בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אתם נושאים/נשאתם יותר מעובר אחד
אם בדרך הטבע או בדרכים אחרות-זהו מקומכם!

בטוחני שתמצאו ב הזה מקום להכל:
לשאול, לתהות, להזדהות ולשתף
ועוד הרבה מעבר

ברוכים הבאים

תחושת עילפון... קיטורים קיטורים
05/07/14 11:23
103צפיות
הי לכן, בכמה ימים האחרונים אני ממש בתחושת חוסר כוחות, כמו מעין עילפון, אין לי כוח לקום מהמיטה ואפילו לאכול... שלא לדבר על להכין אוכל או לקחת את הילדה שלי לגן.
לא יודעת מה עובר עלי. אבל משהו עובר... מרגישה שמתמוטטת. נשמע למישהי מוכר?
לוקחת המון ברזל וויטמינים כמו שהורה הרופא.
בנוסף לכל זה, צריכה לעבור עוד שבועיים דירה ובעלי מושבת לשבוע הקרוב לפחות (תאונה קטנה). יש לי ילדה בת 4 שבטוח סובלת מכל זה... פשוט חסרת אונים. שבוע 29+
תבדקי ברזל
06/07/14 00:58
40צפיות
זה שאת לוקחת לא אומר שנספג כמו שצריך
היו לי אותן תחושות כשירד לי הברזל (סביב 9.6) . אחרי 3-4 עירויי ברזל (פעמיים בשבוע) - חזרתי לחיים (באופן יחסי כמובן  - כיאה להריון תאומים)
היו לי ימים כאלו
06/07/14 07:46
34צפיות

שאין לי כוח לעשות כלום כלום
פשוט הייתי שוכבת במיטה
וחוץ מלהכין לי לאכול לא היתי עושה כלום
פשוט היתי רגישה חוסר כוחות
לנוח לנוח וזה עובר
כמובן שלבדוק ברזל ....

תרגישי טוב
מחפשת תובנות לגבי עריסות/טרמפולינות...
05/07/14 06:59
170צפיות
מרוב האופציות איבדתי את הכיוון ולא מסוגלת להחליט מה אנחנו צריכים או רוצים...
יש לנו 2 מיטות בחדר של הילדים, זה ברור לי שחובה!!
יש לנו עריסה אחת, השניה חשבתי לשכור ביד שרה.
עכשיו אני מחפשת טרמפולינות ולגמרי מבולבלת.. אני בכלל צריכה אותן?.. ואיך לבחור טרמפולינה?
טרמפולינות
05/07/14 20:56
110צפיות
אצל תאומים - אני ממליצה מאוד על טרמפולינות.
(כמובן אם לא מניקים)
כל אחד יושב בטרמפולינה שלו עם הבקבוק שלו.
עשינו את זה כמעט מהתחלה , ועד היום הם אוכלים בהן (9.5 חודשים)
לנו יש שתיים כאלו :   http://www.2baby.co.il/item.asp?itemid=338
זה אמנם קצת מאתגר , כי או שמחזיקים להם בהתחלה את הבקבוקים, או ששמים קונסטרוקציה מאולתרת כלשהי מחיתולים שתחזיק להם את הבקבוקים
אצלנו רק לאחרונה החלו להחזיק לבד את הבקבוק.
בנוסף זה גם יכול לשמש אחר כך לאכילת מרק ומחיות פירות.

אבל - ויש אחד גדול,
השהיה בטרמפולינה ממכרת . אצלי הם היו נרדמים עם הבקבוק על הטרמפולינה ומועברים לאחר מכן כשהם ישנים , למיטות.
זה יצר אצלם תלות גדולה של הירדמות תוך כדי אכילה, והיינו צריכים לעבור תהליך מורכב של יועצת שינה.
אם הם אוכלים בטרמפולינה , כדאי להקפיד שלא יירדמו תוך כדי האוכל,
ובטח ובטח לא בנדנוד (אני לא חסידת הנדנודים של הטרמפולינה בכלל)

ממרומי שלושת חודשי הנסיון שלי
05/07/14 23:23
148צפיות
צריך טאמפולינה.כזו ששוכבת.לא טרמפולינת ישיבה ב200 שח אלא כמו הטרמפולינה של פישר פרייס של יערות הגשם )או איך לא יקראו לה..(
זה הכרחי וחשוב ונחוץ גם להאכלות גם להרגעה ואפילו כשרוצים ללכת לשירותים וכולם בוכים...
אחת תספיק או שצריך 2?
06/07/14 12:24
86צפיות
ואם יש אמבטיות בעגלה נראה לך שאפשר לוותר?
בעיני חובה שתי טרמפולינות.
06/07/14 14:47
104צפיות
אני האכלתי , הרגעתי, השארתי עליהן אחד בזמן שהשניה באמבטיה לידי וכו מוצר הכרחי, יעיל שווה כל גרוש. הרבה פעמים נרדמו על זה. זה לא יקר לא חייבים את הכי טוב תבקשי שיקנו לך מתנה זה יכול לחכות ממילא בהתחלה הם יהיו על מזרון.
º
חובה שתיים, משמשות לכל השנה הראשונה
06/07/14 23:43
45צפיות
חחח עוד שורה לרשימה
07/07/14 11:25
56צפיות
בעלי כבר מתחרפן מכמויות הציוד שנזדקק להם.
זה ילדים ראשונים והוא לא מבין למה צריך כל כך הרבה דברים, חושב שזה גחמות שלי
אבל יאמר לזכותו שהוא לא מתערב ומשאיר את זה לשיקול דעתי...
את יכולה להסביר לי מה הערך המוסף של טרמפולינה לעומת מזרון פעילות, אמבטיה של עגלה או עריסה?
ומאיזה גיל מתחילים להשתמש בה ועד מתי בערך?
ויש לך דוגמה למשהו לא יקר אבל טוב?
ראיתי אצל חברה טרמפולינה של טייני לאב והתלהבתי לגמרי, אבל זה 500 ש"ח כפול 2 ...
טרמפולינה כמעט מגיל אפס תלוי במשקל
07/07/14 11:55
73צפיות
,לי נולדו קטנטנים 1.900 ו2.300 אז חיכיתי שתהיה להם קצת יציבה טובה בערך בגיל חודשיים שמתי ולא ירדו ממנה עד שנהיה מסוכן כי הם התחילו להתפרע וסרבו לשבת בשקט קרוב ליומולדת שנה . היתרון הוא שהיא בזוית לעומת כל מה שציינה ששם הילד מאוזן וישר.
בטרמפולינה יש זוית שמאפשרת לילד לאכול על הטרמפולינה אז כשנתתי בקבוקים(להשלמת הנקה) אז הם היו על הטרמפולינה עם טטרה מגולגלת מתחת לסנטר וככה אכלו לבד עוד לפני שלמדו להחזיק בקבוק. אחרי האוכל נשארו על הטרמפולינה והאוכל לא עלה שוב בגלל הזוית.
טעימות על הטרמפולינה (חוסך קניית כסאות אוכל עד גיל מאוחר יחסית). אם את רוצה יכולים לצפות בדי וי די ככה בזמן שאת מכינה משהו.
את יכולה להוריד מהרשימה מלא צעצועי פלסטיק מטופשים שסתם ישברו לך את הגב באיסוף, להוריד עריסות של עגלה לא מבינה מה הטעם בהן ולא לקנות עריסות לשכור משילב או צעצועים ב40 שח לחודש לשניים. בקיצור יש מה להוריד מרישמות הקנייה ולקנות טרמפולינות ממש לא חושבת שצריך טרמפולינה ב500 שקל בטח לא רוטטת ולא כלום(זה סתם יותר מידי רעש לקטנטנים יש מספיק הפרעות קשב וריכוז בעולם לא צריך להוסיף..) אני בכלל לא שמתי סוללות באלו שקיבלתי הייתה להן מנגינה פשוטה ורטט.
ראיתי עכשיו בזאפ שיש טרמפולינות ב160 עד 200 שקל לאחת אחלה טרמפולינות.
מקווה שעניתי לך על הכל.
תודה רבה!
07/07/14 19:03
26צפיות
עזרת לי מאוד.
אתחיל לבדוק מה מבין האופציות יתאים לנו ובע"ה נקנה אחרי הלידה. או נבקש כמתנה.
º
זה כמובן לא סותר את הצורך במזרון..קניות קניות
07/07/14 21:08
22צפיות
שאלה- סלקל לא פותר את הצורך הזה?
07/07/14 20:23
37צפיות
הרי אפשר לשים אותם בסלקל לא?
נכון מאוד. אבל אצלי הסלקל היה תמיד
07/07/14 21:07
41צפיות
באוטו לא הוצאתי אותו כי זה סתם טרחה מבחינתי פשוט הורדתי אותם לעגלה וזהו.חוצמזה שטרמפולינה קל מאוד לכבס וסלקל פחות וזה מתלכלך בשלבים מאוחרים יותר מפליטות, טעימות וכו.
חובה שתי טרמפולינות
07/07/14 16:50
62צפיות
ואני ממליצה כאלו של פישר פרייס שמתאימות עד 18 ק"ג - אחרת בשלב שהם מתחילים להתיישב אי אפשר להשתמש יותר בטרמפולינות...לי היו 2 כאלו - וחיינו עליהן - הילדים אכלו בהן ישבו בהן ישנו בהן בלילות קשים - הכל!! קצת אחרי גיל שנה הילדים נהיו אינדיאנים והתחילו לטפס שניהם יחד על טרמפולינה אחת, אז נאלצתי לפנות, בלב כבד כי אהבו מאד לשבת ולהתנדנד בהן (זה הופך לכיסא נדנדה)
טרמפולינות
07/07/14 20:57
59צפיות
לי יש 2 של פישר פרייס הרגילות עם הרטט והמוביל.
קניתי 2 כי מאוד המליצו פה בפורום וזה היה נשמע שממש יציל אותי..
יש מי שממליצה להאכיל בטרמפולינות , להרגיע בהם, להניח ילד עם נטיה לפליטות יתר- רפלוקס, להניח מול הטלוויזה לרגיעה, להניח מול מוביל, להניח אותם שיצפו בך עושה דברים בבית, להניח אחד שהשני מתקלח.. וכן הלאה.
מי שמאמינה שהישיבה בטרמפולינה חיונית משתמשת בה , עד הסוף..
כמובן יש גם את האמצע- לשים לא יותר מעשר דקות רצוף, כי זה לא טוב לגב.
במקרה שלי מאוד מהר גיליתי שהרבה יותר נוח להם ולי על מזרן פעילות עבה. זה בריא יותר ועוזר להתפתחות שלהם.
אולי בזכות זה שהיו המון על הבטן גם זחלו מהר- בגיל חמישה חודשים.
עם הרפלוקס- הסתדרתי בלי הטרמפולינה במקרה שלנו הבן פלט ככה הרבה יותר זה ממש לא עזר.
האכלתי בבקבוק, עד שהחזיקו לבד העדפתי להחזיק בידיים- המגע מאוד חשוב להם בגיל הפיצי הזה, לא הרגיש לי נכון להניח בטרמפולינה ולהאכיל..
להניח מול הטלויזה- לא..
ומצאתי את עצמי שמה את המזרן פעילות בכל מקום בבית שאני נמצא כך היו לידי כשעשיתי דברים או הייתי עם השני.

יכול להיות שזו דעתי היום בשל שיחה שהייתה לי עם פיזיותרפיסטית לילדים שהסבירה לי עד כמה לא בריא התנוחה הזו.

אם תחליטי לקנות ממליצה בחום על יד 2 ולא ראשונה..

מאמינה שתבחרי את שנכון לכם.
צודקת במאה אחוז ולכן חייבים גם מזרון
07/07/14 21:12
48צפיות
כל פעם שהיו על הטרמפולינה לא יותר מכמה דקות להאכלה , הרגעה וכו. שאר הזמן נמרחנו על המזרן על הרצפה בסלון וברור שזה עדיף בהרבה כי אז הם זזים איך שבא הם ומרווח להם.  וגם אצלי לא רואים טלויזיה עד  היום בכלל אל יש כאלה שרוצות אז בכיף ממילא כל הסרטונים של הקטנטנים הם קצרצרים...
עדיין ממילצה בחום לאור כל מה שקישקשתי  למעלה.
כל מילה
07/07/14 23:19
32צפיות
אצל הבכורה נמנעתי מטרמפולינה בקנאות

מקווה שהתאומים לא ישברו אותי...
יש בדוקטור בייבי טרמפולינת דינוזאורים ב100 שח
08/07/14 00:08
40צפיות
פתאום תאומים, לילדים הקודמים שלי כמעט ולא השתמשתי בטרמפולינה, בתאומים ההתנהלות שונה לגמרי.
אבל ההמנעות שלי נובעת מזה שזה לא טוב מבחינה
08/07/14 05:05
48צפיות
התפתחותית

אני מקווה שהנוחות לא תכריע אותי

הסתיגויות:
08/07/14 08:51
46צפיות
את צודקת מאד, זה לא טוב התפתחותית, הזמן שתינוק אמור לשהות בה הוא בערך זמן של תליית כביסה, כפי הגדרת הפיזיותרפיסטית המדהימה שלנו.

אבל, בגלל שתאומים זה פול טיים ג'וב, חייבים את הטרמפולינות לכל מה שקודמותיי ציינו, כך את יכולה לדוגמא להאכיל במקביל בתמ"ל בלי עוד מבוגר שמאכיל, זה מוריד תלות בעזרה ומקל מאד.

אנחנו התחלנו בטרמפולינה אחת שקבלנו ללידה ומהר מאד עברנו לשתיים.

מסכימה איתך שבמיוחד עם תאומים יש נטיה שישהו הרבה זמן בטרמפולינה ובעגלה בגן השעשועים בגלל הקושי שלנו, דבר הפוגע בהתפתחותם.
מניסיון
09/07/14 00:14
18צפיות
אין שום בעיה לשים את התינוק השני לידך על המזרן, בזמן שאת עושה כל דבר שהוא עם האחר..
האכלה, חיתול, מקלחת באמת שהכל...
הבנות גדלו
04/07/14 12:49
141צפיות
הי, כ"מכורה" לפורום הזה, וכאחת שהייתה מחוברת 24 שעות למחשב, שמחה להודיע שהתאומות שלי כבר בנות 3. בנות זה הופך להיות כייף מיום ליום.. לכן אני מוכרת את המיטות+ הסט מצעים+ כיסאות לאוטו+ עגלה. שאלה למנהלות, מתי אפשר לפרסם למכירה+ תמונות?
º
יום ג שוק קח תן
05/07/14 21:36
25צפיות
חגורה לאחרי לידה??
03/07/14 22:11
115צפיות
בנות מה זאת החגורה הזאת שהיא שמה בקליפ?
https://www.youtube.com/watch?v=bfOeYlWd_T0

מה זה אמור לעשות?
אין לי מושג...אולי זה משהו שלאמהות עם ילד
05/07/14 21:39
64צפיות
אחד יש זמן אליו?

מממ...
06/07/14 00:26
52צפיות
לא יודעת מה זה אבל שנתיים אחקי לידה ויש לי יותר בטן ממנה...
הפינה לאם הטריה ולזו שבדרך!
03/07/14 21:43
207צפיות
שלום לאמהות הטריות לתאומים ושלישיות ולאלו העתידות להיות.

השבוע הבנתי דבר חדש והגילוי הזה לא היה נעים לי במיוחד.
הבנתי שנכנסתי לזירה חברתית חדשה. זירת האמהות.
בזירה הזו, הרבה מאוד אנשים ולא מעט אמהות בפרט, מרגישות צורך פנימי חזק להעיר, לבקר ולשפוט.
הן לא עושות את זה בזדון. בחיי שאני מאמינה בזה. זה לא שהן יושבות וחושבות על מה להסתכל ואת מה לבחון ואיך להעיר.
הן חלק מהזירה הזו שבה כנראה מקובל שאם את אמא, את בטח עושה משהו לא בסדר ואם זה כך, תמיד תהיה את זה שלידך שתבקר אותך על כך, בדיוק מהמקום הדומה שבו היא עצמה מרגישה לא לגמרי בסדר.

"הוא רעב!!! למה את נותנת לו לבכות ???"
"את נותנת לו כל כך מעט אוכל??"
"כבר התחלת טעימות? את רצינית? זה לא מהר מידי / מוקדם מידי? הם לא קטנים מידי?"
"אסור לך להגיד ככה לתינוק!"

וזה רק מהיומיים האחרונים.

וידוי. אני בטבע שלי מאוד ביקורתית. הביקורת שלי היא תמיד תמיד כלפי עצמי. תמיד רוצה להיות בסדר ולעשות את הדבר הנכון.
גם כשאני רואה התנהלות של אמהות אחרות וחושבת ביני לבין עצמי שאני לא מתחברת לדרך שלהן, אני מעולם ולעולם לא אגיד שום דבר ביקורתי או שיפוטי. לא בפירוש ולא ברמיזות.
אני מכבדת כל אחת ואת הדרך שלה (בתנאי שאנחנו מדברים על הורות נורמטיבית כן?) ומתוך המקום הזה מצפה שיכבדו גם את שלי ויתנו לי את הספייס להיות מי ומה שאני .

4 חודשים לתוך מסע האמהות וההורות ואני מעריכה שזו התקופה שהכי הרבה בחנו אותי בחיים.  את איך שאני מאכילה, מחזיקה, מרגיעה, מלבישה, מרדימה. לא תמיד אומרים בפירוש. בכל זאת יש אנשים שיש להם גם גבולות. בערך. לרוב זה יאמר ברמיזות או יותר טוב מזה - בשאלה כאילו מסקרנות, כאילו ממקום של עניין, אבל המסר הסמוי ברור והוא שיפוטי וביקורתי מתמיד.
"אה ככה את מאכילה אותם?", "לא חם להם ככה?", "נוח לך ככה להחזיק אותם?" . כבר הייתי מעדיפה להתמודד עם אמירה ישירה ואמיצה ולהשיב לה.

תמיד אפשר לבוא ולטעון שאני רגישה מידי או שאם הייתי שלמה עם הדרך שלי לא הייתי מייחסת לכל אלה חשיבות. אבל בינינו זה לא הוגן, כי ברור שעצם העובדה שאנחנו נושאים באחריות הכי גדולה של החיים ועומדים יום יום באתגרים, אנחנו לא יכולים להיות כל הזמן בטוחים ושלמים עם עצמינו ותמיד יהיו ספקות ושאלות ושם בדיוק במקומות האלה נכנסות כל האמירות והשאלות האלה שיכולות עוד יותר לערער.

אני חייבת להוסיף לכל זה שפה בפורום היכרתי בנות מדהימות ומפרגנות ותומכות ואנחנו בקשר יומיומי והן לא היחידות ושלצד כל מה שכתבתי, יש גם כל כך הרבה אנשים טובים ומפרגנים, רק שאולי התחושה הזו לעמוד לא מעט מאחורי פודיום בית המשפט הדמיוני של האמהות, לפעמים נהיית דומיננטית יותר מכל תחושה של התרוממות רוח כשאת מקבלת תמיכה ופידבק חיובי על איזו אמא נהדרת את.

מעניין אותי מה אתן חושבות על זה

גיתית

את מכירה את הגישה שלי לחיים, לא סופרת אותם!!!
04/07/14 11:12
117צפיות
אני יודעת כמה את משקיעה בילדייך אם בעשייה ועם בלקרוא על כל נושא שקשור בהם מתחילת ההריון ועד היום כדי לעשות את הדבר הנכון.
תמשיכי ללכת עם האינטואיציה האימהית שלך, רק את מכירה את ילדייך ויודעת מה הכי טוב בשבילם.
את אמא מדהימה.
לי היה משפט גורף על השמות שנתתי לבנותיי מחבר שעובד עם בעלי ואוהב אותנו כאילו היינו ילדיו.
לאחר שלא הפסיק להטיף לי איך נתתי להן שמות כאלו, שהן גם צריכות לחיות איתם, פשוט אמרתי לו שזה מה שאנחנו בחרנו ושאנחנו מאוד אוהבים את השמות ובזה נגמר המשפט.
בגלל שאני מכירה את אופיו של החבר, לא ממש התייחסתי למה שאמר.
הייתה גם אישה שילדיה חזרו בתשובה וכאשר שמעה את השמות ואת הפירוש העברי שלהם, שאלה: אז למה לא בעברית? אז עניתי לה: ככה, כי בלועזית זה נשמע לי יותר יפה.
לסיכום, קחו את הביקורת בפרופורציה ותשתמשו במה שמועיל לכן. מה שלא פשוט תנו לו לעוף עם הרוח.
שבת שלום לכולכן
07/07/14 13:33
7צפיות
אין עליך מדהימה שכמוך!
תודה רבה
שאפו על הנושאים כל שבוע
04/07/14 11:55
78צפיות
כל הכבוד על הפינה המעניינת שלך.
הביקורתיות לא נגמרת פשוט לא נגמרת. כל הזמן כולל זרים בטח בתאומים שהם מימלא מוקד משיכה לטוב ולרע.
העניין הוא שאני מאוד רגישה לביקורת בלי קשר וכשזה מגיע לילדים אני פשוט מאבדת את העשתונות.
לא מבינה איך בנאדם במיוחד אמא יכולה לשפוט אותי מבלי להכיר לעומק את הילדים, אותי את היחסים ביננו את המורכבות של המעמד ההורי בגיל שנתיים הנורא. רואים חלון קטן בזמן אם זה בביקור אצל סבא וסבתא או דודים וחברים  וחושבים שאלו החיים שלנו כל הזמן.
בחוץ אני לא מתנהלת כמו שאני מתנהלת בבית מהסיבה הפשוטה שהילדים שלי מחוץ לבית מתנהגים אחרת הם מתרגשים, תזיזיתיים יותר, רכושניים יותר וכו אז אני וגם בעלי מתנהגים אחרת.
אני עד היום לא נרגעת מהערות אני לא מעירה להורים אחרים בכלל . מי שרוצה ממני עצה צריכה לבקש במפורש כדי שאדע שהיא פתוחה לשמוע את דעתי וגם אז אני ממש שוקלת מילים.

אענה קצר הפעם:
04/07/14 14:20
113צפיות
חברה סיפרה לי על אמא שלה שהוציאה אותה מדעתה עם הערות. קר לו חם לו,עייף,רעב וכו' וכו'  שיגעה אותה.
אז פעם אחת היא ענתה לה:
והוא לא אומר (בוכה) לי מיתוך נימוס?!?

תשובה שאימצתי בחום וגם אתן מוזמנות
התשובה של בעלי
04/07/14 22:00
91צפיות
"זה כי אנחנו הורים רעים" - האמת שזה משתיק את כווולם. אבל אני עדיין נופלת לפעמים לפינות האלה של הסברים והצטדקות

ועוד תשובה מהאהובות עלי - "ככה זה בתאומים.. כל האמצעים כשרים"
(אייקון של מסננת)
05/07/14 21:35
68צפיות
מזדהה מאוד מאוד עם מה שכתבת.
התשובות שלי נעות בד"כ מחיוך ועד מנוד ראש מנומס.
לא מתרגשת יותר מהדברים האלה כי פשוט חבל על האנרגיה. זה עדיין יכול לעצבן לפעמים או לערער אפילו, אבל באמת שאני פשוט מסננת....
התשובות שלכן
07/07/14 13:31
17צפיות
מאמצת. את כולן. גם את המצחיקות "זה כי אנחנו הורים רעים" (כבר השתמשתי וגם את החיוכים והמסננת.

ביום שישי יצא לי להיות במפגש עם המשפחה המורחבת שלו. ישבנו אני, אמא שלו, כמה דודות ובנות דודות.

כמות ההערות, סליחה השאלות, שהיתה שם כבר התחילה להצחיק אותי וממצב של מתגוננת-תוקפת הפכתי למצב כפית

דודה א על אחד הבנים: "נוח לו ככה שאת מלבישה לו אוברול ג'ינס?" ואני בתגובה נקרעת מצחוק "חד משמעית לא, אבל בשביל להיות יפה צריך לסבול".

ועל הבן השני, "נוח לו ככה שאת מאכילה אותו כשהיד ככה נופלת לו הצידה?" ואני בתגובה "לא, אבל הוא פשוט מנומס אז הוא לא אומר כלום".

בסוף פתחתי איתן את הנושא ואמרתי להן תקשיבו אני אימוש טריה ומשתדלת לעשות את הדבר הנכון. לפעמים זה מצליח לי ולפעמים לא. מוכר לכן?
הן היו בהתחלה קצת מבולבלות אבל מיד אמרו "ברורררררר, את יודעת הכי טוב, יש לך אינטואיצהי אמהית וכו' וכו'.

נראה לי שלנסות לקחת את זה בהומור ולהפוך את זה לסיטואציה מצחיקה יהיה שווה יותר אז בהחלט אנסה את הקו הזה.

אנסה גם לא לשכוח את זה כשהם יכנסו לגן ושם בממלכת האמהות הביקורתיות, אצליח שלא ליפול שוב לכעס ולעלבון.

º
07/07/14 22:03
13צפיות
קורס הכנה ללידה באיזור חיפה - בקשה להמלצות
03/07/14 18:23
25צפיות
היי בנות,

אולי יש לעוד מישהי המלצות לקורס הכנה ללידה באיזור חיפה? אני מחפשת קורס פרטי, לא קורס דרך קופת חולים/ בית חולים ועם אוריינטציה ללידת תאומים
יש מישהי אחת שהתעניינתי לגביה, אבל הייתי רוצה לשמוע עוד המלצות מהחיפאיות שכאן. אני מניחה שרובכן מחפשות או כבר אחרי קורס
זה נהיה לי כבר דחוף כי אני בשבוע 27 פלוס ולא רוצה לחכות לרגע האחרון....

תודה
º
המלצות??? מישהי???
04/07/14 23:22
12צפיות
º
לא מכירה לצערי... מקווה שתכף יענו מאזורך
05/07/14 21:51
8צפיות
עזרה בבקשה לסקירה מאוחרת
03/07/14 17:25
59צפיות
שלום בנות

אני אומנם אחרי אבל גיסתי לפני..

את הסקירה המוקדמת עשתה כבר במימון הקופה והיא מחפשת איפה לעשות סקירה מאוחרת וכל שמצאה עולה כ1600 לשני עוברים - דרך הכללית מושלם,ללא פלטיניום.

האם ידוע לכם/ן אם יש מחיר זול יותר איפה שהוא במרכז? או שאלו המחירים? או דרך בתי חולים? או אם ניתן לקבל באיזה אופן החזר?

אשמח לעזרה מיידית בבקשה-

כל מידע יעזור.

תודה רבה..

º
באמת אין מחיר זול מ1600?
03/07/14 23:10
19צפיות
סקירה מאוחרת קופ"ח מאוחדת
03/07/14 14:22
100צפיות
הי בנות.. סליחה שזה דחוף, פשוט בלאגן שאני מעדיפה לא לפרט אבל בקיצור, אני מגיעה לביקור בזק בארץ ורציתי לנצל לעשות סקירה דרך הקופה.
אני מחפשת המלצות לרופא שעורך סקירה מאוחרת במאוחדת או בהסדר עם מאוחדת (ולא עודד ענבר, אין לו תורים)
בכל אזור המרכז (עדיפות לאיזור תל אביב - הרצליה עד נתניה בערך, גם רחובות, קרית אונו וכו')

המווווווון תודה!!!
ובהזדמנות זו אשמח לגלות
03/07/14 14:35
122צפיות
איפה מוצאים את רשימת הורים שבהסדר???

יש לך מאוחדת שיא? כי אם כן אז את יכולה ללכת לפרטי ולקבל החזר
רשימת הורים יהיה קשה להשיג
03/07/14 15:49
68צפיות
סתם... גם של רופאים בהסדר זה כמעט בלתי אפשרי.. מי שתמצא קודם שתפיץ
פרטי לתאומים זה מטורף יקר וההחזר רחוק מלהיות אידאלי. ואני כבר מוכרת כלייה בשביל המי שפיר, אז מעדיפה את הסקירה בהסדר. תודה.
זה לא החזר של 75?
03/07/14 16:50
36צפיות
הלחצת אותי.. הולכת לבדוק.
אבל יש תקרה
03/07/14 16:53
36צפיות
זה בעיקרון משהו בסביבות ה600₪ החזר וזהו. לא מקבלים כפול בגלל תאומים וגם ככה הסקירות לתאומים מתחילות ב3000₪...
השקעתי בך בדיקה:)
03/07/14 17:09
46צפיות
אז ככה

מאוחדת עדיף- במכונים עם הסדר. מידע אצל מזכירות רפואיות
מאוחדת שיא- רופאים פרטיים לבחירתך. סקירה מוקדמת 50%. מורחבת- מידע אצל מזכירה רפואית.

אין רופאים בהסדר לסקירות. יש להתייעצות ואפשר למצוא אותם תחת ביטוחים משלימים, חוות דעת שניה ואז לבחור תחום

כבר שמעתי על רופאים שמוכנים לכתוב על סקירה שהיא ייעוץ.

את בטוחה שאין הכפלת תקרה בתאומים? כי בשקיפות הייתה ואני די בטוחה שגם בסקירות

המזכירה הרפואית שלי תהיה בראשון ואז אהיה יותר חכמה.

במוקד לא באמת יודעים שום דבר אם זה לא עובר אחד
את חמודה
03/07/14 19:24
19צפיות
אבל איך זה שאין הסדר? נשמע מוזר...
בכל מקרה, גם אם זה כפול נגיד 600, 1200₪ לא מספיק לי עדיין...

תודה!
זה לא מתקרב ללכסות אבל זה משהו...
03/07/14 20:23
23צפיות
את יכולה לנסות מכונים שבהסדר או את הסניף בבני ברק שאמרתי לך עליו

מה התקציב שלך (אחרי ההחזר?
אני ממש בספק... אבל תנסי בכל זאת
03/07/14 14:41
48צפיות
במרכז בריאות האשה ברמת האביב... עובדים עם מאוחדת (צריך טופס 17)

תבדקי גם בלניאדו נתניה, בסניף הקופה בשפרינצק תל אביב... כל אלה עובדים עם מאוחדת, לא יודעת לגבי מועדים פנויים, במיוחד בהריון תאומים.

שיהיה בהצלחה!!!
תודה!
03/07/14 15:55
21צפיות
בשפרינצק בדקתי, אין תורים :( אבדוק בשאר המרפאות.
יש במרום שיר בבני ברק
03/07/14 16:51
26צפיות
הסניף ברחוב לנדאו
יש לך ברחובות את
04/07/14 07:13
24צפיות

רוני לוי הוא מקסים ומומלץ
אני לא עשיתי אצלו כי זה ממש יקר 2400 שח'  לתאומים
אומנם יש החזר  ....על חלק אבל ניראה לי מטורף !

אני עשיתי דרך הקופה עם רופאה שלהם
והיה ממש בסדר  .

את זוכרת את שם הרופאה?
04/07/14 13:13
11צפיות
כי קיבלתי המלצה על רופאה מרחובות
אחרי בירור נוסף עם מאוחדת
04/07/14 11:56
55צפיות
יש אפשרות ללכת לפרטי עם אישור מיוחד שצריך לבקש מראש לרופא הספציפי

בכל מקרה ההחזר לא עובר את ה900 למיטב הבנתי

אם רוצים לצאת בזול אז רק בקופה...

משהו כמו 30 שח
זה התקציב שלי
04/07/14 13:14
46צפיות
31 ש"ח בדיוק, זו המחיר של סקירה לתאומים בקופה.
בכל מקרה קבעתי לדר דורון הררי באשקלון, שהו מקסים ועשיתי אצלו בהריון הראשון, אבל הגזרה מתחממת, אני ממשיכה לחפש באזור המרכז.
תודה!!
בדקתי לך ...
04/07/14 13:26
39צפיות

השם שלה
זה דר' אורנה לוינסון-תבור (מומחית במיילדות גניקולוגיה ואןלטרסאונד)
ככה כתוב בחותמת שלה
יצא לי שהיא היתה בשתיי הסקירות שלי למזלי
והיתה יסודית  
אפילו הסקירה השניה ארכה שעה ולא יכולתי לשכב על הגב כל כך הרבה ועשיתי לה המוניי הפסקות
והיא היתה ממש בסדר  

º
תודה רבה!! אני אברר
04/07/14 13:38
16צפיות
זו אכן אותה אחת
04/07/14 17:54
25צפיות
בראשון נראה אם יש תורים :) תודה
אם ככה אז אין התלבטות:)
04/07/14 13:42
37צפיות
תתקשרי למרום שיר. תבקשי את מוריה ותקבעי איתה

בדיוק בטלתי סקירה מוקדמת ב16.7 אז אם זה בתאריכים שלך הגיוני שעוד יש מקום...
בהחלט בתאריכים שלי
04/07/14 13:43
26צפיות
עם מי הסקירה?
ולמה ביטלת?

תודה
לא זוכרת את השם...
04/07/14 15:35
30צפיות
בטלתי כי הורי התחחנו שאלך לפרטי על חשבונם ומאחר וההריון הזה באמת מלחיץ אותי הסכמתי לשמוע בעצתם..   מקווה שהביטוח הפרטי יתן החזר משמעותי...
חדשה פה+שאלות :)
03/07/14 11:00
192צפיות
שלום בנות.
אני קוראת כאן כבר מתחילת ההריון אבל רק עכשיו כותבת..
שבוע 23 הריון IVF עם בן 3 וחצי בבית( גם הוא מטיפולים..) יש לנו בן ובת :)
עכשיו לשאלות ברשותכן:
אתמול היינו בסקירה המורחבת- היה ממש כיף ומרגש לראות אותם. הבעיה שהרופא ראה שאצל שניהם היקף ראש+היקף בטן קטנים יחסית לשבוע.
לפי העקומה של הסקירה הקודמת למרות שהם קטנים הם עדין בעקומה אבל באחוזון נמוך..

הרופא הסביר שזה קורה לפעמים בתאומים ושצריך לעקוב ולעשות מעקב גדילה בהתאם להמלצת הרופא המטפל..
חשוב להגיד שהוא ציין שהם אומנם קטנים אך מבנה המוח ושאר הדברים נראים מצוין..
אני קצת מודאגת- קרה למישהי?

שאלה נוספת בנושא שכתבו רבות עמכם הסליחה..
אני גננת בחינוך מיוחד, וכבר ממש קשה לי בעבודה בשילוב עם החום הנוראי, אני חוזרת הביתה מותשת, במהלך היום יש לי התקשויות של הבטן(לא באופן סדיר) יש לי כאבים בבטן התחתונה, קשה לי לעמוד הרבה זמן זה עושה לי לחץ למטה, וגם קשה לי כבר לשבת על הכיסאות הקטנים בגן, בנוסף לקושי שצריך לעזור לילדים להתנייד ממקום למקום, להיות שותפה פעילה בכל פעילות שיש וכו..
כשהסברתי את זה לרופא בסיכון לפני שבועיים הוא אמר לי- שבגלל שהוא בדק אותי וראה שהכל תקין (צוואר סגור וכו) אין שום סיבה להפנות אותי לשמירה וגם לא יאשר לי..
אני ממש רוצה שמירה- יש למישהי רעיון איך לקבל???

סליחה על החפירות והאורך.. בהצלחה לכולן :)
מזל טוב. מבחינת עבודה
03/07/14 16:40
70צפיות
את עובדת גם קייטנה עכשיו בקיץ?
עובדת גם ביולי..
03/07/14 19:16
52צפיות
כן אני עובדת גם ביולי..
אני חושבת שיש פה עניין גם של לחץ
03/07/14 20:02
49צפיות
על הרופא הכוונה. תקבעי עוד תור, ותסבירי שוב, ותגידי לו שיש בגן שלך ילדים שמתנהגים בצורה שעלולה לסכן אותך (אני גננת בגן "רגיל" ורואה לפעמים איך ילד שחוטף קריזה יכול להתנהג
ותפעילי לחץ... ואם זה לא עובד תחליפי רופא...
º
ברוכה הבאה
05/07/14 21:55
8צפיות
היי בנות.. מוכרת עגלת תאומים בוגבו
03/07/14 10:46
144צפיות
אם מישהי מעוניינת עגלה נראית חדשה לגמרי בצבע כחול בהיר מבחוץ ובפנים שחור לבן
מהממת!!!!(גם לבנים וגם לבנות) שהיא דגם
פרימיום שלהם פשוט אנו עוברים לטיולון

הי, אנחנו מחפשים..
03/07/14 12:56
102צפיות
תוכלי לעדכן אותי בפרטי כמה אתם רוצים וכמה זמן הייתה בשימוש?
תודה!
º
בבקשה לפרסם אך ורק בשוק קח תן ביום ג
05/07/14 21:52
18צפיות
שאלה לבנות בשמירה , רופא חתם לי סוף סוף
03/07/14 10:08
178צפיות
על אישור שמירה מ 1.7 ,לפי ביטוח לאומי אני צריכה להיות חודש ללא תשלום ולהגיש את הטפסים לא לפני 1.8 ,ולהמתין עוד כמה שבועות לאישור , זה נכון ? או שיש עוד אופציות ? תודה על תשובות . אני בשבוע 26 .
היי
03/07/14 11:14
87צפיות
לדעתי תגישי כבר עכשיו,לוקח להם חודש לתת תשובה. הרופאה שלי ייעצה לי להגיש מתחילת השמירה ולא לחכות 30 יום
את הגשת לפני ? והם התייחסו ? אני שואלת כי
03/07/14 11:37
81צפיות
התקשרתי לביטוח לאומי ובמענה נאמר לי שאין טעם להגיש לפני לא התייחסו לפני שיעבור חודש .
מנצלת לשאלות על שמירה
03/07/14 22:27
54צפיות
אני לא בשמירה כרגע. ב"ה. ובע"ה גם לא אגיע לזה. שבוע 15לידה שישית. יש לי תחושה חזקה ופחד מלידה מוקדמת ומשמירה. אז לפחות אם אדע מה הבירוקרטיה אולי צד אחד ירגע.... שלושים יום צריך להיות ללא תשלום או שהמעביד יכול לשלם על זה דמי מחלה? הדמי שמירת הריון מביטוח לאומי זה 75% או 100%? ואם כבר מדברים על כסף..... המענק ללידת תאומים זה גם ללידה שהיא לא ראשונה? תודה..
מנצלת לשאלות על שמירה
44צפיות
אני לא בשמירה כרגע. ב"ה. ובע"ה גם לא אגיע לזה. שבוע 15לידה שישית. יש לי תחושה חזקה ופחד מלידה מוקדמת ומשמירה. אז לפחות אם אדע מה הבירוקרטיה אולי צד אחד ירגע.... שלושים יום צריך להיות ללא תשלום או שהמעביד יכול לשלם על זה דמי מחלה? הדמי שמירת הריון מביטוח לאומי זה 75% או 100%? ואם כבר מדברים על כסף..... המענק ללידת תאומים זה גם ללידה שהיא לא ראשונה? תודה..
מכוח תפקידי ממלאה הרבה טפסים לשמירת הריון
05/07/14 20:00
57צפיות
וטפסים לתשלום דמי לידה. השבוע גם דיברתי בביטוח הלאומי ישירות עם בחורה שמטפלת בתביעות של שמירות הריון, אז ככה כן חייבים להיות 30 יום בבית ורק אז להגיש טפסים, כלומר במקרה שלך ב02/08, בינתיים המעסיק משלם לך שכר על חשבון ימי המחלה שלך, בטפסים שממלאה המעסיק יש גם רובריקה ששואלת האם בעד תקופה של שמירת הריון קיבלת ימי מחלה ויש לציין תאריכים (מכירה את הטפסים בעל פה), הביטוח הלאומי במידה ומאשר לך את התביעה אז הוא מאשר לך מהיום הראשון של השמירה, כלומר במקרה שלך מה 01/07, ואז נוצר מצב שהמעסיק במידה ושילם לך על החודש הזה (יש כאלה שלא משלמים אז צריך לברר) אז הוא מקזז לך את השכר שקיבלת ומחזיר לך את ימי המחלה שלך למכסה הנצברת שלך, אין תשלום כפול. השכר שאותו רואה הביטוח הלאומי הוא שכר הברוטו (שווה לכל הדעות).
בנוסף אנצל את ההודעה כדי גם לידע את כולן כאן, המעסיק בחלק שלו בטפסים לש.הריון או ח.לידה, ממלא את השכר שהרווחתן ב15 חודשים מלאים הקודמים ליציאה, כלומר אם הלידה הייתה ביולי, השכר שלוקחים בחשבון היינו יוני ואחורה, עכשיו במידה ומגיעים לכם תשלומים שנתיים כמו הבראה/מענק כלשהו/בונוס/ביגוד, עשו לכם טעות בשכר ואתן מקבלות החזר על תקופה אחורנית, ניתן ורצוי לבקש מהמעסיק שיכתוב לכם מכתב רשמי מסודר שמפרט איזה סכום קיבלתן ועבור איזו תקופה, מהעובדות הבנתי שמחזירים סכומים ואני לא חושבת שמישהי תתנגד לכל שקל נוסף. עוד משהו קטן נוסף שניתן לבקש מהמעסיק זה במידה ובחודשים האחרונים השכר שלן ירד כי עבדתן פחות בגלל ההריון, אז המעסיק יכול להוסיף הערה (או לחלופין אתן יכולות לכתוב מכתב אישי ולצרף לתביעה) שמבקשת מהביטוח הלאומי לא להתחשב בחודשים האחרונים בסטנדרט אלה "ללכת" כמה חודשים אחורה יותר ולפיהם לחשב את המענק כמובן לציין מאיזה חודש.
מצטערת על אורך אבל לדעתי זה מידע חשוב שלא הרבה יודעים אותו שמוסיף כמה גרושים לכיס.
שיהיה בהצלחה
תודה על התשובה המפורטת
06/07/14 08:35
42צפיות
אצלי הרופא נתן לי להיות בשמירה מה 16/6 אבל הבחורה אצלי בעבודה ממשאבי אנוש השתמשה לי בימי המחלה ועכשיו היא דורשת ממני שהרופא יכתוב שהוא הוציא אותי לשמירה רק ב 30/6 ולא ב 16/6...
היא לא מוכנה שהימי מחלה שהיא נתנה לי יחשבו לתקופה של השמירה... היא אומרת שאני יהיה חייבת להם כסף כי אני יקבל תשלום כפול
הימים האלה את יכולה לבקש שלא ישולמו לך
06/07/14 08:47
37צפיות
כלומר שתהיה לך היעדרות החל מ 16/06 (בהנחה שאת עובדת לפי אחוז משרה ולא שעתית), יותר שווה לך לקבל את תשלום בגין התקופה הזאת מביטוח לאומי (רק שייקח זמן עד שתקבלי אישור ואת הכסף), בנוסף כמו שכתבתי קודם היא יכולה לכתוב לך בטפסי שמירת ההיריון (טופס מס' 330) בסעיף V  (חמש) שקיבלת תשלום בגין ימי מחלה בין 16/06 ל30/06. זה מה שאמרו לי בביטוח הלאומי לעשות בתור מעסיק. בכל אופן את יכולה להגיד לה שאין לך בעיה להחזיר לה כסף בגין התקופה הזאת, שתהיה רגועה.
היא לא מוכנה
06/07/14 09:05
31צפיות
לא לנצל לי את הימי מחלה...
תאכלס לא משנה לי מי משלם לי על הימים האלה כי אני מקבלת 100% מהיום הראשון על ימי מחלה אז אפילו יוצא לי יותר משתלם כי כאילו עבדתי כל יוני ואת הכסף של יולי אני מקווה שביטוח לאומי יכניסו כבר ב 20/8 אם אני מגישה את הטפסים ב 30/7 (אני יכולה להגיש בב 30/7 או חייבת רק ב 1/8?)
אם את מבקשת מביטוח לאומי החל מ 01/07
06/07/14 09:12
28צפיות
אז 30 יום שלך נגמרים ב 30/07, החל מ 31/07 את יכולה להגיש, תגישי ב 01/08 על בטוח.
אני מבקשת מביטוח לאומי החל מה 30/6
06/07/14 12:52
21צפיות
אני אגיש ב 30/7
º
תודה רבה על ההסבר .
06/07/14 09:31
21צפיות
מעדכנת לאחר הלידה
03/07/14 04:48
453צפיות
היי, כמו שכתבתי, ילדתי ב34+2 לאחר צירים חזקים ותכופים ופתיחה שהלכה והתקדמה, בן במשקל 2 קילו ובת במשקל 2.150.
הם לא בפגיה אלא בתינוקיה, אבל במיטות חימום רוב הזמן ואני לא מורשית להוציאם החוצה מהחדר.
הם לא ישתחררו לפני 35+5 והגעה ל2 קילו (הרי יש ירידה לאחר הלידה), ואני אשתחרר לפניהם.
היה ניתוח קיסרי בגלל ששניהם היו עכוזים.
יש לי תופעת לוואי מהאפידורל, כאבי ראש חמורים שמשתקים אותי יותר מהכאבים בניתוחן.. אני לוקחת כדורים ובקושי יורדת מהמיטה. זה התחיל לי רק אתמול, ביום השלישי, תוצאה של חומר הרדמה שזלג לעמוד השידרה. מקווה שיסתדר, כרגע אני בדאון רציני מאד.

זהו לבינתיים.. ��
הי נעמה.
03/07/14 06:03
159צפיות
שוב- מזל טוב.  רוצה לומר לך שאני החלטתי בזמנו להסתכל על הצדדים החיוביים באישפוז הפגייה ( במקרה שלך תינוקיה). התקופה שהיו בפגייה נתנה לי מרווח נשימה לנוח כמה לילות ולתת לגוף להחלים מבלי לקום בלילה- וזה היה שווה עולם. מבינים את זה רק בדיעבד. בזמן הזה החזרתי גם את הבית שלי והילדים הגדולים למסלול תקין לאחר שהייתי מנוטרלת לגמרי בזמן השמירה.  
זה נכון. היציאה הביתה בלי הילדים היתה מוזרה מאוד. ירדתי במעלית וירדו איתי עוד שני זוגות עם סלקל ובלונים והתחושה החזקה שמשהו חסר לא עזבה אותי. אבל שוב- תלוי איך בוחרים להסתכל על זה. קחי את הכמה ימים האלה להתחזק ולחלים בזמן שעוד מישהו שומר לך על הילדים. במיוחד עכשיו שאת אחרי ניתוח. זה זמן משמעותי ביותר גם עבורך.
אני לא יודעת אם יש לך עוד ילדים בבית, אני בתקופה הזו ביליתי בבקרים בפגייה ובצהריים נטו עם הגדולים. לפני שהאינטנסיביות שבגידול תאומים מתחילה.
ואל תשכחי שאוטוטו הם בבית לחיים שלמים והכמה ימים האלה ייראו לך כזיכרון רחוק רחוק....
מזל טוב !!! היעקר שהכל כבר האחוריך
03/07/14 10:04
87צפיות
תרגישי טוב , רפואה שלמה ,בנתיים תנוח כמה שאת יכולה ,שתחזירי לעצמך כמה שיותר מהר ,ותהני מהקטנים גם אם הם עדיין לא לידך קבוע . חיבוק גדול !!!
מה שלומך?
03/07/14 13:47
113צפיות
השתפר קצת המצברוח? ההלם הראשוני אחרי האופוריה של הלידה הוא קשה אני מקווה שאת מרגישה יותר חזקה פיזית ומנטלית ואם לא אז זה עוד יבוא לאט לאט.
אני ככה ככה
03/07/14 13:50
202צפיות
גם החלטתי שלא להניק. כרגע אני אמורה לשאוב ולזרוק (הכדורים שאני לוקחת לא טובים להם), ואני כ״כ כאובה שאני לא מוצאת כוחות על לחשוב אפילו על שאיבה. החלטתי שלא וקשה לי מצפונית עם זה, וגם בעלי עושה חצי פרצוף (אני יודעת שהוא חוצפן...).
חכי עם זה
03/07/14 14:21
145צפיות
קודם כל תרפאי את עצמך עם כל הכאבים חוצמזה שזה בכלל לא בידיים שלך הרי אמרת שהתרופות לא טובות להם.
ואם תרצי לחזור לזה אולי בימים הקרובים כשתרגישי טוב תוכלי לקחת כדורי חילבה ולשאוב ולקחת יועצת הנקה ואולי בכל זאת תצליחי ואם לא תרצי/ תצליחי אז זה גם בסדר גמור. תחשבי על עצמך זאת המחשבה הכי לא אגואיסטית ומצפונית שיש כי ככל שאת תהיי חזקה יותר ככה תוכלי להתפנות רגשית ופיזית לתינוקות שלך שחוץ מהחלב שלך פשוט צריכים אותך לצידם ולעוד שנים רבות...
תרגישי טוב חמודה ואל תשקעי לבד בבאסה תכתבי כאן ותפרקי
תקשיבי, היה לי תופעה מאוד דומה לאחר לידת
03/07/14 19:20
147צפיות

הבכורה שלי.

אני לא יודעת אם גם אצלך זה קרה אבל את מתארת את אותן תופעות.

לפעמים כאשר המרדים מכניס את המחט של האפידורל הוא יכול ליצור קרע קטן ודליפה

כאשר הפיתרון נקרא BLOOD PACH - לוקחים לך דם, כמו בבדיקת דם ומכניסים באותו מקום היכן

והכניסו את המחט לאפידורל. זה אוטם את הדליפה.

תדברי על כך עם הרופאים - אין סיבה כי תסבלי. אלו כאבי ראש איומים, אי אפשר להרים את הראש מהמיטה.

תרגישי טוב ושחרור מהר מבית החולים, לך ולקטנים.
תהיי חזקה ותרגישי טוב נעמונת
03/07/14 20:14
76צפיות
אל תפלי לייאוש, רק תנוחי ותנסי להשיג תמיכה ממי שאת יכולה לבכות לו.
תזכרי תמיד שבסופו של דבר ההרגשה הזו חולפת והחיים חוזרים לתפקוד מאושר.
שולחת לך גם מסר באישי.
נכון, זה מה שיש לי
03/07/14 21:37
127צפיות
רק שהרופאים כאן בבלינסון לא רוצים לעשות את הבלאד פץ׳ הזה כי יש בו סיבוכים, ואמרו שזה יעבור לבד, תוך כמה ימים עד 3 שבועות. כרגע אני, מישהי שלקחה אולי 2 אקמול בכל 2013-2014, חיה על כדורים להעביר את הכאבים ובקושי רןאה את הקטנים שלי. הראש ככ כואב... מי בכלל זוכר את הבטן?
רפואה שלמה
03/07/14 21:48
62צפיות
ואגב - הקטנים אולי ישתחררו קודם (הקטנים שלי שוחררו מהפגיה שבוע לאחר הלידה (פחות כמה שעות). נולדו גם ב- 34+2 וגם בבילינסון (אבל אנחנו קיבלנו פגיה בגלל הבן שעשה קצת צרות)

ובכל מקרה- עד כמה שזה מוזר להשתחרר לפניהם - זה עובר ממש מהר.

ובלי רגשות אשמה - לא על כך שאת לא לידם הרבה (תאמיני לי שהם לא זוכרים- מניסיון) ובטח לא על זה שאת לא מניקה (גם מניסיון). תאמיני לי - גדלים טוב (לפעמים יותר טוב) גם בלי הנקה
ממה זה קורה? תזוזה של היולדת?
04/07/14 08:33
64צפיות
או סתם חוסר עירנות של המרדים? טוב שאתן משתפות אני לא ידעתי על התופעה הזו בכלל.
לרוב זה נובע מהתנהלות המרדים
04/07/14 11:52
90צפיות

ואני ממש לא מבינה את תשובת בלינסון.
אני עברתי את הלידה במאיר ונכון כי חיכו שלושה ימים ואלו היו
שלושה ימי יסורים כי אלו כאבים מאוד מאוד חזקים - אי אפשר להרים את הראש מהמיטה,
אבל בסוף עשו את הפעולה.

אני מציעה כן להתעקש. לא זוכרת כי נאמר לי כי מדובר בפעולה מסוכנת.
בסך הכל לוקחים דם מהוריד ומזריקים לאותו מקום של החדרת מחט האפידורל.

ואכן זו אחד מהסיכונים של הרדמת האפידורל .
למען האמת, זו הסיבה העיקרית מדוע אני כל כך מקווה לעבור לידה ללא אפידורל בכלל.
הסיכוי שהבלאד פץ׳ יעזור לי נמוך יותר
04/07/14 13:37
90צפיות
הוא עוזר אחרי סיבוכים שלי הרדמה אפידוראלית ושלי היתה ספינאלית.
º
הבנתי. רק בריאות!
05/07/14 07:12
17צפיות
נתחיל במזל טוב, משקלים מדהימים ביחס לשבוע
87צפיות
אני עד היום סובלת מהגב בגלל ההרדמה אבל סה הולך ופוחת עם הזמן.
מקווה שתתאוששי מהר ותצאו כולכם בריאים מבית החולים.
שולחת
כאבי ראש
04/07/14 01:38
90צפיות
א. מוזר שהרדימו אותך אפידורלית ולא ספינאלית אם היה ידוע מראש שאת הולכת לניתוח ואז זה לא אמור לקרות.
ב. בכל מקרה לפני הBLOOD PATCH אפשר לתת הרבה נוזלים וגם לקבל קפאין (כן, מה שיש בקפה...) דרך הוריד. הוא מכווץ כלי דם ולכן אמור להקל על התופעה.
אלו שני הטיפולים שנותנים לפני הBLOOD PATCH. אם הם לא עוזרים אז בלד פאטש.
אני לא יודעת אם את עדיין מאושפזת, אבל אם הם לא מסכימים לעשות ואת אחרי שחרור והכאבים המטורפים ממשיכים, את יכולה גם לגשת לבית חולים אחר.
זו פרוצדורה מקובלת לתופעה שאת מתארת. מוזר שהם לא רוצים לעשות את זה.
בכל מקרה תשתי הרבה ותנסי לנוח כמה שיותר.
מזל טוב!
ההרדמה היתה ספינאלית וזה חריג מאד
04/07/14 05:50
124צפיות
שזה קורה בהרדמה כזו... ונחשו מי בסטטיסטיקה. בעשרות השנים שהמרדימה פה, אני האישה השנייה שזה קורה לה לדבריה.
אמרו לי לשתות הרבה מים וקפה כדרך טיפול ראשונית, לא נותנים לי לוריד. המצב לא במגמת שיפור. הייתי אמורה להשתחרר היום אבל זה לא יקרה.
למה לא נותנים לך משככי כאבים???
04/07/14 11:02
54צפיות
מקווה שתרגישי טוב בהקדם ותוכלי גם להנות מהגוזלים הקטנים.
שאלה
04/07/14 09:40
76צפיות
היי,
מה ההבדל בין הרדמה אפידורלית לספינאלית ? מה עדיף ?
אני כנראה אצטרך קיסרי ואני ממש מפחדת מהחלק של ההרדמה ולא להרגיש את הרגליים

תודה
היי, תודה
05/07/14 10:04
72צפיות
ההרדמה להבנתי היא אותה הרדמה, רק שהאיזור האפידוראלי הוא מעל הספינאלי. כדי שההרדמה תהיה מהירה יותר ועמוקה יותר, עושים אותה בשכבה הספינאלית שהיא עמוקה יותר מהאפידוראלי
הבדלים
07/07/14 07:27
16צפיות
הרדמה ספינאלית כמו שהסבירו יותר "עמוקה".
בתכלס ההבדל המשמעותי הוא שהרדמה ספינאלית- מכניסים מחדירים חומר ומוציאים את המחט- ולכן ההרדמה היא תחומה בזמן- ועל כן היא טובה לקיסרי אך לא ללידה כי את לא יודעת מראש כמה זמן לידה אורכת. חוץ מזה כמויות החומרים שנדרשת קטנה פי עשר מהחומרים באפידורל.
האפידורל- מוכנס קטטר לחלל שדרכו אפשר להזרים חומרי הרדמה כמעט בלי הגבלה של זמן. ולכן הוא טוב ללידה. חוץ מזה שבהרדמה אפידורלית יש שליטה על חלק גוף תחתון (בעוצמה זו או אחרת) מה שאין בספינאלית- ואז היולדת יכולה לשתף פעולה בזמן הלחיצות ואינה שוכבת משותקת במיטה במהלך הלידה.
מה שכן- הרבה יותר קל לבצע הרדמה ספינאלית מאשר אפידורלית...(למרדים)- ולכן כשאפשר _כלומר ניתוח- יעדיפו ספינאלית
וספינאלית גם ממעיטה תופעות לוואי לדעתי
07/07/14 09:10
10צפיות
מאחר והמחט מאד דקה לעומת באפידוראלית, מה שקרה לי קורה רק ל0.5% מהנשים, ובאפידוראלית ל20%...
תודה רבה על המענה
07/07/14 23:10
4צפיות
תודה רבה למי שענתה על ההבדלים בין סוגי ההרדמה.
אני חייבת לציין שמאז מתמיד, עוד לפני ההריון פחדתי מההרדמה הזו ומחוסר היכולת להזיז את הרגליים, ואמרתי שאני אנסה לידה בלי הרדמה, אבל מאחר ויש סיכוי טוב שאלד בקיסרי אני כנראה אהיה חייבת להשלים עם זה....
שבוע 30.... חשה את זה מתחיל להתקרב.....
º
והמון המון מזל טוב
04/07/14 09:41
37צפיות
º
שולחת
05/07/14 21:32
20צפיות
אני מתאשפזת מחר בבוקר
02/07/14 22:54
181צפיות
להשגחה ואיזון הסכרת המשוגעת שלי..........
מקוה שאשתחרר כמה שיותר מהר ואחזור לילדים.
º
בהצלחה! שיהיה קצר ויעיל
03/07/14 00:06
29צפיות
º
בהצלחה. בשבילך.
03/07/14 00:07
20צפיות
בדיקת סקירת מערכות ושקיפות עורפית
02/07/14 20:05
65צפיות
שלום לכולן
אשמח לקבל המלצות מהניסיון האישי שלכן
אני בשבוע 10 + 4 עם 2 עוברים זהים.
את השקיפות עורפית אבצע במחלקה להריון בסיכון גבוה בתל השומר אך לבדיקה לסקירת מערכות ראשונית הפנו אותי לביצוע דרך הקופה - קופת חולים כללית.
מכייון שזהו הריון בסיכון אשמח לקבל המלצות על רופאים אשר מבצעים את בדיקת הסקירת מערכות ראשונית במיוחד לתאומים.
תודה לכל העונים!
לא הבנתי.. את מחפתשת פרטי?
02/07/14 22:05
28צפיות
אנחנו קבענו לוולמן. שמענו דברים טובים והוא עשה רושם טוב בשקיפות
שאלה...
02/07/14 13:18
214צפיות
היי בנות,
יש לי שאלה קצת מביכה ,אבל חייבת לשאול

אני סובלת מעצירות לא נעימה בכלל כבר כמה ימים.
אני בשבוע 11+4 .
האם נתקלתם בבעיה זו?
אני יודעת שאכילת שזיפים מיובשים עוזרת, אשמח לדעת האם יש עוד פתרונות לזה.

תושה
לשתות המון המון
02/07/14 18:19
50צפיות

ממש כל היום  

מיץ שזיפים
02/07/14 20:13
38צפיות
פועל במהירות. כוס אחת ממש משחררת ולכן כדאי להזהר ולא לשתות יותר מידי ממנו אגב כדאי גם שתכירי אותו לאחרי הלידה כי אם תצטרכי ניתוח ממש לא כיף עצירות וסיכות..
תשתי הרבה מים
02/07/14 20:43
28צפיות
ותחליפי את הברזל שאת לוקחת.
זה יסתדר תוך יומיים.
היי
02/07/14 23:48
30צפיות
מצטערת לבאס אבל זה לא הולך ונהיה קל יותר בהמשך.. אני עברתי לברזל טבעי , כל יום כוס מיץ שזיפים ויוגורט עם 3 כפות שיבולת שועל ופרי כלשהו. תמצאי את מה שעוזר לך תתמידי ותראי שיפור מיידי :)
תרגישי טוב שיהיה המשך קל ומשעמם..
º
תודה רבה,אכן אשתה מיץ שזיפים ומקווה שזה יעזור
03/07/14 07:46
11צפיות
לבקש מהרופא
03/07/14 00:06
47צפיות
נרות גליצרין אם שום דבר לא עובד. היה לי בשני ההריונות בגלל הקאות יתרף, הגוף פשוט ניסה לשמור על מה שיכל וזה ממש לא .... בקיצור- לנסות מה שאפשר בלי, ואם צריך- להיעזר ברפואה.

º
תודה בנות עזרתן לי מאוד
03/07/14 07:49
25צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום