לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום "הריון בסיכון" הוקם במיוחד עבורנו, עבור מי שנמצאת (נמצאה, תמצא) בהריון בסיכון בשל מחלת רקע, בשל היסטוריה מילדותית מורכבת או ככה סתם, כהפתעה מן ההריון הנוכחי. הפורום הזה, אנחנו מקווות, יהיה בית חם ותומך עבור כל המזריקות (קלקסן, אינסולין, תמיכות ועוד), עבור כל המנוטרות, הנמדדות, הנסקרות והשומרות. מיותר לציין כי פורום זה הוא פורום תמיכה ולא פורום מקצועי, אבל אנחנו מקווות שנוכל להעשיר זו את זו גם במידע חשוב, חדשני ורלוונטי. והעיקר, מאחלות לכולנו בסוף מסע מפרך לזכות בפרס הגדול: תינוק או תינוקת חיים ובריאים.

לידה טבעית או קיסרי?
03/07/14 12:35
187צפיות
קצת רקע -
שבוע 27 מחר, קלקסאן ואספירין בגלל הפלות ורעלת קשה בהריון שנגמר בניתוח חירום בשבוע 29 עם HELLP סינדרום.
מה אפשרויות שלי בלידה הנוכחית?
הבנתי שלא מושכים עד שבוע 40+ במצב כזה ומצד שני גם לא עושים זירוז בגלל קיסרי בעבר.
האם רק ניתוח קיסרי אפשרי?
כשאני הייתי בהתלבטויות דומות (בנסבות שונות)
03/07/14 14:13
137צפיות
החלטתי לחכות עם ההחלטה לפחות לשבוע 30 ואז 32. אישית, בשבוע 33 פלוס 3 נפתרה לי הדילמה (כי כבר הייתי אחרי לידה).

בעקרון, במצב כמו שלך אכן לא מומלץ לעבור את שבוע 39. אם לא תתפתח עד אז לידה (ובהחלט יתכן שכן תתפתח) אז אפשר בחלק מבתי החולים לעשות השראת לידה עדינה ובחלק יעדיפו ישר קיסרי.

אישית, לו אני את, היתי מחכה עם ההתלבטויות לשבוע 32, ולקראת שבוע 35 הייתי מתחילה בזירוזים טבעיים למיניהם בתקווה שתתפתח לידה טבעית.

מאחלת לך לידה טבעית במועדה!!
מרגישה כמוך...
03/07/14 15:13
81צפיות
גם אני מרגישה שזה קצת מוקדם לדבר על זה, אבל הרבה שואלים אותי על זה וזה גורם לי לחשוב.
קודם אעבור את משוכת שבוע 29.....
תודה!!
מאד מזדהה
05/07/14 13:43
63צפיות
שבוע 22 עכשיו ומתחילה לנסות "להחליט" מה אני רוצה.

בעיקרון אין לי שום אינדיקציה לקיסרי, אני מתכננת ללדת במאיר ושם אם אין שום ממצא חריג יאפשרו לי ללדת ויבק למרות הרעלת בראשון, הקלקסן והאספירין. מה גם שאני במעקב צמוד עם רופאה משם אז אני בטוחה שאם ממש אתעקש על ויבק אקבל כל סיכוי אפשרי.

מצד שני הראשון היה קיסרי ולמרות החירום, הרעלת והבלאגן היה לי ניתוח תענוג עם החלמה מהירה ונהדרת ובלי שום סיבוך. ממש מתאים לי לקבוע תאריך ולא "להסתבך" עם לידה טבעית

לא יודעת מה להחליט...
בהריון, שמנה, זקנה וסוכרתית תהרגו אותי וזהו!
02/07/14 15:42
280צפיות
כל חיי הייתי שמנה. היו תקופות שהייתי קצת פחות שמנה. תמיד הייתי צריכה להתאמץ יותר בכדי שיתנו לי סיכוי שווה. אם בראיונות עבודה, אם באוניברסיטה ואם בכלל. נמאס לי להתנצל על זה שאני שמנה. נמאס לי להקטין את עצמי כל פעם שאני נכנסת לרופא המשפחה בגלל כאב גרון והוא מרשה לעצמו להעיר הערות על המשקל שלי. די!! אני יודעת שזה לא בריא להיות שמן. אלוהים יודע כמה אני מתאמצת, עושה ספורט, מנסה כל דבר אפשרי. אין. לא עובד עלי. דיאטות עושות אותי עוד יותר שמנה. ניתוחים זה משהו זמני. השינוי האמיתי הוא רק בראש וגם שם אני מטפלת וזה כנראה תהליך. לפני שנה בגיל 35 מצאתי את אהבת חיי והתחתנתי (למרות שנשמות טובות סביבי תמיד טרחו לציין שבגלל שאני שמנה...הסיכוי שלי למצוא גבר נמוכה מאוד). למזלי כבר מגיל קטן הפסקתי להקשיב לכולם. לנסות למפות את כל השליליות ולהיות חיובית. אחרי שהתחתנתי למרות שכל רופא אפשרי אמר לי שהסכרת שלי + עודף משקל + גיל + שחלות פוליציסטיות הם מורידות את הסיכוי שלי להכנס להריון בכל זאת שבועיים אחרי החתונה, חודש אחרי שהפסקנו גלולות נקלטנו להריון. ישר דחפו לי אינסולין (עד אז לקחתי כדור אחד קטן לטיפול בסוכר) + הריון בסיכון גבוהה וכל הזמן הלחיצו אותי שמשהו יכול לקרות לי. לא אמיתי כמות החרדות שרופאים מכניסים למטופלים. כשהייתי בשבוע 16 הפרופסור שטיפל בי בהריון בסיכון התעקש שאלך לעשות חיסון שפעת. עד לשלב זה כל הבדיקות היו תקינות, השקיפות, דופק הכל. הכל יצא טוב. אפילו שאני נגד חיסונים הלכתי בניגוד לאמונה שלי ותחושת הבטן שלי בגלל כל הפחדים שהכניסו לי הרופאים שבהריון זה סיכון לשפעת ואני חייבת לבצע את החיסון הלכתי לעשות אותו. יום אחרי היתה לי ירידת מים וההריון נגמר. כמובן שהרופא מתעקש שזה לא קשור לחיסון למרות שהכל היה תקין הוא בחר לייחס את זה לסכרת שלי שכבר חודשים היתה מאוזנת ותקינה. ניחא. גם אני וגם בן זוגי היינו שבורים וכאובים. כמה חודשים אחרי נרגענו ונכנסנו שוב להריון. עכשיו אני בשבוע שמיני. מסרבת להיות בלחץ בגלל רופאים ודי נמאס לי לשמוע כל רופא מונה בפני את הסיכונים שאני יודעת כל כך טוב. לא מצליחה להבין למה אין רופא שיכול להגיד לי- אוקיי אז יש לך 30 ק"ג עודף משקל, את סוכרתית ובת 36 בואי נראה איך עוברים את ההריון הזה בשלום. נהיה חיוביים. נעשה ונצליח. מה הבעיה? האם כל הרופאים מזלזלים עד כדי כך באינטלגנציה שלנו? לי באופן אישי נמאס לראות את האצבע המאשימה שמופנית אלי כחסרת אחריות ושכל אדם שני דוחף את האף שלו לצלחת שלי. די כבר!! איך אני מקיפה את עצמי בסביבה תומכת?? רופאים חיוביים ואופטימיים ושמחים, אחיות שלא יסתכלו עלי במבט עקום? ממש מעצבן!
אני בת 40, עם עודף משקל וחולת סכרת
02/07/14 20:19
177צפיות
והצלחתי להיכנס להריון אחרי חצי שנה.
אף אחד מהרופאים שמטפלים בי לא דחף לי כלום, ולא דבר אליי בזלזול בעיקר כי אני לא מאפשרת.
כי אני לא נותנת לאף אחד להבין שהמשקל שלי הוא נושא מרכזי לדיון
מצד שני אני מבינה שיש למשקל השפעה ולכן עוד טרם הכניסה להריון התחלתי להתעמל ברצינות. לא כדי לרזות אלא כדי להיות בריאה יותר ולאורך ההריון כולו המשכתי להתאמן למרות שזה ממשלא קל.
הלכתי לדיאטנית לא כדי לרזות, רזה אני לא אהיה בחיים האלו, כדי לאכול בריא עבורי ועבור היורשת.
אני מבינה את התחושה של הכעס,אני יודעת כמה זה מעליב שמצמצמים אותך לכדי משקל, אבל אל תתני לזה לגרום לך לא לעשות לטובתך מה שכדאי שתעשי.
גישה ועור עבה
02/07/14 21:52
118צפיות
הסביבה התומכת צריכה להגיע מבן הזוג שלך, מהמשפחה, מהחברים ולא מהצוות המטפל.
וכמובן בפורומים כגון זה...

ברכות על הכניסה המהירה להריון החוזר, באמת לא עניין של מה בכך.

עכשיו אין לך כל כך הרבה ברירות. לאור התנאים שתיארת ברור שאת צריכה להיות מטופלת במעקב צמוד של הריון בסיכון, והפלה רק מגדילה את הצורך. תבחרי לך מרפאה וצוות מטפל שנוח לך להגיע אליהם (את תלכי לשם הרבה)  ותבואי בגישה של כן, זו אני ככה זה- תתמודדו.  אתם נותני שירות ותתנו לי את התמיכה הרפואית הכי טובה שאפשר כדי לצלוח את ההריון בשלום.  אחרי הביקור הראשון אצל הרופאה שלי כמעט יצאתי בדמעות אבל הבנתי שהיא לא שם כדי להיות דובון אכפת לי אלא לתת לי שירות ואני הלקוחה.

תתעלמי מפרצופים עקומים (זה רק עושה להן קמטים)  הערות על דופן בטן עבה (תכיני את עצמך נפשית להרבה בדיקות ואגינליות כי יש הרבה רופאים שמתקשים לעשות אולטרסאונד חיצוני כשיש שומן בטני)  ופשוט תבואי בגישה שאת כותבת כאן ומתארת כל כך יפה.  בלי אצבעות מאשימות.

תזכירי שכל ביקור אצל רופא נמשך אולי מקסימום חצי שעה (אולי פרט לסקירות) וזה לא שהזמן הזה מוקדש לנזיפות בך יש גם הרבה טוב כמו מפגשים עם העובר באולטרסאונד.
קראתי ורוצה להמליץ
03/07/14 07:47
150צפיות
על דר' רקפת יואלי, ממרפאת הריון בסיכון בשיבא (מקבלת גם פרטי).
אין אנושית ממנה, וגם מקצועית היא מדהימה.
תמיד תמיד תענוג להגיע אליה. באמת נדירה.
היא גם הרופאה שלי
03/07/14 14:16
108צפיות
רופאה נהדרת
מבינה אותך...
03/07/14 08:58
120צפיות
אחרי שגילו לי את הסכרת, גם אצלי בעלי ואבא שלי התחילו להעיר לי לגבי הצלחת, יש לי הדרכה של רופא ודיאטנית, הידע התזונתי שלי הרבה יותר גדול משלהם מלכתחילה, ופשוט כל הערה קטנה בנושא הביאה לי את הסעיף. הבהרתי להם חד משמעית שיש לי מספיק רופאים והערות לא יתקבלו בברכה, אני מסתדרת לבד.

מאחר שאני מצליחה לשמור על איזון, אז גם במרפאה לא באים אליי בטענות. לגביך, אני ראיתי מסביבי הרבה נשים עם עודף משקל משמעותי שנכנסו להריון וילדו ילד בריא, עם או בלי שסבלו מסכרת. גיל 36 היום זה גיל מקובל לחלוטין להיות בהריון, זה לא שאת בת חמישים ויכתבו עליך בעיתון. אני בת 37 ואף אחד לא אומר לי מילה.

הדבר היחיד שאת צריכה לעשות זה להמשיך להקפיד שהסכרת תהיה מאוזנת, בסיוע המרפאה ולהקפיד עם המעקבים, וזהו, שאני מבינה שאת עושה את זה בהצלחה בכל מקרה, וחוץ מזה מאחלת לך המשך הריון תקין וקל. זה לא פשוט לעבור הפלה, אין ספק.
שאלות...
01/07/14 21:18
68צפיות
מוגדרת הריון בסיכון בגלל  שהיו לי כמה וכמה הפלות, כימיים, וכן הפסקת הריון בשבוע 19+ בגלל מומ (ככול הנראה גנטי אבל לא מצאו את הלוקוס המתאים) במערכת העצבים המרכזית.
בהריון הקודם הגוף שלי קרס, היה לי חוץ נמוך מאוד כול ה-19 שבועות, דימומים אנמייה קשה וכןירידה קיצונית במשקל לא זוכרת כמה התחלתי אבל זוכרת את הסיום שקילה בבית חולים- 170 מ' על 46 קילו. בנוסף לזה בגלל כמות ההקאות שהיו לי בהריון מערכת העיכול שלי נפגעה מאוד ואסוף לי לקחת אספקין קלקסן ורוב סוגי הסטרואידים מה שאומר שהתמיכה היחידה שיכלו לתת להריון הנוכחי הייתה של פרוגסטרון וזה עד שבוע 14, ועשיו חוץ ממני אין מה שעוזר לעובר היפה שלי.
אז מה שנשאר זה לנסות לשמור על גוף חזק שיצליח להחזיק את היפה שלי, אז אני אוכלת ומנסה לעלות במשקל, התחלתי את ההריון במשקל ממש טוב של 58 BMI של 20, בשליש הראשון עש שבוע 12 ירדתי שלוש קילו, ובשבוע האחרון עליתי פתאום שני קילו והבטן יצאה הבעל חושב שזה סימן טוב שהגוף שלי חזק אבל לי נכנס ג'וק לראש שזה עלייה של נוזלים ומתחיל לי בצקת.
אז לשאלות שלי- שני קילו בשבועיים (אני עכשיו בשבוע 18+3) זה לא מוגזם?
איך אני יודעת עם עלייה במשקל היא מבצקת או עלייה טובה?
אני יודעת שזה נשמע מפגר לדאוג למשקל בהריון, זה לא כי אני מפחדת על הגזרה זה הדבר היחידי שאני מרגישה שאני יכולה לעשות למען ההריון היקר שלי אז מפתחת אובססיות
תודה למי שהצליחה לקרוא
צוואר רחם קצר
01/07/14 11:51
173צפיות
שלום

אני בשבוע 8 להריוני (בהריון קודם לידה מוקדמת בשבוע 30)
בביקור האחרון הרופא אבחן צוואר רחם קצר 2.7 והמליץ לא לעבוד (אני עובדת בעבודה פיסית מאומצת שגורמת לי לכאבים)
היו גם דימומים קלים (ללא קשר לעבודה).
הוא שלח אותי להתייעצות לגבי תפירה.
האם אני צריכה לבקש שמירת הריון? (יש משמעות לשמירת הריון אם אני עצמאית?)
מישהי יכולה לומר לי מה המשמעות של אורך הצוואר בחודש ככ" מוקדם?
לספר לי משהו על תפירה?
כמה צריך לשמור כרגע?  כמובן שהרופא המומחה יגיד לי בהתאם למקרה... אבל הייתי רוצה לדעת מה נחשב סביר ומה זה יותר מידיי.
האם יש עוד משהו שעליי לדעת?

אני קצת מודאגת. בינתיים הורדתי הילוך ....
בעוד כמה ימים אהיה אצל רופא מומחה אבל בינתיים אשמח לשמוע מניסיונכן...

תודה
רק מציעה
01/07/14 18:33
101צפיות
לדעתי במקרה שלך ברור שצריך תפר , ולבקש שמירה ותשכתבי במיטה . זה מה שאני יכולה להציע לך . אצלי הצוואר מתקצר בשבוע 20 , אבל את התפר עשו בשבוע 12 מאז אני שוכבת ויורדת רק לשירותים ומקלחת . שיהיה בהצלחה
2.5 זה הגבול התחתון למה שנחשב תקין
02/07/14 23:00
92צפיות
אבל אני מניחה שהעובדה שאת בשבוע כל כך מוקדם מלחיצה יותר
אורך צוואר תקין הוא מעל 3 באופן נורמלי.

תפר עושים כאשר יש חשד לאי ספיקה צווארית, כלומר שצוואר הרחם מתקצר מעצמו ולא בגלל צירים אלא פשוט בגלל משקל ההריון.

בעקרון אחרי תפר לא צריך שמירה. אבל בהחלט לא רצוי עבודה מאומצת, להרים דברים וכו. אני אישית עברתי תפר 3 פעמים ובשלוש הפעמים עבדתי עד הלידה (בהריון הראשון גם עשיתי יוגה עד שבועיים לפני הלידה) בשלוש הפעמים ילדתי סביב התל"מ
מה המשמעות של הריון בסיכון לגבי הלידה עצמה?
30/06/14 17:19
216צפיות
האם האשפוז הוא במחלקה אחרת ממחלקת יולדות רגילה?
האם יש איזושהי התייחסות ייחודית למצב?
האם יש ביה"ח מומלץ במיוחד לביצוע ניתוח קיסרי במצב של הריון בסיכון?
הסיכון אצלי בגלל גיל (44), ניתוח קיסרי בעבר וקרישיות גבולית (לוקחת קלקסן 80).
זה ספציפי לכל מקרה
01/07/14 02:06
148צפיות
במקרה שלך הסיכוי לניתוח נוסף הוא גבוה מכיון שבעברך ניתוח ולכן אי אפשר לעשות זירוז
וכן הגיל מבחינת הרבה רופאים מגביר נטיה לניתוח
בנוסף בקרישיות יתר לא רוצים לעבור את שבוע 39 ובהנתן שלא ניתן לזרז (בשל הקיסרי בעבר)
בוודאות זה יהיה קיסרי. האם יש מקום מומלץ
03/07/14 15:58
75צפיות
להיות מנותחת בו ומאושפזת לאחר הריון בסיכון?
אני נותחתח ב"ליס" והייתי מאוד מרוצה הן ממחלקת
03/07/14 21:48
64צפיות
טרום לידה, הן מצוות חדר הלידה וחדר הניתוח והן ממחלקת ולדות לאחר הלידה. ממליצה בחום, במיוחד אם יש קרישיות יתר ברקע.

בהצלחה בכל בחירה!
שאלה דחופה
30/06/14 14:27
202צפיות
הגשתי בקשה לשמירת הריון מביטוח לאומי.
בפועל, מה 22 לאפריל אינני נמצאת בעבודה.
עד ה-22 במאי שולמו לי על ידי המעביד ימי מחלה.
מה22 במאי אני בבית ללא תשלום.
בתאריך 12/06/2014 הגשתי בקשה לשמירת הריון והיום נאמר לי כי הבקשה נדחתה מכיוון שהגשתי אותה לפני שתמו 30 ימי שמירה בבית.
שאלתי היא כיצד הגיוני הדבר אם מה22 באפריל אני בבית?
ימי מחלה לא נחשבים
30/06/14 16:11
97צפיות
כל ימי מחלה שניצלת, לא מחושבים לצורך שמירת הריון.
רק 30 ימים ללא כל תשלום מהמעביד ייחשבו כתקופת שמירת הריון...
מה שאומר שרק מה-22 ליוני ניתן להגיש בקשה לשמירת הריון מביטוח לאומי.
זה לא נכון!
01/07/14 02:04
89צפיות
את תטעי אותה
ימי מחלה נספרים ועוד איך
הם רק לא משולמים כי המעסיק שילם עליהם
את צודקת
01/07/14 02:04
105צפיות
ימי מחלה נחשבים לספירת 30 הימים
יכול להיות שלא מילאו לך נכון את הטופס בעבודה
בקשי לדבר עם פקידה מהסניף
פעם ימי המחלה לא נספרו- היום (כבר כמה שנים )החוק שונה
(הייתי בשמירה 3 פעמים- תמיד ימי המחלה נספרו)
מה שהוסבר לי...
01/07/14 10:39
80צפיות
יכול להיות שהכוונה היתה באמת לגבי הכסף...
זה עדכון חשוב
03/07/14 21:17
23צפיות
כי משום מה הדיעה הנפוצה, אפילו בקרב מי שמבין יחסית, זה שימי המחלה לא נספרים.
ימי מחלה נחשבים!!!
03/07/14 21:39
17צפיות
אני עכשיו בשמירה והחשיבו לי את הימים שקיבלתי עליהם מחלה מהמעסיק!
תשאלי בביטוח לאומי, חד משמעית מחשיבים!!
אני ביקשתי מהצעסיק לקבל חזרה את הימי מחלה, הגשתי בקשה לביטוח לאומי גם על הימים האלו.... עדיין לא קיבלתי אבל הבנתי שזה אמור להכנס החודש...
בהצלחה!!!
איזה קטע
04/07/14 08:08
20צפיות
לבקש חזרה את ימי המחלה ולהגיש גם עליהם? פעם ראשונה שאני שומעת על כזה דבר. באיזה טופס הגשת? המעסיק ניכה לך את הימים מהשכר רטרואקטיבית?
ימי מחלה
06/07/14 16:13
11צפיות
פשוט הגשתי שוב את הטופס מהמעסיק עם תאריך הפסקת עבודה ביום הראשון שבו הפסקתי לעבוד והחזרתי למעסיק את התשלום. כמובן תלוי במעסיק שלך, אצלי הוא חיכה עד שקיבלתי את הסכום מביטוח לאומי ואז נתתי לו צ'ק.
בהצלחה!!!
רופא מעקב להריון בסיכון בקריית אונו- מכבי
30/06/14 12:57
57צפיות
הי,

אני כרגע הולכת למעקב בסניף בני ברק כי זה הסניף שהכי קרוב לי לבית (גרה ברמת גן) אבל אני רוצה לעבור לסניף של קיריית אונו- הסניף השני שהכי קרוב לי לבית...

אני אשמח להמלצות לרופא!
יש למישהי המלצה על רופא הריון בסיכון בסניף קיריית אונו? אני במכבי.

או, לחילופין, אם יש רופא של הריון בסיכון שמקבל במרפאה משלו (לא בסניף), גם אשמח לשמוע.
כמו שכתבתי, אני גרה ברמת גן אז אני מחפשת משהו באיזור.

תודה רבה!!
אם ת"א בא בחשבון
30/06/14 18:54
63צפיות
יש את ד"ר גור דביר שמקבל בהדר יוסף
שמעתי שהוא רופא טוב. אבל החסרון שהוא עובד רק פעמיים בשבוע
אוהבים לקנות אופנה ברשת|?|
30/06/14 11:32
8צפיות
|תיק|טרנד השופניג אונליין הפך בשנים האחרונות לתופעה מטורפת ברחבי העולם, במיוחד בארה"ב ובאירופה. מאות אלפי נשים מעדיפות לעשות את הקניות שלהן ברשת, כבר לא צריך לצאת מהבית לבזבז דלק, לחפש חנייה ולהסתובב שעות בין החנויות השונות ולהתעייף.  
אפשר לקנות ברשת מהבית, לשבת בסבבה בפיג'מה ולגלוש בין האתרים השונים.

|קדימה|אז אם מתים לקנות ברשת אבל מפחדים? או רוצים לקנות מותג שלא נמכר בארץ ולא בטוחים אם האתר אמין? יש לנו את הפורום המתאים בשבילכם!
היכנסו לפורום קניית אופנה ברשת ותוכלו להתלבש הכי יפה שיש הכי זול שיש!

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
המטומה ברחם שבוע 15
30/06/14 09:11
159צפיות
שלום,

אני כרגע בהריון שני ( ivf) עובר יחיד. בבית ילדה בת שנה ו5 חודשים גם היא הריון  ivf

בשבוע 12 החל דימום קל, שנפסק לאחר כמה ימים
והתחדש לאחר כמה ימים נוספים בצורת הפרשה חומה (דם ישן)
בכמות קטנה אבל ללא הפסקה מאז. כ 3 שבועות

אובחנה המטומה גדולה ברחם כ 3 ס"מ ושליית פתח חלקית
כרגע אני במנוחה כשבוע וחצי ולעוד שבוע וחצי נוספים + נרות אוטרוגסטן 200 מ"ג  1 ליום.

הרופא אמר שדימום אל תוך הטרימסטר השני מהווה סכנה להפלה/לידה מוקדמת

בגדול אני מניחה שאני מחפשת סיפורים דומים עם סוף טוב אשמח לכל קרן אור שתוכלו לתת לי

תודה מראש
יקירתי
30/06/14 11:09
79צפיות
אני בהריון , כרגע שבוע 21 , בשבוע 19 היה לי דימום רציני , הגעתי לבית חולים ובבדיקה אמרו שהדימום בינוני , ב-us ראו שליית פתח חלקית , המטומה וקרישי דם , גם לי כל הזמן אמרו הפלה ואני כעסתי , אבל בשיחה עם הרופאים אמרו שאפשר להגיע לסוף במצב כזה , אז אני בוחרת להאמין . כמו כן , אמרו לי שצריך לשתות הרבה ולשכב , לרדת רק לשירותים ומקלחת . באשפוז יצא לי לפגוש מישהי שסיפרה שהרופא שלה איבחן שליית פתח מתחילת ההריון ואז היא היתה בשבוע 31 , אז צריך להאמיןצ. שיהיה בהצלחה
נראה שאת מטופלת היטב
01/07/14 20:52
71צפיות
ומאחלת לך שהדימום יפסק.

בכל שלב של הריון דימום הוא בבחינת "הפלה מאיימת" וזה לא ייחודי לשליש השני.

יש לי חברה שעברה הריון שלם כך וילדה במועד.

לעת עתה יש לעקוב בעיקר על מיקום השליה בהמשך. עשו לך בירור קרישיות יתר? באופן אבסורדי קרישיות יתר לעיתים קשורה לדימומים (אם כי במקרה שלך זה יכול להיות גם בשל מיקום השליה בפני עצמו).

תמשיכו בטוב.
תודה על התשובה
02/07/14 12:17
43צפיות
לא עשו בירור קרישיות יתר
מניחה שלא עשו זאת כי מעולם לא התעור החשד לכך. לא עברתי הפלות בעבר
הפלות אינן האינדיקציה היחידה לקרישיות יתר
02/07/14 12:44
59צפיות
לא פירטת את כל ההיסטוריה אבל, למשל, אם היה כשל חוזר בIVF (הרבה מחזורי טיפול ללא הריון) זה בפני עצמו מצדיק בירור.

כאמור, אני מקווה שזה אינו הסיפור ומדובר רק במיקום השליה, אבל היה חשוב לי להציג תמונה רחבה יותר.

תמשיכו בטוב!
היי
02/07/14 14:06
37צפיות
סוגיית הקרישיות מעולם לא הועלתה בפני עי הרופאים.
לשאלתך את ההריון הראשון לקח 4 סבבים להשיג.  ואת הנוכחי סבב אחד. באופן יחסי לטיפולים זה נחשב מהר.
אני גם מקווה שזה לא העניין
תודה!
המטומה
01/07/14 21:43
73צפיות
היי

גם לי היה דימום בשבוע 12 הגענו לבית חולים ואמרו שרואים המטומה 3.6 ס"מ
אישפזו אותי ואמרו שהסיכוי להפלה הוא 50% גם אני עברתי כמה וכמה הפלות וההריון הזה הוא IVF
היום אני בשבוע 16 וברוך השם ההמטומה נספגה בגוף. אם יוצאות הפרשות חומות זה סימן טוב. סימן שההמטומה נעלמת.
חייבים לנוח הרבה ולשתות 3 ליטר מים ביום (זה מה שנאמר לי בבית חולים) מודה שאני לא הצלחתי להגיע לכמויות כאלה.
מיקום הזרקת הקלקסן
30/06/14 07:38
139צפיות
עד איזה שבוע אפשר להזריק קלקסן בבטן ? בהריון הקודם , בבית החולים באיכילוב אמרו שמשבוע 20 מזריקים בירך , באשפוז האחרון אמרו לי שאין בעיה להזריק בבטן , מה נכון ? מה עשיתן ?
ממשיכה בבטן..
30/06/14 10:45
91צפיות
אין הבדל רפואי בין הזרקה בירך להזרקה בבטן. אני חושבת שבירך יותר כואב..
כל עוד יש איפה לתפוס - תמשיכי בבטן
30/06/14 11:01
83צפיות
אני בשבוע 23 ומזריקה בבטן.
יש לי חברה שהזריקה בבטן כל ההריון.
לא אמורים להזריק בבטן, אלא במותן
01/07/14 20:56
95צפיות
וכיום ההנחיה היא להמשיך במותן עד ללידה.
שאלה בקשר למותן
02/07/14 11:22
85צפיות
אני מזריקה כ-10-15 ס"מ מהטבור.
ניסיתי במותן אבל אני לא מצליחה לתפוס קפל עור כמו שצריך. איפה שאני מזריקה אפשר ממש לתפוס קפל בין האצבעות, ובמותן זה יותר כמו משיכה הצידה (אני מקווה שאני מצליחה להסביר את עצמי... )
יש לך אולי טיפים למותן?
º
נראה שהמיקום שלך תקין
02/07/14 11:29
30צפיות
אפשר בבקשה לנצל את השרשור לשאול אותך
02/07/14 17:18
90צפיות
אני מזריקה כרגע 60 מ"ג בבטן, ואמורה להגדיל את המינון ל - 40 מ"ג פעמיים ביום כשאגיע ל 60 קילו (כלומר 80 ביום), שזה ממש אוטוטו... ההנחיות האלו ניתנו לי על-ידי פרופ' קופרמינץ לפני 5 שנים בהריון עם הבן שלי, ואז ההנחייה הייתה להזריק בירך כשהמינון גדל.
האם אני יכולה לדעתך להמשיך להזריק בבטן עד סוף ההריון? (אני שונאת להזריק בירך).
ואני גם כבר לא זוכרת את הפרש השעות בין ההזרקות - זה צריך להיות 12 שעות אני מניחה?
ועוד שאלה אחרונה - כבר עכשיו בשעות הערב אני שוקלת 60 קילו, אבל בבוקר רק 58 - האם הגיע הזמן לעבור למינון המוגבר?

תודה!!!
ובכן
02/07/14 19:59
70צפיות
אני לא יודעת אם עצה רפואית שניתנה לפני חמש שנים היא בהכרח עדיין בתוקף.

בכל אופן: כשמפצלים זה כל 12 שעות ואפשר להמשיך במותן. לגבי מועד המעבר התייעצי עם הרופא.

תמשיכו בטוב!
אין לי אפשרות להתייעץ
02/07/14 21:10
69צפיות
עם קופרמינץ, אני גרה בארה"ב...
שום דבר לא השתנה, אז אני מניחה שההנחיות יהיו אותו דבר. בכל מקרה, למרות שהרופא שלי כאן משתף פעולה עם ההמלצה (שנכתבה על-ידי קופרמינץ כשטסתי באמצע ההריון לפה לפני חמש שנים), הוא לא ממש חושב שאני צריכה להזריק מדללי דם, אז אני לא יודעת עם מי אני יכולה להתייעץ....
אני מעדיפה להיות "בצד הבטוח" ולהזריק כמו שהנחה קופרמינץ.
אני לא יודעת עד כמה עניין המעבר בשל העלייה במשקל קריטי, אז חשבתי להתייעץ כאן כי אתן עתירות ניסיון וידע (במיוחד את).
אני מניחה שאפשר לחכות קצת עם המעבר, אבל אין לי באמת עם מי להתייעץ, כך שאם יש לך ידע בנושא אשמח לשמוע.
בכל מקרה, המון תודה, ממש מקל עליי לדעת שאפשר להמשיך במותן, ממש דאגתי לגבי זה!

אפשר להתייעץ
04/07/14 10:47
40צפיות
טלפונית ובמייל ולשלוח מישהו מהארץ עם כל הניירת שיש אליו לפגישה כשאת על הקו. נשים פה בעבר עשו את זה
תודה שהגבת לי גם פה
04/07/14 17:54
35צפיות
תראי, בסך הכל ההריון עד עכשיו תקין לחלוטין. אין לי "ניירת" כי הכל בסדר. סקירות תקינות, שקיפות תקינה, גדילת עובר תקינה, מצבי הבריאותי לא השתנה והוא טוב. בקיצור, אין לי מה לשלוח, אם היה משהו חריג הייתי כמובן עושה את זה.
אם אין משהו חריג - למה שההמלצות ישתנו?
בתשובה של מעיין ברכה היא כותבת שמה שתקף ללפני חמש שנים לא בהכרח תקף להיות - השאלה - למה? אם משהו חריג עם ההריון או משהו השתנה במצבי הבריאותי, אז ודאי שאני צריכה להתייעץ מחדש, אבל אם לא - יש משהו שאני מפספסת? כמו שכתבתי בשרשור למעלה שבו ענית לי, מצאתי את דף ההנחיות שלו (הייתי בטוחה שהוא הלך לאיבוד), אז אני יכולה לעקוב אחר ההמלצות.

אבל בעקבות מה שכתבת למעלה - השאלה הנשאלת היא לגבי ההמלצות הגורפות לגבי שימוש באספירין בהריון - האם השתנו במהלך החמש שנים האחרונות? זו שאלה כללית ולא ספציפית למצב ההריון שלי.
בנוגע לפרדניזון - אני מבינה שאת לא יכולה לענות לי, אני יכולה לעקוב אחר המלצתו מלפני חמש שנים,

בנוסף, עכשיו משמצאתי את תיק ההריון שלי עם הבן, אני רואה שפרופ' זיידמן שבזמנו טיפל בי בזמן שהותי בארץ (ההריון לפני חמש שנים היה אחרי טיפולי פוריות), שינה את ההמלצות של קופרמינץ וביקש שאפסיק עם הפרדניזון בשבוע 36 (וגם עם האספירין), ואכן זה מה שעשיתי. אני חושבת שאעשה זאת גם הפעם, אבל אולי הפעם אפחית קודם במינון מ 10 ל 5 למשך שבוע, ולא בבת אחת כי ממה שאני קוראת הסיבה להדרגתיות היא כדי לא לפגוע לי בבלוטה, אחליט כשאגיע לשלב הזה וכמובן שאתייעץ עם הרופא שלי (שהוא כל הזמן מזכיר לי ששימוש ממושך בפרדניזון לא טוב לבלוטה).
באופן כללי אם את יכולה לענות - כשהסיבה לשימוש בפרדניזון היא הפלות חוזרות, מתי בדרך כלל מפסיקים?

תודה רבה וסליחה על בלבול המוח!
כשעובר זמן
04/07/14 19:17
30צפיות
מחקרים מתעדכנים ואולי היה שינוי במדיניות ההמלצות. לאו דווקא שמשהו השתנה איתך....
במקרה כזה, השאלה שלי
04/07/14 19:30
28צפיות
באופן כללי (שאלתי גם בשרשור למעלה) לגבי פרדניזון ואספירין במקרה של הפלות חוזרת רלוונטית, אני מקווה שיש למישהי תשובה מה ההמלצה הכללית כיום למטופלות לגבי עד איזה שבוע נוטלים פרדניזון?

ושוב סליחה שאני מציקה לך ותודה
אודה לעיצות-מוטרדת -קיצור צוואר רחם
30/06/14 07:37
196צפיות

שלום,

אודה לעצות מניסיונכן - מוטרדת ומבולבלת:

ברקע היסטוריה עשירה בתחום הפריון, בהריון קודם אושפזתי להשגחה (בשכיבה מלאה) בשבוע 31 עם פתיחה של 2 ס"מ, מחיקה וקיצור לאורך של 1.5 ס"מ. בשבוע 37 חזרתי להסתובב, ילדתי בשבוע 39.

בהריון הנוכחי, בשבוע 16 - צוואר רחם סגור, אורך 4.2 ס"מ (אורך מצויין). הרופא אמר שהסיכוי ללידה מוקדמת קלוש ביותר.
עכשיו בשבוע 19 - צוואר רחם נמדד באורך 2.6 ס"מ (גבולי). רופא הריון בסיכון אמר לי ששכיבה לא עוזרת, אולם מומלץ לא להתרוצץ.

העבודה שלי היא בישיבה. יש לי פעוט בן שלוש בבית, שהוא כן אוהב להתרוצץ ולבוא בדרישות לאמא. אני לוקחת אותו מהגן כל יום, כרגע אין אופציות אחרות.
אני מקבלת טיפול בפרוגסטרון.
ההריון מאוד חשוב לנו, ועקב ההיסטוריה אני בחרדות. אינני מעוניינת לקחת שום סיכון. מצד שני, יש ילד בתמונה ואי אפשר להזניח אותו, זה לא כמו בהריון הראשון שהיינו רק אני ובעלי.

אני מעוניינת להאריך ככל האפשר את פרק הזמן שלפני האישפוז, אם יהיה כזה. יש עוד משהו שלדעתכן ניתן לעשות במצב הנוכחי? האם הייתן מתחילות לקחת בייביסיטר לעזרה בשעות שהבעל בעבודה על בסיס קבוע? האם כדאי לי לבקש בעבודה שיעבירו לאחרים משימות שכרוכות בהליכה קצרה מחוץ למשרד במידת האפשר? או שמדובר בהגזמה והליכה קצרה לא תזיק?

יש מידע/עצות אחרות מניסיונכן במצב כזה?

תודה מראש

היי
30/06/14 07:43
111צפיות
קיצור צוואר זו גם בעיה שלי . אני בהריון האחרון הצוואר שלי התקצר בשבוע 22 לאורך 2.2 , שכבתי מהרגע שבוצע לי תפר . להערכתי , את צריכה להתייעץ עם הרופא המטפל , אבל לי נאמר ששכיבה כן עוזרת . אם יש לך אפשרות , כן הייתי לוקחת בייביסיטר שתעזור לך  , ואם יש לך אפשרות לעבוד מהבית . שיהיה בהצלחה .
תודה
30/06/14 22:57
68צפיות
האם תפר מחייב שכיבה? או שלהיפך, מאפשר להמשיך בפעילות? האם התפר כאב לך? האם לאחר התפירה נעצרה ההתקצרות?

לי בהריון הקודם לא הציעו תפר בכלל, נתנו לי תרופות נגד צירים וזריקה להבשלת ריאות העובר. הפעם כן התחילו לדבר איתי על תפר.

אכן אקח בייביסיטר, נראה בהמשך לגבי עבודה מהבית.
כל מקרה לגופו
01/07/14 07:09
66צפיות
במקרה שלי אחרי התפר אני שוכבת , אבל כל אחת והמקרה שלה . התפר עצמו לא כואב . בהריון הקודם למרות ששכבתי הצוואר התקצר , אחרי שבוע 22 הוא הגיע ל-2.2 וככה נשאר עד הסוף . שיהיה לך המון בהצלחה
תפר
01/07/14 21:51
43צפיות
היי

גם אני עם תפר משבוע 13

היום אני בשבוע 16.

מבחינת עבודה עברתי ל 50% במשרד 50% עבודה בבית

אני משתדלת לא להרים דברים כבדים ולרוץ במשרד כמה שפחות. בקיצור הורדתי הילוך.

אני יודעת שמתישהו אצטרף לעבור לעבודה מהבית 100% או לחילופין להוציא שמירת הריון.

אבל כל עוד אני יכולה ולרופאים אין בעיה עם זה אני משתדלת לעשות דברים ולתפקד עד כמה שניתן.

תפר ממש לא כואב (רק כמה ימים לאחר ניתוח כאב )

תודה על השיתוף
01/07/14 22:39
28צפיות
עזרת לי!
לשאלתך, אני הייתי נכנסת למנוחה
02/07/14 10:42
64צפיות
אני לא מן האסכולה שחושבת ששכיבה לא מועילה. בהכללה, דינה של ישיבה כדין עמידה בהקשר הלחץ על הצוואר. מכיוון שאת רוצה (ובצדק) להמנע ככל האפשר מאשפוז ולהשאר נוכחת בחיי הילד אז לטעמי להוריד משמעותית הילוך.

אני לא מסכימה איתך ש"אי אפשר להזניח את הילד" וזה כמובן תלוי בהגדרה שלך למהי הזנחה. אני חושבת שאפשר רוב מוחלט של הפעולות עם הילד, כולל משחק והרמה על הילדים ורחיצה והלבשה, להעביר למישהו אחר ולתת לו את המימד הרגשי (למשל: את שוכבת במיטה והוא איתך ואת מקריאה סיפור, אתם משחקים יחד במיטה וכו.)

מצד אחד, ההיסטוריה שלך מאוד מעודדת: ילדת במועד. מצד שני, יתכן שהשגת את זה כי נחת היטב בהריון. אישית, הייתי נחה ככל הניתן כדי להגיע לאותה תוצאה טובה.

שיהיה בהצלחה!
º
תודה
03/07/14 21:19
7צפיות
סיפור הלידה שלי
30/06/14 03:42
198צפיות
היי
א ני הנודניקית שחיכתה כבר ללדת ....
איך היה ? קשה מאוד!
41+3 שעה אחת עשרה בבוקר. מגיעה לביקורת באיכילו הרופא שואל מה את רוצה לעשות אמרתי לו ללדת אבל בלי פיטוצין- מה אתה ממליץ?
שאלתי על טבלית של pg אמר מאוחר מדיי כי כבר יש פתיחה של 2 - סגרנול סטריפינג והא אמר שהוא מעריך שאלד באותו יום ואין סיבה ללכת הביתה והעביר אותי לטרום לידה. עד שפה עד ששם השעה כבר 15 . מתחילים צירים אבל בקטנה הכל טוב והדולה שלקחתי מפנקת אותי בעיסויים אני בסבבה וכל שעה אנחנו גם הולכות למדרגות וטיולים כדי לזרז.  הדולה מתזמנת ומבסוטית מהתקדמות . שאלו אותי כמה פעמים על אפידורל ואני רואה שאני סבבה ואומרת תודה אבל אנסה בלי.
שעה שמונה בערב הצירים כבר כואבים . כואבים מאוד .מבקשת שיבואו לבדוק לראות מה המצב- מתחברת למוניטור איך שאני שונאת את המכשיר הזה שזז כל הזמן . בגלל הכאבי גב מהצירים קשה לא לזוז עם ציר כל 3-4 דקות ומבחינתם מוניטור לא תקין . הייתי מחוברת כמעט שעתיים !!! השעה כבר עשר בלילה . זה קשה וכואב לא לזוז. אחרי שעתיים אמרתי לאחות שאני מצטערת אבל אין מצב שאני יכולה להמשיך לשכב ולא לזוז . אי אפשר ככ הרבה זמן לשכב . קוראים למיילדת שבודקת ואומרת יאללה חדר לידה . בשלב הזה אני אמרת לעצמ לדולה ולבעל י אוקיי - הבנתי את המסר . הקשה והכואב עוד לפנינו - רוצה אפידורל .
ואז בשורות משמחות - אין מקום בחדר לידה - נחכה עד שיפנה . אי אפשר לקל אפידורל שלא בחדר לידה - אייצר תמשיכי לסבול ....... ככה עברו עוד שעתיים של כאב , צרחות , בכי , ואני צורחת שאני לא יכולה זה כואב מדיי . הדולה ניסתה לעודד אבל לא יכולתי לשמוע אף אחד . לפחות כל ציר היא עזרה עם לחיצות ועיסויים.
השעה חצות ואני מטפסת על הקירות . כל המחלקה ערה מהצעקות שלי( ממש לא נעים לי ) אבל הכאבים אלוהים הכאבים . נכנסת למקלחת והדולה מרטיבה אותי בגב ל עוזבת אותי לשנייה ! הבעל בעצמו כבר כועס ועצבני אין מקום בחדר לידה ואין צפי מתי יהיה . לפי מידת הכאב והצרחות הם מחליטים להביא מיילדת שתבדוק ואז היא אומרת פתיחה 8 חייבים חדר לידה - שמים אותי על אלונקה ורצים ...
בחדר לידה מיילדת מדהימה נחמדה אבל אני רק רוצה את המרדים . אומרים לי שחייבים לתת נוזלים ואני לא מבינה איך לא נתנ לי אותם עד כה . הדולה מסבירה לי שעכשיו זה שלב קצר ושכדאי שאשאר כבר בלי אבל אני בקריז תתחילו את הנוזלים אחר נדבר .... המיילדת אומרת שהיא תעשה מה שאני רוצה אבל התינוקת תיכף  יוצאת ואם היא תפקע מי שפיר התינוקת ממש תתגלש החוצה ואם יורדים מים היא לא תתן אפידורל . אני קמה לשירותים המים פוקעים. עולה חזרה למיטה ומתחילה לחיצות
00:56 נולדה הנסיכה
היה קשה כואב מתסכל פעם הבאה רק אפידורלי... ומוקדם
מזל טוב
30/06/14 07:34
51צפיות
היה קשה , אבל תוצאה שווה . שיהיה במזל טוב והרבה נחת ואושר
מזל טוב
02/07/14 10:02
14צפיות
קשה קשה אבל בסוף יוצא הנס שמשכיח את כל הכאב בעולם
שמחה להתבשר
02/07/14 10:38
44צפיות
ברכות ללידה הטובה. רוו נחת!
º
תודה בנות
07/07/14 02:58
4צפיות
מה הייתן עושות?
29/06/14 21:36
292צפיות
השאלה שלי לא בהכרח קשורה להריון בסיכון אבל נראה לי המקום הכי מתאים לשאול

אני בשבוע 22 הריון שלישי (ראשון רעלת חריפה ילדה IUGR שבוע 35, שני הפסיק להתפתח) עד כה עם טיפול קלקסן+אספירין טפו טפו מקווים שימשיך הכל בסדר

אני עומדת בפני סקירה מאוחרת בשבוע הבא והאמת היא שאני מאד מתלבטת - אם לעשות אותה פרטי או דרך הקופה.

העניין הוא כזה - אני במעקב הריון פרטי (750 שח לביקור, חיסלתי כבר את 4 ההחזרים של השנה יהיו כנראה עוד שניים דרל ביטוח פרטי)
היינו צריכים להשלים בדיקות גנטיות - עוד החזר מהביטוח הפרטי שהלך על זה
מי שפיר חינם כי אני בת 38 אבל ציפ גנטי שהומלץ עי הרופאים - 2500 שח (ללא שום החזר)
סקירה ראשונה 2400 שח ואני עוד נלחמת שהמושלם יחזיר
נוסיף על זה את מחיר התרופות ואתן מבינות לאן אני חותרת...

עד כה הכל תקין טפו טפו - השאלה היא אם יש סיבה לעשות את הסקירה המאוחרת בפרטי (יהיה לי החזר חלקי בלבד)
אני יודעת שהחלטות כלכליות תלויות רק בנו אבל כבר לא ברור לי למה זה צריך להיות פרטי - אני לא באמת צריכה את הדיסק הזה ואפילו לא צופה בו

מה הייתן עושות? ממשיכות פרטי למרות החוסר בממצאים או מוותרות במקרה של הבדיקה הזו

תודה!!
תראי
29/06/14 23:19
88צפיות
כמו שכתבת זו החלטה שלך. אני לא הייתי מוגדרת הריון בסיכון ולכן מראש לא עשיתי סקירות פרטיות, מה שכן - ב2 ההריונות האחרונים (אחרי שבהריון שלפניו היו ממצאים) עשיתי את הסקירות בבית חולים (עשיתי בתל השומר) ולא סתם בקופה. לא יודעת איך זה בהשוואה לפרטי ומה בודקים יותר בפרטי אבל התרשמתי שהבדיקה מקיפה. כמו כן, עשיתי כל סקירה אצל רופא אחר.
שיהיה בהצלחה!
עקרונית
30/06/14 00:16
125צפיות
אני חושבת שזה תלוי בודק ולא תלוי האם זה בקופה או לא
אם כי בקופה בהחלט מוקצב להם פחות זמן לבדיקה
יש לך תור לסקירה בציבורי? אם כן לכי אליה היה ולא תרגישי שהיא מספיק מקיפה- לכי גם לפרטי
אישית הלכתילפרטי אבל- את הראשונה עשיתי במושלם ב100 ש"ח בערך, והיה ליפלטינום שהחזיר את השניה. וההלכתי לפרטית רק כי בציבורי הוקדשו לי 10 דקות והרגשתי שהסקירה לא היתה מספיק רצינית מפאת קוצר הזמן
(הדיסק הוא ממש לא האיושיו אלא מומחיות הבודק)
תודה על התשובות!
02/07/14 15:14
44צפיות
בהריון הקודם פיספסו לי את הרעלת ומאחר וחשבתי שאין שום בעיה עשית ה-כ-ל במסגרת ציבורית, היה מצוין. הרעלת היתה בעיה אחרת ודווקא הטכנאית בבית חולים במהלך הערכת משקל היא שהעלתה את החשד וגרמה לי להפסיק להאמין לגניקולוג ולסמוך על האיתותים של הגוף

יוצא שיש לי תור פרטי ביום א ותור בקופה ביום ב' כך שלא אוכל לנסות את שניהם. ובנוסף אין ממש זמן לדחיית תורים.

אלך על הציבורי וכמו שאת אומרת אם יראה לי לא מספיק אלך על פרטי. לא תהיה לי בעיה למצא תור פרטי גם אם אבטל את זה

תודה!!1
הבדיקה החשובה ביותר זה
12/07/14 07:55
12צפיות
המי שפיר ואותה עשית ועברת בהצלחה . בסקירה מאוחרת תלכי לקופה, רגיל אין צורך בפרטי וגם שם מקבלים דיסק דרך הקופה
חדשה דנדשה בפורום
29/06/14 10:02
137צפיות
שלום לכולן,

אני בהיריון ראשון, צעיר (שבוע 6+2), מטופלת בקלקסן+אספירין+טריקרדיה וכמובן חומצה פולית.
כל הכיף הזה הוא בגלל אירוע מוחי שעברתי לפני כ-6 שנים....

הייתי שמחה לדעת מכן כיצד ומול מי אני מבצעת את מעקב ההיריון? נסמר לי שכדאי לפנות למרפאת היריון ביסכון גבוה של תל השומר ושזו תהיה הכתובת הקבועה שלי..
לצערי אני לא מצליחה לתפוס אותם בטלפון וחשבתי שדרככן אקבל תשובה מהירה יותר. איך אני עושה זאת? האם חייב טופס התחייבות?

(אני גם במעקב של המטולוגית ללא קשר)

אודה לתשובותכן, ושיהיה לכולנו היריון קל ונעים, א-מן !  :)
ברוכה הבאה|
29/06/14 11:12
57צפיות
באיזה קופה את? ממי נמסר לך שהמרפאה אליה את מיועדת היא תל השומר? (יש קופות שלא יאפשרו את זה)

בכל מקרה חובה להצטייד בהתחייבות ובהפנייה.

שיהיה בקלות ובהצלחה!!
אני גם בתל השומר
29/06/14 12:53
65צפיות
ובאמת לוקח נצח להשיג אותם, תנסי את כל הטלפונים שיש באתר כל הזמן. אני בזמנו לא הצלחתי ובעלי איך שהוא תפס אותם.
כעיקרון אני נמצאת שם פעם בחודש, הם שולחים אותי לבדיקות שהרופא נשים של הקופה ממיר להפניות. לאחר הבדיקות אני מחזירה להם את התשובות וכל הלאה והלאה (אם הרופא שלך נחמד אולי את יכולה לתקשר איתו במייל או בטלפון ולחסוך את הליכה אליו).

בגלל שאחיות עוקבות אחרייך שם כל חודש אני פתאום מרגישה שגם אחות מעקב ההריון של הקופה מעט מיותרת לי, רק לא נעים לי להגיד לה.

קודם כל תקבעי תור ותראי מה נדרש ממך, לכי תדעי מה תדירות הפגישות שלך יהיו שם.

חוץ מזה, הם מאוד נחמדים.
שוב ענייני קלקסן (איך לא?)
28/06/14 21:26
207צפיות
פעם קודמת כתבתי שאלות תאורטיות ועכשיו זה הפך למעשי...
הריון שני 4+2, בהריון הראשון בעיות של לחץ דם, iugr (לא חמור מדי), בירור קרישיות (לא המלא) תקינה, ממצאי פתולוגיה של השילייה גבוליים.
בשיחה עם הרופאה שלי שיתפה אותי בהתלבטות שלה אם לרשום קלקסן או לא, הסבירה את המחקרים בתחום ושאין פתרון טקסטבוק ושאני מקרה גבולי והתלבטה שוב ושוב (מאוד מעריכה שהיא משתפת אותי במחשבות שלה), לבסוף החליטה כן ללכת על קלקסן מהרגע שנראה דופק.
ועכשיו לשאלות:
1. עד כמה זה נורא ההזרקות?
2. משפיע איכשהו על שגרת היומיום? מגביל במשהו?
3. יכול להשפיע על מהלך הלידה? (מתכננת לידה טבעית כמו הראשונה)
4. עוד דברים שלא חשבתי לשאול אותם וחשוב לדעת?

תודה מראש על התשובות ושבוע מצוין!
כמקרה גבולי בעצמי, מציעה לך בחום לקחת טיפול
29/06/14 09:10
152צפיות
הזריקות הן בבחינת "לא נעים לא נורא". מתרגלים. לא הגביל אותי במיוחד, וודאי לא אחרי שהבנתי שכדאי שתמיד תהיה חפיסה אחת (שתי זקיות) בתיק, כך שאפילו להחליט לישון מחוץ לבית בצורה ספונטנית היה ניתן. בסופו של דבר הגעתי למצב שהזריקה הייתה מהירה וקלה לביצוע (למשל, הזרקתי ברכב, בדרך לעבודה בזמן שהרמזור אדום...)

בעקרון, רצוי שהלידה לא תהיה תחת קלקסן אם רוצם אפדורל. לידה טבעית היא יופי של תסריט. בהתיעצות עם הרופא תחליטו אם יש צורך להשרות לידה (נהוג לא להגיע להריון עודף תחת קלקסן, גם לזה יש יוצאים מן הכלל).

שיהיה בהצלחה!
אני קוראת את התגובה שלך בהערצה
29/06/14 10:04
112צפיות
"הזרקתי ברכב, בדרך לעבודה בזמן שהרמזור אדום" - איך את מצליחה?!
אני בחודש חמישי ומצליחה להזריק רק בבית אחרי שקיררתי עם קרח, ועדיין רוב הזמן יש לי שטפי דם גדולים
יש ימים שזה ממש כואב, ויש ימים שפחות... לא ממש מצליחה להתרגל, אבל העיקר שהפצפון יהיה בריא! (וגם אני )
זה היה כבר בשבועות מתקדמים
29/06/14 11:11
101צפיות
ההתחלה לא היתה קלה, והיו ימים (מידי פעם, ממש לא כשגרה) שהייתי צריכה כמה נסיונות הזרקה עד שהצלחתי, אבל זה הולך ומשתפר עם הזמן.

מה שמאוד עזר לי שזה לצבוט היטב את קפל העור ולקחת שאיפה עמוקה לפני ההזרקה ולנשוף באיטיות תוך כדי הזרקה איטית מאוד. לטעמיף יש קשר בין מהירות ההזרקה לבין כמות הכחולים. דבר נוסף, לעשות מעין "דקירת ניסיון" לפני, לראות היכן העור פחות רגיש. לפעמים הבדל של מילימטר במרחק עושה הבדל עצום ברמת הכאב.

אבל מעל לכל, כמו שכתבת, המטרה החשובה היא המחזקת את ההתמדה היום יומית.
תשובות
29/06/14 10:11
75צפיות
1. עד כמה זה נורא ההזרקות?
זה מאד אישי. אני יכולה לומר שלי די כאב בהתחלה, אבל אם אני מקררת את המקום עם קרח, כמה דקות לפני תחילת ההזרקה, זה מאד עוזר.

2. משפיע איכשהו על שגרת היומיום? מגביל במשהו?
ההזרקה צריכה להיות בשעה קבועה (פלוס מינוס שעה). אותי זה מגביל כי אני זקוקה לקרח לפני ההזרקה, ולא נוח לי מחוץ לבית.

3. יכול להשפיע על מהלך הלידה? (מתכננת לידה טבעית כמו הראשונה)
לא ניתן לקחת אפידורל עם קלקסן. לפי הנוהל, אם עד שבוע 39 לא ילדת, מבקשים ממך להפסיק עם הקלקסן ולהגיע לזירוז לידה. כמובן שיש יוצאות מן הכלל. אני מניחה שזה תלוי ברופא המטפל.

4. עוד דברים שלא חשבתי לשאול אותם וחשוב לדעת?
אני לא יודעת אם זה רלוונטי לגבייך - בנות שאובחנו עם קרישיות יתר ממשיכות לקחת קלקסן 6 שבועות לאחר לידה.
אני בשבוע 7+0 היום
29/06/14 11:15
99צפיות
בהמלצת פרופ' קופרמינץ מזריקה קלקסן מהבדיקה הביתית החיובית ביוא"ב 13 (עוד לפני בטא, ודופק אני מקווה לשמוע ולראות הים!).
נוח לי יותר שבן הזוג שלי מזריק לי, כי משום מה מאז ההריון קשה לי לראות פציעות, דם, זריקות וכל מיני דברים כאלה - זה טקס ללא מילים של השעה 22:00...
ניסיתי לקרר את המקום עם שקית קרח, אבל זה לא נעים לי, אז ויתרתי על זה. הוא פשוט תופס "שניצל", מחטא ומזריק. לפעמים זה כואב, ולפעמים אני בכלל לא מרגישה. יש לי סימנים כחולים קטנים במותניים. זה לא תענוג גדול, אבל לא נורא. הכי חשוב להגיע לסוף ההריון, כשלאם ולתינוק שלום.
קודם כל בשעה טובה
29/06/14 14:12
123צפיות
שיעבור בקלות ויסתיים בידיים מלאות

אין לי תשובות לשאלות שלך.... אבל הייתי רוצה לנצל את השרשור ולשאול אותך כמה שאלות...

1. מה הכוונה ממצאי פתולוגיה של השילייה גבוליים? מה מצאו?
2. לגבי הקלקסן. למה הרופאה (המשותפת שלנו) החליטה החל מדופק ולא החל משק הריון?

תודה
דסי יקרה
29/06/14 16:01
121צפיות
תודה לך על האיחול- את מדהימה!

הממצאים של השילייה היו:

fibrous hyaline deposition, focal (intra and intervillous
mild increased number of syncytial knots

לא באמת יודעת מה זה אומר... כנראה שזה ממצאים מתונים?

לגבי השאלה השנייה, גם לא ממש יודעת לענות, פחות התעכבנו בשיחה על המועד של התחלת ההזרקות ויותר על העובדה האם יש צורך בכלל או לא (בהתחלה הרופאה חשבה שנסתפק באספירין) (אגב, גפ לי היא אמרה לגבי הפקטורים שלא נבדקו בירור הקרישיות שהם לא רלוונטיים למקרה שלי).
למרות שפה כתבו לי בעבר שכן מזריקים ממועד גילוי ההריון כי בשבועות הראשונים השילייה נוצרת והיא חשובה לעניינינו...
באמת לא יודעת מה להגיד, משתדלת לחשוב חיובי וכן לנסות לסמוך על הרופאה, כי יש אינסוף של מידע ברשת ולעיתים הוא רק יותר מלחיץ ומבלבל אותי מאשר מסייע...
חלילה אל תביני מדבריי
30/06/14 13:19
84צפיות
שצריך היה לבחור במועד אחר להזרקה!
אני באמת לא יודעת...

יש דעות לכאן ולכאן... הבסיס הוא, לפי הבנתי הבלתי מלומדת, שיש להתחיל לפני שבוע 7, כדי שהאפקט על השילייה יהיה מירבי.
חלק אומרים מביוץ, חלק מבטא חיובית, חלק משק הריון, ועכשיו גיליתי שהחל מדופק (שיכול להופיע כבר בתחילת שבוע 6) הוא גם אופצינאלי ...
הנה, עוד שאלה שנוספה למומחים להריון בסיכון...

מה הרופאה אמרה על הממצאים בשילייה? היא הסבירה?

לגבי הקרישיות - רלוונטיים או לא רלוונטיים... אני הייתי (ועדיין) בחרדה נוראית אחרי שאיבדתי את אדוה. רציתי לבדוק הכל, ולא עניין אותי שהסיכוי הוא נמוך... כשהלכתי להמטולוג המחוזי הוא בקלות נתן לי עוד פקטורים. אבל גם הוא סייג ואמר שאת הפקטורים הכי חשובים קיבלתי כבר מיסכה.
דסי אודה לעזרה
01/07/14 16:22
63צפיות
דסי היקרה, עברתי גם כן לידה שקטה , פעמיים. בשבוע 16 ובשבוע 20. זה בנוסף להפלה יזומה שעברתי בשל מומים מטורפים בשבוע 16.
קשה לי מאוד לקרוא הכל,  קראתי חלקים,  ממה שכתבת באתר הרשמים.
רציתי לדעת , אם תסכימי כמובן, האם מצאו את הסיבה למותה של הילדה ?
אצלי כל הבדיקות יצאו תקינות. פעמיים. ואני פשוט פוחדת.
מה תוכלי ללמד אותי ?
להאיר לי את הדרך ולו במעט?
מצטערת לקרוא אותך...
01/07/14 18:22
48צפיות
עדיין לא נפגשנו עם הגורם המתאים לקבל את הדו"ח הפתולוגי הרשמי, זה יקרה בעוד יום וחצי (סופרת את השעות......)
לכן לא יודעת לומר לך בביטחון מלא שמצאו, אבל בשיחה עם הפתולוגית לפני כמה שבועות היא אמרה שיש כיוון, ואני מקווה שאני אכן אצא עם תשובות...

לא יודעת למה התכוונת שכל הבדיקות אצלך היו תקינות... בדיקות הריון?
גם אצלי הכל היה תקין, הכל היה מושלם. במוניטור וא"ס יום לפני הכל היה בסדר, בלילה עוד הרגשתי אותה כרגיל ובבוקר כבר קמתי בלי תנועות עובר.
זה קורה בין רגע, והלוואי והיו לי תשובות, או עצות לתת איך לא לפחד. אני מתה מפחד בעצמי

אחרי מותה עברתי בידקות דם לבירור קרישיות, בדיקות נוגדנים למזהמים שונים וכמובן נתיחת התינוקת והשילייה. מתוך כל המכלול הזה אני מקווה שתתגלה הסיבה.
תודה לכולן על התשובות
29/06/14 16:03
79צפיות
מניחה שעוד "אשגע" אתכן כאן בהמשך עם שאלות :)

לגבי הלידה, גם בלידה הראשונה ילדתי לאחר השראת לידה בשבוע 38, בגלל ה-IUGR, חותמת על עוד לידה כזו עכשיו....
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום