לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
גולשות וגולשים יקרות ויקרים.

ברוכים הבאים לפורום.

מטרתי בפורום זה - לתת לכם מענה לשאלות ולמצוקות בנושאים השונים של דיני משפחה.

הפורום מיועד הן לאלה מביניכם המצויים בסכסוך זוגי והן למי שמתעניין בתחום המורכב והמעניין הזה.

דיני משפחה מקיפים תחומים שונים: נישואים, גירושים, שלום בית, מזונות, משמורת בילדים, ענ יני רכוש שונים ועוד ועוד.

אתן ואתם מוזמנים אם כן  לשלוח לי שאלות בקצרה ובבהירות.

ירושה של חסוי
26/07/14 11:44
59צפיות
שלום,
מישהו שהוא חסוי ומונה לו אפוטרופוס על פי צו בית משפט-גוף ורכוש (אשתו) .
חס וחלילה טפו טפו טפו הוא נפטר, האם הירושה שלו מתחלקת כרגיל (כפי שהיה אמור להיות  ללא צוואה) קרי-50% אשתו ו-50% ילדיו, או שמשהו משתנה עקב כך שהיה לו אפוטרופוס?
יש לציין שאין צוואה מהתקופה שהיה בריא.

תודה
º
האופוטרופוס אינו יורש. הוא מנהל עסקים חיצוני
27/07/14 09:33
20צפיות
תגובה
28/07/14 15:59
12צפיות
מבחינה זו אין הבדל בין אדם כשיר לאדם חסוי. אם החסוי לא השאיר צוואה, עזבונו יתחלק בין יורשיו על פי דין, בהתאם להוראות חוק הירושה
מישהו יכול לעזור לי בשאלה לגבי מזונות?
24/07/14 17:42
81צפיות
היי
אני רווקה ואם לתאומות בנות חצי שנה עדייו  לא חזרתי לעבוד. נפרדתי לאחרונה מבן זוגי ואני רוצה לדעת היכן אני מגישה תביעה למזונות למרות שלא התחתנו? אילו הטבות נוספות אני יכולה לקבל כחד הורית? אני שוכרת דירה ובעלת רכב ובעוד כחודשיים אכניס את הבנות למעון
תודה
תשובה-
24/07/14 19:49
52צפיות
את צריכה לפנות לבית המשפט לענייני משפחה.
מאד כדאי לשכור עורך דין, על מנת שיעזור לך בכל התהליך.

בנוסף, יש לך זכויות בביטוח הלאומי ובעירייה.
יתכן שגם זכויות במשרד השיכון (השתתפות בשכר דירה) - תלוי בהכנסתך.
מציעה הך להתיעץ ללא דיחוי עם עו"ד
24/07/14 19:50
44צפיות
המתמחה בדיני משפחה.
מזונות תובעים בבית משפט לעניני משפחה או מגיעים להסכמות ןלהסכם בגישור,ואז רק מאשרים ההסכם בבית המשפט.
את יכולה לקבל הנחה בארנונה-תלוי באיזו עיר וזה שונה,וכן במעון לבנות.וביחס לשאר-בררי בביטוח לאומי.
סיבות לצו עיכוב יציאה מהארץ לקטין
23/07/14 17:24
62צפיות
האם ניתן להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ לקטין רק בגלל שהגרוש שלי לא אוהב את הרעיון שיש לנו נחיתת ביניים בטורקיה (מבלי לצאת משדה התעופה) וממשיכים משם ליעד אחר ?
יתכן מאוד שכן
23/07/14 19:02
45צפיות
המדינה הוציאה אזהרת מסע לא להכנס לתורכיה.
תגובה
24/07/14 16:35
32צפיות
הדבר נתון לשיקול דעת בית המשפט.
פגישות גישור אצל עו"ס מטעם סיוע משפטי
22/07/14 19:34
53צפיות
בגלל שאני בהליכים התקשרו אלינו מטעם בית המשפט לענייני משפחה בסיוע משפטי וזמנו אותי ואת אשתי לפגישה .היינו שם והמטפל אמר שזה לא מחייב ומה שנגיד שם לטוב או לרע הם לא יעבירו את זה לבית משפט אלא אם יהיה הסכם חתום על להמשיך לחיות ביחד או הסכם גירושין..שאלתי האם זה נכון ?ונגיד אם היינו כמה פגישות ואשתי כהרגלה מפעמים קודמות ברגע שהיא מרגישה משהו מחייב היא מנתקת ומפסיקה את השיחות,האם אחרי שאני ממלא את חלקי ומשתף פעולה ואשתי לא אז כל זה ירד לטמיון ולא יעבור לבית משפט או לא יהיה סיכום מטעמם ? אפשר קצת הסבר בבקשה איך ומה לעשות ומה לא.תודה
לא נכון לחלוטין.א.גישור אמור להיות חסוי-לגבי
23/07/14 11:49
26צפיות
כולם והכל.אין להביא לבית המשפט.
ב.ההליך וולנטרי,ניתן לא סיבה בכל עת.ג.אין ללחוץ על המתגשרים בכל דרך,יש להיות אוביקטיבי.(המגשר-כמובן)
ד.כל מה שידובר בגישור-לא יגיע לבית המשפט אלא אם תערכו הסכם כולל.
ה.מגשר לא אמור למסור סיכומים לבית המשפט,נהפוך הוא.
ר.על פניו-נראה לי כגישור לא מקצועי,ושוב-על פניו.
תגובה
23/07/14 11:56
26צפיות
עו"ס מלשכת הסיוע אמורה לקרב את הצדדים להסכם או לפחות לגשר על חלק מהפערים ולצמצם המחלוקות. אם אין הסכמה אז חוזרים לבית המשפט. ברור שיש צורך בשיתוף פעולה של שני הצדדים.
איסור מכירת נכס
20/07/14 15:31
95צפיות
שלום, סבי רוצה לערוך צוואה ולא מעוניין שהנכס ימכר ע"י היורשים לאחר מותו. מה עושים במצב כזה? האם יש אפשרות לכתוב בצוואה שנכס לא ימכר? תודה
זה אפשרי מבחינת המצווה אבל מה ענינו שהנכס לא
20/07/14 16:06
57צפיות
ימכר ווהכסףיחולק בין יורשיו?
כן אבל
20/07/14 22:52
107צפיות
ניתן להורות על תניה מגבילה אך כדאי לחשוב לפני ולפנים על השלכותיה.
תודה. מודעת לבעיתיות
21/07/14 23:47
45צפיות
אבל זה הרצון של סבא שלי..
האם סבא שלך
22/07/14 10:40
48צפיות
מודע להשלכות התניה?
גם תניה מגבילה אפשר להגביל.
"תנאי מגביל" כבר לא טוב? למה בארמית
25/07/14 13:38
18צפיות
מת על המשפטפטנים שכל דבריהם "מרישא ועד סיפא" מתובלים בארמית
די  לפלצנות.
זה אפשרי כל עוד הנכס מורש רק לאדם אחד
22/07/14 19:51
47צפיות
ולא יתחלק בין מספר יורשים.
במקרה שהנכס יהיה בבעלות מספר יורשים - אפשר יהיה לבטל הוראה זו  אחרי 3 שנים כדי לבצע פירוק שיתוף.

אם הסבא רוצה להוריש את הנכס לאדם אחד ולנסח איסור זה, כדאי לחשוב על מקרי קיצון שבהם כן אפשר למכור את הנכס:
למשל אם היורש צריך להכנס לבית אבות / דיור מוגן כי לא יכול לחיות יותר באופן עצמאי בבית (קשיש או נכה), ולא יוכל לעשות זאת בלי למכור את הנכס,
מקרים שבהם הכסף דרוש לטיפול רפואי מציל חיים (כמו השתלה),
או מקרה בו אי אפשר להשתמש בנכס (למשל דירה שהפכה לאחר שנים רבות  לבלתי ראויה למגורים - וליורש אין כסף לשפצה).
המוריש יכול להקים קרן לתחזוקת הנכס מעיזבונו, כדי להבטיח שהנכס לא יינטש ויהפוך למטרד ועול ליורשים (אם תחזוקתו תעלה יותר מהאפשרות להשתמש בו).

בכל מקרה רוב הסיכויים שהאיסור למכור יחול רק על היורש הראשון , כי לאחר שימות היורש הראשון - אם יהיו לו מספר יורשים, הם כבר יוכלו לבצע פירוק שיתוף ולמכור את הנכס.
סבא שלי מודע.
22/07/14 21:09
38צפיות
תודה רבה שדמת עזרת לי מאוד :-.)
חסרים פרטים
24/07/14 14:13
21צפיות
ס' 45 לחוק הירושה קובע-

45. המצווה רשאי להורות בצוואתו דבר שיורש יהיה חייב לעשותו, או להימנע מעשותו, במה שקיבל מן העזבון; מילויו של חיוב כזה יכול לדרוש כל מי שמעונין במילוי, ואם היה בדבר ענין לציבור - גם היועץ המשפטי לממשלה או בא כוחו.

לכן לכאורה התשובה חיובית. יחד עם זאת, לפי חוק המקרקעין כל שותף במקרקעין זכאי לדרוש פירוק השיתוף. הפירוק יכול להתבצע במכירה או בחלוקה בעין בין השותפים.

לכן נראה לי שאם אין דרך לפרק השיתוף ללא מכירה, יתכן שחוק המקרקעין גובר על חוק הירושה והסעיף בצוואה יתבטל.

כל זה בהנחה שמדובר בצוואה חוקית. אך שלילה מוחלטת של זכות היורש למכירת הנכס היא בעייתית. יתכן שמדובר בהוראת צוואה שנוגדת את תקנת הציבור ובטלה מטעם זה בלבד.
העלמת צוואה
19/07/14 14:37
83צפיות
אחי אינו מוכן למסור  את מקור צוואת אבינו  
מה קובע החוק
תגובה
20/07/14 11:30
59צפיות
לפי סע' 75 לחוק הירושה קובע כדקלמן:

(א)   מסירת צוואה לרשם לעניני ירושה" מי שיש בידו צוואה חייב למסרה, במקור או בהעתק מאושר, לרשם לעניני ירושה מיד לאחר שנודע לו על מות המצווה.כמו כן נקבע כי
(ב)  המפר הוראות סעיף זה, דינו - מאסר שלושה חדשים או קנס.

בפועל קשה מאוד לאכוף את הסעיף אם אין בידיך העתק מהצוואה.
לא ברור למי
20/07/14 13:28
51צפיות
לרשם לעניני ירושה או לך?

ככל שמדובר במסירת צוואה לרשם, ניתן לפנות אל הרשם בבקשה להפעיל את סמכויותיו, לפי חוק הירושה, ס' 73 (ג).
דחוף - איתור גוף שמטפל בירושה
18/07/14 08:00
69צפיות
שלום לכולם
לפני כחודש התקשרה אליי בחורה שאמרה לי שהיא שמארגון שמאתר ירושות ממשלתי , אני לא בדיוק זוכרת . בשיחה הראשונה אמרה לי שכנראה יש לי ירושה מפטירת אבי אבל הם צריכים קודם מספר פרטים בשביל להיות בטוחים .
הבאתי לה את הפרטים והיא אמרה לי שתחזור אליי במידה וימצאו משהו . לפני שבוע וחצי אותה בחורה חזרה אליי ואמרה לי אכן נמצאו כספים והם ישלחו לי את כל המידע לכתובת דואר שלי .
אפשר לומר שהיא הייתה גסת רוח ככה שלא היה ניתן לשאול אותה הרבה , אני מקווה שהיא שלחה את המכתב לכתובת המדוייקת כי אפילו לא שאלה אותי מה הכתובת שלי.
אכן עשיתי טעות שלא לקחתי ממנה מספר , היא התקשרה מחסוי .
המכתב לא הגיע אליי עדיין הביתה

אין לי קצה חוט לאתר את הגוף הזה , מישהו מכיר אותם ??

תודה רב  ושיהיה לנו רק בשורות טובות .
אם היא טלפנה בטלפון קווי יתכן כי בזק תוכל לומ
18/07/14 12:36
51צפיות
לך מהיכן התקשרה.
המחלקת גילוי וניהול רכוש באפוטרופוס הכללי
22/07/14 16:58
24צפיות
אם זה אמיתי,
זה נשמע כמו המחלקת גילוי וניהול רכוש באפוטרופוס הכללי
(אגף במשרד המשפטים)
נסו אותם בכתובת:
http://index.justice.gov.il/Units/ApotroposKlali/c...
נסו גם במייל:
FaniV@justice.gov.il
בהצלחה,
אפרים
איתור הורים ביולוגיים
18/07/14 01:08
91צפיות
האם זה חוקי שילד מאומץ יאתר באופן פרטי את הוריו הביולוגיים? (הרבה חוקרים פרטיים מציעים שירות כזה)
מותר ליצור איתם קשר שלא באמצעות השירות למען הילד?
אם הילד הגיע לבגרות
18/07/14 06:08
65צפיות
הוא יכול להגיש בקשה לביהמ"ש, אבל הסיכויים נראים קלושים. אני מניח שלא ידונו בבקשה בלי לשמוע את עמדת ההורים הביולוגים ו/או שירותי האימוץ.
º
התכוונתי דרך חוקר פרטי
18/07/14 18:35
22צפיות
השאלה איך מפרשים את החוק
18/07/14 20:30
50צפיות
ראי כאן-

חוק אימוץ ילדים

34. (א) המגלה או המפרסם שלא כדין, בלי רשות בית משפט, שמם של מאמץ או של מאומץ או של הורהו, כולל שמם של אלה שביחס אליהם הוגשה בקשה לפי חוק זה לבית המשפט, או דבר אחר העשוי להביא לזיהוים, או תכנם של מסמכים שהוגשו לבית המשפט לצורך דיון לפי חוק זה, דינו – מאסר ששה חדשים; סעיף זה אינו בא לגרוע מהוראות סעיף 40 לחוק בתי המשפט, תשי"ז-1957.
(ב) הוראות סעיף זה, למעט איסור הפרסום, לא יחולו על מאמץ ומאומץ לענין האימוץ שהם צדדים לו, ועל גילוי שנעשה בהסכמתם, בתום לב ולטובת המאומץ.
(ג) לענין סעיף קטן (א) אין נפקא מינה אם המאמץ או המאומץ כבר גילו או פרסמו בעבר פרט מהפרטים שגילוים או פרסומם אסור בהתאם להוראות סעיף קטן (א), או שהסכימו בעבר לגילוי או לפרסום כאמור.
(ד) הוראות סעיף זה יחולו גם לענין אימוץ בין-ארצי.
º
זה במשפטית... ובעברית? :)
18/07/14 21:07
17צפיות
מדובר בסוגיה לא פשוטה
18/07/14 21:49
53צפיות
שלא יכולה התברר באינטרנט. בכל זאת בדקתי באופן כללי. לא מצאתי תשובה חד משמעית. לדעתי דרך המלך היא לבקש צו עיון בפנקס האימוצים לפי ס' 30 לחוק, ואחר כך אם מקבלים אותו ורואים מי ההורה הביולוגי, לנסות לאתר אותו דרך חוקר פרטי. יחד עם זאת, אני בספק גדול אם מותר להטרידו.
הטרדה היא משהו מאוד ספציפי
19/07/14 14:27
43צפיות
לפנות פעם אחת ואם ההורה מביע עניין בהמשך קשר לטעמי לא קולע להגדרת "הטרדה".

מה קורה אם אני מקבלת בפתיחת תיק האימוץ מספיק פרטים שעוזרים לי לאתר את ההורה הביולוגי כמו שם פרטי, גיל, מצב,מספר ילדים, אזור מגורים ארץ מוצא וכו' ובעזרת זה אני מצליחה לאתר אותה בעזרת חוקר? זה חוקי ומסריח?
º
הרי אמרתי לך שזאת הדרך הראויה
19/07/14 17:03
25צפיות
הסיפור הוא כזה, אני מפחדת לעבור על החוק
19/07/14 19:09
38צפיות
פתחתי את תיק האימוץ שלי, נמסרו לי שם פרטים- לא נמסרה לי זהות האישה אך נמסרו לי הרבה מאוד פרטים עליה כמו שמה הפרטי, גילה נמסר לי בעקיפין (נאמר לי שהייתה בת 17 כאשר נולדתי אז אמרתי לה "מה שאומר שהיום היא בת 43 אם כך) מספר הילדים, כמה בנים כמה בנות, אזור מגורים, מתי עלתה לארץ מאיפה ועם מי, אך אני מעוניינת לאתר אותה בעצמי האמצעות חוקר מאחר ואני מעדיפה שלא דרך השירות למען הילד כי כך אקבל יותר פרטים על מי היא באמת כאדם ומה באמת קורה איתה ורק אז אחליט אם להיפגש או לא. נגיד ואדע כי מדובר באישה בעלת אורח חיים חרדי לעולם לא אבקש פגישה או אצור קשר.

השאלה שלי האם חוקי לאתר אותה בעצמי לאחר שהתחמשתי בקצת מידע מהרשות שלא חשף את זהותה אלא אני בעצמי אצליח?
עליך להגיש בקשה לבית המשפט
19/07/14 19:36
33צפיות
לדעתי לא חוקי לאתר הורה ביולוגי ללא אישור בית משפט.
תשובה-
21/07/14 01:43
31צפיות
זכותו של הילד המאומץ לבקש לפתוח את תיק האימוץ, לאחר שהגיע לגיל 18.
זכותו של ההורה הביולוגי להישאר חסוי.

במקרה זה, אסור לילד המאומץ לאתר את הוריו הביולוגיים.

לפני כשנה, אם אני לא טועה, היה פסק דין שעסק בהורים ביולוגיים שהתעקשו לחפש ולמצוא את הילד שנמסר לאימוץ.
בית המשפט פסק שהמשפחה הביולוגית צריכה לשלם למשפחה המאמצת ולילד המאומץ (הביולוגי שלהם) כ-500,000 ש"ח!
באיזה מקרים צו בית משפט מאפשר לי לגלות פרטים
21/07/14 23:00
24צפיות
אודות ההורה הביולוגי?

אני פשוט מעדיפה שלא לעשות דברים דרך הרשות למען הילד מאחר והם מסכימים לחשוף זהות רק דרך פגישה וזה במידה וההורה הביולוגי מסכים לפגישה. יחד עם זאת, חשוב לי ברמה האישית שלא לפגוע בהורה הביולוגי ולהרוס את חייו. הייתי מעוניינת לדעת למשל אם מדובר באישה בעלת אורח חיים חרדי וכדומה כי במקרה כזה למשל- ללא ספק לא אנסה אפילו להיפגש כי אני יודעת שזה יכול להרוס לה את מה שבנתה כל חייה. בסופו של דבר הכל מכוונה טובה שפועלת לטובת הצד השני, הרי אני יכולה בחינם לפעול דרך הרשות במקום להשקיע כסף על חוקר.

בנוסף רציתי לדעת האם ניתן לפגוש אחים ביולוגים במידה וההורה הביולוגי לא מעוניין בפגישה. כאילו, האם חייב למעשה את הסכמת ההורה?
תשובה-
22/07/14 01:15
31צפיות
בית המשפט פונה לעובדת סוציאלית, היא פונה להורים הביולוגיים.
בהעדר הסכמה שלהם, לא תקבלי שום מידע.
גם לא מידע כמו "הם חרדים".

כמובן שכל עוד את לא יכולה לפגוש את ההורים הביולוגיים, אסור לך לפגוש גם את שאר המשפחה הביולוגית.
º
באסה :\
22/07/14 01:46
10צפיות
זה לפעמים גם יותר מסתם באסה.
22/07/14 21:39
21צפיות
לפעמים חשוב לדעת מי המשפחה הביולוגית, כדי לבדוק אם במשפחה הביולוגית יש תורם שמתאים (מח עצם וכד') - אבל בלי אישור המשפחה הביולוגית, הדבר לא אפשרי.
המממ.. זה כבר עניין של תהייה...
23/07/14 00:43
22צפיות
אין אפשרות כזו שרשויות הרווחה או מי שזה לא יהיה פונות להורה, מסבירות את המצב ומציעות לו לבצע את זה בעילום שם?
סליחה שאני מתערב
23/07/14 22:53
25צפיות
אולי תנסי בכל זאת לשקול לבצע את הברור דרך השרות למען הילד.
זאת מן הטעם הפשוט שהשרות מברר אצל האם, אים היא בכלל מעוניינת במפגש כזה.
אם תהיה מעוניינת הרי הצלחת, ואז לא משנה גם אם היא חרדית, כי היא כבר תעשה את החשבון שלה
אם כדאי לה להפגש איתך או לא. אם היא לא תהיה מעוניינת במפגש נחסכה ממך כל עגמת הנפש התיסכול
וההוצאה הכספית, הכרוכים בחיפוש כזה ע''י חוקר פרטי.
שאלה בקשר להסכם ממון
17/07/14 19:28
63צפיות
חברה שלי התחתנה לפני 3 וחצי שנים ונערך הסכם ממון, לה היה רכוש ולבעלה לא היה רכוש כלל. בהסכם ממון צוין שבמקרה של הגירושין כל צד נשאר עם הרכוש שלו. חודש אחרי החתונה בעלה הפסיק לעבוד ובמהלך כל תקופת הנישואין סירב לעבוד. אישתו ירנסה אותו. היא החליטה להתגרש, בעלה לא מתנגד, אבל לטענתו אינו יכול לרנס את עצמו ודורש כסף למחיה. חברה שלי הלכה להתיעץ עם עורך דין והוא טוען שהיא תצטרך לתת לבעלה חלק מרכושה למרות הסכם ממון, מכיוון שאדם לא עובד, אין לו היכן לגור ולא ניתן לזרוק אותו לכלבים. האם הדבר נכון?
הבעל טוען שיש לו בעיות רפואיות שמונעות ממנו לעבוד, אישתו לא ידעה על הבעיות האלו טרם נישואין ובמהלך כל תקות הנישואין.
הסכם ממון שנערך כדין מחייב
17/07/14 22:26
54צפיות
את בני הזוג.
צוואה לא רלוונטית
17/07/14 15:50
94צפיות
שלום,

קרובת משפחה ערכה צוואה לפני שנים רבות והצוואה הופקדה אצל הרשם.

בינתיים כל הנכסים לרבות חשבון הבנק של המנוחה נמכרו והיא רכשה תחתם נכסים אחרים. חשבון הבנק נותר די עלוב.

שני הבנים שלה שהם גם חברים שלי מעוניינים לעשות הסכם לחלקות עזבון על הנכסים החדשים ולסכם מי יקבל מה ואיך.
מה עליהם לעשות הרי הרשם בטח יראה שיש לו צוואה ישנה.

תודה
האם הגברת חיה עדיין?או שלא?
17/07/14 17:07
49צפיות
אם לא ויש צוואה,האחרונה קובעת.ואז-עליהם להוציא צו לקיום צוואה  ולחלק את העזבון על פי המצוין בצוואה.כלומר:באותו יחס.

אם יחליטו לחלק אחרת-זה ענין שלהם.
אם הגברת חיה-לא ניתן לערוך כל הסכם בנושא העזבון שטרם קים.
לא ברור מה רשום בצוואה
17/07/14 18:41
62צפיות
יתכן שהיא כן רלוונטית, אם לא צויינו נכסים ספציפיים. בכל אופן הסכם בין יורשים הוא לא פשוט מבחינה משפטית. החוק אוסר על הסכמי ירושה, ומצד שני מתיר הסכמים לגבי נכסי עיזבון. הסוגיה מורכבת ולכן למען הזהירות לא מומלץ לעשות הסכמים כל עוד המוריש בחיים.
תיקון
17/07/14 18:46
51צפיות
הואיל והמורישה הלכה לעולמה, ניתן לעשות הסכמים כאמור בסעיף 7 לחוק הירושה-

7. (א) לאחר מות המוריש וכל עוד לא חולק העזבון רשאי יורש, בהסכם שבכתב, להעביר או לשעבד את חלקו בעזבון, כולו או מקצתו, ורשאים נושי היורש לעקל חלקו בעזבון.
(ב) העברה ושעבוד כאמור מצד קטין ומצד מי שהוכרז פסול-דין טעונים אישור בית המשפט.
(ג) העברה, שעבוד או עיקול כאמור אינם מקנים זכויות אלא כדי המגיע ליורש בחלוקת העזבון; הם שוללים מן היורש את הזכות להסתלק מחלקו בעזבון.
(ד) זכותו של יורש בנכס מסויים מנכסי העזבון אינה ניתנת להעברה, לשעבוד או לעיקול כל עוד לא חולק העזבון.
הבהרה
20/07/14 08:35
45צפיות
אולי לא הובנתי.

המנוחה כמובן נפטרה. שנית - הנכסים בצוואה חולקו על ידי המנוחה באופן שכל אחד מהאחים מקבל דירה שכתובתה בעיר שהמנוחה עזבה מזמן ומכרה את הנכסים בה.

תחתם רכשה נכסים בעיר אחרת. לא נערכה צוואה אחרת.
הצוואה הראשונה נרשמה.

האחים הסכימו ביניהם על חלוקה שמהווה למעשה חלוקה שווה. אחד מקבל דירה יקרה יותר שכאמור אינה מוזכרת בצוואה השני את הזולה יותר שגם היא אינה מוזכרת בצוואה. השני יקבל מהאח הראשון את היתרה בערך בכספים.

האם יוכלו לבקש רק צו ירושה ולערוך הסכם לחלוקת עזבון.
או להגיש את הצוואה הלא רלוונטית לאישור ולהגיש בעקבותיה הסכם לחלוקת עזבון באופן שונה. (למרות שהצוואה לא רלוונטית).
אנחנו פשוט רוצים לגשר ביניהם בלי סכסוך בתוך המשפחה.
ס' 34 לחוק הירושה קובע
20/07/14 09:53
39צפיות
34. הוראת צוואה שביצועה בלתי חוקי, בלתי מוסרי או בלתי אפשרי - בטלה.

לכן יתכן שיש להגיש תביעה לביהמ"ש לעניני משפחה שהצוואה בטלה, ואחר כך לבקש צו ירושה,במיתווה שציינת.
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:22
3צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
מזונות אישה וביטול הסדרי ראיה
17/07/14 06:03
73צפיות
שלום
יש לי תאומים בני שנתיים פלוס שאני מגדל אותם (משמורת שלי)

האם אפשר לבקש מזונות אישה?
שאלה שנייה:  האם ניתן לבטל לאישה את הסדרי הראיה ( מבחינה משפטית)
פשוט היא באה פעם בחודשיים ונעלמת והנזק גובר על התועלת
מזונות משלמים לפי הדין הדתי
17/07/14 07:38
66צפיות
בגיל שנתיים הילדים נחשבים קטני קטנים ועליך לשלם את מזונותיהם ההכרחיים לבדך. אם האישה בעלת יכולת יתכן שתוכל לחייב אותה להשתתף בצרכים נוספים, מדין צדקה.

עליך להגיש תביעה ב-2 המקרים.
צוואה
16/07/14 13:36
57צפיות
בחפשי עו"ד להורי לרישום צוואה כולם דרשו אישור לתקינות פסיכיאטרית  אחי בא לביקור מחו"ל הביא עו"ד ונוטריון  ונירשמו עיקרי הדברים כפי ,שסיכם עם הורי  ושהערתי לעו"ד איך זה ,שהוא לא דורש מהם להביא חוות דעת פסיכיאטרית אמר יש בידי להעריך אותם השיחה עימם ולהעיד על תקינותם הנפשית.  בשעה ,שאני יכולה להעיד ממהלך חיי ששניהם במידה מסויימת לא שפויים אבי שנים היה אומר לי ,שאימי לא שפויה ואף כשבוע לפני בוא העו"ד ציין הגדרה רפואית ,שקלט מהטלויזיה למחלה הנפשית שלה. ואבי עצמו חולה שליטה ,שירד לחיינו
ועשה מעשים שלא יעשו .
האם נכון ,שאין צורך בחוות דעת פסכיאטרית בני 89 ו-85. האם צוואה תקינה.
אבי תמיד לימד את בן הזקונים ,שהכל מגיע לו על פי התנך.אני תוהה אם אימי תלך לעולמה לפניו אם לא ישנה את הצוואה לטובת אחי  אני 8 שנים מבוגרת ממנו אבל אחי ,שגר זה  25 שנים בחו"ל  לקח את הענין לטיפולו .וזה צורם לי ולצערי אני נכה זה 3 שנים. ומודאגת ממה שמתרחש .
לכתחילה אין חובה באישור פסיכיאטרי
16/07/14 14:39
38צפיות
אלא אם כן יש סיבה ספציפית להניח שיש בעיה פסיכיאטרית למצווה.

עם זאת, אם וכאשר מאן דהוא ירצה לתקוף את הצוואה בעתיד, והוא יוכל להוכיח שהמצווה סבל מבעיה פסיכיאטרית, יהיה יותר קשה להגן על הצוואה ללא אישור כזה.

באופן כללי, זה שבן זוג סבור שבת זוגו אינה שפויה ומשתמש במילים ששמע בטלוויזיה, לא הופך אותה לבלתי שפויה או לבלתי כשירה לכתוב צוואה. גם היות אדם חולה שליטה כהגדרתך, לא הופכת אותו לבלתי כשיר להחליט מה יקרה עם רכושו לאחר מותו.
תגובה
16/07/14 15:09
35צפיות
כשמדובר במצווה שהוא בגיל של הוריך עדיף ליתר בטחון לקבל חוות דעת של פסיכוגריאטר, אולם היעדר חוות דעת כזו לא תפגום לכשעצמה בתקפות הצוואה.
הצוואה חוקית כל עוד לא הוכח ההיפך
16/07/14 16:38
36צפיות
חזקה על המצווה שחתם מתוך רצון חופשי ושהוא כשיר לצוות. הטוען אחרת עליו הראיה. לפיכך העובדה שאין אישור פסיכיאטרי לא פוגעת בחוקיות הצוואה. הוא גם זכאי לשנות את הצוואה לטובת אחיך. אם את סבורה בכנות שהוא לא מסוגל לדאוג לעניניו, את רשאית לבקש שימונה אפוטרופוס.
חקירת יכולת כלכלית
15/07/14 15:23
79צפיות
שלום, ברצוני לגשת לחקירת יכולת בהוצל"פ על מנת להוכיח כי איני מתחמק מתשלום, וכי המצב הכלכלי שלי מאפשר לי לתת את מה שאני נותן כרגע.
האים חכם לגשת להליך זה ללא עו"ד (אין כסף לשלם לו...)
או להפוך עולמות ולהשיג את הכסף בשבילו?
תגובה
15/07/14 16:06
48צפיות
אם מדובר על תיק מזונות אתה צריך לפנות לבית משפט למשפחה לבקש הפחתת מזונות או פריסת חוב לתשלומים. להוצל"פ אין סמכות להפחית לך את חיובי המזונות ו/או לפרוס החוב לתשלומים.
º
לא ברור באיזה חוב מדובר
15/07/14 16:37
19צפיות
חוב מזונות שטופח
15/07/14 22:09
49צפיות
החוב הוא בשל היעדר הכנסה בעסק וחוסר יכולת למצוא עבודה באופן כללי. תופח לו החוב בשל אי יכולתי לעמוד בתשלומים לפעמים בכל הסכום לפעמים אני מסוגל לעמוד בחלקו.
טרם הצלחתי ב3 השנים האחרונות לשלם אותו ולו פעם אחת במלואו.
קיבלתי נייר\אזהרה מ הוצל"פ כי כמובן ניפתח שם תיק (לפני כשנתיים), ובמכתב כתוב שאם אני רוצה להודיע כי מצבי הכלכלי "אינו משהו", עלי לשכנע את רשם ההוצל"פ כי איני משתמט.
יש בידי ניירת מסודרת בתוקף היותי כעצמאי המעידה על השתכרותי בעשר השנים האחרונות המבססת את עמדתי.
האים אוכל לשכנע בהוצלפ כי ברצוני לעבוד בחו"ל
15/07/14 22:12
38צפיות
זאת גם בשל רצוני לייצר לעצמי אפשרות להשתכר בחו"ל באופן נורמאלי בהעדר עבודות בארץ
גרושתי הוציאה צו נגדי איסור יציאה (לא עזבתי את הארץ מזה גירושינו)
אתה יכול לבקש
16/07/14 05:56
37צפיות
אבל במקרה הטוב ידרשו ממך ערבויות משמעותיות מאוד. לגבי שינוי תשלומים- הכתובת היא ביהמ"ש. רצוי להיות מיוצג.
חוזה פרידה לפני הגירושין
15/07/14 14:49
75צפיות
לצערי אני מכירה זוג שהחליט להיפרד, הוחלט ע"י שניהם שהאישה תעזוב את הבית לדירה שכורה עם הילדים. עם המשכורת שלה בלבד היא לא מסוגלת לשכור דירה, היא חייבת את עזרת הפרוד שלה בתשלומים על הדירה לפחות, אבל הם לא מדברים ביניהם בכלל, איך אפשר לנסח חוזה שיחייב את הבעל לשלם?
תגובה
15/07/14 16:07
55צפיות
יש להגיש תביעת מזונות ומדור או לערוך הסכם
אפשר להגיש בקשה ליישוב סכסוך
15/07/14 16:35
48צפיות
לביהמ"ש לעניני משפחה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום