בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום מכרסמים וארנבונים!

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת התקנון המלא הנמצא בקישור:

http://www.tapuz.co.il/general/takanon.asp

פורום זה נועד בשבילכם, אוהבי המכרסמים, שבו נוכל לדבר על היצורים הקטנים והמקסימים הללו,לשתף לספר ולהתלהב מתמונות.

אחת ממטרותיו של הפורום הינה העלאת המודעות לגבי טיפול במכרסמים.

בשביל לשמור על אווירה נעימה בפורום אנא השתדלו להקפיד על הכללים הבאים : 

אסור להציף, לקלל, לאיים, לפגוע, להשמיץ גולשים אחרים.

בכל פניה הערה ובקשה בקשר לניהול הפורום יש לפנות אלי למסרים ולא ע"ג הפורום. 

אין להכניס תכנים בוטים , מוציאי לשון הרע וגזעניים. 

הודעות שלא קשורות לנושא הפורום ישורשרו אך ורק בשירשור 

אין להשתמש בפורום כמצע לפרסום בתי עסק.

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי של וטרינר, על כל חשש לבעיות בריאות , אנא פנו לוטרינר !

גלישה נעימה  

חוסר שיוווי משקל
22/07/12 15:51
40צפיות
שלום!
ממש לפני כמה רגעים באני ניקה את עצמוברגל ואז נפל על הצד זה כנראה חוסר שיוווי משקל אבל למה זה קרה? אני חייבת לציין שזה היה אחרי שהוא נח אז רולי בוא היה ישנוני ונפל וגם זה קרה על המיטה שלי אז יכול להיות שבגלל שהיא רכה שהוא ניסה לאזן את עצמו עם הרגל היא פשוט שקעה קצת וזב לא עזר לו אז הוא נפל   זה נשמע לי הגיוני שזו הסיבה אבל רציתי להיתיעץ גם איתכם אם זה קורה שהם נופלים
קורה
22/07/12 17:30
25צפיות
לארנבונים מסויימים יותר ולחלק פחות.
לפעמים הם מנסים להגיע לאזור מסויים כנראה ולא שמים לב שהגזימו אז הם מאבדים שיווי משקל ונופלים..זה לא מראה על בעיה כלשהי.
(כמובן אם הוא מאבד שיווי משקל כל הזמן ולא הולך יציב זה לא נורמלי,אבל ליפול מדי פעם תוך כדי ניקיונות - הגיוני)
גם שלי נופל לפעמים :)
23/07/12 18:48
15צפיות
כשהוא מתנקה, או שהוא על שתיים הרגליים האחוריות. :)
נתת לו אלכוהול?
23/07/12 20:08
18צפיות
סתם סתם. שלי לא נופלת (אלא אם קדימה על הרגליים הקדמיות נחשב), אבל הכלבה שלי תמיד מתגלגלת מהמיטה כשהיא מתגרדת או ישנה על הגב ואז מתהפכת, פוף אל עבר הריצפה (היא לא נפגעת, פשוט בשוק. כל פעם מחדש בשוק).
איך מנקים את הארנב ? + עדיין נשכן.......
19/07/12 21:58
99צפיות
הארנב הננסי בן חמש חודשים ויש לו מלוכלך מאד ברגליים וישבן.
הבנתי שאסור להתקלח, איך מנקים אותו?

ודבר שני, הוא ממשיך לנשוך שנגעתי או ליטפתי בו ואת האמת שאני מרגישה שזה לא חיות מחמד
º
הנה מוצי.....
19/07/12 22:11
115צפיות
הנה מוצי.....
º
מהמם!
20/07/12 00:49
37צפיות
ממה הוא מלוכלך?
20/07/12 00:00
61צפיות
בהתחלה כששמנמני היה אצלנו והיה רק גור, הוא היה מלוכלך בצרכים שלו כי היו לו שלשולים. לקחנו אותו לווטרינרית והיא אמרה שזה בגלל בעיות מעיים ונתנה לו אנטיביוטיקה ולקח לו זמן להחלים (הוא גם אכל ממש מעט באותה תקופה - בגלל אותן בעיות). כך שאם זה משלשול נראה לי שקודם צריך לבדוק אם חס וחלילה הוא לא חולה. מצד שני אם הוא סתם דרך על משהו ולכן הוא מלוכלך, צריך לשטוף ולשפשף את האזור המלוכלך בלבד מתחת לזרם של מים נעימים, ולזהר שאף חלק אחר שלו לא יירטב, ולייבש אותו היטב אחר כך.
בעיה שהוא לא נותן לי לנקות.....
20/07/12 08:14
44צפיות
אני לא יכולה להכריח אותו לנקות כי הוא עלול לנשוך אותי.....
כמה זמן הוא אצלכם? וכיצד אתם מתנהגים איתו?
20/07/12 11:26
44צפיות
(האם כשרק הגיע הייתם מרימים אותו על היידים? נוגעים בו הרבה וכיוב'?)

ארנבונים ננסיים ידועים בכך שהם תוקפניים יותר מארנבונים מעורבים.
מקווה שביררתם את כל הפרטים לפני שרכשתם ננסי...

בנוסף, ארנבון זו חיה מאוד נקייה ואין שום סיבה שתהיה מלוכלכת. לרוב לכלוך מעיד על בעיה בריאותית, כמו שנכתב פה. האם אתם מצליחים לזהות את מקור הלכלוך? (צואה/שתן?)

אפשר להניח עליו בעדינות מגבת שתכסה גם את הראש (עם החום הנוראי שיש פה - תעשו את זה רק ליד מזגן!) זה מרגיע ארנבונים וכך אפשר לטפל גם בארנבון לחוץ (המגבת צריכה להיות מונחת בצורה רופפת כדי שחלילה לא תחנוק אותו).
שאחד יחזיק אותו בעדינות, והשני ינקה עם מגבון

אבל הניקיון הוא רק פתרון נקודתי - וחשוב מאוד לטפל בבעיה שגורמת לו להתלכלך.

נשמח לסייע גם בהמשך (ובכלל להמשיך לראות תמונות של המתוק)
בהצלחה
אם הלכלוך לא נוראי
20/07/12 20:11
35צפיות
זה יירד לבד. ארנבונים גם מנקים את עצמם, אז רוב הסיכוי שזה ייעלם בלי שתצטרכי לגעת (או לפחות אחריי קילוף השכבה המלאה של הלכלוך)

אני כבר למדתי, שמלבד קצת מדי פעם, אין מה לנקות אותם, בטח שלא עם מים. אז תשאירי את זה רק כשאין ברירה.
יש לי בעיה דומה
22/07/12 18:26
91צפיות
באנשושו
יש לי ארנבון אנגורה מעורב, והאזור של הטוסיק שלו דיי מלוכלך ועם קשרים בשיער

אני חושב שהלכלוך הוא של שתן מכיוון שהצואה שלו נראית בסדר ובריאה

הוא מתנהג כרגיל, חיוני, קופצני ומאושר ולא מפוחד או מתחבא לכן אני לא מאמין שקיימת איזושהי בעיה בריאותית

מגבונים - לא ממש מצליח להוריד, זה כבר יבש מידי
מקלחת - עשינו לו עדינה, גם לא ממש הוריד הכל (בעיקר בגלל הגושים של השיער שהם בעיתיים) וגם הכניס אותו לקצת פאניקה אז אני מעדיף לא לחזור על זה.

איך אני יודע בוודאות שזו לא בעיה של מחלה? איך יודעים אם זה משתן או צואה? איך אפשר לנקות בצורה הטובה ביותר? איך אפשר לגזור את הגושי שיער (ניסינו את שיטת המגבת כדי להרגיע, ניסינו להפוך אותו בעדינות, אבל עדיין אנחנו נורא מפחדים עליו, וגם אנחנו לא בטוחים איפה בדיוק לחתוך את השיער מבלי לפגוע באיברים חשובים)?

תודה מראש :)

נ.ב
הארנב זכר לא מסורס, לכן המזג שלו קצת יותר סוער.
º
איזה חומד!
22/07/12 18:51
18צפיות
קודם כל - לא גוזרים שום דבר לבד אלא ניגשים
22/07/12 19:32
42צפיות
לוטרינר שיודע איך לעשות זאת בלי לפגוע בו (בדר"כ אגב משתמשים במכונת גילוח ולא במספריים!).

לגבי השתן - מניסיוני בעבר, כשהארנבונת הייתה כל הזמן מלוכלכת משתן, זה היה בעקבות גידול שהיה סביב הרחם שלה. ברגע שהסרנו את הרחם - הכל נגמר.

אני חושבת שחשוב להתייעץ עם וטרינר מומחה, לפחות טלפונית, ולשמוע ממנו מה יכול להיות המקור למצב הזה.
º
מתוק לאללה
22/07/12 20:21
13צפיות
גם מוצי וגם שלך סער מתוקים להפליא
23/07/12 17:24
22צפיות
המומחה עדי גנץ מהרצליה אמר לנו, לנקות במים מתחת לכיור, רק מה שמלוכלך,
אני מדגישה רק מה שמתלכלך ! אם לא רוצים מתחת לכיור אז יש אפשרות למלא
מים בגיגית וכך זה יתנקה. היתה מנהלת פורום שגם לה היתה אותה בעיה והיא נהגה אותו דבר.
מה שכן, צריך להרגיע אותם לפני כן, צריך לדעת איך להחזיק אותם ! היה לנו את אותה בעיה
עם הארנובנת הקודמת שלנו ויש לנו את הבעיה הזאת עם ג'ינו'לה. הקודמת היתה אנגורה.
ג'ינו'לה אנגורה מעורב. גם היא לא אהבה את זה וגם הוא לא נלהב מכך. אבל, אין מנוס אם
רוצים שהצרכים יתנקו. זה יכול להציק להם. יכולים לבוא על זה חרקים ועוד כשאנחנו נמצאים
בעונת החרקים , בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם ווטרינר מתמחה אם בטל' אם בזמן ביקור אצלו,
הוא ינחה איך לעשות את זה. כשאני מדברת על צרכים, אני מתכוונת בעיקר, לצואה שנדבקת.
אלוהים כמה מלוכלך בישבן ואפילו צואה נדבקת.מה
27/07/12 12:34
8צפיות
עושים?!
אני לא יכולה לנקות כי מוצי עלולה לנשוך אותי ואני די בטוחה שהיא לא תהיה מוכנה להיות במים מפני שהיא לא אוהבת שמרימים אותו...
אני מודה שקשה לי לראות שיש מלוכלך וזה מאד מפריע לי......
כלוב לארנבונים
19/07/12 08:51
151צפיות
שלום לחברי הפורום!
קיבלנו 3 ארנבונים חמודים ומתוקים ואני רוצה לבנות עבורם כלוב שיהיה בנויי בצורה נכונה.
הכלוב יהיה אצלינו בגינה.
הייתי שמחה לקבל מכם טיפים לגביי הבניה ואם אפשר גם תמונות של כלובים לדוגמה.
רוב תודות.
שרית.
אני קצרה בזמן ולכן אחריב יותר מאוחר/מחר
19/07/12 16:10
73צפיות
בגדול - חשוב לי להבהיר שכדאי מאוד לסרס ולעקר אותם עכשיו אצל וטרינר מומחה, אחרת יהיו לכם תוך כמה חודשים 30 ארנבונים ולא 3.

בנוסף, נשמע מהודעת שהם עדיין גורים. חשוב לקחת בחשבון שהם יגדלו לגודל גדול, ולכן הכלוב צריך להיות מותאם לכך (3 צריכים כבר כלוב ענק של כמה מטרים).

הכלוב חייב להיות במקום מוצל ועם רוח (!) לימי הקיץ (יכולים למות בדקות ממכת חום), ומוגנים מפני רטיבות, רוחות וגשם בחורף.

הוא צריך להיות מוגבה מהאדמה, כדי למנוע כניסת נחשים (כן, גם בעיר הם מגיעים ) ובנוי היטב עם רשת צפופה צפופה (חורים של ס"מ מקס') כדי למנוע חדירת נחשים ושאר מזיקים.

על התחתית של הכלוב להיות יציבה - ולא להשתמש ברשת.

צריך גם לקחת בחשבון מקום לשים 3 בתי מחסה (ואם לא תסרסו/תעקרו - הרבה יותר) ולחשב שטח גדול יותר מבלי להחשיב את מיקום בתי המחסה כשטח. הם זקוקים להרבה מאוד מרחב להתרוצץ...

אני לא מוצאת תמונות של כלובים טובים לחוץ, אלא רק כלובי בנייה עצמית טובים לבית...

בכל מקרה, אם אתם רוצים אני יכולה להמליץ לכם על מישהו שבונה כלובים.

ולסיום, אומנם לא שאלתם, אבל ליתר ביטחון אני מצרפת, הנחיות בסיסיות לגידול ארנבונים
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

בהצלחה לקטנים, ונשמח לתמונות
(וכמובן שאתם מוזמנים לפנות אליו בכל שאלה/בעיה היום או בהמשך וגם לחלוק את רגעי האושר )
טוטס, תודה רבה רבה על תשובתך
19/07/12 17:30
105צפיות
טוטס, תודה רבה רבה על תשובתך
את לא צריכה להחריב שום דבר לעומת זאת אני יותר מאשמח להרחבה.
הבנת נכון שהם עדיין גורים , מסרו לנו אותם ברגע שהם התחילו לאכול בכוחות עצמם.
הבנתי שגיל הבגרות המינית שלהם הוא 8-9 חודשים ככה שיש לנו עוד קצת זמן לרבייה, למרות שכבר ראיתי שניים מהם מזדווגים.
אני לא מתכוונת לסרס או לעקר אותם אלא לכשיתרבו למסור את הגורים או למכור במחיר סימלי (דמי רצינות)
לגביי הכלוב אנחנו מתכוונים לבנות אותו בעצמינו רק לפני כן היה חשוב לי לקבל עצות מועילות.
תודה רבה על הקישר, אני בשוק שלא מומלץ לתת להם גזר כאילו ארנבים וגזר זה אמור ללכת ביחד לא?!
אני מצרפת כמה תמונות מהיום שהבאנו אותם, זה היה לפני חודש בערך ככה שעכשיו הם קצת גדלו.
*למה אפשר לצרף רק תמונה אחת להודעה?
חייבת להאיר את תשומת לבך לעובדה מאוד חשובה
19/07/12 18:15
69צפיות
והיא - שכמעט בלתי אפשרי למצוא בתים טובים לארנבונים בארץ, ותאמיני לי - כל חודש פונים אליי כמה וכמה אנשים אחרי שמצאו ארנבון שנזרק ואני כבר ממש לא מצליחה למצוא בתים טובים למרות הרבה מאוד קשרים שיש לי.
מאוד עצוב לי לשמוע על החלטתכם לתת להם להתרבות

מרבית האנשים לוקחים ארנבון "עבור הילדים", לא מבינים בכלל מה זה אומר לגדל ארנבון וזורקים אותו לרחוב או מוסרים לאיזו פינת חי או לגן חיות - בכל 3 האפשרויות האלה - האופציה היא מוות בטוח.
למה זורקים? כי באופן "מפתיע" אחרי חודש הילד כבר מאבד עניין, או שהם פתאום מגלים שהחיה "מסריחה" (כי משתמשים במצע לא נכון), או שהארנבון מתחיל לתקוף, ובצדק, בגלל שהילדים חושבים שהוא בובה.

אני עובדת עם משפחות ובע"ח, והסיפור הזה חוזר על עצמו שוב ושוב ושוב. עצוב לי כל פעם מחדש לשמוע על חוסר אחריות של משפחות שמחליטות להרבות -וצר לי, אבל זה בדיוק מה שזה. חוסר אחריות.

מעבר לגורל הגורים שיהיה רע ומר - בזאת שתתני להם להתרבות את גם גוזרת על הנקבה מוות מוקדם, רוב הסיכויים מסרטן רחם (שיתפתח בלי קשר אם לא תהיה מעוקרת, רק שהפעם הרבה הרבה יותר מוקדם).

לגבי הגיל שלהם - הפרידו אותם מוקדם מדי מההורים. הם היו צריכים להישאר עם האמא עוד חודש לפחות. גורים לא מפרידים לפני גיל חודשיים, כי הם עדיין יונקים (אפילו שאוכלים במקביל מוצק).
אוקי, שוב תודה רבה לכם
20/07/12 08:55
89צפיות
אוקי,  שוב תודה רבה לכם
האמת היא שאני ממש לא יודעת עדיין מה המין של כל אחד מהם.
ניסיתי להסתכל על תמונות באתרים בארץ ובחו"ל שמראים איך מבדילים בין המינים אבל אצל שלושתם זה נראה אותו הדבר (כנראה בגלל שהם עוד צעירים)
הבנתי שהארנבון הלבן זכר, כי ראיתי אותו מזווג את האפור, אבל לגביי הג'ינג'י והאפור אין לי מושג.
כי אני משערת שכמו אצל בעלי חיים אחרים יש מצב שהוא מזווג אותו למרות שמדובר ב2 זכרים.

לא הבנתי את העניין של המוות המוקדם, מדוע מוות מוקדם ? הריי זאת דרך הטבע להתרבות.
אני יודעת שזה לא אותו הדבר אבל אצל בני אדם דווקא נשים שלא ניכנסות להריון עד גיל מאוחר מועמדות הרבה יותר לחלות בסרטן הרחם וזה גם נשמע די הגיוני.
ואם אני אראה לאחר ההמלטה הראשונה שאני באמת לא מוצאת בתים הולמים לגידול שלהם אז כנראה שאני אכן יעקר/יסרס אותם.

לגביי הגיל שלהם, אני באמת לא יודעת אם הפרידו אותם מוקדם מידיי מההורים.
אני בסך הכל ראיתי מודעה ביד2 של ארנבונים למסירה וכשהתקשרתי הבחור הנחמד אמר שכרגע הגורים עוד צעירים ושהם מוסרים אותם רק עוד שבועיים.
כששאלתי מדוע המודעה מפורסמת כבר מזמן הוא טען שאלו גורים שכבר נימסרו מהסבב הקודם.
חשוב לי לציין שכשקיל אותם הם היו מבריקים ונקיים ונראה לי שהם קיבלו שם תנאים מעולים.
גם אני כמו מרבית האנשים לקחתי את הארנבונים עבור הילדים, אבל אני ממש לא חושבת שאני מגדלת בובות ומהרגע הראשון הסברתי להם שצריך לתמוך להם ברגליים האחוריות כשמרימים אותם כי השלד שלהם מאוד עדין וכל דבר חדש שאני לומדת אני מסבירה גם להם.
לגביי המצע שעליו הם אמורים להיות אשמח לקבל את עצתכם, הבנתי שנסורת לבעלי חיים טובה, האם יש מצע אחר מומלץ יותר?
כל טיפ ועצה יתקבלו בברכה.
תשובות
20/07/12 09:17
43צפיות
אצל ארנבונים אפשר לדעת מה המין רק בגיל 3 חודשים.

הם עולים אחד על השני כדי להראות דומיננטיות, בלי קשר למין שלהם.

כתבת שקיבלתם אותם כשהתחילו לאכול מוצק. ארנבונים אוכלים מוצק בגיל חודש בערך, וכאמור, עדיין יונקים בשלב הזה, עד לגיל חודשיים. ההפרדה המוקדמת, אגב גם מעמידה אותם בסכנה לחלות יותר במחלות.

בטבע ארנבון יחיה חצי שנה/שנה גג, לכן הם מתרבים ממש ממש הרבה וללא הפסק. בבית, כל ארנבון (עם טיפול נכון, הבנה מהם סימני המחלה של ארנבונים, וביקור אצל וטרינר מומחה), יכול להגיע בשמחה לגיל 6-8 שנים.

תוך כדי שארנבונת בהיריון, היא יכולה להיכנס שוב להיריון (היריון מושהה), כך שיכולות להיות לך 2 המלטות בהפרש של שבוע אחת מהשניה - וכך בתוך שבוע תהיי אמא גאה לעוד 12 גורים (וזה בהנחה שאין לך למשל זכר ו- 2 נקבות ואז את יכולה בשבוע להיות עם 24 גורים גם!).

סרטן הרחם הוא גורם מספר אחד למוות אצל ארנבונות. עיקור, במיוחד אם הוא מוקדם, מונע את זה. במידה וכבר הופיע סרטן - אי אפשר להחלים ממנו.

כל המידע לגבי מצע וכיוב' נמצא בהודעה שצירפתי לך בהתחלה. באמת שאני ממליצה לקרוא אותה בעיון נסורת עלולה לגרום לבעיות נשימה לכם ולארנבונים. המצע המומלץ הוא מצע שבבי עץ (קטס בסט כחול ודומיו).

ממש לא מומלץ להרים ארנבון - לא אם אתה ילד, ולא אם אתה מבוגר. אבל בטח ובטח שלא אם אתה ילד. עכשיו הם קטנים והם עוד יאפשרו לכם, אבל כשיתחילו לגדול מעט יקשרו אתכם עם משהו שלילי ורוב הסיכויים שיתחילו לבעוט ולשרוט כשתרימו.
מעבר לזה - שניה אחת של הרמה לא נכונה ו/או בעיטה אחת של הארנבון ברגליו האחוריות, והם יכולים בשניה להפוך למשותקים ו/או למות במקום. לא חבל?
באמת שאפשר ליהנות מהם הכי בעולם רק מעצם זה שיושבים לידם, מאכילים, מלטפים ואפילו מסרקים בעדינות. אני כבר שנים עובדת עם ילדים וחיות ואף אחד לא מרים אותם על הידיים...החיות יודעות מי מתייחס אליהן יפה ומיד רצות לילדים שעדינים איתם

גיל הבגרות המינית שלהם מוקדם יותר
20/07/12 01:13
52צפיות
אצל נקבות 4–5 חודשים, אצל זכרים 6 (וזה רק בערך, כמובן). קחי בחשבון שלמסור גורים זה "פול טיים ג'וב"! לא סתם אומרים "מתרבים כמו ארנבונים"; זו חיה נטרפת וחסרת הגנה כמעט ששורדת בטבע רק בזכות התרבות מטורפת. לארנבונות אין תקופות ייחום, הן יכולות להיכנס להיריון כל השנה ומיד ברגע שהם המליטו (והבנתי שאפילו קצת לפני). היריון נמשך חודש בסה"כ וכמות הגורים בשגר כשמונה (אני שולפת כרגע מהזיכרון, אבל זה סדר הגודל). את מתחילה לקלוט בכמה גורים מדובר?

וכמובן, אם לא תצליחי למסור את הגורים (ואם הם לא משהו מיוחד זה לא יהיה כ"כ קל, בפרט אם את מתכוונת למסור לרציניים בלבד ועל אחת כמה וכמה אם זה בתשלום) והם יישארו אצלך גם הם יתחילו להתרבות תוך חודשים ספורים...

אם נכנסת כדי לקבל עצות, אז הנה העצה: לעקר נקבות (זה גם בריא להן) ולסרס זכרים, או להפריד ביניהם כדי שלא יתרבו. באמת שלא חסרים ארנבונים בישראל.

ארנבונים אכן אוהבים גזר (בד"כ, לא כולם) כי הוא מתוק, ולכן הוא גם לא בריא (יש בו סוכר). עדיף לתת להם מעט מאוד מזון המכיל סוכר (אפשר לשמור זאת להזדמנויות מיוחדות).

* בתפוז ניתן לצרף רק תמונה אחת להודעה. ככה הפורומים בנויים.
הבנתי
20/07/12 11:03
33צפיות
מודה שקראתי את הדברים שהיו בקישור בריפרוף פשוט עניין הגזר תפס לי את העין וקצת שכחתי מהשאר.
אני אנסה לחפש את המצע שהמלצת עליו.
אנחנו מתגוררים באשקלון האם יש מקום מומלץ קרוב אלינו שבו אפשר למצוא ציוד מזון וכ'ו...?
לגביי הרבייה אני קצת בשוק מהכמויות שהזכרת נחכה עוד חודש בערך, נברר מה המין שלהם ונחליט מה לעשות.
שוב תודה רבה על התשובות המהירות והאדיבות.
שיהיה שבת שלום.
כך או ככה
20/07/12 20:03
40צפיות
אני מאוד ממליצה לך לעקר/לסרס. נקבות, אין שאלה בכלל, גם אם שלושתם נקבות. ואם זה זכרים, את עלולה להיתקל בקשיי התנהגות שיכולים להיפתר עם סירוס (גם עיקור, אגב). יש לי נקבה, אבל ממה שמספרים פה בעלי ארנבונים זכרים, סירוס פותר הרבה בעיות התנהגות. והנקבות, כמו שנאמר, סיכוי מאוד גבוה לסרטן הרחם ואם ימליטו, יקצרו את תוחלת החיים. אז אני אומרת שלא משנה מה יתברר, זכרים או נקבות, לעקר/לסרס ולא לתת להתרבות. וכדאי בהקדם כי אם את תפספסי את בדיקת המין והסירוס/עיקור, אופס...
אני אומרת לך כבר עכשיו, תחליטי לא להרבות. כי באמת שאין לך הרבה סיכוי למסור את כל הגורים, אפילו מהמלטה אחת. חבל לעשות "ניסוי" ולראות אם הם מצליחים להימסר. מה יקרה אם לא תצליחי למסור את כולם? ומה יקרה אם תצליחי למסור (סיכויים מאוד גבוהים שלא את כולם) אבל הם יגיעו לבתים שלא יודעים לטפל בהם כמו שצריך והם סתם יסבלו? אז למה בעצם להרבות, אפילו אם זה לפעם אחת? מה יוצא לך מזה? מה יצא לארנבונים או לגורים מזה? את סתם רוצה לקחת את הסיכון על חשבון הגורים, ואז גם על חשבון הנקבה/נקבות.

אז באמת, אני לא רואה שום סיבה להרבות ככה. למה באמת את רוצה להרבות? כדי שהילדים יראו את בריאת החיים? כי  אני ממש לא מבינה למה, בגלל זה אני בכנות שואלת.
שבוע טוב
21/07/12 20:55
36צפיות
Insulted
אני מבינה את הדברים הייטב וגם אם יקרה ותהיה המלטה ואני לא אמצא למי למסור את הגורים הם תמיד רצויים כאן בגינה שלנו.
למרות שכבר עכשיו יש רשימת המתנה לא קטנה.
כתבתי שאחרי שאני אברר את מינם אני אשכול את עניין העיקור/סירוס ברצינות.
אני לא רואה שום טעם לעקר/לסרס 3 זכרים או 3 נקבות.גם אם זה יפתור לי כמה בעיות התנהגות.
זה לא שהם אמורים עכשיו לשבת בכיתה ואסור להם להפריע למורה,
אני בעד לתת לחיות לחיות כמה שיותר קרוב לטבע וגם אם הם מתנהגים לפעמים בפראות אנחנו כבני אדם שמגדלים לא אמורים להשבית להם את היצר הטבעי שלהם לחלוטין כי זה לא נוח לנו,
אלא פשוט כשזה קורה להניח להם ולתת להם להרגע.פשוט לזרום איתם.
לגביי הרבייה כן אני חושבת שזה יהיה מאוד נחמד שהילדים ילמדו שיעור ברבייה דרך בעליי החיים והאמת שגם אני אישית מאוד אוהבת ומתחברת לכל פלא הבריאה.
אני חושבת שקצת ניסחפת, אני לא לוקחת שום סיכון על חשבון אף אחד מהארנבונים ו/או הגורים הם יקבלו כאן את התנאים הטובים ביותר וכמו שכבר כתבתי הם תמיד מוזמנים להשאר אם לא ימצאו להם בתים מספיק טובים.
בכל מקרה עוד כחודש נההרבה יותר חכמים.

בהצלחה בכל דרך שתבחרו
21/07/12 22:56
32צפיות
אבל רק תהייה אחת:
נניח ולא תמצאו בית לגורים. נניח והם יישארו אצלך.
את חושבת שהם לא יתרבו בסופו של דבר, זה עם זה? ואז מה תעשי עם הגורים שלהם, והגורים של הגורים שלהם? ואני לא מדבר על הבעיות הגנטיות של התרבות בתוך המשפחה...

לתת לבעלי החיים לחיות כמו בטבע זה רעיון יפה, אבל לא בדיוק מעשי בתנאים ביתיים וגם לא בהכרח לטובתם.
אבל הם לא בטבע ואת לא מספקת להם תנאים של
21/07/12 23:11
33צפיות
טבע...אז בהתאם - גם החשיבה צריכה להיות לא לפי הטבע. זה ממש חסר אחריות לפתור בעיות של תוקפנות באמירה ש"ככה זה בטבע".

זו חיה טריטוריאלית. ארנבון "בטבע" לעולם לא ייכנס לטריטוריה של זכר דומיננטי ממנו אם הוא לא יכול לנצחו (ויש כאלה שהם חלשים באופן טבעי). המרחבים בטבע הם עצומים, ומאפשרים לכל אחד להקים להקה בשטח גדול משלו, וכל פרט זר שייכנס לשם - יותקף, ואם יש צורך אף ייהרג.

להכניס 3 ארנבונים לכלוב קטן (וכן, לא משנה כמה גדול - הוא יהיה קטן ביחס ל"טבע"), ולצפות מהם פשוט להסתדר זה לא הגיוני.

את באמת אומרת לי שאתם פשוט עומדים להתבונן מהצד אם ארנבון אחד יותקף, ייפצע ויירדף על בסיס יום יומי??? כי  "ככה זה בטבע"???
הארנבון הזה בסוף ייהרג וימות בייסורים רבים מאוד ובחיים של רדיפה ועינוי...

גם הטבע של האדם הוא חייתי. האם תעמדי בצד בזמן שילד חובט בילדייך עד זוב דם כי ככה זה הטבע והוא צריך ללמוד לבד להגן על עצמו? אני בטוחה שלא...
בהתאם - זו אחריותכם לדאוג לרווחתם הפיזית והרגשית של בעלי החיים שאתם מגדלים, ולהבין שלגדול בכלוב כשאנשים מסתובבים באיזור ושמים אוכל בקערה, ומלטפים אותך - זה לא טבע. אי אפשר שאיפה שזה נוח לאדם זה ייחשב בסדר להתערב בטבע, ואיפה שזה דורש ממנו השקעה הוא יגיד שהוא לא מאמין בהתערבות בטבע...
אני לא חושבת שנסחפתי בכלל
21/07/12 23:41
41צפיות
גם אם יש רשימת המתנה, האם את תצליחי לוודא שכולם ברשימת המתנה יודעים ורוצים ומבינים מה זה לגדל ארנבון? יבינו שתזונה המבוססת על גזר וחסה זה לא התזונה הנכונה ואפילו מסוכנת? שצריך לשחרר אותם (לפחות!) שעתיים ביום עם השגחה קבועה? שצריך לתת המון תשומת לב אם לא הם יהיו אומללים? שהם עושים נזק לא קטן כמו כירסום כבלים ורהיטים שבסופו של דבר עלול לעלות להם המון כסף (מניסיון של כולם פה)? שצריך לעקר את הנקבות כדי שלא ימותו בגיל צעיר מסרטן הרחם? שצריך לקחת לוטרינר, ולא סתם אחד שליד הבית, אלא אחד שבאמת מבין בארנבונים? שוב אני שואלת: האם כל האנשים ברשימת המתנה יודעים את כל זה ומוכנים לכל זה ולא ישליכו את הארנבונים לרחוב או יימסרו אותו למקום לא ראוי כשייראו שארנבון זה לא מה שחשבו? או שנמאס לטפל? או שעושה להם נזק בבית? או שדורש יותר מדי השקעה? את באמת יכולה להבטיח כל זה על כל מי שברשימה? מספיק שארנבון אחד לא יקבל את התנאים המתאימים כדי שזה ייחשב להתעללות, וזה יכול להימנע ע"י סירוס ועיקור של הארנבונים שיש לך עכשיו. זה שרשרת טרגית של אירועים.

שלא לדבר על הבריאות של הארנבונות. אפילו אם "בטבע" הם מתים ממחלות (כמו סרטן הרחם לדוגמא או קיצור תוחלת חיים), גם לנו יש בתי חולים ותרופות כדי למנוע את החולי והמוות שלנו. לפי ההיגיון שלך, לפי הטבע אנחנו צריכים לתת לעצמנו לחלות ולמות. העיקור והסירוס הם לא רק לפתירת בעיות התנהגות. ואני לא מדברת רק על "לשבת בשקט בשיעור". את תגלי אגרסיביות, הפרעות לאחרים, השתנה במקומות מסויימים שלא אמורים, וכדומה. בעיקור על מצילה את חיי הארנבונת. יש לארנבונות לא מעוקרות סיכוי של כ-80% לחלות בסרטן. כמו שאת מבינה, סיכויים מאוד גבוהים, שמשם המוות די בטוח להן.

אם את רוצה שהילדים יילמדו על רבייה, יש מספיק דרכים אחרות. עם כל הכבוד, זה לא אמור להיות בידור. ללמוד אפשר בהרבה דרכים אחרות. פלא פלא, אבל על חשבון בריאות הארנבונים והצאצאים שלהם? הפלא שייצא הוא מחלות ומוות בעיקר. נשמע לך מוגזם, אבל זה נכון.
חוץ מזה שאני מאמינה שלא מביאים חיה הביתה רק בשביל הילדים או בשביל עצמך. אני מאמינה שצריכים להביא חיה הביתה גם בשביל החיה.

אם הם לא ימצאו בתים ואת לא תעקרי ותסרסי, יהיו לך עשרות ארנבונים בתוך זמן קצר. ואז באמת תסתבכי, כי איך תמצאי בתים לכל כך הרבה ארנבונים, ושוב, בתים טובים?

את באת לכאן בשביל לקבל עזרה ועצות, אז הנה. זה העצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך. כי בסופו של דבר, לכולנו בפורום נורא איכפת מארנבונים, לא רק של עצמנו. אז תאמיני לי שמה שאנחנו אומרים לך זה למען הארנבונים ולא נגדך.
שרית, צר לי, לפי תגובותייך נראה שאינך מבינה
22/07/12 01:20
38צפיות
כי נכנסת לבקש עצות אבל את מתעלמת מהן אף על פי שפורום שלם מנסה שוב ושוב להסביר לך שהתרחיש שיש לך בראש נאיבי מאוד במקרה הטוב. חשוב שתביני שלאף אחד אין כאן משהו נגדך, אנחנו בעדך ובעד הארנבונים שלך ולכן מנסים למנוע ממך לפעול בדרכים לא נבונות.

כמות גדולה של ארנבונים ימשיכו להתרבות לך בגינה גם עד פיצוץ אוכלוסין אם לא תעקרי / תסרסי אותם. זה לא איום, זו הבטחה! בדרך הם גם יהרסו לך את הגינה... (אני רצינית לגמרי) והם גם עלולים לתקוף אחד את השני, לריב על טריטוריה ועוד. את באמת רוצה את כל זה בגינה שלך?

על גדר הארנבים האוסטרלית, שמעת? (הערך בעברית קצר ולא ממצה, מציעה לך בחום לקרוא באנגלית). מן הסתם גינה אחת אינה יבשת, אבל אני מקשרת לך את הערך כדי שתביני עד כמה ארנבונים יכולים להתרבות, עד כמה הם יכולים להזיק לצמחייה סביבם ולמה זו בעיה כשדברים יוצרים משליטה. "לתת לטבע לעשות את שלו" זו ססמה יפה, אבל לו היית מאמינה בה באמת לא היו לך ארנבים מלכתחילה, כן?

הילדים לא יראו את "פלא הבריאה" מכיוון שהארנבונת חייבת להמליט בפרטיות אחרת היא תיכנס לעקה (סטרס) ותאכל את הגורים. אני מניחה שזה לא "פלא" שתרצי שילדייך יחוו, נכון? פרט לכך, היא יכולה להמליט בכל שעה ביממה; מניסיון של שלל דיווחים בפורום, סביר יותר להניח שזה לא יהיה לנגד עיניכם. כמו כן גם בשבועיים-שלושה לאחר מכן צריך להניח לה, לא להפריע לכלוב, בשום פנים ואופן לא לגעת בגורים. בקיצור, הילדים לא יחוו שום פלא למעט ריח חזק של ארנבונים בתקופה הזו. אם את רוצה שהם יחוו את פלא הבריאה, קני להם DVD של נשיונל ג'אוגרפיק או משהו דומה (אני רצינית לחלוטין).

אם יש לך רשימת המתנה של אנשים שרוצים לאמץ ארנבונים ואת באמת רוצה "לעשות מצווה" (ולאו דווקא במובן הדתי) הפני אותם לאתרים כמו "אגורה" או ל"יד 2", שם יש רשימה של ארנבונים שרק מחכים למסירה. באמת שאין צורך לייצר עוד גורים במיוחד.
חברים יקרים
22/07/12 08:11
33צפיות
אני מעריכה מאוד את עצותיכם, אתם כותבים שניכנסתי לקבל עצות וזה אכן נכון.
אבל ניכנסתי לכאן לקבל עצות בעיקר לגביי בניית כלוב.
תודה רבה לכם שטרחתם להרחיב ולהסביר לי על קצב הרבייה של הארנבונים ועל חשיבות העיקור/הסירוס שלהם.
אבל מלבד טוטס לא ראיתי שמישהו כאן ניסה לעזור לי בדרך כלשהי לגביי השאלה שלשמה מלכתחילה נכנסתי לכאן.
ועל השאלה של מי מכם מכיר מקום קרוב לאשקלון שבו ניתן לקנות ציוד, אוכל וכ'ו... אף לא אחד מכם לא טרח לענות.
האם השאלה הזאת היא פחות חשובה משאר הדברים שכתבתי?
זה מצויין שאתם נימצאים כאן לתת עצות מועילות, אבל חברים אתם לא יכולים להכריח אנשים לנהוג בדיוק כפי שאתם רוצים
ואתם לא יכולים לעשות אותי אדם רע שחושב רק על עצמו כי אני ממש, אבל ממש, לא כזאת.

אם תקראו את כל התגובות שלכם אחת אחרי השניה זה ממש נראה כאילו החלטתם לעשות עליי אמבוש מהרגע שקראתם שאני שוקלת להרבות אותם.
למרות שבין השורות אתם כותבים אנחנו לא נגדך.
האמת שעבר לי בראש אפילו לא להתייחס לתגובות האלה ולא להיכנס לכאן יותר ולחפש חומר באופן עצמאי ברשת,
כי הייתה לי הרגשה שלא משנה מה אני אכתוב אתם תמשיכו באותו קו.
אבל אני ממש לא כזאת שיעלם פתאום ואני מאוד רוצה להישאר כאן ולהעזר בעצותיכם ולכן
אני מבקשת מכם שתכבדו את ההחלטות שאני לוקחת גם אם הן לא יהיו בדיוק כפי שאתם מציעים.

לגביי השאלות ששאלתם אני חושבת שהתשובות להן ברורות מאין כמוהן,
ברור שאני לא אתן שארנבון אחר יותקף ואעמוד מנגד ואם אני אחליט להרבות אותם ולמסור גורים אני אהיה זו שאסביר לאותם משפחות את הדברים,
אפילו חשבתי לצלם דפים עם כללים נכונים לגידול ולתת אותו עם הארנבון כדיי שזה יהיה מסודר.

מקווה שתהיו לי לעזר גם בעתיד.
טוטס כבר ענתה לך לגבי בניית כלוב
22/07/12 11:33
39צפיות
ואין לי תובנות נוספות להוסיף; אני לא מבינה בבנייה ורובנו קנינו ולא בנינו בעצמנו את הכלובים.

לגבי אשקלון, להאשים גולשי פורום ש"לא טרחו לענות" זה לא לעניין. זה לא פורום גדול והגרעין הקשה שכותב כאן בקביעות קטן מאוד. חשבת על האפשרות שאנחנו לא מכירים את כל חנויות החיות בארץ ופשוט אין כאן אף אחד מאזור אשקלון? אישית הייתי שמחה להמליץ לך על חנויות באזור חיפה, אבל מן הסתם לא יהיו רלוונטיות עבורך... בכל מקרה, כל החנויות מחזיקות פחות או יותר אותו ציוד וההבדלים הם במותגים ובמחיר. עצתי לך היא לחפש בגוגל או בדפי זהב חנויות חיות (או לשאול אנשים שאת מכירה) ופשוט לערוך השוואת מחירים כדי לקנות במחיר הזול ביותר.

אני מבינה למה זה נראה לך כמו אמבוש, אבל תביני שזה רק מתוך אכפתיות, כדי לנסות למנוע מראש מצב לא בריא לארנבונים שלא ניתן יהיה להחזיר את הגלגל לאחור... אם תיכנסי לפורומים אחרים של בע"ח תראי שזה היחס הקבוע של מגדלי חיות להרבעה יזומה או אי מניעתה, פשוט כי אנחנו חיים במדינה ובתקופה שבהן לא חסרות חיות מחמד שמשוועות לבית חם ורציני (למשל בסניפי "תנו לחיות לחיות") ובסוף מורדמות או זוכות לתנאים לא טובים ולכן באמת לא צריך עוד ועוד גורים...

נכנסים לכאן לא מעט אנשים שהגורים נחתו עליהם בהפתעה, כי לקחו מהחנות שני ארנבונים (לכאורה) "מאותו מין" אבל ברוב חנויות החיות עובדים מוכרים לא מקצועיים... אז במקרה שלהם זה קרה מתוך תמימות ואי ידיעה; אבל דווקא את, שמכינה שיעורי בית מראש (וכל הכבוד לך!) יכולה להיות חכמה יותר. יש אמרה ש"נבון יודע לצאת ממצבים שחכם לא היה נכנס אליהם מלכתחילה". נכון שלא ביקשת את העצות האלה, אבל קיבלת אותן חינם על חשבון הבית... יש לך כאן הזדמנות להיות חכמה, להקדים תרופה למכה ולעשות את הדבר הנכון עבור הארנבונים שלך (וגם עבור ארנבונים אחרים קיימים שמחפשים בית חם, כאמור).
תשמעי
22/07/12 13:31
24צפיות
האמבוש שאת מרגישה זה לא אמבוש עלייך, אלא הסברה על טובתו של הארנבון. אף אחד לא יכול לכבד החלטה של מישהו שהיא החלטה לא טובה. את מצפה שאת תגידי שאת רוצה לעשות משהו שיהיה רע ואנחנו נגיד לך "בסדר, החלטה שלך" ונכבד החלטה שעלולה להיות אכזרית כלפיי החיה? איך אנחנו אמורים לכבד החלטה כזאת, ברצינות?
אנחנו נעשה ככל שביכולתינו להציע את הטוב ביותר גם עבורך וגם עבור הארנבונים, אפילו אם העצה זה לא מה שרצית לשמוע. לכן זה לא התקפה עלייך, ההפך, זה גם להגנתך האישית, וגם של ילדייך. זה לא משנה שלא באת בשביל השאלה הזאת באופן ספציפי, אם כבר הזכרת אז אנחנו נגיב כדי להגן. את ממשיכה בשלך, ממשיכה פשוט, מצטערת, לא להבין כמה זה חשוב מה שאנחנו אומרים, ממשיכה להתעלם, אז כולנו מגיבים לך כדי לנסות לגרום לך להבין שאת עומדת לעשות טעות. זה לא אמבוש, ההפך. איכפת לנו, בגלל זה כל כך הרבה מאיתנו מגיבים ומנסים שוב ושוב לשכנע אותך, בצדק. תראי בתגובות הרבות איכפתיות גם כלפיי הארנבונים וגם כלפייך. חבל שאת לא מבינה את זה וממשיכה להתעקש על משהו שתתחרטי עליו  

אני לא חושבת שמישהו כאן מאיזור אשקלון. אבל לא חסרות חנויות לחיות בארץ (ושם גם יש דוגמאות טובות לתנאים שארנבונים חיים בהם כשלא נותנים להם מה שצריך, ולשם סביר להניח חלק מהצאצאים יגיעו כשייפתרו מהם) (שלא תדעי כמה חנויות לחיות יש בחדרה  )

ושוב, אין לך סיכוי להבטיח שכל האנשים להם את מוסרת את הארנבונים באמת יבינו, יפנימו ויישמו את כל זה. אני חותמת לך, חלקם יינטשו אותם או ייגזרו אותם לחיי אומללות. בכתב ולא בעל פה זה מעולה, אבל זה לא באמת מבטיח שום דבר. תארי לך מצב שבו הורים מביאים לילד שלהם ארנבון, והם יודעים ואפילו אמרו שילד שאסור להרים את הארנבון, והילד יודע את זה. אבל זה לא יהיה לו כיף המצב שבו הוא לא יכול להרים. לא אומרת שכל הילדים ככה, אבל ילדים יירצו להרים ועלולים לגרום לנזק. האם את תהיי שם להשגיח שהמשפחות ממלאות אחר כל התנאים?
ואני חוזרת: מה אם לא תצליחי למצוא בית, אפילו לארנבון אחד, או שאותו ארנבון לא יגיע לבית טוב? אל תחשבי במובן של מספרים, אלא במובן של יחידים. הארנבון יסבול.
בשורה התחתונה, אין שום צורך לארנבונים חדשים נוספים. לא משנה מה תגידי, אנחנו לא יכולים להצדיק את מה שאת רוצה לעשות. אנשים שרוצים ארנבונים, יש מספיק כאלה שכבר הגיעו לעולם ומחפשים בית בנואשות. למה להוסיף לרשימה? אם יש רשימת המתנה להשתלת כבד, לדוגמא. ואז היו מוסיפים לרשימה עוד ועוד אנשים. זה נראה לך דבר טוב? הארנבונים פשוט מחכים בתור למצוא בית חם, ורבים לא מגיעים אפילו לבית ראוי אפילו אם הם מצליחים למצוא בית. למה להוסיף לרשימת ההמתנה עוד ארנבונים? חבל על כל ארנבון.

אין בעיה לכבד החלטות מסויימות של אנשים. אבל כמו בהרבה דברים בחיים, כל עוד זה לא פוגע באף אחד. וכאן את בהחלט עלולה לפגוע, אפילו אם לא מתוך כוונה רעה. אז אנחנו לא יכולים לכבד את ההחלטה, מצטערת מאוד. אנחנו רוצים לראות אותך כאן באופן קבוע, באמת שזה לרוב עדיף מלחפש לבד ברשת. בעיקר כשיש בעיות ואפשר לשאול כאן. אבל תביני גם שאנשים כאן יודעים מה הם מדברים, אנשים חווים וחוו את הדברים האלו וראו דברים כאלה, ולא סתם יוצאים עלייך כי בא להם. את מבקשת לכבד את ההחלטה שלך, אבל נראה שאת לא מכבדת את הארנבונים. בכנות. אל תפגעי, אל תברחי, ההפך, קחי את זה כעצה מכאלה שאיכפת להם ותפנימי. אם לא היה איכפת לנו והיינו רוצים רק לתקוף "כי אנחנו רעים", תאמיני לי שההודעות לא היו נראות ככה. תעברי שוב על ההודעות ותבינו שהקו שלך שגוי. ואת לא תשכנעי אותנו שהקו שלך הוא הבסדר, כשבמקרה זה הוא בהחלט לא.

אני מקווה שכן תישארי ותרצי לקבל עצות, אפילו כאלה שלא ביקשת, בעיקר כשזה בחינם
קראי הודעה טרייה שנכתבה כאן עכשיו
24/07/12 03:21
37צפיות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
ותביני על מה אנחנו מדברים...
ציטוט השורה התחתונה: "אני פשוט לא רוצה עוד גורים גם ככה אין לי למי למסור אותם אף אחד לא רוצה ארנבים".
(אז אם יש לך רשימה של אנשים שרוצים לאמץ, יש מי שרוצה למסור ואין לה למי).
רק מציגה את הצד השני
22/07/12 08:04
39צפיות
אני הייתי אחת מ"אלה שלוקחים במחיר של דמי רצינות"
ואני הענקתי בית מדהים לארנבון שלי
רק שאני נתקלתי בארנבון עם בעיות גנטיות שבגיל שנה וחצי כבר נאלצתי להרדים
מעבר להוצאה של אלפי שקלים בבית דגן
נסיעוות כל שבוע ריסוק אוכל מתן זריקות
היה גם כאב לב עצום ובכי.
אם את תתני להם להתרבות בינם לבין עצמם ואת אל מרחיבה את המאגר הגנטי
האחים יביאו צאצאים עם מחלות
ואת בעצם תעניקי לאותו אדם את מה שהעניקו לי.
האם זה נראה לך הדבר הנכון?
אני בעד עיקור הנקבות. עזבי התנהגות, זה מקטין סיכוי לסרטן. זה כבר שווה את זה.
22/07/12 20:30
21צפיות
הסיפור של הארנבון שלך תמיד מעציב אותי.
שולח חיבוק.
23/07/12 06:44
15צפיות
תודה..
חיבוקים תמיד עושים הכל טוב יותר((:
אני מגיעה היום בסביבות 18:00 למשק הרועה
17/07/12 15:22
59צפיות
(יש רק אחד כזה, במושב גן חיים). לא לגמרי ברור לי אם החבילות (20 ק"ג) זה הרבה או מעט; הוא טען ששתיים כאלה נכנסות בתא מטען של רכב משפחתי רגיל-גדול או אחת בתא מטען של רכב קטן (כמובן אם הם לא מלאים בדברים אחרים). בכל מקרה, אני מתכוונת להגיע עם שקיות גדולות ולראות מה המצב. לא יודעת עוד איזה חציר בדיוק אקנה, אני רוצה לראות הפעם (אחרי שנכוויתי בפעם הקודמת מהחתול בשק שקניתי מחוות גנות). אם נהיה כמה אפשר לקנות יותר מסוג אחד ולהתחלק. מי שרוצה לדבר טלפונית מוזמן לשלוח לי מסר.
OK, הייתי שם היום; זה ממש בקצה כפר סבא, מסתבר
18/07/12 02:37
40צפיות
חן הרועה (מספר הטלפון שלו באתר) בחור ממש נחמד; אני חושבת ש"שיגעתי" אותו קצת עם ההתלבטויות והשאלות (הוא אמר לי שמעולם לא היו לו כ"כ הרבה שיחות טלפון על חציר, ועוד לארנב... ) אבל הוא לא איבד את סבלנותו. לא פגשתי אותו כי הוא לא היה כשהגעתי, הוא שלח פועל לעזור לי.

ראיתי קודם את קוביות החציר והן נראו צהובות אבל הכילו את כל חלקי הצמח, כלומר, עם שיבולים (מה שלא ממש היה בחציר שקניתי בחוות גנות שהיה אך ורק קש צהוב ותו לא). חן אמר שהן פשוט מצהיבות מבחוץ בצ'יק כשהן בחוץ אבל מבפנים הן ירוקות (ואכן ראיתי קוביות שאחת הדפנות שלהן הייתה ירוקה יותר) אבל זו הייתה כמות גדולה והבנתי כבר לפי הגודל (והעובדה שבסוף אף אחד לא בא לחלוק איתי...) שאוכל לקנות רק קוביה אחת. חששתי לקנות ולהביא במיוחד לחיפה רק כדי לגלות ששוב קבו לא ממש אוכל מזה...

אז בסוף קניתי קובייה של תלתן/בקיה (מעורב) שהם אמנם קטניות, אבל (כנראה, אני מקווה) פחות משמינות מאספסת. זה היה ירוק יותר והיו גם עלים ופרחים קצת וזה נראה כמו משהו עם פוטנציאל אכילה... וגם אם לא, 20 ק"ג זה פי 50 משקית אספסת קטנה שמוכרים בג'ונגל (שקלנו אחת סגורה, היא שוקלת 400 גר') אז זה עדיין רווח נקי.

ניסיתי להכניס את קוביית החציר (למעשה הנדסית של תיבה) לתוך השקיות הגדולות שהבאתי אבל היא לא נכנסה ולא רצינו להתחיל לפרק; הפועל הביא גליל ענק של ניילון נצמד ועטף אותה מכל הכיוונים. היא נכנסה לתא המטען די בקלות (אחרי שפינינו אותו קצת) אבל אין מצב שהיינו מצליחים להכניס שם אחת נוספת (ולתא מטען של רכב קטן היא כנראה לא תיכנס, להערכתי). סביר להניח שהיא נכנסת די בקלות גם במושב האחורי.

עכשיו נשאלת השאלה איך ואיפה בדיוק אני מאחסנת אותה בדירה... נכתב כאן על פחי פח גדולים – איפה קונים כאלה בזול? (היא כמובן לא תיכנס לאחד כזה במלואה, אבל לפחות שיהיה החלק שאנחנו מחזיקים בסביבת הכלוב).

לסיום לא נותר אלא לקוות שאחרי כל הטרחה, הזמן והכסף שהושקעו בסיפור (גם הדלק לא זול בימינו...) הוד רוממותו יסכים לאכול מהחציר הזה...
תודה על העדכון
18/07/12 19:32
30צפיות
וסליחה על ההברזה...
כמה עלה התענוג?
נשמח לשמוע את ההמשך - האם בסופו של דבר פנים-החבילה ירוק, והאם קבו אכן אוהב את זה.
לא נורא... אולי בפעם הבאה.
18/07/12 21:18
27צפיות
שילמתי 50 ש"ח אם כי זה משתנה ותלוי בסוג.
לגבי קבו, זה יהיה רק בשבוע הבא, אבל מבטיחה לעדכן.
º
בינתיים נראה שקבו אוכל את החציר החדש, הידד!
22/07/12 01:24
16צפיות
º
את מוכנה בבקשה לצלם את זה ולעלות לפורום ?
22/07/12 09:12
21צפיות
º
לצלם את מה?
22/07/12 11:36
18צפיות
את החציר, את קבו, את שניהם
22/07/12 20:31
20צפיות
מה זה משנה, העיקר תמונה
אין ממש מה לצלם בחציר; הוא נראה כמו... חציר
22/07/12 20:40
46צפיות
אין ממש מה לצלם בחציר; הוא נראה כמו... חציר
כלומר, גבעולים וקצת עלים וכו' של צמחים מיובשים. זה לא נראה בדיוק כמו האספסת, אבל גם לא שונה מהותית. לא חושבת שיראו הרבה בתמונה... (והקובייה השלמה במרפסת, עטופה בניילון נצמד ועליה שמתי סדין).

תמונות של קבו אני תמיד שמחה להעלות, למה לא...
אין לי תמונה עדכנית מהיומיים האחרונים, אז אני מצרפת תמונה עם החציר הקודם.
º
תוכלי לצלם תמונה מערימת החציר החדשה?
22/07/12 22:31
18צפיות
אני אנסה, אבל זה ייקח כמה ימים
22/07/12 23:18
15צפיות
היא בחוץ, והמצלמה היחידה שיש לי היא הסלולרי של בנזוגי שחוזר רק בשעות מאוחרות...
º
יפה כפיר כי לזה בדיוק התכוון המשורר
23/07/12 17:06
11צפיות
חח כן סורי לא ראיתי...
24/07/12 23:19
8צפיות
יש צילום<? :)
|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
16/07/12 19:38
5צפיות
|טי-וי| 4 חברות, אשר מתאחדות יחד כנגד אדם אנונימי המאיים לחשוף את כל סודותיהן הכמוסים, תוך ניסיון לפתור את הרצח המסתורי של חברתן אליסון.
בואו לדבר על סדרת המתח והמסתורין "שקרניות קטנות" בפורום החדש -
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|דושיח| הורים, ילדים ומתבגרים מוזמנים לקבל ייעוץ מקצועי מהפסיכולוגית שלנו בכל נושא שתרצו. אם, לדוגמה, לילד שלכם יש קשיים בבית הספר, המנהלת תשמח לייעץ לכם בפורום החדש: ייעוץ פסיכולוגי לילדים -
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

התגעגעתם לסדרה "עניין של זמן" ולדמויות האהובות|?|
הסדרה חוזרת ומגוללת את סיפורם של ויצמן, מרקוביץ', דנה, שרון וכל החבורה - שנמצאים בשנות ה-40 לחייהם ;-) בואו לדבר על זה בפורום|!|
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...
שלגיה מחכה לכם בקולנוע ב-|תפוז|
18/07/12 12:38
4צפיות

|פטיש| מי שומר על השומרים|?|
אנחנו שמחים לארח את אחת הדמויות המרכזיות בתחום ביקורת התקשורת בישראל -
שוקי טאוסיג, עורך "העין השביעית".
שוקי יענה לכל השאלות מחר בשעה 10:00.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|תפוח| להקרנת "שלגיה והצייד" כבר נרשמתם|?|
ערב מהאגדות צפוי לגולשים שיגיעו להקרנת טרום-בכורה לסרט החדש "שלגיה והצייד",
בכיכובן של שרליז ת'רון וקת'רין סטיוארט ;-)
מהרו להירשם - מספר המקומות מוגבל|!|
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
כבר התחברתם למחוברים? |טי-וי|
22/07/12 19:00
2צפיות
העונה השנייה בשיאה ולנו כבר קשה להתנתק מחמשת המחוברים שלנו -
גדעון, סקאזי, ג'ייסון, אמירם וחנוך מדביקים אותנו בכל יום א' וד' למסך, אבל מה עושים כשהפרק נגמר|?|
פורום מחוברים 2 נפתח במיוחד עבורכם ומחכה לחובבי הסדרה שרוצים לשוחח על הפרקים, הדמויות וגם לשמוע קצת רכילות ;-)
נתראה שם|?|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
דלקת/מוגלה בעין ארנבת
16/07/12 18:34
107צפיות
דלקת/מוגלה בעין ארנבת
שלום
כרגע הבחנתי שלאחת הארנבות בכלוב יש דלקת בעין שנראית רע מאוד
לא יודעת אם יש קשר אבל כולן עברו טיפול סקביאס החודש.
מצרפת תמונה
אשמח לעזרה
התמונה קטנה אז קשה לי לראות האם האדמומיות
16/07/12 19:58
43צפיות
גם בעין או רק מסביב לה.
אם זה רק מסביב ייתכן וזה חלק מהסקביאס (שכבר לא אמור להיות שם אם הם קיבלו את 2 הזריקות לסקביאס).

בכל מקרה, כך או כך - הוא צריך וטרינר שיאבחן וייתן טיפול מתאים...

מה עם הגור שהפרדת? דיברת עם וטרינר לגבי האכלה? מקווה שהוא הצליח לשרוד...
זה נראה כאילו יוצא מתוך העין
16/07/12 20:24
88צפיות
זה נראה כאילו יוצא מתוך העין
הבנתי שבמידה והסקביאס לא עובר יש לתת טיפול שלישי.. האם זה נחוץ כאן?
תמיד היה לארנבת הזו מן זגוגית על העין.. אבל היום זה נראה כך
מצרפת עוד תמונה

לגבי הגור- הצמדתי אותו לנקבה אחרת והוא יונק ממנה, הכל בסדר.. :)

עכשיו בנושא אחר לגמרי-
מצאתי קיפוד משוטט ליד הכלוב שלי, אז הכנסתי אותו פנימה ונראה כי הוא דיי מבסוט
הוא יכול לחיות בשלום עם ארנבות, שרקנים, ברברים ושליווים?

שוב תודה רבה על העזרה
קיפוד זו חיה מוגנת ואסור עפ"י חוק לגדלה
16/07/12 21:05
48צפיות
היא צריכה להיות בטבע.

לגבי הארנבון - וטרינר. רצוי מומחה. ולא להזניח, אחרת יאבד את העין.

בהצלחה
קיפוד,כמו שטוטס כתבה,זאת חיית בר מוגנת
17/07/12 06:32
39צפיות
שאסור לגדל אותה בבית.
תחזירי את הקיפוד למקום שמצאת אותו או לאזור קרוב עם צמחיה,הוא כבר יסתדר

לגבי העין - כדי ליצור קשר עם וטרינר מומחה שיראה אותה..
רק להוסיף
17/07/12 23:52
36צפיות
שסקביאס נפוץ גם אצל קיפודים...
שתה קצת מים בבוקר ויצא לדרכו
18/07/12 01:52
35צפיות
אל דאגה :)
טוב, שמנמני אוכל לנו את הבית
16/07/12 15:34
138צפיות
טוב, שמנמני אוכל לנו את הבית
עד עכשיו זה היה סתם כרסומון פה ושם, אבל עכשיו הוא פשוט עולה על כל מדפי הספרים ואוכל את הספרים, מוציא דיסקים מארונית הדיסקים ואוכל אותם, ואוכל גם את הרגליים המגולפות של השולחן (שלא שייך לנו בכלל!)

והכי גרוע - היום הוא טיפס ואכל את החוט של הממיר. אז מילא שאין לנו כבלים עכשיו - אני מתחילה להילחץ: בפעם הבאה זה יכול להיות חוט חשמל, ועלול לקרות לו משהו.

עכשיו, אנחנו משחררים אותו ה-מ-ו-ן. כשאני קמה בבוקר אני פטותחת לו את הכלוב והולכת לעבודה, הבנזוג שלי עובד בחדר משלו כל היום בזמן ששמנמני מתרוצץ בסלון, ומאוחר בלילה כשהבנזוג הולך לישון הוא סוגר אותו. בסך הכול שמנמני נעול בכלוב שלו איזה 3-4 שעות ביממה, ושאר הזמן הוא חופשי, כשרוב הזמן אנחנו לא רואים אותו.

אז יש עכשיו שתי אופציות:

1. שנתחיל לשחרר אותו רק שעתיים שלוש ביום, כשאנחנו בסלון ורואים אותו.
2. שנמגן איכשהו את הבית. אין לי מושג איך, ולכן רציתי לשאול אתכם: יש איזו דרך למגן בית, כמו מפני תינוקות? מה אתם עושים עם חוטי החשמל שלכם בבית?

תודה ):
אנחנו בחרנו באפשרות 1 והבית עומד על תלו
16/07/12 20:03
58צפיות
לרוב זה יוצא הרבה יותר משעתיים-שלוש ביום כי אנחנו בבית יותר משעתיים-שלוש ביום וגם לא תמיד בחפיפה וכל אחד מאיתנו משחרר אותו מתי שהוא יכול. יש אפשרות להעביר את כבלי החשמל לתוך תעלות פלסטיק ולהרחיק מהשיג ידו ספרים וכו', אבל הוא עדיין ימצא מה לכרסם אם הוא ירצה, אז לדעתי זה לא פתרון טוב.

בעיקרון מכיוון שקבו בהשגחה ואנחנו גוערים בו וגם מסלקים אותו (במידת הצורך) אם הוא מתחיל להרוס את הסביבה או להיות במקום שאסור לו, הוא לרוב פחות מנסה. למשל את מארזי ה-DVD בסלון הוא ניסה לכרסם כמה פעמים וכיום הוא כמעט שלא מנסה; מדי פעם עולה לו מחשבה לראש ואני מהר מורידה אותו מזה...
מיגון זה תמיד הצעד הראשון...צריך להבין איפה
16/07/12 20:09
45צפיות
המקומות הבעייתיים - ושם לטפל.

לגבי חוטי החשמל - מעלים אותם לגובה, או שקונים שרוול מפלסטיק (עולה כ- 12 ש"ח לשרוול ארוך שאפשר לחתוך לפי הגודל שאתם צריכים), ומכניסים את החוטים לתוך השרוול. אין אפשרות לכרסם אותו.

השאלה איך הוא בכלל מגיע לגבהים האלה....צריך לדעתי למנוע את היכולת שלו לטפס אם אפשר.

אם מדפי הספרים נמוכים - אולי לחסום עם קרש עץ (שאותו גם יוכל לכרסם וכך הרגתם 2 ציפורים במכה).

בכל מקרה, חשוב רק לוודא שהקרש מקובע כך שזה לא יפול עליו בטעות אם יישען עליו/יכרסם אותו. אם זה משהו שהבאתם מבחוץ - לעשות חיטוי טוב טוב עם מים רותחים....

בהצלחה
º
אוףףף, חשבתי שתצרפי קומיקס של זה... :)
16/07/12 20:30
30צפיות
º
כדי לפצות על האכזבה - הנה קומיקס ארנבים!
17/07/12 11:49
115צפיות
כדי לפצות על האכזבה - הנה קומיקס ארנבים!
º
איזה חמודייייייייייים!
17/07/12 12:07
12צפיות
º
17/07/12 12:56
10צפיות
º
17/07/12 16:47
10צפיות
º
את גאונה
17/07/12 21:12
15צפיות
אין בררה,צריך להתחיל למגן הכל...
17/07/12 06:28
41צפיות
היה צפוי שזה יגיע מתישהו בסוף הם מגלים את תענוג כרסום הבית
כל דבר שנמצא נמוך ואפשר להעלות - עדיף,חוטי חשמל כמובן לחסום/להסתיר.
אצלנו המדף התחתון של הספריה מכוסה עם קרש,את הדיסקים מזמן תליתי על הקיר,רגליים של שולחן - במקרה הזה אין טעם להסתיר צריך ללמד אותו שאסור להתקרב לשם...
אצלי היא
17/07/12 11:43
30צפיות
כל הזמן מטפסת במדרגות לגלריה והיא נופלת מישם..... כי זה ספק מדרגות, ספק סולם..... S:
שזה גם מדאיג.... אני צריכה לשים איזה גדר כמו ששמים לתינוקות... למרות שיש מצב שהיא תקפוץ מעליה... או תיכנס מתחתיה חח

ועוד משהו-אם היא מכרסמת קירות גבס, או משקופים מעץ.... זה לא אמור להזיק לה למערכת העיקול או לשיניים....?
אם זה גבוה
20/07/12 12:05
16צפיות
תחסמי כמה שיותר מהר,נפילה מגובה יכולה להיות מסוכנת...

קירות/משקופים - אמ,אני לא יכולה להגיד שזה בריא אבל סביר להניח שלא יקרה לה מזה כלום..מה שכן,לקירות ולמשקופים כן יקרה אצלי חלק מהפינות מכוסות,אבל עדיין מדי פעם איזה ארנבון משועמם מוצא אזור לא מכוסה ומתחיל לאכול
ומה עושים נגד העקשנות שלהם ?
18/07/12 17:00
26צפיות
כמה שמנסים לומר : לא, אסור, פויה, רד - הם נשארים בעקשנותם ?
האמת ? שתודה לאל, טפו טפו טפו בלי עין הרע, אין לנו בעיה עם חוטי חשמל. מה עוד שהעלנו הכל למעלה/כיסינו.
במטבח יש לנו עגלה עם מדפים שהוא יכול להיכנס מתחת. העגלה הזאת לא הרבה זמן אצלינו וכשהשובב גילה
אותה התחיל לכרסם ברגליים שזה מעץ בתענוג מירבי. חששתי שהעגלה תתמוטט. שמתי שם לוחות מעץ שהוא
לא יוכל להיכנס מתחת לעגלה ושיוכל לכרסם את הלוחות. בהתחלה הוא כירסם בלוחות האלה עד שנימאס לו.
לגבי כירסום של דיסקים : אם יש אפשרות לשים דיסקים בתוך מגירה, זה עדיף מאשר, שהוא יוסיף לכרסם אותם.
הדיסקים שלי בתוך מגירה ואין לג'ינו'לה כל גישה אליהם. רק מה ? בימים האחרונים הוא עולה על הספה בסלון ועושה
על זה צרכים. כמו שאמרתי בהתחלה לא עוזר שאומרים לו : לא, אסור, פויה, רד - הוא נשאר בעקשנותו. אני שוב
מוצאת את עצמי מנקה לעיתים קרובות, לא אחת, רוצים לשבת על הספה. הקטע הזה באמת מייאש במיוחד עכשיו
בימים החמים עם כל שלל המעופפים. חשבתי להחזיר אותו לכלוב בזמן הזה. בינתיים נמנעתי מלעשות זאת.
מתעקשים יותר חזק...
20/07/12 01:17
16צפיות
ואם אין לי זמן להתעקש, אז לתת לו משהו אחר שיעסיק אותו, אוכל למשל (במינונים שמותר לו, כמובן) או שאני מחזירה אותו לכלוב (זה גם עובד עם אוכל).
צריך להשקיע זמן ולגרום לו
20/07/12 12:11
20צפיות
להבין שאם הוא יעשה צרכים על הספה,יקרה משהו שהוא לא אוהב (יכנס לכלוב?) אחרי יומיים כאלה שכל פעם שהוא רק חושב לעשות משהו שם הוא נכנס לכלוב,הוא יפסיק,כי זה כבר לא כיף

אבל אם אין זמן זה בעייתי...אז אפשר רק או לסגור אותו בכלוב,או לנקות בלי סוף
לדעתי הכי טוב זה פשוט לתת
( לעסק שלי )
19/07/12 17:56
18צפיות
לו להסתובבס בהשגחה בלבד. גם לטובת בריאותו.
תמונת השבוע
15/07/12 23:08
122צפיות
 תמונת השבוע
שבוע טוב לכולם!
אווו! אני מתה על הפיהוקים שלהם!
15/07/12 23:39
83צפיות
אווו!  אני מתה על הפיהוקים שלהם!
מוסיפה אחד משלי + התמתחות (תמונה פחות אמנותית ויותר מטושטשת, מה לעשות, הוא זז... ).
º
חמוד ביותר גם אני אוהבת את הפיהוקים שלהם
16/07/12 08:50
19צפיות
חמודים!
17/07/12 06:17
81צפיות
חמודים!
מצטרפת להתלהבות מפיהוקים+אחד משלי
º
איזו תמונה מדליקה!
17/07/12 12:57
19צפיות
תמונה נחמדה. כי זה באמת מתוק לראותם
17/07/12 17:37
14צפיות
מפהקים ותנוחות נחמדות אחרות.
וגם ג'קסון
17/07/12 23:48
76צפיות
וגם ג'קסון
העליתי את התמונה הזאת פה פעם, אבל לא נורא
וואוו, איזו תמונה פרונטלית! ועוד בחזה מתוח
18/07/12 01:47
23צפיות
את בטוחה שהוא מפהק ולא שר אופרה?
כשקבו מפהק זה כמעט תמיד תוך כדי התמתחות, ואם לא אז התכווצות כזו, הוא מוריד את הראש במין תנועה מעגלית כזו, קצת כמו בן אדם שמתעטש.
אני דווקא חשבתי שהוא נואם לאומת הארנבונים
20/07/12 20:04
11צפיות
וגם ג'יה מפהקת כמעט תמיד בהתמתחות
º
בובון מתוק
18/07/12 16:39
10צפיות
º
20/07/12 12:12
10צפיות
אני גם מנסה לתפוס את באנשושו בתמונת פיהוק!
22/07/12 21:41
13צפיות
ללא הצלחה ביניתיים, כל פעם שהוא מפהק אני מפהקת איתו ומוציע קול של פיהוק קטן. חחחח
עדכון לגבי יריעת לינוליאום
15/07/12 16:11
46צפיות

בהמשך לדיון שהיה פה בפורום,
ולהמלצה של פיקאצו,
קניתי יריעת לינוליאום
שתשמש תחתית למתחם הענק של הארנבונים

קניתי בחנות המפעל
של עוגנפלסט
בקיבוץ העוגן
(ליד צומת רופין)

זה די יקר - יריעה באורך 5 מטר וברוחב 2 מטר
עלתה לי 400 שקל
(40 שקל למ"ר)

החומר עצמו מרגיש טוב,
ומגיע בכמה צבעים שאפשר לבחור,
ואני מקווה שהארנבונים לא יאכלו/יקרעו אותו
לינולאום
15/07/12 22:19
28צפיות
זה אכן חומר יקר אבל הוא ממש טוב. אנחנו גם קנינו 2 על 2.5 ועלה 200
ואגב מניסיון הם מכרסמים את החומר
אנחנו פשוט השארנו קצת חומר בצדדים ,הרמנו למעלה והידקנו לקיר שלא יוכלו לכרסם.
הוא מונע מהשתן לחדור לפרקט וממש קל לנקות אותו עם סמרטוט רצפה/סקוצ'
º
בהצלחה,תעדכן איך זה
17/07/12 06:21
11צפיות
חוגים וחיות
15/07/12 11:18
51צפיות
1. מישהו מכיר באיזור ראשל"צ-בת ים-חולון-אזור-רחובות-נס ציונה מקום שבו יש היצע של חוגים המתאימים לילדים בני שלוש?
חוגים בתחום המחשבה ו/או יצירה, לא רק בלט ומוזיקה (שאת זה לא חסר, לכן מחפשים מחשבה ו/או יצירה).

2. האם יש מקום באיזור ראשל"צ-בת ים-חולון-אזור-רחובות-נס ציונה שאפשר להגיע על בסיס שבועי לטיפול/משחק/האכלה של חיות משק?
   יש משהו בסיסי בחי כיף בראשל"צ ומשהו קצת יותר מתאים בגבעת ברנר, האם יש מקומות נוספים?

מבחינת הערים, הם מוצגות בסדר עדיפות יותר (הכי טוב ראשל"צ, לאחר מכן בת ים וכו')

תודה!
שלום לך, השאלות אינן רלבנטיות לפורום
15/07/12 11:28
34צפיות
כדאי לשאול בפורום לגיל הרך.
בהצלחה
שאלה די דחופה, חשוב לדעת בשעות הקרובות
14/07/12 21:06
42צפיות
האם יש חנות חיות ליד התחנה המרכזית בב"ש?
לא מכירה את ב"ש, אבל יש פה רשימה
14/07/12 22:09
30צפיות
עם כתובות וטלפונים.
חנויות בע"ח בבאר שבע
גור ארנבים שננטש- עזרה
13/07/12 15:32
93צפיות
שלום
בבוקר שהגעתי לכלוב הבחנתי בהמון פרווה של אחת הארנבות על הרצפה
עכשיו שחזרתי לשם ראיתי גור קטן שננטש שם, מניחה שהפרווה היתה אמורה לשמש כמצע...?

בכל מקרה הייתי חייבת להוציא את הגור משם כי הוא לא קיבל יחס והברווזים התחילו להציק לו
איך אוכל לטפל בו לבד?
אם אתן לו חלב בעזרת מזרק קטן זה יעשה את העבודה?

תודה
לא הבנתי- האמא שלו שם?? למה את חושבת שהוא
13/07/12 16:30
61צפיות
ננטש?
חשוב לשאול את הדברים האלה לפני שנוגעים בגורים.
ארנבונים מניקים את הגורים שלהם רק פעם ביום - בשעות הלילה המאוחרות. לא רואים בדר"כ הנקה בגיל מאוד צעיר (אלא רק כשהם בני 3 שבועות וכבר מתחילים להיות יותר עצמאיים)

עכשיו כשנגעת כבר אי אפשר להחזיר את הגור לאימו כי רוב הסיכויים שהיא תנטוש אותו כי הריח שלך עליו. אלא אם כן את איתה כל הזמן והיא כבר קשורה אליך ואז יש יותר סיכוי שתטפל בו.

לצערי בזה כבר די חרצת את גורלו. זה כמעט בלתי אפשרי לטפל בגור בן יומו ולהציל אותו יותר משבועיים-שלושה. שווה לנסות אבל מכינה מראש שהסיכוי נמוך, שלא לדבר על זה ששישי בערב עכשיו וקשה למצוא את הפורמולה שהוא צריך

תצרי קשר עם וטרינר מומחה בטלפון, בדחיפות! שינחה אותך מה לקנות ובאיזו כמות לתת לו: עדי גנץ בהרצליה - לחכות לשירות המזכירות ולהשאיר הודעה שיחזור אליך דחוף,
עמיר מאורר בחולון
ואם לא תשיגי את שניהם בשעתיים הקרובות - שלחי לי מסר ואשלח לך את הנייד של דניאלה יעקב.

בנוסף, לרוב בהמלטה יש 3-4 גורים לפחות, קחי גם את זה בחשבון.

מעבר לכל אלה - לא ממליצה בכלל לגדל ארנבונים עם ברווזים. הם נוטים לעשות את צרכיהם במים והארנבונים שותים מזה. כבר הכרתי כמה שנפטרו בעקבות זה...

מקווה שהגורים ינצלו
שלום אני רותם
11/07/12 21:57
68צפיות
חברה של עדן אני אטפל בבאני בזמן שעדן לא תיהיה בבית היא הסבירה לי הכול ואני מאוד מקווה שהכול יעבור בשלום יכול להיות שבזמן שאני אטפל בבאני יהיה לי כמה שאלות אז אני אכתוב כאן ואשמח עם תענו ותעזרו לי אשמח עם תציגו את עצמכם כי אני לא מכירה אתכם
       ה            תטדה רותם
היי רותם, חברה של עדן
12/07/12 00:33
37צפיות
נשמח לענות על כל שאלה!
ובהצלחה, אני בטוחה שתתאהבי בחיה המצחיקה, מוזרה ויותר מכל חמודה הזאת שנקראית ארנבון!

ברוכה הבאה לפורום רותם.
12/07/12 07:57
24צפיות
שאת מטפלת בבאני בזמן שעדן איננה. אם יש שא' נסייע ברצון ובשמחה.
היי רותם, אם יש לך שאלות
13/07/12 11:08
24צפיות
נענה בשמחה כמו שכבר כתבו לך מעליי ^^
מה עושים עם הצ'ינצ'ילה בקיץ כאשר הטמפרטורה מעל 25 מעלות וגם אני צריכה למצוא תחליף לנסורת כי אבא שלי אלרגי
11/07/12 17:33
56צפיות
אני רוצה מאוד לקנות צ'ינצ'ילה אבל בבית שלי גם כאשר המזגן מקרר את הבית הטמפרטורה מעל 25 מעלות .וקראתי שטמפרטורות מעל 25 עלולות להיות מסוכנות לצ'ינצ'ילה .אתה יכול בבקשה לעזור לי ?
בנוסף אני לא מוצאת תחליף לנסורת בשום אתר, אתה יכול לומר לי אולי במה אני יכולה להשתמש במקום נסורת לכלוב של הצ'ינצ'ילה ?
אם תוכל לענות בהקדם ,תודה ?
תשובות
13/07/12 23:41
39צפיות
1. בקבוק מים קפוא יומי
2. גזרי עיתונים-ללא סיכות, ללא נייר כרומו צבעוני

בהצלחה
לגבי המצע - לא השתמש בנסורת בשום אופן
14/07/12 09:47
45צפיות
מעבר לזה שזה מסריח - זה גם עלול לפגוע בדרכי הנשימה של החיות (ושלכם!).

המצע המומלץ בעיני הוא קטס בסט ודומיו (יש הרבה חברות על אותו עיקרון. רובן זולות יותר מהקטס בסט).

חשוב כמובן לקנות להם גם חול ולעשות אמבטיית חול
שרקניות וחתול?
10/07/12 11:17
44צפיות
הי
יש לי 3 שרקניות בבית, כבר בנות שנה +
אני רוצה להביא עכשיו גור חתולים, נראה לכם שהם יוכלו להסתדר יחד?
השרקניות נמצאות בכלוב גדול בסלון (והן די ביתיות.... אוהבות בעיקר להיות בתוך הבתים- לא אוהבות בכלל לצאת מהכלוב)
אין סיבה שלא,
10/07/12 13:53
32צפיות
במיוחד אם הן לא יוצאות מהכלוב.
כדאי בכל זאת להכיר ביניהם בצורה מבוקרת, ואם משחררים אז בהשגחה - חתול יכול לשרוט אפילו מפחד ולפגוע לאחת מהן בעין למשל...
תלוי באופי של החתול וגם באופי הארנבונות
13/07/12 13:44
17צפיות
יש גורים (ובוגרים) שהם מאוד חברותיים ומתלטפים ויש כאלה שיש להם יצר ציד יותר מפותח...קחו בחשבון שגורים גם נוטים לנשוך ולשרוט (מכיוון שהם הופרדו מאמם ושאר השגר - הם לא עוברים באופן טבעי את התהליך שבו הם לומדים שלא לנשוך חזק). ייתכן שכשיתנהג כך עם הארנבונות - יפצע אותם או אפילו יגרום להם לתקוף אותו (ארנבונים לא משחקים כך).

בנוסף, גם הארנבונות עלולות לתקוף את היצור הזר שנכנס להן לטריטוריה. אצלי הארנבונת הבוגרת סופר רגועה ומקבלת בהמון אהבה כל יצור שנכנס לפה (כולל כלבים זרים, חמוסים וכיוב') ולעומת זאת השנייה תוקפת...

חשוב מאוד להכיר ביניהם בהדרגה ובהשגחה תמידית! ובמידת הצורך להתייעץ עם מטפל התנהגותי של חתולים (או פה - אם הבעיה היא עם הארנבונות)

בהצלחה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום