לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

קורס הכנה למבחן הGRE בבאר שבע ובחיפה
06/07/14 21:13
75צפיות
שלום לכולם

בימים אלה נפתח קורס הכנה ל- GRE  בחיפה ובבאר שבע, המדריכים בקורס בעלי ניסיון בהכנה ל- GRE !

יתרונות הקורס:
·          לימוד מגוון רחב של נושאי הבחינה, ברמת הידע הנדרשת להצלחה, שתאפשר המשך למידה עצמאית והרחבת הידע.

·        תרגול ופתרון שאלות בנוסח המבחן לשם הכנה מיטבית לבחינה

·         ליווי אישי של כל תלמיד בשלושה מפגשים לאורך כל שלבי הקורס עם אחד מהמדריכים

·         זמינות מלאה של המדריכים בדואר האלקטרוני ובטלפון לאורך כל הקורס

·        18 מפגשים באורך שלוש שעות ובנוסף מפגש הכולל ביצוע מבחן סימולציה מלא של בחינת ה- GRE.

·      לימוד המגוון הרחב של שיטות העבודה בביולוגיה מולקולרית – על ידי סטודנטים לתואר שני העוסקים בעבודה מולקולרית במעבדה.

·        צוות פיתוח מוכשר ומנוסה במחקר והוראה במדעי החיים.

·         הקניית טכניקות עבודה לפתרון יעיל ומוצלח של המבחן.

·       פורום שאלות תשובות.

·      חומר לימוד הכולל מאגר שאלות ענק.

·       לימוד בקבוצה קטנה - עד 20 תלמידים בקבוצה.  

·        מחיר מסובסד- מחיר הקורס זול בעשרות אחוזים מקורסי הכנה מתחרים.

שכר לימוד:
1830 ₪-  בהרשמה מוקדמת עד ה- 26.6
2100 ₪ -   בהרשמה מאוחרת החל מה- 27.6 עד מועד תחילת הקורס, על בסיס מקום פנוי.
התשלום באשראי, ניתן לפרוס עד חמישה תשלומים ללא ריבית.

חשוב! אם אתם נרשמים עם עוד חבר, שניכם זכאים לקבלת 10% הנחה!

בחיפה הקורס יתקיים במכון אדלר הסמוך לתחנת הרכבת חיפה מרכז
בבאר שבע הקורס יתקיים במכללת אתגר

מהרו להרשם, מספר המקומות מוגבל
לפרטים נוספים: במייל- GREbio.plus@gmail.com
בפייסבוק-
https://www.facebook.com/profile.php?id=1000077812...

בהצלחה!
ראיונות בן גוריון
163תגובות
06/07/14 17:56
13298צפיות
כל ההודעות שקשורות לראיונות, לכאן.
הודעות שלא ישרשרו, ימחקו.

תודה ובהצלחה!!

(המשך...)
כל ההודעות שקשורות לראיונות, לכאן.
הודעות שלא ישרשרו, ימחקו.

תודה ובהצלחה!!
חומר לבגרויות ופסיכומטרי למסירה
06/07/14 15:03
168צפיות
שלום לכולם!

יש לי הרבה חומר למסירה-
ספרי פסיכומטרי של יואל גבע
ספרי פסיכומטרי של קידום
חומר של יואל גבע לבגרויות- ספרות 2, ספרות 3, תנ"ך 3, היסטוריה 3.

ממש חבל לי פשוט לזרוק הכל... אם אתם צריכים או מכירים מישהו שצריך תתקשרו. אם לא הפח מחזור שלי יחכים.

רונית 0528985526
רפואה בחול VS רפואה בארץ
06/07/14 10:44
600צפיות
אחרי שלא התקבלתי השנה בארץ, התחלתי לבדוק את אופציית החו"ל. מתלבטת אם להשקיע את המאמצים בעוד פסיכומטרי או להתחיל מכינה בחול. ככל שאני בודקת את הנושא אני מוצאת פחות ופחות חסרונות בלימודי רפואה בחול, ואני מפחת שאני מפספסת איזשהו חיסרון רציני. אז מלבד החסרונות הבאים:

- הוצאה כספית גדולה
- רחוק מהבית- מהמשפחה והחברים
- השנים הקליניות- בעיית תקשורת עם המטופלים

אילו עוד חסרונות יש בלימודים בחול (מדברת בעיקר על הונגריה ופראג)?

תודה לעונים
חסרונות נוספים לחו"ל
06/07/14 10:51
526צפיות
-סבבים בארץ בזמן החופשים כך שאין באמת מנוחה
-דרישה למבחן הסמכה כשחוזרים לארץ( אחוזי מעבר מאוד נמוכים), למרות שעכשיו יש איזה התחמקות עם הUSMLE שמאפשרת לא לעבור את המבחן הזה.

יתרונות:
-קל יותר להתקבל
-ישראלים לרוב באים רצינים יותר משאר האוכלוסיה ולא מנופים במהלך השנים.
-המטרה מקדשת את האמצעי

עוד דבר..
06/07/14 11:03
442צפיות
הרמה נמוכה וכבר פגשתי מתמחים (בוגרי חו"ל) שהיו ממש מתוסכלים מזה שסטאז'ר בוגר הארץ כבר יכול לנהל ביקור רופאים והם עדיין מאחורה..
כמובן שזה לא בכל מקום- יש מקומות שלומדים ברמה מעולה. צריך פשוט לבדוק היטב.
בהצלחה
יצא לי לפגוש בזמן המועט שהיה לי במחלקות
06/07/14 11:14
497צפיות
בוגרים של חו"ל, ורובם היו תותחים בקטע אחר. ככה שאני לא חושב שהמקום שלמדת בו מעיד על הידע המקצועי שלך. זה עניין של אחריות אישית. ברור שיש התאמות שצריך לעשות בהתאם לאפדימיולוגיה של המקום שאתה נמצא בו,אבל כמו ללמוד רפואה בארץ, אתה יכול ללמוד כדי לעבור את המבחנים ואתה יכול ללמוד כדי להיות רופא טוב ולנסות לענות מהבנה ולא משינון.
º
גם נכון !
06/07/14 11:42
187צפיות
לגבי מבחן הרישוי בארץ
07/07/14 22:30
249צפיות
לפחות בוגרי הונגריה ידועים באחוזי מעבר גבוהים לעומת שאר מדינות אירופה. לדוגמא השנה שמעליי, כולם עברו.

ולגבי השימוש התחמקות ו-USMLE באותו משפט... עשית את המבחן? הוא בכלל לא יותר קל מהמבחן הישראלי.
עוד חסרונות
06/07/14 11:11
422צפיות
לפני שאני מוסיף חסרונות, עלי להדגיש שבאופן כללי אני תומך מאוד בלימודים בחו"ל ושהיתרונות עולים על החסרונות

1. מבחן ההסמכה בחזרתך לארץ.

2. לימודים באנגלית ולא בשפת האם שלך

3. התמודדות עם מדינה זרה מהפרטים הקטנים עד הגדולים (שפה, מנטליות, מציאת בן זוג, חברים מחוץ ללימודים, אנטישמיות לעיתים (נפוץ בהונגריה))

4. אין שום דרך למדוד זאת, ואני ניזון מדיבורים שמועות והערכות- אבל בחזרתך לארץ, את עשויה להרגיש כי את שווה פחות ממי שלמד בארץ. זוהי רק הרגשה שעלולה להיות לך, אין את זה לכולם, אבל שמעתי זאת מכמה אנשים שחזרו לארץ וגם מכמה אנשים שלומדים בארץ והודו בזה בעצמם. האם זה באמת נכון? אין לי דרך לדעת.

º
תודה לכולכם!
07/07/14 10:49
97צפיות
מה לגבי לימודים באיטליה?
08/07/14 15:39
146צפיות
גם אני מבררת לגבי לימודים בחו"ל וברור שיש חסרונות לעומת יתרונות אבל כשלא מתקבלים בארץ למה שרוצים ולא רוצים לוותר על זה לגמרי אז אני מניחה שצריך להתמודד עם החסרונות כי שום דבר לא מושלם. מה לגבי לימודים באיטליה? כשאני חשבתי על האפשרות לאיטליה ראיתי בכתבה באתר הזה שעלות הלימודים שם יחסית זולה ושיש אפשרות לקבל מלגה במקרים מסוימים. זה משהו שאולי רלוונטי מבחינתך או שאת חושבת רק על פראג והונגריה?
מבחינת היתרונות אגב- אני מכירה מישהי שסיימה לימודי רפואה בחו"ל ועשתה את זה לא דווקא בגלל שלא התקבלה ללימודים בארץ אלא בגלל החוויה והאתגר והיא לא התחרטה בכלל...
º
הבנתי שהרמה הלימודית באיטליה יותר נמוכה...
09/07/14 16:36
30צפיות
טרמפ למחר למרק"ם
05/07/14 19:10
204צפיות
יש מישהו שיש לו מחר מרק"ם ב 8:30 ויוצא מאיזור ת"א ברכב? אשמח להשתתף בהוצאות הדלק.
(או גם מישהו שיוצא מהתחנה המרכזית בת"א באוטובוס ורוצה לנסוע יחד למקום?)
תוכל בבקשה לשחזר שאלות שהופיעו היום במרקם ?
06/07/14 09:34
139צפיות
בבקשה :)
הערכת שלבי הסינון בב"ש.
05/07/14 17:28
943צפיות
שלום!
מישהו יודע להעריך כמה מסתננים יש בכל שלב בתהליך הקבלה לבן גוריון(למשל - אחרי הממוחשב נשארים 500, אחרי הראיון הראשון 300 וכו')?
איך זה בדיוק עובד?
תודה מראש!
ממה שאני יודעת
05/07/14 19:47
585צפיות
מישהי שהייתה איתי בראיון סיפרה לי שלפי מה שנאמר לה מהפקולטה מזמנים 600 לראיון ראשון ו-300 לראיון שני, מתוכם מתקבלים 90.
אבל זה קצת טלפון שבור, אז קח את זה בערבון מוגבל:)
ממה שאני שמעתי..
05/07/14 21:00
525צפיות
.. מזמנים 700 לראיון ראשון, 400 לשני ומתקבלים 100..

אולי צריך לעשות ממוצע בין מה שאמרו לי למה שאמרו לרעות
שנה שעברה
05/07/14 21:40
534צפיות
זה היה 1200 בראיון הראשון, 300 בראיון השני ו-90 התקבלו. כך לפי יום ההכנה שהתקיים בבאר שבע..
לפי מה שאני זוכרת
05/07/14 23:21
487צפיות
נאמר ביום הפתוח שלראיון ראשון יזומנו בטווח של 700-800 ולראיון שני כ300. מספר המתקבלים הוא 90. הנתונים שאתה מציין היו רלוונטים לשנים בהן לא התקיים המבחן הממוחשב.
אני שמעתי..
06/07/14 00:21
458צפיות
אני שמעתי השנה מרופא מראיין בב"ש שלראיון הראשון מגיעים 750, לראיון השני 180 ומתקבלים 90..
לפני הכניסה של הראיון הממוחשב
06/07/14 10:47
573צפיות
היו מוזמנים לראיון הראשון באיזור ה800 (מתוך בערך 1200 נרשמים כל שנה), לראיון השני היו מזמנים בערך 300 . מתקבלים 120 (יש רק 90 תקנים, אבל בשנתיים האחרונות האוניברסיטה מעדיפה לקבל 30 אקסטרה מתוך ידיעה שיהיו 30 אנשים שיבטלו{סטטיסטית}, וכל שנה יש. ככה שיש פחות זמן המתנה לאנשים)  יש בערך עוד 50-60 בהמתנה וכל השאר מקבלים דחייה.

השנה, הסכם ירד בעוד 20 נקודות ככה שאני מאמין שהיו יותר מ1000 איש שעברו את המבחן הממוחשב.אבל זו רק הערכה שלי
תודה לכולם!
06/07/14 12:35
312צפיות
למרות שהתשובות היו מאוד מגוונות, הצלחתי להבין פחות או יותר את הטווח.
תודה!
USMLE STEP 2 CS
05/07/14 15:51
295צפיות
דרוש פרטנר/ית לתרגול USMLE STEP 2 CS
annashalman@gmail.com
כתבה מעניינת (ויחסית עדכנית)
04/07/14 20:32
623צפיות
º
או יותר נכון - אינפורמטיבית
04/07/14 20:35
208צפיות
תעזרו לי דחוף בבקשה
04/07/14 15:41
630צפיות
מי יש לו מידע על ראיון רפואת שיניים בעברית
שחזור על התחנות

הם קוראים את השאלון שמלאת לפני שאתה נכנס
04/07/14 16:04
280צפיות
לתחנה ובהתאמה שואלים משם על מקרים שספרת עליהם או שלא ספרת עליהם..
אין שאלות מיוחדות.
ואין שאלות ידע - שזו שמועה שהגיעה אליי לפני שעשיתי את הראיונות.
האווירה בגדול נוחה, אבל כן, הם מנסים להתקיל ולדחוק לפינות.

בהצלחה
º
תודה רבה...בהצלחה
04/07/14 16:28
79צפיות
ההבדלים בין ראיון ראשון לראיון שני בב"ש
04/07/14 13:09
556צפיות
שלום לכולם,
אשמח אם מישהו שהתנסה בשני ראיונות בב"ש או ששמע על כך ממישהו יוכל לספר לי
על ההבדלים בין הראיון הראשון לראיון השני - האם יכול להיות שאלו יהיו אותם מראיינים שהיו בראיון הראשון, האם אופי השאלות בין הראיונות שונה (יותר דילמות מוסריות? יותר שאלות מקשות?)
או שמדובר פשוט בעוד ראיון נוסף וההבדלים יכולים לנבוע רק מההבדלים בין המראיינים...
תודה מראש ובהצלחה לכולם :)
מהניסיון שלי
04/07/14 14:38
502צפיות
בקשר להאם אפשרי שהראיון יהיה עם אותם מראיינים, התשובה היא לא. כל הראיון של שני סבבי ראיונות הוא שיראו אותך יותר אנשים..

מהניסיון שלי ושל הרבה חברים משנה שעברה, כל ראיון נראה אחרת לגמרי, ותלוי לגמרי במי שמראיין אותך. לכן אופי השאלות שונה בגלל שהרכב המראיינים שלך משתנה. אותי בראיון הראשון דיברו הרבה עלי ועל ערכים ועל דברים שעברתי ומה אני חושב על דברים, כשבאותו יום חבר שרואיין עבר ראיון שהיה בנוי סביב דילמות בלבד... הראיון השני שלי היה רק דילמות, כשלאנשים אחרים היו רק דיונים פילוסופיים...

קיצר, כנראה התשובה שלי לא הרגיעה אותך, אבל זה מה שהניסיון שלי מלמד.

בהצלחה לכולם
היי ירדן
04/07/14 14:41
434צפיות
קוראים לי יובל, אני מסיים שנה שנייה בפקולטה בימים אלה.

אין שום הבדל תפישתי או שיטתי בין הראיונות. תתכונני בדיוק כמו שהתכוננת לראשון. יש אנשים שהראשון היה להם קשה יותר, יש כאלה שהשני, יש כאלה שלא יכלו להצביע על הבדלים ביניהם.

מה שכן - לא אותם מראיינים יראיינו אותך אלא שניים אחרים.

בהצלחה,
יובל
תודה רבה :) :)
04/07/14 17:22
273צפיות
תודה רבה עזרתם לי מאוד !!  אני באמת אשתדל לבוא כמו שבאתי לראיון הראשון ונקווה שהראיון יזרום טוב...
ספרי עזר ל-GRE - לא מצאתי מידע בחיפוש
04/07/14 09:58
48צפיות
שלום רב לכולם!
רציתי לדעת אילו ספרי עזר ממולצים לGRE (נגיד להזמין מחו"ל)? חוץ מכל הספרי נושא של לנינגר, אלברטס וכדומה.
אני לא אוהבת ללמוד בכיתה אז קורס לא כל כך אופציה בשבילי :)

תודה מראש :)
רחלי
שותפ/ה לדירהעל אוניברסיטת תל אביב (שער רפואה)
04/07/14 09:25
120צפיות
מחפשת שותף סטודנט/ית לדירה המושלמת- משופצת מן היסוד ומאובזרת לחלוטין.
3 דקות הליכה מאוניברסיטת תל אביב (שער רפואה)
2 חדרי שינה, סלון ענק, פינת אוכל גדולה, מטבח מהמם, 2 שירותים.
הכל משופץ כמו חדש, ריהוט ואיבזור מלא (פרט לחדר המתפנה).
3 דקות הליכה מהאוניברסיטה (שער רפואה), הליכה מהים, מכולת מתחת לבית. 3000 לשותף (כולל וועד בית), כניסה באוגוסט

לפרטים נוספים: shanibro@gmail.com
משהו ממש מוזר ומעלה חששות לגבי המרכז הארצי
04/07/14 05:25
858צפיות
נכנסתי לאתר רפואה לעם, וראיתי שעד שנה שעברה שקלול ציוני מו"ר/מרקם התבצע בצורה הבאה
20% - ביוגרפי
20% - שיפוט והחלטה
60% - תחנות

לא הצלחתי למצוא היכן המרכז הארצי טען זאת כיוון שבעלון ההדרכה השנה השקלול השתנה עקב הורדת שאלון שיפוט והחלטה. השקלול הקיים כיום הוא
30% - ביוגרפי
70% - תחנות

והנה מה שמוזר לי, באתר של רפואה לעם תחת הלשונית "חוויות והמלצות", יש מקבץ גדול יחסית של ציונים ששייכים לתלמידים לשעבר. וכשאני מנסה לשקלל להם את חלקי הבחינה עפ"י מה שנאמר לעיל, אני ממש מקבל מספרים אחרים. כמו כן הרבה פעמים הציון הכללי (שהוא בעצם ממוצע משוקלל) יותר גבוה מהציון הכי גבוה באחד מפרטי השקלול.
בנוסף במקרים רבים לציון הביוגרפי יש את המשקל הכי גבוה, וזה כידוע לא קיים אפילו בשקלול הנוכחי.

שאלתי, האם יתכן כי למרכז הארצי שיקולים נוספים מלבד פריטי המבחן השונים?
או לחילופין/בנוסף,  יתכן כי כאשר יש פער גדול מדי (עפ"י הגדרתם) בין חלקי המבחן אז השקלול משתנה?

עשיתי קצת חישובים
04/07/14 06:29
522צפיות
לקחתי שלושה אנשים עפ"י הקריטריונים הבאים

1. כולם נבחנו במור ולא במרקם או מרב
2. נבחני 2013
3. נבחנים שצירפו צילום מסך בלבד (לא שאי אפשר לזייף, אבל פחות שכיח. בכל זאת זה בעילום שם אז למה להשקיע עבודה)

הזנתי את הנתונים שלהם ויצרתי שלוש משוואות בשלושה נעלמים, יצא לי לאחר בדיקה השקלול הבא
ביוגרפי - 0.373
ראיונות - 0.71
שיפוט והחלטה - 0.065-  (כן מינוס, המשכתי לחשב כי הנחתי אולי במקרה של חריגה יתרה המרכיב במור מתחיל "להזיק")
(לקחתי עד שלוש ספרות לאחר הנקודה)

למרבה ההפתעה, הלכתי עם תוצאות אלו לבדוק נבחנים אחרים שענו על הקריטריונים לעיל, ולא הייתה התאמה כלל!!!
אחת ממסקנותי האפשריות היא, כי אין שקלול קבוע וזה משתנה לפי נבחן.

חחחחח
04/07/14 06:39
370צפיות
נראה לי שאם אתה רוצה להבין את המרכז הארצי, כדי שתוותר עכשיו כדי שלא "תאבד את זה".
חוץ מזה, תראה מה השעה :)
מצאתי את המסמך הבא
04/07/14 08:09
443צפיות
https://www.nite.org.il/files/medical_school/mor_m...

שתי בעיות היו לי איתו:

ראשית
מתחת לטבלה רשום "טבלה זו מציגה את נתוני הנבחנים במועד יוני 2014"
איך בנו סטטיסטיקה לפני תום המבחנים? (נניח שטעות דפוס ולא שהכינו מראש...)

שנית
גם לאור הנוסחה שרשומה שם (מצד ימין לטבלה) עדיין מצאתי נבחנים שקיבלו קרוב לשתי נקודות פחות, ומי כמוכם יודע מהי חשיבותה של נקודה.
אני חושב שאת/ה לוקח/ת את הנושא הזה כבד מדי.
04/07/14 11:36
272צפיות
גם אני נבחנתי במו"ר ונורא רוצה לדעת איך הדברים עובדים (בחלק מהדברים הלך לי זוועה והייתי רוצה שיהיו שווים פחות גם כן....)
אבל להתחיל לנתח סטטיסטיקות ולחפש נוסחאות חישוב לא באמת יעזרו... קח/י את זה בקלות - חכה/י לציון וקווה/י לטוב. ההתעקבות על הנושא סתם מכבידה על הנפש.
כולנו במתח ומקווים לטוב. לא נראה לי שלדעת באמת את צורת החלוקה תעזור יותר מדי וההתעכבות על זו לדעתי לא בריאה.
ככה או ככה בהצלחה
הסיבה שזה מטריד אותי לא קשורה כלל
04/07/14 12:18
280צפיות
לדבר ממה שרשמת.
ברגע ששיטת חישוב אינה שקופה לציבור, יש מקום להטיות על בסיס - מה שלא תבחר
אם עפ"י אותה נוסחה ואותם ציונים אדם אחד מקבל 217 והשני מקבל 215, אינני חושב שזה קשור ללחץ שלי.
אני מכיר אישית ובטוח שגם אתה אנשים שלא התקבלו בגלל נקודה ואפילו פחות מכך.
אז נראה לי שזה כן משהו שדורש בירור.
אתה טועה
04/07/14 13:19
239צפיות
שיטת החישוב לא שקופה לציבור כדי למנוע הטיות ולקדם הוגנות.
הם סטטיסטיקאים ואפשר להגיד על המרכז הארצי הרבה דברים אבל בדבר אחד אי אפשר לגרוע מהם- הם מדויקים, וזה מה שהם עושים.
הסיבה שהחישובים שלך לא תואמים הם כי סלח לי- אתה לא סטטיסטיקאי.
אתה לא מחשב לפי סטיות תקן, ביחס לממוצע הנבחנים בכל תחנה, ביחס לממוצע הציונים שנתן הבוחן באותו היום, ביחס לממוצע הציונים של כל הנבחנים באותו יום  ולהבדל בין בוחנים מקלים לבוחנים מקשים וגם לא לפי פילוח הציונים לפי שאלות ולפי פילוח הציונים משנים קודמות ופילוח התחנות משנים קודמות.
ה"חישובים" שלך לא אומרים כלום חוץ מזה שפילוח הציונים מכיל כ"כ הרבה מרכיבים שנלקחים בחשבון חוץ ממבחן ה30% 70%, וזה דווקא מעיד על זה שאין פה הטיה ואין פה סטיות כי זה לא מחושב רק לפי הסכמה.
אז חבל על הלחץ והספקולציות והאנרגיה הנפשית שאתה משקיע בזה- תירגע חכה לתוצאות ומי יתן וכולנו נתקבל, מי השנה ומי בהמשך...
הסבר קצרצר
05/07/14 01:29
219צפיות
הציון במור ובמרקם מתקבל לפי פונקציית התפלגות נורמלית של גאוס. זו פונקצית הסתברות מעט מורכבת שהממוצע שלה הוא 200 ויש לה סטיית תקן. בגדול, המשמעות היא שאם תידגום אדם שהציון שלו הוא בדיוק 200 תראה שההתפלגות היא בדיוק לפי האחוזים הנתונים, וכל סטייה ממנו גורמת לחישוב להיראות מעט שונה- או הרבה שונה ככל שמתרחקים מהממוצע. אחרת, לא היה אפשר לדרג את המתמיינים. תאר לך סיטואציה קיצונית, למלש, בה כל הנבחנים מקבלים את מלוא הנקודות ביום השאלונים - במקרה כזה, הציונים שלו יהיו חסרי ערך מבחינת הקבלה- והמשקל שלהם יהיה אפסי, ובהתאמה, הציונים של מרכז ההערכה יקבלו משקל גבוה יותר כי הם יהפכו לקריטריון היחיד להשוואה, למרות שעל הנייר הם 70%. ממקרה הקיצון אתה יכול להבין את מקרי הביניים, הריאליים. אגב, גם הפסיכומטרי מנורמת באופן דומה אבל בגלל שיש מספר גבוה בהרבה של נבחנים, ההבדלים קטנים יותר ופחות נראים.
וחוץ מזה- שזה אולי העיקר: אין לך מה להתעסק בזה. אתה צריך לעשות את המקסימום מבחינתך, זה גם ככה כאב ראש לא קטן, אז אל תוסיף לעצמך גם את הדאגות שלהם
2 דברים
04/07/14 13:07
381צפיות
1. השקלול ב2013: 25% ביוגרפי, 15% שיפוט והחלטה ו60% ציון מס"ר.
2. אחרי השקלול הנ"ל יש נוסחא נוספת ובה מכניסים את ציון הגלם שחושב לפי השקלול ומקבלים את הציון הסופי, זה מפורט פה:
https://www.nite.org.il/files/medical_school/mor_m...
עצה מסטודנט לרפואה
05/07/14 01:40
475צפיות
בשנים שעברו כלכך הרבה פעמים עלו כאן שרשורים ודיונים אינסופיים על טיב המבחנים, על אופן השיקלול, המרכיבים הנמדדים וכו' וכו', ובעיקר על האם זה הוגן כן / לא.
כל פעם יש איזה לוחם תורן שמתנדב לעשות הכל כדי לגלות את האמת או להביא לשקיפות או לשנות את השיטה,... גם ראיתי כאלה שהיו מוכנים להשבע שזה לא קשור לקבלה האישית שלהם והם היו מתמידים במטרה גם לו היו מתקבלים.
בשורה התחתונה ברגע שמישהו מתקבל כל העניין בשיטת הקבלה והנכונות למאבקים מתפוגגים כהרף עין.
יודע שזו עצה שקשה ליישם בשלב המחרפן הזה של הציפייה לקבלה... אבל באמת שהכי טוב זה לעשות את המקסימום ולהתרכז אך ורק בזה ולא בכל המישורים הצדדיים.
כולכם תתקבלו בסוף וזהו(:
מסכים עם הסתייגות קטנה
05/07/14 01:59
333צפיות
יש כמה אנשים שכנראה בכל זאת לא שכחו את הקשיים, שזה 'רפואה לעם' שבאמת מגיע להם כל הכבוד.
והם נלחמים נגד הנושא המרגיז והשקוף מאוד בתהליך הקבלה, והוא חוסר השוויון הכלכלי בקבלה לרפואה, וזה באמת משהו ששוה להילחם בשבילו כי אולי לחלק מהאנשים זו עוד מעמסה על ההורים אלף שקלים פה אלף שקלים שם, אבל יש כאלה שחוסכים את הכסף הזה פרוטה לפרוטה בכוחות עצמם, ואחרים שאפילו את זה לא
º
05/07/14 22:30
37צפיות
ראיון רפואת שיניים- העברית
03/07/14 23:44
136צפיות
למי שכבר עבר שלב הראיון...על מה המראיינים במדויק שואלים?
תודה :)
שאלה דחופה למי שנבחן במו"ר, תודה
03/07/14 22:32
543צפיות
נכנסתי עכשיו לאזור האישי שלי באתר של המרכז הארצי (היכן שמופיע גם ציון הפסיכומטרי), ורשום לי   בחינת מו"ר- null (בתרגום לעברית, "שאינו תקף")

ותחת פרטי הבחינה רשום לי תחנות מו"ר וליד זה התאריך שהיה לי במסר. אין שום אזכור לכך שנבחנתי בביוגרפי

לעוד מישהו זה מופיע?

תודה לעונים
אל דאגה
03/07/14 22:37
295צפיות
גם אצלי זה מופיע ככה, וזה בסדר גמור. גם שנה שעברה זה הופיע בדיוק באותה צורה.
º
גם אצלי
03/07/14 22:44
135צפיות
תודה רבה לכם. אז למה באמת ביוגרפי לא הוזן
03/07/14 22:47
213צפיות
בתוך פרטי הבחינה + תאריך,

ומה זה ה- null הזה?

null
03/07/14 22:58
213צפיות
בשפת מחשב משמעותו "ריק". במקרה שלנו זה כנראה מופיע במקום מועד הבחינה בכותרת (לדוגמא בפסיכומטרי: 3 בפברואר), מכיוון שאין מועד מוגדר לבחינה- הבחינה מתפרסת על פני שבועיים וחצי. כשאת נכנסת לתוכן הבחינה את יכולה לראות את התאריך של היום שבו את נבחנת.
תודה על הפירוש. אני רואה רק את התאריך של מסר,
03/07/14 23:01
119צפיות
אך לא את של הביוגרפי. אתה רואה את התאריך של הביוגרפי?
אם אני רואה רק את המס"ר,
03/07/14 23:03
126צפיות
אני מניח שזה בסדר. אל דאגה :)
º
גם*
03/07/14 23:03
51צפיות
º
תודה רבה
03/07/14 23:05
50צפיות
אצלי גם, אבל מה שמשך את תשומת לבי
04/07/14 00:16
226צפיות
זה שרשום שתוך שבועיים מתאריך הבחינה יישלחו הציונים לדואר האלקטרוני, וזה קצת נשמע לי מהיר מדי מלהיות אמיתי.
זה לא מה שכתוב
04/07/14 00:31
184צפיות
הכוונה היא: מי ששבועיים מיום הבחינה עידכן שהוא מוכן לקבל את הדיווח במייל.
זו לא הכוונה,
04/07/14 00:32
203צפיות
הכוונה היא שהציון יישלח לך במייל רק במידה ותאשר קבלה במייל תוך שבועיים.
º
תודה על ההבהרה.
04/07/14 11:46
53צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום