לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
פורום "הריון בסיכון" הוקם במיוחד עבורנו, עבור מי שנמצאת (נמצאה, תמצא) בהריון בסיכון בשל מחלת רקע, בשל היסטוריה מילדותית מורכבת או ככה סתם, כהפתעה מן ההריון הנוכחי. הפורום הזה, אנחנו מקווות, יהיה בית חם ותומך עבור כל המזריקות (קלקסן, אינסולין, תמיכות ועוד), עבור כל המנוטרות, הנמדדות, הנסקרות והשומרות. מיותר לציין כי פורום זה הוא פורום תמיכה ולא פורום מקצועי, אבל אנחנו מקווות שנוכל להעשיר זו את זו גם במידע חשוב, חדשני ורלוונטי. והעיקר, מאחלות לכולנו בסוף מסע מפרך לזכות בפרס הגדול: תינוק או תינוקת חיים ובריאים.

º
הריון תאומים ברחם חד קרני-
17/08/14 08:55
101צפיות
וההמשך:
17/08/14 08:55
125צפיות
היי חברות, יש כאן במקרה מישהי עם רחם חד קרני? עם הריון תאומים? אני יודעת שהנטיה היא שלא ועדיף שלא ורצוי שלא ולא להכנס מראש וכו'. אבל אם זה כבר המצב? או יותר נכון זהו המצב האופטימלי שרוצה שיהיה. לקראת החזרה והרופא שלי - פרופ' פרידלר אומר שאין שום בעיה. בגלל שכבר הוכחה יילודה בזמן. הכי לא רוצה להסתבך עם זיהום שיווצר חלילה מהדילול. כבר עברתי לידה שקטה לפני שנה בשל בעיית קרישיות שהתבררה רק אחרכך. וכאמור כבר הוכחה יילודה תקינה במועד (3 ילדים, שלושתם נולדו בתחילת-אמצע-אמצע תשיעי)

אשמח לדעותיכן המלומדות יקירותיי
אין לי תשובה לשאלתך...
17/08/14 13:06
103צפיות
נכנסתי רק לאחל בהצלחה  ולהחזיק אצבעות שזה יעבור על הצד הטוב ביותר, עם ידיים מלאות בסוף
נשמונת שאת!
17/08/14 13:16
84צפיות
תודה רבה אהובה אחת אז כן,עברנו לכיתת ה-IVF. ורוצה להכין את עצמי מראש לכל מקרה שלא ייקרה. דעי שעדיין עוקבת אחר רשמייך באדיקות ודאגה. מקווה שאת בטוב ממי.

שולחת חיבוקייםם (ומתפללת בתוכי שהעובדה שאת מגיבה כאן , בפורום הזה, היא מסיבות חיוביות וטובות!!!)
לא הייתי עושה את זה
18/08/14 15:05
72צפיות
היה וקרה- קרה
אבל את מדברת על כך שזה מצב אופטימלי עבורך ומכוונת לכך
וזו טעות לדעתי
גם אם ילדת בזמן
הריון רב עוברי ברחם ללא מלפורמציה (ז"א בלי להיות חד קרני- רחם "נורמלי,)- סיכוי של 50% לפגות
הרחם שלך מעמיד אותך בסיכון אף גבוה יותר לפגות במקרה הטוב ולאובדן ההריו כולו במקרה הרע
למה להכנס לזה?
מברר לחבר-המלצות למרפאה לסיכון גבוה - וולפסון או אסף הרופא?
16/08/14 20:25
99צפיות
מה עדיף/כדאי?
המלצות ? טענות ? דברים שאפשר להגיד לו (בעצם להם) לשים לב אליהם ולברר טוב ? דברים שצריך לדרוש כדי לקבל ?

בקיצור איזו מרפאה מומלצת יותר...
כמו כן המלצות על רופאים במחלקה הנ"ל יתקבלו בברכה

תודה !
לא יודעת מה קורה באסף הרופא אבל בוולפסון
19/08/14 14:47
89צפיות
בזמן שאושפזתי בתל השומר (לתקופה לא מבוטלת) את/ה שומע סיפורי זוועה (שלא נדע). ההריונית ששכבה בסמוך אלי, סיפרה לי שהיא אופשזה בהריון בסיכון בוולפסון והיות והיה לה שלישיה היא הפכה להיות אטרקציה במחלקה. 
אחראית המחלקה והרופאה המתמחה (זה היה למעלה משנה) התיחסו לדבריה בביטול כאשר היא ציינה כי אינה מרגישה את אחד העוברים (התחתון). לא משנה שהיא צדקה. היא טענה כי הרגישה המחלקה פשוט מאוד לא מקצועית (הרופאים לא האחיות) ולכן החליטה לעבור לתל השומר להמשך טיפולים.
אני לא יודעת מה המצב באסף הרופא אבל בתור תושבת לשעבר בחולון ( 30 שנה) לא הייתי בוחרת בבית החולים וולפסון בתור אופציה ראשונה.
שיהיה המון בהצלחה  
מתי זה היה?
19/08/14 15:06
59צפיות
בשנה האחרונה????
לא
19/08/14 16:13
61צפיות
אני מעריכה שזה היה למעלה משנה, אני משערת לפני שנתיים 
משהו יודע מתי מפסיקים כאבי הראש בהריון?
15/08/14 18:05
91צפיות
אני זוכרת את זה גם מההריון הקודם ...
בשבועות הראשונים פחות או יותר התחילו לי כאבי ראש שנעלמו כמו שבואו
רק שאני לא זוכרת מתי נעלמו(:
כרגע בשבוע 10 והיום התחילו הכאבי ראש ....
עד מתי זה אמור להמשך??
ואיך יודעים שמדובר בכאבי ראש רגילים של תחילת הריון ולא משהו חמור ?
כרגע הכאב עמום כזה ולא ממש מציק אז מקווה שהכל בסדר
בודקים לחץ דם
15/08/14 19:15
82צפיות
מוודאים שהוא לא עולה ואם הכל בסדר- זה עובר סביבות שבועות 17-18
זה נובע מעליית נפח הדם שמורגשת אצל חלק מהנשים בשבועות האלה(אצלי זה קרה רק בהריו אחד)
תודה
17/08/14 08:54
36צפיות
לבדוק לחץ דם בזמן כאב ראש ?
או באופן כללי בתקופה זו?
אצלי עבר בטרימסטר השני
17/08/14 09:46
42צפיות
אבל באמת לעקוב אחרי ל"ד
שמירת הריון
13/08/14 20:05
174צפיות
שלום לכולן, אני אמנם בהגדרה לא הריון בסיכון אך נאמר לי שזהו המקום הטוב ביותר לשאול בו-
אני בת 23 בהריון ראשון 20+4 אני סובלת מתחילת ההריון מהיפרמאזיס הגעתי מספר רב של פעמים לקבל נוזלים במיון עקב כאבים ודימומים. לקראת שבוע 18 החלה פעילות רחמית לא סדירה והופיע מספר רב של פעמים אציטון בשתן שלא עבר גם אחרי 3 ליטר של נוזלים גם הפעילות הרחמית לא עברה לאחר הידרציה. הרופא שלי המליץ כי אכב בשמירת הריון בגלל שגם אורך הצוואר אפילו שהוא ארוך כרגע ולא ממש מדאיג מתארך ומתקצר מה שיכול לרמוז על דינמיות .
רציתי לדעת אילו טפסים עליי לאסוף בשביל ביטוח לאומי בחודש שיש לי עד הגשת הטפסים, מה עליי לבקש שיכתבו בסיכומי אישפוזים, מה כדאי שהרופא יציין על גבי הפנייה לביטוח לאומי?
האם לדעתכן מאשרים שמירה במקרים כאלו?
ומה ניתן לעשות במידה והשמירה אינה מאושרת?

תודה מראש לעוזרות
פשוט תצרפי
14/08/14 20:05
78צפיות
כל משמסך שתומך במה שתארת... בדיקות דם, בדיקות שתן ומדידות של צוואר הרחם
לא כהתחייבות אבל מנסיוני במצב כזה כן מאשרים
הריון אחרי הפלה מאוחרת
13/08/14 18:15
248צפיות
הי,
כתבתי כאן בעבר את הסיפור שלי של הפלה מאוחרת בשבוע 20:
״ההריון הקודם שלי הסתיים לצערי בשבוע 20 בהפלה מאוחרת מסיבה לא ברורה. יומיים לפני ההפלה הייתה לי דליפה מזערית של מי שפיר וכך גם יום לפני ההפלה. בעקבות כך נבדקתי אצל רופא שעשה בדיקה מקיפה והצוואר היה סגור לגמרי והוא אמר רק שרואה הרבה נוזלים. למחרת בבוקר התחילו לי צירים קצובים יחד עם דליפה קטנה נוספת ושהגעתי למיון זה היה מאוחר מידי והכל היה פתוח והיה צריך לסיים את ההריון. לכן חוץ מלשער שחטפתי זיהום כלשהו (שעליו לא עלו) או אולי הייתה צניחה של פרוגסטרון היות וזה לא נראה כמו בעיה של הצוואר (גם עברתי לאחר ההפלה היסטרוסקופיה ניתוחית שגם בה הרופא אמר שיש התנגדות של הצוואר)״. 

אני עכשיו באמצע שבוע 17 וממש לחוצה, מתקרבת לשבוע שזה קרה פעם קודמת אמנם הפעם לא עושה מי שפיר אבל בלחץ. בסוף לא עשיתי תפר, שלושה רופאים אמרו לי שלא כדאי לתפור ואז הלכתי לקופרמינץ שבוע שעבר והוא אמר שכן כדאי... ממש התבלבלתי למרות שזה היה ברור שאם אלך למיליון רופאים בסוף אחד יגיד שכן. כרגע לא מבצעת קשירה וכפי שאמרתי אני מוטרדת...
רציתי לשאול, יש לי המון התקשויות של הבטן, מספר רב של פעמים ביום (קרה לי גם בהריון הקודם) האם זה סביר? מפחדת שזה יוביל שוב להתקצרות הצוואר...
בנוסף, אתמול הייתי בלחץ והלכתי להיבדק ואורך הצוואר היה 37 אחרי ששבוע שעבר אצל קופרמינץ היה 48... הרופאה אמרה לי אתמול שזה ממש תקין ועדיין.. אם זה משמעותי האם הצוואר דינמי?
תודה רבה!
נעמה

זה תקין
14/08/14 20:06
148צפיות
אבל במצבך מומלץ משבוע כזה להתחיל זריקות של פרוגסטרון ולאחר מכן משבוע 20 ויטמין C במינון מוגבר

º
למה ויטמין C? פיספסתי משהו?
15/08/14 13:25
53צפיות
אני חושבת שזה עוזר נגד דליפת מי שפיר
15/08/14 18:08
97צפיות
לי בלידה הקודמת היתה ירידת מים בשבוע 37+4
לא טפטוף אלא ממש פתאומי וחזק
זוכרת שגם לי אמרו להתחיל עם ויטמין סי בהריון הזה
טוב להזכר שצריך משבוע 20

º
מה המינון? לא אמרו לי כלום... ויטמין C היר איי קם.
15/08/14 18:11
33צפיות
º
האמת שאני לא יודעת .... בטח עוד מעט יענו לך כאלו שיודעות...
15/08/14 18:26
27צפיות
לנשים שבעברן ירידת מים
15/08/14 19:14
122צפיות
וזה מה שפותחת השרשור תארה- ויטמין C במינון מוגבר רק החל משבוע 20 (לפני כן הוא טרטגוני) הוכח כמשפר שבוע לידה
ומי שאחרי הפלה ובסיכון ללידה מוקדמת כמוני? לא רצוי גם?
15/08/14 19:21
104צפיות
פרוגסטרון לוקחת עד הסוף בהוראת רופא, על ויטמין C אף אחד לא דיבר איתי.
לא/
16/08/14 18:11
87צפיות
ז"א אני לא יודעת אם לא יזיק אבל לא הכוח כיעיל כי פשוט נבדק רק על נשים שבעברן לידה מוקדמת בשל ירידת מים (אגב גם פרוגסטרון- במקרה שלך מבלי לפרט פה - לא בטוחה שפרוגסטרון גם רלוונטי)
אז ככה
16/08/14 18:37
95צפיות
א. כשד"ר משיח ופרופ' קופרמינץ אומרים לקחת, אני לא מתווכחת
מעבר לזה שבהפסקה שעשיתי (משבוע 9 ל15) עקב בלבול הנחיות, הצוואר התקצר, אומנם לא הגענו לתפר כי חידדו לי הנחיות בזמן, אבל התקצר מארוך מאד לבינוני, וכשחזרתי לתמיכה זה נעצר ואז התארך יפה. הרעיון היה להמנע ככל האפשר מתפר ולכן התמיכה. שבנתיים מוכיחה את עצמה.
ב. קראתי אתמול את זה: http://www.clalit.co.il/he/medical/pharmacy/Pages/... ודי השתכנעתי לקחת. 100 מ"ג ויטמין C בגזרת לא יזיק מבחינתי...
תזכרי שמלבד ההיסטוריה המיילדותית שלי, יש גם היסטוריה משפחתית עגומה... שמדאיגה לא פחות את הרופאים. לכן תמוהה שלא אמרו לי דבר בעיני.
אני מפחדת מפג הרבה לפני שידעתי כלל על שלל בעיותי.

או בקיצור גם אם יאמרו לי לדלג על רגל אחת ב16 השבועות הקרובים למען ידיים מלאות - אעשה זאת
תודה!
19/08/14 08:00
19צפיות
תודה רבה על המענה.. לוקחת פרוגסטרון כבר מהתחלה היות וזה הריון שהושג באמצעות הפריה (בהתחלה קרינון ועכשיו זריקות)

ואתחיל גם ויטמין c , מקווה שאגיע לשבוע 20 פעם קודמת ההפלה התרחשה בתחילת 20..

תודה!
נעמה
המשך בירור קרישיות
13/08/14 11:34
81צפיות
שלום,
כתבתי כאן לפני כמה חודשים לקראת בירור קרישיות 
לקח קצת זמן אבל עכשיו קיבלתי בחזרה תוצאות של בדיקות. חלקן מחוץ לטווח ומגיגול קצר זה לא מאוד מעודד:
EOSINOPHILS 8.30%
RVVT SENSITIVE 51.10 SEC
RVVT RATIO 1.55 SEC
כתוב גם ש"RVVT נמצא חיובי לפי בדיקת LAC, נא לחזור לביקורת"
מכיוון שהתור בחזרה להמטולוג יהיה רק באוקטובר, ו(נשמע קצת מגוחך אבל) ייתכן שאני בהתחלה-של-התחלה של הריון שוב, חשבתי להתייעץ אתכן אם כדאי לנסות להקדימו בעקבות תוצאות הבדיקות. הבנתי שאולי יש צורך לעשות את אחת הבדיקות שוב אחרי 12 שבועות ואז בכלל כדאי לדחות את התור (או לקבוע אחד נוסף). מה חושבות המומחיות?
קיבה קטנה וריבוי מיי שפיר
12/08/14 21:31
80צפיות
שלום
בת 39 הריון שלישי בבית שני ילדים בריאים ומקסימים. טפו טפו...
בסקירה המורחבת נצפתה קיבה קטנה וריבוי מים לא היסטרי. אני במעקב במחלקת היי ריסק והיום עברתי שוב סקירה ממוקדת והממצא לא השתנה. לא החמיר ולא השתפר.
שאלתי היא האם יש כאן בנות שעברו את מה שאני מתארת וחשוב מכך שיכולות לספר מה קורה אחרי הלידה עם תינוקות כאלה. מה הפרוצדורה.
תודה על עזרתכן
אי לקיחת חומצה פולית
12/08/14 18:30
143צפיות
אני בשבוע 12+3, הריון בסיכון אחרי שני הריונות שהסתיימו בלידה מוקדמת. בת 38, ודווקא בהריון הזה לא הקפדתי עד עכשיו על לקיחת חומצה פולית (נגמר לי לפני חודש וכל פעם שכחתי לקנות כך שיצא שחודש אולי קצת יותר לא לקחתי). עד כמה זה נוראי? כמה נזק עשיתי לעוברון?
התחלתי היום לקחת...
עקרונית חומצה פולית
13/08/14 10:35
136צפיות
מקטינה סיכוי למומים פתוחים במערכת העצבים
מודה שבכל הריונותיי לא הקפדתי. זה לא אומר שזה חכם אבל בהחלט לא בהכרח נגרם נזק. אם שקיפות וסקירה ראשונה תקינה אז כנראה שלא גרמת שום נזק
בטן עובר קטנה...
12/08/14 12:33
263צפיות
היי,
גם אני חדשה ומצטרפת (לצערי��)
אני בשבוע 29+6, במהלך כל הסקירות והאולטרסאונדים התינוק היה קטן בשבוע.. עכשיו הבטן שלו קטנה בשבועיים. ספציפית הבטן, הראש טיפה גדול אבל תקין והרגלים טיפה קצרות אבל לא משמעותי (נשמע ממש לא פרופורציונאלי חח) בכל אופן, כעת אני במעקב של הריון בסיכון עם חשד לiugr

שאלתי, מתי החשד מאומת/ שלא מאומת?
ואמרו לי שאם הבטן לא תגדל יצטרכו ליילד לפני, מניסיונכם, מאיזה שבוע מחליטים על דבר כזה? ובאיזה מצב?
יש אפשרות כלשהי שתעזור לזרז את הגדילה שלו? תזונה אולי?
(הריון ראשון ואגב יש לי המוגלובין נמוך של 10.2 בערך כל הזמן גם לא בהריון..)

אודה לכל פיסת מידע כי הרופאים חוץ מלהלחיץ לא עושים הרבה..

תודה!!
מצב דומה למה שאני חויתי בהריוני הראשון
13/08/14 10:34
161צפיות
אני הצלחתי למשוך, באשפוז עם 4 מוניטורים ביום לוודא שהוא לא במצוקה- עד שבוע 34+4. בד"כ אחרי שבוע 34-35 אם יש פער גדול מדי- מיילדים כי הבשלות הריאתית כבר קיימת ברב המקרים
תזונה חלבונית זה חשוב אבל כרגע לא בהכרח ישפר את המצב
זה קשור לשיליה בד"כ ומצבה נקבע בתחילת ההריון
חשוב ביותר לערוך בירור קרישיות יתר מלא לאחר הלידה
מה זה בשביל
13/08/14 11:21
123צפיות
הרופאים ״פער גדול מדי? ״
וזה בהכרח מאמת את התסמונת פיגור הiugr?
אגב, היית צריכה הרבה מעקב במוניטור כי לא הרגשת תנועות?
מעל שבועיים פער
13/08/14 13:08
118צפיות
מוגדר IUGR
לאמת יהיה אפשר רק אחרי הלידה וידעו באמת מה המשקל
המעקב הוא בגלל שעיכוב בגדילה בהרבה מקרים הוא בשל שיליה שלא מתפקדת ולכן יש לפעמים מצוקות או חלילה יותר מכך
ומאיזה שבוע זה
13/08/14 13:49
105צפיות
״בטיחותי״ (נגדיר את זה ככה) לילד?
עקרונית
13/08/14 15:02
105צפיות
משבוע 34
זה עדיין פג וצפוי לו בין 3 ל06 שבועות בפגיה (פלוס מינוס- אין פה התחייבויות)
לצערי לא תמיד ניתן לחכות עד 34... לפעמים מתפתחת מצוקה, לפעמים מתפתחת רעלת (שאופיינית למצב כזה) וכו'
כן קראתי על הרעלת והכל
13/08/14 15:39
88צפיות
אני מקווה שיחזיק מעמד..
יש משהו שניתן לעשות כדי ״לעזור״ לו כמה שיותר להתפתח?
לנוח
13/08/14 17:18
88צפיות
ולהשמע לרופאים
להיות במעקב תנועות קפדני
º
תודה על המידע והעזרה!!
13/08/14 22:40
32צפיות
מנסה לעודד..
14/08/14 10:32
104צפיות
אצל הבן הבכור שלי המצב היה דומה..
בשבוע 32 בערך התחיל פער של שבוע, הפער היה בכל חלקי הגוף (הייתי שבוע 32 והראש הרגליים והבטן התאימו ל- 31)
התחלתי מעקב פעם בשבועיים בבית חולים,
הפער הלך וגדל והיה חשד ל- iugr הייתי בלחץ כל סוף ההריון. 
בדרך כלל שולחים אותך לבדוק זרימות (אם לא שלחו אותך תתעקשי שישלחו) , בודקים שהזרימה מהשיליה תקינה והעובר מקבל את התזונה הנחוצה לו. כל עוד הכל בסדר לא ממהרים לילד אותך.
בסוף הגעתי לשבוע 40 והעובר היה מתאים לשבוע 36/37!! שתביני את הפער!
המליצו לי זירוז ולידה יזומה , הסכמתי כי האמנתי שבחוץ הוא יקבל יותר טוב את כל מה שנחוץ לו.

היום הוא כבר בן שנתיים, ילד רגיל מקסים והכי חשוב בריא!!!. 
מבחינת התפתחות הוא מתקדם בהרבה מבני גילו!!  הוא גם בין הילדים הגבוהים בגן.
ככה שזה באמת לא אומר כלום!
המון בהצלחה שיהיה לך..
אני גם מאוד מאמינה
14/08/14 12:07
93צפיות
שזה לא אומר כלום לאח״כ..
פשוט הלחץ הזה של לילד לפני ואני רק בשבוע 30 ועכשיו להיות במעקב מתמיד עד הסוף.. גם הלחץ של כל היום להרגיש תנועות וכאלה..
זה לא "לא אומר כלום"
14/08/14 20:00
80צפיות
לעיכוב בגדילה ברחם יש משמעויות לכל החיים
נכון שהן לא טרגיות
אבל זה בהחלט יותר מסתם משקל נמוך
זה משפיע על המערכת המטובולית של הילד
בוא נגיד שבן ה-7 שלי נורמלי וחכם והכל. אבל היו  לו בעיות והיה צריך מעקב
ויש ילדים שצריכים יותר מכך
אז אחרי הלידה- לא לזלזל ולא לחשוב שזה רק משקל קטן
מנצלשת
14/08/14 18:09
128צפיות
קצת רקע ושאלה
הריון ראשון לאחר IVF איקסי. - כרגע שבוע 25  -  שקיפות תקינה ובעקבותיה הכימי והחלבון תקינים (אי לכך לא עשינו מי שפיר או ציפ גנטי ) סקירה ראשנה מצאו עורק טבורי בודד- עדיין נחשב בדיקה תקינה, בגלל עורק בודד שלחו אותנו לאקו לב שמצא חשד ל VSD וביקש שנחזור בשבוע 28 לאימות. סקירה שניה מתגלה עובר קטן מתחת לאחוזון 3  פחות מ 400 גרם ומדדי בטן, ירך, רגל תואמם לשבועיים אחורה  - משמע חשד ל IUGR
מיד שלחו אותנו לאשפוז, בדיקות , פגישה חוזרת עם יועץ גנטי -כל החבילה אפילו התחילו לדבר על הפסקת הריון (כמובן נשלל על הסף אחרי הדרך הארוכה שעברנו ועוד לפני שהתחלנו בדיקות נוספות) כל הבדיקות דם חזרו תקינות (עדיין מכים לANA ו APLA - שאמורות להגיד משהו על שיליה - למרות שנצפו זרימות תקינות בסקירה) , חלבון חזר תקין.
בנתיים גם הספקתי להיות שוב ביקרות אצל הרופא נשים הרגיל שלי שראה דופק, תנועות, נשימה, כמות מיים תקינה בקיצור מבחינתו הכל תקין.

ועכשיו  לשאלה - אנחנו מאוד מתלבטים לגבי ביצוע מי שפיר עם ציפ גנטי   - האם לעשות? ואם כן מתי ?האם עכשיו או לחכות לשבוע מתקדם יותר שבבמידה ותהייה לידה מוקדמת יש לעובר יותר סיכוי לשרוד? כמו כן המליצו לנו על פרופסור צאלאל לקבלת חוות דעת נוספת האם מישהי מכירה ויכולה לתת עליו חוות דעת?

מקריאה של ההודעות הקודמות בשרשור הזה אני לפחות יכולה להבין שהמצב שלנו לא חריג ואפשר להגיע לסיום הריון עם ידיים מלאות בילד בריא - אם אפשר להגיד לפחות משהו אחד מעודד בשבועיים האחרונים....
המצב שלכם
14/08/14 20:03
92צפיות
לא דומה למצב כזה בשבוע 30
עיכוב בגדילה כה גדול בשלב כ"כ מוקדם עלול לגרום לנזקים גם במח, להפסקת דופק ועוד לכן ההמלצה על הפסקת הריון
ארם מחליטים שלא חייבים להבין את המשמעויות- יש סיכוי לא קטן לילד פגוע מאוד. לא כי הוא כך גנטית אלא בגלל תנאי הרחם. יש סיכוי שהוא ייכנס למצוקה ויאלצו ליילד פג מאוד קטן שמעצם הפגות עלול להפגע לטווח ארוך ולפעמים נזקים שהם לא הרי שיקום

מצד שני- יש סיפורים אופטימיים
אבל....
מי שפיר לא עושים לפני שבוע 30 לכל המוקדם. צ'יפ גנטי ייקח בחודש להגיע. אני מאחלת לך שתגיעי לשבוע 30 אבל זה ממש לא בטוח
סליחה על הבוטות אבל לתחושתי במצבים כאלה המערכת הרפואית קצת חסה על הנשים ולא מספרת "ישר ולעניין" את המצב לאשורו
דווקא לא חסו
15/08/14 12:25
84צפיות
היי עינב,
תודה על התגובה שלך עד כה דיברנו איתנו רק על בעיה גנטית שיכולה להוביל למצב הזה ולא דיברו איתנו בכלל על תנאי הרחם - מה הכוונה תנאי רחם? 
אגב מיד אמרו לנו שבגלל שהוא קטן אפשר לגשת לועדה בלי הפניות ובלי כלום רק על סמך זה שהוא קטן וזה נאמר לנו יותר מפעם אחת במהלך יומיים אשפוז בבית חולים לבדיקות - אנחנו אלו שלא רצינו לקבל את הנושא הזה או לחשוב לכיוון הזה......
אגב הם די דחפו שנעשה מי שפיר בשבוע 23+ שבו הגענו לסקירה השניה וגם היועץ הגנטי אמר לנו גשו כמה שיותר מהר לעשות - אפשר לקבל תשובות אחרי 10 ימים , רק אחד מבין כל אלה שדיברו איתנו בכלל העלה את האפשרות של לחכות עם המי שפיר לשבוע 30 ולעקוב ולראות אם העובר ממשיך להתפתח עד אז

זה כנראה
15/08/14 19:18
64צפיות
כי המצב מאוד חמור
רוצה לומר לך שבמצבים כאלה רוצים מי שפיר עכשיו כדי לוודא את המצב ולגשת להפסקת הריון כמה שיותר מוקדם. זה עניין של החלטה שלכם אבל לטעמי אם המצב חמור מאוד חייבים להבין שאחרי שבוע 24 אם מתפתחת לידה מהמי שפיר הרופאים חייבים להציל את הילד גם אם הוא פגוע מאוד
תנאי הרחם הכוונה שהשיליה לא מתפקדת ולכן דם לא זורם כמו שצריך לעובר- ולכן הוא לא גדל. כשזה מתחיל כה מוקדם בהריון יש חשש אמיתי להתפתחות המח וליכולת של העובר בכלל לשרוד....
היפוך עובר
12/08/14 12:16
60צפיות

שלום בננות
אשמח להמלצות לרופאים שעושים היפוך  עובר דרך מכבי. פניתי לד"ר קנטי אך הוא עובד עם הכללית ולא מאשרים לי טופס 17.
אשמח להמלצות מניסיון אישתי
תודה
ליאת

תמיכה של זריקות פרגניל- עד מתי???
12/08/14 12:07
68צפיות
שלום לכולן, 

אשמח אם תוכלו לעזור לי. אני ב"ה בשבוע 10 עם תאומים, אחרי החזרת מוקפאים. קיבלתי מבטא חיובית שלא הכפילה בפעם הראשונה כראוי את זריקות הפרגניל פעמיים בשבוע.
כעת אני תוהה עד מתי ממשיכים? הרופא שלי בחו"ל, רופא מאוד ידוע בפורומים המקבילים, ונותרתי באויר בקשר לשאלת הזריקות...(אפשר לומר שאני בהלם מהיחס...)
האם זו תמיכה שנהוג להמשיך מעבר לשבוע שבו אני נמצאת? כי הבנתי שתמיכות פרוגסטרוניות עלולות באיזה שלב כבר להזיק למערכת המין של העוברים. האם כך גם עם הזריקות האלה? או שזה משהו שנהוג להמשיך מעבר? *מבולבלת*...

ולשאלה אחרת- האם טבליות של אגיסטן יכולות להזיק להריון?
תודה.
אני גם מקבלת זריקות
12/08/14 12:46
67צפיות
פרגניל 5000 החל מהביוץ (יום כן, יומיים לא) עקב הפלות חוזרות ונאמר לי ע"י פרופ' כרפ לקחת אותם עד סוף שבוע 12 .
סליחה טעיתי! אני מקבלת את הזריקות
12/08/14 12:47
43צפיות
מבטא חיובית להריון ולא מהביוץ.
º
טנקס! שבוע 12 זה 11+6? או 12+6?
12/08/14 13:21
18צפיות
º
עד סוף 12 - 12+6 בהצלחה!!!
12/08/14 13:32
24צפיות
פורום דם אמיתי נפתח ב|תפוז|!
11/08/14 16:53
11צפיות
|ערפד| אנו נמצאים בשיאה של העונה האחרונה של דם אמיתי!
בבון טמפס קיים דו קיום בין הערפדים לבני אנוש, בלב ארצות הברית, עיירה דמיונית. רוצים לספר כמה אתם מעריכים מלצרית בעלת יכולות טלפתיות? רוצים להיזכר ברגעים גדולים מהעונות הקודומות?

בואו לדבר על הסדרה בפורום דם אמיתי
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|נפתח פורום פוליטיקה עולמית |*|
11/08/14 11:15
4צפיות
|גלובוס|רוצים לדעת מה קורה עכשיו בממשלת בארה"ב? מעוצבנים על פוטין? רוצים ללמוד מהאירופאים?
פתחנו בשבילכם את פורום פוליטיקה עולמית. בפורום תוכלו להתווכח  על סוגיות העומדות על סדר היום, לדבר על אירועים פוליטיים המתרחשים היום בעולם ועל השלכתם הבינלאומית.

היכנסו כבר עכשיו |שמאל|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
צוואר מקוצר שבוע 22
11/08/14 09:50
125צפיות
שלום לכן,אני בשבוע 22+3 , הריון תאומים- נמצאת בשמירת הריון עקב צוואר מקוצר שנע בין 16-18 ממ.לפני כחודש התקינו לי פסרי/טבעת בצוואר הרחם, לוקחת פרוגסטרון ונמצאת בשכיבה מלאה בבית רוב היוםכל זה לצערי לא ממש עוזר, כי לפני כחודש הצוואר היה 24ממ והיום קצר יותר.יש כאן נשים עם סיפור כמו שלי? קיבלתם טיפול שונה ? אשמח גם לעידוד מנשים שעברו את זה, כי אני ממש בחששות מההריון.תודה מראש.
מנסה להקפיץ...
17/08/14 10:13
27צפיות
אולי בכל זאת יש כאן מישהי עם מקרה כמו שלי שיכולה לשתף...
גם אני
31/08/14 17:51
27צפיות
אצלי הסיפור עם הצוואר התחיל בשבוע 21 ובשבוע 24 היה כבר 5 ממ.. מאז אושפזתי מספר פעמים ואני מטופלת באוטורגסטן 200 פעמיים ביום ופרסולט לצירים. כרגע אני שבוע 32+6 גם הריון תאומים.
מאחלת לך הריון תקין ושתמשכי כמה שיותר :)
חדשה פה. מס שאלות. .
09/08/14 23:11
283צפיות
היי בנות, עוד לפני שהייתי בהריון הייתי נכנסת לפה וכיף לקרוא כמה אתן עוזרות...אני בהריון עכשיו שבוע 7.עברתי לפני שנה כריתה של בלוטת התריס ולכן מראש ידעתי שההריון יוגדר בסיכון. מתי צריך לפנות למרפאה להריון בסיכון? מה הסיכויי שאם אני בכללית אקבל הפניה לתל השומר. כמו כן הריון קודם הסתיים ב iugr  קל. אין לי בעיית קרישיות. צריך לשים לב למשהו? תודה רבה!!
ברוכה הבאה!
10/08/14 22:08
112צפיות
באיזה שבוע ילדת ומה היה המשקל?

בעקרון, כדאי להפגש בקרוב עם הרופא המטפל כדי לוודא שהטיפול התרופתי מתאים לתפקוד הבלוטה (כלומר, התחלוף שלה).

לגבי תה"ש לדעתי זה תלוי מחוז (אבל איני בכללית, כך שלא בטוחה).

שיהיה בהצלחה!!
תודה ועוד שאלה לבנות נטולות בלוטת תריס
11/08/14 17:42
81צפיות
היי,
ילדתי בשבוע 37+5, משקל 2.300.
בעיקרון בשבוע 36+6 התאים לשבוע 33+4

רופא הנשים שלי בעצמו רופא להריון בסיכון גבוהה.

אבל בכל מקרה קבעתי כבר גם לתל השומר, כי שם אני מקווה בעז"ה שהכל יעבור בשלום ללדת , ומעדיפה שיהיה תיעוד שם.
מה גם שהמנתח שהוציא לי את הבלוטה והאינדוקרינולוג המטפל שלי משם.
נתנו לי טופס 17

עוד מישהי פה כמוני נטולת בלוטה? כמה מעקבים עושים?
כרגע אני רק בהתחלה והרופא מבקש שאגיע אליו כל שבועיים עם בדיקות דם חדשות ועוד מעקב בבי"ח.
זה המון זמן עבודה להפסיד
קיבלת בקלות טופס 17? עם הפניה מרופא נשים?
12/08/14 13:44
50צפיות
אמורות להיות לך 40 שעות הריון בעבודה.. ובתה"ש תנסי לקבוע כמה שיותר מוקדם בבוקר כדי לא להתייבש שם הרבה זמן
את ההריון הקודם גם עברתי בליווי של המחלקה להריון בסיכון בתה"ש ואשמח לחזור לשם שוב בסיבוב הבא 
תודה
13/08/14 22:31
24צפיות
כן,
האמת שממש בקלות.
שאלו אותי במרפאה שלי אם אני מטופלת שם.
ציינתי שהמנתח והאנדוקרינולוג שלי משם והלידה הקודמת הייתה iugr וילדתי שם ויום למחרת כבר הודיעו לי שאושר.
תודה על עידכון 40 השעות. אני עדיין לא רוצה שידעו בעבודה
הריון קודם פשוט ניצלתי את זה לימים שנחתי אחרי מי שפיר.
נשארים שם הרבה זמן?
קבעו לי בעשר. זה בעיה לקבוע מוקדם כי אני גרה באריאל וצריכה לשים את הילד בבוקר בגן ומעדיפה לא לשים אותו לפני שמונה.
איזה כיף לשמוע שהיית חוזרת שם...
זה פשוט לוקח זמן..
14/08/14 09:29
23צפיות
לעיתים הרופאים נקראים החוצה כי צריך אותם במחלקת יולדות וסתם כי יש עומס וצריך לעבור גם דרך אחות וגם דרך א"ס
אבת את בידיים טובות, וזה מה שחשוב
תודה
14/08/14 14:34
11צפיות
אכן זה הכי חשוב.
תודה רבה.
אם היית במעקב אינדוקרינולוגי?
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום