

”هذا هو، في الواقع، عمل الكلمة في حياة المسيحي: «مصباح لرجلي كلامك ونور لسبيلي» (مز 119).
ما وجدتُ في الطريق كله مُعيناً ومُرشداً لي في حياتي مثل كلمة الإنجيل، عندما ينحني الإنسان برأسه تحتها كما ينحني لملك سماوي
ويطلب بإلحاح أن الكلمة تدينه، لأنك إن لم تطلب أن تدينك الكلمة فأنت سوف تدينها، أي إن لم تستطع أن تجعل الكلمة دياناً لك، فستكون أنت دياناً لها، وحينئذ لن يمكنك أن تأخذ من ورائها أية بركة، بل ستأخذ منها معرفةً لكي تظهر بها وتتاجر بها وتُعلِّم بها لكي تَكبَر بها نفسياً. أما إذا كرَّمتَ الكلمة وجعلتها هي مُعلِّمك وطبيبك، فسترى نفسك سائراً وراءها وأنت في أمان“(2).
המשך...
09/03/07 21:55
”عندما تقرأ الكتاب المقدس لا تضعه تحت مستواك، بل ضعه فوق مستواك(3)
باعتبار أنه مُعلِّم لك وأنت التلميذ الذي لا يفهم شيئاً“.
ذلك لأن الذي يضع الإنجيل تحت مستواه بكبريائه سينقد معانيه ولن ينتفع منه شيئاً إذ يصير ديَّاناً للكلمة!
أما الذي يضعه فوق مستواه فيكون تلميذاً متواضعاً يتعلَّم كل شيء نافع له من هذا الخطاب المُرسَل له خصيصاً من الله.

קריאה מהנה.

תרגום תמציתי:
הקטע מצטט את דבריו של האב מתא אל מסקין (כומר ותיאולוג קופטי שחי במנזר במדברי סיני) על תרומת
האניג'יל בבניית החיים הרוחניים.
"אני נהניתי מאוד מדברי האינג'יל, לא ארצה שתבינו חלילה כי אני מחשיב את עצמי ליודע הכל בספר הקדוש.
כי אני לא. אבל ההנאה שלי מדברי האינג'יל היא בגלל שהוא הפך להיות האב, והמדריך הרוחני והמורה והרופא שלי
שמוציא את הסרטנים -חטא- שמובילים למות רוחני. הרי כתוב באיגרת לעבריים  ד 12
[כי-דבר האלהים חי הוא ופעל גבורות וחד מכל-חרב פיפיות]<
וכך פועלת דברי אלוהים בחיי הנוצרי זה כמו האור לדרכי (תהילים 119)
ולא מצאתי בכל דרכי מדריך ועוזר לי כמו דברי האינג'יל.
כבד את אמך ואביך
09/03/07 22:08
במאמר השבועי שלו מעורר המוטראן דיון חברתי על מצוות "כיבוד ההורים" ואיך היא מיושמת בחברה שלנו.
הוא מספר את סיפורם של זוג קשישים שחיתן והטביל את שישת ילדיהם ומתאר איך הילדים שלהם שמו אותם
בבית אבות וכבר לא מבקרים אותם.

ופה הוא מעלה דילמה שנמצאת בחברה הערבי לגבי בתי האבות? ומהי המחיובות של הילדים לרווחת הוריהם?

מאוד מומלץ לקרוא, סיפור אמיתי שיכול לקרות עם כל אחד מאיתנו שהמוטראן דן בו מנקודת מבט נוצרית.
أكرم أباك وأمك ـ بقلم : المطران بطرس المعلم

לסמוך על אלוהים...
09/03/07 22:14
الاتكال على الله

ما أن انقضت ليلة سبت النور وبدأ شفق النهار ينبلج حتى أخذ الضيق يتفاقم بين تلاميذ القديس ثيودوسيوس الكبير، البالغ عددهم اثني عشر، لافتقارهم إلى المواد الغذائية من خبز وزيت وغيرها. ولم يقتصر ضيقهم على فقد الخبز والزيت وحسب،ولكن على عدم توفر المواد اللازمة لإقامة الذبيحة الإلهية، إذ بدونها يغدو تناول جسد المسيح ودمه الكريمين مستحيلا عليهم. جاءوا إلى القديس يخبرونه بواقع الأمر.
طلب أن يعدوا المائدة المقدسة ولا يهتموا بشيء البتة، مذكرا إياهم بمن أطعم قديما الشعب الإسرائيلي في البرية، واشبع الجماهير الغفيرة مشددا على قدرة الرب وعطائه المستمر وعنايته بهم كأبنائه.
وإذ رآهم يستسلمون إلى اليأس أخذ يعظهم بلطف وهدوء قائلا: هل سمعتم بأحد ممن اتكلوا على الله قد أهمل في حياته إهمالا تاما ؟ أو بأحد صبر إلى النهاية وما تعزى ؟ ينبغي أن نميز بين الاهتمام البشري والعناية الإلهية. وإذا أدركنا الفرق بينهما إدراكا جيدا نفطن أن كل ما تركناه طوعيا من اجل المسيح سيغدقه الله بعنايته علينا.
ولم ينقض وقت طويل حتى غدا كلامه فعلا محققا.فان احد الأغنياء ممن عرفوا أن يغتنوا من عمل الإحسان -بتوزيعهم الأموال على المحتاجين وجعلهم مادة المال عنصرا لخلاص النفوس- وزع بسخاء من خيراته على الجميع، وبخاصة على الذين يعيشون بعيدا عن الناس ليكونوا أقرب إلى الله، ولم يشمل عمله الخيري رهبان القديس ثيودوسيوس، ربما لجهله، أو لعل الله أراد امتحان البار وتمجيده.
המשך...
09/03/07 22:19
وبعد أن أتم القديس كلامه، إذا برجل من عملة الرجل الغني يقود دابة محملة وينطلق بها إلى دير آخر لتسليم المؤونة. ولما اقتربت الدابة من دير البار وقفت هناك دون إرادة صاحبها رغم الانهيال عليها بالضرب وإثخانها بالجراح. وجمدت كالصخرة ولم تتزحزح من مكانها. وإذ رأى الرجل جمود الحيوان فكر جيدا وقال : لعل في الأمر قوة إلهية ! وللحال ترك الحيوان يسير بحرية لينطلق حيث يشاء. فتوجه مباشرة إلى الداخل كما لو قاده أحد بحال غير منظور.
وما أن دخل الحيوان الدير ورأى الرجل ما يعاني الرهبان من فقر حتى أدرك سر العناية الإلهية العجيب وازداد ذهولا من تدبير الله وجعله إياه وسيلة لرفع الضيق عنهم. فوزع عليهم المؤونة وأعلم المسؤول عن توزيع المؤونة عن حالتهم، وعندما رأى ذلك الرهبان بدءوا يقتدون بإيمانه واتكاله الثابت على الله.

תרגום תמיציתי:
הקטע מספר על תלמידי הקדוש ת'יודוסיוס הגדול אשר לא היה להם מצרכים בסיסיים ואפילו לא
הלחם לסקרמנט הלחם הקדוש.
וכאשר פנו לקדוש ת'יודוסיוס הגדול הוא ענה להם שלא לדאוג וכי אלוהים ידאג להם כפי שדאג לעם ישראל
במדבר...
בדרך עבר אדם עשיר שנהג לתרום כספים לנזקקים אבל הוא לא כלל את הנזירים במחווה שלו- אבל בעודו
הקדוש מדבר עברה השיירה שלו מול המנזר והסוס עצר וסירב להמשיך ... האיש העשיר תהה והחליט להיכנס
למנזר לראות מה יש לו, והוא מצא את הנזירים הנזקקים ותרם להם.
וזאת דוגמא למי שסומך על אלוהים.
איך תשפיע על חיי אחרים!?
09/03/07 22:49
كيف تكون مؤثراً فى الآخرين?
فى وسط ضغوط الحياة فقد المؤمن تأثيرة فى من حوله ، وأختلط مع العالم فكادت أفعاله تشابههم وأقواله تماثلهم ، وكدت لا تفرق بين المؤمن من غير المؤمن .
ويبرر الكثيرين من المؤمنين هذا قائلين " أن ضغوط الحياة وعبئها يدفعنا أن نساير العالم كما هو ،ونسوا ما قاله السيد المسيح فى أنجيل متى 5:13،14 “ أنتم ملح الأرض ........... أنتم نور العالم"
فأصبح المؤمن يحلف ويسب ويكذب ليتم علينا قول الكتاب المقدس فى" هوشع 7:8 أفرايم يختلط فى الشعوب "
أحبائى رسالتنا فى هذا العالم أن نؤثر فيهم ونترك لهم وفي حياتهم بصمات تشهد عن يسوع الذى نعبده ، فرسالة الرب إلينا فى هذا المقال " هو كيف تكون مؤثراً رغم كل الظروف " كيف تؤثر فى عملك فى بيتك فى جامعتك فى عيادتك ، فى كل شىء " أنت مدعو لكى تكون مؤثراً فى حياة الآخرين ،ثؤثر بطريقه ايجابية ،واليكم أستعرض قصة من الكتاب المقدس عن مجموعه من الأبطال الذين أثروا فى حياة الآخرين ،وكانت لهم شهادة حسنة ، لم ينحنوا للظروف ولكنهم أثروا فى كل الظروف ، ونجد هذة القصة فى سفر دانيال.

המשך..
09/03/07 22:50
دانيال هذا الشاب الذى كانت حياتة مؤثرة ، وكان مؤثراً فى شهادته لمن حوله ، أذ نقرأ عنه فى " دا1:8 “ أما دانيال فجعل فى قلبهِ أنه لا يتنجس بأطايب الملك ولا بخمرِ مشروبهِ،فطلب من رئيس الخصيان أن لا يتنجس .

ما أجمل هذة الكلمات الرائعة عن إنسان وضع فى مكان الشر والخطية وضع فى قلبه أنه لا يتنجس ، لا يتنجس رغم كل الظروف ، لا يتنجس وأن كان هذا هو الحال المعتاد فى مكان تواجده، أنه لايساير التيار ولا يمشى مع الاحوال أنه كان حقاً أنساناً مؤثراً ومميزاً جداً.
ونقرأ فى دانيال 3:16 عن الفتية الثلاثة أو بالحقيقة هم " أبطال ثلاثة" لم يتهددوا من كلام ولا تهديد الملك ،ولا من قوة النيران المشتعلة ،ولكنهم وضعوا فى قلوبهم كيف يكونوا مؤثرين وقالوا بصوت مرتفع " يا نبوخذ نصر . لايلزمنا أن نجيبك عن هذا الأمر ،هوذا يوجد إلهنا الذى نعبده يستطيع أن ينجينا من أتون النار المتقدة وأن ينقذنا من يدك أيها الملك ".

أحبائى قد يوجد بعض المؤمنين الذين ينحنون للظروف ويسايرون العالم بأهوائه وميوله ولكن أنظروا معى قصة هؤلاء الأبطال الذين لم يخافوا الموت بل جعلوا فى قلوبهم كيف يشهدون لألهم كيف يؤثرون فى حياة الآخرين ، فهل لك عزيزى هذة الشهادة؟ هل حقاً حياتك مشهوداً لها من الجميع ؟ هل تعيش حياة القداسة فى مكان الشر والخطية ؟ هل تهرب من الخطية كيوسف امام زوجة فوطيفار ، فتتمم كلام الكتاب المقدس فى 2 كو6:17 “ أخرجوا من وسطهم واعتزلوا يقول الرب ولا تمسوا نجساً فأقبلكم ".
סוף
09/03/07 22:51

هذا شهوة قلبك أن تعيش أميناً للرب مؤثراً رغم ما يحيطك من شرٍ ، اقرأ معى ما كتبة بولس لأهل فيلبى " يسلم عليكم جميع القديسيين ولا سيما الذين من بيت قيصر " فيلبى 4:22
من داخل بيت قيصر بيت الفجور والشهوات الإباحية يوجد قديسيين أفاضل لهم صيت حسن كرسوا حياتهم للرب

فهل أنت أخى واحد من هؤلاء القديسين الأفاضل ؟
فهل أنتِ اختي شهادة حسنة؟ يوجد لكِ سؤال عندى كيف حال لبسك هل يقولون عليكِ حقاً بنت المسيح ،آم لبسك سبب عثرة لجيل الشباب ، أنتِ صورة المسيح للجميع فلا تشوهيها .

أحبائى تذكروا كيف تسلكوا بتدقيق لا كجهلاء بل كحكماء مفتدين الوقت لأن الأيام شريرة ...

أفضل  شحاتة  
كلية اللاهوت  المعمدانية  العربية
لبنان
מבזק חדשות נוצריות
47תגובות
16/03/07 11:31
8צפיות
السادة الكرام تأتيكم اخبار الساعة الثانبة عشر بتوقيت...

(המשך...)
السادة الكرام تأتيكم اخبار الساعة الثانبة عشر بتوقيت غرينتش من اذاعة فوروم المسيحي

למה זה מזכיר לי את ג'יהאד נסאר ... וואו מי זוכר שהייתה מגישה את החדשות ואני הייתי מפחדת ממנה
למרות החיוך המאולץ שלה... היא הייתה מפחידה

אתם מוזמנים להוסיף ידיעות חדשות כתבות לשרשור זה
בוקר טוב לפורום היקר והמבורך
16/03/07 10:41
3צפיות
בברכת יסוע

מקווה שקמתם ליום ששי קריר אך רגוע..
שתמצאו בו פינת זמן לבלות בה עם יסוע, בתפילה ואולי בצום לצמים.

רציתי לשתף אותכם בקריאה ב אִגֶּרֶת פּוֹלוֹס הַשֵּׁנִית אֶל־טִימוֹתִיּוֹס פֶּרֶק ב
1 فتقوّ انت يا ابني بالنعمة التي في المسيح يسوع. 2 وما سمعته مني بشهود كثيرين اودعه اناسا امناء يكونون اكفاء ان يعلّموا آخرين ايضا. 3 فاشترك انت في احتمال المشقات كجندي صالح ليسوع المسيح. 4 ليس احد وهو يتجند يرتبك باعمال الحياة لكي يرضي من جنّده. 5 وايضا ان كان احد يجاهد لا يكلّل ان لم يجاهد قانونيا. 6 يجب ان الحرّاث الذي يتعب يشترك هو اولا في الاثمار. 7 افهم ما اقول.فليعطك الرب فهما في كل شيء. 8 اذكر يسوع المسيح المقام من الاموات من نسل داود بحسب انجيلي 9 الذي فيه احتمل المشقات حتى القيود كمذنب.لكن كلمة الله لا تقيّد. 10 لاجل ذلك انا اصبر على كل شيء لاجل المختارين لكي يحصلوا هم ايضا على الخلاص الذي في المسيح يسوع مع مجد ابدي. 11 صادقة هي الكلمة انه ان كنا قد متنا معه فسنحيا ايضا معه. 12 ان كنا نصبر فسنملك ايضا معه.ان كنا ننكره فهو ايضا سينكرنا. 13 ان كنا غير امناء فهو يبقى امينا لن يقدر ان ينكر نفسه

מדגישה את שני הפסוקים האחרונים.. תתעמקו בהם..ושכל אחד יהיה בטוח שהוא לעולם לא יתכחש למושיעו, אלא יהיה נאמן וסבלן ומאמין-אמן
בוקר טוב וחמים ..
16/03/07 10:50
אכן שני הפסוקים מביאים לנו לחשוב עד כמה נתרחק מישוע ,נבגוד בו , הוא נשאר צדיק או נאמן (אמין בערבית) , במקום אחר בתהלים כתוב , ..לא אזניח אותך ,עיני עליך (.. לא אתרכך עיני עליך ) ... ‏אז שרים את השיר הזה : אין כמוך בין האלים . (לאיס מית`לק אילאהן בין אל-אליה).. עד כמה יש מלחמות עם השטן , יסוע מלמד אותנו להתגבר עליה , ולהעזר בו תמיד ובעת הצורך ..
הסרט המקסים הזה..
16/03/07 10:53
http://www.assennara.net/pages/160307/eton/91.pdf
ישוע המשיח בעיניה של מרים המגדלית!!
יוקרן שוב באולם אלעוואדייה ליד שפרעם.. אני אישית לא אפספס.
רק רגע
16/03/07 10:57
גם ראיתי מודעה עליו בעיתון , האם לא זה סרט המבוסס על הבשורה הלא חוקית ? מישהו יכול לספר אם ראה , אני מקווה שאני טועה .. למה? כי עולה הדם לראש מהסרטים המשמיצים את ישוע ..
ממש לא! ואני מבינה את דאגתך
16/03/07 11:02
הסרט מאורגן ע"י חיאת אלמחבי, ששוקד על בישור בדברי אלוהים ועזרה, שהקימו כניסייה ראשונה בנצרת עילית בזמנו..
הסרט לפי מה ששמעתי מחברי כניסייה שהיו מצויין ומרגש מאוד, ואינו מביא משהו שמחוץ לאנג'יל.

מומלץ מאוד לרגל יום האישה שעבר ויום האם שבדרך.. ובכלל הפסחה שמתקרב..
הכנסייה החדשה בנצרת עילית
16/03/07 11:16
כבר הבאתי כתבה עליה למתעניינים
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...
אכן..שיבורכו ויצמחו..
16/03/07 11:32
וכך גם יעלו ויקומו כניסיות בכל חור בארץ..
שדברי השלום האהבה והתקווה של יסוע אלמסיח יכנסו לכל בית-אמן.
לא ליאון ! ממש לא
16/03/07 11:09
1צפיות
אני לא ראיתי אבל שמעתי מחברות שלי שהיה מדהים
עדיין לא מובן לי
16/03/07 18:43
למה בזמנים אלה שמנסים לקשור את שם מרים המגדלית עם ישוע , לפי בשורות לא חוקיות , דוקא על ידי זאת , למה לא על ידי מרים אמו .. לכן אני מעוניין לדעת למה לא סרט חיי ישוע על פי לוקא המצויין..
אם עלו בשורות לא חוקיות
16/03/07 22:34
כעת.. זה לא נראה לי פוסל העלאת סרט שבטח שנים לקח לצלם ולהכין, ולבטל פרוייקט כזה ענק ומרגש לפי כל דעותה מאמינים שראו..

ואולי זו תהיה התשובה לכל הבשורות הלא חוקיות כי היא תראה איך בדיוק התנהל ישוע לפי עיניה של מרים דבר אשר יפריך את כל הדעות העויינות, שממילא אינן מעלות או מורידות באמונת בני אלוהים

הפתרון הכי יעיל ליון יקירי כנראה, שתראה את הסרט ותקבל חיזוקים לענין בעצמך
מסכימה עם שפרד בעניין זה
16/03/07 22:39
אגב ליאון גם אני כאשר חברה שלי סיפרה לי על הסרט חשבתי בדיוק כמוך... אמרתי לעצמי
"נו זה בטח עוד סרט כמו האלה שעושים לאחרונה" אבל העשייה של הסרט היא מנקודת מבט מאוד מעניינת.
דווקא מאוד מעניין לנו כנוצרים ללמוד איך מרים מגדלנה שהייתה זונה תועה והתחרטה בכל ליבה ועשתה את
הכל כדי לחזור למוטב, שהרי זה שיעור רוחני עבור כולנו.

ודווקא העשייה של הסרט היא התגובה הטובה ביותר עבור אלה שיצרו את סרט קוד דווינצ'י וכו'.
אני אנסה לראות אותו בהזדמנות
כאמור בכתבה..
16/03/07 11:07
הסרט יוקרן ב-23/3 באולם אלעוואדייה בשעה 6
ובירושליים ב- 29/3.

עוד תמונות מאירוע הקרנת הסרט
16/03/07 14:18
ניתן לראות באתר של כנסיית מראן את'א בראמה.
http://www.rama-mbc.org/site/showOneNews.php?Langu...

אגב שידרו את זה גם בסימנטק של נצרת עדיין או לא? ואם שידרו כבר האם יש הקרנה חוזרת?
בוקר טוב
15/03/07 09:52
וואו איזה קר בחוץ ברגע שיצאתי מהאוטובוס התחיל גשם זלעפות לרדת
אל תבינו אותי לא נכון, בד"כ אין לי בעיה עם גשם רק שיירד גשם כשאני בפנים עם חימום ולא בחוץ
בהצלחה צ'ה במבחנים
מברוק שפרד על המעבר אינשאללה תתיהנו פי
אני מקדישה לך את התפילה להגנת הבית בשם ישוע מהרוחות הרעים

http://www.peter-paul.net/spirituality/protection_...

סיפור נחמד שראיתי:
أبي  يوجد من يراك!

في ليلة حالكة الظلام أراد رجل أن يسرق غلالا ً من الحقول فأخذ ابنته الصغيرة، وعند الحقل الأول
طلب منها أن تقف تراقب الطريق إن رأت أحدًا يراه تصرخ . ما أن دخل الحقل حتى صرخت الصغيرة :
"أبي! هوذا يوجد من يراك!"
حمل الرجل قليلا من الغلال وأسرع نحو الحقل الثاني . لكنه ما أن دخل الحقل حتى صرخت الصغيرة،
فأسرع نحو الحقل الثالث وتكرر الأمر للمرة الثالثة.
خرج الوالد من الحقل وقال لابنته الصغيرة.
- لماذا تكذبين عليّ؟
- إني لا أكذب يا أبي بل أقول الصدق.
-إني كنت أتطلع من كل جانب ولم أرى أحدًا.
- لا يا أبي إنك لم تتطلع إلى فوق، فإنه يوجد من هو يراك!

خجل الرجل من نفسه إذ يخشى أن يراه الناس، ولم يخف اللَّه الذي يرى حتى في الظلام الدامس.
המשך יום נעים וחמים
ערב טוב מלח הפורום
15/03/07 20:18
תודה חמודה על התפילה היפה

איזה סיפור מתוק ומלמד!תודהה

אז כבר לילה.. נראה כאילו הלכתם לישון בשעותה קור והגשם..
אני לפחות לא

מלח מקווה שלא נרטבת בסוף
איזה לישון ?
15/03/07 20:37
עכשיו נכנסתי הביתה אחרי יום ארוך ארוך בלימודים
מש שאייפי אישי 2ודאם עיוני

מברוק יקירתי ואינשאללה תיתהאנו פי
תסלמיליויעטיקי אלף עאפיה
16/03/07 11:10
2צפיות
גמני הלכתי לישון מוקדם מאוד במקום לפרוק עוד כמה ארגזים קסלאני אבל האמת שהייתי מותשת לגמרי אחרי השבוע המטורף..
יעטיקי אלף עאפיה
16/03/07 11:18
אם את צריכה עזרה רק תצעקי

ואני אתן לך עזרה מוראלית
יופי של סיפור מלח. קצר ויפה
16/03/07 12:29

רעיון מדהים
16/03/07 11:24
רעיון מדהים
איך להגדיל את מספר המשתתפים בתפילות הצום הארביעיני עד שיגיע מספר המשתתפים ל 550 איש?
רעיון מקורי ומאוד נחמד של הכנסייה הלטינית של בית סאחור.
כל הכבוד להם
   كيف تضاعف أعداد المصلين في كنيستك في الزمن الأربعيني ؟

رعيّة اللاتين  في بيت ساحور تجيبنا عل ذلك

من الأسئلة التي تؤرق الكاهن والعاملين معه في الرعيّة : ما هي الطريقة المناسبة لإحياء الصلوات في الكنيسة ، وأيضا ما هي
الطريقة الناجعة لزيادة عدد المصلين في الكنيسة ، وبخاصة في الأزمنة الكبرى. فكلنا يعلم أنّ نسبة المصلين والمواظبين لا تتعدّى العشرين بالمئة من أعداد الرعيّة. وما دون ذلك فهم يصلون في المناسبات أو غير مصلين أبدا.

رعيّة بيت ساحور ابتكرت طريقة جديدة خلال صلاة " درب الصليب " التي تقام في الكنائس اللاتينية كل نهار جمعة من الزمن الأربعيني - زمن الصوم. وكان من ثمارها مشاهدة وجوه جديدة تؤم الكنيسة للصلاة والتعبّد وطلب الحاجات الضرورية.
כתובות אינטרנט מצורפות:
יש סיכוי לתירוגם מתומצת ?
21/03/07 22:39
נישמע מענין (תחשבי על זה ,אם הכל היה בערבית אז לא האיתי מתענין..)
מס' הקתולים המזרח התיכון
16/03/07 00:08
عدد الكاثوليك في الشرق الأوسط

18\5\2006

عن موقع مركز الاعلام الكاثوليكي - بيروت

أسف وزير خارجية الفاتيكان المونسنيور جيوفاني لاجولو أمس للتراجع الكبير في عدد الكاثوليك في الشرق الأوسط منذ 30 سنة، خلال اجتماع عن الهجرة والعالم الاسلامي.

وقال لاجولو، الذي يشغل أيضاً منصب الأمين العام للكرسي الرسولي للعلاقات مع الدول، ان عدد الكاثوليك في ايران انخفض الى درجة أنه صار يمثل فيها واحداً على عشرة مما كان عام 1973، ولم يعد الكاثوليك يشكلون سوى 0,01 في المئة من مجموع الشعب الايراني.

وفي الفترة ذاتها، انخفض عدد الكاثوليك بمعدل الثلثين في العراق من 2,6 في المئة الى واحد في المئة من السكان. وفي سوريا لم يعد الكاثوليك يمثلون سوى 1,9 في المئة.

وهبط عدد الكاثوليك في اسرائيل وفلسطين الى النصف، ولم تعد الطائفة تمثل سوى واحد في المئة من السكان بعدما كانوا يشكلون 1,9 في المئة عام 1973.

وأوضح أن هذه الأرقام تستند الى الدراسات الواردة في الاحصاءات السنوية للكنيسة والى تلك التابعة للبعثات الديبلوماسية الفاتيكانية. ولفت الى "تزايد عدد الزيجات المختلطة التي يرى الشريك الكاثوليكي نفسه فيها من دون دفاع نتيجة الانظمة القضائية المطبقة والتي استوحيت من الإسلام".

وتشكل حماية المسيحيين في البلدان ذات الغالبية المسلمة احدى المشاكل الدقيقة للكنيسة التي تعي أن "الآلاف منهم يضطرون الى مغادرة بلدانهم التي لم تعد تصون حقوقهم الأساسية بطريقة مناسبة".

ودعا المسيحيين الى التمسك بهويتهم المسيحية "بوضوح وشجاعة".

وأضاف: "نعي جيداً أن الاسلام ا
מאוד עצוב
16/03/07 00:16
מישיל, צריך להיות סבלניים עם תפוז כי הוא קוטע קטעים בערבית אז תחלק את הקטע לכמה חלקים
כדי שלא יקטע לך אותו באמצע.
º
O.K. צודקת. אשים לב.
16/03/07 10:47
ועוד הרחבה בנושא זה...
16/03/07 00:20
ועוד הרחבה בנושא זה...
   مسيحيون فلسطينيون يهربون خارج الاراضي المحتلة

المعاناة تدفع مسيحيين فلسطينيين للهروب من الاراضي المحتلة

رويترز 12\3\2007

اليستير ليون من لحم (الضفة الغربية): سافر عدد كبير من المسيحيين الفلسطينيين للعيش في الخارج بعدما أصابهم اليأس من الحياة في  ظل الاحتلال الاسرائيلي مما يهدد جذورهم التاريخية في بيت لحم مسقط رأس السيد المسيح. يقول متري الراهب راعي الكنيسة اللوثرية في بيت لحم "هناك مخاوف حقيقية من ان تخلو الأرض المقدسة من المسيحيين بعد 50 عاما من الآن."
ويتعرض المسلمون لنفس القدر من الضغوط ويغادر عدد كبير منهم أيضا ولكن الطائفة المسيحية التي تنكمش تبدو مُعَرَضة لخطر أكبر مع تخلي من هم في سن وحيوية الشبان عن جذورهم.
وهاجر المسيحيون من بيت لحم وبيت جالا وبيت ساحور القريبتين منذ أكثر من قرن وتتجه الاغلبية لامريكا اللاتينية والولايات المتحدة وكندا هربا من الحروب والازمات المتتالية
يعيش نحو 50 ألف مسيحي في الاراضي التي استولت عليها اسرائيل في حرب 1967 وهي القدس الشرقية والضفة الغربية وقطاع غزة. ويعيش 110 آلاف آخرين في اسرائيل.

وتعرض الاقتصاد الفلسطيني الذي يعتمد على المعونة لضربة مدمرة حين قرر المانحون الدوليون مقاطعة الحكومة التي شكلتها حركة المقاومة الاسلامية (حماس) عقب فوزها في الانتخابات التي جرت في يناير كانون الثاني 2006.

واقترب الفلسطينيون من نقطة الانهيار بصورة أكبر نتيجة الاقتتال العنيف بين حماس وحركة فتح التي كانت لها الهيمنة على السلطة.
وتقول مؤسسة أوكسفام الخيرية البريطانية ان ثلث&#
המשך...
16/03/07 00:21
ويقدر برنارد سابيلا استاذ الاجتماع الفلسطيني في جامعة بيت لحم ان مابين 50 و70 اسرة مسيحية تغادر القدس أو الضفة الغربية سنويا لبدء حياة جديدة في الخارج انخفاضا من مستوى قياسي تراوح بين 200 و250 أُسرة في عامي 2002 و2003.

وذكر أن معظمهم استند لدوافع مماثلة للمهاجرين المسلمين وهي الظروف السياسية والبطالة وغياب القانون غير ان البعض تعلل بعدم الارتياح إزاء تنامي مد التشدد الاسلامي.
وأضاف سابيلا "كمسيحيين نريد ان نكون جزءا من هذا المجتمع" مشيرا الى الثراء الثقافي والتنوع والجذور التاريخية للمسيحيين المقيمين في مهد المسيحية.
ويبلغ حاليا متوسط عمر المسيحي الفلسطيني 37 عاما مقارنة مع 19 عاما للسكان بصفة عامة. وتابع سابيلا "اذا غادر الشبان. سنواجه كارثة."

ويتحدث عدد كبير من المسيحيين لغات اجنبية واكتسبوا مهارات تعليمية ولديهم المال وصلات عائلية في الخارج وهي عوامل تسهل الهجرة. ولكن رؤساء الكنائس يريدون منهم البقاء في موطنهم.

ويقول منيب يونان أسقف الكنيسة اللوثرية "نطلب من العالم مساعدة المسيحيين الفلسطينيين على البقاء في بلدهم" مناشدا المساعدة في التعليم وتوفير وظائف والاسكان ومعاونة المؤسسات المسيحية التي يمكنها خدمة الفلسطينيين بصفة عامة

כתבה של רויטרז שפורסמה באתר http://www.abouna.org/orient/orient%20(21).htm
וראיון של פטריארך סבאח בנושא זה
16/03/07 00:26
"מנהיגי העולם החזקים מתעלמים מהאינטרסים של הנוצרים בארץ הקודש כי הם מתעניינים בחזק ואנו לא חזקים
אלא נשכחים ע"י העולם" בראיון לרויטרז.

<<قال البطريرك ميشيل صباح بطريرك القدس    للمسيحيين اللاتين ان زعماء العالم يتجاهلون تقريبا مصالح المسيحيين

الفلسطينيين الواقعين في خضم الصراع مع اسرائيل علي الرغم من جذورهم العميقة في الارض التي ولد فيها السيد المسيح.
وقال صباح المولود في الناصرة التي تعد جزءا من اسرائيل الان ان الجميع يتحدثون عن المسيحيين
ولكنهم اول من يتم التضحية بهم في التخطيط الدولي للمنطقة .
واردف قائلا لرويترز في البطريركية الكائنة في القدس القديمة في السياسة العالمية يتعاملون مع القوي ونحن لسنا اقوياء.
ومن ثم فاننا منسيون فقط>>

כתובות אינטרנט מצורפות:
אמן שהארץ בה התהלך ישוע המשיח
16/03/07 10:18
שבה נולד גדל ועבד, בישר ונצלב..וקם לתחיית כולנו איתו..
תתמלא בבני אלוהים המאמינים, כי חראם שנפקיר את האדמה הקדושה, שספגה את דם משיחינו.. ונערוק למקומות אחרים רק כי שם נוח יותר.
כי כל קושי שנספוג בשם ישוע הוא ברכה ומקור כוח-אמן
אלאבן אלשאטר
15/03/07 23:57
3צפיות

مَـن الأفضل ؟

نتأمّل في هذا الأحد بواحدة من أجمل صفحات الكتاب المقدس بعهديه القديم والجديد. وإذا أردنا أن نجدَ نصاً في الكتاب المقدّس كلّه ليكون نصاً "نموذجاً" عن معنى الكتاب المقدّس بأكمله، لرشّحنا مثل "الابن الضال" ليكون هذا النموذج. ففي هذا المَثَل يختصر يسوع تاريخ الخلاص مصوّراً لاهوت أو مأساة حرية الإنسان التي قادته إلى الخطيئة، ومحبة الرب ورحمته اللامتناهية التي تقود إلى فرح المصالحة والخلاص.
    أكثر ما يُميّز مثل الابن الضال هو تلك الشحنة الكبيرة من العواطف الإنسانية والروحية. ينطلق يسوع من الواقع ويروي قصة رجل طيّب ومحِبّ وحتى متساهل مع ابنيه. أحبَّ كليهما، ولكنهما لم يقدّرا ذلك الحب، بل استغلاّه إلى أقصى الدرجات. في بداية القصة يظهر الابن الصغر بصورة سيئة والابن الأكبر بصورة طيبة. ولكن في نهاية القصة يُثبت الاثنان أنهما عقبات أمام المحبة والرحمة والمغفرة والوحدة والانسجام العائلي التي رغب بها والدهما أكثر من أي شيء. مشكلةُ الابن الأصغر هي مشكلة كل الأبناء الشباب. فعندما سأل والدَه – وهو لا يزال حيّاً- عن حصته بالميراث، كان يطلب استقلاله الشخصي لكي يعيش حياته على طريقته وأحلامه الخاصة. وبعد أن حصل على ما أراد، انطلق إلى بلاد بعيدة (عن عيون أبيه وتأنيبه)، وأهدر هناك مالَه وحياتَه بعيشة متهوِّرة. وبعد فترة وجد نفسه وحيداً ومتروكاً يعاني إفلاساً مادياً وإنسانياً وروحياً تامّاً. وبما أن حياة الرذيلة لا تقود إلى البؤس الجسدي والانحطاط المعنوي فقط، بل وإلى فقدان كل إحساس بالخ
º
אלאבן= הבן. אלשאטר= המבקש לחלק
16/03/07 00:01
הטקסט היפה שהעלית עלה בחלקו
16/03/07 10:26
רק, כי מסת הערבית המותרת בכל הודעה בתפוז היא דיי מוגבלת לצערי.

אז תשים לב ישנו עוד טקסט שהעלית אותו בדף הפורום שגם נקטע, בדרך כלל אנו ממשיכים את החלק שנקטע בהודעה עוקבת.

º
אוקיי... I C. אשתפר
16/03/07 10:43
5 אתרים במרחק פסיעה בירושלים
15/03/07 23:50
3צפיות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3375963,00.html
מיכא..
16/03/07 10:19
1צפיות
אינתי סאייר מושאג'יב.. בלגנתילי אלפורום
ראתיבהין מע בעד אלמרא אלגאי, האללמארא אנא בראתיב..
נו הבנתי משרשור ההיכרות שאתה בלגניסט..

נו אמרתי שהמנהלת מסודרת
16/03/07 10:29
1צפיות
לא כך?
סבאח אלכיר שפרד עזיזתי
סבאח אלוארד יקרה
16/03/07 11:04
1צפיות
זה בסדר הוא יודע שהכל מאהבה ואיכפתיות ולא יכעס עליי..נכון מיכאל יקר?
הזמנות לאירועים שונים- מומלץ
15/03/07 18:53
1צפיות

º
אפשר בבקשה תרגום לעברית או אנגלית?
15/03/07 19:47
שלום האחת, להלן התרגום:
15/03/07 21:36
1) ביום 14.3.07 שעה 10:30 הבישוף אליאס שקור (בישוף המלכיים קתולים) מקים מיסה בכנסיית המלאך גבריאל.

2) הצגת הסרט של מל גבסון "הפסיון של ישוע" בכנסיית הקדוש גריגוריוס בוואדי אלג'מאל (עין הים בחיפה) ביום 25.3.07 שעה 19:30.

3) ראשי הכנסיות בחיפה מזמינים לכנס של המטיף "יוסף נהרא" בכנסיית עין דור בחיפה בימים 26, 27, 28 למרס 2007.

4)  מקהלת הכנסיה הקתולית בחיפה בערב שירי פסחא והפסיון ביום 30.3.07 בשעה 20:00 בכנסיית עין דור בחיפה.

נחמד מאוד...
15/03/07 21:41
רק שקוראים לנו בעברית "המלכיתים קתולים" כי זה בא מ melkite מש מלכיים קתולים
מה זאת כנסיית המלאך הגבריאל, וואדי אל ג'מאל אני מכירה כנסייה מדהימה על הים.
מי זה "יוסף נהרא"? ומה זאת כנסיית עין דור?
מלכיתים מלח.
15/03/07 21:53

מה שנכון נכון.

אני גם מכיר את הכנסייה שעל חוף הים. לא יודע אם זו המלאך גבריאל.

יוסף נהרא לא מכיר.

כנסיית עין דור זו כנסיית הקתולים בחיפה (רח' עין דור ליד אלנבי).

אולי המנהלת (החיפאית (לא במקור)) :)  תוכל לעזור ?!

מלח? קצת הסבר על melkite?
15/03/07 21:55

אם אפשר.
עזאאאא
15/03/07 21:59
melkite יעני ملكيين .
עכשיו אתה רוצה הסבר על הכנסייה ואיך התפתחה? ומה זה בדיוק החבר'ה האלה שהם גם ביזנטים וגם קתולים?
שאתה חלק מהם
אוכל להפנות אותך להודעות שכתבתי בנושא בפורום אחר, רק סמן לי ואארגן לך את הקישורים.
מלחחחחחחח !!!!
15/03/07 22:27

סברתי, כנראה בטעות, שמדובר במילה מיוחדת שהיא לא סתם תרגום !!

חחח הרגשתי שיש משהו לא נכון
15/03/07 22:31
ולכן שאלתי אותך. כאילו מה אתה שואל אותי על ה melkite
בכל אופן זה תרגום השם מערבית לאנגלית שנהוג בד"כ.
שמחה שהבהרנו זאת
שמחתי על העקיצה
15/03/07 23:03

לכל חיסאן קאבואה
צריך להירשם להכל?
15/03/07 21:54
וכניסה עולה כסף..?
לא יודע. רוב הסיכויים שלא.
15/03/07 21:57

לכנס של נהרא ולמיסות בטח הכניסה חינם.

לסרט ולמקהילה רוב הסיכויים (% 90) שזה חינם.
nashrat alahad 18.3.07
15/03/07 18:47

מצורף קובץ של "נאשראת אלאחאד 18.3.07" כולל אלאנג'יל + רסאלה + תראתיל + מקבץ חדשות והזמנות.
אהלן ! בבקשה תכנסו....
15/03/07 14:44
3צפיות
כהמשך לפיתוח האתר שלי, החלטנו בכדי למשוך אנשים צעירים לארץ ובכלל למקומות הקדושים (דגש על הנצרות, אבל גם מקומות קדושים ליהדות), לפתוח באתר פינה חדשה בשם- BiblewalksExtreme
אשר תהיה מוקדשת כולה למסלולי טיולים של אופניים\טרקטרונים וג'יפים (עם דירוגים לפי קושי זמן וכו) אשר יורכבו על פי דרכים קדומות ובעקבות דמויות מהברית החדשה וכו...אני מקווה למשוך ככה יותר אנשים צעירים לאתר ואולי אפילו לביקור בארץ.
התחלנו בהרכבת מסלולי אופניים בצפון, ואשמח לרעיונות שונים למסלולי רכיבה שעוברים דרך מקומות קדושים או על פי דרכים קדומות וכו...לדוגמא: מסלול בעקבות הצלבנים, אספסיינוס וכו..
אז בהחלט אשמח לקבל רעיונות למסלולים שהייתם רוצים לעשות או בכלל מה שעולה על רוחכם .

אשמח לקבל תשובות ממכם....

אני מצרפת לינק לדף הראשוני (מאוד ראשוני-סקיצה כרגע), של דף הפתיחה של הפינה...כמובן שבהמשך יוכנס מידע, פינות ואף יכתוב לי מדריך רכיבה של אופניים שבעזרתו נפרסם את המסלולים ונכשיר אותם לרכיבה בשטח.

http://www.biblewalks.com/info/extreme.html

המשך יום נעים לכולם !!
רותם ((:
איפה מיכאל כשצריכים אותו?
15/03/07 20:06
הרי רצית לארגן לנו טיול..
הנה קבל במה!
סליחה על השאלה
15/03/07 20:33
אבל מי זה מיכאל? תחת איזה כינוי....?
אני מאוווד אשמח אם נארגן מתישהו טיול שכזה על פי אחד המסלולים שנרכיב...
זה רעיון מקסים.

וזה בעצם כל הרעיון למשוך נוצרים, פאן קצת שונה לראות את ארץ הקודש...
שלום האחת.. כאן מיכאל
15/03/07 21:03

אני מיכאל.

מה שלומך?

אני מוכן ואשמח לארגון/השתתפות בכל מסלול טיול  בארץ (במיוחד נוצרי).

בזמנו דיברנו, כאן בפורום, על ארגון טיול במנזרי מדבר יהודה.

מה דעתך?

או שנתחיל בגליל. גליל האומות?

נעים מאוד !!!!
15/03/07 21:26
שמי רותם-נעים מאוד...אני דיי חדשה פה..

וואו מצויין, איזה כיף שיש כזו התנדבות ועזרה פה !
המסלול בין היתר במטרה להיכנס לאתר שלי, לפינה החדשה כפי שציינתי...וכמובן שחייבים גם לנסות אותו קודם, אז מאוד אשמח גם לארגן טיול כזה לפורום ולכל מי שירצה ואף יש לי מדריך אופניים ששותף לכתיבת המסלולים ויעביר גם אותם(בן אדם מאוד נחמד עם הרבה ידע).

מדבר יהודה נשמע מעניין וזה באמת איזור בארץ שעדיין לא הספקתי לסקר לאתר, אך ניראה לי שעדיף להתחיל מהצפון או המרכז כי זה בהחלט יותר קרוב לכל חברי הפורום..למרות שבמרכז אין כל כך משהו...

הגליל מקסים בתקופה הזו !!

מה אתה מציע??
היי רותם
15/03/07 21:40

נראה לי כדאי להתחיל במסלול טיול סביב הכנרת, כפר נחום, וכורזים.

איזור נוצרי מאוד עשיר.

ומזג אוויר מקסים בתקופה זו.

דעתך?

קלעת בול !
15/03/07 22:02
לגמריי מה שחשבתי ומה שהמדריך רכיבה אף המליץ להתחיל..יש שם מספר מסלולים שאפשר להרכיב מקל לדרגת קושי קשה יותר...

איזור משגע, בייחוד עכשיו...
אפשר לארגן אולי משהו בסביבות פסח, אם לכולם יש פה חופש ואם זה נוח להם...
מיכאל כאן
15/03/07 20:41

מתארגן לטיול :)
º
ברגע הנכון אתה מתייצב
16/03/07 10:14
וברגע הנכון המנהלת עושה סדר !!
16/03/07 12:19

מבהירה מי בעל הבית כאן
אלעאפו!
16/03/07 12:54
בעל הבית הוא יסוע..
אנו הזמנו אותו לביתינו הצנוע פה וכעת הבית שלו ואני הבנים הנאמנים

כולנו פה שווים, רק שאני זו שצריכה לעשות סדר זה בסדר..מקבלת את הפקיד באהבה רבה
היייי!! לא הייתי פה איזה שבוע..
13/03/07 15:58
שבוע ארוך וקשה היה לי, וכמעט לא יצא לי להיכנס, רק קצת לקרוא...
בכל אופן עדיין לא הספקתי לתקן בנצרת על מה שמלח הארץ כתבה לי, אבל ביקרתי בנצרת בעוד אתר
והייתי רוצה שתקראו ותגידו לי אם התוכן בסדר ואם יש לכם אולי משהו להוסיף....
אשמח לכל תיקון והצעה !! ותמיד אשמח לקבל חומר שמטיפים ואנשי דת כתבו על המקום ומקומות אחרים רלוונטיים מעבר
למה שיש בספרי ההיסטוריה והברית החדשה.

הנה הלינק....אגב היה קשה מאוד להגיע לאתר שם בנצרת....

http://www.biblewalks.com/sites/JesusTable.html

יום טוב - רותם....
לא קל להיכנס לשם..
13/03/07 16:52
לא קל להיכנס לשם..
לפי ידיעתי הכנסייה סגורה רוב הזמן, וצריך לבקש את המפתח או מהנזירים הפרנסיסקאנים
או ממשפחה שמחזיקה במפתח.
המידע כתוב בצורה נכונה, ישנן שתי דרכים להגיע לכנסייה: הראשונה מהשוק איך שתיארת והשנייה מהכניסה
לשוק בדרך של מנזר הכרמיליתיים.

המנזה כריסטי היא צמודה לכנסייה המרונית, והשכונה שם נקראת "חארת אל נבעה"

נ.ב- צירפתי לך תמונה ישנה של הכנסייה מבפנים- אבל אני לא בטוחה באיזה שנה היא צולמה בדיוק.
תודה ! ו...
13/03/07 17:04
הדרך השנייה שציינת להיכנס אז היא יותר פשוטה?
כי לנו היו לא מעט תלאות בדרך... נסענו באוטו הכי רחוק שאפשר להיכנס בשביל- ולא היה לנו איפה לעשות רוורס(מה שדיי הקשה על היציאה) על ידי הנחיה של אנשים ואחר כך בסימטא קיבלנו את המפתח ממשפחת דניאל. גם לא היה שילוט, שזה חבל...קשה קצת להסביר לתיירים באתר שלי איך להגיע במדוייק.

אפשר להשתמש בתמונה לאתר?
ואת יודעת בערך מאיזו תקופה התמונה?

ושוב פעם-   ת ו ד ה
אתר מעניין בעברית
13/03/07 22:56
2צפיות
האתר נקרא: קתולים, פורטל נוצרי קתולי.

לחץ כאן
האתר כבר פועל לפחות 4 שנים
14/03/07 12:24
אתר לא רע, אבל מאוד "סטרילי". עוסק יותר בדו-שיח ופחות בלהיות כנסייה וירטואלית, אבל אני מניחה כי זה בגלל רגישות העניין ובגלל כך כי רוב הקתולים דוברי העברית אינם רוצים לקחת חלק באתר, וחבל.

בכל-אופן - תודה שהבאת אותו
º
האתר לא עולה. נכון?
15/03/07 21:43
נסה שוב מיכא
16/03/07 10:24
אצלי הוא עולה מצויין!

אני זוכרת שבתחילת ימי הפורום פרפר היקרה הביאה לנו את האתר הזה.
מסתבר שהוא נפרץ ע"י האקרים
16/03/07 15:31
ולא קשה לנחש לפי הכינויים והשיר ששמו ברקע (תקשיבו למילותיו) מיהם ומה היה המניע
º
ראיתי את הרובים... מה אומרים ברקע?
16/03/07 16:49
אפרט ב
16/03/07 16:57
כי לא מותר לפי התקנון שלנו לעשות ויכוח בין דתי
מעצבן
18/03/07 11:34
האתר מעולם לא עסק בפעילות מסיונרית!!! זה סתם רוע לב!!!

אנא - לפחות אצלנו, האהבה תגבר על כל הרוע ונמשיך להתפלל ללא הפסק.

זה נפלא האתר שהקמתם אחיות ואחים יקרים!

שיהיה לכולכם יום ראשון שליו ורוחני תחת כנפי אדוננו. אמן!
האתר חזר לפעול
18/03/07 22:44
האתר בעברית עובד (בתקווה שלא יפרצו אותו שוב).

ראו כאן אתר קתולים
לא קשור למיסיונריות
19/03/07 00:40
זאת לא קבוצה יהודית שמתנגדת למיסיונריות שעשתה זאת.
בשיר ששמו היה בערבית ודיברו על הכופרים שצריך לחסל וצריך להילחם למען הדת וכו'.
אני חושבת שזה נותן מספיק רמזים מה היה המניע.
אה. לא ידעתי
19/03/07 18:36
האמת, לא שמעתי את השיר. זה היה בערבית???

אכתוב לך מסר אישי.
שרשור היכרות
13/03/07 22:02
2צפיות
שרשור היכרות
אז מי אתם
הזדמנות להכיר אחד את השני

1.    שם/ניק?
2.    למה בחרת בניק הזה?
3.    גיל (לא חובה)?
4.    מאיפה אתה?
5.    מה אתה עושה בחיים?
6.    איך הכרת את הפורום?
7.    איזה אישיות אתה מעריץ מהספר הקדוש?
8.    איזה פסוק או משל מהאינג'יל אתה לוקח כעצה לחיים?
9.    תבחר נס אחד מהנסים שעשה ישוע, ותספר למה הוא הכי נגע בך ומה אתה למדת ממנו...
10.    בכמה תדירות את נוהג לפקוד את הכנסייה?
11.    האם אתה פעיל במסגרות של הכנסייה?
12.    מה מקרב אותך לנצרות ולאמונה?
13.    תכונה טובה?
14.    תכונה גרועה?
15.    סרט או ספר אחרון שקראת...
16.    מהם התחביבים ותחומי העניין שלך?
17.    באיזה מדינה היית בוחר לגור בה?
18.    מי אתה בחמש מילים...
19.    איזה דברים היית רוצה לראות בקהילה הנוצרית המקומית או בכנסייה שלך בפרט?
20.    מה אתה אוהב בפורום? ומה היית מוסיף לו?

חח מותר לכופרים?
13/03/07 22:29

1.    שם/ניק? יוני (אלפקה) אונגר
2.    למה בחרת בניק הזה? כי לא היה אלפקה
3.    גיל (לא חובה)? 17
4.    מאיפה אתה? עשדוד
5.    מה אתה עושה בחיים ? תלמיד וצופיפניק
6.    איך הכרת את הפורום? מצאתי בשיטוטוים שלי אחרי מידע על הנצרות
7.    איזה אישיות אתה מעריץ מהספר הקדוש? לא מכיר מספיק אבל אני משאר שישוע (מי לא רצה להפוך שולחנות מול הממסד הרבני הרקוב?
8.    איזה פסוק או משל מהאינג'יל אתה לוקח כעצה לחיים? אל תשפוט פן תשפט
10.    בכמה תדירות את נוהג לפקוד את הכנסייה? האיתי פעם אחת (לא בשביל האטרקציה אני מתכוון) ולא חזרתי כי הפחיד אותי
11.    האם אתה פעיל במסגרות של הכנסייה? לא
12.    מה מקרב אותך לנצרות ולאמונה? בתור אטאיסט...מסר האהבה וההשגחה מלמעה
13.    תכונה טובה? סקרן
14.    תכונה גרועה? ראש בקיר לפעמים
15.    סרט או ספר אחרון שקראת...אני סימתי ההסיטוריונית ואני בהמצא אפקט בבל
16.    מהם התחביבים ותחומי העניין שלך? טייקוואן דו  צופים ולהכיר דתות שונות (ולפעמים משונות ...תשאלו אם תרצו)
17.    באיזה מדינה היית בוחר לגור בה? רק ישראל!
18.    מי אתה בחמש מילים...משעשע נמוך נחמד סקרן אני
19.    איזה דברים היית רוצה לראות בקהילה הנוצרית המקומית או בכנסייה שלך בפרט? האיתי רוצה לפגוש עוד סוגי כנסיות
20.    מה אתה אוהב בפורום? ומה היית מוסיף לו? אני אובה את הענות של אנשים לענות לפעורים כמוני

יוני

חחח נחמד
13/03/07 22:37
מה אתה רק בן 17? יעני ילד בטח מכין לבגרויות וכל הכאב ראש.

איך היה הטיול שלכם להר תבור? נהניתם?

אני עונה מחר, יש לי קלסר מלא הרצאות עם השם שלי רשום עליו

שלום לך איש נחמד:)
15/03/07 01:11
שומע, אני מקרית גת..מאמין שנושע בחסד ובאהבתו של ישוע המשיח גואל ישראל אדוניי צידקנו בן אלוהים חיים!:)
ובימי שלישי אני נוסע לאשדוד לאסיפות נוער בקהילה,
אתה רוצה אולי לבוא?!
זה נמצא ליד מגה, רחוב האוגרים 4..

ממש ברכה ובימי שישי בערב:) אני מבטיח לך שזה לא איזה קטדרלה..
תבורך איש יקר.
בדיוק איפה שהאיתי
16/03/07 21:06
אבל הפריע לי כמה דברים....חוץ מזה נשארתי עם פה פתוח לאיזה מקום יפה המתם באשדוד (איזה ציוד הגברה!..לא קשור אבל נכון)
º
אבל תודה רבה! על ההזמנה :)
16/03/07 21:07
אני?!
14/03/07 01:29
1.    שם/ניק? HHH משהו
2.    למה בחרת בניק הזה? מי בחר? חחח... יש לי ניק אחר ושכחתי איזה אי מייל וסיסמא נתתי לו, ואת זה פשוט השתלטתי עליו בלי לשאול....לא סתם אני עובדת בחברת היי טק.
3.    גיל (לא חובה)?קרוב ל21
4.    מאיפה אתה? צפון
5.    מה אתה עושה בחיים? עובדת בחברת הייטק, ובעלת אתר אינטרנט--    www.biblewalks.com
6.    איך הכרת את הפורום? חיפשתי בתפוז.
7.    איזה אישיות אתה מעריץ מהספר הקדוש? לא מעריצה אף אחד בלי קשר לספר קדוש או לא...
8.    איזה פסוק או משל מהאינג'יל אתה לוקח כעצה לחיים?  עת לכל דבר. משפט כל כך נכון.
9.    תבחר נס אחד מהנסים שעשה ישוע, ותספר למה הוא הכי נגע בך ומה אתה למדת ממנו...
10.    בכמה תדירות את נוהג לפקוד את הכנסייה? צילומים נחשב?! וזה מספר פעמים בחודש יצא..
11.    האם אתה פעיל במסגרות של הכנסייה? אני משתדלת באתר שלי לקדם את הנצרות ולכתוב כמה שיותר על אתרים קדושים לנצרות. אז זה סוג של פעיל...
12.    מה מקרב אותך לנצרות ולאמונה?  אני פתוחה לכל הדתות, כל האנשים מתקבלים בשמחה. וזה בעיקר מעניין אותי מבחינה ההיסטורית...
13.    תכונה טובה?  חייכנית
14.    תכונה גרועה?   עקשנית
15.    סרט או ספר אחרון שקראת...  ההיסטוריה של אלוהים וערבים טובים במקביל. וסרט, מממ ניראה לי החופשה.
16.    מהם התחביבים ותחומי העניין שלך? סוסים, חיות בכלל,ספרים, האתר שלי...
17.    באיזה מדינה היית בוחר לגור בה?  אולי איטליה , או פיג'י
18.    מי אתה בחמש מילים...     פיג'י (מילה אחת בנתיים) .  על השאר אני אחשוב בקרוב..
19.    איזה דברים היית רוצה לראות בקהילה הנוצרית המקומית או בכנסייה שלך בפרט? אני מקבלת המון חום ואהבה מהקהילות הנוצריות, כל הזמן מגלים פתיחות וסבלנות ועזרה...אז אני דיי מרוצה..
20.    מה אתה אוהב בפורום? ומה היית מוסיף לו? שיש הרבה מידע שעולה לאתר, מעניין ומרתק שלא הייתי תמיד מוצאת..וכמובן אנשים מקסימים ועוזרים. אפשר להוסיף אולי עוד פינות אירוח כמו שהיה לפני שבועיים-שלוש.
כמה תשובות
14/03/07 13:21
1) פרפר יצירתי

2) אני קצת כמו פרפר - אוהבת לעופף. חוץ מזה אני אוהבת פרפרים, חתולים ואריות. למה? אה... פרפרים כי הם יפים ועדינים, חתולים כי הם מתוקים ואריות כי הם חזקים.

3) גיל - אני זקנת הפורום. לא אומרת גיל, אבל הרבה מעל 45!!!

4) אני גרה בירושלים

5) עובדת בחברה מסחרית

6) השתתפתי בפורום "תיאולוגיה ודתות אחרות" ואחת המשתתפות הציעה לי להשתתף בפורום הנפלא הזה! ומאז כמעט לא פקדתי את הפורום הקודם. מצטערת. חוסר זמן. ככה זה.

7) חוץ מישוע? את רות המואביה בגלל מסירותה. את דוד המלך בגלל הקשר הנפלא שלו עם אלוהים. את יונתן (בנו של שאול) בגלל טוב לבו. את מרים אם-אלוהינו - בגלל רכותה, קדושתה והיכולת שלה לא לפחד וללכת יד-ביד עם רוח הקודש. לא קל לבחורה בת 15 לספר להוריה כי היא הרה מרוח-הקודש...

8א') משל "הבן האובד". כל פעם שאני קוראת זאת מחדש, עולות דמעות בעיניי. משל "האישה החוטאת" - ישוע אומר "מי שיזרוק הראשון אבן...". על החמלה שלו, איך שכולם התביישו לאחר-מכן. יש כל-כך הרבה דוגמאות שקשה להביא הכל. "דרשת ההר" כמובן, איך לא.

8ב') מעשי השליחים - בגלל ההתלהבות והקדושה וההתחלה של האמונה. נפלא. פרסיליה ובעלה (כמו גם אחרים) שפתחו את ביתם בפני המאמינים והפיצו את הבשורה.
סטפאנוס הקדוש - המרטיר הראשון.

אל הקורינטיים א', פרק 13 -
אִם־בִּלְשֹׁנוֹת אֲנָשִׁים וּמַלְאָכִים אֲדַבֵּר וְאֵין־בִּי אַהֲבָה הָיִיתִי כִּנְחשֶׁת הֹמָה אוֹ כְּצִלְצַל תְּרוּעָה׃ 2 וְאִם תִּהְיֶה־לִּי נְבוּאָה וְאֵדַע כָּל־הַסּוֹדוֹת וְכָל־הַדָּעַת וְאִם תִּהְיֶה־לִּי אֱמוּנָה רַבָּה עַד לְהַעְתִּיק הָרִים מִמְּקוֹמָם וְאֵין־בִּי הָאַהֲבָה הָיִיתִי כְּאָיִן׃ 3 וְאִם־אֲחַלֵּק אֶת־כָּל־הוֹנִי וְאִם־אֶתֵּן אֶת־גּוּפִי לִשְׂרֵפָה וְאֵין־בִּי הָאַהֲבָה כָּל־זֹאת לֹא תוֹעִילֵנִי׃ 4 הָאַהֲבָה מַאֲרֶכֶת־אַף וְעֹשָׂה חָסֶד הָאַהֲבָה לֹא תְקַנֵּא הָאַהֲבָה לֹא תִתְפָּאֵר וְלֹא תִתְרוֹמָם׃ 5 לֹא תַעֲשֶׂה דְּבַר־תִּפְלָה וְלֹא־תְבַקֵּשׁ אֵת אֲשֶׁר־לָהּ וְלֹא תִתְמַרְמַר וְלֹא תַחֲשֹׁב הָרָעָה׃ 6 לֹא תִשְׂמַח בָּעַוְלָה כִּי עִם־הָאֱמֶת תִּשְׂמָח׃ 7 אֶת־כֹּל תִּשָּׂא אֶת־כֹּל תַּאֲמִין אֶת־כֹּל תְּקַוֶּה וְאֶת־כֹּל תִּסְבֹּל׃ 8 הָאַהֲבָה לֹא־תִבֹּל לְעוֹלָם אֲבָל הַנְּבוּאוֹת תִּבָּטַלְנָה וְהַלְּשֹׁנוֹת תִּכְלֶינָה וְהַדַּעַת תִּבָּטֵל׃ 9 כִּי־קְצָת הוּא שֶׁיָּדָעְנוּ וּקְצָת הוּא שֶׁנִּבֵּאנוּ׃ 10 וּכְבוֹא הַתָּמִים אָז עָבוֹר תַּעֲבֹר הַקְּצָת 11 כַּאֲשֶׁר הָיִיתִי עוֹלֵל כְּעוֹלֵל דִּבַּרְתִּי כְּעוֹלֵל הָגִיתִי כְּעוֹלֵל חָשָׁבְתִּי וְכַאֲשֶׁר הָיִיתִי לְאִישׁ הֲסִירֹתִי דִּבְרֵי הָעוֹלֵל׃ 12 כִּי כָעֵת מַבִּיטִים אֲנַחְנוּ בְּמַרְאָה וּבְחִידוֹת וְאָז פָּנִים אֶל־פָּנִים׃ 13 כָּעֵת יוֹדֵעַ אֲנִי קְצָתוֹ וְאָז כַּאֲשֶׁר נוֹדַעְתִּי אֵדַע אַף־אָנִי׃ 14 וְעַתָּה שְׁלָשׁ־אֵלֶּה תַעֲמֹדְנָה הָאֱמוּנָה וְהַתִּקְוָה וְהָאַהֲבָה וְהַגְּדוֹלָה שֶׁבָּהֶן הִיא הָאַהֲבָה׃

9) לפקוח את העיניים של העיוורים - למדתי: אמונה

10) אני נוהגת לפקוד את הכנסייה לפחות פעם בשבוע (בימי א'), אבל פעמים רבות (אם יש לי זמן, כי הכנסייה מאוד רחוקה מביתי) - גם יותר מכך.

11) לצערי בכנסייה שאני הולכת אליה יש רק תיירים, ואין ישראלים כלל, לכן אין כל פעילות, וחבל.

12) לנצרות מקרב אותי ישוע המשיח אדוננו, ומרים הקדושה.

13) תכונות טובות? אומרים שאני טובת-לב, אני יודעת?

14) תכונה גרועה? איחורים...

15) ספר אחרון שקראתי - "עלילות אבירי השולחן העגול", בתרגומו של אריה סתיו, הוצ' הקיבוץ המאוחד (נחמד, אך לא מעבר לכך).

16) תחביבים - קריאת ספרות יפה, מוסיקה (קלאסית, גרגוריאנית, ישראלית, אתנית)

17) אם יש באפשרותי, הייתי רוצה לגור במדינה נוצרית ולא בישראל, אבל לא כי אני לא אוהבת את ישראל או כי אני לא ציונית, אלא כי אני רוצה שינוי. עייפתי מכל הפוליטיקה כאן, השחיתויות, האפליה (כן, גם של יהודים, לא רק של ערבים...) ובכלל. ואני לא "נפולת של נמושות" (כמו שרבין המנוח אמר), אפילו הבן שלו בארה"ב!!! אז "אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו אזובי הקיר"???

18) מי אני? בחמש מילים??? אפילו ב-500 יהיה לי קשה להגדיר את עצמי

19) בכנסייה המקומית הייתי רוצה לראות הרבה יותר חיים, דינמאיות וחופש אמונה!

20) בפורום אני אוהבת את הכל, וכל המוסיף גורע.
אני...
14/03/07 11:36
1. תיאה (שם בדוי)
2. הוא הדבר הקרוב ביותר לשם שלי שהצלחתי למצוא. (אל תשאלו)
3. עוד טיפונת 18.
4. חיפה
5. מסיימת בית ספר, ממתינה לגיוס.
6. דרך ידיד.
7.או, הרבה... שמואל הנביא, דוד, ירמיהו.
8.אני מצטערת על הבורות, אבל מה זה בידיוק אינג'יל?
"אל תשלמו רעה תחת רעה או חרפה תחת חרפה כי אם-תברכו מדעתכם כי-לזאת נקראתם למען תירשו את הברכה:
כי איש החפץ חיים אהב ימים לראות טוב יצר לשונו מרע ושפתיו מדבר מרמה" יסור מרע ויעשה-טוב יבקש שלום וירדפהו:
כי עיני ה' אל צדיקים ואזניו אל-שועתם ופני ה' בעשי רע"
הראשונה לפטרוס ג':9-12
(אני מקווה שצדקתי בהנחה שזוהי הברית החדשה).
9.האמ...זה קשה... אבחר מקרה, של האישה הגויה אשר ביקשה רפואה לביתה וישוע סירב באמירה כיצד ניתן להאכיל את הכלבים כל עוד הטף לא שבע...והאישה ענתה שגם הכלבים מלקטים את הפירורים הנופלים לרצפה כשהילדים אוכלים...ישוע ריפא את הילדה..זו הייתה אחת העדויות החזקות עבורי כי הוא הגיע על מנת לתת ישועה לכולם...
10. פעמיים-שלוש בשבוע.
11. אני מתארת לעצמי שכן =)
12. ממ.. התקווה לקבל את הישועה ולא להיות אחת הנערות הכסילות אשר שכחו לקחת שמן עמהן.
13. של מי? שלי? אין לי מושג... ובכללי-סבלנות.
14. גרועה? וכחנות.
15. אוסף השירה "העורב" של א. א. פו נחשב?
16.אני יודעת? נגינה,שירה, כתיבה, רישום, קריאה וכו'.
17. אני לא זזה מישראל.
18. "אין הנתחום מעיד על עיסתו"
19. יותר איחוד. פחות התפצלות לקבוצות קטנות עקב שוני בעמדות.
20. אני חדשה, אין לי הזכות לשפוט. בנתיים נחמד לי . =)
הנה שלי
14/03/07 23:25
1 .צ'ה
2. בזמנו הייתי מעריץ גדול של צ'ה גווארה, היום לא הייתי בוחר בניק הזה.
3. 22
4. רמלה
5. מתמחה במשרד רואי חשבון + סטודנט
6 שמעתי עליו דרך פורום ערבים
7. חוץ מיסוע גם מרים אלעזרא ואיוב.
8. יש הרבה אבל הכי אוהב זה : ז   אל-תשפטו למען אשר לא תשפטו: 2 כי במשפט אשר אתם שפטים תשפטו ובמדה אשר אתם מדדים ימד לכם: 3 ולמה זה תראה את-הקיסם בעין אחיך ואל-הקורה אשר בעינך לא תביט.
9. הקמת הילדה המתה מהתחיה
10. לצערי לא הרבה, כמה פעמים בשנה, בעיקר בחגים.
11. לא
12. הרצון בקירבה לאלוהים והעולם הרוחני.
13. רצינות, אחריות.
14. רצינות
15. האמתי לא יוצא לי לקרוא הרבה בספרים חוץ מהאנג'יל וספרי הלימוד, השניים האחרונים שקראתי לפני כמה חודשים היו רג'אל בל שמס לע'סאן קנאפני ואלנבי - הנביא לג'ובראן ח'ליל ג'ובראן.
16. מחשבים , פינג פונג, מוסיקה , שירה...
17. ישראל
18. אני עצמי לא יודע
19. שכל העדות יתאחדו, ולראות יותר השתפפות מצד הצעירים (ואני בתוכם) בפעילויות הכניסתיות.
20. בלחצים של היומיום אני זונח את האמונה וכמעט ולא הולך לכנסיות, הפורום מחזיר לי את האמונה, מספיק רק לעיין בתכנים שבו כדי לחוש קירבה לאמונה.
º
9.*לתחיה
14/03/07 23:27
אז אני גם רוצה להשתתף
14/03/07 23:39
1. הרועֶה שלי- My Shepherd - الرب راعيَّ
2. כי ישוע היה ועודנו הרועה הטוב, הרחום שאוהב את כבשיו ומכיר אותם והם מכירים אותו, כי ישוע הוא הרועה שלי, ששמח שהכבשה התועה חזרה אליו, כמו הבן האובד. וכמובן מתוך אהבה מיוחדת ל-
مزمور23  لداود.الرب راعيّ فلا يعوزني شيء. 2 في مراع خضر يربضني.الى مياه الراحة يوردني. 3 يرد نفسي.يهديني الى سبل البر من اجل اسمه. 4 ايضا اذا سرت في وادي ظل الموت لا اخاف شرا لانك انت معي.عصاك وعكازك هما يعزيانني. 5 ترتب قدامي مائدة تجاه مضايقيّ.مسحت بالدهن راسي.كاسي ريا. 6 انما خير ورحمة يتبعانني كل ايام حياتي واسكن في بيت الرب الى مدى الايام
תהלים פרק כג
כג מִזְמוֹר לְדָוִד; יְהוָה רֹעִי, לֹא אֶחְסָר׃
2 בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי; עַל־מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי׃
3 נַפְשִׁי יְשׁוֹבֵב; יַנְחֵנִי בְמַעְגְּלֵי־צֶדֶק, לְמַעַן שְׁמוֹ׃
4 גַּם כִּי־אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא־אִירָא רָע, כִּי־אַתָּה עִמָּדִי; שִׁבְטְךָ וּמִשְׁעַנְתֶּךָ, הֵמָּה יְנַחֲמֻנִי׃
5 תַּעֲרֹךְ לְפָנַי שֻׁלְחָן, נֶגֶד צֹרְרָי; דִּשַּׁנְתָּ בַשֶּׁמֶן רֹאשִׁי, כּוֹסִי רְוָיָה׃
6 אַךְ טוֹב וָחֶסֶד יִרְדְּפוּנִי כָּל־יְמֵי חַיָּי; וְשַׁבְתִּי בְּבֵית־יְהוָה, לְאֹרֶךְ יָמִים׃

3. בת 31 לפני חודשיים
4. נצרתית במקור, כעת חיפאית.
5. עו"ד במקצועי, כעת עובדת במוסד פיננסי, בתחום שונה לגמרי, אך לא בטוח שאני שמחה מההסבה נראה בהמשך..
6. איך הכרתי? קיבלתי הבזק רוחני לפני כמה חודשים.. שבשנותיי שעברו ניהלתי פורום אחר, ושרפתי הרבה זמן מול המחשב, אז למה שלא אתעל את האנרגיות הממוחשבות שלי לטובת האדון היקר, וכך היה, מסר להנהלת הפורומים ותפוז ענה בחיוב רב, מאז אתם הולכים ונהיים נפאלים יותר מיום ליום בחסדו וברכתו של אדוננו שבשמיים.
7. אישיות? יסועי היקר-ישוע המשיח ! אליאהו הנביא..מרים הבתולה ועוד רבים וטובים.
8. !!!יש המון, זהו ספר של פנינים אבל קחו כמה טעימות מאבני הדרך שלי:
رو 8: 35 من سيفصلنا عن محبة المسيح.أشدّة ام ضيق ام اضطهاد ام جوع ام عري ام خطر ام سيف.
مز 23: 1 مزمور لداود.الرب راعيّ فلا يعوزني شيء.
مز 127: 1 ان لم يبن الرب البيت فباطلا يتعب البناؤون.ان لم يحفظ الرب المدينة فباطلا يسهر الحارس.
رو 12: 10 وادّين بعضكم بعضا بالمحبة الاخوية.مقدمين بعضكم بعضا في الكرامة.
1 كو 13: 4 المحبة تتأنى وترفق.المحبة لا تحسد.المحبة لا تتفاخر ولا تنتفخ
زك 2: 8 لانه هكذا قال رب الجنود.بعد المجد ارسلني الى الامم الذين سلبوكم لانه من يمسكم يمسّ حدقة عينه.
في 4: 13 استطيع كل شيء في المسيح الذي يقويني.
رو 8: 31 فماذا نقول لهذا.ان كان الله معنا فمن علينا.
מספיק בינתיים לא?
9. גם פה יש המון נסים נוגעים ונפלאים, כמו האשה עם הדימום שבנגיעת בגדו של ישוע קיבלה מחילה ונרפאה, כמו האשה שהיתה עם גב כפוף 18 שנים עד שהתיישרה כי נעמדה באימונה מול האדון מלא האהבה והרחמים שגאל אותה משרשראות השטן שהכבידו על גבה שנים ארוכות, ואני בטוחה שיש עוד אבל חבל להאריך, הנס החביב עליי הוא תחיית אליעזר חביבו של יש
המשך!! נקטע לי הטקסט..
14/03/07 23:46

9. גם פה יש המון נסים נוגעים ונפלאים, כמו האשה עם הדימום שבנגיעת בגדו של ישוע קיבלה מחילה ונרפאה, כמו האשה שהיתה עם גב כפוף 18 שנים עד שהתיישרה כי נעמדה באימונה מול האדון מלא האהבה והרחמים שגאל אותה משרשראות השטן שהכבידו על גבה שנים ארוכות, ואני בטוחה שיש עוד אבל חבל להאריך, הנס החביב עליי הוא תחיית אליעזר חביבו של ישוע, כי אז בכה ישוע, ואני בעצמי בוכה כל פעם שקוראת את פסוקי הנס הזה, כמה אהבה אלוהית וכמה אנושות טהורה התערבבו בישוע המשיח באותו רגע, ככה הוא אוהב את כולנו, וככה הוא יבכה על מותנו בחטא, על קבירתנו הרוחנית תחת מורתו של השטן, האם נרצה לגרום לאדוננו האהוב לבכות.. בגללנו, אחרי כל הכאב שהוא נשא במקומנו? והעלבון והסבל..? הוא הפך לחטא על הצלב בכדי שאנו נשתחרר, לקח את סבלנו לצלב, את מותנו , ושם הוא מת במקומנו בכדי לקום לתחייה ולהוכיח כי מולו כל דלתות שאול לא יעמדו וכי רק הוא יביס את השטן וישחרר אותנו!! זה המסר מהנס של אליעזר בעיניי, שגם אם החטא המית אותנו רוחנית, גם אם כלכך התרחקנו מישוע עד שנראה כי נקברנו תחת האדמה, ישוע יגיע, ויושיט יד ומתוך השאול ימשה אותנו לעולם שכולו או, אם נקרא לו, אם רק נאמין, כי מי שמאמין גם אם הוא מת, יהיו לו חיי נצח בישוע המשיח, אמןהללוייה, תודה יסוע.
10. בכניסייה פעמיים עד שלוש בשבוע. והכוונה למיסה השבועים ולשיעורי הדת שם ואסיפות הקהילה שם לשם שיתוף , חיזוק ותפילה.
11. כן
12. זה בדם שלי, אהבת האדון ואורו, צומחים בלב, עם כל נשימה שאני לוקחת.. זו לא קרבה.. זו התמזגות, ורצון להידמות לישוע יותר ויותר מיום ליום.
13. אהבה ללא תנאים לכלל היקום ואנשיו! לאלוהים, לאחיי באימונה, לחוטאים כבולי השטן שליבי נקרע עליהם כל יום מחדש
14. חוסר סבלנות זמנית מעיקה, שפוקדת אותי לפעמים בעיקר עם האנשים הכי קרובים לליבי.

עייפת אותי מלח יקירתי.. בס היה שווהתודה

נ.ב. אני יודעת שלא השלמתיאת הכל.
והנה שלי
15/03/07 00:34
1.    שם/ניק? מלח הארץ
2.    למה בחרת בניק הזה? בגלל האמירה של ישוע "אתם מלח הארץ", אמנם היא יועדה לכל מאמיניו אבל
אני חשה שהיא הכי משקפת את המיעוט הנוצרי הזעום במזרח התיכון, כמו שצריך רק מעט מלח לתבשיל כדי שישפיע על הטעם
כך אנחנו, אומנם מעטים אך עם השפעה גדולה
3.    גיל (לא חובה)? 21
4.    מאיפה אתה? נצרת
5.    מה אתה עושה בחיים? סטודנטית
6.    איך הכרת את הפורום? מקושרת להנהלה
7.    איזה אישיות אתה מעריץ מהספר הקדוש? את ישוע המשיח כמובן, מרים הבתולה הצנועה והענווה, הקדוש אסטפנוס שהוא
המרטיר הראשון בנצרות ואני תמיד אוהבת לקרוא את הדרשה שנשא לפני שנסקל כדי לקבל חיזוק לאמונתי, ואיוב שנשא את כל קשיי
החיים אך נשאר עם אמונתו.
8.    איזה פסוק או משל מהאינג'יל אתה לוקח כעצה לחיים? אל תישפטו פן תישפטו- אני מנסה בכל כורחי ליישם אותו בחיי, המשל על
הבן התועה שהוא במידה מסוימת מייצג כל אחד מאיתנו, המשל על הרועה הטוב כי זה אומר שיש מעלינו השגחה תמידית, הדרשה על ההר- זה אחד הפרקים האהובים עלי באינג'יל, דבריו של ישוע אדוננו כל כך נכונים וכל כך מנחמים, המשל "انا الكرمة", והמשל על حبة الخردل
והמשל על הדלת הרחבה והדלת הצרה...
9.    תבחר נס אחד מהנסים שעשה ישוע, ותספר למה הוא הכי נגע בך ומה אתה למדת ממנו...؟ הנס כאשר הלך על הים כי זה אומר
שאנו צריכים תמיד להיות מוכנים ולהאמין ביכולתו של אלוהים להציל אותנו, הנס כאשר הבריא ישוע את הבת של המפקד הרומי- כי זה מראה עד כמה אנו זקוקים לישועה ובלי זה הנפש שלנו פשוט מתה. וכמובן הנס הכי גדול והכי חשוב בשבילנו הוא הניצחון שלו על המוות
והתחייה שלו
10.    בכמה תדירות את נוהג לפקוד את הכנסייה? בד"כ פעמיים בשבוע, במהלך הצום אני פוקדת יותר בגלל התפילות של הצום שאני אישית מאוד אוהבת להשתתף בהם, ומפגשי שביבה
11.    האם אתה פעיל במסגרות של הכנסייה? כן, כמה שהזמן הדחוס שלי מאפשר לי.
12.    מה מקרב אותך לנצרות ולאמונה? העובדה שאלוהים אוהב אותי עד שהקריב את בנו היחיד למען הגאולה שלי, בשבילי הקרבה משמעה לחיות את דברי אלוהים החיים בכל רגע בחיים שלי, ולשאוף להיות מושלמים כפי שישוע היה מושלם.
13.    תכונה טובה? אוהבת לעזור, עם יכולת הסתגלות טובה.
14.    תכונה גרועה? עקשנית חבל"ז
15.    סרט או ספר אחרון שקראת... וידויים של אוגוסטינוס שזאת הצלחה בעיני בזה שהצלחתי לדחוס חומר קריאה שהוא לא מאמרים
16.    מהם התחביבים ותחומי העניין שלך? ספורט, מוזיקה, היסטוריה ובעיקר ההיסטוריה של הנצרות המזרחית, שפות.
17.    באיזה מדינה היית בוחר לגור בה? לא הייתי בוחרת בשום מדינה אחרת אולי הייתי עושה אותה שיוויונית יותר, עם פחות מלחמות והרבה פתיחות למיעוטים... אמנם מדינה שאני חולמת לשהות בה קצת זמן היא אירלנד או איטליה
18.    מי אתה בחמש מילים... אדם, חברותית, סקרנית, סבלנית, ומדברת המון
19.    איזה דברים היית רוצה לראות בקהילה הנוצרית המקומית או בכנסייה שלך בפרט? הייתי מאוד רוצה לראות איחוד- אבל אני אסתפק ביחסים טובים וחמים בין העדות השונות, הייתי רוצה שהצעירים יספיקו להיות פסיביים, והייתי רוצה לראות עדה מאורגנת עם שאיפות ויוזמה,
הייתי גם רוצה לראות חזרה לשורשים הנוצרים שלנו במזרח במקום לחפש אותם במקומות אחרים.
20.    מה אתה אוהב בפורום? ומה היית מוסיף לו? אני אוהבת את החמימות, האחווה השוררת בינינו. הפורום בשבילי הוא כמו כנסייה
וירטואלית המאפשרת מפגש בין נוצרי מפסוטה לנוצרי מהמרכז- דבר שקשה לראות בחיים האמיתיים.

לילה טוב
תשובות של יהודי
15/03/07 06:16

7. האישיות שלי היא מרים המגדלית  

8. אין איש יכול לעבוד שני אדונים שכן או ישנא אחד ויאהב את השני או יהיה מסור לאחד ויאהב את השני

(זה לא ציטוט של הפסוק בשלמותו)

9. ההליכה על המיים שבה השקיעה של כיפא מראה שיש הבדל בינינו לאלהים

12. על הנצרות אני למדתי משמיעת מוסיקה ליתורגית
       מעולם לא הייתי קרוב לאמונה

15. "אחרי החגים" של יהושע קנז אבל הספר האהוב עלי הוא "שירה" של עגנון

20. אני אוהב בפורום  את ליאון ועספורה והייתי מוסיף  המלצות לפרוזה המבוססות שנכתבה בידי מאמינים ומבוססת על האינג'ל

הנה אני
15/03/07 22:24

1.    שם/ניק? SON OF JESUS
2.    למה בחרת בניק הזה?ברגע שהרגשתי הקרבה לישוע
3.    גיל (לא חובה)?31
4.    מאיפה אתה? חיפה
5.    מה אתה עושה בחיים?כלום
6.    איך הכרת את הפורום? היתי אחד מהשותפים ביוזמה
7.    איזה אישיות אתה מעריץ מהספר הקדוש?ישוע
10.    בכמה תדירות את נוהג לפקוד את הכנסייה?פעם בשבוע
11.    האם אתה פעיל במסגרות של הכנסייה?קצת
12.    מה מקרב אותך לנצרות ולאמונה?האימונה והרצון להאמין באלוהים בחוזקה
13.    תכונה טובה?הקשבה
14.    תכונה גרועה?להשתולל בצעקות
15.    סרט או ספר אחרון שקראת...צמיחה רוחנית
16.    מהם התחביבים ותחומי העניין שלך?צילום ופולטיקה
17.    באיזה מדינה היית בוחר לגור בה?ישראל
18.    מי אתה בחמש מילים... האדם הכי פשוט בעולם
20.    מה אתה אוהב בפורום? ומה היית מוסיף לו?אני אוהב אותו איך שהוא בדיוק
זה אני
15/03/07 23:39

1.    שם/ניק? MICHAELD1
2.    למה בחרת בניק הזה? כי MICHAEL זה אני; D אות ראשונה בשם משפחה; 1 כי MICHAELD תפוס.
3.    גיל (לא חובה)? 30.
4.    מאיפה אתה? תרשיחא (אחד הכפרים בצפון). נכון מלח?
5.    מה אתה עושה בחיים? עו"ד.
6.    איך הכרת את הפורום? דרך אתר ישוע-חי   www.yasso3-7ai.net.
7.    איזה אישיות אתה מעריץ מהספר הקדוש? את ישוע הנוצרי כמובן אמו הבתולה מרים. ואת פאולוס השליח (שליח האומות) אשר היה לו חלק גדול בהפיכת הנצרות לדת מס' 1 בעולם. והוא "אללאהותי" מס' 1.  
8.    איזה פסוק או משל מהאינג'יל אתה לוקח כעצה לחיים? אל תעשה לאחרים מה שלא היית רוצה שיעשו לך. ואין אהבה יותר גדולה מזו כאשר מישהו מת למען האחרים.
9.    תבחר נס אחד מהנסים שעשה ישוע, ותספר למה הוא הכי נגע בך ומה אתה למדת ממנו...؟ הנס של הקמה לתחייה של הבת של האלמנה, זה כל כך נוגע ללב. והנס של תחייתו של ישוע עצמו (צריך לזכור שישוע קם לתחייה בכוחות עצמו + "סאר באקוראת אלראקדין" (בערבית)- קרי- הוא הראשון שקם לתחייה והביא לתחייתם של מתים אחרים).
10.    בכמה תדירות את נוהג לפקוד את הכנסייה? בד"כ 3 פעמים בשבוע, במהלך הצום, כמעט באופן יומי (הכנסיה נמצאת 2 דקות מהבית). כמו שכתבה מלח, תפילות הצום אצלנו (הביזנטים) מאוד עשירות.
11.    האם אתה פעיל במסגרות של הכנסייה? כן. שבייבי. וועד.
12.    מה מקרב אותך לנצרות ולאמונה? ישוע המשיח (דבריו ומעשיו) הברית החדשה (ובמיוחד הבשורה על-פי יוחנן החביב).
13.    תכונה טובה? אהבת האחרים והרצון לעזור.
14.    תכונה גרועה? בלגניסט !! (תשאלו את אמא).
15.    סרט או ספר אחרון שקראת... דרשות של האפיפיור המנוח יוחנן פאולוס 2 ז"ל. ספר ממש עשיר.
16.    מהם התחביבים ותחומי העניין שלך? שירה (שיעיר), ספרים הקשורים לנצרות- בכלל ולהיסטוריה הנוצרית המזרחית-בפרט.
17.    באיזה מדינה היית בוחר לגור בה? בישראל. אסור שנשאיר מולדת ישוע הנוצרי בלי נוצרים. אני מאוד אוהב איטליה (במיוחד צפון איטליה).
18.    מי אתה בחמש מילים... בן אדם (מילה אחת).
19.    איזה דברים היית רוצה לראות בקהילה הנוצרית המקומית או בכנסייה שלך בפרט? הייתי רוצה לראות כנסיה אחת (כניסה וואחדא, ג'אמעא, מוקאדאסא, ראסולייה). הייתי רוצה לראות שהכנסיה מתקשרת יותר עם הצעירים (וזו המגמה בשנים האחרונות ותקוותי שתצליח).
20.    מה אתה אוהב בפורום? ומה היית מוסיף לו? אני אוהב את הרעיון בהקמת הפורום (תודה המנהלת) ואת החברים/ות יקרים/ות. מעודד אותי שישנם נוצרים "ג'יוריין".

זה אני.
עוד עו"ד מתגלה פה ואני
16/03/07 10:15
בורחת

זה מדהים, איזא בתירמי 3 חגאר, איללא מא תסיב בוואחד מינהין מוחאמי
אם לא מאוחר
16/03/07 10:31
1 lion 7 2. אחת מכינויי האדון, כמובן שאני טלה מאד בחיים.. 3/ 40 פלוס ז``א זקן .. ‏4/ איפה חי האדון.. ‏5/ שכיר .. 6/ דרך מלח הארץ.. 7/בנוסף ליסוע , יוחנן האהוב , יוסף , יהודה , יהושע בן נון , כאלב בן יבבנה , פאולוס , רחל , מרים , פשוט כולם .. ‏8/ משל אליעזר העני והעשיר , 9/ פתיחת שני עיני העיוורים . מרגש , ונלמד מזה שישוע בא לפקוח את עיננו בכדי לראות כמה היא נפלאה החיים איתו , למרות הקשיים .. 10/ המשפחה וגידול הקטנות , מביא להיעדרות מהאסיפות בכנסייה, מזה שנתיים , לא טוב , גם המשפחה היא עבורי כנסיה קטנה ... 11/ כרגע לא , אולם בחיי הרווקות , הייתי פעיל מאד, כמובן אל תקחו אותי דוגמא אישית .. 12/קשר עם יסועי , מספיק כרגע .. 13/מיסוע קיבלתי הרבה תכונות בלידה החדשה .. לעזור לזולת, לתרום.. 14/ תמיד יש מאבק בין האדם הישן לחדש .. אולם יסוע איתי עד הסוף , רוגז למשל ולחץ ופחד מהעתיד .. 15/קראתי שוב את אופן קבלת יסוע בהודו דרך אחד הסיכים , סאד הו סנדר סינג בערבית , מרגש , ומומלץ.. 16/ ללמוד ולקרוא , לדעת יותר על סודות הספר הנפלא זה. 17/ ישראל , עדיפות שנייה , אוסטרליה .. 18/ אדם השואף לרצות את האדון .. 19/ לראות אמונה במקום דברים שטחיים .. 20/ איך שהוא , נפלא , ושוווב רב תודה שאתם סובלים את הצפיפות בכתיבה שלי .. וסליחה על ההיעדרות מכאן .. נ.ב למלח הארץ זה לא היכרות זאת חקירה .. חח
תודה יקר..
16/03/07 10:35
אתה נכס יקר לנו פה, עם הצפיפות, ועם ההיעדרות, אתה תמיד מבורך וחסר, אלרב יבארקאק יותר ויקח ממך כל רוח של לחץ  ופחד מהעתיד ובמקומה יתן רוח הניצחון, והשלום הפנימי, עד לחזרת יסוע האהוב אלינו.
יום ההולדת
16/03/07 10:31
לחברי הפורום גם אלו שכבר ענו, להיכנס ולציין יום ההולדת, לא צריך שנה כמובן רק תאריך.

שנשיר לכם סנה חילווה מע יסוע

אני ב6 ליאנואר.
אני
16/03/07 10:44

ב 8.10.

º
23.03
16/03/07 14:47
º
השני לנובמבר 2/11
16/03/07 21:14
אני
18/03/07 11:25
ב-30 בינואר.
אני כמוך המנהלת
19/03/07 00:09
6/1
אני
22/03/07 22:18
10.9
ממממ..........
19/03/07 06:04

1.   אנונימית USA

2.    בגופו של המשיח ה"אני" לא קיים. כולנו גוף אחד, גופו של ישוע
3.    41
4.    ארה"ב במקור מישראל
5.    אמא לילדיי ופעילה בקהילה שלנו.
6.    ליון סיפר לי :)) היי ליון
7.    ישוע כמובן, ודוד המלך והקשר האישי והקרוב שלו לאלהים.
8.    דוקא מתהילים:  51:10 : לב טהור ברא־לי אלהים ורוח נכון חדשׁ בקרבי׃
                            51:11  אל־תשׁליכני מלפניך ורוח קדשׁך אל־תקח ממני׃

9.    נס ההליכה על פני המים. מים בספר חזון יוחנן הם העמים, שבטים, אנשים ולשונות שהלכו אחר בבל הזונה. מים בספר איוב 26:5 הינו מקום בו נמצאים הרפאים (רוחות המתים). אלה אותם המתים שנשפטו במים (כפי שהמצרים טבעו בים). כשישוע הלך על המים הוא שם תחת רגליו את כל העמים, הלשונות, השבטים והרפאים = השטן וכל מי שהלך אחריו. ההליכה על פני המים הינה שלטונו המוחלט על הבריאה ובעיקר על המים.

10.    קהילה (כנסיה) איננו בניין, חדרים או כיתה. המאמינים הם הקהילה, ולכן בכל פעם שאנחנו נפגשים ביחד שם גם נמצאת הקהילה (כנסיה). אנחנו נפגשים ללימוד, שבח והודיה, דרשה, פעילויות, חברותא במסגרות שונות כמעט כל יום.

11.   אני מלמדת בקהילה שלנו, לפעמים מלמדת את הילדים גם כן, מנחה בסמינרים שיש לנו, מנחה קבוצת נשים,

12. אני לא רואה עצמי מקורבת לדת או לקבוצות דתיות. השתייכתי פעם ליהדות המשיחית, אבל כבר לא. אני נמצאת בקהילה שלא שייכת לשום זרם בנצרות אלא לאמונה בישוע כעם אחד. הקרבה שלי היא לישוע בלבד באמצעות הקשר שלי איתו והקהילה (גוף המשיח). אני חייבת לאמר שהנצרות כדת לא מוכרת לי למרות שאני נמצאת בכנסיה. אבל זאת קהילה נפלאה שחוזרת לשורשי האמונה (לא יהדות משיחית) כפי שנכתב לנו בתנ"ך ובברית החדשה. השנה חגגנו בכנסיה את חג הסוכות, וכל החגים בתנ"ך שהם שלנו כיום כעמו של המשיח, אבל נשכחו מן האמונה במשך הדורות.

13.    אין בי שום דבר טוב. רק אלהים הוא טוב. ככל שאני מתקרבת לישוע אני יודעת עד כמה מושחת הבשר (האני) ורק ישוע בי הוא הטוב. הרומאים 7:24-25

Rom 7:24  Wretched man that I am! Who will set me free from the body of this death?
Rom 7:25  Thanks be to God through Jesus Christ our Lord! So then, on the one hand I myself with my mind am serving the law of God, but on the other, with my flesh the law of sin.

14.    כל מה שקשור ל"אני" שלי הוא חטא ומלא אנוכיות, ורצון למיצוי עצמי. האני חייב למות בכדי לחיות ברוח.

15.    אין לי זמן לקרא ספרים לצערי. לומדת וקוראת בכתובים כל יום. סרט אחרון היה "נח" בהקפה איטלקית נהדרת.

16.    לקרא וללמוד את הכתובים בכל רגע פנוי אם היה אפשר.

17.    אני גרה ואזרחית מלכות האלהים. נמצאת בעולם הזה אבל לא שייכת אליו ברוח.

18.    אפס, כלום, - הלואי והייתי יכולה להצטמק וישוע יהיה בי יותר ויותר.

19. אחדות גופו של המשיח. שה"כלה" של האדון תתגלה במלא תפארתה ותהיה מאוחדת וכולנו נהלל את מלכנו בגוף אחד ולא יותר "בפטיסטים, קטולים, מטודיסטים, משיחיים, מעוד אלף זרמים אחרים שיוצרים חיץ ופירוד.

לא נמצאת בפורום הרבה מפאת חוסר זמן כך שלא כול לענות.

כל טוב וברכות לכולם ושנוכל כולנו להיות עדות חיה למשיח שנמצא בתוכנו, שנניב פרי טוב לרב ונלך אחר אדוננו במדבר הזה שנקרא כדור הארץ. :))

שלום לך אנונימה ושמחים על כתיבתך
19/03/07 14:27
כאן ומעשירה את הפורום למרות הזמן המועט ... ...
ברוכה הבאה
20/03/07 19:57
זכרי להבא - קתולים ולא כפי שכתבת. בסדר? תודה!
תורי :)
19/03/07 22:20
1.    שם/ניק? פאדמו
2.    למה בחרת בניק הזה? אדם היה תפוס אז אלתרתי...
4.    מאיפה אתה? ת"א
5.    מה אתה עושה בחיים? סטודנט
6.    איך הכרת את הפורום? דרך אתר קתולים
8.    איזה פסוק או משל מהאינג'יל אתה לוקח כעצה לחיים? נר הַגּוּף הָעָיִן וְאִם־עֵינְךָ תְמִימָה כָּל־גּוּפְךָ יֵאוֹר׃ אבל יש עוד כמה..
12.    מה מקרב אותך לנצרות ולאמונה? אני לא יכול להסביר במילים. מין תחושה פנימית כזו שגורמת לי להרגיש טוב בכל פעם שאני נזכר.
15.    סרט או ספר אחרון שקראת... ארמון הירח.
17.    באיזה מדינה היית בוחר לגור בה? לא החלטתי עדיין, אבל חשוב שהיא תהיה קרה ושיהיו בה הרבה אגמים, עצים ושלג. האמת שגם ישראל היא אופציה לא רעה, אחרי שבוחרים רק את הדברים הטובים.
18.    מי אתה בחמש מילים... אדם (מילה אחת, ולא השם).
20.    מה אתה אוהב בפורום? ומה היית מוסיף לו? הפורום הזה הוא אחד הקשרים היחידים שלי לנצרות אז אני מניח שאת כל מה שקשור אליו. הייתי מוסיף כל מה שיעשה לנו טוב.
21. תאריך לידה 30/1
אני
07/04/07 17:56
1.    שם/ניק?  ----
סטאנלי
2.    למה בחרת בניק הזה?
לא מצליח להיזכר :)
3.    גיל (לא חובה)?
גיל 23
4.    מאיפה אתה?
גליל
5.    מה אתה עושה בחיים?
סטודנט
6.    איך הכרת את הפורום?
אני פעיל בפורום "מזג אויר" חובב חיזוי מזג אויר. משם ראיתי ראיתי הודעת תפוז לפורום זה

7.    איזה אישיות אתה מעריץ מהספר הקדוש?
חוץ מישוע ....פאולוס

موعظة الجبل :מצוין את שיא האדאליות ובן אדם יכול להתאמץ להגיד אלייה (לא נראה לי שיצליח)

הסערה בים...מזכירה לבן אדם עד כמה שהוא חלש זעיר ללא משמעות אפילו בשיא השליטה לחייו המצב שמחזיר אותו לאמונה

כמעט ולא
לא אני פעיל בנתיים במסגר של עצמי

12.    מה מקרב אותך לנצרות ולאמונה?
המענה והמקסימום סיפוק רוחני

13.    תכונה טובה?
רגיש לפעמים!?!?!?
14.    תכונה גרועה?
גמיש לפעמים !?!?!?
15.    סרט או ספר אחרון שקראת...
1-الشك ليس خطيئة
الايمان ليس فضيلة ... موريس جوزيف
2-الحقيقة النسبيةوالموجة الثالثة
3-ملخص للسفسطة
4-نقد العقل الخالص .. ايمانويل كانط..

16.    מהם התחביבים ותחומי העניין שלך?
במדעים.
פילוסופיה
פסיכולוגיה
סוציולוגיה
רפואה ... תחום הלימודים

17.    באיזה מדינה היית בוחר לגור בה?
היא לא קיימת.. אבל קנדה הכי דומה לה

18.    מי אתה בחמש מילים...
אני בתהליך הגדרה של העצמי אז לא יכול לספק את התשובה עכשיו

20.    מה אתה אוהב בפורום? ומה היית מוסיף לו?
אין הרבה חילוקי דעות וזה מרגיז אותי
צריך לריב לפעמים ..מסכימים איתי

זו אני..נעים מאוד
07/04/07 22:25
שם/ניק? איש הפיל
2.    למה בחרת בניק הזה? "איש הפיל", הוא אחד הסרטים הטובים והעצובים שראיתי בו מסופר על אדם שחלה במחלה כזו שעיוותה את כל פניו ואנשים לקחו אותו לקרקס כחיית מחמד והתעללו בו. לבסוף הוא מת. זהו סרט שגרם לי לבכות המון מהסיבה שאנשים יכולים להיות כל כך רעים לאנשים חריגים וזה נורא מתסכל אותי.
3.    גיל (לא חובה)?31
4.    מאיפה אתה? יפו
5.    מה אתה עושה בחיים? עובדת בשירות לקוחות|+לומדת בבר אילן תולדות עם ישראל ותנ"ך
6.    איך הכרת את הפורום?במקרה...
7.    איזה אישיות אתה מעריץ מהספר הקדוש?אני לא נוצרייה כך שקשה לי לבחור. אנילא מכירה את הברית החדשה..סליחה..
12.    מה מקרב אותך לנצרות ולאמונה?ענין. תמיד רציתי לדעת אודות הדת שקרובה לי כל כך - הריי ישוע היה יהודי בסופו של דבר....
13.    תכונה טובה רגישה מאוד
14.    תכונה גרועה?ביקורתיות
15.    סרט או ספר אחרון שקראת...צופן דה וינצ'י
16.    מהם התחביבים ותחומי העניין שלך?בעלי חיים, היסטוריה, תנ"ך,מופעי בידור,מוסיקה..
17.    באיזה מדינה היית בוחר לגור בה?אוסטרליה..(נראה לי)
18.    מי אתה בחמש מילים..אדם לבבי שאוהב לעשות טוב
20.    מה אתה אוהב בפורום? ומה היית מוסיף לו?אניא והבת את זה שיש כאן גם נוצרים וגם יהודים שדנים בנושאים מעניינים. אין כאן בורות ושטחיות ואני לומדת כאן המון.

תגובה
12/04/07 21:38
1- shamas sliman
2- זה השם שלי סולימאן ואני מקווה שבשנה הזאת אהיה כוהן (خوري) בכנסייה היוונית הכתולית
3- 25
4- נצרת
5- סיימתי את הלימודים יש לי שני תוארים 1- פילוסופיה 2- תיולוגיה )theology لاهوت)
6- נשלחה לי הודעה מאחד האחים שהם בפורום הזה ואני מודה לו
7- من رسالة القديس بولس" لولا قيامة السيد المسيح لكان ايمانكم باطلاً وكرازتنا باطلة"
8- مثل السامري الرحيم "من نظر الية وعامله بالرأفة" "وتحنن علية"
9-الاعجوبة الأولى التي صنعها يسوع في قانا الجليل. لأنه أعاد المرأة الى ما كانت علية في سفر التكوين قبل الخطيئة. عندما قال لأمه يا امرأة. وهنا اشرح قليلاً: بعدما خلق الله آدم صنع له الأنثى فقال آدم: هذة تدعى إمرأة لأنها من المرء أخذت" ولكن بعد الخطيئة دعاها آدم بحواء لأنها ام كل ذي حي.
ومن هنا عندما قال يسوع لأمه في عرس قانا الجليل "يا امرأة " أعاد حواء الى الفردوس الى ما قبل الخطيئة.
10- בטח שכל יום
11- בטח אני נותן כל יום את עצמי לאלוהים
12- שאהיה נוצרי זאת מה שאלוהים נתן לי< הוא רוצה שאהיה נוצרי < למדתי את הדת הזאת ראיתי וחששתי את האהבה הנוצרית לכולם. ואהבתי את ישוע שהוא נתן בשבילי הכל וגם את החיים שלו
13- אני משתדל לאהוב את כל האנשים. החיות. הפרחים וכל הדברים שברא אותם אלוהים
14- אני לא יכול לעשות את התכונה הטובה שלי טוב
15- المسيحية المعاصرة في الاردن وفلسطين (הנוצריות המודרנת בירדן ובפלסתין)
16- לדבר הרבה על ישוע לנוער  ואהיה כאח גדול עוזר להם
17- כל האנשים מסביב לעולם רוצים לגור פה בארץ שלנו (המוסלמים והיהודים והנוצרים) ואנחנו רוצים ללכת מפה . לא לא אני אשאר פה בארץ של ישוע
18-אוהב. מאוהב. עוזר. שמח. נוצרי<<<
19-שנהיה לב אחד. אוהבים אחד את השני. רוצה לראות כל הילדים והנוער שהם העתיד של הכנסייה בכנסייה. ולא נלך לכנסייה או לא נלך בגלל כוהן ........או אפפיור אנחנו נלך לכנסייה בשביל ישוע המשיח
20- אני מודה לכם ושיברך אלוהים את הפורום הזה ויהיה האור בתוך האנטרנט בשביל כל אחד שהוא בפורום הזה
אלוהים יברך אותכם ואת הפורום הזה ושמרים הבתולה כמו שהייתה אם ישוע תהיה האם שלנו מעכשיו ועד עולם עולמים. אמן
נתקלתי במשהו שאוגוסטינוס אמר
13/03/07 00:03
הכוונה לאוגוסטינוס מהיפו, נולד ב354 לספירה ונפטר ב430 לספירה.

"דבק בערכים ואינו מרפה, גם אם לא נטבל, יוושע".

מה דעתכם?

ודבר נוסף משלו:
"אהוב - ועשה כרצונך" - נראה לי דרך האמת לאלוהים! ללא פולחנים, ללא מסורות, ללא הלכות, ללא מצוות - משפט נפלא...
ועוד דבר מאיגרת יעקב
13/03/07 00:10
נתקלתי בזמנו ביהודים משיחיים שדיברו על האמונה בישוע, כמה הדבר הזה נשגב.

לימים שקראתי בעיון יותר את הברית החדשה נתקלתי בפרק ב' באיגרת יעקב בפסוק 14:

"אחי מה יועיל לאיש אם יאמר כי יש לו אמונה ומעשים אין בו התוכל האמונה להושיעו"

העץ ניכר בפירותיו.. והאדם ניכר במעשיו..

הרי ישנם אנשים שלא מכירים את ישוע המשיח, אבל בליבם בפנימה - אור זורח! כי מעשיהם מאירים.
אני חושבת שהכוונה...
13/03/07 00:21
שלא מספיק שאני רק אאמין בישוע, אלא גם אבטא את האמונה שלי במעשים.
במרקוס מדבר על כך שאסור להסתיר את האור שיש בידינו אלא לבטא את האמונה שלנו במעשים.

הקדוש יוחנן פי הזהב אומר (הוא כמו אוגוסטינוס אצל המזרחיים )
يقول القديس يوحنا ذهبي الفم: [هل تعليمنا ضعيف؟ إن كنت مسيحيًا آمن بالمسيح، وإن كنت تؤمن به أرني إيمانك بأعمالك؟]
אם אתה אכן מאמין בישוע אז תראה לי את האמונה שלך דרך המעשים שלך.
כי המעשים הם העדות של האמונה החיה בתוך כל אחד מאיתנו.
והקדוש אוגוסטינוס אומר:
هذا هو المثال الثاني للإيمان الميت وهو التشبّه بالشياطين. يعلق القديس أغسطينوس قائلاً:

[إنك تمدح نفسك لأجل إيمانك هذا... حسنًا تفعل! والشياطين يؤمنون ويقشعرون فهل يعاينون الله؟

إن أنقياء القلب وحدهم هم الذين يعاينونه (مت ٥: 8)، فمن يقدر أن يقول أن الشياطين نقيّة القلب؟ ومع هذا فإنهم يؤمنون ويقشعرون! لذلك ينبغي أن يوجد فارق بين إيماننا وإيمان الشياطين، فإيماننا ينقي القلب، وأما إيمانهم فيجعلهم مذنبين. هم يفعلون الشر، ومع ذلك يقولون: "نحن نعرفك، مَنْ أنت قدوس الله" (لو ٤: ٣٤). وهو ما قاله أيضًا بطرس "أنت هو ابن الله" فمدحه الرب بينما وبخ الشياطين...

فأي إيمان هو هذا الذي ينقي القلب إلاَّ الذي عرّفه الرسول بأنه "الإيمان العامل بالمحبة"؟]

ويقول أيضًا: [هكذا أيضًا عندما تسمع من "من آمن واعتمد وخلص" (مر ١٦: ١٦). فبالطبع لا نفهمها على أنه يقصد كل من آمن أيًا كان إيمانه "فالشياطين يؤمنون ويقشعرون". وكما لا نفهمها على جميع من اعتمدوا، فسِيمُون (الساحر) رغم قبوله المعموديّة إلاَّ أنه لم يكن من السهل أن يخلص.]
אתה חושב שאמונה מספיקה... יפה אבל גם השטן וצבאו מאמינים אבל האם הם מאמינים באלוהים ועם לב טהור?

בחזון יוחנן מוזכר כי אלוהים יתגמל אותנו על המעשים הטובים שנבעו מהאמונה שלנו בישוע
אני אישית חושב ש...
13/03/07 01:08
כשם שברית מילה בלבד אינה הופכת אדם ליהודי, כך אין די בטבילה בלבד בכדי להיות נוצרי.
יתר על כן, מי שאמונתו בישוע המשיח חזקה דיה, אז אפילו אם לא נטבל, יוושע.
הוא מבטא את הדעה המקראית
13/03/07 11:02
1צפיות
שגם לא מאמינים יוושעו
זוכרים מה ישוע עשה לעץ התאנה שלא
15/03/07 01:20
עשה פירות?!

הצדקה, שזה חסד ואהבתו של אלוהים אלינו אנחנו מקבלים באמונה,
אנחנו מקבלים בחסד..ולא מרוויחים את זה...
כי החסד שלו כמו שכתוב בישעיה, גדול כל כך בעבורנו כמו שהמזרח רחוק ממערב...
אלוהים אוהב אותך למרות החטא, ולאחר שקיבלת את הסליחה וחזר בתשובה
באהבתו הוא ילמד אותך לעשות, ולא כדי להרוויח אהבה...
הערבים הנוצרים לפני האיסלאם
12/03/07 22:54
1צפיות
הנצרות התקיימה בחצי האי הערבי במאות הראשונות...

المسيحيون العرب
هل من عرب مسيحيين؟ نعم. نحن عرب مسيحيون. فالمسيحية وجدت في الجزيرة العربية منذ القرون الأولى. لا بل أن الكتاب المقدس يؤكد وجود مسيحيين عرب منذ فجر المسيحية، لا بل منذ انطلاقها أي منذ تأسيس الكنيسة المقدسة على يد يسوع المسيح وروحه القدوس يوم العنصرة (أنظر أعمال الرسل 2: 11). كما أن بولس الرسول نزل إلى بلاد العرب مدة ثلاث سنوات (المقصود هنا مملكة الأنباط، والأنباط هم قوم من العرب قطنوا قديما جنوب دمشق وكانت قواعدهم صلع وبصرى وصلخد والحجر) هاربا من الملك الحارث (أنظر غلاطية 1: 17- 18 و  2 كورتثوس 11: 32).
  نشأت بذلك كنائس عربية منذ فجر المسيحية وازدهرت وانتشرت رويدا رويدا حتى القرن السابع، أي حين ظهور الإسلام. ومن أهم المدن المسيحية: حوران وبصرى والحيرة في بلاد ما بين النهرين ونجران في اليمن. أما أشهر القبائل العربية كانت قبيلة الغساسنة. وهؤلاء كانوا قد هاجروا من جنوب الجزيرة العربية واستقروا في منطقة حوران أي ما بين الشام وعمان، وبني تغلب والمناذرة اللخميون وشيبان وبلقين وعذرة وقضاعة والبهراء وتنوخ وطي والنبطيين وغيرها. وكان لهؤلاء أساقفة وقعوا محاضر المجامع المسكونية المختلفة باسم "أساقفة العرب". وقد نقل إلينا أن "الصبيبة" وهو شيخ قبيلة عربية كان له ولد مقعد، فأبرأه القديس أفتيموس الناسك بمعجزة، فاعتنق المسيحية وآمن بالسيد المسيح المخلص هو وعشيرته. ورسمه لاحقا بطريرك القدس أسقفا، وقد وحضر مجمع خلقيدونيا (451) ووقع محاضره باسم "بطرس أسقف المضارب". هذا وفي محاضر نفس المجمع المسكوني توق
המשך...
12/03/07 22:56
1צפיות
توقيعان أحدهما لأسقف عرب بادية الشام، والآخر لأسقف عرب بادية الفرات.

أما بالنسبة للأنباط العرب فقد قضى عليهم الرومان عام 106 للميلاد، وأصبحت منطقتهم تدعى المقاطعة العربية الرومانية ومركزها بصرى
التي كانت تابعة كنسيا لأنطاكيا.

وانتشرت المسيحية بين عرب الشام منذ العصور الأولى. واشترك في مجمع نيقيا المسكوني (325) خمسة أساقفة من المقاطعة العربية الرومانية. واقتطع في أواخر القرن الرابع من المقاطعة العربية قسمها الجنوبي الممتد من خليج العقبة إلى جنوب البحر الميت، وخضعت كنسيا إلى كنيسة القدس. وواصلت المسيحية نموها بين عرب الشام في القرنين الرابع والخامس واشترك في مجمع خلقيدونيا (451) سبعة عشرة أسقفا من مقاطعة بصرى  عشرة من مقاطعة البتراء، مما يدل على أن معظم السكان كانوا مسيحيين.

ويبدو أن هذه القبائل المسيحية العربية لم تترك آثارا أدبية كثيرة. وإن كانت ثمة ترجمات للكتاب المقدس وللطقوس بالعربية فقد لبثت شفهية وغير مدونة. وكانوا يستعملون في المراسلات اللغات السريانية واليونانية. لكن هذه القبائل في الجزيرة العربية ما لبثت أن اندثرت قرنين أو ثلاثة قرون بعد الإسلام.

מתוך האתר "ג'וז'ורנא" (השורשים שלנו)
תודה.. אמרו2 אלקאיס היה נוצרי, גם
12/03/07 23:18
1צפיות

אלאכטל ועוד אחרים.

פעם זכרתי יותר שמות של משוררים ערבים נוצרים מתקופה שלפני האסלאם והאיסלאם.

היום פחות.

נכון ויש עוד
13/03/07 18:44
1צפיות
عمرو بن كلثوم
امية بن ابي الصلت
عدي بن زيد
الاعشى الاكبر
اكثم بن صيفي
هند هند بنت النعمان- התנזרה בסוף
عدي بن حاتم الطائي
ואפילו حاتم الطائي שבו מספרים כמה שהיה נדיב وكان يضرب به المثل عن الكرم היה נוצרי

אלה המשוררים הערבים-נוצרים לפני עידן האיסלאם.
גם عنترة بن شداد היה נוצרי.

ואוו !! לא ידעתי שחאתם אלטא2י היה
13/03/07 21:21

נוצרי.

מקור לגאווה (כך גם יתר המשוררים).

אל תשכח שהשבטים הגדולים
13/03/07 21:38
בחצי אי ערב היו נוצרים .. מהם תג`לב ואחר .. ‏
יש פתגם מאוד מפורסם
13/03/07 21:48
שמתאר כמה השבט תג'לב הנוצרי היה גדול.

لولا الاسلام لأكلت تغلب العرب
אם לא האיסלאם תג'לב (שבט ערבי-נוצרי) היה משתלט על הערבים.

מישיל את השמות מצאתי בספר שסיפרתי לכם עליו "تاريخ الثرات العربي المسيحي"
אני הבאתי את השמות לפני עידן האיסלאם, אבל כמובן ישנם משוררים וסופרים ערבים-נוצרים בעידן האומאווי והעבאסי

מתי תורגם האינג'יל לראשונה לערבית?
12/03/07 23:59
1צפיות
שאלה שהרבה היסטוריונים ערבים ומזרחנים דנו בה. מתי תורגם האינג'יל לראשונה לערבית
והאם היה תרגום לערבית ע"י הערבים-נוצרים לפני האיסלאם? רוב המדעים טוענים שאכן תורגם האינג'יל וגם הברית הישנה
לערבית לפני עידן האיסלאם... והנה סקירת הדעות בנושא מאת האב לויס שיח'ו.

هل تُرجم الإنجيل إلى العربية قبل الإسلام؟

هل ترجم الإنجيل (والكتاب المقدّس عامّة) قبل الإسلام؟؟

هذا موضوع شائك، وقد تضاربت الآراء فيه. ومعلوم أنّه لم تصل إلينا أي ترجمة عربيّة سابقة للإسلام، إلاّ أنّ هذا الواقع ليس دليلاً على عدم ترجمة الكتاب في الجاهليّة. وإليك عرض سريع لأهمّ الآراء:

أمّا الأب لويس شيخو، فقد دافع عن وجود ترجمة في الجاهليّة، مؤيّداً رأيه بأدلّة عديدة [1]. وتبعه عبد المسيح المقدسي، في مقال قيّم ظهر في مجلّة "المشرق" [2].

ثمّ أخذ المستشرق أنطون باومشتارك (Baumstark) ينشر العديد من المقالات، ابتداءً من سنة 1929 حتى سنة 1938 لإثبات الرأي نفسه.

أمّا جورج جراف (Graf)، فقد أثبت أنّ الترجمات العربيّة التي وصلت إلينا لا ترجع إلى أيام الجاهليّة، ولكنّه يفترض وجود ترجمة عربيّة للكتاب المقدّس (أو لأجزاء منه) قبل الإسلام.

ثمّ ذكر الفريد جليوم (Guillaume) نصّاً من "السيرة النبويّة" لابن اسحق يستدلّ به على وجود ترجمة عربيّة لإنجيل يوحنّا في بداية القرن السابع الميلاديّ.

وعالج آرثر فوبس (Vôôbus) الموضوع باختصار، فتوصّل إلى النتيجة ذاتها التي كان قد توصّل إليها جورج جراف.
המשך...
13/03/07 00:23
1צפיות
وكذلك فعل رابين (Rabin) في مقالة عن "اللغة العربيّة" التي كتبها لدائرة المعارف الإسلاميّة الجديدة. فأكّد أنّ بعض أجزاء الكتاب المقدّس كانت متداولة في الجاهليّة، وأنّ واضعيها من المسيحيين لا من اليهود.

وقدّم يوسف هننجر (Henninger) نظرة سريعة عن بعض الآراء، وأيّد أخيراً رأي جورج جراف.

ثمّ جاء يوشع بلاو (Blau)، فأنكر وجود ترجمة عربيّة للكتاب المقدّس سابقة للإسلام، اعتماداً على أدلّة لغويّة، وردّاً على رأي أنطون باومشتارك.

بعد هذا العرض لأهمّ الآراء [3]، نرى أن نختمه بتقديم رأي الدكتور جوّاد علي لإحاطته بموضوع الجاهليّة.

"ويظهر من بعض روايات الأخبارييّن أنّ بعض أهل الجاهليّة كانوا قد اطّلعوا على التوراة والإنجيل، وأنّهم وقفوا على ترجمات عربيّة للكتابين. أو أن هذا الفريق كان قد عرّب بنفسه الكتابين كُلاّ أو بعضاً، ووقف على ما كان عند أهل الكتاب من كتب في الدين. فذكروا مثلاً أن (ورقة بن نوفل) "كان يكتب الكتاب العبراني. ويكتب من الإنجيل بالعبرانيّة ما شاء الله أن يكتب". وقالوا: "وكان امرؤ تنصّر في الجاهليّة، وكان يكتب الكتاب العربيّ، ويكتب من الإنجيل بالعربيّ ما شاء الله أن يكتب". وذكروا مثل ذلك عن (آميّة بن أبي الصلت). فقالوا أنّه كان قد قرأ الكتب المقدّسة، وقالو مثل ذلك عن عدد من الأحناف" [4].
סוף
13/03/07 00:25
1צפיות
وبعد ذكر هذه الأمثلة، ابدى المؤلّف رأيه قال:

" ولا يُستَبْعد وجود ترجمات للكتاب المقدّس في الحيرة، لما عُرف عنها من تقدّم في الثقافة وفي التعلّم والتعليم، ولوجود المسيحيين المتعلّمين فيها بكثرة. وقد وجد المسلمون فيها حينما دخلوها عدداً من الأطفال يتعلّمون القراءة والكتابة وتدوين الأناجيل؛ وقد برز نفر منهم، وظهروا في علوم اللاهوت، وتولّوا مناصب عالية في سلك الكهنوت في مواضع أخرى من العراق. فلا غرابة إذا ما قام هؤلاء بتفسير الأناجيل وشرحها للناس للوقوف عليها. وقد لا يستبعد تدوينهم لتفاسيرها أو لترجمتها، لتكون في متناول الأيدي، ولاسيّما بالنسبة إلى طلاّب العلم المبتدئين، وقد لا يُستبعد أيضاً توزيع بعض هذه الترجمات والتفاسير إلى مواضع أخرى، لقرائتها على الوثنيّين وعلى المسيحيين للتبشير" [5].

المقال جزء من نشرة تعليميّة خاصة بطلاب "معهد القديس بولس للفلسفة واللاهوت" (حريصا – لبنان، 1999-2000)، تحمل عنوان: "التراث العربي المسيحي"

http://www.juthouruna.com/arabic/theo/parola.htm
12/03/07 21:32
1צפיות
אני בלי אנטרנט עד ד`,סולחים?
סולחים אלא מה?
12/03/07 21:42
יש לנו ברירה

טוב שיידעת אותנו ... היינו קרובים לשלוח משמרת חיפוש

אל תדאגי לגבי הפורום, אנחנו נטפל בו בהרבה אהבה
וכדאי שתקחי לך קצת מנוחה במיוחד במצבך

תשמרי על עצמך עד ד' (כבר לא עזבה וכבר השתלטתי על האייקון )
º
סולחים המנהלת. מרגישים בחסרונך
12/03/07 21:56
"מצב" איזה מצב?
12/03/07 22:18
האם אני שומעת את משק כנפי החסידה?
לזה תצטרכי לחכות ליום ד'
12/03/07 22:50
שהמנהלת תגיד לך
אבל אני מניחה שאת כבר יודעת את התשובה

מזמן לא היית אצלנו אני מפנה אותך לענות על כמה שאלות לגבי הפורום...
( אני אורבת לחברי הפורום וזורקת עליהם את השאלון כדי שיענו...חח.. יש כמה חברים
שעדיין לא הצלחתי לתפוס )

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp...

אבל ברצינות עכשיו, נורא חשוב לנו לדעת מה אתם חושבים על הפורום  so far ואיזה הצעות יש לכם
תודה נשמות אני גולשת מהנייד
12/03/07 23:32
ברחה הכותרת שזה כי עוברת בית
היי Salt of Earth
14/03/07 12:47
אז עניתי על כל השאלות כמיטב יכולתי, ואת יכולה לראות זאת כאן.

סליחה שלא תמיד אני משתתפת, פשוט לא תמיד יש באפשרותי - אבל לבי איתכם וגם תפילותיי!!!

שאדוננו יברך אתכם!!!
º
תודה פרפרית יקרה
16/03/07 22:30
כן פרפרוש החסידה ביקרה בעצם
12/03/07 23:35
1צפיות
זהו חסדו של האדון האהוב
איזה יופי!!!
14/03/07 12:30
איזה חדשות יפות! את רק מביאה ברכה לפורום מתוקה!!! הרבה בריאות, שמחה ואהבה ושאדוננו הרחום ישמור עליך, על הבייבי, על הבעל ועל כל המשפחה!
תודה ירושלמית חביבה
14/03/07 23:52
עיר האור והמיסטיקה שגרתי בה 4 וחצי משנות חיי הטובות..

וכן ברכות האדון נפלו עליי בשפע, באהבה גדולה, מאז נובמבר.. שאז הבת התועה חזרה לחיק האב אחרי שנות התרחקות מצערות..
אך חסדו גדול ולבו פועם באהבה וחמלה לילדיו והוא ישר פתח את זרועותיו והרגשתי את החיבוק האלוהי עם דמעות השמחה.
סבאח לכולם..מי הוא ישוע המשיח?
12/03/07 10:24
1צפיות
ههُوَ القائمُ في صُورةِ اللهِ لم يَعْتَدَّ مساواتَهُ للهِ ((حالةً)) مُختَلَسَة؛ 7 بل لاشى ذاتَهُ، آخذًا صورَة عَبْدٍ، صائرًا شبيهًا بالبشرِ، فوُجِدَ كإِنسانٍ في الهَيئَة. 8 ووَضَعَ نَفْسَهُ، وصارَ طائعًا حتَّى الموتِ، ((بل)) موتِ الصَّليب! 9 لذلِكَ رَفَعَهُ اللهُ ((رِفْعَةً فائقةً))، وأَنعَمَ عَلَيْهِ بالاسمِ الذي يَفوقُ كلَّ اسمٍ، 10 لكي تَجثوَ لاسمِ يسوعَ، كلُّ رُكبَةٍ مِمَّا في السَّماواتِ وعلى الأَرْضِ وتحتَ الأَرْض؛ 11 ويَعْتَرِفَ كلُّ لِسانٍ بأَنَّ يَسوعَ المسيحَ هُوَ رَبٌّ لمجدِ اللهِ الآب.

رسالة فيلبي 2: 6 - 11.

יום טוב לכולם :)

יום טוב לך ולכולם micheal ‎
12/03/07 17:15
אם למישהו שאלות בנוגע למאה מסויימת מאז היווסדות המסיחייה , נשמח לענות ולהעשיר את הידע .. ‏
תודה ליון. ערב טוב גם לך
12/03/07 20:04

אשמח אם נפתח דיון כאן בפורום כדי לנסות ולהבין איך הפכה הנצרות, בדרכי נועם ואהבה, לדת הכי נפוצה בעולם.

ואיך הפכה לדתה של האימפריה הגדולה (בה' הידיעה) בהיסטוריה - האימפריה הרומנית.

באמת מעניין.

מצאתי דברים מצוינים בערבית...
12/03/07 21:44
על התפתחות הכנסייה מבישור השליחים ועד למאות המוקדמות.
נוכל להעלות אותם בפורום, ואם מישהו יהיה פנוי אז אפשר גם לעשות להם תרגום.

º
אפשר לינק?
12/03/07 22:01
בשמחה
12/03/07 22:11
http://www.antiochair.com/history/index.htm

יש עוד למשל באתר של האב עבד אל מסיח בסיט יש ספרים. הדבר הטוב באתר ההוא שהוא מספר בקצרה.
תודה מלח. האתר הזה של כנסיית
12/03/07 22:36

אנטאכיה, ממש מרשים.

תודה
ת2אמול מאוד יפה הבאת לנו
12/03/07 21:48
ת2אמול מאוד יפה הבאת לנו
והנה משהו נחמד שמצאתי

Hello God, I called tonight
To talk a little while
I need a friend who'll listen
To my anxiety and trial.

You see, I can't quite make it
Through a day just on my own....
I need your love to guide me,
So I'll never feel alone.

I want to ask you please to keep,
My family safe and sound.
Come and fill their lives with confidence
For whatever fate they're bound.
Give me faith, dear God, to face
Each hour throughout the day,
And not to worry over things
I can't change in any way.I thank you God, for being home
And listening to my call,
For giving me such good advice
When I stumble and fall.. Your number, God, is the only one
That answers every time.
I never get a busy signal,
Never had to pay a dime. So thank you, God, for listening
To my troubles and my sorrow.
Good night, God, I love You, too,
And I'll call again tomorrow!

אמן
º
מאוד יפה. תודה.
12/03/07 21:54
"אלמאועוזיין אלג'ודוד"
11/03/07 19:56
2צפיות

שלום לכולם.

שמעתם על "אלמאועוזיין אלג'ודוד" שפועלים ברחבי העולם הקתולי כולו  וגם כאן בארץ?

ואם שמעתם מה דעתכם?

אני אביע דעה אחרון.
אני פעם ראשונה שמעתי...
11/03/07 20:12
כאשר קראתי מכתב של הפטריארכים והבישופים שהופנה אליהם.
אבל לא הבנתי מה הם, מי הם ומה הם עושים.

אבל אני יודעת שה موعوظين الجدد אלה האנשים המעוניינים להצטרף לנצרות והם בתהליכי למידה אך
עדיין לא מותר להם להשתתף בקבלת הלחם הקדוש.
בספר "תאריך אל כניסה אל שרקייה" מתאר איך היו אלה שרוצים להתנצר יוצאים אחרי "קודאס אל מוועוז'ין"
שהוא החלק הראשון במיסה, ולא משתתפים ב قداس الصلاة على القرابين כלומר טקס הלחם הקדוש.
אבל זה היה מזמן, יעני בתחילת יצירת הכנסייה הנוצרית.

אבל אני בכלל לא יודעת מה זה ובמי מדובר
"אלמאועזיין אלג'ודוד" היא דרך
11/03/07 23:20

שצמחה בכנסיה הקתולית לפני כשלושים שנה, ומטרתה תג'דיד רוח יסוע  אלמסיח בנוצרים.

המייסד הוא איש "עילמאני" קתולי מספרד נקרא "קיקו".

כיום, אלמאועודין אלג'ודוד נפוצים בכל העולם הקתולי, וגם בישראל, ומטרתם כאמור, תג'דיד רוח אלמסיח בנוצרים, ואלתבשייר (קראזאת) בשמו של יסוע בין הנוצרים עצמם. שיהיו נוצרים אמיתיים אשר חיים ברוח אלאנג'יל.

האפיפיור נתן ברכתו ותמיכתו לדרך זו.

באגרת שמאזכרת מלח, הבישופים והפטריארכים נתנו גם הם את ברכתם לדרך זו בארץ הקודש- מחד, אך הזהירו והדגישו כי יש לשמור על תקאלידנא וטוקוסנא והמיסה שלנו- מאידך.

נ.ב.

איני חושב שיש קשר בין השם "אלמאועוזין אלג'ודוד" לבין אלמאועוזיין מהמיסה המזרחית שלנו (שמזכירה מלח) אשר נהגו להצטרף רק למחציתה הראשונה של המיסה.

מעניין
11/03/07 23:37
אז בעצם מדובר בתנועה של אנשים רגילים יעני לא אקרילוס שכוונתה לחדש את רוח אל מסיח.
פעילות בהחלט מבורכת.
אבל אני בהחלט מסכימה עם המסר שהעבירו להם הבישופים, חשוב מאוד להתחשב ולכבד במסורת המזרחית
שלנו בפעילות שלהם... הרי יש אפילו מסמך שיצא מועידת הוותיקן השנייה שמדגיש שאכן צריך לכבד ולשמור
על המסורת המזרחית של הכנסיות המזרחיות-קתוליות.

ואנחנו מאוד זקוקים לתיג'דיד רוח אל מסיח בקרב הצעירים שלנו.
אגב אני מתכוונת גם להעלות את הנושא הזה לדיון בפורום: על הקשר בין הכנסייה לצעירים ואיך ניתן לקרב
עוד יותר את צעירים שלנו לאמונה הנוצרית. (משתמע מהכתיבה שלי שאני חלילה זקנה אבל אני לא!)
אנתי סת אלסבאיא :)
12/03/07 00:01

אני לגמרי מסכים איתך ועם הבישופים.

ההתעוררות ואלתג'דיד חיוניים ביותר. אבל חיוני וחשוב לא פחות לשמור על הייחודיות שלנו על תקאלידנא על המיסה והטקסים שלנו.

אין על המסורת שלנ
האם תנועת אלפוקולארי
12/03/07 17:59
היא דוגמא לדרך זאת ? היא לא מורכבת מאנשי דת , והיא דומה לאסיפות הבפטיסטיות האבנגלסטיות , בקשר לבישור , גם פעם היה כומר אורטודוקסי מרוסיה , שהלך ליפן ? סין? ובישר שם.. אני אכתוב בהרחבה מאוחר יותר ..
אלפוקולארי לפי הבנתי
12/03/07 19:48
יותר כמו שביבות של הנוער, אלא אם כן אני טועה.
אני כפי שהבנתי זאת, מדובר על קבוצה של אנשים רגילים דתיים שבאים מחו"ל אולי להחיות את הקהילה.
כלומר כמו מבשרים אבל מבשרים בתוך הקהילה הנוצרית עצמה.

אגב לצערנו פה בארץ אין מסגרות מותאמות כמו שיש בקהילות הנוצריות בעולם הערבי למשל.
קח לדוגמא את מצרים, כל האקרילוס של הכנסייה הקופטית למד במדאריס אל אחד אל אורת'ודוקסיה אפילו
האפיפיור שנודה השלישי עצמו.
בסוריה ולבנון יש להם תנועת נוער מסודרת וחזקה מאוד שנקראת حركة الشبيبة الارثودوكسية.
או בירדן וברשות הפלסטינית יש להם את الامانة العامة או الشبيبة المسيحية العاملة والطالبة.
ןבמסגרות הללו כל צעיר/ה נוצרי/ה משתתפים במסגרות של הילדים ואז עוברים למסגרת של הנוער ואז למסגרת
של הסטודנטים.
אצלנו יש את זה על בסיס מקומי, וזה תלוי כמה הקהילה והכמרים פעילים אבל אין לנו ארגון על בסיס רחב שיכלול
את כל בני הקהילה ברחבי הארץ.

זאת נקודה שצריך לעבוד עליה.
מסכים עם מלח.. תנועה ארצית נוצרית
12/03/07 20:17

כזו חסרה לנו.

ולכן לנוצרים רבים, תושבי הארץ, לא רק שאין להם את הזהות הנוצרית המתבקשת אלא גם, למרבה הצער, אין להם את הידע הבסיסי בעקרונות הנצרות.

חלק נכבד מאחינו הנוצרים "מתפארים" בזה שהם לא מכירים מאיזה כיוון נכנסים לכנסיה וכי הפעם האחרונה (והיחידה) שהיו בכנסיה זה בכיתה ד' (2אוואל 2ורבאני) או בעת החתונה.

אני אומר זאת מתוך כאב וצער עמוקים כמובן.

תנועה ארצית נוצרית-חברתית יכולה לקרב רבים לנצרות ולכנסיה.

לעניין אלמאועוזין אלג'ודוד לא מדובר רק בחילוניים דתיים שבאו מחו"ל אלא גם בכמרים ובישופים קתולים שמגוייסים למשימה.

בארץ, האחראי על דרך זו בארץ הקודש הוא אבונא "רינו", והוא יחד עם קבוצה גדולה מכל העולם, כולל פרחי כמורה ומתנדבים, חיים "בבית הגליל" בכורזים (על שפת הכנרת) (באותו מקום שהאפיפיור יוחנן פאול 2 ז"ל נשא את דרשתו בשנת 2000).

אגב, המקום הזה "בית הגליל" בכורזים הוא אחד המקומות הכי יפים ושקטים בארץ.

מומלץ ביותר לבקר שם.
ואוו את המקום היה בשלבי
12/03/07 20:28
בנייה כאשר האפיפיור היה בארץ והוא עבר שם לפני שהמשיך למיסה בכורזים.
ראיתי את המקום פעם מרחוק אבל לא היה זמן להיכנס פנימה.

מסכימה איתך לגבי המצב של הצעירים במיוחד, מדובר על בעיה בבסיס שלא טיפלו בה ולכן המצב נראה כך היום.
כאשר לא עובדים נכון ועל הכשרת הבסיס הנכון לגדילה רוחנית זה מה שקורה

אבל טוב לדעת שישנם צעירים מאידך, שכן פעילים מאוד ומתפללים ומרגישים שייכות לאמונה
והמקום מהמם כולל אפשרות לינה
12/03/07 22:00

שוב מומלץ ביותר.

מרחק 30 דקות מהבית (מנצרת) אבל הרגשה של חו"ל.

תבקרי, לא תתחרטי.
ומה תנועות הצופים הנוצריות?
13/03/07 22:37
בישראל  פועל ארגון הצופים הקתוליים שחבל שלא מחזקים אותם מספיק
או לחילופין תקימו בעזרת ההסתדרות הצופים הארצית תנוע חדשה ....
אם מישהו באמת חושב על זה אני מוכן לעזור בכל דרך שיש :)
בוקר טוב חברים
11/03/07 06:50
1צפיות
שיהיה לכם אחלה בוקר ושבוע מבורך.
אני מתנצל שאיני משתתף הרבה לאחרונה בפורום מכיוון שמתחיל אוטוטו את המבחנים ולצערי זה ימשך כחודש וחצי, אבל מבטיח לצוץ מדי פעם בפורום.
ראיתי בפורום ערבים שהחברה קצת מדוכאים אז הנה לכם קטע יפה לכל נפש פגועה:
إلى كل نفس حزينة باكية

يا من بكيت الليل والدموع على خديك كينبوع، وليس من يعزي قلبك الحزين

يا من صرخت لله قائلا لماذا تقف بعيداً.. لماذا تختفى فى أزمنة الضيق

.. إلى متى يا رب تنساني كل النسيان إلى متى تحجب وجهك عني

إلى متى أجعل هموما في نفسي وحزنا في قلبي كل يوم.
إليك يا من صرت كقصبة في مهب الريح، واختنقت من الدخان، واكتأبت من
الظلام،
إليك يا من تعبت من البكاء وصوت تنهدك وحصرة قلبك صعدت إلى السماء
.

يا من بكيت لأن الأقوياء ظلموك،وكنت كعصفور مسكين عندما وقعت في
مصيدة الاشرار
המשך
11/03/07 06:51
أخي المتألم ... لا تذكر الماضى ولا تأسف علية ..
الرب يمسح دموعك .. الرب يشفى أوجاعك

ربما تقول من يتحنن عليّ؟ من كل ناحية لا أجد سوى القسوة

لا تخف يوجد المملوء عطفاً وحناناً إن اسمه يسوع المسيح هو
هو أمس واليوم وإلى الأبد لم يتغير إنه يشفق عليك إذ رآك مع باقي الشعب
كغنم لا راعي لها، يسوع يتحنن عليك سيمسح كل دمعة من عينيك ..
المسيح يسوع الحي يأتي إليك ليقول لك أنا أمسح دموعك
لأني بكيت وتألمت من أجلك..

اسمع هذه الكلمات إنها نابعة من قلب يسوع الذي يحبك

أنا يسوع رأيت دموعك أيها المتألم

أنا يسوع أشفيك لأني سمعت صوت بكاءك

طوباك أيها الباكي لأنك ستبتهج وتفرح

سأجعلك تنسى الماضي

سأعوضك عن السنين التي أكلها الجراد
המשך
11/03/07 06:52
نعم يسوع هو إله التعويضات
ثق إن يسوع يعوضك عن الحنان الذي فقدته

يسوع يقول لك سأعوضك عن الفرح الذي لم تعرفه

سأعوضك عن ما خسرته،
سأعوضك الصداقة الحقيقية التي لم تجدها بين أقرب الناس إليك

سأجعلك تعبر الصحراء وسط ينابيع الفرح ومياه الراحة المتدفقة
من أبار نعمتي التي
لا تنتهي

سأعوضك عن رماد الماضي بعطر الابتهاج

سأجعل الحزن والتنهد يهرب منك ،

نعم أنا يسوع رجل الأوجاع ومختبر الحزن،
لقد مررت أنا بكل ما اجتزت أنت فيه ليس هذا فقط
بل أخذت حمل خطاياك أيضا فوق الصليب لكي أريحك،
بل وأكثر من ذلك أنا أهبك الحياة الأبدية
המשך
11/03/07 06:53
تعال والقي عليّ أحمالك لكي أريحك

تعال لكي استبدل قلقك بسلامي الذي يحفظ قلبك وفكرك

تعال لكي أضع في فمك التهليل وصوت التسبيح

فكل من يأتي إليّ لا أرده،
بل أسرعُ وأحتضنه في قلبي الجريح الذي سال منه دمي الذي
يشفي العليل

تعال إليّ لكي امسح دموعك
ألم تسمع عن المرأة الخاطئة التي جاءت إليّ باكية؟ جاءت بكل خطاياها،
فأنا لا أرفض أحد لأني جئت لادعوا خطاة للتوبة

جاءت باكية ومسحت رجليّ وغسلتهما بدموعها، لكني محوت كل خطاياها،
ذهبت بسلام يفوق كل تصورها وفرح لا ينطق به ومجيد

تعال ولا تقل لي أن خطاياي كثيرة،
لقد جئت لأجلك ورفعت خطاياك في جسدي على الصليب،
لذلك لا تخف لأني فديتك، دعوتك باسمك أنت لي

أريد أن أمنحك الشفاء والسلام والحياة الخالدة

لأن دمي الذي سفكته على الصليب يطهر من كل خطية

أنت عزيز في عينيّ أريدك أن تختبر الأمان والاستقرار وراحة البال

لأني قريب منك
המשך
11/03/07 06:55
أنا يسوع أقول لك هل أجد مكان لي عندك؟ هل تفتح قلبك لي؟

اشتياق أن اسكن في سفينة حياتك لكي أحميك من عواصف الشر

ولكي تسمع صوتي دائماً

لا تخف أنا معك لا تخف أنا معك إلى الأبد

لا أهملك ولا أتركك

تعال لتعرفني بأني المحب الالزق من الأخ

تعال إليّ الآن أنا أسمع صراخك

أنا أسمع صلاتك

صلوا لاجلى
11/03/07 10:19
בוקר מצוין לכולם
11/03/07 10:11
מה שלומכם, ואיך קמתם בבוקר נפלא זה?
צ'ה שיהיה לך הרבה הצלחה במבחנים ואל תשכח לקפוץ להגיד שלום.
כמובן בעד אל נג'אח בידנא חלוואן

אכן מוזר מה שעובר על החבר'ה בפורום ערבים.
אבל למה להיות בדיכאון אם יש לנו المسيح الذي يقوينا ؟
هو الراعي الصالح...
ואני מצרפת מצגת שמדברת על الراعي الصالح
צפייה מהנה...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום