לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום מכרסמים וארנבונים!

על הגולשים בפורום חלה חובת קריאת התקנון המלא הנמצא בקישור:

http://www.tapuz.co.il/general/takanon.asp

פורום זה נועד בשבילכם, אוהבי המכרסמים, שבו נוכל לדבר על היצורים הקטנים והמקסימים הללו,לשתף לספר ולהתלהב מתמונות.

אחת ממטרותיו של הפורום הינה העלאת המודעות לגבי טיפול במכרסמים.

בשביל לשמור על אווירה נעימה בפורום אנא השתדלו להקפיד על הכללים הבאים : 

אסור להציף, לקלל, לאיים, לפגוע, להשמיץ גולשים אחרים.

בכל פניה הערה ובקשה בקשר לניהול הפורום יש לפנות אלי למסרים ולא ע"ג הפורום. 

אין להכניס תכנים בוטים , מוציאי לשון הרע וגזעניים. 

הודעות שלא קשורות לנושא הפורום ישורשרו אך ורק בשירשור 

אין להשתמש בפורום כמצע לפרסום בתי עסק.

המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי של וטרינר, על כל חשש לבעיות בריאות , אנא פנו לוטרינר !

גלישה נעימה  

אז...אחרי כל הסיפור שהיה ונגמר...
30/12/12 09:26
95צפיות
אז...אחרי כל הסיפור שהיה ונגמר...
הגרבילה (שעדיין מחפשת שם אם יש לכם רעיונות) הפתיעה והמליטה בדיוק שבאתי להאכיל את כולם...
רגע אחד הרמתי אותה לבדוק מה מצב ההשמנה שלה ו-10 דקות אח"כ שמעתי את הציוצים הכובשים של הגורים שרק נולדו...
היא אמא טרייה, המלטה ראשונה שלה, אז לא הצקתי והתרחקתי כמה שאפשר ולכן התמונה לא משו אבל בכל זאת...
ואוטוטו תוך כמה ימים אוגרת נוספת צריכה להמליט...הבטן כבר בשיא גודלה...
מקווה שגם לכם היה שבוע טוב! ושוב תודה לכולם על העזרה והתמיכה...
...
30/12/12 09:28
50צפיות
...
והנה תמונה של האמא הפעילה ומסורה...
חשוב מאוד לפחות שבוע לתת להם שקט מוחלט
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
30/12/12 09:47
44צפיות
להכניס כמות אוכל גדול והרבה מים ולא להציץ יותר אלא לתת להם שקט. אפשר גם לכסות חצי כלוב כדי שיהיה להם חושך (כי אני רואה שאין מחסה בכלוב - דבר שחשוב מאוד שיהיה בלי קשר להמלטה אך במיוחד עם ההמלטה). אם אין לאוגרת בית מחסה - עכשיו זה הזמן להוסיף. לאוגרת כדאי לתת אפילו שבועיים של שקט - יש להם יותר נטיה לאכול את הולדות כשהם בסטרס.

בהצלחה
סתם דרך אגב- זו לא אוגרת...
30/12/12 21:03
32צפיות
והכלוב מכסה בעיתון, הוא לא מכוסה בתמונה כי שמתי אוכל... היה לגרבילה בית אבל כמנהגה היא אכלה אותו...הם אוכלים כל דבר שלא עשוי מתכת... ככה זה גרבילים... אז נמנעתי מלשים חדש כי זה ממש לא בריא לתת להם לנשנש ככה פלסטיק/עץ/כל דבר אחר...
ציטוט "תוך כמה ימים אוגרת נוספת צריכה להמליט"
30/12/12 22:37
32צפיות
(מהודעת הפתיחה) לא ככה?

זה בסדר גמור שהם מכרסמים נייר, קרטון או עץ. זה מכרסם...הוא אמור לכרסם
בתמונה אלו גורי גרבילים שאין להם בית קנוי מעל
30/12/12 23:19
25צפיות
לכן הסקתי שהתכוונת אליהם.... אמורה להמליט...כרגע עוד לא...לכן אין סיבה לא לגעת בכלוב של...בכל מקרה- יש לה אפילו כמה בתים בכלוב..ככה שהיא מסודרת...

מכרסם לא אמור לכרסם פלסטיק, לא בריא להם לעיכול...ולא משנה שהוא מכרסם, פלסטיק הוא לא חומר שקיים ככה בטבע והם לא בנויים לכרסם אותו עם כל הרעלים שבו...וחתיכות חדות שנבלעות עלולות בכלל לקרוע להם את כל היפנוכו....לא נעים בכלל...
שימי שלא כתבתי באפשרויות כרסום פלסטיק
31/12/12 08:09
19צפיות
כתבתי עץ/קרטון/נייר - אין עם זה שום בעיה, ובהחלט אפשר לשים בית שעשוי מהחומרים האלה! אגב, צריך בהחלט לבחון האם הכלוב שלה גדול מספיק ויש לה מספיק גירויים. מעולם המכרסמים שלי לא כרסמו פלסטיק ואולי זה סימן גם לשיעמום...
...
31/12/12 10:02
18צפיות
"מעולם המכרסמים שלי לא כרסמו פלסטיק ואולי זה סימן גם לשיעמום." - גידלת גרבילים? לא יודעת, אני עוד לא שמעתי על מישהו שגידל אותם והם לא כירסמו, אני אפילו אוסיף שבמקומות אחרים אפילו שמעתי שהם כירסמו את דרכם לתוך הבית (האנושי) ומחוצה לו...אצלי זה רק ציוד בתוך הכלוב...כמו גלגלי ריצה/בתים וכד'....לכן יש להם גלגל ריצה ממתכת...אין לי בעיה עם אוגרים וכד', הם לא מכרסמים ככה, לאוגרים יש בתים מרווחים, אפילו כמה וגלגלי ריצה מפלסטיק, צינורות ועוד, אבל גרבילים זו חיה שידועה בכרסום כל דבר...לכן תראי שהרבה מגדלים אותם בטרריומים, כדי שלא יכרסמו את דרכם אל מחוץ לכלוב...

הבעיה עם בית שעשוי קרטון/נייר/עץ, כמה זמן יחזיק דבר כזה? הוא ייאכל ואחרי יום במקרה של נייר/קרטון (עץ יחזיק הרבה יותר- שבוע/שבועיים) כבר לא יישאר כלום... באמת שניסיתי הכל...אבל אין כ"כ הרבה ברירה...חוץ מזה שלשים לגרבילה אחרי שכבר המליטה בית, רק יגרום לה להכנס לסטרס ולאכול את הגורים...
אני מרגישה שאני קצת חוזרת על עצמי בכל הודעה
31/12/12 11:18
19צפיות
ואין לי ממש מה להוסיף מעבר למה שכתבתי. תעשי כראות עיניך
בית טוב וחזק מעץ יחזיק מעמד יופי גם אם יכרסמו אותו. זה לא משהו שמחזיק כמה ימים. מחסה זה בעיני דבר בסיסי לכל בעלי החיים בדיוק כמו אוכל ומים...
כשהגורים יגדלו, מה רע בבית מעץ?
31/12/12 19:29
11צפיות
כמה זמן לוקח עד שהם מחסלים בית מעץ? ואולי זה לא נורא כל פעם להביא קרטון חדש? הרי כל הזמן נזרקים לפח קרטונים...
אין שום דבר רע...
31/12/12 23:16
14צפיות
שמתי פעם בית מקרטון, לא החזיק יותר מכמה שעות...לשים פעמיים ביום קרטון, הופך ליותר משחק שמנשנשים מאשר בית....בית מעץ- אלא אם כן זה יהיה עץ מאוד עבה (מה שיהפוך את הבית למאוד גדול חיצונית ויתפוס הרבה מקום מהכלוב), בין שבוע לשבועיים...
אם הייתי יודעת ששווה להשקיע זמן בלבנות בית מעץ שבאמת יחזיק ולא יהווה רק את הנשנוש היומי, הייתי עושה מזמן, ויש לי בתים מושקעים מעץ, רק שאין טעם להשקיע בבית חזק (שלא יתמוטט אחרי 2 דקות כרסום) אם הוא לא יחזיק לאורך זמן....וגם בית מעץ ידרוש שימוש בברגים/מסמרים/דבר כלשהו שכירסומם עלול להיות או קטלני/הרסני לשיניים...

אם יש רעיונות מעולים אני תמיד שמחה לשמוע ולהחכים אבל 3 האפשרויות שהועלו לא מתאימות כ"כ...
מה עם חרס?
01/01/13 11:27
11צפיות
לא היה לי מושג שגרבילים כאלה רעבתניים!

מה אם תיקח כוס זכוכית עבה,בלי ידית, או צלחת עמוקה, ותניח אותה על הצד?

משהו עבה מספיק שהם לא יצליחו לחרסם?

אני ממש סקרנית עכשיו, התחלתי לחפש בגוגל מה אנשים אחרים עושים
מצאתי משהו יצירתי, אריחים!
01/01/13 11:35
12צפיות
מישהו כתב שהוא קנה אריחים של אמבטיה והדביק אותם עם סיליקון. ושזה החזיק לו הרבה זמן
נשמע אחלה אבל סיליקון גם רעיל...יכול להרוג או
01/01/13 20:03
8צפיות
תם...בדיוק כמו כשמדביקים עץ או חומר אחר...זו בעיה נוספת שחייבים לשקול כשהם מכרסמים הכל...כולל את הדבקים...
º
מממ את זה עוד לא ניסיתי...נבדוק...
01/01/13 15:47
7צפיות
º
מזל טווווווווווובב!!
30/12/12 20:05
10צפיות
º
תודה!!!
30/12/12 21:04
8צפיות
º
שמנמני לא נותן לנמנם
29/12/12 20:37
89צפיות
שמנמני לא נותן לנמנם
איזה אוזניים ארוכות!
29/12/12 20:53
42צפיות
אני ממש מקנאה שהוא (היא?) יושבת אליך ככה

שלי עולה רק כדי להשאיר כדורים
הוא עולה כדי לאכול את השמיכה
29/12/12 21:42
33צפיות
וכדי לקבל ליטוף בדרכים אלימות
גללים זה סימן טוב
29/12/12 22:20
64צפיות
ספוק מנצנץ
ברגע שהוא ירגיש שהמיטה של שניכם הוא גם יתקשר איתך.
קחי בחשבון שהתקשורת היא בד"כ בשעות שנוח לו ,קרי - בשעול הלילה והבוקר המוקדמות.

מצורפת תמונה של ספוק שצולמה כשהתעוררתי באחד הבקרים (כן, יש לי מצלמה בהיכון לכל רגע)
º
מתוק
30/12/12 09:48
14צפיות
פעם אחת ניסתי לבטוח בו
30/12/12 20:09
29צפיות
והשארתי אותו משוחרר כל הלילה, בבוקר הוא השאיר עליי גללים ושתן...

לשניה אני לא יכולה לעצום עין כשהוא משוחרר, הוא עולה בטיל משאיר כדורים ובורח

שובבון!
נסי לישון רחוק מהקיר
31/12/12 00:52
26צפיות
הם מעדיפים להשתין בצמוד לקיר.
זה הצד של אישתי...
º
חחחחחחחחח אוי הרגת אותי
31/12/12 19:49
8צפיות
º
גם אצלנו תמיד השתין בחלק הפנימי של הספה
31/12/12 22:15
9צפיות
º
טוב לשמוע שזה בלשון עבר
31/12/12 22:57
11צפיות
º
רק העבר ודאי, אתה יודע...
31/12/12 23:01
7צפיות
º
מתוק. ורני מסכימה איתך לגמרי
29/12/12 22:42
20צפיות
ואני מקנאה שהוא יכול לישון איתך
29/12/12 22:46
23צפיות
אני מתכוונת, לא צריך לשים אותו בכלוב. חלום שלי לישון עם ג'יה, לישון עם ארנבון, גם אם הוא מעיר אותך. אבל זה בלתי אפשרי כרגע. אז אני פשוט מתכרבלת איתה.
אין מצב לישון איתו
29/12/12 23:20
29צפיות
אם משאירים אותי חופשי ללא השגחה, הוא הורס את הבית (לא משנה כמה מתאימים לו את הבית). ואם מנסים לישון כשהוא משוחרר, הוא מהר מאוד מתחיל לשרוט את הפנים (לא בקטע רע, הוא שורט מה שהוא יכול כדרך לבקש ליטוף. זה לא כואב אבל זה בהחלט מעורר)
גם אנחנו תוחמים עם גדר הגורים
31/12/12 22:16
9צפיות
אי אפשר לשחרר אותו חופשי בלי השגחה כי הבית לא ממוגן ואין דרך למגן אותו בלי שנתחיל לרהט או לסדר אותו מחדש ולא מתאים לנו. גם במטבח יש כל מיני דברים שהוא מכרסם ולא טובים לו ואין לנו כיום דרך למנוע ממנו להיכנס לשם מלבד לגרש אותו.
º
ארנבון יעיל
29/12/12 02:02
69צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
יש כאן מישהו שזה לא הפחיד אותו
29/12/12 02:05
61צפיות
בפעם הראשונה שהארנבון שלו עשה את זה:
כתובות אינטרנט מצורפות:
כ"כ צודקת
29/12/12 07:17
34צפיות
בפעם הראשונה ששמתי לב לזה זה היה מהעבודה דרך אחת המצלמות שיש לנו בבית.
זרק עצמו ולא זז.

יצאתי היסטרי מהעבודה, שתי דקות אח"כ מתקשר החבר לקיוביקל ואומר "אתה יכול להרגע, הוא זז ומלקק את עצמו"
º
לגמרה! אני עדיין נבהלת כשהוא עושה את זה
29/12/12 14:43
16צפיות
כן... זה היה מפתיע ומבהיל... אבל זה מגניב
29/12/12 20:06
25צפיות
לצערי קבו לא עושה את זה הרבה (לפחות לא כשיש לו חברה), הוא די קונטרול-פריק, לרוב הוא רובץ כמו ספינקס או נמרח על הרצפה בהדרגתיות, אבל לא ממש מפיל את עצמו ככה.
ארנבן דוגמן
29/12/12 02:08
34צפיות
האמת שמתי יותר בגלל השיר ברקע. המנון טוב לארנבונים  - Bun Bun Bunny Bun
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
מקבץ הבינקים
29/12/12 02:11
26צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
הסרטון הראשון הועלה כאן בעבר. קפיצות הבינקים
29/12/12 10:37
24צפיות
שלהם משגע כשג'ינו'לה עולה על המיטות שלנו זה למטרת צרכים לא בינקים. הוא רץ מקצה אחד לקצה השני של
המיטה במהירות בזק עד שמצליחים להוריד אותו מהמיטה. לצערינו, אנחנו נאלצים לסגור את הדלתות של החדרים,
מסיבה זו. אבל, אין על השמחה שלהם שמתבטאת גם בבינקים.
אצלי אותו סיפור חחחח
29/12/12 14:45
17צפיות
הוא עולה מהר ורץ, וזורק כדורים על הדרך
על המיטה ג'יה לא עושה הרבה בינקים
29/12/12 22:52
15צפיות
אבל היא מראה שמחה בדרך אחרת כשהיא על המיטה: אכילה של כל מה שיש עליה: כריות, שמיכה, ציפית, הכלבה, הבגדים שלי כשהם עליי, מגבת (אני שמה אם היא שם לזמן מה, כדי שלא תעשה לי דברים מגעילים על המיטה). אני נאלצת בכל פעם שאני מביאה אותה למיטה למלא במשחקים מנייר בשביל שלא תאכל את מה שהיא לא אמורה לאכול על המיטה. ולדאוג שיהיה אספקה קבועה. אני באה למיטה איתה ועם חבילת ניירות וגלילי קרטון.  
º
חחח שובבנות!
30/12/12 19:52
12צפיות
º
מגניב! קבו לא קופץ הרבה...
29/12/12 20:07
13צפיות
º
working bunny! uuu yeah yeah yeah yeah...!
29/12/12 14:44
20צפיות
º
איך מלמדים את באנשי לעשות את זה?
29/12/12 14:42
21צפיות
חפשי קטעי וידאו של Clicker Training
29/12/12 22:24
17צפיות
זוהי דרך אימון ע"י חיזוקים חיוביים.
קבו ובאנשי לא היחידים. זה די נדיר שג'ינו'לה
29/12/12 22:40
24צפיות
עושה את קפיצת הבינקי הזה.
שימי לפניו נייר
29/12/12 22:44
28צפיות
תחזיקי בפניו מתוח ובתקווה הוא יתפוס מה צריך לעשות.

זה אחד המשחקים האהובים על ג'יה (לא ניסיתי לתת לה מעטפה לפתוח אבל), היא נורא אוהבת שמחזיקים לה כשיכולים. אני קוראת לזה "מכונת כתיבה". היא לא אוכלת את הנייר לרוב, אלא פשוט חותכת עם השניים לרוחב. ככה גיליתי כמה ג'יה סימטרית וישרה, הרבה יותר ממני. אם יש קטע שלא נחתך טוב, היא תעבור עליו שוב כדי ליישר. היא עושה כמה נגיסות ואז מושכת החוצה. אחר כך צריך לנקות, כי זה בסך הכל משחק והיא מפילה את הגריסות.
מלכה!
30/12/12 19:54
13צפיות
אני צריכה לנסות באמת
אגב, זה מה שג'ונה'לה (למי שהכיר וזוכר אותה)
31/12/12 15:04
9צפיות
היתה עושה עם מעטפות. ניראה כאילו היא פותחת את המעטפה זה היה כזה מצחיק. היא בכלל אהבה להשתעשע בנייר ובמעטפות גם בלי שהיינו צריכים להחזיק לה את זה. ג'ינו'לה משתעשע עם ניירות לעיתים ממש רחוקות וגם אני צריכה
להחזיק לו את הנייר בכדי שיכרסם. גם הוא לא אוכל את זה רק חותך את זה.
º
להיט!
29/12/12 20:11
11צפיות
זה כל כך חמוד!!!
27/12/12 00:06
58צפיות
תראו את זה... איך בא לי לגדל חולדות!
אלה עכברים לא חולדות....קטן מדי...
27/12/12 07:43
26צפיות
ובאמת יצורים חכמים וחמווווודים! גם עכברים וגם חולדות...
º
סרטון מדהים והחוכמה שלהם עוד יותר
27/12/12 11:31
19צפיות
יווווווו איזה חמודייים!
28/12/12 08:21
18צפיות
תמיד רציתי עכברים, עכשיו אני יכולה לשכנע את חבר שלי להביא הביתה! אני אגיד לו שהן יביאו לו את נעלי הבית
מדהים מה סבלנות ועבודה נכונה עם קליקר יכולה
28/12/12 18:08
25צפיות
להשיג...מודה שלי אין את הסבלנות הזו עם אילוף בעה"ח הקטנים. מזל שהמטופלים שלי חרוצים יותר ומאלפים אותם לבד
º
גאונים!
29/12/12 22:52
7צפיות
תמונה של מומין בוכה
45תגובות
25/12/12 18:59
119צפיות
כי כולכם בפורום אומרים לו שהוא בובת פרווה ולא ארנבון אמיתי

(המשך...)
תמונה של מומין בוכה
כי כולכם בפורום אומרים לו שהוא בובת פרווה ולא ארנבון אמיתי
נשירה אצל ארנבת
25/12/12 14:22
45צפיות
שלום , יש לה נשירה משמעותית בעורף , שטח הנשירה לא גדול.  בשאר חלקי הגוף אין נשירה.
היא והזכר מזדווגים הרבה לאחרונה , האם זה קשור להולדת גורים? האם הנשירה יכולה להיות בעיה או שזה דבר טבעי?   תודה
לקבו הייתה נשירה בעורף, משולש קירח כל הקיץ
25/12/12 14:36
23צפיות
שום תופעות לוואי מעבר לכך. התייעצתי עם שני וטרינרים, אמרו לי שאם אין שום דבר מעבר (והוא גם לא מתגרד ולא הייתה שום בעיה נראית בעור) אין מה לדאוג. אז לא עשינו כלום, ולפני כחודשיים ברגע שהחלה לצמוח בחזרה פרוות החורף, הקרחת נעלמה...
ארנבות גם תולשות לעצמן שיערות על מנת לרפד
25/12/12 18:26
26צפיות
קן לגורים. זה טבעי לחלוטין, ואין מה לדאוג

רק תשימי לב שהיא לא מתגרדת, או שהאזור לא מגורה ואדמומי
º
נכון, אבל לא מהעורף (הן לא מגיעות לשם) מהסנתר
25/12/12 20:19
15צפיות
º
*סנטר
25/12/12 20:20
10צפיות
אם הם מזדווגים הזכר כנראה תולש לה את הפרווה
25/12/12 20:24
48צפיות
בכל מקרה - מקווה שיש לכם בית מחסה עבורה לזמן ההטלה ושהכלוב לפחות בגודל טר וחצי.

את הגורים לא להפריד מהאמא לפני גיל חודשיים! וממליצה מאוד לעקר בהקדם את הנקבה, אחרת ריבוי המלטות יביא לכך שתחלש ותתקצר תוחלת החיים שלה משמעותית (ובינינו - מה הסיכוי שתצליחו למצוא בית חם ל- 50 ארנבונים השנה?)
º
(דורש אייקון לייק!)
25/12/12 20:30
17צפיות
זמן ההטלה? (הרס אותי מצחוק )
25/12/12 20:38
21צפיות
(אל דאגה, ברור לי שזו טעות הקלדה, בהמשך גם כתבת המלטות...).
אני דווקא חשבתי שזה בכוונה
25/12/12 21:40
18צפיות
כי הם נראים כאילו הם דוגרים על ביצים כשהם שוכבים בכדור.
תודה. כנראה שהזכר באמת תולש לה פרווה
25/12/12 21:30
21צפיות
יש בית מחסה והכלוב מורחב גם ע"י גדר תוחמת נוספת אז יש הרבה מקום.
לסרס ארנב?!
25/12/12 14:20
91צפיות
שלום לכולם.
אני חדשה בפורום אבל חובבת ארנבונים מושבעת.
אני מגדלת ארנבון מזה כמעט 3 שנים. נבי מסתובב לו חופשי בבית כי אני לא מאמינה שצריך לכלוא בע"ח. אם זאת- זה נכון שהוא גורם נזקים... אבל עם הזמן כבר למדתי להרים את כל החוטי חשמל לגובה שהוא לא מגיע אליו וזה משפר את המצב.
הבעיה שלי היא שבחודשים האחרונים נבי די עצבני, הוא "רוטן" הרבה (נוהם לו בכעס), עושה קקי ברחבי הבית (בדר"כ הוא עושה בארגז צרכים ורק לאחרונה המצב החמיר מאוד) והכי גרוע- הוא התחיל לעשות עלי פיפי! ועל הספה ועל המיטה!!! והוא מעולם לא עשה זאת לפני (הוא היה עושה בארגז בלבד). בעלי התייעץ לגבי התופעה  עם חנוות חיות שייעצו לו לסרס את נבי בטענה שזה ירגיע אותו.
שאלתי היא כזו- האם זה משהו מקובל? מה הסיכון בזה? והאם כדאי לבצע פרוצדורה כל כך קשה בארנבון בן 3?!
אני מאוד מפחדת שיקרה לו משהו. בינתיים נבי הוא ארנב בריא ומאוד פעיל, לא הייתי רוצה שבגללי הוא יפסיק להיות כזה...מצד שני לא כיף לי לכבס כל שני וחמישי את הכיסויים של הספות והמיטה...
חשוב לציין כי בשנה האחרונה נבי חווה שינויים רבים - הכרתי את בעלי, עברנו לגור יחד (בדירה אחרת מהדירה בה נבי גדל. אבל זה היה לפני שנה) והתחתנו. אני באמת מרגישה שמאז שהכנסתי את בן זוגי לחיי - נבי השתנה לארנבון עצבני יותר (יש לציין כי בן זוגי אוהב מאוד בעלי חיים וגם את נבי, למרות הנזק השיטתי שהוא גורם בבית, הוא מלטף אותו הרבה ומאכיל אותו, כך שאין סיבה להתנהגות של נבי מלבד אולי התנהגות זכרית רגילה בבע"ח).
אשמח מאוד אם תייעצו לי  בשאלתי- האם יש מקום לסרס את נבי? או האם יש דרך אחר לפתור את בעיית ההשתנה שלו?
תודה רבה,
ליטל
כן בהחלט, קראי כאן את דבריו של וטרינר מומחה:
25/12/12 14:50
52צפיות
http://www.animal-hospital.org/205899/%D7%A1%D7%99...
כדאי לסרס אצל מומחה, אפשר אצל עמיר (בחולון), יש גם מרפאה בבית דגן (דניאלה) ויש מרפאה בהרצליה (עדי). הפרטים בקישורי ובמאמרי הפורום (לשונית "כלים ומידע"). מכיוון שמדובר בניתוח לא כדאי להסתכן ומומלץ להגיע לאחד מהם גם אם מדובר בנסיעה ארוכה.
אבל לסרס ארנבון בן 3 שנים?
25/12/12 14:56
37צפיות
אבל נבי כבר בן 3! זה לא מסוכן לו?
מה בדיוק התוחלת חיים של ארנבונים? כי המוכרת בחנות אמרה שבערך 3 שנים ואני על סף דמעות...
אם צריך כן בהחלט, למה לא?
25/12/12 15:04
32צפיות
גיל 3 אינו זקן לארנבון; תוחלת החיים בשבי בטיפול טוב (ועם מזל ובריאות) יכולה להגיע גם ל-6–8 שנים ולעתים נדירות גם ל-10–12.
המלצות לוטרינר לארנבונים
25/12/12 15:40
35צפיות
טוב, משמח לשמוע שהם יכולים לחיות עד 3 שנים עם טיפול טוב. ואצלנו הוא מקבל טיפול טוב מאוד...
בעיקר מאז שהוא למד איפה המגירת ביסקווטים...
מה מומלץ יותר- חולון או בית דגן? איזה וטרינר טוב יותר? אני גרה בנס ציונה אז שניהם קרובים לי.
נבי מאוד נלחץ שמכניסים אותו לכלוב (בבית אין לו כלוב) אז אני מקווה שהוא ישרוד את הנסיעה.
אני מצרפת תמונה שבעלי שלח לי עכשיו של נבי
נבי החתיך
25/12/12 16:05
79צפיות
נבי החתיך
להלן תמונת היום של נבנבון שלי
º
עשית לו כביסה?
25/12/12 16:15
19צפיות
חתיכי!
25/12/12 18:34
31צפיות
באנשי שלי מטונפי, אבל למכונת כביסה, עוד לא ניסיתי להכניס אותו

חחחחח שובבון, מה הוא חיפש במכונה?
תוחלת החיים בגידול חופשי בבית הוא 10-12 שנה
25/12/12 15:05
44צפיות
תוחלת חיים של 5-6 שנים  מזה אם הם גדלים בשבי מחוץ לבית.
שנתיים בטבע.

השיאנים הגיעו לגיל 18.

בגיל 3 הוא עדיין נחשב בוגר, בסביבות גיל 5 הם נכנסים לשלב הSenior (מבוגרים...).

אין שום בעיה עם סירוס בגיל 3.
שווה להרים טלפון לאחד המומחים שהוצעו פה, תקבלי את המידע המפורט והעדכני ביותר.
כמה אתה מכיר שהגיעו ל-10–12 שנה בבית? באמת?
25/12/12 15:48
28צפיות
זה מה שקראתי כשהתחלתי להתעניין בנושא, אבל מאז קראתי כאן את כל הסיפורים האישיים של חברי הפורום (שבאמת נותנים טיפול מסור, אי אפשר לומר שלא) ולא נעים לומר, אבל הסטטיסטיקה נראית רחוקה מזה...
לא פגשתי באופן אישי.
25/12/12 16:04
25צפיות
נתונים מארה"ב שם הרפואה לארנבים הרבה יותר מפותחת.

ואין קשר לטיפול מסור או לא של הבעלים אלא לחוסר מודעות.
גם לי נפטר ארנבון בגלל טימטום שלי, ואני יכול להעיד שאני מאד מאד מאד מסור ליצורים הללו.
גם אני לא... זו הנקודה. אז אני לא בונה על זה.
25/12/12 16:14
25צפיות
ארה"ב גדולה מאוד ולכן ייתכן שיש שם גם ארנבונים שמגיעים לגיל דו-ספרתי, ולהערכתי הם עדיין מיעוט ולא הרוב.

ברור שטיפול מסור לא חייב להיות נכון, אבל התכוונתי לזה של חברי הפורום שכן מטפלים עם מודעות. אל תוציא את דבריי מההקשר בבקשה... רק בשנה האחרונה היו כאן כמה דיווחים על ארנבונים שהלכו לעולמם במפתיע, בלי סיבה ברורה (ולא בגלל טמטום של בעליהם, ואגב, טמטום לא חסר גם בארה"ב, אני משוכנעת).
הסבר
25/12/12 16:27
31צפיות
להסיק מסטיסטיקה ע"פ מספר מועט של אנשים בפורום ספציפי מול סטיסטיקה כתובה לאכלוסיה גדולה יותר זה לא בדיוק מדעי.

הסטיסטיקה מתבססת על ממוצע, כך שאין הם מיעוט.

ולא ניסיתי להוציא את דבריך מהקשרם, רק ניסיתי להגיד שרובנו עדיין לא יודעים לזהות את רוב הסימנים למחלה אצל ארנבים. בכללם חברי הפורים המסורים.
ארנב לא נפטר סתם כך ללא סיבה. הוא נפתר בפתאומיות כי סימני המחלה לא זוהו.
הלואי והיה נפתר.
25/12/12 16:37
22צפיות
התכוונתי לנפטר.
נכון, אבל לא התיימרתי לכתוב כאן מאמר מדעי
25/12/12 16:53
20צפיות
שים לב שזו לא סטטסטיקה של ממוצע; 10–12 שנה זה גבול עליון  (למעט שיאנים, אבל אנחנו לא מסתכלים על יחידי סגולה). מכיוון שיש גם ארנבונים רבים שנפטרים מסיבות שונות בטרם עת (וגם זה נכנס בשקלול תוחלת החיים הממוצעת, לתשומת לבך) כדי ש-10–12 ישקפו את הממוצע צריכים להיות הרבה מאוד ארנבונים בני 13–17 שישקפו את כל אלה שמתו בגילאים צעירים (שנה, שנתיים שלוש). אתה באמת חושב שזה המצב? אני מצטערת, אבל אני מתקשה להאמין.

אם אפילו מגדלים מנוסים ומסורים לא מסוגלים לזהות את רוב סימני המחלה, אז זה לא משנה. וגם אם יש סיבת מוות (זה נכון שתמיד יש סיבה, גם אם אנחנו לא יודעים וגם אם אפילו הווטרינר לא יודע) זה לכשלעצמו לא משנה את עובדת המוות, ולמעשה גם אם מזהים את הסיבה מראש לא תמיד ניתן למנוע מוות, למרבה הצער.

זה כמו שתגיד שתוחלת חיים של בני אדם לא משקפת כי הרופאים לא תמיד יודעים לזהות בזמן את כל המחלות או לא תמיד יש איברים להשתלה ולא לכל מחלה יש פתרון. אבל כל הדברים האלה נחשבים, כל מוות נספר בחישוב ממוצע תוחלת החיים, ולא משנה אם מדובר במחלה, תאונה או הזנחה. אם אתה מראש לוקח רק את המקרים האידאליים, הממוצע שתקבל לא יהיה רלוונטי למציאות.

אני לא יודעת מה אומרים הנתונים בארה"ב, על מה הם מבוססים ואיך הם חושבו. אבל אני כן נחשפת למצב סביבי, ואם אף אחד בפורום או בכלל לא מגדל ולא גידל ארנבונים שהגיעו לגיל דו-ספרתי... תסיק לבד את המסקנות עד כמה זה באמת נפוץ ומה הסיכויים. מאחלת לכולנו להיות מאלה שמעלים את הממוצע.
הבהרה
25/12/12 17:11
17צפיות
הנתונים מבוססים על דיווח של וטרינרים מומחים לחיות אקזוטיות.
מה שכבר מטה את הנתונים לפחות במידת מה
25/12/12 17:20
17צפיות
כי הלקוחות שלהם הם המגדלים הטובים יותר, אלה שהולכים במיוחד לווטרינרים מומחים ומקבלים טיפול רפואי צמוד. בדיוק כפי שחברי הפורום הזה לא משקפים את המגדל המצוי אלא דווקא את המשקעינים, ואם כאן אין אף אחד עם ארנבים בגיל מופלג או כאלה שמכירים... זה עוד יותר אומר דרשני (בעיניי) אף על פי שמדובר במדגם קטנטן, זה נכון. אבל אם בארזים נפלה שלהבת...

ועדיין לא ראיתי את הנתונים עצמם, מעניין לבחון אותם בראייה ביקורתית. אם יש לך קישור, אני אשמח.
הנתונים לקוחים משני ספרים
25/12/12 17:29
25צפיות
אם אינני טועה הם הנתונים שמפרסמים הhouse rabbit society.

הויכוח עצמו עקר, בסה"כ ניסיתי להבהיר שהארנבון המכובס עדיין צעיר.
חוץ מזה שאני שואף שהם יחיו לנצח, כך שזה מתגמד.מגיע להם.
תודה, אני אבדוק שם מה הם כותבים
25/12/12 17:32
12צפיות
וזה לא ויכוח, זה דיון ענייני בגישה ספקנית בנושא חשוב, לפחות בעיניי.
אם זה עקרוני...
25/12/12 17:44
22צפיות
מסתבר שרוב המיתות הן כתוצאה של עצירת מעיים (במקרים קיצוניים אפילו חסימת מעיים) שזוהי בעיה מאד שכיחה.
ניתן לטפל בה בקלות יחסית, אפילו ללא התערבות וטרינרית.

וידאתי שאכן הטיפול בעצירת מעיים קלה עם ד"ר עמיר מאורר ואפילו רכשתי תרופות מתאימות למקרה חירום.

הבעיה היא הזיהוי והטיפול המהיר, 24 שעות ללא גללים או גללים מעטים ונוצרת הרעלה שבתורה גורמת לקריסת מערכות.

היות ומחסום השפה פה בעיתי, שהרי שאין ספרות בעברית בנושא, אני בספק רב כמה מאיתנו באמת מודעים לפרטים הנ"ל.

באמת אין ספרים בעברית בכלל!
25/12/12 18:39
15צפיות
גם המודעות בארץ לא כלכך גבוהה.

אני חושבת שבחו"ל המודעות גבוהה יותר, יש שם אפילו עמותות שמטפלות בארנבונים נטושים.
יש משהו עקרוני יותר מחיים ומוות?
25/12/12 21:34
20צפיות
הטיפ על חסימת מעיים חשוב, תודה ששיתפת! האם ניתן לפתור רק בטיפול תרופתי?

אין ספק שמחסום השפה בעייתי אבל הוא מלכתחילה רלוונטי למי שקורא ומחפש. חשוב כמה אנשים מגדלים בעלי חיים בלי לקרוא הררי ספרים על גידול, בלי לעשות אפילו שיעורי בית מינימליים... פשוט הולכים לחנות וקונים וסומכים על המידע מהמוכרים.

שוטטתי קצת באתר של HRS ולא הצלחתי למצוא נתונים בנושא, אני לא יודעת באיזו קטגוריה לחפש. תוכל לכוון אותי?
תשובות
25/12/12 22:02
19צפיות
1. לא יודע היכן לחפש. שוב, קראתי את זה בספרים.
2. גם התרופה אינה תרופה פר סיי. זה תוסף דיי ידוע גם בשימוש בני אדם, כאשר מטרתה הנעת מערכת העיכול.
Natrol Probiotic Acidophilus BioBeads
דבר נוסף מומלץ הוא דלעת בהזרקה לפה, בגלל שהיא קלה לעיכול ובכך גורמת לשרירים החלקים במעיים לעבוד.
יש גם את הפאפיה והאננס, יש טענה שיש בהם אנזימים העוזרים לפירוק המזון. ד"ר עמיר מאורר טוען שזו המלצה שכבר אינה בשימוש היות ויעילותה אינה מוכחת. בכל זאת קראתי על זה במספר ספרים עדכניים.

במקרה של חסימת מעיים (בניגוד לעצירת מעיים) חובה טיפול של וטינר היות והאמצעים ,בשימוש לא מקצועי קטלניים.
בכל מקרה חסימה לא מתרחשת מעצמה ובד"כ היא שלב מתקדת של עצירה.
º
*נדחפת לשניה* הארנבון המכובס חחחח
25/12/12 18:36
16צפיות
בהחלט
25/12/12 14:58
21צפיות
סירוס ארנבים הוא צעד נכון לטעמי וגם הדרך המומלצת ע"י רוב הוטרינרים המומחים לארנבים.
הסיבה העיקרית היא מיתון ההתנהגות שרשמת וכמו כן מיתון הדחף המיני הגורם לתסכול ולבלבול.
הפרוצדורה נחשבת לקלה ויחסית בטוחה, בדר"כ מומלץ לעשותה מוקדם ככל האפשר בכדי למנוע השרשה של ההתנהגות ההורמונאלית.

בנוגע לשינוי ההתנהגות בעקבות הצטרפות בעלך למשפחה:
ארנבים מבדילים בריח בין גברים, נשים וילדים. היות והוא לא גדל עם גבר בילדותו, הריח חדש והוא רואה בו פולש. בנוסף להיותו גבר שזה תמיד בעיתי אצל ארנבים זכרים. התוקפנות והסימון הם צורתו ל"טפל" באיום.
גם אחד מהארנבונים שלי, בטרם הסירוס, למרות שכן הכיר את הריח שלי היה תוקפני כלפי כשהייתי לצד אישתי. הסירוס העלים את התופעה.
דא"ג, את תופעת סימון הספות זה העלים רק חלקית... הוא עדיין "מפספס".

חשוב לבצע את הפרוצדורה אצל וטרינר מומחה לחיות אקזוטיות, ניתן למצוא מספר המלצות בפורום.
ממש חשוב לא לוותר בעניין הזה מהרבה סיבות ובכללן הקטנת הסיכונים הבריאותיים והכאב הנלווה לפרוצדורה.
º
אפשר המלצות וטלפונים של וטרינר מומחה בנושא?
25/12/12 16:28
37צפיות
לינק להמלצות הפורום
25/12/12 16:48
23צפיות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article...
רק שלושת הראשונים (באדום) הם מומחים.

הארנבונים שלי מטופלים אצל עמיר מאורר.
יצא לנו גם לבקר בעיתות חירום אצל עדי גנץ (הוא כחלק מבי"ח הפועל 24/7).
שניהם מקסימים וישמחו לייעץ טלפונית.
סירסתי את מומין אצל אמיר לפני שבועיים
25/12/12 19:20
29צפיות
בחור מאוד נחמד ומקצועי, ממליץ עליו בחום.
דעה קצת אחרת....
25/12/12 20:21
40צפיות
אני ממליצה להתקשר לוטרינר מומחה ולהתייעץ איתו טלפונית (אישית, ממליצה על ד"ר גנץ).

כיום כבר פחות ממהרים לסרס זכרים שחיים ללא ארנבונים נוספים, אלא אם יש בעיות שונות כמו בעיית התנהגות. אבל, בעבר אמר לי וט' מומחה שאצל ארנבון בוגר הסיכוי שהתנהגות תשנה בעקבות סירוס אינה גבוהה כמו בגיל צעיר (אך עדיין קיימת - וזה משמעותי).

מכיוון שהשינוי היה לאחרונה, שווה גם לשאול לגבי בעיות בריאות שעלולות לגרום לכך. בעלי חיים הרבה פעמים מראים שאינם מרגישים טוב בכך שנהיים תוקפניים וזה מוכח מחקרית.
ורק אחרי בדיקה כללית מקיפה והתייעצות עם וטרינר מומחה (ודגש על כך) כדאי להחליט האם סירוס הוא הצעד הנכון.

אין סכנה מיוחדת בסירוס בגיל שלו (מעבר לסכנה הבסיסית שיש בכל גיל), אבל חבל להעבירו ניתוח מיותר אם ייתכן וישנן סיבות אחרות.

בהצלחה (והוא חתיך אמיתי!)
º
25/12/12 20:22
12צפיות
פורומים חדשים ב|תפוז|
24/12/12 18:32
4צפיות
אין זמן טוב יותר לחזרתה של "ארץ נהדרת" למרקע מאשר תקופת בחירות.
אילו דמויות חדשות יהיו? מה יהיה הלהיט החדש שכולם ידברו עליו? אילו ביטויים חדשים יכנסו ללקסיקון שלנו?
לרגל עליית העונה החדשה, אנו שמחים לפתוח מחדש את פורום ארץ נהדרת.
אתם מוזמנים לקפוץ לבקר|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בקשת עזרה... מצאנו כרגע בחצר 2 ארנבונים
23/12/12 14:42
62צפיות
קטנים, אחת פצועה בעין, הכלבה מצאה אותה אחרי שכמעט נדרסה ממכונית.
יש לנו 3 כלבים וחתול, אין לנו מושג מה לעשות וכיצד לטפל.
הם מאוד קטנים. אם מישהו יכול לייעץ מה לעשות, מה לתת לאכול, שמתי להם מלפפון חתוך ולא נראה שהם אוכלים.
אנסה לעזור
23/12/12 19:22
33צפיות
דבר ראשון שימו אותם במקום שקט בתוך הבית הרחק מהכלבים והחתולים.
דבר שני לא מומולץ לתת להם ישר מלפפון לא בטוח שזה יעשה להם טוב לעיכול.
כדאי ורצוי לגשת עם שניהם ובמיוחד עם הארנב הפצוע לוטרינר מתמחה בבעלי חיים אקזוטים שיסתכל עליהם ויתן  טיפול ראשוני.
לארנבים יש אוכל מיוחד ואם הוא לא בהישג יד אז רצוי לתת להם בינתים חסה ולשים להם קערה של מים. ומחר גשו לחנות חיות וקנו להם תערובת שעולה 7 שח  וקצת אספספת.

חשוב לתת להם  זמן לבד ושקט ולא לנסות להרים אותם ארנבים לא אוהבים את זה !

אני מקווה שעזרתי בקצת ושהם ישרדו
בהצלחה ובבקשה תעדכנו מה קורה איתם

עוד מידע
23/12/12 19:54
28צפיות
אין לי הרבה מה לחדש, רק להוסיף עוד פרטים.

בנוסף, אם תצרפי תמונות ניתן אולי יהיה להעריך את גילם (לפחות לקבוע האם תינוקות או מעבר).

מזון ראשוני לקנות כופתיות (הממולצות הן של של ריבוס ,זהו מזון דחוס).
לשים לב לא לקנות תערובות של מיני מזונות שונים (שמשום מה ממליצים בחנויות), אלא את הכופתיות.
כמו כן חשוב חציר, היות והם קטנים האספסת יהיה מעולה.

לסדר להם פינה בה יוכלות להתחבא, כמו קופסת קרטון ולרפד את הרצפה בבד כלשהו (בידוד).

פציעה בעין יכולה לגרום לדלקת ולכן באמת מומלץ לגשת לוטרינר מהר ככל שניתן לקבלת אנטיביוטיקה ומשככי כאבים.
כמובן שיש גם טיפול מונע אנזימתי להצלת העין ,אם ניתן בכלל.

בינתיים ניתן לתת חסה/עלי בייבי/פטרוזיליה/כוסברה/שמיר/נענע או כל מה שיש בבית. לשים לב לגללים שלהם שאמורים להיות עגולים וחומים וקשים.
היות והם קטנים מאד יכול להיות שהם לא יקבלו טוב את אחד מהמזונות ולכן יש לתת סוג אחד מהם (מה שיש בבית) ולהחליף אם יש תגובה רעה.

בהצלחה.
º
רק למעט בפטרוזליה, יש בה חומצה אוקסלית
23/12/12 21:11
25צפיות
מה זו החומצה הזו?
25/12/12 16:03
15צפיות
פטרוזיליה זה הירק שמומין הכי אוהב.. לא מומלץ לתת?
סוג של אלקלואיד, רעלן חלש בצמחים
25/12/12 16:21
22צפיות
אלקלואידים (alkaloids) הם תרכובות אורגניות חנקתיות, רעלנים חלשים שצמחים מפתחים לעצמם כהגנה. בכמויות קטנות זו לא בעיה, אבל לא לתת יותר משליש מכמות הירקות היומית המומלצת מירקות שיש בהם כמות משמעותית של חומצה אוקסלית כמו פטרוזליה ועלים של חרדל, תרד, סלק, מנגולד, צנון/צנונית. מירקות כאלה יש לתת רק סוג אחד ביום לכל היותר.
º
אוקיי אדע להגביל :)
25/12/12 17:39
10צפיות
הבהלת אותי לרגע
25/12/12 21:43
18צפיות
אני נותנת לג'יה פטרוזיל או נענע כשאין עלי בייבי לקנות והיא מתה על זה. אבל זה לעיתים רחוקות וליום-יומיים. או לסלט שלי.
כל הכבוד על ההצלה!! אתם מדהימים
23/12/12 19:59
20צפיות
הנה מידע בסיסי על גידול ארנבונים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

בגדול אם אתם מעוניינים לגדלם יש בהחלט כלבים וחתולים שמסתדרים עם ארנבונים. זה תלוי מאוד באופי של החיות שלכם.
כרגע, בכל מקרה, חשוב לתת להם זמן לנוח ולהתאקלם, ובהחלט מצטרפת להמלצה לגשת לוטרינר מומחה לבדיקה ראשונית וטיפול (עדי גנץ בהרצליה, עמיר מאורר בחולון ודניאלה יעקב בבית דגן). במיוחד עכשיו כשיש פציעה - חשוב שוט' שמבין יראה אותם (ולא לסמוך על הוט' שמתחת לבית גם אם הוא אומר שהוא מבין) ארנבונים שונים בפציעות ובמחלות שלהם מכלבתולים וזה לא מחלים אצלם באותו אופן ועלולים להיווצר אבצסים פנימיים מהפציעות...

נשמח לסייע בכל שאלה בהמשך ושוב כל הכבוד לכם - זה לא מובן מאליו!
הלוואי עוד אנשים כמוך!
24/12/12 18:59
18צפיות
אין לי מה להוסיף.
רק אומר שכל הכבוד!
תעדכני מה קורה הלאה
º
25/12/12 07:35
8צפיות
º
מה שלומם? יש חדש?
25/12/12 10:51
15צפיות
2 ארנבונים שמצאנו בחצר...
09/01/13 17:49
4צפיות
תודה לכל מי שניסה לעזור, אבל לצערי בעקבות מה שקרה, לא הגבתי בזמן, הבת שלי עד עכשיו מתייסרת.
עוד באותו היום לקחנו אותם לוטרינר שלנו, והוא בדק אותם, אחד היה עם פציעה על יד העין, העין לא נפגעה הפצע היה על יד והוא כמעט בטוח קיבל מכה מפגיעה של רכב או משהו, והשני נראה בסדר יחסית. הם היו בני 4 שבועות בלבד והוא ביקש מאיתנו להשאיר אותם אצלנו בבית בארגז באחד החדרים, וכמו כן להשאיר אותם יחד ולא להפריע להם, ולא להעביר אותם לאף מקום עד שנביא אותם לביקורת בשבוע אחרי,  וכך אמנם עשינו בנוסף קנינו אוכל מיוחד, פעלנו בעצם גם עפ"י העצות שקיבלנו מהפורום,  אלא שלאחר הלילה השני, הארנבון הראשון שנפגע, לא שרד את הלילה, ואילו 2 לילות אח"כ השני לצערי - לא שרד גם כן.
יש לנו בבית 3 כלבים ו- חתולה - בגילאי שנה וחצי ועד 7 שנים - שנאספו מהרחוב ואמנם אין לנו נסיון בבע"ח הקטנטן וחסר הישע וזה היה מאוד עצוב, וחשבתי בכל זאת לשתף.

תודה מראש על כל הסימפטיה והעזרה.
º
עצוב... לזכרם
09/01/13 17:56
3צפיות
פינת תמונת השבוע
63תגובות
23/12/12 10:33
206צפיות
אז ככה, כמו שאמרתי אני רוצה פינה שבועית של תמונות!

אני חושבת שהיום ראשון הוא היום הכי טוב להתחיל.

אני אפרסם תמונה כל יום ראשון (או שבת בערב)
ואתם מוזמנים להמשיך להציף בתמונות של המתוקים שלנו! או תמונות מאינטרנט שאהבתם!

ואני מקווה שלכולם יהיה כיף להתחיל את השבוע עם תמונות של...

(המשך...)
באנשי אוהב ליטופי
אז ככה, כמו שאמרתי אני רוצה פינה שבועית של תמונות!

אני חושבת שהיום ראשון הוא היום הכי טוב להתחיל.

אני אפרסם תמונה כל יום ראשון (או שבת בערב)
ואתם מוזמנים להמשיך להציף בתמונות של המתוקים שלנו! או תמונות מאינטרנט שאהבתם!

ואני מקווה שלכולם יהיה כיף להתחיל את השבוע עם תמונות של גושי הפרווה המתוקים שלנו

התמונה שלי - באנשי מקבל ליטוף, הוא כלכך נהנה, שעצם עיניים ונרדם!
התייעצות לגבי כליאת שמנמני
21/12/12 00:02
74צפיות
הי לכולם,

בשעה טובה עברתי דירה עם שמנמני. ואני מנסה למצוא לו פתרונות נוחות חדשים בהתאם, ורציתי להתייעץ איתכם בעניין.

שמנמני כבר די גדול, והכלוב שלו באורך מטר. זה לא הרבה בשביל הגודל (והמרץ) שלו, אבל בדירה תלאביבית קטנה זה מה יש.
במהלך היום אני לא נמצאת בבית, ואז הוא חייב להיות בתוך הכלוב, אחרת הוא מסכן את עצמו וגם גורם נזק להמון רהיטים וחפצים. אני משחררת אותו ברגע שאני מגיעה הביתה ועד שאני הולכת לישון, אבל זה לא הרבה בשבילו ואני גם יוצאת הרבה פעמים בערבים.

שאלתי היא כזאת: חלל חדר האמבטיה שלי הוא יחסית די גדול, בכל אופן גדול יותר מהכלוב שלו. הכול שם זה רצפה כמעט ריקה (אין אמבטיה, רק מקלחון). חשבתי על האפשרות של לסגור אותו שם בחדר, חופשי ללא כלוב, לזמן שאני נמצאת בעבודה. לשים בפינת החדר ארגז עם מצע, אוכל ושתייה, ושיתרוצץ שם.

אז מצד אחד, זה חלל הרבה הרבה יותר גדול מהכלוב שלו להתרוצץ. אבל מצד שני, לכלוא ארנב באמבטיה איכשהו מרגיש לי לא נכון. זה בריא לו? אולי יש לחות בחדרי אמבטיה שמזיקה לו? חוץ מזה כשהוא בכלוב בסלון יש לו על מה להסתכל מסביב, ואילו האמבטיה היא חדר לבן וריק - אולי מבחינת חוסר גירויים זה דווקא יותר גרוע בשבילו?

בקיצור - מה עדיף, בהנחה שאין אלטרנטיבות כרגע?
אני דווקא כן אציע אלטרנטיבה...
21/12/12 01:15
44צפיות

אני פשוט כל כך אוהב את שמנמני והקומיקסים שלך עליו, שאני רוצה שהוא יהיה מאושר :)

אני מבין שבסלון יש לך מקום, אבל את לא יכולה להשאיר שם את שמנמני חופשי.

אז תקני גדר אילוף של כלבים.
בארץ מוכרים אותה לכלבים, אבל בחו"ל מוכרים אותה גם לארנבונים.
לי יש כזו, וגם לטריליאן יש.

היתרון - הגדר הזו גמישה. היא בנויה מ-8 צלעות, שכל צלע בערך ברוחב 60 ס"מ,
כך שאת יכולה להתאים את הצורה שלה לסלון - מרובע, מלבן, או צורה אחרת.

יתרון נוסף - אפשר לחבר 2 רשתות כאלו (הן בנויות בצורה מודולרית) ואז מקבלים שטח עוד יותר גדול.
אני חיברתי 2 כאלו, וקיבלתי מלבן של 4 מטר אורך - ואז הארנבונים ממש יכולים לרוץ בתוכו ולהשתולל.

לגבי המחיר - הוא משתנה לפי הגובה של הרשת.
אפשר לקנות זולים בגובה 60 ס"מ,
ויש גם גבוהים יותר - נדמה לי 75 ס"מ ו-90 ס"מ.

אם תקני את הנמוך - שימי לב ששמנמני יוכל לקפוץ החוצה,
ולכן כדאי לקנות (זה עולה גרושים) רשת פשוטה (רשת לולים) בחנויות טמבור וכו', כדי שיהיה לזה "גג".
מצטרפת להמלצה על גדר גורים
21/12/12 02:05
40צפיות
אנחנו פשוט תוחמים לו את האזור שלו בסלון – לא צריך לסגור אותה, היא ארוכה מספיק כדי להגיע מקיר לקיר (ובזיגזגים כדי שתהיה יציבה) והסלון שלנו גדול, אין לי ספק שבדירה קטנה זו בכלל לא בעיה. אפשרות אחרת היא לא לתחום אותו אלא לגדר דווקא את האזור המועד לפורענות (איפה שנמצאים המדפים עם הספרים, מכשירי החשמל עם הכבלים וכו') ואז הוא ישתולל בשאר השטח אבל לא יגרום נזק.

לדעתי גם גדר בגובה 76 ס"מ אמורה להספיק לחלוטין לארנבון שאינו סופרמן. אני קניתי את זו בגובה של 91 ס"מ פשוט כי היה מבצע וההפרש במחיר לא היה משמעותי. למעשה עכשיו אני רואה באתר שהמחיר של גדר 91 יותר זול מאלה של ה-76... אבל זו הגדר הצבועה (בשחור) אנחנו קנינו מתכת חשופה והיא עלתה כ-320 ש"ח במבצע שהיה אז, אני רואה שכרגע זה מוצר שלא נמכר בכלל. בכל מקרה חפשי בגוגל כדי לבדוק אולי יש הצעות זולות יותר.
גדר
21/12/12 05:13
34צפיות
שימי לב לרכוש את הגדר עם הדלת.
יש דגמים ללא דלת, הווה אומר כניסה לתוך המתחם רק ע"י גרירת צלע של הגדר, לא נוח.
לדעתי זה ממש לא חובה, הדלת לא משנה דבר
21/12/12 05:19
30צפיות
היא לא נוחה לשימוש ובמקרה שלנו היא גם לא רלוונטית אז אנחנו לא משתמשים בה. אני מזיזה פשוט את הקצה ונכנסת וזהו. בקיצור, אני ממליצה לקנות את מה שמוצאים במחיר טוב ואם אין דלת זה ממש לא ביג דיל.
בהחלט גדר
21/12/12 17:26
29צפיות
לדעתי הפתרון הכי מוצלח, אני הולכת גם להזמין אחת, כדי לסגור אזור מהחדר שהוא יהיה משוחרר בלילה.
גדר ב-200 שקל בת"א, אבל רק 60 ס"מ
22/12/12 13:36
23צפיות

מי שחשוב לו המחיר -
אפשר לקנות גדר בגובה 60 ס"מ
(הרוחב - כמו כולן - 8 צלעות של 60 ס"מ)
ב-200 שקל בלבד

החיסרון - בגלל הגובה הארנבונים קופצים החוצה
(במיוחד אם הם עולים על הבית שלהם או על משהו, ואז קל להם לקפוץ)
ולכן צריך לשים "גג" מרשת לולים או רשת פלסטיק או משהו כזה
(אין בעיה שזה פלסטיק, כי זה הגג, אז הם לא יכולים לאכול את זה)

אני קניתי 2 כאלו לפני כמעט שנה.
אני מקווה שהמחיר עדיין בתוקף.

מי שרוצה פרטים - שלחו הודעה בפרטי
(אני לא מפרסם פה, כי זה יבואן לא מסודר, ללא חנות... אבל הגדרות חדשות באריזה כמובן)
הננסיות שלך קפצו החוצה? באמת?
22/12/12 15:30
24צפיות
ממה שהבחנתי קבו (זכר בוגר ולא ננסי) צריך להתאמץ כדי לנתר לגבהים של 40 ס"מ ומעלה, וכדי לעבור ממש 60 ס"מ בלי ליפול הוא ממש לא יכול לנתר מהמקום אלא צריך לצבור תנופה ואם זה חדר קטן ואין משטח ריצה או רמפה לקפוץ ממנה אני בספק אם הוא יצליח.
בהחלט. השיא העולמי הוא 99 ס"מ לגובה
22/12/12 15:43
24צפיות

השיא העולמי לקפיצה לגובה של ארנבונים
הוא 99 ס"מ,
אבל ברור שאלו ארנבונים שאילפו אותם במיוחד לזה

אבל גם ארנבונים לא מאולפים קופצים מאוד גבוה,
תוך שימוש ברגליים האחוריות החזקות שלהם

העניין הוא שכמו כל חיה, הן לא אוהבות להתאמץ. כלומר,
אם יש דרך לצאת החוצה בלי לקפוץ כל כך גבוה - הם
יעדיפו (למשל - לטפל על הגג של הבית שיש ומשם לקפוץ, ואז זה חוסך
להם איזה 20 ס"מ).

אבל ממה שראיתי - כשארנבון באמת רוצה לצאת (למשל
כי בבית יש כל כך הרבה חוטי חשמל טעימים שאפשר לאכול חחח)
אז הוא יצא.

בשלב מסויים כשהבנתי את זה - פשוט השארתי את הדלתות של
הרשת פתוחות - כדי שיצאו ויכנסו כשבא להם. אז
בעצם הגדר שימשה בתור האזור שלהם, שבו יש את האוכל
והשתיה והארגז צרכים והצעצועים,
אבל זה לא שימש אצלי בתור "כלוב גדול" או משהו כזה

ויש גברים שרצים 100 מטר בפחות מ-10 שניות...
22/12/12 16:04
20צפיות
זה רלוונטי למישהו מאיתנו?
מה שאני מנסה לומר הוא שיש הבדל ניכר בין פוטנציאל של מין ובין היישום שלו בפועל בקרב פרט מסוים כזה או אחר.
אין לי ספק שלארנבונים יש רגליים אחוריות חזקות ושהם מסוגלים לקפוץ ולנתר לגובה; אבל הכול יחסי ובהתאם לנסיבות.

ספציפית קבו לא נראה לי אתלטי במיוחד...
אם הוא לא מכוון טוב הוא לפעמים לא קופץ כמו שצריך מעל למנהרות(!) או קורה לפעמים שהוא מנתר מהמקום כדי לעלות על הספה או על השולחן (הם בערך בגובה של 40 ס"מ; אני מעריכה שהספה קצת פחות, השולחן קצת יותר) ולא נותן מספיק תנופה ואז הוא נאחז בקצה ולפעמים גם זה לא מצליח אז הוא נופל אחורה (על הגב, כן... אבל תודה לאל לא מזיק לעצמו).

בעבר לקחתי את הגדר מקופלת ומיקמתי אותה לרוחב כדי לחסום את הכניסה למטבח אבל שאני עדיין אוכל לדלג מעליה פנימה. זה אומר גובה של 61 ס"מ. קבו לא נכנס פנימה (ולאחרונה הוא מאוד אוהב את המטבח; יש שם פינה שמרתקת אותו). לא ראיתי שהוא ניסה בכלל, נראה לי שוויתר מראש... מבחינתו זה היה מכשול גבוה דיו.
לגבי יישום הפוטנציאל, ולגבי האתלטיות
22/12/12 16:33
22צפיות

כמו אצל בני אדם - הרבה פעמים רק כשאנחנו יודעים שמשהו אפשרי, אנחנו ננסה לעשות אותו.
ביום שקבו יגלה בפעם הראשונה שאפשר לדלג מעל הגדר ולהגיע למטבח, הוא יהפוך את זה להרגל קבוע.

ולגבי האתלטיות שלו - אצלי הארנבונים גדלו בסביבה אתלטית במיוחד :)
בתוך הבית יש חתולה שתמיד מנסה לרדוף אחריהם (ואף פעם לא מצליחה - מה שמראה עד כמה
הם זריזים, למרות שפיזית היא גדולה מהם פי 2 ולמרות כישורי הצייד החתוליים שלה),
וכשהם משחקים בחצר אז יש שם חתולי רחוב שמנסים
(גם כן - ללא הצלחה).
אני מניח שזה שהם גדלו בסביבה כזו, ולא בסביבה של "שב בכלוב ותהיה בטטת כורסה",
גרם להם להיות יותר אתלטיים.

אני לא עושה את זה יותר כי זה לא נוח (לנו)
22/12/12 16:45
24צפיות
ואנחנו פשוט מגרשים אותו מהמטבח או שסוגרים לו את הדלת בסלון... אבל אני מחפשת פתרון נוח וזול לסגור שם את הכניסה.

אין ספק שאין מי שמפעיל אותו אתלטית רוב הזמן וזה קצת חבל... אבל אני לא מתכננת להכניס עוד בע"ח הביתה אז זה מה יש.
עניין של אישיות
22/12/12 18:10
21צפיות
בדומה לקבו, גם סקוטי, לא מנסה יותר מדי דברים מורכבים. גם כאשר אנחנו מנסים לפתות אותו עם אוכל.

ספוק, לעומת זאת, בשביל הכייף מנסה דברים דיי מטורפים:
1. קפץ על מתלה הכביסה ונפל בין הסורגים (מספר פעמים)
2. קפץ מעל מחסום/גדר של 60 ס"מ ופירק את סקוטי במכות.
3. נכנס מתחת לספה ונתקע שם.
4. נכנס בין החלונות ונתקע שם.
וזה מה שעולה לי כרגע בראש.

בממוצע הננסיים יותר מסוכנים. זה כנראה נובע מכך שהם מפסיקים את תהליך ההתבגרות יותר מוקדם ולכן נשארים ילדים.
זה נכון
22/12/12 18:40
20צפיות
ג'יה העקשנית מנסה שוב ושוב ולא מתייאשת עד שהיא מצליחה. ואז היא מבינה שאפשרי, ומכאן כבר אין לה שום בעיה. ברגע שלמדה איך לקפוץ לספה, למיטה, שאפשר להיכנס לצינור (ולאכול אותו מבפנים כשאף אחד לא רואה אותה). כל פעם אנחנו צריכים למצוא פיתרון אחר איך לסגור את המעבר לאחד החדרים, וכל פעם היא בסופו של דבר מוצאת איך להיכנס. הבעיה היא שהיא גם די חזקה פיזית, ואת הרשת ששמנו מתישהו כדי למנוע ממנה מעבר, היא דחפה ועם הזמן היא התקמטה לגמריי עד שכבר היא אפשר לעשות בה שימוש. היא הבינה שצריך לדחוף עד שיפול פנימה. ועכשיו החלפנו לתמונה (כזאת ששמים על הקיר). היא כמובן הבינה איך לקפוץ מעל כמו טלה. ועכשיו גם מצאה עוד שיטה לעבור אותה: היא ראתה את אחותה (הכלבה שלנו) דוחפת אחורה עם האף כדי להיכנס... וג'יה הבינה את השיטה, אז היא פשוט דוחפת הצידה עם האף הקטנטן... והתמונה נופלת עליה.

בזמן האחרונה היא הבינה שכדי לפתוח את הדלת של הכלוב צריך להרים למעלה. אבל כמובן שזה לא מספיק כדי ממש לפתוח עד הסוף.

אין לה בעיה של אומץ או אתלטיות. אבל... קורה המון שהיא עושה ספרינט מהקצה השני של הבית כדי לקפוץ על הספה בתנופה ענקית (ולפעמים נוחתת על הכלבה במסכנה), וכל כך מתלהבת כשהיא קופצת ולא מצליחה ונופלת אחורה כמו שתואר... ממש כמו באיזה סרטון יוטוב שנועד כדי לצחוק על זה שרץ בהתלהבות ואז לא מצליח להשלים את הקפיצה, מתנגש ונופל. ואני לא יודעת אם לצחוק או לרחם. לא מונע ממנה לעשות את זה שוב ושוב. הרפתקנית. הצעתי לה צניחה חופשית, אבל היא אמרה שיש לה פחד מטיסה.

היא לא גדלה או גודלת בסביבה שבה רודפים אחריה, אז אני לא חושבת שזה קשור. היא פשוט ארנבונת אנרגטית. וכשג'יה משוחררת, הנשימה של כולם נעצרת כי מי יודע מה היא תעשה... או למי תעשה..

וואוו! ואני חשבתי שקבו "איש ההרס"...
22/12/12 21:12
21צפיות
עכשיו אני מבינה שהוא הרבה יותר עדין ורגוע משחשבתי.

כשלא הקפדנו לסדר את הגדר כמו שצריך הוא הצליח טיפה לדחוף אותה הצידה ולהשתחל (ברווח שנוצר בינה לבין הקיר), אבל מצאנו לזה פתרון ועכשיו יש שם רהיט שחוסם את דרכו אז אין לו סיכוי.

הוא עדיין דוחף את האף בין הסורגים ומנסה לטלטל את הגדר, אבל היא גדולה או כבדה, אז הסיכויים לרעתו . זו לא רשת רכה, היא עשויה ממוטות מתכת עבים ולא גמישים, אני בעצמי לא יכולה לעקם אותם, אפילו לא עם פלייר.

אין לנו בעיה להשאיר אותו מחוץ לחדרים, צריך פשוט להקפיד לסגור את הדלת... רק למטבח אין דלת (אבל לסלון יש, אז אנחנו "כולאים" אותו שם). מאז שקנינו את הגדר הכלוב שלו כל הזמן פתוח, אז גם זו לא בעיה. הוא נכנס אליו כדי להכניס או להוציא נוזלים (וגם גללים הוא מפזר בו בשפע) ולפעמים סתם נח בו או נכנס להתחבא בבית כשמגיעים אורחים... גם אם אלה חברים שמגיעים אלינו קבוע והוא ראה אותם עשרות פעמים והם לא מתקרבים אליו ולא נוגעים בו ולא כלום. הוא כזה פחדני!

בסופו של דבר הוא בד"כ לא מרביץ ספרינטים למעט באמת כשהוא מפחד. לפעמים מספיק שאנחנו ניכנס לסלון כדי שהוא ייכנס להיסטריה, ואם יש אורחים, לא משנה מי קם או זז קצת (גם אנחנו) הוא נהיה תזזיתי בטירוף... בורח במהירות עצומה להתחבא בבית, או נכנס למנהרות ומתחבא בכלוב הנשיאה שמחובר לקצה של אחת מהן (הוא רובץ שם וישן לא מעט במהלך היום, זה משמח אותי ). לרוב הוא נכנס למנהרות בכ"כ הרבה אנרגיה שהוא פשוט מזיז אותן איתו...
אני קוראת לבאנשי "אינדיאנה באנשי"
23/12/12 07:50
13צפיות
כי הוא כל הזמן מנסה לעלות כמה שיותר גבוהה, קופץ על כל מה שאפשר, ומשמיד מכשולים. לפעמים הוא נוחת רע, ואני פוחדת שהוא נפצע, או שיכנס עוד הפעם לסטרס
חחחח גם באנשי השמנמן מנסה לקפוץ ונאחז
22/12/12 18:16
19צפיות
כשהוא ממש רוצה משהו, הוא קופץ גבוהה מאוד.
אבל בדרך כלל, הוא עצלן.
נחמד לקרוא את התעלולים של הקטנים. אז אנחנו
23/12/12 08:44
17צפיות
יכולים להיות רגועים עם ג'ינו'לה. בהתחלה חשבנו לגדר חלק מהסלון הגדול שלנו. בסוף לא עשינו זאת.
עכשיו שקר יותר הוא עולה על אחת הספות בסלון, למרות שיש לו שטיחים משלו, שתיים במס'. הוא רק
רובץ על הספה עליה הוא עולה אחרת לא היינו מרשים לו לעלות עליה. את הדלתות של החדרים שזה
כולל חדר שינה + חדר הילדים. לפעמים, הוא מצליח להשתחל לחדר שינה ולחדר של הבת שלי, עוד
לפני שהספקנו לסגור את הדלת. מדהים כמה שהוא זריז. אם אני רואה את זה, מובן מאליו, שאני לא
מאפשרת לו לעלות על המיטה. אם לא אז חבל על הזמן המיטה נהפכת לחדר השירותים שלו. קשה
להוריד אותו הוא קופץ מפינה לפינה בשיא המהירות זריז אמרתי ? פויה ג'ינו'לה לא מפריע לנו
שהוא נמצא במטבח - אחד המקומות האהובים עליו, כל עוד, המטבח לא נהפך לחדר השירותים
שלו.
אוקיי, אבל...
23/12/12 20:44
27צפיות
כרגע אין לי ממש אפשרות, אני עדיין מתארגנת בדירה ולא יודעת איך ואיפה לשים גדר. מבין שתי האלטרנטיבות - מה נראית לכם סבירה יותר, לבינתיים?
האפשרות של חדר האמבטיה + להוסיף גירויים
24/12/12 10:14
17צפיות

את אומרת שחדר האמבטיה עם רצפה די גדולה,
אז יש שם הרבה מרחב להתרוצץ וזה טוב.

וכיוון שאמרת שאין שם גירויים - פשוט תוסיפי גירויים - כל
מיני צעצועים (של תינוקות - כדורים מרשרשים מפלסטיק ודברים בסגנון),
גלילי נייר טואלט (רק הקרטון)
ודברים בסגנון.

אם הייתי באותו מצב, אני חושבת, שאני גם הייתי
24/12/12 11:35
17צפיות
משאירה אותו באמבטיה שתהיה לו אפשרות להתרוצץ. הייתי מוסיפה לו שם :
מצע לצרכים, אוכל ושתיה, וכמו ש-AreYouReady אמר הייתי מוסיפה לו
משחקים כמה שאפשר. משחררת אותו משם ברגע שהייתי חוזרת הביתה. אם יש פתח לאיוורור
להשאיר לו איוורור. הלחות היא רק בזמן שעושים מקלחת, אני לא חושבת, שיש סיבה לחשוש
מזה. זה עדיף מאשר שישהה בכלוב קטן לזמן ממושך.
שאלות בקשר לאוגרים חדשים
20/12/12 01:13
121צפיות
שאלות בקשר לאוגרים חדשים
ב"ה

שלום רב!!
יש לי שאלה שבטח תעצבן פה כמה אנשים כי שואלים אותה הרבה בפורומים למכרסמים, אבל אשאל בכל זאת כי אצלי זה מקרה מיוחד. ועוד כמה שאלות.

קניתי אוגרים שהמוכר בחנות אמר לי שהם סורים, אבל א"כ בדקתי באינטרנט וזה לא הצבעים בכלל, זה היה נראה כמו אוגר סיבירי, אבל חבר ראה אותם ואמר שיש לו אוגר סיבירי בבית ושלי ממש גדולים יחסית לשלו ולא נראה לו הגיוני, קיצור שמתי תמונות אשמח אם תצליחו לזהות מה זה. (זאת היתה שאלה ראשונה).

עכשיו לשאלה המעצבנת...
את האוגרים קניתי ביחד, והם היו באותו כלוב. חיו להם בהנאה בחנות הרבה זמן למיטב הבנתי. שמתי אותם בקרטון כי היו לי כלובים בבית, והם ברחו לאוטו ורק אחד נמצא, הנחנו שהשני ברח איכשהו. הסתבר שטעינו, אחרי יומיים אבא שלי אמר שהוא ראה אותו, ואחרי יומיים לכדנו אותו עם מלכודת שרק תופסת. עכשיו.. אני מודע לזה שאוגרים הם חיות מאוד טריטוריליות, אבל הנחתי בגלל שהם חיו ביחד הרבה זמן והופרדו רק לכמה ימים שהם לא יריבו. הסתבר ששוב טעיתי! האוגר הראשון תקף בלי בושה את האוגר החדש. אז נתתי להם יום בנפרד ולאחר יום שמתי אותם בכלוב נייטרלי חדש(כן יש לי הרבה כלובים) כדי לבדוק אולי אוכל לנקות את הכלוב בראשון מריח (הוא הכי גדול) ולחבר ביניהם שוב. הם שוב רבו..
אני יודע שתמיד כדאי להפריד כלובים, אבל בכל זאת... רציתי לשאול אם יש משהו שאוכל לעשות כדי ששוב יחזרו להיות יחד.
בדקתי בעצמי, ואני לא סגור על זה אבל לפי הציורים ומיטב הבנתי האוגר הישן זכר והחדשה נקבה, והם אמורים להגיב טוב יותר שהמינים שונים, ואני גם רוצה צאצאים!...
אז... אשמח לקבל הצעות. אפשרי?

עוד שאלה.. נתקעתי עם מתקן שתיה אחד, שגם הוא היה בעייתי (טיפטף בלי סוף) ולכן הוצאתי גם אותו. אז שמתי להם מים בקערה- הם ישתו ממנה? יקח זמן עד שאני ישיג שני מתכנים חדשים ואני לא רוצה שהם ימותו מצמא, והזכר הופך בלי סוף את הקערה שלו מהשתוללויות, ושמתי להם גם ירקות טריים עם נוזלים- עגבניה, מלפפון, גזר, חסה, אגס אפילו והם אוכלים מהם- זה יכול להספיק להם? חוץ מזה, ניסיתי לקחת בקבוק עם פקק בולט, זה שמסתובב ושותים ממנו כמו בקבוק פיטמה וניסיתי לטפטף להם, הם לא מוכנים לשתות! קיצור- יש עוד משהו שאוכל לעשות כדי לספק להם נוזלים?
חוץ מזה, איך בודקים בחנות שהטפטף לא יטפטף לי? שלא יקרה שוב!

ודבר אחרון- הם לא מפסיקים לנסות לברוח!! הנקבה עוד מתונה, היא די הסתגלה אחרי לילה של נסיונות ובינתיים היא סבבה, אבל הזכר אצלי שבוע והוא לא מפסיק לנסות לברוח! יש משהו שאוכל לעשות? זה יפסק? תכננתי לקנות לשניהם גלגל ריצה, זה ייתן משהו?
חוץ מזה הבנתי שאם משחקים איתם הרבה ומלטפים אותם וזה הם מתרגלים לבני אדם, ואשמח שהם יחבבו אותי יותר. אמנם המצב יותר טוב מבהתחלה, שלא היו מוכנים לתת לי לגעת בהם, אבל עדיין הם לא מתים על מגע..

סיכום:
-איזה אוגר זה?
-האם יצליחו לחזור לחיות יחד (*חיו כבר יחד *כנראה זכר ונקבה, ולמטרות זיווג הם אמורים להיות מוכנים לדור יחד)
-מה לעשות בשביל זה? הפרדה לימים ארוכים יותר, ניקוי הכלוב מריח, נסורת חדשה?
-איך לספק להם נוזלים בינתיים?
-איך בודקים מתכן שתייה בחנות שלא יטפטף לי?
-איך לגרום להם (לפחות לזכר בינתיים) להפסיק לנסות לברוח?
-איך לגרום להם לחבב אותי?

הרבה שאלות...
אשמח אם תוכלו לעזור לי!
המון תודה, סליחה על האורך!
-נדב-
º
תמונות
20/12/12 01:15
44צפיות
תמונות
º
תמונות
20/12/12 01:16
37צפיות
תמונות
º
תמונות
20/12/12 01:18
34צפיות
תמונות
º
תמונות
20/12/12 01:18
26צפיות
תמונות
º
תמונות
20/12/12 01:20
30צפיות
תמונות
º
תמונות
20/12/12 01:20
27צפיות
תמונות
º
תמונות
20/12/12 01:21
29צפיות
תמונות
אני יכולה רק להציע לך קישור למאמרים הבאים:
20/12/12 01:26
28צפיות
º
תודה, החכמתי!
20/12/12 14:17
12צפיות
תשובה
20/12/12 08:17
40צפיות
א. זה אוגר סורי. הם מגיעים בכמה צבעים, ויש כמה סוגים- פנדות, אנגורה וכו', לכל סוג יש צבע ומראה כללי שונה.
יש סורים חומרים כהים, יש בז', ויש לבנים לגמרי ועוד, זה משתנה.
הגודל זה ההבדל העיקרי בין הסורים לשאר סוגי האוגרים וקשה לפספס את ההבדלים בגודל...
ב. כשהפגשת אותם שוב, אם הפגשת אותם בטריטוריה של הזכר, זו הסיבה שהוא תקף אותה בפעם הראשונה. אתה בטוח בכלל שהיא נקבה? או שהם 2 זכרים/2 נקבות?
הדבר היחידי שאפשר לעשות הוא לשים אותם בכלובים נפרדים אבל צמודים זה לזה (שיוכלו לגעת ולהריח אחד את השני מבעד לסורגים), ולאט לאט להפגיש בינהם באופן הדרגתי ומבוקר...
אבל אין מה לעשות- גם לאוגרים יש רצונות ולא תמיד הכל הולך כמו שרוצים, לפעמים הם פשוט לא מסתדרים אחד עם השני גם אם אלה זכר ונקבה ולפעמים הם מסתדרים גם 2 זכרים...
לי למשל היו 4 סורים (2 נקבות ו2 זכרים) והם כולם חיו יחד בכלוב גדול, עכשיו כשהנקבות מתו, הזכרים עדיין חיים יחד ואין מריבות...
תפריד ביניהם, נקה את הכלובים, שים נסורת חדשה (שלא יהי ריח בכלל, לא על הכלוב ולא בנסורת) ותפגיש ביניהם לאט לאט....תן להם זמן ותקבל את העובדה שלא כל זוג אוגרים מסוגלים לחיות יחד ולהתרבות.
ג. בנתיים אם אין לך בקבוק שים להם קערה קטנה עם מים, תנסה למצוא קערה שתהיה יחסית כבדה (לא חד פעמי למשל, שגם מסוכן כי יכרסמו אותו) ככה שהאוגרים לא יהיו מסוגלים להפוך אותה, ותדאג למים טריים כל כמה שעות. כשאתה קונה בקבוק חדש, תוודא שהוא בקבוק איכותי, שהכדור זז כמו שצריך ולא נתקה, ושהוא זז וחוזר למקום כשהופכים את הבקבוק. אתה גם יכול לבקש מהמוכר למלאות מים ולבדוק שלא נוזל אם הוא מכיר אותך ויסכים...לרוב גם אחרי הקנייה אם אתה חוזר ומתלונן שהבקבוק נוזל ומראה חשבונית, יש סיכוי שתקבל חדש...שוב- תלוי במוכר.
ד. אין קיצורי דרך בלהרגיל אותם אלייך, הבית שלך חדש להם, הסביבה שונה, והם טיפה בסטרס מהמעבר מהחנות לבית שלך. אל תרים אותם בכוח, תן להם להתקרב ליד שלך בתוך הכלוב ותלטף אותם, תן להם לאכול שהם מאוד אוהבים, תרגיל אותם שאתה לא איום או משהו רע, אלא נחמד ו"טעים" (לא אתה, החטיף)...יכול לקחת כמה שבועות אבל לאט לאט הם יתרגלו אליך ואל המקום. לאט לאט תרים אותם יותר (בהתחלה רק כשהם רוצים ומתקרבים ליד שלך), ובהמשך תוכל להחזיק אותם כמה שאתה והם תחפצו...
ה.הערה לגבי מה שרשמת לפני השאלות- גלגל ריצה זה ח-ש-ו-ב מאוד, האוגרים בכלובים סגורים ולא יכולים לרוץ ולהוציא אנרגיה, אם אין להם דרך לפרוק אותה, הם פחות רגועים ויותר עצבניים, שתי דברים שגם לא יתנו להם להתרגל אלייך וגם עלול לגרום להתפתחות של נשיכות וכו'. מכרסמים בלי גלגל ריצה לפעמים גם מפתחים דיכאון ומפסיקים לזוז, ישנים כל היום בכלוב ולא עושים כלוב, ובטח שאם לא טוב להם, אין מצב לראות גורים באופק... תקנה גלגל, זה חשוב, וזה ממש לא עסק יקר. (20-30 ש"ח)
בנוסף- עוד דבר שטוב לקנות וממש יעיל- כדור שבו אפשר לשים את האוגרים שיוכלו לשוטט בבית בתוכו, ככה הם גם לא מפסיקים לזוז וגם יש אפשרות לעשות דברים כמו לנקות בנחת את הכלוב בלי שהם יפריעו וכו'...
ו. העיקרון שעליו אתה צריך לשים פוקוס בכללי (ובעיקר אם את הממש רוצה גורים) - אתה צריך לתת להם תנאים כמה שיותר טוב, רק כשטוב להם הם מתרבים, צריך שיהיה להם אוכל איכותי, נסורת איכותית, מים טריים זמינים כל הזמן (בהמשך כשהיה לך בקבוק אפשר להחליף בערך פעם ביום ולא כל כמה שעות), גלגל ריצה, בית סגור עם ריפוד מתאים (טישו או ריפוד מיוחד שקונים בחנות)...וירקות במצב טוב (לא רקוב) הם תוספת טובה (תשתדל לתת גם ירקות קשים כמו גזר, שטוב להם לשיניים שגדלות כל הזמן).... ברגע שיהיה להם טוב מבחינת תנאים והם ירגישו טוב איתך ואחד עם השני, יש מצב שתראה גורים ובכמויות...

בהצלחה ותהנה מהם!!!
º
המון תודה!!! עזרת לי מאוד!
20/12/12 14:16
11צפיות
º
כל הכבוד על התשובה המפורטת - החכמתי
20/12/12 19:25
11צפיות
º
22/12/12 20:42
3צפיות
המלטה!!!
26/12/12 00:19
12צפיות
אתם לא מאמינים!!!
שמתי כמו שאמרתם לי את שניהם בכלוב גדול (יותר ארגז) וחוצץ רשת כלוב ביניהם והם עדיין לא הפסיקו לריב כי "הזכר תקף את הנקבה" כשניסיתי לגשר ביניהם.
טוב, אז.... היום גיליתי שהזכר התוקפני היא בעצם נקבה שהמליטה לי איזה 6 גורים חמודים רצח. הייתי בהלם מוחלט כי הייתי בטוח שהיא זכר. והשני... טוב אני כבר לא יודע להחליט אם זה זכר או נקבה, אני כבר מבולבל לגמרי...

אז רציתי לשאול... האם אני יכול לדאוג איכשהו לאמא לתנאים טובים יותר? אולי יותר ספייס, להעביר את האוגר/ת השני/ה לארגז אחר ולתת לה יותר מקום, יותר אוכל, יותר נסורת (??).
חוץ מזה היא המליטה בתוך קופסא של קפה שניקיתי ועשיתי אותה מחילה, אז עכשיו אני אמור לנקות אותה איכשהו? או שאסור לגעת בהם כי היא תריח את הריח שלי עליהם ותאכל אותם? בכלל, איך להימנע ממצב שהיא תאכל אותם כי שמעתי שזה קורה לפעמים.

חוץ מזה, נראה לכם שעכשיו הם יסתדרו יותר שני האוגרים? הגיוני בכלל שהיא נקבה והיא תתקוף את הזכר? אולי הם שתי נקבות?
מצד אחד לא נראה לי שהם שתי נקבות, כי איך היא נכנסה להריון, מרוח הקודש? או שאולי היו בחנות יותר מ2 אוגרים ואנחנו בדיוק סיימנו לו את כל האוגרים? בכל מקרה לאוגר בלי הצאצאים יש כמו אברי מין שונים ואין לו פטמות כמו לאוגרת, אבל הוא רגוע מאוד יחסית לזכר, והוא בא בטוב לאוגרת, זאת היא שתקפה אותו. אבל אולי זה היה על טריטוריה, בגלל שהם הופרדו לשבוע, והיא פחדה על הגורים שלה.....????????

ומתי אפשר להתחיל לשחק קצת עם הגורים החדשים, ומתי אפשר למסור אותם לאימוץ? האמת אני אוהב אותם והכל בחיי אני מרגיש כמו אבא, אבל לא מתחשק לי עכשיו מליון אוגרים, הבנתי שהם משריצים המון ובלי סוף.

שוב סיכום:
-האם יש צורך לשפר את התנאים לאמא?
-מתי מותר להתעסק עם הגורים והאם צריך לנקות להם את המחילה?
-האם הם יסתדרו עכשיו אחרי ההמלטה?
-מה לעזאזל המין של האוגר השני?

נ.ב- קניתי להם גם גלגל וגם כדור להסתובב בבית, הם לא אוהבים אותם בכלל. אמנם הם קצת גדולים מידי בשבילם אם לומר את האמת אבל בכל מקרה הם לא אוהבים לנוע בתוכם, אז בינתיים אני פורש מהרעיון הזה, אשמח להצעות להוצאת המרץ שלהם.

תודה מראש!!
מזל-טוב
26/12/12 08:42
10צפיות
קודם כל- מזל טוב!
תשובות לשאלות- קודם כל, מאוד הגיוני שהאוגרת הגיעה בהריון מהחנות, הריון אצל אוגרת סורית נמשך - 16-17 ימים, לפי מקורות מהאינטרנט, זה לא מדע וודאי ולכן זו רק הערכה אבל זה בערך, אם האוגרים אצלך יותר מחודש- הנקבה נכנסה להריון אצלך. אם לא- סביר יותר להניח שהגיעה בהריון.
שיפור התנאים של האמא תמיד יעזרו, היא תהיה יותר רגועה והסבירות שתאכל את הגורים ייקטן. אבל עכשיו משהיא כבר המליטה אל תגע בכלוב. כל נגיעה מגדילה את הסיכוי שהגורים ייאכלו, בעיקר אם האוגרת לא לגמרי התרגלה אלייך. כל עוד הגורים לא הצמיחו פלומת שיער ונראים גדולים מספיק, עדיף להמנע מלגעת בכלל בכלוב מעבר למה שחייבים (כדי לשים מים+אוכל), בהמשך כשתלמד להכיר את האוגרת ותלמד את הגבולות שלה תדע במה להקפיד ובמה אפשר לחרוג (לי למשל יש אוגרת סיבירית קינמון- בהמלטה הראשונה לא נגעתי ולא התקרבתי לכלוב, כדי להבטיח שישרדו, בהמשך כשלמדתי להכיר אותה טוב יותר, וראיתי שגם כשהגורים גדלו היא לא מאוד רכושנית כלפיהם, הרשתי לעצמי לגעת בהם בגיל קצת יותר קטן, עדיין ר-ק אחרי שהצמיחו מעט פרווה, זה הגבול) בקיצור- אל תתעסק עם הכלוב יותר מדי, אל תנקה אותו כרגע, ואל תטלטל אותו. תן לה לגדל אותם בנחת ובשקט. את האוגר/ת השני/ה צריך להפריד מ-י-ד מהאמא, בטח אם הן רבו עוד לפני ההמלטה, האוגר/ת מהווה סטרס מיותר לאמא, וגם אם האמא לא תפגע בגורים בגלל זה יתכן והאוגר/ת השני/ה י/תפגע בהם. אתה יכול להשאיר את השני/ה בכלוב נפרד צמוד לשל האמא, לא ביחד.
לגבי בדיקת המין- אין לי מה לעזור בעניין, אם אתה רוצה אתה יכול לנסות לצלם תמונה וננסה לעזור בזיהוי... פטמות מופיעות ר-ק אם האוגרת בהריון מתקדם, השיער מסביב נושר ובגלל שהעטינים מלאים הכל בולט....האוגר/ת השני/ה יכול/ה להיות נקבה/זכר, אין הבדל בפטמות אלא אם כן כמו שאמרתי, הנקבה בהריון מתקדם...הנה קישור להבדלה בין זכר לנקבה במכרסמים, יש שם גם אוגרים- http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=10024...
בקיצור- לנקות את המחילה ולהתעסק עם הגורים- רק כשהם הצמיחו פרווה וכבר די גדולים, גיל טוב זה כמה זמן אחרי שהם התחילו לצאת מהמחילה/מהבית של האמא, לטייל בכלוב ולאכול אוכל מוצק...
הסבירות היא שאם האוגרים לא הסתדרו לפני ההמלטה, הם גם לא יסתדרו אחרי במידה והן שתי נקבות, נסה אחרי שתמסור את האוגרים לחזור להרגלה איטית והדרגתית בינהן...זו האופצייה היחידה כרגע.
כמו כל בע"ח- גם אוגרים יכולים להיות עצלנים, בטטות רציניות לפעמים...שים גלגל ואם יהיה להם מרץ להוציא הם ירוצו בו, כל עוד הוא בכלוב והם יכולים לבחור אם להשתמש בו זה טוב....שים לב שאוגרים הם בע"ח שפעיל בעיקר בלילה ולכן יכול להיות שהם כן משתמשים בו אבל אתה לא רואה....רק תוודא שהם מסוגלים לרוץ בו (שהוא לא נתקע או משהו, מסתובב "חלק")
אימוץ- גיל 3 שבועות בערך, תסתכל אבל בעצמך אם הם נראים לך מספיק מפותחים, שהם אוכלים אוכל יבש כמו שצריך, פעילים, מסתובבים ולא כל היום ליד אמא...(לפעמים חלק מתפתחים יותר לאט מאחרים וצריכים יותר זמן...לי למשל הייתה גורה אחת שנשארה כמעט חודש יותר מכל השאר מאחר והיא הייתה רבע מהגודל של האחרים...חלק מהעניין של "החזק שורד"...) ואוגרים דרך אגב ממליטים, השרצה זה רק בדגים, דו חיים וכד' (ביצים רכות קליפה...)

ותעלה תמונות של הגורים!!
תודה רבה, אני מרגיש כמו אבא
26/12/12 12:16
7צפיות
חחחחחחחחח

טוב תודה רבה על התשובות, באמת עזרת לי מי מאוד!
ואני יעלה תמונות ברגע שיהיה לי אומץ לנשום לייד הכלוב, בינתיים אני לא רוצה להציק לה ולנסות לדחוף מצלמה בתוך קופסת הקפה, היא גם ככה לא ממש רגועה, היא כל הזמן מנסה לכרסם את הרשת הפרדה לצד הדני של הארגז לכיוון האוגר השני. אולי אני באמת יוציא את הרשת הפרדה וייתן לה כרגע את כל הארגז לעצמה ואת השני ישים בארגז אחר.

וסתם צחקתי לגבי ההשרצה, התכוונתי לצורת ביטוי הזאת, כאילו שממליטים מליונים ובלי סוף כל שבוע, ברור שזאת המלטה מבחינה פיזיולוגית. כמו שנגיד צוחקים על אנסטסיה מיכאלי שהיא "משריצה" כי יש לה איזה 12 ילדים. (כן ירבו צדיקה!)

המון תודה, תמונות בקרוב עז"ה!
מזל טוב לאבא הטרי!
26/12/12 20:10
6צפיות
מחכים לתמונות!
º
תודה רבה!! בלנ"ד יגיעו בקרוב!
27/12/12 00:01
5צפיות
אני קצת מתחיל להילחץ...
30/12/12 00:34
4צפיות
האמא יוצאת פעם ביום ומשתולל בכלוב, מחפשת איך לצאת, והמון פעמים אני שומע מין ציוץ כזה של הגורים...
איך אני בודק שהם בסדר ושהיא לא אוכלת אותם? הם כל הזמן בקופסת קפה ואני מפחד לגעת בה כדי לא להלחיץ את האמא, אבל אני גם לא רוצה שהיא תאכל אותם!! היא אוגר מאוד תוקפני ואגרסיבי!
חוץ מזה, יש סיבה לציוצים האלה חוץ מזה שהאמא אוכלת אותם? ראיתי סרטונים מחרידים ביוטיוב שהאמא אוכלת את הגורים שלה והם עשו בדיוק את אותו צליל שאני שומע כל הזמן, אבל אולי זה הצליל היחיד שלהם, והם עושים אותו נגיד גם כשהם רעבים? חוץ מזה, זה שהם פה כבר משלישי בערב ואני עדיין שומע את הציוצים מעיד שהם בחיים לא? או שהיא פשוט אוכלת אותם אחד ביום....?
יש מצב פעם הבאה שהיא יוצאת להוציא אותה מהכלוב, להרים את הקופסא ולבדוק שהם בסדר ולהחזיר אותה, או שזה סיכון ייתר?

אני לא רוצה שהגורים ימותו!!!
גורים מצייצים מכל מיני סיבות, זה הקול היחידי
30/12/12 09:15
6צפיות
שלהם...זה ממש לא מעיד שהיא אוכלת ותם וזה שהיא פעילה גם לא מעיד על כלום...אוגרים הם ייצור פעיל, היא לא תרנגולת שתשב 24/7 על/עם הביצים/אפרוחים...בכלל- הציוצים האלה זה הדבר הכי חמוווד בגורים...אם לא היית שומע צוצים זה היה מעיד על משהו רע...
אתה אמא לחוצה זה הכל....בנחת...הגידול שלהם כרגע הוא התפקיד של האמא בלבד, אין מה לעשות, אה צריך לשבת ולחכות במתח 3 שבועות...

אם היא תוקפית ואגרסיבית בטח ובטח שאל תגע בבית שלה. זה לא עניין של לקחת את הבית והלחזיר בלי שהיא תשים לב, הריח שלך יידבק בבית ואז הסיכוי שהיא תנטוש/תאכל את הגורים יעלה...

חכה בסבלנות, כשתראה אותם יוצאים מהבית תדע שהכל טוב ויפה....עד אז צריך פשוט לשבת ולחכות...

בהצלחה!
º
תודה, הרגעת אותי טיפה..
30/12/12 17:11
3צפיות
ראיתי אותם!!! איזה קושקושים!!
02/01/13 03:17
4צפיות
האמא הוציאה אותם מהקופסה ועשתה להם מין קן חיצוני ענק, ואז היא קמה רגע וראיתי אותם!!! איזה חמודייייםםםםם!!!!
אני כולי מתלהב!!! אפילו יש להם קצת שיער!!!!!!
בקרוב מאוד יגיעו תמונות בלי נדר!!!!!
º
02/01/13 08:01
6צפיות
התמונות הגיעו!!
07/01/13 03:15
24צפיות
ב"ה
לא הרבה ולא הכי ברורות, אבל חמודיייייםםםםםם!!!!
ויש בכמה צבעים!! וזה מפתיע כי גם האמא וגם האבא אפורים, אבל יש גם חצי שחור, וצבע חול (!!!). עכשיו אני בטוח שזה אוגר סורי ולא סיבירי!!!

תודה מיוחדת ל neimann שתמכה בי לאורך כל הדרך, אם תרצי (או שמא תרצה?) אוגר, עלי, בואי לקחת!

תופים..... אחרי שבועיים וחצי דאגה, קבלו במחיאות כפיים את האוגרים החמודים שלי!!

º
יונקים
07/01/13 03:16
13צפיות
יונקים
º
עם הזנב למעלה
07/01/13 03:18
13צפיות
עם הזנב למעלה
º
07/01/13 07:27
5צפיות
º
אחד שחרחר יחסית וחמוד
07/01/13 03:19
12צפיות
אחד שחרחר יחסית וחמוד
º
ערמת גורים
07/01/13 03:21
12צפיות
ערמת גורים
יכול להיות שהאבא היה שחור...
07/01/13 07:31
7צפיות
בכל מקרה חמוווודים! תהנה מהם!!! זהו, אוטוטו כבר אפשר לגעת...שבוע+ ותוכל להנות לא רק מהלסתכל...
º
תודה
07/01/13 13:03
6צפיות
º
ערמת גורים 2
07/01/13 03:22
11צפיות
ערמת גורים 2
º
ערמת גורים, אחד בצבע חול יפה בצד שימו לב
07/01/13 03:23
16צפיות
ערמת גורים, אחד בצבע חול יפה בצד שימו לב
Bonding בין ארנבים
19/12/12 08:28
85צפיות
שני הארנבונים שלי כבר זמן רב לא מסתדרים.
לתקופת מה הם היו חברים ממש טובים, עד שרבו (כנראה), מאז הגדול לא מפסיק לתקוף את הקטן (למרות שבגודל הוא חצי ממנו).
התקיפות הן בדר"כ נשיכות ללא תגובה, הקטן מגיב רק כאשר זה מגיע לממש בעיטות (ואז זה נראה כמו מלחמת כריות, עם כל השיער שעף) ואז יש פציעות גם שלהם וגם שלנו בנסיון להפריד.

בגלל המצב הנ"ל הבית שלנו מחולק ל-2 ע"י גדר בגובה מטר, כאשר בגדר המערכת הם נפגשים מדי פעם והגדול מלקק את הקטן באיזור העיניים (גבר-גבר).
הקטן לעולם לא מנסה אפילו להיכנס לחלקו של הגדול.
הגדול ש"ג ליד השער וכל הזדמנות מנסה לקפוץ פנימה ולסמן בגללים את האיזור של הקטן.
בעבר, לפני בוא הקטן, כמובן שכל הבית היה הטריטוריה של הגדול ,שלו ושל חבר אחר ואהוב שנפטר לצערנו.

חשוב לצין, אין לנו איזור בבית שאינו טרטריאלי של אחד מהם, היות וזו דירה ממש קטנה.
איננו רוצים לקחת את שניהם לאוטו היות והסטרס של ההרמה והיציאה החוצה ממש קשה לקטן (פחדנצ'יק) ובפעמים שכן ניסינו לא ראינו תוצאות.

אשמח לכל עצה או רעיון מה עוד ניתן לנסות במסגרת המגבלות.
תודה מראש.
טיפ: לתיאור גיל השתמש ב"מבוגר" ו"צעיר"
19/12/12 22:49
48צפיות
או לתיאור הזמן שהם אצלכם "ותיק" ו"חדש" (יחסית) או כל תארים רלוונטיים אחרים שלא קשורים לגודל פיזי... בלבלת אותי לגמרי מי זה מי ומתי וכמה ולמה...
מקרא
19/12/12 23:37
64צפיות
גדול :
שם - ספוק.
גיל - שנתיים.
תפקיד משפחתי - ערס.
משקל - 1.35 קילו

קטן:
שם - סקוטי
גיל - שנה.
תפקיד משפחתי - האישה המוכה.
משקל - 3.1 קילו
º
19/12/12 23:45
16צפיות
º
גדול!
20/12/12 00:26
14צפיות
º
20/12/12 08:20
7צפיות
º
הרגת אותי חח
20/12/12 20:32
17צפיות
בעיטות?
20/12/12 00:17
39צפיות

את הנשיכות אני מכיר

אבל איך הם רבים בבעיטות?
הם בועטים אחד בשני עם הרגליים האחוריות? (לא ברור לי איך)
או שהתכוונת שהם עושים תנועת חפירה עם הרגליים הקדמיות ("הידיים") על הגוף של השני?
בדיוק
20/12/12 00:36
37צפיות
אחיזה עם השיניים בחלק האחורי של "היריב" ונעיצת הרגליים באזור החזה-בטן במהירות שיא.
º
בקרוב בקולנוע: kung fu rabbit :)
20/12/12 15:00
18צפיות
המציאות עולה על כל דמיון
20/12/12 17:14
33צפיות
בפעם הראשונה שראיתי אותם רבים זה היה בחדר השינה.
הם נעמדו אחד מול השני על המיטה,אף לאף כשכל גופם מתוח, קפצו באויר וכמו במטריקס התחילו בניפוף ידיים אחד מול פני השני תוך כדי ריחוף.

עוד לפני שהספקתי להפריד סקוטי הוציא זעקה קורעת לב, מעין חריקה בתדר גבוה של כאב היות וספוק נשך אותו בפנים.
עד היום המחשבה על האירוע מעבירה בי צמרמורת.
º
20/12/12 20:32
9צפיות
אוי ואבוי ,נשמע מזעזע
20/12/12 20:33
31צפיות
לצערי אין לי תשובה, אבל אני חוקרת בשבילך
תודה.
20/12/12 22:24
24צפיות
ניסיתי כבר את כל השיטות ה"קלסיות" של Bonding.
שדא"ג, עבדו בחיבור הראשוני בינהם לפני המריבה.

מהיכרות עם ספוק, אני משער שהבעיה נעוצה בשתלטנות שלו (ילד מפונק של אמא).
השאלה איך לגרום לו להבין שהטריטוריה עדיין שלו, רק שיש איזה Biatch שמסתובב לו בין הרגליים ומעריץ את האספסת עליה הוא דורך.
טוב...אז ככה קראתי המון באינטרנט...
22/12/12 10:00
30צפיות
קודם כל, חשוב לוודא  שאחד הארנבונים לא חולה, לפעמים ארנבונים מתחילים לתקוף כדי להרחיק ארנבון חולה.
תמיד תפריד את המריבות, קראתי שאפשר להשפריץ טיפונת מים על הארנבון האגרסיבי, או להתערב עם מגבת ופשוט לקחת אותו משם.
כמה אתרים המליצו על למרוח בננה על המצח של הארנבונים, שילקקו אחד את השני.
נסיעה של 15-30 דקות ברכב יכולה להיות דווקא טובה - אבל רק בגלל שהם היו חברים ופתאום רבו, בדרך כלל לא כדי להפחיד אותם.
בנוסף, אני חושבת שכדי להניח אותם בחדרים נפרדים, שהם יתגעגעו אחד לשני, ושהמפגשים שלהם יהיו מפוקחים.
אתה יכול גם להחזיק אותם שישתטחו, להצמיד אותם אחד לשני, ואז שניהם במצב כנוע ביחד, ואין אחד דומיננטי יותר.

אני מניחה שאתה מטפל בפצעים של המסכן? כי עם הוא פצוע, עדיף שהשני לא יהיה לידו... כמו שרשמתי, ארנבון פצוע מנסה להתחבא והארנבון החזק מנצל את ההזדהמות.

ואם אתה קורא טוב אנגלית, גוגל הוא החבר הכי טוב שלך. אבל צריך לדעת להבדיל בין הטיפים, יש כאלה שסתם יזיקו

מקווה שלפחות קצת עזרתי

º
דרך אגב, הפניתי שאלה גם לוט' מומחה
22/12/12 10:01
17צפיות
למי, אם אפשר לשאול ?
22/12/12 18:04
18צפיות
אם אלו עדי או עמיר, כבר ניסיתי http://www.timg.co.il/tapuzforum/images/Emo4.gif

גם הספקתי לקרוא כבר 6 ספרים מאמזון בנושא בחצי השנה האחרונה.

כן, אנחנו נואשים.
תודה רבה על המאמץ
22/12/12 18:00
26צפיות
לצערי לא חידשת לי הרבה מלבד עניין הגעגוע.
יהיה קצת קשה להפריד לחלוטין בגלל גודל הדירה, נחשוב על פתרון.

דא"ג, עניין הנסיעה באוטו הוא כן להפחדה. בצורה דומה יש כאלה שמפעילים מכונת כביסה כפתרון חלופי לתוך הבית.
הרעיון הוא לגרום להם לפחד וכך לחפש קירבה/עזרה אחד בשני, בתקווה ויווצר אמון.

ולעניין הפציעות - הוטרינרים במדינת ישראל הרוויחו הרבה ג'ובות בזכות המריבות הללו.
המעניין הוא שבאחת המריבות, סקוטי, תוך כדי התגוננות שרט לספוק את העין, ספוק כמובן סבל מאד והפסיק לתקוף.
אז סקוטי ניגש אליו ,נדבק, וניסה לנחם אותו. מלאכון חמוד.
צילמתי זאת בוידאו, שכנראה הוא הוידאו היקר אי פעם של ארנבונים.
(800 שקלים וטרינר ושלושה ימי חופש מהעבודה בכדי לטפל בספוק...)
באמת מקרה יוצא דופן....
22/12/12 18:12
18צפיות
יש לי את המייל של עמיר למקרים מיוחדים שהוא עונה לי בהם מהר.

הוא אמר שיש תרופה שאפשר לתת לארנבון האגרסיבי, אבל זה רק במקרה קיצוני, נדיר,ופתרון אחרון לחלוטין.

לפעמים ארנבונים מסורסים גם זמן רב לאחר הסירוס, משהו משתנה בהם, והם הופכים לאגרסיביים.

גם ארנבונים ננסיים בדרך כלל יותר אגרסיביים, בגלל הגודל, הם מפצים בערסיות

אולי תשים איזה קרטון ביניהם? שלא יוכלו לראות אחד את השני?

וכל הכבוד על כל המחקר שהשקעת!

מה עדי אמר במקרה הזה?
המומחים
22/12/12 20:57
15צפיות
עמיר הוא הוטרינר שלנו, כך שהוא כבר מיצה את כל מה שהוא יכול.
עדי אמר שכמו שבני אדם לפעמים מאסו אחד בשני, אולי גם זה המקרה.

הוא לא אגרסיבי באופן כללי, רק שובב.
הוא מאד מתחבר אלינו (ואולי זו הבעיה), מעיר אותי בליקוקים כשבא לו לשחק או לקבל ליטוף.
כשאני ליד המחשב הוא תמיד מתחת לרגליים בתנוחת כדור.

ולעניין הקרטון.
שמתי פוליגל על הגדר, הם נישנשו אותו...
המעניין שמאחורי הגדר, כשהיא סגורה הם קצת מתחברים - ספוק מלקק אותו ולפעמים אפילו נוגעים לחי בלחי.
וגם אם אאטום שוב, בכל פעם שאנו מנסים לעבור ,הבית הרי חצוי, הוא עושה כל מאמץ לעבור לצד של סקוטי ופעמים רבות מצליח.
שובבון קטנטן
23/12/12 07:37
12צפיות
אם עדי חושב שפשוט נמאס להם... אז נראה לי שתפריד אותם. כל אדון בחדר אחר...
זה המצב הנוכחי
23/12/12 13:20
8צפיות
אבל אני לא מוכן לוותר להם.
יהיה להם יותר טוב בשניים ולכך נשאף.
º
אה! דרך אגב, אפשר לראות את הסרטון?
22/12/12 18:13
11צפיות
http://youtu.be/ddz9vusIz0o
22/12/12 21:05
18צפיות
קשה לראות יותר מדי היות ועצם הוצאת המצלמה היתה סיכון ,לכן גם הוידאו קצר.
לא הבנתי מה רואים בו ראיתי רק ארנבון אחד
22/12/12 21:17
17צפיות
טיפ: לא לכתוב קישורים בכותרת, הם לא לחיצים וקשה יותר להעתיק את המחרוזת.
תודה על הטיפ
22/12/12 21:32
19צפיות
ספוק יושב מאחורי הפח, ניתן לראות את הזנבנב שלו.
הייתי יותר עסוק בלהתכונן לעצירת מכות מאשר לצלם, מתנצל על האיכות.
º
איזה זנבנב חמוד
23/12/12 07:33
13צפיות
ארנבי פחדני
17/12/12 16:15
44צפיות
רות משפחה קנתה ארנב
אמרו לה שהוא בן חצי שנה

כשהביאה אותו הביתה
ועד עכשיו כבר 4 ימים אצלה

פוחד לא חברותי
יושב בשקט במקום אחד
ורק בלילה אוכל...
אתמול ניכר שיפור שהוא התחיל לאכול גם ביום
אך עדיין מכל רעש קטן הוא קופא במקום ולא זז

מה אפשר לעשות?
שמו לו בית מקרטון והואלא יצא ממנו...
עכשיו הוציאו אותו כדי שהוא יתרגל למצב...

האם להחזיר בית מקרטון או שזהלא נחוץ?
מהידיים הוא לא אוכל כלום!!
רק כשהוא לבד ויש דממה אז אוכל.
ארנבון פחדן
17/12/12 17:28
47צפיות
ארנבון הוא חיה שנטרפת בטבע. הוא מתחבא בשעות היום ויוצא בלילה, כשחשוך ויותר בטוח, לחפש מזון.

הבאתם ארנבון לסביבה חדשה. ריח חדש, רעשים חדשים וכ'ו. הוא עוד מתאקלם. ודאי שיפחד כל רעש עלול להיות טורף שבא לתפוס אותו. בנוסף, ייקח זמן עד שהשעון שלו יתהפך ויתחיל להיות יותר תואם לשעות שלנו (שהפוכות משלו).

איך לעזור לו? לתת לו את הזמן ולא ללחוץ. לא ללטף אותו, לא להרים אותו, לא לנסות בכוח. ברגע שתנסו את זה-הוא יקשר אתכם עם משהו רע.
תנו לו זמן לגלות לבד את המרחב, ולהבים שזה בטוח לצאת ולהסתובב כי שום דבר רע לא יקרה. ברגע שכך תעשו ותתנו לו את הזמן, הוא גם יקשר אתכם עם משהו טוב שלא יפגע בו.

לצד כל אלה, זה גם עניין של אופי. כמו שיש ילדים פחדנים וילדים אמיצים, כך גם הארנבונים

בית מקרטון זה נהדר. זה חשוב והוא צריך אותו כדי להרגיש בטוח. הוא לא ירגיש יותר נוח אם תכריחו אותו להרגיש נוח ולצאת. להיפך, הוא רק יבין שאתם איום.

מצרפת לצד אלה גם הדגשים חשובים לגידול ארנבונים, החל מהסביבה הנכונה ועד התזונה. כדאי לקרוא :
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

נשמח לסייע בכל שאלה נוספת!
בהצלחה
סבלנות, סבלנות ועוד סבלנות
17/12/12 17:41
21צפיות
ארבעה ימים הם מעט מאד זמן. הארנבון עדיין לא התאקלם למקום החדש, וכנראה שגם פוחד מאנשים באופן כללי.
בית מקרטון זה מצויין. חשוב שיהיה מקום שהוא יוכל להרגיש בו בטוח, ובהדרגה הוא גם ירגיש יותר שאפשר לצאת משם.
אם הוא פחדן, צריך להרגיל אותו לאנשים בשלבים.
בשלב הראשון צריך לשבת לידו (בגובה שלו, אם זה על הרצפה אז לשבת על הרצפה). אפשר באותו זמן לתת לו "צ'ופר" שהוא לא יכול לעמוד בפניו (פלפל, גזר, אספסת), במקום הבטוח שלו.
בשלב הזה לא לנסות ללטף עדיין, ובשום פנים לא לנסות להרים אותו, כי רוב הארנבונים מאד לא אוהבים את זה.פשוט לשבת שם ולהתסכל עליו, בלי לעשות תנועות פתאומיות או מהירות.
אחרי שהוא מתרגל לנוכחות המטפלים, אפשר לנסות ללטף אותו בעדינות בזמן שהוא אוכל. עדיף להתמקד באזור הראש והגב, לא לנסות ללטף בשלב זה קרוב לרגליים או לבטן.
לאט לאט הוא יפתח בטחון, ילמד להכיר את המקום החדש ויתרגל לאנשים. זה דורש השקעה וסבלנות, אבל אפשר להגיע מאד רחוק ככה.
שאלה בענייני עכברים.
17/12/12 13:13
61צפיות
ראיתי כתוב במקורות דתיים - הלכתיים, שעכברים לא מכרסמים בגדים אם הם לא צמאים, האם למישהו ידוע משהו בנושא?
לא מכירה את העניין מבחינה דתית
17/12/12 13:55
30צפיות
למרות שאני דתייה, אבל העכבר שלי יכרסם בגדים בכל מצב שהוא, בין אם הוא צמא ובין אם לא, ויש לו מים חופשי ככה שאם הוא צמא הוא שותה, הם מכרסמים את הבגדים כדי להכין מהחומר בית/לרפד את מה שהם כבר בנו, ככה שזה לא קשור (לפחות לא נראה לי) לצמא...
תודה רבה על התגובה.
17/12/12 14:02
23צפיות
אשמח לשמוע עוד מבעלי ניסיון, האם עכברים מכרסמים גם אם הם לא צמאים.
ושוב תודה על התגובה.
עכבר=מכרסם. זה הטבע שלו
17/12/12 17:29
30צפיות
אין קשר לצמא או לא....

מה שיגרום לו לא לכרסם בגדים זה אם יהיו לו מספיק גירויים אחרים ומשחקים כך שלא יחפש במה להעסיק את עצמו
מכרסמים
17/12/12 17:46
23צפיות
לא סתם קוראים להם ככה, הם מנשנשים כל דבר
ניסיתי לחפש תשובה באיטנרנט, ולא מצאתי משנו רלוונטי...
מעניין אותי, מהיכן שמעת את זה? זה בהחלט שווה בירור.
º
התכוונת לכתוב לי או לפותחת השרשור?
17/12/12 17:54
11צפיות
לשרשור חחח
17/12/12 18:04
18צפיות
חבר שלי נזף בי שאני לא משרשרת נכון
הם גם טענו שעכבר נוצר מאדמה, אז תביני לבד...
18/12/12 14:46
23צפיות

הידע של חכמי הגמרא בנושא בעלי חיים בכלל,
ועכברים בפרט,
לא היה גבוה, בלשון המעטה.

הם היו בטוחים שעכברים נוצרים מאדמה
(חצי מהעכבר עשוי מבשר וחצי ממנו עשוי מאדמה),
כך שאני מציע לך לא להסתמך עליהם בנושא ידע בבעלי חיים...

הנה המקור:
" עכבר שחציו בשר וחציו אדמה"
הייי.
18/12/12 16:16
55צפיות
חז"ל לא דיברו על כל עכבר אלא על סוג מסויים של עכברים שמן הסתם לא היה ולא עתיד להיות, ובתקופת חז"ל משום מה האמינו שישנו יצור שכזה.   

מה שאני הבאתי הוא מהמהרש"ל (רבי שלמה לוריא מגדולי הרבנים בפולין במאה ה16) שכתב כך בנושא שהוא משפטי מובהק, אחד שהיה שומר על בגדים של אחרים, והניחם בתיבה במרתף ביתו והעכברים כרסמו והזיקו את הבגד, האם השומר התרשל בתפקידו וחייב.  ועל זה כתב שאם היה בקרבת מקום לתיבה מים בשפע שהעכברים יכולים לשתות, השומר לא נחשב שהתרשל בתפקידו כי אין דרכם של העכברים לכרסם אלא א"כ הם צמאים.  

ושאלתי האם זה נכון?

(אח"כ ראיתי בספרו שכתב שהוא שמע את זה מחכמי אומות העולם שבתקופתו, אולי עכשיו זה יותר ישכנע?)
כתובות אינטרנט מצורפות:
זה לא נכון. רבנים אינם וטרינרים או ביולוגים
18/12/12 17:41
26צפיות
ותובנותיהם בנושאים אלה אינן עולות על התובנות של כל אדם אחר שאין לו מושג על מה הוא מדבר... לו במקום לדגור על הספרים היו מגדלים את בעלי החיים האלה ומגיעים למסקנות ממחקר תצפיתי, זה אולי לא היה עומד בסטנדרטים מדעיים של ימינו, אבל זה לפחות היה בכיוון... אבל בפועל הם התפלפלו באוויר, על כלום.

לחז"ל וגם לרבנים אחריהם יש כמויות אדירות של דיסאינפורמציה לגבי עולם החי. די מביך, למען האמת. כל אדם בר דעת שבאמת רוצה ללמוד היה עושה מה שעשו רופאים וציירים וחוקרים לפניו (לאונרדו דה וינצ'י למשל) ומתחיל מניתוח גופות (של בע"ח, הכוונה) כדי להבין קצת יותר אנטומיה. אבל למה לחקור אם אפשר פשוט להניח או להמציא?

אגב, ההנחות וההמצאות לא שמורות רק לרבנים; היו לא מעט אנשים ש"חטאו" בכך. אבל ההבדל הוא שכיום איש לא לוקח ברצינות את הידע שלהם...
היי, אי אפשר לדעת אולי פעם היו כאלה
18/12/12 20:47
16צפיות
יוכל להיות שפעם בגדים הכילו באופן קבוע כמות גדולה של לחות? וזה מה שגרם לעכברים לכרסם את הבד בניסיון להשקיט את הצמא...
ויכול להיות שזה מה שהאמינו בו אז, וזה לדעתי בסדר גמור. אם האמונה הזאת גרמה להם להרוות צמא של עכברים ולשמור על הבגדים, אז בכיף
מממ... אז מדובר על יצורים דמיוניים?
19/12/12 00:47
17צפיות

[למען הסר ספק, כל הדיון הזה הוא למטרות אינטלקטואליות בלבד, ואין לי כוונה לפגוע בדתיים פה בפורום, אלא רק לגרום להם לחשוב]

אם התשובה שלך היא שמדובר על יצורים דמיוניים,
אז זה בהחלט פותר הרבה בעיות בגמרא ובמקורות אחרים...

בכל פעם שנמצא טעות לגבי בעלי חיים
(ויש שם המון כאלו),
פשוט נגיד שזו חיה שלא היתה ולא עתידה להיות...

הנה כמה דוגמאות (ואני יכול להביא עוד, אבל נראה לי שזה מספיק):

בגמרא כתוב שלאריה ולשועל יש ארס בציפורניים

אחד המפרשים כותב שהנמר נולד מזיווג של לביאה עם חזיר

רש"י חושב שכשאדם מזדווג עם דולפינה נולדת מזה בתולת ים

בגמרא מסופר על עוף החול שחי אלף שנים ואז נולד מחדש (כלומר אינו מת)

בגמרא מסופר על סלמנדרה, שנולדת מהאש

וכיוון שאנחנו נמצאים בפורום ארנבונים, אז מתבקש שאכתוב גם על זה שכתוב בתורה שארנבת מעלה גרה (כשבפועל ברור שהיא לא מעלה גרה), אבל אז אתה בטח תצטט לי את עשרות התירוצים שהעלו לכך חז"ל בתקופות קדומות ועד היום... אז עזוב...

(ולגבי אומות העולם - שים לב שאצלהם מתקדמים עם השנים... הם לא ממשיכים להאמין בידיעות המדעיות והביולוגיות שלהם מלפני מאות שנים... הם מבינים שהם טעו ומעדכנים את הידע שלהם. לכן מה שכתבת בסוגריים ממש לא רלוונטי)
אותי מסקרן מאיפה האמונה נבעה
19/12/12 19:41
20צפיות
מה גרם להם להאמין שזה נכון?

לדוגמא, אני מניחה,הארס בציפורניים של אריה, אולי פעם לא היו מודעים לזיהומים, וכשמישהו נשרט, אז הפצע הזדהם משלל חיידקים שנמצאים מתחת לציפורניים באופן טבעי לחיה טורפת... ומשם הניחו שיש רעל... ואם מחשיבים חיידקים לרעל, זה יכול להיות הגיוני לאותה תקופה. הריי על חיידקים גילו רק בשנים מאוד מאוחרות
לא תמיד אם רושמים אריה הכוונה באמת לאריה...
20/12/12 08:28
16צפיות
צריך להבין שהרבה פעמים בחרו להשתמש בשמות של בעלי חיים כדי להעביר מסר, להבהיר משהו, והכוונה היא רק לתת דימוי ולא שבאמת זה אריה עם ארס או משהו כזה...אמנם אני לא ראיתי בחיים שזה כתוב איפשהוא אבל גם אם זה כתוב, זה לא אומר שכולם האמינו שקיים כזה יצור...בהרבה מקומות, בעיקר בפירושים וכד', הכל כתוב בתמצתיות, (שכחתי את המילה המדויקת להגדרה... ) אמממ עם מילות מפתח, במין ראשי תיבות שהם מבינים אבל לא כל מי שקורא מבין נכון, בשביל זה יש מי שלומד לעומק שנים את הפירושים כדי להבין, משהו כזה...מקווה שהבנת למה אני מתכוונת...

למשל- דוגמא יותר פשוטה - אם אומרים על מישהו שהוא כמו אריה, זה לא אומר שייתה לו רעמה וניבים והוא שאג על כולם, אלה זה בא לומר משהו על אופיו של האדם...

ישר לזלזל במה שכתוב ומבלי להבין מה באמת הכוונה זה באמת סתם להוציא שם רע...וזה לא עניין של להיות דתי או לא...להשמיץ משהו סתם נראה לי מגעיל...והכוונה לא אליך ספציפית אלא לכל המגיבים...
אין כוונה להשמיץ, אלא לחשוב בהגיון
20/12/12 15:33
18צפיות

אנו רואים בבירור שהם לא הכירו תכונות של בעלי חיים, ושלא מדובר במקרה אחד
(כי אז את תגידי שהם רצו להעביר מסר וכו')

הנה עוד דוגמאות מהגמרא:

1. חלזונות נוצרים מהגשם
(ברור שהם פשוט ראו שבתקופת הגשם החלזונות צצים, ולכן טעו לחשוב שהגשם מוליד אותם...
היום מבינים שהחלזונות ישנים בקיץ ומתעוררים בחורף)

2. עטלף מטיל ביצים
(ברור שהם ראו שעטלף עף, וחשבו שהוא סוג של ציפור, ולכן מטיל ביצים.
היום מבינים שעטלף הוא יונק ולכן אינו מטיל ביצים).

3. לנחש אפעה יש הריון שנמשך 70 שנה

4. צבוע הופך בגיל 7 לעטלף

ויש עוד הרבה דוגמאות.
לא סביר להגיד על כולן - הם רק רצו להעביר מסר,
או - רק אם תלמד את זה הרבה שנים ותתעמק אתה תבין.

צריך רק להשתמש בהגיון -
לפני מאות ואלפי שנים, אנשים האמינו בכל מיני דברים,
שהיום ברור שהם אינם נכונים.
זה הכל.
כמו שהגויים האמינו בכל מיני חיות מוזרות
(דרקונים, מפלצות ובתולות ים)
גם חז"ל האמינו בהם.

כיום אנחנו במאה ה-21,
ולכן צריך להגיד - סבבה, פעם האמינו בזה והיום אנו יודעים שהם טעו.

º
20/12/12 20:38
2צפיות
אני מסכימה עם מה שכתבת
20/12/12 19:32
13צפיות
יכול להיות הרבה מאחורי זה.
בגלל זה אני לא קוטלת. תמיד מעניין אותי מהו הבסיס לכל דבר.
גם במקרה הזה מעניין אותי למה התכוונו, ומאיפה זה נבע.

אני מסכימה גם עם התגובה ה"כועסת" יותר, אבל רק תלוי איך האדם משתמש באמונה הזאת.
אם האדם מבין את הבסיס ומבין שזוהי אמונה שכבר לא תקפה, או משתמש בה כמשל - שיהנה

אבל יש כאלה, שלא מבינים, ובאמת עושים אחד לאחד כמה שכתוב... וזה גורם להתעללות של ממש במקרה הזה, של חיות.
נכון, אבל מדובר על הלכות לגבי בעלי חיים ממש
20/12/12 20:37
15צפיות
ולא בדימויים (שברור שאלה מקרים שונים לחלוטין). למשל – אם פרץ טורף ללול ופגע בתרנגולות, האם הן כשרות. דברים כאלה.

וגם לא מדובר בפרשנות של מי שסתם רוצה להוציא שם רע... לא חסרים יוצאים בשאלה משכילים שהגיעו מעולם הדת ולמדו גמרא יום יום, אז זה לא שהם לא הבינו והרבנים שלימדו אותם לא הבינו. זה מה שאומרים! רק שזה לא נכון. אז יש כאלה שלא מודעים לכך וממשיכים לקבל כל מילה כתובה בכתבי הקודש כאמת לאמיתה בלי לפקפק ובלי לבקר, ויש כאלה שפקחו עיניים, הבינו שמאכילים אותם בשקרים ובסופו של דבר חתכו החוצה.
º
20/12/12 20:49
5צפיות
ההסבר שלך הגיוני עד שקוראים את הדיון בגמרא...
20/12/12 15:24
23צפיות

ההסבר שלך אכן הגיוני - בעבר לא ידעו שיש חיידקים, ולכן אולי הניחו שהזיהום שנגרם מציפורני אריה הוא סוג של ארס.

אבל הדיון בגמרא פוסל את ההסבר הזה לגמרי:

א. כתוב שם שהאריה מטיל את הארס רק כשהוא שולף את הציפורניים מהחיה.
אם היה מדובר בחיידקים - ברגע שהוא מחדיר את הציפורניים שלו - הזיהום היה נגרם...

ב. כתוב שם שאם כורתים לאריה את ידו, לפני ששלף אותה מהחיה, אז הארס לא פועל.
אם היה מדובר בחיידקים - ברגע שהוא מחדיר את הציפורניים שלו - הזיהום היה נגרם...

ג. כתוב שם שהארס עובד רק אם האריה החדיר את ציפורני רגליו הקדמיות, ולא האחוריות.
אם היה מדובר בחיידקים - ברור שיש לאריה חיידקים בציפורני כל 4 הרגליים...

ד. כתוב שם שהארס עובד רק אם האריה עדיין חי. ואם הוא מת - אין ארס.
אם היה מדובר בחיידקים - ברגע שהוא מחדיר את הציפורניים שלו - הזיהום היה נגרם, בלי קשר אם אחרי זה הוא בדיוק מת...

ה. כתוב שם שהארס קיים רק בציפורניים של אריה, שועל, זאב, חתול ונשר.
אם היה מדובר בחיידקים - ברור שיש חיידקים גם בציפורניים של כלב, נמר, צ'יטה וחיות אחרות...

כך שברור שהם לא הכירו את התכונות של בעלי חיים...

טוב לדעת
21/12/12 02:00
17צפיות
שאם אריה חס וחלילה תוקף אותי, עליי להזהר רק מרגליו הקדמיות.
ואם פגע בי ברגליים הקדמיות, פשוט אכרות לו אותן ואשאיר בתוכי בכדי להמנע מהארס!
תודה לך!
לא לזלזל
24/12/12 03:44
7צפיות
לשמשון זה היה קריטי בעת בניית התדמית הראשונית ל"בריון נולד"
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום