לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,

הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...

המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,

אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את כל הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.

את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,

יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל(שירות ייעוץ לאזרח)משנת 2004.

חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם,מתקבלות באופן אישי ספציפי,רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

שאלה
26/02/14 12:34
93צפיות
שלום
האם חסכון בחשבון הבנק בסך 50 אלף שח לרווקה מונע זכאות להבטחת הכנסה?
תודה
החסכון לא בהכרח ימנע את הזכאות, אך קרוב
26/02/14 19:25
79צפיות
לוודאי כן יילקח בחשבון בקביעת שיעור הגמלה (בכפוף ליתר תנאי הזכאות כמובן).

אנא ראי בקישור להלן את תנאי הזכאות ובהמשך העמוד מחשבון בו תוכלי להכניס את נתונייך האישיים ולבחון את מצבך:

http://www.btl.gov.il/benefits/income_support/Page...
המשך
26/02/14 21:07
46צפיות
אבל אם איני טועה מעל 35 אלף שח או 40 בחסכון בבנק אין זכאות לא?
הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה
01/03/14 07:12
34צפיות
שלום לך,

ראה להלן:
"פיקדון כספי בסכום שאינו עולה על  34,592 ש"ח (החל ב- 01.01.2014) ליחיד ו- 51,888 ש"ח (החל ב- 01.01.2014)  לזוג - לא ישפיע על הזכאות להשלמת הכנסה." מתוך השלמת הכנסה לקצבת זקנה, אך זהה גם למקבלי הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה.

על סכומים הגבוהים מהסכומים הנקובים,
יחשבו על ההפרש ריבית שנתית של *2.6% ויחלקו ב-12 ויפחיתו את התוצאה מתשלום הקצבה החודשי.
*ממוצע של התשואות היומיות שמפרסם בנק ישראל לגבי מלווה קצר מועד, במהלך השנתיים שקדמו ל-30 בנובמבר של כל שנה.

תוכל להעזר במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה לבדיקה מקדימה של זכאותך.

בברכה.
העברת הקצבה החודש
26/02/14 11:35
86צפיות

מישהו יודע מתי יועברו הקצבאות החודש ה 28 יוצא בשבת

תודה
תיקון
26/02/14 11:39
59צפיות
סליחה 28 בשישי האם מקדימים את ההעברה
º
אין הקדמה. לדאבוננו...
27/02/14 06:56
30צפיות
קצבת נכות רפואית
26/02/14 11:13
126צפיות
שלום, אני מתכוונת להגיש בקשה לקצבת נכות עקב מגבלות רפואיות.
1. חוות דעת מפסיכולוג/פסיכיאטר
    למי דוח חוות הדעת יכול להיחשף? אני צעירה ואינני מעוניינת לפגוע בעתידי.
אני בת 28 ומעוניינת להמשיך לעבוד בחלקיות משרה במשרד החינוך. האם הדוח יהיה נגיש להם?

2. על כמה עומדת קצבת הנכות? ועד איזה סכום (ברוטו או נטו)  אוכל להשתכר מבלי לפגוע בקצבת הנכות? אני אמא לשניים האם זה רלוונטי לסכום הקצבה?

3.  שוקלת להיעזר בעו"ד (מפאת הבעיות הרפואיות הרבות) קראתי פה על הצעת החוק של מיקי רוזנטל לגבי עמלת מתווכים? תוך כמה זמן לדעתכם זה יכול להפוך לחוק (אם בכלל...)

תשובות
26/02/14 19:39
75צפיות
1. פורמלית התשובה שלילית. עם זאת, יש מידע שעובר לעתים, והדבר תלוי בנסיבות הספציפיות של המקרה. בימים אלה מתנהל משפט מול הבט"ל בו לא הועבר מידע בנוגע לאדם שקיבל (כמובן שלא באמצעות או מול הבט"ל) רשיון לנשיאת נשק. הנושא סבוך ולא חד-משמעי, ועל אף שברוב המקרים אין סיבה להעברת המידע, תיאורטית האפשרות קיימת.

2. לגבי שיעור הקצבה, זה תלוי במספר פרמטרים שאינם ידועים לפי שעה, ובהם אחוזי הנכות הרפואית ואחוזי אובדן הכושר שייקבעו לך בעקבות כך.
בקישור המצורף תוכלי לבדוק את זה בקווים כלליים: https://www.btl.gov.il/benefits/Disability/Pages/%...

כפי שתראי בקישור, אכן יש משמעות (לחיוב) להיות אם לילדים.

על-פי חוק לרון מקבלי קצבת נכות יכולים היום לעבוד ולהשתכר, אולם גם כאן הדברים תלויים במספר פרמטרים שאינם ידועים לפי שעה (למשל בשאלה אם הנכות שתיקבע לך תהיה קבועה או זמנית).
ראי קישור להלן להבנת הנושא:
https://www.btl.gov.il/benefits/Disability/laron/P...

3. אינני מכיר את הצעת החוק המדוברת, אך להצעת חוק שגרתית שהממשלה לא מתנגדת לה, לוקח בדרך כלל לפחות 4-6 חודשים להפוך מהצעת חוק לחוק (אם בכלל כפי שציינת).

באפשרותך לפנות לעורך דין ולקבל ממנו הצעת מחיר (שכמובן לא מחייבת כל עוד לא תחליטי לשכור את שירותיו). ברוב המוחלט של המקרים, עורך דין פרטי מטעמך יהיה זול יותר ויעיל יותר מאשר הארגונים המוכרים בתחום זה. אם תרצי פרטים בעניין, תרגישי חופשיה לפנות אלי במסר פרטי.
תודה רבה על תשובתך המפורטת.
26/02/14 20:53
30צפיות
להבנתי עפ"י הקישור לדוגמא אם נקבע לי 60% אי כושר, אוכל לעבוד ולקבל שכר בסך 4000 ש"ח ולקבל 3279 ש"ח קצבה (יחיד +2)

באופו כללי האם אתה ממליץ על שכירת עו"ד או ייצוג עצמי?
תלוי בנסיבות הספציפיות של כל מקרה ומקרה.
27/02/14 07:34
26צפיות
יש בהחלט הרבה מאוד מקרים בהם אין צורך בעורך דין בהגשת תביעה לבט"ל. יש תביעות אחרות בהן התמחות עוה"ד בתחום ובניואנסים השונים בתביעות כאלה, משנה את מצבו של התובע לטובה.

בנכות כללית, בדרך כלל אפשר להגיש את התביעה לבט"ל ללא עורך דין, ובלבד שתקפידי על מילוי נכון ומדויק של הטפסים, של כל הפגימות הרפואיות הרלוונטיות, ושל צירוף כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים.

חשוב לזכור ולדעת שאם תביעתך נדחית או שאינך מרוצה מהאחוזים שנקבעו לך, תהיה לך אפשרות לערער לוועדה רפואית לעררים. גם בשלב זה תוכלי לשכור עו"ד גם אם לא עשית זאת בשלב ראשון. הפלוס בשיטה הזאת היא שניסית ללא עו"ד (חסכון כספי), ויתכן שתצליחי בכוחות עצמך. המינוס הוא שהמועדים להגשת ערעור כזה קצרים יחסית, ואם וכאשר תרצי באותו שלב לשכור עו"ד, תצטרכי לעשות את זה מהר והוא יצטרך ללמוד את התיק ולהכין את הערעור בזמן קצר יחסית. בהחלט אפשרי, אך צריך להיות מודעים לשני ההיבטים האלה.
הגשת מסמכים ותביעה
28/02/14 11:13
16צפיות

שלום
כמו שכתבה קודמתי כאן את יכולה לעשות זאת לבד ובלבד שתעשי הכל נכון אחרת תהיה לך סחבת והם מומחים בלסחוב אנשים.

שנית שלחתי לך הודעה בפרטי ולא הגבת אז הנחתי שהסתדרת את עדיין מוזמנת לחזור אליי בפרטי.

שבת נעימה ושקטה
בריאות איתנה
מענק ח"ד לשירותים מיוחדים
26/02/14 10:40
43צפיות
מאיזה גובה נכות-זכאים לקבל?תודה
דמי ביטוח בריאות ודמי ביטוח לאומי
26/02/14 08:48
24צפיות
שלום,
אישה המקבלת קצבת זקנה מהביטוח לאומי וכן עובדת כשכירה, כמו כן נשואה ובעלה מקבל קצבת זקנה.
האם היא צריכה לשלם דמי ביטוח בריאות ודמי ביטוח לאומי.
והאם התשלום הוא מקצבת הזקנה או/ו מהמשכורת בעבודה?
תודה
דמי ביטוח לאומי - למקבל קצבת זקנה
01/03/14 10:57
6צפיות
שלום לך,

יש לגשת למח' גבייה מעסיקים בביטוח הלאומי,
לקבלת טופס 618 המאשר פטור מניכוי דמי ביטוח לאומי מהשכר(דמי ביטוח+דמי בריאות).
במקביל, תקבל הפניה למעסיק לקבלת פירוט תשלומי דמי ביטוח לאומי אם היו ניכויים מהשכר, בטופס 100.
לגבי שנה נוכחית, ההחזר יהיה ע"י המעסיק,
לגבי שנים עברו אם  היו ניכויים,
יבוצע ע"י ביטוח לאומי.

המעסיק יעביר בעבורך דמי ביטוח,
עבור נפגעי עבודה ופשיטת רגל של מעסיק(חלק מעסיק בלבד).

מקצבת הזקנה מנכים 103 ש"ח דמי בריאות בלבד,
קיים פטור מדמי ביטוח החל מגיל פרישה.

בברכה.
החזרת כספים שגבו החברות למימוש זכויות רפואיות
25/02/14 19:14
104צפיות
במידה ותתקבל הצעת החוק של מיקי רוזנטל להגבלת עמלות מתווכי קצבאות הנכות ל 8 אחוז בלבד,
על החברות למימוש זכויות רפואיות שגבו עמלות של 20 אחוזים,מקצבאות הנכים למשך שנים, ו 3000 שח עבור פתיחת תיק, להחזיר לנכים את הפרש הכסף שנגבה, רטרואקטיבית,
צריך לחייב אותן לעשות זאת!
זהו ניצול של השכבה הכי חלשה בחברה!וכפי שטוען מיקי רוזנטל זוהי חוצפה לגבות "עמלה חזירית" כזו מנכים!
בלי קשר לדעתי האישית על הנושא ומבלי שאני מכיר
25/02/14 19:49
53צפיות
את הצעת החוק, כיצד אפשר להצדיק החזר רטרואקטיבי? מילא אם תיק עדיין מתנהל, ניחא. אם כי גם אז זו בעיה. אבל תיקים שהטיפול בהם הסתיים? לא רואה כיצד אפשר לדרוש עליהם החזר רטרואקטיבי, גם לא אם החוק ישתנה לגבי גובה שכה"ט שניתן לגבות.
בדיקה יסודית של פעילות החברות למימוש זכויות
25/02/14 20:29
45צפיות
צריך לבדוק את החברות האלו בדיקה יסודית,לחקור את אופן פעולתן ולבדוק אם לא עברו באיזה שהיא
צורה על החוק.לא יתכן שנכי פוליו ישלמו סכומים של 40,000-70,000 ש"ח זה לא מוסרי,זה חזירי ,משהו פה מריח לא טוב!
זו כבר אופרה אחרת לחלוטין.
25/02/14 20:46
39צפיות
אם נגבו כספים שלא כחוק, בזמן שהחוק היה קיים, ודאי שאפשר לדרוש החזרים. אולם מדבריך הקודמים השתמע שהחוק עומד להשתנות (אולי) בעתיד, ולכשזה יקרה, החברות יידרשו להחזיר כספים רטרואקטיבית כאילו החוק היה חל במועד החיוב. כאמור לא קראתי את הצעת החוק, אך הסיכוי שדבר כזה יעבור בכנסת הוא אפסי, וטוב שכך.
הצעת החוק והחזרים
28/02/14 11:23
27צפיות

הצעת החוק הזו הינה מורכבת מאד וההשלכות שלה מעבר לחוק המוצע עצמו בעייתיות מאד והשאלה שעלתה בדיון האחרון (הייתי בו) הייתה עד היכן מותר למחוקק לקבוע לחברה פרטית או עו"ד פרטי מה וכמה הוא יבקש לעצמו מתוקף עבודתו והאם רשאי המחוקק לקבוע לאדם כמה ירוויח מעיסוקו.

ע"מ להעביר חוק כאמור צריך בית המחוקקים לנתח את חוק יסוד חופש העיסוק, ולשנות את מהותו. (מאד בעייתי)

בכל מקרה מדובר על חוק עתידי שאיננו יבטל שום טיפול ו/או גבייה שהחלו בהם עד ליום בו יכנס (אם) לתוקף.

לציין ולומר כי כל מי שפונה לחברה זו או אחרת ו/או לעו"ד עושה זאת מרצונו החופשי ולא כי חייבו אותו לעשות כך אם אינך רוצה לשלם את המבוקש תמצא דרכים חלופיות לפתרון הבעיה.

שבת שלום
אין צורך לשנות את מהות חוק יסוד: חופש העיסוק.
28/02/14 12:10
22צפיות
הרי גם בתחום תאונות הדרכים למשל קיימת מגבלה על מייצגים כמה הם יכולים לגבות, ואיש לא חולק על חוקיות מגבלה זו. דווקא בענייני ביטוח לאומי הטלת מגבלה כזאת הגיונית אף יותר מאשר בתאונות דרכים, כאשר בתאונות דרכים גם אם הלקוח הוא מולטי-מליונר קיימת אותה מגבלה, ואילו בתביעות מול הבט"ל בדרך כלל לא מדובר בעשירי ישראל.

הבעיה בהצעת החוק הנוכחית היא קודם כל הניסוח שלה (קראתי אותה בינתיים), שאינו מכסה את כל האפשרויות הקיימות בתחום זה. שנית נשאלת השאלה העקרונית אם נכון להגביל את שכר הטרחה, כפי שציינת.

השאלה שצריכה להישאל לעניות דעתי, היא האם קיימת אפשרות להגביל את החברות הפרטיות, אשר תרומתן למבוטח ממילא לא ברור ואשר גובות סכומים אסטרונומיים, מבלי לפגוע במייצגים הפרטיים שמלווים את המבוטח לאורך כל הדרך ומגיעים עבורו להישגים.
תגובה
28/02/14 16:07
14צפיות

לא אמרתי שיש צורך לנות את חוק יסוד חופש העיסוק אמרתי שההצעה שהוגשה להצעת החוק לא תוכל לעבור בצורה המוצעת אכן כפי שציינת יש במסננת הזו יותר חורים מרשת.

לא מסכים אתך לגביי תאונות הדרכים והשלכותיהם.

הגבלה לחברות הייעוץ כבר קיימת אך לא בעניין התשלום. כבר קבע בית המשפט המכובד בתביעת לשכת עורכי הדין נגד אחת מהחברות הללו כי אסור להן לייצג אף אדם מול ביטוח לאומי מעבר לייעוץ הניתן ע"י החברות השונות.
יתרה מכך לא הוכח במפורש שהייעוץ של חברות אלו עוזר יותר מהליכתו של אדם בנפרד ו/או ייקח האדם עו"ד מתחילת התהליך ועד סופו בידיעה על מה הוא מוציא את יתרת כספו.

אני מכיר לא מעט מקרם בהם החברות אמרו לא אחת כי "אין לך סיכוי לקבל נכות" ובסיוע אחר הם עברו את רף 75% וכנ"ל גם ההיפך הוליכו שולל אנשים תמימים עם הבטחות כאלו ואחרות ואנשים יצאו בשן ועין. ובערעורים ותביעות חוזרות הצלחנו לסייע בידם להפוך את הקערה על פייה.

שבת שלום
האם תקף גם לגבי עמלת טרחת עו"ד הגובה 20%
25/02/14 22:15
33צפיות
מקצבאות נכות מביטוח לאומי?
8אחוזים עמלה מכסימום במימוש זכויות רפואיות
25/02/14 22:51
52צפיות
למיטב הבנתי יהיה תקף גם לשכר טרחה של עורך דין  בתחום ייצוג בפני ביטוח לאומי בנושא זכויות רפואיות.
תגובה
28/02/14 22:30
28צפיות
קראתי את כל התגובות שנכתבו פה על הצעת החוק של מיקי רוזנטל, כעורך דין אשר כל עיסוקו הוא ייצוג נכים ונפגעים נגד אגף השיקום ומשרד הביטחון בעיקר , וגם קצת במוסד לביטוח לאומי תרשו לי להסביר למה אני חושב שיש בעיה עם החברות למימוש זכויות רפואיות. ראשית על מנת לזכות באחוזי נכות מן המוסד לביטוח לאומי , בנכות כללית  לא צריך ייצוג לא של עורך דין ולא של חברה למימוש זכויות רפואיות. על מנת לזכות באחוזי נכות מן המוסד לביטוח לאומי מספיק רק למלא את הטפסים והם כבר יתנו את אחוזי הנכות שבדרך כלל לא יהיו רחוקים מהמצב של הנפגע.

חברה למימוש זכויות רפואיות , כל מה שהיא עושה הוא למלא את הטפסים של הביטוח הלאומי, ולשלוח את התובע להביא חוות דעת רפואיות. אני יכול להגיד כאן כי על מנת למלא בצורה סבירה את הטפסים לא צריך חברה למימוש זכויות רפואיות וגם לא צריך להביא חוות דעת רפואית. אני ב15 השנים האחרונות מייצג נכים בפני אגף השיקום במשרד הביטחון , כשאני בא בפני וועדה רפואית אני כמעט אף פעם לא שלוח את הנפגע להביא חוות דעת רפואית , להוציא שני מקרים , תביעה לפי תקנה 9 , וכן ערעור לבית המשפט ,כשבשני המצבים לא מדובר בכלל על אחוזי נכות , אני כמומחה לייצוג נכים יודע איך להעירך את הנכות של הנפגעים בצורה טובה מתוך החומר הרפואי שבא בפני ומתוך ניתוח של המצב שלהם. אני חייב לציין אני מומחה למחלות נפש שפורצות בשרות , ולייצוג נפגע ראש , כך שלא מדובר ביותר מדי מצבים שעלי להעריך והדברים חוזרים על עצמם . אין בחוות דעת ותהה זו חוות הדעת של הפרסונה הרפואית הטובה ביותר כדי לסייע לתובע להשיג יותר אחוזי נכות כיוון שמה שקורה זה הוועדה בודקת את התובע , ועל פי שיקול דעתה היא קובעת את אחוזי הנכות והיא מוסמכת גם בלי לנמק , לדחות כל חוות דעת רפואית אשר באה לפניה.

חברה למימוש זכויות רפואיות  טוענת כי היא מכינה את התיק לוועדה רפואית , זה הבולשיט הכי גדול שיש לוועדה הרפואית יש תיק מוכן ואם חסר לה חומר היא יכולה לבקש את התובע או הנפגע לעשות בדיקה כזאת או אחרת על מנת שהיא תוכל לעמוד על מצבו .אין דבר כזה להכין תיק, אני כעורך דין מזמין את התיק הרפואי ממשרד הביטחון על מנת לקרוא מה מצב הנפגע אשר מופיע בתיק לראות את חוות הדעת הישנות שקיימות בתיק, אבל את זה אני עושה על מנת להכיר יותר את הנפגע שלי , אין צורך להכין תיק , אם רוצים להגיש חומר רפואי אפשר להגיש את החומר לוועדה בדיון , אין שום סיבה להכין תיק.

חברה למימוש זכויות רפואיות לא מייצג את הנפגע. מה שקורה זה העיקרון על פיו עובדים כל המרכזים למימוש זכויות רפואיות הוא עיקרון שהנפגע יכול לייצג עצמו בעזרת חוות הדעת שמוגשות לוועדה. איפה הביעה חוות הדעת יכולות להחשב כל  נכונות על ידי הוועדה , ועדין בשביל שהנפגע יופיע בפני הוועדה הוא צריך הכנה מקצועית הוא צריך משהוא שבקי בוועדות רפואיות משהוא שכבר ייצג נפגעים , וכן זה לא בושה משהוא שהוא כבר מוכר בוועדות רפואיות , כי הוועדות סומכות על עורך דין שהן כבר מכירות הוא כבר הופיע עשרות בפעמים בפניהם והן מחשיבות את דבריו. התפקיד של הייצוג על ידי עורך דין מה שלא מתבצע על ידי החברות לזכויות רפואיות הוא קודם כל בהערכה של סיכויי התיק, צריך להבין יצוג נכים זה כמו מתמטיקה רק שפשוט חשוב להכיר את התקנות ואת המטריה הרפואית על מנת לייצג נפגעים , אני בספק אם משהוא שלא עוסק בתחום משהוא שאין לו את הגישה הרפואית הנכונה יהיה יכול לבצע את הייצג.

שכר הטרחה שהחברה למימוש זכויות רפואיות  מבקשת הוא שכר טרחה , שנעשה רק בשביל למלא טפסים ולהציג חומר רפואי , בפני הוועדה , בגלל זה לשלם 70 אלף ש"ח . אני עורך דין יקר מה זה יקר אחד היקרים בשוק , אני בשביל לייצג נכה בהחמרת מצב במשרד הביטחון גובה כמה אלפי שקלים , אני מזמין את התיק מראיין את הלקוח , שולח אותו לבדיקות רפואיות , מכין אותו לוועדה רפואית מופיע אתו בוועדה רפואית מציג את החומר וטוען טענות מקצועיות על מנת שהוועדה תבין מה אני רוצה ממנה. אני כעורך דין יקר לא מקבל 70 אלף ש"ח שכר טרחה. זה  מטורף. גם אם הלקוח זוכה הוא לעולם לא יהיה יכול לשלם לי שכר טרחה של 70 אלף ש"ח , אלה אם הבאתי אותו ל100 אחוזי אחוזי נכות במשרד הביטחון כשהתגמול הבסיסי שלי עומד על 6000 ש"ח אולי אז בסוף זה יגיע ל70 אלף ש"ח.

חשוב לי להבהיר כאן כי שכר טרחה שמבוסס על אחוזים מהקצבה לא יכול להיות בחיים שכר טרחה עד להיות הנכה בגיל 70 , לא גובים 15  אחוז מהקצבה עד לגיל 70 גובים לארבע שנים תמיד צריך לדאוג שהסכם שכר הטרחה ישקף סוג של איזון. אפילו עורכי הדין הכי גדולים חברים שלי בתחום של ביטוח לאומי , עורכי דין מקצועיים , לא גובים 70 אלף ש"ח מנכה של ביטוח לאומי . כתבתי אומנם תגובה ארוכה אבל חשוב לי שתבינו מה ההבדל בין ייצוג מקצועי על ידי עורך דין ועל ידי המרכז למימוש זכויות רפואיות. הבדל של שמיים וארץ
תודה
01/03/14 11:23
17צפיות

יפה ונכון כתבת חזקת את מה שכתבתי למעלה בקצרה.

הסכומים הנגבים בחברות הייעוץ לא הגיוניים ולא מוסריים!

אך מי שעומד בפעם הראשונה מול המוסדות שציינת מגיע לחברות הללו מבולבל מאד, מושפע מפרסומים כאלן ואחרים שהם מוציאים חדשות לבקרים ונשבע בקיסמם.

רק על עצמי ידעתי לספר כי גם אני נפלתי ברשתם לפני 5 שנים ובשיחה הראשונה הנציג (המומחה) שלהם אמר (לפני ששילמתי) שאין סיכוי שאקבל נכות מהמוסד.

לשמחתי או לצערי תלוי איך מסתכלים על הדברים (אני משתדל תמיד להיות בצד החיובי) אני עם 100% נכות 100% אובדן כושר עבודה ועכשיו בתביעה לשירותים מיוחדים
מסיים תואר במשפטים (שיקום מקצועי) על חשבון המוסד ומתחיל קורס גישור 1+2 ממש בימים אלו כמובן גם על חשבון המוסד.

לומר כי מעבר לסכומים ולכספים שהם מוציאים מאנשים תמימים חלשים וחולים הם אינם מקצועיים ברמה הרפואית והנזק גדול מהתועלת.

רק בריאות לכולנו
שבת נעימה
תגובה
01/03/14 14:37
16צפיות
מה שקורה היום בשוק הזה של הייצוג מול ביטוח לאומי משרד הביטחון , וכהנה וכהנה הוא בהחלט מדאיג לקוחות משלמים סכומים לא הגיוניים , כשמי שגובה אותם זה ערוכי דינים או גופים לא מקצועיים , והלקוחות חתומים ל20 או שלושים תשלום על אחוזים . זה לא הגיוני זה פוגע באמת במשכנים , ויש לומר שהחברות הללו מנצלות את הבלבול וחוסר האונשים של הלקוחות שבאים אליהם , אני בכלל חושב שאין סיבה לגשת אליהם .

זו דעתי יום טוב גיא
שלום עו"ד גאי
01/03/14 20:09
13צפיות

אני מסכים עם כל מינה שכתבת לעי"ל
חברת זכותי-גבתה 70000 שח שכר טרחה מנכה פוליו
02/03/14 12:25
112צפיות

חברת זכותי-המומחים לזכויות רפואיות  גבתה מנכה פוליו סכום של 70,000 שח.
צפו בתוכנית התחקירים המקור של מיקי רוזנטל,
ושימו לב כיצד איש המכירות של זכותי מסרב להתראיין מול המצלמה,
ולהסביר מדוע גבה סכום של 70,000 ש"ח מנכה פוליו ועבור מה?

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=897194

קישור לכתבת התחקיר.
האם דמי הבראה נכללים בדמי הלידה?
25/02/14 15:42
16צפיות
דמי ההבראה ניתנו לי בחודש יולי. אני יוצאת לחופשת לידה בחודש הבא. האם בחישוב הממוצע של 3 החודשים האחרונים מחשיבים גם את דמי ההבראה?
º
מישהו יודע?
26/02/14 14:47
7צפיות
הבסיס לחישוב דמי לידה
01/03/14 05:43
10צפיות
שלום לך,

הבסיס לחישוב דמי לידה יכלול גם את תשלום דמי הבראה,
כאשר מחלקים את הסכום ב-12 ומוסיפים את החלק היחסי לחישוב.

בברכה ו.
דמי אבטחת הכנסה - כמה ?
25/02/14 15:32
9צפיות
מה הסכום המשולם כיום ?

תודה לעונים
חישוב קצבת הבטחת הכנסה
01/03/14 05:45
6צפיות
שלום לך,

תוכל להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה
על פי מצב משפחתי/הכנסות/פקדונות וכדומה...

בברכה.
º
רוב תודות
01/03/14 06:00
2צפיות
עבודה מועדפת
25/02/14 13:31
12צפיות
שלום
חיילים משוחררים מקבלים הטבות כשהם עוסקים בעבודה מועדפת
אני כבר הרבה שנים לא חייל משוחרר. האם למרות זאת אני יכול לקבל משהו מבטוח לאומי (החזר/זיכוי/הקלה וכו)
תודה
º
החזר/זיכוי הקלה אצל פקיד השומה. בברכה.
01/03/14 10:58
6צפיות
קבלת מענק פטירה לאחר 12 שנים
25/02/14 10:50
20צפיות
שלום, לפני 12 שנה, בגיל 62, נפטרה אמי ממחלת הסרטן. אמי הייתה "מוכרת" למל"ל שנים רבות (קיבלה קצבת נכות שהתחלפה בשלב מסוים בקצבת זקנה). כמובן שמרגע פטירתה המל"ל חדל להעביר את הקצבאות אותן קיבלה, אך לדאבוני לא טרח להעביר לאבי את מענק הפטירה או ליידע אותו שהוא זכאי לקבלו. כל הוצאות הקבורה והמציבה שולמו מכספי המשפחה. לפני כחודש נודע לי במקרה שקיים מענק שכזה. מבירור שערכתי עם אבי הוא טען שלאחר פטירתה של אמי לא קיבל שום כספים מהמל"ל. מאחר ומדובר בסכום כסף שאינו מבוטל (כ-10,000 ₪) אני מעוניינת לסייע לאבי, שכיום הוא בן למעלה מ-80 שנה  לקבל את הכספים שנגזלו ממנו. ברצוני לציין שעד לרגע פטירתה של אמי הורי היו נשואים והתגוררו תחת קורת גג אחת. כיצד לדעתכם עלי לפעול ?
ידוע לי שכיום מענק הפטירה מועבר אוטומטית לבין הזוג הנותר, לפני 12 שנה הדברים לא היו כך. זה לא סוד ששנים רבות המל"ל לא טרח לעדכן בדבר הזכויות המגיעות לאנשים. אם לא ידעת לא קיבלת. היום לאחר שקמו בשוק מספר חברות שמסייעות לאנשים למצות את זכויותיהם, התנהלות המל"ל השתנתה.
מבקשת עזרה מכל הידענים שבחבורה, תודה.
חוששני שפספסתם את המועד.
25/02/14 12:26
14צפיות
תביעה למענק פטירה (בכפוף לתנאי הזכאות, זה לא מענק אוטומטי) הייתה צריכה להיות מוגשת לפני יותר מעשור.

כיום, גם אם אביך תיאורטית עמד בכל תנאי הזכאות לפני 12 שנה, אין עוד אפשרות להגיש תביעה כזו רטרואקטיבית.

במאמר מוסגר אציין שדמי קבורה, התשלום עבור הקבורה עצמה (בשונה ממענק פטירה), אכן לא מועבר למשפחה אלא מועבר על-ידי המוסד ישירות לחברה קדישא שטיפלה בקבורה. כך שעצם העובדה שאביך לא קיבל את הכספים לא אומר שהם לא שולמו על-ידי המל"ל.
האם אתה מתכוון שייתכן שהמל"ל העביר
25/02/14 12:45
14צפיות
את מענק הפטירה שהיה מיועד לאבי לגורמים אחרים ?? ידוע לי שדמי הקבורה מועברים ישירות לחברה קדישא. אני שואלת על מענק הפטירה.
לא.
25/02/14 12:59
9צפיות
מענק הפטירה משולם רק לאחר הגשת תביעה למענק כזה, והוא משולם למשפחה.

ציינתי רק שדמי הקבורה מועברים ישירות לח"ק, לאור דברייך שאביך ציין שהוא לא קיבל כל כספים מהמל"ל ושהמשפחה שילמה בעצמה עבור הקבורה והמצבה.

קרוב לוודאי, שעבור הקבורה המשפחה לא שילמה, ושהמל"ל העביר את דמי הקבורה במישרין לחברה קדישא.

אכן אין לזה קשר למענק הפטירה, וכאמור ציינתי את זה רק בדרך אגב לאור דברייך בעניין.
כוונתי הייתה להוצאות המצבה.
25/02/14 14:07
12צפיות
מדבריך הבינותי שכיום אין מה לעשות...ובגלל שאבי לא ידע הוא הפסיד את הכספים שהיה זכאי להם. האם כך ??
אכן. תביעה למענק פטירה 12 שנים לאחר מועד
25/02/14 14:55
11צפיות
הזכאות, תידחה אוטומטית ובהתאם לדין בעניין.
º
לא פלא שלמל"ל יש יתרות זכות של מיליארדי שקלים
25/02/14 15:07
10צפיות
אין לא, אבל זה גם לא ממש קשור לנושא (וסליחה
25/02/14 15:09
11צפיות
אם אני נשמע מגן על המוסד).

גם אם היינו מדברים על תביעה כספית בינך לביני, היא הייתה מתיישנת זה מכבר ולא היית יכולה לתבוע אותה היום (ואגב, אני במינוס ).
º
לא=לו.
25/02/14 15:10
5צפיות
אדם משלם למל"ל כל חייו וזה לא תקין
25/02/14 15:43
10צפיות
שכאשר מגיעים לו כספים (כי הוא קנה מציבה לאשתו שמתה) המל"ל אינו מידע אותו וגונב לו את הכסף. למה צריך להגיש תביעה???  למה לא לשלם כשמישהו מת כמו שמשלמים כאשר מישהו נולד ? עצם הגשת התביעה היא כדי ליצור מצב שאדם לא יקבל את זכויותיו. אם זו זכותו למה עליו לתבוע אותה ?? מה שעצוב זה שכמו אבא שלי יש עוד אלפים רבים.
שוב, לא כדי להגן על המוסד, אך אני מוחה וחולק
25/02/14 18:49
11צפיות
על תיאורך את הדברים. המוסד לביטוח לאומי לא גנב מאביך מאומה. היה זה אביך, שעל-פי חוקי מדינת ישראל היה צריך לגשת לבט"ל ולהגיש תביעה מסוימת, ונמנע מלעשות כן.

המוסד, שיש לו מליונים רבים של מבוטחים, לא יכול (ובוודאי שלא יכל לפני 12 שנים) לבדוק ביוזמתו כל מבוטח ומבוטח האם הוא במקרה זכאי למשהו. זה פשוט לא ריאלי. אל תשכחי גם, שלא מדובר במענק אוטומטי שכל אחד זכאי לו במקרה של פטירה במשפחה. יש קריטיונים למענק הזה, שצריכים להיבחן לגופו של כל מקרה ומקרה.

המוסד מתקדם לאורך השנים, וכיום כבר יש קצבאות שהוא יוזם אותן (אם כי גם באלה, ברובן, עדיין נדרשת הפעולה האקטיבית של המבוטח בה הוא דורש/תובע את הקצבה. הוא רק מקבל מכתב על כך שמומלץ לו לעשות זאת).

אולם לפני 12 שנים מערכת המחשב הייתה מיושנת יותר, ודברים שאינם אפשריים היום, ודאי לא היו אפשריים אז.

אגב, סתם אנקדוטה. לפני כ-15 שנה הייתי זכאי לדמי אבטלה תקופה מסוימת. לא הלכתי לתבוע אותם, מתוך הנחה שמדובר בתקופה קצרה מחד, וכן מאחר ולא ממש הזדקקתי לזה אז, ולא היה לי נעים לקחת כספים מהמדינה ללא צורך אמיתי, על אף שהייתי זכאי לכך לחלוטין.

לשיטתך, המוסד היה צריך לשלוח לי צ'ק הביתה על אף שלא תבעתי, ואני צריך להיות מסוגל לקבל את הכספים האלה גם היום. המציאות כמובן שונה, וגם אם בעולם אידיאלי יתכן שכך זה היה צריך לעבוד, בפועל זה פשוט בלתי אפשרי.
כמו שכתבת לפני 12 שנים לאנשים היתה
25/02/14 19:59
10צפיות
הרבה פחות נגישות לאינפורמציה המיידעת אותם על זכויותיהם והמל"ל שאין  לו אינטרס לשלם ניצל זאת. דרך אגב גם קצבת שאירים אבי לא קיבל עד היום. אני לא חושבת שצריך לשלוח צ'ק הביתה אבל אפשר ורצוי לשלוח מכתב קצר שיפנה את הזכאי לייעוץ בעניין מיצוי זכויותיו. בגלל ההתנהלות הפסולה של המל"ל נולדו כל החברות הפרטיות המסייעות למבוטח למצות את המגיע לו (וגם גוזרות לעצמן קופון) ועכשיו המל"ל מנסה להילחם בתופעת החברות הפרטיות ולשנות את תדמיתו הציבורית המושחתת.
כמו שלציבור הייתה פחות נגישות, כך גם לבט"ל.
25/02/14 20:10
9צפיות
לגבי הצעתך לשלוח מכתבים יזומים וליידע על זכויות, כאמור היום זה נעשה בחלק מהקצבאות. מבחינה זו הבט"ל הולך ומתקדם, ומנסה לנצל את התקדמות הטכנולוגיה כדי לייעל את השירות שמגיע לתושב גם בהיבט הזה.

אגב החברות הפרטיות ממש לא קמו מתוך זה, אבל אין לי עניין להפוך את זה לויכוח 'כן-לא' .

בכל מקרה, בהצלחה.
העים מקדימים לפורים תקיצבאות ביטוח לאומי?
25/02/14 08:36
23צפיות
העים מקדימים תקיצבאות של ביטוח לאומי ביגלל פורים השנה?
למיטב ידיעתי פורים הוא לא אחד החגים שבגינו
25/02/14 12:27
23צפיות
מקדימים קצבאות בט"ל.

אם בכל זאת יוחלט אחרת, תצא על כך הודעה בתקשורת הכללית.
עמלת החברות למימוש זכויות רפואיות
25/02/14 00:24
23צפיות
הצעת חוק חדשה להגביל את עמלת החברות למימוש זכויות רפואיות
http://www.mako.co.il/news-israel/health/Article-c...

מומלץ מאוד לצפות.
בכל מקרה פנו ישירות למוסד לביטוח לאומי ללא חברות מתווכות שיגבו מכם עמלה מיותרת מבחינתכם.
זכאות לקצבת נכות
24/02/14 22:43
28צפיות
שלום,
נכות רפואית- 60%  יציבה.
דרגת אי כושר - 65% יציבה.

1.מה הזכויות לגבי הטבות כלשהו? (כגון תו-נכה ,הנחות ברשויות:ארנונה,רשות השידור וכו),
2. במידה ויש קצבה חודשית של X ש"ח, האם יש איזו שהיא תקרה לגבי השכר החודשי?(שיכולה לגרום לקיצוץ\ביטול הקיצבה ?
3.ואשמח לשמוע אם יש טיפים שכדאי לדעת...

תודה ,
רק בריאות.
º
מאוד אשמח להתייחסות
27/02/14 19:35
4צפיות
קצבת נכות כללית
01/03/14 05:59
13צפיות
שלום לך,

1- ראי בקישור המצורף את זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים אחרים
תשומת הלב שחלק ממהטבות מותנות באבדן כושר עבודה של 75% ומעלה,
וחלקן האחר בגובה אחוזי הנכות.
תו חניה לנכה, לנכה בגפיים למי שנקבעו 60% נכות ומעלה,
יכול לשלוח את הפרוטוקול עם פניה למשרד התחבורה ת"ד 72 חולון 58100,
כמפורט בהרחבה בקישור.
גם מי שסובל ממחלה קשה ונמצא בתקופת טיפולים(כימוטרפיה/דיאליזה וכדומה...),
ובקישור הנוסף מטה, מאתר משרד התחבורה והבטיחות בדרכים.
אין פטור מאגרת טלויזיה לפני גיל פרישה.
2- הכנסה ברוטו עד 1919 ש"ח אינה פוגעת בקצבה.
על ההפרש בין 1919 ש"ח ועד 2272 ש"ח ינכו 10% מהקצבה,
וכן הלאה כמפורט בהרחבה מתוך שיעורי קצבת הנכות או העידוד

בברכת בריאות.
כתובות אינטרנט מצורפות:
אובדן כושר עבודה זמני
24/02/14 21:23
23צפיות
שלום,לבעלי יש הסתדויות קשות בכתף והגבלה בתנועה ולכן עתה אין הוא יכול לעבוד,בעוד חודש וחצי הוא אמור לעבור ניתוח.מה הזכויות שלו?
תודה מראש
בהנחה שאין קשר בין תנאי עבודתו לפגימה הרפואית
24/02/14 21:36
10צפיות
ממנה הוא סובל, באפשרותו להגיש תביעה לנכות כללית. על-מנת להיות זכאי במסלול זה לקצבה חודשית (זמנית או קבועה), צריכים להיקבע לו אחוזי נכות רפואיות מסוימים, ובנוסף לכך אחוזי אובדן כושר (שיכולים גם הם להיות זמניים, למשל לתקופה הנוכחית עד X שבועות לאחר הניתוח).

זו פרוצדורה שלוקחת זמן, כך שככל שמתחילים איתה מהר יותר, כך עדיף.

אם יש קשר בין הפגימה הרפואית לתנאי העבודה, צייני זאת ונענה לך על הכיוון המתאים.

בלי כל קשר לנ"ל, אם אתם עומדים בקריטריונים יתכן שאפשר להגיש בינתיים תביעה להבטחת הכנסה. אולם בתביעה זו יקחו בחשבון גם את הכנסותייך כבת זוגו, וכן עניינים נוספים כמו נכסים, רכבים (במקרים מסוימים), וכדו'.
תודה על התגובה המהירה.כן יש קשר
24/02/14 21:46
3צפיות
בין תנאי העבודה לבעיה הרפואית ואז מה?
במקרה של קשר בין תנאי העבודה לפגימה הרפואית,
24/02/14 22:17
6צפיות
אפשר להגיש תביעה להכרה כנפגע מעבודה.

אמנם זה גם לא מהיום למחר, אך תביעה כזו אם תוכר תשפר את מצבו של בעלך לאין ערוך מבחינת הגמלה שיוכל לקבל (בכפוף לאחוזי הנכות שייקבעו לו).
ביטוח בכלל בריאות
24/02/14 23:03
5צפיות
לגבי התביעה לקצבת נכות זמנית.יש בעיה אם אקבל פיצוי על אובדן כושר עבודה מביטוח פרטי?
קצת נכות כללית
24/02/14 20:44
58צפיות
יש לי להגיש טפסים להארכת נכות כללית .
הם דורשים ממני מכתב על מצבי כיום  עלידי פסכיאטר. ניתן ללכת לפסיכותפיסט שבשלבי כתיבת התזה שלו לתואר שני להמלצה לביטוח לאומי?
פעם שעברה נעזרתי דרך פסכילוגית,אבל לא רוצה לחזור אליה.
אשמח למענה.
אם נדרשת במפורש להמציא מסמך מפסיכיאטר, זה
24/02/14 20:57
40צפיות
עלול לפגוע בך אם תגיש מסמך מגורם לא מוסמך (גם אם הוא נורא מוסמך בעניין אחר).

עם זאת אתה יכול תיאורטית לנסות, ובמידה והמסמך לא יתקבל, לערער תוך המצאת מסמך מפסיכיאטר בכל זאת. זו לא דרך מומלצת, אבל היא אפשרית בתיאוריה.
אז אני חייבת פסיכאטר לא שווה לנסות?
24/02/14 20:59
21צפיות
מפסיכותרפיה ,  והוא מסיים תואר 2 ?
או ישר ללכת לפסיכאטר? איפה אני מוצאת פסיכאטר שיבין ויהיה רגיש?
את יכולה באמצעות קופת החולים למשל.
24/02/14 21:06
19צפיות
אפשרות אחרת היא לשאול את אותו פסיכותרפיסט אם הוא מכיר פסיכיאטר מתאים (סביר להניח שבהיותו בתחום תשובתו תהיה חיובית).
אני לא יודעת מה לעשות
25/02/14 17:10
16צפיות
בררתי עם ביטוח לאומי אמרתי להם שמעולם לא הלכתי או הייתי אצל פסיכאטר, ובקשו ממני להביא הצהרה בכתב שלא הייתי אצל פסיכאטר.
אצל מי אני צריכה להביא? יש להם שתי מכתבים מפסיכלוגית שפעם הייתי .ואנני בקשר איתה.
מספיק שאביא ממישהו שטרם קיבל סופית רשיון ותואר שני בתור פסיכלוג?
או צריך פסיכלוג מסודר.
אני לא יודעת מה לעשות
הצהרה בכתב זו הצהרה שלך, לא בהכרח של איש
25/02/14 19:11
13צפיות
מקצוע אחר שהלכת אליו במקום פסיכיאטר.

אם ביקשו הצהרה, הכוונה היא שעלייך להגיש מסמך בו את מצהירה על א-ב-ג.
כי לפני שנה
24/02/14 21:06
20צפיות
נתתי המלצה מפסיכלוגית והם לא אמרו לי משהו על זה...
אני פשוט חוששת מפסיכאטר שיהיה אינו רגיש מספיק
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום