בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום "הריון בסיכון" הוקם במיוחד עבורנו, עבור מי שנמצאת (נמצאה, תמצא) בהריון בסיכון בשל מחלת רקע, בשל היסטוריה מילדותית מורכבת או ככה סתם, כהפתעה מן ההריון הנוכחי. הפורום הזה, אנחנו מקווות, יהיה בית חם ותומך עבור כל המזריקות (קלקסן, אינסולין, תמיכות ועוד), עבור כל המנוטרות, הנמדדות, הנסקרות והשומרות. מיותר לציין כי פורום זה הוא פורום תמיכה ולא פורום מקצועי, אבל אנחנו מקווות שנוכל להעשיר זו את זו גם במידע חשוב, חדשני ורלוונטי. והעיקר, מאחלות לכולנו בסוף מסע מפרך לזכות בפרס הגדול: תינוק או תינוקת חיים ובריאים.

שבוע 18 + שאלה
07/05/14 20:07
151צפיות
אני שבוע אחרי מי שפיר
חזרתי לעבוד. ישבתי רב היום לא היה נח בכלל
מהצהריים יש לי תשובה של שריפה בבטן תחתונה שריפה בעור
האם זה נורמלי????
אי אפשר לאבחן ברשת
08/05/14 13:54
62צפיות
גשי לראות רופא. סביר שאין קשר לדיקור. לא הבנתי אם תחושת השריפה היא פנימית (כמו בדקלת בשתן) או אחרת. בכל מקרה, אם את מוטרדת, גשי לרופא.
תודה
08/05/14 14:04
38צפיות
והשרפה חיצונית
קשירת צוואר רחם-בצפון
07/05/14 19:37
62צפיות
שלום מחפשת המלצות על רופאים שמבצעים דרך כללית את הניתוח. אשמח לשמוע המלצות
עשיתי
07/05/14 20:01
52צפיות
היי אני אחרי תפירת צוואר הרחם הרופא שלי עשה לי ברמב״ם
º
כל רופא נשים עושה זאת?
08/05/14 09:07
23צפיות
תשובה
08/05/14 14:03
35צפיות
כל רופא שעובד בבית חולים
- חיבת עזרה IUGR
07/05/14 17:33
233צפיות
היי לכן,
אני אחרי לידה, יילדו אותי בשבוע 36 עובר תינוק באחוזון 3 בעקבות IUGR ורעלת הריון קלה, עד היום לא הבנתי מה הוביל למה הרעלת ל IUGR או הפוך.
ה IUGR התחיל בשבוע 30 בערך שבירת אחוזונים שמאלה
במעקב בטיפת חלב הילד גדל יפה הגיע כמעט לאחוזון 5 בכל הפרמטרים.
אני לא מוצאת חומר על זה באינטרנט ואני חייבת לציין שאני ממש מדוכאת מכל הסיפור, כל מה שרשום באינטרנט לא מנבא אופטימיות, האם באמת רוב הסיכויים שהילד יישאר קטן?
אם כן מה עושים? יש לי מעקב במרפאה להתפתחות הילד .
הוא כרגע בן חודשיים.
מה כדאי לעשות? עם מי להתייעץ? אשמח לקבל כל פיסת מידע, אני ממש מודאגת

תודה
בואי תסתכלי
08/05/14 13:12
193צפיות
בואי תסתכלי
על שלושת ילדיי ששניים מהם היו IUGR והאחרון "סתם" פג ובכמה גרמים מעל ההגדרה של IUGR. הבת נולדה אחרי רעלת גם
הם לא ענקיים, הם רזים והם בריאים ושלמים. הגדול מגיל 5.5 קורא שוטף בעברית ועכשיו גם קצת אנגלית (כשהוא בגן חובה)
האמצעית גם כן לא קוטלת כנים...
והקטן- עוד קטן אבל התחיל לחייך בגיל חודש בערך
בקיצור- הם מושלמים בעיני ואם הם יהיו רזים ולא הכי גבוהים בבגרותם- אין לי שום טענה על כך. להפך- שאלו יהיו צרותיהם בחיים להיות רזים... בגיל חודשיים אמנם כולם מלחיצים אותך על הגדילה שלו ובאמת חשוב לוודא שהוא גדל אבל הוא אמור לגדול על העקומה שלו- כל מה שמעבר זה בונוס
בכל מקרה לא הרעלת גרמה לIUGR וגם לא ההפך... אני מנחשת שלא ביצעת בירור קרישיות יתר ולגעתי שם מקור הבעיה ולפני הריון נוסף חשוב לברר ואז לטפל
לגבי הילד- בקשו מעקב אנדו ילדים- ממילא לוקח 4-5 חודשים עד שיש תור. אבל רב הסיכויים שהכל בסדר ואין מה לעשות חוץ מלוודא שהוא אוכל וגדל (בעיקר לגובה אגב יש משמעות ופחות המשקל)
תודה
08/05/14 19:10
95צפיות
היי עינב, המון תודה על העידוד.
תל השומר כבר קבעו לי כשהשתחררו מהפגייה תור לאנדוקרינולוג כשהו יהיה בן חצי שנה וכן רופא התפתחות עוד חודש.
האם ילדייך קטנים בגובה משמעותית מבני גילם? האם זה לא קשה/ מבאס?
אני יודעת שאני נשמעת עכשיו קטנונית ואני צריכה לומר תודה שאנחנו בריאים ושלמים אבל זה ככ קשה לי נפשית.
אכן לא ביצעו לי בדיקת קרישיות, ממי אני צריכה לבקש לבצע את הבדיקה מרופא הנשים? עם מי כאי להתייעץ בנושא עם קונפורמיץ?
המון תודה.
הבן שלי
08/05/14 22:12
102צפיות
נמצא באחוזון 25 שזה אומר ש75 אחוז מבני גילו גבוהים ממנו ו25 נמוכים ממנו. כן קצת מבאס אז? יש לי מה לעשות בנדון? לא. אז עדיף לחיות את החיים וזהו מה שכן זה היה שיקול (אחד מני רבים) כשהשארנו אותו שנה נוספת בגן חובה ועכשיו יעלה לכיתה א' עם ילדים שקטנים ממנו בשנה לכן לא נראה נמוך ביחס אליהם
הבת שלי נמוכה קצת אבל אצל בנות זה ממש לא כזה משנה.
הי לך
08/05/14 19:48
77צפיות
אותי ילדו בשבוע 38 בגלל iugr. היה תקופה אחוזון 3 ואז אחוזון 5... אבל לאט לאט עלה באחוזונים, היום בן 3 וחודשיים וגבוה ביחס לבני גילו, אבל רזה... חכם, מדהים ומושלם...
בקשר לבירורים שכדאי לעשות לקראת ההריון הבא מעיין כבר כתבה לך...
תהני ממנו והכל יהיה בסדר
מוסיפה משלי...
11/05/14 15:48
29צפיות
שלי נולדה אחוזון 3, IUGR, רעלת הריון חריפה 1.575 קג בלידה בשבוע 35

היום היא בת שלוש באחוזון 95, אחת הגבוהות בגן רב גילאי עם ילדים גדולים ממנה ואנחנו לא שחקני כדורסל במשפחה (אני אפילו היית מהילדות שיושבות קדימה בתמונה של הגן תמיד)

יכולה להגיד לך בלב שקט שהחלק הקשה מאחוריכם, אין שום סיבה שלא יגדל כמו כולם (ואגב בגן של הילדה שלי יש 4 ילדים שהיו IUGR ואין שום דרך לדעת את זה מלבד לשאול את ההורים..

אם את צריכה עידוד או מידע את מוזמנת
אשפוז במחלקת הריון בסיכון- שואלת בשביל חברה
07/05/14 13:23
119צפיות
חברה צריכה להחליט היום באיזה מחלקת הריון בסיכון להתאשפז - הלל יפה או לניאדו.
היא בשבוע 27 אחרי טפטופי מי שפיר והרופאים מקווים למשוך אותה עד שבוע 34.

הרופא שלה לא שייך לאף אחד מאותם בתי חולים כך שאין לה עדיפות מבחינה זו.  

בכל מקרה, היא לא יודעת מה להחליט ולאיזה בית חולים עדיף וכדאי יותר לפנות ולכן היא תשמח לתובנות בנושא.

תודה רבה מראש לכל העונות... אני אעביר לה את המידע.
הלל יפה
07/05/14 13:46
66צפיות
אם תמשוך עד 34 זה לא באמת משנה- שתי הפגיות יודעות להתמודד היטב עם פגים בשבוע כזה
אבל אם חלילה תאלץ ללדת קודם- הפגיה בהלל יפה טובה יותר לטעמי... וגם מחלקת הריון בסיכון מעולה
º
הלל יפה. פגייה טובה יותר וכן המחלקה.
07/05/14 15:21
32צפיות
האם נשאר לרופאים במה להפחיד אותי?
07/05/14 11:53
384צפיות
היי בנות,

לצערי השבועות האחרונים שלנו היו לא קלים בלשון המעטה, מאז בדיקת שקיפות עורפית מאוד לא טובה (4 מ"מ) בשבוע 11+6. מאז הייתי ביעוץ גנטי וביצעתי את הבדיקות הבאות: 1) בדיקת דנא לגילוי בעיות בכרומוזומים - תקינה
2) סקירת מערכות מוקדמת מורחבת ופרטית - תקינה
3) בדיקת וירוסים כגון CMV וצמד רעיו - תקינה

האם נותר לרופאים במה להפחיד אותי עדיין???

אני כל הזמן בלחץ ואני בטוחה שזה ממש לא טוב לעוברצ'יק, אבל אחרי שהרופא שלי אמר לי חד וחלק להפיל על סמך השקיפות הגבוהה בלבד, קשה מאוד להירגע...

תודה
4 מ"ה זה לא "מאוד לא טובה"
07/05/14 15:24
268צפיות
זה מ"מ מעל לנורמה ועדיין רוב מוחלט של הסיכויים שהכל בסדר. הבדיקות התקינות מחזקות את המגמה שהכל תקין, אז להמשיך מעקב ובדיקות טובות ולא "להתקע" על אמירה אחת שבעיני היא מוגזמת.
הרופא שלי המליץ להפיל על 4 ממ
07/05/14 16:29
232צפיות
בלי להמשיך ולבדוק... אז טוב לשמוע שזה לא כזה גבוה... נראה לי שהגיע הזמן להחליף רופא מעקב...
גם לי המליצו להפיל
08/05/14 11:06
184צפיות
יש לי סיכום ביקור אצל רופא עם המלצה להפסקת הריון.
שבוע 31 עכשיו והכל טוב (סיפור מאוד שונה)

שמחה לשמוע שהכל טוב
08/05/14 11:14
110צפיות
לא תאמן הקלות שבה ממליצים להפיל
יש רפאים שזו גישתם
08/05/14 13:50
165צפיות
זו *אינה* הגישה הרפואית המקובלת, בהנחה שהציסטה צלולה ויש גשר אף. אני מכירה גם רופאים שממליצים להפיל אחרי בדיקת CMV חיובית וזו אינה ההמלצה המקובלת וכו'.

לכל אדם יש את הסטנדרט שלו למתי לבצע הפלה. קשה לרופא להשתחרר מן התפיסה האישית של "על כל מה שלא סופר נורמטיבי אני בעד לבצע הפלה", אבל הדבר הנכון הוא ללכת לייעוץ גנטי וכן לעשות חקר באינטרנט ולהבין את הסיכונים והסיכויים ולפי זה לקבל החלטה אישית (שמושפעת, מניסיוני, גם מתחושת בטן. בניסיון שלי, אגב, יש גם הפסקת הריון עקב שקיפות של 7 מ"מ עם מחיצות ועכירות וכן המשך הריון עם 5.4 מ"מ).

חשוב לציין שאף אחד לא יכול להבטיח ילד בריא אחר תוצאה של 4 מ"מ ובדיקות אחרות תקינות, אבל זה בעיקר מכיוון שאף אחד לא יכול להבטיח ילד בריא  אף פעם, כלומר, גם בהריון הכי תקין יש סיכון ואם הממצא היחיד יחיד שלכם הוא שקיפות עורפית של 4 מ"מ וכל בירור אחר (כרומוזומים, צ'יפ, אקו לב, בדיקות דם לזיהומים) הוא תקין, אז ההגבהה בסיכון היא זניחה עד לא קיימת (כן יש הגבהה בסיכוי למחוננות, אגב).

מאחלת לכם הריון תקין ולידה טובה במועדה!
תודה מעיין
08/05/14 16:23
85צפיות
ביקרתי אתמול אצל הרופא שהמליץ להפיל ובאופן מפתיע גישתו השתנתה מרגע שראה שהסקירה המוקדמת תקינה והשקיפות ירדה ל2 מ"מ בתחילת שבוע 14. הוא אמר שלרוב אצל עוברים פגועים השקיפות לא יורדת כל כך מהר, בטח לא לטווח התקין ובטח שלא בשבוע 14. הוא אמר לי משפט שלא חשבתי שאשמע ממנו יותר בהריון הזה - "את יכולה להירגע"...
סתם מסקרנות
08/05/14 18:15
122צפיות
למה הגבהה בסיכוי למחוננות?
למה? ככה. כלומר, המנגנון לא ידוע
08/05/14 18:37
116צפיות
אבל עובדתית מצאו שלמי שהייתה שקיפות מעובה והוא בריא יש סיכוי גבוה יותר משמעותית להיות מחונן.
היי
07/05/14 21:03
154צפיות
אחרי מסע ההפחדות שעברתי בחודש האחרון אני רוצה להגיד לך תהיי רגועה תהיי שלווה הכל בסדר צריך לפעמים להאמין לאינטואיציות שלנו הרופאים הפילו אותי לקרשים בחודש האחרון ולא תפקדתי בשום צורה אבל אין סיבה פשוט תאמיני ויהיה טוב :)  מחשבה מייצרת מציאות
תודה רבה טליה, אפשר לשאול
08/05/14 08:58
124צפיות
מה היה מסע ההפחדות שעשו לך?
כן בוודאי
09/05/14 20:07
81צפיות
אני בהריון בסיכון משבוע 12 בגלל סכרת הריונית שהתגלתה ממש מוקדם למזלי , מאז הכל בסדר הבדיקות הכל בשבוע 23 סקירה מאוחרת הרופא הסוקר ראה הרחבת אגן כליה שמאלי ב6 מ״ר לא התרגש כל כך מזה אבל הרופא מעקב הריון בסיכון כן התרגש ומשם החל מסע ההפחדות ייעוץ גנטי שב ייעוץ הגנטי גם לא התרגשו אבל כן נתנו את האפשרות למי שפיר למרות שהסיכון לפגות גבוה הרבה יותר וללידה מוקדמת יותר מאשר שאכן יש משהו לפיצי שלע ומסע הפחדות בלתי פוסק מצד הרופא שלי ובעיקר תחושת בלבול הרופאים הרבה פעמים רוצים לעשות כסת״ח ומשתמשים הזה איתנו ההריוניות המפוחדות מיותר לציין שמאז שגילו את זה אני לא שקטה למרות שהסבירות שהכל בסדר גבוהה מאוד יכול להיות שאם כולם היו מגיבים כמו הרופא הסוקר אולי לא הייתי במצב הזה עכשיו .. בכל אופן אני מאחלת לך הצלחה והריון בריא ותקין עם עובר מהמם ובריא
כן בוודאי
11צפיות
אני בהריון בסיכון משבוע 12 בגלל סכרת הריונית שהתגלתה ממש מוקדם למזלי , מאז הכל בסדר הבדיקות הכל בשבוע 23 סקירה מאוחרת הרופא הסוקר ראה הרחבת אגן כליה שמאלי ב6 מ״ר לא התרגש כל כך מזה אבל הרופא מעקב הריון בסיכון כן התרגש ומשם החל מסע ההפחדות ייעוץ גנטי שב ייעוץ הגנטי גם לא התרגשו אבל כן נתנו את האפשרות למי שפיר למרות שהסיכון לפגות גבוה הרבה יותר וללידה מוקדמת יותר מאשר שאכן יש משהו לפיצי שלע ומסע הפחדות בלתי פוסק מצד הרופא שלי ובעיקר תחושת בלבול הרופאים הרבה פעמים רוצים לעשות כסת״ח ומשתמשים הזה איתנו ההריוניות המפוחדות מיותר לציין שמאז שגילו את זה אני לא שקטה למרות שהסבירות שהכל בסדר גבוהה מאוד יכול להיות שאם כולם היו מגיבים כמו הרופא הסוקר אולי לא הייתי במצב הזה עכשיו .. בכל אופן אני מאחלת לך הצלחה והריון בריא ותקין עם עובר מהמם ובריא
כן בוודאי
4צפיות
דילול עוברים-חיפה בבקשה עזרה
07/05/14 10:27
152צפיות
השבוע גילינו שיש 3.. מאיפה ואיך מתחילים לפעול בקשר לדילול? בחיפה? אני שבוע 10 .. ממש תודה על התייחסותכן..
איפה את מטופלת?
07/05/14 11:09
104צפיות
אקדים ואומר שאני היתי במצבך לפני שנתיים בדיוק.
אם את במכבי - אני ממליצה לפנות מיידית למרפאת הריון בסיכון - פרופסור ויינר.
הוא הפנה אותי לביצוע הדילול ברמבם - הוא בעצמו עשה לי שקיפות באותו בוקר, ולאחר מכן את הדילול.
את נדרשת לעבור ועדה להפסקת הריון לפני הדילול, גם ברמבם.

אני פה אם יש לך שאלות נוספות.
את חמודה.. תודה. אני בכללית
07/05/14 18:48
88צפיות
חשבתי לחכות עד הסקירה אבל לא ברור לי איך מי שעושה את הדילול יודע מי העובר הפחות חזק.
ועוד שאלה - למה פנית ישר למרפאת הריון בסיכון?
ומתי עשית דילול ? איזה שבוע?
יש לי שקיפות ב 11+2
אל תחכי
08/05/14 08:33
76צפיות
לי גילו שלושה עוברים בשבוע 6, ואז הופניתי ישר להריון בסיכון (כי הריון מרובה עוברים הוא הריון בסיכון)
בשבוע 9 גילו שיש שם 4.
בעיקרון עושים שקיפות ואז מחליטים איזה עובר להפחית.
אם כולם בסדר, מפחיתים את מה שיותר נוח להגיע.
אני עשיתי דילול בשבוע 11+6.
ממליצה לך לא לחכות וכבר לתאם. אני תיאמתי 3 שבועות מראש ועדיין היה קשה למצוא תור, גם לועדה.

לפי מה שאני מכירה יש 2 גישות לדילול
שבוע 8 - ואז זה בהרדמה (כמו בשאיבה בIVF). לא יודעים מה מצב העוברים לפני הדילול.

או שבוע 12 - בלי הרדמה, אבל אז מדללים לפי תוצאות השקיפות.

לא מכירה דילול אחרי סקירה
היי
07/05/14 22:35
89צפיות
עברתי דילול עוברים בשבוע 12.
היו לי 2 תאומים זהים בשק הריון אחד ועוד עובר בשק אחר. דוללו שני תאומים זהים. ונותרתי עם עובר אחד.
לפי מה שאני זוכרת התהליך היה קביעת תור ביחידת האולטרסאונד שבו את מתכוונת לבצע את הדילול. תאמרי לפקידה בטלפון שאת צריכה לעבור דילול.
בתל השומר הפרוצדורה היתה- פתיחת תיק, יעוץ אצל רופא מהיחידה ומילוי טפסים לוועדה להפסקת הריון.
הדילול במקרה שלך אם השקיפות של שלושתם תהיה תקינה (והיא תהיה תקינה) תהיה לעובר שהכי נוח להגיע אליו והוא גם בדרך כלל העובר העליון.
הרופא שביצע את הדילול אמר לי שאפשר לחכות לשבוע 13+ לעשות סקירה מאוד מוקדמת ואז להחליט אבל העדפתי להפטר מזה שכבר הייתי שם.. לא יכלתי לעמוד בלחץ של עוד כמה ימים.
המון בהצלחה! ואם יש לך עוד שאלות את כמובן מוזמנת..
ואת הדילול מומלץ לעשות
07/05/14 22:37
78צפיות
מיד אחרי השקיפות.
שאלת קלקסן, מחזור טבעי ושיפור סיכויים להריון
06/05/14 23:08
92צפיות
שלום לכולן!
אני בספק אם זוכרים אותי, שוטטתי פה הרבה בזמן ההריון שלי לפני כשנה. זה היה הריון IVF בשל תת פוריות לא מוסברת. בבירור כישלונות חוזרים התגלתה APLA.
לקח הרבה זמן עד שהגעתי לפרופ' קופרמינץ. בהמלצתו קיבלתי קלקסן 60 מ"ג ואספירין כבר מתחילת הטיפול ועד סיום ההריון (לקחתי גם סטרואידים, הספקתי בסוך טרימסטר שני.). ברוך ה' ההריון הזה הושלם (לפניו היו שני הריונות כימיים) וילדתי בשבוע 38+6.
אחרי הלידה באנו אליו לומר תודה ולשאול בעצתו לגבי ההמשך. הוא המליץ לי לנסות דילול דם במחזור טבעי לא טיפול, החל מהביוץ.
ניסיתי חודש אחד. ואז הגיע מחזור מוקדם מהצפוי (לא קשור, זה היה מיד אחרי שהפסקתי להניק והמחזור עוד היה מבולבל) והוא היה פשוט מזעזע. היה לי דימום כבד ברמה שפחדתי לצאת מהבית זה היה יותר מהדימום שלאחר הלידה!!!
הייתי אצל רופאת נשים והיא המליצה לשאול בעצת המטולוג לגבי העניין הזה, לדבריה ייתכן והגעתי לדילול יתר. לציין שאני שוקלת 55 קילו.
אז יש לי תור להמטולוגית בעוד כמה ימים ואני בהתלבטות עצומה.
מה בעצם לשאול אותה - אם מותר לי לקחת קלקסן 60 מ"ג? ואיך אני יודעת שזה לא מביא אותי לדילול יתר חלילה?
ואם היא תגיד שזה שטויות והקלקסן לא עוזר כלום - להקשיב ולא לנסות שוב?
אני באמת צריכה מינון כזה מכובד כשאני לא בטיפול הורמונלי???

ועוד שאלה - יש כאן מישהי שהתנסתה בטיפול כזה של דילול דם החל מהביוץ והרתה???
מציינת שאנחנו בלתי מוסברים (רק זרע לא משהו... אבל לא ברמה שבהכרח מצריכה IVF. כך נכון לבדיקות זרע די ישנות.)

אשמח לכל תובנה, הגיג, עצה, שיתוף......

כן אני
07/05/14 00:10
62צפיות
הבת שלי מטיפול כזה
לא במתכוון- הייתי בהפסקה בין טיפולים ועשיתי בדיקת דם אקראית של פרופיל הורמונלי שזיהתה את הביוץ לכן באותו הרגע התחלתי קלקסן
(אצלי אילולא זה- יש הריונות בלי בעיה אבל הם כולם נופלים במוקדם או במאוחר)
לדעתי חבל על הזמן עם ההמטולוג- הוא יגיד לך שהקלקסן מיותר ושזה לא הוכח וכו'
והוא טועה
וזה לא מינון כזה מכובד- מינון טיפולי זה אם היית מקבלת 110 מ"ג (ז"א 2 מ"ג לקילוגרם)
ואיך אני יודעת שזה לא גורם לדילול יתר?
07/05/14 00:14
49צפיות
חשבתי בכלל שמינון טיפולי זה 1 מ"ג לקילוגרם.
זה מינון חצי טיפולי
07/05/14 00:20
50צפיות
אפשר לבצע בדיקת אנטי XA אבל בגדול לרב במינונים כאלה נדיר להגיע לדילול יתר
אנ שקלתי 65 והייתי עם 80 והגעתי לטווח של 0.8  בבדיקה הזו, שלטענתם חלק מהרופאים גבוה מדי אבל בספרות מדובר על עד טווח של 1
עם 60 מג הייתי על 0.7
אז את חושבת
07/05/14 00:28
45צפיות
שלשאול בעצת המטולוג זה מיותר? ואולי כדאי כן להתייעץ ולבקש בדיקת אנטי XA למען השקט הנפשי?
כל הנושא של דילול יתר מפחיד אותי מכיוון שיש במשפחה היסטוריה של שטף דם מוחי. (לא קריש דם, אלא להפך.)

וממה שידוע לך, הגיוני שAPLA מפריעה גם להיכנס להריון ולא רק לשאת הריון בשלמותו?

נורא לא בא לי לחזור ל- IVF, אבל אני לא רוצה לבזבז זמן על ניסיונות סרק ולהסתכן (אולי) בדילול יתר.
אוף, אני ממש מתלבטת מה לעשות........

לגבי המחזור הכבד - אני יודעת שזה יכול לקרות, אבל זה לא קרה לי במחזורים שקיבלתי בהנקה וגם לא במחזורים שקיבלתי מאז,ולכן חשבתי לקשר בין הדברים.

תודה על התייחסותך
אפלה בהחלט יכולה
07/05/14 13:42
34צפיות
לגרום לקשיים בכניסה להריון- במיוחד אם אתם "לא מוסברים"
יש סברה שזה גורם להריונות ליפול או לא להשתרש כבר בימים הראשונים... לכן קלקסן מביוץ פותר את זה
ואגב- מזור מייד אחרי סיום הנקה
07/05/14 00:21
46צפיות
הוא בהחלט משהו כבד הרבה יותר ממחזורים רגילים וזה יכול לקחת כמה חודשים עד שיתאזן חזרה
ועוד משהו= אחרי הריונות יש נטיה למחזור להשתנות. לפעמים פשוט להפוך לכבד ומשתק יותר
סכרת הריון
06/05/14 22:57
64צפיות
יש לי שאלה אני שבוע 28 ובגלל שאני עם סכרת הריון אז כמובן אני עם תפריט מיוחד כמו שחלקכן ודאי מכירות בימים האחרונים אני פחות מרגישה את המתוק הקטן שבבטן ורציתי לשאול מה עושים ? בד״כ לוקחים שוקולד או מיץ ענבים אבל אסור לי את שניהם מה עליי לעשות בשביל להזיז את הבחור ?
יש את המתוקים שהם לאנשים סכרתיים
07/05/14 08:28
40צפיות
תבררי עם את יכולה כזה
ממתי עקבו אחריכם כ"הריון בסיכון"?
05/05/14 14:00
297צפיות
הרופא ה"רגיל" נתן לי מכתב הפניה למרפאת הריון בסיכון (שבוע 7)
חזרו אלי היון לתאם תור אבל אמרו לי שאני תחת המעקב שלהם רק החל משבוע 20 ושעד אז הרופא הרגיל אמור לעקוב.
שאלתי אותה אם היא בטוחה כי אני אחרי IVF7, הפלה, עם קלקסן, המטומה ושאר ירקות, והיא ענתה באדישות שכן. שכך החליט מנהל המרפאה להריון בסיכון וזהו.
נשמע לי משונה. ומה עד שבוע 20, ההריון לא בסיכון? מוזר.
בכל מקרה, היא לפחות הסכימה לקבוע לי תור לתחילת אוגוסט לד"ר יסכה לנדסברג...
תלוי בנסיבות
05/05/14 14:13
176צפיות
עקרונית עד שבוע 20 אמנם עקבו אחריי במרפאת הריון בסיכון אבל לא היה הבדל במעקב בין זה לבין מעקב רגיל
אבל אני מניחה שלא היה הבדל כי ב"ה הכל היה תקי
05/05/14 14:25
116צפיות
תקין.
השאלה היא איך הם מוכנים לתת לי להיות במעקב רגיל כאשר הרופא ביקש מפורשות מעקב תחת מרפאת הריון בסיכון....
משהו נראה לי משונה.
הרופא שלך צריך לדבר איתם
05/05/14 15:18
89צפיות
אני זוכרת שכשעשיתי את המעקב בקופה גם נתנו לי לשבוע ה-20  . כנראה שזו המדייניות שלהם . תבקשי מהרופא שלך שידבר איתם אם הוא חושב שאת צריכה מעכשיו להיות במעקב שם
º
אכן אבקש. תודה!
05/05/14 16:24
38צפיות
לא הכל היה תקין
06/05/14 18:38
91צפיות
היו 3 הריונות שנגמרו לפני (הרבה לפני) שבוע 20
היו לי בהריונות התקינים דימומים
ובכל זאת המעקב של הריון בסיכון לא היה שונה- כשהיו דימומים זה לא היה קשור אליהם- הגעתי למיון... הרופא רק מילא לי טפסים לשמירה
וואו. באמת מדאיג! אז אני באמת לא מבינה את
07/05/14 14:21
43צפיות
הנוהל הזה אם ככה....
להפך...
07/05/14 21:10
46צפיות
במקרה שלי גם מעקב הריו ןבסיכון לא היה משנה כלום- ההצלחה של הריו נקבעה אם בביוץ התחלתי קלקסן במינו מתאים
אין שום משמעות למעקב הזה עבורי ולבעיה שלי בשליש הראשון למעט הנוחות שלי כמובן.... כשיש דימומים לאף אחד לא היה איך לעזור למעט להמתין ולראות איך התפתח
אוקיי... הבנתי את הכיוון.... אגב קלקסן-
07/05/14 22:40
33צפיות
במפגש האחרון שלי אצל קופרמינץ הוא החליט שאני צריכה להמשיך קלקסן עד הלידה (בהתחלה אמר עד שבוע 13...)
זה ממש מפחיד אותי... איך ממשיכים להזריק כשהבטן גדלה? איך תופסים "גלגל" במותן?....
הזריקה הזו גם כך היא סיוט עבורי וכל הזרקה זה ממש טקס.... אין לי מושג איך אמשיך אותה עד הסוף..!
אני עוד לפני ההיריון מוגדרת היריון בסיכון
05/05/14 17:35
180צפיות
אז הסכימו להקדים לי מסוף יוני לסוף מאי ובתל השומר שמעו על מצבי והתור לעוד שבוע וחצי.

זה נראה לי נורא אינדבדואלי.
אני אבקש לבדוק מה עוד אפשר לעשות עם זה...
05/05/14 23:54
77צפיות
אם כי אני עייפה ממלחמות... וכל עוד אני תחת מעקבו של קופרמינץ, נראה לי שאחכה בסבלנות לאוגוסט....
חשבתי שהעבר שלי מספיק בשביל להתקבל למועדון המכובד הזה,
כנראה שלא...
ההיסטוריה ממש לא מעניינת אותם
06/05/14 08:33
76צפיות
אלו נהלים . אני בהריון השני ( אחרי הריון ראשון שהסתיים בשבוע 29 עם פגית עם cp ) , חשבתי שאם אחליף רופא אז יהיה בסדר , הרי הברק לא מכה פעמיים , הוא הפנה אותי למרפאה להריון בסיכון , שם קיבלו אותי בשבוע 20 , ביקשתי שמירה , הרופאה אמרה שהיא חושבת שאין צורך ואחרי שבועיים ירדו לי המים ועברתי לידה שקטה . זה הספיק לי להבין שלשם אני לא אחזור ועברתי לקופרמינץ . זה המצב . הכל עיניין של נהלים
אלי כדאי לעבור רופא/מרפאה?
06/05/14 12:42
50צפיות
זה נשמע ממש מזלזל
עם היסטוריה של הריון שבעייתי דווקא *בהתחלה* מתעקשים לראות אותך רק אחרי שבוע 20?

בכל מקרה, מאחלת לך שיעבור בקלות ושבכלל לא תצטרכי שום מעקבים מיוחדים!!!
º
הלוואי ותודה!
06/05/14 14:09
16צפיות
עוגיפלצת למה את בהריון בסיכון
06/05/14 07:32
104צפיות
כל כך מוקדם?
בגלל
06/05/14 10:09
162צפיות
בגלל שעברתי ניתוח כריתה של צוואר הרחם בגלל גידול ממאיר. זה מצב דיי חדש בארץ והרופא הרגיל של הקופה לא ממש יודע מה לעשות איתי ואיך להנחות אותי?
יואווו
06/05/14 10:36
96צפיות
באמת נשמע מפחיד
מאחלת לך הריון משעמם ביותר
ולידה קלה
בינתיים ממש משעמם לי
06/05/14 14:24
100צפיות
הרופא שלי לא מרשה לי לעשות כלום עד שאראה מומחה.
צודק
06/05/14 20:07
43צפיות
ושימשיך משעמם , הכי טוב
כנ"ל... הייתי צריכה לבקש "רשות"
06/05/14 12:32
89צפיות
להיכנס להריון מהקרדיולוג הקבוע שלי והרופא של הריון בסיכון....

נשמע קצת מוזר מה שאת אומרת, אבל האמת היא שבשלושת החודשים הראשונים נראה לי שממילא המעקב לא שונה ממעקב רגיל.
עם זאת, אני חושבת שהייתי מנסה להתעקש לפחות לפגוש כבר עכשיו את הרופא שיטפל בך בהריון בסיכון.
גם אני חושבת
06/05/14 14:27
49צפיות
אבל באמת שיש לי שאלות שהרופא הרגיל לא יודע לענות עליהם כי הוא באמת לא מכיר.

הוא גם הפנה אותי למרפאה ספיציפית למרות שהוא במרפאה אחרת כי הוא טוען שהם יותר טובים (לא אתי כלפי המעסיקים שלו ומאוד אתי כלפיי).
מתחילת ההריון (גם הנוכחי, וגם הקודם)
06/05/14 09:24
130צפיות
אבל, אצלי לא מדובר במרפאת הריון בסיכון, אלא ברופא שזו ההתמחות שלו, והוא מקבל אותי במרפאת הנשים הרגילה שלו (הוא עובד גם במרפאת היי-ריסק ברעננה, אבל אני לא הולכת אליו לשם). לכן לא היו ענייני הפניות. אני עושה אצלו את כל המעקב (אולטרה-סאונד, לחץ דם וכו'), ואם צריך בדיקות מעבדה או מוניטור, הוא פשוט נותן לי הפנייה ואני הולכת למעבדה / לתחנת האחיות. לי זה מאוד נוח (אין בעייה של הפניות, אין בעייה של זמינות תורים וכו'), וכך התנהלתי גם בהריון הקודם.
ויכלות לתאם אליו באופן ישיר? בלי תווך המרפאה?
06/05/14 10:23
54צפיות
כי זה לא מה שהוסבר לי...
כן, כי הוא עובד גם כרופא נשים רגיל, ולא רק
06/05/14 14:34
51צפיות
במסגרת מרפאת הריון בסיכון. לכן אין לי שום בעייה להגיע אליו ישירות (למעשה הוא הרופא הקבוע שלי, לא רק בזמן הריון). אני מניחה שאם יש רופא שעובד רק במרפאת הריון בסיכון אז אי אפשר לקבוע תור באופן ישיר.
זה באמת רעיון טוב
06/05/14 18:23
39צפיות
גם הרופא הנוכחי והקודם שלי הם רופאים מומחים להריון בסיכון גבוה, הן עובדים גם במרפאות להריון בסיכון וגם כרופאי נשים רגילים בקופה, אז את הידע הם כמובן ״מביאים איתם״, אולי זה מה שכדאי לך לעשות בינתיים.
הרופא ה"רגיל" שלי אמר לי
07/05/14 22:19
82צפיות
אני המשכתי מעקב אצל הרופא פוריות שלנו, הוא לרוב לא עושה מעקבים אבל אחרי כול כך הרבה זמן צמודים זה רק הרגיש טבעי.
אנחנו מוגדרים כהריון בסיכון גבוה, הרופא אמר לי מההתחלה שהרבה מרפאות מתחילות לעקוב רק אחרי שבוע 20, אבל בגלל שרוב ההריונות שלי נגמרו לפני סוף השליש הראשון הוא רוצה להיות "על בטוח" ומתייעץ עם רופאים נוספים כול אחד והמומחיות שלו, זה ננותן לי מן תחושה של 360 מעלות
º
מדהים. נשמע שממש זכית ברופא מסור!
07/05/14 22:37
17צפיות
נכון, אבל אין סיבה
08/05/14 18:35
26צפיות
שרופאים אחרים לא יהיו ככה, פשוט אנחנו צריכות להזכיר להם שמותר להם לשאול רופאים אחרים בעלי התמחות מיוחדת
אוטרוגסטן שאלה
05/05/14 03:45
80צפיות
היי בנות
אשמח לעזרה קטנה :)
אני נמצאת בשבוע 5, נצפה היום שק הריון
מיום שבת התחילו הפרשות חומות ובעקבות זאת רצתי לרופא לבדיקה
הוא נתן לי מרשם לאוטרוגסטן 200 3 טבליות 3 פעמיים ביום
2 שאלות
1 האם זה לא מוגזם 3 פעמים ביום?
2 באינטרנט רשום שאחרי שעה שעתיים אמורה להיות
הפרשה מכובדת של הכדור לא יוצאת לי שום הפרשה
האם זה אומר שההחדרה לנרתיק לא התבצעה כמו שצריך?
יש לציין שעד עכשיו הוחדרו רק 2 כדורים

תודה
זה מינון מקובל
05/05/14 14:33
38צפיות
ולא חייבת לצאת הפרשה. יתכן שהכל נספג וזה בסדר. הכוונה היא שגם הפרשה היא תקינה.

שיהיה בהצלחה!
תודה רבה עוד שאלה קטנה
05/05/14 15:38
48צפיות
יכול להיות שהכדור גורם לעייפות מטורפת
או שזה סימפטום של ההריון?
אני מרגישה ממש מותשת.
º
סביר שזה מן ההריון
05/05/14 22:22
22צפיות
גם מאוטרוגסטן
08/05/14 11:59
14צפיות
היום הסתכלתי בעלון של התרופה וכתוב שעלולה לגרום לעייפות (להיזהר בנהיגה וכאלו...)
אני נוטלת
07/05/14 20:04
20צפיות
היי חמודה אני נוטלת דרך הפה
אולי תשאלי את הרופא
מחזיקה אצבעות בהצלחה בע״ה
זה מינון סביר לחלוטין
08/05/14 10:37
15צפיות
עדיף לקחת דרך הנרתיק (כמו שהנחו אותך) ולא דרך הפה.
תופעת הלוואי הכי נפוצה היא בחילות העייפות ככך הנראה נובעת מההריון
º
הבדלים מהותיים בין ליס לתל השומר?
04/05/14 18:23
135צפיות
כן!!
04/05/14 18:25
182צפיות
(אולי תפרטי קצת את השאלה? )
אני אגיד מה חשוב לי - אולי זה יעזור?
04/05/14 18:29
179צפיות
אני רוצה ביות מלא
רוצה להיות עם התינוקת כמה שיותר אחרי הלידה
רוצה להניק ישר
רוצה מלונית - ראיתי שתל השומר יותר זול ומעלים יותר מהר לשם
אנסה בלי משככי כאבים

לא זוכרת מה עוד חשוב ......
º
וכמה שפחות התערבויות- תודה !
04/05/14 18:30
48צפיות
אז תה"ש ממש לא המקום בשבילך
04/05/14 19:50
175צפיות
בתה"ש יש 6 שעות של הפרדה בינך לבין התינוקת. אין שום אפשרות לשנות את זה ורבות וטובות ניסו.... כמו כן כל החלפת משמרת יש "להחזיר" את התינוקת (כאילו היא שייכת להם) לתינוקיה למשל משהו כמו שעה
בליס (איכילוב) אם שתיכן בריאות ואין סיבה לחשוב אחרת- אתן יכולות לעבור ביחד, כשהיא בזרועותיך, מחדר הלידה למחלקה. שם היא ביחד עם בעלך או איתך (אם את כבר יכולה) עוברים לתינוקיה וכשנגמרת "שרשרת החיול" (שקילה, חיסונים, בדיקת רופא) היא חוזרת אליך
וליס כן ?
04/05/14 21:06
101צפיות
חשבתי על תהש כי הייתי שם שלוש שנים בטיפולים וזה מרגיש נוח כזה בגלל ההיכרות
וראיתי שליס המלונית הרבה יותר יקרה
ושבלידה מעלים למלונות הרבה יותר שעות מאשר תהש

ההפרדה בליס לא מתקיימת ?

תודה
כאמור בליס אין הפרדה
05/05/14 13:16
86צפיות
בטח לא של 6 שעות
בליס אם האמא והילד בסדר הם עוברים ביחד (אפילו לא בעריסה- הילד יכול להיות בידיים שלך) למחלקות יולדות ושם את או בן זוגך הולכים איתו לתינוקיה ועוברים את הבדיקות הראשוניות (משהו בין רבע שעה ושעה- ותמיד עם אחד ממכם) ואז הילד חוזר אלייך
בתה"ש כשעה אחרי הלידה עוד מחדר לידה הילד מועבר לתינוקיה ל-6 שעות לא יעזור בית דין
רק לדייק לגבי ליס(איכילוב)
05/05/14 14:29
94צפיות
הייתי שם בסיור ושאלתי לגבי העניין הזה של לעבור עם התינוק איתי למחלקה ישר אחרי הלידה ולהביא אותו לתינוקיה רק אח"כ ואמרו לי שזה בעייתי ותלוי מאוד באיזה שעה ביום וכמה עמוס בתינוקיה ולא בטוח שיאפשרו את זה......
אז מנסיון
05/05/14 18:04
78צפיות
בכל שעות היום והלילה- לידות שליויתי ככה עברו. ממש לא עניין של עומס בתינוקיה....
º
טוב לדעת! תודה
06/05/14 10:14
12צפיות
דרך אגב - מה ההגיון בהפרדה של 6 שעות
04/05/14 21:38
110צפיות
מהיכן זה נובע ?
הבעל רוצה לדעת ......
לא ברור
04/05/14 22:44
131צפיות
מה שכן - זה לא בדיוק "הפרדה". התינוק צריך להיות שם בחדר מסוים בהשגחה צמודה יותר למשך 6 שעות. שם הוא מקבל חיסונים/אמבטיה וכו'. את או בעלך יכולים בכיף לשהות שם לצידו (מנסיון של שנינו. כמובן לא היינו שם כל ה6 שעות אבל בהחלט ישבנו שם זמן מה והזמינו אותנו בכיף) אבל א"א להוציא אותו/ה משם.
זה בדיוק ההגדרה להפרדה
05/05/14 13:20
107צפיות
ךא כל אמא, אפילו אחרי לידה חלומית, יכולה לשבת בתינוקיה על כסא לא הכי נח 6 שעות. אמא ותינוק צריכים לנוח ביחד בחדר שמאפשר לשניהם את זה. ולהניק בפרטיות
תינוק לא צריך שיהיו לידו עוד 30-40 תינוקות והוריהם (על שלל הוירוסים שהם מבירים)
תינוק בריא לא צריך חימום בעריסת חימום כי כל המחקרים מראים שחימום על אמא שלו יותר יעיל
זה כנראה אישי
05/05/14 15:47
80צפיות
הייתי סחוטה ומותשת אחרי הלידות ולא התאים לי גם "לשמור" על התינוק בשעות הראשונות שאחרי הלידה (בעלי היה שם קצת ואח"כ הלך הביתה לילדים הגדולים). העדפתי לנוח ולישון כדי שיהיה לי כוח אח"כ. אני באמת לא יודעת איך אמהות אחרות מצליחות ישר לתפקד ולטפל בתינוק שנמצא איתן כל הזמן.
הנקתי מיד אחרי הלידה וזה הספיק ל6 שעות הראשונות
לא אמרתי שזה לא מספיק
05/05/14 18:08
78צפיות
אלא שסטטיסטית העובדה שאמא לא צמודה לילוד מורידה את הסיכוי להנקה לאורך זמן (מעל 6 חודשים)
טוב, מהבחינה הזו אני בסטטיסטיקה ההפוכה
06/05/14 00:13
72צפיות
(כמובן שסטטיסטית זה לא אומר כלום לגבי אחרות!!)
התינוקות שלי תמיד היו בתינוקיה (לא רציתי ביות בכלל), תקעתי להם מוצץ מהרגע שהיה אפשר (אצל הקטנים עוד בבית החולים), הנקתי בהתחלה עם פטמת סיליקון, שאבתי, שילבתי לחלקם תמ"ל, וכולם ינקו גם אחרי גיל 6 חודשים (הקטנה עד גיל 3...)

כן חשוב לי היחס לדולות בתה"ש. איך הנסיון שלך שם ?
את אף פעם לא יכולה לדעת
06/05/14 18:41
63צפיות
איך הילד הבא "יפול" בסטטיסטיקה... אי אפשר לסמוך על המזל הטוב שהיה לך בעבר...
לגבי דולות- בעבר תה"ש התייחסו נפלא. היום סביר מינוס וחדשות לבקרים אומרים שלא מרשים להיות שם ואז הדולה צריכה לשקר שהיא "חברה"...
נכון
06/05/14 20:19
33צפיות
אבל שוב, זה לא ישנה את שאר ההתנהלויות שלי שמנוגדות לסטטיסטיקה (מוצץ, שאיבות וכו'...) אז ממילא אני לא אדע כתוצאה ממה זה יקרה - אם מההפרדה של ה 6 שעות או משאר ההתנהלות שלי.
אני אנסה לשאול אותם דוגרי אם אפשר להכניס דולות. כי זה כן קריטי לי. וליס לא ממש בא בחשבון בגלל המרחק והפקקים (היתה לי לידה אחת שנתקעתי בפקקים בדרך לתה"ש ועברתי את כל הצירים באוטו, אז אני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם אסע לליס בדיוק בשעות העומס...)
יש עוד אופציות חוץ מליס ותה"ש
06/05/14 20:46
52צפיות
מעייני הישועה, מאיר, בלינסון, לניאדו (לא יודעת מאיפה את באה אבל רב מי שגר קרוב לתהש מעייני הישועה גם קרובים אליו)
אני בגישה שאם יש עוד דברים שמקטינים סיכוי להנקה צריך לצמצם ככל שניתן את מה שכן אפשר
הילדים שלי למשל היו פגים ונאלצו לקבל בקבוק ולהיות בהפרדה ממני הרבה יותר מ-6 שעות. לעולם לא אדע אם זו הסיבה שהיה להם בהחלט בלבול פטמות... אבל אם הייתי יכולה לנטרל ולו גורם אחד שכן באפשרותי לנטרל- הייתי מנטרלת את ההפרדה
(ואגב גם לבריאותך ההפרדה לא תורמת.... להפך- היא פוגעת גם במהלך ההורמוני שלך כולל עליה במקרים של דימום מוגבר)
נכון
06/05/14 21:17
39צפיות
שקלתי אותם (את מעייני ולניאדו, בגלל אופצית המיילדת הפרטית. בילינסון ומאיר לא נראים לי) אבל בסוף אני חושבת שארגיש רגועה יותר בתה"ש... (ולו גם בגלל הסיבה הטפשית שהוא "מוכר" לי יותר)

איך ההפרדה פוגעת בי? ושוב, בהנחה שאני מכירה את עצמי ויודעת שאני בכל מקרה לא אבקש ביות מלא...
(נותנים פיטוצין בשביל להקטין את הדימום)
זה שנותנים פיטוצין
06/05/14 21:29
47צפיות
לא קשור. גם אם פיטוצין נשים מדממות דימום יתר ומגיעות לחדר ניתוח
זה פוגע במהלך ההורמונלי של ההנקה
למיטב זכרוני נשים שהופרו מילדיהם חוו באחוזים יותר דכאון אחרי לידה
ויותר קשיים באספקת חלב
(אגב במעייני הישועה כבר אין שירות מיילדת פרטית)
אז תוכלי בבקשה להסביר
06/05/14 21:33
31צפיות
איך הימצאות ליד התינוק ב6 שעות האלו (ולא רק אז) מפחיתה את הדימום, כשנניח שנינו ישנים ?
אחת הסיבות שנטשתי את בדיקת מעייני הישועה היא כי כבר אין שם מיילדת פרטית... (ולניאדו שוב קצת יותר רחוק לי ולשאר המשפחה...)
הפרשה הורמונלית
06/05/14 21:46
32צפיות
אפילו הריח של התינוק שלך גורם להפרשהת אוקסיטוצין שעוזר בכיווץ הרחם.
מעבר לזה אני לא צריכה להסביר- המחקרים מצאו מתאם גבוה... מתאם לא מניח סיבה ותוצאה אלא קשר שכשX מתקיים Y גם מתקיים
למשל שנשים מעל גיל 40בסיכון מוגבר לרעלת. אין הסבר מה גורם לזה ועדיין זה מכניס כל אשה מעל גיל 40 לסיכון מוגבר לרעלת
ואם מישהי יכולה להקדים את הריונה היא אוטומטית מקטינה את הסיכון הזה. לא ידועה הסיבה....
תודה !
06/05/14 22:01
28צפיות
ראיתי עכשיו באתר שיש שם ביות מלא או חלקי (או גמיש?) אין לי מושג מה זה אומר.
בכל מקרה אני כנראה אקח את ה"סיכון" הזה כי כרגע ההרגשה שלי  היא שמנוחה בלי התינוק תהיה לי קריטית הרבה יותר ועייפות תשפיע יותר, גם על ההנקה וגם אחרי שאחזור הביתה.
(אני חושבת שגם כשאחזור הביתה אני כנראה לא אהיה איתו כל הזמן. מן הסתם כשהוא יישן, לפחות מהצהריים, אני אהיה רחוקה ממנו, עם הגדולים...)
שוב תבדילי
07/05/14 00:07
23צפיות
מדובר על ההפרדה בחלון הזמן הספציפי הזה שמייד אחרי לידה בימים הראשונים
לא מדובר על המקרה שלך הפרטני אלא על הסטטיסטיקה והמקר שמראים חד שממעית שהפרדה כזו אינה לטובת הילוד ואינה לטובת האם
º
הבנתי.תודה
07/05/14 00:09
5צפיות
זכותה של כל יולדת לנח לאחר הלידה, אבל זכותה
05/05/14 22:21
87צפיות
גם להיות 1:1 עם היילוד אם זה מה שהיא בוחרת ואם הבמצב הרפואי של שניהם מאפשר זאת. לבית החולים אין זכות "לנכס" לעצמו את התינוק ועוד מתוך גחמה שסותרת את המחקר והידע המדעי.
אגב
06/05/14 18:43
42צפיות
גם בליס תוכלי להפרד ממנה לכמה שעות שתרצי אם תחליטי לנוח אחרי הלידה. זו החלטה שלך. וזה אומר שבליס יש בפנייך את כל האופציות.. בתה"ש אין את זה- הם החליטו בשבילך מה טוב לך ואם פתאום תחליטי שאת רוצה ביות מלא מההתחלה- אי אפשר....
אין שום הגיון וזה בניגוד להמלצות
05/05/14 13:18
86צפיות
של כל הארגונים הרפואיים העולמיים
זה לא מגובה בשום מחקר
שמירה על חום גופו של תינוק בריא תהיה אופטימלית כשהוא על אמא שלו, ואם לא אפשרי- על אבא בשלו....
כמובן שהנקה תלך הרבה הרבה יותר טוב (מבחינת סיכויים סטטיסטיים) כשאת איתו כל הזמן ובמיוחד בשעות הראשונות (יש מחקר על עליה באחוזים משמעותיים בסיכוי להנקה ארוכת טווח אם האם היתה צמודה לתינוק בשעות הראשונות)
רק לגבי ההנקה
05/05/14 15:49
74צפיות
אני זוכרת שבקורס הכנה ללידה אמרו לנו שאחרי היניקה של הקולוסטרום התינוק לא צריך לינוק אח"כ לפחות 6 שעות. לא?
(גם הגדולה שנולדה בעין כרם ולא "הופרדה" בכוח ל6 שעות, התעוררה לינוק רק כ 8 שעות אחרי הלידה)
יש שכן ויש שלא
05/05/14 18:09
67צפיות
זה ממש לא העניין
העניין הוא שתינוק שצמוד לאמא שלו- ההנקה שלו תהיה לטווח ארוך יותר (6 חודשים ומעלה) וגם בטווח הקצר המדדים שלו יהיו טובים יותר (שמירת חום גוף, חומציות הדם וכו')
הייתי היום בתהש בפגישה עם מיילדת
08/05/14 01:50
18צפיות
לי מאוד הפריע הרעיון של ההפרדה והבעתי את זה היטב
היא אמרה שהם מגדירים 4-6 וזה הזמן מבחינתם בשביל שרשרת החיול של התינוק . זה הזמן שלוקח כל השטיפה , חיסונים ובדיקה
וכשהזמן הזה מתחיל שעה אחרי שהתינוק איתך למשך שעה ואת מניקה
ועדיין
08/05/14 13:02
17צפיות
בבתי חולים אחרים, עמוסים לא פחות, הזמן הזה קצר הרבה יותר....
בפועל השטיפה, חיסונים ובדיקת רופא לוקח מקסימום חצי שעה ושאר הזמן התינוק בעריסה מחוממת וגם אם סיימו את "שרשרת החיול"- לא יתנו לך להוציא אותו וזה מוכיח שלא זו מטרת ההפרדה הזו
אמרו לי שכן . אני חס וחלילה לא מתווכחת איתך
08/05/14 15:10
22צפיות
אבל אנחנו לא מכירות
אני אעשה להם את המוות
ועם כל הכבוד חימום עליי יותר יעיל
מה יעשו יזמינו לי משטרה ?
ימררו את חייך
08/05/14 17:12
21צפיות
הם מאוד נוקשים ואישה אחרי לידה לא צריכה, ופעמים רבות רגשית לא יכולה, להאבק על מה שהוא ממילא זכות בסיסית. (הם בהחלט, בין היתר, גם יאיימו שיביאו לך את האבטחה של בית החולים).
אני מדברת מנסיון
08/05/14 17:29
21צפיות
אמנם לא שלי אבל של קולגות שהיו שם בעשרות לידות. רב הזמן הילד בעריסה מחוממת ולא- לא יתנו לך אותו. כן- מזמינים אבטחה. כן, מזמינים עו"ס.....
אוקיי הפחדתן אותי
11/05/14 09:31
13צפיות
המיילדת אפילו רמזה לי שאם אתעקש לא יזמינו לי משטרה
לא מבאס 12 שעות עד מעבר למלונית ?

עברתי הרבה טיפולים והפלות בתל השומר בגלל זה חשבתי ללכת לשם

והמלונית ב׳ איכילוב יקרה אש! ואני על בסיס מקום פנוי שם

חייבת מלונית כדי שהגדולה תוכל לבוא לבקר . היא עם מערכת חיסונית חלשה אני לא יכולה שיהיו מסביבה הרבה אנשים
אוף זה ממש קשה להחליט !!!
11/05/14 15:38
9צפיות
מ ק פ י צ צ ה
אני ממש לא יודעת מה לעשות
למי יש ניסיון עם צוואר רחם קצר 24?
04/05/14 16:02
112צפיות
אני שבוע 34 אז הרופא לא מודאג
אבל האם יש כאן בנות שילדו מוקדם במצב הזה ? מתי ?
תודה
לי היה 22
04/05/14 17:37
80צפיות
אבל לי עשו תפר ושכבתי כל ההריון וילדתי בשבוע 38
זה סביר מאוד לשבוע ההריון
04/05/14 18:24
85צפיות
ויכול להשאר ככה עד שבוע 42. קשה לנבא לפי אורך הצוואר מתי תתרחש לידה.

שיהיה בהצלחה!
שואלת גם פה לגבי צ'יפ גנטי
04/05/14 13:01
178צפיות
הי כולן,
קצת רקע - כרגע בשבוע 18, אחרי ביצוע סיסי שליה בשבוע 11 עקב נשאות של מחלה נדירה. הבדיקה יצאה תקינה וכך גם הסקירה, השקיפות ושאר בדיקות הדם הנילוות.
הציעו לנו לבצע צ'יפ גנטי היות ויש "חומר" גנטי מסיסי השליה, כדי לבצע בירור מעמיק יותר של תסמונות שלא רואים בסיסי שליה.
האם יצא לכן להתלבט בעניין? מה החלטתן?
לציין שהבדיקה אינה כלולה בסל ועולה 2800 ש'ח.
תודה ויום טוב..
הייתי במצבך
04/05/14 15:29
108צפיות
ואמרתי לעצמי שאם סקירה תקינה וסיסי שילייה תקין אני לא אעשה
גם הבנתי מהיועץ גנטי שתשובות ציפ הן לא וודאיות
אבל אם לך בעיה של כסף אז תעשי
התלבטות
04/05/14 20:33
72צפיות
זו בדיוק ההתלבטות - לא ימצאו משהו חד משמעי, רק אולי כזה....
ימצאו משהו שלא ברור אם תהיה השפעה או לא.... אלה הדברים שמרתיעים אותי. כסף נגייס איכשהו...
גם אני התלבטתי על רקע דומה
05/05/14 08:46
60צפיות
בסוף היה איזה חשד למשהו, והומלץ לי לעשות ציפ. דיברתי עם יועצת גנטית שאמרה לי שלרוב התוצאות כן חד משמעיות
ולגבי המחיר- בבלינסון זול יותר מאשר במקומות אחרים (2200 אם אני זוכרת נכון)
הייתי עושה. בבלינסון אגב זה 2200.
05/05/14 14:33
72צפיות
אני אומרת שאם כבר הוציאו חומר גנטי אז עדיף לעשות ולדעת עכשיו על הדברים האלה, כך שתוכלי לקבל החלטות מודעות. על פי מה שהסביר לי היועץ (שוחט) שהייתי אצלו - התסמונות שמוצאים (לפחות בציפ בבלינסון) הן תסמונות קשות
תודה....
06/05/14 20:51
31צפיות
מחר אנסה לדבר עם בילינסון.
פשוט קשה לי לדמיין להפסיק את ההריון היקר הזה בשלב הזה....
2200 זה הבדיקה ויש עוד 700 לשמירה על החומר
08/05/14 01:51
20צפיות
זה בתהש
חדשה פה - צעדים ראשונים
04/05/14 11:29
294צפיות
שלום לכולן,
זקוקה להמלצה או לרשמים שלכן ממרפאת הריון בסיכון בלין - חיפה.
אשטח את הסיפור בקצרה:
אני בת 33, עם בת 3 מתוקה בבית, שנולדה לאחר הריון ולידה תקינים.
לפני כשנה (בערך סביב הזמן בו החלטנו להביא לעולם עוד ילד) -  החלו כאבי ראש ובעיות נוירולוגיות (בראיה ושמיעה) .
האבחנה במיון (שזה סיפור בפני עצמו..) היתה פסאודו טומור צרברי (PTC), שלמעשה זה עלייה (לא מוסברת) בלחץ של הנוזל התוך גולגלתי.
אושפזתי במחלקה הנוירולוגית..
עברתי ניקור מותני..
מאז טופלתי בכדורים שנקראים אורמוקס, והייתי במעקב אצל נוירו-אופטומולוגית.

לפני כשבועיים קיבלתי את האוקיי - לחדול מהכדורים ולנסות שוב להיכנס להריון.
ואנחנו מנסים בהחלט...
בביקור אצל הגיניקולוג נודע לי שבשל האבחנה של ה-PTC אצטרך להיות במעקב הריון בסיכון.

מה זה אומר?
האם יש לכן שם של מישהו נחמד ומומלץ, מקצועי, במרפאה בלין ,בחיפה (אנחנו בכללית)?
אשמח לעזרה ולמידע . מכל סוג...
מנהלות - לא ידעתי לאן לשרשר.. עמכן הסליחה
אני אמנם לא בכללית אבל...
04/05/14 11:45
98צפיות
שמעתי שיש רופא שעובד בזבולון ומקבל בקרית מוצקין , לא זוכרת את השם שלו , אבל שמעתי מנשים שהוא טיפל בהם שהוא מקסים ואכפתי ומאוד עזר . אני חושבת שהוא אחראי על היחידה בזבולון . שיהיה לך בהצלחה
נזכרתי
04/05/14 11:56
70צפיות
קוראים לו ד״ר גוטרמן אלי , מקבל בזבולון ומקבל כרופא עצמאי במוצקין
º
תודה!
04/05/14 12:21
20צפיות
זה הרופא שלי והוא מקסים
05/05/14 08:55
49צפיות
הוא בעיקר מתעסק עם הריון בסיכון של נשים עם בעיות לב והוא המנהל של מערך מרפאות ההריון בסיכון של כל איזור צפון.

אני הגעתי אליו בלי לדעת שומדבר - רופאת הנשים הקבועה שלי שלחה אותי להריון בסיכון עוד לפני ההריון (ייעוץ טרום הריוני).
את ההפנייה היא פיקססה ללין כי זו המרפאה הקרובה אליי, אבל שם החליטו להעביר אותי לזבולון ולגוטרמן בגלל שלא היה מישהו שמתעסק עם בעיות לב כמו שלי.
זה אמנם פחות נוח לי, אבל אני ממש שמחה שהם הפנו אותי לשם.
יצאתי עכשיו מאישפוז של שבוע בהייריסק בכרמל והוא דאג לי באופן אישי מהרגע שנכנסתי למיון יולדות ועד שהשתחררתי מהמחלקה.

אני מציעה לך לעשות את אותו הדבר, ייעוץ טרום הריוני גם יעשה לך קצת סדר בדברים (אצלי זה הריון ראשון וזה ממש עזר לקבל רשימה של כל הבדיקות לפני) וגם תוכלי להכיר את הרופא שיטפל בך במהלך כל ההריון ובמידת הצורך, אם לא ימצא חן בעינייך, להחליף.

בהצלחה ובריאות!
הניסיון שלי
04/05/14 12:01
107צפיות
אני מטופלת בסיכון במרפאה בלין.
אני לא מבינה שום דבר על המצב שלך אבל אוכל לספר לך קצת על המרפאה.

דבר ראשון את לא בוחרת רופא. את משוייכת לרופא ע"י המרפאה. הרופא שאת תשוייכי אליו בעיקרון אמור להיות זה שהכי רלוונטי למצב הסיכון שלך.
אני פגשתי במרפאה 2 רופאים לסיכון.
ד"ר דמתי. מאוד נחמד ומקצועי. יצא לי לפגוש אותו גם בכרמל (בלידה הקודמת שלי).  הוא מאוד נחמד באופן כללי ויש לו קשר טוב עם המטופלות שלו. השבוע הייתי במיון בכרמל והייתה שם מטופלת שלו אז הוא הקפיץ אותה לקדמת התור (עקפה אותי ה%$@#&)  אבל אני מניחה שזה לטובתך.  שמעתי עליו גם דברים נפלאים ממטופלות אחרות בסיכון כולל מישהי שאמרה שהוא ממש הציל את ההריון שלה ועשה דברים שבעיקרון מחוץ לנוהל הרגיל בשביל להציל את ההריון שלה.
ד"ר ריסקין. היא הרופאה שלי.  מכירה האוס?  אז ככה. מקצועית ברמות מטורפות, ברור שהיא התקדמה בגלל הכישרון שלה כרופאה ולא בגלל יחסי אנוש. כולם מפחדים/ נבהלים ממנה  ואני מתכוונת כולם. אחיות, טכנאיות אולטרסאונד, מתמחים בכרמל, סוקרים (כולל בורנשטיין המפורסם), אפילו במעבדה המרכזית בצפון יודעים מיהי.  אני אישית מחבבת אותה. יש לה הומור ציני שמוצא חן בעיני, היא לא פה כדי למרוח אף אחד והיא תהפוך עולמות בשביל המטופלות שלה.  לא מסוג הרופאות שיתנו לך ליטוף ויגידו שהכל יהיה בסדר אבל הטיפול הרפואי שתקבלי הוא מדרגה ראשונה ומעבר.  ואיתה אין צורך להפוך שולחנות, היא תעשה את זה בשבילך יופי.

על המקום.
כמטופלת הריון בסיכון תהיה לך אחות קבועה שתפגשי אתה וכולן מצויינות. הטכנאיות אולטרסאונד נחמדות ומוכנות תמיד לתת לך טיפה יותר מידע על מה שמעניין אותך במיוחד, האחיות נחמדות ורובן מקצועיות, המזכירות (יש שם 2 שהן סוף)  יודעות הכל על הכל ואם אין עומס מוכנות לשתף.  אפילו הרופאי מיון לרוב ממש אחלה.  כשיש מקרה חירום אמיתי את רואה איך ברגע את מקבלת טיפול ומענה אך עדיין באווירה ניחוחה ונעימה.
ההמתנות יכולות להיות קצת ארוכות (כל ביקור הוא שרשרת חיול של אחות, אולטרסאונד, רופא שיכולה לקחת שעה וחצי)  אבל ממול יש מרכז קניות עם אחלה בורקסים (אולי מסביר את המשקל העודף שצברתי). ותכל"ס זה לא כל כך נורא.
אני מכירה מרכז בריאות האישה אחר שנמצא בחדרה ואין מה להשוות בינו לבין לין, הרופאים האחיות והמקום ברמה אחרת לגמרי.

מקווה לפגוש אותך שם בקרוב :)
את מקסימה!
04/05/14 12:21
62צפיות
תודה רבה על התשובה המפורטת!!
משהו באופן שכתבת (ולא רק בתוכן) גרם לי לא להפסיק לחייך , ולסיים את הקריאה עם תחושת הקלה.
טוב (ומרגיע) לדעת שזה מקום מקצועי שכזה.

אני אמורה לפקסס לשם מכתב מהגיניקולוג, והם יקבעו לי רופא - ובזכותך אני יודעת שהם מוצאים מי הכי נכון לטיפול במקרה... ותחושת חוסר האונים שלי,  מזה שלא אני בוחרת רופא (ועושה עליו חיפוש בתפוז להמלצות.. ) הצטמצמה טיפה...
אחחחח...

לדברי הרופא - פסאודו טומר זה מצב די נדיר, אז לנסות ומצוא מידע על זה בהריון זה לא פשוט..
אבל אני מקווה שהרופאים לא מתעצלים וקוראים ועושים את שיעורי הבית לפני..
שוב המון תודה!!!!

את יכולה לבקש
04/05/14 14:22
80צפיות
איזה רופא את רוצה שיטפל בך ואם הוא לא מאוד עמוס ומנהל המרפאה מרגיש שאותו רופא יידע לתת לך מענה-הם יענו לבקשה שלך
כך היה אצלי וזה מה שהמזכירה הנחתה אותי.
יש שם עוד רופאים
ד'ר וייסמן שאני אישית לא מחבבת לא ברמה האישית ולא המקצועית אבל אחרות כן
ד'ר אבנט שהוא נהדר לדעתי (לא בטןוה אם מקבל נשים בהריון בסיכון-שוה בדיקה)
מוזר...
04/05/14 18:32
49צפיות
ד"ר אבנט הנחמד והיסודי הוא זה שהפנה אותי למרפאה!
הוא רופא הנשים שלי.. אני חדשה אצלו - לפניו טופלתי בירושלים.
(מתביישת לומר שמאז הלידה לא ביקרתי אצל רופא נשים.. )

הוא מאוד התעניין באבחנה (הסביר לי שלא כל יום פוגשים מישהי עם אבחנה של פסאודו טומור) ואז אמר שבגלל שזה מצב לא שכיח רוצה ש"נלך על בטוח"..

טוב לדעת שאני יכולה לבחור.
כמו שאמרתי - זה באמת יותר נעים להרגיש שיש כמה דברים עליהם עוד יש לי בחירה ושליטה..

בטלפון הנחו אותי לפקסס להם את המכתב ולחכות שיתקשרו לקבוע תור.
בזכותכן יש לי כמה שמות אליהם אנסה לנווט תור.

המון תודה!

בעצם זה לא מוזר - כתבת שלא בטוח הוא מקבל
04/05/14 18:34
42צפיות
הריון בסיכון - אז כנראה שהוא לא.
אז כנראה
04/05/14 19:48
49צפיות
שטעיתי והוא לא מקבל שם בהריון בסיכון...
בכל מקרה במצבך לא הייתי מבקשת רופא אלא רואה מי מנהל המרפאה חושב שיכול להתמודד עם האתגר כי כמו שאמרת- זה מצב יחסית נדיר (לדעתי- ד"ר ריסקין היא זו שיש סיכוי שראתה מקרה דומה או זהה עם זה שיש לה המון שנות נסיון בניגוד לדמתי שהוא צעיר יחסית)
אוקיי. אנסה לקבל את רייסקין.
04/05/14 20:55
42צפיות
לא לא לא1 כתבה שהיא כמו ד"ר האוס...
מה רע?!
תודה!
זו מרפאה מצויינת
04/05/14 14:17
65צפיות
טופלתי בה אצל ד'ר דמתי שהוא מקסיםמ מקצועי
בהצלחה
אגב, קצת על מעקב הריון בסיכון בכללי
05/05/14 09:07
88צפיות
אז.. אחרי שבחרת/בחרו לך רופא מתחיל המעקב.
כל אחת בהתאם לסיבותיה, אבל בד"כ תדירות המעקב עולה עם התקדמות ההריון (אולי יש נשים שאצלן זה דווקא הפוך, אם הסכנות עלולות להופיע בהתחלה).
בשלושת החודשים הראשונים הייתי אחת לשלושה שבועות ומחודש רביעי אחת לשבועיים.
את עוברת בכל פעם "שרשרת חיול":
אחות (שקילה, מדידת לחץ דם, שיחת מה נשמע כללית והאם עשית בדיקות, פיפי על מקל), אולטרסאונד (דופק, תנועות וגודל עובר, אח"כ הערכות משקל) ורק אז לרופא.
לרופא חשוב להביא את כל הניירות של הבדיקות שעשית בין פגישה לפגישה. בדיקות דם הוא יכול לראות במחשב, בדיקות שעשית בפרטי (שקיפות, סקירות, חלבון עוברי במעבדות זר וכו') - אין לו גישה ולכן את חייבת להביא איתך.
כל העניין הזה לוקח *כמה שעות בכל פעם*. בזבולון כל פעם לא פחות משעתיים ולרוב מעל לשלוש שעות...
אני ממש מקווה בשבילך שבלין זה אחרת!!
בכל מקרה, תביאי ספרים או אמצעי בידור ושעשוע אחרים. אני מביאה את הבעל כי במקרה זה נופל על היום החופשי שלו בשבוע

יש גם יתרונות למעקב הצפוף הזה - תוכלי לראות את הפיצי/ת כל כמה שבועות ולא פעם בחודש-חודשיים
שעתיים שלוש?
05/05/14 09:16
51צפיות
יצאת כבר מהאישפוז?

אצלי זה מהיר בהרבה, לרוב שעה. יתכן וזה בגלל שאני תמיד קובעת את התור הראשון של הרופאה ומגיעה מוקדם אז אני אצל האחות ברגע שהיא מגיעה, ראשונה בתור לאולטרסאונד ואז הרופאה כבר מחכה לי שאסיים את השרשרת ואכנס אליה.
אז הנה עוד המלצה, לקבוע תור לשעה מוקדמת ככל האפשר.
יאפ... בזבולון אין הפרדה בין התורים של
05/05/14 11:06
46צפיות
הריון בסיכון לתורים אחרים.
אז יוצא שגם אם קבעת הכי מוקדם שאפשר להריון בסיכון, יכנסו לפניך/אחריך/בין צדדיך נשים שמוזמנות לאולטרסאונד בלי קשר (רק האולטרסאונד משותף).
כמו כן, הבנתי שהם מזמינים מספר נשים לאותה השעה. כבר יצא לי כמה פעמים להיות ראשונה ולהיכנס שעה ויותר אחרי התור שלי.

והשתחררתי אתמול! עכשיו רובצת בבית ותוהה עד כמה באמת "לא לצאת מהבית" זה ציווי הכרחי בשמירה הזו (לא שבמזג האוויר הנ"ל יש איזשהו חשק לצאת למקומות לא ממוזגים)...
וואו ממש מתסכל
05/05/14 11:18
22צפיות
נראה לי שבלין זה אותו סיפור שאין הפרדה, אבל זה מתקדם הרבה יותר מהר.  השבוע הייתי במיון והגעתי יחסית מאוחר (ב-9, בשבילי זה מאוחר) ובכל זאת לא חיכיתי יותר מרבע שעה לאולטרסאונד.

לא לצאת זה לא לצאת עם עדיפות לשכיבה על הספה מול הטלווזיה, עם הרגליים מורמות.
וואו!! זה המון פגישות!
05/05/14 10:01
35צפיות
והמון זמן!
אני תזמנתי את הפגישות בזבולון
07/05/14 15:55
13צפיות
הקצרה ביותר הייתה של שעה, והארוכה ביותר של קרוב לארבע שעות. בממוצע, הייתי שם לשעתיים יפות בכל פעם.
האחת והיחידה- ד"ר ריסקין
08/05/14 17:57
25צפיות
אני לא סומכת על אף רופא כמו עליה.

יצא לי להכיר גם את דמתי ואת אמיר וייסמן, ואני אומרת לך- רק ריסקין. זו דעתי האישית.
עידכון: התקשרו לקבוע לי . את ד"ר וייסמן
08/05/14 18:15
27צפיות
כששאלתי אם אוכל לקבל את ד"ר ריסקין  - אחרי ששיבחו אותה פה,
המזכירה החביבה אך אסרטיבית משהו אמרה לי שלא.
שאחרי שקראו את המכתב הפנייה  - הרופא שהוצמד אלי לאחר התייעצות של צוות הרופאים הוא וייסמן.
מקווה שיהיה טוב...

תודה בנות!!
נראה מה הלאה.
º
בהצלחה!
08/05/14 19:31
4צפיות
אין דבר כזה
08/05/14 22:12
26צפיות
תתעקשי תקבלי.
אם תרצי פרטים לגבי וייסמן- תכתבי לי מסר. לא הייתי מרוצה, בלשון המעטה.
זה לא כזה פשוט
09/05/14 06:55
17צפיות
כדי לעבור רופא צריך לכתוב מכתב למנהל המחלקה שמפרט למה.
אני תמיד חוששת שלא יאשרו בסוף את הבקשה ואז היחסים מתחילים רע עם הרופא או שזה יסמן אותי כפציינטית בעייתית במרפאה כבר מההתחלה.

אני כתבתי מכתב תלונה מטורף נגד ריסקין ולא הגשתי אותו, בדיאבד לשמחתי. אבל אחרי הפגישה הראשונה שכמעט ובכיתי אחריה (אמרתי האוס כן) החלטתי לתת לזה עוד סיכוי כדי לא להיות מסומנת ויצא טוב.

יכול להיות שיש סיבה שבחרו דווקא את הרופא הזה כי יש ניסיון במקרים דומים. הייתי כמובן רוצה לשמוע את הסיפור ולבוא מוכנה אבל אי אפשר לשפוט על סמך חוויה של מישהי אחת, שווה לבוא לראות, לשמוע ותמיד אפשר להתלונן אחר כך.
מעדכנת...
14/05/14 16:42
18צפיות
על אף שבטח ההודעה כבר נותרה מאחור בדפים .. ואני לא יודעת איך מקפיצים...
אז הייתי אמורה להיות אצל ויסמן ביום שני. התקשרו בבוקר לומר שהוא חולה ולא יגיע.
שרה (האחות) ניסתה לקבוע לי עוד תור והתברר שהוא עובד רק בשעות ערב - לא טוב לי.
אז היא אמרה "למה לא רופא אחר"...?
קפצתי על ההזדמנות וביקשתי את ריסקין.
(אחרי שהיא התיעצה עם ריסקין) היא קבעה לי תור ל- 10/6.
קצת מאוחר.... אבל היא אמרה שאין לי מה לדאוג.

אז אני מחכה.
כיף איך שדברים מסתדרים...

אז על אף סקרנותי לשמוע על ויסמן - זה כבר לא רלוונטי לשמחתי!!
תודה בכל אופן
שמחה לשמוע
14/05/14 18:17
16צפיות
שיהיה בהצלחה.

אתמול הייתי בתור אצל ריסקין ושמתי לב שהיא אהבה את זה שהכנתי רשימת שאלות לפגישה.
נראה לי שהיא העריכה את זה שהגעתי מוכנה והתייחסתי ברצינות לפגישה.

לפני זה היא התווכחה קשות עם שרה (האחות) ועדנה (מזכירה ראשית)  אבל אליי הייתה מאוד נחמדה.
היא גם נזפה קשות בסטודנטית לרפואה שישבה ללמוד ממנה אבל זה היה לחולוטין מוצדק כי היא סימסה בזמן שריסקין דיברה איתי וזו באמת התנהגות מגעילה.

בקיצור תתכונני נפשית.
15/05/14 16:48
10צפיות
קשוחה... יכולות בינאישיות מוטלות בספק... אני בהחלט מתכוננת.
תודה .

אני אגיע עם בעלי, ואזכיר לעצמי שלא באתי למצוא חן ...
יש לי נטייה לנסות ולרצות ולמצוא חן בעיני אחרים... בעיקר בעלי סמכות.. אז אני בהחלט אתכונן נפשית ולא אתאכזב אם היא לא תחייך אלי במתק שפתיים.
העיקר שתהיה מקצועית.

ושיהיה בסדר
PTC...
14/05/14 16:23
25צפיות
רק להרגיעך, גם אני בהריון אחרי PTC שחלף.
וההריון בינתיים (חודש שביעי) ב"ה עובר מצוין בלי שום סממן ללחץ תוך גולגולתי מוגבר.!
את לא יודעת כמה זה חשוב לי לשמוע!!
14/05/14 16:36
10צפיות
יש לי איזה מיליון שאלות לשאול אותך!!
אפשר במסר?
המלצה על רופא - הריון בסיכון
04/05/14 11:25
121צפיות
שלום רב, זהו הריון 3 שלי. אני בשבוע 15. ברקע - הפרדות שלייה בהריון ראשון. אובחני כסובלת מ APLA - מקבלת קלקסן וקרטייה. הריון שני עבר בשלום ב"ה. כרגע, מטופלת בקופה אולם רוצה התייעצות עם רופא מומחה (ליווי קצת יותר צמוד) ואיכותי- אציין שאני בסה"כ מרוצה מהרופא בקופה אבל בשל מגבלות מיכשור ותורים קצת קשה...הוא בסה"כ רופא טוב.
שוקלת למי ללכת - לפרופ' קופרמינץ ליעוץ מידי פעם או לפרופ' לסינג- עושה מעקב הריון דרך הקופה לפי מה שהבנתי....
בעקרון מתכננת ללדת באיכילוב לכן מכוונת לרופאים משם. אם יש לכן הרהורים לגבי בית החולים הזה - גם זה יתקבל בברכה.

מה דעתכן - אולי יש לכן תובנות על רופאים נוספים ? תודה מראש.
אז ככה
04/05/14 11:49
95צפיות
אני הייתי במעקב אצל פרופ קופרמינץ בהריון הקודם וגם בנוכחי , הוא זמין וזה נוח מאוד , אני מאוד מרוצה . בהריון הקודם נזקקתי לאשפוז במחלקה להריון בסיכון , התאפשזתי אצלו במחלקה והיה נהדר , גם ילדתי באיכילוב למרות שאני מהצפון ופרסונל של בית חולים בצפון . אין לי משהו רע להגיד . בהריון הנוכחי אני גם מתכננת ללדת שם . ( שהכל יעבור בשלום ��✋✋✋✋✋)
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום