בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום עוסי"ם נולד בתחילת שנת 2007.

מטרת הפורום להוות פינה חמה לעוסי"ם ולאלו שבדרך.

פה ניתן להעלות שאלות, תהיות, התייעצויות ולקבל פידבק מחברים למקצוע.

בנוסף, הפורום משמש גם את הקהל הרחב, בהתייעצויות בנושאים שעוסי"ם עשויים לסייע בהם.

אם את/ה מתעניין/נת בנושאים חברתיים, בשאלות הנוגעות לטיפול ובמצב הרווחה בארץ- הגעת למקום המתאים.

קריאה וכתיבה נעימה!

לצערנו העובדת הזרה שלנו נותרה ללא עבודה
02/04/13 12:33
159צפיות
כמה זמן אני צריכה לאפשר לה להמשיך לגור בדירה בה עבדה?
"מי נתן את ההוראה" לגבי הפקרת מדחת יוסף ?...
01/04/13 17:25
145צפיות
מצאנו קשר בין ההנחיה להתרים דם בבתי הכנסת לבין לבצע רצח במערת המכפלה לבין להפקיר את מדחת יוסף ז"ל כשדמו שותת - וכנראה שמדובר בסוג של "פולחן עבודה זרה". אם נדע  מי אחראי למבצעי התרמת הדם בבתי הכנסת ..... אז נתקדם ככה בפיענוח הפרשות האחרות
"רצח בידי שליח" = הקרימינולוגיה לא פרסמה מידע
01/04/13 17:33
40צפיות
כקרימינולוגית-חובבת וותיקה ו"מפרסמת" ... אני עצובה מאוד בגלל שתיקת-הקרימינולוגים בפרשת "רצח בידי שליח".... שמובילה אל ....."חברות הכבלים" "רשות השידור" "וכו....  (("ניסויי תקשורת" יהיה שם מתאים?)).    ידוע לי שלכנסת  ישראל יש "תחנת שידור " משלה....  ולך תדע האם  "בכנסת ישראל" עוסקים בכך. גם יש "טלויזיה חינוכית" שיש לה תחנת שידור ... = טוב אני לא בקיאה בזה אבל צריך להכניס את תחום "הנדסת קול" ללימודי עבודה סוציאלית.      אצל מי שמשתמש "כל הזמן" במכשיר שמיעה..... זה הופך אותו ל"קרבן תמידי" קשוב ש"מועד" להיות רוצח . זה פשוט נורא ואני מבקשת כאן רחמים על החרשים נושאי מכשירי השמיעה = אולי מכם קולגות יקרים תבוא הישועה
סקר לעובדים סוציאליים
31/03/13 12:35
178צפיות
לעובדים הסוציאליים בפורום שלום,

במסגרת מטלת הביצוע באזרחות אנו חוקרים את נושא השפעת ההפרטה בישראל על עובדים סוציאליים. אנו זקוקים לעובדות ונתונים מ"השטח".
נודה לכם מאוד אם תוכלו למלא את השאלון הבא:

https://docs.google.com/forms/d/1ecyhT3rqV5Ca-LYEH...

תודה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה לעונים. נשמח לתוצאות נוספות
04/04/13 10:06
28צפיות
אנו מודים לכם על התוצאות עד כה. נשמח אם אנשים נוספים יענו.
למה תמיד מנדבים אותנו?
31/03/13 09:31
342צפיות
אני תמיד נדהמת מזה שבשתיל ועוד מקומות  יש רובריקה של התנדבות ותמיד אבל תמיד מחפשים עובדים סוציאלים להתנדבות האם אי פעם ראיתם שמחפשים מהנדס או רו"ח או עו"ד בהתנדבות, אנחנו גם ככה עובדים בהתנדבות אז מספיק כבר אם הציפייה שנתנדב כי אנחנו עוסי"ם. במקום שנקבל את המשכורות הגבוהות בשוק כמי שהחברה נשענת עליהם אנחנו תמיד נספרים בסוף.
כן מחפשים בעלי מקצועות בהתנדבות
31/03/13 19:42
173צפיות
עו"ד, פסיכולוגים, מדריכי ספורט , מדריכי מוזיקה ועוד.

הבעיה של המקצוע שלנו שונה בבקשה להתנדבות לא בגלל השכר והמעמד המקצועי , אלא בגלל שלדעתי הבקשה להתנדבות אינה אתית ואינה חוקית -למשל מי אחראי על הבעיות שהמתנדב נתקל בהם?

מותר למשל לארגון כמו נט"ל או המוקדים למניעת וטיפול תקיפה מינית לגייס מתנדבים מקצועים , כך גם בקווי קשב או עמותות טיפוליות המבוססות על כוח התנדבותי לחלוטין. אם את רוצה להתנדב זו החלטה שלך, הבעיה שלי מתחילה מארגונים שמעסיקים בשכר עו"ס ובנוסף מבקשים עו"סים בהתנדבות, כאן יש לי כעס רב. אני לא רוצה לציין שמות של ארגונים כאלו אבל הם קיימים ובושה לאיש המקצוע (עו"ס) השכיר שלא מתבייש לפרסם הודעה כזו, רק על זה יש להגיש עליו תלונה בועדת האתיקה של האיגוד.
אני לא מתכוון לארגוני הדרכה
31/03/13 19:50
124צפיות
יש ארגונים שלא צריכים לגייס מתנדבים , כי הם מוצפים בהם, מדובר בארגונים שעו"סים מבקשים להתנדב בהם לצורך הרזומה המקצועי שלהם , קבלת הדרכה ועוד דברים כאלו, כאן אין לי תלונה, גם בחלק מהמוקדים למניעה וטיפול בתקיפה מינית יש עו"סים בתשלום, אבל מי שרוצה להתנדב לצורך הדרכה או השתלבות זה לגיטימי.

הבעיה מתחילה למשל , שיש עו"ס שכיר בעמותה, קמצנית או חסרת משאבים המגייסת עו"סים בהתנדבות לצורך עבודה לכל דבר כעו"ס, לא 6 שעות מוגדרות בשבוע ששעה מזה מנוצלת להדרכה, אלא ממש ניהול מקרה, טיפול, תיווך , בעבודה הסוציאלית הקלאסית, כאן יש לי בעיה , העו"ס המגייס את חבריו להתנדב למטרה חשובה ככל שתהיה, צריך קודם לדאוג לתקנים בשכר, ואח"כ לפרסם הודעת דרושים לעבודה. יותר הזוי בעיניי הדרישה לעו"ס בהתנדבות במקומות שאין בהם בכלל עו"ס לא לצורך ייעוץ או ליווי פרוייקט מבחינה מקצועית כי כולם מתנדבים , אלא כדי לחסוך בכסף, ושהעו"ס יעבוד בחינם.  לעתים קרובות

בעמותות שהעו"ס בהם מתנדב ולא שכיר והוא מגייס עו"ס להתנדבות זה לגיטימי רק שזה צריך להיות מוגבל בזמנים ושעות מוגדרות. ברגע ששכיר מגייס מתנדבים, השכיר צריך לקחת בחשבון שמעשהו מהווה עבירה על פי הקוד האתי ואולי אפילו ע"פ חוק העו"סים.
ראיתי מספר מודעות שחיפשו עו"ס
02/04/13 09:25
148צפיות
להתנדבות, כמו שאת מתארת. בעמותה שלהערכתי יש בה הרבה אנשים שעובדים בשכר. ותפקיד העו"ס המתנדב היה מפה ועד להודעה חדשה, לא רק ליווי של פרויקט מסוים אלא גם אחריות עליו, נגישות וזמינות 24/7 למצבי חירום, הדרכת צוותים ועוד ועוד... זה די קומם אותי, כי מהתיאור במודעה היה נשמע שמדובר ממש על משרה מלאה. אם רוצים להטיל כל כך הרבה אחריות על אדם ומחפשים איש מקצוע עם ניסיון וידע מוכח, צריכים לשלם. מניסיוני עם מתנדבים הם לרוב מחפשים משהו קליל על מנת שיוכלו לתת את חלקם לציבור או לנושא שקרוב לליבם ולא להשקיע את כל חייהם בפרויקט מסוים. בשביל מקצועיות צריך לשלם.

וגם על כל הנושא של ההתנדבות במרפאות לבריאות הנפש יש לי הרבה מה להגיד. אני לא חושבת שמישהו צריך להתנדב תמורת הדרכה. מי שנותן שירות צריך לקבל עליה תמורה מסוימת, גם אם זה יהיה שכר נמוך יותר מאחרים היות ואולי הוא עדיין חסר ניסיון, אבל שכר צריך לקבל.
המצב חמור משאת חושבת
02/04/13 10:23
125צפיות
יש מרפאות שמושתתות רק על מתנדבים ומחוץ למנהל המרפאה (רופא פסיכיאטר בדר"כ), כל היתר מתנדבים במיוחד בתחום הילד והנוער.

מרפאות אחרות משתמשות במתנדב כשק ההזבל של המרפאה, וכל מה שהצוות הקבוע ולאחר מכן המתמחים ולאחר מכן מדריכי הסטודנטים דחו מועבר למתנדבים או לאלו הלומדים פסיכותרפיה, דעתי על כך כשלך, כי אין אחריות מקצועית וכן על שירות צריך לשלם.
התלבטות לימודים-זקוקה לעצה
31/03/13 04:52
215צפיות
הייתה לי תמיד משיכה ללימודי עבודה סוציאלית אך אני חוששת מהשכר הזעום וחוסר האונים שבעבודה (עומס אדיר, תקציבים)
כך שנראה לי יהיה נכון יותר להתחיל תואר ראשון בחינוך (הוראה ) ומשם להתקדם אל התואר השני ולימודי פסיכותרפיה.
מה דעתכן ? האם זה מאריך את הדרך משמעותית ?
עוד דבר, שמעתי שכמה מוסדות מציעים לימודי טיפול משפחתי לבעלי תואר ראשון בתכנית שלא קיבלה אישור של האגודה
(נאמר לי גם שהאגודה לטיפול משפחתי היא גוף פרטי ולא ממשלתי כך שאין משמעות לאישורה)
אשמח ליד מכוונת..
חג חירות שמח :)
כיוון למחשבה
31/03/13 09:34
171צפיות
היי טלטלות חינוך ועבודה סוציאלית הם שני תחומים שונים לגמרי השאלה מה מושך אותך. נכון שבדר"כ בעבודה סוציאלית יש מקומות עם שכר נמוך אבל כמו בל תחום תלוי איפה התחלת ואיך את ממשיכה. ניתן ללמוד טיפול משפחתי באוניברסיטת בר אילן עם תואר ראשון (ממה שאני יודעת), שיהיה בהצלחה
שכר
01/04/13 03:34
140צפיות
משך אותי בעיקר עבודה סוציאלית, אך למיטב ידיעתי מעטים שוברים את תקרת השכר הנמוך והמשרות מזן זה מועטות. זה עניין שאני חוששת ממנו מאוד. הלוואי שזה לא היה שיקול.
 אבל גם תחום החינוך טומן בחובו את האתגר והעניין שבו. מעניין מה שאמרת לגבי בר אילן, אבדוק את זה.
בכל חברה וכמעט בכל מקצוע מעטים שוברים את תקרת
01/04/13 10:52
141צפיות
השכר הנמוך. הייתי ממליצה לבחור מקצוע בו נותנים לך יותר כלים לשבור את התקרה הזו, בעיני זו עבודה סוציאלית.
היכן כדאי ללמוד CBT?
31/03/13 02:44
351צפיות
שלום,
אני מבקשת  חוות דעת/המלצה ממי שלמד/ה או לומד/ת CBT . היכן כדאי לי ללמוד? חשוב לי שמוסד הלימוד יהיה מוכר ע"י איט"ה.
אשמח לפירוט, האם הלימודים מעניינים ומעשירים, האם את/ה מרוצה מרמת המרצים?
תודה,
נופר
מכון פסגות
05/04/13 21:54
156צפיות
ממליצה על הלימודים שם, מאןד נהניתי ונתרמתי, זו תכנית של שנתיים, צוות מעולה-קשוב ואכפתי, הרצאות מגוונות , למידה תיאורטיית לצד התנסות חוויתית .קבוצה קטנה - סדנאות וימי עיון וגם יש אפשרות להכרה על ידי איט״ה
תודה סיוון! יש לי מספר שאלות...
05/04/13 23:25
116צפיות
אשמח אם תוכלי לענות לי.
היכן נמצא מכון פסגות?
מהם תנאי הקבלה? יש לי תואר ראשון בעבודה סוציאלית וניסיון של שנה וחצי בתחום של ברה"ן. האם זה מספיק? אני מתלבטת אם כדאי לי לעשות תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית ורק לאחר מכן ללמוד CBT. מה דעתך?  כמה עולה שכר הלימוד לשנה? ( כולל תשלום עבור הדרכות פרטניות/קבוצתיות אם ישנן ).
תודה רבה על תשובתך!
היי
06/04/13 08:25
110צפיות
מכון פסגות נמצא בתל אביב . תנאי הקבלה הם ראיון אישי והתכנית שלהם מיועדת ומותאמת לעובדים סוציאלים ולתפיסת העולם של העו״ס בעבודתו. (אפשר לקרוא עליה באתר שלהם- זה נקרא ״ פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית ״- cb עו״ס. הלימודים מתקיימים בשעות הבוקר בקריית אונו, פעם בשבוע ( מאמינה שזה עדיין בימי שלישי) כל פעם שני קורסים ( 2 סמסטרים בשנה ).  סיימתי פורמלית את בלימודים שם בשנה שעברה, ולא מזמן רק הגשתי את עבודת הסיום. חלק משעות ההדרכה הקבוצתית ניתנו לנו על ידי המכון כחלק מהתכנית (.נפגשנו אחת לחודש בשעות אחהצ כחלק מהתכנית הבאנו  מקרים  בכל פעם מישהו אחר) וחלק משעות ההדרכה עוד נשאר לי לעשות ( בתשלום ). שכר לימוד כעשרת אלפים שקלים לשנה. אגב, אני גם עובדת בתחום של בריאות הנפש ו Cbt מאוד יעיל בהרבה מאוד תהליכים טיפוליים בתחום וזה היה גם שיקול ללמה לימודים אלו בסדר עדיפות גבוה לעומת
תואר שני  
לפי מיטב ידיעתי כדי להיות מוכרים כמטפל CBT
06/04/13 08:35
121צפיות
ע"י איט"ה - חייבים תואר שני

לא?
התכנית הזו לעובדים סוציאלים
06/04/13 09:17
127צפיות
ביחד עם דרישות של איט״ה במהלך הלימודים ובסיומם ( עבודות,x שעות הדרכה פרטנית וקבוצתית מהוות תנאי לקבלת ההכרה על ידי איטה.
תודה סיוון! יש לי שאלה נוספת...
06/04/13 13:34
96צפיות
אם הבנתי נכון, שכר הלימוד כולל מספר מסויים של שעות הדרכה ואת השאר את עושה באופן פרטני, בתשלום?  האם השלמת שעות ההדרכה בתשלום היא תנאי לקבלת התעודה או שאת רוצה לעשות שעות נוספות של הדרכה כדי לעמוד בדרישות של איט"ה?
תדה רבה!
כן
06/04/13 18:29
66צפיות
הבנת נכון , קבלת התעודה אינה מותנית בקיום ההדרכות אבל כן תנאי כהכרה על ידי איט״ה והם בתשלום בנפרד
תודה רבה! יש לי שאלה אחרונה...
06/04/13 19:46
94צפיות
האם לא חייבים תואר שני כדי לקבל הכרה ע"י איט"ה?
האם אוכל לדעתך לאחר לימודי ה - CBT לטפל בשיטה זו באופן עצמאי בקליניקה משלי? נראה לי  שלפי החוק זה אפשרי, השאלה היא אם ללא תואר שני יהיה לי סיכוי למצוא מטופלים שירצו לבוא אליי.
ברור לי שזה תלוי גם ביכולת שלי לשווק את עצמי ושגם הניסיון בשטח חשוב, אך יתכן שללא תואר שני לא יהיה לי סיכוי לעשות זאת, מה דעתך?
אני גם חוששת שהחוק ישתנה בעתיד הקרוב ולא יהיה אפשר לטפל באופן עצמאי לפי השיטה ללא תואר שני. כרגע התחום הוא פרוץ ואינו מוסדר בחוק.
אני מאוד מודה לך על עזרתך.
היי
07/04/13 21:25
79צפיות
בתכנית הזו לא חייבים תואר שני, כן חייבים לעמוד בכל הדרישות להכרה על ידי איט״ה . לגבי אופן הטיפול כן אפשר לטפל באופן פרטי( לאחר הסדרת כל העניינים הביטוחים )או לשלב את זה בתוך העבודה שלך במקומות העבודה. שמחה לעזור  
º
תודה רבה סיוון! עזרת לי מאוד.
08/04/13 12:19
45צפיות
עוס מועדונית
23/03/13 11:36
316צפיות
שלום לכולם,
התחלתי לא מזמן עבודה בתור עו"ס מועדונית לילדים בגילאי היסודי עם הפרעות התנהגות. המועדונית מופעלת משעות 13:00 ועד 17:30.
הילדים מכינים שעורי בית, אוכלים ארוחת צהורים חמה, מקבלים פעמים בשבוע שיעור ספורט ומרפא בעיסוק פעם בשבוע.
הייתי שמחה לשמוע מעו"ס מועדוניות מהן הגדרות התפקיד שלהן, רעיונות לפיתוח התפקיד, מה ניתן לעשות במסגרת העבודה ועוד.
אשמח לקבל עצות ורעינות...
בברכת חג שמח
:)
איילה
איילה שלום
25/03/13 15:23
152צפיות
קודם כל בהצלחה.
אני חושבת שצריך להיות הבדל גדול בין מועדונית של מחלקת הרווחה לבין כל מועדונית / צהרון אחר
התכנים אמורים להיות אחרים מלבד כמובן ארוחת צהריים.
חשוב להוביל את הצוות לבדוק מהם הצרכים של הילדים ואיזה מענה רגשי ניתן לתת ברמת הפרט וברמת הקבוצה.
איזה פעילויות ומסרים אתם רוצים להקנות להם? לדוגמא ברמת היחסים הבינאישיים, חברות, התנהגות ומשמעת.
כיצד אתם פועלים כדי לחזק התנהגות חיובית. מהי התנהגות חיובית. עזרה לחבר? יכולת לשאת תסכול ולא להתנהג באלימות? או הכנת שיעורי בית?
השתתפות במטלות ? אחריות? וכו
אלו רק רעיונות לתחילת הדרך
חשוב לעבוד עם הילדים כל הזמן על תכנים, ערכים והבנת מערכות היחסים במשפחה ובבית כדי לסייע להם.
בנוסף למה שנאמר
26/03/13 09:44
104צפיות
עבודה של עו"ס מועדוניות זו הרבה עבודה עם המשפחות של הילדים
אני למשל מתחילה בקרוב קבוצה להדרכת הורים להורי הילדים של המועדוניות
וכן עובדת באופן פרטני עם חלק מההורים על ההורות שלהם

בנוסף, ניתן לעשות כל מיני פעילויות הורים ילדים במועדונית (פעם-פעמיים בשנה) - זה גם עוזר לקשר ביניהם
וכן לראות במה הם זקוקים לעזרה כמשפחה, ואז לקשר עם עו"סית המשפחה בנושא
יש כמה אפשרויות
28/03/13 15:21
72צפיות
ניתן, מעבר לטיפול בילדים והדרכת הורים, לעשות קבוצות לילדים בנושאים שמתאימים לקשיים שלהם ועל פי קבוצת גיל פחות או יותר (למשל איך מתמודדים עם תסכול? מה עושים במצבים חברתיים שונים, ללמוד להביע רגשות וכו'). ניתן גם לעשות קבוצת הורים שתתן הדרכה כיצד להתמודד עם קשיים שעולים בבית. את יכולה להתייעץ גם עם הצוות במועדונית לגבי הקשיים שהם רואים ואולי הם יעזרו לך לזהות דברים מנקודת מבט שונה וכך תוכלי לזהות צרכים של הילדים שאת לא בהכרח רואה. האם אין מישהו שמדריך אותך ומכוון אותך מה לעשות וכיצד?
שאלה בנוגע לרישום בפנקב העוסי"ם
21/03/13 10:18
161צפיות
שלום,

אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי.

נאבד לי מסמך הרישום בפנקס,
כיצד אני יכולה להשיג העתק?
לאן ולמי לפנות?
יש את רשם העו"סים
22/03/13 04:46
92צפיות
שיושב ביד חרוצים בירושלים (תעשי גוגל לעניין הזה).
מה שכן, שאלוהים יהיה בעזרך אם את מנסה להשיג אותם..
לעיתים ללכת לשם רגלי (אם את ירושלמית) עוזר מעט. מעבר לזה, הם די מדהימים בתודעת השירות הנמוכה שלהם..

כמו כן, כל הרשומים בפנקס העוס נמצאים בו וניתן לדעתי לחפש לפי שם ולמצוא מספר רישום וכו' - לצרכי אדמניסרטציה והוכחה אני מניחה שזה יכול להספיק אולי..
שכר בעמותה
20/03/13 11:14
317צפיות
שלום וברכה. ברצוני לברר מהו השכר הריאלי של עו"ס בעמותה כאשר היא בעלת תואר 2 וותק של 9 שנים. העמותה נותנת מענה לבני נוער עם בעיות התמכרות. תודה.
יש שכר מינימום ענפי לעובדי עמותות
25/03/13 15:19
169צפיות
הפעימה האחרונה היתה בינואר. ויש עוד אחת ביולי הקרוב.
פרסמתי התנאים מספר פעמים.
תעשי חיפוש קצת אחורה.
על הקרח את מתכוונת
31/03/13 19:53
91צפיות
כי רוב הקבלנים מצפצפים על ההסכם במצח נחושה , האיגוד ההסתדרות ומשרדי הממשלה עוצמים עיניים בשמירה ועושים עצמם ישנים.

בתחום שלנו אין עמותות אין יזמים אלא קבלנים חלקם יותר פיירים , חלקם אפילו משלם בצורה הגונה לפי ההסכם , לא מאהבת מרדכי אלא מחשש שהמשרד האמון לא יקבל אותם במכרז הבא, מעטים מאוד ובודדים מאוד משלמים לפי ההסכם כי זה מצפון ליבם.
זה תלוי בנו
01/04/13 12:24
64צפיות
יש לא מעט עובדים ששומרים לעצמם את התסכול ולא פונים
ויש כאלו שפנו לאיגוד ואף הגישו תביעה משפטית על מנת לקבל את שכר המינימום הענפי וקיבלו
נכון שכל מקרה לגופו אך חבל להתייאש מראש. זה תלוי בנו
נכון
01/04/13 16:35
44צפיות
אבל מאיגוד מקצועי , הייתי מצפה שיילחם עבור כולם ולא עבור "כל מקרה לגופו".

עצ זה שיש עו"סים מופרטים מאוכלוסיות מופרטות, על האיגוד לבצע את מה שהוא מצפה מכל עו"ס לבצע גם פנימה לתוך המקצוע-OUTREACH .

זה משול לעו"ס נוער היושבת בלשכה ומחכה לפוניה ולא מבינה למה אף אחד לא מגיע אליה, וכך מנהליה חושבים שאין בעיות עם הנוער, כשמגיע נער ללשכה הוא מקבל טיפול  פרטני.

בעוד המצופה מאותה עו"ס לבצע איתור מישיג במקום בו נמצאים בני הנוער בסיכון ובמצוקה ולהנגיש להם את שירותי הלשכה, כך אני רואה באיגוד כמו אותה עו"ס , יש אוכלוסיות שיכולות להילחם על זכויותיהם, ויש גם אצלינו במקצוע אוכלוסיות עו"סים מוחלשות ומודרות גם מהשיח המקצועי וגם מהשיח באיגוד- סתם לצורך הדוגמא כשאנחנו מדברים על הפרטה, מישהו חשב על ההפרטה בשירותים של האוכלוסיה הערבית? שהן סובלות ממספר דיכויים והדרות , מעצם היותן נשים, ערביות, אקדמאיות, העובדות במוסדות מופרטים ומתייחסים אליהם כאל סחורה? היכן האיגוד?

לא כל דבר תלוי בנו.

אני יכול לתבוע את המעסיק שלי , תבדקי קצת משפטי בתי הדין לעבודה ותגלי שרוב התביעות הן פוסט מורטם לאחר הפסקת התקשרות (פיטורין או התפטרות), אף אחד לא יסכן את עבודתו - בשביל זה האיגוד נוצר כדי לקדם את האינטרסים של כולנו , ולא של מקרים בודדים שפונים לאיגוד. האיגוד אם עובד מחברת שיקום "XXX" פנה לאיגוד, האיגוד במקביל לייעוץ המשפטי לאותו עובד, צריך גם לפנות למשרד הבריאות, ואם זה לא עוזר, להגיש בשם כל העובדים תביעה ייצוגית מול משרד הבריאות וחברת "XXX" . רק כך האיגוד ידאג לכולם.

תא עמותא ועתידנו עושים עבודה יפה אך לא מספיקה, משום שאינם מגיעים לכלל האוכלוסיות המופרטות שחלקן יכול לחלום על דברים שאני ואת מקבלים כמובנים מאליו- תלוש שכר, תשלום פנסיה (ע"פ חוק) , ימי מחלה, חופשה , לכן אני מתנגד לקרוא ליזמים ולעמותות בשמם אלא לקרוא להם "קבלנים" כי התנהגותם היא של אחרון מעסיקי הקבלן, וראוי שהאיגוד יפעל נגד תופעה בזוייה זו.

מעבר לבעיות של העובדים, הס מלהזכיר את מצב הפנימיות המופרטות שהרווחה מעלימה עין מהבעיות שם, וכמה מקרים מפורסמים כגון "נווה יעקב" כמגורים טיפולים אינטנסיביים ודומיו , הוסטלים לפיגור שהיו אמורים להיסגר אך לא נסגרים בשל שיקולים פוליטיים (כן מה שקראת) אז הבעיות של השכר הן קצה הקרחון.
כמוני כמוך- לשנינו אכפת
01/04/13 23:06
43צפיות
לכן חשוב לי שלפחות בכל תשובה או חיפוש ידע של עובד סוציאלי
וכן, כל מקרה פרטי, שקוראים אותו עשרות ומדברים עליו אולי הרבה יותר
נמשיך להפיץ את התנאים.
כדי שאלו יחלחלו למעסיקים ויחלחלו לעובדים
וכולם ידעו מה מגיע והיכן לדרוש.
אני מסכימה בחלק מהדברים שכתבת
אשמח אם תעזור להפיץ את התנאים
כי לא פעם שאני כותבת עליהם, אני מרגישה שיש תגובה שלך שפוסלת זאת.
בוא נשתף פעולה למען העובדים הסוציאליים
אם לא אנחנו, אז מי?
אני אגיד לך מה אני מרגיש
01/04/13 23:23
41צפיות
אני מרגיש שהתנאים הם בגדר המלצה.

חבל שנטעו"סית לא כאן, כדי שהיא תספר לך איך, לא איזה עמותה קיקיונית אלא בית חולים המתפקד כעמותה מתנער מההסכם. והתשובות של האיגוד מצויות כאן בפורום , אני התביישתי לקרוא אותן, יותר התביישתי לקרוא את תשובת יו"ר האיגוד היוצא לנטע. כאן בפורום זה.

האיגוד לא מתפקד כשומר הסף של ההסכם, ורק השבוע התפרסם ראיון עם היו"רית הנכנסת, שהיא עצמה מדווחת על תביעה נגד קבלנית שיקום שנסגרה בהסדר טיעון כדי להשתיק את הפרשה אבל מצד שני להעניק לאותה עובדת את התנאים כ"כל מקרה לגופו" בשו-שו בשקט שאף אחד לא יידע... ,

האיגוד כנראה חסר שיניים בהסכמים שהוא עצמו רוקם, הייתי מצפה מיו"ר האיגוד העתידי שלי שתצניע את האימפוטננטיות של האיגוד שהיא עצמה נכנסה אליו, להתגאות בהסדר טיעון? במשפט שאסור לומר במי מדובר המעסיק? ברור למה! כדי שעו"סיות אחרות לא ידרשו זאת מהמעביד הקבלן הגזלן והנצלן שלהן.

איפה האיגוד? איפה ההתחייבות של משרד האוצר, הבריאות והאוצר שלא יחדשו הסכמים עם הקבלני שירות האלו? היכן ההתחייבות של המשרדים להפסיק הזרמת כספים לשירותים?

אז יופי עובדים ידעו את הזכויות שלהם, לומר את חוקי הג'ונגל, עובדים שיסכימו לשכר ברצפה תמיד יהיו, תפקידנו כחברה וכעו"סים והאיגוד שלנו כאבא ואמא של העו"סים יהיה לדאוג שגם מי שמסכים מחוסר ברירה כלכלית או אחרת לעבוד בתנאי עבדות לא ינוצל בשל מצוקתו הכלכלית או התרבותית .

אני לא מתנגד להפצת ההסכם, אני מתנגד למצג שווא שההסכם מחייב כי הוא לא, והוא לא נאכף והייתי שמח לשמוע מגב' צפרא חייק הסברים מדוע עד היום היא מתהדרת במשפטים שנסגרו בפשרות מתחת לשולחן ולא עשתה משהו בנוסח פרקטיקה של מדיניות, בנוסח של לחימה משפטית , ההסכם מבחינתי כמי שעדיין לא שייך לעו"סים אך מתעתד להיות שייך לו, הופר ע"י האוצר והמדינה ולכן לאיגוד אין התחייבות לקיים את ה"שקט התעשייתי" כפי שהתבקש.

מתלבטת האם להישאר במשרד הרווחה...
19/03/13 20:53
374צפיות
שלום,
אני לא יודעת אם אני כותבת בפורום הנכון אבל בכל זאת אנסה. עד לפני שנה עבדתי בבית ספר תיכון לחינוך מיוחד. השנה החלטתי לצאת קצת מההוראה ומהמסגרת הבית ספרית ולנסות משהו קצת אחר. התקבלתי לתפקיד ריכוזי במשרד הרווחה ואני יושבת על דירוג של עובדי הוראה ומקבלת את המשכורת שלי לפי דירוג המח"ר 41. כשקיבלתי את המשכורת שלי הופתעתי מאוד, שכר הבסיס הינו נמוך בכמעט 2000 ש"ח משכר הבסיס שקיבלתי בבית הספר, במשרד הרווחה נותנים לי יותר תוספות אבל בסך הכל יותר יוצא שהמשכורת הכוללת בתפקיד החדש היא מעט נמוכה יותר מהמשכורת הכוללת שקיבלתי בבית הספר כמחנכת. הדבר מאוד הפתיע אותי שכן בבית הספר עבדתי 32 שעות בשבוע ובתפקיד החדש במשרד הרווחה אני עובדת 44.5 שעות בשבוע ולא ברור לי איך המשכורות כמעט אותו הדבר (והבסיס שכל כך חשוב לפנסיה הוא כל כך נמוך וממש מביש) כאשר אני למעשה עובדת מעל ל-40 שעות יותר בחודש לעומת מה שעבדתי בחינוך (שלא לדבר על החופשות שיש במשרד החינוך לעומת 26 הימים שמגיעים לי ברווחה).
ועכשיו אני מתלבטת האם לחזור להוראה. האם מניסיונכם המשכורות במשרד הרווחה אכן כל כך נמוכות (במיוחד הבסיס) ומה קורה בהמשך עם השנים? מצד אחד במשרד הרווחה יש יותר תפקידים ואפשרויות להתקדם אבל מצד שני נראה שגם בתפקידים בכירים ובדירוג גבוה יותר המשכורות מצחיקות לעומת משרד החינוך.
אשמח אם מישהו יוכל לשתף אותי בניסיונו ולשפוך קצת אור על המצב...

תודה
מיק
20/03/13 09:17
190צפיות
אכן המשכורות נמוכות במשרד הרווחה. ולא סתם העובדים הסוציאליים יצאו לשביתה לפני כשנתיים וממשיכים ברצונם לתקן את העיוותים הקיימים
שכפי שאת חווית הם עצומים, לא ראויים.
אין הרבה תובנות מלבד לקרוא את הודעתך ולהזדהות שכן אנחנו באותה סירה.
בהתלבטות קשה אם בכלל ואיפה ואיך ?
19/03/13 16:59
201צפיות
היי . בן 31 , עד עכשיו עסקתי בעולם המחשבים מה שלא הצריך ממני בגרות טובה\פסיכומטרי או תואר .
נמאס לי :)
התפטרתי וחזרתי שלשום מטיול ארוך  .
חשבתי עוד לפניו על התחום הזה של עו"ס  , גם התנדבתי בעבר בהוסטל לפגועי נפש .

השאלה שלי היא מה אני עושה במצבי כרגע ? מבחינת גיל , חוסר השכלה (חצי תעודת בגרות) וחוסר מסגרת לימודית שנים ! (מהתיכון בעצם אפשר להגיד..)

הבנתי משיחות עם אנשים שונים שאולי מכללת ספיר בנגב או תל חי צפון יכולות אולי אולי אולי לקבל אותי .

אפשר עוד מידע ?
האם אצתרך מכינה ? ואם כן האם מקוצרת עקב גילי ? :)   האם אצתרך פסיכומטרי ואם כן כמה ?

נ.ב
יש לי קשב וריכוז , אובחנתי האמתי לא מזמן במכון . האם זה יכול לעזור לקבלה ?

תודה לכולם !!!
פסח כשר\לא הכי כשר, לכולנו !
משרד להשכרה במרכז כ"ס
19/03/13 09:12
101צפיות
משרד לפסיכולוג, עו"ס, עו"ד,רוא"ח וכו' במרכז כ"ס, בנין מפותח, 25 מ'. כניסה מיידי
054-4417676
זקוק לעצתכם...
17/03/13 16:06
236צפיות
כבר תקופה לא קצרה שאני מתעניין בלימודי עבודה סוציאלית מאחר שהתחום קרוב לליבי (  אני מדריך שיקומי כבר 3 שנים ) והייתי רוצה לדעת האם יש מוסד לימודי בו עדיף ללמוד? ובגדול, אוניברסיטה או מכללה ?
האם אתם מכירים מניסיונכם או בכלל מה ההבדלים בתחום העבודה הסוציאלית בין המוסדות השונים ?

תודה!
º
אין הבדל משמעותי. רק מיקום ותנאי קבלה
21/03/13 21:47
59צפיות
מה המשמעות האופרטיבית של סמכויות שנותן ביהמש
15/03/13 22:45
142צפיות
לפקידת סעד לסידרי דין? האם עליה להיות מעורבת במימוש ההחלטות על ידי שני ה צדדים? היכן ישנו אתר שמפרט על   הסמכויות הללו,מה הן בידיוק?אודה למענה
לפקידת סעד לסידרי דין משקל כבד מאד
18/03/13 20:43
135צפיות
בהכרעתו של השופט.
היות והיא נפגשת עם הצדדים ומכינה תסקיר לביה"מ - השופט בד"כ נוטה לסמוך ידיו על התסקיר.

התכוונתי לאחריותה על יישום החלטות על ידי הצדד
19/03/13 00:07
51צפיות
הצדדים,כלומר:תסקיר שלה הוגש,המלצותיה הפכו להחלטות וצד אחד לא מקיים החלטה.
ניתנו לה סמכויות לשנה.
האם היא אמורה לבדוק עם הצד שלא מקיים החלטה מה קורה?
היא אמורה לדווח לביהמש אם 4 חודשים חלפו וההחלטה לא מיושמת/מקויימת?
תשובה
20/03/13 09:13
44צפיות
אני אנסה לענות למרות שהשאלה היא כללית מדי
הסמכות היא לשנות את ההחלטה במידה ויש צורך בשינוי בהתאם לצרכי הילדים וטובתם.
כלומר אם ניתנה החלטה לגבי הסדרי ראייה ונראה שיש שינוי וקושי להורים ליישם . יתכן ויש דרך אחרת לקבוע הסדרי ראייה שיתקיימו
ואז מממשים את הסמכות על מנת לערוך שינויים כולל בחגים וחופשות שלפעמים שם יש מחלוקות גם כאשר הימים "הרגילים" מתקיימים.
היא לא אוכפת החלטות. רשות האכיפה היא משטרה בנושא של הסדרי ראייה.
יש ביכולתה לדווח לבית המשפט אך ההורים צריכים ליידע אותה שההחלטות לא מתקיימות ולבקש עזרתה.
זהו בידיוק..שיש הפרת החלטה והיא מסרבת לדווח
20/03/13 13:40
37צפיות
לביהמש למרות בקשתי.הפרת ההחלטה ,מעבר לעצם התעוזה,פוגעת בילדים. היא ממש מסרבת להיות מעורבת ואני לא רוצה להטריח את ביהמש כי ברור שהוא יחזיר את הכדור הרי לידיה בתור בעלת המנוי והסמכויות. האם היא לא מפרה אחריות מקצועית בכך שממש לא מתערבת ולא מוכנה לשמוע ולא לעשות מאומה למרות שנתנו לה סמכויות לשנה?אגב ,היא ביקשה בתסקיר לבטל את המנוי שלה וביהמש לא הסכים והורה לה כן להמשיך בסמכויות לשנה.
בתום הסמכויות, כלומר שנה, היא יכולה לדווח
21/03/13 10:41
32צפיות
זה לא הכרח ולא מטרת הסמכויות.
כתבתי למעלה מהי מטרתן
שיהיה בכל מקרה בהצלחה וחג שמח
תואר ראשון- ספיר או מכללת אשקלון?
14/03/13 23:28
365צפיות
שלום לכם

אשמח לקבל המצלצות בפורום/או במסרים
על 2 מכללות הנ'ל.

השאלות שמתייחסות ל2 המכללות:

* עבודה מעשית-האם אפשר לבחור לעשות בעיר מגוריי?

* כמה שעות שבועיות לומדים לימודים עיוניים בספיר? וכמה באשקלון?

יש לי בעיה-לא מצליחה להוריד סילבוס לימודים ממכללת ספיר

* מה בדבר איכות המרצים? והמנחים בעבודת שדה?

אשמח לשמוע המלצות
תודה
º
ספיר
21/03/13 21:48
107צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום