לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!

הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין.

כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.

השתתפות נעימה!

הכנות, המלצות וטיפים לקראת גן חדש
26/08/14 00:27
45צפיות
היי לכולם
אנחנו בטח לא היחידים שאוטוטו מתחילים גן חדש...
פעם ראשונה שלנו שצריך להתארגן מול צוות הגן ומול ההורים האחרים בקשר לצליאק - גם ברמה הפרקטית של היומיום בגן ושל אירועים מיוחדים (ימי הולדת, חגים וכו') וגם ברמה הרגשית מבחינת המסר והתחושה שהצליאקית שלנו תקלוט מהסביבה.
נשמח לשמוע טיפים, רעיונות, המלצות:
1. איך לתווך את הנושא לצוות הגן, להורים ולילדים?
2. ידוע לנו שבימי שישי אופים חלות לשבת - איך מתגברים על הנושא הזה? למישהו יש מתכונים מוצלחים ופשוטים של בצק לחלות לגן? מקמח קונדיטור?
אשמח לשמוע ולקרוא מנסיונכם וללמוד על ההתמודדויות השונות בגן (במקרה שלנו - גילאי 2-3)
תודה

רכישה בכמויות גדולות
25/08/14 13:22
131צפיות
הי לכולם,

לאור התרבות הצליאק אצלנו, מחפשת דרכים להוזיל עלויות (3 ילדים ומבוגר).
כבר פניתי דרך סיטונאי לרכישת ארגזים של ביסקוויטים של אוסם (לגן\לעוגות וכו...) ועכשיו מחפשת מקור זול יותר של קמח. כיום משתמשת בעיקר במיקס-בי ובטפיוקה. מישהו מכיר יבואן\סיטונאי שמתעסק עם קמחים נטולים?

תודה 
אולי כדאי ליצור קשר עם מירטה ולבדוק אתה האם יש לדג"ש
25/08/14 19:15
49צפיות
אפשרות לעזור לכם להוזיל עלויות ברכישה גדולה
לקנות טחון מחנויות תבלינים
26/08/14 13:44
40צפיות
אני עדיין מברר את הנושא אבל ממצאי נכון לעכשיו:
אם קונים בחנות תבלינים צריך לוודא שהאורז/חומוס ושאר הקיטניות לא יובשו על ידי קמח ולא מכילים גלוטן.
אתה משלם לפי ק"ג לאורז מלא סביבות ה 8 ש"ח לק"ג.
ותוספת לטחינה לרמת קמח זה 7 ש"ח.

למעשה אם מחשבים עלות מול העלות בחנויות אז חבילה אחת של אורז מלא טחון לקמח עולה בסביבות 13 ש"ח ל 500 גר וב"קומבינה" הזאת זה יוצא 7.5 ש"ח ל 500 גר.

בנתיים אני מברר עלויות של להביא מטחנה מקצועית הבייתה ואז העלויות יורדות עוד וגם הטריות כמובן (כרגע מצאתי רק מטחנה לכמות גדולה בעלות של 3500 ש"ח).

כשאסיים לבדוק את הנושא העלה הכל לפורום

יום נפלא
מכיוון שלפני פריצת קמח השקדים לשוק, נהגתי לטחון בדרך הזאת
29/08/14 08:30
8צפיות
אני חייבת לומר שיש כאן 2 בעיות עקריות:
1. אתה מקבל את מה שנותנים לך כלומר אין מצב לברור או להוציא גרגרי חיטה שפלשו בטעות לאורז (לדוגמה) ואילו הסיכון לפלישה כזאת גדול כפליים  מאשר כשקונים אריזה סגורה מכיוון שכאשר אורז/קטניות/חיטה וכו' עומדים גלויים בשקים/המיכלים פתוחים שהקונים לוקחים מהם בעצמם (או המוכרים לצורך העניין) רוב הסיכויים שיהיה מעבר משק לשק.
2. המטחנה גם היא בעייתית ותלוי מה טוחנים אתה בחנות. האם היא משמשת רק לקטניות ודברים כאלה או שהיא משמשת גם לדברים נוספים.

זה מצב בו אתה לוקח סיכון (וזה סיכון כפול) כתמורה לתשלום מאוד מוזל. נשאלת השאלה האם הסיכון שווה את זה.
זה שיקול אישי כמובן.

בזמנו בדקתי לגבי מטחנה ביתית מקצועית  ווהורדתי את זה מהפרק בגלל 2 סיבות:
1. מחיר התחלתי גבוה (למרות החסכון לאחר מכן זאת עדיין השקעה גבוהה בתחילת הדרך).
2. זה דורש עוד זמן עבודה שגם כך לא חסר במטבח הצליאקי .

בסופו של דבר השקעתי במקפיא 6 מגירות ואני קונה במבצעים ומאחסנת את הקמחים בו.
הקטן לא גדל
25/08/14 08:13
150צפיות
בן שנהנולד גדול 3.700 והיום אחוזון 9 במשקל וגובהטוחן טוחן טוחן ןהכל יוצא כמו שנכנסכמויות אדירות של אוכל שלא נספגות...הגדולים רגישים לגלוטן.אבל לא צליאקים לאור סרולוגיות שליליות חוזרות וביופסיה שלילית...הגסטרו ביקש לחשוף אותו עד שנתיים לפחות כדי שאולי יתרגל... אני מפחדת. הוא כמו הגדולה והיא סופר רגישה.. ועדיין קטנה ולא התאוששה בגדילה אחרי שנה וחציהייתם עושים סרולוגיה במקומי?מחכים לגיל שנתיים ומפסיקים גלוטן?מחכים למשהו אחר?
º
ואשמח להמלצה על סידן לעיס לילדים...
25/08/14 08:16
22צפיות
עשו לו בדיקות דם?
25/08/14 10:15
70צפיות
כעיקרון צליאק עשוי להופיע החל מהחשיפה הראשונה לגלוטן. 
מעט יותר ידוע על רגישות לגלוטן שאינה צליאק. אבלי אם הקטן שובר אחוזונים ולא גדל, אני הייתי ממליצה בחום לברר ולא לחכות. ללכת אולי לעוד גסטרו ילדים, ולדיאטנית ילדים (אפשר במסגרת טיפת חלב). 

באופן אישי אני מאובחנת כסובלת מרגישות לגלוטן שאינה צליאק, אם היה לי ילד שלא גדל עם חשיפה לגלוטן, אני הייתי מפסיקה עם הגלוטן ועוקבת אם הוא מתחיל לגדול, כי אם כן שיגידו הרופאים מה שהם רוצים הגוף של הילד מדבר בפני עצמו. בגיל מבוגר יותר הייתי מנסה להחזיר גלוטן ולעשות בדיקות כדי לוודא שאין צליאק כי אצל תינוקות יש רגישויות שחולפות בגילאים מבוגרים יותר. 
אבל צריך לזכור שלא תמיד הגלוטן הוא האשם, ולכן אם מורידים לתקופה גלוטן ועדיין לא גדל צריך לבדוק גורמים נוספים. 

באופן אישי, כדיאטנית, אני לא מבינה את ההוראה של הגסטרו שאולי יתרגל. אם הגוף רגיש הוא לא יתרגל. ואלרגיות של ילדים חולפות גם ללא חשיפה. אם תינוק אלרגי לעגבניות, מפסיקים עגבניות וחושפים שוב אחרי תקופה. בכל מקרה הייתי ממליצה חוות דעת נוספת. 

רק ספירה. תקינה
25/08/14 21:48
62צפיות
גם אני לא מבינה את ההמלצה
אבל מדובר בגסטרו מוערך שבחזית המחקר ברגישות שאינה צליאק...
עם האמצעי הפסקהו גלוטן לפני ביופסיה. אני לא בטוחה שזו לא היתה טעות.
מצד שני לחכות שנה עם גלוטן כדי שהביופסיה תהיה חד משמעית?
הוא במעקב דיאטנית
למה את לא בטוחה אם זו לא היתה טעות?
25/08/14 22:23
61צפיות
אנחנו עם שני ילדים מאובחנים עם צליאק. אצל השני התחיל מעקב בגיל 3 עקב אי צמיחה וחוסר תיאבון. שנתיים היינו במעקב עד שהופיעו נוגדנים בדם , עברנו שתי ביופסיות - כאשר במהלך השנתיים האלו היינו כמה פעמים עם המחשבה של להפסיק גלוטן ולראות מה יקרה - אבל סמכנו על הרופאים שאמרו לא לעבור לתזונה ללא גלוטן ללא ביופסיה שמצדיקה.

בילד השלישי - כששילשל בלי אבחנה מגיל 7 חודשים - התחלנו לדבר עם הרופאים, בגיל 10 חודשים בדקנו נוגדנים בדם - יצא תקין. הרופאים תמכו בהמשך תזונה רגילה. ראינו שהוא מתחיל לרדת באחוזונים, וממשיך לשלשל ועברנו לתזונה ללא גלוטן על דעת עצמנו, לקח שלושה שבועות וה]סיק לשלשל.

אני לא סומכת על הרופאים - גם להם יש פרוטוקול שהם עובדים לפיו - וברובם אין להם את האומץ לצאת מהקופסא (התייעצנו עם שלושה גסטרו ילדים מוכרים ומובילים הבארץ)

ה5-6 שנים הראשונות הן קריטיות ביותר לגדילה הראשונית (לא רק גדילה פיסית לגובה), אחר כך יש האטה בצמיחה עד גיל ההתבגרות. מעדיפה להתמודד עם העמסת גלוטן בגיל 10 או בגיל 17 מאשר להסתובב כל החיים עם ייסורי מצפון על מה שחשבתי שאולי כדאי לעשות אבל לא עשיתי כי הקשבתי לאנשים שתיאורטית מוסמכים ממני בתחום.
תודה רבה
26/08/14 08:56
52צפיות
ת צוסקת
ועזרת לי
ילד שלישי בבית נטול... כמה קשה זה כבר יהיה?
אני חושבת שלא זאת הנקודה. היא הרבה מעבר לקושי/קלות של הבית
26/08/14 09:31
65צפיות
מה שחשוב הוא שכל אחד מהילדים ידע במדוייק האם הוא חולה צליאק/רגיש לגלוטן/ אלרגי לדבר זה או אחר.
זה ממש לא קשור לאמירה "ילד שלישי בבית נטול... כמה קשה זה כבר יהיה?"
אני בטוחה שזה לא יהיה מאוד מסובך אבל אבל יש המון שאלות מאחורי אמירה פשטנית כזאת:
האם נכון לעבור לתזונה נ"ג כי יש לו 2 אחים שכבר נמצאים בה? כי הבית נ"ג? או האם נכון יהיה לברר ביסודיות מה הבעיה עם הילד? האם יתכן שישנה בעיה שונה ש"הטיפול" בעזרת המנעות מגלוטן אינו הנכון לה (גם יקל עליה)? האם, בבוא הזמן, כשהילד יתבגר וימשיך בחייו מחוץ לבית, לא יהיה נכון שהוא ידע למה הוא אוכל מאז ילדותו מזון נ"ג ולא כמו כולם? האם כאשר הילד יהיה אב לילדים הוא לא יצטרך לדעת במפורש ולטובת ילדיו האם יש לו בעיה גנטית כלשהו?
ואלה רק אחדות מהשאלות שעלו במוחי ברגע שקראתי את ההודעה שלך.
אני מוכרחה לומר משהו שמראש אני מניחה שהוא כנראה מיותר:
כל ילד עומד בפני עצמו ולא כל טיפול שנכון לאחיו יהיה נכון גם לו. לא כל בדיקה שנעשתה לאחיו תוצאתה תהיה זהה לתוצאת אותה בדיקה כשהיא נעשית לו.
יתכן מאוד שבבדיקות הקונבנציונאליות תגיעו לבעיה שלו ויתכן שלא.
יתכן שתגיעו לרופא יצירתי שיאיר את עיניכם בנושא.
אני זוכרת את התלבטויות שלך בקשר לשני ילדייך האחרים, את הקשיים אבל מדובר בילד נוסף שיש לאפשר לבדוק אותו לעומק גם אם יש לחכות כמה חודשים (אם אין לו בעיות שלשול/הקאות וכו').

טלי - את מעלה נקודות מאוד חשובות
26/08/14 12:10
56צפיות
הנקודות שלך מאוד חשובות וצודקות - כי כל ילד הוא בפני עצמו, ויש בעיות שונות שמראות את אותם התסמינים, וזה שכל הבית הוא ללא גלוטן - לא אומר שזה קל - כי בגן זו גננת אחרת, וחברים - זה בדרך כלל ממשפחות שונות והכי חשוב שקלות ונוחות זה לא העניין פה - אלא בריאות והתפתחות תקינה של הילד!

אבל,

כשהילד שלי איבד את התיאבון באופן כמעט מוחלט  ויחד עם זה הפסיק לצמוח - והלכנו לרופאים מכמה תחומים - כל הבדיקות יצאו תקינות וכל מה שאמרו לנו זה להמשיך בתזונה רגילה ולעבוד צמוד עם דיאטנית שלא הצליחה להביא לשינוי. אנחנו כל הזמן שאלנו אם לאור העובדה שיש לו אח צליאקי לא כדאי לנסות.... ואמרו לנו שלא מה פתאום.....

אז לקח שנתיים עד שהופיעו הנוגדנים בדם ובעקבותם אבחון הצליאק.
עם הבן השלישי - נחשפנו לאותה גישה - עד שאין את הנוגדנים בדם - אין עם מי לדבר. והיינו אצל יותר מרופא אחד, ולמזלנו יש לנו האפשרות ללכת גם באופן פרטי -ככה שהגענו לרופאים טובים וידועים.
אני לא רואה סיבה למה לתת לילד שלי את האפשרות לפספס את תקופה הגדילה הכל כך חשובה של השנים הראשונות. לפי המחקרים - כל העניין הזה של רגישות לגלוטן וצליאק - זה לא משהו ברור לגמרי, אבל כן נראה שיש רכיב גנטי משמעותי.
לנו זה קרה עם ילד אחד פה בישראל ועם ילד אחר בזמן שחיינו בארה"ב - מה שלימד אותנו שזו הגישה הרפואית בתחום - מחכים לנוגדנים בדם, גם אם זה לוקח זמן, וגם אם הגדילה של הילד נדפקת, הם, הרופאים לא יכולים לתת את החותמת.
אז קראנו מאמרים מקצועיים, וביחד עם זה שאנחנו במעקב וקשובים למצבו של הילד ולא שוללים שום דבר אחר אפשרי, אנחנו גם מנסים את הדיאטה נטולת הגלוטן (שטפו טפו טפו נראה שעובדת כי הילד לא משלשל ושומר על עקומות הצמיחה). לא מצאנו שכתוב בשום מקום שדיאטה נטולת גלוטן פוגעת , ואנחנו לוקחים בחשבון שעדיף לנו להתמודד עם ההשלכות של השונות החברתית והקושי מאשר בעיות גדילה והתפתחות.

מה שחשוב לי להגיד - הוא שזה לא נכון ללכת באופן עיוור אחרי מה שהרופאים אומרים, ולא רק בגלל שלפעמים הם טועים - כי  הם גם בני אדם וזה נורמאלי - אלא פשוט בגלל שהיום הרפואה קצת השתנתה ממה שהיא היתה בעבר ומאיך שאנחנו עדיין תופסים אותה.

**** חשוב לי לציין שכל מה שאני כותבת הוא דעתי האישית, שאינה מהווה המלצה לאף אחד אחר לנהוג כמו שאנחנו בוחרים.
התלבטתי מאוד האם לכתוב את מה שכתבתי בדיוק מפני שמדובר
26/08/14 19:53
47צפיות
בהחלטה אישית של ההורים.
מכיוון שקיטה לא אמרה שיש בעיית שלשולים /הקאות, החלטתי בכל זאת לומר את דעתי.
מראש נאמר שבדיקות צליאק מתחת לגיל שנתיים, לא תמיד אמינות ויחד עם זה יש גם בפורום לא מעט ילדים שאובחנו לפני היותם  בני שנתיים. יש צדדים לכאן ולשם.
גם אני לא בעד הליכה עיוורת אחר רופא ומודעת לכך שיש רופאים במערכת שהם...איך לומר? מיושנים. יחד עם זה יש גם רופאים טובים ופתוחים ל'חריגות' כך שאפשר לנסות להתייעץ עם עוד רופא לפני שמחליטים שהילד יכנס לתזונה הלא פשוטה הזאת (למרות שאין עמה נזק כמו שציינת, היא עדיין תזונה ייעודית שלא עושה חיים קלים במיוחד) גם אם הבית כבר ערוך לתזונה הזאת.

אני מבינה את מה שכתבת ומזדהה מהצד האמהי שבי (אחרי הכל...4 ילדים(:) ועדיין חושבת שלפני שההורים מחליטים על תזונה צליאקית, כדאי מאוד לקבל עוד דעה מקצועית דווקא מתוך המחשבה קודם כל על בריאות הילד ובנוסף על הקשיים והעתיד לטווח רחוק.
בסה"כ, תזונה נטולת גלוטן היא אופציה שקיימת וזמינה בכל רגע ורגע אם ההתייעצות הנוספת לא תהיה לרוח ההורים.

אבזה היה נכון אם השעון היה לטובתי
26/08/14 20:27
35צפיות
אבל הוא לא גדל
וכל היום רעב
וכל היום עושה קקי... 6-7 פעמים היום
אז אולי נקדים את.הביופסיה
אבללחכות עד גיל 3-4 כמו עם הגדולים?  לא בא לי לאבד שנים קריטיות
ולמרות כלהאבחונים והבדיקות אנחנו עדיין לא יודעים
26/08/14 20:41
39צפיות
אני משמיטה את הכנראה והאולי מההגדרות
אבל הם נמצאיםשם...

נכון לכן כדאי לנסות עוד קצת עם הקטן.אולי באחד מבתי החולים
26/08/14 22:46
46צפיות
לילדים תוכלו למצוא רופא טוב שיקשיב, יראה את התמונה המשפחתית ואולי יוכל לעזור.
היינו בשניהם
27/08/14 17:21
37צפיות
ואו
כמה רופאים שראינו
אני לא מתיאשת
עדיין ממשיכים לנסות להבין
אבל מתחילות להגמר האופציות...

אבל טלי
27/08/14 18:27
35צפיות
שלא תביני אותי אחרת

אני מאוד מודה לך על התמיכה והתשובות
את נותנת לי את המוטיבציה שוב לדחוף קצת יותר לאבחונים, עוד רופא ועוד בדיקה (דיברתי עם פרונטו היום... והחלטתי שנחכה לתשובה מהאמצעי כמו שביקש הגסטרו)

אני די תקועה בין העמדות שלך ושל אאוצ'. יום ככה יום אחרת.
לא יודעת מה לעשות.
מזל שיש את שתיכן ואת הפורום הזה.
לבד הייתי משתגעת כבר מזמן.
זה באמת מאוד לא פשוט
27/08/14 19:17
28צפיות
כשהורה צריך לקחת אחריות על החלטה כזאת.

תודה על הנושא, זה מעורר אצלי תהיות
26/08/14 13:20
56צפיות
אצלנו הגדול (3) מאובחן צליאק.
הקטן (1) לא מאובחן ויש בעיה בספירת הדם ואחוזון גדילה 7% קטן קטן קטן.
עכשיו זה נראה הגיוני שיתכן שזה בגלל אותה הרגישות.

ראיתי שמישהי רשמה "שובר אחוזונים".
אצלנו הוא לא שובר אחוזונים מהלידה במהלך החודשים הראשונים ירד לאחוזונים מתחת ל 10% ונשאר שם עד היום.
האם זה אומר שזה בסדר?
יתכן שהו פשוט קטן וזה לא קשור לצליאק?
אגב בבדיקת דם לצליאק נמצא שלילי אבל ספירת דם נמוכה וחוסר בברזל (כמו שהייתה אצל הגדול).
כיום אנחנו מאכילים במטרנה מחוזקת עם ..... לא זוכר את השם זה סוג של פחמימה נקיה באבקה לבנה.
גם אוכל יפה מאוד פעיל.
תודה
גל, בדיקות לצליאק לא תמיד אמינות לפני גיל שנתיים
26/08/14 19:59
44צפיות
מה שאתה מתאר (מחסור בברזל וירידה באחוזון הגדילה) דורש בירור אצל רופא גסטרו לילדים בעקר כעת שיש לו אח צליאקי.
יכול להיות שזה מקרי אבל יכול להיות שלא.
כדאי לבדוק את הנושא

ירידה בחודשים ראשונים לא קשורה בצליאק
26/08/14 20:32
53צפיות
כיוןן שאין מוצקים בדיאטה
לאחר מכן שומר על אחוזונים זה טוב. שווה להתיעץ עם רופאבמיוחד אם המשפחה גדולה או ממוצעת

כוננות ספיגה לקראת ארוע משפחתי בצימר
25/08/14 06:46
223צפיות
אני והמקסים שאיתי וכל בני משפחתו מוזמנים לצימר באמירים, בהזמנת הוריו.

נו טוף, אז יש לי צלקת מאמממממתתת מטראומת הצימר לפני מספר שנים עם משפחת בן זוגי. מאז דברים השתפרו, לפעמים כן יש גלוטן בארוחות "נטולות" הגלוטן, ונכון לעכשיו אני לא סומך על כלום. נכון הוא שחמותי אופה עבורי גם כן בנפרד, וזה מחמם את לבי ונותן תחושת דאגה, אבל אחרי הפעם האחרונה אני שוב בצמצום מגע קולינרי בגזרה זו. אז שו? נביא את האוכל שלנו, ושאף אחד מצידי לא ישלח ידו לשם. חמותי תיעלב למה אני אוכל מהעוגה למרות הימנעותה מגלוטן (איך מסבירים בעדינות שהזהירות הזו עלתה לי בהתפרצות לא סמפטית לפני כמה חודשים...?), גיסתי תתבצר בעמדתה שאני אגוצנטרי, המוטיבים הרעים של "אני כופה את החסר שלי על כולם" וה"ביטול העצמי" של בן זוגי בפניי בגלל הגלוטן בטח יצופו שוב, ובקיצור, אם אני לא אתנתק רגע מכאב הראש הזה שכל כך פגע בי אז, אז אולי אדיף שאישאר בבית בכלל...

אז אשאל כמה שאלות, בתקווה להיענות בכנות:
1. איך מרחיקים את התחושות של ניסיון העבר מאותה חוייה משפחתית טראומתית? יש אלו טיפים? אפילו משהו קטן, כי זה לא ממש נשכח מימני.
2. מה הייתם מביאים אתכם בצידנית פיקניק לסופ"ש כזה בצימר? (צריך לכסות ארוחות מחמישי-ערב עד שבת-צהריים)
3. צריך להזכיר שאמירים הוא ישוב צמחוני-טבעוני, ובצנעה כמובן, לא אהיה צמחוני באותו זמן אירוח, כי אני לא יכול (למרות שהייתי רוצה) להיות צמחוני. האם אני חוטא נוראות בהתנהגות צימרית זו?
4. האם למי מכם יש ניסיון טוב עם מסעדות מילוט ללא גלוטן באזור אמירים? אם יש גם כאלה שפתוחות בסופ"ש - זה בכלל יהיה מצוין.

תודות לעונים.
בוקר טוב אלון
25/08/14 07:23
115צפיות
הזדעזעתי בזמנו לקרוא את החוויה שלך ועדיין הזדעזעתי כרגע כשקראתי שוב.
לדעתי יש לך 2 אפשרויות כדי למנוע את אותן אמירות ואותו הלך רוח שיהפוך את מה שאמור להיות כייף לסיוט מעליב:
1. אתם לא חייבים לסע. אתם ילדים גדולים וההחלטה היא שלכם. אמנם זה בחינם אבל המחיר יקר מדי.
2. אם אתם מחליטים לסע בכל זאת, להגיע לנסיעה עם ראש שונה וחד משמעי. לחתוך בבשר החי. ברגע שתגיע תגובה או אמירה ראשונה מהסוג שתיארת לומר בגלוי ובאופן שלא משתמע לשתי פנים שזה עניין שלכם ולא של אף אחד אחר ואתם מבקשים לא לדבר על זה. ברור שתקבלו פרצופים פולניים אבל תוכלו להמנע מכוננות ספיגה של הערות מרגיזות ופוגעות משך שאר האירוח אם, לאחר שבקשתם פעם אחת, פשוט תסובבו את הגב ברגע שתגיע עוד הערה. בלי הסברים. בלי שכנועים. ובלי כעס גלוי לעין(: אומרים פעם אחת ואם מישהו לא הבין, לתת לו את הגב שלכם (אפשר עם או בלי חולצה).

לא הייתי מביאה משהו בשרי למקום שהוא בהכרזה ומתוך אידיאולוגיה נטול בשר. זה כמו להביא חלב לארוחה בשרית במקום כשר. זה נתון מראש ודבר שבעיני צריך לכבד. אני מקווה שיהיו כאן המלצות לגבי מסעדות בשריות טובות בסביבה שתוכל לנצל לטובתך.

הי אלון,
25/08/14 10:33
95צפיות
בכנות, אני ממש יכולה להבין את הקושי. זה מזכיר קושי שהיה לי עם חלק מהמשפחה. 
את התחושות של ניסיון העבר למיטב ניסיוני הכי טוב להעביר עם תחושות הפוכות שיכולות להיות רק עם מנסים שוב, מצד שני אם מנסים שוב ושוב הכל לא עובד זה מחזק את התחושות השליליות. 
אני באופן אישי הסברתי לחלק מהמשפחה שאני רגישה ממש לפירורים כך שאם משהו הוכן באיזור שהיו פירורים ומאוורר או רוח יכלה לגרום לפירורים להגיע לאוכל אני אסבול ולכן אני מעדיפה להמנע. מראש אני מבקשת שלא יכינו לי אוכל. אבל כן הייתי מציעה שאני אביא  קינוח לכולם או שהייתי נותנת רשימה של חברות או מוצרים סגורים ללא גלוטן שהם יכולים להביא ואם יביאו אותם אוכל להתכבד. 

לגבי מה הייתי מביאה, הייתי מביאה ממרחים, קרקרים/לחמים/פריכיות. ואוכל מבושל בצידנית. ובנוסף אני מביאה פלטה ותבניות חד פעמייות נסגרות לחמם את האוכל. 
אם אתם עוברים בדרך באיזור חיפה הייתי מציעה לשבת ב'מאפה גלוטן פרי' בקריית מוצקין. כך תוכלו לשבת כל המשפחה או שכל אחד יקנה מה שהוא רוצה ולפחות ארוחה משפחתית אחת יכולה להיות ללא חשש מצדך.  ואפשר גם לקנות ולחמם בסוף השבוע. 
היי אלון, אכן טראומה...
27/08/14 16:56
67צפיות
גם אני לכשעצמי מתמודדת עם בעיות הבנה מהצד השני, אך לא בנושא תכולת גלוטן במזון שמוגש לי אלא יותר מהכיוון של היחס לנושא. (אמירות חוזרות ונשנות בסגנון "ממש חבל שאסור לך לאכול מהמאפה הזה, זה ממש טעים".....)

זו אכן שאלה, כיצד להתרומם ולהחלים מחוויית עבר מזעזעת ולצעוד לעבר עתיד טוב יותר או לפחות לסטאטוס קוו של יחסים בריאים.
אפשרות אחת היא לנקוט בשיטה של לצמצם חיכוכים ע"י צמצום מגע, לצאת גם לטיול זוגי של שעה שעתיים, להגיד מראש שאתה מתנצל אבל תאלץ להשלים עבודה במהלך סוף השבוע ולברוח בצורה כזאת לחדר הפרטי (ספר, טלויזיה, אינטרנט).

עוד רעיון הוא להתעלם לחלוטין מנושא האוכל המשותף. אולי כמו אצל ילדים קטנים ברגע שזה לא מעניין את האח השני הם כבר לא רוצים את הצעצוע. אז להתעלם מההתנהגות שלהם לחלוטין ולאכול רק מאוכל שלך... אני מאמינה שהמשפחה צריכה לספק סביבה נעימה ובטוחה לצליאקי אבל לאור זה שזה לא הולך איתם והבריאות היא הדבר הכי חשוב אולי פשוט להפסיק לדבר על זה. אם שואלים למה אתה לא אוכל מזה או מההוא להגיד אני אסביר לך אח"כ ואם למישהו יהיה נעים לבוא אח"כ, אז להמציא שקר כלשהו... לא היה לי בא... יש לי קלקול קיבה אז אני נמנע מ(המאכל הנדון) עד שיעבור... לא רציתי שיתקלקל מה שהבאתי מהבית... פשוט תירוצים שיגרמו לנושא לא להיות במרכז העניינים.

מבחינת התארגנות פרקטית, אני חושבת שהייתי מתעניינת בצד השני, דרך בנם כמובן, מה מתכננים להביא לאכול? האם יביאו מהבית הכל או שיכינו במקום? כדי לקבל אינדיקציות על מה יהיה לאחרים וככה להביא גם לעצמך תחליפים. ניתן גם להודיע שגם אתם מביאים מהבית, למשל אם כל אחד מביא פשטידה תביאו גם 2-3 סוגים ואתה תאכל רק ממה שהבאת (ובנינו, מי מאיתנו לא נהג כך בארוחה כלשהי?). חשוב לזכור לקחת לעצמך צלחת ענקית ראשון (או לבקש מעפרי שיעמיס צלחת עבורך בדיסקרטיות...).
להביא לחדר פינוקים ממש שווים בגזרת הקינוחים וכל מה שמפנק אותך.

לגבי בשר אני מניחה שהייתי מביאה קציצות ואוכלת רק בכלים חד"פ או בכלים מהבית בתוך החדר עצמו.... לא נראה לי שזה יכול לגרום לבעיה... אגב אם יש מיקרו אפשר להביא הכל בערך.

דברים שהייתי מביאה שטעים גם קר:
קופסא עם סלט תפוחי אדמה (נקרא גם סלט מיונז), ו/או סלטים מבושלים אחרים שאתה אוהב (הכוללים גם פחמימות)
קופסא עם שניצלים/קציצות מטוגנות שטעים גם קר
ממה שאני זוכרת אתה לא ממש אוהב ירקות אבל אם אני טועה אז גם ירקות
חטיפים שבד"כ לא קונים כי יקר או מיותר... או אופה עוגה אחת או שתיים...
פריכיות או לחם בר אל שמחזיק מעולה בלי צורך בחימום או קירור
ואם יש מיקרו אז קופסאות כמספר הארוחות המתוכנן ובהן כל מה שאתה אוהב.

מקווה שעזרתי ולו במעט, ומחכה לעדכונים חיוביים על הנופש
אם הם מבקשים במפורש שלא להכין בשר בצימרים
28/08/14 03:29
63צפיות
נראה לי לא במקום שתביא לשם בשר, בצנעה או שלא בצנעה.
בדיוק כמו שאתה רוצה שיכבדו את המגבלות שלך, אתה צריך לכבד את המגבלות של אחרים - גם אם הן מבחירה.

מצד שני, יש הרבה מאכלים מאוד טעימים שאפשר לקחת שהם ללא גלוטן וצמחוניים. למשל, אתה יכול לקחת איתך מנה גדולה של מג'דרה טעימה ומשביעה. אתה יכול להביא פסטה נטולת גלוטן עם רוטב עשיר ומשובח. אתה יכול להכין לך לזניה או פשטידה צמחונית ולהביא איתך. וכמובן תביא איתך את העוגה הכי שווה ואיכותית ללא גלוטן שאתה יכול למצוא. שכשתחליט לא לאכול את העוגה שהיא הכינה, במקום להתבאס, תשמח שיש לך משהו הרבה יותר שווה.
ארועים
28/08/14 09:01
56צפיות
המצב שלך מורכב - וקשה לייעץ כי יש כל כך הרבה גורמים שמשפיעים על איך לנהוג.... מה שאני הייתי עושה, הייתי מתקשרת יום קודם לחמותי ולגיסתי ואומרת שהמצב הוא כזה וכזה ולכן אני מתכוונת לעשות ככה וככה ושאני רוצה שהדברים יהיו בברורים ומובנים מראש כדי למנוע מצבים לא נוחים בסופ"ש שברור שמטרותיו הן הנאה ויחסים טובים. רוב הסיכויים שהייתי מבקשת מבן זוגי לעשות את השיחה הזו - אבל זה תלוי באישיות שלכם ובמערכת היחסים ביניכם והמשפחה המורחבת....
לחמותי הייתי מסבירה שבעקבות העובדה שלאחרונה סבלתי במספר מקרים שונים מזיהום משני - אני מתכוונת להקפיד מאוד ומלבד מסעדה X שאני יודעת מניסיון העבר שהיא מתאימה לי ומלבד אוכל שאני מביאה - אני לא אוכלת דברים של אחרים.

יש מסעדה אחת של בשר בחוות בת יער, היא קרובה יותר לצפת - אבל זה מבחינתי נחשב באזור - נדמה לי שבעבר קראתי איפשהו שהם מתאימים לצליאקים - אבל אני לא בטוחה. תתקשר לברר. בצימר עצמו אין מודעות לצליאק? הייתי מצפה שתיהיה - אבל אולי אני נאיבית מדיי.

מלבד העיניינים מסביב - נשמע לי חלומי סופשבוע בצימר בגליל - תהנו!!!!!
היה בסדר.
30/08/14 17:31
31צפיות
בעיקר כי המגע היה מצומצם: אכלנו ארוחות בוקר בנפרד, במטבחון שלנו ולא במטבח המשותף עם כולם. ככה.
היתה ארוחת צהריים אחת שבה למעשה קמנו ועזבנו, די בהפגנתיות, לאכול במסעדה באזור במקום עם המשפחה (כי קנו כל כך קצת, עד שלא נשאר לנו מה לאכול, כי לא חיכו לנו, וכמובן כי נגבו עם פיתות כל פיסה אפשרית שם ועוד). הדבר חידד קצת יותר להרגשתנו את הרגישות לצליאק, ותכלס היה די בסדר בסוף (שיחה כנה עם חמותי).

בהקשר זה, ממליץ מאוד על המסעדה "אבו ראמי", בכפר ראמה. אכלתי חומוס חם ואוורירי מאוד עם גרגרים חמים עליו, צ'יפס מוגש היישר מהטיגון מתקתק וחתוך ביתית, קבבים פחוסים ומאזטים מסורתיים ליד. אפילו לא היה צורך בפיתה או לחם.

ולגבי הצמחונות - לא הבאתי מאכלי בשר למקום שבו התארחנו.

המסקנה שלי היא שגם אחרי שמונה שנים של היכרות עם משפחת בן זוגי, עדיין יש כאלה שנוח להם לדעת ככה ולדעת אחרת לגבי צליאק. אסור להרפות לרגע, ולא להפסיק להסביר, ולהסביר יותר ואולי אפילו לעשות סצינה קטנה פה ושם. בסוף זה משתלם.
צליאקים מטיילים בחו"ל...שואלים ומספרים חויות|
24/08/14 23:16
73צפיות
זה המקום לשאול לגבי יעדים בחו"ל וההתאמה שלהם לצליאקים ולשתף בחוויות שלכם במקומות בהם בקרתם
כאן תוכלו לעזור ולהעזר
בוקר טוב. מזמן לא כתבתי כאן.רשמים משווייץ.
17/08/14 06:32
489צפיות
לנו בציריך ויצאנו משם לטיולים.אז ככה: אנחנו מצאנו מעט מקומות ללא גלוטן. היה רק סופר אחד של רשת קו-אופ,קרוב למלון שלנו ולתחנת הרכבת המרכזית שמצאנו בו לחמים של ד״ר שר.יש רשת סופרים גדולה מאוד שנקראת מיגרוס ובשני סניפים שלה,לא מצאנו ללא גלוטן,למרות שבאינטרנט היה כתוב שיש מבחר די גדול של לחמים ללא גלוטן. כנראה היינו בסניפים הלא נכונים.במלון שהיינו בו,הביאו לצליאקי לחמניות ללא גלוטן.מומלץ להודיע מראש על הצורך בלחם ללא גלוטן.המלון,סנט ג׳וזף  מאוד חביב וממוקם טוב.מומלץ.במסעדות כששאלנו על הגלוטן,המון פעמים לא הבינו מה אנחנו רוצים מהם,כי העובדים לא מדברים אנגלית.לכן אני ממליצה לודא טוב טוב שמבינים אתכם וכמובן להעזר בכרטיס מסעדות.מסעדות בציריך  שאפשר למצוא אוכל ללא גלוטן והיינו בהן:מסעדת holy cow ומסעדת פוזיטנו. פוזיטנו זו מסעדה איטלקית שיש בה פיצה ופסטה ללא גלוטן,אבל צריך לבדוק טוב טוב את החשבון.הזמנו שתי צלחות ריקות כי חלקנו מנות וחייבו אותנו ב6 פרנקים על כך.  ולסיום הפתעה חיובית: כשעלינו להר הפילטיס, בתחנה השנייה ברכבל יש מסעדה ושם מצאתי רושטי,שזה לטקעס שוויצרי,ללא גלוטן.היו שם גם הרבה סלטים אז אפשר לאכול גם שם.לסיכום:ציריך זה לא לונדון או דבלין מחינת גלוטן, אך אפשר להסתדר.כמובן שכדאי להצטייד בדברים מתאימים מהבית.
תודה רבה על ההארותאני בטוחה שהן ישמשו חברים נוספים
17/08/14 07:57
30צפיות
איך היה הטיול עצמו?
מקווה שנהניתם
וטוב לראות אותך כאן(:
הטיול עצמו היה נהדר וכיפי.שווייץ מהממת.
17/08/14 08:34
52צפיות
תפסנו גם מזג אוויר נעים ונח.נסענו למפלי הריין ולוצרן.מומלץ ביותר.
º
כייף לשמוע(:
17/08/14 14:25
11צפיות
המלצה בהלסינקי
17/08/14 20:59
100צפיות
הערב הסתובבתי עם קולגות שלי ברחבי הלסינקי וגווענו מרעב.
ראינו מסעדה איטלקית בשם לה פמיליה והחלטנו שנבדוק מה ואם אנחנו יכולים לאכול שם (1 עם צליאק, 1 צמחוני ו-1 אומניבורית).
באופן לא ממש מפתיע (אותי לפחות), כבר בתפריט שמפורסם בכניסה למסעדה ניתן לזהות את המנות ללא גלוטן ע"י האות G המתנוססת לצידן.

אז מה אכלתי? ככה:
מנה ראשונה: חלקתי עם האומניבורית אסקרגו בחמאה ומרק פטריות שפשוט היה מעולה.
למנה עיקרית: דג לבן מוגש על מצע של ריזוטו עם תרד ואספרגוס
לקינוח: מרנג עם פירות יער וסורבה פירות יער

בקיצור, היה מאוד טעים, אוירה נחמדה וזה גם ממש במרכז העיר.

La Famiglia
Keskuskatu 3, 00100 Helsinki, Finland
º
נפלאכייף כשמסומן בבירור ובנוסף...טעים(:תודה
18/08/14 08:09
19צפיות
פורגס ללא גלוטן
12/08/14 23:26
173צפיות
ביקשתי לקבל חנויות בבורגס בולגריה ללא גלוטן
צר לי, אני לא מהמטיילים מחוץ לארצנו הקטנטונת-אין לי מושג
15/08/14 07:29
52צפיות
כנראה שגם לשאר משתתפי הפורום לא ידוע המידע שבקשת(:
נשמח לקבל עדכון בנושא כשתחזור
חוויות מאגם גארדה-נשלח בשם אן888
19/08/14 15:15
225צפיות
התבקשתי להעלות את הפירוט הבא לפורום מאחר ואן אינה מצליחה משום מה להגיב בפורום בימים האחרונים.

חוויות מאגם גארדה 
אחרי שבוע בצפון איטליה משתפת בחוויות שם. נסענו עם דפי המלצות של חברי הפורום-עזר מאוד מאוד המלצות מצויינות-אז תודה לכל הממליצים והמשתפים. 
ראשית המודעות מאוד מאוד גבוהה בכל מסעדה,גלידריה וחנות.מבינים במה מדובר-לא היה לי צורך אפילו בכרטיס שהוצאתי באיטלקית פשוט להגיד:"סנסה גלוטנה" וישר מבינים על מה מדובר. 
הגלידה מעולה ברוב הגלידריות יש גלידות נטולות גלוטן הם מחליפים כפות לכפות חדשות היתה חוויה. 
במנרבה דל גארדה ישנה חנות של שר עם המון המון מוצרים (בצקים,טילונים,עוגיות,קמחים שונים,פסטות,קפואים ועוד המון המון)-Alergo- Senza Glutine-Via Trevisago 87.לקחתי המון מוצרים,המוכר המקסים שהיה שם בדק כל מוצר מכיוון שהתברכתי באלרגיה לאגוזים-ומכל המוצרים נותרתי עם 2 מוצרים ואכזבה גדולה.ראיתי שם אזרחים איטלקיים שקונים בחנות ולא משלמים-המוכר הסביר לנו שבאיטליה למי שיש צליאק יש קצובה של כ-100 יורו (לגבר מעט יותר) והוא קונה איתם בכל מקום באמצעות כרטיס מיוחד-איזה כייף הלוואי אצלנו.המחירים בחנות היו מאוד זולים יחסית למחירים בארץ כך שכוח הקנייה של 100 יורו הוא גדול מאוד. 
עוד מסעדה מעולה 95 אחוז מהתפריט עם אפשרות ללא גלוטן,מלצרם שמבינים עניין BELLA VISTA-LUNGOLAGO MAZZINI 1בפסקריה.היה תענוג גדול,אוכל טעים מגוון עצום ובעיקר התחושה שמבינים בדיוק במה מדובר. 
ועוד מסעדה שהיינו בה -מסעדה יפיפיה ,מקום מדהים ומיוחד -Ristorante la Berlera-Loc. Ceole n., 8/B, 38066 Riva del Garda Trento. כמעט כל התפריט,למעט 2 מנות,אפשרי ללא גלוטן,ריבות ביתיות ללא גלוטן,עוגיות נפלאות שמכינה בעלת המקום ללא גלוטן -בקיצור היה שם כייף גדול וטעים מאוד. 
בכל בית מרקחת יש מחלקה ללא גלוטן עם מגוון מוצרים ושוב גם שם ראיתי את היטלקים קונים באמצעות כרטיס נטען מהמדינה. 
בכל סניף של מקדונלד יש ארוחה ללא גלוטן-כולל צ'יפס ולחמניה טעימה מאוד. 
בקיצור היה כייף גדול,מאוד מאוד ממליצה-איטליה עד כה מתגלה כגן עדן לצליאקים,הרבה מודעות והבנה. 
ושוב תודה לכל חברי הפורום שמשתפים ושבזכותם הנסיעות הללו הפכו לחוויה טעימה ובטוחה. 
אן 
º
סוף סוף מדינה לדוגמא
19/08/14 22:05
47צפיות
º
תודה, חלום חיי :)
20/08/14 10:32
41צפיות
º
כשרות וללא גלוטן בצפון איטליה אפשרי או שיותר מדי לבקש?
22/08/14 17:11
27צפיות
מעלה נשכחות :)
27/08/14 08:02
21צפיות
היינו בברלה לפני חודשיים... נראה כמו נצח. מסעדה מעולה וקסומה
צליאק בסלובקיה
הודעה זו מכילה תמונות
23/08/14 23:05
246צפיות
שלום,אני קוראת וותיקה בפורום אבל כותבת קצת פחות וכל פעם בשם משתמש חדש כי שוכחת את הקודם. נמצאת כרגע בטיול בסלובקיה. חיפשתי הרבה באינטרנט והבנתי שבאזור הרי הטטרה לא אמצא פיתרון לבני משפחתי הצליאקים ובהתאם נערכנו ולקחתי הרבה דברים יחסית מהארץ. ובכל זאת לא התייאשנו ושמחה לספר שיש כאן גם אוכל לצליאקים, אמנם מעט ויקר , אבל מאד שימח אותנו!בעיר פופראד שלמרגלות הרי הטטרה הגבוהים מצאנו לחם, עוגיות ונקניק ללא גלוטן ברשת הסופרמרקט הגדולה Tesco. בעיר Ruzomberok שבהרי הטטרה הנמוכים התיישבנו במקרה בפיצרייה עם מודעות ורישום ברור לכל סוגי האלרגנים, כולל גלוטן כמובן. יש להם הרבה מנות ללא גלוטן כולל פיצה וקינוחים. שם הפיצריה קמינו והיא נמצאת ברחוב Cutkovska 1. אנסה לצרף הפרטים גם בתמונה. הפיצה והריזוטו שאכלנו שם היו מצויינים. במידה ואמצא מקומות נוספים- אמשיך לדווח.
º
איזה יופי.טוב לדעת.
24/08/14 06:37
14צפיות
º
תודה על המידע השימושיהמשך הנאה בטיול
24/08/14 06:43
17צפיות
מוצרים ללא גלוטן באנגליה - גם לשומרי כשרות
24/08/14 11:18
95צפיות

הי לכולם
חזרנו עכשיו מביקור ארוך בלונדון עם הצליאקית שלנו. בגלל שלא ידענו למה לצפות מבחינת מצאי של מזון ובגלל החשש מזיהום משני במוצרים שאנו לא מכירים, הבאנו כמעט את כל המצרכים מהבית. שמחנו לגלות שזה היה מיותר. מלבד מה שכתבו כאן בעבר:
במרקס אנד ספנסר יש מדפים שלמים של לחמים, מאפים, עוגות ועוגיות נהדרות ללא גלוטן. ממש טעים, גם לילדים וגם למבוגרים. מומלצות במיוחד עוגיות ה- Caramel Crispie Mini Bites הנהדרות שהפילו את כולנו...
ב- Golders Green Road יש סופר גדול שנקרא Kosher Kingdom ובו מחלקה שלמה ומאד מכובדת של מוצרים ללא גלוטן - קמחים, פסטות, פיצות, עוגיות, קורנפלקסים ודגני בוקר מכל הסוגים והצבעים ועוד ועוד - לא מבייש אף סופר או חנות אורגנית בארץ! בנוסף, יש שם המון מוצרים תוצרת הארץ (שימורים, מוצרי חלב, וכו') כך שניתן להרכיב תפריט שלם ללא חשש מזיהום משני במוצרים בלתי מוכרים.
נסיעה טובה!
תודה רבהpoiulli
24/08/14 18:56
38צפיות
רשמתי בפני.
יש לי נציגות בלונדון וכבר קבלתי דיווח לגבי המצאי נטול הגלוטן
שייט
25/08/14 09:28
63צפיות
אנחנו רוצים לבדוק לגבי הפלגה עם הילדים (אחת מהן צליאקית) בחברת "מנו ספנות" (או חברה אחרת, אם יש למישהו המלצות) לחופשת הפסח (כן, אני יודעת שזה עוד רחוק ).
האם מישהו היה ויכול לשתף בחוויות לעניין היערכות לגבי אוכל ללא גלוטן (שמתאים לילדים)?
תודה
שייט
25/08/14 10:41
56צפיות
היינו הקיץ בהפלגה עם מנו ספנות ללרנקה ורודוס ולצערי חוץ מלחם וקורנפלקס לא היה שום דבר ללא גלוטן.
לגבי ארוחת צהריים וערב דיברנו עם מנהל החדר האוכל וכל ארוחה דאגו להכין עבור בתי הציליאקית סטייק פרגית,סטייק סלמון או סטייק בקר עם ירקות או ציפס ללא גלוטן(על פי בחירתה).חשוב לדבר איתו בתיחלת הפלגה .
לגבי קינוחים חוץ מפירות לא היה כלום ופעמיים הכינו עוגה גבינה ללא סוכר וללא גלוטן.
מקוו שעזרתי
º
תודה
25/08/14 10:49
14צפיות
הרשמים שלנו מאוסטריה
25/08/14 11:43
69צפיות
טיילנו באוסטריה, בטירול בזלצבורגלנד ובסביבה. אוסטריה יפה ומהממת  וונהננו מאד.
כמו שאמרה ליגילי  (ותודה על המידע ששלחה לי לפני שנסענו ) לא הכי קל להסתדר במסעדות. גם קושי של שפה וגם העניין לא הכי מוכר להם. במקומות שידעו אנגלית היה יותר קל אבל לא יותר מבחר  :))
קשה במיוחד  לצליאקית צמחונית שלא אוהבת ירקות מבושלים (צליאקית ג'וניור שלנו) , כך שאכלנו במסעדות המון צ'יפס.  ולא, לא שאלתי אם הם מטגנים בנפרד. העדפתי לא לדעת :)  אחרת היינו נשארים עם חביתות וסלט  (הסלטים כמו באירופה, במקרה הטוב עגבניה מלפפון וחסה, במקרה הפחות טוב מן כרוב משומר אבל לא מוחמץ, תירס מקופסא חסה וחצי עגבניה.. לא להיט).
לעומת זאת בסופרים מצאנו מגוון משמח מאד של מוצרים. צריך לבחור סופר גדול ודוקא יש המון כאלה לאורך הדרכים.
המון מוצרים של שר שלא היכרנו וכן מוצרים שנארזים תחת המותג freefrom . המוזלי היה להיט וחבל שלא הספקנו לקנות ממנו הרבה הביתה . קרקרים מעולים (בעיני) של "wasa" שעשויים מתערובת של קמח אורז, קמח תירס ועוד , עם מרקם גס ומחוספס וטעם "מלא". , קרקרים מעולים בעיני הג'וניורית ובני הבית שאינם צליאקים (מתירס).
אם אתם  לנים בדירות ומכינים לעצמכם אוכל לא הייתי מביאה איתי כלום!! יש הכל  בסופר. חפשו בעיקר את רשתות bila , spar ן dm  כשהאחרון הוא מן סופרפארם כזה אבל עם המון מוצרים ללא גלוטן כולל מבחר לחמים, תחתיות לפיצה ומוזלי וחטיפיםלמינהם.
 את קופסת הברנפלקס שסחבנו איתנו החזרנו כמות שהיא הביתה!!
דוקא בגזרת החטיפים (תפוצ'יפס וכו') הופתעתי לגלות שרובם מכילים גלוטן. הצלחנו בעמל לא קטן למצוא כמה חטיפים עם הכיתוב הנכסף gluten frei. על הנקניקים נקניקיות  והבשר באריזות לעומת זאת הכיתוב היה מאד נפוץ. לך תבין... אותו דבר גם עם השוקולד.
לחמים בד"כ לא היה מבחר גדול אבל אפשר היה למצוא בקלות לחם של שר  (בעיקר את הלחם הלבן היבשושי והפחות מוצלח שלהם לטעמי) וג'בטות של שר .
בבתי המלון לעומת זאת , שהודענו  להם מראש על הצליאק , הכינו לנו מנות כמעט כבקשתינו (צריך להזמין בבוקר לארוחת ערב ), כך שהצמחונית קיבלה פסטה ללא גלוטן.
לקרניבורים כמובן יותר קל. תמיד אפשר להזמין סטיק בלי רוטב :)
בגזרת הקינוחים אכלנו כמעט רק גלידה, וגם פה למרות שכל הארוחה שיגענו למלצרית את השכל לגבי גלוטן הגלידה הגיעה עם ופל תקוע בקצפת .
אחרי שלושה ימים באותו מלון הם כבר הפנימו והזמינו את הבנות להרכיב לעצמן את מנת הגלידה כולל ופינקו את הצליאקית  סוכריות גומי ללא גלוטן של חברת Haribu"  "
והמלצה -
אם אתם באיזור  וולפגנגסי , ומחשק לכם להתפנק, חפשו את מלון פרבורג . הם מכירים היטב את נושא הגלוטן ואת רב המנות אפשר להזמין ללא גלוטן + קייזר שמרן  (שלא הספקתי לנסות) וועוגה ללא גלוטן ועוד הפתעות.
לא הייתי נוסעת במיוחד לשם , אבל אם אתם באיזור ויש לכם זמן אז המקום מקסים וגם די טעים.
בכלל באופן כללי המטבח האוסטרי הוא לא פסגת הקולינריא בעיני, כך שחוץ מהעוגות היפות שלהם, שאין לי מושג אם הם גם טעימות, אני לא מרגישה שהפסדתי הרבה.

לגבי אוסטריה - שוויץ, ברצלונה וארה"ב גם....
25/08/14 13:28
85צפיות

ההתרשמות שלנו מאוסטריהשונה לגמרי. אחת המדינות הכי ידידותיות לצליאק שפגשנו.
בכל מקום מצאנו פתרון (ובהחלט חקרנו את מקור הצ'יפס או כל מאכל אחר)
יש לי בלוג שקצת הזנחתי בלמטייל שמתעד את הטיולים שלנו - מקווה שהלינק יוצא בסדר - ושם יש פרטים יותר מדויקים.
הדירוג שלנו:
ברצלונה מקום ראשון
אוסטריה שני
ארה"ב שלישי (טוב... גם כי האוכל ש לא טעים באופן כללי....)
רביעי שוויץ והולנד...
3927
שוויץ
25/08/14 16:42
54צפיות
ניסיון שני להעלות הודעה בתקווה שלא יימחק שוב באמצע...
חזרתי בסוף השבוע משוויץ. למרות ששיטוט ראשוני באינטרנט לא היה מבטיח במיוחד, שוויץ התגלתה כמקום שיחסית מבין עניין וידידותי.
בג'נבה, התארחנו במלון  WARWIK  שנמצא ממש מול תחנת הרכבת המרכזית של ג'נבה. 10 דקות נסיעה ברכבת מנמל התעופה וחמש דקות הליכה מהאגם והמזרקה המפורסמת. במלון ארוחת בוקר קונטיננטלית. יש לחמניות בלי גלוטן, ריבות ויוגורטים בלי גלוטן.
מסעדה מומלצת היא מסעדה בשם מולינו (mollino) ממש במרכז ליד האגם. איבדתי את הכתובת אבל זה ממש לא רחוק מהרחוב הראשי ליד הבניין של לואי ויטון. יש פסטות בלי גלוטן וריזוטו והם מבינים עניין.
בסופר שצמוד למלון (מיגרוס) יש לחמים בלי גלוטן (ודי בטוח שיש עוד מוצרים אבל לא בדקתי) ובהמשך הרחוב יש כלבו גדול בשם מנור (MANOR) ובו המון מוצרים כולל פסטה ברילה בלי גלוטן ומוצרי שר.
לא כל מקום ידידותי אבל תמיד אפשר לשבת במסעדה שוויצרית ולאכול רושטי (מאכל שוויצרי מתפוחי אדמה וגבינה).
באלפים ישנו בעיירה המדהימה סאס פה. במלון (SASSER HOF) חצי פנסיון. בארוחות קיבלתי תמיד לחם בלי גלוטן. בבוקר יש גבינות, נקניקים, ריבות ויוגורטים בלי גלוטן. בערב ארוחת שף שתמיד התאים לי את כל הארוחה כך שהיא תהיה נטול גלוטן. מאוד מומלץ.
הפתעת העונה היתה המסעדות באלפים. תמיד ידעו מה זה גלוטן והתאימו לי מנות ובאחת המסעדות (מתנצלת אבל לא זוכרת את שמה אבל היא ממוקמת ביציאה מתחנת הרכבל העליונה של הרכבל הכתום מסאס פה) יש מנה בלי גלוטן ולחם ביתי בלי גלוטן.
בקו אופ יש לחם בלי גלוטן, צ'יפס, גבינות, נקניקים ואין בעיה להסתדר.
בקיצור שוויץ מומלצת בחום ואין שום בעיה להסתדר בה.
º
נשמע יופי דנה נראה שאפשר להסתדר מצויין
29/08/14 08:41
5צפיות
אמסטרדם ללא גלוטן - יש דבר כזה!
29/08/14 17:21
15צפיות
נסענו עם הצליאקי הקטן (3 וקצת) ל-10 ימים אצל סבא שעבר לעבוד באמסטרדם. הכינותי מראש קובץ ארוך למדי עם מסעדות, מאפיות וכולי, לכל מקרה שלא נצטרך. רציתי גם לסמן הכל על מפה אבל לא הספקתי- מצ"ב הקובץ, שהורכב בחלקו ממידע שמצאתי כאן בפורום, אבל בעיקר ממה שמצאתי בבלוג של בחורה עם צליאק שמתגוררת באמסטרדם.

בפועל רוב הארוחות נאכלו בבית של סבא - תכל'ס, הכי נוח כשיש צליאקי קטן שהוא גם לא הכי סבלני במסעדות. בחוץ בעיקר נשנשנו. כמו כן פקדתי בערך את כל הסניפים של אלברט היין בעיר כדי לבדוק אילו מוצרי נ"ג יש שם... הקטע ברשת הסופרים הזו הוא שמלבד שטח המדף (המצומצם) שמוקדש למוצרי נ"ג, במותג הפרטי שלהם יש גם מוצרים נטולים עם לוגו מתאים (סימון בלי חיטה) אבל צריך לחפש אותם בין המוצרים הרגילים בסופר. אפשר גם פשוט לשאול את העובדים, רובם אדיבים מאוד.
בכלל כדאי לשאול, גם במקום שמגיעים אליו בלי תכנון מראש. ואם מתכננים ללכת למקום מסוים - חשוב מאוד לוודא שהוא עדיין קיים ועדיין מגיש אוכל מתאים.

בדרך לאמסטרדם נאלצנו לישון לילה בפרנקפורט בגלל טיסה שהתעכבה. לנו במלון nH ושמחנו מאוד לגלות שבארוחת הבוקר יש מספר פריטים ללא גלוטן. אני מקווה שזה כך בכל הרשת הגדולה הזו.
צליאקים מבלים בארצנו הקטנטונת
57תגובות
24/08/14 23:01
296צפיות
אתם מוזמנים לרכז כאן המלצות או דיס המלצות על מסעדות ומקומות אירוח בהם בקרתם ועליהם יש לכם מה לומר לכולנו(:

(המשך...)
אתם מוזמנים לרכז כאן המלצות או דיס המלצות על מסעדות ומקומות אירוח בהם בקרתם ועליהם יש לכם מה לומר לכולנו(:
חדשה.
24/08/14 17:00
90צפיות
הי, אני אמא של שירי, אובחנה לא מזמן כצליאקית.
אשמח לקבל עצות, תמיכה,מתכונים..
ומודה מראש על כל מה שאקבל. :)

ברוכה הבאה
24/08/14 17:34
49צפיות
תרגישי בבית...
בתור התחלה ממליצה לקרוא קצת בפורום, במיוחד את

אני לא יודעת בת כמה שירי אבל יש כאן דוגמאות למכתבים לגננת/מורה:

כמו כן ממליצה להירשם לעמותה ולקבל גישה למדריך המזון (גישה דרך אפליקציה לטלפון החכם)

רק בריאות :)
היי פיסאופקייק וברוכה הבאה לפורום צליאק
24/08/14 18:32
36צפיות
בת כמה שירי?
באיזה איזור אתם גרים?
יש כאן הורים לילדים במגוון גילאים כך שתוכלי לקבל תמיכה ספציפית לגבי גן/בית ספר/ בני נוער וכו'(:

כמו ליטל, אני ממליצה מאוד להרשם כחברים בעמותת הצליאק .
תוכלי לקבל גישה למדריך המקוון למוצרים מזון, תרופותהגיינה נטולי גלוטן _רק כאלה שהחברות המייצרות נתנו אישור לעמותה על היותם נטולי גלוטן). וכמובן להשתמש בקו החם והתומך שמאוייש על ידי מתנדבי העמותה.

מתכונים:
למעלה, מצד ימין של דף זה, ישנה קובית 'כלים ומידע'. הכנסי אליה ומשם לקטגוריית 'מאמרים'. שם תמצאי אוצר שלם של מתכונים מומלצים על ידי חברי הפורום שמחולקים על פי קטגוריות שונות.

מעבר לזה את מוזמנת לשאול כל שאלה שעולה על דעתך בקשר להתארגנות הבית סביב הצליאק, גן/בי"ס, טיולים, חופשות כל מה שתזדקקי לו.
זה המקום לכל השאלות(:
בהצלחה גדולה לשירי ולכולכם
ד.א. האם כל בני המשפחה מדרגה ראשונה עברו בדיקות דם לצליאק לאחר האבחון של שירי?

הי
25/08/14 23:03
29צפיות
אנחנו מאיזור הצפון.
אצל שירי הצליאק בא לידי ביטוי רק בכרס, ברוך ה',לא כאבים, לא שלשול וכד'.. ודווקא בגלל זה אני חוששת יותר, כי אין לי שום סממן חיצוני במידה והיא באה במגע עם גלוטן בטעות.
אני נבדקתי והקטנה גם, אצלי שלילי, התוצאות של הקטנה לא הגיעו עדיין ורק אבא'לה עוד לא נבדק..
תודה רבה על קבלת הפנים  
הי
25/08/14 22:56
32צפיות
ממתינים לתוצאות הביופסיה ואז נירשם לעמותה.
בבדיקה הרופאה ראתה במפורש סימנים לצליאק,אז היא המליצה כבר עכשיו להתחיל כלכלה ללא גלוטן.
שירי בת 6, עולה לכיתה א..
בירור לגבי גלוטן במוצרים
24/08/14 13:17
82צפיות
שלום לכל חברי הפורום,
אשמח לברר איזה מהמוצרים הבאים של חברת מאמא עוף מתאימים לצליאקים: פילה עוף אמיתי בתיבול על האש
                                                                                                             חזה עוף אמיתי בתיבול גריל
                                                                                                             שישליק עוף אמיתי
                                                                                                             שוארמה פרגיות אמיתית
                                                                                                              קציצות עוף ועשבי תיבול
                                                                                                              קציצות עוף והודו
                                                                                                               קציצות עוף וירקות
תודה רבה
רבקה 
היי מקל גשם וברוכה הבאה לפורום צליאק
24/08/14 18:23
42צפיות
ככל הידוע לי אין למאמא עוף מוצרים נטולי גלוטן.

תקציב
24/08/14 16:36
82צפיות
שלום רב,
האם מישהו יודע מה הן הזכויות של צליאקיות שעושות שירות לאומי במסגרת שאינה יכולה לספק להם ארוחת צהריים בשרית ללא גלוטן?
מה גובה  תוספת השכר לרכישת מוצרים ללא גלוטן?
אודה לתגובתכם
רבקה
מצטערת, לא ידוע לי. את יכולה לפנות לעמותה ולבדוק את הנושא
24/08/14 18:58
32צפיות
יתכן ושם ידעו את התשובה לשאלתך.
נפתח פורום הורים לילדים מיוחדים|*|
24/08/14 13:06
14צפיות
|חיבוק|פתחנו בשבילכם את פורום הורים לילדים מיוחדים בו תוכלו לשתף בחוויה של ההורות לילדים המיוחדים שלכם, ולתמוך בהורים החדשים בתחילת דרכם.
אתם מוזמנים לשתף ברגשותיכם העמוקים, לפרוק ולחלוק בהתמודדות שלכם ההורים, עם גידול ילדים מיוחדים.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
חדשה בעמותה
24/08/14 10:36
105צפיות
הי לכולם,
יש לי כמה שאלות:
1. האם אפשר לעשות קידוש עם החלה וניתן לברך עליה 'המוציא'?
2. ביקרתי באתר ברשימת תוספי המזון ובכמה מן החברות רשום תאריך בסוגריים לדוגמא (2009), מה זה אומר? מותר לרכוש או לא לקחת סיכון?
3. מהי הדרך היעילה ביותר לעבוד עם המדריך המקוון כי די הלכתי איתו לאיבוד?
המון תודה,
שרונה
שלום שרונה
24/08/14 10:57
76צפיות
1. אני לא מתמצאת בהלכות קידוש חלה - אבל לאיזו חלה את מתכוונת? כי עד כמה שאני יודעת זה תלוי מאיזה קמחים החלה נאפית. בעיקרון אם השאלה היא על חולי צליאק וחלה רגילה מקמח חיטה - אז בתזונה ללא גלוטן לא אוכלים חלות רגילות מקמח חיטה.

2. עד כמה שאני יודעת השנה המצויינת בסוגריים - הוא המועד שבו התקבל העדכון לגבי המוצר. ומה עושים עם זה - היא בחירה אישית של כל אחד, יש המקפידים מאוד ולא יסתמכו על מידע משנת 2009 לדוגמא - ויש שיגידו - אם היה משתנה היו מעדכנים את העמותה - והעמותה היתה מעדכנת את רשימותיה.....

3. הדרך היעילה ביותר לשימוש במדריך היא באמצעות אפליקציה על מכשיר נייד (לפחות מבחינתי) וגם שם - לקח לי הרבה זמן להתרגל. ולא תמיד זה נוח לי - אבל בהחלט עדיף מכלום!!!

בהצלחה
תודה על התשובה המהירה
24/08/14 11:10
52צפיות
אני מתכוונת לחלות של גרין לייט וכיו"ב. 
הבנתי... אם אפשר עוד שאלה - לגבי תרופות - אם אני לא יודעת את שם החברה  ואין את התרופה כגון אופטלגין,איך אני בודקת?
שלום שרונה
24/08/14 15:45
44צפיות
אפשר לברר איזו חברה/ות מייצרת/ות תרופה מסוימת ולבדוק במדריך חברה-חברה.
במידה ומשהו לא מופיע במדריך, אפשר לשאול כאן בפורום - אולי מישהו מחברי הפורום עשה בירור מול היצרן ויודע.
כמו כן, ניתן לפנות ישירות ליצרן.
על גבי כל תרופה כתוב מי היצרן או היבואן. אם את לא מזהה
24/08/14 18:50
26צפיות
מייד, חפשי בחלק האחורי התחתון של הקופסה. שם יהיה כתוב שם היבואן/היצרן.
התרופות באתר העמותה מופיעות תחת אחד מהשמות האלה לכן על פי אחד משניהם עלייך לחפש.
להקיש בחלונית את שם החברה או היבואן ואז נפתחת רשימה של מוצרי אותה חברה.
אם יש מוצר שמכיל גלוטן, בד"כ הוא יסומן בבירור.

לגבי אופטלגין-אני לא משתמשת בד"כ במשככי כאבים (לשמחתי(:) ולכן אין לי תשובה ברורה בשבילך אבל על פי מה שראיתי ברשת-על הקופסה כתוב שהוא מוצר של טבע.
חפשי במדריך העמותה תחת השם הזה, אני מניחה שחברה בסדר גודל כזה נתנה התחייבות  לגבי מוצריה.

אני לא מבינה בענייני קידוש, אבל למיטב הבנתי
24/08/14 16:02
42צפיות
הברכה על מוצרי מאפה נטולי גלוטן היא בד"כ "שהכל".
ברכת "המוציא" על מאפים נטולי גלוטן מברכים על מאפים שעשויים משיבולת שועל נ"ג.
בכל מקרה, אני מניחה שעוד מעט יכנסו לכאן אנשים שמבינים בנושאי הלכה יותר ממני ויוכלו לתת הסבר מפורט יותר.
היי שרונה וברוכה הבאה לפורום צליאק
24/08/14 18:37
30צפיות
1. ככל הידוע לי, אי אפשר לברך על החלות הנטולות גלוטן אלא אם תאפי משיבולת שועל נטולת גלוטן.
2. התאריך שמופיע בסוגריים הוא התאריך בו התקבל האישור מהחברה על היות המוצר נ"ג. ודאי שניתן לרכוש אותם. העמותה מקבלת אישורים בכתב מחברות באשר להיות המוצר נטול גלוטן.

º
תודה ענקית לכולכן...
24/08/14 20:58
8צפיות
על קידוש, המוציא וכו' לנטולי גלוטן
24/08/14 18:52
69צפיות
כעיקרון, כפי שכבר נכתב הלחמים וכלל המאפים נטולי הגלוטן ברכתם שהכל ולכן לא ניתן לברך עליהם המוציא ואין גם צורך בהפרשת חלה (אם כי על זה נאמר לי בזמנו בהומור "אין כהנים עם צליאק?!").

יש לחמניות על בסיס שיבולת שועל שברכתן המוציא, ניתן להשיג אותן בסניף נטורל קייקס בבני ברק ואני מניחה שגם במקומות אחרים אבל - הטעם לא מדהים ואני אישית אחרי שאכלתי לחמניה שלמה סבלתי מכאבי בטן וכבדות, אז אם רוצים לברך המוציא אני ממליצה להסתפק בחתיכה "כזית".

יש גם את המצות לפסח שמבוססות על שיבולת שועל וברכתן המוציא, אבל רק בליל הסדר לפי מה שהוסבר לי (לא שיש סיבה לאכול אותן באופן קבוע בהתחשב בטעם שלהן ובמחיר ).

לקידוש של שבת שנפרד מהסעודה אפשר להיעזר בעוגיות שיבולת שועל לברכת מזונות. עוגיות כאלו גם יוצאות לרוב טעימות.
פינת המתכונים
23/08/14 11:51
52צפיות
כל אחד מוזמן לשתף במתכונים שווים.    
מוזמנים להעלות מתכונים של מאכלים חדשים, ולא חדשים, לטובת חברים חדשים. נטולי גלוטן !
כמובן שתמיד נחמד לצרף תמונה

על מנת לשמור על הסדר הטוב, ושכולם ידעו איפה לחפש מתכונים, ושמתכונים לא יכלו לאיבוד אי שם בדפים שעוברים הלאה...- אנא שרשרו כאן את המתכונים שלכם, וחסכו לטלי עבודת שירשור

כאשר מעלים מתכון שנלקח ממתכוני הפורום, אנא ציינו זאת.

והערה: כשמחפשים מתכון לא לשכוח שקיימות גם קטגוריות של חגים. עוגות גבינה למשל, נמצאות בקטגוריית עוגות וחלקן בקטגוריית שבועות. כנ"ל לגבי מאכלים חלביים אחרים.
נכון להיום-הכל עודכן אבל אם נמצא שמתכון כלשהו נשכח, אפשר לשלוח לטלי במסר או לשרשר לכאן קישור למתכון 

תודה !
רטטוי
הודעה זו מכילה תמונות
23/08/14 11:55
120צפיות
הכנתי לפני שבוע, מאז הכנתי כבר עוד פעמיים  
כל כך טעים, שאי אפשר להפסיק לאכול

המתכון ע"פ זכרון של משהו שקראתי איזה לפנות בוקר ביאהו...

רטטוי
רבע  כס שמחן זית
בצל גדול או 2 בינוניים קצוצים
2-3 שיני שום קצוצות
3 פלפלים אדומים
6-7 עגבניות ( טובות ! )
חציל חתוך לקוביות בינוניות
6-7 קישואים חתוכים לקוביות בינוניות
מלח, פלפל

לאדות בשמן את הבצל והשום , 7-10 דקות
לטחון במעבד מזון את הפלפלים, ולהוסיף לבצל, לבשל כ 5-7 דקות
לטחון במעבד מזון את העגבניות ולהוסיף לסיר. לתבל במלח ופלפל
להמשיך לבשל על אש קטנה , מכוסה.
בינתיים לערבב את הקוביות חצילים וקישואים עם כף או 2 שמן זית , וקצת מלח
לשטח בתבנית גדולה, ולהעביר לתנור מחומם מראש ל 180 . בסביבות 20-25 דקות עד שטיפה צלויים.
להעביר את החצילים והקישואים לסיר. לבדוק תיבול ולהוסיף מלח אם יש צורך.
להמשיך לבשל על אש קטנה עוד 15-20 דקות, או, אם צריך את הלהבה כמוני, להעביר לתנור החם לאותו משך זמן.

º
23/08/14 14:55
10צפיות
º
מעולה(: בדיוק כמו שאני אוהבת!
25/08/14 17:36
13צפיות
מתכון למאפינס קפה ושוקולד צ'יפס- פשוט וקל
הודעה זו מכילה תמונות
25/08/14 11:14
111צפיות
מצרכים:
4 ביצים 
4 כפות סוכר (50 גרם)
1/2 כוס מים (120 גרם/ מ"ל)
1/2 כוס שמן (110 גרם/ 120 מ"ל)
כף וחצי קפה נמס או קפה מגורען  במעט מים רותחים.
כוס שוקולד צ'יפס או טבלת שוקולד חתוכה לחתיכות גסות
1 שקית תערובת עוגות בר-אל, 500 גרם

אופן ההכנה:
לקערת מיקסר יש להוסיף את הביצים, להקציף במהירות בינונית ולהוסיף בהדרגה את הסוכר. להוסיף את המים, השמן ולהקציף באמצעות מקצפה במהירות גבוהה לכ-4 דקות.
לאחר שמתקבל נוזל מוקצף, יש להפסיק את פעולת המיקסר, להוסיף את תוכן השקית ואת תמיסת הקפה. יש לחזור ולהקציף במהירות גבוהה לכ-4 דקות נוספות.
להוסיף את השוקולד צ'יפס ולערבב קלות רק עד להטמעה.
לצקת את הבלילה לתבנית מאפינס
לאפות בתנור שחומם מראש ל-170 מעלות כ-10-15 דקות

מתכון למאפינס קפה ושוקולד צ'יפס ללא גלוטן, בר-אל
נראה מאוד לטעמי. תודה על המתכון. ושאלה (איך לא..)
25/08/14 17:35
66צפיות
יש לי את הרב תכליתי שלכם ואני מעדיפה לא לקנות עוד תערובת.
איך להמיר?
האם צריך להוסיף אבקת אפי/משפר אפיה?
בכל מקרה..
26/08/14 08:15
41צפיות
אין צורך להוסיף משפר אפייה. הקמח הרב תכליתי כבר מכיל בתוכו את משפרי האפייה ואבקת האפייה (עם זאת, במתכון רגיל עם המרה לקמח בר-אל ניתן להצמד למתכון ולהוסיף כמות קטנה של אבקת אפייה, אך לקחת בחשבון שהקמח כבר מכיל זאת בתוכו ולכן לא באמת נדרש לכך)

בנוגע למתכון, לא ניתן להמירו לקמח הרב תכליתי, שכן, הרב תכלתי הוא קמח בסיסי, בעוד שתערובת העוגות מכילה בתוכה מרכיבים רבים נוספים.
נמליץ לקחת מתכון של מאפינס שוקולד צ'יפס רגיל, להמיר את הקמח לקמח בר-אל ולהוסיף למתכון את תמיסת הקפה והמים מהמתכון שפורסם (כף וחצי קפה נמס או קפה מגורען במעט מים רותחים)

ובמיוחד בשבילך, מתכון עם קמח בר-אל: עוגיות חמאה נמסות בפה
הודעה זו מכילה תמונות
26/08/14 08:25
55צפיות
הכי קל שיש!!

מצרכים:
1 ורבע כוסות (175 גרם) קמח בר-אל
1/2 כוס סוכר (100 גרם)
5 כפות (50 גרם) שקדים מולבנים טחונים
125 גרם חמאה רכה
1 כפית תמצית וניל
לציפוי:
 אבקת סוכר
שקדים שלמים (לא חובה)

אופן ההכנה:
במיקסר (אפשר גם ידנית בקערה) מערבבים קמח, שקדים טחונים, חמאה, סוכר ותמצית וניל עד לקבלת בצק אחיד
יוצרים כדורים קטנים ומניחים בתבנית עם נייר אפיה
אופים כ-15 דקות ב-180 מעלות
שמים מעל כל עוגיה שקד שלם (לא חובה) ומפזרים אבקת סוכר מעל.
º
ועוד שאלה:בכמה מאפינס מדובר?
25/08/14 18:30
9צפיות
º
כמובן תלוי בגודל. אבל בגודל סטנדרטי זה קצת מעל ל-20 מאפינס
26/08/14 08:07
9צפיות
º
תודה על התשובות. יום שקט לכם שם בעמק חפר
26/08/14 09:33
13צפיות
º
תודה רבה! ויותר חשוב- יום שקט לך בדרום
26/08/14 09:44
12צפיות
º
תודה לך
26/08/14 19:25
3צפיות
המלצות לרכישת אופה לחם
22/08/14 12:02
46צפיות
שלום לכולם
אני רוצה לקנות עבור בני אופה לחם שהוא ישמש רך לאפיית לחם ללא גלוטן.
ואם זה יעבוד טוב אז אולי כתחליף לרכישת לחם מוכן.

האם מישהו יכול להמליץ על אופה לחם שהוא טוב או יעודי ללחם ללא גלוטן?

תודה
גל
מי יכול להמליץ בבקשה?
23/08/14 08:56
21צפיות
אני לא משתמשת באופה לחם כך שאין לי מושג.
היו לא מעט דיונים בנושא בעבר בפורום כך שאם תקיש בקוביית החיפוש
אני בטוחה שתמצא אותם.
נדמה לי שדובר כאן עלאופה של מרפי ריצ'רדס אבל צריך לודא איזה דגם
מומלץ.
יש לנו במשפחה שני דגמים של מורפי ריצרדס
23/08/14 10:39
42צפיות
ושניהם טובים לנג
בתנאי שאת משתמשת בביצים
º
תודה רבה
26/08/14 12:58
2צפיות
º
מה זה תגמיש ואפשר להחליפו בקמח ללא גלוטן
22/08/14 02:52
55צפיות
תגמיש הוא קמח ללא גלוטן שמיועד למאפי שמרים מעוצבים.כלומר:
22/08/14 07:45
40צפיות
למאפים שאפשר ללוש ולעצב מהבצק למשל חלה בצורת צמות.
כדי לעבוד עם תגמיש יש להוסיף למתכון המקורי (זה שמכיל גלוטן) עוד 30% מכמות הנוזלים שבמתכון.
(מצויין על גבי האריזה).

º
ברוכה הבאה לפורום צליאק מלי
22/08/14 07:59
19צפיות
עלייה במשקל
21/08/14 21:26
154צפיות
מאז שגילו לי את הצליאק (שנתיים בערך)
אני רק עולה במשקל..
מה הקשר ביניהם ולמה זה? (זה לא אמור להיות הפוך)

תודה לעונים.
זה בדיוק מה שצריך לקרות
21/08/14 21:54
99צפיות
אצל חולה צליאק לא מאובחן, המעי לא סופג כראוי את מה שהוא צריך, ולכן יש הרבה פעמים חוסרים בברזל, ובעוד ויטמנים. ברגע שנכנסים למשטר נטול גלוטן והמעי משקם את עצמו, אנחנו סופגים הכל
אז אצל מי שלפני האיבחון היה משקל ירוד, זה אוליטוב, אבל אצל מי שהיה משקל תקין... צריך להתחיל לשמור.
ועוד משהו- התחליפים השונים ( מאפים ) ללא גלוטן, הם בד״כ בעלי ערך קלורי יותר גבוה מהמקבילים הגלוטניים. וזאת משום שחלק מהקמחים בהם משתמשים , בעלי ערכים קלוריים גבוהים יותר ולעיתים משתמשים ביותר שומן על מנת לפצות על העדר הגלוטן...
בקיצור, את לא לבד... קרה לטובים שבינינו.

הטרנד האופנתי של דיאטה נטולת גלוטן לצורך ירידה במשקל, הוא די מוטעה... כי מי שנכנס לכזה משטר , בד״כ לא אוכל שום פחמימות ( וסתם לדוגמא, אנשים שעושים את הדיאטה של אברמסון, זה ללא גלוטן וללא סוכר, והם לא אוכלים כלום מבד חסה בערך די הרבה זמן, כך שברור שירזו. )
מי שיאכל את אות דברים שאכל  קודם עם גלוטן, רק עכשיו כתחליפים ללא גלוטן, אי שום סיבה בעולם שירד במשקל.. ( עם או בלי צליאק )
º
ברוכה הבאה חן כמו שכתבה נטע, זה מה שקורה ואמור לקרות(:
21/08/14 23:20
28צפיות
עוד שאלה (:
23/08/14 23:09
56צפיות
תודה לעונים...

פופקורן בבתי קולנוע. האם מותר לאכול?
º
יש התייחסות לפי בתי קולנוע במדריך המזון של העמותה :)
24/08/14 17:38
21צפיות
עד כמה זה ריאלי להוסיף צמחונות לתפריט נטול גלוטן ולקטוז?
21/08/14 17:55
104צפיות
תקופה ארוכה שאני חושב על מעבר לצמחונות, אבל מרתיעים אותי המגבלות הקיימות, שגם כך לא קלות: נטול גלוטן ונטול לקטוז!
אם יש כאן אנשים עם תזונה כזו, אשמח לשמוע איך אפשר להסתדר? במיוחד לאחד שמבחינת בישול, הכי קרוב זה ביצה שלמה או חזה עוף מטוגן!
אם אפשר לשתף תפריט יומי כזה מאוד יועיל להבין פחות או יותר איך זה יראה...

אני גם וגם וגם---->
21/08/14 18:20
107צפיות
אני צמחונית כבר מיליון שנים בערך (38 אם מתעקשים לדייק) כך שהצליאק ואי הסבילות ללקטוז 'התלבשו' על הצמחונות ולא ההיפך.
הרבה יותר קשה היה להתרגל למחסור במוצרי חלב מאשר לצליאק.
3 מוצרי החלב שאני יכולה לאכול ללא הגבלה הם גבנ"צ, חמאה וגבינה מותכת. כך שיש רמה מסויימת של גמישות באפיה מתוקה ומלוחה בתוספת ביצים.
מעבר לזה הבסיס לארוחות יכול להיות: קטניות, תפוחי אדמה, אורז, סויה, כוסמת.
הרבה ירקות מבושלים/בתנור.
אפשר לגוון עם קציצות מסוגים שונים (כולל סוג של תחליף להמבורגר מסויה או עדשים)
אם תחליט לאכול דגים, תוכל לאכול טונה וכו' (אני נמנעת מכל מה שהיה חי כך שגם דגים לא בתפריט שלי).
האפשרויות רבות ואם תרצה אוכל לעזור ברצון רב בתהליך למידת המטבח בפשטות רבה(:
אני מוסיפה לתפריט שלי באופן קבע: סידן, אומגה 3 וכשיש צורך (בעקבות בדיקות הדם השנתיות) B12 וויטמין D.

טוב לדעת שזה אפשרי
21/08/14 19:50
57צפיות
אני פחות אשגע אותך ואחרים כאן מבחינת בישולים, אני אתן את הבמה לאמא שלי, מבחינתה תכין לי אוכל כל היום העיקר שאני אשמין קצת . היא גם תלמד אותי על הדרך שאתחיל להכין לבד.
רציתי רק לראות תמונה כללית של התפריט, אופציות שקיימות, ומה שתיארת זה פחות או יותר התפריט שדמיינתי מבחינת המגבלות הקיימות (אצלי אני אוסיף טונה ודגים, כשמוצרי החלב שציינת אני גם יכול לסבול בכמות לא גדולה).

מה שכן, לגבי התוספים, של איזה חברה את קונה? מסקר שוק שערכתי לא מזמן, לא מצאתי תוספים כאלה שמוכרזים בוודאות כנטולי גלוטן...יש עוד תוספים שמומלצים לצמחוניים?

ואני אצטרך למצוא דיאטנית שיכולה להסתדר עם שלושת המגבלות האלה (בעיקר הצמחונות, שני האחרים יכול להסתדר בעצמי), מעבר לצמחונות קצת גדול עלי בלי ליווי של איש מקצוע (עד כמה שיש מידע ברשת, עדיין...).
אם למישהו יש המלצה על דיאטנית, עדיף דרך מכבי אבל לא מחייב, שיכולה להסתדר עם תפריט נטול גלוטן, לקטוז וצמחוני, אשמח לשמוע . אזור לא חשוב, גם כך נפגשים פעם ב..אז אני יכול לספוג נסיעה ארוכה. אולי להגביל מאשקלון בדרום ועד נגיד כפר סבא בצפון זה אפשרי מבחינתי (מעדיף להימנע ספציפית רק מהעיר ירושלים).

ותודה טלי .

º
אני גם כמובן עם B 12 ( של אלטמן ) וויטמין D ( אלטמן )
21/08/14 19:57
30צפיות
אני מעדיפה את המוצרים של סופרהרב מפני שהחברה הזאת
21/08/14 23:06
48צפיות
מסמנת בבירור ובפירוט על גבי הצנצנות.
אבל בדכ לא מתחייבים לזיהום משני..
23/08/14 10:08
28צפיות
כך ענו לי לגבי ברזל ופרוביטיקה.
האני מעדיפה הדס כשאפשר
כשדברתי אתם התחייבו על כך שהמוצרים נקיים מגלוטן ומחשש
23/08/14 10:39
22צפיות
לגלוטן. בשבילי זה די והותר ואני מהמאוד מקפידים (כמו שידוע כאן).

האמת היא שלא הייתי מתקשרת אליהם מכיוון שההתחייבות על גבי הצנצנת היא חד משמעית עבורי אבל מפני שמדובר במשהו שאני צורכת על בסיס יום יומי קבוע הוספתי בטחון על ידי טלפון.
לא היה לי ספק בזמן השיחה שמדובר במוצרים נקיים לגמרי מגלוטן.
באמת הופתעתי מאוד כשגם סולגאר וגם סופהרב אמרו
23/08/14 10:44
32צפיות
שיש חשש לזיהום משני במוצרים שלהם.

אני צמחונית, שנים ( אף פעם לא אהבתי בשר, גם בתור ילדה )
21/08/14 19:55
66צפיות
ולא אוכלת המון מוצרי חלב, אבל לא חסר תחליפים נטולי לקטוז, ככה שלא נראה לי בעייתי.

מה אני אוכלת :

בבוקר קורנפלקס ( נ"ג ) וחלב ( יש חלב דל לקטוז וגם חלב ללא לקטוז , שניהם טעמים אגב )
בצהריים: סלט גדול עם קצת טחינה גולמית, מנת פחמימות, מנת קטניות, ומנת ירקות מבושלים ( כשפחמימות זה אורז או תפ"א או פסטה, כל פעם בצורה אחרת כמובן. קטניות- עדשים, שעועית, חומוס, אפונה, תירס... וירקות- מה שבא..קישואים, שעועית ירוקה, ברוקולי.. לפעמים תבשילים של כמה ירקות יחד.)
אחה"צ אם מתחשק לי אז פרי, או יוגורט, או עוגיה..
ערב- ביצה, קצת קוטג', מלפפון חמוץ, מעדן כשלהוא.

אני לא אוכלת הרבה, וברור שאפשר להוסיף על התפריט, כמובן לחם או פריכיות ( אני למשל לא אוכלת ירקות בערב כי זה לא טוב לי, אבל בהחלט אפשר להוסיף )
אם אין בעיית שמירה על משקל, אז אפשר להכין מראש לכמה ימים פשיטדה, או מאפה כלשהוא, או לאכול שוב פחמימות כמו פסטה עם איזה רוטב וכ"ו.

מבחינת קטניות, אתן קונות אותן קפואות, בתפזורת, בשקית סגורה?
21/08/14 20:20
43צפיות
היום אני קונה אורז של סוגת, ומנסה כמה שיותר לנקות ממנו שיירים ולסנן לפני בישול. לא יודע עד כמה נכון אני עושה את זה.
מבחינת קטניות, העיקרית היא שעועית לבנה, ולא מזמן עברתי לקנות את השקיות הקפואות.

מתוך סקרנות, מה אתן מעדיפות? אין לי בעיה להתאמץ ולהשרות את הקטניות במשך יום שלם, חושב אפילו על הנבטה (אולי אני מגזים) אחרי שקראתי כתבה עכשיו של אנונימס. כך שאפשר לקנות מאלה שבתפזורת (חשש לגלוטן קיים גם כך בשקיות סגורות של מיה וסוגת, אז אין הבדל, בשני המקרים צריך להשרות. אם הבנתי נכון).
השאלה אם יש טעם בכלל, או שעדיף פשוט לקנות את הקפואות ולא להסתבך? למרות שהמחיר של אלה הוא משמעותית גבוה יותר.
גם וגם... יש לי שעועית לבנה וחומוס קפואים של סנפרוסט ליתר
21/08/14 20:37
49צפיות
בטחון, שאני נתקעת בלי. אבל מה שאני עושה זה קונה יבש, משרה, מבשלת, ואז מקפיאה ויש לי סנפרוסט תוצרת הבית...
זה לא משנה של איזה חברה קונים, שוטפים טוב במסננת תחת ברז ובוררים.
עדשים אין קפוא, אני אישית אוהבת את השחורים הקטנים.
לזכור שקטניות לא מבשלים עם מלח כי זה מקשה אות׳ן. מלח מוסיפים רק אחרי שמוכן.
º
נטע, יש עדשים קפואות(:
21/08/14 23:18
20צפיות
אפשר קפוא ואפשר קטניות יבשות ולהכין לבד
21/08/14 23:17
38צפיות
אני, כמו נטע, קונה יבש ועושה את כל התהליך כולל הקפאה אבל אפשר גם קפואות. זה חוסך זמן ותמיד זמין.
אני קונה מכל סוג שהוא.בוררת, משרה ומחליפה את המים כמה פעמים ואז שוטפת במים זורמים ורק אז מבשלת.

אפשר להכין מהחומוסים או מפולי סויה, פאלפל או קציצות שתוכל לקחת ללימודים בתוך פיתה או לחמניה או עם תוספת כלשהי. או להכין תערובת ולאפות בתבניות מאפינס, אם אתה לא אוהב מטוגן.

לגבי הנבטה, אין לי דיעה. לא ניסיתי מעולם.
השאלה היא למה זה משמש ולמה זה טוב במסגרת המעבר לצמחונות.

תודה לשתיכן על המידע
22/08/14 10:50
31צפיות
אתמול בערב הכנתי אורז עם גזר בפעם הראשונה, יצא נחמד . השלב הבא מג'דרה...
אני אקנה היום כמה סוגי קטניות קפואות של סנפרוסט, ובמקביל גם קטניות יבשות שאני אשרה לבד.
נשאר לי רק למצוא דיאטנית שמבינה בצמחונות, עם קצת ידע+ לגבי צליאק, ורק אחרי אני אעשה מעבר סופי.

• הקטניות הקפואות כבר מושרות ולא מצריכות השרייה ובישול ארוך?
  • הבנתי את תהליך ההשרייה של הקטניות היבשות: שמים במים עם סודה לשתייה ליום שלם, כשכל 3-4 שעות מחליפים את המים+סודה בחדשים. טלי רשמת שאת אחרכך מבשלת ומקפיאה. איך את מבשלת אותן, רק במים או עם רוטב כלשהו? ואחרי שאני מוציא אותם מהקפאה, צריך עוד פעם לבשל או מספיק לחמם עם רוטב?
  • בהמשך לשאלה הקודמת, יש לי ניסיון גרוע בהשרייה ובישול של גרגירי חומוס! ניסיתי פעם להשרות יום שלם, בניסיון שני אפילו יומיים. הבעיה שהבישול אחרכך לקח שעות, אני מדבר על 5+ שעות! מה עשיתי לא נכון? מבחינתי זו הקטנייה הכי נגישה, כי אחרי הוצאה מהמקפיא רק לחמם במים וזהו מוכן לאכילה וטעים, רק שתהליך הבישול הראשוני מאוד מעצבן...
  • אני מדמיין את עצמי בורר שקית שלמה של עדשים ירוקים/כתומים, אחד אחד. יש דרך חלופית או שאין ברירה? כנ"ל לגבי אורז, עד היום רק שטפתי בחפיף...

קצת תשובות:
22/08/14 12:29
42צפיות
1. הקטניות וכל הקפואים למניהם צריכים בישול אבל לא ארוך במיוחד ואין צורך בהשרייה. תהליך ההקפאה כולל, ככל הידוע לי, בישול קצר כדי שיהיו קלים לבישול.
2. אם זה לנישנוש/הקפאה/לטחון לקציצות-אני מבשלת רק במים.
    אם אני עושה תבשיל שכולל את הקטניות (ירקות+קטניות, חמין וכו') אני מכניסה אותן לרוטב ורק לאחר חצי שעה מוסיפה את הירקות. הקטניות זקוקות ליותר זמן בישול (לשים לב שהמים או הרוטב לא נגמרים ואם יש צורך, להוסיף עוד במהלך הבישול!).
אם הקפאתי מבושל, אני רק מפשירה ומחממת אם זה נחוץ. במקרה של תוספת לתבשיל-אני מוסיפה לסיר יחד עם הירקות לא לפניהם.
ד.א. הרבה פעמים אני משרה ומקפיאה לאחר ההשריה בלבד, כך שזמין לי כשאני זקוקה להן בלי כל התהליך של ההשרייה.
3. 5+ שעות זה המון זמן אין לי מושג למה זה קרה. כשלוקח לי ה-מון זמן מדובר בשעתיים. בד"כ אני מעדיפה סיר לחץ ואז הבישול הוא כ-30-40 דקות לאחר הרתיחה. עכשיו, שהסיר שלי הלך לעולמו בשיבה מאוד טובה, אני מבשלת על הגז ואז לוקח יותר זמן אבל שוב, לא חמש שעות.
רק לודא: אני משרה במים רותחים ומחליפה כשהם מתקררים. וכמובן שעל המים לכסות את הקטניות.
4. אין שיטה אחרת לברור אלא לשפוך על גבי משטח בהיר/מגבת לפזר מעט ולהוציא את כל החשודים. מה שאפשר לעשות זה לברור כמות (למרות שזה מעצבן), להחזיר לשקית ולדעת שזה מוכן לשימוש(:

**הערה: עדשים כתומות אינן זקוקות להשרייה ועדשים ירוקות לזמן קצר מאוד. משהו כמו חצי שעה במים רותחים, יספיק להן להיות נחמדות בבישול.
תודה על הפירוט
25/08/14 12:52
3צפיות
אני עכשיו מחפש דיאטנית שתוכל לעזור לי להרכיב תפריט בריא, מקווה שילך טוב .

º
כשלחומוס לוקח שעות להיות מוכן, סימן שהוא לא טרי.
22/08/14 14:33
24צפיות
אני גם צליאקית צמחונית. נמנעת כמעט לחלוטין ממוצרי חלב;
21/08/14 20:21
85צפיות
אני יכולה להגיד לך שאני מסתדרת מצוין, אפילו במסעדות. כמעט בכל מסעדה אני מוצאת מה לאכול בלי בעיה.

זה דוקא מענין.. מה את אוכלת ? כי בתור צמחונית עם צליאק
21/08/14 20:38
86צפיות
מסעדות זו ממש בעיה עבורי.
רשימה קצרה
22/08/14 19:02
87צפיות
סלטים תמיד קל למצוא בכל מסעדה.
שקשוקה וארוחות בוקר כמעט אפשריות בכל בית קפה. רוב המסעדות ובתי הקפה יודעים מה זה צליאק, והיום כמעט בכל בית קפה יש לחם ללא גלוטן.
כמובן שבכל מקום יש את המשפט הקבוע "אין בזה גלוטן אבל אנחנו לא מתחייבים כי המטבח מכיל גלוטן". למדתי לא להתרגש מהמשפטים האלה ואני מחדדת להם שצריך הפרדה ותשומת לב עבור המנה.
אני סימפטומית ולא נתקלתי בתקלות אחרי אכילה במסעדות.
ג'אנק פוד יש בשפע- פיצות, המבורגר פורטובלו במוזס (אהוב עלי במיוחד), פלאפל, פסטות.
אף פעם לא יוצא שאני מגיעה למסעדה ויוצאת רעבה (גם אם המסעדה לא מוגדרת כלל"ג), זה קצת יותר בעייתי במסעדות שהן בשריות, אבל שוב - כמעט תמיד ניתן למצוא פחמימות וסלטים.
קרה שבחרתי לא לאכול במסעדה כי הם לא דברו את שפת הגלוטן. יש מקומות שאני מבינה שלא כדאי לי לאכול בהם לפי התגובות של המלצרים/בעלי המקום.
אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות. אני ירושלמית.
אז אנחנו לא על אותו ׳גל׳
22/08/14 20:43
74צפיות
ארוחת בוקר זה באמת לא בעייתי ברוב המקומות, אני אישית לא צריכה את הלחם בכלל. מסתפקת בביצה וגבינות וסלט שמגישים.

אבל כשיוצאים למסעדה טובה, בערב או בצהריים, אני לא ממש רוצה ארוחת בוקר, או סלט. וזה בעייתי.
פסטה ללא גלוטן אין בכל מקום,  פלאפל זה לא אוכל שאוכלים במסעדה....
בקיצור, אני נשארת באותה נקודה.
הדבר היחידי שאני יכולה לאכול במסעדות זה ריזוטו, או פסטה ( אם יש נ״ג ) או להרכיב לעצמי ארוחה משתיים שלוש מנות ראשונות , אם יש מתאימות. וזו לא משימה קלה.
אני לא אוהבת לאכול בחוץ, כי למצוא מקום שיענה על הדרישות, זה בכלל לא קל. אז אני לרבו חוזרת ל 2-3 מקומות הקבועים. שזה לא רע, אבל לפעמים בא לחדש....
השבוע אני אהיה ב׳תרנגול הכחול׳ ( ת״א... מסעדה ששמעתי שדי פלצאנית ) נראה מה יהיה... אם יהיה משהו ששוה דיווח, אז כמובן אספר.
כל עוד לא מורידים ביתים החיים דבש
23/08/14 10:19
56צפיות
או סיחאן חחח
כשתנסי להוריד ביצים תגלי שכל מאפה כמעט מכיל ביצים. ולא ניתן לאכול בחוץ כי הלחמניות והלחם מכילים ביצים
קטניות ובעיקא סויה וחומוס בכל צורותיהם עוזרים להתגבר על המחסור בחלבון.

ביצעם
23/08/14 10:21
42צפיות
מאז השדרוז אני לא רואה מה אני כותבת. שולחת על עיוור...
º
גרררררררר ביצים
23/08/14 10:40
21צפיות
קיטה, פני לפורום תמיכה של תפוז והודיעי להם על הבעיה
23/08/14 10:43
43צפיות
זה מתפקידם לתקן את זה.
יש הרבה בעיות מאז השדרוג שלהם, כולל אי יכולת להכנס למערכת עם הכינוי הקבוע וחבל לא לנצל את כל היכולות הטובות של האתר הזה רק מפני שלא מפנים את תשומת לבם לזה.
הנה, זה המקום לכתוב את הבעיה:
אין סיבה שהוא יוותר על ביצים. ראשית, הוא מדבר על צמחונות
23/08/14 10:50
43צפיות
ולא טבעונות. צמחונים אוכלים ביצים, דבש וכו'
הספק הוא לגבי דגים. יש צמחונים שאוכלים דגים (וזה ד.א. לא נהוג בחו"ל).
אצלינו בבית הצמחוניות לא אוכלות דגים מחמת היותם נושמים במצבם הטבעי (לפני שהוכנסו לקופסה או למקפיא).
שנית, הוא מנסה להכנס לתרגולת תזונה שונה ואין טעם להקשות על כך עוד יותר
בעקר לאור העובדה שלא הוא עצמו יכין את המזון אלא אמא שלו.

אני באמת חושבת שזה לא משמעותי להמנע גם מביצים אלא אם אתה מאמין בזה ערכית.
סהכ העליתי מודעות לחוסר העצום בנג טבעוני
23/08/14 11:07
39צפיות
לא חשבתי שיש בזה רע

ואם מדברים על ערכיות
אני ויתרתי על ביצים לפני דגים. הסבל של תרהגולות להטלה עצום וממושך.
יותר רע בעיני מבקר לבשר. יותר מחלב..
אבל לא זה הדיון שכיוונתי אליו.

הילדים לא אוכלים ביצים בגלל רגישות
אני בגלל ערכים
ואין לנו מה לאכול בחוץ או בסופר.
אין בזה שום רע. ברור שלא. זה רק לא תואם את מה שrigidid
23/08/14 12:57
46צפיות
ביקש. 
אם תוסיפי לזה את העובדה שככל הזכור לי הוא מנסה כבר תקופה ארוכה
להעלות במשקלו, ההמנעות מביצים לא תועיל לו במיוחד אלא תגביל אותו עוד יותר.

בקיצור: במפורש ציינתי שלא מדובר בבעיה רפואית או ערכית כך שאין פה ויכוח מלכתחילה.

זכרת נכון, עלייה במשקל היא מטרה עיקרית אצלי
25/08/14 12:55
20צפיות
ביצים ודגים אני אשאיר באמת בתפריט, רק יעזרו עם המגבלות שקיימות גם כך. וכמו שאמרת, אני לא עובר לצמחונות מתוך אידיאולוגיה, אז אין שום טעם לעשות צעד קיצוני נוסף כלפי טבעונות.

º
בהצלחהואם אתה זקוק לעזרה...נו...אתה יודע איפה לשאול(:
25/08/14 18:36
3צפיות
º
תודה רבה
25/08/14 18:40
2צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום