לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום לימודי רפואה
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med
כמה דברים לפני שאתם נכנסים:
מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.
לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.
כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.
אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי רפואה

חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.
כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med
כמה דברים לפני שאתם נכנסים:
מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.
לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.
כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.
אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

מבחני ידע בסיסיים ללימודי רפואת שיניים
09/02/2015 | 17:46
3
263
היי,

המיון ללימודי רפואת שיניים באוניברסיטת ת"א כולל מבחני ידע בסיסיים בכימיה, מתמטיקה ופיזיקה.
רשום שהחומר הוא בהיקף של 3 יחידות כימיה ופיזיקה ו-5 יחידות מתמטיקה.
מישהו יודע איזה חומר נדרש? או מה מבנה המבחנים?
אני רוצה להתחיל ללמוד כי לא למדתי פיזיקה בכלל ואני צריכה לרענן את הידע בכימיה ומתמטיקה מהתיכון..

תודה :)
תיקון טעות
09/02/2015 | 17:50
142
כימיה ופיזיקה 3 יחידות ומתמטיקה 4 יחידות.
עדיין, מישהו יודע מה החומר?
אם אני לא טועה,
10/02/2015 | 12:52
1
141
בשנה שעברה המבחנים שלפי הראיונות היו על כימיה ברמה של 3 יחידות ומתמטיקה ברמה של 4 יחידות כאשר הסילבוס מבחינת החומר היה מפורסם באתר - שווה לך לבדוק אם מפורסם משהו כזה גם השנה.

החומר
16/04/2015 | 13:15
37
היי :)
theon תודה לך, אכן שבוע שעבר קיבלנו את החומר למבחן.
השאלה שלי היא האם יש פרטים על המבחן?
כלומר, כמה זמן הוא אורך? האם הוא אמריקאי?
אשמח לדעת אם קיים באינטרנט מבחן לדוגמה.. או אם מישהו שעשה את המבחן יוכל לענות על השאלות שלי.

תודה!! :)

התייעצות בנוגע לדירוג בהרשמה.
08/02/2015 | 13:15
3
321
אהלן!
אני נרשם כעת לאוניברסיטאות השונות, כאשר המטרה היא להתקבל לרפואה או לרפואת שיניים.
המצב נכון לעכשיו הוא שבעברית ובתל אביב אני בהמתנה לרפואה ומעבר לשלב הבא ברפו"ש.
מכיוון שבשני התחומים יש ראיונות בשלב מאוחר יותר, אשמח לקבל ייעוץ בנוגע לדירוג. את מי לדרג ראשון, ואיך לנמק זאת בראיון לאופציה שדורגה שנייה. מבחינתי אין עדיפות ממשית לרפואה על פני רפו"ש או להפך.
תודה מראש! :)

עד כמה שאני יודעת
08/02/2015 | 14:37
221
לכל אחד מהחוגים האלה יש דרישות לגבי המיקום של החוג בהעדפות.
לפחות בת"א ובעברית אני די בטוחה שרפואה צריכה להיות בעדיפות ראשונה אחרת מקבלים דחייה אוטומטית, ואני יודעת שיש משהו דומה לזה גם ברפו"ש. כדאי מאוד לברר עם האוניברסיטאות השונות כדי שלא יהיה משהו טכני שמונע את המשך המיונים.
מהניסיון שלי משנה שעברה
10/02/2015 | 12:44
1
145
רפואה את חייבת לדרג מקום ראשון. רפואת שיניים מאפשרים לך לדרג אותם במקום השני במידה שהעדיפות הראשונה שלך היא רפואה. קיבלתי מיונים להכול למרות שכביכול את רפואת שיניים דירגתי במקום השני - הם מודעים לזה שלרפואה אפשר להירשם רק במקום הראשון.
מקווה שעזרתי:)

תודה רבה לך!
11/02/2015 | 11:01
22
ציונים ברפואה
06/02/2015 | 01:38
5
585
היי,
רציתי לדעת האם יש חשיבות לציונים שמקבלים בלימודי הרפואה, בעיקר בשנים הפרה-קליניות, ובכלל איך עובד כל נושא הממוצע בתואר בשנים הקליניות והפרה-קליניות. אם הוא חשוב אז בשביל מה, ומה ההבדל בין הפקולטות (עם דגש על הטכניון)
תודה רבה!
תשובה
06/02/2015 | 15:29
4
455
ציונים בפרה-קליני חשובים בשביל אחד משני דברים:אגו או תוכניות לMPH או MD-PHD

חחח mph זה לא קמ"ש? P;
07/02/2015 | 18:38
138
צריך ממוצע מעל 75 כדי לעבור לשנים הקליניות
10/02/2015 | 21:53
2
105
המשך
11/02/2015 | 09:52
1
152
אוקיי ומעבר ל75 זה לא משנה כמה מעל זה כדי לעבור? כלומר אין שום הסדל בין מי שעובר לשנים הקליניות ב80 או ב90 (מלבד מי ששוקל את המסלולים המחקריים שהוזכרו)?
ומה לגבי הקליניות?
תודה!
לא משנה לכלום
13/03/2015 | 16:28
16
מועדי מבחנים
05/02/2015 | 21:38
2
324
אהלן, כמה שאלות:
האם פורסמו כבר מועדי בחינות המו"ר והמרקם לקראת שנה"ל הבאה? (רוצה לתכנן נסיעה לחו"ל)
בנוסף,
כיצד ניתן לקבל את ציון הבגרות שעשיתי לפני שבועיים במתמטיקה (אחרי התיכון)? שמעתי משהו על סיסמה לאינטרנט אבל אין לי כזו...
האוניברסיטאות מקבלות באופן אוטומטי את הציונים הגבוהים ביותר שלי מהפסיכומטרי ומהבגרויות? איך זה עובד?
תודה רבה
לגבי המבחנים
08/02/2015 | 11:14
1
183
מהאתר של את"א:
יום השאלונים יתקיים ב- 19.6.15
תחנות מסר ( מבחני מו"ר)יתקיימו החל מתאריך: : 22.6.15 -  מספר ימי התחנות ייקבע בהתאם למספר הנבחנים בפועל.
תחנות מרקם יתקיימו החל מיום 15.6.15בהתאם למספר הנבחנים בפועל, ובהתאם לאילוצי המקום שבו ייערכו השנה בחינות מרקם.
תודה רבה!
11/02/2015 | 08:44
16
שאלה בנוגע לעדכון ציוני בגרות באיזור האישי באוניברסיטאות
05/02/2015 | 18:15
3
211
היי לכולם !:)
נרשמתי לאחרונה לארבעת האוניברסיטאות ולא עודכן לי ציון אחד של בגרות . מדובר בבגרות 5 יחידות בספרות מהקיץ האחרון . מה אני אמורה לעשות על מנת שיעדכנו לי את הציון ?
לפנות למשרד החינוך ולבקש טופס שיקלול של ספרות 5 יח"ל
05/02/2015 | 18:18
2
119
ולהגיש אותו לאוניברסיטאות(עותק נאמן למקור)
יש אפשרות שבתיכון שלי קיים הטופס עם השיקלול ?
06/02/2015 | 00:14
1
81
או שעדיף ישירות לפנות למשרד החינוך?
בד"כ לא מגיע טופס משוקלל ישירות לבית ספר
06/02/2015 | 00:20
91
צריך להגיש בקשה למשרד החינוך כדי לקבל, ממליץ לעשות את זה בהקדם לפני תקופת החגים וציוני בגרות חורף
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
05/02/2015 | 16:50
14
|בלוןכ|פורום מדריכים, איך עושים?
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|בלוןכ|פורום משפחות חד הוריות

|בלוןכ|פורום יומני הערפד והמקוריים

|בלוןכ|פורום לגליזציה

|בלוןכ|פורום קאפקייקס

|בלוןכ|פורום מתכונים קלים ופשוטים

|בלוןכ|פורום בישול מולקולרי מודרני

|בלוןכ|פורום גוגל אנליטיקס

|בלוןכ|פורום הפנטהאוז 18+

|בלוןכ|פורום זאב צעיר
מחפשת המלצה - ערכת פסיכומטרי ללימוד עצמי
05/02/2015 | 14:51
3
265
היי לכולם,
אני ניגשת למועד לפסיכומטרי אפריל, משפרת מ-715 לכמה שיותר גבוה (כרגע מקבלת זימון לב"ש בלבד)
זקוקה לערכה ללימוד עצמי ששמה דגש בעיקר על תרגול ושאלות קצה.
יש המלצות בקהל? :)

היי MissKlein
07/02/2015 | 22:28
1
224
נסי את הערכה של מועדון 700 - קידום.

המלצה קטנה, השיפור ברמה הזאת שאת מתארת לא בהכרח מצריך תרגול של שאלות קצה, 
אלא שליטה והבנה טובה ועמוקה של השיטות הקיימות.
נסי לפתור שאלות בכמה דרכים, וככה תוכלי לשפר משמעותית את המיומנות והשליטה.

בהצלחה...
מסכים לגמרי עם קרנושלה
09/02/2015 | 16:50
128
התרגול בעיקר נובע משליטה והבנה של השיטות הקיימות, והבנה של החומר המתמטי(ניתן לבנות את זה,מנסיון אישי)
שיפור זמנים מאפשר יותר זמן לשאלות קצה.

שיהיה בהצלחה
ניב רווח
09/02/2015 | 17:50
126
אני למדתי מהספרים של ניב רווח ואני מוכרח לציין שהם מעולים. הסברים ברורים, הרבה תרגול והכל מסודר ונוח.
אבל, כמו שהגיבו לפני, הספרים האלו יותר רלוונטיים למי שרוצה להתחיל ללמוד מאפס, ההסברים מתחילים ממש מהבסיס.

לדעתי, הכל תלוי ברמה שלך ובכמה תרגול ורענון את צריכה לקראת המבחן הנוסף.
אני אישית נבחנתי פעמיים בהפרש של שנה בין המועדים, ובמועד האחרון עברתי על ההסברים הבסיסיים ברפרוף, כשהדגש היה יותר על תרגול.

אני ממליץ לך לקנות חלק מהספרים - תרגול/סימולציות/פרקים רלוונטיים - תלוי בך. ולשלב את זה עם סימולציות ממועדי עבר של המרכז הארצי.

בכל מקרה הספרים עולים בסביבות ה1000₪ (לא זול אבל בהחלט יותר משתלם מקורס). בנוסף את יכולה לקנות ספרים משומשים במצב טוב במחירים סבירים.
רפואת שיניים ......
05/02/2015 | 12:30
1
207
זה גם חלק מהרפואה... צריך להכניס את רפואת השיניים לתוכנית הלימודים ברפואה.  ההפרדה היא מלאכותית.
"לערבב את תוכניות הלימודים בשיניים עם התוכניות ברפואה
05/02/2015 | 12:31
178
נוצר מצב לא הגיוני שרפואת השיניים הצליחה להשמט מסל התרופות מצב שמאפשר אפליה נוראית בין "מי ששיניו כואבות" לבין מי ששיניו אינם כואבות
סכם בב"ג
04/02/2015 | 11:33
2
346
היי יש לי שתי שאלות:
1. מישהו יודע איך מחשבים את הסכם בב"ג? כמה אחוזים ציוני בגרות וכמה אחוזים ציון פסיכו? 
2. אם עוברים את המבחן ממוחשב, ומגיעים לראיונות, האם הסכם עדיין נחשב גורם מכריע או שמתייחסים לראיונות בלבד?
תודה רבה והמשך יום נעים
היי לולי
04/02/2015 | 11:47
1
261
1. באתר של האוניברסיטה יש מחשבון לחישוב, הכי טוב לבדוק דרך שם את הסכם שלך.
2. אין חשיבות לסכם אחרי שעברת אותו, מתייחסים רק למבחן הממוחשב ולראיונות.

בהצלחה!
תודה רבה!
04/02/2015 | 12:21
166
אני עם סכם של 779, פשוט הפסיכו שלי יחסית נמוך לרפואה והופתעתי..
|*|אלון גל מגיע לפורום עסקים|*|
04/02/2015 | 11:32
4
|שמאל|אחד הדברים החשובים ביותר שכל בעל עסק חייב להשקיע בו במהלך כל השנה הוא קידום העסק שלו, וזאת על מנת להגדיל הכנסות בכמה שפחות הוצאות.
אלון גל מגיע להתארח בפורום עסקים ולהשיב על שאלותיהם של בעלי העסקים בכל הקשור להתמודדות עם אתגרי התקציב של העסק, מה עושים שנקלעים לקשיים פיננסים, ואיך מרימים ומקדמים  את העסק בזמן החשוב ביותר, כאשר הוא נקלע למשבר.

האירוח יערך ביום ראשון, ה-8 בפברואר בין השעות 18:00-20:00. אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות את שאלותיכם!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|שמאל|הילד שלכם סובל מאדמומיות בעור? יובש או גרד? כדאי שתבדקו את זה!
מחר, יום חמישי, ה-5 בפברואר, בין השעות 11:00-13:00, ד"ר יצחק קונפינו, מומחה בנושא אסטמה של העור אצל ילדים, יגיע להתארח בפורום הורים לפעוטות.

זאת ההזדמנות שלכם להתייעץ בכל נושא שקשור למחלה, התמודדות ודרכי טיפול.
אתם מוזמנים לשרשר שאלות כבר מעכשיו!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
השלמה לבעלי תואר ראשון- אני קצת אבודה!
04/02/2015 | 00:32
1
261
היי
אני מסיימת השנה תואר בפסיכולוגיה שנה ג'. ממוצע התואר שלי כרגע (עברתי כבר שני שליש) הוא בערך 92 וקצת. בנוסף קיבלתי בפסיכומטרי 693.
הבנתי שעם הנתונים האלו אני עוברת את הסף בבן גוריון ומוזמנת למיונים,כדי להתחיל 6 שנים של לימודים. יש לכן/ם מושג, האם הנתונים האלו מספיקים גם למקומות אחרים?
שמעתי שבאוניברסיטת ת"א יש תוכנית למי שסיים תואר ראשון, לעשות לימודי השלמה של 4 שנים לרפואה. האם מישהי/ו יודע/ת? מה תנאי הסף שם? האם זה בדיוק כמו רפואה רגילה או שזה פחות טוב?
ובקשר לשאר האוניברסיטאות- אני צריכה לעשות מבחן מו"ר/מרק"ם או שאני צריכה לקבל לזה זימון?
בקיצור אני קצת אבודה, ואני לא באמת יודעת מה צריך לעשות.. אשמח לקצת הסברים :) צריכה שמישהו ירגיע אותי שהמצב לא אבוד.
תודה :)
לגבי התוכנית ה-4 שנתית
04/02/2015 | 16:39
208
מומלץ להסתכל בשרשור הזה מההודעות הנבחרות של הפורום. בנוסף את יכולה להסתכל כאן לגבי התוכנית של אוניבסיטת תל-אביב וכאן לגבי התוכנית של בר-אילן.
כמו שתוכלי לראות, אי-אפשר להתחיל את התוכנית מיד עם סיום התואר הראשון ויש דרישות נוספות (מבחן GRE ובמקרה של כל מי שלא למד תואר ראשון במדעי החיים השלמת קורסי ליבה מסוימים). התוכנית כן יכולה לקצר את התהליך למי שסיים כבר תואר ראשון וצריך לעשות השלמות גם כדי להתקבל לתוכנית ה-6 שנתית (בשביל מי שיכול להתקבל מראש לתוכנית ה-6 שנתית וזקוק להשלמות בשביל ה-4 שנתית התוכנית לא בהכרח קצרה יותר). 
בסוף התוכנית את מוסמכת כד"ר בדיוק כמו בתוכנית הרגילה - אין הבדלים. ההבדל העיקרי הוא שהתוכנית ה-4 שנתית עמוסה משמעותית יותר מהתוכנית ה-6 שנתית (וה-6 שנתית בפני עצמה היא לא תוכנית קלילה...). 

לגבי זימונים למו"ר/מרק"ם - צריך לקבל אותם מהאוניברסיטה, אם את עומדת ברף לקבלת זימון באותה שנה. אי-אפשר לגשת למבחנים האלה לבד. קשה לי לומר לגבי הרף לתוכנית ה-6 שנתית במקומות אחרים - באוניברסיטת ת"א אם את מתקבלת על סמך ממוצע תואר אקדמי חלקי/ממוצע תואר מלא, אני יודעת שנדרש ציון פסיכומטרי של 700 ומעלה בכל מקרה (וכדי שתעמדי ברף לקבלת זימון לדעתי תצטרכי בכל מקרה ציון מעל 730, ועדיף יותר). יש להם אפשרות להגיש בקשה מיוחדת ללא קשר לפסיכומטרי אם את מסיימת את התואר הראשון בהצטיינות יתרה (אבל יכולים להתקבל במסלול הזה רק 2 מועמדים בשנה).
בטכניון אם אני לא טועה גם נדרש פסיכומטרי מעל 700 לגבי מועמדים עם תואר ראשון או עם תואר חלקי. בעברית לדעתי אין תנאי סף של פסיכומטרי 700 ומעלה אבל גם שם אני לא חושבת שתעברי את הרף עם הציון הנוכחי. צריך לדבר איתם ולבדוק (כי אין המרה אוטומטית של ציון תואר לממוצע בגרות). 
כמה שאלות לגבי קבלה לרפואה
03/02/2015 | 23:25
301
שלום!
באתר של אוניברסיטת בן גוריון כתוב שסף הזימון למבחן ממוחשב הוא סכם 735. אם הסכם שלי הוא בדיוק מגרד את הציון הזה אני יכול לבנות על זה? או שהציון הזה יעלה עם ההירשמות של מועמדים בעלי ציונים גבוהים יותר? (זה נשמע לי ציון נמוך יחסית, לא?).

שאלה נוספת: אני יכול לשפר פלאים את הסכם שלי על ידי בגרויות קיץ 5 יחידות בכל מיני מקצועות, אך זה יגרור בהכרח עוד שנה של המתנה כי בגרויות קיץ זה כבר מאוחר מידי (ואין 5 יחידות בחורף). האם מומולץ להתחיל מדעי הרפואה, או ביולוגיה או משהו באיזור, ולנסות לעבור לאחר שנה, או שעדיף לבזבז שנה נוספת? כרגע יש לי פסיכו 728 אבל אני מאמאין שאצליח לשפר עוד.
אפיקי מעבר
03/02/2015 | 19:45
1
181
אהלן :)
אני כרגע לומדת ביולוגיה מולקולרית ומדעי התזונה שנה א בתקווה להמשיך לרפואה. 
ברשותכם מספר שאלות, מתנצלת אם זה טיפה מבולגן

-שמעתי שמועה שמישהי מביולוגיה הצליחה לעבור אחרי שנה לרפואה על בסיס ציונים. יש חיה כזאת? אם כן מה הדרישות?

-במידה ולא (אני יודעת שזה עוד רחוק) אבל בהנחה ואני מסיימת את התואר בממוצע של 90+ (עם כל הקורסים שנדרשים לתוכנית ה4 שנתית), עם פסיכו לא מזהיר (בסביבות 650), מה הסיכויים להתקבל לרפואה 6 שנתי עם פטורים?

-שמעתי שמתכננים לפתוח עוד פקולטות למסלול ה4 שנתי בירושלים ובטכניון. אמת או שקר?

-ואני יודעת שקצת קפצתי מדבר לדבר, אבל תחום נוסף שאני מתעניינת בו זה רפואת שיניים. מה תנאי הקבלה לבעלי תואר ראשון? ושוב, יתחשבו בקורסים שעשיתי, או שאני אצטרך להתחיל מאפס? 

תודה רבה!
תשובות ממה שאני יודע
09/02/2015 | 18:48
60
1.לא שמעתי על מעבר ישיר על בסיס ציונים, נשמע כמו הנפצה לגמרי. יש כל מיני תוכניות שמאפשרות לך לגשת לראיונות/מבחני מור/קם על בסיס רקע אקדמי חלקי/מלא. לדוגמא אם שמרת על 3 סמסטרים רצופים מעל 95 או 4 מעל 90, את יכולה לגשת לראיונות בבן גוריון. יש גם משהו דומה בטכניון על רקע אקדמי חלקי שמאפשר להחליף את הפסיכומטרי בחישוב הסכם(לא סגור מה  התנאים במפורש, אבל מכיר מישהי שעברה לשנה ב' ממעבדה  רפואית) שווה לפנות לטכניון כדי לברר פרטים

2.אני חושב שמצב של פסיכו כמו שלך, הדרכים האפשריות לשש שנתי זה מה שרשמתי בסעיף 1
3.כבר לפני כמה שנים הטכניון הודיע שהוא יסגור את ה6 שנתי ויפתח 4 שנתי במקומו, אבל כשהגיע הרגע הטכניון הודיעו על דחיית הרעיון למועד לא ידוע כרגע.
הודעה על קבלה ללימודים
03/02/2015 | 18:58
226
שלום,
במקביל להגשת מועמדות לרפואה לאוניברסיטאות השונות, ביקשתי כאופציה ב' ללמוד ביולוגיה בבן גוריון.
הם דורשים ממני תשלום מקדמת שכר לימוד, ואומרים שאם מודיעים על ביטול ההרשמה עד ה15.8 יוחזר כל הכסף.
האם הודעות קבלה / דחייה מהאוניברסיטאות השונות מגיעות לפני הזמן הזה? אם לא.. מה עליי לעשות לדעתכם?

תודה
היי חבר'ה
03/02/2015 | 11:11
11
755
אני מתלבט אם לגשת למועד אפריל.. כרגע הציונים שלי בעברית הם 10.73 ו758 וכשאני בודק את סיכויי הקבלה אני מקבל 'המתנה' לשנה"ל תשע"ו 
ו'מעל סף הקבלה' לפי תשע"ה. אך שאני מעלה את ציון הפסיכומטרי ל770 ומעלה, אני מקבל בשורת ההחלטה לתשע"ו 'מעבר לשלב הבא'.
מה זה אומר? האם כדאי לי לגשת שוב באפריל? 
תודה מראש לעונים.
עומר
זו החלטה שלך
03/02/2015 | 14:23
356
ציון הפסיכומטרי שלך גבוה ואני לא יודעת כמה אתה בטוח ביכולת שלך לשפר את הציון. אם דברים יהיו כמו בשנה שעברה (והרבה פעמים זה ככה) תקבל זימון למרק"ם, אבל מעבר לזימון יש שאלה איזה ציון תצטרך לקבל במבחן כדי להתקבל. ככל שהנתונים ההתחלתיים שלך יהיו גבוהים יותר תוכל להתקבל עם ציון מרק"ם יותר נמוך ולכן אם אתה חושב שיש לך סיכוי טוב לשפר ציון במועד אפריל ואין לך בעיה לשלם על המבחן שווה להירשם כדי להגדיל את סיכויי הקבלה.
כן אבל
03/02/2015 | 15:38
9
286
מה זה אומר מעבר לשלב הבא? מה ההבדל בין זה לבין מצב המתנה?
תודה
ההבדל
04/02/2015 | 16:42
8
225
הוא ש"מעבר לשלב הבא" הוא קבלת זימון למרק"ם, ו"המתנה" אומרת שיכול להיות שתקבל זימון ויכול להיות שלא. בכל שנה רף הזימון למרק"ם מתחיל מנקודה מסוימת ורף הדחייה לפני זימון מתחיל מנקודה מסוימת, והם הולכים ומתקרבים אחד לשני עד שהם נפגשים, בהתאם למספר המועמדים שמזומנים והנתונים שלהם. כדי להעריך כמה אתה רחוק מכל אחד מהצדדים אתה יכול לשחק עם הנתונים ולראות מה ציון הפסיכומטרי המינימלי שאתה צריך כדי לקבל זימון בלי המתנה, ומה ציון הפסיכומטרי שבו תקבל דחייה מראש. אם אתה מרחק נקודות בודדות מקבלת זימון סביר להניח שתקבל זימון, ואם אתה מרחק נקודות בודדות מדחייה זה פחות סביר.
דילמה
04/02/2015 | 17:53
7
219
אני מרחק 3 נק' במבחן הפסיכומטרי משנה שעברה, וכמעט 15 נק' ממעבר לשלב הבא אוטומטית.
אשמח לקבלת המלצות בנוגע לסיכויים שלי... אני לא יודע כמה אני יכול לשפר את הציון הפסיכומטרי שיש לי עכשיו.. הייתי מאוד מופתע מהציון
אני הייתי משפר בגרויות במקומך
05/02/2015 | 00:49
166
וכל מילה נוספת מיותרת.
לא הבנתי לגמרי
05/02/2015 | 00:50
5
176
לפי הנתונים של שנה שעברה, בשנה שעברה היית מקבל זימון או לא (כלומר, מאיזה צד אתה במרחק 3 נקודות)?

הסבר
06/02/2015 | 11:14
4
103
משנה שעברה אני מרחק 3 נק'
ממעבר לשלב הבא אני מרחק 15 נק'
אבל מרחק 3 נקודות מאיזה צד?
06/02/2015 | 16:39
3
85
אתה 3 נקודות מעל לרף של שנה שעברה או מתחת?
חחח סליחה אם לא ציינתי
07/02/2015 | 18:35
2
130
מתחת לרף של שנה שעברה
סיכוי לא גבוה
08/02/2015 | 01:24
1
109
גם אם הרף השנה יהיה טיפה יותר נמוך וכן תקבל זימון (ולא הייתי בונה על זה) תצטרך לקבל ציון מאוד גבוה במרק"ם כדי שתוכל להתקבל.
במידת האפשר, כן הייתי מנסה לשפר פסיכומטרי באפריל במקומך.
תודה רבה.. אפעל כך.
08/02/2015 | 08:47
62
אני גם סומך על זה שככל הנראה אתקבל לראויים לקידום.. תודה רבה על העצות
רקע אקדמי חלקי
03/02/2015 | 08:53
1
179
שלום,
למדתי בעבר סמסטר אחד בלבד (פחות מ-40 נקודות) באחד ממקצועות מדעי הטבע.
האם בתהליך הקבלה לאוניברסיטה העברית אני צריך לציין זאת ולהציג ציונים מאותם לימודים או שאינני מחויב?
האם ההתייחסות אליי תהיה כמו לכל מועמד אחר שלא למד בעברו?
לפי מה שהצלחתי להבין מהאינטרנט - הטכניון מטפל בכאלו בצורה אחרת, לגבי העברית לא הצלחתי להבין.
תודה.
צריך לציין שלמדת
03/02/2015 | 14:26
124
וצריך להגיש טפסים לגבי הלימודים הקודמים.
לגבי ההתייחסות לזה, זה משתנה ממקום למקום. יש אוניברסיטאות שלא יקבלו אותך אם הפסקת לימודים עם רקע אקדמי לא תקין (נכשלים).
מבחן ממוחשב באר שבע ?
02/02/2015 | 23:47
1
244
מהם הדגשים שהם מחפשים במבחן הממוחשב?
יש דרך להתכונן למבחן הממוחשב?
היי aimir
03/02/2015 | 01:05
230
אין ממש דרך להתכונן למבחן הממוחשב, מאחר והוא ברובו שאלון אישיות.
יש חלק קטן של של הבנת הנקרא באנגלית, בסגנון הפסיכומטרי.
ובנוסף יש חלק של שאלות פתוחות מגוונות, לדוגמא- השלמת משפטים ("אני רוצה להיות רופא כי...") ודילמות. לחלק זה אפשר לנסות להתכונן קצת, אבל שוב, זה באמת חלק נורא קטן מהמבחן (שאלות ספורות).

העיקר לבוא רגועים, לענות בכנות ולהתאזר בהרבה סבלנות.

בהצלחה ולילה טוב!
עזרה-מעבר לת"א אחרי שנה א' בירושלים
02/02/2015 | 23:26
4
233
הי,
ביקרתי פה בעבר ושאלתי שאלה כללית ואולי גם עכשיו מישהו יוכל לענות או להפנות לגורם מתאים באוניברסיטה...
אני כרגע בשנה א' בירושלים ומסיבות אישיות שוקלת לעבור ללמוד בת"א(הבנתי שאצטרך לעשות את שנה א' שוב וזה בסדר מבחינתי), עפ"י ציון סכם וציון מרקם אני אתקבל בודאות גם השנה אבל השאלה שלי היא האם במקרה כזה מתייחסים גם לציונים בקורסים שעשיתי השנה בירושלים? כלומר האם במקרה כזה השקלול הוא שונה ויש אפשרות שאדחה? אם כן,מה התנאים ועל מה מסתכלים בדיוק?
תודה רבה ובהצלחה לכולם!
השקלול אמור להיות אותו דבר
03/02/2015 | 01:17
3
141
כי לא עשית מספיק קורסים כדי שהרקע האקדמי ייחשב. עם זאת, את צריכה להצהיר על הלימודים שלך ויכולים לשאול שאלות בעניין הזה (אני יודעת שתצטרכי להראות שהמצב האקדמי שלך בעברית תקין - כלומר אם יש לך נכשלים לא תוכלי להתקבל, אבל אני לא יודעת אם יהיו עוד שאלות מעבר לזה).
לאן אפשר לפנות כדי לקבל תשובות מדויקות?
03/02/2015 | 14:04
2
67
תודה רבה :)
אפשר לפנות למרכז למרשם
03/02/2015 | 14:16
1
81
יש להם קו לתשובות למועמדים.
אם הם לא יודעים אפשר לפנות למזכירות הפקולטה לרפואה ולשאול.
שלחתי לך מסר
03/02/2015 | 23:08
33
לימודים בת"א
02/02/2015 | 19:28
124

אז החלטתי שאני רוצה לנסות ולהתקבל לת"א בשנה הבאה (אוק' 16) ובינתיים באוקטובר 15 להתחיל ללמוד מקצוע אחר(בתחום הרפואה גם כן)
הקיץ אני משלימה ל5 יחד' היסטוריה וניגשת בנוסף לפיזיקה(5)
השאלה שלי היא כזאת- כאשר ארצה להתקבל לרפואה כיצד יתבצע התהליך? האם יחשבו את הציונים שלי לפי הסכם וכך אקתבל? או שאולי לציונים שלי בשנה א' בתואר אחר יש גם פקטור?

מתי יהיו סיפי קבלה ראשונים?
02/02/2015 | 20:24
175
שלום חברים,
מתי מתפרסמים סיפי קבלה ראשוניים בטכניון ובעברית? סכם ראשוני לפני מרקם?

תודה!
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום תאילנד
פורום תאילנד
פורום מרכז ודרום אמריקה
פורום טיולים במרכז ודרום
ביס גרמניה
ביס גרמניה טיולים
קומונות
הקומונה של מחזור א´ בתוכנית ה4 שנתית
קומונה סגורה המיועדת אך ורק לחברי מחזור ל"ג - של רפואה באב"...
קומונה שמיועדת לתלמידי רפואה באוניברסיטת תל אביב. מוזמנים...
עדכונים שוטפים
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ