לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
קשרים משפחתיים הינם לעיתים קרובות גם קשרים משפטים. בני זוג נשואים, ידועים בציבור, הורים וילדים ולעיתים גם אחים ואחיות, סבים וסבתות - כולם מקיימים בינהם מערכת של קשרים משפטים מסועפים, ולא תמיד מודעים לכך...
במסגרת פורום זה נשתדל לתת מענה לכל שאלה שתתעורר הן בתחום דיני המשפחה - גירושין, יחסי ממון, חלוקת רכוש, משמורת קטינים, מזונות, גישור בתי דין רבנים לעומת בתי משפט לענייני משפחה וכו`; והן בתחום דיני הירושה - סוגי צוואות, התנגדות לצוואות, זכויות ירושה, וכו`.

כמובן שהמידע והעצות בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, וההסתמכות על מידע זה נעשית באחריות המשתמש.

כניסה לדירה
14/05/14 06:31
153צפיות
אני ואשתי פרודים 3 חודשים , במסגרת הסכם שהגענו אליו בבית הדין הסכמתי להשאיר לה בדירה המשותפת רכוש שרכשתי בכספי שלי בשווי כמה עשרות אלפי שקלים כגון: תכשיטים שקניתי לה, כלי כסף וכו'.
ברגע האחרון האישה פוצצה את ההסכם רציתי לדעת:
א. האם מותר לי להיכנס לדירה בלי להודיע לה ולקחת את הרכוש שקניתי בכספי שלי ? שהרי פורמלית אנו עדין נשואים.
ב. במידה וחלק מהחפצים לא יהיו בדירה האם מותר לי לקחת כסף מזומן שניתן לנו כמתנות חתונה בשווי החפצים החסרים ? (הכסף ניתן מהצד שלה).
אם הדירה רשומה על שימך-כן. השאר הודעה
14/05/14 07:04
88צפיות
אבל לקחת דברים שנתת עקב אהבה?????
ב.לא זו גניבה כי זה לא כספך.הכסף שניתן מצד שלה הוא של ה כשם שמתנותיך הן ,כאילו,שלך. נתת-למה תיקח?
יש או אין הסכם?
14/05/14 09:02
71צפיות
ובכלל-במקום לבצע פעולות מהבטן,מוטב שתתיעץ עם עו"ד והטב ביותר-לסיים את הסאגה בגישור.
אם ההסכם קיבל תוקף של פסק דין
14/05/14 20:29
62צפיות
בבה"ד הרבני יתכן מאוד שאינך יכול לעשות דבר בלי להגיש תביעה לביטולו.
ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ
12/05/14 18:02
62צפיות
שלום. אני רוצה לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ לקטינה. מה הפרוצדורה?  תודה
חסרים פרטים
12/05/14 23:21
32צפיות
האם הצו הוצא לבקשתך? עקרונית מגישים בקשה לביהמ"ש שנתן את הצו.
הכנת צוואה
12/05/14 14:08
99צפיות
שלום רב,
אנו שוקלים לכתוב צוואה בכתב יד שבה נוריש אני ובעלי, כ"א מאיתנו את כל העזבון לבן/בת הזוג, ובבוא היום הילדים יירשו בחלקים שווים.
אנו משפחה נורמטיבית, נישואים יחידים והילדים כולם משותפים. אין בעיות וסיבוכים מיוחדים.

ההתלבטות שלנו היא לגבי קופות הגמל.
כיום מופיע שם יורשים עפ"י חוק - כלומר, חצי לבן/בת הזוג והחצי השני לילדים.

קשה לצפות ולחזות מה יקרה בעתיד. אנו רוצים להימנע ממצב שבו אחד מאיתנו יהיה תלוי בחתימת ילדים והסכמתם לשימוש בכספים. לכן חשבנו לכתוב בצוואה כפי שתיארתי לעיל.
מאידך, תמיד יתכן היפותטית מצב שבן הזוג הנותר יכיר מישהי חדשה, יחיה איתה וינשל לחלוטין את הילדים מהירושה. גם מצב זה רצוי למנוע.

לכן חשבנו אולי להשאיר את קופות הגמל עם המוטבים כפי שהם (עפ"י החוק) ואת שאר העזבון (דירה, חסכונות בבנק) להוריש לבן הזוג הנותר. המחשבה היא של פיזור סיכונים, כמו בכל דבר בחיים.

אשמח לשמוע דעותיכם ותובנותיכם על כך.
כתבו בצוואה במפורש את דרישתכם,כולל לילדים,
13/05/14 14:48
63צפיות
החתימו שני עדים בגירים והפקידו אותה אצל רשם הצוואות.
את אשר כתב האחד שנפטר-לא ניתו לשנות.
שתי הערות-
14/05/14 07:50
54צפיות
1. צוואה בכתב יד צריכה להיכתב כולה ע"י המצווה. לכן, כל אחד מכם צריך לכתוב צוואה בנפרד ואי אפשר לכתוב בכתב יד צוואה משותפת. כמובן שאתם צריכים גם שיסכימו בעתיד להכיר בכתב היד שלכם וזו נקודה למחלוקת.

2. לגבי הביטוחים - הגדירו את הילדים כ"מוטבים בלתי חוזרים". כך לא יהיה ניתן לנשל אותם בעתיד, בלי הודעה להם מראש על כך ואז הם יוכלו להמשיך את הביטוח כאשר הם מסתמכים על הסכומים שכבר הופקדו.
צריך לבדוק אם יש מנגנון כזה גם בקופות גמל, לא בטוח.
אפוטרופוס זמני,
11/05/14 18:28
104צפיות
שלום! אנחנו 3 אחים (בגירים מעל גיל 30) האמא שתזכה לחים ארוכים, חסויה כרגע (לא במצב נפשי טוב, לא גופני, שום דבר, )
האח הגדול, ( להלן אח מספר 1 . קיבל אפוטרופוס זמני מהמדינה
אחות אחת להלן אחות מספר 2 חתמה לו אישור ,
אחות שלישית ( להלן האחות השלישית) לא חתמה ומסרבת, לקחה עו"ד. המשפט בדרך (דיונים, המשך יבוא, דיונים, ועוד חוות דעת של עובדת סוציאלית, ארוך ומשעמם)

האם בכל זאת הוא יכול לקבל אפוטרופוס קבוע שאחות אחת מתנגדת?  או שזה אוטומט יעבור לאפוסטרופוס של המדינה?
האם יש הצדקה שלא מגיע לו? כן, הוא מושך כסף ולא הראה בדיונים קבלות על הכסף, הוא לא מתנהג ומדבר יפה ( מאיים) אחות מספר 2 הוציאה עליו מכתב, פתחה פה מה שנקרא,
כל מה שהוא לא עושה כמו שצריך , מתכוונים להציג בדיון,

מה המצב כרגע לדעתכם?
הכל יתכן.תלי בהחלטה של השופט
12/05/14 08:39
53צפיות
ובדעה שיביע בא כח המדינה.
תגובה
13/05/14 10:44
61צפיות
במצב כפי שאת מתארת הנטיה של בית המשפט תהיה למנות אפוטרופוס זר. אפשרות נוספת היא שתבקשו מינוי של שניים מכם כאפוטרופסים וכך תוכלו לפקח על האח.
אורית הבנאדם הזה נחש.גנב כסף מהחתונה של אחותו
13/05/14 14:00
48צפיות
צועק ומאיים על האחות השניה, מושך כסף בלי סוף מהחשבון של האמא (ראינו תדפיס) מדובר על עשרות אלפים, אין קבלות על מה הוא הוציא כסף
בנאדם נחש מנוחש, לא ראיתי תחמן כזה בחיי, ( ממש לכלבוטק)
העובדת סוציאלית נוטה להאמין לו, על פניו הוא נראה רציני מדבר יפה נראה אחראי אך יש לו מניעים נסתרים
טוען שכשהאמא (תזכה לחיים ארוכים) תלך האחות לא תקבל " שקל ". לטענתו" שקל לא תקבלי". עד שבצוואה באופן וןודאי זה מתחלק לשלושה (לא היו הפליות בין האחים האמא אהבה את שלושתם ) לקח  את הרכב עושה בו כרצונו,, לוקח את העבודת זרה אליו הביתה מעסיק אותה ומשלם לה כסף

בקיצור לא הינו סומכים על הבנאדם לנהל חשבון של 10 שקל...
יותר מזה, הוןא לא מסכים לאחותו לבוא עם בעלה
13/05/14 14:01
39צפיות
לבקר את האמא, רק היא לבד ( לא יכולה עם תינוקת , אין מי שישמור, חייבת עזרה  במדרגות,)
מחוקק חוקים על דעת עצמו.
לא אדם שהיינו רוצים להיות בקשר איתו אי פעם.פשוט נורא.
אם הוא עושה דברים לא חוקיים לאמא
14/05/14 00:02
39צפיות
לדעתי האחות יכולה לבקש קודם צו בית משפט שיעכב את המינוי שלו ולא יאפשר לו למשוך כספים בלי אישור האחים עד החלטת בית המשפט
אגב אם הכסף יותא בלי קבלות זנ גם גובל בגניבה .
אולי אפשר להתלונן עליו במשטרה , תבררו זאת
ובהצלחה
פירוק שיתוף בבית מגורים
11/05/14 16:16
88צפיות
שלום רב
אני חיי עם מישהי 5 שנים בבית שהוא שותפות 50 50
לפי הערכת שמאי הבית שווה 3000000 ש"ח
נלקחה משכנתא משותפת ע"ס 1400000
כרגע יתרת המשכנתא 1100000
ברצוני לדעת עם אני קונה את חלקה בנכס אני צריך לקחת בחשבות את חלקי בתשלומי המשכנתא ששולמו עד היום
יתרת הבית בקיזוז המשכנתא 1900000
האם חלקי הוא 950000 או  שאני צריך לקזז מה 300000 ששילמנו משכנתא יחד
תודה רבה
צי חצי אז החשבון פשוט.
11/05/14 16:58
58צפיות
מחיר הבית הוא 3 מילון,1.5 מיליון לכל אחד מכם
משכנתא מחולקת לכם 550 אלף לכל אחד.
הורד הסכום מ1.5 מיליון ושלם לה 950 אלף.
לך נשאר 950 אלף ן1.1 מיליון המשכנתא.
גירושין ומגורים בחול
10/05/14 18:40
101צפיות
האם יש תקדים משפטי למקרה שבני זוג מתגרשים והאב מתעתד לעזוב את הארץ לצמיתות כי מרכז החיים שלו לא בישראל. האם ניתן לעשות משהוא בנושא או לגרום לו לפצות את הילדים אם יש הוכחה כי נטישת האב תגרום לילדים פגיעה רגשית בלתי הפיכה כאשר אחד מן הילדים עם מגבלה גופנית ורגשית ומצריך טיפולים מיוחדים. תודה
אין מספיק פרטים
10/05/14 22:21
41צפיות
האם הוא עומד לנתק את קשריו עם הילדים לצמיתות?
גבולות החוק
19/05/14 11:43
21צפיות
החוק (וביהמ"ש) מוגבל ביכולתו להתערב ולקבוע לכם כיצד לנהוג.
בתהליך של הדברות ישירה (או בסיוע מתווך = מגשר) ניתן להגיע לפתרונות יצירתיים הנותנים מענה לצרכים בכל מקרה ומקרה.
האם פיצוי כספי יענה על הצורך?
האם ניתן למצוא דרך שהקשר עם האבא ישמר בכל זאת?
הכרתי מישהיא בתיילנד. אני אלמן
10/05/14 08:21
134צפיות
המדינה מיתנגדת שתיכנס לישראל להישתקע
הציעו לי להיתחתן איתה נשואים אזרחיים בתיילנד
אים אחרי החתונה המדינה לא תייתן אשרת כניסה .
אז היא נישארת בתילנד אני בישראל
האים מגיעה לה מימני מזונות .או כלכלה כול שהיא
או לעשות הסכם ממון בתיילנד . שכול עוד היא בתיילנד
לא מגיעה לה כלום מימני
מה דעת המומחים בעניין
תודה למשיבים
ידועה בציבור עם זכויות??
09/05/14 17:09
157צפיות
אנחנו גרים בבית שלנו - הורים ושני צאצאים (בוגרים). אחד הבנים גר עם חברתו בחדרו שבביתנו.
האם אחר תקופת מגורים משותפת הופכת החברה לידועה בציבור? האם היא צוברת איזה זכויות?
התסריט הכי קיצוני
09/05/14 17:41
119צפיות
הוא שהחברה תדרוש זכויות במחצית הזכויות של הבן. השאלה אם הבן קיבל מכם חלק מהדירה במתנה. הנסיבות מורות שלא. מגורים בחדר לא הופכים אותו שותף בדירה. יחד עם זאת אם רצונכם להיות שקטים תחתימו את שניהם על הסכם.
º
תודה
09/05/14 18:08
37צפיות
איך אדם יכול להיות שוטף על דבר שלא שלו
14/05/14 00:10
45צפיות
הדירה של ההורים ולא שייך לבקש שותפות על זה .
ואני לא חושב שמישו יעלה על עצמו דבר כזה כי יצחקו עליו .
זכות מגורים.
08/05/14 15:25
127צפיות
האם זכות מגורים כוללת גם אפשרות השכרה?

אם מישהו מאפשר לך
08/05/14 16:32
74צפיות
לגור בביתו בנסיבות כל שהן, הן בתשלום והן ללא תשלום, אין להסיק מכך שזכותך
להשיכיר חלק מהדירה לאדם נוסף. לא תיארתי לעצמי שצריך להסביר דבר כזה, זה
הרי ברור מאליו, אלא אם הוסכם ביניכם אחרת בכתב.
יתכן גם שלא הבנתי את השאלה וכוונתך למשהו אחר. אם אכן כך, כתוב שוב ביתר פרוט.
תלוי-
08/05/14 19:54
45צפיות
אם אתה מקבל דירה בשכירות, אתה לא רשאי להשכיר לשכירות משנה אלא ברשות המשכיר.
אולם, אם הוא לא מסכים מסיבות לא סבירות - אתה רשאי להשכיר לשכירות משנה בניגוד לדעתו. (סעיף 22 לחוק השכירות והשאילה)

לגבי שימוש שלא בשכר - אני לא יודע.
אבלות
07/05/14 14:46
138צפיות
האם אח חייב לומר קדיש כאשר האב בחיים
כן, למשך 30 יום ממועד פטירת האח/אחות.
07/05/14 15:35
76צפיות
נזכיר רק שכאן זה פורום משפטי אזרחי, וכי החובה הזאת הינה חובה יהודית-הלכתית.

החוק האזרחי מטבע הדברים, לא מחייב מאומה בעניין הזה.
º
האח אומר קדיש על 7 קרובים חוץ מן ההורים במשך חודש ואם רוצה יותר מכך צריך לבקש את רשות ההורים.
14/05/14 00:11
8צפיות
כל המידע בנושא מזונות ילדים
07/05/14 08:52
61צפיות
לא חשוב את מי תשאל - אם יעלה נושא מזונות ילדים - כל צד יעקם את פניו. האימא לא מצליחה לסגור את החודש. האב מרגיש שפושטים את עורו.

מתוך מטרה לצמצם את מריבות ההורים ולפעול לטובת הילד, בחרנו לפרסם באתר הורות משותפת=טובת הילד מידע רב בנושא מזונות ילדים.

כיצד מחושבים מזונות ילדים? באילו נסיבות ניתן להפחית או להעלות את גובה מזונות ילדים? פסקי דין עדכניים בנושא מזונות ילדים, מה ממליצה ועדת שיפמן וכל מה שחשוב לדעת על מזונות ילדים.
כתובות אינטרנט מצורפות:
הסכם ממון
07/05/14 07:41
132צפיות
הבן שלי עומד להתחתן יש לו דירה, הוא אינו רוצה להחתים את בת זוגו על הסכם ממון וכמו כן בת הזוג לא מוכנה, הבן שלי מוכן להעביר את הדירה לרשותי אבל יש עליה משכנתא ומפאת גילי וההכנסה שלי , הבנק לא יאשר אותי כלווה, מה עליי לעשות? האם לרשום מחצית  מזכויות הבית והערת אזהרה לטובתי זה מספק? או יש מוצא אחר? בכל מקרה נאמר לי שגם אם הם יחתמו הסכם ממון, תהיה לו היכול לשנות ומכיוון שנראה שהוא "שפוט" של בת זוגו והיא עושה בו כרצונה אז כל זה מאד מפחיד אותי.
חוק אוסר לבצע עיסקאות מלאכותיות
07/05/14 08:35
94צפיות
בנך אדם מבוגר ועליך לכבד את רצונו.
תברר בבנק
07/05/14 16:46
78צפיות
יכול להיות שיאשרו להעביר את הדירה על שמך, אם הוא יהיה ערב לך (או המשכנתא תהיה משותפת על שם שניכם), או אם תציג שיש לך דירה נוספת (שאתה גר בה), שיכולה לשמש כערבות.

אני מכירה אנשים צעירים שלא עובדים ולא יכלו לקבל משכנתא, וקנו דירה עם משכנתא על שמם בלבד, כאשר הוריהם משמשים ערבים, למרות שהדירה לא רשומה על שם ההורים. אז למה שלהפך זה לא יעבוד?
הסכם ממון כבר בחודש ראשון שגרים יחד?
06/05/14 16:53
1321צפיות
אני עובר לגור עם בת הזוג בדירה שלה שהיא משלמת עליה משכנתא.

אנחנו 8 חודשים יחד. מכירים שנה וקצת.

בת הזוג מעוניינת שנעשה הסכם ממון טרם המגורים המשותפים.

אני מכבד אותה, אבל קצת תוהה למה זה נחוץ?
הרי בחיים לא אדרוש ממנה חלק מהדירה בבעלותה.
אני רוצה לשלם לה חצי מהחשבונות ושכ״ד מסוים
אבל לא יעלה על דעתי בחיים לבקש חצי מהרכוש שכבר שלה.

כנל לגביה- אין לי ככ הרבה ציוד שאני מעביר לדירה שלה
היא מרוהטת ומשופצת. אני בא רק עם בגדים ולפטופ.

הכל כבר קיים בה.

מה דעתכם?
מה לכלול בחוזה כזה אם בכלל?
יש עו״ד שנותנים מחירים סבירים לנושא זה בלבד (הסכם ממון) ?
&nbsp
שאפו לבת הזוג שלך,שלוקחת את הענינים ברצינות
06/05/14 18:10
592צפיות
ורואה בהחלט חלילה וחס"מה ילד יום" ודווקא בשל תפרנותך הרבה(על פי כתיבתך,הרי איננו נכירים)-היא מוכיחה הגיון,חכמה ובקיאות בהווי החיים.
תחתום על הסכם ממון,כבד אותהואת עצמך,בהצלחה ואולי מזל טוב-לעתיד.
לשאלתך-יש עורכי דין שכאלו.בהחלט.
מה זה שונה
06/05/14 18:25
548צפיות
ממצב שאני שוכר דירה אצל בעלת דירה שנניח גרה בדירה?

יש מצבים בתל אביב שאנשים גרים בבית בבעלותם ומשכירים בו חדר למישהו. אז גם עושים הסכם ממון?

הרי מי מגדיר מהם ידועים בציבור?
צריך חוזה נוטריון, לא?
תשובות
06/05/14 19:56
558צפיות
א. זה שונה ממצב שכירות רגיל, מאחר ובכוחה של מערכת יחסים אישית ליצור חלוקת רכוש, בעוד שהסכם שכירות רגיל בין שני זרים לצורך העניין לא יכול לעשות זאת.

ב. סתם דרך אגב, הסכם הממון מגן גם עליך ומונע את האפשרות שזוגתך תטען ביום מן הימים שאתה מחויב בהשתתפות במשכנתא.

ג. אין צורך בחוזה נוטריוני. די בהסכם פשוט שנערך ע"י עורך דין.

º
החוזה צריך להיות מאושר בבית המשפט למשפחה.
06/05/14 21:44
143צפיות
ממש לא. לא במקרה הזה.
06/05/14 21:54
332צפיות
החובה לאשר הסכם ממון בפני רשות שיפוטית או מעין שיפוטית, נוגעת לזוגות נשואים או כאלה שעומדים להינשא.

חובה זו לא מוטלת על ידועים בציבור שעורכים הסכם ממון.

יתרה מזאת. במקרה דנן, על אף שהשואל מדבר על המונח הסכם ממון וזוגתו השתמשה במונח זה, לא מדובר בהסכם ממון 'מלא' על כל המורכבות שלו, אלא על הסכם בין הצדדים בנוגע לנכס מסוים ולא הרבה מעבר לכך. זה מסמך שמקבל תוקף חוזי בין הצדדים ללא כל צורך באישור בית משפט.
תראה-
06/05/14 22:08
227צפיות
אני מסכים איתך שעקרונית מדובר בהסכם בין שני אנשים.

אבל, הסכם בין שני אנשים - ניתן לשנות בהתנהגות.
כלומר, גם אם יהיה כתוב בהסכם שהדירה שייכת רק לה. הוא יוכל לטעון בעתיד שהתנהגותם המשותפת ייצרה חוזה חדש - בהתנהגות.

לעומת זאת, הסכם שאושר בבית המשפט למשפחה (בהתאם לסעיף 4(ג) לחוק), לא ניתן לטעון לגביו שהוא השתנה בגלל התנהגות אלא כל שינוי צריך להיות בכתב ובאישור בית משפט.

לכן, על מנת שלהסכם יהיה תוקף רציני ומתמשך - צריך לאשר אותו בבית משפט.
זה נכון לגבי כל הסכם.
06/05/14 22:13
171צפיות
על כל הסכם אפשר לומר שניתן לשנותו בהתנהגות (וברוב המקרים זה אכן נכון, ראה הסכמי שכירות שגרתיים למשל), באופן שההתנהגות היא זו שתחייב ולא האמור בהסכם.

אם נצא מנקודת הנחה זו, לעולם נידרש לאשר כל הסכם בפני גורם שיפוטי/מעין שיפוטי, ולא יהיה לדבר סוף.

הדין מחייב במפורש את תיקוף הסכם הממון כאשר מדובר בזוג נשוי או כזה שעומד להתחתן, ובמפורש לא מחייב זאת במקרים אחרים. כלומר מבחינה זו, אנחנו מדברים על הסכם ככל הסכם אחר (ולא כהסכם ממון).

לעניות דעתי, במצב בו הזוג נמצא ע"פ התיאור, להתחיל לשלוח אותם לביהמ"ש לענייני משפחה וכו', יוצר מצב לא בריא שיכול לשנות את כל רמת מערכת היחסים בין בני הזוג. זו לא מטרת החוק.
לא נכון.
07/05/14 20:26
113צפיות
סעיף 3(ג) לחוק בית המשפט לענייני משפחה תוקן על מנת לאפשר לזוגות לא נשואים, לקבל מעין "הסכם יחסי ממון".
הסכם כזה, גובר על נושים - בניגוד להסכם רגיל.
הסכם כזה לא ניתן לשנות בהתנהגות - בניגוד להסכם רגיל.
אין שום קשר בין דבריך לדבריי.
08/05/14 13:59
95צפיות
בשום מקום לא אמרתי שלא ניתן לאשר הסכם כזה בבית משפט. אלא שאתה טענת שזו חובה, ועל כך אני חולק. זה רחוק מלהיות חובה במקרה המדובר, ועל פניו, גם כלל לא בטוח שזה רצוי (זה מכניס את בני הזוג למקום שכלל לא בטוח שהם רוצים להימצא בו בשלב זה של חייהם).

מה משמעות ההסכם הזה?
08/05/14 19:30
76צפיות
מאחר והם כן חולקים משק בית משותף, גרים ביחד על כל המשתמע מזה.
בבא העת, יתכן מאד שיוקרו כידועים בציבור ואף בעתיד יתחתנו.

רוב בני הזוג, לא שמים לב לפן המשפטי של מעשיהם במהלך החיים (כלשון השופט חשין "הם לא מנהלים פנקסנות").
לכן, כאשר הם מתחילים לחיות ביחד וחושבים על הסכם - הם צריכים הסכם שישרת אותם גם בעתיד, גם אם ישתנו נסיבות חייהם (ידועים בציבור / נישואין וכד').
אחד היתרונות של הסכם שאושר בבית משפט אל מול הסכם רגיל הוא ביחס לנושים, אם יהיו בעתיד. לכן, כדאי לעשות הסכם כזה באישור של בית המשפט כבר בשלב הזה.
אם ינשאו, יכולים לחתום על הסכם ממון מלא.
08/05/14 19:50
82צפיות
הגדרתם כידועים בציבור עדיין לא מחייבת את אישור בית המשפט להסכם.

לא חלקתי בשום מקום על כך שהסכם שקיבל תוקף משפטי חזק יותר מהסכם שלא קיבל תוקף כזה. אלא שבכל מקרה צריך לבחון אם זה בכלל נחוץ. כפי שציינתי כבר מספר פעמים, במקרה הזה, בו אנחנו בס"ה מדברים על זוג חברים שלאחר כשנה של היכרות החליט להתגורר ביחד, נראה לי מופרך לחלוטין לשלוח אותם לבית המשפט לענייני משפחה. זה רק יכול לפגוע בקשר ביניהם בשלב זה של חייהם.

אם וכאשר יחליטו להינשא, דיה ל'צרה' בשעתה. כרגע כל הסיפור הוא נכס אחד ספציפי, והגנה על טענות לגביו ולגביו בלבד.
בנסיבות כאלה, בהחלט אפשר להסתפק במסמך שנערך ע"י עורך דין, ללא כל אישור של גורם שיפוטי כלשהו, וללא עלויות מטורפות.
º
נסכים שאנחנו לא מסכימים.
08/05/14 20:09
23צפיות
אז איך נקרא חוזה כזה
07/05/14 11:02
135צפיות
כדי שנדע לבקש מסמכים מתאימים
פנו לעו"ד, תציגו בפניו את העניין המדויק, והוא
07/05/14 11:09
123צפיות
כבר יידע איזה מסמך להכין עבורכם.

אם תרצה עזרה בעניין, פנה אלי בפרטי.
תודה
07/05/14 12:59
88צפיות
אני מאמין שעוד ינפח קצת אהסיטואציה כדי לגרור אותנו לחוזה המשפטי ששכר הארחה עבורו הוא הגבוה ביותר
מה לגבי מי ישלם על העוד?
07/05/14 11:05
184צפיות
תוכל לראות את התגובה פה?
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
זה שיקול אישי ביניכם כבני זוג.
07/05/14 11:11
145צפיות
אין פה כלל שבהכרח הצד המבקש משלם, או בהכרח שני הצדדים. זה נתון לשיקול דעתם הבלעדי של שני בני הזוג וצריך להידון ביניהם וביניהם בלבד.

אומר רק, בתגובה לתגובה שהפנית אותי אליה, שגם אם מטרת בת זוגתך זה להגן עליה ועל הנכס שברשותה, יש כאן גם הגנה עליך (בהנחה שההסכם ינוסח כיאות).
אם זה רק בקשר לדירה
07/05/14 16:42
376צפיות
ואתם עוד לא רוצים להפוך לידועים בציבור,
ואתה מתכוון לשלם שכר דירה,
אז פשוט תחתמו על הסכם להשכרת דירה (מוכרים הסכמים סטנדרטיים בסטימצקי), שבו כתוב שאתה שוכר ממנה באיזה סכום, ותמיד בהסכם להשכרת דירה כתוב שהשוכר הוא לא דייר מוגן, ואין לו שום זכויות בדירה גם אם השקיע בה כסף (למשל בתיקונים ושיפוצים).
בהסכם ההשכרה תכתבו שלכל צד זכות לסיים את החוזה בהתראה של X ימים (מקובל חודשיים?), למקרה של פרידה, שלא תצטרך להמשיך לשלם שכר דירה אם תעזוב.
וזהו, חבל על הכסף לעו"ד.

אם בת זוגך עוד חוששת, אפשר להוסיף הסכם שתכתבו לבד, עם תאריך ומקום החתימה, שמות מלאים שלכם ומספרי ת"ז, שבו כתוב שהיא מתירה לך להתגורר בדירה, ואתם מצהירים שהמגורים לא יקנו לך שום זכויות בדירה בשום מצב, גם אם תשקיע כסף בדירה, וגם אם תגור בה שנים רבות. תחתמו על זה וזהו. תכתבו שם גם הצהרה שאתם לא ידועים בציבור עד שלא תחתמו על הסכם שמכריז שאתם ידועים בציבור, ולכן שום רכוש של אף אחד מכם לא יהפוך למשותף עקב החיים המשותפים.

במהלך החיים המשותפים תקפידו שלכל אחד יהיה חשבון בנק נפרד (לא לפתוח חשבון משותף), וכך לא יהיה חשש שתהפכו לידועים בציבור.

הסכם ממון אצל עו"ד כולל הרבה יותר דברים מאשר את הדירה, ולמעשה עלול להפוך אתכם לידועים בציבור. לכן הסכם כזה צריך להתייחס לכל הנכסים שעלולים לההפך למשותפים, כולל חשבונות בנק, חסכונות, קרנות פנסיה וכו', והוא מורכב יותר, ולכן עולה הרבה כסף (אלפי ש"ח).  ממה שכתבת, לא נראה לי שזה מה שאתם צריכים עכשיו.

אם אתם כן רוצים לכתוב הסכם ממון מקיף ולא רק על הדירה, אני ממליצה על עמותת "משפחה חדשה", יש להם המון נסיון, והם לא גובים יותר מדי. אבל כאמור זה יהפוך אתכם למשפחה, ידועים בציבור, ולא בטוח שאתם בשלב הזה.
תודה
07/05/14 23:20
212צפיות
לי אגב יש דירה שאני משכיר בעיר אחרת. גם את זה אכלול בחוזה כמו שאת מתארת?

מה החסרון עבורי בעצם להפל לידועים בציבור?
חוץ מזה שזה מחייב עבורי הסכם ממון?

למה לפחד מזה?
אם אתם הופכים לידועים בציבור
07/05/14 23:36
227צפיות
אז צריך לעשות באמת הסכם מסודר (במשפחה חדשה זה עולה כ- 2000 או 3000 ש"ח, לא 5000), שכולל את כל הנכסים שיש לכם, ומתייחס גם לנכסים שתצברו בעתיד במהלך חייכם המשותפים, ואומר מה נשאר רק של צד אחד ומה הופך למשותף.
למשל, האם תרצה שהדירה שאתה משכיר תהפוך למשותפת או תשאר רק שלך? אם אתה רוצה שתשאר רק שלך - כמובן שצריך לכתוב זאת בהסכם הממון, ולהדגיש שגם אם אתה משתמש בפירותיה (בשכר הדירה) לצורך מימון החיים המשותפים, זה לא הופך אותה למשותפת (אחרת זה עלול להחשב ככוונת שיתוף).
מה בקשר לכסף שבחשבון העו"ש שלך? לחסכונות? מה בקשר לזכויות הפנסיה שאתה צובר?
ומה בקשר לנכסים שתצבור בעתיד? אם תקנה דירה נוספת במהלך חייכם המשותפים - היא עלולה להחשב למשותפת אם לא תכתבו מראש בהסכם הממון שכל דירה שתרכש ע"י מי מהצדדים תחשב כשייכת רק למי שרשום כבעליה בטאבו. זו רק דוגמה. כל דבר שתקנה במהלך חייכם המשותפים כידועים בציבור יהיה אוטומטית משותף, אלא אם כן תכתבו אחרת בהסכם. כל סכום כסף שתקבל כשכר או בונוס וכו' (והכל נכון גם מבחינת האישה כמובן). במהלך החיים המשותפים אי אפשר לעדכן כל הזמן את הסכם הממון, ובשעת כעס בת/ן הזוג עלול/ה לסרב לעדכונים. לכן הסכם ממון טוב מתייחס לא רק לרכוש הנוכחי אלא גם לממון ולרכוש העתידי, וחשוב לנסח אותו בקפידה.

לידועים בציבור יש כמעט את כל החובות והזכויות כמו לזוג נשוי, זה כמו להתחתן. בזמן פרידה עלולות להיות תביעות כלכליות מצד אחד כלפי צד שני, גם אם שני הצדדים לא רכשו נכסים במהלך החיים המשותפים. למשל, אם אתה צברת יותר כסף בקופת הפנסיה שלך מאשר היא צברה בקופה שלה במהלך חייכם המשותפים - היא יכולה לתבוע חלק מההפרש.

הסכם לחיים משותפים שכותבים בני זוג שהופכים לידועים בציבור למעשה מפרט איך יחולק הרכוש במקרה של פרידה - זהו למעשה הסכם הגירושין שלכם, אלא שהוא נכתב בשעת רצון טוב, כשאתם עוד לא רוצים להפרד, ולא בשעת פרידה כועסת עם רצון נקם. הוא יכול לחסוך המון כסף על עו"ד ותביעות משפטיות בשעת פרידה.

אבל אם הזוגיות שלכם עוד צעירה ולא מחייבת, רק רוצים לגור ביחד ועוד לא רוצים להיות ידועים בציבור כאיש ואישתו, אז לא צריך את כל זה. פשוט תשמרו על חשבונות בנק נפרדים, כל הכספים בנפרד, תשכור ממנה את הדירה עם הסכם שכירות, ותחיו כמו שותפים לדירה (מתחלקים בהוצאות, אבל עדיין כל אחד מנהל את כספיו ורכושו בנפרד).
ברגע שאתם משתפים כספים - זו יכולה להיות הוכחה לחיים משותפים, שתהפוך אתכם לידועים בציבור, ובמצב כזה מומלץ מאוד לכתוב הסכם ממון מפורט ולא רק להתייחס לדירה שתגורו בה.
היא צודקת. ואם באמת כוונותיך טהורות,
09/05/14 14:06
291צפיות

למה אתה מתנגד לחתום? אם מישהו היה מתנגד לחתום על הסכם כזה, ישר היה יורד לי ממנו.
אל תעזור לה בתשלומי המשכנתא, ותחתום על הסכם ממון.
בחורה שעבדה אצלנו
09/05/14 14:27
397צפיות

התחתנה עם מישהו
הבית היה על שמה
היא שילמה וסיימה תשלומים עו דלפני שהתחתנה איתו
ביום הגרושין - ביקש מחצית
ביתמשפט כעבור כמה שנים נתן לו כמעט מחצית משווי הבית
לכן
רצוי וכדאי לה לעשות הסכם ממון
ולך...אם אתה הגון - תסכים
º
ואני אשלם כמה אלפים כדי לחתום על ההסכם?
09/05/14 15:36
112צפיות
לדעתי לא הבנת משהו מהסיפור שלה.
09/05/14 15:40
310צפיות

עד כמה שידוע לי דירה שנרכשה ושולמה במלואה טרם הנישואין, היא רכוש בלעדי של מי שרכש אותה גם בהיעדר הסכם ממון.
מעניין אותי לדעת על סמך מה השופט החליט לתת חצי מהדירה לאקס שלה?  
כי זה נשמע לחלוטין לא סביר, או שיש שם המון פרטים שלא ידעת
היא משלמת כמה אלפים בכל חודש, משכנתא...
09/05/14 18:28
193צפיות
לדעתי הגיוני יותר שאתה תשלם, אבל אתה יכול גם להתייעץ איתה ולשאול אותה איך הייתה רוצה לעשות זאת.
אני מאמינה שבכל מקרה, גם לה משתלם לשלם כמה אלפים מאשר לחיות בחוסר ביטחון... ואם ביום מן הימים גם תתחתנו, אז זה כבר ממש לא יהיה משנה מי שילם.
השאלה שלך מראה קצת שאתה לא שלם עם הקשר, או שאתה חסכן מאוד. בדברים מסויימים ממש אין מה לחסוך, היא מזמינה אותך לגור איתה, במקומה גם אני הייתי מצפה שאתה תשלם.
על סמך העובדה כי זו דירתם היחידה בה גרו
09/05/14 18:58
161צפיות
והוכיחו "כוונת שיתוף".ואגב-במקרים שאני מכירה-קיבל חצי דירה,טיבין ותקילין!זה סופר אמיתי וגם סביר.
מה אני אגיד לך, פה בספרד זה לא קורה
09/05/14 19:14
146צפיות

כאן, מה שהיה שלך לגמרי לפני החתונה נשאר שלך לגמרי גם אחריה, אפילו בלי הסכם ממון.
המקרה היחיד שיוצא דופן זה אם ההורה המשמורן הוא לא זה שהדירה בבעלותו, ואז עד שהילדים יהיו בגירים, המשמורן יגור בדירה הזו עם הילדים. (ויפנה אותה כשאחרון הילדים יגיע לגיל 18).
אל תהיה ילד אחי
09/05/14 18:23
218צפיות
עם כל האהבה יש גם גבולות גיזרה
וזה לא עניין להעלבות
גם בחתונה יש כתובה מתחת לחופה וללבבות שעפים באויר

תשמח שיש לה דירה ושהיא רצינית
זה אומר עליה משהו..
אל תהיה ילד אחי
09/05/14 18:23
88צפיות
עם כל האהבה יש גם גבולות גיזרה
וזה לא עניין להעלבות
גם בחתונה יש כתובה מתחת לחופה וללבבות שעפים באויר

תשמח שיש לה דירה ושהיא רצינית
זה אומר עליה משהו..
אגוזים למי שאין שיניים
09/05/14 22:40
165צפיות
חמוד, אתה לא מבין את זה אבל קיבלת מתנה מאלוהים.

תלך לעו״ד מומחה בדיני אישות ותמציא לה הסכם רציני שכולל במקביל לויתורים שלך גם את ה ו י תו ר י ם שלה במקרה גירושין, כולל דמי מזונות לילד אחד או שניים.

היא לא תוכל להתנגד כי היוזמה היא שלה ואתה מקבל פס החוצה מהגהנום.

אם תשקיע 1000 שקל בשעת ייעוץ אצל עו״ד רציני אתה תזכור את העצה הזו ממני בעוד הרבה הרבה שנים.
דמי מזונות לילד זה ויתור שלה?
09/05/14 23:22
134צפיות
הוא יכול גם לחתום על זה שהוא לא יראה איזה ילד או שניים (את השלישי הוא עוד יסבול)?

איזה מן בנאדם לא רוצה לממן את הילד של עצמו?
09/05/14 23:49
118צפיות
נמאס לי לשמוע גברים מתבכיינים ש"האישה מקבלת מזונות". המזונות הם של הילד, וגם לפי חוק האם לא יכולה לוותר עליהם. זוהי זכות של הילד, לא שלה.

אבסורד שבימינו גברים עוד חושבים שתשלום על אוכל, ביגוד וחינוך לילד שלהם זה כסף שהם יכולים או רוצים לוותר עליו. הילד הוא חצי שלך וחצי של אשתך, ואם אתה לא רוצה לממן אותו, זה סימן אזהרה גדול יותר מכל הסכם ממון.
חייבת לתת הערה כלשהי...
10/05/14 23:52
45צפיות
בנוגע למזונות...

הסיבה שמזונות יוצרים אנטגוניזם וחושבים שמדובר בכסף שהולך נטו לאישה ולא לילדים היא מסיבה פשוטה ביותר- הילדים (לפחות אצל אחי) נמצאים שווה בשווה כ-ל השבוע אצל האמא והאבא... 2 לילות פה 2 לילות שם וסופי שבוע לסירוגין.

האמא מרוויחה כסף שממילא היא הייתה אמורה להרוויח כדי לכלכל את הילד וממילא הייתה משתמשת בו.. ועצם העובדה שהאבא משלם מזונות לא אומר שפה זה נגמר. תאמיני לי שהוא גם קונה להם בגדים, קונה להם אוכל, על הגן והרופאים הם מתחלקים חצי חצי. אז מה יצא? שהוא משלם גם על החלק שלה וגם על החלק שלו. זה פייר זה?

במקרה אחי מרוויח לא רע בכלל ככה שזה כרגע פחות רלוונטי ומפיל אותו כלכלית למרות שמדובר בתאומות. אבל תחשבי על מישהו שלא מרוויח 20 אלף בחודש... את יודת כמה קשה זה יהיה בשבילו?
ילדים לא כלולים בענין
10/05/14 00:11
110צפיות
אולי איזושהיא הצהרה לגבי צורת חינוך מוסכמת במקרה של פרידה.
הסכם ממון נחתם בד"כ בשלב מוקדם של הקשר כך שזה חסר תועלת להצהיר על מזונות או מי יגדל את הילד (מי יודע מה יהיו היכולות הכלכליות/חברתיות של כל צד?)
אלך
10/05/14 11:10
80צפיות
אבל חשבתי שבגלל שזה ביוזמתה זה מוגזם ממני לבקש 2,500 או 3 אשח לחתום על חוזה.
אמרתי לו שאני רוצה להתגרש
05/05/14 17:27
205צפיות
ויעכל את כל הרכוש שיש רק שהוא צחק לי בפרצוף וממש הפתיע אותי כי הוא הראה לי מסמכים של צוואה שעשה על שם הילדים
איך אני ממשיכה?
השאלה אם את רוצה להתגרש
05/05/14 18:14
149צפיות
או שזה סתם ריב. צוואה לא תמנע עיקול וחלוקת רכוש משותף.
את פונה להתיעץ עם עו"ד שעוסק במשפחה
06/05/14 18:11
105צפיות
ואחרי כן מחליטה איך ומה לעשות.
את פונה להתייעץ עם מגשר
19/05/14 11:49
13צפיות
כי אפשר להתגרש גם במחיר שפוי (נפשית וכלכלית).
תביעת אכיפת הסדרי ראייה לפי פקודת בזיון בימ"ש
04/05/14 22:00
60צפיות
קיבלתי ייצוג מטעם סיוע משפטי בעניין הסדרי ראייה, אני מעוניינת לדעת:
1. מהו סיכוי ההצלחה בתביעת הסדרי ראייה מהגרוש לחלופין תשלום דמי טיפול (למדינה) ?
2. האם יש סיכון? אם כן, מהו? (כמו למשל, דחיית התביעה ע"י השופט ותשלום הוצאות משפט לגרוש).
3. מה יכולה להיות השתלשלות העניינים?
*ראוי לציין כי הגרוש לרוב מגיע אל הילדים אם כי באיחור, לעתים לא מגיע ומודיע שעה לפני שאמור לקחתם במקרה הטוב. האם התביעה ראויה בפני עצמה או שאין לה סיכוי?
תודה רבה מראש
imavital17 תגובה 1
04/05/14 22:16
37צפיות

הסדרי ראיה של אב עם הקטינים אינה חובה אלא זכות. ירצה יבוא לא ירצה לא יבוא.

תשלום דמי טיפול זה לא למדינה כפי שציינת בסעיף 1 אלא לך על כך הוא נגיד לא מגיע ....השאלה בני כמה הילדים והאם יש צורך בטיפול בהם או שהם כבר עצמאיים.

סיכון? אין סיכון.

את אומרת שהוא מגיע לראות את הילדים אולם לעתים מאחר, האם הוא משלם דמי מזונות בזמן, האם הילדים שמחים לראות אותו, האם אתם במערכת של תקשורת בקשר לילדים, את צריכה לשקול אם את רוצה לעשות את כל הבלאגן הזה עם בית המשפט ולהעכיר את האוירה או לא לבלות את ימייך בבית משפט (למרות שכל עו"ד יגיד לך להגיש תביעה כי הוא לא  מדייק והוא מאחר כי מה אכפת לעו"ד הוא לא חיי את חייך...את בשבילו מספר תיק וכסף כדמי שכר טרחה).

את צריכה לשקול אם את רוצה ללכת ראש בראש עם הגרוש שלך או שאת מוכנה להנות מהאושר שיש לך שאת משמורנית על הילדים. יש חוק ויש מציאות, תשאלי את עצמך באיזה מציאות את רוצה לחיות? במציאות של תביעות משפטיות או במציאות כפי שהיא ולגדל את הילדים שלך. נכון שיש להם אבא אבל ברוב המקרים האבות לא מדייקים לקחת את הילדים ולעתים לא מגיעים והאמהות הן אלה שנושאות בעול גידול הילדים.

תחשבי לפני שאת פועלת על פי \החוק, תשאלי את עצמך את השאלות ותנתקי את עצמך לרגע מכל העצות של בני המשפחה / החברות וכל מיני נותני עצות למיניהם. אלה חייך וחיי הילדים שלך תחשבי איפה את רוצה לבלות ואיך.

אם את בוחרת בדרך של בית משפט אזי לא ידחו את התביעה לא תשלמי הוצאות לא יודעת אם תזכי לדמי טיפול, יכול ותהיה סנקציה של תשלום אם הוא לא יגיע או יאחר, מה תעשי אם לא ישלם מה שייקבע היה ויקבע תרוצי להןוצאה לפועל?

,
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום