לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
החלטתם להתחתן.. כעת נותר רק להתחיל להפיק את הארוע. כל כך הרבה פרטים קטנים קשורים לארוע הגדול הזה: שמלה לכלה, חליפה לחתן, קייטרינג, פרחים, מקום , גימיקים והפתעות, הזמנות, ספרים ומאפרים ועוד ועוד.. ומסיבת רווקים/ות, בגדים לאמא של הכלה, מתנה מיוחדת לזוג הצעיר ונעליים או סנדלים, מיני או מחשוף. וכולנו מחפשים את הטוב ביותר והמקורי ביותר. וכשלא די בזה אנו מוצאים תופעות שחוזרות על עצמן ללא קשר למין, דת, גזע או גיל..כאשר מתכננים את החתונה. אמא או חותנת מעורבים יתר על המידה, כלה לחוצה, חתן אדיש, צד אחד מודיע ומפתיע שאין מספיק כסף, מתח, פאניקה ולחצים טבעיים לחלוטין של היוצרים והעוסקים במלאכת הפקת החתונה. ההחלטה למסד את חייכם ולשתף בכך את הקרובים לכם מהווה את אחד מרגעי השיא של חייכם. האהבה שהתחילה מתי שהוא, מקבלת מימד שונה ומובילה אתכם למחוייבות הדדית. עצם העובדה שתמצאו כאן אנשים רבים במצבכם, תעזור לכם לעבור את תהליך ההפקה בדרך קלה יותר. אני תקווה שפורום זה יצליח להוות לכם בית. תהיה לכם האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות.

º
טקסים, דת, רבנות ומקווה 13/11
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
13/11/13 20:48
27צפיות
המלצות לטקס בלי רב
13/11/13 18:28
208צפיות
אנחנו עורכים חתונה חילונית לחלוטין וכנראה שחבר טוב ינחה את הטקס, האם מישהו עשה דבר דומה? האם יש המלצות לאיך הטקס יכול להתנהל מבחינת המנחה? (אנחנו מקריאים דברים אבל מה המנחה יכול לעשות לפניי שנקריא? אודה מאוד :)
ברוכה הבאה...
13/11/13 19:20
153צפיות
להבא תנסי לשרשר לאחד השרשורים כך התגובה שלך לא תעלם ותקבל תשובות מכמה שיותר אנשים...

לגבי שאלתך -
אני גם חושב האם להביא עורך טקס או לבנות את הטקס בעצמנו...
לכל אחד היתרונות שלו אך אם כבר החלטתם שחבר יערוך זאת לכו על זה...

בגדול תתחילו בלבנות את שלד הטקס. תכתבו מספרים וכותרות לכל שלב בטקס. קטעים יכולים להיות: התחייבות הזוג, שבירת כוס באם תרצי, הרמת כוס לחיים, ברכות מהמשפחה, חיים שכאלו קצרצר.

כמו כן - תשאלו את עצמכם מספר דברים:
מה אתם רוצים לקחת מהטקס הדתי ומה לא?
האם אתם רוצים קטע של "חיים שכאלה" על מערכת היחסים שלכם?
כמה ברכות יהיו, ומה יהיו אורכם?

בנוסף תציצי בטקסים שכבר נעשו ותתרשמי מה בא לכם לקחת ומה לא..
תודה!!
13/11/13 23:18
68צפיות
לגבי הברכות, למה בידיוק התכוונת? ואיפה אני יכולה למצוא דוגמאות לטקסים חילוניים חוץ מהקרדיטים פה בפורום?
יש לך שתי אפשרויות
13/11/13 23:35
75צפיות
1. לעשות חיפוש לפי מילות מפתח שיכולות להתאים.
2. לחפור את הקרדיטים. הרבה גולשות מצרפות את הקרדיטים בחתימה. כמו כן, יש סיפריית קרדיטים: כלים ומידע קישורים קרדיטים. בנוסף, יש שרשורי קרדיטים מרוכזים בכלים ומידע הודעות נבחרות שרשור קרדיט מרוכז לחודש _____

בהצלחה
הכוונה בברכות
14/11/13 12:00
49צפיות
(אני מניחה שלזה יוסי התכוון...)
זה ברכות של אנשים קרובים. אנחנו, למשל, בחרנו "להמיר" את השבע ברכות המסורתיות ("מה קשור ירושלים עכשיו?") בברכות מצד המשפחות וחברים קרובים. כך עלו לשאת דברים אמא שלי, אבא שלו, חברת ילדות שלי, וחבר ותיק שלו.

אם תרצי, יש לי כמה טקסים לדוגמא. שלחי לי מסר עם כתובת המייל ואשלח לך.
אכן
13/11/13 20:01
493צפיות
אכן
זה נהדר, חסרים כמוך!

אצלנו המנחה הקריא טקסט שהוא כתב כהקדמה...
º
זה מוסי רז?
13/11/13 20:49
52צפיות
º
כן
14/11/13 08:41
30צפיות
עשינו בדיוק את זה
13/11/13 21:35
140צפיות
חבר טוב של שנינו הנחה, אנחנו דיברנו ואז כמה חברים בירכו ברכות קצרות ומרגשות. לא אמרנו לאף אחד מהם מה להגיד, החבר כתב לבד את הטקס (משהו כמו עמוד, זה מספיק בעיני ולא מתיש). מוזמנת לפנות בפרטי לפרטים נוספים.
יהיה לכם כיף
הקטע המסובך הוא..
13/11/13 22:13
93צפיות
על מה החבר שלנו ידבר?
יוסי האדום, הרעיון של ״חיים שכאלה״ דווקא נשמע נחמד..
Butwhy, על מה החבר שלכם דיבר? על איך שהכרתם?
אז ככה
14/11/13 17:54
31צפיות
החבר אמר כמה מילות פתיחה - ממש כמה שורות, על איפה בחרנו לעשות את האירוע (בפארק הירקון ) ואת מי הזמנו (רק חברים קרובים ומשפחות גרעיניות), ואז אנחנו דיברנו, ואחרינו 3 חברי ילדות ועוד 2 חברים מאוחרים יותר. פתחתי עכשיו את ספר הברכות כדי להיזכר במה בדיוק הם אמרו (וכמובן שהתחלתי לדמוע). כל אחד מהם כתב משהו אישי, בירך אותנו או כתב איך הוא רואה את הקשר שלנו, ואיחל משהו להמשך.
בסוף ה"רב" שלנו הקריא שיר מאוד מרגש. עיקר התפקיד שלו היה להנחות את האירוע (מי מדבר מתי), והוא גם דיבר כחלק מ-3 חברי הילדות כך שלא היה לו צורך להכביר במילים.
מה שכן, הייתי דואגת שלא יהיה יותר מדי מלל או מברכים, כי מניסיון של חתונה אזרחית אחרת, אם נסחפים עם זה, זה עלול להיות קצת ארוך מדי.
יש פה כמה וכמה
13/11/13 22:23
172צפיות
אנשים שעשו טקס כזה, ואנחנו ביניהם
אצלנו הנחה את הטקס דוד שלי, וכתבנו אותו יחד. בהתחלה דוד שלי הקריא הקדמה שהוא כתב, אחר כך היו שש ברכות - אמא שלי, אחות של הבחור, אחי ואחותי יחד, חבר של הבחור וחברה שלי, ולסיום ברכה של דוד שלי. כל אחד מהם כתב בעצמו את מה שירצה להגיד ואנחנו לא ראינו/קראנו/שמענו לפני כן את תוכן הדברים, למעט החלק של דוד שלי. אחר כך כל אחד מאיתנו הקריא את הטקסט שלו (סוג של כתב התחייבות), דוד שלי סיכם במשפט קצר, והבחור שבר כוס (אני ביקשתי, ודוד שלי הסביר למה).

בעקרון, אתם צריכים פשוט להחליט מה אתם רוצים שיהיה בתוך הטקס, ולבנות אותו מאפס או להשען על נוסח קיים ולשנות אותו בהתאם לרצון שלכם. זה אומר לבדוק את כל המרכיבים של הטקס המסורתי ולהחליט האם יש שם דברים שהייתם רוצים להשאיר, ולמה. ובמקביל, אילו אלמנטים משלכם הייתם רוצים להכניס לטקס. זה תהליך בהחלט מעניין, לפחות כך זה היה בשבילי.

אני יכולה לומר שבתקופת ההכנות קראתי הרבה טקסטים של אחרים, וטקסים חילוניים שצפים ברשת, אבל בסופו של דבר פשוט כתבנו הכל בעצמנו, אחרי כמה שיחות ודיונים עם דוד שלי, ובדיעבד זה היה הכי נכון בשבילנו, כי ככה הטקס שיקף אותנו בצורה הטובה ביותר.

אם את רוצה לשמוע עוד קצת על נסיון של אחרים, את מוזמת לקרוא את הפירוט בקרדיטים שלי (יש קישור בתחתית), ואת הקרדיטים של nooki, שחבר שלהם הנחה את הטקס. ובהצלחה
וואו
13/11/13 23:13
90צפיות
קראתי את הקרדיטים, של שתיכן, פשוט מדהים!! ריגשת אותי עם המבט לאורחים בצעידה לחופה.
דבר נוסף שעשית לי חוץ מלגרש, זה להלחיץ!!
כתובה??? לא חשבתי על זה בכלל...חייבים? ברור שלא חייבים שום דבר אבל... וראו חתיכת השקעה..
חשבנו רק להקריא כמה דברים ו..זהו.
החתונה עוד חודשיים ועדיין לא התחלנו לחשוב על זה.. אמאלה!!!
והעניין עם הברכות
13/11/13 23:15
73צפיות
אפשר הסבר?
בשמחה
13/11/13 23:21
70צפיות
מה היית רוצה לדעת?
אני חושבת
13/11/13 23:18
119צפיות
שבלבלת ביני לבין נוקי :)
אצלנו לא היתה כתובה, ואת הטקס התחלנו לכתוב בערך חדשיים לפני כך שאני לא חושבת שאת צריכה להלחץ :) פשוט תעשו את התהליך באופן ממוקד ויעיל.
º
nooki לקבלה
13/11/13 23:20
37צפיות
נוקי בדיוק חזרה מא. ערב עם "הרב" שלה
14/11/13 00:19
131צפיות
שבא לביקור בארץ

הנני כאן

מה תרצי לדעת? שלחי לי מסר, ואשתדל לענות בהרחבה ככל האפשר
צודקת, באמת התבלבלתי ביניכן..
13/11/13 23:22
102צפיות
חשבנו לעשות את זה דיי ספונטני, לתת לחבר שלנו יד חופשית, שיגיד כמה מילים, לאחר מכן ההורים יגידו כמה מילים ואחכ אנחנו, וזהו..
בסופו של דבר
13/11/13 23:42
59צפיות
זה כל היופי בטקס חילוני - הוא יהיה מה שאתם רוצים שהוא יהיה. אם מה שמתאים לכם הוא הספונטניות הזו, לכו על זה.
אני יכולה לומר שהטיוטה הראשונה שדוד שלי העביר לנו היתה מאד קרובה למשהו סמי-דתי ופורמלי, בעוד אני בחרתי בו בגלל שהוא אחד האנשים הכי שנונים שאני מכירה, והכי רהוטים, והכי תוך-שניה-כולם-פה-רוצים-להיות-החבר-הכי-טוב-שלי (ובסופו של דבר באמת הרבה מוזמנים שלא הכירו אותו קודם שיבחו אותו באזנינו). עברו בינינו עוד שלושה נוסחים לפני שהגענו למה שכולנו כיוונו אליו. מצד שני, אני חתיכת קונטרול פריק
סליחה שאני נדחפת...
14/11/13 00:50
126צפיות
אני חושבת שהטקס, לא משנה באיזה מתכונת, הוא החשוב בכל העסק הזה של החתונה.
הרי לשם כך התכנסנו.
הוא צריך להיות מכובד, מרגש וכזה שמייצג אתכם.
אני לא מכירה הרבה אנשים שעומדים ויוצא להם משהו איכותי (לא יודעת איך להגדיר את זה אחרת), ככה בספונטניות.
הייתי כן ממליצה מאוד לבנות טקס ידוע וכתוב מראש.
תמיד אפשר להוסיף משהו ספונטני, אבל שהבסיס יהיה - מה גם שאני בטוחה במיליון אחוז שאתם כל כך תתרגשו שעדיף שיהיה דף
14/11/13 00:59
45צפיות
אצלינו חבר של החתן שנאם בין האוכל לריקודים החליט ללכת על נאום ספונטני, ומה שיצא לו זה בעיקר נאום ארוך מידי ודי משעמם. היו כמה בדיחות מוצלחות פה ושם, אבל אין לי ספק שזה היה יוצא הרבה יותר מוצלח (ואולי גם יותר קצר...?) אם הוא כן היה כותב משהו מראש.
כמובן שהכל יהיה כתוב
14/11/13 01:09
55צפיות
לא לזה התכוונתי בספונטניות אלא לזה שלא נתערב יותר מדי במה שהמנחה יגיד חוץ מהנושא הכללי שניתן לו, אנחנו כמובן שנכתוב כל אחד את מה שהוא רוצה להגיד, מן הסתם לא נאלתר :)
אם אתם סומכים עליו, לכו על זה.
14/11/13 17:57
21צפיות
אנחנו בחרנו את החבר הכי רציני-שאפשר-לסמוך-עליו להנחות את הטקס, ומהאחרים ביקשנו לברך.
לא ראינו את מה שהוא כתב קודם, וזה היה מושלם.
החתונה האזרחית של הלל ושלי
14/11/13 01:51
179צפיות
הטלוויזיה החברתית כתבה על החתונה שלנו וערכה כתבה קצרה בעניין.
נדמה לי שבסרטון ניתן לשמוע את המחתן שלנו מקריא את ההסכם שהלל ואני ניסחנו וחתמנו עליו ומסרנו לחתימת עדים והוא מחייב אותנו ככל הסכם ומהווה כתובה חילונית.
|הלינקhttps://www.facebook.com/notes/israel-social-tv-%D...
הקישור לא עובד
14/11/13 08:06
56צפיות
אני באופן אישי אשמח לקישור תקין!
אולי מכאן
14/11/13 13:22
49צפיות
º
הזמנות, מוזמנים, הגעה והושבה 13/11
13/11/13 19:44
45צפיות
הזמנות - מאיפה מתחילים??
13/11/13 18:21
240צפיות
הי :)
כמה שאלות בנוגע להזמנות:
1. מתי מתחילים לחלק אותן?
2. אם יש לי פחות או יותר תמונה של הזמנה שאני רוצה (הזמנה שמצאתי בפינטרס) ואני צריכה רק לשנות את השמות הנוסח ועוד כל מיני דברם קטנים, איך אני מבצעת את זה?
פונה לחברת מיתוג? מעצב? או רק בית דפוס? איך כל התהליך הזה מתבצע וכמה זה אמור לעלות פחות או יותר?
תודה לעונים :)
תשובות...
13/11/13 19:38
180צפיות
ממה שאני מבין מחלקים אותם כחודש לפני...

במידה וחשוב לך שאנשים מסויימים ידעו את התאריך לפני יש אופציה לעשות save the date...

לגבי שאלתך השנייה... תלוי מה את רוצה... אם זה רק תמונה והזמנה, דברי עמי בפרטי....
הזמנות
13/11/13 21:59
138צפיות
1. מתחילים לחלק חודש-חודש וחצי לפני האירוע. אם יש לכם הרבה הזמנות שהייתם רוצים לתת באופן אישי הייתי הולכת יותר לכיוון החודש וחצי.

2. אני לרגע אתעלם באופן גורף מנושא זכויות היוצרים שמעורב בשאלה שלך, ואומר רק שתמונה שהורדת מהאינטרנט על פי רוב לא תהיה באיכות מספיק טובה להדפסה, כי היא שמורה ברזולוציה שמתאימה לאינטרנט, שהיא הרבה יותר נמוכה.
לכן הדרך הנכונה לעשות את מה שאת רוצה היא לקחת את ההזמנה שמצאה חן בעיניך למעצב/בית דפוס שמציע שירותי עיצוב, ולראות איך הם יכולים לשחזר את מה שאת רוצה לכדי קובץ באיכות גבוהה מספיק להדפסה. המחיר תלוי מאד במה שאת רוצה.

תודה רבה לשניכם על התשובה :)
13/11/13 22:10
84צפיות

ההזמנה ממש מינימליסטית ולא מסובכת לביצוע אז נראה לי שאשתמש בעצתך..
יש לכם המלצה לבית דפוס בתל אביב שעושה גם עיצוב?
º
חודש לפני זה זמן סביר. יש מלא אתרים באינטרנט
15/11/13 11:41
24צפיות
חדשה פה, שאלה לגבי סידור מקומות הישיבה
13/11/13 13:48
289צפיות
אני נמצאת ממש בשלבים הראשוני של ארגון החתונה שלי.
קוראת המון פה בפורום, מדברת המון עם חברות שהתחתנו.
בגלל שאני גם לומדת וגם עובדת חשוב לי מאוד שכל התהליך של הארגון יהיה ברור לי מבחינת מה צריך לעשות ומתי צריך לעשות את זה.
אני טיפוס של רשימות ותכנונים מדוייקים וכו' ומאוד חשוב לי שהדברים יהיו לי ברורים בראש.
עד עכשיו הכל ברור לי חוץ ממשהו אחד שנקרא "סידור מקומות ישיבה".

טכנית ברור לי מה זה אומר - לקבוע מי יושב באיזה שולחן וליד מי
מעשית זה נורא מפחיד אותי
כי קראתי המון בפורום ושמעתי המון מחברות שזה היה החלק הכי נוראי בתכנון החתונה שלהן

אז נכון שאני רק בהתחלה אבל למען השקט הנפשי שלי ולמען הארגון והסדר בראש שלי אשמח אם תוכלו להרחיב לי קצת על הנושא

*האם זה באמת כזה סיוט ובאמת כזה מסובך?
*מה עושה את זה לכזה מורכב ובעייתי?
*כמה זמן לפני האירוע צריך להתחיל לטפל בזה וכמה זמן צריך לפנות לזה? חברות שלי אמרו לי שצריך להתחיל לעבוד על זה שבועיים מראש ואני מפחדת שמצד אחד זה יהיה לי לחוץ אבל מצד שני להתחיל לפני נראה לי טעות כי בטח עוד לא אדע בוודאות מי מגיע ומי לא...
*האם אפשר להפיל את העבודה הזו על הורים/חברים/בני דודים או שזה משהו שחייבים לטפל בו באופן אישי?
*מה קורה עם אנשים שלא אישרו את ההגעה שלהם ומגיעים בכל זאת? איפה הם יושבים?

אשמח מאוד לקפל טיפים לאיך לעבור את המשימה הזו בצורה הכי קלה ופשוטה וגם טיפים ממה להימנע ומה לא לעשות.

אני סוג של פריק קונטרול והכל בנושא ארגון החתונה ברור לי חוץ מהקטע הזה.
אשמח אם תסבירו לי על התהליך עצמו - איך בדיוק עושים את סידור מקומות הישיבה? ממש א/שמח אם מישהי תתאר לי את התהליך כי זה נורא מלחיץ אותי..

תספרו לי איך זה היה אצלכן...

זה נורא תלוי כמה בעייתיות המשפחות שלכם
13/11/13 15:38
204צפיות
מבחינת אנשים שלא מוכנים לשבת אחד עם השני, או אם יש עניינים של "שולחן כבוד" וכאלה. אולי גם תלוי במספר האורחים.
למשל אצלינו היו 160 אורחים + הורים גרושים של החתן מה שאילץ אותנו לעשות הפרדת שולחנות מוחלטת + משפחה של החתן שלא הייתה מוכנה לשבת עם אנשים שהם לא מכירים בשולחן למרות שהשולחן האחרון היה רק חצי מלא... בקיצור, זה היה קצת מתיש ומעצבן אבל כל העסק היה נטו עניין של כמה שעות (שהסתפרסו על כמה ימים אמנם, כל פעם התעסקנו עם זה קצת בערבים).

לפני זה התייעצתי עם חבר טוב שבחתונה שלו היו 300 אורחים, וגם אצלו הוא אמר שזה היה עניין של כמה שעות בסופו של דבר. במיוחד אם אף אחד לא גרוש ואפשר לכנס את ההורים משני הצדדים ולסגור את זה ביום אחד, משהו שאצלינו היה בעייתי.
º
מה זה שולחן כבוד?
13/11/13 17:14
69צפיות
השולחן/שולחנות של ההורים/משפחה גרעינית
13/11/13 22:32
123צפיות
אולי יש משפחות שחשוב להן מי בדיוק יושב שם.
אני מניחה שזה כמו לידה
13/11/13 15:44
186צפיות
אף אחד לא מכין אותך לעד כמה זה נורא
ואז אחרי עם הזמן הכאב נשכח.

את לא יכולה להתחיל לעשות את זה יותר משבוע לפני כי את צריכה את אישורי ההגעה
אני לדוגמא עשיתי קבוצות ישיבה מתוך חשיבה שזה יהיה פשוט יותר
וגם זה היה אסון.
(לדוגמא היו 3 שולחנות של הורי הכלה חברים וכדומה)

אז היו צעקות, והיו מלא דמעות וכלה היסטרית אחת, וחתן מסכן אחד.
אבל עברנו את זה, וגם את תעברי פשוט תקווי שכמו שיש נשים שיש להן לידה קלה
והן "לא הרגיו כלום" ככה יהיה גם אצלך,
אם לא לא נורא, רובנו עברו את זה.
שותים מים, מנגבים את הדמעות ועוברים הלאה.
ההודעה שלך הלחיצה אותי
13/11/13 17:05
260צפיות
וגרמה לי לפתוח את רשימת המוזמנים ולנסות להושיב אותם, למרות שאמרנו שנעשה את זה בסופ"ש. בינתיים אין בכי אבל יש שאלה - אולי מישהו בפורום יוכל ליעץ לי -
איפה הושבתם את עצמכם?
החתונה שלנו לא תהיה סטנדרטית במיוחד, אמורים להגיע בין 90 ל-100 איש והיא נערכת במקום ששם דגש לא קטן על אוכל. אז כמובן שיהיו ריקודים ואלכוהול אבל גם האוכל חשוב והיינו רוצים להנות ממנו גם. אז אנחנו כן צריכים מקום לשבת ולא כ"כ יודעים איפה למקם את עצמנו.
התכנון כרגע הוא שהמשפחות (שזה בעיקר הורים + סבא/סבתא) ישבו בשולחנות נפרדים, ואנחנו לא רוצים להתפצל, מצד שני לא רוצים לבחור צד. אז מה, נשב עם חברים? זה לא יהיה קצת מוזר?
למישהו יש אלטרנטיבה?
מצטרפת לשאלה שלך
13/11/13 17:16
169צפיות
איפה החתן והכלה יושבים???
הם לא
13/11/13 19:59
145צפיות
לפחות אנחנו לא ישבנו.. בעקרון כשכולם אוכלים אנחנו עשינו סבב שלום וצילומים, ואח"כ לא ירדנו מרחבת הריקודים.. יש שיגידו שמגיע גם לחתן והכלה לשבת בניחותא, לאכול וכו'- אבל גם אין יותר מדי תאבון וגם זה נראה לי לא קשור..
לא ישבנו
13/11/13 22:11
131צפיות
למשפחות בהחלט סידרנו מקום, אבל לעצמנו לא. הביאו לנו אוכל לחדר חתן כלה לפני שכולם הגיעו, ווידאו שאנחנו אוכלים

אם הזמן שלכם לאכול הוא תוך כדי החתונה, רוב הסיכויים שלא תתיישבו לאכול באופן מסודר כאחד האורחים, אלא תחטפו משהו פה ומשהו שם, ובמקרים כאלה מה שקורה הוא שאתם תתיישבו במקום פנוי באיזה שולחן, לרוב זה יהיה ליד החברים שלכם, תאכלו כמה ביסים, ותקומו בחזרה, כי בכל זאת אתם המארחים. במיוחד אם כבר התחילו הריקודים.

לא הצלחתי להבין מההודעה שלך האם אתם מתחתנים במקום שעושה חתונות באופן רגיל, או משהו יותר מסעדתי, אז כדאי לברר עם המקום איך הם פועלים. בכל מקרה אני ממליצה לאכול :)
גם אני בעד חדר חתן כלה
13/11/13 22:34
139צפיות
ולו רק כי ככה את יודעת שאת באמת יכולה לאכול בשקט ושלא ינסו לדבר איתך מליון אנשים תוך כדי. לי לפחות הכמה דקות האלו של השקט בתוך האירוע די עשו טוב.
התיישבנו ספונטנית
14/11/13 08:14
126צפיות
אנחנו כן אכלנו בחתונה שלנו (איך אפשר לוותר על אוכל כל כך טעים?!). פשוט התיישבנו ספונטנית בשולחן של המשפחה שלי - הוא היה שולחן גדול, והוספנו שני כסאות. אני לא חושבת שמישהו נעלב, סה"כ מדובר בעניין של משהו כמו חצי שעה, אני לא חושבת שזה 'לבחור צד'.
אצלנו...
14/11/13 15:16
72צפיות
החלטנו לשבת עם המשפחה הגרעינית שלו
בעקרון לא הייתה שום העדפה מיוחדת לאף אחד מאיתנו וכשניסינו לסדר את השולחנות, ראינו שזה מסתדר טוב יותר- להושיב את שנינו עם המשפחה שלו- שם היה מקום פנוי ל2 אנשים, מאשר עם המשפחה שלי- שם המשפחה הגרעינית מילאה את כל השולחן.
את שני השולחנות, של שתי המשפחות, שמנו ממש אחד ליד השני, ושניהם היו בתחילת האולם, ממש מול הבמה (הייתה לנו להקה  שהופיעה ולא ריקודים)
לא נרשמו תלונות מריבות או העלבויות.
מצד שני- המשפחות שלנו מאוד קלילות בדברים האלה ואין אצלנו "משחקי כבוד" ושטויות כאלה, מבחינתם- מה שהסתדר ופרקטי לנו- זה מה שצריך לעשות

ממילא בסופו של דבר בקושי ישבנו בשולחן, למרות שלא היו ריקודים. הסתובבנו בין השולחנות, בין האורחים, הצטלמנו עם כולם...
באמת לא סביר שבכלל תשבו במקום שלכם לזמן ממושך, אבל אם לא תאכלו בחדר חתן-כלה (לנו לא היה כזה) כן רצוי שיהיה לכם מקום לשבת כמה דקות ולאכול
זה מורכב מכמה סיבות>>
13/11/13 17:47
217צפיות
אם נסכם את זה בקצרה אז אלו הסיבות>
תזמון סמוך לחתונה
מעורבות של המשפחות
אי ודאות
משחק חשיבה

סידורי הישיבה נערכים בסמוך לחתונה, בדרך כלל כמה ימים לפני, כך שמפלס הלחץ בשמיים! זה עניין של כמה שעות טובות במקרה הטוב, וזה לא הדבר שהכי בא לך לעשות בשבוע של החתונה... גם יש הרבה שינויים של הרגע האחרון ולפעמים אפילו בבוקר החתונה!
בנוסף זה דורש מעורבות של המשפחה משני הצדדים כי כל אחד צריך לתרום את הידע שלו לגבי המוזמנים שלו...
חוץ מזה, זה סוג של פאזל אז זה דורש קצת חשיבה וזה לא תמיד קל לפיצוח...
ולבסוף יש גם מרכיב של אי וודאות - הרי את לא יודעת כמה מוזמנים באמת יגיעו ואת לא יודעת לנחש מראש מי ישתמש בכיסא הרזרבי, ולכן זה קצת טריקי...

א-ב-ל זה לא כזה סיוט אצל כולם! אצלנו היו 250 מוזמנים שכולם כמעט הגיעו למעט כמה בודדים. מכיוון שרובם ברמת קרבה יחסית גבוהה יכולנו להניח מראש שלא יהיו שינויים מרחיקי לכת... ההורים הכינו לנו כבר חודשיים מראש רשימות של מוזמנים לפי שולחנות, כאשר הרציונל היה שאם נושרים מוזמנים בדרך, אז אפשר לעשות איחוד שולחנות יחסית בקלות...

שבועיים לפני החתונה כשכבר קיבלנו הרבה אישורי הגעה ישבתי עם אמא שלי על סידור השולחנות והרכבנו את הפאזל הסופי כמעט תוך שעתיים! היו קצת שינויים בהמשך אבל את החלק העיקרי בהחלט אפשר לעשות מבעוד מועד ולא צריך לחכות לרגע האחרון (אלא אם יש לכם המון מוזמנים ומרכיב אי הוודאות גדול מדי).

לגבי שיטות קלות ופשוטות> אנחנו הדפסנו את כל השמות, גזרנו לרצועות נייר (כלומר שם אחד על כל רצועה). פינינו את שולחן האוכל הגדול ובהתאם לסקיצה הראשונית התחלנו לסדר לפי מספרי שולחן.
הרעיון של הרצועות הוא שהרבה יותר קל לעשות שינויים תוך כדי תנועה מאשר לרשום את הסקיצה, והרבה יותר קל לראות את התמונה הגדולה מאשר לעשות את זה על המחשב (למרות שיש גם תוכנות נוחות לשימוש במחשב, תחפשי table planner).
אני לא מוצאת את התמונה אז צירפתי קישור לפינטרסט>
http://www.pinterest.com/pin/574349758699625986/

יש כמה נקודות חשובות בסידור שולחנות:
1) להושיב לפי קבוצות מוזמנים הגיוניות! שהאורחים בשולחן יהיו קשורים אחד לשני או יוכלו לתקשר על סמך חוקיות הומוגנית מסויימת.
2)  שבכל שולחן יהיו לפחות 10 אנשים (בהנחה ששולחן הוא 12 איש) כאשר 2 מקומות נוספים ישמשו כרזרבה בלבד, על מנת לא להעמיס על השולחן.
3) לעשות ארגון חכם שאם קרה והבריזו לך אנשים בלי להודיע, לא יהיה מצב שאת נשארת אם שולחנות חצי ריקים של 4-5 אנשים.
4) לעשות ניצול מיטבי של הושבה מרוכזת בכלל השולחנות, כדי לא לפתוח שולחנות מיותרים! גם אם שיטת הרזרבה היא לפי כיסא ולא לפי שולחן, עדיין אין טעם לבזבז המון מקום על שולחנות ריקים, רצוי להפחית את רמת הצפיפות הכללית.
5) ארגון השולחנות במרחב הוא גם חשוב! שולחנות צעירים ליד הרחבה, שולחנות מבוגרים ליד הכניסה, להרחיק אנשים מסויימים מהרמקולים, לא להושיב שולחנות עם ילדים במעברים או ליד המזנון... יש קבוצות מוזמנים שהשולחנות שלהם צריכים להיות קרובים ויש כאלה שאולי רוצים דווקא להרחיק אחד מהשני. אלה גורמים שאפשר מראש לדעת ולהתחשב בהם.
תודה
13/11/13 18:03
75צפיות
לא בטוחה אם מפלס הלחץ עלה או ירד
אבל אני אשמור את התגובה שלך
היא בטח תהיה שימושית ככל שמועד החתונה יתקרב
אני אנסה לאזן עם התשובה שלי..
13/11/13 20:05
134צפיות
זה לא חייב להיות כזה נורא כמו שמתארים פה...
אצלנו זה היה ממש בסדר גמור. לא שברנו את הראש יותר מדי והכל הסתדר בסופו של דבר בלי לחץ ובלי יותר מדי התעסקות.

אני מניחה שזה קשור גם לעובדה שאין לנו אינטריגות משפחתיות מיוחדות ככה שלא היינו צריכים לשבור את הראש עם אנשים שלא יכולים לשבת אחד ליד השני.
היו לנו רק שני אילוצים,
מהצד של בעלי היו 2 שולחנות שביקשו לשבת הכי בקצה, רחוק מהמוזיקה, בגלל שהיו בסופה של שנת אבל היה להם חשוב להגיע לחתונה שלנו.
ומהצד שלי היתה משפחה שעד הרגע האחרון לא ידעו אם הם יגיעו, בעקבות בעיה רפואית, ובסופו של דבר כולם הגיעו לשמחתי.

הדבר שהכי הקל עלינו היה להסביר להורים שלנו איך בגדול הולך הסידור, ואז הם סידרו את כל המשפחות והחברים שלהם. הם ידעו מי ירצה לשבת ליד מי ומה הסידור הכי נוח לכולם.
ואז לנו נשאר לסדר את החברים שלנו, שזה באמת לא כזה בעיה.

היו שלושה ימים מקדימים של אישורי הגעה בשעות אחה"צ מאוחרים-ערב - חלק גיסתי עשתה וחלק אנחנו (בעלי התקשר לצד שלי ואני לשלו)
ואז סידרנו את השולחנות ב-2 ערבים אחרי העבודה.

בקיצור - לא להילחץ מזה מראש. בסוף הכל מסתדר ולכולם יש מקום לשבת.
זה נראה מאיים ומפחיד, אבל בסוף השד לא כזה נורא.
כמו שאמרו מעליי
13/11/13 22:05
74צפיות
זה מאד תלוי במשפחות שלכם ובכמה יש להן אינטריגות פנימיות, וגם בצורה שבה המקום בו תתחתנו דורש לקבל את הדברים.
אצלנו המשפחות היו יחסית פשוטות, והמקום היה ממש נח מבחינת ההתנהלות בכל נושא סידורי הישיבה, קיבלנו את כל המידע הדרוש קודם לכן וגם האופן בו זה מתבצע מאד הוגן (לעומת כמה מקומות אחרים שקראתי עליהם בפורום), אז השלב הזה היה יחסית מהיר. קצת כמו להרכיב פאזל ענק, כמו שאמרה raspail, וקצת מתיש, אבל עוברים את זה. אישורי ההגעה היו יותר נוראיים בעיניי

ואכן, אי אפשר להתחיל לעשות סידורי ישיבה לפני שעושים אישורי הגעה, ולכן זה לרוב משהו שתעשי ממש בימים האחרונים לפני החתונה. לא כיף, אבל זה מה יש. את יכולה לערב בזה את ההורים, לדעתי גם כדאי כיוון שהם מכירים את החברים שלהם הכי טוב ויודעים מי ירצה לשבת ליד מי. לא הייתי מפילה את זה על חברים או בני דודים רחוקים, פשוט כי הם לא מכירים את כל המוזמנים.

אנשים שלא אישרו הגעה ומגיעים בכל זאת - את מתכוונת לאנשים שנתנו לך תשובה שלילית באישורי הגעה, אבל הגיעו? הם לרוב יתקזזו עם אלה שאמרו שיבואו ולא הגיעו. תמנו מישהו מטעמכם שמסתובב עם רשימת מוזמנים, מחולקים לשולחנות לפי סידורי הישיבה שלכם, והוא ונציגי האולם ביחד יכולים להושיב את מעט האנשים שאמרו שלא יגיעו ובסוף כן באו, במידת הצורך.
ועוד שאלה בנושא סידורי ישיבה
14/11/13 10:57
58צפיות
(אמנם טיפה רחוק לי הנושא)
איך מושיבים את מי שבאישורי הגעה אמר שלא יגיע, למקרה שיחליט להגיע בכל זאת?
מורכב אך אפשרי בהחלט!
14/11/13 13:40
73צפיות
גם אותי הפחידו לגבי נושא סידורי ההושבה. גם אני חשבתי שזה ייקח לי נצח וישגע אותי...
בסוף, באמצעות האצלת סמכויות לאימהות - שאני לגמרי סומכת עליהן, יצא אחלה.

האמת, אני לא יכולה להגיד שזה היה קלי קלות אבל זה גם לא היה נורא כמו שחשבתי.
אני מצרפת לך הסבר מפורט שכתבתי כאן בפורום לגבי איך לסדר את המקומות והרזרבות. זה נשמע מורכב כשקוראים את זה, אבל זה ממש לא.

לגבי כמה זמן לפני האירוע- אישורי הגעה כדאי להתחיל שבועיים לפני וסידורי הושבה שבוע לפני.
הטיפ הכי חשוב שאני יכולה לתת לך בהקשר הזה הוא- אם יש לך הורים מהצד שלך ושלו שאת יכולה לסמוך עליהם - תאצילי סמכויות!

אני אפרט לך בקצרה את השלבים-
שלב 1- רשימת מוזמנים מפורטת עם כתובות וטלפונים. צריכה להיות מוכנה לפני חלוקת ההזמנות במצב האידיאלי. כדאי שתהיה רשימה אחת. לפי רשימת המוזמנים תדעו כמה הזמנות להדפיס.

כדאי לבדוק כמה בתי אב יש. בעקרון צריך הזמנה לכל בית אב. אחרי שיהיה לכם מספר סופי של בתי אב - תזמינו עוד 50 הזמנות מעבר. הסיבה: איכשהו ההורים תמיד נזכרים באנשים ברגע האחרון. בנוסף, בחלק מבתי הדפוס יש מספר מינימום להדפסה. המשמעות היא שאם הדפסת 300 הזמנות ואת צריכה 305 הזמנות - אז בשביל חמשת ההזמנות שחסרות לך תצטרכי להדפיס עוד 50 או 100 הזמנות. לכן עדיף מראש להדפיס קצת יותר.

שלב 2- חלוקת הזמנות: מומלץ להתחיל בין חודש לשלושה שבועות לפני האירוע. אני התחלתי חודש מראש. זה לוקח קצת זמן וגם אם חודש נראה קצת הרבה זמן לפני החתונה וחוששים שאנשים ישכחו - בדיוק בשביל זה יש אישורי הגעה.
את ההזמנות אפשר לחלק ל-3 ערמות ולתת להורים לחלק למוזמנים שלהם.

אנחנו אהבנו לחלק את ההזמנות באופן אישי והשתדלנו למסור כמה שיותר הזמנות ביד. זה גם נעים ומכובד וגם חוסך את הצורך להתקשר לאנשים ששלחת להם הזמנה בדואר ולוודא שקיבלו (מומלץ, כששולחים בדואר, להתקשר כמה ימים אחרי שההזמנה נשלחה ולוודא שהיא הגיעה ליעדה).

מומלץ לחלק את המוזמנים לקבוצות כדי לרכז את החלוקה. לדוג', קבוצת חברים שגם ככה נפגשת. את ההזמנות שהיו מיועדות לבני הדודים הבוגרים שכבר יש להם משפחות, מסרנו לדודים שיחלקו לילדים שלהם או לבן דוד אחראי מכל משפחה.

שלב 3- אישורי הגעה. מתחילים לבצע שבועיים לפני האירוע.
אני עבדתי בצורה הבאה: קודם כל, עברתי על הרשימות וסימנתי אנשים שאנחנו או ההורים בקשר יומיומי אתם. מדובר באנשים קרובים שמספיק לשאול אותם באופן אישי, סביר להניח שהם יבואו והם לא ישקרו (חברים קרובים, משפחה קרובה).
למשל, אם דוד שלי אומר שהוא מגיע- הוא מגיע. ובינינו, למה שהוא יפספס את החתונה שלי?
בדרך הזו הורדתי חלק נכבד מהמוזמנים.

אחרי שהופחתו המוזמנים האלו נשארו בחלוקה גסה: משפחה קצת יותר רחוקה, חברים מהמעגל השני ואורחים מהעבודה.

אורחים מהעבודה: גם אצלי, גם אצלו וגם אצל שני זוגות ההורים - כל אחד מינה עמית לעבודה שאפשר לסמוך עליו והוא בירר מי יגיע לחתונה ומי לא יגיע. כך למשל, אני מיניתי חברה והיא שלחה מייל. כמה ימים לפני החתונה היו לה תשובות סופיות וכל מי שאמר שיגיע - למעט שתי בנות שהיו חולות ונעדרו גם מהעבודה באותו יום, הגיעו. חמותי מורה והיא תלתה רשימה בחדר מורים. בגלל שגם ככה היא ארגנה למורות הסעה היא הייתה צריכה לדעת מי מגיעה ומי לא.

בסופו של דבר, נשארו מעט מאד אורחים שצריך היה להתקשר אליהם. לחלק מהאורחים התקשרו האימהות או הגיסות, לחלק מהאורחים אני התקשרתי, אבל סה"כ, לא השקעתי הרבה זמן בכלל בטלפונים.

האצלת סמכויות זו לא מילה גסה.

שלב 4: סידורי הושבה- כאן נכנס לתמונה הפוסט שאליו קישרתי. רק אציין את הטיפ הכי חשוב שלי בנושא: כן כן, האצלת סמכויות.
אני לא יודעת למי דודה ברורה הרחוקה של אורן קשורה... (אין דודה ברוריה, כן ) ובקיצור, כל אחת מהאימהות המקסימות שלנו ישבה עם הרשימה שלה ובשלב הראשון חילקה את המוזמנים שלה לקבוצות של 12. בגלל שהן מוכשרות במיוחד הן גם עשו את זה באקסל עבורי. את סידור השולחנות עצמו אני ביצעתי ויש לך את ההסבר המלא בהודעה שצרפתי.
רק אציין שלצורך הסידור צריך קודם כל לחלק את המוזמנים לקבוצות שיהיו בגודל התפוסה המקסימלית של השולחן או מעט גדולות יותר (למשל, אם זו קבוצה שיש בה הרבה סיכוי להברזות).
ולשאלתך, בשיטה של סידור רזרבות בתוך השולחן עורכים שולחן שמתאים ל-12 אנשים ב-10 מקומות (לפעמים המקום אפילו מסכים לערוך לפחות) ואם מגיעים יותר מ-10 אנשים, המלצרים מביאים מהר מהר כיסאות. כל אותם 12 אנשים ששיבצת לשולחן מקבלים פתק עם אותו מספר שולחן ולאף אחד לא רשום רזרבה. אם הם מגיעים וחסרים כיסאות- מביאים להם. בד"כ, כמו שיש אנשים ומגיעים למרות שאמרו שלא יבואו יש גם כאלו שאמרו שיבואו ולא באים. אם במקרה אין מקום בשולחן הספציפי שהם מתאימים אליו (בד"כ אנשים נוטים לחפש לשבת ליד אנשים שהם מכירים) הנציג שאת תמני מטעמך יעזור להם למצוא מקום ובמקרה הכי הכי גרוע שבד"כ לא קורה, יפתחו עבורם שולחן. בכל מקרה, יהיה לך נציג שילך יחד עם מנהל האירוע סביב השולחנות, יוודא שלכולם יהיה כיסא ואותו נציג יהיה האדם היחיד שיכול לאשר פתיחה של רזרבה בכתב עם החתימה שלו.

שימי לב- בשלב של ההושבה בכוונה אין מוסיקת ריקודים ולא פותחים את עמדות האוכל. בד"כ אנשים מתיישבים אחרי החופה ואז ממתינים עד שרואים שלכולם יש מקום ורק אז מפעילים את המוסיקה ופותחים את העמדות של האוכל (אם את עושה את זה לפני אנשים קמים ואת לא יודעת איפה יש מקום פנוי).   

זה נשמע מורכב אבל בסוף נושא ההושבה מסתדר
בהצלחה
כתובות אינטרנט מצורפות:
המון המון תודה
14/11/13 22:25
25צפיות
ממש נרגעתי
ותודה במיוחד על הטיפ האחרון
לפני שמתחילים עם ריקודים ואוכל לוודא שכולם יושבים
כמה אחוזים לקחת ספייר מהמוזמנים?
12/11/13 21:56
244צפיות
שאלה לגבי אחוזים וכו' בנושא מספר המוזמנים.

נניח שיש לי 300 אורחים שספרתי שאני רוצה שיבואו + מאמין שיבואו (בשלב ראשוני כמובן, לפני אישורי הגעה שעושים שבוע לפני החתונה).

על איזו כמות של אורחים כדאי לי להתחייב לאולם? 250? יותר? פחות?

וכמה אחוז של מנות ספייר כדאי לבקש\לדרוש מהאולם? 20% ?

אשמח לעצות גם אם זה במספרים וגם אם זה באחוזים כדי שאדע באופן כללי.

בתודה מראש !
השאלה היא אחרת- מה המינימום שהאולם דורש?
12/11/13 22:42
148צפיות
אם למשל אתם מאמינים שיש גרעין של 200 איש שיגיע, וזו כמות שהאולם מוכן שתתחייבו עליה- עדיף לכם להתחייב על כמות זו, אפילו אם היא נמוכה מהכמות הריאלית שלכם. שכן, להוסיף עוד אנשים אחרי אישורי הגעה או כרזרבות - תמיד אפשר ועדיף.
לשלם סתם על אנשים שבסוף לא יכלו להגיע ותכננתם שיגיעו- מבאס..
אז צריך להתקרב לכמות המינמלית שממילא צריך להתחייב אליה..
הייתי במספרים דומים מאוד
13/11/13 00:13
143צפיות
אם כל מי שחשבתי והזמנתי היה מגיע, היו לי 300+ מוזמנים.

באישורי הגעה הגענו למספר 292,  בפועל הגיעו כ-280. תמיד יש התקלות ברגע האחרון. אני זוכר שבקבלת פנים התקשרה אליי חברה ממש טובה מהצד שלי ובכתה שהיא בדרך למיון עם בעלה (הריון חודש תשיעי וסיבוכים) ולא יכולה לבוא, למשל. זוגות נוטים פתאום להגיע לבד, ויש לבד שפתאום מגיע בזוג. בד"כ הדברים האלו מתקזזים והמספרים - אחרי אישורי הגעה - לא משתנים דרמטית. 10% מרווח צריכים להספיק לך אם תעשה אישורי הגעה כמו שצריך.

התחייבנו על 250 בשלב סגירת החוזה. בפגישה האחרונה לפני החתונה העלינו את המספר ל-270. האולם שלי נערכו ל-10% יותר. קרי, גם אם היו מגיעים 297 (או בעברית - 300) אורחים, היינו מסודרים עם מיקום ואוכל.
º
בדר"כ 10%
13/11/13 11:28
48צפיות
כמו שכתבו
14/11/13 21:22
41צפיות
כשסוגרים חוזה, עדיף לשאוף להתחייב למינימום הכי נמוך שאפשר, גם ככה מגדילים את המספר שבוע לפני החתונה.
וכמובן, אפשר רק להגדיל ולא להקטין. בעקרון, הרעיון הוא לקחת את מספר המוזמנים ולהפחית 30% ועל זה להתחייב.
אני יכולה להגיד שאצלנו התרחיש היה יותר אופטימי. היו בסביבות 350 או 360 מוזמנים (זה היה לפני שנתיים), התחייבנו על 327 אנשים, הגיעו 321 אנשים.  זה בערך 15% פחות מכמות המוזמנים וזה תרחיש מאד אופטימי.

כדאי, כדי לא להיות בלחץ וגם בגלל שלפעמים בתקופת הזמן עד לחתונה יש שינויים במוזמנים (למשל שינוי מקום עבודה וכו'), להתחייב על בין 20-30% פחות מכמות המוזמנים שלך אחרי שהכנת רשימה מסודרת. ממליצה לשאוף ל-30%.

לגבי היערכות של המקום- ברוב המקומות אתה סוגר על מספר מוזמנים סופי כשבוע לפני ואז המקום נערך ל-10% יותר.
לכן בד"כ כשמבקשים מספר מוזמנים סופי אתה לוקח את מספר המאשרים ומפחית 10%.

הושבה לפי קטגוריות
14/11/13 14:15
122צפיות
אשמח לשמוע עצתם כיצד הדרך הכי טובה לארגן סידורי ישיבה לפי קטגוריות.

כלומר לא תהיה הושבה לפי שמות, אלא כל אחד יישב בהתאם לקטגוריה שלו:
עבודה חתן
עבודה כלה
משפחה אמא של הכלה
משפחה אבא של החתן

וכו'
זה ההגיון לפיו עושים סידורי הושבה א ב ל
14/11/13 15:11
108צפיות
סביר להניח שזה ייצור מצב של בלבול / היעלבות / תשלום אקסטרא

בלבול ותשלום אקסטרא - למשל ששומרים מקום למישהו גם בשולחן הזה וגם בשולחן ההוא כי כל אחד חושב שהוא יבוא להתיישב שם ןהאדם הזה בכלל לא בא או החליט להתיישב במקום אחר.

היעלבות ואני נעימות כי אתה מגיע לשולחן אבל שומרים מקום למישהו אחר ובעצם "לא רוצים אותך שם" או דברים כמו " אבל אני כמו משפחה למה שמו אותי שם?" וכאשר זה לא שמי עוד עלולים פשוט להחליט שלא בא לך לשבת עם החברים האחרים שהתכוונו לשים אותך איתם אז תלך למקום אחר ואז שם ייחסר מקום וככה זה מתגלגל....
ועוד שתי הערות בנושא
14/11/13 15:15
73צפיות
1. אצלנו היה שולחן אחד גדול שלא הצלחנו להפריד אז רשמנו שולחנות 8 ו9. עשינו את זה רק כי הם היו משפחה קרובה וידענו שזה יכול להסתדר. כמובן שמנו את השולחנות קרובים זה לזה.

2. היו אצלינו גם שני שולחנות אבירים - שולחנות של 24 ולא 12 שבהם שמנו את החבורות הגדולות האחרות
יש לך המלצות איך לדאוג שיהיו
14/11/13 15:48
94צפיות
כמה שפחות טעויות ובלבולים?

במיוחד לכאלה שלא יידעו לאיזה קטגוריה הם שייכים.

הייתי הולך כל שמית אבל בשמית לא מאפשרים לנו רזרבה
מה זאת אומרת לא מאפשרים רזרבה בהושבה שמית?
14/11/13 19:15
72צפיות
נשמע לי מאד לא הוגן. כבר שמעתי על העניין הזה בעבר ואישית, אני חושבת שזה מאד לא הגון לא לאפשר רזרבה בהושבה שמית. זה ניסיון של המקום להפוך את ההושבה השמית לפחות משתלמת עבורך כך שהמקום ירוויח כסף ממנות שמתבזבזות.
אפשר לנסות לבקש בכל זאת שיאפשר לך לעשות הושבה שמית עם רזרבות בתוך השולחן לפי ההסבר שלי שמופיע בהודעות הנבחרות... (הוספתי אליו קישור בתשובה לשאלה בשרשור הזה בדיוק).

אגב, באופן אישי קרה לבעלי ולי שהיינו אורחים בחתונה, תפסנו מקום עם כל החברים של החתן, מזגנו שתייה לכוסות ואז קמנו לרקוד לפני המנה הראשונה. זוג קשישים התיישב לנו במקום בשולחן של החברים ולנו לא נשאר מקום לשבת. לא היה אף נציג שיוכל לעזור לנו למצוא מקום והמלצרים הגיבו בסגנון של "מה אתם רוצים מאיתנו, חפשו נציג של המשפחה".... כמעט ועמדנו ללכת אחרי חצי שעה של חיפושי מקום ותחושה לא נעימה עד שהושיבו אותנו בשולחן עם הלהקה, הביאו לנו את האוכל באיחור וקר וכו'...

בכל מקרה, לפעמים מקומות כן מוכנים להתגמש אם מתווכחים אתם קצת.

ולשם הפרקטיקה - הנה כמה רעיונות איך בכל זאת לארגן הושבה לא שמית בצורה נוחה ומסודרת:
כדאי למנות שני נציגים מטעם המשפחות שיהיו זמינים למנהל האירוע בזמן שאנשים מתיישבים. הם יסיירו בין השולחנות ויאתרו "תקלות".  
כדאי לבקש מהמקום שלא יתחילו מוסיקה ו/או אוכל לפני שכולם יושבים ולכולם יש מקום.
כדאי לוודא שהמקום מציג את השלטים של השיוכים של האנשים בצורה בולטת על גבי השולחנות.
והטיפ הכי הכי מוצלח שלי!
יש כל מיני חברות שמאפשרות לשלוח SMS תזכורת לאורחים ביום החתונה, משהו בסגנון ה"נשמח לראותכם...". אפשר, במסגרת SMS התזכורת לציין בניסוח יפה ומנומס את המספרים של השולחנות שהוקצו לקטגוריה אליה אותו מוזמן משתייך. לדוגמא: שולחנות 9,10 ו-11, חברים של החתן... כלומר, לתת גם מספר שולחן וגם שם של השלט.
ככה אנשים באים ויודעים מראש איפה הם צריכים לשבת... אפשר גם לחלק רשימות לנציגים מטעמכם למקרה שיהיו התלבטויות.
זו בעצם דרך לעקוף את נושא ההושבה הלא-שמית.
אגב, טיפ קטן - מראש תקצו לכל קטגוריה פחות מקומות ישיבה מכמות האנשים שהזמנתם ושייכים לאותה קטגוריה. בד"כ יש מספר מסוים של מבריזים בכל מקרה... תדאגו שההפחתה בכמות האורחים מהשולחנות תגיע ל-10%.

º
שאלות על יום החתונה - 12.11
12/11/13 18:29
37צפיות
באירוע צהריים כמה מקובל לתת טיפ למלצרים
11/11/13 15:00
243צפיות
ולמי עוד נותנים, אני עושה יום שישי בלי תקליטן כמה נותנים לצלם וכמה למלצרים, וכמה למנהל אירועים
זו ממש לא חובה, כולם מקבלים שכר יפה בבסיסו
12/11/13 09:58
219צפיות
ובנוסף, הם מקבלים טיפים מהשולחנות.
אם בכל זאת, חשוב לתת למלצרים את הטיפים ביד, ולא למנהל האירוע, או לבעלים. בנוסף אם יש רנרים, עדיף לתת להם ולא למלצרים, הם מרוויחים פחות, ולא מקבלים טיפים מהשולחות.
מי שכן נותנים טיפים נותנים 50 שקלים למלצרית/ברמנית ובין 100-300 למנהל אירוע.
º
תודה רבה עזרת לי מאד, מה זה רנדים?
12/11/13 10:16
60צפיות
הגישה שלי היא
12/11/13 16:17
159צפיות
שספקים שקבעת איתם מחיר מראש- כמו הצלם, שגוזרים את כל הקופון לעצמם, לא צריך לתת טיפ. אפשר להכין תמונה ממוסגרת כהוקרה, או מתנה קטנה וסמלית- אבל טיפ ממש לא צריך. הם תמחרו את עצמם מראש הרי... אם יש עוזר צלם שסוחב לו את הציוד- זה בד"כ בן נוער, אפשר לתת לו טיפ.

למלצרים - בד"כ 50 כ"א, מנהל האירוע- שכחתי כמה לתת אבל ראיתי שענו לך.
גם אני בשישי בצהריים....
12/11/13 16:35
150צפיות
כמו שדניאל ואורן אמרה...

מי שקבע את המחיר של עצמו - יקבל אולי מתנה סימלית
ברמנים / מלצרים - 50 ש"ח
מנקה שירותים / שומר בחניון - נראה לי שאני רוצה לתת להם 50 ש"ח
למנהל אני עדיין לא יודע כמה נהוג לתת וכמה אתן...

התמודדות עם המשפחה ביום האירוע
10/11/13 12:59
611צפיות
הי,
אני ובנזוגי החלטנו להתחתן אבל עומדת בפנינו דילמה קשה. בעיקרון אנחנו חיים ברמת חיים פשוטה יחסית ומרגישים יותר בנוח לעשות חתונה מאוד צנועה. העניין הוא שהמשפחה מהצד שלי היא גדולה וענפה מאוד. רק האחים של ההורים שלי והאחים שלי הם ביחס של פי 4 לעומת המשפחה הקרובה שלו. עם מתחילים להוסיף בני דודים ודודים מדרגות רחוקות יותר, אפשר בקלות לעשות אירוע סופר גדול וסופר יקר. אנחנו מאוד לא מעוניינים באירוע כזה, אבל אנחנו לא ממש יודעים איפה להציב את הגבול.
בנוסף, חתונות קטנות הן לא בהכרח זולות יותר אם עושים את החישוב של כמות אנשים לעומת מחיר מנה.
אנחנו רוצים חתונה יהודית אבל טקס קצת יותר נחמד מהרבנות. ולכן אנחנו גם לא רוצים לנסוע לחו"ל.
אני לא מצליחה לדבר עם אף חברה או אחות כי מסתבר שלכל אחת יש את הדעה שלה לפי מה שהיא חושבת שנכון, הייתה רוצה וכו'.
אני לא מחפשת דעות, אני מבקשת פתרונות או רעיונות. אם יש לכם רעיון איך לפתור את זה, או איך להבין בכל הבלאגן הזה מה אנחנו באמת רוצים, כי כרגע הבלבלה רצינית ביותר.
תודה מראש לכל המשיבים
מעיין
לדעתי - אין טעם לחשבון "שלי שלו"
10/11/13 15:06
296צפיות
אם החלטתם על אירוע קטן ועד איזה דרגה מזמינים תלכו לפי זה ואם יוצא לא שווה במספרים, מה אפשר לעשות ? קורה.
אם בכל זאת המשפחות עצמן מתחשבנות על "צד שלי צד שלו" אז תגבילו את המשפחות במספר האנשים, ללא קשר לקרבה, ואז הם יעשו את החשבון את מי להזמין ואת מי לא.
למשל אצלי יש בני דודים של ההורים שאנחנו בקשר איתם וכמובן הזמנו ויש כאלה שלא - לא הזמנו אותם רק כי זו קרבה X.
מתחילים משני דברים
10/11/13 15:14
291צפיות
1) מספר מוזמנים מקסימלי *מדויק* עד כמה שאפשר (כלומר בהנחה שמזמינים גם את החברים של ההורים מהעבודה /חברים של האחים/בני דודים מדרגה 17 וכד'). לא להיבהל מהמספר. זו נקודת המוצא, מכאן רק יורדים.
2) תקציב. אתם צריכים להבין מה ההון שעומד לרשותכם - האם יש לכם חסכון לחתונה? כמה ההורים נותנים כדי לעזור? או שאתם מסתמכים רק על המתנות מהחתונה ואז כמובן האילוצים גדולים עוד יותר...

משם מתחילים לעשות התאמות של תקציב ומספר מוזמנים עד שמגיעים לתמהיל הרצוי.

לדעתי בהנחה שאתם לא מתעקשים על חתונה אינטימית, כל טווח בין 200-400 אנשים הוא די ממוצע/סטנדרטי, לפחות מהבחינה הזו שיש המון מבחר של גני אירועים שאפשר לקיים בהם אירוע בעלויות סבירות יחסית.

אירוע גדול לא בהכרח יקר ומפואר יותר כמו שאירוע קטן לא בהכרח צנוע וזול יותר, לכן בשלב השני חשוב שתנסו להתמקד באופי האירוע בו אתם מעוניינים... מהתיאור שלך זה נשמע שאת מחפשת אירוע לא נוצץ אבל לא אינטימי, משהו שמאפשר גמישות במספר המוזמנים במחירים שפויים. לדעתי לא תהיה לכם בעיה לארגן אירוע כזה.

לגבי הנושא של הצבת הגבולות - הרבה פעמים כשההורים משלמים הם מרגישים שיש להם זכות לקבל החלטות... אבל זה בעיקר תלוי בתקשורת שלכם עם ההורים.
יכול להיות שיהיו לכם הרבה קרבות עם ההורים במהלך הארגונים, אז כדאי מראש לבוא בגישה שאתם בוחרים באיזה מלחמות לנצח ואיפה אתם מעדיפים להתפשר. קשה מאד (ולא תמיד רצוי) לנתק את המשפחה לחלוטין מהתהליך, אבל אם תדעו לשמור על גמישות ואם תדעו לא ליצור אנטגוניזם כלפי המשפחה ואם תדעו לשמור על חזית אחידה כזוג, יהיה לכם הרבה יותר קל.
שכחתם ? יש שבע ברכות !
11/11/13 23:38
140צפיות
אפשר לעשות חתונה קטנה
ולהזמין חלק לשבע ברכות
כמה עצות
10/11/13 16:55
213צפיות
קודם כל, כמו שכתבו לך, לדעתי, לא כדאי לעשות חשבון - הצד שלי הצד שלו.
אתם יכולים להחליט על מעגל שאתם מזמינים - נניח - רק דודים ובני דודים מדרגה ראשונה.
ולהחליט על מדיניות אחידה בקשר לחברים של ההורים וכו'.
בעיני הטיפ הכי חשוב הוא קודם לדבר ביניכם - להחליט, ורק אז לשתף את ההורים. להיות מתואמים ולגבות אחד את השני ולסכם שזה יהיה ככה מראש.

אולי תנסו לשבת יחד- להחליט על סדר עדיפויות, לרשום מה חשוב לכם באירוע ואיך אתם רואים אותו. לבחון יחד כמה כסף יש לכם כהון ראשוני ושאתם מוכנים להוציא. קחו בחשבון מתנה ממוצעת של 200 ש"ח לאדם (כהערכה סופר מחמירה- סביר להניח שיצא יותר).

תבנו יחד את התקציב ולפי זה תתחילו לחשוב על מקומות ועל סדרי עדיפויות.

לדעתי, כדאי לכוון מראש לחתונה חסכונית יותר ולא בהכרח להתייחס לגודל - אלא בעיקר לרמת הקרבה של אנשים. כשמזמינים אנשים קרובים שיש יותר סיכוי שיבואו מן הסתם סביר שפחות יבריזו לכם וגם המתנות שתקבלו יהיו מתנות שמקבלים מאנשים קרובים.
אם את צריכה פתרונות ורעיונות במקום דעות,
11/11/13 10:32
175צפיות
דברי עם אחים וחברים ולא עם אחיות וחברות. מהות ההבדל בין גברים לנשים.

לפני שאתם פונים החוצה: לך ולבן זוג ברור מה אתם רוצים?
נשמע כאילו אני כתבתי את זה (לפני כמה שנים)
12/11/13 14:49
123צפיות
אצלינו היתה בדיוק אותה דילמה ואותו יחס של אנשים מבחינת המשפחות. אצלי גם היה הלחץ של בת בכורה + נכדה בכורה + ארבעה סבים וסבתות חיים. בנוסף לחץ מהמשפחות ובעיקר מאבא שלי שיש לו הרבה מאוד מקורבים (ובעיקר בגלל סיבה מסויימת בתקופה שהתחתנו).
בן זוגי ואני דיברנו על מה באמת חשוב לנו והגענו ל 4 דברים:

1. חתונה קטנה יחסית (בפועל 140) שכוללת רק משפחה קרובה (אצלי מדובר על 40 איש) לאבא שלי למשל יש 54 בני דודים ראשונים ככה שכמובן לא הגענו לרמה הזאת . וחברים טובים של ההורים ושלנו, פשוט לא רצינו שיהיו אנשים שאנחנו לא מכירים אישית בחתונה. במקרה הזה אבא שלי היה ההפתעה הגדולה שמייד שלף רשימה של 10 החברים הכי טובים שלו ובנות זוגן והסכים לסגור בזה את העיניין.

2. רצינו להתחתן בבית (שכמובן גם הגביל את כמות האנשים) כי מבחינתי חתונה זה משפחה ומשפחה בשבילי זה הבית בו גדלתי.

3. סירבתי להתחתן ברבנות ובן זוגי רצה מסורתי אז התפשרנו על קונסרבטיבי וככה גם לי היו עדות ואחותי החזיקה את החופה ודודה שלי קראה את אחת הברכות.

4. רצינו מסיבה כיפית לחברים במיוחד כי הם הגיעו ממקומות רחוקים בדרום. אז החתונה היתה בשישי בצהרים ובשישי בערב היתה מסיבה לחברים שלא היו בחופה עם קייטרינג של פיצות והמבורגרים והמון אלכוהול ומוזיקה טובה.

אה... וגם סירבתי שיהיו אצלי שולחנות ישיבה אז הכל היה בעמידה או פופים עם קייטרינג של צלחת מזלג. מה שמדהים היה שלמרות ההתנגדות הראשונית של המשפחות והחשש שלהם מתגובת החברים והמשפחה הם כל כך התלהבו אחר כך ונראה לי שהם נהנו יותר מאשר אם היתה חתונה ״מסורתית״.

דברו בינכם ותמצאו את הנקודות החשובות לכם ובשאר תתפשרו (אני למשל נתתי לאמהות לבחור את הקייטרינג אפילו לא באתי לטעימות) והכי חשוב לדעתי: אם אתם תהנו הם גם הם יהנו.

בהצלחה

º
עיצוב, DIY וגימיקים - 12.11
12/11/13 18:28
56צפיות
מעצב חתונות
12/11/13 16:39
209צפיות
היי! אין לי מושג איך ולאן לשרשר, אני מקווה שאני עושה את זה נכון.
אני רוצה לעצב את החתונה שלי עם טאץ' אישי, אבל אין לי שמץ של יצירתיות או כישרון, והאמת שאין לי גם זמן לזה..
אז חשבתי אולי לקחת מעצבת (שמעתי על מורן כרמלי ויעל ופולי רק).
מה דעתכם? זה שווה את זה? וכמה זה בערך עולה? (אני מניחה שהתמחור משתנה לפי מה שקובעים לעשות, אבל בערך...?)
הגעת בדיוק בזמן לאירוח כאן בפורום
12/11/13 18:24
155צפיות
אם תסתכלי בהודעה הנעוצה למעלה, תראי שהפורום מארח ביום חמישי הקרוב את טל והדר ממגזין כלות אורבניות.
בין הנושאים של האירוח נמצא גם הנושא של עיצוב, DIY וטאצ' אישי.
אני מזמינה אותך להגיב לשרשור ולשאול את טל והדר המקסימות שאלה בנושא...

ועכשיו בתשובה לשאלתך - מעצב בדרך כלל יגבה ממך מחיר שכולל תשלום על העבודה שלו ותשלום על האביזרים בהם את מתכננת להשתמש - חומרים, פרחים וכו'. אני עשיתי עיצוב בסיסי למדי והעלות הייתה בסביבות ה-3,500 ש"ח... אחרי שויתרתי על כל מיני דברים.
אבל...
אם תביאי אביזרים משלך לעיצוב, תוכלי לבקש מהמעצב רק לסדר אותם ביום האירוע... יש כאן גם בנות מקסימות שמוכנות להשאיל חלק מהאביזרים בחתונות הפרטיות שלהן...

וכמובן - אפשר למצוא המון המון השראה ב-Pintrest. אני מצטערת שלא ניצלתי את ההזדמנות של החתונה כדי לתת קצת טאצ' אישי בעיצוב. הייתי נעולה על זה שאין לי זמן וחבל, כי מאז היו כאן דברים מקסימים שבנות עשו.
ספר ברכות
12/11/13 19:23
143צפיות
היי, אני זוכרת שהיה פה לא מזמן שרשור על ספר ברכות.
בא לי להכין ספר עם כל הברכות שקיבלנו בחתונה. איפה אפשר למצוא ספר כזה?
אולי עם כריכה מעץ.. אולי לא..
אני זוכרת שראיתי כמה ספרים שאהבתי כאן אבל קשה לי להיזכר עכשיו.
אם יש לכן דוגמאות אשמח לראות
º
היי, אנחנו קנינו בקרביץ - כזה עם כריכה מעץ
16/11/13 10:05
42צפיות
מחפשת מעצב/ת
13/11/13 00:03
109צפיות
מחפשת מעצב עבור עיצוב דיי בסיסי לחתונה בצפון הארץ, משהו עד 3000 ש"ח.
אשמח להמלצות.
º
איזה אזור בצפון? הצפון הוא גדול :)
13/11/13 10:43
28צפיות
º
מחפשים מקום ואוכל- 12.11
55תגובות
12/11/13 18:15
249צפיות

(המשך...)
º
ביגוד, הנעלה, תכשיטים ואביזרים - 12.11
60תגובות
12/11/13 18:13
203צפיות

(המשך...)
כלות אורבניות מגיעות להתארח
42תגובות
12/11/13 14:43
921צפיות
זה הזמן והמקום לשאול הכל על העיצוב שיהפוך את האירוע שלך למיוחד ביותר

כלות אורבניות הינו שיתוף פעולה יצירתי בין שתי חברות, טל והדר, האחת מעצבת גרפית ואילו השנייה אדריכלית....

(המשך...)
כלות אורבניות מגיעות להתארח
זה הזמן והמקום לשאול הכל על העיצוב שיהפוך את האירוע שלך למיוחד ביותר

כלות אורבניות הינו שיתוף פעולה יצירתי בין שתי חברות, טל והדר, האחת מעצבת גרפית ואילו השנייה אדריכלית.  
מדובר בסיפור אהבה שהחל בצורה וירטואלית, ממש כאן בפורום חתונות האהוב בתפוז, בין 2 נשים עם תשוקה משותפת לקסם שיש בעולם החתונות.
והאמת היא, איך אפשר שלא להתאהב בעולם שכזה? עולם שסובב סביב ערכי היופי, האסתטיקה, הסטייל והשיק.

העשייה של כלות אורבניות מכניסה רוח רעננה, כזאת עם טביעת עין עיצובית-מקצועית אל תוך עולם החתונות הישראלי.
כלות אורבניות אינן נחות לרגע ועובדות כל העת על רעיונות חדשים ומרגשים בתוך ומחוץ לרשת.
מטרתן היא להגיע לכל אותם חומרים שונים ומגוונים (בתחום הצילום, עיצוב, DIY, אופנה, עיצוב גרפי, לייף סטייל ועוד) ואף ליצור אותם בעצמן, כל זאת על מנת להעניק ערימות של השראה לחתונות של זוגות בישראל ולתהליך החתונה עצמו.

בין הנושאים שהן ישמחו לדבר עליהם במסגרת האירוח בפורום:
עיצוב ו-DIY (בחתונה או בכל אירוע שנערך סביב לה), שני נושאים היקרים מאוד לליבן ועליהן הן נשאלות מידי יום ביומו.

ביום חמישי 14.11.13 בין השעות 18:00-20:00 טל והדר יגיעו להתארח בפורום
אתן מוזמנות לשרשר שאלות בנושאים הרלוונטיים לכאן
º
יש כאן מישהו/י שמתתן/נת בקרוב?
12/11/13 10:17
229צפיות
º
1.12
12/11/13 10:52
70צפיות
º
ב- 3.12
12/11/13 13:25
51צפיות
º
כמה קרוב?
12/11/13 16:05
65צפיות
º
4.12
12/11/13 17:22
46צפיות
תאריך נפלא לחתונה: 11/12/13
14/11/13 01:59
254צפיות
אחותי התחתנה בתאריך נדיר: 11/11/11 וזה יצא גם ביום שישי.

להתחתן בתאריך 11/12/13 - זה גם תאריך נדיר!!!
º
זה התאריך שלנו
14/11/13 16:33
56צפיות
מתנות לחברות של הבת שלי,בת 10
11/11/13 16:25
208צפיות
אני מחפשת רעינות למתנות לחברות של הבת שלי,בת 10,לכבוד מסיבת יום הולדתה
חתונה באיקאה!
11/11/13 13:35
715צפיות
זוג שנפגש במסגרת עבודתם באיקאה סניף ראשון לציון יתחתנו היום בחתונה בחנות עצמה!
מתחם הקופות יהפוך לרחבת הריקודים והכיבוד יהיה כדורי בשר שבדיים.

יש משהו ממש ממש חמוד בחתונה כזו. לא שגרתי ומגניב. במיוחד בגלל שזה קשור לסיפור ההיכרות שלהם.

מה אתם חושבים על זה? האם הייתם מתחתנים באיקאה? אם הייתם יכולים לבחור מקום לא שגרתי להתחתן בו, איפה זה היה?
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
מזל שהם לא עובדים במכון לטיהור שפכים
11/11/13 14:01
108צפיות
אני רציתי לעשות אירוע קוקטייל בהבימה
11/11/13 14:05
373צפיות
אין כמו לקום בבוקר, לשטוף פנים, להתלבש ולחצות את הכביש כדי להתחתן...
הם לא חזרו אלי, ובשלב זה הבנתי שמקום בנפרד וקייטרינג בנפרד זה ממש יקר אז ויתרתי.
תראי
11/11/13 16:43
285צפיות
בגלל שאני לוקה בציניות זמנית מדי פעם, נכנסתי קצת ב'אויש נו הזוגות האלו עם הגימיקים שלהם שוב' ללינק, אבל הסיפור שלהם והחמידות שלהם ממש שבתה אותי

יופי.. עכשיו אני מתייפח פה לתוך ההינומה.. תראי מה עשית...
עם כל האהבה שלי לכדורי הבשר השבדיים...
11/11/13 23:02
394צפיות
ובחיי שאני אוהבת את גושי הבשר האלה....
ל----א---!
לא מספיק שהחופה נערכה במחסן המכוער של איקאה (ראיתי תמונות "מבפנים" ), גם את יום החתונה לבלות במקום העבודה? אני בעונש?
אין מצב...
נכון שזה מבאס להתחתן במקום העבודה שלך
12/11/13 16:22
241צפיות
אבל הנציגה שנפגשה איתנו במקום בו התחתנו אמרה לנו שהיא בעצמה צפויה להתחתן שם.

אני אמביוולנטית לנושא הזה. מצד שני, אם הציעו לה מחיר ממש זול, זו הייתה יכולה להיות אחלה הזדמנות.
טוב... אם היא עובדת באולם אירועים
12/11/13 16:36
172צפיות
ובגדול הוא נראה טוב בעיניה, הרמה של האירועים שהם מפיקים היא גבוהה וההתנהלות לטעמה... זה כנראה מקום העבודה היחיד שהייתי מסכימה להתחתן בו
במיוחד אם הייתה הנחת עובד משמעותית
בגן בו עבדתי עובדים רבים התחתנו
12/11/13 17:48
166צפיות
בקיץ אחד היו 6 חתונות של עובדים (מלצרים וברמנים) ועובדים לשעבר.
תמיד היה שם יחס טוב לעובדים, גם מבחינת הכסף, גם מבחינה אישית וגם הטבות נוספות. אני יודעת גם שהם נתנו הנחות מאוד משמעותיות לעובדים וככה הם הצליחו להתחתן במקום ברמה מאוד גבוהה במחיר סביר.

גם אני עצמי הייתי מוכנה להתחתן שם אילולא רציתי חתונת חורף.
º
כבר אמרתי 10 פעמים, אבל זה מתבקש - מיני ישראל
12/11/13 07:53
128צפיות
º
בבית של ההורים שלי
12/11/13 11:43
121צפיות
סוף סוף אנחנו מסכימות
12/11/13 17:18
229צפיות
גם אני הייתי שמחה להתחתן בבית של ההורים שלי,
או "סתם" בחוף ים יפה,
אך כמות האורחים והציפייה מילד בכור (שנינו), לא באמת מאפשרים את זה.
12/11/13 17:26
112צפיות
אבל אבוי, למה הכנסת את העניין של חוף הים, אני שונאת חול
אצלנו אני חושבת שההורים חשו כזאת הקלה שבכלל הסכמנו לעשות חתונה ושאפילו היתה חופה עם רב  שהם היו מסכימים כמעט לכל מקום!
קופון השבוע: כתובה מעוצבת
11/11/13 08:59
98צפיות
קופון השבוע: כתובה מעוצבת
כתובה מדהימה בעיצוב אישי, ב-400 ש"ח בלבד,
לפרטים נוספים,הכינסו לויפימדיה – vipimedia וצורו קשר!
http://biz.tapuz.co.il/bizcard-525

פערים גדולים מדי, פשרות גדולות מדי...
133תגובות
11/11/13 08:55
2378צפיות
שלום לכולם,

אחרי שראיתי שיש בפורום הזה לשאלות מורכבות יותר מ"איזה אולם" וכו', ויש היענות ומגוון של דעות, אני מרשה לעצמי לכתוב כאן התלבטות די משמעותית שלי, ואשמח לדעתכם.

אני ובן זוגי מנסים כבר מעל חודש למצוא מקום לחתונה, עד שגילינו שהבעיה היא לא בכל האולמות שראינו, אלא בתפיסות...

(המשך...)
שלום לכולם,

אחרי שראיתי שיש בפורום הזה לשאלות מורכבות יותר מ"איזה אולם" וכו', ויש היענות ומגוון של דעות, אני מרשה לעצמי לכתוב כאן התלבטות די משמעותית שלי, ואשמח לדעתכם.

אני ובן זוגי מנסים כבר מעל חודש למצוא מקום לחתונה, עד שגילינו שהבעיה היא לא בכל האולמות שראינו, אלא בתפיסות השונות שלנו. מה שממש מרגיז בסיפור, שביומיום הפערים הללו מגיעים לפשרות ולפתרונות נוחים לשנינו, אבל יום החתונה הזה מוציא הכל מכלל פרופורציה.

אז זו תמונת המצב:
אני חילונית, יש לי בעיה רצינית להתחתן ברבנות, מוכנה לכל ברכה או טקס דתי ללא רישום ברבנות (וכמובן ללא מקווה). מעדיפה ללא שבת חתן אך מוכנה להתפשר אם לא יהיה רישום ברבנות, שזה הדבר הכי חשוב לי.
הוא מבית דתי וחשובה לו הדת. חשוב לו מאד להתחתן ברבנות כולל הרישום והחותמת והכתובה. הוא עדיין מנסה להבין ולהסביר למה זה כל כך חשוב בעצם. הוא מעדיף שבת חתן אך מוכן לוותר אם אתפשר בעניין הרבנות.
שנינו לא משתגעים על עניין החתונה-השמלה הלבנה-הצ'קים של 300 למוזמן וכל הסיפור, אבל מתחילים להבין שאין דרך אחרת לחגוג עם 160 אנשים קרובים (המשפחות גדולות, 160 זה בחתך אכזרי, רק דודים ובני דודים). צריך "להאכיל" את מי שמגיע לחגוג איתך ולדאוג לערב נעים, ולצערנו לא מצאנו אפשרויות באמצע.

בחיינו המשותפים, העניין הדתי לא מגיע לכאלה קצוות. בפסח האחרון למשל, ניקינו ושמרתי כשרות (ואני עד הפסח הזה ההכנה שלי לפסח הייתה לאגור פיתות במקפיא), וזה היה לי כיף להרגיש שאני מתחשבת בו, ולא היה בזה מאמץ מבחינתי. אבל עניין הרישום ברבנות יושב לי על מקום עקרוני ושם אני מתקשה להתפשר.

כשהתחלנו לחפש מקומות בכל פעם התפשרתי קצת (טוב, אז ברבנות... והנה אולם... נו טוב גם שבת חתן) ולאורך הדרך הרגשתי שאני מתרחקת מעצמי ועצרתי הכל כדי לחשוב על זה. כשאני חושבת על זה ברור לי שהוא האיש שאני רוצה לחלוק איתו את חיי, ואני לא רואה בקושי הזה משהו שמסמל את הקשיים שלנו בהמשך, זה מרגיש לי מאד סובב סביב ה-אירוע הזה.

טוב חפרתי מלא ואני לא יודע אם מישהו יצליח לקרוא עד הסוף בכלל, אבל אם כן- אשמח לכל עצה או מחשבה, כי אני מרגישה כבר די אבודה ועצובה בסיפור הזה...

תודה
º
טקסים, רבנות ומקווה - 10.11.13
10/11/13 14:58
19צפיות
שאלה- רישום במשרד הפנים למתחתנים בחו"ל
10/11/13 09:47
93צפיות
עמדתי לצאת להרשם במשרד הפנים ופתאום ראיתי שמבקשים תרגום נוטריוני של התעודה המקורית מחו"ל.
באמת צריך את זה? או שאפשר לגשת עם תעודת הנישואין הקפריסאית?
אאל"ט תעודות באנגלית/ערבית אין צורך לתרגם
10/11/13 10:18
75צפיות
צריך תרגום רק אם התעודה היא לא בשפה רשמית של המדינה.
אם היא באנגלית אין צורך לתרגם.
10/11/13 13:42
68צפיות
עשיתי את זה לפני שבועיים עם התעודה שקיבלנו בקפריסין ולא היו בעיות.
יש לך פה את כל הפירוט:
http://www.piba.gov.il/SUBJECT/REGISTRYANDPASSPORT...
מה שהם לא כותבים באתר זה שצריך גם להביא שני צילומים של תעודת הנישואים, והם קצת שגעו אותי עם זה.
º
תודה רבה!!!
10/11/13 15:02
19צפיות
º
איפור, שיער, תכשיטים ואביזרים - 10.11.13
10/11/13 14:56
67צפיות
שעת התארגנות וצילומים בחורף
09/11/13 22:07
261צפיות
היי לכולם, שבוע טוב !

אנחנו מתחתנים בתחילת דצמבר, ויש קצת גרסאות שונות בין הצלמים ומעצבת השיער לגבי שעת סיום ההתארגנות.
לפי בירור באינטרנט, השקיעה תהיה בערך ב-4:30. כמה זמן כדאי להשאיר לצילומים ?
הצילומים יהיו פלוס מינוס באזור של ההתארגנות ואחר כך יש לנו כשעה נסיעה לאולם (כולל פקקים).

תודה ושבוע טוב :)
אנחנו יצאנו בשתיים
09/11/13 22:57
249צפיות
זה היה מצויין והספקנו שני לוקיישנים. לגבי הנסיעה אין מה לדאוג כי מסיימים להצטלם קצת אחרי השקיעה ויש לפחות שעתיים עד לאירוע. אנחנו הגענו לאולם כבר בחמש ואז חיכינו שם שעתיים וחצי. זה דווקא היה נחמד!  
מסכימה עם Ray Of Lite וטיפ!
10/11/13 10:49
179צפיות
לצאת בצילומים זה מצוין!
בגלל שתמיד יש עיכובים תקבעי את הלו"ז כך שיסתיים חצי שעה-45 דק' קודם - וככה תצאו בשעה המיועדת!

לגבי קביעת לו"ז- אל תשכחי להשחיל זמן לארוחה קלה בצהריים לפני שלב האיפור וגם - זמן מספיק להתלבש, לענוד את התכשיטים וקצת טאצ' אפים של אחרי לבישת השמלה. אם את לובשת את השמלה במקום שונה ממקום ההתארגנות, קחי בחשבון זמן נסיעה!
מנסיון בשבוע שעבר
10/11/13 10:56
154צפיות
ליוויתי את החברה הכי טובה שלי.
התחלנו להתארגן ב 10:00, אוכלים בניחותא , שיער, איפור גם למלוות ולאמא כמובן אז זה לוקח זמן.
בסביבות 1300/1330 יצאנו לצילומים בנווה צדק
ועדיין הרגיש לחוץ.
כמה שיותר מוקדם להתחיל כך יותר טוב
אנחנו התחתנו בתחילת דצמבר
10/11/13 14:03
129צפיות
ב- 5.12
יצאנו לצילומים בסביבות השעה 14:00-14:15,
הצלם הגיע בסביבות 12:30 על מנת לצלם את ההתארגנות...

לדעתי היה מספיק זמן לצילומים, הגענו לאולם בסביבות השעה 18:00.
הייתי ממליצה לא לצאת מאוחר יותר כיוון שבדצמבר לא ניתן לדעת מה יהיה מזג האוויר ושלא יהיה מצב שתתקעו בגלל גשם (שיוצר פקקים) או מבחינת צילומים אם תרצו תמונות חוץ.

מה שכן, כשמחשיך יכולות לצאת תמונות מהממות !! (רק קצת קר...)
איפור שיער - עזרה דחופה
09/11/13 10:26
407צפיות
הי בנות, חייבת המלצה טובה לאיפור שיער
מתחתנת עוד שבועיים וטרם מצאתי...
מחפשת סגנון נקי באיפור ובשיער לא עשויי מדיי שיחזיק כל הערב, מחיר עד 1800, ושיבואו עד אליי-(אני מתארגנת במלון WEST)

אשמח לעזרה אני אובדת עצות...
מפריע לך לקחת שניים שונים?
09/11/13 11:03
315צפיות
לנו יצא כולל פחות מזה... ולקחנו שניים שונים...
לא מפריע לי בכלל
09/11/13 11:42
240צפיות
כל עוד מגיעים אליי וההמלצות הם טובות על הספקים
אשמח לקבל פרטים וגם תמונה אם יש
º
פרטי...
09/11/13 12:11
101צפיות
º
אשמח גם לקבל המלצה על איפור ושיער
12/11/13 23:16
64צפיות
כרמל יהלום
09/11/13 12:54
242צפיות
תעשי חיפוש על השם שלה, יש המון קרדיטים של כלות שעברו תחת ידיה.
בהצלחה :)
ממליצה על נתי מור המקסימה
09/11/13 13:06
160צפיות
היא איפרה+סירקה אותי ואת שתי האחיות שלי בחתונות שלהן, ובעוד פחות מחודש נסגור איתה מעגל גם בחתונה שלי
ממליצה בחום !!

שיהיה במזל טוב
סגרתי עם סוזי אריאל
09/11/13 20:06
515צפיות
היא ממש מתוקה,
התרשמתי ממנה לטובה באיפור ניסיון,
היא מגיעה עד אליך ועובדת בסגנון מאוד "לא עשוי", שגם אני סולדת ממנו.

https://www.facebook.com/Suzy.Ariel?fref=ts

מזל טוב :)
גם אני סגרתי עם כרמל יהלום..
09/11/13 20:21
204צפיות
היא עשתה איפור ושיער לחברה שלי ויצא מהמם, כנ"ל אצלי בניסיון.
היא לא לוקחת תשלום על ניסיון שזה לא נפוץ... והמחיר שלה מאוד הוגן.
וחוץ מזה היא אחת הבחורות הכי כיפיות ומגניבות שיצא לי לפגוש
לא סגורה על המחיר
10/11/13 12:52
236צפיות
כי לקחתי אותו דרך חבילה של איזיווד- אבל ממליצה בחום על רועי חמו.
הוא עושה גם איפור וגם שיער, הוא מקצוען אמיתי והייתי מאד מרוצה מהתוצאה.
מצטרפת להמלצה
10/11/13 12:57
136צפיות
אותי הוא לא איפר, אבל הוא עיצב לי את השיער והשיער לא זז מילימטר כל הערב. עם זאת, הוא לא היה נראה נוקשה.

את מוזמנת להציץ בקרדיטים שלי ולהתרשם.

מומלץ בחום!!

טלי עמרם.
10/11/13 12:57
101צפיות
מעולה!!! ובמחיר הזה ועושה גם שיער וגם איפור.
ממליצה על אפרת שני-כספי
10/11/13 14:10
101צפיות
עושה איפור (ואם צריך גם ציפורניים וכדומה)

אפשרי לברר איתה (יש לי את הנייד שלה אם תרצי)
ליאת מאמן
11/11/13 11:08
102צפיות
אישיות מקסימה ומרגיעה עם תוצאות יפיפיות ולא מעושות
חוות דעת על המאפרת לאנה שוורצמן
11/11/13 16:51
121צפיות
שלום,
יש כאן מישהי שהתאפרה אצל לאנה שוורצמן ויכולה לחוות את דעתה?
תודה
שתי חברות שלי
11/11/13 18:00
134צפיות
אחת הגיעה בעקבות השניה שהייתה מרוצה.
אני זוכרת בעיקר את האחרונה מביניהן שהתחתנה כי זה היה רק לפני חצי שנה-נראתה מאוד יפה וטבעית.
º
צילום, מוזיקה ואטרקציות - 10.11.13
10/11/13 14:49
52צפיות
מה אתם אומרים על מגנטים לחתונה?
10/11/13 14:11
248צפיות
צריך או לא צריך וכמה עלות של מגנטים לכל האירוע?

צירפתי כתבה שקראתי מגוגל, זה המחירים באמת?
כתובות אינטרנט מצורפות:
ממש תלוי בטעם שלך
10/11/13 14:36
172צפיות
אני אישית לא מאוד מחבב אותם, אז בחתונה שלנו לא יהיו מגנטים, אבל אני מכיר אנשים שאוהבים אותם.
אנחנו ממש התלבטנו
10/11/13 15:11
184צפיות
אני לא רציתי כי זה היה נראה לי כמו משהו שכבר מיצה את עצמו...
אבל הבנזוג רצה וגם כל החברים ("מה, אתם חייבים מגנטים!") אז בסוף עשינו.
לקחנו מישהו שעשה בחתונה של חברים שלנו, שהמגנטים שלו יצאו מאוד יפים בצבעים ובאיכות (יש לנו גם מגנטים מחתונות אחרות שהתמונות ממש באיכות גרועה), והזוג היו מרוצים ממנו. הוא לוקח 1000.
דווקא אחד הגימיקים הנחמדים שיש
11/11/13 14:46
141צפיות
האורחים תמיד שמחים לקבל מזכרת. עלות שולית לדעתי לתמורה. אני הייתי עושה
אני חושבת שזה עניין של אם אתם אוהבים או לא
12/11/13 07:56
86צפיות
האורחים לא "יישפטו" אתכם אם יהיה או לא יהיה. גם בין האורחים יש כאלה שאוהבים וכאלה שלא.
אני דיי אדישה לגבי מגנטים. בהתחלה אמרתי שאם זה לא יקר אז למה לא - וזה לא יקר.
בסוף החלטנו שלא בעיקר בגלל אילוצי המקום.
זה לא מה שייקבע את אופי האירוע וכנראה גם לא מה שירושש אתכם או לא.
חדשה פה.. תמונות עם הורים שהתחתנו מחד
09/11/13 20:22
719צפיות
היום לגמרי במקרה מצאתי את הפורום המדהים הזה

כמו בנות אחרות גם אני נמצאת בדבר המרגש (והמתיש) הזה שנקרא ארגון חתונה .

אצלי המצב הוא קצת יותר מורכב:

אני ילידת ארה"ב. ההורים שלי עלו לארץ כשהייתי בת 5 אבל רוב המשפחה שלנו נשארה שם.
בן זוגי נולד בארה"ב לאימא ישראלית ולאבא אמריקאי. בהמשך הוריו התגרשו והוא עלה לארץ עם אימא שלו. כל המשפחה מהצד של אבא שלו חיים בארה"ב.

בן זוגי ואני אמורים להתחתן בארץ אבל יהיו המון המון אמריקאים (ולא כולם יהודים) בחתונה .
מהצד שלי זה בעיקר המשפחה המורכבת שלי שגרה שם. מהצד של בן זוגי זה קצת יותר מורכב. מהצד שלו בחתונה יהיו: אבא שלו, האחיות והאחים שלו, כל המשפחה המורחבת שלו, חברים שלו (כי הוא בניגוד אלי גדל שם) ושותפים עסקיים שלו.

לבן זוגי ולהורים שלי מאוד חשוב שבחתונה יהיו כל מיני דברים שנהוגים באמריקה (בעיקר בשביל האורחים משם).
לי זה לא מפריע, ההפך הייתי שם בהמון חתונות של בני משפחה ומאוד אהבתי חלק מהדברים .
הבעיה שזה כאב ראש מאוד גדול לדאוג לכל הדברים האלה ואני גם די חוששת מאיך יגיבו לזה האורחים המקומיים (חברים שלי ושלו, אנשים מהעבודה שלי וכו').

בקיצור ביחד עם ההתרגשות יש לא מעט לחץ וכאב ראש

כאמור רק היום גיליתי את הפורום הזה וכבר יש ל שאלה שקצת מטרידה אותי :

אימא ואבא שלי גרושים. הם התגרשו לפני 8.5 שנים. מאז שניהם הספיקו להתחתן מחדש עם בני זוג אחרים.
אבא שלי ואשתו נשואים כבר 7 שנים. אני ובן זוגי מסתדרים איתה יפה מאוד.
אימא שלי ובעלה נשואים כבר 3 שנים. בן זוגי לא ממש מחבב את בעלה של אימא שלי. אני מבחינתי חושבת שהוא דווקא בסדר.
אני מאוד הייתי רוצה שבחתונה תהיה תמונה שלי ושל בן זוגי (כשאנחנו כבר נשואים) ביחד עם אימא ואבא שלי אבל בלי בני הזוג החדשים שלהם.
אני ממש לא רוצה לפגוע ברגשות של אף אחד ובטח לא ברגשות של אשתו של אבא שלי או בעלה של אימא שלי. מצד שני אני מאוד רוצה תמונה שלי ושל בן זוגי עם שני ההורים שלי.
רציתי לשאול האם לדעתכם זה בסדר שאני אפגע ברגשות של המעורבים בעניין והעיקר שתהיה לי התמונה הזאת שאני כל כך רוצה?
אני יודעת שאשתו של אבא שלי תיפגע מזה כי היא בגישה שאימא שלי ואבא שלי זה כבר היסטוריה ישנה. היא מאמינה שהתמונות צריכות לכלול את בני הזוג החדשים של ההורים. היא אומר שלצלם תמונה של ההורים שלי ביחד בלי בני הזוג הנוכחיים שלהם יוצרת את הרושם שהם עדיין ביחד כשהם כבר ממש לא.
מה אני אמורה לעשות עם העניין הזה?

מישהי הייתה צריכה להתמודד עם משהו דומה

איך שאני רואה את זה...
09/11/13 20:54
355צפיות
ממש לא צריכה להיות בעיה...

הם ההורים הביולוגים שלך... לא טוב לה? שתתמודד...
מכאן זה מתחיל... מזה שמתערבים עם מי תצטלמי...
לשים לזה סוף כבר פה...
לגיטימי לגמרי
09/11/13 22:21
246צפיות
זה שאת מצטלמת עם שני ההורים שלך לא אומר שהם עדיין ביחד, זה פשוט אומר ש*הם* ההורים שלך.
לגיטימי שאת רוצה תמונה איתם לבד בחתונה שלך.
מה לעשות שבני הזוג, גם אם הם מאוד נחמדים ויש קשר טוב, עדיין לא מחליפים הורים.
פשוט תעשו תמונה אחת רק עם ההורים, ואחת עם ההורים ובני הזוג שלהם.
עושים גם וגם
09/11/13 22:55
266צפיות
אצלנו כל ההורים גרושים. עשינו תמונות עם כל מיני אפשרויות. חלק עם ההורים הביולוגיים, חלק עם בני זוג. זה לוקח בדיוק עוד 5 דקות. אין מה לדאוג הצלמים הם אלה שמכווינים את התמונות וקוראים למי שרוצים שיצטלם כל פעם.
פרדון מיי פרנצ', אבל קצת אגואיסטי מצידה, לא?
10/11/13 09:22
278צפיות
זה שכלה רוצה להצטלם עם אבא ואימא שלה זה לא מובן לגמרי מבחינתה? 7 שנים והיא עדיין לא מספיק בטוחה בזוגיות שלו ושלה? מה היא חושבת, שתמונה שלך עם ההורים 'תיצור את הרושם' שהם אשכרה חזרו כי הם הצטלמו עם הילדה המתחתנת שלהם... (רושם אצל מי אגב? את מתכוונת להגדיל את התמונה ולתלות אותה בנתיבי איילון עם הכותרת "הם חזרו! yea baby!" ואז עם ישראל עלול לטעות ולחשוב שהאהבה ניצחה את הכל, כולל פרסומת של בר רפאלי?).

קיצר, את כלה. את המפקדת, המנהלת, המחליטה הבלעדית. לגיטימציה שניתנת לך כשאת מחזיקה הינומה ביד. בקשי יפה ומי שזה לא טוב לו, שיחפש משהו טעים בעמדת הקבב בטחינה.

אם מתאים לך - תצטלמי גם איתם, ברור. בסוף זה אבא שלך והאישה שלו... אבל זה כבר עניין שלך. זאת דעתי לפחות.
מגיבה מהצד של "האשה של"...
10/11/13 09:47
274צפיות
אני נשואה לגבר שאלו לו נישואיו השניים ויש לנו שני ילדים משותפים. גם גרושתו התחתנה מאז. מאז שאנחנו יחד היו כמה אירועים של הילדים מנישואיו הראשונים (הם גדולים). מעולם, ועל אף הקשר הבאמת מיוחד שיש לי עם כל אחד מהם (כולם גרו/גרים אצלנו בבית) לא חשבתי שאני יכולה, צריכה או רוצה להחליף את מקומה של אימם. לא בחיים ולא בתמונות. ולא הייתי מעלה על דעתי להיפגע מכך שמי מהילדים רוצה תמונה עם הוריו ובלעדי. הבקשה והרצון שלך נראים לי לגיטימיים לגמרי. ואם היא לא תבין, אז לא. לא הכל צריך להבין בחיים...
שיהיה רק מזל טוב!
(דיסקליימר- אני כבר נשואה ותיקה, נכנסתי לא מזמן לקראת החתונה של אחי ומאז נשארתי קצת לקרוא...)
כמו שכתבו כאן
10/11/13 10:37
161צפיות
לדעתי פשוט מצטלמים בכל הקומבינציות- כולל אחת עם ההורים בלי בני הזוג שלהם.

באופן אישי, לא הייתי מעלה את הנושא עכשיו ולא מדברת על זה ולא קובעת עובדה מראש. הייתי מדריכה את הצלם שעורך את הצילומים שייתן הוראה - כמו "עכשיו הכלה והחתן רק עם האמא והאבא של הכלה."
אם את לא תעשי מזה אישיו, יש סיכוי שזה יעבור יותר חלק.
אני גם לא חושבת שאף אחד ירצה לעורר סצנה ביום החתונה- במיוחד אם זו בקשה תמימה שמגיעה מהצלם.
עומדת להתמודד עם תרחיש דומה אבל שונה
11/11/13 13:48
134צפיות
היי,

קודם כל, האמת המבאסת היא שזה יותר מסובך מ"את הכלה ואת מחליטה". זו חוויה חד פעמית, שאחריה יש חיים שלמים, וחבל ליצור משקעים לשנים שיבואו הלאה, על בסיס העניין של "זו החתונה שלי".

שלא תביני אותי לא נכון - אני חושבת שזכותך המלאה היא לבקש מההורים שלך להצטלם איתך, ואני חושבת שאם יש בעיה, ראוי שהם ורק הם יעלו אותה. כלומר - זו זכותם להרגיש לא בנוח וראוי שתתחשבי באי הנוחות שלהם. ההורים שלי לא נשואים מחדש, והגירושין שלנו טריים, אבל אני לא רואה איך אדם שהוא חיצוני (ובכלל זה אני כוללת גם אנשים שמאוד קרובים אליי, ללא טינה וללא כעס) לתא המשפחתי האינטימי ביותר שיצר אותך, יכול לבקש ממך לעשות מודיפיקציות בתחום הזה.

הגישה שאני נוקטת בה היא כזו - במהלך 5 השנים שקדמו לאירוסין שלי, חזרתי ואמרתי שאני מוכנה לקבל את השפעת הגירושין שלהם עליי, עד המקום המשפחתי שלי, עד החתונה ועד הילדים שלי.

הרעיון הוא שאחרי שנים בהן אני עשיתי מודיפיקציות, בחתונה שלי, *הם* עושים מודיפיקציות. כן, יש קווים אדומים, אבל אנחנו משרטטים אותם יחד. ואני מציעה לך לשרטט את הקווים האדומים של הסיטואציה יחד עם ההורים שלך אחד על אחד או אחד על שניים (אם התברכת בגרושים שמתקשרים זה עם זה).

אם בני הזוג החדשים של ההורים שלך חשובים לך באותה המידה, את יכולה להכניס גם אותם לדיון, אבל כמו בכל דבר שקשור לחתונה - עדיף לצמצמם את כמות הדעות למינימום האפשרי.

ובעיקר- לבחון עם עצמך, מה בעינייך שווה את הדרמה. לי נורא חשוב ללכת אל החופה עם שני ההורים שלי. אז התעקשתי, וזה כנראה יקרה בסוף, עם כל הדרמה. דברים אחרים - נגיד התמונות - חשובים לי פחות, ולכן, אני לא מתעקשת עליהם.
כבר ענו לך לגבי התמונות....
12/11/13 20:17
82צפיות
לגבי הלהביא את שם לפה.
אני עושה את זה באירועים שלי כל הזמן. הרי אי אפשר לצפות לנהוג רק לפי הכללים של צד אחד. דווקא השילוב מהווה את היופי ואת המיוחד.
מצרפת לך פוסט שכתבתי, אמנם זה קצת שונה מהמקרה שלכם, אבל בכל זאת....
http://citrusim.blogspot.com/2011/01/blog-post_31....

יש פה גולשים עם שפע של רעיונות ופתרונות יצירתיים.
מזמינה אותך לשאול
מבקשת עזרה
10/11/13 00:53
224צפיות
ברצוני להעניק לאורחים בחתונה ,מזכרות .היכן ניתן למצוא חנויות באזור תל-אביב במחיר זול.
איזה סוג של מזכרות ?
10/11/13 08:03
135צפיות
אנחנו הכנו מתנות בשני שלבים:
1. הכנו כרטיסים עם תמונה שלנו בצד אחד ומתכון מתוק בצד בשני ( אנחנו אנשי שוקולוד, וזה גם היה לפני ראש השנה אז המתכונים היו עם דבש ותפוח)
2. הכנו מגנטים בצורת תפוח עם ציור של צנצנת דבש בעמותה שנקראת מש"י ברחובות. המגנטים כולל האריזה של המגנטים יחד עם הכרטיסים עלו לנו 4 ש"ח לאחד והעמותה מעסיקה אנשים בעלי מוגבלויות.- ככה שהייתה כאן גם תרומה לקהילה.
אני ממש ממליצה עליהם באופן ספציפי אבל גם:
קודם לחשוב מה המתנה שאתם רוצים ובאיזה תקציב
ואז לחפש מקום שיעמוד בהגדרות.

מזכרות לחתונה
18/11/13 00:00
15צפיות
הרעיון שעשיתם ממש יפה ומקורי.ואני מאוד מודה לך על העזרה.
אני הכנתי נרתיק מבד בצורת לב.והייתה לי התלבטות במה למלא את הנרתיק.לבסוף החלטנו על תהילים קטן.לפי הגודל המתאים.
פיתוח תמונות ומסגרות
10/11/13 17:22
185צפיות
היי לכולם!
החתונה כבר עברה ובינתיים החלטתי להכין קולאז'ים למשפחה הקרובה עם תמונות שלהם מהחתונה (לכל משפחה קולאז').
אני מתכננת להדפיס אותם בגודל של 30X45 ס"מ ולשים במסגרות בגודל המתאים.

שתי שאלות..
1. פיתוח התמונות - קיבלתי כמה הצעות מחיר, הנמוכה מביניהן הייתה 35 ש"ח לפיתוח תמונות בגודל הזה.
  אשמח להמלצות על מקומות זולים יותר (אך איכותיים) באזור ת"א - ראשל"צ.

2. איפה כדאי לקנות מסגרות לתמונות? לא מחפשת יותר ממסגרת עץ פשוטה..

המון תודה!
יכולה לענות לך על שאלה שניה...
10/11/13 18:37
111צפיות
יש רשת של חנויות שקוראים להם מקס סטוק, יש שם מבחר יפה של מסגרות ממש בזול (10-20 ש"ח). לא סגורה על הגודל, אבל שווה לך לבדוק...
º
תודה, אני אבדוק
10/11/13 18:38
19צפיות
ממליצה לבדוק בוואלה שופס לגבי פיתוח
10/11/13 22:08
76צפיות
יש להם כל כמה זמן מבצעים שווים והאיכות סבבה לפי מה שניסיתי
פיתוח ולא הדפסה?
11/11/13 14:09
100צפיות

הצעה - מה את אומרת פשוט להדפיס את התמונות? האיכות אומנם לא דומה לזו של פיתוח, אבל זולה בהרבה (3-5 שקלים לעמוד A3 עם כמה תמונות שנכנסות בתוכו).
זה מה שאני עושה בכל אופן, ואם ארגיש שצריך להחליף אותם בגלל בלאי (לא קרה לי עדיין), תמיד אפשר להדפיס עוד פעם.
אם תלכי לבית דפוס טוב, איכות התמונה תהיה מצוינת ותוכלי לבחור את סוג הנייר (פוטו, כרומו מט/מבריק וכו..)
בתל אביב יש את קולור-טאץ, קופי פרינט, y-פרינט ועוד מלא!

כמובן שתצטרכי להוסיף כסף על חיתוך, או שתחתכי עם סכין יפנית בעצמך.
תודה
11/11/13 16:50
52צפיות
זה אכן רעיון שחשבתי עליו, אבל אני חוששת שההדפסה תהיה הרבה פחות עמידה מאשר תמונה.
אבל אולי שווה לשקול שוב :)
הופעה של זמר
13/11/13 17:33
232צפיות
אז כמו שכתבתי בהודעה אחרת אנחנו עוד ממש בתחילת כל עניין ארגון החתונה

כרגע בעיקר יושבים על התקציב ומנסים להבין מה יעלה לנו כמה

אני ובן זוגי היינו מאוד רוצים שהחתונה שלנו תהיה מעבר לחופה - אוכל - ריקודים

עלה הרעיון להבין איזשהו זמר מפורסם

הופעה קטנה

כמה שירים

רציתי לשאול אם יש פה בנות שהביאו זמרים מפורסמים לחתונה שלהן?

את מי? כמה זה עלה? האם זה הוסיף לחתונה או ההפך גנב את ההצגה? האם זה היה שווה את זה כספית?

ואשמח לכל תובנה אחרת בנושא

אשמח גם לשמוע מבנות שהתארחו בחתונה שבה היה זמר
יש לך 50,000 ש"ח מיותרים?
13/11/13 18:20
202צפיות
העצה שלי שתשמרי אותם לדירה!
לא ארגנתי הופעה כזו אבל לדעתי>
בזבוז כסף מוחלט
כן, זה גונב את ההצגה
זה עניין של טעם ותלוי בסוג האורחים שלכם, אבל במקום לנסות להפוך את החתונה לקרקס בידורי, אולי תנסו ליצוק לה תכנים אישיים שבאמת מייצגים אתכם כדי שתהיה לכם חתונה שהיא "מעבר לחופה - אוכל - ריקודים"...

ותובנה נוספת בנושא קצת דומה/שונה - הייתי פעם בחתונה שהכלה הייתה גרוזינית ומאד היה חשוב לה להכניס תכנים מהמסורת הגרוזינית לחתונה. היא הביאה להקת רקדנים גרוזינית אותנטית שעשתה מופע מדהים של רבע שעה בערך. באמת היה מאד מיוחד, למרות האלמנט הבידורי כביכול. המופע היה קצר ומאד מקצועי ומרשים. זה באמת לא היה עניין גימיקי אלא פשוט היה חשוב לה להכניס תכנים מסורתיים יותר וזו הדרך שהיא בחרה בה... אז יש מקום למגוון פעילויות ואטרקציות בחתונה אבל העצה שלי היא שתשדלו שתהיה לזה משמעות בשבילכם ולא תעשו את זה רק לשם הבידור/רושם/יוקרה....
יכול להיות שיש לה
13/11/13 19:43
168צפיות
ויכול להיות שהיא מחליטה בדעה שקולה להוציא על זה כסף, בדיוק כמו שהיא עושה את ההחלטות הכלכליות האחרות שקשורות לחתונה

אהבתי את הרעיון של להתחבר לעולם של המתחתנים. אני גם פועלת כך במרבית המקרים, אבל גם זמר בעיני יכול להתחבר יופי. כן, זה גונב את ההצגה לפעמים, אבל יש כאלה שזה מתאים להם ועם שילוב ואיזון נכון זאת יכולה להיות תוספת מקסימה.
בימים האחרונים ראיתי באחד מדפי הפייסבוק שהביאו לחתן בהפתעה את דני רובס. ההתלהבות, הן של החתןוהכלה והן של האורחים הייתה גדולה....
מאחר והיא ביקשה התייחסות לעניין הכלכלי
13/11/13 21:16
124צפיות
ושאלה במפורש האם זה שווה את ההוצאה הכספית, ובגלל שהם כרגע בשלב ההתכנסות על התקציב, בחרתי להתייחס לעניין הכספי בצורה הזו... בכל מקרה ברור שלא ענייני כמה יש לה או אין לה ומה השיקולים הכלכליים שלה, אבל מההודעה שלה הצלחתי להבין בין השורות שהתקציב כן משחק תפקיד ולכן העצה שלי אמיתית ומכל הלב (לשמור לדירה)... סליחה אם זה היה נשמע נחרץ מדי, זו רק דעה אחת מיני רבות.
º
מסתמן שאייל גולן יהיה מאוד פנוי בקרוב... :)
15/11/13 01:49
15צפיות
זה הוצאה מאוד גדולה.
14/11/13 15:23
50צפיות
יכול להיות שאם יש לך את הכסף והקהל שלך כולו אוהב את אותו סגנון אז זה שווה.
אפשר תמיד ללכת על להקה או זמר לא מפורסמים ואז המחיר הרבה יותר שפוי והם גם עושים כמה סגנונות ולא רק ז'אנר אחד.
כובעים מבלונים
13/11/13 20:20
124צפיות
אהלן חבר'ה

לפני שבוע הייתי בחתונה של חברה ונחשפתי לאטרקציית כובעים מבלונים... אישית התלהבתי מהרעיון ורציתי להוסיף את זה לאירוע במקום האטרקציות הרגילות (מגנטים, שרשראות וכו') אבל המשפחות חושבות שזה ילדותי, מיותר ולא מתאים לחתונות (זה גם לא כ"כ זול..).
מישהו היה באירועים עם כובעים מבלונים? אני אשמח לשמוע חוות דעת :)
היה אצלי בחתונה
13/11/13 22:57
103צפיות
אנחנו לקחנו את גלבוע מ"אוטו בלון". בעיניי זה ממש לא ילדותי. כולם חבשו את הכובעים-צעירים ומבוגרים וזה הוסיף המון צבע לרחבה. המחיר של גלבוע יחסית סביר, אבל אני קיבלתי את הרעיון של בלונים אחרי שראיתי בחתונה את ברק דגן-הוא עולה הרבה יותר אבל עושה דברים מגניבים יותר (שרשראות, צמידים, לימבו...)
היו לנו גם קצת קשקושים לרחבה-מיותר לחלוטין. הם נעלמו באורח פלא ברגע שגלבוע התחיל לעבוד על הבלונים.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום