בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!

הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין.

כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.

השתתפות נעימה!

לא מצליחה לפתוח ההודעות
05/06/14 08:31
57צפיות
היי לכולם
כבר כמה שבועות שאני נכנסת לפורום אך לא מצליחה להכנס לתוך ההודעות בעמוד הראשי של הפורום. באופן מוזר - לכתוב הודעה חדשה אני יכולה. למישהו מוכרת התקלה? (ניסיתי לעשות לוג אין מחדש, לא עזר)

מודה על התשובות (קחו בחשבון שאלא אם יסתדר לא אוכל לענות :/ )
קרה לי... לנקות מחשב ( קוקיס , קבצים מיותרים)
05/06/14 09:36
50צפיות
ואם גם זה לאעוזר, לפנות לפורום תמיכה טכנית.
פעם קרה לי ואמרו לי שהתוכנה שלי של אנטי וירוס לא מסתדרת טוב עם הפלטפורמה של תפוז.. מן הסתם לא שיניתי בגללם.. ניקיתי ואחרי כמה זמן זה פשוט עבר.
תודה!! הצליח
05/06/14 10:13
33צפיות
מחקתי קוקיס, בטעות רק קוקיס מהשעה האחרונה, וזה עדיין סידר :)
התלבטות
05/06/14 04:55
115צפיות
הבן שלי בן שלוש חווה נפיחות בבטן. גילינו את מחלתו לפני שנה והוא כבר חצי שנה מאוזן/נקי מגלוטן (ttg=5). האם גם אתם חווים נפיחות למרות שהגוף נקי מגלוטן?
כן, אני מניחה שאצלי לפחות זה קשור למערכת
05/06/14 05:47
68צפיות
עיכול רגישה , ככה שכל דבר שהוא קצת קשה יותר לעיכול גורם לנפיחות, כאבי בטן לפעמים, ושאר תופעות.
עכשיו לדוגמא, מאז שהופיעו פירות הקיץ, ואני לפעמים טיפה מגזימה*, זה ישר משפיע.
אני אציין שיש לי גם קוליטיס, אבל אני חושבת שזה בעיקר כי הכל אצלי יחסית רגיש.
* למדתי על עצמי למשל שאם אני מסתפקת ב 4-5 ענבים ו 3-4 דובדבנים ואוי עוד איזה משמיש ואפרסק, זה די גבולי... אוכלת יותר-סובלת!
ראיתי שכתבת בשירשור אחר שהוא גם רגיש לחלב, אז באמת יתכן שכל מה שקצת סיבי יותר, מכביד על מערכת העיכול וצריך לבדוק מה בדיוק הגורם. אולי לעשות מעקב לא רק על מה שהוא אוכל, גם על כמויות. כי לפעמים זה גם ענין של כמות מסוג מסוים של משהו.
תגדירי נפיחות?
05/06/14 07:13
50צפיות
בגיל הזה אין מספיק שרירי בטן כדי להחזיק ארוחה גדולה ..
תנסי להסתכל על חברים שלו בגן או לשאול רופא אם זו בעיה
קינואה - צפירת הרגעה?
04/06/14 00:54
148צפיות
בעבר פורסם מחקר שהעלה חשד לכך שקינואה מעורר תגובה אוטואימונית אצל חולי צליאק.

במחקר נוסף שערכו אותם החוקרים הגיעו למסקנה שלא נצפתה תגובה (סרולוגית או במעי) לצריכת 50 גר' קינואה ביום.

לידיעתכם / התייחסותכם...

מצ"ב המאמר ובסופו לינקים לשני המחקרים.

אני הולך לי להכין קינואה אחרי שנתיים של התנזרות :)

מרצל
כתובות אינטרנט מצורפות:
עדיין לא קראתי את המאמר אבל כבר מודה לך
04/06/14 07:31
65צפיות
ק י נ ו א ה  זה מעדן
תודה!
04/06/14 07:56
57צפיות
אני לא חושבת שמסוגלת להוריד עוד משהו מהתפריט
גלידות
03/06/14 11:25
115צפיות
האם אפשר לקבל רשימת מוצרים של ארטיקים/גלידות שהם ללא גלוטן
במדריך המזון של עמותת הצליאק יש רשימות
03/06/14 12:15
64צפיות
של הכל, גם ארטיקים וגלידות.
אם תריצי חיפוש בקוביית החיפוש של הפורום
03/06/14 12:21
51צפיות
תגלי שהיה כאן דיון בנושא לא מזמן, ומישהי הכניסה רשימה של אחת החברות.
ובכל מקרה, כמו שכתבה נטע, יש במדריך העמותה רשימות מסודרות.
אני קונה ארטיקים של פלדמן במארזים. פלדמן מאוד ידידותית לצליאקים ומפרטת מידע לאלרגניים על המוצרים שלה.
קצת יותר קשה למצוא אותם בבריכה או על חוף הים.
º
אני קונה מגלה או מונילה על המישקל
03/06/14 14:17
56צפיות
גלידה של אייסברג
03/06/14 15:20
74צפיות
טעים המון
ממ אסור לי חלב
03/06/14 16:51
55צפיות
אז זה בעיה כפולה..
יש אבל את הנטול גלוטן ועל בסיס סויה של ונילה שדי טעים
מאוד חוששת מלקטוז
03/06/14 17:44
44צפיות
חסר גם שאני אפסיק חלב כי אמי היא בדיאטה של חלב,
זה תורשתי?
חלב?
03/06/14 18:07
28צפיות
אין לי שמץ.. כל המשפחה שלי אוכל גם חלב וגם גלוטן ולאף אחד מהם אין שום בעיה ..

ורק אני כל פעם שאני נוגעת בחלב פתאום עולה לי החום גוף מתחילה לי פריחה קוצר נשימה:(
בזמן האחרון מתנפחות לי כפות רגליים
03/06/14 18:16
43צפיות
וקרסוליים, אני לא מבינה ממה. אמרו לי שזה מהחלב יכול להיות?
גם לי עולה החום פתאום גם לזה אין לי תשובה.
לא יודעת
03/06/14 18:31
33צפיות
לי עשו בדיקות אלרגיה ופרחה לי כל היד מהחלב :(
ביום שישי אני אצל רופאת המשפחה
03/06/14 18:51
29צפיות
מקוה כבר לדעת
את יכולה לעשות ניסוי לראות אם בלי חלב
03/06/14 19:04
26צפיות
עושה לך טוב ואם כן להמשיך בזה ..
אני מכירה הרבה אנשים שזה עשה הם גזים וכאבי בטן
עברתי ל 1%
03/06/14 20:08
24צפיות
כרגע אני מחכה למה שאומרת הרופאה
ממה שאני מכירה אנשים שזה עושה להם בלגן
03/06/14 21:41
36צפיות
בבטן זה לא משנה עם זה 1% או 3%

מה שלפעמים עוזר זה לנסות מוצרים של חלב עיזים למינהם
חלב עיזים מלא שומן
03/06/14 22:24
34צפיות
וגם יקר יחסית. אין לי בלגן בבטן עם חלב.
שווה להתייעץ עם רופא
03/06/14 22:41
19צפיות
כי לא ברור לי למה את רוצה להפסיק עם ככה
קודם כל לראות אם זו באמת רגישות לחלב..
04/06/14 07:32
33צפיות
שנית, יש חלב דל לקטוז של תנובה, 2% שומן מעולה, ויש גם חלב ללא לקטוז בכלל של מחלבות רמת הגולן ( 3% )
אבל מציעה באמת לדבר עם הרופאה קודם. אולי זה קשור למשהו אחר.
תודה נטע.
04/06/14 10:41
20צפיות
אדבר אם הרופאה מאוד משונה שהרגליים פתאום מתנפחות
גם הבן שלי רגיש גם לחלב..
05/06/14 04:59
40צפיות
ויש בגלידה אייסברג טעמים פרווה/סורבה.
מומלץ!!
כמה מיידית התגובה לגלוטן ?
03/06/14 09:15
106צפיות
הבן שלי (הצליאקי) נחשף לגלוטן (הקיא בלילה כאב בטן וכו'  - תופעות שנעלמו מאז עברנו לנ"ג) - אני מנסה לברר איפה היתה החשיפה - האם מנסיונכם התגובה היא מיידית - לחפש ביום האתמול - או שייתכן שהיתה קודם לכן ?
מהסיפורים שונים שנכתבו כאן בפורום בעבר
03/06/14 10:23
144צפיות
התגובות מאד משתנות, יד שמגיבים מיד, יש שלא מיד ויש שלא מגיבים בכלל. כמובן שכל תגובה של מערכת העיכול מיד מעלה חשד וחשש לחשיפה לגלוטן וחשוב לבדוק טוב טוב האם היתה בטעות  חשיפה.  יחד עם זאת, חשוב לזכור שלא כל תגובה של מערכת העיכול קשורה בצליאק....גם צליאקים חוטפים וירוסים למיניהם.
הרבה בריאות,
אמא של הבנים
תודה
03/06/14 11:10
48צפיות
אני די בטוחה שמדבור בחשיפה ולא בוירוס לאחר נסיון בשניהם- התופעות לגמרי תואמות את התגובה לגלוטן בתקופה שלפני הביופסיה וגם המיקום של הכאב תואם לחלוטין ובד"כ שונה בעת וירוס
מנסה עדיין לשחזר איפה היתה חשיפה
מצטרפת לדבריה של אמא של הבנים
03/06/14 11:10
71צפיות
ובאשר לזמן התגובה: מאוד אישי.
הבת שלי לא מגיבה בכלל לגלוטן.
לי לוקח כ-20 דקות להגיב וחומרת התגובה תלויה בכמות/סוג הגלוטן (סוג=האם מדובר במשהו מישני או גלוטן נקי).
התגובה שלי
04/06/14 10:46
61צפיות
עם הזמן כבר למדתי להבחין בין כאב בטן "רגיל" לבין כאב בטן "גלוטני" (ככה אני קורא לו). כאב בטן גלוטני, אצלי לפחות, מורגש יותר בבטן התחתונה, כאב יותר ממוקד ונקודתי, מאשר כאב "רגיל" שמרגיש יותר מופשט.
בנוסף, אצלי יוצאות אפטות (פצעים לבנים בפה) אחת או שתיים, בדרך כלל במקום הראשוני שבו היה מגע עם הגלוטן (בדרך כלל בקצה של הלשון, או באחד הצדדים.
כאב הבטן לרוב מופיע אחרי 3 שעות בערך (אבל לא תמיד), והאפטות יכולות להתחיל לצוץ ולהציק תוך כחצי שעה אני חושב..
אצל אחי, גם הוא צליאקי, אין תגובות כאלה (עד כמה שידוע לי). הוא "פחות רגיש" ממני..
לחם מקמח קונדיטור
02/06/14 21:38
129צפיות
יוצא רך , אני מחכה שהתקרר פורסת ומקפיאה, למחרת כאשר אני מפשירה (לא במיקרו ) הוא יוצר יבש, מדוע?
כי זה עמילן בלבד. ממליצה לחפש מתכונים מתערובת
02/06/14 21:42
88צפיות
של כמה קמחים ( שלא לדבר על הערך התזונתי... )
º
אני מודה לך על תשובתך
02/06/14 21:53
26צפיות
º
03/06/14 07:17
3צפיות
אני מערבב קמחים באפיה
04/06/14 10:48
99צפיות
כשאני מכין לחמניות (יותר אפקטיבי עבורי מאשר לחם. פחות מתפורר ויותר נוח לשימוש) אני מערבב חצי קילו קונדיטור, רבע קילו קמח תפו"א ורבע קילו קמח אורז או טפיוקה. אחרי שמתקררות אני סוגר בשקית וזורק במקפיא. מחזיק יופי, ובעת השימוש אני מחמם חצי דקה עד דקה, והלחמניה נימוחה ולא מתפוררת.
גיל, אפשר לתייק את רכיבי התערובת שלך
04/06/14 11:07
77צפיות
בקטגורית תערובות קמחים לאפיה-החדשה?
הנה המתכון המלא
04/06/14 14:38
133צפיות
זה המתכון שאני מכין ללחמניות:

500 גרם קונדיטור
250 גרם קמח תפו"א
250 גרם קמח אורז (או טפיוקה)
4 ביצים
כוס שמן
שקית שמרים
כף סוכר (אפשר פחות, בקונדיטור יש סוכר)
כף מלח
כ-600 מ"ל מים פושרים

מערבבים את החומרים היבשים, מוסיפים ביצים, שמן ומים בהדרגה.
מערבבים במיקסר עד שאין גושים.
התערובת צריכה להיות סמיכה ודביקה.
מכסים את הקערה ומשאירים להתפחה.
טובלים כף גדולה במים ואיתה לוקחים מנת בצק. מניחים בתבנית במרווחים ואופים עד להזהבה (בחום 180 מעלות).

עם אותו בצק אני גם מכין פוקצ'ה. אפשר לפני ההתפחה או אחריה, למרוח אותו בשתי תבניות גדולות של תנור (או בגדולות חד פעמי) (להתפיח אם צריך) ולכסות במה שאוהבים - רסק עגבניות, גבינה צהובה, זעתר, שמן זית, עגבניות. הכל הולך.
אופים עד הזהבה כנ"ל.
תודה גילכשאגיע ל...עבודות משרד בפעם הבאה
04/06/14 16:50
51צפיות
אתייק את המתכון שלך.
היי שאלה- מסטיק
02/06/14 18:28
81צפיות
ראיתי בעמותת צליאק במדריך שינו את ההמלצה על המסטיקים של אןרביט וה5 ועוד כמה בקיצור לפי מה שהבנתי אסור? אז עכשיו אם בא לי מסטיק מה מותר?
º
מצטערת ליטל, אני לא אשת מסטיקים
03/06/14 07:18
16צפיות
תערובת להכנת פולנטה היא ללא
02/06/14 18:10
84צפיות
גלוטן? אני חדשה בעניין ואשמח להתייעץ ולדעת אם בכלל יש רשימה מקיפה של מוצרים ללא גלוטן. תודה
שלום דורה בורה
02/06/14 19:05
66צפיות
וברוכה הבאה לפורום.
חדשה בעניין, מה זה אומר? אובחנת כחולת צליאק? עברת ביופסיה? אם לא, מומלץ להמשיך ולאכול גלוטן כרגיל עד לביופסיה.
בעיקרון קמח תירס הוא נטול גלוטן, אבל חשוב לוודא לגבי כל מוצר ומוצר שהוא אכן נטול גלוטן, כי יכול להיווצר מצב של זיהום משני (בגלל שימוש בקוו ייצור לא נקי מגלוטן) או בגלל שמנסים להעשיר את המוצרים/תערובת בגלוטן.
ממליצה לך להרשם לעמותת הצליאק ולקבל אפשרות כניסה לאתר המקוון שבו יש רשימות של מוצרים, שיש עליהם אישור שאינם מכילים גלוטן (יש גם מדריך כתוב וגם אפליקציה).  
שיהיה בהצלחה ואנחנו כאן לכל שאלה.
º
תודה על התגובה המפורטת!
02/06/14 19:44
18צפיות
צליאק והנקה
02/06/14 18:08
183צפיות
כמה תורם עניין ההנקה לסיכויים לצליאק? יש איזו  הערכה?
כמה נורא לא להניק אחות לילדה עם צליאק?

אני אחרי לידה והתינוקת עצבנית וצורחת. הנקה זה ממש קשה לי וגם עם אחותה נרגעה מיד כשעברה לתמל. כן לא יודעת למה זה ככה אצלי הם מגיבים טוב יותר לתמל מאשר הנקה...
אני כמובן בנתיים מתעקשת אבל מתחילה להרים ידיים.
שאף יועצת הנקה לא תקרא....
02/06/14 22:36
195צפיות
כל המחקרים שמשרד הבריאות מתייחס אליהם מראים שהנקה תורמת להפחתת הסיכוי לצליאק.

בניסוי הביתי שערכנו: שלושה ילדים, הראשון ינק מלא עד גיל 8 חודשים, השני ינק מלא עד גיל 11 חודשים השלישי ינק מלא עד גיל 3 חודשים ושניים מאובחנים עם צליאק לפי ביופסיה, והשלישי מאובחן עם צליאק לפי ניסוי ביתי של הוריו (כן, כן נצטרך מתישהו לעשות העמסת גלוטן)

לתינוקת החדשה, לכל אחיה, וגם לאבא או למי שלא יהיה בן הזוג הרבה הרבה יותר בריא אם תיהי רגועה יותר, סובלנית יותר ועצבנית פחות.

יש לי חברה שגילתה בילד השלישי שככל הנראה החלב שלה לא מספיק עשיר ובגלל זה שתי הבנות הגדולות שלה שהיו על הנקה מלאה עד גיל שנה התעכבו בגדילה, ואת הבת השלישית - שפשוט לא העלתה במשקל - היא העבירה לתמ"ל בגיל חודש - וכולם הרבה יותר רגועים.

תינוק מרגיש שאמא שלו לא רגועה באופן שבו היא אוחזת אותו, בהורמונים ובחומרים אחרים שמשתחררים לחלב בזמן שהיא מניקה אותו - מניסיוני, זה לגמרי לגמרי מיותר.

ואני כותבת את זה אחרי שבעבר הייתי פאנטית להנקה וסביב לידת בני השלישי ואורעים רפואיים למדתי שתמ"ל יכול להיות הרבה יותר טוב עבור התינוק שלי במצבים מסויימים.

העיקר שתיהי שלמה עם ההחלטה והכל יסתדר.
הדיעה שלי היא ללכת עם צרכי הילד.
03/06/14 07:06
84צפיות
אם ההנקה אינה מספקת את הילדה, היא עצבנית ובוכה לתת לה תחליף.
ואם כבר יש לך נסיון דומה, על אחת כמה וכמה לא להתעקש.
אין שום תועלת בהנקה ...עצבנית ואי הנקה אינה מעידה על משהו לא תקין אצליך. זה קורה.

הנקה מאוד מומלצת אבל הרבה יותר מומלץ בעיני לשמור על רגיעה ושביעות רצון של התינוק וסביבתו(:

אני הנקתי את ארבעת ילדי בין 5 שבועות לחצי שנה ועדיין יש לי ילדה צליאקית, ילד סוכרתי וילדה במעקב כבר 3 שנים בגלל חשש להתפרצות לופוס (ונקווה שזה ימשיך רק בחזקת מעקב ולעולם לא יתפרץ).
הנקה מומלצת מאוד אבל לדעתי האישית לא בכל מחיר

יכול להיות שקיים קשר בין הנקה להפחתת הסיכוי
03/06/14 07:35
88צפיות
לצליאק, אבל אף אחד לא יודע את זה בודאות עדיין.

וכן, יש להנקה יתרונות בריאותיים מסויימים.

אבל - בסופו של דבר, מה שבריא לילד הוא א. להיות רגוע ושבע ולא בוכה ועצבני וב. שאמא שלו תהיה רגועה ונינוחה ולא לחוצה ועצבנית.

אם לתת לילדה תמ"ל יגרום לה ולך להיות יותר רגועות, דעתי האישית היא שזו ממש לא שאלה.
תודה על החיזוקים
03/06/14 16:18
72צפיות
איזה כייף שיש את הפורום
אני פשוט מרגישה שאם יתגלה לה צליאק הרגשות אשם שלי יאכלו אותי

בנתיים היום טיפה יותר טוב, אני עדיין מנסה להסדיר את ההנקה, אתן לזה עוד קצת זמן ואראה אם זה מסתדר.
אגב אם להוסיף לסטטיסטיקה
03/06/14 16:22
75צפיות
אצלי היחידה עם צליאק מתוך שלושה (בנתיים ) היא זו שלא ינקה.
אחיה ינק עד גיל 7 חודשים ואחותה עד גיל חודש וחצי, כאמור המעבר לתמל אצל אחותה הקל כל כך שכשהיא נולדה בכלל לא התלבטתי - החלטתי באופן מודע על הזנה בתמל.
כאמור בזמנו זו נראתה החלטה חכמה.
מכיוון שאין בטחון שהנקה מונעת צליאק, אין סיבה
03/06/14 16:27
159צפיות
לרגשות אשם.
העקר לשמור על הגיון בריא, ללכת עם הילד וצרכיו ולקבל את העובדה שגם כשאנחנו עושים כל מה שאפשר, לא תמיד זה תלוי בנו
קודם כל, אין שום סיבה שתרגישי אשמה
03/06/14 18:32
110צפיות
אם יהיה צליאק, כי סביר להניח שהסיבה העיקרית היא הגנטיקה, ולא ההנקה לכאן או לכאן.

אבל מעבר לזה - מאחר ואת אמא לכמה ילדים, עוד לא הבנת שלא משנה מה תעשי, את תרגישי אשמה?
º
04/06/14 07:34
5צפיות
המחקרים מדברים על דחיה לא על מניעה
05/06/14 12:22
46צפיות
עד כמה שידוע לי, ממה שלמדתי כדיאטנית ועקבתי בכנסים. המחקרים מדברים על דחיה של הופעת הצליאק. המחקרים לא בדקו ילדים מגיל 0 עד שמתו. כך שמדובר בדחיה לפחות של הופעת הצליק ולא בטוח שזה מניעה מוחלטת. הנקה זו התזונה הכי טובה לתינוק אבל אם זה יוצר שכל חווית האכילה רוויה בלחציםו אין דרך אחרת להרגיע אותם אפשר לשקול שימוש בתחליף חלב אב, בכל מקרה מומלץ לשלב בין החברות השונות כדי להרגיל את התינוק לגיוון בטעם ושיקבלו את כל הרכיבים השונים שהחברות מתחרות ומוסיפות כדי ליצור תחליף שיותר קרוב לחלב אם.
בכל מקרה אין צורך ברגשות אשם. צליאק מתבסס על נטיה גנטית בשילוב עם גורם סביבתי שאינו ידוע. אז אם הגורם יופיע, יופיע צליאק ואם לא אז לא. בכל מקרה אין שום דבר שיכול להבטיח ב 100% שלא יופיע צליאק חוץ מהעדר הגנים המתאימים ועל הגנטיקה אין לנו דרך להשפיע.
ובאופן אישי אני יכולה להגיד שאם נגזר על ילד לקבל מחלה כרונית צליאק היא בחירה מעולה עם כל הקושי.

שיהיה מזל טוב,
סבלנות ואורך רוח.
הדס.
עונה מזוית אחרת
04/06/14 14:31
92צפיות
אני מאד חסידה של הנקה. את שלושת ילדיי הנקתי תקופות ארוכות. את הצליאקי הנקתי הכי פחות, שמונה חודשים. עדיין תקופה משמעותית. כשגילינו את הצליאק (השניים האחרים בינתיים שליליים) מיד הרגשתי מאד אשמה ועשיתי חיפוש נרחב ברשת אחר מאמרים (לא פרופגנדות) שבדקו את הקשר בין הנקה וצליאק ולהפתעתי גיליתי, ושוב, אני כותבת את זה כמי שמאמינה שהנקה היא מתנה נפלאה לילוד ולאם, שלא הוכח שהנקה מונעת צליאק. יש הרבה מאמרים על מחקרים שבוצעות בארצות סקנדינביה (תעשי חיפוש) והם מצאו בעיקר שמה שמשפיע על צליאק הוא הגיל שבו לראשונה חושפים לגלוטן. יש עדיפות שהחשיפה הזאת תיעשה תוך כדי הנקה אבל הגיל הוא הפקטור החשוב. כשהצליאקי שלי היה תינוק המלצת משרד הבריאות היתה לחשוף למוצקים רק מגיל חצי שנה. המחקרים הסקנדינבים (לא זוכרת אם היו שבדים או נורבגים כרגע) טענו שצריך לחשוף תינוקות לגלוטן (ולאלרגנים אחרים פרט לדבש וחלב ניגר) החל מ-4 חודשים בכמויות קטנות. יש חשיבות עצומה לכך שהגוף נחשף לאלרגנים לפני גיל חצי שנה.
לומר לך שזו הסיבה שהבן שלי חלה בצליאק? אין לי מושג. מה שכן זה קצת הוריד לי את רגשות האשם בקשר לזה שהפסקתי אחרי שמונה חודשים להניק אותו (נשברתי מהשאיבות בעבודה).

לסיכום אני אומרת - להנקה יש הרבה מאד יתרונות, המון, אם את רוצה להניק הייתי ממליצה לך להיפגש עם יועצת הנקה ובמאמר מוסגר לא כדאי לתת תמ"ל כי תמ"ל יפחית לך את כמות החלב (בטח שהיא מגיבה לזה יותר טוב, זה יותר מתוק, ממלא וקל להוציא אותו מהבקבוק יותר מאשר חלב אם מהשד). אם לא מסתדרת לך ההנקה תהיי שלימה עם הבחירה שלך, תנסי לחשוף אותה בזהירות ובהדרגה לגלוטן החל מארבעה חודשים ומה שלא יהיה אל תאשימי את עצמך אם גם היא תפתח צליאק. יש גבול לשליטה (ולאשמה) שלנו במה שקורה.
ואני דווקא חשפתי מגיל 4 חודשים לגלוטן
04/06/14 21:51
79צפיות
ומאותו הגיל הילד לא ישן לילה אחד שלם והתעורר 5-10 פעמים בלילה בצרחות, הקאות וכו' עד עצם היום הזה... מהרגע שהבאתי אותו מבית החולים עד לחשיפה הראשונה (היום אני יודעת בדיעבד) הוא היה ילד מדהים והכי מצטיין בשינה ובנינוחות מכל הילדים.....
כך שנראה לי שדווקא צליאק לא דומה לאלרגיות למזונות אחרים
אוי
05/06/14 07:45
41צפיות
נשמע ממש קשה. כנראה שבאמת אין חוקים בצליאק ובאמת כל המחקרים האלו מסתמכים על סטטיסטיקה
אצלי שניהם ינקו מלא עד שנה פלוס
05/06/14 07:17
55צפיות
ונחשפו לגלוטן מ4 חודשים.

סטטיסטיקה היא מדע של מספרים גדולים.. אין לך מה להאשים את עצמך.
תני לה תמ"ל
04/06/14 17:43
59צפיות
חבל על העצבים וממש אין מה להתעקש.
אני אמנם לא ערכתי מחקר, אבל אני די משוכנעת שהנקה לא בהכרח מונעת צליאק. אולי זה מצמצם את הסיכויים, אבל בטח לא מגן מפני הופעת המחלה.
אני, אגב, הבת היחידה שאימי הניקה ואני הבת היחידה להוריי ש"זכתה" גם לצליאק וגם לעוד כמה חבילות אוטואימיוניות נוספות.
את ביתי לא הנקתי מעולם ואחות בבי"ח שפגשה אותי חודש לפני הלידה ואמרה לי ש"אני מקווה שאת תניקי כדי למנוע צליאק", זכתה ממני להרצאה מייגעת בנושא. חבל שזורעים בנו מידע שגוי וגם גורמים לרגשות אשם (וכאילו שבתור אמהות חסרות לנו תחושות כאלה...). היום יש מוצרים נהדרים שמספקים את כל צרכי התינוק.

לדעתי, יותר חשוב שאת והתינוקת תהיו רגועות. שום דבר לא שווה את העינוי הזה ששתיכן עוברות.
שלא תטעו - אני בעד הנקה, אבל לא בכל מחיר ובטח לא שזה כבר גובה מחיר מכן בהווה.

מוסיפה גם
04/06/14 17:51
63צפיות
שהצליאקית קיבלה חלב אם (סבלה מלשון קשורה ולכן שאבתי לה כמה חודשים). הקטן, הלא צליאקי, נולד מיד לאחר מות אמי ולא הייתי מסוגלת להניק, קיבל תמ"ל מהרגע הראשון. וכאמור...
|*| פורום 24 נפתח בתפוז |*|
02/06/14 12:12
13צפיות
|פצצה| אנו שמחים לבשר על פתיחתו של הפורום לסדרה המצליחה 24. שש שנים אחרי ירידת הסדרה המקורית, 24 חזרה לעונה חדשה ומותחת!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בפרקים השבועיים וכמובן להיזכר בעונות הקודמות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
שאלה לגבי בדיקת דם
01/06/14 21:07
121צפיות
שלום כולם
אני בת 29. במסגרת בירור פוריות שלחה אותי הרופאה למיליון בדיקות דם, ביניהן גם צליאק.
תראו מה יצא בינתיים:

CELIAC SCREEN 37 U/ml
TRANSGLUTAMINASE_IgA 1.3 AU/ml
טווח הנורמה: 0.0-8.0
ENDOMYSIAL Ab at work

אני נבוכה ומבולבלת ולא ממש מוצאת תשובה ברשת.
מה זה אומר?????
תודה.
שכחתי לציין
01/06/14 21:08
85צפיות
הערך העליון של ה- CELIAC SCREEN הוא 27...
אני לא רופאה כמובן אבל לפי התוצאות שחורגות
02/06/14 06:23
87צפיות
מערכי הנורמה, זה נראה כמו צליאק.
החריגה אמנם קטנה אבל ערכי הנורמה קיימים בדיוק על מנת להגדיר מאיזו רמה התוצאה נחשבת חיובית.
לתהליך האבחון יש עוד חלק ובו נבדק המעי עצמו על מנת לודא שמדובר בצליאק.
הכי טוב יהיה לחכות לתוצאות האנדומיסיאל ולגשת לרופא גסטרו ואולי כדאי לבדוק האם יש גסטרו שמתמחה בצליאק ובעיות פוריות.

בהצלחה

בדיוק הגיעו התשובות של האנדומיסיאל
02/06/14 17:41
65צפיות
והוא שלילי. אבל בהערות כתוב: ראו CELIAC SCREEN שהוא כאמור חורג מהנורמה. ערכי הנורמה עד 27, וגבולי נחשב בין 23-27. התוצאה שיצאה לי כאמור 37.
לפני כמעט שנתיים עשיתי בדיקות במאוחדת, שם הן הופיעו כך: (בתרגום חופשי)
anti ttg+dgp(igg+iga) 113 = חיובי. ערכי הנורמה הם בין 0.00-40.00. הערות: בדיקת סקר לנוגדני צליאק.
anti ttg(iga)  0.78 - ערכי הנורמה הם 0.00-7.20. יצא שלילי. הערות: בדיקת אימות לסקר.
אנדומיסיאל ABS שלילי.
בהערות כתוב: ראו אישור ע"י TTG ואנדומיסיאל.
אני מניחה, שזה כמו שבמעבדה של הכללית כותבים: ראו צליאק סקרין.

אז יש צליאק או אין???????
אני לא מצליחה להבין.

אני חזקה בבדיקות של פוריות, אבל פה - אני ממש הולכת לאיבוד

תודה על התייחסותך, אשמח אם תוכלי לשפוך אור...
זה באמת מבלבל. לפי הבדיקה במאוחדת
03/06/14 07:15
40צפיות
הצליאק סקרין שלך גבוה הרבה יותר מהתוצאה שקבלת עכשיו. מצד שני  בשתי הבדיקות ה-TTG והאנדומיסיאל שליליים.
אני לא יודעת מה זה אומר. אצלינו הבדיקות היו תואמות (כלומר TTG+אנדומיסיאל חיוביים וכך גם הצליאק סקרין).

הדבר היחידי שאני בטוחה בו הוא שאת צריכה לגשת לרופא גסטרו שיפענח לך את זה כראוי.
מצטערת שאני לא יכולה לעזור בזה(:

סבסוד לחם ללא גלוטן עבר בקריאה ראשונה
01/06/14 20:05
100צפיות
שימי לב לתאריך שבו פורסמה הכתבה
01/06/14 20:40
85צפיות
מעתיקה:

מערכת ישראל היום
פורסם ב: 04.06.2012 12:00 עודכן ב: 26.02.2013 13:14

תלמה ללא גלוטן
01/06/14 17:50
130צפיות
תלמה – יוניליוור, מותג דגני הבוקר המוביל בישראל, משיק סדרת מוצרים ללא גלוטן עם המותגים ברנפלקס וכריות.

המוצרים הללו, המובילים בקטגורית דגני הבוקר, מצטרפים אל הקורנפלקס הצהוב של תלמה הקיים בגרסה ללא גלוטן עוד משנת 2010.

רוצים לנסות בעצמכם?

שלחו מסר ל hadaror1 עם הפרטים הבאים:

שם מלא, טלפון, כתובת ומייל

העשרה הראשונים יוכלו ליהנות מסדרת המוצרים החדשה שתישלח לביתם!

המלצה על מסעדה
01/06/14 14:40
97צפיות
היינו אתמול במסעדת lokka33 במשמר הירדן עם 2 ילדים צליאקים.
יש להם תפריט נטול גלוטן, והם נשמעים מודעים למשמעויות.
היה טעים (גם לאוכלי הגלוטן..)
º
תודה על ההמלצהשמחתי לשמוע(:
01/06/14 20:51
8צפיות
º
חג שבועות שמח
53תגובות
01/06/14 13:38
500צפיות

(המשך...)
בחזרה לפורום