לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הריון תאומים והריון שלישייה
אתם נושאים/נשאתם יותר מעובר אחדאם בדרך הטבע או בדרכים אחרות-זהו מקומכם!בטוחני שתמצאו ב הזה מקום להכל:לשאול, לתהות, להזדהות ולשתףועוד הרבה מעברברוכים הבאים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון תאומים והריון שלישייה

אתם נושאים/נשאתם יותר מעובר אחדאם בדרך הטבע או בדרכים אחרות-זהו מקומכם!בטוחני שתמצאו ב הזה מקום להכל:לשאול, לתהות, להזדהות ולשתףועוד הרבה מעברברוכים הבאים

בקשה להמלצה על מומחה, בעיה בשקיפות עורפית :(
28/02/2015 | 18:12
6
140
היי
בבדיק שקיפות עורפית בשבוע 13 נמצא שלאחד העוברים יש אקרניה והומלץ על דילול. רצינו לקבל חוות דעת שנייה ואשמח להמלצות על מומחה בתחום.
תודה רבה
מאיזה אזור את/ קופה/פרטי? בשורות טובות
28/02/2015 | 19:26
5
47
אזור המרכז אבל מוכנה להגיע לאן שצריך...
28/02/2015 | 19:37
40
תודה רבה
קופ"ח כללית ואפשר גם פרטי
28/02/2015 | 19:37
3
29
בנות, עזרתכן- מי מכירה ויכולה להמליץ
28/02/2015 | 20:08
2
31
תודה
01/03/2015 | 13:05
1
35
קיבלתי המלצה על היחידה לאולטרסאונד בתל השומר ועל הרופאים שביחידה: ד"ר בועז וייס ופרופ' שלמה ליפיץ. 
כותבת לידע כללי, בתקווה שאף אחת לא תצטרך את המידע הזה לעולם...
שיעבור בקלות. מחזיקה לך לבשורות טובות
03/03/2015 | 09:42
7
איפה אתן קונות בגדים?
28/02/2015 | 12:39
12
181
הבנתי שכדאי להיערך עם מינימום של בגדים היות ומקבלים המון, אבל בכל זאת יש לכן המלצות על מקומות זולים יחסית לקנות בהם כמות של בגדים?
עדיין לא קניתי כלום אבל
28/02/2015 | 17:11
115
אני מתכננת להזמין מnext. יש להם מארזים של בגדים מקסימים לתינוקות במחירים מאוד נגישים. זאת גם ההמלצה שקיבלתי מכמה חברות.
כדאי לשאולל ממכרים בשלב הראשון, הם גדלים כ ל כ ך מהר...
28/02/2015 | 19:29
2
100
וחבל על הכסף. 
אם רוצים לקנות בזול, כדאי לקנות בגדים לא ממותגים בחנויות הקטנות. מניחה שגם בשווקים אפשר למצוא. והאינטרנט הבנתי שהיא באמת אופציה מעולה, אם כי אין לי נסיון בזה. יש גם את האתר של אלי אקספרס ששווה סיור. 
והעצה הכי טובה שיש, אם זה מסתדר עם האמונות שלך כמובן, זה שהכל יהיה נקי, מקופל, ממויין ומסודר מבעוד מועד כדי לא להתחיל להתעסק בזה עם שני חברים מתוקים על הידיים .
אה, וגם כדאי להוסיף מאיזה איזור את אולי בנות מכירות חנויות ספציפית מאזורך. 
תודה, אני מאזור ירושלים
28/02/2015 | 20:50
1
65
אכן התחלנו למיין מה אנחנו יכולים לקבל, אבל חסרים לנו די הרבה בגדים ומסכימה שזה מיותר להוציא המון כסף לבגדים שהם ילבשו תקופה כל כך קצרה. ותודה על העצה, עם כל החשש והדאגות אני באמת מתחילה לעשות עכשיו סדר בציוד שיהיה מוכן לקראת החבר'ה שלנו
מרגש
03/03/2015 | 09:43
14
חנויות זולות
01/03/2015 | 10:18
83
אמנם אני לא קונה לפני הלידה דברים, אבל אני מכירה כמה חנויות זולות בירושלים.
יש לך את בזאר שטראוס (יש בתלפיות, בשטראוס, בגאולה ועוד..) זו חנות שיש בה הכל לתינוקות וילדים ביגוד, משחקים וכדו'.
בנוסף- יש את לידר זו רשת של חרדים יש בה דברים מקסימים וזולים. אני לא יודעת בדיוק איפה הם נמצאים בירושלים אבל אני יודעת שיש להם כמה סניפים. ויש את PARTY ליד תחנה מרכזית ובעיר שיש להם גם דברים ממש יפים ולא יקרים מידי (בחנות הזו אני לא יודעת בדיוק אם יש להם דברים לתינוקות שרק נולדו...)

בהצלחה!!!
אנחנו דווקא לא קיבלנו המון בגדים
03/03/2015 | 10:40
6
95
ת'אמת בהתחלה לא קיבלנו כמעט בכלל ובטח שלא בגדי בסיס.
צריך לדעתי לקנות לפחות 10-12 אוברולים ו10-12 רגליות שיהיה לבית בהתחלה, זה מה שאנחנו קנינו ואם אני זוכרת חמי יום אחרי שחזרנו הבייתה הלך לקנות לנו עוד פי 2 כי מחליפים מלא בהתחלה והמכונה עבדה בלי הפסקה (נולדו בחורף והיו כמה שכבות...)
כשהם בבית אין צורך להלביש בכל הבגדים היפים שמקבלים הכי נח להלביש הכי בסיסי (אוברול+רגלית) שיהיה נח להחליף מהר חיתולים וזהו.
מה שקיבלנו היו בעיקר כשגדלו קצת בגדים יפים ומיוחדים.

אם יש ממי לקחת/להשאיל זה הכי טוב אצלנו אלה היו בנים ראשונים ונכדים ראשונים משני הצדדים אז לא היה ממש ממי לקחת, אנחנו היינו בעיקר אלה שלקחו מהם וגם היה לנו הרבה מה לתת כי היה לנו הכל כפול... 
תודה
03/03/2015 | 20:01
5
48
התכוונת ל-10-12 אוברולים ורגליות לכל אחד או לשניהם ביחד?
באמת נשתדל לקנות בעיקר בגדים בסיסיים (למרות שזה כיף - הכל פשוט חמוד ברמות...), בעיקר שברור לי שנקבל המון מתנות אח"כ, גם מהצד שלי הם נכדים ונינים ראשונים (:
החישוב הוא כזה
03/03/2015 | 20:36
4
76
לפחות 2 אוברולים ו2 רגליות ליום לכל אחד
אם נולדים בקיץ אז אין עוד שכבה מעל ואז עושים פחות כביסות אז כדאי שיהיה יותר סטים ואם בחורף בכל כביסה יש גם שכבה עבה מעל ואז עושים יותר כביסות ואפשר להסתדר עם פחות סטים.
חבל להפעיל מכונות חצי ריקות רק בגלל שאין מספיק סטים ואם אלה ילדים ראשונים ואתם מקווים לעוד אז תראי בזה בתור השקעה גם לילדים הבאים, אני את רוב הבגדים הבסיסים שמרתי והם במצב טוב למרות שעברו מליון כביסות.

אגב שלי נולדו בחורף ובהתחלה עשיתי מכונה כל יום לפחות (רק של הילדים...)
בקיצור צריך הרבה...
04/03/2015 | 06:59
2
83
מקווה שהחבר'ה שלנו יתאפקו ויוולדו באביב. אכן ילדים ראשונים, אבל אחריהם אני רק צריכה עוד בת בשביל לא להשאר לבד עם כל הבנים ואז מבחינתי אפשר לסגור את הבסטה
התגובה שלך הצחיקה אותי
04/03/2015 | 17:21
1
65
לי יש תאומים בנים בני שלוש ורבע ועכשיו אני עם בת בבטן וכולם אומרים לי שזה מושלם ואותי זה מצחיק כי באמת לא היה לי איכפת מה יהיה ודי השלמתי עם עניין הבנים כי לבעלי יש 5 אחים כולם בנים...
אני אגב רוצה לפחות עוד אחד (אם לא שניים)
אני עוד בהלם מעניין הבנים
04/03/2015 | 18:05
60
עוד מתאוששת מהמשפט באולטרסאונד "וגם השני בן..."
טכנית אפילו הודעתי לבעלי בתחילת ההריון שלא משנה מה, היצור החי הבא שנכנס הביתה זה בת. גם אם יצא שזה בן נגדל אותו בתור בת... אז אמרתי...
איזה כיף לך שעוד מעט יהיה לך עם מי לשחק ב נראה לי שאני אתפשר על עוד פשושה אחת גם אם זה אומר שנשאר מיעוט בבית של בנים (:
גם אני חושבת ששווה להשקיע בבייסיק
16/03/2015 | 14:30
3
ומתכוונים להעביר בגדי בסיס לילדים הבאים (בד"כ זה בייסיקים לבנים שלובשים לזמן די קצר, אז הם יהיו טובים למה שלא תלדי בפעם הבאה) הייתי ממליצה מנסיון להשקיע ולקנות 'סריגמיש'. הם ממש איכותיים אחרי הרבה כביסות ובהעברה מילד לילד.
מה שכן, מומלץ מאוד לקנות 'חזיות'. (לא של נשים, כך גם קוראים לבגד גוף מעטפת לתינוקות) זה מאוד נוח לשים אותם מעל ואז לסגור, בלי להעביר את הראש כמו בבגד גוף רגיל. לפחות בחודשיים הראשונים.
וכמובן, בהתחלה מלבישים דברים נוחים, אז לחשוב תמיד על נוחות כשבוחרים בגדים..
בהצלחה!
יש כאן מישהי שעברה מעקב אצל רופא פרטי והתאשפזה?
28/02/2015 | 05:58
5
127
אני שוקלת לשכור רופא פרטי בזמן האשפוז. מוטב מאוחר מאשר לעולם לא...
רציתי לשאול מה קורה במקרה כזה, האם המעקב שלו מחליף את זה של הצוות הרפואי במחלקה או שהוא רק נותן חוו"ד נוספת? מה קורה אם הוא רוצה להוסיף לי תרופות? האם הצוות יכבד את ההחלטות שלו ויתן לי או שאצטרך להשיג באופן פרטי?
ומה בנוגע לבדיקות נוספות שימליץ?
הכי טוב לשאול את הרופא הספציפי שאת מעוניינת בו ואת המחלקה
28/02/2015 | 19:35
19
חפשי רופא שעובד בבית חולים בו את מתאשפזת
28/02/2015 | 21:17
3
48
ואז יש סיכוי שיכבדו את דעתו, והוא אותם

לרוב- כשמתאשפזים הם אחראיים עליך ועל ההריון ולכן לא יאהבו מישהו שמתערב. אם הרופא מבית החולים, אז יתייעצו איתו או לכל הפחות הרופא ייתן הנחיות והם יקשיבו או לא יסתרו את שאמר (וגם - תלוי מי הרופא וכמה הוא מוערך).
אני עברתי את כל ההריונות בליווי פרטי וילדתי או התשאפזתי אם היה צורך בבית חולים בו הרופא עובד
יש אחד שאני רוצה מאותו בי"ח
28/02/2015 | 21:53
2
55
אבל לא מאותה מחלקה, כך שבכל זאת זה קצת קונפליקט. אם הייתי מתאשפזת אחרי שהייתי מתחילה אצלו מעקב זה היה יותר קל להגיד להם שיש לי אותו כרופא מעקב פרטי. אם אני לוקחת אותו עכשיו זה ייצור קצת תחושת חוסר אמון, כאילו לקחתי אותו כי אני לא מאמינה בהם. מקווה פשוט להשתחרר מהר ואז לרוץ אליו, אם לא אשתחרר מהר אצטרך להחליט.
אני מחפשת גם רופא פרטי
01/03/2015 | 19:41
1
30
איך מוצאים מישהו כזה? חיפשתי לפי השמות של הרופאים במרפאת הריון בסיכון אבל אין מישהו בעל שם ששמעתי עליו המלצות.
יש לכן המלצה על מישהו שעובד בשיבא או איכילוב? 
קיבלתי המלצה על פרופ' משיח משיבא
01/03/2015 | 19:58
45
לי זה פחות רלוונטי, אבל נשמע כמו מישהו שהייתי הולכת אליו בעיניים עצומות אם היה לי נוח. 
מעבר מפורום פוריות
27/02/2015 | 21:46
5
234
שלום לכולם
 זהו לי ההיריון ראשון בגיל 40 אחרי שנה וחצי של הפלות וטיפולים שבהם עברתי כל סיבוך אפשרי.
לשמחתי אני כבר בשבוע ה16 ויש לי תאומים חברים בן ובת, העולם מתרגש ומחבק אותי ללא הפסק, אני נשואה לגבר חמוד שאני פרק ב' שלו עם 2 ילדים מהנישואים השניים, לצערי הוא לא נמצא הרבה בבית גם בגלל משמורת משותפת וגם היות והוא משרת בקבע ובבסיס רחוק.
עברתי את בדיקת הוריפיי (6000) שח + סקירת מערכות אצל ד"ר כסיף האלמותי (3400), (שללו לי תסמונת דאון טפו טפו טפו לאחר שלא ידעתי נפשי ממתח כי הרופא כסיף דאג בגלל שקיפות עורפית גבוהה שחשד שמעידה על התסמונת) ואני מטופלת אצל פרופסור זיידמן המדהים שכל ביקור חודשי אצלו זה 750 שח, מה שמעודד זה שאני אמורה לקבל החזרים על 4 מומחה בשנה והחזרים מסל היריון בכללית מושלם פלטינום (5600שח).
אני רוצה לשאול מספר דברים ,עד כמה כדאי לי לעשות הליכות כי אני עם נטיה להשמנה ועודף ומתנשפת בהליכה קצרה, אני אדם שאוהב ספורט באופיו, בנוסף האם בית בן 3.5 חדרים יספק לנו שלוות נפש גם לימים שבתו בת ה-11 ובנו בן ה-9 של בעלי ישנים אצלנו, איך אפשר לרווח בבית שהקירות בו דקים ואין ככ פרטיות , איך אפשר לדאוג שהתקופה של הלידה שאמורה להיות ב18/8 ובטח תהיה לפני, לא תלווה במתחים עם הילדים מפרק א'.
האם עלי לדאוג למטפלת כבר מעכשיו שתגור בסמוך ותגיע אלי, היכן קונים/ מקבלים ריהוט מתאים, איננו אמידים בלשון המעטה.
קיצר הרבה תהיות וחששות וגם הרבה שמחה.
אם לא הוצפתם/ בולבלתם אשמח לשמוע.
הרבה טוב לכולם
ממני....

מזל טוב על ההצטרפות!
28/02/2015 | 05:15
95
מאוד מרגש אחרי כל מה שעברת
לעניינינו, אכן שאלת המון שאלות... אבל רוב השאלות שלך קשורות ליום שאחרי ולא להריון. מסתובבות כאן בפורום כמה אמהות טריות לתאומים, אבל את רובן תמצאי בפורום תאומים ושלישיות הסמוך, לכן ממליצה שתשאלי גם שם למרות שזה כמובן רלוונטי ומעניין גם את אוכלוסיית הפורום הזה.
אני אענה על חלק מהדברים מנסיון שלי בהריון ובהתארגנות ( עוד לא ילדתי ).
לגבי פעילות גופנית, לשאול את הרופא. לי לצערי אמרו לא וזה הוביל אותי לכאבי גב בשליש אחרון ואולי אפילו קודם. אני חושבת שכן הייתי צריכה לחזק את הגב איכשהו אבל פשוט פחדתי לזוז כשהרופאים אמרו לא.
לגבי התארגנות על ציוד, תשוטטי כבר עכשיו באתר יד2 והרבה.  תוכלי לקנות הרבה דברים במחירים טובים. אם יש לך את חדר חלומותייך בראש יקח לך קצת זמן למצוא את מבוקשך במחיר סביר. אם את פחות בררנית תסתדרי בקלות. תעשי הכל לפני שאת מנופחת מדי, זה טיפ חשוב שקיבלתי וכמעט כמעט שעמדתי בו בזמן אבל בסוף בכל זאת לא סיימתי את כל המטלות. אל תמשכי את הקניות מעבר לשבוע 25, אני לא רוצה להבהיל אבל אצלי היה מאוד מאוד תקין עד שבוע 28 ופתאום בשבוע 30 מוצאת את עצמי מאושפזת וחגיגת הקניות וסידור החדר נקטעה. אז תתחילי לתקתק, בעיקר אם את לא מאלה שמאמינות בעין הרע וכאלה.
לגבי מטפלת, אני הדחקתי את העצות של כולם להתארגן על זה מראש והחלטתי פשוט לזרום. אולי אני טועה, אולי אשתגע. המפלט האחרון הוא פשוט להעמיס את הזאטוטים מדי פעם על האוטו ולהגיע בעצמי לאמא לתקופות כי היא פשוט לא ניידת בעצמה.  סידור מבאס, אבל לפחות זאת אמא ולא אצטרך להעביר את ימי עם מטפלת זרה בבית.
מה שבטוח, כל מי שתשאלי ובעיקר כל מי שלא תשאלי ייעץ לך כן לקחת מטפלת מראש, זה מנסיון שלי מאז שסיפרתי שיש תאומים בדרך...
זה מה שיש לי לתרום בינתיים. הכי חשוב שיהיה בהצלחה, קל, ארוך ומשעמם ובידיים מלאות! ( לא יודעת לעשות את הפרצוף המחבק דרך הטלפון אז דמייני אותו לבד )
קודם כל מזל טוב על ההריון המתקדם
28/02/2015 | 19:12
71
1) לגבי ציוד לתינוקות הייתי מתחילה להתארגן לאט לאט קודם כל לבדוק עם חברות שכנות
משפחה האם יש להם ציוד שלא מעוניינות וצריכות.
2) לבדוק באתר אגורה לפעמים יש דברים נהדרים למסירה ללא תשלום
3) גם בפורום תאומים ושלישיות יש שרשור של מכירת ציוד בימי שלישי
4) יש חנות יד 2 למוצרי תינוקות שנקראת שבלול וניתן לראות באתר שלהם מעגלות מיטות
שידות משחקים וילונות ועוד.. החנות ממוקמת במודיעין
5) יש את האתרים של יד 2
כמה שאפשר להיעזר בחברות משפחה לציוד ובגדים הרי זה משובח
לגבי הבית הקטן, אם נצחי חדר מספיק גדול להעמיד בו מיטת קומותיים ולסדר אותו חמוד
ומזמין לילדים של הבעל ובחדר הנוסף לסדר לאלה שעומדים להגיע
לגבי מטפלת אם מצבכם הכלכלי לא מאפשר בדקי בעיר מגורייך האם יש להם משהו כמו
אם לאם זהו עמותה של אמהות עוזרות לאמהות טריות בהתנדבות
ושוב בקשי עזרה מאמא חברות שכנות חברות לעבודה ומי שרק אפשר כדי לבוא לעזור לפחות
בחודשים הראשונים
לכל שאלה אשמח לענות ולעזור
שיהיה בהצלחה
סדר עדיפויות...
28/02/2015 | 20:04
81
ממש מרגש לקרוא את הסיפור שלך ושמחה נורא שאת כאן! שיהיה בשעה טובה, ארוך מצ'עמם ולידיים מלאות 
נשמע שהעלית הרבה נושאים שמעסיקים אותך כרגע ושבאמת יש לך הרבה כדורים באוויר. מנקודת הראות שלי הכי חשוב נכון לעכשיו לעשות סדר עדיפויות לדברים החשובים ביותר: למשל, חשוב יותר הריון תקין וארוך מאשר שניים שלושה קילו עודפים, וחשוב יותר לגייס את שת"פ של הגדולים מאשר לעבור דירה...
 לגבי הספורט באמת כדאי לקבל המלצה מרופא ואולי אפילו הפנייה לדיאטנית שתלווה אותך בהריון הזה.כך תהיי רגועה יותר מבחינה זו. 
באשר לילדים הבוגרים יותר- לדעתי יש המון יתרונות בגיל שלהם. אפשר ממש לדבר איתם ולשמוע את דעתם. יש לכם מספיק זמן להתכונן ואולי אפילו להצליח לגייס אותם.
הייתי נותנת להם אפשרות לבטא את כל קשת הרגשות באווירה פתוחה ומקבלת ולא לשדר "מוכרחים להיות שמח". אחאות זה דבר מורכב בפני עצמו- מרגש, מתסכל, מעורר תחרות וקנאה, וגם גאווה ואהבה ועוד מיליון רגשות ביחד. קל וחומר כשמדובר בנישואין שניים. אז באמת לאפשר להם להגיד גם אם זה לא פשוט לכם לשמוע. הייתי שואלת אותם איזה תפקיד היו רוצים לקחת ולעזור, מתייעצת לגבי דברים שאת מוכנה להתייעץ איתם. למשל, איפה נראה לכם שכדאי לשים את השידה, כאן או כאן? אתם יודעים, יש לנו בית קטן ועוד מעט יהיו לנו עוד שני תינוקות, איך אתם חושבים שנוכל להסתדר כך שלא נפריע אחד לשני? התינוקות יבכו בהתחלה בלילות וזה עלול להעיר אתכם, מה דעתכם, מה אפשר לעשות? בקיצור, לפתוח הכל ולהגיע למצב בו את יוזמת ומובילה ולא רק מגיבה למשברים רגעיים אחרי הלידה כי זו תקופה מאתגרת. אני באמת מאמינה שעם הכנה נכונה וקצת מזל יהיו לך אחלה בייביסיטרים ועוזרים 
בשעה טובה וזה אכן מרגש!
28/02/2015 | 21:11
59
להלן המלצותי ממרומי 2 הריוני תאומים:
- הליכות- אם שואלים אותי- חד משמעית לא. גם עם הרופא יגיד שהכל בסדר. הריון תאומים הוא בעל סיכון גבוה יותר ללידה מוקדמת, צירים, קיצור צוואר ושאר ירקות. לא שווה את זה- גם לא אם תשמיני קצת מעבר. אחרי שיוולדו וקצת תחזרי לעצמך- תחזרי לפעילות גופנים או דיאטה או מה שאת רוצה. עכשיו תחשבי שיש לך 20 שבועות להחזיק אותם בפנים וזה מה שחשוב. מינסיוני, התחילו צירים מוקדמים פעם בשבוע 27 ופעם בשבוע 29. סחבתי יפה עד אמצע שמיני עם הרבה עזרה מתרופות ומשכיבה מוחלטת (גם אם הרופאים אמרו שאין צורך לשכב לגמרי אבל לשמור). לכן, תורידי הילוך לקראת שבוע 20+, תנוחי כשאת עייפה ובכל חשש/חשד - לכי לבדוק. את תראי שזה יהפוך לכבד ומעייף מעצמו, כך שכבר לא יהיה לך כוח ממילא להליכות. ותזכרי שלא משנה מה יגידו - את צריכה לשמור על ההריון הזה ולא הרופאים.

גודל דירה - תלוי איפה הילדים מפרק א' ישנים עכשיו. האם ישאר חדר נוסף לקטנים? לא מספיק מבינה אבל לא ממליצה שהקטנים יקחו להם את המקום, רצוי להשאיר לגדולים חדר שלהם. אבל - אם בחדר השינה אפשר להכניס מיטת תינוק, או שתי עריסות - תוכלו למשוך כך כמה חודשים אחרי הלידה.
מטפלת- מתי את מתכוונת לשוב לעבודה? קחי בחשבון שמטפלות משתחררות סביב ספטמבר/אוקטובר ולעתים אחרי החורף (סביב פסח). אם את מחפשת מישהי שתבוא מדי פעם לכמה שעות ותשחרר אותך לסידורים/שינה וכו', אפשר למצוא- ואם תכתבי מהיכן את - אולי יעזרו פה הבנות - אבל חכי שיהיה רלוונטי ותראי מה את צריכה
לגבי ציוד- בפורום תאומים ושלישות מתפרסם שוק קח תן כל יום שלישי - הרבה בנות מוכרות ציוד תאומים במחירים שווים ולעתים גם מוסרות ציוד (כולל ביגוד)
לגבי הילדים הגדולים - אמנם זה קצת שונה כי זה פרק ב' של האבא- אבל הגישה שלי, תתייחסו לזה כאילו הם קיבלו מתנה, עוד אחים קטנים, ואני מקווה שהם ילמדו מכם ויחשבו זאת. והכי חשוב- הם כבר גדולים, אז לתת להם להיות מעורבים, ככל שירצו, שיעזרו להאכיל, לקלח, להלביש, ולטייל עם העגלה. בלי היסטריה על הקטנים ותאמיני לי שזו תהיה לך עזרה ענקית.

בהצלחה
מזל טוב!!!
03/03/2015 | 22:09
14
אני במצב דומה, בן ובת, שבוע 16. עם היסטוריה של פריון, הפלות חוזרות והמון בדיקות. בדיעבד, נקלטנו לבד ומהר מאוד יחסית לעולם הפריון אז לא הייתי מגדירה אותנו כסיפור קשה אבל כן קצת דרמתי וזה נחמד למצוא מישהי עם חוויות והריון דומה ��  
אין לי הרבה מה לייעץ, רק שיהיה לנו בהצלחה וארבעה תינוקות בריאים!!
פרסולאט להמעטת צירים- גורם לקשיי נשימה
27/02/2015 | 09:24
17
153
הי בנות
שבוע 30 מינון 6*20 מ"ג ליום של פרסולאט כבר יום שני,
תופעות לוואי של קשיי נשימה-כאילו הריאות עובדות בשביל 10 עוברים פתאום 
בלתי אפשרי בשכיבה נשימות כבדות כאילו פיל יושב על הריאות -אי אפשר לישון
בנוסף תופעות של יובש כללי בכל הגוף, כאבי ראש, קשיחות בבטן התחתונה..
כשהיתי מאושפזת היתי על חצי מהמינון למעלה והתופעות היו הרבה פחות נוראיות 
בדף המידע של הפרסולאט רשום שבמידה ויש קוצר נשימה להפסיק שימוש במידי

מישהי מכירה את התופעות? מה התחליף להמעטת הצירים?

דחוף להתייעץ ברופא
27/02/2015 | 09:58
1
89
אל תחליטי לבד על הפסקת תרופה. להחלפת תרופה גם ככה תצטרכי מרשם. לא שמעתי על תרופה אחרת, אבל כמובן שתשאלי. וגם תעדכני כמובן, יכול להיות רלוונטי לעוד כמה מאיתנו
היי, קבלי עוד עדכון
28/02/2015 | 09:46
74
לי הפסיקו עכשיו את הפרזולט באשפוז אחרי יומיים. הם טוענים שלא הוכח שזה עוזר מעבר ליומיים הראשונים.
ניסיתי להבין גם למה אני לא מקבלת פרוגסטרון וענו לי שלא הוכח שזה עוזר בתאומים ואפילו יכול להזיק. נשמע לי מוזר, שמעתי מכמה פה ( בפורום ובמחלקה) שהם עם פרוגסטרון בגלל קיצור צוואר.
בקיצור, הרופא שדיבר איתי הבוקר טען שאין שום דבר שבאמת יכול למנוע את הצירים ושהעיקר שסיימתי את הזריקה להבשלת הריאות.
נקווה לטוב.
אין תחליף
28/02/2015 | 11:15
45
איתי התחילו בשבוע 23 עם אינדומד , שבוע אחרי זה כבר התחלתי עם פרסולט עד סוף ההיריון .... בשבוע 34+2 
זה הדבר היחיד שהחזיק לי את ההיריון ואילחש לי את הצירים - למרות שגם לקראת הסוף הזריקו לי ונטולין שהוא גם מאלחש 
רק ביום הלידה שכבר ירדו לי המים הרגשתי צירים "על אמת" ... שווה כל רגע של תופעות לוואי . זה מה שהחזיק לי את ההיריון 
בהצלחה ושתצאי בידיים מלאות ! 
הורדתי את המינון של הפרסולאט לחצי
28/02/2015 | 12:05
1
60
ואני מרגישה נהדר..
נעלמו כל תופעות הלואי, אפשר לנשום, אין עצירות, הלך היובש והראש לא כואב
נראה לי שפשוט העמיסו עלי מינון מקסימאלי ללא סיבה.
נאחזת- שמתי לב באמת באשפוז שלאחר יומיין של פרסולאט חזרה קצת הפעילות ברחם,
כך שבאמת נראה לי שהפרסולאט לא בטוח עוזר.
אעדכן שוב לאחר הביקורת מחר...
תודה!
בהצלחה בביקורת! מחכות לשמוע
28/02/2015 | 19:33
14
מעדכנת-ביקורת שבוע 30+ לאחר התקצרות צואר הרחם
01/03/2015 | 16:33
11
95
ביקורת מצויינת
הצוואר התארך מ22 ל26 בשל מנוחה בבית נקודה.
ככל שאני נחה בבית כך התחושה טובה יותר.
משקל הקטנים גדל בשבועיים האחרונים ב400 ג' לאחד!!!!!
סה"כ 800 ג' בשבועיים- פשוט מדהים איזה קצב גדילה 
לא פלא שפתאום הרבה יותר כבד 
לגבי הפרסולאט שגרם לקוצר נשימה- הורדתי מינונים והרופאה באמת אמרה לי היום לקחת מתי שאני מרגישה צירים ותו לא.
פשוט לנוחחחחחחחח

תודה ועדכון משמח גם אצלי
01/03/2015 | 17:34
9
72
לא להאמין, אבל הצוואר שהיה 16 מ"מ ביום חמישי התארך היום ל 34 מ"מ!!! הצירים נעצרו, אין צורך בפרזולט כי הוא לא ימנע מהם לחזור.
כמובן שהשתחררתי מהאשפוז ונשלחתי ל 10 ימים מנוחה בבית והמשך מעקב עוד שבוע.
גם שלי גדלים יפה אבל אחד מהם יושב לי ממש חזק על העצב ואני בקושי קמה מהמיטה כרגע. אולי זה טוב כדי לאלץ אותי לנוח...
שנמשיך לשמוע בשורות טובות!!
שרק ימשיך לכן ככה אמן וגם שאלה אליכן
01/03/2015 | 19:35
5
59
כשאתן כותבות מנוחה זה כולל ישיבה במיטה או חצי שכיבה חצי ישיבה, או רק שכיבה מוחלטת בלי לקום לכלום?

וגם באיזה בית חולים אתן מטופלות?
אפשר לענות בפרטי אם נח לכן.
והאם מלבד הפרסולט והאינדומד שתיארתן נעשה משהו מיוחד באשפוז? (נוזלים? הורמונים? מגנזיום?)
(נשמע שהטיפול שונה מקום למקום, שמעתי גם על מישהי ששכבה במיטה מוטה לאחור, כלומר הראש נמוך מהגוף במשך חודש).

ושיימשך כך עד ללידה במועדה!

אף אחד לא אמר לי איך לנוח
01/03/2015 | 20:05
1
60
גם במחלקה הייתי בישיבה/שכיבה ויכולתי קצת להסתובב, וזה גם מה שאעשה בבית.
מגנזיום לא קיבלתי, גם לא פרוגסטרון (הם אפילו טענו שפרוגסטרון יכול להזיק!). על אינדומד בכלל לא שמעתי.
נוזלים קיבלתי רק במיון, הם חשבו שאחרי עירוי הצירים יפסיקו אבל זה היה נשמע מראש קצת מטופש כי אני שותה ממש המון אז זה לא הזיז לי בכלל. אני הייתי בקפלן.
ועוד משהו
01/03/2015 | 20:21
45
קיבלתי זריקה להבשלת הריאות ליתר ביטחון, שאם הם יצאו לפני שבוע 34 הם יוכלו לנשום.
שמש שלנו
03/03/2015 | 09:38
63
במצבים מסויימים יש חשיבות מרובה לתנועה ולתנוחה שלנו. חשוב להבין מהרופאים במדויק מה מותר ומה אסור לך לעשות ובאיזו פוזיציה. למשל, לי באשפוז  אסור היה לרדת מהמיטה בכלל במשך שלושה שבועות, אסור היה להתקלח בעמידה ועוד... אז כדאי להבין מה ההגבלות אם בכלל. ברור שלרוב הצוות מיידע אם יש איסור כזה או אחר, אבל אם יש ספק אין ספק..
שיעבור בקלות 
בזמנו גם לי לא אמרו כיצד לנוח
03/03/2015 | 21:21
1
36
אבל השתדלתי לשכב או חצי שכיבה חצי ישיבה במיטה או על הספה. העיקר לא להפעיל לחץ על צוואר הרחם. מדי פעם קמתי - לאכול, להתקלח (בישיבה - בעיקר כי היה לי קשה לעמוד ופחדתי ליפול..), ובהריון האחרון כשהגדולים היו חוזרים - הייתי יושבת איתם עשרים דקות בסלון  - וחוזרת למיטה... ומשאירה לבייביסיטר את שאר העבודה.
וגם אז- החזקתי עד שבוע 35 ו- 34 (כל פעם לידה אחרת). וזה כשעובר יחיד הוציאו ממני בכוח רב בשבוע 39 - אחרי שממש לא היה בדרך לצאת (הוציאו מסיבות רפואיות שלי)
כך שמניסיון שלי - לטובתך רצוי שכמה שפחות תסתובבי. ובעיקר תקשיבי לגוף שלך
תודה, ומה זה אומר לא להפעיל לחץ על צוואר הרחם?
04/03/2015 | 09:08
23
קצת מביך לומר, אבל אני לא בדיוק מבינה באיזו זוית הוא נמצא ומה מפעיל עליו לחץ... ישיבה זה לחץ? עמידה? שכיבה בתנוחות מסויימות?
בינתיים אני במצב שכיבה רוב היום. מרשה לעצמי פעם ביום להתאוורר בחוץ לאיזה סיבוב קטן. היום הולכת לרופא ואתייעץ מה הלאה.
נאחזת התאשפזת? איך פספסתי?
03/03/2015 | 09:40
2
42
טוב לשמוע שאת אחרי. תנוחי טוב 
תודה... עכשיו רק צריך להבין איך מעבירים את הזמן בבית
03/03/2015 | 09:55
1
51
כל כך לא אני ולא בשבילי, מתגעגעת לעבודה 
אבל העיקר שהקטנטנים ישארו בתנור!
לגמרי.....
07/03/2015 | 20:31
3
איזה יופי קלמנטין, ממש שמחה בשבילך
03/03/2015 | 09:39
26
היי, חדשה כאן..
27/02/2015 | 08:57
5
241
אני בשבוע 15, מאוווד מתרגשת, למרות שזה הריון חמישי שלי אבל הפעם תאומים, לא זהים...אני (ונראה לי גם בעלי) קצת בהלם ועדיין לא מעכלת במיוחד שהקטנה שלי רק בת שנה וארבע ואין לי מושג איך אני הולכת לעשות את זה, בסוף יהיה טוב אני יודעת, אבל עדיין חששות..נהנית לקרוא את ההודעות והשרשורים שלכם...שאלה קצת מוזרה: אף אחד לא יודע שזה הריון תאומים, וממש בא לי להפתיע, יש כזה מצב או שאני חיה באיזה סרט כי תכף אראה (וארגיש) כמו ליוויתן ולא אוכל להסתיר?
קודם כל ברוכה הבאה ובשעה טובה!!
27/02/2015 | 09:36
101
דבר שני, עד מתי חשבת להפתיע? עד הלידה? ואת מי? הסביבה הקרובה?
לגבי הבטן זה ממש עניין של גנטיקה, מכירה כאלה עם עובר יחיד שהבטן שלהן יותר גדולה משלי באותו שלב. אבל אם זה לא הריון ראשון שלך אז בטח הסביבה הקרובה תשווה להריונות הקודמים ותבין שמשהו חריג.
דבר שני, ממש קשה מבחינת התארגנות ומבחינת שיחות חולין עם אנשים. פתאום תצטרכי לקנות עוד ציוד שכבר יש לך, לחשוב על איך תסתדרי אחרי. זו התארגנות שונה עם תאומים. לא הייתי שורדת שיחות יומיומיות עם הסתרה, אני גם תכננתי להפתיע ונשברתי בשבוע שלך מייד אחרי הסקירה כשיצאתי נרגשת ולא הצלחתי להסתיר את  זה.
שמעתי על כאלה שהצליחו, אני בטוח לא הייתי עומדת בזה, אבל תאמיני לי שזו הצרה האחרונה שצריכה להדאיג אותך.
בהצלחה ושיהיה משעמם וארוך!
בשעה טובה
27/02/2015 | 10:08
1
95
אני מהמסתירות...
היום כבר בני 2.5 חודשים.
סיפרתי לאימי ולחמותי.
אמא לצערי סיפרה גם לאחים, אבל כאן זה נעצר.
עוד 3 חברות ממש קרובות ידעו, וגם הרב שלי כי הייתי צריכה את התפילות שלו.

כל השאר, עבודה, חברים, וכו... לא ידעו באיזה שלב אני כך שלא היתה לי בעיה עם הבטן הגדולה. מי שכן שאל אמרתי מה? זה לא הריון ראשון כבר אין שרירי בטן.

בעניין הציוד לא הייתי מתרגשת. יש לך כבר את הרוב בבית. וגם עזרה, הסביבה מאד תירתם ברגע שידעו שזה תאומים, אין מה להכין מראש לדעתי. 

הריון משעמם וקליל 
תודה בנות..
27/02/2015 | 15:00
85
האמת, בשני ההריונות האחרונים הבטן באמת היתה גדולה וכל הזמן שאלו אותי אם זה תאומים( מעצבן..) ועכשיו חוץ מחמותי( שמחלימה ממחלה ורצינו לעודד אותה וחוץ מזה היא היחידה שאפשר לסמוך עליה בהתארגנות לקראת הלידה) אף אחד לא יודע אפילו אמא שלי ששאלה אותי שבוע שעבר: הבטן שלך גדולה, זה יכול להיות תאומים? .. חח אמרתי לה: את לא זוכרת שהיתה לי בטן כזו גם בהריון האחרון? חחחח  אני פשוט צריכה לראות איך אראה באמת בחודשים המתקדמים בעזרת השם ואז אדע מה לעשות( ודרך אגב לא מספרת לאמא שלי כי תוך שניה כל העולם ידע שתהיה בריאה אז למדתי לשמור קצת דברים לעצמי)... סליחה על החפירה ותודה לכן, באמת מקווה להריון משעמם וקל( קרישיות יתר ולידה מוקדמת אחת שהספיקה לע)
הייתי אומרת מסיבה עיקרית אחת
28/02/2015 | 19:48
1
103
אני מניחה שאת כבר מודעת לכך  אבל לפני הכל חשוב לי להדגיש שההריון הזה הוא הריון בסיכון, על אחת כמה וכמה אם יש רקע של קרישיות יתר ואם כבר היתה לידה מוקדמת. את במעקב הריון בסיכון?  
וזו הסיבה שלדעתי האישית כדאי להגיד לסביבה הקרובה, כי יתכן שבהמשך יוציאו אותך לשמירה "מונעת" כדי למשוך את ההריון כמה שיותר וכל עזרה עם הילדים בוגרים תבורך... אגב, גם אם לא תצאי לשמירה והלוואי שזה מה שיקרה  הייתי מבררת בדיוק מה מותר ואסור לך לעשות פיזית מבחינה רפואית כרגע- להרים את הילדים? לקלח? וכו' שוב, כדי להיות בטוחה ורגועה.. 
וכמעט שכחתי- ברוכה הבאה ואיזה רוח של אופטימיות הבאת איתך כיף
וואי, ממש תודה!
03/03/2015 | 14:39
20
לשאלתך, כן אני במעקב הריון בסיכון. הגדול שלי בן 10 ממש רגיש כשסיפרתי להם השבוע שאני הרה ממש התרגש כמעט שבכה אם אספר שזה שניים נראה לי שיתעלף�� . בגדול  קצת קשה לי לסמוך עליו הוא קצת מעופף שיהיה בריא אבל אני ובעלי החלטנו , לאחר שקראתי את תגובותיכן , שנזרום ואם נשאלו או שיהיה צרך לספר אז נספר לסביבה הקרובה וזהו. תודה על התגובות שלכן, ממשיכה לעקוב��☺️��
שוק קח תן
25/02/2015 | 20:41
5
30
עזרה
25/02/2015 | 13:39
51

״מעשה נדיב, קטן ככל שיהיה, לעולם אינו מתבזבז״ (מתוך המשל האריה והעכבר)
נשים בהריון או לאחר לידה (עד חצי שנה-שנה מהלידה)?
אני צריכה את עזרתכן!
נשים לא בהריון וגברים?
אתם בטוח מכירים חברה אחת לפחות שעונה לקריטריון למעלה! תוכלו לעזור לי מאוד אם תפנו אותן לפוסט הזה:
אני מריצה מחקר לתזה שלי שבוחן את השפעות בדיקות רפואיות על חוויות ההיריון.
השאלון לוקח כ- 20 דק׳ והוא בשפה האנגלית (על השאלות הפתוחות ניתן לענות בעברית ואני מצרפת כאן גם קובץ עם תרגום השאלות לעברית).
עדיף למלא את השאלונים דרך המחשב ולא בנייד... אך אפשרי גם בנייד למי שזה בעייתי.
https://qtrial2015az1.az1.qualtrics.com/jfe/form/S...

תודה רבה,
סיגלית

מטפלת מתפנה באמצע מרץ
24/02/2015 | 16:33
42
שלום,

מטפלת בעלת ניסיון רב והמלצות חמות. חמה, חרוצה, מסורה ואחראית, שמחה, עם הרבה סבלנות ואהבה לילדים.
מסודרת, חמה, לא מעשנת, עושה עבודות קלות בבית ואין בעיות עם בעלי חיים.
מעוניינת לעבוד משרה מלאה בביתך, באזור המרכז או השרון.
לילי
052-6464913

|*|נפתח פורום טיפול באמנויות|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
22/02/2015 | 14:04
5
|צבע|רוצים לגשת לחיים בצורה קצת אחרת?
פורום טיפול באמנויות ? פורום חדש שקם על מנת לתת לכם את האפשרות לשאול הכל על לימודי טיפול באמצעות אמנויות.

לגעת בנפש של האדם הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר איתם האנושות מתמודדת.
לחקור ולבדוק הפעם, לא באמצעים הקונבנציונליים אלא באמצעות כלים קצת שונים, לא שגרתיים.
בואו להתייעץ ולשמוע עוד על הלימודים בתחום -  מה התואר כולל? מה דרישות הקבלה? למי זה מתאים?

מחכים לכם עכשיו בפורום:http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
( לעמוד שלי בתפוז )
26/02/2015 | 13:29
2
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
חוזרת כעבור שנה וחצי ומציעה למכירה מוצרים לתאומים יד שניה
28/02/2015 | 19:01
38
אני מוכרת שני סלקלים של מקסי קוזי קבריו,( בצבע כחול ג'ינס ) שני מוביילים של טייני לאב, שני בייביסנסים של אנג'ל קייר,
טרמפולינה אחת של טייני לאב עם מובייל נייד ( את השניה מסרנו ) ושטיח פעילות של טייני לאב.
מי שמעוניינת מוזמנת לפנות אליי במייל libby.goldan@gmail.com
קחו הכל בקלות :) הכל עובר וזה אושר גדול!!!!

אחרי מי שפיר
25/02/2015 | 18:15
13
194
אז אחרי הפחדים, אתמול עשיתי את בדיקת מי שפיר. והחרדות של לפני, החליפו מקומם לחרדות של אחרי.. שוב פונה לעזרתן המרגיעה.. עברו בינתיים 24 שעות מהבדיקה, נחה ושותה מלא, ואין תופעות מיוחדות.. מתי יצאתי מכלל סכנה??
בתאומים ההנחיה לנוח היא 48 שעות עד כמה שידוע לי לפחות
25/02/2015 | 20:43
12
111
אז שני "ויאים" מתוך שלושה כבר סימנת- על הבדיקה עצמה, היום הראשון ונותר רק עוד יום
היי כל כך מבינה אותך
26/02/2015 | 11:22
11
96
אני גם עברתי את הדיקור לפני שבוע וחצי,
לי נאמר כי שלושת הימים הראשונים לאחר הדיקור הם הקריטיים ביותר
יחד עם זאת נאמר לי שכל מה שקורה חודש אחרי נוטים לשייך לדיקור,
בנוסף, אחות טיפת חלב אמרה לי שבעצם יש סיכון מסויים מהדיקור עד ללידה,
אז כל רופא אומר משהו אחר,
אני מאמינה שאם הימים הראשונים יחלפו ללא בעיות זה מצביע שהדיקור עבר בהצלחה!
עכשיו הלחץ מהשפעת הדיקור התחלף עם הלחץ מהתוצאות! אלוהים איזה מתח!! בדיקה זוועתית וטראומטית!
באיזה שבוע עשית את הבדיקה?
מי שפיר
26/02/2015 | 15:23
10
78
עשיתי בשבוע 18.. ועוד קצת אופטימיות לא תזיק, אתמול נאמר לי שאם חלילה משהו משתבש זה קורה בד״כ ב 24 שעות שאחרי הבדיקה.. אז נראה לי שאנחנו מכוסות. רק נשאר לחכות לתוצאות ואחרי זה, הריון שקט ��
אפשר שאלה?
26/02/2015 | 20:00
9
87
מקווה שאני לא מחטטת.....
מאיזו סיבה החלטת לעשות מי שפיר?
ממש לא מחטטת:)
26/02/2015 | 20:16
8
106
עשיתי מי שפיר כי בסקירת מערכות מוקדמת נמצא משהו שנקרא ARSA, שזה סוג של מבנה מסוים של אחד מכלי הדם, וזה עשוי להיות סימן לכל מיני תסמונות נדירות.. הופניתי לייעוץ גנטי, והיועץ הגנטי אמר שאם הייתי בת 28 היה אומר שזה שטויות, אבל בגלל שאני בת 35 ממליץ לעשות מי שפיר..
תודה רבה על השיתוף!
26/02/2015 | 20:24
50
מחזיקה עבורך אצבעות לתוצאות תקינות!!!!
גם לנו בסקירה הראשונה אמרו על הממצא הזה..
26/02/2015 | 22:05
2
86
אני בדיוק לפני אקו לב וייעוץ גנטי קבעתי לשבוע הבא.
האם הופנת לאקו לב? ואם כן האם מה שנאמר שם בכלל משנה את החלטת היועץ הגנטי?
גם אם הכל בסדר באקו לב עדיין ימליצו לעשות מי שפיר?
אני בת 31 ....
ועשית דקירה כפולה לכל אחד מהעוברים?
הי תקוה83
27/02/2015 | 11:36
1
61
הופניתי במקביל גם לאקו לב וגם למי שפיר.
הבנתי שאין קשר בין השניים. כי האקו לב נועד לבדוק מומים בלב, וה ARSA, עשוי להעיד על כל מיני תסמונות נדירות אחרות (טפו טפו שלא נדע..) שאותם המי שפיר אמור לאתר.
עשיתי 2 דקירות, אחד בכל שק. מבחינת הבדיקה עצמה, ממש ברמת כאב של בדיקת דם. לא יותר מזה.
לגבי הגיל שלך, אני באמת לא יודעת מה ימליצו..
אני
גם אצלי מצאו arsa
01/03/2015 | 12:58
47
אני בת 27, תאומים זהים, שבוע 25.
בבדיקת אקו לב עוברי נמצא אצל אחר מהם arsa
שמשמעותו מהלך שונה של הלב ולא יותר מזה, הוא המליץ ללכת ליועץ גנטי 
מכיוון שיש מאמרים הקושרים את הממצא הזה עם תסמונת די ג'ורג'.
הלכתי ליועץ גנטי ואכן הוא אמר שהסיכון הוא 1:100 והמליץ מאוד על דיקור מי שפיר- צ'יפ גנטי.
בעקבות ההמלצות באמת עברתי את הדיקור (דקירה אחת) ומחכה עכשיו לתוצאות! הצ'יפ הגנטי היא בדיקה מעולה שבודקת מעל ל100 מחלות גנטיות שבבדיקת מי שפיר רגילה לא מאתרים, והתשובות זריזות- שבועיים.
מתפללת שהכל תקין!!!! דרך אגב עברתי את בדיקת מי השפיר בשבוע יחסית מאוחר- 23+2
היי, גם אצלי מצאו ממצא arsa תקראי את התגובה שלי למטה
01/03/2015 | 13:01
3
52
את בהריון תאומים??
היי ליטל
02/03/2015 | 10:53
2
29
אני בהריון עם תאומים לא זהים לאחר ivf.
עוד לא הייתי באקו לב וייעוץ גנטי ומאוד חוששת למה שיגידו.
באמת ניתן לעשות מי שפיר רק לעובר שמצאו אצלו בעיה? לא עושים לשניהם כבר?
אני בת 31 אז יכול להיות שיגידו לי לעשות בכל זאת.
יש לך מישהו מומלץ לייעוץ גנטי?
הבנתי שיש את הממצא הזה ל 1 מתוך 60 אנשים ללא שום בעיה רפואית אז איך יצא לך 1:100 לתסמונת?
זה נשמע אם כך שזה דיי נפוץ שזה מראה על התסמונת
היי תקווה
03/03/2015 | 08:49
1
36
קודם כל מעדכנת שאתמול קיבלתי את תוצאות הצ'יפ הגנטי והכל תקין!! ב"ה! לאחר המתנה של 12 יום.
המלצתי היא שתלכי כמה שיותר מהר לאקו לב, שם הוא מאבחן לך חד משמעית שאכן נמצא arsa, וככל שתדעי
מוקדם יותר כך תוכלי לטפל מוקדם יותר ולא כמוני- לעבור דיקור בשבוע 23!
אצלי הם תאומים זהים לכן המדקר דיקר רק את העובר עם הarsa בטענה שהמטען הגנטי שלהם זהה
גם ככה אז אין טעם לדקור פעמיים, בתאומים לא זהים אולי זה שונה ויאלצו לדקור אותך פעמיים.
אני הייתי אצל דר' שגיא יוספסברג - מיבנה, הוא גנטיקאי מעולה, לא לוקח שום סיכונים ותמיד ממליץ לבדוק הכל ולא להשאיר ספק,
אמר לי שאפילו ברבע אחוז סכנה ימליץ לשלוח לדיקור.
לי נאמר כי מתוך 100 אנשים עם arsa בלב 1 מהם יהיה בעל התסמונת די ג'ורג', לכן הסיכון הוא 1:100.
כן הממצא הזה נפוץ מאוד אצל אנשים ואפילו הרבה אנשים לא מודעים שיש להם את המהלך הזה בלב וחיים עם זה ככה.

היי מעדכנת ושואלת...
31/03/2015 | 20:57
3
אז בלית ברירה הולכים על מי שפיר... גילו בנוסף לARSA 2 מוקדים אקוגניים בלב.
רציתי לדעת האם עשית גם ציפ גנטי כיוון שבדי לגלות את הדי. ג'ורג' צריך את הציפ.
אם כן אצל מי והאם בחרת לעשות פרטי? אצלי יש סבסוד מלא של משרד הבריאות
חיסון שעלת
23/02/2015 | 18:40
7
126
היי בנות
ראיתי שאתמול מישהו העלתה את הנושא...אני בשבוע 32 וצריכה לעשות את זה כבר די דחוף.. 
מישהי כאן עשתה את זה כבר??
אני מפחדת בגלל כל מה שכותבים נגד זה מצד אחד, מצד שני נראה לי חוסר אחריות לא לעשות כשבאמת יש המון מקרים של המחלה עכשיו... 
מה דעתכן? 

גם אני במצבך
23/02/2015 | 20:40
6
109
התכוונתי לעשות השבוע ואני לא כל כך יודעת מה להחליט. גם על השפעת התלבטתי המון זמן ובסוף עשיתי.
אני חושבת שכל ההפחדות האלה שאת קוראת נגד החיסון הן לא יותר מבוססות מאשר המידע בעד החיסון. נשמע שאף אחד לא באמת יודע עד הסוף אם זה טוב או רע.
עשיתי בלי להתלבט
24/02/2015 | 09:20
5
90
גם בהריון הקודם, כשעוד הייתי בארה״ב, עשיתי. יש התחדשות של מגפת השעלת בעולם המערבי ואין ספק בעיני שהתועלת המבוססת של החיסון עולה על הסיכון הלא מבוסס. מה עוד שכהורה תאומים יש סיכון גבוה מהממוצע שהתינוקות ישהו תקופה ארוכה יותר בתינוקיה או בפגיה וייחשפו לנגיף.
זה חייב להיות בהריון?
25/02/2015 | 10:26
4
65
הרי טטנוס ושעלת הולכים ביחד, וקיבלתי טטנוס לפני שנה וקצת (+שעלת)...
גם אני התחסנתי לטטנוס
25/02/2015 | 10:47
2
64
לפני שלוש שנים. שאלתי את האחות ליווי הריון לגבי זה והיא אמרה לי שמטרת החיסון זה לא לחסן אותך, אלא להעביר נוגדנים לעוברים כדי שיהיו מחוסנים עד שהם בעצמם יקבלו את החיסון בטיפת חלב, כמה חודשים אחרי הלידה. 
אני אנסה לבדוק מול משרד הבריאות. אעדכן כאן בהמשך...
גם אני קיבלתי טטנוס
25/02/2015 | 12:37
1
55
ממש קצת לפני ההריון. זה לא כולל שעלת.
לא נשמע הגיוני...
25/02/2015 | 13:58
48
מתוך אתר משרד הבריאות:
למה החיסון נגד שעלת ניתן ביחד עם חיסון נגד טטנוס ודיפתריה?  האם זה לא מסוכן?
אין בעולם תרכיב חיסון המכיל חיסון נגד שעלת בלבד אלא שהוא נמצא  בתרכיב המכיל גם חיסון נגד טטנוס ודיפתריה.  החיסון נגד טטנוס והחיסון נגד טטנוס –דיפתריה  ניתנים כשגרה ובבטחה מזה שנים רבות כחיסון לנשים הרות. מחקרים הראו כי חיסונים נגד טטנוס ודיפתריה  אינם גורמים למומים מולדים. 

חייב להיות בהריון
27/02/2015 | 07:47
36
כל העניין הוא שהגוף מייצר נוגדנים שעוברים לעובר. גם אני קיבלתי בהריון הקודם לפני פחות משנתיים ועדיין הנחו אותי להתחסן כי למרות שאני מחוסנת כבר אין נוגדנים שיעברו לעוברים
סקירה מורחבת מאוחרת
23/02/2015 | 18:05
3
76
אשמח לקבל המלצות היכן ניתן לעשות סקירה מורחבת מאוחרת אצל רופא במחירים סביב ה1000שח. ממה שהבנתי זה נע בין 1000-4000 לא ברור לי מדוע ההבדלים כה משמעותיים. קבלתי המלצה לרופא במרכז העלות 2800 לעומת חדרה 1309 ושמעתי שבנות עשו גם ב900 .
דרך הקופה הסקירה זולה יותר אך פחות מקיפה. אשמח להמלצות ושמות של רופאים. תודה רבה
ממליצה על פרופ' צלאל וד"ר ישראל שפירא מחיפה אבל
25/02/2015 | 20:58
2
51
זולים הם לא 
אולי באמת כשמתרחקים מהמרכז קל יותר למצוא מחיר סביר...

תודה רבה אבל חעפה זה כבר ממש רחוק :(
26/02/2015 | 12:57
1
8
פרופ' צלאל מקבל במרכז
28/02/2015 | 19:24
12
בנות, צריכה עצה לגבי סקירה מאוחרת דרך הקופה
23/02/2015 | 17:59
18
154
אני מבוטחת בכללית מושלם. את הסקירה המוקדמת עשיתי אצל ד"ר אניטה סילבר. היא עובדת בהסדר עם הקופה. הייתי מאוד מרוצה ממנה וקבעתי אליה תור גם לסקירה המאוחרת. אתמול הייתי אצל הרופאת מעקב הריון והיא אמרה לי שאני יכולה פשוט לקבוע תור לסקירה מאוחרת דרך הקופה ושאין כמעט הבדל בין הבדיקה בפרטי לבדיקה בקופה. הרופא שעושה את סקירה מאוחרת לתאומים דרך הקופה זה ד"ר בלהסן ומההיכרות שלי איתו הוא לא הכי סימפטי אבל הוא מקצועי מאוד. אני מתלבטת מה לעשות... האם באמת יש הבדל בין הסקירות? פחות חשוב לי היחס אלא המקצועיות והיסודיות של הרופא. 
ועוד דבר, אם כבר לעשות דרך הקופה אז קראתי שאני יכולה לקבוע תור דרך בית חולים. הצלחתי למצוא תור פנוי לד"ר מרקוביץ' בבי"ח מאיר אבל צריך טופס 17 בשבילו ואני לא בטוחה אם אני יאשרו לי מהקופה. זה באמת כזה סיפור? לא זכור לי שהיו לי בעיות לקבל טופס 17 לפני כן למקרים אחרים... יש למישהי תובנות בנושא?

לי הוסבר על ידי הרופא
23/02/2015 | 18:09
2
79
כי הבדיקה של הקופה פחות מקיפה . זא שיש דברים שנבדקים בפרטי שעי ההנחיות של משאד הבריאות לא נבדקים בקופה.
תבדקי את זה לעומק פשוט שטלי רופא פרטי שיש לו אינטרס וכשהמידע הזה בידך תאמתי אותו עם הקופה .
סביר שיהיה הבדל, השאלה היא כמה זה קריטי
24/02/2015 | 10:24
1
44
ברור שכשמשלמים 2000+ ש"ח לבדיקה, היחס יהיה אחר, הבדיקה תהיה ממושכת, יהיו תמונות מגניבות בתלת מימד. זה סוג של בדיקת VIP. זה המצב לצערינו בהבדל התהומי בין רפואה פרטית לציבורית בארץ. 
בסקירה המוקדמת בדקו את כל הדברים החשובים ובנוסף את ה"אקסטרות". אם בסקירה המאוחרת דרך הקופה נבדקים כל הדברים הקריטיים בלי ה"אקסטרות" (שהיו תקינות בסקירה המוקדמת) אז כמה זה משנה באמת? 
אין דבר שיותר חשוב לי מזה שהילדים שלי יהיו בריאים אבל גם ההוצאה של סקירה פרטית יכולה לשמש אותנו מאוד. אני תוהה עד כמה לסמוך על הדברים של רופא פרטי בעיניין כי הרופאה שלי שעובדת דרך הקופה אמרה לי שההבדל לא קריטי, וזה גם מה ששמעתי מחברות שעשו את הסקירה המורחבת דרך הקופה...אני אנסה לפנות לכללית ולקבל פירוט כתוב של מה בדיוק נבדק בסקירה של הקופה ואז אחליט. תודה לך!

בשמחה
24/02/2015 | 16:04
11
תלכי לבלהסן בלב שקט!
24/02/2015 | 09:19
5
54
אני עשיתי אצלו את הסקירה המאוחרת עם התאומים לפני 3 וחצי שנים והייתי בהלם מהמקצועיות והיכולת המדהימה שלו לשלוט במכשיר ובתמונות (והייתי אצל הרבה רופאים באותה תקופה...) יצאתי משם בכלום זמן עם כל הנתונים וכל ההסברים ברמה הכי טובה שיש.
היום אני בהריון יחידני ולא היה לי רופא נשים קבוע לפני ההריון וכשהציעו לי ללכת אליו למעקב הריון ישר הלכתי בלי לחשוב פעמיים. הוא עם מנטליות קצת שונה ובפועל הוא נחמד מאוד לדעתי לא היו מצבים שבהם הוא גרם לי להרגיש לא בנח עד כה ואני בשבוע 26.

לגבי בית חולים מאיר עשיתי שם את המעקב הריון של התאומים וכל הרופאים והטכנאיות אולטרסאונד כולל מרקוביץ הם מעולים ונחמדים, הסקירה המאוחרת זו הבדיקה היחידה שעשיתי בקופה ולא בבית חולים, בכלל לא ניסיתי להוציא טופס 17 כך שאני לא יכולה לענות לך על זה לצערי.

בהצלחה! 

תודה רבה ליאורה! כמה שאלות לי אליך
24/02/2015 | 10:45
4
32
את לא חייבת לענות אבל אני קצת מבולבלת מכל המידע שיש בנושא. את עשית את הסקירה אצל ד"ר בלהסן דרך הקופה, כן? הסקירה שנחשבת לא מקיפה כמו המורחבת ועולה 35 ש"ח? עד כמה הסקירה מצומצמת ביחס למורחבת? המעקב בבי"ח מאיר זה במסגרת של הריון בסיכון? 
אני עדיין מאוד מתלבטת אם לעשות את הסקירה המורחבת בפרטי או לא (כבר קבעתי תור לפרטי אבל הרופאה שלי קצת ערערה את ההחלטה שלי), אבל אם כבר לעשות דרך הקופה אז אני מעדיפה לעשות במאיר אצל ד"ר מרקוביץ כי הבנתי שהציוד שם יותר חדיש מאשר במרכז לבריאות האישה, אבל בשביל ד"ר מרקוביץ אני צריכה להוציא טופס 17.
אני לא מכירה מורחבת ומצומצמת...
24/02/2015 | 11:49
3
38
יש מוקדמת שהיא מקיפה דברים מסויימים ויש מאוחרת שהיא מקיפה דברים אחרים.
דרך הקופה אין שום סקירה מצומצמת! הוא בודק את כל האיברים שצריך לבדוק, בודק שהם נראים ושהם תקינים (זו רשימה ארוכה של איברים ואני לא זוכרת את כולם אבל הוא בודק הכל! החל מידיים ורגלים ועד כבד כליה סרעפת וכו'...).
במאיר עשיתי את השקיפות ואת הסקירה המוקדמת, אח"כ את הסקירה המאוחרת עשיתי בקופה אצל בלהסן כפי שרשמתי ואח"כ היה לי מעקב הריון מעט לא שיגרתי כי סבלתי מהתכווציות ודימומים אז הייתי במאיר כמעט כל שבוע שבועיים במיון החל משבוע 25 וגם אושפזתי 3-4 פעמים ל24 להשגחה במהלך ההריון.

המכשיר במרכז בריאות האישה אולי פחות טוב או פחות חדיש אבל הוא מספיק בשביל סקירה מאוחרת ורואים מצויין כל מה שצריך לראות (העוברים כבר גדולים...). אותי מצחיק שבלהסן מתבאס שאין שם תלת מימד כי הוא נורא אוהב להראות תמונות תלת מימד אבל במאיר אף פעם לא הראו לי בכלל תלת מימד וזה מעולם לא עניין אותי ת'כלס. כמו שאמרת לא בטוח שיוציאו לך בכלל טופס 17 תתחילי מלנסות להוציא טופס ולראות אם זו בכלל אופציה.
בכל מקרה לא הייתי משלמת על הבדיקה הזו בפרטי זה בזבוז כסף לדעתי במיוחד ששני הרופאים שציינת הם מומחים באולטרסאונד ומנסיון שלי קפדניים מאוד.
תודה רבה על ההסבר! עזרת לי מאוד!!!
24/02/2015 | 14:12
2
11
קצת סדר:
24/02/2015 | 15:05
1
32
סקירה ראשונה סביב שבוע 16 ניתן לעשות דרך הקופה או אצל רופאים שעובדים בהסדר עם הקופה. לתאומים זה עולה 114 ש"ח אם יש לך פלטיניום (ונדמה לי שאותו דבר גם במושלם).
כמובן שניתן גם לעשות באופן פרטי ולפעמים ניתן לקבל החזר (תסתכלי באתר של הכללית לגבי החזרים).
בסקירה ראשונה הבדיקות הן זהות לחלוטין בכל מקום שתבחרי לבצע.

סקירה מאוחרת מתבצעת סביב שבוע 22. לסקירה זו יש מדדים מוגדרים ע"י משרד הבריאות לבדיקה. בדיקות שנעשות דרך קופ"ח או בי"ח בודקות רק את המדדים האלו. כשמתקשרים לתאם חובה להגיד שזה תאומים.
באיזור שלי ניתן היה לבצע רק בבי"ח לתאומים.
העלות היא טופס 17 לכל עובר ואין בעיה להוציא עם הפנייה מתאימה מהרופא נשים שלך.
אלטרנטיבה אחרת היא לעשות סקירה מאוחרת מורחבת שנעשית רק באופן פרטי.
במקרים מסויימים ניתן לקבל על חלק מהעלות החזר מהקופה- פרטים באתר של הכללית.

איזי בלבלת אותי לגמרי...
24/02/2015 | 15:37
23
אני גרה בהרצליה ומבוטחת בכללית מושלם. את הסקירה המוקדמת עשיתי בפרטי אצל ד"ר אניטה סילבר שעובדת בהסדר עם הקופה. הבדיקה עלתה לי 228 ש"ח דמי השתתפות עצמית. קבעתי אליה גם את הסקירה המאוחרת, והתשלום עליה הוא 2000 ש"ח (קיבלתי הנחה כי זה תאומים וכי עשיתי את הסקירה המוקדמת אצלה). 
לגבי הסקירה המאוחרת דרך הקופה- אתמול קבעתי תור לד"ר בלהסן במרכז לבריאות האישה בהרצליה, בהמלצת רופאת מעקב ההריון שלי. ד"ר בלהסן מבצע את הסקירה המאוחרת לתאומים בקופה. הבדיקה עולה 35 ש"ח ולא צריך טופס 17. בנוסף, אפשר לקבוע תור לסקירה מאוחרת בבי"ח מאיר לד"ר מרקוביץ' ובשבילו כן צריך טופס 17. 
לפי מה שליאורה ענתה לי בתגובה מעל, אין הבדל בין הסקירה המורחבת דרך הקופה ובפרטי, והסקירה המאוחרת בכללית היא לא מצומצמת.
התקשרתי למשרד הבריאות כדי לבדוק על סקירה מאוחרת
24/02/2015 | 16:31
1
67
ולהבין מה כולל המושג "סקירה מצומצמת". הפנו אותי לאתר "כל הבריאות"- שיש בו פירוט של כל הזכויות המוענקות לבעלי ביטוח בריאות בארץ. הינה מה שמצאתי על סקירה מאוחרת הכלולה  בסל:
והינה חוזר מנהל הרפואה בנושא שכולל פירוט של כל מה שנכלל בסקירה המאוחרת (בין אם היא מבוצעת דרך הקופה או בפרטי):
בסופו של דבר, כל אישה צריכה תחליט היכן לעשות את הסקירה לפי השיקולים שלה. אני רק מצרפת פה עוד פיסת מידע שבעיני חשובה בעת קבלת ההחלטה 

כמו שרשמתי- יש מדדים לבדיקה בסקירה מאוחרת
25/02/2015 | 16:00
35
שהם חובה גם דרך הקופה וגם בפרטי.
זה הMUST שיבדקו בכל מקום.

אם רוצים יותר אז זה רק באופן פרטי.

בפלטיניום מקבלים סל הריון בשווי 5000 ש"ח לטובת בדיקות וייעוצים למינהם.
סקירה אחת פרטית יכולה להיות כחלק מהסל הזה ואז מקבלים עליה החזר כספי (אם אני זוכרת נכון עד 75% משווי הסקירה ולא מעבר לסכום שנותר לך בסל).

אני עשיתי סקירה ראשונה אצל רופא פרטי שבהסדר עם הקופה.
סקירה שנייה ביצעתי באסף הרופא דרך הקופה.
לאור ממצא שהתגלה עשיתי סקירה מכוונת מח    באופן פרטי אצל פרופ' מלינגר ועליה קיבלתי החזר משמעותי מהקופה.
דיון חשוב
25/02/2015 | 20:54
29
מה שיש לי להוסיף זה...
26/02/2015 | 12:13
5
53
כשהייתי לפני כמה ימים בסקירה מוקדמת, פרופ' ברונשטיין, שהוא בעל שם עולמי המליץ לי מאוד לעשות את הסקירה בשבועות 24-26 ולא 22-24 כמו שממליצים. הוא טוען שיש מומים שאפשר לראות רק החל משבוע 24 והטיפול במצב של מום הוא דומה בשבועות האלה ושווה לחכות.
אני את הסקירה המאוחרת מתכוונת לעשות באופן פרטי אבל אצל רופא בהסדר עם הקופה ולכן יעלה ממש מעט. הוא רופא מומחה ברמה גבוהה, לא ברמה עולמית אבל לא כמו רופא ממוצע בקופת חולים. אני במכבי, לא יודעת אם זה עוזר.
בהצלחה!
אשמח לדעת
26/02/2015 | 22:09
1
32
אצל מי את עושה את הסקירה המאוחרת...בדיוק מתלבטת איפה לעשות וגם אני במכבי
טלמון בקריות
27/02/2015 | 08:19
20
הייתי אצלו בשקיפות בהריון הזה וגם שקיפות וסקירה מאוחרת בהריון הקודם. הוא מקצועי, עדין ונחמד.
במכבי זכאים לשתי סקירות בהשתתפות הקופה?
27/02/2015 | 18:00
2
29
בביטוח מושלם של הכללית יש סקירה אחת שעליה מקבלים החזר. את הסקירה המוקדמת עשיתי אצל רופאה פרטית שעובדת בהסדר עם הקופה ושילמתי רק דמי השתתפות בסך 228 ש״ח. הסקירה השניה כבר תהיה בעלות מלאה, אלא אם כן אני אעשה את הסקירה בקופה עצמה ואז העלות היא משהו כמו 35 ש״ח.
ולגבי טווח הזמן של ביצוע הסקירה- תודה רבה על המידע. זה בהחלט משהו חדש... הרופאה שלי אמרה לי להגיע לסקירה בין השבועות 22-24. אולי מעדיפים לבצע את הסקירה טיפה מוקדם יותר כדי שניתן יהיה להספיק לעשות מי שפיר ומידה ומצאו משהו לא תקין?
במכבי מגן זהב נותנים שתי סקירות
27/02/2015 | 20:20
23
בקופה או אחת בקופה ואחת עם רופא פרטי בהסדר. רופא הסדר בסקירה מוקדמת עולה 221 ומאוחרת 422.
יש גם אפשרות ללכת לרופא שלא בהסדר ולקבל החזר של 660₪.
אני הלכתי למוקדמת אצל מומחה פרטי ואלך למאוחרת אצל פרטי בהסדר.
לגבי השבועות יש מצב שזה בגלל מי שפיר
27/02/2015 | 20:23
18
אצלי קבעו אותה מלכתחילה לשבוע 23+5 אז זה מספיק  קרוב ל-24 מבחינתי,  אני לא אזיז.
בכל מקרה מאוד מקווה שאחרי שקיפות,  בדיקת די אן איי עוברי וסקירה מוקדמת תקינים, אני לא אצטרך מי שפיר.
האם יש טיפול לטחורים בהריון?
23/02/2015 | 12:22
9
120
יש את המשחה פרוקטו-גליבנול - האם מותר להשתמש בה?
הי הכי טוב להתייעץ עם המרכז הטרטולוגי
23/02/2015 | 12:32
2
79
זה המספר- 02-5082825.

אלופה.. תודה
23/02/2015 | 13:03
29
התקשרתי.. ד"ר ציטרין אמרה שאין סיכון..
23/02/2015 | 13:50
40
הקדימי תרופה למכה
24/02/2015 | 18:02
5
93
הכי טוב להערך טוב לפני שהטחורים מגיעים..
הרבה נוזלים, תוסף סיבים בנפייבר, הרבה ירקות ופירות ושמן זית.
פחות קמח לבן ויותר לחם מלא.
זהו, ככה אני שורדת את החודשים האחרונים :)
לא מצליח..
25/02/2015 | 10:53
4
55
היו ימים מעטים של שיפור בעצירות
אבל זה כל הזמן חוזר.. כל יום אוכלת פירות ירקות נוזלים..
אבל הברזל הורס אותי לגמרי..
אולי תנסי להחליף את סוג כדורי הברזל שאת לוקחת?
25/02/2015 | 16:14
34
בנוסף לשתיה מרובה ירקות ופירות.
כדאי לך להתייעץ עם הרופא/ה .יש תכשירי ברזל שפחות גורמים
לעצירויות וזה גם אינדיוידואלי , שווה לנסות.
אם אני חשה בסימנים לעצירות או טחורים
26/02/2015 | 12:12
31
אני מיד מפסיקה לקחת ברזל עד שהמצב נרגע כבעבור יום יומיים.
זה לא נורא צריך להקשיב לגוף, במיוחד עכשיו.
תנסי
26/02/2015 | 15:46
1
43
לקחת ברזל שנקרא "אקטיפרין" - מסדר לי את העיכול גם אחרי הלידה.
אינדיווידואלי, לי זה משגע את הקיבה לגמרי
26/02/2015 | 16:57
25
לקחתי קודם תוסף טבעי, ספאטון שקראתי שהוא נספג מצויין ובלי תופעות. הוא נספג לי קצת פחות מהאקטיפרין אז הרופא העביר אותי. מעדיפה כאוס במעיים ולא אנמיה
פינת הקיטורים השבועית..
23/02/2015 | 11:33
39
כאן מקטרים בלי חשבון על כל מה שמעייף, שכבד, שמציק, שכואב, שמטריד, שמעצבן ומכעיס.. 
סקירה מוקדמת בשבוע 13
23/02/2015 | 08:45
2
115
היי,
אני מעומדת לביצוע דילול עוברים בשבוע 13-14 והומלץ לי ע"י פרופ' ליפיץ לבצע סקירת מערכות בשבוע 13.
הבעיה היא שאני לא מכירה רופא שעושה סקירה בשבוע 13, המינימום שמוכנים זה 14-15....
האם אתם מכירים רופא באזור המרכז/השרון שכן עושה סקירה לתאומים בשבוע זה?
ליפיץ עצמו יוכל לעשות רק יום לפני ערב פסח וזה מאד גבולי עם מועד הדילול.
תודה!
תדמור עושה החל משבוע 13
24/02/2015 | 07:26
26
דר כסיף האישיותי והאלמותי
27/02/2015 | 21:53
20
שלום אני עשיתי בשבוע ה-13 אצל דר כסיף ,אין מלים לתאר את האדם האצילי והחשוב והמקצועי והיסודי הזה.
אמנם עלה לי 3400 שח אבל שווה של שקל(תאומים לא זהים אצלי).
את יודעת שאת בידיים הכי טובות
שבוע טוב לכולןהתפקדות שבועית
22/02/2015 | 23:59
23
35
חודש תשיעי שבוע 37-40
22/02/2015 | 23:59
15
חודש שמיני שבוע 33-36
23/02/2015 | 00:00
3
18
33+4...
23/02/2015 | 16:57
16
33+3 .....ובע"ה מקווה למשוך כמה שיותר
24/02/2015 | 19:33
12
36+4
02/03/2015 | 03:22
2
חודש שביעי שבוע 28-32
23/02/2015 | 00:01
2
15
שינוי קידומת 30+2
23/02/2015 | 15:27
12
31+2
23/02/2015 | 17:32
7
חודש שישי שבוע 24-27
23/02/2015 | 00:02
13
חודש חמישי שבוע 20-23
23/02/2015 | 00:03
1
9
שבוע 22+2
23/02/2015 | 08:44
11
חודש רביעי שבוע 16-19
23/02/2015 | 00:04
4
15
עלינו עוד שלב שבוע 16+5
23/02/2015 | 11:24
12
שבוע 17+4 הזמן מתחיל לזוז סוף סוף...
24/02/2015 | 07:29
15
18+4
24/02/2015 | 11:22
7
שבוע 16 +6! חודש רביעי
24/02/2015 | 15:47
9
חודש שלישי שבוע 11-15
23/02/2015 | 00:04
2
11
שבוע 11 +4 עליתי חודש!
23/02/2015 | 08:31
11
שבוע 14 ו-4 (נכון ליום ראשון)
24/02/2015 | 11:18
16
אתמול היתה סקירה ראשונה, הכל תקין תודה לאל, ויש לנו בן ובת :)
חודש שני שבוע 7-10
23/02/2015 | 00:05
8
חודש ראשון שבוע 1-6
23/02/2015 | 00:06
2
11
הינה אני פה!
25/02/2015 | 09:03
1
47
שבוע 6+5 ב"ה. 
מס' 5+6 בדרך? לך וברוכה הבאה ל- חם
25/02/2015 | 20:56
9
מעקב הריון - פרטי/בי"ח
22/02/2015 | 22:26
9
135
עכשיו שבוע 30. כמו שקיטרתי כאן לא פעם, אני מאוד לא מרוצה מהמעקב השטחי שעושה לי הרופא בקופה ומתלבטת מה לעשות. מאז שבוע 25 לא נשלחתי לספירת דם, בשבוע 28 אמר לי לחזור רק ב 32, לבדיקת לחץ דם לא שלח אותי עד ששאלתי בעצמי. בקיצור מודאגת שאין מספיק מעקב.
האפשרויות שלי הן או להמשיך בקופה וללחוץ עליו לעשות מעקב יותר קפדני, או מעקב בי"ח או לעבור לרופא פרטי.
רציתי לשמוע קצת חוות דעת מה יותר נוח ומה הכי טוב -
לגבי הרופא בקופה אני חוששת שזה פשוט לא ישתפר והשעון מתקתק...
לגבי רופא פרטי - קודם כל חוששת מעודף בירוקרטיה. מניחה שאצטרך עוד רופא כצינור בינו לבין הקופה להמיר הפניות לבדיקות דם, אולטרסאונד, מרשמים לתרופות וכו'. יש סיכוי שכזה רופא עושה בעצמו אולטרסאונד כבר במרפאה שלו כשמבקרים אצלו?
בכל מקרה, לא יודעת איזה רופא לבחור ואין לי כל כך כוח לעוד רופא שאולי אני אהיה מרוצה ממנו ואולי גם לא ואני גם לא מתכוונת לבחור בי"ח ללידה לפי איפה הרופא עובד.
לגבי מעקב בבי"ח - חוששת שזה יהיה מטרטר, כל פעם לחנות רחוק מהמחלקה, הרבה זמן המתנה. ואיך זה בכלל עובד שם בכל מקרה? מגיעה למיון יולדות ומבקשת מעקב? מי עושה את המעקב וכל כמה זמן יגידו לי לחזור? בדיקות דם ואולטרסאונד עושים במקרה כזה אצלם או מופנים לקופה? יש בירוקרטיה נוספת מול הקופה?
מנסה לאמץ את תאי הזיכרון
25/02/2015 | 21:07
1
53
פחות או יותר כיסית את כל היתרונות והחסרונות בכל אופציה. לא נראה לי, לפי מה שאת מתארת, שכדאי להישאר אצל הרופא המטפל כרגע אם את לא מרוצה ואין מעקב מדוקדק. 
האם בסניף שלך יש רופא הריון בסיכון? שווה להחליף.. 
ולגבי ביה"ח- מבקשים הפניה מהרופא הרגיל (בלי להתבייש) ומתקשרים אליהם והם קובעים תור. התורים שם הם בד"כ אחת לחודש ומשלב מסויים או בהתאם למצב הספציפי, אחת לשבועיים. יש רופא קבוע במחלקה שהוא עושה את המעקב כולל האולטרה סאונד ולגבי בדיקות הדם והביורוקרטיה, אני באמת לא זוכרת 

היי, תודה על התשובה
25/02/2015 | 22:59
33
בקופה אין הרבה אופציות, וגם מהקודם לא הייתי מרוצה ועברתי. בכל מקרה, הייתי "סתם" היסטרית והלכתי אליו אתמול בתואנה שיש לי כאבים, כשבכלל לא הייתי בטוחה שאני לא מדמיינת אותם, והוא אמר לי לעשות היום מוניטור. אפילו הפקידה בקופת חולים התפלאה שלא שלח אותי באותו רגע והיה אדיש כל כך. ואז גילו הבוקר שיש לי צירים מוקדמים והתקצר לי הצוואר ואושפזתי
כבר ברור לי שאני לא חוזרת אליו, אם אצא מפה לפני הלידה זה יהיה רק לרופא פרטי, הבריאות של הילדים שלי זה מקום ראשון ואני חייבת לדאוג להם בכל מחיר.
את לא במעקב בהריון בסיכון?
26/02/2015 | 12:09
5
35
לפחות במכבי הבנתי שזה ככה והמעקב מ-א-ו-ד צמוד
אני הייתי במכבי אצל רופא "רגיל"
26/02/2015 | 13:53
4
30
ולא במעקב הריון בסיכון , למרות שהייתי בשמירה עם קיצור צואר הרחם
אני אצל רופא הריון בסיכון
26/02/2015 | 14:03
31
אבל הוא פשוט לא עושה את העבודה. מבחינתי הרגשתי שאני קצת ממציאה כשאני באה אליו עם חשד לצירים, לא חשבתי שהמצב כזה נורא. כנראה שהייתי צריכה כבר מזמן לעבור לרופא פרטי וסתם זלזלתי.
במעקב הריון שלכן עושים מוניטור בשגרה או רק כשיש חשש כלשהו?
אז ממליצה לך על מרפאת הריון בסיכון של מכבי
26/02/2015 | 15:32
2
38
חברה שלי עברה אצלם מעקבים כמעט מההתחלה והיתה מאוד מרוצה
זאת הזכות שלך בהריון תאומים לעבור שם את המעקב וזה הרבה יותר נוח וזול מבתי חולים ורופאים פרטיים
זו לא זכות שלי כי אני לא במכבי...
26/02/2015 | 16:08
1
37
בכל מקרה, זה כבר לא ממש משנה, אני מאושפזת ומקווה להשאר פה כמה שיותר
סליחה, התבלבלתי מהתגובה שלפני
27/02/2015 | 08:20
20
תרגישי טוב ובהצלחה!!
מעקב הריון תאומים
26/02/2015 | 18:01
45
הי נאחזת,
לא הצלחתי להבין מאיזו קופה את אבל הבנתי שאת מהשפלה?
בכל מקרה,
הרופא שלי בכללית (לא מומחה לתאומים או הריון בסיכון) העביר אותי באסרטיביות להמשך מעקב במרפאה להריון בסיכון בתל השומר בשבוע 25.
ע"פ התרשמותי במחלקה בתל השומר עובדים מקצוענים שיודעים את העבודה,
במעקבים את עוברת תחנות, דבר ראשון את נכנסת לאחיות לשקילה, לחץ דם ועדכון בדיקות וכו'.
אח"כ את נכנסת לאולטרסאונד- 2 טכנאיות, אחת בודקת והשניה מעדכנת את הנתונים במחשב, ממש כמו בסקירה- הערכת משקל,גודל,מי שפיר וכו'.
בהריון תאומים הטכנאית תעשה גם בדיקה וגינאלית של צואר הרחם.
תחנה שלישית ואחרונה אצל הרופא המטפל- במקרה שלי ד"ר גור המקצוען והנחמד,
הוא מסכם את הבדיקות ומחליט על המשך טיפול ובין השאר עונה על שאלות ומנדב אנפורמציה (אני מתחקרת בד"כ..),
כשהתקצר לי צואר הרחם הוא גם בדק וגינאלי עם האצבעות ע"מ לתת הבחנה נוספת לעניין הצואר.
מקצוענים!

בדיקת מי שפיר
22/02/2015 | 16:39
1
73
מי עברה בדיקת מי שפיר בהריון ויכולה לשתף מעט בפרטים.
מהלך הבדיקה, כמה זמן לוקחת, מנוחה לאחר הבדיקה וכמובן רופא מומלץ.
תודה רבה!!!!!!
אז ככה
25/02/2015 | 21:12
27
את הבדיקה מבצעים רופא/ה ואחות. האחות עוזרת עם האולטרה סאונד והאביזרים ואת הדקירות עצמן עושה הרופא. זה לא לוקח הרבה זמן. לא ממש כואב אבל גם לא נעים במיוחד. 
לאחר הבדיקה מומלץ לנוח מנוחה מוחלטת במשך יומיים עם שתייה מרובה. 
רופאים מומלצים שאני מכירה- פרופ' צלאל וד"ר שפירא ישראל. 
שיהיה בהצלחה 

חיסון לשעלת???
22/02/2015 | 13:47
3
78
כל הזמן אני שומעת על זה.. מה כל הסיפור סביב זב והאם כל הריונית צריכה לעבור..?
עדיין לא התחסנתי, יחד עם זאת
22/02/2015 | 21:17
1
71
להבנתי מדובר בחיסון לקראת השליש השלישי של ההריון.
ממה שהבנתי מהרופאה, יש התפרצות של שעלת בארץ.
תינוקות מקבלים בגיל חודש או חודשיים את החיסון ושוב בגיל ארבעה חודשים.
אך על מנת להגן עליהם עד קבלת החיסון מחסנים את האם בהריון מתוך המטרה שהנוגדנים יעברו לעובר (וזה אמור להספיק עד שיקבלו את החיסון בעצמם).
בהצלחה
תודה.. יש לי עוד קצת זמן..
23/02/2015 | 11:26
24
מעולם לא נבדקה השפעת החיסון על האם/העובר והיעילות אינה ידועה
23/02/2015 | 12:35
57
התקצרות צואר הרחם
21/02/2015 | 11:06
14
235
הי בנות
שבוע 29 תאומים, 
התקצר צואר הרחם ל-30 מ"מ (38 לפני 3 שבועות)
שלחו אותי לשבוע בבית ללא מאמץ.
בנוסף נצפתה במוניטור פעילות רחמית קלה\צירים קטנים (הגיעו עד 60 במוניטור)
האם זה גבולי? האם יש סיכוי שיתארך?
יש סיכוי שאחזור לעבודה?
מדריכת יוגה אמרה לי שעמידת נר על הקיר כמה פעמים ביום מאריכה את הצואר- מישהי מבינה ביוגה?
מעניין..
21/02/2015 | 12:53
4
170
אני גם שבוע 29, הייתי עם צוואר 47 ובבדיקה ביום רביעי היה 26.. עם צירים כמעט כל ערב.
הרופא שלי אמר שההתקצרות תקינה וכל עוד מעל 25 זה תקין לחלוטין ולגבי הצירים אמר שאין מה לעשות איתם וזה תקין לשליש הזה..
לא אמר כלום על מנוחה/פעילות וכו.

זה מעודד..
21/02/2015 | 13:30
1
116
איך את יודעת שיש לך צירים כל ערב?
את מרגישה? יש לך מוניטור בבית?
איך מרגישים צירים?
אין לי מוניטור :/
22/02/2015 | 10:45
83
בגדול פשוט תארתי לרופא את כאב הבטן- קשה למקד אותו באזור ספציפי, הוא מרגיש מאוד כמו כאב מחזור עמום כזה..
נשאר לכמה דקות ואז חולף בד"כ. הוא אמר שאלה צירים ובאמת ממש לא התרגש..
בתחילת ההריון היה לי אירוע של איבוד הכרה בנהיגה ובבית החולים ראו במוניטור פעילות רחמית קלה אבל אז דווקא לא הרגשתי כלום.
תוך כמה זמן התקצר לך ככה? מתי היתה הבדיקה עם ה-47?
21/02/2015 | 15:36
1
61
הבדל של שלושה שבועות
22/02/2015 | 10:42
70
בד"כ נמצאת במעקב פעם בשבועיים אבל הפעם היה רווח גדול יותר.  
הוראות פתיחה באש נכתבו בדם
22/02/2015 | 10:53
2
144
ממש ממליצה להתייעץ אך ורק עם רופא/ה בכל מה שקשור במה מותר/אסור לעשות בהריון. בהריון הראשון עשיתי עמידת נר-> היפרדות שיליה-> ניידת טיפול נמרץ-> קיסרי חירום ועוד כל מיני דברים כיפיים... כמובן לא רוצה להלחיץ, וברור לי שכולנו מנסות לעשות כל מה שרק אפשר כדי לשמור על ההריון, אבל בבקשה לקבל עצות רפואיות מרופאים שרואים את התמונה הכוללת ויודעים לאפשר או לאסור פעילות גופנית בהתאם למצב הספציפי של ההריון...
בכל מקרה, אם כרגע ההנחיה היא להיות ללא מאמץ, לא נשמע לי כדאי להתחיל לעשות עמידות   
אם הרופאים לא התרגשו מהצירים, אז כנראה שזה עוד בגדר הסביר ועד כמה שאני יודעת מנוחה עשוייה לעזור לדינמיקה צווארית ורחמית. בהצלחה 

את לא מפסיקה לשעשע אותי
22/02/2015 | 16:23
1
84
במקביל לקחתי את דבריך בחשבון..
23/02/2015 | 21:45
19
מעדכנת שאושפזתי ליומיים
26/02/2015 | 12:16
5
55
עקב מגמה בהתקצרות צואר הרחם,
באשפוז התארך ל-25 מ"מ ושחררו אותי עם מינון גבוה של פרזוליט להפסקת צירים
מאחר ונמצאה אצלי פעילות רחמית לא סדירה שכנראה היא זו שגרמה לקיצור בצואר.
נאמר לי שזו התקצרות טבעית לשלב שלי (שבוע 30) ונשלחתי לביקורות שבועיות.
רק בריאות!
היי, מכמה התארך חזרה ל 25? אני גם בסאגה הזו עכשיו
26/02/2015 | 13:47
4
33
שבוע 30, התקצר תוך שבועיים מ 40 ל 25 אתמול,  והיום כבר 16. מאושפזת מאתמול, עומדת לקבל זריקה להבשלת ריאות ופרזולט.
כל הזמן צירים ואני בכלל לא מרגישה אותם!
בדיוק כמוני
26/02/2015 | 15:59
3
25
התקצר מ38 ל22 תוך 3 שבועות בערך.
גם אני בכלל לא היתי מודעת שיש לי צירים עד שחברו אותי למוניטור שהראו פעילות רחמית בלתי סדירה אבל גם לא הסטרית.
אשפזו אותי ליומיים עם פרזוליט ו2 זריקות סלסטון להבשלת ריאות בטווח של 24 שעות בניהן.
24 שעות לאחר האשפוז התארך במעט ל25- כנראה בגלל הפרזולט שבאמת המעיט את הפעילות לפי המוניטור.
הם רק רוצים לראות שאת מתייצבת ומשחררים אותך בתנאים מגבילים עם המשך פרזולט עד הלידה.
הרופאים שראו אותי אמרו לי שזה טבעי לחלוטין לשבוע 30 ושאפשרי בהחלט למשוך כך עד הסוף.
היו מאושפזות איתי עוד הריוניות תאומים עם אותו הסיפור בדיוק, אני מכירה אישית מישהי שהסתובבה מהשלב הזה עם 8 מ"מ עד הלידה בשבוע 37.
אל תיהי מודאגת רק הקפידי על מעקב, מנוחה ופרזולט.
עדכני מה קרה באשפוז...
אוי, תודה, זה כל כך מעודד
26/02/2015 | 16:14
2
22
באיזה בי"ח את?
פה לא ממש קיבלתי מילים חמות ואופטימיות. קיבלתי זריקה להבשלת ריאות ופרזולט, עם הסבר שהפרזולט הזה לא עוצר לידה מוקדמת. אז אני לא מבינה בשביל מה זה טוב, בינתיים זה רק עשה לי כאב ראש כמו שהבטיחו.
הדבר היחיד שמעודד זה הפורום הזה, אם לא הייתי קוראת כאן על כמה מקרים כאלה הייתי ממש בחרדות עכשיו.
את השתחררת? את בשמירה? איזה מעקב עושים לך עכשיו ואיפה?
תודה יקירה, מאחלת לשתינו לסחוב עוד הרבה!!
תל השומר
26/02/2015 | 17:48
1
18
כן.. הפרזולט בא עם כאב ראש אבל לא הסטרי, נקוה שגם אצלך
שתי המון נוזלים- 3 ליטר ביום והמעיטי במלח.
באשפוז הצלחתי להפטר מבעית התנפחות בכפות הידיים בקימה משינה,
אני חושבת שזה היה בגלל כמויות הנוזלים האדירות ששתיתי באשפוז ועצם העובדה שאת רוב האוכל (הטעים!) שהגישו בחדר האוכל הגישו ללא מלח כמעט.
לגבי הפרזולט- נכון הוא לא מונע לידה מוקדמת אך משפיע על הפעילות הרחמית וממעיט צירים,
צירים גורמים להתקצרות הצוואר ולידה מוקדמת... כך שההשפעה היא עקיפה.
השתחררתי למנוחה בבית,עדיין לא שמירה. אני מניחה שבמעקב בשבוע הבא במרפאה להריון בסיכון בתל השומר ישחרר אותי הרופא לשמירה עד הלידה.
המעקב לדעתי יהיה פעם בשבוע.
עדכני איך נגמר האשפוז ונסי לחשוב חיובי כי מטרת האשפוז לכפות עליך מנוחה וזה בדיוק מה שאת צריכה לתת לקטנטנים עכשיו...
תודה
26/02/2015 | 22:24
11
איכשהו הבנתי מהרופאה שהפרזולט לא עוצר צירים, רק את הסימפטומים שלהם שאין לי כאלה בכלל, אז לא הבנתי למה נתנו לי אותו. שאלתי אותה אם זה בעצם אומר שאני לא צריכה לצפות לשינוי במוניטור והיא אמרה שזה באמת יכול לא להשפיע.
אבל, חדשות טובות, בינתיים זה כנראה כן השפיע כי המוניטור בערב לא הראה צירים!
ואכן בינתיים נחה וזה ממש שינוי מרענן מלעבוד כל יום...
בדיקת דם במקום מי שפיר
21/02/2015 | 20:56
16
293
שלום לכולן,
שבוע 17 עם תאומות לא זהות.
תודה לאל, השקיפות יצאה תקינה 1.3 ו 1.4, יחד עם זאת בשל הגיל (34.5) התוצאות הן 1:2250.
הרופאה אמרה שמדובר בתוצאות טובות ולדעתה אין צורך במי שפיר.
חשבתי לעשות את בדיקת הדם שמחליפה את מי השפיר (ורז אחליט לגבי מי שפיר כן או לא).
אשמח לכל מידע ממישהי שעברה את הבדיקה- איזו חברה מומלצת, איך מתקבלות התוצאות ומה ניתן להסיק מהן.
כל מידע יוכל לעזור.
המון תודה!!!!!!!
אומנם לא עברתי את הבדיקה
22/02/2015 | 08:25
108
אבל ממה שהרופא שלי אמר לי, יש כ-5 חברות שמבצעות את הבדיקה,
המחיר נע בין 2000-5000.
זה מה שידוע לי,
בהצלחה!
צרפתי טבלה שקבלתי מהרופא שלי עם כל החברות והבדיקות שהן
22/02/2015 | 10:16
162
מבצעות.
אני אישיתי החלטתי לא לעשות בסופו של דבר (הכל יצא תקין בכל הבדיקות ואני צעירה)
מקווה שזה יעזור
בדיקת NIPT
22/02/2015 | 10:22
115
הי, גם אני לא עברתי את הבדיקה אבל עשיתי תחקיר קטן ויש כמה נקודות חשובות שכדאי לדעת-
1. בדיקת הדם- זו בדיקת סקר, בודקת מספר מצומצם של ליקויים כרומוזומליים, לא כל החברות מבצעות את הבדיקה לתאומים, עלות יקרה, אין סיכון לעוברים. 
2. מי שפיר- זו בדיקה אבחנתית, ניתן לעשות צ'יפ גנטי שנותן מידע על כ-100 תסמונות כרומוזומליות, יש סיכון בביצוע הבדיקה.
בנוסף, הינה קישור שמפרט על החברות השונות שנותנות את השירות של בדיקת ה-NIPT ועוד מידע טוב-
בהצלחה!
אני רק ברוכה הבאה
22/02/2015 | 10:44
1
47
תודה רבה
22/02/2015 | 16:14
47
תודה רבה על כל התגובות!
אני מבינה מהן שלא הרבה הריוניות עושות את הבדיקה הזו....
למה בעצם????
חוששת ממי שפיר בעיקר מכיוון שהבנתי שהסיכון בהריון תאומים הוא כפול....
משתגעת כבר.... לא יודעת מה לעשות.....
אני עשיתי את וריפי
23/02/2015 | 08:58
2
112
היי,
אני מתחילה היום שבוע 19, עם תאומים זהים.
אתמול ביצעתי את בדיקת הדם בשם וריפי של חברת טבע, לאחר בדיקה והמלצה מפרופ' שיף על הבדיקה הספציפית הזו.
מקווה לתוצאות טובות...
בהצלחה!

כמה הבדיקה עולה?
23/02/2015 | 17:00
1
39
בדיקת וריפי
23/02/2015 | 19:21
84
אני בדקתי היום את הבדיקה של חברת טבע- וריפי.
הם בודקים בהריון תאומים 3 תסמונות (בניהן תסמונת דאון).
העלות היא 4400 ש״ח.
בדקתי לגבי הבדיקה המורחבת יותר אבל נאמר לי שאין לה צירוף של מחקר קליני בהריונות תאומים.
מחר אבדוק מול חברה נוספת- מטרניטי.
באותו עניין - החזר ממאוחדת
23/02/2015 | 22:38
1
53
לאחר בדיקת חלבון עוברי בהריון תאומים ובשקלול עם הגיל (35.5) הרופא שלי המליץ על מי שפיר.
אני מחפשת בדיקת דם חלופית, מעדיפה לשלם ולא להידקר פעמיים.
האם מישהי עשתה בדיקה וקיבלה החזר מקופ"ח מאוחדת?
תודה מראש
אומנם לא עשיתי את הבדיקה אבל בדקתי עם מאוחדת
24/02/2015 | 08:04
52
אני מבוטחת שיא ועדיף וההחזר שהייתי מקבלת במידה והייתי עושה הוא 812 ש"ח.
עשיתי לפני שבוע הרמוני
24/02/2015 | 07:25
83
במרכז בריאות האשה ברמת אביב. עלה לי 3800 והבדיקה בודקת בתאומים לא זהים (הם אמרו שאין אפשרות לעשות את הבדיקה בתאומים זהים) שלוש תסמונות, תסמונת דאון ועוד שתיים. הגשתי למכבי בקשה להחזר עוד לא קיבלתי תשובה לא ברור לי אם יש החזר או לא...
לפי מה שהסבירו לי, התשובות הן סיכון נמוך, סיכון בינוני וסיכון גבוה מאוד. זו לא תשובה חד משמעית אם יש או אין... אבל לא הייתי מסוגלת לעשות מי שפיר אז העדפתי לעשות את הבדיקה בתקווה לסיכון נמוך.

אני עשיתי את של הרמוני
24/02/2015 | 11:08
4
77
לאחר בדיקה מאוד מקיפה, הגעתי למסקנה שהם הכי מקצועיים ומדוייקים.
העלות - 3800 (הם הכי זולים כי יש פטנט על שמם שמוזיל את עלות הבדיקה).
לפי דעתי שווה לעשות את הבדיקה כשהסיכון הוא נמוך ואת יכולה בהחלט להחליף את מי השפיר בבדיקה כזאת.
השקיפות שלך אגב מעולה, גם שלי היתה טובה ואני צעירה ממך ויצא לי 1:600.
התוצאות של הרמוני יצאו תקינות אז אני לא עושה מי שפיר.
חברות שונות
24/02/2015 | 16:23
3
51
אז עשיתי בדיקה בין שתי חברות:
וריפי  של חברת טבע-
עושים רק לשלוש תסמונות בעלות של 4400 ש״ח.
הם אמרו לי שבתאו ים אין צורך בבדיקה המורחבת כי המחקר הקליני לגבי תאומים לא גדול מספיק.

מצד שני, חברה פרונטו, בדיקת מטירניטי-
הם עושים שלושת התסמונות העיקריות 21,13, 18)
בנוסף, מוסיפים עוד שבע תסמונות נוספות ואז הבדיקה היא בעלות של 5900 ש״ח.
צריכה לקבל מהן מחר תשובה לגבי התסמונות הנוספות- האם הן מבוססות על מחקר קליני בהריונות תאומים.

בשתי החברות התוצאות מתקבלות כתקין/ לא תקין.
אז מה דעתכן?
איך בוחרים?
אני התמקדתי בכמות המחקרים הקליניים
24/02/2015 | 18:43
2
61
זה אחד הדברים המרכזיים שמצביעים על המקצועיות של המכון הבודק.
מטרניטי נחשב יותר טוב אבל אני יכולה כבר לומר לך שלאף אחד מהמכונים אין ביסוס קליני במקרה של תאומים לתסמונות שהן לא אחת מהשלוש שציינת (ואם יגידו לך שכן, תבקשי לראות מספרים).
בוריפיי זה עולה 5600 ולא 4400 אז כדאי שתבדקי שוב.
בנוסף, התייעצתי עם מומחה ואת רוב התסמונות האחרות אפשר לשלול בסקירות, אז שווה להשקיע גם בהן.
תודה רבה!
24/02/2015 | 20:38
1
41
ממה את כותבת אני מבינה שמחקר קליני מבוסס יש רק לשלוש תסמונות בהריון תאומים, אני מבינה נכון?
בוריים בדקתי ושלוש תסמונות זה בעלות של 4400 ש״ח (המורחבת עולה 5,600 ואמרו לי שזזה לא רלוונטי בהריון תאומים).
כנרה שאתלבט בין וריפי למטרניטי (ההפרש הוא של  500 ש״ח ולא ברור לי למה כי זו אותה בדיקה להבנתי).....
הבנת נכון
25/02/2015 | 08:11
38
אבל לי בוריפיי אמרו שיעלה 5600 על אף התאומים. מעניין.
דווקא להם יש כמות מחקרים קטנה יחסית והסיבה היחידה שהם פופולריים בארץ היא הסכם עם הכללית (הולך להשתנות בעקבות חקיקה). רופא מהכללית סיפר לי שזאת הסיבה היחידה לבאז סביבם.
בכל מקרה, מה שחשוב שהכל יצא תקין ותחסכי לך בדיקת מי שפיר :)

חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
Bumbleride – עגלות יחיד ותאומים / אחים
עגלות ליחיד ולתאומים!
ליאת ארנון - יועצת הנקה
ליאת ארנון
קומונות
הקומונה מיועדת עבורנו האמהות לשניים ויותר, ואתן האמהות מוזמ...
הקומונה מיועדת לנשים ובעלים שנצטוו להשמרכאן נעביר ביחד את ה...
הקומונה מאגדת בתוכה הורים לתאומים ...
עדכונים שוטפים
14:59 | 01.09.15 תולית5
20:33 | 30.08.15 טל שפיר אימון נשים
20:01 | 30.08.15 טל שפיר אימון נשים
11:54 | 28.08.15 מסיבה בבטן
11:18 | 26.08.15 רוית יפרח
11:12 | 26.08.15 רוית יפרח
12:22 | 24.08.15 אלי1216
18:09 | 22.08.15 טל שפיר אימון נשים
מקרא סימנים
בעלת תוכן