לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!

הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין.

כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.

השתתפות נעימה!

איטריות בדיוק בשבילכם
24/07/14 18:11
216צפיות
º
בוקר טוב. נשלח לך מסר עם מדיניות פרסום בתפוז
25/07/14 06:37
45צפיות
º
נשלח מסר חזרה
25/07/14 06:39
46צפיות
תודה לך קוסמת ורודה על המחשבה עלינו
25/07/14 06:45
100צפיות
מישהו ניסה?
מישהו ממליץ?
ראיתי בטוקבקים שיש ספק בקשר לערך הקלורי המוצהר של האטריות, למישהו יש ידע מקצועי בנושא?
מהכתבה פה נראה
25/07/14 07:01
110צפיות
שאין להן הרבה טעם אבל אולי אם שמים עליהן רוטב דומיננטי אז זה נהיה סביר
אני אישית לא אכלתי ולא התנסיתי אבל יש כאילו שראיתי שהכינו מוקפץ ואהבו
חושבת ששווה לנסות.
http://www.mako.co.il/food-cooking_magazine/Articl...
º
אבל נראה שחלק מהטוקסקיסטים מרוצים
25/07/14 07:04
38צפיות
נ.ב. מהכתבה ראיתי שיש גם איטריות שעועית
25/07/14 07:22
75צפיות
שנראה לי מתאים למי שיש לו צליאק ואישית אני רוצה לנסות לטעום אותן
אנחנו מאד אוהבים אטריות שעועית
25/07/14 13:44
53צפיות
הילדים קוראים להם אטריות זכוכית כי הן שקופות. הולך טוב עם מוקפץ בסגנון אסיתי לדעתי.
אטריות השעועית נמצאות על המדפים כבר
25/07/14 13:45
68צפיות
לא מעט זמן.
לא בדקתי האם הן נטולות גלוטן אבל אני מניחה שאם יש כאן מישהו שניסה אותן, הוא ודא בדק את הנושא לפני השימוש(:
אוסטריה וצליאק - לא משהו...
23/07/14 18:42
180צפיות
חזרנו מטיול משפחה מורחבת באוסטריה. מהמידע שאספתי מראש הבנתי לא לצפות להרבה. המידע מדויק. ישנו בדירה עם מטבחון (נראה לי כלל ראשון לחו"ל משפחתי עם צליאק!) סחבנו לחמניות ותחתיות פיצה, עוגיות של נחמהלה ומאפי פיצה בצידניות רכות במזוודות, פסטה, חטיפים, פריכיות וממתקים, קורנפלקס ופירורי לחם, ועם זה הסתדרנו. בסופרים גם אלו שהוזכרו כמכילים מוצרים ללא גלוטן לא מצאנו כלום (היינו באיזור זלצבורג בכפרים קטנים. ייתכן שבוינה המצב שונה) מלבד נקניקים שעל רובם צוין שהם ללא גלוטן. במסעדות הגיבו אלינו בבהלה, ואמרו שלא יכולים לעזור לנו. נראה לי שחוסר מודעות בשילוב עם ייקיות אוסטרית גרם להם להיבהל מכרטיס המסעדות. וכך בחוץ הצליאקית אכלה בעיקר סלט ומגנום וקצת נקניקים, ובבית בישלנו בכף, כולל מאפינס לחגיגת יומולדת עם קמח תמי שהבאנו מהארץ.
ו2 נקודת אור -
בחווה המקסימה והידידותית בה ישנו בעיירה פלכאו בחבל זלצבורג למדו ברצון את נושא הצליאק. כשירות לאורחים הם לקחו אותנו ליום טיול בהרים וביקור בבקתת הרועים שלהם, שם הכינו לנו אוכל מסורתי על תנור עצים. נתתי להם אוכל שבישלנו יום קודם בצלחת עטופה והם דאגו לחמם לנו  בתנאים סטריליים בתנור העצים. הם גם ערכו ברבקיו לאורחים, ולהפתעתי עקבו לגמרי אחרי הנחיותי. צלו את המנות ללא הגלוטן ראשונות, אישרו לצליאקית רק נקניקים ובשרים שהם מכינים בעצמם ומכירים את מרכיביהם, והקפידו מאוד על הפרדה. החווה מומלצת מאוד  .steinbachgut. /
בסוף הטיול יצאנו זוג הורי הצליאקית לחגוג יום נישואים 20 במסעדה בוינה שמדורגת בין המסעדות הטובות בעולם, עולה בהתאם אבל גם מדהימה בהתאם. בסוף ארוחה בת 3 שעות לא יכולתי להתאפק וניגשתי לברר אם הם ערוכים לצליאקים, סוף סוף שמעתי תשובה כלבבי: הם לגמרי ערוכים להכין כל מנה בתפריט בגירסה לצליאק! שם המסעדה  steirereck-im-stadtpark .
מזל טוב
23/07/14 21:30
53צפיות
שתזכו לעוד הרבה שנים טובות יחב

החווה נשמעת ממש כייפית

תודה על השיתוף

תודה
24/07/14 07:08
30צפיות
החווה מומלצת בחום למשפחות עם ילדים
ברוכים השבים ומזל טוב
24/07/14 07:20
35צפיות
עניין הצליאק מפתיע ולא מפתיע. תמיד יש ציפייה או תקווה, במיוחד כשמגיעים לחו"ל, ש"שם" דברים יהיו אחרת
ומסתבר ששם כמו פה, המצב דומה.
בכל זאת נשמע שהיה טיול מהנה ושבכל מקרה אפשר למצוא אנשים טובים באמצע הדרך
(רק חבל שאי אפשר להביא אותם לפה ולאמץ אותם כבני משפחה .
º
תודה
24/07/14 23:20
4צפיות
איזה אושר זה למצוא מקומות שמבינים ומתחשבים.
24/07/14 12:56
49צפיות
אני חושבת שיש בעיה עם כרטיס המסעדות. הוא באמת נורא מבהיל ואפילו מבלבל.
במיוחד מישהו שלא מבין במה מדובר.
לא יצא לי להשתמש בו למרות שטיילנו לא מעט,  אבל קראתי את הכרטיס בעברית והוא נראה לי בעייתי.
משתדלת להסתדר עם אנגלית ןמילים חשובות בשפה המקומית (חיטה שעורה וכו)
אפילו בצרפת (עם סיוע של חברים דוברי צרפתית, בלעדיהם בטוח היו מנפנפים אותנו:) ) הצלחנו למצא מה לאכול במסעדות.
בקרוב גם אנחנו טסים לאוסטריה, מקווה שלא יהיה מפח נפש גדול מדי בעניין האוכל. (נקניקים שכתוב עליהם ללא גלוטן זה כבר פתיחה חיובית מבחינתי :)))

נכתבו לנו באגודת הצליאק באוסטריה שכל הגלידות
24/07/14 13:04
87צפיות
חוץ מעוגיות וטירמיסו וכל הנקניקים בסדר. זה נשמע מאוד מוזר, אבל הבנתי שזה כנראה נכון לגבי גלידת אסקימו שיש בהרבה מקומות. הם שלחו גם פירוט של מספר (מועט) של מקומות. תשלחי לי את המייל שלך אם את רוצה ואעביר לך את מה שכתבו
º
מזל טוב מתוקה
29/07/14 11:44
1צפיות
אתר מדליק
23/07/14 18:31
113צפיות
לגמרי במקרה נתקלתי באתר בשם "ירק לכל פועל", שהוא בעיקרון טבעוני אבל עד כמה שהבנתי רוב המתכונים הם גם ללא גלוטן.
ממה שהספקתי לראות-יש שם רעיונות מעניינים ובכלל האתר חמוד מאד, עם הרבה סיפורי רקע.
הנה הקישור לאתר ובבקשה לבדוק כל מתכון
23/07/14 21:24
60צפיות
לגופו ולודא האם הוא נטול גלוטן.
https://snupkin.wordpress.com/
º
24/07/14 22:17
רוטב צ'ילי
23/07/14 15:32
145צפיות
רוטב צ'ילי
האם הרוטב הזה ללא גלוטן.. (יש לי גם את הגרסה הכשרה לפסח..) מצורפת תמונה

תודה
º
לא ידוע לי. מצטערת(:
23/07/14 21:34
13צפיות
שירות הלקוחות של SU Chef דיברו איתי לפני
23/07/14 22:22
119צפיות
כמה שבועות, ואמרו שעל כל המוצרים שלהם יש מידע מלא על אלרגנים. אם כתוב שמכיל או עלול להכיל גלוטן, המוצר אסור. אם לא כתוב כלום על גלוטן, המוצר מותר.
º
מעולה- אז מותר , תודה
24/07/14 06:05
19צפיות
היי
23/07/14 13:57
153צפיות
שלום לכולם..

איבחנו לבתי רגישות לגלוטן לפני כמעט שבוע...לאחר שבמשך חודשיים בערך שלשולים הקאות ולאחר אחרי בדיקות נעשתה בדיקת הציליאק.
לא יכולה לומר שלא עצוב לי וקצת קשה אבל גם ברוך השם שזה רק זה. (:

מאמינה שיהיו לי שאלות בתחילת דרכי...התור לדיאטנית וגסטרו בערך עוד שבוע....מקווה שאוכל להיעזר ולעזור  בפורום זה.

והאמת שיש לי כבר שאלה קטנה ..הבנתי שבמעדני חלב לא צריכה להיות בעיה של גלוטן אלא עם כל המעדנים והתוספות עליהן. אם רשום מידע לאלרגנים :חלב וזהו...זה מבחינתי מספק שאין גלוטן?

בנוסף מה זה אומר  זיהום משני -כמה זה נורא?   

סליחה אם השאלות נראות מטופשות...

תודה לכולם מראש

שלום לך. אין כזה דבר שאלות טפשיות...
23/07/14 14:45
92צפיות
כמה דברים- ראשית, האם עברתם ביופסיה ? לא ממש ברור מההודעה שלך, כי גם כתבת שרק בעוד שבוע אתם אצל הגסטרו...
במידה וטרם עשו לה ביופסיה- יש להמשיך לאכול גלוטן !!! זה חשוב מאד!

לגבי מידע על אלרגנים: בד"כ לא מצוין עם יש גלוטן. ע"פ החוק כן צריך להיות כתוב ברשימת הרכיבים, אם המוצר מכיל גלוטן ( אבל לא ברשימת אלרגנים ) לכן חשוב לקרוא הכל !!
לגבי מעדני חלב, כל אחד רציך לבדוק לגופו, לקרוא מה כתוב מאחור.
במידה ואובחנתם  עם צליאק כבר בצורה מסודרת עם ביופסיה, ממליצה להצטרף לעמותת הצליאק. לעמותה יש מדריך מזון, בו רשימות מסודרות של מה מותר.

זיהום משני- יכול להיות כשמו-זיהום! ולכן ההמלצה היא להמנע עד כמה שיותר. לא לערבב כפות בין מאלכים עם ובלי גלוטן, לא לאכול ממאכל שבצד אין בו גלוטן ( סתם לדוגמא לנשנש את החלק העליון של עוגה גבינה, כשהגלוטן הוא 'רק' למטה בבסיס...) לא לעבוד על קרש חיתוך, או סיר, או משטח לא נקי..
בקיצור- ההקפדה היא של 100%
בוקר טוב
24/07/14 08:54
62צפיות
לשאלתך נעשה ביופסיה והתשובה היתה שקיימת רגישות ..התור לגסטרו -הוא לשם הדרכה ומה צריך לעשות הלאה.

לגבי מעדני חלב למשל :רכיבים- חלב מפוסטר , סוכר  , עמילן מעובד(האם זה בעייתי לגלוטן??) מלח לימון מייצב  עלול הכלי חלקי פרי  מידע לאלרגנים: חלב

תודה.

אגב בתי בת שנתיים וחמישהחודשים ..וכבר היתה לי מחלוקת ראשונה עם אחד האחים שלה... הוא רצה חטיף שהיא אוהבת ועכשיו כבר אסור לה -אז ביקשתי ממנו לא לאכול לידה...והוא  התחיל ככה זה מעכשיו ..?לא נעים  ):
שוב, ממליצה להצטרף לעמותה, תהיה לך גישה
24/07/14 09:23
56צפיות
לרשימת מזון שמותר, זה מאד נחוץ בהתחלה. במקום להכנס כלפעם ולשאול  כאן.
מוצרי חלב, שוב, רשימת ריכיבם אמורה לציין בסוגריים אם יש גלוטן. לדוגמא, אם מקור העמילניים הוא חיטה, אמור להיות רשום בסוגריים ( מכיל גלוטן ) את יכולה להנכס לעמוד הראשי של העמותה ולקרוא את החוק לגבי סימון מוצרים.

בגדול, החברות הגדולות מסמנות כמו שצריך, הבעיה עם חברות קטנות או יבואנים קטנים ...

לגבי התנהלות בבית, את יכולה לקרוא פה שיש משפחות שהעבירו את כל הבית לבלי גלוטן, על מנת שהילד יהיהץ בטוח בבית ויאכל הכל ללא נגבלה, ויש כאלו שלא, אם מטעמי תקציב, או כי חושבים שהילד צריך ללמוד שתמיד הוא צריך להשמר ולבדוק... גם בבית, גם אצל קרובים , חברים וכ״ו.
כל אחד עושה מה שמתאים לו.
זו התחלה, בטוחה שעם הזמן המשפחה תתארגן ותכנסו לאוטומט.
זה לא אומר שלא יהיו מהמרות בדרך... זה לא תמיד קל, בעיקר פוגם בספונטאניות. דורש אירגון ומחשבה תחילה על כל דבר ( אירועים, חגיגות בגן, בי״ס, אירוח אצל משפחה, חברים, תנועת נוער, נסיעות לחו״ל... ) אבל- מסתדרים !!!
מתנצלת על כמות הטעויות... ככה זה כשאני
24/07/14 09:25
59צפיות
מהאייפאד. המחשב שלי הרגיל גוסס
ברוכה הבאה למשפחת הצליאק
23/07/14 21:34
40צפיות
מצטרפת לדבריה של נטע ואין כרגע הרבה להוסיף מעבר לכך אלא לאחל לך בהצלחה ולציין שלוקח זמן להתרגל לתזונה הזאת, לטעמים שלה,למרקמים, למחיר ולמקום שהיא תופסת (לפחות בתחילת הדרך) בחיים שלנו.

היי מיה
28/07/14 11:58
7צפיות
מבינה אותך מאד. בהתחלה השמיים קצת נופלים ויש המון שאלות והמון דאגה אבל לאט לאט זה מסתדר. 
קיבלת תשובות מצויינות. אני רק רוצה לחזק את מה שנטע אמרה לך - חשוב עד לביופסיה להמשיך לאכול גלוטן כי השינוי התזונתי יכול להשפיע על התוצאות. 
אני זוכרת שכל חתיכת לחם שהילד שלי החזיק בשלב שבין בדיקת הדם לביופסיה נראתה לי כמו חתיכת רעל עכברים ביד שלו ורציתי לחטוף לו אותה אבל מאד חשוב שהבדיקה תהיה תקינה וכדאי כמה שיותר מהר לעשות אותה. דיאטנית - אחרי הביופסיה לדעתי. אין טעם עכשיו.
דרום אמריקה - המלצות
23/07/14 12:22
112צפיות
מצורף קובץ עם כתובות מומלצות לחנויות עם אוכל ללא גלוטן בארגנטינה, צ'ילה, פרו ובוליביה.
הכתובות הוזנו גם לאתר "נופשים ללא גלוטן".
וואוו...איזה מסמך מפורט ומושקע
23/07/14 21:36
36צפיות
תודה רבה חגית.
אני בטוחה שהוא ישמש לא מעט מחברי הפורום
שמחה ונרגשת להציג בפניכם את "המאפים של תמר" |
23/07/14 09:39
341צפיות
חברות וחברים יקרים עד מאוד!

שמי תמר פלג, ואני קונדיטורית המתמחה באפייה ללא גלוטן. מזה שלוש שנים אני פעילה מאחורי הקלעים של עולם הצליאק בארץ (וקצת בעולם), במקביל לבישול ואפייה ללא גלוטן ממטבחי הביתי.
חלק מהחברים פה כבר מכירים את הלחמים והמאפים שלי, ועכשיו סוף כל סוף אני יכולה להכיר את כולכם.

אני שמחה וגאה להזמין אתכם לקחת חלק בפרוייקט שאני עובדת עליו בימים אלו והולך לעשות שינוי רציני בעולמנו כמשפחות צליאקיות.

אני מזמינה אתכם להשתתף בפיילוט שלנו, ולהזמין ישירות הביתה לחמים ועוגיות טריים (!!!) ללא גלוטן.

האתר עדיין לא פתוח למנועי חיפוש, והגישה אליו אפשרית רק בקישור ישיר מכיוון שאנחנו עדיין בהרצה.
בשלב זה היצע המוצרים מצומצם יחסית, והמשלוחים מגיעים פעמיים בשבוע- בימי שני וחמישי בלבד.
בהמשך יהיו משלוחים כל יום, וגם מגוון המוצרים יתרחב לסוגים נוספים של לחמים, לחמניות, פיתות, עוגיות מתוקות ומלוחות ועוד הפתעות טעימות ללא גלוטן.

זוהי כתובת האתר, ואני מאוד מאוד אשמח אם תכנסו, ועוד יותר אשמח אם תזמינו ותעזרו לי ללמוד ולשפר גם את האתר, גם את מנגנון ההזמנות והמשלוחים וכמובן כמובן שאשמח לדעת איזה עוד מוצרים הייתם רוצים לראות ולטעום :)

www.tamargf.com

בשלב זה, עד שהמפעל שלנו יהיה מוכן, אני עדיין מכינה את הכל בביתי (הנקי לחלוטין מגלוטן) ולכן גם עדיין אין תעודת כשרות, למרות שכל חומרי הגלם כמובן כשרים פרווה.
אם תרצו לקבל עדכונים בעניין ועוד חדשות אתם מוזמנים להצטרף ל
כתובות אינטרנט מצורפות:
בהצלחה!
23/07/14 11:09
86צפיות
אשמח לפירוט הערכים התזונתיים.
מצאתי באתר
23/07/14 11:10
102צפיות
יש ללחוץ על המוצר ואז יש כפתור ערכים תזונתיים
º
- לכל מוצר יש תיאור וערכים תזונתיים
23/07/14 11:16
38צפיות
º
נראה נפלא, המון בהצלחה
23/07/14 11:17
25צפיות
בהצלחה!
23/07/14 11:29
43צפיות
איזה כייף שיש אלטרנטיבה טריה, זה בהחלט יהיה שדרוג!
אזורי משלוח
23/07/14 11:44
102צפיות
הי,

קודם כל בהצלחה!
לאילו אזורים אתם מגיעים?
משלוחים
23/07/14 12:07
131צפיות
הי!
ראשית- תודה רבה!

חלק מההרצה הוא בחינת חברות משלוח שונות כדי לראות מי עובד הכי טוב ומגיע ליותר אזורים.

בגדול החברות מכסות את כל הארץ, רק שיש למשל אזורים שהם מגיעים רק פעם בשבוע, ואז אנחנו צריכים להתאים את זמן המשלוח ליום הזה. אשמח לדעת לאן ספציפית כדי לבדוק ולאשר שכך הדבר.
º
לעמק חפר
23/07/14 12:16
33צפיות
º
מגיעים בוודאות, לגבי הזמנים זה תלוי ביישוב
23/07/14 12:41
38צפיות
יוזמה מצוינת
23/07/14 15:01
53צפיות
תעדכני בבקשה בפורום כשיתווספו לחמניות, פיתות ועוגות שמרים טריות  - בעיני זה הדבר שהכי חסר לצליאקים
איזה כייף, הזמנתי!
23/07/14 15:43
60צפיות

º
בהצלחה גדולה תמר
23/07/14 16:54
24צפיות
האם יש לך לחם ולחמניות טבעוניים?
24/07/14 08:00
38צפיות
קשה מאוד עד בלתי אפשרי להשיג...
ראיתי באתר שיש :) טלפון ליצירת קשר?
24/07/14 08:15
40צפיות
לא הצלחתי למצוא..

הזמנה ראשונה אני מעדיפה לעשות בטלפון
כל הלחמים שלי טבעוניים :)
24/07/14 08:22
71צפיות

הטלפון הוא: 058-6331565

ואגב, אם זה מתאים לכם אז עדיין אפשר לאסוף גם ממני ברמת אביב ליד האוניברסיטה בינתיים...
עדיין לא זמין :)
24/07/14 09:16
44צפיות
האם המספר תקין?
כנראה שיש בעיה
24/07/14 09:24
34צפיות
אבדוק ברגע שאוכל מה הבעיה.

בנתיים, אם את רוצה שלחי לי את הטלפון שלך בפרטי ואתקשר אליך.
º
תוקנה התקלה! הטלפון זמין 0586331565
24/07/14 11:48
5צפיות
º
שלחתי מסר
25/07/14 08:56
5צפיות
עשיתי עכשיו הזמנה
24/07/14 08:33
60צפיות
מחכה בקוצר רוח לטעום!
º
הזמנתי, בהצלחה
25/07/14 05:50
14צפיות
המון המון תודה לכולם!
27/07/14 13:47
18צפיות
המשלוח למחר כבר מלא, אבל יש עוד מקומות ליום חמישי :)
תמר - האם מכרת את הלחמים בשוק בהרצליה??
27/07/14 15:45
42צפיות
אם כן וזו אכן את, ממליצה בחום!!!! אבל קחו בחשבון שהלחם בעייתי: בעלי (שאוכל גלוטן) חיסל לי את הלחם!!!
כן! זו אכן אני!
27/07/14 16:01
29צפיות
איזה תגובה מקסימה!!!
תודה!
º
איזו מחמאה יפהטוב לשמוע
27/07/14 16:38
10צפיות
º
בהצלחה! ושלחתי שאלות במסרים
27/07/14 22:29
7צפיות
הגיעה ההזמנה שלי!
28/07/14 14:05
22צפיות
הזמנתי לחם לבן ולחם כפרי.
כבר אכלתי 4 פרוסות (כפול ממה שאני אוכלת בד"כ בצהריים) מרוב שזה טעים!!!!

מומלץ!
האם הלחם מגיע טרי? כמה זמן הוא מחזיק בטריותו
28/07/14 18:06
10צפיות
בחוץ?
בעניין הטריות...
04/08/14 09:42
8צפיות
הלחמים מגיעים תוך 24 שעות מהאפייה- תלוי לאן המשלוח. כמו שאמרה לי מישהי בשבוע שעבר- "פתחתי את הקופסא והרחתי את המאפייה"

מבחינת הטריות, אצלי אני שומרת את הלחם בקופסאת לחם על השיש וזה מחזיק 4-5 ימים בלי בעיה.

מה שכן, בגלל שממש חם ולח עכשיו, קיבלתי תגובות שהלחם העלה עובש יחסית מהר, אז אני כן ממליצה לשמור אותו במקרר כדי למנוע את זה.

כמובן שאם רוצים אפשר גם להקפיא ולשלוף פרוסה מתי שמתחשק.
º
תודה על התשובה(:
04/08/14 17:16
4צפיות
לחמים קמחים ועוגיות ללא גלוטן
22/07/14 17:41
117צפיות
היי בנהריה פתחו מאפייה שנמכר בא מגוון מוצרים ללא גלוטן
לחמניות לחם כפרי עוגיות ועוד...
שם המאפייה הוא המאפה הצרפתי נהריה
אשר ברחוב הרצל 86 פינת סולד
נא לא לפרסם בפורום ללא קבלת אישור מראש
22/07/14 20:32
45צפיות
מדיניות הפרסום לש תפוז מופיעה בראש הדף תחת הכותרת "הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים-ממש ממש כאן!"
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

כל פרסום נוסף ימחק ללא הודעה נוספת גם אם הוא עשוי לעניין את משתתפי הפורום ולטובתם.

תעלומה.. אשמח לעזרתכם
22/07/14 14:08
130צפיות
אחרי שלושה חודשים מיום שגילו לי את הצליאק עשיתי בדיקה נוספת.
הנוגדים ירדו מ 800 (!!) ל 28.
הרופאה אמרה שזה מאוד טוב, אבל כמות הנוגדנים מראה שאני אוכלת גלוטן באופן קבוע, כנראה לא במודע.

החלפתי את כל התבלינים בבית (למעט פפריקה פלפל שחור ומלח- אבל כמה כאלה אני כבר אוכלת?! ), אני כמעט ולא אוכלת בחוץ, יש הפרדה והקפדה בבית.
זה לא הקפה (בדקתי מול העמותה), לא האוכל, מה זה יכול להיות?!
אלכוהול- בעיקר יין
ניסיתי לחשוב מה אני אוכלת על בסיס קבוע- ולא הצלחתי להגיע לתשובה.
האם זה יכול להיות משמפו/סבון/קרם?
האם יכול להיות שקרש החיתוך בעבודה,לדוגמא, יכול לגרום לנוגדנים
ברמה כזו?
את כל כפות העץ בבית החלפנו לסיליקון שקל לנקות.
אני ממש אבודה.

אשמח להצעות או רעיונות..
תודה רבה
אם זו ירידה תוך 3 חודשים, ועדיין יש נוגדנים,
22/07/14 14:38
94צפיות
יתכן שהגוף עוד לא התאזן... זה לאו דוקא אומר שאת אוכלת גלוטן...
ממה שכתבת, נשמע שאת עושה הכל כדי להמנע.
לגבי קרש חיתוך  בעבודה, הייתי מביאה אחד קטן שישמש רק אותך.
זה ממש מצוייןלדעתי אין שום סיבה לאמירה
22/07/14 14:48
74צפיות
של הרופאה.
הקצב הוא אישי לגמרי.
לא מזיק לעשות מדי פעם בדיקה עם עצמך, סיור מודרך בתפריט שלך על מנת לגלות גלוטן שטעה בדרך, אבל מכאן ועד למסקנה שיש גלוטן בתפריט שלך מפני שלאחר 3 חודשים עדיין לא אזנת את הנוגדנים, המרחק ארוך(:
יש צליאקים שמקפידים אבל מאזנים נוגדנים לאחר חצי שנה-שנה ואף יותר מזה.
הירידה שלך מרשימה ביותר(:

תודה רבה!
27/07/14 13:25
6צפיות
זה מאוד מעודד :)
התגובה של הרופאה מוזרה
22/07/14 20:36
67צפיות
הגסטרו אמר לנו שלוקח בדרך כלל שנה עד שהנוגנים יורדים. אם היתה לך ירידה מ 800 ל-28 תוך שלושה חודשים זה מדהים!!! זה ממש לא אומר שאת אוכלת גלוטן. זה אומר שהנוגדנים שהיו בדם עוד לא ירדו. הגוף עדיין מייצר נוגדנים על סמך חשיפת העבר אבל בכמות פחותה.

נראה לי שאת בסדר. תמשיכי ככה ובביקורת הבאה להערכתי זה יתאפס לך.
איך מסתדרים בלי גלוטן בסלובניה וקרואטיה
22/07/14 00:02
41צפיות
שלום,
אני חדשה בענין (רק לפני חצי שנה עליתי על הבעיה). בארץ עוד מסתדרת איכשהוא אבל באוגוסט טסה לשבועיים לסלובניה וקרואטיה ואין לי מושג איך להתארגן. לקחת דברים מהארץ? ואם כן, מה? ברוב המקומות שבהם נלון אין מיקרו או מקרר בחדר. בקיצור- אשמח להמלצות.
תודה רבה.
הייתי לפני לא מעט שנים, אז יכול להיות שהמצב
22/07/14 05:20
51צפיות
השתפר ( ממליצה לעשות חיפוש על המקומות האילו גם כאן בפורום וגם בגוגל בעברית ואנגלית)
ממה שאני זוכרת, מבחינת אוכל במסעדות, ( אני צמחונית) אכלתי בעיקר תוספות וסלטים ( אחרי הסבר עם כרטיס מסעדות על תבלינים, זיהום משני ). קניתי פירות, יוגורט , שזה מה שאכלתי במשך היום.
קנייה של מוצרים- בסלובניה היו יותר משום מה. לא המון, אבל היו מוצרים של ׳שר׳ פה ושם בסופרמרקטים הגדולים.
לקחתי איתי פריכיות וזהו.
זכורה לי הפלגה לאיזה אי בקרואטיה שכללה ארוחה, והיתה לכל היום, וכמובן שלא נגעתי בכלום. הצטיידתי בירקות ופירות שקניתי בדוכן ברחוב קודם. זה אגב לא חסר
בלי גלוטן בסלובניה וקרואטיה
23/07/14 20:41
10צפיות
תודה רבה
תחליף בטעם לקמח רגיל
21/07/14 20:25
80צפיות
רציתי לשאול איזה קמח אפשר לשים בעוגה (או עירבוב של כמה קמחים) הכי טוב וטעים במקום קמח תופח
אני רוצה שזה יצא זהה כמה שיותר בטעם.. (אם יש אפשרות כזאת בכלל)
אני מאובחנת כבר בערך 6 שנים ולא הקפדתי במשך הרבה זמן ועכשיו התחלתי להקפיד שוב :)
קודם כל טוב שאת מתחילה להקפיד! לגבי טעם זהה-
21/07/14 21:44
57צפיות
זה ענין של טעם

לטעמי האישי, ועל סמך אנשים בלי צליאק שאוכלים לעיתים מאפים שאני מכינה ללא גלוטן, הכי קרוב שהגעתי אליו בטעם דומה זה שילוב בין קמח אורז מלא, קמח סורגום וקמח תפ״א ( שליש שליש שליש לכל כוס קמח רגיל )  שלושתם די ניטראלים במחינת טעם וריח, ומשלימים זה את זה מבחינת  תכונות מיצוק ויצוב..

תערובות מוכנות- היחידה שאני מכירה שנותנת תוצאות זהות מבלינת טעם וריח, לצערי לא מהארץ, זה ה cup4cup, מארה״ב

אבלשוב, זה ענין של טעם. והרבה אנשים יסכימו איתי שזה גם ענין של הרגל, לוקח קצת זמן, מתרגלים ,וגם שוכחים קצת את הטעם של קמח רגיל.
היי אריאל וברוכה הבאהאני שמחה שהתחלת
22/07/14 06:11
36צפיות
להקפיד. מאוד חשוב:)

בעניין הטעם, כמו שכתבה נטע, זה ממש עניין של טעם.
האמת היא שאחרי חמש שנות צליאק אני לא בטוחה שאני זוכרת מה הטעם "האמיתי". בשבילי זה כבר מזמן הטעם של הצליאק.

בתוך הטעמים של הצליאק לטעמי, הכי קרובים לטעם רגיל הם קמח תמי והתערובת הרב תכליתית של בראל שהעבודה אתם מאוד נוחה: החלפה של כוס קמח רגיל בכוס קמח תמי/בראל.
המינוס הגדול של קמח תמי הוא המחיר ולכן הוא שמור אצלי למקרים/מתכונים ספציפיים. התערובת של בראל קצת יותר נוחה מבחינת מחיר.
כדי להפוך לקמח תופח אני מוסיפה לכל כוס קמח 1 כפית אבקת אפיה.

אני חוששת שתצטרכי לעשות כמה וכמה נסיונות עד שתגיעי לקמח שמתאים לך בדיוק.
חומצה פולית וצליאק ?
21/07/14 19:55
64צפיות
האם יש כאן מישהו שבעקבות חוסר מתמשך בחומצה פולית הגיע בסוף לאבחון של צליאק ?
לפני שנה הבן שלי חווה חולשה ועייפות מתמשכת בתקופה די ארוכה (יש לציין שהוא סובל ממיגרנות מגיל צעיר)
בבדיקות דם התגלה מחסור בחומצה פולית ולכן נטל תוסף במשך ארבעה חודשים,
בדיקות דם לצליאק יצאו שליליות .
לפני כחודש התחילו שוב התופעות שהיו לפני שנה, חשדתי שוב בחומצה פולית ,
ואכן יצא בבדיקות שוב מחסור בחומצה פולית.
הוא נוטל תוסף כבר כחודשיים עדיין ללא שיפור משמעותי בחולשה והעייפות.
הוא קיבל הפנייה לגסטרולוג ולחזור שוב על בדיקות לצליאק.
חשוב לי לציין שב 3 שנים הוא חווה שלש התקפים רציניים של שלשולים (שבוע כל אחד והאחרון לווה גם בהקאות ) חשבנו שזה פשוט קלקול קיבה רציני .
אשמח אם תוכלו להמליץ לי על גסטרולוג טוב, האם כדאי ללכת למרפאה בבית חולים או לרופא בקופה (התורים רחוקים מאוד) ?
האם יכול להיות מצב שבדיקות דם לצליאק יצאו שליליות בפעם הראשונה ועכשיו יצאו חיוביות ?
אם יכול להיות שהן שליליות ומלקיחת ביופסיה מתברר שכן יש צליאק ?
יש בי חשש שהרופא ירצה שהוא יעשה קולונוסקופיה.

היי דורית וברוכה הבאהאנסה לענות על
21/07/14 20:41
45צפיות
חלק משאלותיך, אלה שקשורות לצליאק.
ראשית וכדי למנוע בלבול-
קולונוסקופיה אינה קשורה לאבחון צליאק.
הבדיקה שעושים לאבחון צליאק (לאחר בדיקות דם) היא גסטרוסקופיה שבמהלכה נלקחת ביופסיה מהמעי הדק לאבחון צליאק. קןלונוסקופיה היא הליך ששיך למדור המעי הגס.
2. לשאלתך האם יש מצב שבדיקות הדם לצליאק יצאו שליליות והביופסיה חיובית לצליאק-כן. זה קורה. יש כאן אנשים שאבחנו אצלם צליאק על פי הביופסיה כשבדיקות הדם יצאו שליליות.
3. התשובה חיובית גם לשאלתך האם אפשר שבדיקות קודמות יצאו שליליות וכעת יהיו חיוביות לצליאק. צליאק מתפרץ ...כשהוא מתפרץ.  אין לו חוקיות של זמן או גיל ואפילו לא של סימפטום כזה או אחר.
4. לגבי המלצה לגסטרואנטרולוג-הכל תלוי באיזור מגורייך. אני בטוחה שיהיו לך המלצות ברגע שתצייני מאיפה את בארץ. קופ"ח או פרטי?  אני הלכתי לגסטרואנטרולוגית מעולה בקופת חולים כללית באיזור מגורי וכך גם 2 הצליאקיות האחרות במשפחה. אבל ידוע לי שיש כאן אנשים שלקחו את ילדיהם לגסטרו פרטי/בי"ח. אני חושבת שהעקר הוא שהרופא טוב והתור לא רחוק מדי.
בהצלחה דורית ומקווה שבנך ירגיש טוב מהר

צליאק וחומצה פולית
22/07/14 07:45
41צפיות
בוקר טוב דורית,

אני כמובן מצטרפת למה שטלי כתבה.
מעבר לכך, בחיפוש מהיר בגוגל עולה קשר בין צליאק וחוסר ספיגת חומצה פולית (כמו חוסר ספיגה של הרבה דברים אחרים).
מומלץ לשוב להתייעצות גסטרו' ילדים.

הרבה בריאות,

אמא של הבנים
תודה לשתיכן
22/07/14 12:30
21צפיות
הוא כבר לא ילד, בחור צעיר
הוא כל הזמן עייף ולא מרוכז (לפי זה ישר חשדתי ששוב יש מחסור בחומצה פולית
והבדיקה רק אישרה את זה), מסתבר שיש לו  גם ויטמין D ממש גבולי
וקיבל מרשם לטיפות.
התור הכי קרוב שמצאתי לגסטרולוג במרפאה בבית חולים בספטמבר ,
הרופאים שעובדים עם הקופה רק בדצמבר.
חשבתי כבר אולי לקחת אותו לפרטי.
רופאת המשפחה שרשמה לו שוב חומצה פולית , לא הציעה בכלל לעשות בירור,
עד שדברתי עם מישהו שאני מכירה והוא אמר שזו לא חכמה לתת פעם שנייה כדורים,
בלי לברר מה הגורם.
אצלי הצליאק גרם לחוסר חומצה פולית, המוגלובין
22/07/14 17:01
24צפיות
ו-B12 נמוכים. ויטמין D חסר לרוב האוכלוסיה. אצל הבת שלי בבדיקה ראשונה פתולוג לא זיהה צליאק, אבל היו אינדיקציות בבדיקת דם וכן רקע תורשתי. נדמה לי שיכולות אולי להיות  עוד סיבות לחוסר ספיגה של המעיים. הפתולוג שלא זיהה צליאק  אצל בתי זיהה דלקת ויראלית (כי כמובן לא היו חידקים כי זו לא היתה דלקת) השאלה היא אם יכולות להיות דלקות במעי מסיבות שאינן צליאק.
º
מה שמותר...מה שאסור..שאלות ותשובות
54תגובות
21/07/14 17:26
95צפיות

(המשך...)
º
אוכלים ללא גלוטן מחוץ לבית
21/07/14 17:18
87צפיות
מחפשת מסעדה ללא גלוטן בתל אביב שמתאימה לילדים
21/07/14 12:10
71צפיות
בהרבה מסעדות ניתן למצוא מנות ללא גלוטן אבל תמיד הן מורכבות בסביבה עם גלוטן, שזו בעיה.
בנוסף לכך צריך מנה שגם ילדה בת חמש וחצי שלא אוכלת מאכלים מתוחכמים תוכל לאכול.
רוצים ללכת איתה ביום כיף למסעדה בתל אביב אבל השאלה היא לאן?
המלצות יתקבלו בברכה...
אמורה מיו, מסעדה אטקלית באבן גבירול
21/07/14 12:38
120צפיות
אמנם המטבח לא נקי מגלוטן, אבל מודעים שם לנשוא הצליאק ויש מבחר מנות יפה שלדעתי יתאימו לילדה.
למה הכוונה "לא נקי"?
21/07/14 12:43
69צפיות
אנחנו עדיין בשלב של ניקוי הגוף מהגלוטן אז אנחנו מאד נזהרים.
האם זה אומר שהם מכינים את האוכל בסביבה לא סטרילית?
זה אומר שיש גם גלוטן במסעדה, זו לא מסעדה
21/07/14 13:46
120צפיות
שמגישה אך ורק ללא גלוטן ( לא מכירה כאלו )
לא נכנסתי למטבח, אבל אכלי שם מספר פעמים ואני מאד רגישה, ועבר לי בשלום....
בכל מסעדה יש איזה סיכון, אבל יש מסעדות שחבר׳ה עם צליאק פוקדים ויש הבנה וגישה חיובית- אילו המקומות שאפשר לדעתי לאכול בלי חשש.
º
הבנתי, תודה רבה
21/07/14 14:37
14צפיות
באופן כללי אין כמעט מסעדות...
21/07/14 15:06
99צפיות
שמכינות את המנות ללא גלוטן בסביבה סטרילית. בשביל שזה יקרה צריך או מסעדה שכולה ללא גלוטן, או מסעדה שמקדישה חלק מהמטבח שלה, כולל כלים וכו', למזון ללא גלוטן. לא בטוחה אם יש בכלל כאלה בארץ, ובודאי לא רבות.

ברוב המקרים, מה שאנחנו מחפשים הוא מקום עם מודעות - מקום שיודע להשתמש בכלים נקיים, קרשי חיתוך נקיים וכו'. זה לא מבטיח ניקיון של 100% אבל זה מגדיל מאוד את הסיכוי לארוחה נקייה.
יש באיזה מקום רשימה
21/07/14 15:28
82צפיות
של מסעדות מומלצות עם מודעות לנושא הגלוטן? בינתיים מצאתי כתבה בעכבר העיר:
http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,381,209,69...
הרשומה מ 2012... שימי לב שדברים משתנים.
21/07/14 16:59
65צפיות
הדסון היתה מסעדה נפלאה לחולי צליאק, כל עוד השף שהקים אותה, אילן אמיר , היה בעל הבית ( יש לו ילדה עם צליאק ) הבעלים התחלפו, אני מאמינה שעדיין יש אוכל ללא גלוטן , אבל אישית, בגלל שינויים במסעדה ( יותר צפוף, מנות קטנות יותר ומחירים גבוהיים יותר ) אנחנו הספקנו ללכת ( והיינו די קבועים שם )
קפה אטליה - יש פסטה ללא גלוטן, אבל המנות יחסית מתוחכמות ולא כל ילד ימצא מה לאכול שם...
בריבה- מקום נפלא, אבל שוב, לא כל ילד ימצא מה לאכול שם.

הייתי בוחרת באמורה מיה או אחותי שמומלצת כאן, יש עוד מקום בתל אבי, גורדון פינת דיזינגוף, אני אף פעם לא זוכרת את השם כי החליפו אותו... אבל גם שם יש פסטות ופיצה ללא גלוטן.
מסעדות ללא גלוטן מתאימות לילדים
21/07/14 16:14
153צפיות
פסטה:
אמורה מיו, פסטה מיה
בשרים:
מוזס, בלאק בורגר, אגאדיר,
המזרח הרחוק:
בג'ירף יוכלו להתאים לך הרבה מנות לטעם הילדה ולהכינה ללא גלוטן
פיצה:
"אחותי" בשדרות יהודית פיצה ללא גלוטן, לא בדקתי האם ישנן גם פסטות ללא גלוטן. הפיצריה היחידה שאני נותן לבני לאכול בלב שקט, כמעט.
----------------------
כל המסעדות הנ"ל עם מודעות גבוהה ללא גלוטן אך תמיד יוסיפו ויאמרו לך שסביבת ההכנה איננה סטרילית לחלוטין ולכן תמיד קיים חשש לזיהום משני.
זה די תואם את הכתבה בעכבר העיר
21/07/14 20:23
62צפיות
ונותן את ההרגשה שאולי יותר קל להיות צליאקי בתל אביב
מישהו מכיר מסעדות או בתי קפה מתחשבים בגלוטן במודיעין? כי אני לא פגשתי עדיין
אנסה לעזור
21/07/14 23:05
69צפיות
פיצריות : פיצה פצץ-קייזר
             פיצה פרגו-קייזר סנטר
המבורגר בלחמנייה נ״ג : מאסטר בורגר-קייזר סנטר
פלאפל וחומוס (צריך להביא פיתה מהבית) : חומוסים-ישפרו
סיני : מסעדת ביג׳ין-מרכז רננים מכבים
בית קפה : דומיניק-קייזר סנטר
               לנדוור-קניון עזריאלי,המלצרית ידעה לומר לי אילו מנות אינן מכילות גלוטן
בכל המקומות יאמרו לך שהמקום אינו נקי מגלוטן ויש חשש לזיהום משני.גם אני וגם הבן שלי (שנינו סימפטומטיים),אוכלים לעיתים במקומות הנ״ל ולא נצפו תופעות לוואי.
ממליצה להתקשר ולבדוק שוב לפני שמגיעים שהדברים נכונים ואין שינוי,לצערי הרבה פעמים מקומות נסגרים או משנים גישה.
מקווה שהצלחתי לעזור ולו במקצת.
קודם כל תודה על המידע, לגבי הפיצות
22/07/14 09:22
57צפיות
אני יודעת שפרגו מספקים פיצה ללא גלוטן אבל האם הם אכן אופים את הפיצות בנפרד ובתנור נקי?
כי אם זה נמצא יחד עם פיצה רגילה אז לא עשינו פה למעשה כלום...
פיצה פרגו,
22/07/14 12:24
69צפיות
בטוחה ששאלתי בפעם הראשונה,
לא זוכרת מה היתה התשובה ��,
ממליצה לגשת למקום ולשאול,המידע יהייה הכי אמין וטרי.
אם זה רחוק לך,תודיעי לי ואנסה לברר בשבילך במקום.

º
צודקת, אשאל. תודה!
22/07/14 12:54
16צפיות
גם פיצה האט במודיעין
22/07/14 13:32
39צפיות
בפעם הראשונה שהזמנתי וידאתי איתם שמוכן ונאפה בנפרד ואישרו שכן ואפילו הראו לנו את העמדה המיוחדת.
המון המון זמן לא הזמנתי אז שווה לשאול שוב.
אפילו לא ידעתי שיש להם סניף כאן
22/07/14 13:43
25צפיות
את יודעת אם זה בכל הרשת או ספציפית במודיעין?
זה לא רק במודיעין אבל לא בכל הסניפים בארץ יש
22/07/14 13:47
116צפיות
הסניף במודיעין נמצא ברח' עמק החולה.ולטעמי האישי, הפיצה הנטולה שלהם הרבה יותר טעימה מזו של פרגו או של פיצה פצץ.
º
באיזה מרכז בעמק החולה?
22/07/14 14:03
16צפיות
לא זוכרת את שמו אבל זה המרוחק יותר מהקניון
22/07/14 14:08
23צפיות
לא זה שיש בו את יינות ביתן אלא השני.
º
אחלה תודה
22/07/14 14:19
5צפיות
אני לא יודעת ספציפית על מודיעין
22/07/14 14:39
34צפיות
אבל בסניפים רבים בארץ של פיצה האט יש פיצה ללא גלוטן, ולפחות בסניף שלנו בירושלים הפיצה מגיעה בקופסה שונה (ירוקה במקום אדומה) והיא אפילו מגיעה בצורה מרובעת עם כיתוב "רק פיצה מרובעת היא נטולת גלוטן", כדי שתוכלי לראות מיד שזו פיצה שונה.
גם בפרגו זה בא ככה, כפיצה מרובעת
22/07/14 20:40
34צפיות
והם טוענים שהם דואגים לסביבה סטרילית אבל השאלה היא עד כמה זה באמת סטרילי, ואני מבינה ממה שכתוב פה שצריך להפעיל שיקול דעת ולהחליט אם סומכים או לא
º
ובתל אביב גם לה לזניה בדיזינגוף
22/07/14 13:42
27צפיות
º
כמובן להגיד להם במה מדובר שידעו להקפיד
21/07/14 13:46
35צפיות
צ'וקה סושי ללא גלוטן
15/07/14 20:08
183צפיות
שלום,
האם הסושי במסעדת צו'קה הוא ללא גלוטן?
תודה,
דנה
º
בפתח תקווה
15/07/14 20:09
91צפיות
אני לא יודעת לגבי פתח תקווה
15/07/14 22:15
99צפיות
אבל בכפר סבא יש להם ללא גלוטן
בסניף בביתן אהרון הם ממש מסמנים
16/07/14 15:23
119צפיות
בתפריט מה ללא גלוטן.
בסניף בירושלים דיברנו איתם בטלפון והם אמרו לנו שהסושי ללא גלוטן בתנאי שנמנעים מהדברים שבהם בבירור יש גלוטן.

לא יודעת לגבי הסניף בפתח תקווה, אבל שווה להתקשר ולשאול.
אני לא סיפטומטית אבל בשיחה איתם הם נשמעו
16/07/14 16:35
102צפיות
מביני עיניין בנושא הגלוטן. ואכלתי שם כמה פעמים
פיצה ללא גלוטן בטבעון- איזה כיף
14/07/14 15:33
168צפיות
איזה כיף, לאחר פנייה למושיקו מפיצה פאדל בטבעון
התבשרנו היום שיש פיצה ללא גלוטן!!!
כל הכבוד על הטיפול וההיענות המהירה
אין לתאר את השימחה שלנו עכשיו אפשר להזמין כמו כולם .
º
קרית טבעון - פיצה פדאל
14/07/14 15:44
65צפיות
האם בעוד סניפים של פיצה פדאל יש ללא גלוטן?
14/07/14 22:34
73צפיות
אנחנו מחיפה / נשר. מעניין לדעת. תודה על העדכון
º
תודה רבה על המידע רונה משמח לשמוע
14/07/14 18:51
38צפיות
מסעדות בצפון
10/07/14 14:02
124צפיות
שלום
אני נוסע לטבריה
המלצות על מסעדות באזור
גם מחוץ לטבריה
תודה
חיפוש קצר בפורום העלה את זה:
10/07/14 15:35
123צפיות
1. http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
2. http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

לא הרבה חומר אבל ...משהו.
שים לב לתאריכי השרשורים וכדאי להתעדכן מול המקומות נכון לזמן זה לפני שבונים עליהן.
טיול מהנה

מסעדות בצפון
13/07/14 13:58
134צפיות

אם נוסעים לשמורת תל דן  יש בכניסה לקיבוץ דפנה את "קוקיה" שהיא
מסעדה חלבית נחמדה עם כמה אופציות ללא גלוטן ולחם.
בדרום הכנרת יש את צל התמר .
שים לב שהסניפים של קפה גרג בטבריה סגורים בשבת.
בפורום היה כתוב לא מזמן שב"עוגתה"  החלו למכור פיצות נ"ג (כשר וסגור בשבת).
יש גם את רוברג במושב לבנים (כשר \סגור בשבת)

בעוגתה יש מעכשיו גם פסטות ועוגיות
14/07/14 10:30
98צפיות
את הפסטות הוא מכין לבד מקמח אורז בר, ואישית טעמתי את העוגיות והפיצות והכל היה מצוין!
הטסת מזון לחו"ל
21/07/14 16:59
95צפיות
כיצד מותר להטיס מזון לחו"ל במזוודה הגדולה שנשלחת לבטן המטוס? או בתיק האישי שעולה איתי למעלה? ואם צריך משהו בקרור? מותר צידניות?
איזה מזון? קחי בחשבון שיש ארצות שלא נותנות
21/07/14 17:00
81צפיות
להכניס אוכל...
אני לקחתי במזוודה הגדולה ולחם של השופרסל
21/07/14 17:12
101צפיות
וגבינות/חומוס לקחתי בציידנית רכה לא גדולה עם כמה קרחומים בתוך המזוודה הגדולה.
לא הייתה לי שום בעיה ואפילו לא נשאלתי שאלה אחת לגבי זה (בנוסף גיביתי את עצמי עם האישור של קופ"ח על הצליאק לכל מקרה שבו יעלו שאלות. זה לא קרה(:).

אנחנו טסנו כבר מספר פעמים עם צידנית רכה
22/07/14 07:33
89צפיות
שהכנסנו למזוודה או צ'ימידן עם שני בקבוקי מים קפואים ולבטן המטוס.
כפי שנטע כתבה, חשוב לבדוק הגבלות על הכנסת מזון למדינת היעד (בדרך כלל בשר, פירות/ירקות).
אנחנו לקחנו לחמם ומוצוריו ולא היתה בעיה. הגיע קפוא או כמעט קפוא.

נסיעה טובה!
אפשר בדרך כלל להטיס מזון בבטן המטוס
22/07/14 14:49
50צפיות
ואפשר גם לקחת מזון בצידנית. הוא בדרך כלל ישאר קר אם הוא בבטן המטוס כי אין שם חימום ולכן הדברים נמצאים בטמרטפורת הקפאה.

עם זאת, ישנה הגבלה על הכנסת מזון לרוב המדינות. בכל מדינה שאני מכירה אסור להכניס פירות, ירקות ובשר.
בחלק מהמקומות גם גבינות ומוצרי חלב הם בעייתיים, אבל זה הרבה יותר נדיר. לגבי מוצרים יבשים ו/או מוצרים ארוזים (גם כאלה שדורשים קירור) בדרך כלל אין בעיה.
לא היתה בעיה להכניס מזון לארה"ב, מלבד
22/07/14 15:05
62צפיות
פירות וירקות. אפשר גם לקחת למטוס.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום