לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום "הריון בסיכון" הוקם במיוחד עבורנו, עבור מי שנמצאת (נמצאה, תמצא) בהריון בסיכון בשל מחלת רקע, בשל היסטוריה מילדותית מורכבת או ככה סתם, כהפתעה מן ההריון הנוכחי. הפורום הזה, אנחנו מקווות, יהיה בית חם ותומך עבור כל המזריקות (קלקסן, אינסולין, תמיכות ועוד), עבור כל המנוטרות, הנמדדות, הנסקרות והשומרות. מיותר לציין כי פורום זה הוא פורום תמיכה ולא פורום מקצועי, אבל אנחנו מקווות שנוכל להעשיר זו את זו גם במידע חשוב, חדשני ורלוונטי. והעיקר, מאחלות לכולנו בסוף מסע מפרך לזכות בפרס הגדול: תינוק או תינוקת חיים ובריאים.

חסרת אונים - כותבת כאן כי בזמני קיבלתי פה המון
08/09/14 11:41
253צפיות
וסת אחרונה 21.8 החל מ4.8 החל דימום עם כאבי בטן שהתעצם מאוד יום למחרת , כולל כרישי דם בכמויות אינסופיות.
הייתי במיון נשלל הריון , אחד טען לשיבוש הורמונלי , אחרת ראתה פולילפ בבירור, היום רופא שלישי (מיון במרפאה בקהילה ) אמר שחלות פוליציסטיות! שלל פןליפ. נתן כדורים להגברת כרישיות בדם לצורך הפסקת הדימום 2 כדורים ליום עד חמישה ימים. 
לא ישנה בלילות מהדימום והגושים שלא מפסיקים לצאת, כאב גב + בטן, המוגלבין 10, לא מצליחה לשמור על הגיינה בגלל העוצמות (שאמנם הבוקר פחתו מגיעים בגלים ) , לא יודעת מה לעשות. חוסר אונים מוחלט. הצלחתי לקבוע תור למרפאה של אילן ברוכים כבר להיום בתקווה לאמירה ברורה יותר . אשמח לכל כיוון שלכן ,
 תודה 
האמת שאיני יודעת. ברור שצריך לברר היטב
08/09/14 14:44
96צפיות
נא עדכני אחרי התור.

בעיני מעודד שיש שיפור היום.

מה הסיכוי להדבק בשעלת?
07/09/14 18:36
72צפיות
אחותי נחשפה שבוע שלם לילד שחולה בשעלת...
הוא היה עדין בשלב המדבק לפי דברי הרופא
האם יש סכנה להפגש איתה ?
למשהו יש מושג כמה זמן אפשר לדעת שהיא לא נדבקה ?

אוף ... רק זה מה שחסר לי....
אקו לב עובר
07/09/14 18:22
282צפיות
אולי אתן תוכלו להגיד לי משהו אינטליגנטי על אקו לב?
מה שאני מנסה להבין זה מה הסיכוי למצוא משהו, ובעיקר איזה "משהו", באקו לב אחרי סקירה ראשונה תקינה.
הופניתי לאקו לב בעקבות אומפלוצלה. אומפלוצלה זו צרה שבאה בצרור בדרך כלל, אבל בינתיים הסקירה תקינה (וגם האומפלוצלה גדולה מה שמגדיל את הסיכוי שהיא ממצא יחיד). אני מנסה להבין מה עוד יכול להיות צפוי לנו.
יש לזה גם צד פרקטי - התור שקבעו לי הוא לשבוע 22. את כל הבירורים שעשויים להביא להפסקת הריון אני רוצה לסיים כמה שיותר מוקדם. כלומר אם יש סיכוי ממשי לגלות משהו עד כדי כך חמור באקו לב, אני אקדים את הבדיקה כמה שאפשר.
לא בדיוק עונה לשאלתך
08/09/14 12:59
145צפיות
אבל מגיגול מהיר, נראה שהברור המקובל בנוסף לסקירה הוא מי שפיר + אקו לב + MRI.
והשאלה היא לא מה הסיכוי לגלות בעיה באקו בהנתן סקירה תקינה, אלא מה הסיכוי בהנתן סקירה תקינה + אומפלוצה.
תודה...
08/09/14 14:30
101צפיות
לא נתקלתי בשום אזכור ל-MRI ואף אחד לא אמר לי - תודה על המידע, אני אשאל לגבי זה.
ברור שהשאלה היא בהינתן האומפלוצלה, כמובן. אבל יותר מהסיכוי מעניין אותי כרגע סוג הבעיות שיכולות להתחבא, וזה כבר לא תלוי.
בינתיים קיבלתי תשובה מהרופא שעדיין יש סיכוי ממשי לגלות בעיות חמורות, גם באקו וגם בסקירה השניה... מבאס למדי אבל לא בלתי צפוי. הוא זרק מספר של 20%.
לפחות הוא אמר שאחרי שתי הבדיקות האלו זה אמור להיות סופי ובלי הפתעות נוספות. אז יש לנו תאריך יעד להירגע (יחסית), ושבעה שבועות לשרוד עד אז (אלא אם כן יתגלה משהו לא תקין במי השפיר עוד קודם ).
נראה לי שאני הולכת לנסות להקדים את האקו, אבל בכל מקרה נצטרך לחכות לסקירה.
MRI
08/09/14 16:47
61צפיות
נדמה לי שראיתי שמוסיף מידע מפורט על תוכן האומפלוצלה, נפח הריאות (שזה סיבוך נפוץ). לא בטוחה.
מה מצב האמפלוצלה?
09/09/14 15:09
77צפיות
כי בפני עצמו זה עלול להיות מום לא פשוט ויש לשקול גם את זה.
כבד וכיס מרה בפנים
09/09/14 15:22
77צפיות
אני יודעת שהתיקון עלול להיות מורכב ואפילו להתעכב בכמה שנים, אבל לפחות ממה שקראתי עד עכשיו זה לגמרי בר תיקון עם אחוזי הצלחה מאד גבוהים והחלמה מלאה.
אחרי שנשלול דברים אחרים נלך להתייעץ עם כירורג ילדים.
º
בפנים = בתוך האומפלוצלה
09/09/14 15:23
30צפיות
לב הוא איבר שיש בו מומים התפתחותיים
08/09/14 14:39
160צפיות
כלומר, יתכן ובשבוע 15 הכל נראה תקין ובשבוע 22 כבר לא.

בעקרון, אקו לב על ידי קרדיולוג ילדים נהוג לעשות בשבוע 22 כי זה השבוע בו רוב המומים כבר נוכחים וכי הראות טובה יחסית (אבל אפשר לעשות גם בשבועות אחרים, אם יש צורך) כך שלא הייתי מזיזה את הבדיקה, היא במועד הנכון ויש לאחריה מספיק זמן עד שבוע 24, והכי חשוב, שיותר סביר שמה שיהיה זה סימון על כך שהכל תקין.
אז לא להקדים... הבנתי
08/09/14 15:18
113צפיות
קשה לחכות בסבלנות
לחכות ל-22 לא נשמע סביר במצב הזה
08/09/14 16:12
104צפיות
איגוד הלב האמריקאי - החל משבוע 17-18 (או החל 12 בגישה וגינלית)
דר ליאת גינדס - בכל שבוע החל מהשבוע ה-12 
"ד"ר גינדס מכהנת כיושבת ראש הוועדה לאקו לב עובר בארגון האולטרסאונד של ארצות-הברית"

מקסימום אפשר לחזור על הבדיקה מאוחר יותר
אבל אם אני מבינה נכון נעשה כבר אקו לב בסקירה מוקדמת
08/09/14 22:52
88צפיות
כלומר, הלב בסקירה מוקדמת נמצא תקין, זה לא שעד כה לא הסתכלו.
אגב, יש לך המלצות לסקירה שניה?
09/09/14 12:37
76צפיות
אני מתכוונת לשם שינוי ללכת הפעם למישהו רציני.
יש מישהו שמומלץ במיוחד דווקא בהקשר הזה?
עד כמה שהבנתי הדברים שהכי אמורים להטריד עכשיו הם לב ומוח (זאת אומרת, האומפלוצלה הולכת עם מומים בכל דבר אפשרי בערך, אבל מה שמטריד אותי בעיקר זה דברים שהם גם חמורים וגם לא נשללו אחרי סקירה מוקדמת. ועד כמה שהצלחתי להבין זה בעיקר בלב ובמוח).
אני באזור ירושלים אבל אסע לאן שצריך.
º
ממש קל"ב: פרופ' שמחה יגל
09/09/14 15:07
36צפיות
º
תודה
09/09/14 15:17
20צפיות
חלק מתוצאות בדיקות לקרישיות יתר
07/09/14 16:21
65צפיות
רציתי לשאול מי מכן מבינה בתוצאות בדיקות קרישיות יתר ויכולה לאמר את דעתה?
לפי הבנתי תוצאות אלו תקינות?
(מחר אמורה לעשות לפי בקשת היי ריסק-
פקטור 5 ליידן
הומוציסטאין
פקטור 2 פולימורפיזם
וזהו, איזה עוד בדיקות חשוב שאבקש לעשות? גם כך משלמת עבורן באופן פרטי)
הבדיקות שעשיתי בקופח-
PROTEIN C ACTIVITY תוצאה 102
PT-INR- תוצאה-0.97
APTT תוצאה 28.5
FIBRINOGEN תוצאה 300
PROT-S ANTIGEN FREE תוצאה 77
ANTITHROMBIN 3 תוצאה 101
APC RESISTANCE תוצאה 2.44
LAC-RV V T - תוצאה 1.12
CONTROL PTT תוצאה 27.5
LAC-SCT RATIO תוצאה 1.32
ANTINUCLEAR Ab תוצאה נגטיב
ANTI CARDIOLIPIN IGM תוצאה 6.5
DNA ׂ(DS) AB תוצאה נגטיב 4
RNP תוצאה נגטיב 0.4
SM )anti smith ab תוצאה נגטיב
SSA תוצאה נגטיב
SSB תוצאה- נגטיב
JO-1 תוצאה נגטיב
ANTICARDIOKHPHI IGG תוצאה קטן מ 1.6
ANTICENTROMERE AB  נגטיב
A/B2 GLYCOPROTEL IgG תוצאה 2.2
A.B2 GLYCOPROTEL IgG תוצאה 2.2
A.B2 GLYCOPROTEL IgG ,תוצאה 7.7
ANA PATTERN  תוצאה - נגטיב
ANA TITER שלילי ב 1:160
RNP A תוצאה- נגטיב 0.4
RNP 68 תוצאה נגטיב
SMRNP תוצאה נגטיב
SSA 60 נגטיב
SSA - 52 תוצאה נגטיב
CHROMATIN תוצאה נגטיב

תודה רבה רבה
APLA הריון ומה שבניהן
06/09/14 22:38
236צפיות
שלום,
אני במצב קצת שונה... גיליתי על הAPLA שלי הרבה מאוד לפני שחשבתי על הריון. היום אני בת 29 מה שאומר שעברו כ-8 שנים מאז. זה התחיל מכל מיני איברים בגוף שנרדמו, נמשך בבדיקות הדם לAPLA  שנתנו תשובות "גבוליות" והסתיים בMRI מוח שהדגים "נגעים" (כמו שהם אוהבים לכנות אותם) מרובים במוח. לאף אחד לא ברור ממש מה הנגעים האלה אומרים, אבל כרגע מייחסים אותה לקרישיות היתר ולאירועים מוחיים קטנים.
עכשיו אני מתחילה לחשוב על הריון ופה מתחילה הבעיה האמיתית.. מה עושים? למי פונים? אני מטופלת במרכז האטואימוני אבל מה עם רופא נשים? והשאלה הכי חשובה- כמה קשה התהליך לנשים עם המחלה?  כיום אני רק על אספירין ואני ממש מפחדת מהזריקות קלקסן, ומפחדת שהן לא יעזרו והאם בכלל לא שווה לנסות בלי הזריקות פעם אחת לפחות? מישהי היתה במצב קצת דומה לשלי? אשמח להתייעץ מהפן הרגשי במיוחד..
לזריקות יצא "שם רע"
07/09/14 00:13
175צפיות
אבל בפועל- זו תרופה יותר בטוחה מהאספירין עם פחות סיבוכים והרבה יותר יכולת לשלוט ו"לשחק" במינון.היא גם "יוצאת" מהגם יותר מהר
אז נכון- דרך המתן שלה היא יותר כואבת מגלולה
אבל היא הרבה הרבה יותר בטוחה
מנסיוני- נשים עם עבר כה מורכב כמו שלך שינסו להיות בהריון ן בלי קלקסן נמצאות בסיכון ממש גדול. מילא לאבד הריון (ואני לא מזלזלת- איבדתי 3) אבל אפשר לאבד את החיים, לאבד את ההכרה לתמיד, לאבד תפקודים קוגניטיביים וכו'... בקיצור- הימור מאוד מאוד גבוה רק בגלל פחד מהכאב הרגעי של זריקה
אני אולי אשמע כמו תקליט שבוא אבל לפני הריון ממליצה מאוד להפגש עם פרופ' קופרמינץ- מנהל המחלקה להריון בסיכון ("טרום לידה") באיכילוב שחוקר כבר שנים את נושא קרישיות היתר בהריון ובמעגל הפריון
תודה על התגובה
07/09/14 07:35
101צפיות
את יודעת מה הסיכויים שלי עם הקלקסן? משום מה על זה הרופאים פחות אוהבים לדבר :)
אין פה ודאות
07/09/14 09:48
102צפיות
אבל יש מחקרים שמראים שיפור בתוצאות לידה (הכוונה בשבוע הלידה, בכמות הסיבוכים, בתחלואה אמהית ו/או עוברית) בשימוש בו
וואו עינב
08/09/14 16:32
94צפיות
כמה הרגעת אותי!!!!! אספר לך עליי שעד לא מזמן הייתי לא מוסברת אחרי 5 כשלונות של IVF , אחרי שעשיתי בדיקת קרשיות גילו לי שאני המוזיגוטית ל MTHFR , אחרי יעוץ עם קופרמינץ הנחה אותי לקחת קלקסן 80 מ"ג הייתי בפחדים עצומים! הלכתי לרופא הפוריות שלי , קיבלתי כאפה לפנים , בכלל לא תומך שאקח קלקסן!!! אחרי ימים קשים של לבטים עם עצמי , החלטתי שכן אלך עם קופרמינץ ואנטול קלקסן...
נורא מפחדת מהזריקה (לא מהכאב מן הסתכם כבר הכל קטן עליי) אלא שחלילה לא ייגרום לי משו לא טוב :(
דוגמאות מנסיון...
07/09/14 21:31
110צפיות
הריון ראשון, מבחינתי אני אשה בריאה תכננתי הריון בריא ולידת בית אפילו
בפועל - בצקות ענקיות לא מוסברות משבוע 20, חלבון בשתן שאני ראיתי בסטיק והאחות נפנפה, לחץ דם שעולה משבוע 22 ומקרים של עיוורון בעין למשך 20 דקות כל פעם - את כל אלה הרופא שלי הגאון נפנף כולל עוברית שבהערכת משקל היתה פחות מקילו בשבוע 32. ככה במקרה הגעתי למיון כי היתה לי תחושה לא טובה ואושפזתי עם אבחנה של רעלת הריון חריפה ושיא למחלקת ההריון בסיכון של חלבון בשתן. למזלנו הסתיים טוב (כולל תקופת פגיה והחלמה שלי אבל טוב)

הריון שני אבדן 

בירור קרישיות - APLA ממש ממש גבולית והערכה שאצלי היא בעיקר נותנת את אותותיה כשבהריון. אז לא ממש וודאי שיש לי APLA אבל בהתיעצות עם קופרמינץ, המטולוג ורופאת מעקב שלי מחליטים כן לטפל

הריון שלישי עם אספירין וקלקסן. טפו טפו הגעתי לחודש שמיני ללא בצקות, לחץ דם כמו שלפני ההריון, העיניים שלי לא מתעוורות פתאום, אין כאבי ראש, יש עובר בגודל תקין ונורמלי וכן, זה לא הכי נעים הדקירה ובעיקר עכשיו כשכל העור שלי בבטן מתוח ולכי תתפסי חתיכה לדקור אבל שווה כל דקירה
יתכן והקלקסן הוא לא מה שמציל אותי ויתכן וזה מקרי כי הרי לא באמת יודעים מה גורם לרעלת אבל ההריון עובר כל כך מהר ותכף אשכח שאי פעם דקרתי את עצמי כל בוקר ואהיה עסוקה בלבדוק שהגדולה לא מרביצה לתינוק החדש...
מכירה מקרוב
15/09/14 17:40
25צפיות
היי,
גם לי יש apla שגיליתי עליה ועל החברים שלה (פקטור 5 ו-mthfr) עוד הרבה לפני ההיריון - עקב אירוע מוחי שעברתי. אני אהיה איתך כנה ואומר לך שלמרות שידעתי כבר שנים שיום יבוא ואני אצרך להזריק בהיריון היו לי חששות וזה טבעי לגמרי שאת מרגישה כך... אבל עצם הידיעה המוקדמת חסכה לך המון צער שנגרם מהפלות חוזרות ואין להקל ראש בכך. מעבר לזה הקלקסן שומר גם עליך (!) בהיריון ולא רק על העובר שלך   אני נמצאת במעקב המטולוגי נוסף למעקב של תל השומר היריון בסיכון וזה מאוד חשוב שתהי קשובה לגוף שלך לאורך כל התקופה. תהי חזקה - בסוף אומרים שזה משתלם
לא יודעת מה לעשות
06/09/14 16:03
325צפיות
היי
אני בשבוע 26 עם תפר צווארי, רופא שלי בסיכון גבוהה אמר שאנ צריכה להחליט האם אני רוצה ללדת בניתוח קיסרי ובאותו מעמד מסירים לי את התפר וכל זה קורה בשבוע 38 או ללכת על פתיחת תפר ללא הרדמה  בשבוע 36 ואני מתה מפחד... ואחרי שמסירים את התפר לחכות ללידה טבעית.
לא יודעת מה עדיף.....
אני לא יודעת מה עברך ומה התכנון העתידי שלך
06/09/14 20:28
154צפיות
אבל בגדול- לידה וגינלית היא הדבר הבריא יותר לך ולעובר. כמובן אם ניתן ואפשרי- לא תמיד אפשר
בגדול רק לפי הנתונים שנתת- גם עבורך זה הדבר הנכון. זה לא אומר שבוודאות לא יההי צורך בניתוח אבל כשלעצמו נוכחות תפר צוארי אינה סיבה לניתוח קיסרי
לידה בהחלט יכולה להיות דבר מפחיד. לכל אשה, בטח לאחר סיבוכי הריון. אבל לתפיסתי בפחד יש לטפל עוד בהריון, להתכונן ללידה ולא להחליט על ניתוח בטן גדול מתוך פחד
היסטוריה רפואית
07/09/14 07:38
157צפיות
לי היה תפר עד לפני ארבעה שבועות. לפי מה שידוע לי, התפר אינו הגורם הישיר לניתוח קיסרי (אלא אם כן הרופא מחליט על ההליך בלא שום קשר) כמו כן חשוב מאוד לציין שגם פתיחת התפר יכול להתרחש לאוו דווקא בשבוע 38 (אצלי בשבוע 36 עקב צירים חזקים). הרופאים בדרך כלל מנסים לפתוח את התפר (המתמחים הנחמדים עד שאת מתחילה לצעוק ולצווח עד שהם מבינים שזה קצת גדול עליהם) בלא הרדמה ורק לאחר מכן פונים להסרה ניתוחית שאמורה להארך לא יותר מעשרים דקות ))). 
כפי שציינו בפני, מעמד פתיחת התפר אינו חייב להוביל ישירות ללידה (אני מבלה עם צירים כבר חודש). יכול להיות שהדברים יתנהלו כסדרם ואולי תהיה לך לידה רגילה ,שעדיפה עשרות אלפי מונים על לידה קיסרית כפי שעינב ציינה. 
שיהיה המון בהצלחה ושבוע טוב

חשוב לי להרגיע
07/09/14 09:50
118צפיות
רב הוצאות התפר נעשות בשניה וחצי בלי הרדמה ובלי כאב משמעותי... ורב המתמחים מצליחים בכך כי זו פעולה פשוטה. אין שום הוראה להכניס להליך בהרדמה כל אשה עם תפר כי בהרדמה בהריון יש סיכונים הן לאם והן לעובר. עושים זאת רק אם אין ברירה
תפר
07/09/14 18:56
92צפיות
היי

תודה על המידע. אני כל כך בלחץ מפתיחת תפר שאני לא מצליחה לישון ....
כי שמעתי שההסרה מאוד כואבת.

º
הי
12/09/14 17:47
11צפיות
שאלה על שמירת הריון
12/09/14 17:49
39צפיות
הי נדיה,
אני גם עם תפר. משבוע 12. פעם ראשונה וגם כמוך קצת חוששת מהמשך.
אפשר לשאול מתי יצאת לשמירת הריון? והאן זה נעשה רק כאמצעי בטיחות או שבאמת הייתה סיבה?
הרופא שלי לא ממליץ על שמירה עדיין ו הייתי שמחה לדעת אם יש טעם להתעקש על כך ואם כן אז מתי.
תודה ושיהיה המון בהצלחה ובקלות
תשובה
20/09/14 21:10
8צפיות
היי

קיבלתי שמירה משבוע 20,. ללא סיבה מיוחדת, הייתה קצת דינמיקה של הצוואר. זה היה אמצעי בטיחות.
עכשיו אני בבירורים איפה פותחים את התפר ...:)
º
מה הערך התקין של Free ?HCG בסקר שליש ראשון?
04/09/14 13:30
65צפיות
עד 3 mum
08/09/14 00:03
39צפיות
לי יצא בראשון גבוה ובשני תקין.
אומרים שלערך זה יש משמעות רק בסקר השני
|*|נפתח פורום סדרות וסרטי אנימציה
03/09/14 12:11
7צפיות
|אקשן| אנימציה היא גם אבל ממש לא רק לילדים. פתחנו בשבילכם פורום בו לדבר על סדרות אנימציה מנילס הולגרסון ועד ספיידרמן לדורותיו.
אז אם אתם אוהבים את סרטי דיסני, משפחת סימפסון או סתם אוהבים להיזכר בסדרות וסרטי אנימציה נוסטלגיים, הפורום הזה הוא בשבילכם.

|טי-וי|היכנסו כבר עכשיו לפורום סדרות וסרטי אנימציה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
שואלת גם פה- מוניטור ביתי
01/09/14 19:36
104צפיות
לא שזה רלוונטי כרגע... אבל אשמח לשמוע על מוניטור ביתי.
יש אפשרות לשלוח את התוצאה לפענוח?
שולחים לרופא שלי או שזה חלק מהשירות שהחברה מספקת?
כמה זה עולה?
בקיצור, אשמח לקבל כל מידע...

אם זה דרך קופת חולים בהפניית רופא אז יש פענוח מרחוק
05/09/14 16:10
68צפיות
הפענוח הוא על ידי חברת מוניטור.
אם זה מכשיר ביתי ששוכרים/ קונים אז אין לזה שום פיקוח, ואני אישית לא ממליצה.
בירור APLA ,נתיחת שליה ועוד...
01/09/14 13:21
166צפיות
שלום שוב, כמה שאלות - מקווה שזה בסדר-
(רק מזכירה- לפני שמונה חודשים ילדתי בשבוע 28 לאחר הריון לא פשוט, התינוק המדהים שלנו נפטר לאחר 15 יום.) כרגע אני בבירור של קרישיות יתר)

רופא ההיי ריסק עכשיו דיבר על בדיקה לAPLA, לא הצלחתי להבין האם זו בדיקת דם אחת עבור כך? או אוסף של בדיקות שמראה על הימצאה או אי הימצאה?רופא
וגם- מה ההבדל בין גרידה לבין היסטרוסקופיה ניתוחית (בעיקר בשביל ניקוי רירית הרחם, מנסה עכשיו את הפרוגסטרון כדי לנקות את הרירית אך אם לא ילך האפשרות היא גרידה כך נאמר)

שאלה בקשר לפיברומיאלגיה- ככה אובחנתי אך אימי נפטרה מסיבוכי דלקת פרקים אכזרית (שהתפרצה אחרי לידת אחי), ואצלי יש סימני שאלה האם זה "רק" פיברומיאלגיה או יותר מכך.בנוסף אני יודעת לאמר שאימי נטלה קומדין שנים ארוכות. האם במצבי דלקת פרקים יש בדיקות מיוחדות לפני הריון?

הלוואי והייתי יודעת את הסיבה הברורה ללידה המוקדמת- כל ההריון היה עם דימומים/סכרת הריונית עם אינסולין/ לחץ דם/דופק מהיר/חרדות...הייתי מאושפזת במהלך ההריון ובסוף הייתי מאושפזת 3 שבועות ואז בסוף שבוע 28 הייתה ירידת מים .
יש לציין שהתינוקי שלנו היה במשקל תקין לשבוע שלו- 1.256ק"ג, אפגר 8, והיה חיוני ומתוק ומדהים להפליא, ואז התגלתה חסימת מעיים קשה ונותח 3 פעמים, וכן הופיע מאוחר יותר דימום קשה במוח.

מסתבר שהייתה נתיחה של השיליה והוצאנו במיוחד את התיק הרפואי שלי - מה ניתן להבין ממנה? האם זה שופך אור על סיבת הלידה המוקדמת? והאם ניתן להסיק משהו לגבי טיפול עתידי? (ענייני קרישיות יתר?)ואיזה רופא אמור לדעת להבין את משמעות הנתיחה של השיליה?
(ידוי לי שגם היה קשר ממשי בחבל הטבור)
"שיליה במשקל 270 גרם
שטח עוברי עם קרומים אמניוטיים אפורים עכורים.
שטח אימהי קשרי, קרוע בחלקו עם קרישי דם דבוקים.
חבל הטבור באינסרציה מרכזית, באורך 49 ס"מ עם קשר אמיתי במרחק כ 20 ס"מ מאזור האינסרציה, ובקוטר מ 1 ס"מ לפני הקשר עד 2 ס"מ (בצקתי מאוד) אחרי הקשר, המכיל 3 כלי דם.
בחתכים רואים רקמת שליה ספוגית חומה בהירה".

בנוסף יש מספר ערכים של בדיקות קרישה שנערכו בבית חולים כשבוע וחצי לפני הלידה המוקדמת, מהם שניים מחוץ לנטווח-
PT -11 (כאשר הטווח 11.8-15.1)
FIBRINOGEN - 778 ׁ(כאשר הטווח 200-430) !!!!
מה זה אומר?? (יש לציין שלא קיבלתי שום דבר לקרישיות יתר בהריון).
תודה רבה.
תודה רבה
º
01/09/14 23:23
25צפיות
מישהי יודעת לענות על ערכי קרישה לא תקינים בהריון
06/09/14 13:10
43צפיות
ועל אפלה?
כתבתי בהודעה הקודמת את ערכי בדיקות קרישיות ספורות שעשו לי בהריון והן מחוץ לטווח, מישהי יודעת מה זה אומר?
וכן לגבי אפלה?

תודה
הבדיקות שצרפת שערכו בהריון
06/09/14 20:32
47צפיות
אינן בדיקות לקרישיות יתר ולמיטב הבנתי (ואני לא רופאה) הן לא חריגות ביחס לטווחי הנורמה של הריון.
על פניו- בהחלט את צריכה בירור קרישיות יתר מלא. גם הנתונים שצרפת על אמא שלך (רומדי ניתן לדילול דם וזה יכול להצביע שהיתה לה בעיה כזו) וגם העובדה שיש לך פיברומיאלגיה שהיא מחלה אוטואימונית - מה שמעלה סיכון שיש לך גם APLA שזו קרישיות יתר נרכשת שהיא גם אוטואימונית.
בשיליה נראה שגם יש סימנים לכך שלא היה תפקוד מיטבי אבל בנוסף יש גם קשר בחבל הטבור (שלא ברור לי כ"כ האם מדובר על קשר אמיתי או לא)
עינב תודה ושאלה
07/09/14 14:23
28צפיות
עינב תודה רבה,
אכן היה קשר אמיתי בחבל הטבור (אפילו צילמנו אותו)
איך מבררים על אפלה? האם זוהי בדיקה אחת שעושים? או מספר בדיקות שמעידות על כך? (רופא ההיי ריסק דיבר איתי על כך אך לא ראיתי שהיפנה לבדיקה ספציפית אלא רק בירור קרישיות יתר)
מחר אמורה להיות אצל המטולוגית ברמבם, איך אדע אם הבירור של הקרישיות מלא? (חלק עשיתי בקופח וחלק אמורה לעשות מחר באופן פרטי- 3 בדיקות שהרופא היי ריסק ביקש, אך אני מעוניינת לעבור את כל הבירור המלא אך איני יודעת מהו בירור מלא ומה חלקי.
תודה רבה
סרמב"ם
07/09/14 18:58
33צפיות
לרב עורכים בירור מלא
יש פה תחת
הודעות נבחרות" רשימה של הבירור המלא אבל לפעמים יש בדיקות זהות שפשוט נקראות אחרת בכל בית חולים
APLA נבדקת תחת בירור קרישיות יתר. לרב הבדיקות נקראום LAC RVVT בטאדליקופרוטאין. אם תעלי את הבדיקות שקיבלת אוכל לראות האם הבירור מלא

ד"ר בירון טל שנטל
31/08/14 23:13
170צפיות
שלום לכולם

האם מישהי לוותה על ידי ד"ר בירון טל שנטל ? אשמח לחוו"ד. 
אשמח גם לדעת סביב איזו בעיה בהריון היה הליווי . 
מעקב הריון בסיכון במאיר
02/09/14 00:52
85צפיות
לפני כחצי שנה לערך נפגשנו עימה על מנת לקבל חוות דעת (שברוך השם לא קיבלנו את המלצתה) נוספת במחלקה להריון בסיכון בבית החולים מאיר. היא היתה מאוד עניינית, אדיבה, תמציתית ונחמדה עד מאוד. לולא המרחק מבית החולים וזמן ההמתנה הארוך, רק שלוש שעות, אשר גרמו לנו לשלול על הסף את המשך המעקב, סביר להניח שהיינו ממשיכים את מעקב ההריון עם ד"ר בירן.

אני אצלה במעקב
02/09/14 14:49
99צפיות
רעלת הריון חריפה בהריון ראשון ו IUGR, הכרתי אותה במחלקת הריון בסיכון כשגילו לי את הרעלת ויילדו אותי ויצאתי ממנו בידיעה שאני את ההריון הבא עוברת רק איתה
כרגע האבחנות הרשמיות שלי הן חשד לאפלה וקרישיות יתר וכמובן ההיסטוריה של ההריון הראשון 
הליווי מדהים, היא לא רק סופרמקצועית אלא גם אנושית ומכילה. בין ההריונות התיעצתי עם מספר רופאים (כולל קופרמינץ) ויחד איתה עשינו תכנית - ממש אין לה אישיו של אגו
היא עשתה לי גם את דיקור מי השפיר (מבחינתה היא לא עוזבת את ההריוניות שלה אבל בסבבה אם ארצה שמישהו אחר ידקר אותי). בקיצר אני מרגישה בטוחה ורגועה לחלוטין

אם שדה ורבורג נח לך אני ממליצה בכל פה ואם את ממילא מתכננת ללדת במאיר אז בכלל זה יתרון עצום

האם עדיף ליווי הריון בסיכון במאיר או באופן פרטי
03/09/14 08:20
71צפיות
תודה על התשובות עד כה.
מה דעתכם?
האם עדיף ליווי הריון בסיכון במאיר (שם התחלתי מעקב פשוט יש קושי בקביעת תורים) או להיות מלווה באופן פרטי אצלה? הליווי במאיר הוא על ידי רופא אחר לא אצלה. 

לא התנסיתי במעקב בבית החולים אישית
07/09/14 21:18
42צפיות
אבל אני מקבלת שם עירויי ברזל ויכולה להגיד לך שמלשבת שם בוקר שלם בשבוע אני רואה  שהרופאים כולם מקסימים ואדיבים ומיכל האחות היא מתוקה ויעילה בצורה יוצאת דופן. הבעיה היא לפי מה שאני מבינה שקשה לקבל תורים.

במעקב הפרטי יש יתרונות כמובן, יש תורים כל שבוע (אם צריך) והיא זמינה לך במייל ובטלפון. בנוסף היא סידרה לי את כל הניירת של הקיסרי בלי שאצטרך להגיע לקבל תדרוכים נוספים בבית חולים (היא עשתה לי את התדרוך כחלק מהביקור). מעקב משקל היא עושה לי אצלה וכו... בקיצור זה מקל בהרבה דברים 
לא מאמינה שהיא או אחד הרופאים במחלקה הזו פחות אדיב ומקצועי כשאת באה אליו למחלקה, באמת שהיה לי נסיון עם הרבה מהם ורובו לא באופן פרטי. אני חושבת שזה בעיקר תורם לרוגע ולבטחון שלנו שיש מישהו קרוב שאפשר לשלוח מייל על כל שאלה שצצה

אני מאד מרוצה למרות הקושי הכלכלי, זה בנתיים הריון "יקר" מאד אבל אני מרגישה בידיים טובות
שאלה דחופה בבקשה ממש מודאגת
31/08/14 16:28
217צפיות
שלום בנות,

אני כרגע בהריון שני ברוךהשם . עשיתי שקיפות עורפית יצא לי 2.6הרופא אמר שזה גבולי אבל הוא חושב בגלל הגיל שלי27 אבלבכל מקרה שלח אותי לאקו לב עוברי . עכשיו התקשרו מהמרפאה ושאלה אם אוכל להגיע מחר לרופא כי הבדיקת דם יצא קצת נמוכה. אני מתחילה לדאוג לא בא לי לרוץ לכל הבדיקות רוצה הריון רגוע בהריון הריון עברתי סיוט בגלל דלקות בכיס מרה ודרכי מרה. יש פה בנות שקיבלו תוצאות דומות והכל היה בסדר?? או לא בסדר?? ולגבי מי שפיר האם יש בדיקת דם במקום???
תודה רבה
מפווחדת
31/08/14 11:25
192צפיות

היי בנות, אולי מישהי מיכן תוכל להזדהות אאו לפחות להרגיע מנסיון...
אני בשבוע 3 אחרי 4 הפלות בהריון חמישי!!! הסיבה להפלות ככל הניראה קרישיות יתר ולכן אני מטיופלת בקלקסן ואספירין...
הריון יחסית מלחיץ ומלא חששות (מבחינה נפשית).
הלידה מתקרבת ועל פי ייעוץ שקיבלתי מכמה רופאי ובראשם פרופסור קופרמינץ הומלץ לי ללדת רגיל ע ם השראת לידה...כדי שיוכלו להפסיק לי את המדללי בצורה מבוקרת 
 אחרי שחקרתי, שאלתי הבנתי שהשראת לידה היא זירוז! ואני כל הזמן שומעת סיפורי זוועה על זירוז(פיטוצין, בלון ועוד)
אני ממש מבועתת , לא בטוחה שאני אצליח לעמוד בלידה כזאת!!! 
אני ממש מעדיפה ניתוח קיסריי!!! ההריון הזה והתקופה שקדמה לו היו מלווי בכל כך הרבה מתח ולחץ אני מותשת, ורק רוצה שזה יסתיי בשלו וכמה שיותר מהר...
אני לא יודעת מה לעשות, הא לדרוחש ניתוח? הא לנסות? האם לנסוץת ולהציב תנאי שאם יש סיבוף אפילו הקטן ביותר אז מיד יעבירו אותי לקיסרי? אוף!!! איך מתמודדים ע הפחד והלחץ???

היי
05/09/14 17:49
37צפיות
גם אני מטופלת של קופרמינץ נוטלת קלקסן 60 וסטרואידים, האמת שעד עתה לא הבנתי איך הלידה מתבצעת, הרופא שלי להריון בסיכון בקופה אמר שמחכים ללידה טבעית וכשמתחילים להרגיש צירים להפסיק עם הקלקסן ולקוות שאצליח לקבל אפידורל, אבל מקופרמינץ הבנתי משהו אחר, שקובעים תאריך ואז מגיעים ל"השראת לידה" שאני מניחה שמדובר בזירוז.
גם אני אשמח לשמוע מבנות אחרות פה כיצד זה נעשה, עברתי ב"ה 2 לידות רגילות בעבר שהתפתחו מהר ולבד וקיוויתי שגם הפעם אעבור את זה כך...

בהצלחה ושבת שלום,
יפיתוש
פרופסור קומפרמינץ
31/08/14 10:51
178צפיות
הי בנות, 
הריון בסיכון גבוה לאחר לידה מוקדמת (שבוע 19) לפני חצי שנה עקב ירידת מים ספונטנית. 
רוצה להגיע לקופרמינץ ליעוץ לגבי תפירה בהריון הנוכחי, וחייבת להחליט בהקדם, אחרי קבלת דעות שונות ממומחים שונים... סיוט.
אשמח לשמוע אם יש מי שמטופלת אצלו, בעיקר באותו עניין (לידות מוקדמות, אי ספיקה של צוואר רחם, תפר צווארי וכו').
בנוסף- אשמח לקבל את הטלפון שלו בקליניקה הפרטית (משום מה מוצאת רק באיכילוב), ואת הכתובת בה הוא מקבל. 
המון תודה!!

מקבל במגדלי ויצמן, צמוד לאיכילוב
31/08/14 11:33
109צפיות
הכתובת היא ויצמן 14, קומה 15, עד כמה שזכור לי. 
המספר במשרד הוא - 052-3614621
אני מטופלת אצלו זה הריון שני בשל ענייני קרישיות, ו-so far so good.. 
לגבי טיפולים בנושאים אחרים, בוודאי יהיו בנות שיענו לך בהרחבה.
בהצלחה.

תודה!
31/08/14 14:18
45צפיות
קבעתי אליו תור לחוות דעת נוספת (כבר שלישית).
חדשה
31/08/14 01:27
264צפיות
אני עוקבת וקוראת וגם רוצה לשאול שאלה...
בסקירה שניה התגלה לי שבחבל הטבור ישנם שני כלי דם במקום שלושה. כממצא יחיד.
הוסבר לי כי זה יכול לגרום במקרים מסויימים לעיקוב בגדילה של העובר. אבל מקריאה על הנושא יש הרבה בעיות נוספות שעלולות לסכן את העובר.
אני מודה שזה הכניס אותי לחוסר שקט, ואשמח לשמוע אם משהי עברה משהו דומה?66975 והיה בסדר.
תודה
כמעט תמיד הכל הכל בסדר
31/08/14 08:33
118צפיות
זה אכן מחייב מעקב, אבל לרוב זו פשוט "גרסה" אחרת של חבל טבור.

זה לא מאוד נדיר (1 מתוך 100 הריונות) ולרוב, כאמור, חסר משמעות. חשוב לבע סקירה יסודית לוודא שאין ממצאים נוספים וכן לעקוב אחר צמיחת העובר. אם יש ממצאים נוספים, כדאי להתייעץ לגבי הצורך בדיוקר מי שפיר (כממצא יחיד זה לא מהווה אינדיקציה לדיקור).

שיהיה בהצלחה!
תודה
31/08/14 22:07
40צפיות
משתדלת לחשוב חיובי...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום