לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

גם היום מזמנים!
13/07/14 17:01
575צפיות
חבר קרוב קיבל זימון היום לראיון שני... מחר! מרגש!
º
בשעה טובה! אני קיבלתי היום מכתב דחיה :)
13/07/14 17:29
274צפיות
אשמח שאנשים ישתפו ממבחני המור שלהם
13/07/14 16:48
187צפיות
שלום...
אשמח ממש אם מישהו שלא רשם כבר יוכל לפרסם דברים שהיו לו במור של ה-6 שנתי בשביל מי שהולך לעשות 4 שנתי בימים הקרובים..
המון תודה מראש:)
מחפש מועמד/סטודנט רפואה לשיעורים בפסיכומטרי
13/07/14 14:52
237צפיות
מחפש סטודנט לרפואה או מועמד בשלב מתקדם בעלי ציון פסיכומטרי גבוה, משהו שיתן סדרת שיעורים פרטיים בפסיכומטרי.
(מתכנן ללמוד עצמאית ולקבל בנוסף שיעורים פרטיים במקום קורס)
רלוונטי מאיזור תל אביב או באר שבע. אופצייה גם ללמידה דרך הסקייפ. נא לפנות אליי בבקשה בפרטי

תודה מראש
החלפת מועד ראיון שני בן גוריון
13/07/14 12:48
169צפיות
שלום לכולם!
אני מעוניינת להחליף את מועד הראיון השני שלי מתאריך 15.07.2014 בשעה 09:00 לכל מועד בתאריך מאוחר יותר.
אשמח אם תפנו אליי דרך המייל:
Mors39@gmail.com

המשך יום נפלא ושבוע שקט!
ציון הפסיכומטרי הנדרש
13/07/14 11:10
428צפיות
אז ככה ציוני הבגרות המשוקללים (ציוני התאמה) הם:
תא- 110
טכניון  114
ירושלים 11.21
בש 110.85

לדעתכם מה הציון הפסיכומטרי הנדרש ?
לפי משחקי המחשבונים שעשיתי:
בתא אצטרך 740 מינימום
טכניון 760
ירושלים לא ידעתי איך לחשב
בש כדי להתקבל  700-720 כי הסף קבלה נמוך אך כמה שהבנתי מחסלים בראיונות ?

לגבי ירושלים
13/07/14 16:18
243צפיות
יש לי ממוצע 11.07 ופסיכומטרי 743 ועברתי למרקם (אבל הייתי גבולית). אני מניחה ש730 יעביר אותך חלק.
º
מישהו יודע מתי תשובות של רפו"ש בעברית ?
13/07/14 09:57
127צפיות
º
כששאלתי את המזיכרה היא אמרה בתחילת אוגוסט
13/07/14 10:29
94צפיות
º
:( אוקיי תודה
13/07/14 10:37
56צפיות
קבלה ל6 שנתי לאחר תואר
13/07/14 00:17
346צפיות
היי,
רציתי לשאול אם מישהו יודע מהם תנאי הקבלה לתכנית ה6 שנתית אחרי תואר ראשון בפסיכולוגיה.
האם יש סף קבלה של ממוצע מסויים בתואר ראשון?
האם צריך פסיכומטרי או GRE?
אם כן, האם ציון הפסיכומטרי/GRE תלוי בממוצע התואר?

תודה מראש!

ממה שידוע לי
13/07/14 08:29
306צפיות
נכון לשנה שעברה, מוסיפים לממוצע בגרות שלך 20 יחידות עם הממוצע תואר, אבל רק אם זה עוזר לך, (אם אני לא טועה. כדאי לוודא את זה השנה)
ובטכניון- מתחשבים רק בתארים מסוימים (ביולוגיה, רוקחות וכו') ואני לא חושבת שפסיכולוגיה ביניהם.

בהצלחה
º
*בשורה הראשונה= בתל אביב
13/07/14 08:29
192צפיות
תודה!
13/07/14 16:48
94צפיות
ומה לגבי באר שבע, ירושלים ובר אילן?

כיצד אני יכולה לברר בוודאות- להתקשר למזכירות?
החלפת מועד ראיון שני בב"ש - 15.7, שעה 11
12/07/14 23:00
150צפיות
הי,

אשמח להחליף עם מישהו את מועד הראיון שלי.
אני זמינה במספר 0505877005.

שבוע שקט:)
ראיון קבלה תואר שנה בבריאות הציבור
12/07/14 19:38
145צפיות
שלום,

זומנתי לראיון קבלה לתואר שני בבריאות הציבור. אשמח לקבל מידע, אם יש, לגבי תוכן הראיון ואיך אפשר להיות מוכנה אליו.

תודה!!
התייעצות לגבי ציונים
12/07/14 15:37
816צפיות
שלום לכולם

אז כמו רוב האנשים פה אני גם מעוניין להתקבל ללימודי רפואה. עשיתי פעמיים פסיכומטרי כשבאחרון קיבלתי 701. אני כרגע מעוניין לגשת לפעם נוספת בדצמבר כאשר השאיפה היא לשפר את הציון ב40-50 נקודות.

ממוצע הבגרויות שלי בתל אביב הוא 107.5 ובירושלים 11.07, רציתי לדעת האם זה אפשרי לעבור לשלב הבא ואף להתקבל עם ציון פסיכומטרי של 740-750 ועם ממוצע הבגרויות שלי.

כמו כן, במידה ולא אצליח להשיג את הציון הדרוש החלטתי להתחיל ללמוד תחום הקשור לרפואה, ולאחר מכן לנסות להתקבל לתוכנית ה4 שנתית. חשוב לי ללמוד משהו שיהיה לי מה לעשות איתו אחר כך במידה ודברים לא יקרו לפי התכנון. חשבתי על מדעי הרפואה/מדעים ביו רפואיים, או שילוב של ביולוגיה ופסיכולוגיה (מדעי המוח) בתל אביב או בירושלים.
האם המסלולים האלה יאפשרו לי לגשת למבחן הGRE עם מספיק ידע או שאולי עדיף לעשות מסלול אחר? עד כמה בוגרי התארים האלה מבוקשים בשוק העבודה?

תודה רבה מראש!
התשובה היא, ככל הנראה כן
12/07/14 21:58
427צפיות
ככל הנראה ולא בטו כי כל שנה הרף מעט עולה, אבל לא באופן משמעותי
אני יודע שבעברית עם פסיכומטרי של 752 צריך מינימום בגרות של 10.79 ולפי הנתונים שלך יש לך הרבה מעבר לזה. מוזר לי שבת"א אין לך יותר. בכל מקרה, יש מחשבונים באתרי הפקולטות לעניינים האלה. אתה תמיד תוכל לקבל מידע רק על שנה שעברה ולא על שנת הקבלה המיועדת כי זה נסגר כל פעם קצת אחרת, בהתאם לממוצע של מגישי המועמדות. אתה בכל מקרה מנסה לשאוף לקצת יותר מהמינימום כי זה מקנה לך יתרון בשקלול הציון עם המו"ר (חוץ מבטכניון שם אין משמעות לסכם הראשוני לאחר שעברת אותו).
בכל מקרה, לא בדקתי את זה אבל מישהו פעם אמר פה ש10 נק' פסיכומטרי שוות בערך לעשר נקודות ממוצע בגרות בת"א/ עשירית נקודה בירושלים, מה שלכאורה אומר שגם 740 עשוי להספיק לך אבל לא הייתי חותם על זה. דצמבר זו החלטה טובה כי היא מאפשרת לך עוד הזדמנות (אפריל)
אם לא תצליח להגיע לציון פסיכומטרי מספק, חשוב על שיפורי בגרויות: לשיפורי בגרויות כבר לא רלוונטים לשנה זו, בחורף תוכל להשלים ל5 יחידות מתמטיקה ואנגלית במידה שאין לך אותן: 5 יחידות מתמטיקה הן יתרון משמעותי בטכניון (בונוס של 30 אחוז ולא  25), וגם בת"א אתה מרוויח פטור מקורס קיץ בנושא מתמטיקה- חסרון: יחסית הרבה השקעה וסיכון גם להפיל את הממוצע. אם בכל זאת תרצה לשפר בקיץ הבא, הקלאסי זה לעשות 5 יחידות גיאוגרפיה (כשבועיים של למידה מרוכזת ויש לך מעל 90) ולהשלים מקצועות חובה ל-5 יחידות (היסטוריה, מקרא)- זה מקפיץ ממוצעים.
יש כאן יותר מומחים ל4 שנתי ממני אבל אני אישית התחלתי ללמוד ביולוגיה בבן גורויון אחרי שלא קיבלתי ציון מספק במו"ר (למרבה הצער סיטואציה ריאלית בהסתברות של כ-70-75%) בתוך הבנה שלימודי הביולוגיה מכסים את כל החומר הנדרש לGRE ומקנה יתרון יחסי משמעותי ללומדים זאת מאשר לאלה הלומדים באופן עצמאי לGRE לאחר תואר לא קשור.
חוץ מזה, לצערי ולפי מה שהבנתי, ביולגיה אינו תואר פרקטי במיוחד. אפשר להצטיין ולהתקבל למעבדות מחקר שונות ומשם להתפתח אך בד"כ לבוגרי המקצועות החישוביים יש יתרון בתעסוקה. אצלנו יש תופעה של פסיכוביולוגיים שבוחרים באמצע התואר אם הם פסיכו או ביו...כל אחד לפי נטיותו.
לימוד מקצועות אלה גם פותח לך את האפשרות ללמוד וטרינריה אם התחום מעניין אותך. יש גם המון תחומים נוספים וגם מקצוע אחד אינו 'חדגוני'- ביולוג יכול להימשך לכייון של מחקר גנטי, ביוכימי, או ללכת לכייון של אקולוגיה, זואולוגיה או בכלל בוטניקה (שזה שוב מתקשר לגנטיקה....) לא חסר.
באופן כללי, תארים רב-תחומים טובים למי שלא סגור על עצמו כי הם חושפים את הלומד אותם למגוון של תחומי ידע אבל הם פחות פרקטיים, כי בסוף יש לך קצת מהכל. במיוחד ראוי לצין את כל תארי הקוגניציה/מדעי המוח (ויסלחו לי מי מחברי הפורום שלומד את זה ו/או חושב אחרת- אני כותב לפי התרשמותי ולא כעובדה) שהם סוג של מלכודת דבש לסטונטים מוכשרים: לימודים מאוד מעניינים אבל בהחלט "קצת מהכל" באופן מובהק כך שבוגרי התוכנית בד"כ נדרשים להשלמות אם הם רוצים להתקבל למעבדות מחקר שונות.
מקווה שעזרתי.
בהצלחה.
ספציפית לגבי ירושלים עם הממוצע שלך
13/07/14 19:33
271צפיות
יש לי בדיוק את אותו הממוצע (קטע!) ועברתי לשלב הבא עם פסיכומטרי 743. מה שכן, זה גבולי, אז זה מצריך ציון גבוה יחסית במרק"ם.
כן אני יודע
13/07/14 20:59
172צפיות
ראיתי שהשנה צריך עם הממוצע שלי 737 כדי לעבור לשלב הבא, אני כרגע אעשה עוד פסיכומטרי ואולי ארחיב את היסטוריה ל5 יח"ל ואשפר אנגלית. זה יעלה לי את הממוצע בצורה די משמעותית.

תודה רבה על התשובות :)
º
בהצלחה:)
14/07/14 01:21
66צפיות
כמה שאלות בקשר לקבלה ל-4 שנתי בתל אביב
12/07/14 01:02
271צפיות
שלום לכולם, אני חדשה פה
שנה הבאה אני מסיימת תואר ראשון במדעי המעבדה הרפואית בבן גוריון. אני יודעת שאני לא צריכה להשלים קורסי ליבה ע"מ להתקבל.
1) יש דרישה לממוצע 80 לפחות בביולוגיה מולקולרית, ביוכימיה וביולוגיה של התא. רשום שגם 79.5 תופס, יש לי ממוצע 78.5 בשלושתם אך הם הרבה יותר מורחבים ממה שנדרש לקבלה.. עד כמה זה קריטי? יכולים לפסול אותי בגלל זה? אני רוצה לדעת אם לשפר קורסים.
2) יש דרישה לממוצע תואר 80 לפחות, בקצב הזה כנראה אסיים בסביבות 84- 85... עד כמה זה נורא? הבנתי שדי מנפנפים מועמדים עם ממוצע כזה, זה נכון?
3) הבנתי ששכ"ל בתכנית ה4 שנתית הוא יותר גבוה משכ"ל לתואר ראשון, בכמה מדובר?
4) אני מסיימת את התואר תוך שנה ומתכננת הפסקה של שנתיים בערך לעבוד ולחסוך ולנסות להתקבל לרפואה ואם זה לא יקרה אז לתואר שני... ידוע למישהו אם תנאי הקבלה משתנים משמעותית במשך הזמן?
5) עשיתי שירות לאומי כחובשת במד"א, חשבתי לעשות ריענון לקורס חובשים ולחזור להתנדב... זה נותן לי כמה נק' בקבלה?

אוףףף אני ממש לחוצה ולא יודעת מה לעשות כרגע או עם מי להתייעץ ואם כדאי לי בכלל להתחיל לשפר קורסים עם ממוצע תואר כזה שאולי ידחו אותי על הסף במילא....
תודה רבה לעונים והמייעצים!!!
בהצלחה לכולםםם
קצת תשובות
12/07/14 10:30
219צפיות
1. יש לעמוד בממוצע של קורסי הליבה. האוניברסיטאות לא מקבלות ציון נמוך ממה שנדרש ( גם אם זה רק נקודה ) בשביל לדעת אם את עומדת בקורסי הליבה . הכי טוב לפנות לאילן המל באוניברסיטת תל אביב או למזכירות ה4 שנתית שיאשרו לך את הציונים.
2. אין הבדל בממוצע התואר 80, 85 ,90 ( למעט הצטיינות יתרה ) בקבלה לתכנית. זה רק תנאי סף
3 הדרישות יכולות להשתנות כל שנה . בתל אביב הדרישות די זהות בשנים האחרונות אך בצפת השתנו הדרישות. וקורסי הליבה שלך תקפים לשנתיים מיום סיום התואר ( בהנחה שמשך התואר הוא 3 שנים). תקראי על זה באתר שלהם
תודה רבהההה... עוד כמה שאלות
12/07/14 14:38
135צפיות
תודה רבה על התשובה המהירה!!
שמו פה לינק בשרשור לסרטון של היום הפתוח ל4 שנתי ואמרו שרק כ-10% מתקבלים עם ממוצע תואר באזור ה- 80 אז זה הלחיץ קצת.
אני מתכוונת ללמוד רק בתל אביב (אני מהדרום).
חידשת לי בקשר לתוקף של קורסי הליבה...
מה הסיכוי לגור בדרום ולעשות את הנסיעות הלוך ושוב כל יום? או ללמוד בבית את הרוב? כרגע אני לומדת במקביל לרפואה שנים א'-ג' וזה אפשרי בהחלט, מלבד מעבדות שהן חובה.
אפשר מייל של אילן המל? חיפשתי באתר שלהם פרטי איש קשר ולא מצאתי.
בקשר לשכ"ל, הוא באמת גבוה בהרבה משכ"ל לתואר ראשון?
מישהו יודע אם יש דיבור על פתיחת תוכנית 4 שנתית בבן גוריון? כרגע רק pre- med יכולים להשתלב ברפואה רגיל...
היי חברים!
11/07/14 16:20
760צפיות
הייתי בראיון הראשון ב 2/7 עם פרופ' יניב אלמוג והיה דווקא ממש טוב, אבל עדיין לא קיבלתי שום תשובה.
האם זה אומר שלא עברתי בוודאות, או שיש סיכוי שבשבוע הבא תגיע תשובה?

למה הם לא מעדכנים שלא עברתי באתר? כתוב- "בטיפול" והזימון לראיון הראשון פשוט נעלם.
ההתנהלות שלהם מרגיזה ולא לעניין בכלל.

תודה רבה ושבת שקטה עד כמה שניתן!
היי
11/07/14 16:38
507צפיות
לצערי, אני יודע שזו לא תשובה רשמית של הפקולטה אך, מנסיון של שנים קודמות  אנשים שלא קיבלו עדיין זימון,ככל הנראה כבר לא יקבלו זימון.

לגבי הודעה באיזור האישי באתר, האנשים במדור רישום,מעדכנים רק לאחר שנשלחת הודעה רשמית מהפקולטה(לקראת תום המיונים). זה נכון לגבי דחייה וקבלה.
אני ראיתי קבלה באתר רק חודש לאחר שקיבלתי את ההודעה בטלפון.
הבנתי..
11/07/14 16:43
372צפיות
תודה רבה על התשובה..

מבאס ממש כי הראיון היה מוצלח ביותר, הרבה מעבר למה שחשבתי שהוא יכול להיות.. אבל כנראה שאי אפשר לדעת בדברים האלו.
לא בטוח
11/07/14 17:53
391צפיות
היי, אני מניח שRBD הרבה יותר מנוסה ויש סיכוי גבוה שהוא צודק ולא יצאו עוד זימונים.
אבל, בחמישי האחרון התקשרתי למדור רישום, תכלס במטרה לקבל סגירת מעגל ולשמוע שקיבלתי דחייה, ובפועל נאמר לי שאני שייך לקבוצה קטנה שלא קיבלו עבורה החלטה עדיין.
אז אני לא בטוח שהכל גמור.
תודה רבה חבר
11/07/14 19:07
319צפיות
מאחל לך שתעבור ושתצליח בחייך.

בכל מקרה שתהיה לכולנו שבת שלום ושקטה (:
הכנה למבחני כימיה מתמטיקה פיזיקה (ופסיכומטרי)
11/07/14 16:12
268צפיות
הבנתי שאנשים שלא היו ברפואה לעם השנה לא שמעו על האפשרות הזו, אז ארשום גם כאן:

השנה תהיה הכנה למבחני הידע (כימיה מתמטיקה ופיזיקה) המהווים תנאי קבלה לרפואה בתל אביב, על ידי רפואה לעם.
ההכנה תוצע בהתנדבות לכלל המועמדים ובעלות סמלית מינימלית בלבד (כנהוג ברפואה לעם) - באופן שיכסה את ההוצאות עבור קיומה (הדפסת חומרי תרגול, לימוד וכדומה).
כיתות הלימוד יהיו השנה במרחק הליכה קצרה מרכבת ארלוזורוב מרכז (תל אביב), כדי שהגישה תהיה נוחה מכל אזורי הארץ. (בקרוב נוכל לפתוח כיתות גם בפריפריה).

בנוסף, יש אפשרות להירשם גם לקורס פסיכומטרי לקראת מועד אוקטובר הקרוב (2014), שיועבר גם הוא בצורה התנדבותית ברפואה לעם.

פידבקים של תלמידים שעברו הכנה כזו של קורסי ידע (כימיה, מתמטיקה) לרפואת שיניים השנה:
http://refualaam.com/participants-yeda2014.html

בהצלחה!
לפרטים: refualaam@gmail.com

בעיה רפואית ולימודי רפואה
11/07/14 16:04
562צפיות
שלום,
רציתי לדעת מתוך הניסיון שלכם מה אתם חושבים על קבלה לרפואה (בלי קשר לממוצע בגרויות ופסיכומטרי כרגע) במצב שלי.

עברתי 2 ניתוחים לתיקון של היפרדות רשתית בעין אחת. אני נמצא במעקב (בערך אחת לשלושה חודשים) בבית חולים ויש אופציה שאני אעבור ניתוח נוסף.
היום הראייה בעין אחת דיי מעוותת, יש לי מסך שחור בכל החלק העליון של שדה הראיה, הראיה בעין לא טובה גם עם תיקון של משקפיים, דבר אשר מקנה לי אחוזי נכות. לצערי המצב לא הפיך.
בעין השניה אני רואה 6/6 ואין בה בעיות בכלל, מה שמאפשר לי לתפקד באופן רגיל: לקרוא, ללמוד, לנהוג וכו', כלומר אני מבצע פעילויות יומיומיות ללא הגבלה.

בנוסף, אחרי הניתוח השני שעברתי קיבלתי פטור משירות צבאי. לאחר מכן חזרתי לצבא בתור מתנדב ואני כרגע משרת בהתנדבות ומשתחרר עוד שנה.
מחיפוש באינטרנט ראיתי כי בחלק מהמקומות יש לחתום טופס הצהרת בריאות, ואני כמובן אצטרך להצהיר על הבעיה.
בנוסף לזה ברור לי שזה יכול לעלות בראיונות וכו' שכן למרות שאין לי מגבלה נפגעה לי הראיה הדו עינית והתלת מימדית.

רציתי לשאול מה דעתכם, האם זה יכול למנוע ממני להתקבל לרפואה, האם זה רק יקשה או שאין לכך משמעות אם אהיה במצב יציב ובריא בהמשך.
זה יהיה מתסכל אם אעמוד ואשפר את הציונים אך בסוף בגלל זה לא אוכל להתקבל, אז רציתי לדעת מעכשיו מה דעתכם בנושא מהניסיון שרכשתם.

תודה
אני חושב
12/07/14 11:52
337צפיות
שאם אין בעיה שמונעת ממך תפקוד כרופא כלשהו(לא כל רופא הוא מנתח שצריך ראיה 100%)|, זו לא תהיה סיבה למנוע ממך להתקבל, אבל אני בטוח שאתה בהחלט ראוי לתשובה כנה בנושא ובאמת לא לעבור את המסלול המפך ואז להידחות חלילה רק בגלל הסיבה הזאת. גם אם מישהו יענה לך כאן תשובה לכאן או לשם- לא הייתי משאיר את זה כך אלא פונה ישירות לפקולטות לרפואה ודורש לקבל תשובה בנושא. זה נכון שהם שמים על כולנו ז**ן אבל אני רוצה לקוות שבמקרה הזה הם יתנהלו באופן שונה.
מה שקורה עם אנשים שיש להם בעיות רפואיות
12/07/14 12:32
351צפיות
זה שאם הם מתקבלים, עורכים ועדה רפואית שקובעת. אני חושב שכדאי לפנות לכל פקולטה ולבקש אישור. זה לא משהו חריג ולהבדיל מהדעה של אלעד בנצ, דווקא בנושאים כאלה הפקולטות לרפואה מתייחסות בכובד ראש.

שיהיה בהצלחה!
אמרתי שאני מקווה שייתיחסו אליו אחרת
12/07/14 14:53
201צפיות
מהיחס לכל מועמד.
אני מאמין שלט יתנו לאדם להתאמץ כל כך (והם יודעים כמה מתאמצים) לחינם.
ולכן גם המלצתי לפנות אליהם. כדאי לקרוא ואחר כך להגיב
קראתי ולכן הגבתי, לרשום ואני מצטט
12/07/14 16:23
191צפיות
"ה נכון שהם שמים על כולנו ז**ן אבל אני רוצה לקוות שבמקרה הזה הם יתנהלו באופן שונה."

על בסיס מה אתה אומר ששמים עליך זין?! האוניברסיטאות לא חייבות לך כלום, חוץ מהודעה על קבלה או דחייה. רק פה בארץ להבדיל משאר המקומות בעולם, המועמד גם דורש לשמוע את הסיבות/ לראות למה דחו אותו.

מאחר שהתשובה לשאלתך היא כלל לא נושא הדיון
12/07/14 16:47
183צפיות
שנפתח כאן, אני עוצר פה. אנחנו לא מסכימים לגבי היחס שניתן למועמדים באופן כללי, לגיטימי. יש על השאלה הזו מספיק דיונים כאן בפורום עם כל מיני טיעונים לכאן ולכאן.
בלי קשר לזה- שנינו מאמינים ומקווים שבמקרה הספציפי שהועלה כאן יינתן לבחור יינתן מענה אם הוא יפנה לפקולוטות, והוא לא יצטרך לשפר ציונים, לגשת למו"ר/קם/ראיונות ואז אולי לגלות שמועמדותו לא רלוונטית (מה שאני מקווה שלא יקרה בלי קשר).
אני חוזר אל השאלה של הבחור- אם אתה לא מקבל מענה או תשובה לקונית וכללית, הייתי מציע לכתוב מכתב שמסביר את הדילמה שלך, ולדאודשהוא לא ייפול בין הכסאות- זה אומר קצת להציק למזכירו במייל וזה שווה את זה. אם זה לא עוזר- יש דרכים נוספות לברר, ואני חושב שמגיעה לך תשובה אז במידה שאתה לא מקבל תשובה ברורה בנושא את מוזמן לפנות אלי בפרטי וננסה ביחד לחשוב איך בכל זאת מקבלים תשובה בנושא.
למרות שכבר הבנתי את עניין אי הודאות בב"ש...
11/07/14 15:07
856צפיות
אני סקרן לדעת:
מישהו במקרה שמע משהו עדכני לגבי כמה קיבלו זימון לראיון שני השנה?
מה זאת אומרת הבנת את עניין אי הודאות בב"ש?
11/07/14 15:51
517צפיות
מה הבנת בדיוק?

כי אני לא הבנתי כלום ממה שהולך שם.
לא קיבלתי הודעת דחיה אבל גם לא הודעת קבלה, וזה ממש מרגיז.
º
זאת אומרת שיש אי ודאות
11/07/14 16:21
353צפיות
השאלה היא אם עדיין ישנה אי וודאות
11/07/14 16:24
412צפיות
או שאם לא קיבלנו הודעה עד עכשיו- פשוט לא עברנו..?
...
11/07/14 16:38
322צפיות
לפי הדפים שחילקו בראיון הראשון, הראיונות נגמרים בשבוע הבא.
אני לא יודע אם הם מזמנים לאותו שבוע, מהיום למחר, מאחל לך שכן.
אני התקשרתי אליהם
11/07/14 18:37
468צפיות
במידע אישי שום דבר לא השתנה (ועדיין זה נשאר אותו דבר גם עכשיו) אבל הם אמרו לי בטלפון שיש דחייה.

תתקשרו אליהם פשוט.
זו בכלל לא היתה השאלה.
11/07/14 18:54
575צפיות
אני תהיתי אם מישהו שמע כמה קיבלו זימון לראיון שני השנה.
º
מצטרפת לשאלה
13/07/14 18:23
181צפיות
מצטרף לשאלה
13/07/14 20:56
194צפיות
שאת מצטרפת אליה
הייתי מצטרפת שוב
13/07/14 22:04
201צפיות
אבל אף אחד לא עונה לנו :(
לא חושב שזה השתנה מבד"כ
13/07/14 23:03
356צפיות
מאמין שבאיזור ה250-300, כמו בכל שנה.

אבל זאת רק הערכה
זה אומר שיש הסתברות גבוהה יותר לעבור ר.שני
13/07/14 23:39
340צפיות
זה אומר שיש הסתברות גבוהה יותר לעבור ראיון שני מאשר ראיון ראשון, אם זה 120 (כולל מתוך רשימת המתנה) מתוך 300-250... לא כן?
הסטטיסטיקה משקרת במקרה של המיונים
14/07/14 09:27
406צפיות
בערך בכל שנה יש באיזור ה1300 איש שמנסים להתקבל לכל האוניברסיטאות. כל שנה רק בשש שנתי יש באיזור ה400 מתקבלים בכל הארץ. יוצא בערך שאחד מכל שלושה אנשים מתקבל, זה בהחלט לא התחושה שמקבלים בזמן המיונים עצמם.

גם בראיונות בבן גוריון(נעזוב רגע את השנה כי אין עדיין נתונים רשמיים, של כמה זומנו לאחר המבחן הממוחשב). בראיון ראשון מוזמנים בד"כ באיזור ה800-900 איש, מתוכם מקבלים זימון 250-300 ומתוך ה300 מקבלים 90.כ100 איש מקבלים דחייה מהראיון השני. באיזור ה60 מקבלים המתנה/הזמנה לpremed ו90 מקבלים קבלה בסבב ראשון. בכל שנה בערך מתחלפים באיזור ה30 אנשים מהמתנה(בשנה שלי, כל האנשים מההמתנה התקבלו)

בסופו של דבר, איך שלא משחקים עם זה היחס יוצא שוב 1:3 לקבל תשובה של קבלה בראיון שני.
איך 1300?
14/07/14 10:43
268צפיות
רק למורק"ם מזומנים יותר מ-1000 אם אני לא טועה. זה פחות או יותר אומר שכל מי שנרשם מתקבל למיונים. נראה לי שאולי סה"כ יש כ-1300 מועמדים שנבחנים בכל המיונים הספציפיים לרפואה (מורק"ם, ראיונות)...
º
זה מה שרשמתי שיש בערך 1300 בכל הארץ
14/07/14 10:47
188צפיות
אבל רק משלב המעבר למיונים
14/07/14 10:48
286צפיות
(כי יש מי שנדחים עוד קודם)
כן, לא רשמתי נרשמים לרפואה
14/07/14 19:55
154צפיות
אני מדבר רק על מועמדים שהחילו מיונים