בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום עוסי"ם נולד בתחילת שנת 2007.

מטרת הפורום להוות פינה חמה לעוסי"ם ולאלו שבדרך.

פה ניתן להעלות שאלות, תהיות, התייעצויות ולקבל פידבק מחברים למקצוע.

בנוסף, הפורום משמש גם את הקהל הרחב, בהתייעצויות בנושאים שעוסי"ם עשויים לסייע בהם.

אם את/ה מתעניין/נת בנושאים חברתיים, בשאלות הנוגעות לטיפול ובמצב הרווחה בארץ- הגעת למקום המתאים.

קריאה וכתיבה נעימה!

לימודי עבודה סוציאלית
26/04/13 19:21
429צפיות
היי,
אז ככה- למדתי פסיכולוגיה עד לפני שבוע, לצערי נכשלתי פעמיים בסטטיסטיקה, ולכן אני מנועה מלהמשיך...
אני שוקלת להירשם שנה הבאה לעו"ס - ותוהה לגבי הקושי של סטטיסטיקה שם?
יש לציין שמדובר באוני' ת"א.

אשמח לכל הארה שתוכלו להציע..:)

ריקי.
כשאני למדתי זה היה בדיוק אותו קורס....
28/04/13 09:47
183צפיות
ואם אני לא טועה זה קורס חובה בכל התארים... כך שכנראה כדאי לקחת שיעורים פרטיים ולהתגבר על הקושי.
לא אותו קורס,
29/04/13 11:16
119צפיות
והרמה בפקולטות אחרות- כולל ביולוגיה... הרבה יותר נמוכה.
סטטיסטיקה לפסיכולוגים
28/04/13 11:50
161צפיות
א' ו-ב' הם קורסים קשים יחסית ורמתם גבוהה משמעותית מקורסי הסטטיסטיקה שנדרשים לעבור תלמידי מדעי החברה האחרים. אני מאמינה שגם בעבודה סוציאלית הרמה הנדרשת נמוכה יותר, ובכל זאת, מכיוון שכמעט כל תחום שתלמדי ידרוש התמודדות עם סטטיסטיקה ברמה זו או אחרת, כנראה שעדיף לנסות להתמודד עם השד ולא לברוח ממנו.
זה לא עניין של להתמודד או לא,
29/04/13 11:17
108צפיות
אני צריכה לקבל החלטה- ולכן שאלתי כאן...
פסיכולוגיה מבחינתי כבר לא רלוונטית.
אני תוהה האם לסיים את התואר במדעי הרוח, או ללכת ללמוד עו"ס...
תוכנית ייחודית
25/04/13 14:35
143צפיות
פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית - תוכניות ייחודיות ממוקדות פרופסיה
מכון פסגות והיחידה ללימודי חוץ של הקריה האקדמית אונו מודיעים על פתיחת ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ד בלימודי פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית.

תוכניות ייחודיות ממוקדות פרופסיה:
* סי.בי.עו"ס - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית לעובדים סוציאליים
* סי.בי.ארטס - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית למטפלים באמנויות
* סי.בי.חינוכי - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית לפסיכולוגים ויועצים חינוכיים

לפרטים: 03-5288171
cbt-academy@psagot.com
מינוי אפוטרופוס חיצוני
25/04/13 11:51
125צפיות
שלום לכולן/ם!

אשמח לעזרה במינוי אפוטרופוס חיצוני. מהם השלבים? אלו מסמכים צריך להגיש? אלו פעולות לעשות ובאיזה סדר? לא מצליחה למצוא את המידע הנ"ל ברשת:)
על מי? קטין? חסר ישע?
25/04/13 16:15
49צפיות
במסגרת כלשהי? מה הנסיבות
תתחילי מתעודת רופא המצביעה על הצורך באפוטרופוס
חסרי ישע
25/04/13 16:46
59צפיות
קשישים ומוגבלים שכלית (בוגרים).

נסיבות- זה יכול להיות נסיבות שונות. אם זה משום שבני המשפחה מסוכסכים סביב רכוש ולא ניתן לדעת מי רוצה בטובת הקשיש/ מוגבל, אם זה כאשר בן המשפחה האפוטרופוס אינו ממלא תפקידו או אם יש חשד לניצול מצד אפוטרופוס הורה.

ברור לי כמובן שהמקרים האלו מורכבים, אבל הייתי רוצה לדעת בכללי איזה מסמכים צריכים ומהם השלבים למינוי אפוטרופוס חיצוני, כגון הקרן לטיפול בחסויים.
דרך עו"ס לסדרי דין
25/04/13 18:40
73צפיות
שנמצא בלשכת הרווחה או בתחנות שט"י.
קודם כל צריך תעודה רפואית המעידה על צורך באפוטרופסות. שולחים את התעודה הרפואית, בצירוף דו"ח סוציאלי לידי העו"ס (כמובן לאחר שיחה מקדימה) והיא מגישה לבית משפט בקשה לאפוטרופסות.
לא יודעת איך זה במקומות אחרים בירושלים זה יכול לקחת עד שנתיים בקלות.
זה לגבי חסרי ישע בגירים. לגבי קשישים אני לא יודעת, מאמינה שפונים לפקידת הסעד הרלוונטית לקשישים.
מחפשת מקלט לנשים מוכות באזור בית שמש
24/04/13 23:14
228צפיות
שלום לכם,
אני אוספת תרומות של מוצרי קוסמטיקה ואיפור מאנשים פרטיים ומחברות, במטרה להעביר אותם לנשים ונערות בסיכון.
יש לי חברה שעוזרת לי בתיווך למקלט בלוד, אבל יש לי הרבה תרומות ואני מחפשת מקלט נוסף (רצוי קרוב למקום מגורי בעמק האלה)
פניתי לאגף הרווחה בעריית בית שמש, ולאגף הרווחה במטה יהודה, הייתי בטוחה שהם ישמחו מאד ויעזרו לי להעביר את התרומות ליעדן,
אבל להפתעתי ואכזבתי הם אפילו לא החזירו לי צלצול.
איפור וקוסמטיקה אולי נשמעים כמותרות, כשהנשים האלה נלחמות על חייהן, אבל אני חושבת שכל דבר שיכול לשפר את מצב הרוח שלהן
מבורך. יש לי קרמים ומוצרי איפור חדשים באריזה שנתרמו על ידי "לוריאל" ו"מוצרי ים המלח" ועוד בשמים וקרמים שתרמו נשים ברוחב לב.
אם משהי/מישהו מכם יכול לסייע לי ביצירת קשר עם מקלט כזה בבית שמש/קרית גת/קרית מלאכי,
אני אודה לכם מאד,
יום נפלא

רעיון אחר באיזור
25/04/13 07:21
105צפיות
יש את בית חולים איתנים שהוא בית חולים פסיכיאטרי. יש שם מחלקת נשים סגורה, אקוטית (אישפוזים קצרים). כשעבדתי במחלקה כזו אני הייתי מחפשת באופן פעיל תרומות של איפור וקוסמטיקה, כי זה מאוד חשוב להשאיר פיסה מהחיים הנורמליים במקומות משוגעים.
אם את רוצה שלחי לי מסר ואני אחפש את הטלפון של העו"ס שם
º
ואגב אין בבית שמש מקלט לנשים מוכות למיטב ידיע
25/04/13 07:21
62צפיות
מקלט לנשים מוכות בבית שמש
25/04/13 10:20
259צפיות
היי..
יש בבית שמש מקלט לנשים מוכות מהאוכלוסייה החרדית שנקרא "בת מלך".
היות ומקום המקלט חסוי לא ניתן לפרסם את כתובתו בשל הרגישות הרבה בנושא, אבל יש מספר טלפון בו תוכלי לנסות ליצור איתם קשר.

בת מלך-1800-292-333

בהצלחה!
º
תודה
25/04/13 11:34
34צפיות
יש כמה מעונות של חסות הנוער בירושלים
26/04/13 04:34
86צפיות
ואני בטוחה שהם יותר מישמחו לתרומות.
אם את מעוניינת, אנא צרי קשר במסר ואשמח לקשר אותך אליהם.
בבית שמש אני יודעת שיש מסגרות למכורים לסמים, אולי שם?
עו"ס בבית ספר תיכון
24/04/13 22:54
189צפיות
שלום רב,

1. סיימתי לימודי עבודה סוציאלית ב2010, עבדתי כעו"ס אך במגזר פרטי-עיסקי ואיני מודעת כלל לכל המושגים הנפוצים בתחום כגון: גמול השתלמות, טבלאות שכר, דירוגים.
ניסיתי להיכנס להודעות קודמות ,אך לצערי לא הצלחתי להבין את הדברים.
האם יש גוף/ נציג אליו ניתן לפנות לצורך קבלת מלוא האינפורמציה?

2. אודה לקבלת כל אינפורמציה לגבי תפקיד של עו"ס בבית ספר.
כיצד נתפס תפקיד העו"ס למול תלמידי בית הספר וכן צוות בית הספר?
מה מהות התפקיד?
מה השכר המקובל ובאיזה אחוז משרה?

תודה רבה.
|תפוז|ערוץ אוכל חדש בתפוז|!|
24/04/13 17:08
6צפיות
אם ספרי הבישול שלכם מעלים אבק אבל על המקלדת שלכם יש שאריות של קמח,
אם בתכנון מטבח החלומות שלכם אתם משאירים מקום מיוחד גם למחשב,
אם כשאתם רעבים במקום לפתוח את המקרר אתם פותחים דפדפן,
אז יש לנו חדשות משמחות בשבילכם|!|

אנו שמחים להציג את ערוץ האוכל החדש של תפוז
http://www.tapuz.co.il/food/

10 פורומים של אוכל ומתכונים, 2,000 בלוגים, אלפי מתכונים מנצחים, טיפים מעולים, תמונות שנותנות מוטיבציה לקום ולבשל והכל מרוכז עכשיו בערוץ האוכל החדש שלנו.

|קדימה|מה עוד בערוץ האוכל החדש?

|אוכל| מדורי מתכונים: בשר, דגים, עוף, לחם ומאפים, סלטים, מרקים, קינוחים, אוכל חלבי, אוכל ללא גלוטן ועוד...
|גבינצ| מדור ביקורת מסעדות.
|יין| מדור יין ומשקאות
|פיצה| מתכוני וידאו
|מלחפלפל| בלוגים מומלצים
ועוד...

מומלץ להיכנס רעבים :-)
מישהו יודע מה קורה לאתר האיגוד?
24/04/13 16:18
80צפיות
למה האתר לא עולה כבר מספר ימים?
º
עכשיו הוא עולה
24/04/13 17:43
33צפיות
מוזר אצלי האתר לא עולה...
24/04/13 19:17
41צפיות
יש עוד אנשים  שאצלם האתר לא עולה?

מה הכתובת המדויקת של האתר?
כתובת האתר
24/04/13 23:10
48צפיות
השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית קלינית
23/04/13 22:45
224צפיות
היי לכולם,

ביליתי לפחות שעה בשיטוט בפורום במטרה לעשות לעצמי קצת סדר בראש אבל זה לא הצליח  מקווה שמישהו כאן יוכל טיפה לעזור לי..

יש לי תואר ראשון בחינוך מיוחד ואני מעוניינת להרשם לתכנית ההשלמות לתואר שני בעבודה סוציאלית, באוני' ת"א. המטרה הסופית היא פסיכותרפיה באמצעות בע"ח (AAP), ובעתיד ( הרחוק מאוד מאוד ) גם פסיכותרפיה התנהגותית- קוגניטיבית.

כידוע לכם, כמעט לכל לימודי הפסיכותרפיה נדרש תואר שני טיפולי- קליני ובתכלס זה גם הנושא שמאז ומתמיד הכי עניין אותי. הקטע הוא שבאוני' ת"א לא מאפשרים ללמוד את המסלול הנ"ל לסטודנטים בתכנית ההשלמות. הלימודים נעשים במסלול של התערבות מתקדמת. השאלה שלי היא האם זה עלול למנוע ממני מלהתקבל לתכניות פסיכותרפיה למיניהן?

ובכלל, האם התכנית בת"א טובה או שמא התכנית בחיפה למשל עדיפה? ( שם להבנתי כן ניתן לבחור מסלול התמחות) ומה הקטע שבמקומות אחרים סטודנטים בהסבות כן יכולים ללכת למסלול קליני ובת"א לא? או שסתם הבנתי לא נכון ובכל מקרה זה בלתי אפשרי להסבות?

הנושא מדיר שינה מעיני! פליז הלפ !

תודה !

אה ושאלה נוספת
23/04/13 22:50
114צפיות
האם ההכרה בנו כמטפלים היא רק מטעם משרד הרווחה או גם מטעם משרד הבריאות ? קראתי איפשהו שתואר ראשון בעבודה סוציאלית מקנה הכרה מטעם משרד הרווחה ואילו תואר שני בעו"ס קליני מקנה הכרה מטעם משרד הבריאות O_o
מנסה לעזור
24/04/13 07:24
144צפיות
1. בנוגע לAAP- אין שום מקום שמלמד אותו כרגע בארץ. יש לך לימודי AAT- בדוד ילין, אורנים ומכון מגיד והשאר מלמדים AAA. (ואותם את יכולה ללמוד גם עם התואר הראשון שיש לך)
2. בנוגע לתכנית הסבה- בת"א זו השנה הראשונה שלה, אז אני לא חושבת מי שתמצאי שיוכל להגיד לך איך היא... את של חיפה אני לא מכירה של ב"ש מעולה.
3. בנוגע לקליני- תכלס, בארץ לנוח עו"ס קליני אין באמת משמעות. ההבדל בין תואר קליני ללא קליני הוא עוד קורס שנתי של שעתיים פרקטיקום ומקומות העבודה יודעים את זה. בגדול, אם יש לך נסיון טוב לא תהיה לך בעיה להכנס למקומות עבודה. אין הבדל במשרד הרווחה ברשיון טיפול- שכן הוא מתקבל אחרי תואר ראשון. שמקבלים בקליני או לא קליני ורק על התעודה של האונ'.
4. בנוגע לפסיכותרפה- פה אני פחות מכירה, אבל מכירה כאלו שהתקבלו בלי תואר שני קליני ומה שחשוב לא פחות זה נסיון בבריאות הנפש.
תודה רבה לשתיכן!
24/04/13 14:20
59צפיות
בנוגע ל- AAP, לפי מה שביררתי במכון מגיד מלמדים את זה- והם באמת היחידים בארץ. כך לפחות טוען ראש החוג של התוכנית.

ידוע לכם למה רק בתל אביב אין את האפשרות לבחור מסלול למי שעושה ימודי השלמה? כי אני רואה שגם בב"ש זה אפשרי :\
מחזקת את דבריה של ליצולה
24/04/13 08:02
104צפיות
הדבר היותר משמעותי הוא להשיג ניסיון טיפולי מאשר תעודה קלינית. אם הכוונה שלך היא לימודי פסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית, תיכנסי לאתרים של המכונים המלמדים ותבדקי מה תנאי הקבלה. נדמה לי שהם מקבלים עו"סים עם תואר שני (חלקם גם עם מסתפקים רק בתואר ראשון) בלי הבחנה בין קליני או לא קליני. ללימודי פסיכותרפיה דינמית אולי המצב שונה.
כמה בעצם עולה שנת לימודים בתכנית ההשלמה?
28/04/13 02:10
44צפיות
מישהו יודע?
זה יוצא כעשרים אלף שח לשנה ?
מחפש עבודה במרכז העיר כעוס
23/04/13 16:05
126צפיות
שלום לכולן,
בעוד חודש אני עובר לתל אביב ואני בחיפושי אחרי עבודה כעוס.
יש לכן רעיונות?
אני גמיש מבחינת תחומים מלבד קשישים.

תודה,
אמיר.
º
מחקרים לשרשר לכאן
23/04/13 14:25
33צפיות
עמדות של עו"סים: הזמנה להשתתפות במחקר
23/04/13 11:30
71צפיות
עובד/ת יקר/ה,

בימים אלו אני עורכת מחקר העוסק בעמדות של עובדים סוציאליים כלפי התנהגויות פציעה עצמית. המחקר נערך במסגרת לימודי מוסמך בעבודה סוציאלית בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית, בהנחייתה של דר' אסתר במברגר.

ממצאי המחקר יאפשרו קבלת תמונה ברורה יותר לגבי העמדות של עובדים סוציאליים ביחס להתנהגויות פציעה עצמית. גם אם אינך עובד/ת (או עבדת בעבר) עם מטופלים שפוצעים את עצמם, השתתפותך במחקר הינה בעלת ערך מאחר וממצאי מחקר זה עשויים להוות תרומה משמעותית הן לפיתוח הידע האמפירי והן לזיהוי הצורך בפיתוח הכשרה ספציפית בתחום בקרב קובעי תוכניות הלימוד בבתי הספר לעבודה סוציאלית.

השאלון הינו אנונימי, ומורכב מארבעה חלקים (הזמן המשוער למילוי הוא כ- 10 דקות). עצם מילוי השאלון מהווה הסכמה מדעת להשתתפות במחקר.

השתתפותך במחקר הינה התנדבותית, ואני מתחייבת בפנייך לסודיות מוחלטת ולכך שהמידע, שיימסר באמצעות השאלון, לא יועבר לשום גורם ולא ניתן יהיה לזהות בכל דרך את זהות ממלא השאלון מהתשובות שיינתנו.

אני מעריכה את השתתפותך ומודה לך על המאמץ וההשקעה במתן התשובות,

מיוריאל נהורא, עורכת המחקר

דר' אסתר במברגר, מנחת המחקקר
כתובות אינטרנט מצורפות:
קולגות יקרות
28/04/13 11:17
21צפיות
עדיין זקוקה לעזרתכן/ם....

אנא סייעו לי באיסוף הנתונים- עמדותיכן/ם בעלת ערך רב למחקר זה.

אלפי תודות :)
מגמת טראומה
23/04/13 11:32
233צפיות
שלום,
אני לומדת בתוכנית ההשלמות באוני חיפה, התקבלתי למגמת טראומה,
מישהו יכולה לספר לי קצת על המגמה אם מכיר, והאם אוכל ללמוד פסיכותרפיה למרות שאני לא לומדת במגמה הקלינית?
תודה(:
מעוניינת להיות מדריכת סטודנטים - מה עושים?
22/04/13 21:20
247צפיות
א. היכן יש קורסים להכשרת מדריכים?
ב. מה אורך הקורסים? מה הדרישות?
ג. מה תנאי הקבלה (כמה שנות ותק וכד')?
ד. מה השכר הממוצע על הדרכת סטודנטים (בפועל)?
ה. יש המלצות ספציפיות? על מקומות הכשרה להדרכה? מקומות להעסקה אח"כ?
º
גם אני מתעניינת, גרה בחיפה
22/04/13 22:22
108צפיות
גם בחיפה
23/04/13 21:49
129צפיות
יש קורס מדריכים הנמשך שנתיים מכירה חברות שלמדו שם ומאוד מרוצות
בהצלחה
תגובה
23/04/13 01:01
222צפיות
יש קורס הדרכה ביחידה ללימודי המשך באוניברסיטת בר אילן- http://www.biu.ac.il/soc/sw/hemshech/d01.html
בנוסף אני מצרפת קישורים לשרשורים בנושא מהפורום: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
למיטב ידיעתי
23/04/13 08:46
196צפיות
את צריכה לפנות לאוניברסיטה שאת מעוניינת להדריך דרכה ולבדוק מה תנאי הקבלה.
ידוע לי שבתל אביב בשנה הראשונה יש קורס הדרכה, ואת מדריכה סטודנטים ללא תשלום. מהשנה השנייה יש תשלום.
מליצה בחום
23/04/13 21:48
178צפיות
על קורס המדריכים באונ תל אביב, שנמשך שנה,אני למדתי שם וכיום אני מדריכה שלהם,צוות מרצים מעולים,קורס מעניין מאוד.מאז אני מדריכת סטודנטים אצלנו בשירות,שיתוף פעולה מצויין,הכנה מעמיקה ומרשימה של הקורס התיאורטי במקביל להכשרה המעשית,ממליצה מאוד.
השכר בסביבות 800 ש"ח ברוטו לסטודנטית אחת עבור 8-9 שעות בחודש,אני חושבת שצריך 3 שנות וותק
בהצלחה
לחיננית
02/05/13 12:48
69צפיות
גם אני מתעניינת בקורס הזה, אם אפשר לדעת אל מי לפנות שם לקבלת פרטים, ןהאם גם שם יש דרישה לתואר שיני
ביה"ס לעבודה סוציאלית,ואין צרך בתואר שני
02/05/13 13:11
77צפיות
נדמה לי שצריך 5 שנות נסיון
º
24 שנים זה גם בסדר?
05/05/13 08:56
31צפיות
º
לעולם לא מאוחר
05/05/13 15:51
23צפיות
באוניבסיטאות שאני מכירה צריך תואר שני
24/04/13 07:25
156צפיות
בבר אילן צריך גם משהו מינימלי של הנחיית קבוצות.
בבר אילן מקבלים רק אנשים שעובדים בסוכנות שבה אפשר להדריך סטודנטים, כלומר אין מקומות הכשרה נפרדים. אותו דבר עם העסקה אח"כ, מבחינתם המדריך חייב לעבוד בעצמו במקום של ההדרכה
מניסיוני
25/04/13 19:40
123צפיות
אני הדרכתי סטודנטים במכללת ספיר. הדרישות משתנות בין המכללות\אוניבסיטאות השונים.
בספיר פונים למזכירת המחלקה לעו"ס ליצירת קשר, ישנו קורס שצריך לעשות (בספיר ללא תשלום)
אם מכללת ספיר רלוונטית לגביך אשמח לתת לך פרטים נוספים
שכר עדכני
22/04/13 21:05
161צפיות
איך אפשר לדעת מה השכר שמגיע לנו (העו"סים)על פי טבלה עדכנית?
האם תוספות השכר לאחר השביתה כבר מעודכנות?
תודה,
אבי עו"ס מגמת תקון
ימי עיון וכנסים
22/04/13 20:05
123צפיות
לשרשר לכאן
יום עיון בנושא פגיעות מיניות
21/04/13 16:40
227צפיות

פגיעות מיניות - דילמות קליניות וארגוניות

יום ג',  07.05.2013 כ"ז באייר תשע"ג,
במוזיאון טיקוטין, שדרות הנשיא 89, חיפה

תוכנית יום העיון
בהנחיית: גב' רונית סדגר- מנהלת המרכז הרב תחומי לטיפול בנפגעות תקיפה מינית, המרכז הרפואי בני ציון,
                    חיפה.      
                         גב' איריס אורן -  רכזת מחלקת חינוך - מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית חיפה והצפון

09:00- 09:30 - התכנסות וכיבוד קל
9:30-10:00 - ברכות :

עו"ס פיני וגמן - ראש מערכת חינוך, שירותים חברתיים וקהילה, עיריית חיפה
עו"ס ציפי נחשון- גליק - מנהלת השירות למתבגרים צעירות וצעירים, משרד הרווחה
עו"ס נעמי אדליס - מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית, מרכז רפואי בני ציון
עו"ס, עו"ד שני אלוני - מנהלת מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, חיפה והצפון
ח"כ מיכל רוזין - חברת כנסת, לשעבר מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע  

10:00- 10:45- "פגיעוּת ארגונית - בטיפול בפגיעוֹת מיניות" – גב' שימי תלמי  

פסיכותרפיסטית ויועצת ארגונית, מנהלת במשותף תכנית לייעוץ ופיתוח ארגוני: גישה פסיכואנליטית - מערכתית,
חברה במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו.

10:45 - 11:30 -  סמכות בחדר הטיפולים? פרספקטיבית פמיניסטית התייחסותית - ד"ר אפי זיו (PhD, MSW)  
אשת טיפול וחוקרת מגדר. בעלת קליניקה 'מעוף' לטיפול בנפגעות ובנפגעי טראומה מינית. מרצה בחוג ללימודי
נשים ומגדר באוניברסיטת תל אביב. מטפלת, מדריכה, כותבת ומרצה בתחום של טראומה מינית שנים רבות.

11:30- 12:15- הפסקה
12:15- 13:00- "גבר מטפל בנפגעות תקיפה מינית- סוגיות ודילמות"- מר יהונתן פיאמנטה

עו"ס קליני, מנהל המרפאה לטיפול בנפגעי תקיפה מינית, המרכז לבריאות הנפש, בית החולים ע"ש רבקה זיו, צפת.

13:00- 14:00- גב' דפנה ארגמן, מחזאית ושחקנית, בהצגת יחיד: "שאף אחד לא ישמע", בבימויה של לי לוריאן

(בתה הבכורה של השחקנית).  ההצגה מבוססת על סיפור אישי, סיפורה של ילדה קטנה שנאנסה ע"י אביה.
ההצגה מתארת את מסעה מילדות לבגרות, את ההתמודדות מול החברה ששופטת ומאשימה, את התנועה בין
הרצון למות לחדוות החיים, ואת הקול שחוזר ואומר ש...ש...שאף אחד לא ישמע.
זהו סיפורה של ילדה קטנה, של נערה יפה, של אישה צעירה, דפנה שמה. זה הסיפור שלי.
שלי ושל ילדות רבות שנפגעו ונפגעות. הדרך שעשיתי אני ומתוארת בהצגה פותחת אפשרות לריפוי ואמונה שאפשר
לאהוב.

פרטים והרשמה

עלות יום העיון: 50 ₪
עבור עובדי השרות למתבגרים צעירות וצעירים, יום העיון מסובסד והתשלום הינו 30 ₪
ההרשמה עד לתאריך: 30.04.13

להרשמה שילחו את טופס ההרשמה המצורף, עם תשלום
עבור: "מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית חיפה והצפון"
לכתובת: מרכז סיוע - הרשמה ליום עיון
ת.ד. 44628, חיפה 31445
לפרטים ולבירורים: 04-8641183, בין השעות 09:00-15:00. פקס: 04-8641279 eduhrcc@gmail.com

מספר המקומות מוגבל - לצערנו, לא נוכל להתחייב לשמור מקומות באולם למשתתפים שלא נרשמו מראש ולא הסדירו תשלום.
כנס בנושא- אלימות, עימותים ואחדות במשפחה
22/04/13 20:18
119צפיות
בחינה מחודשת של הדוקטרינות הטיפוליות והשיפוטיות: 29-30 באפריל, 2013 באוניברסיטת אריאל.
ההשתתפות בכנס אינה כרוכה בתשלום, אולם יש להרשם מראש.

לרישם נא לפנות אל:

* זהבית או מיכל באי-מייל  zehavitga@ariel.ac.il או

* המחלקה לקרימינולוגיה בטלפון: 03-9765744

יום שני, 29 באפריל, 2013

09:00- 09:30 התכנסות ורישום

09:30-10:00 ברכות ודברי פתיחה

פרופ' ישראל נבנצאל, דיקן הפקולטה למדעי החברה, אוניברסיטת אריאל

פרופ' שרה בן דוד, ראש המחלקה לקרימינולוגיה, אוניברסיטת אריאל

10:00-10:45 מושב פתיחה-  הרצאת אורח: סוגי תוקפנות דיאדיים

"סוגי תוקפנות  דיאדיים: כלי פשוט וחזק למחקר, תאוריה, מניעה וטיפול"-

פרופ' מורי שטראוס, אוניברסיטת ניו-המפשיר, ארה"ב

10:50-11:30 מושב ראשון:  דואליות בעימותים במשפחה

יו"ר המושב: פרופ' נתי רונאל, אוניברסיטת בר –אילן

"פנים רבות לאלימות במשפחה" - פרופ' שרה בן דוד, אוניברסיטת אריאל

"אפקט גלגל התנופה באלימות בין בני זוג: מודל לסחרור אינטרקטיבי ביחסי קורבן-תוקפן"-

פרופ' נתי רונאל וד"ר משה בן סימון, אוניברסיטת בר-אילן

11:30-11:45  הפסקה- כיבוד קל

11:45-13:00 מושב שני : משפחה – שני צדדים למטבע

יו"ר המושב: ד"ר אינה לוי, אוניברסיטת אריאל, המכללה האקדמית צפת

"גישור ופתרון קונפליקטים במשפחה באמצעות המודל של "אמצעי זהירות אוניברסאליים"-  

ד"ק לורטה בריידי, אוניברסיטת ניו-קוסיה, קפריסין.         

"כואב לי כשאת נוגעת: על גברים אלימים, דכאון סמוי וגירושין"- ד"ר חנה לאופר, יחידות הסיוע

שליד ביהמ"ש למשפחה וגב' איתנה ברמן, סגנית מנהלת שירות ילד ונוער במשרד הרווחה.

"אלימות במשפחה, הגישה חייבת להשתנות – טיפול בגבר האלים"- גב' כהן אילנית – הוסטל

בית נועם.

"קבוצה טיפולית לנשים שנהגו באלימות כלפי בני זוגם"-  איילה זלצמן, עו"ס מומחית בתחום

התקון-שירות מבחן למבוגרים.

13:00-13:45 ארוחת צהריים קלה

13:45-14:45 מושב שלישי:  אלימות דרך עיני העדשה: תקשורת ויחסים במשפחה

יו"ר המושב:  פרופ' שרה בן דוד, אוניברסיטת אריאל

"הילכו שניים יחדיו, בלתי אם נועדו  – משפחה ותקשורת" -כב' השופט ד"ר הרן פיינשטיין,

בית המשפט השלום ברחובות ואוניברסיטת בר אילן.

"התמכרות גברים בוגרים לפורנוגרפיה ולמין באינטרנט וההשלכות על המערכת הזוגית"-

ד"ר גבי קאבאליון  – המכללה האקדמית אשקלון.

"האם המסך הקטן באמת אכזרי יותר לנשים"- פרופ' אמיר חצרוני וגב' רונית אפטר –

אוניברסיטת אריאל.

14:45-16:30מושב רביעי: אכיפת החוק במצבי קונפליקט במשפחה

יו"ר המושב :  גיל רונן, עיתונאי

"שימוש המשטרה בכוח קטלני במהלך ההתערבות בקונפליקט"- ד"ר ריק פרנט, אוניברסיטת

סיימון פרייזר

"חשופים בצריח"-ד"ר סוזי בן ברוך (תנ"צ בדימוס),  האוניברסיטה העברית ובית ברל

״קלות מעצרים זה עלול לקרות גם לך״- עו"ד טלי גוטליב

"תופעת תלונות השווא"- ד"ר פיני יחזקאלי, נצ"מ  בדימוס.

סיור וארוחת חגיגית למוזמנים

הנכם מוזמנים להצטרף לסיור ולארוחת הערב.  עלות ההשתתפות: 100 ₪.

המעוניינים מתבקשים להירשם עד לתאריך 1.4.2013, במייל :aviadyael@walla.co.il  (יעל אביעד).

יום שלישי, 30 באפריל, 2013

09:00- 09:30 - התכנסות ורישום

09:30-10:30 מושב ראשון:  קורבנות ישירה וקורבנות עקיפה של ילדים ואמהותיהם

יו"ר המושב: פרופ' מלי שחורי-ביטון, אוניברסיטת אריאלואוניברסיטת בר אילן

"הצצה לתוך עולמן של נשים מוכות וילדיהן בקהילה החרדית"-  פרופ' מלי שחורי-ביטון,

אוניברסיטת אריאל ובר אילן.

"ילדים חשופים לאלימות"- הגב' רות רזניק, יושבת ראש עמותת ל.א.- לחימה באלימות נגד

נשים.

"ילדים עדים לאלימות: שוברים את השתיקה, באמצעים הבעתיים ויצירתיים"- ד"ר הרפז רותי,

מכללת הגליל המערבי.

10:30-11:30 מושב שני: נשים כקורבנות במשפחה

יו"ר המושב: ד"ר חגית בוני-נח, אוניברסיטת אריאל

עדות אישית- גב' איריס פלג, אוניברסיטת אריאל

"בין רצח נשים ואלימות שאינה קטלנית:  הבדלי מניעים בהלך רוח"- ד"ר רוחמה גוסינסקי,

מכללת עמק יזרעאל.

&n
סדנא שלב 1 EMDR
23/04/13 08:57
64צפיות
לבעלי תואר שני,
EMDR part 1
29.4.2013
6.5.2013
13.5.2013
19.6.2013
בהנחיית אודי אורן
ברעננה
לפרטים נוספים www.emdr.org.il
יום עיון שנתי בנושא זנות, חשפנות ומה שביניהן
23/04/13 21:12
92צפיות
מטעם "סלעית"- סיוע לנשים במעגל הזנות,
ב-13.5, מ8:30-14 בסינמטק בת"א
מ'ס מקומות מוגבל, הרשמה מראש: office@saleet.org.il
או בדף הפייסבוק
יום עיון בבלינסון-מסע אל עצמי
24/04/13 13:03
49צפיות
התמודדות מטפלים ומטופלים עם חוויית החולי, יום רביעי, ה-8.5.13 , 8:30-12:30.
עוד פרטים באתר של האיגוד
דרושים
22/04/13 20:00
139צפיות
כל מי שרוצה לפרסם משרות לשרשר לכאן
דרוש עו"ס למערך דיור שיקומי לנפגעי נפש באשדוד
22/04/13 19:51
101צפיות
דרוש/ה עו"ס למשרה מלאה בצוות חם ותומך

התפקיד משלב טיפול פרטני, הובלת צוות רב מקצועי, עבודה מול גורמים שונים בקהילה,
ושותפות בצוות חשיבה מקצועי.

העובדים במקום מלווים על ידי הדרכה פרטנית
כישורים נדרשים:
יחסי אנוש טובים ויכולת לעבודת צוות.
רצון ויכולת למידה.
יכולת ארגון, יוזמה ויצירתיות.
יכולת תפקוד וקבלת החלטות במצבי עומס ולחץ.

קו"ח למייל: shel.diur.mugan@gmail.com או לפקס 08-8569798
לידי טניה מלצר
דרוש עו"ס לבית אבות בפ"ת
23/04/13 14:31
70צפיות
להחלפת עו"ס שיוצאת לחופשת לידה
יש ליצור קשר עם יוסי 050-4128856
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום