בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מאז כריתת כיס המרה הראשון בשיטה הלפרוסקופית, בשנת 1987, ועד היום, שוכללו השיטות ונצבר ניסיון רב בטכניקה הלפרוסקופית. כיום מבוצעים בשיטה זו ניתוחים שעד לפני מספר שנים לא ניתן היה לשער שיתאפשרו בלפרוסקופיה. למעשה, פעולות כירורגיות רבות מבוצעות כעת לא בניתוח "פתוח" רגיל, אלא באמצעים פולשניים פחות. שיטות זעיר פולשניות מובילות בד"כ להפחתה בכאב, צמצום זמן ההבראה וחזרה מהירה יותר לפעילויות הרגילות. כיום, הערכה היא שתוך זמן קצר, כ-70% מכלל הניתוחים ניתן יהיה לבצע בשיטות זעיר פולשניות. בשנים האחרונות הסתמנו שתי מגמות: • ניתוחים לפרוסקופיים בדרגת מורכבות טכנית בינונית עבור מחלות שפירות, הפכו לנורמה המקובלת ונמצאים בשימוש רחב על ידי מרבית הכירורגים הכלליים (דוגמת ניתוח לפרוסקופי לכריתת כיס המרה). • ניתוחים לפרוסקופיים וזעיר פולשניים מורכבים, המיושמים במרכזים ייעודיים ומבוצעים ע"י צוות כירורגים מומחים בעלי ניסיון ספציפי בתחום. במקרים אלו נדרש שיתוף פעולה בין תחומים בין מקצועות שונים, מרדים, גסטרואנטרולוג, אונקולוג וכו.פעולות מורכבות אלו מתאפיינות בשימוש בטכנולוגיות מתוחכמות ויקרות. ניתוחים לפרוסקופיים מחייבים הרדמה כללית, היות שבמהלך הניתוח מתבצע ניפוח הבטן בגז CO2, המאפשר יצירת חלל וגישה נוחה לאיברים הפנימיים. דרך חתכים קטנים בדופן הבטן, מוחדרים שרוולים, המאפשרים הכנסה של מצלמה ומכשירי עבודה כירורגיים. התמונה שמתקבלת מהמצלמה המוחדרת לבטן, ניתנת להגדלה עד פי 20 ומוקרנת על מסך בו מסתכל המנתח במהלך הניתוח. המכשירים שמוחדרים לבטן הינם זעירים ומאפשרים דיוק מרבי בביצוע הפעולות הכירורגיות. מבחינת החולה, לשימוש בשיטות הזעיר פולשניות מס' יתרונות בולטים: • הפחתה בכאב אחרי ניתוח, תודות לחתכים הקטנים בדון הבטן ולפיכך גם צורך מופחת בשימוש במשככי כאב. • ריפוי מהיר של הצלקות בחתכים הקטנים. • הבראה מהירה ובד"כ צמצום במס' ימי אשפוז. • חזרה מוקדמת לפעילויות הרגילות של המנותח. • תוצאה קוסמטית משופרת, בהעדר צלקות גדולות.

מנהל הפורום: ד"ר אורי ויזל, רופא בכיר, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א (איכילוב)

ביה"ס לרפואה: אוניברסיטת סמלוויס, בודפשט, הונגריה

מומחיות מוכרת: כירורגיה כללית

הצגות בכנסים מדעיים: 10

פרסומים מקצועיים: 15

חברות באיגודים: איגוד הכירורגים הישראלי

ד"ר ויזל אורי

פי הטבעת
01/04/12 10:45
28צפיות
שלום לכולם
ילדתי לפני כחודשיים וחצי, וחודש לאחר הלידה התחיל לי כאבים מאזור פי הטבעת.
בהתחלה היה כמו עצירות וקושי בלהתפנות. וכבר שיצא משהו זה היה מלווה בכאב רב.
היה כואב לי גם הגזים וגם הצואה עם מאמץ או בלי.
הגיע למצב שכאב לי כל האזור והיה כואב כל הזמן גם במנוחה.
זה משהו שבא לכמה ימים ועובר למשך שבועיים, וכך חוזר חלילה.
לאחרונה גם גיליתי דימום קל כל פעם שהיה צואה.
מה ניתן לעשות?

הוצאת גסטרוסטום
01/04/12 00:22
39צפיות
שלום רב
בני בן 20 היה עם גסרוסטום מגיל חצי שנה
לפני כשלושה שבועות הוצא הגסטרוסטום אך הפתח לא נסגר
מאז הוא בצום ומקבל T.P.N וכפי הנראה יצטרך התערבות כירורגית
האם יש שיטות ניתוח אחרות חוץ מניתוח עם פתיחת בטן ? ואם לא האם זה ניתוח קשה ומסוכן?
עלי לציין שהוא לא נער בריא הוא פרפלג כתוצאה מתיקון קוארטציה של האורטה בגיל שבוע וכןעם מחלת ריאות כרונית
עם תפקודי ריאה נמוכים מאוד
אשמח לקבל תשובה אנחנו מאוד מודאגים
תודה
המייל שלי rachel11410@wall.com

ניתוח בקע מפשעתי בשיטה הלפרוסקופי
27/03/12 16:20
100צפיות
שלום ד"ר לפני קצת יותר מ 48 שעות עברתי ניתוח בקע מפשעתי חד צדי שמאלי בשיטה הלפרוסקופית,הניתוח עבר בשלום אך כאבים חזקים באיזור שרירי הבטן קימיים ללא שינוי קשה לי לקום מהמיטה מהכיסא ובנוסף סחרחורות ובחילות נילווים,האם זה נורמלי כאבים לאחר יותר מ 48 שעות כאבים מהסוג הזה שהן בלתי נסבלים? מה עליי לעשות?

ניתוח בקע מפשעתי 7
24/03/12 22:07
16צפיות
היי אני אמור לעבור ניתוח בקע מפשעתי וקופת החולים בה אני מבוטח נתנה לי 2 אופציות לעשות זאת פרטי או ציבורי ,ברצוני לדעת האם זה נכון שברפואה הציבורית הניתוחים נעשים ע"י מתמחים ואם אכן כך מה הסיכונים אשר אני לוקח על עצמי ? והאם עדיף לפנות לרפואה פרטית ופשוט לא לקחת שום סיכון? אשמח לשמוע את דעתך בעניין זה
תודה.

בתשובה לשאלתך
27/03/12 09:56
19צפיות
מרבית הניתוחים בבתי החולים האונברסטאיים, בהם מוכשרים מתמחים, אכן מבוצעים ע"י מתמחים, אך תמיד בנוכחות ובפיקוח צמוד של רופא בכיר שמיומן בביצוע ניתוחים אלו. ברפואה הפרטית יש אכן אפשרות לבחירת מנתח מומחה ובזאת להבטיח שהוא יעשה את הניתוח. לא תמיד יש לכך יתרון ברור.

הסרת תוספתן, האם בגישה לפרוסקופית?
24/03/12 11:17
36צפיות
אמא שלי (בת 66) צריכה לעבור ניתוח להסרת התוספתן, מאחר והוא גורם להתפתחות אפצסים בסביבתו.
לפני כעשר שנים היא עברה ניתוח לכריתה של חלק מהקיבה, וכחודש אחריו היא עברה ניתוח תיקון, מאחר והמעי הדק היה מסובב, ולאחר מכן גם ניתוח נוסף, לתיקון שבר שנגרם כתוצאה מהניתוחים הראשונים.
הרופאים ששלחו אותה לבצע את הניתוח אמרו לה, שבגלל הרקע הניתוחי שלה, הניתוח חייב להתבצע בפתיחה מלאה של הבטן, בשל סכנה של הידבקויות המעי כתוצאה מהניתוחים שהיא עברה.
בפגישה שהייתה לה עם כירורג שהיא בחרה באופן פרטי, הוא אמר לה שהוא חושב שהוא יצליח לבצע את הכריתה של התוספתן בניתוח לפרוסקופי, ובמידה והוא לא יצליח, הוא יפתח את הבטן.

רציתי לדעת. האם כדאי לנסות לבצע את הניתוח בגישה לפרוסקופית, או מראש לוותר על זה, ולבקש ביצוע של ניתוח קונבנציונלי?

בתשובה לשאלתך
27/03/12 10:02
21צפיות
ניתן לנסות לבצע את הניתוח בגישה לפרוסקופית, מתוך הבנה שהסיכוי למעבר לניתוח פתוח גדול יחסית עקב עברה. אין קורלציה ישירה בין מספר ניתוחי הבטן הקודמים לבין היידבקויות, לעיתים ניתוחים קטנים יחסית יכולים לעשות היידבקויות מרובות ולהיפך. בנוסף הניתוחים מעברה היו בבטן עליונה וניתוח כריתת התוספתן הוא בבטן תחתונה. לציין כי בספרות אין יתרון ברור בניתוח תוספתן בין גישה פתוחה ללפרוסקופית בהשוואה בין משך אישפוז, כאבים וסיבוכים, למרות שמניסיוני בשיגרה היום יומית ההחלמה היא כן יותר מהירה לאחר ניתוח לפרוסקופי הנעשה ביידים מיומנות.

שאלה בעניין שיניים וכירורגיה פה ולסת
23/03/12 23:00
8צפיות
שלום.

אני חושב שכל אדם רוצה שיניים בריאות ואסתטיות - במיוחד בגלל שחיוך זה אחד הדברים החשובים שמתלווה לאדם כל החיים ומשפיע על האינטראקציה בין בני אדם, וגם שזה יכול להשפיע על הנפש ולא רק כבעיה חיצונית.

אני בגיל 21 ואחרי בדיקה אצל מספר רופאים קיבלתי 2 הצעות לטיפול; 1) יישור שיניים של הלסת העליונה על ידי גשר ושאר טיפולים, 2) טיפול כולל עם כירוגיה של העצם התחתונה שמשנה את כל הטיפול, כשבעצם מתחילת הטיפול לא מיישרים את השיניים אלא עושים משהו אחר.
כלומר, אני חייב להחליט בהתחלה איזה טיפול אני רוצה כי אי אפשר להתחיל רק ליישר ואם יהיה עוד כסף אז לעשות כירוגיה. כי זה יסבך ויעלה עוד יותר אם אני ירצה לעשות זאת אח״כ, ולכן דעתי לעשות את הטיפול הכולל של כירורגיה.

העניין הוא שיישור שיניים אם עולה בסביבות 10000 אז כירוגיה יהיה 20000 שזה כולל את הניתוח, האשפוז שעולה איזה 1000 ליום..

סיפרתי את כל זה שתבינו את גודל ההוצאות כשמלבד זה יש את ההוצאות היומיות וחובות אחרים שיש עליי לשלם.
האם יש תקווה שיהיה איזה מוסד ממשלתי או משהו דומה שיוכל לעזור לי במימון מסוים?
אשמח לשמוע גם עצות ואולי גם קישורים למוסדות שיוכלו לעזור לי בכל דרך.

תודה לעונים.

|גביע| הזוכים בפרסי תפוח הזהב הם...
18/03/12 14:58
7צפיות
גולשים יקרים|!|

אתמול בערב התקיים טקס תפוח הזהב 2012 בו הענקנו פרסים למנהלי הפורומים שאתם בחרתם, לצד זוכים בפרסי ניהול שבחרנו אנחנו, הנהלת הפורומים.
ההצבעות היו רבות ובהרבה קטגוריות התחרות הייתה צמודה ביותר. בנוסף, הרבה פורומים צויינו לטובה והזכירו לנו עד כמה תפוז הוא בית, משפחה וקהילה תומכת בשביל כה רבים מכם |חיבוק|

אנחנו שמחים וגאים להכריז על הזוכים בקטגוריות השונות:

|דושיח| פרס הפורום החברתי
פורום הורים לתינוקות, בניהולן של muga, nicky17, merime

|למד| פרס הפורום המעשיר
פורום מזג האוויר ,בניהולו של niv s

|חיבוק| פרס הפורום התומך
פורום פוריות, בניהולן של טוליתי וספיקון

|גביע| פרס פורום שמשנה חיים
פורום צליאק בניהולן של אמא של הבנים ואלפקה פקה

|בית| פרס הכי טוב בבית
פורום שיחת נשים, בניהולה של דניאלההה

|זורו| הסמויה
פורום בגידות ואהבה אסורה, בניהולן של סודות שבלב וקוסמת 29

|4U| פרס המעורבות בקהילה
yulevi, מנהל פורום נגרות ואומנויות בעץ

|לב| פרס יקיר הקהילה
|*| kramerkaren, מנהלת פורום הורים לפעוטות
|*| שיח סלימאן ואבי ע, מנהלי פורום צלילה
|*| | מ י ר ב |, מנהלת פורום קרן פלס

|כלנית| פרס תגלית השנה
|*| nathaleish, מנהלת פורום מחפשי עבודה
|*| Lichy87, מנהלת פורום חרדה חברתית
|*| seelinewoman, מנהלת פורום סטוצים ומפגשים אחרים

|זר| פרס מפעל חיים
|*| חיה קרן, מנהלת פורום פיברומיאלגיה ו-CFS
|*| omer719, מנהל פורום האח הגדול
|*| AYELET1, מנהלת פורומים iPhone, iPod ו- iPad, ניווט ו-GPS, PocketPC, פאלם ו-Smartphone
|*| שרונההה, מנהלת פורום חמישים פלוס
|*| החתולית, מנהלת פורום ביקורת מסעדות

ברכות לזוכים וכמובן תודה לכם - שהצבעתם ופירגנתם לפורומים שאתם הכי הכי אוהבים |כתר|

דורבן
17/03/12 21:08
6צפיות
שלום, אני סובל מדורבן בשתי כפות הרגליים כבר 6 שנים. בעקבות החמרה במצב התחלתי לשקול ניתוח. רציתי לקבל חוות דעת על מנתח טוב אם ידוע לכם. שמעתי על מאיר ניסקה, איך הוא?

בתשובה לשאלתך
27/03/12 10:10
7צפיות
הפורום לא ממליץ על רופאים ובנוסף "דורבן" הוא בתחום האורטופדיה ולא הכירורגיה כללית

ניתוח להוצאת שיערה הפוכה בעצם הזנב
17/03/12 19:01
256צפיות
שלום אני צריכה לעבור ניתוח בעצם הזנב להוצאת שיערה הפוכה
וקיבלתי הזמנה לניתוח אחרי שנה ובהזמנה לניתוח כתוב "הנך מוזמנת לניתוח: חלחולת" האם זה הניתוח להוצאת שיערה הפוכה ? כי אני יודעת שיש לזה כמה שמות
לאחר חיפוש בגוגל הבנתי שזה לא קשור האם אני צודקת ?
אשמח לתשובה
שבוע טוב:)

בתשובה לשאלתך
27/03/12 10:14
98צפיות
הניתוח אליו את מתכוונת הינו כריתה של סינוס פילונידאלי. לעיתים מזכירות משתמשות בקודים כללים הקשורים לאזור הניתוח. חלחולת היא המילה העברית לרקטום, לניתוח הנ"ל אין קשר לניתוח חלחולת.

אוקיי אני יצור קשר עם הבית חולים
27/03/12 10:36
47צפיות
שלא יעשו לי ניתוח אחר
תודה ויום טוב:)

עזרה...
16/03/12 15:55
4צפיות
שלום רב!
אני בחור בן 27 והתחיל לי אתמול כאבים בצלע התחתונה ביותר בצד שמאל...כלומר שאני לוחץ על המקום הכאב ממוקד יותר.
ממזה זה יכול להיות?! זה כואב!
תודה מראש...

בתשובה לשאלתך
27/03/12 10:20
8צפיות
לכאב ממוקד בצלע ישנה אבחנה מבדלת. בד"כ מדובר מכאב ממקור מוסקולוסקלטלי (שריר-עצם), יתכן משני למאמץ פיזי, דלקת. לעיתים זה משני לטראומה מקומית לאזור, ולעיתים זה יכול להיות משני למעורבות הצלע בתהליכים זיהומיים, דלקתיים וכו'. לצורך בירור הכאב ממולץ לפנות לטיפול רפואי, לבצע צילום חזה ולהתקדם לפי הממצאים (מיפוי עצמות...). לציין כי לעיתים זה כאב המקרין לאזור וגם הוא דורש בירור.

שלום רב, איני יודע אם זהו הפורום המתאים
14/03/12 18:41
13צפיות
אך לא מצאתי ברשימת הפורומים פורום מתאים יותר.
שאלתי היא זו.
ככית חולים נקבע שיש לי בעיה במחזור הדם בשתי הרגליים, הבעיה מתבטאת בכאבי שרירים חזקים בזמן הליכה, ובחוסר תחושה בכפות הרגליים.
בטיפול שעברתי בבית החולים ניקו לי את הורידים המוליכים דם לרגליים, ראיתי בצג את הוריד לפני ואחרי.
הכאבים וחוסר התחושה עדיין קיימים.
שאלתי היא, אני רוצה לטוס לארה"ב, נאמר לי ע"י אנשים לא מוסמכים שיש בעיה עם טיסה לבעלי בעיה עם מחזור הדם, האם יש משהו בזה?
אודה מאוד על תשובה.

בתשובה לשאלתך
27/03/12 10:25
10צפיות
אכן זה לא הפורום הרלוונטי. אך בזמן טיסה יש סטזיס (עימדון) יחסי של זרימת הדם בוורידים מאחר וזרימת הדם בוורידים היא פאסיבית ונעשית ע"י פעולת השרירים הסמוכים. ככל שהטיסה ממושכת יותר והישיבה ארוכה יותר גובר הסיכון לאירוע של קרישיות יתר בוורידי הרגלים (בעיקר). לכן ממולץ בזמן טיסות ארוכות להסתובב מדי פעם כי להקטין את הסיכוי להיווצרות פקקת הוורדים. כמובן שבאנשים בהם ישנה מראש בעייה עם הוורידים הסיכון אף גבוה יותר ולכן רצוי להתייעץ עם רופא כלי דם ולשקול טיפול מניעתי בזריקון קלקסן.

º
תודה רבה עבור תשובתך, כך אעשה.
27/03/12 12:38

בקע טבורי אחרי לידה
06/03/12 18:12
81צפיות
שלום

אני 4.5 חודשים אחרי לידת תאומים בניתוח קיסרי,

אובחן בקע טבורי שהומלץ לטפל בו במהלך השנה הקרובה.

הבטן עדיין נפוחה ולא חזרה למצבה הקודם.

האם ניתן לעשות פעילות ספורטיבית כולל עבודה על הבטן?

תודה

בתשובה לשאלתך
07/03/12 22:00
49צפיות
בקע טבורי לאחר לידה הוא שכיח ואם הוא היה סימפטומטי בזמן ההריון רצוי לתקנו ובעיקר אם חושבים על הריון נוסף.
פעילות ספורטיבית בכלל ובעיקר הפעלה של שרירי הבטן עלולה להחמיר את הסימפטומים. אך אם את מבצעת פעילות ספורטיבית והבקע לא מפריע לך ניתן להמשיך בפעילות ולהיבדק במקביל ע"י כירורג להערכת הבקע ושקילת תיקונו.

º
תודה
10/03/12 21:09
14צפיות

כנס: החיים עם פאוץ'- מה חדש
06/03/12 11:55
22צפיות
המכון למחלות דרכי העיכול והכבד מזמין אתכם לערב עיון בנושא: החיים עם פאוץ' – מה חדש?
הכנס השני למטופלים לאחר כריתת מעי גס משחזרת ובני משפחותיהם.

ערב העיון יתקיים ביום שלישי, כ"ו באדר תשע"ב, 20.3.2012  בשעה 18:00
באולם ההרצאות בבניין סוראסקי, קומה (2-) שבמרכז הרפואי תל-אביב.

בתוכנית:

18:00-18:30 התכנסות וכיבוד קל.

18:30-18:45 דברי פתיחה וברכות.
ד"ר עמוס עופר (PhD), מנהל מחקר השירות לחולים במחלות מעי דלקתיות.
ד"ר ארוין סנטו, מנהל המכון למחלות דרכי העיכול והכבד.
נציג העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית.

18:45-19:05 "החיים לפני ואחרי ניתוח פאוצ'" – על חידושים במעקב ובטיפול
ד"ר איריס דותן, גסטרואנטרולוגית, מנהלת השירות לחולים במחלות מעי דלקתיות ומרפאת הפאוצ'ים.
ד"ר חגית טולצ'ינסקי, מ"מ מנהל היחידה הפרוקטולוגית, המערך הכירורגי, מנהלת מרפאת הפאוצ'ים.

19:05-19:20 "קשר משפחתי"– על הבסיס הגנטי למחלות מעי דלקתיות
ד"ר הנית ינאי, גסטרואנטרולוגית, השירות לחולים במחלות מעי דלקתיות.

19:20-19:35 תזונה לאחר ניתוח פאוצ'- מה מלמד אותנו המחקר עד כה?
גב' אורית ינקו בן-מוחה, תזונאית קלינית, השירות לחולים במחלות מעי דלקתיות.

19:35-19:50 "לחיות עם פאוצ'" – על ההתמודדות עם מחלה כרונית.
גב' אלונה בורוכוב בן יעקב, עובדת סוציאלית ופסיכותרפיסטית, המכון למחלות דרכי העיכול והכבד.

19:50-20:05 "עם הפנים קדימה" - מחקר הפאוצ' – לאן?
ד"ר עמוס עופר (PhD), מנהל מחקר השירות לחולים מחלות מעי דלקתיות.

20:05-20:35 שולחן עגול בהשתתפות:
ד"ר איריס דותן
ד"ר חגית טולצ'ינסקי
ד"ר עמוס עופר
ד"ר הנית ינאי
גב' אורית ינקו בן-מוחה
גב' אלונה בורוכוב בן יעקב

ההשתתפות בערב העיון הינה ללא תשלום אך כרוכה בהרשמה מראש.
להרשמה ואישור מספר משתתפים, יש לפנות למזכירת המרפאה, הגב’ תניר ציון,
בטלפון: 03-6947305 , פקס: 03-6974184, דוא”ל:  tanirz@tasmc.health.gov.
בערב האירוע, תתאפשר חנייה חינם ע”ב מקום פנוי,בחניון ההנהלה של בית החולים, עם הצגת הזמנה זו.

כתובות אינטרנט מצורפות:
בקע מפשעתי גולש
05/03/12 11:09
657צפיות
שלום רב,

מה הפירוש בקע מפשעתי גולש מצד ימין? מה הטיפול?
מדובר בבעלי בן 26, לא מרגיש כאב חד אלא הרגשה של משהו תקוע כדבריו.

אנא עזרתך

בתשובה לשאלתך
08/03/12 20:09
141צפיות
בקע הינו חולשה בדופן הבטן. בקעים מפשעתיים שכיחים מאד בעיקר בגברים. פירוש המונח בקע גולש הוא בקע שאת חלק מדופנו מהווה איבר של חלל הבטן כגון: שלפוחית, מעי וכו', הדבר משפיע על הגישה בניתוח. לציין שלעיתים משתמשים בשם זה בשוגג כבקע מפשעתי המתבלט ("גולש") בזמן העלאת הלחץ התוך בטני

תודה ושאלה
11/03/12 09:43
70צפיות
תודה רבה,
האם זה מצב הדורש בכל מקרה ניתוח? האם אפשרי לפרוסקופי?
מה הסיכונים במידה ולא עושים ניתוח?
תודה רבה על העזרה

בתשובה לשאלתך
12/03/12 14:53
100צפיות
בקע מפשעתי סימפטומטי הינו אינדיקציה לניתוח. ניתן לבצע ניתוח לפרוסקופי אם מדובר בבקע לא גדול וע"י כירורג עם ניסיון בתיקון בקעים בגישה זו. במידה ולא עושים ניתוח הבקע יכול לגדול עם הזמן, להיות יותר סימפטומטי ואף להיכלא (תוכן מחלל הבטן כגון: מעי יכול להיכנס דרך צוואר הבקע מבלי יכולת להשיבו לחלל הבטן) דבר שעלול להוביל לנמק של מעי

מאות שקלים למותג אופנה חדש ב-
04/03/12 15:05
2צפיות
תחרות תחפושות וקימורים
פורום אופנה מלאה מארח את תחרות התחפושות המקומרת ביותר בפרדס -
ואת מוזמנת להעלות תמונה של תחפושת מוצלחת במיוחד שלך
מי יודע אולי תהיי בין הזוכות בשובר ע"ס 500 ש"ח למותג IGOR
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

הילד משתעמם
דף פעילויות מיוחד לפורים בדף הבית הראשון שלי:
שירים, דפי צביעה, תפוזורות ועוד
http://www.myfirsthomepage.co.il/hagim/purim.htm

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום