בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הפורום מיועד על מנת למצוא תשובות לבעיות העולות וצצות תוך כדי שימוש ב-iPhone, iPod לסוגיו וב-iPad, אך גם לדיונים בנושאים הקשורים לטלפונים חכמים בכלל.

אנא נהגו בסובלנות גם כלפי אותם ערלי לב שטרם גילו את האור, ומשתמשים רחמנא ליצלן לא עלינו  במכשיר שאינו נושא עליו תפוח נגוס .

הודעות הנוגעות לגופו של אדם במקום לגופו של עניין או הודעות המעניקות ציון  (בעיקר ציון גרוע )  לתשובתו של פלוני - תמחקנה.

אנא שמרו על סבלנות וסובלנות

את הודעותיכם אתם מתבקשים לשרשר. מה ה זו החיה הזו ואיך אוכלים אותה?

כל המידע - כאן.

איילת

האם יש אפשרות באייפון לקא מייל ולתת הוראה
24/03/14 22:58
72צפיות
שאוכל למחוק מיילים רק מהאייפון אבל להשאיר הכל בג'ימייל?
תודה
אפשר, באפליקציית הדואר המובנית
25/03/14 01:07
47צפיות
אם לזה התכוונת.

כשאת נמצאת בתוך המייל, בתחתית המסך תראי את האייקונים של הפקודות.
אחרי שקראת את המייל, במקום לשלוח אותו לסל האשפה בחרי את התיקייה וסמני לאיזו תיקייה לשלוח.
המייל יעבור מה INBOX לתיקייה, אליה תוכלי להיכנס מהאייפון עצמו וגם מהמחשב ישירות לג'ימייל.
º
בעצם, זה אפשרי גם באפ של ג'ימייל :)
25/03/14 01:11
19צפיות
לא לזה התכוונתי אלא
25/03/14 09:47
31צפיות
אחרי שארא דואר ג'ימייל באייפון-אני יכולה למחוק באייפון  (לא להעביר) ועדיין זה ישאיר עותק בג'ימייל

תודה
זה אותו המקום, אני לא חושבת שאפשר להפריד
25/03/14 10:12
31צפיות
אולי יותר מנוסים ממני יגידו אחרת.
זה תלוי איך הדואר מוגדר
25/03/14 16:32
35צפיות
אם הוא מוגדר כGMAIL או IMAP אין אפשרות לעשות את זה כי מה שרואים על המכשיר זו מעין "שלוחה" של מה שיש על השרת. אבל אם מגדירים כPOP3 מה שקורה הוא שהמכשיר מוריד הודעות אליו ואחר כך הוא עצמאי לחלוטין בהתעסקות איתן - אז אפשר לעשות איתן מה שרוצים על המכשיר וזה לא משפיע על השרת.
לשים לב רק שמשום מה כברירת מחדל GMAIL מוחק מהשרת הודעות שהורדו למכשיר אחר בפרוטוקול POP, אבל בשינוי פשוט בהגדרות ניתן לבטל את זה.
º
26/03/14 02:33
4צפיות
מתאים לי!
26/03/14 11:28
24צפיות
איך מגדירים POP ואיפה
ואיך משנים שבאמת ג'ימייל לא מוחק מהשרת הודעות שהורדו למכשיר.

אודה מאד כי יש לי 700 הודעות בנייד ולדעתי די סותם את הנייד
ברירת המחדל היא IMAP ככה שאת מסודרת...
26/03/14 12:49
22צפיות
אם את רוצה להיות בטוחה שזה לא באמת תופס מקום, תכנסי להגדרות > שימושים ותסתכלי מה המשקל של אפליקציית האימייל.

בנוסף, משהו שלמדתי לאחרונה:
במיוחד אם משתמשים באפליקציית מייל המובנית של אפל, כדאי מאוד להגדיר שאימיילים שזורקים לפח באמת ימחקו.
איך עושים את זה:
1. בהגדרות > דוא״ל, אנשי קשר, יומנים > בוחרים את חשבון הג׳ימייל הרלוונטי
2. במסך הבא: לוחצים על שם החשבון
3. במסך הבא: לוחצים על advanced (מתקדם?)
4. מגיעים למסך של ״התנהגות תיבת האימייל״:
כאן צריך לבחור שכל סוג התנהגות (טיוטות, אימיילים מחוקים, ארכיב) ישבו   בתיקייה המתאימה בשרת (server) ולא לוקאלית במכשיר.
פשוט לוחצים על כל שורה ורואים במסך הבא שבאמת היא מוגדרת על השרת ואם לא, אז לוחצים על המיקום הרצוי ורואים שהוא מקבל את ה-v לידו.
בנוסף: במסך הראשון של ״ההתנהגויות״, בוחרים שהודעות מחוקות באמת יעברו לתיבת המחוקים (deleted mailbox) ולא לארכיב.

עכשיו את באמת יכולה להיות רגועה: הכל נמצא בשרת, למעט קבצים מצורפים ששמרת על המכשיר (ע״י ״שמירה״ יזומה) והמקום שהאימיילים תופסים לך על המכשיר מינימלי לגמרי.
תודה
26/03/14 16:56
16צפיות
ושאלה: מאחר ובינתיים אני רואה מעל 600 מיילים ישנים-האם הגדרה כזו תאפשר מחיקת המיילים הקיימים במכשיר והשארתם על השרת בג'ימייל או שזה טוב רק ל"באות"
זהו, שהם לא באמת ״שם״. מה שאת רואה, הוא
26/03/14 22:11
18צפיות
תצוגת מראה של מה שיש בשרת. ככה עובד IMAP.
ג׳ימייל בנוי ככה שיש inbox ויש ארכיב (All mail). וכדי לנקות את ה-inbox את אמורה או למחוק, או להעביר לארכיב.
אם יש לך 600 אימיילים על האייפון, אחרי שתסדרי את ההגדרות שכתבתי קודם, פשוט תעברי ותחליטי אילו אימיילים ימחקו לגמרי (ואז הם ימחקו גם בג׳ימייל! על השרת) ע״י זריקה לפח ואילו הודעות את פשוט מעבירה ל״ארכיב״ והם כן ישארו על השרת, אבל את לא תראי אותם ב-inbox שלך.
אגב, זו גם תצורת העבודה הנכונה עם ג׳ימייל במחשב (דפדפן).
לא הבנתי משהו.
26/03/14 23:25
17צפיות
איך ההסבר הזה שונה ממה שאני אמרתי כמה שורות למעלה?
הוא לא
27/03/14 00:35
26צפיות
נועה ו-NLP עשו קצת סלט.
יש שלוש אפשרויות לעבוד -
1. כששום דבר לא נשמר על המכשיר המקומי - למשל, לגשת דרך הדפדפן לממשק המייל של GMAIL. בצורה הזו אי אפשר לעבוד אם אין גישה לשרת וכל מה שעושים מתעדכן ישירות על השרת. ה"עלות" במונחי איכסון מקומיים - 0.

2. להוריד הכל אל המכשיר המקומי (למשל - POP) - בצורה הזו השינויים שמתבצעים מקומית לא משפיעים על שום דבר בשרת וניתן גם לעבוד מקומית ללא תקשורת (אם התוכן הורד כאשר הייתה תקשורת). ההשפעה במונחי איכסון מקומיים - כל התוכן נשמר מקומית...

3. להוריד חלק אל איכסון מקומי (CACHE), אולם באופן כזה שהמכשיר יעדכן מיידית כל שינוי אל השרת - סוג של IMAP. העלות נמוכה יותר במונחי איכסון מקומיים (למרות שגבוהה יותר מאופצייה מס' 1) אולם כל שינוי מתעדכן לשרת ועדיין בעייתי לעבוד ללא תקשורת.

גב' NLP ביקשה אפשרות לעבוד _מבלי שהשינויים שהיא מבצעת יתעדכנו לשרת_. זה _לא_ מה שנועה הציעה. עם זאת, אחרי שהבנתי _למה_ NLP רוצה את מה שהיא רוצה מאוד יכול להיות שהפתרון של נועה יעבוד אפילו טוב יותר מאשר פיתרון מבוסס POP (בהנחה שמימוש IMAP לאייפון אכן לא שומר CACHE גדול מדי על המכשיר. אני לא יודע לגבי זה). בIMAP הודעות שימחקו עדיין ימחקו מGMAIL, אבל מכיוון שמראש הן לא תתפוסנה כ"כ הרבה מקום על המכשיר (שזו לדעתה הבעיה שלה) היא לא תצטרך בכלל למחוק אותן מקומית.
תודה רבה!
27/03/14 00:50
15צפיות
אז כן הבנתי את ההסבר הראשון שלך נכון :)

אבל מאחר והרחבת.. איך באמת בודקים אם החיבור הדיפולטי שומר CACHE או לא?
ומה נחשב ל"הרבה מדי"? (זה בטח קצת מושג יחסי, אבל בכ"ז כדי לקבל קצת מושג, אם אפשר).
ככה
27/03/14 01:05
11צפיות
http://cdn.cultofmac.com/wp-content/uploads/2013/0...

(רק שאת צריכה לבדוק בקשר למייל, לא לתמונות).
אז...
27/03/14 01:15
12צפיות
אם יש חלוקה לנפח DOCUMENTS+DATA ולנפח אפליקציה (שלפי מה שאני מבינה זה "מה שיש בג'ימייל עצמו" +  מה שהאפליקציה עצמה תופסת במכשיר, בהתאמה)
זה אומר שכן יש CACHE?
ה- DOCUMENTS+DATA
27/03/14 01:18
11צפיות
לא תואם את מה שכתוב בג'ימייל על המחשב.
??
ברור שלא. אין לך את כל מה שיש בג׳ימייל על
27/03/14 01:56
16צפיות
המכשיר. יש לך רק את מה שנמצא בקאש ומה שהורדת מהצרופות.
אוקיי...
27/03/14 02:21
8צפיות
אז למה יש הבדל בין ה- USAGE של אפ ג'ימייל והאפ' המובנית של הדואר?

הסה"כ דומה אבל באפ המובנית קצת יותר (קצת מוזר לי כי אני לא משתמשת בה ולפי ההסבר שלך, אם הבנתי אותו, ה- CACHE אמור להיות ריק יותר. אז אולי האפ עצמה תופסת יותר מקום?)
באפ ג'ימייל מפורט גודל האפ' וגודל התוכן (מסמכים ומידע)
באפ המובנית רק "דואר וצרופות".
יתכן שהאפליקציה המובנית שומרת על המכשיר
27/03/14 03:00
14צפיות
יותר ממה שאת חושבת ואז למרות השימוש המועט בה, נצברים תכנים. תסתכלי בהוראות שהסברתי לגברת החיפושית, איך לא לשמור על המכשיר כמעט שום אימייל.
מי אמר שאני רוצה למחוק?
27/03/14 04:34
8צפיות
בסה"כ רציתי להבין על מה אני מסתכלת ואיך זה עובד, כדי שאוכל להפעיל את המכשיר יותר משהוא יפעיל אותי

(כן כן, במסגרת שאפל מאפשרת לי, ברור ).

ואגב, הדרך ששתינו הצענו לליידיבאג מוחקת לא רק מהמכשיר, כפי שהסביר עמית.
º
נכון, גם אני כתבתי את זה.
27/03/14 07:29
5צפיות
אייפון שנגב
24/03/14 21:03
42צפיות
היי

רציתי לדעת רכשתי אייפון בחו"ל ומכשיר נגנב
יש דרך למצוא או לאתר את מס' הברזל ????
אפשר בהחלט
29/03/14 15:01
5צפיות
מאיפה שקנית בחו״ל
יומולדת לסירי
24/03/14 18:42
36צפיות
עדכנתי ל- 7.1 אז עכשיו אני יכולה לראות את היומן חגים..

ובכן, בהמשך לדיון הסוער בנושא
ואחרי שהיא התעקשה שהרעיון של יומולדת הוא רק פיקציה לגביה,
מסתבר שבכל שנה היום הזה נופל על תאריך אחר.. :)

מעניין אם ביומני חגים אחרים (של ארצות ודתות שונות) מצויינים ימים שונים, ככה שיוצא שחוגגים לה ממש המון :)
אולי הגברת פשוט מצפה למתנות
24/03/14 19:53
22צפיות
בבחינת שונא מתנות יחיה,
אבל מקבל מתנות יחיה הרבההה יותר טוב...
º
צודקת! איך לא עברתי עד היום לשיטה הזו בעצמי?
24/03/14 20:14
17צפיות
משהו יודע
24/03/14 17:46
72צפיות
כמה עולה להחליף מסך שבור של אייפד? (חס וחלילה לא נשבר לי האייפד) שואלת רק בשביל לנסות ולהעריך האם כדאי לעשות ביטוח ב״קופל״.

את לא יודעת שלא שואלים שאלות כאלו??
24/03/14 18:10
57צפיות
תלוי איזה אייפד אבל לפי זאפ בין 250 ל - 500
http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-tabletacces...
נכון נכון
24/03/14 19:59
34צפיות
אני כבר מתחרטת והולכת לפינה
בצדק!
24/03/14 20:13
29צפיות
ושלא תגידי שלא אמרתי לך (כמקובל אצלנו בפולניה)
º
כל המסכים הם לאייפד שאינו אייפד אייר
24/03/14 19:54
17צפיות
למה לא לאייפד אייר?
24/03/14 20:01
29צפיות
מה עושים אם נשבר המסך לאייפד אייר?
אין לי מושג... אבל נסי לעיין באתרים המציעים ת
24/03/14 20:03
31צפיות
תיקון
יצא לי לדבר עם מישהו שעובד במעבדה כזו. ישנם כנראה מסכים זולים ולא איכותיים. הטובים כיום מחירם זהב ומחכים שהמחיר ירד או שיצאו זולים יותר כדי להביאם לארץ.
הופתעתי כמוך ולכן הלכתי לחפש באתרים. תמיד מוזכרים רק אייפדים 1-4 בכל הנוגע לתיקוני מסך.
כנראה שהוא צודק.
אבל מאייפד 3 כבר יש רטינה... מוזר. אולי המסך
24/03/14 20:35
30צפיות
של האייר יותר דק.
שאלהלגבי פייסבוק דרך האייפון
24/03/14 17:06
17צפיות
היי, אני רוצה לעדכן את העיסוק שלי ולא מצליחה.
כתוב לי ADD WORK
ואז כביכול אני צריכה להכניס תאריכים ממתי עד מתי עובדת פה.
איך עושים זאת, ואפשר ללא תאריכים?
תודה
אז ככה: פתחתי את האייפון בחברה-הכנסתי סים של
24/03/14 13:27
55צפיות
הוט וכתוב לי no srvice
התקשרתי לפלאפון והם אומרים שאני חייבת להתקין ITUNES במחשב ולעשות סינכרון עם הסים החדש.

מישהו יכול להסביר לי את הדפקה הזה?
ואם אין לי מחשב?

הבת כבר התקינה לי בסלולר שמחובר ברשת עם WI+FI כרגע את הגישה ל-אייטונס

מה באמת אי צריכה עכשיו לעשות כדי סוף סוף לדבר מהטלפון?
דברתי גם עם הוט-הם לא אמרו לי דבר כזה בכלל

תודה
הם צודקים
24/03/14 15:36
31צפיות
פלאפון רק העבירו בקשה לאפל לפתוח את הטלפון לכל סים.
כדי שאפל יאפשרו זאת באייפון שלך, אתה חייב לחבר אותו עם כבל למחשב ולסנכרן עם האייטיונס.
האם יש דרך להשתמש באייפון כדיסק און קי?
24/03/14 10:27
38צפיות
האם יש דרך כלשהי להעביר קבצים (באייפון לא פרוץ) שלא דרך האייטונז, אני רוצה להשתמש בו כדיסק און קי להעביר קבצים ממחשב למחשב, לאו דווקא קבצים לשימוש באייפון עצמו, האם יש איזו אפליקצייה שמאפשרת דבר כזה?
אשמח לתשובה
º
יש הרבה. חפש "usb disk"
24/03/14 10:52
33צפיות
יישום כזה לא יכול להיות ל-iOS לא פרוצה!
24/03/14 17:11
33צפיות
נכון, חיפוש מוצא הרבה יישומים ב-Appstore שעונים לשם USB DIsk, אבל ברגע שמתחילים לקרוא את התיאור שלהם רואים מיד שאין שום קשר בניהם לבין "דיסק און קי" (DOK) שאנשים רגילים עליו.

יישומים אלה דורשים iTunes או חיבור רשת אלחוטי.
ובהרבה מקרים אף אחד מאלה אינו זמין ולא יכול להיות זמין.

כדי ש-iPhone יתפקד כדיסק או קי, צריך גישה ל-USB שלו ולגרום לו לדבר בפרוטוקול שונה ממה שהוא רגיל.
גם אם נניח שזה אפשרי טכנית (ואני לא בטוח שכך), Apple לעולם לא תרשה ליישום שעושה דבר כזה להימצא בחנות שלה.

לכן, אם מה שהושאל ביקש בכלל קיים, הוא בהכרח קיים רק בסיידייה.
למה חיבור אלחוטי אינו זמין? ועוד איך זמין ב
24/03/14 19:57
30צפיות
ברוב המקרים
פתיחת חשבון חדש באפסטור
23/03/14 19:16
20צפיות
היי קניתי טלפון חדש ואני רוצה לפתוח חשבון באפסטור וזה לא נותן לי לפתוח חשבון חדש בלי להשתמש באחד מאפשרויות בתשלום כלומר אני חייבת לשלם.. אשמח לקבל עזרה :)
סגור את האייטיןונס ופתח שוב
23/03/14 19:56
13צפיות
ואז פעל בדיוק על פי המדריך הזה
http://www.pdace.com/kb/kb.php?kb=499
כשלון בהורדת קובץ אודיו מהמייל
23/03/14 12:54
14צפיות
שלום רב,

רציתי לברר אם מישהו יודע מה יכולה להיות הסיבה שאני לא מצליחה להוריד קובץ אודיו במייל במטרה להעביר בוואטסאפ.
בלחיצה על הקובץ מתוך המייל, נפתחת אופציה של "העבר בוואטסאפ", אחרי שאני בוחרת, נפתח הוואטסאפ ונבחר איש הקשר אליו אני מעוניינת להעביר את הקובץ. אחרי כמה שניות מתקבלת הודעה של
"failed to download...."
אין שום בעיה של זכרון...
אשמח אם יש למישהו רעיון.

תודה רבה!
נועה
סנכרון אייפד למסך סמסונג
23/03/14 07:04
24צפיות
שלום לכולם

ברשותי אייפד 2
ומסך SMART של סמסונג

האם יש אפשרות לסנכרן בינהם
כמו בפרסומת של בזק?

או אולי בדרך אחרת?

תודה
שמעון
ללא קשר למסך הספציפי שציינת...
23/03/14 09:30
24צפיות
שאותו איני מכיר, אתה יכול להקרין את תמונת האיפד על המסך בעזרת חיבור כבל בין האיפד למסך, או - אלחוטית באמצעות שימוש ב Apple TV שיחובר מצד אחד למסך בעזרת כבל HDMI , ומצד שני לאיפד באמצעות רשת WiFi.
אני מניח שגם סטרימרים אחרים מאפשרים לעשות זאת, אבל אין לי נסיון איתם.
תודה על העזרה
23/03/14 09:57
19צפיות
אני רציתי לבדוק אם אפשר לעשות זאת בצורה אלחוטית
בלי מתווכים בדרך

לפחות ככה זה נראה בפרסומת
לא?

תודה
שמעון
כן. כך זה נראה...
23/03/14 11:33
16צפיות
אם משתמשים ב APPLE TV, זה יראה בדיוק אותו דבר, מאחר ומדובר על קופסא קטנה מאוד (משהו כמו קופסת סיגריות).
יתכן שבמסכים מתקדמים קיימת אפשרות קישור אלחוטית ללא תיווך.
לא מכיר.
אשמח לעזרה סנכרון חשבון גימייל
22/03/14 22:38
34צפיות
הי
שונמכתי לאיפון 4 וגם עידכנתי או לעדכון הגרסה האחרון ואני לא יודעת איפה הבאג...למרות שהמכשיר היה של בעלי לפני העדכון ואצלו המייל עבד מצוין...
עד כה עבדתי עם איפון 4S והסתדרתי מצוין עם ג'ימייל במייל המובנה של האיפון (את האפליקציה של ג'ימייל אני ממש לא אוהבת).
עכשיו ניסיתי להגדיר במכשיר חשבון ג'ימייל והוא כל הזמן טוען שיש שגיאה בסיסמא ושהוא לא מצליח להתחבר.
ניסית גם להגדיר סיסמא יחודית גדרך החשבון בגוגל ולא עזר, ניסיתי לפעול לפי הנחיות שמצאתי ברשת להוספת חשבון - גם לא עזר.
אשמח אם למישהו יש יכולת לעזור או לפחות לספר לי אם זה קשור לגרסה החדשה ואולי יש בה באג..?!
שבוע טוב!
אם את מנסה להגדיר את החשבון כחשבון
23/03/14 05:57
27צפיות
EXCHANGE, והמכשיר לא עבד בעבר מול חשבון הג'ימייל שלך זה לא יעבוד מכיוון שגוגל ביטלו את האופצייה הזו לחשבונות חינמיים. את צריכה להגדיר את החשבון כחשבון ג'ימייל (אם האפשרות קיימת בגירסת iOS שאת משתמשת בה) או כIMAP/POP.
התחלתי עם הגדרה כחשבון ג'ימייל
23/03/14 08:31
17צפיות
הוא מודיע לי שהססמא שגויה
אח"כ ניסיתי exchange
איך אני מנסה להגדיר כ imap/pop?
אולי באמת תיקתקת סיסמא לא נכונה?
24/03/14 19:17
14צפיות
כי זה אמור לעבוד היטב בהגדרה כ״gmail״.
לא- הכל נכון- עשיתי כמה פעמים
24/03/14 20:47
11צפיות
ובאפליקציה של ג'ימייל לא היתה שום בעיה...
בשעה טובה האייפון 4 של הבת עבר לרשותי
22/03/14 16:34
70צפיות
אממממה... פלאפון כנראה נעול לסים של חברות אחרות.

האם פלאפון מחוייבים לפתוח את המכשיר וגם מה אני צריכה (אם בכלל) להציג להם) כדי שיעשו זאת.

הבת נשארה עם חברת פלאפון (מכשיר נקסוס) אני עם סים של הוט מובייל.

וגם:
1. מחקה את רב האפליקציות (נשאר פנס ואיזה משחק שהנכדות משועות עליו candyc crush(
2/ היא סדרה לי את הגישה לapple id וגם למייל וגם לסטור והורידה לי במקום תמ'נשמע, את ה-telegram
3.לא רוצה להתעסק בכלל עם ITUNES. כשאני מחברת את המכשיר למחשב אני רואה מחיצה DCIM לתמונות
איך אני יכולה להכניס שירים (MP3) וגם להפוך אחד מיהם לרינגטון
4. האם יש GPS מובנה או שצריך להוריד? וגם זקוקה לאפשרות הקלטה של הרצאות או כשאני מטפלת בקליניקה (אורך לפחות 1.2 שעה במכה)
5. אפליקציות מומלצות אחרות
תודה

נ.ב. לא קבלתי חוברת הפעלה כי לא מצאו בבית.
האם אפשר להוריד מהרשת (גם באנגלית זה טוב)

אני מניחה שבורה כמוני באפל תהיינה לי עוד הרה שאלות ואני מקווה להעזר בכם עד שאשתלט על העניין
אם המכשיר נקנה מפלאפון הם מחוייבים לשחרר.
22/03/14 17:24
46צפיות
ייתכן שהם ידרשו קבלה או פרטי מנוי שרכש את המכשיר. בכל מקרה תהליך השחרור דורש חיבור ל-iTunes לאחר שפלאפון תגיש בקשת שחרור ל-Apple.

כדי להכניס שירים חייבים iTunes, אין מנוס מזה. יש תוכנות אחרות, לא בטוח מה רמת היכולות שלהן, אבל בכל מקרה אם את רגילה למכשיר שנפתח כמו כונן במחשב, לא תקבלי את זה.

הפיכת שיר לצלצול בכלל דורשת מדריך:
http://www.pdace.com/kb/kb.php?kb=453

תנחומי על המכשיר הבעייתי שנחת אצלך.
מאחל לך לשדרג לנקסוס כמו בתך במהרה!
הנייד נרכש בפלאפון ויש לי קבלה
22/03/14 17:49
40צפיות
לא הבנתי מדועע צריך להגיש בקשה ל-Apple
להבנתי בקשה כזו יש להגיש רק אם יש בעיה עם בעל המכשיר או מכשיר גנוב.
ז"א אם אלך מחר לפלאפון זה יתחיל תהליך שיימשך זמן?

חתני (שקנה את המכשיר שלו יחד עם אשתו) פתח בזמנו את המכשיר שלו לחו"ל (שזה אומר פתיחה לסים אחר)
הוא לא עעבר שום תהליך. הוא בא, פתחו לו ובא לציון גואל

ובקשר לאייטונס: יש לי מלא MP3 במחשב הרגיל שלי. כמובן שהורדתי אותם מכל מיני מקורות.
אני צריכה להעלות לאייטונסולהורידלאייפון? ומה עושים עם תמונות או וידאו של הנכדים? כל העברה זה upload/download?
זה קטע טכני ש-Apple קבעו:
22/03/14 20:01
50צפיות
בד"כ, עבור טלפונים רגילים, היצרן מספק לחברות סלולר קוד שניתן להזין ישירות למכשיר והוא פותח את הנעילה של ה-SIM.

אבל iPhone לא עובד ככה. חברת הסלולר פונה ל-Apple, הם מעדכנים את אפשרות הפתיחה בשרתים שלהם, ואז את בתור לקוחה צריכה לחבר את המכשיר ל-iTunes כדי שהוא ישוחח עם השרת של Apple ויקבל ממנה רשות להיות פתוח.

עד כמה שאני יודע זה לא לוקח הרבה זמן, אבל בהחלט ייתכן שזה לא יהיה מיידי.
אם המכשיר אינו תלוי בסנכרון עם מחשב מסוים (iPhone בד"כ כבול למחשב ספציפי אלא אם מאוד נזהרים באת אתחול ראשוני), יכולים לחבר אותו גם ל-iTunes באחד המחשבים במרכז שרות ולסיים שם את תהליך הפתיחה.

לעניין העברת מידע:
בניגוד למכשירים שפויים, העברת מידע ל-iPhone תלויה בסוג המידע.
כדי להעביר ווידאו, צריך תוכנה שתומכת ואז יש כל מיני שיטות בהתאם לאותה תוכנה, אפשר עם iTunes ואפשר בלי.

לגבי שירים, חייבים לתת ל-iTunes לסרוק את התיקיות הרלוונטיות ואז "לסנכרן" את השירים למכשיר.
שימי לב גם, שהתהליך מתעלם לחלוטין משמות תיקיות ושמות קבצים, והשמות שתראי במכשיר קשורים לנתונים בתוך הקובץ, אם אלה קיימים בכלל.

כלומר, אם כרגע כל הסידור שלך תלוי במבנה התיקיות, ולקבצים אין metadata (נתונים על שם זמר \ שיר \ ז/אנר) בתוכם, יהיה לך ברדק אחד גדול על ה-iPhone.

למזלנו, קיימות תוכנות למחשב שיכולות לעדכן את המידע הרלוונטי בתוך הקבצים על סמך שם קובץ ותיקיה.
היות ואיני משתמש ב-iPhone או Windows אני לא יכול להמליץ על אחת ספציפית, אבל כבר הזכירו אותן בפורום זה, אז אני בטוח שמישהו כאן יעזור.

בהצלחה!
התייחסות
22/03/14 20:29
45צפיות
שלום רב,
שחרור הסים נעשה ע"י פלאפון במקום. הם עשויים/עלולים לשאול אותך "למה את רוצה לשחרר..." בשביל הסטטיסטיקה... את לא חייבת להשיב.
אינני יודע/מבין את ההתנגדות הנחרת שאת מביעה נגד השימוש באייטיונס. רעייתי ואני משתמשים רק באייטיונס לכל הצרכים ה"העברתיים" בין המחשב לאיייפונים ולאייפדים. כ"כ פשוט! אינני יכול להצביע/להעיד ולו גם על קושי אחד בעבודה עם אייטיונס. היא עושה את העבודה מעולה!
מציע לפתוח דף לבן ביחסיך עם אייטיונס...
אחת האפליקציות החביבות במיוחד עלינו היא CameraSync אשר בהקלקה עליה מעבירה (דרך הרשת) את כל התמונות לתיקיה/תיקיות דרופבוקס/גוגל דרייב שלנו. מה שנחנמד בה הוא שהיא זוכרת מה כבר הועבר והיא מעבירה רק את מה שטרם הועבר.
מאחר שציינת נכדים, יש להניח שמספר התמונות הוא גדול (תלוי בנפח הזיכרון של האייפון) - אפשרות מומלצת היא לא לשמור את התמונות באייפון (אפשר לשמור חלק), ולהתקין את האפליקציה של 'גוגל דרייב' או 'דרופבוקס' (למשל) ושתרצי להתגאות בנכדים תקליקי על האפליקציה ותראי את התמונות משם.
אני מניח שהיתה לכם סיבה טובה לא להתקין את WhatsApp - אני סקרן לקרוא למה...
בהצלחה.
אז ככה:
23/03/14 00:03
43צפיות
1. באנדרואיד מחברים למחשב ונגמר הסיפור בלי להעלות ולהוריד
2. לא אוהבת כל מיני תוכנות ובמיוחד לא מערכות סגורות
3. לא הבנתי מהיכן לקחת שהיתה סיבה לא להתקין whatsup
   זו התוכנה +וייז שבגללו הייתי מוכנה לקחת את האייפון. אחרת היה מספיק לי גם הטלפון הקיים
   אי אפשר להתקין whatsup אם הטלפון לא פעיל - וכקגע הוא מושבת כי הוא סגור מחוץ לפלאפון
4. הבת כבר סדרה לי apple id, כניסה למייל, כניסה לאייטונס
   צריך רק לפתוח את המכשיר לחברה אחרת
ממש לא חייבים ITUNES
24/03/14 08:21
36צפיות

יש תוכנות חלופיות כמו ITOOLS שמאפשרות לגרור שירים בצורה פשוטה
בדיוק כמו לכונן. הם אכן יופיעו מסודרים לא לפי תיקיות.
אותו כנ"ל נכון גם לקבצי תמונות ווידאו.
תוכנה מעולה, אני משתמש בITUNES  רק לגיבוי מלא, ריסטור וכו'.

http://download.cnet.com/iTools/3000-18546_4-75629...

אז זהו שחייבים ITUNES בשביל לשנות משתמש
24/03/14 22:56
29צפיות
בסוף הבת סדרה לי (אני מקוה שאת הכל) אבל חבר'ה - אם לא הייתי מקבלת בחינם, לא הייתי עוברת לאייפון.

מי יודע - אולי אתרגל בסוף
הכוונה הייתה
24/03/14 23:15
28צפיות

שלא צריך ITUNES בהקשר של העתקת שירים.
העיקר שהסתדרת, מקווה שתהני ממנו.
סקר בנושא שימוש בסלולר - אשמח לפרגון
22/03/14 16:28
39צפיות
אהלן חברים,

במסגרת לימודי תואר ראשון,
אני עורך מחקר אקדמי בנושא שימוש בסלולר כחלק מפעילות הפנאי.
לצורך כך הכנתי סקר,
ואשמח אם תענו עליו,
וכן אם תשתפו את מכריכם,
כדי שיענו על הסקר כמה שיותר אנשים.

המון תודה,

רצ"ב הסקר:
http://goo.gl/1DUu5Y
מלאתי את השאלון אבל נראה לי שיש משהו לא תקין
22/03/14 16:47
24צפיות
בהכנת השאלון.

אני מרבה להשתמש במחשב/טלפון/טאבלט
יש לי מספיק זמן פנוי לכל אחד מהדברים שהוזכרו.

אם מלאתי את מה שמלאתי-לקראת סוף השאלון השאלות חוזרות על עצמן של "אם היה לך יותר זמן פנוי אז...
מאחר והזמן הפנוי מספיק לי לכל הדברים האלה ואני לא רוצה יותר!
אז אני נאלצת לכתוב "אף פעם" לכל השאלות הנ"ל, משהו שמעוות את השאלון לגמרי.

אז הנה פרגנתי - ולתשומת לבכם
תודה על התייחסותך
22/03/14 17:50
12צפיות
השאלון הוא אינדיבידואלי לחלוטין,
ואמור לשקף את היחס האישי שלך בלבד.

זה שבסופו של דבר הוא משמש לניתוחים סטטיסטיים,
זה עניין אחר לגמרי,
ולא שייך אלייך.

אם הזמן הפנוי שלך הוא יותר מדי,
ולכן אם היה לך יותר זמן פנוי לא היית רוצה לעשות שום דבר,
זה בסדר גמור, וזה הגיוני,

כי חלק מהניתוחים,
הם גם לגבי ההבדלים בין אלה שיש להם פחות מדי זמן פנוי, ואלה שאין להם מספיק זמן פנוי.

תודה שמילאת את השאלון,
ותודה על ההתייחסות

שאלון הזוי לחלוטין...
22/03/14 17:18
32צפיות
סליחה שאני לא מפרגן, אבל אני פשוט לא מצליח להבין איך מספר הקומות בבניין שבו אני גר קשורה לנושא הסקר הזה???
כמו בסקרים רבים,
22/03/14 17:46
26צפיות
חלק מהשאלות משמשות בסיס לחיתוכים לצורך ניתוח,
וחלק כמובן משמשים לבדיקת התפלגות העונים.

לצורך העניין,
מספר הקומות בבניין שבו אתה גר משייך אותך לקבוצת אוכולוסיה מסויימת,
להבדיל מאלה שגרים במגדלים,
ולאלה שגרים בבניינים נמוכים,

אבל זה שאתה לא מבין משהו,
לא בהכרח הופך אותו למשהו לא נכון / שגוי / לא תקין / הזוי,

וזה שאתה, מהמקום בו אתה עומד לא מצליח לראות את כל התמונה,
לא הופך את התמונה לשגויה.

יחד אם זאת,
יתכן שעל פי דעתך, מה שלא עולה בקנה אחד עם דעתך הוא מוטעה,
וזה כבר נושא אחר לגמרי.

בשורה התחתונה,
תודה על ההתייחסות

אז ככה...
22/03/14 18:36
34צפיות
מלאתי את השאלון.
מציע להיעזר ביועץ סטטיסטי טוב מאוד כדי "לצאת מהתסבוכות" המובנות שבשאלון.
החלקים של "עשיה בזמן פנוי" - מייגעים, מבלבלים ו"מזמינים" למלא "סתם - כי צריך". הבא זאת בחשבון בניתוח הנתונים. זאת גם סיבה טובה למה מי שכבר מוכנים למלא את השאלון יעזבו אותו - ההפסד שלך.בהצלחה.
בחיפוש אחרי אפ' ריצה / כושר ל"לא רצים"
22/03/14 13:38
31צפיות
כלומר, לא משהו מורכב מדי שמחשב כמה מולקולות חמצן צורכים בכל צעד
אלא משהו שהמטרה שלו מעקב אחרי התקדמות כללית- ק"מ וזמן.

וממש אשמח אם לא יהיה צורך לשתף אנשים שאינם אני.

תודה לכל מי שיוכל לתרום מניסיונו.
אני משתמשת ב-RunKeeper
22/03/14 15:02
27צפיות
אני אמנם לא רצה אלא הולכת. זה מודיע כל חמש דקות על מרחק ומהירות ממוצעת כך שמאפשר לי להשתפר כלומר להתאמץ יותר. אפשר לשמור ויש סטטיסטיקה של קילומטרז' וזמנים. אתה לא חייב לשתף, אתה יכול אם בא לך.
גם אני משתמש ב RunKeeper...
22/03/14 15:50
21צפיות
שעושה את כל מה שאתה מחפש.
לא מחייב שיתוף
שומר לוג פעילות בענפי ספורט שונים.
מאפשר להתאים את ההודעות הקוליות שלו לגבי האימון , במהלך האימון, לצורכיך.
ועוד ועוד..
º
runkeeper
22/03/14 17:06
10צפיות
תודה לכולכם מישהו מכיר את mapmyfitness?
22/03/14 18:24
17צפיות
ודרך אגב- מעניין למה כולם חושבים שאני כשאני בכלל

שימוש באיפד כנטב לגלישה עם מק אייר
22/03/14 13:08
18צפיות
ברשותי אי פד מחובר לאינטרנט, איך ניתן להשתמש בו כנטב ״ראוטר״ שיאפשר גלישה עם מחשב מק אייר  ?
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום