לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים לפורום אנשי קבע!

יצאתם לקצונה או שהחלטתם לחתום קבע בגמר שירות החובה?

מקומכם איתנו.

כמו כל התחלה, גם הכניסה לקבע מלווה בהרבה שאלות - זכויות, חובות, תנאי שירות, זכאויות שונות, תלוש המשכורת שפתאום נוספו לו הרבה סעיפים ועוד ועוד.

כאן בפורום אנשי קבע נשמח לענות לשאלות, להכווין ולייעץ מניסיוננו וכמובן לבנות קהילה פעילה שתהווה את מוקד המידע הטוב ביותר לאנשי קבע ברשת.

רק בקשה אחת לנו אליכם - שימרו על ביטחון מידע. אין לציין מספרי יחידות ומידע מסווג.

וינטרפרש

2 שאלות-גמול הישתלמות ואחוז תמריץ
21/01/12 16:41
19צפיות
שלום לכולם.

אני איש קבע בדרגת סמר משרת ברמת פעילות א'
המקצוע שלי אמור לזכות אותי בתמריץ 15
ברצוני לדעת עם אני אקבל את התמריץ כבר מהשנה הראשונה או רק מהשנה השניה.

ובקשר לגמול הישתלמות, רציתי לדעת עם איש קבע כמוני בלי תואר יכול להתחיל לצאת לקורסים בישביל ה-400 שעות הנדרשים, או שאני צריך להגיע לדרגת רסר ורק אז כל הקורסים שלי הירשמו לי לגמול א'.
אני לא ממש מבין בנושא עם אפשר איזה שהו הסבר קטן אני הודה לכם מאוד.

תגובה
21/01/12 17:26
7צפיות
א. לא "הודה" אלא "אודה".

ב. לגבי התמריץ, מה המקצוע שלך? יש לך השכלה על תיכונית? באופן עקרוניי תמריץ מקבלים מהשנה השנייה בקבע ומקבלים רטרואקטיבית על הראשונה.

לגבי גמו"ש, ובכן, גם לכאן נכנסת שאלה ההשכלה. קורסים בצה"ל תמיד צריך לעשות, צא לכל קורס שנותנים לך ואל תחכה שיתנו, תברר בעצמך מול מדור נגדים במפקדה החיילית שלך מתי יש קורסים ואם ישנם הקצאות לפיקוד שלך ותדרוש ממפקדיך לצאת לאותם קורסים.
גמו"ש לא מקבלים מדרגת רס"ר, זה כיום מעט שונה ולפי מה שהבנתי זה מצריך כ-9 שנים בקבע.
לתשובתך
21/01/12 18:32
3צפיות
בגרות מלאה יש לי, המקצוע שלי הוא חמש צריח, ואני שואל את זה כי אמרו לי שבגלל שאני רמת פעילות א' אז ישר אמור ליהות לי תמריץ 15, וזה מה שאני רוצה לדעת.

לגבי הגמו"ש, אני שואל עם אני יכול כבר מעכשיו להתחיל את ה-400 שעות שלי כי אני יודע שזה נשמר ל5 שנים ואני מועניין מאוד להתחיל בלימודים כבר מה השנה, אז אני בודק עם זה אפשרי.

תודה
תשובות-
22/01/12 08:46
5צפיות
התמריץ הוא תלוי מקצוע.תגיד באיזה מקצוע אתה משרת ואומר לך .
הגמול- לא רשמת אם אתה עם לימודים או לא.אם אתה עם לימודים (הנדסאי\תואר) אז אתה לא צריך להמתין,רק לאסוף שעות ולהזין גמול א'.
אם אתה ללא לימודים אין לך מה למהר-תאלץ להמתין לדרגת הרס"ר.עד אז אין לך מה לאסוף שעות.
תיקון-לא ראיתי שרשמת את המקצוע:
22/01/12 08:49
10צפיות
כעיקרון אתה זכאי לתמריץ לאחר שלב 9.
כל השאר כמו שכתבתי-אם בא לך לאסוף שעות-זה לא נורא.רק תראה שאתה לא מבזבז זמן כי דרגת רס"ר היא כידוע לא נפוצה כלכך היום....מי יודע איפה תהיה עוד 7 שנים???
קרן השתלמות
22/01/12 09:57
7צפיות
אשמח לקבל מפה עזרה!
שירתתי בקבע לפני כ10 שנים,אז נפתחה לי קופת גמל,לא זוכרת איפה?!
האם יש פה מישהו שהיה בקבע בתקופה ההיא ו'או יודע להיכן היו מופרשים הכספים,שכן יש לי שם כ5000 ש"ח שאני רוצה למשוך.
תודה מראש
כרטיס נקודות
20/01/12 20:41
9צפיות
שבת שלום לכולם,
במידה וטרם הוזן לי קיצור שירות אך מכסת הנקודות שניתנה לי הינה שנתית,
האם לאחר הזנת תאריך השחרור החדש המכסה תותאם למכסת הימים שאשרת בפועל?
האם נקודות שניצלתי בפועל יקוזזו מהשכר רטרואקטיבית?

תודה
º
תנסה לברר את זה מול מופ"ת
21/01/12 17:54
10צפיות
שאלה - תמריצים ומשכורת
20/01/12 19:01
16צפיות
היי מה המצב כולם ?
שאלה לי אליכם , תודה מראש למגיבים !

אני ר'שניק - 8 חודשים בקבע (חתום לשנה) , גמוש א ותואר טכנאי (יג) ברמת פעילות ד' ובעל של 11 ...
אולי אמשיך תקופה נוספת ביחידה אחרת בה רמת הפעילות היא ג'.

השאלה היא - (ואולי היא לא קשורה לכמה מה שכתבתי פה LOL ) - מה זה תמריץ 20 ?
שמעתי שזה תוספת שמקבלים אחרי שנה בקבע , זה נכון ? ומהיא התוספת ? לאיזו תקופה צריך לחתום ?

בנוסף , מה ההבדל במשכורת בין רמת פעילות ד' ל ג' ?

כל עזרה/הערה שקשורה לעניין תתקבל בברכה.
בעל של 11?
20/01/12 19:52
10צפיות
אתה שייח' סעודי?

או שזה הסיפור כיסוי של גואל רצון... הוא לא מת... רק נכנס לקבע.. (שזה דומה)

תוספת רמ"פ ג' היא קצת פחות מ-500 ש"ח ברוטו.

תמריץ 20 הוא תוספת יוקר של 20% מהמשכורת הקובעת שלך. לא מקבלים אותה לאחר שנה בקבע, לא בכל מקצוע, אבל אני מניח שבמקצוע של טכנאי כן.

לאיזו תקופה צריך לחתום? לעוד שנה לכל הפחות.
שלב 11 ***
21/01/12 00:13
6צפיות
מצחיק אתה חחחח

"לא מקבלים אותה לאחר שנה בקבע" - אז מתי כן מקבלים אותה ?
באשר לשאלתך,
21/01/12 09:14
8צפיות
היא מיותרת, קרא את המשפט שרשמתי עד הסוף
שירות קבע - תנאי שירות ; החובות בשירות
19/01/12 19:45
21צפיות

הוראות הפיקוד העליון 3.0501

17-
ד. דיון בפומבי על ענייני השירות -
חייל בשירות קבע לא יחווה דעה בפומבי, בכתב או בע"פ, בעניינים הנוגעים לשירותו, אלא אם כן קיבל רשות לכך מאת הרמטכ"ל או ממי שהוסמך על ידו למטרה זאת.

האם לדעתכם קיימת הפרה של הפקודה בעצם קיום דיון בפורום מסוג זה ?

האם משרתים פעילים שמוחים כאן על תנאי העסקתם או דנים בנושאים צבאים עלולים לעמוד לדין משמעתי ?

תגובה
19/01/12 19:59
9צפיות
מן הסתם, רוב אם לא כל המשתמשים שכותבים כאן, אינם מזדהים בפרטיהם האישיים...

ואם צה"ל יהיה כ"כ משועמם וירצה בכל זאת לאתרם (ע"פ כתובת IP), הוא יצטרך להיאבק משפטית מול חברות האינטרנט בקרב שהוא יהיה ממש מלחמת התשה.

זה קצת שונה מהפייסבוק.

כך שהאם זה מותר? לא, האם גנב הוא גנב כל עוד הוא לא נתפס? ....אומרים שלא

בכל מקרה.... מה'כפת לי אני.... אני לא בקבע
תשובה
21/01/12 17:58
6צפיות
חוץ מהמנהל כאן שפרטיו רשומים בתפוז אני מאמין שזה יהיה סיפור לאתר מישהו שכותב בתפוז בלי פרטים אישיים אמיתיים.
העניין הוא לא אם יאתרו או לא
22/01/12 20:49
6צפיות

אלא אם הדיון בפורום הוא עברה על הפקודה.. וכמו שאמר למעלה האדון כנראה שכן ( למשרתים פעילים כמובן.. ).

חבל
º
אבל לא כל דיון אלא רק בנושא מסוים
22/01/12 22:02
3צפיות
והפורום הזה כבר דוגל שנים רבות במדיניות
22/01/12 22:43
5צפיות
קפדנית מאוד של בטחון מידע צבאי כאן.

האם הוא צריך להקפיד על על מדיניות איסור הבעת ביקורת על צה"ל מאת אנשי קבע? זו שאלה טובה

האמת? אני חושב שמעבר לסוגיית חופש הביטוי, זה גם בלתי ישים, כי מחר מגיע לכאן משתמש שמציג את עצמו כמשרת קבע, ולבסוף מתברר שהוא בכלל לא בקבע.... או לחילופין, כותב כאן גמלאי של צה"ל ומביע ביקורת על צה"ל, זכותו המלאה, או לחילופין, יש כאן משתמש שמצהיר על עצמו כמשתמט אבל הוא למעשה משרת קבע שבא לפרוק כאן זעם על תנאי שירותו...

האם צה"ל מתכוון להשקיע משאבים בשביל להילחם בתופעה הזו?
תשכחו מזה.
º
*על על= גם על
22/01/12 22:44
º
26/01/12 01:37
תכנית טלוויזיה מחפשת אנשי קבע
18/01/12 14:31
8צפיות
העונה החדשה של התכנית משפחה חורגת יוצאת לדרך!

אנו מחפשים אנשי קבע אשר משתחררים בקרוב ומעוניינים לקבל העצמה אישית

וכלכלית בדרכם החדשה באזרחות

לפרטים נוספים ניתן לפנות למספר: 054-4007766 או למייל: rona@kol-miney.com
אף אחד לא רוצה?
21/01/12 18:01
3צפיות
כנראה שאם יהיה איש קבע שירצה שיציגו אותו בתור משרת צבא קבע לשעבר בטלוויזיה הוא כבר ילך על כל הקופה באח הגדול או הישרדות.
השתתפות בהוצאות מטפלת
18/01/12 08:16
36צפיות
לאור התוספת האחרונה למשפחה, אמורה לחזור בקרוב מחופשת לידה ומתלבטת לגבי מסגרת.
הבנתי שמתחת לגיל 5 מגיע השתתפות בגן ילדים כ1000 ש"ח בחודש, האם זה אוטומטי או שמחייב הצגת חוזה מול הגן? האם תקף גם לגבי מטפלת?
תודה
º
1000 ש"ח????איפה זה כתוב??
21/01/12 00:57
18צפיות
אחרי השחרור
17/01/12 17:57
6צפיות
היי,
אני משוחררת כבר מעל שבועיים משירות קבע של שלוש שנים.
הבנתי שאני אמורה לקבל 28 אחוז מהפיצויים כעשרה ימים אחרי, עדיין לא קיבלתי.
האם אני אמורה גם לקבל הביתה פירוט של מה נכנס לי בחשבון ומדוע למרות שכבר אין לי תלושי שכר? (כמו למשל הפיצויים, כמו הפידיון של ימי החופשה שנותרו לי)
במת"ש עונים לי בקוצר רוח כאילו אני מטרידה אותם ומנפנפים אותי בתשובות שאני לא מבינה ("אנחנו שולחים לך עלון הביתה!"). בשלישות של היחידה כבר לא עונים לי ולא חוזרים אליי לשיחות, גם לקבל את התלןוש האחרון כדי שבכלל ישלחו אותו ליחידת משנה שלי שאני אבוא לאסוף אותו עשו לי טובה ששלחו לי.
אולי אתם תוכלו לעזור לי?

תודה,
º
מכיר את זה... יכולים לחרפן המת"ש האלה
17/01/12 21:56
5צפיות
תגובה
23/01/12 21:19
4צפיות
תרשמי באתר https://www.aka.idf.il/main/sachar/ הם ישלחו לך סיסמה הביתה, ותוכלי להכנס ולראות את כל התלושים האחרונים.
האחוזים מהפיצויים ייכנסו חודשיים אחרי... ככה לפחות מה שהסבירו לי כששאלתי. פדיון ימי החופשה ייכנס בסגירת השנה שלהם - ברבעון הזה של השנה.
אגב, איפה שירתת?
סיכום חופשות
17/01/12 01:28
3צפיות
שלום לחברי הפורום,

שנה שעברה יצאתי לטיול קטן בהודו מ 15.12.10 עד ה 14.1.11.

בשנה האחרונה (2011) לא לקחתי ימי חופש בכלל,
האם אני יכול להחשיב את ימי החופש שלי כימים שהייתי בחו"ל באופן רטרואקטיבי? אה?

לא הבנתי
17/01/12 15:25
לא לקחו לך חופש על הימים האלה?
או שהיית בחל"ת? (וגם אז רק אם נגמר החופש)
יצאתי לחופשה שנתית
17/01/12 16:49
1צפיות
הורידו לי מהמשכורת בכותרת של 'ניצול יתר של חופשה שנתית' מתאריך 1.1.11 עד ה15.1.11, זאת למרות שסיימתי את שנת 2011 עם כ15 ימים חופש שלא ניצלתי אותם.

º
נשמע מוזר מאוד
17/01/12 17:18
1צפיות
שליש ממשרתי הקבע מחפשים עבודה חלופית
16/01/12 21:30
32צפיות
16/01/2012
ראש אכ"א : שליש ממשרתי הקבע מחפשים עבודה חלופית במהלך שירותם ו-80% מהם סבורים שמחוץ לצבא ישתכרו יותר

דיון סוער התקיים היום בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת בראשות ח"כ חיים כץ (ליכוד), בנושא אופק השירות של משרתי הקבע בצה"ל וגיבוש הסכם שכר עבורם.

יו"ר הוועדה, ח"כ כץ, פתח את הדיון ואמר: "כשדנו בוועדה זו על העלאת גיל הפרישה לאנשי הקבע חששנו מאיבוד האטרקטיביות של השירות הצבאי בגלל חוסר יכולת של חיילים להתקדם; אם עד כה נשארו באותה דרגה 5 שנים, הרי שכעת הם עלולים לשהות בה 15 שנה. אם יחשוש איש קבע שאין לו אופק ואפשרות לקידום, יפרוש. לכן דרשנו לערוך תכנון מקיף".

במהלך הדיון התקיים דו-שיח נוקב בין ראש אכ"א האלופה אורנה ברביבאי, לבין הממונה על השכר והסכמי העבודה במשרד האוצר, אילן לוין.

ברביבאי: "אם לא תהיה התאמת מודל שכר למודל הקבע החדש שנחתם באוגוסט 2010, לא ניתן יהיה לממש את מודל הקבע החדש. איך נבטיח שהטובים יישארו, אם האטנו להם קידומים, הארכנו להם את השירות והפחתנו את שכרם? אני מוטרדת מהירידה בתפישת צה"ל בעיני המשרתים בו; מסקרים שערכנו עולה כי 80% ממשרתי הקבע  סבורים שהם יכולים להשיג עבודה רווחית יותר מחוץ לצה"ל, רובם אינם חוששים מהיפרדות מהצבא, שליש מהם מחפשים עבודה חלופית ושני שלישים מסרבים לחתום לתקופה נוספת. לצערי, לא נוצר הקשר הראוי עם משרד האוצר כדי לדון בנושא".

לוין: "עד היום לא ראיתי את מודל השירות החדש ולא התקיימה פגישת עבודה בנושא למרות שאני יזמתי פגישות".

ברביבאי בתגובה: "אני אישית יזמתי פנייה בנושא, ונעשו פניות מטעמי יותר מפעם אחת. אני מציעה לא להטיל דופי בזה שצה"ל לא רצה לקדם את מודל הקבע. יש לי ניירת והוכחות. האוצר בחר שלא לדון ולא לעסוק בעניין עד לרגע זה וזאת עובדה, היתה התעקשות לא להתקדם מילימטר עד שמסיימים את הצמדת הגמלאים למדד".

יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ פנה לאילן לוין ואמר: "אנחנו בוועדה מרגישים מרומים. התחייבתם שתוך 3 חודשים יסוכם נושא אופק השירות. עבדתם עלינו, על כנסת ישראל. לא הייתי מעלה את גיל הפרישה למשרתי הקבע אם הייתי יודע שלא תעמדו בהתחייבויות ליצור אופק שירות בצידו. הוועדה תקיים דיון המשך ב-14 במרץ, ועד אז אני מצפה להתקדמות ראויה".

http://portal.knesset.gov.il/Com28avoda/he-IL/Mess...
º
ו-99% מתוך אותם 80% יהיו ככל הנראה צודקים
16/01/12 22:48
7צפיות
העניין הוא שההמון כבר התחיל לצאת
16/01/12 23:05
10צפיות
בשנתיים האחרונות יש יציאה המונית (מרצון)  של אנשי קבע ראשוני שפשוט מאס במערכת.

נגדים בשנה השלישית והרביעית שאף סומנו למובהק עזבו הרבה עמדות מפתח בתפקידים שאני מכיר אישית והשאירו חור שבינתיים אף אחד לא ממלא.

מהכתבות האלה עולה שנושא המודל החדש שאמור לתקן את המצב כלל לא נכנס לשיחות עם האוצר בניגוד גמור למה שצה"ל מציג לחיילו בשנה האחרונה.

הדרך לאזרחות נראית קצרה מתמיד

תגובה
17/01/12 01:08
10צפיות
כן, ידוע, מכיר כמה כאלה... אנשים באמת מוכשרים שצה"ל לא יקבל בחזרה.

מודל הקבע החדש הוא בדיחה לא מצחיקה...
מממ
17/01/12 13:08
8צפיות
בחיל הרפואה כמה שהוא קטן...
2 נגדים בקבע ראשוני בשנה הרביעית עוזבים בסוך החודש הזה..
שנינו כן שנינו סומנו למובהק ואפילו היו סיכומי ראיונות על ידי ע. קרפ"ר לאירגון שאנחנו מומלצי למובהק..
ובכל זאת בעקבות מודל הקבע החדש הגיע הזמן להיפרד מצה"ל...

אני מכפיל את המשכורת שלי בעבודה החדשה באזרחות!!

ובנימה זו עוד 21 יום אזרח!!!
º
שיהיה בהצלחה!
17/01/12 17:17
3צפיות
נכון גם אני לא רוצה אפילו אם יפתיחו לי רנ"ג
17/01/12 19:19
114צפיות
עוד כמה חודשיים. ויאללה טחינה בטכניון.

º
יש גם חומוס
17/01/12 19:38
4צפיות
הולך לטכניון, ולא יודע לכתוב "יבטיחו"...!
19/01/12 17:28
8צפיות
ואל תאמרו לי-טעות,טועים,טעינו.. ראו את המרחק בין האות -פ... לאות-ב..
מילא הולך לטכניון
19/01/12 17:39
7צפיות
אבל מרצים בטכניון שלא יודעים לכתוב על הלוח??!?!?!?!

פשוט ביזיון!!!

או שהסבר אלטרנטיבי ופחות מתלהם יהיה שאין שום קשר בין פוטנציאל אקדמי ובין יכולת דקדוק

(גילוי נאות: הכותב הוא "grammar nazi" בעצמו כי זה לפעמים כיף... אבל יודע שאין שום קשר בין ובין מנת משכל, נפוך הוא, פקולטות ההנדסה בטכניון מכילות לא מעט סטודנטים דיסלקטיים ודיסגרפיים מצטיינים).
º
*נפוך=נהפוך
19/01/12 17:40
6צפיות
מסכימה איתך לחלוטין- אני הייתי כזו
19/01/12 18:25
9צפיות
נגדת בשנה השלישית ועזבתי. עד עכשיו, יותר משנה אחרי,  יש שם בלגאן ולא יודעים מי לשים במקום. שמו מאז שעזבתי מש"קיות על תקן קצינות שימלאו את הפער, הן לא מסוגלות להתמודד עם עומק התפקיד ולהשתלט על הכל. ובסוף מי שסובל זה חיילי המילואים שהן אמונות עליהן כי הן לא יודעות לטפל בדברים כמו שאני או נגדות מקבילות אלי עשו.
בזמנו שעזבתי, התחננו אלי שאשאר, אבל אני לא ראיתי איפה יש לי להתקדם שם ולא היה לי אופק שירות. הרווחתי 4000 שקל ונתתי ימים ולילות. לא ראיתי את בעלי בכלל אלא רק בסופי שבוע, וגם זה הייתי סוגרת שבת לשלוש. היום באזרחות אני גם לומדת לתואר, גם אין לי מירס שמצלצל כל שניה, וגם אני בעבודה מתגמלת במגזר הציבורי.
פחדתי לעזוב את המערכת, בדיעבד זו ההחלטה הכי טובה שעשיתי בחיים עד היום.
º
20/01/12 13:58
1צפיות
אם אני מוצא לנכון להביא לדוגמא
20/01/12 11:11
5צפיות
את החיל שבו אני הייתי, אז בתור חצי שנה מאוגוסט האחרון ועד ינואר השתחררו 9 נגדים מקבע, ועוד 6 נגדים עתידים להשתחרר עד חודש מאי הקרוב.
מה שהמערכת מחוללת זה טעות אנוש שיכולה להוביל לנזק בילתי הפיך.
כאשר הצבא מוציא דברים למיקור חוץ/חברות
19/01/12 19:38
10צפיות
למה שלאנשים תהיה סיבה להות בצבא?
פעם היה צריך נגד במטבח. היום רס"ר הבסיס הוא גם זה שמורה לעידית מה לעשות.
º
מי זאת עידית?!
19/01/12 19:48
7צפיות
"-----"
19/01/12 19:59
9צפיות

זאת :
http://www.idit-dan.co.il/about

ד.א כל קשר בין המוצג באתר למציאות בצבא הוא מקרי בהחלט .
לא הבנתי
19/01/12 20:01
6צפיות
בצה"ל כיום, כל שירותי ההסעדה מסופקים ע"י קבלן חוץ אחד? נשמע לי ממש בלתי אפשרי.
ממש לא
20/01/12 13:57
5צפיות

חברת "עידית" מפעילה את פרוייקט "קשת טעמים" במספר בסיסיים עורפיים ( ידוע לי על הקריה , תה"ש וצריפין) .

בנוסף קיימות עוד מס' חברות שנותנות שירותי הסעדה ליחידות קטנות שבדרך כלל רוב המשרתים בהן הם ע.צ או קבע.

מעבר לכך כל המטבחים הם בהפעלת הצבא.
ולפי מה שהבנתי...
20/01/12 15:31
4צפיות
עד סוף 2012 זה הולך להשתנות... ולמעט מוצבים או משהו דומה כל יחידות צה"ל יהיו במתכונת של הסעדה אזרחית.
כתבה נוספת
16/01/12 22:59
6צפיות
זה ברור
17/01/12 17:37
6צפיות
גם אני השתחררתי לא מזמן אחרי שלוש שנות קבע , ואני מרוויחה פי 2 ממה שהרווחתי בקבע ונהנית יותר. (ואין לי שום תואר עדיין או השכלה)
כך גם שלוש מחברותיי.\
הצבא חייב להתעורר מהר מאוד ולשפר את התנאים והשמכורות של אנשי הקבע, או שיישאר עם אנשים בינוניים שמפחדים לצאת החוצה.
הבעיה לדעתי היא רק בקבע הראשוני כי בקבע מובהק
20/01/12 20:37
18צפיות
אנשים דווקא חיים טוב - רס"נים (גיל 27) כבר מקבלים רכב והחזר של כלל ההוצאות (גני ילדים וכו'),
מקבלים משכורת שמנה מאוד עם גמו"ש ואלף רכיבי שכר אחרים,
לומדים תוכ"ש/עלח"ש (על חשבון הצבא) יומיים בשבוע (ע"ע חלק מקציני תה"ש והקריה)
ועל התועלת של חלקם הגדול למערכת אפשר להתווכח.

רק בקבע ראשוני אתה טוחן שעות, שבתות וחגים, מקבל משכורת שחבריך עושים במלצרות
ובחברות סלולר במשמרת של 8 שעות, ועושה את כל העבודה שהרס"ן שצוין מעלה לא עושה..
(אה וגם משלם על מירס שמצלצל 24/7/365)
אולי מובהק אצל קצינים עדיין סבבה.
20/01/12 22:22
15צפיות
אצל נגדים זה לא! פרט לקביעות המצב הוא על הפנים.
כמובן שמשכורות טובות יותר אבל עדיין פרט לרמיסת זכויות ותנאים היה צימצום משמעותי בתקנים ובפועל אותו נגד עושה עבודה של 2-3 נגדים (ככה אצלי וזה ללא הגזמה-אני מח"א). ככה שבפועל יש המון המון עבודה ואתה נעלץ להשאר ערבים, ימי שישי ואם ביקורת אז גם שבת מצד אחד זה אסור מצד שני אם לא תעמוד בביקורת המפקד ישפוט אותך.
ומה גם שלפי מודל הקבע החדש רסר זה כבר לא באמת יהיו קביעות.
º
מסכימה עם כל מילה!
27/01/12 23:41
8צפיות
הקפצה באמצע חופשה
15/01/12 20:03
12צפיות
התקשרו אלי עכשיו, להגיע לבסיס מחר, לבירור כלשהו. אני  בחופש חתום ומאושר ויש לי סידורים שאי אפשר להזיז מחר, תור שנקבע מראש שלשמו בכלל לקחתי את החופש.
הסברתי את המצב למפקדת שלי אבל היא מתעקשת שאני חייב להגיע מחר. הצעתי להסביר את מה שאני צריך להסביר בטלפון,( זה אפשרי בגלל מהות הענין) אבל עדיין יש התעקשות שאגיע.
הבירור ניתן לביצוע גם מחרתיים, לא ממש משהו דחוף וקריטי.
אם אני מפספס את התור מחר, המצב בלתי הפיך. האם יש לה זכות להקפיץ אותי לבסיס באמצע חופש חתום ומאושר לצרכים שאינם מבצעיים? אם לא, האם למישהו יש אסמכתא שאוכל להראות לה?
את באמת בת 47?
15/01/12 20:15
8צפיות
אין לי אסמכתא, אבל אם החופש מאושר, למיטב ידיעתי.....למעט פעילות מבצעית לא ניתן לחייב אותך לחזור ליחידה.

º
זה לא היוזר שלי....
15/01/12 20:27
3צפיות
אם אינני טועה
16/01/12 00:53
6צפיות
חייבים אישור של סא"ל ומעלה בכדי לבטל חופשה.
מהבחינה הזו היא מכוסה...
16/01/12 07:01
5צפיות
הבירור הוא עם מפקד היחידה בדרגת אל"מ. אבל זה בירור שיכל להתבצע לפני שיצאתי לחופש ויכול להתבצע אחריו ללא בעיה ובלי נזק. השאלה שלי היא, האם חוץ מהעובדה שהזימון לא סביר ולא הוגן האם יש בו שמץ של אי חוקיות? אני בכל מקרה לא יכול לפספס את מה שקבעתי להיום ואין לי ברירה אלא לא להופיע לבירור. הודעתי להם אתמול בערב שאני לא אגיע.. אבל... הם עדיין רוצים לקיים את הבירור דוקא היום... סתם התעקשות של מישהו ביחידה.

תודה
בוא נגיד את זה ככה
16/01/12 12:07
5צפיות
להעמיד אותך לדין על סירוב פקודה, לא נראה לי שהם יכולים.

ניסיתי למצוא סימוכין כלשהו לפקודה, אבל אני לא בצבא... אז אני מוגבל באפשרות החיפוש שלי.
עוד מתנה מטעם המערכת
15/01/12 08:39
19צפיות
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4175435,00...

אני חושב שהשלב הבא זה ביטול טיפולי שיניים לחיילים (וקבע) בחינם.

לפעמים אני מרגיש כיאילו אני על ספינה שטובעת. מזל שאני ניצול
האמת שזו "מתנה" מוצדקת
15/01/12 10:04
11צפיות
אולי דבריי יעצבנו כאן אנשים, אבל מבחינה אובייקטיבית, כמו שהאוניברסיטאות אינם מממנות נסיעות פרטיות של סטודנטים,
כמו שמקומות עבודה אינם מממנים נסיעות פרטיות של עובדיהם.

כך גם צה"ל לא צריך לממן נסיעות פרטיות של חייליו.
ממש לא מסכים איתך
15/01/12 16:53
7צפיות

א. פשוט בושה להגביל *גם* את חיילי החובה ( ואתה יכול לקרוא את כל הסיבות לכך בכמעט 2000!!! תגובות שפורסרו לכתבה ) .

ב.אלפי אנשי קבע (וגם חיילי חובה ) נשלחים למשימות יומיות בתחבורה ציבורית , המשימות האלה לא בקו הנסיעה שלהם לבסיס ושאף אחד לא יצפה שאיש קבע יממן נסיעות של הצבא על חשבונו כמו שבמקומות עבודה פרטיים לא מממנים.

ג.אני לא מאמין שהנושא הזה יעבור, במידה וכן הצבא שם לעצמו רגל כמו שלא עשה מעולם .
ועכשיו גם רשמית מדובר צה"ל
15/01/12 16:59
6צפיות
זה אומנם משמח אבל זה אומר שיקצצו ממשהו אחר.
15/01/12 17:47
4צפיות
.
וחסר איפה -?-
15/01/12 18:11
3צפיות

הבזבוז הכי גדול בצבא מתחיל ונגמר בדברים הכביכול קטנים שלא אפרט אותם כאן מפאת כבוד הצבא...

צה"ל יוכל לחסוך מליארדים בשנה כשיצליח לבנות מערך שידע לתמחר את הדברים הקטנים הללו ( אתן דוגמא : כל מטבח בצבא זורק טונות של מזון חדש לפח )

לא לבנות טנק או מערכת ובטח שלא לסגור לחיילים את האוטובוסים- זה לא חסכון זה בזבוז.

במלחמה הזאת צריך להלחם על איפה הולך השקל ולא המיליונים שכל אחד יכול לשים עליהם את האצבע.
מצטער לתקן אותך (בוריס, כנס ותקרא)
15/01/12 18:19
4צפיות
סוגיית המזון זוהי מיסקונספציה נפוצה, שככל הנראה לעולם לא תתנפץ (ככל הנראה בגלל הדת היהודית שרואה בחומרה את איסור"בל תשחית" בהקשר של זריקת מזון, וגם הקונוטציה של השואה והפוגרומים שטובעה עמוק בדמנו)

מבין פילוח משקי המשאבים בצה"ל, משק המזון הוא המשק שעולה הכי פחות לצה"ל, כאשר המשקים הכי יקרים לצה"ל כל שנה הם משקי השכר וההובלה.
נוסיף לכך את השיקול הסניטרי שלהרבה מבטחים בצה"ל אין את האפשרות לצינון מזון, וכך ע"פ פקודות ברה"צ, מזון שלא נצרך חייב להיזרק.

אני יכול לתת דוגמאות מכאן ועד להונולולו על הבזבזנות בצה"ל... בעיקר מתחום הציוד, ההובלה והתחמושת....

בוריס יצדיק אותי כי "תקלות הובלה" מפגרות שיחידות עדיין עושות הן דבר של שגרה, רק תקלות ההובלה הללו עולות לצה"ל עשרות מיליוני ש"ח בשנה.

"במלחמה הזאת צריך להלחם על איפה הולך השקל ולא המיליונים"- עיקרון פארטו וטובי הכלכלנים בעולם, וגם אני שאני לא מומחה, לא מסכימים איתך
במודע לא הבאתי דוגמאות של ציוד
15/01/12 18:34
3צפיות
כי אין לזה מקום בפורום.

הדוגמא של המזון באמת מוכרת לכולם והבעיה היא לא במה שמתקלקל אלא במה שמגיע.

כשיחידה קטנה מקבלת אספקה דו שבועית של גדוד (ואני לא מגזים) ואוטומטית מתחילים לזרוק גם מוצרים שיש להם עוד שבוע לחיות על המדף- זו בעיה קשה, גם כלכלית וגם מוסרית .

חיפשתי "עיקרון פארטו" וישר עלו המילים הללו " חוק פארטו איננו מדויק,". . .  וזה בדיוק מתאים כי הצבא זה לא חברת הייטק שיודעת כמה גרם קפה נצרכים בצורה יומית- אלא מערכת כבדה שצריכה "שימון" כספי כבד על מנת שכל המנגנון הזה יפעל בלי בעיות.
ושוב הבעיה שהצגת
15/01/12 18:51
3צפיות
היא מנקרת עיניים (מוסרית) אבל היא בזעיר אנפין (לא ממש כלכלית)....

אבל מה שמשותף לכל מה שהוזכר למעלה... זה לא בעיה מערכתית, זו בעיה של תכנון לא נכון של מי שמזמין את המזון, ולצערי.... גם אנשים שעוסקים בהזמנות מזון כבר 20 שנים.... פשוט לא פתחו חוברת הדרכה של מרכז מזון בחייהם והם עושים טעויות מפגרות.

חוק פארטו אינו מדויק... גם ערך של תאוצת הכבידה של כדור הארץ בגובה פני הים 9.81 מ' לשנייה בריבוע אינו מדויק.

אבל מבחינת ניהול מלאי.... ותמחור, חוק פארטו הוא קירוב טוב של המקור.

גם חברת הייטק לא יודעת בדיוק כמה קפה היא צריכה, וצה"ל דווקא יודע די טוב כמה קפה הוא צריך.

ולצערי כל אותן 2000 תגובות כשלו בהבנת הנקרא
15/01/12 18:09
2צפיות
"בהתייחס לסוגיית ה"רב קו", בצהריים אמרו בדובר צה"ל כי "הנושא נמצא בעבודת מטה שטרם אושרה בצה"ל, וגם אם תתקבל לא תגרור כל פגיעה בזכויות החיילים. חיילי צה"ל ימשיכו לנסוע בנסיעות במדים כבעבר וללא כל הגבלה".

ההודעה הרשמית מדו"צ היום הייתה כי חיילים במדים ימשיכו לנסוע ללא הגבלה.

די ברור שהכוונה מתייחסת לחיילים בתפקיד. כי מן הסתם חיילים ללא מדים, לא נסעו חינם בתח"צ. לא בעבר, לא בהווה ובטח שלא בעתיד.

באשר לנסיעה על מדים- לענ"ד, אני לא מוצא שום סיבה מדוע צה"ל (ספציפית צה"ל, אני שולל זאת על הסף אלא רק את הגוף המממן) צריך לשלם עבור הנסיעות הפרטיות של חייליו שאינן קשורות לביצוע תפקידם הצבאי.

ותגובת צה"ל אומרת כי הנסיעות גם אם ההחלטה תתקבל יהיו רלוונטיות רק לחיילים במדים. כך שהטענות של: "למה חייל חיפאי צריך לשלם על נסיעות לחברתו או סבתו בירושלים?" אינן רלוונטיות כלל וסתם עשו מהומה רבה על לא מאומה.

להערכתי, לא ירחק היום בו כפי שנעשה לפני מס' שנים ברכבת בה הוגבלו הנסיעות לחיילים, כך גם יבוצע באוטובוסים, כמו שהייתה תרעומת, כך תהיה בעתיד... ובסוף כולם יתרגלו לכך.
צה"ל בשפל של כל הזמנים
15/01/12 16:56
8צפיות
מה יהיה צעד הבא של צה"ל ? שחיילים יתחילו לקח אוכל מהבית לצבא לשבוע ימים ?
דרך אגב זה כבר קורה שנים
15/01/12 17:02
6צפיות

בהמון משימות הגנ"ש -
אי אפשר לסמוך שהצבא ישלח לך מספיק אוכל , וגם אם שלח מספיק זה בדרך כלל מתבסס על טונה ולחם.
מי כמוני מכיר את זה
15/01/12 19:18
8צפיות
יצא לי לצאת להגנ"ש ולהוציא 300 ש"ח על אוכל, בושה לצבא
למנויי אורנג' דרך מועדון "חבר"
15/01/12 01:18
83צפיות
קניתם אולי מכשירים אחרים בהנחה, חוץ מאלו שהם מציעים? (אייפון 4, מוטורולה אטריקס ומכשיר בשקל)
הפרת חוזה קבע
14/01/12 14:35
116צפיות
שלום,
חתמתי שנתיים ו-9 כדי לצאת לקצונה בתקן קבע, ועכשיו אני מעוניינת להפר את החוזה ולהשתחרר (נשארה לי עוד שנה). מה אני צריכה לעשות ובמה זה כרוך (קנסות וכו')?

תודה מראש
תגובה
14/01/12 14:53
30צפיות
אם לא קיבלת מענק חתימה כלשהו.... או לימודים תמורת החתימה.... את לא אמורה לשלם קנס כלל... זו אגדה אורבנית צה"לית שנוצרה כדי להפחיד אנשים לא לזוב את הצבא.

מה את צריכה לעשות? ללכת למלא טפסים בשלישות ובמקביל לעדכן את מפקדייך ולבקש ראיון עם מפקד היחידה (בדרגת סא"ל ומעלה).

בהצלחה.
º
קורס קצינים לא נחשב כלימודים?
15/01/12 01:06
15צפיות
º
לא
15/01/12 01:12
10צפיות
מה שכן אם היא מקבלת דרגת שכר סרן
20/01/12 20:30
20צפיות
היא תצטרך להחזיר את ההפרשים.
קרן השתלמות וכו'
14/01/12 13:01
16צפיות
שבת שלום לכל היועצים

אשמח לקצת סדר...
אנוכי נכנסת לשנת קבע שנייה ועושה מעבר בין זרועי (מחה"א לירוקים)
משהו משתנה עם הקרן פנסיה שלי או שהיא נגררת אחריי?
ממתי אני זכאית לקרן השתלמות?
באיזה שלבים (אם בכלל...) עולה השכר? (דרג מנהלי, שלב מקצועי 11)

תגובה
14/01/12 14:13
8צפיות
צה"ל זה צה"ל והא המעביד שלך, לא חיל האוויר.
למרות שחיל האוויר לא מאמין בזה...... הוא גם חלק מצה"ל

קרן ההשתלמות אמורה להיפתח בכניסתך לשנה השנייה בקבע (ואז איתה גם ירידה מסוימת בשכר בגלל ההפרשות), כתרד ההפרשה הראשונה, תקבלי מכתב לביתך בה יהיה כתוב מתי יהיה אפשר לפרוע אותה.

עליית שכר- עם התקדמות בשלבים מקצועיים, ותק כל שנתיים, השכלה על תיכונית, ולהשתדל לגשת לכל קורס (ולו הכי קטן והכי לא קשור למקצוע הצבאי שלך) ששולחים אותך בכדי שזה יעזור לך לקבל גמול השתלמות.

בהצלחה.
תודה
14/01/12 14:30
6צפיות
כמה מעלה הוותק מידי שנתיים?
תגובה
14/01/12 14:51
7צפיות
בגדול ואל תתפסי אותי במילה, מעלה בחצי אחוז לחישוב הפנסיה, אולי לא תראי את זה בנטו... אבל לפרישה זה חשוב.

אם תסיימי תואר ראשון, התוספת הזו אמורה לעלות כל שנה אם אינני טועה, שוב.....לא לתפוס אותי במילה...

אני כבר לא בקבע זמן רב.
תשלומי הוותק בשירות עולים כל שנה,
14/01/12 21:21
10צפיות
במשכורת ינואר. העליה היא כ- 1% לקובעת ובהתאם לנטו. כל זה נעשה באופן אוטומטי.
כניסה לקבע
14/01/12 10:16
188צפיות
אני עתיד להשתחרר בעוד שבוע...האם אני יכול להתחיל תהליך כניסה לקבע מעכשיו?    מה עוברים בשביל להיכנס לקבע?
תשובות
14/01/12 11:29
29צפיות
"אני עתיד להשתחרר בעוד שבוע"- מזל טוב

"האם אני יכול להתחיל תהליך כניסה לקבע מעכשיו?"- כן, תאורטית

"מה עוברים בשביל להיכנס לקבע?" - האם בכלל המקצוע שלך נדרש לצה"ל?

כנס לקישור שרשום בראש הפורום בצד ימין בצבע כתום, ותראה בעצמך, אם התפקיד שלך מופיע בין התפקידים הדרושים, שלח קורות חיים.
º
עוברים הרבה טרטורים. באיזה תפקיד?
15/01/12 01:08
16צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום