בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

º
איפור, שיער וטיפוח 28/05
( לעסק שלי )
46תגובות
27/05/13 10:52
151צפיות

(המשך...)
º
מחפשים מקום ואוכל 28/05
( לעסק שלי )
41תגובות
27/05/13 10:22
202צפיות

(המשך...)
º
צילום ומוסיקה 28/05
( לעסק שלי )
57תגובות
27/05/13 10:19
108צפיות

(המשך...)
אירגון חתונה בחודש
27/05/13 09:17
581צפיות
שלום לכולם, אני ובן זוגי החלטנו (בשעה טובה) לאחר המון זמן יחד להתחתן
הזוגיות שלנו כבר ארוכה ואנחנו די "זוג נשוי" אבל סוף סוף התקבלה ההחלטה ואנחנו מתכוונים לעשות הכל בתוך חודש ימים בלבד.

אנחנו צריכים להספיק הכל החל מהאולם ועד הקישוטים לאוטו.
אבקש לקבל עצות ולשתף אתכם בתהליך.

אז מה עושים? איפה מתחילים?
איך מתחילים?
27/05/13 10:32
430צפיות
קודם כל יושבים יחד ומקבלים החלטות- מה יהיה התקציב?, כמה מוזמנים יהיו? מה אופי האירוע שרוצים?
אחרי שהתגבשתם וגם שמעתם מההורים כמה אנשים הם מעוניינים להזמין, הכי חשוב זה קודם כל לסגור מקום.
ברגע שסוגרים מקום - כל שאר החלקים של הפאזל מתחברים.

מומלץ לעשות מחקר מקדים באינטרנט ולראות 2-3 מקומות שעונים על הקריטריונים / צרכים שלכם. אפשר לשאול בטלפון מראש מהו המחיר למנה והאם יש תאריכים פנויים בחודש X. אם אתם רוצים חתונה בחמישי- יהיה יותר קשה למצוא. אגב, יש סיכוי טוב לקבל מחיר מוזל בגלל שאתם עורכים חתונה "ברגע האחרון". אחרי שסגרתם מקום מומלץ לעדכן את החברים / המשפחה בתאריך כדי שישריינו אותו - בגלל שאתם סוגרים לעוד חודש מעכשיו.

אחרי שתסגרו מקום - בהנחה שישאר לכם חודש עד החתונה, צריך להתחיל לדאוג להזמנות. את ההזמנות מומלץ להתחיל לחלק 3 שבועות לפני החתונה.

שאר הספקים שצריך לסגור- צלם - שוב, ממליצה לראות 2-3 ולא יותר, אא"כ לא תמצאו מישהו שעונה על הדרישות שלכם. כדאי לעשות מחקר מקדים באינטרנט ולפני הפגישה לוודא מהו טווח המחירים והאם הוא פנוי בתאריך שלכם - כדי שלא תלכו סתם לפגישות. כך גם עם די ג'יי.

צריך למצוא ביגוד לחתן ולכלה (שמלה ונעליים לכלה ובגדים ונעליים לחתן). צריך לסגור איפור ושיער.
יומיים-שלושה לפני אפשר לסגור זר כלה וקישוט לרכב בחנות פרחים (כמובן שאפשר לבדוק באינטרנט קודם).

מומלץ לארגן רשימה עם כל הדברים שצריך לסדר לפני - כדי שתדעו בדיוק מה אתם צריכים לעשות ושום דבר לא יפול בין הכיסאות.

מזל טוב!
יש התחלה של ארגון
27/05/13 11:05
363צפיות
אנחנו יודעים שהחתונה תיהיה מצומצמת (200 אורחים)
זה גם יהיה יותר קל מבחינת הזמן המצומצם.

אנחנו בחיפוש אחר אולם קטן (חושבים על גן ורדים בנס ציונה כאופציה)
ושני הדברים האחרים שחשובים לנו כרגע זה שמלה וטבעות כי אלה הדברים שלוקח זמן להכין
מסכימה מאד לגבי הטבעות
27/05/13 11:13
276צפיות
זו נקודה חשובה מאד!
אצלנו, לקח חודש להכין את הטבעות אחרי זירוז בגלל שנזכרתי מאוחר מדי.
עשיתי במקום בו הזמן הרגיל הוא חודש - אבל היו חגים באמצע.

וכן, זה לוקח זמן, במיוחד אם לא מגדילים / מקטינים עבורכם אלא מכינים טבעת חדשה.

לגבי שמלה, תפירה מחדש לוקחת בד"כ 3 חודשים, אבל אולי תמצאי מישהי שתזרז את העניינים עבורך.
אם את רוצה דגם קיים ולהתאים, יש די והותר זמן. אבל כמובן שצריך למצוא.

איזה סגנון את אוהבת?
היום נצא לסיבוב חיפושים
27/05/13 11:21
199צפיות
היום נצא לסיבוב חיפושים.
לגבי הסגנון זה בטוח לא מצועצע מידי. אדע בדיוק רק אחרי שאמדוד
תחפשי מכירות של מעצבים/ות
27/05/13 11:25
164צפיות
לעתים מוכרים דגמים AS IS של דגמים קיימים- ישנים (קולקציות קודמות..). ואז את פשוט קונה מהמדף ויכולה אצלם או תופרת אם הם אומרים שהם לא מתעסקים בזה להתעסק בהצרות, קיצורים והתאמות .. וזה לא אמור לקחת יותר מדי זמן

בהצלחה!
לגבי שמלה
27/05/13 11:29
176צפיות
אני בטוח לוקחת משהו מוכן ועושה קצת התאמות. ממש לא מפריע לי
סטודיו לבנה - מכירה ממש היום 27.5
27/05/13 11:43
180צפיות
לא עשיתי שם שמלה אבל אני חברה שלהם בפייסבוק ויש להם למכירה היום סמלות במחירים של 1500-3000, נראה שהן יפות, ולדעתי שווה ללכת לבדוק אם את במידות רגילות שלא זקוקה ליותר מידי הצרות או הגדלות.
שוב, אין לי מושג, אבל שווה לבדוק!

מזל טוב!
º
ממליצה מניסיון
27/05/13 13:10
67צפיות
לגבי הטבעות
27/05/13 11:28
250צפיות
אנחנו הכנו את הטבעות שלנו מאפס (התכת הזהב, רידוד, שיוף, חיתוך, וכו') אצל יניב שפירא. מפגש של 4 שעות עם יניב והן היו אצלנו, פלוס חוויה מדהימה שאין לי מילים לתאר.
את יכולה לקרוא עוד בקישור בחתימה שלי, אם זה מעניין אותך.
ו... מזל טוב!
º
תחפשי "שירי יהלומים" יעשו לך טבעות תוך שבוע
28/05/13 07:39
86צפיות
קניתי מהם :)
28/05/13 18:12
141צפיות
זאת הטבעת שהזמנתי: http://www.shiridiamonds.com/Item.asp?Style=WR281
היינו באזור הבורסה והם נראים לי הכי בסדר. אמרו לי ששבוע יהיה מוכן. סומכת שלא יעשו "פאדיחות" כי זה יחס ממש אישי. אני אמשיך לעדכן. (גם שמלה יש. אעדכן בקרוב)
º
עושים צנוע באוויר הצח של יום שישי - ונהנים!
29/05/13 07:46
57צפיות
אז כן.. יש טבעות ויש גם שמלה :)
29/05/13 13:26
100צפיות
אתם לא תאמינו אבל חברה של חברה התחתנה וקנתה את השמלה שלה באיביי ב 200 דולר.
כדי להרגיש בטוחה ובגלל שזה היה זול היא קנתה שתיים :)

הלכתי אליה וראיתי את השמלות והיא מכרה לי אחת מהן (זאת שלא היתה בשימוש. לא שזה ממש משנה לי)
היום אני הולכת לתופרת.

ממשיכים הלאה...
הזמנות וצלם (גם כן מחפשים משהו פשוט)
הזמנות - בית דפוס דה וינצ'י
02/06/13 10:13
16צפיות
אני עיצבתי את ההזמנות לבד והלכנו אליהם והדפסנו את ההזמנות במקום. יצא לנו 1.5 ש"ח להזמנה כולל מגנט תזכורת, נייר פנינה איכותי!
גם יש להם אין סוף דוגמאות
זה בחולון. ממליצה בחום
יש הזמנות!
10/06/13 15:53
12צפיות
יצא אפילו יותר זול. למרות שאצלנו מספר אורחים ממש קטן ככה שזה לא מתבטא בהבדל משמעותי.
פשש איזה תותחית
10/06/13 17:37
7צפיות
אירגנת חתונה בחודש.. כל הכבוד! :)
תדעי לך שזה לא כזה סיפור!!
11/06/13 17:08
6צפיות
אמנם החתונה שלנו מצומצמת אבל באמת שחודש זה הרבה זמן כדי להקים אירוע.
צריך לסגור אולם בהתחלה ולאחר שבוע-שבועיים לחלק הזמנות
כל בעלי המקצוע שאומרים שצריך לקבוע חודשים לפני סתם מבלבלים אתכם לדעתי. אף בעל מקצוע לא יוותר על עבודה
ועוד טיפ קטן, אני נגד כל האירועים הגרנדיוזים. לדעתי אסור לא לצאת מפרופורציות כי את הכסף אנחנו צריכים להתחלת החיים המשותפים ולא להתחיל ממינוס שלא נגמר כי אלו יהיו ההפך מחיי נישואים מאושרים.
מסכימה איתך לגמרי
11/06/13 17:28
2צפיות
אנחנו ארגנו את החתונה תוך 3 חודשים אבל תכל'ס בחודשיים האחרונים לא היה יותר מדי מה לעשות

תחשבי גם על אטרקציה לחתונה
02/06/13 15:37
24צפיות
קודם כל מזל טוב ובשעה טובה!
מעבר לכל ההצעות שכבר קיבלת ועוד תקבלי על צלמים, ביגוד ומקומות, מציע לחשוב על איזושהי אטרקציה לאורחים.

ניתן לתת לכל אורח בלון הליום ולשחרר את כולם בו זמנית בסיום החופה או לחלופין להשיק פנסים מעופפים - חוויה מרתקת.

כתובות אינטרנט מצורפות:
יש צלם ויש גם תקליטן
10/06/13 15:59
10צפיות
יש לנו צלם וידאו וצלם סטילס וזה בהחלט מספיק לנו בעיקר בגלל שהאירוע שלנו יהיה רגוע עם מספר אורחים קטן יחסית.
אז ככה..
צלם - יש
תקליטן - יש
טבעות - יש
אולם - יש
הזמנות - יש
שמלה - יש

חתן - יש!!!

צריכים לשבת על תפריט עם האולם (גן ורדים) ויוצאים לדרך.
חושבים להוסיף אטרקציה. ככל הנראה מגנטים
הסעות לחתונה
26/05/13 10:23
350צפיות
קצת רקע:
אנחנו גרים ועובדים בבאר שבע.
יש לנו 2 זוגות חברים שעדיין מתגוררים פה, יש להם רכב.
חוץ מזה-שאר הקשרים החברתיים שלנו הם מהעבודה.
אני עובדת במקום עבודה כבר שנתיים, משרד קטן ואני מהווה בו פונקציה מרכזית למדי.
בן הזוג יחסית חדש בעבודה. בנוסף, לרוב החברים לעבודה שלו יש משפחות והם לא בליינים גדולים.
החתונה במרחק של כשעתיים ורבע נסיעה מב"ש.

ברור לי שמהעבודה שלי יגיע הרוב הגדול של האנשים, בין אם נוציא הסעה ובין אם לא. מדובר על כ-15 אנשים.
מהעבודה שלו יגיעו משהו כמו 3 אנשים אם לא נוציא הסעה, כאשר אם נוציא ייתכן ויגיעו 10 (אבל גם זה לא בטוח.)

אני מפחדת שאם נוציא הסעה, החברים מהלימודים והחברים מהעבודה שלי שישמחו לנצל את ההסעה יחזרו מוקדם ולא יישארו עד שעה מאוחרת כמו שאני מניחה שהם היו נשארים במידה והיו מגיעים עצמאית. מדובר בכמות גדולה למדי של חבר'ה צעירים. מצד שני, אם לא נוציא הסעה נפסיד את החברים לעבודה של בן הזוג, שהם אמנם מבוגרים יותר ועושים פחות שמח, אבל חשובים לחבר.
מה אתם אומרים, כדאי להוציא הסעה או לא כדאי?
ומאיזה מספר אנשים שווה להוציא?
בהנחה שיש מעל שעתיים נסיעה, באיזה שעה כדאי להוציא את האוטובוס חזרה? חשבתי על סביבות 23:00.
23 נשמע לי מאודדד מוקדם להוציא הסעה
26/05/13 10:52
269צפיות
נשמע לי עדיף 11 וחצי או לכיון חצות...
אבל זו דעתי האישית
למרות המרחק?
26/05/13 11:56
199צפיות
יש לי טראומה מחתונה באיזור ירושלים, שהזוג הוציא אוטובוס בסוף האירוע-בסביבות אחת וחצי. הייתה שעה וחצי נסיעה וקיללתי כל רגע.... פה מדובר בכשעתיים ורבע, וההסעה אף פעם לא יוצאת בזמן... אבל אולי אני באמת צריכה פחות להתחשב באורחים :)
אמ
26/05/13 12:39
151צפיות
פשוט כשמתחילה לצאת ההסעה וכורזים את זה וכו' זה קצת איתות שהאירוע מתחיל להסתיים, וזה לדעתי גורם לעוד אנשים לעזוב מוקדם וחבל כי 11 לי אישית נשמע מוקדם..
בשעה 1 וחצי להוציא הסעה באמת נשמע מאוחר.
תראי זה שיקולים שלכם, ובאמת נורא תלוי מה גיל הנוסעים, אבל דוקא בגלל שאנשים לא נוהגים ורובם יכולים לנמנם באוטובוס זה לא נשמע לי נורא בסביבות חצות..
אני שמעתי מחברה על חתונה שהסעה מירושלים לחיפה חזרה בשעה 12.. כך שזה נשמע יחסית בסדר
גם לדעתי 23:00 נשמע מוקדם מדי
26/05/13 15:41
117צפיות
זה בדרך כלל אפילו לפני הקינוחים. אני חושבת שחצות זו שעה סבירה יותר, גם בהתחשב בשעתיים וחצי נסיעה.
אם ללא ההסעה החברים היו נשארים עד מאוחר...
26/05/13 16:01
148צפיות
אז למה ההסעה צריכה להיות מוקדמת.
לדעתי 12.00 זה בסדר גמור!
אגב, זה אמצע השבוע או חמישי?
החברים שלי היו נשארים עד עד מאוחר
26/05/13 16:20
135צפיות
החברים שלו לא. בעלי משפחות, למחרת ערב חג, יש הכנות... (החתונה ביום ג'  אבל למחרת יש חופש להרבה אנשים. החברים מהעבודה של החבר כן צריכים לעבוד).

אבל באמת לא חשבתי על זה שיכרזו להסעה וזה יכול לאותת לאנשים על סיום החתונה, גם אם בתת מודע... לא בא לי שהחתונה תסתיים ב-00:00! (כמו סינדרלה... בחצות אני אחזור להיות אותה בחורה פשוטה :) )

מכמה אנשים נראה לכם שסביר להזמין הסעה?
יכולה לחלוק קצת רשמים ולקחים מהחתונה שלנו
26/05/13 16:37
140צפיות
התחתנו באזור השרון, כשרוב החברים שלנו מתל אביב - אמנם לא מרחק גדול, אבל מאחר שיש לנו לא מעט חברים ללא רכב, וגם כי רצינו שאנשים ישתו בכיף, היה לנו חשוב לארגן הסעה. ההיענות היתה רבה, וכמעט מילאנו אוטובוס של 50 איש.
התחתנו ביום שני, והיה לנו ברור שנרצה להתחשב במי שעובד/לומד למחרת, לכן אחרי מחשבה רבה החלטנו לעשות שתי נגלות של ההסעה בחזור - אחת מוקדמת יותר ואחת מאוחרת. המחשבה הראשונית היתה נגלה מוקדמת בחצות וחצי, ונגלה נוספת לאחר שהראשונה תחזור. הבעיה היתה שחברת ההסעות שלקחנו הודיעה לנו שבמצב כזה, הנסיעה בנגלה השניה תימשך לאחר שתיים בלילה, ואז יש תוספת תשלום מאוד משמעותית (500 ש"ח נוספים אם אני לא טועה!). לכן, הקדמנו את הנגלה הראשונה לחצות.
בסופו של דבר, הרוב הגדול של האנשים חזרו בהסעה הראשונה, בחצות, ואני יכולה להבין את זה - ההסעה השניה תוכננה לצאת לא לפני אחת וחצי (זה משך הזמן של לנסוע הלוך וחזור, כשיש שני תחנות הורדה). כל זה גרם לכך שבחצות הרחבה כבר היתה ממש מדולדלת, רק עם חברים קרובים מאוד ומשפחה, והסלואו סיום היה בסביבות רבע לאחת. זה לא ביאס אותנו, כי מבחינתנו היה הכי כיף בעולם ונהננו מכל שניה (וגם, היינו גמורים לגמרי....), אבל בדיעבד - היה אולי עדיף לעשות פשוט הסעה אחת שתצא בחצות וחצי, אפילו באחת, כי היה לי ברור שאנשים עזבו מוקדם בגלל ההסעה.
בקיצור, אחרי כל החפירה, השורה התחתונה היא שאני מאוד ממליצה על הסעות, אנשים מאוד הודו לנו והעריכו את זה, אבל אחת עשרה זה מאוד מאוד מוקדם, ומאחר שההסעה משרתת בעיקר צעירים, זה עלול להביא לסיום מאוד מוקדם של החתונה. אני חושבת שבהתחשב במרחק אצלכם, הייתי עושה הסעה בחצות-חצות וחצי.
ומזל טוב!
אז זהו- התחתנתי!!!
26/05/13 10:01
1099צפיות
אז זהו- התחתנתי!!!
המון תודה לכל האנשים המקסימים כאן בפורום שאיחלו לי מזל טוב- רק עכשיו היה לי זמן בכלל להיכנס ולראות...
מבטיחה לפרסם קרדיטים ברגע שיגיעו התמונות!!!

בנתיים הנה טיזר קטן מהמקדימים:

מזל טוב!!!
26/05/13 10:08
102צפיות
תמונה מקסימה! הכי יפה בטבע...

מחכה לקרדיטים
º
מזל טוב
26/05/13 10:32
14צפיות
מזל טוב!
26/05/13 10:37
57צפיות
איזה תמונה מקסימה! הכי טוב תמונות בטבע!

שיהיו לכם חיים מאושרים מלאים ברוגע, אהבה ושלווה ושכל מה שתרצו יקרה לטובה!
יאאאא מזל טוב!
26/05/13 10:53
59צפיות
התחתנת יום לפני ובכל פעם שכתבת כמה ימים נשארו לך לחתונה, הוספתי לי יום והתרגשתי בשביל שתינו
שיהיו לכם חיים משותפים מאושרים ומדהימים וארוכים ביחד!

התמונה מתוקה, איפה הצטלמתם?
º
המון המון מזל טוב! נראה מקסים
26/05/13 14:25
15צפיות
מזל טוב!!! כמה שאתם יפים!
26/05/13 17:41
29צפיות
ואיזו מתוקה התמונה:) מאוד מקורי!
פשוט מקסימים!
26/05/13 17:48
35צפיות
גם לנו היה רעיון להצטלם עם עיזים :)
בסוף לא היה זמן
מחכה לקרדיטים....
המון מזל טוב!
יוווו איזה כיף! המון מזל טוב!
26/05/13 18:23
74צפיות
תמונה אדירה ומאד מיוחדת!! איזה יפים אתם!
מזל טוב יקרה
27/05/13 16:52
46צפיות
כיף לראות את התמונה המקסימה הזו!!
מהר מהר תמונות
איזו מתיקות!
27/05/13 17:29
114צפיות
א. מזל טוב מליון
ב. אתם נראית מעולה
ג. הגדי מקסים ומתוק
ד. מעריצה אותך על כך שלא נכנעת למכשיר העינויים- הרי הם עדשות המגע- והלכת על משקפיים רגילות.

נהדר!
על המשקפיים
27/05/13 19:02
111צפיות
כל כך יפה ככה
מזל טוב!
27/05/13 19:31
24צפיות
ומצטרפת לאיחולי המשקפיים - כמה נהדר לראות כלה במשקפיים! גם אותי אף אחד לא ישכנע אחרת...
"את מוכרת לי מפעם, אולי מגלגול אחר..."
27/05/13 22:45
91צפיות
נראה לי לפחות

המון מזל טוב!!!
מזל טוב ענק!! ואל תשכחי
28/05/13 01:22
37צפיות
להעלות עוד תמונות :) זוג יפה שכמותכם
מזל טוב :)
28/05/13 03:25
24צפיות
מצחיק איך לפעמים אפשר לצייר את האדם מתוך המילים, בדיוק ככה דמיינתי אותך
מזל טוב!!!
( לעסק שלי )
28/05/13 05:51
14צפיות
אתם נראים נפלא!
גם אני דמיינתי אותך לגמרי שונה
מאחלץ לך את כל הטוב שבעולם.
מחכה לקרדיטים!!!
מזללללל טוב!!!
28/05/13 06:52
10צפיות
כיף לראות את האישה מאחורי הכינוי :)
מזל טוב!
28/05/13 07:11
11צפיות
איזה כיך שזה סוף סוף הגיע
º
מזל טוב ענק ! אהבתי את ה,כלב"
28/05/13 19:57
6צפיות
2 שאלות: אישורי הגעה ושולחן לזוג ולהורים :)
25/05/13 19:46
662צפיות
אשמח לעזרת הפורום.
1. כרגע אישרו הגעה 220 אנשים. יש 14 שהם סימן שאלה. ההתלבטות היא על כמה להתחייב מול המקום, בהתחשב בזה שחלק מה-220 לא יגיעו וחלק מה-14 יגיעו. יש המלצות מניסיון?
2. אנחנו רוצים לשבת בשולחן עם ההורים, הסבתות וכו'. מהניסיון שלכם - מומלץ? (בעיקרון כבר סידרנו את זה ואנחנו די סגורים על זה, סתם התייעצות)
אתם יכולים להתחייב על 220
25/05/13 22:18
406צפיות
ה-14 מתקזזים בדרך כזו או אחרת, ולמעשה אתם אפילו יכולים להתחייב על קצת פחות כי בדרך כלל נושרים עוד כמה בדרך.
אני לא יודעת איך האולם שלכם פועל, אבל יש הרבה משחק עם הרזרבה ומומלץ להתחייב על קצת פחות ממספר האנשים שאישרו הגעה (לנו אישרו 253 והתחייבנו על 220, וכל השאר ברזרבה, ערכו לנו כסאות ל-250 והספירה נעשתה בזמן האוכל לפי ראש, לא לפי כיסא).
אישורי הגעה
25/05/13 22:53
417צפיות
הי בננות
מחר אחותי הולכת להתחזות לשירן (שם בדוי) מדרך הטבע ותבצע אישורי הגעה לאורחים..
מה הטקסט הסטנדרטי של זה? מעולם לא עשו לי אישור הגעה עד כה :)

תודה!
לפי מה שעשיתי בעבר
25/05/13 23:01
427צפיות
שלום...מדברת שירן מדרך הטבע במוגע לחתונה של מנגו וג'ינג'י בשלישי הבא בתאריך ה3.6.(נכון?)
רציתי לוודא הגעה..
כמה תגיעו?
ותמיד מוספה-הזוג מבקש להגיע בזמן לחופה...
תודה רבה

וזהו:)
תודה רבה!!!
26/05/13 09:07
316צפיות
ואני כזאת גרגרנית שאני מבקשת מהאורחים שלי להגיע מוקדם לא בשביל החופה אלא כי יש אוכל מטורף בבופה בהתחלה שלא יפספסו אותו :))

וזה ב 4.6 ... רוצה לבוא לראות עוד חתונה פעילה?
האם הלכת לראות חתונה כמו שרצית?/
26/05/13 09:49
320צפיות
אחרי החתונה שלנו אני מצטערת שלא עשיתי את זה
ההבטחות לא קויימו    הבטיחו עמדה לכל 40 איש היו חסרות 2  והיה תור    האוכל היה במשורה     המלצרים לא  היו היו כמובטח    והיו בעיות    

ממליצה לראות בעניים  
אכן הלכתי בשבוע שעבר
26/05/13 09:59
279צפיות
אבל אני הולכת השבוע שוב אז אשים לב יותר לדברים שהזכרת! תודה רבה על הטיפ

ושהיה במזל טוב
מבאס לשמוע שזה מה שהיה...
26/05/13 15:58
199צפיות
היי אמא! (איזה מוזר לפתוח ככה הודעה!!)

מצטערת לשמוע שבסוף המקום איכזב...

מקווה שבסך היה טוב ונהניתם, ובעיקר שלמרות העצב שפקד אתכם, ולמרות כל הבעיות בדרך ועם המקום, אכן הצלחתם לשמח חתן וכלה!

אבל למה להתחזות למישהי ממקום מסויים?
26/05/13 15:44
370צפיות
נראה לי פחות לעניין.

כשעשיתי עם חברה שלי אישורי הגעה לחתונה שלהם פשוט אמרנו
"שלום, מדברת שרון, רצינו לוודא האם תגיעו לחתונה של XYZ (הבת של.. במידה ומדובר על חברים של ההורים)" ושואלים כמה אנשים מגיעים.
חברה שלי, שזו הייתה החתונה שלה, אמרה לאנשים ששאלו מי מתחתן "הבת שלו". אני הייתי על סף להקרע מצחוק על הנונשלטיות שבה היא עשתה זו.

בכל אופן, נראה לי מיותר הלהתחזות למישהי שעובדת בחברה מוכרת. ( לא יודעת. מרגיש לי קצת כמו לגנוב שירותים שלהם.)
גם ככה זה לא מעניין את האורחים מי מתקשר...
מנסיוני
26/05/13 19:11
268צפיות
כשאומרים שזו חברה (שעשיתי לא פעם) כולם אומרים שמגיעים או מתנדנדים.
מול הגן/אולם יותר נוח להיות כנה

מסכימה שהתחזות זה דבר לא נעים...פה אני חושבת שהוא לטובת כולם

כל אחד יעשה מה שנוח לו:)
למה? כי תראי איזה מצחיק זה יוצא
26/05/13 22:38
678צפיות
למה? כי תראי איזה מצחיק זה יוצא
תכלס?
לא התחזיתי לאף אחד. שירן זה שם בדוי, וכך גם המקום שבו היא עובדת...
אז את רוב האישורים עשינו בסמס דרך הטלפון של השני, צלח הצלחה רבה מלבד מעטים שלא ענו ויקבלו מחר טלפון בהול משירן, שלא עובדת באף מקום מיוחד אבל "מתאמת אישורי הגעה לאירוע של... והיא תשמח לדעת אם אדוני יגיע"
זה דווקא כן חשוב מי מתקשר.. אני יודעת למשל על אנשים שאם אזדהה ואגיד "הי זאת הכלה" הם יגידו שהם באים למרות שהם לא מתכננים לעשות כן... השם הבדוי דווקא גורם להם לא להיות במצב הלא נעים של לסרב לבעל האירוע וגם אין לו חשש שיכניסו אותו לפינות של "למה אתה לא בא????"
חחח גדול
27/05/13 16:08
212צפיות
ולא, ברור שלא תגידי שאת הכלה או המשפחה.
הצגתי את עצמי כשרון וזהו, לא כמישהי מיוחדת
אני עשיתי את זה עבור אח של בעלי
27/05/13 16:17
185צפיות
הם כתבו לי את הנוסח, זה היה משו כמו שלום מדברת x מהפקת החתונה של Yו z, רציתי לודא איתכם הגעה

לא- תודה ושלום.
אולי- תודה רבה, אשמח אם תיידעו את הזוג כשתהיה לכם תשובה סופית.
כן- כמה תגיעו? ועם מי שאמר יותר מזוג ביררתי גם אם יהיו ילדים מתחת לגיל 5 (נראה לי שעבורם הם לא שילמו).
מומלץ להתחייב על 10% פחות ממספר המאשרים
26/05/13 10:54
290צפיות
אלו שאמרו בוודאות שיבואו. בכל מקרה, גם אם יש 14 אנשים שאמרו שאולי יבואו - הם יתזקקו עם אלו שאמרו שיבואו ובסוף לא הגיעו (תמיד יש בלת"מים) וסביר שמאלו שאמרו אולי, לפחות חצי לא יגיעו. לכן, כדי למנוע אפשרות של הפסדים, אני ממליצה להתחייב על 10% פחות מ-220 שזה 198 או 200 (אם מעגלים).

לגבי סידור ההושבה - הינה כמה טיפים שיעזרו לך לעשות קצת סדר בנושא.
תתחילי בלסדר לקבוצות של 10-12 (בהנחה שברוב המקומות השולחנות הם של 12) את כל האנשים שיבואו בוודאות. אם יש שולחנות אבירים ואתם רוצים שולחן לחברים- סדרו גם קבוצות בגודל שמתאים לשולחן אבירים. גם אם יוצאות לך קבוצות מעט יותר גדולות מ-12(במוזמן או שניים) - אל תילחצי - קודם כל תבדקי מהו טיב הקבוצה והאם זו קבוצה שמועדת להברזות כמו מוזמנים מהעבודה של ההורים. אגב, שני שולחנות מאוחדים יכולים לפתור לך בעיות מספריות.
קחי בחשבון שאף פעם לא תצליחי לסדר את כל המוזמנים באופן שיסתדר עם התפוסה של השולחנות ואל תילחצי מזה (בהנחה שאת מסדרת את המוזמנים על בסיס היכרות אחד עם השני או מכנה משותף כלשהו).
אם יש לך קבוצה של מוזמנים שאת לא יודעת איפה להושיב (שניים פה, אחד שם וכו') והם לא מספיקים בשביל למלא שולחן שלם, נסי לחשוב על המאפיינים של כל אחד מהם ולהתאים אותם לקבוצות הקיימות. יכול להיות שמוזמן של ההורים שלך מתאים לקבוצת מוזמנים של ההורים שלו (אצלנו זה קרה עם מוזמנת אחת - שהייתה גם מוזמנת של אמא שלי וגם מוזמנת של אמא שלו).
אחרי שארגנת את כל המוזמנים לקבוצות (בד"כ מזינים את המידע לטבלת אקסל שהמקום מספק- אם לא נתנו לך טבלת אקסל - פשוט תכיני טבלת אקסל משלך שההפרדה בין הקבוצות תהיה בה ברורה) את מסתכלת על הסקיצה של השולחנות שקיבלת מהמקום. יש לך למעשה סקיצה ובה מפורטים השולחנות שעומדים לרשותכם (לפי המידע שנתתם למקום) ואפשר לראות שם איזה שולחנות קרובים יותר לרחבה ואיזה שולחנות רחוקים יותר. קחי את הקבוצות שלך ותצמידי כל קבוצה לשולחן. בד"כ המקום יבקש ממך לכתוב על גבי הסקיצה כמה אנשים צריכים לשבת בכל שולחן. בשלב הזה, בשביל שמספר האנשים שיושבים ליד השולחן יתאים למספר האנשים שעליהם את מתכננת להתחייב (לפי המלצתי 200) גשי לטבלת האקסל עם הקבוצות ובכל שולחן תצבעי בצבע מוזמנים שיש להם פוטנציאל להחסיר. אם אין מישהו כזה תבחרי סתם מישהו מהשולחן אקראית (זה לא משנה, לכל המוזמנים תכיני גם ככה פתקאות הושבה). כלומר, קחי את כל הרשימה של המוזמנים שלך ותתחילי להוריד ממנה מוזמנים עד שתגיעי ל-200. את לא מוחקת אותם מהרשימה אלא רק מדגישה אותם. את צריכה שיהיו לך 22 אנשים מודגשים. אחרי שעשית זאת, גשי לסקיצה של השולחנות וסמני עליה כמה מקומות לערוך בכל שולחן כשאת לא סופרת את האנשים שהדגשת (כי הם רזרבה).
אחרי שסיימת לסמן בסקיצה כמה מקומות לערוך בכל שולחן קחי רשימה נפרדת של האנשים שאמרו אולי ורשמי לעצמך לאיזה שולחן הם היו הכי מתאימים. זו רשימה של מי שיהיה אחראי על ההושבה - ובמידה ומי שאמר אולי באמת יגיע- מי שאחראי על ההושבה ידע באיזה שולחנות הכי מתאים להושיב אותם.
מני מישהו שאת בוטחת בו ושהוא מסודר ותקתקן מטבעו להיות אחראי על ההושבה יחד עם מנהל האירוע- עדכני את מנהל האירוע שיש נציג מטעמכם ומרגע זה- שחררי את האחריות לו!
מומלץ לשבת עם האחראי על ההושבה- להסביר לו את ההיגיון מאחורי שיטת ההושבה, להסביר לו שבמידה ומגיעים 12 אנשים וביקשת לערוך את השולחן ל-10 שפשוט יבקש מהמלצר שיוסיף כיסא. ביום האירוע מומלץ לתאם עם הדי ג'יי ומנהל האירוע שהדי ג'יי לא יתחיל מוסיקת ריקודים, מנהל האירוע לא יפתח את עמדות המזון או לחלופין, המלצרים לא יתחילו להגיש את האוכל וכמובן - אתם לא נכנסים לאולם - עד שלא מגיעים למצב שבו כולם יושבים ויש להם מקום. כי ברגע שאנשים מתחילים לקום קשה לדעת למי יש מקום, איזה מקום פנוי ואם יש עוד אנשים שצריך להושיב אותם.

המון מזל טוב ובהצלחה!
תודה על התשובה. מספר דברים
26/05/13 18:44
128צפיות
- כמות המאשרים עלתה ל-227. התחייבנו ל-218.
- את כל סידורי השולחן אנחנו עושים דרך תוכנת IPLAN אז הכל שם מאוד פשוט ומסודר. אין צורך באקסל וכאלה.
- אנחנו לא נכנסים לאולם (אין אולם), אז פחות רלוונטי לנו כל הנ"ל.
- מבחינת ה"מתנדנדים" - לא מתכוונת לסדר להם שולחן שהכי מתאים. איפה שמנהלת האירוע תראה שיש מקום - שם יישבו. זה אנשים שלא טורחים לאשר הגעה עד הרגע האחרון והם גם ככה רחוקים, אז בעיה שלהם. לא שוברת את הראש :)
- לא מכינים פתקיות הושבה כי הכל ממוחשב. יש רק מספר שולחן שכל אורח מקבל.
לדעתי ומנסיון את יכולה להתחייב על 200 איש
26/05/13 11:12
171צפיות
מקסימום על 205.

ולגבי שולחן המשפחה
26/05/13 11:15
269צפיות
תלוי באופי האירוע שלכם- אני לא שריינתי לנו מקום ישיבה (כדי לא לשלם על עוד שתי מנות- אצלנו החיוב היה פר כיסא). גם ככה לא ישבנו ואכלנו לפני האירוע בחדר המשפחה בזמן שהיה לנו עד שהאירוע התחיל. זה היה מצוין כי אכלתי בשקט ואף אחד לא הפריע לי. בהפסקת האוכל הייתי פנויה להתמנגל עם האורחים.  
כל זוג הורים הושבתי עם חברים ומשפחה - בין השאר לבקשת ההורים. את האחים והאחיות הושבתי גם כן - כל אחת עם חברים/משפחה שלה.
למשל, ההורים של בעלה של אחותי הוזמנו, אז אחותי ובעלה ישבו יחד איתם.
את חושבת שיש צורך לשריין מקום
26/05/13 11:51
192צפיות
להורים ולאחים?
אני חושבת שלא יהיה להם זמן בכלל לשבת לאכול וחשבתי שנאכל אפילו לפני תחילת החתונה..
האירוע יהיה בופה והמוסיקה תירגע רק ל20-30 דק' של אוכל...
להושיב אותם?
את יכולה להתייעץ איתם
26/05/13 15:49
135צפיות
בדיעבד, לא הייתי צריכה לשריין מקום. ההורים היו יכולים לתפוס מקום של מישהו שהחליט לא להגיע, וכך גם האחים.
את יכולה לשאול אותם אם הם רוצים שתשרייני להם מקום.
כמה רזרבה יש?
26/05/13 11:32
153צפיות
תתחייבו ככה שכולל הרזרבה יהיו מוכנים ל220 איש. כלומר אם 10% רזרבה אז תתחייבו ל200 + 20 רזרבה
כמות המאשרים עלתה ל-227
26/05/13 18:40
280צפיות
וכרגע יש 14 מתנדנדים.
התחייבנו על 218 - יש לנו 10% רזרבה. מה שאומר שזה מסתדר טוב. לא?

מבחינת סידורי הושבה- המקום שאנחנו מתחתנים עובד עם IPLAN אז הכל ממש נוח וקל דרך המחשב.
205
27/05/13 00:03
161צפיות
הייתם צריכים להתחייב על 205
º
למה?
27/05/13 20:13
30צפיות
º
כי ממספר המאשרים מורידים 10%
27/05/13 21:31
25צפיות
טוב, גם לנו יש תשובות!!! אשמח לעזרה
27/05/13 21:35
136צפיות
אז ככה:
אישרו 302 סופי, 20 בסימן שאלה
התחייבנו בהתחלה על 250

קייטרינג חיצוני, אין מטבח פעיל באולם
על כמה אתן ממליצות להתחייב?
270-275
28/05/13 00:45
48צפיות
הקייטרינג יהיה מוכן רשמית ל305 ובפועל עד 315...
את מסודרת!
אהההה... התחתנתי!
25/05/13 15:43
1429צפיות
אהההה... התחתנתי!
אני עדיין בהלם שזה כבר נגמר!
כל היום טס לי כל כך מהר, ב6 וחצי בבוקר הגיע אלי הביתה מעצב השיער החמוד, רואי דניאל, אחריו הגיעו הצלמים הנהדרים והמשעשעים שהנעימו את זמננו במהלך כל היום- ג'ן סלדקוב וליאור ספרנדאו.
אחריהם הגיעה המאפרת המהוללת יעל דרוקמן שהוציאה את כולנו יפיפיות זוהרות (תקשיבו, כשניגשתי למראה והסתכלתי על עצמי הייתי בהלם. לא היה לי מושג מי זו במראה, אבל היא ממש מצאה חן בעיני! זו פשוט הייתה הגרסא המשופרת שלי!)
נסענו לצילומים ראשונים בגינה ליד הבית, עם הכלבה שלנו, צ'ופה.
צ'ופה הייתה נורא נרגשת מכל היום וההמולה ומכל האנשים שהגיעו הביתה, והיא הייתה קצת בסטרס ולא ממש הקשיבה להוראות (לא שביום יום היא כלבה מאולפת, אבל לרוב היא כן מקשיבה לי) אבל אני מקווה שבכל זאת יצאו תמונות יפות
אחרי זה נסענו ל"מקום בלב" שבו התחתנו, ראינו קצת את הגינה היפיפיה והעיצוב המקסים שהמעצבת סידרה לנו, והלכנו לגן האורגני שיש להם מאחורי המסעדה כדי להצטלם בו
מכאן הכל התגלגל, כשסיימנו התחילו כבר להגיע אנשים לקבלת הפנים, נפגשנו, התחבקנו, התנשקנו, שמענו המון מחמאות על המקום והעיצוב והלהקה (המדהימה!!!!! תיכף אספר עוד עליהם) וכמובן גם על איך שאנחנו נראים
לאחר מכן התרחשה החופה הרפורמית היפה עם הרב אמיר וינד. כאן היו כמה פאדיחות- למשל, שאף אחד לא טרח לקרוא את התווית על גבי בועות הסבון שחולקו בכניסה למקום ולא הפריחו בועות סבון כשנכנסנו לחופה. באסה. מנגו- תגידי לחברה שלך שממש תסביר לאנשים מה לעשות ומתי, כי אנשים לא ממש קולטים מה רוצים מהחיים שלהם עם הבועות וכל הילדים סתם הפריחו/שפכו בטעות את כל מי הסבון במהלך קבלת הפנים. עוד פאדיחה הייתה- כשבחלק מהטקס המיקרופון של הרב לא עבד. איש ההגברה ניגש לסדר פעם אחת וחיכינו כמה שניות שיסיים באמצע החופה, ואחרי דקה זה שוב הפסיק. אז הרב המשיך בלי זה, אני חושבת שהוא דיבר חזק יחסית והמקום קטן וממילא היו מעט אנשים, כך שאני מקווה ששמעו אותו בכל מקרה. ובכל זאת באמצע החופה סבתא שלי פתאום העירה מהקהל "לא שומעים" בטון פולני כועס מה שגרם לי להתחיל לצחקק נו, בקטנה. אני רק מקווה שצלם הוידאו הצליח לקלוט את הדברים, זה הכי חשוב לי בסופו של דבר

וזהו, אוכל, המון פטפוטים ופגישות עם אנשים שמזמן לא פגשתי, הייתה להקה מ-ד-ה-י-מ-ה, הם שרו לנו את שיר הכניסה והיציאה מהחופה, וגם שרו עיבודים מקוריים שלהם וקאברים לשירים שאנחנו בחרנו. הם היו נהדרים, כולם התלהבו מהם וראיתי שהם חילקו המון כרטיסי ביקור לכל האורחים שזינקו עליהם כדי לקחת גם כרטיס
למען האמת, הלהקה לא היו אמורים לשיר בקבלת הפנים, פשוט מכיוון שלא רציתי "לבזבז" אותם- רציתי שישירו בעיקר בזמן האוכל. אבל בסופו של דבר הם הפתיעו אותנו ובדיקת הסאונד הראשונית שלהם בקבלת הפנים הפכה למחרוזת שירים שנמשכה עד החופה, כך שהם הנעימו את זמנם של האורחים אפילו יותר זמן ממה שסוכם מראש, ולא ביקשו שום תוספת. מדהימים- כבר אמרתי?
הזמן טס לי, חשבתי שלא אדע מה לעשות עם עצמי אחרי החופה, ושאשב לאכול כמו שצריך. אחותי אמנם מילאה לי צלחת, אבל בסופו של דבר אכלתי אולי שתי דקות ואז מצאתי את עצמי מסתובבת ברחבי האולם ומנהלת כל כך הרבה שיחות מרגשות עם כל האורחים, עד שהגענו כבר לקינוחים, והצלחת שלי נלקחה מהשולחן

סיכום? היה כיף כיף כיף! היה בדיוק אנחנו, קטן, אינטימי, צנוע, מעוצב מאוד (טוב, זו רק אני ) אבל לא בצורה מנקרת עיניים- אלא כפרית עדינה ורומנטית, עם קצת DIY הכרחי שהכנתי.
סיימנו בצורה מושלמת- הצלמים הציעו לנו לקפוץ ל"יער הקטן" שנמצא ממש שתי דקות מהמסעדה, לעשות שם צילומים של אחה"צ, עם שמש אחרת. הלכנו לשם, אני כבר הורדתי את החצאית התחתונה שלחצה לי מתחת לשמלה, החלפתי את העקבים לכפכפי ברונזה, הורדתי את העגילים הארוכים שהכאיבו לי- והצטלמנו ככה, טבעיים ונינוחים, רגילים כבר לכל הפוזות והפלאשים של המצלמות. יש לי הרגשה שאלו יצאו הצילומים הכי מדהימים בסופו של דבר

ועכשיו- מה עושים עם כל הזמן הפנוי?

מצרפת תמונה שלי שצולמה בפלאפון. אני כל כך סקרנית לקבל מהצלמים את התמונות שלהם....
וכמובן שקרדיטים ותמונות נורמליות יגיעו, ברגע שנקבל אותם.
וזהו- המון תודה לכל הבנות (והבנים ) המקסימות פה בפורום, היה כל כך כיף להיות חלק מהקהילה התומכת והמפרגנת הזו. אני כמובן לא מתכננת לעזוב בזמן הקרוב, כן? אבל בכל מקרה- רציתי להגיד תודה. אין לי מושג איך הייתי עוברת את כל ההכנות האלה בלעדיכן!
איזה יופי!!!
25/05/13 15:56
145צפיות
מזל טוב!!  מתתתתה לראות כבר את הקרדיטים!
º
יאאאא!!! מזל טוב!!!
25/05/13 16:05
38צפיות
יאייייי המון מזל טוב!!!!!
25/05/13 16:36
61צפיות
איזה כיף ממש מרגישים את ההתלהבות שלך!!!
נשמע שהיה מקסים אינטימי וצנוע בדיוק כמו שדמיינתי את החתונה שלכם כשסיפרת עליה בפורום במהלך ההכנות!
תהנו מההתרגשות של אחרי (שזה אפילו יותר שווה מההתרגשות של לפני!)
מחכה לקרדיטים
מזל טוב!
25/05/13 16:53
44צפיות
נשמע כאילו מאוד נהנתם
מחכה בקוצר רוח לקרדיטים!
מזל טוב!
25/05/13 16:57
52צפיות
נשמע מקסים ונהדר ובדיוק איך שנועד להיות!
מזל טוב :)
25/05/13 18:57
31צפיות
איזה זר מקסים, וגם את כמובן...
את נראית מקסימה!
25/05/13 19:07
47צפיות
המון מזל טוב
מזל טוב!
25/05/13 19:28
28צפיות
נשמע שהייתה לכם חתונה מקסימה!
מזל טוב מהממת!!!
25/05/13 21:08
62צפיות
כמה שאת יפה וקורנת!!!
איזה כיף ...

ולאחר שנתתי לילד שלי להיות שושבין אחראי בועות סבון, אני בטוחה שהוא לא יתן לאף אחד לשכוח שיש לו בועות סבון ביד והוא צריך להפריח אותן, אבל בהחלט אחדד לאחראית אדמיניסטרציה לשים לב לזה, תודה על הטיפ!

שיהיה לך שבוע נפלא כנשואה, וחיים שלמים נפלאים
מזל טוב!
25/05/13 21:31
24צפיות
נשמע שהיה כיף, וכמו שרציתם
מזל טוב!!!
25/05/13 23:18
20צפיות
איזו מאושרת ויפה את נראית!
גם מחכה לקרדיטים
º
מהממת! מזל טוב
25/05/13 23:25
13צפיות
מקסימה - מזל טוב!!
26/05/13 01:32
59צפיות
סוף סוף זה הגיע (:
מהר מהר להביא תמונות
מזל טוב !!!
26/05/13 16:59
155צפיות
השמלה מסטודיו תמרה במקרה? :)
לא, היא של ורדית לאור
26/05/13 17:24
165צפיות
אבל גם אני נתקלתי בשמלה מאוד דומה לשלי באתר של תמרה, מצחיק שלא רק אני שמתי לב לעניין
º
מזה משנה של מי ? היא ממש יפה !
26/05/13 17:33
31צפיות
תודה לכולן/ם על הברכות והאיחולים
26/05/13 17:26
75צפיות
כרגע אני סקרנית בטירוף ומחכה בקוצר רוח לקבל את התמונות והוידאו מהצלמים
יש לי בלאק אאוט מחלקים שלמים של החתונה ונורא בא לי לראות הכל שוב ולשחזר לעצמי בראש
מזל טוב! איזו יפה ומאושרת! שתזכו לעוד הרבה
26/05/13 18:01
31צפיות
ימים מרגשים:)
º
מזל טוב!!!
27/05/13 01:28
10צפיות
מזל טוב! איזה יופי!
27/05/13 15:51
34צפיות
שמחה שהיה כיפי ומצפה בקוצר רוח לקרדיטים, את נראית מקסים!

ששארית חייכם יהיו יפים כמו היום הזה!
מזל טוב! וגם חשוב לי להגיד לך
28/05/13 01:20
76צפיות
שכל הכבוד שהזמנת להקה לחתונה, ושלא נכנעת לDJ!
מזל טוב!
28/05/13 07:16
20צפיות
תמיד תהיתי איך זה להיות בחתונה במקום בלב, שמחה שהיה טוב!
הסכם אירוסין
25/05/13 12:01
1178צפיות
היי,

יש לי בעיה שמטרידה אתי

כאשר התארסנו

סיכמנו בע"פ

שהצד שלי מביא x כסף + X דברים
והצד השני מביא X כסף + X  דברים

הצד השני לא עומד במילה לגבי הדברים הנוספים

אני חושב לקנות את הדברים הנוספים מהכסף שמיועד לחתונה

ולתת להורים שלה להתמודד עם ההפרש שיווצר...

במידה והם לא ישלמו ... אני מנתק איתם את הקשר ומבחינתי גם להתגרש....

אני אשאיר את המילים היפות לאלה שטובות בזה
25/05/13 12:51
795צפיות
ולך אני אומר פשוט שאל תתחתן,
לא עם גישה כזאת,
לא עם דיבור כזה אנליטי,
לא עם הסכמים על כסף.
אתה לא סוגר עסקה כפרה, אתה הולך לעגן את מערכת היחסים שלך כדי להתחיל משפחה- אם ככה אתה מדבר, שאתה תתגרש כי המשפחה שלה לא משלמת או מביאה כך וכך, אל תתחתן איתה, חבל עליה.
גבר אמיתי היה אומר לה "כוסאומו הכסף, בואי נתחתן על השובר גלים בחוף גורדון", לך יותר חשוב שאנשים ימלאו חלקם בהסכם?
הלוואי היא תגיד לך ביוש.
º
כל מילה בסלע
25/05/13 13:37
163צפיות
º
26/05/13 11:46
22צפיות
באמת יש לך בעיה
25/05/13 14:13
472צפיות
אבל לא זאת שאתה מדבר עליה צריכה להטריד אותך.
אומרים שחשוב לדעת עם מי להתחתן
25/05/13 19:06
420צפיות
אבל עוד יותר חשוב לדעת ממי להתגרש.

עושה רושם שהחברה שלך נפלה חזק... להתחתן איתך זה לא פיקניק. להתגרש ממך הולך להיות הרבה יותר גרוע...
אני מקווה שארוסתך תתעורר..
26/05/13 00:20
292צפיות
ולא לטובתך.
אז זה שההורים שלך בוחרים
25/05/13 13:44
579צפיות
לתת יותר ממה שהם יכולים לתת, זה מה שאוכל אותך?

תגדל ביצים, תהיה גבר, ותגיד להם שתסתדר בלי הכסף שלהם, או חצי מהכסף שלהם, אבל אתה לא עושה את זה.

זה שהורים עוזרים, זו בחירה שלהם.
זה שההורים שלה רוצים להוציא סכומים כאלה על פרחים, ואתם משתפים פעולה - זו אשמתם.

אתם צרכים לעשות החלטות ביחד מול ההורים ולהגיע להבנה.

אם עוד לפני שהתחתנתם אתה כבר מחליט שאתה מוכן להתגרש, אז למה אתה מתחתן בכלל??

כל כך הרבה ארס ושנאה נוטף מההודעה הראשית שלך, לנתק קשר בגלל כסף וכו', למה אתה מתחתן? אתה אוהב את בת הזוג שלך?
מי שאוהב את אשתו לעתיד לא מפתח כוונות כאלה שיפגעו בה - לנתק קשר עם המשפחה.

שתבין, שום דבר לא ישתנה אחרי החתונה. אם אתה בונה על זה שאשתך לעתיד פתאום תהיה משהו שהיא לא, זה לא הולך לקרות. כדאי שתבין את זה מעכשיו.
º
זו אשמתם = אשמכתם
25/05/13 13:51
115צפיות
לארגן חתונה זה זה חתיכת בילבול מוח.....
25/05/13 10:25
535צפיות
...כבר לא מוצאים את הידיים והרגליים...
אנחנו גם מתחילים לאבד שליטה על ההוצאות...ומי יודע לאן נגיע עם זה...
זה אמור להיות דבר כייפי, להכין חתונה. אני צריך איזה שיטת קסם, איזה כפתור ללחוץ עליו
והופ, הכל מתארגן ומוכן.   (:
מבינה אותך לגמרי
25/05/13 11:59
248צפיות
גם אני הרגשתי שההוצאות רק מצטברות כי כל פעם אנחנו נזכרים בעוד דברים שצריך.
מה שעוזר  לי זה להכין טבלת אקסל עם כל הסעיפים הצפויים (אתם יכולים להעזר ברשימות בפורום בשביל לדעת אילו סעיפים קיימים) ולתקצב כל סעיף בהתאם לסכום שאתם מוכנים להשקיע בו-אלו ההוצאות המשוערות ,וכמובן , שכדאי להוסיף סעיף של הוצאות בלתי צפויות.
בנוסף, להוסיף עמודה עם הוצאות בפועל, ובכל פעם שתסגרו ספק תוכלו להוסיף לטבלה.
ברגע שהכל נמצא בטבלה אתם יכולים לראות איפה אתם עומדים מבחינת התקציב, ככה שבמידה וחרגתם מתקציב של סעיף מסויים תוכלו להחליט מאיפה לקזז  או להפך.

מבחינת ארגון, אתם יכולים לערוך סקר אינטרנטי עבור כל קטגורית ספקים, לקרוא המלצות ולהכין רשימה מצומצמת של ספקים נבחרים ורק איתם להפגש.
בנוסף יש את איזיווד שאמנם לא נעזרנו בהם, אבל הם עובדים עם רשימה של ספקים ויכולים להתאים לכם חבילת ספקים.

בהצלחה!
אולי קצת סדר בבלאגן
25/05/13 12:22
218צפיות
פוסט שכתבתי בעבר שיכול לעשות סדר מאיפה ולהתחיל ואיך להמשיך.
אז איך מתמודדים עם כל ההברזות?
77תגובות
25/05/13 02:05
1691צפיות
אנחנו בשלב אישורי ההגעה, וממש הרבה אנשים כבר הודיעו שהם לא יגיעו... הרוב המוחלט גם לא טורחים לציין למה...פשוט לא מגיעים.
אני לא רואה איך זוג חברים שלי היה מתחתן, ולא הייתי מגיעה לחתונה ולא טורחת אפילו להתקשר לזוג להגיד מזל טוב ולהסביר למה אני לא באה...זה הזוי בעיניי ומעליב.

כרגע אישרו לנו...

(המשך...)
אנחנו בשלב אישורי ההגעה, וממש הרבה אנשים כבר הודיעו שהם לא יגיעו... הרוב המוחלט גם לא טורחים לציין למה...פשוט לא מגיעים.
אני לא רואה איך זוג חברים שלי היה מתחתן, ולא הייתי מגיעה לחתונה ולא טורחת אפילו להתקשר לזוג להגיד מזל טוב ולהסביר למה אני לא באה...זה הזוי בעיניי ומעליב.

כרגע אישרו לנו הגעה 271 אנשים... מתוך 440 מוזמנים.
יש עוד בערך 78 אנשים שלא תפסנו ולא קיבלנו מהם תשובה האם מגיעים...
בסה"כ התחייבנו על 330 איש. ככה שזה הכי גבולי בעולם.
לא יודעת איך הנושא הזה לא יטריד אותי עם החתונה עצמה...

כל בנאדם שלא יגיע מתחת להתחייבות זה פשוט הפסד ענק של כסף שיזרק לפח....איך מתמודדים עם זה?
º
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 24/05
( לעסק שלי )
24/05/13 22:48
58צפיות
הזמנת שמלה מחול-עזרה בבקשה
24/05/13 19:49
195צפיות
הי לכולן,

אני רוצה להזמין  שמלה מאיביי..איך אני יודעת איזו מידה אני לפיהם (6,8...).
ויש פרמטרים שאני צריכה לשים לב? מבחינתי ומבחינת השמלה?

תודה!
כל עצה תתקבל בברכה
כמה עצות
25/05/13 16:25
142צפיות
יש טבלת המרת מידות באתר איביי אפילו. אני ממליצה לך להזמין מידה אחת או אפילו שתיים יותר ולתקן אצל תופרת
פרמטרים חשובים: שישלחו לך תמונה ממש מקרוב של השמלה שהם עושים שתדעי למה לצפות. חשוב שיהיו להם חוות דעת טובות
כדאי שיהיה לך חודש-חודשיים עודפים לפני החתונה עצמה כדי למנוע תחושה של לחץ

וזה כל כך הרבה יותר משתלם... מנסיון

בהצלחה
זר לכלה
24/05/13 14:31
376צפיות
הי היי...
אז החתונה בשבוע הבא ביום חמישי ויש התלבטות לגבי הזר...
דבר ראשון- האם ורדים או חמניות.
מצאתי מקום שעושה זרים לא יקרים בכלל - בין 60-70 ש"ח. היא מאוד מקצועית אבל אמרה לי שאם אני לוקחת ורדים אצטרך לקנות שני זרים כי הורדים לא יחזיקו מעמד עד החופה בחום הזה.
אם אני לוקחת חמניות- מספיק זר אחד...

האם יש כאן מישהי  שיש לה ניסיון עם זר של ורדים? האם צריך שני זרים?

אני ממש מתלבטת אם ורדים או חמניות. ורדים יותר אציליים וחמניות הן כפריות. החתונה שלנו לא כפרית, אבל אני קיבוצניקית וחמניות עושות לי משהו. מצד שני ורדים זה מאוד רומנטי...

אשמח לעזרה עם ההתלבטות הקשה :)

תודה ושבת שלום...
לדעתי לכי על מה שעושה לך חמים בלב
24/05/13 14:55
994צפיות
לדעתי לכי על מה שעושה לך חמים בלב
במקום על מוסכמה חברתית. אז מה עם וורדים מסמלים רומנטיות? באותה מידה אפשר לומר שמראה של וורד לסימון רומנטיקה כבר מאוס. אבל זה לא הסיפור, הסיפור הוא מה שאת אוהבת ומה לך עושה חמים בבטן ונעים בלב. אני לא חושבת ששני זרים זה יותר מידי בוג'רס, כי אם תחליטי ללכת על זה, אני בטוחה שתסדרי -> תפקידי זר אחד עם מים שיחכה לך באולם. בקיצור, עצמי עיניים ודמייני את הזר שיש לך ביד, מה את מעדיפה לראות, נסי להשאיר את הסמלים החברתיים בצד לרגע, מה מסמל אותך כאדם? מה יגרום לך להרגיש שזו את ? גילוי נאות - אני באופן אישי לא משוגעת על ורדים (למרות שראיתי כמה דוגמאות מטריפות של זרי כלה עם וורדים), ולעומת זאת מראה של זר חמניות נשמע לי כמו קסם ביום חמים ונעים. עד כאן העצה העיצובית שלי. משאירה את הבמה למומחיות הפרחים באמת

צירפתי השראה - אומנם לא חמניות - אבל דוגמא לזר פרחים אחר.
ורדים
24/05/13 18:28
197צפיות
תודה על התגובה הנעימה :)

בהתחלה היה ברור לי שאני הולכת על ורדים כי מאוד  אוהבת את הפרח. אבל כשראיתי את החמניות חשבתי שהן מהממות.

השאלה היא האם באמת צריך שני זרים לורדים. אין בעיה להביא אותם כי מי שעושה לי את הזר נמצאת בדיוק בדרך בין המקום של הצילומים לאולם. האם יש צורך בשניים?
אני הכנתי לבד זר כלה מוורדים
24/05/13 19:43
706צפיות
קניתי ורדים אדומים ולבנים, והכנתי לפי סרט ביוטיוב שמישהי העלתה פה.
הכנתי זר אחד לצילומים המקדימים, שהיו שבוע לפני החתונה, ואחד נוסף לחתונה (שיצא הרבה יותר יפה, כי כבר היה לי ניסיון )
הזר מהצילומים המקדימים החזיק מעמד שבוע שלם! עד החתונה, למרות שהיו עליו נצנצים וספריי שהספרית השפריצה כדי לקבע את הנצנצים, ואמרה שהספריי בטוח יהרוג את הוורדים מהר ואפילו כך הם המשיכו לחיות.
את הזר השני נתתי לחברה רווקה בסוף החתונה, הוא נראה מצוין כל היום (וזו היתה חתונת צהריים, והכנתי אותו יום לפני). לדעתי הוא חי באושר ובעושר, לפחות עד יום שלישי הזה.
כך שממש לא צריך שני זרים לחתונה עצמה!
DIY
25/05/13 16:45
117צפיות
אין לי בעיה עם הכנת הזר בחנות אין לי בעיה כי המחיר שהציעו לי דומה למה שיעלה לי אם אקנה מספיק ורדים כדי להכין זר לעצמי..

וקצת בא לי משהו מיוחד...
אבל את אומרת הורדים כן החזיקו לך...

אז זו נקודה למחשבה...
זר מפרחי שדה
25/05/13 14:37
120צפיות
גם אני אמנם אוהבת מאוד חמניות, אך לדעתי הן צריכות להתאים לסגנון החתונה כי הן דיי דומיננטיות.
אבל ורדים הם לא הבחירה היחידה.. אני הייתי ממליצה לך להסתכל על זרים מפרחי שדה, יש בהם משהו מאוד קייצי וכיפי
והם פחות "מחייבים" מחמניות ולפי התיאור שלך, יתאימו לך יותר מורדים
לי היה זר ורדים
26/05/13 17:26
498צפיות
לי היה זר ורדים
בצבע אדום :)
אבל אני התחתנתי בדצמבר כך שהיה קריר והם החזיקו מעולה...
אם לא היו מזכירים לי שאני צריכה לקחת את הזר לפני החופה - הוא היה ממשיך להסתובב אצל אנשים באולם...
(בסוף הוא כיכב יפה בתמונות החופה, נתן תעסוקה לידיים)

והשאלה היא מה את יותר אוהבת, איזה צבע של זר את רוצה...
מציעה לך לברר עם עוד חנות פרחים לראות מה הם אומרים לגבי הורדים (אם הם לא יחזיקו מעמד).
בעיקרון את צריכה שהם יחזיקו מעמד עד החופה, אחרי זה הזר נעלם איפשהו...

וסתם תמונה כי אני אוהבת את הזר...
היי, למה לבחור?
27/05/13 07:06
441צפיות
היי, למה לבחור?
אני שוזרת ומעצבת בפרחים והכנתי זר חמניות ו-ורדים מהמם לא מזמן... חמניות יכולות להראות גם כפריות וגם יותר אלגנטיות ואפשר כמו בזר שעשיתי לשלב אותן עם ורדים והתוצאה יצאה מהממת לטעמי.
(בקולאז' יש גם את הבוטנייר וזרי המלוות. זאת הייתה חתונה אמריקאית מהממת טיפוסית - לכל המלוות ולכל המלווים היו בוטניירים/זרים קטנים)
תודה על כל התשובות
27/05/13 09:23
154צפיות
בסוף החלטתי על זר חמניות עם גבסניות וירק...
נראה איך יצא :)
º
נשמע מקסים!
27/05/13 10:00
79צפיות
תסתכלי על הזר הזה
27/05/13 09:53
382צפיות
תסתכלי על הזר הזה
לי היה משהו דומה, אני חושבת שזה מקסים ולא במחיר מטורף.
פה רואים יותר טוב...
27/05/13 09:55
338צפיות
פה רואים יותר טוב...
פשוט ויפה...
אלה התמונות של נינה דבש.וזה יהיה הזר שלי
29/05/13 14:31
31צפיות
אבל בנשפך לא עגול.כמובן שהשמלה שלי קצת דומה.יותר העליונית של השמלה שבתמונה הראשונה.
היי בנות.. מי מכירה את המעצב עובד כהן בחולון?
24/05/13 17:28
240צפיות
ראיתי שמלה שלו בקטלוג והתאהבתייייי!!!
שמעתי שהוא יקר...
מישהי יודעת מה טווח המחירים אצלו?
ואם הוא טוב??

חברה שלי עשתה אצלו לפני ארבע שנים
24/05/13 18:03
239צפיות
אני לא יודעת כמה עלה לה, אבל המחוך של השמלה גרם לה לדמם, היו לה שטפי דם גדולים במשך כמה שבועות אחרי החתונה.
המחירים שלו יקרים מאוד
( לעסק שלי )
25/05/13 18:48
207צפיות
בטווח ה9000 ומעלה.. (מכלה שסיפרה..)
אם את ממש אוהבת ומוכנה להשקיע, לכי על זה.
אם לא, תנסי לבקש מתופרת שתעשה לך משהו שתאהבי בסגנון או שתמשיכי לבדוק
כן הבנתי שהוא יקר..
25/05/13 23:01
153צפיות
ואני מוכנה להשקיע את המחיר הזה אם אני ממש אוהב את השמלה..
העניין הוא שעכשיו קראתי עליו ביקורות לא טובות בכלל... אז נראה לי שאוותר..
לא מכירה אותו
26/05/13 09:55
151צפיות
אבל אם אלו הסכומים שמתאימים לך אני ממליצה בחום על ליהי הוד.
את יכולה לראות בקרדיטים שלי,
אבל בקצרה - מדובר בבחורה מדהימה ומוכשרת בטירוף, ממש הוט קוטור.
עשתה לי את שמלת חלומותיי ונהניתי מכל רגע. עד היום אנחנו בקשר מרוב שהיא מהממת!
תסתכלי על הדברים שלה בפייסבוק שלה. לטעמי הכל מושלם והיה לי ממש קשה לבחור :)
היי.. תודה על ההמלצה
26/05/13 17:13
111צפיות
התסכלתי בתמונות בפייסבוק.. ויש לה דברים ממש יפים אבל כל השמלות שראיתי היו קלאסיות..
ואני מחפשת משהו קצת יותר נפוח..
אה.. אז כן, נפוח זה ממש לא הסגנון שלה
26/05/13 18:41
102צפיות
בהצלחה עם מציאת השמלה!
º
תודה רבה!
26/05/13 19:50
28צפיות
מאפרת - נוגה תמיר
25/05/13 21:50
101צפיות
מישהי מכירה?
שמעתי שהיא עושה גם איפור וגם שיער

ורציתי לדעת פחות או יותר את המחירים שלה...

תודה
º
היי באיזה שרשור ניתן לפרסם מכירת שמלת כלה?
25/05/13 23:05
72צפיות
את יכולה לכתוב
26/05/13 10:51
101צפיות
או בביגוד הנעלה
או לפתוח הודעה חדשה ואנחנו נפתח שרשור חתונות מרקט
º
תודה - אפתח הודעה חדשה
26/05/13 18:21
18צפיות
מישהי יודעת איפה אפשר להשיג נעליים בסגנון הזה
26/05/13 10:03
708צפיות
מישהי יודעת איפה אפשר להשיג נעליים בסגנון הזה
היי,
מישהי יודעת איפה אפשר להשיג סנדלים כמו של רוני קנטור בסגנון הגלי והיפה הזה, אבל עם עקב נמוך?
אני זוכרת שראיתי כאלה בעבר, אבל לא זוכרת איפה.
אני ממש אוהבת את העיצוב אבל צריכה עקב נמוך- מקסימום 3 ס"מ..
אני חושבת
26/05/13 10:43
246צפיות
שראיתי משהו דומה באלינור עיצובים ביפו.
קניתי משם את הנעליים שלי ואני ממש מרוצה בנתיים (מבחן החתונה יהיה רק בספטמבר), אבל גם ראיתי תגובות לא טובות עליהם - סתם שתדעי.
המחירים אלהם זה בין 350 ל- 450
º
אצל רוני קנטור יש דברים בסגנון
26/05/13 17:21
82צפיות
סלון כלות ליאנה באור יהודה
26/05/13 17:28
109צפיות
אז ירדתי מעובד כהן...
וגיליתי באינטרנט את המעצבת הזו...
השמלות נראות מהממות בתמונות!!
מישהי מכירה??
אשמח לשמוע ...

היום התקשרתי אליהם ע"מ לקבוע פגישת התרשמות והבחורה היתה מאוד נחמדה רק שב2 דקות שיחה היו 100 "מאמי" (מצידה כמובן...)
זה אמור להדאיג אותי? חח..
הרחבת טבעת,
26/05/13 20:36
240צפיות
איפה אני יכולה להרחיב טבעת באזור אשדוד והסביבה
תשאלי את המקום בו היא נקנתה
27/05/13 09:19
86צפיות
בד"כ, המקום בו נקנתה הטבעת מציע שירות כזה. ואז, אם יש אחריות על הטבעת, זה עשוי להיות גם במסגרת האחריות, כך שבמידה ויש פאשלות - יש לך למי לפנות.
יש טבעות אגב, שלא מומלץ להרחיב בגלל עיטור או צורה ואז המקום בו הטבעת נקנתה אולי יאפשר לך להחליף טבעת.

האחריות על טבעת הנישואין שלי למשל, כוללת הגדלה והקטנה.
לא מודבר בטבעת זהב
27/05/13 11:09
73צפיות
אלא בטבעת כסף פשוטה, שמידה שם 6 ושלי יותר מזה
וקשה לי למצוא טבעת הולמת
מכירה מיוחדת של שמלות במחירים מוזלים
27/05/13 11:22
75צפיות
(הפרסום באישור המנהלת)
====================================
יש לכן הזדמנות למצוא את שמלת החלומות שלכן - ולסייע לנשים נפגעות אלימות!

גם השנה, אנו גאים לקחת חלק ביריד המעצבים של עמותת "הרוח הנשית"
והשנה, אתן מוזמנות לבקר במתחם שמלות הכלה הענק, בו תוכלו למצוא את שמלת חלומותיכן בלא יותר מ-1000 ש"ח.
הכנסות היריד הן קודש לסיוע לנשים נפגעות אלימות לצאת לעצמאות כלכלית.

קישור לאיבנט בפייסבוק:
http://www.facebook.com/events/654059424620741/
אהבה
24/05/13 21:36
458צפיות
תקשיבו יש לי חברה אתיופית יפה ומקסימה ואני אוהב אותה מאוד ,אך הוריי וחבריי לא אוהבים אותה וגם לא מרוצים מהקשר שלנו וזה מחרפן אותי. יש מישהו שיכול לעזור לי לטפל בעניין ? (תודה מראש)
לגדל עמוד שידרה!
24/05/13 21:52
189צפיות
להודיע למשפחה ולחברים שכאשר תרצה את עצתם בנושא הזוגיות שלך, אתה תפנה אליהם ועד אז אתה לא מעוניין לשמוע את הדעה שלהם בנושא.
במקביל תן לחברתך גיבוי מלא ואם היא מגיעה איתך למשפחה ולחברים והם מתנהגים באופן לא ראוי או אומרים משהו לא במקום, תלכו משם.
כאשר אתה תבהיר שאתה סגור עליה, הם יפסיקו להציק.
תעמוד על שלך!
( לעסק שלי )
24/05/13 22:18
122צפיות
מניסיון - זאת העיצה הכי טובה שאני יכולה לתת.
זכורות לי אפילו לא מעט פעמים שגיביתי את בן הזוג, למרות שלא תמיד חשבתי שהוא צודק, רק בשביל להראות חוזק מול המשפחה.
בסופו של יום, אתם הם אלה שצריכים לחיות ו/או להיות ביחד. נכון שהמשפחות הן חלק, אבל אם הכוונה היא למסד את הקשר - אתם אלה שתקימו משפחה חדשה ותחוו את החוויות הטובות והפחות טובות יחד, כתא משפחתי חדש.
ותמיד צריך לזכור שההורים שלנו והמשפחות שלנו הם אנשים מבוגרים שעשו ועוד יעשו את ההחלטות שלהם והבחירות שלהם. ואם הם מחליטים לא לקבל זה שלהם לגמרי וממש לא שייך אליכם.
אתם צריכים לדאוג רק למה שטוב ונכון לכם.
מאחלת לכם חיים נפלאים
מחזקת ומוסיפה
24/05/13 23:41
71צפיות
תנסה להבין מה מחרפן במה שההורים שלך אומרים? האם הם ככה תמיד?
אולי דרך זה תבין שזה הדפוס שלהם ולך יש בחירה לפתח דעה משלך או לחיות את שלהם...

ברור שחברים ומשפחה משפיעים (אני הרבה פעמים מושפעת)...אבל אם זה גורע לך מאיכות החיים ומעיב על הבחירות אז תנסה ללכת בדרך משלך

בהצלחה!
אולי הם לא מכירים אותה מספיק טוב
25/05/13 07:21
58צפיות
לצערנו בחברה הישראלית עדיין יש לא מעט גזענות ודעות קדומות והרבה מהדור שלי לא היינו אף פעם בקרש חברתי ישיר עם בני העדה האתיופית מה שמחזק את הדעות הקדומות. תעמוד על שלך ותוך כדי תנסה להבין ממה הם מוטרדים ולקרב בין הצדדים כי רק על ידי הכרות והתקרבות אפשר להתגבר על הקשיים. אם בסופו של דבר תגלה שמה שמטריד זה צבע העור שלה, אישית הייתי  מעיפה חברים כאלה מהחיים שלי ולמשפחה להבהיר שזו הבחירה שלך ושיתמודדו.
אורי באהבה לא תמיד יש הגיון...
25/05/13 08:18
53צפיות
מה שחשוב הוא מה שטוב לך ולה.לסביבה תמיד יהיו הערות על כל דבר.לפעמים לחברים,
למשפחה לא הכל נראה או מקובל,זה לא קשור אליך,לחברה או לאהבה שלכם."הרעשים"
וההפרעות הללו הם הבעיות שלהם ולא שלך ושל בת זוגתך.מוצאה/צבע עורה לא אמור
להפריע לכם.אם הוא מפריע להם זו בעייה שלהם ולא שלכם.הם אלו שיאלצו להבין שבעצם
אין להם ברירה חוץ מאחת לקבל אתכם כזוג,או להפסיד את שניכם.
לדעתי האישית ומהיכרות אישית עם המון נשים אתיופיות צעירות ומבוגרות יותר שפגשתי ושאני פוגשת לאחרונה(בעיקר בבית האבות בו מטופלת אימי)אני רוצה לומר לך שהן מדהימות,עדינות,
חכמות,יפות(באופיין ובעיקר בחיוכן ובפנימיותן),הנשים האתיופיות הן ביתיות,אדיבות,ולדעתי בהרבה פעמים עולות במעלותיהן על הרבה צבריות טיפוסיות וישראליות.אורי לך אחרי הלב שלך  הקשב רק לפעימותיו ולאיתותיו.
קח בחשבון שלצבע העור או למוצא אין כל חשיבות פה.
לדעתי האישית כל המגיבים בדרך זו חבריך או המשפחה מתנהגים בבורות מחשבתית,בחוסר
פתיחות למשהו חדש ופחות קונבנציונלי מבחינתם,ומה שבוקע פה הוא קול החשש שלהם עבורך
מהבדלי התרבות של הישראלים מול בני העדה האתיופית.לדעתי האישית זה יכול להופיע שוב
בוואריאציות אחרות עם בת זוג אחרת.אל תוותר ואל תיכנע נהפוך הוא.היצמד לבחירה שלך ולאהבה שלך.
מאשי.
אהבה וקבלה,
25/05/13 10:16
58צפיות
על אותו משקל של אהבה וקבלה,

אני ובת זוגתי היה לנו לא פשוט בכלל עם המשפחות (משני הצדדים)
אבל לקחנו את השנה הזאת ופשוט עמדנו על הדעות שלנו, נלחמנו, בכינו, רבנו (איתם לא בנינו למזלי!)
אבל בסוף הם הבינו שזה שם כדי להשאר והיום הם הכי אוהבים ותומכים בעולם (אם לא כולם...אבל עדיין)
אם לא הינו מודיעות על החתונה לדעתי הם לא היו עושים את המסע הזה בעצם גם.. ההורים של החצי הלכו יחד לקבוצה של הורים לילדים הומאוים\לסביות (ותאמינו לי הם רק הרוויחו מזה- הם אתמול אפילו אמרו לנו כשיהיו ילדים הם יבואו לצעוד איתנו במצעד הגאווה מי היה מאמין שנשמע דבר כזה מהם בחיים!!! )

זה פשוט לבוא ולהגיד שאלא החיים שלכם והאהבה והשמחה שלכם זה הדבר הכי חשוב שיש ושילמדו לקבל את זה.
ואם הם יחליטו גם לא להגיע לחתונה (או להגיע אבל לא בלב שלם) קחו זמן מראש לעכל, לספוג אבל להנות עם מי שכן בא בשבילכם באהבה!!!
החיים קצרים מידי בשביל לבזבז אותו על העצב..

היי חברות,זקוקה לרעיון בנושא שברי כוס מהחופה
24/05/13 12:47
822צפיות
לפני 3 ימים התחתנו ושמרתי כמובן את השברים של הכוס..
כעת אני לא כל כך בטוחה מה לעשות איתם, רוצה משהו מיוחד
אשמח לקבל רעיונות ואם יש למישהי תמונות של משהו שהיא כבר עשתה- הרי זה מבורך
שבת שלום (:
חברה שלי עשתה...
24/05/13 15:01
446צפיות
היא קנתה את המסגרות העבות האלו (יש באיקאה) - כאלו שבין התמונה עצמה ועד הזכוכית יש רווח גדול.
היא שמה בה תמונה מהחופה, וברווח שבתוך המסגרת- חלקים מהזכוכית השבורה .

אפילו מצאתי לך את סוג המסגרת -
http://www.ikea.co.il/default.asp?catid={361F1841-...

אנסה לחשוב על עוד אופציות.
º
רעיון יפה,תודה רבה!(:
25/05/13 21:33
27צפיות
אצלנו
24/05/13 15:24
294צפיות
חברים טובים שלנו אספו את שברי הכוס אחרי החופה (אפילו לא ידענו על כך).
כעבור כמה שבועות כששוב נפגשנו, הם הביאו לנו במתנה מסגרת ובתוכה ההזמנה לחתונה, עליה הם כתבו ברכה ומתחת הדביקו את שברי הכוס.

זה היה ממש מרגש!
חברים שלנו
24/05/13 15:38
304צפיות
קיבלו ברכת הבית ומסביבה שברי הכוס,בתוך מסגרת.
º
רק אני לא מכירה את המסורת הזו?
24/05/13 16:09
159צפיות
אז ככה:
24/05/13 16:35
353צפיות
גם אני לא הכרתי עד שראיתי אומן זכוכית בנחלת בנימין שעושה משברי הכוס כל מיני דברים: קופסת זכוכית שמכילה את השברים, לפעמים גם עם ההזמנה או עם התחרה של שמלת הכלה, ואפשר להפוך אותם גם לבית מזוזה. מאז כבר שמעתי על כאלו שיוצרים משברי הכוס את הפסוק "אם אשכחך ירושלים..", ממסגרים את הכיתוב ותולים על הקיר. אגב, יש היום חברות שעלו על ה"טרנד" הזה, ויוצקות את השברים לתוך חומר אקרילי דמוי זכוכית ועושות מזה סטנדים ופמוטים לנרות. שיהיה למזכרת...
שברי הכוסות שלנו, אגב, ילכו אחר כבוד עם היעה לפח
מעניין,תודה!
24/05/13 17:33
162צפיות
מניחה שגם אנחנו נלך על האופציה שכתבת בסוף ההודעה :)
היו שרשורים בנושא
( לעסק שלי )
24/05/13 21:18
205צפיות
אני, לפני כעשור, כשגיסי וגיסתי התחתנו, חשבתי שזה יהיה שוס אם אני אקח את השברים מהחתונה שלהם ואעשה להם מזכרת.
שנים אחר כך גיסתי הלכה למתקשרת, שאמרה לה שיש לה משהו בבית שקשור לחורבן וחייבים להוציא את זה. לקח לה זמן להבין שבזה מדובר, אבל כן..... הכוס נשברת לזכר חורבן הבית.
שבירת הכוס מסמלת חורבן (בית המקדש, ירושליים).
אני לא בטוחה שבשמירת השברים יש משהו חיובי.
אפשר לעשות חיפוש באינטרנט וקצת לקרוא על זה.
למרות, שיש במנהג משהו אופטימי בראיה העתידית, שבית המקדש יבנה מחדש וכדומה, ויש תיאוריה (לא דתית) שזה סמל לחיים הקודמים שלפני הנישואין (שוברים משהו ישן ומפנים מקום לחיים החדשים כזוג)...
גם אמא שלי רצתה לשמור
25/05/13 11:49
136צפיות
ומהצד שלו נאמר שזה סימן להרס אז היא לא לקחה (רצתה לתת לקרובת משפחה שעוסקת באומנות לעשות עם זה משהו)
עלי לא משפיעים הדברים האלה... אבל אמא שלי ויתרה על העניין
מספר מוזמנים לאירוע
24/05/13 08:46
494צפיות
היי,
אחרי מספר ויכוחים החלטתי לפנות למישהו נטרלי שמנוסה בדברים האלו:
אנחנו מחפשים מקום לחתונה ובינתיים התחלנו עם מספר המוזמנים.... בן זוגי עובד במקום קטן וגם אדם די סגור, מעגל החברים שלו די מצומצם, ההורים שלו ילדים יחידים ויש לו אח אחד (שכבר התחתן). אני לעומת זאת, עובדת בחברה די גדולה ויש לי מעגל חברים די רחב, אני גם הבת הבכורה כך זאת החתונה הראשונה במשפחה שלי...
בהתחלה רצינו משהו קטן ואינטימי (מבחינתי רק המשפחה הקרובה), אבל אז החלטנו להזמין גם חברים ואנשים ממקום העבודה... כמו שאמרתי, מספר האנשים ממקום העבודה שלי והחברים שלי הרבה יותר גדול משאצלו... בנוסף, בגלל שאצלנו זאת חתונה ראשונה במשפחה -כולם בהתרגשות ורוצים להזמין את כולם (ההורים רוצים להזמין חברים ומשפחה רחוקה), אצלו במשפחה זאת לא חתונה ראשונה, כך שיותר מתונים ומבחינתם להזמין מקסימום 10 אורחים (גם כי הם לא כזה מתרגשים מהאירוע, גם כי לא רוצים "להוות נטל" על החברים שלהם וגם כי המשפחה שלהם פשוט קטנה יותר). נוצר מצב שמהצד שלו יהיו בסביבות ה50 מוזמנים ומהצד שלי יהיו 100 ואף יותר.
אני רוצה שלכולם יהיה בסדר, שההורים ישמחו עם החברים שלהם ושלמבוגרים יהיה עם מי לדבר מהמשפחה שהם לא התראו זמן רב (ומתראים רק באירועים כאלו). אבל בן זוגי ממש לא מסכים לקבל את זה כי הוא טוען שזה לא יתכן שהוא לא יכיר חצי מהמוזמנים ושזה אמור להיות חצי-חצי מבחינת המוזמנים ושאצלנו זה לא יהיה ככה...
אני מסבירה לו כבר כמה זמן את ההבדלים בין המשפחות שלנו, מספר החברים שלנו והאנשים בעבודה וגם כל הסיפור של חתונה ראשונה במשפחה, אבל הוא מתעקש.
אני יכולה להבין את העמדה שלו... בהחלט לא כל כך נעים שלא מכירים חלק נכבד מהמוזמנים, אבל... אני לא יכולה להזמין דוד אחד ואת את שלו לא להזמין... (מדובר על אנשים קרובים ולא סתם כאלו שמזמינים בשביל לכסות מנות..).
כמובן שגם לא נעים לי מההורים שלו, שלהם יהיו במקרה הכי קיצוני 20 מוזמנים ולהורים שלי יהיו פי 3 מזה...

יש דרך יפה להסתדר עם זה?
מה הייתן עושות במקומי?

גם במשפחות שלנו היו הבדלים
24/05/13 09:10
300צפיות
למשפחה שלו היו פי 3 יותר אנשים מלמשפחה שלי וזה היה ברור שמזמינים אורחים לפי הפרופורציות בגודל המשפחה!

לנו הייתה חתונה של 340 איש משום שהחלטנו שלא מגבילים את המשפחות בכמות האנשים שהם מזמינים כי לנו היה פחות חשוב שנכיר כל אורח והעדפנו "לתת כבוד" למשפחה.
אני מאמינה שאם סך כל האורחים שלכם מסתכם ב150 זו כמות יחסית מצומצמת ששומרת על אופי אירוע אינטימי יותר וסביר כי תכירו 85% מהאורחים.

מי אמר שצריך חצי חצי?
24/05/13 11:01
236צפיות
בן זוגי שיחה בא ממשפחה ענקית ואני ממשפחה שהיא שמינית מהגודל של המשפחה שלו.
אני יכולה להבין את זה שהוא לא רוצה אצלו אורחים בחתונה שהוא לא מכיר.
אבל זה כבר עניין של פשרות בינכם.
אצלנו דרך אגב ראינו עד כמה ההורים שמחים (חתונה ראשונה כפולה) ושחררנו קצת. אבל זה היה גם בסדר לא לשחרר.
בכל הנושא של החתונה יש פשרות והגעה להבנות משותפות.

ואולי גם הוא צריך זמן להבין את זה...
שיהיה לכם בהצלחה
בעיניי..
24/05/13 12:49
174צפיות
הכי חשוב שתגיעו להחלטה איזה סוג חתונה אתם רוצים ולפי זה תפעלו...
אנחנו החלטנו שבגלל ששננו מגיעים ממשפחות עם מספר לא קטן של מוזמנים ולנו יש חברים חתונה קטנה לא תהייה אז לא שווה לבזבז אנרגיות על זה (תאמיני לי שיש המון אנרגיות לבזבז וכדאי לנסות לצמצם מהמורות)....
אם לך חשוב לא להתווכח על זה תסבירי לבן זוג שלך ותתפשרי עבורו במשהו אחר.
אם זה קריטי לו ויעיב עליו באירוע תנסי להבין אותו.........
מלכת ספרים יקרה
24/05/13 15:15
206צפיות
כמו כל דבר שתתקלו בו בחיי הנישואים שלכם, גם פה העניין הוא תקשורת בין שניכם - איך מגיעים להחלטה על הבית שקונים? על שם לילדה? או על החופשה הבאה בחול? מדברים על זה. תוך כדי לומדים איך לדבר זו עם זה, איך להבין ואיך להתפשר. אני מסכימה עם אלו שמעליי שהחלוקה לא צריכה להיות חצי חצי. אצלנו - הצד שלו במשפחה הכיל 10 אנשים ואצלי 50. למה? כי אלו הכמויות של המשפחה! זה לא מכוון או נעשה נגד, אלא בעד - בעד השתתפות בשמחה של כל אוהבינו.

החתונה היא היא ההזדמנות של כולם להכיר את כל המשפחה החדשה. לגבי מצב של אי נעימות כי לא מכירים חלק מהאורחים, הרי גם ככה בחתונות כל אדם מתכנס לצד מי שהוא מכיר ולא משנה אם הקהל שמסביב מכיל 30 50 או 300 איש.

ההתפשרות מצידו  היא לא להכיר חלק מהאורחים, ההתפשרות מצידך, בעיני, כואבת יותר - היא מכילה פוליטיקות משפחתיות ואי נעימויות ומקומות שלא בטוח שאת והורייך רוצים להכנס לשם. נסי להסביר לו את המצב כפי שהוא, לעשות לו אילוסטרציה של מה שתצטרכו להתמודד איתו אם לא תזמינו חלק מהמשפחה שלך. הוא הופך להיות המשפחה החדשה שלך ואת שלו, אתם חייבים ללמוד להפסיק לעשות הפרדות בין שלך ושלו - הדודים שלך הם המשפחה החדשה שלו.
בקיצור, את לא עושה שום דבר שמכוון נגדם, המציאות היא כזו וצריך ללמוד לחיות איתה. יש הרבה משפחות (אולי אפילו כולם) שבהם אין סימטריה. אז מה?

כל זה, כמובן אחרי שהחלטתם כמובן על סגנון החתונה שאתם רוצים. אם הוא רוצה בהגדרה חתונה קטנה, זה כבר סיפור אחר. אם זה רק עניין של התחשבנות וניסיון לייצר סימטריה, תסבירי לו את הכאב והקושי שבבקשה שלו כלפייך. ולשאלתך, אין קיצורי דרך או דרך יפה לעשות את זה חוץ מלדבר לדבר לדבר
בהצלחה
אצלי בחתונה היו כ70 אורחים מהצד שלי וכ150
24/05/13 17:36
171צפיות
מהצד שלו. מבחינת החברים והעבודה הינו די מאוזנים אבל המשפחה שלו מאוד גדולה לעומת שלי- תימנים מול רוסים ובנוסף להורים שלו יש הרבה חברים שהם רצו להזמין. אני חושבת שזה לא הוגן למנוע מצד אחד להזמין את מי שהוא רוצה כי הצד השני רוצה להזמין פחות. אצלי בחתונה היה מאוד קל לראות שיש הרבה יותר אנשים מצד מסויים ואני לא רואה כאן את הבעיה ולכן לא צריך דרך יפה להסתדר עם זה . אז במקומך הייתי שואלת את חבר שלך האם הוא רוצה למנוע ממך נוכחות של אנשים שחשובים לך בחתונה שלך רק כי לו יש פחות מוזמנים, תארי לך שלך היו 5 מוזמנים- האם גם הוא היה צריך להזמין רק 5?
כשמתחתנים, המשפחה שלך הופכת להיות גם שלו!
24/05/13 20:40
152צפיות
לדעתי, חשוב שתדברי עם בן הזוג שלך על הנושא הזה שוב ותסבירי לו שאת מבינה את הרצון שלו להכיר את רוב המוזמנים אבל לפעמים בחיים צריך להיות ריאליים. את לא בחרת את המשפחה שלך ולא בחרת את כמות החברים של ההורים שלך אבל כרגע זה המצב ואת אפילו שמחה שיש לך משפחה גדולה יחסית ושכולם בריאים ויכולים לבוא לחתונה. וכמובן, בלי לזלזל חלילה באי הנעימות שתגרם לו מכך שהוא לא יכיר את המוזמנים מהצד שלך בחתונה, את כן חושבת שאי הנעימות שתגרם למשפחה שלך מאי הזמנת אורחים קרובים או מעשיית איפה ואיפה במוזמנים תהיה גדולה יותר. וגם - את יכולה להסביר לו שאם הדודים שלך לא יהיו נוכחים, זה יצער את ההורים שלך- ושביום החתונה הוא לא ישים לב אם יש 50 אנשים שהוא לא מכיר או 100 אנשים שהוא לא מכיר (ביום הזה שמים לב רק לאורחים שקרובים אליך!) - אבל ההורים שלך כן יחושו בהעדרם של האורחים הכל כך רצויים מבחינתם.

עוד כמה נקודות שלדעתי כדאי שתעלי הן אלו:
אחרי שתתחתנו - זה כבר לא יהיה "המשפחה שלך" זו תהיה המשפחה של שניכם. במשך השנים הוא עוד יראה את האנשים האלו בהרבה מאד אירועים משפחתיים ולכן גם אם כרגע הוא רואה את זה כאי נעימות שהיא רק שלך ושל המשפחה שלך - בעתיד הוא יבין שזה לא היה שווה את זה.
כשאנחנו נמצאים בזוגיות אנחנו רוצים למנוע צער ואי נעימות מבני הזוג שלנו ולכן - כדאי שיחשוב טוב עם עצמו כמה צער יגרם לו מעוד כמה אנשים שיגיעו לחתונה לעומת כמה צער יגרם לך אם תריבי עם בני משפחה שיקרים לך בגלל העקרון שלו שהביא לכך שהם לא הוזמנו לחתונה.
אומרים שמשפחה לא בוחרים! זה נכון גם לגבי המשפחה של בן/בת הזוג. זה לא ריאלי לקבוע מספרית ששני הצדדים יהיו שווים כי לפעמים פשוט אי אפשר להגיע למצב הזה. אנחנו נתנו יד חופשית להורים להזמין את כל מי שחשוב להם שיגיע כדי למנוע אי נעימויות בגלל שהיה חשוב לנו שלהורים שלנו יהיה כיף ונעים ביום הזה. הם כן היו שקולים הזמנות שלהם ולא הזמינו סתם כל אחד.
אם הוא חושש שהוא לא יכיר את בני המשפחה שלך בחתונה- אולי שווה לערוך לו היכרות איתם בדמות מפגש משפחתי שיערך לפני החתונה. למשל על האש גדול שיכיר לו את המשפחה המורחבת שלך?

ונקודה אחרונה- בעתיד, יהיו הרבה מקרים של עקרונות ועקשנות שתצטרכו ליישב. חשוב מאד שכל אחד ילמד לבחון את העקרונות שלו ולחשוב טוב טוב עם עצמו - עד כמה העיקרון הזה "באמת" חשוב לי ומה המחיר שאצטרך לשלם עבור ההתעקשות על העקרון הזה. אצלנו בזוגיות למשל, למרות שאנחנו לא נתקלים הרבה במקרים של עקשנות ועקרונות יש לנו סוג של כלל פנימי שאף אחד לא ביטא בע"פ אבל אני כן מרגישה שהוא מאד מקבל ביטוי בזוגיות שלנו - כשנתקלים בחילוקי דיעות / עקרונות וכו' וצד אחד צריך לוותר, בדרך כלל הצד שמוותר הוא הצד שפחות יפגע מהויתור שלו. הרבה פעמים ויתור הוא לא מוחלט ויש התגמשות של שני הצדדים - אבל מאד חשוב ללמוד ולהכיר בכך שלפעמים פשוט צריך לוותר.

כמובן שכדאי שתחשבי מראש לשיחה על דרכים שבהן את מתגמשת איתו - אולי גם בנושא אחר שקשור לחתונה שהיה לו חשוב- כדי שהוא לא ירגיש שהוא היחיד ש"מוותר".
כמובן שאני מסכימה איתך...
( לעסק שלי )
24/05/13 21:27
106צפיות
אבל המשפחה שלו לעולם!!! תישאר המשפחה שלו!
וגם האינטרסים שלהם, אגב, במקרים של משבר/ויכוח (חלילה...) יכוונו לצד שלו.
וכמובן שזה תופס לשני הצדדים.
ולא תמיד בכל המשפחות יש חיבור אמיתי ואוהב - שהוא מעבר לחיבור של בני הזוג.
בשל גילי המופלג, נחשפתי להמון סוגי משפחות.
היחסים שלנו עם שני הצדדים טובים מאוד מאוד (חמסה, חמסה) ועדיין ברור מאוד שחוץ מקשרי חברות "שטחיים" (אירועים משפחתיים, חגים וכדומה), אין ממש קשר בין שתי המשפחות - קשר חברות אמיץ....

גם אצלנו זה היה ככה
25/05/13 11:40
91צפיות
משפחה קטנה, מעגלים קטנים, לעומת המשפחה הגדולה שלו, כשלכל אחד מההורים יש הרבה אנשים להזמין, וגם מעגלי חברים יותר רחבים, ואנחנו היינו החתונה האחרונה מהצד שלו, והראשונה מהצד שלו.

מהצד שלי היו 1/3 מוזמנים, ומהצד שלו 2/3.

אז מה?

אז היו אנשים שאני לא מכירה, למען האמת לא רק מהצד שלו אלא גם מהצד שלי. זה לא משנה. עדיין יש אנשים שמכירים וכיף לדבר ולהתייחס אליהם, ומי שלא מכירים, אז דרך ההורים אומרים שלום ומקבלים ברכות. זה ממש לא הפריע, ואף אחד לא אמר שבחתונה צריכה להיות חלוקה של חצי-חצי.

כל אחד ו"מזלו", כל אחד והמשפחה והחברים שיש לו, למה מי שיש אצלו יותר אנשים שלא יזמין אותם, כדי שזה יהיה שווה מבחינה מספרית?
דווקא מה שלא הוגן זה שצד אחד יזמין את כל מי שהוא רוצה, והצד השני ימנע בכך (ויסתכן בהעלבויות והתחשבוניות בעתיד) בגלל שאצלו הכמות יותר גדולה (שלא באשמתו).

אם הוא רוצה להכיר אנשים שהוא לא מכיר (למרות שבטח הוא נכח בארועים משפחתיים והוא כן מכיר פרצופים ואנשים גם אם באופן שטחי), אתם יכולים לחלק את ההזמנות לצד שלכם ביחד באופן אישי, ואז הוא לא ירגיש זרות וניכור מהאנשים האלה כי תהיה לו הזדמנות לפגוש אותם קודם לכן, ובטח גם ההורים ישמחו שמלאכת חלוקת ההזמנות יורדת מהגב שלהם.

אבל באמת, שזה לא כזה קריטי, ולא כזה דרמתי. ביום הזה נהנים ומקבלים מספיק יחד מהאנשים שמכירים, כך שאין בעיה עם אלה שלא מכירים.
º
אחרונה מהצד שלו, וראשונה מהצד שלי
25/05/13 11:45
24צפיות
אם זה מרגיע >>
25/05/13 12:21
96צפיות
בזמן החתונה בכלל לא שמים לב שיש המון אנשים שלא מכירים כי קודם כל כולם מרעיפים עליכם טונות של חיבוקים ואהבה, ודבר שני פשוט כ"כ עסוקים בהמון דברים ובהמון אנשים שכן מכירים, שפשוט לא שמים לב!

למשפחה של בעלי גם היו כ-100 אורחים שהכרתי מהם רק את המשפחה הקרובה, והאמת שבכלל לא שמתי לב שהם שם! כלומר שמחתי שהם שם, אבל למרות שידעתי שאני לא מכירה המון אנשים, זה לא שעמדתי מתחת לחופה והסתכלתי על הקהל ואמרתי "אוי אני לא מכירה אף אחד" ו"מי אלה כל האנשים האלה בכלל? אני לא מכירה אף אחד?!?"... באמת שלא שמים לב!
מהעבודה שלי הגיעו כ-25 אורחים שזה הרבה יחסית למקום עבודה, ולמרות שבעלי חשש בהתחלה מזה שתהיה קבוצה ענקית של אנשים שהוא בכלל לא מכיר, בסוף הוא אמר שהם ממש פרגנו לו ועשו הרבה שמח וזה לא הפריע לו, הכל מתערבב...

חוץ מזה יש איזה סף מסויים של מוזמנים, שברגע שעוברים אותו אז כבר לא שווה להתווכח על עוד 30-40 מוזמנים כי זה כבר לא מורגש בקהל... ולדעתי ברגע שהחתונה עוברת את ה-150 מוזמנים, אז כבר האינטימיות משתנה וזה כבר הופך לאירוע רב משתתפים.

ועוד דבר אחרון, להורים יש נטייה (לכל ההורים, עם הכללה!!!) כשתאריך החתונה מתקרב פתאום להיזכר בעוד מוזמנים שחייבים להזמין.... למעט זוגות שהגבילו מראש את ההורים בכמות המוזמנים אני לא חושבת שתמצאי הורה שלא צצו לו פתאום 20 מוזמנים נוספים חודש לפני החתונה.
כתבת שבמצב הכי קיצוני להורים שלו יהיו 20 מוזמנים, אני הייתי לוקחת את הנתון הזה בערבון מוגבל ומנסה לברר כבר עכשיו את רשימת המוזמנים עד אחרון השמות שבהם כולל כאלה שהם רק "אולי" ו"רק אם" ו"נראה בהמשך" וכד'....
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום