לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים!
הפורום יהווה מקום מפגש לגולשות וגולשים
בני הגיל שרבים לו הכינויים:
גיל הזהב
הגיל השלישי
גיל הגימלה
וגיל העמידה
מאחלת לכולנו הרבה גיל, שמחה ורננים
שיחממו את הלב ואת...הקלידים.

בזה הפורום אפשר לבטא רחשי-לב, חוויות ודעה,
ברוח טובה, ברצינות וגם בהלצה.
הנכם מוזמנים לכתוב על דא ועל הא,
ל"הקשיב", להגיב, להציע ורעיון להביע.

|*| פורומים חדשים ב-|תפוז| |*|
15/04/12 18:28
6צפיות
|*| הערב הביצ'יות הגדולות של הטלוויזיה מתאחדות בסדרה חדשה ומשעשעת|!|
בואו לדבר על זה בפורום החדש של התוכנית מבית HOT - תנוחי|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|*| אם לכם הורה או קרוב משפחה שמתמודד עם מחלת הסרטן - אתם לא לבד!
בפורום ילדים להורים חולי סרטן תיזכרו שיש מקום בשבילכם - לתמוך ולהיתמך, לבכות ולצחוק - ובעיקר לזכור שיש עם מי לדבר |חיבוק|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*| מתכננים להשקיע בהזדמנות ישראלית, השייכת לסקטור חיפושי הגז והנפט|?|
הצטרפו לקהילת המשקיעים התוססת בפורום הזדמנות ישראלית יה"ש|!|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
שבוע טוב ומבורך -חוזרים לשפיות
15/04/12 05:52
21צפיות
שבוע טוב ומבורך -חוזרים לשפיות
היה ארוך מאוד ועמוס אוכל.שיהיה שבוע נהדר.
בוקר טוב, הייתי אתמול בטיול
15/04/12 06:44
17צפיות
ארוך מהרגיל, אבל מוצלח מאוד.ביקרנו בקציר ובחריש, בערערה מעל כביש ערה, אצל מוסלמי שבניו משרתים בצבא ואחד מהם נפל בציר פילדלפי, ביער ריחן ובנחל קיני. יופי של טיול.
בקר טוב בקר אור, אנחנו טיילנו בנצרת.
15/04/12 08:37
20צפיות
כנסיית ארמון הבישוף או כנסיית ההשלכה או כנסיית
בטיול בכניסה מכיוון הכפר יפיע, מול הר הקפיצה גילינו ששיפצו את כנסיית ארמון הבישוף או כנסיית ההשלכה או כנסיית הפחד - מקום זה נתקדש משום, שע"פ המסורת, כאשר נודע למרים כי תושבי הכפר עומדים להשליך את בנה ישו לתהום היא מיהרה בעקבותיו.  כאשר הגיע לגבעה זו תקף אותה פחד עז. אירוע זה הונצח בבניית כנסייה יוונית-אורתודוכסית קטנה.

נבנה בשנת 1876 במימון אישה רוסיה בשם מריה קיסיליביא ואישתו של איש רוסי מפורסם והקנתה מימון שנתי של 600 פרנק על מנת לדאוג לשיפוץ של הכנסייה שאותה ביקרו צליינים רוסיים.

כדי לבקר בה צריך לתאם מראש - ואנו כמובן הופתענו, אבל סיפור מעניין שמענו על האזור - האזור מבחינה נדל"נית היה בידיים רוסיות. בימי שלטונו של חרושצ'וב, בשנות ה-60 קנתה ישראל את השטח מידי הרוסים ושלמה תמורתו 4,000,000$ בהסדר תשלומים נוח - 1,000,000$ ב -דולרים, 3,000,000 ב ---- תפוזים, שווה ערך....

זו היתה ההתחלה...
אגב, בדקתם את המדד היום?
15/04/12 08:46
16צפיות
אגב, בדקתם את המדד היום?
לא מפתיע....
אתמול ביליתי בפגישה מאד נעימה עם חברות
15/04/12 09:26
15צפיות
ובערב צפיתי בסרט הדירה שהוקרן בערוץ 8. סרט מומלץ.
יום טוב
קיבלתי מחבר בפייסבוק - לדעתי מזעזע
15/04/12 11:44
29צפיות
מכתבו של אב לחייל

לכבוד רב אלוף בני גנץ – הרמטכ"ל

שלום רב,

לאט לאט ולמעשה במהירות מסחררת גונבים לך את הצבא, ולפחות את חיל האוויר. כך אני מסיק מחוויותיו של בני המשרת כטכנאי בבסיס חיל האוויר במרכז, וגם מעט ממה שראו עיני. בקרוב הצבא שלך יתפקד רק באישור רבנים, וכמה חבל שגם בגללך. כי אולי אתה לא יודע, למרות שניתן לצפות ממך שתדע, אבל כל פעילות "העשרה" שמיועדת להוציא חיילים משחיקה לרענון הופכת מיד לפעילות מיסיונרית, המיועדת ל"החזרה" בתשובה.

בני משרת בח"א כ 9 חודשים. פעם אחת יצא כל הקורס מחיפה לירושלים... כל הדרך כדי לשמוע הרצאה של רב. אתמול יצאו הוא וחבריו בצורה מאורגנת מהבסיס לירושלים, עם לינת לילה באיזו מדרשה דתית... כל הזמן כדי לשמוע הרצאות הזויות של טיפוסים ש"חזרו בתשובה" ועל התהליך שעבר עליהם. כמובן גם הרצאה של רב על "הכנה" לחיי נישואים, וכן גם סיור במנהרות הכותל. אז אולי אחדש לך שחיילי חיל האוויר, לפחות מהבסיס הזה, לא יפגשו סופר, לא מדריך לטבע וידיעת הארץ, לא מדען, לא פילוסוף, לא עיתונאי, לא היסטוריון, לא עתידן... אלא רק אנשי דת אותם מתאר בני "הזויים".

אינני מוצא סיבה להניח שהמחלה נמצאת רק בבסיס מסוים זה, מאחר והפעילות נראית שיטתית מאוד, כאילו היא מאורגנת וחוזרת על עצמה. בראש השנה ביקרנו את בננו כאשר "סגר" בחג. ישבנו על המדשאה הקטנה בכניסה לבסיס, סעדנו, דיברנו... לפתע צד מראה מוזר את עיני: מתוך הבסיס צועד לו נמרצות, לעבר עמדת הש"ג, בלבוש שחור עם מגבעת, מה שהייתי מתאר כלבוש של חסיד, של חרדי, גבר עם שופר גדול בידו. בהגיעו לשער הבסיס הוא תוקע בשופר בגאווה, כאילו מצהיר זו הממלכה שלנו, זה צבא של אלוהים (חיזבאלה?). נדהמתי ושאלתי את בני מה קורה פה? מי זה?. זה רב הבסיס, באה התשובה התמימה. ואני הופתעתי שוב מכך שבכלל יש דבר כזה בצה"ל. שמטייל לו רב, לבוש אזרחי, בתוך בסיס של צה"ל, כנראה מתפרנס מזה. ואני שואל את עצמי, אם הוא מפגין בטחון עצמי שחצני שכזה אולי הוא גם יושב בישיבות עם הקמב"ץ? כי מתברר עוד שכשהבסיס תופס כוננות בשבת (לא של 7 דקות), נאלצים הטכנאים לשהות בדת"ק כל השבת הרחק ממגוריהם, במקום נידח על יד מסלולי ההמראה. כדי שאם תהיה הקפצה לא יעשה שימוש ברכב בשבת.

אז שתדע כך מתנהל הצבא שאתה מפקד עליו, ואין פלא שהחצופים האלה מכריעים ומשפילים גם אותך עם השיגעונות שלהם על זמרת והדרת נשים. אל תתפלא שחיילים נורמאליים לא מוצאים את מקומם בצבא האלוהים שלך.

לידיעת

בברכה,

דני
לפי עניות דעתי הדבר אסור בצבא.היה איסור שכזה
15/04/12 17:16
10צפיות
אולי הצליחו שוב להכניס את הדת לצבא.זה איום ונורא .הרי בפסח היה גדוד שלם שאכל אוכל
משימורים כי הטבח עשה טעות והאחראי על הכשרות אסר על שמימוש באוכל שהוכן מראש לחג.
יש אפשרות להתלונן לא רק לרמטכ"ל אלא לשר הביטחון ולשרים החלוניים.
זה נכון וזה מה שקורה.
15/04/12 17:58
12צפיות
הצבא נכנע לדתיים כיוון שרוצים "שקט תעשייתי", ומצד שני, הקצינים לא מבינים בנושאי דת וכך הדתיים מוכרים להם שקרים בלי סוף.
כמו למשל, שהאיסור לשמוע שירת נשים הוא מהתורה, וזה שקר מוחלט, זו אמירה של אמוראי משוגע שקבע שהפסוק "....כי קולך ערב ומראך נאה..." משיר השירים בו הבעל שר לאשתו כמה היא יפה, זה "קול באשה ערווה"...... הזוי ? ועוד איך.
בכלל יש פרק בתורה שהמילה "ערווה" חוזרת בו יותר פעמים מאשר בספר "פאני היל"......
זה בכלל לא פלא שעושים הכל לטובת המיסיונריות החרדית, כי למפקדים ממש לא איכפת.

אז הנה כמה דוגמאות שתבינו במה עוסקים כל הרבנים ותלמידי הישיבות, ומה הם לומדים :
- כל מה שאדם רוצה לעשות באשתו, עושה. - תלמוד
-אין חופש ביטוי בעיתון, כי אין מושג כזה ביהדות - יתד נאמן
-מעולם לא שמעתי יסור שוטים לנשים, אלא שממעט לה צרכיה ומזונותיה [מרעיב אותה] עד שתיכנע - הראב"ד
-צוו חכמים שלא ילמד אדם בתו תורה מפני שרוב הנשים אין דעתן מכוונת להתלמד...- הרמב"מ
-לא תרבה שיחה עם אשה שכל שיחתה של אשה אינה אלא דברי ניאופים - מסכת דרך ארץ רבה
-ערב יום העצמאות תשנז , איננו רואים אמנם צורך להתמודד עם יום החגא [אבל] המגוחך והרעיון הציוני הכושל - יתד נאמן.
-להכריח ישיבה קדושה להרים דגל, פירושו להרים סמרטוט על הישיבה - ספר שערי אהרון
-אם חובש דתי נתקל בשני פצועים קשה, גבר ואשה, עליו לטפל קודם בגבר - הרב שלמה אבינרי
-כל אשה שתימנע מלעשות מלאכה מן המלאכות שהיא חייבת לעשותן, כופין אותה ועושה אפילו בשוט - הרמב"מ
-יישרפו דברי תורה ואל יימסרו לנשים - תלמוד ירושלמי
-בת שלוש שנים ויום אחד, מתקדשת בביאה - משנה
-כותית [גויה] אין מילדין אותה בשבת ..-שולחן ערוך
-ספרי הטבע המפורסמים, ראוי להימנע מהם אם הם מתאמצים לעקור עיקרי תורתנו הקדושה...- רבי יצחק בר ששת .  זהו זה שקבע שהמשפט: "...שיערך הגולש כעדר העיזים מהרי גלעד" בשיר השירים כשהבעל שר שיר אהבה לאשתו, זה "שיער באשה ערווה".....

וזה רק טיפה בים....
הדת היא אמונה אלילית-שמקורה אצל המצרים
17/04/12 08:57
3צפיות
לפני 5000 שנה.האלה בעלת עברה לכנענים והבעל עבר לעברים.האל של הפרסים נקרא אל. ואצל היהודים הוא נהיה אלהים. לכל העמים העתיקים היו אלים. ואנחנו שומרים על מסורת אלילית.
ההורים שלנו שעלו מאירופה- ברחו מזה. והנהיגו מסורת כמו מסורת חג הביכורים ברמת יוחנן. העימות עם איראן הוא כמו העימות עם רומא..בסוף יהיה רע מאוד. מה הם רוצים אני לא יודע..ועלינו לחשוב טוב מה לעשות עם זה. וליהודים יש יותר שכל מהפרסים..אולי לשבש להם את האטומים..והמולקולות.
בוקר טוב ושבוע טוב לכל החברות והחברים
15/04/12 10:03
25צפיות
בוקר טוב ושבוע טוב לכל החברות והחברים
הגוף שלי עדיין דואב מהמאמץ האדיר שהשקעתי באירוח המשפחה בשלושה ימים....
אך לבלות עם 4 נכדי שלושת ילדי וחתני וכלתי האהובים - היה שווה את המאמץ.
יוליקה, שאלה בקשר לבריכה, אני עומדת
15/04/12 12:32
20צפיות
לקנות בריכה לנכדי, האם כדאי לקנות קשיחה או
מתנפחת?
יוליק'ה אכן מכתב מזעזע!!!!!!
15/04/12 12:53
11צפיות
איבדנו לגמרי את הצפון. הפוליטיקאים שלנו ובראשם ראש הממשלה לא חושבים צעד אחד יותר רחוק מהפופיק שלהם ומהבחירות הקרובות ומקריבים את כל העם לטובת דברים שוליים וממש לא חשובים. אם יש מקום שאפשר לחתום ולהצטרף למכתב הזה לתמוך בו, אני מוכנה לעשות זאת. אמש ראיתי סרט בערוץ 8 נדמה לי שנקרא 1000 כדורים (משהו דומה) הסרט מצולם בתקופת הכהונה של ברק כראש ממשלה ושר בטחון ושל מופז כרמטכ"ל , ראיינו שם אנשים מאד חשובים ומרכזיים מהממשלה ומהצבא זו תקופת ראשית האינתיפדה ומה שמראים שם זה שאין קשר בין מטרות ומדיניות הממשלה ובין הפעולות של הצבא. כלומר הממשלה מתכוונת לתהליך מדיני כלשהו והצבא מתכוון להחריף ולהעצים את הצעדים נגד האוכלוסיה הפלשטינית. כלומר, הצבא למעשה שולט בממשלה ולא להיפך. מעורר מחשבות נוגות.
רביד, רק בריכה קשיחה!!
15/04/12 13:22
19צפיות
היו לי בריכות מתנפחות - הפנצ'רים זה בעיה...כי קשה למצוא את החור ולסתום אותו.

חפשי ביד2 יש בריכות קשיחות טובות מאד.
º
תודה רבה, אך אקנה חדשה.
15/04/12 14:02
12צפיות
גם אני רוצה חדשה
15/04/12 14:35
21צפיות
כזאת קטנה כמו שיש בתמונה וודאי שקונים חדשה,

אבל אני רוצה מפיברגלאס גדולה בצורת 8 (דגם כינרת) וחדשה עולה כ-3500 ש"ח
מצאתי ביד2 ב-1000 ש"ח כמעט חדשה...
º
WOW הם מקסימים ,הרבה נחת,הרבה בריאות
17/04/12 09:08
5צפיות
º
תודה אממי
17/04/12 09:43
3צפיות
בוקר טוב ושבת שלום ליום אביב
14/04/12 08:32
23צפיות
בוקר טוב ושבת שלום ליום אביב
נעים וחמים
בוקר טוב לשבת בבוקר
14/04/12 10:58
19צפיות
בוקר טוב לשבת בבוקר
המשפוחה אצלי עדיין...והקריקטורה ממש מתאימה לנו
צהריים טובים
14/04/12 12:26
18צפיות
יוליקה
אך לא אצל כל הסבתות
אצלי הם מקבלים בעיקר מזון רוחני וכייפיות

מקסי - ציורייך נעימים למראה.

אפי
º
נכמד,אהבתי
14/04/12 12:38
6צפיות
º
נחמדדדדדדדדדדדדדדד
14/04/12 12:39
4צפיות
לעשות טוב
14/04/12 14:51
18צפיות
כל אדם סביר, לפי דעתי, נהנה מאוד כשהוא עושה משהו טוב לאחרים.
בעיקר אם מדובר בבני משפחה, על אחת כמה וכמה הנכדים.

אז סיפרתי שבכל יום הולדת שלי אני מחלק מתנה ספר שלי, בעיקר אני כותה מחקרים וכמובן ספרים על פעילויותיי בעבר.
ומכיוון שזה על תקליטורים, הנכדים קוראים כי זה יותר קרוב להם !!!  כדאי לקחת את העובדה הזו לתשומת לב.

אבל אם נדבר על מעשים חורגים מהשיגרה:

הנכדה הבכורה שלי מתגייסת עוד כשנה, והחלטתי לעשות משהו מיוחד. הצעתי לה לחסוך כסף, ולצאת לטיול בכרתים עם עוד 1-2-3 חברות טובות כטיול לפני הגיוס.
את הוצאות הטיסה-לינה-כלכלה שיחסכו מעבודה וקצת מההורים (היא עובדת בחופשים באיזור השעשועים של ראשון ששכחתי את שמו, נדמה לי סופרלנד) ואילו אני אצטרף אליהן להדריך אותן בטיולים ביום (הרכב על חשבוני) ובערב להסיע אותן למקומות בילוי, ולהיות בכוננות בלילה לאסוף אותן בחזרה. למרות שכרתים היא מקום בעל בטחון אישי גבוה ביותר, אני לא שוכח שיש שם תיירים מכל העולם.....

ההצעה נראתה לה מעניינת, מה גם שהיא כבר טסה איתנו בעבר לכרתים ומאוד נהנתה שם.
אשרייך שנכדתך שומעת בעצתך
14/04/12 17:57
13צפיות
כשבני החליט לנסוע לדרום אמריקה אחרי הצבא...הוא לא בדיוק שאל אותי...
הדבר היחיד שהסכים להתערבותי....הוא רצה לנסוע ברכבת מסן פאולו לרסיפה
ואני חששתי לו מאד אז מימנתי לו טיסה פנים ארצית.

בתי נסעה להודו וחזרה אחרי 4 חודשים במקום אחרי 7 - לשמחתי המלאה!!!

אגב בני וכלתי הכירו בנסיעה לדרום אמריקה...בני נסע עם עוד 2 חברים
והיא נסעה עם חברה - בני התחתן עם אחת וחברו התחתן עם השניה.....
השלישי עדיין רווק...אבל בדרך הנכונה
לתשומת ליבכם: תעודות אחריות.
13/04/12 11:54
38צפיות
בכל קניה של מוצרי חשמל/אלקטרוניקה/מחשבים וכו שמחירם 150 שקלים ויותר, המוכר חייב לתת לכם תעודת אחריות.
חברי הכנסת שבכלל לא הולכים עם הפנים להון , אלק , שינו את החוק כך שהחל מיום 16 באוגוסט השנה לא תהיינה יותר תעודות אחריות אלא מדבקות על המכשירים, ולסוחרים יהיה שקט על הראש.

כמו שאמר אתמול יו"ר הכנסת שחברי הכנסת לא מבינים מה הם עושים, הוא צודק.
תעודת האחריות איננה רק תעודת אחריות, אלא כאשר תעודת האחריות פג תוקפה יש להמשיך ולשמור אותה כיוון שהיא מהווה את המסמך היחידי המוכיח את בעלותכם על המכשיר ולכן גם יש לוודא שעל תעודת האחריות רשומים -
השם שלכם,
תאריך הקניה,
שם המכשיר, הפירמה (יצרן), דגם, והחשוב ביותר הוא המספר הסידורי שלרוב כתוב בראשי תיבות באנגלית S/N או במפורש: סריאל נמבר. אל האותיות מצורף המספר הסידורי. על התעודה צריכה להיות חותמת החנות וחתימת המוכר.

אני עומד לפנות גם ליו"ר הכנסת וגם לשר התמ"ת בנדון, אבל בכל מקרה שלא רוצים לתת לכם תעודת אחריות בטענה שהאחריות רשומה במחשבי החברה או במדבקה על המכשיר, תדרשו קבלה ובה פרטים שלכם כקונים של המכשיר ופרטי המכשיר כמפורט לעיל.

תשקיעו שתי דקות ויהיה לכם ראש שקט בהמשך. אם נתתי לנכדה מצלמה שלי, העברתי לה גם את תעודת האחריות, וכך לא יקרה מקרה שאם היא תצטרך להוכיח שהמכשיר שלה, שלא תהיה לה הוכחה (מכס,משטרה, ביטוח וכו).
º
על מידע מאיר
13/04/12 12:16
20צפיות
º
בחברות אומרים שהחשבונית היא תעודת האחריות.
13/04/12 13:25
25צפיות
אז אמרו
13/04/12 19:56
84צפיות
אם מופיעים כל הפרטים שציינתי כולל חותמת החנות וחתימת המוכר וכו, אז אין בעיה שזה יהיה תעודת הבעלות
מאיר, אני רכשתי הרבה מוצרים
13/04/12 21:17
87צפיות
דרך GET IT והחשבונית מהווה תעודת אחריות.
לא היתה לי כל בעיה עם זה, כשנזקקתי לשירות - קיבלתי.

רק במקרה אחד ביקשתי תעודת אחריות - עבור מקרר לאמא שלי
ושלחו לי הביתה - אחרי חודש.
השאלה לא על האחריות אלא על הוכחת בעלות
13/04/12 22:29
80צפיות
אם ישנם כל הפרטים הנדרשים להוכחת בעלות, אז אין בעיה והכל בסדר.

לי היה מקרה שקניתי מחשב נייד, הוא הגיע מטייואן אחרי חודש ומשהו בלי מסמכים. סרבו לת לי תעודת אחריות בטענה שהאחריות רשומה במחשב החברה, וסרבו לת לי מסמך בעלות.
על כך הגשתי תלונה למשרד התמ"ת, שלא טרחו לענות אפילו, אבל אחרי פניה למבקר המדינה, פתאום הכל רץ.
לקח שנה וחצי, אבל בסופו, הגיעה אלי התעודה עם כל הפרטים הנדרשים, ולחברות המעורבות בנושא - פלאפון (המוכרת) ו-ביזפוינט (היבואנית) - למדו את הלקח שלהן.

אגב, אם כך טיפ קטן.

א. כל מוצר כזה שקונים, לשמור את הקופסה עד סיום התקופה האפשרית להחזרה.
ב. לפני שמשליכים את הקופסה, להסיר ממנה את פרטי המוצר ולהדקם יחד עם תעודת האחריות והחשבונית:

1. במוצרים הבאים בקופסה חומה (שיש לה דפנות כפולות עם קרטון גלי באמצע) שהמדבקות השונות מודבקות עליה, לקלף את המדבקות עם סכין ועם השכבה החיצונית של הקופסה.
  2. קופסאות מבריסטול או קרטון דק, לגזור את כל המלבנים שעליהם פרטיי המוצר.
º
אין מטרת תעודת האחריות להוכיח בעלות
17/04/12 06:37
18צפיות
º
קבלות נוטות להימחק...
17/04/12 20:31
9צפיות
אז העם יצטרך לקנות חדש
17/04/12 13:27
45צפיות
ובשביל החדש הזה הוא יצטרך להישאר זמן רב יותר בעבודה.
העם קיבל את רצונו - אתה לא.
מתי נדרשים להוכיח בעלות?
17/04/12 17:21
32צפיות
אם המכשיר בידי ואני מצהיר שהוא בבעלותי - מי שטוען אחרת הוא צריך להוכיח את טענתו.
ובבקשה, שיבוא מישהו ויוכיח שהטלויזיה או המצלמה או המחשב שלי אינם שלי. מעניין איך יוחיכו דבר כזה.
ואילו אני מחזיק במכשיר, שזו הוכחה טובה למדי בפני עצמה. ובנוסף בטח יש לי ראיות נוספות לבעלות. כמו למשל רישום התשלום בכרטיס האשראי, חברים שזוכרים את המכשיר ברשותי כבר מזמן, צילומים ישנים שלי שבהם המכשיר מופיע, ועוד ועוד.

באמת לא בורר לי למה אתה כל כך זקוק להוכחת בעלות.
ואפילו אם תסביר שאת - למה תעודת אחריות מוכיחה משהו? (למשל: אולי מכרת את המקרר ורק התעודה נשארה אצלך?)
מראשי:),אתה צודק לגמרי.
17/04/12 20:17
27צפיות
לא מבינה מה הסיבה לפרנויה הזאת לגבי מדבקות אחריות ומה הקשר לבעלות על המוצר. מדבקות זה שינוי מבורך ונוח לשני הצדדים -גם לעסק וגם לרוכש.
תעודת אחריות עם כל החותמות והשמות שווה משהו כשהיא אצלך.אבדת אותה כשעברת דירה/ניקית לפסח או לא יודעת מה - הלכה האחריות.מדבקה נשארת על המוצר וכל עוד יש לך המוצר ה"תעודה" החדשה גם יש לך ואיתה גם האחריות עד תום התקופה שלה.
וגם  עוד משהו חשוב - עסקים שכבר התחילו להשתמש במדבקות  שמים את המדבקה על המקומות שלא ניתן להסירה בלי שיישאר סימן(במוצרי חשמל למקומות החיבור או על הברגים) -זה ימנע מאנשים לא ישרים לנסות להונות את בית העסק ולדרוש ממנו שירות תיקונים שלא מגיע להם(לא לשכוח -אחרי כל בית עסק עומד בן אדם כמונו ומגיע לו הגנה מינימלית מנוכלים).
להחזיק בבית ערימות של ניירות מטופשות שגם הולכות לאיבוד ? עדיף  כבר מדבקה.
"פראנויה","ערימת ניירות מטופשת" וכו
18/04/12 00:28
6צפיות
במקום ללגלג, אולי היה מוטב להישמע למי שבעל נסיון וידע מקצועי בנושא.
חוץ מזה אדם מסודר מחזיק בביתו תיקיות מסודרות לחשבונות , חשמל, עיריה, גז, מסמכים של הבית/דירה, מסמכים של הציוד בבית וכו.
מי שלא, מבסוט שיש מדבקה, ואם יש לו מכשיר עם אחריות לשלוש שנים וצריך תיקון ופתיחת המכשיר תהרוס את המדבקה. אבל לכותב זה בוודאי לא יקרה.....
גם אני מבין שמי שכתב לא ראה מעולם איך מדבקות כאלו נשחקות ופרטיהן נעלמים.....
נו בסדר, אז העיקר שיהיו מרוצים לא להחזיק ניירות מטופשים.....
מאוד מעניינת התיאוריה שלך.
18/04/12 00:44
5צפיות
הדוגמא של המקרר היא כמו כל דוגמא אחרת, ואם אני מוכר או מוסר פריט, אני נוהג למסור יחד עם המכשיר גם את תעודת האחריות/הבעלות.
זה שאתה מחזיק במכשיר זה לא אומר שום דבר, ואם אתה חושב ככה, אז הבעיה יותר גדולה.  לא שמעתי אי פעם גנב שמחזיק ברכוש גנוב, שלא יאמר שזה שלו. השוטרים מכירים את כל התשובות הללו.

אם לא ברור לך, אז בוא ניכנס למצב שאתה חוזר מחו"ל ואיש המכס בודק אותך ושואל מהיכן המצלמה היקרה שיש לך ? אתה אני מבין טוען שהיא שלך ושהוא יוכיח שלא.
אז זהו שזה לא עובד ככה. הוא יכול לטעון שהמצלמה היקרה היא יבוא אישי שלך ועליך להוכיח שהיא יצאה איתך מהארץ, או שתשלם מכס או שהיא תוחרם.

ניידת משטרה ב-"מחסום". היתה להם ידיעה על גניבת מחשב מסוג ודגם מסויים בסביבה הזו. והנה המחשב שלך בתיק הוא בדיוק הדגם והפירמה שדובר עליה. לשוטר יש חשד לכאורה שהמחשב גנוב. אין לך מסמכי בעלות, אתה נלקח לתחנה, נחקר ואתה אומר להם שזה המחשב שלך ושיוכיחו שלא, נכון ? אין בעיה, תופסים את המחשב כמוצג לצרכי חקירה, ורק בעבור זמן משיתברר כי המכשיר לא מופיע ברשימת הגנובים תוכל לבקש לקבלו בחזרה....

דוגמא לשני מצבים אפשריים, שאם היו לך מסמכי הבעלות, הרי היית יוצא מהענין עם עיכוב של שתי דקות, כשאין לך מסמכים, זה סיפור אחר לגמרי.

בשורה התחתונה, במקום להשקיע דקה להכניס את המסמך של המכשיר ההולך איתך (מצלמה, טלפון, פאלם וכדומה) לתיק או מסמך של מוצר הנשאר בבית (מקרר, מחשב, מכונת כביסה, טלויזיה וכו) לתיקיית הרכוש של הבית, אתה מוכן להסתבך עם כל העולם.
בסדר, תעשה מה שאתה רוצה.
אני יכול רק לייעץ מנסיוני ומהידע שלי, וכל אחד שיעשה מה שהוא רוצה.
עוד לא הבנתי...
18/04/12 17:28
5צפיות
למה תעודת אחריות מוכיחה בעלות וחשבונית על שמי לא...

אותי יותר מדאיג מה יהיה באוגוסט כשיפסיקו לתת תעודת אחריות...
מי יתן שרות למכשיר? על סמך חשבונית בלבד?

יש מכשירים כשקונים אותם כתוב אחריות ל-3 שנים - האם החשבונית מהווה  את האחריות?

הסיפור עם המשטרה "במחסום"....אני גרה באיזור שיש ניידות משטרה רבות בצמתים...
מעולם לא עצרו אותי...אפילו לא לבדיקת רשיונות....
ואם יעצרו אותי...אצטרך להוכיח שכל מה שיש במכונית שלי???
מאיר, לדעתי קשה לך להשתחרר מזה שהיית פעם שוטר.....

וכן, אני כמוך, שומרת כל פיסת נייר 5 שנים אחורה....
תעודת אחריות וחשבוניות
18/04/12 18:11
5צפיות
על פי החוק חייבים לתת לך תעודת אחריות על כל מכשיר חשמלי שערכו מעל 149 שקלים.

כעת מה שרוצים, להפוך את תעודת האחריות במקום מסמך נלווה, למדבקה על המכשיר.
מי שיתן לך שרות זה מי שפרטיו יהיו על המדבקה.

יש עסקים שאומרים שהחשבונית היא תעודת האחריות כי הם לא רוצים להנפיק תעודות אחריות, כעת לא תהיה להם ברירה אלא להשתמש במדבקות.
אני כבר רואה את הבלגן שמי שהמדבקה שלו תישחק, בעצם יישאר ללא אחריות.   לכן החלטתי לכתוב למשרד התמ"ת בנושא ולהתריע.

החשבונית (חייבים לתת לך חשבונית) יכולה להיחשב כתעודת בעלות אם רשום בה כל הפרטים:
א.  שלך (שם ומשפחה)
ב. הפרטים של המכשיר (חברה דגם ומספר סריאלי)
ג. תאריך, חותמת החנות וחתימת המוכר.
לרוב, רוב הפרטים הללו רשומים רק לוודא שכתוב כל מה שצריך.

זה שלא עצרו אותך אף פעם זה לא אומר כלום.
את למעשה לא צריכה להוכיח כלום. השוטר צריך להוכיח שזה גנוב, אבל זכותו לתפוס את המכשיר כמוצג לצרכי חקירה ורק אם לא ימצא ברשומות המשטרה שהמכשיר הזה גנוב, יחזירו אותו.
אבל מי שיש את כל המסמכים בקשר לפרטים שאצלו, הבעיה נפתרת במיידי ולא מטרטרים אותו.

כל המסמכים של הציוד שנמצא איתי כל הזמן (פאלם,מצלמה יקרה, טלפון), נמצאים בנרתיק קטן בתיק וזה כמו שאמרו אצלנו:"לא מבקש אוכל".  כנ"ל גם ציוד שיוצא איתי לחו"ל.
גם מסמכים ששייכים לדירה או לשירותים שאני מקבל או לרכוש שיש בבית, הם יכולים מיד עם הקניה להיכנס לתיקיה המתאימה ולישון שם שנים, וגם הם "לא מבקשים אוכל".
אני יכול לתת דוגמא שבמאבק שלי נגד העיריה שהחליטו להעלות את חשבוניות המים פי שלוש, החשבוניות שהחזקתי תמכו בעובדות בטענתי. והורידו את החשבוניות לנורמה וכל השכונה הרויחה מהמאבק שלי.

זה כל כך פשוט שזה מצחיק.
קנית מכשיר חשמלי, הקפדת שיהיה כל מה שצריך על הקבלה ואתה מכניס את הקבלה לקופסה. באת הביתה, מכניס את הקבלה לתיק "רכוש הבית", ושוכח ממנו. מה כל כך קשה בזה?

זה לא הענין להשתחרר מזה שהייתי 30 שנה שוטר.
אני שמח לתת לאנשים מהידע שלי ומהנסיון שלי, זה כל הענין. מצחיק אותי שיש מי שיתווכח עם הנסיון והידע שלי.

למשל, מהנסיון שלי, יש לי בתיק קבוע מצלמה, וכבר קרו מקרים שהיו עלולים להתפתח לבלגן אבל לצלם מספר תמונות ואחר כך לשלוח אותן בדוא"ל לסוכן הביטוח, והבעיה נעלמה.
זה הכל ענין של נסיון חיים, בעיקר היום שהכל כל כך זמין וכמעט לכולם יש מצלמה בטלפון, למשל.
יום שישי ןחג שמח לכולם
13/04/12 07:11
17צפיות
יום שישי ןחג שמח לכולם
יש לציין שחלק מהעם חזר אתמול לביתו.אחץמבנותי חזרו ואמרו שהדרך לא היתה קשה
דרך כביש 6 הכל זרם.היו בשמורת החולה .אין כבר עופות אבל הראו לעפרי
את שאר בעלי החיים שישנם שם.שלשלם היו בשמורת דן .ילדת טבע עפרי .
בוקר טוב וחג שמח
13/04/12 10:26
17צפיות
אתמול היגעו 2 הבנות שלי ו-2 הנכדים...
היום אני מחכה לבן שלי עם הנכדות...

בינתיים הם הלכו לבקר בגן גורו מוקדם בבוקר לפני שכל המתארחים בצפון יגיעו...

אכן התנועה אתמול היתה יחסית דלילה...וכל ההפחדות על פקקים היו לשוא.
סיום נאה לפסח. עוד מעט תבאנה חברות לבקר
13/04/12 11:18
14צפיות
ובערב בני וכלתי יתארחו אצלי, אז החגיגה תהיה שלמה.
חג שמח ולמי שחוגג מימונה שישמח ויתרבח.
ביתי ועפרי ושני נכדי אצלינו לצהריים
13/04/12 11:45
17צפיות
ביתי ועפרי ושני נכדי אצלינו לצהריים
ומחר אני בטיול כך שהחופשה מסתיימת לה בנחת.אנו לא במימונה.
כי רב "המרוקאים" שאני מכירה נמצאים בשדה בוקר (אחותי  נשואה למרוקאי)
ובשדרות כך שלהגיע לשם אנני יכולה.לכן אני נהנת מהתמונות.
יום נעים סוף שבוע נפלא וחג שמח לחוגגים
13/04/12 12:19
15צפיות
את המימונה
אחרי האירוח של המשפחה אתמול היום יום של שקט בבית
מחר יום אימוץ בפארק כפר סבא מקווה שהרבה כלבים ימצאו|בית חם|
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
פארק רעננה
13/04/12 12:20
15צפיות
הימים מתבלבלים לי, אז טוב שהזכרתם שהיום
13/04/12 13:24
13צפיות
יום שישי, שבת שלום לכולם.

מחר חברים רוצים לנסוע לים המלח ליום.

אני פוחדת מהפקקים.

מה אתם אומרים כדאי להמר?
אפשר לצאת מוקדם בבקר ולחזור כבר אחר הצהריים
13/04/12 15:03
12צפיות
זה הימור גדול.אנו יוצאים לטיול וכנראה בחזרה ניתקע בפקקים.
º
לאן אתם מטיילים?
13/04/12 17:47
5צפיות
רביד, הפקקים יהיו בכיוון ההפוך
13/04/12 18:36
15צפיות
כי כשאתם יורדים לים המלח, הנופשים חוזרים מאילת...
אני לא יכולה להתחייב על הדרך חזרה...כי אז תשתלבו איתם.

שתהיה לכם נסיעה טובה...אם אתם רוצים טיול יפה סעו לים המלח דרך ירושלים
כמו בשירה של נעמי שמר...
אנו נוסעות ל"חריש -קציר"והסביבה
13/04/12 18:41
11צפיות
וביקור בחוות עיזים .הפירוט המלא אנני יודעת  כי יהודית רשמה אותי
כן יוליקה, אנחנו אוהבים לרדת לים המלח
13/04/12 19:48
13צפיות
דרך ירושלים.

לגבי חריש קציר האם זה המקום שבו היתה פעם האחזות מי עמי בואדי ערה?
כן את צודקת .יו כמה בעיות בישוב לגבי הקרקעות
13/04/12 21:45
12צפיות
ואיסור לקבל ערבים למקום.היום אנני יודעת מה נגמר.נשמע ונספר ביום ראשון
אני נוסעת בכביש הזה הביתה הרבה
14/04/12 08:14
13צפיות
והכניסה למי עמי והכניסה לחריש וקציר הם אל מאותו מקום
אני חושבת שזה שני דברים שונים.
מדובר בשלושה ישובים נפרדים
14/04/12 20:40
11צפיות
חריש- הוקמה כהיאחזות נחל בשנות השמונים ליד כביש 574 כ-5 מדרום לצומת עירון.
קציר- ישוב שהוקם גם הוא בשנות השמונים צופה על ואדי ערה ממה שהיה כביש הפטרולים, לידו שכונה שיועדה לאיכלוס עולים ושם הויכוח בנושא סרוב לאפר לערבים לגור. שני הישובים הם מועצה מקומית קציר-חריש.
מי עמי- הוקם על כביש הפטרולים לשעבר בחלקו הצפוני (קציר בחלקו הדרומי של הכביש) כהיאחזות בשנות ה-80 גם הם והפכו למושב, הישוב צופה על אום אל פאחם לכיוון צפון ועל גדר המערכת החדשה ממזרחו.

להזכיר ששלושת הישובים הוקמו עם תנועת ייהוד הגליל בשנים 1978-1982 שבו הוקמו 82 מאחזים ומיצפים בגליל, אולם רק חלק קטן מהם שרד, הרוב ננטשו.
חזרנו מים המלח שמחים וטובי לבב, מאוד נהנינו
14/04/12 20:41
12צפיות
נסענו בכביש 6, הדרך לא הייתה תלויה בנו כי
חברים לקחו אותנו והכי הכי חשוב זה שלא
היו לנו פקקים בכלל.

מי עמי זה היישוב קציר של היום, יש לי ידע אישי בעניין,
לגבי חריש אני ממש לא יודעת.
רביד, אבל מי עמי עדיין קיים...
14/04/12 21:22
12צפיות
זהו מי עמי
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%99_%D7%A2%D...

נתוני אוכלוסייה לפי הלמ"ס לסוף דצמבר 2010:
 - אוכלוסייה 291 תושבים

וזה קציר-חריש
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7...

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) נכון לדצמבר 2010, יש בקציר-חריש 3,285 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של ‎-2.9%‏.

º
נו טוב, אולי ממול בנו את קציר.
14/04/12 21:26
9צפיות
חזרתי מהטיול.בקרנו בקציר אצל משפחה נחמדה
14/04/12 22:16
11צפיות
בחריש עברנו עם האוטובוס.ובדרך חזרה עברנו ליד מי עמי.ובשאר היום היינו בברעטה.
בערערה וביערות סמוכים.
להלן תרשים
14/04/12 23:10
16צפיות
להלן תרשים
לגבי קציר, בזמנו בקשנו להשאיר ביום את השער האחורי שהציבו על צומת הכביש הראשי במקום בכניסה לישוב, פתוח -  והם סרבו.
ובכך חסמו לנו את דרך הפטרולים שאליה היינו מביאים מטיילים להראות מה קורה כשמישהו יושב למעלה מעל ואדי ערה.  
כמו כן מישהו בזמנו גרם נזקים לכביש הפטרולים וכך לא יכולנו להכניס אוטובוסים לציר, ואיזור זה כאיזור טיול נמחק ממפת הטיולים.
º
תתעלמו מהקציר הימני
14/04/12 23:12
8צפיות
פשוט בתקופת הצבא הייתי החובשת של מי עמי
15/04/12 12:30
9צפיות
ונאמר לי שהפך ליישוב בשם קציר, זכורה לי תקופה
נפלאה שם אף שלפעמים מסוכנת, עם נוף מדהים כלפי ואדי ערה.
חג שני שמח החג הזה אנו רק עם נכד אחד
12/04/12 06:55
23צפיות
חג שני שמח החג הזה אנו רק עם נכד אחד
בנותי נופשות בצפון.וטוב שיש לנו מעט מנוחה ושקט.
כל השבוע היה עם אוכל ובישולים.לאלה שמיכנות את המימונה יש עוד
הרבה תעסוקה.השנה לא נהייה באף
חאפלה" רק בשבת יהודית ואנוכי נוסעות לטיול.וביום ראשון חוזרים לשגרה.
בקר טוב בקר אור, מחר נטייל
12/04/12 08:18
19צפיות
בקר טוב בקר אור,  מחר נטייל
עוד לא החלטנו לאן,לא נקרא את "שירת הים" (ביום זה ע"פ המסורת חלה קריעת ים סוף).

בשבת בבקר נבשל, בצהריים תגיע המשפחה, פרט לצפונבונים הדתיים כמובן...

חג שמח

על נושא סיסמאות הכניסה לאתרי הרשת
12/04/12 08:25
18צפיות
כתב יהורם גאון עצור! סיסמא
כן, אור - אני זוכרת את המאמר שלו
12/04/12 08:28
14צפיות
גם לי היתה בעיה לזכור את כל הסיסמאות...עד שהחלטתי על שיטה
שכוללת אותיות ומספרים...וכשצריך לשנות סיסמא אני רק משנה את המספר האחרון....
הכתובת של הבית ושנת הלידה שלי..
12/04/12 18:54
11צפיות
זו הסיסמה בהרבה מקומות.
לתא דאור בג'ימייל- אני לא מצליח להיכנס כבר שנה..כשאני פותח שם חשבון חדש ומוסר את האי מייל הם אומרים לי שיש להם אותו..ממישהו..אחר  
בשביל לקבל חזרה את תא האימיל בוואלה שלחתי להם צילום של תעודת הזהות..כאילו שבתא דואר יש כסף..
אני חושבת שאלוהים לא מכיר
12/04/12 12:43
17צפיות
את המסורת, משום שניסה כבר אתמול לקרוע את הים, והוא ממשיך בכך גם היום. אז אולי מישהו יפנה את תשומת לבו ויגיד לו שירגע?
בוקר טוב וחג שמח
12/04/12 08:20
18צפיות
בוקר טוב וחג שמח
חתני מת מפחד מפקקים...הם יוצאים רק בשעה 14.00 מתוך תקווה שעד אז
כבר רוב הנופשים הגיעו לצפון...לצימרים ולחוף הכינרת...
גם קצין ממשטרת התנועה אמר בבוקר בתוכנית הבוקר כי לא יהיה לחץ בצפון
אלא יותר בכיוון אילת... הלוואי...לא הייתי רוצה שחתני יגיע אלינו עצבני...הוא כזה חמוד!!

חג שמח לכולם!!
º
יוליקה -משפחה יפה
12/04/12 08:23
5צפיות
º
תודה , הדסה
12/04/12 08:28
5צפיות
חג שני שמח אנחנו נוסעים לצפון
12/04/12 09:15
15צפיות
לחמתי .
כל הארץ פקוקה בחג.
נסיעה טובה לנוסעים ובילוי נעים ליברים באשר הם.
היום יום הולדת כפול"מזל טוב"
12/04/12 09:16
17צפיות
היום יום הולדת כפול"מזל טוב"
הנכדה של יוליקה והנין שלי בני שנתיים.
"מזל טוב"

היום דניאל GUSTAV
יום ראשון גיא JESHAYAHOO
שני הנינים שלי קבלו שם שלסבא גוסטי
אוהבת את כולם,סבתא צביה אממי
מזל טוב ומכופל לנכדה ולנין
12/04/12 09:58
11צפיות
מזל טוב ומכופל לנכדה ולנין
שתזכו לשנים רבות של אושר ושמחה
הדסה תודה,הנכדה שלך יכולה להיות יחד איתם
12/04/12 10:15
13צפיות
הדסה תודה,הנכדה שלך יכולה להיות יחד איתם
מזל טוב!!!

תודה
מזל טוב לשניים
12/04/12 11:07
9צפיות
מזל טוב לשניים
בני השנתיים.
לנכדתה של יולקה ונינה של אמי.

המון נחת ואושר
אממי ויוליקה
12/04/12 12:07
9צפיות
נחת מהילדים.
חג שמח.
º
חג שמח לכולם ,רק בשמחות
12/04/12 12:39
11צפיות
חג שמח   לכולם ,רק בשמחות
אני לא יודעת מה עובר על מסעדות האזור
12/04/12 13:32
18צפיות
אבל מתברר שרבות מהן, בניגוד לשנים קודמות, נמנעות ממכירת חמץ. במהלך החג יצא לי להיות בארבע מסעדות, ואף אחת מהן לא מוכרת חמץ. האם זה טרנד? או שפשוט לא הגענו למקומות "הנכונים"................
º
לא היגעת למקומות הנכונים
12/04/12 14:23
8צפיות
האמת, גם לא התאמצתי
12/04/12 14:50
11צפיות
לו באמת רציתי, הייתי קופצת למרכזי הבילוי של תל אביב או ליפו, ושם מוצאת הרבה חמץ, אבל ממש לא מפריע לי לחיות שבוע על מוצרים כשרים לפסח. אני אוהבת מצות (אין כמו מצה מרוחה בגבינה לבנה פשוטה), מצהבריי, קניידלך, ושאר מאכלי פסח. אני כל כך אוהבת אותם שנראה לי שהגזמתי באכילתם.
תודה לכל המברכים - אממי "צמבל"
12/04/12 14:28
15צפיות
תודה לכל המברכים - אממי "צמבל"
אני מקווה שאת יודעת מה זה...
כשהיינו ילדים היינו אומרים צמבל אם היה לנו אותו דבר...

אנחנו נחגוג רק מחר כשהם יבואו...קניתי עוגה, נרות וזר...
º
ברכות לחוגגים
12/04/12 14:51
5צפיות
כל הכבוד,את סבתא 10
12/04/12 15:20
15צפיות
כל הכבוד,את סבתא 10
אני אחגוג רק שבוע הבא...יש לנו שנים,מקסימים ,ולכל אחד יש עוד משפחה..
הנכד הזמין אותי לשבת ,אבל יש מימונה ,ואולי  אנחנו  נסע לחצור.
   אצלי   זה קצת מסובך..אבל כייף. אולי צמבל , אבל צמבל  מיוחד חה חה חה

דניאל   כבר עכשיו בנעלי אבא ,אלוואי ש יצליח ,שיהיה כמו אבא שלו .
חג שמח סוף שבוע נעים
12/04/12 18:31
11צפיות
להדסה ויהודית נסיעה טובה ובילוי נעים בטיול

לאמי ויוליקה לנכדה ולנינה שתדעו רק שמחות במשפחה יש לך משפחה חמודה ביותר

אורה תהני בילוי נעים

אור בילוי נעים

ולכל מי שעסוק ולא נכנס עדין
חג שמח

אני מחכה למשפחה שלי
ערב בבית באווירת חג
בוקר טוב ושמח היום תבוא ביתי עם יונתן
11/04/12 07:06
25צפיות
בוקר טוב ושמח היום תבוא ביתי עם יונתן
להתפנק איתנו.וביתי אם התאומים תבוא לעזור לי לנקות את החלונות
והמקומות הגבוהים(לא עשיתי לפני פסח)כי היתה עסוקה .היא עובדת גם בניקיון לאחר עבודתה במעון
הכל כדי שלילדיה לא יחסר כלום.לי יש בעיה לטפס על כסא לנקות גבוה.
שיהיה חג שני נהדר.
בר טוב בקר אור, החלונות הגבוהים -
11/04/12 08:08
17צפיות
   חיי עולם - SUPERVIVUM
אהבתי, עדיין אוהבת את שיריה...

השיר הזה מתאים לזאטוטים וגם לנו הותיקים...
בקשר לתורים, עומס מבקרים וכד' -
11/04/12 08:12
17צפיות
מהנסיון שלנו כטיילים, כמבקרים באתרי תיירות,  למקומות עמוסים כדאי להגיע לא בתחילת היום אלא לקראת סגירת |הדהקופות. סגירת הקופות לא סגירת האתר!

התור כבר לא תור, הצפיפות כבר מועטת מאוד או שחדלה  ויש עדיין מספיק זמן לראות ולהנות...
אהבתי את החלונות הגבוהים, השירים
11/04/12 09:31
14צפיות
שלהם נפלאים. אבל שמוליק קראוס - חולה בין השאר בגלל סמים ואני ממש לא מרחמת עליו.
אני מרחמת על כל החולים כולל אלו שהדרדרו
11/04/12 11:59
14צפיות
לצריכת סמים ולא הצליחו להיגמל. גם אם לא רצו - הרחמים גדולים יותר כי זה מעיד על צורך בבריחה מהמציאות חזקה יותר...
יוליקה בזמנו אמרת שאם לא מצליחים
11/04/12 15:24
17צפיות
להיכנס למקום כלשהו בתפוז צריך להודיע להם.
גם שניסיתי להוסיף פה תגובה - ביקש ממני כינוי
וסיסמה - מזל שהסיסמה מובנית ואני בכלל לא
זוכרת את המספרים.
ניסיתי להיכנס לקומונה מסוימת - ביקש לי רישום
מחדש - למרות שכתבתי בה די הרבה - איני
זוכרת את הסיסמה ולא מעזה להירשם מחדש
שלא יקחו לי את הכינוי אפי 7
מעניין איך פותרים את זה
אפי, הנה הצלחת להיכנס
11/04/12 15:40
12צפיות
בכל מקרה אני שולחת במסר מה מבקשים מהנהלת תפוז
כן יוליקה לפה הצלחתי להיכנס
11/04/12 16:14
12צפיות
כי הסיסמה כבר היתה מובנית (נקודות עגולות שחורות ואני לא יכולה לדעת מה המספרים)
אני מדברת על קומונה - כן קבלתי את המסר שלך ועניתי לך.
הרבה פעמים מבקשים ממני להרשם מחדש
11/04/12 17:53
12צפיות
אם לא נכנסים כמה ימים,כנראה יש הוראה   לבקש סיסמה מחדש.
אממי, כשאת ניכנסת מאותו מחשב
11/04/12 18:12
14צפיות
אין בעיה כי הוא זוכר את הכינוי והסיסמא,
אפי לא זוכרת את הסיסמא, אבל המחשב שלה זוכר..
לכן היא ניכנסת אוטומטית אבל היא רואה את זה בנקודות ולא יודעת מה מסתתר מאחוריהם...
כשיש תקלה והמחשב זורק אותך, הוא מבקש שתקלידי את הכינוי והסיסמא
אבל כשלא זוכרים...זו בעיה.
º
צודקת , חייבים לרשום באיזה שהוא מקום
11/04/12 18:42
9צפיות
יש אפשרות לרשום את האימייל במקום
11/04/12 22:32
11צפיות
בו כתוב "שכחתי סיסמה" ואז זולחים לך לאימייל את הסיסמה במספרים
בהם נרשמת.
האם אתם לא בעיצומן של ההכנות ל-3 ימי חג?
11/04/12 18:45
13צפיות
אני מחכה לפלישה הגדולה...המשפחה היקרה שלי שלא היו אצלי כ-3 חודשים
מלפני לידת נכדתי...

אני באמצע ההכנות... המרק כבר מוכן (הקניידעלך יבואו מחר...)
צלי בקר ביין בתנור אפוי כבר..
פשטידות פטריות וברוקולי מוכנות...ובהכנה מאפה תפוחי אדמה בשכבות הונגרי...
עוד יבואו קציצות מטוגנות מתכון משופר...כבדי עוף מטוגנים...

וסלט עוף (צ'יקן סאלט) מכירים...אני משתמשת מהעוף מהמרק עם המון ירקות ורוטב...

הגב כבר לא עומד בעומס...עוד צריך מחר להשלים קצת ניקיונות...החלפת מצעים ועוד כיו"ב...
מאחלת אני לך שתעמדי במשימה הזאת.
11/04/12 20:08
11צפיות
ומיום ראשון תקחי מספר ימים של מנוחה.אני נהנתי היום עם יונתן הקטן.
ונכד אחד נשאר לישון אצלינו.וביום שבת אני בטיול ונגמר הפסח.
אני דוקא פטורה מההכנות לחג השני
11/04/12 22:09
11צפיות
בתי אמרה שהיא מכינה הכל, נשארנו מעטים סביב השולחן ,  כל הארוחים והמפגשים התחלקו אצלי ההחג הזה על פני כמה ימים, כך שאני מלאה. היום בקרתי בככר אתרים צפיתי בארוע של ציור על גוף .שלושים ציירים ומאפרים ציירו על גופותיהם של שלושים נשים וגברים ציורים מהממים. גם בני היה בין המציירים. זו עבודה קשה מ 11.00 בבקר עד השעה 18.00 נון סטופ. כמעט בלי אוכל ומשקה. אבל התוצאה היתה מקסימה. היו גם פרסים אני לא נשארתי עד הסוף כי ציפיתי לאורחים חשובים נכדי ואשתו שתחיה. ועוד חברות ובקיצור יום מלא ומסופק. ומחר יום חדש.
חג שמח.
גם אני מארחת מחר, יבואו הילדים
11/04/12 22:43
12צפיות
הנכדים, אחותי ובן זוגה.

הכנתי אוכל מסורתי לשולחן אשכנזי.

כבד קצוץ
דגים ממולאים
גולש של הודו שוארמה
עופות בתנור עם תפוחי אדמה ובטטות
כרובית בתנור
חזרת
קניידלך
את המרק אני מכינה מחר בשעה 16.00 כך שלא
צריך להכניס את הסיר הענק למקרר, גם את העופות
עם תפ"א אני מכניסה באותה שעה לתנור ואז יהייה
מוכן בזמן ההגעה ויהייה טרי וטעים.

כל השאר הכנתי אתמול והיום.

לקינוח יש לפתן פירות טריים בתוספת לקופסת חתיכות אננס
שאני מערבבת ביחד והם מתים על זה.
היום אני נשארת בביתי לאזור כוח
10/04/12 05:12
26צפיות
לאחר יום ארוך ומענג למרות הכל.נכל שווה .אבל צריך לדאוג להבא שהתערוכות
יהיו יותר נגישות .אולי האולמות יותר גדולים.כי יודעים שבחופשות הישראלים אוהבים
לצאת ולהנות.אז למה לא לתת את ההנאה שתהיה שלמה.ולמרות הכל נהננו.יש
לציין שזה לא זול .משפחה שבאה מוציאה הרבה כסף .והיו בתערוכה הרבה משפחות
מקטן ועד הסבים והסבתות.
הגן היפני בתערוכת הפרחים - קסם
10/04/12 06:46
27צפיות
הגן היפני בתערוכת הפרחים - קסם
עם עגורים.
º
ספינה בעולם הפנטזיה.
10/04/12 06:48
16צפיות
ספינה בעולם הפנטזיה.
º
צבעונים אחינו צבעונים... מתנת הולנד.
10/04/12 06:51
23צפיות
צבעונים אחינו צבעונים... מתנת הולנד.
שפע של פרחים וצבעים. מומלץ לנסוע
10/04/12 06:52
18צפיות
שפע של פרחים וצבעים. מומלץ לנסוע
מוקדם, ברכבת, להגיע לשם במונית ולא בהסעה של התערוכה, ופשוט להיכנס עם הפתיחה ולא אחר כך.
חג שמח לכולם, מועדים לשמחה.
10/04/12 06:47
20צפיות
כל הכבוד לך הדסה על האנרגיות המושקעות בהעברת החיים
בנעימים למרות המגבלות.
זוכרת את תערוכת הפרחים בתקופת נעורי,
10/04/12 06:49
22צפיות
כאשר הייתי חיילת אני ובן זוגי כיום בעלי כבר כמה עשורים טובים
היינו נוסעים מרמת גן לרכבת צפון בתל אביבם ומצפינים לתערוכת
הפרחים בחיםה.

היו ימים, היום כבר אין כוחות אבל נשארו זכרונות.
ר ב י ד - חזרת?
10/04/12 07:54
20צפיות
נעלמת לנו...בעצם היית פה רק בשם אחר....
נעלמתי כי הייתי מאוד עסוקה !
10/04/12 08:27
21צפיות
כאשר עסוקים אין זמן לאינטרנט.

חג שמח ומועדים לשמחה.
מיגדלית, לא כל כך נעים לי
10/04/12 08:29
23צפיות
אך אני לא זוכרת את הניק שלך מאף השתתפות.

אולי השיכחה השתלטה עלי?
בוקר טוב - עם נכדות מתפנקות
10/04/12 08:37
16צפיות
מה שאסור בבית אצל אמא ואבא - אצל סבא וסבתא מותר!!

לישון במיטה של סבתא!!

ב-5 בבוקר עשתה לי שחר הקטנה השכמה והסכימה להמשיך לישון רק אצלי  במיטה...
אז...אני הלכתי לישון בסלון...ורק כעת היא התעוררה.

ברוכה השבה רביד...
בקר טוב בקר אור, פרחים בתערוכה תמיד
10/04/12 09:00
17צפיות
בקר טוב בקר אור, פרחים בתערוכה  תמיד
יפים...
לא רק בתערוכה. פרחים יפים נקודה... אני נמנעת מתערוכות פרחים בגלל העומס גוגם בגלל שאני מעדיפה פרחים לא "מפוסלים" - למרות התצוגה המרשימה המדהימה -  סגנון הגן האנגלי מועדף עלי.

אנחנו הסתפקנו אתמול בגינתינו ובערב  - סרט. מים ואהבה.

בדר"כ אולמות הקלנוע כמעט ריקים, גם בפעם הקודמת שיצאנו לסרט התורים  לקופות  ולאוטומט הכרטיסים היו ארוכים, אז הוקרנו במקביל הסרטים המועמדים לאוסקר טרם בחירה.

הפעם התורים היו ארוכים יותר - ונותרו רק כרטיסים בשורה אחת. אבל באמצע....

לקחנו.

הישיבה והצפיה לא הכי נוחות מכל כך קרוב אבל היו כמה יתרונות: לא הסתירו לנו, אפשר היה למתוח רגליים.

וכשהסרט טוב תנאי הצפיה מתגמדים.

הסרט - גרסה מודרנית לליסטרטה היוונית  המתרחשת בכפר צפון אפריקני נחשל,  לא רק שביתת אהבה שובתות הנשים כאמצעי להשגת מטרתם,  גם מקהלה ורקוד דוגמת הטרגדיה היוונית  בעת העתיקה...

נהנינו אני יותר זמר שושנים פחות...

כתובות אינטרנט מצורפות:
בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו
10/04/12 10:15
20צפיות
בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו
כאילו הוא יצא ממצריים....

זה מה שצפוי לי היום אחה"צ
וכדי שיהיה גם טעים.....
10/04/12 11:17
22צפיות
אז הנה מתכון שלי לכריך-מצה טעים ביותר, והעיקר פשוט בהכנה-

א. קחו אחת מסכיני המריחה וכופפו את הלהב מעט משהו כמו 10-15 מעלות, תפלאו כמה קל כעת למרוח. זו תישאר סכין לפסח.

ב. כריך מצה אולטימאטיבי לארוחת ערב למי שמאוד רעב:
לוקחים שלוש מצות (מי שרעב קצת, שתיים)
שתיים מורחים עם חמאה
על המצה המרוחה חמאה מפזרים צמוד צמוד שכבה של פרוסות עגבניה
לוקחים מצה ומורחים עליה גבינת-עיזים רכה (היא מלוחה מעט) ומניחים עם הגבינה למטה, על העגבניות.
אם אתם לא מאוד רעבים, זהו הכריך,
מאוד רעבים,
תמרחו גבינה לבנה רכה על חלקה העליון של המצה שבחלקה התחתון כבר יש גבינת-עיזים ותכסו במצה שעליה מרוחה חמאה כשהחמאה על הגבינה.
וכעת:
להכין מגש,
לפתוח את הברז,
בזהירות לקחת את הכריך הזה בשתי ידיים, להעביר אותו למספר שניות מתחת לזרם המים בשני הצדדים, להחזיק את הכריך בהטיה קלה ולתת למים לזלוג ממנו ולהניח במגש.

מה שקיבלתם זה כריך מדהים בשכבות: מצה - חמאה - עגבניות - גבינת-עיזים - מצה - גבינה-רכה - חמאה - מצה.

המתיקות של העגבניה עם המליחות של הגבינה מול הרכות של הגבינה השניה , כשזה נטחן עם המצות הלחות קמעה והחמאה, זהו פשוט מעדן.

מומלץ לחתוך לשניים בסכין עם שיניים לקלות השימוש  -  תנסו ותהנו.

מחר אני מתכוננת להגיע לתל אביב
10/04/12 13:01
21צפיות
מקוה שלא אתקע בפקקים.
חג שמח
לפי דברי בנותי שנופשות בצפון
10/04/12 16:53
19צפיות
הצפון עמוס מאוד אין מקום להניח סיכה.הם הכינו צימרים בעוד מועד ומטיילות באזור.
עושה רושם טוב הכריך שלך, ידוע לי שעדות
10/04/12 17:01
20צפיות
המזרח נוהגות להרטיב מצות.

אצל עדות אשכנז זה לא מקובל, כי הרטיבות גורמת להחמצה (חמץ)
זו גם הסיבה שהמהדרין לא מכינה בפסח קניידעלך אלא רק ביום
האחרון.

ממני בכל אופן זה לא ימנע להכין הערב כריך כזה ואדווח לך מחר מה היתה
רמת ההנאה.
למרות כל הסיפורים על הצפיפות והפקקים
09/04/12 05:37
19צפיות
אני ויהודית נוסעות לתערוכת הפרחים.מקווה להנות.
זהו, נוסעת עם הדסה לתערוכת הפרחים,
09/04/12 06:53
18צפיות
חוויה צבעונית.
תהנו משלל הצבעים
09/04/12 07:42
14צפיות
מקווה שאתן נוסעות ברכבת...
פעם אחרונה שהייתי בתערוכת הפרחים בחיפה...הייתי בת 16...

מאז התגלו כל כך הרבה זנים חדשים של פרחים...תהנו!!
בקר טוב בקר אור, אני בטוחה שיפי הפרחים
09/04/12 08:17
14צפיות
בקר טוב בקר אור, אני בטוחה שיפי הפרחים
יפצה על הדוחק והפקקים.

הפארקים והגנים הומים,  המָּנְגַלוֹאִידִים מנפנפים ומפזרים ריחות עשן וצלי, מוסיקה רועשת, ילדים מתרוצצים בשמחה - מטפסים, מתנדנים.

גם אנחנו היינו באחד הפארקים,  שלולית החורף, עם הנכדות. כמעט חטפתי כדורגל בראש...

אוירת שמחה סביב...

חג שמח!
בוקר טוב כולם...הדסה ויהודית אם תצאו
09/04/12 08:36
21צפיות
בשעה מוקדמת לא יהיו פקקים לפחות לכיוון חיפה
מאחלת לכן הנאה
זהירות מפסח!!
09/04/12 09:16
27צפיות
זהירות מפסח!!
שלא נסיים את החג כמו בתמונה...
יהודית והדסה תהנו מיופי הפרחים
09/04/12 10:29
12צפיות
מנורה מזל טוב לנכד שלך.
אממי מותק של משפחה תהני מהם.
אנחנו נוסעים למפגש עם חברים מהצבא
עם ארוחת צהריים.
לכם חברים מועדים לשמחה.
ואנחנו יצאנו לבילוי בסקי הגלבוע
09/04/12 13:28
16צפיות
ואנחנו יצאנו לבילוי בסקי הגלבוע
היה כיף חיים
פעם אחרונה שהייתי בתערוכת הפרח
09/04/12 13:36
17צפיות
נדמה לי שזה היה בכפר המכביה, ומה שאני זוכרת זה דוחק נוראי. עוד פעם הייתי בתערוכת הפרח בירושלים (אני לא טועה, נכון?) היה יפה
יהודית והסדה. תיהנו.
מחר אני ממתינה לאורחת ויחד ניסע ביום רביעי לתל אביב בככר אתרים מתקיים פסטיבל ציור על גוף. גם בני מתכונן לצייר שם. נראה מה יצא.
חג שמח
צהרים טובים
09/04/12 15:40
14צפיות
תהנו בתערוכה ובסקי ובתל אביב בפארקים ובגנים
ועם המשפחה ועם חברים וגם סתם בכיף בבית
אורה

חזרנו עייפות ומותשות.אבל נהננו משלל הפרחים
09/04/12 17:35
23צפיות
חזרנו עייפות ומותשות.אבל נהננו משלל הפרחים
הארגון איום ונורא .אמרו שיהיה יותר נוח אבל בושיט היה צפוף.דוחק תורים ארוכים לכניסה לביתנים אשר
היו קטנים מלהכיל את כולם."ךמזלינו התחשבו בגרלי ובכרטיס הנכה" של יהודית והכניסו אותנו
ושאר המוגבלים לפני כולם ללא צורך לעמד שעות בתור.לא היה משהו בעל שכל שהיה עושה דרך
מיוחדת לבעלי כסאות גלגלים.מקלות הליכה.קלנוע.ועוד בעלי מוגבלויות.חבל שהעצבים שעוברים על האנשים
מקשים על ההנאה שבתערוכה.
º
עוד תמונה
09/04/12 17:37
15צפיות
עוד תמונה
הוסיף כמה תמונות עד שיהודית תעלה משלה
09/04/12 17:39
17צפיות
הוסיף כמה תמונות עד שיהודית תעלה משלה
צבעונים בשלל צבעים
º
צבע אדום
09/04/12 17:40
15צפיות
צבע אדום
º
עוד פרחיםן
09/04/12 17:42
22צפיות
עוד פרחיםן
אני אכניס תמונות מחר, אבל מה אגיד לכם -
09/04/12 18:06
20צפיות
למרות הצפיפות והכל - הפרחים שווים את המאמץ. הם מקסימים, העיצוב מהמם. פשוט כדאי לראות.
º
סטודנטים/סטודנטיות אבקש לא להכניס הודעות לדף
08/04/12 20:54
24צפיות
חול המועד שמח ובילויים בטבע
08/04/12 05:28
14צפיות
חול  המועד שמח  ובילויים בטבע
ומוזיאונים .תערוכת הפרחים ומה שיבוא לכם.שיהיה רק שמח.
בוקר טוב חגים וזמנים לששון
08/04/12 07:55
13צפיות
בעלי נסע הבוקר להביא את הנכדות...שיבלו אצלנו שלושה ימים...
כל הזמן אנחנו מתכננים מה נעשה איתם...למזלנו 2 דקות מאיתנו
יש את מתחם סקי בגלבוע שהקימו בו מיני לונה פארק...
שבוע טוב מועדים לשמחה
08/04/12 08:27
18צפיות
שבוע טוב מועדים לשמחה
אווירת חג אין הרבה מכוניות בכביש
שקט מסביב רק ציוצי ציפורים
מזג האוויר מצויין
לצאת ולהנות

האיש שאוהבת את משפחתו
צולם בברזיל
האיש מברזיל...למה בעברית?
08/04/12 08:56
16צפיות
תמיד גרסתי שקעקועים הן לנצח ולכן צריך להיזהר מה עושים
כמו ההיא שהחליטה לקעקע על ישבנה את הפרצוף של דן שילון....
יורת גרוע
08/04/12 10:58
14צפיות
באחד הימים הייתי עם כלתי בקניות בתל אביב וראינו איזו צעירה כולה גינדורים ופלברות, מלכת העולם סטאייל פרחות, מקושטת ומצועצעת, בקיצור, טיפוס מאוד צבעוני ומטופח.
על הרגל קרוב לקרסול היתה לה כתובת קעקע שנראה לי סינית. שאלתי את כלתי אם זו סינית ומה כתוב ? בקשה שאשאל את הבחורה קודם.
שאלתי, וההיא בגאוה רבה אמרה שכתוב לה על הרגל בסינית: "אני יפה". אמרתי שזה נכון והמשכתי בדרכי.
ואז כלתי סיפרה לי שמה שכתוב לבחורה על הרגל היה:"אני טיפשה"......
קראתי בסוף השבוע כתבה על מירי בוהדנה
08/04/12 11:13
15צפיות
שמקועקעת במספר רב של קעקועים וכעט שהיא אמא ל 3 ילדים
עוברת תהליך הסרה של הקעקועים אצל רופא עור.כל הסרה תלוי בגודל
הקעקוע לוקח מספר לא קטן של טיפולים.והיא אמרה שתעשה הכל שילדיה
לא יקעקעו את עצמם.לפי נסיוני אם הם ירצו לא יעזור כלום.2 בנותי עשו 2 קעקועים
קטנים שכמעט ולא נראים (ברגע של טיפשות) זה היה בלי ידיעתינו שהיו כבר בוגרות.
º
שפירא, כלה חכמה.
08/04/12 14:33
11צפיות
יוליקה אני שאת כבר תמצאי מה לעשות
08/04/12 08:42
10צפיות
עם נכדותייך.הרי הצפון מלא באטרקציות.רק הפסח מלא מטיילים והצפיפות בודאי תהייה גדולה.
היום התברר לי שבתל אביב בככר אתרים
08/04/12 11:13
13צפיות
ביום רביעי הקרוב יתקיים פסטיבל ציור על גוף. ציירי גוף מכל העולם יציירו על גופות,שזו אמנות עתיקה, כך כתוב, גם בני יהיה שם בין הציירים. אגיע לשם לצפות.
חג שמח
ציורי גוף זה משהו אחר
08/04/12 11:51
9צפיות
כי כשכבר לא רוצים אותם או משך הזמן, מוחקים.

מזכיר את הבדיחה על שיכור שאומר למישהי שהיא מכוערת, אז היא עונה לו שהוא שיכור. תגובתו- כן, אבל אצלו זה יעבור בבוקר.....

ליעצמי יש כתובת קעקע בצורת סכין במיקום שמתחת לשעון (משמע, מוסתר) והיה משהו חיוני לצורך זיהוי בפעילות מעבר לגבול ועל כך ניתן אישור מיוחד לצהל מהרבנות בזמנו.  מה שרציתי לאמר בכך שמי שמקעקע שיקח בחשבון שכעבור זמן (אצלי זה מ-1964, משמע 48 שנה) הכתובת הולכת ומיטשטשת.
יוליקה,יש גם תערוכת פרחים
08/04/12 11:26
11צפיות
בחיפה, אם תרצו ללכת לשם ,תצאו מוקדם, לפני שכולם יגיעו !
אני יודעת על תערכות הפרחים
08/04/12 11:40
10צפיות
רק שאני לא חושבת שזה יעניין בת שנתיים...
זה יותר למבוגרים....
אני ויהודית נוסעותמחר לתערוכת הפרחים
08/04/12 13:56
7צפיות
ניקח את הזמן בלי לחץ.
תהנו יהודית והדסה
08/04/12 14:41
7צפיות
אנחנו מוזמנים למפגש עם חברים מהצבא .
פסח זה זמן טוב לצאת להפגש ולהנות מהאביב.
מועדים לשמחה.

תזמינו כרטיסי כניסה מראש
08/04/12 15:24
6צפיות
שמעתי היום ברדיו כשהודיעו שמי שלא קנה כרטיסים מראש
שלא יגיע בשעתיים הקרובות....
תבדקו באינטרנט איך קונים מראש...
עברנו את ליל הסדר בשלום.
07/04/12 07:37
25צפיות
עברנו את ליל הסדר בשלום.
היה ממש מקסים.כולם נתנו יד .האוכל היה בשפע .הנכדים השתתפו
בסיפור ההגדה.והאטרקציה היו יונתן שהולבש בבגדים של גדולים.היום אפילו לתינוק שעדיין לא בן
חודש יש בגדים מעוצבים(זה לאמא שרוצה שיהיה לבוש לפי האופנה).
בוקר טוב שבת שלום וחג שמחה
07/04/12 09:16
17צפיות
היה ערב נפלא, שמח, אוכל מעולה, איך לא
אני הכנתי...
ואיזה כייף לי...הקיץ הגיע וליבי מתרונן
בוקר טוב לחג שמח
07/04/12 09:43
24צפיות
בוקר טוב לחג שמח
חזרנו ב-2 בלילה מהסדר ברמת השרון...

הפחידו אותנו עם פקקים הלוך וחזור, למזלנו יצאנו ב-17.30
והפקק היחיד שהיה, היה בכניסה לרמת השרון, אבל גם זה עבר די מהר....
ארזתי את סיר המרק הגדול שלי (שהכיל 3 סירים) עם ניילון נצמד כפול
סגרתי את המכסה עם קשירה בגומי - ולא איבד אף טיפה.... המרק זכה להצלחה גדולה
כולל הקניידעלך שלי...

הסדר היה קצת פחות שגרתי ממה שאנו מכירים -מעבר לזה שכל אחד קרא בתורו קטע בהגדה,
בחלקים מסויימים הופסקה הקראת ההגדה - וכל מי שרצה הוסיף מדבריו "דברי חוכמה" איך אפשר
למצוא נושאים אקטואליים להיום מתוך ההגדה - אבל בלי פוליטיקה...

האוכל היה מאד מגוון ובשפע כזה...
מנות ראשונות: כבד קצוץ, דג חריימה, געפילטע פיש,
המרק שלי עם הקניידלעך
מנות עיקריות: שפע של סוגי סלטים חיים ומבושלים...מפרום טוניסאי, פטריות ממולאות, עוף בתנור, כבש בתנור,
רוסטביף מדהים, נו...היו עוד המון דברים השלחן היה ענק...ומסודר ניפלא ובטוב טעם.
יוליקה אנחנו היינו בגנות אצל ביתי מרחק
07/04/12 10:27
25צפיות
יוליקה אנחנו היינו בגנות אצל ביתי מרחק
של רבע שעה נסיעה ובשעה 12.30 לאחר חצות היה פקק מהחוזרים מהסדר.
אבל זה חג נהדר שכל שנה משתנה .ישנם אורחים חדשים שנוספים.אנו היינו 27 איש
עם הילדים והיה ממש נהדר.לא הרגשנו את השעות שחולפות.אפילו עפרי החזיקה מעמד עד שנכנסה למכונית ונרדמה.
הנה שולחן הסדר שלנו לפני האיוש שלו
אמצש חגגנו ליל סדר כהלכתו
07/04/12 10:29
21צפיות
אנחנו קוראים בהגדה קיבוצית, שיש לה את הטעמים שלה. והמסורת שלה. בכוס החמישית ברכנו את בני שנולד בדיוק בליל הסדר שיהיו לו חיים טובים ומענינים. והעיקר הבריאות. באמצע הסדר קבלנו סקייפ מהנכדה והנין ששוהים בבאהמאס ואז התחילה השמחה הגדולה...
אכלנו דגי יש מהבריכות שתינו יין מהגולן קינחנו שרנו אכלנו את המאכלים המסורתיים שלנו שכולם אוהבים והעיקר האהבה ששוררת בינינו.
חג שמח
ליל הסדר
07/04/12 12:16
23צפיות
ליל הסדר
ליל הסדר עבר כצפוי, כהלכתו, לא דולגה אות ובסוף אף הוסיפו המהדרים ושרו משירי "שיר השירים" ... (שבנו הביתה לפנות ביקר במצב רוח טוב, שבעים ועייפים, ועוד מעט תורינו לארח...

גם כשעורכים סדר כהלכתו מתעופפות סביב השלחן הבדיחות הרגילות...

אחרי הארוחה חתני דיבר בשבח התורמים להצלחת האירוע. בין היתר הוזכרו שבחים לחרוסת שלי. " עד שאור נכנסה לחיי לא החרוסת היתה ..."

חנפן... לא. לא חנפן אבל חמוד לאללה...
השנה אני העדפתי לחגוג עם חברתי
07/04/12 13:47
23צפיות
השנה אני העדפתי לחגוג עם חברתי
למרות שהוזמנתי למשפחה עם משתתפים
רבים - אך כמו שאמרתי זו רק ארוחת ערב
וארוחת ערב יכולה אני לאכול בביתי.

זה השולחן שסידרתי לנו - אכלנו - פטפטנו -
והיה ממש נעים.

להגדיל התמונה.

אפי
ערב משפחתי
07/04/12 14:10
22צפיות
אצלנו לא חוגגים חגים דתיים משנות הארבעים והסיבות ברורות.
הבת ומשפחתה אוכלים אצל משפחת בעלה שם עורכים סדר, ואשתי ואני מוזמנים לבן ויחד עם אשתו והנכדה לארוחת ערב כמובן בסגנון מעורב ישראלי-סיני, כשאני תמיד מתרגל לאכול באמצעות ה-"צ'ופ-סטיקס" והיא מכינה גם מאכלים ישראלים. בחנות הדגים שאלו למה סינית קונה דג בפסח, הסבירה שהיא מכינה "גפילטע-פינג".....

הטלויזיה כרגיל מציגה זבל של תוכניות ותוכניות חוזרות לעייפה, בכל חג, זה חוזר על עצמו, מתוך זילזול עמוק בציבור, אז יש גם ערוצים אחרים, וחוץ מזה יש לי מה לעשות, אז אין בעיה.
כל פעם שמציגים משהו "שח" או מוגדר "מבחר" או "המיטב", כל אלו שקרים של רצון לחסוך כסף על חשבון הלקוח שמשלם להם ומקבל "א-פייג". זה מכעיס מאוד.

וזה בנוסף לעובדה שבערוץ 22 למשל, 50% מהזמן (בדקתי) זה פירסומות של מפרסמים או פרסומות שלהם של תוכניות שונות , וכבר קרה לי שבאמצע החדשות הלכתי לענייניי, כי מרוב פרסומות כבר לא שמתי לב שהחדשות לא הסתיימו.
או טריק מלוכלך אחר של מקבץ פרסומות גדול במיוחד בסוף תוכנית, ואז המגיש מופיע בסיום הפירסומות ומודיע על סיום התוכנית, או לא.
כמובן שהיה לנו סדר יפה ושמח !!
07/04/12 18:13
14צפיות
הנינים שאלו את הקושיות, הם ממש חיו את הסדר וכולנו נהנו מאוד, היה יותר מידי אוכל, כרגיל !! לכן היינו היום מוזמנים לארוחת צהרים , לאכול את השאריות הנפלאות של אתמול, לא תאמינו , גם למחר עוד נשאר להם מספיק אוכל !!!

הרבה אנשים יצאו היום לטבע, ואנחנו לבריכה, לא היו היום הרבה אנשים בבריכה, בדרך כלל בשבת יש יותר מבקרים !!!

ערב טוב חג שמח שבוע נפלא
07/04/12 19:06
18צפיות
כמה כיף לקרא על הבילוי והסדר אצל כל אחד ואחת מכם
וכמובן השוחנות הערוכים.

השנה היינו אצל המחותנת של הבן הצעיר היינו 16 איש
כרגיל שמח אוכל בשפע חגיגה משפחתית
ולפני הסדר הרמת כוסית ליום הולדתו של נכדי המתוק בן ה-9
שנמשיך להנות גם בשנה הבאה
מנורה מזל טוב לנכד בן ה 9 הרבה שמחות
07/04/12 19:59
12צפיות
בעתיד
º
הדסה יום קסום
08/04/12 08:28
7צפיות
מנורה , מזל טוב ליום ההולדת ה-9
08/04/12 11:33
9צפיות
שתמיד יהיו שמחות בביתכם, כל שימחה, זו סיבה למסיבה !!!
אממי ,תודה על בירכתך, בתי מרגישה
08/04/12 11:40
10צפיות
קצת יותר טוב, לא עשו לה גבס, אלא קיבוע מיוחד, זאת הפעם הראשונה שאני רואה מכשיר כזה, הוא הרבה יותר קל ונוח מאשר גבס ! היא יכולה להסתובב איתו בעזרת קביים !!!

מזג האויר לא יציב,  "האפריל עושה מה שהוא רוצה" , מתורגם מגרמנית !!
º
מנורה, ברכות ליום הולדת הנכדה
08/04/12 11:43
61צפיות
מנורה ,מזל טוב ,הרבה חת ממנו ,השבוע יום הולדת
08/04/12 12:27
14צפיות
מנורה ,מזל טוב ,הרבה חת ממנו ,השבוע יום הולדת
לנין שלי בן שנתיים  יחד עם הנכדה שליוליקה . תרוא את הגבר בן השנתיים,גבר אמיתי

בתמונה  שלושת הנינים  מצד הנכדה הבכורה שלי
º
חסר להם עניבה
08/04/12 12:29
6צפיות
º
מנורה הרבה נחת ממנו
08/04/12 12:30
5צפיות
אממי, מתוקים ,מתוקים כולם, מאחלת
08/04/12 17:06
6צפיות
לך הרבה נחת מהם !!!
לאה תודה ,את יכולה להבין אותי .
08/04/12 18:03
12צפיות
לאה  תודה ,את יכולה להבין אותי .
זה כל הרכוש שלי ,אתמול היו כמעט כולם ,היה לי כייף.

ביום ששי  וראשון  ,שני הגברים הצעירים יהיו בני שנתיים
רק רציתי להגיד חג שמח.
05/04/12 21:35
25צפיות
רק רציתי להגיד חג שמח.
מחר, מוקדם מוקדם "בטרם תבחין בין תכלת ללבן בין זאב לבין כלב" כמאמר המשורר (ח"נ ביאליק) במקום לרכב על אופניים אסע ברכבת אל הצפונבונים לעזור בהכנות לליל הסדר.

היתר יצטרפו לפני כניסת החג.

האביב חוגג סביב,

פורח.

חג שמח
מתי יש רכבת ראשונה?
05/04/12 22:07
17צפיות
אור, שתהני מהדרך, תהני מהמפשחה, תהני מהסדר
ותשובי בשלום הביתה
חג שמח לכל הגמלאים ומי שלא גמלאי
06/04/12 06:08
20צפיות
חג שמח לכל הגמלאים ומי שלא גמלאי
שיהיה רק טוב ושמח בכל ימות החג
חג שמח לכולם, בלו בנעימים עם
06/04/12 07:38
16צפיות
המשפחה או בלעדיה, זכרו, אביב וכדאי לטייל.
אביב הגיע פסח בא
06/04/12 09:13
17צפיות
אביב הגיע פסח בא
חמותי עליה השלום תמיד אמרה בערב פסח...לאחר שהתיישבה בכסא
גם אם יתנו לי מיליון דולאר...אני לא מתחילה הכל מהתחלה...

היא היתה אישה חסודה שהכינה את הבית לפסח למהדרין מן המהדרין...

מקווה שכולכם תגיעו לליל הסדר לא מותשים מכוחות...רק תחכו למחמאות!!
בקר טוב ! לי כיף, הפעם אנחנו
06/04/12 09:22
17צפיות
מתארכים ולא מארכים !

אין שמחה שלמה, בתי הלכה אתמול לטייל עם הנכדים שלה, וסיבבה רת הרגל, למרות שהלכה עם נעליים שטוחות,
ויש לה שבר בקרסול, ולא יכולה לדרוך על הרגל, לא עשו לה גבס , אבל נתנו לה משהו ששמים אותו בבקר על הרגל, עד הערב, ובלילה בלי זה, (חידושים במדע) אבל יש לה כאבים, היא רוצה ללכת לרופא תורן עם בעלה, ובעלה עם 39 חום, כנראה שפעת ! גם הוא הולך לקו"ח , והיא יוצאת לחו"ל עוד שבועיים, אני לא יודעת מה היא תעשה!!! היא תסע ליד שרה , לקחת קביים. הבת שלה תבוא לעזור לה ! שמח !!!
לא נעיםלהיות חולים בחג
06/04/12 11:07
13צפיות
החלמה מהירה לביתך וחתנך.אני כל כך מבינה את הבת זה לא משנה עם את עם נעל שטוחה
או עקב.אני סובלת וסבלתי שנים מהדבר הזה.כעט אני מעזרת לאחר 3 ניתוחים בקרסול מנקל הליכה
ששומר על יציבות בהליכה .שיהיה חג בריא לכולם
לאה, צר לי לשמוע על התחלואים במשפחה
06/04/12 12:16
11צפיות
ממש לא נעים...מאחלת להם החלמה מהירה ושלמה
תודה הדסה ויוליקה על תשומת לבכם !!!
06/04/12 14:05
9צפיות
צריך סבלנות וזמן עד שהכל יסתדר !!
בנתיים חג שמח לכם ולכל משפחותיכם !!!
º
לאה'לה,מאחלת חג שמח והחלמה מהירה לבתך
06/04/12 17:19
8צפיות
חג פסח שמח
06/04/12 09:16
15צפיות
חג פסח שמח
בילוי נעים וטעים עם המשפחה
החברים וכל היקרים לכם.
חג אביב שמח ופורח.
שולחת תמונה של הפרחים בגינה שלי.
º
שבת שלום וחג שמח, אביב פורח ומשגשג
06/04/12 09:22
17צפיות
שבת שלום וחג שמח, אביב פורח ומשגשג
º
חג שמח לכל חברי הפורום
06/04/12 09:43
9צפיות
חג שמח לכל חברי הפורום
06/04/12 10:12
13צפיות
חג שמח לכל חברי הפורום
לכל אלה שמארחים ולכל אלה שהולכים להתארח
שיבושם לכם - תיהנו ותתענגו מבשמו של החג.

אפי
מומחה להתנהגות אמר ממש היום
06/04/12 10:15
22צפיות
שלא צריך להגזים עם כל הפעילויות המיקדמיות לליל הסדר
א. לשתף את בני המשפחה בעבודת ההכנות
ב. לתת משימות לילדים בנפרד כך שתהיינה פחות סיבות למריבות
ג. שהאשה תדאג למנוחה לפני האירוע כדי להיות במיטבה באירוע, שגם תרגיש בנח וגם שתיהנה מהאירוע, שזה החשוב ביותר.

אז אם העצות הללו באו בזמן ? אני מקוה.
מחממים מנועים
05/04/12 19:14
34צפיות
אמנם לפסח זה כבר מאוחר להתריע, אבל שימו לב כל מתכנני הנסיעות לחו"ל:

הטריקים והשטיקים של סוכני הנסיעות ממשיכים כאילו לא קרה דבר.
זה מתחיל במחירים שנראים בסדר, אבל באותיות זעירות כתוב "למשפחות", משמע, קבוצה של שני מבוגרים ושני ילדים.
שימו לב היטב למחירי הדילים והטיסות כי כדי שלא יראו יקרים מידי, מחיר יקר הופך ליורו והאחרים נשארים בדולרים, בלי קשר אם לאותה ארץ נקבעים מטבעות שונים ואפילו ארץ שהמטבע שלה אחר לגמרי המחירים יכולים להיות דולאריים או יורו.
לא פחות גרוע זה שלארצות יורו כותבים מחירים בדולרים ולארצות הדולר כותבים מחירים ביורו, הכל כדי להציג מצגת שוא של מחיר זול כביכול.

למשל : וילה ל-4 לילות 1879 ולידה וילה זולה יותר 1864. אלא שהראשונה המחיר ביורו והשניה בדולר, מכאן שהמחירים בדולרים הם ליקר יותר 1879 דולר, וה-"זול", 2550 דולר....... או מלון במחיר 1533 דולר לאדם בחדר זוגי (אם הוא רוצה להיות לבד בחדר זה עולה 2500 דולר) ומלון שני קצת יותר יקר לכאורה "רק" 1584 , אבל זה למי שלא שם לב ביורו שהם 2167 דולר לאדם בחדר זוגי, ואם ירצה להיות לבד, ישלם כ-4000 דולר !!!

ראיתי וילה לזוג ללא כלכלה 4 לילות
המחיר , תחזיקו טוב, 3808 יורו לזוג, שהם קרוב ל-20.000 שקלים או 5210 דולר.
מי המטורף שמוכן לשלם 5000 שקלים ללילה ללא כלכלה ??? עובדה שמשלמים, כי אחרת לא היו הצעות כאלו.

מחירים מטורפים ובלתי הגיוניים לחלוטין , ועוד כשזה מחוץ לעונה , ומי שמוכן לשלם מחיר כזה במקום לנסוע לחופשה על חשבון ימי החופשה השנתית, מגיע לו.

כל מה שכתבתי כאן זה לכרתים, ואני מצהיר שלמרות שאני אוהב את כרתים כמעט כמו את מולדתי, ואני חוקר אותה 23 שנה,
אני קורא לכם - אל תסעו במחירים הללו בחגים ועוד שזה מחוץ לעונה .
שודדים אתכם !!!
סעו בימים רגילים על חשבון החופשה השנתית, ותראו איך המחיר צונח לרמה סבירה יותר.

אני רואה את המחירים ואני פשוט לא מאמין איך אפשר לשדוד ככה אנשים.
אני טס ביוני לשלושה שבועות לכרתים, הטיסה דרך אתונה עולה לי (יש לי כבר כרטיסים ביד) 217 יורו 4 טיסות, שזה 206 דולר או 1130 שקלים.
לינה אני משלם במלונות 2*-3* נחמדים ושקטים רובם עם ארוחת בוקר 25-40 יורו.

יוקר המחיה הזה שכתוב למעלה איננו של כרתים אלא של סוכני הנסיעות שגובים מחירים דמיוניים לחלוטין . המחירים בכרתים הם למעשה הזולים במערב אירופה אחרי החלפת המטבע הטורקי.

אני טס לכרתים לשלושה שבועות , התקציב שלי 2200 יורו ל- מלון, כלכלה, השכרת רכב, דלק (אני עושה 300-400 ק"מ ביום).
תוסיפו את הטיסה 217 יורו, קיבלנו 2417 יורו .
וזה יוצא בממוצע 109 יורו ליום או 560 שקלים ליום כולל מלון,אוכל,רכב שכור ודלק . (אגב, אם היה נוסע איתי עוד מישהו, ההוצאות שלי היו יורדות בשליש לפחות . פעם אחרונה נסעתי לשבועיים ובמקום 1400 יורו, זה עלה לי רק 850 יורו).

פשוט תפסיקו לנסוע בחגים, שודדים אתכם.
סעו מחוץ לחגים ובעונה ובמחירים שפויים.
כשבועיים לפני פסח, עוד חשבנו לנסוע
05/04/12 19:28
24צפיות
התחלתי לחפש...מינכן, בודפשט, פריז (מקווה שאיינני פוגעת באף אחד
אבל אני לא נוסעת לא ליוון ולא לאיים מסביב כי it's not my cup of tea).

המחירים היו בשמיים רק לטיסה של 4 לילות כ-500$ עשינו חשבון שזה לא מתאים לכיס שלנו...

אתמול בערב הודיעו שנשארו מקומות בטיסות היוצאות היום וחוזרות ביום ראשון ב-350$ ...זה כבר מאוחר מידי...

לפני מספר שנים נסעתי עם אמא שלי בערב פסח לטורקיה...למספר ימים. נסעו איתנו קבוצת ישראלים...שגרמו
אצלי להחלטה לא לנסוע בטיול מאורגן עם ישראלים בפסח...הרי אם נסעתם זה כדי לברוח מהסדר...אז מה אתם
מתעקשים לא לאכול חמץ - דחילאק אתם בחו"ל לא בישראל!!! למה הגויים צריכים להתאמץ לארח אתכם...רק בגלל
שהם חיים מהכסף שלכם??? זה מה שגורם לאנטשמיות!!!

מאיר,
אם לא שמת לב...הפורום שלנו ניכנס לתרדמת בערב..לכן הפוסטים שלך נישארים בדר"כ מיותמים עד הבוקר...
למרות שהם מאד מעניינים ויש בהם המון עיניין.
חו"ל בפסח
08/04/12 15:24
10צפיות
היי יוליקה
עדיין לא מאוחר. נסי למצוא דיל טוב באתר הדקה ה-90. יש עוד חג שני :).
בכל מקרה אל תשכחי את נושא ביטוח הנסיעות. אני תמיד שוכחת ומשאירה לדקה ה-90.
חג שמח
מאיה
תודה לך, אבל אין בדעתי לנסוע עכשיו
08/04/12 15:51
7צפיות
הרעיון היה לברוח מליל הסדר...
בחג השני אני מארחת את כל בני משפחתי אצלנו לחגוג למכדתי הקטנה שנתיים!!

חבל שאת מגיבה מאחורי  פרסומת סמויה!!
כמה חבל, אנחנו תכננו
05/04/12 20:00
26צפיות

לחזור הביתה לנוח ובשבועות
לטוס לכרתים, אבל נשמע למה
שאתה אומר.
אתה צודק, הקדמנו את טיסתינו
05/04/12 20:06
27צפיות

הביתה והוספנו על זה 400$ לכל
כרטיס טיסה, כי זה פסח

עם אמריקן אילינס.

מאיר כל מה שאתה כותב נכון
05/04/12 20:41
20צפיות
בהחלט ! ותודה שהארת את תשומת לבינו, כי זה מאוד חשוב !!!
בענין כרטיסים במחירים נוחים לחגים, ניתן לשריין כרטיסים חודש למפרע , במחירים הרגילים !

יוליקה ,לא כולם בתרדמה בערב, לי נוח להיכנס בערב, וטוב שיש עם מי לדבר !
לאה, אין יותר שמחה ממני
05/04/12 20:47
19צפיות
אני פה כל הערב ומחכה שמישהו יכנס...
אולי מאיר יחדש מסורת שהיתה קיימת פה מזמן...
גם אני מקווה !!! כי תמיד יש על מה
05/04/12 21:10
18צפיות
לשוחח !
בדיחה !
בחורה נכנסה לפרדס ומצאה בו בריכה , החליטה לשחות, הסתכלה סביבה, כשנוכחה שאין שאין איש בסביבה, החלה להתפשט, כשסיימה וניגשה לרדת למים, הופיע שומר הפרדס, שהתחבא כל הזמן מאחורי עץ, אמר לה, שאסור להתרחץ כאן,
מדוע לא אמרת לי את זה לפני שהתפשטתי? גערה בו הנערה!
" ענה לה : להתפשט מותר, רק להתרחץ אסור כאן !!!!!
זה מזכיר לי את ימי התום
05/04/12 22:40
17צפיות
כשהייתי בכתה ה' גרנו ביבנאל , והיה ברור שמידי פעם הכתה יוצאת לטייל בשטח, והיינו ג'חשים צעירים (כולל הבנות) והגענו לכל מקום, והמקום החביב עלינו בסוף יום טיול היה להיכנס למעיין שהיה בתוך מערה, נכנסים עם הבגדים כדי שיתנקו ממה שצברנו בדרך, ואחר כך פיזרנו את הבגדים על הסלעים והשיחים לייבוש והמשכנו להתרחץ ערומים.
מתח מיני ממש לא זכור לי אחרת זה היה נראה.....ואחר כך קטפנו קצת תאנים הביתה (לצורך המתקת התה במקום סוכר שהיה יקר לנו) ודומים שאף פעם לא נשארו כי הם נושנשו בדרך, והביתה הגיעו רק התאנים או סברס.
רק בסוף כתה ו אחרי שהגברים יצאו למבצע קדש והנערים והנערות מילאו את תפקידיהם בכל ענפי המשק, התחלנו פתאום לחוש בכל כובד האחריות, וזה גרם לכולנו להתבגר, ולקראת סוף השנה כבר היו חברויות.....
KO KO RIKO, אם תזמין
05/04/12 20:56
26צפיות
חודש וחצי או חודשיים למפרע ותשלם, מחירי הכרטיסים יהיו במחיר של אותו יום שהזמנת!
אני מקווה ששפירא יאשר את דברי, אתה יכול גם לשאול בחברת הנסיעות!
קו-קו-ריקו זאת היא - אפרופו פלורידה
05/04/12 21:13
27צפיות
קראנו שספר הצמרת של ישראל שוקי זיקרי עבר לפלורידה
(ברח מחובות...) תנצלי את ההזדמנות לקבל תסרוקת מספר צמרת
אנחנו בקלפורניה, לא בפלורידה.
05/04/12 22:19
24צפיות

בסנטה מוניקה.

טילנו בחוף שמצלמים את משמר המפרץ.
º
סליחה, התבלבלתי....
05/04/12 22:48
13צפיות
שבועות זה ב-27.5
05/04/12 22:54
20צפיות
זאת אומרת שזה בעונה, ומצד שני זה לא חג שכל המדינה נוסעת ולכן המחירים לא מוגזמים כמו בפסח , ואין פה ענין של גשר כי זה ביום ראשון, אלא יש מי שממשיך את חופשת השבת.

זה נכון שכשקונים כרטיסים מוקדם מאוד, מצליחים לתפוס את את הכמות הקטנה של הכרטיסים הזולים מאוד. אני קניתי את הכרטיסים לפני שבועיים, שזה חדשיים לפני הטיסה. המחיר של 217 יורו הלוך ושוב, שבוע אחר כך הם כבר עלו במאה יורו, ובכל זאת הם הרבה יותר זולים משל חברות ישראליות, ואם פעם היה ברור שדיל של טיסה+מלון+ העברות הרבה יותר זול מאשר כל פרט בנפרד, היום זה כבר לא ברור בכלל.

היום אם קונים טיסה במחיר סביר, אזי אפשר לקחת איזה מלון שרוצים ואפילו מלונות משפחתיים פשוטים וזולים מאוד ואם לא מתעקשים על מלונות מפוארים עם ארוחת בוקר של 18 סוגי סלטים שלא אוכלים, אז אפשר למצוא מקומות נחמדים ולנצל את הזמן לטייל לטייל כי יש בכרתים המון מה לראות. וכן אפשר לחלק את הימים לשני חלקים ולראות מקומות שבדרך כלל לא מגיעים אליהם מהמרכז (כרתים הוא הגדול באיי יוון אורך כביש 90 שלו קצר רק ב-90 ק"מ מכביש 90 של ישראל.....)

לגבי ביטוח שימו לב: מי שעושה ביטוח הרי זה כולל לרוב גם ביטוח למקרה שהטיסה תבוטל, הבעיה היחידה היא שהביטוח מתחיל רק חודש לפני הטיסה, כך שאם הטיסה בוטלה בתקופה שמעל לחודש, זה לא תופס.

בשורה התחתונה, מבררים מחירים ובוחרים את הטוב ביותר, וטסים במגמה של טיול, וזה כיף.
בקר טוב! מאיר תמשיך לטייל
06/04/12 09:13
16צפיות
כל זמן שהרגליים טובות והולכות, לבעלי קשה לו מאוד ההליכה, למרות שהרופא אמר לו לצעוד כל יום, אני , גם לא מה שהייתי פעם ! לכן אנחנו מתחשבים ולוקחים טיולים קצרים שאין הרבה ללכת !
רב הטיולים בכריתים , הם מחוץ לעיר בהרים, שזה מאוד קשה לנו! אנחנו עכברי העיר, אוהבים לטייל במרכזים, לראות אנשים , חנויות, מוזיאונים ועוד.......
אני מבין את הענין
06/04/12 10:35
17צפיות
בעיקר כעת שאני לא זז מהבית כבר כמה ימים בגלל דלקת בעקב (אשתי הלכה להביא לי קבים להליכה) וזה בטח יקח עוד כמה ימים.

רתציתי לחדד את הנקודה הזו.
מוכר מאוד המושג של המטיילים בעיקר בחו"ל: "המדריך עשה לנו טירונות".
אנשים לא שמים לב אבל בטיול עירוני הולכים הרבה יותר ברגל.
דווקא בטיולי חוץ ניתן להגיע ברגל לכל המקומות עם נגישות ורגישות להולכי רגל מתקשים.
חוץ מאתרים שרוב האנשים לעולם לא יגיעו אליהם, הרי ברוב המוחלט של האתרים הנגישות היא בהליכה של כמה עשרות מטרים ולא יותר.

נכון שיש גם מקום לטיולים עירוניים, עצמאיים בלי קבוצה ובלי מדריך שרוצה להראות כמה הוא יודע, אלא לפי קצב המטיילים.
וזה גם בכלל לא רע לשבת בבית קפה בככר לנוח ולהתענין במתרחש מסביב.
אגב בכרתים, חוץ מהמוזיאון המינואי שסגור כבר מ-2006 כיוון שבשיפוצים הסתבר שהוא ניצב על אתר עתיקות, רוב המוזיאונים המעניינים הם בכפרים דווקא.

אשתי כבר אמרה לי שמענין שקשה לי ללכת מרחקים, אבל כשאני בטיול זה כאילו עובר לי.
נכון שאני משקיע , ולעלות לכתובות הענק הדוריות של מרחצאות אפרודיטה, עליה של מספר דקות, לוקח לי חצי שעה עם המון הפסקות, אבל אגיע אתרשם ואצלם (ואחר כך גם אכתוב)
או להגיע לכפר ושיסתבר לי שהמקור הונציאני נמצא למעלה במעלה תלול מאוד מאוד מהלך של כ-500 מטר, אעלה לאט לאט משך כחצי שעה, מגיע למעלה חצי מת, אבל מאושר שמצאתי שורה של בתים ונציאנים עם כתובות מהמאה ה-13 וכנסיה מאותה תקופה וגם משקית, וכל זה הולך לספר.
בערב אני משלם את המחיר בהליכה מוקדם לישון.

לרוב אם אני עם חבר בין בטיול בארץ או בחו"ל, אני לא מעכב אותו, שולח אותו לראות במה המדובר ונותן לו את המצלמה שלי ומבקש שיצלם הרבה, ואחר כך חי את החוויה דרך התמונות.
אחרי אירוע הלב לקח לי כשנתיים לקלוט באמת שאני קצת מוגבל, ויחד עם זאת לפתח פתרונות.

סתם דוגמא וטיפ:
לעלות ל-ליקאויטוס (גבעת התצפית על כל אתונה) אנשים עולים ברגל, ואחר כך בפוניקולאר. אני מצאתי שישנה דרך אספקה מאחור ומגיע לשם במונית (הנהג מחייך כי אפילו מקומיים לא מכירים את הדרך הזו) וכך אני בנקודת התצפית בלי לטפס. ובאמת שווה למי שמגיע לאתונה כי גבעת הליקאויטוס צופה על כל העיר מלמעלה גם מעל האקרופוליס, וזה מאוד מיוחד.

אז אני מטייל בארץ עם חבר טוב (שבוע שעבר נסענו כרגיל בכל תחילת שנה את הכתובת "ציוד בשדה" ליד צומת יששכר, השנה זה אדם המניף משהו, ולמטה ציור אופניים ועגלה והמילה "צדק?"). ואני תורם את חלקי בכך שאני משמש כנהג מינהלות לחבר'ה שעושים את שביל ישראל, וממתין לטיסה לכרתים.
º
מאחלת לכולם חג כשר ושמח
06/04/12 11:11
11צפיות
כשהיינו באתונה, נסענו עם
06/04/12 14:14
17צפיות
בת דודתי ובעלה להכמה הרי תצפית , שרואים את כל הסביבה !! שמות אני לא זוכרת !!! הם גרו שם 8 שנים והכירו טוב
את הסביבה!

אנחנו מאוד נהנים שם, הן מהנוף , הן ממפרצי החופים היפים ובמיוחד מהאוכל שלהם !! המטבח שלהם די דומה למטבח הספרדי !!!
º
חג שמח לכולם.
06/04/12 14:39
8צפיות
אתם מתחילים להיות חגיגיים, אז יאללה חוכמ'ס...
04/04/12 16:33
25צפיות
מרגישים שהחג מתקרב, ואנשים נעשים קצת חגיגיים.
אז מכיוון שאני מניח שהרוב פה חטיארים טיכו, אז יש נכדים שכל מילה שלהם פנינה לסבאסבתא.

הנה הראשונה-
הנכדה נועם, כתה ב', שמעה שהסבתא היתה בבית חולים כי חסר לה דם, והיא יודעת מה הסיבה:
הסבתא בודקת דם כל יום (סוכרת) ולצורך כך מוציאה טיפת דם מהאצבע.
כך משך הזמן, החוסר מצטבר, וכך חסר לה דם......
אפשר להוביל את הסוס אל המים,
04/04/12 22:33
21צפיות
אבל אי אפשר להכריחו לשתות. ויליאם שקספיר (זה החצי השני של המשפט "להיות או לא להיות זו השאלה").

אז מה אתם אומרים על המצות ?
תמיד שמעתי מאנשים שהמצות עבורם זה כמו בטון בבטן, ודוקא אני בן מזל בתולה שידוע שיש להם בעיות במערכת העיכול, מעולם לא היתה לי בעיה עם מצות.
º
מצות אני אוהבת. עם חרוסת - מעדן....
05/04/12 08:10
9צפיות
שפורא,אני לא אוהבת מצות בלשון המעטה זה פוצע
05/04/12 11:47
11צפיות
לי את החינכיים,,,אפשר להרטיב נכון,,אבל לטעמי זה קמח רטוב,,
נו טוב, מה לא עושים לזכר בני ישראל,,,

ולזכר אבי זל" שבשבילו אכילת חמץ, כחטא חמור מאד.
לא צריך לסבול
05/04/12 12:50
11צפיות
אמנם אני לרוב נוהג להרטיב, ואין כמו כריך מצה עם חמאה (כמו בבית ההורים, רק שאז זה היה עם מרגרינה) אבל גם מצה יבשה לא מפריעה לי למרות שכל השנה יש לי לחם במקפיא.
אז או להרטיב, לא חייב להיות סמרטוטי, למרוח ואחר כך מתחת לברז מספר שניות.
או להטביע מצה מפוררת בכוס תה
או בכלל "מצה פלעצעל" אז בכלל אין שום בעיה
או לביבות מקמח מצה
או לחמניות מקמח מצה
יש פתרונות טעימים ונעימים למי שיש בעיה פיזית. גם דודה שלי לא אוכלת מצות יבשות אף פעם מאותה סיבה, והנה היא כבר בת 85 .....

אז לשמור על מסורת בית אבא אפשר מבלי לסבול (אצלנו זו מסורת שלא קשורה לדת אלא להיסטוריה כי אנחנו מצאצאי רש"י...)
מאיר, גם אני חושבת שמצה עם חמאה זה מעדן
05/04/12 14:34
10צפיות
אני לא מרטיבה שום מצה... למעט בהכנת הקניידלעך...
כן אצלנו ההונגרים, הכנת הקניידעלך כולל מצה ששוברים, מפוררים ומרטיבים....
בוקר אור להכנות אחרונות של החג
05/04/12 06:47
12צפיות
בוקר אור להכנות אחרונות של החג
אנו עשינו הכל בסדר הנורמה.הכנות רגילות כמו לשישי שבת
את הסדר נחגג עם כל המשפחה המורחבת אצל ביתי הגדולה שביתה יכול להכיל את כולם.
בעלי שיהיה בריא בע"ה עשה תיקוני צבע איפה שהיה צריך (לא את כל הבית) כל שיש אור בבית.
ובחול המועד אנו בבית.בנותי כל אחת ומשפחתה מבלות עם חברים.לנו יהיה מעט שקט.
מאחלת לכולם הרבה בריאות ושמחה בחג.
בוקר טוב - ניכנסים לישורת אחרונה
05/04/12 08:38
13צפיות
עוד מעט אתחיל בהכנות למרק...3 סירים גדולים
שיתנו בסופו של דבר סיר אחד מלא של מרק...
התוכן הרב של המרק תופס מקום רב ומסיר ענק של מרק
נישאר רבע סיר...
לא תאמינו אבל את המרכיב הכי חשוב למרק לא השגתי - גרונות הודו!!
אז קניתי במקום אוסובוקו בקר...עולה פי שלוש!!

ואחרי שהמרק יהיה מוכן וישכון במקרר כל הלילה - יקריש היטב ואז ניתן יהיה לנסוע איתו לרמת השרון...
בוהוריים טובים - או טו טו והחג פורס
05/04/12 10:52
14צפיות
עלינו כנפיו.

בזמן שכותבת הגמד הקטן מנקה לי את
התריסים - לאחר מכן קרמיקות, שאיבה ושטיפה
ואז אני יכולה לאכול מהרצפה כמו שאומרים.

מה לעשות - יש המכורים לבישולים
ואני מכורה לניקיון.
למי שיש את שניהם - שילוב מנצח.

אני מאוד אוהבת דגים - וחברתי שתבוא אלי מחר
הבטיחה לפנק אותי בדגים (אני לא מתעסקת עם דגים
מאחר ואני מזל דגים - אוהבת אותם ולא מתעללת בהם

אפי

חג שמח
05/04/12 12:43
10צפיות
ברכת חג שמח , אביב פורח ו.... אגדת החירות מאת : טליה גלזר

והיא שעמדה וניקתה ושטפה
וציחצחה והכשירה והגעילה וליבנה
וכוותה את עורה בסודה קאוסטית
והרסה בגדיה עם אקונומיקה
ובישלה וצלתה ואפתה
והכינה שש צלחות סדר
וערכה שולחן לשלושים איש
וכיבסה וגיהצה בגדי חג

והיא שעמדה והגישה ופינתה את הסעודה
והיא שעמדה ב"שפוך חמתך"
לא הספיקה לשיר "הלל" ו"חד גדיא"
כשהניחה לרגע את הראש
ונרדמה...

בחלומה נגלתה אליה מרים הנביאה
שבאה ללגום מכוסה ואמרה לה - בתי,
טרם הגיעה זמן חירותך?!
בידייך הדבר!
הרי את מנהלת הבית,
ומנהלת טובה לא עושה הכל בעצמה -
היא מאצילה סמכויות:
חלקי מטלות לבני ביתך,
כל אחד לפי גילו ויכולתו,
כן, זה כולל גם את בעלך...
היי מוכנה לכך
שלא הכל ייצא מושלם -
זה חלק מהחירות שלך!
הפעילי גם את האורחים
כך שתוכלי לקיים את "כולנו מסובים".
אם תשכילי לנהל כך את ביתך
יהיה פסח גם זמן חירותך,
ואולי, בפסח הבא -
תישארי ערה עד "חד גדיא"...

קטע זה מופיע בהגדה של קבוצת "ניגון-נשים",
הגדה שחוברה מקטעים שנצברו במשך שמונה שנים בהן מתכנסות הנשים
- דתיות וחילוניות יחדיו - לסדר נשים בר"ח ניסן.

שיהיה לנו חג פסח שמח מאושר

שמעתי פעם שיחה בין "פרחות":
05/04/12 12:53
15צפיות
א- תגידי, נכון שכולם צריכים להגעיל כלים ?
ב- לא, את לא צריכה.
א- איך זה ?
ב- את כל הזמן מגעילה.....
º
deebeebee אהבתי ,שיהיה חג שמח!!!
05/04/12 15:19
8צפיות
אפינקה ,אני לא אוהבת לא זה ולא זה ,אבל ...
05/04/12 15:22
13צפיות
עושים מה שאפשר ,אז לא אוכל מי הרצפה , שיהיה חג שמח לכולנו!!!
המרכיב החשוב של המרק
05/04/12 12:59
21צפיות
זה דווקא הקניידלך. אנחנו משתמשים במרק רק כתרוץ.....................
אני ממונה על הכנת הקניידעלך ל-35 איש
05/04/12 14:36
14צפיות
כמויות - מצה לכל סועד, ביצים שמן, מים, מלח פלפל שחור וקמח מצה כמה שתופס...

וחס וחלילה לא לבשל אותם במרק....חבל לקלקל את המרק הטעים...לבשל במים מומלחים
או עם אבקת מרק עוף...
ניסיתי להסביר לכלתי מה זה קניידלאך
05/04/12 14:56
16צפיות
ובסוף היא הסבירה לי.....

מסתבר שאצלם (כלתי סינית) קניידאלאך הם מאכל רגיל בכל השנה......
חברה, זה לא פייר, לדבר ככה חפשי
05/04/12 15:17
15צפיות
בן חצב צריפי
חפשי על מאכלי הפסח - אני מתגרה... מאוד אוהבת.

מחר השכם בבקר סע ברכבת ישראל צפונה אל בתי לעשות בבישולים והעריכה. יתר המשפחה תגיע לפני כניסת החג אי"ה...
הסדר יהיה סדר סדור כהלכה, המשפחה דתית.
ואנחנו בכל זאת נחזור לישון בבית. בשבת מארחים את הפלג שהתארח אצל החותנים ועוד.
אז ביליתי את הבקר בין הסירים, אשלים בישולים בשבת בבקר כהרגלי.
נכדתי הבכורה בקשה להשאר לישון כאן במוצאי שבת. הבקשה אושרה בכיף...

את חוה"מ עוד לא תכננו, מה שבטוח הוא שנצא לנוף...
בעלי ואני, כבר טעמנו את הדגים הממולאים
05/04/12 15:46
14צפיות
שבישלתי, לא יכולנו להתאפק, הם נהדרים!!! מכיון שעשיתי כמות גדולה, הקפאתי כמה חתיכות עבור הנכדה, כי היא לא תהיה איתנו בסדר, השנה התור של המשפחה של הבעל.
בליל הסדר מכינים גם דגים וגם בשר, ואלו שני חלבונים שונים, לכן אני לא אוכלת אותם באותה ארוחה שזה גם דגים וגם בשר, אני את המנה שלי של דגים כבר אכלתי , ובליל הסדר אוכל בשר שאפויי בתנור ורך מאוד, ואת זה מכינה האמא של הכלה שלנו ! זה יוצא כמו לשון, טעים טעים מלא ויטמינים !!! החזרת שעשיתי , יצא טעים מאוד !
הרי אני עושה אותה כל שנה !
אני מאוד אוהבת מצות ולא חשוב באיזה צורה, רטוב, או יבש, או לביבות או מצהבריי, הכל מתקבל בברכה, במיוחד עם שוקולד למריחה, בתוספת כוס קפה טוב !!! המצות שנשארות, אני מקפיאה אותם, והם נשמרים טריים טריים, אני משתמשת איתם , כשאני מכינה קציצות בשר, אם זה מטוגן או ברוטב עגבניות, זה נותן טעם טוב !!!
אבל את תשכחו לספור קלוריות, אני מאוד נזהרת, כי פסח הוא מתכון לעליה במשקל !!!
שיהיה לכולם חג טעים ושמח !!!
º
לאה, היזכרת לי מצהבריי...אוי זה טעים!!!
05/04/12 16:58
18צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום