לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,

הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...

המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,

אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.

את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,

יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.

חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

עובד שכר שעתי
25/11/14 14:43
32צפיות
שלום רב. במידה ואני מעוניין להגיש תביעת אבטלה לאחר פיטורין, ועבדתי בשכר לפי שעה, איך מחושבים דמי האבטלה אותם אקבל? אני לא מעוניין שיחושב לפי חודש אחרון כי עבדתי פחות שעות בנובמבר.
הבסיס לחישוב דמי אבטלה
25/11/14 15:25
29צפיות
שלום לך,

החל מ- 1.4.2013 אין הבחנה בין עובד בשכר חודשי או שעתי.
על מנת לבדוק זכאות לדמי אבטלה, יש לצבור 12 חודשי עבודה לפחות,
הנבדקים מיום ההתיצבות הראשון בשירות התעסוקה,
לתקופה של 18 חודשים קודמים. לא חשוב כמה ימים היו בחודש.

יש לשים לב, בשל השביתה הנמשכת בשירות התעסוקה,
יש להגיש את התביעה לדמי אבטלה לביטוח לאומי,
ועם סיום השביתה (לעקוב בתקשורת ובאתר שירות התעסוקה מתוך
הודעות וחדשות ) יש להתיצב ולהצהיר על אבטלתך.

את הבסיס לחישוב דמי אבטלה,
יערכו על פי 6 משכורות אחרונות, הקודמות לחודש הפסקת העבודה,
מחולק ב-150 לקביעת השכר היומי הממוצע, אשר יהווה בסיס לתשלום דמי האבטלה.

בברכה.
|*|נפתח פורום תרבות סין|*|
25/11/14 14:35
10צפיות
|גלובוס| אוהבים אגרול, ג'קי צ'אן ודרקונים?
אנו מזמינים אתכם לבקר בפורום החדש בתפוז-תרבות סין!
בפורום תוכלו לדון בסין, בתרבות הסינית ובהשפעתה על העולם שלנו, על ביקור במדינה, ממשק עם תושביה, פעילות עסקית ומגע עם אנשי העסקים המקומיים, וכמובן בשפה הסינית ובלימוד שלה.

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

גלישה מהנה! |תפוז|
שלום
25/11/14 08:54
35צפיות
האם מכתב על סיום עבודה נחשב מכתב פיטורין?
מכתב שלא צוינה הסיבה אלא רק "בהמשך לסיכום הריני לאשר ולהודיעך על הפסקת עבודתך ביום ..."
תודה4874

בעקרון לא, אך תלוי לאיזה צורך.
25/11/14 12:05
15צפיות
אם זה לצורך המוסד לביטוח לאומי וקבלת דמי אבטלה מבלי להמתין את תשעים הימים שבין מתפטר זכאי למפוטר זכאי, התשובה שלילית.
לשם כך אתה זקוק למכתב בו נאמר במפורש שאתה מפוטר, או שהמעסיק החליט על סיום העסקתך, וכדו'.
הבטחת הכנסה
24/11/14 16:24
32צפיות
שלום.אני בת 28 הגשתי בקשה לביטוח לאומי להבטחת הכנסה .הם דורשים ממני אישור מהאגודה השיתופית או מהסוכנות מי מהילדים הוכר כבן ממשיך וגם טופס אישור מהמזכירות המושב על חלקי בהכנסות המשותפות.. אני רווקה וגרה עם ההורים למה הם דרושים ממני מסמכים כאלה ? מאיפה אני יביא להם אישור מהאגודה מה זה בכלל? ואיזה הכנסות משותפות הם מתכוונים ?
ביישובים קהילתיים ו/או חקלאיים, קיימת דרך כלל
24/11/14 17:22
20צפיות
אגודה שיתופית שמנהלת את המקום, כאשר הסוכנות (החטיבה להתיישבות) נחשבת לריבון על הקרקע ומאפשרת לתושבים להתגורר עליה כמסגרת 'בר רשות'.
חלק מהיישובים האלה עברו לניהול של ועד מקומי, קרי נמצאים היום תחת מטריית משרד הפנים ולא רשם האגודות השיתופיות, אך רוב המקומות האלה (ישובים באיו"ש, מושבים בשרון, וכיו"ב) היו בתחילת דרכם לפחות אגודות שיתופיות.

לפיכך אם את מתגוררת בישוב/מושב כזה, הכתובת לקבלת האישור הנ"ל היא מזכירות האגודה השיתופית ו/או מזכירות הישוב/מושב. אם במקום בו את מתגוררת (כבר) אין אגודה שיתופית, סביר להניח שהמוסד יסתפק באישור מהוועד המקומי, בתוספת הסבר שלך מדוע את מציגה אישור של הוועד המקומי ולא של מזכירות האגודה השיתופית.

זימון לפגישת עו"ס שיקום מיד לאחר ועדה רפואית
24/11/14 13:14
35צפיות
שלום.
הייתי שבוע שעבר בועדה רפואית (על רקע פסיכיאטרי), לאחר שש שנים מהזמן האחרון (והראשון) שקיבלתי זכאות לנכות.
יומיים לאחר מכן פנו לקבוע איתי פגישה עם עו"ס שיקום. ממש מעכשיו לעכשיו (תוך שעתיים באותו היום שהתקשרו). לא קיבלתי על כך מכתב, אין באתר מידע על כך, וכשחזרתי למוקד אמרו שלא רשום להם דבר ולא ידוע להם, והדרך היחידה לחכות שיחזרו אליי מהסניף - אין דרך לתקשר איתם.
אולי יש קשר לשאלה ששאלו אותי במעמד הועדה, אם אני רוצה לעבוד ואמרתי שכן ( לעומת היכולת כרגע). ובאותו רגע אמרו "סיימנו" והועדה הרגישה לי קטועה.

איפה שלא בררתי, לא מצאתי מידע על הנוהל הזה של זימון לפגישה עם עו"ס שיקום לפני שניתנה החלטת הועדה.
אולי כאן ידעו מה המשמעות, האם זה חלק מהפרוצדורה, ובאילו מקרים?
תודה.
זימון לעו"ס בשיקום המקצועי
24/11/14 15:52
29צפיות
שלום לך,

נקבע בד"כ, כאשר נקבעו אחוזי נכות מזכים בקצבה,
והשלב הבא הינו בדיקת הדרגה לאבדן כושר עבודה.

לא ברור מהשאלה, האם לאחר התיאום לא התקיימה הפגישה?

באופן כללי, בשיחה עם העו"ס נבדקות האפשרויות לשילוב בלימודים ו/או הכשרה מקצועית כמו גם האפשרות לשילוב בעולם העבודה. הכל על פי הנתונים האישיים, שיבחנו יחד עם העו"ס ומבחני התאמה למי שנכנס למסלול לימודים/הכשרה.

בתקופה בה משתלבים בלימודים/הכשרה מקצועית,
משולמים דמי שיקום והוצאות כמפורט בהרחבה בקישור מעלה בנושא השיקום.

אם מסיבה כלשהי, מגיעים למסקנה שלא ניתן להשתלב כנ"ל, יקבעו אחוזים לדרגה לאבדן כושר עבודה וימשיכו לשלם קצבה.

בברכת בריאות ו

זה ההליך שאני מכירה,
24/11/14 16:08
29צפיות
ולכן אני לא מבינה מדוע הדברים נעשו בצורה הפוכה, ולפני קבלת ההחלטה לגבי זכאות ולפני קביעת אחוזי נכות (כך נמסר מהמוקד כשהתקשרתי, וגם רק עברו יום וחצי מהועדה) זימנו אותי לשיחה עם עו"ס שיקום.

הפגישה לא התקיימה, כי בגלל ההתרעה הקצרה נתקלתי בבעיה רפואית, שמנעה ממני הגעה. מאז לא שמעתי מהם, ועברו מספר ימים. ולא ניתן לשוחח איתם ישירות או להשאיר הודעה (כך נמסר מהמוקד).

פניה לסניף שלך
24/11/14 16:16
23צפיות
אכן, כפי שציינת כך נעשה בד"כ,
אך, לאחרונה בפורומים העוסקים בביטוח לאומי,
ציינו הפונים, שלאחר הוועדה הרפואית זומנו תוך זמן קצר לעו"ס בשיקום(דבר שסוכם למעשה כבר במהלך הוועדה הרפואית) ועל מנת לחסוך בזמן ולא לעכב את ההחלטה הסופית, לה נדרשת החלטת העו"ס בשיקום יצאה אלייך ההודעה בע"פ.

תוכלי לבצע פניה לסניף שלך / שיקום מקצועי + וועדה רפואית,
ההודעה מגיעה למנהל/ת מחלקה ונענית תוך מספר ימים קטן:
שלום רב. השאלה: אישה בת 60 שלא עובדת ואין לה שום הכנסה.
24/11/14 11:58
41צפיות
יש לה סכום של 900,000 ש"ח בבנק. לפי מחשבון ב"ל שהפנית אליו, לכאורה מגיעה לה קיצבה של 2,162 ש"ח הבטחת הכנסה לחודש. היתכן? שמעתי פעם שמעל סכום מסויים בבנק לא מגיעה קיצבה בכלל.תודה רבה.
º
אין צורך לענות, תודה. בדקתי שוב ולא מגיע.
24/11/14 12:13
19צפיות
אבטלה חוזרת גיל 56
24/11/14 10:44
27צפיות
אורנה שלום רב!
כל  הכבוד על העבודה המבורכת שלך ושל תפוז פורומים.
האם תוכלי להסיר את השאלה בנוגע לאבטלה חוזרת גיל 56.
בשגגה מסרתי פרטים מזהים.
תודה
מעלה שוב השאלה ללא פרטים מזהים
24/11/14 13:07
22צפיות
שלום רב!
ברצוני לברר: בתאריך 18.5.14  הגשתי תביעה לאבטלה חוזרת וקיבלתי מכתב שהתביעה
אושרה ומ-1.5.14 עד 30.4.15 מגיע לי 175 מקסימום ימים. מאז ועד היום שולמו לי 138 ימים בלבד ונמסר לי שניצלתי את מלוא האבטלה.
יש לציין שהתביעה הקודמת שלי היתה מתאריך 1.5.13 ועד 30.4.14 שם נוצלו 124 יום
מתוך 175 יום .  האם אכן נכון לעככשיו מגיע לי רק 138 יום באבטלה החוזרת ?
(ואם כן מדוע באישור התביעה שהגשתי כתוב היה שמגיע 175 יום ימים מקסימליים.

אודה על תשובתכם.
תביעה חוזרת לדמי אבטלה - כמועתק בשאלה בתגובה שלי
24/11/14 13:20
15צפיות
שאלתך:
"ברצוני לברר: בתאריך 18.5.14  הגשתי תביעה לאבטלה חוזרת וקיבלתי מכתב שהתביעה
אושרה ומ-1.5.14 עד 30.4.15 מגיע לי 175 מקסימום ימים. מאז ועד היום שולמו לי 138 ימים בלבד ונמסר לי שניצלתי את מלוא האבטלה.
יש לציין שהתביעה הקודמת שלי היתה מתאריך 1.5.13 ועד 30.4.14 שם נוצלו 124 יום
מתוך 175 יום .  האם אכן נכון לעככשיו מגיע לי רק 138 יום באבטלה החוזרת ?
(ואם כן מדוע באישור התביעה שהגשתי כתוב היה שמגיע 175 יום ימים מקסימליים."

תשובה:
להבנתי, לא נלקח בחשבון הגיל, ובטעות חישבו 80% מימי הזכאות, 
כפי שנהוג לחשב בתביעה חוזרת לדמי אבטלה: (למי שגילו צעיר מ-40)
למי גילו צעיר מ-40 בתביעה חוזרת יהיה זכאי ל-80% מימי הזכאות ו-85% מדמי האבטלה.

ממליצה על פניה לסניף שלך / אבטלה, באמצעות הקישור המצורף, לקבלת מענה אישי ספציפי:
הפניה מגיעה למנהל/ת מחלקה ונענית תוך מספר ימים.

בברכה.

התפטרות לאחר חופשת לידה
24/11/14 09:52
25צפיות
שלום. אני חוזרת לעבודה בעוד כשבועיים
הבנתי שמי שמתטפרת לצורך טיפול בילד זכאית לדמי אבטלה ולפיצויים, כל עוד הילד עוד לא בן 9 חודשים
שאלתי היא, אני יודעת שיש תקופת המתנה של 90 יום מהתאריך בו אני מודיעה למעסיק שאני מתפטרת ועד לזמן שאוכל להגיש דמי אבטלה
לפי סעיך 11 א לחוק פיצויי פיטורין , במידה ויש הרעה בתנאי העבודה הביטוח לאומי יכול לשלול את תקופת ההמתנה
אז האם אני יכולה גם להתפטר לצורך טיפול בילד, וגם לציין את ההרעה בתנאים?
ומהו הנוסח שאני צריכה לתת למעסיק?
שכחתי לשאול. לכמה זמן אני
24/11/14 10:04
16צפיות
זכאית לקבל את דמי האבטלה?
תקופת הזכאות
24/11/14 14:24
22צפיות
ראי מתוך תקופת הזכאות על פי גיל ומצב משפחתי.

בברכה.
האם יולדת שהתפטרה זכאית לדמי אבטלה?
24/11/14 14:22
23צפיות
שלום לך,

ראי מתוך שאלות/תשובות באתר ביטוח לאומי המענה לשאלתך:
"אישה שהתפטרה מעבודתה, לפני הלידה או אחריה, יראו בה כמי שהפסיקה את עבודתה מרצונה, כלומר תתחיל לקבל דמי אבטלה רק לאחר 90 ימים מיום שהפסיקה את העבודה (עליה להמציא אישור מהמעסיק). על-פי חוק פיצויי פיטורין התפטרות של יולדת דינה כפיטורין, אך היא אינה נחשבת כסיבה מוצדקת לעניין עזיבת העבודה לפי חוק ותקנות ביטוח אבטלה. יחד עם זאת, התפטרות של יולדת שנדרשת לעבוד שעות עבודה ארוכות, או משרה מפוצלת, או שמקום עבודתה מרוחק ממקום מגוריה, תוכר כהתפטרות מוצדקת, בכפוף לאישור המעסיק על דרישות המשרה."

ועוד...
"מי שהפסיק את עבודתו מרצונו, בלי סיבה מוצדקת – יתחיל לקבל את דמי האבטלה רק לאחר 90 ימים מיום הפסקת העבודה.
למרות זאת אתה צריך להתייצב בשירות התעסוקה בסמוך להפסקת העבודה, כדי לא לאבד את זכאותך.
מי שהפסיק את עבודתו מרצונו, מאחת הסיבות שהוגדרו בחוק ובתקנות כמוצדקות – צריך להמציא את המסמכים המתאימים להוכחת טענותיו, ויתחיל לקבל את דמי האבטלה כרגיל.
דוגמאות לסיבות מוצדקות להפסקת העבודה: התפטרות של עובד עקב מצב בריאותו שלו או של בן משפחתו, התפטרות בשל הרעה מוחשית בתנאי העבודה או שנוצרו נסיבות במקום העבודה שלא אפשרו לעובד להמשיך בעבודתו. 
שינוי מקום המגורים או שינוי מקום עבודה, ייחשבו גם כן להתפטרות מוצדקת, בתנאי שהמרחק בין מקום המגורים החדש למקום העבודה עולה על 60 ק"מ, או 40 ק"מ לאם לילד שלא מלאו לו 7 שנים."
(שאלה/תשובה הרשומה מעלה, התווספה עתה גם למידע מתוך אתה מובטל)

לגבי הנוסח למעסיק, הינו התפטרות לצורך טיפול בתינוק שנולד, על מנת לקיים את הזכאות לפיצווים.

בברכה.

º
מי יכול לקבל רכב רפואי , גם בעלי נכות כללית ?
24/11/14 09:39
24צפיות
בדיקת זכאות לרכב בניידות בלבד. ראה קישור מצורף. בברכה.
24/11/14 14:12
24צפיות
שאלה לגבי קצבת זקנה ועבודה
24/11/14 08:51
35צפיות
לגמלאי עם בת זוג מותר להרוויח(הכנסות ברוטו מעבודה) עד 6,908 ש"ח.
האם יש הגבלה על השכר של בת הזוג ?

אודה על תשובה.
הכנסות בת הזוג בקצבת זקנה לצורך זכאות לקצבת תלויים
24/11/14 14:01
20צפיות
שלום לך,

על מנת לבדוק תוספת "תלויים" בקצבת הזקנה(תוספת עבור בת הזוג בקצבה)
נבדקת הכנסת בת הזוג, ותשולם תוספת בעבורה אם הכנסתה ברוטו אינה עולה על 5181 ש"ח בחודש ו/או מתקיימים התנאים המפורטים:

בברכה.
º
תודה !
24/11/14 15:20
4צפיות
תאריך של הקצבה באיזור האישי
23/11/14 22:09
68צפיות
מישהו יודע למה באיזור האישי של ביטוח לאומי,עדין לא התעדכן שאנחנו מקבלים ב28 לחודש את הקצבה של החודש?באישור על תשלומים ששילמו {באישורים}
תמיד בסיבובות ה20 לחודש באישור על תשלומים מתעדכן שופעם אין 

אשמח לתשובות 

º
נשלחה שאילתה לבירור, כאשר יהיה מענה אעדכן.
23/11/14 22:39
26צפיות
מידע חסר באתר אישי בנושא קצבת נכות(או כל קצבה אחרת)
24/11/14 17:40
43צפיות
שלום לך,

ראה המענה לשאלתך, אותה בדקתי מול הביטוח הלאומי באופן כללי:
"מידע על תשלום עתידי נוצר מהרגע  שבו נוצרה במערכת הממוכנת ההתחייבות לשלם קצבה  זו.

כל חודש נוצרת התחייבות חדשה.  התחייבות זו נוצרת בערך   בסביבות ה- 20 בכל חודש (תמיד אחרי פרסום מדד) .

התחייבות זו אינה סופית (וכך כתוב במידע "תשלום עתידי – לא סופי"),  מאחר ועד מועד הזיכוי בבנק יכולים להיות שינויים.

לדוגמא : המבוטח סגר את חשבון הבנק ואין לנו עדין את המידע."

מומלץ לבדוק ע"י פניה לסניף שלך לבדיקה אישית לסיבה לאי רישום המידע לגביך:

נודה לך על עדכון(בתגובה לתשובתי זו) לאחר קבלת המענה, על הסיבה לאי רישום המידע,על מנת שכולנו נלמד זה מנסיונו של האחר ונעביר זאת הלאה.

בברכה.

בקשת עזרא
23/11/14 20:46
51צפיות
אני  צריך  להציג בבנק את קצבת הנכות  לחודש נובמבר .
באתר של ביטוח לאומי  במידע אישי זה לא מופיע אצלי .
האם משהו בפורום בדק האם חודש נובמבר קצבת הנכות אצלו זה כבר מעודכן ?
יש סיבה שזה לא מעודכן בדרך כלל זה אמור כבר להופיעה
º
נשלחה שאילתה לבירור, כאשר יהיה מענה אעדכן.
23/11/14 22:39
22צפיות
•מידע חסר באתר אישי בנושא קצבת נכות(או כל קצבה אחרת)
24/11/14 17:46
29צפיות

שלום לך,

ראה המענה לשאלתך, אותה בדקתי מול הביטוח הלאומי באופן כללי:
"מידע על תשלום עתידי נוצר מהרגע  שבו נוצרה במערכת הממוכנת ההתחייבות לשלם קצבה  זו.

כל חודש נוצרת התחייבות חדשה.  התחייבות זו נוצרת בערך   בסביבות ה- 20 בכל חודש (תמיד אחרי פרסום מדד) .

התחייבות זו אינה סופית (וכך כתוב במידע "תשלום עתידי – לא סופי"),  מאחר ועד מועד הזיכוי בבנק יכולים להיות שינויים.

לדוגמא : המבוטח סגר את חשבון הבנק ואין לנו עדין את המידע."

מומלץ לבדוק ע"י פניה לסניף שלך לבדיקה אישית לסיבה לאי רישום המידע לגביך:
http://www.btl.gov.il/snifim/Pages/%D7%A4%D7%A0%D7...

נודה לך על עדכון(בתגובה לתשובתי זו) לאחר קבלת המענה, על הסיבה לאי רישום המידע,על מנת שכולנו נלמד זה מנסיונו של האחר ונעביר זאת הלאה.

בברכה.

תגובה לאורנה
24/11/14 18:30
23צפיות
היום  בדקתי  והסכום לתשלום  מופיע. אומנם באיחור רב מהרגיל.
תודה על העזרא
º
24/11/14 18:39
1צפיות
תביעה לאבטלה
23/11/14 19:44
27צפיות
ערב טוב. האם אני חייב לצרף 12 תלושי שכר או שמספיק טופס מרואה חשבון של העסק?
תביעה לדמי אבטלה -עובד שכיר בלבד
23/11/14 20:55
28צפיות
שלום לך,

ניתן להעביר למעסיק/רואה חשבון למלא את חלקו בטופס התביעה לדמי אבטלה, כמפורט בתביעה לדמי אבטלה (1500)
"אישור המעסיק על תקופת ההעסקה ועל השכר (עמ' 6 – 5 בטופס זה, אפשר לקבל טופס נפרד בל/1514), או תלושי שכר של 18 חודשי עבודה אחרונים שבהם מצוין מספר ימי העבודה.
למי שנרשם לראשונה בלשכת שירות התעסוקה מ -1.4.2013 ואילך, תלושי שכר של 12 חודשים לפחות בתוך 18 חודשי העבודה האחרונים."
(הדגשה שלי).

לתשומת הלב, ניתן להגיש כיום את התביעה און ליין:

בברכה.
אז מדובר באו זה או זה?
24/11/14 12:09
13צפיות
או להעביר למעסיק/רואה חשבון למלא את חלקו בטופס התביעה לדמי אבטלה או תלושי שכר של 12 חודשים לפחות בתוך 18 חודשי העבודה האחרונים?
תביעה לדמי אבטלה
24/11/14 13:24
16צפיות
ניתן להעביר לנוחיותך את אחת האופציות, כאשר יש את האפשרות שפקיד התביעות באבטלה, ידרוש תלושים או אישור מעסיק, אם יהיה מידע לא ברור לגמרי, לגבי תשלומים ששולמו במהלך השנה.
|*|נפתח פורום קשר משפחתי|*|
23/11/14 15:06
3צפיות
בואו לשפוך את הלב, לשוחח על המשפחה, לקטר על הדודה, לרכל על הגיסה, להתייעץ על סבתא בפורום קשר משפחתי:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

האם מגיע לי השלמת הכנסה?
23/11/14 14:45
25צפיות
שכר ברוטו 2650 וחסכונות ופקדונות בבנק ע"ס 65000
מאחר ויש ניואנסים וקריטריונים רבים
23/11/14 17:17
18צפיות
לבחינת הזכאות להבטחת הכנסה, מומלץ להיכנס למחשבון באתר הבט"ל (קישור להלן), להקליד בו את נתוניך האישיים (לא מדובר בפרטים מזהים, אלא בנתונים כלליים), ולקבל שם את המענה הטוב והנכון ביותר עבורך.

קישור למחשבון הבטחת הכנסה באתר הבט"ל:

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום