לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!

הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין.

כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.

השתתפות נעימה!

|*|נפתח פורום פוליטיקה עולמית |*|
11/08/14 11:14
6צפיות
|גלובוס|רוצים לדעת מה קורה עכשיו בממשלת בארה"ב? מעוצבנים על פוטין? רוצים ללמוד מהאירופאים?
פתחנו בשבילכם את פורום פוליטיקה עולמית. בפורום תוכלו להתווכח  על סוגיות העומדות על סדר היום, לדבר על אירועים פוליטיים המתרחשים היום בעולם ועל השלכתם הבינלאומית.

היכנסו כבר עכשיו |שמאל|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
º
יש כיבוד נ"ג?
11/08/14 19:35
7צפיות
אתמול הגדולה (5) ביקשה שלא אוכל לידה גלוטן
11/08/14 09:16
600צפיות
מה דעתכם?אני ממש מבינהאבל ... נו... לא בא לי!
האמת? נשמע לי סביר. הצליאקי שלי התאבחן בגיל 30
11/08/14 09:38
299צפיות
והצעתי לו שלא אוכל גלוטן בבית/לידו. הוא אמר שזה לא מפריע לו ושהוא שמח שאני נהנית, אבל אני יכולה להבין אם מישהו מעדיף שלא יאכלו לידו.

לי לא מפריע שאוכלים לידי גלוטן ( האמת, אני נהנית
11/08/14 11:01
227צפיות
מהריח ולראות אחרים נהנים ) אבל אם היה לי ילד עם גלוטן, אני חושבת שהייתי מרגישה לא נוח לאכול לידו משהו עם גלוטן..

עם ילדה בת 5 כבר אפשר לנהל שיחה ולנסות להבין למה ומה בדיוק מפריע לה. לנסות אולי להתפשר, האם מפריע לה שזה את ? או שבכלל אנשים אוכלים סביבה גלוטן ?
יש סיבה לכל בקשה
11/08/14 17:00
192צפיות
יכול להיות שאם אוכלים לידה גלוטן זה מלחיץ או מפחיד אותה, (שאולי פירורים מהאוכל שלך יפלו לאוכל שלה).
אולי זה מגרה אותה....
אולי כל העניין מבאס אותה והיא רוצה תמיכה וחיזוק מהמשפחה...
אולי נמאס לה להיות היחידה בבית שאוכלת דברים שונים...
אולי היא מנסה להכתיב דברים..
אחרי שתביני את הסיבה אולי יהיה יותר קל להחליט איך לנהוג.
מבינה אותה לגמרי. היא קטנה.
11/08/14 19:40
157צפיות
הייתי משתדלת בשבילה, לפחות תקופה עד שתתרגל קצת ותגדל קצת ותתחיל להבין שהגלוטן לא ייעלם מהנוף שלה.

אני אוכלת גלוטן רק כשבני משפחתי הצליאקים לא לידי
11/08/14 22:25
156צפיות
יש לך בת בוגרת ומדהימה - שרק על היכולת שלה לבטא את הקושי שאת אוכלת גלוטן לידה - מגיעה לה המחווה הזו!

למרות שילדיי יודעים שאני אוכלת גלוטן, בכל הארועים שיש גם אוכל המכיל גלוטן וגם אוכל ללא גלוטן - אני אוכלת רק אוכל שגם הם יכולים לאכול, גם אם זה אוכל שכביכול הם לא אוהבים, ואני יודעת שזה מאוד חשוב להם.
נראה לי שזה ממש הוגן כלפיהם. אם הם יכולים להתאפק - בוודאי ובוודאי שאני (שיכולה להחריש אחרי שהם הולכים לישון או בעבודה) יכולה להתאפק.
וזה גם עוזר לאכול פחות
אפשר להבין אותה מסכימה עם מה שנאמר לפני
12/08/14 06:23
123צפיות
הייתי עושה מאמץ כדי שהיא תהיה יותר נינוחה ובודקת במקביל (בלי לחץ) את הסיבה לזה.
אנחנו מציגים את הגלוטן כ"לא בריא" על מנת שVEYBHO יוכלו לעמוד במשימה הקשה של המנעות, משם יכולות להגיע כל מני דעות/הפנמות שלא כולן בהכרח נכונות אבל בעיני הילדים הן נכונות לגמרי (וזה מה שנחשב(:). כמו שאמרה עדילי, כדאי לבדוק את זהׁׁ (:

אוקי אז דיברנו
12/08/14 07:24
177צפיות
היא אומרת שהיא מקנאה
וחמה לכולם מותר מסטיקים ולה אסור
אז הבטחתי שנמצא לה מסטיק חחחחח בכל זאת בת חמש...
אורביט מותר?
בינתיים לתקוםה הקרובה אפסיק לאכול לידה
ממילא הבית נקי. אז מדובר על בחוץ בלבד
אצלנו יש לא מעט בעיות בין הצליאקים ל-לא צליאקי + התייעצות
12/08/14 12:33
224צפיות
לא מעט פעמים אני מוצאת את עצמי אובדת עצות כשהבן הלא-צליאקי שלי מבקש לאכול ארטיק/טילון וכד' שאסורים לצליאקים. אחד הצליאקים שלי ממש מסרב בתוקף שאקנה לו (ללא-צליאקי). אני אף פעם לא יודעת איך לנהוג במצבים כאלה. מצד אחד מה חטאו של הלא צליאקי שצריך גם לאכול ללא גלוטן? מצד שני זה לא פשוט לאחיו לראות אותו אוכל משהו שאסור להם. (מדברת על גילאי 6-9). קרה כבר שהיינו במרכז החוגים, שם מוכרים קרפ צרפתי עם נוטלה שהלא-צליאקי תמיד מתחנן שאקנה לו. בפעמיים שהסכמתי לקנות לו ביקשתי שילך לצד (בקיצר-שיתחבא...) ויאכל מבלי שאחיו יראו כדי שלא יתגרו. שמתי לב לאחרונה שהבן הלא-צליאקי שלי אוכל לא מעט בסתר כדי שאחיו לא יראו. הוא גם מלא יותר מהם ואני ממש חוששת שישמין. אני נגד כל אכילה שהיא בסתר, זה לא בריא נפשית ולא למשקל. לא יודעת בעצמי מה לעשות. בכלל, מה המדיניות שלכם בנושא אכילת גלוטן וללא-גלוטן בנוכחות ילדים צליאקים ולא צליאקים במשפחה? (אני מדברת על מוצרים שאין להם תחליף זהה בסביבה...)
למרות שאין לי ילדים צליאקים אני מרשה לעצמי להגיב...
12/08/14 13:15
204צפיות
אני חושבת שהייתי מסבירה לכולם, שלא כולם דומים... לזה יש צליאק ואסור לו לאכול גלוטן, ולאחר יש בעיה אחרת שמגבילה אותו.... אולי תמיד אין משהו מדויק לשים עליו את היד ( לטובת ההסבר, משהו שניתן לציין ) אבל לא משנה מה, אפילו האחים הכי קרובים, שונים זה מזה וכל אחד מהם יש את הקטע שלו, הן התנהגותית, חברתית, רפואית וכ״ו.
זה לא קל, אבל אילו החיים. וכמו שהם מתמודדים מול חברים ובכיתה ובכל מקום אחר, אז לדעתי צריך לדעת להתמודד מול האח ללא הצליאק.
ברור לי שיהיו כאלו שלא יסכימו איתי, ואלי יגידו שבבית ועם המשפחה, הצליאקים צריכים להרגיש בטוחים וחופשיים וכ״ו...
זה לא סותר.. וגם הלא צליאקי מגיע לו להיות ׳ נורמאלי׳.
אז גם אין אין בדיוק תחליף הולם באותו רגע, צריך להסביר שזה מה יש, ויהיה משהו אחר.
בתור אמא ל 3, שונים, עם אהבות שונות וצרכים שונים , אני תמיד מנסה לדאוג שיהיה לכולם,,, גם אם זה לא באותו רגע בדיוק.
גם עכשיו שהם גדולים, אני דואגת  לפנק כל אחד במה שהוא אוהב. לפעמים יותר עבודה ( לרוב יותר עבודה )

לא חושבת שיש איזו משפחה שכולם מושלמים ובסדר כל הזמן... יש ילד שיש לו בעיות חברתיות נוראיות, ואין לו חברים, אז לא תרשי שהילד השני יזמין חברים הביתה כי לאח שלו אין חברים ? כנראה שלא...
יש עוד כאלו דוגמאות מחיי היומיום, וצריך לנווט בעדינות בין השוני של כולם, ולרצות את כולם, ולשמח את כולם... אבל לא כולם תמיד מבוסטים באותו רגע, וזה לא קל...

זו הגישה שלי בכל אופן...

גולת הכותרת היא פרגון. קשה להם לפרגן זה לזה....
12/08/14 13:20
149צפיות
והבעיה שלי בתור אמא היא שתמיד אני רוצה לרצות את שלושתם וששלושתם ירגישו טוב ולא מאוכזבים. אבל מה יהיה בחיים בחוץ? כשיגדלו? צריך להכין אותם כבר מעכשיו שלא תמיד יהיה להם תחליף זהה ללא-צליאקים. באופן כללי יותר קל להם להתרגל לקבל מישהו זר שאוכל משהו גלוטני שאין לו תחליף נטול מאשר את אח שלהם אוכל אוכל גלוטני (מגרה יש לציין....). קשה להם לפרגן זה לזה משני הצדדים. אני כל פעם מבקשת שיפרגנו, מגיל מאוד צעיר לימדתי אותם מה פירוש המילה "לפרגן" ועדיין קשה להם....
את צודקת, זה בהחלט לא קל.... אבל זו אחת התכונות היותר שוות
12/08/14 14:41
115צפיות
לעבוד עליהן
אני מניחה שזה יגיע עם הגיל....
º
מקווה... תודה נטע.
12/08/14 16:17
25צפיות
דעתי קצת שונה כאן מהרוב
13/08/14 09:52
145צפיות
ואני אישית לא הייתי קונה ללא-צליאקי קרפ, אלא אם מצאתי תחליף שישביע את רצון הצליאקית.
הצליאקית שלי אמנם קלה לריצוי, ובמקום טילון היא בכיף אוכלת ארטיק שמותר, אבל בדיוק כמ שלא הייתי רוצה אני להתגרות כשמישהו אוכל לידי קרפ ולי אין שום אופציה, ככה אני לא אעשה לה את זה.
את שואלת מה חטאו של הלא- צליאקי? ומה חטאו של הצליאקי? הרי באותה מידה הלא-צליאקי יכול היה להיוולד צליאקי, אז למה שלא יתחשב באחיו?
ולשואלת המקורית לגבי אכילת גלוטן ליד בתה, לא בא לך? נו, אני מניחה שגם לה לא בא להיות צליאקית... בשלב זה הייתי מנסה גם פה להתחשב, ואני מניחה שזה יעבור לה.
דעתי כדעתך
13/08/14 10:58
72צפיות
גם אני תמיד אנסה למצוא תחליף נטול גלוטן כשסביב הצליאקית אוכלים (גם ממתקים וגם סתם אוכל).
לפני מספר חודשים, בסוף מסלול טיול, הגענו לאוטו גלידה. לא היה שום ארטיק שהתאים לצליאקית.
במקרה הזה הרשנו לאחיות שלה לקנות ארטיק ולה הבטחנו פיצוי בבית. אבל לראות את העיניים שלה בסיטואציה הזו היה מאד לא נעים ...
כמו תמיד מסכימה עם נועית
13/08/14 18:06
45צפיות
בכל מילה!
אני בת 25 וממש שונאת שבן זוגי או משפחתי אוכלים לידי פיצה (כמו שחלק כאן יודעים זאת החולשה שלי).
ולא, לא עוזר לי לחמם פיצה בבית. אני רוצה יחד עם כולם ולא להסתכל על כולם נהנים.
אולי זה ילדותי אבל זה מה שאני מרגישה...
גם אני חושבת כך אבל מה יהיה בחיים בחוץ כשיגדלו?
13/08/14 11:06
79צפיות
אז לא יהיו לידם הורים או אחים שיתחשבו בהם. זרים לא ירגישו "לא בנוח" וצורך להתחשב בצליאקים. הרי לא חסרים אנשים חסרי רגישות, כבר היום אני חווה זאת לא מעט מסביב, גם בקרב משפחה מורחבת, גם בקרב סבתא וסבא שלא מגלים רגישות מינימלית ואני מוצאת את עצמי לא פעם עם דמעות בעיניים, ואל מבינה כמה אנשים יכולים להיות אטומים.....
גם כשיגדלו, תמיד יהיו ארוחות משפחתיות
13/08/14 12:43
60צפיות
ויש הבדל בין החיים בחוץ לחיים בבית.
אני לא אומרת להעלים את הגלוטן מהבית או מהחיים, אבל כן לגלות התחשבות.
לדוגמה, אין מצב שאצלי בבית (גם שלי וגם של ההורים) יזמינו פיצה לכולם ולי לא יהיה תחליף. למה? כי פיצה זה הדבר שהכי מגרה אותי, ואני מצפה שבבית שלי לא יעשו לי את זה. ובחוץ? אני מתמודדת, כי אני גדולה
וזה שבחוץ לפעמים אין התחשבות, לא אומר שצריך להכניס את אי ההתחשבות גם הביתה.
יש הבדל גדול בין משפחה קרובה וכל השאר
13/08/14 17:33
40צפיות
המשפחה הקרובה היא המקום הכי מגונן שיש, ולכן נראה לי נכון ששם ילד צליאקי ירגיש הכי טוב , פייר שאפשר, הרי גם ככה הם לא במצב של שיוויון עם האחים הלא צליאקים כי במסיבות וארועים בחוץ הם לא צריכים להיסחב עם התיק אוכל שלהם....

עכשיו כשאני כותבת אני חושבת - אולי אצל סבא וסבתא שלא מתחשבים - אפשר שגם הילדים הלא צליאקים לא יאכלו מה שלא מתאים לצליאקי - ואז הסבא והסבתא ישנו את גישתם
לא שאני במצב הזה, אבל נראה לי שיש הבדל בין...
13/08/14 11:41
87צפיות
אוכל ש"צריך" לאוכל ש"רוצים".

אם נניח יש מצב שהלא-צליאקי ממש רעב, והצליאקי כבר אכל, ויש בדיוק קיוסק שמוכר נניח בייגלה, נראה לי בגדר הסביר לקנות ללא-צליאקי בייגלה כדי שלא יהיה רעב (בהנחה שאין תחליף סביר אחר).

מצד שני (וסליחה מראש אם זה נשמע בוטה) אבל אני לא רואה שום מצב שבו ילד "צריך" לאכול קרפ עם שוקולד, או טילון, או חטיף. יכול להיות שהוא רוצה, ואפילו מאוד, אבל הוא לא "צריך" את זה, וילדים גם צריכים ללמוד לדחות סיפוקים ולדעת שלא תמיד אפשר לקבל את מה שהם רוצים. נראה לי מאוד לא הוגן לקנות לילד אחד קרפ עם שוקולד ולילד השני לא לקנות כלום, או איזה תחליף לא מספק.

במצב כזה, פשוט אומרים "לא, עכשיו אי אפשר לקבל קרפ." ואם זה מתאים לך ולחינוך שלך, אז אפשר להגיד "יותר מאוחר אנחנו יכולים לעצור במקום X ולקנות משהו שכולם יכולים להנות ממנו."
אם את נמצאת עם הילד לבד במקום כלשהוא והוא רוצה פינוק גלוטני, סבבה. אבל כשכל הילדים נמצאים בסביבה וזה חלק מבילוי משותף, נראה לי לא במקום.
ולגבי מה יקרה "בחיים" - אני שזה בכלל לא שיקול במצב שתיארת
13/08/14 11:46
86צפיות
כן, יהיו הרבה מצבים בחיים שבהם הצליאקים יהיו שונים מאנשים אחרים, ושלא יתחשבו בהם.

אבל אם אתם יוצאים לבילוי משפחתי וילד אחד מקבל קרפ והילד השני לא מקבל, זה בכלל לא קשור לאוכל עצמו - זה קשור לזה שילד אחד קיבל "פינוק" או "חוויה" כחלק מהבילוי, שהילד השני לא קיבל. וזה כבר לא הוגן.

לצורך העניין, אם אתם מחליטים לצאת למסעדה, ובחרתם מסעדה שמתאימה לצליאקי ויש לו שם אופציות שהוא אוהב, נראה לי סביר שהלא-צליאקי יאכל (נניח) פסטה, והצליאקי יאכל (נניח) המבורגר ללא גלוטן. כי כאן זה בגדר שונות רגילה. שניהם משתתפים בחוויה. שניהם מקבלים משהו שהם אוהבים.

נראה לי גם סביר שאם הולכים לקיוסק וקונים גלידה אז הלא-צליאקי יאכל טילון, והצליאקי יאכל שוקובו, נניח (כלומר משהו שהוא כיף ושווה במידה דומה, אבל לא מכיל גלוטן).

אבל להגיע למצב שנניח ללא-צליאקי קונים חטיף, והצליאקי מקבל משהו שהבאתם מהבית, זה נראה לי לא מתאים.
º
אני איתך בשתי התגובות
13/08/14 12:46
27צפיות
º
גם אני. זה רק מחזק את ההרגשה שלי.... תודה בנות!
13/08/14 12:55
21צפיות
º
13/08/14 18:09
3צפיות
לדעתי זה תלוי סיטואציה
14/08/14 09:04
51צפיות
אצלנו זה בעיקר בין שני הבנים, אחד צליאקי ואחד לא. הכלל אצבע שלי הוא כזה שאם יש לצליאקי תחליף כלשהו בהישג יד אז אני מאפשרת ללא צליאקי לאכול מה שהוא רוצה. למשל אם קונים ארטיקים אני אחפש את הארטיק נטול הגלוטן ואקנה אותו לצליאקי כשהלא צליאקי יוכל לבחור ארטיק אחר. במקרה כמו שאת מתארת שמוכרים קרפ צרפתי ואין תחליף לצליאקי אני לא הייתי קונה. היינו בסיטואציה של גן שעשועים שכמה אימהות הזמינו פיצה ושני הבנים שלי התחילו לבכות, שניהם רצו פיצה (זה היה מיד לאחר האיבחון) והקטן בכה ש"זה לא פייר, לי מותר גלוטן". לקחתי את שניהם לאוטו (ואת אחותם התינוקת...) והסברתי להם שלפעמים אנחנו מוותרים על משהו מתוך התחשבות במישהו שיקר לנו. לגדול הזכרתי שוב כמה נזק הגלוטן עשה לו לגוף והזכרתי לו שהוא רוצה לגבוה ולקטן הסברתי שאנחנו לא נאכל עכשיו פיצה אפילו שהיא מריחה ממש טוב כי הגדול לא יכול לאכול וזה ייצער אותו אם נאכל לידו. שניהם נרגעו והבינו.
אני לא בעד ה"אכילה בסתר" הזאת שאת מתארת. בנקודות בעיות מראש כמו מרכז החוגים שאת מתארת, תתחילי להביא איתך משהו מראש, פרכיות אורז עם ממרח חרובים (בלי גלוטן כמובן) או חטיף ירקות שורש או משהו שהוא גם בריא ללא צליאקי וגם מותר לצליאקים. כשהלא צליאקי יבקש תוציאי את מה שהבאת ותגידי שזה מה יש. לא קונים יותר קרפים.

º
14/08/14 11:40
4צפיות
אני לא מרשה ללא צליאקי
15/08/14 20:42
32צפיות
כי אני מסבירה שאנחנו מתחשבים באחותו. כשיש תחליף מתאים אז כן אבל בסיטואציית הקרפ שתיארת לא. לעיתים לוקחים אותו בנפרד ואז חוגגים עם אוכל גלוטני. חייבת לציים שאצלנו הצליאקית היא בכורה והקטן נולד לתוך המצב הזה ולכן גם נראה לי שיותר קל לא להתחשב ולהבין. בנוסף, במסגרת מאמץ הסברתי , לפעמים כשהוא מאד רוצה איזה ממתק ואני לא מרשה (בגלל סיבות שלא קשורות לצליאק) אני מזכירה לו שאחותו הרבה פעמים צריכה להתאפק ולא לאכול משהו שמאד מחשק לה, שזה ממש לא קל וכך הקושי שלה גם נעשה ברור יותר עבורו.
חשבתי על זה לא מעט
17/08/14 16:25
11צפיות
ממש קשה לכתוב בפורום אחרי השדרוג אבל אנסה
תהאמצעי רגיש לביצים בנוסף לשאר
אז כשיש משהו שמוצר לה ואסור לו ולהפך
אני שואלת את.הצד שיכול לקנא אם אכפת לו שהשני יאכל
אם אכפת לא אוכלים
אם לא אכפת אוכחים
המסר הור התחשבות באחר
הצליאק המתסכל
13/08/14 16:32
107צפיות
אחד השלבים בצליאק אצלנו היה התסכול
את התסכול בחוץ אי אפשר למנוע - תמיד יש מורה ששוכחת להגיד על אירוע עם אוכל או חתונה או בר מצווה או סתם מפגש כיתתי.
את התסכול בבית אפשר.
אז נכון שלכאורה הלא צליאקי נפגע, אבל לפעמים כהורים צריך לבחור מי יפגע פחות ובעיקר להסביר למה.
אחרי 5 שנים אני יכולה לאמר ששלב התסכול עובר, ומגיע שלב ההשלמה - אז היום אנחנו מזמינים ג'אנק גלוטני ולא תמיד מוצאים תחליף בכל מני מצבים
מה שכן עד היום אם הצליאקי לא אוכל כי אין לו מה בכל מני אירועים קשה לי (אישית, לא כי לו אכפת) לאכול. זו כבר בעיה שלי...
זה בהחלט לא כמו ילד עם קושי למצוא חברים.
במקרה הזה אפשר לעבוד עם הילד על פתרון הבעיה ולא לנסות שלא לתסכל אותו.

º
אירועים זה ממש מכה... נראה לי הדבר שכיום הכי בעייתי בצליאק
13/08/14 18:10
39צפיות
קיטה...חשבתי עלייך(:
15/08/14 07:49
51צפיות
תודה
15/08/14 10:10
26צפיות
נשיקות :)
מעקב אחרי מחלת הצליאק בגיל 30+
10/08/14 23:16
97צפיות
שלום לכולם,
איבחנו אצלי את מחלת הצליאק בגיל 12. ועד גיל 18 כל שנה היו עושים לי בדיקות מעקב בבית חולים. מגיל 18 לא עשיתי בדיקות בבית חולים. רק בדיקות דם רגילות אצל רופאת המשפחה שאמרה ש"הכל תקין".
היום (בגיל 31), קראתי כתבה על תופעות הלואי של המחלה, וגיליתי שהפריחות בעור הפנים (בעיקר מאחורי האוזניים) הן בגלל מחלת הצליאק ולא בגלל מעבר העונות (כפי שאמר לי אחד מרופאי העור שביקרתי אצלם בעקבות הפריחות החוזרות).
היום, אני מקפיד הרבה יותר (שואל בכל מסעדה האם מכיל גלוטן וכו), בעבר לא הקפדתי והייתי חלש רוב הזמן והפריחות היו צצות כל חודש בערך.
השאלה: האם אני אמור להיות במעקב גם בגילי? האם יש מה לעשות בכלל אם הפריחות האלה? לא ממש בא לי ללכת ליום בדיקות בבית חולים שבסופו יגידו לי - תשמור על דיאטה .. את זה כבר הבנתי מזמן :)

תודה!
בוקר טוב דודו וברוך הבא לפורום
11/08/14 05:59
60צפיות
אינני יודעת מה הנוהל בקופה מה אתה חבר אבל ככל הידוע לי את המעקב עורכים בקהילה ולא בהכרח בבית חולים. 
האם אתה אמור להיות במעקב? בהחלט כן. לא רק ילדים עם צליאק צריכים להיות במעקב. 
אני ממליצה לך לפנות למעקב אצל רופא/ת גסטרו' ולא רק אצל רופאת המשפחה. רופאי הגסטרו' הם הרופים בעלי הידע הרב ביותר אודות הצליאק ויכולים לקשר בין התופעות השונות. כמובן שיתכן שהפריחות קשורות לצליאק אך יתכן גם שלא.
בין אם המעקב בקהילה או בבית חולים, התשובה אכן בסופו תהיה - תשמור על דיאטה. זהו הטיפול היחיד הקיים כיום למחלת הצליאק. 
בכל מקרה, מצוין שכיום אתה מקפיד להמנע מגלוטן. אינני רואפה אבל נשמע אבל אם אתה רואה שעם הקפדה יש פחות פריחות....נשמע שזה קשור. 
אם תכתוב באיזו קופה אתה ואת איזור המגורים, חברי פורום יוכלו אולי להמליץ לך על רופא/ת גסטרו'. 
הרבה בריאות,
אמא של הבנים
אנחנו 3 צליאקיות מבוגרות במשפחה וכל בדיקות המעקב נעשות
12/08/14 06:30
63צפיות
בקופת חולים.
לגבי גיל המעקב, לדעתי כדאי להתמיד בזה. לפחות בבדיקות הדם השנתיות שכוללות את כל המערכות.
אצל הגסטרו לא בקרנו כבר 3 שנים למיטב זכרוני אבל כולנו מקפידות על התזונה הנטולה ועל הבדיקות אחת לשנה.
לדעתי כדאי שתהיה בקרה על כך.

לגבי הפריחה, כדאי ללכת לרופא מקצועי ובמקביל לבדוק עם עצמך האם אתה צורך גלוטן באופן לא מודע בצורה קבועה.
אם גלוטן הוא שגורן לפריחה, יכול להיות שהתשובה היא פשוטה. אולי אתה לא מקפיד מספיק (גם אם זה ללא ידיעתך(:).
אני חושבת שרופא גסטרו טוב יוכל לתת לך תשובות.
המלצה על רופא/ת גסטרו
11/08/14 10:58
59צפיות
שלום לכולם,
אשמח אם תוכלו להמליץ  על רופא/ת גסטרו (קופה: כללית, איזור מגורים: פתח תקווה\אשדוד)

תודה :)
לילדים או למבוגרים?
11/08/14 22:39
20צפיות
לא מכירה באזור הזה - אבל מקפיצה לך
אם זה למבוגרים ממליצה בחום על דר' נאוה גספר באשקלון
12/08/14 06:17
26צפיות
עובדת כרופאה יועצת בכללית סניף ברנע
ומגיעה מסורוקה.
ברוכים הנמצאים
10/08/14 22:08
109צפיות
שלום לכולם
לאחרונה, לאחר בדיקת ביופסיה, הצטרפנו עם בנינו בן השלוש לקהילת חולי הצליאק.
לשמחתנו שמענו המלצות חמות על פורום זה, בכל המובנים.
דפדפתי בעמודים האחרונים של הפורום וראיתי שאכן השמועות נכונות
אני שמח שיש לנו לאן ולמי לפנות.
נשתמע
בוקר טוב GalMilshtein וברוכים הבאים
11/08/14 06:02
43צפיות
ברוכים הבאים למשפחת הצליאק. 
שמחה לקרוא שההמלצות הוכיחו עצמן. 
אנחנו כאן לכל שאלה. 
הרבה בריאות והצלחה,
אמא של הבנים
בהצלחה!
11/08/14 09:18
27צפיות
אחלה גיל להצטרפות :)

ברוכים הבאים
11/08/14 09:43
30צפיות
באמת גיל שלוש הוא גיל מצויין לגילוי צליאק. לילדים יותר קל להתרגל לטעמים ולהתמודד.
ומעבר לזה בגיל הזה בדרך כלל עדיין לא קיים עיכוב בהתפתחות הגופנית.
אנחנו פה לכל שאלה
בהצלחה :)
תודה רבה
11/08/14 12:03
26צפיות
היי
כנראה שלכל אחד התופעות לוואי הן שונות אך אצל יהונתן זה ממש היה נדרש לאתר את המחלה.
היו לו תסמינים שמפריעים ממש לאורך החיים.
הוא ניהיה רזה, חלש ונבול והוא סבל מכאבים במותניים ועוד.
ברגע שהפסקנו עם הגלוטן לאחר יומיים הרגשנו שיפור ניכר אצל החמוד.
אמא שלי הגדירה את זה שהוא "חזר לחיים".
יום נפלא לכולם
º
ברוכים הבאים ובהצלחה
12/08/14 06:24
2צפיות
בליסימו בפרדסיה - המלצה!
10/08/14 13:15
86צפיות
שמחנו לגלות מקום נעים, טעים ועם מבחר נרחב של מנות ללא גלוטן (וגם ללא לקטוז).
מסעדה איטלקית לא זולה, אבל יש עסקיות טובות. הזמנו מגוון מנות ללא גלוטן. פסטה, ריזוטו, חציל, סלט. בקינוחים המגוון היה יותר מוגבל. סורבה וקינוח אספרסו.
תוספת ברוכה למקומות לצאת אליהם באיזור
º
נשמע נהדרתודה על ההמלצה החשובה(:
10/08/14 17:42
10צפיות
º
תודה רבה!!
11/08/14 19:21
6צפיות
אני משתתפת בצערה של "אישה מרציפן"
10/08/14 10:09
294צפיות
עם מותו של אביה ז"ל.
שלא תדעו עוד צער 

º
משתתפת בצערך אישה מרציפן יקרה
10/08/14 10:24
42צפיות
אוי, אין מילים לצער
10/08/14 11:54
55צפיות
ואין מילים לניחומים

משתתפת גם בצערה ששל אשה מרציפן
10/08/14 12:04
41צפיות
שלא תדעי צער יותר
º
תנחומי. שלא תדעו עוד צער.
10/08/14 13:38
10צפיות
º
תנחומיי
10/08/14 14:00
12צפיות
º
משתתפת בצערך
10/08/14 14:43
13צפיות
º
צר לי לשמוע. תנחומיי.
10/08/14 16:04
13צפיות
º
מרצי היקרה שלא תדעו עוד צער.חיבוק גדול ממני
10/08/14 17:39
18צפיות
º
משתתפת בצערך.
10/08/14 21:04
8צפיות
מצטעאת לשמוע :(
11/08/14 19:33
20צפיות
שלא תדעו עוד צער
º
הצטערתי לשמוע. שלא תדעו עוד צער.
11/08/14 19:38
7צפיות
º
כל כך מצער לשמוע.
11/08/14 20:47
10צפיות
º
משתתף בצערך אישה מרציפן
13/08/14 08:01
8צפיות
º
מישהו מכיר מסעדה ללא גלוטן באזור גני חוגה ובאזור הסחנה?
09/08/14 14:16
53צפיות
º
אנא עורו ועזרו לנו :) מסעדה לל"ג בצפון באזור גני חוגה?
09/08/14 19:14
15צפיות
לא מצאתי דיון בנושא בעבר.יכול להיות שפשוט איש אינו יודע(:
10/08/14 06:05
31צפיות
גם זה קורה
האמת, אין לי מושג... אבל מה הייתי עושה בתור צליאקית
10/08/14 09:28
59צפיות
זה מסתכלת באתרי מסעדות\תיירות למינהן, רואה מה בא בחשבון מבחינת מיקום, מבחינת תפריט שמתאים למשפחה, ופשוט מתקשרת לברר .
לא תמיד יוצא להתקל במסעדות שיש בהן הבנה בצליאק. לפעמים מופתעים לטובה מנכונות ללכת לקראת, ולפעמים לא...
לפעמים, כמו למשל בנסיעות לחו"ל, קשה לתכנן מראש את סדר היום או את המקומות בהם אוכלים, וצריך להסתמך על מה שיש... תוך הבנה והסברים מול מלצר ( שלפעמים אפילו לא מדברים אותה שפה ) ככה שכל אחד מפתח שיטה להבנה או שלילת מאכלים על תשאול קצר...ולפעמים צריך לוותר, להצטייד בראש במה שמוצאים במכולת מקומית, או דוכן פרי. וכשמדובר בטיול בבית, להצטיידות מהבית.
בכל מקרה, לומדים להסתדר, גם אם זה לא תמיד הכי פשוט וקל. אבל לא מוותרים על טיולים :)

אנחנו אכלנו פעם באיזו מסעדה מזרחית שם
10/08/14 11:00
66צפיות
נדמה לי שבתחנת דלק של גן השלושה (הסחנה). ביקשנו שיטגנו צ'יפס בנפרד והם הבטיחו שהבשר נקי.
מעבר לזה, האיזור שם לא רווי מסעדות גם ככה. הכי טוב להביא פיקניק מהבית.
קימל בגלבוע, אכלנו לפני כמה שנים והיה נהדר
10/08/14 13:07
49צפיות
גם האוכל וגם היחס. אבל דברים כאלו משתנים כך ששווה לבדוק. 
שערות סבתא -צמר גפן מתוק
09/08/14 11:32
75צפיות
היי לכולם אני בת 11 וגילו לי לא מזמן צאליק . אני מאוד אוהבת שערות סבתא (צמר גפן מתוק) רציתי לדעת אם ניתן לקנות שערות סבתא (צמר גפן מתוק) ללא חשש לגלוטן
בדרך כלל שערות סבתא שמכינים במקום
09/08/14 17:26
99צפיות
מכילות רק סוכר, ומאחר ומכינים אותן במכשיר מיוחד שלא מכינים בו דברים אחרים, אין בעיה לאכול אותן כי אין בעיה עם סוכר.
כדאי לשאול את המפעיל של המתקן האם יש בו עוד משהו מלבד סוכר, ולהחליט לפי זה.
חופשה במלון רימונים מינרל טבריה
09/08/14 11:10
59צפיות
יש לי אחות עם צליאק (יחסית טרי - חצי שנה) בת 11 והחלטנו לנסוע לסופש...מישהו מכיר ויש לו המלצה /חוות דעת על יחס המלון מינרל רימונים בטבריה לאוכלוסייה זו?דיברנו עם השף והוא הבטיח לעשות את כלל המאמצים ...אודה לעזרתכם ...
לא ידוע לי
10/08/14 06:18
23צפיות
כדאי בכל מקרה לקחת גיבוי(:
בוקר טוב ורדה
10/08/14 08:57
39צפיות
גן אני לא מכירה את המלון. בכל מקרה כדאי להצטייד ליתר בטחון וגם לשוחח שוב עם השף ולנסות באמצעות השיחה להבין מהי כוונתו "לעשות את כל המאמצים". חשוב מאד בשיחות כאלה (למרות שזה לא נעים...) לרדת לעומק הכוונה, האם תהיה אפשרות להכין במיוחד עבור הילדה? מה ניתן להכין עבורה? האם מדובר בכל הארוחות? מה האפשרויות בבוקר? צהריים? ערב? למי יש לפנות ומתי? וכו'. מניסיונינו, כאשר אומרים "לא לדאוג" ובמקביל מגלים חוסר סבלנות לשאלות, יש מה לדאוג ויש צורך להערך מראש עם כל האוכל! 
חוץ מזה, כיף לאחותך שיש לה אחות גדולה מתחשבת ודואגת לצרכיה

חופשה נעימה
שבת שלום ( :
09/08/14 09:11
219צפיות
היי שבת שלום ובוקר טוב לכולם/ן .

שאלה ....המוצרים שרשום עליהם עד 20PPM -- במידה ואוכלים   הרבה מוצרים כאלו ביום , יש מצב שאז כבר עוברים יחדין את ה "עד 20PPM" ואז זה כבר הופך לבעייתי...?
שאלתי את הדיאטנית שהייתי אצלה- תשובתה לא היתה חד משמעית...אמרה שלא ניתן לדעת במוצרים הנ"ל כמה באמת יש ...

...
09/08/14 09:12
58צפיות
שכחתי..תודה מראש  ( :
שמעתי כמה דעות בענין... מבחינה הגיונית, מדובר בחלקיקים כל כך
09/08/14 09:48
118צפיות
שכנראה לא ממש עוברים את " אחוז החסימה ", ז"א שלא עוברים את הכמות שאנו מוגבלים אליה של גלוטן.
מצד שני, שמעתי גם כאלו שאומרים בכלל שהמגמה הרפואית של חלי צליאק צריכה להיות 0 גלוטן. ז"א להמנע מגלוטן בכל צורה, גם מה 20 ppm...בדיוק מהסיבה שציינת... שאין לדעת כמה באמת צורכים.

אישית, רוב התזונה שלי מורכבת ממזונות שגם ככה אין בהם גלוטן, ככה שאני לא ממש נתקלת ביום יום למוצרים שמכילים 20ppm...אני יוצאת מנקודת הנחה שגם ככה, כמה שאני לא עושה על מנת להשאר לא חשופה, אני כנראה בכל זאת נחשפת פה ושם לגלוטן בצורה מזערית. אבל, אם יש איזה מוצר שאני רוצה, ויש עליו את הסימון, אני בהחלט אתייחס אליו כאילו אינו מכיל גלוטן והוא יהיה בסדר עבורי. ( שלא כמו הסימון " עלול/עשוי להכיל , שממנו אני נמנעת לחלוטין )
אני לא יודעת את התשובה לשאלתך אבל אני מניחה
10/08/14 06:17
55צפיות
שהכמות הכל כך מזערית שאותה מסמנת המידה-20 PPM גלוטן אינה עלולה לעשות בעיות אלא, אולי, אם את אוכלת כל היום ורק את המוצרים האלה. בסך הכל, יש בתפריט שלנו גם הרבה מוצרים שאינם מכילים גלוטן בכלל (ירקות, אורז, ביצים, מוצרים מן החי למי שאוכל וכו') כך שלא אמורה להיות בעיה עם זה.

אני לא מסכימה עם הדיאטנית באשר ל"לא ניתן לדעת במוצרים הנ"ל כמה באמת יש...".
ניתן לדעת על המוצרים האלה הוא שיש בהם כמות פחותה מהחלק ה-20 מתוך מיליון של גלוטן המצוי בהם (אם בכלל).
זה אומר שהמוצר נבדק במעבדה בניגוד למוצרים שמסומנים רק בעלול להכיל עקבות מזעריים/שאריות גלוטן ואצלם באמת אי אפשר לדעת האם יש גלוטן/אין/כמות ומאלה רצוי מאוד להמנע.
בוקר טוב מיהשלי
10/08/14 08:52
44צפיות
אינני רופאה או תזונאית אך מהכרות שלי עם "עולם הצליאק" אני מצטרפת לדבריהן נטע ושל טלי. מוצרים עליהם רשום מכיל עד 20 PPM  משמע שהמוצר נבדק ואכן אין במוצר יותר מ-20 PPM, בניגוד למוצרים עליהם כתוב "עלול להכיל..." בהם מאמת שלא ניתן לדעת כיוון שלא נבדקו או שנבדקו ונמצא שעלול להכיל ולכן לא בטוח. כמו כן, כפי שציינו, לא כל מה שאוכלים במהלך היום מכיל גלוטן ולכן בתפריט יומי יש מוצרים רבים שבאופן טבעי נקיים מגלוטן. 

שבוע טוב,

אמא של הבנים
20PPM הוא מונח יחסי - מתוך כל מיליון יחידות
10/08/14 13:29
65צפיות
של החומר, לכל היותר 20 יחידות יהיו גלוטן.
מכאן, שלא משנה כמה אוכלים מבחינת כמות, החלק היחסי נשמר (של עד 20 יחידות למיליון), וביחס כזה נבדק ונמצא שאין סיכון לחולי צליאק.
(:
10/08/14 14:08
39צפיות
תודה בנות , לכולכן .
שיהיה המשך שבוע טוב.
אני חייבת לציין  - כל ההיענות העזרה והייעוץ ממש עוזרים למתחילים שבנינו .

º
כולנו היינו "מתחילים" בהתחלה
10/08/14 15:44
22צפיות
מה שאני יודעת הוא ש20ppm מתיחס לבדיקות מעבדה
11/08/14 07:13
41צפיות
ולא ניתן להתחייב באופן מקצועי לפחות מכך שכן אין דרך למדוד פחות מ20.
בכל מקרה אם את חיה בבית מעורב אוכלת מדי פעם בחוץ (אפילו אם מביאה את האוכל שהכנת לבד) ומנקה באופן סער פלוס את נחשפת ליותר מזה
20 ppm זה 20 מג לקג. זאת אומרת 0.004 כפית...מתוך קג!
יש בהחלט דרך למדוד פחות מ-20 PPM
11/08/14 14:59
40צפיות
ישנם מוצרים שנבדקו כמכילים פחות מ-5 PPM, למשל, ומופיעים עם התחייבות כזו.

בעבר אולי 20 PPM היה הגבול הניתן למדידה. היום זה כבר לא נכון.
פינת המתכונים
09/08/14 07:11
39צפיות
כל אחד מוזמן לשתף במתכונים שווים.  
מוזמנים להעלות מתכונים של מאכלים חדשים, ולא חדשים, לטובת חברים חדשים. נטולי גלוטן !
כמובן שתמיד נחמד לצרף תמונה

על מנת לשמור על הסדר הטוב, ושכולם ידעו איפה לחפש מתכונים, ושמתכונים לא יכלו לאיבוד אי שם בדפים שעוברים הלאה...- אנא שרשרו כאן את המתכונים שלכם, וחסכו לטלי עבודת שירשור

כאשר מעלים מתכון שנלקח ממתכוני הפורום, אנא ציינו זאת.

והערה: כשמחפשים מתכון לא לשכוח שקיימות גם קטגוריות של חגים. עוגות גבינה למשל, נמצאות בקטגוריית עוגות וחלקן בקטגוריית שבועות. כנ"ל לגבי מאכלים חלביים אחרים.
נכון להיום-הכל עודכן אבל אם נמצא שמתכון כלשהו נשכח, אפשר לשלוח לטלי במסר או לשרשר לכאן קישור למתכון 

תודה !!
לחמניות ממולאות בממרח שוקולד-ממוסף "שף"
הודעה זו מכילה תמונות
09/08/14 09:50
135צפיות

לחמניות ממולאות בממרח שוקולד(מתוך המוסף 'שף' אוגוסט 2014)
(המרה ללא גלוטן)
מרכיבים ל-15 לחמניות
½ ק"ג תגמיש
½ שקית שמרית (25 גר')
1 כף משפר אפיה
1/3 כוס+כף שטוחה (בערך 100גר') סוכר
100 גר' חמאה רכה
2 ביצים גדולות או 3 קטנות
80 מ"ל חלב חמים
1 כפית מלח
חמאה מומסת לשימון
למילוי:
ממרח שוקולד שאוהבים (השתמשתי בנוטלה)
להברשה:
1 ביצה טרופה
להגשה:
אבקת סוכר (ויתרתי)

כך מכינים:
1. מקפיאים את הממרח.
2.יוצרים כדורים עם כפית/כפית פריזאית.
3. מניחים על מגש ומכניסים אותו למקפיא.
4. מערבלים בקערת המיקסר (**לשתי ידנית) קמח+שמרים+משפר אפיה+ סוכר משך כחצי דקה.
5. מוסיפים את החמאה+הביצים וממשיכים לערבל כ-3 דקות.
6. מוסיפים את החלב+ המלח ומערבלים כ-4 דקות עד שהבצק אחיד, גמיש ומעט דביק. (**הבצק יצא קצת קשה).
7. משמנים קערה בחמאה, מניחים בה את כדור הבצק ומשמנים גם אותו. מכסים בניילון.
8. מתפיחים כשעה וחצי עד שהבצק מכפיל את נפחו (**תפח מעט מאוד).
9. מכינים 15 כדורים, משטחים מעט, מניחים עליהם את כדור השוקולד, סוגרים ומגלגלים לכדור.
10. מניחים בתוך תבנית מאפינס (**לא שמתי לב להערה הזאת לכן הנחתי על נייר אפיה בתבנית), מברישים בביצה, מכסים בניילון ומתפיחים כ-30-40 דקות.
11.אופים בתנור שחומם מראש ל-170 מעלות כ020 דקות עד שהן משחימות.
 12. אפשר לבזוק סוכר לפני ההגשה.

**הערות נוספות:
1. המתכון המקורי הוא ל-30 לחמניות. חילקתי אותו לחצי.
2. המתכון המקורי הוא עם ממרח לואקר שלא היה לי ואין לי מושג האם הוא נ"ג.
3. התהליך של הקפאת הממרח והוצאת כדורים למילוי עם כפית, היה קשה לכן הוצאתי עם המכשיר שמוציא את ליבת תופח העץ. נראה לי שזה לא מאוד משמעותי שהממרח יהיה קפוא לגמרי.
4. בעבודה קודמת עם תגמיש הבצק יצא מאוד נעים להכנה ועבודה והתוצאה יפה לעין (חשוב לי). במקרה הזה היה נראה שחסר משהו לגמישות הבצק (אולי בגלל תהליך ההמרה). לדעתי חסרו נוזלים לכן בפעם הבאה אוסיף מעט חלב עד שהבצק יצא נעים.
5. כשראיתי את התוצאה, כמעט זרקתי לפח כי נראה היה שזה לא אכיל אבל הצליאקית שלי טרפה חצי מהכמות משך הבוקר (היא יכולה להרשות לעצמה) וציינה ש"כייף לאכול שמרים"(:. הנכדה אכלה 2 גם היא כך שהלחמניות עברו את מבחן הטעם למרות התחושה שלי שמשהו בהן לא ייצא כמו שצריך.
מגוון עוגיות מבצק 1,2,3 של דונה קישוט-תמיד הצלחה
הודעה זו מכילה תמונות
09/08/14 09:54
115צפיות
הכנתי מתכון כפול כדי להכין מכל הסוגים וכמובן שיותר מחצי  מהכמות מוכן למשלוח לצליאקיות האחרות.
לטעמי הטעימות ביותר הן המגולגלות עם ממרח תמרים+קינמון ואגוזים גרוסים.
המתכון נמצא במתכוני הפורום.
צליאק ילדה בת שנתיים וחצי
08/08/14 15:23
122צפיות
שלום,
אתמול אחותי התבשרה שלביתה ככל הנראה יש צליאק. הילדה בת שנתיים וחצי. אחות לילד בן ארבע ותינוקת בת פחות משנה.
הילדים האחרים בריאים. אחותי חוששת מאוד מלשנות את כל התפריט בבית, בעיקר בגלל האחים האחרים וכי המוצרים ה"בטוחים" בדר"כ הרבה יותר יקרים מ"רגילים".
אשמח מאוד לקבל עצות כיצד עליה להתנהג. הבנו מרופא הילדים שהיא צריכה לפגוש עכשיו גסטרואנטרולוג ודיאטנית אך בקופ"ח ידוע שזה עלול לקחת זמן...
אחותי אשה חרדית שגרה בירושלים, אז אשמח גם לקבל מקומות בירושלים שמוכרים מוצרים כשרים ללא גלוטן במחירים סבירים כמובן...
תודה רבה מראש על העזרה  
ברוכה הבאה דניאל
08/08/14 19:41
68צפיות
ראשית והכי חשוב:
אם אחותך עדיין לא פגשה גסטרואנטרולוג והאמירה היא ש"ככל הנראה יש לה צליאק" כנראה שהילדונת עדיין לא עשתה גסטרוסקופיה (המכונה כאן בקיצור ביופסיה). אם כך לא להתחיל תזונה נטולת גלוטן. מעבר לתזונה כזאת לפני ההליך הזה תתן תוצאות לא אמינות.

שנית, לאחר אבחון סופי (בדיקת דם+ביופסיה) מומלץ ביותר לעשות לאחיה ולהוריה בדיקות דם לאיתור צליאק. מכיוון שצליאק היא מחלה גנטית, גם אם אין תסמינים, מאוד מומלץ לודא שאין עוד חולה בבית.

דבר שלישי, אין צורך לדעתי להעביר את כל הבית לנטול גלוטן. התזונה באמת מאוד יקרה ואדם בריא לא חייב לאכול ללא גלוטן.
אפשר לארגן ארון נפרד, במקרר ובמקפיא מדפים/כלים שמסומנים כללא גלוטן. אם הילדה נמצאת במסגרת חינוכית כלשהי צריך לדאוג לתדרך את המטפלות ולהביא לילדה מזון משלה. זה נשמע מסובך אבל זה בהחלט אפשרי (בעקר מפני שאין ממש ברירה כשמדובר בבריאות(:).

ולשאלתך בדבר מקומות בירושלים, על זה יענו לך הירושלמים
בהצלחה לאחייניתך ולכל המשפחה ונשמח לעזור ככל שנוכל
תודה רבה טל
08/08/14 20:21
57צפיות
הקטנה אכן עברה רק את שלב בדיקת הדם. הרופא שלח לגסטרואנטרולוג ודיאטנית.
מפתיע אותי שציינת שאין לעבור עדיין לתזונה נטולת גלוטן כי רופא הילדים היה מאוד חד משמעי לגבי זה (ששוחחנו איתו אתמול לראות אם הגיעה תוצאה נוספת של בדיקות הדם וידא פעמיים שהפסיקה לתת לחם וכד'.)
מקווה שנצליח להשיג תור לגסטרואנטרולוג בהקדם ונקבל תוצאה חד משמעית.

זאת הנחיה חד משמעית והסיבה לכך היא זאת:
08/08/14 20:47
66צפיות
חולי צליאק עוברים לתזונה נטולת גלוטן על מנת להבריא את גופם.
ההמנעות הקפדנית מגלוטן משקמת את המעי הפגוע.
כאשר המעי מבריא רמת הנוגדנים לצליאק בגוף יורדת ומגיעה לרמה הנורמלית לכל אחד אחר.
זאת המשמעות של התזונה הזאת. להבריא את הגוף.
אם את מבריאה את הגוף על ידי תזונה נטולת גלוטן ורק אז עושה ביופסיה הרי שהתוצאה של הביופסיה תהיה שהמעי תקין וללא תמונה של צליאק. אם באותה הזדמנות תעשי שוב בדיקת דם לצליאק תראי שרמת הנוגדנים ירדה גם היא.

זה התהליך וזאת המטרה של התזונה נטולת הגלוטן.
זה אורח חיים שיש לקיים משך כל החיים.
מכיוון שהתזונה הזאת מאוד תובענית ויקרה כדאי מאוד לדעת בבטחון גמור שמדובר בצליאק.

הערה לגבי הרופא:
ראינו פה לא מעט אמירות לגבי "הידע" בנושא צליאק של רופאי משפחה/ילדים.
מי שאמון על הידע הזה הוא גסטרואנטרולוג והוא גם זה שמפנה לביופסיה.
אני ממליצה לזרז תור לרופא גסטרו ולא להתחיל תזונה נ"ג לפני פגישה אתו.

שלום daniel452
09/08/14 08:37
43צפיות
מצטרפת להמלצות של טליאמתי. להמשיך ולאכול גלוטן עד הביופסיה.
גם בתי אובחנה בגיל שנתיים וחצי, גם אצלנו רופאת המשפחה אמרה להתחיל מיד בדיאטה נ"ג ומזל שקראתי כאן
בפורום שיש להמשיך לצרוך גלוטן עד הביופסיה. לצערי זו  טעות שחוזרת על עצמה אצל רופאי משפחה ורופאי ילדים. חשוב תמיד
להתייעץ עם רופא גסטרו שמבין בצליאק! אני בטוחה שהירושלמים יוכלו להמליץ על רופאים מתאימים.
אני מסכימה עם טליאמתי שאין צורך להעביר את כל הבית לתזונה נ"ג. קשה לעמוד בזה מבחינה תקציבית.
מניסיון אישי (כשבתי אובחנה, אחותה הייתה בת שנה), צריך להקפיד על הנושא של זיהום משני. בגיל הזה ילדים נוגעים אחד באוכל של השני, לפעמים מעבירים אוכל מצלחת לצלחת, מעיפים אוכל באוויר וכד'.  חשוב ואפשר לחנך מגיל צעיר, שהילדים
לא יגעו באוכל של האחות הצליאקית, שאם אוכלים לדוגמא חטיף ביחד, שהאחים ישטפו ידיים לפני זה (או לחילופין שכל אחד יקבל צלוחית עם חטיף משלו) וכד'. גם בזמן הבישול, צריכים להיות זהירים, אם מכינים שני סוגי פסטה באותו הזמן (אחת עם גלוטן ואחת נטולה), להקפיד לא להשתמש באותה הכף לשתי הפסטות ולא לסנן באותה המסננת.
ממליצה לקרוא אחורה בדפי הפורום, יש הרבה המלצות וטיפים חשובים.
חברותי צודקות בהחלט
09/08/14 18:27
39צפיות
היי,
כמה דברים שחשוב לדעת
1. כפי שכבר נאמר להמשיך לאכול רגיל לחלוטין עד הביופסיה שאותה עושה רק גאסטרולוג.
2. לפני חודש חברה שלי עשתה לבת שלה ביופסיה לאחר שבבדיקת דם היה חשד לצלאיק התוצאה הראתה שממש אין לה צליאק.
3. במגזר החרדי יש הרבה מאד חטיפים ללא גלוטן שלא קימים בסופרים רגילים.
4. ממש אין צורך להעביר את כל הבית לאכילה ללא גלוטן זה לכל החיים ויש צורך להסתגל ולדעת להסתדר בכל מקום אז ועדיף להתחיל בבית.
ילדים לומדים מהר מאד ויודעים יפה מאד מה מותר להם ומה לא.

אך יש עוד זמן לעצות, קודם לעבור את תהליך הבדיקות בסבלנות ולהחליף רופאת משפחה עם פחות בורות בנושא צליאק.

מסעדה באזור דלית אל כרמל
08/08/14 14:36
49צפיות

אנחנו נסתובב מחר באזור עם 2 ילדים צליאקים, מישהו מכיר מסעדה דרוזית עם מודעות לעניין?
טיול בצפון
08/08/14 12:54
94צפיות
שלום לכולם
נוסעים לחופשה בצפון.
אשמח לדעת האם מישהו ניסה לאכול בדג על הדן/ דגי דפנה או יכול להמליץ על משהו באזור.
אנחנו נהיה באזור כפר סאלד, פארק הירדן וכדומה.
תודה רבה
מקפיצה
09/08/14 12:26
44צפיות
האם מישהו מכיר ויודע להמליץ על מקומות לאכול באזור הצפון?

תודה מראש
קובו שלום
09/08/14 18:13
71צפיות
אני מדפנה במקור אז ככה - דג-על הדן וגם דגי דפנה לא מקומות כאלה טעימים בעניי בלי קשר לגלוטן.
אכן יפה מאד בדג על הדן וגם קיבוץ דפנה מקום יפה (אך המסעדה נמצאת על הכביש ולא בקיבוץ עצמו).
אני ממליצה בחום רב על כמה מקומות בית קפה "הקוקיה" בתוך דפנה יש מודעות וקינוחים ללא גלוטן.
כמו כו על מסעדת "פוקצה בר" שנמצאת במתחם של תחנת הדלק בהגושרים. מקום הרבה יותר טעים.
יש גם את "עמבורגר" אחרי קרית שמונה בדרך לצומת כח. ואחרון חביב מסעדת "הטחנה" במטולה.

בהצלחה ובתאבון.
מה שמותרמה שאסור
07/08/14 19:51
66צפיות
יש לכם שאלות?
זה המקום לקבל תשובות
מקופלת של שטראוס-עלית.... כבר אסורה???!!!
07/08/14 10:17
147צפיות
הי לכולם, קראתי עכשיו בדף הפייסבוק של קולינריא או של צליאק, כבר לא זוכרת, שמקופלת הפכה לאסורה לצליאקים. החטיף היחיד הזמין שאפשר היה לקנות לילדים בכל קיוסק, שאוהבים, שמותר.... ועכשיו גם זה אסור. כל כך מתסכל..... אולי נארגן איזה מכתב עצומה לחברה?
את יכולה בבקשה להעתיק את ההודעה שראית? אני לא מוצאת אותה ואז
07/08/14 14:00
71צפיות
נוכל להתקשר ולבדוק ובהחלט להציף בבקשות לשינוי. תודה
טוב אזעקת שווא....
07/08/14 14:57
123צפיות
כתוב במידע לאלרגניים: עול להכיל חיטה, שעורה, שיבולת שועל-גלוטן. מצד שמאל יש סימון של הפרח ו"פחות מ-20PPM". לא ברור למה זה מופיע כדו משמעי....אבל נשמע שבסדר....
איזה מזל !!! רק זה היה חסר שיקחו לנו גם את המקופלת.
07/08/14 15:20
46צפיות
תודה על העידכון ותמיד עדיפה אזעקת שווא (בעיקר בימים האלה...)
מההסבר של שטראוס הבנתי את זה כך:
07/08/14 18:31
82צפיות
כתוב עלול להכיל פשוט כי המוצר עלול להכיל וחובת היצרן לסמן זאת
אבל
המוצר נבדק במעבדה ונמצא שהוא מכיל פחות מ-20 PPM גלוטן.

כלומר, המוצר  אכן עלול להכיל אבל בכמויות המזעריות המותרות לנו (20PPM)

ממה שאני מבינה
08/08/14 09:13
37צפיות
הכיתוב הזה הופיע כבר על המוצרים הכשרים לפסח.
ממה שהבנתי כנראה שיש חוק חדש, שמחייב לרשום על מוצרים את רשימת האלרגניים.
מה שזה אומר שגם אם במוצר יש פחות מ 20ppm גלוטן, שהוא מותר לצליאקים, חייבים לציין באלרגניים אם יש גלוטן
כי יש אנשים שאלרגיים לגלוטן (בניגוד לצליאקים, שהם "רק" רגישים לגלוטן)  ולהם אסור לצרוך אפילו 1ppm של גלוטן.
נראה לי שבעתיד יהיו הרבה מוצרים שיופיע עליהם הכיתוב עלול להכיל גלוטן (או פירוט של אחד ממרכיבי הגלוטן), לצד הכיתוב מכיל פחות מ 20ppm גלוטן. במקרה שלנו, הכיתוב של מכיל פחות מ 20ppm הוא זה שינחה אותנו אם מותר או אסור לנו להשתמש במוצר.
ו..טוב לראות אותך כאן בפורום
הכל בסדר, מותר מקופלת של עלית
07/08/14 17:38
55צפיות
אודי מלמד, מנהל מערך האיכות של שטראוס כתב תגובה בעמוד הפייסבוק של "יהל עמותה לאלרגיות מזון": 
"לא השתנה כלום לגבי הצלאיקים יש עד 20PPM....אפשר לראות את האיקון של הפרח וסימון שיש עד 20PPM גלוטן". 
º
שמרים יבשים אינסטנט Bravo נקיים מגלוטן ?
04/08/14 16:14
31צפיות
º
מצטערת, אני לא מכירה אותם. משתמשת באלה:
הודעה זו מכילה תמונות
04/08/14 18:11
57צפיות
º
אני משתמשת בהם. אין שום בעיה
07/08/14 14:32
27צפיות
אם זה בדוק מול החברה, כדאי להעביר את המידע
07/08/14 18:41
26צפיות
לעמותת הצליאק שתיצור קשר עם החברה לקבלת אישור רשמי ותכניס למדריך המקוון.
מבקשת עזרה - חומרים לאפייה נטולי גלוטן
01/08/14 22:34
24צפיות
ערב טוב,
אני רוצה להכין  מחר משהו מתוק שוקולדי (עוגיות או קינוח) לארוחה אצל חברים עם ילד חולה בצליאק, ומוצאת את עצמי לא יודעת באיזה חומרים בסיסיים ניתן להשתמש... קניתי שוקולד של כרמית כי עליו כתוב שהוא עומד בתקן (והחברה אמרה לי בזמנו שהוא "כשר") אבל מה לגבי אבקת סוכר? שמנת מתוקה? סוכר? חמאה? פצפוצי אורז? על רב הדברים האלו אין התייחסות בכלל לגלוטן, והחברה מאוד מקפידה.
לצערי מדריך המזונות באתר העמותה מוגבל רק לחברי העמותה בעלי מספר.... האם יש מקום בו ניתן לראות את הרשימה?
אשמח אם תוכלו לייעץ לי באיסה חומרי אפיה של אילו יצרנים אני יכולה להשתמש.
תודה רבה!

ראשית את יכולה להתיעץ עם החברה, איזה היא קונה
02/08/14 05:42
16צפיות
שנית, בגדול גלוטן אמור להיות מצוין ברשימת הרכיבים ( ע״פ חוק )
החברות הגדולות מסמנות ( לדוגמא אוסם.. ) הבעיה בכל מיני חברות קטנות ולא מוכרות .

מוצרי חלב מסומנים, אין איתם בעיה
פיצפוצי אורז זה בעייתי... שאלי את חברתך מה היא רוכשת.

לגבי רשימות, אני לא מכירה רשימות מסודרת שהם לא של העמותה.
אני לא אכנס כאן לנושא למה הרשימות סגורות בפני הקהל הרחב ופתוחות רק לחברי עמותה... אגב, זה משהו שקיים בהרבה ארצות בעולם- רשימות מעודכנות שניתן לקבל תמורת תשלום...

אני רוצה להפתיע... :)
02/08/14 11:04
21צפיות
תודה על התגובה המהירה
מוצרי החלב לצערי ממש לא מסומנים - על החמאה, השמנת, החלב - לא כתוב כלום
כנ"ל לגבי סוכר, אבקת סוכר וכיוב
גם במתכונים ללא גלוטן ברשת, לא מצוין של איזה יצרן ולכן אני בבעיה.
אני יכולה להסיק שבחמאה של תנובה למשל אפשר להשתמש?
מוצרי חלב: אם לא מסומן ברכיבים+באזהרה
02/08/14 11:27
20צפיות
על אלרגנים=אינם מכילים גלוטן.
מדובר במוצרים של תנובה, שטראוס, טרה, גד וודאי שכחתי חלק מהחברות(:
אי לכך: חמאה, שמנת מתוקה+חמוצה, חלב של תנובה מותרים.

סוכר של סוגת מותר (לשים לב: הסוכר של המותגים השונים אינו שלהם אלא רק מיוצר עבורם לכן יש לשים לב לשם היצרן/יבואן שמופיע בקטן בתחתית האריזה/מאחור).

הסיבה שלא כתוב במתכונים ללא גלוטן של איזו חברה הרכיבים היא שמראש נלקח בחשבון שהמוצר בו משתמשים הוא נטול גלוטן. כלומר שכל מי שמשתמש במתכון בודק את הנושא ומשתמש ברכיבים ללא גלוטן.

כל הכבוד לך
02/08/14 19:49
16צפיות
כמישהי שנסחבת עם קופסאות כדי שלילד שלי יהיה מה לאכול אני מאד מעריכה את המאמצים שלך. הייתי מאד מתרגשת בתור החברה שלך. 
חמאה ושמנת מתוקה נטולות גלוטן אם לא כתוב בפירוש שמכיל גלוטן או עקבות של גלוטן. 
תשלחי לי במסר את הרכיבים של העוגה ואשלח לך מה נטול גלוטן. 
לגבי קמח, אני מניחה שאת יודעת באילו קמחים להשתמש כתחליף לקמח חיטה כי לא שאלת אבל תרגישי חופשי לשאול אותי במסר ואחפש לך באפליקציה של העמותה. 
את חברה טובה והלוואי והחברים שלי ובני המשפחה שלי היו חושבים על הבן שלי כמו שאת חושבת על הבן של החברים שלכם
תודה רבה :)
02/08/14 21:55
11צפיות
בסוף פשוט הכנתי נקניק שוקולד... משוקולד, חמאה, ביסקויטים ללא גלוטן וקצת חלב
רציתי להכין עוגיות שוקולד ללא קמח אבל אפילו אבקת סוכר לא ידעתי באיזו ניתן להשתמש... נותר לי רק להצטער על כך שרשימת המוצרים המותרים סגורה לחברי העמותה 

מסכימה איתך
03/08/14 22:20
9צפיות
בעייני על פי חוק צריך היה לחייב את היצרנים לציין את זה על האריזה בצורה ברורה.
החוק אומר שרק כאשר המוצר עובר בדיקת מעבדה אפשר
04/08/14 06:09
9צפיות
לכתוב עליו : "ללא גלוטן" או "מכיל עד 20 PPM גלוטן".
אפילו כאשר במפעל אין גלוטן בכלל אי אפשר לסמן אותו כנטול גלוטן (אלא אם הוא עובר בדיקות מעבדה).

כדי לחייב לציין את זה על המוצרים צריך לחייב את היצרנים לבדוק את המוצרים שלהם במעבדה לנוכחות גלוטן ואת הבדיקות האלה יש לעשות באופן תקופתי (לא מספיק פעם אחת).

הלוואי שזה היה כך אבל זאת לוגיסטיקה שלמה שאני לא בטוחה שהיא משתלמת למישהו למעט למעבדות ולנו (ברמת הידיעה הברורה אך לא ברמת מחיר המוצר).

היי, אני לא צליאקית אך אוכלת נטול גלוטן
04/08/14 15:35
19צפיות
כי זה ריפה לי פסוריאזיס בידיים.

אני זקוקה לסובין נטול גלוטן האם ידוע לכם על סובין שכזה?

האם סובין של קוואקר הוא נטול גלוטן?
הסיפור עם שיבולת שועל קצת מורכב. מצד אחד אין בה גלוטן
04/08/14 16:33
21צפיות
אבל יש טענה שיש בה חלבון שדומה לגלוטן שחלק מחולי הצליאק מגיבים אליו כמו לגלוטן. כמו כן, שיבולת שועל גדלה בסמוך לשדות חיטה ככה שקשה למצוא שיבולת שועל נקייה מגלוטן- אלא אם כן גודלה באזור נפרד,- ועליה כתוב במיוחד שהיא ללא גלוטן ( עדיין מכילה את אותו חלבון שציינתי למעלה )
יצא לי להתקל בשיבולת שועל ללא גלוטן, וגם קמח שיבולת שועל ללא גלוטן , אבל לא נתקלתי בסובין שיבולת שועל ללא גלוטן.
סובין חיטה מן הסתם מכיל גלוטן..
º
תודה,
04/08/14 16:36
4צפיות
רשימת המוצרים (המדריך המקוון של עמותת הצליאק) היא שירות
04/08/14 18:05
23צפיות
של העמותה לחברי העמותה ולרווחתם.
הייתי חברה באגודה לסוכרת נעורים לא מעט שנים וגם שם קבלו החברים דברים שיועדו לחברים בלבד.
מקובל לגמרי.

שאלה דחוה. רוטב צ'ילי מתוק של מיטב תעשיות מזון
01/08/14 11:02
22צפיות
נטול גלוטן? 
מוזמנים בו כל האוכל גלוטני מלבד ירקות עם הרוטב הזה. קיוינו לשמוע שהוא אפשרי...
º
הכוונה לשאלה דחופה...
01/08/14 11:03
10צפיות
אמנם באיחור אופנתי
05/08/14 12:01
44צפיות
לפני כמה שנים יצרתי קשר עם "מיטב", הם היו ממש לא נחמדים וללא כל נכונות לתת תשובה ברורה בעניין המוצרים שלהם.
º
תודה!
06/08/14 14:59
7צפיות
º
לא יכולה לעזור.אני לא משתמשת ברטבים מוכנים
01/08/14 17:13
9צפיות
סדרת "קנדי קראש" של עלית
30/07/14 17:07
52צפיות
לאחרונה יצאו בסדרה סוכריות על מקל, טופי ומטבעות שוקולד.
באזהרה האלרגנים של המטבעות והטופי רשום "עלול להכיל גלוטן" (איך לא....)
בסוכריות על מקל אין שום אזהרה.
שוחחתי עם שירות הלקוחות של עלית ושם נמסר לי כי רק המוצרים המסומנים בסימון הפרח הם בטוחים ב - 100% כיוון שלהם נערכים בדיקות מעבדה.
לגבי מוצרים אחרים - אם יוצרו בקווים בהם מיוצרים מוצרים עם גלוטן ולא מופיע ברכיבים - יופיע "עשוי להכיל גלוטן". אם המוצר לא מכיל גלוטן ולא מיוצר בסביבת יצור המכילה גלוטן - לא תופיע האזהרה באלרגנים אבל כיוון שהמוצר לא עבר בדיקות לאי המצאות גלוטן הוא אינו מסומן בסימון הפרח.

ובקיצור : הסוכריות על מקל לא אמורות להכיל גלוטן ולא מיוצרות בסביבת יצור עם גלוטן אבל אין להן אישור "מעבדתי". לשיקולכם.
תודה על העדכון . התשובה שקבלת זהה למייל
31/07/14 18:32
18צפיות
שקבלתי משטראוס בנושא הזה והבאתי לידיעתכם לפני כשבוע-שבועיים כך שנראה לי שבהחלט נעשה סדר בנושא וקל יותר לזהות כעת אילו מהמוצרים אינם מכילים גלוטן.
יוגורט פרוביוטי דנונה שטראוס - ביו - ללא גלוטן ?
הודעה זו מכילה תמונות
27/07/14 23:43
86צפיות
רכשתי את גירסת ה 1.5% אם זה משנה משהו
האם אפשר לאכול באופן בטוח ?
זה 100% ללא גלוטן ?
הנה תגובה של שטראוס מלפני 3 שבועות בערך:
28/07/14 06:18
117צפיות
מצורף המייל שקבלתי מהם
טליאמתי09/07/14

מצורף המייל שקבלתי מהם על פי בקשתי (כדי להעביר  אליכם כלשונו) בנוסף להסבר הטלפוני של ליעד משירות לקוחות:
1. שטראוס אינה מסמנת עלול להכיל באופן גורף.
2. המוצרים שמסומנים כמכילים עד 20 PPM (ומותרים לנו) הם אך ורק המוצרים אותם, מסיבה כל שהיא, שטראוס בודקת במעבדה לנוכחות גלוטן.
3. אם לא מסומן מכיל עד 20 PPM גלוטן, אין זה אומר שהמוצר מכיל גלוטן אלא שהוא נבדק ונמצא שיש בו פחות מ-20PPM.
4. על פי חוק מותר לציין מכיל עד 20PPMאו ללא גלוטן אך ורק אם המוצר נבדק לכן מכיוון שרוב המוצרים אינם נבדקים אבל רבים מהם מיוצרים בסביבה שאינה מכילה גלוטן או בקרבת גלוטן בזמן האריזה וכו'- מוצרים אלה אינם מסומנים.
5. אי לכך- יש לבדוק כל מוצר לגופו.
1. אם המוצר אינו מכיל גלוטן ברכיביו+אין גלוטן ברשימת האלרגנים=אינו מכיל גלוטן ומותר לנו
2. אם מסומן על המוצר 'ללא גלוטן' או 'מכיל עד 20PPM גלוטן'=כמובן שהוא מותר לנו

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום