בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

מכינה לרפואה [השלמות קורסי ליבה] המלצות ??
01/04/14 21:05
204צפיות
שלום לכולם,

יש לי תואר ראשון ואני רוצה לשנות כיוון וללכת [ובגדול] על לימודי רפואה,

מישהו מכיר את המכינה לרפואה [השלמת קורסי ליבה לתואר ה4 שנתי] בבר אילן / ת"א / בפתוחה?

אשמח להמלצות ושאר חוויות..

תודה!
חידוד קטן לשאלה...
01/04/14 23:53
133צפיות
קראתי ב"שאלות נפוצות" המלצות על דרכים להשלים את קורסי הליבה לטובת קבלה למסלול ה4 שנתי.

גם דיברתי עם חבר של חבר שנתן לי כיוון על השלמה בת"א ובפתוחה בו זמנית.

האם מישהו/י מהפורום השלים לאחרונה את הקורסים הנ"ל?

אשמח לשמוע הצעה נוספת והמלצות... תודה!
התייעצות על טיסה לחול אחרי הפסיכו לפני מיונים
01/04/14 18:34
298צפיות
הי

אני שוקלת לטוס לתקופה של חודש אחרי המועד הקרוב של הפסיכומטרי כאשר במקביל נרשמתי לכל האוניברסיטאות לשנת הלימודים הקרובה.

על פי הנתונים העכשווים שלי אני אמורה לקבל זימון לבן גוריון, ומקווה שבעזרת שיפור פסיכומטרי אקבל גם ליתר האוניברסיטאות.

חיפשתי הרבה על מועדי המיונים השונים ואני מבינה שאין כרגע שום דבר מוחלט או וודאי, אבל בכל זאת רציתי להתייעץ איתכם לגבי מה היה בשנים הקודמות? מתי בערך היו המיונים הראשונים והאם מישהו יודע הערכה לגבי המבחנים הממוחשבים בב"ש שלהבנתי היו יחסית ראשונים ברצף המיונים.

תודה מראש!
לגבי המור והמרקם הכל ברור
01/04/14 22:55
256צפיות
מועדי בחינות 2014
יום מילוי שאלון אישי-ביוגרפי מו"ר ומרק"ם - יום ו', 27.6.2014
מרכז הערכה במסר - מה-30.6.2014 ובהתאם למספר הנבחנים
ראיונות מרק"ם בירושלים - מה-23.6.2014 ובהתאם למספר הנבחנים
מרכז הערכה מו"ר בטכניון - מה-29.6.2014 ובהתאם למספר הנבחנים                 
לפי מה שאמרו
02/04/14 00:38
226צפיות
ביום הפתוח בבן גוריון המבחנים הממוחשבים מתחילים מתחילת מאי ויהיו עוד תאריכים בהמשך החודש למי שצריך את הציון של הפסיכומטרי של אפריל.
ישור קו לגבי דרישות הרשמה
01/04/14 09:33
452צפיות
הי

מרב ידיעונים ותאריכים יש לי כבר בלאגן בראש וכדי לא לפספס שום דבר אני רוצה לבדוק איתכם שאני סגורה על כל תהליכי ההרשמה.

אז ככה, נרשמתי בינתיים ל6 שנתי בן גוריון, תל אביב וטכניון בהרשמה דרך האינטרנט.

לגבי מסמכים וכו, להבנתי הדרישות הן:
טכניון- לא צריך לשלוח כלום בשלב זה, רק אם אעבור לשלב המיונים הבא אדרש להציג מסמכים.

תל אביב- שלחתי כבר שני טפסים (14א' ו14ב') וצילום תעודת זהות למדור רישום. זה הכל? להבנתי ב9/4 זה היום האחרון להעברת טפסים

בן גוריון- צריכה לשלוח בשלב זה קורות חיים ו2 ממליצים מטפסי האתר+ תצלום ת.ז. להבנתי ה23/4 זה התאריך האחרון לטפסים.

פספסתי משהו? אני די חוששת לפספס בקטנה...

תודה מראש!!
לדעתי זה בסדר
01/04/14 10:23
246צפיות
אם את בלחץ את יכולה להתקשר למדורי הרישום של האוני׳ ולוודא (אם כי מהניסיון עם ת״א ושמועות על הטכניון לא כל נציג שם מבין בנהלים לגבי רפואה).
מה שכן, כדחיינית מצטיינת אני יכולה להרגיע אותך לגבי ת״א: גם אם לא שולחים להם הכל בזמן ואפילו אם מקבלים הביתה מכתב דחייה מהסיבה הזאת, הם לרוב מאפשרים להגיש מסמכים חסרים גם כמה ימים אח״כ (למען הסר ספק - זו לא המדיניות ואני לא ממליצה לאף-אחד לבחון את זה, אבל זה מה שקרה לי כשנרשמתי והתעלמתי באלגנטיות מהמסמכים למשך חודש בערך).
לגבי בן גוריון
01/04/14 12:11
257צפיות
לפי מה התאריך האחרון שרשמת למסמכים (ה-23/4)? פשוט אני ראיתי תאריך אחר. תודה :)
תאריכי בן גוריון
01/04/14 17:48
238צפיות
האמת שכתבתי מהזכרון והטעתי, מצטערת...

התאריך האחרון להגשת הטפסים בבן גוריון על פי בדיקה בידיעון הוא ה30/4
מעולה, תודה הרגעת :)
01/04/14 18:26
136צפיות
ושיהיה בהצלחה!
מחפש הסבר על הפלאורה -the last resort
31/03/14 15:18
269צפיות
אני מנסה בימים האחרונים להבין את האנטומיה הפשוטה ביותר של קרום הפלאורה (fleura) ולצערי, אני לא מצליח.
ניסיתי לקרוא בויקיפדיה העברית, האנגלית (עד כמה שאני יכול להבין), בגוגל, ביו טיוב, וכל מה שהצלחתי להבין הוא כדלהלן (יכול להיות שאני טועה ואשמח לקבל הבהרות בנושא):

* הפלאורה הוא קרום, וליתר דיוק זהו שם של שני קרומים.
* קרום אחד עוטף את הריאה כולה, כולל החיתוכים שבין האונות.
* קרום אחר עוטף את בית החזה מבפנים, וזאת אומרת שהוא שטוח על הצלעות מבפנים בבית החזה מכל הכיוונים (מהצד העליון: עצמות הבריח/קלוויקולה; מצד הגב/עמ"ש;  מהצד הקדמי/סטרנום וצלעות; מהצד התחתון הסרעפת/ דיאפרם.)

אי לכך, אני לא מצליח להבין מדוע קרום הפלאורה אינו מקיף את הלב גם כן, הרי הלב נמצא גם הוא בתוך כלוב בית החזה.
שנית, את כל נושא הפרשי הלחצים ותועלתו של קרום הפלאורה לא כל כך הבנתי... וגם על כך אשמח להסבר

אם אפשר להמחיש לי את הנושא באמצעות דוגמה מופשטת אחרת זה יהיה מצויין... (כמו בסגנון: תאר לעצמך בלון בתוך בלון וכו')

מאוד אודה למי שיצליח לגרום לי להבין את זה
º
pleura*
31/03/14 15:24
76צפיות
תשובות
31/03/14 16:05
275צפיות
תשובות
לגבי הלב-מוקף בשק שנקרא פריקרדיום שגם הוא מורכב מחלק ויסצרלי וחלק פריטלי המרכיבים את הסרוס פריקרדיום וחלק פיברוטי. בתכל'ס  החלק הוסיצרלי והפריאטלי של הסרוס פריקרדיוםמורכב מתאי מזותל כמו פלורה אך השם שונה.

לגבי החלק השני של איך איברים בתוך בית החזה מוקפים בפלורה קל לחשוב על זה כיד הדוחפת בלון עד שהיא מוקפת בו (אך היא לא נמצאת בתוך הבלון) מצורפת תמונה אשר עוזרת להבין איך זה מתפרש על גבי בית החזה.

טיפ קטן ,אם אתה לומד אנטומיה , ממליץ ללמוד ממקור כמו moore essential clinical anatomy  ופחות מויקיפדיה.
תודה; אגב, אתה מתכוון במקרה לספר הזה?
31/03/14 19:02
138צפיות
כן, זה גירסה מקוצרת של הספר היותר גדול
31/03/14 19:17
104צפיות
לי הגרסה הזאת יותר מובנת.
זהו, אני כבר בתהליך ההשגה של הספר
31/03/14 22:55
82צפיות
אגב, מהיכן נלקחה התמונה שאותה העלת לפורום?

זה צריך להיות מקור מאוד מעניין :)
º
מהגירסה הממוחשבת של הספר
01/04/14 11:34
38צפיות
ההתפתחות העוברית מאוד עוזרת להבין
07/04/14 23:49
16צפיות
אמבריולוגית, הפלאורות הן 2 בלונים ב-2 צדי חלל בית החזה.
הברונכים שמתפתחים מהטרכיאה, מתחילים לדחוף את הפלאורה פנימה עוד ועוד, אך לא מנקבים אותה. כך החלק המדיאסטינאלי של הבלון הופך להיות הפלאורה הויסראלית והחלק הקוסטאלי של הבלון הופך להיות הפלאורה הפריאטלית.
דמיין לעצמך בלון קשיח מאוד שאתה דוחף את היד שלך לתוכו. אחרי שהיד שלך תהיה בפנים, החלק של הבלון שאליו הכנסת את היד יעטוף את היד, ומסביבו תהיה שארית הבלון.
זו הסיבה למה הפלאורה לא עוטפת את הלב על אף שהוא חלק מחלל בית החזה, כי הלב לא דחף את עצמו לתוכה.
הקאביטי והנוזל הפלאורלי חשובים מאוד בגלל שבהתרחבות הריאות בעת תהליך הנשימה, יש חשיבות מכרעת ליכולת של החלל והנוזל לאפשר להם את ההתרחבות ולשמש כבולם זעזועים עבורם.
מקווה שעזרתי..
לימודי רפואה
31/03/14 13:05
297צפיות
היי ,

רציתי לדעת אם יש כאן מישהו או מישהי שבאמת עברו את המסלול של להתחיל תואר ראשון בביולוגיה או משהו דומה ולעבור לרפואה אם זה לתואר מלא / לתכנית ה6 שנתית או הארבע שנתית .
אני ממש אשמח לקבל מידע בנושא אם מישהו פה מכיר אותו מקרוב (:

תודה !
רפואה בטכניון עם רקע אקדמי - שאלה
30/03/14 23:24
417צפיות
שלום,
מסיימת השנה תואר ראשון באוניברסיטת תל אביב במדעי המוח, ממוצע 90, פסיכומטרי 720- מישהו יודע מה זה אומר על סיכויי קבלה בטכניון למסלול הרגיל לרפואה?
כתוב בטכניון שמועמדים עם רקע אקדמי מעל 85 ופסיכומטרי 700 ומעלה יכולים להירשם, בצירוף קו"ח ושתי המלצות רלוונטיות.. אבל למען האמת זה נשמע נמוך מדי לרפואה וסתם דרך נוספת לגזול כסף ממועמדים.
אשמח לשמוע חוות דעת או יותר טוב: אם אתם מכירים מקרים כאלו.
תודה!
דווקא הנתונים שלך מצויינים
31/03/14 17:16
253צפיות
הנתונים שכתבת ממש טובים.
מה שקורה הוא שאם את מעל רף הקבלה שהם דורשים+מביאה המלצות (2) את נכנסת לדיון בועדת הקבלה. מבין המועמדים בעלי הרקע האקדמי שנרשמו הם מחליטים מי ימשיך הלאה ויקבל זימון למו"ר.

השאלה עד כמה הם מסתכלים על ההמלצות ....
31/03/14 19:58
174צפיות
עד כמה הם מסתכלים על ההמלצות והקו"ח בהשוואה לציונים? אני מפחדת שהציונים לא מספיקים (תמיד יהיו את אלו עם ה-750 והממוצע תואר 96, אבל אולי בהמלצות אני קצת יותר מרשימה?), בקיצור, מישהו כאן מכיר מישהו שבאמת הצליח להיכנס ככה ולהיות מזומן למו"ר או אפילו להתקבל ללמוד?
אני מכירה כמה. בגלל זה הגבתי לך.
31/03/14 20:48
198צפיות
הנתונים שלך טובים מספיק בשביל להיות מזומנת למו"ר לפחות לפי נתונים של שנה שעברה.
חברה שלי התקבלה עם 700 פסיכומטרי ממוצע תואר 90 והמלצות מאוד סטנדרטיות.
השאלה אם התואר של מדעי המוח תופס מבחינתם.
זה נשמע
05/04/14 20:38
83צפיות
שיש לך סיכוי ממש טוב להתקבל ללימודים.
חוץ מזה תוכלי גם להגיש מועמדות בבן גוריון ואולי גם ביתר האוניבריסטאות. תבדקי.
התואר שלך ממש קשה כך שממוצע 90 זה אחלה ממש. גם הפסיכו' מטורף. בהצלחה.
כמה שאלות בנוגע לתוכנית הארבע שנתית
30/03/14 22:34
397צפיות
שלום :)
סטודנטית לתזונה קלינית, מסיימת ללמוד השנה. פרופ' המל אישר לי היום את כל קורסי הליבה (כולם נלמדו במהלך התואר בחלק מתוכנית הלימודים - למי שמעוניין) וכרגע נשאר לי בערך כל (!) השאר חח [=
הבנתי שרוב המתקבלים הם מעל ממוצע 85, אפילו שהדרישות קבלה הם לפחות מעל 80 - השאלה שלי היא האם יש חשיבות לציון עצמו (האם הוא משוקלל עם שאר דרישות הקבלה) או שפשוט אנשים שיש להם ממוצע 85-90 ומעלה, הם פשוט בעלי הישגים גבוהים יותר?
אני כנראה אסיים את התואר בממוצע 87-88, ורציתי לדעת האם כדאי לי, מנסיונכם או מהידע שלכם, לשפר קורסים אחרי התואר (שנה א' שלי הייתה נוראית, כך שיש סיכוי), כי אני בכל מקרה אהיה חייבת לקחת שנת חופש לשאר המבחנים :)

תודה רבה,
מגי :)
עוד שאלונת:)
30/03/14 23:27
267צפיות
קודם כל בנוגע לשאלה הראשונה שלי, הסתכלתי שוב על סרטון היוטיוב שהועלה מהיום הפתוח, ובו נאמר כי לא מכניסים את הממוצע של התואר לשקלול - אז אני מניחה שהשערה שלי נכונה לגבי למה בכל זאת מתקבלים בעיקר מעל 85 (או שאני טועה ותוכלו להאיר את עיני)

שאלה נוספת, אני חושבת להירשם למועד ה-GRE הקרוב, האם יש לכם מידע לגבי התאריכים באוקטובר/נובמבר או חודש אחר אם זה השתנה (לפי האתר הבנתי שצריך תחילה להירשם  מה התאריך המדויק) וכמה זמן יש ללמוד לזה בהתחשב בכך שאני אהיה בוגרת טרייה בתואר, עם אנגלית ברמת הבנה וקריאה טובה?
אין משמעות לציון התואר
02/04/14 13:02
217צפיות
כל עוד את מעל 80 הכל סבבה. המקום היחידי שעלול להשפיע זה בשאלון הביוגרפי לדעתי אבל סביר שגם שם זה לא כל כך מעניין.
לגבי ה-gre זה מאוד תלוי ברמתך בסיום התואר. אני לא עשיתי קורס אבל שמעתי דברים טובים על הקורס של אקסטרא סטודנט תל אביב (אגודת הסטודנטים).

בהצלחה!
גם אם היתה לזה משמעות
09/04/14 13:42
65צפיות
והם מחשיבים את גובה הממוצע (כאשר הוא כבר מעל 80) בלי להגיד למתמודדים או משהו כזה(לא סביר לדעתי..),נראה לי ששיפור ציונים של קורסים משנה א' ייקח יותר מדי זמן ואנרגיות שיכולים להיות מושקעים בהכנה טובה יותר לGRE-שציון גבוה בו בלי כל ספק ייתן סיכוי יותר טוב להתקבל. אם זה ציונים לא משהו בקורסים שאת גם ככה לומדת את החומר שבהם לקראת הGRE(יותר שנה ב' ג' אני מניח..) אז למה לא? אפילו סתם בשביל הרגשה האישית.. בכל אופן בהצלחה :)
בנוגע לציון סיום התואר
01/04/14 23:57
228צפיות
גם אני ראיתי את הסרטון של היום הפתוח, צריך ממוצע מעל 80, אך יוצא שרוב מי שמתקבל מגיע עם ממוצעים של 85 ומעלה [מסתבר שאנשים יותר משקיענים מתקבלים.. לא מפתיע. (: ]
בהצלחה!
|*| פורומים חדשים בתפוז |*|
30/03/14 11:27
51צפיות
|קדימה|מנהגים רבים, מאכלים ומוזיקה הן רק חלק מהדברים המיוחדים שתמצאו בתרבות התימנית. הנכם מוזמנים להיכנס בצעד תימני לפורום תרבות תימן.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|יש המחפשים מתכונים חדשים ונועזים ויש המשתוקקים לריח ולטעם של תבשיל מבית אמא,  אתם מוזמנים לשתף ולחוות טעמים בפורום מבשלים כשר.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה|פורום הומואים דתיים נועד לתת בית עבור כל מי שמתעניין או חלק מדת והומוסקסואליות, בואו לכתוב על כל מה שעל ליבכם.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
צריך ייעוץ, אילו בגרויות עליי לשפר?
30/03/14 10:24
311צפיות
שלום לכולם,

אז כמו כולם גם אני מנסה להתקבל לרפואה ואני אשמח אם תוכלו לייעץ לי מה לשפר,
הפסיכומטרי שלי סביר ככה שאני לא חושב שיש טעם לשפר אותו, הבעיה היא בבגרות שהיא, איך לומר... לא משהו.

פסיכומטרי - 752

אנגלית - 5 יח' - 83
מתמטיקה - 3 יח' - 93
הסטוריה - 63
ספרות - 75
הבעה עברית - 74
אזרחות - 67
תנ"ך - 69
פיסיקה - 5 יח' - 83
תושב"ע - 5 יח' - 89

ממוצע - 93

אני חשבתי לעשות מתמטיקה 5, אנגלית לשפר ל100 אני לא ממש צריך ללמוד לזה, הסטוריה 5 ותנ"ך 5.
זה יביא אותי לממוצע מיטבי (ע"פ מחשבון הטכניון) של 113 ולסכ"ם של 93.9

מה אתם אומרים? יש רעיונות אחרים?

תודה :)
נשמע כמו רעיון לא רע בכלל
30/03/14 15:44
173צפיות
דרך המלך בכל הסיפור הזה זה לשפר דברים קיימים ולהוסיף כמה שפחות (במידת האפשר) יחידות.
זאת אומרת שספרות\תנ"ך\היסטוריה מורחב (וגם שיפור 2 היחידות) יהיה מצויין. אם אתה חושב על הטכניון, מתמטיקה 5 יח"ל ופיזיקה יתנו לך בוסט גדול, אמנם יש לך 83 בפיזיקה, שזה לא רע, אבל בגלל שהטכניון מפנק מאוד בבונוסים על המקצועות האלו, כל שיפור יקפיץ לך את הסכ"ם. אפשר לשמור את פיזיקה כתכנית מגירה להמשך, כי זה צורך לא מעט משאבים, ולהתרכז בינתיים בשיפור שאר הדברים.
בהצלחה!
נשמע טוב, אל תשכח שאם אתה עושה תנך והיסטוריה
30/03/14 17:25
132צפיות
5 יחידות אתה צריך לשפר שוב גם את ה2 הבסיסיות כי הציונים שלך לא טובים!
מצויין, עוד כמה שאלות ברשותכם:
30/03/14 18:54
165צפיות
1. כמה זמן לוקח ללמוד להסטוריה ולתנ"ך (לכל 5 היחידות)?
2. היכן אפשר להשיג ספרי לימוד מותאמים ללימוד עצמי? הספרים של יואל גבע \ קידום \ לחמן שווים משהו? אם כן איפה אפשר לקנות אותם?

תודה רבה לכולכם :)
º
מישהו?
31/03/14 19:45
33צפיות
תשובה חלקית
01/04/14 10:36
136צפיות
הזמן שצריך ללמוד משתנה מאדם לאדם. יש מי שלמדו חודש ויש מי שלמדו שבועיים ויש גם שלמדו פחות. מאחר שאתה צריך בנוסף לשפר גם את הבגרות הקיימת שלך הייתי מציעה להתחיל להתכונן יחסית מוקדם, וככה יהיה לך זמן להעריך כמה קשה הולך להיות לך.

מבחינת חומרי לימוד: ליחידות החובה יש (או לפחות היו כשאני עשיתי בגרויות - לא כזה מזמן) ספרי לימוד של כל מיני חברות. אי אפשר לומר שלמדתי מהם היסטוריה או תנ״ך אבל הם נותנים מה שצריך כדי להצליח במבחן. ההרחבה בהיסטוריה מבוססת על בחירה בין נושאים שונים שעל כל אחד מהם כתוב איזה ספר רלוונטי. אם לא מוצאים סיכום אפשר לקרוא ולסכם לבד.
בתנ״ך אני כבר לא בטוחה מה ההרחבה כוללת. לפעמים יש למישהו סיכום שהוא מוכן לחלוק (זה מה שקרה כשאני נבחנתי), ואם לא, הבנתי בפורום שמשרד החינוך מפרסם את החומר הרלוונטי באתר.

לגבי ההודעה המקורית שלך: אני לא יודעת מה הלו״ז שאתה מתכנן אבל כדאי לקחת בחשבון שהמעבר מ-3 ל-5 יח׳ מתמטיקה הוא קשה, ובניגוד לשאר ההרחבות פה לא פשוט לומדים עוד חומר. אני מציעה ללמוד לבגרות במתמטיקה בקורס/עם מורה פרטי ולא בלימוד עצמי, ולעשות את הבגרות בנפרד מהשאר (או עם אנגלית, בהנחה שאתה באמת לא צריך להתכונן לזה).
זימון למבחן ממוחשב
29/03/14 17:23
426צפיות
אני צריכה את עזרתכם...נרשמתי השנה לרפואה בבן גוריון והם צריכים שאשלח להם את ציוני סמסטר א' (אני סטודנטית שנה א' בת"א)..יש לי 4 קורסים שהם מעל 80 וקורס אחד עם ציון בסביבות ה 70..יש סיכוי שיחליטו לא לזמן אותי למבחן הממוחשב??!!
תודה רבה :)
הי :)
29/03/14 21:21
228צפיות
ממליצים לך ליצור קשר עם מדור רישום בב"ש - זה לא יזיק.
תודה :)
29/03/14 21:27
177צפיות

הם לא מספקים תשובה חד משמעית..אני נורא לחוצה..האם לדעתך ציון בקורס אחד יכול להשפיע?
º
איפה רשום שצריך לשלוח להם את הציונים ?
30/03/14 15:15
115צפיות
המלצות למועמד בן גוריון
29/03/14 07:10
405צפיות
האם זה חובה לשלוח  המלצות  ,ואם בכלל ממי מומלץ לבקש  ? אפשר מחברים?מנהל בית ספר התיכון לשעבר  ?מפקד ?
כי חצי מהשאלות שם דורשות שיכירו אותי טוב מאד ! ואני לא חושב שאצליח למצוא בעל מעמד שמכיר אותי כל כל טוב
הי :)
29/03/14 21:20
269צפיות
1. כן זה חובה
2. כמו שלא תבקש המלצה מאמא ואבא שלך, אלא אתה צריך לראות מי עבד איתך או היה איתך תקופה מסויימת בחייך ואתה יודע שהוא יפרגן לך עד מאוד
3. חשוב לציין שההמלצות הן כלי או בעצם "מצע לדיון" לקראת הראיון, זאת דרך מעולה לכוון את הראיון דווקא לתחומים שאתה רוצה להבליט לדוג' כמו אחרי מוסד בו התנדבת או משהו בסגנון - כמו כן אל תפחד גם להביא המלצה בנאלית כמו מחנך בתיכון ומפקד בצבא - לי זה עבד דווקא :)

בכל מקרה - אני משער שיש לך עוד הרבה שאלות וסימני שאלה שאנו שנה א' בב"ש נשמח לעזור לך בהם
1. יום היכרות אותו אנו עורכים בפקולטה בב"ש - שמיועד לכם המועמדים לשאול כל מה שעולה לכם לראש ולטעם קצת מהחוויה הלימודית והחברתית בב"ש

הנה הקישור לאירוע
https://www.facebook.com/events/1409315199328387

2. בכל מקרה - אם יש לך עוד שאלות שתרצה לשלוח לצוות הסטודנטים שהקמנו - תוכל לשלוח למייל הבא

dr.hekerut@gmail.com

בהצלחה
מחזור מ', שנה א' באר שבע.
חיפוש מבחן ללימודי רפואה
28/03/14 15:40
278צפיות
נודע לי שהועלה מבחן של GRE בנושא: BIOCHEMISTRY, CELL AND MOLECULAR BIOLOGY TEST ורציתי לחפש אחריו. תודה!
ציון מו"ר/מרק"ם
27/03/14 17:38
351צפיות
שלום לכולם,

אשמח לעזרה בשיערוך של ציון מו"ר/מרק"ם שאני אצטרך לאוניברסיטת תל אביב וירושלים.
סכם בתל אביב- 132.35
בירושלים- בגרות- 11.02, פסיכומטרי 747 וממוצע אקדמי של 44 נקודות זכות- 92.94.

ברור לי שזה רק הימור אבל ראיתי פה כמה הימורים טובים בהחלט, אז אני אשמח לעזרה.

בנוסף- האם מישהו ממליץ להתכונן לראיונות בבן גוריון? או להגיע כמו שאני?

תודה רבה
לגבי בן גוריון
27/03/14 21:06
296צפיות
בעבר רשמתי על זה קצת יותר מפורט, שווה לחפש בפורום . בעיקרון אין דרך להתכונן כמו אל מבחן שאם תעשה X אתה בוודאות תעבור את הראיונות אבל יש דרך להכין את עצמך יותר טוב לראיון.  בקצרה, וזו באמת רק דעתי האישית, אני חושב שקודם כל רישום קורות חיים שמעלה נקודות שאתה רוצה לדבר עליהם עם דגש סופר חשוב על אתה! הרבה אנשים מאוד פסיבים בראיונות ומחכים שישאלו את השאלות שיראו אותם טוב, הקורות חיים זה הכלי שלך לכוון את השיחה למקומות האלה.

להיות מעודכן בנושאים המתרחשים במערכת הבריאות הציבורית  למשל כשאני עברתי את הראיונות שביתת הרופאים עלתה על הפרק, היום כל מה שקורה בהדסה, זה נושא שאולי תתבקש להביע דעה. כמובן הנושאים הרגילים של תקני מיטות, שעות עבודה וכו'. לא ברמה שאתה נכנס לעניינים מקצועים כמו עלות מיטה וכו' אבל כן לגבש דעה,לחשוב מה אפשר לעשות.

דבר נוסף, לעבור על הקוד האתי של הר"י ולקרוא את הדילמות שמופיעות שם , ולא לנסות להתאים את הדעה שלך  למה שרשום בקוד, אלא באמת לגבש דעה מבוססת של בעד ונגד,להחליט לגבי דילמות ספציפיות . למשל האם תאכיל מישהו בשביתת רעב? אז אתה יכול להראות את הפלוסים והמינוסים אבל בסופו של דבר תהיה אמיתי עם עצמך ותקבל החלטה שהיא שלך.

דבר נוסף חשוב, אולי אחד הדברים שיותר עזרו לי מהכול הוא לעשות סימולציות של ראיונות עם משפחה,חברים, חבר אחר שהיה מועמד גם, זה בעיקר עוזר על למצוא דרך נכונה יותר להגיד את הדברים שאתה חושב בצורה מסודרת ובלי להכניס את עצמך לפינות. התשובה לשאלה למה אתה רוצה רפואה, אומנם נשארה זהה אצלי אבל הדרך שאמרתי אותה,רמת הביטחון,המילים שבחרתי להמנע משימוש בהם כשהסברתי למה השתנו אצלי לגמרי מהפעם הראשונה שתרגלתי את זה עד לראיון הראשון.  שוב חשוב לי להדגיש, לא לשנן תשובות, אלא להבין מה נשמע בעייתי למרות שלא התכוונת לכך ומה לא  ולכך יש חשיבות שלעשות את הסימולציות עם כמה שיותר אנשים שונים- כל אחד רואה דברים מנקודה אחרת.

והטיפ שבזמנו לא תכננתי בכלל לעשות את זה אבל תוך כדי הראיון הראשון זה קרה והחלטתי שככה אני אציג את עצמי , הוא שכל תשובה שאתה נותן בן אם לדילמה או שביקשו ממך להציע פתרון לX(לי למשל ביקשו שאחוקק חוק נגד עישון) תנסה כשאתה נותן את התשובה גם להסביר מאיפה אתה בא שהביא אותך להגיע לתשובה כזאת. לדוגמא בהצעת חוק שהתבקשתי לחוקק, אמרתי שאחד הסעיפים למשל היה להסביר שעישון פוגע לא רק בצד הבריאותי כמו שקיים היום בפרסומות אלא גם בצד החברתי ואז ספרתי להם שבעבודה שלי בתור מתרגל בבבית ספר  בפרויקט של אומץ לא הסכימו להוציא ילד למסע לפולין כי הוא כל 10 דקות צריך הפסקת סיגריות. ככה גם על הדרך סיפרתי עוד משהו על עצמי וגם מאיפה אני הגעתי לתשובה הזאת.

שיהיה בהצלחה, ובאמת אל תנסה להיות מישהו שאתה לא במהלך הראיונות . תהיה מי שאתה ,תביע את הדעה שלך ,לא לפחד גם לצחוק עם המראיינים עם האווירה טובה.
היסטוריה מורחב
27/03/14 13:25
164צפיות
שלום!
בניסיונותי להבין איך אני יכול להגדיל את סיכויי להירשם לרפואה עוד השנה (במסגרת עתודת צמר"ת)
הבנתי  שכדאי לי להרחיב את הסטוריה.
יש לי שאלה. ראיתי שהיחידה השלישית היא עבודה. איך אני יכול להשלים אותה(אני אחרי תיכון)?
מישהו פה התנסה בהרחבת היסטוריה ומוכן לספר קצת על התהליך ועל הקושי?
תודה מראש לעוזרים!
קיים שאלון מיוחד לנבחני משנה
27/03/14 13:28
115צפיות
שבמקום העבודה הוסיפו עוד נושא.
תרד קצת למטה בעמוד ותראה שבדיוק יש שרשור על זה..
לא מוצא את השרשור
27/03/14 13:32
72צפיות
אשמח לקישור.הרגעת אותי, תודה!
הקישור
27/03/14 14:46
66צפיות
http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Maz...

'היחידה השלישית' - זה מה שבא במקום העבודה.
קודם כל אני רואה שאתה רוצה להירשם לצמר"ת, אתה חייל? מעבר לעניין הציונים יש גם בירוקרטיה צבאית שאתה צריך לעבור, אני קצת מבין בזה אם תצטרך הסברים.

בקשר לבגרות - אני עשיתי אותה, לדעתי יש בה נושאים מאוד מעניינים, אין מה להפסיד (אם לא תשפר הבגרות לא תיחשב, ומאוד קל לשפר - אם לדוגמא קיבלת 80 בהיסטוריה הבסיסי בתיכון, ו70 בשאלון המורחב - הציון הסופי שלך כולל בונוס הוא 94, שיפור משמעותי! לפי האוניברסיטה העברית שיפור כזה משפר לך את ממוצע הבגרות ב2.5 נקודות, אם לדוגמא קיבלת 80 ב2 יחידות ו85 בשאלון המורחב, אתה משפר את ממוצע הבגרות ב4 נקודות, אתה יכול לראות שמדובר פה בשיפורים מאוד משמעותיים גם אם לא 'תצטיין בטירוף', כמובן שמומלץ להתאמץ כמה שיותר כדי להגדיל את סיכוייך)

הרגעת אותי במובן מסוים
28/03/14 00:25
59צפיות
אני לא חייל.אני מכיניסט שמנסה להתקבל לצמרת.
הממוצע שלי ב2 יחידות הוא 87.
עושה פסיכומטרי באפריל.אני מכוון להגיע לסביבות ה92, ככה שאהיה רגוע עם התעודת בגרות לי.
ובעניין הבירוקרטי, די לצרה בשעתה.
דיברתי היום עם הפקידה של צמרת. היא אמרה לי שלגשת כדאי לי, וכל הפרוצדורה של ההרחבה צריכה להיות ידנית לי,עם מסמך שמוכיח שנבחנתי. כי זה לא יגיע אליהם אוטומטית.
קצת תיזוזים, אבל לא נורא בסה"כ.
תודה רבה!
ע"פ מה אתה מחשב את הממוצע?
28/03/14 14:53
57צפיות
אני גם לומד כרגע להיסטוריה מורחב, אבל לא ברור לי כל כך איך הממוצע מגיע ל-94 אם הוצאת במורחב 70?
הציון הסופי בהיסטוריה לא מחושב פשוט כממוצע יחסי? 60%-20%-20%? אשמח להבהרה בנוגע לבונוס.. תודה
די פשוט
28/03/14 16:44
55צפיות
כשאתה עושה היסטוריה מורחב אתה 'מבטל' את ההיסטוריה הישן, ובמקומו נוצר מקצוע חדש ונחמד עם בונוס שנקרא 'היסטוריה 5 יחידות'.

ציון המקצוע הזה מורכב מ - 60% השאלון המורחב ו40% הציון הישן (אם אתה עושה את המבחן הזה אחרי התיכון)
ואם אתה תלמיד תיכון - 40% ציון ישן, 20% עבודה ו40% שאלון מורחב.
למקצוע הזה יש בונוס כמו לכל מקצוע אחר של 20 נקודות.

אז אם לדוגמא יש לך 80 בהיסטוריה בסיסי ו70 במורחב, והמשקל של הבסיסי 40% והמורחב 60% - אז הממוצע היבש הוא 74.
יש בונוס 20 נקודות חביב ביותר - ככה שהציון הופך ל94.

כן אבל 94 מתוך 120 אפשריות פר יחידת לימוד
28/03/14 18:17
82צפיות
כלומר אתה "מבזבז" את הבונוס שלך במידה מסוימת
כלומר לחישוב הממוצע נכנסים רק 470 נקודות  מתוך 600 . אפשריות להיסטוריה מורחב.בגלל זה מקצועות של 5 יחידות ממליצים לסיים כמה שיותר באיזור ה90 כדי שהבונוס יקנה גם לפחות 10 נקודות מעל ה100 שילכו וישפרו את הממוצע הכולל .
כמובן שאני מעדיף שלכולנו יהיה 120
28/03/14 20:25
67צפיות
ונאכל מלא המבורגרים ולא נשמין.. אבל כשמתכננים משהו אני חושב שמומלץ לחשוב על כל האפשרויות ואז לבחור. למשל - כשצריכים לבחור מועד פסיכומטרי יש מה להפסיד (אי אפשר לעשות פעם אחרי פעם) לכן צריך לשקול האם כדאי בכלל לגשת הפעם.
בכל הנוגע למקצועות בחירה - בשיטה הנוכחית אין שום סיכון אלא רק סיכוי לשפר, לכן אני ממליץ לכל מי שמתלבט אם לגשת - לגשת!

אל תשכח שה94 הזה לא בא במקום 120, הוא בא במקום ההיסטוריה 80 המעפן שהיה לנו קודם לכן הוא עדיין משפר את הממוצע (כמו שאמרתי לך ב2.5 נקודות לפי העברית! לא מעט בכלל 107.5 במקום 105 לדוגמא)

מובן שמי שרוצה רפואה עקב התנאים הקשים עדיף לו לשאוף כמה שיותר גבוה - תמיד לשאוף לציון גבוה, התחרות קשה מאוד.
ברור לי ,אני רק אומר הפוטנציאל לשיפור הממוצע
31/03/14 17:52
30צפיות
בהגברת מקצוע חובה ל5 יחידות שמקנות בונוס הוא עצום, וצריך לשאוף לכמה שיותר גבוה .

סכם לתל אביב
27/03/14 12:16
308צפיות
היי,
מתי לדעתכם אמור להתפרסם הסכם לשנה הקרובה בת"א?
זה משתנה לפי הנתונים של הנרשמים או מגורמים אחרים?
פרסום הסכם
27/03/14 15:30
298צפיות
נעשה לאחר קבלת ציוני פסיכומטרי אפריל, כשלכל המועמדים יש נתונים סופיים.
הסכם משתנה בגלל שינויים קלים בנוסחת החישוב שלו שנעשים כל שנה, ולפי נתוני המועמדים של אותה שנה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום