בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
חושבים על לימודי רפואה מועמדים ללימודי רפואה לומדים רפואה זה המקום בשבילכם המועמדים יוכלו להתייעץ בנושאים כמו תנאי קבלה, דרישות, סיכויי קבלה ועוד. סטודנטים לרפואה מוזמנים לשתף אותנו בניסיונם ובחוכמתם ולהתייעץ בנושאים שונים הקשורים ללימודים, לסטאז' ולהתמחות. כמובן שכולם מוזמנים בחום לקטר על הקשיים ולשתף בהצלחות , לאו דווקא כאלה שקשורים לרפואה.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forums.tapuz.co.il/med

כמה דברים לפני שאתם נכנסים:

מאוד מומלץ לקרוא את תקנון הפורום.

לפני ששואלים שאלה, מאוד מומלץ להציץ במאמרים, בקישורים, בשאלות הנפוצות ובמילון המונחים של הפורום. יש שם המון מידע על קבלה לרפואה וגם על הלימודים עצמם.

כמו שתראו, הפורום הזה הוא כמו "בית חם" לכל מי שקשור איכשהו ללימודי רפואה. המטרה שלנו היא לדאוג שהוא ימשיך להיות כזה. כולי תקווה שתתרמו למאמץ של כולנו לשמור על האופי המיוחד של הפורום.

אז אחרי כל ההקדמות, אתם מוזמנים להיכנס לפורום.

שיהיה בהצלחה לכולנו

צוות ההנהלה.

אנגלית 4 שנתי
26/05/14 09:56
107צפיות
שלום לכולם!
אני רוצה להירשם לרפואה 4 שנתי ובאתר כתוב שיש להביא מסמך פטור באנגלית , ביחידה ללימודי אנגלית של האוניברסיטה כתוב  שיש פטור ל״בעלי תואר "בוגר אוניברסיטה" מישראל, או בעלי תואר זהה ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בישראל, או בעלי תואר  B.Ed, B.Tec  ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בישראל״.
אין שום דרישה להשלמה באנגלית באתר אז אני קצת מבולבלת, זאת אומרת כיוון שיש לי תואר ראשון אני פטורה באופן אוטומטי מאנגלית?

האם פרט לזכאות לתואר יש לצרף מסמך כולשהו שאומר משהו על האנגלית?

תודה רבה!
היי
30/05/14 14:06
18צפיות
שלום  מה המצב אני מקווה שהכל בדסדר , לא הצלחתי לבין אותך  עבור הפטור מאנלית ,

אם תפריט קצת אעזור לך בשמחה , כדי אני ממש בעיניינים שמתחיל להשלים קורסי האנגלית בקיץ  כדי אין לי פטור שהתואר שלי מחו"ל .

חשוב לדעת שיש  יום פתוח באוני תל אביב עבור תכנית 4 שנתית לרפואה  11.6.2014    אם מעוניינת אשלח לך פרטים  היום .

המשך יום טוב  ושבת שלום
עזרה קטנה בנוגע להשלמת פיזיקה-כימיה
25/05/14 20:37
300צפיות
היי :) אני מתכננת להירשם לפקולטה לרפואה בתל אביב לשנת הלימודים שמתחילה באוקטובר 2015. לפי מחשבוני הקבלה באתר האוניברסיטה אני יכולה להתקבל עם הפסיכומטרי וממוצע הבגרויות שלי (כמובן תלוי במבחן מור)
עם זאת, לא עשיתי בתיכון כימיה ופיזיקה, והשאלה שלי היא:
האם עדיף לי להשלים בגרויות או לעשות את המכינת קיץ שמציעה האוניברסיטה?
האם יש לי אפשרויות נוספות להשלים את המקצועות האלו? (בכל זאת, יש לי עוד שנה ואם אני יכולה להנות קצת בקיץ שלפני תחילת הלימודים אשמח)
באופן כללי אשמח לשמוע גם חוויות מאנשים שעברו את המכינה (מבחינת כמה זמן היא נמשכת, כמה פעמים בשבוע, קושי, וכן הלאה)

תודה!
לדעתי בגרויות זה המון זמן
26/05/14 13:10
177צפיות
נרשמתי לרפואה ואין לי בגרויות במקצועות האלה. אני העדפתי לא להשלים בגרות מהסיבה הפשוטה שלדעתי הקורס ממוקד מבחן, וצריך רק לעבור את המבחן. למידה לבגרות ארוכה יותר ואני חושבת שלוקחת יותר זמן. אני גם לא בטוחה שאני יכולה ללמוד פיזיקה בעצמי למשל..
בזמן שנשאר אני מעדיפה לעבוד ולחסוך כסף(לימודים עמוסים, ארוכים.....). ולחסל את המקצועות האלה בכמה שבועות אינטנסיביים. השאלה היא מה מתאים לך?
צודקת לגבי הבגרויות, אבל
26/05/14 13:17
140צפיות
השאלה הייתה אם יש עוד דרכים (לדוגמא לקחת קורס אוניברסיטאי? או שלא מומלץ?). או שאולי יתנו לי לעשות את המכינה הקיץ הזה במקום הקיץ הבא, או שאין אופציה כזו?
באיזה אונ' עשית את המכינה? יכולה להרחיב קצת עליה? (חודשים, כמה פעמים בשבוע, עומס, קושי, רמת המבחן...)
רק השנה נרשמתי
26/05/14 16:14
97צפיות
אז עדיין לא השתתפתי בקורס קיץ. לפי מה שהבנתי זה עניין של כמה שבועות( לא רוצה להטעות..). חיסרון שעכשיו אני חושבת עליו הוא העובדה שלקורס בת״א חייבים להירשם לפני שבכלל יודעים אם מתקבלים או לא, והכסף פה משחק תפקיד לא קטן. קורס אחר במסגרת אוניברסיטה, שוב- ארוך מדי והרמה בטח גבוהה יותר מרמה של בגרות.
אני לא חושבת שיש אפשרות לגשת לקורס אם את לא מועמדת בת״א, אבל אם כן ובמידה וחלילה(!) לא תתקבלי השנה, הפטור שתשיגי יהיה תקף לשנה הבאה.
חשוב לציין
26/05/14 16:44
145צפיות
שאין חובה לעשות את המכינה אלא רק לעבור את המבחן. רוב האנשים שאני מכירה שלמדו לבד (וגם אני) למדו זמן קצר בהרבה מהמכינה.

אין אפשרות לעשות את המכינה אם את לא מועמדת ללימודים. גם לדעתי לא כדאי לעשות את הבגרות במקום מבחן המעבר, כי בפיזיקה וכימיה המבחנים ברמה די קלה, כנראה יותר מהבגרות, ולפחות בפיזיקה אצלנו גם בדקו בסלחנות יחסית.
ואם אפשר לשאול
27/05/14 17:50
85צפיות
למדת לבד? או מורה פרטי? וכמה זמן פחות או יותר נדרשת הלמידה? (לדעת מתי להתחיל).
יש מקום שממנו ניתן להשיג את המבחנים\מבחנים לדוגמא כמו שהם נערכים בתום המכינה?
זו באמת נשמעת דרך מעולה, כך אוכל ללמוד לפני הקיץ ורק לעשות חזרות לפני המבחן :)

תודה לכולכם על כל העזרה!
בטח שאפשר לשאול
27/05/14 20:21
83צפיות
למדתי לבד. פיזיקה למדתי בעזרת הספרים של יורם אשל שהם מעולים ומאוד מובנים בעיני. כימיה למדתי מספר שאני לא ממליצה עליו - "עולם החומר". אין לי המלצה על ספר ספציפי אבל יש כמה ספרי לימוד ל-3 יח' כימיה ואפשר לקנות כל אחד מהם (וגם עם עולם החומר הסתדרתי בסופו של דבר).

מבחינת זמנים: לפיזיקה הייתי מפנה משהו כמו חודש (אני למדתי בפחות זמן, אבל לדעתי כדאי לפנות את הזמן הזה ומקסימום לא לנצל אותו). כימיה אפשר ללמוד ממש מהר ודי בקלילות אבל עדיין הייתי מקדישה לזה לפחות שבוע.
מבחנים לדוגמה אפשר להשיג אם מקבלים את הסיסמאות לאתרי המכינה. אפשר לקבל אותן ממי שמשתתפים במכינה או ממזכירות הפקולטה אחרי שנרשמים למבחן.
היי
26/05/14 15:38
122צפיות
האמת שחשבתי על זה גם בעצמי. אפשר לבדוק עם האוניברסיטה האם במידה ועושים את הקורסים המקבילים לכימיה כללית ופיזיקה בשנה א' זה נותן פטור (גם ממבחני הקבלה וגם מהקורסים האלו בשנה א' כמובן).
º
יש עוד מישהו שכבר קיבל זימון לראיון בב"ש?
25/05/14 19:43
788צפיות
º
קיבלת?
25/05/14 19:52
346צפיות
º
כן
25/05/14 20:02
290צפיות
º
מישהו שעשה מבחן ממוחשב ב11.5 קיבל זימון?
25/05/14 20:21
325צפיות
אני עשיתי ב-11.5 ולא קיבלתי
25/05/14 21:33
277צפיות
משהו צריך להשתנות באזור האישי בבדיקת מצב הרשמה באתר?
מתי עשית את הממוחשב? השתנה משהו באיזור האישי?
25/05/14 22:23
345צפיות
תודה
באיזה תאריך נבחנת ?
26/05/14 12:50
323צפיות
ואיך הגיע אליך הזימון- באיזור האישי? מייל? טלפון?
אשמח גם לתשובות :)
27/05/14 11:38
207צפיות
מי קיבל את הזימונים? רק אלו שנבחנו ב7.5? זה התעדכן באתר או שרק בטלפון אמרו לכם?
באר שבע התקשרו להודיע על ראיון..
25/05/14 18:17
1433צפיות
אמרו שהזימון יגיע השבוע בדואר..

קבעו לי ל15 ביוני בשעה 9:00 עוד מישהו קיבל??
איזה פחד אני לחוץ רצח!!
º
אין מה להיות לחוץ, זה באמת שיחה באווירה טובה
25/05/14 18:32
458צפיות
º
השתנה לך משהו באיזור האישי באתר?
25/05/14 19:08
399צפיות
גם אתה עשית את המבחן ב-7.5?
25/05/14 19:59
536צפיות
ברכות על הזימון!
לא, הם לא התקשרו להודיע על ראיון. למה סתם?
27/05/14 18:49
643צפיות
להלחיץ את כולם?
º
מאיפה לך שלא? למה שמישהו ילחיץ אנשים סתם..
27/05/14 18:58
359צפיות
º
כן, גם אני תוהה למה
27/05/14 19:28
316צפיות
אני כבר יומיים בטירוף מההודעות האלה. מחר אני
27/05/14 21:14
469צפיות
אתקשר לברר וזהו..
ספרי כשתדעי
27/05/14 22:46
372צפיות
יש לי תחושה שיענו לך שטרם שלחו זימונים...
התקשרתי ואמרו שעדיין לא שלחו כלום ועדיין אין
28/05/14 09:35
389צפיות
תאריך מדוייק לריאיונות או תאריך מדוייק שבו יתחילו לזמן.
אני לא יודעת מה פשר 2 ההודעות שאמרו שזימנו אותם.
תכלס- הם לא ענו כששאלו אותם מתי הם נבחנו והאם השתנה משהו באיזור האישי...אבל אני משתדלת לא למהר ולשפוט. אולי כן זימנו אותם. לא יודעת...
º
סתם כי הדיווח הזה נשמע לי שטויות
27/05/14 22:53
225צפיות
לא סביר להניח שזימונים ישלחו רק אחרי התאריך
28/05/14 12:40
420צפיות
של המבחן הממוחשב האחרון?
סביר כן, אבל לפעמים המערכת עובדת קצת אחרת
30/05/14 17:31
241צפיות
בארבע שנים שאני כאן, כמעט כל שנה למשל אנשים מקבלים זימון לראיון שני במקביל לעוד יום-יומיים אחרונים של ראיון ראשון(וכבר כדי להרגיע, זה לא משפיע על הקבלה מבחינת מקומות לראיון שני), גם כשאני התמיינתי זה היה.

אז יתכן שהם עושים את זה גם במבחן הממוחשב(השערה בלבד) ויכול להיות שלא, נחכה ונראה.

אני מבררת עבור אחותי
25/05/14 15:26
351צפיות
יש לה בדרות מלאה, עם ממוצע בין 103-104, תלוי באוניברסיטה.
היא רוצה לגשת ל 3 יחידות היסטוריה השלמה ל5 יחידות כדי לשפר את הממוצע. בנוסף היא תשפר את אחד השאלונים באנגלית (יש לה 5 יחידות וציון סופי 88) ומתמטיקה היא תעשה שוב (יש לה 5 יחידות וציון הסופי בסביבות ה 70).

הבעיה שאנחנו לא מוצאים מיקודים להיסטוריה של 3 יחידות.... אני מבינה שיש מחסור בספרות מורחב ותנ"ך מורחב וזה בדרך כלל מומלץ להוסיף למי שרוצה ללמוד רפואה..

מה אתה הייתם עושים? מאיפה קניתם מיקודים?

המורחבים מהתיכון ביולוגיה וכימיה עם ציונים טובים... מעל 90... אין יותר מדי מה לעשות עם זה..
אשמח לתובנות, ועצות

תודה
עד כמה שאני יודעת
25/05/14 15:58
154צפיות
לבגרות המורחבת בהיסטוריה לא לומדים ממיקודים. לבגרות צריך לבחור שלושה נושאים מתוך רשימה, כשלכל נושא ברשימה מצוין ספר הלימוד שלו (באתר משרד החינוך).
ספר לימוד
25/05/14 16:55
114צפיות
אז היא צריכה לבחור נושא ולמוד את כל הספר הרלוונטי לו?
ושאלה נוספת, לאיזה ממוצע בגרויות כדאי לה לשאוף? היא עוד לא עשתה פסיכומטרי, אבל איזה ממוצע בגרויות הוא ריאלי לקבלה ?
מה עליי לשפר?
25/05/14 14:06
359צפיות
היי :)

בחודשים האחרונים התחלתי להתעניין בלימודי רפואה.
הציונים שלי אינם מטורפים אך אינם נוראיים ואני תוהה על מה עליי לעבוד ולשפר על מנת לעבור את הרף.

הציונים שלי הם:

אנגלית 5 - 98
מתמטיקה 5 - 82
פיסיקה 5 - 87
מחול 5 - 97
עברית 2- 89
תנך 2 - 95
ספרות 2 - 87
היסטוריה 2 - 86
אזרחות 2 - 84

פסיכומטרי 736

מה דעתכם?
תודה מראש
לא כתבת ממוצע בגרות לפי אחת האונ' ת"א/ירושלים
25/05/14 15:12
175צפיות
זה יעזור לקבל אינדקציה כמה צריך לשפר..
אלו הם הממוצעים:
25/05/14 15:19
259צפיות
ירושלים - 10.73
תל אביב - 105.07
בן גוריון - 106.73

חשבתי על שיפור של הפסיכומטרי.. מה דעתכם?
סה"כ הציונים שלך טובים
25/05/14 15:57
218צפיות
אבל לדעתי לא כדאי ללכת רק על שיפור פסיכומטרי כי תצטרכי ציון מאוד גבוה וגם אז זה רק יפצה מעט על הבגרויות.
אם תשפרי את הציון במתמטיקה זה מאוד יעלה לך את הממוצע. אם זה אפשרי מבחינתך זה מאוד כדאי לדעתי.
חשבתי גם על האפשרות של
25/05/14 16:42
194צפיות
חשבתי גם על האפשרות של שיפור מתמטיקה והרחבה ל5 יחידות בתנ"ך

האם במצב כזה עדיין כדאי לשפר פסיכומטרי?
עדיף זה שאלה שלך
25/05/14 19:07
150צפיות
להתקבל אפשר בכל מצב, את בפעולות שלך מנסה רק כמה שיותר להבטיח לעצמך רשת ביטחון. עדיף? ברור שעדיף.
4 שנתי
25/05/14 12:25
424צפיות
היי,
לגבי ה4 שנתי, בשתי האפשרויות בארץ :)
רציתי לשאול אם יש העדפה למישהו שסיים במוסד כזה או אחר, למשל אם יש מישהו מאוניברסיטה כזו או אחרת?
וגם נגיד תלות בפקולטה (בלי לפגוע במישהו כמובן :), נניח אחד לומד ביולוגיה ויוצא עם ממוצע 80+ מול אחר שלמד הנדסת משהו (מהקשות)) עם אותו ממוצע?

או שזה דברים שלא מדברים עליהם, ולא ידועים.. ?!

תודה,
קרטוש.
מה עדיף
25/05/14 19:35
297צפיות
כרגע אין תשובה לשאלתך אם יש העדפה למוסד מסוים כי אין עדין בוגרים מצפת (המחזור הראשון יסיים רק בעוד שנה), אני מנחש שלא תהיה העדפה ובחירת המתמחים היא על בסיס הכירות אישית.
הממוצע לא חשוב, בין אם זה 100 מBA כללי או 80 מהנדסה ובלבד שתעמוד במינימום הנדרש. זה לא משנה את סיכויי קבלתך.
לא לזה התכוונתי..
25/05/14 23:25
211צפיות
אבל בכל מקרה תודה :)..
אני התכוונתי את מקום התואר הראשון, נניח אחד מאת"א הנדסת חשמל אל מכללת "שקר כלשהו" לימודים כלליים..
על הנייר יעברו שלב כל מי שיש לו 80 בתואר ראשון, אבל יש גם ראיונות פרונטליים (אם אני לא טועה..) או משהו דומה לסינון ויש אולי משקל נסתר?!

יש נניח מישהו שנמצא שם, באחת התוכניות ה 4 שנתיות, ויכול להגיד מה ההתפלגות של אנשים ממקצועות קשים ומקומות קשים מול הצד השני?

תודה!
לפחות באופן רשמי
26/05/14 16:46
214צפיות
אין משמעות לתחום שבו נעשה התואר (ואלא אם יש הצטיינות שיכולה לתת נקודות בשאלון הביוגרפי, גם לציון אין משמעות כל עוד הוא מעל 80).
בקבלה לתוכנית אין ראיונות אלא מבחני מר"ב ומס"ר - אף-אחד מהם לא מתייחס לנושא התואר שלך או למקום הלימודים.
מוסד הלימודים
26/05/14 23:12
183צפיות
טוב, הבנתי אותך, אני בשנה 3 במסלול ה4 שנתי בת"א.
למיטב ידעתי כולם בוגרי אוניברסיטה (או טכניון) במחזור שלי. אין לי מושג למה אתה קורא "מקצוע קשה" אבל בגדול:
הרוב המוחלט מביולוגיה, יש גם מביוטכנולוגיה, מדעי המוח ורוקחות.
הנדסה - תעשייה וניהול אחת והנדסה ביורפואית שניים.
2 מפיזיקה, 2-3 ממדעי המחשב וביואינפורמטיקה, 5 ממדעי הרוח והחברה.
וטרינרית אחת.
זהו בגדול.
תמסור ד"ש לאבנר נבו אם הוא במחזור שלך! :)
27/05/14 21:24
108צפיות
מערבה
וכמובן שלחלק (פחות מ10) יש תואר שני
26/05/14 23:14
180צפיות
במדעי הרפואה/ביולוגיה
היסטוריה 5 יח"ל
25/05/14 08:49
138צפיות
שלום חברים,

אשמח לשמוע עצות לגבי למידה לבגרות בהיסטוריה השלמה ל5 יח"ל, בעיקר מאיפה אספתם חומר ומה הנושאים שכדאי ללמוד.

תודה
º
אתר ערוץ ההיסטוריה
25/05/14 15:04
55צפיות
שאלון ביוגרפי- הצילו!
24/05/14 19:22
519צפיות
היי,

אני עונה על שאלות מהמרכז הארצי ומשחזורים. כמובן שיש שאלות  שיש המון מה לרשום עליהן, אך יש גם כאלה שפשוט לא!

באחד השחזורים שאלו על התנדבות בזמן התיכון, תפקיד בביה"ס, תנועת נוער ועבודה בזמן התיכון.
במחויבות האישית המבחר שהיה לנו זה פעילויות העשרה (ג'ודו, קיקבוקסינג...) ויום אחד בסוף השנה שבו היינו אמורים ללכת לבי"ח ולחלק ממתקים לילדים. בסוף, נשארנו עם ההעשרה, לא הלכנו לבית החולים ומה שאני עשיתי היה לעזור קצת במזכירות כדי להשלים שעות שחסרו לי. אז אין התנדבות. מבחינת עבודה- מסעדת מזון מהיר. בתיאור אופי העבודה, יש שיגידו ליפות דברים ולהגיד שהייתי אחראית משמרת וכל המשתמע מכך, מבחינתי חשוב לי להיות כנה. משמעות הדבר היא לספר שהגשתי, פיניתי, ניקיתי,והייתי עבד של המקום הזה, והדבר היחיד שהצלחתי להראות זה אולי יכולת מולטיטאסקינג מרשימה ביותר, ואולי גם קצת סבלנות ועמידה במצבי לחץ. תנועת נוער-none! תפקיד בתיכון- כלום.

במקרה שבו אני נופלת על שאלון כזה, ארבע שאלות הלכו לפח!
נכון שהעניין הוא א-י-ך אני מציגה כל דבר, ואני גם בטוחה שמעגלים פינות ומייפים דברים מעט, אבל כנות ויושר מאוד חשובים לי. אני באמת מאמינה שכל שקר בסוף מתפוצץ בפנים,ושהדרך הכי נכונה לי בחיים היא להיות ישרה כמה שניתן.אני לא רוצה לשקר, אבל אני גם לא רוצה להגיע למצב שבו אני מגיעה לשאלון עם 4 שאלות שמראש אני לא עונה עליהן.

אני אשמח לעצות ולמילות עידוד.
זהירות עם שקרים ו"עיגולי פינות" - הם בודקים!
24/05/14 19:52
424צפיות
יש לי חברה ש"רק עיגלה קצת פינות" במיונים שלפני שנתיים.
היא כנראה נפלה באחוז המסויים שהם כן בודקים, שאף אחד לא באמת יודע מהו, והיא נפסלה והיא גם לא יכולה להגיש שוב מועמדות.
כך שעם כמה שזה מפתה, אני ממש לא בטוחה שזה שווה את הסיכון...   
מנסה קצת להרגיע
25/05/14 02:46
380צפיות
אין לי (או לאף-אחד) איך לעזור לך ליצור יש מאין דברים שלא היו כדי להוסיף לקורות החיים. *אבל* אני כן יכולה לומר שהשאלות האינפורמטיביות האלה, גם אם הן קיימות בכל מבחן (ומהניסיון שלי החלק הזה הוא קבוע), הן חלק אחד מתוך שאלון שלם.
נכון - כולנו היינו רוצים לכתוב בשאלון הזה שבתיכון היינו ראש ועד כיתה ומועצת תלמידים, מדריכים בתנועת נוער, מנהלי תוכנית התנדבות עם ילדים עזובים ומתנדבים במד"א בזמננו הפנוי, ושעבדנו בתור מנהלי מעון לחוסים. כולנו גם רוצים לכתוב שבשעות הפנאי שלנו אנחנו מעבירים קשישות את הכביש תוך כדי שאנחנו מורידים חתולים מהעץ. עובדתית, רובנו לא עשינו אף-אחד או כל אחד מהדברים האלה.

לדעתי, אין טעם לשקר ולא "לעגל פינות", אלא פשוט לחזק את היכולת שלך לענות בצורה טובה על שאר חלקי השאלון (שלי יש תחושה שמשפיעים הרבה יותר). נכון, יכול להיות שמועמד שיש לו את הסעיפים האלה בביוגרפיה שלו יקבל יותר נקודות על השאלות האלה, אבל בסופו של דבר עיקר השאלון מורכב משאלות שקשורות לניתוח סיטואציות מהחיים שלך ופה את ממש לא צריכה להיות סופרוומן בשביל לענות על השאלות בצורה טובה, שתראה את יכולת הניתוח והבגרות שלך.
4 שאלות זה אולי לא מעט אבל זה באמת לא הרבה. אפשר להמשיך מפה בלי להיכנס לפאניקה
שאלה על חיידקים
24/05/14 17:56
162צפיות
יש מצע ציטראט שמכיל מלח ציטראט ומלח אמוניום אנאורגני כמקורות פחמן וחנקן יחידים.
המצע משמש להעשרה של קוליפורמים צואתיים שעושים הבססה ע"י פירוק החומרים האלה, והאינדיקטור ברום תימול כחול הופך מירוק לכחול בבסיס.

השאלה שלי אם מישהו יודע מה הם עושים לחומרי המצע האלה כדי שיווצר בסיס בסוף?
תודה!
שאלה לגבי אנגלית בממוחשב
24/05/14 15:55
214צפיות
שלום
לפי מה שקראתי פה בפורום יש שני אנסינים במבחן הממוחשב
ברצוני לשאול האם השאלות לאנסינים אלה הם אמיריקאיות או פתוחות?
אשמח לתגובות
º
אמריקאיות, 10 לכל אנסין
24/05/14 16:19
107צפיות
º
תודה
24/05/14 17:04
56צפיות
קבלה ללימודי רפואה, אשמח לקבל עצות...
24/05/14 15:22
564צפיות
היי,
מקווה שתוכלו לעזור לי פה.
אני בן 21, קרוב ל22, משוחרר חצי שנה מהצבא, מאז ומתמיד החלום שלי היה להיות רופא (בגלל סיבות כאלה ואחרות), אבל מה לעשות, לצערי לא השקעתי בתיכון (בלשון המעטה), וסיימתי עם ממוצע בגרות נמוך. לאחר השחרור לא התכוונתי לטייל והתחלתי ישירות במלאכה ונרשמתי לקורס בגרות 4 יחידות מתמטיקה, מכיוון שהבנתי שלהתקבל לרפואה זה דווקא כן אפשרי עם 4 יחידות (בתיכון עשיתי 3) והלך לי דווקא טוב. בבגרות שהיתה יצאתי מבואס בגלל טעויות קטנות פה ושם של חוסר ריכוז שבגללן אני מעריך שהציון ינוע בין 80-85 למרות שהוא יכול להיות 100. בכל מקרה יש גם את השאלון הבא אבל אני לא יודע עד כמה הוא ישפר (הוא רק 35% מהציון הסופי). עדיין אין לי פסיכומטרי, אני מתלבט מתי כאי לעשות אותו. יש לי עוד די הרבה בגרויות לשפר בכדי להגיע לממוצע בגרויות שמתאים לרפואה. אני מכיר את עצמי וחושב שעם הרבה השקעה ועבודה קשה אצליח לקבל ציון פסיכומטרי מתאים.
השאלה כמה זמן כל התהליך יכול לקחת? אני מרגיש שזה יכול להיות תהליך אינסופי שלא נגמר וזה הופך אותי לסוג של חסר אונים במרדף אחרי החלום הזה.
האם מישהו שיש לו ניסיון והתקבל יכול לענות לי מה כדאי לעשות? האם לשפר את הציון ב-4 יחידות? לעשות 5 יחידות? לאיזה ממוצע בגרויות אני צריך להגיע? ומתי בכלל להתחיל פסיכומטרי? בין שיפור הבגרויות, או אחריהן?
מקווה שתוכלו לעזור לי במצב הנראה די אבוד שלי...
תודה חברים!
קודם כל
24/05/14 15:45
246צפיות
לפני שעונים על שאלות אתה צריך להציג את כל המצב הקיים, קרי תעלה את ציוני הבגרות ואם יש פסיכומטרי קודם או משהו כדי לראות מאיפה אפשר להתקדם.
בבקשה
24/05/14 16:49
235צפיות
אנגלית 5- 90
מתמטיקה 3 -70 (עושה עכשיו 4)
היסטוריה -65
לשון- 75
אזרחות- 56
גיאוגרפיה 5 - 80
הבעה - 82
ספרות - 60
מחשבת ישראל - 70
אני מודע לזה שזה על הפנים. השאלה כמה זמן יקח לי להגיע לממוצע טוב?
וספיכומטר יכמו שכתבתי, עדיין אין לי. אני מתלבט מתי לעשות.
דעתי
24/05/14 17:08
198צפיות
בהינתן הממוצע שלך הייתי פונה לפתרון של מכינה יותר מאשר שיפור ממוצע בגרויות.. יקח לך יחסית הרבה זמן ומאמץ כדי להגיע לממוצע טוב משום שאתה גם צריך לעשות מקצועות מורחבים מחדש(דבר שאין לך אפשרות לעשות בקיץ הקרוב אם אתה לא עושה כבר). במקרה הכי ורוד- אם תעשה את כל בגרויות החורף כדי לשפר את הממוצע שלך ותוציא ציונים מעולים בהם ותוציא פסיכומטרי ממש מטורף, תוכל לעבור את הסכם לשנה הבאה. אני חושב שבאמת עדיף שתלך לפתרון המכינה ותשקיע את כל כולך שם משום שאתה צריך לשפר בערך 5 בגרויות בסיס נוסף על בגרות מורחבת כדי להגיע לממוצע טוב(ולא משנה מה תעשה ומה תשפר, כל עוד לא תשפר את הגיאוגרפיה המורחב הממוצע שלך ירד בגלל זה).
פסיכומטרי באוקטובר ומכינה ישירות לאחר מכן והגשת מועמדות לאוקט' 16 זו הדרך הריאלית במקרה שלך לדעתי.

שיהיה בהצלחה!
לא לגמרי מסכימה
24/05/14 17:28
195צפיות
קודם כל, גיאוגרפיה היא לא בגרות חובה אז לכל היותר היא תושמט מהממוצע אבל לא תוריד אותו.
בנוסף, מאחר שמכינה תהיה רלוונטית בכל מקרה רק לאוקטובר 16, כמו שציינת, אין בעיקרון סיבה לעשות דווקא מכינה ולא את כל מועדי הבגרויות שנשארו בין עכשיו לחורף 15'.
אני כן מסכימה שכדאי לחשוב כאן על משהו יותר כולל, אני רק לא בטוחה שמכינה זה הפיתרון. קודם כל כי מכינה יוצרת מצב של "הכל או כלום" - אם לא מצליחים לקבל את הציון ה(מאוד) גבוה הנדרש אין מה לעשות איתה. דבר שני, כי מכינה היא מאוד עמוסה ומתקרבת בדרישות שלה יותר לאוניברסיטה מאשר לבגרויות. זה יכול אמנם לעזור כהכנה ללימודים אבל עבור מי שלפי ציוני הבגרות עד היום לא טיפח משמעת לימודים מדהימה (כמו הרבה אנשים), זה אומר שיכול להיות שעד שהוא יסתגל לקצב יהיה מאוחר מדי מבחינת התועלת שבמכינה.
לפני כמה שנים כתב פה מישהו שסיפר על מסגרת דמויית מכינה - מקום שבונה לך ממש תוכנית לימודים לשיפור בגרויות בהתאם למה שצריך. הרעיון הוא שזו מסגרת לימודים כוללת, ואם אני זוכרת נכון גם במחירים סבירים יותר מאשר מכוני שיפור שמציעים קורסים בודדים בהמון כסף. זה עדיין יהיה עמוס, אבל היתרון הוא שבמקום ציון מכינה מקבלים תעודת בגרות משופרת ולכן אם משהו לא הולך אפשר להמשיך משם עם מה שכן הצלחת להשיג. אני לא זוכרת על איזו מסגרת היה מדובר, אני אנסה לחפש את ההודעה, אבל בינתיים שווה פשוט לנסות לחפש בגוגל.
והנה הקישור
24/05/14 17:35
120צפיות
זה היה הרבה יותר קל למצוא ממה שחשבתי
כתובות אינטרנט מצורפות:
לגבי מכינה
24/05/14 17:36
98צפיות
בדקתי את כל נושא המכינות לפני שהחלטתי ללכת על שיפור בגרויות. הבנתי שיש למכינה יותר חסרונות מיתרונות, למשל העדפת האוניברסיטה תעודת בגרות על פני ציון מכינה (האוניברסיטה תעדיף מי שיש לו תעודת בגרות על פני מי שעשה מכינה?), ועצם זה שציון המכינה תופס רק לאותה אוניברסיטה אליה היא שייכת, בנוסף מכינה יכולה להיות בזבוז של זמן וכסף במידה והציון אינו גבוה מספיק. האם מישהו יכול לאשר או לדחות את הדברים האלה? האם בכל זאת למרות שהתחלתי לשפר בגרויות כדאי לעשות מכינה?
תודה.
קרא את הקישור ששמתי בהודעה למטה
24/05/14 17:40
87צפיות
אני באופן אישי באמת חושבת שמכינה זה כיוון בעייתי ולרוב חושבת שעדיף לחפש פתרונות אחרים.
מכינה באמת לא תקפה בכל האוניברסיטאות, ובנוסף יש את החיסרון הברור (שציינתי בהודעה הקודמת) שאם לא מגיעים לציון הנדרש חוזרים לנקודת ההתחלה.
הלינק שנתתי מדבר בדיוק על מעין פיתרון אמצע, למצב שכן רצוי לעשות דברים בצורה שיטתית כדי לחסוך זמן אבל מצד שני מאפשר לשפר נתונים לכל האוניברסיטאות ולא יוצר מצב של "הכל או כלום" מבחינת התוצאה.
תודה, עוד כמה שאלות
24/05/14 17:57
77צפיות
אני מאוד מעריך את התגובות שלכם.
אני חייב להודות שההודעה שצירפת עשתה לי קצת בלאגן בראש, מדובר שם על שיפור בגרויות במכללות, האם זה לא מקביל למכינת הקדם אוניברסיטאיות? האם ידוע לך מה הציון הדרוש במכינה בשביל להתקבל? (בשילוב עם ציון פסיכומטרי מתאים כמובן). והאם אין העדפה לקבלה של מי שיש לו ממוצע בגרות מתאים על פני מי שיש לו ציון מכינה מתאים?
שוב תודה רבה...
בקישור
24/05/14 18:51
70צפיות
זה מישהו שעשה "כאילו מכינה", אבל פשוט הכינו לו תוכנית לימודים לבגרויות השונות. בסוף התהליך מה שהוא הגיש איתו מועמדות זו תעודת בגרות ולא ציון מכינה.

אני לא יודעת לענות לך לגבי העדפה כזו או אחרת. בעיקרון, אין דבר כזה העדפה מאחר שכל הנתונים משוקללים לציון סכם שנמצא על אותה סקאלה. בעיקרון אם לך יש ציון מכינה ולמישהו אחר ממוצע בגרויות ויחד עם הפסיכומטרי אתם מגיעים לאותו סכם, אתם בדיוק באותו מעמד.
אני גפ לא יודעת מה ציון המכינה הנדרש אבל יודעת שהוא מאוד גבוה.
הבנתי, תודה רבה. לגבי פסיכומטרי,
24/05/14 19:41
93צפיות
האם כדאי לעשות עכשיו את הפסיכומטרי ולנסות להגיע לציון גבוה? וכך ניתן יהיה לראות איזה ציון אצטרך במכינה או בבגרות? הרי פסיכומטרי זה בלתי נמנע ובכל מקרה אצטרך לעשות אותו. האם כדאי עכשיו או לאחר הבגרויות/מכינה?
לדעתי
25/05/14 02:47
51צפיות
כרגע יש לך הרבה עבודה על הבגרויות, וכשמחזיקים יותר מדי כדורים באוויר, כולם עלולים ליפול. תשקיע קודם בשיפור בגרויות, לפחות עד רמה מסוימת.
טוב באמת כמו שזה נראה, הבגרות היחידה
25/05/14 01:39
127צפיות
שאתה לא צריך לשפר זה אנגלית, ואולי ואולי גם הבעה. כל השאר אתה מוכרח לשפר.

אני חושב שזה אפשרי במועד חורף אחד ומועד קיץ אחד, הבעיה היא שאת מועד הקיץ הזה כבר סוג של פספסת, ואם תעשה את מועד הקיץ הבא אתה תהיה מועמד רק ל2016...הרבה זמן.

אם אתה באמת רציני, וחשוב לך להתחיל ללמוד מוקדם, מה שאני הייתי עושה:

מתחיל -מחר- ללמוד לבחינת היסטוריה 5 יחידות. הבחינה ב23.6, אני מאמין שזה בהחלט אפשרי. (עושה רק את ה3 יחידות אקסטרה)

עושה ב10.7 מתמטיקה - תבחר אתה אם 4 או 5, ברור ש5 עם פונטציאל גבוה יותר אבל תהיה גם ריאלי, אם אתה לא מסוגל לעשות 5 תעשה 4 ותלמד כמו מטורף.

אתה מכיר את החומר בגיאוגרפיה, אם אתה מאמין שיש לך סיכוי בשבועיים ללמוד מחדש את החומר, הייתי עושה ב9.6 שוב בגרות בגיאוגרפיה (אתה צריך לשאוף ל90 לפחות)

אם אתה תעמוד בשלושת האתגרים האלו, אז בהחלט בחורף אפשרי לעשות היסטוריה 2 יחידות + אזרחות + ספרות, ואתה יכול להיות מועמד ריאלי אם תעשה פסיכומטרי טוב כבר לשנת הלימודים הבאה.

אם אתה לא תעשה את 2 המוגברים האלה הקיץ אני חושב שאין לך סיכוי להתקבל ותוכל לשפר בגרויות בצורה רגועה יותר.

אני מקווה שאתה מכיר את הפרוצדורה של מרכז בחינות גמיש - אתה נרשם יום לפני (אתה לא יכול להירשם באופן רגיל כבר - ההרשמה סגורה)

בהצלחה.
לאו דווקא
25/05/14 03:00
74צפיות
זה נשמע טיפה מטורף וקצת מופרך לשפר את הכל בטווח זמן כל כך קצר, אני חושב. כתבתי שאני עושה כרגע 4 יחידות מתמטיקה ומסיים ביולי. אני לא לחוץ להתחיל ללמוד כבר בשנה הבאה. 2016 זו גם אופציה, הכוונה שלי כרגע רק לראות באיזו דרך אני יכול להבטיח (או משהו ליד זה) להתקבל. האם מכינה זו לא אופציה לדעתך? האם להמשיך בשיפור בגרויות? ומתי פסיכומטרי?
ושוב תודה, אני מאוד מעריך את העזרה.
אישית אני עשיתי דברים דומים למה שהצעתי לך
25/05/14 10:37
80צפיות
שיפרתי בגרות במתמטיקה 5 יחידות אחרי שנה וחצי שלא נ געתי בחומר ולמדתי בסך הכל 3 שבועות לפני הבחינה, אני מדבר על קצב לימוד גבוה בהרבה מבבית הספר, יש לך בסך הכל 2-3 מקצועות לשפר ואתה יכול להקדיש לזה הרבה יותר זמן.

כמו שאמרתי, זה לא קל מה שהצעתי לך, אבל זו האופציה הכי ריאלית שלך להתקבל ללימודים בשנת 2015( כולל מכינה)

אני לא הלכתי על האופציה הזו (מכינה) לכן אתן לאנשים יותר מבינים בתחום לדבר איתך על מכינה.

פסיכומטרי - תעשה כשיש לך הפסקה מהבגרויות, נניח מועד דצמבר אולי? ואם תצטרך לשפר תעשה שוב באפריל.
שאלת סכם
24/05/14 10:24
490צפיות
היי,

יש לי ציון התאמה של 714.15 ללא מור, לפי מה שאני רואה זה עובר את סף הזימון  למור השנה בתל אביב, אבל האם זה נותן לי בכלל סיכוי בשלב הבא, או שזה נמוך מידי? אשמח לשמוע מנסיונכם...
הסכם שלך גבולי
24/05/14 12:47
324צפיות
כלומר, לא בטוח שבסכם כזה תקבל זימון למיונים. נכון שהסכם הוא מעל הרף של שנה שעברה, אבל במרחק כזה מהרף אי-אפשר להיות בטוחים. הסיבה היא שחישוב הסכם משתנה מעט משנה לשנה, ובנוסף הרף נקבע על-פי נתוני המועמדים באותה שנה ולכן יש תנודות שאי-אפשר לצפות אותן.

(כמובן, ואני כותבת את זה בסוגריים כדי לא לעורר תקוות שווא אצל כל הגבוליים שיקראו את זה, שתמיד יכול לקרות ההפך. בשנה שלי הרף לזימון היה 717 וירד שנה אח"כ ל-713. גם את זה לא יכולנו לצפות מראש).

בכל אופן, לכל מי שמקבל זימון יש סיכוי להתקבל. נכון שזה דורש ציון מו"ר גבוה יותר, אבל לא מדובר על 250 אלא על משהו כמו 225. זה גבוה אבל זה קורה.
אוקי תודה, אז בעצם אם אני מבין אותך נכון
24/05/14 19:06
188צפיות
אז אם עוברים את הסף למו"ר זה אומר שיש סיכוי (כמובן שתלוי בכמה עוברים) אבל אי אפשר לסמוך על זה שאם עברתי השנה אז גם שנה הבאה אני יעבור... (גם לא ידעתי בכמה הוא תנודתי)

ושאלה נוספת, האם את יודעת אם תואר ראשון במקצוע שלא קשור בכלל לתחום משפיע/עוזר באיזשהיא צורה? או שהוא לא רלוונטי כלל

שוב תודה!
בתל אביב..
25/05/14 00:46
143צפיות
תואר ראשון בכל תחום שהוא יכול להחליף בגרויות. כדי לדעת מה ציון ההתאמה שלך אתה צריך להתקשר למרכז הרישום והם עושים איזשהו חישוב על פי ממוצע התואר והפסיכומטרי.
º
תודה!
25/05/14 11:51
34צפיות
עניין הגיל - סדר בשמועות?
24/05/14 02:02
431צפיות
בשבועות האחרונים אנחנו שומעים כל מיני דיעות, הערכות וקביעות לגבי האפשרות להתקבל ללימודי הרפואה במסלול הרגיל, ה-6 שנתי בגיל 30.
אני עוד לא שם, אבל חבריי כן, וגם אני אולי בקרוב אהיה שם.
אנחנו מודעים לאפשרות של ה-4 שנתי, ולא עליה מדובר פה.
אנחנו מודעים גם לקשיים שמלווים התחלת לימודים ממושכים בגיל מבוגר, קריירה וכו'. וגם על זה לא מדובר.

מדובר על מידע שעובר מפה לאוזן שאנחנו לא מוצאים לו ביסוס:
שמענו שעד לפני מס' שנים נמנעו מלקבל למסלול הרגיל מעל גיל 30.
שמענו עוד, שהיום זה לא חוקי (או לא מקובל, לא יודע) להפלות על סמך גיל, אז זה כבר לא מצויין כתנאי מפורש.
שמענו גם, שבכ"ז, לפחות בת"א, לא ששים לקבל מעל 30, גם אם זה לא כתוב מפורש בתקנונים והיות שלא מפרטים בדיוק את תהליך החישוב של ציוני הקבלה - זה הפתח לעשות זאת.
אבל מנגד שמעתי שיש בני 30+ שהתקבלו ולומדים במסלול הרגיל.
אחרים אמרו לי שמעל גיל 30, הלימודים עולים יותר כי אין סבסוד או משהו כזה.

אנחנו מבולבלים. מישהו כאן יודע לעשות קצת סדר בשמועות האלה לגבי הקבלה בגיל 30 למסלול ה-6 שנתי?

נשמע כמו שמועות חסרי ביסוס..
24/05/14 03:33
237צפיות
אני יודעת לפחות לגבי אוניברסיטת תל אביב על אנשים שהתקבלו בני 30+ ואפילו בני 40+ (!), וזה ממש לא אחד או שניים אלא הרבה.
º
*חסרות
24/05/14 03:33
93צפיות
40+? נשמע לי בדיוק כמו עוד אחת מהשמועות האלה
24/05/14 06:31
214צפיות
איפה יש אנשים שהתקבלו בגיל 40+ למסלול ה-4 שנתי?
כלומר כאלה שיתחילו לעבוד סביב גיל 50?
*ה6 לא ה4
24/05/14 06:38
195צפיות
ה4 באמת יותר גמישים
עניין הגיל הוא לא פקטור בקבלה...
24/05/14 09:40
180צפיות
לאף אחד לא אכפת מזה.. מסתכלים אך ורק על הציונים.. יש רף שצריך לעמוד בו וזהו!
בשנה א' יש מספר אנשים מעל גיל 30 ...אף אחד לא דיבר איתם על הגיל... בואו ניקח דוג' קיצונית- אם רק אלה שמעל גיל 30 היו עונים על הסכם כל הכיתה היתה מעל 30
אצלי בכיתה
24/05/14 12:13
225צפיות
יש סטודנט אחד בן 45+  וכחמישה בני 30+ (נשים וגברים)
הם משלמים כמו כולם ואין שום הבדל בינם לבין השאר לא בקבלה ולא בשום דבר.

אני בשנים הפרה קליניות , 6 שנתי
יש בהחלט
24/05/14 12:42
196צפיות
לא המון, אבל יש.
אלה רק שמועות
24/05/14 12:41
186צפיות
גם איתי וגם בשנים מעלי לומדים אנשים שהתחילו את הלימודים בגיל 30+ (הכוונה ל-6 שנתי). לא משלמים יותר - משלמים שכר לימוד אוניברסיטאי (ולא נראה לי שבכלל אפשרי לגבות יותר בתוכנית שנועדה להיות בשכ"ל אוניברסיטאי).
החלפת מועד מבחן ממוחשב 2 ביוני בשעה 12:00
23/05/14 22:55
129צפיות
יום אחר, מישהו? (רצוי בשעה יחסית מאוחרת ולא בבוקר)
שלחו מייל karinalib136@gmail.com
תודה רבה ובהצלחה לכולם!
אולי יש מישהו ב1.6 שמוכן?
25/05/14 14:54
76צפיות
(יהיה לכם מה לכתוב בחלק על מעשה נדיבות בביוגרפי P:)
תודה!
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום