לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!

הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין.

כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.

השתתפות נעימה!

אבחון צליאק בת ארבע וחצי
10/09/14 14:53
126צפיות
היי, אני חדשה בפורום....לבתי בת ארבע וחצי אבחנו בבדיקת דם צליאק (הרופאה אמרה שזה 99.9% צליאק והבדיקה בבי"ח זה רק בשביל "פורמליזציה"). היא ללא שום סימפטום ועלו על זה ממש ממש במקרה....
הבדיקה תהיה ביום שני הקרוב, ורציתי לדעת אם יש למישהי כאן בפורום יש טיפים לגבי איך לשקף לה את הבדיקה המתקרבת בבי"ח וכל הפרוצדורה של מה שיהיה שם.
המון תודה.

כך זה היה אצלנו
10/09/14 16:17
71צפיות
הי לילך,
אנחנו עברנו את אותו תהליך לפני חודש וגם אני רציתי להכין את הבת שלי (גם בת ארבע וחצי) ככל שניתן.
לכן התקשרתי לאחות במרפאת גסטרו ושאלתי מה בדיוק התהליך כולל, כל דבר שעושים לפני ההרדמה כדי שאוכל להכין אותה.
ובאמת סיפרתי לקטנה שנבוא לבי"ח, האחות תבדוק לה גובה ומשקל, תשאל אותנו שאלות, ותשים לה מסכה שדומה לחדק של פיל...
מהמסכה הזו, כך סיפרתי לה, יוצא גז צחוק שיגיע עד לבטן שלה, יצחיק וידגדג... כדי שכל כאבי הבטן המעצבנים יעברו לאט לאט...
האמת היא שהתהליך עבר ממש בסדר, והחמודה שלנו שבד"כ נתקפת בהתקפי פחד מרופאים ואחיות שיתפה פעולה בצורה נהדרת.
בהצלחה :)
º
הורים לצליאקים צעירים...עזרה בבקשה
12/09/14 14:52
30צפיות
הי לילך
12/09/14 17:11
55צפיות
הבן שלי עבר את הגסטרוסקופיה בגיל 5 וקצת. לפני הבדיקה הסברתי לו שלב שלב על מה שידעתי שעומד לקרות. הסברתי לו שאנחנו חושבים שחומר שיש בלחם שקוראים לו גלוטן עושה לו רע לגוף ומונע ממנו לגבוה (מאד מפריע לו שהוא נמוך). הסברתי לו שהרופא יכניס מצלמה על חוט ארוך לגוף שלו אבל הוא ישן ולא ירגיש כלום. בזמן ההמתנה לגסטרוסקופיה הוא שיחק בלגו שאמא שלי הביאה לו לחדר ההמתנה וזו היתה הצלה כך שאני מאד ממליצה לך להביא לה איזה משחק או חוברת צביעה, משהו שיעסיק אותה ויסיח את דעתה. 
אחרי הבדיקה הם מתאוששים ממש מהר. נתנו לי בבית החולים מעדן שוקולד לתת לו (כדאי לאכול אותו במסדרון כדי לא להפריע לילדים אחרים שהם בצום בחדר ההמתנה) ואחר כך נסענו לגלוטן פרי בפתח תקווה. הסברתי לו שאנחנו מפסיקים לאכול גלוטן אחרי הבדיקה וסיפרתי לו שיש סופר שכל הדברים בו הם בלי גלוטן. זו הייתה חוויה נחמדה כי הוא הסתובב בין המדפים ובחר עוגיות וחטיפים שנראו לו טעימים. 
בגלוטן פרי, אגב, יש גם ספר אחד או שניים לילדים שמסבירים את נושא הצליאק. יכול לעזור לעכל את כל הנושא. 
מקווה שעזרתי. שיהיה בהצלחה
גם אצלנו זה בדיוק היה כמו שאת מתארת
14/09/14 08:39
34צפיות
הבת שלי (בת חמש) ללא סמפטומים כלל. החשד לצליאק עלה ממש "במקרה" בבדיקות דם .... וזה נפל עלינו ללא שום הכנה/חשד מוקדמים (כשהיא הייתה בת ארבע וחצי).
הרופאה "פשוט" התקשרה אליי ואמרה "בהתאם לבדיקות דם לבת שלך יש 99.9% צליאק, אבל חייב לעבור גסטרוסקופיה".
הבת שלי מאוד חוששת מבדיקות דם, ולכן הדגשנו לה לגבי הבדיקה שלא מדובר בבדיקת דם, אלא שהרופא רק יבדוק אותה כמה דקות ואז היא תשכב במיטה כשאבא יהיה לידה (האבא נכנס לשלב ההרדמה, כי אני בטח הייתי מתעלפת ) ושהיא תישן כמה דקות וכשהיא תקום נהיה לידה.
והבדיקה הייתה ממש בסדר, היא התעוררה מספר דקות אחרי שהעבירו אותה ל"חדר התאוששות".... ואחרי עשר דקות כבר שחקה והשתוללה.
אשמח לענות על כל שאלה שיש לך בעניין.

צליאק ביטוח לאומי ואחוזי נכות
10/09/14 13:48
280צפיות
צריכה להגיש תביעה לנכות - לביטוח לאומי
לא ברור לי אם שאר הדברים מהם אני סובלת יזכו אותי במשהו
והשאלה היא האם צליאק תורם במשהו לשקלול אחוזי הנכות ?

º
לא.
10/09/14 14:52
59צפיות
לא. מפני שכשאת שומרת על תזונה נכונה לצליאק
11/09/14 06:47
101צפיות
למעשה הגוף מחלים ואין סיבה לנכות.
(אלא, כמובן, בנסיבות מיוחדות שהנזק שנעשה הוא בלתי הפיך וכו').
זכור לי שפעם נכתב כאן שזה מוסיף
11/09/14 10:03
99צפיות
10 נקודות במקרים מסויימים

בטוח שזה לא מוסיף כלום גם לא נקודה ?

רגע צליאק לא מקשה עלינו במציאת עבודה והשתכרות ?
ברור שכן, צריכים להכין אוכל מיוחד ולא יכולים לאכול בעבודה כמו כולם

ואם פישלתי ואכלתי בטעות משהו עם גלוטן
התגובה היא קשה מאוד
לפי מה שאני יודעת לא. שמירה על צליאק
11/09/14 10:19
76צפיות
בהקפדה, כמו שטלי כתבה מביאה להחלמה של הגוף.
זה שאין תחליף אוכל במקום העבודה זו לא סיבה לנקודות נכות... תמיד ניתן להתארגן עם אוכל מהבית. זו לא סיבה לא למצוא עבודה או לוותר על מקום עבודה טוב. ( כמו בתי ספר או גנים, אם לא יכולים לאכול ממה שמציעים שם, אפשר א- להתארגן על אוכל מהבית, ב- לדבר עם האחראים למשהו, אולי ארוחות קנויות של תמ"מ, אולי מיקרו\מקרר, אולי החזר כספי... ממה שאני מכירה ברוב מקומות העבודה, הארוחה עולה מעט כסףואני מכירה כאלו שבוחרים לא לאכול בעבודה, הם לא מקבלים שום דבר במקום )
בכל מקרה זו לא סיבה..
אם אכלת משהו בטעות- שוב, זה כמו שמשהו לא יזהר בעבודה ויפגע. את צריכה להזהר מאוכל  וכל מה שקשור לזה.. שוב- לא סיבה.

אני מכירה חולים במחלות הרבה יותר מגבילות, שגם הם לא מקבלים שום נקודות זיכוי.
צליאק מטופל לא מפריע במציאת עבודה או בהשתכרות
11/09/14 12:43
55צפיות
להביא אוכל מהבית זה לא בדיוק מקביל לנכות, והרבה מאוד אנשים מעדיפים להביא אוכל מהבית בלי שום קשר לצליאק. שלא לדבר על זה שלא חסרים מקומות עבודה שבהם לא מספקים מזון.  אוכל בעבודה זה לא בדיוק זכות יסוד.
לא ברור לי למה שצליאק יקשה במציאת עבודה והשתכרות
12/09/14 14:46
44צפיות
אני צליאקית ובנוסף ...זקנה יחסית למחפשי העבודה (וגם לא רק יחסית).
יצאתי לשוק השכירים לפני שלוש שנים לאחר 20 שנים בהן הייתי עצמאית ומצאתי עבודה תוך חודש כשהקצבתי לעצמי 3 חודשים (בהיותי זהירה אך אופטימית).
אני לא רואה סיבה שצליאק יפריע למציאת עבודה ואם הוא מטופל אין סיבה לקבל אחוזי נכות מפני שאנחנו לא נכים.
(כמובן למעט אלה שהצליאק אובחן אצלם באחור רב ונעשה אצלם נזק נלווה חמור שאינו בר תיקון וגורם לנכות)

כתבתי על כך פעם הודעה מפורטת
11/09/14 22:11
77צפיות
בגדול - כן, זה נותן אחוי נכות. מה יוצא לך מזה בפועל? כלום. ממש לא מעניין אותם אם תאכלי בטעות גלוטן בעבודה ותרגישי רע והאמת? בצדק. כדאי שאת כספי הביטוח הלאומי יקבלו אנשים שזקוקים לכך ולא אנשים בוגרים שיכולים לשמור על הדיאטה שלהם. אם חולי PKU יכולים, גם אנחנו.

מדבריך אני משערת שאת מגישה תביעה בגין בעיה אחרת וחושבת לספר גם על הצליאק. זה בסדר, זה יעלה לך את אחוז הנכות.
יש כלל שכדאי שינחה אותך ואת השואלים האחרים: יש הבדל בין אחוזי נכות לבין אי כושר השתכרות. קצבת נכות משולמת רק לאנשים שאבדו את היכולת להשתכר לפחות ב-50%.  זה מחולק לכמה דרגות: 50% (חצי מגובה קצבה מלאה), 75% (משולמת קצבה מלאה) ן-100% (קצבה מלאה). מי שנפגעה יכולתו במידה פחותה מכך, לא זכאי לקבל שקל, גם אם הנכות שיש לו היא גבוהה.
לדוג': אם יש אדם שיש לו 80% נכות רפואית כתוצאה מחירשות/סטומה/מחלה אחרת, אך הוא עובד במשרה מלאה - הוא לא יקבל שום קצבת נכות. אולי רק הטבות של "חולה כרוני" כמו פטור מתשלום על טפסי 17, הנחה בתחבורה ציבורית וכו'.
מנגד, אם יש אדם שיש לו 30% נכות, למשל איבד חלק מהאצבע ביד הדומיננטית ובגין ליקוי זה נאלץ לעזוב את המקצוע שלו והוא עובר טיפולים קשים ולא עובד, סביר שהוא כן יזוכה בקצבת נכות, לפחות זמנית עד שימצא עבודה.

והכי חשוב - בריאות. תאמיני לי שעדיף לא להסתמך על סיוע כספי של ביטוח לאומי וההרגשה שאת מרוויחה את כספך מעבודה, בריאה יותר לגוף ולנפש.
הנה קישור לדיון בנושא שנערך בפורום לפני 9 חודשים בערך
13/09/14 13:27
55צפיות
בקישור תוכלי לקרוא גם את תשובתה המפורטת של דניאלה וקישור לסעיף בב"ל.

משוקלל חברים וחברות
17/09/14 10:36
13צפיות
מוסיף מקודה, מוריד נקודה, בביטוח לאומי 10+10 לא = 20 אלא 19 וכן הלאה...וכך הולכות הנקודות ומצטמצמות להן....
וחוץ, לא רק הנקודות קובעות אלא גם אחוזי כושר.
בקיצור, המלצה שלי לבדוק עם מישהו שמבין, כמו שאני עשיתי עם החברה המרכזית למימוש זכויות, תעשי עם כל חברה או ע"וד או לא משנה
|גביע|טקס תפוח הזהב 2014|גביע|
09/09/14 18:54
8צפיות
התאספנו לנו אתמול צוות הנהלת הפורומים בסינמטק תל אביב ביחד עם מבחר המנהלים מכל רחבי הפורומים והאשכולות של הפרדס.
המנהלים המקסימים והמוכשרים, שמשקיעים את כל כולם וליבם בפורומים, הם הליבה של הפרדס. ואחרי שעות, ימים ואפילו שנים של השקעה, רצינו לנצל את ההזדמנות כדי להגיד להם משהו חשוב: תודה!

האירוע התחיל עם אוכל איטלקי, מינגלינג ומפגש מרגש. והמשיך עם הקרנה מיוחדת של סרטון מבית היוצר של הנהלת הפורומים|!| :
http://tinyurl.com/mnkz7yf

בהמשך עוד נהנינו מהופעה מגניבה ומקפיצה של הMagical Mystery Tour עם כל שירי הביטלס האהובים ואוהבים עוד יותר, אבל לא לפני שערכנו כפי מיטב המסורת את טקס תפוח הזהב של שנת 2014|!|

סקרנים לדעת מי היו הזוכים|?|

|*|הפורום המבטיח: מבשלים כשר
הבת המתהוללת

|*|הפורום החברתי: הורים לילדים ביסודי
הפתעות נעימות ו-הפוך עם ראש כפול

|*|הפורום המקצועי: סלולארי
z1george

|*|פורום 24/7: האח הגדול
Maybe Mary ו-תרמוס עם נענע

|*|הפורום לשעות הפנאי: טיולים וחופשות בחו"ל
דניאלה1311

|*|והמנהל הוותיק
OrEl74 (מפורום NBA)
אריה31 (מפורום מצעדים וביקורת מוזיקה)
Aלון (מפורום  BDSM ויחסי שליטה)

|כתר|תודה לכל המנהלים של תפוז על התרומה הנפלאה והיום-יומית שלהם לאתר! |כתר|

מוזמנים לקבל קצת טעימה ממה שהיה לנו, בעזרת התמונות שלנו מהארוע:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=4321846
שוב אני עם חשיפת תינוקות
09/09/14 08:40
128צפיות
מנסה שוב לשאול מה ההנחיות היום
הלכתי לרופא ה"מומחה" שלנו והתייעצתי, מדובר ברופא מאוד בכיר ומומלץ פה הרבה פעמים בפורום (אפילו בעמוד הנוכחי)
שאלתי לגבי מתי לחשוף את התינוקת, וקיבלתי תשובה ממש מתחמקת, "היום אומרים בגיל 4 חודשים אבל אני לא מאמין בזה, זה סתם"
אני : "אז מתי לחשוף?"
הרופא : "תתחילי בגיל 4 חודשים אבל אני לא מאמין בזה"

אז לאחר העידוד מצד הרופא המקצועי, יש פה מישהיא עם ידע קצת יותר מבוסס מה באמת נכון? האם יש משמעות למתי חושפים? היא בת שלושה וחצי חודשים כרגע.

תודה רבה 

אינני יודעת מה ההנחיות היום
09/09/14 09:33
76צפיות
וגם אינני רופאה, אבל מכירה די הרבה ספרות מקצועית בהקשר לצליאק ולכן אבל אנסה להסביר את דבריו של הרופא (אני מקווה שזה בסדר מביחנתו ). 
נושא חשיפת תינוקות נמצא בתהליכי מחקר בשנים האחרונות. מחקרים שונים נערכים וממצאיהם מתפרסמים. חלקם עדיין בשלבים ראשונים, אחרים בשלבים מתקדמים יותר, חלקם ממתינים לשלב מעקב אחר הילדים בגילאים בוגרים יותר כדי לראות מה? כמה? ואיך? ההשפעה של מועד החשיפה לגלוטן בינקות. 
ככל הידוע לי, אין עדיין תשובה חד משמעית והעדויות המחקריות משתנות. למיטב הבנתי, היו מחקרים אשר בעקבותיהם הומלץ על 4 חודשים אך בהמשך מחקרים אחרים הניבו תוצאות אחרות ואולי לכן....הוא אמר "היום אומרים בגיל 4 חודשים אבל אני לא מאמין בזה, זה סתם". 
אני יודעת שהתשובה שלי לא ממש עוזרת בהבנת ההנחיות או בקבלת החלטה, אבל אולי מבהירה בקצת את מורכבות העניין. 
אמא של הבנים
תודה על הניסיון...
09/09/14 10:41
43צפיות
אני פשוט מבולבלת כבר

ההנחיות הרשמיות של משרד הבריאות
09/09/14 12:26
74צפיות
הן להתחיל חשיפה סביב גיל ארבעה חודשים (במקביל להמשך הנקה ו/או האכלה בבקבוק) במסגרת שלב הטעימות.
הכוונה היא לתת כמות קטנה מאוד (כפית/שתיים) של דייסה מדגנים גלוטניים במסגרת הטעימות.

זה מה שאני עשיתי עם הילדון שלי.
להבנתי
09/09/14 12:44
61צפיות
להבנתי מדברים שאני קוראת ומניסיוני האישי בבית עם שלושת ילדיי.... (ואינני רופאה!)
עוד לא נמצא ה"דבר שנכון לעשותו" בעניין....

יש תנוקות שנחשפו לגלוטן בהתאם להמלצות משרד הבריאות וכן אובחנו עם צליאק בשלב מאוחר יותר ויש כאלו שלא. וההיפך. יש תינוקות שלא נחשפו לגלוטן בהתאם להנחיות משרד הבריאות ועדיין לא אובחנו עם צליאק למרות שבמשפחה קיים, ויש גם כאלו שכן.

במקומך הייתי הולכת לפי תחושת הבטן שלך. אם בכל מקרה את מתכוונת לחשוף אותה למוצקים בגיל 4 חודשים - אז שיהיו כבר עם קצת גלוטן, אבל אם את מאלו שגורסות שאין סביה להתחיל מוצקים לפני גיל 6 חודשים - הייתי הולכת על זה ככה.
אצלנו הגדולים ינקו עד גיל מאוחר יחסית ונחשפו לגלוטן בגיל 6 חודשים במקביל להנקה - ויש להם צליאק.
השלישי ינק רק עד גיל 3 חודשים נחשף לגלוטן בגיל 4 חודשים, וגם הוא ככל הנראה עם צליאק.

הבעיה העעיקרית בעינייי
09/09/14 16:47
51צפיות
היא שבגיל הזה יש כל כך הרבה דברים שיכולים לגרום לילדים לאי נוחות לדוגמא שיניים,חיסונים וכו' והכל מתבצע במקביל לחשיפה הראשונית לגלוטן וכך  מאד קשה לעשות אבחנה מבדלת למה התינוק רגיש - אצלנו זה היה ככה היינו בטוחים שהצרחות בלילה זה שיניים ורק היום אנחנו יודעים שזה בכלל היה הגלוטן כך שגם לי אין תשובה ואם היה לי תינוק עכשיו נראה לי שלא הייתי חושפת אותו לגלוטן רק מהפחד- אבל אני ממש לא רופאה
רק הערה חשובה לגבי מוצקים
09/09/14 19:58
63צפיות
גם לפי ההנחיות של משרד הבריאות, אסור להתחיל *הזנה* במוצקים לפני גיל חצי שנה. כלומר, אסור לתת ארוחות של מוצקים או שהם יהיו חלק משמעותי מהתזונה לפני גיל חצי שנה.
ההמלצה היא שמגיל ארבעה חודשים ועד גיל חצי שנה כדאי להתחיל לתת טעימות, ממש ממש בקטנה (כפית או שתיים, לא יותר) של מוצקים טחונים.
איזו תשובה מעצבנת
10/09/14 14:54
68צפיות
הוא רופא, לא? לפחות שיסביר.
אני דווקא קראתי על הנושא הרבה, על חשיפה למוצקים, הנקה וצליאק. את שלושת הילדים שלי הנקתי עד סביבות השנה והם נחשפו למוצקים במקביל להנקה מלאה וכשגילו לבן שלי צליאק הרגשתי אשמה, כאילו היה משהו שיכולתי למנוע בתהליך הזה וניסיתי לקרוא על זה הרבה.
יש הרבה אלרגנים שאם חושפים את התינוק אליהם בצורה מבוקרת החל מגיל 4 חודשים ובכמות של טעימות בלבד זה יכול למנוע אלרגיה. צליאק לא נכלל בקטגוריה של אלרגיות זו מחלה אוטואימונית ויש גם רכיב תורשתי בנטיה לצליאק אבל כן נמצא קשר לחשיפה אצל תינוקות. מצאתי בזמנו הרבה מחקרים שנעשו בארצות סקנדינביה.
היה פה שרשור בנושא והיו כאלו שאמרו שאצלהם לא היה קשר לגיל החשיפה אבל אצלי לגדול יש צליאק וכשהוא היה תינוק הנחית משרד הבריאות היתה להתחיל טעימות בגיל חצי שנה. לומר לך אם הייתי יכולה למנוע את הצליאק אם הוא היה נחשף לגלוטן לפני? לא יודעת. האחים הקטנים שלו בינתיים בלי צליאק והם נחשפו לגלוטן בגיל 4-5 חודשים במסגרת טעימות במקביל להנקה מלאה.

אני הנקתי וחשפתי לגלוטן מגיל 4 חודשים ...
11/09/14 06:49
49צפיות
ובכל זאת אובחן כצליאקי בגיל 2.8... אז ככה שנראה לי שהכל גנטי ועניין החשיפה הוא שולי חלוטין...
אנקודוטות אינן נתונים
11/09/14 09:27
44צפיות
באופן כללי, לצליאק יש בודאות אלמנט גנטי. אבל, כ-30% מהאוכלוסיה נושאים את הגנים לצליאק, ורק כאחוז אחד מהאוכלוסיה לוקה במחלה. כלומר, יש הרבה מאוד אנשים שיש להם נטייה גנטית לצליאק, אבל לא מפתחים את המחלה בשום שלב של חייהם. לכן ההנחה היא שבנוסף לנטייה הגנטית ישנם גם גורמים סביבתיים שגורמים להתפרצות של המחלה או יכולים למנוע התפרצות שלה. הגורמים הללו עוד לא זוהו עד הסוף, אבל ישנם היום מחקרים שמצביעים על כך שחשיפה מוקדמת לגלוטן יכולה למנוע התפרצות של המחלה. דגש על יכולה למנוע . כלומר, לא מונעת בודאות וב-100% מהמקרים, אלא יכולה לצמצם את הסיכוי שזה יקרה.

כך שזה שהילד הספציפי שלך נחשף לגלוטן מגיל צעיר ובכל זאת חלה, לא אומר שום דבר, וגם לא אם יבואו עוד חמישה אנשים ויגידו אותו הדבר. בשביל זה עושים מחקרים בצורה מסודרת.

שאלה לגבי חשיפה בהנקה
13/09/14 18:59
25צפיות
אמנם עדיין לא רלוונטי, אבל שאלה שמטרידה אותי בנושא.
ידוע לי שחלבונים עוברים בחלב אם, למשל נוגדנים של האמא עוברים בהנקה לתינוק. 
אם אני אוכלת גלוטן בזמן שאני מניקה, האם הגלוטן לא עובר ממילא לתינוק מגיל אפס כשהוא מתחיל לינוק? 
או שאני מפספסת משהו, וכשאומרים לחשוף מגיל ארבעה/שישה חודשים זה בהנחה שלפני כן האמא נמנעת מאכילת גלוטן?
אם למישהי/מישהו יש תשובה אשמח לשמוע 
לדעתי לא מספיק
13/09/14 20:06
20צפיות
אם זה היה מספיק אז גם הנוגדנים של האם היו עוברים לתינוק והוא לא היה צריך אף חיסון. חלב אם מגן מאד על התינוק ולכן ההמלצה היא גם לעשות את החשיפה לכל המוצקים בליווי של הנקה אבל זה לצערי לא מספיק. אני לא רופאה ולא תזונאית אז זו רק חוות דעת שמתבססת על קריאה ולמידה של הנושא. 
עובר בכמות מזערית
13/09/14 21:50
18צפיות
שנחשבת למגינה על התינוק מרגישויות

º
תודה!
16/09/14 14:37
4צפיות
יכול להיות שאני רגישה לגלוטן?
08/09/14 20:25
98צפיות
היי כולם
כבר שלושה שבועות שאני מרגישה נפיחות נוראית שפשוט לא חולפת...
וכמעט כל דבר שאני אוכלת גורם לבטן שלי לעבוד ולעבוד ולעבוד (ברמה של גם 4 שעות אחרי שאכלתי היא עדיין לא מפסיקה לעשות קולות ופעולות עיכול מציקות).
נגיד עכשיו, אכלתי פיתה מחיטה מלאה ואני מרגישה כאילו מישהו ניפח לי את הבטן באוויר... ממש ככה.
היה לי גם מקרה אחד שאכלתי לחם מקמח מלא ושנייה אחרי זה התחיל לי כאב בטן משתק והייתי חייבת לרוץ לשירותים.
קבעתי תור לרופא.
יכול להיות שזה רגישות לגלוטן?
אני לא מסוגלת להמשיך עם תחושת הנפיחות הזאת, זה ממש מקשה עליי על התפקוד כי כל הזמן לא נוח לי. 
הכל יכול להיות... צליאק זו מחלה שעשויה להתפרץ בכל שלב בחיים.
08/09/14 20:42
53צפיות
התאורים שלך יכולים להתאים לצליאק ( או לדברים אחרים... ) לכן חשוב באמת ללכת לרופא, ואם יש צורך לקבל הפניות לבדיקות.
חשוב לדעת שאיבחון של צליאק מתחיל בבדיקת נוגדנים בדם, ויותר חשוב לדעת, שלאבחן צליאק כמו שצריך, חשוב להמשיך לאכול גלוטן עד לסיום בדיקות ( דם וביופסיה ) .
תודה!
08/09/14 23:17
27צפיות
כן האמת ששיערתי לעצמי שבטח בשביל הבדיקה אני אצטרך להמשיך ככה..
אני עדיין עם התחושה הנוראית הזאת :/
הסימפטומים ממש משתנים בין אחד לאחד? יש לי חברה עם רגישות לגלוטן (לא צליאק) שכל פעם שהיא אוכלת משהו עם גלוטן היא ישר מקיאה, הגוף שלה ממש לא יודע להתמודד עם זה
לצליאק קוראים המחלה בת 1000 הפנים, כי יכולים להיות הרבה
09/09/14 05:10
39צפיות
סימפטומים שונים מאחד לאחד, ויש כאלו שאין להם סימפוטומים מורגשים בכלל...

לגבי רגישות לגלוטן שאינה צליאק- זה עדיין לא משהו רפואי מוכח. אין בדיקה שבודקת ומאבחנת את זה. זה מנוח שחלק מהרופאים בעולם ( לא ידוע לי על ישראל ) משתמשים בו על מנת לתאר מצב , רק אחרי שעשו את כל הבדיקות האחרות לאיבחון ( צליאק ועוד דברים ) וניסו לתקופה דיאטה ללא גלוטן, שהניבה תוצאות טובות.
בכל מקרה, אם תקראי קצת כאן, תראי שאנישם מגיבים אחרת, והתגובות עשויות להיות מאד שונות מאחד לשני.

בכל מקרה, מכיוון שלצערי, לא חסר עוד מחלות מעיים, ורגישויות למינהן, צריך לבדוק בצורה מסודרת.
וכן, צריך להמשיך לאכול כרגיל, על מנת לא לקבל תשובה שגויה.בהצלחה
בוקר טוב וברוכה הבאה
09/09/14 06:39
31צפיות
כמו שנטע אמרה, צריך לבדוק(:
אין ברירה. את חייבת להמשיך לאכול גלוטן כרגיל עד לסיום הבדיקות.

אם את שותה חלב ואוכלת את מוצריו, אולי אפשר לחשוב גם לכיוון רגישות ללקטוז.
הסימנים שאת מתארת יכולים להתאים גם לזה.

בהצלחה בבדיקות ותרגישי טוב!
אני מתרחקת ממוצרי חלב
09/09/14 07:16
32צפיות
שותה רק טיפה חלב בקפה, מגבינות וכו' אני נמנעת.
תודה רבה!
בוקר טוב Me
09/09/14 08:16
26צפיות
מצטרפת לכל העצות שכבר ניתנו ונותר לי לאחל לך הרבה בריאות. 
יום טוב,
אמא של הבנים
זה רק אני או שחלק מהדברים כאן יכולים להכיל זיהום משני?
08/09/14 20:12
162צפיות
הכל ללא גלוטן שם.. אבל, צריך כמובן לבדוק של איזו
08/09/14 20:40
78צפיות
חברה קונים. לגבי אורז\קטניות\קינואה- ניתן לשטוף במסננת תחת זרם מים. כל השאר- כמו פיצפוצי אורז לדוגמא וכ"ו- לבדוק ולקנות של יצרנים שמבטיחים שהמוצר נקי מגלוטן.
כל מוצר עלול להכיל זיהום משני בעקר כאשר קונים אותו
09/09/14 07:00
48צפיות
במשקל בחנות שמחזיקים אותו בה בשקים פתוחים כשכל קונה אמור לקחת מהם בעצמו.
לדעתי זאת למעשה הבעיה העקרית שלנו.
לכאורה יש המון מוצרים נטולי גלוטן.
אבל מבחינת צליאקים, למרות שהם כאלה הם לא מותרים אוטומטית וצריך לבדוק שהם גם מטופלים בלי מעורבות או סביבת גלוטן.
יש דברים כמו אלה שנטע ציינה, שקל לודא (בוררים, משרים, שוטפים) ויש כאלה שקשה יותר וצריך לקבל התחייבות של החברה (מוצרים תעשייתיים: פסטה, פצפוצי אורז, פריכיות וכו')

פסטה טובה נ"ג
08/09/14 20:05
128צפיות
שלום לכולם,
בתי בת שנה ו-8 חודשים אובחנה לפני כחודשיים כצליאקית, היא מאוד אוהבת פסטה אך כמובן שהפסקנו עם הפסטה מרגע הדיאטה. ניסיתי כל מיני סוגי פסטות שממש מתפרקות לי בהכנה וגם אם אני מבשלת לפי ההוראות או שהפסטה ממש קשה או שהיא מתפוררת. 
האם מישהו מכיר סוג טוב של פסטה שיכול להמליץ עליו?
תודה מראש
ענין של טעם.... כמו בכל דבר, יש כאלו שאוהבים
08/09/14 20:38
79צפיות
את הפסטות מהאורז, יש כאלו שמעדיפים תירס...
אני מעדיפה תירס, והכי טובה שיש כרגע בארץ לטעמי, היא של la veneziana
מעולם לא התפרקה לי. חשוב לא לערבב את הפסטה בזמן בישול יותר מדי, ולבשל פחות או יותר כמו פסטה רגילה. בעקרון, ניתן לראות מתי שהיא מוכנה ע"פ מראה ( אני מניחה שאחרי פעמיים שלוש כבר שמים לב )
קשה ? הפסטה של האורז לטעמי יוצאת קצת כמו גומי... לא קשה כמו צמיגית..

אנחנו אוהבים מאוד את פסטת האורז של tinkyada
08/09/14 22:28
70צפיות
אני הלא-צליאקית אצלנו במשפחה ואין לי בעיה לאכול אותה כי היא טעימה בעיני, היא מעולם לא התפרקה לי ולא נדבקה (למעט צורה אחת שלה - הלינגוויני - שכן יש להם נטייה להדבקות), ואפילו כתוב במפורש על האריזה שלה שלא צריך לחשוש מבישול יתר שלה, כי היא מחזיקה מעמד יפה אפילו אם מבשלים קצת יותר מדי.
אני אוהבת את של טינקיאדה ולא אוהבת בכלל פסטה מתירס
09/09/14 06:50
46צפיות
זה עניין של טעם אישי.
באשר לבישול: ...בעדינות ובהשגחה מלאה.
אני מבשלת במים עם טיפה שמן ומלח.
מערבבת את הפסטה לאחר שהיא התרככה מעט כדי להפריד.
ומשגיחה כל הזמן כדי שלא יצא גוש דביק.
לאחר שהפסטה מגיעה לרמה שאני אוהבת, אני שוטפת אותה כמה דקות במים קרים (במסננת).
אם אני מכינה אותה עם רוטב אדום, אני מכניסה אותה לסיר של הרוטב שהכנתי מראש,
מערבבת, מביאה לרתיחה אחת וסוגרת את הגז.
אני משאיר את המכסה סגור משך כמה דקות (כדי למנוע בישול יתר אבל יחד עם זאת שהפסטה תספוג את הרוטב).

אפשר כמובן להכין ורק לשפוך מעל רוטב בשעת ההגשה או לפזר תערובת גבינות ולהכניס לכמה שניות למיקרו.

פסטה תירס אני מכינה רק לצליאקית שלי ובד"כ כפשטידה עם גבינות או עם רוטב אדום. אני משתדלת להשתמש בפסטה צינורות כי היא שומרת על הצורה שלה יותר מאשר הפסטות הקטנות.
גם אותה אני מבשלת באותה דרך (פסטה תירס מוציאה הרבה פחות עמילנים בזמן הבישול מאשר פסטה מאורז לכן יותר נוח לבשל אותה לדעתי)
על טעם ועל ריח....
09/09/14 08:03
62צפיות
כפי שכבר כתבו, זה עניין של טעם. גם בעיני הפסטה של טינקיאדה היא הטעימה ביותר אבל אני אל צליאקית. 
הבן הצליאקי שלי הכי אוהב את הפסטה תירס הזולה יותר. אני מכינה בדיוק לפי ההוראות. הוא בעיקר אוהב ספגטי אבל יש להם גם צורות נוספות. 
La Veneziane
09/09/14 11:35
65צפיות
פסטה מעולה (לטעמינו) מקמח תירס! ללא טעם לוואי וממש קשה להגיד שהיא ללא גלוטן. החיסרון היחיד הוא המחיר הממש גבוה כך שאני בד"כ קונה רק למאורעות מיוחדים. בד"כ אוכלים את טינקיאדה כמו שהמליצו כאן.
פסטות מומלצות
09/09/14 12:44
74צפיות
אנחנו הכי אוהבים את הפסטה של Rizopia שעשויה אורז - פסטה בגוון חום טעימה מאוד ובטקסטורה טובה.
וגם את הפסטה של חברת Agluten, שעשויה בשילוב של אורז ותירס. הגוון שלה כמו פסטה רגילה והטעם ממש בסדר. 
את הפסטה של Rizopia אני קונה בניצת הדובדבן, את השניה מצאתי דווקא במכולת קטנה, ולאחרונה אין אותה. 
המשותף לכל הפסטות שטעמתי ב10 החודשים שלנו ללא גלוטן היא שהן טעימות לזמן מוגבל אחרי שמבשלים אותן. אחרי כמה שעות המרקם משתנה והן כבר לא טעימות לי. 
הפסטה של agluten נפלאה בעיני... רק כבר זמן מה
09/09/14 15:20
78צפיות
שלא מצאתי .. פעם אחרונה שביררתי הבנתי שיש מחסור. אם יש משהו עם מדיע אחר לגביה- אשמח לדעת. תודה
agluten
09/09/14 15:32
73צפיות
אחרי שכתבתי את ההודעה החלטתי לבדוק עם היבואן, ומסתבר שהם הפסיקו לייבא את הפסטה ללא גלוטן מכיוון שאין מספיק דרישה.
נאמר לי שהם בעיקר מספקים למסעדות ושאין דרישה מספקת להצדיק הבאת מכולה, ושפחות מזה הם לא יביאו.
מאוד מאכזב.
היבואנים הם: רסטרטו 09-9541210

אוף, קודם זה היה הפסטה הנהדרת של biaglut, עכשיו זו..
09/09/14 16:08
69צפיות
כמה עצוב...
אינ נוסעת לאטליה בקרוב.. אני חושבת שאני אעשה יבוא אישי לשנה הקרובה
ואגב יבוא אישי.. סיפור מצחיק ( או עצוב )
09/09/14 16:13
90צפיות
הבת שלי חזרה הבוקר מכמה ימים בלונדון. נסיעה ספונטאנית שאירגן החבר שלה... בכל מקרה רצתה להביא לי חזרה לחם של genious נכנסה ל wholefoods ( למרות שאמרתי לה ששם אין ) ושאלה. הבחור הנחמד ממחלקת הלחם אמר לה שאין, אבל נתן לה משהו אחר. אמרה שהיא קיבלה הוראות להביא משהו ספציפי, אז הוא שם על זה פתק מיוחד ואמר לה שזה בחינם.. שתנסה ( ז"א שאני אנסה ) זה היה ביום ראשון. הבוקר הגיעה לארץ, ואפעס הלחם הריח לי מוזר מאד... אחרי שהרכבתי משקפיים, הבנתי למה הוא הריח לא טוב- הוא היה מלא בעובש. כנראה לקראת סוף היום מחלקים מה שכבר לא ימכר.
לשמחתי הביאה לי כיכר של genious אז לא התאכזבתי יותר מדי.. אבל היה חבל לזרוק כיכר שלמה לפח ( שלא לדבר על לסחוב אותה לארץ )
מה אנחנו לא עושים ( ועושים בשבילינו ) בשביל דברים  נ"ג שווים מחו"ל
|*|נפתח פורום חוויות ובילויים בארץ
08/09/14 12:25
26צפיות
|דגל|רוצים לדעת איזה הופעות שוות יש השבוע? רוצים להמליץ על מקומות בילוי? מחפשים מה לעשות הסופ"ש?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום חוויות ובילויים בארץ, היכנסו לפורום ותוכלו לשתף, לעדכן ולהתעדכן בכל הופעה/טיול/ אטרקציה אפשרית|!|

מוזמנים להיכנס קישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
נצל"ש קמח ללא גלוטן חדש של אשבל
08/09/14 14:50
113צפיות
התנסתי עם הקמח הזה. מאד מוצלח !
08/09/14 16:34
98צפיות
למי שמענין אותו, כתבתי רשימה שלמה עליו בבלוג

נראה טעים!!
08/09/14 18:43
53צפיות
אני אנסה לקנות בהמשך השבוע ולנסות גם
º
איזה יופי! תודה על העדכון(:
09/09/14 07:04
13צפיות
גסטרואנטרולוג מומלץ במכבי באיזור המרכז?
08/09/14 10:05
40צפיות
היינו באופן פרטי אצל פרופסור רענן שמיר שהפנה לבדיקות דם חוזרות - של TTG ובדיקת אנטי אנדומיזיום (EMA) ואמר שאם ה-TTG יצא שוב מעל 100 והבדיקה השנייה תצא חיובית + העובדה שהאמא חולת צליאק אז יש אישור סופי לצליאק לילד ואפשר להתחיל דיאטה נטולת גלוטן.
אז עכשיו מחפשת גסטרואנטרולוג מומלץ במכבי באיזור המרכז לצורך מעקב , אשמח להמלצות.
לדעתי אפשר לעשות מעקב בשניידר אצל פרופ' שמיר
08/09/14 10:20
50צפיות
דרך מכבי, אבל תבדקי.
את יכולה קצת יותר לצמצם את "איזור המרכז"?
איזור השרון זה מרכז? ממליצה על ד"ר יורם רוזנבך - מכבי רמת השרון (הרופא שלנו)
עוד המלצות מחוות דעת של חברים:
רעננה: ד"ר שלמה גבעוני
תל אביב: ד"ר שלומי כהן ד"ר אמיר בן טוב
רחובות: פרופ' אריה לוין
*פרטים אודות כולם במדריך השירותים של מכבי
º
ד"ר אמיר בן טוב
10/09/14 08:47
16צפיות
שאלה של אמא למאובחנת טרייה
07/09/14 23:36
208צפיות
שלום לכולם,
איזה כיף שגיליתי שהפורום הזה קיים... שאלה של אמא למאובחנת טרייה (בת חמש וחצי):
אנו כבר שלושה שבועות בתזונה נטולת גלוטן, ועדיין יש לה כאבי-בטן. היה ללא ספק שיפור יחסית למצב הקודם,
אך לצערנו עדיין היא מתלוננת, בעיקר אחה"צ-ערב אך לעיתים גם בשעות אחרות. האם זה מוקדם מדי לצפות להיעלמות מוחלטת של הסמפטומים?
יש לציין שאנו מקפידים מאוד על מזון נטול גלוטן, שולחים לגן אוכל בקופסא נפרדת וכו'. למיטב הבנתנו הגננות משתפות פעולה ונותנות לה רק מ"הערכה ללא גלוטן" שלה. אשמח לשמוע מהניסיון שלכם- תוך כמה זמן נעלמים הסמפטומים לחלוטין?
תודה רבה!  
מאד אישי.... יש כאלו שדי מהר עובר להם, יש כאלו
08/09/14 05:25
100צפיות
שלוקח זמן. יש כאלו שבכלל אין להם כאבי בטן ומאובחנים בגלל סיבות אחרות.
תמשיכו להקפיד, זה שכבר יש פחות כאבי בטן, זה סימן טוב.
אני שית מכירה את הענין הזה שכאבי הבטן הם בשעות אחה״צ ערב... חייתי עם זה שנים רבות. ( לפני איבחון והקפדה על דיאטה נ״ג )

לקח לנו כשנה
08/09/14 09:07
71צפיות
אצל הבן השני, שאובחן בגיל 5 ונכנס לתזונה ללא גלוטן מלאה ומוקפדת כי בבית אנחנו ללא גלוטן לקח כשנה עד שהפסיק להתלונן על כאבי בטן באופן תדיר ךמרות שרמת הנוגדנים ירדה תוך 3 חודשים לערכים התקינים.

הרבה בריאות ושתרגיש טוב
ברוכה הבאה אמא חדשה
08/09/14 14:22
59צפיות
כמו שנכתב כבר, זה מאוד אישי. לא רק לנו לוקח זמן להסתגל לתזונה החדשה
ולכל המשמעויות וההערכויות של צליאק אלא גם לגוף עצמו.
הוא שותף מלא שלנו.
לכל גוף לוקח הזמן שלו להתרגל ולהחלים.
יש מי שהסימפטומים אצלו נעלמים כמעט מיידית ויש כאלה שלוקח להם זמן ולעתים אפילו הרבה זמן.
יש כאן דבר והפוכו שצריך לקחת בחשבון:
הקפדה על תזונה נ"ג היא חיונית לטובת הבראת הגוף. יחד עם זה התזונה נ"ג שונה מהתזונה הקודמת בכמות וסוגי הפחממות והשומנים ולכן לגוף לוקח לעתים זמן להתרגל אליה.

מצויין שהמצב כבר משופר מאשר קודם לכן.
העקר להמשיך להקפיד ולהצטייד בסבלנות ואני בטוחה שכאבי הבטן יעלמו לגמרי(:

תודה רבה
08/09/14 16:04
38צפיות
המון תודה לכולם על התשובות מאירות העיניים! נפלא שיש עם מי להתייעץ.... כל הכבוד על הפורום המושקע.

אולי כדאי להפסיק מוצרי חלב לזמן מה
08/09/14 22:42
45צפיות
כשאני התחלתי דיאטה ללא גלוטן (כמבוגרת), היה מאוד מתסכל כשככאבי הבטן לא עברו... אחרי כמה חודשים התייעצתי עם רופא גסטרו והוא הציע שאמנע ממוצרי חלב למשך חודש.
כאבי הבטן עברו מייד. אחרי חודש חזרתי לצרוך מוצרי חלב ומאז אין לי כאבי בטן.
כשלבן שלי אבחנו צליאק, וראינו שכאבי הבטן לא עוברים, עשינו את זה שוב... עברנו לחלב ללא לקטוז (יש בכל סופר, זה נקרא חלב הרים) ובהתחלה הפסקנו גם גבינות רכות ואפילו גבינה צהובה.
אחרי שכאבי הבטן פסקו לגמרי התחלנו בהדרגה להחזיר את מוצרי החלב. זה לקח זמן (כמה חודשים!)
לפי הגסטרו בשניידר
09/09/14 16:52
55צפיות
מאחר ובצליאק לא מאובחן כל רירית  המעי דלוקה ומגורה גם מוצרי חלב עושים הרבה פעמים רע - הוא המליץ לחכות קצת ובאמת אחרי תקופה עם הדיאטה הנטולת גלוטן חזרו לאכול מוצרי חלב
ברוכה הבאה אמא חדשה
09/09/14 08:22
40צפיות
כפי שכבר נכתב, תהליך שיקום המעי הוא בקצב אישי לכל אחד. 
הממוצע של איזון נוגדנים הוא כשנה. יש יותר ויש פחות. לבן שלי לקח 9 חודשים להגיע לנוגדנים שליליים אך ערכנו בדיקות כל שלושה חודשים והיתה צניחה הדרגתית. 
גם קצב העלמות הסמפטומים הוא אישי ומשתנה מאד, צריך סבלנות והקפדה על הדיאטה. בכל מקרה, אם אל התייעצתם עם דיאטנית, אני ממליצה לעשות זאת. אולי היא זקוקה לתוספות, אולי איזון בהרכב הדיאטה, אולי המנעות ממוצרי חלב. כדאי לערוך שינויים כאלה רק בהתייעצות מומחים ותוך מעקב. 
הרבה בריאות ומקווה שאוטוטו גם בתך תהיה "בריאת צליאק". 
אמא של הבנים
המון תודה
09/09/14 23:32
25צפיות
המון תודה לכולכם! לא ידעתי שצליאק קשור גם לרגישות ללקטוז. אכן סוגיה שכדאי לבחון. תודה על כל ההצעות!

שלום לך אמא חדשה
13/09/14 14:51
10צפיות
אצלינו התאומים אובחנו מאוד מוקדם,בגיל שנה וארבעה חודשים,אצל האחד תוך כמה חודשים הערכים התאפסו,והבכל היה בסדר,אצל השניה לקח בדיוק שנה עד שהערכים התאפסו,אז זה מאוד אישי,סבלנות,והעיקר להמשיך על תזונה נקיה מגלוטן,בהצלחה,וסבלנות...
º
איפה ניתן לקנות פניני טפיוקה בירושלים?
07/09/14 18:52
18צפיות
º
ירושלמים? מישהו יכול לעזור בבקשה?
07/09/14 22:48
8צפיות
מזרח מערב, רחוב אגריפס.
08/09/14 04:36
34צפיות
קניתי שם לא מזמן תוך נטילת סיכון מחושב - לא כתוב על האריזה שללא גלוטן.
º
תודה רבה ירושלמי
09/09/14 08:09
5צפיות
דיאטנית באזור המרכז
07/09/14 17:35
36צפיות
הבת שלי בת 16 עם צליאקן ורוצה להתיעץ עם דיאטניתאנחנו חברי מכבי וגרים בגבעת שמואל אז כל המלצה באזור פתח תקוה רמת גן בקעת אונו בני ברק גבעתיים רלוונטיתודהרוזלינד
º
טובה אברמוביץ, מקבלת חברי מכבי בפתח תקווה
07/09/14 22:46
11צפיות
רגישות לגלוטן וגן חדש
07/09/14 14:28
410צפיות
היי. חדשה פה... רוצה להתייעץ
הילד שלי עוד שבועיים בן שנה - מאובחן מגיל 7 חודשים עם רגישות לגלוטן ולחלבון חלב (גילינו אחרי אישפוז של חודש וגסטרוסקופיה). עד עכשיו היה איתי בבית ובפיקוחי. השבוע נכנס לגן חדש עם צוות שאני מכירה, סומכת ואוהבת וכולן בעניין של לעזור ולתמוך.
למרות זאת אני מאוד מודאגת ושואלת/תוהה לעצמי האם אפשר לשמור על תינוק בגן של 18 זאטוטים ו 4 אנשי צוות שזוחל כל היום על הרצפה על הגחון מפני "התפלקויות" גלוטן (מהחלב אני פחות דואגת)? מה גם שעוד אי אפשר להסביר לו והוא לא בדיוק מבין את הסיטואציה וכמובן שזה הגיל שדוחפים הכל לפה....
אני מצד אחד עם התלבטות כבר בלהוציא אותו משם, מצד שני חבל לי לפספס את ההזמנות של גן מדהים עם גננת בחסד שלא מוצאים כאלה הרבה (הגדולה שלי היתה שם).
מה עושים? אוף. תודה 
אני עצמתי עיניים
07/09/14 20:58
254צפיות
כלומר
הייתי באותו מצב בדיוק, הילדה הייתה בת שנה ושלוש. 
הגן מקסים, הגננת אהובה ומוכרת, ובמקרה שלנו היה לה בן משפחה (אחיין) עם צליאק אז היא גם הבינה את כל נושא הזיהום המשני
אבל כמו שאת אומרת - אי אפשר עם ילדים רכים שעוד לא מבינים (וזוחלים) להגיע למצב שאין פירורי לחם מסביב. כלומר שומרים אבל לא "למהדרין".
אין לי ספק שהייתה "פעם ב" חשיפה באקראי בטעות לפירורים

מצד שני החלטתי שהיא חייבת לחיות... לא יכולה עד גיל שלוש להיות בבית והגן נותן כל כך הרבה מעבר. 
אז כפי שאמרתי ניסיתי להביא למינימום נזקים אבל לקחתי בחשבון שזה לא מאה אחוז.
וכמובן עקבנו עם המדדים שהמשיכו לרדת לאורך כל התקופה 

בהצלחה 

טוב שיכולת לעצום עיניים
08/09/14 09:18
189צפיות
כי אצלנו אם פירור גלוטן יגיע לקטנצ'יק אף אחד לא יעצום עיניים בלילות.....ולכן גם היום בגיל שנתיים וחצי הוא הולך לגן עם המטפלת שלו ולמרות שלא התברכתי בעושר מופלג אני יכולה לומר תודה על כך שאני כבר לא מתעוררת בלילות לקול צרחות היסטריות, כך שכל ילד ועוצמת הרגישות שלו - לכולם זה מזיק אבל חלק מגיבים ממש רע ונראה לי שעם כל הכבוד לגנים - יש בעיה מאד גדולה לשמור בגן של זאטוטים שמכניסים הכל לפה
אני לא חושבת שהבת שלי לא רגישה
09/09/14 08:50
72צפיות
כאמור היא אובחנה בגיל צעיר מאוד דווקא בגלל סימפטומים ברורים (כאבי בטן שלשולים וכו) ונראה לי שבבדיקה הפנימית רשמו מאך3 שזה נראה לי הדרגה הכי גבוהה לא בטוחה
ואני רוצה לומר שעדיין בשנתיים בגן ההוא - (אין לי מושג כמה הייתה חשיפה כי הם שמרו מאוד כל המטפלות כמה שיכלו) אבל אפילו אפיזודה אחת של שלשולים לא הייתה... כלומר בכל זאת בסהכ הייתה הקפדה מספקת. (והמדדים המשיכו לרדת לאורך כל התקופה עד שהתאזנו) מגיל מאוד צעיר היא גם בעצמה הבינה דברים ולמדה לשמור על עצמה. 
דווקא הייתה לנו אפיזודה אחת כשיצאנו באוגוסט לחופשה משפחתית כשאכלנו לכאורה במסעדות מותרות.

לשלם על גן ומטפלת באיזור שלי זה שלושה משכורות אני חושבת...
היום התחילה גן עירייה ואחד הדברים שאני שמחה מהם הוא שיש לה ארוחת בוקר בקופסא שאני מכינה. אני קצת יותר רגועה ככה.
יפה אמרתן
08/09/14 14:04
141צפיות
אני חושבת שהשילוב של שתי התשובות שלכן ממצה בדיוק את הבעיה שלי...
כמה רגיש הילד מול כמה אפשר לעצום עיניים לטובת הישארות בגן. מכיוון שאנחנו בתחילת הדרך בגן אני עוד לא ממש יודעת כמה הוא רגיש וכמה פירורים יכנסו לו לפה ואיך הוא הולך להגיב אחרי כל פירור. אני אתן לזה עוד צ'אנס כי חבל לי לוותר על המסגרת ועל הגננת אבל כל הזמן עם יד על הדופק. ונקווה לטוב
º
בהצלחה
08/09/14 14:09
29צפיות
בוקר טוב תרינד וברוכה הבאה
09/09/14 08:14
52צפיות
אני חושבת שמציאת השילוב המתאים לכם הוא אכן הפתרון המוצלח ביותר. 
כתבת שהגננת מצוינת וזוהי התחלה הכי טובה שיש. 
חשוב לשתף את הגגנת בחששות שלך ולחשוב כיצד ניתן יחד לארגן את הסביבה כך שהכי תתאים לקטנצ'יק. 
הרבה הצלחה ורק בריאות,
אמא של הבנים
º
תודה לכולכן. זה עזר
09/09/14 10:38
14צפיות
כנס עמותת הצליאק עם נציגי צה"ל שנערך ביום חמישי
07/09/14 11:40
271צפיות
ביום חמישי השתתפתי בכנס שארגנה עמותת צליאק בישראל בשיתוף נציגי צה"ל. 
מטרת הכנס היתה להציג את השינוי שחל בפקודות צה"ל בנוגע לגיוס חולי צליאק. השינוי יכנס לתוקף החל מתאריך 9.9.2014.
מתאריך זה, חולי צליאק יגויסו לצה"ל כחוק ולא יוגדרו כמתנדבים. 
בכנס הציגו קצינים נציגים ממדור מתנדבים וממרכז המזון של צה"ל. 
עיקרי הדברים שהוצגו היו, שהצליאק יוגדר כסעיף בפרופיל הרפואי ולא יוריד את הפרופיל ל-21 כפי שהיה נהוג עד כה. הפרופיל ייקבע על פי כשירות בראותית בדיוק כמו כולם. 
הוצגו האפשרויות אשר יפתחו וכל תהליך הגיוס החל מצו ראשון ועד לשיבוץ ביחידת השירות. 
הוצגה ההערכות העצומה שנעשתה בצה"ל על מנת לספק מזון ללא גלוטן לחיילים עם צליאק. 
אני חייבת לציין שאני התרגשתי.
נציגי צה"ל אשר הציגו את השינוי ואת ההערכות התייחסו למתגייסים עם צליאק כחיילים כמו כולם שזקוקים להתייחסות מתאימה לתזונתם. הרגשתי שעומדים מולי הנציגים אשר מבינים שכפי שבכל שאר תחומי החיים, ניתן למצוא פתרון לאוכל והצליאקים יכולים להשתתף בכל ולנהל אורח חיים כמו כולם, ניתן למצוא לכך פתרונות גם בצה"ל. כאשר דיבר רופא ממדור מתנדבים,בשלב כלשהו שאל האם מבינים על מה הוא מדבר, והתחושה שהיתה שבהחלט, היה צחוק קל באולם, צחוק של "ביחד", צחוק של אנחת רווחה, הוא מדבר ב"שפה שלנו", בשפת הצליאק.
בנוסף, עלו ודיברו 3 קצינים עם צליאק על חוויותיהם מהשירות. מה אני אגיד לכם? מדהימים אחד אחד. גאווה גדולה.  
ברור לי שתהיה תקופת הסתגלות, תקופה של הנחלת הפקודות ושיתכנו תקלות בדרך. עם זאת, התרשמתי מאד מהנכונות להערך, לשמוע ולטפל באתגרים. 
אני רוצה להודות לקרב לב לעמותה שארגנה את הכנס ולנציגי צה"ל אשר הגיעו לא רק הציגו, אלא ענו לשאלות רבות מהקהל 
רבה על ההזדמנות לשמוע, להתעדכן וללמוד ממקור ראשון. 
אמנם לצליאקי שלי יש עוד כמה שנים עד לקבלת צו ראשון, הזמן עובר מהר. כאשר עדכנתי אותו, אורו עיניו נוכח ההזדמנויות הצפויות, כמו שאר חבריו. 
יישר כוח לעמותה, לגורמי צה"ל ולכל העוסקים בנושא, 
אמא של הבנים

בהחלט משמח!
07/09/14 13:35
86צפיות
הבן שלי, שמשרת כרגע בצהל, סירב בהתחלה לעבור בדיקות לגילוי צליאק (שנדרשו בגלל שנמצא אצלי הצליאק) רק בגלל החשש שאם יש לו צליאק, הוא ימצא עצמו מחוץ לצבא ולתפקיד.
חשש הצליאק הוסר ואני שמחה שכעת גם המחסום הצבאי לצליאקים הוסר
תודה על הבאת הדברים!
שמחה לשמוע שזה ככה
07/09/14 22:57
57צפיות
בתור סרן בחיל האוויר אני יכולה להגיד שמה שעשה את ההבדל אצלי היו המפקדים שתמיד גילו התחשבות
פינת המתכונים
06/09/14 09:20
55צפיות
כל אחד מוזמן לשתף במתכונים שווים.    
מוזמנים להעלות מתכונים של מאכלים חדשים, ולא חדשים, לטובת חברים חדשים. נטולי גלוטן !
כמובן שתמיד נחמד לצרף תמונה

על מנת לשמור על הסדר הטוב, ושכולם ידעו איפה לחפש מתכונים, ושמתכונים לא יכלו לאיבוד אי שם בדפים שעוברים הלאה...- אנא שרשרו כאן את המתכונים שלכם, וחסכו לטלי עבודת שירשור

כאשר מעלים מתכון שנלקח ממתכוני הפורום, אנא ציינו זאת.

והערה: כשמחפשים מתכון לא לשכוח שקיימות גם קטגוריות של חגים. עוגות גבינה למשל, נמצאות בקטגוריית עוגות וחלקן בקטגוריית שבועות. כנ"ל לגבי מאכלים חלביים אחרים.
נכון להיום-הכל עודכן אבל אם נמצא שמתכון כלשהו נשכח, אפשר לשלוח לטלי במסר או לשרשר לכאן קישור למתכון 

תודה !

לצערי, לא יכולתי לעדכן את קישורי הפורום בחודשיים האחרונים
06/09/14 09:45
50צפיות
מקווה לעשות את זה במהלך השבוע הקרוב.
בתקופה האחרונה יש ביקוש למתכונים לאופה לחם.
אני חושבת לפתוח קטגוריה שתקל על חיפוש מתכונים.
מי שיש לו קישור למתכון שהוא הכניס לפורום או יכול להעתיק לכאן, לשרשור המתכונים, את המתכון שלו (כולל צילומי התוצר אם יש) זה יעזור ויחסוך זמן חיפושים ברחבי הפורום(:
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום