לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אתם נושאים/נשאתם יותר מעובר אחד
אם בדרך הטבע או בדרכים אחרות-זהו מקומכם!

בטוחני שתמצאו ב הזה מקום להכל:
לשאול, לתהות, להזדהות ולשתף
ועוד הרבה מעבר

ברוכים הבאים

כובד בבטן התחתונה שבוע 22
10/08/14 00:49
96צפיות
היי אני חדשה פה.. נשמע שאתן בקיאותזה הריון ראשון שלי.. תאומיםצריכה עזרה.. בשבוע האחרון נהייתי הסטריתמרגישה שהם ממש למטה.. כובד כזה..אני מתכופפת וכואב .. נהיה עכשיו יותר כבדיש לחצים כאלה למטה מדי פעם.. זה נורמלי ? או שאלך מחר למיון נשים?
תגובה
10/08/14 08:00
65צפיות
באופן כללי אני אישית למדתי כבר בהריון הזה שאם את ממש מוטרדת ונשמע שזה ככה כבר שבוע. אין סיבה שתסתובבי במחשבה שמשהו לא בסדר לכי לבדוק/ צלצלי לאחות ההריון שלך להתייעצות.
לכי להבדק
10/08/14 08:51
55צפיות
רק ליתר בטחון, עדיף לבוא סתם מאשר לפספס משהו
ברוכה הבאה אורי
10/08/14 13:39
45צפיות
ספרי קצת על עצמך, נשמח לשמוע!
ולגבי השאלה שלך, מאחר וקשה להבין דרך האינטרנט במה בדיוק מדובר ולאף אחת כאן אין את ההכשרה הרפואית הדרושה כדי לקבוע מה זה בדיוק, כדאי לפנות (לפחות טלפונית) למעקב רפואי שירגיע 
דופק מהיר לאורך היום
09/08/14 18:52
129צפיות
הי בנות
מה שלומכן ?
שאלה- אני בהיריון עם תאומים. בסוף שבוע תשיעי.
מרגישה את הדופק שלי ממש גבוה, גם כשאני קמה ממנוחה. זה נראה לכן בסדר? אני ממש מרגישה את הדופק חזק בכל הגוף... כבר כמה פעמים השבוע.
קרה לעוד מישהי? זה פשוט תסמין היריון? הבנתי שזה קורה בדרך כלל בשלבים יותר מאוחרים...
אשמח לתובנות,
שבוע טוב!
אצלי קיים ממש מהשלבים הראשונים
09/08/14 20:38
70צפיות
והבנתי שגם אופייני מאוד בהריון מרובה עוברים.
אממה, אני התלוננתי, נשלחתי לקרדיולוג ו״על הדרך״ עלו על בעיה שיש לי, כנראה מולדת, אבל גם משהו שמביא לתופעה... שווה להגיד לרופא לדעתי. בריאות!
פלפיטציה בהריון
10/08/14 13:47
72צפיות
התחושה שיש דפיקות לב חזקות או מואצות היא שכיחה מאוד בהריון. אבל, כדאי מאוד ליידע גורם רפואי כדי שיקבע מה הסיבה- תופעה נורמלית של הריון מרובה, חרדה, או בעיונת אחרת. במידת הצורך שולחים בד"כ למעקב הולטר (מכשיר שמנטר את דפיקות הלב בעזרת מדבקות למשך 24 שעות) וקרדיולוג מפענח את התוצאות. 
בהצלחה 
לי היה
10/08/14 22:20
51צפיות
במיוחד אחרי שאכלתי - קטע מוזר - כל עוד שלא אכלתי יכולתי להסתובב לעשות הכל, איך שאכלתי משהו בבוקר, הייתה תופסת אותי עייפות ודופק מהיר - לא עשיתי כלום עם זה, וזה נעלם כמו שבא אחרי הלידה
תהיות לקראת לידה (קיסרי)
09/08/14 17:58
353צפיות
הי לכן, אני בשבוע 34, עם צירים והתקצרות צוואר, בשמירה כנראה עד הלידה ב״ה. ופתאום עולות לי תהיות וחששות לקראת הלידה, פתאום נפל האסימון שכנראה הרגע קרב... נכון לעכשיו שניהם עכוז. איכשהו האמנתי שהם יתהפכו ותהיה לנו לידה רגילה, שהיא לא פשוטה אבל אני לפחות יודעת מה זה... ועכשיו אני מבינה שכנראה אין מנוס מקיסרי.
אני מאוד חוששת מקיסרי, ועוד יותר מקיסרי דחוף (לא יודעת אם אמשוך עד לשבוע 37 בו קובעים אלקטיבי)
צריכה זריקת הרגעה לגבי הקיסרי, אני יודעת שהדבר הכי חשוב זה שכולנו נהיה בריאים, ולא ממש חשוב אופן הלידה. אבל לא יכולה להכחיש את החששות שלי מתחושת חוסר האונים שנראה לי שיש בקיסרי, מההרדמה, מהקושי שאחרי ועוד יותר אם אהיה ללא מלווה.... יש לכן עצות איך להתמודד? מה לעשות כדי להוריד את רמת החרדה?
כמוני כמוך...
09/08/14 19:26
129צפיות
מתה מפחד!
עדיין מקווה שיתהפכו, אבל כככל שעובר הזמן יותר קשה להאמין בזה (אצלי 2 רוחביות) עם צירים וכו ורק שבוע 30 (אמא!!)

קיסרי
09/08/14 20:49
123צפיות
ככל הידוע לי, במידה ולא מדובר במצב חירום (שבו את או התינוקות במצוקה), ההרדמה בקיסרי היא ספינלית, שדומה מאוד לאפידורלית. כך שאם קיבלת אפידורל בלידה הקודמת, את יודעת פחות או יותר למה לצפות במובן הזה.
מבחינתי החלק המלחיץ ביותר בניתוח היה מתן ההרדמה הספינאלית - בשלב הזה בן הזוג לא נמצא בחדר הניתוח, ומשום מה חששתי מאוד דווקא מהחלק הזה. למרבה הבאסה, יש לי עקמת בגב, פרט ששכחתי ובכלל לא ידעתי שהוא משמעותי במתן הרדמה כזו. רק אחרי שהרופא המרדים לא הצליח למצוא נקודה מתאימה בגב (וניסה כמה פעמים ) הוא טרח לשאול ובסוף נאלץ גם לקרוא למרדים בכיר ממנו - זה נמשך מספר דקות ומיותר לציין שהייתי מאוד לחוצה. אני מציינת את כל זה לא כדי להלחיץ אותך יותר. בעיקרון, כל השלב הזה אמור להמשך לא יותר מדקה או שתיים. אבל למקרה שיש למישהי עקמת, כדאי שתדע לציין זאת מראש.
ברגע שניתנה ההרדמה והחלה להשפיע, נעשיתי מאוד רגועה. בהרדמה הספינאלית יש חומר שמטשטש / מרגיע ומוריד את לחץ הדם. זה עלול לגרום לסחרחורת קלה. לא הייתי לחוצה או מודאגת בכלל במהלך הניתוח, רק סקרנית בנוגע למתרחש שם, מאחורי הוילון. התחושה הפיזית מוזרה ביותר, אני חייבת לציין - הרגשתי כל דבר שעשו, כולל הכנסת היד ושליפת התינוקות, אבל לא כאב לי בכלל!! בשלב התפירה שאלו אם אני רוצה טשטוש כבד יותר ("ללכת לישון") וכשאמרתי שאני לא יודעת, אמרו "כדאי לך" אז הסכמתי ונתנו. התעוררתי בחדר התאוששות ולא הרגשתי כאב. נותנים מורפיום וזאת אחלה סטלה (סליחה למי שחושבת שזה לא במקום). כל פעם שהרגשתי שאני מתחילה להרגיש משהו, יכולתי לבקש עוד. אחרי שעה החזירו אותי לחדר במחלקה. ההרגשה הפיזית הנחמדה, הטשטוש וההיי מכל ההרדמות והתרופות נמשכים כשש או שבע שעות. זמן טוב לנוח (אני עניתי בעליזות לטלפונים).
אחרי כמה שעות פג תוקפם של כל אלה ומתחיל לכאוב, ואז גם צריך לרדת מהמיטה. המלצה חמה: תנסי עד כמה שאת יכולה להתגבר על הכאב ולרדת מהמיטה. ככל שתתחילי לזוז יותר מהר, כך תחלימי יותר מהר. ממליצה בחום לקחת כל משכך כאבים שיציעו לך. אני בימים של האשפוז ממש עשיתי שגרה של משככי כאבים - לא חיכיתי לאחיות שיבואו להציע לי, אלא כשעבר פרק הזמן שצריך לחכות בין משכך למשכך, הלכתי לתחנת האחיות וביקשתי. כך כמעט ולא הרגשתי כאבים במהלך היום, רק לקראת הערב, כשכבר הייתי עייפה. זה עזר לי מאוד לעשות את הדרך הלוך וחזור מהפגיה (במקרה שלך כנראה תינוקיה ), לקום לשאוב ולעשות את כל מה שצריך. ממליצה לך להיות כמה שאת יכולה על הרגליים מבלי להתיש את עצמך - לעשות טיולים קטנים במחלקה כל כמה שעות, ללכת לתינוקיה, להזרים את הדם. זה מאיץ את ההחלמה. כמובן שגם עם משככי כאבים תצטרכי ללכת בהתחלה לאט ובזהירות. הכי כואב להשכב, לשבת ולקום - פעולות שמצריכות שימוש בשרירי הבטן. תזכרי שכל יום שעובר זה משתפר קצת. הכי כואב ביום הראשון, את תתפלאי כשתראי אחרי יומיים איך זה משתפר, ואז אחרי שבוע ואחרי שבועיים.
קחי איתך לאשפוז סבון נעים שאת אוהבת, כי צריך לשטוף את הצלקת שלוש פעמים ביום. ותחתוני רשת - כבר כתבתי פה בהודעה אחרת כמה אני עדיין מתגעגעת לנוחות שלהם. כל שאר הדברים זה דברים שמתאימים גם ללידה "רגילה" - כפכפים למקלחת וכל השטויות האלו. מאחלת לך לידה מוצלחת וחוויה טובה!
הכנה נפשית לפני
10/08/14 00:17
100צפיות
במקרה שלי ממש לא חששתי מקיסרי
לא חשבתי על זה בכלל
ידעתי שיש סיכוי למרות שהמוביל היה ראש, האמתי שתהיה לידה רגילה.

לבסוף בשבוע 39 אחרי שלא יצאו בזירוז ביקשתי קיסרי חרום.

העובדה שלא הייתה לי הכנה נפשית נראה לי גרמה לזה להיות קשה יותר.

אני חושבת שהכנה גם מבחינה ידע תעזור, מה עוזר להחלמה וכו'..

רוב הבנות עוברות את זה בסדר גמור..

בהצלחה רבה

מצטרפת לחששות מקיסרי
10/08/14 09:04
130צפיות
בביקור האחרון שלי אצל הרופא, הוא התחיל לדבר איתי על קיסרי, אני בכל תוקף ממשיכה להאמין שאני אלד וגינאלי (ברור לי שהקטנים הם הקובעים את מהלך הדברים).
הרופא היה ממש בעד הקיסרי בגלל הסיבות:
1.הוא מתוכננן והכל מוכן לקראתנו ואין צורך בהתארגנון חרום, שלא יודעים האם תתרחש בסופש או בלילה כשהצוות מצומצם ומורכב ממתמחים תורנים. 
2.לידה ראשונה.
3. משקל עודף שלי
4. אחד יכול להיוולד וגינאלי והשני יצטרכו קיסרי, אז אני אהיה "חתוכה" וכאבה מכל הכיוונים.
אצלי הפחד שלי הוא לא מהכאבים, אלה שאני לא אוכל לטפל בקטנים שלי עם חזרתנו הביתה, גם לי אין עזרה חוץ מבעלי, שהוא עצמאי ולא ממש יכול לקחת חופש.
יש לי הרגשה שבסוף זה מה שיקרה, אז אני רוצה להכין את עצמי מראש, פיזית לא אוכל, לפחות נפשית, כדי לא להיות מופתעת מכל מיני אספקטים שיביא איתו הקיסרי.
מדברת ללא סוף עם הקטנים ששניהם יהיו מצב ראש 

אלוני..
10/08/14 09:28
91צפיות
איזה שבוע את כבר?
מעניין גם למה לתאומים יש נטיה לא להתהפך...(סתם תהיות)...
אצלי דווקא רופא שמחכה ולא קובע כלום, הבעיה שלי עם הטיעון, שככה זה מתוכנן ולא חירום הוא שאי אפשר לדעת מתי זה יבוא, זה שקובעים תור בכלל לא אומר שנצליח להגיע לתאריך (לפחות במקרה שלי)...
ואני עם אותם החששות של היום שאחרי והחלמה מהניתוח ועם עוד זאטוט בבית...
º
פתחתי היום טרימסטר 3, שבוע 27
10/08/14 11:53
45צפיות
בנוגע להסתדרות בבית אחרי השחרור:
10/08/14 14:23
89צפיות
בשלב זה הכאבים כבר לא חזקים. שוב: תמיד יש משככים, זה מאוד עוזר.
לא אגיד לך שזה קל: את תהיי עייפה, לוקח זמן להחלים.
ההמלצה הכי טובה שאפשר לתת לך לדעתי זה לנסות לארגן לעצמך כמה שיותר עזרה לימים הראשונים: אמא, חמות, אחות, גיסה, שיבואו במשמרות, ואפילו עזרה בתשלום אם את יכולה להרשות לעצמך (לדעתי לתקופה מוגבלת של מס ימים או שבועות זו השקעה כלכלית משתלמת ביותר). כל עזרה שתוכלי לקבל בימים האלה תהיה מאוד משמעותית - מישהו שיכין לך משהו לאכול, שיתן לך לישון לשעה שעתיים, שיעשה כביסות, כלים. אולי אפילו נערה מהשכונה שתבוא בשעות אחה"צ. אם בן הזוג יכול לקחת כמה ימי חופש, זה גם יכול להיות מאוד משמעותי - תנסי להסביר לו כמה הימים האלה הולכים להיות מאתגרים עבורכם, ובייחוד עבורך.
בסופו של דבר, גם אם לא תהיה לך עזרה, אני מאמינה שתוכלי להתמודד. זה יהיה קשה מאוד, אבל לרוב החשש יותר גרוע מההתמודדות עצמה. כשזה יגיע, את פשוט תעשי את מה שצריך לעשות וגם אם יהיה קשה כנראה תשמחי, כי הקטנים שחיכית להם יגיעו.
לידה רגועה
10/08/14 13:36
98צפיות
מרגש שזה כבר תכף פה! אני מבינה מאוד את התחושה של חוסר האונים. שני הניתוחים שעברתי היו קיסרי חירום ואז אף אחד אפילו לא ממש מדבר איתך אלא כולם בהיסטריה להציל את העוברים. ובכל זאת, הנה כמה מחשבות לגבי הגברת תחושת הרוגע והשליטה בלידה קיסרית, בפרט כשהיא מתוכננת:
1. לדעת או לא לדעת, זו השאלה- האם את טיפוס שאינפורמציה מוסיפה לה תחושת שליטה ועושה טוב, או שלהיפך, רק גורמת לך להילחץ עוד יותר? לפי זה תחליטי מראש אם את מתחילה לשמוע על התהליך עצמו, או שאת מכבה את גוגל מעכשיו. 
2. הרפיה- נשמע אולי קצת מופרך, אבל בכל זאת, נשימות עמוקות, מחשבות נעימות, להתרכז בחלקים הטובים יכול מאוד לעזור (לפחות להעביר את הזמן..). 
3. לנסות להתרכז בתחושות שכן מרגישים למרות האפידורל ולהיות כך שותפה פעילה בלידה שלך. 
4. אם אין מלווה למצוא אחות נחמדה ולהתלבש עליה...
5. בגדול מאוד, פחד= יראה מדברים ספציפיים, כמו למשל המחט של האפידורל או הכאבים שלאחר הניתוח. חרדה= אימה כללית ולא ספציפית שמפחידה. אז תנסי להבין מה בדיוק מפחיד אותך, לחלק את זה לגורמים קטנים ולרקום לך תוכניות קטנות שיעזרו להתמודד עם הפחדים. 
6. באמת באמת שההחלמה מקיסרי היא לא כזו נוראית ובסופו של דבר הניתוח די קצר ומהר מאוד כל האנרגיה מופנית לקטנטנים כך שהכל מתגמד. מאחלת לך מכל ה- בהצלחה ואפילו בהנאה ואם יש לך עוד שאלות ספציפיות, תשאלי 
תודה רבה לכולן על התגובות! אין כמוכן!
11/08/14 16:51
51צפיות
חייבת להודות שחיזקתן אותי. תודה!
מבינה אותך לגמרי!
11/08/14 17:22
58צפיות
אני גם הייתי בהיסטריה לקראת הניתוח ועכשיו, אחרי שנה וחודשיים, אני יכולה לומר שההחלטה ללכת לניתוח היא הטובה ביותר שיכולתי לקבל!
ההרדמה הספינאלית הייתה אחלה, קצת חוסר נוחות בהחדרת המחט, אבל ממש כמה שניות אחרי זה החומר מתחיל להשפיע ואז זה ממש משעשע עד כמה אין תחושה! אני התחלתי להרביץ לעצמי כדי להווכח שאני לא מרגישה כלום עד שהמרדימה העירה לי שאני לא נורמלית עם הכאפות 
אני ביקשתי גם מהמרדימה וגם מהרופא המנתח להסביר לי כל שלב בניתוח, ממש החל מהחיטוי ועד הסיכות - לי עזר מאוד להרגיש שאני קצת יותר בשליטה והם שיתפו איתי פעולה והסבירו לי ממש את הכל.
התחושה חזרה לי כבר אחרי 15דק' בערך, אבל ללא כאבים ואחרי שעתיים בהתאוששות עליתי למחלקה.
התעקשתי לקום בשנייה שהרשו לי וזה חשוב מאוד! בשעה 9:00 בבוקר יצאתי מחדר הניתוח, בשעה 18:00 כבר הייתי אחרי מקלחת וזה עשה אותי אישה חדשה 
חייבת לציין שמלבד הלילה הראשון לא לקחתי בכלל משככי כאבים, לא אגיד שלא כאב, אבל הכאבים היו נסבלים לחלוטין ואני מאמינה שזה בעיקר בזכות זה שהייתי כל הזמן על הרגליים. שבוע אחרי הניתוח הייתי 99% ואחרי שהורידו את הסיכות לגמרי 100% אני.
כמו שמישהי אמרה לך פה, להתקלח המון ולשטוף את הצלקת כמה שיותר, זה מאוד עוזר להרגשה. להסתובב כמה שיותר גם אם קשה וכואב כי זה עוזר להחלמה מהירה יותר. באותה נשימה אני אומרת לא להתבייש לבקש עזרה! זה בכל זאת ניתוח בטן ולרוב הבנות הוא לא פשוט, נוסיף את ההלם של שני תינוקות קטנטנים וזה שילוב קשה. כל מי ששואל אם את צריכה עזרה - לא להתבייש ולהגיד כן. גם אם זה לשטוף כלים או להכין אוכל ואת תורידי מעצמך כמה שיותר דברים כדי שתוכלי להתרכז בהחלמה ובבונדינג עם הבייביז החדשים 
בהצלחה! 
תודה לכל המרגיעות והממחישות
12/08/14 09:12
45צפיות
את מצב ההחלמה בפועל. אני משתדלת לקרוא ולדעת כמה שיותר כדי לא להיות מופתעת. גם להכין את עצמי לגרוע מכל, כדי שאחרי זה המצב לא יראה נורא כל כך.
טיסה בהריון
09/08/14 15:22
163צפיות
היי כולן!
החלטנו שאנחנו רוצים לנפוש לפני שיגיחו לעולם התאומים ולא יהיה רגע לעצמנו ותהיתי עד איזה חודש מותר לטוס?
האם יש מגבלות מיוחדות בגלל שזה הריון תאומים ומוגדר בסיכון? האם אני צריכה לעדכן את חברת התעופה? את הביטוח?
מישהי חוותה???

(שבוע 11+5)

תודה!!!
כמה שיותר מוקדם עדיף
09/08/14 16:48
97צפיות
אני טסתי לארץ בין שבועות 22-24 וזה לא נוח, גם בטיסה וגם לטייל (לא טיילתי, אבל רק המחשבה של לטייל כבר מעייפת אותי )
מבחינת סיכון עד השבועות האלו שאני טסתי אין שום הבדל כל עוד הם לא ברי חיים גם אין מה לעשות. אח"כ מבחינת ביטוח זה מסתבך, אף ביטוח לא מכסה לידת פגים (גם אם יגידו שכן הסכום זעום לעומת ההעלות האמיתית)

בקיצור לדעתי אין שום מניעה, וממליצה לך לעשות את זה בקרוב...

נסיעה טובה!
כדאי לשאול את הרופא שלך
10/08/14 14:30
81צפיות
בייחוד אם ההריון מוגדר בסיכון - לא הסברת למה הוא מוגדר בסיכון ואף אחת פה לדעתי לא יכולה להמליץ לך במקרה כזה.
אני טסתי בשלב מוקדם יותר אבל טיסה מאוד ארוכה (12 שעות). לא עידכנתי את חברת התעופה עד לעליה למטוס. גם לא התעסקתי עם ביטוח, אבל זה היה מבורות, אולי כן כדאי לך לברר. חשוב: נתנו לי הנחייה לקום וללכת מספר דקות כל שעה וחצי- שעתיים, כדי למנוע קרישי דם.
חמותי שהיא רופאת נשים ומיילדת אומרת שבעיקרון אין מניעה לטוס עד שבוע 32, גם עם תאומים, אבל זה תלוי בהריון עצמו. כך ששוב: את התשובה הטובה ביותר תקבלי מהרופא שלך.
תיקון
10/08/14 15:33
65צפיות
לא אמרו לי משהו ספציפי על ההריון האישי שלי. פשוט יודעת שתאומים מוגדר בסיכון...
בנתיים הכל הולך יפה והרופאה שלי ממש לא מוטרדת מכלום..  אז אין משהו ספציפי לגרום לסיכון אצלי...
הערה חשובה לגבי
10/08/14 15:01
92צפיות
משהו שגיליתי לאחרונה:

במידה ונכנסת להריון באמצעות הליך IVF - עלייך לעשות הרחבה מיוחדת עבור
כך אחרת אם חלילה יקרה לך משהו הקשור להריון כמובן לא יהיה כיסוי.
לא כל חברות הביטוח מרחיבות להריוניות מ- IVF וכמעט אף אחד לא שואל או מעיר לגבי זה
אז לתשומת ליבך.

שתהיה חופשה וטיסה נעימה!! 
האם שמירת הריון פוגעת בזכויות שמגיעות על דמי הלידה?
08/08/14 15:07
109צפיות
תקופת החופשת לידה או הסכום ??
בנוסף - הרופאה אישרה לי שמירה, מה התהליך שאני צריכה לעשות עכשיו מול ביטוח לאומי?
תוך כמה זמן מקבלים תשובה האם אושר ? תוך כמה זמן נכנס הכסף?
האם יש דברים מסויימים שהרופאה יכולה לרשום שיבטיחו שיאשרו? מה צריך לצרף לתביעה? (מלבד נניח תאומים והתכווציות בבטן?)
תודה!
לא יודעת לענות על הכל
08/08/14 15:11
77צפיות
אבל לתביעה את צריכה לצרף את כל המסמכים הרפואיים , כולל ביקורים במיון אם היו .זה לפחות מה שביקשו ממני לאחר ששלחתי רק את הטופס מהרופא.
עונה
10/08/14 00:11
58צפיות

האם שמירת הריון פוגעת בזכויות שמגיעות על דמי הלידה? תקופת החופשת לידה או הסכום ??
- לא. למה שתפגע? אין קשר.
בנוסף - הרופאה אישרה לי שמירה, מה התהליך שאני צריכה לעשות עכשיו מול ביטוח לאומי?
- לאחר שאת מנצלת את כל ימי המחלה שיש לך מול המעסיק את מורידה את הטספים שיש באתר של ביטוח לאומי, מצרפת את המסמכים שרשום שם לצרף ומביאה לרופא לחתימה. אחרי שהוא חותם את שולחת הכל לביטוח לאומי
תוך כמה זמן מקבלים תשובה האם אושר ? תוך כמה זמן נכנס הכסף?
-לא זוכרת תוך כמה זמן אבל לא הרבה זמן, דיי מהר.
האם יש דברים מסויימים שהרופאה יכולה לרשום שיבטיחו שיאשרו? מה צריך לצרף לתביעה? (מלבד נניח תאומים והתכווציות בבטן?)
- העובדה שזה תאומים בדרך כלל מספיקה
אפשר אישור מאורטופד על כאבי גב, מוניטור שמראה צירים (אפילו שהם לא מורגשים), ביקור במיון אם היה רשום בטפסים של ביטוח לאומי הכל, בהצלחה
תודה!

תיקון לתקופת ימי המחלה
10/08/14 08:45
42צפיות
אין צורך לנצל את כל ימי המחלה שיש לך (לפעמים יש גם 90 ימי מחלה צבורים), הדבר היחיד הוא שאת חייבת להיות 30 יום בבית על חשבון ימי המחלה שלך, לפני שאת מגישה את הטפסים, אחרת לא יתחילו לטפל בבשקה לפני שיעבורו 30הימים.
תקופה הזאת מוחזרת על ידי הביטוח הלאומי והמעסיק מחזיר לך את הימי מחלה למכסה.
חפשי פה שרשורים קודמים כתבתי בזמנו בפרוט על כל ההתנהלות מול הבטוח הלאומי, מהפן של המעסיק.
אני בשבוע 27 עוד מנסה לסחוב בלי לצאת לשמירה :) 
בהצלחה
º
לא.
10/08/14 11:26
22צפיות
החזרת עובר אחד או שניים?
08/08/14 07:55
234צפיות
בוקר טוב,
אני קוראת וכותבת מידי פעם בפורום אחר אבל הפעם שואלת בשביל
חברה טובה.
עומדת לעבור IVF. 
היא בדילמה אם להחזיר עובר אחד או שניים.
נשאלת השאלה אם במידה והיא מחזירה עובר אחד יש אפשרות שהוא 'יהפוך' להיות תאומים או שאם מחזירים אחד אז
במידה וייקלט הוא יהיה אך ורק אחד..?
אולי שאלה קצת מוזרה אבל מסקרנת גם אותי.
נראה לי סיכוי קלוש
08/08/14 08:12
152צפיות
כי כדי שייווצרו תאומים זהים הביצית צריכה להתחלק תוך כמה ימים וivf זה כבר עוברים ולא רק זיגוטה. ..
תמיד יש סיכוי
08/08/14 16:42
121צפיות
ויש הטוענים שבIVF הסיכוי אפילו גדול יותר כי הטיפול בביצית קודם יכול לגרום להתפצלות. רוב התאומים הזהים (כ70%) ההתפצלות היא בין היום ה4-8.
אני מכירה מישהי שהרתה מהחזרת עובר אחד תאומים זהים.
ויש גם סיפורים על שלישיות שהיו מהחזרת שניי עוברים כאשר אחד התפצל.

אבל זה לא משהו שאפשר לדעת מראש. כמובן שאם היא מחזירה אחד הסיכוי הכללי לתאומים הוא קטן יותר מהחזרת שני עוברים.

הבכורה שלי היא מהחזרת עובר יחיד אחד ומנצח.
שיהיה לה בהצלחה!
הסיכוי לתאומים זהים גבוה יותר בהפריה, לפי מחקר שבוצע ב 2010
09/08/14 23:06
98צפיות
קראתי בכמה מקומות שפרוצדורות ספציפיות בהן משתמשים במסגרת הפריה - ICSI והנצה - עשויות להעלות את הסיכויים לתאומים זהים, בגלל המניפולציות שמבצעים על הביציות, לדוגמא:
(בקישור הזה מדובר רק על הנצה). נשמע הגיוני, לא יודעת כמה אמת יש בזה.
בכל מקרה, אם זה סבב ראשון שלה והיא צעירה ובריאה, שתחזיר רק אחד. כך לדעתי.
תודה לכן עבור התשובות!
10/08/14 09:49
58צפיות
אתן מקסימות

אני מופתעת לקרוא שהחזרת עובר אחד יכולה להניב הריון של תאומים!
איך זה בעצם יכול להיות...?  אם מגדירים זאת כעובר אחד, זה לא 'סופי'? או שבגלל
שהקפיאו אותו בשלב של ימים ספורים עוד יכולים לקרוא שינויי התפצלות? 
בתאומים זהים
10/08/14 13:32
61צפיות
ההריון תמיד מתחיל כעובר אחד - ביצית אחת שמופרית ע"י זרע אחד - שמתפצל בהמשך לשני עוברים. בגלל זה החומר הגנטי זהה והתאומים זהים.
כמו שכתבה לך עודבש: ברוב ההריונות שהופכים תאומים זהים, ההתפצלות הזו מתרחשת בין היום הרביעי ליום השמיני להפריה.
בהפריה חוצגופית, העוברים מוחזרים בד"כ ביום השני או השלישי להפריה.
ד"א, העוברים לא תמיד מוקפאים. בד"כ דווקא מחזירים אותם טריים, כלומר מבלי שעברו תהליך הקפאה כלשהו. העוברים שמוקפאים הם עוברים "אקסטרא": אם מצליחים להניב בסבב אחד יותר מעובר או שניים, מקפיאים את השאר (בתנאי שהם איכותיים מספיק, יש לכך קריטריונים) ואז אם הטריים לא נקלטים, מחזירים את הארטיקים.
סליחה על המשך הנבירה...
10/08/14 13:46
54צפיות
אבל עדיין עולה לי עכשיו שאלה כי גם לי יש מוקפאים שכרגע אין לי בהם צורך אבל מסקרן אותי - 
אם אני יודעת שהקפיאו את מה שהצליחו ביום החמישי אם אני לא טועה אז ממה שאני מבינה,  כשיחזירו עובר אחד עדיין יש אופציה להתפצלות?
הידע שלי לא עד כדי כך מעמיק
10/08/14 14:06
42צפיות
מאמינה שלרופא שלך תהיה תשובה
º
תעדכני מה התפתח
10/08/14 13:40
25צפיות
שמירת הריון- ד"ר דניאל טרנר
07/08/14 11:30
112צפיות
שלום לכולם,
תודה על  האוזן הקשבת ובית המבין..
האם משהי היתה במעכב הריון אצל ד"ר דניאל טרנר?
ידוע לכן אם הוא עושה בעיות בלאשר שמירת הריון?
הנתונים-
שבוע 24
צוואר רחם ארוך ותקין.
מי שפיר תקין.

אבל כבד מאוד- לוחץ- כי אפשר לישון- עבודה אינטנסיבית- אי אפשר לשבת הרבה על הכיסא ועוד..

תודה רבה!

מאמינה שלא תהיה בעיה
10/08/14 00:13
32צפיות
תאומים זו סיבה מספיקה

במקרה הכי הכי, אפשר ללכת לרופא אחר..הוא רק צריך לחתום על הטפסים של ביטוח לאומי.
º
לא מכירה אותו. מקווה שלא יהיו בעיות מיוחדות
10/08/14 13:42
13צפיות
הפינה לאם הטריה ולזו שבדרך!
07/08/14 09:57
74צפיות
שינויים גדולים מתרחשים בזמן קצר. כל לילה אני נזכרת בימים ובשבועות הראשונים איתם בבית ונראה שעבר כל כך הרבה מאז, הרבה יותר מחמישה חודשים כרונולוגי, ארבעה מתוקן.
שינויים כאלה מחייבים התרחשות של למידה חדשה וממש מהירה. כמות המידע, הנסיונות, הטעויות, ההצלחות, התהיות וההחלטות שעברו פה ביום, בלילה, מהחורף של מרס לקיץ של אוגוסט, מהבית של ההורים לזה שלנו, יכולים למלא מדריך חדש להורים שכנראה לעולם לא יכתב מפאת חוסר זמן, 'דברים שלימדו אותי החיים מאז שנולדו לי תאומים'.
אז מה אתן למדתן על עצמכן, על ילדיכן, על הסביבה, על החיים, מאז שהפכתן אמהות לילדים?

להיפרד לשלום מהשאיפה למושלמות
10/08/14 14:39
20צפיות
שאף פעם לא היתה בריאה יותר מדי אז זה לא כזה נורא. אז הסמס עם שגיעות? אז מה! אז הם יאכלו יום אחד פיצה במקום מאפה פריך מחלב עז הרים אורגנית? אז מה! אז קיבלתי 99 במקום 100? אז מה! אז יש שבועות שלוקח לי רגע לזהות את בעלי כי שנינו בתקופה לחוצה? אז מה!
זה קשההההה בטירוף לשלב הורות, זוגיות, עבודה, לימודים, חברות וכו', אז אני עומדת על זכותינו להיות בלתי מושלמות בעליל 
התחלת צירים
07/08/14 09:47
151צפיות
היי בנות אני בשבוע 34.6 וביום שני השבוע קפצנו לבדיקה בביהח בגלל כאב חד ולא סדיר שהופיע בצד ימין בבטן התחתונה לכוון המפשעה .מסתבר שהתחילו לי צירים (הריון ראשון לכן לא ידעתי לזהות אותם).ללא פתיחה
והם אמרו שזה תופעה נורמלית שהצירים מתחילים הרבה לפני הלידה. למנוסות מבינכן כמה זמן צירים ללא פתיחה יכולים להמשך?
תודה
גם אני עם צירים
07/08/14 10:53
94צפיות
והלוואי היתי בשבוע שלך...
קשה לי להגיד לגבי הריון תאומים כי הבנתי שפה זה קורה הרבה יותר מהר, אבל בהריון קודם היתי עם צירים מוקדמים משבוע 24 והילד נולד בתאריך המשוער....ככה שנראה לי הרבה זמן...
הפעם מקווה להגיע לפחות לשבוע 34, עדיף 36-37...
º
וואו נשמע ממש לא נחמד ....
07/08/14 15:05
37צפיות
מישהי ניתקלה בתופעה המרגיזה
07/08/14 08:27
280צפיות
של גודש בחזה עוד לפני הלידה?

בשני הצדדים?
07/08/14 22:07
62צפיות
אם לא ממליצה לבדוק א כירורג שד.לא שמעתי על תופעה של גודש לפני וחוויתי ארבעה הריונות.
ממש גודש או רגישות
07/08/14 23:06
60צפיות
שלי נהיו ממש רגישים ומרגישים מלאים אבל לא מפוצצים כמו בהרגשה של גודש
בשניהם
08/08/14 10:31
37צפיות
מרגיש מלאים וקשים כמו גודש אחרי הלידה, זה לא מחמיר כמו בגודש ולא נהיה כואב...
האמת שאני כבר תוהה אולי זה בגלל הסטרואידים של הבשלת ריאות שקיבלתי...בנתיים שמה חזית הנקה בתקווה שיקל
אני מרגישה שהחזה כבד מעט מהרגיל וכואב מעט לאחר הורדת חזייה
08/08/14 20:30
34צפיות
אך זו הרגשה דומה מאוד לזו שהייתה מלווה אותי במהלך המחזור....
אומנם הריון ראשון אך רופאת הנשים אמרה לי שזה טבעי להרגיש כאבים בחזה...
מעדכנת :)
09/08/14 12:21
74צפיות
גודש עבר כלא היה, כנראה באמת תופעת לוואי מלחיצה מהסטרואידים של הבשלת ריאות....

ותודה לכולם על העזרה :)
דילמה - תנועות עובריות
06/08/14 19:31
145צפיות
שבוע 28+2 - העובריות שלי מאוד פעילות וכבר יומיים אני מרגישה אותן פחות.
כבר ביקרתי היום במוקד - הכל תקין, מוניטור תקין לחלוטין
אך עדין אני מרגישה אותן פחות - מנסה את כל הטריקים הידועים.
האם אני אמורה לבלות כעת במוקד לעיתים קרובות?
למשהי קרה הדבר?
אצלי זה משתנה כל הזמן
06/08/14 19:49
72צפיות
יש ימים שהן משתוללות ממש ויש ימים שיש שקט מופתי תנועות עדינות פה ושם.
לפי הרופא שלי כל עוד מרגישים תנועות ולא עובר מעל 12 שעות שלא הרגשת כלום אפשר להיות רגועים..
תודה
06/08/14 20:35
38צפיות
רווח לי קצת.
אני מרגישה אבל פחות - זה ביומיים האחרונים.

נעקוב אחרי זה.
תנועת אחת העובריות
07/08/14 01:35
76צפיות
יש לי תאומות זהות, שבוע 26+0
אחת (ימנית תחתונה) עם פחות מי שפיר מאוד פעילה ואני מרגישה אותה המון
השנייה (שמאלית עליונה) עם ריבוי מי שפיר קל, ואותה אני בקושי מרגישה (למרות שרואים באולטרסאונד שהיא פעילה)

כשאני מעירה לרופאים על זה, הם אומרים שאני לא יכולה לדעת מי זו מי (למרות שדי ברור שאם זה ימין למטה זו אחת ושמאל למעלה זו השנייה והאמצע של שתיהן)

אתמול היה להן יום סופר פעיל באופן חריג והרגשתי המון את השמאלית, והיום מעט מאוד, שתיהן חזרו לתנועות הרגילות... מה קרה אתמול? ייתכן שזה משהו שאני צריכה לדאוג? 
בדקו בא''ס מי שפיר?
07/08/14 03:13
68צפיות
בהריון הראשון היה לי הפחתה דרסטית בתנועות. חשוב לציין שהיה הרבה יותר ממה שמגדירים כמינימום אבל התנועות השתנו בכמותן ואיכותן.המוניטור היה מעולהנתנו לי הרגשה שסתם באתי.עשו א''ס ולהפתעת כולם התגלה מיעוט חמור במי השפיר.אז אם זה לא נבדק אז ודאי שאת צריכה לחזור למוקד/מיוןוגם עם כן...חשוב מאוד להיות עם יד על הדופק ועדיפה בדיקה מיותרת ולא ויתור על בדיקה הכרחית
הי בנות שאלה לגבי כמות מי שפיר
07/08/14 10:21
64צפיות
הי בנות אני בשבוע תשע עם תאומים.
שאלה קטנה, באיזה שלב אני אומרה להתחיל לשים לב לקטע של כמות המי שפיר .. ?
זה מי שפיר לכל אחד בנפרד נכון?
(2 עוברים ב2 שקים)

תודה מראש@##@
לא הבנתי את כוונתך....
07/08/14 12:43
53צפיות
בכל א''ס יבדקו לך מי שפיראם מתישהו תחשדי שיש לך דליפת מי שפיר את צריכה לרוץ להבדקזה לא הכי שכיח אבל קיים.אם לא לזה התכוונת אז נסי להסביר את כוונתך...
תודה. מה שהתכוונתי...
08/08/14 11:14
34צפיות
הבנתי מחברה שהיתה לה כמות קטנה של מי שפיר ברחם ושזה
משהו שצריך לטפל בו.
כמו שאת כתבת, שגילו לך מיעוט במי שפיר..... נכון? אפילו כתבת שמצאו לך מיעוט חמור... מה זה אומר?
אז מתי כדאי להתחיל לשים לב לעניין הזה? באיזה שבוע?
ולכל עובר יש מי שפיר משל עצמו?
מקווה שהצלחת להבין אותי :)
תודה ושבת שלום

שובידובי
08/08/14 12:18
40צפיות
לגבי מיעוט/ריבוי מי שפיר אם קורה בדר"כ בהריון די מתקדם, בכל אופן כשעושים US בודקים את זה, וגם ככה אני מניחה שעושים בערך פעם בשבועיים.
לגבי האם לכל עובר יש של עצמו תלוי אם הם באותו שק או בשקים נפרדים, אם באותו שק אז המים משותפים ואם שקים נפרדים אז כל אחד עם של עצמו
כמו שסקורפי גירל כתבה
08/08/14 13:13
41צפיות
זה באמת מתגלה בא''ס ויותר שכיח בסוףאם זה מיעוט חמור בשבוע מתקדם מיילדים. אין ממש איך לטפל ולפעמים זה מסתדר לבד. אותי אשפזו למעקב ושחררו כשהמים הסתדרו. בקיצור... תדאגי להיות במעקב אצל רופא טוב ובעזרת ה' יהיה בסדר:)
º
תודה לשתיכן :) בהצלחה
09/08/14 18:42
9צפיות
פותחת שוק קח-תן ברשותכן - שווה לקרוא!
06/08/14 17:53
59צפיות

למכירה סלקל מקסי קוזי קבריו צבע אדום - היה בשימוש מועט רק לטיפת חלב לחיסונים - חדש  נקנה לפני כשנה, אוניברסיטה הכוללת מזרן פעילות ו-2 קשתות עם משחקי מוטוריקה 160 ש"ח,  מזרן לעריסה - לא היה בשימוש כלל 50 ש"ח, סט לעריסה הכולל סדין, מגן ראש ושמיכה 60 ש"ח,
2 מוביילים של טאף טויס(ניתן לקחת רק אחד) 65 ש"ח למובייל.
פרטים נוספים במסר
איסוף קריית השרון נתניה.

º
למכירה סטרול אייר בצבע ירוק תפוח
הודעה זו מכילה תמונות
07/08/14 08:14
81צפיות
מתנת תודה לרופא
06/08/14 15:53
78צפיות
היי
אני מחפשת רעיון למתנת תודה לרופא שליווה אותנו במעקב במשך כל ההריון.
מדובר ברופא מקסים, סבלני ומקצועי.
התקציב: בסביבות 400 ש"ח.

תודה!
º
יש שוברים של לילה במלון/ ספא זוגי/ קורס וכו' בתקציב הזה
10/08/14 14:29
10צפיות
שאלת הערכת משקל....
06/08/14 12:09
214צפיות
סורי שאני מפציצה פה היום בשאלות :)
עשיתי הערכת משקל לפני יומיים שבוע 29+6, ויצא אחת 1430 והשניה 1470.
זה לא קצת גבוהה מידי בשביל תאומים?
בנות איך אצלכן?
היי
06/08/14 13:46
94צפיות
איזה סוג תאומים יש לך? אצלי תאומות זהות שבוע 30 משקלים 1330 ו1200. אז נראה לי שאצלך זה מצויין
אצלי לא זהות
06/08/14 16:14
72צפיות
זה פשוט מרגיש לי טיפה גדול לתאומים...נראה לי כמו הערכת משקל של ילד בודד רגיל...
אתמול עשיתי הערכת משקל
07/08/14 09:52
143צפיות
שבוע 29 עם בן ובת.
שניהם שוקלים 1220 
אז יוצא שאצלי הם בכל זאת
07/08/14 10:54
115צפיות
ענקיים הא....
לא נראה לי
07/08/14 10:55
97צפיות
זה עדיין נראה לי בגדר הסביר.
שאלת את הטכנאי\רופא שעשה לך את הבדיקה?
לי היא אמרה שהמשקלים ממש יפים
לא לא שאלתי...
07/08/14 12:31
81צפיות
אני אשאל רופא ביום שני. באופן כללי התינוקות במשפחה נולדים גדולים, הבן הגדול שלי נולד 4 קילו, פשוט הייתה בי איזה תקווה שבגלל שמדובר בבנות ועוד תאומות אז יהיו טיפה פחות גדולות בסופו של דבר...נראה לי תקוות שב....
כל עוד אין סכרת, המשקל הגדול זו ברכה
08/08/14 22:31
51צפיות
במיוחד בתאומים שיוצאים לרוב לפני הזמן.

גם אצלי כל התאומים נולדו במשקלים יפים בשביל השבוע (פחות או יותר כמו תינוק יחיד באותו שבוע) רק שהם נולדו לפני הזמן...
(ילדתי 2740, 1940 בשבוע 35 ו- 2406, 2400 בשבוע 34)
אגב, אצל כולם ההערכות היו נמוכות יותר והם יצאו יותר גדולים
º
שלי נולדו 30+2 1.700 ק"ג 1.400 ק"ג אז את ממש בסדר
10/08/14 13:49
23צפיות
משפחתנו הקטנה גדלה לה........
06/08/14 11:33
281צפיות
בשעה טובה ילדתי במוצ"ש 2 אוצרות.
בעיקרון היה זימון לקיסרי למחר, אבל בסוף בשבת אחה"צ היו לי צירים סדירים וחזקים, נסענו לבי"ח ולהפתעתי היתה פתיחה של 3.5 ס"מ ומחיקה 50.
הורידו אותי לחדר ניתוח ולאחר זמן קצר הגיחו לעולם בזה אחר זה הבן, במשקל 3.400 ק"ג ולאחריו הבת במשקל 3.140, בשבוע 37+4.
היה ניתוח מדהים! שהפר את כל הפחדים שנשארו לי מהקיסרי הקודם. הצוות היה נהדר ועשה עבודה משגעת, הכאבים ב"ה נסבלים ביותר, וההתאוששות קלה.
והילדים מקסימים, בובות ממש!!

בהצלחה לכולן והמשך הריון תקין עד לסוף המיוחל..........
דיי!!!
06/08/14 11:39
74צפיות
המון המון מזל טוב!!! תהנו מהמתוקים ותגדלו אותם בנחת!!! נשמע חוויה טובה (אני מתה מפחד מניתוח)....
אגב אפשר לשאול איזה בי"ח?
ואווווו חלום של משקלים!!
06/08/14 12:35
65צפיות
המון המון מזל טוב, כל כך כיף לשמוע על החוויה החיובית
אושר בריאות ונחת מהקטנים...
º
איזה אושר מזל טוב
07/08/14 08:17
27צפיות
מזל טוב
07/08/14 09:41
36צפיות
משקלים נהדרים!!! לא ידעתי שתאומים יכולים להגיע להארכת משקל כזו.
כיף לשמוע שחווית הקיסרי הייתה יחסית טובה מבחינתך.
בהצלחה
וואו מזל טוב
07/08/14 12:09
28צפיות
איזה יופי של משקלים ונשמע שהייתה לך חוויה מדהימה..
איזה כיף, שימשיך ככה ויהיה לכם רק נחת
וואיי איזה משקלים נהדרים
07/08/14 21:45
37צפיות
שיהיה המון מזל טוב נחת ובריאות לכולכם.החלמה מהירה מהניתוח
º
וואו, ווואו, וואו- החלמה מהירה, אושר ואושר על הרחבת המשפחה
10/08/14 11:43
12צפיות
מדהימים ומדהימה שאת! איזו הודעה מרגשת ומחזקת מלאן תלפים
10/08/14 14:27
14צפיות