בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מאז כריתת כיס המרה הראשון בשיטה הלפרוסקופית, בשנת 1987, ועד היום, שוכללו השיטות ונצבר ניסיון רב בטכניקה הלפרוסקופית. כיום מבוצעים בשיטה זו ניתוחים שעד לפני מספר שנים לא ניתן היה לשער שיתאפשרו בלפרוסקופיה. למעשה, פעולות כירורגיות רבות מבוצעות כעת לא בניתוח "פתוח" רגיל, אלא באמצעים פולשניים פחות. שיטות זעיר פולשניות מובילות בד"כ להפחתה בכאב, צמצום זמן ההבראה וחזרה מהירה יותר לפעילויות הרגילות. כיום, הערכה היא שתוך זמן קצר, כ-70% מכלל הניתוחים ניתן יהיה לבצע בשיטות זעיר פולשניות. בשנים האחרונות הסתמנו שתי מגמות: • ניתוחים לפרוסקופיים בדרגת מורכבות טכנית בינונית עבור מחלות שפירות, הפכו לנורמה המקובלת ונמצאים בשימוש רחב על ידי מרבית הכירורגים הכלליים (דוגמת ניתוח לפרוסקופי לכריתת כיס המרה). • ניתוחים לפרוסקופיים וזעיר פולשניים מורכבים, המיושמים במרכזים ייעודיים ומבוצעים ע"י צוות כירורגים מומחים בעלי ניסיון ספציפי בתחום. במקרים אלו נדרש שיתוף פעולה בין תחומים בין מקצועות שונים, מרדים, גסטרואנטרולוג, אונקולוג וכו.פעולות מורכבות אלו מתאפיינות בשימוש בטכנולוגיות מתוחכמות ויקרות. ניתוחים לפרוסקופיים מחייבים הרדמה כללית, היות שבמהלך הניתוח מתבצע ניפוח הבטן בגז CO2, המאפשר יצירת חלל וגישה נוחה לאיברים הפנימיים. דרך חתכים קטנים בדופן הבטן, מוחדרים שרוולים, המאפשרים הכנסה של מצלמה ומכשירי עבודה כירורגיים. התמונה שמתקבלת מהמצלמה המוחדרת לבטן, ניתנת להגדלה עד פי 20 ומוקרנת על מסך בו מסתכל המנתח במהלך הניתוח. המכשירים שמוחדרים לבטן הינם זעירים ומאפשרים דיוק מרבי בביצוע הפעולות הכירורגיות. מבחינת החולה, לשימוש בשיטות הזעיר פולשניות מס' יתרונות בולטים: • הפחתה בכאב אחרי ניתוח, תודות לחתכים הקטנים בדון הבטן ולפיכך גם צורך מופחת בשימוש במשככי כאב. • ריפוי מהיר של הצלקות בחתכים הקטנים. • הבראה מהירה ובד"כ צמצום במס' ימי אשפוז. • חזרה מוקדמת לפעילויות הרגילות של המנותח. • תוצאה קוסמטית משופרת, בהעדר צלקות גדולות.

מנהל הפורום: ד"ר אורי ויזל, רופא בכיר, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א (איכילוב)

ביה"ס לרפואה: אוניברסיטת סמלוויס, בודפשט, הונגריה

מומחיות מוכרת: כירורגיה כללית

הצגות בכנסים מדעיים: 10

פרסומים מקצועיים: 15

חברות באיגודים: איגוד הכירורגים הישראלי

ד"ר ויזל אורי

אבנים בכיס מרה
07/10/08 22:40
7צפיות
יש לי ב19 לחודש ניתוח להסרת הכיס מרה.אניבת 19 ואין לי מחלות רקע.. מותר לי לצום?
אבנים בכיס מרה וצום
08/10/08 10:25
5צפיות
אין מניעה לצום.
בהצלחה בניתוח.
דבר מוזר בריאה
07/10/08 19:27
2צפיות
שלום!
היום התכופפתי מאד מהר ופתאום הרגשתי כאב חזק באזור הריאה בצד שמאל, התחלתי להתיישר לאט וכשהגעתי לנקודה מסוימת הרגשתי כמו שיחרור כזה (כמו ההרגשה כשמכופפים את האצבע ויש קליק אבל הרבה יותר עמום) והכאב פסק
השאלה שלי היא האם יש לדאוג בגלל זה (לא פעם ראשונה שזה קורה לי אבל הפעם זה היה יותר חזק מהפעמים הקודמות)

תודה רבה, ואם זה לא קשור לפורום כירורגיה אז אני מצטער
כאבים בחזה
22/10/08 14:34
1צפיות
לא נשמע שי שמקום לדאגה, אולם אם הדבר חוזר על עצמו פנה לרופא המשפחה לבדיקה.

בברכה
דלקת קשה בכיס המרה
06/10/08 20:54
6צפיות
שלום,

לפני החג (ראש השנה) החלה אצל אבי (55) הרגשה כללית של "התקררות", והחום עלה מיד לסביבות ה-40 מעלות,
ולאחר יומיים ללא הטבה וששום כדור לא הוריד את החום הגבוה, החלטנו לקחת אותו למיון ושם חשבו שמדובר ב"ווירוס"
או בעקיצה של קרציית כלבים. הוא נשלח הביתה עם אנטיביוטיקה ספציפית לזה.

בדיעבד כנראה שזה גם מה שגרם להתדרדרות במצבו ולאי טיפול בבעיה עצמה, שכפי הנראה כרגע היא כיס המרה.

לאחר יומיים בבית והדרדרות נוספת במצבו החלטנו לקחת אותו למיון מכבי ולאחר בדיקות דם שלחו אותו דחוף באמבולנס
לאישפוז ולעוד סדרה של בדיקות בחדר מיון.
הוא עבר במיון אולטרסאונד ו-CT לכל אזור הבטן, ובהם נראה שמדובר בדלקת חמורה בכיס המרה ושהיא 'מקרינה' כאב
לכל אזור הבטן. בנוסף בבדיקות דם ישנה עליה דרסטית בתפקודי הכבד והעיניים צהובות.

כרגע לאחר יומיים של טיפול אנטיביוטי משולש במחלקה אין כל שיפור במצבו. עדיין ישנם כאבי תופת (הוא מקבל אופטלגין וחומרים נוספים לשיכוך כאבים לפי הצורך), אינפוזיה (הוא בצום מזון כשבועיים, ובצום שתייה מאז האשפוז ביום שבת), וכאמור מקבל את הטיפול האנטיביוטי פעמיים ביום.

מה ניתן לעשות במקרה כזה? האם יש דרך טיפול נוספת או שונה?
האם האנטיביוטיקה תקל \ תפתור זמנית את המצב במידה ומדובר על חסימה של כיס המרה?

תודה.
דלקת בכיס המרה
07/10/08 11:54
2צפיות
הגישה לדלקת בכיס המרה יכולה להיות שמרנית- טיפול אנטביוטי, צום, ערוי נוזלים ומשככי כאבים, או טיפול כירורגי לכריתת כיס המרה המודלק. ההחלטה תלויה בשילוב של מספר גורמים ובעיקר במידת התגובה לטיפול האנטביוטי. במידה ויש החמרה תחת הטיפול, יש לשקול התערבות ניתוחית או ניקוז של כיס המרה.
הופעת צהבת והפרעה בתפקודי הכבד מעידה שהבעיה עשויה להיות יותר מורכבת מדלקת פשוטה בכיס המרה ויתכן שזה ביטוי של חסימה של דרכי המרה כתוצאה מהתהליך הדלקתי או מאבנים בתוך צינורות המרה.
הצוות המטפל לוקח את כל הנתונים בחשבון ומחליט האם הטיפול השמרני ממלא את תפקידו או שיש צורך בהתערבות כירורגית או ניקוז של כיס המרה או דרכי המרה.

בברכה
חזה סנדלרים
05/10/08 16:17
135צפיות
החזה שלי
ד"ר שלום.

אני בן 26 ויש לי PE (חזה סנדלרים) בעומק של 2.2 ס"מ בערך.

אני יודע שבארץ מבצעים את הניתוח של NUSS בילדים, אך בחו"ל קראתי בפורומים שישנם גם בני 20/30 שבוצע בהם הניתוח.

האם יש אפשרות לעבור ניתוח זה בארץ בגילי? האם הוא כרוך בתשלום או ממומן ע"י קופ"ח? ואם כן באילו תנאים?

האם תיתכן אפשרות שלאחר הוצאת המוט בתום השנים, שהחזה יחזור למצב הראשוני שלו?

תודה רבה.
ניתוח לדופן החזה
06/10/08 16:07
65צפיות
אנא הפנה את השאלה לפורום העוסק בניתוחי לב וחזה.

בהצלחה
בדיקת מחסור באנזימי עיכול
02/10/08 23:11
9צפיות
שלום רב,
האם בעקבות חשד למחסור במספר אינזימי עיכול או באינזים עיכול בודד, ניתן לעשות בדיקה רפואית לאבחון ע"מ לראות האם ואיזה אינזימים חסרים? ואם כן, מה עלי לעשות כדי לבצע בדיקה זו?

תודה רבה ושנה טובה!
אנזימי עיכול
03/10/08 09:39
6צפיות
הפנה את השאלה לפורום גסטרו וכבד

בהצלחה
בדיקת מחסור באנזימי עיכול
02/10/08 23:07
1צפיות
שלום רב,
האם בעקבות חשד למחסור במספר אינזימי עיכול או באינזים עיכול בודד, ניתן לעשות בדיקה רפואית לאבחון ע"מ לראות האם ואיזה אינזימים חסרים? ואם כן, מה עלי לעשות כדי לבצע בדיקה זו?

תודה רבה ושנה טובה!
בדיקת תפקודי ריאה
02/10/08 15:52
9צפיות
אני נמצא במהלך מיונים לצבא ודרשו ממני להביא תוצאות של בדיקת תפקודי ריאה מקופת החולים (אני במכבי), השאלה היא איפה מבצעים בדיקה כזאת?? (הכי קרוב לאיזור בנימינה- זכרון-חדרה-יקנעם).

*אני לא בטוח שזה כל כך קשור לפורום הזה אבל לא ידעתי איפה לשאול.
תודה ושנה טובה
תפקודי ריאות
02/10/08 17:46
10צפיות
פנה לרופא ריאות במסגרת קופת החולים והוא יפנה אותך לבדיקת תפקודי ראות.

בהצלחה
תוספתן
30/09/08 17:30
1צפיות
עברתי ניתוח תוספתן לפני מספר ימים ואני מרגיש מצויין (עדיין לא הוציאו לי את הטבעות)
כמה זמן עלי להמתין לפני שאני חוזר לפעילות ספורטיבית מלאה?
האם ניתן לבצע טיולי שטח עם משקל כחודש לאחר הניתוח?
אני יודע שכל מקרה לגופו אך בכל זאת אשמח לשמוע תשובה כללית! במיוחד לגבי סחיבת תיק לטיול ארוך בחו''ל וטרקים!
תודה רבה!
יאיר
ניתוח תוספתן
02/10/08 17:49
1צפיות
אכן כל מקרה לגופו, תלוי בסוג החתך, מיקומו וגודלו.
באופן כללי לאחר חודש תוכל לחזור לפעילות גופנית, אך יתכן ויומלץ לך להגביל את הפעילות מבחינת משקלים.
בביקורת הראשונה במרפאה, קבל את כל ההנחיות המדויקות מבחינת החזרה לפעילות.

בברכה
פריחה על כל הגוף
30/09/08 16:43
5צפיות
יש לי שאלה קצת מוזרה אבל זה מטריד אותי
לפני שבועיים חזרתי מחופשה מפריז וקניתי לי שם כוס של טרמוס
שבוע שעבר היה לי פריחה על כל הגוף שנעלמה כעבור שלושה ימים
היום אני הסתכלתי על הכוס וראיתי שחלקים קטנים של מתכת נפלו מהכוס וכנראה שאני שתיתי את זה בלי לשים לב
האם זה מסוכן?והאם זה הסיבה שהיה לי פריחה?
תודה
פריחה על פני גוף
02/10/08 17:41
1צפיות
הפורום עוסק בכירורגיה והשאלה אינה מתאימה לפורום.
התיעץ עם רופא המשפחה.

בברכה
בקע מפשעתי..
30/09/08 02:56
8צפיות
שלום,
אם אני בן 17 ויש לי קילה,שבר,או מה שהשם התקני של הדבר הזה הוא; האם יש צורך דחוף לגשת לניתוח כרגע או שאני יכול לדחות את זה עד לאחר השירות הצבאי למשל, והאם הדבר כמו שהוא עכשיו מוריד פרופיל(אני יודע שזה לא המקום המתאים לשאלה אבל בכל זאת.)
המקום כואב רק אם אני לוחץ עליו במצבים מסויימים שזה בולט יותר, לפעמים בכלל לא מבחינים בבליטה..
שנה טובה
בקע מפשעתי
02/10/08 17:40
6צפיות
בקע מפשעתי הגורם לכאב ובליטה במפשעה- מומלץ לנתחו.
לא מדובר בניתוח דחוף, להוציא מקרים מסוימים שבהם הבקע נמצא במצב של כליאה, ובמצב זה יש צורך לנתח בדחיפות.
לאחר ניתוח יש ירידת פרופיל באופן זמני. במידה ותבחר לא לעבור ניתוח, עליך לבדוק בלשכת הגיוס מה המשמעות מבחינת הפרופיל הצבאי.

בהצלחה
הרצאות בנושא כירורגיה
28/09/08 18:44
15צפיות
שלום,
רציתי להמליץ לגולשי הפורום המתעניינים בתחום הכירורגיה על סדרת הרצאות בנושא זה המועברת על ידי מכון מגיד של האוניברסיטה העברית. הסדרה מועברת על ידי רופאים מתחומי התמחות שונים, המספרים כל אחד על חידושים בתחום התמחותו הוא, למשל ד"ר אנדרי קידר על כירורגיה לפרוסקופית וניתוחים לטיפול בהשמנת יתר, פרופ' אבי ריבקינד- מנהל המחלקה לכירורגיה כללית ויחידת הטראומה, הדסה עין כרם על החלטות במצבי טראומה ועוד.
הרצאות בנושא כירורגיה כללית

כירורוג עם התמחות באוזניים
28/09/08 12:49
13צפיות
שלום,

יש לי אבסס באוזן. במקום כואב. אני עם אנטיביוטיקה, ויתכן שאאלץ לפתוח את המקום.

מחפש רופא פרטי עם התמחות מתאימה.

האם יש כירורגים המתמחים באוזניים ?

האבסס נמצא באפרכסת האופן, בצד הפנימי התחתון.

תודה,

אינדי.
אבצס באפרכסת
02/10/08 17:36
3צפיות
ההתמחות המתאימה היא אף אוזן וגרון. בכל קופת חולים תוכל למצוא מומחים בתחום.

בברכה
יבלת בכף הרגל
27/09/08 23:33
138צפיות
שלום,
לפני כשבועיים עברתי אצל רופא כירורג ניתוחון להסרת יבלת. החור בנוצר לאחר ההסרה , התמלא בדם שהגליד (כמו פצע שמגליד)מה שמטריד אותי זה שעדיין יש לי את אותו כאב לחץ אזורי שהיה לי לפני הניתוח ושבמרכז הדם הכרוש יש לי שוב את אותה נקודה שהיתה לפני הניתוח, אותה נקודה שנראתה לי כמו שורש היבלת. חשוב לי לציין שהנקודה  לא שחורה  היא ללא כל צבע.האם יתכן שהיבלת חזרה או שבעצם לא הוסרה לחלוטין? האם מוקדם מידי לדעת? מה מקור הכאב ואיך יכול להיות שאני חשה בדיוק אותו כאב?
הסרת יבלת
28/09/08 11:25
57צפיות
נשמע לי מוקדם מדי לדון על התוצאות ויתכן שמדובר בשינויים צפויים לאחר ניתוח.
דרוש מעקב אצל הכירורג שניתח וקצת יותר סבלנות לפני שניתן יהיה לדון בתוצאות ארוכות טווח.

שנה טובה
הזעת יתר
25/09/08 11:17
2צפיות
רציתי לדעת אילו טיפולים ניתנים למי שסובל מהזעת יתר? ומה יכול לתת פתרון לטווח הארוך?
הזעת יתר
26/09/08 11:09
1צפיות
נסי לקרוא את המאמר בפורום העוסק ביתר פרוט בהזעת יתר.
קיימים מגוון טיפולים, כשהיעילים מבניהם לטווח ארוך הינם טיפול בהזרקת בוטוקס (יעילות בדרך כלל 3-6נ חודשים) או טיפול ניתוחי -סימפטקטומיה.

תוכלי לקבוע גם פגישה במרפאה לכירורגיה אנדוסקופית ולקבל יותר אינפורמציה לגבי הטיפול הניתוחי. 03-6974000.

בהצלחה
הזעת יתר
02/10/08 13:26
3צפיות
מותר לבצע ניתוח להוצאת בלוטות הזיעה בגיל צעיר? בן אחותי עבר ניתוח כזה במרפאת פרופורציה כשהיה בן 18. השאלה היא מה עדיף באמת, ניתוח כזה או הזרקת בוטוקס כל כמה חודשים?
הזעת יתר
02/10/08 17:33
1צפיות
השיקולים בבחירת הטיפול מורכבים משיקולי סיבוכים אפשריים, החלמה, כאב וכו'. במקרה של בוטוקס יש גם עלות כלכלית שלא מכוסה בסל הבריאות. שיקולים אלו צריכים להלקח על ידי החולה, ולצורך זה מומלץ להפגש עם רופא ולשמוע על היתרונות והחסרונות של כל טיפול.
ניתוחים להזעה מבוצעים לעיתים גם בילדים כאשר הבעיה הרפואית משמעותית ופוגעת באיכות החיים.

בברכה
שאלה לד"ר בועז שגיא בנוגע לדיאקטאזיס רקטי
24/09/08 10:21
143צפיות
חיפשתי בכל הכתובים באינטרנט לגבי דיאקטאזיס רקטי ותמיד מדובר בנשים בהריון וההמלצות או ההתיחסות אינה מתאימה לגבר לדעתי....שאלתי היא...אני בגיל 47 התחלתי להתאמן בחדר כושר מזה 3 חודשים לאחרונה העליתי משקל באחד התרגילים כמו משיכה לכיוון בית החזה כמו חתירה בסירה....הרגשתי מיד אחרי האימון בקע/נפיחות שמתחיל מעל לטבור כמעט עד מפתח הלב...הבקע מאורך ולא כדורי...כמובן שהלכתי לרופא המשפחה שאיבחן לי במידית שיש לי דיאקטאזיס רקטי ואמר לי לא להתרגש מזה זה לא בקע ואין עם זה בעיה להמשיך להתאמן....השאלה כאן אליך ד"ר האם באמת אין מה לדאוג שזה יתפתח למשהו שמצריך ניתוח או האם בכלל זה מצריך ניתוח, האם עלי להמנע מפעילויות מסויימות, עלי לציין שמלבד תחושה מוזרה אין לי כאבים מלבד הנפיחות שבוקע כאשר אני מבצע כפיפות בטן ואני מרים את הראש כלפי הבטן....אנא התיחסותך כי נושא חדר הכושר חשוב מאד עבורי....תודה מראש
יוני
דיאסטזיס רקטי
26/09/08 09:46
54צפיות
אין סיבה להפסיק לבצע אימון גופני במצבך.
מומלץ גם להבדק על ידי כירורג שיאשר שמדובר רק בדיאסטזיס ולא בבקע בדופן הבטן. במידה וזה אכן כך, הבעיה היא יותר אסטטית מאשר כירורגית.

בברכה
º
תודה רבה ד"ר ושנה טובה לך ולעם ישראל
28/09/08 09:14
16צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום