לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,

הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...

המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,

אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את כל הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.

את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,

יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל(שירות ייעוץ לאזרח)משנת 2004.

חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם,מתקבלות באופן אישי ספציפי,רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

אני מפציר בכם פנו ישירות לביטוח לאומי!
16/09/14 13:09
184צפיות
מיקי רוזנטל
14 יולי · 
חלית? נפצעת? דווקא עכשיו כדאי לחכות
הימים ימי מלחמה, אנחנו יושבים מול מקלטי הטלוויזיה וצופים בשידורים המיוחדים. לפתע אזעקה. רצים למקלטים, כיפת ברזל מיירטת רקטות. שקט נעים.
חוזרים לטלוויזיה, פרסומות, אין כמעט הפסקת פרסומות בימים אלה שלא תפגשו בה את לבנת פורן. אם היא נעדרת, תקבלו פרסומת של חברת "זכותי".
נמאס לכם ואתם עוברים למחשב. לפני שהדף עולה, מגיעה לבנת פורן. שוב פעם זאתי, אם החלית?, נפצעת? שלה. מעלעלים בעתון. שוב לבנת. חוזרים לטלוויזיה. התכנית בחסות "זכותי".
למה הם מפרסמים כל כך הרבה? ולמה עכשיו?
אני קורא לציבור שלא ללכת שולל אחר מסע הפרסום האגרסיבי של חברות למימוש זכויות רפואיות. חברות ״לבנת פורן״, ״זכותי״ ודומיהן מנסות ללכוד את ציבור הזכאים ולפתות לקוחות פוטנציאלים לחתום על חוזה דווקא בימים אלה, בשיעורי שכר טרחה גבוהים ומופרזים, רגע לפני שאנו מחוקקים בכנסת חוק שיגביל את שכר הטרחה ל-8 אחוזים מקצבה לתקופה של חמש שנים. (לעומת 20-25 אחוזים כיום).
אני מבקש ממי שאין לו ברירה וחייב לקבל השירות במהירות להתמקח עם החברות, ולאלה שיכולים להמתין - חכו. החוק שיזמתי עבר היום הכנה לקריאה ראשונה בוועדה והחקיקה עתידה להסתיים בתוך חודשים ספורים.
העיקר שתהיו בריאים ותיזהרו.
אתה צודק וצריך לפנות ישירות
16/09/14 20:11
80צפיות
לצערי, ביטוח לאומי גם אשם בעניין..
כי המערכת מסורבלת, התשובות שהם נותנים לא מנומקות ולא הגיוניות הם מתעלמים מהנאמר להם בועדות ומפרשים את המציאות כפי שהם רוצים שתהיה.

החוק של רוזנטל זה לשים פלסטר במקום לטפל בפצע.. שממשיך לדמם.
כי  ישנם המון תביעות מול ביטוח לאומי שמצליחות ז"א ביטוח לאומי "שוגה" בכוונה...
ביטוח לאומי זה גוף הביטוח היחיד בארץ שמחליט עבור עצמו מי זכאי, כול חברת ביטוח פרטית שולחת לבדיקה מול גוף חיצוני. (ואת זה היה צריך לתקן לפני החוק של רוזנטל) איפה הצדק? איפה המוסר? אין בכל מה שקשור לביטוח לאומי.
ולמה זה נשאר כך, כי "כולם" מרויחים, כולם = זכותי, לבנת פורן, עו"ד , ביטוח לאומי ומאכרים נוספים. מי מפסיד האזרח המסכן ששלם כל חייו לביטוח לאומי ולא מקבל את המגיע לו.
אני אינטרסנט
17/09/14 11:54
63צפיות
תגידו שאני אינטרסנט והצדק איתכם.
אחרי שנעזרתי בחברה המרכזית למימוש זכויות ושילמתי להם עמלה לא מבוטלת, עדיין סבור אני שבלעדיהם לא הייתי מקבל את מה שאני מקבל.
אז תחכו שהחוק יעבור, לא יודע אם יהיה מי שיעזור לכם כשהוא יעבור. 
מה שבטוח שהביטוח הלאומי ישאר אותו מוסד שעושה הכול כדי שלא תקבלו את מה שמגיע לכם, ומי שכן עשה הכול בשביל שתקבלו, אף במחיר שאולי נראה לכם גבוה, לא בהכרח ימשיך לעשות זאת.
לשיפוטכם
ולכן החוק יחסית עקר
17/09/14 20:44
46צפיות
ולכן החוק הזה הוא לשים פלסטר... כי יש צורך בשינוי צורת עבודה של ביטוח לאומי
כדי שכול אזרח יקבל את המגיע לו בלי להזדקק לחברה כזו או אחרת שתעזור לו ועל הדרך תגזור קופון מהלחם
והחלב שלו של 20-25% לחמש שנים. כמובן שעדיף לשלם את המחיר הזה מאשר להישאר בלי כלום..
עדין זה לא הופך את החברות האלה "לצדיקות" או גומלות חסדים. גם 8% יספיק להם כדי להתפרנס טוב מאוד
הם לא יסגרו... זו בדיוק הסיבה שהחוק הזה עובר יחסית בשקט כי כולם מרויחים פה, הביטוח הלאומי (שימשיך לסרב) החברות שעדין יפנו אליהם, ומהפסיד זה האזרח המסכן.(ולפעמים החלש)

צריך לשנות את השיטה, מי שמחליט על אובדן כושר לא יכול להיות הביטוח הלאומי... חתול לא יכול לשמור על השמנת ביטוח לאומי זהו גוף ביטוח הוא לא יכול להחליט (אוביקטיבית) מי זכאי ומי לא. כשזה ישתנה אז יהיה נכון להגביל את שכר עו"ד, כל עוד זה קיים אנשים יקבלו תשובות שליליות וימשיכו כך סתם להיגרר לוועדות ובתי דין , זה לא רק נזק כספי יש פה נזק נפשי עצום. 
(לא יעלה על הדעת שפרוטוקול של ועדה שהייתי בה בבדיקה, שאני אמורה לקבל על פי חוק אני לא מקבלת בטענה שהתיק כבר נמצא בועדת ערר ולא ניתן לכן לקבל את הפרוטוקול. מול גוף חיצוני לא היינו שומעים מעולם טענה מגוחכת שכזו.)  

בכלל יש משהו מצחיק בהפרדה בין הנכות לאובדן כושר , לאדם שיש נכות פיזית של 70% ההגיון לא מסתדר שזה לא פוגע בכושר העבודה שלו... אצל הביטוח הלאומי הכול אפשר יגיע נכה בלי ידים ורגלים עדין הוא יכול לנשום ולדבר אז לא יגיע כלום... הם כבר ימצאו איך אפשר לעבוד משרה מלאה גם במצב כזה. וזה דורש שינוי ולא שום חוק על הגבלת שכר.
חברות מצויינות
18/09/14 22:23
42צפיות
הטפול שלהן מעלה משמעותית את הסיכוי להצליח בתביעה
יחד עם זאת, רצוי להמתין שהחוק יעבור

נעשתה כאן בתגובות השוואה בין עורכי דין
19/09/14 09:08
41צפיות
לחברות הנ"ל, השוואה אשר לעניות דעתי, אינה במקומה, ואסביר.

עיקר פועלן של החברות הנ"ל היא בלסדר את החומר. המבוטח מגיע אליהן עם סיפור וערימת ניירות לא ברורים, ויוצא מהן עם קלסר בו מסמכיו מסודרים, הוא מתודרך טוב יותר מה לומר והיכן, ובכך הרגשתו כלפי הסיכוי לתביעתו, משתפרת פלאים.
דע עקא, ברוב המוחלט של המקרים מדובר בפעולה שבן משפחה היה מצליח לעשות באותה מידה. הדבר העיקרי שמשתפר במקרים האלה הוא כאמור הרגשתו של המבוטח, לאו דווקא הסיכוי שתביעתו תתקבל (דבר שאגב לעולם לא נדע, אלא אם כן מדובר במישהו שתביעתו נדחתה לכתחילה ורק לאחר מכן פנה לארגונים הנ"ל).

עורך דין לעומת זאת, פועל במישור אחר לחלוטין. בשלב ראשון גם הוא מתעסק עם הצגת המסמכים והטענות בדרך הנכונה, אך בהמשך הוא מייצג את המבוטח ומעלה בשמו את הטיעונים המשפטיים שמצדיקים את מתן הגמלה המבוקשת. 

כל השוואה בין הדברים, גם מזווית הראיה של המוסד עצמו, פשוט אינה רלוונטית.

נכון וגם
19/09/14 14:18
25צפיות
ממה שאני ראיתי (לא פניתי לאף אחד) גם עו"ד מקצועיים בתחום, הרבה פעמים זולים מהחברות השונות.
אני לא מבינה למה אנשים הזקוקים לעזרה פונים לחברות שונות  ולא לעו"ד, אני משערת שזה בגלל חוסר מודעות ועקב הפרסום המאסיבי של החברות השונות בכלי התקשורת. (הפרסום גם גורם לאנשים לפנות ישירות בלי למצות את זוכיתיהם באופן עצמאי, "חלית , נפצעת, פנה אלינו" זה נכנס לאנשים לראש.) 
זה לא מצב תקין, חבל שהמדינה גורמת לזה בהתנהלותה הביורוקרטית להתרחש.
דבר קטן נוסף למה צריך עו"ד או חברה
19/09/14 14:24
27צפיות
 כשבקשתי מביטוח לאומי משהו שהגיע לי על פי חוק.. לא נעניתי המוקד ענה תשבוה מעצבנת..
אותו מכתב בדיוק עם לוגו של עמותה שעוזרת לאנשים מול ביטוח לאומי, גרם לביטוח לאומי
לחזור אלי תוך יום בצורה טלפונית ונחמדה ולומר ברור זה מגיע לך.. ועוד ולשלוח מייד את מה שבוקש.

ז"א הרבה פעמים האדם הרגיל יודע להתנהל ולשלוח את המסמכים משום מה יש יחס אחר בין אדם מן השורה
לאדם המגיע יחד עם עזרה (עו"ד, עמותה או חברה) זה לא תקין אבל זה כך. לכן, לפעמים צריך לקחת עזרה רק ברמה של "החתימה" וזה נותן למסמך תוקף והתייחסות אחרת מצד ביטוח לאומי. 
העלות למי שמתקשה בתשלום כמובן הרבה יותר קטנה.

זה עצוב מאוד שזה כך אבל זה כך.. 
זכותי-לוקחים ממך יותר
16/09/14 12:48
115צפיות
RE: RE: האם הפעילות של חברת "זכותי-המומחים לזכויות רפואיות" חוקית? אברהם 11/07/2014 12:44
זכותי-עשרות ומאות אלפי שקלים שכר טרחה עבור מילוי טפסים? 

בית המשפט העליון קבע כי החברות למימוש זכויות רפואיות, שאינן עורכי דין, רשאיות לתת 
שרות מוגבל ביותר בנושא זכויות רפואיות. 
שרות זה כולל עזרה טכנית בלבד במילוי טפסים ואולי כתיבה של מכתבים שאינם בעלי אופי משפטי,שום דבר מעבר לכך. 
השאלות המתבקשות הן: 

1 .האם עבור עזרה במילוי טפסים יכולה "זכותי-המומחים לזכויות רפואיות" לגבות 20% עמלה + דמי 
פתיחת תיק של כ-3000 שח?סכומים היכולים להגיע למאות אלפי שקלים!!! 
כל פקיד ויועץ של ביטוח לאומי יכול לעזור בכך חינם אין כסף. 
האם זה חוקי?האם אין בכך הונאה? 

2. מי יבדוק ויבקר את חברת זכותי,ויוודא שאכן היא עוסקת רק בעזרה במילוי טפסים ולא ביותר מכך? 

3. מדוע ביטוח לאומי מקבל תביעות המגיעות באמצעות חברות אלו? הן מרוקנות את קצבאות הנכים 
ומתעשרות על חשבונן. 
4.על ביטוח לאומי לעודד את המבוטחים לפנות אליו ישירות ולא באמצעות מתווכים הגובים סכומי עתק 
מהנכים הזכאים לקצבאות. 
5.על ביטוח לאומי לשדר תשדירי שירות המסבירים לציבור מדוע אין צורך לפנות למתווכים אלו. 
ולשדר תשדירים אלו ברדיו ובטלביזיה בדיוק בשעות שהחברות לזכויות רפואיות מפרסמות את עצמן . 
6.יש להקים ועדות חקירה שיבדקו את הכנסותיהם של חברות אלו בכל שנות קיומן ולבדוק האם לא גבו 
מחירים מופקעים מן הציבור? 
לא יתכן שנכי פוליו ישלמו 40000-70000 שח ואולי אף יותר,לחברת זכותי כדי לקבל את המגיע להם 
על פי חוק.(ראו כתבה של מיקי רוזנטל,בה מופיע שבתאי נחום,נכה פוליו ששילם 70000 שח לזכותי, 
איש המכירות של זכותי לא רצה להסביר לפני המצלמה מדוע גבה מחיר זה משבתאי נחום ועבור מה?) 
7. במידה ותוכח רווחיות יתר,האם ניתן לחייב חברות אלו להשיב כספים לנכים שמהם גבו סכומי עתק? 
האם ניתן להטיל עליהם קנסות?ואף לעמידם לדין ולשלחם לעונשי מאסר בפועל? 

אברהם
הוסף תגובה
ייעוץ אישי
לתיאום פגישה
[disclaimer]
  RE: RE: RE: האם הפעילות של חברת "זכותי-המומחים לזכויות רפואיות" חוקית? אברהם 11/07/2014 13:36
חובה עליכם לצפות בכתבות אלו לפני שאתם פונים אל החברות למימוש זכויות רפואיות. 

דיון בועדת העבודה הרווחה והבריאות בנושא עמלות החברות למימוש זכויות רפואיות 

בדיון שהתקיים ב-10.03.2014 בועדת העבודה הרווחה והבריאות 
טענו חברי הכנסת מיקי רוזנטל,חיים כץ וקארין אלהרר כי החברות למימוש זכויות רפואיות גובות סכומים מוגזמים עבור שרותן (20 אחוזים למשך שנים+דמי פתיחת תיק). 

ודרשו מהחברות למימוש זכויות רפואיות להציג דו"חות על רווחיהן. 

כאמור,הצעת החוק של חברי הכנסת מיקי רוזנטל,חיים כץ,אילן גילאון וקארין אלהרר היא להוריד את עמלת הגופים המתווכים מ 20 אחוזים ל 8 אחוזים בלבד. 

http://main.knesset.gov.il/Activity/Committees/Lab...;

כתבה 1 
http://www.mako.co.il/news-israel/health/Article-c...;

כתבה 2 
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=897194...;

כתבה 3 
http://www.youtube.com/watch?v=Y5tX65VyIaM ;

כתבה 4 
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000...;

כתבה 5 
http://www.calcalist.co.il/local/articles/1,7340,L...;

אברהם
הוסף תגובה
ייעוץ אישי
לתיאום פגישה
[disclaimer]
  RE: RE: RE: RE: האם הפעילות של חברת "זכותי-המומחים לזכויות רפואיות" חוקית? סלינה 24/08/2014 15:25
אברהם, 
הרשה נא לי לדייק - חב' זכותי גובה שכ"ט בגובה של 20% + מע"מ מסך של 43 קצבאות חודשיות!!! 
סכום עתק! 
במקרה שלנו נושא קבלת נכות 100% היה מונח בכיס (זאת ראו עפ"י המסמכים הרפואיים) ומעבר למילוי ומשלוח הטפסים לביטוח לאומי לא נעשה ע"י "זכותי דבר וחצי דבר. 
על ה"טיפול" ה"מעמיק" הם קבלו מאתנו סכום של קרוב ל-30,000 ש"ח כולל מע"מ!!! 
מעבר לכך, בהסכם הדרקוני שלהם מצויין שאת כל סכום הקצבה אשר ישולם רטרואקטיבית ע"י ביטוח לאומי על הלקוח להעביר אליהם תוך 14 יום מיום קבלתו (חוצפה שאין כדוגמתה)!!! 
בפגישה ביום התשלום, נציגת המכירות שלהם עשתה מאמץ אף לעבוד עלינו ע"מ להוציא מאתנו עוד כספים עבור שכ"ט נוסף ע"י טענה שאת התביעה ל"תוספת תלויים", במידה ונגיש, עלינו להגיש באמצעות "זכותי" וגם במידה ונגיש אותה בכוחות עצמנו, אזי גם אז עלינו לשלם להם שכ"ט. 
כאשר הגענו הביתה ובדקנו שנית את ההסכם עליו חתמנו, בסעיף 6 מופיע שהטיפול של "זכותי" הוא עד לקבלת קצבת נכות בלבד!!! 
באותו היום שוחחנו איתה טלפונית והיא עדיין התעקשה על כך שעליהם לטפל בנושא ושיהא עלינו לשלם להם שכ"ט בשל כך, אך כאשר הסבתי את תשומת ליבה לסעיף 6 בהסכם, מה שהיה לה להגיד הוא "זה לא הוגן"... 
לא הוגן?!!! הרי ברור שאם החוק היה לצידה היתה דורשת את שכה"ט הנוסף בו בזמן שבאותו היום נאמר לנו ע"י שתי עובודת "זכותי" איתן היינו בקשר, שהטיפול הוא עד לקבלת הכרה כנכה ב ל ב ד!!! 

עו"ד, אליו פנינו לפני פנייתנו ל"זכותי" דרש: 2,500 ש"ח עבור פתיחת תיק + שכ"ט בגובה של 2 קצבאות נכות - סה"כ כ-7,900 ש"ח ולזכותי נאלצנו לשלם 347% יותר!!! על איזו השקעת עבודה בדיוק? 
(במהלך הפגישה וחתימה על ההסכם עם "זכותי" טעינו בחישוב ויצא לנו של"זכותי" נשלם שכ"ט נמוך יותר. 

הייתי רוצה לברר האם יש כאן עילה לדרוש לעדכן את גובה שכ"ט לגובה סביר או להשוותו לשכ"ט אותו דרש עורך הדין?
סלינה
קצבת נכה עבור ילד
16/09/14 00:46
34צפיות
ערב טוב,

אני חדש לגמרי כאן בפורום ומקווה מאוד שתוכלו לעזור לי.
יש לי ילד בן 13 המאובחן כסובל מ ADD, לקויי למידה קשים, רמה קוגניטיבית גבולית וליקויים בתקשורת.
הילד למד בשנה שעברה (עד יולי) בבית ספר רגיל בכיתה מקדמת למרות שיש לנו המלצה (לא נכנס לדעתי האישית לגבי ההמלצה) לבית ספר מיוחד לליקויי למידה והפרעות נפשיות. כרגע הילד בפנימיה, לא בגלל מצבו הרפואי/נפשי אלא כי זה המקום מבחינה חינוכית ומסיבות נוספות.

השאלה שלי, מתוך הכירותכם את המערכת ואת הביטוח לאומי, האם ישנה אפשרות להגיש בקשה לקיצבת נכות? יש סיכוי שזה יאושר? אלו מסמכים צריך להציג? האם ישנה אפשרות במצב כזה שיאשרו על סמך מסמכים רפואיים, מסמכים מבית ספר וכד' את הקיצבה או שבדרך כלל יש צורך להביא את הילד לוועדה (דבר שכשלעצמו לא יהיה קל לו נפשית..)
אודה לכם מאוד על כל מידע שיכול לעזור לי בנושא. אנחנו ממש אובדי עצות מכל מיני הבטים של הנושא וכל בדל של מידע יעזור לנו מאוד.
צריך להכיר יותר פרטים כדי לייעץ לכם בהרחבה, אבל ברמת
16/09/14 09:41
26צפיות
העקרון, ילד ששוהה במוסד אינו זכאי לקצבת ילד נכה. ראו את תנאי הזכאות בקישור להלן.

במצב שאתם נמצאים בו, מומלץ לעניות דעתי להיכנס למקום/אדם בו תוכלי לשבת בהרחבה, לתת את המידע המלא, ולשמוע את האפשרויות השונות. העובדה שאין כאן, לכאורה, אפשרות לקצבת ילד נכה, לא אומרת שאין מה לעשות.
זאת יכולה להיות עובדת סוציאלית שמכירה היטב את האפשרויות השונות, או גוף כמו שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) שפזור עם סניפיו ברחבי הארץ.

קישור לתנאי הזכאות לקצבת ילד נכה: 
תודה רבה
16/09/14 09:59
14צפיות
תודה על התשובה המהירה. זו הסיבה ששאלתי אם מישהו יודע קצת יותר פרטים מה האפשרויות.
בדיוק מסיבה זו יעצתי דווקא לשבת מול מישהו
16/09/14 13:21
13צפיות
מקצועי, ולא להסתפק בשאלות בפורומים השונים.

כאשר אתם יושבים מול איש מקצוע שנחשף לחומר הרלוונטי, הוא יכול לחשוב על רעיונות יצירתיים שלא תמיד ניתן למצוא אותם במענה לשאלה ישירה. סוג של סיעור מוחות משותף ביניכם לאיש המקצוע, יכול רק להועיל.

º
תודה רבה, אני אכן יעשה את זה
16/09/14 16:16
7צפיות
האם ישנו זמן מקסיאמלי שניתן לקבל קצבת עידוד?
15/09/14 18:40
38צפיות
חוץ מהפחתה הדרגתית בתוספת תלוים (8878 ש"ח)
וירידה הדגתית בקח"ן האם אפשר לקבל קצבת עידוד עד לגיל זקנה או שזה מוגבל במספר מקסמיאלי של שנים?
רשת ביטחון למקבל קצבת עידוד למשך 36 חודשים.
16/09/14 11:11
19צפיות
שלום לך,

ראה המענה לשאלתך מתוך החוק המשופר למקבלי קצבת נכות היוצאים לעבוד (חוק לרון) - רשת ביטחון למקבל קצבת עידוד:
"אם הפסקת להיות זכאי לקצבת נכות, והתחלת לקבל קצבת עידוד, תהיה זכאי לרשת ביטחון למשך 36 חודשים:
אם תפסיק לעבוד וטרם חלפו 36 חודשים מהפסקת זכאותך לקצבת נכות - תקבל בחזרה באופן אוטומטי את קצבת הנכות, כמו שקיבלת לפני שהתחלת לעבוד. 
אם בתקופה שקיבלת קצבת עידוד, הכנסתך ירדה וטרם חלפו 36 חודשים מהפסקת זכאותך לקצבת נכות, ואתה זכאי שוב לקצבת נכות - תקבל באופן אוטומטי את קצבת הנכות, שתחושב בהתאם להכנסתך.
אחרי 36 חודשים 
אם תפסיק לעבוד לאחר 36 חודשים מיום שהפסקת לקבל קצבת נכות - יהיה עליך להגיש תביעה חוזרת וזכאותך לקצבת נכות תיבדק מחדש.
אם תרוויח פחות, כך שאתה עשוי להיות זכאי לקצבת נכות - יהיה עליך להגיש תביעה חוזרת וזכאותך לקצבת נכות תיבדק מחדש. "

בשני המקרים, הן בקצבת נכות והן בקצבת עידוד,
מי שמקבל הקצבה סמוך למעבר לקבלת קצבת זקנה,
לא תפחת קצבת הזקנה מגובה הקצבה ששולמה.
בכל מקרה תשולם הקצבה הגבוהה מבין השתיים.

בברכה.
שכר אמנים ודמי אבטלה
15/09/14 17:33
33צפיות
שלום!
אדם שמקבל דמי אבטלה, יכול לקבל שכר אמנים (ע"ס 200 ש"ח) מבלי שזה יפגע בזכויותיו לדמי אבטלה?
איך מצהירים על כך, מה הפרוצדורה?
על מנת לדעת אם כדאי.
ראיתי באתר, שעבודה בתלוש - גם ליום אחד - מבטלת את כל החודש.
מה בנוגע לעוסק פטור ושכר אמנים?
תודה
הכנסות בתקופת אבטלה
16/09/14 11:16
14צפיות
שלום לך,

קיימות בפנייך 2 אפשרויות:
1- לדווח לביטוח לאומי מח' אבטלה על ההכנסה וזו תופחת מתשלום דמי האבטלה.
2- לדווח בשירות התעסוקה על היום בו עובדים, כך לא ישולמו דמי אבטלה בגין יום זה בו יש הכנסות ויתרת ימי האבטלה תשמר להמשך הרשמה.

ראי בהרחבה מתוך שיעורי דמי האבטלה - הכנסות בתקופת האבטלה:

לשאלתך הנוספת, עבודה של יום אחד בחודש מתיחסת לחישוב הזכאות לדמי אבטלה,
בה נדרשים לצבור 12 חודשי עבודה לפחות בתוך 18 חודשים קודמים ליום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה.
במקרה זה, יום עבודה אחד בחודש מכסה את כל החודש.

בברכה.
האם ישנה תקלה באתר האינטרנט של ביטוח לאומי?
15/09/14 11:40
53צפיות
אני מנסה להוציא אישור אחוז נכות ולא מצליחה אני מצליחה להיכנס לאישור האישי שלי אבל באישורים כשאני מנסה להיכנס לאישור עצמו הוא רושם ״השירות אינו פעיל זמנית אתכם הסליחה״ ידוע מתי השירות יחזור לפעולה ?
1
15/09/14 11:42
19צפיות
לאיזור האישי*
º
04-8812245 טלפון תמיכה לבירורים בימים א-ה 8:00-17:00
16/09/14 10:10
14צפיות
º
מתי ישולמו קצבאות הילדים ? לחודש ספטמבר ?
15/09/14 09:25
33צפיות
º
כרגיל ב-20 בחודש. בברכה.
16/09/14 09:16
9צפיות
זכאות לקצבת זקנה
15/09/14 06:31
30צפיות
שלום,
ברצוני לברר האם זכאית אימי לקצבת זקנה.
לאמי ימלאו 62 בתחילת ינואר, אימי עבדה מס שנים מועט אבל רוב חייה היתה עקרת בית.
אימי נשואה, אבי מקבל קצבת נכות על סך 2800 שח וברשותם חנות ששכר הדירה שהם מקבלים בגינה הוא בסביבות 2700 שח.
האם בגין נתונים אלו עדיין תהיה זכאית אימי לקצבת זקנה ? ואם כן באיזה סכום מדובר בערך ?

תודה. עמי
זכאות לקצבת זקנה
16/09/14 11:54
19צפיות
שלום לך,

מומלץ להזמין אישור תקופות ביטוח ומעסיקים: 
על מנת לבדוק תקופות עבודה המחושבות לצורך זכאות לקצבת זקנה.

קיימים מספר תנאים לקבלת קצבת זקנה בגיל 62 לאשה,
ראי להלן מתוך תקופת אכשרה לאישה:

את גובה הקצבה לתשלום קובעים על פי הוותק.
1531 ש"ח הינו הבסיס למי שעבדה 10 שנים לפחות או מותנה בגיל העליה ארצה כמפורט בקישור מעלה.
קיימת תוספת של 2% לכל שנת עבודה מעבר ל-10 שנים ראשונות עד למקסימום 50% תוספת.

מי שלא צברה תקופות עבודה מזכות תקבל קצבת זקנה על פי  הגיל השני: גיל הזכאות לקצבת זקנה:

האם אביך אינו מקבל תוספת "תלויים" בקצבת הנכות עבור אמך(תלויה),
מאחר ויש להם הכנסה משכירות של החנות?
בדקתם וזו הסיבה לאי תשלום?

בברכה.

מכרה נכה ביקשה ממני לשאול לגבי השלמת הכנסה
15/09/14 06:05
34צפיות
שלום רב.מכרה שלי חירשת, ביקשה שאשאל אתכם מדוע היא קיבלה רק 13 ש״ח השלמת הכנסה.היא אמרה לי שהגימלה שלה נמוכה ולא מבינה מה זה הצחוק שעושים ממה.היא מקבלת קיצבת נכות במקום קיצבת זיקנה ואם זה קשור או א אכתוב גם שיש לה דירה על שמה. חוץ מזה אין לה כל רכש.מה יכולה להיות הסיבה לקבלת 13 שח??וה עליה לעשות כדי לקבל סכום יותר אנשי?אגב, היא גרושה הרבה שנים.תודה רבה.
השלמת הכנסה לקצבת זקנה
16/09/14 12:10
21צפיות
שלום לך,

תוספת השלמת הכנסה לקצבת זקנה לנכה נבדקת למי שאינה מקבלת קצבה מלאה.
התוספת, מעבר להיותה נמוכה, מזכה בהטבות המוקנות למקבלי הבטחת הכנסה/השלמת הכנסה:

על מנת לקבל מענה אישי ספציפי לשאלתה,
ניתן לברר ע"י פניה לסניף שלך   מחלקת זקנה בביטוח הלאומי.

בברכה.
תשלום ביטוח לאומי -נכים
14/09/14 23:02
52צפיות
שלום
 אני מוכרת כנכה בביטוח לאומי ומקבלת קצבה, האם בכל זאת אני צריכה לשלם ביטוח לאומי כל חודש במידה ואני לא עובדת?
תודה!
º
רק ביטוח בריאות וזה מנוכה מקיצבת הנכות
15/09/14 17:48
18צפיות
תיאום דמי ביטוח רטרואקטיבי
14/09/14 20:02
16צפיות
אני רוצה לעשות תיאום דמי ביטוח על 3 השנים האחרונות
1. האם אני צריכה את המעסיקים בשביל זה או יכולה לבצע את התיאום לבד?
2. האם אני צריכה נתונים כלשהם מלבד מספר תיקי הניכויים של המעסיקים? אין לי תלושים כיוון שאני עובדת אצל משפחות באופן פרטי, אבל הן הצהירו עלי בבט"ל לאורך כל תקופת העבודה
3. האם טופס 126 מיועד לזה או שהוא רק תיאום מראש? אם כן איפה אני משיגה אותו? אם לא איזה כן?

תודה רבה
שינוי למעמד עובד רטרואקטיבית - אשמח לעזרה
14/09/14 13:37
18צפיות
שלום

לפני עשרה חודשים בערך התחלתי לעבוד כשכיר. בגלל חוסר ידע לא שיניתי את מעמדי בביטוח לאומי, וכעת נאמר לי שכדאי לי לשנות את מעמדי, ושאני אקבל החזר תשלומים על החודשים שבהם הייתי שכיר.

השאלה שלי היא: ביטוח לאומי דורש לשלוח תלושי משכורת של החודשים הקודמים, הבעיה היא שבחלק מהחודשים הללו לא עבדתי ולכן לא קיבלתי תלושים (לדוגמא: בראשון השני והשלישי עבדתי, הפסקה של חודשיים, ושוב עבדתי בשישי והשביעי) איך אני אמור לסדר את זה?
במידה ושלמת כעצמאי
14/09/14 15:10
13צפיות
בחודשים בהם עבדת כשכיר, הרי שמגיע לך כסף בחזרה (מתוך הנחה שלא היו לך הכנסות כעצמאי)
שלח את צילומי התלושים למחלקת עצמאים בסניף שלך, בצרוף מכתב הסבר קצר
בהצלחה

תוספת לחג .
14/09/14 12:31
96צפיות
שלום. האם בגלל חג ראש השנה יש תוספת לקצבה? תודה רבה !!!
º
איזו קצבה בדיוק ?
14/09/14 15:15
45צפיות
º
עדכונים בקצבאות בד"כ בינואר בכל שנה. בברכה.
17/09/14 10:06
9צפיות
תשלומים למטפלת פנסיונרית
14/09/14 09:20
14צפיות
שלום,
אני מעסיקה מטפלת פנסיורית לטיפול בבני ולא בטוחה מה עלי לשלם. 
אני משלמת לה ביטוח לאומי, אך קראתי עכשיו שיש לשלם גם פנסיה לעובדים אלו. אשמח לדעת האם זה תקף גם לעובדת פנסיורית וכיצד אני עושה זאת.
תודה

מטפלת המקבלת קצבת זקנה
14/09/14 22:38
16צפיות
שלום לך,

אם המטפלת מקבלת קצבת זקנה,
תשלום דמי ביטוח לאומי ע"י המעסיק עומד על 2%:

לגבי הפרשות לפנסיה, ממליצה להעלות שאלתך בפורום דיני עבודה בתפוז:

בברכה.
שאלה בקשר לדמי אבטלה
14/09/14 08:08
48צפיות
עבדתי כ12 חודשים מתוך 18 כפי שמבקש הביטוח הלאומי אולם היו חודשים שעבדתי בהם לא מלא.
יולי 2013-יומיים.
אוגוסט 2013- חודש מלא.
ספטמבר 2013- 10 ימי עבודה
אוקטובר-נובמבר 2013- לא עבדתי
דצמבר 2013- 11 ימי עבודה
ינואר- יולי 2014- חודשי עובדה מלאים
אוגוסט 2014- 9 ימי עבודה ואז פוטרתי.

על פי הנתונים היבשים אני כן עונה לתנאים אבל האם הביטוח הלאומי לא יכול לעשות לי בעיות כי 3 חודשים לא עבדתי מלא?
באתר שלהם כתוב כי אפילו יום עבודה אחד ייחשב כחודש עבודה מלא (כמו שהיה לי ביולי 2013) לצורך תקופת החישוב אבל עדיין קצת חושש שהם יעשו בעיות.

מהי דעתך?  תודה מראש!
בעבר היה צורך בצבירת כמות של ימי אכשרה כדי
14/09/14 08:59
26צפיות
לרכוש זכאות. כיום כפי שציינת בעצמך, די ב-12 חודשים מתוך 18, גם אם עבדתם בחלקם רק באופן חלקי.

כמובן ששיעור הזכאות תושפע מגובה המשכורת, שמושפעת בתורה מכמות העבודה. אולם מבחינת עצם הזכאות די שאתה עומד בתנאי הבסיסי האמור.

דווקא בחצי שנה האחרונה....
14/09/14 09:30
16צפיות
שלפיה מחשבים את הקיצבה עבדתי משרה מלאה.
החשש שלי הוא על החודשים החלקיים האלה (היה גם כאמור רק יומיים עבודה ביולי 2013) כפי שאמרתי, בגלל שהביטוח הלאומי זה גוף שבלתי ניתן לצפות את תגובתו.
מחשבון דמי אבטלה
16/09/14 12:16
20צפיות
שלום לך,

לא מצויין בהודעה תאריך הפסקת עבודה.

אם מדובר בחודש עבודה אחרון חלקי,
הוא לא נלקח בבסיס החישוב של דמי האבטלה.

ניתן להיעזר לבדיקה מקדימה במחשבון המצורף:

החישוב למציאת הבסיס לתשלום היומי נערך על פי 6 חודשי עבודה אחרונים(שקדמו לחודש הפסקת העבודה) ומחלקים ב-150.

בברכה.
הבנתי זאת...אבל אורנה...
16/09/14 12:36
9צפיות
כפי שפירטתי בהודעה הראשונה,האם ביטוח לאומי לא יערים עליי קשיים בזה ששלושה חודשים מתוך ה12 (שלא היו ברצף) היו חלקיים וחודש אחד היה אפילו רק יומיים (יולי 2013)?

תנאי הזכאות לדמי אבטלה
16/09/14 12:40
15צפיות
בדיקת זכאות מתחילה מיום הרשמה ראשון בשירות התעסוקה,
לתקופה של 18 חודשים, בה יש לצבור 12 חודשי עבודה באופן רציף/לא רציף.
לא חשוב כמה ימי עבודה יש בחודש.

ההשפעה יכולה להיות ב-6 חודשים אחרונים, שקדמו לחודש הפסקת עבודה,
אם השכר לא היה מלא, תהיה השפעה על גובה דמי האבטלה המחושבים.
להבנתי, אין בעיה לגבי העבודה בשנת 2014.

2014 עבדתי מלא....
16/09/14 13:22
14צפיות
"הבעיה" זה ב3 חודשים ב2013 שבהם עבדתי חלקי כפי שפירטתי בהודעה הראשונה וחודש אחד אפילו רק יומיים
º
אין כל בעיה על פי תנאי הזכאות.
16/09/14 13:45
11צפיות
º
אחלה,,תודה לך!
16/09/14 13:53
6צפיות
שאלה אחרונה,הגשתי...
16/09/14 13:56
11צפיות
תבקשה לסניף בו אני גר ביום ראשון בערב,כמה זמן עובר עד שהם מאשרים תתביעה?
הסניף המטפל זה ר"ג.
דמי אבטלה
17/09/14 10:03
10צפיות
משך הטיפול בתביעה מותנה בעומס בסניף בו אתה מטופל.

באופן כללי, דמי אבטלה משולמים ב-17 בחודש,
עבור התיצבות של חודש קודם.

עם קבלת המסמכים, שולחים הודעת SMS על קבלת המסמכים(אם סומן V לקבלת הודעות).

ניתן לעקוב אחר פרטי התביעה במערכת ביטוח לאומי באתר שירות אישי:
ניתן לקבל באופן אישי בסניף, או לבקש ע"י פניה למוקד 6050*
ולקבל המסמך בדואר(יש שביתות ועיצומים בדואר ויתכן וזה יתעכב),
ולאחר סריקת קוד מתקבל שם משתמש וסיסמא לאתר אישי.

בברכה.
º
אחלה,,תודה לך ושנה טובה!
17/09/14 10:55
4צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום