לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום עוסי"ם נולד בתחילת שנת 2007.

מטרת הפורום להוות פינה חמה לעוסי"ם ולאלו שבדרך.

פה ניתן להעלות שאלות, תהיות, התייעצויות ולקבל פידבק מחברים למקצוע.

בנוסף, הפורום משמש גם את הקהל הרחב, בהתייעצויות בנושאים שעוסי"ם עשויים לסייע בהם.

אם את/ה מתעניין/נת בנושאים חברתיים, בשאלות הנוגעות לטיפול ובמצב הרווחה בארץ- הגעת למקום המתאים.

קריאה וכתיבה נעימה!

|דגל|נפתח פורום חוזרים לארץ
30/05/13 15:21
24צפיות
אחרי שנים ארוכות בחו"ל החלטתם לעשות שינוי ולחזור לארץ? נגמרה תקופת הרי-לוקיישן? בין אם אתם רק חושבים על האופציה, או העמסתם מכולה, או כבר מרגישים "ותיקים" בארץ, אתם מוזמנים לחלוק מהידע שלכם ומהחוויות.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
קורס הדרכה - המלצות
28/05/13 13:31
413צפיות
היי,

האם מי פה שעשה/תה קורס הדרכה יכול/ה לומר היכן עשיתם את הקורס, האם הייתם מרוצים ואם כן, ממה? ואם לא, ממה?

היי
29/05/13 15:21
170צפיות
כפי שכתבתי לא מזמן ,אוניברסיטת תל אביבב- למדתי שם,קורס של שנה מעניין ופרקטי מאוד,מאז אני מדריכת סטודנטים של האוניברסיטה,סגל מקסים,מקצועי ומאפשר.יש שיתוף פעולה פורה
שווה מאוד
...
30/05/13 18:35
95צפיות
תודה על התגובה, את יכולה לספר לי מה לומדים בקורס, באיזו אוריינטציה הלימודים?
תנאי שכר - הגיע הזמן לדבר במספרים
28/05/13 12:29
626צפיות
מישהי שאלה על תנאי השכר שמציעים בבתי אבות והגבתי לה בשרשור למטה, לפי המידע שקיבלתי כשהתעניינתי.

פעמים רבות נתקלתי בהצעות עבודה שונות בעמותות ובמגזר הפרטי (פנימיות, הוסטלים, בתי אבות, חברות סיעוד ועוד ועוד)
שבאופן עמום מצוין בהן "תנאים טובים", "שכר הולם", "תנאים הוגנים", "הדרכה מקצועית", "אפשרויות קידום" וכו'.
כמובן, כל עוד אנחנו לא מוזמנים לראיון או נשקלים כמועמדים מתאימים למקום אין שום דרך לדעת מה עומד מאחורי
המילים והמשפטים "המבטיחים" האלה. בעיקר מה שמתסכל שאין ממש דרך יעילה להשוות בין התנאים המוצעים בין הגופים
השונים באותו תחום עיסוק (למשל, חברות סיעוד).  

רציתי לנסות להציע משהו, אם זה לא נוגד בדרך כלשהי את התקנון בפורום.

מה דעתכם לפתוח שירשור שבו יצויינו הגוף המעסיק (או לפחות תחום עיסוקו) ודרישות העבודה לצד תנאי ההעסקה והשכר?
בכך קצת לשבור את העמימות סביב העניין המסתורי הזה ולאפשר לכולנו לבנות סדר עדיפויות בהתעניינות בעבודה בעמותה או חברה מסוימת
בתחום העיסוק הנבחר. לדעתי, לשירשור כזה יכולה להיות תרומה בזיהוי הגופים שאינם מכבדים ומיישמים את ההסכמים השונים לעומת אלה
שנותנים תמורה ראויה על העבודה אצלם. בטווח הזמן הרחוק יותר אולי גם שיפור בכוח המיקוח?  

לדוגמה:
בית אבות, 75% משרה (30 שעות עבודה בשבוע), 5 ימים בשבוע, אחריות על שתי מחלקות (סדר גודל של 70-80 קשישים),
כולל שיווק המקום מדי פעם. ניתנה לי הערכת שכר שנעה בסביבות 3000-3200 ש"ח לחודש, לא כולל חופשי חודשי.
כל התנאים הנלווים האחרים הם לפי המינימום שנדרש על פי חוק (הפרשות לפנסיה, חופשות וכו').

- אם לא מדובר בהפרה כלשהי, אין לי בעיה לציין את השם של בית האבות ומיקומו.

הכוונה היא לא להכפיש באיזשהו אופן גופים מסויימים אלא לפרוש בגלוי ובאופן ענייני את התנאים המוצעים, למען כולנו.

אם למישהו יש רעיון למקום שבו היוזמה הזו יכולה לצבור תאוצה (פורום, קומונה, קבוצה בפייסבוק אחר) אשמח לדעת ולנסות להפיץ שם.

השכר הזה ממש נמוך!
28/05/13 16:23
344צפיות
אני מרוויחה קצת יותר מזה בחצי משרה, 21 שעות בשבוע.

לגביי ההצעה שלך, אני יכולה להבין למה אנשים לא ירצו לפרסם במקום פומבי איפה הם עובדים וכמה הם מרוויחים. זה מאוד אישי.
כמישהי שמסיימת עכשיו תואר בע"ס
28/05/13 22:08
365צפיות
זה ממש חשוב לי לדעת כי ודאי ישאלו אותי מה ציפיות השכר ואין לי מושג ירוק מה מקובל בתחום!
אפשר לעשות קומונה סגורה ומי שיצטרף אליה כדי לדעת מה קורה בשטח, יתחייב לשתף לגבי משכורות שהציעו לו או משכורת בפועל. סה"כ אנו כותבים בצורה אנונימית, אז למה שלמישהו יפריע לכתוב כמה הוא מקבל?
אופציה נוספת היא לדווח למנהלת הפורום/קומונה והיא תעשה רשימה בגוגל דוקס שתתעדכן מעת לעת או שאפשר לעדכן בעצמנו באופן אנונימי
ניתן לעשות זאת ברמה אנונימית ביותר
28/05/13 23:21
265צפיות
דבר ראשון, אפשר לפתוח יוזר אנונימי אחר ובאמצעותו לפרסם פרטים אלה.
אופציה אחרת, מנהלת הפורום יכולה לתת הרשאה לכתיבה של "אורחים" אנונימיים בפורום שאין להם יוזר בתפוז -
זה יקל עלינו לפרסם באופן אנונימי, מבלי לטרוח לפתוח יוזר נוסף בתפוז.

אגב, לא חייבים בהכרח לפרסם נתונים ממקום העבודה הנוכחי, אלא ממקומות אחרים שבהם היה ראיון
בעבר או בהווה (או מקומות אחרים שבהם הכותב/ת עבד/ה בעבר) ושמי שכותב/ת לא עובד/ת נכון להיום.

כמובן, אפשר לשקול למצוא לכך במה מתאימה יותר (אולי קומונה, קבוצה בפייסבוק וכו').

בקיצור, המדיה הזו מאפשרת לנו להפוך את המידע בנושא לנגיש, מפורט וזמין באופן האנונימי ביותר - אין מה לחשוש מפני חשיפה.
אם כבר, החשש צריך להיות של הגופים המעסיקים שלא יוכלו להמשיך ליהנות מהשמירה על החשאיות בכל הנוגע לתנאי ההעסקה.

לדעתי, גם היה ראוי לדרוש מכל אותם מפרסמי משרות בפורום לציין בנוסף לתיאור ודרישות העבודה גם את תנאי ההעסקה.

אנשים, בכוחנו לשבור את אותה עמימות סביב נושא השכר ולסייע לכולנו לבחור ולזהות את הגופים שמכבדים אותנו (ואת עצמם) בתנאי העסקה הולמים והוגנים.
כל מה שצריך הוא שיתוף פעולה.

הסבלנות משתלמת
02/06/13 13:10
218צפיות
אני גם קיבלתי במשך תקופה ארוכה שכר ממש נמוך והיתי פשוט קורעת את עצמי בעבודה עד שהחלטתי שדי!!
פרסמתי קורות חיים באתר דרושים ופשוט המתנתי בסבלנות עד שמצאתי את מה שחיפשתי היום אני מודה לאל על הצד הזה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
רעיון מעולה!
29/05/13 20:00
235צפיות
יוזמה ברוכה לדעתי. אפשר לשתף גם לגבי מקומות שעבדנו בהם בעבר וכו'

מוכנה להתחיל:
עד לפני מספר חודשים עבדתי בדחור מוגן לנפגעי נפש בדרום (כיום נמצאת בחופשת לידה ולא מתכוונת לשוב למקום עבודה הזה)
שכר 6400 ברוטו כולל נסיעות פנסיה והבראה מינמלי ע"פ חוק, כנ"ל לגבי ימי חופש.
בנוסף אחריות על פרוייקט ספציפי שדורש השקעה של מספר שעות בשבוע והנחיית קבוצה אחת לחודש.
אני חושבת שהרעיון של matmid1 הוא רעיון מעולה
30/05/13 12:03
202צפיות
כמובן שחשיפה של מקום עבודה ושכר היא עניין אישי כמו ההחלטה כמה לחשוף... ניתן בהחלט לפתוח יוזר אנונימי.
לגבי מקומות פרטיים כמו בתי אבות יש שוני כל כך גדול כשגם אם מישהו יפרסם את התנאים והשכר זה שיבוא אחריו יכול לקבל תנאים אחרים לגמרי. כי זה הכל עניין של משא ומתן...  אפשר לכתוב מה בערך השכר כדי שנדע מה לדרוש בראיונות עבודה.
ניתן לעשות זאת גם לגבי עמותות או מקומת עבודה ציבוריים למי שמוכנים לחשוף כמובן.
אני אמשיך את תגובתה של חמודית:
אני עובדת בבית אבות שהוא עמותה פרטית במרכז הארץ, אני לא אחשוף את השכר אבל כן אגלה שהוא עלה עם השנים בעקבות פניות מצידי להנהלה ועל ידי משא ומתן. לגבי התנאים בשכר- אין! אבל יש לי משרד גדול משלי.
אני חושבת שמה שמשאיר אותי במקום העבודה זה היחס האישי של ההנהלה, הקשר האישי שנוצר עם הדיירים והעובדים ועידוד ההנהלה להתפתח וללמוד מבחינה מקצועית (אני לומד לתואר שני).
שכר - עובדת סוציאלית בבית חולים ממשלתי
30/05/13 23:32
655צפיות
באישורה של ידידה, מצורף תיאור של הדרישות ותנאי ההעסקה בעבודתה.

בית חולים ממשלתי, 50% משרה +  שעות כוננות (21 שעות שבועיות+2 שעות כוננות שבועיות), אחריות על מחלקה אחת - קליטת
מטופלים, סיוע במיצוי זכויות ובניית תוכניות שחרור. דרגה ח, ותק (כולל שירות צבאי ומסלול נמרץ) - 10 שנים. שכר חודשי ממוצע 4100-4200 ש"ח ברוטו,
כולל חופשי חודשי ומכסת שיחות טלפון. העסקה לפי הסכמים קיבוציים ובהתאם התנאים (22 ימי חופשה בשנה, קביעות, הפרשות לקרן השתלמות וקופת גמל ועוד).  

נכון לרגע זה, כמעט 200 צפיות.
30/05/13 23:35
292צפיות
והיכן התגובות? :)
עו"ס בחברת סיעוד
31/05/13 08:16
311צפיות
100 אחוז משרה- בסיס 6900 (הועלה רק לאחרונה... תמיד היה מתחת להסכם העמותות)
אחזקת רכב בסביבות ה- 1000 ש"ח (המון ביקורי בית ועבודת שטח) + חופשי חודשי
נייד
קרן השתלמות
ביטוח רפואי
ימי מחלה וחופשה- הרבה יותר ממה שהחוק נותן
בקיצור- כלוב של זהב...
כלוב של זהב? כמה נקודות לבדיקה
31/05/13 11:20
315צפיות
אני מעלה עבורך כמה נקודות למחשבה/לבדיקה (כמובן את לא חייבת לשתף בפורום).  

1. ההפרשות לפנסיה וקרן ההשתלמות הן משכר הבסיס עצמו, כלומר מתוך 6900 (לא מסכום נמוך יותר)?
דרך לבדוק זאת - לקרן השתלמות נהוג להפריש 10% (7.5% מעביד ו 2.5% עובד). אם אכן ההפרשה היא ממלוא שכר הבסיס
ההפרשה צריכה לעמוד על 690 ש"ח מידי חודש. ישנם מעסיקים שיוצרים מניפולציות בכך שמחלקים את השכר למספר רכיבים, כך שחלקם לא יוגדרו כפנסיוניים (על אף שהם כאלה במקור).
לפחות בנוגע לקרן פנסיה, רבים מפרישים לפי צו ההרחבה (נכון לשנה זו, 10% מעביד ו- 5% עובד - סה"כ 15%) בעוד שבמגזר הציבורי מדובר בהפרשות גבוהות יותר של המעביד (בערך 13-14% מעביד ו- 6%-7% עובד - סה"כ 20%). רצוי להתמקח על זה ולנסות לדרוש הפרשות גבוהות יותר מצד המעביד, אם ניתן.
מדובר בביטוח מנהלים או קרן פנסיה? אין לי בקיאות רבה בכך אבל יצא לי לשמוע שישנה עדיפות לקרן פנסיה על פני ביטוח מנהלים ולרוב זו גם ברירת המחדל של עובדי המגזר הציבורי.

2. האם לחברת סיעוד שאת מועסקת בה יש הסדר והנחה עם הגוף אליו מופרשים הכספים לפנסיה והשתלמות? (תקרת דמי הניהול
עומדת על 6% מההפקדה החודשית ו- 2% מהסכום השנתי הנצבר לקרן פנסיה. לא זכור לי כרגע איך זה עם ביטוח מנהלים; תקרת דמי ניהול לקרן השתלמות - 1.5%-2%. מעסיקים "חזקים", דוגמת חברות גדולות והמגזר הציבורי מבטיחים דמי ניהול זולים משמעותית לעובדיהם. למשל, דמי הניהול של עובדים סוציאליים במגזר הציבורי עומדים על 1.75-2.00% מההפקדה החודשית ו- 0.20-0.50% מהסכום השנתי הנצבר לקרן פנסיה בגופים פנסיוניים בעלות הסדר עם עובדי המגזר הציבורי).   

2. אחזקת רכב בסביבות 1000 ש"ח אכן מהווה תגמול הולם לאחזקה ובלאי של הרכב? (בסכום מגולמים גם הוצאות על תדלוקים?)
לא נראה לי שהייתי פונה לעבוד בחברת סיעוד שלא נותנת לי רכב, אבל זו דעתי.  

3. האם שעות העבודה קבועות ומתוחמות באופן ברור? מהי ההגדרה של 100% משרה? לדעתי, אם מדובר בעבודה של 5 ימים בשבוע, 40-43 שעות שבועיות (וללא שעות נוספות/כוננות) הסכום יכול להיחשב לסביר.  

4. בזמנו, נתקלתי באחת החברות שהדגישה שהיא נותנת לעובדיה תנאים נלווים שהם מעבר למינימום הנדרש. מבירור מעמיק יותר הסתבר שמדובר בתוספות מינוריות ביותר (למשל, 11 ימי חופשה בשנה במקום 10). מקווה שבמקרה שלך הם אכן הרבה יותר נדיבים, כפי שאת מציינת (ואם כך, הייתי רואה בכך ערך מוסף שיכול להקנות עדיפות למקום העבודה הנוכחי על פני אחרים).

עובדים סוציאליים ממין זכר (גברברי המקצוע...)
28/05/13 11:24
206צפיות
עמיתים יקרים,

אני ממש זקוקה לעזרתכם באיסוף הנתונים מחקר שלי שעוסק בעמדות של עובדים סוציאליים כלפי התנהגויות פציעה עצמית. עד כה הצלחנו לאסוף 200 משיבים, אך רק 17 מתוכם הינם גברים... אנא מכם, סייעו במילוי השאלון - זה לוקח 10 דקות בלבד.

מדובר בשאלון מקוון (באינטרנט) והכניסה אליו היא באמצעות הלינק המצורף:
https://qtrial.qualtrics.com/SE/?SID=SV_5dsDsdpgRv...

תבורכו,
מיוריאל
עזרה
25/05/13 22:44
195צפיות
היי חברים,

משהו מכיר אולי סרט/ספר ילדים שממחיש את המושגים ACTING OUT, ACTING IN והעברה והעברה נגדית בטיפול?

אשמח לתשובותיכם המחכימות :)

למה?
30/05/13 22:50
45צפיות
לא ברורה המטרה,
לשם מה ילדים צריכים לדעת את המושגים האלו?

אלו מושגים מקצועים לעתים קרובות מעורפלים משהו, ואין בהם ממש.

בואי תדייקי מה את רוצה להשיג באמצעות הספר/סרט הזה...
המלצה על פנימיה עם יחס חם ואישי לנער בנשירה
24/05/13 00:53
477צפיות
תוך התנדבותי בעמותה הכרתי נער מקסים, רגיש, ובעיקר עצוב  שנמצא רגע לפני\בתהליך של נשירה מבי"ס (מבי"ס לחינוך מיוחד שם נמצא עקב בעיות התנהגות) הנער אמור ככל הנראה לעבור לבי"ס רגיל בשנה הבאה אך ברור לי וגם לקב"סית שהוא ינשור מבי"ס רגיל ועל כן הוא זקוק לפנימיה.
קיבלתי המלצה על פנימיית יפתח שליד ים המלח, ודיברתי איתם (לצערי הילד ללא רקע דתי ועל כן יתכן והוא לא יצליח להשתלב). מישהו מכיר מקום שיכול להתאים (הילד בתהליך להיות מטופל\מוכר ברווחה).
תודה רבה
אני לא מבינה למה אתן חושבות
24/05/13 12:51
197צפיות
שמהפנימייה הוא לא ינשור?
מה הנסיבות לנשירה? אם הנסיבות קשורות לבית/משפחה ממנה הוא מגיע - אז אני יכולה להבין את הראציונל לפנימייה. אם הנסיבות הן אישיותיות של הנער, למשל, לא מסתדר במסגר תהבית ספרית, אז תציעו לו מסגרת של בי"ס חלופי כמו מפתן או קידום נוער. למה להרחיק אותו מהבית שלו?

בטח לא לשלוח אותו לפנימייה דתית אם הוא לא דתי.
אני אמשיך בקו המחשבה שלך של פנימייה - אם יש לו בעיות התנהגות, הוא לא יתקבל לפנימייה חינוכית או חינוכית-שיקומית (כגון כפרי נוער למיניהם). לכן הוא יהיה זקוק לפנימייה טיפולית. לפנימייה טיפולית מגיעים אך ורק עם הפנייה של הרווחה, ואז זה יהיה תפקיד עו"ס הרווחה למצוא עבורו פנימייה ראויה.
פנימיה לילד
24/05/13 18:21
138צפיות
ראשית תודה על התייחסותך.
אנחנו מניחים שמסגרות שאינן פנימיתיות לא יסייעו לו. בוודאי לא קידום נוער שלא מהווה מסגרת- מבחינת כמות שעות ותמיכה מלאה. המטרה היא לא להרחיק מהבית, אלא שהבית במקרה זה לא מצליח להוות מסגרת עם תמיכה (היו ימים שהוא לא חזר הביתה וישן אצל מכרים וחברים של חברים). הרווחה אכן אמורה להיות מעורבת, החשש שהתהליך יהיה ארוך ומסורבל. ברצוני לקצר תהליכים ולהתאימם לילד. להגיע מהכיוון של הפנימיה אל הרווחה (כך הומלץ לי ע"י מס' גורמים) על כן אני מעוניין לדעת איזו פנימיה עשויה להתאים (חשבתי על אשבל\יפתח\ נירים) אך האחת להבנתי מהאינטרנט בעיקר פונה לאתיופים השניה לכאלו שהגיעו במקור מבית דתי והשלישי מצויינת אך שמה כנראה דגש על הישגיות וגבולות ופחות על חום...
תנסה גם את בית הבוגר
25/05/13 10:19
113צפיות
הם נמצאים בנווה הדסה אם אני לא טועה.
הנער מעוניין לצאת לפנימייה? כי אם הוא לא רוצה זה לא יקרה, וחשוב שתדעו את זה.
בכל מקרה, פנימיות טיפוליות (ובכללן בית הבוגר ונירים) ידרשו פנייה מהרווחה כדי להתחיל איזשהו תהליך של היכרות עם הנער. הם לא יסכימו לראות אותו לפני שיקבלו מהרווחה דו"ח סוציאלי, איבחון פסיכולוגי ודו"ח חינוכי מבית ספר.
תודה על התשובות המועילות
25/05/13 22:59
73צפיות
אני אבדוק את המקומות, הילד ואימו רוצים שהילד יגיע לפנימיה ובלבד שהוא ישתלב בה.
פנימיה
30/05/13 18:34
60צפיות
בדיוק לפני מספר ימים הגיע אליי פרסום של תחילת הרשמה ל"שפרירים" בקיבוץ גבעת חיים. משלב בי"ס לחינוך מיוחד (לקויי למידה) והפנימיה זה בעצם מן משפחות אומנה בקיבוץ (אם הבנתי נכון)
º
הם לא מקבלים ילדים עם בעיות התנהגות
31/05/13 08:28
39צפיות
שאלות
25/05/13 13:37
112צפיות
משרד הרווחה מממן פנימיות טיפוליות שאליהן יכול להפנות עו"ס נוער ברשות מקומית(כמוני), אבל לצערי לא כולן מקבלים נערים עם בעיות התנהגות.
שמעתי דברים טובים על פנימיית בני ברית בירושלים, העוגן הקהילתי בב"ש, בית אפל ובימים אלו אני בודק עוד מקומות, אז תרשמי לי אם את צריכה עוד המלצות.
פנימייה מומלצת
25/05/13 19:40
366צפיות
ראשית- מציעה כבר לחבור לרווחה. הרבה פעמים קיצורי הדרך רק מאריכים אותה....ואולי יעלו עוד פתרונות אפשריים שהרווחה יכולה לספק...?
שנית- פנימיות מומלצות: עדנים בבית קמא, בית הנער -  עין ורד, מסגרות לנערים דרך עמותת "אור שלום", "שחר".
פנימיית ארזים , רננים, נרדים, נווה מיכאל, קדמה.
אלו כל מיני מסגרות שאני ממליצה עליהן, חשוב להבין את פרופיל הנער ואז לראות איזה מסגרת מתאימה לו.
בהצלחה!
תודה אבדוק גם אותם והאם מתאימים לילד.
27/05/13 19:07
71צפיות
לרווחה כבר פניתי טרם קיבלתי התייחסותם.
יש גם פנימייה טיפולית טובה בכפר חב"ד -
14/06/13 17:43
35צפיות
נדמה לי שקוראים לה אור שמחה  
בזמנו הפנתי לשם ילד עם רקע מסורתי /דתי והיה שיתוף פעולה מועיל .
הוסטל בן גלים מסגרת קטנה לנערים בני 14-18
29/07/13 20:45
37צפיות
מסגרת טיפולית שיקומית שייחודה טיפול באמצעים ימיים. ניתן להתרשם באתר ״שער לחסות״ ולפנות אליי לפרטים נוספים. בהצלחה.
התייעצות
23/05/13 17:41
302צפיות
אני עומדת לפני לימודי תואר ראשון.. מאוד מאוד רוצה להירשם לעבודה סוציאלית אבל הסביבה לא תומכת בגלל הסטריאוטיפ הנצחי על השכר המוך והעבודה השוחקת..
מה דעתכם? אומרים שאין חכם כבעל ניסיון..
תודה לכולם
כיוונים..
24/05/13 13:39
177צפיות
הי, אכן בתפקידים מסויימים, לדעתי, העבודה יכולה להיות שוחקת ולא מתגמלת. אך החיובי במקצוע הוא שניתן לבחור את הנישה שבה את רוצה לעבוד, את המסגרת וכו' ולהרגיש מסופקת ותורמת. גם בתוך מח' הרווחה הלש"ח ישנן מרכזי טיפול - אלימות, התמכרויות, הדרכת הורים וכו'...אלה רק דוגמאות אני לא יודעת למה את נמשכת אולי רק במהלך הלימודים תתגבשי בענין.
פרט לכך, עם השנים, ניתן להתפתח כמו בכל תחום - אני למדתי תואר שני, כיום לומדת פסיכותרפיה. מלבד האתר שאני מנהלת באינטרנט התחלתי לעבוד גם באופן פרטי...
מה שאני מנסה לומר שהכל פתוח....
בהצלחה !
תעשי רק מה שאת אוהבת!!!
25/05/13 22:14
105צפיות
אני סטודנטית לעו"ס, עברתי את מה שאת עוברת,
ועכשיו אפילו המצב יותר מעיק (כל אדם ששומע שאני סטודנטית לעו"ס מנסה לנחם אותי, אבל ממש כל).

אבל אני יודעת שזה מה שאני רוצה, וזה מה שאני אוהבת - וזה מה שהכי הכי חשוב!
מעדיפה לעבוד קשה ולקבל שכר יחסית נמוך בעו"ס, מאשר ללכת ללמוד הנדסת משהו, להרוויח הון ולבזבז עשרות שנים על משהו שאני לא אוהבת.

בתכל'ס:
השכר עלה, והוא בהחלט סביר. אם מתקדמים עם תארים/תפקידים אז מרוויחים יותר.
ויש כל כך הרבה מגוון בתחום, שאפשר לשנות, להחליף, לנסות ולהרוויח יותר.
(דודה שלי היתה עו"ס ברווחה המון שנים, עכשיו היא עברה לנהל מרכז של העירייה שלא קשור ישירות לתחום)

בהצלחה!
אז ככה.. זו דעתי
24/06/13 01:44
16צפיות
את צריכה לשאול את עצמך כמה שאלות ולענות עליהן
אני לא מביא פה דעת אישית בנושא או תשובה לשאלות שלך כי אין חיה כזו

1. למה בכלל עלה הרעיון הזה - ללמוד לימודי עוס
2. האם היו עוד אלטרנטיבות ?
3. מה הפלוס והמינוס לגבי האלטרנטיבות
4. עד כמה חשובה הדעה של הסביבה?
5. עד כמה חשוב באמת הנושא של השכר ( כי סטטיסטית את צודקת)
אם תרצי לדבר מעבר לזה פני אלי
עמית
האם מישהו יודע...???
23/05/13 14:53
206צפיות
האם השכר בעמותות גבוה יותר באופן יחסי? אם כן, למה הוא יותר גבוה???
תודה מראש על ההתייחסות :)
זה משתנה מעמותה לעמותה
23/05/13 17:22
136צפיות
במסגרות של ויצו, למשל, (מעון רב תכליתי, פנימיות) יש תנאים מאוד טובים לעובדים סוציאלים.
יש עמותות שנותנות את המינימום שבמינימום.
ויש מקומות שזה נתון למשא ומתן.
º
דרושים
23/05/13 10:00
331צפיות
משרה מעולה
22/05/13 13:48
406צפיות
היי חברים אני עוזבת משרה בחברת סיעוד עקב שינוי תחום לחלוטין,
אם מישהו פה מחפש עבודה אז מדובר במשרה גמישה בשכר טוב עם צוות משרד
שמאוד כיף לעבוד איתו, רק בנות במשרד, עיקר העבודה היא ביקורי בית אצל אנשים סיעודיים ומתן דו"ח סוציאלי בגין כל ביקור. עבודה מעולה לאנשים שפחות אוהבים לשבת במשרד ויותר לבוא במגע עם האנשים. אני נהנתי לעבוד שם באמת! אם יש שאלות אתם מוזמנים לפנות אליי למייל:  נורית - n_ishay@walla.com
º
דרושים
21/05/13 19:18
254צפיות
לחברת המשקם דרוש/ה עובד/ת סוציאלי/ת
20/05/13 15:50
339צפיות
תואר ראשון בעבודה סוציאלית ו/או ריפוי בעיסוק - חובה.
עדיפות לבעל/ת ניסיון בתחום השיקום התעסוקתי.
ניידות - חובה.
קו"ח ניתן לשלוח למייל- morans@hameshakem.co.il
**רק פניות מתאימות יענו**
דרושה עו"ס למרכז יום לקשיש בראשל"צ
16/05/13 14:58
302צפיות
למרכז היום לקשיש בראשון לציון דרושה עובדת סוציאלית. העבודה עם קשישים דימנטיים (תשושי נפש).
כ-20 שעות שבועיות, בשעות גמישות.
מדובר בעבודה מאתגרת, מעניינת ועם אנשים מקסימים!

לפרטים:
לפנות לדפנה, מנהלת מרכז היום: בטלפון: 03-9632116,
ניתן לשלוח קו"ח לפקס: 03-9677507
º
ימי עיון
21/05/13 19:27
132צפיות
יום עיון-טיפול בנשים בזנות בחיפה
21/05/13 19:30
144צפיות
יום עיון טיפול בנשים בזנות
עלות: 30 ש"ח. פרטים בקובץ המצורף!
יום עיון-ילדים וטראומה
21/05/13 19:33
127צפיות
ילדים וטראומה
בשיתוף נט"ל, כרוך ברישום מראש באוניברסיטת ת"א.
ביה"ס לCBT
21/05/13 21:55
190צפיות
הכשרה בCBT למטפלים, בביה"ס חדש לפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית. לראשונה בארץ - בדגש על טיפול זוגי ומשפחתי, נוסף על ההכשרה בטיפול פרטני.
הנה פרטים למתעניינים: http://www.cbt-school.com/
תואר שני באריאל
21/05/13 12:46
152צפיות
נרשמתי ללימודי תואר שני באריאל לשנה הבאה ובשבוע הבא יש לי ריאיון קבוצתי.
יש מישהי/ו שלמד/ה שם ויכול/ה לומר לי מה כולל הריאיון הזה?

תודה!
משכורת בבית אבות
21/05/13 08:45
290צפיות
שלום לכולם, אני מתחיל בקרוב לעבוד בבית אבות. עדיין לא סיכמנו על תנאי השכר, ואין בידי מידע לגבי מרכיבי שכר עו"ס בבית אבות. מישהו יכול לעזור לי במידע? קישור? הותק שלי הוא 3 שנות עבודה סוציאלית

תודה מראש
º
אם מדובר בבית אבות פרטי הכל תלוי מו"מ
21/05/13 10:18
145צפיות
השכר מאוד שונה ממקום למקום
21/05/13 18:14
175צפיות
יש עוסי"ם שמרוויחים 30 לשעה ויש 40 או 50 זה תלוי במקום ובתנאי החוזה שאתה סוגר עם הנהלת המקום.
דרישות ותנאי שכר שהוצעו לי - המספרים עצמם
28/05/13 11:48
120צפיות
לפני כשנה-שנה וחצי התעניינתי במשרות שהוצעו בשני בתי אבות.
אפרט את הדרישות לצד התנאים העיקריים שהוצעו לי.

1. 75% משרה (30 שעות עבודה בשבוע), 5 ימים בשבוע, אחריות על שתי מחלקות (סדר גודל של 70-80 קשישים),
כולל שיווק המקום מדי פעם. ניתנה לי הערכת שכר שנעה בסביבות 3000-3200 ש"ח לחודש, לא כולל חופשי חודשי.
כל התנאים הנלווים האחרים הם לפי המינימום שנדרש על פי חוק (הפרשות לפנסיה, חופשות וכו').

2. 100% משרה (כ- 46.5 שעות עבודה בשבוע), 6 ימים בשבוע, אחריות על שלוש מחלקות (סדר גודל של 100-120 קשישים), הועלתה
אפשרות גם להנחיית קבוצה. נאמר לי בפירוש שהשכר הוא 5800 ש"ח לחודש, לא כולל חופשי חודשי. אמרו שיתכן שיעלה בהמשך ל 7000 ש"ח.
הודגש לי שהשכר סטאטי ושאין קידום כלשהו לפי ותק או דרגות. מה שכן, ישנה קרן השתלמות.
נרמז לי שכדאי לנסות להתמקח עם נציג משאבי האנוש במקום כדי אולי לשפר במקצת את התנאים הנלווים המינימאליים שינתנו לי.

במבט לאחור, נראה לי שבשני המקומות הייתי "נידון" לעבודה תובענית ולא מתגמלת - כזו שלא היתה מאפשרת לי להתקיים בכבוד.  
º
אופוטרופוס -איך אני בודקת אם יש למשפחה מינוי?
20/05/13 15:22
112צפיות
האם יש קשר איתם?
20/05/13 17:23
75צפיות
אם כן, מבקשים להציג מינוי מבית המשפט. החלטה שיפוטית.
ההחלטה מפרטת איזה סוג מינוי- גוף \ רכוש
התיעצות עו"סים גברים
20/05/13 00:05
224צפיות
שלום לכם

אני  חושב לאחרונה לעשות הסבת אקדמאים לע"ס בשנה הבאה.

בגילי הקשיש אני מספיק מגובש על ה"בעד" , למה כן כדאי לי ללכת לקראת זה (הסיפוק והאתגר) אבל  הבעיה העיקרית שמטרידה אותי היא עניין השכר -  שזה השיקול המרכזי נגד.

העיסוק בשאלה הזאת כמעט ומכניס אותי לחרדה.     האם לפי דעתכם גבר (בינתיים רווק) יכול להסתדר עם משכורת של עו"ס במשרה מלאה,  לשכור דירה, לגדל כלב, ולהחזיק אוטו יד שניה שיקח אותו מהבית לעבודה ?

עד כמה המצב הכלכלי במקצוע באמת גרוע וכמה מדובר ביחסי ציבור של איגוד העו"סים שמקצינים ?

האם גבר שהוא עובד סוציאלי יכול בכלל להרשות לעצמו להביא ילדים לעולם ולגדל אותם בכבוד ?

שואל בכל הרצינות, כי הנתונים שראיתי מזעזעים  (5000 שקל לחודש למשל. לא ברור איך אדם אחד יכול להתקיים מסכום כזה וכמובן לא להחזיק רכב )

אני אסבך קצת את השאלה
20/05/13 00:10
179צפיות
למען האמת יש לי תואר שני כלשהו , לא קשור לע"ס .

האם כדאי לי לעשות הסבה לתואר שני בעבודה סוציאלית בבן גוריון , או לעשות את ההסבה המקוצרת בבר אילן או אשקלון ?

אני צריך עוד תואר שני אחרי שכבר יש לי ברזומה אחד ?   

ומה בכלל עושה עו"ס עצמאי  (ראיתי בשרשור אחר) ?  חוץ מפסיכותרפיה , מה עוד אפשר לעשות במכרה הזהב הזה ?
כן, אתה צריך עוד תואר שני, אם יש לך תואר שני
20/05/13 07:27
169צפיות
גם לי יש שני תארים שניים, ואני לקראת סיום תואר שלישי. תעשה הסבה לתואר שני בע"ס, כי עם תואר ראשון בע"ס למרבה הצער הסכומים הם פחות או יותר כמו שהתפלצת מהם.
ועו"ס עצמאי עובד כעו"ס, רק באופן עצמאי... בין אם זה טיפול, קבוצות, הנחיה, בנית תוכניות התערבות, וכד'
התייעצות בכתיבת קורות חיים לקבלה לתואר שני
19/05/13 22:57
235צפיות
היי,

איזה קורות חיים כותבים לתואר השני? כמה לפרט?
איך להגדיר תפקיד של עו"ס משפחה?
קורות חיים מקצועיים
20/05/13 09:02
188צפיות
אני לא חושבת שצריך לפרט הרבה, אבל לתאר על מה היית אחראית, מה עשית במסגרת תפקידך. למשל כעו"ס משפחה היית קייס מנג'ר של X משפחות, לקחת חלק בועדות החלטה (נניח) והיית מעורבת בצוות רב מקצועי על Y.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום