לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום דיני משפחה
גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום דיני משפחה

גולשות וגולשים יקרות ויקרים.
ברוכים הבאים לפורום.
מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.
הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.
דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.
אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

לקראת שבת - פנינה לפרשת השבוע / תרומה 19
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2015 | 15:54
19
צדקה היא מצוות עשה.
למה אם כן לא מברכים עליה כשם שנוהגים לפני כל מצווה אחרת?
משום שאם היה צורך לברך לפני קיום מצוות צדקה,
היו אנשים מקדימים למתן הצדקה הכנות שונות:
טובלים במקווה, נוטלים ידיים - ובינתיים היה העני גווע מרעב...

וחרז הרהמצ"ז:
עשיר קמצן ואווז מפוטם - מביאים תועלת רק בקצם.

מה אומר החוק למקרה הבא
19/02/2015 | 00:39
4
101
מדובר בזוג נשוי מבוגר החולק דירה כרכוש משותף . אחד מהם סיעודית ומיוצג ע"י אפוטרופוס. האם במקרה של מות המאושפז יוכלו היורשים (קרוביי המאושפז) להוציא צו פינוי למי שנותר לגור בדירה המשותפת
או לדרוש דמי שכירות או מחיציתם. או שתוכל להשאר כל עוד בחיים. מה אומר החוק והאם יש פער בינו לבין החלטות שופטים במקרה כזה.

בהעדר צוואה-שלושה רבעים מהרכוש שייכים
19/02/2015 | 06:49
61
לבעל ורק רבע ליורשים,שיוכלו לבקש"פירוק שיתוף".
בנימה אישית-הרציו מאחורי השאלה-גרם לי לתחושה לא נעימה.
פינוי בן הזוג מהדירה לאחר פטירת בעלת הדירה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2015 | 07:17
2
60
היורשים יוכלו לדרוש מבן הזוג הנותר בחיים לפנות את הדירה.
אם יסרב - יוכלו להגיש נגדו תביעה להוצאתו מהבית, 
ובתביעה יעתרו גם לחייבו בשכר דירה לתקופה שהוא מסרב לפנות.
אבל לא בטוח שביהמ"ש יחייב בשכר דירה.
כלומר
19/02/2015 | 16:46
1
34
להערכתך שופטים יתירו להתגורר בנכס עד יום מותו.
ותודה רבה לתגובות
בני-סליחה.מדובר בדירה שהיא רכוש משותף לחסוי
19/02/2015 | 17:16
43
ולבן/בת זוגו.
בהעדר צוואה-שלושה רבעים שייכים ליורשים ואת המתגורר בדירה ניתן להוציא רק אם יתבעו בבית המשפט"פירוק שיתוף"ובית המשפט יחליט על כך.
שאלה די דחופה
18/02/2015 | 19:58
1
74
שלום רב,

רציתי לדעת האם במקרה שלי אני צריך להגיש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות או בבית משפט לענייני משפחה.

ישנו קרוב משפחה (אחות של אישתי) , שמתרידה אותי (בעלה של אחותה), את הילדים שלי ואת אישתי (אחותה) אנחנו כבר בני 50 מה שאומר שאין לנו קרבה צמודה עם אותה אחות של אישתי.

האישה מגיעה לביתי מקללת וצועקת על בנותי, עלי ועל אישתי. היא מוציאה דיבה עלי במקום בו אני גר (ישוב קטן שכולם מכירים את כולם) בטענה שאני בוגד באישתי, מתעלל בה ועוד חארטות כאלו ואחרות שבאות במצבי רוח שונים של אותה אישה (אחותה של אישתי).

אין לי מטרה לתבוע בגין שום דבר אחר מלבד הרחקתה של אחות של אישתי, מאישתי, ילדי וממני (צו הרחקה?!).

האם אני אמור לתבוע בבית המשפט לענייני משפחה? או שאני יכול להגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות? (אני מעדיף תביעות קטנות)

אם אני חייב לתבוע בבית המשפט לענייני משפחה, האם יש חובה בעורך דין?, או שאני יכול להגיש כתב תביעה ללא עורך דין?

תודה מראש על התשובות 

תלונה במשטרה על הטרדה
19/02/2015 | 07:49
42
זה התפקיד שלהם
כמובן שאין צרך בעורך דין

שיעורי חלוקת צוואה
18/02/2015 | 10:27
5
70
אבקש בדוגמה בסיסית: למוריש אין בת זוג ורכושו -בעיקר דירתו צריכה להתחלק עפי חוק . יש למוריש 3 ילדים. למוריש יש גם אח.
3 הילדים  הולידו בהתאמה 1 נכד, 2 נכדים,3 נכדים. כל הנכדים לא בוגרים. . איזה חלק % יקבל כל אחד מהנ"ל (ואיך החישוב)
והאם מכירת הדירה טעונה אישור אפוטרופוס  בגלל הנכדים הלא בגירים?
תודה
ועוד
18/02/2015 | 10:59
1
46
ומה לגבי חתן כלה שהם הורי הנכדים והאם יש להם חלק לפחות מחזקת השיתןף?
תשובה-
18/02/2015 | 17:58
41
החלוקה בירושה היא רק לילדים של המוריש, בחלקים שווים.
בני הזוג של ילדי המוריש לא זכאים לקבל חלק מהירושה. אפשרותם לזכות בחלק מהירושה תלויה עד כמה הירושה תשמש את בני הזוג בחייהם המשותפים.

כלומר, אם לצורך העניין (לא כמו במקרה שהבאת) האשה קיבלה בירושה דירה ודירה זו שימשה למגורים בני הזוג - יתכן  שהבעל יהיה זכאי למחצית הדירה, אם הם יפרדו.
חלוקת ירושה כשאין בן זוג
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2015 | 12:35
2
53
במקרה הזה רק הילדים יורשים חלקים שווים ביניהם.
תודה לשניכם ו-
18/02/2015 | 19:23
1
248
אז למה כתוב בחוק ילדי המוריש וצאצאיהם?
אם הילד היורש מקבל כסף תמורת מימוש הדירה שירש, אז אשתו (הכלה) הופכת שותפה גם לרכוש/כסף זה? אלא אם כן מופקד בחשבון בנק נפרד?!
צאצאי ילדי המוריש (כמו הנכדים)
19/02/2015 | 03:44
43
יורשים רק אם ההורה שהיה אמור לרשת (כי הוא בן המוריש) נפטר.
לדוגמא, אם למוריש יש 3 ילדים א' ב' ג', וילד ג' נפטר ויש לו 2 ילדים (נכדים ד' ה'), אז א' ו- ב' ירשו כל אחד שליש, ואילו הנכדים ד' ו- הי ירשו כל אחד שישית (יתחלקו בשליש שהיה אמור לרשת ג').
החוק אומר שרק צאצאים יורשים יורש שנפטר. כלומר אם ג' נפטר ולא הותיר ילדים, אבל היתה לו אישה למשל, אין מי שיקבל את חלקו, ו- א' ו- ב' יקבלו כל אחד מחצית.

אם ילד יורש ומפקיד את הירושה בחשבון משותף עם אישתו, או מתגורר עם אישתו בדירה שירש, אז המעשה הזה יוצר שיתוף.
כדי למנוע שיתוף, צריך להחזיק את פירות הנכס שהתקבל בירושה בחשבון נפרד, ולא לגור בו ללא הסכם ממון.
קיום צוואה
17/02/2015 | 20:37
2
54
דודה שלי השאירה צוואה על שמי (דירה המוערכת בכ-800,000ש"ח) 
אנחנו 10 יורשים , הכוונה למכור את הדירה לחלק את התמורה באופן שווה . 
האם חייבים עורך דין? 
אם כן , מה גובה שכר טירחה שגובים? 
האם יש תשלום מס ?
שלמה
חלוקת דירה בין יורשים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2015 | 06:52
1
140
1.   עליכם לקחת עו"ד כדי שיגיש את הצוואה לקיום אצל רשם הירושות.
2.   העלות אינה גבוהה - 3,000 עד 4,000 ש"ח פלוס מע"מ, תלוי  בעוה"ד.
3.   אחרי  שהצוואה תאושר, תרשמו אתכם בטאבו כיורשים, ואז תוציאו אותה למכירה         לבדכם.
4.  תזדקקו לעו"ד לצורך הכנת הסכם המכירה. עלותו בדרך כלל אחוז  פלוס מע"מ              משווי הדירה.
5.  כנראה שלא יהיה מס כלשהו על מכירת הדירה.
למה לא יהיה מס על המכירה?
18/02/2015 | 09:53
30
הפטור ממס שבח על דירה שהתקבלה בירושה הוא רק לבן זוגו של המוריש ולצאצא של המוריש או בן זוגו
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לדנה ברגר|?|
17/02/2015 | 13:32
2
|גיטרה| דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|אקשן| תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו? היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|מיקרופון| הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!

|מוצץ| פורום הורים לפעוטות שמח לארח את טובה קראוזה, דיאטנית קלינית לתזונה בהריון ואחרי לידה, מחברת הספר "המדריך השלם לתזונה בהריון" ומקימת אתר "תזונה טובה".
האירוח התחיל ביום ראשון ויסתיים מחר בשעה 10:00! מהרו להיכנס לפורום ולעלות את שאלותיכם על גבי השרשור:
דין צוואה ומתנות
17/02/2015 | 10:30
6
54
. אנו 4 אחים אשר רק אני הייתי בקשר עם אבי המנוח בזמן שיתר אחי רק מיררו לו את החיים,בקושי דיברו וראו אותו ,וכו".
2 במהלך השנים היות והיתי בקשר צמוד,אוהב ודואג עם אבי, קיבלתי גם מתנות כספיות מידי פעם ואף סכום כסף חד פעמי גדול כמתנה - כ 9 חודשים לפני הארוע המוחי הקשה אשר אבי קיבל.
אבי היה כשיר למעט מחלות זיקנה ולא הוגש מעולם בקשת אפוטרופוס אליו,לפני שקיבל את הארוע המוחי.
3.כעבור כשנה אבי נפטר. שנה בה פעלתי להעברתו למוסד מתאים,תשלומים,פינוי דירתו ותכולתה ועוד ועוד, לבדי.
4 לאחר הפטירה מצאתי במסמכיו 2 צוואות אשר תאריכן מלפני כ 3 שנים בערך , בכתב ידו, מקוריות,מפורטות אשר מצוות את כל רכושו, אלי בלבד.
לאבי היתה צוואה מלפני כ 10 שנים אשר עשה אצל עו"ד עם עדים.

שאלותיי הם:
1. האם צוואות אלו ניתנות למימוש ללא כל בעיה , ואיך? והאם נכון וכדאי לממשם?
2. האם יתר האחים יכולים לדרוש את המתנות גם הכספיות אשר אבי נתן לי בחייו, לפני קרות הארוע המוחי?
תודה. דויד
צוואה מאוחרת מבטלת
17/02/2015 | 12:22
3
45
צוואה מוקדמת במקרה של סתירה.הצוואות ניתנות למימוש אלא אם יוכח שלא נעשו מתוך רצון חופשי. נראה שאם יאושרו גם המתנות יישארו שלך.
מה הכוונה:"צוואה מוקדמת"? ומה הקשר בין הצוואה לבין המתנות?
17/02/2015 | 13:10
2
19
לפי התאריך על הצוואה
17/02/2015 | 13:32
1
32
מה שקובע הוא הצוואה שנכתבה בתאריך המאוחר יותר.
אין קשר בין הצוואה למתנות. אם בצוואה נקבע שכל רכושו עובר אלייך
זה כולל את המתנות. עליך להגיש בקשה אצל רשם הירושה לקבל צו קיום צוואה.
המתנות הכספיותניתנו ללא קשר לצוואה, אז מדוע אתה קושר בינהם?
17/02/2015 | 13:38
18
מימוש צוואה
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2015 | 13:58
1
38
עליך להגיש לרשם הירושות את הצוואה האחרונה של אביך ז"ל.
הרשם אמור לאשר אותה, אלא אם מי מאחיך יתנגד ואולי יטען כי הצוואה לא כשרה.
אם אביך נתן לך את המתנות מרצונו בהיותו במצב נפשי תקין - לא יהיה עליך להשיב את המתנות.

ניתן לבצע גם בבית הדין הרבני,בעלות
17/02/2015 | 20:06
25
נמוכה יותר ומהר יותר.
שאלה לגבי משמורת משותפת או לא מבחינת טובת הילדים במקרה שלי.
17/02/2015 | 09:21
9
75
נשואים 12 שנה. 2 ילדים קטנים בני 6 + 2.5.

החלטננו על פרידה בעקבות מעשה לא יאה של אחד מבני הזוג והתרחקות בשנים האחרונות( אפשר לקרוא לזה חצי בגידה או מעילה באמון שנמשך בהסתר גם לאחר הגילוי ותוך כדי נסיון לשקם את הקשר)

החלטנו על תהליך של גישור אך עדיין לא החלטנו למי לפנות.  אין לנו נכסים ורק מספר הלוואות בבנק ורכוש דירתי משותף.
הסכמנו כי טובת הילדים תהיה תמיד לנגד עיננו בעתיד ולאורך תהליך הפרידה.

מתחיל הדרך אמרתי לה כי אני רואה את הפרידה כהליך של הסכמה, הדדי, ידידותי ועם כנות מלאה. למרות זאת צצו כמה אי אמירת אמיתות מצידה בתקופה האחרונה שעליהם התנצלה.

אני עצמאי שעובד מהבית. לוקח את הילדים לגנים ולבית הספר בבוקר אחרי שהיא מכינה אותם. ולוקח אותם אחרי ההגן והבית ספר 3 פעמים בשבוע משעה 4.  בערב סביב שבע היא מחליפה אותי כך שאוכל להמשיך לעבוד. בכל הפעמים שהילדים חולים או צריכים השגחה מאיזו סיבה אם זה גם חופשים לרוב אני איתם מעצם הגמישות הקיימת אצלי בעבודה מהבית והיות והיא שכירה.

עד עתה לא התייעצתי בעורך דין או מישהו מהתחום, אלא רק ניזונתי מהמידע הרחב שקיים באינטרנט.  אמרתי לה מתחילת המשבר וגם כעת שאני הייתי רוצה משמורת משותפת היות ואני קשור מאוד לילדים והם אלי, ומעצם זה שאני זמן רב איתם מרגע הולדתם. הרי גם כאשר הם נולדו והיא היתה איתם בחופשת לידה חוויתי את גידולם מהרגע הראשון מעצם היותי עובד מהבית ובעצם חופשת הלידה שלה היתה גם מעין חופשת לידה גם בשבילי.

בתקופה לא קלה זו ולאחר שכנראה קיבלה ייעוץ היא טוענת כי היא לא תסכים למשמורת משותפת כי טובת הילדים היא לא משמורת משותפת וכי הם קטנים מידי. והיא לא מוכנה להקשיב לנושא משמורת משותפת כי זה לא טובת הילדים והם קטנים מידי מה גם שהיא לא מוכנה שהמזונות יירדו ב 25%. וזה עוד לפני שהתחלנו בהליך של גישור. יכול להיות שזה איזה שהוא כעס גם על כך שאני יזמתי את הפרידה, אין לי מושג.

בשיחה האחרונה היא הבהירה לי למרות שאמרנו שהכל נעשה בהסכמה ובידידות כי מבחינתה משמורת משותפת לא באה בחשבון ומבחינתה היא תילחם על כך אפילו בבית משפט. למרות ומעולם לא אמרתי שאני הולך להילחם על כך או מתכוון ללכת לערכאות בנושא או הבעתי איזושהיא דעה או הצהרה כי זה משמורת משותפת זה הדבר היחידי מבחינתי.

היא אישה מאוד דעתנית ומאוד לוחמנית בגישה שלה למרות ואני תמיד מנסה לרכך את אופי המשבר והפרידה.

ועכשיו שפרקתי את הסיפור מעל כתפי, אשמח לעצות אובייקטיביות כמה שניתן בשני נושאים:

1. משמורת משותפת. האם היא לטובת הילדים בגילאים הללו או לא? מבחינת הגיל ומבחינת הקשר איתי כפי שתיארתי אותו.
    ואם לא אם יש הצעות אחרות לפיתרון המחלוקת ביננו אשמח לשמוע.

2. דעתכם על המשך ניהול המשבר והפרידה. האם יש טעם ללכת למגשר/ת כאשר צד אחד מצהיר שמבחינתו הוא לא מתכוון להתגמש או לשמוע על אפשרויות אחרות?

תודה מראש על כל דיעה והתייחסות.
א.קיימות כבר פסיקות למשמרות משותפת ללא מזונות
17/02/2015 | 09:52
1
45
ב.קיימות כבר פסיקות למשמורת של שופט.ג.רצוי להתיעץ עם עו"ד.
עוד על משמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2015 | 14:30
49
תשובתי הקודמת לא הושלמה בטעות, אז הנה התשובה כולה:

1.   בדרך כלל  אי אפשר לדעת מראש אם משמורת משותפת טובה לילדים.
2.   צריך לבדוק את השאלה בעזרת מומחים, ולכן עצתי שתתייעצו עם  מומחה לילדים.
3.   הפסיקה האחרונה קבעה, כי במשמורת משותפת על האב לשלם מחצית המזונות         בערך ממה שהיה עליו לשלם אם המשמורת היתה אצל האם בלבד. אך זאת בתנאי        שהאמא  משתכרת פחות או יותר כמו האב.
4.    ולשאלתך באשר לגישור: כן,  אני ממליץ.

משמורת משותפת - כדאי ומה המשמעות לגבי המזונות
17/02/2015 | 10:30
56
1.   בדרך כלל  אי אפשר לדעת מראש אם משמורת משותפת טובה לילדים.
2.   צריך לבדוק את השאלה בעזרת מומחים, ולכן עצתי שתתייעצו עם  מומחה לילדים.
3.
משמורת משותפת - לא כדאי.
17/02/2015 | 18:21
5
38
הסבר קצר:
אין אף גורם במדינה שיכול להגדיר מהי "משמורת".
החוק לגבי ילדים הוא חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. בהתאם לחוק זה שני ההורים נושאים בחובה משותפת על הילדים.

המילים "משמורת משותפת" מביעים רצון מדומה של שני ההורים להיות שווים בחינוך הילד.
אבל, למעשה, אם ההורים רואים את הילדים בזמנים שווים - יש להם את אותם יתרונות של "משמורת משותפת".

ההבדל הרבה פעמים הוא פסיכולוגי. שהאמא מרגישה שאם המשמורת "משותפת" אז יש לה פחות זכויות בחיי הילד. דבר שהוא לא נכון שכן החוק קובע שהזכויות והחובות כלפי הילדים שוות בין ההורים.

ההבדל היחיד בין "משמורת משותפת" למשמורת רגילה הוא - לעניין חיוב בארנונה, ברשויות מסויימות.

ד"ר מזאה מאוניברסיטת בר-אילן הראה שבטווח הרחוק, דווקא הורים למשמורת לא משותפת שומרים על קשר עם הילדים לאורך זמן (בהתאם למחקרים שנעשו בארה"ב).
ב"שמורת משותפת" או "הסדרי ראייה נרחבים" הילדים נמצאים
17/02/2015 | 20:03
4
34
זמן שווה אצל כל אחד מההורים,ובכל בית של הורה יש להם חדר וכו'.
במדינות רבות באירופה וחלק מארה"ב-משמורת משותפת הינה בגדר חובה  וכבר שנים לא מעטות.
אם זה טוב להם-מדוע שלא יהיה טוב לנו?מובן שנדרשים תנאים מתאימים.מגורים בקרבת מקום,קשר טוב בין ההורים,חדר לילד בכל אחד מהבתים וכו')
ואגב-ההבדלים המהותיים  הם -שלכל אחד מההורים יש גם זמן לעצמו,ואחריות וכן-כבר יש פסיקה ללא מזונות אלא חלוקה שווה של ההוצאות או בהתאם להשתכרות.(אם איני טועה של השופטת מקייס)
שימי לב-
18/02/2015 | 18:03
3
29
אני אמרתי שאני בעד "הסדרי ראיה רחבים".
אולם נגד השימוש במונח "משמורת משותפת" שכן לעתים הצדדים רבים על ההגדרה, למרות שמסכימים על המהות.
האחריות קיימת מכח חוק הכשרות המשפטית, לא מעצם ההגדרה של המשמורת.

לגבי פסיקה ללא מזונות או בהתאם להשתכרות, לא נראה לי שזה אושר במחוזי.
אני חושב שזו פסיקה בעייתית, לא בגלל התוכן שלה - אלא בגלל שהיא סותרת את הדין הדתי שהוא המחייב בהתאם לחוק.
זו היתה פסיקה בבית משפט לעניני משפחה
18/02/2015 | 20:06
2
29
ועובדה שלא הוגש ערעור.
לנושא הדין הדתי-כבר מזמן מצאו שופטים חכמים ועכשוויים דרכים יצירתיות  להגמיש אותו ולהתאימו למציאות.
טעות קלה.
20/02/2015 | 10:37
1
27
ישנן סיבות רבות מדוע לא מוגש ערעור. לרוב, מדובר בעניין של כסף.
הלקוח לא תמיד מעוניין לשלם עוד כסף לעורך הדין, כאשר הוא מפחד שיפסיד גם בערעור.

אי-הגשת הערעור לא הופכת פסיקה של בית משפט שלום למחייבת או אפילו למנחה.

לגבי הנושא הדתי - העובדה ששופטים קבעו בניגוד לדין הדתי, הינה בעיה.
בפס"ד בר-עוז נ' סטאר (שעסק בביטול הלכת שמש) בית המשפט העליון התייחס לבעיה של שופט שלום שרוצה לפסוק אחרת מההלכה הפסוקה. לא זוכר כעת את שמות השופטים, אבל שופט אחד אמר שבמקרה כזה יתכן שבית המשפט השלום יקבע אחרת והדבר יגיע לערעור. השופט השני סבר שבית המשפט בערכאה נמוכה מחוייב לקבוע לפי ההלכה הפסוקה ומקסימום לכתוב בהערת אגב שלדעתו צריכה להיות פסיקה אחרת.

בענייננו, בתי המשפט למשפחה קובעים פסקי דין שוויוניים למרות שהחוק הדתי קובע אחרת.
למשפט האחרון-כוונו דבריי.
22/02/2015 | 09:03
13
מכאן ששנינו מסכימים.
חשיבות צו קיום
16/02/2015 | 18:20
6
114
אם מינתה בן כמנהל עזבון לרכושה, שיחולק ללא הוראות אחרות, עפ"י החוק, בין הילדים, ונפטרה. בצוואה רק מינתה את הבן להיות מנהל עזבון. האב  שהיה נשוי לה עד מותה, עדיין חי ורשם צוואה כנ"ל .הילדים כולם היו פאסיביים עד כה. עד כמה חשוב להגיש את הצוואה המיוחדת לקיום, בטרם פטירת האב?
תלוי באב.
16/02/2015 | 22:02
1
25
ישנם נכסים שבהם בני הזוג רשומים שותפים (כמו חשבון בנק), אשר יתכן והאב לא יוכל להשתמש בהם בלי שינתן לטובתו צו קיום צוואה.
אם אין נכסים כאלו, אין כל מניעה לחכות עם הצו עד לאחר פטירת האב.
תודה ומה
17/02/2015 | 08:13
18
מה יהיה למשל נוסח משפט מינוי למנהל עזבון בלבד-לחלוקה עפי החוק  בין הילדים והשאר
הגשת צוואה לקיום
( לעמוד שלי בתפוז )
17/02/2015 | 08:35
33
מקובל לקיים את הצוואה ולא להמתין עד שההורה השני ילך לעולמו (עד מאה ועשרים).
אחרי שהצוואה מקויימת ע"י  רשם הירושות רושמים את חלקם של היורשים בטאבו 
(בהנחה שלאמא יש זכויות בדירה), ואת כספה מחלקים בין היורשים,  או שהילדים מוותרים על חלקם לטובת האב.
תודה ואבקש עוד שאלונת
17/02/2015 | 08:50
1
22
האם אפשרי/ מקובל לכתוב בצוואה רק כך לדוגמה : "אם יתגלעו חילוקי דעות בין יורשיי הטבעיים עפי החוק, בקשר לעזבוני -ניהולו או/ו מימושו וכו', אני קובעת שבני מר........יהיה מנהל עזבוני."
האם צוואה על תנאי כזו ,שלא תוגש לקיום עד אשר יהיו מחלוקות,היא מקור לצרות? או דווקא 'שוט' לשאר היורשים?

תשובה-
18/02/2015 | 18:06
17
קודם כל, בהתאם לחוק כאשר יש צוואה חייבים להגיש אותה לקיום.
הפסיקה קבעה שאי-הגשת צוואה במועד, אלא כאשר ישנם מחלוקות מקיימת חזקה שהמחזיק שברשותו הייתה הצוואה פעל שלא בתום לב ו/או היה מעורב בהכנת הצוואה ולכן הצוואה נפסלה כלפיו.

בכל מקרה, הרשם קובע בסוף מי יהיה מנהל העזבון. אם יש מחלוקות, זה עובר לבית המשפט. בית המשפט יכול להתחשב בבקשת המצווה בצוואה אולם הוא לא מחוייב לבקשה זו.
מיקוד:האם אפשר לרשום גם מנהל עזבון מותנה בצוואה,
18/02/2015 | 19:18
10
בתנאי שימונה רק אם הוא -כאחד היורשים - יחליט שיש מחלוקות, ויבקש אז אישור להיות מנהל העזבון כפי שקבע המוריש
|תפוז| מזמינים אתכם לסרט
16/02/2015 | 12:28
5
|אקשן|תפוז אנשים מזמינים אתכם לקחת חלק בהקרנה מיוחדת של סרט הקולנוע "אנני" בבימויו של וויל גלוק ובכיכובם של ג'יימי פוקס, קוונז'יין ואליס, קמרון דיאז, בוב קאנבל ורוז ביירן!
גרסה מחודשת למחזמר המצליח 'אנני' מ-1977 שהפך ללהיט קולנועי.
וויל סטאקס הוא טייקון עסקים ואישיות פוליטית בכירה שמשיק קמפיין שבו הוא מאמץ את אנני, ילדה שגרה עם אמה המאמצת המרשעת, גברת האניגן, מאז שהוריה עזבו אותה כשהייתה תינוקת.

ההקרנה המיוחדת תתקיים ב-23 בפברואר בקולנוע רב חן גבעתיים- ההקרנה סגורה לגולשי תפוז ותינתן עדיפות לגולשים פעילים.
רוצים להצטרף אלינו|?| היכנסו עכשיו לבלוג הבית לקבלת פרטים ומימוש ההזמנה:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?Ent...   

|גיטרה|דנה ברגר יוצאת בהופעה בעקבות האלבום החדש "מתנות של זמן" בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין, ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי להופעה הנהדרת!
היכנסו עכשיו לפורום ציפורי לילה וספרו לנו מהו השיר האהוב עליכם ביותר ממגוון להיטה של דנה ברגר. חמשת הגולשים המקוריים ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה!

|מיקרופון|הלהקה הפופ-רוק האמריקאית המצליחה וואן ריפבליק מגיעה להופעה בלתי נשכחת בפארק הירקון ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות חד פעמית לזכות בכרטיס זוגי להופעה!
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת הלהיט של הלהקה "Counting Stars". עשרת הגולשים עם ההודעות המקוריות ביותר יזכו בכרטיס זוגי להופעה הנחשקת!
הסכם בין ידועים בציבור
16/02/2015 | 09:32
5
58
שלום
סבי ז"ל וזוגתו ערכו לפני כשלושים שנה הסכם חיים משותפים בו הם הסדירו את יחסי הממון ביניהם ואולם הם קבעו כי הם לא מעוניינים להיחשב כידועים בציבור וכי בעת פטירת מי מהם, השני לא יהיה זכאי לרכוש מכוח ירושה.

שאלתי היא- האם הסכם כאמור גובר על הוראות החוק והאם ייתכן ובית המשפט יכיר בהם כידועים בציבור ויראה בזוגתו יורשת?
תודה

זכויות ידועים בציבור
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2015 | 12:23
38
קרוב לוודאי  שביהמ"ש אכן יכיר בזוג כידועים בציבור בשל אורך החיים המשותפים.
ההסכם אינו גובר על החוק בכל הקשור לזכות הירושה של בת הזוג:
היא יורשת את הסבא ז"ל כאילו היתה נשואה לו.
אבל אם סבך השאיר צוואה - הצוואה תגבר.
לא כתבת מה מוסדר בהסכם בעניני הממון. יתכן שמה שהם הסכימו גובר על כללי הפסיקה, 
הרואה בידועה בציבור, לעתים, כמי  שזכאית  למחצית כל שבן הזוג שלה צבר.
אין צוואה?
16/02/2015 | 12:25
2
20
יש צוואה
16/02/2015 | 12:47
1
30
להשלמת התמונה- .
אכן לסבי יש צוואה במסגרתה הוא לא הוריש דבר לבת זוגו (זו היתה ההסכמה ביניהם, שכל אחד יוריש את רוכושו לילדיו).
במסגרת ההסכם לחיים משותפים הם הסדירו את כל ההתחשבנות הפיננסית ביניהם במסגרת החיים המשותפים (סבי עבר לגור בבית זוגתו והשתתף בהוצאות הדיור).
תודה רבה על ההתייחסות המהירה
הצוואה גוברת על החוק
16/02/2015 | 18:27
30
הירושה תהיה על פי הצוואה.
תשובה אחרת-
16/02/2015 | 22:04
32
אם הם הסדירו ביניהם במפורש שהם לא יהיו ידועים בציבור, הם לא יהיו ידועים בציבור.
ישנה מחלוקת בפסיקה. יש האומרים שבגלל שסעיף 5 לחוק יחסי ממון מדבר על חלוקת הנכסים בין בני הזוג עם פקיעתם, לרבות מוות. כלומר, חוק זה משלים את חוק הירושה ולא מתנגש בו.
ויש האומרים שיש עדיפות לחוק הירושה, לאחר המוות.

התעללות נפשית
15/02/2015 | 20:36
4
59
שלום.
אני בגיר, בן 29, נכה נפש שמתגורר עם הוריי ואחי הגדול והקטן בצפון תל אביב.
לאחרונה ההתעללות הנפשית אותה אני חווה מסלימה, וכוללת את כל בני הבית.
בין אם זה לקרוא לי חולה נפש או פסיכי או משוגע או דפוק בשכל, או סייקו, או הזיה או אפס או חולירע, או טינופת, או מפגר, או מטומטם או שמן (התרופות שאני לוקח גורמות להשמנה נוראית)... ואין יום שאני לא חווה את ההשפלה הזאת או כמה מהמילים הללו.
בין אם זה אמא שלי שמתחילה לצרוח עליי ולנסות להשפיל אותי כל פעם שהיא בטוחה אני פוגע בכבודה אפילו שאיני מתכוון לכך, שהיא מעירה אותי משנתי עם רעשים במטבח (אני יישן בסלון), ושאני שואל אותה למה היא עושה לי דווקא היא מגבירה את עצמת הרעשים והטריקות ומתחילה לצרוח עלי בעודי יישן.
בין אם זה אחי הגדול שכשאני אומר שלא אהיה יותר פח הזבל של המשפחה הוא אומר לי ללא בושה "אתה כבר פח הזבל של המשפחה ותמיד תישאר כך" (אותו אח הוא עורך דין שהיה פעם אלים כלפי פיזית ושהקלטתי אותו מחק את ההקלטה שהצליח לחטוף את הטלפון מידי במהלך האלימות, וכשאיימתי שאתלונן עליו בלשכת עורכי הדין אמר שאם אני יעיז לעשות כן הוא "יאמלל לי את החיים"...)
אם אני חלילה במהלך ויכוח או ריב חס ושלום אם מישהו מאחי הורי תמיד לוקחים את הצד שלהם כי הם לדעתי פוחדים שיקרה להם משהו או שיסתבכו והם חושבים שאני גם ככה אבוד ואם הלך להם בן אחד לפחות נשארו להם שלושה אחרים.
הם מסוגלים במידה ואני מתחצף או עושה יותר מדי רעש במרפסת או בסלון להעיף אותי "בכוח סביר" (כי ככה המשטרה אמרה לאבא שלי לטענתו, שהוא יכול להוציא אותי ב"כוח סביר" מהבית) מהבית, ולהשאיר אותי לישון ברחוב בגשם, או בחדר מדרגות וגם אומרים לי שמצדם אני אשן ברחוב בגשם.
הם אשפזו אותי בעקבות ריבים בעבר בבית חולים גהה,, שם חוויתי טראומה נפשית והתעללות מצד האחים והרופאים שכמובן לקחו את הצד שלהם באופן סטיגמתי ביותר....
אני עכשיו אחרי אשפוז של חמישה חודשים בתל השומר (מתוכם חודש בסגורה) ועוד שלושה וחצי חודשים בבית חולים גהה, אחרי עוד טראומה ומעמסה נפשית לחיי הקצרים, אני ללא עבודה ומתקיים מקצבת ביטוח לאומי.
אמא שלי אומרת שהנוכחות שלי מפריעה לה.
היא אומרת שהיא מתביישת במחלתי.
הם כל הזמן מתנהגים כאוייבים שלי ובמקום לאהוב אותי או אפילו להאמין בי ובכוחי להצליח, מתנהגים אליי כאל נטל, כמו אל זבל, כאל מעמסה... רק כי בעברי הייתי אלים בעצמי
רציתי לשאול מה לעשות במצב כזה?
תבדוק זכויותיך במשרד הבריאות
16/02/2015 | 08:10
34
אם יש לך נכות נפשית של 40 אחוז ומעלה אתה זכאי לדיור מוגן.
התעללות בנכה נפש
( לעמוד שלי בתפוז )
16/02/2015 | 08:55
2
36
מקרה קשה ועצוב.
מבחינה משפטית, אין לי מה להציע  לך. הבעיה קשורה למערכת יחסים משפחתית רעועה
וההיבטים לתיקונה הם פסיכולוגיים.
מאחל לך עתיד טוב יותר.
פנה לעובדת סוציאלית במקום מגוריך.היא אמורה
16/02/2015 | 09:39
25
לדאוג לך לפתרון מתאים.
בהצלחה
איך זה יכול להיות שאין לך מה להציע לי מבחינה משפטית???
19/02/2015 | 19:38
6
אף בן אדם לא זכאי ליחס כזה מאף אחד ולכל אחד הזכות לכבוד ולחירות, כיצד ייתכן שאתה אומר לי דבר כזה???
מה גם שהתעללות לא נגמרת בתיאור הזה והיא כוללת בתוכה הרבה יותר שקצרה היריעה מלתאר...
האם עליי להסכים עם יחס שכזה?
10 הגדרות לזוגיות טובה ליום האהבה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2015 | 19:34
1
24
איזה יופי! תודה
17/02/2015 | 11:06
5
הצהרת עדים בבקשה לצו קיום צוואה
15/02/2015 | 14:06
4
30
שלום רב.
הגשתי בקשה לצו קיום צוואה והאפוטרופוס רשם שאין עניין + הערות. הצוואה נערכה (והודפסה) לפני 20 שנה אצל עורך דין ובנוכחות וחתימת עד נוסף (שפרטיו ושמו נוספו בכתב יד) ולפני מפר ימים נאמר לי שהוחלט להעביר את התיק לבית הדין לענייני משפחה בשל הצהרת עדים. שאלתי את עו"הד והוא טוען שתיקים לא מועברים לבית המשפט בשל אימות העדים. אודה לך באם תעזור לי להבין במה מדובאר והאם מדובר בתהליך ארוך?
תודה ושבוע טוב.
תשובה-
15/02/2015 | 19:14
1
22
נראה שלרשם לא הסתדר שיש פרטי עד שמודפס ועד נוסף שלא מודפס.
במקרה כזה, צריך שבית המשפט "ישלים את החסר" ויקבע שגם פרטי העד השני שהוספו בכתב יד - תקינים.

מן הסתם יקבע לכם מועד דיון,
אם לא יהיו התנגדויות - ככל הנראה בית המשפט יאשר את הצוואה.

לעניין הזמן - בתי המשפט עמוסים למדי. כך שזה יכול לקחת כמה חודשים.

תודה רבה.
15/02/2015 | 19:32
6
אימות צוואה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/02/2015 | 16:43
1
13
חסרים לי פרטים כדי לדעת למה רשם הירושות העביר את הבקשה לקיום הצוואה לביהמ"ש.
תוכל לגשת למשרד הרשם ולשאול שם.
לפי מכתב שקיבלתי מהרשם:
04/03/2015 | 20:14
21
"בצוואה נושא הבקשה לא מופיעה הצהרת עדים בהתאם להוראות סעיף 20. מדובר בפגם או חסר כמשמעו בסעיף 25 בחוק הירושה."
תודה על המענה - מעריכה מאוד את הנכונות לעזור.
חג שמח.
רוצים לזכות בכרטיס זוגי לוואן ריפבליק|?|
15/02/2015 | 11:46
|תו| וואן ריפבליק, להקת הרוק פופ המצליחה, פותחת את מסע ההופעות האירופאי שלה בישראל ולכם גולשי תפוז יש הזדמנות לזכות בכרטיסים להופעה הבלתי נשכחת.
היכנסו עכשיו לפורום פופ וספרו לנו מיהו הכוכב האישי שלכם בהשראת השיר Counting Stars, ואולי תזכו בכרטיס זוגי|!|

לפרטים נוספים והשתתפות: http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
שלום בני
15/02/2015 | 10:04
2
35
מסתבר שאני ובעלי נצטרך לאמץ
בלי להיכנס לפרטים המדכאים הייתי רוצה שזה יהיה ילד יהודי, אבל ידוע לי שתמיד מאמצים מאוקראינה, ברזיל וכו'. תהליך האימוץ בארץ הוא באמת כל כך בלתי אפשרי?
אימוץ בארץ או בחו"ל?
( לעמוד שלי בתפוז )
15/02/2015 | 11:06
28
שלום  דינה.
אפשר גם לאמץ ילד  בארץ, אבל ההליך בחו"ל מהיר  יותר ויש "מבחר".
הצלחה!
ילד שמאומץ בחו"ל מגויר בארץ.מה הבעיה?
15/02/2015 | 16:55
16
פורום ירושה ועיזבון עבר לכתובת חדשה
15/02/2015 | 09:34
152
לידיעת גולשי הפורום:
פורום "ירושה ועיזבון" שונה ל"עיזבון ואפוטרופסות" ונמצא בכתובת חדשה: http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f... תחת הנהלתו הישנה והטובה של רו"ח יוסי כהן.
הסטטוס של יום שישי 2
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2015 | 14:16
2
33
כשגבר פותח את דלת המכונית בפני אישה, יש לכך שני הסברים:
או שהמכונית חדשה - או שהאישה חדשה
צחקתי
13/02/2015 | 19:55
16
כי עוד כמה ימים אקבל מכונית חדשה, אבל האישה לא חדשה.
שבת שלום.

או שהוא ג'נטלמן אמיתי!
14/02/2015 | 10:38
6
הזוגיות שלנו מתפרקת
12/02/2015 | 15:38
8
98
שלום,

אנחנו נשואים 15 שנה. בשנים האחרונות הדרדרו היחסים ביננו.
אנחנו מנסים ללבן בכנות מה קרה לאהבה שלנו עם השנים. קשה לי להצביע מה גרם לכך.

יש לנו 3 ילדים, הקטן בן 4 ואני מתלבטת האם להמשיך במצב הקיים כדי לא לפגוע בהם.
מצד שני אני חולמת הרבה על השנים הראשונות והטובות שהיו לנו...
אולי בפרק ב' של חיי תהיה לי שוב תקופה נהדרת שכזו.

יש לך ניסיון כל כך גדול בכל מה שקשור לזוגיות, אולי יש לך עצה בשבילי?
לא לוותר.
12/02/2015 | 23:47
51
הסטטיסטיקה אומרת שיותר מתגרשים בפרק שני.

תחזיקי מה שיש לך בשתי הידיים, ותלכו לאיש מקצוע על מנת לשקם את הזוגיות.
(הייתי ממליץ לכם לראות הרצאה מצחיקה של הרב לסרי בנושא הזוגיות בקישור המצורף http://arachim.org/287 )

לאן נעלמה האהבה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2015 | 09:20
5
63
כיוון ששמך שיר, נזכרתי בשיר חכם ויפה בן 4 שורות של לאה גולדברג, ואולי בו תמצאי מענה לשאלתך 
מה קרה לאהבה בינך לבעלך עם השנים:

זֶה לֹא הַיָּם אֲשֶׁר בֵּינֵינוּ,
זֶה לֹא הַתְּהוֹם אֲשֶׁר בֵּינֵינוּ,
זֶה לֹא הַזְּמַן אֲשֶׁר בֵּינֵינוּ
זֶה – אָנוּ שְׁנֵינוּ אֲשֶׁר בֵּינֵינוּ.

לאן נעלמה האהבה
13/02/2015 | 10:17
2
47
הי בני
מאוד אהבתי
יוסי כהן, רו"ח
לאה גולדברג
13/02/2015 | 19:58
37
כתבה מנסיון אישי. לא היה לה מזל עם גברים.
לאן נעלמה האהבה
15/02/2015 | 11:34
29
בני ..כפי הנראה הנופים המרהיבים מביאים מוזה טובה .. 
 אהבתי 
טיפול זוגי עשוי להואיל לדעתך?
17/02/2015 | 11:08
1
19
אני מודה לך, בני, על השיר היפה של לאה גולדברג.
היא כתבה "זה לא התהום אשר בינינו", אך אני חוששת שהתהום שהזמן פער בינינו הוא הבעיה.
גם ההבדלים התרבותיים בינינו מעמיקים את התהום. האם לפי נסיונך טיפול זוגי עשוי להחזיר את האהבה הגדולה?

אין פתרון קסם
17/02/2015 | 17:00
15
אם יש לשניכם רצון אמיתי לתקן את הטעון תיקון ושניכם תלכו לייעוץ מרצון
ולא בגלל שאחד כופה על השני, יש סיכוי לשינוי.
שיר את מתארת מצב
15/02/2015 | 23:25
24
שכיח במערכות יחסים.שחיקה שנוצרת במערכת זוגית בה לעיתים שוכחים להשקיע ומתייחסים אליה כדבר מובן מאליו.
אשמח להפנות אותך ליעד רלוונטי שיאפשר לך ולבן זוגך להשקות את הישימון ולקבל סיכוי לחידוש הרגעים אליהם את כה עורגת.אם שניכם מוכנים לשחזר את צעדי הטנגו זה אפשרי-החייאת הרגעים בהם התאהבתם ונדרתם להקים בית בישראל.פרטים במסר.
כמה סביר לשלם לעו"ד עבור אימות חתימה בצוואה
13/02/2015 | 00:35
7
58
בהמשך לשאלה ששאלתי כאן

אשתי הדפיסה את הצוואה עבור השכן ועכשיו צריך לאמת אותה על ידי עורך דין לפני הפקדתה.

כמה סביר לשלם לעורך דין עבור חתימתו על הצוואה
הוא צריך להחתים 2 עדים
13/02/2015 | 08:09
1
35
לדעתי לא פחות מ 300 שקל
עורך הדין הציע שהוא והמתמחה יחתמו כעדים
13/02/2015 | 11:47
36
והוא רצה 500 + מע"מ + 25 ש"ח לכל עותק נוסף.

מהתגובות שלכם אני מבין שזה קצת יקר
כמה לשלם לעו"ד
( לעמוד שלי בתפוז )
13/02/2015 | 09:52
1
50
תלוי בעו"ד.
200-400 ש"ח סכום סביר.
תודה
13/02/2015 | 11:48
17
הערה-
15/02/2015 | 19:16
2
28
אני מקווה שאשתך ו/או אתה לא נהנים בצוואה.
בגלל שאם כן, העובדה שהיא הדפיסה את הצוואה - יכולה לגרום לכך שלא תזכו לקבל דבר מהעזבון.
תודה על הסבת תשומת הלב
15/02/2015 | 20:01
1
25
1. בשום מקום לא כתוב שהיא זו שהדפיסה, והיא עשתה זאת ללא תמורה
2. אני גם טורח עבורו כאן בפורום והלכתי איתו לעורך הדין (יותר נכון הסעתי אותו הלוך ושוב) וגם זה ללא תמורה
3. הוא הוריש לי מה שארצה מכלי העבודה שלו, ולאשתי את העציצים שלו וכמה ספרים. והדבר היחיד בעל ערך שם הוא מקדחת קונגו, אין לנו בעייה לוותר על זה.
תראה, אחרי הפטירה מתעוררים כל מיני "אוהבים"...
15/02/2015 | 23:27
28
כתבתי מה שכתבתי כ"הערת אזהרה".
יתכן, כפי שקורה ברוב המקרים, שלא תהיה שום בעיה לקיים את הצוואה.
אבל, אולי כדאי להתייעץ עם אותו עו"ד גם במחיר שהמזכירה שלו תדפיס מחדש את הצוואה או משהו כזה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד בני דון יחייא יליד תל אביב. חבר לשכת עורכי הדין משנת 1974.עוסק בדיני משפחה, ירושה ועזבונות 40 שנה. כתב 8 ספרים: 3 ספרים בסדרה "משפחה במשפט" -
עוד...

הודעות נבחרות

לא נמצאו הודעות נבחרות

חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
"צחוק הגורל"
עו
להתייעצות עם מנהל הפורום
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
14:08 | 28.08.15 עוד בני דון יחייא
16:08 | 27.08.15 אורחים בפורום
12:54 | 27.08.15 עוד בני דון יחייא
12:14 | 27.08.15 אורחים בפורום
22:24 | 25.08.15 ליאת12312
21:34 | 25.08.15 אשדודי80
19:18 | 24.08.15 עוד בני דון יחייא
13:45 | 22.08.15 אורחים בפורום
11:58 | 22.08.15 טםצאםה
14:08 | 21.08.15 עוד בני דון יחייא
03:18 | 20.08.15 אורחים בפורום