בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

כאבים בעכוז ופריצת דיסק
25/08/13 10:40
28צפיות
שלום רב,
לקח לי זמן להבין שהכאבים שהיו ועדיין יש לי הם מרכיבה על אופני שטח..אחרי כל רכיבה הרגשתי למחרת בבוקר כאבים בעצם הזנב אך לא ייחסתי לזה חשיבות עד שלפני כשלושה חודשים החלו אצלי כאבים בעכוז שמאל שהקרינו במעט לרגל שמאל..למרבה ההפתעה הכאבים כמעט ולא הורגשו בעמידה אלא רק בישיבה עד שלפני כחודש עשיתי ברוב טיפשותי את הרכיבה האחרונה על האופניים ואז באמת הייתי כמעט משותק בגב התחתון עם כאבי תופת והייתי ככה קרוב לחדר מיון אז החלטתי להפסיק לרכוב על אופניים סופית ולהסתפק בהליכה ריצה..העניין הוא שהכאבים בעכוז לא מפסיקים ונשארים באותו חוזק..אין מצב שאעשה ניתוח אך ברצוני לשאול מה עלי לעשות על מנת להקל כאבים אלו ולהיפטר מהם..אני מתאר לי שההחלמה הינה ארוכה ויש לי סבלנות אך אשמח לחוות דעת מסויימת שתעזור לי להחליט המשך טיפול..עלי לציין שאני הולך יום יום לעבודה כי אני משתגע בבית וכמו שציינתי איני מרגיש או חושב על הכאב בעבודה..
תודה רבה על ההתייחסות
כאבים בעכוז
27/08/13 08:28
17צפיות
ההקרנה לרגל שמאל נובעת מלחץ על העצב הסיאטי .
הלחץ יכלול להגרם כתוצאה מלחץ של השריר האגסי על העצב או כתוצאה מפריצת דיסק של החויליות הלומבריות אשר מגרות את העצב.
אפשר בהחלט לעזור לך !
תכנס לאתר ותתרשם
קליניקת ידי טווינא   www.tuina-hands.info
אברהם ששון 058-4708080
כאבים בעכוז עם הקרנה לרגל
27/08/13 21:18
22צפיות
יתכנו מספר אפשרויות כולל "פריצת דיסק" עם לחץ על העצבים, גירוי העצב הסכיאטי ועוד. לעיתים יחלוף מעצמו. טיפול יכול לכלול פיזיוטראפיה, טיפול אלטרנטיבי, הזרקות במרפאת כאב ועוד. רצוי להבדק כדי לוודא שאכן זו האבחנה.
פענוח MRI כתף - חשד לקרע ב(לאחר שבר גבשושית )
24/08/13 06:57
45צפיות
קיימת בצקת לשדית עם שבר קוי ללא תזוזה באזור גבשושית הגדולה .
הדגמה תקינה של מפרק אקרומיו - קלויקולרי .
מרכיבי השרוול המסובב תקינים ללא עדות לקרע .
גיד הביצפס תקין .
לא הודגמה כמות מוגברת של נוזל סביבו .
קיימת כמות מעט מוגברת של נוזל תוך פרקי .
ראש הזרוע בעמדה תקינה .
עוצמת אות של שרירים תקינה .
סיכום :שבר בגבשושית הגדולה כמתואר .

אז קרע הבנתי שאין. אבל האם האיחוי של הגבשושית הגדולה לקוי? האם מצריך ניתוח?

תודה!
פענוח MRI
27/08/13 20:48
11צפיות
לפי המצוין יש שבר ללא תזוזה וללא ליקוי . בדרך כלל אין צורך בניתוח .
עיצה
23/08/13 22:15
16צפיות
שלום
לפני כחודשיים במהלך משחק כדורגל קיבלתי מכה ולא הרגשתי כאבים או משהו מיוחד חוץ מהרגשת חופשיות בברך והמשכתי לשחק.
למחרת הרגשתי כאבים במגע בעצם הבולטת בצד החיצוני של הברך(למיטב הבנתי זה ראש הפיבולה, ששם גם מתחברת הרצועה הצידית וכאן הרגשת חופשיות בברך) והורגש כאב בתנועה של סקוואט וכפיפת ברך.
אחרי שבוע נשארה קצת רגישות במגע באותה עצם ושיחקתי למרות זאת עם תחבושת ולא היו כאבים וככה זה המשיך חודש.
אחרי חודש במהלך משחק(במהלך כל החודש הרגשת החופשיות לא נעלמה) נתתי מסירה שבמהלכה סיבבתי את הרגל לצד החיצוני והרגשתי כאב חד במקום. ושוב חזרו הכאבים. מאותו שלב לא שיחקתי שלושה שבועות המשכתי לעשות פעילות שכללה קרוס, משקולות ותרגילים לרגליים לחיזוק הפרופריוספטים (שמקריאה באינטרנט זה מה שצריך לעשות כדי לחזק אחרי פציעות כאילו) שזה אומר סקוואטים למינהם על בוסו ופיתות.
היום (אחרי 3 שבועות מאז הרגשת הכאב החד) שיחקתי ובסיבוב הרגל החוצה (במסירת כדור למשל) בחלק מהמקרים הרגשתי כאב במקום אבל אחרי המשחק אין את אותם כאבים והגבלות בתנועה שהיו במקרים הקודמים אלא רק רגישות בעצם. כשאני מסובב את הרגל החוצה בצורה הכי חזקה שאני יכול אין כאב למרות שמשחק במקרים מסויימים הרגשתי.
האם צריך להמשיך לנוח? או שאני יכול להתחיל לחזור לשחק וכמובן להמשיך לעשות את תרגילי החיזוק שעשיתי במקביל?
עצה
27/08/13 20:45
6צפיות
כדי לתת עצה צריך לדעת האם יש אכן פגיעה ברצועה? מניסקוס? אחר. לשם כך יש צורך ראשית בבדיקה גופנית. פנה לאורטופד
מסכים לגמרי
28/08/13 10:42
4צפיות
אבל לצערי במדינתינו כל עניין, האורטופד וצילומים, לוקח זמן ולכן בגלל שאני מרגיש שיפור אני מניח שזה יעבור לבד. אני מבין שאין באפשרותך לתת תשובה מקצועית בצורה כזו ולכן כל מה שאני מבקש זה עיצה. מה זה לדעתך, כיוון שלך יש קצת יותר ידע, הבנה וניסיון בנושא...
תודה בכל מקרה!
תסמונת מוצא בית החזה
23/08/13 08:46
20צפיות
שלום...רציתי לשאול אם יש לי tos ..האם כדאי להמשיך באותה עבודה שכנראה גרמה לי לבעיה..איזה טיפולים יעילים יש?..הצוואר שלי נוקשה היד   כתף כואבת מאוד והיד הופכת כל הזמן לסגולה וקרה..עזרה בבקשה...
תסמונת
27/08/13 20:41
5צפיות
יתכנו מספר אפשרויות. כדי להעריך יש להבדק אצל רופא משפחה/אורטופד/כירורג כלי דם. ל
על פי האבחנה יקבע הטיפול
חריקות בברך
21/08/13 20:17
23צפיות
שלום רב,
מזה כחודשיים מרגיש כמעין כאבים בברך.
הכאב בעיקר בא לידי ביטוי לאחר ישיבה של רבע שעה ויותר. הכאב מופיע בברך ואחרי כמה דקות הכאב חולף לא בשלמותו.
כנ"ל גם לאחר נהיגה.
אורתופד אבחן כי מדובר בחריקות בברך והמליץ על פיזיותרפיה.
לא הצלחתי למצוא ברשת מאמרים על חריקות ודרכי טיפול בהם.
אודה באם תוכל להסביר לעניין הגורמים לחריקות או להפנות למאמרים בנושא.

תודה על העזרה,
חריקות בברך
22/08/13 13:50
75צפיות
חריקות כשלעצמן אינן אבחנה. הן ממצא. הטיפול נועד לעזור לתפקוד ולכאב.
כאב בברך שהתפתח שבועיים אחרי שחטפה מכה...
21/08/13 19:54
87צפיות
שלום,

עד שאגיע לאורתופד (גם כן מכבי עם התורים שלה...), אולי מישהו יכול לעזור:

לפני כשלושה שבועות חטפתי מכה בברך שמאל, בצד הימני שלה.  זה כאב קצת, לא נורא, ועבר.  לפני כשבועיים הכאב חזר, עקשני ומציק.  אני צולע, כואב לי ליישר את הרגל ולעמוד עליה...  אני לא מצליח לברר עם עצמי, אם מנוחה עוזרת, אם פעילות משנה משהו (אני פעיל, עובד בגינה, הולך עם הכלב...).

האמת, אפילו עשיתי צילום, אולי אפשר להעלות אותו לכאן?  אני אנסה.

תודה על כל עזרה
מצאתי את "תוצאות" הצילום -
21/08/13 19:58
29צפיות
ברך 2 צילומים
*סיבת ההפניה:
*ממצאים:
צ. ברך שמאל 2 מנחים
===============
שינויים ארטרוטיים קלים.
מבנה גרמי שמור

לא רואה ולא מבין איפה אני יכול לראות את הצילום עצמו, בעיקרון כתוב שצריך אקרובט, ויש לי, אבל לא מצאתי שום סמלון ללחוץ עליו.
כאבי ברך
22/08/13 13:48
78צפיות
אתה יכול לגשת לרופא משפחה בינתיים ולקבל כדורים נוגדי דלקת (במידה ומותר לך), חבישה אלסטית. המנעות ממאמצים. זה בינתיים עד לבדיקת אורטופד.
אוקסיקונטין+פנטה12
21/08/13 06:26
5צפיות
שלום רב .
לאחר כשלושה שבועות בהם אני סובל מכאבים בגב עליון ובעיקר ביד ימין ולקיחת כמה סוגי תרופות (ידוע שיש לי דיסקוס צווארי).
ביום שני הרופאה השאירה לי את התרופה אוקסיקונטין20 פעמיים ביום ונתנה לי גם פנטה12 וביום שני קיבלתי זריקה (בישבן) של 125 סטרואידים, לאחר כשעתיים ובמשך 24 שעות הייתי ללא כאבים , הבעיה שב12 שעות האחרונות הכאבים חזרו האם לחכות ולסבול עד יום ה' ואז לשים שתי מדבקות או שיש אפשרות אחרת?
בתודה מוטי
משככי כאב
22/08/13 13:45
8צפיות
מצטער, לא ניתן להמליץ על תרופות כאן. זה מסוכן. גש לרופא משפחה
מדרסי גרפיט / ביומכניים וכף רגל עם קשת גבוהה
20/08/13 17:49
154צפיות
היי,
האם מדרסים אלו מתאימים למי שיש לו קשת גבוהה (PES CAVUS)?
כמו כן, האם הם מתאימים למי שמתעמל על ההליכון מספר פעמים בשבוע.
היתי ב2 חנויות אורתופדיות וכל אחד אמרה אחרת, לכן אשמח לחוות דעת נוספת.
תודה מראש !
במשך השנים זרקתי אלפי שקלים על מדרסים
20/08/13 23:49
49צפיות
שנעשים ע"י טביעת כף הרגל על משטח ספוג.
רק כשעשיתי מדרסים בשיטה של בניית תבנית ע"י תחבושת גבס על כף הרגל ניפתרו לי כל הבעיות.
עשיתי אצל אוברבוך במכמורת - הומלץ לי ע"י אורטופד מרמבם.
יתכן ויש נוספים שעובדים בשיטה זו.
קיבלת יופי של טיפ
22/08/13 23:12
39צפיות
קשה לך להודות למי שטרחה לענות לך.
תתביישי לך.
גועל נפש.
º
תודה למשטרת ה"נימוס".
22/08/13 23:18
24צפיות
מחלת שוירמאן
20/08/13 16:31
14צפיות
בבקרים בעיקר איני יכול לכופף את הגב,ובתנועות מסוימות חש כאבים, כל זאת בחלק הגב התחתון.הרופא טוען שאני סובל ממחלת שוירמאן,אין מה לעשות,אני צריך לעשות ספורט ולחזק את שרירי הגב! האם אין משהו נוסף\אחר ,כי ספורט אני עושה תמיד אולם הנ'ל (כאבים)חוזר על עצמו.
תודה מראש
כאבי גב בבקרים
22/08/13 13:41
12צפיות
כאבי גב בעיקר בבוקר המלווים מעין קשיון שמשתחרר בהדרגה יכולים להיות קשורים למחלות דלקתיות. רצוי לעשות בירור ריאומטולוגי.
בעיות גב לעובד בהייטק
19/08/13 19:49
19צפיות
אני עובד בהייטק מזה 4-5 שנים.

לאחרונה החלו לי כאבים חריפים באזור הצוואר והשכמה עד הזרוע.

עשיתי צילום CT ובו התגלו בלטים ברוב חוליות הצוואר.

כנראה מישיבה ממושכת בעבודה, אולי על כיסאות לא מתאימים.

אלה התוצאות:
https://docs.google.com/file/d/0B9MTRSZbpWIiUUs0cG...

אני כבר הולך לפיזותרפיה.

איזה טיפול יכול להיות יעיל?
דיקור? אלטרנטיבי אחר?

זה בכלל מצב הפיך או שלצמיתות?
זה נדיר בגילי שכמעט בכל החוליות יש בלט?

אני צריך לשנות את סגנון החיים שלי? (פחות ריצות? כיסא מיוחד? חגורה?)

האם אני יכול לתבוע את מקום העבודה בו עבדתי שנתיים וקצת (עזבתי כבר את המקום) ?
כאבי צוואר ושכמה
22/08/13 13:40
25צפיות
בעיה מאוד נפוצה. הממצאים המתוארים בCT הינם בדרגה קלה. פיזיוטראפיה בהחלט יכולה לשפר. ניתן לשלב דיקור. טיפול נוסף יכול לכלול הזרקה במרפאת כאב. הדרכה לארגונומיה ותרגולים תקבל בפיזיוטראפיה. שאלות על תביעות לא בפורום זה בבקשה.
האורתופד אמר שאין מה לעשות
24/08/13 14:46
7צפיות
מה שמדאיג אותו זו ההצרה בין החוליות. פחות הבלטים.

המליץ לוותר על דיקור בשלב זה

רק פיזותרפיה
רופא תעסוקתי
24/08/13 14:47
6צפיות
אני עוד 5 שנים בהייטק.
לפני שבועיים שבלתי מכאבי גב קשים.
השבוע קבלתי תוצאות CT שמראות שיש לי הרבה בלטים והצרות בחוליות הצוואר.

אני רוצה לתבוע את הבאים:

ביטוח לאומי
מס הכנסה
חברות הביטוח
קרנות הפנסיה

להכיר בי כנפגע מחלת עבודה/מיקרוטראומה.

יש לכם המלצות לרופא תעסוקתי (אם דרך קופ"ח כללית, מה טוב)
שיוכל לעזור לי בנושא?
כתף
18/08/13 19:23
21צפיות
אני חוקרת על נושא הכתף, כבר מבולבלת בתנועות הקיימות בכתף בריאה, דוגמא, flexion\extension ...ומעלות הטווח הבריא והנורמל!!!!???
בבקשה תעזרו לי.
כתף
19/08/13 14:10
16צפיות
עדיף מראה עיניים. ביוטיוב סרטונים רבים לבדיקת כתף.
לדוגמא כאן
אקזוסטוריס
18/08/13 16:57
5צפיות
אני תאמנת קבוע בעיצוב גוף וארובי - האם מותר להתאמן או זה מזיק?
אימונים
19/08/13 13:58
12צפיות
לא הבנתי את הכותרת.
אם שאלתך האם מותר להתאמן בעיצוב גוף וארובי, התשובה העקרונית חיובית. כמובן בהתאם ליכולת לגיל ולפציעות עבר.
המלצה על כירורג כף יד
18/08/13 15:50
41צפיות
שלום
אני מתעתדת לעבור ניתוח בתעלה הקרפלית ומחפשת המלצה על כירורג כף יד באופן פרטי
ההתלבטות כרגע (ללא ידע מוקדם, רק מהתרשמות באינטרנט) היא בין דוקטור פלטי רם, רופא בכיר בתל השומר לבין דוקטור יניב יונה סגנית מנהלת מחלקת כירוגיה כף יד  בתל השומר
אשמח לקבל המלצות ממי שמכיר או המלצות על רופאים אחרים אם יש
תודה
º
ד"ר פטיש - מומלצת בחום
19/08/13 06:44
71צפיות
כאבים בשריר הארבע ראשי
18/08/13 10:41
20צפיות
שלום

אני בת 53. בחודשים האחרונים תגברתי מאד את הספורט, העלתי את מהירות ההליכה הספורטיבית, התחלתי לנסוע על אופניים, התחלתי לעשות ספינינג. עד לנקודה זו הכל היה בסדר.

ואז בנסיעה לחו"ל הוספתי עלייה לאורך גרם מדרגות ארוך מאד (עליה של כ- 200 מטר)כל יום במהירות.

בזמן החופשה הרגשתי כאבים בשריר הארבע ראשי בשתי הרגליים, אבל המשכתי בעליות במדרגות כי ייחסתי את זה להתכווצות שרירים, אבל מאז, עבר חודש, ונשאר כאב בשריר ברגל ימין, שמציק מאד, ומפריע לי לישון בלילות

מיתנתי את הספורט, וזה עדיין כאב. מזה כמה ימים אנינחה ולא
עושה ספורט, והכאב פחת.

האם די במנוחה לשיפור המצב (ואם כן לכמה זמן) או שכדאי לי לעשות דברים נוספים?

עינת

כאבי שרירים
19/08/13 13:55
15צפיות
כעקרון אם מדובר על כאב שרירי בלבד על רקע מאמץ יתר, לרוב מנוחה ושילוב של מתיחות ישיגו שיפור. אם לא יהיה שיפור פני לבדיקה
לאן עליי לקבוע תור?
18/08/13 01:48
18צפיות
יש לי כאבים בברך ותקופה ארוכה שמתחת לשני הברכיים שלי פשוט מאוד כואב לי, כואב לי גם בעקב כף הרגל
רציתי לקבוע תור לאורטופד דרך האינטרנט אך ראיתי שיש אורטופדיה כללית ואורטופד ברך
אמא שלי מעבירה לי בירושה כניראה כל מה שיש לה וכאבים בברך, יש לה גם דורבן

לאן צריך לקבוע תור, לאורטופדיה כללית? אורטופדית ברך?
רופא כללי שיתן לי הפניה? אין לי שמץ

תודה רבה
איך קוראים לחלק הזה מתחת לברך?
18/08/13 01:52
13צפיות
השוקיים שלי התנפחו, זה גם בירושה ולחיצות שם על גבי כל חלק בשוק מאוד כואב לי במיוחד ליד איזור הברך
קביעת תור
19/08/13 13:51
19צפיות
לאור תלונות בברכיים בעקב ושוקיים ממליץ לפנות ראשית לאורטופד כללי.
º
תודה רבה!!!
21/08/13 19:37
7צפיות
º
21/08/13 19:38
4צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום