בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

פורום עוסי"ם נולד בתחילת שנת 2007.

מטרת הפורום להוות פינה חמה לעוסי"ם ולאלו שבדרך.

פה ניתן להעלות שאלות, תהיות, התייעצויות ולקבל פידבק מחברים למקצוע.

בנוסף, הפורום משמש גם את הקהל הרחב, בהתייעצויות בנושאים שעוסי"ם עשויים לסייע בהם.

אם את/ה מתעניין/נת בנושאים חברתיים, בשאלות הנוגעות לטיפול ובמצב הרווחה בארץ- הגעת למקום המתאים.

קריאה וכתיבה נעימה!

גיבורי העל מגיעים ל|תפוז|
27/01/13 18:10
13צפיות
|רוק| למה להסתפק בגיבור על אחד כשאפשר לעקוב אחרי נבחרת שלמה?
פורום לוקי והנוקמים הוא הבית החדש לכל המעריצים של לוקי וסרטי "הנוקמים", "ת'ור", "קפטן אמריקה", "איירון מן" ו"הענק הירוק". סרטים שגרפו מילארדי דולרים ומעריצים בכל רחבי העולם|!|
אתם מוזמנים לפורום:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...
עבודה בדנאל
27/01/13 10:42
288צפיות
שלום.
רציתי לשאול על תנאי ההעסקה בדנאל, האם מישהו מכיר ויודע אם התנאים שלהם( בנוסף לשכר) טובים.
תודה רבה מראש.
לא יודעת
28/01/13 20:33
159צפיות
אבל שמעתי שהשכר גבוה יחסית.
ערך שעה
27/01/13 10:20
270צפיות
אייך מחשבים ערך שעה מישהו יודע?
הימלה
27/01/13 13:08
165צפיות
צייני שעה של מי,של מה באיזה תחום ובאיזה תפקיד, האם כשכיר או כעצמאי??חדדי את השאלה
עובד סוציאלי
28/01/13 12:52
142צפיות
שכיר בתחום הרווחה נגיד
º
מצויין בתלוש השכר
28/01/13 16:46
88צפיות
º
ערך שעה מצויין בתלוש שכר
27/01/13 13:34
122צפיות
תודה אבל
28/01/13 12:50
112צפיות
רציתי לדעת אם יש משהו כללי לעו"סים,לאו דווקא שלי
שכר עבודה
28/01/13 13:25
122צפיות
ביומן העובדים הסוציאליים  ישנה טבלה של שכר שעת עבודה של עו"ס לפי מהות העבודה והתואר
חילופי סטודנטים בעבודה סוציאלית
26/01/13 18:39
213צפיות
אני בתחילתו של התהליך לרישום לתואר שני בעבודה סוציאלית. מתלבטת כרגע בין חיפה לבר אילן (בתחום הקליני).
האם מישהו יודע על תכניות חילופי סטודנטים במהלך התואר השני בעבודה סוציאלית.
הייתי רוצה לנסות ולשלב בתוך לימודי התואר סמסטר או שניים בלימודים באוניברסיטה בחו"ל.

תודה.
שאלה לגבי בחירות הצירים בבחירות הקרובות ביוםג
26/01/13 16:39
148צפיות
מנסה לפענח ולא מצליחה להבין כלום מהאתר של האיגוד- איך הולכות הבחירות של הצירים? מי בוחר במי? ולפי מה זה הולך- איזורים? מקומות עבודה?ובכמה צריך לבחור?
אשמח לקצת סדר בבלאגן...
תודה:)
בחירות
26/01/13 20:35
88צפיות
בוחרים על פי אשכולות עבודה
חשוב להסתכל בהודעה לבוחר על מיקום הקלפי והשעות
כל אחד /ת יתבקש לבחור- יו"ר איגוד, ציר לרשימה מחוזית, ציר לאשכול עבודה
כדי ללמוד על המועמדים כדאי ךהסתכל באתר האיגוד ולקרוא על  המועמדים וכמובן לשמוע מקולגות
הנחיות להצבעה בבחירות
28/01/13 10:20
60צפיות
מצ"ב הנחיות להצבעה בבחירות.
אני כאן לשאלות נוספות...
יום טוב,
עתר גלדמן-דותן
מועמדת לצירה באשכול עמותות ועצמאיים במחוז מרכז
מתקשה להבין מהם הצירים באשכול הבחירה?
29/01/13 11:09
40צפיות
מה המשמעות שלהם בשטח?הצירים המחוזיים הם למעשה אותם 159 צירים?
צירים באשכולות
29/01/13 11:40
36צפיות
הצירים באשכולות מקומות העבודה הם בעצם הנציגים של העובדים בשטח. הצירים באשכולות יחד עם הצירים המחוזיים מהווים את ועידת האיגוד שמונה 159 צירים.
תודה רבה על העזרה:) ושאלה אחרונה..
29/01/13 11:56
38צפיות
כמעט הבנתי הכל..רק דבר אחרון-
במידה ואין מישהו ממקום העבודה שלי שמתמודד- אני אמורה לבחור בכל מקרה?
תשובה
29/01/13 12:18
29צפיות
דברי איתי בטלפון 0522642871
ואנסה לעזור
מה עושה הרווחה בקשר לאגרנות כפייתית
24/01/13 19:19
199צפיות
שלום רציתי לדעת מה תעשה הרווחה במקרה של אגרנות כפייתית אם מישהו מהעוסים המכובדים יודע אשמח לתשובה.

הסיפור שלי: אני נכה בעצמי 75 אחוז בביטוח הלאומי. איש חלש אופי שסובל מחרדות ודכאון והתקפי פאניקה.

לאחרונה הולצתי לצאת/להמלט מהבית בגלל שהבת זוג של אבא שלי אגרנית כפייתית של בגדים (ערימות מהרצפה עד התקרה וקושי לזוז בתוך הבית בגלל הדבר הזה כולל ג'וקים שמטיילים בתוך זה) היא התחילה להתעלל בי ולהאשים אותי שאני גונב לה דברים מהערימות האלו כמובן שהכל בלוף ובראש שלה. היא נעשית פסיכוטית בקשר למה שקשור לזה ואוגרת עוד ועוד ......אני נאלצתי בצער גדול לברוח מהבית אבל אם לא ישאר לי כסף אני רוצה לשוב אליו .....

היא מפעילה טרור רגשי ונפשי (צועקת משתוללת אם מישהו מעיר לה בקשר למשהו) וככה שולטת גם באבא שלי בעזרת הפחדה וצעקות . ואבא שלי חסר אונים מולה ובעבר רצה להפרד ממנה אבל לא הצליח מתוך חולשה נפשית/רגשית מולה....

וגם אני נאלצתי לעזוב בגללה את בית אימי האהוב שזה כל כך כואב לי -היא פשוט השתלטה על הבית בעזרת האגירה הכפייתית וטרור נפשי ....

הרופאה שלי בבריאות הנפש רצתה לכתוב מכתב לרווחה בנושא אולי לדובב את אבא שלי לראות אם הוא צריך עזרה בלהפרד ממנה או לראות אם זו אגרנות כפייתית .....

נגיד שהייתי מסכים לשלוח את המכתב בחתימה של הרופאה שלי (בבריאות הנפש ) מה לדעתכן/ם יעשו ברווחה?.....במקרה כזה....
אותה ואת אביך קשה לשנות
24/01/13 22:38
130צפיות
אלו חייהם,

אך אתה זכאי לסל שיקום ובין היתר הנחה משמעותית בהשכרת דירה (בהתאם לקרטיריונים של משרד השיכון).

אולי תפתור אתה את הבעיה ותפנה אתה את הדירה למקום שקט ונעים בשבילך?

אם היא אכן אגרנית כפייתית, ואביך מסכים לחיות עימה, ושניהם בוגרים דיו , בריאים בנפשם (כלומר אחראים על מעשיהם והחלטותיהם, אינם זקוקים לעזרה בניהול תקציבם או ניהול חייהם ואינם זקוקים לאפוטרופוס), ואם אין שם קטינים והאישה הזו לא מפריעה לסביבתה, לא הרווחה לא הפסיכיאטר המחוזי ולא שום סמכות במדינה שלנו יכולים להחליט בשבילה או בשביל אבא שלך כיצד לחיות.
אייך זה שהרווחה תסכים?
24/01/13 22:53
94צפיות
העניין הוא שאבא שלי חלש מולה . שכלית ונפשית. וקצת לא בטוח בעצמו כי הוא פוחד ממנה. אייך הרווחה תסכים שמישהו יחיה ככה......או הערייה.....אולי אני צריך לפנות לעירייה?...

וחוץ מיזה שפינו אותי בסוג של אלימות והפחדה ואנ י נכה בעצמי נפשית וחלקית פיזית אייך זה שאף אחד לא יקום להחזיר לי את מקומי הטבעי ?

זה ממש עצוב שאף אחד לא יתערב אולי למעני  להחזיר לי מקומי.....החוק אם כך נוטה לכיוון הרוע?.....

מה אני צריך לעשות יש עצות אחרות אייך מפנים אותה מהבית שהיה שלי....

אני כרגע מתארח אצל קרוב משפחה עד שאניי אגיע לדיור מוגן...עם שותף...בעוד חודש. אבל זה כל כך כואב לי שהאישה הרעה הזאת פשוט גרמה לי לצאת מהבית ...האם הרוע מנצח כל כך בקלות? למי אפשר לפנות?
אתה בגיר
25/01/13 00:16
89צפיות
ממה שסיפרת גם אביך והאישה הזו בגירים ואחראים על מעשיהם.

הרווחה (אולי יתקנו אותי עו"סיות העובדות ברווחה) יכולה להתערב ולסייע למי שפונה אליה. אם היא בחרה לחיות כך, ואביך מסכים (גם מתוך קשייו , אך מבחינת המערכת הוא בגיר  ואחראי למעשיו, גופו ותקציבו, אלא אם אחד מאלו לא מתקיים אז יש עו"ס לחסרי ישע).

הבית רשום על שמך? יש צוואה, חוזה  או מסמך אחר שמוכיח שהבית שלך, שייך חוקית לך(להבדיל משייך לי רגשית, גרתי שם כל חיי וכו') ? אם כן, זה לטיפול רשויות החוק ולא רשויות הרווחה, אם לא, אז המצב הוא שגם אתה בגיר ואחראי למעשיך, למרות ובגלל הנכות. בשל הנכות המדינה מציעה לך זכויות מינימאליות לקיום בסיסי וזה כן נושא לטיפול רשויות הרווחה ובמקרה שלך בשיתוף גורמי סל שיקום במשרד הבריאות.

הרווחה יכולה להתערב בסכסוך משפחתי במקרה שאחד מהמסוכסכים פונה לרווחה, אתה יכול לנסות לפנות לרווחה עם המכתב מהרופאה, לי אישית, נשמע שהטיפול יתמקד בך ולא באישה הזו, שכן היא נכנסה חוקית לביתכם, ורק בעליו החוקים רשאי לסלקה. אם הייתה שם אלימות , זכותך להגיש נגדה תלונה במשטרה. אם אתה חושד שיש אלימות כלפי אביך, זכותך לפנות בשמו לרווחה, אך מעבר לכך הרווחה לא יכולה להחליט בשביל אחרים מה לעשות, בדיוק כמו שהרווחה או הפסיכיאטר המחוזי לא יחליטו מחר לאשפז אותך כי כתבת בפורום הזה, יש חוק במדינה, גם עובדים סוציאלים וגם פסיכיאטרים הם ברובם אנשי שומרי חוק, וחלקינו עובדים בשירות החוק, והחוק הוא חד משמעי כאן.

האם מחר אתה תחליט להסתובב עירום לגמרי בביתך הפרטי, תסכים שמישהו יגיד לך לא לעשות זאת ? זה לא ראוי , ומנוגד לחוק, כשאתה לבד, זכותך לעשות כרצונך, כל עוד אתה לא מזיק לעצמך או לאחרים. אם היא הזיקה לכם באלימות פיזית או מילולית זכותך לערב משטרה או לערב רווחה בנושאים אלו, לא בנושא שהיא סילקה אותך מביתך ולא בנושא שהיא תפסיק לאגור.
יש לי
25/01/13 01:33
68צפיות
צוואה שכל הבית יעבור אליי אחרי מות. מה שנקרא חס וחלילה

אני מבין אולי שאצטרך לפנות בעצם לעורך דין....באחד הימים...... עצוב
תשים לב, במידה והבית רשום על שם אביך כרגע
25/01/13 08:47
89צפיות
והוא חי שם עם בת זוג, גם אם אינם נשואים, היא נחשבת כזוגתו ותהייה זכאית לחלקה ברכוש.

ולשאלתך אם החוק תומך ברוע - לא. הוא תומך בכך שכל עוד אין פגיעה באחרים, אנשים יכולים לעשות כרצונם. היות והבית כרגע אינו על שמך, זכותם לפנות אותך מדירתם.
יש לי צוואה שאומרת שאחרי
28/01/13 16:40
33צפיות
שהוא ילך לעולמו (היום כבר נאני לא פוחד להגיד את זה כי הוא גרם לי נזק) כל הדירה תעבור אליי מקווה שזה יהיה תקף....לפחות
אגרנות וחיות אחרות
27/01/13 12:08
84צפיות
אם האגרנות גורמת או תגרום במשך הזמן לבעיה תברואתית שיכולה "לגלוש" מעבר למגורהם (למשל במידה והם גרים בבניין ויש שכנים בקרבת מקום) אז כן יהיה מקום להתערבות וכן גם כפי שכפיר ציין, אם חיים בבית קטינים
זה דוחה אבל הרוב
28/01/13 16:42
48צפיות
מתמקד בתוך חדר פנימי. ...חדר השינה
אגרנות
27/01/13 13:10
79צפיות
זה לא בעייה של רווחה-זה נטו בריה"נ-זה נשמע שהיא במצב פסיכוטי אולי דרך הרופא יוציאו הוראת בדיקה??.היא זקוקה לעזרה
כן, כשאין ילדים בבית
28/01/13 12:54
44צפיות
כשיש, זה כבר סיפור אחר
גם לא לגמרי מדוייק
29/01/13 00:38
29צפיות
כי אם יש קטינים בבית והאגירה לא פוגעת בהם הרווחה לא תתערב (מניסיון).
אם מדובר
29/01/13 10:19
31צפיות
באגירה בקנה מידה שממלא חדרים עד כדי אי יכולת גם לשמור על ניקיון,ובתוך כל זה קטינים, תהיה מעורבות של הרווחה. (מנסיון) כמובן שאם מישהו אוסף אוספים בין לאומיים של מפיות צ'רקסיות ושומר אותן  בארון, זו אגירה לא פוגעת.
אני זקוק למשהו שיעזור לי לפנות
28/01/13 16:44
43צפיות
אותה מהבית לצמיתות....זה לא ניראה לי יעזור לי. אייך היא מרגישה לא מעניין אותי מכיוון שעשתה לי נזר נפשי רציני
רק במצב פסיכוטי אוגרים
29/01/13 00:37
49צפיות
רצוי לעיין קצת בפרק OCD בכל סינופסיס עדכני, יש אגירה כפייתית כהפרעה ( כרגע היא עדיין תחת OCD בDSM הבא תחת הפרעות בדחפים).
º
לזה בדיוק התכוונתי
29/01/13 18:35
17צפיות
ועוד חידוד
29/01/13 00:45
36צפיות
אם המרפאות היו עושות ביקור בית כפי שהיה אמור להתבצע, הייתה לך כעו"ס הבנה שיש מקרים שלא מגיעים לברה"ן וכאלו אחרים שמגיעים אך אינם פסיכוטים , על איזה מסעיפי החוק תבקשי בדיקה כפוייה?  9א? 9ב? 9ג?   דחופה ? לא דחופה?

מה תכתבי בטופס ההפנייה לפסיכיאטר המחוזי?  לי אישית יצא לקרוא הוראת בדיקה כפוייה דחופה וכשראיתי את המטופלת, גם אני וגם הרופאה הבודקת לא ידענו מי בעל הדמיון העשיר שכתב את הדברים האלו לפסיכיאטר המחוזי? לבסוף המטופלת אושפזה מרצונה , "כדי שתנוח קצת" , היא הסכימה כי המחשבות הפרנואידיוות שלה מאוד הציקו לה והיו סביב השכן, עוד לא סיימו את הליכי הקליטה והקבלה , הטלפון בחדרה של הרופאה מצלצל על הקו ביתה של המטופלת שרוצה כאן ועכשיו כבר במיון שהרופאה תעשה שינויים בתרופות, והרופאה הסבירה לה בתקיפות אך באדיבות שאין לה זמן לכך וזה לא מתפקיד חדר המיון.

אני במקום הרופאה הייתי  מוסיף הערה במערכת הממוחשבת , שהמטופלת צריכה להיפגש עם עו"ס בהקדם על מנת להסדיר סידור עם המשפחה, שהמשפחה לא תשתמש בסיפורי הסבתא לפסיכיאטר המחוזי כשהיא קצת עייפה מהטיפול באם.
המלצות לקלפים טיפוליים
24/01/13 07:57
436צפיות
שלום,

מתנה לחברה שמתחילה עבודה חדשה בתחום של ילדים ומשפחות
לקנות לה 3-4 ערכות שונות

אשמח להמלצות  לקלפים טיפוליים  ראיתי שיש אין ספור אפשרותיות.
האם יש עם המלצה על קלפים טיפוליים שמתאימים גם למגזר החרדי?

תודה מראש

המלצותי
24/01/13 11:43
133צפיות
ממליצה על אניבי ופריזמה. עוד ערכה או שתיים תלוי מי הקהל שאיתו היא תעבוד יותר. גילאים, נושאים....
º
דואט
24/01/13 18:09
59צפיות
אניבי מתאים לעבוד עם הורים וילדים
25/01/13 09:19
131צפיות
דואט לעבודה סביב זוגיות ויחסים.
אני מאוד אוהבת את נריה - מאוד מתאים לעבודה עם נערות ונשים.
למגזר החרדי יש קלפי פריזמה שהם קלפים של משקפיים, כובעים ונעליים, ללא דמויות, תסתכלי באתר של איציק שמולביץ'. אני גם אוהבת מאוד את קלפי ספקטרה שמתאימים כמעט לכל אוכלוסיה, הם מאוד השלכתיים.
ערכת "הנהר" ממליצה מאוד
25/01/13 09:43
137צפיות
קלפים טיפוליים, על רקע זרימת הנהר - הייחוד שניתן לעבוד לא רק כקלפים השלכתיים בודדים אלא להניח את הקלפים זה לצד זה וליצור רצף ויזואלי ותוכני - לעבודה על תהליכים בחיים. כמו כן לערכה מצורף סיפור השראה "הנהר". וספר הדרכה למטפלים הכולל מגוון רעיונות לעבודה עם הקלפים, באוכ' מגוונות, ובסטינג פרטני, זוגי-משפחתי וקבוצתי.
מתנה פרקטית וייחודית !
אשמח לעזור ולשלוח בדואר  - 0528-776916 - בהצלחה דפנה !
º
נשמע מקסים!
26/01/13 17:53
37צפיות
º
שכחתי לכתוב לך תודה, סיפורי פוגית !
28/01/13 21:22
22צפיות
º
אין על מה
29/01/13 09:35
11צפיות
נזכרתי שיש גם סרטון קצר ומקסים - "הנהר"
25/01/13 10:01
99צפיות
הנהר - קלפים טיפוליים:
http://www.youtube.com/watch?v=MuURSlKitDg

הסרטון באנגלית. אך הערכה וספר ההדרכה קיימים גם בעברית.
כתובות אינטרנט מצורפות:
סיוע בהעברת שאלון- הורות וטראומה
23/01/13 10:44
138צפיות
שלום
במסגרת עבודת התזה בתואר השני בעו"ס אני עורכת מחקר על הורות וטראומה, בקרב אנשים עם PTSD, שהינם הורים לילדים בגילאי 2-18.
אשמח לעזרתך בהעברת הקישור לשאלון האינטרנטי של המחקר למי שנראה לך מתאים או שיכול לסייע בהעברת הקישור לאנשים מתאימים.
העברת השאלון באינטרנט קיבלה אישור מוועדת הלסנקי של ביה"ח הדסה עין כרם.
חשוב לציין שהשאלון הינו אנונימי (חוזר מהמשיב בצורה אנונימית).
אשמח לכל עזרה
תודה רבה
מיכל הרשקוביץ נייד 057-7312770

טראומה והורות לילדים בגילאי 2-18
חווית טראומה?
את/ה הורה לילדים בגילאי 2-18?
נשמח אם תוכל/י להקדיש מספר דקות ולענות על שאלון אנונימי, ובכך להיות חלק ממחקר העוסק בטראומה והורות.
נסיונך יעזור לנו להבין טוב יותר מה עובר על הורה שחווה טראומה.
לפרטים נוספים ולהתחלת השאלון בקישור הבא:
www.mechkar.weebly.com
בתודה מראש צוות המחקר
ד"ר שרה פרידמן
ד"ר רינה קופר
מיכל הרשקוביץ

תודה
קרן השתלמות ופנסיה- התייעצות
19/01/13 20:39
359צפיות
שלום לכל מי שפתח את ההודעה,

אני עו"ס חדשה וחדשה לי עוד יותר כל ההתנהלות סביב קרן ההשתלמות ופנסיה, אשמח לכל דעה וחוות דעת, אין לי מושג בכלל!

א. עבדתי קודם בעבודת סטודנטים- שם הופרשה לי פנסיה דרך חברת הראל, כעת בתחילת עבודתי התבקשתי להביא אישור לצבירת הפנסיה במקום העבודה הקודם. אני תוהה מה הכי שווה לי ואיזו חברה טובה עבורי לצבירה מירבית וחסכונית (לא בטוחה שהעבודה הסטודנטיאלית שלי הייתה בוחרת חברה טובה שאוכל להמשיך עמה בעתיד), האם אתם יודעים הבדלים בין חברות, מה חשוב לי לברר, כמה צריכות להיות ההפרשות משני הצדדים והאם יש חברה אחת שעדיפה ומועדפת עבור ציבור העוס"ים?

ב.ביחס לקרן השתלמות, קיבלתי מכתב השבוע בו אני נדרשת להחזיר את הטופס חתום במידה ואני מעוניינת בהצטרפות לקרן השתלמות, עוד נכתב כי "יש להצטייד מראש בטופס של הקרן אליו ברצונך להשתייך"- אילו קרנות יש? איך אני יודעת עליהם? איך זה עובד ומה מועדף?

תודה רבה,
תמר.
היי תמר
19/01/13 23:16
156צפיות
אענה בקצרה מנסיוני- פנסיה לדעתי כדאי לקחת של מבטחים. הכי ותיק, הכי בטוח והקרן הכי גדולה.
ב. קרן השתלמות של קל.ע. שזו קרן עם תנאים טובים לעובדים סוציאליים.

את פשוט חותמת על הטפסים האלו בקבלה לעבודה. אם את הולכת לעבוד במגזר הציבורי תבקשי גם לחתום על מסלול נמרץ א'.

בהצלחה בעבודה החדשה
הסכם פנסיה לעו"ס
20/01/13 08:49
163צפיות
בוקר טוב תמר,
כפי שציינה המגיבה הקודמת לארגון העובדים הסוציאליים קיים הסכם בקרן הפנסיה של מבטחים החדשה.
במידה ואת מעוניינת בפרטים נוספים או בעזרה לגבי הצטרפות את יכולה לפנות אלי באופן פרטי או למייל shivuk@newmivt.co.il

בהצלחה !
היי נדב
20/01/13 15:20
110צפיות
יש לי שאלה - יש לי פנסיה במבטחים מעבודה קודמת. העבודה הנוכחית כנראה פתחו לי עוד קרן פנסיה חדשה גם במבטחים (אני עובדת מתנ"ס וזאת פנסיה שמותאמת לכל העובדים כאן). בנוסף יש לי עוד 2 פנסיות בחברות אחרות. האם אני יכולה לאחד בין קרנות הפנסיה שלי לפנסיה אחת?
איחוד קרנות פנסיה
20/01/13 16:36
113צפיות
אין מניעה לאחד את הקרנות תחת מספר תעודת הזהות שלך במבטחים, חשוב לבדוק שאת (וכל אחד אחר) מדווח כחבר האיגוד.
º
תודה לכל המגיבים! :)
26/01/13 20:13
23צפיות
שאלה בקשר לפונה-סל שיקום, די דחוף
19/01/13 19:03
208צפיות
שלום, שאלה די דחופה-
אני סטודנטית לע"ס,  פונה שלי הוגש לועדת סל שיקום ולא קבל את הסל.
הוא ביקש עבודה מוגנת בעיקר.

הוא מוגדר ב40% נכות נפשית.

הוא מקבל מתדון- אחת לשבוע.

עקב המתדון הוא לא קבל סל שיקום. הוא מאוד רוצה עבודה ומסגרת.
אך לדעתם מתדון הוא התמכרות.

אני מתלבטת אם להגיש ערעור על הועדה. השאלה היא האם הוא יוצג בפני ועדה זהה, כי האטימות שם למצבו לא תאפשר שב ת קבלתו לתהליך סל שיקום שמאוד יעזור לו לדעתי.

הערעור הוא רק תוך 45 יום, ועברו כשבועיים שלושה, לכן זה דחוף.  

השאלה היא האם אפשר להגיש אחרי שנה שוב פניה מחודשת לסל שיקום, או שלאחר דחיה אחת זה סגור בפניו.

תודה רבה!!!   אשמח לכל הצעה!
ערעור שווה להגיש בכל מקרה
19/01/13 19:19
102צפיות
בגדר "לא יועיל לא יזיק" אבל לפחות נעשה ניסיון לסייע לו.
האם בעת הגשת הבקשה לסל שיקום צורפה חוות דעת רפואית בנוגע לשימוש במתדון?
מניסיוני (עשיתי את ההכשרה המעשית במסגרת שיקומית לנפגעי נפש) לא כל ועדה היא אטומה ואם ניתן להוכיח בסיכוי סביר את מידת השיקום הצפויה למרות השימוש במתדון ויש בסיס לטעון שהתועלת תעלה על העלות אז יש סיכוי שהערעור יתקבל.
בארגון בו הוכשרתי היו לנו מקרים של בעיות משולבות- בעיות רגשיות והתמכרות לסמים ואלכוהול, ולמרות זאת הם טופלו, שכן האנשים היו בעלי מוטיבציה להצליח (לא יודעת כיצד הוכח משום שזה המצב בו התקבלו למסגרת מלכתחילה).
תודה! יש רק חוו"ד רפואית מהפסיכיאטרית בבריא
19/01/13 20:17
75צפיות
בבריאות הנפש.  והיא מכירה אותו כשנתיים, וממליצה מאוד.

זה רעיון טוב שאחפש חוו"ד רופא במרכז המתדון.  הצטרפה אליו עו"ס מרכז המתדון, שדברה על שיקומו.
הוא סיפור הצלחה שם,
משוקם נקי כבר כשמונה שנים.

יש לו מוטיבציה אדירה, אני חושבת שמראש הועדה היתה מכורה עקב המתדון.
ספרה שהיו שישה מטופלי מתדון שהתחילו ונשרו, ולכן לא ימשיכו בכך.

הוא נופל בין הכסאות מאחר ולא יקבלל עזרה דרך בט"ל או הרווחה לגבי עבודה מוגנת בגלל ות שית והמתדון. וחבל כי זו בורות בלבד.

המון תודה לך!! זה עוזר לי בידע ומעודד.

האם ידוע לך אם ערעור יהיה בפני אותה הועדה?
60%
19/01/13 20:42
104צפיות
אני יודעת שזכאות לסל שיקום מצריכה מינימום 60% נכות, האם נפסל רק בגלל המתדון? או גם בגלל אחוזי הנכות?
את טועה ומטעה
22/01/13 13:38
76צפיות
דרושים 40% נכות בגין סעיף נפשי דהיינו 33 או 34 בספר הסעיפים.
מיכל
20/01/13 11:04
90צפיות
מנסיוני הרב מול ועדות סל שיקום מדובר בחברי ועדה רגישים ומאודמקצועיים,גייסי את המדריכה שלך שתפנה לרכזת הןעדה ותשכנע למה המטופל הזה מתאים לעבודה מוגנת. לא נראה לי שצריך ערערורים,אני מאמינה שתצליח כדי לאפשר לו הזדמנות לתהליך שיקום מקצועי.
בהצלחה
נפסל בגלל המתדון
20/01/13 23:25
71צפיות
תודה תמר וחיננית,

הוא נפסל בגלל מתדון, היה להם שישה שהתקבלו עם מתדון ונשרו, לכן לא מקבלים. זה מה שנאמר לי.
מלבד זאת בנוסף הם חושבים שהוא חזק יחסית ויכול לעבוד בעבודה לא מוגנת.   ממרכז המתדון שמכירים אותו שנים לא חושבים כך. הוא זקוק לעבודה מוגנת גם לתחושתי. צריך מסגרת כרגע.

המדריכה שלי מקסימה אבל מתוך נסיון רב היא אבדה לתחושתי אזשהו אמון בשינוי וברצון של פונים לפעמים,
וכרגע היא אומרת שהיא לא מאמינה שהוא יעבוד. אנסה לדבר איתה על זה,
לתחושתי הוא בהחלט יעמוד בזה יפה וימשיך להתקדם כמו שעשה בשמונה השנים האחרונות.

הבעיה היא שועדת סל השיקום פסלה אותו עקב המתדון, והפנתה אותו לנסות עבודה מוגנת או מועדון תעסוקתי בביטוח לאומי. גם ביטוח לאומי פסל אותו כי הוא לוקח מתדון.
הוא אדם בריא, חיובי, חברותי,
נראה לי שמתדון הוא כמו אינסולין לחולי סכרת או דופמין לחולי פרקינסון וכו.  הוא מתפקד, אין שינויים בתפיסה, אין מחשבות שוא וכו.

גם ברווחה אגב לא עוזרים לו עם עבודה כי הוא 40% נכות נפשית, אז לא מתפקידם.

בקיצור הוא נופל בין הכסאות, ממש חבל לי עליו.

אשמח לכל רעיון או ידע.   תודה רבה!!!   אגב יש לו 100 אחוז נכות.
º
הוא נופל בין הכסאות. אשמח לכל רעיון או ידיעה
20/01/13 23:29
25צפיות
למיכל
21/01/13 07:24
61צפיות
מעניין שאת קוראת לו "נקי", ועושה נורמליזציה לשימוש במתדון כמו למחלות אחרות,אדם שמתשמש במתדון זה אדם שלא הצליח לעשות גמילה. יחד עם זאת חשוב מאוד וצריך לעזור לו להתקדם ולהתחיל עבודה שמתאימה ליכולות שלו ומשם להתקדם הלאה כדי לשפר ולחזק ערך עצמי ,לכן מכתב ממתאדון,שיחה של המדריכהשלך חווד פסיכיאטר-כל דבר שיכול לעזור לו
בהצלחה
כל מה שציינת עלה. המשחק לגבי מתדוניסטים מכור
21/01/13 08:13
66צפיות
ברגע שועדת סל שיקום שומעת מתדון, היא לא דנה במקרה יותר. בגלל נסיונם בעבר.

זה מה שקרה להבנתי.

היתה חוו"ד פסיכיאטר מאוד טובה, עוסית מהמרכז באה איתו.

תודה בכל אופן.
הנה דוגמא לעבו"ס לא ביקורתית
22/01/13 13:53
78צפיות
מטרידות אותי הרבה עובדות בסיפור הזה:
1. ועדת סל שיקום לתחושתך מכורה, וכנראה שזה נכון, התחושות בטן כנראה לא משקרות.
2. המדריכה איבדה אמון במטופליה, שאלה אחת- למה היא בדיוק עדיין מדריכה? כך היא מחנכת את דור העו"סים העתידי לא להאמין בשינויים? לא לראות את התמונה הרחבה?
3. הגישה הפתולוגית נכנסה בדלת האחורית בפורום, שכן נורמליזציה למתדון לא נכונה ולא ראוייה לדעת העו"סיות בפורום ולדעת ועדת סל שיקום, עם כל הכבוד, מתדון היא תחליף סם הנרשם ע"י רופא המומחה לפקודת הסמים (בדר"כ פסיכיאטר או טוקסיקולוג), מסיבות רבות שאינן כאן הדיון, הוא לא הצליח ולא צלח גמילה, ייתכן שאולי הסיבות הן מלכתחילה חברתיות או פיזיות? אם הן פיזיות, מי שם את רכזת סל שיקום להחליט? הרי היא עם כל הכבוד ויש כבוד, היא עו"ס , או מרפאה בעיסוק, לא רופאה, אפילו לא אחות. אם הן חברתיות, מה תפקיד הועדה ? משחק פינג פונג הוא מאוד אהוב במערכת, למשרד הבריאות יש אג'נדה מאוד ברורה בנושא של תחלואה כפולה, הם לא רוצים לטפל בזה וכך הבעיה תיעלם מעצמה.

אני מתקשה להאמין שהסיבות לאי גמילה היא אישיותיות או אישיות, במיוחד לאור הטיפול הארוך במרכז מתדון, ורופא עוקב אחריו ורופאה פסיכיאטרית עוקבת אחריו ושניהם מאוד מרוצים, העו"ס ממרכז מתדון מרוצה, ולכן הנורמליזציה מקומה נכון. לחולה סכרת את לא תאשימי אותו בהזנחה , חוסר הקפדה על פעילות גופנית ותזונה נכונה ונטילת תרופות כשהוא כבר קטוע רגל וזקוק לפרוטזה, לא תעזי להגיד שזה באשמתו.

משרד הבריאות, הנושא הסוציאלי, הוא אח חורג , נושא תחלואה כפולה , יש הרבה אנשים בתוך המערכת שמעוניינים להשתיק את הנושא, במיוחד עובדים סוציאלים במערך בריאות הנפש, הסיבה לא ברורה לי לעומק, אך ידוע לי למשל שהייתה יוזמה לבצע מיפוי ושיקום לתחלואה כפולה במחוז ת"א שטורפדה ע"י אחת המרפאות שטענה שאין אנשים עם תחלואה כפולה.
עצם זה שיש רק מסגרת אחת ויחידה  שיקומית לתחלואה כפולה, הוסטל בית כנרת באשדוד, זה אומר המון דרשני, איך במשך כל השנים רק במחוז אחד, (מחוז דרום), ורק מסגרת אחת? משרד הבריאות אומר "אנחנו לא רוצים להתעסק בזה" כבר יצא לי לשמוע ממתאמת טיפול שהרצתה בנושא ואמרה ש"אין לנו את הידע לטפל בזה" עו"ס בהכשרתה- בולשיט אם למשרד הבריאות שאחראי הן על התמכרויות והן על שיקום נפגעי נפש תחת אותו אגף (בריאות הנפש) אין את הידע, שילכו להמציא אותו, שילכו לחו"ל, לספרות, יש ידע, פשוט יש הרבה פוליטיקה בתוך משרד הבריאות עצמו ואחראים על סל שיקום לא רוצים לגעת בזה. - זה הכל. זה לא אשמת הפונה שהוא מטופל במרכז מתדון, זו אשמת המערכת שלא רוצה לטפל בו . נקודה.
עם זאת חשבתי על הדברים
22/01/13 18:35
60צפיות
יש לערער בפניי הועדה המחוזית

ומעליה יש ועדת ארצית ואחרונה .

בועדה הארצית יושבים קודקודים ארציים של סל שיקום, במידה והם דוחים אותו בשל המתדון.

את מפנה אותו לסיוע משפטי או לסינגור קהילתי או לעו"ד משער מצווה, והם מגישים בשמו ערעור לביהמ"ש לענייני עבודה.

אולי משום שאת סטודנטית יש לך את המנדט לעשייה חוץ ממסדית נגד משרד הבריאות ולאלץ אותם לשנות משהו...

(זה אגב משהו שהייתי עושה גם אם לא הייתי סטודנט אלא עו"ס), כי יש זכויות שמגיעות לאזרחים, גם את בטל"א ניתן לערער דרך ביה"ד לעבודה.

אנחנו מנגישי זכויות חברתיות ואסור שניבהל מאיזו פחדנית ממתדוניסטים... אפשר לשאול אותה בהיעדרו, מה המסר שאת מעבירה לי כסטודנטית? מה המסר שאת מעבירה לו כמי שמתאמץ? שלא כדאי להתאמץ כי את לא סופרת אותו?

אפשר לפתוח את זה גם בהדרכה, ולשאול בעדינות את המדריכה, מה היא אומרת לך כעו"סית לעתיד בזה שהיא מוותרת עליו?

מדריכה טובה אמרה לי שלפעמים צריך אותנו הסטודנטים כדי שנשאל את השאלות שכולם שכחו או שאף אחד לא רוצה לשאול, יש לנו קצת את התפקיד של הילד מבגדי המלך החדשים, תפקיד מורכב ומסוכן בו זמנית, אך לדעתי הכרחי. ראיתי לא פעם איך עו"סיות ותיקות מחליפות צבעים ליד סטודנטים , או בגלל שאלותיהם ה"תמימות". יש עו"סיות שלא סובלות בגלל זה סטודנטים כי הן עצמן לא מוכנות לביקורת.(לא כולן, גם לא רובן, רובכן מאוד פרו סטודנטים ועושות הכל כדי ששני הצדדים יתרמו).
º
*שכר מצווה
22/01/13 18:41
37צפיות
תשובתך מדויקת, זה מה שהרגשתי, היה לי מאוד חשו
23/01/13 11:50
31צפיות
היה לי מאוד חשוב לשמוע את הדברים שכתבת.

המדריכה שלי טובה, אבל יש אצלה- בעקבות המקרה הזה זיהיתי- אי אמון ויאוש, שהיא אמרה לי שהוא בעקבות נסיונה.

לדעתי, גם אם נסיונה מראה שיש כיוון ושאין סיכוי וכו',  צריך להלחם על כל פונה, וגם אם עבור רק אדם אחד זה יעזור- זו הדרך.

פשוט נוצר הרושם שאני תמימה מול המערכת, לכן היה לי חשוב לשמוע את הדברים שכתבת.

אני אגיב בהמשך היום, צריכה לקררוא יותר לעומק.  
לגבי נורמליזציה של מתדון, אני מסכימה שזה לא נכון לאמר מה שאמרתי, זו היתה רק מחשבה, ואנסה לקשר אותה למקרה ואכתוב פה בהמשך,
מתוך קוצר זמן.

תודה!!!  אכן מקומינו הוא להעיר ולהשאר ערים תמיד.  בלי זה אין טעם לכל זה
90-95% כשלון זה אחוזי הגמילה ברוב המסגרות
22/01/13 20:23
55צפיות
הקיימות כיום. אני זוכרת שכששמעתי את זה במהלך הלימודים בשבוע אורינטציה במסגרת גמילה נפלה לי הלסת.  בNA/AA האחוזים לכאורה יותר טובים, אבל יש כאן סינון מוקדם. אנשים שלא הצליחו לעשות גמילה זה לא היוצא דופן אלא למרבה הצער בשיטות הטיפול המסורתיות האלו ברירת המחדל.
המחקרים היחידים שאני מכירה עם תוצאות טובות יותר אלו מחקרים שבהם נעשה שימוש בטיפול יעודי לטראומה  במכורים. בישראל אני מכירה רק מטפל אחד שעובד במסגרת למכורים ולמד EMDR, וגם זה כי ישבתי עליו חזק, והוא בתחילת דרכו. בחו"ל יש מסגרות גמילה שמשתמשות בזה יותר, ספציפית שמעתי על SAGE לשיקום נשים בזנות בסן פרנסיסקו שגומל נשים מסמים ומשקם מזנות באמצעות טיפולי EMDR, שהמנהלת שלו בעצמה היא אישה שהיתה בזנות והחלימה בזכות EMDR.
אינשאללה יביאו לתחום הזה בישראל שיטות טיפול חדישות יותר, ובינתיים לא לתת לרוב שאיננו נגמל ליפול בין הכסאות.
בלי קשר למהות הדיון על זכויות
24/01/13 17:37
27צפיות
השתתפתי לפני זמן מה בהשתלמות עם מישהי שמנהלת מרכז גמילה והם משתמשים בדיקור סיני (משהו באזור האוזן - שלוש מחטים), שעוזר לגמילה, הרגעות וכו'. לא יודעת מספיק, אבל היא אורמת שזה עובד כמו קסם ולטווח ארוך.
סתם חשבתי לחלוק את המידע - נראה שיש אופציות אחרות מלבד ההתמכרות למתאדון.
כמה מחשבות -
22/01/13 19:33
54צפיות

1. בין כל הגורמים המעורבים - הכי חשוב הוא הפונה. אני חושבת שלפני שיוצאים למלחמות הופכות עולם, חשוב לבדוק איתו איך הוא היה רוצה לטפל בזה, ואיזה דרכים פתוחות בפניו.

2. נסי לשוחח עם מישהו כדי להבין את השיקולים של הועדה - אולי עם מתאמות הטיפול בלשכת הבריאות המחוזית. הבנה אמיתית של השיקולים יכולה לפתוח דרך לפתרון נוסף - אחת השאלות שעלתה לי כשקראתי את ההודעה שלך היתה אם כשאת אומרת "מסגרת מוגנת" מדובר רק במפעל מוגן, או גם בתעסוקה נתמכת. אני יכולה לראות מצב בו ועדת סל שיקום לא תאשר מפעל מוגן, שזו מסגרת סגורה ויעודית למתמודדים,  אבל כן תאפשר שירות פתוח יותר - כמו תעסוקה נתמכת - למרות שאני מבינה שזה לא הפתרון האופטימאלי עבורו, יכול להיות שבהתייעצות איתו זה כן יכול להיות פתרון חלופי.

3. אני באמת חושבת שכדאי לשוחח עם המדריכה על התחושה שלך ש"מוותרים" על הפונה שלך. זה יכול לאפשר דיאלוג טוב יותר ביניכן, ואולי גם לדרכי פעולה נוספות עבור הפונה.

יש באמת מחסור נוראי במסגרות לתחלואה כפולה - ולא רק של סמים/מחלות נפש. מסגרות בריאות/רווחה לא יודעות לנהל ביניהן דיאלוג - ויש הרבה אוכלוסיות שנופלות בין הכסאות. גם אני מתמודדת עם זה, בתחום אחר לגמרי.

שיהיה בהצלחה!

הזמנה לכנס איט"ם בנושא פגיעה מינית בגברים
18/01/13 09:53
351צפיות
כנס איט"ם (האגודה הישראלית לטיפול מיני) הקרוב יתקיים ביום שישי ב-22/2/2013 בסינמטק בת"א משעה 9:00 בנושא פגיעה מינית בגברים "היבטים רגשיים, חברתיים ומשפטיים". יום העיון יכלול הרצאה, הקרנת הסרט "רדוף", שיחה עם הבמאי, חלוקת תעודות לחברים ולמדריכים חדשים ופאנל מומחים.  ההרשמה בעיצומה אפשר לשלם מראש באשראי. ניתן לפנות אליי בטלפון/בסמס או במייל. מצ"ב קובץ עם ההזמנה הרשמית. בכבוד רב, מירב שרון - מזכירת איט"ם
איך נרשמים לכנס איט"ם?
18/01/13 09:56
49צפיות
המייל שלי meravsharon@gmail.com, הטלפון שלי 050-7479990.
בהודעה למעלה יש קובץ עם פרטי הרשמה
19/01/13 12:33
33צפיות
תלחצי על DOC
ותק
17/01/13 18:11
194צפיות
שלום לכולן ולכולם,

יש לי שאלה בנושא ותק,

אם אני עובדת בחברה פרטית, אך למעשה משרד הבריאות מעסיק אותה- מתאמת טיפול בדיור מוגן.
האם הותק ניחשב לי?? או שבמידה ואני אתחיל לעבוד ברווחה לאחר מכן, אני אתחיל מאפס?

תודה
הוא מעסיק או קונה שירות?
18/01/13 07:47
109צפיות
משרד הבריאות קונה שירות מעמותות ומיזמים פרטיים.
משמע, את השירות בפועל נותן היזם/העמותה אך המימון הוא של המשרד.
המשרד גם מפקח על השירות באמצעות ועדות מעקב של סל שיקום ובאמצעות צוות הבקרה של לשכת הפסיכיאטר המחוזי.
מניסיוני האישי
18/01/13 09:51
103צפיות
אני עבדתי בחברה פרטית ולאחר מכן התחלתי לעבוד בעייריה מסוימת וכן החשיבו לי את הותק. תוודאי שהותק רשום לך בצורה נכונה בתלוש השכר, וכשתעזבי את מקום העבודה תבקשי אישור העסקה על תקופת הזמן שעבדת בה והתפקיד בו עבדת.
לדעתי - אם את עובדת בתפקיד עו"ס
22/01/13 15:42
82צפיות
אז הותק (המקצועי) אמור להחשב, ולא משנה אם זו חברה פרטית, ואם משרד הבריאות קונה או לא קונה ממנה שירותים.
אבל רק בתנאי שיש לך תואר בעבו"ס. הותק לא יכול להחשב כותק מקצועי בלי התואר, לא משנה באיזה תפקיד.

וחוץ מזה - חשוב שתבדילי בין ותק לפנסיה או ותק במקום העבודה לותק מקצועי -
ותק לפנסיה קובע את הזכאות שלך (בבוא העת....) לצאת לפנסיה, ואת האחוזים שאת מקבלת - לא משנה כמה שנים את עובדת באותו המקום את הפנסיה שאת מקבלת תוכלי לצרף מכמה מקומות עבודה דרך קרן הפנסיה  - ומכיוון שהיום אין כבר במגזר הממשלתי והציבורי מה שהיה קרוי "פנסיה תקציבית" הותק במקום העבודה כבר לא ממש משמעותי. .

ותק מקצועי קובע את רמת השכר שלך בטבלאות השכר לעבודה סוציאלית, והא מה שמשנה באמת למשכורת (יחד עם הדרגה שהמשרה שלך יושבת עליה).

מקווה שעזרתי.

בהצלחה.

שאלה פועמת
17/01/13 10:16
209צפיות
נכון לעכשיו אני מרגישה שכבר אני לא מתמצאת בנבכי הפעימות שכר. מישהו יודע לומר לי מה אמורים לשלם כעת על פי הפעימות ומתי הייתה אם הייתה הפעימה האחרונה? אם למישהו יש לינק ברור על העניין, גם אשמח לקרא.
תשובה פעומת
17/01/13 16:58
151צפיות
במסגרת הסכם השכר האחרון שנחתם ב2011  תבוצע פעימה מס' שלוש במשכורת חודש ינואר 2013

לעוסי"ם במגזר הציבורי ,רשויות מקומיות ,עובדי מדינה ומקבלי שכר על פי ההסכם הקיבוצי   

א. תתבצע תוספת של 2.25%  (ובכך תגדל התוספת  מ4% ל6.25% )
ב. תתבצע תוספת של 150 ₪ צמוד למדד(בכך תגדל התוספת מ700 ₪ ל850 ₪ )

לעוסי"ם עובדי עמותות ונותני שירותים למשרדי הממשלה כמו  משרד הרווחה ומשרד הבריאות

יגדל שכר המינימום שהיה עד עתה 6410.33 ₪ למשרה מלאה  ל 6858.63 ₪   למשרה מלאה .
יש לשים לב כי שכר המינימום אינו כולל שעות נוספות ,קצובת נסיעות ,אחזקת רכב בתפקיד חופשה ,הבראה  ,שעות כוננות , והפרשות סוציאליות .

הערה : פעימה מס' 4 ואחרונה  במסגרת הסכם 2011 תבוצע ביולי 2013

מה מקור המידע?
17/01/13 20:00
84צפיות
אשמח אם תוכלי להכווין אותי לדף "רשמי" יותר בו מצוין הפירוט הנ"ל.
אני מועסקת בעמותה ואצלנו כל עוד לא תביא מסמך רשמי לא תקבל שקל
הייתי רוצה להגיש בקשה להעלאה בהקדם, כי להסתבך אחר כך עם תשלומים רטרואקטיביים זו בעיה. בכל פעם קיבלנו רטרואקטיבי ולא את הסכום המלא. לפיכך אשמח מאוד אם תוכלי לעזור.

בתודה מראש.
איגוד
18/01/13 07:42
78צפיות
רשמי לי מייל ואשלח מסמך רשמי
תודה רבה על
20/01/13 13:16
35צפיות
התשובה המפורטת. אני גם שולחת לך את המייל שלי ואשמח אם תוכלי גם לשלוח לי מסמך רישמי.
º
שלחתי . בהצלחה
20/01/13 18:37
27צפיות
משום מה לא קיבלתי :(
21/01/13 09:32
22צפיות
נסי לשלוח שוב
º
שלחתי שוב
23/01/13 21:18
13צפיות
º
קיבלתי תודה
24/01/13 15:13
6צפיות
היי. אשמח לקבל גם כן מסמך רשמי של האיגוד.
27/01/13 00:24
17צפיות
למייל - yossefyafit@walla.co.il
תודה מראש!
º
שלחתי
27/01/13 13:37
14צפיות
תודה. משום מה לא קיבלתי...
27/01/13 19:27
4צפיות
הקובץ המצורף הוא בנושא הבחירות.
אשמח אם תוכל/י לשלוח לי שוב.
תודה רבה!
º
עכשיו ראיתי שקיבלתי. תודה רבה! תבורכי.
27/01/13 19:33
5צפיות
דרוש/ה עובד/ת סוציאלית עבור עיריית תל אביב
16/01/13 22:36
259צפיות
שלום.
דרוש עובד סוצילאי עבור פרויקט חוצות יפו של עיריית תל אביב.
קורות חיים יש לשלוח ל:

huzot_yafo@mail.tel-aviv.gov.il

ול-

miller_i@mail.tel-aviv.gov.il

בהצלחה!
לאיזה תפקיד?
17/01/13 09:50
122צפיות
אם תוכלי בקשה לפרט על התפקיד או על הפרויקט.
עזרה בבקשה
16/01/13 21:15
559צפיות
שלום לכולם,
אני לפני הרשמה ללימודי תואר שני, בהתלבטויות רבות
יש לי תואר ראשון במדעי ההתנהגות
אחרי הרבה חיפושים עצמיים התחלתי לעבוד בהוסטל לנפגעי נפש בתור מתאמת טיפול
אוהבת את התחום, אוהבת את המקצוע, לא רואה את עצמי עושה שום דבר אחר
מה שכן, אני לא מאוד מעוניינת בשיקום אלא בטיפול
השאיפה היא לעבוד בטיפול זוגי ומשפחתי בעתיד
השאלה היא כזו:
מה ההבדל בין תואר שני בעבודה סוציאלית לתואר שני בעבודה סוציאלית קלינית (אם קיים הבדל בכלל)
האם ניתן לעשות תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית במסלול ההסבה?
והכי חשוב- היכן ניתן לעשות את ההסבה לתואר שני?- הבנתי שיש רק בחיפה וירושלים ואילו בבר אילן ובן גוריון יש הסבה רק לתואר ראשון

האם יש עוד דברים שעליי לדעת לפני שאני קופצת למים העמוקים של החיים האמיתיים?...
היי
16/01/13 22:47
121צפיות
אינני מכירה את תוכניות ההסבה לכן לא אוכל לענות לך על כך.
המטרה שלך נשמעת מאוד ברורה - את רוצה להיות מטפלת משפחתית וזוגית. לכן אני מציעה לך לבדוק באתרים של תוכניות הלימוד המובילות בתחום מה תנאי הקבלה. האם יש הכרח לעוס קלינית או לא.
אני רק חאוסיף את דעתי האישית - היות ואת רוצה לטפל לדעתי כן חשוב שתלמדי במגמה טיפולית על מנת שיהיו לך כישורים לטפל.
תגובה
19/01/13 20:51
87צפיות
יש תוכניות הסבה לתואר ראשון ולתואר שני כפי שציינת.

בבר אילן ואריאל- תואר ראשון
בבן גוריון, חיפה ובעברית- לתואר שני.

התוכניות שונות, הסבה לתואר שני היא תוכנית של 3 שנים, לתואר ראשון שנתיים.

כפי שאת אומרת הנך רוצה לעסוק בתחום טיפולי ופחות שיקומי, כך שכמו שהגיבו לך גם- כדאי שתתמקצעי בתואר טיפולי.
אני לא יודעת על ההבדלים בין תואר שני בעו"ס רגיל לבין עו"ס קליני. אבל נראה לי ונשמע לי שאם הוא נקרא בשם "קליני" הוא שואף לתת כלים יותר טיפוליים ופותח דלתות יותר.

אני גם חושבת שבתחומים טיפוליים אין קיצורי דרך. הלמידה, התהליך האישי וההתמקצעות- הם תהליך והם חשובים להתפתחות המקצועית, כך שגם תואר ראשון בתוכנית הסבה הוא אכן מהווה שלב של תהליך ומאפשר לעבור תהליך ניסיון לתעסוקה בתחום לפני המעבר לתואר שני.
אני מאמינה שזה תהליך אחר.

עוד משהו, את יכולה להיכנס לאתרים של בתי ספר המכשירים עוס"ים לטיפול משפחתי וזוגי ולראות את תנאי הקבלה.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום