לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אדריכלות...בגובה עיניים

בית לאדריכלים, סטודנטים ואוהבי הנושא.

הפורום מזמין אדריכלים, סטודנטים ומתעניינים באדריכלות ועיצוב להציג את עבודותיהם [שרטוטים וצילומים]ולזכות להתיחסות מכל מבקרי הבית.

הפורום מזמין כל מי שיש לו אמירה בנושא להציג אותה בפני כולנו.
מאמרים, דעות, השקפות וגם תהיות והתלבטויות יתקבלו בברכה.

פורומים חדשים ב|תפוז|
26/02/13 17:40
1צפיות
|טי-וי| מה משותף לדוקטור הו, מונטי פייתון, זיווגים, טורצ'רווד, טופ גיר, סקינס, אחוזת דאונטון... כולן כמובן סדרות בריטיות משובחות. אז אם סדרות בריטיות הן גם כוס התה שלכם בטח תשמחו לשמוע על פתיחתו מחדש של פורום טלוויזיה בריטית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|גיטרה| אנו שמחים לפתוח מחדש את פורום הילינג אנרגטי. אתם מוזמנים להשתחרר ולחלוק עם חברים בעלי אותו עניין, את תחושותיכם בעניין הריפוי האנרגטי והתפתחות רוחנית המביאה לבריאות גוף-נפש.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|נקבה| אם גם את מוצאת את עצמך מתלבטת איך לשלב בצורה מיטבית בין הבית, האמהות והעבודה, פורום אמהות עובדות הוא המקום בשבילך. בפורום תוכלי  להתייעץ, לשוחח וללמוד מנסיונן של אמהות אחרות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|סיוע|ד"ר שי אלדר, מומחה בכירורגיה כללית, היחידה לטיפול בהשמנת יתר, המערך הכירורגי במרכז הרפואי ת"א ינהל מעתה את פורום ניתוחי קיצור קיבה אשר נפתח מחדש. אתם מוזמנים לפורום:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
אדריכל/ מהנדס אמיל טיינר
26/02/13 15:54
75צפיות
שלום רב,
אני מחפש פרטים ביוגרפים על האדריכל מהנדס עמנואל (אמיל) טיינר שעלה לארץ מצ'כיה בשנות ה-20 והמציא בארץ בתל אביב שיטות טיח חדשות.
תודה
שאלה בנוגע לקולט אדים
25/02/13 16:02
41צפיות
היי לכולם,

תכננו מטבח שבו הכיריים ממוקמות מתחת לזוג קלאפות. כמובן שבעקבות זאת, אנו צריכים להניח קולט אדים מתחת לקלאפות.

יש בפנינו שתי אופציות:

1. קולט אדים אינטגרלי עם "מנוע" - שהמנוע ישוב בתוך הקלאפות עצמן (נסתר כלפי חוץ). האופציה הזו דורשת תכנון מוקדם של המפעל/נגריה - כי הם צריכים לעשות הכנה ולהשאיר מקום למנוע בתוך הקלאפות עצמן.

2. קולט אדים שמתיישב רק על החלק החיצוני והתחתון של הקלאפה. נדמה לי שזה קולט כימי. זה לא מצריך תכנון נגרות, ואפשר לרכוש את הקולט ולהתקינו כשהמטבח כבר מורכב בבית.

אני מעדיפה את האופציה השנייה של הקולט ללא מנוע בתוך הקלאפה. שאלותיי הן:

1. האם קולט אדים תחתון כזה, שאין לו מנוע בתוך הקלאפה, הוא באופן משמעותי פחות איכותי וטוב מקולט עם מנוע?

2. איפה הכי כדאי לקנות קולט אדים?

3. האם יש חברה מומלצת לקולטי אדים טובים? מוכנה להשקיע כסף.

מבין שתכננתם מטבח לקוי
01/03/13 18:20
21צפיות
והאם כלל צריך את הקלאפות?
זה המיקום היחיד?

לגבי הקולט-האם ממחזר?
לא יפלטו השומנים הרווים-חזרה לתנור?
העומק של הקלאפות בד"כ 32 סמ
עומק ארון הכיריים כ62 סמ
כלומר
הקולט יפגע במבנה שאתה מתכנן לשים מעל לכיריים בכל מקרה
למה לקוי?
03/03/13 13:26
8צפיות
זה היה  מתוכנן, כי אסתטית יותר יפה שהקלאפה במרכז הקיר והכיריים גם במרכז השיש.

זו היתה ההמלצה של מעצב הפנים + מעצבת המטבחים. כולם טועים?
הנדסאי אדריכלות גם נקרא אדריכל?
25/02/13 00:18
196צפיות
שלום רב
שמי מרב ואני בכלל מפתחת תוכנה.
יש לי שאלה המציקה לי:
האם הנדסאי אדריכלות, הפותח משרד עצמאי לתכנון בתים יכול להציג את עצמו כאדריכל?
ברור שהוא אינו מהנדס אדריכלות.
בהנחה שבפגישה/שיחה מעמיקה יותר הוא מצהיר כי הוא הנדסאי אדריכלות.
אך האם בפגישה עם אנשים הוא מציג את מקצועו כאדריכל?
תודה מראש
מרב
ממש לא. זו התחזות
25/02/13 11:19
109צפיות
הנדסאי אדריכלות יציג את עצמו כהנדסאי אדריכלות.
אדריכל יציג עצמו כאדריכל.
הוא כן יכול לומר שהוא עוסק באדריכלות, אך אינו אדריכל.
אין אמת בפרסום...
25/02/13 23:54
86צפיות
עולם הפרסום מתפרנס משקרים...
אז למה להנדסאים אסור ?
למה "אדריכל" שלמד ברוסיה או
בארה"ב מותר ול"אדריכל" שלמד
בישראל אסור ?
זה ס"ה פרסום עצמי.
כתבה חשובה שעושה סדר בבלאגן
26/02/13 00:59
104צפיות
º
תודה לכולם עזרתם לי מאוד - הכתבה מצוינת.
26/02/13 09:10
40צפיות
רק רגע אחד.
26/02/13 15:28
62צפיות
אני הנדסאית אדריכלות, בוגרת בי"ס להנדסאים בטכניון ובעלת 25 שנות נסיון.
אינני מציגה את עצמי כ"אדריכלית", אבל בכרטיס ביקור החדש שלי כתוב "אדריכלות ועיצוב פנים".
"אדריכלות" הוא שם המתאר את העבודה אותה אני עושה, לא את התואר שלי.
במשרדי תלויה הדיפלומה שלי במקום בולט, אי אפשר לטעות בתואר.
בכתבה לעיל רואים צילומים של כרטיסי ביקור שגם שם מצויין "אדריכלות", ומושמעת ביקורת גם על זה.
בבקשה הבדילו בין האדם והתואר אותו הוא נושא ובין סוג העבודה הנעשית.

לדברי עו"ד
26/02/13 16:29
72צפיות
איתה התיעצתי, מותר לכתוב את העיסוק (במקרה הזה - "אדריכלות") כל עוד יהיה ברור באתר ובע"פ שאת לא אדריכלית אלא הנדסאית.
העיקר שלא תהיה הטעיה ולו רק למראית עין.

אגב, הדיפלומה שלך היא באדריכלות, ואת גם מוסמכת,
וזאת בניגוד לבעלי תואר ראשון בעיצוב פנים, שהדיפלומה שלהם היא בעיצוב פנים ולא באדריכלות.  
אופס
26/02/13 16:30
64צפיות
לבעלי תואר ראשון זה כמובן תואר ולא דיפלומה.
ה-2 סנט שלי
26/02/13 21:53
67צפיות
לשאלתך לא.

אבל ת'חלס מה זה משנה?
יש דבר כזה שקוראים לו חוק המהנדסים והאדריכלים - נורא פשוט.
באחד העמודים רשום בדיוק מה היחוד המקצועי ואילו פעולות מותר במסגרת בניה בפועל.
אדריכל בעל תואר בלבד - אין.
אדריכל רשום.
אדריכל רשוי.
אני מניח שזה אותו כנ"ל גם לגבי הנדסאי אדריכלות.

גם אם לקוח לקח שרותי הנדסאי אדריכלות לתכנן עבורו בניין גבוה (ויש כאלו שבהחלט מוכשרים לכך מבחינת ידע יותר מאדריכלים)
וזה לא הציג לו את מגבלותיו על פי חוק אבוי לאותו הנדסאי או אדריכל רשום אם גם יחתום על התוכניות בתור בעל רשיון לעשות כך.
הדבר (למיטב הבנתי) עברה פלילית.

למעצבי פנים שללא הכשרה מקצועית מטעם מוסד שנותן להם את האפשרות להרשם אצל רשם האדריכלים והמהנדסים
באחד ההגדרות שנמצאות אצלו אין כל זכות תכנונית אל מול מוסדות התכנון על פי חוק.
מאידך (לעניות דעתי) זה לא פותר אותם מלתכנן על פי חוק התכנון ואף להצטייד בביטוח מקצועי ראוי שאדריכלים מחוייבים בו לפי חוק.

כתבה אינטרסנטית ואינה תואמת את לשון החוק
27/02/13 22:22
50צפיות
נפרט על כך בהמשך
אדריכלות פנים מקצוע הדורש רישוי אך מוזנח באכיפתו
לגבי הנדסאים וטכנאים ואדריכלים הרי שלשון החוק ברור
חלוקת הסמכויות בעייתית
נפרט הלאה
מעתיקים ובוכים !
24/02/13 22:49
171צפיות
מה הקטע עם האדריכלים האלו - עתיקים תכניות כמעט כלשונן, ואחר כך בוכים כש "עולים עליהם" .  
זה טרנד חדש באדריכלות ?
כנראה שכמו אף יצור אנושי אחר גם אדריכלים לא אוהבים לחיות בתוך דיסוננס קוגניטיבי - ולכן אחרי שהם מעתיקים הם באמת משכנעים את עצמם שהם יצרו את זה ממוחם הקודח וזה סתם צירוף מקרים שמישהו עשה אותו דבר קודם, וזה מאפשר להם להתעטף בצדקנות ולרוץ לבימ"ש. בלי בושה. עצוב.
º
איפה? מה? משהו מסוים?
26/02/13 09:57
47צפיות
º
ספר, ספר ת'רכילות....
26/02/13 15:03
42צפיות
לא רכילות. עובדות שמדברות בעד עצמן.
26/02/13 18:39
97צפיות
מתיחסת לקישור שגרשון העלה פה למטה (לא רציתי שתגובתי תיעלם יחד עם הפוסט המקורי) בענין היכל התרבות בנהריה (ואפשר גם לדבר על הטרמינולוגיה של "היכל" שצץ בכל עיירת שכוחה)

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4343124,0...

וכמובן זאת בצל הגילוי המביש של התכנית המועתקת של רפי סל בתחרות לתכנון הספריה הלאומית.

מה שמענין בעיני, זה שהאנשים שמעתיקים באמת מצליחים לשכנע את עצמם שהם בסדר. זכור לי סטודנט מכיתתי בבצלאל שהעתיק פרוייקט (אמנם קטן) מתוך ספר בספרית המוסד (במקרה עמדתי לידו כשהוא עיין שם בספר, ואח"כ ראיתי את הפרויקט מצולם מתוך הספר בהגדלה בהגשה שלו). המורה כמובן התלהב מהפרויקט המעולה, ובעיקר מהרעיון המיוחד (לא היה שם הרבה יותר מרעיון)  והבחור פשוט זרח מעונג. היה ברור שהוא באמת מפנים את המחמאות וחושב על עצמו כמי שמגיע לו מחמאות. הוא הפנים את הפרויקט לגמרי כשלו ! לו הייתי מגלה למורה שהוא צילם הכ, הוא היה נלחם בחירוף נפש על זה שזה שלו. כמו שהחברה בכתבות עושים.
אולי זה באמת נושא למחקר פסיכולוגי, אבל בעיני זה מצב מביך שמבייש את התחום ואת העוסקים בו.
º
הקישור לא עובד
26/02/13 20:00
22צפיות
tמרתי שגרשון העלה פה למטה...אבל הנה שוב
27/02/13 04:01
45צפיות
הקישור. מקוה שעובד עכשיו.
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4343124,0...
מבלי היכנס לקטנות, ניהם לדעתי
27/02/13 22:19
59צפיות
לא בדיוק מקוריים
ולא בטוח שזה בדיוק העתיק מזה או
שפשוט נשענו על מקור מקורי יותר
תוגבה דיפלומטית וממלכתית כראוי
27/02/13 22:31
46צפיות
אבל לא משכנעת. אותי לפחות.
א. נניח ששניהם "הושפעו" באופן מאד מאד זהה מאותו בנין אחר ועלום, האם זאת לא העתקה ?
ב. הי, אנחנו בישראל ! המרחק הגיאוגרפי בין נהריה לאשקלון הוא של קומיוטינג רגיל בארה"ב. המרחק המנטלי הוא של מילימטר.
זאת לא יד המקרה שנבנו 2 היכלי תרבות, בעלי אותו ייעוד, ב 2 ערי חוף, בסמיכות זמנים קרובה, כמעט זהים זה לזה.
מן הסתם בממשלת נהריה ההזויה התקנאו בממלכת אשקלון המפוארת, והזמינו "עוד מאותו הדבר" מאדריכל הבית. או שהזמינו היכל עקרוני, אבל כשקיבלו תאום זהה, החליטו שדוקא יתאים להם להתהדר בנוצות של הטווס מאשקלון לון לון ......

באותו נושא
06/03/13 15:34
10צפיות
היום גיליתי משאית שכתוב עליה "החלום הירוק" . זה כתוב באותו פונט שהלוגו שלי היה עד לא מזמן.
המשאית שיכת לאותו אחד שבאתר שלו מצאתי כבר תמונה שאני צילמתי בגינה שלי(!!!) והורדמה ממנה אחרי אזהרה שלי בתביעה.

באתר שלו יש מאמר מהתחום שלי, שמכיל משפטים שאני חוזרת עליהם שוב ושוב, גם בפורומים, וגם במאמר באותו נושא באתר שלי.

הוא טוען שהכל זה "השראה ומוזה" ושזה "מקורי". עלאק... את הבושה שטפטפה ממנו (ובצדק!) הרגשתי בשיחת הטלפון.
הזהרתי אותו  בנימוס שזה לא יחזור.  בפעם הבאה (השלישית!) זה לא יהיה מנומס, אלא דרך עו"ד.

"מוסר השכל : מי שמתחיל לגנוב, כבר לא יכול להגמל מזה"
(פראפרזה על מאיר אריאל)
לימודי אדריכלות
24/02/13 13:25
58צפיות
היי, קוראים לי מאיה, אני בת 20. אני מעוניינת להתחיל ללמוד אדריכלות באוקטובר 2014 בצרפת. יש לי אזרחות ושפה ככה שאני מקווה להתקבל.
אני עדיין לא יודעת בדיוק באיזו מהאוניברסיטאות אלמד (גם כי עדיין לא התקבלתי וגם כי עדיין לא חקרתי מספיק לעומק את הנושא).
בכל אופן אני מעוניינת לקנות עכשיו מחשב נייד ורציתי לדעת מה הכי מומלץ עבור לימודי אדריכלות. איזה מחשב יתמוך הכי טוב בתוכנות עיצוב וגרפיקה?
ואם בכלל כדאי לי כבר עכשיו לקנות מחשב ולא לחכות לתחילת הלימודים ולראות מה דרישות המערכת?
אשמח ליעוץ ועזרה, תודה :]
ישנם כ20 בתי ספר לאדריכלות בצרפת
24/02/13 14:09
66צפיות
מתוכם 6 באזור פאריס(בעיר ובאזור המטרופוליטני
נהוג לראות את  LA VILLETTE כמובילה
http://www.isparis.edu/page.cfm?p=547

לה-וילטה:
http://www.paris-lavillette.archi.fr/cms/
כבר נמצאת באזור אחר, במבנים חדשים וברובע מהגרים
לא הייתי קונה מחשב לפני, האותוקאד אינו תוכנה אוניברסיטאית בצרפת
ויתכן ותכבדי בARC+, CATIA או בתכנה של DESSAULT DRAFTSIGHT או בSOLIDWORKS
בקיצור
כמחשב יעודי ללימודי אדריכלות ממליץ לחכות, אולי דווקא MAC מתאים יותר....
º
תודה :]
24/02/13 14:25
23צפיות
נבחרת ישראל לסולאר דקתלון
24/02/13 10:25
76צפיות
נבחרת ישראל לסולאר דקתלון
יוליה ליפקין, חברת נבחרת הסטודנטים הישראלית הראשונה שמשתתפת בתחרות הסולאר דקתלון מספרת על התהליך, המבנה וההתרגשות לפני הנסיעה לתחרות בסין
כתובות אינטרנט מצורפות:
והנה עוד כתבה על הנסיון הזה
25/02/13 21:12
34צפיות
http://www.xnet.co.il/architecture/articles/0,1471...

לא יודעת מה בדיוק הגדרת נושא התחרות - אבל "ירוק" הווה אומר גם סביבתי.  והפרוייקט הזה הוא דוגמה להתנכרות לסביבה. החל ב"ישבן" שהבית מפנה אל החוץ, עם זוית קשיחה, המשך בחמרים שיוצרים ממנו קופסה טכנית שלא משתלבת בכלום , ועד ה"חצר" שכל הטבע שיש בה זה עץ אחד באדנית בנויה ! ולא שכחו לתחום הכל מבחוץ בגדר רשת גבוהה - כיאה למבנה תעשייתי או צבאי. (רק חסרים כמה כלבי תקיפה מאחורי הגדר).
חבר'ה - כוונתכם מבורכת, אבל תרימו רגע את העיניים מעל הנתונים הטכניים תסתכלו על הבית שיצרתם מבחוץ -האם הייתי רוצים לגור בכזה ?
האם רחוב ביישוב אנושי מרוויח משה או מפסיד ממבנים כאלה ?
האם כל ה"גינה" שאתם יכולים להעניק לבית לדוגמה שלכם מתמצית ברחבת בטון ועץ אחד בתור עלה תאנה ?
27/02/13 20:48
14צפיות
כנראה הבעיה היא בפלטפורמה של התחרות הזו וכדברייך ב-הגדרת הנושא,
כי עם כל הכבוד, בנייה נמוכה, צמודת קרקע, פרטית,
ולא חשוב כמה קולטי שמש ישימו לה על הגג, ובאילו חומרים מתכלים ייבנו אותה,
לעולם לא תהיה "ירוקה".
אמנם הערתי אישית ליוסי קורי וליאשה על הפרויקט
27/02/13 22:14
15צפיות
ולדעתי הינו פרויקט עתיר אנרגיה
מבחינץבחירת החומרים
הגבהים של החללים
נושא בחירת הבניה הקלה ועוד
ובכל זאת משקף קו חשיבה
ושווה לעייםן בו בהבנה
של מבנה עכשווי לתחרות בינלאומית
וזאת גם נקודת הליקוי העיקרית שלו
התייעצות בנוגע לתכנית בנייה
23/02/13 16:43
187צפיות
חג שמח לחברי הפורום. אנחנו לפני הגשת תכניות לעירייה והאדריכלית הציגה הצעה לתכנון. מדובר בבנין בן 4 דיירים , 2 קומות. אנחנו דירת קרקע כאשר ישנה חלוקת שטח עם הדייר למעלה - החצר שלנו היא מלפנים (דרום) ומצד מזרח 1.8 מ' עד שביל משותף גם לשכן מלמעלה (לא כפי שמצויר בשרטוט הנ"ל). עדיין לא תכננו את מיקום הרהיטים בחדרים או את מיקום החלונות בחדרים. אשמח לשמוע את חוות דעתכם העניינית לתכנית המוצעת מבחינת ניצול טוב של שטח הדירה, תכנון טוב של החדרים מבחינת מיקום, הצעות למיקום פתחי חלונות בחדרים, מטבח וסלון. ושאלה חשובה נוספת, מיקום החניות לא מאפשר מעבר מהחצר הקדמית לחצר המזרחית.  הכניסה לחצר תהיה משמאל לחנייה ומשם נכנסים בכמה מדרגות למשטח דק שמוביל לכניסה לבית. חשבנו לגדר בחומה קטנה וגדר עץ את כל החצר שלנו עד השביל המשותף וגם מאחור לשמירה על הפרטיות. אנחנו גם רוצים לגדר את האזור בין הכניסה לחצר לבין החנייה ולסגור בשער קטן כדי שלא תהיה גישה חופשית לילדים. לא ניתן לעשות חנייה סגורה לפי תב"ע.
אז איך נוכל לעבור לחצר ולעשות אותה פונקציונלית? אסביר רק שאי אפשר להשתמש למעבר בחלק האחורי של השכן. חשבתי על לפתוח דלת מחדר ההורים ולעשות חלק מהגינה הזו שטח פרטי של הורים. (עד אחרי קו האמבטיה) ובחלק שישאר לפתוח שער יציאה לחצר האחורית שם נמצא המחסן שלנו שאליו כן יכולה להיות גישה וגם דרך השביל המשותף. מה דעתכם?
אשמח לכל הארה
º
ותמונה עם כמה הבהרות שלי
23/02/13 16:44
109צפיות
ותמונה עם כמה הבהרות שלי
קטונתי, רק עצה קטנטונת יש לי
23/02/13 19:33
81צפיות
כן לתכנן את המיקום של הרהיטים, כדי שלא תמצא את עצמך אח"כ בלי גישה לחלון כי הספה חוסמת ובלי גישה לשקע כי המזנון בדיוק על הקיר הזה. חשוב לתכנן כבר עכשיו ולוודא גישה נוחה לכל פתח, רהיט שקע וכו'. בהצלחה.
תודה על התגובה
23/02/13 23:50
42צפיות

בוודאי שנתכנן מיקומים, אבל קודם נראה את סידור החדרים בשטח ואז נמקם חלונות ורהיטים.
מספר הערות קופצות לעין
24/02/13 12:07
63צפיות
קרוב לוודאי שחסר עמוד בסלון, מקורי
שתומך בקומה שמעליך
נחמד לצרף שטח אך לדעתי תהיה שם קורה ענקית כתחליף להסרת העמוד
כעקרון
מבין שיש גם מחסן בגינה
כך שמיצוי קווי הבניין נגע גם לשטח הבנוי בחלקה
מה שמיקם לך גינה צנוע יותר ואת מקומות החניה המיותרים.
לכן:
המדרגות עם בכלל להצמיד לקיר הממד-נכון יותר ומונע בזבוז שטח נוסף
ובעיקר
שומר על פרטיות
כמחשבה: עדיף לדעתי לייצר את חדר המגורים, הסלון בשטח החדש
ולא למקם אותו כתלוי היציאה לגינה
לדבי הגינה ה"צדדית" לא יעזור
כמנותקת מגינת ההורים תשאר מופרדת
הגדר דווקא תהפוך אותה לאתר לאיסוף פסולת ונטולת גישה
לכן
דווקא שימוש בה לחצר כביסה עם שינוי מקום חדר הכביסה ויצירת מרפסת שרות שם
תהפוך אותה ליעילה
ככלל
תכנית פשוטה ו"פרגמתית" מדי
עונה לצרכים ותו לא
תודה על התשובה
25/02/13 11:22
23צפיות
אכן תהיה קורה  לרוחב ההרחבה בסלון, זה לא נראה כל כך נורא ושווה לדעתי את השטח שמקבלים. יש מחסן מאחורי הבית בגודל 6 מ"ר  מחוץ לקווי הבניין. מקומות החנייה המיותרים זו החלטה של התב"ע בעירייה ואני עכשיו בתהליך לנסות ולהקטין את החניות , מקווה שיצליח. את המדרגות ל ניתן להצמיד כיוון שהן שייכות לשכן למעלה דרכן הוא עובר לשטח שלו שנמצא מאחור. אם נצמיד, לא יהיה לו שביל מעבר.
ולהצעות לגבי המיקום: אם נעביר את הסלון בהמלצתך לאיזור החדש, איפה נמקם את המטבח? לא עדיף ככלל לייצר שני חלקים נפרדים - חדרי שינה ואיזור מטבח - סלון?
לגבי הגינה צדדית - לא הבנתי איך גדר תהפוך אותה לאתר פסולת ולא נגישה. אם נמקם את חדר הכביסה במקום אמבטיית ההורים, איפה נמקם את אמבטיית ההורים? לא רצינו לשים את הממ"ד בחזית הבית כי מבחינת ה"נוף" (עד כמה שיש נוף...) עדיף שבחזית יהיו 2 חלונות.
ושאלה חשובה נוספת, האם הבית לא נועד לענות על הצרכים ולהיות שימושי ויעיל ביומיום? למה לדעתך מלבד למילוי הצרכים אנחנו צריכים להתייחס בתכנון שלנו?
אני באמת מודה לך על הזמן שאתה משקיע בחשיבה ותשובותיך.
חג שמח !
אתה צריך לשים לב לזה שתהיה הצדקה לבית בנוי על
25/02/13 11:53
38צפיות
הקרקע. אתה משקיע כ"כ הרבה כסף על בניה, לוקח אדריכל משלך וזה מה שיוצא?
יש הרבה מה לשפר בבית הזה והייתי מתחילה מהחללים הציבוריים....
הי, אני באמת לא מבינה מה לא בסדר
25/02/13 20:47
30צפיות
תודה לך על התגובה. הבית שרכשנו קיים ואנחנו מרחיבים ומשפצים. מעלינו ישנה דירה נוספת של דייר אחר. החצר הקדמית שלנו והאחורית של הדייר מלמעלה. זו התכנית הרביעית שהאדיכלית הכינה, רוב השינויים היו כיוון שהסידור לא התאים לנו ובסופו של דבר גם רצינו להרחיב את הדירה מעבר למותר (עם פרסום בעיתונים וכו').,
האם לדעתך צריך לשכור שירותי מעצבת פנים? מה להגיד לאדריכלית? שלא נראה לי ושתשנה? אבל את מה לשנות? אשמח אם תוכלי בבקשה לתת לי כיוון לאור תשובתך הקודמת.  וד"א אני אשה
אישה כמובן! (: תיראי,
26/02/13 09:46
35צפיות
המטבח כולו  241
הארונות בקיר הם מינימום 60 סמ' האי נראה קצת יותר רחב אז מינימום 70 סמ' כך שאם מישהו יושב על האי,
נשאר מקום של 90 סמ' לכיסא ולמי שעובד במטבח. זה קצת צפוף. מה גם שאין מספיק מקומות איכסון למשפחה במטבח הזה.
כי בואי נגיד שיש תנור מתחת לכיריים, יש מדיח ליד הכיור, הארונית מתחת לכיור לא ממש נחשבת ....עם מה נשארנו?
יש לי כיוון, אבל יקח לי לפחות שעה לחשוב רק על המטבח, כדי שיהיה באמת נכון ואחראי מספיק כלפייך.
אין לי את הזמן הזה כרגע. את מבינה?
לכן אני מאוד ממליצה לך לקחת מעצבת פנים. את מושקעת בכל כך הרבה כסף על הבית הזה שחבל, כי מה שלא תעשי עכשיו, תצטרכי לחיות איתו אח"כ וזה לא מומלץ.

לדעתי
26/02/13 09:56
40צפיות
חבל מאד שדירת קרקע מתוכננת בהתעלמות מוחלטת מזה שהיא על קרקע.
חלנוות זיירים פונים לגינה, כל הישיבה עם הפנים לקירות. הגינה מנותקת בכלל מהבית.
איפה היתרון של דירת גן? בתכנון הזה, לוקחים רק את החסרונות. חבל מאד. באמת שאפשר אחרת.

הכניסה לבית בלי מבואה חיצונית, אבל דרך חלון השירותים.
פותחים את הדלת - רואים קיר
יושבים בסלון - רואים קיר.
היציאה הנורמאלית היחידה לגינה היא לחצר הכביסה (??!?)
אם תרצו לשבת בגינה, איפה זה יהיה?
משהו פה מפוספס.
הדירה הזאת דוסקסה כבר רבות
26/02/13 18:27
45צפיות
המצב כרגע משופר לעומת התכניות הקודמות, עדיין חבל שהמבואה הריקה גוזלת כל כך הרבה שטח יקר מהבית...וחדר הילדים הצמוד לה כל כך קטן.
אני מודה שאינני מבינה מה הבעיה עם החצר, יש יציאה רחבה מהסלון.  אפשר לשפר אותה ע"י הזזת הנישות לפחי אשפה (שממוקמות מל הסלון) הצידה, בצמוד לחניה. גם החצר שם תהיה רחבה ונעימה יותר וגם פחות "ריחנית" .
השיפור העיקרי במטבח צריך להיות ביטול השולחן. שולחן גדול במטבח הזה פשוט חונק אותו וגם מיותר לגמרי כשיש פינת אוכל מרווחת צמודה. אין לכם את מותרות השטח כדי לאכלס 2 שולחנות. במקום זה, היתי מנצלת את הדופן הזאת כדי לעשות שם נישה למקרר+ארון גבוה, ומפנה את המקרר מהמיקום הנוכחי הגרוע שלו. אם רוצים אפשר לנצל את הקיר הימיני (איפה שהמקרר כרגע) לטובת עוד דופן למטבח.
כלומר התוצאה תהיה מטבח בצורת ה כאשר בקו הקטן של ה - ה עומד המקרר.
תודה רבה גלמיש
26/02/13 21:32
26צפיות
אקח לתשומת ליבי את ההערות החלטנו ככה"נ לקחת מעצבת. האם תשלום של 6300 כולל מע"מ לתכנון פנים רעיוני זה סביר?
º
סביר בהחלט
26/02/13 22:21
14צפיות
תודה פיטנגו
27/02/13 02:16
22צפיות
כפי שכתבתי לגלמיש אנחנו ככה"נ ניקח מעצבת. הגינה המרכזית שבה בד"כ נהיה היא מול הסלון. תהיה ויטרינה גדולה כיציאה לגינה ומשמאל לה הייתי רוצה חלון גדול מאד עם ספסל ישיבה בנוי ומתחת סלסלאות לצעצועים. לגבי הגינה שנמצאת בחלק של חדרי השינה - אני כרגע בשיחות עם מהנדס העיר עמ"נ לבטל את החניות הענקיות האלו ולהזיז אותן לכיוון המדרכה (כרגע זהו שטח מופקע ע"י העירייה אבל כנראה זה ישתנה) ואז תהיה גישה לאיזור הזה. בעיקרון זו אמור להיות שטח מרוצף לאחסון משחקי ילדים גדולים כמו בימבות ואופניים וכו'. מה דעתך על ייעוד האיזור הזה לפחות בחלקו כמרפסת חדר השינה של ההורים?
ולגבי הסלון - היכן היית ממקמת את הטלוויזיה? אם היא כמו שהיא היום, אז באמת הספות פונות לקיר.
מבואה חיצונית יכולה להיעשות ע"י קיר למשל שיהיה מקביל להרחבה בסלון? והמבואה הפנימית באמת גדולה אבל לא מצאתי דרך להקטין אותה ולהשיג ככה שטח לחדר למשל. אמנם יש לנו אדריכלית אבל היא כבר הגישה לנו 6 אפשרויות ואת כולן שינתה לפי בקשות שלנו, לכן אני מעדיפה לחשוב על הרעיונות יחד איתכם וליישם אותם בעזרתה. בחרנו אותה כאדריכלית בעיקר כיוון שהיא טיפלה בהיתר של השכן בקומה הראשונה והיא מוכרת מאד בעירייה אצלנו.
תודה על זמנך,
YNET קינאת אדריכלים?
21/02/13 10:34
120צפיות
ושוב מיכאל יעקובסון מתחת לשרוול-בניין מקסיקו
21/02/13 11:09
39צפיות
Steven Holl בסרט-חשיבות המדיה בשיווק האדריכלי
21/02/13 19:01
18צפיות
º
אולי הוא העתיק . אבל עשה יותר יפה מהמקור...:-
23/02/13 11:54
16צפיות
ARCHIBLENDERעל מאבק התושבים בראש פינה
23/02/13 12:58
14צפיות
"הארץ"-המאבק בראש פינה על מבני החינוך
23/02/13 13:04
15צפיות
בקשה לוועדה מחוזית לאחוזי בניה
21/02/13 10:14
75צפיות
שכן שלי    במושב    קיבל   אישור  להגדלת אחוזי   בניה  .   האם גם יכול    לקבל   על סמך האישור  שהוא  קיבל  ?  .  האם   גם אני יכול להישתמש    בתוכניות של  השכן     להגשה     לועדה המחוזית    להגדיל את החוזי   הבניה   ?  .   האם   התקדים שהשכן קיבל      יכול   באופן כללי   לפסול את   היתנגדויות    של    השכנים  וועד המושב ??
שינוי זכויות בניה (הוספה) הינה בהליך של שינוי
21/02/13 11:21
56צפיות
תכנית מתאר מקומית, מפורטת ו/או נקודתית
אלא אם אלו זכויות הקשורות להשבחה וקימות במסגרת התכנית התקיפה
התכניחת ניתנת רק לחלקות ו/או שטחים הנמצאות בתוך הקו הכחול
הוא גבול התכנית המוגדר בתכנית עצמה
קרי
אם אינך כלול במסגרת תכנית זאת הרי שעליך להגיש תכנית נקודתית לחלקתך
לאשרה במסגרת הועד המוניציפלי במושב
במסגרת הועדה המקומית לתכנון ובניה
ואזי במסגרת הועדה המחוזית לתכנון ובניה
כמובן שיתכן והקרקע הינה קרקע מינהל ונדרש גם אישור של המינהל, במקרה זה
תשלום היטלי השבחה ועוד
אין תקדים ועצם העובדה שהשכן קיבל לנחלתו אינה אומרת שאוטומטית תקבל זכויות מקבילות
הוספת אחוזי בניה למגרש
22/02/13 13:29
29צפיות
אני אוסיף על מה שכתב גרשון -

1. קודם תוודא שהשכן שלך קיבל אישור רשמי וסופי מהועדה המחוזית לתב"ע שהגיש עבור תוספת אחוזי בניה ולא אישור
   עקרוני מהועדה המקומית או מועד הישוב - זה חשוב מאד שכן לא בטוח שמה שהועדה מקומית מוכנה לקדם תאשר המחוזית ואם כן באילו תנאים.

2. אני מניח שהשכן שלך לא כזה נדיב והשינוי תב"ע שהוא הגיש זה רק במסגרת החלקה שלו ולא של אף אחד אחר, אחרת הייתם יודעים על זה.

3. במידה והתנאים בחלקה שלך ושלו (נחלה עם חצר מגורים, קרקע לבניה פרטית וכו') זהים זה מגדיל את הסיכויים לטובתך (אך עדין לא מבטיח כלום)
   שיש תקדים לאשר את השינוי תב"ע גם אצלך.

4. במידה ומדובר בנחלה(?) או בקרקע של מושבים מניסיון שלי מאד סביר שהועדה לתכנון תדרוש על הדרך גם ישור קו של כל החריגות בניה ומבנים חקלאים
   שקיימים ללא היתר וכו' כך שגם הם יאושרו כחוק או יהרסו לפני שהם ינסו לקדם תוכנית כזו או אחרת.

5. בנוגע להתנגדות השכנים - זכותם להתנגד בכל מקרה לכל פרסום שמתבצע. מן הראוי מצידם (ולפי החוק) שההתנגדות שלהם תהיה עם הגיון ומוצדקת
   ולא טיעון של "הבניה שלו מפריעה לנו לראות את ים תיכון" כאשר אתם בכלל גרים בערבה..
בקשה לועדה מחוזית
24/02/13 08:46
24צפיות
תודה על התשובות    .  השכן   שלי  למיגרש קיבל  אישור  מהועדה  המחוזית    על הגדלת אחוזי  בניה וגם קיבל  טופס 4   לפני   3 שנים  .  המיגרשים   שלנו  נימצאים    בשטח הרחבה   המיועד  לבנים ממשיכים    ללא נחלה  , במושב   עין  יעקוב  בצפון כארץ  ,   והאם    מותר   או  מה התנאים   מבחינה חוקית     להישתמש   באותם  בתוכניות של השכן   להגשה לוועדה מחוזית    וזאת  במטרה להוזיל   עלויות  .  ראוי לציין   שיש לי תוכניות מאושרות  .  
הגדלת אחוזי בניה
24/02/13 11:16
99צפיות
אקדים ואומר שקשה לקבוע מבלי לראות בדיוק איזה חומר הוגש למה וכמה..
לדעתי עדין לא תוכל להשתמש באופן ישיר בחומר שהשכן הגיש.
מאד אפשרי שניתן לקחת מאפיינים מאד דומים ביחס לתוכן הבקשה והתב"ע המוצעת שהשכן הגיש,
יכול להיות שאפשר להשתמש גם במאפיינים תכנוניים זהים אם אלו דרישות הועדה.
אך אני מתקשה לראות כיצד זה יכול להיות פקטור כזה רציני בצמצום עלויות.
בסופו של יום זה יהיה לא אחראי מצד האדריכל שתשכור לביצוע העבודה להסתמך
על תוכן של אחרים ללא בדיקה יסודית של הדברים.
דברים משתנים וגם עמדות וגישות של ועדות תכנון. אולי מה שהוגש לפני X שנים
ולא נבדק כראוי כבר לא תקף היום...
איני יודע מה קיבל השכן ואיך
24/02/13 11:50
29צפיות
האם המגרשים בהרחבה דומים?
האם השכנים זהים וכך גם הליך התכנון וההיתרים שהיו להם בזמנו
מה שעלול להביא להתנגדויות
כמו כן, איזו הקלה קיבל השכן?
6% הקלה במסגרת השבחת הנכס
מה שהיה מותר לתכניות מתאר ישנות
או הליך של שינוי תכנית בניין עיר נקודתית
קרי
עדיין לא מובן
בכל מקרה: רצ"ב כל התכניות מתאר הנוגעות לעין יעקב
http://www.mmi.gov.il/IturTabot/taba2.asp?selMonzi...
יתכן והתכנית הינה תכנית להיתר בניה בהקלה
כך שלא תמצא שם
שינוי אחוזי בניה
25/02/13 08:21
23צפיות
תודה    על התשובה   .   מה השיקולים  הועדה  כדי  לקבל או לישלול     היתנגדויות  לגידול   אחוזי  בניה  ,  בהנחה  שהגידול לא פוגע   בערך הדירות/ נכסים   .  האם ועד   המושב יכול לימנוע זאת לפי שיקול דעתו   ולפי   האינטרסים  של    בעלי השפעה   במושב
רנזו פיאנו והSHARD בלונדון
19/02/13 23:03
53צפיות
כנס אדריכלות בSELLA RONDA בדולומינטים
20/02/13 13:07
8צפיות
http://www.cavimbanamal.co.il/event-main.asp?p_id=...
אפשר עדיין לשלב טיולים באזור ואולי, אולי מעט סקי
בשלג הנותר
וודאי טיפוס הרים
כנס גורדי שחקים בלונדון
20/02/13 13:38
8צפיות
שבוע אחרון פרויקט ארגמן-למה לעשות אחד כשאפשר
20/02/13 13:39
10צפיות
פרס עזריאלי לאדריכלות-נבלו מהר?
20/02/13 13:40
11צפיות
יום האדריכל-מגדלים....
20/02/13 13:41
11צפיות
תערוכת מרחב
20/02/13 13:43
6צפיות
"המרפסת":המגדר באדריכלות
20/02/13 13:52
17צפיות
יואב לרמן על הארנונה-התושבים ככאב ראש
21/02/13 10:26
6צפיות
XNET-עילם טייבלר בשכונת ילדותו בכרמיאל
21/02/13 10:29
5צפיות
תהליך ההזדקנות עובד גם שם
http://www.xnet.co.il/architecture/articles/0,1471...
XNET-מיכאל יעקובסון בעפולה כבר אמרנו
21/02/13 10:32
9צפיות
בדיקת שיפועים שונים
19/02/13 11:17
123צפיות
אהלן רציתי לברר כמה דברים:

א. איפה ניתן למצוא מידע (תקנים וכדומה) בנוגע לשיפועים שמומלצים להליכה?
ב. אולי מניסיונכם העשיר תוכלו לעזור לי באיזה שיפוע נוח ללכת בציר הכתום שבתמונה ובאיזה שיפוע נוח ללכת בציר הכחול שבתמונה?
מדובר בסידרה של אלמנטים ירוקים כאלה אחד אחרי השני והייתי רוצה לאפשר תנועה בשני הצירים - גם במעלה כל אחד מהאלמנטים הללו וגם בציר שמאפשר מעבר בין אותם אלמנטים בצורה נוחה (הציר הכתום)

תודה!
º
והפעם עם התמונה....
19/02/13 11:19
93צפיות
והפעם עם התמונה....
השאלה לא מובנת
19/02/13 11:23
52צפיות
זה שביל בכניסה למבנה ?
או שזה איזשהו מוצר שאתה מפתח?

לשביל -
שיפוע צד של עד 2%. אפשר פחות.
שיפוע אורכי - מינימום לניקוז מים 1% ורצוי 1.5%. מקסימום תקני לנכים 8%. נוח לכסאות גלגלים עד 6%. הכי הכי רצוי 2-3%.
נראה דווקא שהצלחת להבין
19/02/13 11:39
43צפיות
אני סטודנט שמתכנן איזה אלמנט שיאפשר מעבר לנקודת תצפית ובמקביל רוצה שהאלמנט יאפשר מעבר עם שיפוע צד

תודה!
אם זה כבש (רמפה)
19/02/13 12:24
35צפיות
יש עליו תקנים אחרים.
º
מה התקנים לכבש?
20/02/13 11:32
17צפיות
אז ככה
20/02/13 09:24
29צפיות
א. תקן נגישות
שיפוע מקסימלי להליכה 8% וגם אז כל כמה מטרים (לא זוכרת כמה) יש לעשות פודסט

ב.
כתום 2% מקסימום
כחול 2-4% לנוחות; 8% (כפי שכתבתי למעלה) לנכים.
º
תודה
21/02/13 00:13
8צפיות
למה תמיד שואלים לקונית ומשאירים לנו לנחש
22/02/13 19:19
20צפיות
למה התכוון המשורר ?
בחייאת - מעלים שאלה, אז מפרטים ומסבירים, ולא מחכים שנשבור את הראאש.
אשמח לעזרתכם!
19/02/13 08:05
98צפיות
בוקר טוב..
אני מחפשת אדריכל לסרטוט גרמושקה ( לפי תוכניות שיש ) ובנוסף שהוא יעשה את כל הביוקרטיה מול המועצה על מנת להוציא אישור בנייה .

קיבלתי הצעה של 8500 ש״ח  מאדריכל ( האדריכל שמסרטט את הבית ומתכנן אותו הוא בן משפחה והוא המליץ לי על האדריכל לסרטוט הגרמושקה) .. אשמח לדעת האם זה מה שנהוג לשלם ?

אשמח לקבל כל הארה / הערה שיש לכם בנושא

תודה רבה ויום נפלא
º
לא נהוג.בד"כ האדריכל הוא המשרטט והמגיש
19/02/13 10:35
44צפיות
תודה ו...
19/02/13 11:07
52צפיות
האדריכל במתכנן לי את הבית הוא בן משפחה שאני סומכת עליו בעיניים עצומות ..
לא יהיה לו זמן להתעסק עם סרטוט הגרמושקה והעבודה מול המועצה.. לכן אני צריכה מישהו שיעשה את זה עבורנו.
האם בכל זאת תוכל להעריך האם הצעה שקיבלתי היא הוגנת/גבוה/נמוכה ..

אדריכל לתכנון והוצאת היתר - חתימה על ההגשה
19/02/13 11:13
68צפיות
במקרה רגיל יש אדריכל אחד שהוא "עורך הבקשה"
תפקידו - לתכנן, לשרטט (או מי מטעמו), לערוך את הגשה, לחתום על ההגשה, לבצע את כל עבודות הרישוי מול הועדה לתכנון,
להסב את התכוניות לביצוע, לבצע פיקוח עליון ועד גמר ביצוע.

הבעיה מתחילה בנושא החתימה - אם אדריכל לא חותם אז הוא שרטט (וזה אחלה).
השאלה מי חותם על ההגשה ומי לוקח את האחריות מול רשויות התכנון? ובביצוע אח"כ?
מה קורה אם יש תביעות? את מי תובעים ואיזה ביטוח מפעילים?

ולשאלתך - עבור שרטוט, רישוי, ואחריות מקצועית זה סכום נמוך.

Viele Köche verderben den Brei
20/02/13 13:19
38צפיות
בגדול, יש ליקוי בחוסר הזהות בין המעצב למוליך התכנית
ועלולים להיות דרישות לשינויים הנובעים מדרישת רשויות
מה שיפגע ברצף התכנון ובערך החסכון
וודאי במוצר הסופי
"הרבה מדי טבחים מקדיחים את התבשיל"
|אקשן|אתם מוזמנים לסרט "פארקר"
18/02/13 18:32
6צפיות
כשג'ניפר לופז וג'ייסון סטיית'ם משתפים פעולה, אתם יכולים להיות בטוחים שמדובר בסרט עוצר נשימה!
אתם מוזמנים להקרנת גולשים של הסרט פארקר שתערך ב 27.2.
|קדימה|לכל הפרטים, מידע נוסף והרשמה:
https://www.facebook.com/tapuz.co.il/app_216924904...
משטח בוצ'ר על האי במטבח
17/02/13 18:35
338צפיות
שלום
אנחנו מתכננים מטבח לבן מודרני, כאשר על האי מתכוונים לשים משטח בוצ´ר מצופה לכה.
אשמח לשמוע את הייתרונות ואת החסרונות של הבוצ´ר במטבח מאוד פעיל.
האם זה מומלץ? או שעדיף שיש? (שיש לבן של אבן קיסר מספר 2141, שמקיף את כל המטבח חוץ מהאי)
BUTCHER אינו אמור להיות מצופה לכה
17/02/13 19:44
152צפיות
זהו קרש חיתוך ועבודה
וכאשר עשוי מהעץ הנכון
כטיק, אלון, מהגוני הרי שיהיה עמיד לרטיבות
בעל ספיגה מעטה
קשה
וניתן לשימוש לחיתוך
נלכה הינה בד"כ חומר רעיל
ולא רצוי להשתמש בה במטבח
אלא אם יעודית לכך