בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום "הריון בסיכון" הוקם במיוחד עבורנו, עבור מי שנמצאת (נמצאה, תמצא) בהריון בסיכון בשל מחלת רקע, בשל היסטוריה מילדותית מורכבת או ככה סתם, כהפתעה מן ההריון הנוכחי. הפורום הזה, אנחנו מקווות, יהיה בית חם ותומך עבור כל המזריקות (קלקסן, אינסולין, תמיכות ועוד), עבור כל המנוטרות, הנמדדות, הנסקרות והשומרות. מיותר לציין כי פורום זה הוא פורום תמיכה ולא פורום מקצועי, אבל אנחנו מקווות שנוכל להעשיר זו את זו גם במידע חשוב, חדשני ורלוונטי. והעיקר, מאחלות לכולנו בסוף מסע מפרך לזכות בפרס הגדול: תינוק או תינוקת חיים ובריאים.

הריון בסיכון?
26/01/14 07:55
188צפיות
שלום לכן

איך אני יודעת האם אני בהריון בסיכון?
עברתי שתי הפלות בשבועות ראשונים
אני על קלקסאן
בת 40
האם משהו מכל זה מעיד על צורך במעקב של רופא המתמחה בהריון בסיכון?
מה דורש הריון בסיכון מבחינת מעקב?

תודה
כל אלו הן סיבות למעקב הי ריסק
26/01/14 10:59
94צפיות
(גיל, עבר, קלקסן) ולא צריך להרתע מכך, זה דווקא "מנרמל" את ההריון ומטיב את סיכויי ההצלחה.

לרוב המעקב על ידי רופאים מומחים להי ריסק, תדיר יותר ויסודי יותר (בכל פגישה: אחות (לחץ דם, שתן וכו'), אולטרהסאונד, ניטור בשבועות רלוונטים ורופא.

שיהיה בהצלחה!
קלקסן 80 למסירה מישהי...
25/01/14 17:47
54צפיות
חיה בחול וזקוקה בדחיפות לקלקסן האם נישאר למישהי?
פיצול קלקסן ובדיקת אנטי xa
24/01/14 22:20
93צפיות
היי בנות,
אני מטופלת בקלקסן 100 ומפצלת ל 60 וארבעים בהפרש של 12 שעות.. מה ההנחיות להזרקה ביום לפני בדיקת פקטור 10 וביום הבדיקה? האם גם מפצלים או שמזריקים את כל המאה שלוש שעות לפני הבדיקה ? והאם גם יום לפני הבדיקה מזריקים את כל המאה ולא מפצלים?
זו שאלה למעבדה שמבצעת
24/01/14 22:30
51צפיות
לא חושבת שיש תשובה שנכונה חוץ ממה שהםמנחים כי זה תלוי בערכת בדיקה שהם משתמשים בה
אני הזרקתי 80 , 2 ביום
26/01/14 14:49
49צפיות
והבדיקה נעשתה עם פיצול כמו כל יום שהזרקתי
המטרה היתה לראות את רמת הדילול ממש לפני הזריקה (כלומר השפעת הזריקה הקודמת בסופה) ורמת הדילול אחרי הזריקה
הייתי עושה בדיקה כמעט 12 שעות אחרי הזרקה, מזריקה ואז 3 שעות אחרי (הרוב מבקשים רק את ה-3 שעות אחרי, אצלי בקשו גם וגם)
כמובן שאם את מתלבטת תשאלי את מי שהפנה אותך לבדיקה
ממש מוזר
26/01/14 22:29
28צפיות
דיברתי עם הרופא ואמר לי להזריק את על המאה 3 שעות לפני הבדיקה.. אז אם מזריקים את כל המאה איך אפשר לדעת אם אצלי הפיצול עובד? סתם שאלת היגיון.. אוף ., הכל כל כך מורכב ואני מאוד אוהבת לדעת ולהיות בשליטה ואני די מרגישה שאין לי שליטה..
מרפאה להריון בסיכון בתל השומר
24/01/14 20:41
138צפיות
עקב צירים בשבוע 20 הפנו אותי למרפאה להריון בסיכון שבתל השומר.
ראיתי שיש חלוקה לימים ובימי שני ושלישי מטפלים בהריון מרובה עוברים וצירים מוקדמים.
מישהי יודעת מנסיונה או שמעה מי הרופאים שם בימי שני ושלישי?
תודה
ימי שני וחמישי
25/01/14 16:50
85צפיות
ימי שני וחמישי הם הימים של דר הנדלר, אצלו עשיתי את מעקב ההריון, ממליצה בחום.
אני לא יודעת מי מקבל בימי שלישי את יכולה פשוט להתקשר למרפאה ולשאול. אם זו דר יואלי היא גם מצויינת ומקסימה.
מה הסיבה שהיית שם?
25/01/14 17:12
56צפיות
אצלי הסיבה היא הריון מרובה עוברים וצירים מוקדמים.
האם זו היתה הסיבה אצלך?
אני הגעתי בגלל קרישיות וקלקסן
26/01/14 09:42
53צפיות
ובדרך התווספו דברים נוספים.
תראי אין באמת חלוקה של ימים לפי נושאים אלא לפי רופאים..
דר הנדלר הוא המנהל של מיון יולדות בתה"ש, הוא רופא מצוין וייסודי\ את תמיד יכולה להתחיל אצלו למשל ולעבור לרופא אחר אם לא תרגישי שאת מרוצה
אני מטופלת במכבי אצל ד"ר גור דביר
25/01/14 17:04
64צפיות
שמטפל גם בסיכון הגבוה בתל השומר. הוא מאוד נעים ומקצועי - אולי שווה לך לבדוק מתי הוא מקבל שם
שני זה הנדלר, שלישי לא יודעת
25/01/14 18:37
60צפיות
אגב הבנתי שיש שם יותר ממרפאה אחת להריון בסיכון ככה נאמר לי בהתחלה כשהתחלתי לברר. תבדקי.
ד"ר קרן אופיר אגב - מקסימה, אנושית, יסודית מקצועית מאוד ובקיצור מתה עליה  - עובדת בימי ראשון אם מעניין אותך.
ראיתי באתר שלהם שיש
25/01/14 19:19
46צפיות
ימים קבועים לכל נושא שבגללו את בסיכון.
וראיתי שימי שני ושלישי זה סיכון בגלל תאומים וצירים מוקדמים.
לכן אני מנסה לברר מי נמצא שם ומתי
אפשר לדעת באיזה נושא ד"ר קרן אופיר מטפלת בך?
גם אני עם תאומים אבל טפו טפו בלי צירים
26/01/14 10:47
51צפיות
ימי ראשון אצל דר רקפת יואלי. ממליצה מאוד. גם נחמדה וגם יסודית
לי סיפרה מישהי, שיש 2 מרפאות סיכון גבוה
27/01/14 22:34
45צפיות
מרפאה אחת - בבניין נשים.
מרפאה שניה - בבניין אישפוז.

לא ידוע לי מי מקבל בבניין אישפוז.

בכל אופן, בימי שלישי - מקבלות (בבניין נשים ויולדות) ד"ר יואלי (רופאה מ-צ-ו-י-נ-ת !!!!)
וד"ר צוקרמן - רופאה אנדוקרינולוגית. (גם היא רופאה מבריקה!)

לסיכום:  ממליצה לך להתקשר/להגיע למרפאת נשים, ולברר לאיזו מבין המרפאות את יכולה לקבוע תור.
(וכמובן, לנסות להשיג טופס 17).
בזכותך שמתי לב לזה בעצמי עכשיו
28/01/14 11:01
27צפיות
התור שלי הוא אכן למרפאה בבניין אשפוז...כנראה כי הייתי באשפוז והמזכירה שם קבעה לי את התור הזה.
היא אמרה שמגיעים לשם ואז מפנים אותך לרופא המתאים לבעיה שלך.

מעניין מה קורה שם במחלקת אשפוז....
כאב במפסעות
24/01/14 15:58
114צפיות
מאז הלידה התחילו לי כאבים המפסעות פעם בכמה חודשים.
כאב חזק לכמה שניות שעובר לגמרי
לפני יומים נתקע לי הכאב כאילו שריר תפוס

ביום ראשון קבעתי תור לרופא משפחה
בינתים אשמח אם תגידו לי אם חוץ מבקע זה יכול להיות גם תסמין לקריש דם
אני יכולה ללכת רגיל רק שכל הזמן מרגישה את החיבור בין הרגל למפסעה בכאב אמום

אם זה בקע צריך כרוג כללי או משהו ספציפי?
תודה וסוף שבוע מצוין
אני עם אפלה
24/01/14 16:00
51צפיות
רק כדי להסביר מאיפה החשש מקריש דם
אם זה דו צדדי סביר שזה לא קריש
24/01/14 18:34
48צפיות
כמובן, גשי להבדק.

תמשיכו בטוב!
צד אחד . נבדקתי היום
26/01/14 09:47
54צפיות
הרופא טוען שזה רק שריר
מקווה מאוד שהוא צודק

תודה
עזרה עם מכשיר למדידת סוכר
24/01/14 11:48
58צפיות
הי,

פרסמתי את השאלה גם בפורום סוכרת בהיריון, אבל אנסה גם כאן ברשותכן.

קבלתי אתמול מכשיר CareSens ובערב בצעתי מדידה ראשונה.
הבוקר אחרי צום לא הצלחתי למדוד כי כל הזמן (4 פעמים עם דקירה חדשה ומקלון חדש עד שהתייאשתי) קיבלתי חיווי Er4, שלפי חוברת ההדרכה משמעותו דם סמיך מדי (או דגימה לא מספקת, אבל היה מספיק דם לדעתי). חשבתי לנסות מחר בבוקר אחרי שתיית מים וחימום היד. הבעיה היא שגם עכשיו במדידה של שעתיים אחרי ארוחת הבוקר הוא מראה את החיווי הזה. במרפאה לא עובדים היום, האם מישהי נתקלה במצב זה ויש לה הצעה?

תודה רבה וסוף שבוע נעים!
את צריכה
25/01/14 23:24
40צפיות
לשים את הסטריפ מתחת לטיפת הדם כמה שזה נשמע מוזר ו לראות שהדם מגיע לקווי הבדיקה.לי לקח קצת זמן להבין איך בדיוק עושים את הבדיקה אבל מרגע שהבנתי אין תקלות.
ובפעם הבאה שתהיי במרפאה בקשי מרשם לכמה חבילות סטריפים שלא תתקעי בלי.

בהצלחה!
ההתייעצות קופרמינץ ובכלל (טרום בהריון)
23/01/14 21:33
161צפיות
הייתי אצל פרופ' קופרמינץ שנה שעברה טרום הריון IVF,
MTFHR הטרוזיגוט (לאחר בדיקות קרישיות מלאות) עם שלל בעיות פיריון.

קיבלתי המלצה שבאם הסבב שהלכנו אליו לא יצלח, להתחיל בקלקסן 80 (בשל משקל) החל מבטא חיובית.
באותו טיפול נקלטנו להריון בסיכון ולא הזרקתי כיוון שהצלחנו.

ההריון נפל בשבוע 9, גרידה להפלה נדחית (קריוטיפ תקין לעוברית, קריוטיפ תקין לי עוד טרם הריון, וקריוטיפ תקין לזוגי לאחר הפלה)

עשינו הרחבה לבדיקות גנטיות לצ'יפ של ה100 בדיקות בבילינסון ויצא תקין, כך שברור שהבעיה הייתה בי.
עברתי ניתוח רחם לפני חודשיים, והיסטוריוסקופיה אבחנתית+ניתוחית השבוע.

קיבלנו אישור טנטטיבי לחזור לטיפולים (הוסבר שלמרות כל מה שנעשה, אזדקק למעקב הריון בסיכון, וכנראה עדיין לתפר צווארי) אנחנו בטיפול זוגי, כך שברמה הטכנית עדיין לא ברור מתי נשוב לטיפולים.

עכשיו שהכל הושלם, אני רוצה לחזור לייעוצים,
המרפאה של ד"ר רימון באיכילוב עברה שינוי כלשהו, ואני מחכה שיחזרו אלי מאיכילוב להסבר כיצד אני יכולה לחזור אליהם לייעוץ (הייתי טרום הריון הקודם, אבל עכשיו אחרי הניתוח רחם כל השטח השתנה, ואני רוצה שוב ייעוץ)
ומתלבטת אם לקבוע תור לקופרמינץ, או להסתפק בהעברת פקס, עם תוצאות הקריוטיפים, ואולי גם שאר ענייני רחם.
כשעיקר מה שמעניין אותי הוא האם להזריק קלקסן מביוץ בטיפול הבא (ולא לחכות לבטא חיובית) ומה ההנחיות שלו כעת לאחר ההפלה.
כמובן שהכי נחמד יהיה לשמוע את דעת של פרופ' קופרמינץ על כל מה שעברתי, המפגש הקודם איתו היה מרגיע, מבטיח ואופטימי מאד. עם זאת תור לקופרמינץ עולה לא מעט, ומוריד לי ייעוץ שנתי... וסה"כ אני באמת רוצה לקבל הנחיות מחודשות.

אם הייתן במקומי? הייתן מסתפקות בפקס? או קובעות תור?
פעם קודמת שהגעתי אליו הוא אמר לי, שהיה נחמד מאד לראות אותי, אבל אני לא במצב שהייתי מוכרחה להגיע (MTFHR הטרוזיגוט מקבל טיפול אמפירי בעיקרו אם בכלל), אבל "אם כבר הגעתי"...

אודה לכן לכל תשובה
א m (שמאד רוצה לחזור לפורום הזה)
תגובות?
25/01/14 14:46
34צפיות
הופ

קופרמינץ
25/01/14 18:52
83צפיות
אני הייתי אצלו רק פעם אחת לפני ההריון לצורך המלצה על מינון קלקסן (איבדתי תינוקת בשבוע 28+ תסחיף ריאה דו צדדי שבוע אחרי). בערך בשבוע 8 יצרתי איתו קשר טלפוני לגבי תוספת אספירין שהמליצו לי והמזכירה שלו בדקה מולו והחזירה לי תשובה. אני לא נכנסת לך לכיס אבל בגלל מורכבות המקרה שלך הייתי חוזרת לקופרמינץ לייעוץ נוסף. אם אין לך אפשרות כלכלית תתקשרי להתייעץ אבל קחי בחשבון שבד"כ המזכירה לוקחת ממך פרטים ואז חוזרת אלייך עם תשובה וזה לא כמו לדבר ישירות איתו.  
בהצלחה!!!
שאלה דחופה HELP
23/01/14 18:18
142צפיות
אני בהריון שבוע 16
קופרמינץ המליץ על קלקסן 60 באופן אמפירי.
יצא שדקה לפני שהתחלתי- עשיתי ב.קרישיות ויצאו לי ערכים שונים המצביעים על אפלה.
מכיוון שממילא ידעתי שאתחיל להזריק, לא התעמקתי בנושא ולא הלכתי להמטולוג שוב לאחר התוצאות.
היום אני במעקב של רופאת הריון בסיכון גבוה.
הרופאה אמרה שלא בטוח שיש לי אפלה (כי צריך 2 בדיקות לשם כך ואני עשיתי רק 1), ושלחה אותי שוב לעשות ב.קרישיות.
היא אמרה שלא תורה לי להפסיק את הקלקסן,אבל כדאי לדעת אם אכן יש לי אפלה- לפחות בשביל לדעת אם להמשיך עם הקלקסן לאחר הלידה.
כעת הגיעו תוצאות חלקיות וכרגע אני רואה את התוצאה הבאה:
Beta 2 glycoprotein 1 igm-  יצא 7.1, כשהערך הגבוה בטווח הוא 5.
בבדיקה הקודמת יצא 9.2!
הדבר מדאיג אותי- האם עצם נטילת הקלקסן לא אמורה להוריד את הערך לטווח הנורמה? מדוע עדיין חורג מהטווח ומה המשמעות?
קראתי שהסכנה היא בעיקר בשליש השני והשלישי להריון ואני בחרדה מטורפת..
האם יש להעלות אצלי מינון? (אני כרגע שוקלת 59)
אשמח לכל תשובה מלומדת בעניין
תודה
אציין שבעברי 2
23/01/14 18:19
62צפיות
הפלות בשבועות 10 ו 6
למיטב הבנתי הקלקסן לא אמור לשנות את התוצאה
23/01/14 18:20
65צפיות
ובכלל בלי קשר לבדיקה השניה, בלי להסס הייתי ממשיכה עם הקלקסן במשכב הלידה, כי APLA גבולית היא נבזית בפני עצמה.

לגבי המינון, לחזור אל הרופא ולהתייעץ.
תודה רבה על המענה המהיר ושאלה
23/01/14 18:30
44צפיות
נוספת,אם אפשר
אם הקלקסן לא אמור לשנות את התוצאה- אז מה בעצם הקלקסן עושה?
הוא משנה את רמות דילול הדם
23/01/14 18:44
51צפיות
בפקטור 10
מערכת הקרישה היא מאוד מורכבת
את תסמונת אפלה בודקים בצורה עקיפה ע"י נוגדנים שונים שהגוף מייצר
הנוגדנים נשארים אבל התוצאה שלהם במערכת הקרישה משתנה
אז האם בעצם
23/01/14 18:51
48צפיות
ה Beta 2 glycoprotein 1 igm
הוא נוגדן שכזה והתוצאה שהתקבלה מעידה רק על הימצאותו ולא על אי דילול הדם שהקלקסן עושה?
ואם זה כך- אז מדוע הערך שלו ירד בכ"ז מהבדיקה הקודמת?
ובנות- אתן מדהימות!!
תודה על המהירות והמקצועיות
כן
24/01/14 00:41
33צפיות
יש תנודות בכמות אבל זה לא משנה את האבחנה כל עוד זה מעל הנורמה
תל השומר
23/01/14 12:47
190צפיות
בנות, מה אתן אומרות על המחלקה להריון בסיכון גבוה בתל השומר? אם צריך להתאשפז אתן ממליצות להתאשפז שם?
אמרו לי שבגלל שזה בית חולים ענק ויש שם המון המון אנשים אז יש גם הרבה זמן המתנה וגם אולי יש פחות יחס.
ואיך הסטריליזציה שם והכל, אשמח לדעת פרטים.
מה הסיבה לאשפוז?
23/01/14 15:39
110צפיות
בסך הכל זו מחלקה טובה ומקצועית, אבל יש דברים שבהם עדיפות מחלקות אחרות, לכן חשובה סיבת האשפוז.

כמו כל בית חולים: זה לא מקום סטרילי. זמן המתנה אינו משהו שמשנה כשאת מאושפזת (זה משנה במרפאה, לא באשפוז).
אני התאשפזתי לתקופה קצרה
24/01/14 08:48
117צפיות
והייתי מרוצה, האישפוז הוא בתוך מחלקת יולדות א, אבל לא מערבים בחדרים נשים לאחר לידה אלא רק מאושפזות של הריון בסיכון.
את הרופאים של תהש אני מאוד אוהבת, הם מקצועיים ומצויינים (עשיתי שם את כל מעקב ההריון) והאחיות מקסימות
סטריליות לא תמצאי בבית חולים
זמן המתנה במיון יש בהחלט אבל לא יודעת כמה זה שונה ממקומות אחרים, יולדות א זאת לא מחלקה משופצת ולחלק מהחדרים השירותים ומקלחת מחוץ לחדר.
אבל יש חדר אוכל חדש ומצויין ליולדות והריון בסיכון וזה בהחלט כייפי יותר ממגשים עבשים למיטה.
התאשפזתי בתל השומר שבוע שעבר
24/01/14 20:49
92צפיות
אבל במחלקה הגניקולוגית...לא בסיכון גבוה.
מיטה לידי היתה אישה שאחרי כמה ימים העבירו אותה לסיכון גבוה.
אחרי רבע שעה בעלה חזר עם כמה דברים ושאל אם נוכל לשים אצלנו בינתיים.
שאלנו למה, והוא אמר שאין שם מקום ונורא צפוף.
אחרי שהלך- האחות שהיתה בחדר וסידרה את המיטה אמרה שזה חדרים של 2 נשים
אבל מכניסים לשם 3 נשים, כלומר 3 מיטות במקום 2 בגלל שיש המון נשים ופחות חדרים.

אבללללללל כנראה שזה לא סיפור גדול כי נשים אחרות אמרו לי שהן היו מרוצות.
שיהיה בהצלחה
לא ממליצה
26/01/14 14:57
75צפיות
אני מאוד מאוד התאכזבתי מהמחלקה. הייתי מאושפזת 3 פעמים במהלך ההריון (חזרתי לשם כי ההמטולוג ביקש שאתאשפז
בתל השומר) ובעיני ההתנהלות שם היתה מאוד לא מקצועית. כל אשפוז ידעו רק
למה התאשפזתי באותו רגע ולא את הסיפור הכללי שלי. למשל "קיצור צוואר רחם" או "קריש דם שיצא מהרחם"
אבל לא ידעו את שאר הרקע הרפואי שהיה חשוב מאוד למשל אירוע של קריש דם בעבר, שאני לוקחת
קלקסן 160. ביום... היו להם המון מטופלים ובמקום להסתובב עם המחשב ליד כל מטופל ולקרוא עליו
יש להם דף עם ת.ז, שם וסיבה: "קיצור צוואר רחם" וככה זה נראה
בסוף פניתי לרופא פרטי מתל השומר שכשהתאשפזתי שם הגיע לבדוק אותי ועליו סמכתי.
הרופאים אולי טובים אבל איך הם ידעו לטפל כראוי אם לא מכירים את התיק שלי?
(ברמה שהתווכחתי איתם שיתקשרו להמטולוג אחרי הקריש דם שיצא לי מהרחם, והסכימו רק אחרי יומיים, מתברר
שחשבו שאני מזריקה רק 80 ולא 160... לא שזה משנה, ההמטולוג ביקש שבכל מקרה אצלי
שקשור לקרישיות יתקשרו אליו... )
איזו התנהלות רשלנית....
26/01/14 16:14
50צפיות
אנילא מכירה מספיק את המחלקה בתה"ש אבל רוצה לומר שאני הייתי 5 שבועות באיכילוב והכל הכל הכל היה ממוחשב, תמיד ידעו את כל סיפור הרקע ותמיד ביקורי רופא היו מקיפים ביותר גם אם היה צריך יעוץ חיצוני למחלקה. והכי חשוב- זו היתה רק מחלקה להריו בסיכון לא בתוך יולדות וזה משמעותי גם בהקשר של מכוונות הטיפול להריו בסיכון ולא כעוד מטלה על הדרך
אירוח בנושא התביעה נגד מאסטר שף
23/01/14 09:41
35צפיות
|אקשן|האם תכניות הריאליטי משקפות לנו את המציאות?
עם עליית העונה הרביעית של מאסטר שף, חשף אסף הלפרין את חוויותיו מההשתתפות באודישנים.
אסף עומד בראשה של תביעה ייצוגית על סך 16 מליון שקלים כנגד הפקת התכנית והוא יתארח היום משעה 15:00 בפורום טלוויזיה ויענה על השאלות שלכם סביב הפרשה.
שימו לב, ניתן לשאול שאלות גם בכינוי אורח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
זרימות בחבל הטבור
23/01/14 03:13
71צפיות
הי,
הייתי אתמול בהערכת משקל במכון האולטרסאונד.
הטכנאית ביקשה ממני להראות את התשובות לרופא שלי בהקדם האפשרי - אומרת שאולי יש בעיה בזרימות בחבל הטבור.
(מכיוון שאין לו תורים פנויים עד יום רביעי, השארתי לו במרפאה צילום של סיכום הבדיקה וביקשתי שיחזור אלי. מקווה שיעשה זאת היום- חמישי).

אני סקרנית ולא מצליחה למצוא ברשת הסברים על המדדים שנבדקו ומה זה אומר. אשמח לעזרתכן :)
גיל הריון 34.6 פרופיל ביופיזיקלי תקין
קוטר ראש והיקף ראש תואמים לשבוע
ab cir מתאים לשבוע ( לא הבנתי מה זה אומר, רק זוכרת שלפני שבוע הרופא שלי מדד את זה ואצלו זה היה קטן בשבועיים)
אורך עצם הירך מתאימה לשבוע 32 (הטכנאית שאלה אותי על הגובה של שנינו, אנחנו די נמוכים...)
הערכת משקל 2250 אחוזון 45.

אני מבינה שמבחינת משקל זה דווקא בסדר, לא?

העניין הוא עם ההערות שהיא רשמה:
PI בחבל הטבור 1.26 תקין לשבוע
PI ב 1.79 - MCA - ללא BSE
1.4 - CPR פחות מטווח הנורמה.

אודה לכן על כל פיסת מידע שתוכלו להאיר את עיניי, לא מבינה מה זה אומר
תודה!
הפרש משקל ניכרים בין העוברים
22/01/14 23:59
134צפיות
התגלו בבדיקות האולטרסאונד האחרונות הפרשי משקלים בין העוברים. אני עם תאומים בשבוע 32. זה הפרש עצום ואני ממש פוחדת שמשהו לא בסדר.
האם למישהי יש ניסיון בהפרש משקלים גדול? שיודעת ויכולה לעזור לי פה?
מה הפער? מה ההערכה?
23/01/14 11:31
71צפיות
ראשית, בתאומים הערכת משקל יותר "מזייפת".

שנית, האם מדובר על תאומים החולקים שליה?
תשובה
23/01/14 12:30
106צפיות
הפער הוא כרגע 460 גר', מפחיד ... זה יוצא 22.5 אחוזים שאומרים שצריך להיות עד 18-20 אחוזים מכסימום.
לפי מה שאני יודעת עד היום, הם לא חולקים שליה ולכל אחד יש שליה משלו.
מה המשקלים עצמם?
23/01/14 15:35
67צפיות
זה פער גדול מן הרצוי, אבל לא במאוד, ואת כבר בשבוע יחסית מתקדם.

העובר הקטן נמוך מן הגדול?
לגבי העובר הקטן תשובה
23/01/14 23:28
78צפיות
בכל משך ההריון עד עכשינ הקטן היה למטה והגדול למעלה, ואילו בזמן האחרון פתאום זה התהפך, משהו מאוד מוזר ולא ברור, פתאום גילו שהעובר התחתון הוא דווקא פתאום הגדול והעובר שמעליו הוא הקטן. ממש מוזר.
אחד שוקל קצת יותר משני קילו, העובר התחתון, והעובר שמעליו שוקל קילו וחצי וקצת. כלומר יש הבדל של כמעט 500 ביניהם שזה הפרש גדול ובאחוזים זה עובר את האחוז המכסימלי המותר.
עשיתם דיקור מי שפיר?
24/01/14 08:26
314צפיות
הבדיקות תמיד אצל אותו בודק ועל אותו מכשיר? ככלל, המשקלים סבירים ואת בשבוע טוב. להערכתי מה שצריך זה ניטור טוב ומעקב עד החלטה על יילוד.
צריבה בבטן עליונה- שבוע 26
22/01/14 19:16
103צפיות
1. שורף לי ביומיים-שלושה האחרונים בבטן למעלה, כמו צריבה /שריפה כזאת,  זה בא והולך.
אני יודעת שאחד מהתסמינים לרעלת הריון זה כאבים ברום הבטן ואני צריכה להיות במעקב צפוף בגלל תסמונת אפלא.
בשבוע שעבר עשיתי בדיקות שתן, ואין חלבון בשתן והיום עשיתי בדיקות לחץ דם, והוא תקין לגמרי, הייתי השבוע אצל הרופאה וב"ה התינוק גודל.
יש לי מה לדאוג וללכת להיבדק? או שאם כל המדדים האלו תקינים זה רק עוד אחד מתסמיני ההריון הרגילים, צרבת למשל?
יתכן שזו צרבת
23/01/14 11:30
37צפיות
ועדיין, חשוב להבדק או לפחות להתייעץ טלפונית עם הרופא.

מה שניתן לעשות זה לנסות לטפל בצרבת (למעשה, עדיף למנוע צרבת על ידי שינוי תזונתי, אבל נניח שהיא כבר כאן). אם הטיפול, למשל, על ידי סותר חומצה, לא מביא הקלה זה מחזק את הצורך להבדק.

תמשיכו בטוב!
קרה לי גם בשבועות כאלה
23/01/14 15:07
55צפיות
ועקרונית נבדקתי כמוך לשלול רעלת (ל"ד, סטיק לשתן ובדיקות דם לתפקודי כבד וכליות) ואז קיבלתי המלצה לאומפרדקס שעבד מהר וטוב אחרי פעם אחת
(אני הייתי ממש מנוטרלת לא יכולתי לנשוןם מרוב כאב. לא יצאתי מהמיטה יומיים עד שקניתי את האומפרדקס)
טיפולי PGD
22/01/14 09:55
88צפיות
היי,
שאלה פרוצדוראלית - אולי תוכלו לסייע לי:
אני נשאית של ניוון שרירים, עברתי טיפולי PGD ו-IVF ויש לי תאומים.
מתחילה לחשוב על ילד שלישי, אני בכללית מושלם, מבינה שבעקרון הקופה לא מממנת באופן מלא טיפולים לילד שלישי.
האם בגלל שמדובר בנשאות של מחלה קשה המצב הוא שונה?
האם למישהי יש ניסיון/ידע בנושא?
תודה!
ממליצה לשאול בפורום פוריות
22/01/14 12:27
33צפיות
אבל ככל- לא, איןהבדל בסיבה לטיפולים לגבי אופן מימונם
יש גם קומונת PGD
22/01/14 20:40
27צפיות
שם ידעו לספר לך כל מה שקשור לזה.
שמירת הריון שבוע 33
21/01/14 20:59
221צפיות
אני מאד מתלבטת. הרופא שלי בהריון בסיכון אמר שאין שום סיבה שהביטוח הלאומי לא יאשרו אבל אני לא מבינה: אני צריכה להיות 30 יום בבית ע"ח ימי המחלה שלי ואז בעצם הביטוח הלאומי ישלם לי עד הלידה? זה יהיה בשבוע 37, האם יאשרו בכלל?
מה שחשבתי לעשות זה לסבול עוד קצת ולנצל את 20 ימי המחלה שיש לי (חודש) בחודש הבא לפני הלידה. מה דעתכן?
שלושים הימים לא חייבים להיות
21/01/14 23:33
173צפיות
על חשבון ימי מחלה. אלא, שאחרי שלושים יום בבית את יכולה להגיש תביעה לגמלה וביטוח לאומי ישלם אותה מן היום הראשון, אם היא תאושר. כדי לייעץ במקרה שלך צריך להבין את הסיבה לשמירה. אם, למשל, סביר שתלדי מוקדם אולי בכלל לא תמסרי שלושים יום ועדיף ימי מחלה. וכמובן,תלוי גם בשער שלך (אם הוא גבוה מן הממוצע במשק עדיף ימי מחלה.)
לא זה בעיות נשימה
22/01/14 06:55
105צפיות
אבל אם אני 30 יום בבית בעבודה מורידים ימי מחלה, לא? אז מחזירים את ימי המחלה בעבודה?
מתי מגישים את הטפסים?
אם רוצים לתבוע מביטוח לאומי אז לא מנצלים ימי
22/01/14 13:01
77צפיות
מחלה כלל ואחרי שלושים יום מגישים את התביעה (ולוקח זמן עד שרואים את הכסף, כמובן). זה לא שאת פודה ימי מחלה ואז מזדכה עליהם (אולי אצל מעסיק נחמד מאוד זה אפשר, לטעמי לרוב לא).
זאת הבעיה. אני לא יודעת מה לעשות
22/01/14 13:07
67צפיות
בעלי מחפש עבודה ואני לא רוצה להישאר הרבה זמן בלי משכורת...כמה זמן לוקח עד שרואים את הכסף?
מאוד תלוי בסיבה לשמירה
22/01/14 13:24
73צפיות
(לא הבנתי מה היא), באם חסרים מסמכים וכו. במקרה הזריז זה חודש אחרי החודש שכבר היית בשמירה.
זאת בדיוק הבעיה מעין היקרה
22/01/14 13:28
72צפיות
אני סובלת מאסטמה ובהריון בסיכון. לדעת הרופא הם יאשרו שמירה. היתה החרפה בבעיית הנשימה אולם מצד שני אני עובדת בעבודה משרדית אז אולי הביטוח לאומי לא יאשרו...אני לא יודעת מה לעשות, האם לנצל חודש את ימי המחלה שיש לי הצבורים: יש לי 21 ימים או לנצל את הביטוח לאומי...אבל אז עד שאקבל משכורת זה יקח הרבה זמן.
הייתי אצל רופא ריאות. לדעתו טיפול שניתן לי יעזור אבל זה לא עוזר...
אני מאד מפחדת לבקש טובות מהמדינה.
יש סיכוי שמאשרים עקב הריון בסיכון
23/01/14 14:05
58צפיות
גיל, והחרפה בבעיות נשימה למרות שהעבודה משרדית? הרופא טוען שכן.
סיכוי וודאי יש
23/01/14 15:38
47צפיות
אבל אני חוששת שאין וודאות, וזה מה שמטריד אותך.

אם הבוס שלך בן אדם הייתי מנסה לסגור מולו שאגיש תביעה לשמירה ואם היא לא תאושר ישלמו לי ימי מחלה. מניחה שזה אפשרי ושווה בדיקה (לחילופין: לנצל ימי מחלה, להמתין עוד 9 ימים ואז (אחרי שביחד זה 30) להגיש את התביעה לביטוח הלאומי).
לא הבנתי את הרעיון השנייה
23/01/14 15:48
37צפיות
21 יום זה ממילא חודש...כי זה חמישה ימים בשבוע. אז לכן אני לא יודעת מה לעשות.
את צריכה לשבת בבית שלושים ימים קלנדריים
23/01/14 16:13
41צפיות
לשמחתי העזה, אין לי נסיון של ממש בימי מחלה, אבל להבנתי אם רופא רושם לך שבעה ימי מחלה, אז זה שבעה ימים בלוח השנה ולא שבעה ימי עבודה ("דילוג" על שישי שבת). אני לא יודעת אם המעסיק יגרע לך מיתרת ימי המחלה חמישה ימים או שבעה. כך או כך, את הטפסים מגישים אחרי שלושים יום. יום ששולם עליו דרך ימי מחלה לא ישולם עליו שוב, כמובן, לכן, נניח שימי המחלה שלך יכסו לך אכן את החודש הזה והשמירה תאושר ועדיין לא תלדי, אז נניח שתלדי 16 יום אחרי תום ניצול ימי המחלה, הביטוח הלאומי ישלם לך 16 יום (ואת היתר קיבלת דרך המעסיק).
זהו שלא-אין כפל
23/01/14 16:20
42צפיות
אז לכן אולי עדיף שלא ישלמו בתחילה משכורת כלל ואז אם לא יאשרו לי החברה תחזיר לי רטרואקטיבית את ימי המחלה. דיברתי עם מנהלת החשבונות והיא אמרה לי שזכויות המחלה לא נמחקות.
לא הבנתי במה זה סותר את מה שכתבתי
23/01/14 16:22
24צפיות
ברור שאין כפל ןברור שאת חייבת לצבור שלושים יום. הבעיה שלך היא כפולה: לא בטוח שתצברי 30 יום (אולי תלדי קודם) ולא בטוח שישאשרו לך שמירה. אם את רוצה משכורת כסדרה (והבנתי שזה חשוב לך בשל המצב הכלכלי) אז עדיף ימי מחלה. אם את יכולה לחכות, אז נסי את מתווה השמירה ורק אם לא תצברי  30 ימים או שלא ישארו פדי את ימי המחלה.
מעין יש סיכוי שמאשרים שמירה בשבוע 33 בכלל?
24/01/14 07:00
28צפיות
הרופא רוצה קיסרי החל משבוע 38
סיכוי יש, אבל גם סיכון
24/01/14 12:36
32צפיות
וזה מאוד תלוי בסיבה וגם בעמדה של רופא ביטוח לאומי. בהכללה, לא עוצרים ממילא לידה אחרי שבוע 34. מאידך, אצלך המצב הוא אימהי ואין התפתחות של לידה מאיימת וכן סביר שיהיה רצון לסייע להביא את ההריון לשבוע 38.

מה הסיבה לקיסרי, אם מותר לשאול?
מעין פשוט קראתי איזה שרשור שרשמו שבשבוע 33
24/01/14 13:52
40צפיות
34 לא בטוח שיאשרו שמירה.
אני ילדתי הריון קודם קיסרי תינוקת חיה ולצערי תינוקת מתה. בגלל בעיות הנשימה הרופא לא רוצה לקחת סיכון. הוא טוען שגם בגילי (44) עדיף קיסרי.

אני פשוט לא מבינה את ביטוח לאומי - רופא הריון בסיכון ממליץ על שמירה עקב החמרה בנשימה. אני הולכת לעבודה בקושי. אתמול הבוס שלי אפילו אמר לכי כבר הביתה תראי איך את נראית. סליחה על התיאור - אין לי כבר קול מהמאמץ, ליחות, בקושי מדברת ואני עוד צריכה לענות לטלפונים...
אני כבר לא יודעת מה לעשות.

מצד שני האם מדובר במצב שמחייב שמירת הריון. אז אני בעצם אבוא לעבודה ולא אדבר ולא אעשה כלום? יש לי כבר מחליפה.
º
הרופא רוצה להגיע אפילו מבחינתו עד שבוע 39.
24/01/14 13:53
19צפיות
קודם כל, את צריכה לדאוג לעצמך ולבריאותך
24/01/14 14:02
37צפיות
וכמובן לבריאות ההריון. מה שתואר על שבוע 34 היה בשל צירים ו/או דינמיקה צווארית (שממילא לא "מתעסקים" עימם אחרי שבוע 34. כאן המצב אחר ואני מקווה שיאשרו, אבל אף אחד לא יכול להבטיח לך.
אם את צריכה מנוחה, ראית נוחי. בפן הכלכלי זה יכול להפתר על ידי ימי מחלה ו/או על ידי שמירה. להמשיך ללכת לעבודה נראה לא סביר בנתונים הללו.
אני עוד פעם אשאל את הרופא
24/01/14 16:16
32צפיות
ברור לי שהחמרה בנשימה זה כתוצאה מההריון. כל הזמן הם מדגישים בביטוח הלאומי שיש סכנה לאם והחמרה בבריאות כתוצאה מההריון. זה ברור לרופא לחלוטין. מעניין שבהריון הקודם זה לא היה.
זהו - אני נשארת בבית. מספיק לסבל
26/01/14 08:01
34צפיות
והכל בזכות מעין.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום