בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

קרדיטים
27/07/13 09:25
818צפיות
שלום לכולם:)
חודש וקצת מאז החתונה מצאנו זמן לכתוב קרדיטים..better late than never :)
מראש אנו כותבים: הקרדיטים יהיו יחסית קצרים ובלי הרבה פרטים עלינו כזוג (אנחנו ביישנים ושומרים מאוד על הפרטיות שלנו).
אז נתחיל...
מי אנחנו ואיך הכרנו...
27/07/13 09:31
852צפיות
א' ומ' בני 31 - אני עוסקת בחינוך לגיל הרך ומ' עוסק בתחום ביבוא.
הכרנו דרך חברים משותפים לפני שנתיים וחצי.
הצעת הנישואין הייתה בציריך בנובמבר - מ' הציע לי בערב שישי מול האגם המדהים עם ברבורים ברקע:)
את החתונה ידענו שאנו רוצים ביום שישי בצהריים באווירה אינטימית עם האנשים הכי קרובים אלינו.
בחירת המקום + מסקנות
27/07/13 09:50
909צפיות
ידענו שאנו רוצים גן ןאירועים שיהיה מוצל וטבעי.
בדקנו שלושה מקומות ובסוף בחרנו ב"אמורס" בתל מונד - שנינו התאהבנו במקום ברגע שראינו אותו: עצי פקאן מסביב, אגם קטן עם ברווזים, דשא ומקומות ישיבה נוחים. נפגשנו עם אורית החמודה, תיאמנו פגישות עם מיכל המקסימה ואחרי אירוע הטעימות - ידענו שבחרנו נכון.
האירוע עצמו היה מדהים: ערן מנהל האירוע תיקתק את הכל בצורה נפלאה - דאג שנאכל, דאג שלא יחסר כלום מבחינת האוכל והשתייה ובאמת עשה עבודה מעולה.
האוכל היה גם מעולה- כל אורח שהתקשרנו להודות לו אמר שהאוכל היה מעולה והקינוחים היו מדהימים (אנחנו לא הספקנו לאכול מהקינוחים כי היינו עסוקים בריקודים..).
אבל הלוואי וזה היה נגמר בהרגשה טובה - מרגע שחולקו הטיפים הכל השתנה.
הקדמה קטנה: בפגישה עם ערן ניתן לנו דף הסבר ובו דגשים לפני החתונה כולל טיפים מומלצים לנותני השירות (מלצרים, ברמנים, שלושה מנהלי אירוע והשף..). אנחנו החלטנו לתת למלצרים, לברמנים ולערן (כי לא היו עוד מנהלי אירוע חוץ ממנו וגם לא היה צורך בכך כי היו לנו 200 אורחים- חתונה מצומצמת יחסית). ערן נעלם ישר אחרי קבלת הטיפ ושבאנו לקחת את האוכל שנשאר הכינו לנו ארבע קופסאות עם שעועית ירוקה ואורז.
באמת שנשאר מלא אוכל!!! בייחוד שהיו אמורים להגיע 220 והגיעו 200..  הרי שילמנו על האוכל ולא ביקשנו משהו שלא הגיע לנו..מאוד התאכזבנו מהיחס אח"כ וזה הרס את הרושם הטוב שהיה לנו..

שאלתם אותם מה קרה עם שאר האוכל??
27/07/13 15:03
472צפיות
זאת ממש חוצפה לדעתי!!!הרי שילמתם עליו!!!!

קיבלתם הסבר כלשהו??
ברור ששאלנו..
27/07/13 15:19
532צפיות
הם לא ממש ענו..רק אמרו: זה מה שיש.. אנחנו כן התעקשנו שיביאו לנו אפילו ביום אחר אותה כמות שנשארה או שלפחות יקזזו לנו את זה מהתשלום...
שבוע אח"כ ההורים שלנו ניגשו לשם וקיבלו כמות מסוימת של אוכל אבל גם לזה הם נאלצו לחכות כשעה עד שמישהו טרח להביא להם.. ההורים שלנו הרגישו כמו קבצנים לאוכל.. בקיצור הייתה להם הזדמנות לתקן וגם בזה הם פקששו..
תכתבו גם במיט4מיט
28/07/13 12:08
263צפיות
חשוב לכתוב גם שם
º
ומזל טוב :)
27/07/13 15:04
81צפיות
º
תודה :)
27/07/13 15:31
46צפיות
מזל טוב, שמחה ואושר. תגידי כמה עלתה מנה
28/07/13 14:56
199צפיות
בבקשה?

על כמה כסף הפסד מדובר?מדובר ב20 מנות ,כמה עלתה לכם מנה?

עליך להתמקד באירוע המדהים  ובתגובות המעולות שקבלת ולא להשאר עם הרגשה לא נעימה.

מזל טוב
28/07/13 21:58
124צפיות
מחיר המנה היה סביר מאוד (פרטים בפרטי ) והם לא חייבו אותנו על עשרים המנות בסופו של דבר (לאחר משא ומתן..)..
עדיין לא הייתה להם סיבה להתייחס אלינו ככה ולהרוס את הרושם הטוב שהיה..
אנחנו אכן מתרכזים בדברים הטובים כי באמת נהנינו עם האנשים שאנחנו הכי אוהבים בעולם ונזכור תמיד את היום הזה:)
שמלה- לימור רוזנברג שחק
27/07/13 09:59
517צפיות
ידעתי שאני לא רוצה לבזבז יותר מ3000 ש"ח על שמלה לכמה שעות..
נסעתי יום שישי אחד לת"א למדוד שמלות- הרוב היו מעל 4000 ולא מצאו חן בעיני. באותו יום גם קבעתי עם לימור רוזנברג שחק חרי שראיתי המלצות בפורום.
אישה מדהימה!! ברגע שהגעתי אליה הרגשתי שהגעתי למקום הנכון. היא אדם כ"כ שלו ורגוע ומאוד מקצועית. אמרתי לה מה אני מחפשת והיא נתנה לי שתי שמלות למדוד - שתיהן היו בסביבות 3000 להשכרה. ביקשתי ממנה לחשוב על זה.
יומיים אח"כ ראיתי חופון (באתר חופונים) של לימור בו היא מוכרת שמלות ב1000 ש"ח. התקשרתי ישר וסיכמנו שאקנה את אחת השמלות שראיתי ב2000 ש"ח.
נפגשנו שלוש פעמים ולקחתי את השמלה כשבוע וחצי לפני החתונה.
לימור באמת אשה מקסימה, מקצועית, שלא מנסה למכור שמלות ביוקר כי היא יודעת שזה לכמה שעות.. יש לה שמלות ממש עדינות שנראות כמו מיליון דולר..
מומלץ!!! מומלץ!!!
צלם ודי' ג'יי
27/07/13 10:07
405צפיות
הצלם שלנו היה שחר לבני המיוחד - ראינו אלבום שצילם באירוע של קרובת משפחה והוא היה הראשון שיצרנו איתו קשר. שוחחנו גם עם עוד כמה צלמים אבל רובם רצו קרוב לעשרת אלפים ש"ח. שחר לקח מחיר שפוי ומתאים לתקציב שלנו.
הוא אדם מצחיק, מקצועי ומטורף בצורה טובה:) הוא יותר מ1.90 והוא נשכב על האדמה, עולה על סולמות הכל כדי לצלם תמונות מיוחדות. את התמונות אנו אמורים לקבל שבוע הבא :)
הדי ג'יי שלנו היה נאור נוריאלי המדהים - הוא מוכר יותר בת"א ולא ממש באירועי חתונות. אנחנו מכירים אותו הרבה זמן וידענו שאפשר לסמוך עליו. ישבנו איתו לבחירת השירים וסגנון המוסיקה והוא ממש קלט את הטעם שלנו.
בחתונה נאור הרקיד את כולם ולא הפסקנו לרקוד ברחבה - היו שירים מגוונים, לא הרבה מזרחית והרבה שירי שנות השמונים ותשעים. מומלץ!!!
שיר כניסה לחופה, שבירת כוס וסלואו ראשון..
27/07/13 10:12
369צפיות
שיר כניסה לחופה היה "ברית עולם" בביצוע של מוש בן ארי. אני ומ' הלכנו ביחד לחופה והמשפחה שלנו חיכתה לנו.
שיר שבירת הכוס היה היה שילוב של "אין דרך חזרה"+"להשתטות לפעמים" של גבי שושן.
שיר הסלואו היה קצת יותר קשה לבחירה - מ' לא ממש אוהב לרקוד וידעתי שהשיר צריך להיות קצר.
בסוף רקדנו לצלילי "when a man loves a woman" של מרויין גיי. האחיינים שלנו רקדו יחד איתנו והיה ממש מיוחד:)
המרתף של רוזנר - לא מומלץ..
27/07/13 10:26
612צפיות
את השתייה האלכוהולית קנינו לבד- הציעו לנו דיל מגן האירועים אבל לא רצינו לשלם עוד 3000 ש"ח על בר חיצוני כי ידענו שלא ישתו הרבה בעיקר כי מדובר בשישי בצהריים.
קיבלנו המלצות על "המרתף של רוזנר" בכפר סבא וניגשנו אליו ביום שישי - אמרנו ליניב שאנו צריכים אלכוהול לחתונת שישי בצהריים לכמאתיים איש. הוא באמת היה מקצועי מאוד וקנינו: קאוות, ג'ין, רד בול, ערק וכל השאר קנינו בדיוטי (ויסקי, וודקה וואן גוך). סה"כ שילמנו ליניב 1000 ש"ח. היה לנו חשוב לדעת שבמידה וישארו בקבוקים שלא נפתחו, שנוכל להחזירם ולקבל את הכסף בחזרה. שאלנו כמה פעמים את יניב האם זה אפשרי והוא אמר שכן- אין בעיה כל עוד הבקבוקים סגורים ומשקאות האנרגיה בארגז שלא נפתח.
נשארו לנו הרבה בקבוקי שתייה וניגשנו שבוע שעבר להחזירם- מכאן התחיל התהליך המזלזל. הגענו בשישי אז ישר באו אלינו בטענו למה באנו ביום שישי.. סליחה באמת שאנחנו עובדים במשך השבוע ואין לנו זמן להגיע.. חיכינו כעשר דקות עד שיניב התפנה. שיניב התפנה ודיבר איתנו, הסברנו לו שאנו רוצים להחזיר את השתייה כמו שהבטיח. הוא ענה: למה באתם ביום שישי? אני עם לקוחות אחרים עכשיו ולא יכול להתעסק עם זה.. אז עכשיו גם אנחנו לא לקוחות כי רצינו להחזיר ולא לקנות.. חיכינו עוד עשר דקות עד שיניב נאות לצאת איתנו החוצה על מנת שנוכל להביא את השתייה. אז את הקאוות הוא לא היה מוכן לקבל כי הן היו בקירור- הסברנו לו שאנו לא יודעים אם כל הבקבוקים היו בקירור אבל גם לא נאמר לנו שבמידה ונשים אותן בקירור לא נוכל להחזירם. הוא טען שניתן לראות שהיו בקירור לפי התווית.. אז את הקאוות לא יכולנו להחזיר (כ250 ש"ח).. החזרנו ערק, ג'ין וארגז רד בול, גם אחרי פרצופים לא נעימים של יניב, וקיבלנו בחזרה כ170 ש"ח.. מאוד כעסנו וביקשנו לדבר עם המנהל - התגובה שקיבלנו: "חמישים שנה אנחנו קיימים ואף פעם לא התלוננו עלינו אז אנחנו לא יודעים מה המספר של תלונות הציבור"... תמיד יש פעם ראשונה.. אנחנו הגשנו תלונה עליהם ומחכים לתגובה..שלחנו גם הודעה באתר שלהם אבל מיותר לכתוב שאף אחד לא חזר אלינו..
במידה ואתם בוחרים לקנות אצלם - תוודאו אלף פעם לגבי החזרת משקאות ותדאגו שזה יהיה כתוב...
לא הייתי עוצר את נשמתי
28/07/13 00:08
341צפיות
שם המשפחה של יניב זה - רוזנר...
והבעלים זה אבא ואמא שלו...

אז לא נראה לי שכדאי לצפות למשהו מהשירות לקוחות...

מהיכרות עמם הם אנשים די לא נעימים...
אנחנו עדיין אופטימים
28/07/13 08:27
255צפיות
הבנו שיניב הוא הבן של הבעלים אחרי שראינו את התמונה של שלושתם באתר. גם אמא שלו הייתה בחנות באותו יום והיא זו שאמרה שלא התלוננו עליהם חמישים שנה..
מהם אנו לא מצפים הרבה ולכן התלוננו גם לאפיקים בכירים יותר..
העובדה שהם מוכרים אלכוהול לא מקנה להם את הזכות להתנהג בצורה מגעילה ללקוחות.
טוב לדעת שאנו לא היחידים שנתקלו ביחס כזה.
עיצוב שיער ואיפור - מומלץ!!!!
27/07/13 10:30
471צפיות
יפית קובי המדהימה!!!
היא הראשונה שהלכתי אליה לניסיון ולא הייתי צריכה ללכת לאחרות- היא קלטה את הטעם שלי מההתחלה (לא מתאפרת ביומיום ורוצה איפור יחסית עדין) והיא ממש הייתה מקצועית. ישבתי אצלה שלוש שעות בהן קבענו את האיפור והתסרוקת.
ביום החתונה היא הגיעה אליי למלון בשש וחצי בבוקר ועבדה במרץ עד השעה 9:30.. היה מעייף אבל שווה כל רגע.
יפית היא חמודה, מצחיקה ודיברנו על מלא דברים כאילו שאנו מכירות שנים..
קיבלנו מחמאות על האיפור והשיער  והם החזיקו מעמד על הערב.
ירח דבש וסיכום..
27/07/13 10:40
447צפיות
לירח דבש טסנו יומיים אחרי החתונה - ידענו שאם לא נטוס עכשיו זה רק יידחה ולא יהיה לנו זמן בקרוב..
היינו באורלנדו ארבעה ימים, בברבדוס שבוע ובניו יורק שבוע...
היה מדהים ועבר מהר מדי:(
היה כיף בפארקים באורלנדו, הרגשנו כמו ילדים קטנים ועלינו על המון מתקנים.
בברבדוס נחנו ושתינו שייקים כל היום..מנוחה מושלמת אחרי הטירוף של אורלנדו:)
ובניו יורק בילינו וטיילנו מהבוקר עד הערב- ראינו מחזמר בכרטיסים שקנינו בחצי מחיר בדוכן בברודווי . מדהים!!!
אז הנה גם זה נגמר..
תכננו את החתונה כמה חודשים והיום החתונה עבר מהר...מסקנות שלנו:
לבחור את הספק שאתם מרגישים הכי שלמים איתו.
לא להתפרע עם תקציב החתונה - אפשר להתחתן בתקציב צנוע ולהישאר בחיים:) חבל להשתגע ולהישאר אח"כ עם חובות
לנסוע לירח דבש כמה שיותר קרוב לאירוע כי אחרת זה נדחה ולפעמים גם לא קורה..
אה.. וליהנות..אל תשכחו: זה היום שלכם עם האנשים שאתם הכי אוהבים
תודה על הקרדיטים
27/07/13 12:47
217צפיות
והעיקר מזל טוב
º
27/07/13 15:32
27צפיות
תודה על הקרדיטים
27/07/13 12:54
159צפיות
המון מזל טוב וחיים מאושרים:)
º
27/07/13 15:32
16צפיות
עוד משהו קטן על צהר, הדרכת כלות ומקווה.
27/07/13 15:30
352צפיות
את כל התהליך עשינו דרך צהר - הם התייחסו אלינו ממש יפה כבר מההתחלה ודאגו לכל הפרטים. את רוב ההתקשרות בינינו עשינו במייל וזה ממש הקל על התהליך (לא היינו צריכים לנסוע אליהם כל פעם כדי להשלים מסמך שחסר).
הרב שחיתן אותנו הוא הרב אריה אנגלמן מפ"ת- גם אליו הגענו דרך צהר. נפגשנו עימו באחד הערבים בביתו. הוא הסביר לנו על מה שיקרה בחופה, שאל אותנו מה אנו מצפים שיהיה (אם אני רוצה לענוד טבעת לבן הזוג, איך אנו באים לחופה, אם אנחנו רוצים לברך מישהו) והסביר על הכתובה. לאירוע הוא הגיע בזמן ותקתק את הטקס- אמר את שבע הברכות, הצחיק קצת את האורחים ועשה הכל כהלכה. תוך עשר דקות סיימנו את החופה בהרגשת הקלה:)
מדריכת הכלות הייתה רוחמה (גם דרך צהר) - אישה נעימת הליכות ויחסית צעירה. נפגשתי איתה בביתה בפ"ת ושוחחנו כשעתיים כל כל מיני דברים, כולל מה הולך להיות במקווה. אני חייבת להודות שבאנו עם חששות כי שמעתי כ"כ הרבה סיפורי זוועה על מדריכות ואני שמחה שחששותיי התבדו. רוחמה היא אישה חכמה, מבינה ומאוד מכילה.
גם במקווה היה בסדר גמור- באתי אחרי מקלחת, הבלנית בדקה אותי קלות (לכלוך מתחת לציפורניים, אין קשרים), נכנסתי למקווה, טבלתי ויצאתי.. אולי רבע שעה.. גם פה הופתעתי לטובה מניקיון המקווה ומכל התהליך.
אנו ממליצים בחום על ארגון צהר ועל ביצוע כל תהליך רישום הנישואין דרכם.
מקווה
30/07/13 17:17
29צפיות
היי, מזל טוב!
יש לי שאלה- לאיזה מקווה הלכת?
וגם... האם בצהר ביקשו את פתק האישור מהמקווה..?
בקשר למקווה..
30/07/13 17:32
30צפיות
קודם כל תודה:)
הייתי במקווה בקרית אונו- בלניות חמודות מאוד והמקום ממש נקי. כדאי להירשם מראש כדי להיות ראשונה לפני כולן.
במקווה ביקשו את אישור הדרכת הכלות ובצהר ביקשו את אישור המקווה.
האנשים בצהר ממש ממש אדיבים ועוזרים בכל דבר ושאלה.
מזל טוב!!
28/07/13 19:40
80צפיות
תודה על השיתוף, נשמע שהיתה חתונה כיפית!
28/07/13 22:02
41צפיות
החתונה שלנו הייתה בדיוק כמו שרצינו: עם האנשים הכי אהובים עלינו, עם מוסיקה ואוכל מעולים.. מחכים לתמונות
º
סידורים אחרונים וירח דבש 27/07
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
27/07/13 01:07
34צפיות
ירח דבש ל2-3 באפריל מאי
26/07/13 13:53
130צפיות
היי,

אני רוצה לעשות ירח דבש 2-3 שבועות, שיכלול מעט בטן גב והרבה מקומות בטבע.
אני לא טיפוס של רגל על רגל.
טיול בתקציב נוראמלי.

איזה מקומות אתם ממליצים?

נ.ב. אני לא יודעת אם לנסוע לאירופה, כי לאירופה אפשר לנסוע עם ילדים אח"כ, אולי מקום שאח"כ לא יהיה לי הזדמנות לנסוע...
מרכז אמריקה
27/07/13 10:56
82צפיות
אנחנו היינו בקוסטה ריקה וכמה ימים בפנמה (בשביל חופים) ואני ממליצה מאוד - עשינו בדיוק את מה שאת מחפשת בעיקר טבע וכמה ימים בודדים של בטן גב. אם זה נשמע לך מעניין אשמח לעזור...

יש עוד מקומות מומלצים במרכז אמריקה אבל אני לא ביקרתי בהם.
אנחנו בחיפוש אחר יעד עכשיו, במזרח יש כמה אופציות שמתאימות לטיולים ובטן גב (יש הרבה מקומות מתאימים לדוגמא סרי לנקה...)

אני בדעה שאירופה זה טיולים שאפשר לעשות גם כשיש זמן קצר לחופשה וארה"ב לדוגמא אפשר לעשות עם ילדים או בגיל מבוגר יותר ולכן מחפשת כיוונים אחרים כמוך.
אם אתם רוצים ארה"ב אגב אפשר למצוא בכיף מקומות של טבע וגם חופים.
מקום התארגנות לחתונה
27/07/13 09:19
175צפיות
היי,
אני ממש מתלבטת איפה להתארגן לחתונה.
הדירה שלי לא מאוד גדולה, וגם לא מאוד מוארת. אני יכולה איכשהו לסדר את הסלון קצת אחרת ולהביא שולחן בשביל האיפור.
האופציה השניייה היא לקחת מלון, אני פשוט קצת לא בטוחה שאני רוצה להשקיע בזה עוד 2000 ש"ח (שני חדרים- לי ולעוד 3 חברות).
ממש מתלבטת.. מצד אחד זה פינוק וזה נחמד, וגם בבוקר של החתונה אפשר קצת לנוח ולהתפנק במלון. מצד שני, האם זה לא בזבוז להשקיע במלון? 2000 ש"ח זה לא מעט... וזה לא משהו שהוא בגדר "מאסט".
הכי אידיאלי היה להתארגן אצל אמא שלי, אבל היא גרה שעה נסיעה מהאולם, כך שזה נראה לי קצת מבאס לנסוע ביום החתונה. אז פחות נראה לי מתאים.

ממש חשוב לי להתארגן במקום בו ארגיש בנוח, לא הייתי רוצה לבקש מחברות להתארגן אצלן בדירה או משהו כזה.. לכן מבחינתי האופציות זה בדירה שלי או במלון.

מה עושים?
התארגנות
27/07/13 14:47
93צפיות
אם ההוצאה נראית לך מיותרת ומוגזמת, אז תארגני לך את הדירה שלך שיהיה לך ולמלוות הכי נעים ונוח ותתארגנו שם.
ואם בא לך להתפנק במלון, וגם לחזור לשם בערב, אז תקחו מלון. אני לא חושבת שחדר יפה ללילה יעלה כל כך הרבה כסף, מה גם שיש המון קופונים וכאלו שבטוח ניתן למצוא במחיר יותר שפוי..
מה עם לקחת חדר אחד אבל מרווח?
27/07/13 22:20
86צפיות
את מתכננת להגיע למלון בלילה קודם? אם כן אולי המלוות יכולות להצטרף אלייך בבוקר ההתארגנות.
במידה ואתן מגיעות למלון בבוקר החתונה, אם תקחו חדר מספיק מרווח לדעתי תוכלו להסתפק בחדר אחד, גם ככה הן בטח ישרצו אצלך רוב הזמן

רגב, טיפ מאוד חשוב-מומלץ לבדוק מחירי מלונות דרך אתרים בינלאומיים כמו booking, hotels,tripadvisor וכו', בדר"כ המחירים שם זולים משמעותית מאשר המחירים באתר הישיר של המלון.
תודה על הטיפ!
27/07/13 23:53
51צפיות
אני חשבתי לישון לילה לפני החתונה במלון
שאלת טיפים (עוד שבועיים!!!!!! )
27/07/13 10:37
248צפיות
לא הצלחתי להבין איך מתנהל כל עניין הטיפים ויש לי כמה שאלות.
מקום האירוע לא קבע לנו כלום בנוגע לטיפים. לא את הסכום לטיפים ולא למי ומתי...

1. למי נהוג לתת טיפים? מלצרים, ברמנים, מנהל/ת אירוע, שף ?
2. האם נהוג לתת את הטיפים לפני (כשאנחנו צלולים) או אחרי האירוע ?
3. האם נהוג שבני הזוג נותנים או מישהו מהמשפחה ?
4. האם יש סכום או טווח שמקובל לתת?
5. כל דבר אחר שחשוב לדעת בהקשר לחלוקת טיפים...
לגבי הטיפים
27/07/13 15:38
148צפיות
קודם כל שיהיה המון מזל טוב:)
כיוון שזה יחסית טרי אצלנו אז יש לנו תשובות:
1. אנחנו נתנו טיפים למלצרים, ברמנים ומנהל האירוע.
2. נתנו אחרי האירוע.
3. ביקשנו מאחד ההורים להיות ממונה על זה כי ידענו שלא יהיה לנו זמן וראש לזה.
4. אנחנו נתנו 50 ש"ח לכל מלצר ו50 ש"ח לכל ברמן ו300 למנהל.
5. חשוב שזה יהיה מסודר לפני במזומן כמובן במעטפות שכתוב עליהן למי זה ממוען. כמו כן, לא להרגיש מחויבים לתת טיפ לכל אחד אלא באמת למי שאתם מרגישים שמגיע לו על השירות.
מקווה שעזרנו..
ושוב מזל טוב:)
אח, סוגיית הטיפים...
27/07/13 18:38
142צפיות
חוץ מהמלצרים, הברמנים, השף ומנהל האירוע, לדעתי מגיע טיפ גם למנקי השירותים, למאבטח בכניסה ועוד כמה אנשים שעושים עבודה לא פחות שחורה ולא תמיד רואים אותם...

אנחנו נתנו טיפ כולל בגובה של 5% מסך האירוע (כך הנחה אותנו המקום).
נהוג לתת את הטיפ בסוף האירוע. אצלנו אנחנו (הזוג) נתנו את הטיפ, וכך אני זוכרת שהיה גם כשאחי התחתן.

יש מקומות שהטיפ לא מגיע בסוף לידי המלצרים והברמנים ובעל המקום לוקח לעצמו, אז בעיניי חשוב לתת לכולם ידנית בסוף האירוע כדי לוודא שהוא מגיע אליהם. הדברים האלה בדר"כ ידועים (יש מעסיקים עם מוניטין בקשר לזה, לטוב ולרע), ואם לא יודעים, כפי שהיה במקרה שלנו, אנחנו לקחנו את אחד המלצרים הצידה בזמן הטעימות ושאלנו האם הטיפ מגיע אליהם או שהבעלים של המקום לוקח לעצמו.
טיפים לטיפים
27/07/13 18:40
142צפיות
1. נהוג לתת טיפ מתוך הכרת תודה לכל מישהו מהצוות שאת חושבת שמגיע לו. לא יודעת בדיוק למי כי תכף תביני למה.
2. אני חושבת שכדאי לתת את הטיפים אחרי האירוע. כי אם תתנו מראש הצוות ירגיש בטוח בעצמו ולא ממש יתאמצו לרצות אתכם.
3. מי שתחליטו יהיה טוב. אם תחליטו לתת בסוף האירוע בטח תהיו שיכורים ואז עדיף שזה יהיה בן משפחה.
4. אין לי מושג.
5. אנחנו מראש ידענו שאנחנו לא מתכננים לתת טיפים. המחיר למנה היה יקר יחסית ולאורך הדרך הרגשנו חוסר שיתוף פעולה עם הצוות של המקום. בסוף האירוע לא ידעתי לומר אם הצוות התנהג למופת או שהיו פשלות- ולכן הדרכתי את כוווולם- הורים, אחים, בעל- שיאמרו שאנחנו נסגור את עניין הטיפים בהמשך השבוע ולא באותו ערב.
לאחר החתונה שמעתי ביקורות צוננות על הצוות ושמחתי שלא נתתי טיפים. לא הגיע להם. הם מקבלים שכר על העבודה וטיפ כשמו כן הוא- רק אם אתם רוצים לצ'פר ולהודות למישהו באופן מיוחד.

זו הדעה שלי לגבי טיפים.
בהצלחה
º
תודה רבה על התגובות!
28/07/13 19:38
27צפיות
חתונה עם תאריך פג תוקף
26/07/13 11:19
472צפיות

האם כאשר מתחתנים בחו"ל, ניתן לקבוע סוג של תאריך "פג תוקף" ליחסים בעיקבות החתונה,
כלומר, נניח, שאם לא מחדשים את "החוזה" בתוך תקופה מסויימת - מחודשים עד שנים ספורות
למעשה הקשר נפרם ללא צורך בשום דבר ובתנאים שקיבלנו על עצמינו מראש ?

לא נראה לי שיש באיזושהי מדינה דבר כזה
26/07/13 15:19
214צפיות
נשמע כאילו את/ה מדבר/ת על דיל עם הוט ולא על חתונה

אם ממילא רוצים להתחתן לזמן קצוב ושהחוזה יפוג בזמן מסוים, למה בכלל להתחתן? לא חייבים בכוח.
קבוצת רכישה - אטרקציות לרחבה
25/07/13 22:24
307צפיות
היי לכולם,

התארגנו קבוצת מתחתנים ומתחתנות לקנייה משותפת של אטרקציות לרחבה. זה תחום שנחשב כסף קטן, אבל המטרה היא, בעיניי לפחות, פחות עניין החיסכון במקרה הזה אלא רכישה של כמות גדולה הרבה יותר במחיר יותר נמוך ממה שהתכוונתם להשקיע...

אנחנו לקראת הוצאת הרכישה לפועל.

אם יש מתחתנים נוספים שרוצים להצטרף, מוזמנים לפנות אליי במסר. הרכישה מתוכננת לחודש אוגוסט, לכן יכול להתאים למתחתני ספטמבר - אוקטובר - נובמבר (לא שנדחה את מתחתני דצמבר חלילה..).

לכולם  
אשמח לתת המלצות מאיפה לקנות
27/07/13 13:08
190צפיות
קניתי בלא מעט כסף ועברתי את כל דרום תל אביב:)
תודה
27/07/13 23:33
89צפיות
אנחנו קבוצה די גדולה, אנחנו פונים לספקים להצעות מחיר... תודה בכל אופן
אני אשמח לשמוע איפה מומלץ
28/07/13 00:07
103צפיות
º
כותבת לך באישי
28/07/13 19:15
13צפיות
º
תודה על הנעיצה
27/07/13 23:32
42צפיות
º
אשמח אם תכתבו לי גם :)
29/07/13 12:04
10צפיות
|וואו| גוגל מחפשים אותך!
25/07/13 15:06
122צפיות
ועד שהם ימצאו, אנחנו מחפשים עובדים.
תפוז אנשים מחפשים מפתח .Net עם נסיון של כשנתיים בתחום WEB

|תפוז| דרישות התפקיד:
נסיון בC#
נסיון בעבודה מול MSSQL
שליטה טובה בHTML , JAVASCRIPT , CSS,JQUERY

קורתו חיים ל- giladla@tapuz.co.il
(לא לחברות השמה)
המשרה מיודעת לנשים וגברים
º
דת, רבנות, טקסים ומקווה 25/07
53תגובות
25/07/13 12:52
151צפיות

(המשך...)
כמעט מתביישת לשאול - רגליים קרות למאורסת...
25/07/13 08:50
597צפיות
היי בנות,

אני יודעת שזו לא שאלה שגרתית בפורום הזה, ושכל הבנות פה מאושרות בחלקן - אבל אני חייבת לדבר עם בנות שעברו ועוברות את זה (אולי).
לפני יומיים התארסתי.
אני ובן זוגי יחד שנתיים. זוגיות טובה, הרבה אושר, הרבה צחוק, הרבה הבנה הדדית. תוך שנתיים עברנו המון דברים יחד, מוות אצל שנינו במשפחה, פיטורים קשים, הרבה קשיים ומהכל יצאנו ביחד, יד ביד מחוזקים ותומכים.
תמיד היה ברור לי שאני רוצה להתחתן איתו.

אבל פתאום, עכשיו שזה קרה אני פשוט לא מרגישה את האושר שאני אמורה להרגיש אלא פחד, ממש פחד אמיתי. אני לא יודעת אפילו להסביר לעצמי למה.
למה שנתיים חשבתי שזה הגבר היחיד בשבילי ופתאום אני חוששת, מבוהלת, לא בטוחה שזה מה שאני רוצה?

עוד מישהי הרגישה תחושות כאלה או שאני צריכה להתחיל לדאוג?

הפחד הזה הוא מאוד טבעי
25/07/13 09:21
321צפיות
לפני כל שינוי גדול בחיים או החלטה חשובה יש חששות.
חתונה, גם אם היא מגיעה אחרי שנים של זוגיות טובה, מגורים משותפים וניהול חיים משותפים, היא עדיין שינוי גדול.
(לדעתי, גם אלו שחיו עם בן הזוג לפני, וטוענים שהחתונה היא רק "נייר רשמי" שלא משנה שום דבר, עדיין חשים התרגשות ושינוי בטקס החתונה. לא משנה מהו הטקס).

אם לא היו לנו חששות משינוי או מהחלטות כאלו, לא היינו אנושיים.

השאלה היחידה היא מה עושים עם הפחד? האם נותנים לו לשתק אותנו, או שמחליטים שיש מקום לחשש, ולפחד, אבל אנחנו סמוכים ובטוחים שהצעד הזה יקדם אותנו למטרה שאנחנו רוצים, ואז "קופצים למים".

מזל טוב, ובהצלחה
זה הגיוני לא להרגיש מאושרת אבל?
25/07/13 09:24
290צפיות
אני כמעט מרגישה שעשיתי טעות, שאולי כל עוד לא מאוחר צריך לבטל הכל אם אני מרגישה ככה. אבל אני לא יודעת מאיפה באו כל ההתלבטויות האלה, הרי שנתיים לא הייתה לי התלבטות לרגע...
מה זה מאושרת?
25/07/13 09:31
264צפיות
השאלה היא מה את מצפה מעצמך?
אני לא הרגשתי אושר של פרחים ופרפרים בבטן, כמו שבכל הסיפורים מתארים.
גם לא במפגש לפני החתונה. או בחופה.
גם לא שנודע לי שאני בהריון בפעם הראשונה (או השניה. שני הסיבובים אחרי טיפולים פוריות מתישים).

מצופה ממך להיות כלה מאושרת וזורחת כמו בסרטים ובסיפורים (או שאת מצפה מעצמך להיות ככה).
אבל כל אדם מגיב אחרת.
תני לעצמך עוד כמה ימים, לחשוב, לעכל, לבחון את היחסים שלכם ולראות מה את רוצה מעצך בעתיד.
הסיכוי הגדול הוא שתזכרי שאת בחרת באדם הזה, ושטוב לכם יחד. שאתם כבר "השתפשפתם" במשברים ויצאתם מהם יחד. אחרי שהמחשבות יסתדרו להן, תוכלי להבין את התחושות שלך בצורה יותר מוסכלת.
מסכימה עם זו שמעלי,
25/07/13 10:14
189צפיות
מה זה אושר?
אותי בריכה עושה מאושרת,
משהו בתחושה של המים יחד עם הציפייה לארטיק מטרה מספקים אותי.

לעומת זאת לא היתי מאושרת ביום שעברנו לגור ביחד
(היתי בעיקר מבועתת מהמחשבה שיותר אין לי את הפינה שלי)

לא היתי מאושרת מההכנות לחתונה
(ארגון חתונה בחודשיים וטיפה ז לא קל)
לא היתי מאושרת ביום החתונה
(מלא דאגות קטנות וגדולות)
לי לא היתה הצעת נישואין רישמית ומקורית אז לא יודעת מה זה.

מצד שני אני מאושרת בשבת בבוקר כשאנחנו קמים מהמיטה,
מכינים קפה ואוכלים ארוחת בוקר בסלון.
מאושרת כשאנחנו יורדים למטה ומשחקים עם החתולה
(שלא מוכנה לעלות הביתה כבר שנתיים)

אבל רוב הזמן אני פשוט חיה,
הולכת לעבודה, עושה קניות, סידורים
מנקה, מסדרת, מבשלת
רגעי האושר הם קטנים ומעטים,
ולא תמיד קשורים בבן זוגי.

אם ההרגשה שלך שזו טעות ואין זה האדם שאת רוצה לבלות איתו את חייך
זו אכן בעיה.
אם את מצפה לאושר גדול, פרפרים, כוכבים ופרחים
ומאוכזבת שהם לא מופיעים, לא נורא.
ומה עושים עם התחושה שהוא לא שותף לשמחה?
25/07/13 10:31
243צפיות
ברור לי שהוא אוהב אותי, ברור לי שההצעה באה מהמקום הנכון ובלי לחץ או כפייה...

אבל אחרי ההצעה הוא פתאום נעלם ...רגשית. במקום לדבר על זה, לעכל את זה ביחד, לחוות את התחושות, והפחדשים, והלבטים, והאושר כזוג...אני מעכלת את התחושות שלי לבד פה, בפורום...

זה נורמלי שגברים לא שמחים?
כי כמו שלך יש חששות - גם לו יש
25/07/13 10:44
199צפיות
כמו שכתבתי קודם, צריך קצת זמן "שהאבק ישקע".
עשיתם את הצעד הבא - החלטתם להתחתן.
עכשיו כל אחד צריך לעכל את משמעות הצעד הזה בשבילו.
לך זה הציף חששות, ופחד, ולבטים.
אצלו, אני מאמינה, שזה הציף תחושות דומות.

תני לו כמה ימים לסדר את המחשבות. המילים יעלו. במיוחד אם נסיון העבר הזוגי שלכם מלמד שהוא משתף ברגשות, ולא נסגר לעצמו.

ומניסיון שלי  - גברים שמחים. אולי דרכי ההחצנה שלהם שונים, אבל הם שמחים. אבל מדברים שונים מאיתנו (אולי אני מכלילה, אבל נקודת ההסתכלות על כל אירוע, מהצד הגברי ומהצד הנשי שונה. תבקשי מאישה לתאר לך משהו, ומגבר לתאר אותו הדבר ותקבלי שני תיאורים שונים לחלוטין)
סיכום שבועי 25/7/13
47תגובות
25/07/13 08:22
229צפיות
אז איך עבר עליכן השבוע?

משהו טוב שקרה לי השבוע:
משהו מאכזב שקרה לי השבוע:
משהו שהתחדשתי בו השבוע:
משהו מצחיק / הזוי...

(המשך...)
אז איך עבר עליכן השבוע?

משהו טוב שקרה לי השבוע:
משהו מאכזב שקרה לי השבוע:
משהו שהתחדשתי בו השבוע:
משהו מצחיק / הזוי שקרה לי השבוע:
בילוי השבוע:
ספר/סרט/סדרת השבוע:
מאכל השבוע:
תכניות לסוף השבוע:
האם עמדתי במטרות של תחילת השבוע?
מטרות לשבוע הבא:

מוזמנים להוסיף תמונה, שיר או קישור מעניין!
העברת משכורת האישה לחשבון החותנת
24/07/13 05:46
1807צפיות
הודעה קצת שונה מהרגיל בפורום אני מניח...

התחתנו בשעה טובה אך בסוף השבוע שעבר... אשתי היא בת יחידה לאימא הגרושה וחיה איתה עד שהכרתי אותה. ההתנהלות הכלכלית של שתיהן היתה משותפת עד עכשיו, המשכורת של אשתי היתה מועברת לחשבון של אימא שלה והאימא היתה מפרישה לה כספים לפי צרכיה לחשבון שלה. שאר הכסף כנראה הלך לחיסכון (שאני עדיין לא מודע אליו).

עכשיו חמותי רוצה שאשתי תמשיך להעביר לה את המשכורת והיא בתורה ביום העברת המשכורת תעביר לחשבון שלנו את הסכום. היתרון מבחינתה הוא שזה חוסך לה דמי ניהול כיוון שלאשתי יש הנחה משמעותית בדמי ניהול חשבון (גם לי יש הנחה כזו בחשבון המשותף שלנו).

יש לי דעה בנושא אבל הייתי מעוניין לשמוע את דעת הפורום...

בתודה לעונים,
ממש לא,
24/07/13 10:27
847צפיות
א. למה רק אחריי החתונה אתה נזכר בזה?? דברים כאלו עושים לפני החתונה
ב. אני לא הייתי מוכנה בשום פנים שבעלי יעביר את הכספים שלו לחשבון של הוריו והם היו דואגים להעביר את השכר. אני לא סומכת על מחוות של רצון טוב. לא הייתי מוכנה שהשם שלי יהיה חלק מחשבון שלא אני מנהלת.

אני יכולה להבין שאשתך רוצה ביטחון כלכלי (אותו חיסכון שאתה מדבר עליו) וזה באמת מומלץ אבל דברים צריכים להיות גלויים.
אני לא הייתי מסכימה נראה לי
24/07/13 12:21
732צפיות
אם זה היה המצב אצלנו.
מבחינתי ברגע שזוג מתחתן - הם מנהלים חשבון יחד בלי אנשים נוספים.
המשכורות של בני הזוג נכנסות ישירות לחשבון הבנק שלהם ולא של מישהו אחר.
האמת שגם לא הייתי רוצה שמישהו יתערב לי בהוצאות ובחשבון וגם לא להסתמך עליהם שיעבירו לי את הסכום המדוייק.
נראה לי משהו מיותר ושאותי גם היה מרגיז.

אז אם זה היה המקרה אצלנו - הייתי אומרת לבעלי עוד לפני החתונה שיסדר את הנושא הזה כי זה לא מקובל עליי.

לגבי דמי הניהול שנחסכים - תפנו לבנק שלכם ותבקשו את אותם התנאים עבור החשבון של חמותך.
לעיתים הסניף דווקא כן הולך לקראת בעל החשבון על מנת שיישאר אצלם ולא יפתח חשבון בבנק אחר ויעבור.
לא ולא
24/07/13 13:32
642צפיות
אפשר לחסוך דמי ניהול בדרכים אחרות

בשום פנים ואופן
חסרה פה דעה אחת
24/07/13 13:45
764צפיות
והיא של בת זוגתך - מה היא אומרת? מה היא הייתה רוצה לעשות?
לדעתי אתם צריכים לקבל את ההחלטה הזו יחד, ואם כרגע אין הסכמה חשוב להבין למה אין הסכמה ואיפה נקודות המחלוקות ובעיקר - מה הפחדים או הצרכים הרגשיים שמזינים את חוסר הרצון שלכם להתפשר (למשל אם היא לא רוצה להכניס משכורת ישירות לחשבון המשותף) - אולי תגלו שיש כל מיני חששות לגבי העתיד הכלכלי, אותם אפשר לפתור יחד בכל מיני דרכים שיהיו מקובלות על שניכם.
לי ולבן הזוג שלי קל יותר להתנהל בחשבון אחד (או בשני חשבונות שאנחנו מנהלים יחד, כפי שהיה עד לאחרונה) אבל בלי לתת לאדם שלישי להכנס למשוואה. ניהול של כסף משותף מצריך תקשורת טובה בין בני הזוג, וכמו כן חשוב להבין שלא תמיד מסכימים על האופן שבו מנהלים את הכסף ולכן לפעמים מתפשרים או מאפשרים חופש האחת לשני - זה בדיוק האתגר שעומד מולכם עכשיו.

בכל מקרה, הבעיה להבנתי היא לא האופן שבו תנהלו יחד את הכסף המשותף שלכם, אלא האופן שבו אתם מתקשרים - האם החותנת היא זו שמחליטה על הכספים שלכם? או שההחלטות מתקבלות יחד ומוצאות לפועל בהסכמה הדדית? אלו לדעתי הנקודות שעליכם לפתור, יחד. ואז לעמוד מול החותנת היקרה ולעדכן אותה במה בהחלטתכם.
בהצלחה.
כל כך הרבה בלאגן בשביל 20 שקל בחודש
24/07/13 15:09
760צפיות
אם הנושא כלכך מפריע לך (זה הפורום השני שאני ואה את ההודעה שלך)
כנראה שזה לא מוצא חן בעיניך.
בלי קשר למה דעתם של זרים מאינטרנט אתה צריך לעמוד על שלך
ולכל הפחות להגיד שזה לא נראה לך ושצריך לעשות מזהו אחרת.

אתה צריך לעמוד מול אישתך ולא מולנו.
זו סוגיה פשוטה ביותר ואתה מתקשה מולה, מה תעשה בסוגיות קשות ורגישות יותר?

לא הכי קשור אבל
24/07/13 15:11
618צפיות
אני מכירה הורים שהכניסו את הילדים שלהם לחובות של מאות אלפי שקלים. יש הורים שהם לא אחראים ולא תמיד אפשר לסמוך עליהם.
תמיד צריך להיות ערניים
ועדיין לדעתי הבעיה היא שהוא לא מסוגל להתנגד
24/07/13 15:12
473צפיות
או לחילופין שהדעה של האמא חשובה יותר משלו,
וזו הבעיה היתר גדולה.

אם היו מתחשבים בדעתו הוא לא היה התיעץ איתנו.
לא רציתי להגיב לנושא,רק לשמוע את דעת הפורום..
28/07/13 11:01
307צפיות
אבל רק לידיעה כללית, פרסמתי הודעה רק בפורום אחד ולא בשניים... לא אני פרסמתי את ההודעה בפורום הזה (כנראה מנהלי הפורום העתיקו אותו אוטומטית כדי שיופיע בדף הראשי...)
זה מצב אבסורדי שצריך לפתור אותו
28/07/13 09:21
286צפיות
מה זה "המשכורת של אשתי היתה מועברת לחשבון של אימא שלה והאימא היתה מפרישה לה כספים לפי צרכיה לחשבון שלה" ? אני מאד בעד לעזור להורים , במיוחד כשהם זקוקים , אבל המצב צריך להיות הפוך -  האשה שלך מקבלת כסף לחשבון שלה והיא זאת שצריכה להעביר כסף לאמא שלה - לפי הצרכים שלה . חוץ מזה כמה דמי ניהול זה לא הרבה מדי כסף - כמה זה כבר יכול להיות ? 50 ש"ח הכי הרבה ?
אני מציעה לך קודם כל לבדוק כמה דמי ניהול שהיא משלמת , לחקור ולבדוק לאן הולכים הכספים שלכם , כי לי נראה שהמצב הוא שחמוך רוצה לשלוט על הכסף ומה שנעשה בו , ואתם בתור זוג נשוי צריכים להתנהל עצמאית לגמריי , גם מבחינה כלכלית.
חמותך נשמעת לי אישה דיי שתלטנית  , ואתה צריך להיזהר פה כי הרבה פעמים הורים מרעילים ילדים נגד בן/בת זוג וזה מביא לגירושים.
תחקור , תבדוק , אבל תהיה חכם ותנהל את עניין העברת החשבון בזהירות , בחכמה ובתחמנות (שלא יצא מצב שחמותך תבכה לאשתך שאתה רע אלייה ורוצה לגנוב את הכסף)- אתה יכול למשל לנסות לשכנע אותה שזה הכרחי , ושאה תעביר לה את כל הכסף שהיא תצטרך.

ולמה שלא תצטרף גם אתה לחשבון המשותף?
28/07/13 11:10
229צפיות
נוסף לחשבון המשותף שלך ושל האישה, תבקש
מהחמות שגם אתה רוצה להצטרף לחשבון שלה כשותף
רגיל. אם התגובה שלה תהיה שלילית, אז כדאי שתגיד
לחמות שאתה רוצה שכל הכסף שחסכה יכנס לחשבון
שלך ושל אשתך, ותוציא אותה מהחשבון.
כל זה מראה על חשדנות וחוסר אמון. כפי שנאמר
כאן, חבל שלא פתרת את הבעיה לפני החתונה.
נשמע די הזוי
28/07/13 12:50
186צפיות
ידעתי שיש דברים מוזרים אבל כאלו ?

תאמר לאשתך, אתם ביחד כעת , חשבון משותף, הוצאות משותפות , המשכורת של שניכם אמורה להכנס לאותו מקום ולא לעבור "מס חמות" נוסף,

משהו פה לא מרגיש טוב, לא מקבל את זה.
באתי מהראשי, מציעה זווית שונה:
28/07/13 16:11
208צפיות
כולם מטילים ספק במניעיה של האם, אך יכול להיות גם תרחיש אחר:
המשכורת מועברת לאמא כדי שתפקח שהיא לא מתבזבזת ומתמסמסת על שטויות, ותוודא שנשאר ממנה חסכון משמעותי.
זאת התנהלות שיכולה להתאים לאדם צעיר שלא יודע לנהל את הכסף שלו, וההורה עם הנסיון עושה זאת עבורו. בשום פנים ואופן לא הייתי מסכימה שמצב כזה יימשך לאחר חתונה.
"דמי ניהול" נשמע כמו תירוץ צולע, ובחלט לא כזה שמצדיק את הסידור המוזר הזה. תתחיל מלפתור את הנושא מול אשתך, ושניכם יחד תפנו אל אמה ותעדכנו אותה על המצב החדש.
מוזר מאד
29/07/13 07:16
37צפיות
נשמע כמו שאמא שלה פשוט מנהלת לה את החיים ושולטת בה מבחינה כלכלית.
לא בריא בכלל ומוזר שאשתך מסכימה לזה.
º
איפור, שיער וטיפוח 24/07
42תגובות
24/07/13 02:09
128צפיות

(המשך...)
º
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 24/07
24/07/13 02:08
67צפיות
שמלות בקניון ארנה בפחות מ1000 ש"ח
23/07/13 23:17
457צפיות
היי בנות,

אז היום הסתובבתי בקניון ארנה ונכנסתי לחנות של MISS SELFRIDGE
ואיזו הפתעה..

אז יש שם שמלות, שבקלות לוקחות כמה משמלות הכלה שראיתי  (לטעמי), מאוד יפות, במחירים של 400-800 בערך
הן גם בהחלט יכולות לשמש כשמלה יפיפיה להחלפה.

אם לא היתי תופרת שמלה מהממת שכמעט מוכנה היתי בהחלט שוקלת לעשות סיבוב במקום
הי לכולן - שמלת כלה :)
24/07/13 12:36
540צפיות
הי
טוב אז בשעה טובה קיבלתי הצעת נישואין מבן הזוג שלי בשנה האחרונה ...
ועכשיו מגיעים התכנונים
שנינו לא צעירים (בני 36+) ואנחנו לא רוצים למשוך את זה יותר מדי ... רוצים לסגור תוך חודש וחצי מקסימום על חתונה (מקום כבר כמעט יש :) )
לגבי כל שאר הספקים אני לא דואגת
הדבר היחיד שמדאיג אותי הוא השמלה!

האם בכלל אפשר למצוא שמלה יפה בפרק זמן כל כך קצר? מאיפה מתחילים?

אני לא מעוניינת לעשות סבבים על גבי סבבים בכל סלוני הכלות האפשריים אלא יותר מעוניינת לדגום את המעצבים שמוצאים חן בעיני וללכת רק אליהם

בעיה מס' 1 - הזמן ... הוא קצר!
בעיה מס' 2 - אני מלאה ... ולא יודעת אצל איזה מעצב יש דגמים שיכולים להתאים לי ....

ממה שהסתכלתי עד כה מאוד התלהבתי מהדגמים של ענבל דרור, הילה גאון וגולדי סרוסי ... יחד עם זאת קראתי ביקורות מאוד מאוד לא מפרגנות על היחס שלהן ....

אני בן אדם שבמהותו שואף לפרפקציוניזם ... ומאוד אוהבת דברים מיוחדים אם כי נראים פשוטים ולא גרנדיוזים ... כך שחצבאני, נינה וכל שאר הכוכבים שנמצאים בשדרת דיזינגוף לא מדברים אליי .... הכל נראה בנאלי וכמו אותן שמלות שזכורות לי מחברות שהתחתנו לפני שנים (כאילו הכל קפא ולא השתנה)

אשמח לדעתכן ... האם זה אפשרי? יש לכן המלצה למעצב/ת מומלצים? מה ידוע לכן על המעצבים שהזכרתי? הביקורות ששמעתי נכונות?

המון תודה
º
קצת נעלמתי .אחורה... מישהי?
24/07/13 13:13
116צפיות
ההמלצה שלי...
24/07/13 14:09
315צפיות
אני גם מלאה וחששתי מאוד... המעצב השני שהלכתי לראות הוא ארז עובדיה, שהוא נתן לי תחושה מאוד מאוד נעימה והשמלות שהוא נתן לי למדוד היה מאוד נוחות והחמיאו... היום בדיעבד הייתי סוגרת אצלו.

בסופו של דבר סגרתי אצל יאיר ג'רמון שהוא גם מקסים בפני עצמו ומה ששבה אותי אצלו זה שהוא פשוט הרכיב עליי שמלה מאפס והיא מאוד החמיאה.
אבל מאוד לא היה לי נוח בחתונה, הייתי חנוקה והיום בדיעבד הייתי מוותרת פחות על המראה והולכת לכיוון הנוחות...

אבל אין ספק שהייתי ממליצה לך ללכת לארז עובדיה קודם כול... יש מצב ששם תוכלי למצוא את הפיתרון.

מיה

ארז עובדיה
24/07/13 15:05
263צפיות
נשמע קצת מתלהב אבל הוא מדהים.
לא האמנתי שאני אהנה ככה מהתהליך ומהשמלה.
אני מידה גדולה (אפילו מאוד גדולה) ועשיתי אצלו שמלה מושלמת ונוחה.
הוא אוהב לעצב עבור גוף מלא והוא הפך את זה ממש לאומנות.
לא היתה אפילו מדידה אחת הוא אמר לי שצריך להוריד קצת
(בניגוד למעצבים של חברות שרצו שהן יורידו כמה קילו מתוך 54 הקילוגרמים שלהם)
פשוט מקסים.

לי זה לקח חודשיים וחצי אבל לא היתי לחוצה על זמן,
אני מניחה שאפשרי לעשות שמלה בחודש וחצי, רק תזדרזי.
(אני התחלתי שמלה לפני שסגרנו אולם).
וחוץ מארז עובדיה ? למי עוד יש סגנון מיוחד?
24/07/13 16:06
178צפיות
חייבת לציין שאני תמיד חלמתי על שמלה בסגנון הודי .... אני חובבת הודו מושבעת ....

אבל לא יצא לי לראות מישהו שעושה שמלות בסגנון
אז אם לא הודו סטייל ... שיהיה שיק ומיוחד.

הרבה המליצו פה על ואדים מרגולין...
24/07/13 16:38
184צפיות
ולפי הגיזרות שהוא עושה נראה לי שהוא יכול להתאים גם לא למי ש60-90-60

דווקא השמלות של הילה גאון וענבל רביב נראה לי שפחות מתאימות כי הגזרות שלהם נורא נופלות...

בכול אופן לגבי הסגנון, בסופו של דבר את יכולה להגיע לכול מעצב ושביחד תגיעו לשמלה שאת רוצה.

מצטרפת להמלצה על ואדים
24/07/13 17:38
121צפיות
הוא מוכשר מאוד ובעיקר מאוד אנושי ונעים.
אם כי אני לא בטוחה עד כמה השמלות שלו תואמות את מה שאת מחפשת.

מוזמנת לקרוא עליו בקרדיטים שלי.
ממליצה על ליליום
24/07/13 16:47
130צפיות
הסגנון שלהם הוא וינטג' בעיקר, ויש להם גם שמלות בסגנון יותר רומנטי.. זה עמוד הפייסבוק שלהם (ואת יכולה גם לבדוק באתר): https://www.facebook.com/liliumbrides?fref=ts
יש בחורה שמייבאת תלבושות הודיות
24/07/13 22:10
118צפיות
אולי שווה לך לפנות אליה, אלה תלבושות מאד איכותיות ומרשימות
הייתי אצל כל המעצבים שהוזכרו כאן בינתיים
25/07/13 20:43
87צפיות
ובסוף סגרתי אצל רינה בהיר (שלשם הגעתי עם אפס ציפיות).

סגרתי אצלה כי הרגשתי פחות "קיבוע" ויותר התאמה של המעצבת אליך.
להרבה מעצבים נודעים ומפונפנים בדיזינגוף יש סגנון מאד מוגדר:
נניח ארז עובדיה לא נוטה לעשות שום מחוך, ויש חוט מקשר בין רוב השמלות שלו, שהן מאד יפות אגב-אבל הרגשתי שמתאימות יותר לבעלות חזה קטן. אצל רינה הרגשתי שבאמת אכפת להן מה אני רוצה ומחפשת,
והביצוע היה מצוין. המעצבת הייתה נוכחת בכל המדידות ומאוד השקיעה.
(מאוד!) ברמה של לגזור פרח פרח מתוך תחרה ולהציד עם סיכות לשמלה וכו'...

מחירים נוחים, והיה נוח מאד מאד בשמלה. לרגע אחד לא חשתי באי נוחות. בקיצור, מומלץ.
לסגנון הודי- נסי אצל אילה מרסר ווד ("איב")
26/07/13 15:32
58צפיות
לא מגדירה עצמה כמעצבת אלא כתופרת, עובדת מהבית בתקציב שפוי ביותר (ממוצע 4500 לשמלה)

ראיתי אצלה שמלות רבות עם מוטיבים אפריקאיים (בת לאם יהודיה ואב מגאנה...), אז אולי היא תתחבר גם לסגנון ההודי. היא גם עושה מידות גדולות יפות.

לא תפרתי אצלה אלא רק עשיתי תיקונים לשמלות, אבל היא מאוד מאוד מוכשרת, באמת תפירה ברמה גבוהה (אני קצת מבינה בזה).
והיא גם סופר מקסימה!
המלצה על שתיים..
24/07/13 16:51
186צפיות
1. לימור רוזנברג שחק - אני גם מלאונת, ועשיתי אצלה שמלה מדהימה (של שושבינה, כי כלה עוד לא הייתי..) והיא פשוט מדהימה! יחס מדהים, קלטה ישר את הגוף שלי, והיא אלופה.
2. נינה דבש- מעצבת בעיקר למידות גדולות, לא מכירה אישית, אבל שמעתי עליה המון המלצות!
אני ממליצה על לימור רוזן
24/07/13 20:00
120צפיות
גם אני מלאה והשמלות שמדדתי אצלה היו לי הכי נוחות. לגבי הסגנון זה עניין של טעם, תסתכלי באתר ותראי אם את אוהבת.  ולגבי הזמן אין לי מושג, צריך לשאול...
המלצה
25/07/13 01:11
112צפיות
אני מתחתנת בעוד חודש וטיפה ומצאתי שמלה רק לפני שבוע וחצי בערך, אז מצבך טוב

ממליצה בחום על נינה דבש, היא מאוד חביבה ובעלה מקסים. יש לה הבנה מאוד טובה בכל הנוגע לגוף נשי ומלא. הצלחתי למצוא אצלה שמלה שנתנה קווי מתאר לגוף שלי ברמה שלא מצאתי במקומות אחרים.
מה גם שהם ממש מתקתקים את תפירת השמלה והם בנו איתי לוח זמנים מפורט מהרגע שסגרתי איתם.

בהצלחה
גם אני ממליצה בחום על נינה דבש
25/07/13 01:57
80צפיות
אין עליה ,מקצועית ,יש לה טכניקות איך להצר את הגזרה מבלי להרגיש חנוקה בתוך השמלה.
את השמלה שלי אני עושה אצלה למרות שאני במידה די בינונית,אבל ראיתי בנות ממש גדולות מודדות אצלה והם נראו מדהים.
המעצבת של שמלת הכלה של הבת שלי- אניה פליט
25/07/13 12:13
160צפיות
הסטודיו של אניה פליט נמצא בגן החשמל בתל אביב. עיצבה לבת שלי שימלה מיוחדת במינה אצילית ופשוטה, שאין אחד בחתונה שלא ניגש ואמר שלא ראה שימלת כלה כזאת מימיו. מומלץ בחום.
º
אניה פליט נפלאה
25/07/13 20:03
52צפיות
שאלות תמימות... על שמלת כלה
24/07/13 16:53
542צפיות
שלום,
עקב מחסור בכסף הזמנתי שמלה דרך האינטרנט. על כן אני צריכה הסבר לגבי.... מה מחזיק בעצם את החזה בשמלות האלה?
עזרה? זו שאלה רצינית (לצערי) :(
24/07/13 18:13
360צפיות
תודה
מניסיוני עם שמלה שנתפרה
24/07/13 18:23
351צפיות
עבורי - תופרים קאפים של חזיה לתוך השמלה.
כבר קיבלת את השמלה? ראית שיש בעיה עם תמיכה? אם כן, את ֿ יכולה ללכת לתופרת ולבקש שיתפרו לך קאפים.
תלוי איזו קנית..
24/07/13 18:24
257צפיות
יש כאלו שמגיעות עם מחוך פנימי, ויש כאלו שתצטרכי לשים איתן חזיה..
תסתכלי במפרט של השמלה שקנית..
סייל שמלות של ענבל רביב
25/07/13 10:48
212צפיות
למי שזה עוד רלוונטי לה:

http://fashionforward.mako.co.il/consumerism/57694...
תודה רבה ..
25/07/13 11:44
121צפיות
הסתכלתי באתר שלה ...
יש שם כמה יפות ... רוב השמלות נראות קצת כמו כותונות לילה או שזו רק אני?

אני איתך...
25/07/13 22:34
83צפיות
הלכתי למדוד שם שמלות לפני שנה וקצת. הכל נראה כמו כותנות פשוטות או שמלות רגילות והתמחור היה במחירים הגבוהים.
הסתכלתי עכשיו על הקטלוג של 2013 -
יש דברים סבבה לטעמי אבל האמת? לדעתי הכל עם השראה מסיבית (שלא לומר הממ קצת יותר) מדגמים ישנים של מעצבים אחרים.
אפשר לראות את השמלות הארוכות עם הרקמה והשמלות עם גופיית בלוזון שדומות לשל ויוי בלאיש וליהי הוד, את החצאית עם תיפורי אלכסונים כמו של רונן פארצ'ה..

מבחינת מידות יותר גדולות, אני חושבת באמת שארז עובדיה אלוף בזה ושיאיר ג'רמון תותח ויכול להתאים שמלות שיקיות במידות רבות
אפילו היתה פה כלה שהתחתנה עם שמלה שלו בחודש שמיני :)

אני כמובן ממליצה מכל הלב על ליהי הוד, שם אני עשיתי.

מה מסמל הסרט הלבן שכלות שמות על הירך?
25/07/13 19:59
162צפיות
אני הרבה פעמים רואה כלות שיש להם מעין סרט לבן על ירך אחת. האם יש לזה משמעות? איפה קונים את זה? נהוג לשים את זה?
את מתכוונת לבירית?
25/07/13 20:45
202צפיות
היא לאו דווקא לבנה. בעבר היו לובשים אותה כדי להחזיק את הגרביים במעלה הרגל (גם נשים וגם גברים). באיזשהו שלב התפתח מנהג באירופה שאישה לובשת בירית לחתונתה, והחתן מסיר את הבירית עם השיניים וזורק אותה לרווקים. המנהג התפשט גם לארה"ב. אצלנו לא ראיתי את הקטע עם השיניים, אבל הרבה כלות כן לובשות בירית ביום חתונתן.
וואלה, כדי להחזיק את הגרביים?
25/07/13 20:50
161צפיות
לא חשבתי על זה בכלל
זה להחזקת ירכונים
25/07/13 22:07
141צפיות
גרביונים עד הירך
אפשר עם זה או ביריות
אישית אני העדפתי ביריות שהייתי קונה את הירכונים
קוראים לזה בירית
25/07/13 20:47
158צפיות
אין לי מושג מה המשמעות של זה, אם בכלל, אני פשוט הנחתי שהן שמות את זה כי זה סקסי
קונים את זה בחנויות להלבשה תחתונה. נראה לי שכלות ישראליות קצת פחות משתמשות בזה בד"כ, זה משהו שרואים בסרטים אמריקאים,לא?
בכל אופן, אין שום מניעה לשים את זה. לי זה נראה קצת מציק. אם זה יושב ממש צמוד- זה בטח לוחץ ומשאיר סימני גומי על הירך, ואם זה לא לוחץ, אז מי מבטיח לי שזה לא יחליק פתאום ויפול לי מהרגל מול כולם?
כן זה מסרטים ותמיד גם על רגל אחת
25/07/13 20:51
111צפיות
גם אני הנחתי שזה כי זה סקסי וגם יצא לי לראות את זה על כלות ישראליות אבל אם אין לזה משמעות מעבר זה נראה לי מיותר ומציק
קיבלתי כזו במסיבת רווקות!
25/07/13 23:54
119צפיות
ביום של החתונה בפראג שקלתי לשים אותה בשביל הצחוק, אבל היא בלטה מתחת לשמלה, אז זו נקודה למחשבה.
אה, ונורמה, זה לא נופל. חוסם עורקים - אולי. אבל לא נופל
נצל"ש- למעויינות- מצאתי מניפות בשקל!
26/07/13 15:23
517צפיות
נצל"ש- למעויינות- מצאתי מניפות בשקל!
לחתונות הקיץ-
מצאתי בחנות במטלון פינת כפר גלעדי מניפות סיניות בשקל למניפה (מגיעות באריזה של 12)

עשיתי סקר שוק די מקיף וזה מחיר מעולה (הכי זול שמצאתי חוץ מאלו היה 3 ש"ח למניפה)
והן גם יפהפיות ועדינות בעיניי, יותר מכל מניפה אחרת שראיתי.

אצלינו זה יהיה בסלסלה באזור החופה, ולכל מלווה/חברה הכי טובה אני נותנת מניפה שכתבתי עליה team bride (ששש מסטיק אורביט אל תגלי...)

התמונה היא מגוגל, זה מאוד דומה למה שקניתי (מה שקניתי אפילו יותר יפה בעיניי)
º
מעויינות= מעוניינות. אתן לא בצורת מעוין.
27/07/13 00:14
49צפיות
º
יש גם team groom?
27/07/13 08:40
48צפיות
המלצה על חנות נעליים
27/07/13 15:49
81צפיות
ממש במקרה גיליתי חנות נעליים (אינטרנטית) מגניבה בארץ לנעלי ריקוד ונעלי כלה, ואני ממש רוצה להמליץ עליה - אפשר או שזו נחשבת פרסומת?
היא פשוט ממש לא מוכרת, ויש לי הרגשה שהבנות כאן יאהבו את הסגנון...
צלמים ובעלי מקומות אירועים
23/07/13 21:01
587צפיות
קראתי את זה אצל אחד מחברי הפייסבוק שלי וחשבתי לשתף את זה פה  כי זה נראה יענין אנשים

דיי,
כבר לא יכול לשתוק.
שמי תומר יקותיאל,צלם.
11 שנה אני מצלם אירועים,במשרה מלאה,מרוצה עד השמיים.
להיות צלם במשרה מלאה זו זכות גדולה,אבל כמו מקצועות חופשיים אחרים,
זה קשה מאד.והעתיד לא בהכרח מבטיח.
כידוע,אין לנו הצלמים איגוד או קבוצה,לא צריך תעודה ולא 12 שנות לימוד.
בשנים האחרונות יש יותר ויותר צלמים צעירים עם רוח חדשה (אני בעד)
והמון שינויים בענף הצילום של האירועים.רוב השינויים הם לרעתנו.
ומחצית מהבעיה שמיד אפרט אותה,נובעת עצם היותנו צלמים.אמנים חנונים רגישים .
בענף אחר,בתחומים אחרים לא היו יכולים "לבוא עלינו" כמו שבאים עלינו.הצלמים.
מן הסתם,בעלי הכח והשליטה בענף שלנו הם הערסים שמנהלים את האולמות,הגנים
ואלו שמנהלים חברות גדולות של קייטרינג וכו'.
אין לי בעיה עם הכח והשליטה שלהם,לפעמים (לעיתים נדירות בלבד)
הם מארחים אותי ואת הצוות שלי בצורה מקצועית וחמה.
הבעיה מתחילה כאן :
בשנים האחרונות הכח של אותם אנשים וגופים,עלה להם לראש
שיטת הקומבינה שלהם שכוללת בין היתר "דילים" "רשמית ספקים מומלצים" התרחבה,
וכיום אולמות וגנים בוחרים לומר לזוגות ששאר הצלמים,מלבד הרשימה שלפניהם לא יכולים לצלם אצלהם,או צריכים לשלם לאולם \ לגן תשלום נוסף או תשלום מיוחד עבור צילום במקום שלהם.
יתרה מכך,ישנם אולמות וגנים ששולחים לנו הצלמים לאחר האירוע הודעה רשמית שעלינו לשלם להם כסף כי צלמנו אצלהם אירוע יוקרתי כזה או אחר.
בנוסף,נולדו כל מני מטרדים אחרים שאותם גופים מנסים להמציא אם אני,או צלם אחר שלא ברשימה נדרש לצלם אצלהם .סוגים של ביטוחים שנולדו בעקבות אותה הגישה,להציק לנו ולהטריד אותנו.
מבדיקה שערכתי בעצמי
לצלמים המומלצים שלהם – אין את אותו הביטוח שהם רוצים ממני !
(אני לא מרחיב על זה שכל ספק אחר מלבד צלם,מקבל בכניסתו לאירוע שולחן עבודה,שקע חשמל,אירוח הולם.ואנחנו הצלמים...לעולם,הציוד שלנו על הריצפה,תחת המזגן המטפטף שום מודעות על תאורה וגישה נוחה לעבודה
בלא מעט מקומות מאפשרים לצלמים - אם בכלל (!) לאכול ולשתות רק בזמן ובאזורים מוגדרים מראש.בדרכ,אחרי שכל האורחים אוכלים.בדיוק הזמן שאנחנו חוזרים לצלם..וכל זה,על קצה המזלג !!! )

הנושא לא חדש,
וצלמים מוכרים ומוכשרים ומוערכים אחרים עשו בשנים האחרונות קבוצות התנגדות למצב
מסרבים לשלם,מסרבים לעבוד במקומות האלו.
חלק מאיתנו הצלמים,בעלי משפחות ועובדים ומשכורות.
אנחנו,החברה שמאפשרת ובוחרת לעבוד עם אותם המקומות שמנהלות עלינו משטר לא חוקי
פלילי ובלתי הוגן,על שיטת העבודה שלנו,על אירוח בלי הולם גישה מבזה
ומעל הכל,הם נכנסים לנו לכיס !
בעולם התחתון זה לא עובד ככה !!! שם,הם באים למי שמרוויח !
אבל הם,הנבלות הסרוחות האלו
באים עלינו.הצלמים.
הקטנים החלשים שבשרשרת המזון.

ולסיכום,
אינני עומד לשנות את העולם,אבל חשוב לי לומר
שום בן זונה לא יגרום לי לשלם לו כדי לעבוד אצלו באולם,גן וואט אבר.
שום בן זונה לא יקבל ממני אגורה על שהכניס אותי לרשימות המומלצים שלו ללא ידיעתי.
וכל שיטה מגעילה כזו או אחרת שתמציאו !
ואני אלחם עד הרגע האחרון,
לדרך ארץ בענף האדיר הזה.
לשיטת עבודה חוקית,מקצועית ומכובדת.
בהצלחה לכולם.

פוסט זה מייצג אך ורק אותי,ולא מתאר או מגן על אחרים.
ידוע לי שיש צלמים מכל הרמות,וחלקם מתנהגים בצורות שונות ומשונות.
(תודה על תשומת הלב,וסליחה על השפה.פשוט נשבר לי לגמרי)

מצטערת על חלק מהשפה פה
היא כמובן של כותב הפוסט
מסכימה עם כל מילה שלו!
23/07/13 21:10
325צפיות
גם לי נמאס שגנים או חברות כאלו או אחרות מנסות להרוויח על גבי עמלות, ולכן אני מסרבת להשתעבד אליהם!
ממליצה לכם גם לפנות לבעלי המקצוע שלכם באופן ישיר ולא דרך האולמות, זה פשוט יהיה הרבה יותר משתלם לכל הצדדים! בעל המקצוע, הצלמים במקרה הזה, ירוויחו יותר ולא יהיו מבואסים ואתם תקבלו צלמים טובים שלא נגסו להם בשכר..
º
23/07/13 21:46
42צפיות
גם אני וגם אני בעד לעודד אנשים כאלו שימשיכו
24/07/13 00:59
208צפיות
לעבוד לבד ולא דרך קבלן משנה כמו האולם
מחזקת את דבריו של תומר
24/07/13 08:47
164צפיות
וחייבת לשתף בסיפור שאני נתקלתי בו, בתור מעצבת אלבומים אני עובדת עם מספר צלמים, יצא לי לעבוד תקופה מסוימת עם צלם שבו נגיד ככה, הבת שלי, בת החמש מצלמת טוב ממנו. היה לו לא מעט עבודה ולא הבנתי אף פעם למה ואיך.
ואז יום אחד גיליתי את התשובה, אחותו היא מנהלת של גן אירועים מאוד ידוע ומומלץ. זהו. הבחור פשוט הלך קנה מצלמה והתחיל לצלם. אני החלטתי להפרד ממנו רגע אחרי שגיליתי על זה.
כמובן, שמכירה צלמים מוכשרים שעובדים עם אולמות אז זה לא מחייב שכולם כאילו, אבל הספיק לי מקרה אחד להבין איך הדברים עובדים.
ומה עם קומבינת ההגברה?
24/07/13 15:03
232צפיות
אני מצד הלהקות מכירה עסק מלוכלך נוסף, והוא גביה על הגברה מצד האולם בסכומי עתק.
בדרך כלל באולם מותקנים רמקולים ועליהם מחייבים את מזמיני האירוע בתשלום. יש עם זה כמה בעיות:
1. הסכום גבוה בצורה לא סבירה בעליל האולמות מסרבים לוותר עליו גם כשהזוג אינו משתמש בהגברה ב-כ-ל-ל.

2. הרמקולים מתאימים אך ורק לתקליטנים, גם באולמות בהם רוב הזמן מופיעות להקות. ועקב צורת ההתקנה נוצר לעיתים סאונד נוראי שפוגע בשם הטוב של הלהקה.

3. הלהקה מחייבת את המזמין גם על הגברה, ובצדק, כי הם עדיין צריכים להביא איתם מערכת הגברה מלאה ואנשי סאונד. (שהאולם ממש לא מספק ולא יכול לספק)
הלקוח נאלץ לשלם פעמיים ומתרגז בצדק.

4. בנוסף לכל הנ"ל חברות ההגברה / האולמות מתערבים בנושא ההגברה באופן שמפריע ועלול להרוס את האירוע, למשל לאסור על הלהקה להביא את הציוד שלה,
לשים מגבילי עוצמה שלא מאפשרים לשמוע כלום, וכו'. הייתי בסרט הזה כמה פעמים והוא רעע!!

שיטת המומלצים לצערי מוכרת בכל תחום נותני השירות וזה אכן חוצפה.
º
מחפשים מקום ואוכל 23/07
41תגובות
23/07/13 19:18
89צפיות

(המשך...)
ערוץ 10: ה והייסורים בדרך לחופה
182תגובות
23/07/13 11:44
1663צפיות

לא מטורף הדבר הזה שבשביל להתחתן
את צריכה להתפשט בפני "רבנית" ?

אנחנו בשהות ה2000 - לא ?

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=993208

(המשך...)

לא מטורף הדבר הזה שבשביל להתחתן
את צריכה להתפשט בפני "רבנית" ?

אנחנו בשהות ה2000 - לא ?

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=993208
º
דת, רבנות, טקסים ומקווה 22/07
22/07/13 06:39
46צפיות
רשימת רבנים הרשאים לערוך חופות: אם הרב לא שם?
22/07/13 06:42
225צפיות
סורי על הכפילות - פרסמתי את ההודעה בשרשור הישן, אבל הוא הפסיק לקפוץ אז פרסמתי שוב.

אז יש לנו רב כבר די הרבה זמן, אבל הפגישה איתו רק בעוד שבועיים. אתמול הסתכלתי ברשימה המעודכנת שמופיעה באתר הרבנות הראשית לישראל - והרב שלנו לא מופיע שם. זה בעייתי? זה אומר בהכרח משהו?
כשניפגש עם הרב ניהיה קצת יותר מחודש לפני החתונה ובגלל שאנחנו מתחתנים בתקופת החגים אין רבנים פנויים ולא בא לי שיהיו הפתעות פתאום...
אנחנו העברנו לרבנות תעודת "יורה יורה"
22/07/13 07:01
255צפיות
שהיא התעודה שמסמיכה את הרב לחתן.
תבקשו שהרב שלכם יפקסס את הה תעודה וכך תהיו סגורים.
נרשמתם דרך צהר? יש להם רבנים שהם מאשרים
22/07/13 10:32
161צפיות
שאינם ברשימה (פעם הייתי במצב הזה)

אם לא - תשאלו את הרב ואת הרבנות
דרך צוהר, אבל
22/07/13 13:32
130צפיות
לא זכרנו את שם הרב (הוא לא שייך לצוהר).
זה הגיוני שהוא יסכים לערוך חופה למרות שאין לו רשיון? הוא אמור לדעת שזה בעייתי, לא?...
ייתכן שיש לו רישיון מצוהר
22/07/13 13:44
105צפיות
ואז הוא לא יופיע ברשימה

תבדקו את זה מולו ומול צוהר. הדאגה שלך מובנת, אני רק אומר שצהר מאשרים רבנים שעברו הכשרה שלהם גם אם אינם ברשימת הרבנות
כתבה מערוץ 1 על טקסים אלטרנטיביים
22/07/13 09:14
133צפיות
ביום שישי שודרה בערוץ 1 כתבה על זוגות שמעצבים את טקס החתונה לבד ללא הרבנות (בעיקר דרך "הוויה") למי שמעניין אותה.
יש שם הרבה דיון סביב תפקידה של האישה בטקס וביהדות בכלל, ועל שיוויוניות בין בני הזוג.
מדריכת כלות
22/07/13 09:49
208צפיות
היי,
למישהי יש המלצה למדריכת כלות באזור רמת גן - בני ברק - תל אביב
שעובדת דרך הרבנות?
וכמובן שלא מאריכה יותר מדי?

תודה!
רבנות גבעתיים ללא ספק!
22/07/13 13:11
190צפיות
יש להם מדריכה אחת- הדרכה של שעה.
אמרתי שאני שוכרת דירה בגבעתיים, מה שנכון ולא הייתה להם שום בעיה עם זה..ממליצה בחום!
את יודעת אם אני יכולה ללכת לשם
22/07/13 13:17
135צפיות
גם אם כבר פתחנו תיק ברבנות אחרת?

והאם צריך לתאם טלפונית מולם?
צריך לתאם טלפונית, בודאי
22/07/13 15:57
119צפיות
את צריכה לתאם פגישה עם המדריכה.
אפשרי לעשות את ההדרכה גם אם התיק נפתח במקום אחר, כך היה אצלי.
וואו המון תודה
22/07/13 15:57
88צפיות
אפשר לשאול איפה פתחתם את התיק?
º
ביקנעם...
22/07/13 17:15
31צפיות
אני עשיתי ברבנות בגבעתיים
22/07/13 14:47
159צפיות
ברח לי שמה של הרבנית... (נראה לי גליה קראו לה, מישהי עם מבטא צרפתי חמוד).
היא העבירה הדרכת כלה - פגישה אחת בלבד של חצי שעה והייתי בה עם כלה נוספת.

היה ממש קליל..  
תודה!
22/07/13 15:58
76צפיות
כנראה שאחרי שתי המלצות באמת אלך לשם.
יש לאחת מכן אולי מספר טלפון ישיר שלה?
23/07/13 12:38
62צפיות
אני לא מצליחה להשיג אותה דרך הרבנות...
º
אנסה לאתר אותו
23/07/13 13:28
19צפיות
º
לא תיאמתי מולה ישירות אלא דרך מזכיר הרבנות
23/07/13 13:31
29צפיות
אני חושבת שקוראים לה גילה בן זמורה
25/07/13 20:37
19צפיות
היה ממש נחמד וקליל. מומלץ לחשב תאריכים מראש ולא לעשות פדיחות וצרות לעצמך (כמוני). אבל גם על זה "התגברנו". היא הייתה ממש חמודה.
כתבה על הטקס
22/07/13 11:53
114צפיות
אני מאוד מקווה שמישהו יתעורר בארץ ויתן אופציה אחרת לטקס חתונה יהודי שגם ייחשב מול המוסדות האחרים
כתובות אינטרנט מצורפות:
החוק של במשרד הדתות
22/07/13 17:00
116צפיות
לפני חודש פלוס פורסם שבנט עושה סדר במשרד הדתות וכי הוחלט שכל זוג לא משנה מקום מגוריו בתעודת זהות יכול להיכנס לכל משרד דתות לפתוח תיק רווקות ונישואין.

אני הבנתי שזה עדיין לא נכנס לתוקף-מישהו יודע איפה זה עומד?
מחפשים רב..
22/07/13 17:57
125צפיות
אז פתחנו סופסוף תיק נישואין
ונכנסנו לתוך עניין הרב
אנחנו מחפשים רב באיזור המרכז...
שיהיה קליל ולא יחפור יותר מדי..
אני לא כ"כ מבינה בעניין.. אם אנחנו אשכנזים, אז הרב צריך להיות אשכנזי, לא?

בקיצור אשמח לשמוע המלצות
תודהההה
היי בלבל.....
24/07/13 13:55
63צפיות
קודם כל מזל טוב....
ממליצים בחום על הרב יעקב נסיר מרעננה....
הוא ספרדי אבל עורך חופות בכל הסגנונות......
ממליצים באהבה, רב צעיר ומקסים.
זוג שירצה לפתוח תיק נישואין יוכל לעשות זאת
24/07/13 12:33
599צפיות
זוג שירצה לפתוח תיק נישואין יוכל לעשות זאת
בכל עיר אשר יחפץ-החוק עבר בקריאה שנייה ושלישית.

לא צריך ללכת לפי הכתוב בת.ז.

סוף סוף קצת פחות ביוקרטיה נוראית ויותר שירות לאזרח משלם המיסים.

מה דעתכם? לנו זה מאוד יעזור בגלל העובדה שארוסותי מצפון ואנחנו ממרכז.

איזה יופי!!!
24/07/13 13:05
128צפיות
אני בדיוק שוברת את הראש מתי למצוא זמן להגיע ממקום מגורינו במרכז למקום המגורים המקורי בדרום...
יש לך מושג אם זה תקף כבר עכשיו או שיקח עוד זמן?
וזה בעצם אומר שצריך להגיע עם כל המסמכים הנדרשים אבל לא צריך תעודת רווקות? או שאני לגמרי מבלבלת בין הדברים?
אני מקווה שבחודשיים הקרובים
24/07/13 14:12
108צפיות
יבאס אותי בטירוף לפספס את הרפורמה...
חודשיים זה המון זמן!
24/07/13 14:33
84צפיות
אם זה רק עוד חודשיים אנחנו כבר נפספס את הגבול של 45 הימים לפני החתונה שחייבים לפתוח את התיק...
מיד כשקראתי את ההודעה הרמתי טלפון למועצה הדתית במקום מגוריי הנוכחי. המזכירה אמרה שהיא שמעה על החוק החדש אבל הם עדיין לא קיבלו הודעה בכתב לגביו, שהיא צריכה לברר לגבי זה ושאני אבדוק איתה שוב מחר. מקווה לבשורות טובות...
אני התקשרתי למועצה הדתית של כפר סבא
24/07/13 14:41
93צפיות
ענתה לי נציגה קצת חסרת סבלנות שאמרה שלא שמעה על החוק אז הקראתי לה את הכתבה ושוב במקום לברר את השנוא היא אמרה שיש לה אנשים אז היא לא יכולה לדבר...לא בדיוק השירות הכי יעיל בעולם לצערי,אני מקווה לקבל תשובה בימים הקרובים.
עדכון
25/07/13 11:04
47צפיות
דיברתי שוב עם המזכירה במועצה הדתית אצלנו, והיא אמרה שאנחנו יכולים לבוא להירשם אצלם!!!
הקץ' היה שצריך להביא תעודות רווקות, ובשביל תעודות רווקות צריך לנסוע למקום המגורים המקורי, ובזה לא חסכנו כלום...
המזכירה הנחמדה אמרה שוב שהיא תבדוק ושאתקשר מאוחר יותר, וכשהתקשרתי היא אמרה שבגלל שאנחנו גרים כבר שנתיים ביישוב אז הם מאשרים לנו לבוא בלי תעודות רווקות (אבל עם עדים כמובן). עכשיו נותר רק לקוות שהם לא ישנו את דעתם עד שנואיל בטובנו למצוא זמן להגיע אליהם...

אני חייבת לך תודה ענקית!! לא הייתי חושבת על זה וחסכת לי המון!
מקווה שגם לכם יצליח. תנסה לתפוס את המזכירה במצב רוח טוב
º
תודה לך
25/07/13 12:27
16צפיות
שאלה בקשר לשינוי שם
25/07/13 12:48
42צפיות
אז בשעה טובה פתחנו תיק ברבנות

אחד מהטפסים (ההזויים) שנתנו לנו למלא זה טופס הצהרה על שינוי שם,
בו היה עלי להחליט האם אני נשארת עם שם משפחתי, מוסיפה לו את שם משפחתו של בן הזוג וכו'.

עזבו שזה היה הזוי בעיניי לקבל את ההחלטה הזו במעמד הזה,
בסופו של דבר בחרתי להוסיף את שמו לשמי (שזה כן מה שארצה לעשות בסופו של דבר. פשוט לא חשבתי לעשות את זה מייד).

ואז חשבתי על זה - מה הם בעצם עושים עם הטופס הזה?
האם יכריחו אותי מייד לאחר החתונה להוציא ת.ז. חדשה?
והדאגה העיקרית שלי - אם כן האם זה ישפיע על תוקף של ויזה לארה"ב? אנחנו מתכננים לסוע כ - 3 חודשים אחרי החתונה...

תודה!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום