לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מאז כריתת כיס המרה הראשון בשיטה הלפרוסקופית, בשנת 1987, ועד היום, שוכללו השיטות ונצבר ניסיון רב בטכניקה הלפרוסקופית. כיום מבוצעים בשיטה זו ניתוחים שעד לפני מספר שנים לא ניתן היה לשער שיתאפשרו בלפרוסקופיה. למעשה, פעולות כירורגיות רבות מבוצעות כעת לא בניתוח "פתוח" רגיל, אלא באמצעים פולשניים פחות. שיטות זעיר פולשניות מובילות בד"כ להפחתה בכאב, צמצום זמן ההבראה וחזרה מהירה יותר לפעילויות הרגילות. כיום, הערכה היא שתוך זמן קצר, כ-70% מכלל הניתוחים ניתן יהיה לבצע בשיטות זעיר פולשניות. בשנים האחרונות הסתמנו שתי מגמות: • ניתוחים לפרוסקופיים בדרגת מורכבות טכנית בינונית עבור מחלות שפירות, הפכו לנורמה המקובלת ונמצאים בשימוש רחב על ידי מרבית הכירורגים הכלליים (דוגמת ניתוח לפרוסקופי לכריתת כיס המרה). • ניתוחים לפרוסקופיים וזעיר פולשניים מורכבים, המיושמים במרכזים ייעודיים ומבוצעים ע"י צוות כירורגים מומחים בעלי ניסיון ספציפי בתחום. במקרים אלו נדרש שיתוף פעולה בין תחומים בין מקצועות שונים, מרדים, גסטרואנטרולוג, אונקולוג וכו.פעולות מורכבות אלו מתאפיינות בשימוש בטכנולוגיות מתוחכמות ויקרות. ניתוחים לפרוסקופיים מחייבים הרדמה כללית, היות שבמהלך הניתוח מתבצע ניפוח הבטן בגז CO2, המאפשר יצירת חלל וגישה נוחה לאיברים הפנימיים. דרך חתכים קטנים בדופן הבטן, מוחדרים שרוולים, המאפשרים הכנסה של מצלמה ומכשירי עבודה כירורגיים. התמונה שמתקבלת מהמצלמה המוחדרת לבטן, ניתנת להגדלה עד פי 20 ומוקרנת על מסך בו מסתכל המנתח במהלך הניתוח. המכשירים שמוחדרים לבטן הינם זעירים ומאפשרים דיוק מרבי בביצוע הפעולות הכירורגיות. מבחינת החולה, לשימוש בשיטות הזעיר פולשניות מס' יתרונות בולטים: • הפחתה בכאב אחרי ניתוח, תודות לחתכים הקטנים בדון הבטן ולפיכך גם צורך מופחת בשימוש במשככי כאב. • ריפוי מהיר של הצלקות בחתכים הקטנים. • הבראה מהירה ובד"כ צמצום במס' ימי אשפוז. • חזרה מוקדמת לפעילויות הרגילות של המנותח. • תוצאה קוסמטית משופרת, בהעדר צלקות גדולות.

מנהל הפורום: ד"ר אורי ויזל, רופא בכיר, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א (איכילוב)

ביה"ס לרפואה: אוניברסיטת סמלוויס, בודפשט, הונגריה

מומחיות מוכרת: כירורגיה כללית

הצגות בכנסים מדעיים: 10

פרסומים מקצועיים: 15

חברות באיגודים: איגוד הכירורגים הישראלי

ד"ר ויזל אורי

הרניה
01/03/09 10:15
1צפיות
לביתי בת ה5.5 יש בקע בטבור מאז שנולדה, אנו במעקב אצל רופא ילדים כדי לראות שהמצב אינו מחמיר, וגם לבדוק אם המצב משתפר .
באיזה גיל צריך לנתח אם בכלל?, באיזו שיטה עדיף לנתח?, הרדמה כללית או מקומית?
גם אצל בני בן השנתיים התגלה בקע טבורי, האם ההתייחסות לבעיה שווה אצל בנים ובנות?
בקע טבורי
02/03/09 17:50
אני ממליץ להעביר את השאלה לפרופ' וינוגרד בפורום כירורגית ילדים ולשמוע חוות דעת של כירורג ילדים.
(בעיקרון מקובל לומר שאם הבקע עדיין קיים עד גיל 3 ולא נסגר, הוא לא יסגר ומומלץ לנתח.
ההתיחסות אינה שונה בין בנים לבנות, והניתוח מתבצע תחת הרדמה כללית.)

בברכה, ומפנה אותך שוב לפורום כירורגית ילדים
שאלה שמעניינת אותי בעיקר לנשים אבל גם לגברים
28/02/09 19:09
3צפיות
הייתי רוצה לדעת מה היית עושה אם פתאום היית מגלה שלחבר שלך או לחברה יש כינים
וכל פעם אחרי פגישה את צריכה לעשות טיפול אבל לחבר שלך או לחברה שלך הדבר הזה בכלל לא מפריע
מה דעתך??
לי זה מאווווד מפריע!
01/03/09 11:55
1צפיות
כינים זה דבר נורא. לא ברור לי איך זה לא מפריע כשהראש מגרד נורא- מגה מטרד!
הייתי מאלצת אותם לחפוף עם ריזאלטס לפני המפגש עמי. אם הם לא מטפלים, הם יכולים לשכוח ממני.
שאלה
26/02/09 22:37
1צפיות
היום הוציאו לי תפרים לאחר ניתוח בכף הרגל וזה התחיל פתאום לשרוף מאוד
מה צריך לעשות? זה נורמלי? האים כדאי לחבוש שוב את הרגל?
הוצאת תפרים
28/02/09 10:48
1צפיות
חשוב להסתכל על אזור הניתוח ולראות האם יש אודם חריג, נפיחות או הפרשה מוגלתית מאזור הצלקת. במידה ולא, כנראה שהכאב משני להוצאת התפרים ולצלקת עצמה שנמצאת בתהליכי ריפוי הנמשכים עוד תקופה ממושכת גם לאחר הוצאת התפרים. חבישת המקום עשויה להקל במיוחד באזורים הנמצאים בחיכוך מתמיד כמו כף הרגל.

בברכה

ציסטה בבלוטת הפרוטיס
26/02/09 15:36
3צפיות
שלום רב
אני מבקש לדעת איך מטפלים בבעיה של ציסטה בתוך בלוטת הפרוטיס ? (ציסטה של בערך 8 מ"מ)

בנוסף יש מוקד בקוטר 4 מ"מ ,וכן ככל הנראה ברקמות הרכות הודגם מוקד היפואקוגני בקוטר של 3 מ"מ בספק ציסטה .

אודה למי שיוכל להסביר את הפעולות הרפואיות הכרוכות בטיפול ?

תודה רבה.
ציסטה בבלוטת הפרוטיד
28/02/09 10:56
3צפיות
בלוטת הפרוטיד היא בלוטה המיצרת רוק ונמצאת בסמוך ללסת העליונה ולאוזן. ציסטות בבלוטה יכולות להגרם ממגוון גורמים- חבלתיים, זיהומיים וגם גידולים.
כירורג אף אוזן גרון צריך לבדוק אותך, להתרשם ממצאי ההדמיה ואז להחליט האם יש צורך בבדיקות נוספות או לעיתים גם צורך בהתערבות כירורגית וכריתת הציסטה.

בהצלחה
שאלה בנוגע ללפרוסקופיה ובדיקת ct
26/02/09 14:10
לאחר שסבלתי מכאבים באים וחוזרים בבטן תחתונה מימון, והכירורג ורופא הנשים כידררו אותי האחד מהשני בלי יכולת לזהות את הבעיה, אחד מהם שלח אותי למיון. בפעם הראשונה הכירורג ווידא שזה לא אפנדיציט ורופא הנשים לא מצא כלום, שוחררתי בטענה שאולי שי לי דלק. נטלתי אנטיביוטיקה וזה לא עזר ואחרי בערך שנה שהסיפור נגרר שוב שלחו אותי למיון. שוב עשו לי בדיוק את אותן בדיקות כמו בקופ"ח (כירורג וגינקולוג), ושניהם חשבו שצריך לבצע ct אגן+בטן דרך הקופה. ובהמלצות אחרי סיטי היה כתוב לפרוסקופיה.
חזרתי לרופא המפנה והוא ממש לא רצה לתת לי סיטי משום בטענה שזה המון קרינה, ולדעתו דווקא הניתוח (אני מבינה שזה מה שזה) עדיף. בסוף באי חשק בולט הוא נתן לי הפנייה ל ct. מכיוון שכל הסיפור נמשך יותר משנה יש לי רושם שממש לא רוצים לשלוח לסי.טי, האם אני טועה? ומה הטעם לחתוך את הבטן לפני שיודעים מה אם יש שם משהו? כל הידע המועט שלי נובע ממאמרים באינטרנט, משום מה הכירורג ממש לא רצה לענות על השאלות שלי ואני לא יכולה לעבור למישהו אחר בגלל שזה שאני חייבת להיות אצלו כל הרבעון. קצת עצוב שכל מיני ענייני ביורוקרטיה הורסים את הבריאות תרתי משמע. אגב גם במיון טענו שלא הייתה סיבה לשלוח אותי לשם בכלל כי הבעיה כרונית ולא דחופה.
תודה רבה על העזרה
נוסח מתוקן - עדיף כאן
26/02/09 14:14
לאחר שסבלתי מכאבים באים וחוזרים בבטן תחתונה מימון, והכירורג ורופא הנשים כידררו אותי האחד מהשני בלי יכולת לזהות את הבעיה, אחד מהם שלח אותי למיון. בפעם הראשונה הכירורג וידא שזה לא אפנדיציט ורופא הנשים לא מצא כלום, שוחררתי בטענה שאולי יש לי דלקת. נטלתי אנטיביוטיקה וזה לא עזר ואחרי בערך שנה שהסיפור נגרר שוב שלחו אותי למיון. שוב עשו לי בדיוק את אותן בדיקות כמו בקופ"ח (כירורג וגינקולוג), ושניהם חשבו שצריך לבצע ct אגן+בטן דרך הקופה. ובהמלצות אחרי סיטי היה כתוב לפרוסקופיה.
חזרתי לרופא המפנה והוא ממש לא רצה לתת לי סיטי משום בטענה שזה המון קרינה, ולדעתו דווקא הניתוח (אני מבינה שזה מה שזה) עדיף. בסוף באי חשק בולט הוא נתן לי הפנייה ל-ct. מכיוון שכל הסיפור נמשך יותר משנה יש לי רושם שממש לא רוצים לשלוח ל-ct, האם אני טועה? ומה הטעם לחתוך את הבטן לפני שיודעים מה אם יש שם משהו? כל הידע המועט שלי נובע ממאמרים באינטרנט, משום מה הכירורג ממש לא רצה לענות על השאלות שלי ואני לא יכולה לעבור למישהו אחר בגלל שזה שאני חייבת להיות אצלו כל הרבעון. קצת עצוב שכל מיני ענייני ביורוקרטיה הורסים את הבריאות תרתי משמע. אגב גם במיון טענו שלא הייתה סיבה לשלוח אותי לשם בכלל כי הבעיה כרונית ולא דחופה.
תודה רבה על העזרה
כאבי בטן תחתונה
28/02/09 10:43
ישנם מצבים לא מאוד שכיחים בהם סיבת כאבי הבטן קשה לאבחון. חלק מהחולים עוברים מסכת ארוכה של בדיקות אבחנתיות שונות, וחלקם אף מגיעים לניתוח. כמובן שיש למצות את התהליכים האיבחוניים לפני החלטה על ניתוח, ובדיקת CT היא אחת הבדיקות החשובות. מכיוון שהבדיקה כרוכה בכמות קרינה משמעותית, הרופא חייב להיות משוכנע שהבדיקה אכן מוצדקת ועשויה להביא לאבחנה שתשנה את הטיפול בחולה.
לפרוסקופיה אבחנתית היא גם אחד מהכלים החשובים, וישנם מצבים שהאבחנה הסופית מושגת בלפרוסקופיה- לדוגמא במצב של אנדומטריוזיס.
חשוב מאוד שיהיה רופא אחד שירכז את כל הנתונים וינווט בצמתי ההחלטות החשובים במהלך הברור שאת עוברת.
לגבי ההחלטה האם הגיע הזמן להפנותך ללפרוסקופיה אבחנתית, ניתן להתיעץ גם במרפאה כירורגית באחד מבתי החולים.

ניתן לקבוע תור למרפאה כירורגית\לפרוסקופית אצלינו בטלפון 03-6974000

בהצלחה
ציסטה בסמוך למדולה-
25/02/09 20:58
1צפיות
שלום
לא מצאתי פורום "נוירולוגי" יותר אך יש לי שאלה קטנה שאולי תוכלו לסייע בה:
כאשר בממצא MRI מדווח על "רושם להרחבת הציסטרנה בסמוך למדולה" (בדיקת הMRI היתה מכוונת לאיזור תעלות השמע)
הכוונה לציסטה בposterior fossa או בmedial fossa  או שאולי האיזור לא נכלל באף אחת מהאונות שציינתי?
(אני פשוט קוראת מאמר בנושא)

תודה רבה
פורום נוירולוגי
26/02/09 00:10
נסה בפורום טרשת נפוצה המנוהל על ידי דר' ארנון קרני

בברכה
שלום:)
23/02/09 19:36
3צפיות
שאלה יש לי כאבי שדיים.
באחד יותר כואב מהשני...
מרגישה שהוא כבד +דיקירות כאלה...
אני בת 23 דרך אגב.
ובדקתי ואין לי משהו בולט בלוטות לסרטן .
השאלה האם זה כאבי מחזור? כי התחיל לי הכאבי מלפני מחזור האחרון שזה כמעט חודש ועד עכשיו לא עובר...
איזה תרופה יש ? מה עושים?
זה מציק?
והאם יש מחלות אחרות חוץ מסרטן שיחכולות להביא לכאבים?
º
למה לי לא עונים זה חשוב?
24/02/09 19:27
כאבים בשדיים
25/02/09 00:28
6צפיות
כאבים בשדיים שכיחים מאוד וכמעט כל אישה חווה אותם מדי פעם. רקמת השד היא ריקמה בלוטית שמשגשגת בתגובה לשינויים הורמונליים. לעיתים זהו הסימן הראשון להתחלת הריון ולעיתים הם קשורים לשינוים הורמונלים אחרים הגורמים לשינוי ברקמת השד כמו ביוץ או מחזור.
ישנן נשים הסובלות מכאבים בשד באופן כמעט כרוני אך מדובר על שינויים שפירים של השד. דוקא סרטן שד אינו מתבטא בצורה אופיינית בכאב, למעט מצבים נדירים של סרטן שד אינפלמטורי.
התמונה שאת מתארת אינה אופינית לסרטן שד אך בהחלט מומלץ לגשת לבדיקת כירורג וכן מומלץ לשלול מצב של הריון...

בברכה
השתלת ריאות
23/02/09 17:29
50צפיות
שלום,
ברצוני לדעת מה אחוזי התמותה והצלחה של ניתוח השתלת ריאות במדינת ישראל? האם יש נתון כזה?
תודה לכל המשיבים.
השתלת ראות
25/02/09 00:43
9צפיות
נתוני ההצלחה דומים לנתונים העולמיים. נתוני ההצלחה והתמותה ידועים כמובן ומרוכזים על ידי משרד הבריאות. רוב השתלות הריאה מבוצעות כיום בבית חולים בלינסון ובשנת 2008 היה שיא של השתלות ריאה- כ 50 השתלות.
אחוז ההשרדות לאחר ניתוח עומד על כ 90% וההשרדות בתום שנה אחת מהניתוח כ 75%.

בברכה
השנה סטטיסטיקה שונה,מה גורם לגוף לאבד תיפקוד?
26/02/09 10:46
7צפיות
היי
קודם כל תודה על התייחסות.

לצערי דוד שלי נפטר שבוע שעבר במהלך השתלת ריאות.
(משהו מוזר קרה שם , הם יצאו להודיע שהניתוח מתקדם מעולה שהריאה הימנית מתפקדת ב 100% שסוגרים את הריאה השניה ושעוד שעה וחצי הוא יוצא מהחדר ניתוח, הוא יצא אחרי 8 שעות מההודעה הזו , אז הבנו שמשהו קרה, הם חיבורו אותו לכל מכונה אפשרית - מכשיר כמו לב ריאה , משהו לכליות ולכבד, ואחרי פחות מ 24 שעות הייתה מן הסתם קריסת מערכות והוא מת. )

באותו השבוע בדיוק, מתו 3 חולים נוספים מהשתלת ריאה (בזמן הניתוח או שעות אחרי זה) מאותו צוות רפואי.

50 בשנה, 3 מתו בשבוע אחד? איך 90%? זה אומר לפי הסטטיסטיקה משהו כמו עוד 2 ימותו כל השנה, משהו לא מסתדר פה, אנחנו רק בפבואר.

יש לי גם שאלה שלא קיבלתי עליה תשובה רפואית, הם טוענים שבניסיון חיבור הריאה השמאלית הם הרימו את הלב (האם את זה לא חייב לעשות קרדיולוג? או מישהו שמבין בלב? אבל לא זו השאלה, כי אני לא מזלזלת בידע של הרופאים האלה, פשוט לקרדיולוג קראו אחרי שחיברו אותו ללב ריאה)  ואז הם ראו שהריאה הטובה מורידה תפקוד כתוצאה מהעומס וחיברו אותו למכונת לב ריאה , בסיום הניתוח הם ניסו לנתק אותו מהמכונה והגוף לא הצליח לקחת פיקוד חזרה ,

אני מתעסקת במחשבים (די הרבה שנים) אני יודעת שיש משהו שגורם לחוסר תפקוד כי קרה משהו, ולא כי סתם לא בא למחשב לעבוד.
זה לא אותו הדבר? השאלה שלי היא מה גורם לגוף לאבד תפקוד או לא לקבל חזרה תפקוד? במהלך ניתוח כזה.

אני מאוד מודה למי שיוכל להתייחס.

דלקת בלבלב ואבנים בכיס המרה
21/02/09 21:18
8צפיות
אני בת 32 בהריון בשבוע 22 חולת קרוהן מטופלת ברפסל לפניי כשבוע קיבלתי כאבים באיזור הבטן העליונה הופנתי לבית החולים ולאחר בדיקות נאמר לי שייש לי אבנים בכיס המרה ודלקת בלבלב מטופלת מאז באוגמנטין לקראת סוף הטיפול נתקפתי שוב בכאבים שלאחר כחצי שעה עברו שאלתי היא האם יש דרך טיפול נוספת או שונה מהאנטיביוטיקה שאני לוקחת במצבי הנוכחי ומה האפשרויות העומדות בפניי אודה על תשובתכם המהירה
דלקת לבלב
23/02/09 00:46
7צפיות
אבנים בכיס מרה מהוות את הגורם השכיח ביותר לדלקת לבלב. לאחר ארוע של דלקת לבלב הקשורה באבנים ההמלצה היא לכריתה מונעת של כיס המרה על מנת למנוע התקפים חוזרים.
הזכרת שאת חולה במחלת כרון- זה כשלעצמו מעלה את שכיחות דלקת הלבלב, בעיקר בשל שימוש בתרופות שחלקן עלולות לגרום לדלקת לבלב.
ניתוח כיס מרה במהלך הריון אינו נדיר וניתן היום לנתח בהריון כולל ניתוח בגישה לפרוסקופית. עלייך להוועץ ברופא ההריון וגם בכירורג על מנת לשמוע את כל השיקולים האם מומלץ לנתח במהלך ההריון או שמוטב להמתין עד לאחר הלידה מתוך ידיעה שהתקף חוזר עלול להופיע במהלך ההריון.

בהצלחה
פורומים חדשים בתפוז אנשים
19/02/09 19:05

כולם מכירים את הארגון, המסייע לנוער במצוקה. עכשיו יש לו גם קהילה וירטואלית. בפורום בית השנטי-לנוער במצוקה הרשמי תוכלו לשאול, להסתייע ולשתף
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

רוצים להחשף לפלאי ההומיאופתיה, שיטת הריפוי השניה בגודלה בעולם? הכל על הומאופתיה קלאסית בפורום החדש

לא רק לחיילים שבשטח יש תפקיד חשוב: גם נשות מילואימניקים סופגות את הנטל ומתמודדות עם קשיים ולבטים. בפורום תוכלו למצוא בית חם

נכנסתם לעשור הרביעי בחייכם? בואו לדבר על החיים, על הזוגיות, על הדת ועל כל מה שבוער בפורום סרוגים סרוגות 30+
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
קישריות לימפה
19/02/09 09:37
5צפיות
בוקר טוב

לפני כחודשיים וחצי פניתי לרופא אא"ג בגלל אי נוחות בצד ימין של הצוואר (מתחת ללסת) הוא מישש ומצא מספר קישריות לימפה שנראו לו תקינות (מירקם ותנועה) אך ליתר בטחון שלח אותי ל-US.

ב-US נמצאו 2 קשריות בגודל 1.5 ו-2 ס"מ מצד ימין ואחת בגודל 1.5 ס"מ מצד שמאל כאשר נרשם שהמראה הסונוגרפי שלהן תקין.

רופא אא"ג אמר שזה לא נראה לו בעייתי אך אמר לחזור על הבדיקה בעוד כ-3 חודשים (תחילת חודש הבא), בתקופה זו אי הנוחות באה והלכה ולא נמשכה תמיד ולא לאורך כל היום ואפילו שינתה מיקום מידי פעם.

אני לא סובל מהזעות בלילה ולא מירידה במשקל, אך המימצאים של ה-US גרמו לי להתעסק ולהתעמק בבלוטות מידי יום כולל מישוש האזורים כדי לוודא מה גודלן.

רציתי לדעת:

* האם לאחר חודשיים וחצי כבר היתה צריכה להיות נסיגה משמעותית בגודל הבלוטות ? (אומנם לא נראה לי לפי שיפוטי כי היה שינוי בגודל, אולי טיפה קטנו, אך יחד עם זאת ממישוש לא נראה לי שהמידות שנרשמו ב-US היו אכן נכונות, 1.5-2 ס"מ זה די גדול למישוש).

* האם המראה הסונוגרפי התקין לפני חודשיים וחצי יכול לשלול בעיות מסוכנות ?

* האם קישריות באזורים אלה תמיד ניתן למשש גם במצב תקין או שבמצב רגיל לא צריכים בכלל להרגיש אותם במישוש. (מרגישים אותם רק מתחת ללסת ורק במצב בו אני מוריד את הראש מטה והן נדחקות לכיוון עצם הלסת התחתונה).

* היתכן כי גודל זה נשאר/ישאר לתמיד בגלל מחלה ויראלית סוערת שהיתה לי לפני כ-5 שנים שערבה בלוטות, כבד וחום ? וכן פוליקוליטיס ממנה אני סובל מידי פעם בעיקר ברגליים אך גם מידי פעם ליד האף, רקות, ראש, וסנטר ?

* מבקש יעוץ מאחר ואני מאוד מודאג לגבי הנושא הנ"ל

תודה רבה מקרב לב

*
האם תמונות הסונר יעזרו לכם ?
21/02/09 21:28
האם תמונות הסונר יעזרו לכם ?
מצורפים
הגדלת קשריות לימפה
23/02/09 00:37
מדובר בתופעה שכיחה מאוד וישנם גורמים רבים להגדלת בלוטות. לרוב מדובר בתהליך תגובתי למצב זיהומי או דלקתי חולף. במקרים פחות שכיחים הסיבה יכולה להיות משמעותית יותר וכזו שדורשת טיפול. ההחלטה האם יש צורך לדגום את הבלוטות לביופסיה מורכבת ממכלול של נתונים שאת חלקם ציינת (הזעות לילה, ירידה במשקל וכו'), וגם מהמראה הסונוגרפי של הבלוטה שהוא שונה כאשר הבלוטה מוגדלת בשל תהליך תגובתי או תהליך גידולי למשל.
תהליכי הנסיגה בגודל הבלוטה לאחר דלקת או זיהום עשויים להיות ממושכים ולהמשך חודשים ארוכים ולכן נדרשת סבלנות ושיקול דעת קליני של הרופא המטפל. כמובן שברוב המקרים נדרש מעקב בלבד, אך אם יש לרופא חשד קליני והבלוטות ממשיכות לגדול הוא יפנה לביצוע ביופסיה מהבלוטה.

בברכה
היי בעיה יחסית פשוטה
19/02/09 01:13
1צפיות
תמונה
צירפתי תמונה שלדעתי תבהיר יותר מכל נסיון שלי להסביר
אבל יש לי באצבע מין עור מת
רציתי לדעת אם יש דרך מלבד התערבות כירוגית להעלים את העניין

תודה
בעיה בעור האצבע
23/02/09 00:54
3צפיות
ממליץ להראות לרופא עור

בברכה
ניתוח להוצאת פוליפים מהסינוסים דרך האף
18/02/09 23:10
14צפיות
שואלת בשם חבר: הוא עבר ניתוח להוצאת פוליפים מהסינוסים דרך האף.
אחרי הניתוח קיבל הוראות שונות כמו לא להתאמץ וגם לא לשתות שתיה חמה ולא להתרחץ במים חמים.
כמה זמן צריך להמנע משתיה חמה?
בתודה מראש.
ניתוח פוליפים
23/02/09 00:27
2צפיות
בדרך כלל ההגבלה הינה לימים ספורים לאחר הניתוח. בביקורת הראשונה שלאחר הניתוח ניתנות הנחיות האם יש הגבלות ממושכות יותר.

בברכה
כאבים מתחת לצלקת ניתוחית
18/02/09 20:51
46צפיות
שלום, אני חודשיים לאחר ניתוח בבטן ויש לי צלקת ארוכה מקו התחתונים ועד לקו החזיה.

החלק של הצלקת עד הטבור התאחה יפה(כאב קל בלחיצה על הצלקת)

אך בחלק העליון יש לי צלקת אדומה ונפוחה (עם גבעה) ומתחתיה יש לי נפיחות כואבת במספר אזוריםבצד ימין.

הכאב הוא במגע בלבד (גם מגע עדין מאוד), התחושה של הנפיחות היא של גוש קשיח בבטן.

רציתי לדעת האם זה נורמלי להרגיש כך חודשיים אחרי והאם עלי לפנות לכירורג או פשוט להתעזר בסבלנות עד שיעבור.
נפיחות בצלקת
23/02/09 00:25
13צפיות
נפיחות בצלקת יכולה לנבוע ממספר גורמים- ריפוי לא תקין של הצלקת והופעת בקע, הצטלקות יתר (קלויד), או תהליכים דלקתיים וזיהומיים. מומלץ לפנות לכירורג שיבדוק ויסביר לך מה הסיבה לנפיחות והאם יש צורך בטיפול.

בברכה
שיער מתחת לעור
16/02/09 16:57
11צפיות
שלום רב
ברצוני לדעת מה עושים אם יש מצב של שיערה מתחת לעור  איזו משחה יכולה לעזור למצב כזה? אם נהיה מצב של פצע והשיערה בפנים ואין דרך להוציא אותה
שערה מתחת לעור
23/02/09 00:22
9צפיות
מצב כמו זה שאת מתארת כרוך לעיתים בזיהומים חוזרים ודורש כריתה כירורגית של הציסטה העורית.
פני לכירורג שיבדוק האם יש צורך בכריתת הציסטה או שטיפול מקומי מספיק.

בהצלחה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום