לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

º
טקסים, דת, רבנות ומקווה 07/10
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
07/10/13 19:25
22צפיות
הרב ניצן ברגר
07/10/13 10:10
193צפיות
שלום לכולם,

מישהו מכיר או שמע על הרב ניצן ברגר מפ"ת (רב של צהר)?
אין אזכור שלו באף מקום וזה קצת מוזר...

תודה
כנראה רב חדש בצהר
07/10/13 16:29
92צפיות
הוא מלמד בישיבה התיכונית בפ"ת, כנראה בוגר ישיבת הר עציון - תנסו...
הכל על חתונה אזרחית בקפריסין!
07/10/13 23:22
75צפיות
אז בשעה טובה זה קרה, התחתנו רשמית על פי דין :)
עכשיו רציתי לחלוק איתכם מעט ממה שעבר עלינו ואולי זה יעזור בקצת לזוגות שעתידים להתחתן שם.
קודם כל הזמנו חבילה של מלון טיסה וסידורי חתונה מחברת נסיעות. היינו בסך הכל 5 ימים בקפריסין. כמו כן השכרנו רכב ולדעתי פשוט אי אפשר לטייל שם בלי רכב.
אם אתם רוצים המלצה על חברה להשכרת רכב אז אני יכולה לשלוח בפרטי. כמו כן דבר שלא עשינו וכדאי לעשות זה ביטוח נוסף לביטול השתתפות עצמית.
אם אתם מתדלקים אז לבדוק באילו ימים תחנות הדלק פועלות כי יש שם מכונה שמקבלת כסף אבל לא מחזירה עודף. למשל בימי ראשון הם לא עובדים.
לגבי הטקס- הגענו בטיסת בוקר ומיד פגשו אותנו ואספו אותנו לאיזה עיר ליד לרנקה.
שם כל זוג בתורו יכול להכנס לחדר להתארגן, יש שם קרש גיהוץ ומגהץ. יש מראה כך שאפשר להתאפר. היינו בהתחלה 2 זוגות אבל
בכל זאת יש לחץ כזה להתרגן מהר כי גם הזוג הבא צריך להתארגן. עושים ענייני ניירת ממש מהר ואז מתחיל הטקס. איפה שאנחנו
עשינו ראש העיר דובר גם רוסית לכן העדפנו את הטקס בשפה הרוסית, אז למי שזה חשוב שימו לב. האלטרנטיבה השנייה היא כמובן אנגלית.
טקס מאוד מרגש נשבעים לאהוב אחד את השני בכל סיטואציה בחיים, לכבד אחד את השני... דומה אולי בקצת לטקס הנוצרי אבל כמובן בלי הסממנים הדתיים
מכיוון שזה טקס אזרחי לגמרי. אז זהו הטקס נגמר, נתנו לנו להכנס לבית קפה סמוך לשתות קפה ואז לקחו אותנו למלון.
בערב קיבלנו את הרכב שהשכרנו לבית המלון כמו שביקשנו, הכל עבר בסדר גמור. שימו לב שהנסיעה שם היא על צד שמאל, צריך להתרגל אבל זה לגמרי אפשרי.
בכל זאת הייתי ממליצה להשכיר רכב אוטומט כי זה קצת מקשה על הנהיגה שהיא במילא לא רגילה.
אז איפה כדאי לבקר?
אם אתם כבר בלרנקה או בסביבתה אז תגיעו לטיילת, היא די נחמדה אפשר גם להכנס לים. יש שם כמה מסעדות נחמדות. אם נכנסים קצת לתוך הרחובות
יש שם מדרחוב עם חנויות כמו זארה, מנגו, ברשקה וכו'. בלרנקה אפשר לעשות שיט וקצת לראות את העיר מהים וסתם להנות מהבריזה.
באיה-נפה לא היינו הרבה זמן אבל גם שם יש מעין מרינה עם טיילת והים שם היה די גועש כשהיינו ויצאו תמונות די יפות. יש במעלה העיר יש כנסיה שאפשר להכנס לראות.
כמו כן יש שם חנויות ומסעדות. אני חושבת שעכשיו זה כבר לא עונת התיירות ובטח בקיץ יש שם יותר מסיבות וצעירים.
הגענו גם ללימסול שם היינו בגן העירוני, הלכנו מול החוף, נכנסו גם לגן החיות. הוא קטן ונחמד. נכנסו גם למוזיאון של ארכיאולוגיה למי שזה מעניין אותו.
אחרי זה המשכנו פשוט עם כביש החוף והגענו לקוריון שזה מאוד דומה לקיסריה, אמפיתיאטרון עם נוף מדהים לים. שווה להגיע לשם.
אחרי זה המשכנו עוד בכביש והגענו לעוד נקודה מעניינת- סלע אפרודיטה- פטרו דה רומאו.
זה ממש על החוף, יש שם חלוקי נחל, סלעים ואנשים מאוהבים יוצרים שם לבבות וזה מראה ממש מדהים. פשוט צריך להגיע ולראות את זה.
אחרי זה נסענו לפאפוס אבל לא יצא לנו לבקר בכל מיני אתרי חובה שם פשוט כי כבר היה מאוחר כך שלא יצא לנו להתרשם כל כך מהעיר.
הרי טרודוס- שווה להגיע לראות, הנסיעה קצת מעצבנת אבל הנופים יפים. תקחו מעיל כי ממש קר שם.
ניקוסיה- עיר בירה ממש בסגנון תל אביב, היינו ביום ראשון כך שרוב המקומות היו סגורים. שימו לב לפרט זה כשאתם מתכננים טיול.
אז בגדול המלצות שלי- לקחת טיסה נוחה ככל הניתן, לנסות אולי להעביר את הטקס ליום למחרת אחרי שאתם רעננים וישנתם טוב ולא כמו שאנחנו היינו אחרי לילה בלי שינה.
את המסמך עם האפוסטיל אתם תקבלו למלון, לנו הביאו ישר לחדר.
ו.. זהו בסך הכל די עברתי על הכל. אם יש עוד שאלות אני כאן.

º
מעולה - תודה רבה
08/10/13 00:06
15צפיות
סגרנו אולם - הרבה בזכותעם - דרושה הרגעה! :)
07/10/13 18:21
587צפיות
אבל! כנראה שעשינו שיעורי בית טיפה לקויים או שקצת חיפפנו כי הותשנו/התשנו את עצמנו ופחות היה חשוב לנו לשים לב או להתעקש...

בקצרה: לאחר חיפוש של חודשיים, ולאחר לבטים של תקופה הרבה יותר ארוכה הלכנו לכיון של גן אירועים (לא זול)...
חתמנו חוזה - למרות ההמלצה לקחת הביתה - לאחר 3 פגישות שהצלחנו בגדול להשלים עם המחיר ולהתגבש על המקום.

אבל!
[ואני מראש אומר שהדברים נאמרו לנו בפירוש, או כמעט בפירוש - ולא היה משהו שלא ניתן היה לברר ולשאול וכן להיסגר עליו לפני - לכן בעיה שלנו]...

מה שמציק לי כרגע (ממש מציק)- לאחר מקדמה של 5000 ש"ח:

1. זה יהיה אירוע שישי - והצפי לילדים גדול כנראה - אז למה במקום אין מנות ילדים??? (או - למה אולמות גובים על ילד כמו על מבוגר - אשמח לתשובה הגיונית בנושא)
2. בכל המקומות ציינו שאין לנו מושג כרגע כמה אנשים מגיעים ונתנו את ה 250 כצפי אפשרי. חישוב המנה חושב ע"פ 250 ולא נאמר לנו שפחות מזה נניח 230 מקפיץ את המחיר (ב 10 שח אמנם אבל עדיין)
3. מקדמה של 50 אחוז לפני האירוע, אין סעיף ביטול על טעימות - סתם דברים שזוהי המדיניות ואני משלים איתה... ועדיין קשה לי...

אציין שזה המקום שהכי התחברנו אליו - ואין לנו אלטרנטיבה אחרת... אבל עדיין מתחשק לי לזרוק את החוזה לפח ולהפסיד את הכסף... חשבתי שאחרי החתימה ארגע ומסתבר שזה לא פשוט כלל וכלל... ויותר מדי תהיות של אילו זה היה כך וכך יותר מדי מטרידות אותי 3 ימים אחרי...

פתרונות או עצות הרגעה ומה עושים מפה ממש יתקבל ובברכה...
º
בזכותכם כמובן...
07/10/13 18:22
102צפיות
נו נו נו לעצמך אתה כבר עושה...
07/10/13 18:51
277צפיות
אתה לא צריך גם את שלנו....

אבל, אתה/אתם חייבים להחליט. או שאתם "זורקים" את החוזה ואת המקדמה לפח או שאתם בולעים ומנסים להפיק את הטוב ביותר.
להמשיך להתבחבש בזה לא יעשה טוב לאף אחד.

אולי לפני קבלת החלטות כזאת או אחרת, הייתי ממליצה ללכת שוב לאולם ולנסות להגיע להסדרים טובים יותר. אם זה לא יעזור, אז להניח ולשחרר.

קבל חיבוק וירטואלי - מקווה שהוא יעזור
לפעמים פשוט לשחרר את הקיטור = להירפא
08/10/13 10:19
87צפיות
ולקחתי בשמחה את החיבוק.

אני מניח שההתבחבשות שקדמה לכל התהליך הזה הייתה כה גדולה - עד שנגמר לי.
עבר לילה ועכשיו טוב :)
לגמרי איתך
07/10/13 22:35
168צפיות
גם אני ובן זוגי חתמנו על חוזה אחרי שתי פגישות, החוזה די סטנדרטי, אבל גם לנו אין אפשרות ביטול אחרי טעימות,
אנחנו אנשים די נוחים ונחמדים [לרוב נחמדים מדי] ובגלל שקראנו ביקורות מעולות על האוכל והוציאו לנו שתי מנות בחתימת חוזה, וויתרנו וחתמנו,
בדיעבד [החתונה בדצמבר אבל הבדיעבד הוא מחתימת החוזה] מסתובב לי בראש ש"למה חתמנו, ולמה אין סעיף ביטול, ולמה אנחנו לא מהאנשים המתמקחים והמתעקשים והעומדים על שלהם", אבל אין סעיף ביטול וכנראה שאנחנו פשוט לא כאלה אנשים ולעולם גם לא נהייה.

העצה שלי - תשחרר. זה מה שאנחנו עושים [מנסים לפחות], ומזכירים אחד לשני שהמקום והאוכל והשמלה והדיג'יי והכל זה רק עוד נקודה בדרך לחגוג את האירוע הכל כך משמח הזה, וכל מי שבא יבוא עם אהבה גדולה לחגוג איתנו [ואתכם] וגם אם הילדים ישלמו כמו מבוגרים, בחרתם את המקום שהתאים לכם ונראה לכם הכי נכון וזהו.

איזה כיף לחוש הזדהות כה עזה...
08/10/13 10:20
78צפיות
כאילו שכתבת לי שיר... המילים שלך, והלחן גם!
מודה על התגובה!

משחרר וממשיך להתעסקות הבאה...
תראה, תשמע
07/10/13 23:39
168צפיות
אמנם לנו לא היתה בעיה של חוזה כי זה עוגן מול איזיווד,
אבל עדיין היו פרפרים בבטן. למה? כי זה פ@#ינג הרבה כסף. אפשר לקנות בזה אוטו לא רע בכלל.

מה שכן, מוד מאוד חשוב שבטעימות כן תעלו את כל הביקורת שיש לכם בנושא אוכל וכו, כדי כן לנסות להגמיש אותם לקראתכם (לא לשכוח משפטי מפתח כמו "עבור סכום כזה של כסף אני מצפה לקבל אוכל בדיוק לטעמי").

יהיה בסדר. יאללה, הלאה לספרים האחרים. מכאן מתחיל הכיף (בדר"כ).
אצלנו נהיה האירוע הטבעוני
08/10/13 10:22
135צפיות
הראשון שלהם - אז נשבור להם את הצורה אם הם לא יעמדו בציפיות... יש מהם ים של ציפיות,
אז נסעתי בכיף (ובלי אוטו)

תודה!
אנחנו החתונה הטבעונית הראשונה שלהם
08/10/13 10:23
126צפיות
והציפייה בשמים - אז נשבור להם את הצורה אם הם לא יעמדו בציפיות... יש מהם ים של ציפיות,
אז נסעתי בכיף (ובלי אוטו)

תודה!
הכל בסדר.
08/10/13 00:37
191צפיות
כולנו מגיעים לשלב מלחמת ההתשה שבא אנחנו 'מתגלצ'ים' לפעמים, קונים מכנס שלא תכננו או סוגרים עם אולם כשיש ספקות לגביו.

מכיוון שכבר סגרתם - זרום הלאה. אל תבטל בעיניי אלא אם באמת יש איזה משבר.

הייתם במקום 3 פעמים.
לא כולנו לוקחים את החוזה הביתה. גם אני סגרתי בפגישה השלישית ובלי לקחת חוזה הביתה, והחיים ממשיכים.
חוזה מותנה טעימות? זה נחמד אם זה קורה, זה לא נורא אם זה לא קורה. תשקיעו ב'טעימות' בכיוונון הקייטרינג לטעמכם, ו-99% שזה יהיה בסדר גמור, אתם לא האירוע הראשון שלהם.
זה המקום שהכי התחברתם אליו! מה עוד צריך?

לגבי מה שמציק לך -
1. מנות ילדים - אתה צודק. תתקשר לבעל האולם/מנהל מכירות שעבד מולכם, בקש כוס קפה איתו. תמיד יש מה לדבר, אם הם בני אדם.
2. מינימום מוזמנים - 250 זה מספר טוב. ברור שאם תתחייב לפחות המחיר יעלה למנה, לא הבנתי מה השאלה פה.
3. מקדמה 50% קצת לפני האירוע, איזה 5000 שקל בסגירת חוזה, טעימות שדיברנו עליהם - הכל בגבולות הלגיטימי. לא מריח לי פה כמו נוכלות.

אני לא פסיכולוג ולא מכיר אותך. אבל
א. חוץ מהשם של היוזר שלך אתה נשמע בחור נחמד.
ב. אני מעריך בצורה מאוד לא מקצועית שזאת כנראה העסקה הכי גדולה (למעט אולי קניית רכב) שעשית בחיים. כמוני . אז הגיוני שיש פרפרים אחריה, ושאתה רוצה לקרוע את החוזה ולהפסיד רק 5000 שקל כי לא הכל מושלם לך בראש. והרי החדשות - לא הכל באמת מושלם, לא אצל אף אחד. ומי שחושב שכן, נוטה להתרסק על קרקע המציאות באכזבה הראשונה. ככה לפחות אתה בא מציאותי ומה שתצליח לשפר בדרך - זה בזכותך/ם.

עוד עצה להרגעה - קרא רק את הביקורות החיוביות על המקום באינטרנט. באמת, זה עוזר. לך למיט4מיט, כתוב את שם המקום וסנן את התגובות לפי רמת דירוג יורדת. תן לעצמך 10 דקות קריאה של אנשים שעפים על המקום. תעצור שם. תן נשיקה לארוסתך. יהיה טוב .
הבאת לי תכאפה הכי כיפית בעולם....
08/10/13 10:24
136צפיות
נשאר לי סימן!

תודה, גבר... אני לא אתרפק פה רק אומר שכל מילה בסלע!
זה נקרא
08/10/13 21:03
63צפיות
כאפה טבעונית. יאללה תהנו..
º
08/10/13 22:15
8צפיות
º
מזל טוב
08/10/13 20:25
22צפיות
º
תודה רבה רבה :) גם על עזרתך מאחורי הקלעים!
08/10/13 20:49
21צפיות
אז ככה
08/10/13 23:04
94צפיות
הרגעה- תמיד אחרי שסוגרים מקום יש חששות! החששות האלו הם טבעיים והרבה פעמים בפגישה קשה לחשוב על כל השאלות ושוכחים דברים ואז כמובן מתעוררות תהיות.
זה לגמרי הגיוני שיהיו קצת חששות - במיוחד כאשר ברוב המקרים - כוח המיקוח שלנו כמזמיני האירוע די קטן וברוב המקרים מקומות לא ישנו הרבה תנאים בחוזה, אם בכלל.
אתה פשוט צריך לחשוב האם בהינתן הנקודות שציינת שמפריעות לך - אתה עדין רוצה לערוך שם את האירוע וגם - מהן החלופות שלך? כי גם במקומות אחרים חלק מהבעיות האלו יהיו (למשל, הנושא של הילדים הוא בעיה מאד נפוצה בהרבה מקומות ויהיה קשה למצוא מקום שגם יהיה לטעמך וגם יתחשב בך בנושא הילדים).

לגבי הנקודות שציינת -

1. ילדים - זו המדיניות בהרבה מקומות וזה מעצבן. אצלנו אמרו לנו שילד שעדין יושב בעגלה - לא משלמים עליו. אבל מה עם ילדים בני 4-5 שבקושי אוכלים?
לגבי מנות ילדים - רוב הילדים יאכלו גם אוכל רגיל שמוגש באירועים. הורים שיודעים שהילדים בעייתיים יערכו לזה מראש ואולי גם יתנו לילדים שלהם לאכול לפני האירוע.
גם ככה, האוכל במנות הילדים שמוגש בגני אירועים הוא סה"כ אוכל תעשייתי, לא בריא ועמוס בחומרים משמרים (לפחות ממה שראיתי במקומות שהגישו מנות ילדים). אצלנו לא היו מנות ילדים ולא נרשמה בעיה. בעקרון, מה שאני עשיתי זה מראש סידרתי את הילדים ברזרבה - אבל אצלנו זה היה אירוע ערב והרבה פעמים אנשים מוצאים בייביסיטר ברגע האחרון ואז לא מביאים את הילדים. בסוף הילדים ישבו במקומות של אנשים שלא הגיעו בסוף. לא היו הרבה ילדים. אתם גם יכולים להוסיף חלק מהילדים לרזרבה שגם ככה תהיה וחשוב לשאול אנשים באישורי ההגעה אם יבואו ילדים.

מה שכן, היו כמה בנות שצפו נוכחות רבה של ילדים והכינו לילדים חוברות צביעה. בעיני זה חמוד ונותן יחס מיוחד שגם נותן להורים תחושה שחשבו על הילדים שלהם.  

2. לגבי חישוב המנות - כל עוד המקום מאפשר לכם להפחית את המינימום שהתחייבתם עליו - זה כבר הישג. השאלה היא האם באמת החוזה מאפשר להפחית את המינימום אם אחרי אישורי ההגעה תגלו שיש פחות אנשים? כדאי לשאול את המקום ולהגיד שככה הבנתם אותם (אני אומרת לך מראש שלרוב לא מקובל להפחית את המינימום ומקומות עושים על זה בעיות).

3. מהי מדיניות הביטול בחוזה- האם רק הפסד המקדמה? כמה ימים לפני האירוע אפשר לבטל ולהפסיד רק את המקדמה?

4. מקדמה של 50% - יש הרבה מקומות עם כל מיני תנאים. גם אנחנו שילמנו מקדמה מאד גדולה. אם יש לכם את הכסף והמקום אמין ולא נראה שיסגר, זה בסדר. אצלנו התשלום הגדול היה שבועיים לפני האירוע.

לגבי ילדים
09/10/13 00:54
70צפיות
גם אנחנו מכינים שולחן עם חוברות צביעה וקשקושים. לא משהו מטורף (שלא ילכלך להם את הבגדים היפים - טיפ מאמא צעירה שדיברתי איתה על זה), אבל חמוד ובהחלט נותן תחושה שחשבנו עליהם - גם על ההורים שיוכלו קצת לבלות כשהילדים במרחק ראייה.

עוד משהו - סלסלה בכניסה עם מיכלי בועות קטנים כאלו לילדים. וגם לא ילדים אוהבים לפעמים לשחק עם זה. וזה יכול להיות גם מגניב לחופה, ה'אטרקציה' היחידה האפשרית מבחינתנו... בלי זיקוקים ושאר מרעין בישין. (מבחינתנו, כמובן. לא מתחברים לזה בשיפט).
הבועות זה רעיון מצוין
09/10/13 08:20
45צפיות
אצלנו הילדים באמת שיחקו עם זה...
האטרקציה היחידה בחופה אצלנו, חוץ מהבועות שהילדים הקטנים (וכמה גדולים) הפריכו הייתה האחיינית שלי. :-p.
מאמץ בחום את הרעיון!!!
09/10/13 09:26
33צפיות
הבועות מצטלמים תמיד יותר יפה... וזיקוקים אינם בשבילנו - בכל זאת רוצים משהו טיפה יותר סולידי אינטימי עד כמה שניתן
נהניתי להירגע בחברתך... אגיב טיפונת
09/10/13 09:23
37צפיות
כי בסך הכל כללת לי את הנושאים ה"מציקים" וגם שאר חברי הפורום פה עזרו מהד שלהם מאד.

מינימום? דיברנו על 250 - ומכיוון שיש נוהג מגונה להתחייב מהיום על כמות אנשים ומחיר אחד - ולא לקבל מדרגות של מחיר לגבי כל כמות, וכך חודש לפני לסגור סופית את הכמות עם המחיר שמראש הוסכם עליו.... נתחייב ל 220 סופית ובמקרה הגרוע נספוג עוד כמה שקלים על כל מנה מעל...

לוקח את רעיון הילדים בשמחה - ואני פתוח אפרסם פוסט בנושא (הפעלות ילדים) בשלב מאוחר יותר :)

מדיניות הביטול הוא הפסד הכסף ששולם עד רגע הביטול - נכון להיום זו רק המקדמה.

מקדמה גדולה - אני פשוט זוכר מאצל אחותי שהיא שילמה רק מקדמה קטנה ודחוי לכל הסכום לאחר האירוע... אבל זו פחות בעיה בעיניי.

ילדים ואוכל - קיבלתי את הרגעתך הנוזא המזון התעשייתי ... הם לא יטרחו במיוחד בשבילם - אז אחלה :P

ומכיוון שבאמת מצאנו משהו שמושף אותנו יחסית מצד אחד ולא מצאנו דבר אחר מצד שני... נזרום... נזרום נזרום...

פנטסטי!!! תודה!!! זה מרגיע ועוזר
איזה כיף לקבל עוד התייחסויות מועילות
09/10/13 09:24
34צפיות
כי בסך הכל כללת לי את הנושאים ה"מציקים" וגם שאר חברי הפורום פה עזרו מהד שלהם מאד.

מינימום? דיברנו על 250 - ומכיוון שיש נוהג מגונה להתחייב מהיום על כמות אנשים ומחיר אחד - ולא לקבל מדרגות של מחיר לגבי כל כמות, וכך חודש לפני לסגור סופית את הכמות עם המחיר שמראש הוסכם עליו.... נתחייב ל 220 סופית ובמקרה הגרוע נספוג עוד כמה שקלים על כל מנה מעל...

לוקח את רעיון הילדים בשמחה - ואני פתוח אפרסם פוסט בנושא (הפעלות ילדים) בשלב מאוחר יותר :)

מדיניות הביטול הוא הפסד הכסף ששולם עד רגע הביטול - נכון להיום זו רק המקדמה.

מקדמה גדולה - אני פשוט זוכר מאצל אחותי שהיא שילמה רק מקדמה קטנה ודחוי לכל הסכום לאחר האירוע... אבל זו פחות בעיה בעיניי.

ילדים ואוכל - קיבלתי את הרגעתך הנוזא המזון התעשייתי ... הם לא יטרחו במיוחד בשבילם - אז אחלה :P

ומכיוון שבאמת מצאנו משהו שמושף אותנו יחסית מצד אחד ולא מצאנו דבר אחר מצד שני... נזרום... נזרום נזרום...

פנטסטי!!! תודה!!! זה מרגיע ועוזר
º
יצא כפול עקב "בעיה" בפורום - לא ישדרגו? :(
09/10/13 09:28
10צפיות
שרשור עיצוב ו-DIY
95תגובות
06/10/13 22:48
368צפיות
מקווה שאני משרשרת נכון..

(המשך...)
מקווה שאני משרשרת נכון..
º
איפור, שיער וטיפוח 06/10
06/10/13 22:11
28צפיות
עיצוב שיער לשיער דליל
06/10/13 12:37
203צפיות
*לא מצאתי לאן לשרשר, סורי.

אני מחפשת עזרה בהפניה למעצב שיער שמתמחה בשיער דליל.
אני לא יודעת אם יש כזה דבר בכלל, אבל היות ואני שונאת ללכת למעצבי שיער בגלל היחס הנורא שלהם למישהי עם שיער מבאס כמו שלי (מסתבר שספרים אוהבים שיער גולש ושופע ) נורא בא לי ללכת למישהו שיודע איך להתנהג עם שיער כזה ואיך לגרום לו להיראות במיטבו - ולי להיות שמחה ולהרגיש טוב עם עצמי.
אני לא רוצה תסרוקת "כלתית", החתונה היא באוירה מאוד קלילה ופשוטה, כך גם השמלה. אם היה לי שיער יפה הייתי עושה רק פן, אבל אין לי ברירה...
אם יש מישהי שמכירה ספר כזה באיזור תל אביב (רצוי מאוד בתל אביב עצמה) - אשמח לקבל פרטים.

תודה!
לחברה שלי יש שיער כמו שאת מתארת..
06/10/13 16:50
167צפיות
היא עשתה את השיער אצל דקל עוז בת"א (דיזינגוף לא זוכרת את המספר..) והוא היה מאוד נעים וידידותי לשיער ולמלוות וגם יצא לה מאוד יפה (הוא שם לה תוספת שיער של צמה על האסוף וזה היה נראה מקסים וטבעי לגמרי!)
º
אני אבדוק אצלו, תודה!
06/10/13 17:10
28צפיות
גם לי יש שיער גם דק וגם חלק
08/10/13 20:37
83צפיות
עשיתי אצל מיקי זיתוני . בחרנו בסגנון שנות ה60 (זה גם התאים לשמלה ) ושיער יצא פשוט מדהים
המלצה לסלון כלות באזור רחובות - ראשל"צ
06/10/13 00:25
92צפיות
שלום לכולם!
אשמח לקבל מכל הנשואות המלצות לסלון כלות באוזר רחובות - ראשל"צ.
חשוב שזה יהיה סלון במחירים שפויים והכי הכי חשוב סלון שבו יצאתן הכי הכי מרוצות מהשלמה , האיפור השיער ובעיקר היחס :)
תודה לכן מראש!
אירית
מחירים - איפור ושיער
08/10/13 15:50
190צפיות
מה המחירים בערך?

לאיפור ושיער ביחד? בנפרד? מה עדיף?
אז ככה...
08/10/13 21:58
138צפיות
יש יותר- יש פחות, אבל הממוצע עומד על 1,200-2,200 על שניהם.

לפני שנה וחצי שילמתי 1,600 על איפור ושיער בנפרד, נדמה לי שעכשיו אותם בעלי המקצוע לוקחים 1,800.

אותו בעל מקצוע- בדרך כלל זול יותר.
אני בזמנו רציתי להפריד בין בעלי המקצוע, כי רציתי "מקצוען" בכל תחום. אבל- יש היום הרבה ספקים מקצוענים בשני התחומים שאפשר לקחת יחד.
ויש גם
08/10/13 22:10
118צפיות
ב-250 ש"ח בפן בר
אנחנו סגרנו
234צפיות
1750 שקל לשניהם.
כולל איפור ניסיון (היא אמרה לי שהיא איפרה אותי חצי חצי בפנים! יעני שתי סגנונות באותו הזמן, שתבחר מה יותר נראה לה. ואין תמונה מתעדת את הלוק דיוויד בואי הזה... מה חבל).

החתן יעשה לעצמו גלאח כהרגלו באופן עצמאי.

לקראת החתונה אני מתכוון להוסיף לעצמי שני אפסים מימין לאור זה שאני יודע שהלקוח הוא חתן.
º
08/10/13 22:19
19צפיות
º
*אותה, כמובן... (ואני עוד מעיר לאחרים! חוצפה)
08/10/13 22:23
27צפיות
º
גדול
08/10/13 23:26
23צפיות
המחירים נעים
09/10/13 14:16
108צפיות
בין 600-1000 ש"ח לכל אחד.
עם זאת, יש לי חברה טובה שהיא מאפרת מוכשרת (ואדם נעים הפני עצמו), שיצאה במבצע חורף של 1000 ש"ח לשניהם. היא איפרה אותי לחתונה של גיסתי והיה מקסים- השיער לא זז, והאיפור היה עדין.
אם תהיו מעוניינים, אני יכולה לקשר ביניכם.
עסק בתחום החתונות | איך משיגים לקוחות?
06/10/13 19:02
278צפיות

אני נכנסתי לפה בכוונה בצורה אנונימית, ומנסה להיעזר בפורום המכובד הזה.
נסו לחשוב רגע בכובע של נותן שירות ולא של זוג מתחתן:

יש לי עסק בתחום החתונות שפעיל כמה שנים- להקה לאירועים. אנחנו חבורה מקצועית ומנוסה שניגנה בהרבה אירועים, אבל עדיין משהו בעסק לא עובד, וזה תקוע לדעתי בתחום השיווק.
אני מכיר את התחום לעומק, ויכול לומר בשיא האובייקטיביות שהלהקה מאוד מאוד טובה, וגם כל מי שלקח אותנו היה מרוצה עד הגג פלוס פלוס . וקיבלנו המון המלצות בע"פ ובכתב שמתועדות באתר שלנו.

עדיין, העבודות לא זורמות בכלל. ואני מנסה להבין מה אפשר לעשות בנידון.
הבעיה עם עסק כזה, היא שזה כמו כדור שלג:
מי שמתקשר לברר לגבי אירוע, רוצה לראות אותנו מנגנים באירוע. ומאחר שאין הרבה הזמנות, רוב הלקוחות נופלים בשלב הזה... אבל איך גורמים ללקוחות כן להגיע??
מי שמגיע אלינו לפרזנטציה- סוגר ב-95% מהמקרים. רוב האנשים לא מוכנים להגיע לפרזנטציה ורוצים לראות הופעה חיה. אבל לך תסביר להם שאין משהו בקרוב כי כל האחרים גם אומרים כנ"ל??
יש לנו אתר מושקע, שמופיע במיקום יפה בגוגל. יש פייסבוק. יש וידאו שרואים אותנו מנגנים. אנחנו ברמה גבוהה יחסית למה שמוצע בשוק.
ניסינו להוזיל מחירים אבל זה עבד רק לרעתנו לדעתי, כי אנשים חשבו אוטומטית שזו להקה לא מקצועית. וכשניסינו מחירים ממוצעים- אין שיפור בהיקף סגירת האירועים...

אשמח לרעינוות יצירתיים שיכולים להרים את העסק למעלה...
מה שאני יכולה לענות (דוקא מנקודת מבט של לקוח)
06/10/13 19:21
220צפיות
זה שאני לעולם לא מסתכלת על המלצות של ספקים שנמצאות באתר של הספק עצמו, כי אי אפשר לדעת ככה עד כמה ההמלצות באמת כנות. לאתר של עצמו מבחינתי הספק היה יכול להעלות את ההמלצות בעצמו.

המלצות חשוב שיהיו במקומות שלא קשורים אליכם (אתרי מתחתנים למיניהם). גם שם כמובן יכולות להיות מודעות שהן פרסומת סמויה, אבל זה פחות מחשיד.

מעבר לזה אין לי מושג ביח"צ, אז לא כל כך יכולה לעזור...
פרסומת אחת, אבל בסופרבול
06/10/13 21:45
163צפיות
אבל במישור היותר פרקטי...

הייתי משקיע תקציב באיש שיווק. כזה שידע לתת רעיונות שוים וגם ליישם אותם, כמו סרטון קצר איכותי אך משעשע שיעבור בפייסבוק (ואם יהיה לכם מזל יהיה גם ויראלי. אבל בשביל זה הוא חייב להיות מעולה/משעשע בטירוף).

להתחבר למפיקי אירועים וחתונות, שתהיו משהו ברפרטואר שהם יוכלו להציע ללקוחות. זה פגישות ושיווק עצמי ו'תבואו להופעה תראו' וכו', אבל זה נטוורקינג שאתם חייבים.

אתר קופונים. זה משמש כיום ככלי לחדירה לשווקים שונים ולו במחירי היכרות, אבל ככה גדלים לשוק נוסף. אפשר גם ב'חופונים' שזה יעודי לנושא.

בחתונות עצמן - תהיו נגישים. כשאתם לא על הבמה, אל תהיו מסוגרים בעצמכם, אלא תהיו נגישים לאנשים, אולי יגשו אליכם ולו כי הייתם מעולים ומגניבים וישמחו לדבר איתכם. בשיחות האלו תזכרו שחוץ מהפרגון וה'איזה יפה את שרה' תזרקו גם את שם הלהקה לחלל האויר, לא בצורה מעיקה אבל ככה שיהיה לכם 'שם'. שתהפכו למותג.

הממממ, תהיו באינטרנט. תהיו פה ותנגישו את עצמכם בצורה יפה, עם גילוי נאות במקום, ומישהו אמיתי שיושב וכותב וממליץ והוא בן אדם מאחורי היוזר ולא רק מנסה לדחוף מספר טלפון כי אלו מועפים מפה אחר כבוד, וזה דורש זמן והשקעה.

אם יעלו לי עוד דברים בראש אני אכתוב... דווקא נושא מעניין, גם אם לא תצליחו להגיע לסופרבול. בהצלחה :)
אולי אירוע נגינות כמו אירוע טעימות?
06/10/13 21:56
123צפיות
זאת אומרת להזמין כמה זוגות שיבואו לשמוע אתכם באירוע ספציפי בשבילם, עם רפרטואר שירים וכו'.
עוד רעיון: לא הייתי באירוע טעימות עדיין אבל אני מניחה שהרבה זוגות מוזמנים,
אולי אפשר לארגן דיל עם מקום מסוים שתנגנו באירוע הטעימות ותוכלו להציע את עצמכם?
באופן אישי הייתי בדי הרבה חתונות ובאף אחת מהן לא הייתה להקה, כך שאני מאמינה שאתם פונים לקהל ספציפי שמגיע מראש עם הרעיון ללהקה, ככזה אני בטוחה שהמקום הראשון שפונים אליו הוא אתר מיט4מיט ודומיו, אולי שווה לחזור אל אנשים שבעבר ניגנתם אצלם ולבקש שיתנו המלצה - אפילו ברמת הקופי פייסט.
בהצלחה!
אולי להתחבר לחברה כמו easywed?
06/10/13 22:21
112צפיות
יש היום הרבה מפיקי אירועים / חברות תיווך
שאפשר אולי להתעניין שם..
אני במקרה חיפשתי DJ אך הסיטואציה דומה
06/10/13 22:24
116צפיות
כאשר אני חיפשתי ונפגשתי עם  DJ שונים אותו אחד שבחרנו בו היה אחד שאפילו לא הלכנו לראות אותו
1. היו עליו מלא המלצות ( חיפשתי בפורומים , ביוטוב , וכו')
2. המקומות שבהן הוא הופיעו ממש לא הסכימו שזוגות יבואו לראות אותו ( ואותו בחור די הבהיר את זה שהוא לא מוכן לסכן את העבודה שלו שכן למקומות מסויימים יש רשימה שחורה של ספקים )
3.היה לו משרד שעבד עם עוד אנשים והוא פשוט הראה אחד שמבין עניין,
4. היה לו אתר מעולה
5.המקום שהתחתנו בו די החמיא לנו על הבחירה ( רק אחרי שסיפרנו להם הם היו מרוצים )
6.הופעתם במקום מסויים - יתכן ולהתחבר ולפתח קשרים די עוזר

בנוסף הורדת עלויות לא באמת משנה .. תלוי בעולם הדתי או החילוני ( שאצל הדתיים המחיר מאוד משפיע )

שיהיה בהצלחה
אולי לארגן הופעה בבית קפה קטן אחת לכמה זמן
06/10/13 23:25
99צפיות
זה מה שידיד שלי עושה, בשביל הכיף.
למשל בבר גיורא בת"א, אבל גם הראשל"צ וברעננה. ואז אפשר להזמין חברים, וגם לקוחות פוטנציאליים.

אפשרות אחרת היא לבקש מאחד הלקוחות לשמש כממליץ, ולהפנות אליו שניים- שלושה זוגות.
יש הרבה מקומות עם הופעות בסגנון
06/10/13 23:59
68צפיות
אולי אפשר להציע להם לשוחח עם מישהו שהופעתם בחתונה שלו?

לגבי עבודה עם מתווכים למיניהם- ולגבי המחיר |כ
07/10/13 00:12
95צפיות
בתחום שלנו זה פחות מקובל, אבל לנו אישית זה צורם בגלל שהעמלה נגבית ללא ידיעת הלקוח
כלומר מציעים לו "דיל" בזמן שאצלנו הוא יכול לקבל את אותו המחיר בלי לשלם לגורם נוסף.

עם יד על הלב (ולדעתי זו שאלה ששווה נעיצה אפילו) כמה המחיר משפיע עליכם? אם אותו המוצר יתומחר נמוך לא תחשבו עליו מראש שהוא גרוע?
נגיד אם תקליטן יעבוד במחיר גבוה יחסית לשוק, כולם יאמרו לעצמם שהוא תותח, ואם הוא נמוך יחסית לשוק ישר אנשים מחפשים את הקאץ'
היתה תקופה שהצענו מחיר הפסד ממש, והרגשנו שאנשים ישר חיפשו פגמים.

תודה על העצות המועילות ואשמח לעוד כאלו.
לעבוד בהפסד זה לא נכון
07/10/13 01:08
69צפיות
ואני אסביר למה:
- קודם כל, אתם עושים עבודה, כנראה עבודה טובה, ואין סיבה שתתמחרו אותה בפחות. מה שכן אפשר לעשות, זה הנחה לחבר מביא חבר או משהו בסגנון.
- בדיוק היום קראתי כתבה על זה שאנשים מעריכים איכות לפי קו בסיס מסויים. אם תהיו הכי זולים, כנראה יעריכו אתכם פחות, וכמו שכתבת- יחפשו קטצ'.

כמו שנורמה כתבה- כדאי לבנות אתר טוב. שווה להשקיע בצלם והסאונד ולהקליט כמה שירים, ולפרסם אותם.
בהמשך להצעה הקודמת על הופעות במועדונים- הייתי מדפיסה כרטיסי ביקור עם קוד QR שמוביל לאתר שלכם, ולדף "צור קשר".
אגב, שווה לבדוק עם עמותות וארגונים, אולי גם חברות, אולי ימי סטודנט, אם באחד מהם תוכלו להופיע. אפילו חצי שעה, אפילו בחינם. החשיפה תעשה לכם טוב. ולא לשכוח שאתם עושים חתונות, בר מצוות, ברית מילה...
יכולה לענות בתור לקוחה ש"הימרה" על להקה דומה
07/10/13 00:29
114צפיות
אני הגעתי אל הלהקה שניגנה בחתונה שלי בדרך מקרית למדי. לא מצאתי ביקורות עליהם בשום מקום, היה להם אתר קטן (ולא מתוחזק במיוחד. לדעתי הוא כבר לא באויר אפילו) וכמה סרטוני יוטוב (מעטים אך מקצועיים)
בוא נגיד- בתחום השיווק העצמי יש להם לאן לשאוף
על פי הדברים שאתה כותב- אתם כבר בכיוון טוב יותר בעניין הזה
מבחינתי- לקחתי חתיכת הימור, ואין לי מושג איך ולמה היה לי בטחון בהם. פשוט הייתה לי הרגשה טובה.
אני יכולה להגיד לך שהיום בדיעבד אני מאוד משתדלת להמליץ עליהם לכל מי שמתעניין בלהקה לאירוע, פשוט מכיוון שהייתי סופר מרוצה מהם. אני לא יודעת כמה זוגות סגרו איתם בפועל בעקבות ההמלצות שלי (אין לי קשר אליהם ובטח שלא בונוסים מסגירות. וחבל ) אבל אני יכולה להגיד לך שלהרגשתי, מעבר להשקעה באתר מתוחזק, עמוד יוטוב מעודכן ומתעדכן עם סרטונים באיכות טובה ומקצועית (ערוכים, סאונד טוב, בלי רעשי רקע והפרעות אחרות. כאלה שנותנים תחושה מקצועית) החלק של המלצות מפה לאוזן מאוד מאוד משפיע
אז קודם כל- אם יש אליכם פניות ויש התעניינות- זה כבר טוב! הצעד הבא, לטעמי, הוא להפנות אל לקוחות מרוצים. אין כמו לקוח מרוצה שישבח אתכם בפני לקוח פוטנציאלי.
מעבר לכך- הציעו כאן הופעות בבתי קפה ומועדונים- זה נשמע לי רעיון מוצלח להגיע אל קהלים שלא הייתם מגיעים אליהם בדרכים אחרות. הם יכולים להיות הממליצים הבאים שלכם. גם חלוקת כרטיסי ביקור למי שניגש להחמיא באירוע עצמו יכולה להיות אחלה, אם תעשה בטוב טעם ולא בצורה מציקה או מביכה.
אנשים שמחפשים להקה לחתונה לרוב לא נתקלים בהיצע רחב באתרי החתונות . זה תחום פחות נפוץ- בד"כ סוגרים עם דיג'יי לחתונה ורוב הביקורות נכתבות עליהם.
אני יודעת שאני פשוט התחלתי לברר עם חברים, משפחה, אינטרנט וכו'- חיפשתי המלצות על להקות/ הרכבים מוסיקליים מוצלחים שאנשים נתקלו בהם וזכרו לטובה. בלהקה שאיתם סגרתי נתקלתי בכלל כשהופיעו ביריד מכירות כלשהו, שנתיים לפני כן וזכרתי מספיק פרטים כדי לחפש אותם.

שיהיה בהצלחה!
מחפשת רב דחוף!!
06/10/13 18:23
169צפיות
הרב שלנו התקשר היום לבטל...
אנחנו חודש לפני, מחפשים רב שיהיה רציני אבל לא נוקשה, מצחיק אבל ללא בדיחות חופה מעיקות.
עדיפות למישהו שעובד עם צוהר.

תודה.
º
ומאזור המרכז
06/10/13 18:24
32צפיות
º
למה שלא תבקשו מצהר למצוא לכם רב חדש?
06/10/13 18:34
39צפיות
כי אני לא יודעת את מי ייתנו לי...
06/10/13 18:38
95צפיות
כבר שמעתי על בנות שלא היו מרוצות...
הרב שלנו ממש בסדר
06/10/13 18:47
89צפיות
הוא אמנם לא מהדרום, אבל אשלח לך במסר
רשימה שעשיתי לפני שסגרנו רב
06/10/13 18:50
109צפיות
אספתי כל מיני שמות מהמלצות מחברים ומהאינטרנט, תעשי חיפוש עליהם ותראי אם מישהו נשמע לך מתאים לכם:
הרב נח זלצר
הרב דניאל רוטשטיין
הרב עמיהוד סלומון
הרק בן ציון ציוני
הרב יאיר אראלי
הרב דוד כהן
הרב חגי הכהן
º
יש לך טלפונים במקרה?
06/10/13 18:53
29צפיות
רק אחד
06/10/13 19:18
65צפיות
רק של נח זלצר איתו סגרנו
http://www.mit4mit.co.il/%D7%A8%D7%91_%D7%A0%D7%97...

את תמצאי את כל הטלפונים בגוגל די מהר....יש באתר מתחתנים את כולם

º
הרב אילן סעדה
06/10/13 19:31
26צפיות
ממליצה על שחר לוי
06/10/13 20:31
44צפיות
מקסים, מאזור מודיעין, עובד עם צוהר.
המלצה חמה!
06/10/13 20:44
80צפיות
היי, ממליצה בחום על הרב שחיתן אותנו, הרב אריאל, אם תרצי אשמח להביא לך את הנייד שלו :)
הרב ארי לנדא
10/10/13 10:42
199צפיות
ממליצה על הרב לנדא שחיתן אותנו בשישי שעבר. איש מאוד נחמד, קשוב וסבלני, מלח הארץ כזה. הוא גר בפתח תקווה ומבחינתו הוא יכול גם להגיע עם הרכב שלו ואת פשוט מחזירה לו תשלום על הדלק לפי חישוב שצוהר אומרים לך (במקום מונית). הוא גם הגיע בול בזמן שביקשנו. היה באמת אחלה
הלחץ מתחיל..
06/10/13 13:36
391צפיות
החתונה מתקרבת ואני שמה לב שככל שהזמן נגמר אני נהיית חסרת סבלנות ולחוצה. הבעיה שהלחץ הזה כבר מתחיל לצאת על אנשים קרובים כולל הבן זוג שלי. אנחנו רבים דיי הרבה בגלל זה, אני מנסה למתן, אבל תמיד נופלת שוב פעם.
איך אתן מצליחות לשמור על קור רוח?!
נמחקה לי כל התגובה!!! אוי...
07/10/13 13:21
159צפיות
אני ממש אנסה לשחזר מה שכתבתי...

השאלה היא ממה נובע הלחץ שלך? האם ישנם דברים שאת מפחדת שתשכחי או שלא תספיקי? האם את מרגישה שאין לך מספיק תמיכה או עזרה?

בתור אחת שגם החתונה שלה מתקרבת ואני מתחילה להרגיש את הלחץ, אני פשוט משתדלת לקחת את הזמן הזה כמה שיותר בכיף. אני נהנית מההכנות והפינטוזים על איך יראה היום הזה, ובעיקר שומרת על שפיות בעזרת המון רשימות! כל יום אני מסתכלת ברשימת ה שלי וגם מרוצה מההתקדמות וכך גם יכולה כל הזמן להוסיף כל דבר שאני נזכרת בו.
אני מציעה לך להאציל סמכויות ולבקש עזרה ממי שאת יכולה.

בעיקר מציעה לחשוב עם עצמך מה כ"כ מלחיץ אותך - ובכל מקרה כדאי לך לדבר עם בן הזוג שלך על התחושות שלך, בלי לריב ובלי היסטריה, על זה שאת בלחץ ואת זקוקה לתמיכה שלו ולעזרה שלו. ובשביל זה גם יש את האנשים בסביבה הקרובה שאני בטוחה שישמחו לעזור ולתמוך במה שתרצי.

בכל מקרה, אני יכולה להגיד לך מחוויה אישית שלי שהפורום הזה הכי תומך, עוזר ומעודד, אז תשתמשי בו כמה שאת יכולה
מוכר
07/10/13 20:21
71צפיות
אפשר להתנחם בעובדה שאת נמצאת כבר ממש ממש בסוף. עוד "פוש" אחד וגמרנו
אני ממליצה לך לעשות לעצמך דברים שאת אוהבת ויעזרו להוריד מהלחץ ולהירגע....
כמה רעיונות:
1. מסג' טוב - כן, למרות כל הטירוף מסביב.
2. אמבטיה חמה עם קצף ונרות.
3. ארוחת ערב/קפה עם המיועד/חברות וכיוב' - רק עם אנשים שעושים לך טוב ולא מלחיצים.
4. שיחה עם חברות אותי תמיד מרגיעה.
5. מומלץ לנדנד בעדינות תינוקות כשעה לפני השינה (על נדנדה). אומרים שזה מרגיע אותם והם ישנים טוב יותר. נראה לי שטיול בפארק שעשועים לא יזיק לאף אחד
6. הליכה/ריצה בפארק, באוויר הפתוח - אפשר עם המיועד ו/או עם חברה טובה. עכשיו כשמזג האויר נהיה טוב יותר בערבים זה בכלל שוס
כולן עוברות את זה כנראה
10/10/13 17:05
11צפיות
כל אחת במינונים שלה, אחת יותר, אחת פחות, אבל אנחנו לא נשארות אדישות למאורע הזה של חיינו..
אז לא מזמן סיפרתי כאן על אחותי היקרה שמתחתנת ומהבשורה אני לחלוטין יכולה לומר שהבחורה לחוצה כמו טמפון...
מה שאני מציעה לך זה להיות קצת סלחנית עם עצמך, קצת לח. עוד לא הרג אף אחד... ותחשבי על זה שככה את בודקת איך הבעל המיועד מתמודד עם זה

אני יודעת שאחותי התחילה לקחת לקטיום של סופרהב שזה דיי מרגיע אותה בזמן האחרון, היא טיפה יותר נינוחה בכל מה שקשור לארגון החתונה וזה גם עבד ממש מהר... זה איזשהוא משהו טבעי כזה אז ככה שאני הייתי בעד זה.

והכי חשוב- עוד שניה זה נגמר, ואז מתחילים החיים האמיתיים
º
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים 06/10
06/10/13 01:30
23צפיות
מבין האפשרויות- במה לבחור?
05/10/13 09:11
338צפיות
אני מתלבטת לגבי עניין השמלה. יש כנראה יותר מידי אפשרויות (עדיף שהיה פחות ואז לא היתה התלבטות:). אז זה ככה:
1. לשכור שמלה של מעצב ולדעת שזה יד שנייה אבל אם זה זה מעצב מוכר אז יש עם מה להרשים
2. למצוא תופרת שתתפור לי שמלה בדיוק כמו שאני רוצה ולקבל אותה אחר כך הביתה. לדעת שזו אני היחידה שלובשת אותה.
3. לקנות שמלה יד שנייה מלוח שמלות כלה כמו זה שמצאתי כאן http://www.easywed.co.il/wedding-dresses . לדעת שאני יכולה להשיג מחיר טוב אבל שוב- יד שנייה.
4. לקחת את השמלה שחברה שלי לבשה בחתונה והציעה לי. זה בחינם כמובן אבל יש לנו חברים משותפים שכבר ראו את זה עליה ואולי זוכרים

אז מה כדאי? בעצם ההבדל זה המחירים והבחירה בין שמלה שמישהו אחרת לבשה לבין שמלה בלעדית שלי. מבחינתי אני גם לא צריכה שמלה להשאיר אחר כך בארון אז אין לי בעיה להחזיר אחרי השימוש. אין לי רצון מיוחד להוריש שמלה לבת שלי כשתהיה:)
עוד אפשרות לאוסף
05/10/13 10:01
194צפיות
להשאיל שמלה מאחת הבנות הנפלאות של "
תלוי איפה ראית את השמלה הכי יפה
05/10/13 10:49
153צפיות
לדעתי זה מאוד תלוי בשמלה, אם ראית שמלה אצל מעצבת שממש אהבת, אז מה אכפת לך שזה השכרה?
אם ראית בלוח יד שנייה שמלה מההמת שבול לטעם שלך- גם מצויין (אבל תוסיפי לתשלום התאמות).
בקיצור, תלכי עם השמלה שהכי אהבת, לא משנה מאיפה היא באה..!
אגב יש גם מקומות שהמעצב תופר לך שמלה חדשה שאת יכולה לקנות וזה לא בהכרח עולה יותר מהשכרה (נגיד פישנדג).

אני אישית לא הייתי הולכת עם שמלה של חברה, אבל סתם כי בא לי משהו שהוא מיוחד בשבילי, לא רוצה להיראות בדיוק כמו מישהו אחרת אבל אני סתם קטנונית
עוד אופציות..
05/10/13 11:55
111צפיות
זה שאת שוכרת שמלה ממעצב/ת זה לא אומר שזה יד שניה...אני שוכרת ממעצבת בדיזינגוף וזה יד ראשונה. היא מייצרת כמה שמלות מאותו דגם כך שזה מוזיל לה את העלויות... בנוסף אני עושה תיקונים (בעלות סמלית נוספת) כך שלשמלה יש את הייחוד שלה. זה אגב אופציה לכל שמלה שאת קונה/משאילה/ משכירה: את יכולה ללכת לתופרת שתשנה ותעצב את השמלה לטעמך ומידותייך (להוסיף תחרה פה, לשנות את המחשוף, חגורה, שרוולים.. אין ספור אפשרויות )
הכל תלוי במה הכי חשוב לך
05/10/13 17:45
66צפיות
יש לי חברות שלא יכלו לחשוב בכלל על להכנס לשמלה של מישהי אחרת (לא אוהבות משהו שמישהי אחרת לבשה).
יאני מכירה בנות (אני ביניהן) ששיקולי תקציב היו הכי הכי חשובים.
אני מכירה בהות שלא התחשק להן תהליך בניית השמלה והמדידה (ושוב, אני ביניהן. לא היתה לי סבלנות למדידות, ולבחירת בדים וכו).
ואני מכירה בנות שכל כך השתכעו מלא למצוא את שמלת חלומותיהן, שכשמצאו בסוף לא שינה להן לר המחיר ולא השם על התווית (הוירוטואלית ).

כל אופציה היא טובה, הכל שאלה של מה סט השיקולים שלך.
ואגב, חלק מהמחירים של שמלות יד2, בעיני, מופקעים לגמרי.
שמלות ערב לאמא ואחות הכלה באיזור המרכז
05/10/13 16:56
132צפיות
שלום.. אחותי מתחתנת בקרוב ואשמח מאוד להמלצות על מקומות שבהם ניתן לקנות שמלות לאמא של הכלה ולאחותה (אני)  :) באיזור המרכז.. תודה רבה..
אני קניתי השבוע לחתונה של אחי
05/10/13 17:03
136צפיות
בחנות של ורדית לאור בתל אביב- החנות הראשונה והשמלה הראשונה שמדדתי- איזה מזל!!!!

דברים מקסימים ואלגנטים שבהחלט מתאימים לחתונה של אחות. לחתונה של אחותי תפרתי בפיש אנד דג שהיה מוצלח מאוד אבל לא זול בכלל אז שמחתי למצוא בחנות של ורדית לאור דברים טובים באותה הרמה ובחצי ממחיר בלי תפירות ומדידות. החנות בדיזנגוף והשרות מקסים ובכל אופן אם לא תמצאי שם יש הרבה אופציות על דיזינגוף

בהצלחה ומזל טוב!!!
הצעות
05/10/13 17:04
98צפיות
מזמנת להסתכל כאן:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

וגם ברשימה בקישור שבחתימה שלי לגבי שמלות כלה - בכל החנויות (ככל הזכור לי) יש גם שמלות ערב. אהבתי במיוחד את אלה של ורדית לאור.
יש גם שדרות מעצבים בקניונים
06/10/13 11:58
56צפיות
למשל בקניון אילון, או רננים (וממול למעצבים כמו רונן חן וסיגל דקל, יש חנות בשם ניקולה ברטי, שחברה שלי קנתה שם שמלה מהממת במחיר סביר). גם לעירית נוי יש דברים מאוד יפים (יש גם חנות עודפים בכפר מלל).

או סיבוב רגיל בדיזינגוף עם חנויות כמו ורדית לאור, מרסלה, אפריל ומג'יק.
הבטחתי ואיימתי ועכשיו הם מגיעים הקרדיטים שלי!
150תגובות
05/10/13 18:02
4179צפיות
מקווה שלא הגזמתי עם הסיפורים, התיאורים והתמונות...
ישבתי על זה מלא זמן!!

(המשך...)
מקווה שלא הגזמתי עם הסיפורים, התיאורים והתמונות...
ישבתי על זה מלא זמן!!
קצת לא קשור- אבל אשמח לעזרה. אלבום תמונות
05/10/13 14:53
364צפיות
אולי יש כאן בנות שהכינו אלבומי חתונה לבד ויכלו לעזור? אני מעוניינת להכין אלבומים מכל הטיולים שלי... ומתלבטת בין האתרים השונים שיש באינטרנט.
אשמח להמלצות מניסיון!

מה חשוב מבחינתי? מחיר סביר, איכות אלבומים טובה. זהו :)

תודה רבה!
אולי תנסי לחפש קופון
05/10/13 22:04
134צפיות
ולפי זה לבדוק...
אני אוהבת את האלבומים של וואלה, כי קודם כל זו לא תוכנה שצריך להוריד למחשב אלא זה באינטרנט, ואז אני יכולה לעצב בכל מקום ובכל מחשב (חשוב בעיקר כי יש לי מאק וחלק מהתוכנות של החברות הקיימות היום לא תומכות מאק)... ודברים נוספים- יש להם הרבה אלמנטים לעיצוב, התוכנה נוחה לטעמי, הם מפרסמים הרבה קופונים של אלבומים ב-60 ש"ח וכד' וההדפסה יוצאת איכותית (אם כי לא בדקתי את ההדפסה לאורך זמן).

יש רק לסייג ולומר שהמון זמן לא בדקתי את התוכנות של החברות המקבילות, כך שאני בטוחה שיש עוד חברות עם תוכנות שאולי הן אפילו יותר נוחות עם עיצובים יותר עשירים והדפסה איכותית לא פחות... אבל אני לא יודעת....
וגם יש לציין שאני עושה שם *רק* אלבומי טיולים! את אלבום החתונה אני עושה בבית דפוס מקצועי שמתמחה בהדפסת אלבומים איכותיים לחתונות.
אני עשיתי אלבופ להורים בוואלשופס ואני מרוצה!
08/10/13 22:05
11צפיות
כמובן שזה פחות חד ואכותי מהאלבום שהצלם המהמם שלנו (מסטודיו אימושן) עשה.
אבל בגלל המחיר ובגלל הורים גרושים זה היה סיפור לעשות כלכך הרבה אלבומי הורים אז אני ובעלי עיצבנו לבדויצא ממש יפה
אלבום תמונות - מניסיוני
05/10/13 22:06
141צפיות
היי,

הכנתי כבר שני אלבומים של טיולים, ומבחינתי מה שהכי חשוב זה למצוא מבצע :)
אני מכינה מראש תיקיות עם התמונות שארצה להכניס לאלבום, אולי לפי נושאים, חושבת על סדר לוגי של העריכה, האם ארצה "לספר סיפור" תוך כדי וכו'.
ואז - מחפשת מבצע על אלבום. תמיד יש מבצע באיזשהו אתר קופונים.
עד כה עבדתי עם ZOOMA ו-LUPA ושניהם היו בסדר גמור.

שימי לב לקחת בחשבון שאולי המבצע מגביל אותך למספר עמודים, סוג האלבום (שוכב או עומד), שצריך להוסיף סכום מסוים על משלוח, ומאוד חשוב - שיש תאריך פג תוקף לקופון, כלומר עלייך לבצע את ההזמנה באתר שלהם לפני תאריך מסוים. חשוב לראות שכל זה מתאים לך. ללא קופון בדרך כלל המחירים יותר גבוהים, לפעמים בצורה משמעותית.

הנה למשל מבצע שקיים עכשיו -
http://www.groupon.co.il/deals/national-deal/zooma...

בהצלחה !
אני הכנתי את האלבום שלנו לבד
05/10/13 22:20
150צפיות
אבל ספציפית במקרה הזה אני לא חושבת שזה רלוונטי, כי לא נראה לי שתדפיסי אלבום דפי פוטו שנפתח שטוח :)
אבל גם הדפסתי אלבומים שעיצבתי מהסוג שאת מתארת, ליומולדת 85 של סבתא שלי למשל, וכל מיני כאלה, והייתי הכי מרוצה מפיק-א-בוק. הממשק קצת פחות נח מזה של לופה, למשל, אבל במבחן התוצאה הייתי הרבה יותר מרוצה מהם, גם מהצבעים וגם מהעיוותים המינימליים בעיצוב, אז זו ההמלצה שלי.
בקשר לאלבום חתונה,
05/10/13 22:47
118צפיות
אפשר לשאול באיזה תוכנה עיצבת את האלבום שלכם? ואיפה הדפסת?
מעצבת הכל
05/10/13 23:51
139צפיות
בגימפ. שזה כמו פוטושופ אבל open source - אני אוהבת שיש לי שליטה מלאה בקנבס שלי.
והדפסתי בלייזר לינק ביבנה.
אחלה, תודה
06/10/13 00:36
77צפיות
אני כבר יותר משנה (!) אחרי החתונה ועוד לא התחלתי לעצב את האלבום, למרות שהבטחתי שזה באחריותי...
המצחיק הוא שדווקא יש לי שליטה מלאה בפוטושופ, רק קיוויתי כל הזמן שאמצא איזה תוכנה אחרת ייעודית לאלבומים, משהו שיש בו כבר מסגרות ואולי גם רקעים,
אבל כנראה שאין משהו כזה (חוץ מלופה ושות' שכמובן דורשים להדפיס אצלם) ואני פשוט צריכה לעצב בפוטושופ!
דווקא יש
06/10/13 01:42
86צפיות
קודם כל יש תכנה ייעודית שאני יודעת שהרבה מעצבים משתמשים בה מטעמי חסכון בזמן, אני חושבת שקוראים לה DG photo או משהו כזה, והיא בתשלום.

שנית, למרבית בתי הדפוס המקצועיים יש תכנה משלהם, את רק צריכה לשאול ו/או לחפש באתר שלהם. אני בחרתי שלא להשתמש בה כי אני לא אוהבת שמגבילים אותי, לא רציתי "אפקטים" והיה לי חזון () די ברור של איך האלבום ייראה וזה לא התיישב עם התכנות האלה ומה שהן כן או לא יודעות לעשות. אני חושבת שלמישהו שיש לו שליטה מלאה בתכנה כמו פוטושופ יהיה קשה לחזור אחורה לתכנה כזו.
מה שכן, שווה לך לשקול את האפשרות של רכישה של קיטים דיגיטליים איכותיים שכוללים מסגרות, רקעים, וכיוב', שיסתמו לך את החור הזה שכנראה מפריע לך להתחיל
אני ממש ממליצה על הבלוג הזה
06/10/13 18:22
73צפיות
http://farfarhill.blogspot.co.il/

יש בו המון קיטים מוכנים חינמיים, וכאלו שלא חינמיים אבל זולים (שני דולר...).
הדבר המבאס היחיד הוא שההורדה מייגעת (מאוד!)
º
אוי זה נראה מעולה! ממש תודה!!
06/10/13 22:11
14צפיות
שמעתי על DG photo
06/10/13 22:09
55צפיות
אפילו נראה לי שזו התוכנה שהשתמשו בה בבית דפוס לאלבומים שעבדתי בו פעם (אני פשוט לא התעסקתי עם התוכנה אז אני לא בטוחה)
וגם עשיתי בזמנו קצת סקר שוק וכבר מצאתי בית דפוס שרציתי להדפיס אצלו ברמת העיקרון וכבר קיבלתי את התוכנה שלהם על דיסק... ועדיין איכשהו נתקעתי עם זה.

סה"כ אני מדמיינת אלבום מאוד פשוט בלי הרבה מסגרות, בלי אלמנטים כמעט ויכול להיות אפילו שיהיה אותו רקע בכל הדפים (ככה היה באלבומים שעיצבתי להורים שלנו).
בקיצור, אני אעשה את זה בפוטושופ וזהו! בלי להיות מחוייבת לאף אחד.
(הגודל הסטנדרטי לעמוד הוא 30X30 נכון? או שכדאי לעשות טיפה יותר?)

תודה על הטיפים :)
אכן הגודל
07/10/13 05:43
44צפיות
רק אל תשכחי להשאיר בליד
ואם את צריכה תמיכה נפשית, תיבת המסרים שלי לרשותך
באמת תודה
07/10/13 22:15
24צפיות
כמה בליד כדאי להשאיר? עוד חצי ס"מ מכל צד?
זה מה שאני משאירה
07/10/13 22:29
21צפיות
אחרי שביררתי עם בית הדפוס שמולו אני עובדת בד"כ. הכי טוב להתקשר למקום שכבר החלטת להדפיס אצלם ולשאול :)
אגב פוטושופ ייעודי
07/10/13 00:15
57צפיות
יש למכירה באינטרנט המון טמפלטים לעיצוב אלבומים בפוטושופ, אז אם את במוד של "אין לי זמן" כזה... אולי כדאי לך לרכוש אותם.
למרות שאני תמיד מעצבת כל דף עם חיים משל עצמו, וזה הכי אישי ויפה בעיני..

ולגבי DG FOTO שהמליצו עליו פה, יש בו המון טמפלטים לעיצוב אלבומי חתונה, אבל הוא לא חינמי..
אם התכוונת אלי
07/10/13 05:45
32צפיות
פשוט שלא ישתמע שהמלצתי על dg foto - לא השתמשתי בה בחיים, אני רק יודעת שהיא לא חינמית ושהיא קיימת, וזה מה שכתבתי. אני מעצבת הכל מאפס, אחרת משעמם לי בעבודה
º
תודה גם לך!
07/10/13 22:20
11צפיות
מנצל"שת אותך, מחפשת אתר להזמנת
06/10/13 18:18
378צפיות
מנצל"שת אותך, מחפשת אתר להזמנת
אלבום מעוצב באינטרנט..
עדיפות היא לא לאתר ישראלי. אני חיה בארה"ב ובעלי אמריקאי, צריכה אלבום שנפתח מצד שמאל
אני פשוט לא יודעת איפה לחפש.. על איזה אתר לסמוך
וכמה בערך זה אמור לעלות
(באלבום יהיו עד 130 תמונות, לא יותר)
תודה

נ.ב,
אני מניחה שאף אחת פה לא מכירה אותי, היום יום הנישואין הראשון שלי ועדין לא פרסמתי קרדיטים, בגלל שרק השבוע קיבלתי את התמונות!!!
אז קרידיטים לחתונה האמריקאית הזעירה ודלת-התקציב שלי יפורסמו השבוע
אני דווקא זוכרת אותך
06/10/13 18:58
139צפיות
את רוצה אלבום שנפתח שטוח (בלי תפר) או שגם אלבום שנפתח כמו ספר עם תפר באמצע זה בסדר מבחינתך?
º
שתי האופציות נשמעות לי טוב
06/10/13 19:16
30צפיות
אז אפשר גם באתרים ישראליים
06/10/13 21:52
87צפיות
הדפסתי בעבר בוואלה ספר שנפתח משמאל לימין...
אצלי הבעיה הייתה שמשום מה הפכו את הכיוון של הפיסוק בכיתובים, אבל זה היה ברוסית .. אם אין לך כיתובים זה אפילו יותר קל, בטח שגם בתוכנות כמו לופה או פיק-א-בוק יש אופציות של פתיחה משמאל..
בהצלחה!
º
שולחת לך
07/10/13 05:37
9צפיות
º
המליצו פה הרבה פעמים על Blurb
06/10/13 22:03
30צפיות
אמנם אני לא כותבת כאן הרבה אבל אני זוכרת אות
07/10/13 00:33
109צפיות
אותך.
אל תחשבי שתוכלי להתחמק מקרדיטים!
º
אפרסם קרדיטים מחר
07/10/13 14:16
20צפיות
º
מחכים - יששששש
07/10/13 19:22
8צפיות
Zoola מעולים
10/10/13 12:55
14צפיות
בניתי שם מספר אלבומים ותמיד התוצאה הייתה מעולה.

Best Diamonds jewelry on eBay-
http://stores.ebay.com/DinaYaakobov
התחתנו!!!!
05/10/13 14:46
639צפיות
התחתנו!!!!
אחרי שנה ומשהו של ארגונים זה קרה...

והיה מדהים! מעל לכל הציפיות...

תודה לפורום המדהים הזה שליווה אותי כמעט כל יום,
אפילו שבעיקר קראתי ופחות כתבתי...
º
מזל טוב!!!
05/10/13 16:04
39צפיות
º
מזל טובבב
05/10/13 18:26
21צפיות
מזל טוב ניקי!!!
07/10/13 20:09
29צפיות
איזו שמלה יפה יש לך
מחכים כבר לקרדיטים!!!
מזל טוב!!!
07/10/13 20:12
26צפיות
המון המון אושר וחיים מאושרים נפלאים!
שולחן לשניים
04/10/13 21:33
363צפיות
בא לי שוב על הפינה הזאת, שלא הופיעה מזמן
נשמח אם תעלו פה רעיונות למאכלים ולבישולים של בית, כאלה שמתאימים למספר אנשים קטן ו/או לא מסובכים מידי לטובת הבשלנים המתחילים שבחבורה
אפשר גם לצרף תמונה או קישורים לבלוג
אבל חשוב לכתוב את המתכון במלואו
מרק עדשים כתומות
04/10/13 23:30
314צפיות
*כל המתכונים שלי טבעוניים*

איך זה הולך? כל כמה זמן מעלים מתכון?
עקרונית אני מעדיף בלי לצלם אוכל, כי זה פשוט יוצא לא טוב...

בעיקרון המתכון הוא מ"סבתא מבשלת" - שקיבל שדרוג אצלי

רכיבים:
1 בצל קצוץ
1 גזר מגורר
1 עגבניה מגוררת
200 גר' עדשים
כפית קארי צהוב
6 כוסות מים
ג'ינגר, מלח ופלפל

מטגנים את הבצל, מוסיפים את הגזר ומטגנים עוד קצת. לאחר מכן מוסיפים את העדשים ואת העגבניה. מוסיפים את המים ומחכים שירתח. מוסיפים מלח, פלפל, ג'ינגר וקארי. נותנים לזה להתבשל על אש קטנה עד שהעדשים מוכנות.

*ניתן להוסיף - שורש ברוקולי, פטריות.
**ניתן להחליף את הקארי, בחאוויג' למרק
אפרופו מתוק...
04/10/13 23:35
216צפיות
יש לך מתכון זריז למשהו מתוק?
הוזמנו לפיקניק מחר שכלת השמחה טבעונית... חשבתי להכין כדורי שוקולד או משהו.
כל עזרה תתקבל בברכה
מצרכים...
05/10/13 00:09
186צפיות
סוכר, קמח, קורנפלור, סודה לשתייה, מלח, שמן, חלב סויה, פרי ואגוז (אגס ופקאן לדוגמא)

יש הכל?
בערך
05/10/13 00:20
160צפיות
תפוז נחשב?

(ואני לגמרי מעופפת, הכוונה היתה אפרופו טבעוני ... סטרייק 2)
לא משהו...
05/10/13 00:25
125צפיות
לא יודע איך הוא יגיב באפייה... תפוח אולי? כל השאר יש?
כל השאר יש
05/10/13 00:28
100צפיות
ואני יכולה לקפוץ לטיב טעם מחר, ללקט לי תפוח או אגס...
מאפינס
05/10/13 00:34
139צפיות
325 גר סוכר (לבן) - לא מגיב טוב עם חום. אם בכל זאת מתעקשים לא יותר מ-100 גר' סוכר חום.
350 גק קמח (רגיל) - לא מגיב טוב עם מלא. אם בכל זאת מתעקשים אז לא יותר מ-150 גר'
45 גר' קורנפלור
1/2 כף סודה לשתייה
1/2 כפית מלח
160 גרם שמן
1/2 ליטר חלב סויה
50 גר פרי
50 גר' אגוז
(אגס פקאן יוצא מעולה)

מערבבים את החומרים הישבים ביחד. לאחר מכן מוסיפים את הנוזלים עד שאין גושים. מכניסים לתנור על 170 מעלות עד שהקיסם יוצא לח (לא יבש!!!)

לא מתאים לעוגה אלא כמאפינס בלבד.
ניתן להשתמש בהוסיף מעט קינמון ו/או קוקוס טחון.
המון תודה
05/10/13 00:55
76צפיות
אחזור לדווח איך יצא.
(והבחורה ממש ממש תשמח )
אני הכנתי קאפקייקס טבעוניים מצוינים
05/10/13 13:59
98צפיות
מצרפת מתכון!
º
מעלים כמה שרוצים
05/10/13 00:01
43צפיות
אם כבר עדשים כתומות
05/10/13 18:52
73צפיות
אני מחפשת מתכון לקציצות עדשים אדומות
יש לטבעול כאלו של ארז קומרובסקי
מכיר אולי מתכון טוב?
º
טבעוני?
05/10/13 18:52
29צפיות
גם אפשרי
05/10/13 19:08
55צפיות
מקסימום אני אשנה לצמחוני אם תהיה לי בעיה איתו מבחינת מצרכים שאני לא יכולה לאכול
הקציצות של קומורובסקי הן  צמחוני
צ'לנג אקספטד
05/10/13 00:48
209צפיות
אבל לבשלנים מתחילים, כן? משהו מהיר וקל:

סטייק פרגית טעים שקשה להרוס:

לקנות סטייק פרגית, כמה חתיכות - לבקש שיורידו את השומן בסופר.
להכין ולהשרות במרינדה לכמה שעות. מרינדות יש הרבה. למשל:
שמן זית
כפית חרדל דיז'ון (שם מפוצץ לחרדל גרגירים, לא הקרם הצהוב בלעחס הזה).
תבלינים (כ"א חצי כפית-כפית... לפי העין) - פפריקה, כורכום, מלח פלפל, חוואיג', כל מה שגדלתם עליו יעבוד.
מיץ לימון
אני שם גם קצת דבש. לשיקולכם.
לערבב את המרינדה טוב טוב. להשרות את הסטייק פרגית/סתם חתיכות פרגית/'שווארמה פרגית' - לא דומה לשווארמה שיש ברחוב.., רק לא חזה עוף בכל מקרה. הוא אנורקטי מדי לזה.
לתת לזה כמה שעות, אפילו לילה במקרר.

להוציא מהמקרר חצי שעה לפני הבישול - שמעתי פעם שבשר צריך לעלות על מחבת כשהוא בטמפ' החדר. בבקר זה בטוח נכון, אני חושב שגם בעוף.

לחמם מחבת - עם השמן של המרינדה הכי טוב - ולזרוק את הסטייק פרגית על המחבת כשהיא חמה מאוד אבל שהשמן עוד לא נשרף.
כמה דקות ספורות לצד הראשון, חצי מזה לצד השני, וא-וא-לה. טעים מאוד.

בצד הולך טוב: אורז צהוב / פתיתים - אבל מושקעים, עם בצל-שום-רסק עגבניות / סלט כלשהוא.

טיפ לפתיתים: מאוד קל שפתיתים ייהפכו לעיסה לא מזוהה. בשביל לשדרג אותם:
לטגן קודם בצל ופלפל אדום (AKA גמבה) בקצת שמן.
כשמוזהבים קצת - להוסיף כוס פתיתים. מלח פלפל בשלב זה.
לטגן עוד קצת 3-4 דקות ככה עד שמזהיבים.
לפני המים הרותחים, להוסיף: שום קצוץ, 2-3 כפיות רסק עגבניות, לערבב טוב טוב שלא יהיו גושים.
להוסיף כוס מים רותחים על כל כוס פתיתים.
זה עושה שמח בסיר והכל קופץ, יופי. להנמיך האש. לערבבבבבבב בשביל - נכון - שלא יהיו גושים.
לכסות במכסה, אפשר גם עם מכסה עטוף במגבת - מרגיש יותר מקצועי ואמהי . לערבב מדי פעם! פתיתים מתגבשים בקלות. מאוד סוציאליים.
7 דקות על האש, עוד 7 דקות כשהמכסה סגור והם מתחממים להנאתם מהחום בלי אש.

יאם. כלומר, עם הבצל והשום ותבלון נכון והעגבניות. אחרת זה בסיס הטירונות שלכם, עם כל הכבוד לצה"ל.

טיפ לסלט - אם יש זמן להשקיע קצת -
עלי בייבי, עגבניות שרי, חסה, גזר
לקלות צנוברים! דקה שתיים והם מוכנים. זהירות, נשרפים בקלות.
קשיו. כמה יקר ככה טעים. אפשר גם לקלות קצת ולא חייבים.
רוטב שתמיד יוצא טוב: חרדל דיז'ון, מיונז, דבש, לערבב טוב טוב.

כאמור... הכל לבשלנים פשוטים. כמוני
איזה יופי,תודה :)
06/10/13 18:35
26צפיות
אני חדשה בכל ענייני המטבח וזה נשמע קל להכנה וטעים :)
º
זה מאוד קל. סומך עלייך
06/10/13 21:34
7צפיות
לזניה איכותית ביותר עם ברוקולי וגבינות
05/10/13 13:57
188צפיות
אתחיל בהקדמה. את המתכון הכנתי אחרי שראיתי מתכון מעורר השראה בבלוג המקסים Pasta every Day- בלוג של ישראלית שחיה באיטליה. התמונות המקסימות עשו לי חשק ללזניה - אבל לא הצלחתי להשיג את כל המצרכים שפורטו במתכון. בנוסף, בארץ, המצרכים המפורטים במתכון יקרים למדי ולכן בחרתי בחלופות זולות יותר (וקצת פחות דיאטטיות).
הכמויות אינן מדע מדויק ומאד תלויות בגודל התבנית שבוחרים. אפשר להכין בתבנית אינגליש קייק (ואז צריך קצת פחות מצרכים) ואפשר בתבנית מלבנית. בנוסף, הכמות של המלית תלויה בהעדפה של הבשלן - שכבות דקות מאד או עבות יותר של מילוי, הרבה עלי לזניה או פחות. אפשר גם לאלתר ולראות מה יוצא לפי זמינות החומרים.
ובקיצור, דייקנות בכמויות החומרים היא לא הצד החזק שלי!

טיפ כללי להכנת לזניה- אפשר להפוך כל לזניית גבינות לקצת פחות משמינה אם משתמשים בקוטג' 5% במקום בגבינת שמנת. אפשר גם לשלב ביניהם. הקוטג' נותן הרבה גוף וכך צריך להשתמש בפחות גבינה משמינה. המרקם שנוצר עם קוטג' נהדר!

אל תפחדו לשנות קצת את הרכיבים - להוסיף או להפחית לפי מה שיש במקרר. אם אין הרבה גבינות, אפשר להכין בתבנית אינגליש קייק.

רכיבים:
דפי לזניה
אריזת פרחי ברוקולי (אצלי בסופר מוכרים אריזה קטנה של ברוקומיני - מצאתי שאריזה אחת הספיקה בהחלט)
חצי לימון

פחית עגבניות איטלקיות מרוסקות (Mutti או דומיהם). אפשר להשתמש גם ברסק עגבניות. לתבל במלח, פלפל ובזיליקום קצוץ.  

למלית הגבינות:
1-2 גביעי קוטג' (אני ממליצה להיות מוכנים עם 2 גביעים - כי אצלי בד"כ איכשהו המלית לא מספיקה)
200 ג' גבינת שמנת
מוצרלה / פרמז'ן מגורדת (לפי הטעם והמזווה)
חצי כוס חלב
מלח, פלפל וקמצוץ של אגוז מוסקט מגורר

רוטב בשמל (יוצאת כמות גדולה למדי - אני הכנתי חצי כמות וציפיתי ברוטב בשמל רק את החלק העליון של הלזניה בשביל לחסוך בקלוריות וכדי לקבל תוצאה קלילה יותר):
100 גרם חמאה
100 גרם קמח
1 ליטר חלק בטמפ' החדר
מלח, פלפל וקמצוץ אגוז מוסקט מגורר

שלבי ההכנה:
1. מבשלים במים עם מעט מלח ברוקולי עד שהוא רך, אך עדין בעל מרקם פריך מעט. אני אוהבת להשאיר חצי מפרחי הברוקולי שלמים ואת החצי השני לטחון. סוחטת חצי לימון על פרחי הברוקולי ומוסיפה גם לתוך המחית.

2. מערבבת את הגבינות שמיועדות למלית בקערה ומוסיפה מלח, פלפל וקמצוץ אגוז מוסקט (אני מעדיפה לקנות אגוזי מוסקט שלמים ולגרד פנימה בכל פעם קצת. זה תבלין מעט דומיננטי אז צריך להשתמש בו במשורה).

3. מכינה רוטב בשמל: ממיסים בסיר חמאה, מוסיפים פנימה קמח ומערבבים היטב עד שהקמח נטמע בחמאה לחלוטין. מנמיכים את האש ומבשלים תוך כדי ערבוב כ-10 דקות, מוסיפים מלח, פלפל וקמצוץ אגוז מוסקט וממשיכים לערבב עד שיש מרקם סמיך ואחיד. אם המרקם קצת גושי, אפשר להוסיף מעט חלב...

4. הרכבת הלזניה: מניחים בתחתית התבנית שכבה של דפי לזניה שהורטבו במעט מים. מורחים בחלק ממחית הברוקולי. מפזרים שכבה מתערובת הגבינות של המלית. מעל שכבת הגבינות מטפטפים קצת עגבניות מרוסקות איטלקיות שעורבבו עם מלח, פלפל ובזיליקום קצוץ. מניחים חלק מפרחי הברוקולי. אפשר להוסיף קצת רוטב בשמל לפני שכבת עלי הלזניה הבאה. אני מעדיפה באופן אישי לוותר - הלזניה מספיק עשירה גם ככה והבשמל מעשיר את השכבה העליונה. מסדרים כמה שכבות לפי הסדר שציינתי ובשכבה העליונה מורחים על עלי הלזניה את תערובת הגבינות ומעל שכבה של רוטב בשמל.

אופים בחום של 180 כ-30 דקות עד ששכבת הבשמל משחימה. אני נוהגת לנעוץ קיסם בתבנית כדי לוודא שכל השכבות של עלי הלזניה נאפו כראוי.

בתיאבון!    

קישור למתכון בבלוג
05/10/13 14:20
122צפיות
שהיווה השראה מצוינת
כתובות אינטרנט מצורפות:
איזה בלוג כיפי!
05/10/13 19:27
55צפיות
איך לא הכרתי אותו לפני כן?!?
אני ממש אוהבת את העיצוב
05/10/13 20:45
54צפיות
וממליצה בחום על עוגיות שיבולת השועל שיוצאות ממש פריכות וטעימות במיוחד ועוגיות ה-Bacci Di Dama...
תודה רבה!
07/10/13 11:41
19צפיות
המתכון ללזניה נשמע מוצלח ביותר! אנסה גם את שלך
שרון (מהפסטה)
לטובת הטבעונים - קאפקייקס שוקולד חמאת בוטנים
05/10/13 14:17
382צפיות
לטובת הטבעונים - קאפקייקס שוקולד חמאת בוטנים
הקאפקייקס האלו הם תוצאה של אלתור, לטובת חברים טבעונים. הכנתי חצי לא טבעוניים לפי מתכון של מרתה סטיוארט וחצי טבעוני לטובת החברים הטבעונים.

המתכון לוקח מתוך בלוג טבעוני - אך ערכתי בו שינויים קלים והוספתי ציפוי שווה

לקאפקייקס:
כפית סודה לשתיה
כוס וחצי קמח לבן תופח
כוס סוכר
3/4 כוס קקאו
רבע כפית מלח
חצי כוס חלב שיבולת שועל (לא אוהבת חלב סויה, חלב שיבולת שועל טעים יותר לטעמי)
חצי כוס מים
חצי כוס רסק תפוחים
1 כפית תמצית וניל
1 בננה מעוכה
חצי כוס שוקולד צ’יפס פרווה
1 כף סילאן
מעט רום (לא חובה)

לציפוי
חמאת בוטנים (קניתי חמאת בוטנים טבעית ולא Skippy אמריקאית)
3-4 כפות סילאן
ממרח לוטוס
אבקת סוכר לפי הטעם להמתקה

לעיטור- שבבי קוקוס

מערבבים את כל החומרים היבשים יחד, למעט השוקולד צ'יפס ולאחר מכן מוסיפים את החומרים הרטובים ומערבלים.
מוסיפים את השוקולד צ'יפס. מוזגים לכוסיות מאפינס/קאפקייקס קטנות. שימו לב למלא את הכוסיות עד לגובה של 2/3 כדי שיתמלא עד הסוף אך לא יגלוש החוצה.
אופים בחום של 180 מעלות כ-25-30 דק' עד שקיסם שננעץ בהן יוצא יבש או עם פירורים.

מכינים את הציפוי על ידי ערבוב הרכיבים עם מקצף ידני. הציפוי יוצא מספיק יציב כדי לזלף עם מזלף. מזלפים על הקאפקייקס את הציפוי בעזרת מזלף.
מעטרים בשבבי קוקוס.

מצרפת תמונה... מתנצלת על האיכות

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה
05/10/13 15:36
10צפיות
סלט ברוקולי ופטריות-מעולה
05/10/13 16:32
144צפיות
סלט גורף מחמאות, קל להכנה ונראה מרשים.

רכיבים:
בערך 3/4 שקית ברוקולי טרי שיש בסופרים (לפעמים יש המון ברוקולי בשקית ולפעמים פחות אז תראו שהכמות הגיונית לכם).
סלסלת פטריות שמפיניון טריות
שלושה פלפלים (אפשר רק גמבות ואפשר לגוון)
גזר חתוך לז'וליינים (אופציונאלי, זה הופיע במתכון המקורי אבל אני לא מוסיפה)
קשיו
שומשום
שמן קנולה
סויה
2 כפות סוכר

הכנה:
חותכים את הברוקולי לפרחים, שמים במסננת ושופכים מעל מים רותחים (אל דאגה, הרוטב הוא חם והברוקולי יתבשל עוד טיפה בהמשך), מסננים ומעבירים לקערה.
חותכים את הפטריות, הפלפלים והגזר (אם משתמשים) ומוסיפים לקערה עם הברוקולי.
במחבת יבשה-קולים את השומשום תוך כדי ערבוב ושמים לב שהוא לא נשרף. אם משתמשים בקשיו שאינו קלוי אז קולים גם אותו ושמים בצד.
להכנת הרוטב מוסיפים כשליש כוס שמן ,שליש כוס סויה  ושתי כפות סוכר לסיר קטן , מביאים לרתיחה ,מוודאים שאין  יותר סוכר בתחתית ושופכים על הסלט, מוסיפים את הקשיו והשומשום ומערבבים.
אוי אתם צריכים לכוון אותי יותר!
05/10/13 23:03
120צפיות
יש לי מתכון כמעט לכל דבר, כולל פסטות עם שלל הרטבים, ובמיוחד לחורף - מרק לכל יום.

אבל כדי להתחיל ממשהו, ושכולכם תהיו בריאים - אהובתי המוזנחת והלא פופולארית -> הקינואה!

אז קודם כל, איך מכינים את הקינואה?
לדעתי, הבעיה העיקרית של הקינואה היא שלא יודעים להכין אותה. כמה דברים חשובים (בעיניי):
# חשוב מאד לשטוף את הקינואה טוב טוב. כמה טוב? בוא נגיד שאם יש לכם זמן אפשר גם להשרות אותה לכמה דקות, ובעיקר לשים מתחת לזרם מים ולוודא שהכל שטוף. למה? זה מוציא ממנה את הטעם לוואי הסבוני קצת שיש לה, שמרתיע הרבה אנשים ובעיקר פשוט לא טעים.
# אני אוהבת לטגן קודם בצל טוב, עד שהוא כמעט שרוף ומלא בטעם אם רוצים לקרמל אותו עוד, אפשר להוסיף טיפה מים כשהוא מתחיל להשחים - זה יתסוס טוב (אז זהירות!), אבל יוסיף לזה רוטב וקרמול יפה לבצל.
# כשהבצל מוכן להוסיף אליו את הקינואה (אני בד"כ שמה 2 כוסות, וזה מספיק לשנינו ליומיים-שלושה). לטגן אותה כמה דקות, עד שהיא מקבלת מין ברק כזה.
# מה שעוד נותן לקינואה טעם זה להוסיף תבלינים בשלב הטיגון - מלח ופלפל בנדיבות, ועוד תבלינים שאתם אוהבים (אני הולכת על כורכום, אבל גם תיבולית הודית של קנור יצאה טעים)
# בשלב זה להוסיף את המים - לפי הכמות שעל האריזה. בגדול, תלוי איך אתם רוצים את הקינואה. לקינואה מעט קראנצ'ית אני שמה כוס וחצי מים על כוס קינואה, לקינואה יותר מבושלת לשים קצת יותר. ראיתי אריזות שכתוב עליהן 2 כוסות מים לכוס - בעיניי זה יותר מידי ויוצא עיסתי.
# מבשלים כמו אורז - לתת לזה להגיע לרתיחה עם מכסה סגור ואש גבוהה יחסית, ואז להוריד לאש נמוכה מאד, לערבב טוב שלא ידבק ולתת לה להתבשל עם מכסה סגור, עד שלא יהיו מים. כשאין מים - לתת ערבוב קליל ולטעום (אם היא עוד לא מוכנה מספיק אין בעיה להוסיף עוד קצת מים רותחים ולבשל עוד).

וזהו! מפה אפשר לעשות איתה הכל - היא יכולה בכיף להחליף אורז בכל דבר.
3 מתכונים שאני אוהבת לעשות איתה - מג'דרה קינואה (לטגן מלא מלא בצל, עדשים מבושלות (פשוט לבשל במים עד שמוכנות), מלח פלפל ולהוסיף את הקינואה), סלט קינואה (בערך כל ירק קשה שאתם אוהבים מתאים פה, עם איזה רוטב שאתם אוהבים), וקינואה עם ירקות מבושלים (לטגן בצל, גזר, גמבה, ברוקולי וכל ירק נוסף שאוהבים, לתבל מעט עם סויה וטיפונת טריאקי לטעם ולהוסיף את הקינואה).

זהו להיום! חפרתי ודחפתי לכם 3 מתכונים באחד
סלט כרוב לבן, חמוציות ושקדים
06/10/13 12:35
69צפיות
הכנתי את הסלט הזה לאירוע משפחתי לפני כשנה ומאז מבקשים ממני להוסיפו לתפריט בכל ארוחה.
עם הזמן שיניתי ושדרגתי את המתכון ובכל פעם הסלט גורף מחמאות.

מצרכים:
חצי כרוב קצוץ.
חופן חמוציות.
חופן שקדים פרוסים.
שני בצלים ירוקים קצוצים.

לרוטב:
חצי צרור שמיר קצוץ דק.
שתי שיני שום כתושות
רבע כוס שמן זית
מיץ מחצי לימון
שתי כפיות סוכר
כפית רוטב סויה.
מלח - פלפל.

אופן ההכנה:
בקערה גדולה מערבבים את הכרוב עם החמוציות והבצל הירוק,
במחבת יבשה קולים מעט את השקדים ומצרפים אותם לקערה
מערבבים היטב את מצרכי הרוטב ושופכים לקערה. מערבבים

אפשרות לשדרוג : החלפת החמוציות והשקדים בקליפות הדרים ובוטנים מסוכרים.

המתכון המקורי: http://mablogeria.blogspot.co.il/2008/02/blog-post...

כדורי חלבה טבעוניים
07/10/13 09:26
56צפיות
אחד הקינוחים שניסיתי לראשונה בראש השנה - כמה שההכנה פשוטה כך זה יוצא טעים וכן, עם פוטנציאל להתמכרות...
*גם אם אתם לא מחובבי החלבה יש סיכוי טוב שיהיה לכם טעים*

המתכון מהבלוג המקסים של נטלי הולדינג.

מצרכים:
חצי כוס חלבה
חצי כוס טחינה גולמית
חצי כוס סילאן
חצי כוס שמנת סויה (אני השתמשתי בקרם קוקוס)
חבילת פתי בר
הוספתי לתערובת גם קצת קוקוס טחון

את כל המרכיבים מכניסים למעבד מזון עד שמתקבלת עיסה דביקה
מהעיסה יוצרים כדורים (אפשר להרטיב קצת את הידיים כדי שלא יהיה דביק מדי)
ניתן לצפות בקוקוס או שברי אגוזים.
להכניס למקרר לכמה שעות וזהו, מוכן!

לכל האורחים היה טעים ואף אחד לא הבין איך זה טבעוני...

בהצלחה :)
מאפינס תפוחים
07/10/13 10:30
124צפיות
מאפינס תפוחים
הכנו לפני כמה שעות, יצא כל כך טעים!!
וכל כך פשוט להכנה :)

כוס וחצי קמח תופח (או אם אין, קמח רגיל ו2.5-3 כפיות אבקת אפייה)
חצי כוס קוואקר
2 תפוחי עץ מקולפים, מגולענים, ומגורדים גס
חצי כוס שמן (אם יש שמן קוקוס ואוהבים, לדעתי משדרג את הטעם כל כך!)
חצי כוס סוכר חום
חצי כוס חלב (השתמשתי בחלב שקדים)
2 ביצים
חצי כפית תמצית וניל
כפית קינמון (אני השתמשתי בתבלין בשם Pumpkin Pie Spice שכל כך טעים ומקפיץ טעם לכל בר אפשרי בערך...)

לערבב הכל ביחד, 20-25 דק' (שמתי 25 דק ולדעתי אפשר גם קצת פחות) בתנור חום 175 מעלות.
º
שרשור כללי וכל מיני 04/10
04/10/13 20:55
33צפיות
מזג אוויר לפי ימים בשנים האחרונות בישראל
04/10/13 20:10
209צפיות

שלום,

בעבר מצאתי באתר israelweather קבצים בהם מפורטות הטמפ' בכל יום בשנה בשנים האחרונות בישראל.

העניין הוא שהאתר הזה הוא הדבר הכי מבולגן שקיים ואחרי שעה של חיפושים אני עדיין לא מוצאת את זה.

מישהו יכול לעזור?

תודה!
אולי ידעו לתת תשובות
04/10/13 21:03
136צפיות
שאלה במתמטיקה
04/10/13 18:24
253צפיות

היי,

בן זוגי ואני מנסים לחשב כמה הפסד יהיה לנו בסוף החתונה על בסיס סך ההוצאות וסך ההכנסות מהמתנות של האורחים.

רצינו לשאול כמה עולות פחות או יותר העלויות שמסביב לאולם (די ג'', צלם,איפור, מגנטים..) ובנוסף, מהו צ'ק ממוצע בחתונה כאשר מתחשבים בחברים הכי קרובים וגם בחברים של האחים או הדודים הקמצנים.

תודה רבה
אולי השרשור הזה יעזור לך
04/10/13 18:44
165צפיות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

אם מתכננים נכון את כל הפרמטרים לא חייבים לצאת בהפסד. יש פה המון דוגמאות לאיך אפשר להתחתן במחירים שפויים.
עזרה בנוגע למסיבת רווקות
05/10/13 01:10
230צפיות
חברה הכי טובה שלי מתחתנת והטילה עליי לארגן לה את המסיבת רווקות.
הייתי במסיבות רבות אבל מעולם לא ארגנתי
לא מזמן חברה משותפת שלנו התחתנה והיא ארגנה את המסיבת רווקות
השאלה שלי היא במה צריך לשתף אותה ומה לעשות לבד?
למשל לשאול לגביי רשימת מוזמנות אבל האם גם לשאול לתקציב?
חשבתי על מופע או משהו נחמד שמאפיין מסיבה כזו אבל גם משחקים?
כמה לקחת מכל בחורה בהנחה שזה היה בבית של חברה.
אני חושבת שבתור מישהי שמאורסת והבאה בתור אני צריכה לדעת לארגן מסיבה כזו

תודה מראש
צרור עצות למארגנות
05/10/13 10:04
179צפיות
כתבתי לא מזמן פוסט בבלוג שלי בנושא ארגון המסיבת רווקות- מקווה שיענה על השאלות שלך!
צרור עצות למארגנות
05/10/13 10:07
64צפיות
מצרפת לך קישור לפוסט מפורט שכתבתי בנושא ארגון מסיבת רווקות- מקווה שיענה לך על השאלות.
התובנות שלי
05/10/13 11:05
117צפיות
גם אני ארגנתי לראשונה מסיבת רווקות לחברה הכי טובה שלי ממש לא מזמן.
בגלל שהיינו הרבה בנות שחלקן לא קשורות אחת לשנייה כן החלטתי לשלב איזשהי הפעלה. שאלתי את חברה שלי מה היא רוצה ומה היא לא רוצה במסיבה, בגלל שהיא רצתה להיות מעורבת אז היא גם ידעה מה ההפעלה.

דבר ראשון שעשיתי זה לשלוח מייל לכל הבנות על מנת לבדוק מה ההיענות ולפי זה תכננתי את התקציב. חשוב לדעת מי הן הבנות שמגיעות ומה הסטטוס הכלכלי שלהן על מנת לא להעמיס כלכלית יותר מדי.

אצלנו העלות הייתה 150 ש"ח למשתתפת (זה פחות או יותר הסכום הנהוג גם אצלנו וגם אצל חברות אחרות של חברה שלי), בגלל שהיינו 15 בנות יצא סכום יפה מאוד. בתקציב הזה נכנס הכל- ההפעלה, אוכל (אני ארגנתי את כל האוכל), סושי שהזמנו ,שתייה, אלכוהול, חד פעמי ומתנה לכלה. כמובן שניתן להוזיל עלויות אם לא לוקחים הפעלה ואם כל אחת מביאה אוכל.

האם לעשות משחקים תלוי בכמה זמן נמשכת הפעילות, אצלנו היא נמשכה שעה ועשינו עוד כמה משחקים.

בהצלחה!

שאלה: שינוי שם + סטטוס במשרד הפנים
05/10/13 18:34
236צפיות
אז שנינו חושבים שהגיע הזמן ללכת למשרד הפנים ולשנות את הסטטוס שלנו אחרי כמעט שנה ל- נשואים ...
עד כה התעצלנו ולא חשבנו שזה משהו יותר מדי חשוב כדי לפנות את הבוקר ולהחסיר שעות מהעבודה בשבילו, אבל אנחנו רוצים לסגור את הנושא הזה.

אז פה אני צריכה את עזרתכם:
אמנם זה נושא שמאוד קשה לי איתו, אבל אני שוקלת כבר באותו ביקור במשרד הפנים לשנות גם את שם משפחתי (או יותר נכון - להוסיף את שלו לשלי).
אני עדיין מנסה לשכנע אותו שנבחר שם משפחה חדש ששנינו נאהב ונתחבר אליו, אבל הוא פשוט אנטי ואני לא רואה איזו נקודת שבירה באופק

אם אני מוסיפה את השם שלו לשלי (שזה בעצם שינוי שם לכל דבר),
מה עוד עליי לשנות באותו רגע ? מה עליי להביא איתי ?
אם אני משנה את השם בת.ז, זה אומר שעליי לשנות גם בדרכון - האם אני מקבלת דרכון חדש או רק מדבקה עם שינוי שם ?
ומה קורה לויזה במקרה הזה ? (ממש לא בא לי להוציא ויזה חדשה לפני שפג התוקף שלה, ויש עוד כמה שנים).
ובנוסף , מה עושים עם רישיון הנהיגה במצב הזה ?
(יש עוד דברים שצריך לשנות שפרחו מזכרוני בזה הרגע?)

תודה לכל העונים והעונות...
מוסיפה שאלות
05/10/13 18:50
144צפיות
האם אני צריכה ללכת למשרד הפנים בו אני רשומה או אפשר בכל סניף של משרד הפנים?

כמובן אשמח לשמוע תשובות לכל השאלות שמיצי שאלה...
º
מצטרפת גם...
05/10/13 19:06
47צפיות
אז ככה
05/10/13 21:06
183צפיות
1. מנפיקים לך ת.ז. חדשה במקום עם השם החדש.
2. תביאי איתך את הדרכון. יוסיפו לך מדבקה שמפנה לעמוד בדרכון, ובו הפרטים החדשים.
3. הויזה נשארת בתוקף. גם אם נניח תוציאי דרכון חדש בעוד שנה, אז פשוט צריכה להביא איתך את הדרכון הישן ולהראות את הויזה. היא כאילו מסמך בפני עצמו שבמקרה דבוק לך בדרכון...
4. רישיון נהיגה ישתנה כאשר הוא יתחדש לבד (כלומר, כשהנוכחי יפוג תוקף, תקבלי רישיון עם הפרטים כפי שהם רשומים במשרד הפנים)
º
תודה !!
06/10/13 09:04
24צפיות
מעולה את!
07/10/13 00:39
78צפיות
ענית לי גם באותה הזדמנות על כמה שאלות שהטרידו אותי
שתיים במחיר אחת
לאן נעלמת?
07/10/13 01:10
66צפיות
עכשיו היה הטיול הארוך לצד השני של האוקיינוס?
כן, היינו בארה"ב בירח דבש
07/10/13 10:17
67צפיות
חזרנו לפני שבוע

אוף.... בא לי לנסוע שוב!
ברוכה השבה!!!!!!
07/10/13 11:48
44צפיות
חודש בארה"ב = חלום!!!! איזה כיף!
ועוד באותו נושא- האם במשרד הפנים הם "פתוחים"
05/10/13 22:05
199צפיות
לאופציה של שני שמות משפחה בשני הפורמטים הבאים -
שם משפחה א'-שם משפה ב' (נניח לוי-כהן)
וגם לסוגריים לוי (כהן) ?

תודה
אין אפשרות למקף בין השמות
05/10/13 22:34
164צפיות
כך לפחות אמרה לי הפקידה לפני שנה.
את הסוגריים ראיתי היום בדרכון של חברה, אבל נראה לי שהיא לא שמרה על שם נעוריה כשם רשמי (נראה לי שזה רפרנס עבור הדרכון הקודם)
מאת אומרת שאי אפשר מקף? אז הם באים פשוט
05/10/13 23:07
135צפיות
אחד אחרי השני? (ללא המקף?)
º
כן, אחד אחרי השני ללא מקף
06/10/13 00:06
28צפיות
º
תודה!
06/10/13 08:54
18צפיות
כשאנחנו שינינו שם במשרד הפנים
06/10/13 22:18
105צפיות
הפקידה אמרה שהיא יכולה לרשום עם מקף ביניהם, אבל זה מאוד מאוד לא מומלץ כי "עושים עם זה המון בעיות בחו"ל".
אז ויתרנו (למרות שזה נראה לי מצחיק בלי, ובכל מקום אחר אני כותבת עם המקף)
לי דווקא היעדר המקף
07/10/13 22:52
28צפיות
עשה בעיות בחו"ל
רשות המיסים האמריקאית החליטה שבגלל שאין מקף אז שם המשפחה שבאתי איתו מהבית הוא כנראה שמי האמצעי (וזה שם משפחה רוסי ארוך שממש לא הגיוני בתור שם פרטי) ואילו שם המשפחה שקיבלתי מהבחור הוא שם המשפחה היחיד. כן, החזרי המס שלי הגיעו כעבור נצח השנה... you just can't win.
הכינו את הממחטות, כמה התרגשתי...
06/10/13 15:14
262צפיות
וואו, כמה זמן לא בכיתי ככה.

מתוך אתר הפטריה:

פרד אוונס, 60, נשוי באושר ואב לשלוש בנות, הצליח להתאושש מניתוח השתלת ריאות שעבר לאחרונה, אך לרוע מזלו התבשר כי חלה במלנומה, סרטן קטלני שהותיר לו כמה חודשים ספורים בלבד לחיות. משאלת ליבו הגדולה ביותר של פרד הייתה ללוות את שתי בנותיו שעדין לא התחתנו אל החופה, אך במצב החדש, ספק רב אם הזמן היה מאפשר לו לעשות זאת, לאור העובדה כי בנותיו עדין לא קרובות להינשא.

בשיתוף עם ארגון Fotolanthropy, ארגון ללא מטרת רווח שמטרתו לשתף סיפורים מעוררי השראה, החליט פרד להפתיע את בנותיו ואת אשתו במחווה מרגשת. הארגון פנה לשני צלמים מקצועיים שהסכימו להתנדב לפרויקט, וביחד איתם הפתיע פרד את בנותיו.
כתובות אינטרנט מצורפות:
שאלה טכנית-איך שומרים קובץ קרדטים מסויים,כולל
06/10/13 08:15
155צפיות
כל השירשור?

תודה,
שבוע טוב
אפשר לשמור קישור לשרשור
07/10/13 01:12
57צפיות
או להודעה.
לוחצים על העיגול הכתום/כחול שמימין ההודעה הראשונה בשרשור (או להודעה אותה רוצים לשמור)
ואז השרשור נפתח בחלון חדש. מעתיקים משורת הכתובת את הקישור בעזרת העתק ומדביקים איפה שרוצים. או שפשוט שומרים במועדפים.
אפשר גם
07/10/13 05:10
45צפיות
ללחוץ במקש ימני של העכבר על העיגול של ההודעה ונפתח חלון קן. לוחצים על האפשרות הרצויה (שמירה) ואז מדביקים לאן שרוצים.... פשוט בלי לפתוח חלון ולצאת מהעמוד הראשי
|*|פורום הומלנד נפתח מחדש
06/10/13 17:15
24צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום הומלנד לרגל העונה החדשה של הסדרה עטורת הפרסים.
אם גם אתם עוקבים באדיקות אחרי הסדרה עוצרת הנשימה, זה בדיוק המקום בשבילכם. אם עד היום לא יצא לכם לצפות בה, אז אף פעם לא מאוחר להתחיל.
אז קדימה, למה אתם מחכים, קרי וברודי כבר מחכים לכם|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
לימוזינה לאירועים
06/10/13 19:31
92צפיות
יש למישהו המלצה?
לא המלצה כי לא בדקתי
06/10/13 19:54
100צפיות
אבל אולי זה יעזור במחיר
כתובות אינטרנט מצורפות:
מיט4מיט חזר לתפקד..
05/10/13 22:44
260צפיות
הידעתן?
גם אני ראיתי!
06/10/13 08:33
197צפיות
אבל חשבתי שסתם היה לי מזל...
איזה כיף, עוד מקום לבזבז בו את הזמן
(באמת לא הייתי כ"כ מרוצה מהתחליף שלו (האתר רמקול).
יריד החתונות
07/10/13 20:37
49צפיות
שמעתי שמדי פעם מתקיים יריד חתונות בגני התערוכה שבו מגיעים המון ספקים מכל התחומים בנושא החתונה.
אני מנסה למצוא אינפורמציה מתי זה מתקיים אך לא מצליח . (ניסיתי באתר של גני תערוכה) .
יש לכם מושג מתי בפעם הבאה יש?
טוב, הגעתי במקרה, והתמכרתי
09/10/13 00:42
109צפיות
אני במשך יותר משעה עברתי על הפורום,
עזבו את זה שאני אובססיבית לחתונות (ולעיצובים מגניבים ותמיד חושבת איך אעצב את חתונתי..),
הפורום מסודר בצורה מאוד מובנת ויפה, התמונות שהבחורות פה העלו מהחתונות שלהן פשוט מטורפות!
יש פה מלא מלא המלצות מגניבות ובחורה שמגיעה לכאן ואומרת "אני רוצה להתחתן, תעזרו לי"- אכן הגיעה למקום הנכון.
בקיצור, באתי, ואני מתכוונת להשאר (אפילו שלצערי חתונה תהיה בעוד שנתיים-שלוש במקרה הטוב.. :P)

שבוע טוב
ברוכה הבאה
09/10/13 06:59
124צפיות
אנחנו אוהבים מתמכרים חדשים בפורום.
מקווה שיהיה לך מעניין איתנו (-:
מותר לעשות קרדיטים רק של תמונות?
152צפיות
ואולי גם קצת כיתוב כי אני ממש רוצה לשתף אבל קצת קשה לי לכתוב הרבה כרגע?....
תראי יש פה נהלים די נוקשים בנושאים האלו..
08/10/13 22:18
176צפיות
אבל את כלה/תהיי כלה/היית כלה/עברת ליד כלה או מישהי שעברה ליד כלה - אז (תופים.........) תעשי מה שבא לך! רק היום, ורק עד סוף השנה.

ואל תחששי מקצת כיתוב,
דברים טובים באים במנות קטנות.
ועם תמונות.

ואז הרבה חפירות.

ופרגונים.

ושאלות.

ואז איזה פתיחת דיון צדדי של בנות על משהו מעצבן שרק אתן רואות.

קיצר לשאלתך - מותר.
09/10/13 00:55
64צפיות
אהבתי את הטאצ' הגברי שהתווסף לפורום כשלא הייתי כאן (מי אמר ירח הדבש בארה"ב חלף ולא שמע אותי מתבכיינת? )
אתה, יוסי ואפילו הבחור שמחטט באף. כיף!
רוצה שיציע לי כבר :(
90תגובות
04/10/13 18:51
2203צפיות
הי לכולן (ם), אני קוראת סמויה כאן כבר די הרבה זמן, עוד לפני שהגעתי לגיל שבו מתחתנים בכלל ופשוט נדהמת כל פעם מחדש מכמות הידע והטיפים שיש כאן, אז קודם כל- שאפו!
אז ככה... הנושא של ההודעה מדבר בעד עצמו אבל אני אפרט. אני ובן זוגי יוצאים כבר הרבה מאוד זמן, בקרוב חוגגים ארבע שנים, מתוכם גרים יחד קרוב לשנה....

(המשך...)
הי לכולן (ם), אני קוראת סמויה כאן כבר די הרבה זמן, עוד לפני שהגעתי לגיל שבו מתחתנים בכלל ופשוט נדהמת כל פעם מחדש מכמות הידע והטיפים שיש כאן, אז קודם כל- שאפו!
אז ככה... הנושא של ההודעה מדבר בעד עצמו אבל אני אפרט. אני ובן זוגי יוצאים כבר הרבה מאוד זמן, בקרוב חוגגים ארבע שנים, מתוכם גרים יחד קרוב לשנה. שנינו מסיימים השנה את החובות האקדמיים שלנו ועובדים במשרות מכניסות (יחסית...לצערנו עדיין לא ריקי כהן מחדרה). מהרגע שפגשתי אותו, אי שם לפני עשור (כן, היינו גם ידידים טובים לפני) ידעתי שזה האיש שלי (איכס כמה קיטש בשביל הודעה שמטרתה הוצאת קיטור) וכשהתחלנו לצאת יחד זה היה ברור לשנינו שזה הכיוון.
לאחרונה אנחנו (אני) מדברים המון על חתונה. הוא תמיד אומר שהוא לא רואה אחרת בחייו ושאני זה כל מה שהוא יכל לחלום עליו ודיברנו על חתונה חופשי ללא סודות והסתייגויות. אפילו "סגרנו" תאריך למתישהו בחורף הבא והתחלנו לדסקס תוכניות ירח דבש. א-פ-י-ל-ו יש רשימת אורחים!!!! אני לא חוששת שהוא לא יציע, הוא מחכה ששנינו נסיים את הסמסטר (אוףףףףףף שלא יתחיל! כמה נמאס לי מהאקדמיה!) ושיהיה לנו את הראש לזה... משערת שהוא יציע מתישהו אחרי תקופת בחינות החורף אבל אני פשוט מאבדת סבלנות! לפני חודש קרוב-רחוק שלו הציע לזוגתו וזה התחיל אצלי מעין תגובה אלרגית ומאז אני לא נינוחה... מנסה לא לחפור לו ולא לדבר על זה, אבל ככל שאני מנסה לשתוק ככה אני נראית יותר ויותר מוזרה ומלחיצה אותו. בקיצור... כנראה שהשאלה שלי היא איך אני מחזיקה מעמד עד אחרי הבחינות ולא אונסת אותו להציע לי ברגע זה ממש?
(נ.ב- לא רוצה הצעה גרנדיוזית והוא יודע שאין צורך בהפקות. הוא פשוט צריך לשאול ברצינות עם טבעת קטנה ויפה)

תודה! :)
º
שרשור - 4.10.13
04/10/13 17:23
19צפיות
חתונה עם איש קבע ?
03/10/13 21:36
215צפיות
זה סרט אחר לגמרי -

עובד מסביב לשעון, לפעמים מגיע הביתה פעם בשבוע-שבועיים-שלושה...

בפעם הזו להכניס כמה שיותר אולמות, דיג'י, טעימות, החלטות -

וכל זה בלי לריב, כי הרי אנחנו כאן בשביל לחיות לנצח ביחד.

אני אתה והצבא ...

אז אם התסריט הזה מוכר לך, ואת רוצה לדבר עם כאלה שעשו את זה - ויצאו בחיים,

את מוזמנת לפורום זוגיות בשירות קבע, לשיתוף, תמיכה, וסתם לקשקש כשהאיש רחוק ועסוק.

(גם גברים מוזמנים )

שבת שלום
|4U| עמותת סה"ר מחפשת מתנדבים
03/10/13 11:52
60צפיות
עמותת סה"ר נותנת תמיכה נפשית לפונים הבוחרים לבטא את המצוקה שלהם באינטרנט, באמצעות צ'ט אישי ופורומי תמיכה כאן בתפוז, בעברית ובערבית.

ההכשרה בסה"ר היא ייחודית ונותנת כלים מעשיים ומקצועיים  במתן סיוע נפשי באמצעות האינטרנט.
ההכשרה הקרובה תהיה משותפת ליהודים וערבים, ותיפתח בנובמבר בחיפה. המיונים להכשרה מתקיימים בימים אלו.

אם אתם מעל גיל 21 ורוצים להיות חלק מקבוצת מתנדבים ייחודית ואכפתית ומארגון בצמיחה, מלאו טופס התנדבות באתר וניצור איתכם קשר בהקדם.
www.sahar.org.il

תודה רבה
צוות סה"ר

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום