לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום ביטוח לאומי - סיוע
שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ביטוח לאומי - סיוע

שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,
הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...
המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,
אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.
את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,
יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.
חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

ביטוח לאומי תשלום קיצבה
03/06/2015 | 21:01
1
88
מגיע לי זכאות לקיצבה זיקנה גיל 67 מלפני 8 חודשים היום לקחתי את הטפסים אני יקבל את הקיצבה
מתאריך שמגיע לי לפני 8 חודשים או מאת קבלה החומר בביטוח לאומי השמח להסבר
הגשת תביעה לקצבת זקנה
04/06/2015 | 19:47
25
שלום לך,

ניתן להגיש תביעה באיחור עד ל-12 חודשים לכל היותר, מגיל פרישה.
ולהיות זכאים לתשלום רטרואקטיבי, וכל עוד נמצאים מתאימים לתנאי זכאות,
כגון הכנסות ותקופות עבודה.
ראה בהרחבה מתוך זקנה - אופן הגשת התביעה

בברכה.
קיזוז דמי אבטלה
03/06/2015 | 20:35
5
23
אני עצמאי מתחילת השנה ובמקביל חתמתי אבטלה.
מראש היה ידוע שלי שבסוף השנה יתקזז לי הדמי אבטלה יחסית להכנסות כעצמאי, אבל כבר לפני שבוע קיבלתי מכתב חוב לביטוח לאומי בגין האבטלה.
בדף מחושבים לי ארבעת החודשים ינואר-אפריל, עם דמי האבטלה שקיבלתי בכל חודש וכמה מתוכם אני צריך להחזיר.

השאלה- לפי מה זה מחושב? לא דיווחתי על ההכנסות שלי מן הסתם (עוסק פטור, אדווח רק בשנה הבאה)..
או על מקדמות השנה הקודמת אם בה כן הצהרת,
04/06/2015 | 10:01
1
17
או על שומת המס הקודמת שלך.

אם השנה אתה מרוויח פחות ממה שהרווחת בשנים קודמות, באפשרותך לעדכן את הכנסותיך במוסד (על אף מעמדך), וייעשה חישוב מחדש לגבי השנה הנוכחית שישפיע על החוב שנוצר לך.
פתחתי את העוסק רק השנה, עד עכשיו שילמתי כמה שנים כשכיר...
04/06/2015 | 18:58
11
הכנסות בתקופת אבטלה
04/06/2015 | 18:53
2
17
שלום לך,

לשאלה כשאלתך שנשאלה בעבר, להלן התשובה מהביטוח הלאומי:

"ההכנסות של עצמאי הן הכנסות שנתיות.
מחלקים את ההכנסה כעצמאי במספר חודשי הדיווח כעצמאי באותה שנה, ומייחסים את החלק היחסי לכל חודש מחודשי הדיווח כעצמאי גם אם ישנם חודשים בהם היה מדווח כעצמאי אך ללא הכנסות.
את ההכנסה החודשית כעצמאי מחלקים ב-30, ובגין כל יום אבטלה, בו דווח גם כעצמאי, מנכים את החלק היחסי של ההכנסה כעצמאי מדמי האבטלה."

כפי שנרשם ע"י Harrington
<font>החישוב נערך על פי שומה של שנה קודמת.</font>

<font>בברכה.</font>
זה לא הגיוני
04/06/2015 | 19:00
1
11
עדיין לא דיווחתי על אף הכנסות (ולא אדווח עד שנה הבאה, מן הסתם), והמקדמות מחושבות לי לפי הכי נמוך שיש (240?).
השנה עוד לא נגמרה וגם ימי האבטלה שלי לא...
הכנסות בתקופת אבטלה
04/06/2015 | 19:03
15
אם תרשם כגולש בתפוז,
אוכל לשלוח לך מסר ולנסות לסייע בידיך בבירור מול הביטוח הלאומי.

תוכל אף להרשם ולשלוח לי מסר שאוכל לבדוק עבורך,
או לחילופין לבדוק באופן אישי ספציפי ע"י פניה לסניף שלך /אבטלה.
הפניה מגיעה למנהל/ת מחלקה או מי שהתיק נמצא אצלו בטיפול ותענה תוך מספר ימים.

בברכה.
קיצבה זכאות לקיצבת זיקנה מחודש 9.2015
03/06/2015 | 17:06
1
59
שלום בחודש 9.15 מגיע לגיל הזכאות לקציבה זיקנה 67 .בני שלח לי כרטיס לחול חוזר ב 1.2016 אז אני
יגיש את הטפסים לקבלה הקיצבה רציתי לדעת ביטוח לאומי ישלם לי מ 9.15
או מיום הגשת הטפסים 1.2016 השמח לקבל הסבר
נ.ב מובטל משלם ביטוח לאומי בפנקס שקיבלתי
השמח לקבל הסבר
המועד לתשלום קצבת זקנה
04/06/2015 | 23:45
28
שלום לך,

הגשת תביעה במהלך 12 חודשים, מהיום בו מגיעים לגיל פרישה,
מזכה בקצבת זקנה רטרואקטיבית.

מומלץ אף לבדוק בביטוח לאומי את שאלתך ולקבל מענה אישי ספציפי.
את הפניה ניתן לבצע באמצעות פניה לסניף שלך/ זקנה;
http://www.btl.gov.il/snifim/Pages/פנייהלסניףשלך.aspx

בברכה.
גמלה בכסף עבור אדם בעל 91 אחוז תלות או 4.5 נק'
03/06/2015 | 12:39
1
34
שלום ,
במכתב שהתקבל נתנו 91 אחוז סיעוד ו4.5 נק'
נכתב כי ניתן לקבל במקום שעות מטפל "גמלה כספית " השאלה היא באיזה סכום בערך מדובר ? על בסיס מה נקבע וכדומה
תודה רבה מראש ויום טוב
גמלת סיעוד בכסף למי שמחזיק מטפל צמוד
04/06/2015 | 23:30
17
שלום לך,

ראה להלן מתוך גמלת סיעוד בכסף במקום שירותים , למי שמחזיק מטפל צמוד:

בברכה.
עיקול חשבון בנק עזרה בבקשה!
03/06/2015 | 10:44
4
64
שלום,
יש לי חוב לביטוח לאומי ואני מתכוונת להסדיר אותו ברגע שהם ישלחו לי שובר - לשלם להם את כל החוב, אבל הבעיה היא שהם שלחו עיקול לחשבון הבנק שלי ורק עכשיו התקשרו להודיע ששלחו עיקול. אני ביקשתי מהם שישלחו שובר בשביל לשם את החוב, אבל ברור לי שעד שהשובר יגיע יעבור יותר משבוע.
השאלה שלי היא כזאת: כרגע אני לא עובדת אבל יש לי סכום מסוים בבנק. מה משמעות העיקול? האם העיקול משמעו שפשוט יחסמו לי את הגישה לחשבון שלי (כלומר, אני לא אוכל למשוך כסף במזומן ושאר הפעולות) או שמשמעות שהם ירוקנו לי את סכומים מהכסף בחשבון שלי בשביל כיסוי החוב?
האם ברגע שאסדיר את החוב העיקול ירד ולא יהיו לי יותר בעיות? אני רוצה לשלם בשובר, במזומן ולא דרך החשבון השאלה היא האם עד אז יש להם זכות למשוך כספים מהחשבון שלי בלי הסכמתי לצורך כיסוי חובות? 
האם אחרי הסרת העיקול, הסכום שקיים עכשיו בחשבוני ישאר ולא יפגע בשום אופן? 
אני אשמח לקבל תשובות, אני ממש לא מבינה מדוע מודיעים לי על עיקול אחרי שכבר שלחו צוו של עיקול. אשמח לקבל תשובות אמינות, תודה. 

משמעות העיקול היא חוסר אפשרות להשתמש בסכום המעוקל
03/06/2015 | 13:48
3
47
שנמצא בחשבון.
אם למשל יש לך 2,000 ש"ח בחשבון ועוקלו מתוכם 400, הבנק אמור לשים 400 ש"ח בצד ולאפשר לך להשתמש ב1,600 האחרים (לפעמים הבנק חוסם את החשבון לחלוטין, אולם שיחה קצרצרה עם מנהל הסניף ישנה את המצב למתואר כאן).

בעקרון אלא אם כן תתקבל החלטה על מימוש העיקול, הכסף יישאר בחשבונך ולא יועבר למוסד. מומלץ להתקשר שוב למוקד ולבקש מהם להימנע מנקיטת אמצעי אכיפה נוספים עד להגעת השובר לידייך.

לאחר הסדרת החוב היעקול ישוחרר, כלומר בדוגמה דלעיל, ה-400 ש"ח שהושמו בצד ישוחררו לפעילות שוטפת.

הסיבה להטלת עיקול על אף שקיבלת שובר היא שהמערכת לא מזהה אותך כמי שהסדירה את החוב עד שזה לא נעשה בפועל (עד שלא שילמת את השובר למשל).
תודה רבה, חבל שהם מתקשרים להודיע שמעקלים לי חשבון למרות
03/06/2015 | 17:08
2
30
שלא נשלחה לי התראה. זה לא בסדר... יש לי שאלה נוספת ברשותך. אם אני רוצה לפרוש את החוב בהוראת קבע ל- 12-24 חודשים והחשבון כבר מעוקל ע"י ביטוח לאומי, איך אפשר לעשות זאת? האם החשבון יהיה מעוקל עד שאני אשם את החוב במלואו?
אני לא עובדת כעת, האם אפשר לפרוש את החוב בהוראת קבע לחשבון של בעלי (אין לנו חשבון משותף)? כלומר שהסכום ירד מהחשבון שלו?
אשמח לקבלת תשובות.
בעקרון זה עובד בצורה פשוטה.
03/06/2015 | 17:29
1
32
מרגע שאת יודעת על החוב, עלייך להגיע להסדר תשלומים עם המוסד. כל מקרה נבחן לגופו של ענין כמובן, אך בדרך כלל אפשר להגיע להסדר נדיב מבחינת פריסת תשלומים וכדו'.
כל עוד לא הגעת להסדר, המוסד יתקדם בהפעלת אמצעי אכיפה. מרגע שהגעת להסדר, ובהנחה שתעמדי בו כמובן, מופסקים אוטומטית כל הליכי הגביה ועל אף שעדיין רשום חוב על שמך עד פרעונו המלא, המוסד לא צפוי לנקוט בשום צעד אקטיבי לגבייתו.

לגבי אפשרות התשלום באמצעות הוראת קבע מהחשבון של בעלך, אם עקרונית יאפשרו לך לשלם באמצעות הוראת קבע לא צריכה להיות בעיה מיוחדת, אולם את זה יש להסדיר מול פקיד הגביה ישירות.
תודה רבה :) אני אפנה אליהם בזמן הקרוב.
03/06/2015 | 20:14
9
הבטחת הכנסה
03/06/2015 | 01:36
3
39
שלום.
לפני כ10 חודשים סיימתי לקבל דמי אבטלה וחזרתי לשוק העבודה ממנו פוטרתי השבוע.
רציתי לדעת האם אני זכאי להבטחת הכנסה למרות שקיבלתי עד לא מזמן דמי אבטלה או שיש "תקופת צינון" בין הקצבאות.
כמו כן יש לציין שהרווחתי פחות משכר המינימום ושאני אקדמאי{אם זה רלוונטי}
האם הנתונים היבשים האלה פוסלים אותי מקבלת הבטחת הכנסה?

שאלה נוספת בעניין ברשותך
03/06/2015 | 01:53
20
באם אני זכאי להבטחת הכנסה רציתי לשאול מה הפוצדורה אם אני טס לחול לתקופה של 21 באמצע תקופת הזכאות.
האם עצם היותי בחול הקצבה מתבטלת לחלוטין או שמא לא אקבל את החלק עבור התקופה שאני בחול.
יש לציין שהטיסה מסוף חודש מסויים עד אמצע החודש הבא.
במקרה כזה האם זה אומר שלא אקבל הבטחת הכנסה על שני החודשים{כי בשניהם הייתי בחלקם בחול} או שמא אקבל יחסי 
תודה רבה:}
נתונים אלה כשלעצמם לא פוסלים אותך מלקבל
03/06/2015 | 08:42
21
הבטחת הכנסה.

לנוחיותך מצו"ב מחשבון בו תוכל לבדוק את זכאותך להבטחת הכנסה:

לגבי השאלה השניה, כל עוד מדובר ביציאה בודדת בחו"ל בשנה קלנדרית, הזכאות לא תישלל באופן מוחלט.
הבטחת הכנסה - שהות בחו"ל
03/06/2015 | 09:49
23
שלום לך,

אני מבינה משאלתך שאתה מתיצב בשירות התעסוקה כדורש עבודה,
לצורך קבלת הבטחת הכנסה.
במקרה זה, בשונה ממי שיש לו פטור מהתייצבות,
לא תשולם הקצבה בחודש הנסיעה ובחודש החזרה וכל עוד אין חודש התיצבות מלא.
"תלמיד בהכשרה מקצועית, מי שמשתתף בתהליך שיקום (או מי שדורש עבודה בשירות התעסוקה) המחסיר ימי השתתפות עקב הנסיעה לחו"ל, לא יהיה זכאי לקצבה להבטחת הכנסה בעבור כל החודשים שבהם החסיר את ימי ההשתתפות." (הדגשה שלי לדורשי עבודה)

בברכה.

שלום. מתי מסתיימת חופשת לידה?
02/06/2015 | 21:09
1
15
שלום. ילדתי ב-31 במרץ. מהו היום הראשון שבו עלי לחזור לעבודה?
חופשת לידה
02/06/2015 | 21:16
15
שלום לך ו,

בדיקת 98 ימים מתחילה מהיום שלאחר הלידה דהיינו מ-1.4.2015
יש לספור באופן שוטף, כולל שבתות וחגים את הימים בלוח השנה.

על פי חוק, ניתן להאריך את חופשת הלידה, ע"י הודעה מראש למעסיק,
ניתן לעיין בהרחבה מתוך אתר כל זכות בנושא חופשת לידה.

בברכה.

רכישת דירה נוספת להשקעה לא מושכרת
02/06/2015 | 19:08
5
54
שלום רב,

יש לי הכנסה קבועה של ביטוח לאומי בגלל מחלה כרונית.
אני מקבלת תלויים גם על הבן שלי. (כ-900 שקלים)

במידה ורכשתי דירה נוספת להשקעה אך היא לא מושכרת, (דירת רפאים)
האם גם אז יורדת ההכנסה של ה"תלויים".
או שהחישוב מתבצע רק על הכנסה בפועל.

תודה
תוספת "תלויים" בקצבת נכות ונכס שאינו מושכר
02/06/2015 | 23:07
4
53
שלום לך,

קיים מענה לשאלתך בתחום הבטחת הכנסה תנאי זכאות - חישוב נכסים
"נכס נדל"ן
סכום ההכנסה מנכס נדל"ן ייקבע על פי ייעודו (חקלאי, מגורים, מסחר), בהתאם לשווי הנכס הנקבע על ידי שמאי מוסמך, שנשלח באמצעות הביטוח הלאומי וכן בהתאם למצב המשפחתי שלך, מספר הילדים וגילך. 
אם ברשותך נכס נדל"ן, תוכל לבדוק את זכאותך לקצבה בסניף הקרוב למקום מגוריך.
את הפירוט על חישוב סכום ההכנסה מנכס פיננסי ומנכס נדל"ן, שנלקח בחשבון לצורך בדיקת הזכאות לקצבה, תמצאו בתקנות הבטחת הכנסה, בסעיף 10 ובתוספת."

בנושא נכות ותוספת "תלויים" למקרה כנ"ל, פניתי לביטוח לאומי לקבלת מענה.
אעלה אותו כאן לכשאקבלו.

בברכה.

ממתינה לתגובה גם אני - תודה
04/06/2015 | 10:04
1
22
לא הבנתי את המקרה של הבטחת הכנסה, אבל לא התעמקתי בו כי הוא לא רלוונטי לגבי.

בכל מקרה, לגבי דירת רפאים היא באמת תהיה כך, ז"א, לא יהיה בה שימוש כלל וניתן יהיה לבדוק לפי פעילות מים חשמל וכד'

המון תודה
ואני כאן ממתינה :)

בהבטחת הכנסה כאשר קיים נכס שאינו ממומש, מתחשבים
04/06/2015 | 12:01
21
בהכנסה הרעיונית של הנכס. כלומר בודקים כמה הוא יכול היה להניב (בערך) אילו הוא היה מושכר ורואים בהכנסה זו כאילו היא מגיעה בפועל למקבל הגמלה.
הרעיון שעומד מאחורי הדברים הוא שלא ראוי שאדם יקבל הבטחת הכנסה מהמדינה כאשר הוא יכול להגדיל את הכנסותיו אך לא עושה זאת בפועל.

למיטב ידיעתי בנכות כללית לא נוהגים כך, וכל עוד לא קיימת הכנסה בפועל קיום הנכס לא נלקח בחשבון.

ואגב מחשבון לרון לא עובד לי
04/06/2015 | 10:14
1
26
זה רק לי או שיש שם בעיה?
מחשבון לחישוב סכום ההכנסה שאפשר להרוויח ועדיין לקבל קצבה
04/06/2015 | 18:41
26

תנסי בקישור המצורף.
ללחוץ F5 לרענון אם המידע למילוי אינו מופיע תחילה.
נכות נפשית של 40 אחוז לצמיתות
02/06/2015 | 16:25
1
77
שלום רב,האם נכות נפשית של 40 אחוז לצמיתות מקנה קצבה לכל החיים?(יש לי 75 אחוז אי כושר השתכרות)
תודה מראש על התשובה
אכן כן וכל עוד אין שינוי בהכנסות. בברכה.
02/06/2015 | 23:08
38
שיקום באמצעות כלבים שחורים.. - למי פונים ...
02/06/2015 | 16:22
3
62
יש בארץ מחסור גדול בטיפולי פסיכולוגיה   והנזקקים נאלצים להשאר ביגונם . ישנה דרך שיקומית הרבה יותר זולה   - שימוש בכלבים בעלי יכולת העברה של העליצות שלהם - כ"עזרה ראשונה". לדעתי  הממסד חייב ליזום את כל המימון של חוות כאלה כחובה מוסרית מול כל המצב  החסר תקווה שמשדרים לנו בכל שעה  (("חדשות")) לגבי סיכויי השלום וההליכה הבטוחה לעוד מלחמות
יחס הביטוח הלאומי לבריאות הנפש ........
02/06/2015 | 16:24
2
56
לצערי אני חשה כבר עשרות שנים שלביטוח הלאומי יש "נכות תפקודית" בתחום בריאות הנפש ... הגיע הזמן שהביטוח הלאומי יעבור שיקום
יחס ביטוח לאומי לבני אדם
03/06/2015 | 20:59
1
44
יחס ביטוח לאומי לבני אדם באשר הם אנשים ... מכפיר ואכן יש "נכות תפקודית" הגובלת במאפיינים אנטי סוציאליים של פקידי המוסד.
כל עוד הגישה לא תשתנה לא ניתן לבצע שיקום, אם הזכרת בריאות הנפש, לא ניתן לעזור למי שלא רוצה לעזור לעצמו...
הגיעה הזמן שאנחנו האזרחים נואמר דיייייייייי נמאסססס, קדימה זה לטובת כולנו כל מי שיכול, היום זה אנשים מסוימים מחר זה יכול להיות כל אחד אחר לאף אחד אין ביטוח תרתי משמע
הגיע הזמן שנאמר "אנקתם פסתם פספסים דיוניסים"...
05/06/2015 | 14:15
16
זה ראשי תיבות של ברכת הכהנים ..... =   צריך לבקש מחברות התעופה בכל העולם להדריך את הנוסעים שלהן להגיד את הברכה הזאת כאשר המטוס   נוסק לשחקים = ולצוללנים במעמקי הצוללות
האם אני זכאי לאבטלה?
02/06/2015 | 12:03
1
25
שלום, אם קיבלתי דמי אבטלה לפני שנה, אח"כ התחלתי לעבוד למשך 8 חודשים ופוטרתי- אני זכאי לדמי אבטלה שוב?

שנית על מילואים בזמן אבטלה, התשלום יכלול גם ביטוח לאומי?

תודה.
דמי אבטלה ועוד...
02/06/2015 | 22:44
25
שלום לך,

על מנת להיות זכאי בשנית לדמי אבטלה,
יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות, בשנית.

מתגמולי המילואים למי שאינו עובד לא מנכים דמי ביטוח לאומי,
ויש להסדיר זאת בנפרד. ראה להלן מתוך מילואים - ניכויים מתשלום התגמול
"עצמאי, מי שאינו עובד וכן תלמיד הלומד במוסד להשכלה גבוהה שמגישים תביעה אישית - דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לא ינוכו מהתגמול המשולם לו במקור, ואולם הם ינוכו בעת ההתחשבות הסופית עם העובד העצמאי עם קבלת השומה השנתית ממס ההכנסה."

אם בחודש המילואים שולמו גם דמי אבטלה,
הרי שניכו דמי הביטוח כמפורט מתוך שיעורי דמי האבטלה - ניכויים מתשלום הקצבה
..."דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות
מדמי האבטלה ינוכו דמי ביטוח לאומי לפי שיעור המינימום לדמי ביטוח לאומי 21 ש"ח (החל ב- 01.01.2014), ודמי ביטוח בריאות לפי סכום דמי האבטלה."

בברכה.

זכאות לשר"מ
02/06/2015 | 09:19
1
52
שלום,
אני פונה בשם בחור שאני מלווה, בן 32, שמקבל קצבה מביטוח לאומי על נכות נפשית. לאחרונה הבחור חלה בסרטן והוא החל בטיפול כימותרפי.
שאלתי היא, האם הבחור זכאי לקצבת שירותים מיוחדים בנוסף לקצבת הנכות שהוא מקבל? האם רק במקרה בו הבחור תלוי באחרים לביצוע פעולות היומיום, הוא יהיה זכאי לשר"מ?
תודה מראש!

שרותים מיוחדים
02/06/2015 | 10:18
61
לפי מה שאני יודע,
למרות שאינו תלוי בביצוע פעולות יום יום באחר, בזמן שמקבל טיפולים כימוטרפיים, זכאי ל50% קצבה שזה בערך 1000 ש"ח תוספת לקצבת הנכות שמקבל.
פשוט להגיש תביעה לביטוח לאומי
אשתי בהריון ואני סטודננט
01/06/2015 | 00:04
2
41
מה הסיכוי לקבל גימלת הבטחת הכנסה?

תודה
זכאות להבטחת הכנסה נבחנת
01/06/2015 | 12:20
34
ע"פ סדרה של קריטריונים.

לנוחיותך מצו"ב קישור (הראשון) למחשבון הבטחת הכנסה בו תוכל על-ידי הקלדת הפרטים האישיים הרלוונטיים לקבל מידע על זכאותך.
הקישור השני המצו"ב נותן מידע כללי לגבי סטודנטים מול המוסד לביטוח לאומי.

הבטחת הכנסה לסטודנט
02/06/2015 | 21:11
20
שלום לך,

מוסיפה לתשובתו של Harrington
<font>מתוך אתר ביטוח לאומי מביאה את המידע המתיחס לשאלתך:</font>
..."הלומד במוסד להשכלה גבוהה, במוסד ללימודים על תיכוניים, בישיבה או במוסד תורני ובמוסד להכשרת כוהני דת (חוץ מתלמיד במוסד שנותן הכשרה מקצועית על-פי הפניה של שירות התעסוקה)." ...

יש לקחת בחשבון, בדיקת הזכאות נערכת על פי התא המשפחתי,
וחלק מתנאי הזכאות, הינו הרשמה בשירות התעסוקה כדורש עבודה,
למי שנמצא מתאים. כך לגבי 2 בני הזוג, כאשר לאשה בהריון, קיים פטור מהתייצבות החל מהשבוע ה-13

בברכה.
ועדה רפואית החלטת הוועדה
01/06/2015 | 00:03
1
76
היתה לי ועדה בשרות התעסוקה ונקבע לי בסעיף פירוט המגבלה, פעילויות אסורות וקורלצייה לאבחנה רפואית ללא היתכופפויות - מגבלה קבועה. הפקידה טוענת כי היא תשלח אותי לעבודת קשישים וניקיון. והרי חלק מעבודה זו היא להתכופף. האם זכותה לשלוח אותי? והאם אני אגיד שנאמר לי בדף החלטת הועדה בפעילויות אסורות ללא התכופפויות זאת זכותי? והיא לא יכולה לשלוח אותי לעבודות כאלו שדורשות זאת?
באפשרותך לערער על החלטת פקיד ההשמה
01/06/2015 | 12:37
33
בפני ועדת ערר, אם לדעתך החלטתה נוגדת את אישור ועדת הכושר.

מצו"ב לנוחיותך קישור לנהלי הגשת ערעור לוועדת ערר:
מימון עבור מטפלת לילדים לאמא נכה
31/05/2015 | 20:59
1
25
שלום,
אני בן 36 אב לשלשה ילדים 11 9 3 אשתי חלתה והפכה לנכה 100%.
אשתי מקבלת קצבת נכות ושירותים מיוחדים 5700 שח.
אני כבר לא יכול להתמודד לבד עם שלשה ילדים ואשה נכה.
האם אין גוף כלשהו שאמור לממן עובדת שתתחזק את הבית ותטפל בילדים?
הילדים סובלים מספיק מהמצב שנקלענו אליו,אין מי שאמור לדאוג למטפלת במצב שכזה?
כמו כן טיפולים פסיכולוגים עבור אשתי/ילדים,הכל אני ממן לבד בתחום הזה הכל פרטי.
אודה לתשובה.

שירותים מיוחדים לנכים ועוד...
31/05/2015 | 23:36
43
שלום לך,

הקצבה המשולמת עבור שירותים מיוחדים לנכים,
באה לסייע בהעסקת עובדת ישראלית או זרה.

ניתן לפנות לחב' כח אדם העוסקות בתחום הסיעוד על מנת לברר העסקת עובדת, למספר שעות שבועיות או באופן קבוע ושוטף.

בידקו אם הקצבה המשולמת לשירותים מיוחדים, מתאימה למצבה הרפואי כמפורט בשיעורי הקצבה בקישור מעלה ובמידת הצורך ניתן להגיש דיון מחדש בתביעה:
"תובע שהוחמר מצבו רשאי לבקש דיון חדש בתביעתו לאחר 6 חודשים מיום שנדחתה תביעתו או שאושרה לו גמלה חלקית, ובתנאי שימציא אישור רפואי שהוחמר מצבו. במקרים של החמרה, גם אם עדיין לא חלפו 6 חודשים, רשאי רופא המוסד לביטוח לאומי להחליט אם יש מקום לחדש את הדיון בהתאם למסמכים הרפואים שהוגשו.
את הבקשה יש לשלוח על גבי טופס בקשה לבדיקה מחדש למקבל קצבת שירותים מיוחדים
לתשומת הלב, המוסד לביטוח לאומי רשאי מעת לעת לבדוק מחדש את מצבך הרפואי והתפקודי."
ניתן לברר עם העו"ס ברווחה האפשרויות לסיוע, הניתנים בד"כ למי שאין קצבה מהביטוח הלאומי.
כל מקרה נבדק לגופו ורצוי לברר אם קיימות זכויות במסגרת זו.

לגבי טיפולים פסיכולוגיים, בידקו אם יש לכם ביטוח בריאות הכולל בתוכו גם מס' טיפולים פסיכולגיים בתעריף מיוחד.
ניתן אף לקבל במסגרת שירותי בריאות בקופה אליה אתם שייכים בתעריף מוזל. לברר במזכירות הקופה.

בברכה לימים טובים יותר.
גמלת סיעוד/מבחן הכנסה, רישום כעצמאי....
31/05/2015 | 17:14
5
36
אבא שלי מקבל גמלת סיעוד. בחודשים הקודמים אושרה לו גמלת הכנסה מופחתת כי לטענת מל"ל עדיין היה רשום כעצמאי אצלם שיש לו הכנסה.
רק לאחר שהם פנו אלי - שלחנו הודעה על סגירת התיק שלו כעצמאי (ב-13 למאי) ומאותו רגע הוא נמצא בתוך טווח מדרגת מבחן ההכנסה.
יש לציין כי אבי סגר את התיק שלו במס הכנסה ומע"מ בסוף 2013. לא היה כל דיווח על הכנסה ב- 2014 וכמובן גם לא דווח על ביטוח לאומי. פשוט לא הודיע על סגירת תיק בביטוח לאומי....מחמת הדמנציה. לכן, ביטוח לאומי טוען שלא מגיע לו תגמולים רטרואקטיביים (על הפרש מבחן ההכנסה) מיום אישור גמלת הסיעוד ועד ההודעה הרשמית על סגירת התיק כעצמאי עובד.

יש עיצה?
מדובר לדעתי בסכום של כ- 3000 ש"ח.
נשמע ממש לא הגיוני.

מבחן הכנסות בסיעוד
31/05/2015 | 19:10
1
26
שלום לך,

שלחתי לך הודעה במסרים.

בברכה.
31/05/2015 | 22:33
3
בדיקה בנושא תשלום הסיעוד
03/06/2015 | 10:18
2
23
שלום רב,

שמחה לבשר שלאחר בדיקת הנושא ע"י הביטוח הלאומי,
ישולמו הפרשים על התקופה הנדונה.

בברכה.
03/06/2015 | 10:24
1
8
את משהו נדיר

תודה רבה. שמחתי לעזור
03/06/2015 | 10:27
9
טופס 618 מהבטוח לאומי
31/05/2015 | 13:56
1
37
אני גימלאי משרד החינוך מקבל קצבה  מהגמלאות בקשו ממני היום טופס 618  מהבטוח לאומי  < מה="" הטופס="" הזה=""  ובקשר="" למה="">
טופס 618
31/05/2015 | 19:03
115
שלום לך,

על מנת לא לנכות דמי ביטוח מהפנסיה,
יש להעביר טופס 618 מהביטוח הלאומי, מחלקת מעסיקים.
הטופס נמסר באופן אישי.
יש לגשת עם תלוש הפנסיה.

אם נגבו דמי ביטוח ממהפנסיה,
ע"י העברת האישור, יוחזרו דמי הביטוח ע"י משלם הפנסיה, לשנה נוכחית.
תשלומים אם היו בגין שנה קודמת/שנים קודמות,
יש להעביר טופס 100 ממשלם הפנסיה,
ויבוצע החזר ע"י הביטוח הלאומי.

דמי בריאות מנוכים מקצבת הזקנה.

בברכה.
אך מחשבים דרגת נכות יציבה בשיעור 10%
31/05/2015 | 09:52
1
43
מענק ח"פ בקצבת נכות מעבודה
31/05/2015 | 19:12
27
שלום לך,

אני מבינה משאלתך שמדובר בקצבת נכות מעבודה.
בקצבת נכות כללית אין כל תשלום למי שנקבעו 10% נכות.

כיצד מחשבים את המענק בקצבת נכות מעבודה?
על פי ממוצע השכר ב-90 הימים שקדמו לחודש הפגיעה,
מחשבים 75% מהשכר
10% נכות מחושבים מהתוצאה ומכפילים ב-43 קצבאות= מענק ח"פ.

בברכה.
אי כושר65% ורפואית משוקללת 83% מה מגיע לי
29/05/2015 | 15:31
1
76
זכויות מקבלי קצבאות הביטוח הלאומי במוסדות וארגונים אחרים
31/05/2015 | 19:28
60
שלום לך,

חלק מההטבות הינם למי שנקבע אבדן כושר עבודה של 75% לפחות,
או אחוזי נכות כמפורט (לציין נכות לקבלת המידע).
לדוגמא: מינהל מקרקעי ישראל: 
ההטבה
פטור או הנחה מתשלום דמי הסכמה להעברת מקרקעין שבבעלות מינהל מקרקעי ישראל המוחזקים בידו בחכירה.
מי זכאי להטבה?
מקבלי קצבת נכות כללית שנקבעה להם נכות רפואית בשיעור של 80% לפחות
איך מקבלים את ההטבה?
את הבקשה לפטור או להנחה יש להפנות למינהל מקרקעי ישראל במקום המגורים. לפרטים יש להתקשר 5575*.

ועוד לדוגמא הנחה בתחבורה ציבורי, הנחה במים...
פטור מתשלום אגרות בעד השירותים הרפואיים הבאים:
1. ביקור אצל רופא פנימי ומקצועי
2. התחייבות לבית חולים
3. ביקור במכונים ומרפאות חוץ

ובהרחבה, לעבור על הקישור מעלה לבדיקת זכויותיך לפי מקבל קצבת נכות ו/או על פי הדרגה שנקבעה באחוזי נכות.

בברכה.
שאלה בענין שיקום
29/05/2015 | 17:18
1
43
מישהו אולי יודע איך מתבצע החזר שכר הלימוד..
האם המל"ל משלם למוסד הלימודים או שהסטודנט משלום וההחזר הוא על סמך קבלות ממוסד הלימודים?

תודה מראש 
הסטודנט משלם ועל סמך הקבלות ועמידה ב-20 ש"ש יבוצע ההחזר.ברכה
31/05/2015 | 19:16
9
חם בפורומים של תפוז
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
קשת סירוטה לוינר עו
זקוקים לייעוץ משפטי?
פורום עיזבון ואפוטרופסות
פורום ירושה ועיזבון
פורום עורך דין צבאי
פורום עורך דין צבאי
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
11:08 | 31.08.15 elisapir1
22:37 | 30.08.15 עניי עירך קודמים
17:21 | 30.08.15 מיוחדת שכזו2
13:45 | 30.08.15 Lipaz1980
11:41 | 30.08.15 אורחים בפורום
18:39 | 28.08.15 elisapir1
12:05 | 27.08.15 elisapir1
11:27 | 27.08.15 רועי10
20:52 | 26.08.15 ROBERTO XXX
20:24 | 26.08.15 matanbs85
מקרא סימנים