בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
קשרים משפחתיים הינם לעיתים קרובות גם קשרים משפטים. בני זוג נשואים, ידועים בציבור, הורים וילדים ולעיתים גם אחים ואחיות, סבים וסבתות - כולם מקיימים בינהם מערכת של קשרים משפטים מסועפים, ולא תמיד מודעים לכך...
במסגרת פורום זה נשתדל לתת מענה לכל שאלה שתתעורר הן בתחום דיני המשפחה - גירושין, יחסי ממון, חלוקת רכוש, משמורת קטינים, מזונות, גישור בתי דין רבנים לעומת בתי משפט לענייני משפחה וכו`; והן בתחום דיני הירושה - סוגי צוואות, התנגדות לצוואות, זכויות ירושה, וכו`.

כמובן שהמידע והעצות בפורום זה אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי, וההסתמכות על מידע זה נעשית באחריות המשתמש.

ידועים בציבור שאלה דחופה
03/02/14 10:39
108צפיות
איך מבטלים מסמך  הצהרה של ידועים בציבור שרשום בו 1. הצהרה שבן זוגי היה חברי לחיים והנני ידועה בציבור
2. היות ובן זוגי אסיר בכלא הנני מגישה תצהיר זה בתמיכה לבקשתי להתייחדויות ולביקורים פתוחים במסגרת של משפחה מקרבה ראשונה
כרגע אנחנו כבר לא ביחד  כיצד זה מתבטל?
והאם זה יזיק לי באיזה שהוא אופן?
ואם ארצה לעשות ידועה בציבור עם מישהו אחר איך אוכל? אשמח לתשובה
יש לציין כי רק אני חתומה על המסמך הזה והעורך דין שלי
תגובה
03/02/14 11:16
59צפיות
הצהרה מהסוג שאת מתארת נכונה ותקפה למועד בו נחתמה, אולם יכולות להיות לה השלכות על ענייני רכוש ועניינים שונים אחרים.
לאחר הפרידה אין מניעה שתהפכי ידועה בציבור של אדם אחר.
שאלה
03/02/14 11:32
45צפיות
תודה, ואיזה עינינים אחרים? ואין לנו שום רכוש משותף אז על איזה רכוש מדובר?
תגובה
03/02/14 13:36
41צפיות
אם לא נצבר לכם רכוש ו/או כספים (ו/או חובות) בתקופה שבה הייתם מוגדרים כידועים בציבור, כנראה שלא אמורה להיות בעיה.  
אין צורך לבטל
03/02/14 18:03
37צפיות
אם הוא לא משקף יותר את המציאות הוא מתבטל מעצמו.

אין שום מניעה לחיות עם בן זוג אחר.
מעמד מקבל קצבה
03/02/14 10:24
53צפיות
אחי עם בעיות נפשיות, אך לא מוגדר כחסוי ואין לו אפוטרופוס.
ביטוח לאומי לא מוכן לתת לו את הקצבה ישירות וביקשו שהקצבה תעבור דרכי. אני רוצה לסייע לו, אך לא להסתבך.
מהו המעמד המשפטי של מקבל קצבה?
אם אני נכנסת כשותפה בחשבון הבנק שלו, מה זה אומר מבחינה משפטית? שאם יש לו חוב כלשהו, הוא מושת עליי?

תודה
תגובה
03/02/14 11:20
35צפיות
יש לפנות למוסד לביטוח לאומי לקבל הבהרות לדרישתם. תשןנת ליבך לכך שאם אחיך אינו כשיר בשל מחלת הנפש כדאי למנות לו אפוטרופוס שיגן אל האינטרסים שלו.
השותפות בחשבון יוצרת חזקה
07/02/14 09:54
21צפיות
של שותפות בכספים שנמצאים בחשבון, אבל לא בהכרח שותפות בחובות של אחיך. לא נראה לי שאם יהיה חייב כסף יוכלו לדרוש אותו ממך בגלל שותפות בחשבון. במלים אחרות, אם יהיה חייב כסף יוגלו לגבות אותו מהחשבון המשותף אבל לא ממך באופן ישיר. מומלץ גם לרשום בטופס הפתייחה של החשבון שזה נעשה לצורך הביטוח הלאומי, וכן לא להפקיד כספים שלך לחשבון.
תודה רבה
11/02/14 11:29
6צפיות
עזרת לי מאוד.
לאבי יש 2 דירות. דירה אחת רוצה
02/02/14 18:43
107צפיות
להוריש לתרומה, ודירה אחת להוריש לבן, האם יהיה מסים על הדירה בקבלה או במכירתה ?
אולי כן ואולי לא.
02/02/14 21:17
45צפיות
ב-1.1.14 היה שינוי בפטורים ממס שבח,
כדאי להתייעץ עם עו"ד המתעסק בנדל"ן.
º
תודה
02/02/14 22:50
15צפיות
אם יתרום דירה אחת והיא תמחק משמו בטאבו
03/02/14 15:06
25צפיות
תשאר לו דרת יחיד להוריש אותה.
על דירת יחיד של מוריש אין מס.
אלא כמו שכתב העו'ד תאוות הבצע של האוצר
עברה את הטעם הטוב.
הוא צריך לתרום את הדירה לתרומה עוד בחייו
03/02/14 19:58
28צפיות
כדי שהבן תצטרך לשלם מס שבח על הדירה השניה.
אם הירושה תכלול שתי דירות, גם אם הבן יירש רק אחת - הבן יצטרך לשלם עליה מס שבח, אלא אם כן אין לך דירה נוספת.

אם לבן אין דירה נוספת, והדירה שיירש תהיה דירתו היחידה - אז לא יצטרך לשלם עליה מס שבח גם אם הירושה תכלול שתי דירות.

המיסים הנוגעים לנדל"ן, כולל מס שבח, משתנים חדשות לבקרים (כלומר כל שנה-שנתיים), כך שהמצב אולי יהיה שונה עד פטירתו של האב. למעשה, קשה לתכנן היום את אופן השימוש/הורשה של נדל"ן.
תוקף נישואין מחו"ל- בארץ
02/02/14 13:46
43צפיות
שלום רב. לפני מספר שנים חברתי נסעה עם חבר שלה לארה"ב. היא נכנסה ממנו להריון והם החליטו להתחתן בניו-יורק דרך הרבנות שם. המסמך היחיד שיש להם המעיד על הנישואין זאת הכתובה שנתנו להם ברבנות ניו יורק, אין שום קבלות. לאחר שנה חברתי החליטה לעזוב את בעלה וחזרה ארצה עם הילד, היא לקחה איתה את הכתובה. בארץ היא לא הצהירה שהיא נשואה בשום מקום. אם תרצה עכשיו להתגרש זה יכול להיות תהליך מסובך מאחר והיא בארץ ובעלה בניו יורק. הוא לא מעוניין לחזור לארץ. במידה ותרצה שוב להתחתן האם יש הוכחה נוספת כלשהי שיכולה להעיד על כך שהיא התחתנה. האם הנישואין האלה תקפים בארץ במידה ותשמיד את הכתובה?
תודה
אם יבוא מישהו ויעיד שהיו נישואין (למשל הבעל)
02/02/14 14:18
32צפיות
היא מסתכנת בכך שכל ילדיה הבאים יהיו ממזרים.

לא הגיוני שהיו נישואין בניו יורק, בלי שזה נרשם באיזשהו מקום רשמי בארה"ב, כך שהדבר יכול להתגלות.
מה שעדיף לעשות הוא אולי לנסוע ולהתגרש שם, שתהיה לה תעודה מרב המעידה על הגירושין.
הנישואים תקפים
02/02/14 14:45
38צפיות
ואין מקום לשאול בכלל מה קורה אם משמידים את הכתובה כי זוהי הצהרה על כוונה לבצע עבירה פלילית ואינני סבור שמותר לעו"ד או לכל אדם אחר לענות על שאלה כזאת.
היא חייבת להודיע שהיא נשואה.
02/02/14 14:50
33צפיות
אם היא לא תודיע והדבר יתברר בעתיד - היא צפויה לעמוד לדין פלילי.
חוץ מזה, יש רישום ברבנות ארה"ב על הנישואין כך שהכתובה זה לא המסמך היחיד.
אם הם רוצים להתגרש, אחד מהם צריך ללכת לבית הדין והם יסבירו את התהליך הכולל התייצבות הצד השני בבית הדין במקום מגוריו ועוד פרטים טכניים.
הסיפור הכי מטורף ששמעתם! התייעצות
02/02/14 11:54
119צפיות
טוב, אני שואלת האמת בשביל ידיד שלי.  זה באמת סיפור מטורף, שנראה כאילו נלקח מתסריט הוליוודי מעוות במיוחד. אך לצערינו, זוהי אמת לאמיתה.

לפני 4 שנים בערך, לידיד שלי היה (בואו נקרא לילד בשמו) סטוץ עם מישהי.   היה לה באותו זמן חבר שהם היו ב"פסק זמן" של חודש בערך.  אחרי חודש, היא חזרה לחבר שלה
אז גילתה שהיא בהריון.   היא ידעה שההריון לא מחבר שלה, אלא מידיד שלי (הסטוץ).  היא הסתירה זאת מהבן זוג שלה, הם התחתנו  וכיוון שלשניהם אזרחות שניה אוסטרלית הם הגרו לאוסטרליה. שם ילדה בת.

לאחר שנה בערך מהלידה, היא והתינוקת בת השנה, נהרגו בתאונת דרכים...  ידיד שלי יודע שהם נהרגו כי גם לאחר שהם עברו לאוסטרליה, הוא נשאר איתה בקשר בסקייפ. ובאותו יום שבו הן נהרגו הוא כבר ידע על כך.

זה היה לפני 4 שנים.    לפני שבועיים ידיד שלי מקבל שיחת טלפון כרעם ביום בהיר, מהאלמן של אותה אישה.  והוא החליט "לזרוק" עליו את כל הסיפור.   מסתבר שהוא תמיד חשד כי הילדה לא שלו,   אחרי המוות של הילדה, הוא התחיל לחטט בתיקים בבדיקות וגילה בבדיקה של חישוב גיל העובר שזה לא מסתדר לתאריך בו הם שכבו אחרי שהם חזרו מהפסק זמן.   שאל את אחותה שידעה מהסטוץ החד פעמי הזה, והיא סיפרה לו שלאישה היה סטוץ עם מישהו, ידיד שלי.

ידיד שלי, עדיין בהלם ולא יודע מה לעשות. מבחינתו הוא כאילו חווה שוב את המוות שלהן, התאבלות שניה אחרי 4 שנים.
 הוא רוצה לעשות בדיקה גנטית לראות האם הילדה באמת שלו ולא סתם מישהו מחליט למתוח אותו במתיחה אכזרית וחולנית במיוחד.

האלמן, אמר לו באותה שיחת טלפון שהוא מבין, והוא יכול לשלוח לו בדואר דגימות שיער של הילדה (מסתבר שהאמא שמרה את השיערות של התספורת הראשונה של הילדה).  

וזו הסיבה שבגינה אני פונה אליכם.  כן, זה סיפור מטורף.  רציתי לדעת מהי הפרוצדורה לבדיקה כזאת, הבנתי שיש צורך בצו מבית משפט ובהסכמה של שני ההורים. אך כאן אין שני הורים, כי האמא נהרגה.   האם ישנה אופציה לבצע בדיקה כזאת במעבדה בארץ אופן פרטי ובדיסקרטיות ללא עירוב של בתי משפט???

שוב, זכרו כי הבדיקה מיועדת לידיעה אישית בלבד, ולא על מנת לשלם מזונות או ירושה שכן התינוקת הייתה בת שנה בלבד במותה.

תודה מראש לכולם.  
º
עבור מה כל זאת. האוסטרלי רוצה ממנו כסף,על מה?
02/02/14 12:04
42צפיות
הוא לא רוצה ממנו כסף.
02/02/14 12:07
69צפיות
לדבריו, הוא אומר שהגיע הזמן שגם הוא ידע שהילדה היא בעצם שלו.

כן, גם אני חושבת שזה אכזרי. וגם אם זה נכון הוא לא היה צריך לספר לידיד שלי בכלל על זה.

אבל זה המצב עכשיו.  ידיד שלי בסך הכל רוצה לדעת את האמת. האם הילדה שלו או לא.
סליחה על הבוטות. הוא לא היה בלידתה לא ראה אות
02/02/14 12:28
63צפיות
ה או ליטף אותה  איני מאמין כי יש לו רגש רגשי.
שיכתוב להוא כי הוא מאשר שהילדה אינה שלו אלא של האוסםרלי וקץ לחרדות.
נראה לי שלא הבנת.
02/02/14 13:00
59צפיות
האוסטרלי התקשר אליו, ואמר לו כי הילדה היא בעצם שלו  (של הידיד שלי). למרות שהאוסטרלי גידל אותה כאבא,  ואם הוא רוצה הוא יכול לשלוח לו דגימת שיער אם הוא מעוניין לעשות בדיקה במעבדה.  

הבנתי . אז מה הוא רוצה ממנו. האם והבת
02/02/14 13:23
47צפיות
כבר לא קיימות. שישכח ממנו .
מציעה לידיד שלך להתיעץ פרטנית עם עו"ד
02/02/14 13:15
54צפיות
שעוסק בעניני משפחה.
לו היה ידיד "שלי"-הייתי מציע הלו להתעלם ולהמשיך בחייו.
ושכחת לספר איך היגיע האלמן לידיד.אולי היה
02/02/14 13:16
45צפיות
או היו למנוחה עוד "ידידים"?מדוע דווקא אליו?
זה לא רלוונטי איך הוא הגיע אליו
02/02/14 14:11
46צפיות
השורה התחתונה היא, שהאיש עדיין חי באוסטרליה.  הוא החליט שידיד שלי צריך לדעת את האמת. (לא שאני חושבת שזה נכון, כי הבנאדם עכשיו מפורק נפשית)   
הוא מוכן לשלוח לו דגימות שיער של הילדה.

האם יש דרך לעשות בדיקה גנטית במעבדה פרטית בלי צורך בצווים משפטיים, בתי משפט עורכי דין וכו'???  
אפשר בחו"ל, לא בארץ. בארץ זה לא חוקי.
02/02/14 14:21
32צפיות
אני לא מבינה מה זה יתן לידיד שלך.
º
ואם הידיד לא היה היחיד?לכן השאלה רלוונטית....
02/02/14 17:04
21צפיות
בהתאם לחוק -
02/02/14 14:56
44צפיות
בדיקת אבהות ניתן לעשות רק ע"י צו של בית משפט.
בדיקת אבהות
06/02/14 01:02
22צפיות
במקום שכולכם פה מבלבלים את הביצים ומחפשים רק לקטול את הידיד/אב/בת/אישה
והשד יודע מה, קבלי תשובה פשוטה בשבילך ובשביל הידיד:
אפשר לעשות בארץ את הבדיקה. ישנה חברה שכזאת http://www.ddc-israel.com/.
הם יכולים לעשות זאת באופן פרטי, אך קחי בחשבון שבדיקה שכזאת איננה חוקית,אלא באישור בימ"ש.
מקווה שעזרתי.
בהצלחה ושלא תדעו עוד צער!
למנהלים - נא למחוק את התגובה
06/02/14 19:18
21צפיות
בפורום העוסק בחוק ומשפט,
לא ראוי לקדם אתרים הפועלים בניגוד לחוק.
לעו"ד כהן
07/02/14 00:41
16צפיות
כשמדובר בטרגדיה כפי שגוללה הגברת שפתחה את השילשול-
מבחינה מוסרית אני רואה לנכון שכן ליידע אותה לגבי אותה חברה
(גם אם אותה חברה איננה פועלת לפי החוק).
האמן לי שאני לא באתי לקדם פה את אותה חברה. אני ממש לא מקבל קומישן.
חובה עליי לעזור לבן אדם שעבר טרגדיה שכזו,רק שאתה כעו"ד כנראה משוכנע
שאני פועל מתוך אינטרס כספי מסוים...

ממש לא.
07/02/14 01:47
11צפיות
אני, כעו"ד וכאזרח שומר חוק, לא מסכים לעבירה על החוק.
עוד שאלה בנוגע להסכם ממון
01/02/14 21:16
155צפיות
מה קורה אם חותמים על הסכם ממון שמגן על הנכסים מלפני החתונה, לבעלי יש סכום כסף שרוצה להגן עליו.
ובעלי יתכן וירצה לפתוח עסק פרטי, והשאלה היא, אם ישתמש בכסף שלו המוגן מלפני החתונה ובאמצעותו יפתח את העסק, והעסק ישגשג, האם הרווחים בעת מכירותו של העסק בעתיד יהיו אך ורק שלו? הרי מצד אחד זה יצטבר אחרי החתונה ומצד שני העסק הזה יקנה מכספו בלבד וידובר בנכס שלו.....
וגם, את העסק יפתח אחרי החתונה....
01/02/14 21:17
55צפיות
ועדיין , מכספו שלו...
בהסכם ממון אפשר לכתוב כל מה שמוסכם עליכם
02/02/14 03:50
96צפיות
אפשר לכתוב שההכנסות של כל צד הן פרטיות, כל עוד יכנסו לחשבון בנק נפרד, ורק מה שיכנס לחשבון משותף - יהיה משותף.
אפשר לכתוב אפילו שלצד השני לא תהיה זכות בפנסיה של צד א', למרות שלפי החוק יש זכות.
יש את הזכויות הכתובות בחוק לזוג נשוי, אבל הסכם ממון גובר עליהן. ומה שכותבים בהסכם - קובע.
כמובן שאת לא חייבת להסכים לכל מה שבעלך רוצה לכתוב בהסכם הממון.
תהליך כתיבת ההסכם הוא למעשה מו"מ בין בני הזוג. כל אחד אומר מה הוא רוצה, ואז מוצאים פשרה שמקובלת על שני הצדדים.
למעשה מדובר על כתיבת מעין הסכם גירושין, אבל כותבים אותו בזמן ששני הצדדים לא מסוכסכים, ומוכנים לבוא אחד לקראת השני - כי הם לא לפני גירושין, אלא לפני נישואין, ויש להם הרבה יותר רצון טוב והתחשבות.

אני ממליצה לכתיבת ההסכם ללכת לגוף נייטראלי, כמו משפחה חדשה. כלומר לא עו"ד שלו או עו"ד שלך, כשמטרת כל עו"ד להשיג מקסימום בשביל הצד שלו - זה רק יגרום לסכסוך ביניכם.
אלא ללכת לגורם נייטראלי, שהוא לא לצד אף אחד, אלא מציג בפניכם את האפשרויות ועוזר לגשר בין רצונותיכם.
אני כתבתי הסכם במשפחה חדשה, ומאוד מרוצה.
אגב
02/02/14 03:54
57צפיות
אם כותבים בהסכם שהעסק רק שלו, והכנסותיו לא משותפות - אז את גם לא שותפה לחובות, במידה והעסק יקלע לקשיים.
אם הכנסות העסק משותפות, אז גם החובות משותפים.

אפשר למשל לקבוע שהעסק רק שלו, ההכנסות לא משותפות, אבל הוא מתחייב להכניס לחשבון משותף כל חודש סכום מסוים שישמש לפרנסת המשפחה (וגם את מתחייבת להכניס סכום זהה או אחר?).
אפשר לדון ביניכם ולכתוב מה קורה כשנולדים ילדים, ואם את מפסיקה לעבוד כדי לגדל אותם.
ומה קורה אם הוא לא עובד מאיזושהי סיבה (נניח מחלה) ואת המפרנסת היחידה?

אני רוצה להבהיר...
02/02/14 09:54
66צפיות
אנחנו לפני חתימה על הסכם הממון. אני כמו מפגרת חשבתי לבד על זה שהוא בטח ירצה לפתוח עסק בהמשך כי כך אמר לי פעם, אז אמרתי לו "את העסק שתפתח תפתח רק מהכסף המשותף שלנו ולא מהחסכונות שלך לפני החתונה כדי שזה לא יהיה רק על שמך". והוא ממש הסכים איתי שרכוש שמצטבר לאחר החתונה יהיה של שנינו. הוא מבין גם שעסק משותף שנפתח יהיה של שנינו, ואמר לי שנפתח אותו מכספנו המשותף ולא מהכסף שיהיה לו בחשבון הנפרד. מדובר יהיה בעסק שהוא מקצועו, תחום עבודתו.
אמר שאם במקרה הכי גרוע לא יהיה לנו כסף משותף לפתוח עסק מהכסף המשותף שנחסוך, הוא יעשה הלוואה מהכסף האישי שלו (מהחשבון הנפרד שלו), ואותה העסק יחזיר עם הזמן.
אבל השיחה התגלגלה ואז אמר: "אם נפתח עסק יחד אבל שבעצם אני מנהל אותו, אני אצטרך אישור וחתימה שלך על כל דבר?? ואם את תהיי בכאסח / ג'ננה, ולא תרצי לחתום על החלטות שאני ארצה לקבל? ואם נתגרש ולא תסכימי?" ואם ואם והיה פיצוץ. אמר "אולי נכתוב את העסק על שמי". ואז אמר שיתייעץ עם עורכת הדין המשותפת שלנו (שבינינו היא מנסה למשוך לטובתו).
עכשיו אני לא מבינה כמה דברים. אם העסק יהיה כתוב על שמו אבל קנינו אותו מכספנו המשותף, הוא יחשב שלו בלבד אם נתגרש?
ועוד שאלה - הוא באמת יצטרך ממני אישור חתום על כל פעולה אם זה עסק משותף?
תשובותיכם חשובות לי. כרגע עורכת הדין כותבת הסכם ממון ואותו אקח לעורכת דין אחרת, אבל אני מפחדת שהיא איכשהו תכתוב שם שהעסק יהיה כתוב על שמו וזה יעשה לי בעיה אם נתגרש.
אנחנו חודשיים לפני החתונה, וכל מה שאני עושה זה רק מתעסקת בהסכם ממון הזה ומפילה את עצמי לתוך מקומות שאני לא רוצה להגיע אליהם... אם לא הייתי מתחילה את השיחה הזאת איתו מראש על פתיחת עסק, לא היה חושב לכתוב את זה רק על שמו.....
מה שאני מבין
02/02/14 10:20
66צפיות
אם העסק יהיה רשום גם על שמך, גם אם לא תעבדי בו, במקרה של חובות
הנושים יוכלו לפנות גם אלייך.
זה סיכון שאני מוכנה לקחת...
02/02/14 10:38
58צפיות
אני רק לא רוצה שאם נתגרש וזה יהיה כתוב רק על שמו, ואז לא יהיה לי חלק ברווח. כי זה לא הוגן, גם ככה אני מגיעה לקשר הזה בלי כלום כמעט, והוא מגיע עם הון, אז אפילו הרווחים לאורך השנים מהעסק לא יהיו מחצית שלי? לא מקובל עליי ולא יהיה. אני טועה??
כך שאני רוצה שיהיה ברור שזה של שנינו. אבל לו זה יפריע אם אצטרך להיכנס לו בעבודה ולאשר כל דבר כי זה יהיה כתוב גם על שמי.
אני אצטרך כל הזמן לחתום ולאשר דברים שמתנהלים בעסק הזה? זה ממש לא ברור לי. מה עושים בדרך כלל כשאחד מבני הזוג פותח עסק?
אפשר לכתוב שהבעלות על העסק משותפת
02/02/14 14:11
37צפיות
אבל הוא המנכ"ל ויש לו זכות חתימה וניהול לבד.
אבל אם אין לך מילה בעסק המשותף, ואת לא יכולה להתערב בהחלטות - אז הוא יוכל למשל לקחת הלוואות על העסק ולייצר חובות משותפים שאת לא מסכימה להם (למשל לפני גירושין).
כמו כן אם הוא נותן הלוואת בעלים לעסק מכספו הפרטי, הוא יכול לא להחזיר את ההלוואה לאורך חיי העסק, ואז במקרה של גירושין לדרוש את החזר ההלוואה, ויצא שאת לא רק תרוויחי אלא תהיי חייבת לו המון כסף (חצי מההלוואה).
אגב, עסק חדש הוא סיכון עצום. הרבה מאוד עסקים נכנסים לחובות גדולים ופושטים את הרגל. האם את רוצה לקחת עלייך את הסיכון וחצי מהחובות, בלי שיש לך השפעה על הניהול?

אני חושבת שזה ממש לא טוב, שאת ההסכם כותבת עו"ד שלו, ואח"כ רק תלכי להתייעץ עם עו"ד משותפת. תפקיד העו"ד להיות לא לצידו אלא לצד שניכם, להעלות בפניכם את האופציות השונות, ולא רק לכתוב מה שאתם מבקשים - אלא ממש להסביר לכם אילו אופציות יש, מה ההשלכות של כל בחירה, ולתת לכם לבחור לבד.
או שתקחי עו"ד שלך שתשתתף לאורך המו"מ, או שתלכו לעו"ד נייטראלית שתנסה לגשר ביניכם ולא תהיה לצידו של צד אחד. עדיף לא עו"ד פרטית, אלא של ארגון שלא עוסק בדברים אחרים, כמו משפחה חדשה, ואולי יש עוד ארגונים.

ועוד אגב
02/02/14 14:25
25צפיות
במקרה של גירושין הבעל יכול לנצל עסק משותף כדי להתנקם בך, להכנס לחובות בכוונה. אח"כ הוא יוכל לפתוח עסק חדש, רק שלו. הרי הניהול, המידע והמוניטין יהיו שלו.
חוץ מזה - זה יסבך אותך מבחינת מיסים, אם תעבדי בנוסף כשכירה.

אני לא חושבת שאת ערה לסיכון הגלום במה שאת מציעה.
לרוב עדיף מאוד שהעסק יהיה רשום רק על שם הבעל, וינוסח שאת שותפה לרווחים באיזושהי דרך, בלי להיות שותפה לבעלות.
והכי עדיף שתתייעצי עם עו"ד במהלך המו"מ ולא רק לאחר שיהיה הסכם מוגמר.
אלוהים שישמור,
02/02/14 14:46
29צפיות
זה רק מוכיח שאין לי טיפה של הבנה בתחומים האלה וזה ממש ממש מזל שכתבת לי את זה.  עדיף באמת שאשאיר את זה למי שמבין בתחום ולא נשב הוא ואני ונגיע להחלטות בלי טיפה של הבנה בחוקים.
אני ממש ממש מודה לך. 
בואי נפרוט את זה לפרוטות, ברשותך.
02/02/14 14:42
32צפיות
ואני מתנצל אם זה יישמע ציני להחריד, אבל אני באמת מנסה להבין.
כמה כסף את רוצה?
תעשי כמה הנחות יסוד - ותתני שלוש תשובות (אחת לכל הנחת יסוד).

כמה תקבלי אם תתגרשו אחרי שנה, נניח, ללא ילדים.
כמה תקבלי אם תתגרשו אחרי 10 שנים עם שני ילדים (לאיזה מזונות לילדים את מצפה וכמה את רוצה "בשביל עצמך")
כמה תקבלי אם תתגרשו אחרי 10 שנים ללא ילדים ?

אנחנו מדברים מלמעלה - מבלי לגעת בנושא עצמו.
אז - כמה את רוצה, בעצם ?

ואם לא היה ברור, אותי אישית זה מסקרן,
02/02/14 15:06
23צפיות
אבל כמובן שאת לא צריכה לענות כאן בפורום.
תעני לעצמך.

אני לא חשבתי על זה,
02/02/14 15:15
33צפיות
אני באמת רק רוצה להבטיח את הבטחון שלי ולא לצאת חסרת כל. הכסף שלו לא מעניין אותי, והייתי איתו יחד הרבה לפני שהרוויח את הכסף. אני יחד איתו חמש שנים ורק לפני שנה הרוויח אותו.
כתבת שהלוואי ולא היה לו את הכסף.
02/02/14 15:50
24צפיות
עכשיו, נניח שבאמת לא היה לו כסף.
ונניח ש (חלילה) תתגרשו.
עם מה היית יוצאת אז ?

אגב, ניסית להציע משהו כמו "בתחילה את תקבלי 10% מערך הנכס, ועל כל שנת נישואין יגדל חלקך בנכס ב 2% עד להשלמת 50% לאחר
20 שנות נישואין ? "

(ושוב, להזכירך, הנכס הוא מביא אותו "מבחוץ" - בגדול, הוא לא אמור להיות קיים בכלל מבחינתך...)

אם יפתח עסק בזמן נישואיכם-יש לך חלק בו.איזה
02/02/14 17:09
51צפיות
חלק-שאלה לדיון.
גשי להתיעץ.ולעניות דעתי-את נכנסת לעסק רע,ועדיף לוותר,עם כל הצער,ולהמשיך הלאה.
º
למה את חושבת ככה?
02/02/14 18:18
39צפיות
º
תשאלי עו"ד,יסביר לך.
02/02/14 18:55
21צפיות
שאני אהיה בטוחה,
02/02/14 19:45
29צפיות
כשכתבת שלדעתך ״כדאי לי לוותר על העסק עם כל הצער שבדבר ולהמשיך הלאה״ , זה נשמע היה שהתכוונת לא רק לעסק אלא גם למערכת היחסים... או שטעיתי והבנתי משהו לא נכון...
כי אני מקווה שעו״ד לא יסביר למה כדאי לי לוותר על הקשר... :|
נכון.התכוונתי שכל החבילה כבדה מאוד,
03/02/14 08:13
17צפיות
מריחה עתיד לא טוב,ולכן רצוי לוותר עליה.
רגע אחד,
02/02/14 15:26
37צפיות
בטוח שאם אין איך להחזיר לו את הכסף אני אהיה בחובות? אמרו לי שיש חברות בערבון מוגבל שפושטות את הרגל, ומצהירות על פשיטת רגל ואין מה לעשות ולא מחזירים את החוב. אני טועה לגמרי?
טוב. אני אפנה בצורה מסודרת לעורך דין אבל מעריכה מאוד את העזרה פה. 
גם אם זה חברה בע"מ הבנק ידרוש ערבות אישית שלו
03/02/14 09:42
16צפיות
ו/או שלך במקרה של בעלות משותפת, ובמקרה של פשיטת רגל הבנק יתבע את הערבות האישית שלכם.
נראה לך שבבנקים יושבים פראיירים שיתנו לך כסף לעסק בלי ערבות למקרה שהעסק יכשל?
אפילו נוחי דנקנר צריך עכשיו להביא כסף מהבית לכסות חובותיו לבנקים....
ותחשבי על זה...
לא ברור לי למה את מתעקשת להיכנס לפינות
03/02/14 09:38
27צפיות
שהם בבחינת "ביצה שלא נולדה". ואם לא יקים עסק? במקום להתכונן בכיף לחתונה אתם מתכסחים עוד לפניה.
בקצב הזה לא תהיה בסוף חתונה.
תחליטו ביחד שהיה ובעתיד יעלה על הפרק נושא פתיחת עסק, תדונו בו ובהשלכותיו יחד, איך ומי יממן ועל שם מי ירשם וכו'.
יש הבדל אם ירשם כעצמאי או כחברה בע"מ.
כתבו לך אחרים עוד אפשרויות והסתברויות של מה שיכול לקרות.
תשאירו את הויכוח הזה כרגע בחוץ, ותחליטו לא להחליט בנושא עד שיהיה אקטואלי.
יתכן ועד אז יהיו הרבה שינויים במצבכם האישי והמשפחתי ותחשבו אחרת מאשר היום על הנושא.
הרחקת הבעל מהבית בזמן הליכי גירושים
01/02/14 09:59
104צפיות
שלום!
אני ובעלי פרודים כבר זמן מה ואני התחלתי בהליכי גירושים ,יש לנו תינוק קטן ולי יש רכב על שמי מלפני הנישואים.אני גרה כרגע לבד בדירה שהשכרנו ובה חלק מהריהוט ומכונת כביסה ומקרר היו של אח של בעלי. בעלי איים עליי שאני יחזיר לגיסי את כל הציוד כולל מיטה,מזנון,שולחן,שידות,מקרר,תנור,מכונת כביסה,בקיצור הוא מנסה להשאיר אותנו בלי כלום בבית,אני כמובן לא הסכמתי והוא איים שיכנס לבית וייקח הכל בלי לשאול אותי.ולשאלתי- האם מבחינת חוק מותר לי להחליף מנעול בדלת מבלי ליידע אותו או לתת לו מפתח? והאם במקרה והוא יבוא עם אחיו אני יכולה להזמין משטרה? אחרי הכל זה ציוד שאח שלו השאיר בדירה(הוא היה הדייר הקודם )  ואיך אני יכולה להגן על עצמי כדי לא להישאר בלי כלום? יש לי פגישה עם עורך דין דרך נעמת אבל אני לא יכולה לחכות עד אז, מפחדת שהוא יגנוב לי דברים מהבית.ומבחינת המשטרה,איך מתייחסים לריהוט וציוד שנמצא אצלי בבית אבל הוא טוען שלא שייך לי? יש לציין שבעלי חתום יחד איתי בחוזה על הדירה אבל אפשר בקלות להוכיח שהרבה זמן הוא לא גר כאן.לצד מי תלך המשטרה במקרה כזה?
את בעצמך אמרת כי כמעט כלום אינו שלח אז למה
01/02/14 10:25
75צפיות
שיהיה אפת לפודך אם תשדארי בלי כלום. ומי משלם שכר דירה,רק את או חצי חצי,גם כיום.
מצטער אם תשובתי לא מצאה חן בעיניך.
אני לא יכולה להישאר בלי מיטה ומכונת כביסה
01/02/14 22:58
59צפיות
בבית עם תינוק בן שנה! ונכון לשלושה חודשים אחרונים אני שילמתי את כל הוצאות הבית כולל שכר דירה,הוא טוען שאם הוא לא גר פה אין סיבה שהוא ישלם,האיומים שלו על הריהוט התחילו אחרי ששלחתי לו את התשלום של אגרת הטלויזיה
לדעתי אפשר לבקש צו מניעה זמני
01/02/14 13:49
74צפיות
ולטעון שהחפצים שהושארו בבית הם חלק מהמזונות לילד. אפשר גם לבקש צו הגנה שימנע עשיית דין עצמית.
את זה אני יבקש מהעורכת דין שתייצג אותי
01/02/14 22:59
55צפיות
אבל השאלה העקרונית היא אם אני לא יעבור על החוק בכך שאחליף מנעול בדלת ואמנע ממנו כניסה
אין תשובה חד משמעית ולכן יעצתי לך
02/02/14 07:46
54צפיות
לבקש צו הגנה.
למה צו הגנה?
06/02/14 01:49
14צפיות
למה תמיד במלחמות כל הזמן?
הרהיטים הם של אחיו. נקודה!
ומאיפה אתה העו"ד ממציא לי שהרהיטים הם מזונות? הגיס/דוד לא צריך להפקיד את חפציו כמזונות!
זה לא כופר! ולייעץ שתוציא צו הגנה?בגלל שזה נשק יום הדין של נשים רבות(לכאורה רבות)?וכעו"ד אתה יודע על מה אני מדבר...
הלו, הרכוש של הדוד שם!
ולך גברת נכבדה,יש לי לומר שהדרך שאת הולכת היא דרך של ייסורים. תלכי עם בעלך בטוב-הוא יילך איתך בטוב.
זה חוק הטבע! אבא זה אבא ואני בטוח שהוא היה רוצה יחסים שונים שמקורם בזוגיות טובה ולגדל את בנו באופן נורמטיבי.
כבעל ניסיון עבר מר בעניין שמלווה בשיפור רב לאחרונה(בזכות גישה שאני ממליץ לך לפעול לפיה), אני ממש מציע לך להפסיק לאלתר להיוועץ באנשי מקצוע שייעצו לך להשתמש בכוח כנגד בעלך(נעמ"ת,עורכי דין,עו"סים,בימ"ש וכיוצ"ב). שניכם תסבלו ולבסוף מי שסובל הכי הרבה זה הילד.כל עוד הסיכסוך טרי אצלכם אז אפשר בקלות לעצור אותו.לכן תבואי בגישה חיובית,ללא אגו וללא רגשות טינה(למרות שישנם והרבה.אני בטוח).תיסלחי לו קודם כל.ואח"כ לעצמך! רק אז תיזמי איתו שיחה(בבית קפה),שבו על קפה ומאפה ותהיו הכי גלויים עד שייצא עשן לבן. ואם יכעס ויביע התנגדויות-אל תוציאי אותו טועה. תסכימי איתו בהכל!פשוט בהכל!זה כבר יעשה את שלו! בהמשך תלכו לדירה שלכם שבה התגוררת לאחרונה.אחרי ערב שכזה הוא כבר לא ייקח ממך דבר.
אם תחזרו לחיות ביחד-הרי זה משובח. ואם תחליטו שלא-לפחות נפרדתם יפה. ובדרך של   ה ס כ מ ו ת.
תסכימי איתי שזה הכי חכם,פשוט,כדאי,קל,כיף וטוב לכולם מאשר לצאת למלחמות. ושוב,בלי להיוועץ יותר באנשי מקצוע שמציעים להלחם(אלא אם זה בשביל לברר את זכויותייך כרעיה ואם).וכמה שפחות לדבר עליו רעות בפני משפחה וחברים.כל עצה לוחמנית-ישר לשלול! אני יודע שזה לא קל. תיצרי את השינוי מאצלך ותהיי את הגורם למהפך.אין סיפוק ואושר יותר רב מזה!
האמני לי מניסיון שלפעול באופן כזה פשוט וחיובי זה מחולל קסמים. וגם אם לפעמים ישנן מהמורות בדרך(וישנן)-הכל הפיך וניתן לתיקון. רק לא להתייאש!
תקראי טוב טוב את מה שכתבתי לך ותפנימי זאת היטב. זו עצה שתהיה שווה לך זהב(אם תיישמי). מבטיח!
בהצלחה!

קרקע בין אחים
01/02/14 09:38
67צפיות
שלום
ברשותי קרקע לבניה שקיבלתי מאבי לפני 10 שנים - הקרקע רשומה על שמי וכיום אני מתחיל תהליך בניה.
לצערי, אחיי לא רואים בעין יפה שאני "מתקדם" בנושא ורוצים בכל מחיר למנוע זאת -

האם הם יכולים לעשות זאת על אף שהקרקע רשומה על שמי?
איך אני יכול היום למנוע צעדים כאלו או אחרים כך שאני אמצא את עצמי בברוך משפטי כזה או אחר

תודה
הקרקע שלך גם אם זה לא מוצא חן בעינים.
01/02/14 10:27
39צפיות
לך לבית המשפט ובקש צו הרחקה שלהם מהאדמה והתחל בבניה.
º
הם יכולים להוציא נגדי צו המונע ממני בניה?
01/02/14 13:56
21צפיות
זמנית-כן. עד לדיון בנושא.
01/02/14 14:02
32צפיות
יפסחדו ישלמן הותאות והפסידך.
כמו שהסברתי,זמני,במעמד צד אחד,עד לדיון
01/02/14 15:22
25צפיות
ואז יצטרכו להסבר למה .
º
איך אפשר למנוע תהליך כזה?
01/02/14 23:38
13צפיות
איך למנוע טלטלה משפחתית
01/02/14 09:34
127צפיות
שלום
ברשות משפחת אשתי נכסי ירושה רבים, אך לצערי הקשר בין האחים במשפחה רעועה ביותר.
בהיסטוריה של המשפחה כבר היו תביעות כנגד אחד השני כך שיש לגיטימציה לעשות דבר זה.

היום ההורים של אשתי חיים, צלולים והנושא של הירושה ומה כל אחד מקבל כואב לכולם.

אני רוצה להמנע או לשמור על עצמנו כמה שיותר על מנת שלא נגיע לאותם מקומות אפלים - על אף שיש צוואה מסודרת -
אחד האחים הוא עו"ד כך שהוא מכיר את השטיקים ואיפה אפשר ללחוץ על מנת לקבל יותר גם בהינתן צוואה מסודרת.

למעשה היום יש לי השפעה על מבנה הצוואה, התהליך והתוכן. אני רוצה לעשות זאת כאשר ההורים חיים וצלולים-
מה עליי לעשות היום כדי להמנע מצרות בעתיד? אין לי ספק שהצרות יגיעו אבל אני מעדיף להיות מוכן.
האם כדאי להקליט גם את ההורים מקריאים את הצוואה כך שלא יהיו ספקות?
אילו סעיפים בנושא הירושה עלי לתת דגש כדי להמנע מבעיות עתידיות?
האם אפשר להוסיף סעיף בצוואה שאם אחד הבנים תובע את אחד האחים - הוא לא מקבל כלום? התנייה כזו או אחרת.?

אשמח לעזרתכם
את כל השטיקים מכיר גם הרשם לעיני צוואות
01/02/14 10:38
62צפיות
שגם הוא עו'ד.
לא זוכר שמישהו נצלח לעמוד בפני צוואה מסודרת ואפלו אני הקטןעזרתי לגברת אחת להלחם נגד אשה מושחתת ועו'ד תאוותן.
והצוואה אושרה.
מוטב לא להפעיל יותר מדי השפעה
01/02/14 19:33
50צפיות
אחרת הצוואה תיפסל.
תזהר.
01/02/14 21:26
53צפיות
לפעמים, השפעה גבוהה מדי (כמו הקלטה) יכולה לפגוע בזכותך לקבל את חלקך בצוואה.
אי אפשר לעשות התניה על מה שכתוב בצוואה.
º
אז מה אפשר לעשות?
01/02/14 23:44
21צפיות
לדבר עם ההורים על החשש.
02/02/14 18:25
31צפיות
בלי ללחוץ עליהם,
ולקוות לטוב.
|*|פורומים חדשים בנושא שוק ההון
30/01/14 17:47
2צפיות
|קדימה| אתם מוזמנים לשוחח על כל מה שקשור במניות הביומד בארץ והעולם בפורום ביומד
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| בין אם אתם צעירים שמתכננים לרכוש דירה להשקעה בבאשר שבע,יזמים שמחפשים להכנס לעסקי תמ"א 38 או משקיעים שמחפשים לרכוש בניין בניו-יורק, פורום השקעות בנדל"ן הוא המקום בשבילכם
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מכתב לבנק למימוש צו ירושה מיורשים בחו"ל
30/01/14 12:10
52צפיות
ברצוני לממש צו ירושה שחלק מיורשים הם לא אזרחי מדינת ישראל.
האם יש נוסח מכתב לבנקים עליו היורשים בחו"ל אמורים לחתום
בשגרירות? בנק הפועלים לא מוכן לספק נוסח ולא מוכן לאשר נוסח לפני שליחתו לחו"ל לצורך תרגום וחתימה בשגרירות.
תודה מראש על העזרה
ולכים לנוטריו ומבקשים ממנו לאשר יפןי כח לך
30/01/14 12:23
24צפיות
לעשות מול הבנק.
רצוי לכתוב בשפה שבבנק מבינים.
האם ניסית להפקיד את הצו בבנק-ישירות?
30/01/14 21:51
18צפיות
הבנק חייב לכבד את הצו ללא צורך במכתבים.
פתרון מחלוקות וסכסוכים
30/01/14 11:36
26צפיות
https://www.facebook.com/pages/%D7%94%D7%93%D7%99%...

שלום לכולכם, אשמח מאד להציע לכם דרך חדשה, יעילה ונעימה לפתרון מחלוקות וסכסוכים מקטנים ועד גדולים...
מדובר בפרוייקט טלוויזיוני ראשון מסוגו בישראל המספק פתרון משפטי מהיר, חוקי וקל לכל סוגי המחלוקות הקיימים....פנו אליי לקבלת פרטים נוספים
eyaltopper@gmail.com
דיני ירושה במקרה של גירושין
29/01/14 11:29
142צפיות
רציתי לדעת, אם בן זוגי ואני מתגרשים וקיבלנו בירושה סכום כסף מהוריי/ חלק בדירה שלהם לאחר פטירתם, האם לפי החוק רכוש זה יחולק שווה בשווה בין שנינו או ישאר רכושי בלבד?
תלוי מה עשיתם.אם סכון הכסף עורבב עם זה
29/01/14 14:57
86צפיות
המשותף שלכם,וכן שכר דירה של הדירה או שלמתן מחשבון משותף עבור שיפוץ  הדירה-או אז יוכלו
להוכיח"כוונת שיתוף" ויתחלק.על כן ובכל מקרה-אם וכאשר חלילה-עדיף שתשקלו גישור.
פשוט עשינו הסכם ממון,
29/01/14 15:15
74צפיות
אנחנו לפני נישואין, והוספנו סעיף שמתנות או ירושות מההורים נשארות בנפרד... זאת בגלל שלבן זוגי יש סכום רב שצבר לבד, זאת הסיבה להסכם ממון , ולי ההורים רוצים לתת מתנה כספית בעוד כשנה כשנקנה דירה, אז כדי שהכסף שיתנו יחשב החלק שלי, כתבנו שירושות ומתנות נשארות בנפרד. זה לא חכם לקבוע מראש מה יהיה עם הירושות?...
קחו את כל הנתונים וגשו ליעוץ פרטני
29/01/14 17:09
44צפיות
אצל עו"ד  העוסק במשפחה.
הכי טוב והכי בטוח.
בהסכם ממון אפשר כל מה שמסכימים ביניכם וזה חוקי.כשתקנו דירה-רשמו אותה בחלקים על פי ההשקעה.
בעתיד אם חלילה תקבלי ירושה
29/01/14 18:39
46צפיות
תרשמי אותה רק על שמך (אם זה חלק בדירה), כספים שיתקבלו מהירושה (כמו שכר דירה) תכניסי לחשבון נפרד שהוא רק על שמך, ולא משותף עם בעלך. אל תשקיעי כסף משותף בירושה (כמו לשיפוץ), אלא רק כסף פרטי שלך מהחשבון הנפרד שלך, ואל תגורו בדירה שתרשי אלא תשכירי אותה (ואת שכר הדירה תכניסי לחשבון רק על שמך). בכך לא תערבבי את כספי הירושה עם הרכוש המשותף, והירושה לא תהפוך למשותפת.
בנוסף, כמובן שבהסכם הממון אפשר לכתוב מראש שכספי ירושות יהיו שייכים רק ליורש ולא יהפכו לרכוש משותף. אבל ליתר בטחון כדאי גם לשמור על כללי הבטחון שלעיל.

אם בעתיד תירצו לגור יחד בדירה שאת תרשי, למשל, אז לפני כן תוסיפו להסכם הממון נספח ספציפי שאומר שהדירה נשארת רכושך הפרטי ולא הופכת לרכוש משותף, למרות שתגורו בה. אפשר אגב לכתוב כזה סעיף בהסכם הממון מראש: שאם אחד הצדדים יורש דירה, ושניכם גרים בה, הדירה ופירותיה לא הופכים להיות משותפים, ובמקרה של פרידה חלילה בן הזוג יצטרך לפנות את הדירה תוך X חודשים, ולא יהיה זכאי לדרוש חלק ממנה.

יש לשים לב, שהסכם הממון בתוקף רק כל עוד שניכם בחיים. אם צד אחד יורש דירה, ונפטר לפני בן זוגו, בן הזוג יירש מחצית מהדירה למרות שהיא לא היתה משותפת. אם במקרה כזה רוצים למשל שהדירה שהתקבלה בירושה תעבור למשל לאח/ות ולא לבן הזוג, צריך גם לרשום צוואה בנפרד, ולעדכן אותה במהלך השנים (למשל אם נולדים ילדים, ורוצים שהדירה תעבור אליהם).
הכי טוב.
29/01/14 22:47
40צפיות
אם עושים הסכם מראש שקובע שהמתנות והירושות יהיו בנפרד - כך יהיה.
אבל ,כדאי ללכת לעו"ד שינסח זאת בצורה נכונה שלא תהיה אח"כ טענה שכל מיני פעולות משותפות שיעשו בנכסים או בכספים - לא ישנו את ההפרדה.
כדאי גם לערוך צוואות הדדיות,והכל לאשר
30/01/14 10:40
31צפיות
בבית המשפט.
שאלה נוספת
30/01/14 20:18
37צפיות
אם בהסכם ממון כתוב שמתנות שינתנו ע״י ההורים ישארו של אחד מבני הזוג, ולא מפורט הסכום, זה בעייתי?
אם ההורים שלי יעבירו לי מתנה של 300 אלף שקל אחרי החתונה, עדיף להכניס להסכם ממון את הסכום המדויק או שמספיק לכתוב שמתנות שינתנו ע״י ההורים ישארו בידי האדם שקיבל בלבד במקרה של גירושין... זה יספיק? איך מוכיחים שזה סכום שלי בלבד?
תשובה-
30/01/14 21:58
29צפיות
קודם כל, עדיף לא לכתוב סכום. כי אם תכתבי סכום ובעוד מספר שנים תקבלי עוד מתנה אז זה לא יהיה כלול בהסכם.

לגבי הוכחת הסכומים-
צריך לנסח את הסעיף בצורה כזו שגם אם תשתמשו בכספי המתנה, בפרידה יגיע לך אותו סכום.
אפשרות נוספת ויותר הגיונית זה לסגור בפק"מ את המתנה ואז יהיה יותר קשה להגיד שהמתנה היא משותפת.
אבל הכי טוב - יעוץ פרטני אצל עורך דין.
תשובה אחרת
31/01/14 12:34
25צפיות
אם לא תכתבי סכומים - בעוד עשרים שנה למשל יהיה קשה להוכיח מה סכומי המטרות.
חוץ מזה, מדובר על סכום צמוד או לא? כי האינפלציה תשחוק את הכסף אם הוא לא יהיה צמוד למשהו.

אני הייתי כותבת בהסכם סעיף כללי שמתנות וירושות ישארו רכושו הפרטי של המקבל, ומוסיפה נספח שבו מפורטות המתנות ומה נעשה עימן.
למשל, אם תקבלי סכום כסף ותשקיעי אותו בדירה משותפת - תכתבי בנספח שקיבלת X ש"ח, סכום זה שימש לקניית Y אחוזים למשל מהדירה בכתובת זו וזו (גוש וחלקה), ועל כן Y אחוזים מדירה זו היא רכושך הפרטי (וגם לכתוב את האחוזים בהתאם בטאבו).
אם הכסף נסגר בחסכון - אז לכתוב שחסכון זה וזה הוא רכושך הפרטי.

אם הכסף שימש לקניית דברים שערכם נשחק (כמו מכונית או ריהוט או טיול לחו"ל או צריכה שוטפת), תהיה לך בעיה ובעצם תאבדי את הכסף. אפשר לכתוב בהסכם שבשעת פרידה הבעל חייב להחזיר את סכום הכסף הזה, אבל אני במקומו לא הייתי חותמת על סעיף כזה.
שלום רב צריכה עזרה בבקשה
29/01/14 10:52
87צפיות
בת דודתי נמצאת בסיטואציה שהיא רוצה להתגרש
היא יודעת שבעלה בוגד בה, ויש להם מערכת יחסים די סבוכה
הוא בן אדם לא קל בכלל, ועל כן היא ניגשה להתייעץ עם עו"ד
העניין הוא שמדברים איתה על סכום של 70,000-80,000 ש"ח + מע"מ
אין לה סכומים כאלה, ומצד שני היא חייבת מישהו טוב כי בטוח הוא יילחם איתה
האם יש המלצות לעו"ד טוב במחיר שפוי?
האם על מנת לפתוח תיק היא חייבת עו"ד? או שאפשר לקחת עו"ד רק אם הדברים מסתבכים?
אודה לכם לעזרתכם המהירה תודה מראש
זה מחיר הגיוני, אם כולל כל התביעות.
29/01/14 22:50
55צפיות
לפתוח תיק בצורה לא נכונה (שלא ע"י עו"ד) יכול לסבך מאד מאד את המשך ההליך.

לגבי המחיר-
תביעות בין בני זוג כוללות כמה נושאים-משמורת, מזונות, רכוש, גירושין.
כשיכול להיות שגם הוא יגיש תביעות דומות וצריך להגיש כתב הגנה וכו'.

אם הסכום כולל את כל הטיפול והבקשות (כאשר לא כולל אגרות) - זה סכום הגיוני.

אפשרות נוספת היא לפנות לסיוע המשפטי. הם מעניקים סיוע לזכאים.

אם היא זכאית-יש וי"צו,נעמ"ת,פרוייקט
30/01/14 09:20
33צפיות
פרו בונו של לשכת עורכי הדין וגם-
אפשרילסגור הכל בתהליך של גישור.
אפוטרופסות ומכירת בית
29/01/14 10:10
63צפיות
שלום,
הוריי נפטרו , לא היו צוואות ואנחנו האחים הגשנו בקשה לצו ירושה ( שניים חתמו ולשניים נשלחה הודעה), עדיין לא קיבלנו את הצו, או תגובה כלשהי, למעט אישור שהתקבל ועותקים שנשלחו חזרה. ( מה זה אומר? כמה זמן זה אמור לקחת? נשלח לפני חודשיים)
אחי עם בעיות נפשיות, אך עדיין לא מונה לו אפוטרופוס.
האם כאשר ממונה אפוטרופוס וכל האחים רוצים למכור את הבית  ולחלק שווה בשווה, מעבירים את המכירה לכונס נכסים?
יש לאחד האחים אפשרות להיות אפוטרופוס, האם זה משנה מבחינה משפטית / מקל את הפרוצדורה במכירת הבית?

תודה
תשובה-
29/01/14 22:45
28צפיות
כאשר אח אחד עם בעיות נפשיות, צריך למנות לו אפוטרופוס.

כאשר רוצים למכור נכס השייך גם לאותו אח, צריך אישור בית המשפט.
כעיקרון, אם החלוקה הגיונית ושווה - האפוטרופוס לא יתנגד למכירה.
יכול להיות שתהיה בעיה אם יסתבר שהמכירה יכולה לפגוע בזכויות האח החסוי.
בכל מקרה, בית המשפט ידון ויחליט.
כונס נכסים
30/01/14 08:56
23צפיות
תודה על התשובה.

האם בהכרח מכירת הבית תעבור לכונס נכסים?
לא כתבתי כונס נכסים.
30/01/14 18:53
21צפיות
כתבתי אפוטרופוס.
אפוטרופוס הוא אדם שמייצג את האינטרס של החסוי (האח החולה נפש).
בית המשפט יכול למנות אפוטרופוס - מרשימה שנמצאת אצלו.

לדעתי, במקרה שלך זה עדיף כי אם ימנו אפוטרופוס את אחד האחים יש חשש שהרצון שלו כאח יגבר על הרצון לדאוג לאח החסוי.

האפוטרופוס לאחר שמונה צריך במקרים מסויימים, כמו מכירת דירה, לקבל את אישור בית המשפט.
אני שאלתי על כונס נכסים...
03/02/14 10:15
9צפיות
בכל אופן, תודה על התשובה.
תוך כמה זמן מתקבל אישור בית משפט, במידה והחלוקה שווה?
האם במקרה כזה (שיש יורש חסוי) נרשמת הערת אזהרה בטאבו?
תשובה-
03/02/14 21:31
9צפיות
אי אפשר להגיד מראש מתי יהיה הדיון בבית משפט.
זה תהליך שיתכן ויצריך גם את בדיקת האפוטרופוס הכללי וזה יכול לקחת קצת זמן.
כאשר יש יורש חסוי זה לא נרשם בטאבו, אבל פעולה כזו ללא אישור בית המשפט היא לא חוקית ויכולה להתבטל.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום