לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום עוסי"ם נולד בתחילת שנת 2007.

מטרת הפורום להוות פינה חמה לעוסי"ם ולאלו שבדרך.

פה ניתן להעלות שאלות, תהיות, התייעצויות ולקבל פידבק מחברים למקצוע.

בנוסף, הפורום משמש גם את הקהל הרחב, בהתייעצויות בנושאים שעוסי"ם עשויים לסייע בהם.

אם את/ה מתעניין/נת בנושאים חברתיים, בשאלות הנוגעות לטיפול ובמצב הרווחה בארץ- הגעת למקום המתאים.

קריאה וכתיבה נעימה!

האם פקידת סעד לסדרי דין שמטפלת בזוג גרוש
05/07/13 11:37
207צפיות
האם פקידת סעד לסדרי דין שמטפלת בזוג גרוש שיש להם ילדה קטנה
יכולה להזמין את אחד הצדדים אליה הביתה מחוץ לשעות פעילות לשכת הרווחה ?
º
תוספת: מבלי שהצד השני יודע על כך...
05/07/13 11:37
82צפיות
º
נשמע מוזר ביותר. קשה לי להאמין לזה.
05/07/13 17:24
80צפיות
º
ממש לא
07/07/13 11:45
52צפיות
º
זה לא אתי- חד משמעי!
09/07/13 20:34
35צפיות
רוצים להושיט יד? סה"ר מחפשת מתנדבים
03/07/13 14:05
45צפיות
הרשת מלאה בקריאות מצוקה, קריאות של אנשים בודדים שניצלו את חסות האנונימיות כדי לשתף בכאב ובמצוקות שלא היו יכולים לספר במקום אחר. ולא תמיד הקריאה נשמעת, והקול שלהם עלול להחלש ולגווע.
עבור אותם אנשים הקמנו את סיירת סה"ר ? הסיירת היא קבוצת מתנדבים שמשוטטים ברחבי האינטרנט ומחפשים את קריאות המצוקה האלו, פונים אל הגולשת או הגולש ומציעים להם כתובת שבה מתנדבים יקשיבו לכאבם ויתמכו בהם.

ההתנדבות מתבצעת מהבית, וכרוכה בשבעה מפגשי הכשרה מקדימה. ההכשרה הקרובה תיפתח באוגוסט באזור המרכז.

אם אתם מעל גיל 21 ורוצים להתנדב אצלנו ? אנא צרו קשר דרך אתר סה"ר, או במייל, sahar.help@gmail.com.

תודה,

צוות סה"ר
בית אבות
02/07/13 21:24
172צפיות
ערב טוב לכם

אני ואמי. רוצים להעביר סבתא לבית האבות!  
האם מישהו יכול להגיד אזהרה מסכים נידרשים.?
וכמה זמן צריך לחכות על מנת לקבל אישור

תודה
אישור מהרווחה?
03/07/13 09:19
100צפיות
בעיקרון צריך להביא ת.ז. ומסמכים רפואיים של הסבתא. ואם יש צו מינוי אפוטרופסות אז כדאי להביא גם כן.
חשוב ליצור קשר עם עוס קשישים ברווחה
05/07/13 08:55
61צפיות
אמורה להיות הערכה האם הסבתא אמורה להיות בבית אבות דרך רווחה או דרך משרד הבריאות. לכן חשוב לקבל דוח תפקודי מהמרפאה. ההליך קשור לבדיקת הצרכים של הסבתא, בדיקת נושא המימון (משרד הבריאות או רווחה ) וגם נושא השתתפות המשפחה- האם הדירה של הסבתא תמכר או תושכר, האם הילדים משתתפים בהוצאות ההשמה. ובדיקה של בית אבות מתאים. 
וכמובן קיימת השאלה של רצון הסבתא
05/07/13 08:59
46צפיות
עד כמה היא מעוניינת במהלך, ואם לא, האם מצבה המנטלי מאפשר הסתמכות על רצונה או לא.
חיפוש עבודה
02/07/13 11:12
167צפיות
מחפשת לעבוד בתור עו"ס קשישים במח' לשירותים חברתיים בכל אזור המרכז
אם מישהו שומע או יודע על דרישה למשרה זו באזור ספטמבר
אשמח אם יצרו עימי קשר
תודה
שאלה לגבי משמורת על ילדים
01/07/13 12:36
133צפיות
שלום,
גיסי היה נשוי ויש לו 2 ילדים. לאשתו יש בעיות פסיכיאטריות , וכשהם התגרשו אז הילדים עברו אליו. הבעיה היא שהיא עשתה הכל כדי להציג את עצמה שפוייה (התחילה ללכת לטיפולים פסיכיאטריים , ועוד כמה דברים להראות שהיא שפויה כביכול ) ובעקבתו זה היא הגישה תביעה למשמורת על ילדיה וקיבלה אותה. הבעיה היא שהיא מתעללת נפשית בילדים והתעללו נפשי מאד קשה להוכיח , והיא גם גרה עם ההורים שלה שמשפיעים עליה והם מרביצים מדי פעם לילדים. הילדים היסטריים כתוצאה מזה ואני רוצה לעזור להם איכשהו. האם ילד יכול איכשהו לקבוע או לבקש לעבור לחזקת אביו? מה צריך אבא כדי שילד יעבור לחזקתו ??
תודה מראש.
קשה לדעת מהסיפור
01/07/13 15:04
79צפיות
מה באמת קודה ומי מגייס את מערכת לטובת מי.

מה שבטוח שמי שהכי נפגע כאן, זהע לא גיסך, אלא הילדים , ולאו דווקא מהסיבות שציינת אלא מהמריבות הבלתי פוסקות על משמורת.

בדרייך כתבת מספר דברים בעייתים שמראים על חוסר אובייקטיביות החל מהשימוש במילה כביכול מספר רב של פעמים,המילה להציג את עצמה, אם אכן מדובר בהפרעה/ מגבלה פסיכיכאטרית המשפיעה על תפקודה, לרופא הפסיכיאטר יש כלים לבדוק אותה הן בבדיקה במרפאה והן הוא מסתייע בשירותי הרווחה .

התעללות נפשית , כן ניתנת להוכחה, אך בעצם שלא ניסחת מהי ההתעללות הנפשית, קשה לבוא עם זה לאם ויותר מכך עו"ס לחוק הנוער תתקשה ללכת עם זה לביהמ"ש. הקשר שלה עם הוריה אינו אמור לעניין אותך או  את אביהם , אלא הקשר שלה עם ילדיה. האלימות שהוריה מפעילים על הילדים היא לא תקינה ויש לדווח עליה לשירותי הרווחה בעיר בה הם גרים , עו"ס לחוק הנוער או עו"ס לסדרי דין ידעו מה לעשות בנושא.

ביהמ"ש קובע בדר"כ במקרים אלו עו"ס לסדרי דין, היא ממליצה על משמורת לאחר תחקיר ותסקיר מעמיקים, שכולל ומונחה לפי טובת הילד, אם התנאים שונו יש לבחון תסקיר מחודש. לשם כך, על גיסך להגיע למפגשים הסדירים אצל עו"ס לסדרי דין.

לגבי האם ילד יכול לומר את דעתו, זה תלוי בגילו, ובמקרה הזה כעו"ס זה בעייתי לשאול אותם, כי שני ההורים עסוקים במי יקבל משמורת ולא בטובת הילד, יצוין שייתכן שכל אחד מההורים רואה את "טובת הילד" בצורה אחרת אך לא בצורה שבה באה לידי ביטוי טובת הילד באופן הטוב ביותר, האינטרס הוא לא שהילדים יעברו לאביהם, האינטרס הוא שצריך למצוא להם בית שבו יהיה הכי פחות רע, ההורים ,והאגו שלהם אינה פקטור במשוואה הזו. לכן המטרה שלך לסייע לאב שהילדים  יחזרו אליו, אינה מטרה לפורום עו"ס אלא לפורום דיני משפחה.

הגם שהפריעה לי הכתיבה הדרמטית שלך, במילים שבהם תיארת את האם ואת הילדים כהיסטריים, התעללות נפשית, אלו לא תיאורי עובדות, אלא פרשנות לעובדות, ואת זה, עם כל הכבוד לך, השאירי לאנשי המקצוע .
אני קודם כל מעוניינת בטובת האחיינים שלי
01/07/13 17:22
62צפיות
כבר היה דיון משפטי והילד אוטומטית עבר לחזקת האם בגלל החוק , אבל אני רוצה לדעת מה אפשר לעשות בנידון. הם גם יפחדו לדבר על זה,ולכן אני בכל זאת רוצה לדע אם כן אפשר להעביר אותם איכשהו לחזק האב , ואם אפשר להיעזר בדוח של עובד סוציאלי.
אני לא מזלזלת במקצועיות , אבל הרבה אנשים יודעים איך לעבוד על אנשי המקצוע , ולא צריך להיות גאון כדי לראות שהילדים האלה מאד סובלים , וחוץ מזה אני מכירה את הסיפור הזה אישית ומקרוב .
אם אכפת לך
01/07/13 17:58
77צפיות
פני ללשכת הרווחה ודווחי אך ורק על העובדות, התנהגויות ללא פרשנות.

אתן דוגמא: הילד היסטרי  כיצד זה מתבטא, במה זה מתבטא?  מהי ההתנהגות החיצונית שגם אם תספרי לי אותה, אדע כיצד הילד מתנהג, לגבי אם הוא היסטרי או לא, זו החלטה  של הצוות המקצועי.

את מחויבת ע"פ חוק לדווח על חשד להתעללות נפשית גופנית או חס וחלילה מינית וכן על חשד להזנחה, שאר הדברים, לשכת הרווחה והצוות האמון על כך יודעים מה לעשות.

לגבי לרמות אנשי מקצוע, זה אפשרי , אך כשפסיכיאטר צריך לתת חוות דעת ללשכת הרווחה ואח"כ לביהמ"ש עומדים מולו שלושה לקוחות עיקרים: המטופלת, ילדיה וגורמי המדינה. חוות דעתו ( גם אם נניח היא פרטית ולא דרך מרפאה ציבורית), נבדקת שוב ע"י גורמי הרווחה בהכנת תסקיר , אם המצב שונה חובתו של האב לפנות לביהמ"ש לענייני משפחה וללשכת הרווחה בעיר מגורי הילד/ילדים (כבר התבלבלתי אם יש ילד אחד או ילדים).

עו"ס לחוק הנוער ייכנס לתמונה במידה ויש לך חשד (מספיק רק חשד, וחובתך לדווח על כך לפי חוק), על התעללות מכל סוג והזנחה, במקרה שלך יש התעללות פיזית מצד סבא וסבתא והתעללות נפשית מצד האם. עו"ס לחוק הנוער, תבצע תחקיר מאחורי הקלעים עד שהיא מגיעה לאם.
בעלך רשאי לפנות לעו"ס לסדרי דין ולשוחח עימה על סדרי הראייה ולבקש את המשמורת אצלו.

את מתארת מצב בו המשמורת הייתה אצל האב ומסיבה שאינה ברורה לנו היא עברה לאם. מאחר ואנו אנשי חוק , מאמינים בו ובנציגיו, ניתן לערער על החלטת השופט, או להגיש תביעה מחודשת למשמורת.- זה קשור לדיני משפחה.

תפקידך כדודה הוא שניים: אחד לפנות ללשכת הרווחה בעיר מגורי הילדים ולדווח על החשדות שיש לך. (גם התעללות נפשית היא חשד, הבירור וההוכחה אינם חלים עלייך, אלא על המדינה), ושנית להיות דודה תומכת אוהבת ומכילה.
תודה על העצה המועילה
01/07/13 20:41
60צפיות
אני גם אתן עצה מנסיון חיים שלי: אם את בתור עובדת סוציאלית או אשת חינוך חושדת שקורה התעללות פיזית או נפשית - תעשי ביקורי פתע - אל תקבעי מראש עם המשפחה , כי יש אנשים נורא נורא תחמנים שבידיעה שחושדים בהם מנסים להציג מציאות אחרת , כאילו הכל בסדר בבית , ועם הילד להתנהג כאילו בסדר.
לא אכנס להצעה
01/07/13 21:07
63צפיות
אך כל מקרה לגופו.

אגב אנשי חינוך לא מורשים לבצע ביקור עקב חשד להזנחה/אלימות.

לעתים יש מקום לקבוע עם המשפחה , לעתים אפשר לבקר ביקור פתע, הכל תלוי החוק, המצב ועד כמה זה קריטי וחירומי.

עדיין עם כל הכבוד, אנחנו עובדים במדינת חוק ולא במדינה חסרת חוקים מגבלות וגבולות.

האם את היית רוצה שתקפוץ אלייך עו"ס בהפתעה? תמיד צריך לזכור כי  לעו"ס יש שני כובעים - כובע פיקוחי וכובע טיפולי, לעתים עושים את זה שני אנשים שונים ולעתים עושה את זה אותו אדם..

שמעתי למשל על מקרה בו טופלה אישה בלשכה בשירות ראשוני (עו"ס משפחה) במשך זמן רב, ופתאום באחת השיחות האישה דיברה על הכעס וסיפרה שלעתים היא מפליקה ומרביצה לילדיה. ברור שכאן נגמר הטיפול ומדובר ברעידת אדמה רצינית...
מנגד יש מקרים שהמשפחה מקבלת פיקוח של עו"ס לחוק הנוער או עו"ס לסדרי דין , ויחד עם זאת הם מקבלים טיפול של עו"ס במצב שמכתחילה הביא את העו"ס לבית, ברוב המקרים , היכן שיש משאבים לעשות את הטיפול בקהילה, הטיפול מצליח ולרוב  ההורים משתפים פעולה למרות החשדנות שהם מגלים .

זה הרבה יותר מורכב ואנו מודים על הצעותייך מבחוץ... אולי את רוצה להציע  הצעות גם לפסיכיאטרית במרפאה? לשופט בבית המשפט?  העולם אינו מושלם, אך בתנאים הקיימים רובינו מנסים לעשות כמיטב יכולתנו במצב הנתון.
הכי קל לעמוד בחוץ ולהציע הצעות, עצות , אבל אנשים שוכחים שאנשי המקצוע (הוראה, חינוך, עו"ס, פסיכיאטריה, קציני מבחן, חוקרי משטרה ומערכת המשפטית) עובדים בחסות חוקים, אנו אנשי חוק , נשלחנו מטעמו ולכן אנו מקפידים לקיימו כלשונו מצד אחד לשמור על הזכויות הקבועות בחוק ומנגד להבטיח שלום לסביבה ובכלל זה לחסרי ישע- לצערי לא תמיד זה הרמטי ומצליח- את טענותייך אל תפני לעו"ס, תפני למחוקק...

גם אותי מעצבן שמשחררים חולה נפש שבשל מחלתו רצח מישהי ולא היה בטיפול ולאחר כ-20 שנים שוב רוצח בגין אותה מחלה שלא טופלה ולא היה במעקב בגללה, גם הרופאים בפסיכיאטריה המשפטית מתרגזים ובצדק, המחוקק לא מאפשר להם ולנו לתת מענה הולם לחברה, אנחנו מידי יום צריכים לאזן בין טובת הפרט לטובת החברה.. במצב החוקי הקיים זה לא תמיד אפשרי.
מעבר למה שכפיר כתב
05/07/13 09:02
34צפיות
גם ביקור פתע לא מסגיר התעללות בכל מקרה.
האם גיסך ביקש בעצמו משמורת?
01/07/13 16:46
52צפיות
מהמתואר כאן, זה לא ברור.
תומכת מאוד
07/07/13 12:09
30צפיות
בתשובתו של כפיר. תשובתו מספקת ומדויקת לגמרי. אין מה להוסיף.
ראיון קבלה להנחיית קבוצות בסמינר הקיבוצים
30/06/13 09:50
137צפיות
שבוע מצויין, קיבלתי תאריך לראיון קבוצתי לתוכנית להנחיית קבוצות  בסמינר הקיבוצים (מדובר על מסלול של הנחיית קבוצות משימה באוריינטציה דינאמית). מישהו אולי עבר ראיון דומה ? אשמח לשמוע חוויות ופרטים נוספים
תודה רבה
חיפוש עבודה
30/06/13 08:26
246צפיות
שלום לכולן/ם...
אני על סף סיום התואר והתחלתי לחפש עבודה בתחום.
יש את הרושם שהעבודה היחידה שמחפשים היא דרך חברות סיעוד/ קשישים. דבר שלא מעניין אותי כרגע. עשיתי הכשרה בשנה האחרונה עם קשישים והתחום לא מעניין אותי בכלל. אני מעוניינת לעבוד עם נוער בסיכון- הבעיה שאני לא רואה כמעט מודעות דרושים בתחום.
השאלה היא מה עושים? האם מומלץ להתפשר ולהתחיל לעבוד בחברות סיעוד?  אני כרגע עובדת במקום עבודה, אבל זה עד סוף חודש יולי.
תודה,
אביגיל
זה נכון שאין הרבה משרות בעבודה עם נוער
30/06/13 10:55
196צפיות
אבל השאלה היא כמה זמן את מוכנה לחכות עד שתמצאי עבודה
באיזה איזור את מחפשת?
30/06/13 15:34
126צפיות
דווקא עכשיו זה הזמן שמחפשים עובדים סוציאלים בפנימיות
בפנימיות בצפון בד"כ יש לא מעט עבודה עם נוער
30/06/13 20:34
149צפיות
אני להיפך ממך חיפשתי עבודה עם קשישים (לא בחברות סיעוד) ומצאתי עבודה עם נערות בסיכון ומרבית ראיונות העבודה שעשיתי היום עם נוער בסיכון שוב למרות שלא הייתי כל כך מעוניינת.

מליצה להסתכל באתרים כמו שתי"ל, איגוד, פסיכולוגיה עברית, ואם ממש לא אז גם לדעתי (אני עשיתי בזמנו) מנוי לחודש חודשיים באולג'ובס. ממליצה לבדוק גם באתרים של הפנימיות עצמן או אפילו לשלוח קורות חיים לעליית הנוער שזה הארגון שמשבץ בני נוער בפנימיות חינוכיות.
תודה
01/07/13 00:27
104צפיות
תודה על התשובות. אני מחפשת בצפון
ברוב הפנימיות דורשים את הפנקס וזה עדיין אין לי.
מישהי פה עבדה פעם בעל"ם?
עבודה
01/07/13 13:25
118צפיות
אני עובדת היום בעלם - עבודה מעניינת עם שכר ותנאים טובים יחסית למה שעמותות אחרות משלמות.
לגבי רישום בפנקס - חשוב לדעת שאסור לך חוקית לעבוד כעו"ס לפני שאת רשומה בפנקס העו"ס.
בהצלחה!
רישום בפנקס
01/07/13 14:32
125צפיות
מכיוון שכל הסטודנטים שמסיימים לא יכולים להרשם עד קבלת אישור על סיום לימודים,
מקומות העבודה שמאפשרים לעו"סים בלי נסיון לרוב מבינים את זה, ומאשרים קבלה על תנאי,
וברגע שתוכלי תרשמי.
מה שאני אומרת בעצם, זה שלא תרתעי בגלל מודעות שדורשות רישום בפנקס,
(וכפי שכבר נאמר פה, גם אם זה לא כתוב במודעה, זה חובה לכל עיסוק בתחום העבודה הסוציאלית.)
º
תודה :)
02/07/13 14:47
34צפיות
אשמח לדבר עם מישהו שלומד ילד ונוער קליני בת"א
25/06/13 11:59
210צפיות
נרשמתי לקליני בבר אילן והתקבלתי ולילד ונוער בת"א וטרם קיבלתי תשובה.
אני ממש מתלבטת בין השנים בהנחה שאתקבל גם לת"א. האם לתואר קליני כללי יש יתרון על פני קליני ילד ונוער?
אני עובדת בפנימייה ולכן המשיכה הטבעית היא לילד ונוער אך יודעת שתחום זה מצומצם ורוצה בעתיד להתפתח לטיפול זוגי / משפחתי.
בכל אופן מאוד יעזור לי לשמוע ממישהו שלומד בת"א כי לא קיבלתי עד כה שום חוות דעת על תוכנית הלימודים הזו לעומת בר אילן שיש לה שם ממש טוב.
תודה
לבר אילן יש שם טוב כבר הרבה שנים
25/06/13 13:02
187צפיות
מצד שני אני לא סובלת אותה כאוניברסיטה - היחס שם לדעתי ומיסיוני הוא מתחת לכל ביקורת.
אני עכשיו במגמה הקלינית ילד ונוער של ת"א. בסך הכל מרוצה. אני חושבת שתוכנית הלימודים בבר אילן יותר מעמיקה ומובנית, בעוד כאן יש הרבה לימודים שיותר קשורים למחקר ופחות לטיפול. שנה הבאה יהיה לי פרקטיקום ורק אז אוכל להביע את דעתי על כך.
בת"א היחס הוא יותר משפחתי והרבה יותר נעים ממה שאני חוויתי בבר אילן.
אין מה להתלבט בכלל
30/06/13 15:37
133צפיות
הרמה בבר אילן הרבה יותר גבוהה וטובה, אם התקבלת לשם (מה שלא קורה לרוב)
אין בכלל התבלטות, אלה אם כן את מחפשת חיים קלים ואז תל אביב
בעיקר שאת רוב הידע מקבלים מהשטח ואם את כבר עובדת עם ילדים ונוער אז לא יחדשו לך שם יותר מדי
על סמך מה כתבת שבתל אביב החיים יותר קלים?
01/07/13 11:44
91צפיות
הרמה האקדמית בת"א מאוד גבוהה.
אני התקבלתי גם לבר אילן למגמה הקלינית וגם לתל אביב ובחרתי בתל אביב מהסיבות שפירטתי בהועדתי הקודמת.
בואו לעבוד בתפוז|תפוז| אנשים
25/06/13 10:30
23צפיות
|!| דרוש/ה מנהל/ת אשכול פורומים למחלקת הקהילות.

התפקיד כולל מענה לפניות הגולשים, עבודה מול מנהלי הפורומים, אחריות על קידום ושיווק הפורומים, ייזום וטיפוח שיתופי פעולה.
התפקיד מגוון ומאתגר, בסביבה צעירה ודינאמית.

דרישות: היכרות עם עולם האינטרנט, הבלוגים והפורומים הישראלי, יכולת התבטאות גבוהה בכתב ובע"פ, יחסי אנוש מעולים, שירותיות גבוהה, יכולת עבודה עצמאית, יצירתיות, כושר שכנוע.

ניסיון בעולם שירות לקוחות - יתרון.
המשרה היא משרה מלאה ממשרדי החברה בבני ברק.

רוצים להגיש מועמדות למשרה? שלחו קורות חיים לכתובת forums@tapuz.co.il.

|*| המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.
|*| נא לציין ציפיות שכר בקורות חיים.
משהו קבל תשובה לקבלה לתואר שני טיפולי בעברית?
24/06/13 22:05
157צפיות
אמרו תשובות בסוף יוני, ואני מחכה בקוצר רוח

וגם - איך מקבלים את התשובות? אמרו שלי שבדואר, נשמע לי הכי לא הגיוני, בימינו...
לא יותר סביר להודיע במייל?
לנו מסרו תשובות במיילים
29/06/13 17:48
102צפיות
באמצע חודש מאי, אבל שוב כנראה שתלוי מתי הגשת מועמדות.

בהצלחה בכל מקרה
נרשמתי מאוחר, רק ביוני
29/06/13 20:28
84צפיות
ההרשמה עד 30.6

את קיבלת כבר תשובה להשנה?

אוף...כוססת ציפורניים, בודקת את המייל כל הזמן...
אני מסיימת השנה את השנה הראשונה
30/06/13 20:31
82צפיות
אבל בעיקרון נרשמתי במרץ שנה שעברה וקיבלתי תשובה במאי, כלומר כחודשיים.

הון בהצלחה מחזיקה לך אצבעות
חישוב שכר
24/06/13 16:41
696צפיות
האם מישהו/י יודע/ת איך מחשבים את השכר במחלקה לשירותים חברתיים?
באתר האיגוד יש טבלה
24/06/13 18:59
221צפיות
מה שכתבו שם ממש לא הגיוני
24/06/13 22:01
226צפיות
עם 6 שנות וותק דרגה י' שכר של 3500 ש"ח? לא הגיוני
זה למשרה מלאה?
כן
25/06/13 09:52
177צפיות
אבל זה הבסיס עליו יש תוספות של ביגוד (כ70 ש"ח ), נסיעות, מסלול נמרץ וכו'.
מה שעצוב זה שלפנסיה רק הבסיס נחשב.
אפשר לפנות ליו"ר מחוז האיגוד לעזרה
26/06/13 13:15
127צפיות
יש תוספות שהן מעבר לדרגה והוותק כגון הסכמי שכר ותוספות נוספות
יש להוסיף אלף שחר על הסכם השכר האחרון 2011 וכן הלאה
על מנת לקבל מידע מדויק תעזרי באיגוד
בהצלחה
כיוונת את התשובה אליי, אבל אני מניחה
26/06/13 17:08
120צפיות
שהכוונה היא לפותחת ההודעה
אני כבר עובדת ברווחה, ב75% משרה ומרוויחה משמעותית יותר ממה שכתוב שם

לכן זה לא היה נראה לי הגיוני מה שכתוב שם
זה תלוי בדרגה ההתחלתית
24/06/13 21:59
174צפיות
בערים מסוימות, מתחילים בדרגה התחלתית גבוהה יחסית.
מחשבון שכר לאנדרויד
22/07/13 14:51
83צפיות
יצא מחשבון שכר מגניב לאנדרויד, קוראים לו שכרני'ק
מלא אפשרויות ויש אפילו גרסה חינמית
שווה בדיקה

לינק לגרסה החינמית:
https://play.google.com/store/apps/details?id=www....
|שי|חוגגים עשור לבלוגיה|בלון|
24/06/13 16:10
9צפיות
חוגגים עשור לבלוגיה בהקרנה חגיגית של הלהיט הגדול של הקיץ "לצוד פילים" בנוכחות במאי הסרט, יוצר הבורר, רשף לוי|כתר|

|אקשן| שלושה זקנים וילד, מוצאים עצמם תקועים ביחד בבית אבות בירושלים, ולמרות השוני בינהם, יש דבר אחד שבכל זאת מאחד אותם - הם רוצים לשדוד בנק ביחד. הם רוצים לנקום בממסד שלא משלם פיצויים לילד על מות אביו, רק כי ככה כתוב באותיות הקטנות. והם רוצים את הכסף כדי להגשים חלום אחד אחרון של כל אחד מהם.

אם אתם בעלי בלוג בתפוז, אתם מוזמנים לבוא לחגוג איתנו בהקרנה מיוחדת וחגיגית.

לפרטים והרשמה
תואר שני - אשמח אם תעזרו לי להתלבט
23/06/13 23:07
302צפיות
המטרה: כפי שזה נראה כרגע, האופק שלי הוא טיפול משפחתי, הדרכת הורים וכו'.
הדרך: מן הסתם עוברת בתואר שני. השאיפה היא גם להתמקצע יותר בעבודה כרגע (אגף רווחה) וגם לפתוח אופציות של עבודה בשוק הפרטי.

האפשרויות העומדות לרשותי הן אריאל או ת"א (מסלול התערבות מתקדמת).
ממה ששמעתי, התואר באריאל מאוד תובעני כי האוניברסיטה רוצה להוכיח את עצמה שהיא ברמה אקדמאית גבוהה. והתואר בת"א פחות קשה. זה נכון?
הבנתי שעל התואר בתל אביב לא כתוב באיזה מגמה לומדים. התואר של התערבות מתקדמת פותח אפשרויות של לימודי המשך במקומות טובים ומקצועיים?

עד כמה זה מטורף לעשות תואר שני ביחד עם עבודה ב75% משרה + 3 ילדים בבית (הגדול עולה לא')?
אני מחפשת מקום ברמה טובה, שיאפשר לי לימודי המשך, אבל שאוכל גם לשרוד את הלימודים ושלא יהיו קשים מדי. יש חיה כזאת?
תואר שני בת"א
24/06/13 07:29
210צפיות
לפני שנה סיימתי את התואר השני בת"א במסלול התערבות מתקדמת. להתרשמותי הלימודים לא קשים מדי. הרבה תלוי בקורסים שאת בוחרת, בדרישות של המרצים ובדרישות שלך מעצמך. לגבי שילוב של לימודים עם עבודה וילדים קצת קשה לי להגיד, מאחר ובתי הבכורה נולדה לפני 4 וחצי חודשים. יחד איתי למדו לא מעט אימהות, הבנתי מהן  שזה לא פשוט (רובן למדו בלילות ובסופ"ש) וחשוב לגייס את כל התמיכה האפשרית (בן זוג, סבתות, בייביסיטר). אפשר גם לבדוק אפשרות לפרוס את הלימודים ל3 שנים (הבוסית שלי עשתה זאת לפני הרבה שנים). בסה"כ נראה עמוס אך אפשרי  
בכל מקרה שיהיה המון בהצלחה!
תואר שני
27/06/13 13:30
118צפיות
היי ,
מועמדת להתחיל תואר שני בהתערבות מתקדמת השנה,
יש לך המלצה לקורסים שכדאי לקחת?? מבחינת עניין ורמת דרישות של מרצים.???
בכל אופן אשמח לקבלת מידע:)
איזה תחום מעניין אותך?
27/06/13 17:33
92צפיות
בתחום הילדים- כרמית כץ וליאת חממה מרצות מעולות ממש. הקורסים שלהם מצויינים ופרקטים מאוד.
גיא שילה- מלמד על מין מגד ומיניות והתבגרות- אחד המרצים היותר מעניינים ונחמדים שהיו לי
לקחתי קורס של קרני בנושא המעבר לאמהות- גם היה לי מעניין וגם קורס קליל מבחינת מטלות.
וחוץ למיטב הבנתי שנה הבאה אמור להיות שינוי גדול ואמורים להיות הרבה קורסים חדשים שלא היו השנה, אז צריך לחכות למערכת ולראות מה יש.
תואר שני
24/06/13 13:13
189צפיות
אכן התואר באריאל מאוד תובעני אם כי מאוד מקצועי ורציני. הדרישות מוטרפות ללא פרופורציה והתחשבות במצבם המשפחתי והתעסוקתי של הסטודנטים מה שהופך את הלימודים בתקופות מסוימות לבלתי אפשריים. אני יודעת מאנשים שלמדו במקומות אחרים שהחוויה הייתה אחרת והדרישות לנוכחות והגשת מטלות הרבה יותר גמישות.
חייבת לציין כי לימודי טיפול משפחתי במכונים המוסמכים לכך הם הרבה יותר חווייתיים ופחות אקדמיים מה שמאפשר למידה מתוך התבוננות אישית מעמיקה, לדעתי, כמטפלים זו נקודת מוצא מאוד חשובה. לכן, הייתי מציעה לך לבחור לימודי תואר שני במקום שדרישותיו סבירות, (כפי שציינת יש לך ילדים קטנים בבית שבסופו של דבר יהיו בראש סדר העדיפויות..) ובהמשך להרשם לתכנית של טיפול משפחתי במסגרת אחרת גמישה ותומכת..
רק אוסיף שלמדתי גם באריאל וגם במכון ללימודי טיפול משפחתי.. מציעה לך מתוך התנסות אישית..
בהצלחה!!!
אני עושה כעת תואר שני באריאל0 בדיוק באמצע הדר
11/07/13 10:16
50צפיות
וזה אכן מטורף
אני לומדת במסלול של טיפול זוגי ומשפחתי
אני גם עובדת 75% משרה ואמא לשלושה (אבל קטנים יותר בגילאים)

העומס בלימודים- עבודות-מבחנים הוא קשה מאוד,

אבל אני לגמרי מרגישה מועשרת- מרגישה שאני עליתי בשנה הזאת בכמה רמות בהיבט המקצועי וזה עוד לפני הפרקטיקום.

אם יש לך עוד שאלות
בשמחה
ואו, באת לי בדיוק בזמן! תודה
11/07/13 10:49
46צפיות
עכשיו קיבלתי הודעה שהתקבלתי לאריאל :)
ואני גם רוצה את המסלול של טיפול משפחתי וזוגי.

יש לי כמה שאלות:
מה זה בדיוק אומר המסלול הזה? עד כמה באמת זה חוסך את הלימודים במכוני המשך שונים? ממה שאמרו בריאיון, הקורסים הם בדרישות של האגודה, למעט אולי קורס אחד שצריך להשלים. ואם אני משלימה קורס אחד + שעות פרקטיקום אני אקבל את התעודה מהמכון שלמדתי בו, למרות שבעצם את רוב הקורסים לא עשיתי שם? איך זה עובד בדיוק?
את עושה יום או יומיים בשבוע את התואר? אם את עושה יום אחד, באיזה שנה נכנס הפרקטיקום? הפרקטיקום אומר 4 שעות של טיפול בשבוע + שעת הדרכה?

שיהיה לך בהצלחה!
ותודה.
|*|נפתח פורום לסדרה "פצועים בראש"
23/06/13 17:55
9צפיות
יוצרי הסדרה האהובה, עספור, חוזרים בסדרה חדשה שבמרכזה עומדים יקי וסער, שני חברים שאירוע מעברם מעמיד אותם במסלול התנגשות מסוכן אחד מול השני.
אתם מוזמנים לפורום הסדרה פצועים בראש לדבר על הסדרה שהולכת לרתק אתכם למסך בקיץ הקרוב

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
|אקשן|באים לסרט מגודלים 2!
23/06/13 12:06
4צפיות
גרים בצפון? מתחשק לכם לראות סרט קורע? פנו לכם את הערב, הכינו את הבייביסיטר ובואו לסרט שכולו הנאה אחת גדולה.
|שמש|באווירת חופשת הקיץ אנו מזמינים אתכם להקרנה של הסרט "מגודלים 2" סרט ההמשך ללהיט הגדול!

|אקשן| לני (אדם סנדלר) ומשפחתו חוזרים לעיר הקטנה שבה הוא וחבריו גדלו. הפעם, המבוגרים הם אלה שלומדים לקח מהילדים, ביום הידוע לשמצה בכל ההפתעות שהוא מביא אתו: היום האחרון של בית הספר.

לפרטים והרשמה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום