בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,

הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...

המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,

אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את כל הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.

את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,

יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל(שירות ייעוץ לאזרח)משנת 2004.

חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם,מתקבלות באופן אישי ספציפי,רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

תוספת קחן לנכי נפש
10/02/14 20:00
102צפיות
שלום רציתי לשאול היום התקבל חוק לטובת נכי נפש שיהיה להם תוספת קחן השאלה מתי יקבלו הנכים הללו את התוספת אחרי שהחוק אושר בקריאה 2 3 היום והאם כל מי שיש לו 40 אחוז רפואי נפשי יקבל? כי רשום 11 אלף ואם יש יותר מזה?תודה
ראה מענה של Harrington ל- noga ke
11/02/14 18:04
67צפיות
מה?? :)
12/02/14 13:29
45צפיות
לא שמעתי על זה . ממתי זה יהיה?
º
עדיין אין מידע.
13/02/14 07:18
18צפיות
תאום דמי ביטוח
10/02/14 13:22
36צפיות
שלום,
בשנת 2013 עבדתי ב-8 מקומות עבודה שונים, לעתים במקביל. ב-4 מקומות עבודה מתוך השמונה עבדתי יום אחד בלבד.
הגשתי בקשה להחזר דמי ביטוח וקיבלתי מכתב הביתה שאומר שלא ניתן לבצע תאום ועלי לפנות למעסיקים שלי בבקשה שיעבירו טופס 126 לביטוח לאומי.
העובדה שאני צריכה להתרוצץ בין 8 מקומות עבודה בבקשה להעברת טפסים נראית לי אבסורדית. אלה לא נתונים שנמצאים כבר אצל הביטוח הלאומי??
האם יש דרך פשוטה יותר לקבל החזר? לא קיבלתי תשובה מספקת מביטוח לאומי.

תודה

ברוכה הבאה למועדון
10/02/14 21:29
16צפיות
קיבלת הדגמה מדוע הביטוח הלאומי "מככב" בדו"חות נציב תלונות הציבור שנה אחרי שנה עם כמעט כפול תלונות מהמקום השני (משטרת ישראל)
טופס 126 הוא ריכוז שכר שנתי המשודר על ידי כל מעביד למס הכנסה, אין חובת דיווח לביטוח הלאומי אבל מרבית המעסיקים מדווחים כל חודש על העובדים שלהם למוסד
נסי לפנות להנהלת המוסד לבטוח לאומי בירושלים
המידע לא בהכרח מתקבל, ולא בהכרח מסתנכרן.
10/02/14 23:11
17צפיות
מעביד שעבדת אצלו יום אחד בודד, לא בהכרח ידווח על כך למוסד לביטוח לאומי. זה תלוי במעביד ובעניינים נוספים.

גם כאשר מתקבל דיווח על עובד, המידע שמגיע למחלקת מעסיקים לא בהכרח מסתנכרן עם התיק האישי של כל מבוטח ומבוטח. תחשבי על מעסיקים שמעבירים מידע על מאות ואלפי עובדים. בעולם תיאורטי ומושלם, כל תעודת זהות שמופיעה שם אוטומטית הייתה מתקשרת לתיק של אותו בעל תעודת זהות. בפועל, על אף שמערכות המחשב והמידע של המוסד לביטוח לאומי התקדמו מאוד בשנים האחרונות וממשיכות להתקדם, מדובר במערכת המידע המסובך והמורכב ביותר בארץ, עם מליונים רבים של מבוטחים ולרבים מהם מספר רב של תיקים (כלומר מחלקות במוסד אליהם הוא משויך).

לטוב או לרע, הסיכוי שאת תשיגי 8 ניירות מ8 גורמים שונים, באופן מהיר ויעיל יותר משמערכות המוסד יסתנכרנו ויאתרו על המידע הדרוש, גדול.
עזרה בבקשה - בנוגע לאבא שלי
10/02/14 12:20
47צפיות

אבי מקבל קצבת נכות עבודה - אני חושבת שמדובר בשלושים אחוז ( 4800 ₪ לחודש).

לאחרונה חלה הדרדרות במצבו הרפואי שלי אבי , הכל החל עקב בעיה בברך כנראה כתוצאה מסיבוך של מחלת הסוכרת , דבר אשר בחודשיים האחרונים מונע ממנו לגמרי ללכת עקב הכאבים העזים
ולמעשה הוא הפך לסיעודי מאחר וצריך לקלח אותו ,  לקחת אותו לשירותים ולהעביר אותו מכיסא למיטה.

לפני כחודשיים לאחר אשפוז במחלקה האורתופדית ולאחר שלא נמצא פתרון לבעיה הוא שוחרר הביתה ( הוא חיי לבד ובבית על קומות בלי מעלית) הוא עבר להתגורר בביתי ( פתרון קשה ולא נוח )
במהלך השהות בביתי הוא נפל קיבל מכה בראש דבר שגרר דימום בראש , אי ספיקת כליות חמורה והחמרה במצב הרגל שלו.

היום אבי נמצא בבית לוינשטין מזה כחודש בהליך של שיקום , ע"י הצוות של בית החולים נמסר לי בסיכום הביניים שיש להעביר את אבא שלי לדירה ללא מדרגות דבר שיאלץ אותנו להשכיר את הדירה שלו ולשכור דירה יקרה יותר ובנוסף כרגע לדעתם אבי יזדקק לאחר השחרור ( בעוד כחודש וחצי) לסיוע של 24 שעות בחודשים הראשונים לפחות.

מה עושים? כלכלית לא נראה לי שאנחנו נוכל לעמוד בזה . האם אני אמורה לפנות כבר בשלבים האלה לביטוח לאומי? האם פניה אליהם עלולה לפתוח את התיק שלו והם יכולים פתאום להוריד לו מקצבת נכות העבודה?

האמת , מיואשת ובלחץ לא יודעת ממש מה לעשות קצת אובדת עצות. אודה לכם אם תוכלו לייעץ לי ולהנחות אותי מה הכי נכון לעשות בשלב זה.
תודה רבה.
האם ההחמרה הינה כתוצאה מתאונת העבודה שהוכרה?
10/02/14 16:57
24צפיות
שלום לך,

אם חלה החמרה במצבו הבריאותי בעקבות תאונת העבודה שהוכרה,
מומלץ לפעול בהתאם ל-גמלת נכות מעבודה - החמרה במצב הרפואי לאחר קביעת ועדה רפואית
במקרים קשים, כמו המקרה אותו ציינת ובהנחה שאכן ההחמרה בעקבות תאונת העבודה,
ניתן לקבל סיוע בהמשך המתאים  כמפורט ב-הטבות כספיות לבעלי דרגת נכות גבוהה, נפגעי עבודה

אם לא ניתן לקשור את ההחמרה במצבו הבריאותי לפגיעה בעבודה,
יש לפנות בהקדם לביטוח לאומי לקבלת שירותים מיוחדים לנכים כמפורט:
מסלול ירוק לבעלי מוגבלויות קשות
המידע בהנחה שהינו לפני גיל פרישה(67).

אם גילו 67 ומעלה,
יש לפעול במסלול סיעוד.

לשאלתך,עם שחרורו מהשיקום,
וקבלתסיכום רפואי ודוח סוציאלי מהעו"ס בבית החולים,
ניתן להתחיל את התהליך בנושא שירותים מיוחדים לנכים/סיעוד.
כך גם בהגשת החמרת מצב אם מדובר בהחמרה כתוצאה מתאונת עבודה.

חשוב לדעת,
החמרה במסגרת פגיעה בעבודה,
יש לעשות בלווי עו"ד מומחה,
אשר יוכל לקשור את הקצוות ולהוכיח את הקשר להחמרה במצבו הבריאותי..

בברכה ו
כתובות אינטרנט מצורפות:
מעבר לתשובה שקיבלת לגבי הבט"ל, כדאי לדעת
10/02/14 18:06
27צפיות
שבמקרים כאלה יתכן שמשרד הבינוי והשיכון יוכל לסייע בדיור חלופי לאביך.

יש לכך קריטריונים ופרוצדורות קבועות, כאשר המדינה מסייעת גם מהכיוון הזה לאנשים שעקב נכותם לא יכולים עוד להתגורר בדירה בה התגוררו עד כה, וזקוקים לדיור שמותאם יותר למצבם.
ראשית תודה על התגובות
11/02/14 08:18
17צפיות

אבלא שלי בן 64 וההחמרה לא קשורה לנכות עבודה.

החשש שלי שאם נתחיל את התהליך רק אחרי שהואישוחרר  מבית לוינשטיין  התהליך ייקח זמן בביטוח לאומי ובינתיים איך נממן את עלות המטפל?

מה עושים בדרך כלל? בכלל מה העלות של מטפל ? וכמה מקבלים על שירותים מיוחדים?

שוב תודה ויום טוב .
שירותים מיוחדים לנכים
11/02/14 17:37
11צפיות
במהלך האשפוז מגיעים נציגים של חברות כח אדם,
אשר מפעילים מאגר של עובדי סיעוד.
עם יציאתו הביתה יגיע לשעתיים ביום עובד אשר יסייע בידיו בפעולות,
עד לקבלת האישור מהביטוח הלאומי.
על פי רוב, חברות כח אדם אינן גובות תשלום עבור התקופה הקודמת לאישור ביטוח לאומי,
בהנחה שאתם כמובן תבחרו בהם להמשך טיפול.

ניתן לבדוק עלויות עם חב' כח האדם.

שירותים מיוחדים לנכים - גובה הקצבה על פי אחוזי הנכות שיקבעו כמפורט בשיעורי הקצבה.

בברכה ו
מה זה תלויים בביטוח לאומי?
09/02/14 23:00
67צפיות
האם זה ילדים ואשה שלא עובדת?
באיזו קצבה מדובר? זה משתנה מעט מקצבה לקצבה.
10/02/14 08:11
62צפיות

º
דמי אבטלה
10/02/14 13:00
21צפיות
דמי אבטלה
10/02/14 16:41
25צפיות
תוספת "תלויים" בדמי אבטלה,
בן זוג תלוי
"בן זוג נחשב לתלוי של המובטלת אם מלאו לו 70 שנים או שמלאו לו 50 שנים והכנסתו אינה עולה על 57% מהשכר הממוצע"

בת זוג תלויה
"בת זוג נחשבת לתלויה של המובטל אם היא עונה על כל התנאים האלה: א. היא אשתו של המובטל שנה לפחות או ילדה לו ילד ב. היא בת 45 ומעלה או שיש עמה ילד שלו ג. הכנסתה אינה עולה על 57% מהשכר הממוצע"
מתוך תקופת הזכאות המרבית

57% השכר הממוצע במשק = להכנסה ברוטו עד 5,032 ₪ לחודש.

בברכה.

בקיצר הבנתי שאם הגיל של הגבר
10/02/14 18:26
29צפיות
נמוך מ- 45 ולי ההכנסה גבוהה יותר, אז 2 ילדים זה 2 תלויים וימי האבטלה יהיו 138 יום ולא יותר, נכון?
ותודה על התשובה
º
נכון.
10/02/14 18:35
10צפיות
תיקון בגוף ההודעה
10/02/14 19:55
61צפיות
במקום 5032 ש"ח(שהיה נכון לשנת 2013)
צ"ל 5181 ש"ח ברוטו החל מינואר 2014.  ט.ל.ח.
השלמת הכנסה?
09/02/14 19:34
20צפיות
אימי בת 47 וגרושה.
היא מקבלת קצבת נכות חלקית של 1470 שקל בחודש.
היא אינה עובדת ולא עבדה, הרבה זמן.
האם היא זכאית להשלמת הכנסה?
יש בערך כמה מאות שקלים ?
אין ילדים קטנים.
תודה.
בקצבת נכות חלקית ניתן לבדוק זכאות להשלמת הכנס
09/02/14 21:34
24צפיות
שלום לך,

ניתן לבצע בדיקה מקדימה במחשבון המצורף:
http://www.btl.gov.il/SystemFiles/Calculators/Inco...

בברכה.
שאלה , אם אדם קנה בחייו חלקת קבר
09/02/14 12:06
42צפיות
האם יש החזר מענק פטירה בחייו שמעתי ברדיו 103 את המנחה אומרת שיש דבר כזה שאדם בחייו יכול לקבל את דמי הקבורה אם יציג קבלה ,

ו שאלה שניה , אדם שמקבל קיצבת זיקנה , עם השלמת הכנסה  יכול לקבל מענק חימום איך וכיצד מגישים את הבקשה האם יש טופס מיוחד לשני השאלות ? תודה
ראשית יש להבדיל בין שני מונחים
10/02/14 18:16
22צפיות
דמי קבורה זה סכום שהבט"ל משלם לחברה קדישא (או לגוף אחר המוסמך לכך) בגין הקבורה. מענק פטירה זה סכום שמשתלם למשפחת הנפטר, אילו זה האחרון קיבל קצבה מסוימת בחייו (למשל קצבת זקנה או קצבת נכות).

ברמת העקרון החברה קדישא רשאית לגבות כסף עבור רכישת חלקת קבר, והמוסד לביטוח לאומי לא יחזיר על כך את הכסף, אלא ישלם לחברה קדישא את הסכום (שיתכן שיהיה מופחת) בגין הוצאות הקבורה.

מענק פטירה ישתלם כאמור בכפוף לתנאים שאינם קשורים לשאלת קיומה של חלקת קבר.

לגבי שאלתך השניה, מענק חימום אמור להתקבל אוטומטית כאשר המערכת מזהה את הזכאות לכך. במידה ולא התקבל המענק ולדעתך אותו אדם זכאי, יש לפנות למוקדי הבט"ל כדי לברר מדוע הוא לא קיבל.
º
תודה על התשובות .
10/02/14 19:49
7צפיות
שאלה כללית , האם מומלץ לתבוע דרך חברות
09/02/14 11:10
48צפיות
שלום , יש לי מחלת כלי דם והייתי אצל אחת מהחברות שמתמחות בתביעות
לביטוח לאומי .
החברות האלו מבקשות עמלות די גבוהות  כמו דמי טיפול ודמי הצלחה וכו'
השאלה כמה באמת  החברות מצליחות להגדיל   ולזכות  בתביעות מול ביטוח לאומי
לי יש הרגשה  שהעמלות שהן גובות לא כל כך מוצדקות
בגדול עיקר פעולתן של חברות אלה זה לסדר את
09/02/14 14:40
35צפיות
החומר שברשותך ממילא.

החומר שמוגש בסופו של דבר לבט"ל, עם או בלי החברות האלה, הוא אותו חומר בדיוק. החברה פשוט יודעת לסדר אותו בצורה טובה יותר, להנחות אותך אילו מסמכים להמציא, וכדו'.

ברמת העקרון, אם יש לך את המסמכים המעידים על מצבך הרפואי ואתה ממלא את טופס התביעה על כל פרטיו, אין כל סיבה שתפנה לאחת מהחברות הנ"ל. אם המוסד לביטוח לאומי ידחה את תביעתך או שלא תהיה מרוצה מהחלטתה מסיבה כלשהי, תוכל (רק בשלב שלאחר תגובת המל"ל לתביעתך הראשונה) בדרך כלל לקבל עו"ד ללא תשלום מהלשכה לסיוע משפטי שיסייע לך להתמודד עם זה.
התקנות החדשות
08/02/14 23:42
141צפיות
שלום לך מדובר במי שיש לו לו קצבת  נכות נפשית עם 100 אחוז אי כושר יציבה לפי לרון כבר כמה שנים ובמהלך הזמן מצא עבודה דרך סל שיקום למשך 3 חודשים  בשכר עד 1500 ש"ח ומשהו ולא עבד מאז שהפסיק כבר 3 ומשהו שנים כי באמת לא יכל, יסתכן בבדיקה חוזרת לפי התקנות החדשות? או שיש סכום אחר שעליו לעבור בכדי שיזמנו אותו?? עלי לציין שהמצב שלו בלי שינוי כלומר הוא מתפקד בקושי רק בזכות התרופות ונוטל כדורים פסיכיאטרים במינון גבוה ואינו יכול להתפרנס בכוחות עצמו  עצמו תודה
התקנות החדשות
08/02/14 23:55
60צפיות
רציתי להוסיף שלאחר שהפסיק את עבודתו הקצרה היו לו מספר התקפות של המחלה והרופא נאלץ להעלות את המינון של התרופות  ולאחר מכן שוב הוריד מעט אבל בסופו של דבר העלה שוב במינון בכדי שלא יהיו עוד התקפות של המחלה
בדיקה מחדש
10/02/14 19:58
57צפיות
שלום לך,

אני מבינה שקיים חשש לבדיקה מחדש של הביטוח הלאומי.
במקרים, בהם עדיין מטופלים וקיים אבדן כושר עבודה מלא,
סביר להניח שלא יהיה שינוי בהחלטה.

בברכת בריאות.
שאלה בבקשה
10/02/14 22:25
31צפיות
מה כוונתך באומרך "בהחלטה "? האם כוונתך שיהיה זימון למרות שלא היו הכנסות מעבר למה שהיה? או שההחלטה תשאר בעינה בלי זימון נוסף?לפי מה הם קובעים למי לקרוא לפי איזו הכנסה?  האם למי שיש לו אובדן כושר עבודה של 100 אחוז ויש לו הכנסה קטנה כזו מתחת לפני אלף שקלים או טיפה מעבר בעבודה לזמן מוגבל כזה הם אז בשבילם זה נקרא כושר עבודה ואז יורידו את האי כושר?  מה הקריטריונים? אני מאמינה שמדובר במי שעבד סכומים גדולים לא כך? תודה רבה
בדיקה מחדש
11/02/14 17:57
19צפיות
כל מקרה נבדק לגופו ולא ניתן לדעת מראש מי יזומן ואם יזומן.
להקפיד לדווח על ההכנסה מעבודה לביטוח לאומי.

בברכה.
התקף לב
08/02/14 22:15
48צפיות
עברתי לאחרונה התקף לב והשתלת סטנט עקב אוטם . בסוף אפריל אני אמור לפרוש לפנסיה.
האם יש טעם להגיש תביעה לנכות לאור העובדה שאני עתיד לקבל
קצבת זקנה. האם קצבת הזיקנה אמורה לבטל את הזכאות לקצבת נכות אם אזכה בתביעה
כיוון שאין כפל קצבאות?
תלוי כמה תקבל קיצבת זיקנה כי....
09/02/14 10:56
38צפיות
שנכה מגיע לגיל זיקנה הוא יקבל את הקיצבה הגבוהה מבין קיצבת הנכות שמקבל לבין קיצבת הזיקקנה שאמור לקבל.

אגב אם שילמת מס הכנה מעבודתך, בדוק באם מגיע לך % נכות במס הכנסה, זה כולל וועדה רפואית במס הכנסה, עליך להגיע ל 89.9% כדי להיות זכאי
בהחלט יש טעם.
09/02/14 14:45
23צפיות
ראשית כפי שכבר נכתב, אם תימצא זכאי לקצבת נכות, תוכל לאחר הפרישה לקבל השלמה לקצבת זקנה עד לגובה קצבת הנכות (בהנחה שקצבת הזקנה תהיה נמוכה יותר).

שנית בהתאם לאחוזי הנכות ואובדן הכושר שייקבעו לך בעקבות האוטם, יתכן שתהיה זכאי לדברים נוספים שעליך לתבוע טרם הגיעך לגיל פרישה. אמנם הזמן צפוף, אך הדבר אפשרי ולמעשה אין לך מה להפסיד.
º
תודה רבה
09/02/14 15:01
9צפיות
קצבת נכות
10/02/14 08:41
30צפיות
שלום לך,

מוסיפה לתשובת חברי לפני,

ניתן להגיש תביעה לקצבת נכות עד 12 חודשים לאחר גיל פרישה.
כמובן, להגיש בהקדם תביעה לקצבת נכות,
בה לציין כל בעיה רפואית נוספת ממנה אתה סובל, בגיבוי מסמכים רפואיים תומכים,
כגון בעיות אורולוגיות/אורטופדיות/א.א.ג/עיניים ועוד...לצורך הדוגמא,בנוסף לבעיה המרכזית שנדונה עתה בשאלה,
שכן כל סעיף רפואי מגדיל את אחוזי הנכות וחלקם הגדול הינו לצמיתות עד מנת למקסם את הזכאות לקצבת נכות מלאה.
די בכך, שחודש לפני גיל פרישה, תשולם קצבת נכות(לאחר 90 ימי המתנה ראשונים בהם לא משולמת קצבה),
תועבר באופן אוטומטי למקבל קצבת זקנה לנכה, עם תוספת ההפרש בין שתי הקצבאות, כפי שנרשם ע"י Harrington
וכדי להמחיש את הפער ראה המידע:
קצבת זקנה מלאה החל מינואר 2014 = 2297 ש"ח בחודש.  לפני ניכוי דמי בריאות בגובה 196 ש"ח ליחיד או 283 ש"ח לזוג.
קצבת נכות מלאה החל מינואר 2014 = 2714 ש"ח בחודש.  לפני ניכוי דמי בריאות של 103 ש"ח.

ראה להלן זכויותיהם של מקבלי קצבת נכות ובהמשך תוספת זכויות למקבלי קצבת זקנה לנכה(מופיע בזקנה)הכולל תוספת בהנחה בחשמל/מים):
http://www.btl.gov.il/AllRights/Pages/mosdot.aspx

בברכת בריאות.
לאורנה תודה רבה על התשובה המורחבת
13/02/14 22:01
3צפיות
והמפורטת. המידע בהחלט יהיה לי לעזר כשאגיש את הבקשה.
תשלום לביטוח לאומי כעצמאית ושכירה
08/02/14 10:10
35צפיות
שלום, אני עובדת כעצמאית ויש לי תיק עוסק פטור, אני משלמת לביטוח לאומי כל חודש כעצמאית. נניח ועבדתי חודשיים-שלוש כשכירה, ובתלוש משכורת מצויין שירד משם כסף לביטוח לאומי- האם אני זכאית להחזר כלשהו במידה וגם שילמתי להם את הסכום הקבוע כעצמאית..או שאין קשר בין הדברים?

תודה!
עקרונית
08/02/14 22:37
19צפיות
את אמורה לשלם דמי בטוח מכל הכנסותייך- גם כעצמאית וגם כשכירה. לכן, זה שהיתה או לא היתה משכורת לא בדיוק משנה
אבל, בסוף השנה יעשו את החשבון ואם שילמת יותר מדי או פחות מדי ממה שנדרש מהרווח שלך, תידרשי להשלים את החסר/ תקבלי החזר
º
כמו שחשבתי.תודה רבה
09/02/14 09:26
5צפיות
º
על סכום כמה המענק לשרם?
07/02/14 11:50
54צפיות
º
30.1% מסכום קיצבה חודשית
09/02/14 10:53
17צפיות
º
תודה
09/02/14 11:04
6צפיות
דילמה בעבודה מועדפת
06/02/14 22:18
39צפיות
שלום רב,

אשמח בעזרה בפטירה של שני ויכוחים,

1. האם חייל לוחם\ תומך לחימה וג'ובניק זכאים לאותו המענק?

2. האם חייל משוחרר שעבד רק 4 חודשים בעבודה נדרשת (בתעשייה) זכאי למענק חלקי?
תשובות
07/02/14 08:56
23צפיות
1. לא, יש הבדל בשיעור מענק השחרור של חייל לוחם, תומך לחימה, או ג'ובניק. אגב מענק זה משתלם ע"י משרד הבטחון ולא ע"י המוסד לביטוח לאומי.

2. על החייל המשוחרר לעבוד 6 חודשים על-מנת לרכוש זכאות למענק עבודה נדרשת (מועדפת). למיטב ידיעתי החריג היחיד הוא בענף החקלאות, בו אפשר לקבל מענק חלקי גם כעבור 4 חודשי עבודה.

דמי אבטלה ואם יחידנית
06/02/14 20:22
22צפיות
האם כאם יחידנית מגיע לי יותר זמן דמי אבטלה מהרגיל?
אני בת 40.
תקופת הזכאות המירבית
06/02/14 21:01
20צפיות
שלום לך,

תקופת הזכאות המרבית לבת 40 +תלוי אחד,
"מובטל בן 35 ומעלה שאין עמו שלושה תלויים, או שהוא מתחת לגיל 35 ויש עמו שלושה תלויים – ישולמו לו דמי אבטלה לתקופה של 138 ימים לכל היותר."

אין תוספת למי שעומד בתנאים הנ"ל.

בברכה.
מענק שר"מ
06/02/14 19:52
109צפיות
נדמה לי עקב מס' דברים
שהמענק ייכנס ב  07/02
וים ו' היינו מחר
בדחילו אני מבינה שמי שזכאי למענק
06/02/14 21:09
92צפיות
כבר יכול לראות את התשלום באתר האישי,
והוא יופיע מחר בחשבון הבנק.
º
בדיוק מה שאמרת אורנה :)
06/02/14 21:30
38צפיות
אורנה למי מגיע בדיוק, אם אני מקבלת
07/02/14 10:27
65צפיות
קיצבת שירותים מיוחדים?
º
כל מי שמקבל שר"מ זכאי למענק החד פעמי
09/02/14 10:57
33צפיות
אני מקבלת שרותים מיוחדים
09/02/14 17:28
30צפיות
בגלל מחלת סרטן השד עד סוף פברואר האם זה רלוונטי כי אצלי הבוקר לא ראיתי שום שינוי בחשבון.

תודה,
בבדיקה שערכתי מי שמקבל מיולי 2011
10/02/14 10:26
19צפיות
שרותים מיוחדים זכאי למענק החד פעמי הזה..

יום נפלא,
ביטוח לאומי עיקל לי חשבונות
06/02/14 18:13
66צפיות
בנק שאינם שלי. מה המשמעות של זה?
º
השאלה לא ברורה.
06/02/14 19:20
32צפיות
יש לי שני חשבונות בנק
10/02/14 20:19
19צפיות
קיבלתי מכתב המודיע על עיקול שני חשבונות אלו ועל עוד חשבון בבנק אחר שהוא לא שלי. השאלה האם זה מצביע על טעות שלהם?
עיקולים חלים על כל חשבון שאתה שותף בו.
10/02/14 20:36
9צפיות
לברר בפורום חוק ומשפט בתפוז.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום