בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

º
מסיבת רווקים ורווקות 07/08
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
07/08/13 21:44
58צפיות
עזרה-מסיבת רווקות בירושלים
07/08/13 17:19
144צפיות
היי לכולן,ניסיתי לחפש בהודעות קודמות משהו רלוונטי ולא מצאתי...
אני ממש אשמח להמלצה למקום בירושלים וסביבתה למקום למסיבת רווקות
מדובר ב12 בנות בערך,שלא רוצות את הדברים המיוחדים של ההפעלות וכאלה...לא חייב בריכה..
רק מקום מספיק בשביל כולנו,שנוכל לישון שם,לעשות כיף יחד ומשחקים..

תודה רבה על העזרה!
משחקים למסיבת רווקות
08/08/13 16:44
129צפיות
היי, אשמח אם תתנו רעיונות למשחקים למסיבת רווקות של חברה טובה.
חבילה עוברת כבר עשו. יש לכם עוד רעיונות?
כמה רעיונות
13/08/13 19:20
65צפיות
אצלי היה את המשחק שבו שואלים את הכלה ואת החתן שאלות (הסריטו אותו עונה, אבל אם אין לכן כוח אז אני משערת שאפשר גם לרשום), ואם הכלה עונה תשובה שונה ממנו, את שותה.
בנוסף, אצל חברה שלי היה משחק ממש נחמד, שכל אחת מביאה חפץ כלשהו שקשור לסיפור\תקופה שהכלה והחברה עברו ביחד, וכלה צריכה לנחש ממי זה.
º
סידורים אחרונים וירח דבש 07/08
07/08/13 21:41
28צפיות
שרשור ירח דבש
07/08/13 21:40
116צפיות
השרשור הישן לא קופץ, אז מנסה חדש

מחפשים מקום לירח דבש באזור ספטמבר - בעיקר לבטן גב ומנוחה כללית למספר ימים
לאו דווקע מלון 5 כוכבים,אבל ים/טבע ושקט
:)
מלונות מומלצים בפראג
08/08/13 09:43
162צפיות
בוקר טוב לכולן,

אנחנו מתחתנים רפורמית בארץ + חתונה אזרחית בפראג
ואחרי שסוף סוף סגרנו תאריך ומקום לאירוע בארץ (14.01.14 ), אנחנו מתחילים לארגן את הנסיעה לפראג... מראש יצרנו קשר וחברנו לקמילה (והיא היתה סופר סובלנית לכל מיליון השאלות והתהיות שהפצצתי אותה במייל בחודשים האחרונים, בעיות עם המסמכים וכאלה...) וכעת אנחנו מחפשים חבילת טיסה ומלון לנסיעה שתוכננה לדצמבר.

מחפשת המלצות למלונות טובים/מומלצים בפראג... ואולי אפילו כאלה שהם יותר מומלצים לזוגות שבאים להתחתן (אולי כאלה עם שירותי סלון/מספרה/מאפרת או קרובים לכאלה)
אז לכל הבנות כאן שהתחתנו בפראג דרך קמילה - האם יש לכן המלצות או הכוונות? כל דבר נוסף שיכול לעזור - יתקבל בברכה

מראש לכל העוזרים
המלון שלנו והמלצות נוספות...
08/08/13 22:36
121צפיות
אנחנו ישנו ב- Eurostars David, ומאוד אהבנו את המלון. הוא מרכזי, נקי ונעים, ארוחת הבוקר הייתה טובה והצוות היה נחמד. החדרים קצת חשוכים, לדעתי זה ממש לא היה קריטי (פשוט ראינו שאנשים כתבו את זה ב-tripAdvisor).
ההמלצה שלי היא להתייעץ עם קמילה אם אתם מוצאים מלון שנראה לכם. אנחנו בהתחלה מצאנו איזה מלון שנראה לנו ושאלנו אותה, והיא אמרה שהוא על כביש ראשי ורועש (האישה הזו שווה זהב!) אז עברנו הלאה. על המלון שלקחנו היא המליצה, וזה הוכיח את עצמו.
לגבי תסרוקת ואיפור, קמילה סגרה עבורינו (הלכנו אחותי, אמא שלי ואמא של בעלי - שכולן עשו תסרוקות, ואני שגם התאפרתי) במקום שנקרא Bomton. הייתי מאוד מאוד מאוד מרוצה ממנו, וכך גם האמהות ואחותי. מהמלון זה היה נדמה לי משהו כמו 15 דקות הליכה ו-5 דקות במונית.  והמלצה נוספת - לא יודעת מה תכננתם אבל ממש כדאי לכם לקחת צלם (היא תמליץ לכם על יאן והוא מדהים!! אנחנו בהתחלה חשבנו לא לקחת צלם מקצועי וממש מזל שלקחנו אותו. התמונות שהוא מצלם פשוט מהממות)
בקיצור, כמו שאמרתי שוב ושוב בתקופת ההכנות: "למה להסתבך? נשאל את קמילה.."
וכמובן שאת מוזמנת לשאול גם במסרים אם יש עוד משהו שפיספסתי בחפירה הזו
דיסהמלצה גם תעזור?
09/08/13 22:15
174צפיות
אנחנו היינו במלון אולימפיק פארק ואני לא ממליצה עליו.... מרוחק מהעיר, נמצא ב"חור" ששום דבר לא קרוב אליו (חוץ מהמטרו, סופרמרקט ופיצריה) והיחס במלון לא מצדיק את 4 הכוכבים שלו...

וקמילה באמת נהדרת! אנחנו גם התחתנו דרכה והיא מקצוענית, תקתקנית ונחמדה בצורה שאין לתאר. היא עובדת עם המון זוגות, רואה טקסי חתונה כל יום בערך, ועדיין רואים את ההתרגשות וההתלהבות שלה מכל זוג שמגיע.

אם את רוצה טיפים כלליים לפראג - אשמח לשלוח לך במסר.
תודה - דיסהמלצה גם מתקבלת בשמחה...
09/08/13 23:34
99צפיות
ככה אני אדע לאיפה לא ללכת :)
ובתור אחת שטרם הספיקה לראות את פראג ... אשמח להמלצות / טיפים לנסיעה :)
את מוזמנת לקרוא את הקרדיטים שלי
10/08/13 17:01
100צפיות
מהחתונה בפראג, יש שם כמה המלצות על העיר (לדעתי הם מתוייקים איפשהו בפורום).

אנחנו ישנו באיביס אולד-טאון, מלון משופץ, חדרים קטנים, ארוחת בוקר די פשוטה אבל מתוחזק ברמה גבוהה ובעיקר במיקום מצויין! במלון עצמו אין סלון וכו' אבל הוא ממש לי קניון ענק ורחוב שאני בטוחה שיש בו גם איזו מספרה...
הזמנות!
10/08/13 12:35
172צפיות
אז איך מתחילים לטפל בענייני ההזמנות?

צריך להתחיל לרשום נוסח להזמנה ובאים עם זה לבית דפוס?

אשמח לקבל המלצות לבתי דפוס :)

ד"א, איך מחשבים כמה הזמנות אנחנו צריכים? כדאי לעבור על רשימת האורחים ופשוט למיין כמה הזמנות צריך לפי משפחות+ בני זוג- ולקחת עוד סכום מסויים של ספיריים?
ועוד שאלה קטנה בענייני הורים גרושים
10/08/13 13:33
188צפיות
אז ככה- ההורים גרושים- אבא שלי נשוי מחדש, אבל אשתו לא תוכל להגיע לחתונה שלנו וגם לא אחים שלי הקטנים (חצי אחים).

האם אני צריכה להוסיף את השם שלה בהזמנה או שזה מיותר?
יש משהו קצת מוזר בלרשום בהזמנה שם של מישהו שלא יגיע.. לא?
עד כמה את "קשורה" אליה?
10/08/13 14:37
168צפיות
אם היא ממש כמו אמא שנייה שלך, הייתי רושמת אותה מטעמי כבוד ובלבד שהסיבה שהיא לא מגיעה וגם לא אחיך ה"חצאים" מקובלת עליך.
קורה גם שיש הורים שלא בחיים, לא עלינו, ועדיין רושמים אותם בהזמנה.
ואני מניחה שאף אחד ממשפחתה לא מוזמן אם היא בעצמה לא מגיעה אז במקרה הזה זה אפילו די מיותר לרשום אותה כי אין אף מוזמן שזקוק לשם שלה כדי להבין למי הוא מוזמן.

מבחינת נוסחי הזמנות או שאת מכינה והולכת לגרפיקאי שיכין את זה ואז לבית דפוס או ישירות לבית דפוס ושם יש גרפיקאי שיושב איתך על זה או שיש להם משהו מוכן

מבחינת כמויות- לעשות רשימה של כל המוזמנים ולראות כמו "חבילות" של אנשים מגיעות, אם משפחת חדד הם שני הורים וילד אז לא תביאי להם 3 המזנות אלא 1, אז לשבת מול הרישומים ככה ולהזמין עוד ספיירים 10 אחוז אם אני טועה אנא תקנו אותי, שביל הזמנות שיצ'תקמקו, אורחים נוספים, ושישאר מזכרת :)))
נראה לי שאת צודקת
10/08/13 18:17
125צפיות
מצד אחד אני מקבלת את זה שהם לא באים (לא בלב שלם, אבל בכל זאת..) אבל מצד שני באמת אין מוזמנים מהמשפחה שלה, והיא לא תהיה גם ככה.. אז נוותר לדעתי.

תודה על העזרה!
º
מתנות 08/08
07/08/13 21:23
39צפיות
מתנה לחתן! מקווה שהמקום הנכון לשרשר
07/08/13 21:00
252צפיות
רציתי לשאול את מי שכבר התחתנה...
ההורים שלכן קנו מתנה לחתן? ואם כן אשמח לשמוע מה.

אמא שלי יצאה לי השבוע ביציאה אם היא צריכה לקנות מתנה לבן זוג
ואמרתי לה שאין לי מושג ואני אבדוק
ומכל מי שבדקתי אמרו לי שכן זה נהוג
שההורים של החתן קונים לכלה והפוך

ההורים שלי לא במצב הכי עמיד ואני לא רוצה להעמיס עליהם מתנה ענקית
מצד שני כל מי ששאלתי אמר לי שעון וה נורא יקר
יש אולי למישהי רעיון אחר?
יש טווח מחירים די רחב לשעונים
08/08/13 09:04
151צפיות
ואת יכולה למצוא שעון יפה ומכובד בכמה מאות שקלים

אפשרות נוספת היא אולי חפתים? מאוד אלגנטי

אני יכולה לחשוב על רעיונות נוספים אבל זה כמובן תלוי באופי של החתן, אצלי החתן הוא מגה גיק אז כיוון כללי מתנות שקשורות למחשב או לאסטרונומיה יהיו יותר מהנות עבורו

בכל מקרה, שתדעי שאין חובה אמיתית להורים לקנות מתנה לחתן, זה בעיקר נהוג כשיש טקס חינה ואז עושים החלפת מתנות. אולי שווה לברר עם החתן, האם ההורים שלו מתכננים לקנות לך מתנה מיוחדת, אם לא אז לדעתי ותרי על הרעיון
גם לדעתי יותר נהוג בחינה
08/08/13 13:31
91צפיות
ממה שאני מכירה- יש החלפת מתנות (הורי הכלה לחתן והורי החתן לכלה) בחינה אבל לא ממש בחתונה...

ואצלי בחתונה למשל אמא של בעלי נתנה לי במתנה כסף לקנות לעצמי תכשיטים, אבל זה לא היה מתוך איזה "מנהג", בעלי לא ציפה למתנה חוזרת מההורים שלי. (אני מתחילה להתרגל לכתוב "בעלי").

אפשר גם משהו סמלי כמו ספר של סופר אהוב עליו/ דיסק/ בקבוק אלכוהול משובח (יכול להסתכם ב-150 ש"ח).
מזכרות מהחתונה - מה כדאי לשמור?
07/08/13 16:07
430צפיות

חברה שלי מתחתנת ואני מתכננת להכין לה איזושהי מזכרת מהאירוע כי... בסוף נשארים רק הזכרונות

אני רוצה לאסוף דברים מהאירוע ולהכין מהם איזה משהו, אבל אולי יש דברים שלא חשבתי עליהם.
בינתיים מה שחשבתי עליו -
הזמנות
זר כלה (שאני אייבש חלק מהפרחים בו)
שברי כוס - לא לגמרי בטוחה לגמרי שזה כדאי אבל נראה (וגם - איך לאסוף בלי שאף אחד ישים לב? כי זו אמורה להיות הפתעה).
ואני רוצה גם לשים תמונה מיוחדת שלהם.

למישהו יש עוד רעיונות לדברים שאפשר לשמור?
קודם כל, זה רעיון מקסים!
07/08/13 21:38
302צפיות
לגבי הכוס - אני, לפני כעשור, כשגיסי וגיסתי התחתנו, חשבתי שזה יהיה שוס אם אני אקח את השברים מהחתונה שלהם ואעשה להם מזכרת.
שנים אחר כך גיסתי הלכה למתקשרת, שאמרה לה שיש לה משהו בבית שקשור לחורבן וחייבים להוציא את זה. לקח לה זמן להבין שבזה מדובר, אבל כן..... הכוס נשברת לזכר חורבן הבית.
שבירת הכוס מסמלת חורבן (בית המקדש, ירושליים).
אני לא בטוחה שבשמירת השברים יש משהו חיובי.
אפשר לעשות חיפוש באינטרנט וקצת לקרוא על זה.
למרות, שיש במנהג משהו אופטימי בראיה העתידית, שבית המקדש יבנה מחדש וכדומה, ויש תיאוריה (לא דתית) שזה סמל לחיים הקודמים שלפני הנישואין (שוברים משהו ישן ומפנים מקום לחיים החדשים כזוג)...

לגבי הזר - את חייבת להיות עירנית - יש לו נטייה להיעלם

אם היא עושה משהו DIY אפשר לקחת משהו מזה.
אפשר לקחת משהו מיוחד מהעיצוב
אפשר לקחת כמה פרחים ממרכזי השולחן (אם יש) ואותם לייבש
אפילו אבן מיוחדת שמוצאים בשטח
אם את מלווה אותה (וגם אם לא) הייתי מצלמת כמה תמונות ומכינה לה אלבום קטן מ"העיניים שלך"
משהו מהקשקושים לרחבה
סרטון וידאו קצר, שוב, מהזוית שלך

זה הכיוון?
זהו, שמעתי על עניין הכוס, בגלל זה אני לא
07/08/13 22:11
242צפיות

לגמרי בטוחה לגבי זה.
לגבי הזר אמרתי לה כבר שאני אצטרך אותו, בלי לפרט למה - כדי שישר תתן לי אותו אחר כך

לי בראש יש איזושהי מסגרת עמוקה שתכיל את כל הדברים, משהו שהם יוכלו לתלות בבית (אני לא כל כך יודעת אם אנשים באמת עושים את זה. לי תמיד נראה מוזר למשל לתלות תמונות של עצמך בבית שלך, אז אני רוצה לשים תמונות כמו למשל ידיים עם טבעות וכו'). חברה הציעה לי להוסיף גם חלק מהבד של השמלה - שזה ממש מקסים לדעתי, במיוחד שיש לה מן תחרה עדינה כזאת. בשביל זה אצטרך לגייס את אמא שלה כי אני לא בטוחה שיהיה לי כוח לבוא למדידות ואולי אני אוסיף משפט מהשיר חופה/שבירת כוס שלהם.

אבל אהבתי מאוד גם את הרעיון של אלבום קטן מנק' מבט של האורחים. אולי אני אגייס עוד כמה חברות שיצלמו תמונות באירוע עצמו (מזל שהיום יש סמארטפונים ) ואני ואחותה גם משאר היום עצמו, ונעשה גם את זה - מכולנו.

תודה רבה על ההצעות!
אלבום טרום חתונה
07/08/13 22:17
258צפיות
אחותי הגדולה קיבלה מחברות שלה אלבום טרום חתונה
כל התמונות של "הלפני" שבדרך כלל נשארות כזיכרון מתוק בלבד (מדידות, הכנות, מסיבת רווקות וכו)
זו רק עוד הצעה, למרות שאני פשוט מתה על ההרעיון שלך של לאסוף מזכרות קטנות מהחתונה
הלוואי שחברה שלי הייתה עושה את זה - רעיון
ספר אורחים
07/08/13 23:23
248צפיות
אחותי הקטנה הכינה לנו בהפתעה ספר אורחים מקסים, עם תמונות שלנו מכלמיני שלבים בחיים (היינו יחד 11 שנים כשהתחתנו). היא הביאה גם טושים, עפרונות צבעוניים וכו', הספר והצבעים ישבו על שולחן וכל מי שרצה כתב בו.
זו מזכרת ממש יפה ומרגשת.
קצת אחרי החתונה (חתונות, אני באמת צריכה לכתוב קרדיטים מתישהו..) בעלי עשה מבצע והדביק את כל הברכות שקיבלנו בדפים שנשארו ריקים.
לגמרי צריכה לכתוב קרדיטים!
07/08/13 23:29
190צפיות
וספר אורחים זה זו אכן מזכרת נפלאה!
טוב, מספיק להציע רעיונות מהממים
07/08/13 23:42
180צפיות

החתונה עוד שבועיים וכל דבר שאתם מספרים עליו מתחשק לי להכין גם
איפה שמתם אותו כדי שאנשים יראו שיש ספר כזה? בכניסה?
התחתנו בפארק.. אז לא בכניסה
07/08/13 23:48
197צפיות
שמנו אותו על אחד מהשולחנות, ליד ההפתעות לילדים (שבסוף בעיקר החברים שלנו שיחקו איתן) וסוכריות הגומי שהן תמיד מוקד משיכה אחותי הראתה לי את הספר יום-יומיים לפני החתונה, אז יחד עם שאר השלטים שהכנתי, הכנתי גם שלט "ספר אורחים".
ובסוף הטקס שעשינו, שהנחה חבר שלנו, הוא אמר לבקשתה של אחותי שיש ספר אורחים ושכולם מוזמנים לכתוב בו.
אוי, זה אחלה רעיון
07/08/13 23:39
128צפיות

וכל מה שאת צריכה לעשות זה לבקש מהחברה!
הפעם זה אומנם רעיון שלי, אבל את שאר הדברים היא פשוט הודיעה לי שהיא רוצה "אה, וכשאת עושה וידוא הגעה עם האורחים אל תשכחי ש..." היתה הדרך שלה להודיע לי על זה, למשל
למסיבות רווקות
08/08/13 11:43
181צפיות
רעיונות למתנות למסיבת רווקות?
לכלה או לחברות?
08/08/13 16:20
133צפיות
לכלה כל דבר סקסי, ביגודי, צעצועים, תמרוקים וכאלו..

אני קיבלתי כחברה: סט סבון+מגבת, שרשרת חברות, משלוח מנות (לחתונה לפני פורים..), תליון, ספרון זכרונות, תמונה יפה משותפת יחד עם הקדשה
º
לחברות
08/08/13 16:21
50צפיות
כתבתי לך מה אני קיבלתי במסיבות רווקות
08/08/13 16:22
158צפיות
אפשר גם איזה שוקולד,
תחתון מגניב,
חלוק / מגבת

אבל הדבר שהכי אהבתי, הוא התמונה המשותפת עם ההקדשה, הכי מרגש בעיני..
אם כבר מדברים על צ'קים ומתנות לחתונה
68תגובות
07/08/13 19:12
1276צפיות
אני קבועה פה, אבל מכיוון שהנושא נפיץ ובעיקר מכיוון שלא הייתי רוצה שאותם אורחים יזהו אותי ואת עצמם מההודעה, אני משתמשת ביוזר אנונימי

תהייה שמטרידה אותי כבר כמה זמן ורציתי לשתף כאן
נניח שהזמנתם קרובי משפחה לחתונה- לא קרובים מידי, נפגשים פעם פעמיים בשנה וכו', אבל כל הצדדים מחבבים זה את זה...

(המשך...)
אני קבועה פה, אבל מכיוון שהנושא נפיץ ובעיקר מכיוון שלא הייתי רוצה שאותם אורחים יזהו אותי ואת עצמם מההודעה, אני משתמשת ביוזר אנונימי

תהייה שמטרידה אותי כבר כמה זמן ורציתי לשתף כאן
נניח שהזמנתם קרובי משפחה לחתונה- לא קרובים מידי, נפגשים פעם פעמיים בשנה וכו', אבל כל הצדדים מחבבים זה את זה (עד כמה שידוע לנו)
אותה משפחה מכילה זוג הורים ו4 ילדים (3 מביניהם בוגרים, מעל גיל 18. ילדה קטנה אחת)
כשערכתם את אישורי ההגעה הם הודיעו שיגיעו רק 3 אנשים וכך גם סידרתם את השולחנות
בחתונה עצמה הסתבר שהגיעו 2 ההורים, הילדה הקטנה ו2 הילדים הבוגרים + בן הזוג של הבת (6 אורחים סה"כ)

לא נעים, היה קצת בלאגן עם סידורי השולחנות וכו', אבל נראה שהם הסתדרו בינם לבין עצמם וכולם מצאו להם מקום לשבת

לאחר האירוע, כשעברתם על המתנות והצ'קים גיליתם שהמתנה/צ'ק היחיד שקיבלתם מאותה משפחה הוא על שם ההורים, על סך 600 ש"ח (אני מזכירה- הגיעו 2 הורים, 2 ילדים בוגרים, ילדה קטנה ובן הזוג של הבת!)
מדובר במשפחה אמידה למדי, עד כמה שידוע לנו אין להם שום בעיות כלכליות, גרים בבית יפה משלהם, שני ההורים עובדים, הבת הגדולה עובדת וחיה עם בן הזוג בדירה שכורה....
היינו בטוחים שחלה טעות, אפילו בדקתי מול האולם, אולי במקרה נשכחה מעטפה עם הצ'ק/מזומן של הבת בתיבת המתנות (ואז היה יוצא שההורים שילמו 600 ש"ח על 3 מבוגרים וילדה, אפרופו הדיון על סכומים סבירים למתנה, אבל מילא...)
מהאולם הכחישו בתוקף שנשארה מעטפה עם צ'ק/מזומן.
עזבנו את העניין כמו שהוא, אבל אני באמת תוהה איך הייתם מגיבים. האורחים הם מהצד שלי, והמשפחה שלי נעלבה מהם מאוד.
הבת שלהם צעירה ממני בשנתיים-שלוש וסביר להניח שבשנה-שנתיים הקרובות נוזמן לחתונה שלה, ובאמת לא ברור לי איך אמורים לנהוג במצב כזה.

מה גם, שקיים תמיד החשש שהבת ובן הזוג דווקא כן השאירו מעטפה עם מזומן (ההורים נתנו מזומן) ומישהו גנב אותה.
נראה לי הזוי לשאול אותם אם נתנו מתנה או שחשבו שהסכום של ההורים מכסה את כולם (כולל בן הזוג!)- וכך אנחנו תקועים במצב שבו יכול להיות שיש כעס מצד המשפחה שלי, כשבעצם חלה אי הבנה

יש סיכוי שלמישהי/ו יש רעיון איך פותרים את אי הנעימות בלי להביך את כל הצדדים אפילו יותר? או שהפתרון הוא פשוט להתעלם ובאירוע הבא שלהם להביא סכום דומה/לא להגיע בכלל?
אכזבה...
07/08/13 11:46
1180צפיות
לא ידעתי לאן לשרשר

זה רק אצלנו או שנהוג בכל חתונה להגיע בסביבות חצי שעה לפני שעת קבלת הפנים כדי לעשות צילומי משפחה?

קבלת הפנים מתוכננת ב-19:30, צילומי משפחות בערך ב-19:00 (פלוס מינוס)

החתונה בחיפה, המשפחה מאזור המרכז. דיברתי עם אחי וביקשתי שיגיעו בשבע לצילומי משפחה, הוא אמר שאשתו כנראה לא תוכל לצאת מהעבודה מוקדם מספיק כדי שיגיעו בשבע (וזה כמעט חודש לפני להודיע למקום עבודה על חתונה של גיסה... בסה"כ לצאת שעתיים-שלוש לפני, מבלי לזלזל בחשיבות של עבודה).
ביקשתי מההורים (!) שלי להגיע בשבע, והם אמרו שכדי להגיע בשבע, הם יצטרכו לצאת בחמש ו"איזה שטויות, אפשר להצטלם אחר כך".

הם כנראה לא מבינים את החשיבות וזה מאוד פגע בי וגם איכזב. מצד שני, לא רציתי להתחנן לאף אחד ואמרתי שמי שיגיע, יגיע... כך שמכל המשפחה (יש לי 3 אחים) רק אח אחד יגיע לצילומים
משפחתו של בן זוגי תהיה בהרכב מלא ואני מפחדת להתבאס באותו יום שהמשפחה שלי לא תהיה לצידי באותם רגעים וגם לא תהיה את המזכרת הזו.

מה דעתכם? לנסות שוב להסביר ולבקש? (למרות שעשיתי את זה כמה וכמה פעמים) או לשחרר?

המון תודה
אני הייתי אומרת לנסות להסביר
07/08/13 12:49
436צפיות
תסבירי להם כמה יהיה לך עצוב ומבאס שכל המשפחה של בן זוגך תהיה שם ואת תיהי בלי המשפחה האהובה שלך
אבל אם תראי שהם ממש מתנגדים, עזבי... יש כאלה שפשוט לא מבינים

בחתונה שלי, אחותי הקטנה שרה את השיר חופה בלייב
וכשההורים שלי נכנסו איתי לחופה, אמא שלי כל הדרך אמרה לי "רגע, אבל איפה מאי? (אחותי) אני לא רואה את מאי!!"
אז אמרתי לה: עזבי אמא זה לא חשוב עכשיו
והיא המשיכה: "אבל אני רוצה לראות אותה שרה! למה כולם עומדים ומסתירים אותה??"

בקיצור, תמיד יש דברים שיעצבנו/יבאסו אותך...
צריך לקחת בפרופרוציה ולהחליק...
מנסה להרגיע
07/08/13 13:59
332צפיות
את צודקת שבדרך כלל עושים את הצילומים לפני החתונה, אבל אצל אחותי למשל עשינו בסוף והיה בסדר גמור. יכול להיות שבד"כ מעדיפים לפני כי כולם עוד נראים במיטבם, אבל אם זה יוצר אצלכם חיכוכים אז חבל, מה גם שלפחות בחתונה שלי התמונות הכי טובות היו לקראת סוף האירוע, כשהלחץ ירד ונשאר רק ה-היי והאושר של החתונה .
הייתי מנסה שוב
07/08/13 14:03
245צפיות
אולי לא הבינו אותך כמו שצריך ? זה בסה"כ חצי שעה קודם, ולטעמי זה חשוב.
תמנות כשכולם עוד במיטבם ובשיא הכח-זה אחלה מזכרת וחבל לוותר על זה...

אם לא יילך-לא יילך. אל תקחי קשה מידי, ובאמת תצטלמו אחרי
אתם תהיו בקבלת הפנים?
07/08/13 20:20
208צפיות
אם כן אז תצטלמו בזמן הזה. גם ככה זה כולה סשיין של 10 דקות. אם זה  לא מסתדר אפשר לעשות את זה אחרי החופה. או אחרי מנה ראשונה
אני הייתי מתעקשת
07/08/13 21:28
340צפיות
נכון שאפשר לעשות את זה אחר כך, אבל אז כבר יש אורחים במתחם וכולם רוצים לאחל מזל טוב וללחוץ להורים את היד ולחבק את הזוג, ונכנסים לפריים ומוציאים מריכוז וזה קצת יותר קשה.
ומה זה יעזור חוץ מליצור עוד כעס ותסכול?
07/08/13 21:43
240צפיות
לא כתבת בעוד כמה זמן החתןנה. אבל אם יש עוד כמה ימים,, זה מספיק זמן עבור המשפחה שלך לחשוב ולהגיע למסקנה מה מתאים להם. יכול להיות שהתגובה שלהם תשתנה או שהם פשוט יתאמצו ויגיעו קצת קודם.
ללחוץ והתעקש עלול להביא לתוצאות הפוכות - להתעקשות מצידם ולעוד תסכול ואכזבה מצידך.
לדעתי - תניחי לזה ותני להם להבין לבד כמה זה חשוב לך
º
החתונה שלי היתה לפני שנתיים
07/08/13 22:43
86צפיות
גם אני
08/08/13 14:06
130צפיות
אני בטוחה שזה לא נובע מחוסר איכפתיות, הם פשוט לא מבינים את הקונספט וכמה זמן זה לוקח.
אם לא עושים את התמונות האלה מתבאסים אחר כך. זה התמונות המשפחתיות הכי יפות שיש לנו - מהחתונה של אחותי ומהחתונה שלי.

אני מציעה שתסבירי להם שוב את החשיבות - גם מבחינת זה שאפשר להצטלם בנחת, בכל מיני הרכבים, שזה יום שכולם נראים טוב ולבושים יפה (אם להיות כנה עם עצמי, כנראה שאני אף פעם לא אראה טוב כמו שנראיתי בחתונה )
וגם כדי שבקבלת הפנים באמת יתפנו להסתובב עם האורחים ולקשקש עם חברים ומשפחה. את יכולה אפילו להסביר להם שזה לא יהיה מכובד שאורחים יבואו וירגישו לא בנוח להפריע בזמן שמצטלמים.
עוד דבר שיכול לעזור להם - שחבל להגיע בלחץ ישר לקבלת הפנים. ככה יהיו קצת צילומים ואז זמן לנשום, לנוח טיפה ולאכול מהאוכל הטעים שאח"כ הרבה יותר קשה לטעום.

תראי להם דוגמאות של תמונות,זה גם יכול לעזור.

אני מודה שאני בכלל לא ביקשתי.. פשוט הודענו להם שכולם צריכים להיות עד 18:00 , כי חצי צד הוא מאחר כרוני.
ואני מצטערת.. אבל נראה לי הגיוני שביום של החתונה שלך גיסתך תוכל לצאת קצת קודם מהעבודה.. זו לא בקשה מוגזמת. אני לא יודעת מה טיב היחסים שלך איתה ועם אחיך, אבל אני הייתי אומרת לו את זה בלי להתבייש. בעיקר כשיש ילדים, שצריך לארגן גם אותם וזה תמיד לוקח יותר זמן מהמתוכנן.
לדעתי תשחררי
08/08/13 09:03
192צפיות
הם עכשיו בלחץ מכל ההתארגנות והלוגיסטיקה אבל אני מאמינה שברגע האמת הם יקדימו כי גם הם לא ירצו להגיע ברגע האחרון יחד עם האורחים והלשון בחוץ.

אני יכולה להרגיע ולהגיד שאצלנו היה בדיוק אותו דבר. התחתנו בשישי, קבלת פנים ב-12:00, ביקשנו מהמשפחות להגיע ב-11:30 לצילומי משפחות והם אמרו שהם לא יספיקו כי גם ככה הזמן שלהם להתארגנות הוא מאד מאד קצר ושהם יגיעו ב-12:00.

בסוף מה שקרה בפועל זה שאנחנו הגענו ב-11:45 והמשפחות הגיעו מיד אחרינו, אבל במילא כל ה-20 דקות הראשונות שמגיעים לגן זה מלא בלאגן וצריך לפגוש את מנהל האירוע ולעשות סיבוב לוודא שהכל נראה בסדר, והאורחים שהקדימו כבר קופצים עלייך.....
אז יצא שעשינו את הצילומי משפחות קצת אחרי השעה 12:00, יחד עם הגעת האורחים הראשונים בקבלת פנים. זה לקח בדיוק רבע שעה, אמנם קצת לחוץ אבל יצא מהמם.

האורחים בהתחלה מטפטפים לאט מאד. מי שהגיע ראה שאנחנו מצטלמים והמתין בצד כמה דקות כדי להגיד שלום. נכון היה קשה להתרכז והייתי מעדיפה לעשות את זה יותר בנחת אבל זה ממש לא היה ביגדיל, אני לא הייתי עושה מזה סיפור! רק כדאי שוב להבהיר למשפחות שחשוב לך שיקדימו אפילו בכמה דקות בשביל הצילומים, לא חובה בחצי שעה, רק שיעשו מאמץ. זה יחלחל ויעשה את שלו ובכל מקרה תוודאי עם הצלם שגם אם אתם לא עושים צילומי משפחות בהתחלה הוא דואג לעשות את זה בזמן האוכל או בסוף האירוע.
צודקת, זה מעצבן! תסבירי להם שוב...
08/08/13 13:53
246צפיות
הם כנראה ממש לא מבינים את החשיבות.

מאוד מאוד מקובל שהמשפחות מגיעות חצי שעה לפני כולם, כך היה גם אצלנו.
אבא שלי הגיע מהגליל למרכז (כ-3 שעות נסיעה), והיה הראשון בגן. תסבירי להם שזה לא נכון ש"אפשר להצטלם אח"כ"- זה לא באמת עובד! כשמגיעים מוקדם הצלם יכול לעשות העמדות, לדאוג שיש תמונות מכל הסוגים: הכלה רק עם האחים, הכלה עם האחים ונשותיהם, הכלה עם האחים, הנשים והילדים... אח"כ אותו הדבר עם החתן... וכולם רגועים, עומדים יפה, מסתכלים לכיוון הנכון וכו'.
תסבירי להם שאין שום סיכוי שיצאו תמונות כאלה בשניה שהאורחים מתחילים להגיע, ושחשוב לך שיהיו תמונות משפחתיות יפות וטובות.
סליחה לבנות שאומרות אחרת, כן?
08/08/13 13:57
232צפיות
דיברתי בלהט, כמובן שאני מביעה רק את דעתי האישית- כמו שאת רואה יש גם דעות אחרות...

מבחינתי אילו לא היינו מספיקים לעשות את הצילומים לפני שהאורחים מגיעים- הם פשוט לא היו קורים (באמת לא הייתה שום אפשרות פרקטית לעשות אותם אחרת).
זה גם תלוי בכמות האורחים- אם יש לך 150 זה יכול להיות בסדר, אצלנו היו 300 ולא היה סיכוי :)
היי, אם היה מדובר במשפחה שלי
09/08/13 20:01
171צפיות
פשוט היתי באה ואומרת (לא שואלת, לא מבקשת) אלא, אומרת, לכולם, להתייצב ב18.30, או בכל שעה שאת חושבת לנכון.

וגם אומרת ששתי המשפחות מגיעות מוקדם, כי ככה.

אם אשתו של אחיך לא יכולה להגיע- אז שהיא תגיע יותר מאוחר, ואחיך יגיע עם ההורים לצילומים

ותגידי להורים, שאחר כך אי אפשר להצטלם, כי בלאגן, ואין מתי, ואם הם רוצים שבאלבום הצילומים המוקדמים יהיו תמונות שלהם גם ולא רק של המשפחה של בן הזוג
, אז כדאי שיזיזו את ישבנם בחמש. (כמובן לא במילים האלה).

אני מבינה את האכזבה שלך
10/08/13 22:05
79צפיות
יש משפחות שלוקחות את הדברים האלו פחות ברצינות, או שהם בגישה כזו של "חפיף" ו"יהיה בסדר".
כלומר, הם לא מצליחים כנראה להבין למה צריך לבוא מוקדם בשביל להצטלם ואי אפשר לבוא אח"כ.

את יכולה לבקש שוב, להסביר כמה זה חשוב לך ולהגיד שזו הזדמנות שלא תחזור.
בנוסף, את יכולה לבקש ולהסביר שאת יודעת שאם לא תצטלמו בהתחלה, אח"כ בזמן שיהיו אנשים לא יהיה לך זמן להצטלם, כי כולם יתפסו אותכם ובגלל זה את רוצה לעשות את זה בהתחלה.
אם זה לא עובד, תגידי להם שכל המשפחה של בעלך הולכים להגיע מוקדם, שכולם יהיו שם ויצטלמו ושאם לך לא תהיה שם משפחה שגם תצטלם - את מאד תתבאסי. שזה חלק מההתרגשות והכיף של האירוע בשבילך ושזה מאד ילחיץ אותך אם לא תעשו את הצילומים בתחילת האירוע. אם יהיה לך אח אחד שחסר- זו בעיה שלו, אבל לדעתי - ההורים חייבים לבוא מוקדם.
עוד הסבר שאפשר להגיד להורים זה לדבר לכיבה שלהם. תגידי להם שאם יגיעו מוקדם המלצרים יגישו להם אוכל לחדר משפחה לפני תחילת האירוע (כך נהוג לפחות) וככה הם יוכלו לאכול כי אח"כ יכול להיות שלא יספיקו לאכול כי יהיו עסוקים בלהתייחס לאורחים.
חתונה בשישי בצהריים - אירוע של ילדים?
07/08/13 08:58
671צפיות
שוב שלום לכולם,
אני ובן זוגי לא כ"כ עפים על רעיון החתונה הרגילה ובא לנו אירוע באווירה קצת שונה ולכן חשבנו על שישי בצהריים אולי בחוות אלנבי. העניין הוא שאני חוששת שזה יהפוך לאירוע של ילדים כי כולם בטח יבואו עם הילדים שלהם ויהיה מעט ריקודים ואז האירוע יותר יזכיר ברית. מה דעתכם?
לדעתי זה ממש לא ככה
07/08/13 09:36
462צפיות
אנחנו בכלל לא הרגשנו שהייתה השפעה על רחבת הריקודים. היא הייתה מלאה עד הרגע האחרון וגם הילדים רקדו וזה היה אחלה.
חוץ מזה אמנם מגיעים יותר ילדים ביום שישי אבל לא מדובר בכמויות מסחריות (כמובן תלוי כמה ילדים יש לכם במשפחות) כי רוב האנשים יודעים שיש לזה השלכות כלכליות ובחתונות בד"כ אנשים מעדיפים להצטמצם, אלא אם הם מאד קרובים אליכם...
אצלנו רוב האנשים שאלו אותנו מראש האם להביא ילדים, ואנחנו דווקא עודדנו אנשים להביא ילדים.
הייתה לנו בריכה והיו פינות יצירה לילדים ומחצלות ופופים ודשא, והאירוע היה מאד ידידותי לילדים... אז התמקחנו קצת עם הגן שיתן לנו דיל יותר משתלם לילדים והזמנו משפחות בהרכב מלא עם ילדים וזה היה ממש כיף (האמת שהם היו כ"כ עסוקים שלא ממש הרגשנו אותם).
א-ב-ל אין קשר לריקודים, זה ממש לא השפיע על הרחבה.
מסכימה עם Raspail
07/08/13 10:03
246צפיות
מכמה אירועי שישי שהייתי, אני לא יכולה להגיד שהילדים היו מורגשים במיוחד.
אצלנו עודדנו חברים עם ילדים להביא אותם לחתונה. בגלל שמי שמביא את הילדים הם החבר'ה שלנו והאחיינים, טווח הגילאים היה 0-7, וסה"כ נספרו פחות מעשרה ילדים (היו לנו כ-140 אורחים). זוג חברים אחד העדיף לבוא ללא הילדים, וזוג אחר השאיר תינוק בבית ובא רק עם הבת הגדולה.
בקיצור, כדי להעריך טוב יותר על מה מדובר, אני מציעה שתערכו רשימה של "ילדים פוטנציאליים" ותראו על כמה מתוך הסה"כ מדובר.
מסכימה איתכן
07/08/13 12:53
225צפיות
הרחבה תהיה מלאה כי ילדים אוהבים לרקוד
וזה אפילו עושה יותר שמח

חתונות צהריים שאני הייתי בהן היו מקסימות !
תודה לכולכן! בהחלט הארתן את עיניי!!
07/08/13 13:31
181צפיות
מה גם שאני חולה על ילדים אז בכלל... :)
אני התחתנתי ביום שישי
07/08/13 18:05
306צפיות
זה נכון שאווירה שונה . לדעתי זה יותר כייף יותר שמח  אנשים לא עייפים לא ממהרים הביתה . פשוט כייף גדול פלוס ענק זה מקום עם גינה כמה בחוות אלנבי ( ביקרנו שם ). בקשר לילדים אצלנו היו מלא וזה מוסיף שמחה  זה מצתלם יפה והם רוקדים עם כולם ופשוט גרמו לכולם לחיוך נוסף (:
אפשר לשאול איפה התחתנתם?
08/08/13 08:04
170צפיות
מה זה מקום כמו חוות אלנבי?
התחתנו בוילה סוקה
08/08/13 16:55
140צפיות
במושב בני ציון זה מיד אחר צומת כפר ספא - רעננה . ממליצה בחום גם על חתונת יום שישי וגם על מקום (:
דוגמה לאושר
07/08/13 21:29
779צפיות
דוגמה לאושר
הוא היה מאושר!!! וכולם סביבו "נדבקו"
º
איזה מתוק!!! :) בהחלט תמצית האושר ודוגמא לכל:
08/08/13 08:05
70צפיות
כיף בחתונת צהריים!
08/08/13 15:29
674צפיות
כיף בחתונת צהריים!
תראי איזה כיף!
º
אכן כייף!! איפה המקום היפה הזה?
08/08/13 15:34
78צפיות
º
שירת הים, ברמת פולג...
08/08/13 16:27
98צפיות
אחותי ובעלה התתחתנו בשישי בצהריים
10/08/13 10:36
160צפיות
בעיקר בגלל שזה היה נוח לחתן ולכלה, להימנע מלקחת חופש מעבודה.
אחותי מנהלת משפחתון פרטי ולהפסיד יום עבודה מלא זה בעייתי מבחינתה. אז הם קבעו את החתונה ליום שישי (זה גם נפל להם על התאריך הנפלא 11.11.11)

אז כן, הייתה חתונה עם הרבה ילדים אבל זה בגלל ששתי המשפחות המורחבות "מפוצצות" בילדים והחתן והכלה לא רצו לוותר על אף אחד מהאורחים.
º
מחפשים מקום ואוכל 07/08
07/08/13 07:15
37צפיות
סוכריות גומי לחתונה וענייני כשרות
07/08/13 03:03
320צפיות

אני מקווה שאני כותבת במקום הנכון, אין לי מושג אפילו לאן לשרשר
חברה שלי מתחתנת אוטוטו, והיא רוצה להכין דוכן חביב כזה של סוכריות גומי (אהבה מיוחדת שלה לנושא ), אבל לא משהו מאורגן מבחוץ אלא שאנחנו נביא סוכריות ונסדר בעצמנו.
העניין הוא שמשגיח הכשרות אמר שזה צריך להיות כשר וסגור עם חותמת כשרות.

מצאתי מקום עם מחירים ממש טובים, והם כשרים - אבל הם אורזים בעצמם את הסוכריות בתוך שקיות שלהם.
דיברתי איתם והם טוענים שהם מסודרים עם ענייני חתונה ושזה מגיע "מספיק סגור" לצרכי כשרות ושהמשגיח יכול לדבר איתם (?!).

אין לי מושג איך זה באמת הולך, לי אין קשר לא עם המשגיח ולא עם האולם ואין לי מושג איך זה באמת עובד - אז אני מקווה שאולי לכם פה יש מושג איך זה הולך, ואם אין בעיה עם מקומות כאלה (אני יודעת שהם בהחלט כשרים, הבעיה היחידה שלי זה שאני לא בטוחה איך לשכנע בזה את המשגיח, זה לא שאני מקבלת העתק מהתעודת כשרות שלהם).

תודה לכל מי שיוכל לשפוך קצת אור
המלצה
07/08/13 08:19
192צפיות
יש חנויות כמו "שוויצריה הקטנה" (ר"ג), "טסה" (חולון), חנות ששמה ברח לי כרגע שנמצאת בבצרה -
יש שם אריזות של סוכריות גומי מכל הסוגים, יש רק לשים לב שעל האריזה של חותמת כשרות ושהסוכריות פרווה.

אנחנו קנינו את הסוכריות ב"שוויצריה הקטנה" (היום זה נקרא "טסה" שבחולון).
הסוכריות היו בחבילות של 1 ק"ג.
יש גם סוגים לא כשרים, לכן חשוב לשים לב מה לוקחים.
זה היה נראה נפלא על הבר
על השקיות שלהם אין חותמת כשרות?
07/08/13 13:02
175צפיות
אצלנו בחתונה אמרו לנו פשוט להראות את השקית של הגומי.
האמת שבסופו של דבר אף אחד לא ביקש את השקיות או בדק אם הדברים שהבאנו כשרים (כולל האלכוהול)

ואולי זה קצת רמאות אבל... את יכולה לקנות חבילה אחת של גומי כשר ולהראות להם את השקית הזו...
הרי הם לא מצפים שתשמרי את כל השקיות
אני חושבת שזה לא הוגן כלפי האורחים
07/08/13 14:45
189צפיות
אם נשים את הרבנות ותעודת ההכשר של המקום בצד, אם מבין האורחים יש שומרי כשרות זה יכול להטעות אותם והם יכולים להאמין, מאחר ולרוב המקומות יש תעודת כשרות, שגם הסוכריות כשרות
º
צודקת. לא חשבתי על זה
07/08/13 15:32
43צפיות
הם אורזים לבד בשקית שקופה+סרט דביק כזה
07/08/13 14:53
128צפיות

המקום הוא כשר, הם עצמם דתיים לדעתי. אבל על השקיות לא זכור לי שיש איזושהי חותמת (הזמנתי מהם כמה פעמים בלי קשר לאירוע הפעם). השאלה היא רק איך "מוכיחים" למשגיח שהכל כשר בצורה כזאת.
אם זה יסבך אותנו אז אולי באמת פשוט נקנה חבילות מוכנות כמו שהציעו כאן, אני סתם מתבאסת כי במקום הזה המחירים מעולים והסוכריות ממש ממש טריות.
אז אני מאמינה שלהם יש תעודת כשרות
07/08/13 18:24
67צפיות
או משהו בסגנון....
אני חושבת שאם משגיח הכשרות יכול לדבר איתם בטלפון זה פתרון טוב, או לבקש מהם את האריזות המקוריות.
אוכל - מה מביאים, איך מארגנים?
07/08/13 02:57
334צפיות
אז אמשיך ואספר שהחתונה שלנו תהיה חתונת רחוב...

מוזר, אני יודעת.

הרבה אנשים הציעו ומציעים שנבקש מהמוזמנים שכל אחד ידאג להביא משהו כיבוד/שתייה ושזה די מקובל בתקופה האחרונה לחתונות קטנות כאלה (יש לנו כרגע בין 150-200 מוזמנים וגם מתוכם לא ברור כמה יגיעו ת'כלס).

האורחים יודעים את הסיבה לקיום החתונה כפי שהיא מתקיימת מבחינת מיקום וגם תקציב.

אגב, אנחנו לא מצפים מאף אחד שיביא מתנות, חשוב לנו שיגיעו אנשים כך שאם הם מגיעים עם כיבוד כלשהו, זה עדיף על פני כל סכום כסף שיביאו.

ת'כלס: אשמח לשמוע הצעות למה להביא ואיך לארגן את הכיבוד.

אני לגמרי קלולס...
מסיבת רחוב כמו בארה"ב?
07/08/13 07:22
286צפיות
תסבירי לנו יותר את איך החתונה אמורה להתקיים ואיפה.
אני יכולה לספר לך איך זה מתנהל כאן ואיך מתנהל בכנסים משפחתיים, כשלא לוקחים קייטרינג.
מכינים רשימת אוכל רצויה, מעבירים לכולם במייל או בכל דרך אחרת, והם משבצים את עצמם.
זה שאחראי על התפריט מעדכן את הרשימות ואת האנשים מה נתפס.
אם יש מקום מרוכז שאפשר לשים את הרשימה כדי שאנשים ימלאו את מה שהם עושים, זה הכי טוב.
אשמח לעזור לך עם תפריט וכמויות. את יכולה לשלוח מסר או מייל citrusim@gmail.com
אהההה ומבחינת כמויות, בגדול
07/08/13 07:23
228צפיות
המפתח הוא שכל משפחה מביאה אוכל שיספיק למשפחה הגרעינית ועוד קצת.
ותמיד תמיד יש מספיק אוכל
נפלא זה פחות או יותר מה שאנחנו צריכים
07/08/13 07:57
242צפיות
החתונה כבר מפורסמת בראשי של תפוז אחרי שפרסמתי רשומה בבלוג שלי והיא קיבלה את "בחירת העורך" להיום.

מבחינתי זאת חתונה לכל דבר, גם אם יש בה פן של מחאה.
אבל זאת לפני הכל - חתונה!

רעיון הרשימה שתועלה למקום מרכזי שממנו אנשים יוכלו לבחור מה הם מביאים, לסמן לי מה הם בחרו ובכך לסמן לשאר האורחים מה כבר תפוס ומה עדיין צריך להכין/להביא - זה נראה לי רעיון נפלא!!!
מקסים!!!
07/08/13 08:05
167צפיות
עכשיו אני כבר מקשרת להודעות קודמות שלך
מה שאת צריכה, אנחנו כאן!!!
וגם אני - את תמיד מוזמנת לשאול, אפילו בפרטי
תודה
07/08/13 08:12
126צפיות
התחלתי להכין רשימה לפי מה שאני זוכרת שמגישים באירועים באולמות, סביב שולחנות וניסיתי לשמור על תפריט קליל גם בגלל שזה פיקניק ולא נוח לאכול בעמידה או ישיבה על הדשא דברים מורכבים וגם בגלל שצריך לזכור שאנשים מגיעים עם דברים מהבית או מהסופר ואני רוצה שירגישו בנוח ולא יסתבכו מדי עם החלק שלהם בתפריט/כיבוד.

אז אני רושמת ועוברת ומוחקת, מוסיפה ושוב עוברת ושוב מוחקת.
אני מקווה שעד מחר תהיה לי רשימה מסודרת ואוכל להפיץ אותה כבר.
או קיי
07/08/13 08:49
99צפיות
אז הייתי מבהירה את נקודה הזאת בראש עמוד הרשימה
כדי שגם מי שמביא פשטידה׳לה יביא אותה חתוכה או במנג׳טים.
תבדקי את האופציה של שייפרים - יש חד פעמיים.
כמו כן חשוב לציין אם יש חשיבות לבשרי/חלבי/מעורבב. אני יודעת שלא מדובר על כשרות אבל הסוג משפיע על אופי התפריט.
הייתי חושבת על תפריט קצת יותר מסורתי (כמו שהיו מתחתנים פעם). אני סורית, למשל, ויש אוכל שמתאים לאירועים (:
אצלנו אין חינה אבל הרעיון דומה
קובות
סמבוסק
עוגיות מיוחדות

ועוד דברים שאני יכולה לחשוב עליהם:
קינוחים בכוסות אישיות (חד פעמי)
בורקסים
קישים אישיים
פלטת ירקות חתוכים עם מטבלים
פוקאצות קטנות עם מטבלים
פלטת גבינות
לחמים טובים וקרקרים
פירות

חוצמזה, הייתי ממליצה לדאוג למספיק פחי אשפה ושקיות גדולות לאיסוף פסולת ומחזור.
תשתמשו בגוגלדוקס
07/08/13 14:07
116צפיות
ככה אנחנו ניהלנו את החתונה שלנו.
היי, אפשר שאלה?
07/08/13 13:53
158צפיות
קודם כל, מזל טוב, מקווה שתצליחו לעורר תהודה וכמובן שתהנו . הסתכלתי קצת בפייסבוק וראיתי שבן זוגך כתב שנתקלתם בבעיות כידועים בציבור, תוכלי לפרט? אנחנו ידועים בציבור +1 ובינתיים לא נתקלנו בבעיות מי יודע מה, אבל חשוב לי לשמוע ולהחכים. תודה!
קישור לכתבה על 'חתונות חברתיות'
07/08/13 16:54
161צפיות
כתבה ששודרה בערוץ 2, על חתונות 'חברתיות', בהן האורחים נוטלים חלק ברוב הדברים, בין היתר בהבאת האוכל. הכתבה אולי תיתן לך רעיונות, ובנוסף מופיעה שם אישה שעוזרת לארגן ולהפיק חתונה מהסוג הזה, אולי תוכלו ליצור איתה קשר.

http://www.mako.co.il/news-channel2/Channel-2-News...

(תוכלי גם לחפש ביוטיוב, תחת הכותרת "חתונה חברתית", יש גם ראיון מהתוכנית 'העולם הבוקר' של אברי גלעד עם הזוג שבכתבה.
חברים שלי עשו חתונה דומה
07/08/13 16:56
131צפיות
כל אחד הביא משהו אחר. הם עשו טבלה ב-Google Docs שחולקה לעמודות - סלטים, ראשונות, עיקרית וקינוח. בכל עמודה היה מספר שורות לפי מספר המנות שהם רצו שיהיה. כל אחד מילא את השם שלו ומה הוא מביא, והיה נהדר.
וילה ארטמיס
07/08/13 08:13
177צפיות
מחפשת המלצות,חוות דעת על וילה ארטמיס בשדות מיכה
בבקשה!!
טקסים, דת, רבנות
06/08/13 17:46
258צפיות
פתחתי כפול כי השרשור לא קפץ...

שאלה קצת עצובה...
האם יכולים לעשות בעיות בגלל שהעד הוא ממוצא רוסי?? שלא יתחילו להעביר גם אותו הוכחת יהדות...
מישהו יודע?
אוי לא עשיתי טוב......
06/08/13 18:06
433צפיות
השאלה בהודעה הראשית, סורי....
º
עד בחופה או עד ברבנות לצורך תעודת רווקות?
06/08/13 19:51
99צפיות
º
רבנות
06/08/13 20:27
55צפיות
אין בעיה
09/08/13 03:11
50צפיות
ברבנות (עדות על רווקות)- העדות הזו היא פורמלית ולא הלכתית, לכן לא אמורה להיות בעיה. גם אצלנו העד היה ממוצא רוסי ללא הוכחת יהדות (אמנם היה לעד שם לא רוסי, שלא "מעורר חשד", אבל קשה לי להאמין שהיו עושים בעיות גם אם היה לו שם אחר). אגב, מהשנה, לפי הנחיות הרבנות ניתן להביא גם עדה-בת (אז אולי זה בכלל יפתור את הדילמה). וכמו שכתבו, צריך הכרות של שלוש שנים עם אחד או שני בני הזוג.

עדות בחתונה עצמה- זו כבר עדות שחלים עליה הכללים של עדות דתית. אסור שהעד יהיה קרוב של אף אחד מהצדדים, ועליו להיות דתי. בעיקרון אמורים להיות שני עדים, אבל בדרך כלל הרב עצמו משמש עד, כך שנדרש רק עוד עד אחד. אם אין לכם חבר דתי, לדעתי תוכלו לבקש מהרב שיביא איתו מישהו שישמש כעד.
העד צריך להיות דתי ולא ממשפחת החתן
06/08/13 18:14
255צפיות
אם הוא בן אדם עם כיפה, שומר מסורת, אני לא חושבת שהמוצא הרוסי יהווה בעיה אבל קשה לדעת בימינו לצערי...
תשאלי את הרב לדעתי.
התכוונתי לרבנות, אבל גם את זה לא ידעתי..
06/08/13 20:31
153צפיות
חייב חובש כיפה ולא ממשפחת החתן?? ואם לא יהיו כאלה? יש לי דוד אחד דתי ולא עולה לי עוד מישהו...
אני חושבת שאסור דוד
06/08/13 20:38
153צפיות
דוד שלי לא יכל להיות עד בחופה שלי....
כדאי לבדוק עם הרב לפני, כי אצלינו ממש היה סיפור למצוא עד אחד במעמד החתימה על החוזה
רגע רגע בואי נעשה סדר...
06/08/13 20:57
174צפיות
על איזה עדים את מדברת?

אלה שבאים להעיד שאתם רווקים כאשר אתם פותחים תיק נישואין ברבנות? לא יכולים להיות קרובי משפחה שלכם, לא צריכים להיות דתיים, צריכים להכיר את שניכם לפחות 3 שנים. לא חושבת שיעשו בעיה ברבנות עם עולים מרוסיה (בכל מקרה אפשר להביא כל מי שרוצים).

העד שחותם על הכתובה? צריך להיות דתי חובש כיפה. אני יודעת בוודאות שאסור לו להיות ממשפחת החתן, אבל חושבת שיכול להיות מהצד שלך. אם תגידו מראש לרב שאין לכם כזה- הוא ידאג להביא איתו מישהו (זה מקובל).
º
נדמה לי שזה שנתיים :)
06/08/13 22:30
41צפיות
עוד קצת סדר
07/08/13 10:30
91צפיות
ההיכרות של העדים ברבנות צריכה להיות שנתיים, וזה צריך להיות לפחות שני עדים. אפשר להביא שני עדים לכל צד במידה ולא מכירים את בני הזוג שנתיים, ואם יש שני עדים שמכירים את שניכם שנתיים הרבנות מסתפקת בזה בד"כ (צוהר בוודאות).

לגבי עד בחתונה - איש דתי חובש כיפה, שאינו קרוב משפחה של בני הזוג (לא רק החתן). ממה שהבנתי מהרב שלנו (צוהר), אם אין לנו מכר דתי שיכול לשמש עד בחתונה ובחתימה על הכתובה, אז יביא מישהו משלו. תבררו.
תעודת רווקות
06/08/13 20:54
131צפיות
אני מקווה שמישהו יוכל לעזור לי.

אני וארוסי (שיחיה) מתגוררים בחו"ל. אני נמצאת פה כבר 4 שנים והוא הצטרף אליי רק לפני 5 חודשים. אנחנו מתכננים להתחתן בדצמבר בארץ ולהגיע רק שבועיים שלוש לפני החתונה.
הבעיה שלנו היא שבזמן שלי אין בעיה להוציא פה תעודה רווקות אצל הרב שלנו, הוא לא יכולה להוציא פה כי הוא הגיע רק לפני 5 חודשים.
הרב פה אמר שאין לו בעיה להביא את התעודה אבל הוא יצטרך לכתוב עליה שהיא תקפה רק ל5 חודשים האחרונים ועם זה יכולים לעשות לנו בעיות ברבנות בארץ.

מישהו/מישהי יודע/ת מה אנחנו יכולים לעשות? אנחנו יכולים להוציא שבועיים לפני החתונה תעודת רווקות? או שהרבנות יקבלו את התעודה שלו מפה?

תודה
הכי טוב להתקשר ולשאול
07/08/13 00:45
62צפיות
תשאלי את הרבנות שדרכה אתם רוצים לפתוח תיק, ואם את לא מצליחה להשיג אותם- נסי את צהר (הם מאוד יעילים ושירותיים...)
המלצה על רב ושאלה על רבנות צוהר
08/08/13 11:30
131צפיות
אנחנו זוג חילונים, רוצים להתחתן בטקס דתי אבל מעדיפים רב שיעשה טקס קליל וקצר.
אשמח להמלצות על רב כזה ובנוסף אשמח לשמוע מאנשים שהתחתנו דרך רבנות צוהר מה ההבדלים בינם לבין רבנות רגילה, האם החוויה הייתה טובה וכו.

תודה רבה...
ממעללי הרבנות - למתחתנים דרך צוהר
08/08/13 22:23
189צפיות

מסתבר שמאבקי הכח הפנימיים ברבנות
לא מאפשרים לזוג לבחור את הרב שהם רוצים
ועושים צרות למי שמתחתן דרך צוהר

הבחירות לרבנות חלפו אבל מלחמות הרבנים נמשכות: צעיר תושב פתח-תקווה
טוען כי המועצה הדתית המקומית סירבה להנפיק לו "תעודת רווקות" לקראת נישואיו,
כפי שמחייב החוק, זאת מכיוון שבחר להתחתן באמצעות ארגון "צהר",

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4414512,00...

כמה תגובות שאהבתי:

לי הם עשו את המוות כדי לאשר לי להתחתן באמצעות הרב שמלמד אותי תורה.
את צבע מחזיקי המפיות אני יכול לבחור בחתונה שלי אבל לא את הדבר הכי חשוב,
את מי שיברך אותי מתחת לחופה - זה יצטרך להיות איזה שסניק עם בדיחות תפלות. כי הוא צריך ג'וב.

מה זה משנה-תמיד הרב זה יבוש משעמם שכולם מתים שיגמר כבר
בחיים לא הייתי בחתונה ואמרתי - ואוו איזה דרשה מהממת. המקסימום שאמרתי-זה "שיחק אותה היה ממש קצר"

לא מבין מה יש לזוג ישראלים צעירים לחפש אצל הרבנים. למה לכם להתחיל את חייכם המשותפים בגועל הזה ?
הלכתם לרבנות בכל זאת ? על מה אתם מתלוננים ? זה בדיוק כמו ללכת למועדות סאדו/מאזו ולהתלונן שחטפתי מכות...
סעו לקפריסין להתחתן, ותעשו מסיבה שמחה בארץ אם אתם באמת מוכרחים. אל תשתפו פעולה עם חוקי האפלייה
והחוקים הפשיסטיים שמקדמת מדינת ישראל בה שני בני זוג יכולים להתחתן רק אם הרב מסכים, ונשים חייבות לעבור הרצאה דתית כמו בסעודיה.

הוצאנו תעודת זוגיות ב"משפחה חדשה" ואנו נהנים מאותן זכויות
של זוגות נשואים. תמשיכו להתחתן דרך הכת של הרבנות ותמשיכו להתלונן.

אני ממש בעד הרבנות או משהו
08/08/13 23:23
142צפיות
אבל במקרה הזה לא נראה לי מובהק שהם אשמים... אין שם כמעט פרטים ובעיתונים יש נטיה לכתוב את מה שנשמע עסיסי ולא את מה שבאמת קרה.

בכל אופן זוג חברים בדיוק באמצע תהליך דרך צוהר ולא סיפרו על בעיות בשום מקום.
º
*ממש לא בעד, כמובן
08/08/13 23:23
25צפיות
עובדתית הסיפור בפ"ת לוקה בחסר
09/08/13 18:27
78צפיות
א. בפתיחת התיק בצוהר כלול הכל ואין צורך להנפיק תעודת רווקות מפתח תקווה או מכל עיר אחרת.
ב. אין שום סיבה שאדם שנרשם בצוהר ישלם עוד 135 שח על תעודת רווקות בפתח תקווה מאחר וצןהר לא תדרוש ממנו את התעודה...
ג.גם אם נמצא פקיד אידיוט שבאופן אישי שונא את צוהר זו עדיין לא סיבה להרחיק בשביל זה לפראג ולשלם אלפי שקלים.
התחתנו דרך צהר
09/08/13 12:13
87צפיות
לי יש רק דברים טובים להגיד עליהם - כל התהליך היה קל, פשוט ומהיר. התקשורת מולם הייתה בעיקר במיילים, ולדעתי זה מאוד נוח.
מסחינת השוני בין הרבנות לבין צהר - הבנתי שבשונה מהרבנות, הדרכת הכלות בצהר היא הרבה יותר קצרה, ומנסיון אישי אני יודעת שלהעיד בצהר הרבהההה יותר קצר מלהעיד ברבנות (אנשים שהיו עדים בצהר אמרו שכל התהליך לקח פחות מחצי שעה, בעוד שכשהייתי צריכה להעיד ברבנות רעננה, לקח לי באזור השעתיים).
אותנו קידש רב מקסים הרב יעקב נסיר מרעננה.
09/08/13 15:15
57צפיות
ברבנות היה קצת בירוקרטיה אבל הרב שלנו עזר לנו מאד שלא ניאלץ להתרוצץ הלוך ושוב....
בכל אופן ממליצים בחום על הרב המקסים שלנו.
וההליך הבירוקרטי משתנה מרבנות לרבנות (קלילים יותר/פחות)
בכל אופן שיהיה המון מזל טוב ובכיף....
רבנות וצהר
09/08/13 15:17
191צפיות
זו שאלה שעולה כאן הרבה אז מעתיקה לך הודעה שכתבתי כאן בעבר לגבי ההבדלים, אבל מה שחשוב לדעת שבמהות זה אותו תהליך, רק צורת ההנגשה שונה.

קודם כל אידיאוגלויה> הרבה אנשים מרגישים שהם עושים חתונה אורתודוקסית כברירת מחדל, כי מה לעשות אין דרך אחרת להתחתן *בארץ* בצורה מוכרת, וכדי לא לתת יד באופן מלא לממסד הרבנות, עוקפים את זה דרך צהר. נכון שבסופו של דבר זה לא משנה כי צהר הם רק המתווכים ולמעשה חתונה אורתודוקסית עוברת ברבנות בין אם נרצה או לא, אבל יש משהו בתחושה של לעבוד מול גוף ציבור יותר מתון, שירותי ונגיש מאשר ישירות עם הרבנות.

נוחות. אם עברת דירה ולא שינית כתובת, תצטרכי ללכת לרבנות היכן שאת רשומה. את ובנזוגך תצטרכו להוציא תעודת רווקות ברבנות בעיר מגוריכם המקורית ואז להחליט באיזה מהיישובים לפתוח את התיק... כלומר יכול להיות שגם הרבנות תהיה רחוקה מביתך הנוכחי, גם תצטרכו ללכת בנפרד לרבנות וגם תצטרכו ללכת לפחות פעמיים (פעם אחת לתעודת רווקות ופעם אחת לפתיחת תיק). זה לא נוח!!!
צהר נמצאים בלוד ואפשר בפגישה אחת להוציא תעודת רווקות ולפתוח תיק. כל ההתקשרות נעשית במיילים והם תמיד זמינים ועונים לשאלות.

הקלות. אם יש לכם חשש שיהיו לכם בעיות ברבנות אז התהליך בצהר יותר מקל. למשל אם אחד מכם עלה מחו"ל או הוריכם עלו, או שהוריכם לא נישאו ברבנות ואין לכם את תעודות הנישואין שלהם, אז צהר בדיוק מכוונים כדי לעזור לזוגות כאלה. הרבנות לרוב יותר אטומה למקרים כאלו (כמובן תלוי איפה, יש שוני גדול בין הרבנויות ביישובים השונים, ולכן השאלה גם צריכה במידה רבה להתבסס על היכן הרבנות שאתם רשומים אליה). צהר גם מאפשרים להביא העתקים ולא מקור, הם יותר גמישים ופתוחים.

בנוגע לרב - ממליצה מאד מאד על הרב דוד הריסון שחיתן אותנו, בטקס קליל ומרגש. הוא איש מקסים, חברותי ומפרגן. מאד אהבנו אותו ואת הטקס שהוא העביר לנו!
החוויה שלנו בצהר הייתה קצרה ונעימה. הם זמינים תמיד טלפונית ובמייל, עונים מהר, פותרים בעיות וחוסכים כאב ראש, הם מאד שירותיים ונחמדים. גם מדריכת הכלות שהם שלחו אותי אליה הייתה מקסימה! עשינו אצלה בבית הדרכה זוגית, קצרה וקלילה. היא אפתה לכבודנו קאפקייקס והייתה מתוקה אמיתית!
לגבי המקווה, לי באופן אישי הייתה חוויה די מזעזעת (אפשר לקרוא בקרדיטים שלי למטה) אבל זה לא קשור לצהר זה דווקא קשור לרבנות . בכל מקרה מבחינתי זה הליך בירוקרטי ותו לא, לא ייחסתי לזה משמעות והשתדלתי לקחת בהומור... חשוב לבחור את המקווה ואת הבלנית מבעוד מועד כדי לוודא שתהיה לך חוויה חיובית!
º
מתקנת שגיאות> *אידיאולוגיה*
09/08/13 15:19
21צפיות
º
תודה רבה!
11/08/13 00:20
14צפיות
אירוע בגלריית מאירהוף
48תגובות
06/08/13 11:06
845צפיות
חברה טובה מאוד שלי תערוך אירוע החודש (ארוחת צהריים) בגלריית מאירהוף.
רציתי לדעת אם מישהו יודע פחות או יותר מה מחיר מנה שם? תודה.

(המשך...)
חברה טובה מאוד שלי תערוך אירוע החודש (ארוחת צהריים) בגלריית מאירהוף.
רציתי לדעת אם מישהו יודע פחות או יותר מה מחיר מנה שם? תודה.
כתיבת פינה בבלוג
06/08/13 10:34
221צפיות
כמה צריך לשלם לי על כתיבת פינת מוסיקה בבלוג ?
שלום משה
06/08/13 20:08
136צפיות
אשמח אם תבהיר את עצמך.... נראה לי שהגעת לפורום הלא נכון
º
אלא אם כן הוא D.J ;)
06/08/13 21:22
34צפיות
º
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 05/08
05/08/13 23:20
44צפיות
טבעות
05/08/13 15:14
386צפיות
בשעה טובה קיבלנו את הטבעות קיבלנו אותם בקופסה וגם הביאו כרית בצורת לב
עכשיו השאלה היא איך מגישים את הטבעות בחופה בתוך הקופסה ובכרית?
איך מסדרים אותם בכרית?

ושאלה נוספת
הכלה שמה טבעת גם לחתן או שהוא שם לעצמו? או ששמים אח"כ?

05/08/13 15:54
243צפיות
אני לא זוכרת איך הטבעות שלנו היו בחופה (יש לנו תמונה ברגע של החתימה על הכתובה עם קופסת הטבעות.. אבל לא יודעת מה עבר עליהן אחר כן)

לגבי השאלה השניה זה תלוי בכם וברב
יש רבנים שבכלל לא מרשים לנשים לשים טבעת לגבר
אצלנו החצי שם לי את הטבעת ואז יש כל מיני ברכות שהרב אמר ותוך כדי הברכות שמתי לו את הטבעת
עוד תשובה
05/08/13 20:11
185צפיות
אם את שולחת אל החופה נושאי טבעות עם כרית בעיקרון הן צריכות להיות ישירות עליה ולא עם הקופסה (זה לא יחזיק, הקופסה תחליק ויהיו פדיחות...)
אם נושאי הכרית הם ילדים תוודאי שמדובר בילדים מספיק גדולים ואחראים עם יכולת להחזיק את הכרית טוב (נגיד גיל 9 ומעלה, אבל זה משתנה מילד לילד).

אם זה לא כניסה חגיגית לחופה עם הכרית אלא מניחים אותה שם מראש, פשוט תבקשי ממנהל האירוע שיעשה זאת שניה לפני הטקס.

לגבי שאלתך השניה- בטקס המקורי האישה לא עונדת טבעת לגבר, ולכן צריך לבקש את זה מהרב מראש. כיום רבנים רבים מסכימים (כל הרבנים של צהר וגם לא מעט רבנים של הרבנות).
אם זה קורה, זה לא מגיע מיד אחרי שהוא מקדש אותך עם טבעת אלא  בשלב אחר של הטקס, בד"כ לפני שבירת הכוס או מיד בכניסה לחופה.

רק תוודאי עם הרב שהוא לא עושה את ההפרדה המילולית הבוטה והלא נעימה בסגנון "ועכשיו הטקס נגמר, הם כבר נשואים אבל גם הכלה רוצה..."
º
תודה לכן :)
05/08/13 21:26
44צפיות
הזמנת שמלה מחו"ל- Tidebuy- אזהרה!
06/08/13 13:10
534צפיות
אני חושבת שכדאי לכלות שמעוניינות לרכוש שמלה מהאתר Tidebuy לקרוא את הפוסט הנ"ל, אע"פ שמדובר בשמלות ערב, יש מהמקרה הזה כדי להעיד על איכות המוצרים שלהם ושירות הלקוחות באופן כללי.

אח שלי מתחתן בשבוע הבא, המשפחה שלנו נמצאת בתקופה קצת בעייתית (חלילה לא קשור לחתונה ולכלה המקסימה ), לכן אני, אמא שלי ואחותי, אחרי שקיבלנו המלצה מתופרת בארץ להזמין מטיידביי (שזה נושא כעוס בפני עצמו ), הזמנו שלוש שמלות בעלות כוללת של  450$!

השמלות הגיעו לאחר כחודש, חשכו עינינו: איכות התפירה של כל השמלות, ירודה במיוחד- כתפיות שהתפרים שלהן עומדים להיפתח, ביטנה שבולטת החוצה במקומות שונים, קצות השמלה בחלקן לא תפורים  (אין סיומת), שסע באחת השמלות תפור עקום (קצת מסובך להסביר אבל ה"כנף" הימנית של השסע עולה על רוב החלק השמאלי של השסע).

שתי שמלות הגיעו במידות הזויות, ענקיות ולא פרופורציונליות- ואנחנו שילמנו תשלום נוסף עבור כל שמלה בשביל שיתפרו אותן במידות שלנו, שאנחנו שלחנו להם.

מרגע שהשמלות הגיעו , היייתי בתכתובת אינסופית עם השירות לקוחות שלהם. כמו ילדה טובה העליתי סרטונים שמראים בדיוק מה הבעיה בכל שמלה, הם אפילו לא צפו בסרטונים! (אפשר לראות ביוטיוב כמה צפיות היו בדיוק לכל סרטון), וכמובן שבגדול, נאמר לי - בעיה שלך. הוצעו פתרונות יצירתיים יש לציין , כמו- "תקחי את זה לתופרת במדינה שלך", "תזמיני שמלה חדשה וניתן לך הנחה של 10$" (WTF?!).

מרגע שהבנתי שאני לא אראה מהם שקל החזר, הסתכלתי באתרים שונים וראיתי מאות אם לא אלפי תלונות שמתארות בדיוק את מה שעבר עליי, למישהי אחת אפילו הגדילו ואמרו, שבגלל שהיא ממדינה מפותחת והם ממדינה מתפתחת, הם לא רואים שום סיבה להחזיר לה את הכסף .. אני בעיקר מאוכזבת מעצמי כי לא מתאים לי להיות צרכנית כל כך מטומטמת, אבל סמכתי על המילה של התופרת שלי, ולצערי התבדיתי.

בקיצור, לא כדאי, לא מומלץ, איכות נמוכה, שירות לקוחות זוועה!!!
ד"א
06/08/13 13:14
337צפיות
אני אשמח אם תפיצו את הפוסט הזה הלאה לכל מי שמתלבטת להזמין משהו מהנוכלים האלה. ממש כואב לי על ה-1600 שקל שהלכו לי פשוט לפח, יכול להיות מנחם לדעת שבזכות זה נחסכה ממישהי אחרת עוגמת הנפש.
º
אני יכולה להפיץ בפייסבוק?
06/08/13 18:02
91צפיות
º
אפשר בהחלט!
07/08/13 11:57
47צפיות
יכול להיות שהתופרת שלך מחפשת עבודה?
07/08/13 00:37
279צפיות
זה נשמע כאילו היא מעוניינת שתשלחי אליה את השמלות לתיקונים.
זה גם מה שאני חשבתי
07/08/13 11:58
204צפיות
נפלנו מכל הכיוונים איתה.
שמלת כלה במחיר שפוי
07/08/13 01:00
343צפיות
היי בנות.

אני יחסית חדשה בעסק (מאורסת כמעט חודש), וכבר עכשיו מגלה שכל העניין הזה של ארגון חתונה הוא כאב ראש אחד גדול, כמו שחשבתי שיהיה.
אחד מהדברים הוא השמלה. אני לא מוכנה, בשום פנים ואופן, להוציא סכום ארבע-ספרתי על שמלה שאני הולכת ללבוש פעם אחת בחיי לכמה שעות. זה נראה לי כמו הוצאה מיותרת (על אחת כמה וכמה כשאני לא ממש מתחברת לכל האירוע ההמוני הזה).
משיטוטים באינטרנט, אני מגלה שהתפישה שלי ושל המעצבות לגבי מחיר שפוי היא שונה מאוד.
התחלתי להסתכל בחנויות שמוכרות שמלות לבנות של שבועות, אבל עדיין לא מצאתי שמלה שהיא מספיק מחמיאה (למען האמת חיפשתי רק בשתי חנויות עד עכשיו. אין לי זמן מיותר להסתובב בקניון).

אני אשמח לעצות, המלצות וכו׳
תודה רבה
ברוכה הבאה
07/08/13 02:36
194צפיות
ממליצה לך לעשות חיפוש בפורום ולראות שיש לא מעט אפשרויות למצוא שמלות יפות במחירים שפויים.
בהצלחה
מצרפת פוסט של lanit
07/08/13 18:36
127צפיות
ממליצה על הפוסט הבא
07/08/13 10:28
165צפיות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
שכתבה butwhy
אני עשיתי בהמלצתה ואת השמלה שלי מצאתי במחיר שפוי בהחלט אצל נעמה בצלאל עודפים בדיזינגוף.

אם את לא מחפשת בהכרח משהו "כלתי" יש שמלות לבנות יפות בפגנקה, וכשחיפשתי אהבתי כמה שמלות של "שדה בר" (חפשי בפייסבוק)
בהצלחה!
נסי בחנות קאלה
07/08/13 12:00
141צפיות
ראיתי שם שלוש שמלות לבנות, אחת ארוכה ושתיים קצרות

השמלות מחמיאות, מיוחדות ובטווח מחירים של 500-800 ש"ח

בהצלחה
שלי עלתה 1000 ש"ח
07/08/13 12:43
201צפיות
אמנם ארבע-ספרתי אבל הכי נמוך שאפשר
קניתי אותה אצל המעצבת לאור ורדית בדיזינגוף די קרוב לפינת ז'אן ז'ורס
היו שם כמה אופציות והמחירים היו באיזור ה-800 עד 1500... משהו כזה
מאיפה מתחילים? שמלת כלה- זה הכרחי?
07/08/13 02:51
396צפיות
חתונת פרק ב' לשנינו...
התכנון שלנו די לוקה בחסר, שנינו עסוקים עם העבודות מעל לראש, לחוצים כלכלית ואין תקציב לכלום.

לאחותי יש שמלת כלה שהיא הציעה לי למדוד ובמידת הצורך לערוך שינויים למידה שלי.
אני לא בטוחה שאני רוצה ללבוש שמלת כלה לבנה לחתונה הזאת.

החתונה תהיה מעין הפנינג/פיקניק אז אולי שמלת כלה, לבנה בכל אופן, זה מיותר בכלל?
ממש לא חייבים לבן
07/08/13 07:30
339צפיות
אחותי לבשה משהו אפור-כסוף
כלה שלי, שעשתה חתונה מחודשת, התחתנה עם גוונים של חום וזהבהב
(למרות שהתיאורים שלי נשמעים מזעזעים - שתיהן היו מהממות, באמת )
הייתי שמחה להעלות תמונות שלהן, אבל אין לי אישור

פה ביבשת נהוג שבחתונה שניה הכלה לובשת אוף-וויט.

אני לבשתי בכלל ירוק (לחתונה ראשונה)

בקיצור, הכל תופס
גם גיסתי לבשה שמלה מלכותית בצבעי ארגמן
07/08/13 07:59
242צפיות
וזה היה מקסים. אחי בכלל לבש חליפת חתן בצבע שמנת.
הם נראו מקסימים ואציליים מאוד.
וואו! לבשת שמלה ירוקה?
07/08/13 12:45
220צפיות
יש לך תמונה? ממש מעניין אותי לראות שמלת כלה ירוקה!
נשמע מהמם!!
התחתנתי בתקופת האבן
07/08/13 18:42
780צפיות
התחתנתי בתקופת האבן
ולכן התמונה סרוקה
זה ירוק פיסטוק
בתמונה זה נראה די לבן... אבל מהמם!
07/08/13 22:23
202צפיות
במיוחד הכפתורים!!!
º
אהההה זה מושלם!!
07/08/13 22:56
62צפיות
º
מאיפה הנעליים היפות?
08/08/13 15:37
46צפיות
שלושים שנה, לך תזכור
09/08/13 05:00
125צפיות
סאגת הנעליים מבחינתי הייתה גרועה יותר מסאגת האיפור.
כל הדברים האחרים זרמו ממש מעולה.
איפה לא הייתי ואיפה לא חיפשתי. גיליתי מקומות בארץ שלא פגשתי עד אותה נקודה של חיפוש.
בסוף מצאתי איפשהו בתל אביב. ממש לא זוכרת איפה - אבל זאת הייתה חנות נעליים רגילה, ללא קשר לכלות.
הנעליים היו בצבע שמנת.
היו נוחות מאוד ועפו אחרי לא מעט זמן מהרגליים.
לא היה להם שימוש נוסף חוץ מקישוט מגירת הנעליים שלי.
במעבר דירה השניה או השלישית הן "נשכחו" ומקום הימצאם לא ידוע עד היום

מה בא לך?
07/08/13 19:24
261צפיות
עזבי אותך מהכרחי, בחתונה כל כך מיוחדת כמו שלכם, גם ה"נהוג" הוא לא רלוונטי
השאלה היא איך בא לך להיות לבושה - וכמה זמן/אנרגיה/כסף יש לשם כך.

אבל אני חושבת:
דווקא במיקום מיוחד כמו הרחוב, הייתי כן הולכת על שמלה לבנה - כי מדובר בהצהרה - פה חתונה, על אפכם ועל חמתכם - ושמלה לבנה היא סמל של חתונה ולבן זה מיינסטרים. אני חושבת שדווקא סמל של חתונה מיינסטרימית בתור הקונסטלציה שלכם - זה שילוב טוב. כאילו אתם אומרים - חתונה אמיתית, למרות המיקום ולמרות הטקס! אבל אפשר להצהיר על היותך "מתחתנת" בכל מיני סימנים - למשל, ללבוש שמלה "אחרת" אבל להיות עם הינומה. או ללבוש שמלה לבנה ולהיות עם הינומה בצבע אחר.. בקיצור, גם הלבוש שלך הוא  חלק ממערך שלם של אירוע, שהוא גם חתונה אבל יש בו גם אלמנט הצהרתי, מחאתי ונושא מסר.

אני, באופן אישי, מתה על שמלות כלה לא לבנות (וכועסת על עצמי שלבשתי לבן) -
קצת השראה בכל זאת
http://greenweddingshoes.com/idyllic-iceland-weddi...
איזה נוף יפהפה
07/08/13 19:59
139צפיות
ואיזה אנשים יפים.
עושה חשק לטוס לאיסלנד.
כל מי שהתייעצתי אמרו לי "שמלה לבנה"!
10/08/13 10:40
37צפיות
נראה לי שזה מה שיהיה. אבל את החתן אני לא רוצה בשחור!!!!
בקשר ל"פלאייר" שפרסמתם על חתונה אזרחית
07/08/13 20:54
156צפיות
לא הבנתי למה החתונה האזרחית הראשונה של זוג יהודי בארץ ישראל? הרי אנשים מתחתנים כך לא?
הרעיון שלכם להפוך את זה למשהו פומבי הוא חדש ומענין אבל מבחינה פורמלית זה כבר קורה לא?
אולי אני טועה כי לא העמקתי בבדיקה אבל
10/08/13 10:32
31צפיות
זוגות יהודים חילוניים יכולים להתחתן ולהיות מוכרים כנשואים מול כל המוסדות הממשלתיים/ציבוריים רק אם התחתנו עם רב/דרך הרבנות או אם התחתנו בנישואי חו"ל וזה אומר גם שאפשר שהזוג יישאר בארץ ויחתום על מסמכים אצל עו"ד אבל המסמכים צריכים לעבור דרך חו"ל ולחזור לכאן לאישור וחתימה.

להתחתן בישראל עם ניירת ישראלית ולהיות מוכרים כנשואים לכל דבר ועניין - לא מכירה כזה דבר.
איפה קונים טבעות?
08/08/13 12:56
86צפיות
טוב עכשיו כשיש פחות מחודש עד החתונה, אני מתחילה להילחץ ולהפציץ את הפורום בשאלות...

הגענו לשלב הטבעות. אין לנו מושג איפה לקנות ומהו טווח מחירים נורמטיבי. נשמח לקבל המלצות על חנויות באזור חולון-ת"א, וכן לשמוע מהו מחיר סביר. וגם: כמה זמן לוקח מרגע שבוחרים בחנות ועד שלוקחים הביתה? (אני מניחה שלעיתים צריך לבצע התאמות לטבעת).
נ.ב. - דפדפתי אחורה בפורום וגם עשיתי חיפוש, שניהים לא הניבו יותר מידי תוצאות.
בדיוק לפני כמה ימים המלצתי פה על לירן תכשיטים
08/08/13 13:59
95צפיות
יש להם חנות בחולון ברחוב שנקר. (וגם בעוד מקומות, אבל אני כבר לא זוכרת...)

טבעת האירוסין שלי משם (לפי העיצוב שבעלי בחר) וגם 2 טבעות הנישואין שלנו.  (וגם השרשרת שחמי וחמותי קנו לי משם)
צירפתי תמונה, תחפשי את זה בטח באחד העמודים הקודמים.

גילוי נאות- לירן הוא חבר של המשפחה של בעלי, אבל אני יכולה להגיד לך שחוץ מאיתנו - כל החברים שלנו קנו שם טבעות, היו מרוצים וממשיכים לקנות שם תכשיטים.
יש מבחר של דברים במקום, אבל אפשר גם לעצב מאפס לפי מה שבא לכם.
ומעבר לזה - השירות נהדר והמחירים טובים.

בקיצור, אם אתם באיזור הייתי קופצת לראות.
אני ממש התאהבתי בטבעת אצל צור אלון, הייתי בטוחה שאני אקנה אותה.
בסוף, בשביל הטבעות החלקות והפשוטות (יחסית) שקנינו - שילמנו אצל לירן על 2 הטבעות פחות מטבעת אחת שאהבנו אצל צור אלון.
º
תודה, נעבור שם. אשמח להמלצות נוספות...
08/08/13 19:41
25צפיות
מציעה ללכת לצורף ולהכין בעצמכם!
08/08/13 15:53
80צפיות
חוויה מדהימה. מוזמנת להסתכל בקישור שבחתימה שלי.
אנחנו קנינו ברויאלטי בקניון בת ים
09/08/13 00:12
61צפיות
במחיר של 199 שח לגרם. אין מבחר ענק אבל בהחלט יש דברים יפים ושנינו מצאנו שם את מה שרצינו.
אספקה תוך שלושה שבועות, אך קיבלנו תוך שבועים וחצי.

בג'קסון יש במחיר של  188 שלח לגרם זהב ומבחר עצום, רק שיש כמה בעיות :
בימי ששי החל מ 10 בבוקר כבר עמוס שם ברמה של שוק וקשה מאד לראות משהו, אם כי יש די הרבה מוכרנים.
קשה למצוא שם חניה, והם לא תמיד מדייקים בהזמנות (בצורה או בגודל). אמנם הם מוכנים לתקן, אבל זה מטריח אותך לחזור אליהם שוב.
אני העדפתי אחרי ביקור בג'קסון, למצוא את הטבעת שלי בניחותא בחנות אחרת.
º
סידורים אחרונים וירח דבש 04/08
05/08/13 00:01
17צפיות
מתנה למסיבת רווקות
04/08/13 11:01
133צפיות
הי:)

אני רוצה להכין משהו לחברות שלי שמשתתפות במסיבת הרווקות שלי..
חשבתי על צנצנת עם עוגיות..
יש רעיונות נוספים?

תודה:)
רעיונות למתנות לבנות
04/08/13 13:47
142צפיות
- צנצנות עם סוכריות / עוגיות / ריבה
- צמידים לרגל / ליד (קנויים / שאת תכיני)
- אבני מזל עם ברכה
- חמסות חמודות קטנות
- של (צעיף כזה)
º
איפור, שיער וטיפוח 04/08
04/08/13 23:59
62צפיות
מעצב שיער - המלצות בבקשה :)
04/08/13 17:46
232צפיות
חודש לפני החתונה ואין לי אפילו כיוון קטן למעצב/ת שיער שאני אוהבת :(.
אני ממש ממש אשמח לעזרה / המלצות ולמחיר ( הגיוני שמעצב שיער לוקח 1300 ש"ח?? )  ההתארגנות תהיה בת"א, תודה רבה
כמו תמיד
04/08/13 17:51
362צפיות
ממליצה על רועי חמו המקסים.
התסרוקת שעיצב לי החזיקה עד סוף הערב בדיוק כמו שיצאתי מהבית.
מוזמנת לקרוא עליו ולהתרשם בקרדיטים.

יש לציין כי אני לא יודעת מה המחירים שלו (סגרנו דרך איזיווד).
º
התקשרתי עכשיו והוא תפוס בתאריך הזה :(
04/08/13 18:23
76צפיות
יעל איתן ועוד
05/08/13 03:33
152צפיות
תחפשי את השם שלה באתר של מתחתנים (וכמובן גם המון המון המלצות בmit4mit). היא גם מאפרת וגם מעצבת שיער. גם נתי מור, וענבל מאסאס שהיא קצת יותר יקרה מהן אבל עושה עבודות פשוט מדהימות ביופיין.. (היא היתה תפוסה ביום שלי אז נאלצתי לוותר עליה). שלושתן עושות גם תסרוקות וגם איפור, ומגיעות עד אלייך..
מיקי זיתוני
04/08/13 18:54
151צפיות
שלמתי 1300 יקר אבל שווה (: וגם בן אדם מקסים
º
שרון פור המדהים
04/08/13 19:21
72צפיות
כרמל יהלום האלופה
04/08/13 20:41
184צפיות
גם מקצועית בטירוף וגם בנאדם מקסים שכיף להיות איתו ביום החתונה.
עשתה לי גם איפור וגם שיער ולכן המחיר היה עבור שניהם (יחד עלה פחות מה- 1300 שאת מציינת), לא יודעת כמה היא לוקחת רק עבור שיער.
היא מומלצת בחום רב. מבינה עניין, יודעת את העבודה, מקצוענית, לא מתפשרת.
לא היה לי כיוון למה לעשות בשיער והיא פשוט ידעה מה מתאים לי, קיבלתי אינסוף מחמאות, התסרוקת החזיקה את כל החתונה, כולל הריקודים ומעט הלחות שהיתה.
הגעתי אליה בזכות המלצות בפורום הזה, ואני מצטרפת לכולן.
º
גם אני מוסיפה על כרמל :)
05/08/13 01:10
49צפיות
º
06/08/13 10:39
26צפיות
איפור
05/08/13 21:31
239צפיות
הייתי בניסיון לאיפור ומאוד אהבתי
אבל עכשיו שאני חושבת על זה אני מעדיפה משהו אחר
משהו יותר בהיר ועדין

אמרתי למאפרת שאני רוצה בהיר והיא אמרה שיותר בהיא מזה לא יראו בתמונות
ואם היא תשים לבן זה יעשה עיגולים לבנים בתמונה
מה דעתכן? קרה למישהו?

הגוון הבהיר שאת מבקשת צריך להיות מותאם לגוון
06/08/13 10:37
218צפיות
עורך על מנת שזה לא ייראה בתמונות מלאכותי ולא קשור, תסמכי על המאפרת שלך
אני דווקא נלחצת ממאפרות שאומרות
06/08/13 20:04
169צפיות
לי שהאיפור צריך להיות ככה וככה בגלל התמונות.
יותר בוטחת במאפרות שאומרות לי שהאיפור צריך להיות ככה וככה בגלל גוון עורי, הבגדים, הסטייל וכדומה...
הייתי מלא פעמים אצל מאפרות שרצו למרוח עלי או על לקוחותיי שכבות של שפכטל בטענה שבתמונות הוא יראה טוב.
אני, אישית, רוצה לראות את הלקוחות שלי יפות כל האירוע.
אני מניחה שיש הבדל בין איפור לצורך צילום מגזין לבין חתונה, ומדובר על המקרה השני.
הגבתי אליך מבלי חלילה לפגוע במקצועיותך, אלא להגיד שמעבר לכימייה צריך גם להרגיש טוב עם האיפור עם או בלי קשר לתמונות ולצילומים
אם לא שמת לב כתבתי במפורש שזה צריך להיות
06/08/13 23:03
125צפיות
מותאם לגוון עורה. יש לי לקוחות שאופרו בחתונות משפחתיות או בנות שהתחתנו ואינן יכולות לראות עצמן בתמונות,
סוחבות עליהן טראומות של איפור, כך שאיך שאת נראית בתמונה לא פחות חשוב. את יכולה להרגיש נפלא עם האיפור אבל בתמונות
בגלל הפלש, גוון המייקאפ פתאום ייראה בהיר, או הלבן ששמת על העפעף ייראה כמו מחזיר אור. מי שמתעסק באיפור צריך לדעת את זה
תפקיד המאפר/ת בין היתר להעיר תשומת לב הלקוחה לדברים כאלה.
חשוב להרגיש טוב עם האיפור, זה בטוח וחשוב עוד יותר שזה ייראה טוב בתמונות ובצילומים
אז הפרמטר צריך להיות לא רק התמונות
06/08/13 23:49
93צפיות
זה מה שניסיתי להבהיר.... תודה על התוספת החשובה
האיפור חייב להיות מותאם למראה שלך דבר ראשון
06/08/13 23:48
87צפיות
וברגע שזה מונח טוב על הפנים ומתאים לך, גם הצילומים יראו טוב.
בעיני איפור בהיר מידי סביב העין, נראה כמו "פנס" לבן, ועדיף משהו עם הצללה אפילו עדינה מאוד של צבע.
כמובן, טיפה ברונזר או סומק שלא תראי חיוורת, בסיס טוב, אודם וכל מה שמסביב..
מלוות
05/08/13 16:33
399צפיות
שאלה חשובה מאוד- האם נהוג לשלם על המלוות שלי על שיער ואיפור? שתי חברות טובות, איפור ושיער עולה לכל אחת 700 שח
מה אתם אומרים?
את יכולה גם לתת להן שי אחר, זול יותר. או רק
05/08/13 16:42
306צפיות
למשל לשלם על איפור/ תסרוקת, לבחירתן...
נהוג מת מזמן
05/08/13 19:33
420צפיות
ממש שנתיים אחרי "לא נעים", תנוח נשמתם על גן העדן

מסתבר ש"אמור". גם אני התפלאתי, ולא תיכננתי לשלם עליהן בכלל כי חשבתי שכמו שאני לא משלמת לה על השמלה אז או שתתאפר לבד כמו שהיא עושה 26 שנה או שתשלם. ואז אמרו לי ש"אמור". ועדיין, את לא תמיד עושה כל מה שאמורים.

גם אצלי זה היה לא זול, ועדיין לא כזה יקר כמו שלך. איפור מלווה עלה לי 400 ושיער (פן) 150. החלטתי שאני נותנת להן לבחור מה יותר חשוב להן והן לוקחות בחשבון שאיפור יהיה בהשתתפות עצמית. לחברות שלי אין שקל על התחת, וידעתי שהן יעריכו מתנות אחרות הרבה יותר טוב מזה.
פשוט שילמתי לכל אחת על הפן ב 150 שקל (היו לי 3 מלוות), וכל אחת קיבלה מתנה צנועה מהירח דבש ושילמתי גם על הארוחת צהריים ביום החתונה שהזמנו לסלון והשתתפתי 3\2 במונית שלהן חזרה הביתה מהחתונה. בסה"כ עדיין יצא יותר זול בהרבה מ550 למלווה שהיה "אמור" לעלות לי.
פתרונות תמיד אפשר למצוא,
ואם "לא נעים" לך מהחברות
ראי תחילת ההודעה
º
מתה על התגובות שלך
05/08/13 19:56
90צפיות
º
05/08/13 20:46
34צפיות
הו לא. איך "נהוג" הפך ל"אמור"
05/08/13 20:44
281צפיות
ככה זה כשאני מתחילה להתחכם :( אני מאבדת כל צלם אנוש!!!!!!
ממש לא חובה!
05/08/13 20:00
225צפיות
המלוות שלך מכירות אותך ויודעות שאת לא רוטשילד.
בנוסף הן לא חייבות לעשות גם איפור וגם שיער (אצלי כולן עשו רק איפור) וגם לא חייבות לעשות אצל הספקים היקרים שלך אלא יכולות למצוא (בעזרתך כמובן) מישהי זולה יותר... (דברי עם שמוצי, הייתה לה סטודנטית שאיפרה את המלוות ממש בזול).

אני נתתי במתנה איפור למלווה אחת שהיא סטודנטית תפרנית, והשתיים האחרות (אמא ואחות) שילמו לעצמן. מראש הצגתי להן את השאלה כך - "תרצו שהמאפרת שלי תאפר גם אתכן? זה יעלה ___", כלומר- הצגתי את האיפור כבחירה שלהן ולא כמשהו שבטוח קורה.
אצלי היו 2 מלוות
07/08/13 09:12
94צפיות
אחת מהן הייתה אחותי.. כך שהיא מן הסתם התאפרה יחד עם כל בנות המשפחה,
השניה הייתה חברה טובה, שממנה ביקשתי להגיע אחרי שלב השיער-איפור, כך שדי הובן שלכל אחת יש את הזמן שלה להתארגן בשקט ולעשות בבוקר מה שהיא רוצה

כשהיא התחתנה והייתי המלווה שלה - היה אותו דבר, היא ביקשה ממני להגיע רק לצילומים, את האיפור והשיער עשיתי במקום שאני רציתי ולרגע לא חשבתי שהיא צריכה לשלם עליי על דבר כזה.

גם ככה החתונה מלאה בהוצאות, אני לא חושבת שהכלה צריכה לשלם עוד על איפור ושיער של חברות שלה שיופיעו בכמה תמונות בודדות מהצילומים.
ו-700 ש"ח לאחת לדעתי זה יקר למלוות.
אין כלל אחד
07/08/13 09:22
100צפיות
אם המלוות שלך רוצות לעשות איפור ושיער - את יכולה להציע לשלם להן על איפור או על שיער או על שניהם.
את גם יכולה לקנות להן מתנה אישית שלא קשורה לאיפור ולשער או להזמין אותן לארוחת בוקר או מניקור-פדיקור.

כשאני התחתנתי, הצעתי למלווה שלי לבחור איפור או שיער ושאני אזמין. בסוף היא בחרה לעשות פן מעוצב וזה הספיק לה.

אני כן חושבת שצריך להתייחס למלווה שעוברת את היום הזה יחד אתך - וזה לא תמיד קל עבורה (להסתובב כל היום והלחץ של היום הזה).
לי היה חשוב לדאוג שהמלווה שלי תאכל צהריים - גם אם אני לא אהיה מסוגלת לאכול. בגלל שהתארגנתי במלון הזמנתי לנו סושי.
אני אכלתי קצת וצחצחתי שיניים לפני האיפור.
הזמנתי מספיק כך שגם הספקים יוכלו להתכבד.
יקר מאוד
07/08/13 11:49
94צפיות
וכפי שאמרו לפניי, נהוג מת.

יחד עם זאת, ואם בא לך לפנק אותן, את יכולה לשלם להן על שיער או איפור ולחילופין, על מניקור/פדיקור/מני פדי קוויקי וזה מסתכם בעלות של כ-100 ש"ח לכל אחת

מחפשת איפור שיער לאמא באזור אשדוד
06/08/13 10:59
121צפיות
יש רעיונות למשהי לא יקרה מדי וטובה למלוות באיזור אשדוד?

תודה!
מצטרפת לבקשה לשיער ואיפור באשדוד עבור אמא
06/08/13 14:01
79צפיות
עדיף שתהיה מוכנה להגיע מוקדם בבוקר כיוון שמדובר בשישי
(מתברר שזה לא כזה טריוויאלי שספרים יפתחו בשמונה בבוקר)
º
מוסיקה, צילום ואטרקציות 04/08
04/08/13 23:58
43צפיות
צלם לחתונה קטנה
04/08/13 16:56
311צפיות
היי לכולם :)
האם למישהו יש המלצה לצלם? אנחנו עושים ערב לחברים במסעדה לכבוד החתונה, ורוצים צלם שיגיע לשם ויהיה איתנו לאורך האירוע (בערך 3 שעות, אפילו פחות). אין צורך בצלם שילווה אותנו כל היום, או ייקח אותנו לסשן צילומים לפני האירוע, ומכיוון שזה אירוע מצומצם של 60 איש מספיק לנו בהחלט צלם אחד :)
מכירים מישהו שיכול להתאים?

תודה רבה!
º
שלחתי לך מסר בעניין.. :)
04/08/13 17:38
73צפיות
"פשוט צילום"
04/08/13 23:05
175צפיות
דברי עם רן
ממליצה בחום על הצלם שלי (ר' קרדיטים בחתונה),
06/08/13 18:28
100צפיות
או אפשרות נוספת: כנסי לאתר "תעשיה" ותפרסמי שם מודעה. זו הדרך הכי טובה למצוא צלמים לאירועים קצרים - יצא לי לפרסם שם מודעה פעם וקיבלתי עשרות פניות...
קביעת שעה לצילומי חוץ באוגוסט
04/08/13 01:08
173צפיות
יש דילמה לגבי מתי להתחיל בצילומי החוץ. כמה זמן זה לוקח בערך כל צילומי החוץ? בהנחה שיש נסיעה בערל של 20 דק' עד למקום... האם יותר משעתיים וחצי? קבלת הפנים היא ב-19:30 וצילומים משפחה ב-19:00. מתי לומר לצלמת להגיע? והאם מרגע המפגש תוך כמה זמן בערך יוצאים להצטלם?
כמה זמן- זה תלוי בכם
05/08/13 16:07
84צפיות
זה תלוי כמה את רוצה להצטלם ואם יש לך כמה לוקיישנים...
אני חושבת שהצילומים שלנו לקחנו בערך שעה... הצטלמנו בפארק ליד הבית ולא היינו צריכים לעבור בכמה מקומות של צילום פשוט הסתובבנו בפארק והצטלמנו לאורכו.

גם לגבי שעת ההגעה של הצלמת זה תלוי בכם
אני התארגנתי בבית ולכן ביקשנו מהצלם שיהיה איתי בזמן ההכנות (התמונות שמאפרים אותי ושאחותי מסדרת לי את השמלה ממש מהממות )
ברגע שבעלי הגיע, די מיד יצאנו לצילומים

בקיצור הכל תלוי בכם!

רק עצה קטנה- תחשבי גם על הפקקים בדרך לגן אירועים... לנו לקח יותר זמן ממה שחשבנו שיקח לנו להגיע
אלבום לא דיגיטלי - יש עדיין דבר כזה?
05/08/13 02:39
185צפיות
אני והבחור ממש לא מתחברים לאלבומים הדיגיטליים ורוצים אלבום תמונות כמו פעם (לא שאני יודעת איך לפני כמה שנים סדרו אלבומי חתונה) אבל עם תמונות ולא הדפסות על נייר.
הצלמים שלקחנו (נראה לי שכולם כבר) לא מתעסקים עם אלבומים אחרים.

מה עושים? חשבתי לקנות אלבומים מאיביי אבל זה נראה פשוט מידיי.

הצלם שלנו עשה לנו אלבום אמיתי ולא דיגיטלי
05/08/13 16:09
203צפיות
את יכולה למצוא מישהו שיכין לך את האלבום או להכין אותו בעצמך
אלבום חתונה
06/08/13 10:29
136צפיות
גם אנחנו לא אוהבים את כל הרעש באלבום מעוצב, וכמובן את כל הבלאגן בדפים
אפשר לבקש אלבום בעיצוב נקי יחסית ואתם יכולים להיות מרוצים.
אנחנו עיצבנו בעצמנו (יש לנו את הידע) כשהרקע הוא צבעים בהירים (לבן, ורוד..), התמונות לא יותר מידי ערוכות ואין קישקושים סביב כל תמונה.
נקי.
ממליצה, בכל מקרה נעים להסתכל על אלבום כזה מאשר לסובב את הראש על כל תמונה שניה. ובכלל, ככה באלבום נשאר שלם ושום תמונה לא נעלמת.

מקווה שעזרתי
תודה על התגובה :)
07/08/13 00:59
57צפיות
אנחנו לא רוצים אלבום דיגיטלי כי אנחנו לא מתחברים לתמונות  מודפסות.

אם מדפיסים במקום איכותי
07/08/13 15:25
46צפיות
לא מרגישים בהבדל
מחפשים מוסיקה חיה
05/08/13 19:06
141צפיות
שלום לכולם, חדשה פה בפורום ובעולם החתונות... (:

אנחנו מתכננים חתונה שישי בצהריים באוקטובר וחשבנו לקחת מוסיקה חיה במקום די-גיי.
יש למישהו המלצה על משהו שיכול להתאים?
הכיוון הוא קצת מוסיקה בקבלת פנים+ מוסיקה קצבית יותר אח"כ עם אופציה לריקודים.
וגם- מישהו יודע מה סדר גודל המחיר של משהו כזה?

המון תודה!
הכושים העיבריים מדימונה מדהים.
06/08/13 01:39
107צפיות
יש זמר שיש מלא סירטונים שלו ביוטיוב ,שר להיטים באנגלית מנגן בסקסופון ושר מדהים,חברה שלי הביאה אותו לחתונה היה חבלז,הבנתי שגם המחיר לא יקר.
http://www.youtube.com/watch?v=IJ1ZdR-B1i4 -קבלת פנים עם סקסופון

http://www.youtube.com/watch?v=FEpJtpsqy-4 -ריקודים
Rockdim
06/08/13 10:35
81צפיות
https://www.facebook.com/rockdimcover
גם יפים וגם מרקידים מעולה :)
הרכבים מוסיקליים.
13/08/13 14:46
18צפיות
אני מכירה חברה שיש לה את כל סוגי המוסיקה חיה החל מקבלת פנים ועד לריקודים.
אני קשורה אליהם ויודעת שאסור לפרסם בפורום אז אם תרצי תשלחי לי בפרטי.
תקציב לקשקושים לרחבת הריקודים
07/08/13 17:18
84צפיות
תגידו, כמה כסף הוצאתן על קשקושים לרחבה?
יש לנו כ-300 מוזמנים ובחרנו דברים בקבוצת הרכישה של שירלי, אבל זה יצא מאוד יקר (מעל 600), כך שכנראה הכמויות שחשבנו עליהן לא מתאימות.
אשמח לקבל קנה מידה להשוואה...
מנסה לעזור
08/08/13 00:26
61צפיות
לנו היו 250 אורחים וקניתי 270 אביזרים בערך.
לקחתי בחשבון שיש אנשים שלא רוקדים וכאלו שילכו לפני חלוקת הקשקושים, ואז חישבתי בערך 2 אביזרים לאדם.
אני יכולה להגיד לך שהכל נחטף, ולא נשאר כלום, ויכול להיות שאם היו יותר - גם הם היו נחטפים.
היו אנשים שעטו על עצמם 3-4 שרשראות הוואי וכאלו שלקחו יותר מ-2 אביזרים. לעומתם, יש את אלה שלא מתחברים לקשקושי רחבה, ולא לוקחים כלום (כמוני בחתונות של אחרים).
אני הוצאתי 314 ₪ על קשקושי רחבה שנקנו בדרום תל אביב. הסכום הזה כלל 270 אביזרים + 36 בועות סבון שהופרחו בדרך לחופה + 2 גלילי קונפטי.
צלם לחינה - עד 500 שקלים
08/08/13 10:12
30צפיות
אני מחפשת צלם לחינה, אירוע של 4 שעות מקסימום, בלי אלבומים ובלי עיבוד תמונות.
החינה תהיה באיזור קרית ביאליק. יש לציין שזה ביום חמישי (בסוף אוגוסט)
מישהו מכיר? המלצות?
º
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 04/08
52תגובות
04/08/13 23:54
94צפיות

(המשך...)
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום