בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום "הריון בסיכון" הוקם במיוחד עבורנו, עבור מי שנמצאת (נמצאה, תמצא) בהריון בסיכון בשל מחלת רקע, בשל היסטוריה מילדותית מורכבת או ככה סתם, כהפתעה מן ההריון הנוכחי. הפורום הזה, אנחנו מקווות, יהיה בית חם ותומך עבור כל המזריקות (קלקסן, אינסולין, תמיכות ועוד), עבור כל המנוטרות, הנמדדות, הנסקרות והשומרות. מיותר לציין כי פורום זה הוא פורום תמיכה ולא פורום מקצועי, אבל אנחנו מקווות שנוכל להעשיר זו את זו גם במידע חשוב, חדשני ורלוונטי. והעיקר, מאחלות לכולנו בסוף מסע מפרך לזכות בפרס הגדול: תינוק או תינוקת חיים ובריאים.

בעיית תקשורת עם הרופא
15/06/14 21:20
167צפיות
שלום לכולכן, למעשה זוהי חזרה לפורום התומך והמיקצועי ותודה שאתן כאן- בהריון הקודם נעזרתי בכן הרבה, בעיקר כקוראת. אני בהריון בסיכון עקב ליידן 5 וטיפול בנוגדי קרישה מיוחדים בעקבות אלרגיה לקלקסן. מפאת גילי הרופא המטפל המליץ לי על מי שפיר, אך אני לא רוצה - כמובן החשש, אך גם מפני האפשרות החדשה של  בדיקת הדם. הרופא המליץ לי על מי השפיר, על כ777777757ך שהיא מדוייקת ומקיפה מגוון רחב יותר של תסמונות, ואף הביע כעס לגבי החלטתי. הניסוח היה מעט בוטה ונימת הקול לא השתמעה לשתי פנים. אני החלטתי לא לעשות את מי השיפר בניגוד להחלטת הרופא המטפל, אך חוששת מהמשך הטיפול אצלו.אני לא יודעת אצל מי אוכל לעשות מעקב, כי הוא הרופא היחי שאמר לי לקחת נוגדי קרישה, למרות הפלה בהריון הראשון ועבר של רעלת אצל אמי. אשמח לקבל מכן רעיונות איך להתמודד עם סיטואציה הלא נעימה הזו.
בתור מטופלת של ד"ר האוס
16/06/14 08:54
119צפיות
אני מטופלת אצל רופאה מאוד לא נחמדה, אדם לא פשוט בכלל  שכשאני מגיעה למרפאה לרוב אני רואה אותה צועקת על אחיות, מזכירות, טכנאיות ומי לא.  היא רופאה מעולה אבל אין ספק שיש שם פגם אישיותי כבד. אז אני מבינה טוב מאוד מזה מפגש מתוח ולא נעים עם רופא.

הרופאים הם נותני שירות.  הרופא לא מסכים עם החלטה שביצעת לגבי הגוף ועתיד עוברך וזו זכותו.  זה לא אומר שאיכות הטיפול שתקבלי פחות טובה בגלל זה.  זה גם לא באמת מזיז לו מה עשית או לא,  הוא הבהיר לך את דעתו ואם הנושא יעלה שוב בעתיד, אז מה.   את לא מגיעה לחברה או לפסיכולוג אלא לרופא נשים, אין פה צורך בהחזקת ידיים וחיבוקים אלא בטיפול וייעוץ רפואי כשההחלטה הסופית היא שלך.

אז פעם בשבועיים יהיה לך מפגש פחות נעים.  סה"כ 15 דקות של אווירה מתוחה שבסופה תקבלי את מה שאת צריכה, מעקב, הנחיות להמשך והפניות במקרה הצורך.  תתכונני טוב לתורים ותכתבי את כל מה שאת רוצה לשאול על דף כדי שלא תשכחי אם האווירה תרגיש לך לא נוחה.
השאלה העיקרית היא אם את סומכת רק עליו
16/06/14 18:57
50צפיות
נראה לי על פניו שאת בעיקר סומכת ל התחושות שלך (אני איתך) לכן - למה לא לבדוק עוד רופא?

יש פה הרבה  בנות שמטופלות אצל רופאים מומחי הריון בסיכון שונים ואני בטוחה שתמצאי אחד שטוב לך. מנסיון עם רופא אחד מומחה שצעק עליי כי התיעצתי עם רופאים נוספים (הודעתי לו מראש ובכל זאת האגו שלו לא עמד בזה) ולעומתו היום אני מטופלת אצל רופאת הריון בסיכון נהדרת ובמקביל התיעצתי עם קופרמינץ ומומחה קרישיות והמטולוגיה נוספים והכל בשקיפות מלאה כי היה לי חשוב שכשההמלצות סותרות אקבל איזשהי דרך להחליט כיוון.

זכותך להחליט. את לא צריכה לתרץ או להסביר לאף אחד. אני אתמול עשיתי מי שפיר ולמרות המלצות גורפות לעשות את הבדיקה בשום מקרה לא היה מובן מאליו לאף אחד סביבי שאחליט לעשותה. אפילו בבוקר של הבדיקה אמרה לי הרופאה ביעוץ הגנטי שהיא נתקלה בהמון מקרים שבהם הסטטיסטיקה הרבה יותר גרועה משלי ובכלל לא עושים מי שפיר וזה ממש לגיטימי בעיניה

אם הוא הרופא היחיד שאת סומכת על דעתו תנסי לספוג את היחס, אם לא - נסי להתיעץ עם מומחי הריון בסיכון אחרים ותראי מה את מרגישה
בסוף החלטתי לעשות מי שפיר
18/06/14 21:22
20צפיות
אתן פשוט נהדרות, תודה על התמיכה. אחרי השיחה איתו הרגשתי ממש מושפלת וזה מאוד לא מתאים לי להרגיש כך ולקבל החלטות בצורה הזו. התייעצתי עם עוד כמה אנשי מקצוע ובסוף בחרתי במי שפיר למרות הסיכון. זה נכון שצריך להפריד בין האדם ובין התרומה של היעוץ המקצועי שלו, אך לעיתים כשיש התלבטות אמיתית הכוללת חרדה (הרי מדובר בתקופה כל כך רגישה) קשה לעשות את ההפרדה בין הרגש והשכל, וזה גם לא הוגן לנצל את המצב הפגיע שבו הייתי. ההמלצה שלו ובעיקר האופן בה הוא העביר לי אותה לא תרמו להחלטה הסופית, ויצא שכרו בהפסדו.. החלטתי לא לעשות את הבדיקה אצלו, והבנתי את המוגבלות שקיימת בתקשורת. אמשיך לעשות אצלו את המעקב, הוא הכי מתאים לי, ונמשיך כך.
ג'ינס לוחץ בשבוע ה23
15/06/14 08:29
184צפיות
היי, אני ממש לחווצה...
לבשתי גינס נמוך צמוד. הוא קצת לחץ אבל לא מאד. בקטנה. היה לחץ אבל באמת שנגמרו לי הבגדים ובהתחלה חשבצי שזה בסדר
הייתי מרוכזת בעבודה ולא הרגשתי משהו רציני כי הייתי מרוכזת ופתאום הרגשתי כאב נוראי בבטן התחתונה-  הבנתי שהמכנס  ממש לחץ לי וככה זה כאב עוד כמה זמן. יש לי שליה קדמית
הרגשתי תנועות עובר אח"כ אבל ממש לא כמו תמיד, אני מרגישה שהעובר לא פעיל כמו ממקודם שהוא יותר "חלש" וזז הרבה פחות אם כי זז בכל זאת( עברו 3 ימים ויש לי שליה קדמית)
האם כזה דבר יכול לפגוע בעובר? אני ממש חוששת שפגעתי בו
הכל בסדר
15/06/14 10:28
104צפיות
לא פגעת בעובר.
להרגיש תנועות עובר בשבוע 23 עם שלייה קדמית זה מרשים מאוד. (אני לא התחלתי להרגיש בכלל עד אחרי 24).

בעיקר הכאבת לעצמך וחבל, אבל לא גרמת נזק לעובר שלך.
זה פשוט נראה לי מוזר כי אחרי המקרה
15/06/14 13:19
84צפיות
התנועות שלו ירדו וכמעט שאני לא מרגישה אותו עכשיו. תנועה פה תנועה קטנה שם פעם ב....
מקודם הוא היה ממש פעיל וגם בעלי נהנה להרגיש אותו כששם יד על הבטן כי הוא בעט הרבה.
ממש מקווה שהכל בסדר ואת צודקת( ואני סתם פולניה)
תודה
אולי בגלל המונדיאל פחות מתחשק לבעוט?
15/06/14 13:37
56צפיות
זה קורה הרבה, בלי קשר למכנס צמוד, שהתנועות משתנות.

גם אם תלכי לרופא עכשיו ותגידי לו שאת מרגישה פחות הוא ינפנף אותך כי בכלל לא עושים מעקב תנועות עד שבוע 25.

אם זה באמת היה רציני ומשפיע לא היה לוקח לך הרבה זמן לשים לב.
º
40+2 מה עכשיו ?
14/06/14 08:13
88צפיות
º
עכשיו ללדת
14/06/14 21:51
48צפיות
Easier said than done
15/06/14 11:43
84צפיות
40+3
מוניטור תקין
פתיחה 1 סמ
בדיקת דם סקר שליש ראשון..צריכה את עזרתכן..
13/06/14 11:11
170צפיות
יצאה לי תוצאות לא מי יודע מה....
ואני רוצה להבין על סמך מה מנתוני הבדיקה הם אומרים שיש סיכון לטריזומיה 18

papp-a 1.40 miu/ml   0.33 mom
free B hCG  8.64 mlu/ml    0.22 mom
NT      1.50mm          1.28 mm

הסיכון ל דאון:
לפי הגיל והבדיקות     1:29000
לפי הגיל    1:70

סיכון לטריזומיה 18      1:30

שקיפות עורפית יצאה מושלמת

אני אהיה בת 41.5 בלידה
אני מנסה לשמור על הגיון בריא ולהבין את ההפחדה של הגופים, אבל הם מצליחים להוציא אותי מאיזון ....ואני לא מבינה איך הם הגיעו לתוצאה הזאת....כי לפי הערכים התקינים אני מעל   mom0.15
אני פחות מכירה את הגורמים לסיכון ל-18
13/06/14 23:49
94צפיות
אבל פאפא של 0.33 mom היא נמוכה. נכון שהיא עדיין בתוך הנורמה כי רק מתחת ל-0.15 זה מחוץ לנורמה, אבל זה נמוך. בגדול ככל שהפאפא גבוהה יותר וה-hcg נמוכה יותר, יותר טוב. אצלך שניהם נמוכים אז זה מאזן ולכן כנראה, ביחד עם שקיפות טובה, הסיכוי לדאון נמוך, למרות שהייתי מצפה שיהיה יותר גבוה עם פאפא כזה. בעיקרון אני מניחה שמה שהגביה את הסיכוי ל-18 הוא הפאפא ואולי הגיל. את בכל מקרה לא רוצה לעשות מי שפיר?
אני עושה
14/06/14 11:24
74צפיות
כבר קבעתי ל 2.7 מי שפיר בגילי המופלג אני חייבת לעשות זאת
תודה על ההסבר...אני מצפה שאם זורקים לי תשובה באויר (מעבדות זר ) אז שיתנו גם הסבר מאחורי זה!

מקווה שהכל זה סתם עוד משוכה שתעבור בשלום.
1:2900 עדיין מעולה בגילך.
14/06/14 17:36
54צפיות
טוב שאת עושה מי שפיר, ככה הכל יהיה ברור. את עושה גם צ׳יפ? בכל מקרה טריזומיה 18 זה משהו שרואים בבירור גם בסקירות, עד כמה שידוע לי, וקשה לפספס את זה. וכן, הם טובים בלתת סטטיסטיקות ולא הסברים, אבל את יכולה גם לנסות להתקשר אליהם ולשאול, דווקא יש שם אנשים עם הידע (בסניף הראשי שלהם).
º
וקפץ לי בטעות 0 אחד זה 1:2900
14/06/14 11:28
29צפיות
לדעתי זה בעיקר מפאת גילך
14/06/14 21:50
68צפיות
ובשל התוצאה הנמוכה (יחסית) בפאפ A.

יחד עם זה, טריזומיה 18 ממילא רואים בסקירות ומכיוון שממילא כבר החלטת לעשות דיקור אז אין סיבה מיוחדת לחשש.

תמשיכו בטוב!
תודה רבה על כל העזרה....
15/06/14 09:14
50צפיות
אני בע"ה אחרי שהסקירה תעבור היום על הצד הטוב ביותר...אכנס כנראה להריון בסיכון בגלל הגיל ובגלל עברי (4 הפלות עוקבות), אז נתראה בקרוב
בדיקת פיש
12/06/14 22:33
133צפיות
משהי יודעת אולי כמה עולה בדיקת פיש והאם יש הבדלים בין בתי החולים?
תודה רבה!
יש הבדלים
13/06/14 09:07
97צפיות
אבל איני יודעת מחירים נכון להיום.

בכל מקרה, נדמה לי שבהדסהעין כרם עושים צ'יפ גנטי כלול במחיר, אז שווה לבדוק.
פיש
13/06/14 12:50
75צפיות
בררתי בקופה ועל ציפ בכל מקרה אני לא צריכה לשלם...
השאלה שלי היא בקשר לפיש, ראיתי שזה בסביבות 1500 שקל!!!!!! האם זה המחיר????
תודה!
º
הגיוני שזה המחיר
13/06/14 17:59
29צפיות
מחיר הגיוני
14/06/14 14:47
62צפיות
אני שילמי לפני 6.5 שנים על פיש 1700 ש"ח
פרופ' קופרמינץ
12/06/14 19:02
167צפיות
שלומות,

רוצה לקבוע עם פרופ' קופרמינץ פגישה.
יודעת בדיוק מה יגיד לי, ומה ירשום... ובכל זאת, מאוד מתעניינת בנימוקים וההסברים שלו

מישהי יכולה לתת לי את הטלפון של הקליניקה שלו?
וכמה זמן מראש רצוי לקבוע תור?

תודה
מוסיפה...
12/06/14 19:39
118צפיות
אודה להמלצות על רופאים נוספים, מומחים להריון בסיכון, שיוכלו לעזור בפינוח התוצאות והנחיות לעתיד....
035717877
12/06/14 20:19
88צפיות
יש תור בד"כ תוך שבועיים-שלושה לפעמים יותר אם יצא לחופשה
בדיקות קרישיות במכבי - שאלה אחרונה
11/06/14 16:31
200צפיות
שלומות לכולן,

מישהי יכולה לספר לי מניסיון, תוך כמה זמן התקבלו אצלה תשובות לבדיקות הקרישיות בקופ"ח מכבי?

היום האחות אמרה לי חודש.
ולעומת זאת, שני רופאים שדיברתי איתם- אמרו לי שתוך שבועיים.

אני שואלת כדי לדעת למתי לקבוע תור למומחה הריון בסיכון. לא חושבת שיש טעם להגיע ללא התוצאות... ולחכות חודש זה ממש מוות בגסיסה איטית
(וזה לא שגם ככה אני לא גוססת )
קודם כל חיבוק
11/06/14 17:35
104צפיות
לדעתי פורמלית זה עד חודש ומעשית באמת תוך כשבועיים.
תודה יקרה
11/06/14 19:40
80צפיות

שיגיעו במהרה אמן
היי
13/06/14 21:54
45צפיות
דרך מכבי - חלק מהבדיקות חזרו תוך שבועיים אבל מרביתן תוך שלושה וקצת שבועות.

שיהיה המון בהצלחה בדרך הלא פשוטה

דסיל'ה יקרה
14/06/14 10:29
64צפיות
ההמתנה מורטת עצבים אני יודעת, לי לקח לקבל תוצאות של קרישיות במכבי בערך 3 שבועות, קצת פחות מחודש.

שולחת לך גם מפה המון חיבוקים וחיזוקים
יפיתוש
º
תודה
14/06/14 17:08
22צפיות
שאלת בחירת רופא אחרי הפלות חוזרות
11/06/14 13:36
159צפיות
אהלן:)
ביקרתי אן בעבר, לרגל שני הריונות שהסתיימו סיבב שבוע 7-8. בשניהם העובר התפתח לאט מגיל ההריון. באחד היה דופק ונפסק, בשני לא היה דופק.
בדיקות הקרישיות והיסטרוסקופיה - תקינות.
התקשרתי עכשיו לקבוע תור לפרופ' כרפ, כדי לנסות ולראות מה עוד ניתן לבדוק במקביל לחזרה לטיפולים ופשוט לנסות את מזלנו שוב.
התעריף שלו הפיל אולי לרצפה. זה 1,500 שקל לפגישה שבה הוא אומר איזה בדיקות נוספות לעשות, ועוד 1,400 שקל כשחוזרים עם תוצאותה בדיקות והוא רושם את הטיפול.
מקבלים החזר חלקי מקופת החולים, אבל אנחנו קרובים מאוד לנצל את כל ההחזרים שלנו מהם.
עכשיו שאלה באמת שאלה תמימה -
זה שווה את זה? האם יש משהו שהוא יכול להגיד לי ששווה סכום כזה?
אשמח מאוד לשמוע על החוויות שלכן איתו. לאילו בדיקות נוספות הוא שלח אתכן ולפי מה? אילו טיפולים הוא רשם לכם, ובעקבות מה?
אשמח לשמוע על הטיפולים של עוד רופאים בתחום הזה (מלבד קופרמינץ שאותו אני מכירה).

אני רוצה להבין אם כדאי לי שרופא כזה יעבור על כל ההיסטוריה שלי לעומק, האם באמת יש מה להפיק בשלב הזה? או שיש פרוטוקול שבו כולם הולכים, כולם עושים את אותן בדיקות, וכדאי לי קודם להשלים את הבדיקות הללו ורק אז ללכת אליו? או אולי פשוט לבקש מהרופא שלי קלקסן ופריגין ולחסוך 3000 שקל? אוליא פילו כדאי לנסות עוד טיפול אחד, אולי יצליח ואם לא - יהיה יותר מידע ויהיה ניצול יותר טוב של התור?
לא הייתי מהססת אם המחיר היה טיפה יותר סביר.... אבל זה מתחיל להיות ממש בלתי אפשרי.
למה לא קופרמינץ בעצם?
12/06/14 10:20
95צפיות
להבנתי הוא מתעסק בעניינים האלה ועוזר להמון נשים להגיע להריונות תקינים.
ממה שאני שומעת - הוא גם עולה פחות...
שווה לעשות גם קריוטיפ לך ולבעלך
20/06/14 19:42
14צפיות
זו בדיקה גנטית, לוקח הרבה זמן לתוצאות לחזור. אישרה לי אותה יועצת גנטית.
אם הקופה לא  מאשרת אפשר לעשות באופן פרטי 1000 לכל אחד סה"כ 2000
וצריך לעשות גם פרופיל הורמונלי אולי שווה לך לבוא לכראפ אחרי כל התוצאות ואז לקבל המלצה.
אני הלכתי אליו פעם אחת. חייבת לציין שגם אני הרגשתי את הגרידיות שאת מדברת עליה. היום אני נשארתי במעקב רק עם קופרמינץ למרות שקיבלתי את המלצתו של כראפ
(לוקחת במקביל גם קלקסן וגם פרגניל).
בהצלחה
דחוף- המלצתכן
11/06/14 08:58
211צפיות
מחר תלמ ויהיה זירוז בגלל שעובר הפסיק לגדול
עשיתי הכל השבוע שיאצו, דיקור, עיסוי, עיסוי פטמות, אמבטיות, מדרגות, לחיצות בנקודות
נמנעתי עד כה משמן קיק היום אמרתי שאעשה את זה בלית ברירה- מפחדת מהשלשולים
קמתי ממש הפוכה ועכשיו התחילו כאבי בטן של מחזור - מתלבטת אם לשתות את השמן בעיצת הדולה או לחכות. ועד מתי לחכות
ממש לא רוצה זירוז של בלון ופוטוצין הייתי שם לידה קודמת
º
מה שלומכם?
12/06/14 20:37
31צפיות
אחרי יום של בחילות והקאה
12/06/14 21:19
93צפיות
לקחתי את השמן
עשה קצת צירים לא משמעותי
הייתי בביקורת היום והופתעתי שהם לא רוצים לזרז
שלחו אותי הביתה
לחזור בראשון
מחכה לבשורות הטובות!
13/06/14 09:06
40צפיות
שיהיה בהצלחה!
º
גם אני מחכה
15/06/14 11:44
9צפיות
הרחבת אגני כליה
11/06/14 01:12
163צפיות
היי בנות לפני מספר שבועות כתבתי לכן שבסקירה מאוחרת נמצא שבכליה שמאל של העובר שלי יש הרחבה קלה של 6 מ״ר בשבוע 29 עשיתי שוב סקירה מכוונת לכליות והכליה עדיין עמדה על 6 מ״ר  אתמול עשיתי שוב סקירה לכליות שבוע 33 כליה שמאל בגודל 7.2 הרופא אמר שזה בסדר וגבולי , שאלתי בעצם היא מה עושים עם ההרחבה הזו לאחר הלידה כי הרופא אמר שאין צורך בעוד בדיקה לכליות שכבר עד הפעם הבא יש סיכוי שאלד אינני יודעת מה לעשות והאם ההרחבה היא משמעותית המצריכה עוד סקירה לפני הלידה והכי חשוב זה מה עושים עם זה אחרי הלידה
º
מקפיצה לתשובה
11/06/14 15:19
17צפיות
בנות בבקשה אשמח לתשובה בהקדם
12/06/14 18:03
51צפיות
אני מאוד לחוצה ! אשמח לדעת מנסיונכן הלידה דיי קרובה ( אני גם סוכרתית) ואני מאוד מוטרדת לגבי הרחבת אגן כליה אחרי שהתינוק נולד
לצערי לא יכולה לענות
12/06/14 19:04
67צפיות
אבל אולי כדאי לשאול בפרופ הריון בסיכון שמנוהל ע"י ד"ר רימון (פה בתפוז) - יכול שתקבלי ממנו מענה שיספק אותך
º
איך אני מגיעה אליו ?!
12/06/14 21:02
19צפיות
על פניו זה נראה בסדר
12/06/14 20:37
50צפיות
ולרוב עושים מעקב אחרי הליה ליתר בטחון.

תמשיכו בטוב.
לנו
13/06/14 16:25
30צפיות
לא גילו בהריון על הרחבה אבל כשנולדה היתה הרחבה ועקבנו עד שהסתדר

יש לי חברה שעשתה מי שפיר בעקבות הרחבה והיתה צריכה ניתוח אחרי שהוא נולד . ניתוח פשוט והכל בסדר
אני כבר לא זוכרת מדדים מדויקים
13/06/14 16:57
35צפיות
כי הילד כבר בן 15, אבל לעמרי היתה הרחבה של אגן כליה ימני, עשינו אולטרסאונד פעם בחודש במהלך ההריון ואחרי הלידה ,אולטרסאונד, ואחרי חודש גם מיפוי וציסוטוגרפיה (בידה של דרכי השתן) . בדיעבד היה לו רפלוקס בדרכי השתן.
זו בעיה מבנית וזה לא מחלה, הוא קיבל אנטיביוטיקה למניעה משך שנתיים.
אצלנו המשמעות היתה שלמעשה יש לו כליה אחת ולמעט מעקב אחת ל1/2 שנה, שנה, הוא חי חיים רגילים לגמרי.
בכל מקרה באופן מיידי, לאחר הלידה תשלחו לאולטרסאונד בבית החולים לפני השחרור ותקבלי הוראות להמשך טיפול.
אם יש לך עוד שאלות...בשמחה.
הרבה בריאות ושבת שלום
היפרדות קרומים
10/06/14 23:35
81צפיות
האם יש סיכון גבוה יותר בלידה של אשה שעברה הריון עם היפרדות קרומים מאשר הריון רגילה?
סוכרת ודיקור מי שפיר
09/06/14 21:40
145צפיות
לצערי אני עוברת הריון תאומים מאוד לא פשוט, שמירה משבוע 11 עקב דימומים ובהמשך טוענים שעובר אחד ממש לא בסדר עם בעיה במוח ועכשיו גם עצמות ארוכות קצרות ב4-5 שבועות....
כרגע בשבוע 27.
1. מחפשת רופא מומחה עם השתתפות של מכבי באזור המרכז לדיקור בשבוע מתקדם- 32 (כדי לא לפגוע בעובר הבריא), תוך כמה זמן מגיעה תשובה מהירה ומה בודקים במהיר?
2. ל2 העוברים עיבוי קל במחיצה בין חדרי הלב 4-5 מ"מ, ולאחד- לבריא, שליה מעובה.
הקרדיאולוג אמר שהוא לא מודאג אבל זה נראה כמו סכרת ולבוא לביקורת עוד חודש, בדקתי לפני שבועיים המסת סוכר של 50 ויצא תקין-119\ האם צריך לבדוק גם של 100 כדי לדעת בוודאות שאין סוכרת או ששל 50 מספיק אמין בשלב הזה?

די, אני רוצה כבר להיות אחרי הלידה!!!!! אני משתגעת מהחוסר וודאות לגבי העובר השני!!!!!!! בקושי מצליחה להרדם בלילה.... איך מעבירים את הזמן בצורה נכונה????אני חייבת לחשוב יותר חיובי, אני לא יכולה לעמוד בהפסקת הריון בשבוע כ"כ מתקדם, אני הרגיש רוצחת לעולמי עד!!!!! בעז"ה המצב יהיה טוב יותר ממה שחושבים....
לדעתי בשבוע כזה מדקרים רק בבית חולים
09/06/14 22:17
100צפיות
ציבורי.

תשובה ל"פיש" תוך 48 שעות (לפעמים פחות) בודקים 5 כרומוזומים: X Y 13,18,21

שיהיה בהצלחה!
איפה כדאי?
09/06/14 22:46
71צפיות
באיזה בית חולים הכי מומלץ? המליצו לי על ד"ר ינאי בהדסה, משהי שמעה? מכירה? האם יש רופא מומלץ באיזור המרכז? איך אסף הרופא? שווה נסיעה להדסה או ללכת לאן שיפנו אותי? האם 5 אלו הם הנפוצים ביותר? מה בודק ציפ גנטי? אמרו לי לעשות גם ציפ, תוך כמה זמו יש תשובה?
בבית חולים ציבורי
09/06/14 23:36
84צפיות
למעט בשר"פ של הדסה ובמעייני הישועה ולניאדו- אין אפשרות לבחור רופא
לי היתה תשובה לפיש תוך 48 שעות ותוצאה מלאה תוך שבועיים (בהריון הראשון בו דוקרתי בשבוע 32 ואכן כמו שמעיין כתבה- זה רק בבית חולים בו יש חדר לידה צמוד)
מי שפיר
11/06/14 11:49
55צפיות
איפה עשית את הדיקור? האם כדאי ללכת למקום שאפשר לבחור רופא למרות המרחק מהבית או שעדיף ללכת לבית חולים קרוב ולסמוך עליהם?? כי אם זה יגרום ללידה ואצטרך פגיה... אני מאוד לחוצה מהבדיקה ועוד יותר מהתוצאות.... כמה זמן צריך להשאר במקום אחרי הבדיקה? האם הסיכון בבדיקה גבוה יותר בשבוע כזה?? מתי אני צריכה לקבוע תור??
ועוד דבר, יש לכן מושג בקשר לסוכר? האם יתכן שה-50 יצא תקין לפני כשבועיים וחצי ובכל זאת כבר היתה לי סוכרת? כי כבר אז הרופא אמר שהעובר נראה כאילו יש לי סוכרת..
תודה רבה!!!!
בהחלט אפשרי שה-50 יצא תקין
11/06/14 14:18
64צפיות
ועדיין יש לך סכרת
לגבי מי שפיר- עשיתי בבית חולים ציבורי הקרוב אליי בעיקר- כי הייתי מאושפזת שם.... אבל גם אם הייתי צריכה לבחור- הייתי עושה שם. בהחלט שיקול הפגיה הוא הגיוני
אגב גם בהריונות הבאים כשעשיתי דיקור בשבועות צעירים (18-19) עשיתי בבית חולים ציבורי ללא בחירת רופא ואין לי שום מילה רעה לומר
תודה רבה!
13/06/14 00:13
16צפיות
תודה על התשובות המהירות! פורום מקסים ופעיל!
מפחדת...
09/06/14 11:19
217צפיות
שלום..אני נמצאת בתהליכים לקראת ניתוח שרוול ומן הסתם המשקל שלי גבוהה מאוד. יש לי בצקות ברגליים. היום עשיתי בדיקת הריון ביתית והיא יצאה חיןבית..מאחר לי ומחר בע'ה אעשה בדיקת דם... אני מפחדת שיש לי רעלת הריון....מה עושים????
אם אני מבינה נכון את בתחילת ההריון?
09/06/14 12:09
119צפיות
ממש חודש ראשון? אין רעלת הריון בשלב הזה... הבצקות כנראה לא קשורות לזה...
תודה...
09/06/14 12:37
94צפיות
אבל אולי בגלל המצב שאני נמצאת בו תתפתח רעלת הריון...וכן רק היום עשיתי בדיקה
יכול להיות שאת בסיכון מוגבר לרעלת
09/06/14 13:49
85צפיות
אבל רעלת ממש יכולה להתפתח לדעתי רק החל משבוע 25 וגם זו רעלת מוקדמת. לא חושבת שהבצקת כרגע קשורה לזה. אם את מודאגת את יכולה לגשת לרופא נשים שלך ולשאול את כל השאלות. בעיקרון אם יש הריון, במצב רגיל כדאי לגשת לרא לאולטראסאונד ראשון רק בשבוע 7 בערך.
אפלה וקיסרי
09/06/14 11:01
156צפיות
אני בשבוע 35+4
מיועדת לקיסרי.
לוקחת קלקסן 60, עקב אפלה שהרופאה הגדירה כגבולית.
2 שאלות:
1. הרופאה אמרה שלמרות שמשקלי הגיע כבר ל70- היא לא רוצה להעלות לי מינון של קלסן ל80. אני מודאגת כי בשבועיים האחרונים חלה גם האטה בגדילת העובר ולא יודעת אם זה קשור.
2. נקבע לי קיסרי לאמצע שבוע 38. אולם במוקד היה רופא שאמר לי שעם אפלה- רצוי לילד בין שבוע 37 ל38. האם ידוע לכן משהו על כך?

המון תודה
מועד היילוד צריך להקבע בתיאום עם רופאך
09/06/14 15:30
71צפיות
שמכיר את כל התמונה והעבר. אמצע שבוע 38 נשמע, על פניו מועד סביר. כמובן, להמשיך לעשות מעקב תנועות.

גם לגבי המינון קשה לדעת ללא התמונה השלמה.

תמשיכו בטוב!
אפשר לשאול אם את מיועדת לקיסרי בגלל התסמונת
10/06/14 08:29
83צפיות
אפלה? או שבחרת קיסרי במקום השראת לידה... אני גם סובלת מהתסמונת ומטופלת בקלקסן ומאוד חוששת מהלידה
אפלה אינה סיבה לניתוח
10/06/14 18:15
76צפיות
אם כבר להפך- נשים עם קרישיות יתר יש לנסות ככל שניתן להמנע מניתוח
חששות מלידה זה טבעי לחלוטין. חשוב לטפל ולהתמודד עם זה כבר בהריןו ולא בלידה עצמה כי זה פתח לצרות
היי עינב
10/06/14 22:44
55צפיות
תודה כל בתשובהה.. יש לך טיפים או עצות איך מתמודדים עם נפחד לפני? אני כבר תכננתי להודיע לפרופסור חגיגית שאני לידה רגילה לא עוברת ובטח בלי אפידורל;(
כמו שעינב כתבה, אפלה אינה סיבה לקיסרי
10/06/14 20:37
66צפיות
אבל בגלל הקלקסן צריך להיות מוכנים לאפשרות שהלידה תהיה ללא אפידורל, מאחר וצריכות לעבור מספיק שעות בין הזרקת קלקסן למתן אפידורל (זה גם תלוי במינון הקלקסן).
יקירותיי, אנא המלצה על תותח מי שפיר
08/06/14 22:03
214צפיות
ביצעתי היום שקיפות ותודה לאל היא יצאה תקינה- 0.9
יחד עם זאת פרופסור קופרמינץ כן המליץ לבצע מי שפיר (בת 38 ומשום שזה הריון שהתחיל עם שניים אינני יכולה לבצע בדיקת דם מחליפה מי שפיר או אפילו את בדיקת הדם שעושים בסמיכות לשקיפות)
ההריון הזה, שהגיע אחרי יסורים רבים ושבעה IVF יקר לי מכל ואני מאד פוחדת מהבדיקה הזו...
אנא המלצות לרופא הכי תותח בתחום.
תודה בנות!

*אגב, אנחנו מאזור המרכז
על סמך מה המליץ?
08/06/14 22:41
119צפיות
לא הבנתי למה המליץ על דיקור...
האם יש רקע?
אולי אפשר לחכות לסקירה קודם?
הוא לא ממש הסביר. פשוט המליץ...
08/06/14 22:44
115צפיות
חשבתי שבגילי ממילא זה מאסט ועם עבר בעיות הפריון שלי- די קיבלתי את זה כמובן מאליו.
מאחר וההריון התחיל עם שניים אז חלק מהבדיקות יורדות מהפרק וזה מצמצם את יכולת ניתוח המצב לדעתי...
האמת היא שאני חוששת לקחת סיכון בגילי....
אישית הייתי מחכה לסקירה ואז מחליטה
08/06/14 22:51
134צפיות
בכל מקרה, אפשר לבצע אצל פרופ' קופרמינץ עצמו ואפשר דרך רופאי ה"פול" של אסותא (את זכאית לדיקור בחינם מפאת גילך והם כולם מומחים ותיקים וטובים. ממלימה על מושונוב, כהנא או גולדשמיט).

אני ביצעתי אצל פרופ' צלאל והייתי מאוד מרוצה, הן ממקצועיות הביצוע והן מן הזמינות אחרי.
כמובן שקופרמינץ הציע את עצמו אבל למרות
08/06/14 23:03
145צפיות
מומחיותו הרבה בתחומו, לא ידעתי אם הוא נכון לי גם במי שפיר...
גם אני חשבתי שמפאת גילי אני זכאית לדיקור חינם אבל אצל קופרמינץ זה 2000 ש"ח
והבנתי שכך גם אצל רופאים אחרים מהשורה הראשונה (כמו צלאל או ליפיץ)- האם הבנתי לא נכון?
הזכאות חינם
09/06/14 00:06
118צפיות
היא רק בשירות הציבורי
יש באסותא שירות ציבורי בו רשימה מוגבלת (אך איכותית) של רופאים
אם את בוחרת רופא שלא ברשימה בעצם אין שום משמעות לזכאות.
אישית לו הייתי צריכה לבחור אז ליפיץביה בערךהבחירה האחרונה שלי.
אם כבר אני משלמתלמי שפיר אני רוצה רופא שהוא גם נחמד וגם ילוה אותי אם חלילה משהו יסתבך
אני עשיתי אצל ליפיץ לפני שבועיים וחצי
10/06/14 10:08
101צפיות
אני בגילך וגם אנחנו התלבטנו אצל מי לעשות.
זה הריון ראשון אחרי הרבה הפלות ומאד חששנו מהבדיקה.
אני ממליצה בלב שלם על ליפיץ. הוא היה נחמד מאד והרגיע אותי ואת בעלי לפני הבדיקה (היינו ממש בחרדות). הבדיקה הייתה מהירה (עשינו גם צ'יפ גנטי). את מגיעה אליו למעקב כשבוע לאחר הבדיקה. אני הרגשתי בידיים טובות. המחיר הוא 2000 ש"ח. לאסותא, שם התבצע הדיקור, לא היה צורך לשלם.
אם את לא רוצה לשלם לפרטי, ואת חברת מכבי - אני ממליצה על דר' אריה ישעיה. הוא כלול בהסדר של מכבי עם אסותא.
בהצלחה!
תודה רבה על ההמלצה. אני אכן רואה שליפיץ
10/06/14 10:13
104צפיות
הוא חביב הקהל..
כנראה שבסוף אסע לירושלים לעשות בהדסה עין כרם שגם נותנים את הצ'יפ ללא תוספת תשלום....
אגב, ישעיה היה רופא הנשים שלי ואכזב אותי בכ"כ הרבה רמות שאין לתאר.. נטשתי אותו בזעם ואישית אני חושבת שהוא לא נעים,
אחרי שקראתי עליו המון דיס-המלצות ברשת (בלי קשר למי שפיר) הבנתי שאני לא היחידה שחשה כך. וחבל!
בשמחה
10/06/14 12:53
80צפיות
אני בטוחה שיש עוד רבים וטובים לא פחות מליפיץ. אותי זה הרגיע לעשות אצל מישהו שזאת היא המומחיות המרכזית שלו.
האמת שישעיה הוא רופא הנשים שלי כבר למעלה מעשור.
זה ההריון הראשון שלי אצלו, ובינתיים אין לנו יותר מדי אינטרקציה.
מותר לשאול האם עזבת אותו בגלל שלא היית מרוצה בפן המקצועי או האישי? (כמובן שבפרטי)
גם וגם וגם. וביחוד לא הייתי מרוצה
10/06/14 13:10
67צפיות
מהשירות הנוראי של כל הצוות שם.
הטראומה שלי איתו, שבגינה ברחתי היתה בהריון הקודם (שנפל),
זה היה ערב חג, הסניף בבלפור (בו היה הרופא שלי) כבר היה סגור, השעה היתה 2 ומשהו בצהריים וישעיה עוד עבד (בדיעבד הסתבר לי שהוא עבד באותו היום עד 16:00)
התחיל לי פתאום דימום ונורא נלחצתי. לא ידעתי מה לעשות ועם מי לדבר.
התחננתי למזכירה שלו שתעביר לי אותו לדקה והסברתי לה שאני מטופלת פריון ושזה הריון נורא יקר.
היא לא הסכימה.
שלחתי לו מייל בהול (כי פעם הוא אמר לי שאם יש בעיה עם התפקוד של המזכירות שלו- שאשלח לו מייל) הסברתי את המצב וביקשתי שיעזור לי (אולי עם זריקת פרוגסטרון או משהו...)
נאדה.
לא קיבלתי שום טלפון.
ניסיתי אח"כ עוד כמה פעמים אבל ללא כל מענה.
לא היה טעם שאגש למוקד כי מנסיון קודם שלי איתם הם לא מבינים כלום בפריון.
ההריון נפל רק כמה ימים לאחר מכן אבל העלבון מחוסר האכפתיות ואפאטיות ממש צרב בי...
אגב, בכלל הייתי בשוק מכך שגם אחרי החג הוא לא טרח לבדוק מה איתי (עוד שפטתי אותו לכף זכות שאולי בגלל הלחץ הוא לא ראה בכלל את המייל והמזכירות לא העבירו לו את ההודעות ממני), אבל לא, הוא לא בדק בכלל אם אני בסדר ואיך נגמר העניין ואני לא טרחתי לעדכן אותו שההריון נפל אלא פשוט נטשתי.
מבינה אותך לחלוטין
10/06/14 16:47
48צפיות
אני לא ממש הזדקקתי לו עד עכשיו. הייתי במעקב אצל קופרמינץ עד לפני המי שפיר (עכשיו כבר לא, אבל זה סיפור ארוך).
באמת קשה להשיג אותו לפעמים, במיוחד כשהקו תפוס לפרקי זמן ארוכים אצל המזכירות.
מקווה שמצאת מישהו טוב ונעים! בהצלחה בהמשך
האמת היא שלא ממש... אז הלכתי למישהו "ביניים"
10/06/14 16:50
52צפיות
אחד שמתקשר איתי גם במייל ונגיש- אז זה נוח
למעקב שוטף אני ממילא שובצתי להיי ריסק (למרות שתכל'ס, מאחר וזה כבר לא הריון תאומים- אני לא ממש צריכה) אבל מאחר ומדובר ברופאה מעולה- אני אגיע לשם כאילו אני כן.
בהצלחה גם לך!!
זו לא המומחיות המרכזית שלו
10/06/14 18:11
71צפיות
המומחיות המרכבית שלו היא אולטראסאונד מיילדותי. הוא מומחה גדול לסיבוכי תאומים
דיקור? הוא עושה הרבה. עוד רבים וטובים עושים הרבה. רק עם פחות יח"צ כנראה
תלוי מי הקהל
12/06/14 15:18
46צפיות
אישית, בלי להסס הייתי הולכת על הדסה אין כרם (ולו הייתי מלמת על דיקור, ה ממש לא היה על מי שאת מחשיבה כ"חביב הקהל".
אני שמחה שכתבת זאת כי קבעתי תור בהדסה
12/06/14 15:41
31צפיות
ל 13 ליולי. חיזקת את החלטתי והרגעת אותי!
אני עשיתי אצל פרופ׳ סיון באסותא ת״א
08/06/14 23:19
73צפיות
הוא היה מקצועי מאוד ויום לאחר מכן הוא עורך ביקורת אצלו במרפאה.
אם את מחליטה לעשות
09/06/14 00:03
121צפיות
והחלטת על פרטי ובאזור המרכז אני כן הייתי עושה אצל הרופא המטפל
אישית תמיד עשיתי בציבורי בלי בחירת רופא כי אין שום משמעות למי מדקר בהנחה שהוא מדקר באופן קבוע (ותמיד הרופא המטפל שלי היה בתל אביב וגרתי בחיפה אז רציתי לעשות דיקור קרוב לבית)
אבל אין לי ממש "רופא מטפל", אצל קופרמינץ
09/06/14 08:06
110צפיות
הייתי במעקב עד כה כי התור שקבעו לי למרפאה בסיכון הוא רק לשבוע 14
אז החלטתי להמשיך אצלו רק עד השקיפות
בעוד שבוע וחצי יש לי את התור שנקבע לי אצל יסכה לנדסברג
אבל חוץ מהגניקולוג הרגיל (ד"ר גידי פייט)- אין לי רופא מומחה קבוע....
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום