לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

|*|מזמינים אתכם לחגוג בסרט
05/12/13 17:21
2צפיות
מסיבת יום ההולדת של תפוז ממשיכה והפעם אנו מזמינים אתכם לסרט המצויין חייו הסודיים של וולטר מיטי.

אף אחד לא יודע את כוחם של החלומות שיש לנו בראש... עד שהם מתחילים להתגשם במציאות. זה מה שקרה בעיבוד המודרני של בן סטילר לאחד מסיפורי הפנטזיה המשפיעים בכל הזמנים ? האגדה המופתית על הפיתוי שבפנטזיות: ?חייו הסודיים של וולטר מיטי" מאת ג'יימס ת'רבר. סטילר לוקח את הקלאסיקה בת שניים וחצי העמודים מ-1939 ומפיח בה חיים במאה ה-21 כסרט קומי על אדם שמגלה שחייו האמיתיים עומדים להעיף את הדמיון שלו מעבר לעננים.

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן
אחרי הניתוח
05/12/13 11:22
32צפיות
רציתי לשאול. אני אחרי הניתוח רופא לא המליץ על קביים אלא רשום בטופס השחרור דריכה חלקית מותרת (על האצבעות הקדמיות). אבל האחות בשחרור ביקשה אלך עם קביים.  יש לי ביקורת עוד שבועיים. האם אני צריכה כל הזמן עד הביקורת ללכת עם קביים? למרות שהרופא ממש לא המליץ על זה?
אגב בהערות לניתוח רשום : בהרדמה אזורית בוצעה ארטרוטומיה מפרק הקרסול שמאלי סינוויקטומיה והוצאת גופים סכוסיים חופשיים בקידמת הטאלוס והקרסול נשלחו לפתולוגיה.
מחלה נוכחית: BONY FRAGMENTS LT ANKLE JOINT
תודה על ההתייחסות
אחרי ניתוח
05/12/13 14:00
15צפיות
רצוי להעזר עם קביים כל עוד אסור לדרוך מלא
סחוס כרישים
04/12/13 22:02
32צפיות
שלום
רציתי לדעת האם סחוס כרישים בקפסולות יכול לסייע לבעיית שחיקת סחוס ?
והאם בלקיחת קפסולות יכול להיות נזק או תופעות לוואי
בתודה מראש

תוספי מזון לסחוס
05/12/13 13:58
19צפיות
ישנם הרבה תכשירי תוספי מזון לסחוס. המחקרים לא הוכיחו כי הם אכן אוביקטיבית משפרים את מצב הסחוס.
צילום רנגן של גב
04/12/13 20:35
15צפיות
אוסטאופיטים קטנים.

אין עדות לתמט.
SACROILIA
כאבים כרוניים בפלג הגוף העליון.
04/12/13 15:10
35צפיות
שלום,

אני סובל מזה 6-7 שנים מכאבים כרוניים שבאים והולכים. כאשר הם באים, הכאב הוא חד ומורגש בעצמות. אני עוסק בספורט באופן חובבני מאז גיל הנעורים (אני בן 31) ואני יודע הייטב כיצד מרגיש כאב שרירים, והכאבים המדוברים מרגישים לי כמו כאב של מכה בעצם, שגם את הסוג הזה אני מכיר הייטב מימי באומנויות לחימה (כזה כאב שמשאיר סימן כחול..). הכאבים נמשכים בין מספר ימים לשבוע, דוהים ואז חוזרים לאחר פרק זמן לא קבוע. לעיתים חודש, לעיתים שבוע.

הכאבים הם לרב בגב העליון (הטרפז) והכתפיים אך לא מעט גם בחזה (פקטורל) ולעיתים אף בצלעות העליונות. הכאבים הם לפעמים בצד ימין ולפעמים בצד שמאל.

ראיתי מספר רופאים במשך השנים במסגרת הציבורית והופניתי לפיזיותרפיה, שהייתה מאוד מאוד מצומצמת (הן במספר המפגשים, הן בזמן כל מפגש והן ברצינות המטפל), וכן בבדיקות רנטגן ומיפוי עצמות לא נמצאו ממצאים מיוחדים. כמו כן לא נמצאו ממצאים באולטרא סאונד, אך יש להדגיש שהבדיקה ההיא הייתה מקומית מאוד - כתף ימין - אם כבר בדקו, מדוע לא בדקו את כל האיזורים הכואבים ??

אחת ההמלצות שקיבלתי הייתה להפחית בעיסוק בספורט, אולם גם בפרק זמן של שנה בו לא עסקתי בספורט לחלוטין הכאבים חזרו באופן דומה, ובסה"ך לאחר כ 6 שנים אני יכול להעיד שיש לי מספיק ניסיון עם הכאב ועיסוק בספורט, הפחתה או העצמה, מנוחה או משטר קבוע - בכדי לדעת שהכאב לא מגיע בהכרח אחרי אימונים.

בנוסף קיבלתי הפנייה מאורטופד ל MRI אך נדחיתי ע"י הקופה. במקומה קיבלתי הפנייה לראומטולוג ע"י רופא המשפחה ששיער שאולי מדובר בפיברומאלגיה. מבדיקה בויקיפדיה, אני רואה שמדובר בתסמונת בעייתית בהגדרתה מלכתחילה, אך גם עם הגדרתה הרחבה אני לא נופל תחת האבחון שכן אין לי כאבים ב 11 מתוך 18 הנקודות הנדרשות לכל הפחות, והכאבים אצלי אינם בשני פלגי הגוף, עליון ותחתון, כנדרש. למרות זאת, הפלא ופלא, הראומוטלוג (המוסכניק..) אבחן אצלי את הבעיה ואפילו רשם בסיכום הביקור "רגישות ב 16/18 נקודות" שזה פשוט שקר וכזב, אלא אם כן הוא חשב כאשר בדק אותי ושאל אם כואב, שאמרתי "לא" אבל בעצם התכוונתי ל"כן"... הוא לא חשב שהכאבים יעברו אבל זה לא מנע ממנו לרשום לי תרופות נגד דיכאון ועל הדרך לתת גם המלצה לאיזו מטפלת CBT כי בינו לבין רופא המשפחה הם החליטו שהבעיה שלי היא פסיכולוגית ולא פיזית, ברור.. זה הרי הרבה יותר קל וזול בשביל הקופה...  

אני מיואש לגמרי ואין לי כל אמון במערכת הציבורית. אני מרגיש שאני רואה שרלטן אחד אחרי השני.. רופאים שאני בטוח שיש להם את כל הידע ואת כל הכישורים אבל במעטפת מערכת מושחתת מן היסוד, תפקידם הלכה למעשה, הוא לסנן ולמכור סיפורים ולא לטפל ולעזור. אין להם בעיה לשלוח אותי לרנטגן - בדיקה כללית מאוד, עם לא מעט קרינה ובעיקר זולה, בעוד שעל MRI - בדיקה הרבה יותר מקיפה, ללא קרינה בכלל אבל קצת קצת יקרה... אני שומע סיפורים  מכאן ועד להודעה חדשה: שהסיכוי שימצאו לי משהו הוא אפס ולכן לא נותנים לי את זה, שזו בדיקה בעייתית כי ב 30 אחוזים המקרים היא מוצאת בעיות שבכלל עדיף לא לטפל בהם... אחד האורתופדים אף הגדיל לעשות וסיפר לי שהסיבה שהוא לא רוצה לשלוח אותי ל MRI, היא "שהוא לא רוצה לחשוף אותי לעוד קרינה" - האם הם יודעים שיש דבר כזה שנקרא אינטרנט, אני תוהה.. מן המצאה כזו בה אני יכול לקרוא כל מיני דברים שם...

אם מישהו כאן מכיר ויכול להמליץ על רופא ישר, כמובן במסגרת פרטית ע"מ שלא "יתקמצנו" עליי בבדיקות, אודה לו.

ניסית פעם פיתרון אלטרנטיבי
09/12/13 21:31
6צפיות
ממליץ לך בחום לבדוק לנסות דווקא את תחום הרפואה האלטרנטיבית
ישנם טיפולים משולבים של דיקור סיני, תזונה ועוד שיכולים לסייע בפיתרון הבעיה .
אני מזמין אותך אליי לייעוץ  ללא עלות
אופיר
כתובות אינטרנט מצורפות:
תנסה להחליף את המזרון
30/12/13 12:05
6צפיות
אני החלפתי את  ה מזרונים  באירופלקס  וזה טיפל לי בכאבים ..
תנסה להחליף מזרון
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
אזהרת פרסומת "סמויה"! אפשר למחוק
31/12/13 13:19
5צפיות
|אקשן|אתם מוזמנים לסרט "אחים בדם"
03/12/13 17:23
1צפיות
|תפוז| אנו שמחים להזמין אתכם לחגוג איתנו את יום הולדתו ה- 17 של תפוז.|שי|
סביר להניח שלא יהיה ליצן או קוסם, נוותר גם על "חבילה עוברת". אף אחד לא יתבקש להכניס נר לבקבוק וגם נחסוך מכם להרים את תפוז על כיסא 17  פעמים ואחד לשנה הבאה (אחרי הכל, זה בטח כבד להרים כל כך הרבה גולשים!).

|*| אז מה כן יהיה? תהיה הקרנת גולשים חגיגית, מיוחדת וכיפית במיוחד לסרט "אחים בדם" בכיכובו של כריסטיאן בייל!

לחצו כאן לפרטים נוספים והרשמה
שבר מאמץ בשוק
03/12/13 17:03
37צפיות
בשבועיים האחרונים אני סובל מכאבים בחלק החיצוני של שוק ימין קרוב לרגל.
האם יש לזה קשר עם היותי סובל מisthmic spondylo בחוליות S1-L5 .
לאחרונה יש לי חוסר תחושה בכף הרגל ובחלק החיצוני של השוק
כאבים בשוק
05/12/13 13:47
15צפיות
אתה מתאר כאבים בחלק חיצוני של שוק דיסטאלית. וכן הפרעת תחושה בכף רגל וחלק משוק חיצוני.
זה לא מתאים לשברי מאמץ. מתאים יותר להקרנה מהגב
פאנוח אולטרסאונד כתף
01/12/13 19:53
69צפיות
עשיתי אולטרסאונד כתף היום לאור כאב בתנועות היד שהולך ומחמיר  מיום ליום הפיאנוח של האולטרסאוד הינו:
ב Supraspinatus של הכתף הימנית מודגמים שני קרעים חלקיים הגדול מתוכם 5/2 ממ עם הסתידויות קטנטנות בשוליהם. Subscapularis and Infraspinatus הודגמו סימטריים בעוביים, ללא עדות סונוגרפית לקרע. מודגמות הסתידויות קטנטנות ב Subscapularis של שתי הכתפיים. אין ממצא חריג ב- LBT או ב- ACJ. אין עדות לתפליט. חתום על ידי דר. סקוט פילדס בתאריך 01/12/2013

מה זה אומר ומה הטיפול שבדרך כלל עושים למיקרים כאלה ?
אולטראסאונד
02/12/13 14:51
38צפיות
מתואר קרעים חלקיים בגיד הסופראספינטוס עם הסתידויות. הטיפול תלוי בתפקוד ובגיל. לרוב יחל בטיפול פיזיוטראפי , ובהתאם לכאב שקילת זריקת קורטיזון.
שבירת הזרת ברגל שמאל.
01/12/13 19:02
172צפיות
שבירת הזרת ברגל שמאל.
שלום, שברתי לפני 3 שבועות את הזרת ברגל שמאל, שאלתי היא אם לאחר 3 שבועות עדיין אני אמורה לחוש כאבים? (במיוחד בעת נעילת נעליים)
מצורף קובץ (כך הזרת נראתה לפני 3 שבועות).
שבר בזרת כף רגל
02/12/13 14:48
57צפיות
כעקרון בהחלט יתכנו כאבים בנעליים בשלב זה. אמורה להיות מגמת שיפור הדרגתית בכאב, שטפי דם ונפיחות. וכן חזרה בסימטריה בצורה לצד שני.
מרפק טניס וטיפול
01/12/13 11:44
16צפיות
שלום, הרופא איבחן אצלי מרפק טניס
2 שאלות:
הרופא רשם לי כדורים בשם ברקסין במשך 10 ימים ובנוסף משחת רדיאן.
אמר לי לעשות קומפרסים עם מי מלח ולשים תומך פעיל למרפק עם סיליקון.

קראתי קצת על הכדורים והמשחה וקצת נבהלתי (כיבים בקיבה ובעיות לא סימפטיות אחרות)
יש לציין שהכאב שלי הוא רק לאחר אימון וגם אז מדובר על כאב קל יחסית.
האם יש דרך טיפול אחרת שלא כוללת תופעות לוואי כאלה?

ושאלה נוספת: האם את התומך למרפק אני צריך לשים כל הזמן או רק בעת אימון?

תודה רבה
מרפק טניס
02/12/13 14:45
14צפיות
אפשר לטפל גם פיזיוטראפית או ע"י זריקה
אם אין כלל כאבים ביוםיום ניתן להשתמש ברצועה רק במאמצים/אימון.
חשש לקרע חלקי במניסקוס
28/11/13 14:36
75צפיות
אני בן 43 , בריא בד"כ שמתאמן במכון כושר באופן סדיר ומשחק כדורסל. לפני כחודש וחצי החלו כאבים בצידה הפנימי של ברך ימין. מומחה לברכיים שלח אותי למייפוי עצמות פלנרי+ספקט. בסיכום הבדיקה כתוב: שנצפתה קליטה מוגברת קלה פוקלית בברך ימין בסדק מפרקי מידיאלי ושקיימת אפשרות לקרע קל חלקי ב-MM ברך ימין לפי ספקט.
שאלותי:
1. מה משך ההחלמה הצפוי?
2. בהנחה והכאב נסבל האם ניתן להמשיך בפעילות ספורטיבית רגילה ללא חשש של פגיעה חמורה יותר?
3. האם מומלץ ניתוח?

תודה רבה,

פלג
קרע מניסקוס
02/12/13 14:42
33צפיות
רצוי לנסות טיפול פזיוטראפי אך להמנע מספורט כגון כדורסל. כעקרון לא צריך לבצע פעילות עם כאב.
במידה ויש כאבים ממשיכים או נפיחות בפעילות יהיה צריך לשקול טיפול ניתוחי כגון ארטרוסקופיה.
נקע בקרסול/ שבר/ מתיחה דווקא לפני החתונה :)
28/11/13 09:46
34צפיות
שלום
אתמול בערב רצתי ונחתתי לא טוב על הרגל(התעקמה פנימה חזק).
יש נפיחות קלה מאוד ואין צבע שונה באזור.
אני יכול ללכת אבל כואב לי לעמוד על רגל אחת , בריצה וקפיצה כואב לי מאוד.
כשאני מקפל את הרגל פנימה באותה צורה שבה היא התעקמה כואב לי מאוד, כמו כן כואב מאוד לעשות point\flex

כשאני נוגע באזור הכאב מזערי.

יכול להיות שזה משהו חמור?

האם אני אזכה לרקוד בחתונה שלי ביום ראשון ? :)

תודה רבה
חבלת קרסול
28/11/13 13:23
30צפיות
כפי שציינת יכול להיות נקע/שבר/מתיחה.
העדר שטף דם ונפיחות הם סימן טוב אבל קושי לדרוך הוא פחות טוב.
טיפול ראשוני- חבישה אלסטית, קירור, רגל מורמת. דריכה לפי כאב עם קביים ושקילת צילום.
º
יכול להיות שזה שבר וזה לא מתנפח?
28/11/13 13:57
31צפיות
המשך
02/12/13 14:43
14צפיות
בשבר לרוב תהיה נפיחות אך לעיתים בשבר בלי תזוזה ("סדק" ) הנפיחות מועטה
מפוי עצמות
27/11/13 21:24
16צפיות
רכוז  נקודתי בפמור שמאל  פרוקסלי  \ קשור  לזיהום שתן
חגורה מיישרת גב
27/11/13 01:53
37צפיות
האם במקרה של כאבים ואי נוחות בגב ללא שבר או פריצת דיסק מאובחנים אבל כאשר אפשרות זו קיימת מותר להשתמש בחגורה ליישור הגב או ליישור הכתפיים?
למשל משהו כמו שמראים בתמונה? או שזה עלול להחמיר את המצב?
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
הלינק שוב
27/11/13 01:55
9צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
חגורה ליישור גב
28/11/13 13:18
21צפיות
לא הצלחתי לראות את הלינק. כעקרון החסרון של חגורות ואביזרים אורטופדים הוא שהורדת העומס מהשרירים מחליש אותם ואנו מעונינים באפקט ההפוך. לכן בדרך כלל נעדיף חיזוק שרירים אקטיבי על חגורה פאסיבית, פרט לזמו התקף כאבים חריף או כסיוע למאמץ ספציפי
|*|נפתח פורום "איש משפחה"
26/11/13 17:59
1צפיות
|טי-וי| חולים על סטואי? חולמים שיהיה לכם כלב כמו בראין? פיטר גריפין מהווה עבורכם מודל לחיקוי? אז כנראה שפורום איש משפחה הוא המקום בשבילכם|!|
בואו לדבר על המשפחה הכי מופרעת ומיוחדת בטלוויזיה בפורום שנפתח מחדש
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

שימו |לב|פורום סוגיות פסיכולוגיות אצל ילדים שינה את שמו ונקרא כעת פורום ייעוץ להורים. אתם מוזמנים להעזר בפורום ולהתייעץ
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום