לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום מחשבים ניידים. מחשבים ניידים, כן כן כולנו רוצים אחד כזה, לחלקנו כבר יש (איזה כיף). אין יותר נוח מזה שהמחשב שלך הולך איתך לכל מקום שמתחשק, בבית, במשרד, ברכבת, במטוס, בבית קפה, בלימודים, וכ"ו. אז הם כבר לא עולים כל כך יקר כמו פעם, וכבר שווים לכל כיס, עם הזמן רואים אותם יותר ויותר. כאן זה המקום להתייעץ, לשאול, לדווח, לסקר, לקבל המלצות, להתווכח (בנימוס), ואפילו סתם לדבר עליהם. רק לפני שאתם נכנסים, כמה חוקים בסיסים: ראשית עליכם לקרוא הודעות מנהלתיות של הפורום ואיך להתייעץ ברכישת מחשב נייד בפורום. אנא שימרו על תרבות הדיון, והיו סבלנים למתן תגובה. אנא שרשרו את הודעותיכם. נא לא לפרסם מכירות\החלפות וכ``ו בשביל זה קיים הלוח, מודעות פירסומת ימחקו לאלתר. עזרו לכם? תודה לא תזיק. הכי חשוב! להנות! אז שתהיה לכולנו גלישה מהנה. בברכה, RoyBO.

|*|פורום קולנוע ישראלי נפתח ב|תפוז|
19/05/14 13:03
1צפיות
|רמקול|בשנים האחרונות הקולנוע הישראלי מראה פריחה של ממש, עם סרטים כמו "בופור", "ואלס עם באשיר", "עג'מי" ואחרים, נראה שאנחנו בדרך הנכונה לכבוד והצלחה בינלאומיים.
אך לא צריך לשכוח את הסרטים הנוסטלגיים, כמו "סאלח שבתי", "מבצע יונתן", סדרת "אסקימו לימון", "אלכס חולה אהבה", "מבצע סבתא" ועוד רבים וטובים.

לכן פתחנו בשבילכם את פורום קולנוע ישראלי וסרטי בורקס |!|

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מתלבט בין מחשב נייד של אפל לבין מחשב נייד עם
18/05/14 16:37
65צפיות
התקבלתי ללימודי עיצוב גרפי והתבקשתי לקנות מחשב לשנת הלימודים הקרובה.
המחשה המומלץ היה MACBOOK PRO של אפל וזה המפרט שלו:

15-inch: 2.3GHz
with Retina display
Specifications
2.3GHz quad-core Intel Core i7
Turbo Boost up to 3.5GHz
16GB 1600MHz memory
512GB PCIe-based flash storage 1
Intel Iris Pro Graphics
NVIDIA GeForce GT 750M
with 2GB GDDR5 memory
Built-in battery (8 hours)2

המחשב ממש חזק, והומלץ על ידי מוסד הלימודים וחברים אחרים, הבעיה שהמחיר שלו הוא 13,300~ ...עסק ממש לא זול
לעומת זאת הייתי באייבורי והם הציעו לי לקנות מחשב עם מפרט מאוד דומה
http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=12980
המחשב שהוצע באיבורי זול שמעותית מהמק..
השאלה שלי היא מה כדאי לקנות מהבחינה של: 1. מה יצליח לסחוב בקלות תוכנות גרפיות כבדות?
(ויהיו הרבה כאלה על המחשב)
2. איזה מחשב ישרוד יותר שנים ולא יעשה איטי עם הזמן ויתפקד מצוין במשך 4 שנים מינימום?

תודה  :)
תלוי בתוכנות. הן עשויות להיות יקרות יותר
18/05/14 16:49
38צפיות
מהנייד, וחלקן לא יתמכו בעברית. גם זה שיקול.

ה'בית ספר' = בצלאל? כי להם יש נטיה למאקבוקים... אבל זו נטייה אליטיסטית, לא ריאלית.

פרטי את התוכנות ונראה (ועדיף ASUS או DELL ולו בגלל האחריות הארוכה יותר).
תוכנות זו לא הבעיה...
18/05/14 17:01
38צפיות
לרוב התוכנות יש לי רשיון או שאוכל להשיג לחלקן..
המוסד הוא בהחלט בצלאל, אני בהחלט משער שזו בגלל איזו סגידה לאפל, אבל לפי מה שאני רואה היום בשוק רוב הגרפיקאים עובדים עם מק..

אז אם להתעלם ממה בצלאל אוהבים,  איזה מחשב תכלס באמת יהיה טוב ללימודים מהסוג הזה?
תלוי בתוכנות. סביר גם שאת אלה שניתן להשיג
18/05/14 17:15
31צפיות
יהיו ירק בגירסאות PC. כך שהייתי מוציא את המק.

הקונפיגורציה שהזכרת סבירה, אבל עדיף מהפירמות שהזכרתי (אחריות + אמינות).
המק בהחלט מחשב טוב
18/05/14 20:59
39צפיות
אם יש בעיה תקציבית ניתן בהחלט להסתפק בלאפטופ עם מפרט דומה
לדעתי ההבדלים הם לא כאלה גדולים מבחינת הביצועים
אז אם יש לך בעיה תקציבית אתה יכול ללכת על לאפטופ
בהצלחה
º
מק יהיה רק 'שופוני'.
18/05/14 23:06
17צפיות
º
ובסוף תותקן עליו 7 ב'בוטקאמפ'.
18/05/14 23:06
16צפיות
לאפ אחן את היתרון של המהירות
19/05/14 00:49
23צפיות
ושהוא חזק בתוכנות ונשאר ככה לאורך זמן או שזו סתם אגדה?
אם התכוונת לאפל - יש יתרון, אבל זו מערכת שונה
19/05/14 01:26
31צפיות
מה-PC (חלונות לסוגיה) - כמו שלינוקס שונה מחלונות.

כך שכדי לשמור על הייחוד הזה, צריך להשתמש בתוכנות שנכתבו במיוחד עבור המערכת הזו (OSX), ואת אלה קשה למצוא במחיר סביר, או עם תמיכה עברית.
ממליץ על המקבילה של ASUS
20/05/14 08:37
48צפיות
כרטיס מסך יותר חזק ולא פחות יפה ויזואלית לדעתי:
http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=25011&...

תרחיבי ל16gb ועדיין תהיי בחצי מחיר מהMAC.

היתרון של המק הוא
במסך ברזולוציה יותר גבוהה - לדעתי ממש זניח בגדלים כאלה של מסך.
SSD - יותר מהיר בעליית תוכנות ובעבודה עם קבצים מאוד כבדים (בעיקר קבצי וידאו גדולים) - תמיד אפשר להחליף את הכונן בASUS לSSD בעלות זניחה יחסית.

יתרונות ASUS:
כרטיס מסך יותר חזק - את יכולה לראות את ההבדלים כאן:
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards...
כונן DVD - אין כונן אופטי בMAC
כונן רגיל - יותר נפח אכסון.
WINDOWS - יותר תאימות לעברית.
וכמובן המחיר - במחיר של האסוס את יכולה לקנות עוד שנתיים מחשב נוסף חדש אם בא לך ועדיין זה ישתלם באותה מידה כמו המק.
º
סליחה את=אתה
20/05/14 14:23
13צפיות
חח זה בסדר :)
20/05/14 16:44
18צפיות
תודה רבה! בהחלט נראה מחשב מצויין
בעיה בצפיה בסרטים\סרטונים
18/05/14 09:48
19צפיות
שלום,

יש לי נייד i5 Dell Latitude שנתיים בערך, ולפני כמה חודשים הוא התחיל לעשות בעיות - אתחולים מרובים ומסך כחול.
לאחר זמן מה נמצאה הבעיה, והדיסק הקשיח הוחלף במסגרת אחריות (מחודש, כך נאמר לי).
מאז התקנתי ווינדוס 7, ויש לי בעיה מעצבנת בזמן צפייה בסרטים. מידי פעם הסרט/סרטון "נתקע" לכמה שניות (התמונה נתקעת והצליל גם כן - ז"א ממשיך אותו הצליל למשך כשניה שתיים). הבעיה קוראת בנגנים שונים, וגם בצפייה אונליין. ניסיתי להתקין כרטיס מסך מחדש (Intel hd 3000) אך לא עזר.
מה יכולה להיות הבעיה? האם זה יכול להיות קשור לדיסק הקשיח שהוחלף?

שאלתי בפורום מחשבים וחומרה, ייעצו לי לנסות לשאול כאן.

תודה
הייתי מנסה את הדברים הבאים..
18/05/14 11:36
25צפיות
1 עדכון הדרייבר של כרטיס המסך
2 התקנה מחדש של ה-flash player
3 סריקת המחשב לוירוסים ורוגלות
בנוסף יעזור לי לדעת אם הבעיה היתה אחרי שתיקנו לך או נוצרה אחר כך כדי שאוכל לעזור
תודה, אני אנסה את הדברים שרשמת ואעדכן.
18/05/14 12:01
10צפיות
מה שאני יכול לומר כרגע שהמחשב רושם שדרייבר הכרטיס מסך מעודכן (הורדתי מאתר דל, וניסיתי להתקין שוב אך לא עזר).
והבעיה נוצרה מיד לאחר שהחליפו לי את ההארד דיסק ואחרי שהתקנתי את הווינדוס.
תנסי לעדכן דרייברים עם תוכנת SLIMDRIVERS
18/05/14 13:02
14צפיות
יכו להיות שהבעיה בדרייבר אחר שקשור.
º
בדוק טמפ' עם SPEEDFAN
18/05/14 16:54
13צפיות
רכישת מחשב בסין.. קצת דחוף.. בבקשה עזרתכם..
17/05/14 15:01
41צפיות
היי, חברה שלי בסין עכשיו. היא אומרת שהמחירים בשווקי האלקטרוניקה ממש זולים (לדוגמא, גלקסי 4 ב 450 ש״ח, טאבלט סמסונג ב 500 ש״ח וכו׳).
האם כדאי לבקש ממנה לרכוש בעבורי לפטופ? ואיזה לפטופ? האם יש חברה כלשהי עם אחראיות בינלאומית?
בעקרון הצרכים שלי למחשב נייד הם מאוד בסייסים ופשוטים - אינטרנט , אופיס , וצפייה בסדרות / סרטים .

מה הייתם ממליצים? איזה דגם? מה לבדוק לפני הרכישה?
צריך לקחת בחשבון
17/05/14 18:22
42צפיות
שרוב הסחורה בסין מזוייפת. אין כמובן מה לצפות במחירים כאלו לאחריות בינ״ל או אחריות בכלל.
כדאי כאלה עם אחריות בינ"ל, שזה אומר בעיקר DEL
18/05/14 16:52
33צפיות
ולנובו, מהסדרות העיסקיות - לאטיטיוד ו-TP.   

בנוסף לוודא שהמקלדת אנגלית ולא סינית, כי צריך לראות משהו (וסינית זו סינית...).

אני הייתי מחפש את CARBON של לנובו.
בקשה להמלצה על מחשב מיני נייד חדש
16/05/14 15:28
55צפיות
שלום וברכה למומחי הפורום,
היה לי מחשב מיני נייד נפלא של ASUS עם סוללה אדירה וצבע ורוד מקסים ששירת אותי נאמנה במשך שנים רבות ללא כל תקלה. כעת הוא התקלקל ובמעבדה אמרו שלוח האם נשרף, התיקון יקר, אין כיום כבר חלפים אמינים (יש רק מחודשים עם אחריות ל-3 חודשים וזהו) ועל כן הם לא ממליצים לתקן.

כעת אין לי ברירה ואני צריכה לקנות מחשב מיני נייד חדש. מכיוון שהמחשב מיועד לסיכום הרצאות, השתלמויות וימי עיון, חשוב לי שהוא יהיה מחשב קטן (מסך 10 עדיף אם יש עדיין דבר כזה...) שיהיה קל משקל והכי חשוב שהסוללה שלו תהיה טובה וחזקה מאוד. אני הולכת לפעמים להרצאות בעבודה שנמשכות מספר שעות ולא תמיד יש שקע חשמלי, ולכן הסוללה צריכה להחזיק מעמד. הוא צריך להיות קל כי אני סוחבת אותו איתי וקשה לי לסחוב משקל כבד. כבונוס, אם ניתן - אשמח שלמחשב יהיו עוד צבעים לבחירה מלבד שחור או לבן, כי אני אוהבת צבעים מיוחדים. אני יכולה להוציא עליו עד 2000 או כמה מאות יותר, אבל לא המון כסף כי זה מחשב משני.

לא חשוב לי שהמחשב יהיה חזק מבחינת יכולות, הוא יכול להיות הכי פשוט שיש - רק שיתאים לסיכום הרצאות, שאוכל לסחוב אותו על הגב, והכי חשוב - שהסוללה תחזיק מעמד.

האם יש מחשב שיכול להתאים לי? שמעתי על דגם X102BA של ASUS, אבל מי יכול לומר לי כמה תחזיק לי הסוללה שלו בזמן סיכום הרצאות? אפשרות אחרת היא ללכת על המשולבים - טאבלט ומחשב של ASUS, הבנתי שהסוללה מאוד חזקה והוא קל משקל, אבל אמרו לי שהוא מחשב גרוע ממש. אולי למישהו יש רעיון למחשב כל שהוא שמתאים לי?

תודה רבה
אני חושב שהדגם הזה
17/05/14 09:34
45צפיות
של Asus יעשה לך את העבודה,
מסך 10" , מעבד של אינטל, מרובע ליבות,
יש לו מקלדת אך גם יכול, בלחיצת כפתור,
להפוך לטאבלט, מגיע עם win 8 ואופיס
סטונדנט 2013 טעון, מחיר קצת פחות מ- 2000 ₪,
Asus h100ta-dk001h 10.1"
אפשר למצוא ב-10 ש"ח פחות
18/05/14 00:53
27צפיות
חסרון: נפח הכונן הקשיח.
18/05/14 00:56
24צפיות
אולי במקלדת יש כונן נוסף? סוללה נוספת להארכת חיי הסוללה? דברים שכדאי לברר.
תודה. האם אפשר לדעת כמה זמן מחזיקה הסוללה?
18/05/14 16:32
17צפיות
כמו כן זה לא מחשב חלש מאוד? מישהו אמר לי שלא כדאי, אבל אני באמת לא מבינה בזה...
º
לא מכיר. לא יודע. רק הפניתי למחיר נמוך יותר.
18/05/14 17:42
2צפיות
המעבד הזה של אינטל נבנה כך שיהיה חזק
19/05/14 00:39
15צפיות
יחסית וחסכוני בסוללה, הלפטאב הזה
יכול להיות בלי טעינת הסוללה 8+ שעות
בשקט, מהבחינה הזו ישנלו יתרון עצום.
תקלה במחשב של dell
16/05/14 14:52
55צפיות
שלום יש לי מחשב של dell
ופיתאום שהוא נדלק הוא עולה וישר נתקע,
חשוב לציין שיש הרבה חומר על המחשב ואין גיבוי (מדובר על תואר שלם) !!!
ומידי פעם הוא עושה ציפצופים ומפסיק - רעשים כמו משאית ברוורס
מה זה יכול להיות?
שלום לך!...
16/05/14 17:51
49צפיות
הציפצופים מעידים על תקלה באחד מרכיבי החומרה במחשב
אם יש לך מידע חשוב על המחשב הייתי ממליץ לא להתעסק לבד עם המחשב
פני למעבדה מקצועית שתאבחן עבורך את התקלה
למרות שזו יכולה להיות תקלה מזערית והמידע שלך נמצא במקומו
דרך אגב זה הזמן להכיר את המילה גיבוי מילה מאוד חשובה בתחום המחשבים
מאוד חשוב לבצע גיבוי למידע החשוב שלנו על דיסק קשיח חיצוני שירותי ענן או כל דבר אחר
כדי למנוע אובדן מידע
בהצלחה
מבקשת המלצה/ייעוץ/שאלות
16/05/14 13:00
53צפיות
שלום לכולם

אני בחיפושים אחר מחשב נייד נייח.. כלומר, שיהיה נייד אבל רוב הזמן הוא יהיה במצב נייח.
חשוב לי שיהיה נייד כשצריך אבל משקל וכדומה פחות רלוונטי לי. אורך זמן סוללה יותר חשוב לי.

עיקר שימושי במחשב הוא לעבוד עם הרבה חלונות במקביל, חלקם תוכנות כמו אקליפס (אני מתכנתת במקצועי) אבל העיקר הוא חלונות דפדפנים... ושימוש נוסף הוא תכנות כמובן :)
לא תלת מימד ועריכת וידאו... אולי פוטושופ בקטנה (קבצים קטנים).
המחשב יהיה מחובר רוב הזמן למסך חיצוני או לטלויזיה.. או גם וגם... (מה ישפיע על הרזולוציה שאראה במסכים החיצוניים? הכרטיס הגרפי שלי או הטלויזיה/מסך השני? כי נגיד כתוב על הלפטופ שהוא ברזולוציה של 1366x768 אבל זה אני משערת רק על המסך שבא איתו...)

נתקלתי במחשב הזה של לנובו
Lenovo IdeaPad G510 59404255

ראיתי שיש לו מעבד 4 ליבות, מסדרת I7 עם דגם 4700MQ.
עשיתי חיפוש קצרצר באינטרנט כדי להשוות מחירים וגיליתי משהו מוזר - בחלק מהאתרים כתוב 4700MQ ובחלק מהאתרים כתוב 4700QM.
בהתחלה חשבתי שזאת שגיאה שיכולה לקרות לכל אחד... אבל אחרי זה שמתי לב למשהו עוד יותר מוזר - באתרים שהיה כתוב MQ אז היה שם 6 מגה זכרון מטמון, ובאתרים שהיה כתוב QM אז רק 3 זכרון מטמון... וגם מהירות המעבד הייתה שונה.
זה ממשיך להיות עוד יותר מוזר כשחיפשתי את הדגם QM בגוגל/אתר של אינטל וכדומה.. ואין לו שום זכר בשום אתר!

מישהו נתקל בזה פעם? אני פוחדת לקנות ופתאום לגלות שקיבלתי את המעבד החלש יותר...

בנוסף, רציתי לשאול אם יש הבדל בין הרחבת זכרון בזמן הקניה (אפשרות שדרוג שמוצעת) לבין הרחבת הזכרון לאחר כמה חודשים? מבחינת אחריות היצרן? כי הבנתי שברגע שמרחיבים את המחשב האחריות פגה... השאלה אם יש אפשרות להרחיב דרך היצרן או משהו....

ועוד שאלה היא, בעתיד הלא רחוק אני גם שוקלת להחליף את הכונן האופטי בהארד דיסק SSD... יותר נכון אחליף את ה HD ב SSD ואז את הכונן CD אחליף ב HD...  זה נשמע הגיוני? פוגע באחריות?

ובכללי מה דעתכם על המחשב הנל?

עוד שאלה קטנה אם אפשר... איך מטפלים במחשב נייד עם מעבד 4 ליבות? הרי הוא בטח מתחמם יותר, האם יש צורך בטיפול מיוחד? האם הוא צריך לשבת על משטח קירור? או כל אפשרות קירור אחרת?

וגם בשום מקום לא כתוב על משך שימוש הסוללה... אם זה 3 שעות או 6 שעות למשל.. איך אני מבררת את זה? למרות שזה לא כ-ז-ה קריטי כי רוב הזמן המחשב בבית אז אפשר לחבר אותו פשוט לחשמל...

וואי מצטערת אם הפצצתי אותכם בשאלות, פשוט אני ממש חושבת שהמחשב הזה הוא ממש מתאים לי אחרי שאני כבר שבוע מחפשת מחשב שעונה על הדרישות שלי... גם מבחינת מחיר...

לינקים:
4700MQ:
http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=24314&...
http://www.pc-online.co.il/item.php?ps=2247

4700QM:
http://fre.co.il/items/244801

ושאלה אחרונה שהיא דיי כללית.. יש לכם המלצה אולי איפה כדאי לקנות את המחשב? אם באתרי אינטרנט או בחנויות פיזיות? מבחינת אחריות/בטיחות/שירות/תיקונים וכדומה...

תודה תודה תודה!!!!
ושוב מצטערת על ההצפה!!
אוף שכחתי עוד שאלה
16/05/14 13:03
32צפיות
האם שווה מבחינת אחריות להרחיב ל3 שנים במקום שנה אחת? (תוספת של 400 שקלים)
הרבה ממליצים לי שכדאי מבחינה כלכלית... אבל עד עכשיו לא שמעתי על בן אדם שבאמת השתמש באחריות על המחשב שלו... אולי אני מכירה אנשים מוזרים?

מה בדרך כלל מתקלקל במחשב שמצריך אחריות ל3 שנים?
ומה כבר העלויות?

מקווה שזה מובן ולא חופר.... תודה
תגובה
18/05/14 09:32
23צפיות
כן, מומלץ להרחיב אחריות.
יתכן במעבד זו שגיאה באתר החנות עצמה.
אין בעיה לשדרג רכיבים במחשב כל עוד את לא הורסת שום דבר על הדרך.
השדרוג של הצורב פשוט מאד ולא מסובך כך שמה שרשמת יעבוד בצורה טובה.
º
שכחת גם לציין את התקציב שלך...
17/05/14 11:58
20צפיות
באיזור ה
17/05/14 12:31
27צפיות
3000.. למרות שלא ממש ביקשתי המלצות למחשבים אחרים, אבל אם אפשר אז בכיף :)

תודה
מחפש המלצה על מחשב נייד לעריכת וידאו
16/05/14 12:11
40צפיות
הי
אני רוצה לקנות לפטופ שישמש בעיקר לערכית וידאו (פרימייר/AVID)
לפטופ עם מסך 15.6 עד 17.3 .
מחיר סביב 5000-6000
אישית אני אוהב ASUS/DELL אבל כל המלצה תתקבל בברכה

תודה מראש
ASUS N550JK
20/05/14 08:23
21צפיות
http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=25011&...

כרטיס מסך חזק מאוד ומסך מצוין. גם הסאונד מאוד טוב.
•האם המחשב הזה מומלץ?Inspiron N3537-I7
15/05/14 17:14
67צפיות
שלום רב,
אני רוצה המלצה למחשב נייד -
מסך 15.6
עוצמתי וחזק לעבודה אינטנסיבית (אני דוקטורנטית)
בתקציב עד 4000 ש"ח.
האם המחשב הזה מומלץ?
יש  לי עדיפות לדל כי היה לי ניסיון טוב עם מחשב שלהם.
מה דעתכם על המחשב בכותרת?
עניתי בפורום אחר
15/05/14 17:29
52צפיות

ועם הפנייה לפורום מחשבים ניידים.
אני חושב שאתה יכול לבדוק
17/05/14 18:55
49צפיות
לבדוק את הדגם הזה של ASUS N550JV-CM248H
אתה תקבל תמורה הרבה יותר טובה עבור הכסף שלך
תודה אבל -
17/05/14 21:19
36צפיות
הדגם הזה יותר יקר. הדגם הזה הוא 1000 שקל יותר.למרות שמהירות המעבד מרשימה יותר.  .
מסך מגע הוא לא פרמטר חשוב מבחינתי.
השימוש העיקרי הוא אופיס ואינטרנט (בתור דוקטורנטית) אני יושבת ימים שלמים על המחשב באופן אינטנסיבי.
תודה!
ממליץ על סדרת THINKPAD של לנובו
18/05/14 07:57
59צפיות
הם באים עם מקלדות מצינות ומסך שמתאים לעבודה על מסמכי טקסט(מט).
בנוסף איכות הבניה שלהם מצוינת והם מאוד אמינים לאורך שנים.
הייתי הולך על E540:
http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=24941&...
תוסיפי מערכת הפעלה והרחבת אחריות ל3 שנים(הכרחי) ותקבלי מחשב שישרת אותך לכמה שנים.

או אותו דבר עם מעבד יותר חזק שאחרי תוספת אחריות יקר ב200 ש"ח
http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=24261&...

בכל מקרה אין מה להשוות בין סדרת INSPIRON החלשה למחשבים העסקיים של דל (ווסטרו / לטיטוד)
אגב מקלדות - חשבתם פעם איך זה שמקלדת מכנית
18/05/14 17:22
35צפיות
רגילה למחשב (כזו שעולה 40-70 ש"ח), נחותה יותר מכל מקלדת של נייד?

כמי שמקליד הרבה, אני נאלץ להחליף מקלדות 'שולחניות' אחרי שנה ומשהו, כי המגע שלהן מאבד את הקפיציות והמהירות שלו (הן גם תופסות אבק).

לעומת זאת בכמעט כל נייד, המקלדת מחזיקה שנים בלי בעיה. יש לי אחת שעובדת כבר 4 שנים (לנובו, אבל דווקא לא המושקעת שלהם) בלי שינוי: אותה הקפיציות שבהתחלה. פלא.

גם מפתיע שאין כמעט מקלדות CHIKLET ('איים') שולחנית, למרות שרוב אלה של הניידים כבר כאלה (כמו אלה של אפל).
אני מתכנן לבדוק אחת של לוג'יטק - http://ksp.co.il/?uin=13656b , בתקוה שתהיה מוצלחת יותר מהממוצעות שלהם (יש גם זולות דומות של ROSEWILL ברשת)

אילו אני יצרן מקלדות - הייתי מוכר מקלדות ניידים לדקסטופים. הרבה יותר משתלם.
ודעה על המקלדת - נוחה, אבל קטנה מהממוצע
20/05/14 11:35
18צפיות
ונראה שנוצרה עבור ניידים, כמקלדת חלופית (הגודל מזכיר מאוד ניידים). קצת יותר רוחב היה מסייע.

מקוה שהיא תחזיק יותר זמן מהמכאניות הממוצעות.  
רוצה לרכוש מחשב נייד עם WIN XP...
14/05/14 20:28
31צפיות
האם האפשרות הזאת עדיין קיימת? אני ממש ממש שונאת שינויים ושונאת להסתגל למערכת הפעלה חדשה... האם קיים לרכישה WIN XP ?

במידה ולא:

על איזו מערכת הפעלה הייתם ממליצים לי? WIN 7 או 8 ? מה מהם הכי קליל ופשוט למשתמש?
השימושים שלי הם בעיקר אינטרנט ואופיס...
לפני חודש העברתי את סבא שלי מ-XP ל-7
14/05/14 21:20
31צפיות
הוא בן 92.... הוא הסתגל לזה תוך שלושה-ארבעה ימים.
ההבדלים לא מהותיים מבחינת משתמש הקצה.
התקנתי לו תוכנה חינמית בשם CSMenu שמדמה את תפריט ה-Start לאחד שיש בXP.

לפני שאת רוכשת, תבקשי מחברים / שכנים וכד' לנסות כמה דקות להשתמש במחשב, תוכלי להרשם.
שיקול אחד שיש לקחת בחשבון הוא תמיכה עתידית במערכת ההפעלה, התמיכה ב-8 תהיה ליותר שנים (עם זאת, סטטיסטית המחשב הנייד ישבוק חיים לפני שהתמיכה ל-7 תסתיים).

לחילופין, לאנשים רבים יש מחשב נייד ישן ותקין בבית, כדאי לברר אם יש משהו כזה שמריץ XP. אבל (!) אם את עובדת עם XP אל תשתמשי ב-Internet Explorer אלא בדפדפן אחר כמו Firefox בגלל חשש לפרצות אבטחה.
יש לי בעיה להסתגל לכל דבר הכי קטן בחיים.. :)
14/05/14 22:13
25צפיות
זה בעיקר משפיע על דברים קטנים ושטותיים כמו אלה.... אבל זה מה יש

הרבה בריאות לסבא שלך, זה קודם כל :)

ומה לדעתך הכי דומה לתפריט ב XP ?
7 או 8?
והאם ידוע לך אם יש windows movie maker ל 7 ו-8 ?

ומה פחות "מכביד" על המחשב? כי אני לא מתכננת לקנות מפלצת, אלא מחשב נייד הכי פשוט וזול שיש.

לקנות נייד בזול לרב עולה ביותר
14/05/14 22:21
33צפיות
לגולשים אחרים פה בפורום יש יותר ניסיון עם מחשב חדשים.
אישית, אני רוכש מחשבים ניידים יד2 את סדרת ThinkPad.
השימושים שלך צנועים, וכמעט כל מחשב ישרת אותך נאמנה. לאחי יש x61, מסדרת ThinkPad והמחשב הזה עובד ללא דופי. קנינו אותו יד2 לפני 3 שנים. המחשב יצא לשוק לפני כ6/7 שנים.
עם זאת, המלצה ליד2, בייחוד במחשבים ניידים, לא מתאימה לכולם.
ב-90% מהמחשבים שמוכרים היום, הן 7 והן 8 ירוצו ללא בעיות למשתמשת מינימליסטית.

לענ"ד 7 דומה יותר אבל בקושי בקושי יצא לי להתעסק עם 8.
אחזור על ההמלצה שלי - לדבר עם שכנים / מכרים וכד', טוב מראה עיניים וניסיון אישי מאשר ניק עלום שם בפורום כללי.

בשניהם יש את התוכנה -
http://windows.microsoft.com/en-us/windows/get-mov...
ייתכן כי הממשק שונה מאשר האחד ב-XP.
ל-8 אין תפריט, אבל CS שהזכרת מוסיפה לה אחד
18/05/14 16:57
4צפיות
וכן תוכנות אחרות (SIB אפילו טובה יותר).
º
תודה רבה רבה לכולם
17/05/14 15:04
6צפיות
שאלה לגבי תיקון מחשב נייד asus
14/05/14 13:00
68צפיות
הי,
קנינו לפני כשישה חודשים מחשב נייד עם מסך מגע של asus. לפני כחודשיים הופיע "ענן" במרכז המסך, ולאחרונה נראה שהמחשב "משתגע״ וקופץ בעצמו כל העת מחלון לחלון וגם בין אפליקציות, כך שמאוד קשה לעבוד עליו.
בעלי מהנדס תוכנה והוא טוען שזו בעיית חומרה שכפי הנראה קשורה למסך המגע שנדפק. (לא ברור למה, אני שומרת על המחשב מכל משמר וקניתי תיק במיוחד בשבילו. אין סיכוי שקיבל מכה או משהו).

בעלי בירר מול asus לגבי האחריות והחצופים האלה טוענים שלא רק שהם מתחייבים לתקן רק תוך 14 ימי עסקים, אלא גם שאם זו בעייה במסך מגע בכלל אין אחריות וגם ככה זה יהיה בתשלום מלא.
בעיני זו חוצפה ממדרגה ראשונה, כי לקחת למישהו מחשב לשבועיים ב2014 זה בערך אומר שהוא צריך להתפטר מהעבודה (כי העבודה היא על המחשב) וגם לעזוב את הלימודים לשבועיים (בסוג הלימודים שלי אין מה לעשות בלי מחשב). והם עוד מעזים לקרוא לזה שירות... במחשב הקודם (חברה אחרת) היתה פעם איזו בעיה, הגעתי למרכז השירות ותוך כמה שעות חזרתי הביתה עם מחשב מתוקן.

השאלה שלי היא האם יש גורמים פרטיים שמטפלים בבעיות כאלה בצורה מקצועית, כי מילא שזה יכול לקצר את משך הטיפול, אבל אם כבר לשלם למישהו מעדיפה לא לשלם להם על התת-רמה השירותית הזו.

מתנצלת מראש שאלה דברים שאני ממש לא מבינה בהם. אשמח אם פה יוכלו אולי להאיר את עיני או להציע אפשרויות טיפול בבעיה.
תודה!!!
שבועיים זה המצב אצל רוב נותני השרות
14/05/14 14:01
47צפיות
חוץ מדל שנותנים שירות בבית הלקוח.
לא ברור לי מה זה אומר שהם לא נותנים אחריות למסך? לא נראה לי הגיוני. מה בדיוק הם אמרו?
מנהל מחלקת השירות טען שאין אחריות
14/05/14 14:19
49צפיות
למסך מגע, משום שרוב האנשים לא שומרים עליו. לטענתו אסור אפילו לגעת באצבע בגב המסך, ואסור לשים אותו בתיק מחשב, רק בcase נפרד. (?!?!).  ומאחר שאין להם איך לדעת אם אנשים עושים זאת אז באופן גורף תיקון/החלפת מסך מגע לא כלול באחריות.

אשמח להבין, זה בעיניכם לגיטימי להיות שבועיים בלי מחשב מבלי שמציעים לך מחשב חלופי?! מה אנשים אמורים לעשות? להתפטר? להפסיק ללמוד? זה לא טלפון נייד שזה לצריכת תוכן, זה כלי עבודה! באמת שזה לא ברור לי העניין הזה...
אם זה כך, אני ממש מצטערת שקנינו בארץ למרות שחברים כבר היו בחנות מחשבים בארה״ב וכמעט קנו לנו. בעלי החליט לוותר בגלל האחריות. אם לבדיחה הזאת קוראים אחריות ברור שעדיף לקנות בחו״ל ולהיעזר פה בשירות פרטי בתשלום, לא?!...
לרב אני קורא סמוי פה...
14/05/14 14:52
48צפיות
קודם כל באשר לטענת האחריות - אין זה משנה מה לגיטימי בעינייך או בעיניי כל אדם אחר, תקנות הגנת הצרכן הן המגדירות את החובה לספק אחריות למוצר חשמלי שמחירו עולה על 150 שקלים. אין חובה לספק מחשב חלופי.
עייני במסמך הבא -
http://www.tamas.gov.il/NR/rdonlyres/7C9F7B6F-F7E8...
התקנות מחייבות את היצרן / יבואן / החנות (לפי העניין) להעניק אחריות לכל המכשיר ("כל קלקול שנתגלה בטובין במהלך תקופת האחריות"). עייני גם בסעיף 8 בתקנות [אישית ממליץ מאוד לקרוא את המסמך כולו].
הטענה שאמרת שבגללה אין אחריות למסך לענ"ד לא תחזיק דבר, אלא ניסיון להתנער מאחריות. מדברייך משתמע שלא הובא לידיעתך כיצד יש לטפל במסך המגע, שזו נקודה שלכאורה "לרעתם".
לענ"ד העלי את ההודעה הזו בפורום צרכנות, אני מקווה שיוכלו לעזור לך שם יותר.
השאלה - כמה כח יש לך בשביל להילחם, כי פעמים רבות, צריך סבלנות וזמן רק בשביל לקבל את מה *שמגיע* ללקוח, שלא לדבר על הנזק הישיר והעקיף שנגרם.

ייתכן, אולי, כי תתגבש עילה לתבוע סכום של עד 10,000 ש"ח ללא הוכחת נזק בהתאם לסעיף 31א לחוק הגנת הצרכן.
"(8)   ביקש צרכן מיצרן טובין או מעוסק, שיתקן קלקול שנתגלה בטובין שנמכרו לו או שיספק חלקי חילוף לשם תיקון הטובין, כפי שנדרש לפי סעיף 18א(1) – והיצרן או העוסק, לפי העניין, לא תיקן כל קלקול כאמור במהלך תקופת האחריות בלא תמורה או לא סיפק חלקי חילוף כאמור עד תום תקופת האחריות, בתוך התקופה שנקבעה לכך לפי אותו סעיף."
http://www.nevo.co.il/law_html/Law01/089_001.htm

כפי שכתבתי, ממליץ מאוד לפנות לפורום צרכנו לקבל עצות מעשיות כיצד להתמודד. אחת העצות החשובות - תיעוד, תיעוד, תיעוד. להפסיק לדבר בע"פ ולעבור למיילים / פקסים [עם אישור משלוח] / דואר רשום.

* אין כאן כל כוונה ליעוץ משפטי או משהו בכיוון. הודעה בעלמא בלבד בפורום שגלוי לעיני כל.
מודה לך על המענה המפורט!
14/05/14 15:05
29צפיות
קראתי בעיון את הקישורים שצירפת. האם זה ודאי שמחשב נייד נכלל תחת ״טובין״/מכשיר חשמלי?
אענה להצעתך לצרף הודעה גם בפורום צרכנות.
תודה!
º
כן. קראי את סעיף מס' 1, הגדרת "טובין".
14/05/14 16:36
9צפיות
דיברתי כרגע עם שירות הלקוחות של ASUS
14/05/14 15:27
60צפיות
הוא טוען שאם אין נזק פיזי(שבר וכדומה) יש אחריות על מסך (גם מסך מגע).
האם יש נזק פיזי במסך? למה הכוונה ענן? לכלוך?
איך בכלל הגעת למנהל השירות? התקשרת לטלפון הזה?:
03-5193544

דיברת עם מנהל שירות הלקוחות? יוסי?
14/05/14 15:30
40צפיות
כן, התקשרתי למספר הזה, ואחרי שלא הצלחתי לקבל תשובות מהנציגה שם ביקשתי לדבר עם המנהל/ת והעבירו אותי אליו. ניהלנו שיחה די ארוכה ובה הוא חזר על זה שוב ושוב. כמובן שאשמח להתבדות. (מילא העניין של השבועיים שהבנתי שמעוגן בחקיקה/תקנות, אבל לפחות עניין הפטור מתשלום).
ולגבי הענן
14/05/14 15:36
39צפיות
לא כ״כ יודעת איך להגדיר זאת. כפי שכתבתי איני בקיאה בתחום. את המילה ״ענן״ שמעתי מחבר ללימודים וגם מיוסי עצמו. מדובר במשהו שמזכיר ״שקע ברומטרי״ . מעין ענן שקוף במרכז המסך. בדיוק אגב מן העבר השני של לוגו asus שמוטבע על מכסה המסך... נראה לי סביר שזה קשור.
השאלה מה הם מגדירים נזק פיזי. כאמור לא נגרם למחשב הזה שום פגיעה פיזית כלשהי. אני קשורה אליו רגשית אז שומרת מכל משמר. זה הופיע משום מקום.
לגבי "הענן"...
14/05/14 18:16
40צפיות
המסך של המחשב שלך הוא חלק נפרד מהחלק שאחראי על המגע
ראיתי לא מעט מקרים שמסך המגע נוגע במסך התצוגה וגורם למכין סימן של מים
אולי בזה מדובר?
תעלי תמונה של הענן הזה אולי נוכללאבחן את זה אחרת ונוכל לעזור לך
זה באמת נראה כמו כתם מים...
14/05/14 20:22
34צפיות
לא הבנתי מה זה מסך תצוגה... כבר אמרתי שאני לא מבינה בתחום
ניסיתי לצלם ולא כ״כ הצלחתי. אנסה שוב...
וגם: במידה שזה אכן זה, יודע אולי
14/05/14 21:29
34צפיות
לומר לי מה עושים במקרה כזה?... והאם זה יכול להיות קשור לקפיצות מחלון לחלון באופן שלא מאפשר לעבוד באופן סדיר?...
תודה!
יכול להיות שזה הגורם....
14/05/14 22:12
34צפיות
זה אפשרי אבל לא בטוח
לדעתי כל עוד אין שבר חייבים לטפל בזה במסגרת האחריות וללא תשלום מצדך
תעלי לכאן תמונה ...
תמונות
15/05/14 23:04
35צפיות
ענן
מנסה להעלות התמונות...
הכתם נמצא במרכז המסך. בדיוק סביב הלוגו asus שמוטבע על גב המסך מן העבר השני... אני תוהה אם זה בכלל לא באג בייצור או משהו והלוגו לוחץ על המסך. אין לי הסבר אחר ללמה זה הופיע משום מקום...
(סליחה על האיחור בהעלאת התמונות. אתמול עבדתי עם טאבלט ושם תפוז לא תומך בהעלאת תמונות...)
עדיף לצלם כשהמסך מציג עמוד לבן (כמו בוורד)
20/05/14 00:05
9צפיות
בבהירות מקסימאלית (ללחוץ על צירופי המקשים המתאימים).

על פניו נשמע כמו פגם במסך. אם הוא מגע, אולי הוא מקפיץ חלונות. אין סיכוי לתיקונים מהירים היום.
º
תמונה נוספת
15/05/14 23:05
35צפיות
תמונה נוספת
קצת קשה לראות....
15/05/14 23:17
27צפיות
אבל בכל זאת אני אנסה לעזור לך
בקטע הבעייתי "הענן" את רואה את מה שזה אמור להראות או שבקטע הזה אין תצוגה תקינה?
הענן לא מפריע לתצוגה
15/05/14 23:34
24צפיות
וגם נראה שמסך המגע מתפקד גם בחלק הזה.
עם זאת, יש את בעיית החלונות הקופצים מדי פעם (היום נאלצתי להפסיק להשתמש במחשב באמצע שיעור בגלל זה... מזל שזה היה בכיתת מחשבים...) אבל לא יודע אם זה קשור.

לגבי התמונות, אולי תנסה להגדיל? כי דווקא נראה לי שרואים היטב בתמונה...
טוב אז ככה...
15/05/14 23:52
45צפיות
העצה שלי היא כזו פני למעבדה הקרובה לביתך כדי שיציצו על זה
זה לא אמור לעלות לך אגורה רק שיגידו לך אם המסך שבור
יש מסכים שמגיעים דבוקים עם החלק של המגע יכול להיות שהדבק שם השתחרר
וזה מה שאת רואה לא נראה לי שמדובר במסך שבור לפי מה שתיארת
לדעתי את צריכה להתעקש שיתקנו במסגרת האחריות
בהצלחה
תודה רבה!
16/05/14 00:06
24צפיות
ממש מעריכה את הזמן שהשקעת והנכונות לעזור!
º
בשמחה...
16/05/14 00:09
14צפיות
אצלי לא קרה דבר כזה
16/05/14 15:32
29צפיות
שלחנו למעבדה של ASUS וקיבלנו תשובה תוך 3 ימים. אמנם התשובה הייתה מאכזבת, אמרו שלא שווה לתקן בכלל וכבר עברו שנים, אז ברור שאין אחריות, אבל הם עמדו בזמנים ב-100 אחוז, ואם היה אפשר לתקן, התיקון היה נמשך זמן קצר. אולי תנסי מעבדה אחרת שלהם.
באמת מומלץ לא סרבפרו
18/05/14 08:01
20צפיות
ASUS עובדים עם עוד מעבדה - שכחתי את השם - שוה לנסות להתעקש לשלוח לשם.
º
DCS זו המעבדה
19/05/14 23:58
13צפיות
איפה היא נמצאת?
20/05/14 20:35
8צפיות
מעדיפה להגיע ישירות ולא להשתמש בשירותי שליחות שסתם יגזלו עוד ימים מיותרים
בתל אביב , ירושלים או ראשלצ
22/05/14 23:22
6צפיות
שאלה בנוגע לסוללה
14/05/14 11:36
22צפיות
שלום, קניתי יוגה פרו 2 לנובו והסוללה מובנית בתוך ה לפטופ כך שאי אפשר להוציא אותה ולעבוד רק באמצעות חשמל.
השאלה שלי היא האם מומלץ לעבוד ללא מטען וכך הסוללה תתפרק עד 0 ושוב להטעין עד 100 ושוב לפרוק עד 0....
או שצריך להשאיר את המטען מחובר ללפטופ 24\7 ? תודה.
צריך להשתמש באופן רגיל
14/05/14 23:46
26צפיות
ריקון הסוללה עד הסוף דווקא פוגע בסוללות החדשות למרות שבכל מקרה המחשב יכבה לפני שתגיע לסוף הסוללה.
מצד שני גם אי שימוש בסוללה בכלל עלול לפגום בה.
לכן מומלץ שימוש מעורב - שזה בעצם שימוש רגיל במחשב בלי לחשוב יותר מדי.
º
מסכים עם בעל 10
15/05/14 17:30
6צפיות
עזרה בבחירת נייד
13/05/14 22:06
21צפיות
מתלבטת בין אחד מאלה
http://www.ivory.co.il/catalog_compare.php?ids=978...
לבין אחד מאלה
http://www.ivory.co.il/catalog_compare.php?ids=123...
תודה על חוות הדעת

º
הקישורים לא עובדים
14/05/14 08:29
כיבוי המחשב
13/05/14 20:33
29צפיות
בווינדוז 8 אין אפשרות לכבות את המחשב מיידית אלה צריך ללחוץ על נעל או צא ורק אז כיבוי\התחל מחדש וכו'

האם יש אפשרות לקצר את הכיבוי או הריסטרט?
זה לא נכון, יש אפשרות לכבות מידית
13/05/14 20:43
30צפיות
זה לא נכון, יש אפשרות לכבות מידית
האם שדרגת ל 8.1 ? לחצן ימני על כפתור ההתחל ושם יש אפשרויות של "כבה או צא"
צרפתי צילום מסך.
לא שידרגתי ל8.1
13/05/14 22:07
18צפיות
זה עושה לי בעיות
אני עידין עם 8
אוקיי, אז ככה
13/05/14 22:56
16צפיות
קח את סמן העכבר לפינה השמאלית למטה (אם המערכת שלך באנגלית אז הצד הימני למטה), יפתח חלון הצ'ארמס, בחלון הצארמס לחץ על הגדרות, ואז על "הפעלה וכיבוי", ותוכל לכבות את המחשב.
וכדאי מאוד מאוד לשדרג ל 8.1. בדוק מדוע זה לא מצליח. ובנתיים תוכל להתקין classic shell, ויהיה לך תפריט דומה לזה של windows 7 ותוכל לכבות את המחשב מתוך התפריט הזה כמו שאתה רגיל מגרסאות windows קודמות.

http://www.classicshell.net/
יש אפשרות ב 8.0 גם
13/05/14 23:26
18צפיות
לוחצים ALT+CTEL+DEL וניתן לכבות על סימן כיבוי/צריכת חשמל .
אופציה אחרת - להגדיר את סגירת המיכסה כ-כיבוי
14/05/14 00:12
16צפיות
באפשרויות מתקדמות של תוכנית החשמל, ניתן להגדיר מה יעשה כפתור ההדלקה/כיבוי וכן סגירת ה'מסך'.

אני אגב לא מכבה אף פעם לגמרי. מגדיר מצב 'שינה' עם סגירת המסך, וששעה לאחר מכן יכנס מצב 'שנת חורף', שהוא כיבוי מלא לכל דבר.   
תוכנת נגן סרטים שמוצא כתוביות
13/05/14 15:30
22צפיות
אני מחפש נגן סרטים שמוצא לך אוטומטית תרגומים וכתוביות לסרט. מישהו יכול להמליץ לי אחת כזאת? אני לא רוצה את התוכנה bsplayer משום שיש וירוס. ברגע שאני מוריד אותה האנטי וירוס שלי אומר שיש בה malsign generic
אין בה וירוס אלא פירסומת. אפשר להתקין גם
14/05/14 00:15
20צפיות
בלעדיה, ע"י תשומת לב לאשף ההתקנה (לבחור תמיד ב-CUSTOM ושיהיו אפשרויות לבטל).

גם VLC אמורה לדעת להוריד כתוביות, אבל לא בדקתי (העבריות אגב יהיו רק אלה שבאתרים הזרים; TOREC וסאבסנטר לא תומכים בהורדה כזאת).

אופציה אחרת היא למצוא עם תרגום מובנה (SDAROT).
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום