לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום חתונות
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חתונות

החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

מחפשים מקום ואוכל 19/08
( לעמוד שלי בתפוז )
19/08/2013 | 08:45
8
30
מחפשת מידע על נחלה
19/08/2013 | 08:02
5
140
כמה עולה מנה? האם זה קרוב לראשון לציון?
כמה פרטים על הנחלה
19/08/2013 | 08:33
166
הנחלה נמצאת בצומת בית עובד, 5 דקות מראשון ומנס ציונה.
המחירים משתנים כתלות ביום וחודש בשנה, אבל הם בהחלט בסקאלה היקרה של גני האירועים.

המקום הכי יפה בארץ (לדעתי!), הצוות מקצועי בטירוף והכל היה מושלם, אין לי מילה רעה להגיד.
מומלץ בחום.
הנחלה
19/08/2013 | 11:36
3
142
פתוח רק בין מאי לאוקטובר
מינימום של 300 אנשים
תודה
19/08/2013 | 13:55
2
110
ומה עלות המנה בחודשי הקיץ ביום חול?
לא הגעתי לזה
19/08/2013 | 14:26
95
החתונה שלנו קטנה למקום
את יכולה להתרשם ממחירים כאן:
19/08/2013 | 14:49
102
http://www.mit4mit.co.il/%D7%94%D7%A0%D7%97%D7%9C%...

ו mit4mit הוא באופן כללי אתר מומלץ להשוואות

שימי לב שיש תשלום נפרד למקום לקייטרינג
גנים לחתונה במאי
22/08/2013 | 17:08
1
32
גם אנחנו חושבים על הנחלה וגם על האחוזה... השאלה היא האם ניתן להתחתן במאי בנחלה? הוא לא מקורה בכלל... נגיד באמצע מאי השנה היו ימים מאוד גשומים פתאום.

ולגבי האחוזה מישהי יודעת מתי הם מורידים את הקירוי? חייבת להודות שהאחוזה היא פייבוריטית אצלי על אף שלא היינו עוד בפגישה

יש המלצות למקומות נוספים? גנים כמובן! :)
השרשור כבר לא קופץ,..
23/08/2013 | 02:35
17
את מוזמנת לשאול שוב בשרשור החדש.
תודה
הבטחתי ולכן אקיים- קרדיטים!
18/08/2013 | 23:27
212
5382
הבטחתי קרדיטים ביום ראשון אז הנה אני מקיימת!
יייייייייייייייייייייייי איזה כיף זה קרדיטים!

*אני כותבת הכל עם מחירים כי לי אישית זה היה אחד הנושאים הכי חשובים בארגון החתונה.
* אזהרה! אני חופרת, אני אוהבת לכתוב... אוי כמה שזה יהיה ארוך. אל תדאגו, יש גם מלא תמונות.
המשך>>
הבטחתי קרדיטים ביום ראשון אז הנה אני מקיימת!
יייייייייייייייייייייייי איזה כיף זה קרדיטים!

*אני כותבת הכל עם מחירים כי לי אישית זה היה אחד הנושאים הכי חשובים בארגון החתונה.
* אזהרה! אני חופרת, אני אוהבת לכתוב... אוי כמה שזה יהיה ארוך. אל תדאגו, יש גם מלא תמונות.
רוצה להציע נישואין - שאלה לבנות בפורום
18/08/2013 | 10:41
21
1023
אני רוצה להציע נישואין לחברתי ותוהה מה עדיף בין האפשרויות הבאות:

1. לקנות טבעת אירוסין בעצמי

2. לקנות טבעת זולה מאד ולהציע איתה נישואין ואז ללכת יחד איתה לבחור טבעת לפי הטעם שלה

3. לא להציע עם טבעת אלא פשוט בדיבור ואז לקנות יחד טבעת

אני פשוט חושש לקנות משהו שהיא לא תאהב ואז חבל כי זה ילווה אותה כל החיים.

לעצתכן אודה - מה הייתן מעדיפות?
שאלת השאלות....
18/08/2013 | 11:11
4
565
קודם כל איזה חמוד אתה :) . אני בעד האופציה הראשונה. בעלי בזמנו הלך ובחן בסתר את הטבעות שלי, שאל בצורה מתוחכמת על הטעם שלי (לאורך תקופה די מכובדת) ובסוף הלך וקנה. אני מודה ומתוודה שכשראיתי את הטבעת היה לי רגע להתרגל אליה. לא כי היא לא יפה, לא עונה לטעם אן לציפיות שלי, אלא כי תכשיט הוא משהו מאוד אישי ואף פעם לא הייתי במצב שענדתי טבעת שלא אני בחרתי. אני חושבת שהמשפט הראשון אחרי שהוא שאל "את רוצה להיות אשתי" היה "מאמי את יכולה להחליף אם את לא אוהבת". וזה נכון שזה עבר לי בראש, אבל עבר לי עוד דבר בראש שנורא ריגש ומרגש אותי. הוא הלך, לבד, מחנות לחנות ובחר את מה שהוא האמין שהטבעת הכי יפה ונכונה בשבילי. הוא השקיע מחשבה, התלבט וזה לדעתי שווה לא פחות מהטבעת . ברור שזה תלוי בחברה שלך ואם היא קשה מבחינת טעם, או שהיא עושה קולות של "ברור שאני ארצה לבחור את הטבעת שלי".- תקשיב לה ותנסה להבין.
אל תשכח גם שאתה יכול לצרף אלייך מישהו לקניה שמכיר אותה ויכול לייעץ.
אגב- היום לא הייתי מחליפה את הטבעת שלי בשום אופן כי אני פשוט מתה עליה....דווקא בעלי מדי פעם מסתכל עליה ואומר- מאמי קניתי אבן קטנה :P  
האמת...
18/08/2013 | 11:19
3
425
תודה על התשובה.

האמת ששאלתי בצורה מכובדת :) מה דעתה על כל מיני טבעות של נשים שראינו ופחות או יותר אני יודע מה הכיוון: זהב לבן עם יהלום מרכזי בודד וטבעת כעיגול בודד ולא מסועף.

למרות זאת, היא לא עונדת טבעות בכלל ואמרה לי כבר שהטבעת היחידה אותה היא תענוד תהיה טבעת האירוסין שלנו לכשתהיה... אז אין לי אפילו דוגמא או גודל...

לוקח את הצעתך לתשומת ליבי.

קלאסי...
18/08/2013 | 11:35
1
353
לגבי המידה אין לך מה לדאוג. לא משנה איפה תקנה את הטבעת, הם יתאימו לך ללא עלות נוספת את המידה אם לא מסתדר. הטבעות האלה נמכרות בד"כ במעין גודל סטנדרטי. שלי היה ענק עליי והסתובבתי עם יד אגרוף עד שהצלחתי להגיע לרמת גן :).
אני ממליצה לך לעשות סיבוב בבורסה ברמת גן. יש שם חנות בשם שחיבר (קנינו שם גם טבעות נישואין אח"כ) והם ממש נחמדים שם. בעלי אמר שלא רק שממש יעצו לו, אלא גם נתנו לו טבעת לקחת איתו הביתה להסתכל עליה כמה ימים והוא יכל להתחרט....מה שהיא אמרה לך נשמע מאוד קלאסי ונקרא טבעת טיפאני.
כמו שהמליצו לך כאן, תעשה קצת שיעורי בית על יהלומים, ניקיון, גודל וכו, ותגיע עם מושג כלשהו לחנות...בהצלחה...
ממליצה לך להתרחק (לפחות בהתחלה) מג'קסון. יש שם מבחר עצום של טבעות וזה בעיקר מבלבל. הם גם לא זולים יותר נגיד משחיבר....
אני יודעת שזה נשמע כמו פרסומת סמויה אבל אני באמת חושבת שהם ממש מוצלחים. אני רק מפרגנת כי נורא מגיע להם...
גם שלי משחיבר :)
18/08/2013 | 11:48
79
נראה שאתה יודע בדיוק מה לקנות
18/08/2013 | 11:47
211
ובתור מי שלא עונדת טבעות (או תכשיטים בכלל) תתפלא שהטבעת שתיתן לה תהפוך לתכשיט שהכי יתאים לה :)

לדעתי אין תחליף להתרגשות של הצעה עם טבעת "אמיתית" והידיעה שטרחת וחיפשת וקנית והחבאת עד ההצעה וכו' וכו'
ובמקרה הכי "גרוע" אפשר אחר כך ללכת להחליף...
מזל טוב :)
הרשה לי, בחור צעיר..
18/08/2013 | 11:26
413
אהלן וסחטיין על השאלה. אני לא בחורה - אז מראש תוריד חצי מהניקוד למה שאני כותב פה - אבל אנסה את כוחי כי הייתי במצבך המייאש לא מזמן.

אני די הופתעתי כשראיתי זוגות שבאים יחד לבחור טבעת אירוסין. חשבתי שכל הקטע הוא ההצעה + טבעת וכו', אבל מסתבר שזה גם קורה כשהבחור ממש לא בעניין של בחירת תכשיטים, שאין לו שמץ, או שההצעה נעשתה בשיחה על הנושא וכו' ואז הולכים ביחד - כל זוג ושיטותיו...

יש משהו רומנטי (לך תבין וכו') בקטע עם הטבעת שאתה קונה. זה להשקיע מחשבה, זמן, כסף, רגש, הן אוהבות את זה. אין לי מושג למה. אם היא הייתה קונה לי אופני שטח הייתי ממש מתבאס כי אין לה מושג בזה ולמה בכלל ניסית, אבל כל מין ומה שעושה לו את זה.
יש דרכים להימנע מטעויות בחירה:

א. ללכת על משהו 'קלאסי'. טבעת כסף לבן עם יהלום במרכז, או יהלום במרכז ויהלומונים קטנים בצדדים בד"כ תעשה את העבודה.
ב. לקחת חברה שלה, אחותה (לא אמא, הסבירות להצלחת שמירה על חשאיות נמוכה וזה מקדם לחץ היסטרי לחתונה), וללכת איתה. גם זה לא ערובה להצלחה כי החברה יכולה לבחור משהו ש*היא* אוהבת... אז אני העדפתי ללכת לבד.
ג. תלמד קצת את הנושא של יהלומים, יש 4 קריטריונים עיקריים ועל פי זה תבחר יהלום (בנפרד) לכל טבעת שתראה בחנות.
ד. אם היא עונדת תכשיטים, תלמד מה הסגנון שלה ויותר מזה - גנוב לה טבעת אחת וקח אותה איתך לחנות. ככה לפחות תדע מה המידה שלה. לאחר מכן תהיה ילד טוב ותחזיר לה את הטבעת. כישורי הנוכלות שלך ישתפרו במהלך קניית טבעת אבל המטרה מקדשת את האמצעים ולאחר מכן את הבחורה.
ה. לא רואה שום טעם לקנות טבעת זולה ולאחר מכן להחליף אותה ביקרה. זה כמו לשים לה טבעת פלסטיק מפקק של קולה ולהגיד לה 'אל תדאגי, נשדרג'.
ו. אם החלטת לקנות איתה ביחד - לפחות תעשה את הקטע של הברך... ותבהיר שהבנת מראש לחיים המשותפים שתכשיטים זה הקטע שלה. אני בטוח שההתרגשות תעשה את שלה ולא יהיה אכפת לה... מה שכן, כשארוסתי אומרת שהיא מאורסת ישר כל הבנות 'ווא! מזל טוב! עכשיו תראי ת'טבעת.' כמו איזה גרסה בחורתית לגולום משר הטבעות, אז תקתקו את זה מהר.
ז. עשיתי כבר סקר שוק לא רע בחנויות הבורסה ברמת גן. אם תרצה שמות ומקומות שיקצרו לך את התהליך - בפרטי.

מזל טוב... ובהצלחה!
(another one bites the dust).
לדעתי לגמרי 3
18/08/2013 | 11:48
1
302
היא הולכת להיות עם הטבעת הרבה מאוד שנים, ושי גם משהו כיפי בללכת לבחור טבעת יחד

חייבת להגיד את דעתי
18/08/2013 | 15:21
226
בתור אחת שהדבר שהכי חשוב לה בכל הבלילה הזאת שנקראת חתונה - הוא הטבעת אירוסין, מאוד פחדתי שחבר שלי ייקנה לי משהו שאני לא יאהב
אבל איכשהו הוא קלע בול וקנה לי משהו מדהים וזאת הרגשה הכי נפלאה בעולם - כולם החמיאו לו (!) על הטבעת והוא בעצמו היה ממש מבסוט מזה שהוא עשה בחירה כ"כ טובה!

אתה הרבה זמן איתה, אז אתה בטח מכיר את הטעם שלה לפי שאר התכשיטים שיש לה. תלך לג'קסון כי יש להם את המבחר הכי גדול ואת המחירים הכי זולים - ושם תקנה לה לבד או בליווי של חברה.
נראה שאתה יודע בדיוק מה היא רוצה
18/08/2013 | 12:26
213
ולכן נראה לי שאין סיבה שלא תלך בעצמך.

בעקרון, רק אתה יודע להגיד מה מתאים לכם -
יש זוגות שברור מאליו שהם ילכו לבחור טבעת ביחד ויש כאלה שברור שההצעה תהיה "כמו שצריך" עם טבעת.

בכל אופן, נשמע שהטבעת שהיא אוהבת היא קלאסית ומאוד נפוצה (אני גם הכי אוהבת כאלו, שלי כזו רק בזהב צהוב)
ולכן יהיה לך יותר קל לקלוע לטעמה.
מבחינת הגודל, תמיד עדיף לקנות טבעת קצת יותר גדולה. הקטנה של טבעת זה ממש לא מסובך. תשאל מה הסטנדרט לפי מבנה הגוף שלה ותוסיפו עוד קצת,ליתר בטחון.

את הטבעת שלי בעלי עיצב אצל לירן תכשיטים בחולון.  זה חבר משפחה שלהם, אבל הם מאוד מומלצים ומאז כל החברים שלנו קנו שם.
הם עברו על היהלומים שיש (כמובן שעם תעודה גמולוגית ואחריות) ואז הוא בחר את היהלום שהוא רצה ואת העיצוב של הטבעת.
עשינו שם גם את הטבעת נישואין ואנחנו מאוד מרוצים.

חוץ מזה ממליצים פה לא מעט על כל מיני חנויות בבורסה. אני קצת פחות מתמצאת בזה, אבל אתה יכול לעשות חיפוש ולמצוא המלצות.
שיהיה במזל טוב :)
גם אני בעד 1!
18/08/2013 | 13:35
2
184
הנימוקים סוכמו בצורה די ממצה, זה פשוט הכי רומנטי! (וחוץ מזה, במקרה הכי גרוע אפשר להחליף, ואז ממילא תלכו לבחור שוב ביחד כמו באפשרות השלישית. אז כבר עדיף לנסות לקלוע לטעמה מראש ולהרוויח את ההתרגשות שלה מהמחווה הרומנטית)..
תודה לכולכם
18/08/2013 | 14:37
1
207
אני באמת מעריך מאד את התשובות.

נראה לי שאשתמש בחכמת ההמונים שלכם ואקנה טבעת בעצמי :) דורמורי אני תיכף פונה בפרטי לצורך קבלת המלצות ....

עכשיו צריך לחשוב איך להציע...

המקום יהיה פאריס, אני רק צריך לחשוב על רעיון מקורי ....
אוי - פריז
18/08/2013 | 16:15
151
אני גם אתרום את דעתי על עניין הטבעת, ואזרוק כמה מילים על פריז.

טבעת:
חבר שלי משך את עניין הצעת הנישואים כ"כ הרבה, שהיה ברור שהוא פשוט מחכה לסיום התואר, אז כמה חודשים לפני, התחלתי להתעניין בטבעות באופן עצמאי.
יכול מאוד מאוד מאוד להיות שגם אישתך לעתיד עושה כך!

כך או כך, הדרכתי את החבר לקחת את החברה הכי טובה שלי, פשוט בגלל שהטעם שלה הוא כזה שאני סוגדת לו, וכל בחירה שלה כנראה הייתה מקובלת עליי.

למה אני אומרת כנראה? כי....... מפה לשם אמא שלי ואני מצאנו את עצמנו בנווה צדק,
נכנסתי לחנות של קרן וולף והתאהבתי.
אמא שלי המליצה לי לכתוב את הקוד של הטבעת (ואפילו את המידה!) על כרטיס ביקור של קרן ו"לאבד" את הכרטיס בבית.

אין ספק שאני עשיתי לחבר את החיים הכי קלים בעולם,

ובכל זאת הוא הצליח להפתיע אותי עם הטבעת!! סנילית בעליל

בכל אופן,
מה שאני מנסה להגיד זה שתבחר את החברה הכי טובה או את החברה שהיא הכי אוהבת את הטעם שלה בבגדים וכו', אם אתה יודע מי זו.
אל תלך לבד, אל תיקח את אמא שלך, אל תבוא עם חבר'ה מהצד שלך. רק מהצד שלה. טראסט מי.

ובקשר לפריז:
הו, פרי המדהימה הזו.

לא חסרות פינות חמד בעיר הזאת,
אבל אני כן אכתוב לך מאיפה להתרחק -
לא באייפל.
לא בשיט על הסיין.

2 חברות איבדו את הטבעות שלהן בשני המקומות . בשני מקרים נפרדים, כמובן.

איפה כן?
שעות הערב ליד שער הניצחון (רוצה המלצה למסעדה? דבר איתי )
שעות הבוקר בגני לוקסמבורג (מדהימים)

אופציה נוספת - יש פארק שעשועים כיפי מחוץ לפאריז (שהוא לא יורודיסני ) - קוראים לו אסטריקס והאמת היא שזה אחלה מקום. סביב הפארק יש יער רומנטי בטירוף ובפארק עצמו אפשר להרגיש כמו ילדים קטנים
רק לא להציע על רכבת הרים, כן?

אם אתה רוצה לכוון למקום עם תחושה ספציפית, ספר ואכוון אותך בשמחה
משהו שחבר שלנו עשה-
18/08/2013 | 15:12
263
הלך וקנה יהלום לפי יכולתו ותקציבו, והציע לזוגתו עם יהלום בלבד.
לאחר מכן הלכו יחד ושיבצו בטבעת לפי טעמה האישי.
אני חושבת שזו הצעה מצוינת למי שאינו בטוח בטעמה של זוגתו- למרות שעל פניו, נראה שאתה דווקא כן "מסוגל" לקלוע לטעמה.

בלי קשר-  ממליצה על שפר יהלומים (בית נועם בבורסה- מומלצים בחום).
אני דווקא אוסיף את האופציה השניה
18/08/2013 | 17:09
4
351
בן הזוג שלי הציע לי עם טבעת אירוסין שהוא הכין (הכין מאפס. ממש.)
הטבעת שהכין שהיתה עשויה פלסטיק שחור שהותך לכדי "אבן" וחוט מתכת דקיק קלוע לצמה (טוב, לא סתם מתכת, פלטינה). ללמדך שאפשר ליצור דברים יפיפיים ומאוד משמעותיים גם מהג'אנק הכי מובן מאליו.
והיא יצאה יפיפיה.
ולגמרי הייתי עונדת אותה תמיד לו לא היתה כ"כ עדינה ושברירית.

כשהוא הציע הוא אמר שהכין טבעת אבל שאת הטבעת "האמיתית" (או יותר נכון, זו עם היהלום ומהזהב הלבן, העמידה) נלך לבחור ביחד.
כפי שאתה מבין, הבחירה במסלול הזה לא נבעה מעצלנות או חוסר ביטחון בהכרת הטעם שלי (הוא מכיר את הטעם שלי היטב ) אלא מתוך הנחה שבחירת טבעת שתלווה אותנו לאורך חיינו (בעיקר אותי, אבל גם אותו בהיותי אישתו) הוא מעשה מאוד זוגי, מאוד מקרב, מאוד מגבש.
ישבנו ביחד, הגדרנו תקציב, למדנו את נושא היהלומים החלטנו על איזה פרמטרים של היהלום נשים דגש, חיפשנו דגמים באינטרנט שאהבנו, ולבסוף קנינו ברוגל בבורסה, טבעת one of a kind ששנינו מאוד מאוד אוהבים.
אין לה את היהלום הכי גדול (וגם לא הייתי מעוניינת בכזה באופן אישי) זה לא היהלום הכי נקי או בהיר שיש להשיג בגודל שלו, ויכול להיות שאם היינו בחורים את היהלום בנפרד ואז משבצים אותו בטבעת זה היה יותר משתלם מבחינת איכות היהלום. אבל כל זה לא מפריע לי, או לו, בכלל.

אז אם אתה שואל לדעתי, בחירה במסלול הזה של בחירת טבעת האירוסים ביחד, יכולה להיות לא פחות רומנטית ומופלאה מהדרך "הרגילה", ואולי אפילו יותר.
חצי מסכימה
18/08/2013 | 20:09
158
הרעיון עם הטבעת שבן זוגך הכין לך מקסימה! אם זו הכוונה ל'טבעת חלופית' אז אני בעד (מה שרומנטי באפשרות של קנייה לבד זה בעיקר ההשקעה בבחירה ובקנייה לדעתי, לכן הכנה לבד של טבעת לגמרי עונה על אותו פרמטר). אבל לגבי רוב האנשים, שהאפשרויות שלהם הן בכל מקרה קנייה של טבעת (בגלל חוסר משאבים/כשרון וכו' ליצור לבד טבעת אמנותית)- לדעתי החוויה של חיפוש משותף של טבעות, כבר קיימת כשבוחרים טבעות נישואין. מה שמיוחד בטבעת אירוסין על פני טבעת נישואין, זה דווקא אפקט ההפתעה וההשקעה שבמחווה..
כל כך מסכימה
18/08/2013 | 20:33
2
186
איך לא הכרתי את הסיפור הזה?!?!זה נשמע כמו הצעת נישואים מושלמת!!!!!!!

אצלנו, אם כבר מדברים על טבעות, ההחלטה להתחתן הייתה משותפת, וכך גם בחירת הטבעת. הטבעת היא לא *שלי*, היא של שנינו והיא מייצגת משהו זוגי.
בחרנו יחד את המעצבת שאותה אהבנו שנינו (שני מעצבים - טעם אחד), וכדי לשמר בכל זאת משהו טקסי, האיש בחר לבד (מדובר בטבעת שאפשר להרכיב כמודולוציה מכמה טבעות דקות מאוד, והוא בחר את הטבעות הספציפיות לבדו).
בתור כזו שמייצגת קשר זוגי, הוא בחר בשתי טבעות דקות, על אחת יש יהלום קטנטן ועל השנייה יש טיפת זהב. יחד שני העיגולים הללו מחובקים כל הזמן על האצבע שלי.
אני מסתכלת עליה ואני לא רואה יהלום, צורה או סמל סטטוס, ואני גם לא רואה רק אותו או רק אותי - אני רואה אקט זוגי שעשינו יחד בהחלטה משותפת. וזה הדבר הכי כיפי בעולם.

או בקיצור - מצטרפת לגמרי להמלצה לעבור את התהליך הזה יחד

18/08/2013 | 21:51
15
בהחלט מושלמת עבורנו
19/08/2013 | 08:51
92
וזה  רק תחילתו של סיפור הצעת הנישואים.
הצעת הנישואין התרחשה בחושך מוחלט במהלך ארוחה במסעדת החושך של מרכז נא לגעת (מרכז לעיוורים חרשים ביפו).

במקרה שלנו גם בחירת השמלה נעשתה ביחד, בחירת אנשי המקצוע של איפור/שיער. על ההזמנה עבדנו ביחד, כל אחד התמקד הצד החזק שלו.
אפילו עברנו סדנא קצרה לשזירת מרכזי שולחן ביחד (!!) כשעוד היתה המחשבה שנעשה חלק מהעיצוב בעצמנו.
בקיצור, "דבק" זה אנחנו.
אבל האמת היא שזה לא רק מטעמי דבק, אנחנו באמת מאמינים בלעשות ולהכין ביחד. הניסיון שלנו מראה שתמיד תמיד (גם כשיש חוסר הסכמות) זה מקרב ויוצר איזשהו הווי פנימי שאנחנו חוזרים אליו בזמנים מאוחרים יותר.

אגב, אני בהחלט מבינה את הרצון בלהפתיע, ובמחוות גדולות, אבל היה לי חשוב להראות שיש גם דרך אחרת היא לא פחות מרגשת ורומנטית (אבל כן אולי פחות מפתיעה).
ואני לא כ"כ מסכימה שצריך להיות מוכשר או יצירתי ו- handy כמו בייב. גם אם הוא היה מציע עם טבעת של כיףלי אחרי סרט בבית מול הטלוויזיה, עדיין הייתי אוהבת אותו באותה המידה.

אני בעד 3
18/08/2013 | 21:35
120
מדדתי הרבה טבעות לפני שמצאתי את זאת שאני אוהבת. לדעתי זה באסה להיתקע עם טבעת שלא כ"כ אוהבים ואני מניחה שבשלב כלשהו היא מוצאת את עצמה במגירה...
אנחנו בחרנו ביחד
18/08/2013 | 23:38
136
וזו הייתה החלטה שאנחנו מאד שמחים שעשינו.
התהליך של הבחירה היה נורא נחמד ומאד נהננו ממנו, ואנחנו מאד מרוצים מהבחירה :)
אנחנו בחרנו ביחד... אבל...
19/08/2013 | 15:18
149
אני חושבת שבכל זאת מאד כיף לקבל את הטבעת כהפתעה
אצלנו זה היה ככה כי גרנו בניו יורק תקופה, ואיכשהו דיברנו על חתונה וזה היה סוג של "יאללה בואי נתחתן"
אז הלכנו יחד לבחור טבעת

אבל אני יודעת מחברותיי שזה מאד מרגש לקבל את הטבעת כהפתעה
אתה יודע מה היא תאהב, אתה יכול להעיזר בחברות שלה
והכי הרבה אפשר להחליף!! נכון זה לא מאאאאאד מקובל ובטח לא קורה הרבה אבל זה אפשרי!!

מזל טוב!
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 18/06
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2013 | 08:12
21
33
מחפשת הינומה להשאלה / השכרה
17/08/2013 | 00:34
3
334
היי

אני מחפשת הינומה פשוטה לחתונתי המתקרבת (בעוד שבועיים וחצי).

אשמח להשאיל ולהחזיר בצירוף עוגת-תודה מעשה ידי,
או לחומריות שבנינו - לשכור לערב.

הכי נוח יהיה ממישהי באזור השפלה או המרכז.

יש פה מישהי כזו?

תודה.

מוזמנת להשאיל :)
17/08/2013 | 01:38
237
הינומה שנלבשה פעם אחת (בחתונתי לפני שבועיים)
מוזמנת לפנות אלי בפרטי (אני בת"א) :)
לא מבינה מה הקשר לחומריות....
17/08/2013 | 01:40
1
305
אני בטוחה שיהיו פה מספיק בנות שיסכימו להשאיל
לא התכוונתי לפגוע, רק להגיד
17/08/2013 | 16:52
220
שאני מעדיפה להשאיל אבל אם מישהי תרצה תמורה כספית זו גם אופציה.
היכן ניתן לקנות נעליים טובות?
18/08/2013 | 14:41
2
90
בתור אחת שסובלת מכאבי גב תחתון ועדיין ... חשוב לי להיות על עקבים (לפחות בחלק הראשון של החתונה) ... איפה ניתן לרכוש נעליים איכותיות וטובות לחתונה?
פלייפוט
18/08/2013 | 15:03
71
אין להם יותר מדי מבחר לכלות אבל הנעליים אורטופדיות וממש נוחות
בדיוק קניתי את שלי מפלייפוט
18/08/2013 | 15:19
86
ובתור בעלת כפות רגליים בעייתיות אני יכולה להגיד שבינתיים אני מתרשמת מאוד לטובה מהנוחות שלהם...
יש להם כמה דגמים מאוד בסיסיים אבל בשבילי הנוחות הרבה יותר חשובה ממראה - בשמלה שגם ככה מסתירה את הנעליים
המלצה לתופרת מאזור השרון
18/08/2013 | 15:38
4
78
שלום לכל הבנות, הגעתי לשלב השמלה. מיכוון שאני לא מתכוונת להוציא יותר מ- 2000 ש"ח על שמלה, אני חושבת לתפור. יש לכן המלצה על תופרות מאזור השרון? או ר"ג, גבעתיים? (רק לא ת"א). תודה
מנסה לעזור
18/08/2013 | 16:55
1
64
קודם כל, אפשר לקנות שמלות לא מאוד יקרות.
אני ממליצה לך לעבור על הפוסט של butwhy: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
הייתי השבוע בדיזינגוף ואני יודעת בוודאות יש בדורין פרנקפורט ופגנקה שמלות עד 2000 ש"ח.

אם את בכל זאת מחפשת תופרת יש את בהדרה - שמלות אקולוגיות. היא נמצאת בפרדס חנה והרעיון אצלה הוא שאת מביאה שמלה לבנה שיש לך ועליה היא מוסיפה ותופרת ויוצרת שמלת כלה (בעלות של 1800 ש"ח לדעתי)

יש ברמת גן את אורית ברש שהמחירים שלה אמורים להיות סבירים http://bereshit.mitchatnim.co.il/
וגם את קארין : http://www.karinv.co.il/

אני בטוחה שתיכף תקבלי פה עוד המלצות. זה ממני לבינתיים...
שיהיה במזל טוב!
תודה רבה! אני בהחלט אבקר שם :)
19/08/2013 | 15:59
13
בקניון ארנה בהרצליה
18/08/2013 | 17:28
59
Miss Selfridge

ראיתי שם שמלות ערב שיכולות גם להיות שמלות כלה במחירים שנעו בין 400-800
את גם יכולה למדוד ואז לבדוק האם אפשר להזמין מהאתר שלהם באנגליה, אולי זה אפילו ייצא זול יותר
יש את בהדרה
18/08/2013 | 21:51
32
בפרדס חנה
מומלצת מאוד
חזיה עם סגירה נמוכה
18/08/2013 | 12:38
8
522
היי לכולן, אני מחפשת חזיה שיתפרו לי לשמלת כלה עם סגירה הכי נמוכה שיש (שתאפשר כמה שיותר מחשוף בגב)
למישהי יש המלצה איפה אפשר יהיה למצוא כזו?

תודה מראש....
מה דעתך על
18/08/2013 | 13:10
5
288
זו ?
בטח יש בכל הרשתות הגדולות וחנויות המתמחות. הייתי בודקת במשביר, ג'ק קובה ודומיהם
כתובות אינטרנט מצורפות:
אני קניתי כזו! (לשמלת כלה שלי)
18/08/2013 | 13:25
217
בצבע גוף, במשביר לצרכן.. היא אחלה..
תודה אני אבדוק!
18/08/2013 | 13:40
3
60
שמחה לעזור :)
18/08/2013 | 15:44
2
94
תעדכני לגבי מה קנית בסוף ?
בטח :)
18/08/2013 | 19:07
23
מעדכנת
09/09/2013 | 13:35
20
בסופו של דבר, אחרי שהלכתי למדידה ראשונה של השמלה (אצל יואב ריש), הבנתי מהם שאין צורך של חזיה בלי סגירה לגמרי,
אלא פשוט סגירה רגילה שאפשר למתוח כמה שיותר כלפי מטה וכך תופרים את המחשוף מאחור.....

אבל למי שמחפשת את הפתרון של סגירה שונה מאחורה, מצאתי כל מיני חזיות באפרודיה, ג'ק קובה והמשביר לצרכן כפי שכולן רשמו פה.

תודה לכולן
אפשרות נוספת
18/08/2013 | 14:24
147
לרכוש רצועה שמתחברת לחזיה, כל חזיה, ומנמיכה אותה, זה ממש מגניב האמת :)

אני רכשתי את שלי ב-50 ש"ח אם אני לא טועה

אני מניחה שניתן לרכוש את הרצועה בכל הרשתות המובילות
בג'ק קובה יש חזיה מיוחדת לגב חשוף
18/08/2013 | 22:58
120
אין שם את המידות שלי אז מעולם לא ניסיתי, אבל שווה קפיצה :)
מחפשים מקום ואוכל 18/07
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2013 | 08:04
70
179
המשך>>
סידורים אחרונים וירח דבש 18/07
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2013 | 08:03
43
71
המשך>>
התלבטות לגבי תעסוקה לילדים קטנים
18/08/2013 | 00:32
22
468
היי

בעקבות מישהי מהפורום ששכרה שולחנות משחק לחתונה (לא זוכרת את השם! מתנצלת מראש) גם אנחנו התלהבנו מהרעיון ורצינו לעשות זאת.

יחד עם העובדה שיהיו לא מעט ילדים בחתונה בגילאי 3-6 (לפחות עשרה) חשבנו להביא גם מתנפח קטן על הדרך להנאת הילדים ההורים ששומרים עליהם.

המחירים היו סבירים (200-300 ש"ח) אבל נוכחות של משגיח  (ביטוח) למתנפח מייקרת את כל העסק משמעותית!

חשבתי אולי לוותר עליו ולרשום שלט בסגנון: העלייה למתקן בהשגחת ההורים בלבד, אין משגיח חיצוני.

אך אני עדיין חוששת

מה דעתכם\ן?
אני לא הייתי עושה את זה
18/08/2013 | 00:45
1
366
1. אם ההורים יצטרכו לשמור על הילדים אז זה יכול להוריד את ההורים מהרחבה (במידה והם מהסוג הרוקד) או סתם להעיק עליהם - הם לא יוכלו לאכול או לדבר בנחת.

2. הסיכון לדעתי גדול מדי. אם חלילה קורה משהו, תיווצר דרמה שעשויה לפגוע בחתונה (גם אם לא קרה משהו רציני אבל הילד נפל ומתחיל לצרוח-יכולה להיווצר התקהלות ובלאגן, על אחת כמה וכמה אם קורה משהו יותר רציני).

אנחנו מזמינים אומן בלונים. אמנם זה רחוק מהמחיר של המתנפחים והזמנו את זה בשביל עצמנו ולא במיוחד בשביל ילדים - אבל זה יכול להיות מאוד מלהיב ולשמור על הילדים וההורים באיזור הרחבה.
צודקת
18/08/2013 | 02:27
182
לא חשבתי על זה ככה..
תודה :)
עדיף שתביאי מפעיל
18/08/2013 | 01:03
8
274
כמו ליצן או משהו נחמד אחד שמאפר ומעסיק את הילדים..
זה גם נחמד, וגם אין סיכון
תודה בנות, נוותר על הרעיון של ההפעלה לילדים
18/08/2013 | 02:58
7
206
באמת יש בזה יותר מדי סיכון

שבוע טוב :)
לא חייב לוותר, אפשר להביא שולחן יצירה
18/08/2013 | 07:10
6
232
שולחן+מפה+ צבעים+ חוברות צביעה ולהימנע מכל מיני פעילויות מלכלכות במיוחד- צבע גואש, מספריים, נצנצים ודבק.
גם אני חושבת ששולחן יצירה זה מעולה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/08/2013 | 07:53
1
174
מקווה לזכור לצרף תמונות מאירוע שעשיתי.
הבאתי כל מיני דברים שהם יותר מיוחדים ואפילו ההורים לקחו דוגמאות בשביל לדעת מה להזמין.
זה העסיק את הילדים יופי!!!
והבאתי שתי בנות מדריכות מהצופים (בתשלום) בכדי שתהיינה שם בשביל הילדים.
העלות לא הייתה גבוהה במיוחד - שוב, תלוי מה קונים וזאת בהחלט אחלה פעילות.
אני בוגאס
תשלחי לי מסר ואשמח לספק תמונות כשאחזור
טוב,
18/08/2013 | 23:41
31
לא מצאתי תמונה רק של השולחן בלי הילדים.
הנה כמה דברים שהיו שם (המחירים בדולרים ולא בהכרח מדוייקים על הסנט):
1. ערכות של בובות גדולות מעץ עם טושים בכדי לצייר עליהם (1$ כל בובה)
2. פרפרים מבריסטול עם דבק (כמו מדבקה). מקלפים את הנייר מהדבק ומדביקים ריבועים קטנים של ניירות טישו (נייר של מתנה, דק דק) - העלות סביב 8$ לערכה של 24 פרפרים.
3. ערכה של סימניות מעץ עם טושים (4$ לחבילה של 8 סימניות)
4. שלטי סול לדלת עם חיות מסול ואותיות מסול - הכל מדבקות. העלות קצת גבוהה, בסביבות 25$, אבל היו מלא מלא שלטים ותוספות. והכל מדבקה, כך שלא היה מלכלך.
5. דבק נצנצים - 4$ לשמונה דבקים (זה בא בשפורפרות כמו טושים)
6. לילדים הגדולים יותר הבאתי ערכות של צמידים (חוטי רקמה, חוטי ניילון, סיכות ביטחון לתפוס את הצמיד)
7. ערכת חותמות וניירות פשוטים. לא זוכרת מה הייתה העלות.
8. חוברות צביעה שאפשר לתלוש דפים, כדי שיהיה יותר נוח, וצבעי מים.
9. דפי צביעה עם צבע על הדף - יש בתחתית כל עמוד ריבועי צבע. הילדים מרטיבים קיסם אוזניים במים, לוקחים מהצבע וצובעים איתו. העלות 1$ לחוברת. וזה ממש לא מלכלך.

והיו עוד מלא פיצ'פקייס שאני לא ממש זוכרת עלויות - מדבקות, טושים, מספריים לילדים, צבעים וכדומה.
מה דעתכן על החוברות האלו?
18/08/2013 | 11:35
3
141
באחד מאתרי הקופונים מציעים חוברות צביעה שנראה לי יעשו את העבודה לילדים בגילאי 3-6 בערך.
שניים שלושה סטים כאלו ואני מסודר, לא? (חתונת שישי, כנראה יש 10-15 ילדים שיגיעו).

אגב - פלסטלינה מלכלכת? כי אז ההורים שלהם יפחדו על הבגדים החדשים אולי.

אני נגד מתנפחים/בלונים/קוסם והפעלות שמושכות תשומת לב, בעיקר בחתונת שישי. זה לא אירוע כיף לילדי העובדים, זאת חתונה. שולחן צדדי ליצירה של ילדים זה המקסימום בעיניי.

חוברות צביעה.
נשמע רעיון יפה
18/08/2013 | 12:10
25
לגבי החוברות
18/08/2013 | 12:37
1
94
אפשר למצוא באינטרנט המון דפי צביעה ויצירה להדפסה. אני חושבת שחוברת סתם תהיה מסורבלת ולא כל הילדים יוכלו לצבוע בה בו זמנית. (וגם לא יהיו ריבים כשכל הבנות ירצו לצבוע בדיוק את אותה פיה :) )
פלסטלינה מלכלת, אבל בצק לא (ואני כמעט בטוחה שהוא גם לא רעיל, למקרה שמישהו יהיה רעב )

אצלנו יש אחלה אטרקציה לילדים - חוות עיזים
18/08/2013 | 12:49
14
זו הייתי אני
18/08/2013 | 08:40
6
293
אנחנו שכרנו 4 שולחנות משחק: כדורגל שולחן (פוזבול) והוקי אוויר.
האמת היא שהם לא היו מיועדים לילדים כל כך קטנים (3-6), אלא לילדים יותר גדולים ולמבוגרים, ובאמת כ-ו-ל-ם, מכל הגילאים, שיחקו בהם.
אני לא יודעת להגיד לך לגבי מתנפחים, אני כן יכולה להגיד שילדים בגיל 3 גם ככה צריכים השגחת הורים (גיל 6 זה כבר משהו אחר, הילדים יותר עצמאיים), אז כל אטרקציה שתספקי לילדים בגיל הזה תדרוש את נוכחות ההורים לידם. הרעיון של פינת יצירה ממש טוב בעיניי.
אגב, יש משגיח ספציפי שאת מחויבת לקחת למתנפחים? כי את יכולה לקחת סטודנט/ית אחראי/ת, לשלם להם 25 ₪ לשעה בשביל ההשגחה. מבחינתם זה אחלה כסף בשביל כלום עבודה, ולך לא יוצא יקר (את לא צריכה להפעיל את המתנפחים עד 1 בלילה, ילדים הולכים לישון עוד קודם. גם 3 שעות זה מספיק) ואז זה לא מייקר את העסק באופן כל כך משמעותי. למרות שעדיין יש את ההיבט של האחריות אם קורה לילד משהו, ואת לא רוצה את זה עלייך.

אני יכולה להגיד לך שאצלנו המשחקים לא הורידו אנשים מרחבת הריקודים בכלל. הם היו שם לאורך כל הערב, משעה 19:30 כשהתחילה קבלת הפנים, ועד שפירקו אותם בסוף החתונה, ואנשים ניגשו לשחק לאורך כל הערב. זה לא שפתחנו אותם לשימוש דווקא בזמן הריקודים וזה משך אליהם אנשים שלא רצו לפספס אותם (הקינוחים, למשל, שהוגשו בזמן הריקודים, כן הורידו אנשים מהרחבה). מי שרצה לשחק עשה זאת גם מוקדם / מאוחר יותר, ולאו דווקא בזמן הריקודים. כך הוא נהנה מכל העולמות. אני דווקא חושבת שהמשחקים היו פתרון טוב למי שלא רוקד, כי אז יש לו תעסוקה בזמן הזה, והוא לא יושב ליד השולחן או משתעמם.
את השולחנות משחק למבוגרים כנראה עדיין נקח :)
18/08/2013 | 08:42
3
47
אשמח להמליץ לך על הספק שלנו, אם תרצי
18/08/2013 | 08:44
2
47
חברת קונסולה?
18/08/2013 | 08:52
1
106
כי בזמנו רשמתי לי את השם בצד, אבל זה לא מתאים כי הם מהמרכז והחתונה בצפון
כן, הם.. יש הרבה ספקים, אני בטוחה שתסתדרי
18/08/2013 | 08:54
26
אפשר לשאול כמה אנשים אנשים היו לכם?
19/08/2013 | 15:12
1
19
250
19/08/2013 | 19:16
19
מצטרפת להמלצה על פינות יצירה לילדים
18/08/2013 | 09:56
1
465
מצטרפת להמלצה על פינות יצירה לילדים
אנחנו פרסנו מחצלות ופופים, ומלא טושים ודפי צביעה... וגם שמנו גלויות ריקות עם מסגרות יפות כדי שהילדים יכתבו לנו ברכות (וכתבו!!!). זה היה מגניב וממש הקל על ההורים.
חמוד לאללה :)
18/08/2013 | 11:38
97
א. אור זהבי הזה... (התפוס בתאריך שלי :( ).
ב. עושה רושם של אווירה ממש טובה!
ג. כשבני הזוג המתחתנים בגיל מסוים (27, 30 וצפונה) ובחתונת שישי - זה נהיה מאוד רלוונטי לחשוב גם על קהל היעד והילדים הפיציים שלהם. גם אפשר לרמוז אם רוצים שיבואו לבד או עם הילדים, וגם לארגן דבר כזה. נראה ששיחקתם אותה וזה תרם ללוק הכללי של החתונה :)
ד. מנצל"ש כמו שאומרות - אם יש ילדים חשוב מאוד גם להעריך כמה יהיו, ובחוזה עם בעלי האולם להעלות את נושא המחיר למנה, ומאיזה גיל מחשבים את הילדים. אצלי למשל זה משמעותי אם זה מגיל 3 ומעלה או 5 בחינם, כי הרבה ילדים נכנסים לקטגוריית הילדים שכבר לא בעגלה אלא מתרוצצים.
אצלנו...
18/08/2013 | 13:05
1
129
פרסנו מחצלת ענקית ושמנו כל מיני משחקים (הוצאו מהמחסן של ההורים של הבחור לכבוד האירוע, והורינו לגן שאין לנו צורך בהם אחרי). כל פעם שעברתי שם היו ילדים והורים ששיחקו.

עוד משהו שעשינו הוא לחלק בכניסה לכל ילד שקית הפתעות, שכללה מדבקות, כדור פלסטיק שנפתח ונסגר כשזורקים אותו, מנצנצים (שלא יבכו ויריבו על הרחבה). נכדה של חברה של אמא שלי ממש ממש ממש התרגשה שחשבנו עליה (ילדה בת שש). והאחיינים שלי עשו טיילת מהשולחן לעגלה של אחותם כדי להחליף משחק כל פעם.
אני כיתתי רגלי בין חנויות הכל בדולר, אבל אם יש לך מספיר זמן הייתי ממליצה להעזר בebay.
הכנתי כבר שקיות הפתעה עם מדבקות ובועות סבון :
18/08/2013 | 13:11
69
אתם מתכוננים מתרגשים וטורחים ואנחנו האורחים
17/08/2013 | 17:30
5
569
סובלים
חתונה באולם ארועים גאיה -ליד בית חנן

כתבו חופה ב 8 , כמובן שהתחילה ב שמונה וחמישים

מנה עיקרית מושקעת מאד- פילה בקר הוגשה בשעה 23- חצי אולם כבר פרש- בין היתר בגלל המוסיקה הרועשת  ומי מסוגל לאכול בשר בשעה כזו ? לא חבל ?

למרות שבקשו מדי ג'יי מוסיקה שקטה לפחות עד אחרי המנה הראשונה- אי אפשר היה לדבר מרגע שנכנסנו לאולם אחרי החופה

קחו כל זאת בחשבון כשאתם כל כך טורחים ומשלמים
נכון
17/08/2013 | 17:58
333
לחתן ולכלה זה אירוע ולאורחים זה סבל לא קטן. הייתי בשתי חתונות ויש לי עוד חתונה בעוד שבוע ואני מהיום מתחילה לסבול.
ונכון שזה היה עם הגשה?
17/08/2013 | 20:48
356
אני שונאת חתונות עם הגשה! תמיד המנה העיקרית מוגשת סביב 11 בלילה.  צריך לחכות לאוכל, לא יודעים מה מקבלים ועד שזה מגיע זה קר. וזה תוקע את כל הזרימה של החתונה.
מסכימה עם כל מילה
17/08/2013 | 21:35
1
317
ומשתפת שהשבוע שמעתי שהרבה מאוד מקומות (גם יוקרתיים מאוד), דוחים בכוונה באירועי הגשה את שעת הגשת המנה העיקרית במטרה לחסוך כסף, כי הרבה אורחים עוזבים.

לכן אני חושבת שכדאי להבהיר טוב טוב לקייטרינג את הזמן בו רוצים שיגישו את המנות, וגם להבהיר לדיג'יי שבמהלך הארוחה, כדאי שתהיה מוסיקת רקע שאפשר לדבר בה
רק לשם ההבהרה
17/08/2013 | 21:37
325
אין במה שכתבתי רמיזה לכך שאולם האירועים הספציפי הזה (גאיה) פועל כך, אני לא מכירה את המקום ואין לי מושג איך הוא פועל
תודה ששיתפת.
18/08/2013 | 11:43
219
וכשאתה תתחתן/תחתן את הבן/הבת, תוכל לנסות לארגן את זה בבית כנסת, או ביער הנעים הסמוך לביתך. אם זה עובד (וזה יכול לעבוד) ותסחף אחריך את החברה הישראלית, יהיה פה נורמלי, שקט, מחירים שפויים וחתונות לא פסיכיות.
עד אז... קשה להתחתן היום בלי ההו-הא של הפקת אירוע. מה שכן - חיזקת את החלטתי ללכת על מזנונים, להתחתן בשישי בצהריים - ככה אנשים באים יותר רגועים, אין לי שום כוונה להפציץ במסיבת טראנס לאוזניים כי אני לא סובל את המוזיקה והמסיבות האלו, והחופה מתוחמת בזמן מבחינת הרבנות ככה שגם אם עד 13:00 באים רק המשפחה והחברים הטובים - יש חופה בזמן :)
DIY ועיצוב- 17.8
17/08/2013 | 15:50
50
203
המשך>>
הזמנות, מוזמנים, הגעה והושבה 16/08|*
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2013 | 22:44
9
24
מוזמנים
16/08/2013 | 10:57
7
267
היי, אנחנו מתחתנים בבית אנדרומדה עוד חודש וחצי, וכמה שזה מעצבן שנושא כמות המוזמנים עוד לא סגורה ואוטוטו כבר צריך לשלוח הזמנות...
כרגע אנחנו רוצים להזמין לא יותר מ-150, אך אבא שלי רוצה להוסיף עוד כ-10 אנשים כיוון שבטח לא כולם יגיעו. מניסיון, בחתונות קטנות עדיין יש 10% שלא מגיעים? האם כדאי להזמין יותר אנשים או בול הכמות? (מבחינתנו כמה שפחות-יותר טוב...) הלפ!
להזמין יותר
16/08/2013 | 11:09
170
אם ההתחייבות שלכם למקום היא 150 מנות, כדאי שתזמינו יותר אנשים. גם הקרובים ביותר לא תמיד יכולים להגיע (נסיעה לחו"ל שנקבעה מראש, בעיות רפואיות...)
אתם יכולים להתחיל בלהזמין את הקרובים ביותר, ולהחליט לפי ההיענות שלהם אם להמשיך ולהזמין עוד.
תמיד "כדאי" להזמין יותר אנשים
16/08/2013 | 11:18
2
207
או יותר נכון, תמיד יהיו כ-10% שלא יגיעו.
בחתונות קטנות יש פחות הברזות, כי בדרך כלל האנשים יותר קרובים וחשוב להם להגיע, אבל גם במקרה של חתונה קטנה בערך 10-8% הברזות זה לגמרי מקובל.

אגב, כשאני אומרת הברזות, זה לא מרע של אנשים, אבל תמיד מישהו נוסע פתאום לחו"ל, מישהו חולה, מישהו לא מצא סידור לילדים בסוף וכו'.
קודם כל תודה
16/08/2013 | 11:37
1
126
אמנם לא התחייבנו ל-150 אבל כרגע לכל צד, ללא תוספות, יש כ-75 איש. ואנחנו בכלל רצינו 70...
העניין הוא שלבית אנדרומדה יש 3 מפלסים וכדי שכולם ישבו במפלס המועדף עלינו צריכים להגיע לא יותר מ-150.
מישהי מכן יודעת מנסיון של חתונה קטנה כמה אנשים מגיעים?
אם מבחינתכם כמה שפחות - יותר טוב
16/08/2013 | 13:09
113
תזמינו כמה שפחות, אני לא מבינה את ההתלבטות.
מניסיון אישי של "חתונות" קטנטנות (פעם אחת אירוע לחברים, פעם אחת אירוע למשפחה - כל פעם 80 אנשים), כולם אישרו הגעה למעט נשים שניה לפני לידה וחברים שגרים בחו"ל, שצפינו מראש שלא יגיעו.
בדקתי עכשיו לראשונה את האישורים לעומת ההגעה של החברים שלנו - אישרו 73 אנשים והגיעו 72. הזמנו 80. 10% בדיוק!
עד כמה זה מפריע לך שהוא יזמין
16/08/2013 | 22:41
77
עוד אנשים?
אני מניחה שזה יותר עניין עקרוני ולא ממש מספר האנשים?
לדעתי, 10 אנשים לכאן או לשם לא יעשו את ההבדל ולא משפיעים על החתונה ואופייה.
אם האנשים חשובים לו, אני הייתי מאפשרת.
אם זה אנשים שהוא "מגרד" רק בגלל שהוא מפחד להפסיד מנות, הייתי מנסה למשוך את הזמן עם ההודעה על המינימום לאולם, מנסה להגיע למספר מדוייק ואז מחליטה.....
מניסיון של חתונת 150 בבית אנדרומדה
17/08/2013 | 00:24
1
144
קצת סדר:
האחוז הזה שנזרק הרבה פעמים לאוויר - 10% - מתייחס לכמות ההברזות אחרי אישורי הגעה, לא מתוך המוזמנים. וכן, בחתונות קטנות האחוז הזה הרבה יותר קטן. אצלנו אחרי אישורי ההגעה היו ממש בודדים (אולי חמישה? שזה בערך 3%). שהודיעו לנו בין זמן אישורי ההגעה לבין יום החתונה שלא יבואו, ולא היה אף אחד שהבריז ביום החתונה.

האחוז שלא מגיע מתוך סך המוזמנים הוא יותר גדול. וגם כאן (אני חושבת) שהאחוז קטן יותר בחתונות קטנות, כי מראש לא מזמינים אנשים רחוקים יותר. אני חושבת שאצלנו היום בסביבות ה170-180 מוזמנים, מתוכם הגיעו 150. כלומר, בערך 15% לא הגיעו.

אם כל החשש הוא שלא יהיה מקום באותו המפלס בבית אנדורמדה, אז לא הייתי דואגת.
דבר ראשון, אם יהיו לכם 160 מוזמנים, הסיכוי הוא מאוד מאוד טוב שמספר האורחים יהיה פחות מ150.
דבר שני, ואני יודעת את זה רק כי אנחנו היינו ממש על הגבול של 150 - אפשר להכניס 152 במפלס המרכזי, לא 150. אני כבר לא זוכרת איפה, אבל יש שני שולחנות שאפשר להוסיף להם כסאות קצה (בסוף היה צורך אצלנו).
פתרון פחות אידיאלי הוא לוותר על הסלון ולהוסיף שם עוד שולחנות.
אופס, התחרבשה ההדגשה
17/08/2013 | 00:25
80
רק סך המוזמנים היה אמור להיות מודגש.
המלצות לחברת הסעות טובה?
17/08/2013 | 01:00
70
צריכים להסיע מספר מוזמנים (שאחרת לא יגיעו, מבוגרים, משפחה..) מהצפון למרכז.
מכירים חברת הסעות טובה שנוכל לשכור את שירותיה?
דת, רבנות, טקסים ומקווה 16/08
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2013 | 22:42
16
25
חתונה בפראג- לא דרך קמילה
16/08/2013 | 18:09
1
218
היי,
אני מעוניינת לקבל פרטים מזוגות שהתחתנו בפראג, אבל לא דרך קמילה- אלא דרך סוכנות נסיעות.
דרך איזו סוכנות התבצעה החתונה? האם הטקס עצמו היה עם הזוגות האחרים שבאו איתכם? (הבירוקרטיה לפי ידיעתי, היא של כל הזוגות יחד- כולם נוסעים לחתום בעיריה\משטרה ביחד) השאלה היא האם הטקס עצמו הוא פרטי או שיש תור וזה סתם חתימה על מסמכים ושמפניה?

אנחנו התחתנו דרך סאן-ליין
16/08/2013 | 18:42
162
אכן הולכים ביחד למשטרה, אז מתפצלים לקבוצות קטנות וכל קבוצה הולכת לחתום לפי המקום בו הם יתחתנו (יש הרבה שמתחתנים מוחץ לעיר).

בחתונה עצמה היום איתנו שני זוגות (ועוד זוג שהיה שם כשהגענו ולא היה קשור אלינו), אכן חכים בתור אבל מבחינתנו היה סבבה, מדברים קצת, מצטלמים קצת, זה נחמד.

יש טקס שהוא יותר מרק חתמיה, צועדים לצלילי מארש החתונה, השופטת הקריאה משהו ונשבעים זה לה, אז חותים ואכן יש שמפניה.

מבחינתנו זה היה הליך בירוקרטי לחלוטין וברורב הדברים הקשורים לבירוקרטיה יש תור, אז ממש לא הפריע לנו.

כתבתי קרדיטים מפורטים בנושא שמתוייקים איפשו (גם שמתי קישור בשרשור אחר לפני כמה ימים).
חתונת חברה
17/08/2013 | 00:42
3
351
האם יש רשימת של מתחתנים בישראל דרך הרבנות? ואם כן איפה יש רשימה כזו.
לא ברורה לי השאלה
17/08/2013 | 01:35
198
אפשר לקבל הסבר?
הרבנות מזמן לא מפרסמת רישום נישואים
17/08/2013 | 13:08
1
220
לפני הרבה שנים הם היו מפרסמים מי נרשם לנישואים על מנת שמי שמעלה חשש כי החתן או הכלה אינם רוושיח יוכחו להצהיר זאת, אבל זה בוטל מזמן.
הרבנות מחוייבת לשלוח זוגות שנרשמו לנישואין
17/08/2013 | 20:46
149
בעיתון יומי כמו "מקור ראשון" (הצופה) לשעבר, שזה בדרך כלל העיתון הכי זול לפרסום
שבוע טוב
מקווה ולק בציפורניים
18/08/2013 | 15:22
2
163
אני אמורה ללכת מחר למקווה (החתונה ביום שלישי) ועכשיו נודע לי שיכולה להיות בעיה עם אני אגיע עם לק כי זה חציצה.
קבעתי עם המניקוריסטית בבוקר והתכוונתי להגיע למקווה עם לק פרנצ' עדין ואולי איזה ציור קטן עדין על אחת מהאצבעות.
מישהי יודעת אם זה בעייתי להגיע עם פרנצ' או לק? זה נורא ביאס אותי כששמעתי את זה ועכשיו מעניין גם לדעת מה עושות בנות אם אסור לבוא עם לק, מתי מסדרים את הציפורניים..
בעיקרון יש...
18/08/2013 | 15:57
120
בעיה להגיע עם לק למקווה, אלא אם זו בניה ואז זה מתחת לסילר...

אבל כדאי ורצוי להתקשר למקווה לברר קודם כל. לכל מקווה יש את הקטעים שלו.

מתי מסדרים? אם אין ברירה ביום החתונה... חברות שלי ככה עשו...
תבררי עם המקווה דבר ראשון...
במקווה אצלי אישרו לק ג'ל שלם ולק רגיל
18/08/2013 | 16:18
111
שנעשה באותו היום בדיוק כדי שלא יהיה סדוק או שבור.
אבל כפי שנאמר, עדיף להתקשר משום שכל מקווה יכול לפעול אחרת...
למרות שבגדול די מקלים עם כלות.
רבנות ו...מה שמסביב
20/08/2013 | 01:08
5
88
היי,

בין החגים אנחנו מעוניינים לגשת לרבנות לשם פתיחת תיק.

לאחרונה שמעתי על רפורמה שאומרת שהולכים לרבנות בעיר אחת ופה נשלם הסיפור. האם כך הדבר או שעלי לגשת לרבנות בעיר מה אני רשום בת"ז ע"מ להוציא תעודת רווקות ומשם לגשת לרבנות בה אנחנו פותחים תיק?

אודה לתשבות, פלפל
מוסיף לשאלה - אפשר לפתוח ברבנות באזור האולם?
20/08/2013 | 02:00
39
כתוב לפעמים שאפשר לפתוח תיק באזור המגורים של החתן, או הכלה, או אזור החתונה עצמה.

ואם כן, האם יש באזור כפר סבא עוד מועצה דתית חוץ מבעיר עצמה? (למשל לישובים ליד וכו'. לא הצלחתי למצוא באתר של הרבנות סיוע לזה. למשל להכניס שם של קיבוץ ולקבל בחזרה איזה רבנות אזורית אחראית עליו).

תודה
הרפורמה הזו עדיין לא הושלמה.
20/08/2013 | 08:34
2
29
ונכון להיום צריך להוציא תעודת רווקות כל אחד בעיר שלו.
מתסכל העסק הזה
20/08/2013 | 09:35
23
מתוך האתר של המשרד לשירותי דת (הבוס של הרבנות, לא?):

"על בני זוג הבאים להירשם לנישואין, להופיע יחד בלשכת רישום נישואין במועצה הדתית שבאזור מגוריהם של אחד מבני הזוג. בין שלושה חודשים ל – 45 יום לפני מועד הנישואין.
מקום מגורים משמעו – מקום מגורים קבוע לפי הכתוב בספח תעודת הזהות המוכיח מגורים קבועים באותו שטח שיפוט למעלה מחצי שנה".

מתוך אתר 'עתים' המייעץ במעגל החיים היהודי:
"היכן נרשמים?
נרשמים בלשכת הנישואין שבמקום המגורים הקבוע של החתן או בלשכה שבמקום מגוריה הקבוע של הכלה. מקום המגורים נקבע לפי הכתוב בספח של תעודת הזהות בחצי השנה שקדמה לרישום לנישואין. אפשר להירשם לנישואין גם במועצה שבשטחה עתידה להתקיים החתונה".

וגם באתר מתחתנים רשום משהו דומה.

הייתי מתקשר לשאול מה החוק / ההלכה / התקנה / הנוהל המזורגג באותו יום. אני מאוד בעד היהדות, וגם בלי כיפה על הראש יש לי סימפטיה לשמירה על העם היהודי ומסורותיו, ואני מבין את החשש שלהם מאובדן זהות. אבל אין לי שום סימפטיה לזה שב-2013 אין שום מערכת ממוחשבת שיודעת לחבר בין המשרדים של הרבנות, שצריך למצוא מסמכים מלפני 30-40 שנה לפעמים ולא לבנות על מאגר נתונים אמין כלשהוא (משרד הפנים?), שהם מתנהגים כמו באייטיז במקרה הטוב, מבחינת ההתנהלות האדמינסרטיבית. לא בטוח שזה האייטיז של המאה שעברה. ובכלל לא בטוח שזה עוזר לשמור על הצביון היהודי.
הבנתי
20/08/2013 | 18:22
13
אם כך אוציא תעודת רווקות בעיר בה אני רשום וזוגתי תוציא בעיר בה היא רשומה, האם מקבלים את התעודה באותו היום?

במידה וכן נוכל מייד לאחר הוצאת תעודות הרווקות לפתוח תיק וגם "לנצל" את העדים שלנו גם לשם תעודת רווקות וגם לשם פתיחת תיק.
אופציה נוספת- להוציא תעודת רווקות בצוהר
20/08/2013 | 14:56
21
רב
19/08/2013 | 12:12
125
שלום לכולם!
מישהו יכול להמליץ על רב מוצלח מאיזור הדרום?
רצוי מישהו משעשע...

תודה מראש לעוזרים!
סיכום שבועי 15/8/13
15/08/2013 | 21:30
60
396
Well, well... שנסכמ"ש?!

משהו טוב שקרה לי השבוע:
משהו מאכזב שקרה לי השבוע:
משהו שהתחדשתי בו השבוע:
משהו מצחיק...
המשך>>
Well, well... שנסכמ"ש?!

משהו טוב שקרה לי השבוע:
משהו מאכזב שקרה לי השבוע:
משהו שהתחדשתי בו השבוע:
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע:
בילוי השבוע:
ספר/סרט/סדרת השבוע:
מאכל השבוע:
תכניות לסוף השבוע:
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע?
מטרות לשבוע הבא:

מוזמנים להוסיף תמונה, שיר או קישור מעניין!
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 15/08
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2013 | 19:09
10
12
הי לכן..אשמח לעזרה :)
15/08/2013 | 10:34
3
184

גיסתי הזמינה שמלה מאתר סיני, המידה שהיא הזמינה היא 6,
היא באמת רזה אבל לפי כל מה שקראתי בכל מיני מקומות המידות הסיניות קטנות מאד.. הבנתי שלפי המידה בארץ 36 היא אמורה הייתה להזמין 4.

האם מספיק להזמין מידה אחת מעל?

מישהי מכן הזמינה בעבר מחו"ל שמלה?

מאוד תלוי במוכר
15/08/2013 | 11:42
1
92
אבל רצוי שהיא תשלח לו בהודעה את מידות הגוף שלה, ואז יתפרו את זה בהתאם.
כעקרון, המידות הסיניות אכן קטנות, אבל הכי הרבה תעשו פה תיקונים.
תודה..
15/08/2013 | 12:06
55
התכתבתי איתו, הוא "נכתב" נחמד.. סיכמנו שישלח אלי את ההיקפים לפיהם הוא תופר ונעשה השוואה. מקסימום נבצע תיקונים.

הכי טוב למדוד היקפים ולוודא עם המוכר את המידה
15/08/2013 | 11:46
57
המתאימה להיקפים.
ובאופן כללי, עדיף להזמין שימלה שתהיה מעט גדולה יותר מאשר קטנה, ומקס' לקחת אותה לתופרת לתיקונים.

ואדים מרגולין
14/08/2013 | 22:31
3
281
היי בנות!

שאלה קצרה. אני גרה בחול אבל מגיע לישראל לחופשה קצרה.

התאהבתי בשמלות של ואדים מרגולין. לצערי לא תהיה לי את הזדמנות לבקר בישראל שום פעם בזמן הקרוב.
אתן יודעות אולי אם יש אופציה בחנות שלו  להזמין את השמלה במקום ובקש לשלוח אותה לאחר מכן אליי.
את כל התיקונים אני יכולה לעשות פה אצל תופרט מקומית

מלא תודה!
עוד משהו קטן
14/08/2013 | 23:32
1
194
יש לו שמלות בחנות מוכנות לקניה מיידית?
אני מציעה לך
14/08/2013 | 23:39
181
להתקשר אליו, או אפילו לשלוח לו מייל.
הוא מאוד נחמד ואני בטוחה שיענה במהרה, והוא בטוח יודע את התשובה לשאלותייך :)

מקווה שיסתדר לך, יש לו שמלות מדהימות!
ואדים מקסים, דבר ראשון..
15/08/2013 | 11:39
140
וגם, הוא תופר את השמלות ב6-7-8 מדידות אישית על כל אחת. יש לו סטנדרטים מאוד גבוהים!
קשה לי להאמין שהוא יסכים לשלוח לך שמלה שיצאה תחת ידיו והיא לא "מושלמת".. אבל תתקשרי ותבררי, הכי טוב
מתי נפתחות החנויות בכפר גלעדי ביום שישי?
15/08/2013 | 21:56
45
מישהי יודעת?
שימלת כלה במבצע.
16/08/2013 | 01:15
65
נינה דבש האחת  מחסלת שמלות לרגל המקום החדש. והוא רחו חשמונאים תל אביב.
 לכו לנינה היא מיוחדת ומקסימה..נימצאת כרגע בסנטר
..אבל שווה לצלצל לפני
צילום, מוסיקה ואטרקציות 15/08
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2013 | 19:02
33
52
שירים לחופה
15/08/2013 | 13:44
20
265

היוש

אשמח לעזרתכם,

אני מחפשת שיר לחופה בעברית- כל רעיון יתקבל בברכה,

תודות :)

אני אוהבת את את ואני של שלמה ארצי
15/08/2013 | 14:00
1
198
יש את הגרסא האיטית יותר שתתאים לכניסה לחופה
http://www.youtube.com/watch?v=oFLYdarfGnA
תודה רבה!! שיר מקסים!
18/08/2013 | 16:33
20
בבקשה - ישראלי לחופה
15/08/2013 | 14:26
4
311
יעלי- תעזרי עם שירי שבירת כוס:)
15/08/2013 | 17:00
3
81
נענית לאתגר
15/08/2013 | 21:39
2
254
למרות... שידעתי בדיוק מה יהיה שיר סיום החופה שלי בערך מגיל 18 ולא היה לי ספק שאני לא הולכת לשנות אותו,
אז שם לא היו התלבטויות (והיה כזה כיף!!! לשמוע אותו אחרי החופה)
אני לא יודעת מה את אוהבת, אבל בעיני זה צריך להיות שיר שמעיף לשמיים

השיר שלי - iam walking on sunshine לגמרי!!
(אין לך מושג כמה עושה לי טוב לשמוע אותו עכשיו שימי אותו על פול ווליום ודמייני את החתונה שלך - תראי איך תוך שנייה את רוקדת בכל הבית)
http://www.youtube.com/watch?v=CKh0dLIuIu8

https://www.youtube.com/watch?v=curhWs6dSeA&fe... - הכי משמח!!!
הייתי שמה אותו מתחילת הפעמונים בדקה 1:01
(לפני החתונה הייתי בוכה כל פעם שהייתי שומעת אותו)

https://www.youtube.com/watch?v=SQypDbyZ-_U

http://www.youtube.com/watch?v=IAG8iD-XS44

http://www.youtube.com/watch?v=A_FreDrOFd0 - בקטע סטירי

http://www.youtube.com/watch?v=a_864Y7G4tk

http://www.youtube.com/watch?v=biE_61CgLt0 - קאבר ל"איתו לנצח" רק מדקה 0:44

טוב, אין ספק שזו רשימה פחות מקורית (אני אחשוב על עוד ואשלח לך), אבל מקווה שחוץ מכמה וידויים מביכים, זה יעזור לך
יעלי-אין עלייך!!
16/08/2013 | 00:16
100
היו כמה הברקות ומבחינתי זה לא נדוש:)

תודה
walking on sunshine -מעולה! ועוד הצעות...
16/08/2013 | 12:21
125
walking on sunshine - אחת האופציות המובילות שלנו!
ובכלל אחלה הצעות

אנחנו בחרנו בסוף את: Beatles - She loves you

עוד אופציות:
Queen – Don’t stop me now
ישראלי אין כ"כ אבל יש גם את יוסי בנאי - שיכור ולא מיין
גיטרה וכינור
15/08/2013 | 17:24
159
שיר לחופה
15/08/2013 | 19:18
1
205
היי שרה
ראשית מזל טוב
ושנית את צריכה להיות יותר ברורה איזה סגנון של שיר את מחפשת
קליל מרגש מקורי עם שיוך מסורתי????
אני מכיר עשרות שירים אשמח לעזור
תני לי רק כיוון
ערן
תודה רבה :)
18/08/2013 | 16:37
39
קליל ומרגש זה הכיוון , לא משהו כבד מידי, בעברית
משהו נוסטלגי :) תודה!
שלנו
15/08/2013 | 21:28
1
175
אהבה ממבט ראשון - אריק איינשטיין

יש גם את לא מפסיק להתרגש ממך - דני רובס
אהבה ממבט ראשון
18/08/2013 | 16:36
42
מדהים! אופציונלי ביותר, תודות!!
בא לי שיר שמח וחמוד לחופה
16/08/2013 | 00:25
5
269
חשבתי על אופציה שהדיג'יי אמר שלא ממש מתאימה כי השיר יותר מדי מהיר:

http://www.youtube.com/watch?v=FVMZ5kgBKPY

לא מתאים?
אני דווקא אהבתי
16/08/2013 | 07:58
1
163
אבל בגלל שהשיר באמת קצבי אולי תחשבו על הדרך שבה אתם נכנסים לחופה. אני לא אומרת שתיכנסו בריקודים, אבל הכניסה הסטנדרטית האיטית כנראה לא הכי מתאימה לשיר הזה :)
חשבתי על עוד 2 אופציות אבל שירים פחות משמחים
16/08/2013 | 09:08
171
1. מה נשאר לי- טל שגב
2. חיים פשוטים- עידן רייכל (לא כזה מוכר אבל אני ממש אוהבת את השיר מהדיסק החדש)
וכמובן השיר שהכי רציתי, אבל הבחור פסל כבר- הידעת את הדרך- אפרים שמיר
לנו גם היה שיר שמח
16/08/2013 | 13:06
138
ויחסית קצבי, אבל נוח להליכה -
אריק איינשטיין - שיר מספר 8
http://www.youtube.com/watch?v=WaCUKpxvXsM
המלצה ממני
16/08/2013 | 15:15
1
197
גם אני חושב שהשיר לא מתאים אך לא בגלל המהירות
זה שיר שנכתב לאח שלו אין פה קשר לאהבה ,זה מתאיפ לדעתי לבר מצוות ,
אני מניח שחשבתם עליו כאופציה לשבירת הכוס
אז הנה לך שתי אופציות נהדרות וחמודות
http://www.youtube.com/watch?v=SJFk1UFU6vo
http://www.youtube.com/watch?v=eUnRhRLQ7z8
בהצלחה
ערן
תודה :)
16/08/2013 | 15:22
79
רוב השעות- מתה על השיר הזה.. :)
אני תכננתי על
16/08/2013 | 01:54
1
167
נוף אחר של יוני בלוך,
כי ככה הבחור גורם לי להרגיש

אבל הוא הטיל וטו...
ואו תודה רבה לכולם!!!
18/08/2013 | 16:34
16
צלמים זולים -
16/08/2013 | 14:21
8
225
היי,

אנו מחפשים צלמים זולים (אפילו מאוד) ואני אשמח להצעות

קצת יותר מידע, החתונה בחורף, אמצע שבוע, באזור השפלה, כ-150 מוזמנים...  
מחפשים חבילת צילום בסיסית יחסית (משלב ההכנות, עם צילומים מקדימים ועד הסוף + כל חומרי הגלם של הסטילס והוידאו ואולי גם עריכת הוידאו - ללא פיתוחים, הגדלות, אלבומים ושאר ירקות...)

מה הסיכויים להצליח למצוא כאלה בטווח ה4 אלף?
עד כה ראינו את MDVD צלמים בחדרה (מישהו שמע עליהם? המלצות? דיסהמלצות?) ואת "אספוסה" (שנשמעים אחלה והיתה לנו פגישה מעולה איתם, אך ההצעה שלהם טיפה יקרה לנו ואנחנו רוצים לנסות למצוא משהו יותר בתקציב...)

תודה מראש לעוזרים
סגרתי לחברה שלי אחלה חבילה ב 4 וחצי אלף
16/08/2013 | 14:41
219
צלם וידאו ,צלם סטילס,צילום מהסלון כלות וצילומי חוץ עד ההגעה לאולם וידאו וסטילס ,כולל קליפ בהתחלה של ה די וי די עם הוידאו מהסלון כלות  עם תמונות ללא הגבלה על גבי דיסק + 150 תמונות שהם מפתחים גודל 13/18 ,אלבום כיסים יפה ,אלבום דיגיטלי ענק ,2 תמונות מוגדלות ענקיות גודל 50/70 ,הם נמצאים בפייסבוק קוראים להם טאץ' תקליטנים וצלמים בקשי שם חברות והם יאשרו, גם בחיפוש בגוגל אפשר למצוא אותם ,לא היה לה הרבה תקציב ,4500 זה מחיר בלי כסף והם בסדר גמור ,יש להם הרבה דילים משתלמים בכל מה שקשור להפקות ארועים.
לרוב צלמים זולים, גם הצילום יראה בהתאם..
17/08/2013 | 15:52
3
169
אני מציעה לך ללכת על משהו ביניים או לוותר על עריכת וידאו כדי להגיע למחיר שאת רוצה..
לרוב צלמים שנותנים חבילות כוללות הכול והמחיר נשמע טוב מידי מעסיקים כל מיני תיכוניסטים או חיילים שבאו מחופשה וצריכים כמה גרושים לקיום וככה זה נראה לרוב..
ממש לא ,לצלמים זולים אין משרדים ופקידות.
18/08/2013 | 19:26
2
81
יש הרבה צלמים טובים שלא משקיעים ולא טובים בשיווק והם עובדים בשביל פרילנסרים בשביל חברות גדולות ,יש כאלה שאין להם משרד מפואר בעזריאלי ועשר פקידות ותשלום קומיסיון שמן לאיש המכירות בגן הארועים כמו רוב השמות המפורסמים,טוב להם להרוויח 2000 שקל בארוע אחרי הוצאות,זה לא קשור למקצועיות.
אני מסכימה איתך לגמרי..
19/08/2013 | 00:36
1
54
אבל - 2 צלמי סטילס, צלם וידאו, מעצבת האלבומים והעורכים ב-4500 ש"ח? זה לא מתקרב ל2000 ש"ח אחרי הוצאות
(דלק, בלאי, ביטוחים, מס הכנסה, ציוד ועוד ועוד...)

אפילו רק צלם סטילס וצלם וידאו לא מרוויחים 2000 ש"ח נטו בערב אחרי הוצאות במחיר שצוין פה מעליי..
לא רשמתי 2 צלמי סטילס רשמתי אחד.
19/08/2013 | 13:36
29
רשמתי צלם סטילס אחד צלם וידאו אחד,והם כל היום עם הזוג מהצהריים סלון כלות ,נניח שהצלם סטילס לוקח על יום כזה 800 שקל ,אלבום דיגיטלי קומפלט כולל העיצוב עולה לצלם 500 שקל אלה המחירים ,עריכה ? הצלם עורך בעצמו ,והנה כבר נתתי לך 2000 שקל רווח איך ?
יש עוד צוות צילום שנותן "חומר גלם" במחיר מיוח
17/08/2013 | 22:14
2
141
הצוות מצלם וידאו וסטילס כמו בכל ארוע. כולל ליווי משעות האיפור וכו. מחיר הכולל עריכת וידאו בסיסית וצלם סטילס - 2800. כמעט וסגרתי אבל בסוף ויתרתי.
פרטים נוספים...?
17/08/2013 | 22:56
84
אומנם המחיר נשמע לי זול מדיי אפילו... אך אני מאמינה ששווה לבדוק לפני שפוסלים, תוכלי לשלוח יותר פרטים (כאן או בפרטי?)

תודה מראש
שלחתי לך בפרטי את הפרטים
18/08/2013 | 18:06
13
מגנטים...
17/08/2013 | 19:39
1
164
לירנוי מגנט, מורן לוי מגנטים, קינג הפקות.....
יש המלצה ממישהו פה שהזמין אותם לאירוע?!?!

או המלצה אחרת כלשהי, עד סכום של 1000 ש"ח?
אני לקחתי את
17/08/2013 | 22:06
115
צוות המגנטים ONMAG. האיכות מדהימה, שמעתי המלצות חבל"צ והם צלמי ארועים מקצועיים עם איכות המגנטים הכי טובה. תרצי פרטים אשלח לך בפרטי/מסר
מבצע קיץ בתפוז! 15% הנחה על דיג'יי לחתונה!
18/08/2013 | 17:36
99
מבצע קיץ בתפוז! 15% הנחה על דיג'יי לחתונה!
מתחתנים? רוצים גם? התקשרו עכשיו לערן שמיאל: 052-3069306
והיכנסו לכרטיס התפוזי: http://biz.tapuz.co.il/bizcard-729
״גניבת תמונה שלכם״ - איך הייתן מגיבות
15/08/2013 | 15:19
34
1050
אז כן אני יודעת שהמון זמן לא הייתי פה, ובטח שהרוב כבר לא מכירים אותי בכלל, אבל פעם הייתי מאוד פעילה פה.
אני עדיין קוראת פה כשיש לי זמן (לצערי אין לי מספיק ממנו) אבל לפני שבוע קרה משהו שמאוד מעניין אותי לדעת איך הייתן מגיבות אילו זה היה קורה לכן.
לפני שבוע גיליתי שזוג שאני לא מכירה לקח תמונה מהחתונה שלנו והפך אותה להזמנה של החתונה שלהם, הם לא ביקשו רשות לא מאיתנו ולא מהצלם, הם פשוט הורידו את התמונה מהאינטרנט (ככל הנראה מהפייסבוק).
מיותר לציין שיש פה הפרה בוטה של זכויות יוצרים ועל פי החוק זאת ממש גניבה וכמובן שיש עילה לתביעה.

מה הייתן עושות במצב כזה?׳
כנראה שכלום
15/08/2013 | 15:29
609
לא נראה לי שהייתי עושה משהו, כנראה בגלל שהמקצוע שלי מאוד רחוק מדברים שאפשר סתם כך לגנוב מהפייסבוק (אני זוכרת שאת צלמת).
בגלל שזו לא הפרנסה שלי, אני כנראה פחות רגישה לגניבה שכזאת, אבל עדיין הייתי מעדיפה אם היו שואלים אותי.
עכשיו מעניין אותי איזו תמונה...
אם יש לך את הפרטים שלהם, וברור שזה מעצבן אותך, אז אולי תפני אליהם? אולי הם יציעו לשלם לך על השימוש (באמת שלא תמיד חושבים על זה מראש)
אני
15/08/2013 | 15:40
2
504
הייתי פונה לצלמת ומתיעצת איתה מה לעשות, אולי היא הייתה רוצה לעשות משהו בנידון בעצמה, ואם היו לי פרטים של הזוג הייתי פונה אליהם.

אבל כן, להרבה אנשים פשוט אין את המחשבה וידע בנושא זכויות יוצרים, פרטיות וכו', הם מבחינתם ראו תמונה שאהבו, הם יכלו פיזית להורית אותה (אין סימן מים או משהו) אז הורידו. הפריצות של הפייסבוק בהחלט מסוכנת.
חשוב לציין
15/08/2013 | 15:48
1
518
שכן הייתה חתימה של הצלם על התמונה שהם חתכו בעריכה, וגם שהתמונה הייתה מתויגת גם עם השמות שלנו וגם עם הקרדיט של הצלם
תביעה בלי לחשוב פעמיים
15/08/2013 | 16:13
377
בתור צלמת חובבת
אם מישהו יגנוב לי תמונה זה יהיה הסוף שלו

חוצפה
אוי כמה שאני מבינה אותך...
15/08/2013 | 16:17
1
451
הייתי בסיטואציה דומה, אולי את זוכרת..
האמת? אפילו יותר מלכעוס, נעלבתי עד עמקי נשמתי. זו אמנם היתה סיטואציה קצת שונה, אבל אני ממש מבינה את התחושות שלכם!

אני מניחה שמדובר על התמונה המושלמת עם המצלמה?

תראי, אני אמרתי לעצמי שאני אהפוך את העולם ואכתוב ביקורת נוקבת על הספקית הזו בכל פורום ואתר חתונות שקיים.
בסופו של דבר גם את זה בקושי עשיתי. אחרי שהם הורידו את התמונות מהאתר שלהם והיא התנצלה, כתבתי את מה שהיה כאן בקרדיטים ואל היתר כבר לא הגעתי.
בהתחלה החלטתי לנשום עמוק ולראות עד כמה זה מפריע לי בפרספקטיבה של הזמן. ובהמשך זה פשוט התמסמס לו מעצמו.
אמנם כאן זה מעט שונה, כי את לא יכולה לכתוב עליהם ביקורת, ולא מדובר בעסק..
אבל אני מאמינה שאת ובעיקר אור, יכולים לעשות עם זה משהו, אם את מרגישה שקשה לך להתנתק מזה ולהמשיך הלאה.

תראי, אני מבינה שאת ההזמנות הם כבר חילקו, אז זה מאוחר מדי.
אני חושבת שאם את באמת מרגישה שאת לא מוכנה לעבור על זה בשתיקה -
את יכולה ליצור איתם קשר, לראות מה הגישה שלהם. ואם נראה לך שאין עם מי לדבר, אז להתייעץ עם עו"ד שמתעסק עם קניין רוחני.
אין ספק שהדברים האלה יכולים להסתיים בתביעות קטנות עם פיצוי כספי.

זה אחד החסרונות המעצבנים ביותר של העולם הטכנולוגי הזה.
העתקות, בעיקר בתחום העיצוב ועולם החתונות, זה אחד הדברים הנפוצים והמרגיזים. אבל לצערי מאוד קשה להילחם בזה.

ועוד דבר, נסי להתיעץ עם pididi - יש לה סטודיו לעיצוב גרפי וכבר נתקלנו כאן במקרה של העתקה של ההזמנה שלה (בין אם בכוונה ובין אם בטעות).
אולי שווה לראות מה גורם מקצועי עושה עם דבר כזה.

והכי חשוב
התמונה המדהימה הזו היא שלכם, ובזכות הכשרון של אור. את זה אף אחד לא יוכל לקחת לכם.
את ההזמנות של הזוג הזה 98% מהאנשים יזרקו לפח.
לגבי המקרה שלי, אני החלטתי מראש לא לעשות כלום
16/08/2013 | 13:35
196
מלבד לפנות לזוג (שבמקרה גם כתב בפורום והציג את ההזמנה שהרעיון שלה הועתק באופן ברור מהזמנת החתונה האישית שלי).
בפניה לזוג הסברתי את העניין שיש זכויות יוצרים למוצרים גרפיים הנמצאים ברשת ואי אפשר פשוט לבוא ולהעתיק/להתשמש בחומרים בלי לברר אם זה מותר או אפשרי במגבלות מסויימות. ושבכל מקרה מכיוון שמדובר בעבודה ללא כוונת רווח (עסקית) אני לא מתכוונת להמשיך לתביעה, למרות שעד כמה שידוע לי בהחלט היה ניתן לעשות זאת.

כשמדובר בעסק אחר שמציג עבודה שלך כשלו, זה הפרה מאד בוטה של זכויות היוצרים ואם אני לא טועה ניתן לקבל פיצויים של כ10000 ש"ח ללא הוכחת פגיעה כלשהי (כנראה יותר במקרים שניתן להוכיח). אני כמובן לא חקרתי לעומק את הנושא, אך זה מה שזכור לי ממאמרים שקראתי.
אני בהחלט הייתי פועלת בעניין
15/08/2013 | 16:32
4
342
את צודקת בהחלט שאת כועסת, ויש לך את הזכות המלאה לפעול בעניין. השאלה היא מה את רוצה לעשות עכשיו? את רוצה לנקוט באמצעי ענישה או לקבל תמורה הוגנת לשימוש בתמונה?
אם את רוצה לקבל תמורה הוגנת הייתי מתחילה מפניה מנומסת בה תודיעי להם כי את מודעת לשימוש שלהם בתמונה שהיא קניין שלך וצייני את עלות השימוש בה. אם הם יסרבו תוכלי לפנות לערכאות ותדעי שהתחלת יפה.
אם את רוצה לפעול כנגד הגניבה (כי בהחלט זה מה שזה), אז תתיעצי עם עו"ד שמתמחה בזכויות יוצריםכיצד לפהול.
ובנימה אישית- אני חפרתי ברשת בחיפוש אחר תמונה להזמנה שלנו. כשמצאתי אחת דבר ראשון שבדקתי היה למי היא שייכת ופניתי ליוצרת בבקשה להשתמש בתמונה ולשאול מה תהיה העלות. לבסוף לא השתמשנו בתמונה כי דודה שלי עצבה לנו את ההזמנה עם ציור מתוך מאגר שהיא רשומה לו ורשאית להוריד ממנו כמעצבת. העובדה שיש אנשים שחושבים שמותר להם לקחת עבודה של מישהו אחר ללא תשלום ועוד להפיצה רק כי ראו את זה בגוגל זו חוצפה.
ועוד דבר לעתיד
15/08/2013 | 16:34
3
283
את התמונות הפרטיות שלך בפייסבוק כדאי לך להגדיר כך שלא כל אחד יוכל לראות, ואם את מפרסמת עבודות כדאי לך להטביע סימן מים לאורך התמונה ולא רק חותמת בפינה כך שלא יוכלו להשתמש בתמונה ללא אישורך...
סליחה על הבורות אבל מה זה סימן מים?
15/08/2013 | 18:27
2
228
סימן מים
15/08/2013 | 18:43
1
319
סימן מים זו הטבעה של תמונה או כיתוב ברקע של עמוד. משמש לסימון ולעיתים למעקב של מקור הדף. יכול להיות גלוי או נסתר (לדוגמא בדפי מדפסת מיוחדים של חברות גדולות לצרכי וידוא אותנטיות של מסמכים).
באתרי תמונות כמו shutterstock כל התמונות מופיעות עם סימן מים וללא תשלום לאתר לא ניתן להשתמש בתמונות הנקיות.
תודה על ההסבר
15/08/2013 | 18:46
34
הייתי בודקת אופציה לתביעה
15/08/2013 | 17:30
264
בבית משפט לתביעות קטנות - השאלה היא כמה כוח וזמן יש לכם וכמה זה מעצבן אתכם.
כדאי להתייעץ עם עורך/ת דין

אגב, איך גילית את זה? מדובר בעבודה של איש/ת מקצוע או אנשים פרטיים?
כמה שחשבתי עליך אתמול
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2013 | 18:36
2
369
תני לי לנחש.... התמונה עם המצלמות.
אל תשכחי שהיא פורסמה גם פה וגם בכלות אורבניות, כך שהיא בטח מסתובבת.
זה לא אומר שזה חוקי ומותר!!!
מה אור אומר על זה?
איך גילית את זה?

simplicity83 כתבה את כל מה שרציתי להגיד.... את תקראי את התגובה שלה שוב
אמרתי את זה מלא פעמים. זה באסה!!! שאין לתאר, אך לצערי אין יותר מה לעשות עם זה, למעט תביעות - ובשביל זה צריך כוחות והם תמיד יכולים לטעון לתום לב, אלא אם השתמשו בשירותי מעצב/ת שאמור/ה לדעת את החוקים טוב יותר.
בכל מקרה, מקווה שיסתדר לכם על הצד הטוב ביותר.
נשיקות
מה זאת אומרת לטעון לתום לב?
15/08/2013 | 18:39
1
277
דבר ראשון- אי ידיעת החוק לא פוטרת מעונש.
דבר שני- בימינו עם כל הפירטיות והפרת זכויות יוצרים במוזיקה, סרטים וטלויזיה נראה לי שבתי המשפט דוקא מחמירים עם עבריינים שכאלה.
את צודקת
15/08/2013 | 18:42
192
אני יודעת שבמקרה של תמונה ההוכחה פשוטה יותר. אבל, עדיין זאת התעסקות וצריך לקחת את זה בחשבון....
לי יש ניסיון עם גניבת רעיונות לאירוע, ואז זה הרבה יותר מסובך להוכיח
שלום יקירה
15/08/2013 | 21:06
213
קרה לי משהו סמי דומה עם תמונות מ"אניקה".
פניתי לאותו האדם ודרשתי ממנו תשלום על התמונות או תביעה.
ואם כבר תביעות, גם בנושא הזה יש לי ניסיון. בעבר כתבתי מאמרים עבור חברה מסוימת ואף הגעתי להעיד במשפט נגד חברה שהעתיקה מאמר שאני בעצמי כתבתי. בסופו של דבר הצדדים הגיעו להסדר שגובהו היה 3,000 שקלים.

אני לא יודעת אם כסף זה מה שירגיע את העצבים וחוסר האונים, אבל זה לפחות משהו שיעשה הד מסביב ואולי יצליח (ולו במעט) למגר את התופעה.
בתור צעד ראשון
15/08/2013 | 22:11
206
הייתי פונה לצלם ומבררת למי שייכות זכויות היוצרים (וכפועל יוצא מכך, מי יכול לתבוע). אני לא יודעת אם זכויות היוצרים על התמונה נשארות של הצלם, או שהעובדה ששכרת את שירותיו מעבירה את זכויות היוצרים אליך.
לא הייתי פונה לזוג ודורשת תשלום או מאיימת בתביעה לפני שאת מוודאת את העניין, כי יכול להיות שזכויות היוצרים שייכות לצלם והוא זה שיש לו עילה לתבוע או לדרוש תשלום עבור השימוש.
חושבת
15/08/2013 | 22:44
125
שהייתי פונה לצלם (אור, אם אני זוכרת נכון) ומספרת לו על המקרה. למיטב ידיעתי, זכויות היוצרים על הצילום שייכות לצלם שצילם אותן, ולכן ה"קייס" הוא שלו.
הערה לגבי זכות יוצרים - סדר שיהיה פה!
15/08/2013 | 23:25
1
294
כמובן שאין באמור להלן משום ייעוץ משפטי.
חשוב להעמיד דברים על דיוקם. כיום, עקרונית, זכות היוצרים ביצירה שהיא צילום של אירוע משפחתי או אירוע פרטי, שייכת כברירת מחדל למזמין ולא ליוצר. אם הוסכם אחרת בין הצדדים - לפי המוסכם.
במנותק מזה, לצלם יש זכות מוסרית לקרדיט נאות ולשלמות היצירה. זכות זו נפרדת ומנותקת מזכות היוצרים, והיא נותרת בידי הצלם, גם אם זכות היוצרים אינה שלו.
שוב, זה בשום פנים ואופן לא ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כזה, הדבר פשוט קרוב לליבי באופן מיוחד.
ולכן...
16/08/2013 | 01:05
144
אם אתם רוצים שהתמונות תהיינה שלכם מבחינת זכות היוצרים יש לשים טוב לב לחוזה ולסעיף המדובר.
האמת שלי דווקא קשה להבין על מה הכעס
16/08/2013 | 01:52
1
251
הייתי מאוד מבינה את הכעס אם חברה מסחרית היתה משתמשת בתמונה ללא רשות, למטרות רווח. אבל מדובר בזוג שכנראה עשה את זה באופן די תמים (בייחוד שעולה מכאן שהתמונה התפרסמה בעוד מקומות ברשת, ולא רק באלבום הפייסבוק הפרטי שלכם), למטרות פרטיות. כמו שמישהי כתבה למעלה, כנראה שרוב ההזמנות ימצאו את עצמן בפח בעוד כמה ימים..

הדבר היחיד שאני חושבת שאולי היה מרגיז אותי- אם הפנים שלכם היו חשופות על התמונה שהם פרסמו. אני לא יודעת באיזו תמונה מדובר, אבל אני מניחה שאם זו תמונת ההזמנה שלהם, כנראה שהמצב הוא לא כזה. אולי אפילו תקחו את זה בתור מחמאה? זוג התלהב נורא מהתמונה, עד שהחליט להפוך אותה לנושא ההזמנה.. כל עוד הם לא עושים מזה רווח 'על חשבונכם', באמת שקשה לי להבין את הכעס.. זה נהנה וזה לא חסר..

אני לא מנסה להרגיז או להיות פרובוקטיבית, רק להאיר את זה באור קצת פחות שלילי..
בנוסף, אם הם באמת פעלו מתום לב
16/08/2013 | 02:03
173
אני לא חושבת שכדאי לתבוע אותם, אני די מרחמת עליהם (בהנחה שהם באמת זוג תמים), כשיידהמו לגלות שזומנו למשפט- בייחוד לא הייתי ממליצה כשסביר להניח שלא תראה מהתביעה הזו יותר מידי כסף (נוכח העבודה שהשימוש היה לצרכים פרטיים כאמור, ולא לרווח).

בכל זאת, את נשמעת מאוד נסערת, אז כן הייתי ממליצה לפנות אליהם, כדי לפרוק את הכעס שלכם ולעמת אותו מולם, אם הם הוגנים הם יציעו לשלם, וגם אם לא, נראה לי שתרגישו טוב יותר לתת לסיפור הזה קלוז'ר.. (לדעתי הם בטוח יתנצלו לפחות, לפעמים גם זה מספיק)..
ממה שהבנתי לגבי צילום וזכויות יוצרים
16/08/2013 | 07:11
135
הזכויות שייכות לצלם ואת בדר"כ (אלא אם כן שינית את זה) חותמת בהסכם על זה.
מצד שני צלם לא יכול לדרוש זכויות יוצרים אם הוא צילם אירוע פרטי כמו חתונה.
כל מה שאני אומרת לך פה זה ממה שידיד שלי בדק לפני החתונה שלו בנוגע לצילום.
הוא אפילו שינה בהסכם עם הצלם
תבדקי קצת על ענין זכויות יוצרים בייחוד שאת הצד שמקבל השירות אולי זה יעזור לך מבחינת הצעדים שלך הלאה

חוץ מלהציע אני לא יודעת יותר מזה מה הייתי עושה.
אני רק יודעת שאם מישהו היה משתמש בתמונות של עבודות שלי זה היה מרתיח אותי.

וואו, מאוד מקומם
16/08/2013 | 08:33
2
196
אני לא יודעת אם תביעה שווה את הזמן שלכם, אבל כן הייתי עושה להם outing פייסבוקי - פשוט לכתוב פוסט על זה ולבקש שאנשים יעשו share. אולי זה לא הדבר הכי נחמד לעשות, אבל היי, הם גנבו לכם את התמונה.
אני חושבת שזה מוגזם
16/08/2013 | 09:01
1
156
כולנו פה היינו (או נהייה) לפני בשלב שלפני החתונה וזכורת את ההתרגשות, הלחץ, החששות, הארגונים, הציפייה וכו'...
אם הם חילקו את ההזמנות כנראה שהם מאוד קרובים לחתונה ולדבר כזה יכולות להיות השפעות לא פשוטות. אם אני הייתי מגלה שבוע או שבועיים לפני החתונה שמישהו עשה לי כזה דבר אני לא יודעת איך זה היה משפיע עלי ולאיזה רמות סטרס זה היה מביא אותי.

היא צריכה להיזהר שדבר כזה בסוף זה לא יחזור אליה כמו בומרנג.

בהחלט יכול להיות שהם עשו את זה מתום לב, ראו בפורום חברתי ופתוח או בלוג חצי מסחרי תמונה שאהבו ובאמת לא הייתה להם את המודעות לנושא זכויות היוצרים. בשלב ראשון צריך לפנות אליהם לבירור, אם היא רואה שאין עם מי לדבר אז אולי להקצין את התגובה. אבל ממש חבר לעולל משהו כזה בלי שאתה יודע את המניעים של הצד השני.
ברור שזה יהיה אחרי בירור
16/08/2013 | 09:46
110
באמת לא רשמתי את זה, מתנצלת
קרה גם לי
16/08/2013 | 09:38
3
277
תמונה שצילמתי של זמר כלשהו, הועלתה לאתר המעריצים שלו ללא ידיעתי, והצוות שלו אח"כ השתמש בתמונה כבשלהם...
ולא תגידי שזמרים בינ"ל (או הצוות שלהם) לא מכירים את חוקי זכויות היוצרים.
מייל להנהלת האתר פתר את הנושא במקרה הספציפי הזה, ומאז גיליתי שלפחות עוד 3 תמונות של אותו הזמר ומאותה ההופעה מופיעות ברחבי הרשת ואפילו באתרים של עיתונים נחשבים... אין לי את האנרגיות להילחם בזה, מה גם שהתמונה היתה ללא water mark (מי חשב על זה בשנת 2006, בטח בתור צלמת חובבנית לגמרי ובלי יומרות להפוך את זה למשהו מקצועי). אז פשוט עזבתי את זה. לפעמים זה ממש מכעיס אותי, אבל שוב, זה ממש ללכת ולהילחם בטחנות רוח במקרה הזה.

בכל אופן, אני חושבת שמכיוון שלא מדובר בגניבה למטרות רווח, וככל הנראה משהו שנעשה בתום לב ומחוסר ידע, לא הייתי פונה לאפיק המשפטי או ל- public shaming לפחות עד שהייתי ממצה את התקשורת שלי עם הזוג באופן פרטי.
כן הייתי שולחת להם מייל או מסר באמצעות פייסבוק אחרי החתונה, ומספרת על התחושות הקשות שלי מהסיפור, ומחכה לתגובה שלהם.
אם הם בני אדם סבירים (והיי, הם חייבים להיות, הם בחרו בתמונה היפה שלכם!) הם יענו ותוכלו להתגלגל משם. אולי הם יציעו פיצוי, אולי יפרסמו התנצלות (לא סביר להניח) אבל לכל הפחות יצא שעוד זוג למד (על בשרו את המשמעות של זכויות יוצרים, גם אם לא יהיו למהלך הזה תוצאות אחרות.
אם תתקלו את ואור בחומה בצורה, אז זה יהיה הזמן לבחור באפיק המשפטי או באופציה של "ייבוש" אינטרנטי.

בהצלחה בובה
דרך אגב, ההודעה שלך הזכירה לי פתאום
16/08/2013 | 10:14
200
אח שלי בזמנו תבע את אחד העיתונים הגדולים, שהשתמשו בתמונה שהוא צילם - בלי רשות ובלי לתת קרדיט.
אם אני זוכרת נכון, זה נגמר בפשרה עם פיצוי על סך 10,000 ש"ח!

אבל אין ספק שככל שמדובר בחברה מקצועית לעומת אנשים פרטיים, וככל שפוטנציאל ההפסד שלה גדול יותר - כך גם הפיצוי.

עלה פה כמה פעמים העניין של "לא למטרות רווח"
16/08/2013 | 10:41
1
174
עקרונית, אני לא לגמרי מסכימה עם זה, וגם בתי המשפט לא תמיד: אנשים שלוקחים תמונה מהאינטרנט במקום לקנות תמונה כדי להשתמש בה - עושים רווח או לא עושים רווח?
לדעתי האישית, גם עניין השימוש הפרטי שעלה פה לא מדויק, כי זה לא שהם הגדילו את התמונה ותלו אותה בחדר שינה שלהם, לשם רק שניהם נכנסים, אלא שלחו אותה למאות אנשים.
ואגב, אם כבר, גם שימוש שהוא לגמרי פרטי עדיין עלול להיות במקרים מסויימים הפרת זכות יוצרים, וזה לא ממש משנה אם אדם ידע או לא ידע (הדוגמה הכי טובה לזה היא הורדה של מוזיקה פיראטית - אם הורדת שיר למחשב שלך ורק את שמעת אותו, רק בבית שלך, זו עדיין הפרה).
וגם: אחת הסיבות שהחוק קבע פיצויים ללא הוכחת נזק עד סך של 100,000 ש"ח (בכפוף לשיקול דעתו של ביהמ"ש) - היא שברגע שיצירה יוצאת מחזקתך ללא רצונך, קשה מאוד לדעת מה יעלה בגורלה (אולי דודה רבקה תראה את התמונה ותשים אותה על ההזמנות לבת מצווש של הבת שלה?).
וכמובן - האמור לעיל אינו ייעוץ משפטי.
ברור ומובן
16/08/2013 | 11:02
110
העניין של שימוש פרטי וללא מטרות רווח (מבחינתי, וללא היתלות על חוות דעת משפטיות) הוא בדיוק זה -
לא סביר להניח שהזוג הזה חיפש לעשות רווח על השימוש בתמונה. ומדובר בשימוש פרטי במובן הרחב של המילה, לאירוע פרטי, לשימוש מוגבל, ולא ע"י חברה או עסק מסחרי. זה לא הוגן כשזה נעשה ליצירה שלך וללא אישורך, אבל אני באופן אישי לא מצליחה להשוות את זה מבחינת חומרה למצב שבו אני נתקלתי, או למצב שבו בבירור נעשה רווח על חשבון היצירה שלי.

בד"כ כאשר מדובר בשימוש מהסוג הזה, אני יוצאת מנקודת הנחה שהסבירות היא שהם פשוט לא מבינים את המשמעות של המעשה הזה כגניבה - הרי אינטרנט זה דבר חופשי, והגבולות למי שלא בקיא, יכולים להיראות מאוד מטושטשים. רוב האנשים מורידים מוזיקה וסרטים בלי להבין את המורכבות של חוקי זכויות היוצרים ובלי לדעת מה נעשה בתחום כדי להגן על זכויות היוצרים והקניין הרוחני של היוצרים/הוגים/מבצעים.
בד"כ זה לא נעשה מתוך רוע או מתוך רצון לנצל ולעשוק. פשוט מחוסר הבנה של כל המערכת הזו.
יתרה מזאת, בכל מדינה או פדרציה יש חוקים קצת שונים בנושא הזה. רק מי שבאמת מתעמק בחוקים מבין את הדקויות (לדוגמא, אם תקראי את תחילת השרשור, לא ברור *לי* האם הזכויות על התמונה שייכות לצלם או לפיקסלס שהיא המצולמת, או אולי לשניהם)

מבחינה משפטית בהחלט יתכן ששופט יפסוק בצדק גמור לטובתה של פיקסלס, אבל כפי שאמרתי, *אני* הייתי מנסה למצות קודם כל דרכים אחרות, בהינתן שהדבר באמת נעשה מחוסר ידיעה ובתום לב (יחסי).

כמה הבהרות והסברים
16/08/2013 | 14:48
2
430
התמונה הספציפית שנגנבה לא הופיע בשום אתר למעט הפייסבוק, וב פייסבוק היא הייתה עם חותמת של הצלם תיוג שלי ושל בעלי וקרדיט צילום לצלם.

אני אומנם צלמת במקצועי אבל עניינה אותי דעתכן ברמה האישית בתור כלה .

למען הסר פסק ולמרות שנראה שרובכן התרשמת שאני מרוגזת ועצבנית הייתי הרבה יותר מופתעת מעצבנית כשגיליתי על הסיפור.

הסיפור עצמו התגלה כאשר מכר של הצלם קיבל את ההזמנה לחתונה וכמובן ישר זיהה את מקור הצילום, אני קיבלתי עידכון מהצלם עצמו.

אני עוד אציין שמאוד הפריע לי אישית החוסר נימוס, הרי אין פה ספק שזאת תמונה של מישהו, זה פאקינג תמונה של רגע מהחתונה של מישהו, לא תמונת אילוסטרציה או עיצוב, אז מעבר לזכויות וכאלה נראה לי רק הגיוני לבקש אישור להשתמש בתמונה כזאת כהזמנה.

אנחנו החלטנו לא לתבוע, וגם לא לבקש כסף, אין לנו עניין בזה ואם היו מבקשים מראש לא רק שהייתי מסכימה גם הייתי מבקשת לקבל עותק, אבל במסגרת הנסיבות כן היה מאוד חשוב לי לקבל התנצלות מהזוג (ואכן קיבלנו).
לצערי אני לא לגמרי מאמינה שהם היו כאלה תמימים בנושא, הם מאוד התממו אבל היו מעט דברים לא לגמרי אמינים בגירסת שלהם.
אין ספק שאת מדהימה
16/08/2013 | 22:31
212
ובלי קשר - שולחת לך נשיקה וגם לפיצקון הקטן
סליחה על השאלה...
17/08/2013 | 01:15
261
אני תוהה איזה תמונות מחתונה של אנשים זרים אפשר לגנוב? תמונות מחתונה מן הסתם ברובן הגדול מכילות את הזוג / המשפחה / האורחים והתמונות שהן ללא אנשים, גם הן מאוד ספציפיות לזוג / לאירוע... למשל האולם, יפה ככל שיהיה, לא מעניין את מי שלא מתחתן שם וגם לא טבעות נישואין שהן לא שלי (מנסה לחשוב על תמונות יפות מחתונות שהן ללא אנשים)....
אני פשוט מנסה לדמיין איזה תמונה מחתונה זרה אני ארצה לשים בהזמנה ולא עולה לי שום דבר..

בקיצור, אם אפשר לשאול, מה מופיע בתמונה?
וואי. זה מעצבן ויש דרכים לטפל בכאלו
17/08/2013 | 22:11
138
דרך מכתב עם דרישות ותנסי לברר מי יזם וארגן את הרעיון...
על מה אתן התפשרתן בתכנון החתונה?
15/08/2013 | 10:52
40
601
שלום לכן,

כתבתי פה בעבר פעם אחת, אך ככל שהחתונה מתקרבת אני מרגישה יותר צורך לשתף.
לפני שהתחלנו לתכנן את החתונה עשיתי סקר שוק בין החברים ובאינטרנט ולפיו בניתי קובץ אקסל מפורט ביותר עם כל ההוצאות.
עלות החתונה חשובה לנו מאוד שכן כמו הרבה, גם אנחנו משלמים עליה לבד.

עד עכשיו אנחנו עומדים בצפי ואפילו טיפה פחות.
אבל, הגיע הזמן לסגירת צלם. צלם זה אחד הספקים שאמרנו שלא נתפשר עליו כי לדעתינו זה מאוד מאוד חשוב.
היינו כבר אצל שלושה, וכמובן שאהבנו את הכי יקר מביניהם.
הלב שלי לא נותן לי להתפשר בגלל המחיר וגם התוספת הזאת לא תביא אותנו להפסד מטורף והאמת בכלל לא תורגש בין כל העלויות.
חבל שהמצפון עושה פה בעיות, ולא נותן לי עדיין להחליט סופית. כל כך קשה להוציא את הסכומים הגבוהים האלה על ספקים.

האם גם לכן היה משהו שלא הייתן מוכנות להתפשר עליו ובגלל זה שילמתן יותר?
אם ההוצאה על הצלם הטוב והיקר יותר
15/08/2013 | 11:10
554
לא תביא אתכם לחריגה מטורפת מהתקציב וכמו שאת אומרת, לא תביא לחריגה בכלל - לכי על זה.
ההוצאות עבור החתונה הן מהגבוהות ביותר שתוציאו בזמן הקרוב אז לפחות שהתמונות - שזו ה-מזכרת מהיום הזה יהיו כאלה שאת אוהבת ושתאהבי לחזור אליהן כל פעם מחדש וגם שהחוויה איתו לאורך היום תהיה לכם מוצלחת ומהנה.

את הנ"ל אני אומרת מתוך זה שאני "התפשרתי" על הצלם (למרות שבזמן הבחירה בו לא הרגשתי כך) בשביל מחיר נמוך מאוד לעומת מה שנהוג בשוק וקיבלתי חוויה שלא נהניתי ממנה ואם הייתי יכולה לשנות משהו בבחירות שלי בחתונה הצלם היה אחת מהן.

בהצלחה :)
בהחלט!
15/08/2013 | 19:39
289
אנחנו ידענו בדיוק איפה אנחנו רוצים להתחתן
כלומר לא ידענו איפה, ידענו איך אנחנו רוצים שהמקום יראה...
נורא רצינו מקום שיראה כמו שיותר טבעי ופסטורלי
בהתחלה בכלל רצינו להתחתן באיזו שמורת טבע, לא באולם/גן אבל זה היה יקר בטירוף!
ראינו בערך 30 מקומות!! אני לא מגזימה!!
ושום מקום לא ריגש אותנו. היו מקומות שהיו נחמדים אבל היו מעט מעל לתקציב שקבענו (שהיה בערך 300 למנה)
ואז הגענו לבאר של סבא... כל כך התאהבנו במקום שהסכמנו לשלם אפילו יותר (והרבה יותר) רק בשביל להתחתן שם

אז בסופו של דבר אתם צריכים להחליט אם התוספת במחיר תהיה כבדה עליכם או לא
אל תהיי פראיירית
15/08/2013 | 20:07
376
אל תשלמי יותר מ 6500 אלף שקל לצלם, כן זה כולל צלם סטילס וצלם וידיאו, ואלבום.
אין שום הצדקה לשלם יותר מזה, יהיה הצלם אשר יהיה ושמעתי על כמה צלמים שרצו 10000 שקל השד יודע על מה.
לדעתי..
15/08/2013 | 20:15
280
אם ההוצאה היא לא כבדה מידי לצפי שלכם, לכי על זה. צלם, לדעתי, פשוט עושה את האירוע בדיעבד, מה שנשאר זה תמונות וסרט, ואם הם לא יהיו טובים ישאר רק הזיכרון שגם הוא הולך ונעלם, וחבל.
על מה אנחנו התפשרנו? אני לא יודעת אם לקרוא לזה התפשרות, כי בדיעבד המקום שבו התחתנו היה פשוט מושלם, אבל מלכתחילה לא הלכנו לדוג' למקומות בהם מחיר המנה היה מעל 300 ש"ח, גם אם היו המקומות הטובים ביותר באיזור שלנו, פשוט לא טרחנו להפגש שם עם אנשי השיווק מאחר ולא רצינו להכניס יסורי מצפון בשל עלות גבוהה מול אי יכולת לעמוד בה כשאתה מתאהב במקום...

תהנו! מהכל..
מבינה ומזדהה
15/08/2013 | 20:48
276
אני מראש לא נפגשתי עם צלמים שידעתי שיהיו בטווח היקר יותר כי פחדתי משברון לב. אבל, אם אמרתם שאתם עומדים בתקציב ורק נושא הצלם מדיר שינה מעיניך, כן הייתי הולכת אחרי ליבי ולוקחת צלם שהוא קצת יותר יקר.
אני לא יודעת מה הם הפרשי המחירים ומה ההבדלים בתוצרים, אבל אני חושבת שאחד הדברים שצריך להרגיש איתו שלמים בחתונה (ככל הניתן) הוא הצלם. התמונות והחתן הם הדברים היחידים שנשארים אצלך אחרי החתונה.
צלמים
15/08/2013 | 22:26
199
בכל ספק שהוא, בחרנו במחירים שלדעתנו הם שפויים והם (לפעמים הרבה) מתחת לממוצע

אבל כשראינו את התמונות של הצלמים שבחרנו בסוף, שהיו כל כך שונות מהשטאנץ הרגיל והפגישה איתם הייתה כזו מדהימה, עוד במדרגות לאחר הפגישה החלטנו שאנחנו הולכים על זה.

אז המקום היחיד שלא התפשרנו בו זה נושא הצילום. למה?
הצלמים מלווים אותך רוב היום, בניגוד לספקים האחרים
התמונות זה מה שנשאר מכל היום הזה- השמלה, האיפור, האוכל -לא.
בעידן כל כך ויזואלי בדור עם אובססיית תיעוד (פייסבוק, אינסטגרם) - זה כיף.

תעשו מה שהלב שלכם אומר
מתחילת התכנון אמרתי שעל 3 דברים לא מתפשרים,
15/08/2013 | 22:34
346
שלושה דברים שנשארים לכל החיים: טבעות, צילום וחתן
אז בנוגע לחתן אין מרוצה ממני...
צלם - ידעתי בערך שנה לפני החתונה במי אבחר ואכן איתו סגרנו.
ואחרי שאתמול רכשנו בשעה טובה טבעות, גם בנושא הזה בהחלט לא התפשרנו ובחרנו במה שאהבנו (מצחיק - גם בנוגע לחנות הזו - ידעתי לפני שנים ששם נקנה בסוף את הטבעות... סיבובים בבורסה בר"ג רק גרמו לי להבין כמה ההחלטה נכונה).
בקיצור, לטעמי אוכל טוב זה חשוב אבל קשה לרצות את כולם, אלכוהול זה חשוב אבל לרוב יסתדרו עם מה שיהיה (בגדר הסביר..), שמלה, איפור - הכל חשוב אבל לא קריטי.. יש המון מעצבים טובים, מאפרים טובים וכו'...
על הדברים שנשארים לא הייתי מתפשרת.
אמרתי בעבר ואומר שוב
15/08/2013 | 22:39
247
שלושה דברים נשארים איתך אחרי יום החתונה:
חתן (קיבלתי בחינם), טבעת (דווקא לא היתה מאד יקרה), ותמונות.
הצלם בהחלט היה משהו שאמרתי מראש שאני לא מתפשרת עליו, ואכן לקחנו צלם יקר יחסית, שידעתי מראש שאני מאד רוצה. פיצינו על זה בוויתור על וידאו ובצמצום תכניות העיצוב שלי, אבל זה היה שווה את זה, מבחינתי.

המלצות
15/08/2013 | 22:45
181
היי.. אספר קצת על האירוע שלי.. תכננו אותו בחודשיים (אפילו שהיינו מאורסים כמעט שנה לפני).. וכזוג סטודנטים חסרי אמצעים עשינו הרבה מחקרים כדי למצוא את המשתלם ביותר, אז יש כמה עצות שאני יכולה לתת לך: אנשים חושבים שהאירוע שלהם יהיה הגדול והיפה מכולם אם ישקיעו המון כסף בכל אחד מבעלי התפקידים אבל בעיני זה לא ככה בכלל. אני כן ממליצה לקחת אולם עם חבילה של הכל יחד כי לרוב זה יותר זול. חתונה בחורף זה הרבה יותר זול ולא- חמישי מוריד לפחות 10-15 ש"ח למנה. בעיניי אירוע יכול להיות מאוד מרגש גם בלי לקחת את "המוכרים ביותר" וכאלה.. כן תחפשו המלצות לאדם שאתם רוצים ... עדיף שתשאלו חברים שהתחתנו והייתם מרוצים מהדיג'יי שלהם לצורך העניין... עוד דברים שחסכתי? שמלת כלה - קניתי באיביי - היא הייתה מדהימה!!!!! הזמנתי לפי מידות מדויקות שלי והכינו לי במיוחד, עליי יותר יפה מהדוגמנית והאיכות מעולה. זו "השקעה" של 500 ש"ח לכל היותר והיא נשארת אצלך אח"כ בבית. מקסימום- לא מרוצה? או שתקחי אותה לתופרת שתשנה אותה קצת או שתקחי מהארץ בהשכרה (רוב הבנות שאני מכירה שעשו את זה הוציאו על זה כ-8500-10000). בלי קשר קניתי בארץ שמלה שנייה לריקודים- ממישהי שמזמינה מחול ומוסיפה תחרות ודברים מיוחדים (עלתה לי 1000). גם על סלון כלות וויתרתי - הייתה לי ספרית שסמכתי עליה מאוד, והיא עשתה לי כמובן גם תספורת + איפור הכנה, לראות מה מוצא חן בעיני. היא עשתה לי ולכל הבנות במשפחה איפור + שיער בערך ב700 ש"ח. הייתי מאוד מרוצה היא הייתה מדהימה ועשתה מדהים. היו בחתונה הרבה אטרקציות (לקחנו דברים יחסית זולים ושיחקנו אותה), היא הייתה מאוד מרגשת. ומשהו נוסף - בשביל להוסיף את הקסם ואת הפן האישי בחתונה- אנחנו עשינו משהו מאוד מרגש- הזמנו את גיסתי לשיר שיר כניסה לחופה והיא שרה והיה הכי מרגש. הסתכלתי על הווידיאו אח"כ ונהנתי לראות אנשים מסתכלים עליי בהתרגשות. הכי חשוב שתזכרו - החתונה זה רק ערב אחד, אח"כ זה עובר ויש חיי נישואין שלמים ולהם תצטרכו כסף והרבה. אנחנו, בניגוד להרבה זוגות הצלחנו אפילו להכניס קצת לחשבון. שיהיה בהצלחה ושתהיו מאושרים יחד (:
התפשרנו על לא מעט דברים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2013 | 22:47
2
415
אבל האולם המקום הוא הפשרה הגדולה ביותר שעשיתי, מבחינתי.
לא התפשרנו על צלם ותקליטן.
אבל אני חייבת להודות שהייתי תמימה לגבי הצילום. היום, כשאני חשופה יותר לסגנונות, אני די בטוחה שהייתי בוחרת אחרת.
עדיין לא מבינה כלום בצילום, אבל נקודות הראייה שלי והפרספקטיבה שלי שונות היום. וגם התחום יותר מפותח ועם השפעות חיצוניות.
אני ממש ממש לא מתחרטת. הצלם שלנו היה אלוף ומקסים!!! ובאמת שלקחנו את אחד הטובים. אבל כשמסתכלים על האלבומים יש צביטה קטנה בלב....

ובעקבות התגובה הזו -
15/08/2013 | 22:51
1
332
לא לשכוח לבקש מהצלם מראש את כל הוידיאו שצולם כחומר גלם בנוסף. שבעתיד תוכלו לערוך לבד אם תרצו, או אם לא תהיו מרוצים וכו'. הרוב לא נותנים את החומרי גלם.
יש לי הכל
16/08/2013 | 00:58
211
לפני 14 שנה צילמו אחרת.... אין מה לעשות - לטוב ולרע
גם אני לא הייתי מוכנה להתפשר על צילום
15/08/2013 | 23:20
6
442
הצילום היה אחת הקטגוריות החשובות מבחינתי ,ובסופו של דבר לקחנו צלמת לא זולה בכלל, שהתאהבתי בעבודות שלה.
בשביל להוזיל עלויות הורדנו את האלבומים מתוך מחשבה שאנחנו מעדיפים סטילס כמו שאנחנו רוצים, ואלבומים תמיד אפשר להכין לבד או להזמין בשלב מאוחר יותר.
לך שלא היה לי קשה לקבל את הסכום הזה? היה לי מאוד קשה.
אבל בסופו של דבר הבנתי שמבחינתי לסגור עם מישהו שהוא פשרה זה עוד יותר בזבוז כסף, כיוון שגם הצלם הזול ביותר עולה סכום נכבד.

כן בחרנו להתפשר בקטגוריית העיצוב ולקחת את העיצוב הבסיסי שהמקום מציע.

עוד לא התחתנתי ולכן קשה לי לומר אם ההחלטות היו נכונות בדיעבד, אבל לדעתי כל עוד אתם לא חורגים מהתקציב, לכו עם הלב שלכם.

*להגיד לך
15/08/2013 | 23:22
95
מילה במילה מה שאני חושבת
15/08/2013 | 23:35
4
354
וגם כתבתי בקרדיטים שלי.

מעניין אם מדובר באותה הצלמת
מסתבר שכן
15/08/2013 | 23:58
1
229
התמונות שלכם פשוט מדהימות
תודה!
16/08/2013 | 09:19
141
במבחן הזמן (זמן, שנה ותשעה חודשים, כן?) אני חושבת שהבחירה בה הוכיחה את עצמה עבורנו. והיינו עושים בדיוק את אותו הדבר גם היום.
גם אנחנו הורדנו מהחבילה את האלבומים, וחתכנו עוד קצת בדברים אחרים (שמלה, עיצוב, לא היו מתנות לאורחים בסוף, לדאבוננו).
אני עדיין נהנית להסתכל על התמונות שלנו, ובהקשר הזה גם מאוד נהנית להסתכל על הוידאו שלנו (למרות שכמעט כולם אמרו לנו שזה משהו שמסתכלים עליו פעם או פעמיים. מסתבר שלא. ואני שמחה שגם בזה הקשבתי לעצמי ).
כשכתבתן 'צלמת' ישר חשבתי עליה, וצדקתי!
16/08/2013 | 01:47
1
206
היא צילמה חברה שלי לפני 3 שנים, והלסת שלי נשארה שמוטה אחרי שראיתי את התמונות
היא היתה ברמה אחת מעל כל הצלמים האחרים שראיתי עד היום (ויש לי כבר לא מעט חברות שהתחתנו)

כש"הוצעתי" ישר הלכתי לחפש אותה, אבל גם המחיר שלה  השאיר את הלסת שמוטה ובצער רב וויתרתי

אז הנה הפשרות שלי:
הצלמת, אותה רציתי  בהתחלה ו"התפשרתי" על צלם אחר (האמת אני מאוד מרוצה , הוא התגלה הבחור מאוד מקצועי ומוכשר וגם המחיר שלו לא גורם לי להרגיש שאני צריכה למכור כליה אחרי החתונה)
והפשרה הכי גדולה- האוכל- מאוד רצינו מקום לא כשר  עם קוקטייל שרימפס וקינוחי גבינה חלביים ושהמסיבה תהיה בשישי בערב, והתפשרנו על אוכל כשר

גם אנחנו רצינו שישי בערב לא כשר בבית אנדרומדה
16/08/2013 | 09:22
188
לא יצא... זו היתה אחת הפשרות שלנו (מבחינת היום). אבל גם המקום שבסופו של דבר התחתנו בו, ולמרות לא מעט תלאות בדרך לשם, היה מעולה ממש.
החתן
15/08/2013 | 23:26
290
אבל אין לה ברירה, היא כבר אמרה כן והודיעה לכולם... אז היא תקועה איתי עכשיו.
באופן עקרוני
16/08/2013 | 01:37
155
לא היתי מוכנה לשלם לספק את הסכום שמרוויחים מהנדסים בהייטק אחרי שהם עובדים 10 שעות ביום וסיימו תואר אקדמאי.
או סתם משכורת דו\תלת חודשית שלי :)

הגבלנו את עצמו לסכומים שפויים.

הדבר היחידי שלא הייתי מוכנה להתפשר עליו זה
16/08/2013 | 09:12
3
363
כימיה עם הספקים!

הסינון הראשוני היה כבר מהנסיון שלי וההיכרות עם ספקים שונים דרך הפורום. הרבה בזכות קרדיטים של בנות פה, ביקורות מהעבר ומההווה וספקים שסימנתי לעצמי עוד מימי החתונה של אחותי.
צימצמנו את הפגישות ל1-2 בכל תחום, לאלו שהכי הכי אהבנו את העבודות שלהם ואת כולם היינו מוכנים לקחת מבחינה מקצועית.
ואז החלטנו לפי אינטראקציה.
אני חושבת שהדבר הכי חשוב ביום הזה זה ספקים שכיף לעבוד איתם ושאפשר לדעת בעיניים עצומות שהם הכי טובים שיש, שאין מה לדאוג ושאיתם אפשר לישון בשקט בלילה שלפני ובמהלך החתונה.  ואכן כך היה.

הדוגמא הכי בולטת היא הצילום - אני תמיד מספרת איך היה לי ברור שצלמת מסויימת תצלם אותנו. קבעתי איתה פגישה ראשונה.
הרגשתי שהפגישה הזו היא כאילו סתם לסמן וי לפני שאנחנו סוגרים איתה.
ומה אני אגיד? התמונות היו מעלפות, הלסת נשמטה. את המחיר היינו מוכנים לשלם. אבל וואו, חוסר הכימיה בינינו היתה פשוט בולטת. רק חיכינו שהפגישה תיגמר.. היה משעמם וכמו לסמן וי... ורק המחשבה על להעביר ככה את יום החתונה, לא הצלחנו לדמיין את זה קורה.
מיותר לציין שהחלטנו לבחור צלמים אחרים.
בחיים שלנו לא נהנינו ככה, אחרי שעתיים וחצי של צחוק סיכמנו שנחזיר להם תשובה תוך כמה ימים.
אבל אחרי כמה צעדים בדרך לאוטו, עשינו אחורה פנה וחתמנו על חוזה. היה כל כך כיף איתם ואת הצילום ממש אהבנו בכל מקרה, שהיה לנו ברור שאנחנו רוצים שהם יהיו איתנו ביום החשוב הזה.

דרך אגב - אני חושבת שזה הכי הכי חשוב עם הצלמים. הם מבלים עם הכלה יותר זמן ביום הזה, מאשר החתן. כשנהנים ומרגישים בנוח, נפתחים וזורמים ויוצאות תמונות הרבה יותר יפות.
כימיה - מאוד חשוב!
16/08/2013 | 09:42
1
143

חשוב גם לזכור שכל זוג והדינמיקה שלו.
זוג א' יתחבר מאוד לדי,ג'יי מסויים, צלם מסויים, מאפרת מסויימת וכיוב' וזוג ב' לא יבין איך אפשר להעביר יום שלם עם אותם הספקים.
לכן, לא צריך לסמוך רק על הניסיון של החברים שלכם, אלא להיפגש עם הספקים ולהחליט על סמך הכימיה שלכם איתם, על האינטואיציות שלכם לגביהם.

לגמרי!
16/08/2013 | 10:11
95
בנוהל, את משלימה את מה שאני חושבת.
אבל הפעם לא הוספתי מטעמי "ההודעה שלי גם ככה חופרת, אז אני אצמצם"..

וכמובן, כפועל יוצא מכך - לקחת את כל ההמלצות בערבון מוגבל.
אחוז ההמלצות החיוביות שנכתבות הוא ממש לא בקורלציה לאנשים שהיו פחות מרוצים מדברים מסויימים, אבל בסוף לא כתבו אותם.

מסכימה!
16/08/2013 | 10:46
59
זה כ"כ חשוב הכימיה עם הספקים כי הם מלווים אתכם כל היום וחשוב להיות ביום הזה עם אנשים שיהיה כיף איתם וישרו תחושה כייפית ומרגיעה!

אחרי החתונה אחד הדברים הראשונים שחשבתי עליהם היה כמה כיף היה עם כל הספקים שלנו ואיזה חשוב זה!
אנחנו
16/08/2013 | 09:36
121
התשובה שלי לשאלה על מה התפשרנו ועל מה לא:

אנחנו התפשרנו על עיצוב - החלטנו מראש שאנחנו לא מוסיפים כסף על שדרוג מרכזי שולחן, חופה ועוד כל מיני דברים כאלה. החלטנו שמבחינתנו זה המקום שאנחנו חוסכים בו.
עוד משהו ש"חסכנו" קצת היה באיזור הבגדים, נעליים ואקססורייז . חוץ מהשמלה שלי כל מה שקנינו ישמש אותנו בהמשך (אני לדוגמא לא קניתי מסרקייה והנעליים שקניתי ישמשו אותי גם בהמשך).

בשאר הדברים (איפור, שמלה, צילום, DJ ) הלכנו על מחירים ממוצעים שהחלטנו עליהם מראש ועמדנו בהם (היה חשוב לנו ספקים מעולים אבל לא הסכמנו לשלם למישהו הרבה מאוד כסף רק בגלל השם שלו או משהו כזה).

הדבר היחידי שלא התפשרנו עליו ושילמנו יותר ממה שתכננו הוא המקום והאוכל - היה לנו מאוד חשוב שיהיה אוכל טוב מאוד ושנתחבר למקום. בדיעבד אני מבינה שאולי זה לא היה ממש יקר כי הכל היה כלול במחיר הזה ולא ניסו לדחוף לנו כלום (לדוגמא שמענו סיפורים מחברים שהמחיר לא כלל עיצוב בסיסי ושאפשר לעבוד רק עם המעצבת של המקום שלוקחת כמה אלפים על כמה פרחים וחופה). וחשוב לא פחות שהאנשים היו מקסימים ואנחנו היינו רגועים לאורך כל התהליך שזה לא מובן מאליו בכלל!

באופן כללי, בדר"כ הלכנו על המחירים הממוצעים בשוק. כלומר המחיר הכי נמוך שמצאנו ושהיה טוב לדעתנו. היה לנו חשוב לא להגזים עם המחירים ולהישאר בתקציב שהגדרנו אבל המטרה היתה להיות שלמים ומרוצים מאוד מכל הספקים כי לי היה מאוד חשוב שהחוויה הזאת תיהיה טובה ונעימה ושיהיו לנו ספקים שיהיה לנו כיף וטוב איתם (וזה הוכיח את עצמו ביום החתונה, היו לנו ספקים מדהימים!).
מהנסיון שלי הרבה פעמים כשמנסים ממש לחסוך ומשלמים הרבה פחות מהממוצע בשוק התוצאה לא תמיד נעימה (כמובן שלא תמיד).

לשאלתך אני חושבת שצילום זה משהו מספיק חשוב כדי לא להתפשר בו ואני יודעת שאם לא הייתי מוצאת את הצלמת המדהימה שלנו במחיר הזה זה בהחלט משהו שהייתי חורגת בו מהתכנון.
התפשרתי על תפריט חלבי
16/08/2013 | 10:41
191
שמאוד רציתי, אבל לרוב המקומות יש כשרות בשרית, והמעטים שהסכימו לחלבי, היו לא לטעמי או יקרים מאוד.

מבחינת צילום - כדי לא להתפשר על איכות, לקחנו את הצלם שרצינו, אבל רק סיטלס אחד, בלי וידאו ובלי אלבומים
הממ.. לא היינו מוכנים להתפשר על כפייה דתית,
16/08/2013 | 11:01
218
אז שילמנו יותר כדי להתחתן בפראג - זה נחשב?

במסיבונת שעשינו בארץ לחברים לא התפשרנו על כלום, והדבר הכי משמעותי שלא התפשרנו עליו היה לעשות את האירוע הזה כמו שרצינו: אזרחי, לא מחייב, בשישי אחה"צ, בפארק. היה תקציב לכל דבר (שמלה, אוכל, אלכוהול וכו') והיה מאוד פשוט לעמוד בו כי עשינו את זה בפארק, על מחצלות, כך שאף אחד לא הפקיע לנו מחירי גן אירועים, מנות, ריהוט, ושדרוג שירותי בר ושלגון (מי מזהה את המחווה לאפריים קישון?).
אה, הדבר היחיד שחרג מהתקציב (כי הוא לא תוקצב מראש) היה האפרודיטה של איה בן יעקב שקניתי לאחר לבטים של שבועות. אבל אלה 300 ש"ח שלא גרמו לחריגה מהתקציב הכללי.
אני מודה שקצת קשה לי לדמיין את עצמי מתחתנת בחתונה באולם/ גן, אבל אני חושבת שצילום הוא דווקא אחד החלקים החשובים, אז אולי הייתי מוכנה להתפשר ולשלם קצת יותר.
ואם חושבים על זה, בעניין זה דווקא יש לי מה לתרום מפראג - בעלי חשב לא לקחת צלם בכלל, ושאחיו יצלם אותנו. אני חשבתי שעדיף להתחרט על 1,000 ש"ח ששילמנו לצלם מאשר על זה שלא שילמנו אותם ואין לנו תמונות ולהסתכן בזה שנתמרמר על אחיו של בעלי כי התמונות לא לטעמנו.
לקחנו צלם, וזו בבירור הייתה אחת ההשקעות הכי טובות שעשינו בקשר לחתונה הזו.
עשיתן לי את הסופ"ש
16/08/2013 | 15:30
11
284
תודה רבה על כל התגובות!

מאוד עודד אותי לעת שגם לדעתכן הצילום זה חלק חשוב ביותר בחתונה.
אחרי התגובות שלכן גם הבנתי שלא התפשרתי על כלום חוץ מזה: הדי.גיי יחסית זול (מהיכרות),השמלה במחיר ממוצע למדי, כל מיני שטויות לחתונה אנחנו לא עושים,
על עיצוב חופה כנראה נוותר בגלל המחיר השערורייתי ( למה משלמים כ"כ הרבה על שטיח ועמודים שמוציעים מהמחסן?!?!),
ככה שאני בלב שלם יכולה לצ'פר את עצמי בצלם מעולה ( לדעתי כמובן):)

טוב לשמוע!
16/08/2013 | 18:30
103
בטוחה שתתמוגגו מאושר כשתקבלו את התמונות!
לא הספקתי להגיב מקודם, אבל זה מסוג הדברים שמשלמים עבורם קצת יותר אבל מקבלים *הרבה* הרבה יותר...
סתם המלצונת פיצפונת על שביל חופה
17/08/2013 | 02:23
9
222
סליחה, אני הכי לא קשורה, פשוט זה קפץ לי לראש כי את ממש צודקת לגבי המחירים של עיצוב חופה ושביל וגם אנחנו היינו בדעה הזאת...

אז רק המלצונת- אפשר לעשות שביל חופה לבד בעלות מזערית :)
אפשרות אחת- לקנות בד ארוך בנחלת בניימין (כ-15 ש"ח למטר ומטה) ולבקש שיפרשו שם
אפשרות שניה (זה מה שאני עשיתי)- לקנות עלי פרחים (מלאכותיים) ולבקש שיפזרו באזור ה"שביל", עניין של 20 ש"ח בערך (אני קניתי באיביי)

סורי שאני דוחפת המלצות שלא ביקשת
גם אני רוצה עלי כותרת בדרך לחופה!
17/08/2013 | 13:56
8
160
ניסית גם לבדוק אם אפשר לקנות בארץ איפשהו? או שזה פשוט היה יקר מידי?
המלאכותיים זולים יותר מעלים מיובשים?
אז ככה-
17/08/2013 | 18:56
2
358
אז ככה-
בדקתי טיפה בארץ ודרך איביי יצא זול יותר, אבל לא ברמה היסטרית (נגיד הבדל של 15 ש"ח בערך ואפילו פחות) אז אם את לחוצה בזמן את בהחלט יכולה לקנות בארץ (חבילה של 2500 מספיקה לחלוטין).

לא ממש ביררתי מחירים על מיובשים אבל ככל הידוע לי המלאכותיים הרבה יותר זולים.
תגידי לי אם את רוצה קישור למה שקניתי.

מצרפת תמונה :)
התכוונתי 2500 עלים! לא ש"ח
17/08/2013 | 18:57
44
רוצה קישור. תודה
17/08/2013 | 22:13
22
גם אני הזמנתי מלאכותיים. חבילה של 100 או 200
17/08/2013 | 22:41
4
103
עלתה כדולר והמשלוח חינם
אפשר קישור?
17/08/2013 | 22:49
3
70
או מה חיפשת כדי למצוא.

אני מרגישה מוגבלת, ניסיתי ולא הלך...
בטח הנה
19/08/2013 | 09:16
23
אני לא מבטיחה ש*כרגע* הם ההכי זולים. בזמנו בדקתי וזה היה סבבה.. אבל עברו כמה חודשים
במקור הזמנתי עלים אדומים לגמרי, אבל הם הגיעו אדום-ורוד, ובסוף לשושבינות זה היה נורא חמוד וקצת עידן את החוזק של האדום למרות שבהתחלה התבאסתי שזה לא היה אדום..

http://www.ebay.com/itm/160622335118?ssPageName=ST...

ואם בא לך קופסה חמודה לטבעות-
19/08/2013 | 09:20
1
28
http://www.ebay.com/itm/Velvet-Red-rose-Heart-Shap...

לא זוכרת אם זה הלינק שאני קניתי, שוב, אולי יש גם יותר זולים..
תודה
19/08/2013 | 09:36
9
מתנה לחתונה
15/08/2013 | 08:14
17
490
משהי מעבודה מחתנת בת, אני מתכוונת לשים 200 ש"ח, לאור הנסיבות הכלכליות הנוכחיות גם זה די מכביד על התקציב. האם זה מספיק?
אין דבר כזה מספיק או לא מספיק לדעתי
15/08/2013 | 09:15
15
392
כל אחד שם מתנה לפי היכולת הכלכלית שלו (וגם לפי עוד גורמים כמו קרבה וכו').
אם גם 200 ש"ח מכבידים עלייך כלכלית - זה בסדר גמור.
אם את רוצה לדעת אם זה מכסה מנה, אז רוב הסיכויים שלא, אבל כמובן זה תלוי באולם ובגורמים נוספים.
יש דעות חלוקות בנושא הזה, בסופו של דבר, תעשי מה שמתאים לך, העיקר שאת באה לכבד את חברתך לעבודה ולשמח את הזוג

15/08/2013 | 09:51
39
האם המנה עולה יותר מ 200?
15/08/2013 | 14:50
13
357
קשה לי להאמין, השבוע הייתי בשתי חתונות, חתונה של בת דודה שלי שעזרתי לה לארגן ולהזמין מנות, האוכל היה מעולה, ברמה והמון, המנה עלתה 160 ש"ח, וגם אצל חברתי הטובה שגם המנה עלתה הרבה פחות.
יש מנות שעולות יותר...
15/08/2013 | 15:18
7
307
ולפי האולמות שאני ראיתי - בכל המקומות עלה יותר.

אצלנו למשל, רק המנה (בלי הדברים האחרים) עלתה יותר מ-300 (ומדובר בחתונת חורף).
כך שזה מאוד תלוי באולם, במה הזוג בוחר לתפריט וכדומה.

זה
15/08/2013 | 18:19
4
228
שיש מנות מעל 300 ש"ח, זה לא אומר שאורח צריך לממן אותם. זה שזוג בחר במנה יותר יקרה, זכותו, אבל שלא יצפה שאורחים יממנו להם מנות.
רק בשביל הסקרנות אשמח לדעת על איזה מקומות
15/08/2013 | 21:20
2
246
מדובר...

חייבת להגן על מיצי, היא לא אמרה שאורח צריך לכסות מנה, אלא לתת לפי יכולתו.
וכן, היום נדיר למצוא מנות שעולות מתחת ל-200 ואולי תאירי את עיננו בנושא.
איזור הדרום
15/08/2013 | 22:34
1
75
אשמח אם תוכלי לספר איפה בדרום
16/08/2013 | 18:18
107
אפילו בהודעה פרטית אם את מעדיפה. תודה :)
רק להבהיר משהו...
16/08/2013 | 19:17
133
בהודעה הראשונה ציינתי, שאני לא חושבת שאורח צריך לכסות מנה וכל אחד צריך לשים לפי היכולת הכלכלית שלו,
זה שאני בחרתי לבחור באולם מסויים ולשדרג מנות מסויימות זו בחירה אישית שלי (ושל בעלי... ).
התחתנת בחצר נצר, אם אני זוכרת נכון....?
15/08/2013 | 21:27
1
79
נכון
16/08/2013 | 19:17
28
באיזה אזור התקיימו החתונות האלה?
15/08/2013 | 21:23
1
169
עד כמה שידוע לי, באזור המרכז/שרון פשוט אי אפשר למצוא מקומות נורמלים במחיר כזה. למעשה, עברנו על המון מקומות והמון הצעות מחיר ולא זכור לי מקום שדיבר איתנו על פחות מ200 ש"ח (לא כולל מע"מ!) למנה
ההצעה הזולה ביותר שקיבלתי הייתה בערך 230
16/08/2013 | 10:38
172
למנה, בלי אלכוהול. הנחה של הדקה ה-90, באיזור חיפה.

אני מניחה, שהייתי יכולה למצוא מקום גם בסדר גודל של 200 ש"ח ופחות, אבל מאוד רציתי גן, ולא אולם.

אגב - ההצעה הכי יקרה הייתה 460 ש"ח למנה, ללא מע"מ, ללא שירות, ללא הגברה ותאורה.
בתל אביב.

יש מגוון מאוד גדול של מקומות ושל מחירים
גם אני אשמח לשמוע על
16/08/2013 | 18:13
2
147
מקומות בהם המחיר למה נמוך

חברה שלי מחפשת עכשיו בכל מקום אפשרי (מהרצליה ודרומה) מקום שיהיה עד 250 ש"ח למנה
ועד כה לא מצאה
(חתונת נובמבר)
בטופ דוראן זה פחות
16/08/2013 | 18:34
133
גם במעלה החמישה.
אולי
16/08/2013 | 19:39
88
יתאים לה בקרית גת- אולמי איפיריון, או באר שבע- אולמי שלום
אני חושבת
16/08/2013 | 08:37
163
ש 200 ש"ח זה המון כסף, בלי שום קשר למנה. למשל, אם יש כמה אירועים בחודש, ומגיעים עם בן זוג זה כבר יוצא סכום ענק.
שרשור עיצות ומחוות קטנות
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2013 | 06:55
31
372
משפט מוכר משיר מפורסם שואל "איך זה שאני מחפש תשובה ולא מוצא?"
הרבה יותר פשוט, קל ונוח לקבל מענה לכל שאלה וסוגיה, ולא סתם מענה, אלא מענה מתוך ניסיון אישי, מאנשים יודעי דבר, מענה ממספר מקורות, מענה שכולו חוכמת ההמונים.
היום כבר לא צריך לחפש, צריך פשוט לשאול...

אז הנה הזדמנות לציין משהו או מישהו מהפורום שנתן להם עיצה טובה שממש עזרה לכם.

וקצת ממני
15/08/2013 | 09:17
12
744
אני ממש רוצה להודות לכם הגולשים על שאתם עושים את הפורום לכזה נעים, מזמין, אמין, יצירתי ומקסים!
אבל אני יותר רוצה להודות לקבועים של הפורום - ותיקים וחדשים - שתורמים ממרצם, מזמנם והידע שלהם - בלעדיכם הפורום שלנו לא היה יכול להתקיים!
הלוואי ויכולנו להאדים את כולם, כאות תודה, אבל לצערי זה בלתי אפשרי.
אז קבלו את תודתי האישית - האדומים שלנו (יעל, אנה והרב אחיהוד)
הותיקות שלנו והותיקות ותיקות שלנו - מיצי חתולת רחוב, pipidi, Amazing18, orangeada, arapax, daimond1, ray of light, Raspail, FayeV, lanit, simplicity83, lost in dreams, Norma Desmond, מנגו חצוף, לה קרמריה, Nooki80, שרון של אופיר, haych, שרון ל 1, josie1986, מסטיק אורביט ירוק, MineSweeper, Meirav Flum, SimplyMe1, piloni86, onestylishbride, הכבשה הפריזאית, לילך בקצב הלב, פיה אמיתית 1983, 4 בבוקר לא נרדמת, The Blue Fairy, אינקה14, שירה3121, כרמל יהלום, anat45, קבוק קטן, shmickey, Taltalon269, Guronet, קוקילידה, יום וליל, niki86, Ruby Gem, elin86, BluishSky
לחדשים יחסית אבל משקיענים - תותית1212, נרקיסים לבנים, יוסי האדום, Shmutzi, butwhy, Shir Rose, החלפתיניק, פרילי 86, yeela10, oaa1, saragoren, yaeli beli, ani4ka4, hillala8, רגע 33, shirleeey, pilpelet4u, afrikana, spur, DDN

מקווה שלא שכחתי אף אחד!!! ואם כן, אתכם הסליחה
15/08/2013 | 09:43
186
אמנם פחות פעילה לאחרונה (לחץ עבודה, נושאי עניין אחרים ועוד אבל אני עדיין ממשיכה לפתוח את הפורום באופן קבוע כמעט כל יום).

תודה לך חזרה על ניהול פורום מוצלח מאד (גם הפורום וגם הניהול) וכמובן גם לדניאל ואורן.
15/08/2013 | 12:17
90
תודה לשתיכן. אתם עושות עבודה נפלאה
אמנם כבר נמצאת בו הרבה פחות, אבל ממשיכה להינות מהשוטטות בפורום הזה שהיה לי ממש בית תקופה ארוכה.
feels like home...
15/08/2013 | 20:54
1
137
אוהבת את הפורום הזה ולא מצליחה להיגמל ולא בכדי, יש פה פשוט אווירה כל כך טובה וחיובית!
אני מתפsjת לספר לאנשים על ההיא מפורום חתונות ועל הסיפור ההוא מפורום חתונות, כי אנשים פשוט לא מבינים את התופעה.

אני אישית נהנית לעזור ולייעץ וגם לקרוא הרבה בשורות טובות ולראות נשים מהממות (וגברים מהממים) יוצרות, משתפות ומתחתנות בסופו של דבר.

ולמנהלות היקרות- יישר כח!
הפורום משקף את העשייה שלכן והרוח הטובה שאתן משרות- תודה על הכל|4u|!
גם אני מתפדחת
15/08/2013 | 21:20
132
אני מוצאת את עצמי רוצה לספר על מה שX או Y סיפרה, ולא יודעת איך להסביר לאנשים שלא גולשים בפורום מי אלה בדיוק ומאיפה אני מכירה אותן.
כשהייתי לפני החתונה זה עוד איכשהו הרגיש בסדר, אבל עכשיו אנשים לא מבינים- "כבר התחתנת, למה את עדיין גולשת בפורום חתונות?"
אז אני מסווה את זה ב"מישהי מהאינטרנט סיפרה ש..."
15/08/2013 | 22:33
48
אני פה כל יום, אבל בגלל הפרש השעות קורה לא פעם שעד שאני רואה הודעה כבר אמרו הכל לפני
וברור שאני עדיין כאן כי זה פורום כיפי ואופטימי ושש לעזור, וזה מדבק!
גם לי יש להגיד משהו :)
16/08/2013 | 07:25
110
שימו לב, זאת הודעה עם אייקונים פושטים כי אני באייפון.

עכשיו 7:00 בבוקר, אנחנו יושבים על הארגזים ומחכים למובילים כי סוףסוף עוברים דירה. ייייייש! עוזבים את בריכת הקיץ שנקראת גוש דן.

ולמה אני מספרת לכן את זה? כי איך שקמתי נכנסתי לפורום, ואני בכלל חודשיים א-ח-ר-י החתונה. מי אמר שזה פורום מתחתנים? טעות! זה פורום ״עצות שימושיות בקרב חברות וירטואליות״

כיף לי לדעת שיש לי פורום כזה מזמין ונחמד שאני יכולה להיעזר בו, וגם אחרי החתונה אני משתדלת לעוץ עצות מועילות לאחרים.

אז, בוקר טוב :) ותמשיכו כך :))

16/08/2013 | 08:53
3
97
מצטרפת לקודמותיי.
באתי בזכות החתונה של אחותי, אי ש ב-2007 ונשארתי. אמנם הייתי עם כינוי אחר (מזל, אם רונית היתה מחשבת את ההודעות שלי ביחד יש מצב שזה היה כבר פדיחה)
לפרקים נכנסתי פחות ולפרקים יותר.
אבל היום, כמעט שנה אחרי החתונה, אני עוד פה.
ואני חייבת להודות שבמהלך השהות שלי ההנהלה התחלפה כמה פעמים - ועכשיו היא בהחלט הכי טובה!
השהות שלכן ניכרת,בצורה הכי חיובית שאפשר!

אני חושבת שאחד הדברים שאיפשר לנו לתקתק ארגוני חתונה יעילים ומושלמים, בלי התלבטויות גדולות ובטח בלי מריבות,
זו העובדה שהגעתי לזה כל כך מוכנה, בזכות הפורום הזה.

אז תודה גדולה לכל הבנות, על השיתוף והרצון לעזור.
באמת שיש פה אווירה כיפית.
ואני אפילו שמחה שהיום, בניגוד לפעם, אפשר לשמוע פה גם חוות דעות קצת פחות חיוביות כל הזמן ותגובות כנות של אנשים לדברים שהם פחות מתחברים אליהם -
לפעמים זה לא הדבר הכי נעים לשמוע, אבל זה אחד הדברים שהופכים את הפורום לכל כך אינפורמטיבי.
פעם כל הזמן היה רק "איזה מדהים, מושלם, הכל היה פרפקט, את מהממת, וואו"  
למה פדיחה, כבוד!!!
16/08/2013 | 23:34
2
71
בקלות אפשר לברר את זה... כנסי ליוזר הקודם ותכתבי הודעה. יאללה, מעניין מה יצא
חח אין לי מושג מה הסיסמא..
17/08/2013 | 01:46
1
67
זה היה ב- 2007...

אבל אם זה יעזור לך הניק היה
אחותי מתחתנת

(מאוד מקורי )
את הניק אני דווקא זוכרת
17/08/2013 | 06:01
61
הבעיה היא שאני לא יכולה לראות סטטיסטיקות, אלא אם את פעילה...
קהילה
16/08/2013 | 17:50
65
וירטואלית אומנם - אבל בהחלט יוצרת את התחושה השיתופית של קהילה.
לא ברור בכלל איך הפך המקום האינטרנטי הזה לכך כך נעים לכל כך הרבה א/נשים. אבל מה שחשוב הוא שהוא כזה.
אני עדיין זוכרת איך ברגעים הכי משבריים שלי לקראת החתונה, ידעתי כל הזמן שפה אני אמצא אוזן קשבת, עיצה, או סתם גיבוי שנותן כוח (מה סתם? זה שווה הכל!!)
וזה באמת שווה הכל! אם יש משהו שאני מאמינה בו בכל ליבי הוא היכולת של א/נשים לחבור יחד ולעשות את החיים אחד של השני/יה הרבה יותר טובים
והפורום הזה מצליח להיות מקום כזה

באמת שיש פה מקום לכולןם

17/08/2013 | 01:07
8
מי מנחש
15/08/2013 | 09:20
8
441
מי הגולשת עם הכי הרבה הודעות בפורום???
או יעל או דניאל
15/08/2013 | 09:46
79
Nooki80 או יעל רוזן
15/08/2013 | 09:51
1
186
ואיזה שרשור כיפי! תיכף אכתוב את ההודעה שלי...
בטוח לא אני
15/08/2013 | 12:19
181
מה שכן, אם מודדים נוכחות לפי כמות המלל הממוצעת, אז כן, בהחלט יש מצב.

נוקי
הידועה בתור *החופרת*
אני מנחשת יעל רוזן
15/08/2013 | 09:55
197
המהממת :)
and the winner is.....
15/08/2013 | 18:25
3
316
דניאל ואורן - עם 5650 הודעות!!!
רק יאמר שהיא הייתה מאוד פעילה ובעלת כמות מרשימה של הודעות עוד לפני הניהול.....

הבאות בתור: אנוכי ו- Bobbachka

חשוב לציין את לילך בקצב הלב - עם 2282 הודעות!!!!!
בהחלט הישג מרשים
אני 3?!?
15/08/2013 | 20:56
2
177
חשבתי שאני חפרנית+, אבל לא בשלישיה הפותחת!
אני דווקא ניחשתי לגבייך
15/08/2013 | 21:16
1
128
אבל לא היה לי זמן לכתוב את הניחוש.
את לא חופרת בכלל, את פשוט באמת עונה ועוזרת להמון אנשים פה, וזה מרגיש שאת עושה את זה לגמרי מכל הלב
אכן מכל ה-!
15/08/2013 | 21:17
32
הדדיות
15/08/2013 | 09:57
224
זו המילה שמאוד מאפיינת את הפורום הזה לדעתי. הדדיות-הד-תודה.

למרות העדרות יחסית ארוכה (משימוש יומיומי קבוע ירדתי במינון לצערי!) עדיין כיף לחזור לפורום ולגלות שההדדיות והפינות החמות והמילים המייעצות עדיין כאן כמו תמיד.
כל מי ששואל מקבל מענה מכל הניסיון והלב של מי שיכול לענות ויודע לענות וזה מה שהופך את הפורום למושך כ"כ ופעיל כ"כ, זאת בנוסף למנהלות כמובן שניכר שאתן עושות הכל כדי לשמור על סביבה וירטואלית נעימה שהיא כבר כמעט לא וירטואלית

אז התודה שלי היא על כל העצות שקיבלתי בתחום שהיה עד לא מזמן חור שחור עבורי ועם כל שאלה ששאלתי ונעניתי זכיתי לצבור עוד ידע על הנושא הזה. וגם מצאתי קבוצה נהדרת של בנות מוכשרות כל אחת בתחומה עם אהבה משותפת ל-DIY וזה תמיד כיף!

בזכות הפורום הזה גם מצאתי שני ספקים שאני הכי שמחה שמצאתי אותם ושכנראה לא הייתי מוצאת בדרך אחרת וגם על זה תודה

שתהיה אחלה פתיחת סופ"ש לכולם!
וואו, רק מישהי אחת?
15/08/2013 | 21:18
141
יש פה מישהי שלא נעזרתי בתשובה/דעה/רעיון/השראה שלה לפחות פעם אחת?
כולן פה מעולות, עוזרות, משתפות ומפרגנות. בגלל זה אני לא מצליחה לעזוב, גם כמה חודשים אחרי החתונה. מה יהיה? צריך לפרסם הודעת אזהרה בעמוד הראשי של הפורום- זהירות- פורום ממכר
הזדמנות להודות ל lost in dreams.....
15/08/2013 | 22:29
1
184
כמובן שלכולן מגיעה תודה-
ליעל רוזן, שלה אני מלקקת את החור תחת קרוב לשנה , למנהלות המהממות שתמיד יודעות לענות, ולרונית שעזרה לי להפחית לחצים בבוקר החתונה כששברתי את הברך , ול lanit על השמשייה המדהימה לצילומים, ול בובצ'קה על הטיפים מהבלוג, ולכל אחד שעזרה

ויש תודה אחת שהיא ממש ממש מיוחדת
מיועדת ל lost in dreams שמצאה אותי בלילה חשוך אחד, כשאני בוכה שהגן תפוז ברשפון הולך לגרום לי לכאב נפשי שלא אדע אם אוכל להתגבר עליו אי פעם, לקחה אותי הצידה, הביאה לי כאפה (ולקבל כאפה ממישהי שלא מכירים עוד זה ממש לא נעים) ואמרה לי "תתעוררי!!! מכירה "דרך הטבע? לא?! לכי!", מאותו רגע כל החתונה שלי עשתה "ויש" (vish) מרשפון לפתח תקווה, והכל המשיך לתקתק כמו שעון כש-לוסט מכינה אותי לכל הבלתמים ולכל המפגשים המקדימים לחתונה
אז תודה נשמה
מנגו שאין שניה לה
15/08/2013 | 23:42
144
שמחה כל כך שיכולתי לעזור. גם אני, כמוך, מצאתי את "דרך הטבע" בפורום המהמם הזה. איזה כיף שיכולתי להעביר את זה הלאה.
והיה לי תענוג להעיבר איתך את כל תקופת ההכנות בקשקושים בלתי פוסקים.
יש יותר מידיי...
16/08/2013 | 17:19
3
163
מראש אציין שאני גרועה בשמות, אז תוותרו לי על חוסר דיוק...
חלק מתקופת תכנון החתונה הזאת הייתה תקופה לא פשוטה עבורי, השילוב בין עבודה שאני פשוט סובלת בה (עזבתי כבר), ובין ניסיון למצוא פתרונות איך לא להיכנס למשבצת המתחתנים ששופכים מלא כסף "כי מתחתנים רק פעם אחת" (הצלחנו ברוב), גרמה לתקופה מאוד לחוצה, ולא ממש כיפית.
כל פעם שחשבתי שנתקעתי בחומה בלתי עבירה בתכנוני החתונה, ומה כבר מישהו יכול להגיד- אין לזה פיתרון... כשבכל זאת שיתפתי את חברות הפורום, כל פעם קיבלתי כאלה תשובות עוזרות, ונחמדות, זה באמת ממש עזר.

הייתה את נרקיסים לבנים שעזרה לי בענייני איך להתחיל עם DIY.
יעל רוזן שענתה לי כבר על כל כך הרבה שאלות.
nino15 שהוציאה אותי מדכאון לגבי הקייטרינג, ובהזדמנויות אחרות ענתה על שאלות ברמת פירוט וכל כך הרבה הפניות לחנויות ואפשרויות, שזה באמת מדהים.
סימפליסיטי83, שהודיעה לי שמה לעשות, אני אצטרך להתגבר על פוביית הקניות שלי ברשת, and just do it! בנוסף היו גם תשובות על DIY מהממות ומלאות מלאות בטיפים.
american starfish שהמליצה על הקייטרינג שלה, והתיאור היה כל כך משכנע, שזה בסוף היה הקייטרינג היחיד איתו נפגשנו, טעמנו וסגרנו ("הג'ירפה והתנין"). מרגע שהיה קייטרינג סגור הייתי הרבה יותר רגועה.
butwhy ואחרות שכתבו רבות רבות על אפשרויות לשמלות בטווח של 2000 ש"ח, שנתנו לי הרגשה טובה שאני לא המשוגעת היחידה שהחליטה לא להוציא משכורת על שמלה. butwhy אפילו הציעה להשאיל את שמלתה! איזה מתוקה...
קבוק ובוטן שחתונתה בחצר היוותה השראה, והראתה שאפשר.
נורמה דזמונד שפירסמה הודעה ממש ארוכה ומפורטת על כל הלהקות שהם התעניינו בהם, וכך מצאנו את הלהקה שלנו.
מנגו! לא נראה לי שעזרת לי במשהו ספציפי, אבל הצחקת אותי כל כך הרבה פעמים, שזה בטוח נחשב :)
אני בטוח שכחתי מלא בנות שעזרו לי, ומשש אתבאס על עצמי עוד רגע... שומרת את הזכות להוסיף תוספות :)

וכמובן המנהלות- שתמיד עונות, נותנות עצות מצוינות, מחזירות עניינים לפרופורציה, ושומרות על הפורום הזה מיוחד ונחמד בדיוק כמו שהוא.
מבחינתי, עשיתי את שלי
16/08/2013 | 17:45
38
איזה כיף שעזרתי
16/08/2013 | 18:06
1
77
יש פה המון מידע מהמון בנות ששמחות לחלוק את הידע והניסיון הפרטי שלהן, אבל כשחיפשתי בזמנו מידע על להקות ועל חתונות קטנות ומצומצמות בלי ריקודים, היה לי ממש קשה למצוא מידע
אז לקחתי על עצמי את המשימה לענות ולעזור לכל מי שמחפשת מידע בתחומים האלה. אני ממש שמחה שעזרתי לכם למצוא את הלהקה שמצאה חן בעיניכם. עשיתי בזה מחקר קטן, עד שמצאנו את הלהקה שלנו, אז למה לא לחלוק עם אחרים?
תעשי לנו סדר
16/08/2013 | 23:39
64
אם תוכלי להעלות הודעה מפורטת, אפילו במסמך, על הלהקות זה יהיה מצויין
מבטיחה להכניס את זה להודעות הנבחרות.
תודה
הפורום הזה הוא פשוט אוצר!
17/08/2013 | 13:11
86
לפעמים אני תוהה עד כמה החתונה שלנו הייתה נראית אחרת (ולא בהכרח לטובה כי מבחינתי החתונה שלנו הייתה מושלמת כמו שהיא!) אם לא הייתי גולשת בפורום
הודעה קצת חופרת, אבל כשמגיע מגיע!

הקרדיטים הראשונים שראיתי ושמרתי לי במועדפים היו של Pixelss... בזכותה ובזכות כרמל יהלום ידעתי שאני רוצה את אור זהבי כצלם בחתונה וזו כבר הייתה אחת ההחלטות הטובות שעשינו! ובכלל התאהבתי בקרדיטים שלה שהיו פשוט מושלמים בעיני!

אי שם בשלהי אוקטובר כשחיפשנו גנים, הלכנו לראות את ביתן אהרון ובמקרה יצא שהחתונה שהיינו בה הייתה של יעל רוזן. לא הכרתי אותה וגיליתי את זה רק אחר כך... אבל בכל מקרה החתונה הייתה מושלמת וכל כך התלהבתי ואהבתי את המקום שרציתי לסגור שם על המקום...
א-ב-ל משהו בהתנהלות של המקום והלחץ שלהם מאד הפריע לנו. נתנו לנו יומיים להחזיר תשובה והפעילו המון המון לחץ ומניפולציות רגשיות וזה מאד העיק עלי.
אז שלחתי ליעל הודעה כי רציתי להתייעץ איתה... אבל היא הייתה בירח דבש. בקושי הצלחנו להאריך את "האולטימטום" שלנו לשבוע (באמת תודה להם), וביום שישי בבוקר תכננו להחזיר תשובה חיובית
בחמישי ב-23:00 בלילה אני פתאום מקבלת הודעה מיעל - חזרנו מירח דבש עכשיו, את יכולה בכיף להתקשר. אז ככה יצא שב-12 בלילה אני מדברת בטלפון עם בחורה זרה שאני בכלל לא מכירה, והיא לפני שעה חזרה מירח דבש אבל בכל זאת הקדישה לי את הזמן והבינה את המצוקה שלי ועשתה איתי שיחה מאד ארוכה ומושקעת!
ועד היום אני כל כך מעריכה אותה על זה כי זה לא מובן מאליו העזרה והנתינה, ובעיקר כי בעקבות ההבנה שגם היא עברה חוויה לא טובה שם, החלטתי שאני לא שמה את עצמי במכבש הלחצים הזה ואני לא עושה בחירה שאני שלמה איתה, וזו הייתה ההחלטה הכי טובה שעשינו!!!
וחוץ מזה גם היא היוותה לי השראה אדירה בענייני עיצוב ו-diy אז

אילנילי מהפורום - מקווה שאת עדיין קוראת פה! נילי התחתנה בדיוק שבוע לפנינו ביום שישי! אז יצא שהחלפנו כמה מסרים "ענייניים" בפורום, ובמקרה גילינו שאנחנו מכירות ממקום אחר. הקמנו לעצמנו מעין קביצת תמיכה והיינו מתכתבות הרבה לגבי ההכנות והסידורים והלחץ והארגונים, ומה קורה ומה עניינים.... וזה היה הכי כיף לעבור את זה ביחד עם עוד מישהי וזה נתן לי הרבה מוטיבציה ואנרגיה ופלפל וכיף!

איך אפשר בלי לציין את onestylishbride??? מרגע שראיתי את החתונה שלה, מיה הפכה להיות אבן שואבת בשבילי. היא עזרה לי בכל, נתנה לי טונות של טיפים, השראה, תמיכה, מוטיבציה וגם עזרה ביום החתונה וציוד ורעיונות, ובאמת אין לתאר כמה היא הייתה שותפה ותרמה לתוצר המוגמר! מעריכה את זה מאד מאד מאד

תודה גדולה לעוד הרבה בנות הרבה שעזרו לי במסרים, בכל מיני שאלות, מוזרות יותר או פחות, שהיו לי ולא היססתי להציק להן> ימיממהliat76, moshavnikit, MySelf1509, FayeV, simplicity83, cherrycat, arapax

כל הבנות שאי פעם קראתי את הקרדיטים שלהן! (שזה המון המון ). כל קרדיט כזה מילא אותי בהרבה שמחה וציפייה לקראת החתונה שלנו, זה פשוט אושר צרוף לקרוא את זה למרות שלא מכירים באופן אישי, עדיין זה ממלא באנרגיות והשראה!

lizard king1986, כן גם לגולשים הבחורים שבחבורה מגיע פרגון! הוא פרסם בפורום את קטע הכניסה לחופה הממש מגניב שהם עשו, וכל כך אהבנו שפשוט העתקנו מהם ועשינו גם קטע משלנו זה יצא אדיר ומדליק!!!

בזכות המלצה של kkarinn הגענו לרב דוד הריסון ואני כ"כ שמחה על זה כי הוא פשוט מקסים! ובכלל זו ההזדמנות לציין שקראתי עשרות שרשורים שהיו פה בפורום בנושאים שונים ומכל דבר לקחתי קצת ולמדתי קצת, וקיבלתי המון המון המלצות... אגלה לכן בסוד שיש לי תיקייה במחשב שנקראת "המלצות מקרדיטים" וכל פעם שמצאתי בפורום איזה טיפ או המלצה שידעתי שאני חייבת לרשום לעצמי, אז פשוט עשיתי פרינט סקרין ושמרתי לעצמי את ההמלצה... סתם שתדעו שבתקייה הזו יש קרוב ל-100 קבצים!

כמובן אי אפשר לסיים בלי להודות המנהלות היקרות, רונית ודניאל! הניהול שלכן הפך את הפורום למקום מדהים עם אווירה חיובית ושיתופית בצורה בלתי רגילה! אתן מגיבות לכל הודעה תמיד עם דברי טעם, סבלנות והרבה פרגון. זה מדהים בעיני!

מקווה שלא שכחתי אף אחד... איזה נאום אוסקר יצא לי
14.8 עיצוב, פרחים ו-DIY
14/08/2013 | 20:40
26
62
לא יכולה להתאפק
14/08/2013 | 20:45
25
877
הזמנות
עד לקרדיטים...
סיימתי סוף סוף עם ההזמנות! זו הייתה עבודה גדולה- 60 הזמנות.
אני מפחדת לעשות חישוב של כמות הזמן שלקח לעשות כל הזמנה...
אבל עכשיו התחיל הכיף- לחלק אותן
כל הכבוד!!!
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2013 | 20:47
128
שיחקת אותה
הן נראות מקסים!
14/08/2013 | 20:52
63
כל הכבוד
נראה מקסים!!!
14/08/2013 | 20:54
42
איזה כיף!
מהמם!
14/08/2013 | 20:57
12
מקסים!!
14/08/2013 | 21:00
27
ואיזה כייף זה לחלק! חשבתי להתחיל לחלק רק בעוד שבוע, אבל אני לא יכולה להתאפק וחצי כבר חילקתי בשבוע שעבר :)
מקסים!
14/08/2013 | 21:08
1
52
וכל כך מיוחד ומקורי.
תודה רבה לכולן!
15/08/2013 | 09:26
40
כיף להיות בפורום הזה :)
עוד מישהי סקרנית לראות את החלק הפנימי?...
14/08/2013 | 21:25
5
76
15/08/2013 | 09:05
7
מבטיחה שיהיה בקרדיטים
15/08/2013 | 09:25
1
156
אני פשוט עוד לא יודעת איך לטשטש פרטים, ואני ובן הזוג החלטנו לא לפרסם פרטים אישיים בפורום.
אבל זה לא משהו מעניין במיוחד, פשוט דף מרובע בצבע קרם שעליו הדפסנו כיתוב שחור. הדף הודבק בפנים.
החלטתי להשאיר את הפנים פשוט, כי יש די הרבה פרטים בחוץ.
אם את רוצה תשלחי לי תמונה ואני אטשטש לך
15/08/2013 | 09:49
105
וההזמנה מבחוץ  נראית פשוט מהממת!!! כל כך מיוחדת, מושקעת ומקורית, פשוט כל כך מעריכה עבודות יד כאלו!!! כיף לקבל הזמנה כזו מדהימה...
והנה פנים ההזמנה
17/08/2013 | 19:42
1
298
פנים ההזמנה
ותודה רבה רבה לraspail
ועוד אחד
17/08/2013 | 19:46
245
הזמנה
15/08/2013 | 09:43
83
i love it!!
כל הכבוד על ההשקעה!
15/08/2013 | 09:47
52
בטוחה שאנשים מאוד ישמחו ויתרשמו לקבל אותן :)
15/08/2013 | 12:23
26
מהמם
מדהים מדהים!
15/08/2013 | 12:37
2
70
כל הכבוד!!!
גם בזכותך :)
15/08/2013 | 13:23
1
70
לפני כמה חודשים העלתי הודעה ארוכה שבה פירטתי מה בא לי לעשות DIY בחתונה.
את הסברת לי מה זו עצם קיפול, ושצריך סכין וסרגל, הסברת מה זה קראפט... בקיצור עזרת לי :)
זוכרת התמודדת בגדול!!!
15/08/2013 | 13:31
21
מקסים ממש !
15/08/2013 | 13:01
17
איך פספסתי את זה?
21/08/2013 | 23:21
4
15
כמה ימים לא הייתי בפורום והוא הוצף בהודעות! איזה יופי!! כל הכבוד לך! החתונה שלך ממש מתקרבת - בספטמבר, נכון?
מתקרבת בצעדי ענק...
22/08/2013 | 09:30
3
8
עוד פחות מ-4 שבועות, ויש לי עוד מלא מה לעשות...
הרוב לא באמת קריטי, פשוט מלא פרויקטיי DIY שהתחלתי.
וגם דברים כמו נגיד לכתוב את הטקס (נראה לי שיהיה קשה בלי זה )
מתי את מעלה קרדיטים? זה לא יעבור בשקט העניין הזה...
אוווו! מתי בדיוק זה יוצא?
22/08/2013 | 16:57
2
11
אתם יכולים להטיל על מישהו שאתם סומכים עליו לכתוב את הטקס, זה עשוי לקצר תהליכים

אני מתכוונת להעלות קרדיטים, פשוט אחרי שחזרנו מפראג היה קצת בלאגן וזה נדחה, ובינתיים נכנסתי לסחרור של עבודה ולימודים.. זה יקרה מתישהו!
17 לספטמבר :)
23/08/2013 | 18:59
1
10
דודה שלי עורכת את הטקס, אז יש מצב שהיא תכתוב חלק ממנו. כרגע סיכמנו שאנחנו נכתוב יחד, אבל כשהמועד יתקרב, יש מצב שתהיה חלוקת עבודה אחרת.
כל עוד לא החלטת שלא להעלות- הכל בסדר :)
מעולה
23/08/2013 | 19:21
3
אנחנו ביקשנו מהחבר שעשה את הטקס לכתוב וזה היה מאוד מוצלח - קצר, קולע ולדעתי גם מרגש. מה שכן, לראות את זה לפני כן יכול להרגיע - לנו לא היה מושג מה הוא עומד להגיד. אבל סמכנו עליו
איפור, שיער וטיפוח 14/08
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2013 | 20:43
11
41
זקוקה בהקדם להמלצה על איפור ושיער
14/08/2013 | 14:33
5
182
שלום, אני מתחתנת עוד 3 שבועות, צריכה המלצה על מאפרת ועיצוב שיער באיזור עמק יזראל, עמק הירדן, כינרת... משהו פשוט במחיר סביר, תודה
תנסי את גלי שגב
14/08/2013 | 22:18
1
122
אני לא בטוחה שיש לה אתר, אבל יש לה מספרה בקיבוץ בית אלפא והיא גם מאפרת מקצועית. יש לה הרבה שנים של איפור וסירוק כלות והסגנון שלה מאוד טבעי ונקי.

עד כמה שאני יודעת המחירים שלה מאוד נוחים. אם את לא מוצאת טלפון ואת רוצה אז תשלחי מסר.
מהאתר של הקיבוץ
14/08/2013 | 22:22
104
בעיקר כי זה הצחיק אותי:
http://www.betalfa.org.il/ba/index.php?option=com_...

(בפינה השמאלית התחתונה זאת אחות שלי)
יש גם את תמר טוך
16/08/2013 | 08:46
51
תנסי, לא ניסיתי שמעתי דברים טובים
שרון לוסטיג
21/08/2013 | 01:40
22
מאפרת באיזורך
ממליצה לך לפנות אליה
ממליצה על שרון לוסטיג לונטל
21/08/2013 | 16:34
21
איפרה אותי לחתונה ויצא מעלףףףףףףף מעלף וקלעה בדיוק לטעמי
חוץ מזה שהיא חמודה ברמות ופשוט כיף לבלות איתה את הזמן שלפני היום הגדול!!

הנה הקישור לדף פייסבוק שלה
ראשון לציון / רחובות והסביבה
15/08/2013 | 09:10
1
108
מישהי/מישהו כאן מהאזור ויכול להמליץ על מספרות/סלונים (שיער ואיפור בלבד) באזור. שלא יהיה יקר מדי ועדיין עבודות יפות / טובות.
אם יש מידע על טווח מחירים - אשמח לקבל גם (גם במסר מתאים )

בני נאשי או יהודה בר תקוה
16/08/2013 | 14:45
136
תמר הלאלי-איפור ושיער
18/08/2013 | 11:49
2
251
היי כולן!
האם יש פה מישהי שהתאפרה ו/או סידרה שיער אצל תמר הלאלי ויכולה לספר לי על ההתרשמות האישית שלה?
וחוץ מזה אשמח לשמוע דעות לגביי מה עדיף- לקחת מאפר ושיער בנפרד או מישהו אחד שעושה את שניהם? אם אני אקח אחד שעושה את שניהם האם זה עלול לגרוע מאיכות השירות שאני מקבלת? אשמח לתגובות!
כן :)
18/08/2013 | 15:17
115
אני מתחתנת ביום שלישי ותמר היא המאפרת ומעצבת השיער אצלי.
המליצה לי עליה המעצבת של השמלת כלה ובפגישת ניסיון מאוד אהבתי את מה שהיא עשתה. איך הגעת אליה ?
אני חושבת שעדיף ספק אחד שעושה גם איפור וגם שיער כי זה חוסך את התעסקות בחיפוש אחר עוד ספק ועוד פגישת הכרות ותיאום בינהם. לתפוס שני ציפורים במכה מה שנקרא
ממליצה עליה בחום!
18/08/2013 | 16:47
102
התחתנתי לפני חודשיים וחצי והיא איפרה אותי והביאה מישהו לעשות לי שיער כי התארגנו מספר בנות
עזבי שהיא מקצועית, קלטה את הראש שלי ועשתה בדיוק כמו שרציתי היא סופר מותק!
היא איפרה אותי ועוד 3 מלוות וראית שינוי משמעותי באיפור בינינו... לכל אחת היא עשתה מה שמתאים לה!
גם הבחור שהיא הביאה היה אחלה!
שוב- ממליצה עליה בחום!!
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
גליה זוהר - סטודיו בוטיק לכלות
גליה זוהר - סטודיו בוטיק
Cherry Lady - תכשיטים ואקססוריז
להשלמת ההופעה שלך
Make my wed - ארגון חתונות
מתחתנים?
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
16:03 | 29.08.15 יום אחד זה קורה
02:02 | 28.08.15 ronitvas
21:25 | 25.08.15 ronitvas
00:47 | 24.08.15 מוהל שוחט
17:56 | 23.08.15 ronitvas
21:07 | 21.08.15 ronitvas
10:47 | 19.08.15 duplo2
07:47 | 19.08.15 ד ר ל י
19:32 | 18.08.15 YossiRoash
20:45 | 13.08.15 ronitvas
מקרא סימנים