לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום טיניטוס סחרחורת וורטיגו
הפורום הינו פורום תמיכה לחולי טיניטוס, וורטיגו וסחרחורות למינהן,ומחלת מנייר. זהו המקום להבעת רגשות,שאלות חששות ומתן סיוע ותמיכה עד כמה שניתן.הפורום נועד עבור חולים הנלחמים במחלות המוזכרית לעיל ולהביא לידיעת החולים כי יש מרפא למחלתם ואין סיבה להתייאש ולסבול.אני מבקשת מחברי הפורום לכבד איש את רעהו ולשמור על תרבות דיבור נאותה.בהצלחה לכל החברים שמעוניינים לכתוב ולעזור לאחרים.זהבה שחם, מנהלת הפורום.

אודות הפורום טיניטוס סחרחורת וורטיגו

הפורום הינו פורום תמיכה לחולי טיניטוס, וורטיגו וסחרחורות למינהן,ומחלת מנייר. זהו המקום להבעת רגשות,שאלות חששות ומתן סיוע ותמיכה עד כמה שניתן.הפורום נועד עבור חולים הנלחמים במחלות המוזכרית לעיל ולהביא לידיעת החולים כי יש מרפא למחלתם ואין סיבה להתייאש ולסבול.אני מבקשת מחברי הפורום לכבד איש את רעהו ולשמור על תרבות דיבור נאותה.בהצלחה לכל החברים שמעוניינים לכתוב ולעזור לאחרים.זהבה שחם, מנהלת הפורום.

לזהבה
18/02/2006 | 09:18
5
46
ההתקף אצלי מלווה בכאבי צואר ועורף אין לי כאבי אוזניים אבל אין לי פוקוס בעיניים במיוחד כאני מתעוררת משנה לוקח כ10 דקות עד שיש לי פוקוס בעיניים בקשר לזריקות אובחנה אצלי בעיה באוזן ימין שמשפיעה על מערכת שיווי משקל  לדברי הרופאים הזרקות לאוזן אמורות לנטרל את שיווי המשקל אני יודעת שזה טיפןל קיצוני ויש כרגע 85% הצלחה וזה נעשה בבית חולים תל השומר יש סיכונים בירידה בשמיעה אבל בכל מקרה המחלת מנייר גרמה כבר לירידה משמעותית לאוזן. האם לא שמעת על הטיפול הזה האם מישהו יודע על אנשים שעברו את זה אשמח לשמוע תגובות
זריקה לאוזן לניטרול שיווי משקל
18/02/2006 | 22:44
4
88
היי איילה 60
לא שמעתי על זריקות לאוזן לניטרול שיווי משקל. אני יודעת שבמקרה של מנייר ובעיות שיווי מקל מטפלים באגיסרק. לא לכל אחד זה עוזר היות וכל גוף מגיבאחרת. צריך לבדוק אם יש פגיעה בעצב שגורמת לאובדן שיווי משקל.
אפשר להחיות עצב גם אם הוא בשלבי גסיסה ,ע"י תרופות.בדקי עם הרופא שלך.
במחלת מנייר יש לשמור על דיאטה איסור מוחלט לאכול מלח, מתוקים, שוקולד,לשתות קפה, קולה, תה אלכוהול. להרבות באכלית מזון המכיל ויטמין B מן החי והצומח.בשר לסוגיו, כבד, ברוקלי ,חסה פטרוזיליה, כוסברה , סלרי.
להרבות באכילת ירקות.לאכול דגים.
בהצלחה בטיפול,תרגישי טוב
זהבה שחם
עד עכשיו לא הבנתי מה הקשר למזון
19/02/2006 | 11:15
3
66
לורטיגו ??? כאילו האם התרופה למחלת הורטיגו זה התזונה ?
מה בעצם תפקיד התרופות כמו האגיסרק ?
אגיסרק תרופה שנותנים נגד סחרחורת
20/02/2006 | 21:27
2
1627
לחולי מנייר, התרופה טובה גם לטינטון וגם לאלה הסובלים מוורטיגו.
ברור שתזונה קשורה לריפוי המחלה. מחסור חמור בויטמין B12'B1'B6 עלול לגרום להתקף וורטיגו. כמו כן גם שתיית קפה, קולה, תה, אלכוהול, אכילת מלח ומתוק. עלול לגרום להתקף. טריגר נוסף לחץ, מתח.
וורטיגו זה תסמין של סחרחור ואובדן שיווי משקל. בהחלט זה יכול לנבוע מפגיעה בעצב מס' 8 הנמצא באיזור שיווי המשקל באוזן התיכונה.
כאשר עצב פגוע חזק מתרחש התקף.ההתקף יכול להיות מלווה בכאבים באוזן או בצוואר או בעמוד שידרה, בחילות, הקאות סחרחורת סיבובית ואובדן שיווי משקל. לכל אלה נלווים כאבים בקיבה, צרבות, חוסר שינה, חרדה,כאבים בחזה.
לכל רופא יש את התרופות שלו. ממליצה לעשות הרפיה יוגה, מדיטציה,היפנוזה
זה מקל על הכאב ותהליך חשוב בהחלמה.
זהבה שחם
היי זהבה
21/02/2006 | 11:13
1
91
לי יש גם את הטינטון כמו ציפצופים באוזן , נכון שמתי לב שכל פעם שאני מתעצבנת הסחרור מתגבר אז אם את אומרת שהרגעה זה סימן ותרופה טובה להחלמה מכך אז למה בעצם לא לקחת כדור הרגעה ??? האם את תומכת בכדוריי הרגעה את חושבת שזה כדאי כי רופאת המשפחה שלי אומרת שזה דיי עוזר להרגיע את הסחרור והבחילות למשל (מודל) במינון נמוך האם כדאי ???
ועוד שאלה האם קפה אחד ביום למשל רק בבוקר יכול להזיק ???
הייתי אצל הומהופת והוא הורה לי לא לאכול פחממות כי זה גורם לי לנפילת מתח אז הורדתי את כל הקמח הכל אבל הכל ואני אוכלת כרגע לחם ללא גלוטן הסחרור עדיין ממשיך ואני בהתקף חזק כבר יומיים אי אפשר לחיות עם זה
כל הלילה בכיתי מרוב יאוש , אני לא אוהבת להיות ניתמכת זה קשה לי אפילו כשזה בא מהבעל או המשפחה לא רוצה ליפול על אף אחד והתפילות שלי תמיד שאלוהים לא יפיל אותי על אף אחד שתמיד אני אהיה אדון לעצמי ובריאה לטפל בעצמי .
את באמת מקסימה וכל הכבוד לך שאת פה בשבילנו אין לך מושג כמה את עוזרת לי בתשובות שלך , כשלא יודעים כלום על מחלה זה קשה וכשיש לך תשובות אתה מארגן את המחשבות ומתחיל להילחם ולרצות לחיות פתאום גם אם זה לא כל כך הולך לנו ולא תמיד עובד עלינו אבל טוב לדעת שיש מישהו בצד השני שמבין ויודע על מה אנחנו מדברים !!!!
אז באמת תודה לך  מכל ה-
נה נכונה עשויה לסייע בטיפול בוורטיג
23/02/2006 | 07:09
123
בוקר טוב  s o l1
לי הרפואה האלטרנטיבית לא עזרה בכלל שמתי את כספי על קרן הצבי.
אבל יש אנשים שזה בהחלט מסיי להם בסבל. כל גוף מגיב אחרת.
הרפואה האלטרנטיבית אינה מרפאה טינטוס,וורטיגו, מחלת מנייר היא מקלה על הסבל וזה גם משהו.אך יש לזכור כי לאחר סיום הטיפול ההתקפים חוזרים.
ההומופאת אמר לך לא לאכול פחמימו ואת עדיין מסוחררת ובהתקף זה אומר שזה בולשיט כלומר לא עוזר תפסיקי .אני ממליצה לאכול פחמימות , אורז ופסטה מחיטה מלאה. רצוי לוור על קמח לבן. לאכול לפחות 4 פרוסות לחם נבוט חיטה של עינן מאפיית אנג'ל, לאכול דגנים ירקות ופירות.
לא לאכול מלח, מתוק , שוקולד. לא לשתות קפה,תה,אלכוהול, קולה שוקו.לשתות חליטות של תה צמחים. יש בשפע. יותר בריא וגם טעים.
לאכול מזון המכיל ויטמין B מהחי בשרעוף ובקר, כבד ומהצומח חסה ,תרד, כרוב, כוסברה פטרוזיליה, סלרי.
אני שומרת על התפריט שציינתי ואני מרגישה מצוין חשוב לציין שלכל זה מתווספים התרופות שהרופא נותן.
כל טוב והרבה בריאות
זהבה שחם
הצילו
17/02/2006 | 10:48
2
12
כבר שבוע ימים יש לי התקף של ורטיגו מה עושים הרופאים אומרים סבלנות זה יעבור האם למשהו היה התקף במשך זמן כזה ארוך אני רוצה לציין שהתחלתי לקבל הזרקות לאוזן של גראמצין ואני מחכה לסבב נוסף של הזרקות אבל התקף כזה חריף לא היה לי מעולם ואני סובלת ממחלת מנייר כבר 18 שנה הייתי רוצה לדעת אם משהו סבל זמן ממושך מהתקף כזה
לא להתרגש מהתקף וורטיגו ל-ayala60
17/02/2006 | 22:02
19
שבת שלום איילה,
צר לי לשמוע שאת סובלת מהתקף וורטיגו מזה שבוע ימים.אני מאחלת לך שתרגישי טוב.אני מכירה טוב את מה שעובר עלייךעד לפני 4 חודשים גם אני סבלתי מוורטיגו קשה, כיום אני בריאה לחלוטין.אני פה כדי לעזור ולתמוך.
התקפי הוורטיגו שלי נמשכו בין 6-9 חודשים מלווים בכאבים עזים באוזן סחרחורת, כאבים בצוואר ,בעורף ובכל עמוד השדרה, אובדן שיווי משקל.
לא שכבתי המשכתי בפעילות רגילה של בית ועבודה ,אך הקטנתי את הקצב. באןותה תקופה לא ישנתי כמו שצריך וכדי לצאת מכל המצב הרע עשיתי מדיטציה, דמיון מודרך, שמעתי מוסיקה,ועשיתי תרפיה בחריזה.
מכל הדבר הרע הזה של הוורטיגו יצא גם משהו טוב למדתי את אומנות החריזה
התחלתי לעשות תכשיטים בהתחלה זה היה לי ולביתי לאחר מכן מכרתי לכל מי שהיה מעונין לקנות. בסוף החודש אני עושה תערוכנ שנייה של תכשיטים.
הייתי ממליצה לדבר עם הרופא המטפל ולשאול האם ההתקף בא כתוצאה מהשפעת הזריקות שקבלת לאוזן. לשם מה מזריקים לך גראמצין לאוזו?
תרגישי טוב
זהבה שחם
אני במשך חצי שנה שכבתי במיטה בגלל
19/02/2006 | 11:18
26
התקף אבל אולי סבלתי כי לא לקחתי אז כדורים או טיפול פשוט חיכיתי שזה יעבור
כיום אני עוברת עוד התקף שלא עוזב אותי ימים ולילות במשך כבר שבוע וחצי אני חושבת שצריך המון כוח לעבור את המצב הזה ולמי שאין כוח סבל "(כמוני")הוא מסכן בעניין.
שלום לכולם
16/02/2006 | 22:39
3
טוב, אנחנו אחרי הרבה בדיקות. יש תשובות, אבל לא קשורות לטינטון.
בדיקת ברה תקינה. אין לרופא תשובות והוא אמר שהבן שלי צריך ללמוד לחיות עם זה. ממש מנחם...
בבדיקת השמיעה הרגילה יש שיפור קל וזה טוב.
הוא אומר ששומע דפיקות, מישהי בפורום כתבה לגבי דופק, יכול להיות שגם הבן שלי שומע את זה?
פורומים חדשים בתפוז אנשים
16/02/2006 | 17:56
3
מה הופך אותנו מאושרים? מה גורם לנו להמשיך לנוע? פורום שלמות פנימית
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

רמת השרון - לא מה שחשבתם. בואו לגלות את העיר מחדש בפורום רמת השרון

אם גם אצלכם סקס זה לא הכל בחיים, גילשו לפורום אסקסואלים

שומרים כשרות אך לא את השבת? נוסעים לביה"כ באוטו? בקרו בפורום מסורתיים

בואו להתעדכן בכל אירועי היום בפורום העולם היום

אם גם לכם יש סימפטיה לנורית גלרון - אתם מוזמנים לפורום

המשך גלישה נעימה בתפוזאנשים
שלום זהבה ולכולם
15/02/2006 | 18:21
2
5
השאלה שלי נישאלת האם להמשיך לקחת את האגיסרק  ולהמשיך את הטיפול גם אם נירגע הסחרור לכמה שעות ? כמה זמן לקחת את האגיסרק כי אני יודעת מאנשים שזה מאוד עזר להם בליווי פיזוטרפיה והמון שתיית מים
אז מה כן מותר ומה אסור במצב זה של סיחרור
למשל היום חשבתי שאני יתחיל לאט לאט לנקות והתחלתי באמת בלי מאמץ ופתאום חטפתי סחרור אני פשוט לא יודעת מה כן מותר ומה לא
אז מה כן באמת ומה לא ?
מבחינה פיזית זה פשוט משבית אותי כי יש לי ילדים
והמורים מתלוננים כבר ואני לא יכולה לקחת ילד לקופת חולים אם לא מרגיש טוב אז מה עושים במצב זה ?
איך את התמודדת במשך כל הנשים הללו האם עבדת האם עשית דברים עם עצמך למדת משהו הרגשת חיים? רק את את רוצה תעני לשאלות אני לא רוצה להגיע לאי נעימות שאני כאילו חוקרת אני רוצה לדעת כי אני בבעיה ומחפשת תשובות
אודה לך מאוד על עזרתך אחלה פורום באמת כל הכבוד לך ישר כוח ואלוהים יתן לך בריאות אמן .
להמשיך לקח את האגיסרק זה הטיפול
15/02/2006 | 21:02
1
9
שאת מקבלת כעת וזאת על מנת לא להסתחרר ולהמשיך לתפקד.
עצה נוספת להמנע מאכילת מלח, שוקולד וכל הממתקים למינהם.
להמנע משתית קפה, תה ,אלכוהול,קולה ,קקאו.
להרבות באכילת מוצרים המכילים ויטמין B בשר,עוף,בקר,כבד, מוצרי חלב, ברוקלי, כרוב חסה, פטרוזיליה ,שמיר כוסברה. לאכול לחם עינן מחיטה טרום נבוטה,מקמח מלא.במקרה שלך הייתי מפסיקה לאכול גם מטוגן.
להמשיך לקחת את האגיסרק ולהיות במעקב רפואי אצל הרופא המטפל. במצב של סחרחורת אין לנהוג, אין לרכב על אופניים. להמתין שהסחרחורת תחלוף ולהמשיך בפעילות היומיומית.
ממולץ מאד לעשות הידרותרפיה, יוגה, מדיטציה, דמיון מודרך,היפנוזה בליווי מאמן מוסמך כל זאת להביא להרפייה ולהפחית את החרדה.
האם את ישנה טוב בלילה ? כמה שעות את ישנה? האם את עצבנית?האם את סובלת מחרדה? כל אלה תופעות קיימות במחלה שלך.
ההמלצות הן מניסיון איש אך בשום אופן אינן מהוות ייעוץ רפואי.
עלייך לפנות לרופא המטפל ולהתייעץ אתו.
אשמח לסייע ולענות על שאלות נוספות.
זהבה שחם
תודה
16/02/2006 | 11:03
2
סחרחורת והקאות "ורטיגו"
13/02/2006 | 18:44
4
453
אני שונאת לדבר על זה שונאת שיש דבר כזה והכי מרגישה חרא שבעולם כשזה קיים
בקיצור אני סובלת מזה שנתיים מסחרחורות בפעם הראשונה זה היה שלוש ימים ונעלם לחצי שנה בפעם השניה שוב שלום ימים ונעלם לארבעה חודשים בפעם השלישית זה תקף אותי למשך חצי שנשה  הייתי במיטה בלי יכולת לתפקד בכלל
הכדורים לא עזרו ואחר כך נעלם לחודשיים וחזר שוב באמצע השינה או כשנילחצתי בשבת והרגשתי פתאום סחרור הכי חזק שיכל להיות לבן אדם כאילו אני בתוך קרוסלה שמסובבים חזק שגרם לי להקיא הרגשתי נורא הלכתי לפיסוטרפיה ואמרו לי שצריך לבדוק מאיין זה מגיע עשו לי את הבדיקה של הקריסטלים אבל עד שהגעתי הם נירגעו והיום אני מרגישה חלשה וכאילו שאני על ספינה כל הזמן ופוחדת לעשות דברים לצאת מהבית ופוחדת שזה יחזור הסחרור החזק הזה שתקף אותי בשבת וגרם לי להרגיש לרצות למות באותו הרגע
אני לא יכולה יותר אני ביאוש טוטאלי אני בת 36 ואם לארבעה ילדים שצריכים אותי ואני מיואשת מיואשת מיואשת לגמריי
כאילו ניגמרו לי החיים אין לי שמחת חיים כמו פעם ואין לי ביטחון לכלום
אני מרגישה מפוחדת מבוהלת וחרדה מכל דבר אני שונאת את המצב ומרגישה שאין לי שליטה על זה ואין לי כלום חוץ מלהילחם כל היום איך להרגיש טוב ומה לעשות כדיי שזה יעלם מחיי
אני בוכה המון ומרגישה חסרת אונים אני לא עובדת ולא יוצאת מהבית והרוב לבד ומתוסכלת מהמצב
אם תוכלו לעזור לי בעניין אודה לכם מאוד
לא הבנתי מה הקשר לקפה שוקולד מלח ותזונה לכל המצב שקאתי פה בפורום
כי אני חולת קפה ושוקולד
אין ספק שסחרחורות זה
14/02/2006 | 02:10
98
דבר נורא מפחיד וקשה לגוף להתמודד עם זה . עצתי לך נסי עם עזרה
מסביבתך להמשיך לערוך בירורים רפואים שיתנו לך פתרון יותר הולם במתן
טיפול תרופתי כלשהוא שיעזור לך לעבור את הזמנים הקשים .אפשר להקל על
התסמינים עם טיפול נכון . בנוסף לגבי ההמלצות התזונה שקראת בפורום
מדובר על הימנעות מדברים שמעוררים את המערכות (בעיקר מערכת העצבים) בגוף  שכן  הדבר מעצים את התופעות הקיימות ואף מחזק אותם לעיתים .

ברוכה הבאה לפורום sol1
14/02/2006 | 05:24
2
78
שלום רב s o l1
צר לי לשמוע על הוורטיגו שפקד אותך. אני סבלתי מוורטיגו במשך 14 שנים.טיפלו בי מיטב הרופאים בארץ וגם רופאה מארה"ב ולא נתנו לי פיתרון.לבסוף בכוחותי האחרונים מצאתי רופא מומחה בארץ והוא ריפה אותי תוך 4 חודשים. היום אני הריאה לחלוטין. הקמתי את הפורום הזה כדי לעזור חאנשים כמוך שנגזר עליהם לחיות עם המחלה והתרופות שדברו עליהם חברי הפורום ברוב המקרים לא עוזרות.
האם בהתקף יש כאב באוזניים כמו מקדחה,או מברג? האם הכאב מגיע בעת לחץ או מתח? מהן התרופות שאת נוטלת? המקרה שלך זהה למקרה שלי.
אין מה להכנס לדיכאון וחרדה יש טיפול שיביאאותך להחלמה מהירה.
לגבי איסורים: אין לאכול מלח , מתוק,שוקולד, אין לשתות קפה, תה ,קולה. יש לאכול לחם המכיל נבט חיטה או חיטה טרום נבוטה, מזונות המכילים ויטמין B מהחי והצומח. הקפדה על תפריט זה תקל עלייך מאד.
פרטים על הרופא המומחה אשלח לך במסר אישי.
תרגישי טוב ותדעי שיש החלמה מאלה מהמחלה
זהבה שחם
תודה לך .....
14/02/2006 | 10:39
1
65
אשמח לדעת את הפרטים של המטפל שלך ....
אני לא יודעת ממה זה נובע אצלי אני יודעת שנילחצתי בשבת וכעסתי על הילד
היו לי דפיקות לב ופתום חולשה קלה והמשכתי כאילו כלום ולאחר עשר דקות זה תקף אותי בכל העוצמה - הרגשתי שאני לא יכולה לגעת בצאוור בעמוד השידרה כי זה גורם ליותר סיחרור ויש לי כל הזמן כאבים בצאוור ובאוזן הימינית ומן רעשים ותזוזות בתוך האוזן של מן רוח מסתובבת כזה , קצת קשה להגדיר את התחושות כל הזמן גם מן תחושה של בחילה והמון ליחות שאני לא יודעת מהיכן הן יוצאות ואני אפילו לא מעשנת, לפי מה שהבנתי שתיית המון מים זה עוזר בחלק מהמקרים , רופאת המשפחה שלחה אותי לטיפול פסיכיאטרי כי היא חושבת שזה בא מעצבים ולכן נתנו לי כדור ציפרלקס שלקחתי יומיים רבע כדור שגרם לי להירדם ולהרגיש הזיות והפסקתי את זה מייד , אני רוצה לחזור לחיים שלי לתפקד ולעשות דברים שאני חולמת עליהם אבל זה פשוט משתק אותי וגורם לי לאבד תקווה .
והכדור שלקחתי זה אגיסרק
14/02/2006 | 10:43
93
אני לקחתי אותו רק בהתקף חזק 3 פעמים ביום
היום אני במצב של טישטוש וחרדה ופחד שזה יחזור, מרגישה לחץ חזק וכאב בכתפיים ובשרירים העיצביים ובחילות ומן לחץ בצאוור ובאוזן הימינית כאב ובלסת הימינית כאב,
מקווה למצוא את התרופה בהקדם ואת הטיפול הנכון שלפחות אני אוכל לחזור לחיות לצאת לעבוד ולעשות את כל מה שאני חולמת , אם זה בכלל אפשרי ...
איבדתי כל תקווה וכל אמונה בעניין למרות שיש אנשים שסיפרו לי שיצאו מזה וזה עבר להם . כל מקרה לגופו .
חשד לאוטוסקלרוזיס - הסבר לטיניטוס
13/02/2006 | 12:01
3
214
אצלי מצאו את הסיבה לטיניטוס - ככל הנראה אוטוסקלרוזיס. אני מפרטת את הסימפטומים למען אלה שאולי חולים במחלה ולא יודעים, מכיוון שיש למחלה טיפול שמרפא גם את הטיניטוס.
המחלה היא תורשתית ומופיעה בגילאי 20 - 30 ומתבטאת בירידה הדרגתית בשמיעה בעיקר בתדרים הנמוכים. המחלה פוגעת באחת מעצמות השמע (נדמה לי הארכובה...) שהופכת לספוגית ולכן לא זזה בצורה תקינה. 75% סובלים גם מטיניטוס ושמיעת הדופק. למחלה יש טיפול בעזרת פלואוריד או ניתוח החלפת העצם לתותב עם אחוזי הצלחה גבוהים של 90% בהחזרת השמיעה למצב תקין ובהעלמת הטיניטוס (אם כי יש מקרים נדירים של אבדן השמיעה בעקבות הניתוח ואפילו טיניטוס חזק יותר).
אני כנראה סובלת מהמחלה כבר 7 שנים כשרק בשנה האחרונה התחלתי לשמוע את הדופק ולפני שלושה חודשים טיניטון באוזן שמאל. כרגע שוקלת את האופציה הניתוחית. אשמח לשמוע מאנשים שמכירים את המחלה או עברו את הניתוח.
יום טוב
נועה
היי נועה רציתי לדעת
14/02/2006 | 02:14
1
77
לגבי האבחנה שציינת שסיבה חטינטוס שלך , איך הגעת לאבחנה ?
זה נראה בבדיקה מסוימת ? מה עוד מבדיל את זה מ"סתם" טינטוס יש כאבים ?
ושאלה נוספת את כותבת על מונח  שמיעת דופק  למה את מתכוונת בתופעה הזו ?

אודה לך עם תעני
לזהבה וסטודנט,
14/02/2006 | 11:42
56
הנוירולוג היה הראשון שעלה על החשד למחלה. בדיקת השמיעה לאחר מכן גם כן תומכת בהשערה. הכל עדיין בגדר חשד מכיוון שלא סיימתי את כל הבדיקות - יש לי עוד בדיקת ברה וCT ועדיין לא התקבלו תוצאות של בדיקות הדם. לשאלה של סטודנט, אין כאבים. הסימפטומים הם ירידה בשמיעה בתדרים נמוכים שיכולה להיות מאוד איטית במשך שנים ואז להחמיר עד כדי הפרעה בתפקוד, כמו שציינתי אצל 75% מהאנשים יש גם טיניטוס ושמיעת הדופק - פשוטו כמשמעו, פשוט שומעים את מחזור הדם באזניים, כל הזמן!!! כמו כן, בגלל שהמחלה תורשתית צריכה להיות במשפחה הסטוריה של בעיות שמיעה - למשל אצלי אבא שלי לא שומע טוב מגיל צעיר (סיבה לא נבדקה) ודודים שלו חרשים אילמים.
כרגע אני בשלב של איסוף הממצאים מכל הבדיקות ורק בסיום כל הבדיקות אוכל לחשוב על הטיפול. כל המידע והאחוזים שהבאתי הם מהאינטרנט, יש המון מידע באנגלית בנושא. אני מתכוונת לשקול אופציה של ניתוח בגלל אחוזי ההצלחה הגבוהים בהחזרת השמיעה לתקינה לחלוטין!! ואולי גם העלמת הטיניטוס. כמובן שעלי לבדוק סטטיסטיקות אינדיווידואליות של מנתח. הטיפול החלופי הוא כדורי פלואוריד אולם מכיוון שכבר יש לי ירידה בינונית בשמיעה וקשה לי לתפקד אני רוצה לשקול את הניתוח (וגם בגלל הטיניטוס). דרך אגב, אם לא מטפלים במחלה השמיעה מתדרדרת עד לחירשות מוחלטת, וזה מה שהיה למוצרט!! המחלה יכולה לגרום גם לפגיעה עצבית, ואת זה כמובן אף ניתוח לא יפתור.
זהבה אני אשמח אם תבררי אופציות חלופיות לניתוח. חוץ מהפלואוריד לא ידוע לי על אף טיפול אחר.
תהליך הבדיקות בקופ"ח ארוך ומיגע, ברגע שיהיו לי תוצאות אעדכן אותכם.
יום טוב
נועה
תודה על המידע אודות אוטוסקלרוזיס
14/02/2006 | 05:32
46
היי נועהודו,
אן תוכלי לספר לחברים באיזה מרכז רפואי את עובדת? האם הרופא שהציע לך את הניתוח הוא רופא אף אוזן גרון?את מציינת הצלחה של 90$ בניתוח,האם קבלת חוות דעת נוספת אודות הניתוח? האם שקלת טיפול לחופי לניתוח?
בניתוח יש סכנה של כישלון ואף החמרה, האם שקלת זאת?
אני אברר למענך על טיפול רפואי מערבי תחליף ניתוח,אם אין לך התנגדות?
לאחר קבלת האישור אברר לך עם גורם רפואי .
תרגישי טוב
זהבה שחם
ורטיגו
13/02/2006 | 10:08
4
2
הי לכולם, כמה שמחתי לגלות פורום בנושא. איבחנו אצלי ורטיגו לפני כמה חודשים , ועכשיו יש לי התקף שנמשך מאז אתמול בבוקר. ההתקפים הקודמים עברו תוך 24 שעות, ולכן אני מודאגת. הבתי מכם שקיימות תרופות שעוזרות ועוד טיפולים למיניהם.  תוכלו לספר לי יותר?  תודה מראש, מיכל
היי מיכל, איבחנו אצלך מה
14/02/2006 | 02:02
5
המקור לורטיגו ובדרך כלל על פי ניתן הטיפול , הטיפול התרופתי
שניתן לחלק מחולי הוא תרופות של אנטי היסטמין בשם : אגיסרק ,וסטורנרון
ויש עוד אחד מהמשפחה במגביל מומלצות דיאטות שונות שעיקרן הצורך
להימנע ממלחים וחומרים מעוררים לעיתים בסוג מסוים של ורטיגו מטפלים
מחומרים משתנים להורדת המלחים בגוף .

תרגישי טוב
ברוכה הבאה לפורום michali1118
14/02/2006 | 05:42
2
2
שלום מיכלי1118
כמה זמן את סובלת מוורטיגו?האם ההתקף מלווה בכאב באוזן?
אילו תרופות את נוטלת? אל תבהלי ההתקפים יכולים להמשך גם יותר מ-24 שעות. אני חולת וורטיגו ,שהחלימה החלמה מלאה לאחר 14 שנות סבל קשות. ההתקפים אצלי נמשכו גם מספר חודשים . כך גם תפקדתי בבית ובעבודה. אנילא נטלתי תרופות היות והן לא עזרו לי. לגוף יש יכולת ריפוי עצמית וכך התגברתי על המחלה במשך 14 שנים. עד שהרגשתי שהגוף הרים ידיים ולא מסוגל לטפל ריפוי עצמוני במחלה. דרךהאינטרנט הגעתי לאחד המומחים בארץ ובעולם לטיפול בטניטוס וסחרחורת והוא באמצעות טיפול ,בדיקות ותזונה ריפא אותי תוך 4 חודשים מהוורטיגו הארור הזה.
במידה ותהיי מעונינת אתן פרטים נוספים במסר אישי.
אין להכנס ליאוש יש תרופה למחלה.
תרגישי טוב,
זהבה שחם
תודה על תשובתך..
15/02/2006 | 22:35
1
3
תודה על התגובה. איבחנו אצלי ורטיגו לפני מספר חודשים, ההתקפים שלי מתרחשים כל כמה חודשים ואינם מלווים בכאבי אזניים. אני לא נוטלת כל תרופות ואני מתחילה עכשיו תרגילי פיזיותראפיה בתקווה שזה יעזור.  בהתקף הנוכחי, אני כבר ביום הרביעי, אך אני יכולה כבר לתפקד באיטיות ולהסתובב בבית. קשה לי שאני חייבת "להוריד הילוך" , אני רגילה לעשות מליון דברים כל יום. ההתקף האחרון הביא איתו חרדה איומה. אשמח לשמוע פרטים נוספים על טיפול במחלה.  תודה.
מה שלומך michali1118
24/02/2006 | 06:54
3
האם תרגילי הפיזיותרפיה עוזרים לך? לי זה לא עזר.
מה שכן עזר לי מלבד הטיפול הרפואי זה הידרותרפיה טיפול פיזיותרפי בבריכה
אני עשיתי את הטיפול בלווינשטיין והם פשוט נהדרים,זה מאד עזר לי.
עשיתי היפנוזה שגם זה מאד עוזר, ג עשיתי גם מדיטציה ויוגה.
תרפיה עם מוסיקה עוזרת מאד ומרגיעה את הנפש מהחרדות ונדודי השינה
תרגיישיתטוב,
זהבה שחם
יש לי בדיקה בבית חולים לשיווי משקל
12/02/2006 | 21:39
5
11
מישהו יכול לספר לי מה עושים בבדיקה זו?
נא לקבל הנחיות מהרופא
13/02/2006 | 07:13
4
7
שלום DOLLY
ברוכה הבאה לפורום!!!
אבקש לקבל פרטים מהרופא ששלח אותך לבדיקה. כל גוף מגיב אחרת ולכן אנני מוכנה לתת פרטים, שתלכי לבדיקה עם חששות ופחדים.
שיהיה לך בהצלחה בבדיקה!!!
תחזרי אלינו ותספרי ואז נוכל לתת יותר עיצות.
כל טוב
זהבה שחם
היי זהבה
14/02/2006 | 20:43
3
4
תודה על התשובה אולם זה יותר מפחיד אותי שכך את עונה בגלל שאני הבנתי מהרופאהששמים מיי קרח באוזןזה לכשעצמו מזעזע ביותר אולם הכוונה שלי היא האם זה עלול להחמיר הבעיה יותר או שהם מומחים וידעים אלנכון שאכן אכן
לא גורם לצרות אחרות.
אציין שאף החלו לי מין צפצוף ארוך כזה שאינו מרפה ואפילו משגע כמו שריקה חרישית שמתגברת ומציקה .תודה לאל שזה לא כל היום כי אז באמת הייתי משתגעת .אך התדירות הולכת ומתגברת האם יש לך הסבר ממה זה קורה ברור לי שזה מין התאונה כי מעולם לא סבלתי לא משמיעה לקויה ולא מרעש מוזר שכזה וזה קרה רק לאחר התאונה ,כאבים מתחת לאוזן ובשריר של צד הראש .
אציין שלוקחת אטופן ועד לפני כמה זמן אף היו בחילות -משערת שזה מין המכה החזקה אותה קיבלתי.
לתשובתך האם יש לך עצה לתתה לי בנוגע לצפצוף המוזר הזה אשמח מאוד.
תודה מראש.   ד.
הצפצוף שאת מתארת נקרא טיניטוס
14/02/2006 | 21:14
2
9
שלום DOLLY !
אני מבינה שעברת תאונה ואת סובלת מצליפת שוט שזה כאבים באוזן סחרחורת ,בחילות וכאבי צוואר. ניתן לטפל בזה בפיזיותרפיה. ממולץ מאד הידותרפיה. התוצאות יותר טובות.קופ"ח מכסה מגיע לך 12 טיפולים בשנה.
לגבי הטיניטוס -צפצוף ושריקה באוזן יש לערוך בדיקות ולאבחן ממה את סובלת והאם לכך ינתן הטיפול.לפי התיאור שך את סובלת מטיניטוס וורטיגו ביחד. מכיוון שאני לא רופאה. אני רוצה שתבדקי אצל א.א.ג. ונוירולוג. לבדוק אם אין פגיעה עצבית. עדכני אותי לגבי תוצאות בדיקת ENG אל תחששי מקסימום תסתחררי על המיטה ותוך בספר דקות זה יחלוף.בהתאם לתוצאות הבדיקה יאבחן הרופא . אשמח לעזור בכל עת.
בהצלחה בבדיקה!! מחזיקה לך אצבעות.
זהבה שחם
תודה על ההארה זהבה את באמת אדם מיו
14/02/2006 | 22:34
1
3
נתנו לי ENG זוהי הבדיקה לשיווי משקל מה הבדיקה היא בשכיבה ,הרדמה מדוע אומרים להילוות עי מישהו .האם נותנים טשטוש .האם עשוי להחמיר בעקבות בדיקה זו האם כרוך בסיכונים זו השאלה.יוהו אני קוראת את עצמי והמומה מרמת החרדה האפפת אותי דבר שאינו ממנהגי בד"כ.ומצרהעל כך כ"כ.
שאלתי השניה
בבקשה היא: מה זה הידרותרפיה?
לתגובתך אשמח .בהחלט
תודה   רבה  על התגובה המהירה והטובה שלך בפניה הקודמת שלי  זהבה.
בדיקת ENG תשובה ל DOLLY
15/02/2006 | 00:00
3
הבדיקה מתבצעת בשכיבה , ללא הרדמה, מכניסים פעם מים קרים לאוזן ובפעם האחרת מים חמים באותה עת את מסתכלת על אקרן אלקטרוני שיש בו נורות אדומות זוהרות במידה ויש בכעיה באוזן התיכונה את אמורה להסתחרר לכן מבקשים שתבואי עם מלווה.הסחרחורת היא כמה דקות וחולפת.
חולי וורטיגו ומנייר מסתחררים.
הידרותרפיה - פיזיותרפיה במים. בבריכה מחוממת 35 מעלות. את נמצאת בבריכה עם פזיותרפיסטית המלמדת אותך תרגילים במים באמצעות אביזרים שונים. מצויין לכאבי שלד, גב צוואר , רגליים, ידיים, קרסוליים.
לי זה מאד עזר בעת שסבלתי מוורטיגו. ואני עושה את זה עד היון.
זהבה שחם
תוכנה למחשב ,כדאי!!
10/02/2006 | 17:49
1
4
מצורף לינק לאתר שאפשר להוריד תוכנה הנקראת  air freshner
כנסו ללינק התוכנה עם התמונה של הפרפר הורידו את קובץ ההפעלה ושימרו אותו התקינו אותו
בסוף ההתקנה יופיע לכם על הסרגל למטה ציור קטן של פרפר צהוב
לחצו על מקש ימיני בעכבר עם הסמן בחרו  ב environment ובחרו לכם איזה סביבה קולית שאתם רוצים  מומלץ!!!
כתובות אינטרנט מצורפות:
תוכנה נוספת
11/02/2006 | 18:55
3
כתובות אינטרנט מצורפות:
ורטיגו במהלך טיול בתאילנד- מה לעשות
10/02/2006 | 16:34
1
35
בני בן ה-25 בריא, נמצא בטיול במזרח הרחוק, לפני כ- 10 ימים בויאטנם החל לסבול מסחרחורות ובעייה של פוקוס בעיניים.
הוא פנה לשני רופאים (ישראלי וצרפתי) ושניהם איבחנו ורטיגו, הרופא הישראלי נתן לו תרופה בשם STUGERON ביום 3 כדורים , מאז יש שיפור משמעותי בהרגשה שלו אבל היום חזרה תחושת האי פוקוס בעיניים, את התרופה הוא לוקח 5 ימים ומסיים אותם בעד יומיים. כמו כן מאז קבלת התרופה מרגיש חולשה(הרופא אמר לו שזה מהתרופה).
מה לעשות? האם כדאי להמשיך בטיול? האם יש סכנה להמשיך בטיול?
האם לפנות לרופא(היום הוא נמצא בתאילנד) להמשך טיפול?
וורטיגו במהלך טיול בתאילנד
10/02/2006 | 21:34
18
שלום נתן,
ראשית טוב שבנך הלך לרופא והוא נוטל תרופה שעוזרת לו.בהחלט יתכן שהחולשה נובעת מתופעות לואי של התרופה. אך החולשה יכולה להיות בגלל מאמץ יתר שעושה בנך בטיול.במצב של התקף וורטיגו יש לנוח ולא לצאת למסעות.התקף וורטיגו מלווה בסחרחורת ואובדן שיווי משקל. המחצתי לבנך לנוח ולא לטייל. בהחלט יש לשקול המשך טיפול כי ההתקפים חוזרים וללא טיפול הם ילכו ויחמירו.
בינתיים כעזרה ראשונה הייתי ממליצה להפסיק לשתותת קפה, תה אלכוהול, לעשות דיאטה דלת מלח, לא לאכול מתוק כולל שוקולד.כן לאכול לחם נבוט חיטה ,דגים ומזונות המכילים ויטמין B כולל מזון מהחי- בשר.
איחולי החלמה לבנך
זהבה שחם /החלימה מוורטיגו קשה.
המקרה הפרטי המצער שלי
10/02/2006 | 10:32
2
16
לפני כחודש ימים הוזמנתי למסיבת פרישה של חברה מעבודה באחד הפאבים.
במשך כשעתיים נחשפתי לרעש איום ונורא של המוסיקה. כשיצאתי החוצה החלו ציפצופים חזקים אצלי בשני האזניים .הציפצופים אינם חולפים העוצמה שלהם
קבועה כך במשך 24 שעות וזה כמו ציפצוף של מתח גבוה של חשמל  וזה מטריף את השכל. אני בן 53 ומעולם לא סבלתי מאזניים.
הבנתי שאני סובל מטינטוס וגם בדיקת שמיעה הראתה על פגיעה בשמיעה בתדרים הגבוהים בשתי האזניים .
מנהלי הפורומים הרפואיים טוענים שאני עדיין בטווח שיש סיכוי זה ידעך או יעלם כי בכל זאת מדובר מפגיעה חד פעמית . האם מישהו יכול להוסיף לי משהו בנושא?
לטיניטוס יש חוקים משלו
10/02/2006 | 11:17
18
הם משתנים מאדם לאדם לכן לא ניתן לקבוע בוודאות במקרה שלך.
אבל... חודש ימים זה עדיין מעט.יש סיכוי לשיפור!
אם השמיעה שלך היתה תקינה מלכתחילה אז יש סיכוי טוב שהטיניטוס ידעך משמעותית (כך שתוכל לחיות איתו בשלום)או אפילו יעלם.

צרפתי לך מאמר של מוזיקאי שהטיניטוס שנעלם לו אחרי מספר חודשים לאחר שנחשף לרעש. לפי דעתי, יש כאן מקום לאופטימיות.
כתובות אינטרנט מצורפות:
לעשות בדיקות במרפאת סחרחורת
10/02/2006 | 21:36
11
שיגדירו ממה אתה סובל. האם יש לך טיניטוס או מחלת מנייר.
זהבה שחם
שלום זהבה
10/02/2006 | 09:37
2
11
את מתארת שיש טיפול  במרכז בהרצליה
התקשרתי לשם הם מציעים טיפול עזרה ראשונה ע"י בדיקות דם ומתן תרופות   ואים זה משפר ממשיכים הלאה, הסכומים שם הם אדירים
ואחוזי ההצלחה הם 85% ולא בטוח שהטינטון לא יחזור
סיפרת גם על היפנוזה את מכירה את השיטה הספציפית לטינטון?
ואיכן אפשר למצוא מישהוא שמטפל בהיפנוזה בטינטון
תודה
הטיפול במרכז לטיניטוס וסחרחורת
10/02/2006 | 21:44
16
שלום רב אור 43 ,
הטיפול במרפאה לטיניטוס וסחרחורת אכן יקר. מדובר בטיפול פרטי הכולל מנפגשים עם הרופא ,בדיקות דם ,תפריט מיוחד לאוכל ותרופות שמקבלים מהרופא.אם יש לך ביטוח פרטי בחברת ביטוח זה מכסה את רוב הטיפול.
לגבי טיפול בהיפנוזה תפני למרכז לטיניטוס בהצליה לקבל מידע. הרופא שעובד במרכז מומחה להיפנוזה. יש חולי טיניטוס המטופלים על ידו בהיפנוזה בנוסף לטיפול המערבי הרגיל.
צרגישי טוב,
זהבה שחם
טיפול בהיפנוזה
13/02/2006 | 07:09
10
שלום אור 43
טיפול בהיפנוזה עוזר מאד. כל הטיפולים בהיפנוזה הם פרטיים גם במסגרת קופות חולים והם עולים כסף. מה לעשות שהרפואה הציבורית פשטה את הרגל?
בשביל לשנות דברים צריך לחבור לפוליטיקאים שמבטיחים המון לפני הבחירות ולחר מכן שכחו את ההבטחות העיקר שננת להם את הקולץ
כדי לשנות דברים צריך לפעול בכנסת, בוועדות וכ"ו.
זהבה שחם
פורומים חדשים בתפוז אנשים
09/02/2006 | 16:14
3
פורום תמיכה להורים נכים - כי הנכות אינה מכשול

בית חם להרכב ההיפ הופ הכי סקסי בשוק- השבט בית ספר בלייב

זה כבר מזמן לא רק ספורט של העשירון העליון - פורום גולף

מה נמצא בין כלכלת המקרו לכלכלת הבית? פורום כלכלה וכלכלנים

לסדרה הכי שנונה על המרקע שלכם יש מעתה בית- פורום סקראבס

רוצים לדבר עם מפורסמים? לשאול שאלות על גיל הנעורים? תוכלו בפורום זאפ לראשון

בואו לעקוב אחרי מעלליו של ריומה אצ'יזן בדרכו המפרכת לצמרת בפורום פרינס אוף טניס

המשך גלישה נעימה בתפוזאנשים
אהלן
08/02/2006 | 23:43
2
1
בדיקת השמיעה של בני בשיפור.הנוירולוגית טוענת שטינטון יכול להצביע על לחץ תוך מוחי מוגבר.הבן שלי סובל מהידרוצפלוס ויכול להיות שהשאנט( צינורית הניקוז) בראש לא עובדת מספיק טוב . בשבוע הבא הוא יעבור בדיקת אולטראסאונד לעצבי הראייה ואז יחליטו מה עושים.
המון בריאות !!
09/02/2006 | 00:56
בהצלחה בבדיקת האולטרסאונד לבנך
10/02/2006 | 21:46
היי שרונמר,
שנמע רק בשורות טובות.
זהבה שחם
טיפים לשינה עם טינטון(באנגלית)
08/02/2006 | 12:26
16
Sleeping with tinnitus
Tinnitus may interfere with your sleeping. In the quiet of your bedroom the constant ringing or buzzing in your ear may become particularly annoying and deprive you of a good nights rest.

However, you can take several steps to help you sleep better with tinnitus. The RNID fact sheet about tinnitus and sleep provides the following useful advice:
Try relaxation exercises.

Try regular exercise. Fit people tend to sleep better. But avoid exercising too close to bedtime.

Go to bed when you feel sleepy and not just because it is a certain time. If you are not asleep in 20 or 30 minutes, get up, go to another room and do something quiet and relaxing, like reading. Go back to bed when you feel sleepy again.

Get up at the same time every day. This is one of the most important things you can do to improve sleep.

Try to limit the amount of caffeine and nicotine you have at night, as these are stimulants.

Keep your room at a temperature neither too could nor too hot.

Do not read or watch TV in bed before trying to go to sleep. These will only make you feel more alert.

‘Wind down’ for at least an hour before bedtime.

A special clock radio, emitting soothing sounds in your bedroom, including the sounds of waves and birdsong may help you relax and fall asleep

רוצה לשתף
08/02/2006 | 11:40
21
25
שלום לכולם,
המקרה שלי נגרם מבורות ולכן הייתי רוצה לשתף כמה שיותר אנשים כדי שלא יעברו את אותו הדבר.

לפני כשנה וחצי התחלתי לעבוד במפעל עם מכונות הרכבה מכאנית. עבדתי כל יום במשך 12 שעות, חלק מהזמן בלי אזניות ורוב הזמן עם דיסקמן בעצמה של פול ווליום כדי להתגבר על רעש המכונות!!!!!!!!

לאחר תקופה של 11 חודשים (בהם הרגשתי ירידה בשמיעה אך התעלמתי) טסתי להודו לטיול שתוכנן להיות כשנה. זמן קצר לאחר הגיעי להודו התחלתי לשמוע את הדופק חזק בשתי האזניים. התעלמתי. לא רציתי לחזור לישראל והלכתי שם לרופאי אף אוזן גרון, שלא ממש הבינו מה הבעיה וגם לא הייתי תחת מעקב של אותו הרופא. לאחר 7 חודשים התחלתי גם לשמוע צפצופים באוזן שמאל וזה נמשך עד היום, כלומר 3 חודשים, כשהטינטון מופיע לסירוגין - יכול להופיע שבוע כן שבוע לא, מה שנותן לי קצת תיקווה שאולי זה לא לתמיד. כעת אני שבוע וחצי בארץ, הייתי אצל רופא א.א.ג ועוברת סדרת בדיקות כדי לברר את המצב. כרגע אני בחוסר וודאות עד גמר הבדיקות, מה שמשאיר קצת פתח לאופטימיות כל עוד לא הונחתה ה"גזירה" (כלומר כל עוד לא אמרו לי"יש לך טיניטוס ואין מה לעשות") אבל אני לא משלה את עצמי, אם זה נשמע כמו טיניטוס ומריח כמו טיניטוס אז זה טיניטוס, שאני גרמתי לעצמי בגלל טיפשות יתר והתעלמות. כיום אני מתגעגעת לימים שבהם שמעתי "רק" את הדופק שמשתולל באוזן ימין, כעת אני שומעת גם את הצפצוף באוזן שמאל. הצפצוף לא אחיד - כלומר הטון עולה ויורד ומשתנה מה שמקשה על ההתרגלות.
מקווה שגם אם רק בן אדם אחד במקרה יקרא את מה שכתבתי וידע להזהר בעתיד, לפחות עזרתי למישהו להמנע מהסיוט הזה. בכל אופן, אני משכנעת את עצמי, יש דברים כמובן יותר גרועים, את השמיעה אולי אפשר יהיה לשפר עם מכשיר שמיעה ועם הצפצופים אני אצטרך ללמוד לחיות. בהתחלה הגדרתי את הצפצופים כמו קול של "בית קברות", עכשיו אני מנסה להתייחס אל זה בצורה קצת יותר חיובית, כמו למשל "הטלוויזיה פתוחה על ערוץ 1 מאוחר בלילה" (כשהייתי קטנה אבא שלי היה נרדם מול הטלוויזה והייתי מתעוררת מהצפצוף וקמה לכבות אותה). כיום אני מנסה להכניס את יצמי ל"מוד" הזה כך שהצפצוף לא יהווה גורם מטריד/מפחיד.
הקיצר, באמת יש דברים יותר גרועים אפילו לא צריך לפרט.
אשמח לשמוע תגובות.
יום טוב לכולם
נועה
טינטון
08/02/2006 | 12:14
12
17
שלום נעה
איך את מצליחה לישון עם הטינטון בלילה?
כיצד את מתמודדת עם זה?
אור
הי אור
08/02/2006 | 12:34
11
9
הדבר הכי טוב שאני יכולה לעשות כדי להירדם הוא להגיע למיטה עייפה ולקרוא ספר לפני השינה. אם אני עייפה אני נרדמת בלי הרבה בעיות. אם אני לא מצליחה להירדם אני קמה מהמיטה ומעסיקה את עצמי עד שאני אהיה עייפה, מנסה לקום מוקדם כדי להגיע לערב עייפה "מספיק" כדי להירדם מהר. כמו כן אני מנסה להתייחס לטנטון כאל "צליל לא מזיק", כי רק המחשבה הזאת גורמת למתח ולקושי להירדם. דרך אגב, כשסיפרתי לאבא שלי על הטינטון הוא אמר לי שהוא "סובל" מזה כבר 30 שנה בערך (הוא לא ממש זוכר מתי זה התחיל) ואף אחד במשפחה לא ידע על זה,  פשוט כי הוא לא חשב שזה משהו שצריך לספר, אפילו אמא שלי לא ידעה. מדי פעם הוא אומר שהוא נזכר שיש לו את זה, וזהו. הלוואי שלי היתה את האדישות שלו, לי יותר קשה להתייחס אל זה בשויוויון נפש כמוהו, אבל בתכלס כנראה שמדובר ב"סוויץ'" מחשבתי (קל להגיד קשה ליישם) ובגלל זה נראה לי שגם היפנוזה היא רעיון טוב, אחרי שהמצב הרפואי שלי יהיה מוגדר ואני אסיים את כל הבדיקות אני אנסה לעשות היפנוזה.
כמו כן שמיעת מוזיקה (מרמקולים, לא אזניות) בקול חלש לפני השינה עוזרת לי להסיט את הריכוז מהטינטון. בכל אופן זה קשה מאוד ואני עדיין בשלב הרחמים העצמיים ו"למה זה קרה לי". ידוע לי שאנשים חיים עם הגזירה כל חייהם ויכולים להסתגל, כנראה שזה עניין של זמן והרבה עבודה עצמית.
יום טוב
נועה
עוצמת הטינטון
08/02/2006 | 15:20
10
12
הי נעה
איך היית מגדירה את עוצמת הטינטון שלך נגיד ביחס למוסיקה שאת שומעת היא ממסכת על הטינטון או שעדיין את שומעת את הטינטון?
האם הטינטון לא מעיר אותך בלילה?
במשך היום את שומעת את הטינטון?
אור
עצמת הטנטון
08/02/2006 | 16:10
9
13
תודה לאל, הטנטון לא מעיר אותי בלילה, כשאני שוקעת בשינה הוא נעלם וזאת אחת הסיבות שאני נרדמת בקלות, כי אני יודעת שיהיה לי שקט לפחות עד הבוקר.

במשך היום אני שומעת את הטנטון ואת הדופק אבל אם אני עסוקה או מרוכזת לפעמים אני לא שומעת בכלל, בעיקר כשיש רחש סביבי. העצמה של הטנטון משתנה לפעמים זה יכול להיות מאוד גבוה, לפעמים נמוך ולפעמים לא מורגש, ומגיע לתודעה רק כשאני חושבת על זה (כמו למשל קריאת מאמרים בנושא או התכתבות בפורום, שלדעתי יש להכניס לפרופורציה מכיוון שזה מגביר את המודעות לטנטון). כרגע אני עדיין בשלבי ניסוי וטעיה לגבי מהם הדברים שגורמים לטנטון להתגבר או להיחלש, יש לציין שלחץ וחרדה מגבירים את המצב עד מאד!! לגבי תזונה עישון וקפאין עדיין לא שמתי לב לשינויים משמעותיים (אני מעשנת ואוהבת קפה) אבל כמובן שהמצב מצריך שינוי באורח החיים, שלא הייתי עושה ללא הטנטון (יש צדדים חיוביים... הגוף אומר שהוא לא יכול להמשיך במצב הנוכחי).
בלילה לפני השינה הטנטון גבוה והמוזיקה לא ממסכת אותו. אני גם לא מנסה למסך אותו כי אז אצטרך לשמוע מוזיקה בווליום גבוה, ואת זה כמובן אני לא עושה יותר!!!
הי נועה
08/02/2006 | 17:53
3
11
סחטן על השמירה על קור הרוח. זה חשוב מאד, ופחות או יותר הדבר הכי קריטי
בהתמודדות (חוצמללכת לאאג כמובן). אני אישית בזבזתי קיץ שלם (ואולי גם קצת מהאביב והסתיו) על לחץ וחרדה.

אני מסכים שכניסה לפורום שכזה יכולה להגביר את המודעות ולהוות עיסוק שלילי. בהתחלה נמנעתי מלהכנס לפורום אבל עכשיו אני מציץ מידי פעם ואני לא מרגיש שינוי לרע במצב הרוח שלי או בכמות העיסוק ברעש הפנימי (אולי בגלל שהיא גם ככה אני כמעט כל הזמן מתעסק בזה במחשבה...).

בכל אופן, אני גם הרגשתי צורך להסביר לאנשים על הסכנות של מכשירי MP3 עם 100 תקליטים וזמן השמעה של יומיים. יש משהו קצת מעצבן בתחושה שאפשר היה למנוע את הנזק הזה כלכך בקלות (גם לי הנזק לאוזניים נגרם מרעש).

שיהיה הרבה בהצלחה !

נ.ב. מותר לשאול בת כמה את ?
לצן צן
08/02/2006 | 18:22
2
5
ראשית כל, אל תחשוב שאני כזאת קרת רוח. גם אני נאלצתי להשתמש בהודו בכדורי הרגעה וביליתי זמן רב בטחינת מחשבות על הנושא עוד לפני שהתחיל לי הצפצוף עצמו (סבלתי משמיעת הדופק כמה חודשים קודם) שלא נדבר על אחרי שהצפצוף התחיל, כלומר עד שעוד איך שהוא התרגלתי לקללה מס' 1 נפלה עלי קללה מס' 2. גם היום אני מבזבזת על זה הרבה זמן מחשבות. מה גם שאבדן השמיעה הפריע לי משמעותית לתקשר עם אנשים, ותקשורת זה הדבר המשמעותי ביותר ביחסים עם אנשים. בהודו התחברתי במיוחד עם אנשים שמדברים בקול רם ויש להם סבלנות לחזור על משפט פעמיים. (כלומר אנשים שאכפת להם). מצאתי את עצמי מודיעה לאנשים בתחילת שיחה שהם צריכים לדבר בקול רם כי אני לא שומעת טוב ולקח לי הרבה זמן לעשות את זה כי זו הודאה ב"נכות". טחנתי על העניין הרבה מאוד שעות מחשבה. כרגע אני לא מסוגלת לחפש עבודה עד שעניין השמיעה לא ישתפר, אני פשוט לא מסוגלת לתפקד בכל מה שקשור בתקשורת עם אנשים, מה שמכאיב לי מאוד כי אני בן אדם פתוח ומתקשר כל חיי. הקלות שבה אנחנו מקבלים את הגוף התקין שלנו כמובן מאליו ולא מעריכים אותו עד שמשהו לא בסדר היא מדהימה!!!
ולשאלתך - אני בת 29.
צודקת
08/02/2006 | 19:19
4
זה ממש מדהים כמה דבר כלכך חשוב כמו שמיעה היה ברור מאליו, והיום הוא נמצא כלכך בתודעה.

זה גורם לי לחשוב מה אני עוד לוקח מאליו גם עכשיו בלי לשים לב. ואני מאמין שמה שגורם לחשוב - הוא בדר"כ גם דבר טוב...

מה שמזכיר לי את אחד הניג'וסים הגדולים שהיו לי כשזה התחיל - כל אלא שהיה להם ברור זה "פסיכולוגי". "זה מלחץ". זה היה מעייף מאד והאמת - שגם מלחיץ :)
שלום נועה
08/02/2006 | 19:21
3
שלום נועה,
רציתי להגיד לך שהמקרה שלך די דומה לשלי. רק שאני קיבלתי את הטיניטוס באירוע חד פעמי.רציתי להתייחס למספר נקודות שציינת.
יש לך מקרה קלאסי של טיניטוס. כלומר, טיניטוס כתוצאה מחשיפה לרעש. את ציינת שבהודו התחלת להרגיש את זה. האם בהודו נחשפת לרעש של מסיבות? אני מקווה שלא כי כל חשיפה נוספת לרעש מחמירה את המצב.
לגבי אביך, אביך לא כל כך מדבר על זה כי ,כנראה, עצמת הטינטוס שלו חלשה משל כל חברי הפורום כאן וגם שלך. תאמיני לי שאם היתה לו עוצמת טיניטוס חזקה, כולכם הייתם שמים לב. העוצמה והיחס כלפי הטיניטוס משתנים מאדם לאדם ולכן אין כל כך מה להשוות .

גם לי יש ירידה בשמיעה. לפני חצי שנה התחלתי לעבוד וכמובן שהייתי חייב לשמוע היטב,ובמקרה זה מכשיר שמיעה שיפר לי את המצב. את צריכה להבין שמכשיר שמיעה חיוני עבורך. הוא גם עוזר לך לתקשר היטב עם אנשים וגם ממסך את הטיניטוס. יש כיום מגוון מכשירי שמיעה נסתרים, כך שאין במה להתבייש.

בקיצור, רציתי להגיד לך שאת צריכה להיות אופטימית. עוצמת הטיניטוס דועכת עם הזמן ויכול להיות שעוד מספר חודשים תרגישי הקלה משמעותית במצבך (במיוחד עם השמיעה שלך היתה תקינה מלכתחילה). לי השתפר קצת וכנראה שגם לך.
הירדמות
08/02/2006 | 18:47
4
6
לא הבנתי, את נירדמת ללא כדורי שינה?
הרי המוח לא מסוגל להרדם עם רעש כזה וכדורי שינה עוזרים לו אז איך בכל זאת את נרדמת?דמת!
אור
08/02/2006 | 19:25
6
אני אגיד לך איך אני רואה את עניין השינה.

המוח יכול להרדם עם כמעט כל רעש שיש הוא יודע "לשים את זה בצד". (חוצמרעש באמת חזק - אם מישהו קודח חור בקיר כשאת מנסה לישון למשל).

ההבדל כשהרעש פנימי, לפחות אצלי, הוא שיש המון רגש שלילי מסביב לזה. מחשבות כמו "זה לא יעבור" או "אי אפשר עם זה".

אני חושב שהרגש הוא מה שמפריע לישון הרבה יותר מהרעש עצמו. אני יודע שזה נשמע מעיק כשכל מה שאת רוצה זה איזשהוא פטנט שירדים אותך ודי - אבל אני גיליתי שכשאין כעס או עצבים, הרעש הרבה יותר נסבל.

אם זאת - גם היום הכעס לא נותן לי לישון. אבל לפחות אני יודע שאצלי זה לא רק הרעש. אם אין כעס - הולכים לישון.
הירדמות
08/02/2006 | 19:58
2
6
הי אור,
אני אכן נרדמת ללא כדורי שינה. אולי הרופאים בארץ דוחפים את הכדורים האלה יותר מדי מהר וכך נוצר מצב של תלות בכדורים, הרי אם הכדורים הם הדרך היחידה בה אתה מצליח להירדם איך תוכל בלי? לקחתי פעמיים כדורי הרגעה כדי להפחית את החרדה ואני שומרת אותם למצבים קיצוניים.
יכול להיות שהטיניטוס שלך יותר חזק משלי, אני יכולה להגיד לך שעם הטנטון שלי המוח כן מסוגל להירדם וזאת עובדה. יכול להיות שהסיבה שאתה לא מצליח להירדם היא דווקא החרדה ולא הטנטון! הרי אנשים יכולים להירדם גם ברעש! אחותי גרה בנחלת בנימין בת"א שם יש רעש מטורף בעיקר בלילות של סופי שבוע, והיא ישנה סבבה. גם אני, כשאני באה אליה.
אני סבלתי מבעיות שינה לפני כמה שנים, זה לא היה קשור לטיניטוס אבל זה היה קשה מאוד. כשהתחילה האינתיפאדה הנוכחית באוקטובר 2000 הייתי בחרדה בערך שנה, גם אם הייתי מאוד עייפה, כשהייתי נכנסת למיטה הדופק שלי הואץ, הזעתי, עלו לי מחשבות לא רצוניות על מוות וכו' והמיטה הפכה לסיוט הכי נורא. לא הייתי מצליחה להירדם וכל לילה היתי נתקפת חרדה. השתמשתי אז בכדורי לוריוון, שהם כדורי הרגעה שקיבלתי מהרופא משפחה שלי, ועברתי לגור בצפון הארץ שם כבר לא פחדתי יותר מפיגועים, ולאט לאט חזרתי למסלול חיים נורמלי. את הכדורים הייתי לוקחת רק במקרה הצורך ולקח לי שנה לגמור חפיסה של 20 כדורים. אני מספרת לך את זה כי לדעתי הקושי שלך להירדם הוא בגלל החרדה ולא בגלל הטנטון, ולכן אתה צריך לטפל קודם כל בחרדה, שבה אפשר לטפל (בניגוד לטנטון...)
אני דווקא כן בעד כדורים כל עוד הם חלק מתכנית טיפול עם פסיכולוג / פסיכיאטר וכל עוד את ה"עבודה" הנפשית אתה עושה בעצמך. אני הייתי ועדיין אקטיבית בשמירה על השפיות שלי.
אני רוצה לספר לך משהו שקראתי באחד מהאתרים הרבים על טיניטוס, לא זוכרת איזה, שעזר לי מאוד. הם כתבו שם על "הביטואציה" - התרגלות. המוח מסווג כל צליל ל"רגיל" או "מסוכן". מכיוון שהטנטון הוא דבר חדש שהמוח לא מכיר הוא מסווג אותו כ"מסוכן" וכך מכין את הגוף לתגובת "fight or flight" שבה הגוף לא יכול לעמוד לאורך זמן, וזהו מצב של חרדה. הרי אם היית שומע את הטלויזיה מצפצפת אחרי סוף השידורים (דוגמא שאני אוהבת במיוחד) לא היית נבהל מזה, המוח שלך יודע בדיוק מה זה. ואתה יודע, עובדתית, שהטנטון לא מסוכן ולא מזיק. ברגע שהמוח שלך יתרגל לעובדה שהטנטון אינו מזיק תוכל להפחית את החרדה ולהתרגל. מה שאני עושה כשאני בחרדה, דבר ראשון, ולא מעניין אותי אם יש אנשים מסביב היא לתת לעצמי חיבוק (תנסה, זה כיף) ושתי נשיקות על הכתפיים, אני אומרת לעצמי כמה שאני אוהבת את עצמי ואת הגוף הנפלא שלי, נושמת לאט ומנסה לחפש משהו להתעסק בו - טלפון לאמא או חברה, ספר, אינטרנט וכו'. אני מזכירה לעצמי שעם הגוף הנפלא שלי טיילתי בהודו 9 חודשים, דבר שאינו ברור מאליו, יש אנשים שלא יכולים לעשות גם את זה! ושוב, אל תחשוב שאני כזאת קרת רוח או משהו כזה, יש לי את הקטעים הרעים שבא לי לתקוע איזה שיפוד באוזן ואני נבהלת מעצמת המחשבות השליליות שבהן אני רוצה לתקוף את הגוף שלי וגם למות. לא ממש למות, יותר להיעלם. אבל אני מנסה לתפוס את עצמי ולצאת מהמעגל קסמים הרע, וזה הזמן לכמה שיותר אהבה עצמית, חיבוק, חשיבה חיובית. לקחת דברים בפרופורציות. היו לי כמה ימים שהייתי בטוחה שיש לי איידס (תודה לאל אין טפו טפו טפו) אבל בימים האלה עשיתי כאלה עסקאות עם אלוהים, הבטחתי לו שאני אחיה עם הטיניטוס כמו גדולה רק שלא יהיה לי איידס. נשבעתי לו באלוהים! כשהגיעו התוצאות וידעתי שאין לי איידס הייתי על גג העולם למשך כמה שעות ואח"כ הכל חזר להיות כרגיל. אבל תחשוב על זה, סתם לדוגמא, תאר לך אלוהים הסכים לעסקה? נכון שיש לי מזל? נכון שעדיף טיניטוס מאיידס?
נכנסתי למצב רוח פלספני ביותר, מקווה שיעזור...
אשמח לשמוע על דרכי התמודדות של עוד אנשים.
מקווה שיעבור עליך לילה קל
נועה
התמודדות
08/02/2006 | 21:30
1
5
התחלתי בזמן האחרון כל מיני סוגים של הרפייה ואוטוסוגסטיה חשיבה חיובית במדיטציה כמו: "מיום ליום מוחי מתעלם מהציפצופים יותר ויותר"
או שאני מדמין במצב מדדטיבי שאני שמח ומשתולל משמחה אחרי שגיליתי שהטינטון עבר/נחלש
אני מנסה להביא את ההכרה לתת ההכרה להתמודד עם הסבל
ובכלל ניראה לי שהעיתעסקות עם הנושא אולי מגביר את הטינטון וצריך קצת להימנע מלעסוק בזה כמו הפורום הזה למשל למרות ששיתוף עם אנשים אחרים באותה בעיה והידיעה שאתה לא לבד בבעיה קצת מכניס לפרופורציה ואולי קצת מרגיע למרות שאין כאן פתרונות אפקטיבים לבעיה אלא דרכי היתמודדות
חשבתי לעצמי  אולי כדאי לארגן (ותתקנו אותי עם אני טועה) מאין קבוצת תמיכה באיזה מקום, הכוונה להיפגש כמה אנשים אולי לעשות מדיטציות ע"י מדריך לדבר וסתם אולי מהחברותה יהיה יותר קל
סתם מחשבה
מה דעתכם?
אור
התמודדות תגובה לאור43
08/02/2006 | 22:22
3
שלום אור,
אני שמחה שאתה עוסק בהרפיות למינהן אשר למיטב הבנתי גם מסייעות לך להתגבר על עוצמת הטינטון ולהקטין אותה.
הפורום הזה הוא קבוצת תמיכה וירטואלית,שמטרתה לעזור לחברים,להתמודד עם הקשיים ,בסיפורם האישי ומנסיונם.יש פה הרבה חברים שהם עתירי ניסיון ובהחלט מסיעים איש לרעהו.
במידה ותהיה היענות מצד החברים נשמח לארגן מפגש של חברי הפורום בבית קפה ולהכיר אחד את השני מעבר למקלדת.
מניסיוני האישי זה עובד יפה מאד. אני כותבת בדרג יועצת בפורום אלצהיימר, לפני חודש וחצי ארגנתי לחברים מפגש בארומה בקניון עזריאלי.
למגש הייתה הצלחה , הכרנו אחד את השני ובמרץ יתקיים מפגש נוסף. נוסף לכך יצא עוד דבר טוב מזה נוצרה חבורה של 5 חברים ואני בתוכם שתהווה לובי בכנסת להכנסת תרופות לסל הבריאות,וליישום זכויות נוספות לחולי אלצהיימר ,אשרא אינן מסופקות כים במסגרת החוק.
אני מקבלת בברכה את הרעיון של מפגש חברים. יש לעשות משאל בקרב החברים ולדוק מי מעוניין
יישר כול על היוזמה.
זהבה שחם.
אור ונועה לנחם אותכם אני סובלת כבר
09/02/2006 | 19:36
7
9
19 שנה מטיניטוס עם עליות ומורדות. למדתי קצת להתעלם ולהיות יותר שקועה בעצמי ולא כל הזמן לדאוג לטיניוטס. בזמנו שמעתי הרצאה של פרופ' הימלפרב מאיכילוב אשר ראמר שלפעמים עד שקולטים שסובלים מטיניטוס יכולות לעבור גם 4 שנים.
כמו כן הייתי מאושפזת ומרותקת למיטה (חוץ משרותים ומקלחת) במשך 10 ימים עם סטרואידים במטרה שיעזור לי לאורך זמן ו... לא עזר. אני ממשיכה מאז -4שנים לסבול את הטיניטוס.
לגבי שינה אני כמו נועה משתדלת להגיע עיפה ונרדמת בלי להתעורר באמצע.
אינך צריכה לסבול תשובה ל- nuky1
09/02/2006 | 21:59
6
6
ערב טוב
ברוכה הבאה לפורום.יש תרופה לטינטון . אינך צריכה לסבול.
פרטים אודות הטיפול והתרופות במסר אישי.
זהבה שחם
זהבה
09/02/2006 | 22:20
5
8
בלי לדעת על מה את מדברת אני יכול להגיד לך בוודאות:

אין תרופה לטניטון. לא לך ולא לאף אחר. יש טיפולים עם אחוזי הצלחה שונים, אבל אף אחד מהם לא עבר את אחוזי הפלסבו. לא אוזניות מגנטיות, לא TRT ולא ד"ר שמש.

אני מציע לך להזהר מאד בניסוח שלך. בעיקר בפורום שבו צמד המילים "תרופה" ו"טינטון" יכול להעיר מתים משנתם.
מהם הטיפולים שעברת ומדוע אתה שולל
09/02/2006 | 22:31
4
8
את כולם?יש חברים שכתבו בפורום שנרפאו מטיניטוס ע"י טיפול רפואי אצל הרופא מהדסה. תקרא את הכתבות. מטופלים שלו כתבו.אז מה הם אומרים דברים לא נכונים? אם גישה שלילית כמו שלך וחוסר אמונה כל טיפול תעשה יכשל.
אין בדברי לפגוע בך חס וחלילה,יכול להיות שהטיפולים שעברת נכשלו, אבל עובדה שאצל אחרים זה עובד והטינטון נחלש לחלוטין. אני לא מתווכחת עם עובדות.כדאי לחשוב חיובי ולא שלילי. זה אחד הגורמים להצלחה בטיפול כאשר החשוב ביותר הן התרופות.
זהבה שחם
חשיבה חיובית
09/02/2006 | 23:00
3
5
היא דבר מצויין. ובלי קשר, גם אחד הדברים היעילים ביותר כנגד טינטון.
אבל זה עדיין לא אומר שצריך לשכוח איפה אנחנו חיים. אנחנו חיים בעולם עם טיפולים שונים לבעיית הטיניטוס - אך לצערי הרב ללא תרופה. זה עדיין לא אומר שהטיפולים השונים לא עוזרים לאנשים מסויימים. לזה קוראים פלסבו. שלחלק זה עוזר וחלק לא. בלי שאף אחד יודע ממש מה ואיך. ואת זה חשוב מאד לציין לפני שמציעים למישהו טיפול.

שאלת איזה שיטות טיפול ניסיתי לטיניטוס ממנו אני סובל - הרבה מאד. אחד הטיפולים שניסיתי היה דיקור. עברתי טיפולים במשך כמעט חצי שנה ללא הועיל. למרות זאת, אני בהחלט מאמין כי אדם אשר סובל מבעיה דומה ומאמין כי יש סיכוי שדיקור יעזור לו חייב לנסות. זה באמת יכול לעזור.

אבל פה יש הבדל עיקרי וחשוב. בניגוד למה שאת כתבת קודם המדקר שטיפל בי לא הבטיח כלום. הוא לא אמר שיש לו תרופה. הוא אמר שיש סיכוי שזה יעזור, וכדי לנסות. וזה בדיוק מה שעשיתי. יש הבדל עצום.

הדבר הראשון שאדם ששומע ציפצוף מחפש, זאת תרופה. לרוב הטניטוס חולף מעצמו. לעיתים לא, ואז מנסים שיטות טיפול שונות אשר לפעמים יוצרות הקלה, לפעמים מעלימות את הבעיה לחלוטין ולפעמים לא. לוקח המון זמן להתרגל לרעיון שלדבר המעצבן הזה אין "תרופה". ואני חושב שלנפנף במילה כזאת מעל דפי הפורום גובל בחוסר אחריות.

יש לך טיפול שאת תומכת בו ? אחלה. הוא עזר להרבה אנשים ? מצויין. את חייבת להבין שזה לא נקרא "תרופה". זה נקרא פלסבו. ואת חייבת להסביר את זה למי שאת מציעה לו טיפול. משפט כמו "לחלק זה עזר מאד ולחלק לא". יכול לסדר את כל העניין ולהסביר למטופל איפה הוא נמצא. משם - זאת הבחירה שלו.

(אגב - אני מצאתי את ההקלה שלי, בסופו של דבר, בטיפול פסיכולוגי קונבציונלי. אני ממליץ בחום. אבל חשוב להזכיר - להרבה מאד אנשים זה עוזר - אבל לחלק לא. )

נ.ב. פףףףף... זאת ההודעה הכי ארוכה שכתבתי בחיים שלי.

חשיבה חיוביתתגובה לצן צן
10/02/2006 | 06:17
4
בוקר טב צן צן,
חשיבה חיובית עוזרת לפתור בעיות בכל התחומים. ברפואה, בתקשורת,בפיתרון קונפליקטים,בהצבת יעד והגעה למטרה, בלימודים בעסקים ובחיים בכלל.
אני מבקשת ממך לקרא את הכתבה של : asaffi3 בה מספר אריק כיצד נרפא מטיניטוס, הוא מתאר את כל שלבי הטיפול וגן את שם הרופא.
אז אתה מצאת את ההקלה שלך בטיפול פסיכולוגי,אחר מצא אותה במדיטציה ופלוני מצא אותה בהיפנוזה.
אני לא ממליצה סתם.אני סבלתי מוורטיגו קשה 14 שניםבדקו אותי מיטב הרופאים בארץ ובארה"ב ואמרו שאין מה לעשות מלבד פיזיותרפיה.
14 שנות סבל איומות של כאבים חזקים באוזן שמאל,בחילות, סחרחורות ,אובדן שיווי משקל, חוסר שינה. הגוף ריפא את עצמו. יש ריפוי עצמוני.
לבסוף הרגשתי שהדלק נגמר והמכונית לא נוסעת. הגעתי לד"ר שמש  לאחר 4 חודשי טיפול אינטנסיביים אני בריאה לחלוטין.
אתה צודק שיש כאלה שהטיפול יכשל אצלם. אבל לטנגו צריך שניים.כדי שהטיפול יצליח  צריכה להיות איטראקציה טובה בין המטפל למטופל, כימיה בין המטפל למטופל והחשוב ביותר האמונה שהרופא הזה ירפא אותך.
בלי כל התנאים הללו שום טיפול לא יצליח.
שמחתי לשמוע כי הטיפול הפסיכולוגי שעברת עזר לך. יפה שאתה מספר זאת.
אני יכולה לספר לך שאני עושה יוגה, מדיטציה,היפנוזה ,צרפיה ומוסיקה ריקוד, תרפיה באומנות וכל אלה עזרו לי מאד בתקופת הטיפול. כל הפעילויות הללו כולל הליכה ושחיה עושות טוב לנפש ולמוח.
שבת שלום
זהבה שחם
אין מדובר בטיפולי פלסבו
10/02/2006 | 06:41
1
5
מדובר בטיפולים קונבנצונאליים של הרפואה המערבית בלבד. הטיפולים הללו מרפאים טיניטוס, סחרחורת, וורטיגו ומחלת מנייר.במידה ותרצה פרטים נוספים אודות הטיפול חפש באינטרנט המרכז לטיול בטיניטוס וסחרחורת.יש שניים אחד בהדסה והשני בהרצליה. בשניהם מטפל אותו רופא. תקרא בבקשה.
לגבי פלסבו -כדורי דמה . מחלות פסיכוסומטיות (כגון: מיגרנות, אסמה) מושפעות יותר מאפקט הפלסבו.כל תגובה פיזיולגית של הגוף מושפעת מאפקט זה:
זרימת דם,כאב, חומציות מיצי קיבה,דימום, חום גבוה,התפשטות תאים סרטניים ועוד.קיום תגובת הפלסבו מצביעה על כך,שאמוהת האדם בנוגע ליכות הריפוי של הטיפול יכולה לעורר מערכות פיזיולוגיות המובילו להבראה.
לפלסבו יש השפעה פסיכולוגית : תקווה, ציפיה, הפחדת חרדה.
זהבה שחם
תראי
10/02/2006 | 10:42
4
את צריכה להבין למה הכוונה כשאומרים פלסבו. הכוונה אינה רק לכדורי דמה.
פלסבו מתייחס לשיפור שעובר מטופל מעצם העובדה שהוא עובר טיפול ללא יחס לסוג הטיפול. גם ברפואה הקונבציונלית יש פלסבו. אם אני לא טועה אחוזי ההצלחה של פלסבו הם כמעט 40% !! לאדם שסובל מטיניטוס או מנייר 40% סיכויי הצלחה זה גן עדן !. פה בדיוק נופלים כל האנשים שאת מספרת עליהם ושמוצגים באתר (כן, קראתי כבר מזמן. ככה זה שיש טיניטוס).

כדי שטיפול יחשב אפקטיבי הוא צריך לעבור את אחוזי ההצלחה האלו. למשל- אנטיביוטיקה. אחוז גבוה מאד (לא יודע בדיוק כמה אבל אני משער שמעל ל95%) מהאנשים שסובלים מסינוסיטיס נרפאים כאשר הם בולעים אנטיביוטיקה.
הדוגמא של כימותרפיה לטיפול בסרטן דומה, אם כי לצערי אני מניח שאחוזי ההצלחה נמוכים בהרבה מהמקרה הראשון.

אם נעזוב רגע את המספרים - את נשמעת כמו אדם טוב, אם הרבה כוונות טובות - וזה דבר מאד חשוב. אני לא יוצא נגד הטיפול שאת תומכת בו. את חייבת להבין את זה.
אני יוצא נגד נטיעת ציפיות שווא (מי שהוא אמר פלסבו?) אצל מטופלים. הם צריכים להבין איפה הם עומדים ומה מציעים להם.

אני קפצתי כשרשמת כמה מילים פשוטות. כי אצלי (ואני מניח שגם אצל השאר) תרופה - היא דבר שאנחנו מאד מחפשים. ואין לך תרופה. לאף אחד אין. זאת לא חשיבה שלילית אלא מציאותית. וזה לא אומר שאין טיפולים שונים, וזה עדיין לא אומר שהם לא יכולים לעזור !! את פשוט חייבת להבין את זה - כי נעשה פה עוול לאלו שחושבים (ובדרך כלל הם יהיו בחודשים הראשונים) שהם מצאו סוףסוף מרפא חד משמעי.

אגב - הטיפול הפסיכולוגי שלי לא הוריד את עוצמת הטניטוס, הוא פשוט לימד אותי להמשיך לחיות ולחזור לישון. הוא עזר להקטין את עוצמת החרדה. שזה בדיוק מה שפלסבו עושה, כמו שאמרת.

לא "תרופה". אלא "טיפול שמאד עוזר לחלק". זה מאד חשוב. אבל אם לאמץ לרגע גישה שלילית - זה לא יביא לקוחות שישלמו 15,000 ש"ח לארבע פגישות, נכון ?

עצות מעשיות לטינטון
06/02/2006 | 20:39
1
14
אתר להתמודדות עם טינטון
ובכלל הקלידו forum  tinnitus   ותגיעו לפורומים לטינטון באנגלית
כתובות אינטרנט מצורפות:
על הקישור
06/02/2006 | 23:28
3
יש בקישור המון מידע , אני ישתדל להעתמק יותר מאוחר
ואם אתה יכול להוציא דברים "חריגים" שקראת שם זה יהיה מבורך
אני גם ינסה
                               תודה  ולילה שקט
התמודדות עם טינטון
06/02/2006 | 15:00
3
68
שלום לכולם
למי שיש טינטון מכיר את התופעה שבמשך היום כמעט שלא שומעים את הציפצופים תלוי באיזה סביבה נימצאים מגיעים למיטה הכל שקט והרעש מתחיל
למי יש טיפים להתמודדות עם המצב
איך להירדם?
איך לא להתעורר לקול הציפצופים?
אם אני ישים אוזניות עם מוסיקה באוזניים זה יכול להחמיר את הטינטון ופגיעה בשמיעה
תודה על שיתוף הפעולה
אור

ניסית לקחת דברים להרגע ?
06/02/2006 | 23:39
23
יש היום בשוק הרבה דברים טבעיים להרגע  שמבוססים על ויטמני B וצמחי מרפא
כמו : פסיפלורה , וליראן ,מליסה וכו... יש מגוון לא קטן לפי דעתי
שווה לנסות משהו לפני השינה ולראות אם זה מקל קצת .
לי באופן אישי הבעיה יותר בשעות היום השקטות וההשפעה פחות חזקה של הדברים הטבעיים במצבי עירנות.
טיפ להתמודד עם אינטון
07/02/2006 | 06:17
27
שלום אור43
כדי להתגבר על הרעשים של הטינטון מומלץ לשמוע מוסיקה מרגיעה של מדיטציה,רייקי. יש מוסיקה של גלי ים, של קולות מיער טרופי,של גשם. הכל שקט ומרגיע.רצוי לעשות מדיטציה עם המוסיקה. זה מרפה ומשרה רוגע.
יש לשמע את המוסיקה במכשיר קמפק דיסק הנמצא בחדר. אין לשמוע מוסיקה בדיסק מן,זה מחמיר את הטינטון.
ממליצה מאד לעשות היפנוזה. זה יעזור לך להעלים את הטינטון.
יום טוב,ללא טינטונים,
זהבה שחם
וולריין
07/02/2006 | 10:53
22
הי אור,

אני חיפשתי הרבה זמן תשובה לשאלה שלך.
אני אישית מצאתי אותה בדמות כדור שנקרא "סונגה נייט". הוא כדור שינה טבעי על בסיס וולריין (ללא מרשם כמובן).

הכדורים הכחולים האלה הצילו אותי בתקופה שהדבר היחידי שעזר לי היו כדורי שינה חזקים.

אני מסכים שאוזניות זה רעיון לא טוב. אולי תנסי לשים טרנזיסטור קטן מתחת לכרית ? שמעתי שזה עוזר.

המון הצלחה עם הלילות הקרובים,
ניצן.
כרית מוסיקלית לטינטון
06/02/2006 | 20:10
2
18
שלום לכולם
לסובלים מטינטון
כרית סטראופונית שמחוברת לדיסק מן
לא יאומן!!
כתובות אינטרנט מצורפות:
חחחח נשמע מצחיק הרעיון
06/02/2006 | 23:31
7
האמת לא הצלחתי להבין ממש מה הקטע פה .
אבל הרעיון נחמד למרות שניתן לישם  את זה בקלות
יש לנו כרית דומה בבית. מאחר ובעלי
09/02/2006 | 19:40
10
אוהב להרדם עם רדיו מצאתי פעם באתרי המכירה של קניה טובה או דומיו כרית ממולאה אקרילן ובתוכה 2 רמקוים קטנים המחוברים לתקע אוזניות ומכניסים למכשיר רדיו. כך שאפר להכין לבד ולא לשם על כך כסף. לנו עלה כ-30 ש"ח.
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורומים
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
21:03 | 28.05.12 אורחים בפורום
09:54 | 11.05.12 שמשון 45
20:05 | 15.09.07 תות45
17:54 | 13.09.07 lovely105
18:00 | 11.09.07 zs1957
17:20 | 09.09.07 מ ר י ם 6 0
17:00 | 09.09.07 rrrrrrrrrr2
08:14 | 06.09.07 shay2110
22:30 | 04.09.07 220468
מקרא סימנים
בעלת תוכן