בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!

הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין.

כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.

השתתפות נעימה!

ערכת איפור לילדות
06/02/14 09:44
83צפיות
שלום,
האם מישהי יודעת על ערכת איפור ללא גלוטן?
הבת שלי חוגגת 4 ומאוד בעניין של איפור וכו, ואני מפחדת לתת לה משהו לא מתאים.
º
מצטערת לילי, לא ידוע לי
07/02/14 15:57
16צפיות
ערכת איפור
10/02/14 11:13
7צפיות
הי,

יש צבעי פנים שמוכרים בחנויות הצעצועים עכשיו לפורים שכתוב עליהן ללא גלוטן אם זה מספק אותך.
אני היתי קונה איפור של נשים כל פעם שהיו מבצעים. כי על החברות איפור המוכרות יש מידע באפליקציה אם אני זוכרת נכון (היא כבר עברה את הגיל אז לא זוכרת מאיפה הוצאתי).
בהצלחה!
תודה לכולם על התגובות החמות
06/02/14 09:36
146צפיות
לצערי אני עונה רק עכשיו, יש לי בעיה עם אתר תפוז. לא מצליחה בכלל להיכנס למסרים והדף נתקע מיד כשהוא עולה (אי אפשר לרדת למטה והדף נתקע) ורק אחרי מס' דקות, אם הדף לא נתקע באופן סופי, אפשר בכלל לכתוב. אין לי מושג איך מסדרים את זה, כך שהבעיה עדיין ישנה.
היה חשוב לי להגיב ולהודות לתגובות המדהימות שלכם על הודעתי האחרונה.
אין לכם מושג כמה כוח אני שואבת מהתמיכה שלכם, אתם נפלאים!
אני כרגע מרגישה טוב יותר, ללא כל תרופות מיוחדות, פרט לתרופות "סבתא". אין לי אפשרות לעבור רופא משפחה כרגע, אולי רק באפריל כשביתי תיכנס לתינוקייה. כרגע אני איתה לאורך כל היום ולנסוע לרופא משפחה באוטובוסים לא יתאפשר לי. כשאוכל לחזור לתגובות שלכם אחפש את שם רופא המשפחה שאשה מרציפן המליצה עליו בר"ג. אשמח גם לקבל את שם המשחה שהומלצה כאן בהקשר של התקררות וסינוסים סתומים.

שוב תודה לכולכם ושיהיה סופ"ש מקסים לכולנו
הי דניאלה
06/02/14 15:53
65צפיות
המשחות הסיניות מגיעות בקופסאות קטנטנות ממתכת או זכוכית, הן נמכרות בשווקים ויש עליהן ציור של נמר. יש שני סוגים - הלבן מקרר, והחום אדמדם - מחמם. אני משתמשת במשחות הללו נגד כאבים, שרירים תפוסים, כאבי גב וכדומה. כמו כן גם נגד הצטננויות, לילדים אני מורחת מעט מתחת לאף - וזה פותח את כל הסתימות. ובמקרה של סינוסיטיס אני מורחת על גב האף, מתחת לעיניים (בעדינות זה שורף) ומעל הגבות. זה ממש "ממיס" את הנזלת והמוגלה. תוך יומיים שלושה הכל מתנקה.
טייגר באלם
07/02/14 10:09
41צפיות
דניאלה אני שמחה לשמוע שאת מרגישה טוב יותר!

אגב, בסינוסיטיס האחרון עזרו לי אמבטיית אדים עם שמן אקליפטוס, 3 פעמים ביום. בלי אנטיביוטיקה.
º
מבצעים והמלצות על מוצרים
05/02/14 20:24
93צפיות
מבצעים והמלצות על מוצרים
בניצת הדובדבן-שליש בגט=12 ש"ח
05/02/14 20:26
73צפיות
לחמניות המבורגר=13 ש"ח וסוג אחד של לחם מוזל גם הוא (מצטערת, לא זכור לי איזה)
º
אופס...של בראל
06/02/14 07:01
31צפיות
לא ממש מבצעים אבל בהקשר
04/02/14 15:31
198צפיות
למי מכם שמגיע לגדרה, אני חייבת לספר שבחנות טבע גדרה - המחירים למוצרים ללא גלוטן שיש שם הם ממש זולים באופן יחסי למה שאנחנו מוצאים ברשתות הגדולות. בעיקר מעצבנת אותי רשת עדן טבע מרקט....
בייגלה מצופה שוקולד של דוכן גן שמואל נמכר בעדן טבע מרקט ב20 ש"ח ובחנות בגדרה ב15, גם הקרקרים - לחמית ללא גלוטן זולים שם יותר, גם כריות דגני בוקר ובטח עוד הרבה דברים אחרים שאני לא נוהגת לקנות כי הילדים שלי לא אוכלים - אבל שווה להיכנס ולהתרשם.

ואם כבר מגיעים לשם - אז כמה מטרים משם יש את היפר גדרה שבו אנחנו מוצאים קורנפלקס תלמה - רגיל כזה ללא גלוטן ב20 ש"ח

ואולי מישהו יודע איפה אפשר להשיג את העוגיות שוקולד צ'יפס של חברת gullon מלבד עדן טבע מרקט? הם העלו את המחיר תוך פחות משנה מ19 ש"ח לחבילה ל26 ש"ח לחבילה, הם קצת מחזיקים אותי בביצים כי הילדים שלי לא אוהבים שום עוגיות אחרות, ואין לי אפשרות לאפות לבד בבית.

אש אם מישהו יודע על מקום אחר מלבד עדן טבע מרקט - אשמח לשמוע.

תודה
º
הפרשים ממש גדולי. שווה מאוד. תודה
04/02/14 18:52
49צפיות
לקט מבצעים חדשים מהיום/אתמול
28/01/14 09:28
315צפיות
יש מבצעים חדשים בסניפי אורגניק מרקט ובמתחמי גרין של שופרסל מהיום ועד 24.2
חטיפי הדגנים של MOLINO NICOLI מאוד אהובים אצלנו......
בנוסף, אתמול שלחו לי דף מבצעים חדש בחנות וורלד פוד ברעננה.
אגב, יש להם גם מארז של משלוח מנות. לא יודעת מה הוא מכיל...
º
זה הדף של המבצעים בחנות וורלד פוד ברעננה
28/01/14 09:30
217צפיות
זה הדף של המבצעים בחנות וורלד פוד ברעננה
נחמדאהבתי את הרעיון של משלוח מנות נ"ג
29/01/14 07:00
103צפיות
לשימוש בגן/בית ספר.
תיקון טעות
05/02/14 21:03
119צפיות
תיקון טעות
º
שתי חבילות ניוקי של גרין ב-20 ש"ח בשופרסל דיל
06/02/14 09:34
37צפיות
המלצה חמה על מקלות מלוחים של שרה'לה
09/02/14 06:13
28צפיות
המלצה חמה על מקלות מלוחים של שרה'לה
גיליתי אותם השבוע והם מאוד מאוד טעימים
האם המעקב שלי מספיק?
05/02/14 16:42
121צפיות
שלום,
אני חולת צליאק ומאובחנת מזה כ-4 שנים (בת 30). הערכים של נוגדי צליאק הם ברמה תקינה (3) ואני עושה בדיקת נוגדנים כל חצי שנה. שומרת על דיאטת נטולת גלוטן, אבל אוכלת בחוץ בלי לבדוק במטבח (רק מוודאה שבמנה אין רכיבים גלוטניים ידועים, כולל ברוטב) ואוכלת מאכלים שכתוב עליהם "עלול להכיל".

השאלה שלי, האם מעבר לבדיקת הנוגדנים כדאי שאעשה בדיקות נוספות או אהיה במעקב רופא גסטרו? את בדיקות הדם אני עושה דרך רופא משפחה.

לי באופן אישי נראה
05/02/14 17:00
90צפיות
שרק רופא יכול לענות לך על זה
אני עושה בדיקת דם אחת לשנה אבל רמת ההקפדה
05/02/14 20:59
91צפיות
שלי שונה משלך כך שאולי עדיף שתתיעצי עם רופא גסטרו בנושא.
לגבי הבדיקות: אני עושה בנוסף לנוגדנים וספירת דם גם בדיקה של בלוטת התריס, B12, ויטמיןD ו-RF
אפשר להזמין אותך לקפה? |קפה|
05/02/14 13:11
57צפיות
|*|מה אתם באמת יודעים על הקפה שאתם שותים? ביום רביעי, 5.2, בשעות 19:00-17:00 עמלי מסיקה, דיאטנית קלינית ואפידמיולוגית תזונתית, מגיעה לפורום דיאטות ואורח חיים בריא לעשות לנו סדר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|*|חלמת שרגע לפני הריקוד הראשון שלכם, שמלת הכלה שלך מתלכלכת מיין אדום? היכנסו לפורום חתונות וספרו לנו על החלומות והסיוטים שלכם הקשורים ביום החתונה ותוכלו לזכות במזרן זוגי ויסקו אורתופדי

|*|יום האהבה מתקרב וזו הזדמנות מעולה להתחדש בריח חדש. היכנסו לפורום שיחת נשים וספרו לנו מהו הניחוח הנשי שלכן ותוכלו לזכות בבושם מתנת L'OCCITANE
שאלה של מתחילים
04/02/14 17:48
106צפיות
שלום לכולם,
מאז קבלת הפנים שערכתם לנו גילינו שלביתי כן יש צליאק.
עכשיו ,שאלתי העיקרית היא ,האם כל האוכל צריך להיות מסומן -ללא גלוטן או שאפשר להסיק את העיניין מרשימת הרכיבים?.
כמובן לא כולל כאלה שרשום חשש לעקבות גלוטן...

והאם כל הצליאקים חייבים לשמור באותה מידה או שיש כאלה שיותר או פחות?

המון תודה
היי ושוב ברוכים הבאים ובהצלחה גדולה
04/02/14 18:48
81צפיות
תשובות מהסוף להתחלה:
צליאק הוא צליאק. אין דרגות הקפדה כמו שאין בצליאק דרגות חומרה (למרות שיש אלה שחושבים שהדרגו קיים..). מה שיש זה דרגת חומרה של המצב הפיזי בזמן האבחון. יש מצב בו תוצאת הביופסיה מראה נזק נרחב למעי  ויש מצב בו הנזק קל אבל לרבמת הנזק בהתחלה, אין שום קשר לרמת השמירה על תזונה נ"ג.
כשיש צליאק צריך לשמור ב-100%
ובהמשך ישיר תשובה לשאלה המשמעותית של מה מותר ומה אסור:
ראשית, תמיד (גם אם כתוב ללא גלוטן) יש להעביר מבט על הרכיבים והמידע לאלרגנים.
מה מותר:
1. ללא גלוטן.
2. מכיל עד 20PPM גלוטן
3. כשלא כתוב אבל מופיע במדריך המזון של עמותת הצליאק.
מה אסור:
1. מכיל גלוטן
2. עלול להכיל עקבות מזעריים של גלוטן
3. מופיע ברכיבים משהו שעלול להיות גלוטני (מייצבים, חומרי טעם וכו')
4. כל הדגנים שמופיעים באזהרה הראשונית של הצליאק: חיטה, שעורה, שבולת שועל, שיפון+ סוג חיטה שאינה מוזכרת: כוסמין.

אם שכחתי משהו, מישהו ודאי יוסיף

אני מאוד ממליצה כהתחלה, להירשם כחברה בעמותת הצליאק. החברות היא משפחתית והסכום לתשלום הוא שנתי כאשר לרשותך יעמוד מידע על המזונות/תרופות/הגיינה וקוסמטיקה מותרים באופן רשמי+פעולות של העמותה לטובת הצליאקים+ קו תמיכה שמאוייש על ידי מתנדבי העמותה המדהימים(:
º
שוב תודה על התגובה המפורטת והמהירה
04/02/14 18:55
25צפיות
רוצים לעזור לילדיכם?
04/02/14 16:08
39צפיות
|*|מתקשים לראות עד כמה קשה לילדיכם להשתלב בחברה? מחפשים את הדרך הנכונה לעזור?
יעל ברוקנר, פסיכולוגית שיקומית, מתארחת בפורום הורים לילדים ביסודי  היום בין השעות 17:00-19:00 ובאה לענות לשאלותיכם בנושא הפרעה בתקשורת החברתית.
המלצה על מסעדה איטלקית
04/02/14 09:03
377צפיות
בוקר טוב לכולם,
אני לא יודעת אם הייתי צריכה להמליץ בפינת ההמלצות או זה בסדר גם כאן....
אבל יש מסעדה איטלקית מאוד נחמדה ברמת השרון, בשם בולוניה.
יש שם מנות פסטה ופיצות ללא גלוטן. אנחנו היינו שם כבר מספר פעמים ואפילו הזמנו משלוחים הביתה!!!
מנות גדולות וטעימות.

ביום שישי האחרון ההורים שלי היו במסעדה עם הבן שלי ולא היו מנות פסטה ללא גלוטן.
הבעלים אמר בהתלהבות להורים שלי שהוא מעוניין להרחיב את תפריט המנות ללא גלוטן ושאם נתקשר אליו כמה ימים לפני שאנחנו מתכוונים להגיע, הוא יכין לנו במיוחד פסטות ומה שנבקש!!!

עם יחס כזה, הייתי חייבת לפרגן!! הניוקי שלו ללא גלוטן מעולים!!!
חפשו באינטרנט ותנסו.

יום טוב, תמי
רבה תמי על ההמלצה
04/02/14 09:15
104צפיות
בהחלט מגיע להם פרגון
זה בסדר גמור שהמלצת כאן (אם יש כמה המלצות באותו תחום, טליאמתי או אני פשוט משרשרות יחד).

אמא של הבנים
תודה רבה על ההמלצה
04/02/14 10:00
98צפיות
תמיד כיף לשמוע על עוד מסעדה שאשפר לאכול בה.
º
תודה על ההמלצה תמי
06/02/14 07:02
18צפיות
היום עשינו הזמנה לרביולי
07/02/14 17:57
34צפיות
בולונז. היה ממש טעים. תודה
º
שמחה לשמוע!!!
09/02/14 08:59
10צפיות
אני לא חולת צליאק, אך בהחלט אוכלת בלי גלוטן
03/02/14 17:29
126צפיות
בגלל בעית עור, כלומר מנסה לבדוק אם זה יפתור לי
בעיית עור.

יש לי בעיה עם לחם ללא גלוטן.

ראשית איפה קונים לחם נטול גלוטן.

שנית האם יש למשהי מתכון טעים להכנת לחם ללא גלוטן
עם קמח קונדיטור וללא שמרים?

אשמח לקבל מתכונים, תודה.
איפה קונים לחם נ"ג?
03/02/14 18:08
107צפיות
בבתי הטבע השונים, בשופרסל דיל במקפיא, בחנויות ייעודיות לצליאק (כמו גלוטןפרי בפתח תקוה, מותר שנמצא בצפון ועוד)אם אין בעיה כלכלית את יכולה לקנות בארומה את הלחמניות הנטולות שמגיעות סגורות. בחנויות מפעל כמו בחנות של בראל בעמק חפר וכו'
מתכונים?
למעלה בדף הזה של הפורום, בקוביית כלים ומידע---->מאמרים--->קטגוריית לחם.
יש גם תערובות מצויינות מוכנות, לרכישה ואפיה ביתית למשל של בראל, MIXB של שר ושל אופק מן הטבע.
º
תודה לך.
03/02/14 18:16
21צפיות
בכייף:)
03/02/14 18:32
43צפיות
לגבי קונדיטור, לא כדאי לאפות לחם שכולו מבוסס רק עליו.
קונדיטור הוא  קמח מאוד עמילני. רצוי לערבב מס' קמחים כדי להגיע לתוצאה טובה מבחינת טעם ומרקם.
אחרי שנה של דיאטה הערכים עדיין לא התאספו
03/02/14 15:17
141צפיות
בבדיקת TransGlutaminase הערך 9.5 (לפני שנה היה מעל 100. לפני חצי שנה ירד ל 17).
האם הגיוני שעדיין לא התאפס? יכול להיות שהוא אוכל משהו עם גלוטן ואני לא מודעת?
אולי בגלל זה עדין אנמי קצת?

אוףףףף
אכן הגיוני, אוףףף, אבל הגיוני
03/02/14 15:49
107צפיות
קצב הירידה של הנוגדנים הוא אישי לכל אחד. גם הבן שלי התחיל מעל 100 ולקח כ-9 חודשים להגיע לנוגדנים שליליים אבל גם פרק זמן של מעל שנה זה הגיוני.
בהתחלה יכולה להיות צניחה ואז הירידה היא בקצב איטי יותר (בדיוק כמו בדיאטת הרזייה).
כמו כן, תבדקי מהו טווח הנורמה של הערכים בקופה שלכם. הערך לא אמור להגיע ל"0", אלא לשלילי.
בכל מקרה, תמיד כדאי לבדוק תקופתית שוב את התפריט ולודא שאין תקלות.

הגיוני... הגיוני...
03/02/14 16:10
87צפיות
אולי בעצם לא הגיוני, אבל בהחלט אפשרי...
אצלינו לצליאקית (עוד מעט 9) לקח 4 חודשים להגיע לטווח הנורמה ולצליאקי (13) כשנה וחצי.
אגב, גם לו עדיין אנחנו בסימן שאלה לגבי אנזימי כבד שעולים ויורדים. כבר עשינו אולטראסאונד וביופסיה ו MRI והגסטרו מאוד מקווה שזה שייך לצליאק וייעלם עם הזמן. כמובן שאנחנו עדיין במעקב, אבל מקווים מאוד שייעלם מעצמו...
בקיצור, סבלנות...
להירגע, זה לא מצב חריג
04/02/14 07:58
79צפיות
לצליאקית לקח שנה וחצי עד שהערכים התאפסו ובכל התקופה היא אכלה אך ורק אוכל שהכנו לה בבית.
התאכזבנו ונלחצנו כשהערכים לא התאפסו מהר, אבל הרופאה שלנו הייתה מרוצה וטענה שכל עוד הערכים בסימן של ירידה אין מה לדאוג.
גם אצלנו הייתה אנמיה לתקופה ארוכה ועברו כשלוש שנים עד שראינו תזוזה בעקומות הגדילה. לא להילחץ ולא לדאוג ובכל מקרה שווה לעשות בדיקה ולוודא שהתזונה שלו נ"ג ב 100%, שאין זיהום משני כשהוא מתארח אצל אחרים וכד'. לא לשכוח לבדוק משחת שיניים, תרופות או תוספי מזון במידה והוא צורך כאלה.
תודה קצת הרגעתם אותי..
04/02/14 12:20
68צפיות
אני כל הזמן מנסה לחשוב האם האוכל שלו לא מספיק נקי? אולי איפשהו אני טועה בלי לשים לב? זה קצת מתסכל.. אבל אעזר בסבלנות ונחכה עוד קצת..
לא ולא(: כמו שכתבו לך, זה אישי ובנוסף
04/02/14 18:56
56צפיות
מדי פעם יש שינויים בערכי נורמה בקופות החולים.
וכמובן שתלוי מה ערך הנורמה בקופ"ח שלך.
אף אחד לא אמר שצריך להיות 0 נוגדנים. מה שצריך זה להכנס לערכי הנורמה ולהשאר שם.. ..כאשר יש חריגה/עליה מעבר לערך הנורמה יש סיבה לבדוק למה זה קרה.
והכי חשוב, הירידה שאת מציגה כאן היא באמת ממש טובה. ירידה גדולה מאוד וזה נהדר לדעתי
ע"פ קופת החולים - הערך הוא "גבולי"
05/02/14 10:17
43צפיות
עד 7 זה שלילי.
ביום א' הקרוב יש לנו תור לגסטרו ואני אשאל גם אותו. תודה רבה.
º
בהצלחה
07/02/14 07:40
3צפיות
חדשה כאן
02/02/14 21:18
139צפיות
אמנם לא חולת ציליאק אבל עברתי גמילה מגלוטן במכון אברהמסון.
האם יש באזור ירושלים חנויות שיש בהם מוצרים ללא גלוטן כגון לחם (ללא גלוטן כמובן)
ברוכה הבאהברור שיש, אבל עוד פרטים
03/02/14 06:22
73צפיות
יתנו לך הירושלמים שביננו  ובנוסף את  יכולה להריץ חיפוש עם המילים ללא גלוטן בירושלים (או מילים דומות) בקוביית החיפוש למעלה מצד שמאל של דף זה (על הסרגל הכחול).
יש המון חנויות כאלה.
03/02/14 08:54
69צפיות
בכל סניפי "אניס" יש לחמים ללא גלוטן, בשופרסל דיל ברח' האומן בתלפיות יש מבחר גדול של מוצרים ללא גלוטן, וכך גם בעדן טבע מרקט שבתוך קניון מלחה, ליד השוק יש כמה וכמה חנויות טבע שמחזיקות מבחר מוצרים ללא גלוטן וכו'.

יחד עם זאת, אני חייבת לתת הערה מסויימת: אם המטרה שלך ב"גמילה" מגלוטן היא ירידה במשקל, קחי בחשבון שתחליפי גלוטן כגון לחם ללא גלוטן נוטים להיות עוד יותר משמינים מלחם רגיל.
כשאנשים יורדים במשקל בעקבות ה"גמילה" מגלוטן, זה בגלל שהם גם נמנעים מאכילת תחליפים נטולי גלוטן, ובמקום זה פשוט מורידים דרסטית את צריכת הפחמימות שלהם.

ואם המטרה שלך ב"גמילה" היא בריאותית (למרות שאין שום הוכחה לכך שהמנעות מגלוטן מועילה למי שאין לו צליאק), קחי בחשבון שתחליפי הגלוטן לעיתים קרובות פחות בריאים מאשר סתם לאכול לחם. הם נוטים להכיל יותר שומן ומגוון דברים אחרים שלא בהכרח יפים לבריאות.

למיטב ידיעתי אין שום הצדקה רפואית להמנעות מגלוטן כשלעצמו למעט אצל חולי צליאק או אנשים עם רגישות ידועה לגלוטן.
פינת הדיאטה
02/02/14 19:51
88צפיות
אז עוד שבוע עבר, וגם הפעם אין לי יותר מדי מה לחדש, נראה שנכנסתי לשגרה של רדיפה אחר האיזון + מרוץ אחרי החזרה וההישארות בכושר... מה שנוסף לי השבוע זה יותר הליכות מהמקובל, בנוסף לאימונים הרגילים התחלתי להגדיל את המרחקים של ההליכה ברגל, מצאתי את עצמי יותר מפעם אחת הולכת ברגל מרחקים שבעבר נסעתי באוטובוס או במונית וקולטת ש... הליכה של שעה וחצי יכולה להיות מאוד מהנה.

בגזרת המתכונים אין חדש אצלי, אבל משהו שחשבתי להתייעץ לגביו זה נושא ארוחת בוקר: בא לי לגוון ובא לי גם להשקיע ולהרגיש קצת שחיתות (בגבולות המגבלות הכלליות והקלוריות כמובן), אחרי הכל ארוחת הבוקר היא הארוחה הכי חשובה ביום והיא הבסיס של היום עצמו, אז מה ההמלצות שלכם לארוחת בוקר קלה ומשביעה?
ארוחת בוקר
02/02/14 20:46
88צפיות
אני אוהבת לערבב טונה עם גבינה לבנה ולאכול ככה.
כמובן שטונה בשמן זה יותר טעים. פעם הייתי משתמשת בקופסאות של ה-80 גרם עם השמן, אבל כבר המון זמן אני לא מוצאת אותן.
היום אני משתמשת או בקופסאות של ה-99 קלוריות או בטונה עם מים. הגבינה מוסיפה המון לחות, אז פחות מפריע לי שזה עם מים.

משדרגת עם ירקות קצוצים.

עכשיו כשאני קוראת את מה שכתבתי לא נראה לי שזה עונה להגדרה של שחיתות. אבל הוופל הבלגי של יניב צמח לא עונה להגדרה של דיאטטי...
אני לא אוהבת טונה
02/02/14 22:18
59צפיות
לפחות לא משומרת, טונה אדומה אני דווקא דיי אוהבת, במיוחד בתוך סושי

האמת שחשבתי לא אחת לאכול סלמון מעושן לארוחת בוקר, עם מעט גבינה ופלפלים קלויים זה יכול להיות ממש שווה אפילו אם זה מגיע בתוך פריכיות... אבל אם כבר אני מתארגנת על גרבלקס אני מייעדת אותו לארוחת צהריים. אני אחשוב על זה שוב.

לגבי הגדרת השחיתות - זה עניין יחסי, האמת שמבחינתי ארוחת בוקר שחיתות זה פריטטה מושקעת, אבל זה לא כל כך פרקטי עבור אדם עובד + זה יותר מדי קלוריות לארוחת בוקר (ולרוב גם לצהריים, כשנמצאים בדיאטה...).
פריכיות
03/02/14 08:40
59צפיות
אני אוהבת את הפריכיות תירס הרבה יותר מאשר את אלו מהאורז.
הם דקות יותר, טעימות יותר ואני יותר מרגישה שזה כמו קרקר מאשר פריכית.
לפי המחשבון של שומרי משקל כל פריכית אורז היא נקודה, אבל פריכית תירס היא חצי נקודה.
אני עומדת במקום מבחינת הירידה.
02/02/14 22:21
72צפיות
אבל לא מתיאשת... זו הרידרך חיים, ואני מאמינה שמה שצריך עוד לרדת, ירד כשיתאים לו
בנתיים, דוקא השבוע משום מה זרמו המחמאות מהמון אנשים שפגשתי.
אז כמו שבעלי אומר, אני ל עושה את זה בשביל המחמאות... אבל זה עוזר

מבחינת תפריט, די רגיל. לי זה עוזר להצמד לפחות או יותר דברים דומים.  זה פחות ׳ מגרה׳ ויותר משאיר בשיגרה.

מבחינת פעילות גופנית, נתפס לי קצת הגב בגלל יותר מדי ריצה, אז המשכתי רק בהליכה, והעלתי בשחיה.

ו-יש לי עדכון (סוג של)
02/02/14 22:21
100צפיות
אחרי שכתבתי את ההודעה הפותחת אצתי רצתי לי לאימון, התכנון היה ללכת לאימון מוקדם מהרגיל כדי להספיק ללכת לישון מוקדם, ומפה ולשם נשארתי לאימון כפול שכלל שיעור דינמי לטיני שזה אחד הדברים הכי כיפיים שעשיתי בזמן האחרון, ויצר אצלי חשק לרקוד לעיתים קרובות יותר - זה גם משהו שתורם לדיאטה, לא?

אני שוקלת לארגן בשישי הדרן של ריקודים אחרי ארוחת הערב, לשרוף את כל האוכל. נראה מי ישתף איתי פעולה
בוקר מושקעת אצלי זה פנקייקס או וואפל ( נ״ג )
02/02/14 22:29
88צפיות
אבל זה בעייתי בדיאטה כי זה סוחף לתוספות. ( אם זה היה מסתכם בשני פנקייק בינוניים , אז אולי זה היה בסדר , אבל זה לא )

כמו שכתבתי, כשאני רוצה להקפיד על הדיאטה, לי אישית חשוב להצמד לשיגרה. שזה אומר בוקר: קורנפלקס עם חלב ובננה.

אבל, רעיונות לארוחת בוקר : סלט פירות, יוגורט וגרנולה נ״ג.
או ביצים ( עין או חביתה/ אומלט קצת יותר מושקעת ) + ירקות וגבינות שוות. ( כאילו לאכול בחוץ)

הבעיה שכשאני מנסה לחשוב על משהו לבוקר שהוא מושקע ושווה יותר, זה רק דברים שהם גלוטניים- קראוסונים, לחם מטוגן שווה, בייגלס, ועוד. אמנם חלק אפשר ללא גלוטן, אבל ...

האמת שבוקר מושקע שהוא לא נורא מבחינת דיאטה
03/02/14 14:02
55צפיות
זה פרנץ' טוסט. אם עושים אותו מפרוסות בגודל סביר, וטובלים אותן בביצה מעורבבת עם חלב דל שומן, אפשר לטגן אותן על מחבת טפלון עם ספריי שמן (זה יוצא מעולה), ואז לפזר על זה קצת סוכר (חצי כפית סופר מספיקה די והותר). זה לא נורא בכלל מבחינת השמנה וזה כיף נורא.

גם שקשוקה היא אחלה פתרון.
כשאני חושבת פרנץ' טוסט אז אני חושבת :
03/02/14 16:26
68צפיות
( גלוטן כמובן ) שתי פרוסות בריוש, עם גבינת שמנת בפנים.. שיחד טובלים בביצה ואז מטגנים ואוכלים עם עוד הרבה דברים טובים ( וכמובן מטגנים בחמאה )

אבל את צודקת... ברור שאפשר. גם שני פנקייקים בינוניים זה לא נורא. הבעיה ( שלי ) שקשה להפסיק אחרי 2.... ואולי זה פסיכולוגי, אותי 2 פנקייקס לא משביעים כמו קערת קורנפלקס.
וכמו שכתבתי, מאד חשוב לי שלמור על שיגרה באוכל. כשאני יוצאת מהשיגרה זה פתח להשתוללות אצלי. אז עדיף לי לא ללכת לשם
לי יש שגרת אכילת בוקר קבועה
03/02/14 14:21
82צפיות
בשמונה בערך עם הקפה אני אוכלת שני תמרי מג'הול (אי מאוד אוהבת את המתיקות שיוצר הקפה עם התמרים) ובסביבות 10:30 יוגורט לבן במתיקות מעודנת עם פרי כלשהו (בדר"כ תפוח או בננה). בריא ומשב עד ארוחת הצהריים ב13:00
כרובית בתנור - ללא פירורי לחם
02/02/14 19:47
284צפיות
כרובית בתנור - ללא פירורי לחם
ראיתי המון מתכונים לכרובית בתנור
ואני מחפשת מתכון שמתאים יותר ללא גלוטן

http://saloona.co.il/haknaanit/?p=2590/?ref=popula...

בדיוק היום הכנתי
02/02/14 20:44
160צפיות
פרסתי את הכרובית לפרוסות דקות. הזלפתי שמן זית, מלח, פלפל, תבלין גריל וכמון. בתנור 20 דק, 180. אם רוצים להגיש עם לימון /יוגורט/טחינה
לפי מה שהצלחתי לראות,
04/02/14 13:05
82צפיות
וסליחה אם פיספסתי משהו....,הבעיה היא רק בפירורי הלחם המלא,
שאותם אפשר להחליף בקלות הפירורים נ״ג.
אני מכינה מתכון זהה מהאתר של ניקי ב. כשההבדל הוא ששם מפרקים את הכרובית לפרחים.
אצלי הפירורים המועדפים הם לחמית / קורנפלקס טחונים ומתובלים בהמון תבלינים.
ללחימת אני לא מוסיפה מלח,לקורנפלקס כן.
שיהיה בתאבון.
אני מכינה לפי מתכון וקישור שהביאו כאן פעם וזה
04/02/14 15:50
91צפיות
להיט אצל בני המשפחה.
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?ent...
מתכון מועתק מהבלוג "אוכל ודברים טובים" של monday
כרובית ברוטב ``קמח``

החומרים לכרובית:
1 כרובית בינונית חתוכה לפרחים
מים רותחים
לרוטב ``קמח``:
3 כפות מלאות קטשופ חריף ( אפשר גם מתוק )
3 כפות מיונז
2 כפיות חרדל דיז`ון
מים מהברז לדילול
לפיזור מעל:
גרגרי שומשום

הכנת הכרובית:
מבשלים את הכרובית במים רותחים כ-15 דקות. מניחים מיד במסננת וזרם מים קרים להפסקת הבישול.
לוקחים תבנית פיירקס עגולה מרופדת בנייר אפיה. מניחים בה את פרחי הכרובית המבושלים ומעליה מוזגים את הרוטב.
הכנת הרוטב:
בקערה מערבבים את כל חומרי הרוטב, ומדללים במים ככה לפי העין עד
שרואים שהתערובת דלילה כמעט כמו טחינה.
בעזרת כף מפזרים את הרוטב שיכסה היטב את כל הכרובית. מפזרים מעל שומשום ואופים בחום בינוני של175 מעלות ללא הדלקת תנור מראש שעה ו-20 דקות או עד להשחמה יפה.
אני מכינה בשלוש צורות:
04/02/14 18:51
110צפיות
1. בתנור עם שמן זית ומלח
2. בתנור עם שמנת מתוקה+פרמזן מעל
3. בטיגון עם פירורי לחם נ"ג
כל הצורות מעוד טעימות ואהובות על כל בני הבית
אטריות אוסם ללא גלוטן
02/02/14 13:24
260צפיות
ראיתי שארחונה הוצא מהמדריך אטריות של אוסם שמצויין בפירוש על השקית שהם ללא גלוטן.
משהו הצליח להבין האם זה אומר שיש בהם גלוטן? או אולי שהפסיקו לייצר אותם?
חשבתי שאסם היא חברה יחסית אמינה ואם כתוב ללא גלוטן במפורש זה אומר משהו..
אין לי מושג מה הסיבה לזה
03/02/14 06:25
81צפיות
והאמת היא שלא שמתי לב לזה עד שקראתי את ההודעה שלך...
מוזר מאוד
ראיתי אותם עכשיו על המדפים בשופרסל
03/02/14 17:59
109צפיות
עם אותו כיתוב של ללא גלוטן.
אני באמת לא מבינה מה הבעיה אתן.
כנראה שלא יהיה מנוס מלפנות לאסם ולבדוק את הנושא.
אשלח להם מייל בנושא
º
תודה רבה על ההתייחסות!!!
04/02/14 16:04
22צפיות
º
אעדכן ברגע שאקבל תגובה למייל ששלחתי(:
04/02/14 19:16
18צפיות
תשובה של אסם:
05/02/14 20:47
44צפיות
קודם כל אני חייבת לציין לטובה את מהירות התגובה של אסם ואדיבותה של נציגת השירות שלהם. כך בדיוק צריך שיהיה בכל חברה

ולעצם העניין:
אטריות אסם המדוברות הן ללא גלוטן כמוצהר על השקית.
לא היה שום שינוי בסטטוס שלהן.
ההצהרה כלפי העמותה נשארה בעינה כלומר: יש לבדוק רכיבים ואזהרת אלרגנים. אם מצויין על גבי השקית שהמוצר ללא גלוטן-הרי שהמוצר ללא גלוטן. אם הוא מכיל גלוטן- מצויין באזהרת אלרגניים שהוא מכיל גלוטן.

זאת למעשה ההתחייבות של אסם מאז ומתמיד ולא חדש לאיש מאתנו, לכן המייל שלי לבירור הנושא היה מיותר  וזאת הייתה אמורה להיות התשובה שלי לאמא הדר ברגע שהיא העלתה את השאלה.

שאלת אפליקציות נ"ג
02/02/14 11:24
197צפיות
האם מישהו משתמש או יכול להמליץ על אפליקציה לאיתור מסעדות נ"ג בחו"ל? סתם עלה לי הרעיון לקראת טיסה, ונכנסתי לחנות האפליקציות של גוגל. ראיתי שבאמת יש הרבה אפליקציות, אבל טרם התנסיתי..
בינתיים אני ניזון מהמלצות על מקומות בפורום וכבר הכנתי לי רשימה..
אני השתמשתי בטיול האחרון
02/02/14 12:06
151צפיות
ב glutenfee road  וגם המליצו לי על dineGF.
תודה
02/02/14 15:56
58צפיות
ייבדק
לפריז הורדתי אפליקציה שאני לא ממליצה עליה
04/02/14 11:32
79צפיות
גלוטן פרי פריז... על הפנים.
בארה"ב - Find me gluten free
05/02/14 19:36
52צפיות
עובדת נהדר! מוצאת מסעדות המכילות מנות נ"ג בתפריט וממיין לפי המרחק מהנקודה בה אתה נמצא.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום