לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,

הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...

המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,

אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את כל הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.

את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,

יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל(שירות ייעוץ לאזרח)משנת 2004.

חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם,מתקבלות באופן אישי ספציפי,רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

נכות נפשית
10/03/14 11:06
64צפיות
נכות נפשית האם לקבלנכות  נפשי  מספיק  מסמכים  מרופא  משפחה  ואם יש לי רשיון  נהגיה  עוללים לשולל לי אותו
רצוי להמציא מסמכים מגורמים מקצועיים שמוסמכים
10/03/14 14:00
39צפיות
לאבחן את הבעיה הרפואית הספציפית.

לשון אחרת, רצוי להציג מסמכים מפסיכיאטרים/פסיכולוגים ולא להסתפק במסמך מרופא המשפחה.

במקרים חריגים המוסד יכול להידרש להעברת המידע לגורמים שלישיים. הכל בהתאם למקרה ולנסיבות העניין.
תגובה
10/03/14 16:17
31צפיות
.
לצורך הוכחת הנכות הנפשית לעניין המוסד לביטוח לאומי מספיק להביא אישור / מכתב מפסיכיאטר אשר קובע ממה את סובלת.
סביר מאוד להניח שהמוסד לביטוח לאומי יקבל את אותו מכתב ואין צורך להביא חוות דעת רפואית.
לעניין אחוזי הנכות או הטיעון בפני הוועדה הרפואית את תאלצי לדבר על המגבלות התפקודיות
שהנכות הנפשית מטילה עליך , כמו חוסר שינה, חוסר יכולת ליצור קשרים חברתיים , פגיעה בכושר החברתי , בכושר היוזמה ובהתמדה.
לעניין רישיון נהיגה
קיים נוהל של משרד הבריאות , אשר על פיו כל רופא
מחויב דווח לרשות הרישוי על כל אדם שהוא חולה ושמחלתו עלולה לגרום לו לאיש שליטה פתאומית ברכב.
אכן יש סיכוי אבל למיטב ניסיוני בתחום
הסיכוי שייקחו ממך את רישיון הנהיגה הוא נמוך.
גיא
הנחה לרכישת אוטו
09/03/14 11:48
34צפיות
אני סטודנט חולה סכרת עם 40 אחוז נכות..
האם יש לי הנחה לרכישת אוטו?
תודה רבה לעוזרים:)
לדעתי הבלתי מקצועית
09/03/14 17:30
34צפיות
הנחה ברכישת רכב מקבל מי שמוגבל בניידות. נכים בכסא גלגלים
ונכים שיש להם בעיה ברגליים המקשה עליהם להתנייד ממקום למקום.
שכר מרצים וביטוח לאומי
07/03/14 22:29
48צפיות
שלום, התחלתי לקבל הכנסה משכר מרצים בנוסף לעבודתי כשכיר ויש לי כמה שאלות לגבי ביטוח לאומי:

1. בהנחה שההכנסה שלי משכר מרצים היא בהיקף לא קבוע וברור מראש (לפעמים יש חודש עם הרבה עבודה ולפעמים מעט ואי אפשר להעריך לגבי כל השנה מראש), האם אני נחשב עובד עצמאי לעניין הביטוח הלאומי? במידה וכן, איך אני יודע להגדיר אם אני עצמאי שעונה להגדרה או עצמאי שלא עונה להגדרה?

2. מהן הדרכים האפשריות לפתיחת תיק בביטוח הלאומי? האם יש טופס אחר חוץ מדין וחשבון רב שנתי, שלא כרוך בפירוט כל השנתיים האחרונות?

3. האם פירוט בטופס דין וחשבון רב שנתי של הכנסה שאינה מעבודה בשנתיים האחרונות זו גם הכנסה מדיבידנדים, רווח הון וכו' או שהכנסות מסוג זה אינן רלוונטיות לטופס זה ואין צורך לפרטן?

תודה רבה מראש!
צו הביטוח הלאומי (סיווג מבוטחים וקביעת מעבידי
09/03/14 06:49
22צפיות
שלום לך,

בדוק מעמדך בביטוח הלאומי - מחלקת גבייה,
לאור המידע בקישור המצורף סעיף 6 חלה חובת תשלום דמי הביטוח על המעסיק,
ההגדרה הינה כשכיר ולא עצמאי.
מעתיקה לכאן מידע אותו העביר גולש בנושא בדיקת מעמדו מול הביטוח הלאומי:
"אחרי שנבהלתי מקבלת דרישת תשלום של עשרות אלפי ש"ח מהביטוח הלאומי, בגין הרצאות שהעברתי, ושולם לי עליהן בשכר סופרים, ע"י אגודת הסטודנטים באוניברסיטה שלי - אני רוצה לבשר לכם - כי קיים: צו הביטוח הלאומי - סיווג עובדים ומעסיקים. הצו קובע מי נחשב לשכיר ומי נחשב לעצמאי - לצורך ביטוח לאומי. מי שמעביר למעלה מ- 7 הרצאות בשנה באותו מקום, נחשב לצורך הביטוח הלאומי - שכיר, ועל המעביד חלה החובה לנכות עבורו את דמי הביטוח (צורת ההתקשרות -אם יש יחסי עובד מעביד או לא , או האופן בו משלמים לי - עם תלוש שכר או צ'קים מהם מבצעים ניכוי מס במקור - אינה משנה) עוד טיפ: במחלקות גביה מלא שכירים (התייחסו אלי בתחילה כעצמאי - ורק נבירה עמוקה בחוקים העלתה את הצו החשוב) העובדים בדרך כלל יידעו לומר רק את מה שרשום להם במחשב ולא דבר מעבר. בהצלחה! "

בדוק במקביל תיאום דמי ביטוח.

בברכה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
שאלות הבהרה
10/03/14 10:58
25צפיות
תודה על התשובה.
במונח "שכר מרצים" הכוונה להגדרה הטכנית של השכר (תמורה שמשולמת ע"י מקבל השירות בגין שירות שאני נותן ומנוכה ממנה מס הכנסה). אני לא מקבל את השכר עבור הרצאות ואני לא מרצה כך שהצו שציינת אינו רלוונטי לגבי. השאלה שלי היא איך ניתן לדעת מראש אם אני עצמאי שעונה או שלא עונה להגדרה בביטוח הלאומי (הגדרה המבוססת על מספר שעות עבודה בחודש והיקף שכר), כאשר כעת בתחילת השנה לא ברור לי היקף מתן השירותים שאתן?

אשמח אם תשיבי גם על שאלתי הנוספת: האם בפירוט בטופס דין וחשבון רב שנתי של הכנסה שאינה מעבודה בשנתיים האחרונות הכוונה גם להכנסה מדיבידנדים, רווח הון וכו' או שהכנסות מסוג זה אינן רלוונטיות לטופס זה ואין צורך לפרטן, והאם בכל מקרה נדרש טופס דין וחשבון רב שנתי כדי לפתוח תיק בביטוח לאומי ואין דרך אחרת בלי פירוט ההסטוריה?

תודה!
נסיון לתרום
10/03/14 19:18
12צפיות
דיבידנד, רווח הון וכד' אינם חייבים בדרך כלל בדמי ביטוח ולכן אין צורך לפרט אותם בטופס 6101
לגבי שכר מרצים, זה שם גנרי- בדרך כלל הביטוח הלאומי מנוכה על ידי הגורם המשלם.
שיקום מקצועי
07/03/14 16:24
48צפיות
שלום,

רציתי לשאול האם אני יכולה לעבור הכשרה מקצועית דרך שיקום מקצועי, אך אחר כך להיעזר בתעסוקה נתמכת בסל שיקום בשביל למצוא עבודה? כי אני יודעת שדרך ביטוח לאומי אין תעסוקה כמו תעסוקה נתמכת בסל שיקום בשביל אנשים מתמודדים.

איך פונים לשיקום מקצועי? האם אני יכולה לבחור בישקום מקצועי רק אבחון תעסוקתי ומימון הכשרה מקצועית בהתאם למה שאני מתאימה?

תודה
שיקום מקצועי לנכים
09/03/14 06:51
44צפיות
שלום לך,

ממליצה על פניה טלפונית לבירור שאלתך:
"נתב טלפון למחלקות השיקום בסניפים שמספרו 02-6463488
זה הזמן לצאת לעבודה - אנשים שנקבעה להם דרגת נכות של לפחות 20% לצמיתות, המעוניינים ללמוד מקצוע או מעוניינים בסיוע בהשתלבות בעבודה, מוזמנים לפנות בטלפון זה."

בברכה.
ממה שאני יודעת ווהוסבר לי בפגישה
09/03/14 19:13
28צפיות
אחרי שחליתי בסרטן השד ועברתי כריתה ושחזור של השד וטיפולים בשיחה עם העו"ס השיקומית הובהר לי בין היתר שרק אם אקבל 20% נכות לצמיתות זה מזכה אותי בשיקום דרכם וגם אחרי זה זה תהליך של אבחון ובדיקה למה אני מתאימה וכשירה לעבוד בגלל יד ימין שהיא מוגבלת.
לא כל חולה/נכה זכאי לעו"ס שיקומית ומאד אישי לכל חולה.

בהצלחה,
נכון מאוד!
09/03/14 19:53
20צפיות
לכן יש לפנות ולקבל מענה אישי לכל מקרה ומקרה.
רפואה שלמה!
בהמשך לשאלות קודמות
07/03/14 07:50
42צפיות
האם ניתן להגיש, או יותר נכון, האם יש טעם להגיש תביעה, לנכות כללית מסיבה
שבגינה הוגשה תביעה למחלת מקצוע ונדחתה ע''י המלל.
במילים אחרות האם תביעה למחלת מקצוע שנדחתה, תוכר כמחלה המזכה בקצבה לנכות כללית.
מדובר בפגיעה בשמיעה בדרגה המחייבת מכשיר שמיעה. כבר שאלתי על כך בעבר בהקשרים אחרים.
בהחלט כן.
07/03/14 08:07
23צפיות
תביעה להכרה במחלת מקצוע מחייבת קשר סיבתי בין תנאי העבודה לפגימה הרפואית. בהיעדר קשר כזה, לדעת המל"ל, התביעה תידחה, גם אם אין כל מחלוקת על קיומה של הבעיה הרפואית. כלומר המחלוקת היא על הקשר בין הבעיה הרפואית לתנאי העבודה, לא על עצם קיומה של הבעיה.

בנכות כללית, לא נבחן קשר כזה, אלא נבחנת הבעיה הרפואית נטו, ונקבעים עבורה אחוזי נכות ואחוזי אובדן כושר, במידה וזה רלוונטי.

אמנם, תמיד עדיף למבוטח שתביעתו תתקבל במסלול נפגעי עבודה (לרבות מחלת מקצוע), שכן הגמלה שם נקבעת לפי גובה אחוזי הנכות הרפואית נטו וללא תלות באחוזי אובדן כושר עבודה. מה גם, שגובה הגמלה שונה מאשר בנכות כללית. אולם אם אדם לא הוכר במסלול זה, אין שום מניעה שיפעל להכרה בנכות כללית.
º
תודה לך, ושלחתי מסר פרטי.
07/03/14 08:51
8צפיות
זכויות לנכה עבור רכישת דירה ראשונה ??
06/03/14 21:01
47צפיות
שלום, אני נכה 50% נכות. אין בבעלותי דירה ואני רוצה לרכוש דירה ראשונה ממנהל מקרקעי ישראל. ז"א לקנות קרקע ממנהל מקרקעי ישראל ועליה לבנות בית.
רציתי בבקשה לשאול מהן הזכויות וההטבות שמגיעות לי בתור נכה ? האם מגיע לי פטור ממס רכישה ? האם מגיע פטור ממס שבח ? האם מגיע פטור ממס מקרקעין ? האם מגיעים זכויות והטבות שקשורות בעניין ?
אני אודה לכם מאוד אם תשיבו לשאלותיי ותמסרו לי מידע בעניין רכישת דירה ראשונה עבור נכה.
תודה וברכה,
יונה
בפנים כמה קישורים שיכולים לסייע לך.
07/03/14 08:19
59צפיות
לצערי אין לי אפשרות כרגע לבדוק את הנושא ולתת תשובה ישירה יותר, אך להלן מספר קישורים שיכולים לסייע לך באיסוף מידע בעניין:

קישור לעמוד הרלוונטי באתר המוסד לביטוח לאומי: http://www.btl.gov.il/benefits/Victims_of_Hostilit...

קישור לאתר כל זכות שמרכז מידע רב בנושא: http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%93%D7%99%D7%95%D...

בהצלחה.
הטבות למקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות ואר
09/03/14 07:06
42צפיות
שלום לך,

ראה על פי הדרגה לאבדן כושר העבודה(בנוסף לאחוזי הנכות במקרים מסוימים)
הטבות למקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים אחרים

בברכת בריאות.
גמלת סיעוד בכסף במקום שירותים, למי שמעסיק מטפ
06/03/14 20:29
42צפיות
לאחר הקפאת הנושא למצטרפים חדשים,
גמלת סיעוד בכסף במקום שירותים, למי שמעסיק מטפל צמוד
בקשה להגדלת מקדמות
06/03/14 18:38
42צפיות
שלום. לפני כשבועיים חזרתי מחופשת לידה. אני עצמאית ולקראת חזרתי לעבודה ביקשו במקום העבודה שאגדיל את שעות העבודה שלי. דיווחתי לביטוח הלאומי בטופס דין וחשבון רב שנתי על ההכנסה החודשית הצפויה ועל שעות העבודה המוגדלות (החל באמצע פברואר ) על מנת שיגדילו המקדמות.
היום קיבלתי בקשה לשלוח דוח הכנסות לשנה זו מרואה חשבון.
מכיוון שחזרתי מחופשת לידה לאחרונה , לא היו לי הכנסות בשנה זו (2014)  ולכן אין באפשרותי לצרף דוח שכזה.
המלצות כיצד לפעול ?
תודה
בקשה כזאת יכולה לנבוע ממספר אפשרויות
06/03/14 19:40
17צפיות
ראשית רק ליתר בטחון, את בטוחה שאת רשומה כעצמאית? זה פשוט לא לגמרי מסתדר עם דברייך שנתבקשת במקום עבודתך להגדיל את שעות העבודה. אפשרי כמובן, אני שואל רק ליתר בטחון.

כמו כן, האם את בטוחה שהמוסד התכוון לדו"ח על 2014 ולא על 2013?

בכל מקרה מה שיתכן שקרה, זה שבמערכת המוסד מופיע שיש לך מייצג. למשל רואה החשבון שפתח עבורך את תיק העצמאית, או דיווח בשמך בעבר. אם אכן רשום לך מייצג, ולא שינית זאת, יתכן שהמוסד רוצה שהוא יגיש את השינוי הצפוי. זה אמנם קצת מוזר שכן גם אם יש לך מייצג ודאי שאת עצמך גם מוסמכת, אבל יתכן שזה המקור לדרישה.

אם מעולם לא היה לך מייצג מול הבט"ל וזה לא המצב, דרך הפעולה הנכונה נראית לי פשוט להצהיר במכתב לבט"ל (מעבר לטופס הרשמי) על כך שלאור שינוי בשעות העבודה שלך, את צופה גידול בהכנסותייך ל-X לחודש ומבקשת לעדכן את המקדמות בהתאם. במכתב זה צייני שעד כה לא היו לך הכנסות בשנת 2014 מאחר ושהית בחופשת לידה.

בעקרון מכתב כזה (בצירוף לטופס שכבר הגשת) בהחלט צריך להספיק למוסד בשביל לעדכן מקדמות ולציין את הכנסותייך המוערכות המעודכנות במערכת.
תודה harrington
06/03/14 23:30
6צפיות
לשאלותייך.
אני אכן רשומה כעצמאית, אני מגישה חשבוניות במקום עבודתי ונתבקשתי להגדיל את היקף השעות.
לגבי שנת הדיווח , על הטופס שקיבלתי כתוב 2014.
חושבת שאפעל על פי המלצתך , אכתוב מכתב הסבר .
בברכה ,
גסיקה
הורדת מס לחייל סדיר
06/03/14 18:33
36צפיות
שלום , אני חייל סדיר שעובד מחוץ לשעות הפעילות שלי בבסיס .
אני עובד מזה שנה וחודשיים , ביום הראשון לעבודה הצגתי למעסיק שלי אישור עבודה .

אני לא הייתי בודק את התלוש משכורת שלי אף פעם ורק לאחר חצי שנה - 8 חודשים גיליתי שהורידו לי ניכויים של דמי בריאות וביטוח לאומי מהמשכורת , סכומים שנצברו לכ1000 ש"ח .

כששאלתי את רואת החשבון של החברה למה יש הורדה כזאת היא טענה שהיא לא קיבלה אישור עבודה , וגילו שהוא אכן נאבד .

ולבקשתי לקבלת החזר רטרואקטיבי להורדות השגויות במהלך השנה שעברה נעניתי בשלילה .

ניסיתי לחפש את החוק שמורה על המעסיק להחזיר את הניכויים אך לא מצאתי באינטרנט. אשמח אם תוכלו לעזור לי למצוא את זה .
2 תשובות
06/03/14 21:55
13צפיות
א- הכסף כבר הועבר לביטוח הלאומי. לפעמים יש מצבים שניתן לבצע החזר בתוך שנת המס, אבל מאחר ו- 2013 נגמרה, המעביד באמת לא יכול לעזור לך ואתה צריך להגיש את הבקשה להחזר לביטוח הלאומי עצמו

ב- קיבלת שיעור מה קורה כשלא בודקים את התלושים
התקף לב הוכר כתאונת עבודה על אף התנגדות המל"ל
06/03/14 18:30
41צפיות
מערכת PsakDin.co.il
[‏יום חמישי ‏06 ‏מרץ ‏2014]

http://www.psakdin.co.il/fileprint.asp?FileName=/A...

כל הזכויות שמורות לאתר המשפט הישראלי,
PsakDin.co.il
החלטה צפויה לאור חווה"ד הרפואית של מומחה בית
06/03/14 19:47
38צפיות
הדין.

מרגע שביה"ד קבע כבר (עוד לפני העברת התיק למומחה רפואי) שמדובר באירוע חריג, על אף שמדובר למעשה באירוע חריג מתמשך (שבדרך כלל לא מוכר לעניינים קרדיולוגיים), התביעה הייתה נדחית ע"י ביה"ד רק אם המומחה היה שולל קשר סיבתי.
על הוספת המידע
06/03/14 20:50
28צפיות
הייתי נוכחת בבית הדין לעבודה,
כאשר נדחו תביעות לפגיעה בעבודה ע"י הביטוח הלאומי.
במקרים בהם השופט פסק שהיה אירוע חריג בסמוך להתקף,
הן בהתקף לב והן באירוע מוחי.
השופט השתמש במילה מתוך כתב התביעה "נלחצתי"
(לאחר דין ודברים סוער בין העובד למעסיקו, או בין המעסיק לעובד כאשר פעם אחת העובד נפגע ובפעם אחרת המעביד נפגע).
אין לו ברירה.
06/03/14 21:10
28צפיות
הרי אין מיקרוטראומה באירועים מוחיים, קרדיאליים, ועניינים נפשיים. לכן הדרך היחידה להגיע להכרה במקרים כאלה היא אירוע חריג או 'פיק' באירוע מתמשך.
מישהו/י עבר קורס טכנאי PC רשתות / QA דרך בטל?
05/03/14 22:54
28צפיות
שלום!

אני נכה 100% שיקום + 100% אבדן כושר עבודה.
שניהם לצמיתות.

אני מעוניין ללמוד מקצוע בתחום המחשבים - תחום בו אני מרגיש שאני חזק (ומאד אוהב).

האם יש כאן אנשים שעברו במסגרת שיקום בט"ל קורס בתחום:
טכנאי PC רשתות + סייבר (הבנתי שסייבר מאד מאד חשוב כיום).
QA בודקי תכנה.

אם כן, האם את/ה יכול להמליץ/להזהיר על/מפני מכללה מסוימת?
האם יש מכללות מסוימות שמתחשבות בצרכים ובבעיות שעשויים לצוץ אצל נכים ועל כן גמישות יותר?
אצלי לדוגמא - אני לא יכול ללמוד בקצב מהיר.

מחיפוש ובירורים מצאתי את ה"מרכז להכשרה ושיקום מקצועי ליד בי"ח לוינשטיין".
שם מעבירים קורסי הסמכה לנכים.
אם מישהו התנס/תה --- כמובן שמאד אשמח לשמוע (אני חושב שזו תהיה הפעם הראשונה שלי ברעננה מאז קיץ 2001 כאשר עזבתי את לוינשטיין).

משיחה שערכתי עם ג'ון ברייס, NESS וסלע - לא קיימת שם תכנית מיוחדת לבעלי מוגבלויות.
בעוד שבמקום ליד בי"ח לוינשטיין - הקורס הוא ממש בגדר של אחד על אחד...
אני פשוט לא שמעתי על המקום מעולם.

אגב, האם למישהו/י היתה התחבטות בנוגע לבחירה בין טכנאי PC-רשתות-סייבר לבין QA?
במה בחרתם? מדוע?

בקיצור -- ממש ממש אודה על כל פיסת מידע!!!  
באילו מקרים עצמאים מקבלים פיצוים על ימי מחלה?
05/03/14 18:10
15צפיות
לעצמאים:
אם עצמאי (עוסק מורשה) מקבל ימי מחלה מרופא בקופ"ח / בית חולים - האם ביטוח לאומי מחזיר משהו כמו שהוא היה מחזיר אם הייתי שכיר?
הבטחת הכנסה
05/03/14 20:50
16צפיות
שלום לך,

עצמאי שחלה ואינו יכול לעבוד בעסק,
יכול לבדוק זכאות להבטחת הכנסה/השלמת הכנסה.
ניתן להעזר במחשבון לבדיקה מקדימה לחישוב קצבת הבטחת הכנסה

אם המחלה נמשכת מעל ל-90 ימים ויש הפחתה של 50% לפחות בכושר עבודה,
ניתן לבדוק זכאות לקצבת נכות.

בברכת בריאות.

הצעת החוק של רוזנטל עברה היום בהצבעה טרומית
05/03/14 16:56
63צפיות
הצעת החוק של מיקי רוזנטל להגבלת העמלה של החברות למימוש זכויות רפואיות ל 8 אחוזים
עברה היום בהצבעה טרומית בכנסת.
על פי הצעת החוק חברות כמו "זכותי-המומחים לזכויות רפואיות" לא יוכלו לגבות עמלות של 20 אחוז ומסכומים עתידיים שהזכאי לקצבה עדיין לא קיבל כפי שנהגו עד עתה.
אני שוב חוזר ומציע לציבור,ואעשה זאת עד שהחברות הללו ייעלמו כלעומת שבאו,פנו ישירות לביטוח לאומי!אל תפנו למתווכים,שמרו על כספכם!!!!!!!!!!
חברת זכותי גבתה מנכי פוליו סכומים של 40,000-70,000ש"ח ואולי אף יותר!
הסכום שתדרשו לזלם לחברת "זכותי-המומחים לזכויות רפואיות" עלול להגיע למאות אלפי שקלים!
תעשיה זו של החברות למימוש זכויות רפואיות מגלגלת מחזורים של מאות מיליוני שקלים בשנה!
ציבור הזכאים לקצבאות מביטוח לאומי!!!זה כספכם שמגיע לכם!!!
אתם רוצים שהוא יהיה בכיסם של מתווכים????????

בסרטון זה איש המכירות של "זכותי-המומחים לזכויות רפואיות".
מסרב להתראיין מול המצלמה ולהסביר מדוע גבה
סכום של 70,000 מנכה פוליו?ועבור מה?
פלא שחברת זכותי מרוויחה מיליונים?
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=897194.

העבירו לינק זה לכל מי שאתם מכירים!
אבטלה לאחר לידה
05/03/14 16:14
12צפיות
היי לפני הלידה הועסקתי בשנה האחרונה במסגרת חצי משרה..בערך 90 שעות חודשיות
נמצאתי זכאית לחופשת לידה מלאה..השאלה שלי היא כרגע האם אני זכאית לאבטלה במידה ומפטרים אותי?
אציין כי לפני השנה הזאת ההיתי זכאית לאבטלה ולא ניצלתי אותה מכיוון שמצאתי את העבודה האחרונה.
דמי אבטלה
05/03/14 21:28
6צפיות
שלום לך,

זכאות לדמי אבטלה נבדקת מיום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה,
לתקופה של 18 חודשים בה יש לצבור 12 חודשי עבודה.
העבודה יכולה להיות באופן רציף/לא רציף.
לא חשוב כמה ימי עבודה יש בחודש.
חופשת לידה נכללת במנין תקופות עבודה(שולם חלף משכורת).

לתשומת לבך, על פי חוק עבודת נשים,
אסור לפטר אותך עד חודשיים לאחר שובך לעבודה.

בברכה.

ירידה בשמיעה
05/03/14 09:25
49צפיות
קיימת אצלי ירידה משמעותית בשמיעה באוזן שמאל
האם אפשר להגיש תביעה לקצבת נכות ?
האם זה מוכר כנכות ?
האם מגיע לי מכשיר שמיעה מהמוסד לבטוח לאומי ? מקופת החולים ?
תודה לעונים
נכות כללית/מחלת מקצוע?
05/03/14 21:54
88צפיות
שלום לך,

האם אתה חשוף לרעש במקום העבודה?
האם הירידה בשמיעה הינה כתוצאה מחשיפה לרעש מעל ל-80 דציבלים?
יש לך תוצאות של בדיקה אודיומטרית?
האם נלווה לירידה בשמיעה גם טנטון(רעש)?
במקרה זה, מומלץ לפנות לעו"ד מומחה בתחום אשר יוכל לסייע בידיך בהגשת תביעה למחלת מקצוע.

אם מדובר בירידה בשמיעה שאינה תלויה בסוג העבודה והכנסתך  ברוטו אינה עולה על 5453 ש"ח ברוטו,
ניתן לבדוק זכאות לקצבת נכות(מותנה בתוצאות הבדיקה האודיומטרית),
בתביעה לקצבת נכות יש לציין כל בעיה רפואית ממנה סובלים בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים,
כגון בעיות אורטופדיות/אורולוגיות/עיניים/א.א.ג(שמיעה) וכדומה...על מנת להגדיל את אחוזי הנכות,
כדי להגיע לסף הנדרש: כמפורט להלן מתוך תנאי הזכאות

לגבי מכשיר שמיעה אם תוכר כנפגע עבודה ניתן לרכוש מכשיר שמיעה כאשר ביטוח לאומי ממן עד כ-5000 ש"ח(איני זוכרת במדויק, ניתן לבדוק אם התביעה תוכר כפגיעה בעבודה).

מי שאינו נפגע עבודה,
לאחר בדיקה אודיומטרית,
חוזרים לרופא א.א.ג הנותן הפניה למכון השמיעה(בבית החולים)
אשר מכין עבורך אישור להתאמת מכשיר וסוג המכשיר,
על פי רשימת זוכים במכרז,
אשר בהם ההשתתפות היא בהתאם לסוג המכשיר אותו בוחרים.
ההנחות הכלולות בו הן גם של המושלם.

לתשומת הלב,
למי שיש ביטוח בריאות הכולל אביזרי עזר,
לבדוק השתתפות ברכישת המכשיר.

בברכת בריאות.

אישור מקופת חולים
07/03/14 07:58
22צפיות
אם רופאת א.א.ג. מאשרת שהפגיעה מחייבת מכשיר שמיעה, אתה זכאי להשתתפות
והנחה מקופת חולים.
לתשומת לבך. מכוני השמיעה ממליצים להשתמש במכשיר בשתי האזניים. אם אוזן אחת שלך
לא נפגעה והשמיעה תקינה, תוודא ששימוש במכשיר באוזן אחת לא יגרום לעיוות או תחושה לא
נעימה באוזן.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום