בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
קשרים משפחתיים הינם לעיתים קרובות גם קשרים משפטים. בני זוג נשואים, ידועים בציבור, הורים וילדים ולעיתים גם אחים ואחיות, סבים וסבתות - כולם מקיימים בינהם מערכת של קשרים משפטים מסועפים, ולא תמיד מודעים לכך...
במסגרת פורום זה נשתדל לתת מענה לכל שאלה שתתעורר הן בתחום דיני המשפחה - גירושין, יחסי ממון, חלוקת רכוש, משמורת קטינים, מזונות, גישור בתי דין רבנים לעומת בתי משפט לענייני משפחה וכו`; והן בתחום דיני הירושה - סוגי צוואות, התנגדות לצוואות, זכויות ירושה, וכו`.

כמובן שהמידע והעצות בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, וההסתמכות על מידע זה נעשית באחריות המשתמש.

הסכם ממון במקרה של פטירה
15/12/13 08:07
122צפיות
הסכם ממון קובע שרכוש שיש לאדם לפני הנישואין נשאר אצלו בפקיעת הנישואין משמע גירושין /פטירה.ברצוני לשאול מה קורה עם הסכם הממון (חס וחלילה) במצב של פטירה של אחד מבני הזוג. אם הרכוש איננו מתחלק, לאן הוא מגיע? לילדים בלבד? לבן זוג? בן זוגי ואני מנסים לחשוב האם להוסיף סעיף בהסכם לגבי מקרה של פטירה.
אשמח לחוות דעת.
יש צו ירושה שנתן ע'י הרשם לעניני צוואות
15/12/13 11:24
53צפיות
במשרד המשפטים לפי מילוי טופס הבקשה ע'י היורשים בפועל.
הפסיקה קבעה
15/12/13 13:31
55צפיות
שסעיף כזה איננו חוקי. העברת רכוש במקרה של פטירה נעשית רק בצוואה.
ובמידה והאדם לא כותב צוואה,
15/12/13 15:56
62צפיות
איך יתחלק הרכוש אם נחתם הסכם ממון?
זוג שנשוי 15 שנה/ 30 שנה, אחד בא עם אפס שקלים למערכת היחסים והשני עם דירה. אחד נפטר לא עלינו, אז בן זוגו שבא עם אפס שקלים למערכת יחסים יצטרך לצאת מהדירה ולהשאר עם שום דבר בגיל 70? מה ההגיון?
אני מתחילה לחשוב שזה חוק שמגן רק על בעל הממון ופוגע מאוד בזה שמגיע בלי כלום.
º
יתחלק לפי חוק הירושה
15/12/13 21:56
25צפיות
מצטערת על הבורות,
17/12/13 18:50
39צפיות
אבל אם לפי חוק הסכם ממון רשום שבמקרה פטירה אין זכות לבן זוג וזה נשאר אצל הראשון, זה לא מסיר את בן הזוג מהירושה? מי הם היורשים במקרה כזה?
סליחה על החפירות זה פשוט  מטריד אותי
זה לא חפירות, זו בעיה קשה.
17/12/13 22:44
29צפיות
לא ארחיב בנושא הניגוד שיש בין חוק יחסי ממון לחוק הירושה.

בקצרה אסביר-
בתי המשפט קבעו, באופן כללי, את הדבר הבא:
חוק יחסי ממון שייך לתקופת החיים. כלומר, הוא מגדיר מה שייך לכל בן זוג.

חוק הירושה מגדיר מה שייך לאחר הפטירה.

כלומר, אם אדם כתב בהסכם שהדירה לא שייכת לאישה. אז הדירה לא שייכת לה.

אבל, אם אותו אדם נפטר ולא כתב צוואה. הולכים לפי חוק הירושה שקובע (כאשר יש אישה וילדים) שמחצית חלק הגבר בדירה הולך לאשה.
כך יוצא שהאשה כן תקבל מחצית מהדירה, למרות שבהסכם יחסי הממון כתוב שאין לה שום חלק בדירה. בנוסף בהתאם לחוק האשה זכאית לעוד חלקים מרכושו בבית וכו'
על מנת להתגבר על קושי זה, כדאי מאד לעשות צוואה.
בהעדר צוואה
16/12/13 02:00
39צפיות
ואם הסכם הממון מגדיר שהדירה לא הופכת להיות משותפת אחרי X שנים,
אז בן הזוג יירש 50% מהדירה, ואילו הילדים יתחלקו בחצי הנותר.

אם מדובר בדירת המגורים של הזוג, יש זכות לאלמן/ה להמשיך להתגורר בדירהתוך תשלום 50% שכר דירה לילדים.
אפשר גם למכור את הדירה ובמחצית הסכום לקנות דירה קטנה יותר.

אם מדובר באלמנה שנישאה כדת משה וישראל, אז מגיעים לה מזונות וכתובתה מן הירושה, ואפשר לקזז את זה מהדירה, כך שהיא תקבל יותר מ- 50% מהדירה.

לרוב כדי להמנע מבעיות כאלה, מגדירים בהסכם הממון שלשני בני הזוג יש זכות להתגורר בדירה כל ימי חייהם, כל עוד לא החליטו להפרד. זה אומר שבמקרה של התאלמנות, בן הזוג יוכל להמשיך לגור בדירה כל חייו, והיא תעבור ליורשים האחרים רק אח"כ.
זה לא אומר שהדירה עוברת לבן הזוג, רק הזכות להתגורר בה! כלומר הוא לא יוכל למכור אותה או להשכיר לאחר.

סעיף כזה (זכות מגורים) בהסכם גובר על צוואה סותרת, כמו שכל חוב/התחייבות שהותיר המוריש קודם לחלוקת הרכוש ליורשים.
רוצה לדעת אם קיים דבר כזה.
14/12/13 19:28
150צפיות
בלי כוונה בן הזקונים שלנו  בן 16 אמר לי שאבא הבטיח לו שירשום לו בצו ירושה כמעט את כל הרכוש שיש לנו.
אפילו שהרכוש תמיד היה על שם בעלי לבד לא חשדתי והאמנתי כל הזמן שזה של שתינו.
יכול להיות דבר כזה?בעלי יכול לעשות צוואה ולרשום לכל אחד כמה שבא לו?איפה אני בכל הסיפור הזה?
תודה.
תשובה-
14/12/13 22:21
101צפיות
בעלך יכול לרשום מה שהוא רוצה בצוואה.

אבל
זה לא משנה לרכוש שלך.
אם אתם נשואים - כל הרכוש שקניתם / קיבלתם במהלך הנישואין הוא משותף. בנוסף, כל שאר הרכוש (שלו לפני הנישואין, דברים שקיבל בירושה וכד') - יתכן ויקבע בבית משפט שהוא גם שלך.

כלומר - גם אם הוא יכתוב בצוואה "אני מוריש את כל הדירה שלי לבן שלי". התרגום המעשי יהיה: חצי מהדירה שלך נשאר שלך, חצי הדירה שלו עוברת לבן.
בכל מקרה-אם הדירה של שניכם ונרכשה לאחר
15/12/13 08:34
84צפיות
הנישואין,ולא חשוב על שם מי רשומה,מגיע לך כך:
חצי מהדירה+חצי מהחצי של בעלך-רבע.
משמע:בעלך יכול להוריש רק רבע כי אינו יכול להוריש חלק הדירה שאינו שיך לו.
לנושא מה שנרכש לפני הנישואין-הכל תלוי בנסיבות.
לא נכון.
16/12/13 18:31
43צפיות
מגיע לאישה רק חצי מהדירה.
בהעדר צוואה - לפי החוק מגיע לה חצי נוסף מהחצי של בעלה. כלומר, רבע.
אבל אם הוא יכתוב בצוואה משהו אחר - זה יגבר על הכתוב בחוק והיא תישאר עם החצי שלה בלבד.
º
בהעדר צוואה.אכן...
16/12/13 19:52
17צפיות
º
נכון מאוד-יכול להוריש=בצוואה.
16/12/13 19:51
15צפיות
º
בהעדר צוואה-כמובן.תיקון.
16/12/13 19:54
12צפיות
לקיחת ילדים
14/12/13 10:03
169צפיות
האם להורה אחד  בהליך גירושין (שדי תקוע) מותר להעביר את הילדים לעיר אחרת ולרשום אותה לבית ספר אחר ללא הסכמת ההורה השני? האם זאת חטיפה? הילדים מעוניינים כי שטפו להם את המח!
º
אסור
14/12/13 18:29
60צפיות
º
האם יש לפנות למשטרה?
15/12/13 09:01
41צפיות
º
תגובה? מישהו!!
15/12/13 12:21
24צפיות
מה פתאום.
16/12/13 22:11
56צפיות
קודם כל, בענייני משפחה - פניה למשטרה בקשר עם הילדים פוגעת קשות בילדים. הילדים מאד נפגעים לראות שוטר מגיע לאבא/אמא וכועס עליהם בגלל האבא/אמא השני.
במקרה כזה, לא בהכרח הילדים ירצו ללכת להורה המתלונן שכן הם יגנו על ההורה הנפגע (למרות שהוא כביכול הפושע).

התשובה היא שצריך ללכת בבקשה דחופה לבית המשפט ו/או לפקידת הסעד.
התנהלות מול בית המשפט
13/12/13 13:51
69צפיות
אשמח להכוונה קלה, אני כבר ממש מיואשת

גרושה שש שנים, ילד בן שבע
בארבע השנים האחרונות הגרוש נעלם לחלוטין
מה שנקרא "בלתי ניתן לאתור"
השלמתי כבר עם אי קבלת המזונות אך לאחרונה נתקלתי בקשיים מול משרד הפנים.
פניתי לשם הפקת דרכון לבני ונדרשתי להגיע יחד עם אביו או לחילופין עם פס"ד המאפשר הפקה ללא נוכחות.

הגשתי לפני כחודשיים בקשה לדיון בפני צד אחד לשם הפקת דרכון/משמורת בלעדית לבית הדין בו התנהל בזמנו  תיק הגירושין.
צרפתי כמובן תצהירים ואסמכתאות המתעדים את ניסיונות האתור השונים במהלך השנים גם ע"י משרדי חקירות שונים.

תגובה ראשונה: העברת התיק למחוז אחר.

תגובה שניה: לא נמצאה סיבה לדיון בפני צד אחד יש להמציא כתובת רשומה של המשיב במשרד הפנים לשם הפקת פניה.
רשם האוכלוסין העדכני הופק והוגש..

הבוקר תגובה שלישית: מען המשיב אינו מעודכן/עזב ( מן הסתם..) יש להמציא כתובת עדכנית לשם המצאת הזימון.

אני ממש אבודה.. מה עלי לעשות?
ברור הרי שהכתובת לא תקינה.. אחרת לא הייתי פונה בבקשה כזו מלכתחילה

מה אני יכולה לעשות במקרה כזה?

אין לי שום דרך לאתר אותו..
ניסיתי את כל אפשרויות האיתור השונות ..
º
את צריכה להגיש בקשה לתחליף המצאה
13/12/13 18:03
28צפיות
ערעור למחוזי על החלטת בית המשפט למינוי מנהל
12/12/13 22:09
30צפיות
התיעצות עקב החלטת שופטת בית משפט לענייני משפחה. השופטת החליטה למנות מנהל עיזבון שגם יחליט בסוגיה האם כספי המשכנתא ישולמו מחשבון הבנק או ממכירת הדירה שנתנה לי ע"י אבי ז"ל.
הנתונים,
1. בבקשה להתנגדות למינוי שלי לא העלתה עו"ד אודליה חן את עניין פרעון התשלום.
2. כל שטענה היא כי אני רוקנתי את החשבון של אבי בבנק.
3. השופטת בדיון הקודם טענה כי אין צורך למינוי מנהל עזבון בבנק בגלל החובות הרבים שיש לשלם. (והרי החוב הגדול ביותר הוא החזרת המשכנתא) .
4. אודליה חן כתבה בבקשה כי אבי ז"ל בטרם מותו כתב צוואה וזה שקר מוחלט ובא לשנות זמנים כדי להראות כי המשכנתא נלקחה לפני כתיבת הצוואה ובכך להראות כי אבי לא עשה קישור לפרעון המשכנתא בעת שכתב את הצוואה.
5. הוברר לבית המשפט כי הטיעון היחידי של אודליה חן להתנגדות וזה ריקון החשבון התגלה כשיקרי.
6. בצוואה נכתב כי קודם החלוקה ישולמו כל החובות וזה היה כשנתיים לפני לקיחת המשכנתא.
7. מאחר ואבי נתן לי את הדירה. הרי הוא לא היה גורם למצב שיותר ממחצית הבית ישלם את המשכנתא ובכך אני עלול לחזור לחיות כהומלס.
8. גם אני כאחד שגר עם אבי במשך 6 שנים לא הייתי גורם לאובדן הבית ואפילו עם זה לטובת ילדי.
9. בית המשפט אסור לו לפעול בניגוד לרצון אבי ז"ל.
על נקודות אלו אני מבקש להגיש ערעור כדי שבית המשפט הוא זה שיחליט האם פרעון המשכנתא תעשה מחשבון הבנק או ממכירת הבית ולא להשאיר זאת לידי מנהל העזבון.
אפשר לכתוב תגובות גם כהודעה בפרטי או לנייד 052-8357813
כמה הערות-
12/12/13 22:31
16צפיות
1. נהוג לא לכתוב שמות של עורכי דין, במיוחד כשאתה מבקר אותם והם לא כאן כדי להגן על שמם.

2. אתה צריך לעיין בהחלטה ולראות אם השופטת ביקשה המלצת מנהל העזבון, שזה מאד לגיטימי. או שהוא יקבע, שזה קצת בעייתי.

3. בשביל יעוץ משפטי מקיף בנושא הערעור (ועל מנת שבסופו של דבר תחסוך עלויות ולא תגרר לויכוחים וחוסר נעימות ועצבים מיותרים) כדאי לך לקחת יעוץ פרטני של עורך דין המתעסק בדיני משפחה.

4. חשוב להזכיר שוב שההליכים בבית המשפט למשפחה הם חסויים. וגם לך  - שאתה מעורב בתיק- אסור לספר על מה שקורה שם.
|שי|תפוז חוגגים ואתם זוכים!
12/12/13 17:14
6צפיות
תפוזניקים יקרים,
בימים אלו האתר שלנו חוגג 17 שנים (שבזמן אינטרנט זה נחשב כמעט לתקופה של נצח). 17 שנים של פורומים, בלוגים, סרטונים, דיונים, שרשורים, תחרויות, פעילויות, מפגשים, חברויות...
כל ציון דרך שכזה, הוא הזדמנות לעצור לרגע אחד את הכל, לקחת פסק זמן, לפנות אילכם באופן אישי ולומר ? תודה!

|*| כרגיל, בתקופת יום ההולדת תוכלו ליהנות ממבחר שרשורים, תחרויות ופעילויות נוספות באתר:

|קדימה| נזכרים ברגעים היפים מהשנים שחלפו בפורום שיחת נשים, משתפים אותנו ברגע התפוזי שלכם ויכולים לזכות בטיסה בכדור פורח.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|קדימה| יום הולדת זו גם הזדמנות נפלאה להתחדש בבגד חדש. ספרו לנו בפורום  אופנת נשים על בגד שלבשתם בגיל 17 (או בגיל העשרה) ולא הייתם מעיזים ללבוש היום ותוכלו לזכות בשובר לקניית בגדי מעצבים.

|קדימה| אבל לא רק בגדים, יש עוד הרבה דברים מפנקים שאוהבים לעשות ביום ההולדת, ספרו לנו בפורום 40 פלוס איך אתם מפנקים מישהו אהוב ותוכלו לזכות ביום ספא מפנק.

|קדימה| אי אפשר באמת לחגוג יום הולדת בלי עוגה טעימה. שתפו אותנו בפורום מתכונים במתכון המנצח שלכם ותוכלו לזכות בסדנת שוקולד!

|קדימה| אבל לפני שזוללים את העוגה, צריך לכבות את הנרות ולהביע משאלה. ספרו לנו בפורום עולם המיסטיקה על משאלה שהתגשמה ותוכלו לזכות ביום ספא מפנק וספרים.

|קדימה| ואחרי העוגה מגיע תור המתנות. ספרו לנו בפורום ניהול בית מהי המתנה המקורית ביותר שקיבלתם או נתתם ותוכלו לזכות בסדנת עיצוב שולחן

|קדימה| הכי כיף לחגוג עם מישהו שאוהבים. ספרו לנו בפורום צימרים, חופשות וכיף עם איזה דמות מפורסמת הייתם רוצים לצאת לחופשה ותוכלו לזכות בחופשה מפנקת בצימר (את הדמות המפורסמת לא נוכל להביא)

|קדימה| חגיגות טובות תמיד נהיות טובות יותר בחברת החברים הכי טובים. ספרו לנו בפורום טלוויזיה מה יקרה בעונה ה-17 של הסדרה האהובה עליכם ותוכלו לזכות ב-17 כרטיסים לסרט לכם ולכל החברים!

|קדימה| אם אתם והחברים שלכם פחות מתחברים לסרטים, אז ספרו לנו בפורום הורים לתינוקות  על מסר שהייתם רוצים להעביר לילדיכם כשיגיעו לגיל 17 ותוכלו לבלות עם תשעה חברים בהפלגה ביאכטה!

בהצלחה לכולם|4U|
שאלה לעו"ד
11/12/13 21:28
60צפיות
יורש שנפטר לפני המוריש.

המוריש נפטר לאחר מספר חודשים.

מי יקבל את הירושה?
האם היורש של היורש הנפטר? (הבן זוג)
או צאצאיו של היורש שנפטר?

מקווה שהבהרתי עצמי.

תודה.
תשובה-
11/12/13 23:04
38צפיות
אם מדובר ביורש לפי חוק הירושה ולא לפי צוואה,
אם הוא נפטר לפני המוריש- רק צאצאיו יורשים ולא בת הזוג.

אם מדובר בזוכה לפי  צוואה ולא כתוב בצוואה מי ירש במקומו,
יש שופטים שקובעים שהיורשים הם לפי חוק הירושה (האשה והילדים)
ויש שופטים שקובעים שהחלק שלו בצוואה יחולק בין הזוכים האחרים לפי הצוואה. הדבר גם תלוי בניסוח שיש בצוואה.
º
12/12/13 09:30
4צפיות
"חברת תרופות ממנה שופטים"((וראשי ממשלה))..
11/12/13 11:55
38צפיות
לא כולם יודעים שבעצם "הנהלת בתי המשפט" "הופרטה" בכך שבראשה עומדת "חברת תרופות".     גם הממשלה הופרטה מזמן ובראשה עומדת "חברת תרופות".    אני כותבת את זה על מנת  לעדכן את אלו מכם שאיננו "בוגר מדע המדינה" ו"קרימינולוגיה".
תודה על העידכון
11/12/13 17:59
20צפיות
למרות שאני לא בוגר מדע המדינה וקרימינולוגיה.
היום סוער בחוץ, רוח חזקה, כדאי להסתכל מהחלון ולא להתעסק בשטויות.
אפוטרופסות על אח נכה
11/12/13 09:24
60צפיות
שלום רב,
יש לי אח נכה נפשית(100%), אשר אינו מסוגל לטפל בעצמו ולכן מאושפז בהוסטל יעודי אשר מטפל בנכים מסוגו.
הורי נפטרו לפני כמה שנים, ועובדת סוציאלית לוחצת עלי שאני אקח אפוטרופסות על אחי, ואני לא יודע מה המשמעות הפרקטית של המעשה -
על מה אני  אחראי בדיוק?
האם יש זכויות שאני שולל ממנו עם המינוי שלי לאפוטרופוס?
מהן השלכות הכלכליות לכך?

תודה מראש!
משמעות שאתהאחראי עליו,על גופו וכספו.
11/12/13 10:01
42צפיות
כלומרףהוא לא מחליט לעצמו,ובכל עניין יש להתיעץ איתך.
מבחינה כלכלית-יש המקבלים שכר על כך ויש שמוותרים.
עדיף שתקבל אתה המינוי,ולא מישהו מבחוץ,לטובת אחיך ורווחתו.
אולי תקרא קצת במנוע חיפוש?
תגובה
11/12/13 10:09
42צפיות
על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, ממנים אפוטרופוס למי שאינו יכול לדאוג לענייניו. הכוונה בעיקר לעניינים כספיים (כשרמת התפקוד היא גבוהה יחסית) וכמובן גם לגוף (כמדובר באדם שמצבו קשה יותר).
המשמעות הפרקטית מבחינתך של הסכמה להתמנות כאפוטרופוס על אחיך היא לקיחת אחריות על ניהול כל ענייניו הכספיים והאחרים וקבלת החלטות עבורו. יתכן שאת עושה זאת כיום בפועל והמינוי יהיה רק על מנת לתת לתפקיד שאת ממלאה תוקף חוקי.

תשובה-
11/12/13 23:07
29צפיות
ישנו אפוטרופוס לגוף ויש אפוטרופוס לרכוש.
אפוטרופוס לגוף קובע האם יבצעו לו טיפול כזה או אחר.
אפוטרופוס לרכוש קובע מה יעשה ברכושו.

בכל מקרה, בדברים קרדינאליים (חשובים מאד) יש צורך לקבל אישור בית משפט.
לדוגמא - ניתוח צריך אישור, רכישת דירה עבורו או מכירת דירה שלו צריך אישור.
הסכם ליצוג משפטי שבוטל
10/12/13 22:30
95צפיות
חתמתי על הסכם משפטי עם עו"ד לעיניני גירושים והעברתי לו מקדמה לפי ההסכם
הוא התחיל להכין ניירת להגשה לביה"ד הרבני.
אחרי 4 ימים התחרטתי - ואמרתי לו להפסיק לטפל
הוא הסכים לבטל את ההסכם אבל לא מסכים להחזיר לי את המקדמה.
(אני ביקשתי שיפחית את הזמן שעבד על ההגשת תביעה - ויחזיר לי את היתרה)
מה לעשות?
צריך לבדוק את ההסכם ובמידת הצורך
10/12/13 22:34
48צפיות
להגיש תביעה כספית.
תשובה קצת שונה-
11/12/13 00:30
44צפיות
במקום להגיש תביעה, עדיף לפנות ולבקש שלשכת עורכי הדין תמנה בורר.
באופן כללי, זה עדיף על משפט במיוחד כאשר מדובר בשכ"ט עורכי דין.
מצ"ב ההסכם - השמטתי פרטים מזהים
11/12/13 23:33
53צפיות
ואני עוד רוצה לציין שאשתי ואני כבר היינו בהליכים לסגור הסכם בהסכמה
אבל היא נלחצה שההסכם לא טוב
ואז גם אני נילחצתי ופניתי לעו"ד הזה
הייתי ממליצה לך להתקשר לעו"ד גיל שחף
12/12/13 09:26
42צפיות
שהוא מומחה גדול מאוד בכל נושא הגירושים ולהתייעץ איתו.
הוא נראה יותר אגרסיבי מהעו"ד שתקע אותי
12/12/13 23:03
32צפיות
וזה בכלל לא רלוונטי
אני גרוש עכשיו עם הסכם חתום בביהמ"ש
ראית איך בלי לקרוא קלעתי לסעיף 8.
12/12/13 22:28
31צפיות
אתה בעצמך הסכמת ללכת לבורר במקרה של מחלוקת.
העיקרון הוא שהבורר קובע מה שכר הטרחה הראוי לאור ההשקעה, הסכומים ששולמו וכו'.
אבל ההסכם בוטל - באישור העו"ד
12/12/13 22:55
23צפיות
זה אמור לשחרר אותי מכל סעיפי ההסכם
מה גם שחוץ מלהכין את התביעה לא נעשה דבר
האם יש כזה דבר שנקרא ועדת האתיקה של עורכי הדין
או שזה אותו הדבר כמו לשכת עורכי הדין?
תראה-
13/12/13 01:22
25צפיות
עורך דין לא יכול להכריח אותך להישאר איתו.
לכן, אם הודעת לו שאתה לא רוצה אותו - הוא לא ימשיך בכח.

אבל, לעניין שכר הטרחה - הרבה שעות לוקח להכין "כתב תביעה". למרות שלך זה לא נראה מי יודע מה, בכתב התביעה מושקעת מחשבה ועבודה רבה שכן על בסיסו בנויה כל התביעה.
דברים שלא נכתבו בכתב התביעה, לא בקלות ניתן יהיה להוסיף בעתיד. כתב תביעה גם צריך להיות הגרסה הכי מדוייקת, כדי שבעתיד לא יתגלו סתירות בין דברים שתאמר לכתוב בכתב התביעה.
העבודה לאחר כתב התביעה (ועד להוכחות) היא הרבה פחות קשה ומסובכת.

לכן, הדבר משפיע גם על שכר הטרחה.
העובדה שהחוזה בוטל, כלומר שהוא לא מייצג אותך, לא מבטלת את סעיף 8.
ועדת האתיקה של עורכי הדין מטפלת במקרים בהם עורכי דין פועלים שלא בצורה אתית (כמו - מרמים את הלקוח, גונבים לו כסף וכו'). במקרה שלך, כשהסכסוך ביניכם הוא על שכר הטרחה כדאי ללכת לבוררות של לשכת עורכי הדין.
ועדת האתיקה, דרך אגב, היא אחד מהגופים הפועלים בלשכה.
º
תודה
21/12/13 20:31
4צפיות
משמורת
10/12/13 16:28
97צפיות
שלום,

אני אם יחידנית (זאת אומרת שלילד אין אבא והוא גם לא רשום אצלו בתעודת הזהות)

רציתי לדעת כיצד ניצן להוציא פסק דין שאני המשמורן היחיד בעינייני הילד, כמה זמן אורך התהליך והאם חייבים עורך-דין
º
רציתי להוסיף שהעניין הוא למטרת הגירה
10/12/13 16:31
25צפיות
לא ברור למה את מתכוונת
10/12/13 22:37
48צפיות
שלילד אין אבא.
השערה
10/12/13 23:16
49צפיות
האבא לא בקשר עם הילד ועם הפונה ולא משלם מזונות.
תשובה-
11/12/13 00:28
47צפיות
אם יש אבא שיודע על הילד - תצטרכי אישור שלו.

אם אין אבא - צריך אישור של היועץ המשפטי לממשלה.

חשוב שיהיה עורך דין בגלל שהדבר כרוך בפניה ליועץ המשפטי לממשלה, לפקידות סעד וכד'.
מדובר בהליך קיים, אבל ככל שהולדת הילד יותר "מסובכת" (מבחינת הורות האב) כך עדיף שיהיה עו"ד בתמונה.

כמה זמן?
תדעי בסוף ההליך. זה לא הליך קצר של 3-4 חודשים.
הבהרה
11/12/13 01:43
45צפיות
זה לא שאין אב כי הוא "נעלם" ואין ממי לבקש אישור

אלא מדובר בכך שזהות האב אינה ידועה ואצל הילד בסעיף "שם האב" לא רשום כלום בתעודת הלידה

זה נשמע לי די תמוה ששגרירות זרה תבקש ממני פסק דין הצהרתי בנושא כאשר מסמך רשמי של משרד הפנים בעצמו אינו מציין שם אב אבל בכל זאת חשבתי לשאול במקרה כזה כמה עולה התהליך?
זה מאד הגיוני, ואסביר מדוע.
11/12/13 01:57
38צפיות
לרוב האם אומרת את שם האב בלידה.
שם זה נרשם בתעודת הזהות.

עקרונית, האם יכולה להגיד שם של אדם אחר שהוא אינו האב האמיתי - ושם זה ירשם בתעודת הזהות!
רק כעבור זמן מה לאחר הלידה (אני חושב כחצי שנה) אם האם לא אמרה את שם האב, היא לא תוכל להודיע את שם האב - ללא פסק דין מבית המשפט.

לכן, כאשר את מבקשת שיקבע שאת ההורה היחיד. את מחוייבת לערב בזה את היועץ המשפטי לממשלה, אשר מבצע בדיקות משלו ונותן תגובתו.

מדוע זה חשוב?
כי עם כל הכבוד שאת מטפלת בילד וכו' וכו' -
גם לאב יש זכות שווה לשלך לטפל בילדו.
לכן, הדבר לא ניתן באופן אוטומטי.

עלות ההליך תלויה בעורך הדין. עדיף לך לבחור עו"ד המתעסק בדיני משפחה.
במקרה הזה מדובר בתרומת זרע
11/12/13 02:18
43צפיות
זהות האב הביולוגי אינה ידועה ושמו לא רשום בתעודת הלידה של הילד והילד הינו תינוק בן 3 חודשים.

במקרה שלי אין לי מה להודיע למשרד הפנים שום "אב" לא יגיע לתבוע אבהות על הילד או למנוע את הוצאתו מן הארץ.
בכל מקרה מהו טווח המחירים שלדעתך כרוך בטיפול במקרה כזה? האם בפסק דין שכזה כתוב רק שאני בעלת משמורת יחידה על הילד או שכתובה גם הסיבה מדוע לילד אין אבא? במקרה כמו שלי שבאמת אין אבא - כלומר זהותו אינה ידועה לי האם זה עדיין לוקח זמן רב?
מנסיוני-
11/12/13 23:01
37צפיות
במקרה שהאב לא ידוע (אני מניח שיש לך הוכחה לכך שמדובר בתרומת זרע), זה לא צריך לקחת יותר מדי זמן.
מה שנקבע הוא שאת האפוטרופסית היחידה.
את בוודאי יכולה לבקש מבית המשפט שלא יכתוב מילים שיתכן ויפגעו בילד בעתיד כגון "בא מתרומת זרע" וכד'. עדיף ניסוח של "מאחר והאם היא המטפלת היחידה בילד מאז לידתו ולטובתו הקטין....".

בהצלחה.
בעייה עם עו"ד
10/12/13 16:11
83צפיות
יש לי עורכת דין מזה כשנה וחצי שמייצגת אותי,לאחרונה הודיעה שקבלה השעייה מלשכת עורכי הדין לעשרה חודשים.
מה עליי לעשות בנידון,כדי שלא אפגע בתיק?
קחת ממנה את התיק ומיד,להתחשבן איתה
10/12/13 20:01
55צפיות
על פעולות שבצעה עד כה.
º
זה ברור לגמרי שעליך להחליף עו"ד
10/12/13 22:35
35צפיות
מזונות ומדור גם כאשר הגבר מתגורר עם האישה ?
10/12/13 10:49
104צפיות
שלום וברכה .

האם גבר צריך לשלם על מזונות ודמי מדור על בת זוגו ( לא נשואים ) ואם ילדיו, כאשר הוא מתגורר איתה ביחד בדירתה השכורה?
כן.
11/12/13 00:32
54צפיות
אלא אם כן בית המשפט קובע אחרת.

אפשרות אחרת-
לא לשלם, אבל לשמור קבלות של קניות ולדעת שיתכן והיא תתבע בעתיד ואז לקזז את הסכומים ששילמת.
מדובר בשני חיובים
12/12/13 15:35
44צפיות
לאישה ולילדים. לגבי הילדים-האב חייב במזונותיהם וזה כולל השתתפות בהוצאות המדור שלהם. לגבי אישה- הבעיה יותר מורכבת אם אינכם נשואים.
פורטל עורכי דין
09/12/13 19:45
35צפיות
שלום,

אשמח אם תפנו אותי לפורטל של עורכי דין שבו אוכל להציע להם את הנ"ל http://iditcounseling.ravpage.co.il/law

ובנוסף, אם אשמח לשיתוף פעולה עסקי עם עו"ד בתחום דיני משפחה.

תודה,

עידית
צו הגנה לקטין כנגד אב משמורן
09/12/13 12:30
75צפיות
אני מגדל ילד בן 9 אני משמורן יחיד אמו אלכוהוליסטית ואשפוזים באברבאנל מבקשת צו הגנה לילד בטוענת שווא שאני אב מכה ומתעלל אייך מתגוננים?
תגובה
09/12/13 14:04
35צפיות
קשה לבסס טענות שיקיות במקרה של ילד בן 9, אלא אם כן הילד משתף איתה פעולה.
בכל מקרה, אפשר להיעזר במחנכת וביועצת בית הספר ולבקש התערבותן לטובתך.כמו כן, יש את פקידתהסעד לסדרי דין שתתן חוות דעת.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום