לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
קשרים משפחתיים הינם לעיתים קרובות גם קשרים משפטים. בני זוג נשואים, ידועים בציבור, הורים וילדים ולעיתים גם אחים ואחיות, סבים וסבתות - כולם מקיימים בינהם מערכת של קשרים משפטים מסועפים, ולא תמיד מודעים לכך...
במסגרת פורום זה נשתדל לתת מענה לכל שאלה שתתעורר הן בתחום דיני המשפחה - גירושין, יחסי ממון, חלוקת רכוש, משמורת קטינים, מזונות, גישור בתי דין רבנים לעומת בתי משפט לענייני משפחה וכו`; והן בתחום דיני הירושה - סוגי צוואות, התנגדות לצוואות, זכויות ירושה, וכו`.

כמובן שהמידע והעצות בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, וההסתמכות על מידע זה נעשית באחריות המשתמש.

חלוקת הפנסיה, צריך עצה טובה...
23/06/14 14:42
87צפיות
שלום רב, תיאור המקרה: לבעל יש פנסיה. לאישה אין פנסיה. לבני הזוג דירה שאותה ימכרו עם הגירושין ומכספיה יחלקו שווה בשווה. לגבי הפנסיה הציע הבעל שעם פרישתו הוא יעביר מדי חודש קצבה לאשה. איך ניתן להבטיח שהאישה אכן תקבל את חלקה מדי חודש? מה אפשר לעשות? מה הכוונה בחלוקת רוחב- האם רלבנטי כאן?האם ניתן להטיל עיקול מבעוד מועד על הקרנות לטובת האישה? תודה רבה צח
קודם כל לעשות הסכם ממון ולאשרו כחוק
23/06/14 17:08
56צפיות
אם הבעל לא יעביר את חלקו ניתן יהיה להגיש תביעה. לגבי עיקול יש לבדוק אם ניתן לעקל את קופת הגמל הספציפית או לכל הפחות לתת הוראה לקופת הגמל לשלם ליותר ממוטב אחד. יש לבדוק בתקנון הקופה.
בקשר לתשלום ליותר ממוטב אחד
24/06/14 10:45
31צפיות
האם אפשר לרשום זאת בהסכם כמה שיוסדר בעתיד?
האם זה בר תוקף או שזה יהיה רק אחרי הסדרת הנושא כחוק?
פשר להוון כך שהאישה תקבל לךק גדול יותר בדירה,
24/06/14 09:28
39צפיות
אפשרי למסור לה סכום בנוסף-כאילו היון,ואפשר למסור לה חלק יחסי כל חודש,כשהכל מפורט בהסכם הגירושין.
אפשר גם לתת לאישה"מענק הסתגלות" של מספר חודשים עד תעמוד על רגליה.
במצב זה-כשיש צורך ביצירתיות ,מציעה לכם לפנות לגישור.
בקשר להיוון
24/06/14 10:43
39צפיות
מדובר על ביטוח מנהלים - האם יש מה להוון?
תודה רבה
יש בעל מקצוע ששמו"אקטואר,.הוא יודע לחשב
24/06/14 14:06
25צפיות
את ההדברים וגם לתת הצעות לפתרון.וא כמובן אינו  עובד חינם.
מציעה לגשת להתיעץ עם עו"ד ואקטואר.לפני הכל.
מכירת נכסי דלא ניידי מירושה
23/06/14 12:35
61צפיות
שלום רב
לפני חמש שנים נפטרה אמי, ווהירושה שהותירה: דירה, חסכונות וחלקת אדמה ,חולקה ביני לבין שתי אחיותי.
לפני שנתיים מכרנו אחת האחיות ואני את חלקנו בדירה לאחות השלישית.
האם אנחנו צריכות להמתין ארבע שנים לפני שנמכור את חלקנו בחלקת האדמה? כי הבנתי שאם מוכרים נכסי דלא ניידי בהפרש קטן מארבע שנים זה מזה ,צריך לשלם מס שבח  (או משהו כזה) גבוה מאוד. האם מה שהבנתי תופס גם לגבי נכסים שבירושה?
תודה.
תגובה
23/06/14 13:57
40צפיות
אין צורך להמתין לפני מכירת המגרש. מומלץ לבדוק הצפי לחיוב בהיטל השבחה ומס שבח ומס רכוש לפני התקשרות בהסכם עם הקונה.
החוק במס שבח שונה
23/06/14 15:38
37צפיות
כיום אין פטור אחת ל- 4 שנים.
בדירות - יש פטור אחת לשנה וחצי רק לבעלי דירה יחידה (כלומר מי שיש לו שתי דירות, יצטרך כמעט תמיד לשלם מס שבח במכירת אחת מהן).

אני לא מתמצאת במס שבח של מגרשים, ועדיף לברר את גובה המסים עם איש מקצוע לפני שאתן שוקלות למכור. מס שבח על מגרש משתנה לפי שנת הרכישה של המגרש  ולפי יעוד הקרקע. למשל, אם זו קרקע לבנייה ומתחייבים לבנות בה מספר מסוים של דירות תוך פרק זמן מסוים (ויש אישור לזה), יש הנחה על מס השבח. במצב כזה כדאי אולי לשקול עסקת קומבינציה.

מכיוון שמדובר בסכומים גבוהים של מס (במקרה הטוב 20% מהשבח, וככל שהקרקע נרכשה בידי אמכם לפני שנים רבות יותר  - אחוז המס יגדל), כדאי מאוד לברר מראש מה גובה המס, כדי לבחון עסקאות שמוצעות לכן - אם הן משתלמות.
תיקון קל-
23/06/14 21:42
30צפיות
אכן, מס השבח שונה ב-1.1.14.

אבל, חישוב מס השבח נעשה באופן הבא-
מחשבים את השבח לדירה.
מחלקים את השבח באופן לינארי לתקופה מאז שאמכם רכשה אותה ועד היום. אתם מחוייבים במס שבח רק על הזמן מ-1.1.14 ועד למכירה.

כמובן שזה החישוב העקרוני, צריך לעשות חישוב פרטני עם עו"ד המתעסק בתחום.
זה נכון לגבי דירת מגורים מזכה
24/06/14 04:49
24צפיות
לא לגבי מגרש.
אני חושבת שלגבי מגרש הפטורים הם שונים (למשל הנחה זמנית במכירה לבניית מספר דירות מינימלי מסוים).

אני חושבת שגם קודם לא היה פטור אחת ל- 4 שנים במכירת מגרשים, רק במכירת דירות מגורים (אבל לא בטוחה לגבי זה).

אני לא כל כך מתמצאת במגרשים, אבל החוק שונה מאשר לגבי דירות מגורים, ומומלץ מאוד לפותחת השרשור להתייעץ עם מישהו שמומחה בתחום  ולא באינטרנט, כי על הכף מונח הרבה מאוד כסף.
תודה רבה לכולכם. אתייעץ עם עורך דין מכיוון
24/06/14 06:42
20צפיות
שהעניין מורכב יותר. אמי ירשה את הדירה והמגרש מאבי, שירש את הכל מהוריו ,וכך שלושה דורות לאחור.
מדובר בנכסים שהיו ברשות המשפחה למעלה ממאה שנה.
תודה.
דירה משועבדת
22/06/14 12:00
85צפיות
מהו דינה של דירה משועבדת מבחינת ירושה/קניה ומכירה?
אי אפשר לבצע אף לא אחד מהדברים הנ'ל ללא רשות
22/06/14 13:15
47צפיות
מי שהדירה משועבדת לו.
º
ואם הדירה משועבדת לבנק?
22/06/14 13:22
18צפיות
º
אותו הדבר.חסלו השעבד ותוכל למכור
22/06/14 14:28
12צפיות
אפשר לבצע עיסקאות בנכס משועבד
22/06/14 13:17
47צפיות
בהסכמת הנושה. אין מניעה  להוריש את הדירה אבל זכויות הנושה קודמות לזכויות היורש. הווה אומר שהנושה יוכל להפרע מהנכס הן בחייו של המוריש והן לאחר מכן.
אם הדירה של הוריי למשל והם שיעבדו את
22/06/14 13:29
47צפיות
הדירה לבנק כנגד הלוואה
האם אני יכולה להסיר את השעבוד ע"י הזרמת כספים כנגד ההלואה?
כן.כי יורשים גם חובות.שלמי את ההלוואה
22/06/14 15:27
35צפיות
והשעבוד יוסר.בדקי שעושים זאת.
למה הביטוח חיים לא משלם את ההלוואה
24/06/14 23:34
24צפיות
בשביל מה עושים ביטוח משכנתא!!
תבדקו בבקשה מול הבנק מי ביטח אותם ותגישו תביעה לסגירת המשכנתא בגלל מות אחד הלווים וממילא הדירה תהיה נקייה ותעבור על שמכם.
האם מותר לבעל להשבית רכב המשמש את אשתו?
19/06/14 23:10
106צפיות
הזוג בראשיתם של הליכי גירושין, טרם התקיים דיון בביה"ד.
הרכב רשום על הבעל, אך רק האשה השתמשה בו
האשה נכה ואיננה יכולה בלי הרכב. יש לציין שהזוג גר בקיבוץ ואין תחבורה ציבורית
לדעתי לא
20/06/14 07:23
66צפיות
הרכב מהווה חלק מחובת המזונות לאישה. בנוסף יתכן שלאישה יש זכויות בעלות ברכב  למרות הרישום.
º
תודה, בינתיים הוא רק מאיים
20/06/14 15:18
22צפיות
איני יודע מה אומר החוק השכל והמוסר אומרים - ל
20/06/14 08:59
78צפיות
לדעתי אדם כזה המונע רכב מאשה ,הגם שמתגרשים,נכה- הוא חלאה
º
20/06/14 15:19
8צפיות
בגדול, כן.
20/06/14 19:26
68צפיות
זה בוודאי לא ראוי ולא מוסרי, אבל טכנית, הרכב רשום על שמו. ומותר לו להחליט לגבי הרכב מה שבא לו.
האשה אכן יכולה לתבוע זכויות כלשהן מכח השימוש שעשתה עד עכשיו, ושבעצם הרישום על שמו הוא טכני שהרי רק היא משתמשת וכו...
אבל לצורך קביעת הזכות של האשה על הרכב, נדרש הליך משפטי.
כי טכנית, על פניו, הרכב הוא שלו.
הוצאת צו ירושה על-פי חוק
18/06/14 23:06
59צפיות
אני מנסה לקבל דרך קצין העיר פרטי שירות של סבי שנפטר. נאמר לי כי עלי לשלוח העתק צוואה, אך לסבי לא היתה צוואה מעולם. אי לכך נאמר לי כי עלי להוציא אצל עורך דין לענייני משפחה צו ירושה על פי חוק. כיצד ניתן לעשות זאת, ובמה בדיוק מדובר?

תודה מראש!
º
כנס לאתר הרשם לעניני ירושה
19/06/14 05:37
25צפיות
ניסוח מתאים בצוואה
18/06/14 14:17
73צפיות
בכוונתנו להכין צוואה הדדית שתוריש את כל הרכוש לבן/בת הזוג.

שאלה - איזה משפט לנסח כך שיסייג מקרה של נישואין / חיים משותפים חדשים. כוונתי היא להימנע ממצב שבו כל הרכוש עובר לבן הזוג, שאחרי שנה מתחיל לחיות עם בת זוג אחרת ואחרי שנים בהיותה אשתו/ ידועה בציבור יעבור אליה הכל ולא לילדינו המשותפים.  איך לנסח כך שיימנע בדיוק המצב הזה.
בבקשה ףכל האמור לעיל אינו תופס אם וכאשר
20/06/14 09:01
43צפיות
היורש חי עם בן/בת זוג אחר בין במישרין ובין בעקיפין.
כמו כן אין בידי האחד/אחת לשנות צוואה זו.
תודה רבה. אבל בוא נחשוב בעצם
23/06/14 08:33
17צפיות
איך ניתן ליישם את זה.
אם הרכוש עובר לבן/בת הזוג עפ"י הצוואה, ואז אחרי שנה/שנתיים הוא מתחיל לחיות עם בת זוג - איך בדיוק אפשר להסדיר את העברת הכסף/רכוש לידי הילדים במקרה כזה?
אתה צריך לקבוע יורש אחרי יורש
23/06/14 15:27
14צפיות
זה לא מונע מבן/ת הזוג למכור את הרכוש ולתת את הכסף לבן/בת הזוג החדש/ה, או לקנות רכוש חדש שיהיה על שם בן/ת הזוג החדש/ה. בחייו יוכל בן/ת הזוג לעשות כל מה שהוא רוצה ברכוש.
זה רק אומר, שאם הרכוש נותר עד מותו של בן/ת הזוג, אז הוא יעבור לילדים שנקבעו כיורש אחר יורש .

יש מאמר די מפורט על הסוגיה:
http://www.boazkraus.co.il/%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%A...

הפסיקה די משתנה כל הזמן, ולכן מה שתכתבו היום - לא בטוח מה תהיה פרשנותו לאחר 120 שלכם.
מכיוון שזה מסובך יחסית, ושינוי במילה יכולה לשנות את כל הפירוש, במקרה של צוואות כאלה מסובכות אני חושבת שכדאי לפנות לעו"ד שמומחה לצוואות (אני לא עו"ד).

צריך לשים לב, שגם אם אפשר להתנות במפורש ולכתוב שאסור ליורש הראשון למכור את הרכוש, אלא רק ליהנות מפירותיו (למשל שכ"ד), ואילו את הקרן עליו להוריש לילדים - לא בטוח שזה כדאי. למשל, אם היורש הראשון (בן/ת הזוג) יצטרך להכנס לדיור מוגן או לבית אבות סיעודי ולמכור את הדירה כדי לממן זאת, או ירצה למכור את הדירה כדי לממן טיפול רפואי יקר, הוא לא יוכל לעשות זאת.
אפילו אם ההורה ירצה למכור או למשכן את הדירה כדי לעזור לאחד הילדים ולתת לו כסף בשעת הצורך (למשל כדי להשתתף בקניית דירה לילד שמתחתן, או לממן טיפול רפואי יקר ח"ו) - הוא לא יוכל לעשות זאת, אלא הילד יצטרך להמתין למותו של ההורה הנותר כדי לקבל את חלקו.
אתם צריכים לחשוב אם זו התוצאה שאתם מתכוונים אליה.

º
כתוב מפורשות כי לא ניתן להעביר ירושה לשם אישי
24/06/14 08:02
10צפיות
מזונות שנקבעו בפסק-דין משמורת בבי"ד רבני
17/06/14 19:49
78צפיות
אשמח לקבל תשובה/ייעוץ למקרה שלי:

בעת הגירושים (2005) הוסכם שמשמורת אצל אבא לאחר תסקיר פקידת סעד.
בהמשך (2009) מסיבות שונות הוחלט רשמית שהמשמורת חוזרת אליי (אם כי הילדים חזרו בפועל למשמורת שלי כבר ב-2007) והוא משלם מזונות בסך של 5,000 ש"ח.
במשך הזמן הוא שילם סכומי כסף במזומן פחות מהקבוע וכביכול השלים בשווה ערך בהוצאות שונות שהוציא על הילדים והחשבנו את זה בהסכמה כמזונות.
הסכום הזה כולל בתוכו גם מדור, יש לנו 4 ילדים משותפים ולמיטב ידיעתי על מדור הוא אמור היה לשלם משהו כמו 40% משכר הדירה.
כבר אז אב בית הדין הביע פליאה ותרעומת על שנינו, עליו שהוא משלם את הסכום הזה ועליי שאני מסכימה לסכום הזה שהוא נמוך בהרבה ממה שמגיע לילדים במזונות ומדור.
כיום יש בידי רק את המסמך של 5,000 ש"ח מזונות הכוללים גם מדור עם פסק דין של בית דין רבני.
מ-2009 ועד 2011 הגרוש שילם בין 3,000 ל-5,000 ש"ח ושוב, כל זה לא בתשלום אחד אלא מסר לי כספים חלקיים והשאר שולם עבור דברים כמו פרמיית ביטוח לילדים, ביטוחים משלימים בקופת חולים, הוצאות טלפונים ניידים שרכש לילדים.
תכלס, אני לא קיבלתי ליד אפילו שקל וכל המזונות שהוא שילם לא הגיעו לביגוד או הנעלה, תרופות או לימודים.
הכל הלך לשכ"ד, טלפונים ניידים, ביטוח וביטוח בריאות משלים.

מ-2011 הוא משלם אך ורק 2,500 ש"ח בצ'קים ישירות לבעל הדירה אותה אני שוכרת.
כל הזמן טוען שאין לו יותר מזה.

מדי פעם משלם עבור הוצאות נסיעה של הילדים, תרופות, הוצאות קטנות דחופות.
שום דבר מסודר.

לצערי, אין לי שום קבלות או הוכחות שהוא שילם לי והוא מעולם לא ביקש ממני קבלות על סכומים שביקשתי ממנו.

הוא עוזר מתי שהוא רוצה או כמו שהוא אומר: "מתי שיש לי קצת כסף".

הוא גר בעיר אחרת כבר מספר שנים, בעבר גרנו באותה שכונה והילדים ראו אותו כמעט כל יום, מתי שרצו יכלו ללכת לבקר אותו. כיום ומזה שנים כאמור, מאחר שגר בעיר אחרת, הילדים הגדולים הולכים מתי שיש להם זמן והקטנה שעדיין לא יכולה להגיע אליו לבד צריכה לחכות לשישי פעם בשבועיים שיגיע לקחת אותה עד למוצ"ש.

אין ולא הייתה לי כל עזרה עם הילדים מ-2009 בין אם זה פגישות עם מורים, ביקורי רופאים או כל דבר אחר שצריך ללכת עם הילדים. הכל עליי פיזית ומבחינה כלכלית יותר מ-3/4 עליי.

האם אני יכולה ללכת עם פסק הדין של 5,000 ש"ח מבית הדין הרבני להוצל"פ ולדרוש את הכסף?
רטרואקטיבי או לא רטרואקטיבי - הוא לא משלם לי 5,000 ש"ח. הוא יכול להוכיח תשלום של 2,500 ש"ח אבל לא יותר מזה. בכל מקרה מגיע לי לפחות משנת 2011 עוד 2,500 ש"ח עבור כל חודש שלא שילם מלא.

מה החוק אומר על כך?

נא לא לקדם הודעה זו בראשי
אכן אפשר לפנות עם פסה"ד להוצל"פ וגם לדרוש
17/06/14 20:38
45צפיות
תשלומים רטרואקטיבית.

עם זאת, ראוי לעשות את הדברים בתום לב. אם קיבלת סכום מסוים, גם אם אין בידך קבלה על כך, זו תהיה חוסר תום לב לתבוע את אותו סכום שוב באמצעות ההוצל"פ. מעבר לעניין תום הלב, כמובן קיימת האפשרות שהגרוש כן שמר קבלות ויציג אותם בשעת אמת.

על פניו הדרך הטיפול הנכון הוא פניה להוצל"פ בדרישת הסכומים שבאמת מגיעים לך ואשר לא שולמו בפועל (בדרך כזו או אחרת).
אין לי שום כוונה לדרוש כספים שלא מגיעים לי
17/06/14 23:14
42צפיות
ולילדים בעבר ובהווה.
את מה שהוא שילם ומשלם באמצעות שיקים לשכ"ד אפשר לראות חלק בחוזה שכירות קודם כי השיקים מפורטים. מסיבה כלשהי לא בעל הדירה ולא הגרוש מילאו את פרטי השיקים של החוזה האחרון אבל הוא יכול להוכיח ששילם.
אם הוא חייב לי 5000 ש"ח החל מ-2009 אבל מ-2011 שילם 2,500 בלבד, אני אבקש את הסכום הזה מ-2011 עד היום.
בפס"ד לא נקבע עד איזה גיל ונדמה לי שעל פי החוק הוא חייב במזונות עד גיל 21 אם הילדות אצלי. אני אבדוק את כל הנתונים כדי לדעת לחשב נכון את הסכום שאני צריכה לדרוש.
בין 2009 ל-2011 שילם סכומים של בין 3,000 ל-5,000 לסירוגין כשאני לא ממש יודעת את הסכומים המדוייקים מאחר ולא מדובר בתשלום מסודר.
לא יודעת בכלל אם תשלום ביטוח קופ"ח משלים ופרמיית ביטוח נחשבים כמזונות. זה דברים נוספים שהוא בחר על דעת עצמו לשלמו מבלי שהוסכם בינינו ומבלי שנתבקש לכך.
מכשירים ניידים, הוא קנה להם ושילם על קווים פתוחים גם כשהתנגדתי שיהיה להם טלפון נייד על חשבון המזונות. רוצה לקנות להם, שיעשה את זה על חשבונו.
לא ממש שאל אותי בעניין, קבע עובדות בשטח.
א.המזונות הם עבור הילדים,אלא שמשולמים
18/06/14 09:24
37צפיות
דרכך.
ב.משלמים עד גיל 18,ומאז ועד סיום הצבא או גיל 21-שליש מהמזונות שקבעו.
ג.תהיה לך בעיה להוכיח כי לא קבלת מזונות,ושימי לב לנושא תום הלב.הרי הסכמת לכך בעבר.
הסכמתי בלית ברירה
18/06/14 11:02
34צפיות
לא ביקשתי ממנו חוגים, טיולים, הוצאות אחרות.
ביקשתי את המינימום הנדרש למחייה עבור הילדים שלו.
הוא טען כל הזמן שאין לו בגלל חובות אחרים שצריך לשלם.
עד כמה שידוע לי, חוב מזונות קודם לכל חוב אחר.
הוא בחר לשלם חובות אחרים על פני מזונות ושילם את המינימום שהיה מוכן להוציא.
הוא גם לא שותף בעניינים כמו לקחת אותם לרופאים, להגיע לפגישות בבית ספר והכל נופל עליי ואני צריכה תמיד לעזוב הכל ולקחת אותם לאן שצריך.
כשאני מבקשת ממנו אז הוא לא יכול בגלל עבודה.
גם לי יש עבודה. זה פוגע לי בשכר ופוגע לי באמינות בעבודה.
איבדתי לפחות מקום עבודה אחד כזה בגלל שהוא לא לקח למה שצריך ורק אני הלכתי לכל מקום.
זה אפילו עוד יותר מורכב מזה ולא נראה לי שזה המקום להיכנס לפרטי פרטים.
את בכל מקרה יכולה אכן לדרוש באמצעות ההוצל"פ
18/06/14 09:47
33צפיות
את הסכום שהוא לא משלם מאז 2011.

לגבי התקופה המוקדמת יותר בה לא ברור אם שילם את מלוא הסכום ע"פ פסה"ד או לא, זה כאמור יותר מסובך וצריך לחשוב כיצד לעשות זאת בדיוק.

לגבי סכומים שהוא שילם לילדים שלא על דעתך (כמו למשל הטלפון הסלולרי), באפשרותך לדרוש את ההפרש לסכום המזונות המלא עבור חודשים אלו. סביר להניח שהוא יגיש התנגדות לגבי התקופה הנ"ל, ויטען שהוא שילם הגם שלא באופן ישיר. במקרה כזה, ביהמ"ש יכריע בעניין.

כך או אחרת, עצם פתיחת התיק בהוצל"פ במצב שאת מתארת, בהחלט אפשרית וכדאית ותגדיל משמעותית את הסיכוי לקבל לכל הפחות את החסר בתקופות שאינן שנויות במחלוקת או אי-ודאות.
º
תודה
18/06/14 11:08
12צפיות
נישואין במשבר ונכס בדרך
17/06/14 10:58
150צפיות
שלום,

ברצוני להתייעץ,
נשואה כ 13 שנה + ילדים.
נישואין במשבר מזה כשלוש שנים ולאחרונה הרבה מחשבות על גירושין (מצידי).

אין סוף מחשבות, בין השאר עולה השאלה על נכס שאני אמורה לקבל מאימי.
אחרי עשור של סיכסוך משפחתי על נכס של קרקעות,
אימי קיבלה כדין את חלקה בקרקעות המשפחה שלה.
את חלקה היא מעוניינת להעביר אלי.

מאחר ונושא הגירושין עולה אצלי לאחרונה עולה גם החשש שאם תעביר את נכס הקרקעת על שמי ונתגרש,
אצטרך לחלוק עימו את הנכס שעליו היא נלחמה במשך שנים (משפחתה ניתקו איתה יחסים מאחר והיא בחרה להלחם על חלקה, אומנם עובדה זו לא משנה מבחינת חוק לגבי חלוקת רכוש בין בני זוג שמתגרשים אך מבחינה רגשית הנכס יקר כפליים בגלל עובדה זו).

שאלתי,
האם במידה ונתגרש אצטרך לחלוק עימו את הנכס?
במידה וכן, כיצד אני יכולה למנוע שדבר כזה לא יקרה?
האם כדאי פשוט להשאיר את הרכוש על שמה? ובכך למנוע ממנו לשלוח ידיים לכיוון הנכס הזה?

בשיחה תמימה כביכול שזרקתי....מה יקרה אם נתגרש,
הוא ענה לי בספונטניות....אם נתגרש חצי חצי... (כמובן שאם היה חושב לפני שהוא פותח את הפה, לא היה עונה כך),
אני מוטרדת.

האם כן אפשר להעביר אלי את הרכוש ולעשות הסכם כולשהו ?
אם כן, כיצד עושים זאת? לאיזה עו"ד לפנות? מה לבקש? האם חייב שגם הבעל יהיה מעורב?

בבקשה עזרה,
תודה :)

שכחתי לסמן לא לדף הראשי!
17/06/14 11:06
61צפיות
מקווה שהודעות לא עולות ישירות לדף הראשי,
במידה וזה עולה...
איך אפשר להוריד?
תגובה
17/06/14 15:46
89צפיות
הכי בטוח מבחינתך לעכב את העברת הנכס לשמך עד שאת מחליטה לגבי המשך נישואייך. אם בכל זאת הנכס עובר לבעלותך במתנה (העברה ללא תמורה מאימך), הרי שעל פי חוק יחסי ממון בין בני זוג אשר חל עליכם, בעת הגירושין לא יערך איזון לגבי נכסים שהתקבלו בירושה או במתנה, ועל כן לבעלך לא יהיו זכויות בנכס. במקרה זה חשוב לא לשתף את בן הזוג בהכנסות או בהוצאות הקשורות לנכס ולשמור על הפרדה מלאה ועל תיעוד הכנסות והוצאות שלא מהקופה המשותפת.
נכס שמתקבל במתנה
17/06/14 17:35
86צפיות
לא מתחלק בין בני הזוג ונשאר של המקבל.

את צריכה להשיב לעצמך על שתי שאלות- האם ניתן לעשות הסכם גירושין עם הבעל? האם יש לי עילת גירושין בביה"ד הרבני במידה והתשובה לשאלה הראשונה היא שלילית.

אישית אינני סבור שיש לעכב קבלת הנכס בגלל טענות אפשריות של הבעל.

מומלץ לפנות לעו"ד לעניני משפחה.
תודה רבה לכם
17/06/14 18:30
61צפיות

לא שמתי לב אפילו שהייעוץ פה מקצועי!
מרגישה הקלה לגבי הנכס..

לגבי 2 השאלות שהמצלת לי לשאול את עצמי,
לא אוכל לפנות לביה"ד הרבני מאחר ואינני יהודיה :)

אני מוסלמית וכנראה שאצטרך לפנות לבית הדין השרעי.
בהקשר הזה אני מבקשת לשאול,

אני אומנם מוסלמית אך לא מחוברת כלל לשורשיי, אפילו לא דוברת השפה הערבית,

האם אני יכולה לפנות לעו"ד שהוא לא מהמגזר?
האם עו"ד לעינייני משפחה ועו"ד לעינייני גירושין זה אותו הדבר?
האם כאחת שהתחתנה לפי האיסלם אני יכולה להתגרש רק בבית הדין השרעי?
אני מאוד לא מחוברת לדת וחוסר הידע בשפה מאיימים בעיניי מאוד...
אין דרך אחרת?

תודה על כל מענה :)
1. את רשאית לפנות לכל עו"ד
17/06/14 18:45
53צפיות
אבל מומלץ שהוא יתמצא בדין השרעי.

2.  כנראה שאת יכולה להתגרש רק בבי"ד מוסלמי דתי, אם גם בעלך מוסלמי. אם אתם בני דתות שונות כנראה צריך לפנות נשיא ביהמ"ש העליון, ולבקש הפניה לבי"ד מוסמך.

ראי כאן-

דבר המלך במועצה, 1922-1947

52. לבתי דין המוסלמים הדתיים יהא שיפוט ייחודי בענין המעמד האישי של מוסלמים שהם נתינים ישראליים, או נכרים שהנם כפופים בענינים כאלה, לפי חוק נתינותם, לשיפוטם של בתי הדין המוסלמים, בהתאם לחוק הפרוצדורה של בתי הדין המוסלמים הדתיים מיום 25 באוקטובר, 1933, הג'רייה, כפי שתוקן ע"י כל פקודה או תקנות. כמו כן יהא להם, בכפיפות להוראות כל פקודה או הצו מיום 20 בדצמבר, 1921, המכונן מועצה עליונה לענינים המוסלמים הדתיים או כל צווים המתקנים אותו, שיפוט ייחודי בענינים של יצירת ווקף או ההנהלה הפנימית של ווקף שנוצר לטובתם של מוסלמים בפני בית דין מוסלמי דתי.
פסק שניתן ע"י בית הדין של קאדי ניתן לערעור בפני בית הדין המוסלמי הדתי לערעורים, שהחלטתו תהיה סופית.
כל מה שאמרו לך פה - שמתנה ללא תמורה נשארת
18/06/14 11:42
60צפיות
רק שלך, נכון ליהודים ולדין הכללי (כלומר אם את ובעלך מדתות שונות ומתגרשים בבית משפט  למשפחה).
לא חושבת שלמישהו כאן יש מושג לגבי הדין המוסלמי. אז אם שניכם מוסלמים, לפני שאת מקבלת את המתנה - כדאי מאוד שתפני להתייעץ עם עו"ד שמתמצה בדיני משפחה של מוסלמים.

אין לי מושג עד כמה קל להתגרש אצל המוסלמים, ואם בעלך לא יכול לסחוט אותך תמורת הסכמתו להתגרש. למשל, אצל יהודים כמעט אי אפשר להתגרש ללא הסכמת הבעל, והבעלים לפעמים דורשים כסף מהאישה תמורת הסכמתם להתגרש.
אם הנכס יהיה ברשותך, השאלה אם בעלך לא ינסה לדרוש אותו או חלק ממנו תמורה הסכמתו להתגרש (גם אם לפי החוק אין לו זכות בו).
מהבחינה הזו, אם הנכס לא שלך, והוא לא ידע שאימך מתכוונת לתת לך אותו, אז הסיכוי שהוא ידרוש אותו ככופר יותר קטן.
כדאי לך לברר את כל הנקודות האלה עם עו"ד שמתמצא בדין השרעי

אם בעלך אינו מוסלמי, מצבך הרבה יותר טוב, כי כנראה הוא לא יוכל לסחוט אותך, וגם המתנה שתקבלי מאימך לא תהיה משותפת אם לא תשתפי אותה (למשל אם לא תכניסי דמי שכירות ממנה לחשבון המשותף, אלא רק לחשבון נפרד על שמך, ולא תערבבי את הנכס או פירותיו - הכסף שאת מפיקה ממנו - עם הכספים המשותפים או לצורך רכישה של טובין משותפים. למשל, אל תקני מכספי הנכס אוטו או דירה שכתובים על שם שניכם וכו').
תשובה-
26/06/14 23:53
13צפיות
כמוסלמית, עדיף לך שלא לקבל את הנכס עד הגירושין.
למיטב זכרוני (מהרצאה של כב' הקאדי זחאלקה) לפי הדין השרעי לאשה אין נכסים, למעט המוהר שתקבל בגירושין.
אמנם, לפי הדין הישראלי - אם תקבלי נכסים הם יהיו שלך. אבל, בגלל שאצל רוב המוסלמים הדין הדתי מאד משנה, עדיף שלא תסתבכי בנושא זה.

לגבי הגירושין, אם יש לך עילה (לפי הדין השרעי) בית הדין השרעי יכול לגרש אותך גם נגד רצון הבעל.

ישנם עורכי דין יהודים וערבים המתעסקים ומבינים בדין השרעי. הדיונים נערכים גם בעברית, כאשר עורך הדין אינו דובר את השפה הערבית.
מזונות וילד נכה
16/06/14 17:23
83צפיות
שלום, בעלי ואני מתגרשים. יש לנו ילד בן 10 בעל 100 אחוזי נכות. עד איזה גיל אמור ילד נכה לקבל מזונות על פי החוק. עלינו לפרט זאת בהסכם כרגע מכיוון שאבא של הילד מעתיק מגוריו לחול וכל עדכון בחוק יהיה מאוד קשה לאכיפה. כמו כן רציתי לשאול 2 הילדים שלנו מקבלים כרגע 5,700 שח מזונות בכמה הם אמורים לרדת לאחר גיל 18 לפחות לילד הבריא. תודה
לילד רגיל-שליש מהמזונות.
16/06/14 19:38
62צפיות
ולא גיל 18.גיל 18 או סיום התיכון,המאוחר מביניהם.
ילד נכה.
16/06/14 20:00
68צפיות
כאשר ילד מגיע לגיל 18, החובה למזונות היא בהתאם לחוק המזונות.
בהתאם לחוק, אם מדובר בנער סיעודי - חובת המזונות חלה שווה בשווה על שני ההורים עד סוף חייו.
העברת בעלות על נכס
16/06/14 14:29
55צפיות
שלום לכולם, אני לא יודע אם זה הפורום המתאים לשאלה שלי, במידה ולא אשמח אם תוכלו להפנות אותי למקום הנכון.

מה קורה בסיטואציה שאני מעוניין למכור נכס (דירה) ולבצע העברת בעלות על הנכס שרשום בטאבו על שמי ועל שם בת זוג שנפטרה (50%-50%)? (אין צוואה ואני היורש הטבעי של בת הזוג)
האם יש צורך בעדכון נסח טאבו (על שמי בלבד) לפני ביצוע העברת הבעלות לרוכש הנכס? במידה וכן, מה הפרוצדורה?

עליך להוציא צו ירושה
16/06/14 15:03
40צפיות
ולרשום אותו בטאבו, ואז תוכל למכור את הנכס.
º
תודה רבה!
16/06/14 15:37
9צפיות
סכסוכים משפחתיים שקשורים לכסף
16/06/14 13:21
65צפיות
שלום לכולם,
שמי שיר ולצורך כתבה לפרוייקט הגמר שלי, אני מחפשת אנשים שניתקו קשר במשפחתם בשל סכסוך על כסף. זה יכול להיות סכסוך על ירושה/סכסוך כספי בגלל גירושין/הלוואות שלא הוחזרו וכו'. למעוניינים להתראיין אשמח אם תפנו אליי לכתובת המייל: shirryo@gmail.com
תודה מראש והמשך יום נעים,
שיר
הבקסטריט בויז מגיעים ל|תפוז| אנשים!
16/06/14 11:36
3צפיות
|מאוהב|אי אפשר להתעלם מהעבודה שאחת מלהקות הבנים הכי פופולאריות בעולם מגיעה לארץ!
הבקסטריט בויז כבשו את העולם, והיו להקת הבנים הכי גדולה של שנות ה-90, ובכלל. בשנת 1993 התאחדו חמישה בחורים צעירים - איי ג'יי מקלין, האווי דורו, ניק קרטר, קווין ריצ'רדסון ובריאן ליטרל - ויצרו את מעצמת העל שנקראת ה"בקסטריט בויז". אז רגע לפני שהם מגיעים לארץ בואו להיזכר בלהקה הכי שווה שיש ולהתעדכן בכל מה שחדש|!|

|*|היכנסו עכשיו לפורום הבקסטריט בויז|*|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
חישוב הצמדת מזונות ליוקר המחיה
15/06/14 09:30
82צפיות
היי
היות והגרוש שלי הצמיד את סכום המזונות 2000 ש"ח למדד, אזי סכום המזונות ירד, אבל זה לא ייתכן כי הוא אמור להיות צמוד ליוקר המחיה, לכן אשמח לדעת איזה סכום צריך להיות לי נכון להיום (מזונות החלו באוקטובר 2013) תודה מראש
לא נראה לי כי יש הצמדה ליוקר המחיה(?) אלא רק
15/06/14 10:54
39צפיות
למדד ואותו תוכלי לראות בעותונות במדורי הכלכלה.
תגובה
15/06/14 10:56
42צפיות
ככלל, בתשלומי מזונות לא מביאים בחשבון מדד שלילי. תבדקי בפסק הדין/הסכם  שכתוב כך.
הצמדה-
15/06/14 22:14
32צפיות
בעבר היו מצמידים ליוקר המחיה. בפועל, למעלה מ-10 שנים מדד יוקר המחיה הוא 0.
לכן, מצמידים למדד המחירים לצרכן. כאשר לא מתחשבים במדד שלילי ובמקרה זה הסכום נשאר זהה.
הצמדת מזונות
16/06/14 00:03
35צפיות

המזונות אמורים להיות צמודים למדד יוקר המחירים לצרכן!

יש נוסחא

את צריכה לברר את הנוסחא אצל עו"ד העוסק בתחום הזה, את יכולה לפנות למחלקה המשפטית של ויצ"ו , את יכולה לפנות ללשכות ההוצאה לפועל.
ירושה בין בני זוג
15/06/14 00:00
54צפיות
שלום רב,

ברצוני לשאול שאלה תיאורתית...
לפני כ5 שנים ירשתי 25% דירה ,אנו 4 אחים יש צו ירושה ואני רשום כיורש

..כיום הדירה מושכרת אני והאחים שלי..

התחתנתי לפני כ שנה...

ברצוני לשאול אם במידה ואלך לעולמי... האם בן זוגי יירש את החלק בדירה?או שהחלוקה תתחלק מחדש בין האחים?
כל עוד אין ילדים ובהעדר צוואה
15/06/14 05:07
49צפיות
תלוי אם אחד מהורייך בחיים או לא.
אם יש לך הורים חיים: בן זוגך יירש מחצית מחלקך בדירה, וההורים את החצי השני.
אם אין לך הורים חיים: בן זוגך יירש 2/3 מחלקך בדירה, והאחים יתחלקו בשליש הנותר.

אתה יכול כמובן לכתוב צוואה, ולהוריש את חלקך בדירה רק לאחיך, אם זה רצונך.

ברגע שיהיו לך ילדים ובהעדר צוואה:
בן זוגך יירש מחצית מחלקך בדירה, וילדייך יתחלקו במחצית השנייה.

מימוש צוואה לאחר הונאה
14/06/14 16:20
73צפיות
שלום.
האם במקרה בו קיימת ירושה אשר הוסתרה מיורשה החוקי והועברה בין חשבונות בנקים בארץ/בחו״ל ללא ידיעתו והסכמתו של היורש החוקי, האם בתהליך שכזה ניתן לעקל חשבונות בנקים/נכסים אשר נמצאים בחו״ל ומקורם בירושה?, מבחינת הליכים משפטיים, באיזה הליך מדובר?
תוכל לעקל רק לפי דיני המקום בו נמצאים הנכסים
14/06/14 18:34
38צפיות
צריך להגיש את התביעה בחו"ל.
תגובה
23/06/14 14:01
9צפיות
אם ניתן בארץ צו ירושה/קיום צוואה במרמה, יש להגיש תביעה לביטולו בארץ, וככל שידרש סעד בחו"ל (כגון צו עיקול או צו מניעה) יש לבקשו במסגרת התביעה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום