בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום מכרסמים וארנבונים!

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת התקנון המלא הנמצא בקישור:

http://www.tapuz.co.il/general/takanon.asp

פורום זה נועד בשבילכם, אוהבי המכרסמים, שבו נוכל לדבר על היצורים הקטנים והמקסימים הללו,לשתף לספר ולהתלהב מתמונות.

אחת ממטרותיו של הפורום הינה העלאת המודעות לגבי טיפול במכרסמים.

בשביל לשמור על אווירה נעימה בפורום אנא השתדלו להקפיד על הכללים הבאים : 

אסור להציף, לקלל, לאיים, לפגוע, להשמיץ גולשים אחרים.

בכל פניה הערה ובקשה בקשר לניהול הפורום יש לפנות אלי למסרים ולא ע"ג הפורום. 

אין להכניס תכנים בוטים , מוציאי לשון הרע וגזעניים. 

הודעות שלא קשורות לנושא הפורום ישורשרו אך ורק בשירשור 

אין להשתמש בפורום כמצע לפרסום בתי עסק.

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי של וטרינר, על כל חשש לבעיות בריאות , אנא פנו לוטרינר !

גלישה נעימה  

עלי בייבי
05/10/12 14:57
43צפיות
היי,

קניתי עלי בייבי וגזר, מהיום שהארנבונים אצלי (כשלושה שבועות בערך) הם עדיין לא קיבלו ירקות, באמצע עברו עיקור וסירוס ועכשיו אני רוצה להתחיל לתת להם ירקות, באיזה מינון אני צריכה להתחיל לתת את הבייבי ? והאם בכלל מותר לתת להם גזר ?, כי קראתי באתר של ד"ר עדי גנץ שגזר לא מומלץ מאחר והוא ירק שורשי, אלא רק את העלים שלו..

תודה ושבת שלום
אוכל
05/10/12 22:12
33צפיות
עלי בייבי ניתן לתת מגיל אפס. זה תקף לכל הירוקים.
בכלל מומלץ שהדיאטה תתבסס על ירוקים וחציר.

גם ירקות אפשר, אבל יש להיזהר מרגישות.

ככלל, לתת מאכלים חדשים כל פעם דבר אחד חדש ולנטר גללים והתנהגות שונה, חלקם רגישים לעגבניות לדוגמא.

מגזר עדיף להימנע, יש בו הרבה סוכר והוא נחשב לפרי.
לכל היותר כמה גרמים בשבוע כצ'ופר.
איפה אפשר למצוא רשימה של מה מותר ומה אסור?
31/10/12 22:55
2צפיות
עם מותר -
מלפפון
עלי סלרי
שמיר
כוסברה
גזר?

רוצים לתת לארנב פינוק משאריות ירקות מבישול (או שהילדים לא אכלו...)
מה הדבר שהם הכי הכי אוהבים ומפנק אותם?

תודה
כולם מותר
01/11/12 01:48
1צפיות
מלבד גזר הירוקים שציינת מאד מומלצים.
גזר הוא פרי, מסוכר עדיף להימנע ככלל. ניתן לתת בכמויות מזעריות פעם כממתק אחת לשבוע.

אצלי הם הכי אוהבים ענבים ואגסים (בכלל פירות).
מקבלים חצי גרם פעם בשבועיים לכל היותר ורק אם יש סיבה למסיבה.
שלום לכולם
04/10/12 22:07
55צפיות
בני בן שנתיים ואוהב מאוד חיות  וגם אמא שלו, החלטתי לקנות לו מכרסם גדול , וגם לי  :)
אז חשבנו על ארנבון
רציתי  לדעת  מהי ההוצאה התחלתית  כמה אמור לעלות הארנבון/ארנב
הבנתי שרצוי לקנות צעיר
מהו הטיפול הנדרש
האם הוא מחזיר אהבה ??
תודה לעונים
אה ואם מישהו מעוניין למכור כלוב /ארנבון או משהו  נא צרו עימי קשר , תודה
מומלץ מאוד לקרוא את מאמרי הפורום
04/10/12 22:35
35צפיות
וגם לעלעל בהודעות דומות קודמות.

על קצה המזלג - ארנבונים לא מתאימים לילדים, בטח בגיל כה צעיר. הטיפול בהם דורש מחויבות ואחריות רבה, לרוב הם מעדיפים שלא ירימו אותם והם רגישים מאוד; כל מחלה או פגיעה מחייבים טיפול מיידי אצל וטרינר המומחה לחיות אקזוטיות, ויש מעט מאוד כאלה בארץ. אם, כפי שציינת, גידול הארנבון הוא קודם כל בשבילך, זה משהו אחר.

הוצאה התחלתית - הארנבון עצמו אמור לעלות כ-50 שקלים, וכלוב מרווח (לפחות באורך של מטר) עלול להגיע ל-400 שקלים, אם כי אפשר לבנות או להשיג יד שנייה.

אכן רצוי לקנות צעיר, אבל לא צעיר מדי - רצוי להשאיר לפחות חודשיים עם אמו.

זכר או נקבה? שניהם נהדרים, אבל - זכר בסופו של דבר תאלצי לסרס משום שהוא יהפוך לתוקפני ומיני בגיל ההתבגרות, ונקבה מומלץ לעקר (ניתוח יקר הרבה יותר) משום שארנבונות נוטות למות, באחוזים גבוהים מאוד, מסרטן הרחם.

האם מחזיר אהבה? קשה לענות באופן חד-משמעי. לא כל ארנבונים הם תקשורתיים וחובבי מגע במידה שווה, וגם אלה שכן - לא כדאי לצפות לאינטראקציה כמו עם כלב למשל (יש, אבל זה יחסית נדיר). ארנבון ממוצע ישמח לליטופים בזמן ובמקום שמתאים לו, אבל יעדיף שלא ירימו אותו.

לסיכום - לא רוצה להרתיע אותך, אבל חשוב שתדעי מראש. גידול של ארנבון מעניק המון הנאה ושמחה, אבל גם דורש לא מעט.

בהצלחה!
תודה על המידע המפורט
04/10/12 22:38
28צפיות
יש לך המלצה למכרסם אחר? רצוי שיהיה גדול  
בשמחה
05/10/12 09:30
31צפיות
אינני מכיר מכרסם גדול שגידולו מתאים לילדים.
לדעתי, הפתרון הטוב ביותר עבורך הוא גם הפשוט ביותר - לגדל כלב קטן. כלבים אוהבים הרבה יותר מגע ותשומת לב, "עמידים" יותר, ניתן לאלף אותם, הטיפול השוטף בהם אצל וטרינר זול לאין-ערוך והם מחזירים אהבה בשפע.
כל כך רוצה כלב
05/10/12 12:00
27צפיות
חלום חיי אך החצי לא מסכים..
תודה שוב ושבת שלום
מה אם להיות אומנה לכלב מעמותה?
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
05/10/12 13:22
32צפיות
כך תוכלו לראות האם זה מתאים לכם "בלי מחוייבות" מצד אחד, ומצד שני - אם יסתדר - תוכלו לאמץ אותו
מתקנת שלא "רצוי" להפריד בגיל חודשיים
05/10/12 09:50
32צפיות
אלא בשום אופן לא להפריד לפני גיל חודשיים
05/10/12 13:34
21צפיות
כמו שנכתב מעליי - ארנבון זו לא חיה שמתאימה לילדים.
לא מכיוון שהחיה היא ה"בעיה" - אלא משום שזו חיה עדינה מאוד, שכל מגע הכי קטן ולא נכון יכל לגרום לה לפגיעות קשות.
מכיוון שכתבת שכנראה ואין סיכוי להכניס כלב הבייתה, למקרה שכן תחליטו להכניס מכרסם (כל מכרסם) - צריך לשאול עד כמה סבלנות יש לבנך, האם הוא יהיה מסוגל להתאפק ולא להרים את החיה (גם לא בהשגחה שלכם - ארנבון לא מרימים - בטח שלא ילד, גם לא בן 10, זה מאוד מאוד מסוכן עבור הארנבון), האם אתם מסוגלים באמת להשגיח וכיוב'.

ארנבון זו חיה מדהימה, והיא בהחלט מראה חיבה ואהבה (בסופו של יום זה תלוי אופי כמו אצל כל חיה אחרת, אבל בגדול ), במיוחד אם מגדלים אותם נכון מההתחלה ומלמדים אותם שבני אדם זה דבר חיובי ולא שלילי (ע"י מגע נכון, לא לכפות עליהם דברים שלא נעימים להם כיוב').

חשוב גם לדעת שזו חיה שיכולה להגיע ל- 8-10 שנים ולכן זה לחלוטין מחוייבות לטווח רחוק.

אם אתם מחליטים לקחת ארנבון - הייתי ממליצה לחפש דווקא ארנבן בוגר שגדל בבית. גם תדעו יותר על האופי שלו וגם זה יהיה בטוח יותר ליד בנך ויהיה פחות  פגיע.

מצרפת הדעה שכתבתי בעבר שמפרטת את התנאים הבסיסיים שצריכים להיות לארנבון. 2 ההוצאות הכי גדולות הן כלוב שצריך להיות גדול מאוד ועולה כמה מאות ש"ח, טיפול רפואי שעולה הרבה יותר מטיפול בכלב (התדירות של הביקורים יותר נמוכה אבל משלמים על ביקור/פרוצדורה יותר בדר"כ). הססיבה לכך היא משום שארנבונים הם "חית אקזוטיות" מרבית הטרינרים לא יודעים בכלל איך להסתכל עליהם ולכן בודקים אותם כאילו היו כלב או חתול (והם שונים מאוד. אבל מאוד!). לכן רצוי מאוד לגשת לוטרינר מומחה. מכיון שיש רק 4 כאלה בארץ זה לרוב אומר שביקור וטרינרי = נסיעה, וכסף לרופא מומחה. מכיוון שהם לא צריכים חיסונים וכיוב' - יש ללכת לביקור פעם אחת כשמביאים את הארנבון לביקורת, ואח"כ לפי הצורך כשהוא חולה.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

נשמח לסייע בכל שאלה
ארנבון אינו "מכרסם", הוא ממשפחת הארנביים
05/10/12 16:13
40צפיות
אם כי הוא כן מכרסם עיתונים, קרטונים ולא פעם גם כבלים ודברים אחרים שנקרים בדרכו...
מכרסם גדול, קטן יותר מארנבון אבל פשוט וזול יותר לתחזוקה יכול להיות קביה (שרקן).

מחיר הארנבון עצמו לא רלוונטי; אם בכלל תשלמו עליו (הרבה אנשים מוסרים חינם ועדיף לקחת מהם ולהעניק לארנבונים בית חם) זה יהיה סכום זניח לחלוטין (אפילו בחנויות היקרות ביותר עולה כמה עשרות שקלים, ואין שום סיבה לקנות מחנות). גם לא צריך לקחת אותו כשהוא צעיר, אין שום בעיה לקחת בוגר, למעשה זה אפילו קל יותר אם הוא טופל נכון בצעירותו. גורים חמודים לאללה אבל צריך לקחת בחשבון שביחס לתוחלת החיים שלהם זו תקופה קצרצרה – אסור להפריד אותם מאמם לפני גיל חודשיים ובגיל ארבעה חודשים הם כבר כמעט בגודל מלא (בגרות מינית וגודל סופי בגיל חצי שנה לכל היותר).

תעקוב אחרי "אגורה" ו"יד2", לא חסרים אנשים שמוסרים מכרסמים בכלל וארנבונים בפרט, או רק ציוד, או גם וגם.
אגב, לגבי מנהרת החתולים לארנבונים...
05/10/12 18:01
27צפיות
גם אצלי היא מאוד אהבה את החורים במנהרה, אבל החלטתי לכסות אותם ולנסות (פשוט הכנסתי את המנהרה מתחת לארונית נמוכה וארוכה) ומאז היא פשוט לא יוצאת משם כ-ל היום. מדהים. אני משערת שזה מדמה לה לגמרי תחושת מנהרה - מה יותר "בית" מזה לארנבון

בקיצור - ממליצה לכם גם לנסות מדי פעם לסגור לו את החורים...
בשלי יש רק חור אחד גדול אז בהתחלה הפכתי אותה
05/10/12 18:11
20צפיות
והוא היה על הרצפה אז למעשה לא שימש כחור. בכל מקרה, הוא מעולם לא השתקע בה ותמיד רק עבר בה. אין לי רהיטים כ"כ גבוהים שהוא יכול להיכנס תחתם (קל וחומר המנהרה) אז זה בכל מקרה לא רלוונטי... אבל אני שוקלת לקנות עוד כמה כאלה ולחבר ולעשות לו מבוך, כאמור.
פו מציצה החוצה
03/10/12 09:15
82צפיות
פו מציצה החוצה
אחת התמונות האהובות עלי ביותר
צולמה אתמול מהסלולרי.
º
מקסים!
03/10/12 10:31
6צפיות
º
תמיד יש לך תמונות מדהימות!
03/10/12 15:12
9צפיות
º
תודה רבה
03/10/12 23:03
6צפיות
נמצא חציר!
02/10/12 22:03
70צפיות
מצאתי (האמת, מצאו לי) חציר שיבולת שועל למכרסמים בחנות רשת "תיבת החיות".
כתוב על זה שזה ממשפחת הדגנים. זה מה שאנחנו מחפשים נכון?

לג'יה בינתיים אין בעיית מעבר מסוגי חציר, היא אפילו לא עשתה את הפרצוף שהיא עושה לפעמים.
º
כן, גם זה מהמומלצים
03/10/12 08:37
20צפיות
º
יש להם אתר? בגיגול מהיר הם בפרדס חנה...
03/10/12 10:34
20צפיות
אני קניתי בפרדס חנה
03/10/12 13:04
41צפיות
אבל לפני הכרטיס ביקור המגנטי (שאני בקביעות לוקחת מחנויות חיות) יש להם גם חנויות בבנימינה ועפולה.
בנימינה טוב לך יותר, לא?
º
לא רלוונטי באותה מידה...
03/10/12 16:55
17צפיות
איפה בפרדס חנה
07/10/12 09:03
14צפיות
אשמח לקנות
º
היא כתבה למעלה- בחנות "תיבת החיות"
11/10/12 19:48
4צפיות
עין דומעת
02/10/12 13:49
34צפיות
שלום ,
יש לי כרגע 3 צ'ינצ'ילות שתי נקבות וזכר, לאחת הנקבות יש עין דומעת כבר כמעט שנה. שאלתי וטרינר וניסיתי להחליך סוגי מצעים , לצמצם שימוש בחול ( החמיר את המצב...) או  להחזיר את החול וכו ולא ראיתי שיש ממש השפעה, המצב של העין נראה כמשתפר לבד עד ממש ריפוי ואז חוזר לבד בכל מני דרגות . הצינצילה עצמה מתנהגת כרגיל היא אוכלת משחקת באה ודורשת ממני צ'ופרים, וגם הצליחה לעשות חור בבית מפלסטיק קשיח שיש בכלוב כבר שנה וחצי .  לפני כמה ימים ראיתי את הנקבה השניה האגרסיבית יותר ( היא מרביצה לנקבה השניה וגם לזכר לפעמים) מטפסת עליה וממש מכניסה יד לעין , האם יכול להיות שזה באמת הגורם או אחד הגורמים? ואם זה אכן הבעיה שזה אלימות מכוונת ... מה אני יכולה לעשות?

איך זה יכול להיות שנקבה שהיא קטנה יותר מבחינת הגודל יכולה להיות כלכך אגרסיבית כלפי זכר שהוא לדעתי כפליים הגודל שלה ולנקבה אחרת שהיא גם משמעותית יותר גדולה?
ייתכן ויש פציעה בעין בעקבות החדרת הציפורניים
02/10/12 14:44
23צפיות
האם כשהיית אצל וטרינר - זה היה וטרינר מומחה?
אם לא - ממליצה בחום שזה יהיה הצעד הראשון לבירור בעיה.
אף אחד מאיתנו לא יכול לאבחן או להבין את מקור הבעיה דרך האינט' וחשוב שמי שיסתכל על העין יהיה וטרינר עם הרבה מאוד ידע וניסיון בחיות אקזוטיות - במיוחד אם זה נמשך הרבה מאוד זמן.
אגב, מי אבחן את המין שלהם?
הייתי אצל וטרינר
02/10/12 16:08
28צפיות
וזה העצות שקיבלתי, אולי באמת כדאי ללכת שוב.

מישהו מכיר וטרינר מומחה באזור חיפה\צפון? הוטרינר שהייתי אצלו כבר לא באזור...

בקשר למין, את הנקבות האפורות קניתי מחנות אז לקחתי לוטרינר והוא אבחן, את הזכר מוזאיקה קניתי ממגדל פרטי והוא אמר לי שזה זכר, ולפי ניסיונות ההזדווגות זה כנראה נכון.
איך לספר צ'ינצ'ילה?
02/10/12 03:25
32צפיות
הפרווה אורכת והוא נראה כבר כמו גוש הקטנצ'יק איך אפשר לספר בצורה מהירה ויעילה?
פשוט כשהייתי אצל הוטרינר כדי לבדוק לו את הפרווה הוא העביר מן תער מסויים ועל הדרך סיפר אותו
אין שום צורך או סיבה לספר צ'ינצ'ילה
02/10/12 14:41
30צפיות
וזה נעשה רק במקרים שבהם יש רסטות על הפרווה.
החיה עלולה להיפצע וגם וכאמור אין שום סיבה לבצע את זה.
º
טוב לדעת. תודה!
03/10/12 05:33
15צפיות
חולדה
01/10/12 21:14
41צפיות
שלום
קראתי שחולדה לא יכולה לחיות בכלוב לבד. האם זה נכון?
חולדה היא חיה חברתית. להגיד שהיא "לא יכולה"
02/10/12 21:56
44צפיות
לחיות לבד - זה לא מדוייק. היא יכולה. היא פשט תסבול נורא.
אם אתם תבלו איתה הרבה מאוד משעות היום, תשחררו אותה מהכלוב וכיוב' - זה יהיה הרע במיעוטו והיא תוכל להיעזר בכם לתחושה של חברתיות, אבל אין כמו מישהו מבני מינה שיהיה איתה.

חשוב רק להכניסם ביחד לכלוב כי זו חיה טריטוריאלית והם עלולים להרוג אם ייכנס מישהו זר לכלוב שלהם.

כמובן שהם זקוקים לכלוב מאוד גדול ועשיר בגירויים - בטח ובטח אם הם לבד בכלוב, אבל גם אם לא
º
תודה
05/10/12 16:49
5צפיות
º
מסירה/מכירה/אימוץ
01/10/12 19:49
47צפיות
2 כלובים למסירה
01/10/12 19:44
69צפיות
באתר אגורה,פורסם היום
http://www.agora.co.il/cache/2012-10/762346_o.asp
מחפשת ארנבונים שמוטי אזניים
06/10/12 22:08
34צפיות
לפינת חי לילדים אוטיסטים ועם תסמונת דאון בירושלים מחפשת דחוף לקנות או לאמץ זוג ארנבונים שמוטי אזניים.תודה!
שלום לכולם וחג שמח
05/10/12 00:00
48צפיות
מאז ומתמיד אהבתי מאוד מכרסמים,
היו לי שרקנים, אוגרים, אוגרים סיביריים ו- 2 ארנבים מקסימים. (אחת הייתה ראש אריה מדהימה ביופייה)
לצערי, הם מתו ולאחר תקופת התאוששות אימצנו כלבה.
האם מישהו יודע מהיכן ניתן לקנות ארנבון מבית גידול או אולי מישהו במקרה מעוניין למסור מאי אלו סיבות?
שמעתי שהרבה עושים "מסחרה" מהעניין, בצעירותי, לא ידעתי כלל על כך ורכשתי תמיד מחנויות בעלי חיים.

בית חם מובטח :)

תודה מראש, וחג שמח.
ממליצה לך בחום לעקוב אחר יד2
05/10/12 15:26
42צפיות
וברוב המקרים החיות נמסרות עם כל הציוד, אני אימצתי שניים דרך יד2, שניהם הגיעו עם הכלוב והאוכל. עקבתי אחרי האתרים במשך כמה חודשים, תמיד יש שם מודעות על מסירת חיה זו או אחרת.

אגורה, יד2 הם אתרים מצויינים, מתעדכנים ממש על בסיס יומיומי.

בהצלחה.
º
אני כל הזמן מקבלת הודעות מסירה מאגורה
05/10/12 16:15
21צפיות
עזרה במתמטיקה!
01/10/12 17:43
63צפיות
אני נוראית נוראית נוראית במתמטיקה, ואני רוצה להיות בטוחה בנוגע למחיר של משהו.
ההצאת מחיר שקיבלתי היא 0.03 סנט למילה. בהנחה שיש לי 9000 (מעוגל) מילים, כמה זה יוצא סך הכל בדולרים (לא סך בסנט)???
º
*הצעת מחיר
01/10/12 17:47
12צפיות
º
אם אני לא טועה 2.7 דולר...
01/10/12 18:10
31צפיות
זה מה שחשבתי
02/10/12 22:05
26צפיות
אבל זה נשמע ממש זול. בגלל זה אני לא בטוחה אם זה 2.7 או 27 דולר
תמונה משפחתית עם המתאבד השיעי
01/10/12 14:38
89צפיות
מפגש משפחתי ראשון
זה המפגש הראשון בין הזכר לנקבה אחרי העיקור/סירוס, עבר בסדר, הוא כמובן קפץ עליה נון סטופ ואח"כ נרגע והקוקטייל שהסתקרן בא להסתכל מקרוב, יותר מדיי קרוב חח, מכלום הוא לא מפחד הערס הזה
º
משפחה טובה!
01/10/12 16:46
12צפיות
איזה נחמד!
01/10/12 17:39
24צפיות
אני נדהמת בעיקר מהתוכי, שקיבל את תושבי הבית החדשים כל כך באהבה. איך ששלושתם, שאף אחד לא ממש הכיר אחד את השני עד לאחרונה, כבר חברים כולם.
אולי בגלל עבודת ההכנה הלא קלה :)
01/10/12 17:57
23צפיות
לא קלה מכיון שמאד רציתי להפגיש בין כולם כמה שיותר מהר, אבל כדי שהתהליך יעבור בשלום וכולם יכירו אחד את השני, שמתי את הארנבונים באותו החדר, כל אחד בכלוב אחר, כל פעם כשארנבון אחד היה משוחרר הוא הריח וליקק את השני מבעד לסורגים, הקוקטייל שמאד אוהב ללכת אחריי לכל מקום, אחרת כל השכונה שומעת אותו, היה איתי המון בחדר עם הארנבונים (כי גם המחשב שם), בשלב מסויים, כשהזכר הסתובב בחוץ, הקוקטייל גילה ממש סקרנות ופשוט עף אליו לריצפה, הארנבון הסתכל והמשיך הלאה, לפעמים הם היו מצחיקים אותו כי אחד רדף אחרי השני, לא מרדף ארוך, אבל זה מצחיק.

היום גם היתה אינטראקציה בין הזכר לבין הכלבה ה"מתלהבת" יותר, כי יש לי כלבה אחת אפטית, שכלום לא מעניין אותה והשניה, הכי פחדתי מהאינטראקציה, לא כי היא תוקפנית, היא לגמרי לא תוקפנית, היא פשוט מאד חברותית ומתלהבת, אוהבת לשחק, לקח כמה ימים עד שהוא העז לעבור לידה מבלי לברוח ממנה, כמובן שישבתי ביניהם, היה גם מחסום באמצע שעם הימים פתחתי אותו קצת יותר כדי שיראו ויריחו, ונתתי לכלבה עצמות קטנות בתור צ'ופר, את שניהם ליטפתי וזה עבר בשלום

עכשיו החלום שלי לראות את כל גן החיות שלי רץ בסלון חחח (שתי הכלבות, הארנבונים והתוכי).
כמו קסם
01/10/12 18:09
15צפיות
השתלמה העבודה הקשה.

הכלבה שלי גם הייתה נורא מתלהבת בהתחלה. בשבוע וחצי-שבועיים הראשונים שהבאתי את הארנבונת הביתה (לפני היה לנו את הקוקטייל, שאיתו הכלבה גם הסתדרה), איבדנו את הכלבה. היא הייתה 24 שעות ביממה ליד הכלוב שלה. הכלוב ממוקם גבוה, ולצידו יש כורסא. אז הכלבה במשך כמה לילות ישנה עם הארנבונת, היא נורא התרגשה מהחיה המוזרה. ולאט לאט יכלה גם להתקרב אליה מספיק כדי ללקק אותה ולבלות איתה.

אני תמיד, במיוחד בוידאויים ביוטוב של ארנבונים עם חיות אחרות, חושבת לעצמי שארנבון היא חיה כל כך חברותית, שהם מסתדרים עם רוב חיות הבית (כל עוד הם מסתדרים איתם) . שזה מדהים. הם פשוט רוצים חברים הכי טובים.

אני מכירה את הרגשה של המשפט האחרון. למרות שיש לי רק 2, עדיין אני כל כך אוהבת ששתיהן מתרוצצות בבית, לפעמים ביחד (זהירות עם הרגליים).
איזה יופי
01/10/12 18:19
12צפיות
באמת כיף לקרוא את זה, מעודד.

דווקא הייתי בטוחה שהארנבונת תקבל את הכלבה מהר יותר, כי במשפחה הקודמת שהיא היתה היה שם כלב שהיא לא פחדה ממנו והם היו יחד, הכלב שלהם היה גם מעט גדול יותר משלי ומסתבר שדוקא הארנבון, שלא היה רגיל לא לארנבונים אחרים ובטח ובטח לא לכלבים, לא כל כך עשה לכלבה חשבון, הוא כן קצת נרתע, אבל הרצון שלו לעבור מחדר אחד לחדר שני כשהכלבה באמצע, גבר על הפחד :)

כן, לפעמים הסבלנות משתלמת, בד"כ סף הסבלנות שלי נמוך מאד, אני תמיד רוצה הכל כאן ועכשיו
אויש, הסרטון הזה העלה לי חיוך..
01/10/12 18:34
16צפיות
הכלבה שבסרטון היא בדיוק הכלבות שיש לי.
º
מתוקים
01/10/12 18:17
10צפיות
º
חמודים!!
01/10/12 19:46
8צפיות
º
איזה חמודים :)
01/10/12 21:30
5צפיות
º
תודה רבה
02/10/12 01:50
6צפיות
אני חושבת שקצת התבלבלתי :(
30/09/12 16:13
60צפיות
חשבתי שאספסת זה אותו הדבר כמו חציר טימוטי כשקיבלתי את הארנבון שלי קיבלתי גם שקית של טימוטי שהיתה כמעט ריקה והוא אהב אותו כשהחציר נגמר מצאתי לו סתם אספסת של פלמינגו אבל הוא לא כלכך אהב אותה אז קנית לו עכשיו 2 שקים של טימוטי אבל ממה שהבנתי עשיו אמורים להתחיל באספסת ולעבור אחרי כמה זמן לטימוטי:(
קורה לא קרה שומדבר קריטי
30/09/12 16:48
40צפיות
אספסת זה סוג של חציר, שמלאה בסידן וחלבונים, בגלל זה אחריי גיל חצי שנה לא מומלץ לתת אותה לארנבונים בכמויות. גם בכופתיות יש אספסת.
טימותי זה גם סוג של חציר, אבל לו יש ערכים תזונתיים נמוכים, בגלל זה הם בריאים יותר לארנבון, החציר הוא בעיקר לשחיקת שיניים ופעילות מעיים תקינה. אז נותנים בלי הגבלה

לא קרה כלום, הכל בסדר העיקר שעכשיו הוא אוכל חציר שטוב לו
אה נבהלתי הוא עדיין אל בן חצי שנה אז אני
01/10/12 21:26
26צפיות
יכולה לערבב לו חציר טמותי עם אספסת יש לי את שניהם :)
בוודאי
02/10/12 00:42
21צפיות
רק כשאת מורידה לו את האספסת מהתפריט תעשי את זה בהדרגה. תקטיני את הכמות שלו כל פעם עד שהוא יישכח שזה היה.
שתי תמונות וסרטון
30/09/12 13:34
90צפיות
שתי תמונות וסרטון
הגיעה לידי מצלמה די מדהימה, אז ניצלתי את ההזדמנות לעשות בוק לקטנטנים.

הנה פו...
º
והנה פיץ
30/09/12 13:35
85צפיות
והנה פיץ
º
מה הוא אוכל שם?
30/09/12 13:55
21צפיות
º
טיפונת של גבינה לבנה. הוא מת על זה
19צפיות
חמודיי
30/09/12 15:18
30צפיות
קראתם לו ככה בגלל "פיץ העכבר"?
פיץ יפץ אני עכברר פיץ פיץ אני מוכרר פיץ פיץ בכפר אזר לכל החתוליםםם
אויש שאני אהבתי את פיץ העכבר!
דווקא לא, אפילו לא הכרנו את פיץ העכבר
30/09/12 15:29
26צפיות
קראנו לו פיץ כי הוא פיצפון
º
גם אני כל הזמן חושבת על זה!
01/10/12 17:01
14צפיות
וסרטון מצחיק של פיץ
30/09/12 13:36
36צפיות
שמנסה בכוח לדחוף אוכל גדול מדי לכיס...
http://youtu.be/lYmyRxLUeI8

תהנו
º
חחחח איזה שמן
30/09/12 13:54
14צפיות
º
הורס!
01/10/12 17:03
8צפיות
º
דוגמנית! אחלה מצלמה! תמונות מדהימות
18צפיות
º
יש אינטרקציה בינהם ?
30/09/12 14:36
13צפיות
לא ממש.
30/09/12 15:02
17צפיות
פו מתעניינת לא פעם בכלוב של פיץ, אבל לא רצינו לקחת סיכון שהיא תתקוף אותו.
º
יפיפיים:)
30/09/12 15:34
10צפיות
המשחק החדש של סקוטי
30/09/12 04:50
82צפיות
בניתי משחק חדש לארנבים.
בינתיים הם נהנים ממנו :
http://youtu.be/ubVF2tkVxuM
אוי מגניב~
30/09/12 05:42
37צפיות
אני דורשת פירוט על המשחק
פירוט
30/09/12 07:41
39צפיות
את הרעיון לקחתי ממשחקים של חתולים.

יש את ה"חית" הזו שיש לה לרגליים ארוכות כך שהיא לא תתהפך.
סקוטי מושך גומיה שאליה מחובר כדור ספוג עם נוצה שרכשתי בחנות חיות.
המטרה שלו (הוא המציא אותה, לא אני) היא לחתוך את הגומיה.
- בכל פעם שהוא מצליח אני קושר אותה מחדש.
º
חחח חמוד קטן! אני אנסה גם
30/09/12 13:57
23צפיות
מדליק
30/09/12 08:34
26צפיות
הוא לא מכרסם את כדור הספוג הזה? זה לא מזיק לו?
לא בדיוק
30/09/12 08:57
28צפיות
את הספוג הוא לא מכרסם, את הנוצה כן.
זה מיוחד לבעלי חיים ולכן לא מכיל חומרים רעילים.

עכשיו אני מנסה ללמד אותו לעשות מתח.
מקסים! והמלצה - לקשור במקום הכדור - מזון
30/09/12 10:54
47צפיות
אחד הדברים הכי חשובים אצל בע"ח זה שהם "יעבדו" בשביל המזון שלהם (כדי לממש את יצר החיפוש שטבוע אצלם כ"כ חזק).אתה יכול להזמין מחו|ל מתקן כזה שהוא קפיץ שאליו מחוברים חוטי ברזל מעוגלים שאליהם ניתן להשחיל מזון. זה מעולה!!

וסקוטי מתוק אמיתי!!
אם הבנתי נכון
30/09/12 12:53
33צפיות
מדובר על קפיץ שאליו מחבר שק מתכת מחורר שבו ניתן לשים חציר ?
אני משער אני יכול להכין כזה בעצמי.
תודה.
כן...משהו כזה
30/09/12 13:10
43צפיות
חמוד
30/09/12 13:34
21צפיות
תודה רבה.
זה נראה לי אחד המשחקים המלכלכים ביותר...
01/10/12 17:09
34צפיות
גם ככה יש לנו שאריות חציר בכל האזור...
הדרך שלי לגרום לקבו להתאמץ קצת עבור החציר היא פשוט להניח אותו על גג הכלוב. חלק ממנו נופל למטה, אבל כדי לאכול את מה שנשאר הוא צריך להתרומם ולהתמתח קצת... או לקפוץ על גג הבית שגם את זה הוא עושה לפעמים.

לפעמים גם שמתי לו כופתיות בתוך גליל נייר טואלט שאטמתי בדרכים שונות (כל פעם משהו אחר) אבל אני מודה שיש בזה משהו קורע לב. מצד אחד זה נראה כמו משחק, מצד שני הוא נראה כ"כ נואש לאכול שאני מרגישה שאני מתעללת בו...
אני לפעמים שמה את החציר בגליל נייר טואלט
01/10/12 17:35
23צפיות
זה נחמד לראות איך הם מתעסקים בזה.
ממד לא מתעללת - מחקרים מראים שזה הדבר
01/10/12 18:03
29צפיות
החשוב ביותר לבעלי החיים - להתאמץ ולהרוויח את המזון שלהם. זה נותן להם את תחושת הסיפוק וההנאה הגדולה מכל ומספק את יצר החיפוש שלהם.
מצאתי פתרון פשוט לתוספת המוצעת
03/10/12 10:24
48צפיות
סקוטי משחקים בע"מ
סקוטי מוסר תודה.
º
מעולה
03/10/12 10:31
8צפיות
º
גם את זה אני אנסה
30/09/12 13:58
12צפיות
º
וואו זה גאוני :)
30/09/12 15:37
16צפיות
מגניב! אצלי הוא מסרב לשחק במשחקים כאלה...
01/10/12 17:31
26צפיות
בזמנו קשרתי לו איצטרובל בכלוב, לא עניין אותו. היה פונפון (לדקה) בתוך המנהרה שהוא חתך לו את החוט תוך שניות ספורות.... ושום כדור או משהו תלוי לא מעניין אותו אלא אם זה קשור לאוכל.

אגב, הוא נראה לי גדול יחסית (או שסתם נדמה לי). כמה הוא שוקל?
יש לו עצמות גדולות
02/10/12 04:15
26צפיות
סקוטי שוקל 3.2 קילו.
ננסי כפול 2.

הוא אכן משחק מספר דקות מועט כל פעם, אבל חוזר בכל פעם שאני משנה משהו קטן ככל שיהיה.
º
אגב, זה נכון שמשמינים אחרי סירוס?
02/10/12 04:36
18צפיות
לא שמתי לב לתופעה שכזו
02/10/12 07:46
18צפיות
זה לא גמילה מעישון אחרי הכל.
תייקתי
01/10/12 17:36
19צפיות
למרות שאני בטוחה שג'יה תתחיל לכרסם את כל המתקן, עד שיימאס לה מה"לא!" והיא כבר תהיה משועממת מזה.
גם אצלכם תפוז איטי להחריד בימים האחרונים
29/09/12 22:07
22צפיות
סיוט לגלוש...אני לא רואה את ההודעה בזמן שאני מקלידה, לוקח לזה שנה לגלול למטה וכיוב'.
באתרים אחרים זה בסדר
º
לא חשתי בשינוי...
29/09/12 22:30
10צפיות
º
כן, גם אצלי. סיוט
29/09/12 23:57
9צפיות
עזרו להציל את פנדה !!!!!
29/09/12 07:55
56צפיות
 עזרו להציל את פנדה !!!!!
כולם כבר הספיקו להתאהב בגור הפרוותי עוצר הנשימה הזה, ואיך אפשר שלא ?!
אבל... לצערנו, במקום לספר לכם על אימוץ מרגש, אנחנו נאלצים לפנות ללבכם ולבקש עזרה דחופה.
לפני מספר ימים פנדה התחיל להרגיש רע, הוא הובהל מיד לוטרינר ולאחר אבחון מקיף נקבע כי הוא סובל מדלקת בלבלב.
הוא רק בן 4 חודשים, אבל כבר צריך להתמודד עם כאבים נוראיים וסבל אמיתי.
הוא נמצא כרגע במצב קריטי ובאשפוז אינטנסיבי כדי לייצבו !
פנדה מאוד אמיץ ומשתדל להחזיר מלחמה, אבל המראה שלו בכלוב האשפוז פשוט שובר את הלב.
אנחנו נלחמים על חייו ולא מוותרים, אבל לצערנו אין לנו כלל תרומות על בסיס קבוע והוצאות הטיפול והאשפוז גבוהות ומגיעות לאלפי שקלים. העמותה לא יכולה להתמודד עם הוצאה כ"כ גבוהה ובלתי צפויה ואנחנו פשוט חייבים את עזרתכם !
כל מי שמכיר אותנו ואת פועלנו יודע שאיננו מבקשים תרומות אלא אם מדובר במקרה חירום אמיתי, כמו המקרה של פנדה.
בבקשה מכם! כל מי שתמונותיו של פנדה גרמו לו לחייך, כל מי שרוצה לעזור לנו להציל אותו, כל מי שיודע ובטוח כמונו שהמשפחה האוהבת שלו מחכה לו מעבר לפינה, הוא רק צריך להחלים ולהתחזק, וכל מי שרוצה להחזיר אותו להיות הגור השובב והשמח שהיה עד לפני כמה ימים...

אנא תרמו עבורו והפיצו אותו בין משפחה, חברים ומכרים.
כל סכום שיש בידכם לתרום יעזור בין אם 20 ₪ ובין אם 200.

להפקדה ישירות לחשבון העמותה:
עמותת "רחובות אוהבת חיות"
בנק הפועלים (12)
סניף הדר יוסף (610)
חשבון מס’ 456334

למשלוח מזומן/צ'קים לפקודת "רחובות אוהבת חיות":
עמותת "רחובות אוהבת חיות"
ת.ד.  53234
תל-אביב  61533

(אנא ציינו כתובת למשלוח הקבלה)

מצורפת מודעה שהועלתה לעמוד הפייסבוק של "רחובות אוהבת חיות"... מוזמנים גם להיכנס לעמוד שלנו ולשתף בכל מדיה שתמצאו לנכון...
פורום אימוץ בע"ח מחפש מנהל\ת |כלב|
27/09/12 16:01
13צפיות
|מיצי| פעילים בעמותה?
|כלב| משמשים בית אומן לכלב או חתול?
|פיל| רוצים להעלות למודעות את מצב בעלי החיים בעמותות ובהסגרים?
|באג| רוצים לעזור להביא למודעות את הכלבתולים המחפשים בית?

|חיבוק| זוהי ההזדמנות שלכם!

פורום אימוץ בעלי חיים והתנדבות מחפש מנהל\ת עם אהבה לבעלי חיים ורצון לטפח פלטפורמה לאימוצים ולשיח על התנדבות.
מעל גיל 16 וחושבים שאתם מתאימים?
פנו אלינו בקישור: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applications/form.asp
תשובות תינתנה לפונים תוך 10 ימי עבודה.

חג שמח |4U|
יכול להיות שהבעיה מקומית אצלך
30/09/12 07:48
9צפיות
הקלדה בTextbox וגלילה של דף אינה קשורה ישירות (לא לחלוטין מדוייק, בשביל לפשט) לאתר.
זה בדר"כ תוצאה של דפדפן עמוס או אי תאימות דפדפן עם תהליכים בדף (Javascript). נסי להתקין דפדפן חלופי ולבדוק שוב.

אני עם Firefox והכל תקין.
פורומים חדשים ב|תפוז|
30/09/12 09:48
4צפיות
|טי-וי| עבר משפחתי אפל הוא תמיד בסיס מצויין לסדרות ממכרות.
לאמילי ת'ורן יש עבר כזה שכולל טרור, ילדות במוסד לעבריינים צעירים, בתי סוהר וזהויות בדויות. כל המרכיבים האלה מבטיחים שהסדרה הזאת היא כנראה ממכרת במיוחדת. אתם מוזמנים לדבר על הדרך של אמילי להתמודד עם כל מה שקרה לה בפורום החדשה לסדרה נקמה
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

|לב| כשרובנו חושבים על בליינד דייט אנחנו חושבים על בית קפה נחמד, פאב או קולנוע. אבל מה קורה כשהבליינד דייט הופך באמת למפגש בחשיכה מוחלטת?
התוכנית החדשה בהנחיית ירון ברובינסקי מביאה את המשתתפים להרפתקה יוצאת דופן ואתם מוזמנים לדבר עליה בפורום החדש של דייט בחשיכה

|מצלמה| הבלש הכי מפורסם בעולם מגיע לתפוז|!| בשנת 1887 פרסם סר ארתור קונאן דויל את הרומן "חקירה בשני", עם דמותו של הבלש "שרלוק הולמס".
מאז זכה שרלוק לעיבודים רבים לאורך השנים - ולאחרונה בסרטים וסדרת טלוויזיה אמריקאית ובריטית.
בפורום שרלוק- Elementary תוכלו לדבר על שרלוק ועל שלל גרסאותיו, על הדמויות, השחקנים וכל דבר אחר הקשור לבלש האהוב.

|תרופה| בשנים האחרונות התעורר דיון ציבורי סוער סביב סוגיית החיסונים.
פורום חיסונים במחשבה תחילה נותן במה ומזמין אתכם לקחת חלק בדיונים בסוגיה המקפלת בתוכה שאלות מדעיות, רפואיות, כלכליות, חברתיות, אתיות, פילוסופיות ועוד.
גם שיפוצניק לסוכה תמצאו בתפוז עסקים
02/10/12 14:45
3צפיות
החגים הגיעו ואיתם החופש הארוך, הארוחות המשפחתיות והטיולים. נשמע נהדר, לא? אבל...
|עוף| דווקא עכשיו, כל המשפחה מגיעה לארוחה והתנור שלכם התקלקל!
או ש...
|כלב| הזמנתם מקום בצימר, אבל אין לכם פנסיון לכלב!
או אולי...
|קר| אתם אלרגיים לפריחת החצבים והרופא שלכם בחופש עד אחרי החגים!
איפה תמצאו חשמלאי, פנסיון, רופא או כל איש מקצוע אחר? בשביל זה אנחנו כאן!

B-) תפוז עסקים הוא אינדקס העסקים של תפוז, בו מחכים לכם מאות אנשי מקצוע בכל תחום. בכל כרטיס עסק, תוכלו לראות איזה ציון נתנו גולשי תפוז לעסק ומה הם חושבים עליו. מדי שבוע מצטרפים לתפוז עסקים עשרות אנשי מקצוע ומתווספות ביקורות נוספות, על מנת לסייע לכם למצוא את אנשי המקצוע והעסקים המתאימים לכם ביותר.

הכניסה מכאן:
http://biz.tapuz.co.il/
אל תשכחו לדרג את אנשי המקצוע בהם תיעזרו ;-)

באנשי הגיע לבגרות מינית זקוקים לעזרה
29/09/12 21:26
52צפיות
היי!
באנשושו שלנו התחיל לטפס אלינו.
זה קרה ממש בן רגע! הוא שיחק איתנו, ופתאום הוא עלה לי על היד, תפס בנשיכה את היד שלי והתחיל ל.... כן.
הוא עשה אותו דבר עם בובת ארנב שהייתה זרוקה בחדר, ומאז הוא היפראקטיבי נורא
כנראה שהגיע הזמן לסרס
אני יודעת שזה הדבר הכי טוב בשבילו... אבל ממש קשה לי המחשבה של להעביר אותו בניתוח...
מה קרה שזה קרה באופן כלכך פתאומי??

בכל מקרה, אנחנו כרגע תוהים לגבי המשך הגידול שלו, מה בדיוק לעשות
מצד אחד, כמובן, הסירוס ירגיע אותו, הוא יהיה פחות מתוסכל ולא יגיע למצב שהוא נהיה אגרסיבי
מצד שני, מלבד העובדה שקשה לנו המחשבה על סירוס (גם מהסיבות הרגשיות, למרות שמבחינתו אין כאלו, וגם מסיבות של - "אולי נרצה להרביע אותו בעתיד", למרות שאנחנו יודעים שזה לא הכי מומלץ.. קשה לנו המחשבה שלא תהיה לו המשכיות...), הפחד הגדול זה שהוא יהיה פחות חברותי.
מהרגע שהוא נהיה כזה, הוא לא עוזב אותנו, הוא רץ סביבנו ומשחק. אנחנו יודעים שזה בכדי לתפוס אותנו ולעשות בנו את זממו, אבל בכל זאת, היחס שלו כיף. ברגע שנסרס אותו, הוא לא יהיה חרמן, ויוותר עלינו.

נשמח לקבל ייעוץ ועידוד (בעיקר מבעלי ארנבים זכרים שנתקלו באותם לבטים כמונו)

בקרוב אולי נעלה סרטון שמדגים מה הקטנצ'יק הזה החליט לעשות לבובה

ועל הדרך, חג שמח לכולם!
º
סרטון
29/09/12 23:38
44צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
מצטערת לשמוע... אבל הסרטון הצחיק אותי, סליחה
30/09/12 00:09
34צפיות
פעם ראשונה שאני רואה דבר כזה. איזו זריזות!

בכל מקרה, אל תתבאסי מהסירוס. אנחנו נוטים להשליך על בע"ח את הרגשות שלנו... הם לא חווים המשכיות כפי שאנחנו חווים אותה.
זה נורא מצחיק לראות את זה כל היום!
30/09/12 00:46
34צפיות
אני תמיד על השמירה שלא יתפוס את אחת הגפיים שלי להוללות

והיום הוא היה כזה ארנבון מדהים! זה השיא שלו מבחינת חברותיות. שוכב לידנו ורץ אחרינו לכל מקום, מלקק ומשחק, ושוכב לידנו כדי שנלטף, אפילו נתן שנפתח לו את הקשרים בלסת.
וכל הזמן, אין הפוגה בחמידות (חוץ מ כשהוא בועל חפצים)

ממש מבאס שזה תוצאה של חרמנות, וזה ייעלם כשנסרס

אבל הכי חשוב זה מה לו הכי טוב
ארנב ללא ביצים
30/09/12 03:05
27צפיות
מסיבה דומה סירסנו את ספוק שלנו.
אצלנו, מלבד לטפל באישתי הוא גם עשה לי חורים בקרסול - כואב !.
אדיפוס קטן.

הניתוח עזר למנוע את שני אלו אך לא שינה אותו כלל.
לקח לו מספר ימים לחזור לעצמו אך זה לא שינה את האהבה שלו אלינו, והוא עדיין הצל הננסי שלנו.
מה שמוזר אצל באנשושו
30/09/12 05:41
32צפיות
זה שההתנהגות האוהבת שלו גדלה משמעותית דווקא כשהוא גילה שהוא יכול לעשות את זה!

וכן, הנשיכות שלהן ממש כואבות, כשהוא תפס אותי ביד שאני לא יזוז כשהוא עשה בי את זממו, זה הרגיש כאילו הוא מוריד לי את העור
נשמע הגיוני
30/09/12 07:37
26צפיות
הוא מחזר אחרייך הממזרון. חמוד.

עדיף לעשות את הניתוח כמה שיותר מהר משתי סיבות :
1. ההתנהגות עלולה להחמיר.
2. ההתנהגות עלולה להתקבע (פחות  סביר)
חחח חמוד קטן!
30/09/12 14:01
20צפיות
זה חמוד שהוא מחזר אחריי

ההתנהגות של החיזור גם יכולה להתקבע? כלומר, הוא ישאר פלרטטן?
סיכוי קלוש
30/09/12 14:32
21צפיות
ההתנהגות האלימה, לכשתגיע,  היא הבעיה.
זה גם משהו שניתן לשנות עם חינוך, רק פחות נעים.

בכל מקרה, מהנסיון שלי המצב לא הכי נעים בשבילם.
זה כמו שמסתובבים עם פרי טעים לידם ולא נותנים להם להנות ממנו, מתסכל מאד.

דא"ג, החרמנות מתפרצת בשעות מאד מסויימות כמו שהיה עם ספוק שלנו ?
בשעות הערב
30/09/12 15:00
15צפיות
בערך אחריי השעה 9 הוא מתחיל לפלרטט איתנו

ביום שלישי נתקשר לווטרינר לקבוע תור לסירוס, לא רוצה שהמסכן יסבול
מעניין, גם אצלנו זה היה כך.
30/09/12 15:16
16צפיות
לפחות הם ג'נטלמנים, מפמפמים אחרי ארוחת הערב.
º
חחחחח הרגת אותי
30/09/12 16:45
12צפיות
באנשי קטן :P
02/10/12 21:49
9צפיות
מומין גם התחיל היום עם התנהגות פרעית  (ונשיכות) שלא מתאימה לו..
והסרטון מעולה! כוכב פורנו הבאנשי הזה
גם אני חושבת שהניתוח מאד חיוני..
30/09/12 10:57
22צפיות
אצלי הם אמנם רק שבוע לאחר הניתוח, אך התנהגותו של הזכר לא השתנתה כלל, להיפך, הוא מאד אוהב את קרבתי וכשאני שוכבת על הספה או במיטה הוא קופץ ומתכרבל לידי כדי שאלטף אותו, בובון קטן :)

הוא גם הפסיק לסמן מסביב לכלוב הנקבה גם בגללים וגם בשתן, הייתי בטוחה שזה ייקח יותר זמן, אבל ממש הפסיק לגמרי.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום