לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברכה לבאי פורום ביטוח לאומי,

הפורום נועד לסייע בשאלות בתחום ביטוח לאומי בנושאי אבטלה/הבטחת הכנסה/אמהות/נכות/נפגעי עבודה ועוד...

המענה בפורום ניתן בסימוכין לאתר ביטוח לאומי ולחוקי ביטוח לאומי,

אשר כיום נגישים נוחים ומעודכנים, וכאן אוכל לקשור את הקצוות ולסייע מנסיוני לאורך השנים להבנת זכויותיכם וחובותיכם.

את נסיוני צברתי במתן מענה בפורומים בתחום ביטוח לאומי,

יחד עם התנדבות והכשרה במסגרת שי"ל (שירות ייעוץ לאזרח) משנת 2004.

חשוב להבין שהחלטות בנושא תביעותיכם, מתקבלות באופן אישי ספציפי, רק בביטוח הלאומי.

בברכה ובהצלחה לכולנו!

משנקבעה נכות כללית 100% ובריאותית 75% מתי היא הופכת
29/11/14 21:36
48צפיות
איך ומתי נכות כללית שנקבעה בועדה של הביטוח הלאומי ל 100% ובריאותי ל75% הופכת לצמיתות?
קצבת נכות זמנית
29/11/14 22:05
40צפיות
שלום לך,

כל עוד קיים סיכוי שיהיה שיפור במצב הבריאותי,
בעקבות טיפולים וכדומה... ימשיכו לקבוע נכות זמנית.

כאשר המצב מתיצב וברור שלא יהיה שיפור,
אזי ניתן יהיה לדון בהחלטה לקביעת אחוזי נכות לצימיתות.

לשים לב בפרוטוקול, אם קיימים מספר סעיפי לקות,
כל עוד יהיה סעיף אחד לפחות זמני,
ימשיכו להזמין לוועדות רפואיות.

בברכת בריאות.
º
האם הסתיימה השביתה בלשכת העבודה.?
29/11/14 18:31
27צפיות
º
גם מחר ממשיכים העיצומים בלשכות התעסוקה..
29/11/14 19:14
22צפיות
עדיין בשביתה? ועוד שאלה......
03/12/14 11:00
15צפיות
הגשתי לביטוח לאומיי את מכתב הפיטורין ותלושים של שנתיים האחרונות.  איזה מסמכים אני צריכה להגיש ללשכת התעסוקה?
תודה

עדיין שובתים, ניתן לעקוב באתר שירות התעסוקה המצ"ב
03/12/14 16:20
7צפיות
מתוך אתר שירות התעסוקה: הודעות וחדשות

לביטוח לאומי יש להגיש  בטופס תביעה לדמי אבטלה:

ראי הנחיות מלאות בהגשת התביעה
(קיימת גם האופציה למילוי ומשלוח באמצעות האתר)

לשירות התעסוקה יש להציג ת.ז.  מכתב על סיום העבודה, תעודות מקצוע.

בברכה.
לא מבין
29/11/14 16:20
55צפיות
לפי מחשבון חוק לרון אני זכאי לתוספת גימלה כשאני מדווח על הכנסה  מעבודה
אם לא עובד, הקצבה יורדת
איך יתכן?
תוצאות המחשבון בקובץ המצורף
תודה
מחשבון קצבת נכות
29/11/14 20:00
42צפיות
שלום לך,

על פי הקובץ המצורף על ידך(צילום הדף)
כאשר לא עובדים מקבלים קצבה של 2594 ש"ח.
כאשר עובדים, הקצבה תעמוד על 252 ש"ח.

חשוב לדעת, כאשר יש הכנסות שלא מעבודה,
תהיה השפעה על תוספת ה"תלויים".
המחשבון הינו  רק לבדיקה מקדימה ואת החישוב המדוייק יערכו במחלקת נכות.

ניתן להיעזר לבדיקה נוספת בעלון למי שנקבעו 100% באבדן כושר עבודה להערכה נוספת:

בברכה.
הבטחת הכנסה
29/11/14 14:41
30צפיות
הנני אם יחידנית לבן שנתיים. לא עובדת. האם אני זכאית להבטחת הכנסה? אם כן מה גובה ההכנסה?
בבעלותי דירה ורכב ששוויו פחות מ-40 אלף שקל.
מחשבון הבטחת הכנסה
29/11/14 19:18
24צפיות
שלום לך,

תוכלי להיעזר  לבדיקה מקדימה במחשבון לחישוב קצבת הבטחת הכנסה 
לתשומת לבך, חלק מתנאי הזכאות הנו גם התיצבות בשירות התעסוקה,
כאשר הילד הינו מגיל שנתיים ואילך.(קודם לכן, קיים פטור).
הזכאות נבדקת מיום הגשת התביעה ולא רטרואקטיבית.

בברכה.
º
תודה
29/11/14 21:10
6צפיות
מס הפקס של נכות כללית
28/11/14 21:43
23צפיות
ערב טוב ושבת שלום,
מישהו יודע לאיזה מס פקס אני שולח את הטופס עידכון פרטי חשבון לקצבה נכות כללית ולאיזה מחלקה ?
אודה  בבקשה לתשובה

מחלקת נכות - פקס' בפרטי המחלקות בקישור המצורף:
29/11/14 13:41
11צפיות
סניפים וערוצי שירות לאחר איתור הסניף המטפל(בהתאם לעיר המגורים ו/או השייכות).

בברכה.
ערעור לביטוח לאומי נכות כללית?
28/11/14 19:44
70צפיות
שלום רב, אני בן 29.
לפני עשר שנים קיבלתי מביטוח לאומי נכות 75 אי כושר ורפואי 72, לאחר שנתיים הורידו אותי לצמיתות ל-65 אי כושר, בנוסף הגשתי ניידות וקיבלתי 40 אחוז.
מאז חלה הדרדרות בהליכה עקב מחלה וקושי בתפקוד, הגשתי בקשה לפני שנה לניידות והעלו לי אותה ל-80 אחוז, ככה שכן יש החמרה.
מאז ועד היום עבדתי לסירוגין וכיום אני עובד בעבודה שנוחה לי אומנם יש לי קושי ללכת אבל מסתדר.
הגשתי לפני חודשיים בקשה לפטור ממ הכנסה והרופא נתן לי 92 אחוז נכות רפואית, לפי שכלול של שלושה סעיפים ששנים מהם חדשים, בכך שלא הסתכל על סעיף נוסף וישר נתן את הפטור.
חשבתי האם להגיש החמרת מצב לנכות כללית, זאת מסיבה שיש לי 65 אי כושר לצמיתות, ובכך לעלות ל-75 על מנת לקבל קיצבה גבוהה ופוטר מארנונה וסיוע בשכר דירה.
לאור כל ההחמרה ובכך שהנכות הרפואית עלתה מאז לפני 10 שנים.
האם יש לי סיכוע לעלות את אחוזי אי כושר?
למיטב הבנתי בוועדה כל עוד אני עובד, אין טעם להגיש החמרת מצב, מסיבה שאני עובד, אני לפי חוק לרון ככה שלא מקזזים לי כלום מתוך 1522 שקל שאני מקבל בחודש, הכל לפי הטבלה.

ממה שהתיעצתי אמרו לי שעדייף שאני יעזוב את העבודה וימתין מספר חודשים ויגיש תביעה,ובכך אני לא עובד.
יש לי כבר נכות רפואית של 92 אחוז ועוד שכללולים, האם זה סיכוי לעלות לי את האי כושר מ- 65 ל- 75 ומעלה?
רואי לציין שאני רווק.
תודה רבה.

נכות כללית - בדיקה מחדש
29/11/14 14:23
60צפיות
שלום לך,

יש לבדוק היטב בפרוטוקול של נכות כללית,
האם ישנם אחוזי נכות מנופים, אשר אינם נלקחים בנכות כללית,
ואותם כן לוקחים בחשבון בפטור ממס.

מדובר על אחוזי נכות אשר אינם משפיעים על אבדן כושר העבודה.

תוכל להיעזר בעת הבדיקה בספר מבחנים לנכות כללית ונפגעי עבודה על פי סעיפי הלקות, 
(גם אלה שנרשמו בפרוטוקול לוועדה לפטור ממס),
כאשר בסוף כל פרק יש מפתח המסומן ב-*  או הערה שהאחוזים בסעיפים הנקובים אינם מובאים בחשבון, לצורך קצבת נכות.

לא נוכל כאן בפורום להציע לך להפסיק לעבוד.

בברכת בריאות.
וועדה של מס הכנסה שונה מוועדה של ביטוח לאומי
30/11/14 08:08
31צפיות
וועדה רפואית של מס הכנסה קובעת נכות רפואית שבה נלקחים בחשבון אפילו עצם חודרנית או כולסטרול.
הוועדות של ביטוח לאומי הן יעודיות בלבד כלומר: בניידות בודקים רק ליקוי בגפיים תחתונות בלבד. בשרותים מיוחדים בודקים תיפקוד יומיומי, בואי כושר נבדק כושר עבודתו של הנכה...
שאלה לאורנה
28/11/14 06:23
71צפיות
אני סובל מנוירופתיה פריפרית קשה ביותר , EMG  -  REINERVAION    MILD    RADICULOPATHY  L5  -  S1  האם ע"פ זה אני יכול להיות זכאי לניידות כי ע"פ הליקויים המזכים באחוזי ניידות לא מובן לי האם אני יכול להיות זכאי לניידות  !?
שאלה נוספת
29/11/14 23:31
23צפיות
אם יש לי % נכות בסכרת האם הייה שינוי % נכות , נראה לי שיש לי החמרה בנושע , האם % הנכות הייה לפי ספר הליקיים הישן או החדש.
סעיף הליקוי בנושא סוכרת (סעיף 4) בספר המבחנים
30/11/14 11:29
41צפיות
ראה מתוך חקיקה - ספר מבחנים לנכות כללית ונפגעי עבודה:
"תמצית השינויים עד ל-1.12.14:
 סעיף הליקוי בנושא סוכרת (סעיף 4): 
יום תחילת התיקון הוא 1.12.2014, והוא יחול על מי שהגיש תביעה מיום זה ואילך.
עם זאת מי שהגיש תביעה קודם ליום תחילת התיקון, בתוך 36 החודשים שקדמו ליום תחילת התיקון, יחולו עליו, נוסח התקנות הישן או הנוסח החדש,  על פי הנוסח המטיב מבין השניים"

בברכה.
ניידות
30/11/14 11:21
21צפיות
שלום לך,

ראה תחילה מתוך ניידות  רשימת ליקויים , האם יש התאמה לאחד או יותר, הסעיפים הנדרשים,
לשם זכאות.
אין לנו כאן הידע הרפואי על מנת להשיב לשאלתך.

לא הייתי שוללת הגשת תביעה למשרד הבריאות ולקבל מענה מהמומחים בתחום.

ממליצה לברר בפורומים הרפואיים המצורפים:
אני מבינה שחלק מהבעיות הרפואיות הן נוירולוגיות. לנסות לאתר פורום נוירולוגיה(מערכת העצבים ההיקפית).
תוכל אף להתיעץ עם החברים בפורום זכויות ומגבלות (נכים) , אשר יוכלו להוסיף עבורך מידע מנסיונם.

בברכת בריאות ו
ילד שהתייתם מאמו ואביו חולה-זכויות משמורן
27/11/14 09:25
20צפיות
ילד שהתייתם מאמו. אביו מאושפז בחו"ל כחולה נפש . הילד נמצא במשמורת  סבתו והיא רוצה לדעת את זכויותיה מביטוח לאומי.
אשמח לכל עזרה אפשרית
תודה
שרונה
אם הילד מאומץ רשמית על-ידי הסבתא, היא
27/11/14 10:33
25צפיות
תהיה זכאית לזכויות כאילו היא אימו (ראי קישור להלן).
בעקרון גם כאשר מדובר במשפחת אומנה ניתן לקבל זכויות אלו, ודאי כאשר מדובר באמונה לקראת אימוץ.
כאשר מדובר במשמורן שאינו הורה, ניתן לקבל חלק מהזכויות, אך המקרה ייבחן לגופו של עניין. לכן קשה לענות כאן באופן גורף על שאלה זו, ודרך המלך היא להיכנס למשרדי המל"ל, להציג את המצב, ולשמוע שם מהגורם המוסמך את התשובה המתאימה ביותר. 
על פניו במצב שאת מתארת, הסבתא תוכל למשל לקבל לחשבונה את קצבת הילדים, וכדו'.

קישור לעניין הורים מאמצים והביטוח הלאומי: 
מה קורה אם תהיה שביתה במשק
27/11/14 05:40
45צפיות
אם תפרוץ שביתה במשק בעוד שבוע מה היה אם זימון לוועדות רפואיות והמשך קבלת קצבת נכות לנכים בחודש הקרוב מסתיים הנכות!?
לכשתצא ההודעה על השביתה בפועל, תצא גם
27/11/14 07:11
37צפיות
הודעה בעניין הזה. בדרך כלל משתדלים שקצבאות הבט"ל לא ייפגעו. בכל מקרה, צפויה לקום ועדת חריגים שתאשר לעובדי המדינה לעבוד במקרים דחופים ומיוחדים. במידה ובכל זאת ישביתו גם את הוועדות הרפואיות או יימנעו מתשלום קצבה למי שנכותו הזמנית מתפוגגת במהלך השביתה, יתכן שהפתרון יגיע משם.
דמי אבטלה
26/11/14 21:56
110צפיות
שלום רב,

1. בחודש ספטמבר האחרון (ספטמבר 2014) חתמתי אבטלה. חודש מלא. התחלתי לחתום ב-24/08/14 וחתימתי האחרונה הייתה ב-12/10/14. בין תאריכים אלו חתמתי באופן קבוע וברציפות. למרות זאת, בעבור חודש ספטמבר 2014 קיבלתי תשלום רק על 22 ימים. בחודש זה ישנם סה"כ 30 ימים, מתוכם 4 שבתות ו-2 ימי חג (ראש השנה). לפי החישוב שלי הייתי אמור לקבל תשלום בעבור 24 ימים (24=30-4-2) ולא 22 ימים כפי שקיבלתי. האם אני מפספס משהו?
2. האם אני צריך להודיע כאשר אני מתחיל לעבוד. התחלתי לעבוד לפני חודש ושבוע ועדיין לא דיווחתי. בינתיים קיבלתי דמי אבטלה בעבור כל חודש אוקטובר 2014 למרות שחתימתי האחרונה הייתה ב-12/10/14. מה יקרה עכשיו?

תודה מראש,
יובל
לגבי שאלתך השניה, בעקרון אדם
27/11/14 07:18
39צפיות
שמקבל דמי אבטלה ומתחיל לעבוד, יכול פשוט להפסיק להתייצב בלשכת התעסוקה, וממילא לא יקבל דמי אבטלה עבור התקופה שאינו מתייצב.
בימים אלה כאשר יש עיצומים בשירות התעסוקה והמל"ל מסתמך על התייצבויות קודמות, יתכן שישולם לך יותר מכפי שמגיע לך (עבור מחצית חודש אוקטובר ואילך). על-מנת להימנע ממצב כזה, שיכול להביא לכך שתידרש להחזיר כספים, מומלץ להודיע למוסד (שאינו שובת) על מועד תחילת עבודתך.

º
תודה! מישהו בשביל השאלה הראשונה?
27/11/14 10:16
14צפיות
דמי אבטלה - תקופת הזכאות והכנסות מעבודה
27/11/14 11:26
29צפיות
שלום לך,

מוסיפה לתשובתו של Harrington,

מתשלום ראשון של דמי אבטלה, מנכים 5 ימים, אשר משולמים בסופו של דבר, למי שמתיצב את מלוא מכסת הימים, וטרם החל לעבוד/הופנה לעבודה.

בקישור יש גם את היומן החודשי לתשלום דמי אבטלה על פי מספר ימי העבודה האפשריים שחלו בכל חודש
יש לעשות הבחנה בין מי שעבד קודם לכן 5 או 6 ימים בשבוע.

בנושא תחילת העבודה ראה מתוך הכנסות בתקופת אבטלה
מומלץ להודיע בהקדם לביטוח לאומי,
ניתן לטפל באמצעות פניה לסניף שלך:
ההודעה מגיעה למנהל/ת מחלקה ונענית תוך מספר ימים.

בברכה.

º
תודה!
27/11/14 11:41
9צפיות
פנייה למל"ל
26/11/14 20:28
46צפיות
דחו לי תביעה של מענק מועדפת לחיילים משוחררים 
ובעקבות כך פניתי לפניות הציבור ואמרו לי לצרף אליהם 
מכתב יש לכם רעיון למכתב ? 
מענק לחייל משוחרר בעבודה נדרשת
27/11/14 11:52
23צפיות
שלום לך,

האם עמדת בכל תנאי הזכאות למענק?
לדוגמא:
1- התחלת לעבוד בעבודה הנדרשת בשנה הראשונה,
וצברת לפחות  6 חודשי עבודה מלאים, או פחות מ-6 חודשים, אך העבודה היתה על פי ההגדרה:
"עבודה מתוך רשימת העבודות הנדרשות (עבודה במפעלי תעשייה ובבתי מלאכה, באתרי בנייה, בתחנות דלק ובבתי מלון, באתרי גידול חקלאיים ובתי אריזה, בטיפול באנשים בעלי מוגבלויות), חוץ מעבודה פקידותית בתחומים אלה, כפי שנקבע ומפורט בחוק. ועבודה זו הוגדרה בעבורו "לא מתאימה" מבחינת מקצוע או מרחק (מקום העבודה הוא במרחק של 60 ק"מ לכל הפחות ממקום המגורים, על פי הרשום בתעודת הזהות, ומעסיקו אינו מספק לו מקום לינה מטעמו ללא תשלום, ואינו דואג להסעה יומית מביתו אל מקום העבודה ובחזרה)." 

2- האם התחלת לעבוד בעבודה מועדפת בשנה שניה, כאשר היתה  לזכותך זכאות לדמי אבטלה? 6 חודשי עבודה לפחות+6 חודשים, הנלקחים מהשירות הסדיר?
ראה מתוך תנאי הזכאות:

חסר מידע בשאלתך, על מנת לנסות לסייע בידיך.

בברכה.
המשך למענק מועדפת לחיילים משוחררים
27/11/14 14:56
20צפיות
לא עמדתי בתנאי הזכאות למענק ולכן הם דחו 
לי אותו , ובאותה העת פניתי לפניות הציבור שלהם 
ואמרו לי לצרף אליהם מכתב ואני שואל יש לכם 
איזה שהיא המלצה למכתב שיינגע בליבם מה שנקרא ? 
מענק עבודה נדרשת
27/11/14 22:15
19צפיות

האם בדקת היטב את כל האפשרויות שהעברתי בתשובתי הקודמת?

לאמיתו של דבר, קשה לנסות לסייע, כאשר אין לנו את התמונה המלאה.
אם תוכל לרשום את כל המידע, כדי שנוכל לבדוק אם קיימת אפשרות,
על פי הנתונים.

כן בדקתי
29/11/14 13:14
9צפיות
מלפני כן , ואמרו לי בפניות הציבור 
שעל מנת שיוכלו לטפל בפנייתי מכתב 
מדוע אני חושב שבכל זאת אותו מענק מגיע לי 
ואני שואל אם אכן יש רעיונות למכתב ? 
º
מתי התחלת לעבוד בעבודה נדרשת/כמה זמן/היכן?
29/11/14 13:37
19צפיות
חודש אחרי השחרור התחלתי
30/11/14 15:35
10צפיות
לעבוד בעבודה מועדפת בבתי זיקוק באשדוד ולמעשה עבדתי 
במס ' מקומות שכך לטענתם עולה שיש (טענה של מחלקת אבטלה בסניף אשדוד ) 
125 יום מקווה שזה יעזור באמת ככה לצרף לפניות הציבור שלהם מכתב 
שכן יסייע לי לקבלת המענק 
איך עושים את החישוב הזה של מובטל חוזר?
26/11/14 13:09
78צפיות
180% מהימים? מאיזה ימים?לאשתי נאמר שהיא ניצלה את כל הימים השנתיים כבר .איך הם הגיעו לזה?
תביעה חוזרת של דמי האבטלה
26/11/14 13:27
39צפיות
שלום לך,

מי שגילו צעיר מ-40 יכול לקבל פעמיים דמי אבטלה במהלך 4 שנים.
בפעם שניה, מקבלים 80% מימי הזכאות ו-85% מדמי האבטלה.
תוכלו לעיין בתקופת הזכאות המירבית, על פי גיל ומצב משפחתי לכמה ימי זכאות היא זכאית ולחשב מתוכם 80%.

בברכה.
סניף ת"א הפסיק לכם תשלום הבטחת הכנסה?
26/11/14 12:25
41צפיות

דחו לכם תביעה להבטחת הכנסה בסניף תל אביב ללא חתימה? או בחתימה "ר. דליה"? או בחתימה "דליה ראש"? בבקשה ספרו לי. אפשר גם דרך המסרים של תפוז, או בדואר אלקטרוני mevutachat@gmail.com.

ולמה? אני שוקלת להגיש תלונה במשטרה כנגד פקידה בסניף תל אביב של ביטוח הלאומי שנוהגת לדחות תביעות הבטחת הכנסה ללא הצדקה (התפקיד הוא לדחות תביעות בהתאם לחוק. אם היא עושה את זה ללא הצדקה, מדובר בשימוש אסור בסמכות). יעזור לי לדעת אם היו עוד מקרים!

בדיקת זכאות להבטחת הכנסה/השלמת הכנסה
26/11/14 13:33
42צפיות
שלום לך,

אני מבינה את ההרגשה של דחיית קצבה,
אך האם בדקת מהי הסיבה לדחיה?

האם נעזרת לדוגמא, במחשבון הבטחת הכנסה המצ"ב לבדיקה מקדימה של הזכאות?
האם פנית באמצעות פניה לסניף שלך מח' הבטחת הכנסה,
לקבלת מענה אישי ספציפי לדחיה?
פניה באמצעות האתר, מגיעה למנהל/ת מחלקה ונענת תוך מספר ימים:

בברכה.

אורנה, לאף אחד אין ספק שאני זכאית להבטחת הכנסה
26/11/14 13:45
45צפיות
מדובר בעובדת שכבר כמה פעמים הפסיקה את הקיצבה (ובמעורבות נציב תלונות הציבור נאלצה כל פעם לשנות את החלטתה). עכשיו כשזה קורה שוב נדמה לי שהגיע הזמן להפסיק את המעגל של הודעה על הפסקה - פנייה לסניף ולנציב תלונות הציבור - שינוי ההחלטה, ולהגיש תלונה. אחרי כל כך הרבה פעמים אי אפשר ליחס תום לב לקידה. לאור החזרה על הדברים, לא אתפלא אם היא לא מתוגמלת על התנהלות זו.
º
הצעתי בו ביום סיוע, ראי במסר.
27/11/14 11:36
19צפיות
התפטרות מוצדקת?
26/11/14 07:48
42צפיות
שלום רב,
התחלתי לעבוד כמזכירה בבית ספר. לאחר כחודש שינו לי את התפקיד לאחראית גביה, דבר שלא הוזכר כלל בראיונות או בתחילת העבודה. כל התפקיד השתנה ופתאום הפכתי למנהלת חשבונות,תחום שמרתיע אותי מאוד. לכן הודעתי שאיני רוצה להמשיך בתפקיד זה, אך מבחינתם מדובר בתפקיד שעל מזכירה לבצע, גם אם לא נאמר לי על כך מראש. לכן נאלצתי להתפטר. מקום העבודה מסרב לתת לי מכתב על השתלשלות העניינים, ומסרב לתת לי מכתב פיטורים.
האם ההתפטרות שלי נחשבת מוצדקת? האם אוכל לקבל דמי אבטלה על סמך הצהרתי זאת? האם מקום העבודה מתנהל באופן חוקי?
תודה רבה!
ראשית מאחר וכתבת "התחלתי לעבוד", נראה שאת יחסית
26/11/14 09:10
34צפיות
חדשה בתפקיד (תקני אותי אם אני טועה). השאלה הזאת רלוונטית הן לעניין פיצויים (שהרי מי שמתפטר מחמת הרעת תנאים מוחשית זכאי לפיצויםי כאילו פוטר), והן לענייננו, לבחינת המוסד אם מדובר בהתפטרות מוצדקת.
אדם שעבד משך שנים בתפקיד א' ולפתע נדרש לעבוד בתפקיד ב' בניגוד לרצונו, כאשר יש הבדל משמעותי בין התפקידים (למשל לעניין שכר, לעניין שעות עבודה, לעניין מעמד, וכדו'), שם אפשר לדבר על הרעת תנאים שתאפשר לראות בהתפטרות כמוצדקת גם מבחינת המוסד לביטוח לאומי.
אולם אדם שהתקבל לעבודה למשל בינואר, ובחודש פברואר-מרץ נדרש לבצע מטלות שלא נאמרו במפורש בראיון העבודה שהן תהיינה חלק מתפקידו, שם לכאורה לא מדובר בהתפטרות מוצדקת. 

חסרים איפוא פרטים בדברייך כדי לתת מענה ענייני יותר. בכל מקרה חשוב לזכור, שאלת ההתפטרות המוצדקת מבחינת המוסד לביטוח לאומי, היא שאלה של שיקול דעת של פקיד התביעות. אמנם יש כללים שלגביהם אין מחלוקת, כמו למשל התפטרות מסיבות בריאותיות שאינן מאפשרות המשך עבודה וכיו"ב, אך מעבר למה שידוע וברור, הן לחיוב והן לשלילה, יש לפקיד התביעות שיקול דעת די נרחב.
לפיכך אין כל סיבה להימנע מהגשת תביעה, לציין שם את העילות להתפטרותך, להסביר מדוע בנסיבות העניין לא היה סביר לבקש ממך להמשיך לעבוד במקום, ולטעון שבנסיבות אלו את זכאית לדמי אבטלה מטעם 'התפטרות מוצדקת'. יתכן שטענותייך תתקבלנה ויתכן שלא, את זה קשה לדעת כאמור מתוך מה שכתבת, ובכלל.

לגבי התנהלות מקום העבודה, גם זה תלוי בנתונים שאינם מופיעים בשאלתך. אם התחלת לעבוד שם לפני חודשים בודדים, ובס"ה מדובר במטלות שאת לא ידעת שצריך לבצע במסגרת אותו תפקיד והמעסיק סבור שכן, זו לא התנהלות פסולה מצידו. אולי עניין של חוסר הבנה, אולי לא הכל הודגש, אבל לא כל דרישה ומטלה צריכים להישמע כבר בפגישה הראשונה בין שני הצדדים. אם לעומת זאת את עובדת כבר תקופה ארוכה בתפקיד א' מבלי שנדרש ממך לעסוק בב', וכעת הדבר נדרש, תוך שזה פוגע בך פגיעה ממשית (ולא סתם כי את לא אוהבת את התחום), או אז אפשר לדבר על התנהלות פסולה מצד המעסיק.

עונה
26/11/14 11:00
29צפיות
תודה רבה על התשובה המפורטת!
אני אסיים לעבוד במקום לאחר 3 חודשים בלבד.
זאת, אחרי שניסיתי ל"עכל" את התחום החדש, כך שניסיתי.
מציינת שבראיונות העבודה שלי , בהגדרת התפקיד בביה"ס ובחודש הראשון כלל לא הוזכר הנושא, ופתאום הוא הפך לכלל עיסוקי במשך כל יום העבודה.
במודעת הדרושים למחליף שלי, נכתב כבר בפירוש" אחראי גביה" - דבר שלא נעשה לגביי.
מוסיפה גם שאמרתי שלו הייתי יודעת שזו הגדרת התפקיד, מראש לא הייתי מגישה מועמדות למשרה הזו...
האם הפרטים האלו משנים משהו ?
תודה רבה!

לא הרבה.
26/11/14 13:11
20צפיות
אם היה מדובר בתפקיד אחר לחלוטין מזה שסוכם עליו, זה מצב אחד. אבל אם מדובר במטלות במסגרת אותו תפקיד, שלכתחילה לא דובר עליהן בהרחבה אבל נראה שבעיני המעסיק הן חלק מאותו תפקיד שלשמו שכר אותך, אין בכך התנהלות קלוקלת מצידו. 

סתם דוגמה קיצונית להמחשה, נניח שמישהי מתראיינת לתפקיד מזכירה, ונאמר לה שהיא עוסקת בטלפונים, תיוק, דיוור, וכיו"ב. אם לאחר תחילת עבודתה יתברר לה שעליה גם להכין קפה לבוס, האם ניתן יהיה לומר שזה לא התפקיד שהתראיינה אליו? התשובה שלילית. לא ניתן בדרך כלל לפטר את 100% המטלות במודעת הדרושים, וגם לא בראיון העבודה. לכן אלא אם כן הייתה כן איזושהי הונאה מיוחדת, קשה להאמין שביה"ד ישתכנע שמדובר ביותר מאשר אי-הבנה או אי-תיאום ציפיות בין הצדדים. כך בוודאי כאשר מדובר על עובדת חדשה.

גם העובדה שכיום במודעת הדרושים כן מציינים את הדברים, לא משנה זאת לעניות דעתי. ראשית מותר למעסיק להפיק לקחים מטעויות קודמות, ואף ייאמר לשבחו שהוא עושה זאת. שנית זה דווקא מלמד שאין כאן כל נסיון הונאה מצד המעסיק, אלא ס"ה משהו שהוא סבר שאין צורך לומר ומובן מאליו, ולאחר שלמד שזה לא המצב הוא מתקן זאת לפעם הבאה.

כך או אחרת, מאחר ולאחר שלושה חודשים את ממילא לא זכאית לפיצויים גם אם תוכיחי הרעת תנאים מוחשית, נראה שעדיף להפיק לקחים להבא, לסגור את הפרק הזה של החיים, ולהמשיך הלאה.
º
הודעות מתוך אתר ביטוח לאומי
25/11/14 21:04
258צפיות
שינויים במבחן הזכאות לקצבת שירותים מיוחדים (מבחן ה- IADL)
25/11/14 21:38
112צפיות
מתוך אתר ביטוח לאומי:

שירותים מיוחדים לנכים - שינויים במבחן הזכאות לקצבת שירותים מיוחדים (מבחן ה- IADL)

"הזכאות לקצבה ושיעוריה נקבעו עד כה בהתאם למידת התלות של המבוטח בעזרת הזולת בפעולות היום יום שהן: ניידות בתוך הבית, רחצה, הלבשה, אכילה והיגיינה אישית, וכן בהתאם לצורך בהשגחה למניעת סכנה לו או לזולת.

כיום הזכאות לקצבה ושיעוריה נבדקים גם בהתאם לצורך בעזרה במשק בית: הכנת מזון, הפעלת מכשירי חשמל, אחזקת הבית, טיפול תרופתי, ביצוע קניות וסידורים מוסדיים וכספיים.

חשוב לדעת:
* הבדיקה מתייחסת למגבלות הנובעות מהליקוי הרפואי בלבד, ולא מסיבות אחרות (כגון נורמות תרבותיות, הרגל ועוד).
* הבסיס לקביעת הזכאות היה ונותר התלות של האדם בעזרת הזולת בביצוע פעולות היום יום. מי שאינו זקוק לסיוע בפעולות אלה, לא יהיה זכאי לקצבה.

מבדיקות שערך הביטוח הלאומי עולה, שהשינוי יגרום להכללת אנשים אלה, בעיקר, במעגל הזכאים לקצבה:
* אנשים עם לקות נפשית מסוג סכיזופרניה קשה;
* עיוורים (בעלי ליקוי ראייה של 90% ומעלה);
* אנשים עם ליקויים נוירולוגיים קשים (לדוגמה: פרקינסון, MS ,AL );
* אנשים עם פיגור שכלי בינוני וקשה.

נוסף על כך, ייתכן שינוי בסכומי הקצבה של אנשים נוספים, המוגבלים בפעולות היום יום, וצריכים סיוע גם בתפעול משק הבית בשל מצבם הרפואי.

לתשומת לבך,
אין שינוי בתנאי הזכאות לשירותים מיוחדים.

המלצות בשבילך:
אם אתה מעוניין לבדוק את זכאותך לאור השינוי, אנא מלא תביעה על גבי הטופס המתאים:
* אם אתה מקבל קצבת שירותים מיוחדים, וסבור שהשינוי עשוי להגדיל את זכאותך - יש למלא בקשה לבדיקה מחדש למקבל קצבה לשירותים מיוחדים
* אם אתה לא מקבל קצבת שירותים מיוחדים, ומעוניין לבדוק את זכאותך לקצבה, יש למלא תביעה לקצבת שירותים מיוחדים"

מתוך הקישור:

שירות חדש באתר: מילוי ושליחת תביעה לנכות כללית עם כל המסמ
22/11/14 16:16
104צפיות
מתוך אתר ביטוח לאומי:
"מעתה אפשר למלא באתר תביעה לנכות כללית, לצרף מסמכים ואישורים רפואיים ולשלוח אותה און ליין לסניף שלך.
את המסמכים ניתן לסרוק או לצלם בסמארטפון."
"למילוי הטופס און ליין "- להכנס לקישור
חדשות - הודעה למתייצבים בשירות התעסוקה לצורך קבלת דמי אבטלה
16/11/14 18:01
312צפיות
מעבירה שוב את ההודעה מתוך אתר ביטוח לאומי,
לטובת אלה שלא הבחינו בה:

"מקבלי דמי אבטלה
מי שקיבלו דמי אבטלה מהביטוח הלאומי בעבור חודש ספטמבר 2014, ולא התייצבו בלשכת שירות התעסוקה במהלך חודש אוקטובר בשל העיצומים, יקבלו מקדמה על חשבון התשלום המגיע להם עבור חודש אוקטובר.

עם סיום העיצומים יחשב הביטוח הלאומי את סכומי דמי האבטלה לחודש אוקטובר: 
- מי שיתברר שקיבל מקדמה שלא היה זכאי לה, יתבקש להחזיר את התשלום שקיבל.
- מי שיתברר שהוא זכאי לתוספת תשלום, יקבל את ההפרש המגיע לו.
עם סיום העיצומים יש לשוב ולהתייצב כנדרש לפי כללי ההתייצבות של שירות התעסוקה.

מובטלים חדשים
מובטלים חדשים, שלא התייצבו בלשכת שירות התעסוקה במהלך חודש אוקטובר בגלל העיצומים המתקיימים שם, יכולים להגיש תביעה לדמי אבטלה לביטוח הלאומי.
הביטוח הלאומי יבדוק את זכאותכם לדמי אבטלה, וישלם לכם את דמי האבטלה מיד לאחר התייצבותכם הראשונה בלשכת שירות התעסוקה בתום העיצומים.

המתייצבים בלשכת שירות התעסוקה, כדי לקבל קצבת הבטחת הכנסה
מי שהתייצבו בלשכת שירות התעסוקה בחודש ספטמבר 2014 או באחד הימים בחודש אוקטובר 2014, שבהם לשכת התעסוקה הייתה פתוחה - תשולם להם הקצבה ב- 14/11/2014 עבור חודש 10/2014 (בכפוף ליתר תנאי הזכאות)."
?
הביטוח הלאומי מציע לאנשים עם נכות דרך להשתלב בעבודה
25/11/14 21:25
109צפיות
מתוך אתר ביטוח לאומי:

"עובדי השיקום בביטוח הלאומי מסייעים לאנשים עם נכות להשתלב בעבודה 
באמצעות חברות ההשמה: או.אר. אס, אורטל, תגבור ודנאל.

השירות מיועד לאנשים עם נכות מוכרת בביטוח הלאומי, הזכאים לשיקום מקצועי.
עובדי השיקום, באמצעות חברות ההשמה, יפעלו למציאת עבודה מתאימה עבורכם, וילוו אתכם מהשלב הראשון עד לקליטתכם בעבודה.

אתם מוזמנים לפנות למחלקת השיקום בסניף הביטוח הלאומי באזור מגוריכם
בימים א', ג', ה' בין השעות 8:00 - 12:30.
לקבלת פרטים נוספים אנא התקשרו לטל' 02-6463488.

למידע מפורט על השיקום המקצועי בביטוח הלאומי "
(כרגע עורכים עדכונים במידע בתחום השיקום המקצועי. עם סיום הטיפול אעביר קישור ישיר)
מילוי ושליחת תביעה לדמי אבטלה עם כל המסמכים און ליין
30/11/14 13:19
37צפיות
מעבירה בשנית את ההודעה מאתר ביטוח לאומי

מתוך אתר ביטוח לאומי:
מעתה אפשר למלא באתר תביעה לדמי אבטלה ולשלוח אותה און ליין עם כל המסמכים לסניף שלך.
לשם כך עליך להיכנס לשירות אישי ולהזדהות בקוד משתמש וסיסמה.
אם אין לך עדיין קוד משתמש וסיסמה, תוכל 
להזמין קוד משתמש באמצעות האתר

עדכון פרטי חשבון בנק - באתר ביטוח לאומי
02/12/14 17:52
37צפיות

השרות מיועד ל:
• מקבלי קצבת ילדים 
• מקבלי תגמולי מילואים 
• לא שכירים - עצמאים, סטודנטים, לא עובדים

קליטת חשבון הבנק
עם סיום מילוי הפרטים ובדיקת תקינותם, ניתן לקבל הודעה על רישום הפרטים לטלפון נייד. 
השינוי מותנה באימות של פרטי חשבון מול הבנק.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום