לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

º
טקסים, רבנות, דת ומקווה 03/09
03/09/13 19:35
47צפיות
המצלצה למקווה בנתניה..?
03/09/13 19:37
68צפיות
מישהי יכולה להמליץ לי?
וכמה זמן מראש אני צריכה ליצור איתם קשר בשביל לקבוע ..
אני רוצה לטבול ביום שני בשבוע הבא (החתונה ביום רביעי)
אפשר להתקשר יום לפני בשביל לקבוע?
תשובה
04/09/13 14:23
50צפיות
היי, יש מקווה חדש ונקי ( ככה שמעתי )ברחוב נילי...אני חושבת שהכניסה אליו הוא מרחוב המקביל...בכל מקרה אם תשאלי ברחוב עצמו כולם מכירים את המקווה.
לדעתי את צריכה להזדרז ולקבוע...
היי(: חדשה בפורום
03/09/13 16:38
264צפיות
בזוגיות מדהימה כבר מעל 3 שנים.. מאורסת מחודש אוקטובר 2012.. כמעט שנה. החלטנו לקחת את הזמן בכיף ולא למהר לשום מקום.
בכל אופן - כאמור.. עברה כמעט שנה ואנחנו כבר רוצים להתחיל בהכנות. מרגישים שרוצים ומוכנים!

אנחנו רוצים להינשא בחו"ל (חושבים על פראג). מישהו יכול לתת לי אולי מעט אינפורמציה על העניין?
כמו כן לא מעוניינים ברב ושבירת כוס וכו'.. זה אפשרי?
האם עצם העניין שנתחתן בחו"ל בחתונה לא דתית ישליך איכשהו על החיים שלנו כזוג נשוי שחי, עובד ומתקיים בארץ ישראל?..

אני יודעת שהשאלות שלי "צעירות" (: מצטערת. ותודה!!
היי
03/09/13 17:25
142צפיות
מוזמנת להציץ בקרדיטים שלי מהחתונה בפראג, יש שם לא מעט מידע על התהליך וגם על העיר עצמה

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
º
משהו לא תקין בלינק..
03/09/13 17:39
37צפיות
מקווה שעכשיו יהיה בסדר
03/09/13 19:18
87צפיות
º
תודה רבה רבה!! עזרת לי מאוד
05/09/13 13:04
11צפיות
כל מה שרצית לדעת על חתונה בפראג (כמעט)
03/09/13 18:47
543צפיות
ברוכה הבאה, ומזל טוב על הנישואים הקרבים!

גם אנחנו התחתנו בפראג, ואני מאוד ממליצה. ראשית, אתם חוזרים לארץ כזוג נשוי בטקס אזרחי ושיוויוני ששם דגש על המחויבות שלכם אחד לשנייה ועל האהבה ביניכם, ולא זקוקים לרב, שבירת כוס, הלכות דתיות ודרישות הרבנות.
שנית, מדינת ישראל מכירה בכם כזוג נשוי לכל דבר ועניין, ואין שום שוני באיך שהמדינה רואה אתכם מאשר זוג שנישא בארץ דרך הרבנות. כל הזכויות והחובות שלכם שוות למי שהתחתן בארץ.

פראג יפיפיה, הטקס שם מאוד אינטימי ומרשים ומארגן החתונה שלכם ידאג לכל הבירוקרטיה והפרוצדורות. בדר"כ המתחתנים בפראג עושים זאת באמצעות אחד משני מארגנים: או דרך קמילה או באמצעות סוכנות נסיעות שמתמחה בחתונה בפראג.
סוכנויות מספקות לכם חבילה של טיסה, מלון וטקס. בדר"כ מדובר במספר זוגות שנוסעים יחד ועוברים את כל התהליך יחד, קצת כמו סרט נע (תסתכלי בקרדיטים של hillala8, היא מפרטת על החוויה החיובית שלהם עם סוכנות). היתרון אצל קמילה הוא היחס האישי. היא מטפלת רק בכם, עושה עבורכם הכל, מסיעה אתכם לאן שצריך ויש לכם ראש נקי מדאגות. עם זאת, היא לא דואגת לטיסה ומלון והיא קצת יותר יקרה.
אנחנו לקחנו את קמילה, שהיתה שווה כל שקל. מדובר באישה שהיא אוצר של ידע בכל מה שקשור לפראג (ממליצה על מלונות, אנשי מקצוע לחתונה, תחבורה, מסעדות, הופעות, טיולים ואטרקציות ומה לא), תקתקנית, עובדת במיילים באופן מ-א-ו-ד יעיל ודוברת עברית. היא מלווה אתכם באופן אישי מרגע שליחת המייל הראשון, מאוד סבלנית, ועונה על כל שאלה שרק תחשבו עליה בתוך כמה שעות.
העלות של החתונה דרך קמילה היא 590 יורו, וכוללת:
1. פתיחת תיק נישואין בעירייה, כולל מילוי והגשת כל המסמכים הנדרשים.
2. שיריון מועד החתונה.
3. תשלום עלות הטקס, והאגרות השונות.
4. תרגום נוטריוני של כל התעודות לצ'כית.
5. הסעות: משדה התעופה למלון + מהמלון למשטרה ולעירייה + מהמלון לטקס החתונה וחזרה.
6. ליווי אישי וצמוד לאורך כל התהליך, גם בארץ וגם בפראג.
7. תרגום סימולטני של הטקס לעברית ע"י מתורגמנית מוסמכת.
8. תרגום תעודת הנישואין לעברית, אישורה על ידי הרשויות ושליחתה אליכם לארץ.

ההתנהלות מול קמילה ממש חלקה, יש לה כל כך הרבה ניסיון עם זה. היא יודעת את העבודה והיא מאוד-מאוד מסודרת. אם אין לזוג עדים, קמילה דואגת גם לזה. היא גם מתנדבת לצלם. אני לא לקחתי מאפרת / תספורת / זר / מניקור וכאלו, אבל קמילה יכולה לדאוג גם לזה: היא ממליצה ומסדרת אנשי מקצוע, כולל צלם מקצועי.
הזמנו דרכה אוטו גדול למשפחות שלנו עבור הנסיעה לטקס ובחזרה, והיא הסבירה לנהג איפה להוריד אותנו לצילומים בעיר. היא תמיד שמחה להמליץ על מסעדות ומקומות טיול, ואפילו להזמין שולחן במסעדה וכרטיסי תיאטרון. יחס אישי מאוד ששווה את המחיר שהיא לוקחת, לדעתי.

אני מצרפת פה כמה מילים על תהליך החתונה בפראג, שהעתקתי מתוך הקרדיטים שלי: קבענו את הטיסה בערך שלושה חודשים מראש, מיד לאחר הצעת הנישואין. אנחנו טסנו 11 איש, יחד עם המשפחות.
הוצאנו ממשרד הפנים תמצית רישום אוכלוסין ("תעודת רווקות") ותעודות לידה. נסענו לירושלים להחתים אותן באפוסטיל במשרד החוץ (חותמת ההופכת את המסמך לרשמי של מדינת ישראל), למרות שניתן לעשות זאת גם באמצעות הדואר. שלחנו לקמילה את המסמכים סרוקים עם האפוסטיל + סריקה של הדרכונים + שאלון פרטים אישיים קצר שצריך למלא.
כמו כן, ציינו בפני קמילה את התאריכים בהם אנו רוצים להגיע לפראג, ווידאנו איתה שיש תאריך פנוי לחתונה בעירייה בזמן זה ושיריינו את התאריך. כל ההתנהלות מולה נעשתה במיילים. אחרי ששולחים את כל המסמכים – היא מתחילה לעבוד ועושה את כל ההליך הבירוקרטי עבור הזוג.
למרות שלא היינו צריכים הסעה משדה התעופה למלון כי ההעברות היו חלק מהחבילה שלנו, כמה ימים לפני הטיסה שלחתי לקמילה מייל עם מספר הטיסה, שעת הנחיתה ושם המלון. היא מצידה החזירה מייל עם המועד בו היא תפגוש אותנו במלון כדי ללכת למשטרה והעירייה. היא הגיעה בזמן (אפילו הקדימה), ונסענו יחד למשטרת הזרים. שם בודקים שנכנסנו לצ'כיה באופן חוקי ושאנחנו לא מבוקשים במקרה על ידי האינטרפול / יורופול / סקוטלנד יארד וכדומה. לזכותה ייאמר שהיא יודעת מתי להביא את הזוגות לשם, כשיש פחות תורים והמתנות ואין עומס אנשים. משם נסענו לעירייה. האחראית ישבה איתנו ואיתה, החתימה אותנו על מלא טפסים (אל דאגה, קמילה מסבירה בדיוק על מה חותמים) ווידאה איך הוגים את השמות שלנו נכון עבור הטקס. קמילה ענתה לנו לכל שאלות הלו"ז שהיו לנו, הסבירה איך הטקס מתנהל ולא היתה שאלה אחת שהושארה ללא מענה.

החתונה עצמה מאוד רשמית ומרגשת, עם כל כללי הטקס. ההורים אמרו שהיה מכובד מאוד. אחרי שהגענו לעירייה ונתנו לנו הסבר קצר על איך הכל הולך להיות, כל בני המשפחה עלו לקומה של אולם הטקסים, ואנחנו נשארנו למטה. אז התחיל מארש החתונה וזה היה הסימן שלנו לעלות במדרגות לאולם הטקסים. למעלה עמדנו מול המחתנת, שהקריאה לנו נאום על אהבה וזוגיות (הכל מתורגם סימולטנית), אח"כ שאלו אותנו האם אנחנו לוקחים אחד את השני לבעל / אישה. אח"כ טבעות, נשיקה ובסוף הטקס, שארך כ- 20 דקות, אנחנו ושני העדים חתמנו על הנישואין. בסוף-בסוף נתנו לכולנו שפניה, בירכו אותנו, חיבקו, לחצו ידיים. היה מאוד אינטימי, משפחתי ומאוד-מאוד מרגש.

אם יש לך שאלות נוספות - אנחנו פה.
בלינק של הקרדיטים שלי תוכלי לקרוא עוד קצת פרטים ולראות תמונות.
מה ש-yaeli beli אמרה וגם:
03/09/13 20:20
98צפיות
אנחנו גם מאוד מאוד מאוד ממליצים על הטקס בפראג ועל קמילה בפרט. טסנו עם המשפחות הקרובות ולקחנו דרכה גם ספקים שונים (איפור ושיער, צלם, הסעות ממקום למקום), הכל היה פשוט מושלם.
יהיה לכם כל כך כיף!!
מוזמנת לפנות בפרטי לכל שאלה.
º
המון המון תודה לך
05/09/13 13:06
12צפיות
03/09/13 21:09
66צפיות
את הפירוט על המסמכים וההליך הבירוקרטי כבר נתנו לך הבנות למעלה, רק רציתי לציין שאנחנו עשינו את זה דרך וודינג טורס והיה מוצלח מאוד, יחס אישי וטוב, הספקים שלהם מעולים - לקחנו דרכם צלם ומאפרת, שניהם היו מקסימים בעיקר המאפרת.
אמנם מגיעים לעירייה עם עוד זוגות (אנחנו היינו 6 זוגות) אבל הטקס כמובן אישי ואחר כך הרמנו כוסית ודווקא נחמד שיש עם מי לקשקש לפני\ אחרי הטקס והייתה אווירה טובה.
וחוץ מזה פראג מושלמת לירח דבש

מישהי יודעת אם יש אפשרות
03/09/13 21:29
158צפיות
להינשא בחו"ל בסופ"ש? (לאלו מאיתנו שקצרים בימי חופש...)
חתונה בסופ"ש
03/09/13 21:45
134צפיות
למיטב ידיעתי אפשרי, אני עשיתי בירורים לגבי חתונה בכרתים (בעיר ריתמנו) ולפי מה שאמרו לי בעירייה, לא צריכה להיות בעיה לערוך את הטקס (הקצרצר) בשישי בבוקר ובצהרים ללכת להחתים את התעודה ב-apostile במשרד סמוך לעיריה....וזהו, זה כל מה שצריך בתכל'ס.

תודה, לא ידעתי שיש אפשרות להתחתן בכרתים...
05/09/13 17:05
65צפיות
חשבתי שהאופציות הקרובות הן קפרסין ופארג. מעניין, נבדוק את זה.
º
*פראג
05/09/13 17:05
15צפיות
לפי מה ששמעתי
04/09/13 16:31
110צפיות
הביטוח הלאומי נותן יומיים חופש, ביום החתונה וביום שאחריו. צריך לבדוק את זה...
º
אל תאמיני לשמועות...
05/09/13 09:19
40צפיות
º
כן עכשיו בדקתי, את צודקת
05/09/13 11:08
23צפיות
ברכת כלה באנגלית
03/09/13 17:46
280צפיות
בנות , תוכלו בבקשה לעזור למצוא  את הבכרת הכלה באנגלית ...
ממה שאני יודעת
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
04/09/13 00:32
145צפיות
רבות בוחרות להגיד את הברכה דווקא בעברית, אפילו בגולה (כמו גם תפילות נוספות).
אם זה ממש חשוב לך באנגלית, אני יכולה לשאול את הרב בבית הכנסת שלידינו.
חתונה בהריון
03/09/13 22:15
497צפיות
שולם לכולם,

אני בחודש חמישי וכבר רואים הריון, החתונה שלי היא עוד חודש ונקבעה לי הדרכת כלות דרך צהר,
אני תוהה האם להגיד למדריכה (ומאוחר יותר לרב) שאני בהריון,
יש באפשרותי להסתיר את הבטן עם בגדים רחבים (עד החופה כמובן),
מה כדאי לי לעשות? האם לספר או להסתיר, אני ממש במתח סביב הנושא.
אשמח לשמוע מנשים שעברו סיטואציה דומה.

תודה

כלה בהריון.

מה הסיבות להסתרה?
03/09/13 22:39
363צפיות
ממה שידוע לי, לא קיימת מניעה הלכתית או אחרת לחתונה בהריון.
הדרכת כלות, מקווה וחופה מתנהלים כרגיל גם לנשים בהריון.
אני מכירה לא מעט נשים שהתחתנו בחתונה אורתודוכסית בשלבי הריון מתקדמים.

את לא חייבת לנדב מיוזמתך מידע אם את לא מרגישה עם זה בנוח, אבל אני באופן אישי לא הייתי מסתירה דבר כזה.

בעבר שמעתי שיש מספר מצומצם של רבנויות בארץ שדורשות הצהרת אבהות לכלה בהריון, אבל אני לא יודעת עד כמה מקפידים על זה. אם אין לכם בעיה עקרונית לחתום על הצהרה כזו באם תידרש, אז אני באמת לא מבינה מה "המניעים להסתרה? אם את רוצה לשתף מה החששות שלך את יותר ממוזמנת.
בשעה טובה
04/09/13 00:36
252צפיות
נראה לי לא לעניין להסתיר, שכן בחופה כבר כולם יראו ויבינו שאת הריונית.
אחותי התחתנה בהריון ולא נרשמו כלל בעיות או סרבולים.
בכל מקרה, את מוזמנת להתייעץ עם הרב אחיהוד (הוא גולש פה בפורום). את יכולה לשלוח לו מסר.
היו פה בעבר כלות הריוניות, ואם זה מרגיע אותך, הן נראו נפלא!!! בחתונה שלהן
אין סיבה להסתיר
04/09/13 13:15
353צפיות
אני גם אומר שעדיף מישהי שמתחתנת בהריון ממישהי ההריון שלא מתחתנת....
תודה לכל העונים והעונות
04/09/13 14:54
301צפיות
עזרתם לי מאוד,
החשש שלי היה שאולי לא יסכימו לחתן אותנו או שיעשו בעיות וגם ככה אני על סף התמוטטות מכל הסידורים והריצות.
תודה רבה,
שנה טובה וחג שמח!
אם יש אפשרות להסתיר
05/09/13 10:08
240צפיות
אני  לא הייתי אומרת.
מחברות שחוו את זה, יש צורך בעוד כמה פרוצדורות ועוד בירוקרטיה..
האב צריך לחתום שהילד אכן שלו והוא מכיר בו וכו' וכו'
שינוי שם המשפחה לאחר החתונה
66תגובות
03/09/13 14:41
1269צפיות
התחתנו לפני שבוע וחצי והייתה חתונה נהדרת( אני אולי אעלה קרדיטים בקרוב), כעת אני קצת בהתלבטות לגבי שינוי שם המשפחה שלי.
מצד אחד, זה צעד מאוד יפה לקבל את שם המשפחה שלו, כאילו כעת אנחנו משפחה אחת, "שבט" אחד. מצד שני, אני אוהבת את שם המשפחה שלי, רגילה אליו והוא חלק ממני ומהזהות שלי. את שם...

(המשך...)
התחתנו לפני שבוע וחצי והייתה חתונה נהדרת( אני אולי אעלה קרדיטים בקרוב), כעת אני קצת בהתלבטות לגבי שינוי שם המשפחה שלי.
מצד אחד, זה צעד מאוד יפה לקבל את שם המשפחה שלו, כאילו כעת אנחנו משפחה אחת, "שבט" אחד. מצד שני, אני אוהבת את שם המשפחה שלי, רגילה אליו והוא חלק ממני ומהזהות שלי. את שם המשפחה שלו אני קצת פחות אוהבת מבחינת איך שהוא מתנגן עם השם שלי אבל הוא יפגע מאוד אם אני אוותר עליו.
יש אופצייה להאשר עם השם הקיים שלי ורק להוסיף בסוף את שם המשפחה שלו אחרי שם המשפחה שלי.
רציתי לשאול אתכן מה אתן עשיתן? האם אימצתן את שם המשפחה שלו וביטלתן את שלכן? האם השארתן אותו והוספתם בסוף את שלו?  ולמי שרק מוסיפה את השם משפחה שלו אחרי שם המשפחה שלה אז איך אתם כותבים את עצמכם ביחד למשל על דלת הכניסה של הבית או בפנקס צ'קים לדוגמא? עם השם שלו או כל אחד בנפרד?

º
מחפשים מקום ואוכל 03/09
03/09/13 02:40
48צפיות
המלצות למסעדות יתקבלו בברכה
03/09/13 02:42
314צפיות
יש לי פה מכרה אמריקאית שנוסעת עם ארבע חברות לישראל.
רוב הטיול הן עושות בטיול מאורגן, אבל יש להן ארבעה ימים בתל אביב ועוד יומיים בירושליים.
מחפשות המלצות למסעדות - כשרות לא חשוב.

כמו כן, אם יש אטרקציות ו/או מקומות בילוי שיכולים להתאים להם, אשמח (הן בערך בנות 50)
אני יכולה להמליץ בתל אביב
03/09/13 07:31
202צפיות
מסעדות בשרים - NG בנווה צדק, מקום של בשר בנווה צדק (אם כי אנג'י מומלץ יותר).

מסעדות כללי - פאפאס בהלל הזקן (ליד כרם התימנים), לונג סאנג באלנבי ליד הים (מסעדה סינית אותנטית מאד שאנחנו אוהבים במיוחד, היא לא מפוארת - אלא פשוטה, מומלצת מאד), מינכן - ביסטרו בווארי (בפרישמן אאל"ט), קפה נואר (מאד מומלץ), The Bun ליד שוק הכרמל (לארוחה קלה יותר), סביח אצל אפי בטשרניחובסקי (הסביח הכי טוב שאכלתי אי פעם, ואני בכלל לא אוהבת סביח). כדאי בשעות הערב כי בצהריים יש תור ארוך שצריך לצלוח), Furama בבן יהודה ליד אלנבי - מסעדת דים סאם מדהימה!

ירושלים אהובתי
03/09/13 08:08
148צפיות
נתחיל בזה שחובה לאכול במסעדת עזורה בשוק העיראקי של מחנה יהודה. מה שחשוב זה להגיע לשם בסביבות אחת (או קודם), גם כדי שיהיה מקום לשבת (לפעמים ההמתנה לוקחת זמן) וגם כדי שיישאר אוכל (הם מכינים את כל האוכל על פתיליות. וברגע שנגמר אז נגמר)."
אפשר לשלב כמובן עם סיור בשוק.

אני גם אוהבת את תמול שלשום במדרחוב בבן יהודה (מסעדה חלבית בתוך חנות ספרים). היא מעוצבת מדהים והאוכל של פשוט מעולה. ממש לידה יש את הוופל הבלגי של בבט.

לגבי אטרקציות - זה ממש ממש תלוי מה הכיוון שלהן. כמובן שהן חייבות לבקר בעיר העתיקה, בעין כרם ובנחלאות.
  אם הכיוון הוא מוזיאונים אז יש את מוזיאון ישראל כמובן (שעבר שיפוץ רציני לאחרונה, לידו את מוזיאון ארצות המקרא, מוזיאון אומנות האיסלאם ומוזיאון מגדל דוד בעיר העתיקה).

אם הכיוון הוא קניות אז פתחו לא מזמן בירושלים את מתחם התחנה (לא הייתי, אז אני לא יודעת להמליץ). כן הייתי במדרחוב בממילא ושם בהחלט שווה לבקר.
יש סיורי סגווי בירושלים באזור טיילת ארמון הנציב.
יש את קו 99 שזה הקו התיירותי סביב העיר (עליו אני דווקא פחות ממליצה).
גיליתי לפני כמה זמן משהו שנקרא "כרטיס טעימות" - יש אחד כזה לשוק ואחד כזה לעיר העתיקה. זו כרטיסייה שקונים ועוברים איתה בין מקומות בשוק או בעיר העתיקה, ובכל מקום מקבלים טעימה ממשהו תמורת ניקוב בכרטיסיה.

אני ממליצה לך לבדוק באתר של העירייה אילו אירועים מתקיימים בתקופה שבה הן יהיו כאן, ואולי משהו מהם יעניין אותן.

עשית לי חשק לבקר בירושלים שוב :)
יכולה להמליץ בתל אביב
03/09/13 08:47
127צפיות
על גוצ'ה(דגים ופירות ים) בדיזינגוף, יש גם את קימל (בשר, דגים, פירות ים)ליד מגדל שלום ואת ההילינקה בשלמה המלך פינת ארלוזרוב (יותר בסגנון של בית קפה אבל גם טעים).
ירושלים ות"א
03/09/13 11:37
109צפיות
ירושלים - רוזה ROZA היא נפלאה! אוכל מעולה..

ת"א-
בנוה צדק - בשבזי: סוזאנה , דלאל, ננה
בנמל ת"א- הסוכה הלבנה
ביפו- הזקן והים
יש את מסעדת תל אביב-יפו (נפלאה) ואת MESA של חיים כהן
באת יאסו - מסעדה יוונית נפלאה
(יש לי עוד ים רשימות, אם ירצו, בשמחה...)
מסעדות
03/09/13 14:23
82צפיות
בירושלים - בראסרי בעין כרם
תל אביב - רוסטיקו ברוטשילד
מסעדות!!
03/09/13 15:19
165צפיות
באתי רק לרגע, ואין ממש זמן, אז זורקת שתיים שאין סיכוי שהן מפספסות!!
אחר כך אכתוב פה עוד:

ירושלים - מחנ'יהודה - אומנם הביקור האחרון היה לפני שנתיים, אבל האוכל שם פשוט מצוין.
תל אביב - יונה בנמל יפו - ללכת לקראת שקיעה ולהזמין פלטת פירות ים מדובר בחוויה חד פעמית בלתי נשכחת של טעמים שאין שני להם (להתחיל עם מנה ראשונה של נקטרינות במסקרפונה ולא לשכוח את לחם הבית כדי לנגב את הציר דגים של הפלטה)
וכוס יין אדום ישראלי כדי לראות את השקיעה היפואית עם סחרור קל
חזרתי לעוד...
03/09/13 22:41
111צפיות
הנה רשימת הפייבוריטים שלי (ואנחנו זוג די גרגרן כך שתהיי בטוחה שמדובר בהמלצות איכותיות אחת אחת שנבדקו לעומק )
תל אביב:
נמל יפו - יונה ורוקח 73
דלאל בנווה צדק - לא מאוד מרגש אבל נחמד אם נמצאים בסביבה
מל ומישל בבן יהודה - בעיקר רומנטי. אוכל טוב.
קימל - בשר טוב
בראסרי - כדי לחוות את הביצה התל אביבית (להזמין מקום מראש!)
סרגוס - בעיקר ללילה ועם המון יין. להזמין את הצ'יפס
פועה בשוק הפשפשים - לא מסעדתי אבל אם מטיילים בשוק במהלך היום, מדובר בבית קפה עם אוכל מרהיב ויוצא דופן ועם אווירה נפלאה

בתיאבון
תודה רבה רבה על כל ההמלצות
03/09/13 22:36
63צפיות
עזרתן לי מאוד
המלצות
03/09/13 23:21
55צפיות
בת"א:

מסה של אביב משה- מעולה מעולה מעולה!
ג'וצה- לא מקום פנסי, אבל אנחנו תמיד נהנים מהפירות ים שם, עם כוס גוורצ על הבר. מומלץ לא לפספס את הגופרה בננה שלהם.
קופי בר- ביד חרוצים
בית תאילנדי- אם הן בקטע של אוכל תאילנדי זה ה-מקום (מומלץ להזמין מקומות מראש כי בדר"כ הם עמוסים מאוד).

בירושלים-
אדום- חייבת לציין שהייתי שם לפני שנתיים אבל בהחלט היה מעולה.
חתונה בצפון - בין חיפה לטבריה
03/09/13 07:46
152צפיות
שלום!
חדשה פה :)
רק עכשיו התחלנו לחפש, וכבר אני הולכת לאיבוד ;)....
מחפשים מקום לחתונה באיזור שבין חיפה לטבריה (כולל חיפה וכולל עמק יזרעאל). די גדולה - אזור 350 אורחים.
הדרישות (והבעיות) - מקום עם כמה שיותר טבע!! הייתה לי עדיפות לגן כמה שיותר טבעי (בסגנון פיין קלאב), אבל, מבחינה כלכלית אנחנו לא רוצים בקיץ (לא מספיק חשוב לנו כדי לשלם את הפרש המחירים) - מכירים גנים או משהו בסגנון שמאפשר חתונת חורף (או יותר נכון - עונות מעבר)?? יש חודשים יבשים וחבל לנו לוותר.
גם חצי חצי עם אולם יפה מתאים. העיקר שהחופה וקבלת הפנים יהיו עם כמה שיותר טבע.

בינתיים ברשימה - חורשתה באפק, פיין קלאב בכרמל (רחוק יותר ממה שרצינו אבל אני מאוהבת קלות), הגן ביגור, נוף ציפורי בהושעיה, כחול וירוק במזרע, בת גלבוע בגבע....

בקיצור - אם יש חוות דעת על המקומות, הצעות נוספות ומידע לגבי תקופות בשנה, נשמח מאד לשמוע :)
דעתי
03/09/13 13:35
113צפיות
היי,
אני מתחתנת בעוד שבועיים בבת הגלבוע וראיתי חלק מהמקומות שציינת.

1. פיין קלאב - יכול מאוד להתאים לכם. יפהיפה וטעים וקיבלנו יחס ממש טוב. יש אפשרות לקירוי, ככה שיכול להתאים גם במידה ויורד גשם. (אבל אני לא בטוחה מה קורה עם החופה. כשאנחנו היינו שם באוקטובר כבר פתחו את האוהל והריקודים היו בפנים, אבל לא נראה שהחופה הייתה מקורה.

2. החורשה ביגור - יפהיפה, יקר בטירוף, יחס פלצני. יצאנו מזועזעים.

3. כחול-ירוק - אני לא כ"כ אהבתי את המראה. הדשא הסינטתי היה נראה מג'ויף ובכלל המקום היה נראה לי קצת מוזנח, למרות שזכרתי אותו אחרת. הם עפים על עצמם במחירים וזה ירד מהפרק בגלל היחס בין המחיר לתמורה. אגב, אני לא בטוחה שיש שם קירוי, בדקתם? יש את רד שבזמנו היה חלק מכחול-ירוק והיום אין לי מושג אם הוא עומד בפני עצמו.

4 . בת הגלבוע - שם אנחנו מתחתנים. אני לא אגיד שזה הגן הכי יפה שראיתי... אני גם לא אגיד שהמחיר נמוך (את זה הבנ תי רק אחרי שסגרתי והתחלתי לשמוע את ההפתעה של אנשים סביבי מהמחיר). אבל הוא חמוד מאוד ועד כה אנחנו מרוצים. נראה לי שהם עובדים מאי-אוקטובר, ואני לא חושבת שיש אפשרות לקירוי אז אם לא על העונות האלה מדובר-אני לא יודעת אם זו אופציה.

5. יש את חוות התבלינים בגלבוע. יש מצב שלא כשר שם, במידה וזה משמעותי עבורכם (אבל אני לא בטוחה). אני לא יודעת אם אפשר לעשות אירועים גם בחורף. לפי האתר נראה ממה יפה שם, ואמא שלי הייתה בחתונה בשבוע שעבר וממש התלהבה.

בהצלחה ומזל טוב!
תודה רבה על הפירוט :)
03/09/13 16:46
60צפיות
לגבי פיין קלאב הוא קצת רחוק (למרות שעוד לא פסלתי), אבל בעיקר הבנתי שהוא מאד יקר, והאופציה לקירוי היא עד כ200 איש (פחות מהאירוע שלנו)

על החורשה אני שומעת דברים כאלה פה בפורום לא מעט, אבל גם דעות טובות, אז כנראה שנבדוק גם בעצמינו לפני שנפסול סופית.

כחול וירוק עם האופציה של רד אנחנו צריכים לבדוק, אבל גם אני מהתמונות התרשמתי שהוא מאד מלאכותי... פשוט שמעתי עליו דווקא תגובות טובות.

ובת הכי לסוע בהחלט ברשימת הבדיקות :)

אנחנו עושים אירוע כשר לחלוטין (משפחה דתית) אז דברים בסגנון חוות התבלינים לעיניו רלוונטיים.

שוב? ממש תודה, והמון מזל טוב!
מציעה לנסות גם את ים כרמל, שונית, אוהל יעל
03/09/13 15:52
91צפיות
ואם את כבר בבית אורן, תבדקי גם את בקתה ביער (שילוב עם אולם)
תודה :)
03/09/13 16:42
62צפיות
אנחנו דווקא לא ככ רוצים לעבור את חיפה לכיוון דרום (המשפחה שלו מטבריה),
אבל ״לצערי״ בחיפושים נתקלתי גם בבקתה ביער ונשמע בול. את יודעת במקרה מה אזור המחירים שם? לא בקיץ...
עוד מקומות שכנראה צפוניים לך מדי
03/09/13 18:33
71צפיות
מצפה הימים, וילה גליליי,  מלון האפנדי - מלונות בוטיק, לא בטוח שזה הסגנון שאת מחפשת, אבל שווים בדיקה.

אחוזת דוברובין - כל כך התבאסתי כשגיליתי איפה זה בדיוק

יותר קונבנציונלי - תמרה על הים בעכו

אני שולחת לך מסר לגבי ההצעה שקיבלתי בבקתה ביער.
אירוע בדיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב?
04/09/13 15:04
62צפיות
היי, מישהו יודע כמה בערך עולה מנה לאירוע ערב (חתונה) בדיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב?
אודה מאוד לעזרה.
הלפ!! בר חדש
04/09/13 11:10
204צפיות
חודש לפני החתונה, גילינו שהבר ששכרנו הוא פשוט חאפר רציני- הגיש שתייה קלה קריסטל(!), בירה חמה, איחר לאירוע ועוד.....
2 שאלות לי אליכן:
1. האם אפשר לדרוש את דמי המקדמה ששילמנו מהבר בגין ביטול? החשש שלי שהוא עוד ירצה לקחת מאיתנו את 20% דמי ביטול (הוא יכול? אחרי התנהלות כזו?)
2 יש לכן המלצה לשירותי בר טובים ואמינים ופליז לא יקרים במיוחד?

המון המון תודה!
אי אפשר לענות על שאלות כאלו בלי לדעת מה החוזה
04/09/13 11:49
152צפיות
בעקרון החוזה מכתיב את תנאי הביטול ואת כל הנובע מכך.

במידה וכתוב בחוזה שלא ניתן לדרוש את דמי המקדמה ולא הצלחתם להגיע להסכמה בע"פ על החזר המקדמה ו/או 20% נוספים, אז תוכלו לתבוע את הכסף חזרה. אבל זה אומר להיכנס לאפיקים משפטיים ותצטרכו להוכיח שההתנהלות שלו גרמה (או עלולה לגרום) לכם נזק או עוגמת נפש או שהוא לא סיפק את מה שהתחייב אליו....

מאחר ומדובר במוניטין שלו, הרבה פעמים ניתן להגיע להסכמות גם אם מצויין אחרת בחוזה... אבל מצד שני לא נשמע שהמוניטין שלו ממש חשוב לו לפי מה שתיארת אז לא הייתי סומכת על זה שהוא יבוא לקראתכם...

ממליצה מאד על בר drinkim (חפשי אותם בפייסבוק). הם פשוט מעולים ויש להם דילים מאד משתלמים!
º
שרשור כללי וכל מיני 03/09
03/09/13 02:36
18צפיות
כדורים דוחי מחזור
02/09/13 10:43
333צפיות
שלום לכולן,

שאלה לגבי כדורים דוחי מחזור - מישהי לקחה/מתכננת לקחת ויודעת איך זה הולך? כמה זמן לפני המחזור צריך להתחיל לקחת אותם? כמה לוקחים? כמה זה מחרפן את הגוף? אני כמובן אתייעץ עם רופא הנשים שלי על כך, פשוט התור אליו הוא בעוד שבועיים ורופא נשים אחר המליץ פשוט להתחיל לקחת גלולות ואז לקחת שתי חפיסות ברצף. אני פחות מעדיפה את האופציה הזו בגלל כל תופעות הלוואי שהגלולות יעשו לי בחודש הראשון (מניסיון), ולכן חשבתי לפני כן לרחרח ...

אני
02/09/13 11:21
253צפיות
אז ככה,
אני לא לוקחת גלולות וגם בתקופה שהייתי לוחקת - בפעם היחידה שלקחת ברצף הכל התחרבש וקיבלתי מחזור למרות החפיסה השניה, והוא נמשך המון זמן.

לפני שבוע בערך התחלתי לקחת את הכדורים דוחי המחזור. הרופא עושה איזשהו חישוב בהתבסס על מועד הוסת האחרונה שלך. לוקחים 2 כדורים ביום, בשעות קבועות. הכדורים לא יקרים - שילמתי 40 ומשהו ש"ח על 3 חפיסות (נראה לי שיש 20 כדורים בחפיסה).
אני מרגישה ממש טוב ואין לי שום תופעות לוואי.
בדיוק אתמול הייתי בהדרכת כלה והמדריכה סיפרה שכשהיא הפסיקה לקחת את הכדורים היו לה כאבים נוראיים של התכווצויות, והמחזור שלה היה מאוד גושי (יסלחו לי חברי הפורום הזכרים, שאני מקווה שמראש חסכו מעצמם להכנס להודעה על מחזור...). היא ממש נבהלה מזה והרופאה אמרה לה שזה תקין ואין סיבה לדאגה.
המחזור אמור להופיע 2-5 ימים אחרי שמפסיקים לקחת את הגלולות.
תבואי אל הרופא כשאת יודעת מתי קיבלת מחזור בפעם האחרונה, והוא יעשה את החישובים שלו ויתן לך תאריך להתחלת הכדורים.
תודה על התשובה המהירה
02/09/13 11:25
168צפיות
את יודעת כמה זמן אחרי המחזור האחרון / לפני המחזור הבא צריך לקחת אותם? אני מפחדת שעד שאפגש עם רופא הנשים שלי זה יהיה מאוחר מדי (קיבלתי אתמול והתור בעוד שבועיים)
איבדתי אותו בחישובים
02/09/13 18:19
128צפיות
הוא עשה שם כל מיני מינוסים ופלוסים והיה לי קשה לעקוב...
מגיגול פשוט מצאתי שצריך לקחת שבועיים לפני הוסת המשוערת הבאה, אבל הייתי לוקחת את המידע הזה בערבון סופר מוגבל.
העניין הוא שבכל מקרה את צריכה מרשם, ככה שאת צריכה לעבור קודם דרך הרופא. אולי תנסי ללכת לרופא אחר ליתר בטחון, או אפילו להתקשר למרפאה ולהסביר לאחות את העניין כדי שתברר לך. אני מאמינה שאם תסבירי את המצב  יארגנו לך גם תור מוקדם יותר.
תתפלאי
02/09/13 18:36
119צפיות
משום מה הרופא שם וגם האחיות דוחפים אותי להשתמש בגלולות ולא בכדורים. הם אומרים שהם לא תמיד עובדים, ופשוט אין במרפאה הזו תורים לאף רופא אחר. אני אנסה לעשות בירור נוסף מחר ומקסימום - אהיה כלה נפוחה, מחוצ'קנת עם מצבי רוח בחתונה שלי. חלומה של כל כלה
גם אני בדיוק לוקחת את הכדורים האלה..
03/09/13 18:12
69צפיות
הרופא שלי באמת חישב לי מתי להתחיל לקחת לפי המחזור האחרון שקיבלתי...
בגדול מתחילים לקחת אותם מתי שמתחיל הביוץ
שזה פחות או יותר שבועיים אחרי המחזור..

אצלי דווקא יש קצת תופעות.. כמעט כל יום בשעות הערב אני מרגישה כאבי מחזור למשך שעה בערך.. לפעמים פחות..
לא משהו מטורף.. אבל כאבים כמו במחזור..

חוצמזה הכל בסדר :)
האם הציעו לך גם גלולות?
03/09/13 18:38
56צפיות
אני לא מצליחה להבין למה רופאים שונים אומרים לי על הגלולות ולא על הכדורים. אני ממש בהתלבטות.

היום רופא אחר רשם לי בסוף את הכדורים הללו אבל הוא נתן מרשם לכדור אחד ליום כשמעיון באינטרנט אני מבינה שבכלל אמורים לקחת 2 כדורים ביום. אוף אני ממש לא יודעת מה לעשות....
הוא לא הציע לי בכלל גלולות
03/09/13 19:03
56צפיות
אמרתי לו שאני רוצה כדורים שדוחים מחזור.. הוא שאל אותי לאיזה מטרה, אמרתי לו חתונה..
ואז שאל שאלות בריאותיות, חישב את הימים של המחזור והוציא לי מרשם
לא היה דיבור בכלל על גלולות
גם יש מצב שזה לא היה רלוונטי כי באתי אליו אחרי שהסתיים לי המחזור, ומועד המחזור הבא זה כבר בחתונה
אז גלולות כנראה לא היו עוזרות לי..

והכדורים שאני לוקחת זה 2 כדורים ביום.. מה שכן, אפחד לא אמר לי שאני צריכה לקחת אותם בשעה קבועה.. ואני קצת מחפפת עם זה..
סוף הקיץ! הרכב ג'אז בחתונה
01/09/13 15:59
75צפיות
10% הנחה על כל סוגי ההרכבים בלעדי לגולשי וגולשות תפוז
לפרטים נוספים התקשרו: 054-4787348(נחי)
או היכנסו לכרטיס העסק והשאירו פרטים: http://biz.tapuz.co.il/bizcard-814
|*|נפתח פורום "כתום זה השחור החדש"
03/09/13 15:27
29צפיות
הסדרה המצליחה והמדוברת, כתום זה השחור החדש, מגיעה לתפוז.
אם גם אתם לא יכולים להפסיק לעקוב אחר מעלליהן של פייפר צ'פמן וחברותיה לכלא, אז הפורום החדש הוא בדיוק המקום בשבילכם|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
מי יעזור לי: מנהגי אבלות בחתונה
01/09/13 17:27
524צפיות
סבתו של החתן נפטרה
ואביו ודודיו נמצאים כעת בשנת אבל.

החתונה תתקיים בדיוק חודשיים אחרי פטירת הסבתא ז"ל.

האם דודיו יכולים להשתתף בשמחה ?
ומה נהוג שיעשה אביו ? האם צריך שולחן אבלים ? ישב בנפרד מאם החתן ?

אודה למידע בנושא

תודה
עד שיבוא הרבאחיהוד
01/09/13 17:40
317צפיות
לפי מה שאני יודעת-
הדודים יכולים ע"פ ההלכה להשתתף בטקס החופה.
הם יגיעו, יהיו נוכחים בחופה ויצטרכו ללכת אחריה. לא ישתתפו בריקודים כמובן ולא ישמחו בשום צורה.

לגבי האבא- זאת השאלה הגדולה, אני לא יודעת אם יכול להישאר אחרי החופה או לא.

בכלל חוצמזה שזאת מצווה לשמח חתן וכלה, וגם אסור לדחות חתונה שנקבעה מראש בגלל כל סיבה שהיא כולל מוות של אדם קרוב.

אני גם חושבת שבעדות ומשפחות שונות יש כללים שונים. אין מישהו מהמשפחה שאתם יכולים לשאול?

מקווה שיהיו לכם רק שמחות בחיים
לפי מה שאני יודעת
01/09/13 19:16
252צפיות
צריך לדאוג שלאבלים יהיה תפקיד, ולו הקטן ביותר ואז אין בעיה עם הימצאותם והישארותם.
הייתה לי כלה שסבתא שלה נפטרה בדיוק חודש ויום לפני החתונה.
לאבא נתנו "תפקיד" מוגדר מראש - משהו כמו ספירת שולחנות.
החתונה התנהלה כרגיל - מוזיקה, אוכל וכדומה והאבא (ואחיו) היו כל האירוע. היה איזכור של הסבתא במעמד החופה.
לפני כמה זמן הייתה פה אמא לחתן (ima2) שאם הכלה נפטרה בסמיכות לאירוע.
בהתחלה הם חשבו לשנות ובסוף, אם אני זוכרת נכון, החתונה התנהלה כרגיל.
שלא תדעו עוד צער
שלא תדעו עוד צער
01/09/13 21:38
267צפיות
גם אני, כמו רונית, הבנתי שצריך לתת לאבלים תפקיד בחתונה כדי שיוכלו להשתתף בה.
אני מניחה שזה גם עניין של מנהג, מסורת והרגשה אישית ודרך התמודדות של כל אחד עם האבל שלו.

אני מניחה שאביו של החתן יעשה ככל יכולתו כדי לקחת חלק פעיל בחתונת הבן ואני בטוחה שגם הדודים יכבדו אתכם בנוכחותם. אפשר לברר בעדינות מה נהוג במשפחת החתן ולשאול אם יש משהו שאתם יכולים לעזור בו.

מאחלת לכם שתדעו רק אירועים משמחים.
º
תדה רבה בנות. למדתי משהו
01/09/13 23:19
55צפיות
נו, בשביל מה צריך אותי?
02/09/13 13:16
282צפיות
הורי החתן או הכלה חוגגים כרגיל

דודים באמת צריכים למלא תפקיד בחתונה או לא להיות בזמן הריקודים

בבניין ציון תנוחמו
מה לגבי אחים?
02/09/13 13:49
182צפיות
במידה והחתן עצמו נמצא בשנת אבל (הבנתי שלחתן עצמו אין בעיה, וזו אף נחשבת מצווה להתחתן בשנת האבל), האם לאחיו מותר להשתתף בשמחה כרגיל או שהם גם צריכים למלא תפקיד?
קרובי משפחה מדרגה ראשונה שמחים עם החתן והכלה
02/09/13 13:51
226צפיות
מפני שזה יפגע בשמחתם אם לא ישתתפו

לכם האחים נמצאים בלי הגבלה (כדאי שלא ישכחו שהם בשנת אבל - לא להשתכר וכד')
º
תודה.
02/09/13 13:53
38צפיות
º
תודה רבה על התשובה
02/09/13 18:18
24צפיות
חתונה אורתודוקסית - בלי הרבנות
89תגובות
01/09/13 10:50
1398צפיות
שלום לכולכן ומזל טוב :)
מתנצלת מראש אם דובר כבר על הנושא, לא מצאתי משהו רלוונטי בחיפוש.
בלי לחפור לכן יותר מדי (יש לכולכן חתונה על הראש, אפטר אול), אנחנו רוצים להתחתן, אבל בלי לעבור ברבנות.
כמובן שעשיתי כבר מחקר גוגל מקיף ואני מודעת לכל העניין של הרישום במשרד הפנים וכו', כרגע זה לא האישיו....

(המשך...)
שלום לכולכן ומזל טוב :)
מתנצלת מראש אם דובר כבר על הנושא, לא מצאתי משהו רלוונטי בחיפוש.
בלי לחפור לכן יותר מדי (יש לכולכן חתונה על הראש, אפטר אול), אנחנו רוצים להתחתן, אבל בלי לעבור ברבנות.
כמובן שעשיתי כבר מחקר גוגל מקיף ואני מודעת לכל העניין של הרישום במשרד הפנים וכו', כרגע זה לא האישיו. מה שמעניין זה הטקס עצמו, שחשוב לנו שכן יהיה תקף הלכתית, למרות שאנחנו לא דתיים (אבל המשפחות שלנו כן). כן, מסתבר שלא צריך התערבות של גוף בירוקרטי משומן וציני כדי להתחתן בצורה יהודית-דתית אחרי הכל. גיליתי את זה לא מזמן ושמחתי הייתה רבה.

אז למה אני מציקה לכן? משתי סיבות:
סיבה ראשונה, אם מישהי/ו כאן התחתן בפרוצדורה בסגנון הזה ו/או מתכנן לעשות כך - אשמח לשמוע חוויות / תובנות / מסקנות וכו'.
ודבר שני, אם למישהו יש המלצה על רב שהוא גם בנאדם וגם לא יש ביקורת על הגוף הציני המתקרא הרבנות הראשית - אשמח לקבל פרטים פה או במסר. הבנתי שהנושא קצת רגיש ורבנים לא ששים להצהיר שהם מחתנים גם בפרטי כי הרבנות בהיסטריה על הנושא הזה, אז אני קצת חוששת לפנות ל"סתם" רבנים ולשאול.

בקיצור, אשמח לעזרה...
תודה ושנה טובה!

נ.ב.
במסגרת המחקר נתקלתי בכתבות מעניינות כמו זאת ו-זאת (למי שהנושא מעניין אותה).
רשימת ה- החודשית!
41תגובות
01/09/13 00:44
276צפיות
חתן כלה
מקום
קייטרינג
בר
עיצוב אירוע
צלם

(המשך...)
חתן כלה
מקום
קייטרינג
בר
עיצוב אירוע
צלם
תקליטן
שמלת כלה
איפור ושיער
נעלי כלה
זר ואקססוריז
בגדי חתן
הזמנות
רב/עורך טקס
רבנות/הסכמים
שירים משמעותיים
אישורי הגעה וסידורי ישיבה
º
חתונות מרקט
31/08/13 21:51
85צפיות
עמדת צילום- תמונות חתונה ישנות- 180 ש"ח
31/08/13 21:59
770צפיות
עמדת צילום- תמונות חתונה ישנות- 180 ש"ח
מוכרת את פרויקט ה DIY שלי.
כפי שאפשר לראות בתמונה, מדובר בדיקט ענק שבמרכזו חור ממוסגר. המעמד עשוי מעץ מלא. המחיר כולל 10 מתוך 12 המסגרות.
בדיעבד, אני יכולה לומר שזו הייתה אטרקציה מאוד מוצלחת ושברה את הקרח בין המשפחות.
º
תמונה מרחוק
31/08/13 22:00
522צפיות
תמונה מרחוק
גדול!
02/09/13 17:42
156צפיות
בדיוק חיפשתי את זה...
קופסאות חתן כלה מקופלות
31/08/13 22:07
692צפיות
קופסאות חתן כלה מקופלות
200 קופסאות חתן כלה (100 חתנים, 100 כלות). החתנים מלאים בסוכריות מנטה (5 סוכריות לקופסה). את הכלות התכוונתי למלא בסוכריות מתוקות.
הצעת הגשה: להציב שני פתקים ביציאה מהמקום- "משהו מרענן לדרך" ו"משהו מתוק לדרך".

130 שקל להכל ביחד.
נייס. אפשר פרטים נוספים על המתנות?
31/08/13 22:18
335צפיות
איך עושים / איפה קונים  / איך הגעת ל-130 שקל סה"כ (סחטיין) וכו'...

תודה
º
נראה לי שהכוונה שהיא רוצה למכור את זה ב130.
01/09/13 00:28
95צפיות
º
02/09/13 17:34
22צפיות
היי, אכן מוכרת.
02/09/13 17:33
222צפיות
קניתי את הקופסאות באיביי, הסוכריות מחנות סיטונאית בארץ.
אם את מעוניינת, אשמח לתת לך פרטים נוספים :)
שרשור עיצוב וDIY שבת המלכה 30/8/13
31/08/13 11:59
114צפיות
ברשותכן
הנחה
31/08/13 12:04
483צפיות
היי!
רציתי ליידע שיש עכשיו הנחה של 40% על מוצר אחד שתבחרו באתר המגניב הזה.
יש שם מחברות סמאש של k&co, פאנצ'ים של מרתה סטיוארט וכל מיני מוצרים מדליקים לסקראפבוקינג.

- להקפיד להקליד את הקוד איפה שצריך.
תזכרו שזה רק על מוצר אחד.

תהנו!
(מי אמר קניות ברשת במקום ללמוד למבחן הממשלתי )
º
זה לא פייר!
02/09/13 17:07
85צפיות
º
תמיד אפשר לקנות עוד
02/09/13 18:12
46צפיות
עכשיו יש שם 20%
04/09/13 15:51
28צפיות
כנראה שכל פעם יש משהו.

שווה לבדוק מדי פעם
הצלחת לנצל את ההנחה?
03/09/13 09:45
100צפיות
אני לא מצליחה למצוא את הקוד...
תודה!
כן
03/09/13 09:49
86צפיות
הקוד היה SUMMERDAY אבל המבצע נגמר אתמול...

שימי לב שיש מלבן באמצע המסך למעלה, מדי פעם מופיעים שם מבצעים עם קודים.
אולי בפעם הבאה
03/09/13 09:56
65צפיות
לא נורא... תודה!! חג שמח
עכשיו יש 20% הנחה
04/09/13 15:52
20צפיות
כתבתי גם ליוסי האדום..

אם את צריכה עזרה עם הקוד תאותתי לי
º
את מלכה!! תודה!
04/09/13 22:57
8צפיות
נגמר...
03/09/13 16:03
36צפיות
אני קניתי לפני שבוע... אז לא
מעתיקה לפה מהשרשור הקודם - סלסילות שושבינה
31/08/13 15:05
189צפיות
גיסי מתחתן והופקדתי על הסלסילות.
אני צריכה חמש ושלא יעלו הון.
הכלה מעדיפה בצבע קש טבעי ועלי כותרת אמיתיים אדומים.
החתונה באזור בית ליד ואנחנו גרים באזור כפר סבא.
הם לא יקבלו את זה מהאולם כי לא מזמינים סידורי פרחים.
איפה לקנות?

יצא לי לראות הרבה סלסילות בחנויות של הכל
31/08/13 15:10
131צפיות
בדולר כאלה (הכוונה היא לכל מיני חנויות קיטש כאלה זולות בסגנון סטוק מרקט והכל בדולר ולאו דווקא לחנויות הכל בדולר עצמן)
אבל אני מגיעה מאיזור הגליל העליון וחיפה אז לא יכולה להמליץ על חנות ספציפית אלא רק על רעיון כללי.
º
ייבדק. תודה
31/08/13 20:04
24צפיות
החגים מלאים בסלסלות שי כאלו...
31/08/13 15:27
102צפיות
נראה לי שבראש השנה להרבה בתים - הכוונה לבתים של ההורים שלנו - יתמלאו בסלסלות יפות, מתנות מעבודה מחברים וכו'.
רק צריך לאתר אותם עכשיו, למצוא משהו בסדר גודל הגיוני ולארגן איכשהוא תפיסה יפה בתור ידית לנשיאה. לחלקן יש מלכתחילה.

לגבי עלי כותרת - אין לי פתרון מיידי, נראה לי שאמיתיים יהיו בחנויות פרחים ומשתלות, לא?
º
אפקח עיניים, זה באמת רעיון. תודה
31/08/13 20:04
24צפיות
נצל"ש- הממשק של בית הדפוס "שבח בן יהודה"
31/08/13 17:54
100צפיות
היי, זו רק בעיה אצלי או שהתוכנה שלהם לא עובדת?
ניסיתי גם באקספלורר וגם בכרום והלינק יוצא שבור עם הודעת שגיאה...
עד שרציתי קצת להתחיל להכין את האלבום :\
תנסי להרים אליהם טלפון בבוקר
01/09/13 01:16
44צפיות
אבל ניסיתי גם וזה לא עבד לי..
יכול להיות שהם הורידו את האופציה, ואז תצטרכי להוריד תוכנה חינמית אחרת או לעבוד על תוכנות ייעודיות.
º
המ תודה על הבדיקה.. אברר
01/09/13 09:14
19צפיות
המלצות על מעצב/ת, מישהו/י?
31/08/13 20:41
95צפיות
היי,
אני רוצה לבדוק אופציות של מעצב/ת במחיר שפוי לחתונה (אם יש דבר כזה).
יש המלצות?
סטופ מושן
31/08/13 23:30
198צפיות
מישהי יודעת איך עושים או יכולה להפנות אותי להדרכה?
יש לי איזשהו רעיון כבר רואה אותו בראש אבל יש לי בעיה בביצוע
כעקרון
01/09/13 01:14
146צפיות
ככה:
את צריכה תוכנה (פשוטה) שעושה מצגות...
שמים את התמונות לפי הסדר על TIMELINE
וכל תמונה צריכה להיות בערך רבע שניה או אפילו פחות..
שמים מוסיקה יפה ברקע.
זהו

הנה דוגמיות שלי:
https://vimeo.com/61633158
https://vimeo.com/61800774
הבעיה העיקרית שלי היא צילום
01/09/13 01:27
149צפיות
לצלם סרט בוידאו ואז לערוך ולהוציא ממנו תמונות
או לצלם מלא תמונות בסטילס
º
סטילס
01/09/13 01:31
39צפיות
º
תודה
01/09/13 01:53
32צפיות
אם את צריכה עזרה נוספת מוזמנת לפנות
01/09/13 07:11
80צפיות
בפרטי
º
01/09/13 10:46
10צפיות
מישהי זוכרת מי עשתה מסגרת להצטלם איתה שמסביב
02/09/13 17:16
172צפיות
היו מלא תמונות ממוסגרות?

olga1986
02/09/13 18:57
125צפיות
º
מה זה DIY??
02/09/13 21:50
135צפיות
do it yourself
02/09/13 22:14
200צפיות
בהקשר שאנחנו מדברים אליו זה מדבר לסוג של עיצוב שקשור במלאכת יד
אוי נו איזה משפט עקום חחח
02/09/13 22:19
185צפיות
בהקשר שאנחנו מדברים עליו הכוונה לסוג של עיצוב שקשור במלאכת יד
הצעת נישואין בפאריז
31/08/13 09:45
545צפיות
שלום לכולם,

לפני שבועיים המלצתם לי על האם לקנות טבעת אירוסין לבד או ביחד. אחרי שהחלטתי לקנות לבד אני צריך המלצה על הצעת נישואין רומנטית.

אנחנו נוסעים לפאריס ונראה לי מתאים שזה יהיה המקום.

האם למישהו.מישהי יש רעיונות?

דרך שבה היא הייתה רוצה שתהיה ההצעה?

אשמח לתגובות.
פריז - רעיונות
31/08/13 11:39
319צפיות
הכי נדוש- אבל רומנטי- במסעדה למעלה על האייפל
במרפסת עם הנוף לאייפל ולגנים
בשאנז אליזה מתחת או ליד גשר הניצחון
בלובר, ליד ביברי הזכוכית, זה מקום מהמם
תסעו מחוץ לעיר לטירות העתיקות
גני ורסאי
סתם במלון, בשקט שלכם, כמה עלי ורדים על המיטה והצעה רומנטית
זה מאוד תלוי בכם בתור זוג -
31/08/13 11:48
525צפיות
לדוגמא אצלנו זה היה ככה -
אנחנו מטורפים על הסדרה "איך פגשתי את אמא" ולי אישית תמיד היה הרבה הרבה יותר חשוב שרובין וברני יהיו ביחד מאשר שהבחור הראשי ימצא את האמא. ובמשך כל העונות רק ציפיתי שברני יציע נישואין לרובין.
ואז, ליום ההולדת שלי הוא לקח אותי ללונדון, והיינו בגני קנגזיטון שמאוד חשובים לי אישית, הוא הושיב אותי על ספסל שם והציע לי נישואין בדיוק כפי שברני הציע נישואין לרובין {מה שחיכיתי לו במשך 4 עונות!}
ואם מישהו צופה בסדרה, לברני יש ספר שבו הוא מסביר את כל ה"טריקים" לתפוס בחורות, והוא נותן לרובין את הדף האחרון של הספר, טריק שנקרא "הרובין"  
http://www.youtube.com/watch?v=LX9xjZziWFE
וככה בעצם הוא הציע לי - הוא הוציע דף שנקרא על שמי, ושם היה מסופר סעיף סעיף איך נפגשנו, ומה הוא עשה בשביל שנהיה ביחד, כולל הסעיף האחרון המושלם "hope she says yes"

מבחנתי זה היה מעולה. היום התחיל קצת מקרטע, אבל כל כך נהנינו בגנים, ובדיוק צחקתי איזה חצי שעה שלמה כשהאכלנו יונים שם, וכשהוא הציע לי הייתי באקסטזה {הדבר היחידי שהיה לי חבל זה שהוא לא דאג שיצלמו את זה איכשהו, אבל אחר רק רצתי כמו מטורפת אל עבר זוג אחר שהיו שם ובקשתי מהם שיצלמו אותנו יחדיו על הספסל}.

אז זה ממש תלוי בכם - מה אתם אוהבים? אולי דווקא היא רוצה את הכי קיטש' בעולם ושתציע לה על המגדל. אולי דווקא בלובר, ליד תערוכה שהיא ממש רוצה לראות. אם אתה מוזיקאי אתה יכול בשיר, {בן זוגי הוא מלחין ומפיק וכשהוא הוציא את הדף הייתי בטוחה שהוא נותן לי שיר שהוא כתב לי, עד שראיתי שהדף מחולק לסעיפים}.
אני אישית חושבת {אני יכולה אבל לטעות כמובן, זה ממש תלוי בכם}, שתנסה לעשות את זה עם משהו אישי. נגיד, מהצד, סתם הצעה על ספסל במקום יפה זה לא יותר מנחמד. אבל בגלל שזה היה כל כך אישי, כי באמת הסדרה הזו כל כך שזורה אצלנו בחיים {אנחנו כל הזמן רק מצטטים קטעים ממנה}.
יש משהו ספציפית שאתם אוהבים לעשות ביחד?
יווו איזו הצעה אדירה!!!
31/08/13 15:52
294צפיות
ואני מתה על הסדרה הזו ועל רובין וברני
ממש הצעה מגניבה!
^_^ תודה רבה!! אני אמסור לו!
31/08/13 16:26
138צפיות
זו בהחלט הייתה אחלה הצעה ובעצם גם נשאר לי הדף של ההצעה :)

זה היה בדיוק כמו בסדרה גם, בזמן שקראתי את הדף, הוא הוציא את הטבעת והכל ^_^
º
קאלט! (אתם, הסדרה, ההצעה.. מגניב לגמרי)
31/08/13 19:38
57צפיות
º
תודה רבה ^_^
31/08/13 20:20
27צפיות
וואו!! גדול!!!
01/09/13 14:49
73צפיות
כל הכבוד לו! רומנטי הבחור
יורודיסני
31/08/13 15:56
241צפיות
המקום הכי אהוב עלי בעולם ולא בהגזמה
זה די קל בעיני...
31/08/13 21:55
299צפיות
בגדר האוהבים.
מעל הנהר יש מקום שבו המוני זוגות [כולל אנחנו] קונים מנעול, נועלים אותו על הגדר וזורקים את המפתח.
תעשה את זה-תכרע ברך ותשאל אותה אם היא באמת מוכנה לבלות את הנצח איתך. נשמע לי מספיק רומנטי

פיל
סמויה פה. ולא קרובה לחתונה
המקום הכי מדהים ורומנטי בפריז...
01/09/13 09:20
344צפיות
על מדרגות כנסיית הסאקרה קר.
חשוב לשים לב
01/09/13 09:43
301צפיות
חבר של חברה שלי (היום כבר בעלה) רצה להציע לה בפאריס. הוא הסתובב כל הטיול עם הטבעת בכיס של המעיל, ובאחד מימי טרום ההצעה הם נכנסו לכנסיה עם מגנומטר בכניסה. הוא התבקש להוציא כל מה שיש לו בכיסים ובכלל זה גם את הטבעת, ורק במזל חברה שלי עברה לפניו וישר רצה לחפש שירותים - אחרת הייתה נהרסת כל ההפתעה...
אז זה מעולה...
01/09/13 09:59
264צפיות
כי לא צריך להיכנס לשום מקום, עולים ברגל ויושבים על המדרגות, כשנוף כל העיר פרוש מלפניכם...
אנחנו הגענו לשם ותפסנו הופעה של בחור מדהים שעמד ושר לכל יושבי המדרגות, ישבנו שם כ -3 שעות לדעתי, כל פעם כולם נתנו לו קצת כסף,
ואפילו באמצע יצאו חתן וכלה מהכנסייה וכולם מחאו להם כפיים זה היה כל כך קסום...

עוד משהו - הייתי מציעה לכותב ההודעה הראשית להציע באחד מימי הטיול הראשונים ולא האחרונים... הלחץ שתהיה בו לא שווה את זה - מה גם שאחרי ההצעה הטיול הופך להרבה הרבה יותר כיפי
אני קיבלתי את ההצעה כמה שעות לפני טיסה לברלין , והיה טיול מדהים - הרגשנו ממש כמו בירח דבש!
הצעה מדהימה!
02/09/13 09:33
125צפיות
את ההצעה שלי קיבלתי על הסקרקר!! :) היה מדהים!
לי הציעו בפריז
02/09/13 11:57
207צפיות
זה קרה במלון לאחר שהתארגנתי והתכוננו ליציאה למסעדה. לאחר שיצאתי מחדר האמבט הוא הציע לי בצורה מרגשת לאחר נאום רומנטי ומרגש ואז ואז הוא כרע ברך והציע. זה היה פשוט רגע נפלא שאני אזכור  תמיד והאמת ששמחתי שזה היה באינטימיות שלנו בחדר.
לאחר ההצעה יצאנו לחגוג את זה במסעדה מפוארת ויוקרתית.
אני שמחה שזה היה בחדר במלון כי הבעיה בפאריז שאין שם הרגשה של פרטיות ואינטימיות כמעט באף מקום ציבורי. למשל בכל מסעדה שהיינו(והיינו בהרבה) אז תמיד המסעדה מאורגנת כך שכל השולחנות צפופים מאוווד אחד לשני, ממש ניתן לשמוע בפירוט את כל השיחות ולראות מה כל אחד אוכל, זו מן הרגשה שכאילו אתה לא יושב לבד עם בת זוגתך. אפילו באותה מסעדה שהיינו בה לאחר ההצעה אז פתאום זוג שישב לידינו ושמע שאנחנו מדברים עברית התחילו לפתח איתנו שיחה ולהתעניין מאיפה אנחנו. אם למשל הוא היה מציע לי במסעדה אז הרגע הזה היה פחות אינטימי ורומנטי בעיני כאשר לידינו צמודים אנשים זרים.
ונניח באייפל- כמה שזה נשמע רומנטי וקסום אז יש שם ים של אנשים וזה לא המקום הכי שקט ואינטימי שיש בעיני..
לחלופין, ניתן לעשות פיקניק באחד הפארקים היפים בפריז ואז תקבלו גם אווירה של פריז וגם שקט ואינטימיות
גם לי הציעו בפריז
02/09/13 14:08
168צפיות
זה היה ליד הפירמידות של הלובר, אבל במקום יחסית מבודד ושקט.
היה מאוד רומנטי ומרגש.
אח"כ יצאנו לחגוג במסעדה קטנה וחמודה באיזור.
תודה לכולם
03/09/13 18:59
54צפיות
עדיין לא החלטתי היכן...

באמת חשוב שהמקום יהיה מבודד אבל גם רומנטי...
שרשור פאדיחות
31/08/13 02:09
182צפיות
יאללה, שיהיה לנו שמח בימים האלה שמצב הרוח ירוד.
מומזנים להעלות פאדיחות שלכם מכל הזמנים ולא רק כאלה שקשורות לחתונה!!!
wedding fails compilation
30/08/13 23:42
677צפיות
אוי ואבוי
31/08/13 02:03
436צפיות
יש שם כמה מקרים ממש לא נעימים
לחשוב שהצלם שלך נופל למים עם כל התיעוד!!!! יווו איזה סרט רע!!!
עדיף שהזוג על שלל שושביניו יפול למים?
31/08/13 08:17
357צפיות
זה פשוט נורא... ותודה שבנוסף למצב הביטחוני, הפורום יודע לתמוך ועדיין למצוא דרך להעלות את מפלס החרדה של לקוחותיו...
כןןןןןןןןןןן
31/08/13 08:39
258צפיות
הייתי מעדיפה ליפול למים בעצמי, רק שלא יהרסו לי התמונות...
הקטע היחיד שלא הצחיק אותי זו האישה המבוגרת
31/08/13 11:16
301צפיות
שמחליקה על העקב שלה ובטח שברה איזה ירך או פציעה לא נעימה אחרת...

טוב, כדאי שאפסיק, למה החתונה עוד 3 ימים והקארמה לא תתנקה לה לבד
º
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 30/08
42תגובות
30/08/13 22:19
106צפיות

(המשך...)
º
טקסים, רבנות, דת ומקווה 29/08
29/08/13 22:29
26צפיות
המלצה על הרב שאול פרבר
28/08/13 14:23
184צפיות
שלום לכולם,

לפני יומיים התחתנו :) ואני  רוצה להודות לרב שלנו הרב שאול פרבר (מרבנות גבעתיים) הרב ערך לנו טקס חופה מרגש ופשוט הוא היה קשוב לכל בקשותינו , ובאמת ערך לנו טקס מכובד קצר וענייני ואף משעשע מעט, הוא הרגיע את החתן בכל הקשור לשבירת הכוס ובאמת על הפעם הראשונה הכוס נשברה:) ... לכל המתחתנים העתידיים אני ממליצה עליו בחום הוא רב ואיש מדהים צנוע קשוב וסבלני וטקס החופה שלנו בהחלט היה בלתי נשכח בזכותו.
חשוב לי לציין שהרב לא דרש כסף (רק שנדאג לו להסעה לאולם) ואנחנו בחרנו לתת לו כסף כראות עיננו כאות תודה על טקס מדהים ובלתי נשכח.

סיוון ועידן
פרוצדורה מול הרבנות
29/08/13 10:34
210צפיות
איך הולכת הפרוצדורה מול הרבנות?
מה העלות של זה? עלות פתיחת תיק? עלות תעודת רווקות? עלות הדרכת כלה?

תודה
רבנות
29/08/13 10:47
141צפיות
הולכים לצוהר, לפחות אם את אמורה ללכת לרבנות תל אביב.

אם הם עסוקים או שאת גרה במקום קטן וסביר בלי תורים ועם התייחסות אנושית, הולכים לרבנות במקום מגורייך (לפי הת.ז). עם:

כתובה של ההורים של הצדדים.
2 עדים לכל אחד מכם (ת'כלס אפשר 2 עדים שמוכנים להעיד על שניכם) שמעידים שלמיטב ידיעתם אתם רווקים.
600 או 360 שקל. ההנחה ניתנת אם מי מכם נושא ת. סטודנט (אחד מספיק).
3 תמונות פספורט

צריך שיהיה לכם תאריך לחתונה ומקום.
צריך לדעת אם יש לך רב שאת רוצה להביא (שמאושר לחתן!) או שהרבנות תשלח לך.
ברבנות יסבירו לכם לגבי הדרכת זוגות והדרכת כלה - בין שעה למספר מפגשים, תלוי במקום, שצריך לעבור בשביל חתימה.
וזהו. הם פותחים לך תיק, את באה שבוע לפני החתונה לקבל את הכתובה שתוחתם בחופה.
רבנות
29/08/13 11:46
101צפיות
תודה רבה!
מה לגבי תשלומים?
צריך לשלם עבור תעודת רווק? הדרכת כלות?
º
לא. רק האגרה שכתבתי
29/08/13 14:07
45צפיות
זה לא מדויק
29/08/13 15:04
97צפיות
במידה ואחד מבני הזוג לא גר בעיר בה נפתח התיק, עליו להוציא תעודת רווקות במועצה הדתית במקום מגוריו (הרשום בספח של ת.ז)  בעלות של מאה ומשהו ש"ח.
כבר שמעתי על קומבינות שעושים ברבנויות מסויימות, אבל בעקרון זה הנוהל.
º
29/08/13 15:20
12צפיות
אממ... זה נשמע די פשוט
02/09/13 00:38
34צפיות
לא ממש בהלימה עם כל הבירוקרטיה והכאב ראש ששמעתי מסיפורים.... אני מפספסת משהו?
לא פספסת...
02/09/13 18:34
17צפיות
א. זה תלוי מקום. יש מקומות שכל הסיפור נסגר בכמה שעות, יש מקומות של תור, לך תבוא, לך תחתים, לא אין לנו עודף מחמישים שקל, לא ת. סטודנט מ-2013 לא תופסת אפילו שעכשיו 2013, וכו'. אני הייתי בסוג השני (AKA רבנות תל אביב) ואני חושב שהמקום הזה לא ראוי לתת שירות בשיט.

אבל אפ'חד לא שואל אותי

רק ניסיתי לפשט את 'מה צריך להיות' ואני לרגע לא טוען שזה תהליך כיפי ולא בירוקרטי. אולי אם נרשמים במועצת גזר או בדרום תל עזקה, שם יש 2 זוגות נישאים בשנה, שמעתי סיפורים כיפיים על כך שהרב קורץ וחותם בתור עד כי הוא מכיר אותך מהילדות ואת סבא שלך מהגן, וקורא גם לשרת לחתום בתור עד שני. זה לא מה שאני חוויתי.

ואת 'צוהר' לצערי לא הצלחתי לתפוס כי הם עמוסים עד נובמבר. כנראה הם טובים נעימים ונגישים אבל כאמור, אין לי איך לדעת את זה.
היי חבר'ה - האם יש רב מקדש לחופה - שעשה צבא?
31/08/13 17:22
273צפיות
אבקש המלצות אם אתם נתקלתם או מכירים אחד כזה . לחתונה באזור המרכז

מחפשים מישהו ציוני- לאומי - בלבד.

תודה מראש
אחי התחתן עם רב צבאי
31/08/13 17:54
214צפיות
למרות שהוא כבר היה משוחרר.
זה היה מזמן, אבל אולי שווה לבחון את האפשרות הזאת.
בהצלחה
הרבנים של צהר
31/08/13 18:24
217צפיות
אני מניחה שכולם או רובם עשו צבא. כדאי שתרשמו דרכם (ולא רק מהסיבה הזאת. נראה לי שבאופן כללי זה סימפתי יותר).
º
אכן כן, כל רבני צהר יוצאי צבא!
31/08/13 20:50
66צפיות
אכן כמעט כל רבני צהר, וברור שכולם ציוניים
01/09/13 10:30
211צפיות
אפשר לחפש גם קריטריונים יותר מתקדמים...

רס"מ (מיל') אחיהוד...
º
01/09/13 19:27
15צפיות
חתונה אזרחית בצ'כיה
02/09/13 20:06
91צפיות
היי,
אנחנו רוצים להתחתן בטקס אזרחי בצ'כיה בסוף השנה (סוף דצמבר - תחילת ינואר)
מישהו יודע במקרה מתי הרשויות המקומיות הרלוונטיות בחופשות בתאריכים אלו 25.12.13-8.1.14?

תודה וחג שמח!
אני לא יודעת אבל...
02/09/13 21:43
69צפיות
קח בחשבון שזה הכריסמס + שנה אזרחית חדשה, אז אני מתארת לעצמי שהמשרדים שבצ'כיה לא יעבדו...
צריך לבדוק לדעתי או עם השגרירות בארץ (אם יש כזו), או לפנות אליהם דרך אתר רשמי שלהם (ואני מניחה שיש להם כזה) או אפילו לנסות לברר עם סוכני נסיעות בארץ - אלה שמתעסקים בזה כבד יודעים הכל.

בהצלחה!
לדעתי הכי כדאי לברר
03/09/13 00:32
35צפיות
באמצעות חברות שעוסקות בארגון חתונות בפראג.
יש כמה חברות כאלה בארץ וגם בחו"ל, ויש הרבה המלצות בפורום (יחסית). אני אישית ממליצה בחום רב מאוד על קמילה (יש לה אתר בשם "חתונה בפראג").
מזל טוב
º
הזמנות, מוזמנים, הגעה והושבה 29/08|*
29/08/13 22:11
34צפיות
בית דפוס מומלץ?
29/08/13 15:13
120צפיות
בתל אביב בלבד... עדיפות למרכז (אם קיים).
קופי פרינט
29/08/13 15:40
86צפיות
בוגרשוב בתל אביב
הדפסתי שם הרבה מהעבדות של הלימודים שלי (עיצוב)
º
ממליצה מאוד על הדפוס באוניברסיטת ת"א.
29/08/13 15:42
60צפיות
º
גם אני
29/08/13 17:28
49צפיות
מדובר על בית הדפוס מתחת לבית התפוצות?
30/08/13 18:47
77צפיות
קיבלנו משם מחיר מאוד זול ביחס למקומות אחרים (זול כמעט בחצי)... זה אומר משהו על האיכות או שהם פשוט מאוד נחמדים לסטודנטים?...
אכן שם, קיבלנו את ההזמנות השבוע
30/08/13 19:11
122צפיות
והיינו סופר מרוצים, והמחיר מעולה. עוד יתרון בשבילי היה הרבה סוגי נייר לבחור מביניהם - היה לי חשוב ולא סתם כרומו רגיל.
וואו, אדיר!!
30/08/13 20:30
83צפיות
איזה כיף לשמוע!! ממש תודה!!
דפוס זיידמן
29/08/13 18:48
71צפיות
איכות מעולה, מחיר טוב. בדקנו בעוד 2 מקומות ואין להשוות את האיכות.
בתי דפוס
29/08/13 20:12
123צפיות

מאוד תלוי מה את צריכה להדפיס (האם זה להזמנות?) ועל מה.

בתי הדפוס שאני ממליצה עליהם הם:
קולור טאץ (לונדון מיניסטור) - שירות טוב, מבחר גדול מאוד של ניירות ואיכות הדפסה מצוינת. המקום מאוד גדול ונדרשת סבלנות (למרות שבתקופה זו התור בטח קצר ביותר)
קופי פרינט (בוגרשוב) - גם שם יש סוגים שונים של דפים
y פרינט (אברבאנל בפלורנטין) - בית דפוס קטן יותר, הרבה סוגי ניירות
אוניברסיטה - להדפסת איי3 יש רק שניים או שלושה סוגי ניירות. הייתי הולכת לשם בעיקר להדפסה של פוסטרים (כל מה שגדול יותר מאיי3) כי המחירים שם באמת נמוכים משמעותית.

תודה על העזרה
01/09/13 08:37
41צפיות
לאחר חוויה מאוד לא נעימה בקולור טאץ׳ (כנראה העומס של התקופה עשה את שלו) הגעתי לדפוס דנה בדזינגוף (סתם מתוך שוטטות) ועברתי חוויה מתקנת!
עוד לא קיבלתי את ההזמנות אבל אני מרגישה בידיים טובות.
º
צילום, מוסיקה ואטרקציות 29/08
29/08/13 21:19
54צפיות
לוקיישן לצילומים ... טראש דה דרס!
29/08/13 16:56
620צפיות
מישהו שיכול להמליץ על לוקיישן של יום הצילומים הנוסף / טראש דה דרס או איך שלא קוראים לזה ?

הצלם (המאוד מוכשר שלנו יש לומר) רוצה לקחת אותנו לפלמחים ... ולי זה נראה קצת נדוש

מישהו יכול להמליץ על לוקיישן קצת יותר מיוחד וייחודי?

אם את אוהבת בע"ח
29/08/13 17:17
346צפיות
כלביה, פינת חי... נראה לי שאם אני הייתי עושה, הייתי הולכת לכלביה שמול תחנת הרכבת בחדרה- יש שם תמיד כלבים מקסימים וחצר גדולה.. וזה ממש בשולי יער חדרה אז אפשר לצאת לטייל ולשחק עם הכלבים ולעשות צילומים יפהפיים ביער אקליפטוסים- כמובן דורש תיאום מראש.
מצטרפת להמלצה
30/08/13 08:24
647צפיות
מצטרפת להמלצה
זו דוגמא לטראש דה דרס בכלבייה- יצא ממש מקסים.
לעוד תמונות ולסיפור מאחורי- פוסט בבלוג שלי.

קרדיט לצלם: שירן גרנות
טראש דה דרס...
29/08/13 13:11
447צפיות
היי לכולן,

ממש בא לי לעשות צילומי טראש אבל עדיין מתלבטת בגלל העלויות...
מישהי יודעת כמה צילומים כאלו עולים ומה זה כולל?
ובכלל אשמח להמלצות לצלמים טובים שמגיעים גם לאזור הדרום ולא מבקשים יותר מ- 8000 ש"ח

תודה!
טראש דה דראס סטילס או וידאו?
29/08/13 18:40
278צפיות
אני לא חושבת שיש צלמים שיקחו יותר מ-4000 ש"ח לכל אחד מהז'אנרים.. (וגם זה המון..)
טראש סטילס
29/08/13 20:08
250צפיות
4000 זה ממש יקר, חשבתי שהמחירים נמוכים בחצי...
תלוי את מי את לוקחת..
29/08/13 23:22
203צפיות
כעקרון תוכלי גם למצוא ב2000 בקלות..
קחי צלם שאהבת את עבודות הצילום שלו, שמתורגל בצילומי סטודיו חוץ (צלמי חתונות / סטודיו / פורטרטים) ותדברי איתם.
תנסי את...
30/08/13 08:25
211צפיות
שירן גרנות- צילם את סדרת הטראש דה דרס שהעלתי בהודעה ממש מעליך.
אני יכולה להמליץ על הצלם שלי
30/08/13 09:36
187צפיות
לטראש מבאר שבע ולא לוקח 8000 (???). אם את מעוניינת אשמח לתת פרטים בפרטי
את יכולה לברר אצל הצלמת שלי
30/08/13 14:33
149צפיות
לא יודעת כמה היא לוקחת היום, אבל אני יודעת שהיא גם עושה צילומי טראש דה דרס (אנחנו לא עשינו טראש, אבל כחלק מהחבילה היא עשתה לנו צילומי חוץ מדהימים). השם שלה הוא מיה אפיס.

קישור לדף הפייסבוק שלה: https://www.facebook.com/mia.apis.5

קישור לאלבום של טראש דה דרס שראיתי אצלה: https://www.facebook.com/mia.apis.5/media_set?set=...
º
*צילומי רווקות (צילומי חוץ כמובן שגם היו)
30/08/13 14:34
79צפיות
אני יכולה להמליץ לך על קובי תמשס
03/09/13 12:14
38צפיות
מוכשר ברמות, והמחירים שלו ממש שפויים ביחס לתחום

https://www.facebook.com/pages/קובי-תמשס-צלם/158317004211558
קובי בן שמעון - צלם - חוות דעת?
29/08/13 11:19
97צפיות
בוקר טוב לכולם,

אני מחפשת כבר כמה זמן המלצות על קובי בן שמעון ברשת ולא מצליחה למצוא שום דבר בשום מקום, לפי כל מה שהצלחתי למצוא יש לו עבודות ממש יפות.
מישהו שמע עליו? עבד איתו? יכול להמליץ או לחילופין להזהיר מפניו? אשמח לכל מידע.

תודה מראש לכולם.

שיר כניסה לחופה
29/08/13 13:59
487צפיות
מתלבטת עם איזה שיר להיכנס לחופה

משהו חדש מתחיל- דני רובס

מלאת אהבה- אייל גולן

מספרת לי עולם- אלירן אסלן

שפוי בשבילך- ליאור נרקיס

אוףףףף אני כבר לא יודעת מה להחליטטטט

עזרה בבקשהההה
מהאופציות, הכי אהבתי את..
29/08/13 14:45
367צפיות
"משהו חדש מתחיל" - דני רובס.
לטעמי
29/08/13 14:55
410צפיות
בתור לא חובבת גדולה של מזרחית, הייתי מעדיפה את משהו חדש, אבל מפריעה לי נורא השורה של "חתוך רחוב קטן גווע ברעב"...
מבין האופציות האחרות אני מכירה רק את מלאת אהבה וזה שיר מהמם.
חברה שלי נכנסה עם משהו חדש
29/08/13 14:58
368צפיות
והדיגיי טשטש את המשפט על חתול הרחוב

זה שיר מעולה להיכנס איתו לחופה, קצבי ומרגש.
בכל פעם שאני שומעת את השורה הזו
30/08/13 14:12
241צפיות
אני כל כך מתבאסת/ מתחילה לדמוע (תלוי באיזה מצב רגשי/הורמונלי אני נמצאת באותו יום )
º
גם אני
30/08/13 14:17
49צפיות
גם אני עם מיצי אבל זה לא חוכמה
29/08/13 15:02
411צפיות
זה פורום של אשכנזים אז אל תצפי שיהיה ביקוש לליאור נרקיס או אייל גולן

עשית סימולציה? זה ממש עוזר
קחי את מר בחור, תזיזו את השולחן בסלון, ותשימו שיר שיר ותראו מה מרגיש לכם הכי נכון. (להסיט וילונות למה את לא רוצה שהשכנים יתייגו אותך בתוך "הכלה המשוגעת שעושה חזרות בסלון")
לפעמים בתיאוריה השיר יפה אבל לא מתחברים אליו בהליכה. תראו מה עושה לכם רשרוש בלב לא רק לאותו רגע אלא גורם לכם להמשיך לפנטז על זה. אגב, אם הרשרוש לא נפסק בשלב מסוים, ממליצה לפנות לקרדיולוג זה עלול להיות פתולוגי.
את כל כך מצחיקה
29/08/13 15:07
220צפיות
תמיד שאת כותבת הודעות בפורום זה ממש כיף לקרוא (למרות שנראה לי שזו פעם ראשונה שאני מגיבה להודעה שלך).. אני צוחקת בקול מההודעות שלך .. את צריכה לעשות עם זה משהו :)
תודה!
29/08/13 15:27
161צפיות
אני בדיוק מתאוששת מדיכאון של חודש
שמחה לחזור לעצמי ולפורום :)
אנחנו עשינו חזרה
29/08/13 15:09
231צפיות
זה היה מביך ומצחיק אבל את צודקת, זה ממש עוזר לבצע החלטה..
בעקבות החזרה הגנרלית החלטנו להחליף שיר.

חה !
29/08/13 16:20
253צפיות
נראה לי אם הייתי נכנסת עם שיר מזרחית לחופה אמא שלי הייתה מסרבת ללוות אותי, היא לא אוהבת את המילים והסילסולים.
במהלך הריקודים כבר לא היה לה מה לעשות... זה הקפיץ את הרחבה !

ולגבי השיר בחופה-
אני הייתי נעולה על השיר שילווה אותי בכניסה לחופה מהיום שעופר שם את השיר בדיסק ברכב !
"אני שוב מתאהב" - גידי גוב (אמא הייתה מרוצה )
אני חשבתי על השיר הזה לשבירת כוס
29/08/13 21:52
185צפיות
זה מתאים גם לכניסה לחופה?
מסתבר שכן
01/09/13 08:49
75צפיות
הוא לא איטי מדי, לא קצבי מדי,
הוא מאוד מוכר...
ובלי קשר, הוא מאוד יפה ! :)
º
אני עם משהו חדש מתחיל
29/08/13 17:36
90צפיות
איך אפשר לעזור עם זה??
30/08/13 12:28
208צפיות
היי סיוון, דווקא בבחירת שיר לחופה, אני באמת לא חושבת שאחרים יכולים לעזור עם זה. למה? כי יש משהו מאוד אישי בבחירה הזו. השיר הזה מעיד על אופי הקשר ביניכם, על מה שאתם אוהבים, על מה שאתם רוצים להגיד, זה לזה ולעולם. השיר קובע את אופי הרגע, הוא מכתיב את האווירה שתהיה במקום - איך מישהו חיצוני יכול לעזור?
לדעתי, תקשיבו יחד לכל אחד מהשירים, עצמו את העיניים ודמיינו את עצמכם. לדעתי אתם תדעו לבד.
גם לי היתה רשימה (ארוכה הרבה יותר ), וכדי להחליט, הושבתי את בן זוגי על הספה והשמעתי לו את השירים, אחרי התנגדות קלה מצידו (תבחרי מה שאת רוצה), הוא הסכים לשבת בשקט ולהקשיב. רק כשראיתי אותו מוציא חצי חיוך קטן כזה ומתענג על השיר, ידעתי שזה זה. שגם אם שיר אחר פתאום יישמע לי אופציונאלי, שום דבר לא יכול להחליף את ההרגשה הטובה שאותו שיר עשה לשנינו בגוף. מזרחית לא מזרחית קצבי איטי, מה זה משנה - רק מה שאתם אוהבים!!!!!!

באופן אישי אנ חושבת שאייל גולן מעולה, והשיר שהבאת נהדר. משהו חדש מתחיל גם נפלא (וגם לי קשה נורא עם השורה על החתול), יש גם את מי נהר של עידן רייכל שבעיני מושלם לרגע הזה. ויש עוד המון! אבל זה כל כך תלוי בכם. אולי יש שיר שפעם שמעתם יחד ונחרט אצלכם?

אגב, רק כדי להבהיר כמה זה אישי בעינינו - שיר הריקוד שלנו היה "אהבה בת 20" של יוסי בנאי. לנו בכלל לא היה ספק שהשיר הזה יהיה אחד המשמעותיים בחתונה שלנו (והיה וויכוח אדיר כי האיש שלי רצה שהוא יהיה השיר לחופה). הוא שלנו ונבחר בעיקר בגלל התוכן שלו וכמה שהוא אמיתי בתפיסה של מערכת יחסים. אני אסתכן ואומר שזו לא בחירה שעושים עוד רבים, אבל בעינינו הייתה לו משמעות אדירה, כמעט אינסופית. ושום שיר אחר בעולם לא היה גורם לנו להסתכל אחד לשנייה בעיניים ולדעת כל מיני דברים שעברנו ושאנחנו עוד רוצים לעבור יחד ואף אחד במקום לא היה שותף לאותן מחשבות אישיות.

עד כאן החפירות שלי בהצלחה
מסכימה עם יעל
01/09/13 21:32
75צפיות
קשה לייעץ והאמת, זה לא משנה מה אני אגיד- זה צריך להיות שיר שמרגש אתכם, שיר שמזכיר לכם חוויה כיפית שעברתם יחד ושיר שיעשה לכם טוב לשמוע.
בגלל זה- אתם האנשים הכי מתאימים לבצע את הבחירה הזו!

מצד שני, אני כן יכולה לתת טיפ קטן - נסו לחשוב איך הייתם רוצים להיכנס לחופה: האם חשוב לכם שהשיר יהיה קצת קצבי (כדי שתוכלו לרקוד קצת בדרך לחופה - לא לרקוד ממש, אבל לזוז עם המוזיקה) או שדווקא אתם רוצים שיר יותר דרמטי ושקט (כך שתיכנסו יותר בצעידה ויהיה פחות מקום לתנועות של ריקוד עם הגוף)... יש שירים שבלי שתרגישו יגרמו לכם לזוז קצת ולהיות פחות נוקשים ויש לזה יתרון.

אגב, אנחנו נכנסנו עם השיר To Be Alone with you- של בוב דילן. זה שיר שיש לו קצת קצב ובדרך לחופה, הוא גרם לשנינו להיות יותר משוחררים ויצר אווירה כיפית ורגועה.

ואם אפשר לזרוק שיר מומלץ לבחירתכם - ג'מלי פורוש של אהוד בנאי.
שבוע טוב! שאלה בקשר למחירי צלמים...
31/08/13 20:35
271צפיות
אהלן, אחרי שסגרנו מקום (עדן על המים - האנשים הכי מדהימים שפגשתי במהלך סבב גני האירועים!) התחלנו בחיפושי צלם...
צלם שפניתי אליו נתן לי הצעת מחיר ובה מחיר פיקס פלוס תוספת של 200 ש"ח עבור כל שעה מעבר ל-12 שעות עבודה.
במחשבה ראשונה זה נראה לי לגיטימי לחלוטין לדרוש תוספת כי באמת יום העבודה שלהם ארוך במיוחד.... אבל במחשבה שניה זה היה נראה לי כמו דרך להסוות את המחיר הסופי של הצילום, שעשוי להיות גבוה בכ-600-800 ש"ח לפחות מהמחיר הנקוב בהצעה.

אשמח לשמוע האם נתקלתן/ם בהצעות מחיר כאלו, והאם זה אכן נהוג במסגרת שכירת שירותי הצילום לחתונה...

תודה!
שבוע (קצר) ומצויין לכולנו!

זה מאוד מקובל פה
31/08/13 20:45
209צפיות
רוב הספקים עובדים לפי חבילות כשכמות השעות מאוד משמעותית והיא זו שנותנת את הטון ומשפיעה על המחיר.
ממליצה לך לבחון את המחיר לפי כמות השעות המקסימלית שלדעתך תצטרכי ולחשוב על הסכום הזה כעל העלות.
אם עדיין זה יעמוד במסגרת התקציב שלך, סבבה.
אי אפשר לחזות לגמרי שעת סיום...
31/08/13 20:51
204צפיות
אבל אפשר להניח שדין חתונה באמצע השבוע הוא לא כדין חתונה בחמישי וסביר שהחתונה תסתיים מוקדם יותר.
אפשר להניח שעת סיום לפי חתונות של חברים/משפחה וכו' ולנסות לחשב את המחיר.האם התוספת הוא לכלל הצלמים (אם יש כאלה כמובן)?
שאלה באותו נושא
01/09/13 00:16
157צפיות
צריך להודיע לצלם מראש על כל שעה נוספת או שאפשר לראות איך האירוע מתקדם? מה נהוג?
תלוי בצלם...
01/09/13 07:12
118צפיות
יש כאלה שזורמים עם האירוע ויש כאלה שכתוב להם בחוזה הגבלת שעות+ תשלום לשעות נוספות.
צריך לבדוק פרטנית מה בדיוק הצלם דורש.
שאלה לגבי בחירת השירים...
02/09/13 01:14
124צפיות
בן זוגי ואני התחלנו לחשוב על שירים שאנחנו רוצים שישמיעו ברשימה וכל אחד שלף מהמותן 7-8 שירים (ואני מניחה שיהיו עוד בהמשך).

רציתי לדעת איך זה בדיוק עובד - זה לא התפקיד של הדיגיי לבחור איזה שירים לשים ורק צריך להגיד לו את הסגנון שאנחנו רוצים?
זה בסדר אם נביא לו רשימה של שירים שאנחנו רוצים שישמיע? או שצריך לבחור רק כמה מובחרים מתוכם? (יענו רק 3-4 שחייבים חייבים שיהיו ושכל השאר הוא מחליט)

תודה מראש :)
תלוי בכם ובדי.ג'יי
02/09/13 01:25
57צפיות
אנחנו נתנו לדי.ג'יי דיסק און קי עם כמה שירים, שחילקנו לחלקים השונים של החתונה - קבלת פנים, אוכל, ריקודים. אף אחד מהם לא היה ייהרג ובל יעבור מבחינתנו, אלא בגדר המלצות (למעט שילוש השירים, וכבר הייתי בחתונה שבה הדי.ג'יי החליף לחתן ולכלה את השיר שהם בחרו להכנס איתו...), ובפגישה דיברנו איתו על כיוונים כלליים, הוא השמיע לנו כל מיני שירים כדי להתרשם באופן די מקיף מה אנחנו יותר אוהבים ומה פחות, דיברנו על גבולות המזרחית, והוא גם התעכב על דברים שאנחנו ממש שונאים כדי לא לשים כאלה.
אני מניחה שיש זוגות שהיו יותר קלים מאיתנו, ויודעת שיש זוגות שהם הרבה יותר קשים מאיתנו וממש מעבירים רשימות ענק של שירים ובונים את מרבית הפלייליסט לבד. כל זוג והשיטה שמתאימה לו, זה רק עניין של האופי שלכם ושל הדי.ג'יי שבחרתם.
אוי זה כ"כ יפה
01/09/13 21:27
242צפיות
רעיון ממש מדליק לתא צילום של האורחים
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
מגנטים - maygnet - מי מכיר/ה?
01/09/13 18:13
170צפיות
º
עכשיו אני רואה שזה mygnet...
01/09/13 19:15