בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
מאז כריתת כיס המרה הראשון בשיטה הלפרוסקופית, בשנת 1987, ועד היום, שוכללו השיטות ונצבר ניסיון רב בטכניקה הלפרוסקופית. כיום מבוצעים בשיטה זו ניתוחים שעד לפני מספר שנים לא ניתן היה לשער שיתאפשרו בלפרוסקופיה. למעשה, פעולות כירורגיות רבות מבוצעות כעת לא בניתוח "פתוח" רגיל, אלא באמצעים פולשניים פחות. שיטות זעיר פולשניות מובילות בד"כ להפחתה בכאב, צמצום זמן ההבראה וחזרה מהירה יותר לפעילויות הרגילות. כיום, הערכה היא שתוך זמן קצר, כ-70% מכלל הניתוחים ניתן יהיה לבצע בשיטות זעיר פולשניות. בשנים האחרונות הסתמנו שתי מגמות: • ניתוחים לפרוסקופיים בדרגת מורכבות טכנית בינונית עבור מחלות שפירות, הפכו לנורמה המקובלת ונמצאים בשימוש רחב על ידי מרבית הכירורגים הכלליים (דוגמת ניתוח לפרוסקופי לכריתת כיס המרה). • ניתוחים לפרוסקופיים וזעיר פולשניים מורכבים, המיושמים במרכזים ייעודיים ומבוצעים ע"י צוות כירורגים מומחים בעלי ניסיון ספציפי בתחום. במקרים אלו נדרש שיתוף פעולה בין תחומים בין מקצועות שונים, מרדים, גסטרואנטרולוג, אונקולוג וכו.פעולות מורכבות אלו מתאפיינות בשימוש בטכנולוגיות מתוחכמות ויקרות. ניתוחים לפרוסקופיים מחייבים הרדמה כללית, היות שבמהלך הניתוח מתבצע ניפוח הבטן בגז CO2, המאפשר יצירת חלל וגישה נוחה לאיברים הפנימיים. דרך חתכים קטנים בדופן הבטן, מוחדרים שרוולים, המאפשרים הכנסה של מצלמה ומכשירי עבודה כירורגיים. התמונה שמתקבלת מהמצלמה המוחדרת לבטן, ניתנת להגדלה עד פי 20 ומוקרנת על מסך בו מסתכל המנתח במהלך הניתוח. המכשירים שמוחדרים לבטן הינם זעירים ומאפשרים דיוק מרבי בביצוע הפעולות הכירורגיות. מבחינת החולה, לשימוש בשיטות הזעיר פולשניות מס' יתרונות בולטים: • הפחתה בכאב אחרי ניתוח, תודות לחתכים הקטנים בדון הבטן ולפיכך גם צורך מופחת בשימוש במשככי כאב. • ריפוי מהיר של הצלקות בחתכים הקטנים. • הבראה מהירה ובד"כ צמצום במס' ימי אשפוז. • חזרה מוקדמת לפעילויות הרגילות של המנותח. • תוצאה קוסמטית משופרת, בהעדר צלקות גדולות.

מנהל הפורום: ד"ר אורי ויזל, רופא בכיר, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א (איכילוב)

ביה"ס לרפואה: אוניברסיטת סמלוויס, בודפשט, הונגריה

מומחיות מוכרת: כירורגיה כללית

הצגות בכנסים מדעיים: 10

פרסומים מקצועיים: 15

חברות באיגודים: איגוד הכירורגים הישראלי

ד"ר ויזל אורי

הוצאת גידול משלפוחית השתן - מנתח מנוסה?
05/06/12 20:42
21צפיות
שלום,

אצל אבי אובחנה הגדלה של הערמונית אשר אין בה סיכון לגידול סרטני, יחד עם זאת, מספר תאים עברו מהערמונית אל שלפוחית השתן ובניתוח באמצעות קטטר יבקשו להוציא את הגידולים מהשלפוחית ולבדוק אותם.

מיהו המנתח המנוסה ביותר בארץ לסוג זה של ניתוחים?

אודה לתשובה מהירה עקב דחיפות המצב.
תודה.
המלצה
11/06/12 18:10
39צפיות
מטרת הפורום אינה המלצה על רופאים ספציפיים אלא מענה על שאלות בתחום הכירורגיה.
לגבי המלצות על בית חולים או רופא מנתח, המלצתי היא להוועץ ברופא המשפחה בשלב ראשון.

בברכה
º
תודה.
12/06/12 14:00
9צפיות
THYROGLOSSAL DUCT CYST
04/06/12 23:24
57צפיות
ביתי בת שנה ו8 חודשים, לפני כ3 כחודשיים הבחנו בגולה קטנה במרכז צוואר לאחר US אובחנה ב- THYROGLOSSAL DUCT CYST.
קיבלנו הפנייה לניתוח ושאלתי היא האם יש סיכוי שזה יעלם מעצמו? נידמה לי כי הממצא קטן יותר מהיום שגילינו אותו (לפני 3 חודשים)
האם הניתוח בעל סיכונים כלשהם? אני מאוד מאוד מפחדת מניתוחים בהרדמה כללית.
האם יש לך המלצה לרופא מומחה מכיוון שאנחנו מבוטחים בביטוח בריאות פרטי.
הוספת פרטים על ההודעה
04/06/12 23:34
17צפיות
צוואר אספקת עליון, אמצעי הודגם ממצא היפואקוגני, בעוולה

מוגדר היטב, ללא זרימת דם בתוכו, בגודל כ 0.7*0.4 ס"מ

הרופא אמר שצריך לשים לב שהממצא לא יושב על בלוטת התריס?! יש משהו כזה?אולי אני לא זוכרת נכון אבל זה מספיק לבוא לניתוח רק עם תוצאות הUS האלה??
ציסטה
05/06/12 15:34
31צפיות
בהנחה שהאבחנה שנעשתה באולטרסאונד הינה נכונה, לא סביר שהציסטה תעלם לבד.
מומלץ לגשת להתיעץ עם כירורג ילדים. במידה ויש צורך בניתוח, זה נעשה רק בהרדמה כללית אצל ילדה בגיל הזה. מדובר בהרדמה מאוד בטוחה ועם שיעור סיבוכים נמוך מאוד.
את יכולה לפנות למרפאת כירורגית ילדים אצלינו או במקום מגורייך. לתאום תור- 03-6974000.

בהצלחה
בקע או לא ??
04/06/12 20:50
50צפיות
שלום,
האם יכול להיווצר בקע בקו במחבר בין התבור לסרעפת (חיבור הצלעות) ?
מדובר בנפיחת מוזרה (בלון) שנוצר בזמן מאמץ.

בתודה מראש,
ד.ד.
כן
04/06/12 23:43
23צפיות
פנה לכרוג
בקע
05/06/12 15:36
43צפיות
בקע בקו האמצע בבטן העליונה מעל הטבור נקרא בקע אפיגסטרי. בהחלט יתכן שזה הממצא שאתה מתאר.
לעיתים לא מדובר בבקע אמיתי אלא ברפיון וחולשה של רקמות החיבור בקו האמצע ותופעה זו נקראת דיאסטזיס.
מומלץ לפנות לבדיקת כירורג.

בברכה
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
03/06/12 20:04
2צפיות
|*| הפורום המצליח של אחת הסדרות הכי מעניינות על מסכינו חוזר - יחד עם התוכנית, שמתחילה בעונה חדשה ;-)
היפה החנון - תוכנית המציאות המצחיקה, המרגשת, ההזויה-לעתים  והכי חמודה שיש כבר החלה וכל חובבי הסדרה מוזמנים לפתיחה המחודשת של הפורום -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*| אנא כורדי - הפורום הביתי ליהודי כורדיסטאן|!|
בואו להתעדכן ולהתכתב בכל החדש והמעניין בתחום הפולקלור והמטבח הכורדי -
המוזיקה, הריקודים, התלבושות והאוכל מחכים לכם ;-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
בקע מפשעתי
02/06/12 15:57
319צפיות
בקע מפשעתי
שלום
לפני יומיים שמתי לב כשהתקלחתי למין נפיחות קלה באיזור שמעל למפשעה (באלכסונים)
לאחר שנרגעתי () בדקתי והבנתי שזה בקע מפשעתי (צירפתיתמונה ליתר ביטחון)
כרגע זה לא כואב, יותר אי נוחות פסיכולוגית...

אני מעוניין לטפל בזה כמה שיותר מהר
למי אני פונה במקרה הזה ?
אני נמצא בקופת חולים מכבי אם זה עוזר...

תודה והמשך סופ"ש נעים
ולגבי רופא מנתח
02/06/12 16:25
98צפיות
עשיתי קצת בדיקה ומצאתי רופא מנתח בשם שלמה ללצ'וק
יש לכם חוות דעת עליו ? היכרות ? משהו ?

תודה רבה
אחי אתה
02/06/12 20:47
87צפיות
קובע תור לכרוג....והוא יגיד לך לדעתי זה לא בקע...
מזה כבר יכול להיות ?
03/06/12 14:24
73צפיות
זה במקום הנכון
זה תואם למראה
אלא אם כן יש לי אלרגיה לתחתונים שאני לובש כבר מלא זמן (עם כביסות) אז אני לא יכול לחשוב על משהו אחר כרגע...

אבל נקווה שאתה צודק
בקע מפשעתי?
05/06/12 15:38
101צפיות
התמונה לא חד משמעית אבל לא בהכרח מדובר בבקע ויתכן שמדובר בתהליך דלקתי או בבלוטת לימפה נפוחה בקו המפשעה.
מומלץ לפנות לבדיקת כירורג.

בהצלחה
בקע קילה?
31/05/12 16:49
60צפיות
שלום ד"ר
אני בחור בן 28, סובל מזה זמן רב מבליטה באזור הבטן שרק הולכת ומחמירה עם השנים מהצלעות ומטה, זה לא בעקבות שומן
זה מתבטא אף בכאבים, כאבי לחץ
האזור שמתחת לצלעות ומטה נפוח בצורה לא ממש סימטרית
בעקרון המשקל תקין אני רזה ממש.. אז ככה שלא יכול להיות שזה משומן ,למרות שאני בקושי אוכל, יש כאבים אחרי שאני אוכל כי זה יותר מתנפח וכואב ויש הרגשת אי נוחות בגלל זה נמנע מארוחות גדולות ואוכל קצת כל פעם להמנע מהכאב ,בגלל השינוי בגוף במיוחד האסימטריה זה משפיע במידה מסויימת גם על הנשימה ועל הלב.
רופאת המישפחה ייעצה לי ללכת לכירורוג כללי בחשד לבקע באזור הבטן
האם לפי מה שתיארתי לפי הידע שלך יכול להיות שבדיקה אצל כירורג כללי היא הכרחית?
ואם כן האם ניתן לפתור בעיה כמו שתיארתי בניתוח או שכבר אין דרך חזרה ואפשר רק לעצור הדרדרות נוספת ?
בנוסף לכל מה שציינתי זה משפיע גם על אזור הצוואר שתמתקמר והגב התחתון ועוד חלקים במבנה שהיה לי לפחות לפני שזה התחיל.
המצב ממשיך להחמיר עם הזמן .
אני יכול לציין שבעבר עקב טיפול תרופתי מסויים קיבלתי התקף דיסטוניה
שבו כל שרירי הגוף מתכווצים ומתבטא בסוג של שיתוק שרירים בחצי גוף שנמשך בערך כחצי שעה עד שקיבלתי טיפול מונע לשחרור המצב.
אשמח אם תענה לי בפירוט מה כל זה אומר?והאם אפשר לפתור את העיוות והשלכותיו בדרך כלשהי?
זה מצב שלא קרה לי פתאום זה משו שמתהווה בצורה איטית בערך כבר 6 שנים או 7 שנים ללא טיפול הולך ומחמיר עם הזמן
תודה רבה עידו

אצלך זה עוד טוב
31/05/12 21:07
28צפיות
שלא תדע מה הולך אצלי כן זה בקע בטוח אפשר לתקן את זה בניתוח אני בע''ה מתנתח עוד שבועיים
רק בריאות
למה אתה לא בודק
31/05/12 21:14
25צפיות
מטפל?
אתה מפחד?
בקע?
05/06/12 15:44
45צפיות
התאור שמסרת לא מתאים לדעתי לבקע, אולם לא ניתן לקבוע זאת ללא בדיקה גופנית קפדנית.
פנה לרופא המשפחה שלך. במידה ויש חשד לבקע הוא יפנה אותך לבדיקת כירורג.

בברכה
גוש שומן בשד לחולת סכרת
31/05/12 02:36
32צפיות
שלום ד״ר.
אני פונה אליך לגביי אמא שלי.
היא בת 46 חולת סכרת בעקבות הריון מזה כבר 8 שנים.
היא אינה נוטלת תרופות ואינה מטפלת בעצמה כלל.
לפני כשנתיים היפנו אותה לעשות בדיקת ממוגרפיה
גילו לה גוש שומן בשד ומאז כל 3 חודשים בערך היא חוזרת לבדיקות.
אני מאוד לחוצה מהגוש הלא מובן הזה
איך אוכל לעזור לה? ומה לדעתך הגוש הזה יכול להיות?
אודה לך מאוד לתשובתך.
גוש בשד
05/06/12 15:48
18צפיות
לא ניתן לאבחן גוש בשד ללא בדיקה גופנית והסתכלות על צילומי הממוגרפיה. לא ברור מהאינפורמציה שמסרת האם בוצעה ביופסיה מהגוש או לא?
הצורה הכי טובה לעזור הוא להביא אותה להתיעצות אצל כירורג שד, כמובן עם כל המידה הרפואי שנאסף במהלך המעקב עד עכשיו.
את יכולה לתאם תור במרפאת השד שלנו- 03-6974000, או באזור מגורייך.

בהצלחה
הוצאת כיס המרה- כן או לא?
30/05/12 20:30
38צפיות
שלום,
אני בת 33 ולפני כמה ימים חשתי כאבי בטן עזים והסתבר כי אבן מכיס המרה חסמה את התעלה לכיס המרה. עברתי ERCP והחסימה נפתחה. הומלץ לי על כריתת כיס המרה בשיטת הלפרוסקופיה בהקדם האפשרי.
האם יש אלטרנטיביות לא ניתוחיות?
תודה
הוצאת כיס המרה- כן או לא?
02/06/12 09:45
26צפיות
שלום !
לא כדאי  לקחת סיכונים וכדאי לנתח .
בריאות שלמה .
כיס מרה
05/06/12 15:41
33צפיות
את סובלת ממחלת אבנים בכיס המרה שגרמה לסיבוך של חסימה בדרכי המרה. לאחר ERCP הסיכוי שתתקע אבן נוספת בדרכי המרה פחת משמעותית, אך עדיין יש המלצה ברורה לניתוח. למרות החששות מניתוח, במצבך ההתלבטות אינה במקומה.
אין טיפול אלטרנטיבי יעיל במצב הזה, ולאור גילך הצעיר, הסיכון לסיבוכים נוספים בעתיד כתוצאה מאבני כיס המרה, הוא גבוה.

בהצלחה
º
תודה!
05/06/12 20:38
8צפיות
פטרת ציפורניים
29/05/12 22:58
45צפיות
שלום רב,
הנני סובלת מפטרייה  מסוג קנדידה בציפורני ידיי .הסימפטומים כוללים אודם בבסיס הציפורן שמלווה במוגלה בד"כ ורגישות למגע.צבע הציפורן נוטה להיות ירוק צהוב.
בביקורי האחרון במרפאה אצל רופאת עור הומלץ על טיפול תרופתי אגרסיבי,סירבתי לטיפול הנ"ל. האם ישנו טיפול כירורגי למיגור הבעיה?
בכבוד רב עירית
ציפורן
29/05/12 14:06
20צפיות
שלום יש לי כבר כמה שבועות סימן שחור על הציפורן ברגל
שאני נוגע בזה זה כואב
הסימן השחור מתחת לציפורן ולא על הציפורן
אני חושב שזה בגלל מכה
האם זה יעבור ?
יציאת אוכל וליכה מרובה מהטרוכסטומיה
27/05/12 13:08
13צפיות
ילדי ניזון מיזונדה ומחובר לקנולה בגרון והוא מפריש בלי סוף ליחה וגם אם מנסים לתת לו אוכל נוזלי בכמות מועטה הוא מוציא את זה גם האם זה בסדר או  זה צריך להדליק לי נורה אדומה אני מאוד חוששת מזה אודה לי שיענה לי על כף בדחיפות
יציאת אוכל בטרכאוסטומיה
05/06/12 15:51
6צפיות
פני לרופא הילדים שלך להתיעצות. יתכן ובנך סובל מרפלוקס ויש צורך לשנות את צורך ההאכלה שלו.

בברכה
כאבים בצלעות
26/05/12 19:59
64צפיות
לפני כמה זמן אני קיבלתי מכה חזקה בצלעות
מתי שאני שאפתי אוויר , אני הרגשתי כאבים חזקים באיזור הצלעות ,
לאחרונה פסקו הכאבים בצלעות .
האם זה אומר שנגרם לי למשל נזק למערכת העיכול ?
אם נגרם אז מה אני צריך להרגיש ?
כי להוציא צרכים , אני מצליח . בלי דימום .

אני אשמח לקבל תשובה .
המלצה למנתח בקע הרניה
25/05/12 13:22
338צפיות
אני צריך המלצה למנתח בקע והכרוג המליץ לי על פרופסור משה אנגלברג מסקירה שעשיתי באינטרנט יש עליו הרבה המלצות אני חושש מגילו המופלג מסתבר שהוא בן 74 הוא עדיין יכול לנתח במקצועיות רבה הידיים לא רועדות בגיל הזה?
אם יש לך המלצה אחרת אשמח לקבל במייל אני יודע שאתם לא אוהבים לענות על שאלות כאלה אבל אין לי למי לפנות ואני לא מבין בזה
המייל שלי(ABSULUTT@HOTMAIL.COM)
תודה רבה.
מנתח בקע - גם לי המליצו על משה אנגלברג - היום
30/05/12 13:27
171צפיות
הייתי אצלו, התרשמות מאוד חיובית, איש מאוד נינוח וחיובי, מלא באופטימיות, הוא כבר קבע לי תור לניתוח לעוד שבועיים שזה מאוד מהיר,

רק תזכור שהוא יפנה אותך לבית חולים פרטי שזה עולה קצת יותר מבית חולים ציבורי, זה שיקול שלך,

כמו כן יש לשלם 100 ש"ח על ההתייעצות איתו אבל אם אתה עושה את הניתוח אצלו הוא מוותר לך על ה 100 ש"ח,

אם תחפש באינטרנט אתה תראה המון תגובות חיוביות עליו וזה מה שמטריד אותי(מצחיק הא), איך אומרים באנגלית, GOOD TO BE TRUE

אחי אני חייב לדבר איתך
30/05/12 14:35
134צפיות
ABSULUTT@HOTMAIL.COM
זה המייל שלי שלח לי הודעה...
תודה רבה.
|*| הקרנה פרטית לגולשי תפוז |אקשן|
24/05/12 20:27
5צפיות
החלטנו לפנק את חובבי הקולינריה של תפוז: כלל הגולשים והבלוגרים מוזמנים להקרנת סרט פרטית|!|
הסרט הצרפתי המעולה "שף" מספר על שף מבוגר ומפורסם שמנסה להציל את מסעדתו, כשההצלה היחידה שלו מגיעה בדמות שף צעיר, מוכשר, אך חסר כל ניסיון.

אם גם אתם אוהבים לאכול או לבשל ורוצים לראות מה קורה במטבח, אבל הפעם מאחורי הקלעים וגם לצחוק קצת - אתם מוזמנים להירשם להקרנה|!| ההנאה מובטחת ;-)
פרטים נוספים בקישור - http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
ניתוח בקע דו מפשעתי
23/05/12 15:07
43צפיות
שלום רב,

שמי צחי בן 28 עברתי בשנת 2001 ניתוח בקע דו מפשעתי,
קצב ההחלמה היה כצפוי וללא בעיות מיוחדות אך בשנת 2006 לאחר חזרה מטיול ארוך במזרח התחלתי להרגיש באיזור הניתוח
הרגשה לא נוחה ומציקה,במהלך המעברים בין העונות אני חווה כאבים איומים בצד ימין בבטן התחתונה שמלווה בזיעה קרה וחיוורון,
משך הכאב הוא בערך כ 3-4 שעות ובזמן זה יש לי לעיתים בחילות וצורך להקיא.
ניבדקתי שוב ולא גילו אצלי בקע נוסף,התעקשתי לעבור בדיקת קולנקוספיה ובדיקת C.T לפני שנה וחצי ושתיהן יצאו תקינות,
לעיתים רבות אני מרגיש גם אי נוחות באזור כגון :עיקצוצים ודופק.
נותחתי אצל פרופסור אילן חרוזי בבית חולים אסותא,
נאמר לי פעמים רבות שכאב לא נובע ללא סיבה לכן שאלתי כרגע האם סימפטומים אלו ידועים וטבעיים בקרב כל המנותחים שחוו ניתוח שכזה?
ואם לא במה עליי להתמקד?
כאבים לאחר ניתוח בקע
25/05/12 10:51
43צפיות
בהנחה שנשללה בעיה של בקע חוזר ונשללו אבחנות אחרות על ידי CT, ניתן להניח שמדובר בכאב על רקע נוירופתיה, כלומר כאב הנגרם מפגיעה או גירוי כרוני של עצב תחושתי העובר באזור הניתוח. מדובר בסיבוך המתואר בסביבות 2% מניתוחי הבקע.
הסיבוך מתואר גם בניתוחים פתוחים וגם בניתוחים לפרוסקופיים.
רוב החולים מסתדרים עם טיפול תרופתי. מיעוט החולים נזקק להתערבות ניתוחית חוזרת.
ממליץ לך להתיעץ עם כירורג ולהבדק שוב, לוודא שנשלל בקע חוזר ולבקש הפניה לאחת ממרפאות הכאב.

בברכה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום