בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים לפורום אנשי קבע!

יצאתם לקצונה או שהחלטתם לחתום קבע בגמר שירות החובה?

מקומכם איתנו.

כמו כל התחלה, גם הכניסה לקבע מלווה בהרבה שאלות - זכויות, חובות, תנאי שירות, זכאויות שונות, תלוש המשכורת שפתאום נוספו לו הרבה סעיפים ועוד ועוד.

כאן בפורום אנשי קבע נשמח לענות לשאלות, להכווין ולייעץ מניסיוננו וכמובן לבנות קהילה פעילה שתהווה את מוקד המידע הטוב ביותר לאנשי קבע ברשת.

רק בקשה אחת לנו אליכם - שימרו על ביטחון מידע. אין לציין מספרי יחידות ומידע מסווג.

וינטרפרש

שאלה לגבי גמו"ש
28/12/11 22:30
3צפיות
אני צריכה לסיים את הגמוש א שלי ולצערי זה לא קל בגלל שצריך 200 שעות מקצועיות +200 משלימות
במקצוע של משאבי אנוש כמעט ואין קורסים מקצועיים .
יש לכם המלצות על מקומות לימוד באזרחות אבל במחיר טוב ומסובסד?
º
מצטרף לשאלה
29/12/11 12:00
1צפיות
שאלה לגבי הבדלי שכר עבור תואר ראשון
28/12/11 21:50
15צפיות
שלום,

אני יודע שאתם לא אוהבים לתת פה הערכות שכר למיניהן, ולכן לא אכנס לפרטים.
אני אשאל רק באופן כללי.. האם 2 אנשי קבע בעלי אותם נתונים בדיוק (מבחינת הנתונים המשפיעים על השכר), אך אחד הוא בעל תואר בהנדסת תוכנה והשני בעל תואר במדעי המחשב, יקבלו משכורת שונה? האם תמיד תואר מהנדס מגדיל את השכר למרות ש-2 התארים זהים כמעט לחלוטין? (ההבדל העיקרי הוא שנה נוספת בהנדסת תוכנה שבה עוסקים בפרויקט ועוד מספר קורסים מצומצם ששייכים להנדסת תוכנה, אך כל הקורסים הבסיסיים שנלמדים במדעי המחשב, נלמדים גם בהנדסת תוכנה).
התשובה היא שאין הבדל במשכורות
29/12/11 12:01
12צפיות
תואר במדמ"ח, ותואר בהנדסת תוכנה, שניהם מקנים דירוג שכר מסוים שנקרא 'דירוג מהנדסים', זהה לשניהם.
מדמ"ח אינו הנדסה
29/12/11 12:56
8צפיות
ולכן למיטב ידיעתי לא יוכר כ"דירוג מהנדסים" אלא "אקדמאי" בלבד.

מהנדס= יכול להצטרך לאיגוד המהנדסים, בוגר תואר ראשון שאינו מהנדס אינו יכול להצטרף לאיגוד.

בסקטור הציבורי קיים הבדל ברור בין בוגר הנדסה ובין בוגר תואר לא הנדסי (וגם בלא מעט מהסקטור הפרטי.... למשל אמדוקס) ...ולמיטב זכרוני ההבדל קיים גם בצה"ל.
יש הרבה מקומות שלא מתייחסים למהנדסי תוכנה
29/12/11 17:15
9צפיות
בתור מהנדסים, ובגלל זה השאלה שלי.

שמעתי לא פעם שמקומות עבודה בעיקר במגזר הפרטי, אינם מבדילים בין בעל תואר במדעי המחשב לבין מהנדס תוכנה, לא מבחינת תנאי השכר ולא מבחינת העדפה בקבלה לעבודה.

בעיקרון הפנתי את השאלה גם בפורום "עבודה בהיי טק" בהתייחסות למגזר הציבורי ככלל, אבל פה אני מפנה את השאלה בנוגע לצה"ל בפרט.

כמו שאמר הבחור מעליך, נראה ככל הנראה שגם בצהל אין הבדל בין 2 התארים.. אני אשאיר מקום לתגובות נוספות ואולי ניפול על איזה בוגר הנדסת תוכנה שמשרת בקבע ויוכל לשפוך אור.
תגובה
29/12/11 18:11
5צפיות
אתה צודק, לא שמתי לך שמדובר על הנדסת תוכנה.. זה קצת בעייתי..

(התכוונתי להנדסה אמיתית )
אני אומר כי אני יודע ולא כי אני חושב
30/12/11 00:35
5צפיות
אני בעצמי עתודאי למדמ"ח, עוד לא בקבע, אבל מלא חברים שלי וכל החבר'ה ביחידה שלי שכבר בקבע עם תואר במדמ"ח קיבלו דירוג מהנדסים. ככה זה. ובכלל - בצבא כל אחד שיש לו תואר במדעים מדוייקים (ובכללם פיזיקה, מתמטיקה ועוד), יקבל דירוג מהנדסים. וזה בדוק
אז מבחינת שכר בוגרים מדמ"ח והנדסת תוכנה
30/12/11 00:43
5צפיות
בעלי תנאים שקולים?
º
מסתבר שכן
30/12/11 09:59
2צפיות
לא מדויק
30/12/11 01:13
9צפיות
מתוך אתר אכ"א (ואפשר גם ישירות מפ"מ הרלוונטית)

דירוג מהנדסים
דירוג שכר הניתן לבוגרי הנדסה או מדעים מדויקים- פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, מדמ"ח, מתמטיקה וכיו"ב. (עד 1/11/99 זוכו השכלות נוספות בדירוג זה, אך מאז, נסגר הדירוג להשכלות שאינן בתחום ההנדסה או המדעים המדויקים, למעט דור מעבר, עד 1/10/01).
לא נדרש תקן מזכה כדי לזכות בדירוג, אלא רק השכלה מזכה.
לדירוגים נוספים ניתן לפנות לאתר מחלקת פרט בנושא.
תגובה
30/12/11 10:01
7צפיות
תודה על התיקון.....

ואהבתי את הכינוי....

אתה מתכוון ללורן גרין זצוק"ל? או לאדוארד ג'יימס אולמוס?
אדוארד ג'יימס אולמוס
30/12/11 18:22
3צפיות
כשיהיה זמן אני אגיע גם להשלים את הקלאסיקה
º
מומלץ בחום!!!
30/12/11 18:44
1צפיות
שאלה לגבי פדיון חופשה
28/12/11 17:18
12צפיות
בעקבות שרשור ממקודם שנאמר שניתן לפדות ימים שנצברו.
איך עושים את זה? לבעלי כל שנה צוברים עוד ועוד ימים ולא מאפשרים לפדות, יש לו כבר מעל ה40 יום צבורים וזה רק הולך וגדל עם השנים. השנה יש לו עוד 20 יום לא מנוצלים.
איך ניתן לעשות את זה ואם בכלל?
מדובר על מפקד לוחם ב-א +.
º
הולכים לשלישות וחותמים
28/12/11 21:03
9צפיות
וככה פודים את כל ימי החופש שנצברו?
28/12/11 21:14
16צפיות
תמיד אמרו לו שאי אפשר לפדות ימי חופש.
בטח שאפשר
28/12/11 21:18
9צפיות
כל שנה (באישור מפקד יחידה) נצברים לו ימי חופשה שלא ניצל, לפי זכאות (עד 12 ימים בשנה).
הוא יכול או לפדות בכסף (שווי מופיע בתלוש לפי ערך יום צבורה ברוטו), או לנצל אם נגמרים הימים, או לשמור לפרישה.
עדיף לא לפדות הכל ביחד כי הוא ישלם על זה הרבה מס
שאלה בנושא
30/12/11 03:15
6צפיות
כל אחד יכול לעשות את זה?
זה לא מדרגה מסויימת?
אם יש לך ימים צבורים אתה יכול לפדות אותם
30/12/11 09:34
8צפיות
ימים צבורים נצברים לאנשי קבע לפי זכאות.
לפי ותק בקבע (צבירה בין 6 ל12 ימים) ובאופן יחסי לשירות בשנה.
לא התכוונתי לצבירה
30/12/11 13:31
7צפיות
התכוונתי  לאפשרות לפדות אותם לכסף.
זה אותו דבר
30/12/11 13:38
9צפיות
אתה יכול לפדות רק ימים שפדית משנה שעברה.
או שאני לא מבינה אותך או
30/12/11 22:00
7צפיות
שאתה פשוט כותב לא ברור.

שאלתי שאלה פשוטה,
האם כל אחד יכול לפדות את הימים הצבורים שלו,או שזה עיניין של דרגה.
º
כל אחד
30/12/11 22:07
7צפיות
נראה לי שאת לא הבנת גבירתי-
31/12/11 02:02
7צפיות
הסבירו לך פה יפה מאוד.
אם מפקד היחידה   (אל"ם) אישר את צבירת ימי החופשה (מספר הימים המותר לצבירה משתנה ע"פ וותק בשירות קבע),אז באיזור חודש פברואר הם כבר מופיעים בסעיף "חופשה צבורה".ברגע שרואים בתלוש את ימי החופשה הצבורה ניתן לגשת לשלישות ולפדות אותם.אין קשר לדרגה בכלל.(כן....אפילו מנהלות רשת).
אחלה,תודה
31/12/11 16:23
6צפיות
שאלתי נטו על הפדיון,לא על הצבירה.
º
נחמד!
28/12/11 11:37
2צפיות
אפליקציה לסמארטפון - מפרטת הטבות כרטיס "חבר"
27/12/11 21:18
348צפיות
מצאתי במקרה אפליקציה מצויינת לאייפון בשם Mobuyli, מראה על גבי מפה את כל העסקים בהם יש זכאות להטבה לעמיתי "חבר". הבנתי שיש אפליקציה זהה גם לסמארטפונים שמריצים אנדרואיד (סמסונג, מוטורולה והרבה אחרים). נראה ומתפקד מעולה.
º
נחמד!
28/12/11 11:37
22צפיות
שעה טובה
27/12/11 19:38
31צפיות
בשעה טובה,
סיכמתי על חזרה לשירות קבע בתפקיד ק. תקציבים....
יש לי שאלה מאד חשובה
האם באמת! יש מדיניות כזו של החזרה לשירות ל7 שנים ושחרור לאחריהם כמהלך של ניצול המשרת האדקמאי או שצה"ל קולט אקדמאים על מנת שיחזרו לשירות עד לפנסיה??

ועוד שאלה???

כמה תפקידי סרן יש לבצע לפני שמתמודדים על תקן רס"ן?
איפה?מן הסתם אנחנו הולכים להיפגש הרבה בעולמנו
27/12/11 23:02
23צפיות
המקצועי.
º
אוגדה 143
28/12/11 17:50
129צפיות
סתם לידע כללי להבא שגיא
28/12/11 20:15
28צפיות
(אם שמך הוא אכן שגיא),

אין לפרסם מספרי יחידות כאן בפורום כי הן בסיווג "מוגבל" (לפחות)

להבא נא פרסם את יחידתך בשמה הבלמ"סי: עוצבת "עמוד האש"

גילוי נאות: הנ"ל שירת 11 שנים באותה עוצבה ומתפלא מאוד לטובה שהצבא השכיל לשים שם ק. תקציבים.
צודק בהחלט
28/12/11 20:40
20צפיות
אכן השכיל אני לא הראשון אפילו!!!
יש לי שאלה קצת יותר טכנית..איך אני מגיע לשם ...נגיד מחדרה???
ואם תוכל להתייחס לשאלות בהודעה הראשית אני אשמח....
נ.ב.
אתה צודק גם לגביי הבט"מ...
תגובה
28/12/11 23:41
17צפיות
טוב ....אני כבר 8 שנים לא במערכת...

איך מגיעים מחדרה?

ברכב או בתח"צ?

בט"מ? היום קוראים לזה בט"מ? פעם קראו לזה במ"מ
º
תחבורה ציבורית
29/12/11 18:57
22צפיות
2 אופציות
29/12/11 21:47
21צפיות
לקחת כל אוטובוס לעפולה (835/842/823/825/ מגבעת אולגה או 834 מהתחנה המרכזית חדרה), ומשם לקחת את קו 46 של "קווים" שיש אותו רק פעם בבוקר:
http://www.kavim-t.co.il/schedule/schedule.asp?lin...

אופציה שנייה:

לקחת את 842/844 מצומת אולגה או מגן שמואל או את 830/833/834/841/847 מתחנה מרכזית חדרה לרדת בצומת של נעורה ולקחת טרמפים לבסיס

http://bus.co.il/otobusim/Front2007/LinePlaces.asp...

אופציה שלישית: כמובן זה לקנות רכב
ביקשת שאתייחס....
28/12/11 23:45
14צפיות
כן יש מגמה כזו לגייס ל-7 שנים (או פחות) ולהגיד לך שלום "יפה" לאחר מכן.

ועם הקיצוץ השני (מתוך שלושה) שעתיד לבוא ב-2012, ועם מודל הקבע החדש,

תפקידי סרן עד לרס"ן- אם אינני טועה- 3 בממוצע
פיצויים למשתחרר מקבע
26/12/11 22:29
159צפיות
השתחררתי לאחר שש וחצי שנים בקבע בתפקידי פיקוד קרבי.
האם אני זכאי לקבל פיצויים? אם כן איך מחשבים אותם?
אגב, השחרור היה בתום החוזה ולא הוצע לי לחתום שוב.
תשובות
26/12/11 23:30
74צפיות
"אם אני זכאי לקבל פיצויים? " - כן

"אם כן איך מחשבים אותם?"- משכורת קובעת אחרונה כפול 6.5 - אם אתה בפנסיה תקציבית.

אם אתה בפנסיה צוברת, אז תכפיל את החישוב הנ"ל ב-0.28 וזה מה שאתה מקבל.

את הסכום אתה מקבל בצורה הבאה:
90% - 10 ימי עסקים לאחר יום סיום שירותך.

10% נותרים- כ-60 יום לאחר סיום שירותך.

בהצלחה.
º
תודה.
27/12/11 00:02
38צפיות
º
28/12/11 10:55
6צפיות
חשוב חשוב חשוב
29/12/11 22:06
65צפיות
את 72 האחוז הנותרים ניתן לקבל!!

חודשיים אחרי השיחרור יש לפנות למגדל מקפת (שם מתנהלים כספי הפנסייה)
להעביר בקשה אליהם ותוך 30 יום הכסך ייכנס לחשבון שלך (:

במקרה בדקתי את זה היום כי אני משתחרר ברוך השם עוד חודשששששש
º
והבקשה הזו היא בתנאים מאוד מגבילים
29/12/11 22:10
33צפיות
מועדון "בהצדעה"
26/12/11 21:01
27צפיות
שאלת קיטבג.

אני חייל מילואים. אומנם לא נקראתי למילואים כבר שנים רבות, אבל לא נגרעתי מכח המילואים.
ניסיתי להתחבר השבוע לאתר "בהצדעה". אבל קבלתי שגיאת התחברות:

אופסס... שגיאת נתונים המספר אישי שהקשת אינו מוכר במערכת, או שאינו מתאים למספר התעודה. אנא ודאו כי לא נפלה שגיאה בנתונים שהוזנו: מספר אישי, מספר תעודה תואם (תעודת שחרור בכבוד, תעודת חוגר/קצין מילואים, רישיון נהיגה) או פנו למוקד צה"ל בטלפון 03-7379500 (שלוחה 2). תודה.

אני חלילה לא מנסה להתחמק ממילואים,
אבל מצד שני - אם לא קראו לי אני לא מתקשר לבדוק למה.

השאלה שלי - איך אוכל להצטרף למועדון הלקוחות הזה בלי להעיר את המתים?
או שאין חשש כזה בכלל?
רק שירות פעיל של 10 ימים ומעלה בשנה מזכה
26/12/11 21:56
10צפיות
ייתכן ואני לא צודק במספר, אבל זה הסדר גודל
º
וצריך לחדש את הכרטיס כל שנה?
26/12/11 22:18
6צפיות
º
בערך. הם דואגים לשלוח לך אחד חדש הביתה
26/12/11 22:25
5צפיות
גירושין - יש עם מי לדבר?
25/12/11 17:03
11צפיות
שלום,
אני נמצא בתהליכי גירושין די מזעזעים. משכורתי נמוכה מאוד ובית המשפט פסק לי מזונות גבוהים ממנה בהרבה. האם ישנה אפשרות לעבוד בעבודה נוספת בשל סיבה זו, שהרי לאנשי קבע אסור לעבוד בעוד עבודה? מה ניתן לעשות? הצבא הרי לא משתתף או מסייע לאנשי קבע גרושים. מישהו יודע פרטים בנושא? מלבד נקודת זיכוי לגבר גרוש המשלם מזונות לילדיו (שזה ניתן דרך מס הכנסה) האם ניתן לבקש מהצבא משהו בתהליך הזה או אחריו כדי לסייע ולו במעט?

תודה על המענה,
תשובות
25/12/11 19:00
8צפיות
"האם ישנה אפשרות לעבוד בעבודה נוספת בשל סיבה זו, שהרי לאנשי קבע אסור לעבוד בעוד עבודה?"- לא.

"מה ניתן לעשות?"- עם כל הצער שבדבר, לעזוב את צה"ל ולעבוד בעבודה רווחית יותר ואם לא מספיק אז בעוד עבודות.

"האם ניתן לבקש מהצבא משהו בתהליך הזה או אחריו כדי לסייע ולו במעט?" - המיטב שצה"ל יכול לעזור לך זו הלוואה הדדית והלוואות סיוע בריבית אפסית, לפרטים נא פנה לגורמי הת"ש ביחידתך.

בהצלחה.
תנסה במכון קבע
26/12/11 18:17
7צפיות

פנייה למכון הקבע נעשית ישירות
מטכלי: 03046227/6570
אזרחי: 037376226/6570

בהצלחה !!!
ממליצה שתתאם ראיון למפקד בכיר
26/12/11 19:29
4צפיות
תשתף אותו בדברים אולי יוכל לעזור מבחינתתנאי שירות.

אני אל יודעת מה מצבך הכלכלי אבל דרך אתר חבר את היכול להגיש בקשה לסיוע מיוחד
אתר חבר-מידע פיננסי-סיוע מיוחד.

אם תרצה אני אוכל לבדוק האם אתה זכאי לצאת לבתי משפט במידה והגעת למצב הזה שלא על חשבון ימי חופשתך.....

שתדע רק אושר והכל יסתדר -כי הכל לטובה:)
שאלה בקשר לרמת פעילות
25/12/11 16:26
16צפיות
(שאלתי את זדה בפורום מילואים והמליצו לי לשאול גם פה)

לפני כחודשיים סיימתי מת"ק של חודשיים, שבמהלכו הייתי ברמת פעילות ב' (בחודש הראשון עשיתי 10-4, בחודש השני חמשושים).
קיבלתי משכורת כמו שצריך, אבל לא קיבלתי תוספת על רמת פעילות ב'.
פניתי לשלישות בבסיס והם אמרו שהם העבירו את הטפסים שהיה צריך להעביר בנושא, אבל שלתשלומים על רמת פעילות לוקח כמה חודשים להיכנס ובגלל זה יכול להיות שהכסף עוד לא נכנס לי.

נכון לעכשיו התוספת על הרמת פעילות עדיין לא נכנסה לי.

תוך כמה זמן זה אמור להיכנס בערך? זה סכום שבכלל שווה להתאמץ בשבילו?
אני סטודנטית ואין לי כ"כ זמן לרדוף אחריהם ולהשקיע זמן בטלפונים לשלישות לוודא שזה באמת קורה.. זה יהיה סכום ששווה את המאמץ?
מנסיונכם אם לא מציקים להם זה כן נכנס בסוף?

תודה :)
שלום
25/12/11 17:03
9צפיות
על שלישות היחידה להגיש את הטפסים הרלוונטים לתא רמות פעילות , מניסיון אישי אם הטפסים הוגשו כמו שצריך זה יקח בין שבועיים לחודש עד שיזינו את הרמ"פ.

לגבי האם זה סכום ששווה להתאמץ-אם זה כסף שאת זכאית לו אז מן הסתם שכן ואין סיבה שלא תקבלי , מדובר במאות שקלים , כמה?אני לא יכולה לומר לך במדויק כי זה תלוי האם קיבלת שכר לפי רמ"פ דריכות או ג'?מה האחוז תמריץ שלך בשכר?

אני מציעה לבדוק האם יש לך גישה לקיוסק אישי -אם יש לך תכנסי ותבדקי כל כמה ימים את נגררת אופי שירות ותוכלי לראות אם הזינו לך , אם את רואה שתוך שבועיים לא הזינו תפני לשלישות שוב

מנסיונכם אם לא מציקים להם זה כן נכנס בסוף?תלוי בשלישות שלך כמה רצינים הם...
תודה על התגובה! :)
26/12/11 23:54
4צפיות
אני אבדוק את כל הדברים האלה..
בינתיים עברו חודשיים מאז המת"ק עצמו אז אני מניחה שהעניין לא לגמרי טופל. אני אברר מול השלישות
º
רמת פעילות ב' של חודש שלם יוצא כ620+- ש"ח
28/12/11 10:54
14צפיות
שאלה בנושא נקודות, בתי משרתת מזה שנתיים פלוס
25/12/11 13:54
5צפיות
בקבע ויש לה עדין בחשבון כ-800 נקודות היא חתומה עד סוף 2012
האם הנקודות ממשיכות להצטבר או הנקודות של השנה הולכות לאיבוד?
º
נצברות
25/12/11 15:23
2צפיות
º
תודה רבה לך על תשובתך המהירה
25/12/11 17:26
º
27/12/11 08:55
2צפיות
פנסייה
24/12/11 17:05
15צפיות
שלום לכולם,
אני מסיימת תכף את שנת הקבע הראשונה שלי וממשיכה את דרכי באזרחות.
מבירור שעשיתי הפנסיה שלי היא ב-"מגן זהב", לאחר מספר טלפונים הסתבר לי שהקרן נמצאת באיילון ביטוח תחת קרן "מגן זהב".

האם שווה לעבור לקרן אחרת?
לצערי כשנכנסתי לקבע לא הוסבר לי דבר על כך וכרגע אני קצת אובדת עצות.

אשמח לעזרתכם.
תגובה
24/12/11 18:59
9צפיות
עם חסכון פנסיוני של שנה בלבד... זה לא ממש משהו שצריך להיות אובדת עצות בגללו.

זה כמו שייפול לך שקל מהכיס שאיתו תכננת לקנות מסטיק.... באסה.. אבל לא נורא

לכשתמצאי עבודה חדשה, ע"פ חוק תצטרכי ליידע את מקום העבודה בגין קרנות פנסיה קודמות שיש לך ואז גם תעמוד בפנייך הבחירה אם להעביר את החסכון הקיים לחסכון שהמעביד החדש שלך יפתח עבורך .....או שלא.

בהצלחה!

הפנסיה לא משתחררת אוטומטית,
24/12/11 19:33
6צפיות
ברגע שמשתחררים? אני עושה קבע של חצי שנה, וכששאלתי במופ"ת, אמרו שבערך חודשיים אחרי השחרור מועבר חלק מהסכום ומקבלים מכתב שמסביר איך להוציא את שאר היתרה. זה לא נכון?
תגובה
24/12/11 20:01
10צפיות
פנסיה היא פנסיה, ולפי חוק הפנסיה החדש, תקבלי אותה לכשתצאי לגמלאות.

אל תבלבלי בין מענק שחרור/פיצויי פיטורין (שבוותק של חצי שנה כלל לא מגיעים לך) ובין פנסיה.

יש חיסכון קטנצי'ק שמקבלים אחרי חודשיים... אחרי 8 שנות קבע זה אצלי היה בגובה של כאלף ומשהו ש"ח.... תנחשי כמה בערך לאחר חצי שנה של שירות קבע- את תקבלי?
תודה על ההסבר,
24/12/11 20:20
8צפיות
ואם בעבודה שאעבוד אחרי השחרור, תהיה לי פנסיה בחברה אחרת, אפשר יהיה לשחרר את מה שקיים? אין מקרים חריגים שבהם כן אפשר?
זה לא הוגן מבחינתם. הרי אוטומטית צורפתי למה שהם אמרו, בלי שאפשר יהיה לומר כמה להפריש בכל חודש, ולאן.
אגב, שמונה שנים? עתודה? מה עושים כשמשתחררים אחרי זמן כזה?
תגובה
24/12/11 20:50
6צפיות
"אם בעבודה שאעבוד אחרי השחרור, תהיה לי פנסיה בחברה אחרת, אפשר יהיה לשחרר את מה שקיים? אין מקרים חריגים שבהם כן אפשר?"- מקרים חריגים מאוד כמו מוות במשפחה, מצב רפואי חמור מאוד.
זה לא קשור בכלל לצה"ל, זה קשור לחוק הפנסיה הממלכתי, וזה גם מאוד הגיוני, עדיף שהכסף הזה יישמר ויצבור ריבית כי תצטרכי אותו בגיל זקנה כאשר לא תוכלי לעבוד, בניגוד להיום שאת פשוט יכולה לעבוד.

"זה לא הוגן מבחינתם. הרי אוטומטית צורפתי למה שהם אמרו, בלי שאפשר יהיה לומר כמה להפריש בכל חודש, ולאן. " - הוגן מאוד, צה"ל אינו תוכנית "כבקשתך", וברוב הסקטור הציבורי את לא מחליטה היכן להפקיד את חסכונות הפנסיה שלך. לגבי הסכום- צה"ל מפריש לך כספים לפנסיה בהתאם לחוק. את תמיד יכולה לעשות חסכון פנסיוני נוסף שלא קשור כלל להיכן וכמה את עובדת, וזה חכם מאוד יהיה אם תעשי דבר כזה.

"אגב, שמונה שנים? עתודה? מה עושים כשמשתחררים אחרי זמן כזה?"- ממש לא עתודה, FAR FROM IT. מה עושים? תואר ראשון, תואר שני... ועכשיו תואר שלילי (שלישי... אבל גם שלילי מתאים )... מהבועה הצה"לית לבועה האקדמית

הוקמה פלוגה 600 בכלא 6
24/12/11 13:06
334צפיות
הוקמה פלוגה לבנות במתחם כלא 6 עם 70 מקומות, מקווה שעכשיו יהיו יותר יכול הרתעה, אנכנו הגענו למצב שהייתה לנו חיילת שפשות עשתה מה שבא באה מתי שרוצה, מקללת מפקדים וכדומה.

http://www.chamatz.aka.idf.il/894-he/Hamaz.aspx
כמעט התעוורתי
24/12/11 13:16
49צפיות
"הוקמה פלוגה לבנות במתחם כלא 6 עם 70 מקומות, מקווה שעכשיו יהיו יותר יכול הרתעה, אנכנו הגענו למצב שהייתה לנו חיילת שפשות עשתה מה שבא באה מתי שרוצה, מקללת מפקדים וכדומה" =

במתחם כלא 6 הוקמה פלוגה לחיילות המכילה 70 מקומות, אני מקווה שעכשיו תוכל להיות יותר הרתעה, אנחנו הגענו למצב שהייתה לנו חיילת שפשוט עשתה מה שבא לה, באה מתי שרצתה, קיללה מפקדים וכדומה.

וכן, גם לנו הייתה מקרה כזה עם חיילת, (אני היחיד שהיא הסתדרה איתו, היא אפילו ברשמית החברים שלי בפייסבוק ). גם אותה היחידה שלי ניסתה להכניס לכלא (ובצדק) אבל לא היה מקום, אז פשוט הוציאו אותה בגין חוסר התאמה (גם בצדק).
מהם זכויות הת"ש של אנשי הקבע?
23/12/11 21:05
159צפיות
מעבר ל"חבר" והכרטיסים השונים שמונפקים לעמיתים.
רציתי לדעת מה מגיע לאנשי הקבע וכדאי להכיר כדי לא לפספס.

אתחיל במספר שאלות - אבל אשמח לקבל זכויות שלא שמים לב אליהם בדרך כלל:
איך ממירים ימי חופש לכסף ובאילו תנאים?
מהם התנאים לקבל נופש על חשבון הצבא או נופש מסובסד? (מעבר למה שמועבר במשכורת)

בקיצור,
אשמח לדעת זכויות ת"ש מעניינות, שצריך לפנות או לבקש דרך גורמים שונים כדי לקבלם.

תודה!
שלום
23/12/11 23:30
80צפיות
ימי חופשה אשר לא ניצלת ואושרו על ידי מפקד בדרגת אל"מ ומעלה לצבירה , תוכל לאחר ששלישות יחידתך ביצעה סגירת שנה לפדות אותם בכסף .
יש לחתום על טופס פדיון ימי חופשה במשרד השלישות והם יבצעו הזנה למערכות הצהליות.
בתלוש השכר מופיע לך ערך יום החופשה .חשוב לציין כי ערך יום חופשה הוא ברוטו , ברגע שאתה פודה יום חופשה יורד לך דמי בריאות, קרן השתלמות , פניסה וכו' ורק אז נותר לך סכום נטו של היום חופשה שממנו אתה מקבל רק 90 אחוז:) .

לגבי הנופש יש הסבר ממש מפורט למי זכאי , ממתי זכאי לכמה לילות זכאי , באתר חבר בלשונית נופשים.

שאר זכויות......אם יש לך ילדים בגילאים 3 חודשים ועד גיל 5 אתה זכאי להחזר גני ילדים. וילדים עד גיל 16 להחזר קייטנות בגובה של 75 אחוז כשהתקרה היא 580 ש"ח לגני ילדים  אם אני זוכרת נכון וקיטטנה מדובר בסכום קצת יותר גבוה שאינני זוכרת אותו .
אם יש לך ילדים מעל גיל שנתיים ועד גיל 18  בכל משכורת של אוגוסט  אתה תקבל לשכר תשלום מלגות זוהי זכאות למי שצבר וותק של 4 שנים ומעלה בקבע.
אם אתה עובר דירה , אתה זכאי להובלה , חיבור גז ועוד... זו זכאות שניתן לממש פעם אחת בלבד.
אם אתה מגיע עם רכב לבסיס אתה זכאי להשתתפות בהוצאות נסיעה.
אם נולד לך ילד , ברגע שאתה מעדכן בשלישות היחידה על הולדת הוולד, אתה זכאי לשי ליולדת בסך 265 ש"ח (פלוס מינוס)
תודה על התגובה המפורטת!
24/12/11 13:25
39צפיות
לגבי המעבר דירה - זה תופס גם על מעבר שכירות? ויש מינימום של וותק בשביל לנצל את הזכאות?
הוצאות נלוות
26/12/11 19:22
53צפיות
תקרת הזכאות עד 1000 ש"ח , משרת קבע זכאי להובלה עפ"י הפקודה וזכאי גם להוצאות נלוות ויש צורך בהצגת קבלות .
החזר ההוצאות ינתן בגין שירות שבוצע עד 90 ימים מביצוע העברה בפועל וניתן להגיש את הבקשה להחזר עד חצי שנה ממועד העברה בפועל , ניתן לממש זכאות כשעוברים לדריה שכורה מינימום וותק לא זכור לי ......

ההחזרים שניתן לקבל הם בעד:ניקיון הדירה , הדברת מיקים , התקנת גז, חיבור מד מים , חיבור מונה חשמל , העתקת קו טלפון , ביול חוזה שכירות , אריזת תכולת דירה, התקנת מזגן, מזוזות, פרוק והרכבת ארונות , צבע וסיד.
ממש מעניין....
24/12/11 16:25
50צפיות
למה כשנולדה לי בת לפני כחצי שנה לא קיבלתי שום שי ליולדת ? או שקבלני משנה של צה"ל לא מכירים את זה ?
עדכנת בשלישות?
24/12/11 18:57
30צפיות
ואם כן, וידאת שזה מעודכן לך בתלוש המשכורת? אם כן, היית צריך לקבל את זה.
בטח שזה מעודכן
25/12/11 07:55
28צפיות
גם בתלוש המשכרת, בטח לקבלני משנה זה לא מגיע, כי יש לנו נגדים שגם לא קיבלו כלום
º
נשמע מאוד מוזר, תפנה למופ"ת
25/12/11 08:44
23צפיות
בחודשים הקרובים
25/12/11 10:35
32צפיות
ככול הנראה תוגש לבית המשפט תביעה יצוגית נגד משרד הביטחון על כל הרשלנות וגרימת חבלות גב חמורות עקב העומס עבודה הרבה אצל אנשי קבע רבים כולל אותי, והיא תכלול גם הלנת שכר שזה גם היה ויש הוכחות.
º
שיהיה בהצלחה!
25/12/11 10:40
12צפיות
º
תודה רבה
25/12/11 10:46
10צפיות
הלנת שכר ?
26/12/11 20:07
26צפיות
אפשר לקבל פירוט על זה?
בטח שאפשר
27/12/11 07:39
22צפיות
כאשר לא מזינים לך את דמי כלכלה ורמת פעילות בזמן, ומושכים את זה חודש חודשיים אם הסברים מטופשים כמו "המג"ד רוצה לבדוק את הטפסים" או "אנחנו נזין לכם מה אתם דואגים" ולפעמים גם לא מזינים בכלל, שוכחים, מעבדים טפסים, תגיד לי אתה זה לא נקרה הלנת שכר ?
כבר התכתבנו על זה פעמים רבות בוריס והצעתי
27/12/11 18:36
26צפיות
לך לפנות למפקד מרכז הובלה ואף לראש אט"ל (או איך שהאגף הזה נקרא היום)....

לא הקשבת לי
אני עייף כבר לדבר, ולפנות
27/12/11 18:49
20צפיות
רק דרכי משפט הם יבינו
האמת?
27/12/11 20:10
21צפיות
קשה לי לקבל את "אני עייף כבר לדבר ולפנות"....

אבל אם כבר פנית לגורמים הנ"ל וקיבלת תשובה שלילית..... לא הייתי פוסל מלפנות לכרמלה מנשה
תראה מה היה...
28/12/11 08:10
15צפיות
במופ"ת אמרו לי ללכת לשלישות הימידה בעניין התשלום, בשלישות הפנו אותי לשלם היחידה, שלם היחידה הפנה אותי למפקד הישיר, מפקד הישיר הפנה אותי חזרה לשלם בטענה שהוא הזין הכל, אני פנית למג"ד בבקשה שיטפל בכל הסחבת הזאת... המג"ד "מטפל" בזה כבר חצי שנה ואין אור בקצה במנהרה, פניתי למפקד מרכז והוא העביר את הפניה למג"ד לצורך טיפול.... והנה אנחנו כבר בדצמבר ועדיין לא קיבלתי את הכסף של אוגוסט... אז מה עוד נשאר לי כבר לעשות חוץ מלפנות לעו"ד ?
כפי שכתבתי קודם
28/12/11 12:37
12צפיות
למפקדו של מפקד מרכז הובלה יש גם מפקד, זה שמ. מרכז הובלה זרק את זה בחזרה למג"ד שלך לא אומר שזה היה בסדר- למעשה זה אומר שהוא הקטין ראש ולא ערך מעקב האם הבעיה סודרה.

פנה לר' אט"ל
פנה גם לנקח"ל
והייתי ממליץ לאשתך לפנות גם לקפ"צ

אם תחכה שהישועה תבוא לך מקרב משפטי כנגד צה"ל... אתה רק תפסיד כסף ולא תרוויח ותחכה לפחות 5 שנים עד שמשהו יזוז
יש פניה קפ"צ
28/12/11 14:03
21צפיות
אישתי פנתה לקצינת פניות הציבור, הם התחילו וועדה, אנחנו כעת ממתינים למסקנות הוועדה ומתחילים הליך משפטי במקרה הצורך, תלוי במסקנות... אני כבר לא מאמין לשום אט"ל ולאף אחד
בוריס
28/12/11 19:43
9צפיות
זה לא קשור לאמונה, אני מציע שתקשיב לי כי באמת יש לי ניסיון, אני לא סתם מחפש לך תעסוקה...

בסה"כ מדובר על לשלוח עוד מכתב .. כבר עזרתי לך בעבר במסרים פרטיים בנושא ואני אשמח לעזור לך שוב
בסוף אני לא אמצא דרכים איך להודות לך
29/12/11 07:56
8צפיות
אני אשלח עוד מכתב ונראה איך זה מתפתח.. מקווה שזה יהיה המהלך המסכם
בקשר לימי חופש
24/12/11 19:31
28צפיות
במידה ואני משתחררת עם יתרת ימי חופש, מאותה השנה, ללא צבורה מלפני, האם אוטומטית יועבר הפדיון עבורם, גם בלי למלא טפסים?
תשובה
24/12/11 20:51
20צפיות
כן, אך תקבלי אותם בסגירת שנה תקציבית (בערך בפברואר-מרץ)
טיפולי שיניים (צבאי + אזרחי)
24/12/11 19:02
44צפיות
זה משהו שרבים מאנשי הקבע הטריים לא שמים אליו לב, וחבל.

מעבר לטיפולי השיניים שניתן לקבל בחינם בצבא, לאנשי הקבע יש אופציה להצטרף גם לביטוח הדנטלי של "חבר" ו"הראל", שהוא ביטוח מקיף למדי, זול יחסית ונמצא בפיקוח מקצועי הדוק של מערך הרפו"ש הצבאי. איש הקבע יכול להצטרף בעצמו ולצרף את בת-הזוג שלו, ואז ניתן לטפל בשיניים בכל המרפאות הפרטיות שעובדות עם הביטוח של "הראל".

רבים לא מודעים לעצם קיומו של הביטוח, וגם לכך שמי שמצטרף לביטוח הזה תוך 45 יום מהכניסה לקבע, זכאי לכל הטיפולים במסגרת הביטוח ללא "תקופת האכשרה" הארורה שנדרשת בדרך כלל. מי שמצטרף מאוחר יותר - תקופת האכשרה תקפה (זה בעיקר תקף עבור טיפולים יקרים יחסית, כגון כתרים).

אם תרצו, אני אוכל גם לפרט על זכאויות של אנשי קבע לטיפולי שיניים בתוך הצבא.
אשמח לפירוט על זכאויות של אנשי קבע לטיפולי
24/12/11 19:30
25צפיות
שיניים בתוך הצבא
ובקשר לימי חופש - במידה ואני משתחררת עם יתרת ימי חופש, מאותה השנה, ללא צבורה מלפני, האם אוטומטית יועבר הפדיון עבורם, גם בלי למלא טפסים?
זכאויות לטיפולי שיניים
24/12/11 19:54
128צפיות
ראשית, אנשי הקבע זכאים אוטומטית לכל טיפול שיניים שחיילי חובה זכאים לו. זה כולל ניקויים (הסרת אבנית), סתימות (חומר מרוכב בצבע השן בשיניים קדמיות, אמלגם בשיניים אחוריות), טיפולי שורש, מבנים (סתימות מעל טיפולי שורש), עקירות, טיפולי חניכיים וייעוצים שונים.
חיילי חובה בעיקרון לא זכאים לכתרים או שתלים, אבל חייל חובה שמציג בעיה כלכלית חמורה שמוכרת ומטופלת על-ידי גורמי ת"ש, יכול לקבל כתרים בפה לפנים משורת הדין - בהתאם להמלצת רופא השיניים ואישור הת"ש.

חיילי חובה לוחמים זכאים אוטומטית ל-2 כתרים, וניתן לממש את הזכאות הזו ברגע שיש לחייל תעודת לוחם.

אנשי קבע שחתומים לשנה אחת עדיין זכאים לטיפולים כמו חיילי החובה.
חתימה עד שנתיים - זכאים לעד 2 יחידות כתר.
חתימה של 2-6 שנים - זכאים לעד 6 יחידות כתר.
חתימה של מעל ל-6 שנות קבע - זכאים ליחידות כתר ללא הגבלה. בנוסף זכאים גם לשתלים, טיפול אורתודונטי (יישור שיניים), וגם אפשרות לבצע טיפול אורתודונטי לילדים במסגרת צבאית בתשלום מופחת.

כל טיפול שנועד לצרכים שיקומיים (הארכות כותרת, בניית עצם וכד') נכלל בזכאות, בתנאי שתוכנית הטיפול כולה אושרה על-ידי הרופאים המשקמים.

כמובן שחיילים (חובה וקבע) שנפצעו כתוצאה מפעילות צבאית (ויש להם דו"ח פציעה חתום), זכאים לכל טיפול שנובע מהפציעה שלהם, ללא קשר לפז"ם שלהם.

על מנת לממש את הזכאות, מה שצריך הוא לפנות למרפאת השיניים המקומית (חטיבתית, מרחבית, אזורית - מה שיותר קרוב). יש לציין שבמידה וחייל מסוים משרת במקום X ומעוניין לטפל בשיניו במרפאה Y שקרובה יותר לביתו, הנטיה היא לרוב לא לסרב לו - ז"א שאין קישור קשיח בין החייל למרפאת היחידה, כמו שקיים ברפואה הכללית.

אחרי שרופא השיניים ביחידה מכין תכנית טיפול ראשונית ומבצע את כל הטיפולים שנכללים בהכנה הראשונית, ניתנת הפניה להמשך הטיפול השיקומי, שכרגע ניתן לבצע אותו ב-4 מקומות: מרפ"א צפון (חיפה), מרפ"א דרום (ב"ש), מרפ"א הבירה (ירושלים) והמכון לרפו"ש בתל-השומר. אם נכללת בתכנית השתלה - את השתלים עושים כרגע רק בתל-השומר.

זכאויות של אוכלוסיות אחרות (בשביל שתדעו, למקרה שתצטרכו בשביל חיילים שלכם):
1. חיילי מילואים - זכאים לעזרה ראשונה בלבד (וזה כולל גם מת"ק). מילואים מעל 60 יום ברצף - זכאים לטיפול כמו חיילי חובה, אבל אך ורק כל עוד הם בשמ"פ.
2. כלואים - בניגוד למה שהיה נהוג בעבר, כלואים כיום זכאים לטיפולים כמו חיילי חובה.
3. גמלאים - זכאים אך ורק לטיפול שיקומי, בתשלום.
4. משפחות - ילדים של אנשי קבע (מעל 6 שנות קבע, יתרת שירות של שנתיים) זכאים לטיפול אורתודונטי בתשלום. משפחות של אנשי צוות אוויר המתגוררות בבסיסי ח"א יכולות לקבל טיפולים בתשלום במרפאת השיניים בבסיס.
5. אזרחים עובדי צה"ל - לא זכאים לשום דבר, כולל עזרה ראשונה. ניתן לטפל בהם במקרים מאוד קיצוניים (מקרה קיצוני = חבלה שבעקבותיה נפלה שן, למשל).
6. שוחרים וגדנ"עים - לא זכאים לשום דבר מלבד עזרה ראשונה.
º
תודה. למה הפסקת לעדכן את הבלוג?
24/12/11 20:22
12צפיות
עומס בעבודה + חוסר השראה
24/12/11 22:26
9צפיות
נראה שהחיים שלי מאוד מונוטוניים בזמן האחרון, אז אין מה לספר :)
תוכל להסביר איך מצטרפים לביטוח הדנטלי הזה?
24/12/11 22:04
15צפיות
ומה הוא נותן לי בעצם?
ואילו מרפאות עובדות עם הביטוח של הראל?
מצטרפים דרך "חבר"
24/12/11 22:37
22צפיות
יש באתר של "חבר" את כל הפרטים (ב"מידע פיננסי -> ביטוחים לעמיתים").

זו פוליסה לדוגמא (משנה שעברה): http://www.tzevet.co.il/_Uploads/876harel_chever_t...
בפוליסה יש את כל הפרטים לגבי הטיפולים המאושרים בזמן תקופת האכשרה ולאחריה.

אתה יכול לצרף לביטוח את עצמך, את אשתך וילדים מתחת לגיל 23.

הביטוח נותן לך את האפשרות לבצע טיפולים משמרים במרפאות אזרחיות, שנמצאות בהסכם עם "הראל" (ואז החברה המבטחת משלמת למרפאה ישירות ואתה לא משלם כלום, או משלם השתתפות עצמית). אתה יכול גם לפנות לרופאים שאינם בהסכם ולבקש החזר, אבל אז תקבל מחברת הביטוח את אותו הסכום שהיא הייתה משלמת לרופא ההסכם שלה, ולא מעבר.

אפשר גם לעשות "שעטנז", ולשלב בין הביטוח לטיפול דנטלי בצבא. למשל, אם יש לך ילדים שזקוקים לטיפול אורתודונטי ואתה מעל 6 שנים בקבע, תוכל לקחת אותם לטיפול במחיר מופחת במחלקת האורתודונטיה הצבאית - ולקבל החזר על התשלום מחברת הביטוח. כמו כן, אם אתה זכאי בצבא רק ל-3 כתרים ורוצה לעשות 6 (שאינם מחוברים זה לזה, כמובן), תוכל לעשות 3 בצבא ו-3 בחוץ על חשבון הביטוח.
שי ליולדת
25/12/11 16:43
28צפיות
השי נכנס לכרטיס הצהוב -חבר של קבע , תכנס לפירוט שלו אתה יכול לראות רטרו ותבדוק האם נקלט השי .

לגבי המשתחררת עם יתרת ימי חופשה, ביום שאת משתחררת בבקום או ביחידה מבצעים עבורך סגירת שנה פרטנית , ימי חופשה שלא ניצלת תקבלי בתלוש השכר הנוכחי אלא אם כן הגזירה כבר בוצעה ואז תקבלי את פידיון החופשה חודש לאחר מכן .
התרת חוזה שירות קבע בהתנדבות לא קשיחה
21/12/11 22:05
104צפיות
אני סרן שמשרת ברבע כבר 5.5 שנים ולא צופה קידום כלשהו, אני חתום לשנה וחצי- כלומר עד סוף הקבע הראשוני. אני שוקל להתיר חוזה מול הצבא. לא קבלתי תמריץ כלשהו ואני לא עתודאי. פשוט אין טעם להשאר עד תום ההתחייבות ( עד קיץ 2013)
ששאלתי מה יקרה אם ארצה להשתחרר נאמר לי כי " לא מחזיקים אף אחד בכוח" אולם מצד שני לשם מה קיימת חתימה?
הרי זו התחייבות, גם אם התנדבות.
האם ממה שאתם מכירים השחרור הוא מהיר ( חודשייםשלושה) או שמה זה עלול לקחת חודשים ארוכים....עד שנה , לפי הפקודה.
אציין שהשירות אינו קרבי, אלא פשוט בתפקיד ג'ובניקי עמוס.
תגובה
21/12/11 22:58
40צפיות
הכל תלוי במפקדים שלך ובסיכוי למצוא לך מחליף (שתלוי גם במפקדים שלך).

אם הכל במשפט מלמעלה מסתדר- תוך 3 חודשים אתה בחוץ, אם לא... הם יכולים להחזיק אותך עד שנה.

אין קשר לשירות קרבי או עורפי, יש בהחלט קשר לשירות עמוס במידה ויהיה קשה למצוא לו מחליף.

בהצלחה
כמו שנכתב מעליי תלוי במפקדים ובעיקר במחליף
23/12/11 01:14
40צפיות
לרוב המפקדים לא נעולים על מישהו ספציפי ולא עושים דווקא אלא מחפשים איוש כמה שיותר מוצלח לתפקיד עצמו,
אם תצליח להביא מחליף משכנע אז הסיכויים שלך להישתחרר יהיו גבוהים.
ראיון מפקד אל"מ ומעלה נדרש בד"כ
23/12/11 03:11
40צפיות
אם המפקד מאשר את שיחרורך , מהיום שהטפסים מגיעים לק.סגל שלך תוך 45 ימים אתה משתחרר.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום