לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום כירורגיה כללית
מאז כריתת כיס המרה הראשון בשיטה הלפרוסקופית, בשנת 1987, ועד היום, שוכללו השיטות ונצבר ניסיון רב בטכניקה הלפרוסקופית. כיום מבוצעים בשיטה זו ניתוחים שעד לפני מספר שנים לא ניתן היה לשער שיתאפשרו בלפרוסקופיה. למעשה, פעולות כירורגיות רבות מבוצעות כעת לא בניתוח "פתוח" רגיל, אלא באמצעים פולשניים פחות. שיטות זעיר פולשניות מובילות בד"כ להפחתה בכאב, צמצום זמן ההבראה וחזרה מהירה יותר לפעילויות הרגילות. כיום, הערכה היא שתוך זמן קצר, כ-70% מכלל הניתוחים ניתן יהיה לבצע בשיטות זעיר פולשניות. בשנים האחרונות הסתמנו שתי מגמות: • ניתוחים לפרוסקופיים בדרגת מורכבות טכנית בינונית עבור מחלות שפירות, הפכו לנורמה המקובלת ונמצאים בשימוש רחב על ידי מרבית הכירורגים הכלליים (דוגמת ניתוח לפרוסקופי לכריתת כיס המרה). • ניתוחים לפרוסקופיים וזעיר פולשניים מורכבים, המיושמים במרכזים ייעודיים ומבוצעים ע"י צוות כירורגים מומחים בעלי ניסיון ספציפי בתחום. במקרים אלו נדרש שיתוף פעולה בין תחומים בין מקצועות שונים, מרדים, גסטרואנטרולוג, אונקולוג וכו.פעולות מורכבות אלו מתאפיינות בשימוש בטכנולוגיות מתוחכמות ויקרות. ניתוחים לפרוסקופיים מחייבים הרדמה כללית, היות שבמהלך הניתוח מתבצע ניפוח הבטן בגז CO2, המאפשר יצירת חלל וגישה נוחה לאיברים הפנימיים. דרך חתכים קטנים בדופן הבטן, מוחדרים שרוולים, המאפשרים הכנסה של מצלמה ומכשירי עבודה כירורגיים. התמונה שמתקבלת מהמצלמה המוחדרת לבטן, ניתנת להגדלה עד פי 20 ומוקרנת על מסך בו מסתכל המנתח במהלך הניתוח. המכשירים שמוחדרים לבטן הינם זעירים ומאפשרים דיוק מרבי בביצוע הפעולות הכירורגיות. מבחינת החולה, לשימוש בשיטות הזעיר פולשניות מס' יתרונות בולטים: • הפחתה בכאב אחרי ניתוח, תודות לחתכים הקטנים בדון הבטן ולפיכך גם צורך מופחת בשימוש במשככי כאב. • ריפוי מהיר של הצלקות בחתכים הקטנים. • הבראה מהירה ובד"כ צמצום במס' ימי אשפוז. • חזרה מוקדמת לפעילויות הרגילות של המנותח. • תוצאה קוסמטית משופרת, בהעדר צלקות גדולות.

מנהל הפורום: ד"ר אורי ויזל, רופא בכיר, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א (איכילוב)
ביה"ס לרפואה: אוניברסיטת סמלוויס, בודפשט, הונגריה
מומחיות מוכרת: כירורגיה כללית
הצגות בכנסים מדעיים: 10
פרסומים מקצועיים: 15
חברות באיגודים: איגוד הכירורגים הישראלי

ד"ר ויזל אורי

הנהלת הפורום:

אודות הפורום כירורגיה כללית

מאז כריתת כיס המרה הראשון בשיטה הלפרוסקופית, בשנת 1987, ועד היום, שוכללו השיטות ונצבר ניסיון רב בטכניקה הלפרוסקופית. כיום מבוצעים בשיטה זו ניתוחים שעד לפני מספר שנים לא ניתן היה לשער שיתאפשרו בלפרוסקופיה. למעשה, פעולות כירורגיות רבות מבוצעות כעת לא בניתוח "פתוח" רגיל, אלא באמצעים פולשניים פחות. שיטות זעיר פולשניות מובילות בד"כ להפחתה בכאב, צמצום זמן ההבראה וחזרה מהירה יותר לפעילויות הרגילות. כיום, הערכה היא שתוך זמן קצר, כ-70% מכלל הניתוחים ניתן יהיה לבצע בשיטות זעיר פולשניות. בשנים האחרונות הסתמנו שתי מגמות: • ניתוחים לפרוסקופיים בדרגת מורכבות טכנית בינונית עבור מחלות שפירות, הפכו לנורמה המקובלת ונמצאים בשימוש רחב על ידי מרבית הכירורגים הכלליים (דוגמת ניתוח לפרוסקופי לכריתת כיס המרה). • ניתוחים לפרוסקופיים וזעיר פולשניים מורכבים, המיושמים במרכזים ייעודיים ומבוצעים ע"י צוות כירורגים מומחים בעלי ניסיון ספציפי בתחום. במקרים אלו נדרש שיתוף פעולה בין תחומים בין מקצועות שונים, מרדים, גסטרואנטרולוג, אונקולוג וכו.פעולות מורכבות אלו מתאפיינות בשימוש בטכנולוגיות מתוחכמות ויקרות. ניתוחים לפרוסקופיים מחייבים הרדמה כללית, היות שבמהלך הניתוח מתבצע ניפוח הבטן בגז CO2, המאפשר יצירת חלל וגישה נוחה לאיברים הפנימיים. דרך חתכים קטנים בדופן הבטן, מוחדרים שרוולים, המאפשרים הכנסה של מצלמה ומכשירי עבודה כירורגיים. התמונה שמתקבלת מהמצלמה המוחדרת לבטן, ניתנת להגדלה עד פי 20 ומוקרנת על מסך בו מסתכל המנתח במהלך הניתוח. המכשירים שמוחדרים לבטן הינם זעירים ומאפשרים דיוק מרבי בביצוע הפעולות הכירורגיות. מבחינת החולה, לשימוש בשיטות הזעיר פולשניות מס' יתרונות בולטים: • הפחתה בכאב אחרי ניתוח, תודות לחתכים הקטנים בדון הבטן ולפיכך גם צורך מופחת בשימוש במשככי כאב. • ריפוי מהיר של הצלקות בחתכים הקטנים. • הבראה מהירה ובד"כ צמצום במס' ימי אשפוז. • חזרה מוקדמת לפעילויות הרגילות של המנותח. • תוצאה קוסמטית משופרת, בהעדר צלקות גדולות.

מנהל הפורום: ד"ר אורי ויזל, רופא בכיר, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א (איכילוב)
ביה"ס לרפואה: אוניברסיטת סמלוויס, בודפשט, הונגריה
מומחיות מוכרת: כירורגיה כללית
הצגות בכנסים מדעיים: 10
פרסומים מקצועיים: 15
חברות באיגודים: איגוד הכירורגים הישראלי

ד"ר ויזל אורי

בליטה מודלקת באשך הימני ואבצסים.
01/08/2007 | 18:10
2
177
יש בגופי ייצור אבצסים מוגבר, אני סובל מאקנה ומטופל ברוקסו 150 וקיורטן, אני סובל מאבצסים פריניאליים שחזרו כמה פעמים
ונוסף לי עכשיו בליטה מודלקת על האשך הימני ..
איך פותרים את זה? האם יצטרכו לנקז את המוגלה ?
איזה בדיקות יבדקו את סיבות היווצרות האבצסים והנטייה לדלקות ?
איך ניתן למנוע את זה ברפואה הקונבנציונאלית ?
אבצסים חוזרים
05/08/2007 | 12:53
1
265
במידה ויש אבצס בדרך כלל הטיפול המומלץ הוא ניקוז. אם התהליך בתחילתו ולא מאוד גדול, לעיתים ניתן לפתור את הבעיה בטיפול אנטביוטי בלבד.
התאור שלך מתאים יותר למחלת עור של זיהומים חוזרים יתכן של בלוטות הזיעה, מאשר למורסה פריאנאלית אולם הדבר דורש בדיקה רפואית. אם יש אבצסים פריאנלים חוזרים יש צורך בברור של מערכת העיכול, מומלץ להתיעץ עם כירורג-פרוקטולוג.
ממליץ לך בנוסף על התיעצות עם רופא עור.

בברכה
תודה ושאלה נוספת ..
06/08/2007 | 19:25
56
איזה פתרון יש לזיהום של בלוטות הזיעה ?
איזה פתרון יש לעודף לחות או חום גוף גבוה (מבחינת המעלות ולחץ הדם הכל תקין, אבל עדיין אני מרגיש שחם לי יותר מלעומת אחרים) ואני מזיע יותר מאחרים ..

והמלצות כמו זריקות בוטוקס לא יתקבלו בשמחה רבה.
האם זה טחור ?
31/07/2007 | 17:25
1
273
לא נעניתי בפורום גסטרו וכבד מקווה שבו תעזרו לי...

האם לפי מה שרואים פה בתמונה (בצד ימין)  מדובר על טחור?
אם כן, מה עושים לטיפול בטחורים?

אם לא- אזי מה זה הבליטה הכואבת (הסגלגלה) בצד ימין- בתמונה  ?

תודה רבה
טחורים
05/08/2007 | 12:48
68
נראה שמדובר בטחור חיצוני. הטיפול הוא מקומי+מרככי יציאות. לרוב מדובר בהתקף חריף של כאבים בעקבות הווצרות קריש דם בתוך הטחור. לאחר ההתקף החריף חשוב לשמור על משטר נכון של תזונה והקפדה על פעולות המעיים למניעה של התקפים דומים.
מומלץ להמשיך הטיפול אצל כירורג-פרוקטולוג.

בברכה
שלום, אשמח לקבל חוות דעת...
30/07/2007 | 11:54
1
15
שלום,

אני עברתי תפירה קטנה בשפה העליונה שלי בגלל שחטפתי שם מכה חזקה מעצם מתכתי (אל תשאלו....)

חטפתי מכה חזקה מעצם מתכתי שעף עלי בחוזקה, ופגה לי בשפה... ברוך השם השיניים שלי לא נישברו אבל זה לא קשור.
היה לי ממש חתך, כמו V בשפה העליונה, מי שחווה את זה או מנתח יבין אותי, בכל מיקרה אפשר היה ליראות בברור שחייבת להיות תפירה...

בא אלי רופא, נתן לי זריקת הרדמה (חומר שקוף היה במזרק) והוא הזריק לי בכל צד של החתך חומר הרדמה...

לאחר ניתוח של כ 10 דקות בערך, הרגשתי שהשפה שלי נפוחה מאוד! הרופא אמר שזה מחומר ההרדמה וזה ירד תוך שעה וחצי - שעתיים.

אחרי 3 שעות הנפיחות לא ירדה בכלל, אני כמעט בטוח שהיא רק תפחה לה... הלכתי לישון, הייתי בטוח שזה יעבור בלילה, אני קם בבוקר ואין שום דבר חדש.

אני רוצה לדעת מה יקרה אם השפה, לכמה זמן היא תשאר נפוחה, מה מותר ומה אסור לאכול ולשתות.. ועוד מידע כללי בנושא אם אפשר בבקשה... תודה רבה מראש, הינה כמה תמונות של השפה שלי... שימו לב:

בתמונה 1 אפשר ליראות צילום ישיר של הנפיחות, מה שבעיגול הירוק זה כל האזור הנפוח, מה שבעיגול התכלת שם היה התפר.

http://www.geocities.com/adun_15/0001.jpg

הינה עוד 2 תמונות מזוויות שונות שתוכלו ליראות יותר אם זה משנה...

http://www.geocities.com/adun_15/0002.jpg

http://www.geocities.com/adun_15/0003.jpg

יש לציין שתמונות האלה נילקחו כ12 שעות לאחר הניתוח.
נפיחות בשפה לאחר תפירה
31/07/2007 | 17:21
5
אציין שלא הצלחתי לצפות בתמונות, אולם הנפיחות שאתה מתאר היא משנית לחבלה עצמה, דימום ובצקת ברקמות רכות שנחבלו, ויתכן גם להזרקת חומר ההרדמה. ספיגת חומר ההרדמה הוא באמת מהיר, אולם שטפי דם ובצקות ברקמות הרכות ירדו רק לאחר מספר ימים, כך שאל תבהל אם הנפיחות לא חולפת תוך מספר שעות.
סימנים שמעידים על זיהום הם עליית חום והפרשה מוגלתית מהחתך, או החמרה בכאבים.
בדרך כלל מומלץ על מספר ימים של כלכלה רכה ופושרת.
עליך לעבור ביקורת על ידי רופא, רצוי במסגרת שבה טופלת ועברת את התפירה הראשונית.

בברכה
החלמה לאחר ניתוח ביופסיה פתוחה
29/07/2007 | 17:11
1
139
שלום רב,
לפני שלושה שבועות נותחתי בשד להוצאת גידול שלמזלי היה שפיר. אולם אף על פי שעברו שבועיים מאז הוצאת התפרים מתחת לפיטמה, מקום הנתיחה נשאר פתוח למחצה ועודו מדמם וכואב מאוד. במקום הנתיחה ישנו שטף דם מאז הניתוח שגורם גם הוא לכאבים. האם ייתכן הדבר שלאחר שבועיים ויותר מאז הוצאת התפרים, הפצע עדיין מדמם ופתוח? והאם העובדה שעדיין ישנם כאבים עזים ודימום נובע מדלקת במקום?

תודה מראש, גרסיאלה.
                             מודה על תשובה בהקדם האפשרי.
פצע פתוח לאחר ביופסיה
31/07/2007 | 17:15
47
זהו לא מצב רגיל של החלמה תקינה של פצע ניתוחי. מה שאת מתארת מתאים להמטומה (הצטברות דם בחלל הניתוח) שמתנקזת כעת דרך החתך הניתוחי. דלקת בדרך כלל מתבטאת באודם והפרשה מוגלתית מהפצע, וחום.
במידה והרופא המנתח מתרשם שיש זיהום מקומי הוא ימליץ על טיפול אנטביוטי, אולם סביר להניח שמכיוון שהפצע פתוח אין בכך צורך כרגע.
בכל אופן, מכיוון שהמהלך לאחר הניתוח כפי שמתואר אינו מהלך רגיל, יש צורך בביקורות יותר תכופות אצל הרופא המטפל, עד שהפצע יסגר ויחלים.

בברכה
כ
26/07/2007 | 13:34
1

תוך  כמה  זמן  מתבצע  ניתוח  ? (השתלת  כליה)
השתלת כליה
27/07/2007 | 11:36
עליך לברר זאת במרכז השתלות הכליה איתו אתה נמצא בקשר
צ`יסטה ביד...
26/07/2007 | 12:44
2
115
זה בא והולך לי. זה נמצא בין הזרוע לכף יד בתור ג`ולה כזו. רופא אחד אמר שצריך לנתח. אחד אמר שלא צריך שלף זריקה והוציא אך לאחר חודש וחצי בערך זה חזר. רופא אחר אמר שא``צ בניתוח כי זה עלול לחזור. ולשאלתי מה אעשה שזה ממש כואב לפעמים. די נדיר אבל קורא.. רשם לי וולטרין. אפשר ייעוץ?
ציסטה ביד...
27/07/2007 | 11:32
1
112
התאור עשוי להתאים לגנגליון בשורש כף היד. כמובן שנדרשת בדיקה כדי להשלים את האבחנה ולא ניתן לבצע אבחנה רק על סמך התאור שלך.
הטיפול בציסט גנגליון כזה יכול להיות מעקב בלבד במידה ואין סימפטומים משמעותיים, שאיבה עם מחט או כריתה כירורגית.
לאחר שאיבה עם מחט הציסטה עלולה לחזור ולעיתים נדרשים דיקורים נוספים.
במידה ויש כאבים והשאיבה לא פתרה את הבעיה יש לשקול כריתה כירורגית.

בהצלחה
זה בדיוק מה שאמרת.
27/07/2007 | 13:34
35
גנגליון או משהו כזה. זה מה שיש לי. אז אתה אומר שאני אלך שוב לשאיבה? עכשיו זה לא כואב כבר לפחות חודש וחצי.. תודה רבה בכל אופן!
תוספתן ()
23/07/2007 | 11:51
4
4
שלום לכולם,
אני בת 26, לפני 5 שנים גילו אצלי אבנים בכיס מרה לאחר תלונות של כאבי בטן וקשיי עיכול.
ניסיתי לדחות את הסרת כיס המרה ולטפל בדרכים טבעיות אך ללא הצלחה.
לפני כ9 חודשים ביצעו הוצאת כיס מרה בלפרוסקופיה, לאחר הניתוח נאמר כי סבלתי מדלקות רבות וכי הכיס נדבק לדופן הבטן.
מאז אני סובלת עדיין מהקאות ולאחר אנדוסקופיה אובחנתי כבעלת קיבה רגיזה עם רפלוקס והמליצו לי על Losec כטיפול זמני שהסתיים לפני 3 חודשים.
מצבי כרגע עדין ביותר, בשל היותי בתקופת מבחנים העצבים כפי שאפשר לנחש בשיאם
(ועל כן אין זמן גם ללכת לבדיקות אצל הרופא).
ולשאלתי- אם או בלי קשר לעברי הרפואי- אני עדיין מתקשה לעכל (אני צמחונית אם פרט זה חשוב) סובלת מכאבי בטן עליונה ותחתונה מרובים. אך בנוסף לצרות- יש לי תחושות מוזרות בבטן תחתונה בצד ימין, האזור לא נעים למגע ויש "בליטה" קשה.
האם מדובר בתוספתן? או שאני סתם מדמיינת
תודה מראש
טעויות כתיב...
24/07/2007 | 09:17
1
"מצבי כרגע עדין ביותר, בשל היותי בתקופת מבחנים, העצבים, כפי שאפשר לנחש בשיאם"

ולשאלתי- עם או בלי קשר לעברי הרפואי
להסיק שהשאלה שלי לא רלוונטית לפורום?
27/07/2007 | 10:06
3
תוספתן??
27/07/2007 | 11:12
1
5
מתנצל על העיכוב בתשובה, אך ניתן להניח שהכאבים שלך אינם קשורים לדלקת התוספתן. דלקת התוספתן היא מחלה חריפה ואינה נמשכת זמן כה רב-או שיש החמרה מהירה וצורך בניתוח דחוף, או שיש הטבה ספונטנית מהירה.
באשר לניתוח כיס המרה שעברת- לפי התאור שלך של ממצאי הניתוח אכן סבלת ממחלה כרונית ומדלקות חוזרות בכיס המרה, מה שהצריך את כריתתו. אם את סובלת מאז מכאבים שלא היו קיימים טרם הניתוח, יש מקום לבדוק האם נותרו למשל אבנים בתוך צינורות המרה או יש בעיה אחרת שקשורה לניתוח.
בכל מקרה נשמע שאת זקוקה להמשך מעקב וברור רפואי, כדאי להתיעץ עם גסטרואנטרולוג שימשיך את הבדיקות והטיפול.

בהצלחה.
27/07/2007 | 11:21
1
Koch's pouch
22/07/2007 | 02:52
4
6
שלום, אני חדשה כאן עם שאלה:
האם יש מישהו שעבר את הניתוח הנ"ל?
אני מועמדת לעבור את הניתוח והייתי שמחה לשמוע ממישהו על החיים אחרי.
אפשר גם במסר.
תודה ושבוע טוב.
Koch's pouch
22/07/2007 | 16:02
3
3
מדובר על "כיס" שבונים מלולאה של מעי דק. בטכניקה לפי קוך, הצורה שבה בונים את הכיס מאפשרת שליטה יחסית טובה על ההפרשות מהכיס לשקית שנמצאת בדופן הבטן, לעומת אילאוסטומיה רגילה שבה אין שליטה על ההפרשות.
לא ציינת מה האינדיקציה לניתוח ומדוע לא ניתן לשחזר את ההמשכיות של מערכת העיכול. אם תוכלי להוסיף מעט פרטים אפשר יהיה להתיחס יותר בפירוט ואולי גם אנשים שעברו את הניתוח יוכלו להתייחס.
פרוט נוסף
22/07/2007 | 20:27
1
3
לפני כ-12 שנה עברתי ניתוח j-pouch
למרבה הצער הוא לא הצליח ואני חיה באיכות חיים ירודה ביותר.
יש לי כ-30 יציאות ביום ובמשך השנים גם אבדה השליטה  בפי הטבעת.
ניתוח תיקון לפאוץ' הקיים נשלל כי אי אפשר להבטיח שמצב פי הטבעת ישתפר.
האלטרנטיבות שלי הן איליוסטומי (שזו לא אלטרנטיבה מבחינתי) או K-pouch.
הניתוח מתבצע בחו"ל.  זה ניתוח גדול.
רציתי לשמוע ממי שעבר ניתוח כזה על איכות החיים אחרי, ועל החיים הרחק מהמרכז הרפואי המטפל בכך כאשר מתעוררת בעיה.
אילאוסטומיה עם Koch's pouch
27/07/2007 | 11:20
22
הניתוח הזה הפך להיות נדיר עם התפתחות ניתוחי ה POUCH עם השקה לפי הטבעת. להערכתי יש היום מעט מאוד חולים בארץ שעדיין מסתובבים עם אילאוסטומיה מסוג זה. את יכולה לנסות לפנות דרך אגודת הסטומה הישראלית ולבקש מהם שיקשרו אותך עם אחד החולים שעבר ניתוח כזה, או לאחת מאחיות הסטומה המצויינות שיש להן נסיון ענק בכל סוגי הסטומות. למיטב ידיעתי אין בארץ כיום מרכז רפואי שמבצע ניתוחים אלו כבשגרה.
את צריכה לדעת ששיעור ההצלחה של ניתוחים אלו הוא לא 100% ויש סבירות משמעותית שגם אחרי הניתוח, ה POUCH שיבנה יתפקד כאילאוסטומיה רגילה.

בהצלחה
תודה על העזרה
28/07/2007 | 21:32
2
כ
19/07/2007 | 18:45
1
2

מה  הזמן  הממוצע  שלוקח  לקביעת  ניתוח ?  ( כליה)       כמה  וועדות  צריך  לעבור  נותן  הכליה/מה  יכול  לגרום  לדחייה  של  ההנ"ל             איזה  הגבלות/השלכות  יש   לגבי   התורם
השתלת כליה
20/07/2007 | 10:54
אם אתה מתעניין ומעונין לתרום כליה, אתה מוזמן לפנות לאחת ממתאמות ההשתלות ביחידת ההשתלות בבית חולים איכילוב ותקבל את כל הפרטים הטכניים הכרוכים בכך.
מעבר לכך ראה את תשובתי המפורטת לשאלתך הקודמת.

בהצלחה
תחבושת מיוחדת לרחצה ולשחייה לאחר ניתוח
18/07/2007 | 00:14
1
סוף סוף מצאנו את המוצר עליו שמענו בחו"ל שאלנו אתכם בזמנו:
שרוול מיוחד המאפשר רחצה ושחייה לאחר ניתוח, עם פצע פתוח, עם גבס וכדומה.
המצאה מיוחדת שמשנה את החיים לאחר ניתוח או פציעה. לילדים ולמבוגרים.
היפנו אותי לאתר שלהם בארץ:
http://www.staydry.co.il/index.html
חפשו באתר שם או טלפון כדי לברר היכן ניתן להשיג את המוצר זה בארץ. בהצלחה...
סס
17/07/2007 | 19:57
1
4

איך  התדירות  של  הוועדות (השתלה)   ,  מה  זה  אבחון  פסיכוסוציאלי /  תוך  כמה  זמן   קורה  הניתוח   ואיפה  אפשר  למצוא     אינפורמציה  על  פאציינטים    ?
השתלת כליה
18/07/2007 | 12:11
1
השתלת כליה בארץ מתבצעת בשני מסלולים עיקריים:
מסלול של השתלה מתורם מת-חולים שעברו מוות מוחי מסיבות שונות, והאברים שלהם נמצאו מתאימים להשתלה. לפי החוק בארץ יש צורך בהסכמה של המשפחה ולצערינו המודעות ורמת ההסכמה עדיין נמוכה יחסית למדינות מפותחות אחרות.
במסלול זה יש קריטריונים שמדרגים את המועמדים להשתלה על בסיס כלל ארצי והמועמד הראשון בתור יזכה לקבל את הכליה הראשונה שתגיע, בתנאי שיש התאמה חיסונית בין התורם לנתרם.

המסלול השני הוא מסלול של תרומה מהחי. התורם יכול להיות בן משפחה או תורם זר שנקבע שהוא תורם מסיבות אלטרואיסטיות.
בכל בית חולים שבו יש מחלקת השתלות, קיימת גם וועדה שתפקידה לקבוע האם התרומה עומדת בקריטריוניים חוקיים ואתיים, ולא מדובר בתרומה שבאה על רקע של מצוקה כלכלית או לחץ חיצוני.

מועמד להשתלת כליה מופנה לאחד ממרכזי ההשתלות דרך הנפרולוג המטפל ומכאן, דרך יחידת ההשתלות, הוא יופנה לברור הטרום ניתוחי המקיף, כולל אבחון פסיכוסוציאלי ובמידה ומדובר בתרומה מהחי הוא יופנה גם לוועדת האתיקה שתקבע האם התרומה עומדת בקריטריונים האתיים והחוקיים.
הערכה פסיכוסוציאלית נדרשת מכיוון שחולה לאחר השתלת כליה (או אבר אחר) זקוק לטיפול ומעקב רפואי לכל החיים. השתלת איבר עלולה להיפסל לא רק על רקע רפואי אלא גם מסיבות פסיכוסוציאליות, למשל אלכוהוליזם או התמכרות לסמים.
התור לניתוח שונה בין רשימת הממתינים לתרומה מהמת לבין השתלה מתורם חי. תרומה מהחי לאחר שעברה את כל האישורים הנדרשים יכולה להיות תוך פרק זמן קצר מהאישור, בעוד שהמתנה לתורם מת יכולה להיות ארוכה מאוד ותלויה ברשימה ארצית של המתנה.

אינפורמציה על פציינטים כרוכה בסודיות רפואית ולכן לא תוכל לקבלה כאן.
בברכה
צ'יסטה בטחול
15/07/2007 | 01:14
2
255
יש לי ממש כאבים כרגע וסתם רציתי לשתף אותכם.

שלשום הייתי במיון גילו לי ב CT צ'יסטה 5 ס"מ בטחול..

החודש קצת בעייתי מבחינתי לעשות ניתוח
יש לי התחייבות למשו ואני לא יכולה לברוח מזה
אבל יש לי כאבים מציקים ... :(

בעבר היה לי ציסטה בשחלה ועשיתי ניתוח והוציאו לי את זה.

אני מפחדת מזה קצת...
רציתי לדעת עם ניתוח להוצאת ציסטה בטחול זה מסובך?

תודה מראש.
ציסטה בטחול
16/07/2007 | 16:27
1
962
ציסטות בטחול הן יחסית נדירות. ניתן לחלק אותן לציסטות על רקע של פראזיט הנקרא אכינוקוקוס, וציסטות שלא על רקע כזה.
בשלב ראשון צריך לעשות אבחנה שמבוססת על בדיקות ההדמיה ובדיקות דם ולשלול קיום של זיהום בטפיל האכינוקוקוס.
במידה ומדובר בציסטה פשוטה, ההחלטה על טיפול ניתוחי תלויה בגודל הציסטה ובסימפטומים.
במידה ונדרשת התערבות ניתוחית, ניתן לבצע כריתת הציסטה בגישה לפרוסקופית ולרוב לא צריך לכרות את הטחול כולו.
את מוזמנת לפנות למרפאה לכירורגיה אנדוסקופית שלנו- 6974000.

בברכה.
תודה קבעתי תור =]
18/07/2007 | 17:16
61
ורידים
14/07/2007 | 17:52
3
7
שלום,
אני סה"כ בת 22 וסובלת מורידים ונימים בולטים מאוד כחולים סגולים בכל הרגליים! בעבר זה לא היה נורא אך כיום כל הרגליים התמלאו בורידים וזה עוד לפני הריונות... אני מתביישת ללכת עם חצאיות או מכנסיים קצרים וזה ממש מזעזע , זה ממש בולט ואין חלק ברגל שלי ללא וריד. אני סובלת מעודף משקל כנראה שמכאן זה נובע? האם יש דרך למנוע ורידים והאם יש דרך לטפל באלו שקיימים כבר?
תודה רבה
ורידים ברגליים
16/07/2007 | 16:35
12
עודף משקל יכול להיות אחד הגורמים להתפתחות מואצת של דליות ורידים ברגליים. יש גישות טיפוליות שונות, חלקן ניתוחיות וחלקן לא, אולם קודם מומלץ להבדק על ידי כירורג כלי דם ולעבור בדיקת דופלר של מערכת הורידים העמוקה ברגל. לאחר שתבוצע הערכה כזו, כירורג כלי הדם יסביר לך מהן האפשרויות הטיפוליות.

בברכה
ניתן להעלים וורידים ע"י הזרקת חומר לורידים, ע
25/07/2007 | 17:22
1
6
עד כמה שידוע לי, החומר פעיל מיידית, ונשאר לצמיתות,
פני למכון המטפל בהעלמת וורידים, אני הייתי ממיץ על כללית אסתטיקה, יש להם שרות וטיפול טוב ומקצועי.
נסי אצלם.
לא הייתי ממליצה על כללית באף מקרה
25/07/2007 | 19:30
5
התקשרתי עכשיו היא טוענת שאין תורים לאוגוסט - הכל מלא , והיומן של ספטמבר לא נפתח עדיין... היא ביקשה שאני(!!!) אתקשר כל יום ואבדוק אם היומן של ספטמבר נפתח.... אין מילים לתאר את החוצפה... אני עוברת קופת חולים . האמת שמזמן אני רוצה לעבור אבל היום זה היה השיא...
פורומים חדשים בתפוזאנשים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/07/2007 | 13:59
דיונים בנושאי החיים בעיר בנוכחות קבועה של גורמי רשות, המאפשרת מענה מהיר ותקשורת יעילה. הכל קורה בפורום רעננה
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

פורום ללהקת הרוק הקנדית המצליחה שופעת פרסי המוזיקה - ניקלבאק

הוא זמר, יוצר, יש לו 10 אלבומים ועשרות שירים שכבשו את המדינה, ועכשיו יש לו גם פורום - שלומי שבת

המהפכה החלה. הצטרפו לצבא המאדים בפורום30 שניות למאדים

מקום חדש לדבר בו על האהבה שלכם. הפורום הראשון ברשת לזוגיות גאה

מעוניינים במידע, המלצות ותשובות בנושא שחיית תינוקות וילדים? את הכל תמצאו בפורום שחיית תינוקות וילדים

היא שחקנית, זמרת ובעיקר היא כוכבת עולה בארה"ב ובעולם. מצטרפים לפורום המעריצים של מיילי סיירוס

לצייר, לרשום ולחלום על עולמות פנטסטיים הקיימים בדמיוננו. מתמכרים ליצירתיות שבקסם בפורום אמנות הפנטזיה
רמת עמילז
08/07/2007 | 13:45
1
12
שלום רב,
בעקבות פנקראטיטיס קשה מאד, אשפוז ממושך של חודשים, ניקוזים וניתוח עשיתי לאחרונה בדיקה של נוזל מתוך קולקציה שעדין נותרה פעילה. אמת העמילז שנמצאה בנוזל היא 42. אשמח לדעת האם רמה זו מעידה על המשך 'דליפה' מהלבלב או שמא היא תקינה.
תודה מראש
רמת עמילז בציסטה
16/07/2007 | 16:39
6
מדובר ברמת עמילז תקינה שמעידה כנראה שמדובר בקולקציה שאינה קשורה לצינור הלבלב. הכירורג שמטפל בך יחליט האם הקולקציה הזו דורשת ניקוז או שניתן לעקוב אחריה ולא לנקז. המדדים החשובים להחלטה זו הם גודל הקולקציה, משך הזמן שעבר מהארוע החריף של הפנקראטיטיס והאם הקולקציה גורמת לסימפטומים והפרעות.

בברכה
'
05/07/2007 | 22:02

מה  זה  הוועדות  ?  (כליה)       מה  התדירות  שלהם   ותוך  כמה  זמן  מתבצע  הניתוח?   מה  זה  אומר  בדיקה  פסיכוסוציאלית?   איזה  הגבלות  יש   אחרי  התהליך  הנ"ל- התורם?
איזו דרך ניתנת לריכוך צואה מלבד פגלקס ?
02/07/2007 | 16:59
1
5
הבעיה היא כזו : המוצר היחידי שעזר לי לשמור על צואה רכה במשך שנתיים היה מוצר בשם "פגלקס"  הבעיה היא שהמוצר כבר לא נמכר והוחלף בחברה אחרת על אותו שם - "פגלקס"  רק שזה לא עושה כלום !!! אני עם זה כבר שבועיים וכלום ....עדיין עצירויות כל הזמן , למרות שהרבתי בשתיה ...הבעיה שהעצירויות האילו החזירו לי את בעיית הטחורים מחדש ! (יותר נכון לפי מה שהבנתי הפרוקטולוג זה נקרא "טרומבוזות")
בקיצור מה עושים !?  איזה תחליף יכול לעזור לי ?
וזה לא תזונה ! תזונה לא עובדת איתי משום מה .....ניסיתי חודש שלם לאכול רק פישתנים  וסלטים..עלי בייבי... , לא עזר ...

?
תודה.
דיקור עוזר בודאות! מניסיון.
16/07/2007 | 13:53
תסמונת ג'וליאן ברה
01/07/2007 | 11:40
1
295
הדוד שלי אובחן לפני כחודש כחולה במחלה הזאת, הוא אדם בריא בד"כ.
כרגע הוא על כסא גלגלים ומצבו לא טוב, הוא לא הולך, וכשמנסה לעמוד מהכסא הוא נופל.
הוא בן 60.
כמה זמן עד שיחלים? כאילו מדובר באדם אחר, האם אפשר להחלים ממחלה זאת?
אציין שהוא חי בדנמרק, ונמצא כרגע בבית חולים שם.
משתתפת בצערך
02/09/2007 | 22:52
61
אני מקוה שעד שאני עונה דודך כבר הבריא..

על פי הידוע לי- וזה לא הרבה(מעט לימודי רקע על המחלה באוניברסיטה) זו היא מחלה שפוגעת בעצבים ומתחילה מהרגלים כלפי מעלה. לאחר מספר שבועות המחלה בד"כ חולפת, ובדרך כלל נשארים מעט מאוד נזקים לטווח הארוך.
לפי הידוע לי- גיליאן ברה פורץ בדרך כלל לצעירים יותר מהגיל של דודך.
הסכנה במחלה היא שהמחלה תפגע במערכות הפנימיות של הגוף עד שהחולה עלול לא לנשום.

אני מקוה שלא טעיתי בפרטים.
רפואה שלמה!
שאלה
29/06/2007 | 19:36
2
4
שלום,
בהמשך לשאלתי, רציתי לברר האם ישנה אפשרות לבצע ניתוח להגדלת כיס השתן שבוע לאחר ניתוח פלאסטי להגדלת   חזה?(על מנת לשלב את זמני ההחלמה ביחד)
תודה מראש
תישכח מיזה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
30/06/2007 | 06:16
1
תישכח מהגדל כיס השתן...................................................................................................................................
מה אתה ג'ים בוטן.
תשאיר את הקטן שלך בלי ניתוחים הוא יהיה עקום אז לא כדי לך וחוץ מיזה יהיה לך מאוד כואב.
וגם הקטן שלך עוד לא מסוגל לסט כזה מאמץ אז תוציא את זה מהראש חביבי.
הגדלת כיס השתן
30/06/2007 | 19:15
2
ניתוח להגדלת כיס השתן הוא הרבה יותר מורכב וטכני מניתוח פלסטי להגדלת החזה. מכיוון שמדובר בניתוח מורכב הרבה יותר את צריכה קודם לקבל את כל הפרטים עליו ולהחליט אם את מבצעת אותו ורק אז לדון לגבי הניתוח המשני של הגדלת החזה.
באופן עקרוני, בתנאים מסויימים ניתן לשלב שני ניתוחים באותה הרדמה אולם אני לא בטוח שזה המקרה שלך.
עלייך לדון בזה עם המנתח בבוא הזמן.

בהצלחה
פלסטרים לא מתאימים !
29/06/2007 | 23:27
12
כתבתי על זה עכשיו בבלוג שלי ורוצה לשתף ולשאול את דעתכם:

כל ההריון שמרתי על דיאטה כדי לא להיות בטטה אחרי הלידה

אחרי הלידה עברתי את הניתוח הוספת ניקוז צואה מהבטן ושוב נאלצתי ללבוש בגדי הריון להסתיר את הניקוז

לניתוח השני הלכתי בשמחה שאתעורר מהניתוח עם בטן סגורה עם תפרים, לא היה איכפת לי כמה תפרים העיקר בטן שטוחה

איזו אכזבה שמהניתוח התעוררתי עם בטן פתוחה, הרופאים הסבירו שניתן לפצע להסגר בעצמו, פצע? זה היה חור בבטן ולא פצע

כבר חשבתי שאסתובב עם חור בבטן כל החיים

אבל אז במקרה פגשתי בבית החולים שכנה של ההורים שלי שידעתי שכשחברה   שלי גססה מסרטן והיו לי פצעים קשים בגוף אז היא חבשה אותה בחבישות מיוחדות

כשיצאתי מבבביהח והרופאים המליצו לשטוף את הפצע (פצע? בור בבטן) כל יום במקלחת עם מים וסבון ולחבוש בתחבושת רגילה (ביננו? תחבושת כזו שנדבקת לפצע וזה זוועה)

למזלי היא הביאה לי תחבושות עם משחה מיוחדת שלא נדבקת לפצע/בור שלי ועל זה סגרה בפלסטר רך ונעים כמו עור של גוף וכאילו אין לי חור בבטן - נעשתי פתאום מאושרת בזכותה

ויותר לא נאלצתי לראות תחבושות שנדבקות לי לפצע שבתוך החור שבבטן

החבישות שלה גרמו לגוף למלא בעצמו מהר את הפצע בלי שתחבושות שהרופאים המליצו ידבקו לדם ולזוועות שהיו בתוך הבור

אחרי שבוע הלכתי לביקורת בקופח שצעקו עלי שהשתמשתי בפלסטרים של ג'.... ושלחו אותי לקנות משהוא מזעזע שעלה לי המון כסף כדי שיחבשו לי בעצמם- הלכתי וקניתי מן פלסטרים עבים וקשים שמזכירים לי את שקית הניקוז צואה שהיתה לי 3 חודשים והזדעזעתי נורא

למזלי חזרתי הביתה וקניתי בעצמי את הפלסטרים המדהימים של ג'ו.... ונשמתי לרווחה

רק חבל שבקופח ממליצים לאנשים על פלסטרים קשים ולא נעימים כמו אלו שדחפו לי בכוח בביקורת !

כי אנשים עם חור בבטן מגי חבישה רכה ונעימה וזולה כמו זו שבזכותה נסגר לי החור בבטן
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
11:58 | 30.11.14 אורחים בפורום
07:13 | 21.11.14 taliasnitkov
19:12 | 17.11.14 אורחים בפורום
13:38 | 16.11.14 אורחים בפורום
15:51 | 13.11.14 אורחים בפורום
09:30 | 09.11.14 אינדיאנית1
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה