לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!

הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין.

כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.

השתתפות נעימה!

זקוקים להמלצות לנופש פשוט בארץ
07/07/14 23:48
47צפיות
אנחנו רוצים לצאת לנופש משפחתי באילת או בצפון. הצליאקית אצלנו היא בתנו הגדולה בת ה-12.
האם יש המלצות על מלון או צימר (ברמת 3 - 3.5 כוכבים, לא יותר) ?

תודה!
מלון ליאונרדו בחיפה מאוד ידידותי לצליאקים
08/07/14 06:40
51צפיות
הייתי שם לפני שנתיים לכן כדאי לבדוק את הנתונים שוב.
הודעתי מראש על מצב מורכב מעט (צליאק+רגישות ללקטוז+צמחונות). חזרו אלי במהירות וקשרו אותי עם השף שהבטיח שהוא יודע  בדיוק במה מדובר וידאג לי ואכן כך היה. כשהגעתי פגשתי אותו על פי בקשתו. הוא רצה לודא בדיוק מה אני אוכלת ומה לא וקבלתי יחס VIP(:
אין לי מושג לגבי מחיר אבל המלון אינו מפואר בכלל (הוא סיפק אותי מפני שאני מרגישה פחות נוח במקומות מפוארים) כך שיתכן שהוא יעמוד בדרישות המחיר שלכם.

היתרון שלו הוא שהוא ממש על שפת הים ויש לידו סופר קטן  שאפשר לקנות בו משהו אם חסר. (סופר של תיירים כך שהוא יקר קצת אם זכור לי נכון).

אני מניחה שגם מלונות של רשת פאתל באילת או צפונה יותר יתנו תשובה לצליאק. לדעתי זאת מדיניות של הרשת ולא רק של השף הספציפי הזה (שלצערי לא זכור לי שמו).

º
לונה פארק- מפגש עמותה-מגיעים?
07/07/14 18:56
116צפיות
º
אני לא אוכל להגיע לצערי הרב
07/07/14 21:37
60צפיות
º
אנחנו מגיעים
08/07/14 05:15
39צפיות
º
אנחנו מתכננים להגיע
08/07/14 08:42
29צפיות
לצערי אנחנו לא נוכל להגיע
08/07/14 09:00
92צפיות
הצליאק במחנה קיץ של הצופים.
תהנו, אני בטוחה שיהיה מדהים כתמיד.
אנחנו כרגיל מגיעים בהרכב מלא
08/07/14 14:48
68צפיות
הילדים שלי לא מוכנים לוותר על זה אף שנה :)
º
גם אני לא
09/07/14 09:08
10צפיות
º
מתי זה?
09/07/14 08:21
16צפיות
העמותה תעדכן האם האירוע מתקיים
09/07/14 09:06
54צפיות
מכיוון שהמצב השתנה ולא לטובה (לצערי הרבה) ואיזור המרכז נכנס לטווח הסכנה, בבקשה להתעדכן בנושא לפני שמגיעים כדי לא להסתכן שלא לצורך וכדי לא לגרום עגמת נפש לילדים.

ולאנשי המרכז, שימרו על עצמכם

האירוע בוטל לצערי
09/07/14 10:42
60צפיות

מתוך מייל שהגיע עתה:

לצערנו, לאור המצב הבטחוני, יום הכיף בלונה פארק,

אשר תוכנן למחר, יום חמישי, 10 ביולי - מבוטל ויידחה למועד אחר.

נודה לכם, אם תשתפו את חבריכם ומכריכם שתכננו להגיע לאירוע.

בברכה ובתקווה לימים שקטים.

עמותת צליאק בישראל

º
העמותה הודיעה עכשיו על ביטול הארוע|ימין
09/07/14 10:52
37צפיות
º
הארוע המקסים הזה נדחה בגלל המצב
09/07/14 14:35
26צפיות
לאונרדו פריויליג בים המלח
06/07/14 19:34
82צפיות
אשמח לחוות דעת של מי שהיה. אנחנו רוצים לנסוע באוגוסט עם צליאקית בת שש וחצי.
תודה מראש.
הי מיכל חשבתי שניפגש....
07/07/14 22:44
45צפיות
אבל אז שמתי לב שאתם נוסעים לים המלח. אנחנו נוסעים באוגוסט ללאונרדו פריוילג באילת...
בשנה שעברה היינו בלאונרדו קלאב בים המלח והיה מאוד מוצלח. הלכנו להכיר באופן אישי את השף והוא ממש פינק את מיקה בכל ארוחה ואפילו הביא לה שקית ענקית של פינוקים ללא גלוטן לכל הימים. כמעט כל מה שהבאתי לה כגיבוי חזר הביתה...אני יודעת שבכל מלונות פתאל המודעות היא גבוהה ויש מענה
תהנו ודש לנועה
תודה יקירתי!!
07/07/14 23:29
26צפיות
אפשר להיפגש באזור שלנו בחופש בלי קשר ;)
הרבה זמן לא הייתי בפורום, כיף לראות שזכרת.
נשיקות למתוקה שלך ולגברברים..
º
בכיף צרי איתי קשר
08/07/14 23:18
3צפיות
שניצלים שניצלים שניצלים
06/07/14 10:13
193צפיות
שלום, לכולן וכולם......
מחפשת ציפוי (ללא גלוטן ) הכי קרוב בטעם ובמראה לציפוי שניצלים ה"רגיל". האם למישהו יש מתכון לציפוי (לא קנוי) ללא גלוטן.... ואם אפשר גם לא מסובך מדי (למשל, שלא יכלול יבוש לחם נ"ג... טחינתו וכו')..... תודה רבה!!!
למה לא קנוי ? עם שניצל 'רגיל' עם גלוטן קנית
06/07/14 10:20
185צפיות
פירורי לחם ? למה לא לנסות עם פירורי לחם ללא גלוטן קנויים? יש כמה סוגים...
נראה לי הכי קרוב לאמיתי.
אנחנו חדשים בעניין......
06/07/14 10:47
141צפיות

האם ה"קנויים" הרבה פחות בריאים? אני באמת שואלת מחוסר ידע בעניין....
ויש גם את עניין העלות, שהם ממש יקרים. ברור לי שכל התחליפים הרבה יותר יקרים, אבל אני מנסה לבדוק אם יש אופציות יותר זולות וטעימות
תודה
הבנתי... אז כמו שכתבה לך למטה adeeli לטחון
06/07/14 10:54
133צפיות
בייגלע, לטחון קורנפלקס ( רגילים , לא ממותקים ) לטחון פריכיות, או לחם שנשאר והתייבש...( לא צריך לאפות את כל אילו, פשוט לטחון במעבד מזון או בלנדר לרמת הפירורים שאוהבים. ) אפשר להוסיף תבלינים, סומסום...

לגבי הקנויים- לא יודעת עד כמה הם " בריאים" או לא... כמו שכתבתי יש כמה סוגים. ואני מניחה שהמחירים שונים.

אם אתם חדשים בכל הנושא, אז אני יכולה להרגיע שלוקח זמן עד שמוצאים את הדברים שמסתדרים איתם, הן מבחינת הטעם, והן מבחינת הנוחיות. לא הכל אותו דבר, לא הכל נראה או דומה בטעם, ולוקח זמן עד שמוצאים את התחליפים הראויים.
מה שטוב- שיש באמת מבחר לא קטן. לא זול.... אבל לפחות יש. ואפשר לאלתר.
היו פה לא פעם שירשורים לגבי רעיונות ציפוי לשניצל מאד יצרתיים. שווה לעשות חיפוש
º
תודה רבה!!
06/07/14 11:09
18צפיות
º
אני טוחנת בייגלה (נ"ג כמובן). יוצא מעולה.
06/07/14 10:37
69צפיות
º
תודה רבה!
06/07/14 11:10
31צפיות
º
ואם כבר קנויים אז של בראל מעולים! דומים למקור
06/07/14 12:13
49צפיות
º
גם בעיני
07/07/14 17:03
4צפיות
אני טוחנת קורנפלקס רגיל ללא גלוטן
06/07/14 14:17
97צפיות
ומערבבת עם שבבי תפו"א (של חברת מיה), מתבלת במלח ופפריקה אדומה, ויוצא נהדר!
בהצלחה,
ורד.
אני טוחנת הכל...
06/07/14 14:33
87צפיות
בעיקר לחמית נטולה, אבל גם שאריות של בייגלה, קרקרים וכו׳ שכבר עבר זמנם, או ששתם לא היו לי טעימים
לא מזמן טחנתי גם שקדי מרק (!) שנשארו לי מפסח (שעבר...), זה יצא מאד טעים ומעניין, אבל אז חייבים להוסיף אותם לפרורים בטעם נייטרלי יותר
אנחנו מצפים עם שבבי תפו"א
07/07/14 06:13
69צפיות
של חברת מיה. גם לא יקר וגם יוצא צ'יפסי וטעים. צריך לערבב עם קצת פפריקה לקבלת צבע שחום.
איפה את קונה?
07/07/14 18:57
25צפיות
מזמן לא נתקלתי בהם
ביינות ביתן
07/07/14 20:44
27צפיות
באמת קשה למצוא אותם בסופרים אחרים.
אצלינו אוהבים את "ציפוי פז"
07/07/14 08:08
59צפיות
הטחון גס ומתובל. יש גם טחון דק - שאלה של טעם...
º
תודה לכולן על העצות הנהדרות
26צפיות
º
אני קונה. יש כמה סוגים לא רעים
07/07/14 13:35
32צפיות
היער השחור או צפון איטליה?
05/07/14 18:58
98צפיות
מאוד מתלבטים לאן לנסוע, גם מבחינת ידידותיות לצליאק וגם בכלל, עם ילדים בגילאי 9,15,17. אשמח לתגובותיכם. תודה
לא יודעת לייעץ אבל
05/07/14 22:20
75צפיות
לפני כמה זמן היה פה מישהו ששם פירוט של טיול ביער השחור עם המלצות. מסלול טיול מפורט שיכול לתת רעיונות.

חפשו בפורום
אכן יש הרבה מה לקרוא על היער השחור וצליאק
05/07/14 23:50
84צפיות
ראיתי שהרבה אנשים כתבו בנושא ויש בהחלט מה לאכול ביער השחור, איזה כיף, מיד שמרתי במועדפים, מאוחר מידי לקרוא עכשיו הכל, אך בהחלט אעשה זאת.
תודה!
היינו בשניהם
06/07/14 09:24
127צפיות
בתקופה שבה נסענו ליער השחור עוד לא עליתי על הצליאק כך שאין לי טיפים בנושא זה. אבל זה היה טיול חלומי, הכי טוב שהיה לנו כמשפחה.
לקחנו דירות או אכסניות שבהן נוכל גם לשהות יחד כמשפחה וגם עם מטבח לבישול עצי - כך שזה בכלל מקל על כל התמונה.
באיטליה מאוד נחמד, גם טיול נפלא, בעיקר באזור אגגם גרדה. בטיול שערכנו נוכחתי לדעת שבערים הגדולות יש מודעות וכמעט כל מסעדה שמכבדת את עצמה מגישה נ"ג. בעיירות הקטנות הדבר היה לי בעיתי.
חיפשתי והורדתי אפליקציה לחיפופוש מסעדות שמגישות נ"ג על בסיס GPS (לא נדרש חיבור אינטרנט) וזה היה סופר יעיל. לדעתי את האפליקציה מחקתי ואינני זוכרת את שמה, אבל אני מניחה שחיפוש קטן ומהיר יוביל אותך אליה

תבלו!!
º
תודה רבה!
06/07/14 15:15
15צפיות
צליאק- אנמיה - חוסר ברזל
05/07/14 17:47
98צפיות
היי, למרות שאני מקפידה על דיאטה נטולת גלוטן... הברזל ומסרב לעלות ועדיין נמצא מאוד נמוך. למה זה לא עולה? האם זה משהו שידוע שקורה? תודה
קודם כל לוקח זמן למעי להתאושש, ואם את רק
05/07/14 18:04
76צפיות
תקופה לא ארוכה אחרי איבחון והתחלת דיאטה ללא גלוטן, יתכן וזה יקח זמן עד שיתאזן.
שנית- אם את לא אוכלת מאכלים עם ברזל , אז זה גם לא תורם לענין...
שלישית- אם את כבר הרבה זמן בידאטה ללא גלוטן, אוכלת בשר ומזון שמכיל ברזל, אז לפנות לרופאה לברר למה...
º
05/07/14 20:34
4צפיות
אצלי מאחר והברזל לא עלה במשך תקופה
05/07/14 19:48
76צפיות
ארוכה למרות שמאוד שמרתי הגסטרולוג שמטפל בי החליט על מתן עירוי ברזל.
גם אצלי הברזל והמאגרים לא עלו
05/07/14 21:24
61צפיות
במשך הרבה זמן, ורופא הגסטרו המליץ על כדורי ברזל עדין של סולגאר, שבאמת עבדו טוב, ולא היו להם תופעות לוואי שלעתים מאפיינות כדורי ברזל.
את מקבלת תוסף ברזל?
06/07/14 14:12
33צפיות
הבן שלי אובחן לפני חמישה חודשים בערך באופן ודאי ומאגרי הברזל שלו עדיין מאד מאד נמוכים. רופא המשפחה נתן לנו מרשם לברזל כתוסף, כמות נכבדה לתקופה ממושכת כדי להשלים חוסרים לאחר המעבר לתזונה נטולת גלוטן.
º
כן, אני מקבלת ברזל ויש שיפור אבל לא משמעותי
06/07/14 15:03
18צפיות
קצת שנוי במחלוקת אבל יש דעה נוספת
06/07/14 21:57
71צפיות
הי, מכיוון שגם אני באותה סירה הלכתי לבדוק קצת לפני כמה שנים את הנושא.
מסתבר שעל מנת לייצר תאי מעי דק חדשים יש צורך בברזל. אם הגוף מאוד מרוקן מברזל יש סיכוי שהמעי מתקשה לספוג את הברזל כי אין תאים חדשים, גם אם כבר אין דלקת של צליאק.
במצב כזה עירוי של ברזל הוא מומלץ ולאחריו אפשר לקחת כדורים.
אצלי לא עלה הברזל למרות הכדורים. החלטתי בסוף לא לקבל עירוי כי ההמוגלובין שלי לא ירד, אבל ראיתי כבר מטופלים שאחרי עירוי של ברזל פרחו ולא נזקקו לעוד עירויים אלא התחילו לספוג.

באותה נימה אני רוצה לציין שלמעי לוקח הרבה זמן להתאושש אז קודם מחכים שנה ורק אז נלחצים
וצריך לבדוק גם חסרים אחרים- חומצה פולית, B12, חסרים אחרים.

בהצלחה.
ובדיקות דם?
07/07/14 08:25
35צפיות
שאלה שמטרידה אותי. אם הנוגדנים לצליאק בדם ירדו כמעט לאפס, האם זה אומר בוודאות שהמעי התאושש? לפי שאר הסימנים (מאגרי ברזל, אנזימים של כבד וכו') לא. אז איך יודעים? פשוט מחכים?
פינת המתכונים
05/07/14 08:51
61צפיות
כל אחד מוזמן לשתף במתכונים שווים.    D
מוזמנים להעלות מתכונים של מאכלים חדשים, ולא חדשים, לטובת חברים חדשים. נטולי גלוטן !
כמובן שתמיד נחמד לצרף תמונה

על מנת לשמור על הסדר הטוב, ושכולם ידעו איפה לחפש מתכונים, ושמתכונים לא יכלו לאיבוד אי שם בדפים שעוברים הלאה...- אנא שרשרו כאן את המתכונים שלכם, וחסכו לטלי עבודת שירשור

כאשר מעלים מתכון שנלקח ממתכוני הפורום, אנא ציינו זאת.

והערה: כשמחפשים מתכון לא לשכוח שקיימות גם קטגוריות של חגים. עוגות גבינה למשל, נמצאות בקטגוריית עוגות וחלקן בקטגוריית שבועות. כנ"ל לגבי מאכלים חלביים אחרים.
נכון להיום-הכל עודכן אבל אם נמצא שמתכון כלשהו נשכח, אפשר לשלוח לטלי במסר או לשרשר לכאן קישור למתכון

תודה !!
סוכריות קרמל
05/07/14 17:39
173צפיות
 סוכריות קרמל
סוכריות קרמל רכות

כוס שמנת מתוקה
70 גר חמאה
כפית וניל
כוס וחצי סוכר
רבע כוס סירופ תירס בהיר
רבע כוס מים

לשמן קלות תבנית 20 ס"מ, להניח נייר אפיה ולשמן קלות גם אותו.

להביא יחד לרתיחה שמנת , חמאה ווניל ( אפשר במיקרו בזהירות שלא יגלוש )

בסיר עמוק לחמם יחד סוכר, מים וסירופ תירס.
לא לערבב הרבה, רק מדי פעם, אין צורך.
לתת לזה להגיע לרתיחה , ולהמשיך עד שהקרמל מקבל צבע זהוב ( בלונדיני )
בזהירות, ובהדרגה, להוסיף את השמנת והחמאה- זה רותח ומבעבע בטירוף אז להיזהר !!
להמשיך ככה בסבלנות 10-13 דקות עד שזה מקבל צבע עמוק יותר, ומסמיך קצת ( אפשר מדי פעם לכסות את הסיר, זה מזרז את התהליך )
לבדוק שהקרמל מתגבש על ידי  זה שלוקחים כפית עם קצת מהקרמל ובזהירות שופכים לקערית עם מים קרים. . אם הקרמל מתגבש, ואפשר להוציא אותו ליצור ממנו כדור רך, זה מוכן.
רמת הקושי של הסוכריה תקבע עכשיו.  אם זה רך מאד, הסוכריה תהיה יחסית רכה, כדור קשה יותר- תתקבל סוכריה קשה יותר ופחות כמו טופי.

לשפוך את הכל בזהירות לתבנית המוכנה, לקרר כמה שעות עד שקשה.
לפרוס , לשמור בנייר סנדוויץ'\אפיה, או בשכבות בקופסה.

אין צורך להלחם בסיר\סכין\כפות .. השריה של כמה דקות במים, תוריד את כל הסוכר הדביק.

מתכון מבלוג בשם מbitemythumb

הסברים ותמונות נוספות בבלוג
http://mekashkeshet.blogspot.co.il/2014_06_01_arch...
נראה מצויין
07/07/14 08:01
36צפיות
עד כמה זה קשה? נראה מסובך קצת למאותגרות מטבח כמוני..בעיקר העניין עם התזמונים, והעניין עם ה"מבעבע בטירוף"...מצד שני...נראה סוף :)
לא קשה, מצריך סבלנות. ויותר מדי טעים...
45צפיות
אני אגב שמרתי במקרר .
º
נראה טעים(: איפה קונים סירופ תירס נ"ג?
07/07/14 17:06
23צפיות
אני קונה סירופ תירס בהיר של karo בסופרים
07/07/14 20:29
33צפיות
גדולים יש, או מעדניות. הוא ללא גלוטן
º
תודה. אחפש אותו(:
07/07/14 21:28
6צפיות
מכיוון שאני בבית מאונס (המצב הבטחוני)הכנתי
08/07/14 08:36
108צפיות
לצליאקית חיתוכיות ריבה שנמצאות כעת בתנור ואוטוטו יגיעו אליה.(מאחדים כוחות כדי לשרוד בין 4 קירות עם שתי ילדות קטנטנות).
לשבת הכנתי מעדן מנגו (מערבלים 1 מיכל של תרכיז פריגת קפוא+2 שמנת מתוקה ולהקפאה).
בסך הכל השבוע לא היו בישולים מרחיקי לכת וטוב שכך.
חם!
חושבת עליך ! שיסתיים מהר ובלי בלאגנים
08/07/14 10:57
31צפיות
מיותרים
º
08/07/14 13:23
6צפיות
הצטרפות למועדון חולי הצליאק שלום לכולם
05/07/14 06:51
92צפיות
בתי בת 27 אובחנה כחולת צליאק, הייתי מבקשת מכל הגולשים לתת לי טיפים לגבי תזונה מה אסור מה מותר, היא צמחונית גם כל המשפחה צמחונית, היא לא יכולה גם  לאכול מוצרי חלב.  היא עושה התמחות משפטית בכנסת, לכן חשבתי לנצל זאת ולהגיע לכנסת עם כמה הורים או חולי צליאק בעצמם לדיון בכנסת על המחירים השערוריתיים של המזון נטול הצליאק, בדיוק כמו הזכויות שיתר החולים מקבלים , גם לחולי צליאק מגיע, אגב מישהו יכול להגיד מהן הזכויות אם יש כאלה בכלל??? במידה ומישהו מהגולשים ירצה להצטרף  לדיון אני מתחילה להתניע את הנושא בימים הקרובים

תודה ויום מקסים לכולם
ברוכה הבאה לפורום צליאקובהצלחה(:
05/07/14 11:49
48צפיות
מה מותר ומה אסור באופן כללי:
1. מותר כל מה שכתוב עליו 'ללא גלוטן'
2. כל מה שכתוב עליו 'מכיל גלוטן עד 20PPM'
3. כאשר יש אזהרת אלרגניים ע"ג המוצר וברשימת הרכיבים של המוצר לא מצויים גלוטן או כל מה שמחשיד בגלוטן ובאזהרת אלרגניים אין אזהרה לגבי גלוטן.
4. מוצרי מזון/ תרופות/ מוצרי הגיינה וקוסמטיקה שמופיעים במדריך המזון של עמותת הצליאק.

יש לבדוק גם מוצרים שלכאורה אינם אמורים להכיל גלוטן להמצאות גלוטן.
כמו כן, כשיש חשד לא כדאי לצרוך את המוצר עד לבירור.
יש אפליקציות שונות שיכולות לעזור בזה בזמן הקניה וכמובן שתמיד אפשר לשאול בפורום ואם מישהו יודע הוא ישמח לענות.

בהצלחה רבה לבתך

בוקר טוב tofi101 וברוכה הבאה למועדון
08/07/14 08:34
8צפיות
אני מציעה לך לקרוא את הקישור הבא הכולל שרשור שלם של טיפים לצליאקי המתחיל. תוכלי למצוא שם מידע רב ועצות רבות.
בנוגע למה מותר ומה אסור - אני מציעה לך להצטרף לעמותת הצליאק, שם תוכלי לרכוש מדריך מזון (יש גם גישה מקוונת).
בנוסף, מומלץ מאד לפנות לייעוץ מסודר אצל דיאטנית על מנת לבנות את התפריט האישי המתאים ביותר עבור בתך.
בנוגע לפעילות בכנסת - שוב אני מציעה לך לפנות לעמותה. כבר שנים רבות שנעשית פעילות מול הרשויות והיו גם דיונים בכנסת בנושא.

הרבה בריאות והצלחה,

אמא של הבנים
שאלונת של נמנעת מגלוטן
04/07/14 12:01
130צפיות
היי חברים
אינני חולת ציליאק אך אני נמנעת מגלוטן ומוצרי חלב מבחירה אישית
אך חשבתי שבפורום כזה יוכלו לענות לי על שאלה/תהייה,
התחלתי עם הדיאט הזו כדי לנסות לפתור בעיות במערכת העיכול כאלו ואחרות, אך מה שקורה הוא שירדתי מאוד במשקל (44 קילו כרגע וכבר באמת שאין לאן להמשיך לרדת...)
חשבתי לי שאולי יש לכם איזשהן תובנות, איך בכל זאת להמשיך בדיאטה חסרת גלוטן, ודווקא להעלות במשקל? כי אני מניחה שהירידה המשמעותית היא בגלל הורדת הגלוטן, ולווא דווקא מוצרי החלב (תקנו אותי אם אני טועה)

המון תודה לעונים ושבת שלום
אני דוקא עליתי לא מעט עם ההמנעות מהגלוטן
04/07/14 12:19
105צפיות
( אני חולת צליאק ) וזה לא שזזלתי מוצרים קנויים ללא גלוטן.
לקח לי הרבה זמן לחזור למשקל טוב....
אולי יש איזה בעיה אחרת שבגללה את יורדת במשקל ? האם עשית בדיקות?
הבעיה עם ההמנעות מגלוטן על דעת עצמך, היא שעם באמת יש איזה בעיה במערכת העיכול.
וכמובן, השאלה מה את כן אוכלת ?
אם את אוכלת נכון, ומקבלת את כל אבות המזון ומספיק קלוריות, אז אין סיבה שסתם תרדי במשקל.
הייתי מתיעצת עם רופא משפחה, בתור התחלה.
יצא שם מבולבל. בגדול התכוונתי להגיד שאם יש
04/07/14 12:23
61צפיות
איזו בעיה במערכת העיכול, ואת לא בדקת לעומק וסתם החלטת להתחיל בדיאטה נ״ג, אז הבעיה לא תעלם.
כן, הבנתי
04/07/14 12:39
59צפיות
עשיתי את כל הבדיקות שאינן פולשניות, ואני יודעת שאולי זה לא הדבר הכי טוב לעשות, אבל אני מנסה לדחות/להימנע מלהגיע לבדיקות האלו עד שזה יהיה ממש המוצא האחרון לכן בינתיים לוקחת כל מיני כיוונים תזונתיים, טבעיים ואלטרנטיביים שונים

אני יודעת שבוודאות אני לא מקבלת את אותן קלוריות, משום שלחם, לדגומה, היה חלק גדול מהתזונה שלי, כמעט בכל ארוחה, ויש עוד עניין שאני גם ככה דיי בררנית באוכל. אז השאלה היא איך להשלים את הקלוריות שאיבדתי בתפריט היומי כתוצאה מההחלטה הזאת
השאלה היא לא מה את לא אוכלת, אלא מה כן
04/07/14 19:08
34צפיות
אפשר לעלות יופי במשקל בלי לאכול לחם.... לא חסר דברים משמינים  עם שפע קלוריות.

ממליצה ללכת לרופא, לדיאטנית ולהתיעץ. מנסיון שלי עם הכיוונים האלטרנטיביים- רק אחרי שיש איבחון רפואי מדעי, וגם אז כמובן ללכת למשהו שניתן לסמוך עליו.

לא עליתי ולא ירדתי
04/07/14 14:37
52צפיות
ואלרגית גם לחלב. חשבת על גלידות סויה ללא גלוטן על המישקל? אני מתה עליהן
הייקודם כל רופא ודיאטנית(:
04/07/14 16:15
42צפיות
יכול להיות שפשוט ויתרת על מוצרים גלוטניים ולא אכלת תחליפים נטולי גלוטן? (לחם/פסטה/עוגיות וכו').
"אבל... מה הקשר לצליאק?"
72תגובות
03/07/14 19:18
604צפיות
למעט העובדה שמשתתפי השרשור הזה אלה אתם, חברי הפורום היקרים, אין בו דבר שקשור לצליאק.
המילה צליאקלא תוזכר בו אפילו פעם אחת.
למעשה,...

(המשך...)
למעט העובדה שמשתתפי השרשור הזה אלה אתם, חברי הפורום היקרים, אין בו דבר שקשור לצליאק.
המילה צליאקלא תוזכר בו אפילו פעם אחת.
למעשה, צליאק הוא לא העניין כאן

זהו שרשור לגמרי.

המצב הבטחוני לא מזהיר(גם למי שלא חי תחת האיום הישיר)...
מצב הרוח ממש לא משהו(מכורח הנסיבות האומללות)...
מזג האוויר לא מוסיף לאווירה הכללית (ואנחנו רק בתחילת יולי)...
אז
קצת בשביל להרים את מצב הרוח בכמה סנטימטרים
וקצת בשביל להשתעשע
והרבה כדי לשתף  בריאלטי הפרטי של כל אחד מאתנו
אתם מוזמנים לספר לנו על התחביבים שלכם, (וכל המרבה הרי זה משובח) ורצוי () ללוות בצילומים.
כי טוב מראה עיניים

רשות הדיבור נתונה לכולנו(:
לא להתבייש
לא להתעצל
ולא לספר לנו ש"אין לי זמן לשטויות"
זמן יוצרים, לא מחכים ש"יהיה"

קדימה...אפשר להמריא...

גם אנחנו נצטרף (כי לנויש ה-מ-ו-ן זמן)
אמא של הבנים
טלי
מישהו היה בקוס במלון BLUE LAGOON VILAGE?
03/07/14 13:54
36צפיות
שואלת בשביל חברה שיש לה בן צליאקי, הזמינה את המלון ומעוניינת לדעת לגבי ארוחות נ"ג.... תודה.
רוטב צילי מתוק של Taste of Asia
03/07/14 11:27
89צפיות
הי,
האם הרוטב הנ"ל מכיל גלוטן? לא מצליחה למצוא פרטים על זה בעמותה או בכלל...

תודה וסופשבוע טוב,
שלומית
היי שלומית. שלחתי מייל עם השאלה
04/07/14 16:34
53צפיות
בתקווה שתהיה תשובה מהירה ולטובתנו(:
http://www.eastwest-food.co.il/ntext.asp?psn=20

ד.א. מצויין על התווית שלו מי היבואן?
תשובה של בדיקות
03/07/14 10:15
50צפיות
היי, עשיתי שלשום לבתי בדיקת דם של נוגדני צליאק, ויש לנו יום ראשון ביקורת אצל גסטרו. עדיין לא קבילנו תשובה. תוך כמה זמן יש תוצאות???
תודה
בדרך כלל בין שבוע לשלושה שבועות
03/07/14 10:56
30צפיות
לפעמים תוך מס' ימים כשהתוצאה שלילית.

בהצלחה!
בר מתוקים ללא גלוטן
02/07/14 20:19
196צפיות
אירועים מתוקים גם ללא גלוטן!!

אנחנו ארז ואורי אבות ל2 חברות טובות שלגמרי במקרה גילו ששניהן צליאקיות .
הבנות נהנות מפינוקים מתוקים ובהפתעות שבדרך כלל נמצאים רק בצד של אלו "הנהנים מגלוטן".
החלטנו ללכת צעד נוסף קדימה והקמנו את מתוקים פלוס אשר ייתן מענה לנמנעים מגלוטן וכמובן גם לשאר האוכלוסייה.
בר מתוקים וקינוחים מפנק בדרגות שונות שנותנות מענה לכל כיס!

https://www.facebook.com/metukimplus
ברוכים הבאים לבית החם של הצליאקים בתפוז
02/07/14 21:07
119צפיות
בהצלחה

ומכיוון שאי אפשר לשלוח מסר למי שנרשם כאורח בתפוז (בעלי הכוכבית האדומה) אני מביאה כאן את הדברים הבאים לידיעתכם:
לתפוז יש נוהל פרסום  שאומר שעל מנת לפרסם בפורום כלשהו באתר תפוז, יש לקבל אישור ממנהלי הפורום לפני הפרסום. כל מפרסם שלא קבל אישור מנהלים, הודעתו תמחק.

מכיוון שהפרסום שלכם עשוי לעזור לאנשים בפורום, הוא ישאר כרגע על גבי דפי הפורום. בבקשה לדאוג לנהוג על פי נוהלי תפוז בפעם הבאה.

תודה רבה!
02/07/14 21:25
112צפיות
ברור, נכנסתי לפורום על מנת לספר לגולשים על  החידוש!
ברור לי
02/07/14 22:19
96צפיות
יחד עם זה מדובר בפרסום עסקי, גם כשהוא קשור ישירות לנושא הפורום או לעסק של משתתף קבוע בפורום, ולכן יש לנהוג על פי נוהלי הפרסום של האתר.
שאלה דחופה
02/07/14 17:10
116צפיות
לפני כשמונה שנים היה לי חידק בבטן ובעקבותיו עשיתי בדיקה לצליאק והיא יצאה שלילית.
לאחרונה אני סובלת מאד משלשולים וכאבי בטן עוויתיים.
האם ייתכן שצליאק יתפתח פתאום? למרות שכבר נבדקתי בעבר? האם יש טעם לעשות בדיקה נוספת או ללכת לכיוונים אחרים?
אני מנסה לשלול מאכלים מסויימים (מוצרי חלב, גלוטן...). אני פשוט לא יודעת מה לעשות ומאד סובלת...
אשמח לעזרה לפני שאני משגעת את הרופאה.
תודה רבה.
כן, צליאק יכול להתפתח בכל שלב בחיים.
02/07/14 17:43
66צפיות
אבל, אם את מורידה גלוטן מהתפריט, ותעשי בדיקות, התוצאות לא תהינה מהימנות.
על מנת לבדוק צליאק, יש צורך להמשיך לאכול גלוטן כרגיל.
לא צריכה להיות בעיה לבקש מהרופאה שוב בדיקות דם  גם לצליאק. ( אבל בתנאי שאת אוכלת גלוטן )
היי עינת
02/07/14 21:10
41צפיות
נטע כבר ענתה לך (דגש חזק על המשך צריכת גלוטן עד לסיום כל הבדיקות לצליאק) ולכן רק מאחלת לך שתמצא הבעיה במהירות כדי שתפסיקי לסבול

בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום