לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,

הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...

המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,

אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.

את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,

יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.

חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

שאלה לגבי עבודה מועדפת
16/06/14 17:03
14צפיות
היי,
הבת שלי השתחררה מהצבא לפני שבועיים
הבת למדה לפני הצבא בטכניון במסגרת פרוייקט "רקיע" של חיל האויר

האם היא זכאית לעבודה מועדפת מהביטוח הלאומי, כי היא התחילה לעבוד במפעל יצרני
מענק לחייל משוחרר בעבודה נדרשת
16/06/14 22:46
9צפיות
שלום לך,

לכל חייל משוחרר מתקיימת הזכאות לעבודה מועדפת,
אם החל לעבוד במקום המוכר לצורך כך.
אם קיים ספק, יש לברר בביטוח הלאומי מחלקת אבטלה(האחראים גם על תשלום מענק עבודה נדרשת).
ניתן לברר הבדיקה באמצעות פניה לסניף שלך(עם פרטי הבת כמובן).

בברכה.
ועוד...ראי רשימת עבודות מזכות
16/06/14 23:03
6צפיות
והטיפ: טיפ בנושא מענק לחייל משוחרר בעבודה נדרשת

כתובות אינטרנט מצורפות:
ניידות לילדים
16/06/14 16:27
23צפיות
שלום, בתי בת ה-4 אינה הולכת. היא לוקה בהיפוטוניה קשה, גמישות יתר במפרקיה וחולשת שרירים.
האם יש ליקוי כלשהו שמתאים ברשימת הליקויים של בט"ל לתיאור שלה?
ראיתי שאחד המהליקויים הוא אטכסיה. איך מאבחנים את זה?

תודה רבה,
יובל.
רשימת הליקויים היא משנות ה 70 ואינה עדכנית
17/06/14 08:16
21צפיות
הרבה ליקויים חדשים התגלו ואחרים נעלמו...
עצה אישית, תגיש תביעה לוועדה רפואית במשרד הבריאות, צרף את כל המסמכים הרפואיים העדכניים ותקבל תשובה מפי הגבורה.
אגב כמעט ורק וועדת ערר יכולה לאשר אחוזי נכות שאינם מופיעים בספר הליקויים...
תנסה מה יכול להפסיד.
דמי אבטלה
16/06/14 14:54
18צפיות
פוטרתי מהעבודה בסוף חודש מאי 31.5.14 והלכתי לחתום בלשכה בתאריך 15.6.14 , האם אני אקבל תשלום על חודש מלא?
לא ניתן לקבל דמי אבטלה לפני מועד
16/06/14 17:51
15צפיות
ההתייצבות בלשכה. כלומר עבור חודש יוני את תקבלי לכל היותר לפי חצי חודש.

קחי בחשבון בנוסף לכך שבחודש התשלום הראשון מקוזזים אוטומטית 4-5 הימים הראשונים (לא זוכר כרגע בע"פ אם זה 4 או 5), ותיערכי בהתאם.
º
5 ימים בכל 3 חודשים
16/06/14 21:58
5צפיות
מספר ימי הזכאות לתשלום בחודש
16/06/14 22:16
9צפיות
שלום לך,

1- הזכויות באבטלה מתחילות מיום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה.
2- תשלום דמי אבטלה נעשה בכל 17 בחודש עבור חודש קודם.
3- תשלום ראשון לעיתים משולם שלא במועד זה, אלא בתום הטיפול בתביעה ובדיקת ההתיצבות.
4- מתשלום ראשון ובכל 4 חודשים(לזכאים) מנכים 5 ימי אבטלה,
אשר משולמים בסופו של דבר למי שמתיצב ומנצל את מלוא מכסת הימים בטרם הופנה לעבודה/החל לעבוד.

בברכה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
יש דרך לראות מהו החוב לביטוח לאומי באינטרנט?
16/06/14 13:01
36צפיות
יש לי קוד לאתר, אבל לא מצאתי...
אפשר לראות....
16/06/14 13:31
43צפיות
אם יש לך קוד אישי למחשב אתה יכול לראות מה מגיע לך ומה אתה חייב אם חייב.
יש לי קוד אישי, איפה אפשר לראות את זה?
16/06/14 15:18
22צפיות
לא מצאתי... ויש לי חוב מסוים
º
יש קוד אישי למוקד טלפוני ויש לאינטרנט זה שונה.
16/06/14 21:59
13צפיות
º
יש לי את שניהם, אני יודעת שהם שונים.
17/06/14 00:16
11צפיות
º
אז ניתן לבדוק לדעתי דרך האתר
17/06/14 17:28
12צפיות
חוב בדמי ביטוח
16/06/14 23:06
30צפיות
שלום לך,

אם אינך רואה בכניסה לאתר שירות אישי מידע לגבי החוב,
ניתן לפנות ע"י פניה לסניף שלך מח' גבייה
לקבלת מענה אישי ספציפי.

בברכה.
º
אין שם... אני כבר אפנה לסניף. תודה
17/06/14 00:16
7צפיות
שיקום מקצועי לנפגע עבודה
16/06/14 11:55
17צפיות
רכישת מקצוע חדש. באיזה היקף הכשרה מדובר (תקופת לימודים, סוג מוסד לימודים...)??
לא הצלחתי למצוא פרטים. אפשר עזרה בבקשה??
מעודכן לגבי הקריטריונים (אחוזי נכות ואפשרות לעבוד במקצוע הקודם).
מודע לכך שהכל נעשה בתיאום עם פקיד השיקום.
אולי מישהו יודע ??
16/06/14 17:21
9צפיות
ויכול להפנות אותי ?? האם יש הכשרה שנחשבת לארוכה מידי ??
שיקום מקצועי לנפגע עבודה
16/06/14 22:41
9צפיות
שלום לך,

כפי שנרשם על ידך,
הדרך מתחילה בשיחה עם עו"ס בשיקום,
לאחר שיחה ובדיקה ראשונה של הציפיות,
שולחים למבחני התאמה לתחום בו תרצה לעבור הכשרה.

ראה מתוך שיקום מקצועי לנפגעי עבודה - גיבוש קריירה תעסוקתית

"מסלול לימודים והכשרה מקצועית

משך הלימודים, אופיים ומקומם ייקבעו על פי כישוריך, מגבלותיך הרפואיות, אחוזי הנכות והמקצוע הנבחר. תוכל ללמוד את המקצוע במגוון מוסדות לימוד והכשרה מוכרים, הנמצאים בפיקוח ממשלתי (לדוגמה: משרד הבריאות , משרד התעשייה והמסחר, משרד החינוך), ומעניקים תעודות מקצועיות או תואר אקדמי מוכר. "

ועוד..."דמי השיקום ישולמו לך, בתנאי שאתה לומד  20 שעות בשבוע לפחות."
מתוך תשלום דמי שיקום ותשלומים נוספים

בברכה.
הבקסטריט בויז מגיעים ל|תפוז| אנשים!
16/06/14 11:42
3צפיות
|מאוהב|אי אפשר להתעלם מהעבודה שאחת מלהקות הבנים הכי פופולאריות בעולם מגיעה לארץ!
הבקסטריט בויז כבשו את העולם, והיו להקת הבנים הכי גדולה של שנות ה-90, ובכלל. בשנת 1993 התאחדו חמישה בחורים צעירים - איי ג'יי מקלין, האווי דורו, ניק קרטר, קווין ריצ'רדסון ובריאן ליטרל - ויצרו את מעצמת העל שנקראת ה"בקסטריט בויז". אז רגע לפני שהם מגיעים לארץ בואו להיזכר בלהקה הכי שווה שיש ולהתעדכן בכל מה שחדש|!|

|*|היכנסו עכשיו לפורום הבקסטריט בויז|*|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בדיקת כדאיות הגשת נכות
16/06/14 07:22
61צפיות
שלום
אני מוכר בבט"ל כנכה בשיעור 60% בגלל כבדות שמיעה.
אני עובד במשרה מלאה ולמעשה ככל הידוע לי אין לי זכויות כלשהן עקב נכותי.
לאחרונה התברר שאני סובל מבעיות נשימה וריאות ואני לוקח כבר שנה סטרואידים ומשתמש במשאפים.
יש לי מכתב מרופא ריאות המאשר את מצבי.
נשאלת השאלה: אם אגיש בקשה להעלאת דרגת אחוזי הנכות שלי בגלל
המחלה בריאות יגדלו סיכויי לקבל משהו (הנחה בארנונה/אגד וכו') מהבט"ל או שאולי
חבל על הטרחה והזמן?
תודה
תגיש תביעה לאי כושר...(קיצבת נכות)
16/06/14 13:37
49צפיות
אם יתברר שאתה זכאי לתוספת אחוזי נכות רפואית הם יצורפו לפי שיטת השיקלול, אגב הנחה בארנונה  תוכל לבדוק באתר הרשות בה אתה גר באם אתה זכאי גם ב 60% נכות רפואית.
אגב במקביל תוכל להגיש בקשה לפטור מתשלומי מס הכנסה באם אתה משלם מס הכנסה ממשכורתך....עליך להגיש תביעה לרשות המיסים, לעבור וועדה רפואית ואם תגיע ל 89.1% נכת רפואית תקבל פטור ממס ותוכל לקבל רואקטיבית מספר שנים אחורה תשלומי מס ששילמת.
לא הבנתי
17/06/14 08:54
22צפיות
אני עובד. האם ניתן להגיש תביעה לאי כושר לאדם עובד?
כן..
17/06/14 09:04
24צפיות
לפי חוק לרון נכה נכות רפואית בלפחות 60% והכנסה משכר של לא יותר מ 5,453 ש"ח רשאי להגיש תביעה....

אגב בנכות רפואית בלבד ועוד ב 60% אינך זכאי להטבות כלשהן (כמעט) אלא באחוזי אי כושר.
הנה הקישור: http://www.btl.gov.il/benefits/Disability/Pages/%D...

אם אתה שייך לאחת הקבוצות שבחוק....תגיש
תאונת דרכים - טופס בל/211
15/06/14 20:53
21צפיות

לפני כמה חודשים, בדרך חזרה מהעבודה הביתה היתה לי תאונת דרכים קלה (מישהו נכנס ברכב שבו נהגתי).
אני עובדת בעבודה משרדית אז למחרת הגעתי לעבודה כרגיל. מדובר בעבודה שרק התחלתי לעבוד בה בערך שבועיים לפני התאונה.
עברתי פיזותרפיה וכרגע הטיפול הרפואי הסתיים. יש לי אישורים מהמיון ומהרופאים הרלוונטיים.
מבחינה גופנית, יש לי כאבים בצוואר אבל לפי האורתופד - אין ממש מה לעשות אלא זה יתרפא עם הזמן וככל הנראה אין סיכוי להחמרה במצב.

קיבלתי מקופת החולים טופס בל/211 "תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה".
מה זה הטופס הזה?
האם אני צריכה להגיש אותו לביטוח הלאומי למרות שלא ניצלתי ימי מחלה?
מה נותנת ההגשה שלו ומה המשמעות אם לא אגיש אותו?

תודה!
בהחלט כדאי להגישו.
16/06/14 10:02
17צפיות
התביעה המדוברת מקנה לך (ככל שתוכר) הכרה כנפגעת מעבודה.

אכן הטופס הסטנדרטי לתביעה זו כולל תביעה לדמי פגיעה, אך כמובן שאינך חייבת באמת לתבוע אותם.

עם זאת, עצם ההכרה כנפגעת מעבודה, היא זו שחשובה לך. אינך יודעת מה יוליד יום. ודאי כך עם פגיעות אורטופדיות. גם אם כעת לא ייצא לך שום דבר כספי מעצם ההכרה, אם וכאשר בכל זאת תחול החמרה ביום מן הימים ותרצי לתבוע בגינה, לא תוכלי לעשות זאת אם לא תקבלי כעת את ההכרה העקרונית.

בנוסף לכך, כאבים וקשיון יכולים במקרים מסוימים לזכות באחוזי נכות אשר יתכן שכבר יום יזכו אותך בסכום כלשהו (זה יחייב הגשת תביעה לנכות מעבודה לאחר/במקביל לתביעה להכרה כנפגעת מעבודה).

שורה תחתונה: הגישי את הטופס עם כל המסמכים, ודאגי לקבל את ההכרה היום. לאחר שתקבלי אותה תוכלי לשקול את צעדייך, אך גם אם לא תעשי עם זה כלום בשלב זה, יתכן שזה יעזור לך בעתיד, כאשר אי-ההגשה כעת תמנע ממך אפשרות כזו.
º
הבנתי, תודה!
16/06/14 10:59
3צפיות
תיק ניכויים בביטוח לאומי עבור מנקה חדר מדרגות
15/06/14 15:55
21צפיות
נכנסתי לכהן בועד הבית. מצאתי 2 פנקסי תשלומים לשנת 2014. מתברר שכדי לשלם ביטוח לאומי למנקה חדר מדרגות , ועד הבית הקודם צריך לסגור את התיקים הקודמים ואני צריכה לפתוח תיק ניכויים חדש על שמי.
שאלתי היא: למה לא ניתן לפתוח תיק שבו המעסיק הוא ועד הבית ואת שם הנציג, המכותב, לשנות בהתחלף הועד?
למה הבירוקרטיה ואי-היעילות הזו לפתוח כל פעם תיק ניכויים חדש? הרי המעסיק הוא ועד הבית ולא דייר זה או אחר המכהן בועד.
שכיר שעובד כעצמאי - כמה דמי ב.ט.ל צריך לשלם?
15/06/14 14:28
16צפיות
שלום.

אני שכיר, שיש לי פנקס קבלות כעצמאי (עוסק פטור).

בניגוד לשנה שעברה - שבה לא הכנסתי כלום כעצמאי והציעו לי מב.ט.ל "לסגור אצלם את התיק עד שאחזור להרוויח".

מתחילת שנת המס הנוכחית, חזרתי לעבוד בצורה מזדמנת כעצמאי (בנוסף להיותי שכיר). מתחילת השנה ועד היום, הרווחתי כ 7800 ש"ח.

במוקד הטלפוני נאמר לי לשלוח טופס 672 - בקשה לתיקון מקדמות.

שאלותי:
1. האם בטופס אני צריך לרשום את הסכום הנוכחי שהרווחתי עד כה (7800 ש"ח) - או צפי לסכום שנתי?
2. כמה אני אמור לשלם עד כה על הסכום הנ"ל?
3. בהנחה שארוויח בהמשך כ 2000 ש"ח בחודש כעצמאי, כמה אצטרך להפריש לב.ט.ל?
תשובה חלקית.
16/06/14 10:05
9צפיות
בבקשה לתיקון מקדמות עליך לעדכן את הכנסתך החודשית הממוצעת הצפויה למהלך השנה.

שיעור דמי הביטוח ייקבע בהתאם להכנסותיך הצפויות למצבך הכללי (כלומר עד להכנסה מסוימת כעצמאי גם דמי הביטוח שאתה משלם כשכיר יילקחו בחשבון).

שים לב לאפשרות לשנות את מעמדך לעצמאי מן המניין (בנוסף להיותך שכיר). שינוי מעמד כזה לא צפוי להשפיע משמעותית על שיעור דמי הביטוח שתשלם, אולם כן יקנה לך ביטוח לנפגעי עבודה.
זה מה עצמאי מן המניין?
16/06/14 13:47
7צפיות
רק עצמאי?

אני עדיין עובד כשכיר ומקבלת משכורת כל חודש.
יש מספר הגדרות אפשריות לעצמאיים.
16/06/14 14:20
8צפיות
כך למשל יש עצמאי שאינו עונה להגדרה, יש עצמאי, ועוד כמה בין לבין.

קיים הבדל בין שיעור דמי הביטוח שמשלמים בהתאם למעמד המדויק, אך מנגד קיים גם הבדל בכיסוי הביטוחי. כך למשל עצמאי שאינו עונה להגדרה, אם הכנסתו נמוכה והוא שכיר במקביל, קרוב לוודאי לא יידרש לשלם דמי ביטוח (כעצמאי) כלל. הוא נהנה מכך בטווח המיידי, אולם אם חלילה ייפגע במסגרת עבודתו כעצמאי, הוא ימצא שאינו מבוטח בביטוח נפגעי עבודה כפי שעצמאי 'רגיל' כן מבוטח.

כשאמרתי "עצמאי מן המניין" התכוונתי לחלוקה הזאת. כל המעמדות הנ"ל של עצמאי יכולות להתקיים לצד היות המבוטח שכיר.
תודה על התשובה המהירה. אך איזו הגדרה אני
16/06/14 14:33
6צפיות
צריך להגידר את עצמי, במידה ואני לא מעוניין "ליהנות" מהאפשרות של קבלת דמי פגיעה במקרה של תאונת עבודה - מתוך מטרה לשלם כמה שפחות כעצמאי?
ודבר נוסף
16/06/14 14:16
5צפיות
אם בבקשה לתיקון מקדמות אני צריך לעדכן את ההכנסה החודשית הצפויה כעוסק פטור - אז איפה ואיך בדיוק אני משלם על כל ה 7800 ש"ח שהרווחתי עד כה?
שכר עבודה מקרוב משפחה
15/06/14 13:23
37צפיות
מי נחשב לקרוב משפחה לצורך קבלת דמי לידה מביטוח לאומי?
האם גיס הוא קרוב משפחה לעניין זה??
כן ולא.
16/06/14 10:08
10צפיות
גיס בהחלט יכול להיחשב כקרוב משפחה לעניין שאת מדברת עליו.

עם זאת צריך להבין שעבודה אצל קרוב משפחה לא שוללת אוטומטית את הזכאות. כל מקרה נבחן לגופו מבחינה זו. כך למשל אשה שעובדת 15 שנה אצל גיסה, אכן עובדת בעסק שלו X שעות ליום ומקבלת שכר קבוע, עצם העובדה שגיסה הוא בעל המקום לא אמור לפגוע בזכאותה. לעומת זאת אשה שחסרה לה תקופת אכשרה, אשר משלימה אותו בכך שהיא נרשמת אצל קרוב משפחתה לעבודה, בקושי עושה משהו בעסק בפועל, ומקבלת משכורת רק כדי לצבור תקופת אכשרה, זה סיפור אחר.

רוצה לומר, עצם היות המעסיק קרוב משפחה, לא שולל אוטומטית את הזכאות. הוא רק גורם למוסד לבדוק את המקרה יותר לעומק ולוודא את כשרות העניין.
חייב להצהיר על כך?
16/06/14 11:21
9צפיות
עבדתי בחנות של גיסי. קיבלתי משכורת גלובלית. הייתי מגיעה כל יום ל8 שעות ועובדת. בפועל.
גם קיבלתי תלוש משכורת מסודר ונוכו ממנו תשלומים לביטוח לאומי ולמס הכנסה.

בטופס תביעה לדמי לידה יש סעיף 11 שבו צריכים להצהיר על עבודה אצל 'קרוב'.
במענה הטלפוני של ביטוח לאומי קיבלתי תשובה שגיס כן נחשב לקרוב.

לא מצאתי הגדרה ל'קרוב' בחיפושים שערכתי באינטרנט בתדריך באתר ביטוח לאומי ובחוק/תקנות.

ידוע לך על סעיף מסויים? אפשר לקבל הפנייה לכך?
אם לא מצויין שם שגיס הוא קרוב לא אצטרך להצהיר על כך בטופס.
מה שהם יחליטו לאחר מכן נתון לשיקול דעתם.
אכן חייבת לדווח (וזו גם התשובה שקיבלת ממוקד
16/06/14 11:32
6צפיות
הבט"ל).

קחי בחשבון שאם המוסד יעלה על זה במקרה (אפשרות שקיימת מן הסתם), החקירה שתבוצע שגם כך נעשית בצורה מעמיקה יותר כאשר מדובר בהעסקה ע"י קרובי משפחה, תצא מנקודת הנחה שהסתרת את המידע הזה בכוונת מכוון. עובדה זו כשלעצמה לא תמנע ממך את הזכאות, אך כן עשויה להשפיע לרעתך במקרה של ספק בחקירה.
הבעיה היא
16/06/14 11:43
9צפיות
שאין לי הוכחה להפקדה של כל השכר, חצי שולם לי בצ'ק בסוף חודש וחצי במזומן (ע"פ בקשתי, באמצע כל חודש).
אם אצהיר אצטרך לצרף הוכחות להפקדות. אני לא רוצה להכנס לזה עכשיו כי אין לי.

אם אין חובה להצהיר אזי, נגיע לבעיה הזו רק כשהם יחליטו לבדוק. אני לא רוצה לעורר את השדים אם לא צריך.

חשוב לי למצוא את ההגדרה למי נחשב ל'קרוב'. זה יעזור מאוד.

אם גיס לא כלול. אין חובה להצהיר. לא צריך לשבור את הראש עכשיו. עד שהם יחליטו (אם בכלל!!!!).
אם הוא כן כלול... נתחיל את הבלאגן מעכשיו ואלחם על זכותי.

מכיר את ההגדרה?  יודע איפה היא כתובה? יעזור לי מאוד!! תודה!
כאמור, המוסד יבחן מקרה של העסקה ע"י גיס לעומק
16/06/14 13:09
5צפיות
אם תמסרי את המידע מיוזמתך זה ייבדק, ואם לא תמסרי את המידע והמוסד יגלה אותו עצמאית, הוא יבדוק את המקרה מתוך הנחת יסוד שביקשת להסתיר משהו.

ההגדרה הרשמית של בן משפחה חסרת כל משמעות לעובדה הנ"ל.
הבנתי
16/06/14 14:09
9צפיות
תודה רבה על ההסבר!

עדין מחשבתי לא כשלך.
לדעתי, צריכה להיות הגדרה מסודרת מיהו קרוב. ואצטרך להצהיר עליו רק אם הוא כלול בהגדרה.
אם ביטוח לאומי ירצו לבדוק עניין מסויים ולהכניסו לתחת כנפי ההגדרה מסיבות שיראו לנכון (וכמובן שאדרוש נימוקים לכך) הם יכולים לעשות זאת ולדעתי זה באחריותם הבלעדית ולא באחריותי.

אשמח בכל זאת אם תוכל להפנות אותי לסעיף מסויים בעניין.
שוב, תודה רבה על הסבלנות וההסבר!
אבטלה למורה מתפטרת
15/06/14 13:06
21צפיות
אני מורה וילדתי השנה. כרגע אני נמצאת בחלת שלאחר חופשת לידה
(אני כבר 3 חודשים בחלת) ושוקלת להתפטר.
האם אהיה זכאית לדמי אבטלה?
אני אמורה לקבל משכורת גם בחודשי הקיץ יולי אוגוסט (חופשה) אם זה נחשב למשהו.(ונראה לי שאני אמורה גם לקבל הבראה ביוני)
לפני יציאתי לחופשת לידה בדצמבר, עבדתי רצוף כמעט 3 שנים ושילמתי את כל התשלומים

לא הצלחתי להבין אם אהיה זכאית או לא לדמי אבטלה.
ואם כן אז מתי? ומתי אני אמורה להתייצב בלשכה
עבודה וקצבת זיקנה
15/06/14 11:15
24צפיות
שלום
שואלת עבור חברה
אמה בת 75, אביה בן 74, מקבלים קצבת זקנה, אם האב יתחיל לעבוד בשכר של 2000 ש"ח לחודש, האם תפגע קצבת הזיקנה שלהם?

תודה
º
מגיל 70 לגבר ואשה אין משמעות לגובה ההכנסה.
15/06/14 12:36
17צפיות
º
תודה רבה
15/06/14 14:11
9צפיות
אישור מחלה ללשכת התעסוקה
14/06/14 20:24
18צפיות
שלום,

הייתי חולה ביום שבו הייתי אמור להתייצב בלשכת התעסוקה, מספיק שהאישור מחלה יכלול את יום ההתייצבות שהחסרתי או שהוא צריך לכלול גם את שאר הימים עד יום ההתייצבות הבא?

אני צריך להגיש את האישור מיד כשהבראתי או ביום ההתייצבות הבא?

תודה לתשובות
º
אישור רפואי על ימי המחלה.להגיש ביום ההתיצבות.
15/06/14 12:38
10צפיות
רכב רפואי\רכב נכה - כל עוד אני 100% אני זכאי?
14/06/14 00:37
35צפיות
שלום!

ניסיתי לחפש מידע בנוגע לאם כנכה 100% לצמיתות אני זכאי לקבלת עזרה במימון רכב והוצאותיו.
אך התוצאה שמצאתי נמצאת רק תחת "נפגעי פעולות איבה".

מה התקנות, הטבות וכ'ו לנכה 100% צמיתה (בריאותי+אובדן כושר)?
כמו-כן, האם אחי (שמסייע לי רבות) יהיה רשאי להשתמש ברכב?
יש לציין כי אחי לא גר איתי....גר במרחק 100ק"מ.

תודה על עזרתכם!
º
שכחתי: אשתו, שאינה אזרחית ישראל תוכל להשתמש?
14/06/14 00:43
17צפיות
º
אין זכאות בנכות כללית. רק בניידות כמפורט מטה.
14/06/14 11:34
26צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
תודה!
14/06/14 11:38
8צפיות
כדי להיות זכאי להלוואה עומדת\קיצבת ניידות
15/06/14 11:45
26צפיות
עליך לעבור וועדה רפואית במשרד הבריאות בנושא ניידות, ולהוכיח שאתה פגוע בגפיים התחתונות בהתאם לרשימת הליקויים המצורפת לתביעה התחתונות.
אין קשר בין ניידות לקיצבת נכות.

מה שכן אתהה יכול לשלוח למשרד הרישוי את פרוטוקול הוועדה הרפואית האחרונה שעברת, ורופא המשרד יכריע באם אתה זכאי לתו חנייה לנכה ולפטור מאגרת רישוי לרכב שברשות המשפחה.
היי יואל... מנה שהבנתי מדבריך:
15/06/14 11:57
14צפיות
אני.  אם אין לי פגיעת גפיים הסיכוי לעבור וועדת ניידות נראה קלוש.

ב.  חרף זאת שאיני נכה ניידות, יש סיכוי שבמשרד הרישוי יאשרו לי תו נכה + פטור אגרת רישוי שנתית?
מה הסיכוי לנכה 100% צמיתה עם עבר פגיעת ראש ונכון על סעיף אנדוקרינולוגי (הורמונלי) + קוגניטיבי?

תודה!
ראה....
15/06/14 12:18
9צפיות
נלך מהסוף לסעיף ב', יש מקרים שנכים למרות שאינם בעלי אחוזי ניידות, משרד הרישוי מתחשב במצבם והם מקבלים תו חניה לנכה וגם פטור מאגרת רישוי לרכב (רק 29 ש"ח לשנה), זה לשיקול דעתו של רופא המשרד.

לסעיף א'..יש רשימת ליקויי גפיים המצורפת לתביעה, הרשימה היינה משנות ה 70 וכבר מזמן לא רלוונטית בהרבה ליקויים, בינינו מה אתה יכול להפסיד..תגיש תביעה תצרף מסמכים רפואיים עדכניים ותדע את התשובה מפי הגבורה...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום