בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הפיזיותרפיסטית עדי מרום מצטרפת לד"ר דורון
28/04/13 14:02
37צפיות
שלום לכולם,
הצטרפה אלינו הפיזיותרפיסטית עדי מרום, שתסייע למנהל הפורום, ד"ר דורון, במענה לשאלות רלוונטיות.
עדי מרום, מצוות המכון הפיזיותרפי במרכז הרפואי ת"א מנהלת גם את פורום פיזיותרפיה כאן בתפוז.
אתם מוזמנים לשאול כאן את השאלות ולקבל חוות דעת משולבת של אורתופד ושל פיזיותרפיסטית.

תרגישו חופשי לשאול, אנחנו כאן בשבילכם
הנהלת קהילות המרכז הרפואי ת"א

הגבלה בתנועה של האגודל עקב שבר ברדיוס בזרוע
29/04/13 23:50
9צפיות
האם יתכן ומה אפשר לעשות לעזור לתנועה של אגודל מוגבל עקב הכנסת מוט טיטניום לאורך הזרוע.5528
רגל רדומה,
27/04/13 23:38
27צפיות
הרגל של חבר שלי נרדמה היום תוך כדי עבודה(מלצרות), בן 25. יש לו היסטוריית של בליטות בגב שקיבל בזמן שירות קרבי בצבא, הוא אנמי, ויש לו בעיה שחוזרות לעיתים רחוקות שהשרירים נתפסים כזה וזה נראה כאילו השריר שלו ברגל נחצה לשתיים. הרגל רדומה כבר כמה שעות ולא משתחררת.
יש למישהו מושג ממה זה יכול לקרות?
רגל רדומה
29/04/13 10:25
19צפיות
זו לא בעיה שתפתר באינטרנט. יש לגשת  לרופא משפחה להבדק
טיפול בגלי הלם לטיפול בתעלה הקרפאלית
26/04/13 22:57
23צפיות
אני זקןקה לניתוח ושמעתי כי מרכז "רפואות" מציע טיפולים בגלי הלם כתחליף לניתוח, טוען למעל 95% הצלחה. שאלתי האם טיפול בגלי הלם אכן מוכר ויכול לטפל בבעיה ולפתור אותה לצמיתות או שניתוח השיטה הכי יעילה "ונכונה" לפתור את הבעיה.
כמו כן אשמח לקבל מהקוראים המלצות למנתחים מומחים בתחום אם מכירים.
טיפול בגלי הלם לטיפול בתעלה הקרפאלית
28/04/13 17:51
17צפיות
שלום לשואלת,

למיטב ידיעתי עדיין אין מספיק ראיות במחקרים ליעילות של טיפול בגלי הלם להקלה על סימפטומים של תסמונת התעלה הקרפאלית. בחלק מהמקרים, ניתן להתמודד עם הסימפטומים (כאב ונמלול) עם פיזיותרפיה (תרגילים + אלקטרותרפיה + טיפול מנואלי) אבל כאשר מצטרפת לסימפטומים האלו גם חולשת שרירים הפתרון הוא ניתוח.

בהצלחה
עדי מרום, פיזיותרפיסטית, המרכז הרפואי תל אביב
תסמונת תעלה קרפאלית
29/04/13 10:32
14צפיות
התסמונת נגרמת עקב לחץ על העצב המדיאני במעברו בתעלה הקרפאלית. כפי שכתבה עדי במקרים קלים הטיפול שמרני אך במידה ויש פגיעה עצבית המתבטאת קלינית או לפי חומרת הEMG יש צורך בשחרור לחץ כירורגי.
כאב מאחורי הברך
26/04/13 22:50
247צפיות
שלום
אני בן 31 , 80 קג, מתאמן בריצה שנים רבות (לא באופן תחרותי...תחביב) רץ בדכ על מסילה בחר כושר

לפני כשבוע רצתי.. לאחר הריצה חשתי כאב קל מאחורי הברך...
היום, שבוע אחרי הריצה כואב לי בעיקר בתנועות קיפול של הברך
אם אני מתכופף וקם, בזמן קיפול הרגל במיטה וכדומה

הכאב מאחורי ברך שמאל, באיזור החיצוני - זא: בחלק השמאלי מאחורי ברך שמאל, היכן שעובר גיד (אחד משני הגידים שכל אחד יכול לחוש מאחורי הברך)
אני לא יכול למקד את הכאב כי הוא די מפושט , אבל המרכז שלו בהחלט במקום שתיארתי

מה עושים?

תודה!!
כאב מאחורי הברך
29/04/13 10:21
87צפיות
מתחילים במנוחה והמנעות מאמצים הגורמים לכאב.
במידה ואין שיפור רצוי להבדק כדי להעריך מהי הבעיה הגורמת לכאב ובהתאם צורך בטיפול.
CMP
26/04/13 12:49
21צפיות
שלום ד"ר,
אני סובל מ Chondromalacia Of Patella בשתי הברכיים, כאשר ככל הנראה הגורם לזה הוא זווית Q מוגברת.
אחד הסימפטומים הוא שבעת ריצה או לאחריה אני מרגיש כאבים ממושכים בברכיים. האם הכאבים האלה גורמים לנזק או שהם כאבים "נטו"?  כלומר האם אני יכול להמשיך לרוץ ולסבול את הכאבים או שהדבר גורם לנזק (דלקות מקומיות, החמרת הבעיה וכו').
תודה רבה.
כאבים
29/04/13 10:16
10צפיות
זה בד"כ לא נבון להמשיך פעולה הגורמת כאבים. הכאב הוא אזהרה ליצירת נזק.
רצוי לשנות משהו- חיזוק שרירים מסוימים/מדרס/ברכיה עד להגעה לאימון ללא כאב.
כאבים
29/04/13 12:54
8צפיות
שלום לשואל,

האם אתה רץ במסגרת כלשהי / בהדרכה של מישהו ?
הצעתי היא, בהתיעצות עם האורטופד המטפל, להגיע לפיזיותרפיסט/ית שיבצע בדיקה יסודית, ויתאים לך תרגילים  ועזרים (כמו טייפינג / ברכייה / מדרסים) על מנת שתוכל לבצע את פעילות גופנית בצורה בטוחה וללא כאב.

בהצלחה,
עדי
מכה בעקב אכילס
25/04/13 20:51
47צפיות
שלום רב,
אני בת 29, ולפני כחודש קיבלתי מכה בעקב אכילס. מאז אני צולעת ומתקשה ללכת ואין שיפור במצבי. באולטרסאונד שעשיתי התגלה שיש דלקת באזור. רופא אורטפד אמר לי למרוח משחת פלדן פעמיים ביום וללכת עם מדרסים מיוחדים. הוא טען שהוא לא נותן כדורים לאנשים צעירים. שאלתי היא- האם כדאי לקחת כדור אטופן כדי להעביר סוף סוף את הדלקת, ואם כן במשך כמה ימים?
תודה מראש
האם הטיפול שהציע הרופא נכשל?
26/04/13 10:25
18צפיות
האם הוא העריך שהטיפול האמור צפוי לחולל שינוי תוך פרק זמן מסויים והשינוי לא הגיע?
כן, כבר חודש אני ללא שינוי
26/04/13 19:15
8צפיות
כן, כבר חודש אני ללא שינוי. הרופא לא נתן7425 לי הערכה של זמן, הוא טען שאי אפשר לדעת כמה זמן זה ייקח
חודש תחת טיפול ואין שינוי?
26/04/13 21:01
10צפיות
לדעתי דורש בירור נוסף\חדש.
כאבים בעקב
29/04/13 10:18
9צפיות
במידה ואין שיפור תחת טיפול שניתן צריך לחזור לרופא ולידע אותו. בהתאם הוא ישקול האם יש צורך בהדמיה נוספת או טיפול אחר.
נא להימנע מהודעות פוגעניות בפורום
25/04/13 14:24
32צפיות
גולשים יקרים, אנחנו מאוד שמחים על מעורבותכם בפורום, יחד עם זאת, אנא המנעו מפגיעה בגולשים אחרים
מכתיבת מסרים פרסומיים או בקשת המלצות.
אשמח לענות ולייעץ בכל עניין רפואי,
שלכם ד"ר רן דורון.
קרע במניסקוס או ציסטת בייקר???
25/04/13 13:37
25צפיות
שלום רב,

אני בן 21, חייל משוחרר, לומד ועובד.
לפני כשנה נחבלתי בברך ומאז אני סובל מכאבים חזקים לאחר מאמץ, החלק האחורי של הברך (בקפל האחורי) מתנפח לסירוגין וגם הברך כולה מתנפחת כשיש לי התקף של כאבים.

בבדיקת אולטרסאונד נמצאה ציסטה מניסקיאלית כתוצאה מקרע במניסקוס, ללא עדות לצסטת בייקר. כך גם אמר אורתופד.

בבדיקה אצל אורתופד מומחה נאמר לי שבטוח שיש קרע במניסקוס והומלץ על ניתוח אך לפני כן הופניתי לבדיקת MRI לברך. בבדיקה לא מצאו קרע במניסקוס, אלא ציסטת בייקר.

כשקראתי באינטרנט על ציסטת בייקר התברר לי שהיא יכולה להיווצר כתוצאה מקרע במניסקוס.
האם זה נכון?

היתכן כי האבחון של ה- MRI שגוי?
האם ברך מתנפחת כולה כתוצאה מציסטת בייקר והאם כאבים לאחר מאמץ מאפיינים מצב של ציסטת בייקר?

תודה.
בעיה בברך
25/04/13 14:14
14צפיות
ציסטת בייקר איננה קשורה למניסקוס. היא נובעת בנקודת חולשה במעטפת האחורית במפרק בין מספר גידים עוטפים. היא מתמלאת נוזל מהפרק בדרך זו ומתאימה לתיאורך לגבי נפיחות אחורית. לגבי MRI- בדיקה זו מדויקת בהרבה מבדיקת אולטראסאונד. גם היא חשופה לטעויות.
הורדת רצועות פבליק לתינוקת
24/04/13 20:47
9צפיות
שלום לכם
המתוקה שלנו בת 4 חודשים
הייתה עם רצועות מגיל חודש, ב"ה בבדיקה האחרונה הרופא ראה שהכל הסתדר (צילום רנטגן) ובנוסף בדק אותה ידנית והרגיש שהמפרק יציב ולא יוצא ממקומו.
הוא אמר שאפשר להוריד רצועות, ואני הייתי בטוחה שנעבור תהליך של גמילה כי כך שמעתי מחברות שהתינוקות שלהן גם היו עם רצועות
הרופא אמר שלא צריך. אני כמובן שמחה מאוד שלא צריך, אבל גם תמהה...
הייתם חושבים שיש צורך לברר עוד?
הרופא הוא אורתופד ילדים מומחה, כמובן. (ובנאדם נחמד לכשעצמו...)
רק בריאות לכולם
|תפוז|ערוץ אוכל חדש בתפוז|!|
24/04/13 17:08
3צפיות
אם ספרי הבישול שלכם מעלים אבק אבל על המקלדת שלכם יש שאריות של קמח,
אם בתכנון מטבח החלומות שלכם אתם משאירים מקום מיוחד גם למחשב,
אם כשאתם רעבים במקום לפתוח את המקרר אתם פותחים דפדפן,
אז יש לנו חדשות משמחות בשבילכם|!|

אנו שמחים להציג את ערוץ האוכל החדש של תפוז
http://www.tapuz.co.il/food/

10 פורומים של אוכל ומתכונים, 2,000 בלוגים, אלפי מתכונים מנצחים, טיפים מעולים, תמונות שנותנות מוטיבציה לקום ולבשל והכל מרוכז עכשיו בערוץ האוכל החדש שלנו.

|קדימה|מה עוד בערוץ האוכל החדש?

|אוכל| מדורי מתכונים: בשר, דגים, עוף, לחם ומאפים, סלטים, מרקים, קינוחים, אוכל חלבי, אוכל ללא גלוטן ועוד...
|גבינצ| מדור ביקורת מסעדות.
|יין| מדור יין ומשקאות
|פיצה| מתכוני וידאו
|מלחפלפל| בלוגים מומלצים
ועוד...

מומלץ להיכנס רעבים :-)
בעיה בשכם ימין
24/04/13 02:31
23צפיות
כבר הרבה מאוד זמן יש לי מעין תחושה מוזרה בשכם ימין. זה כאילו הוא תמיד תפוסה, תמיד. בעיקר בנקודה מסויימת בין השכם לגב. כשאני מסובבת את הכתף יוצא מהאזור הזה מעין רעש חריקה כזה, ולא משנה כמה אני עושה מתיחות או כמה פעמים אני אנסה לעסות את האזור זה עדיין מעין חוסר נוחות כזה/ תפוס. מה זה יכול להיות?
שכם ימין
25/04/13 14:04
18צפיות
יכולה להיות בעיה מקומית שרירית גידית או מפרקית וכן תיתכן הקרנה מהצוואר.
כאבי גב תחתון עם הקרנה
23/04/13 21:18
56צפיות
כאבי גב תחתון עם הקרנה
לפני כשבועיים היו אצלי מספר אירועים של כאבים בגב התחתון, כאשר הכאב הוא פתאומי ומאוד עוצמתי-כמו מכת חשמל שבא בהפתעה והולך ולאחר רק הרגשה של כאב "עמום" אבל עדיין מורגש.
תחילה לא ייחסתי משמעות ואומנם האירועים חזרו על עצמם ובתדירות גבוה יותר והפעם עם הקרנה ו"מכות חשמל" כאלו לכיוון מפשעה/ עכוז/ אגן מצד שמאל/ רגל שמאל. (כל פעם משהו אחר אבל תמיד לצד שמאל).
קשה לי ללכת, מרגישה שכל האיזור בגוף כאילו " נעול"

ביצעתי צילומי רנטגן בקופ"ח.
מצרפת כאן.
אני בת 24, מעולם לא עברתי חבלה או תאונה כל שהיא ואין לי בעיות אורטופדיות ברקע ואין לי משקל עודף.
º
צילום שני
23/04/13 21:19
29צפיות
צילום שני
כאבי גב תחתון
25/04/13 14:03
23צפיות
כאבי גב תחתון הינם מהתלונות הנפוצות. הקרנה לעכוז/מפשעה/רגל בדרך כלל מרמזת על גירוי עצבי שיכול לנבוע מדיסק או לחץ אחר. יש להבדק ע"י אורטופד להעריך האם יש חסר נוירולוגי. במידה ולא טיפול יכול לכלול כדורים, פיזיוטראפיה, טיפולים אלטרנטיבים ואף מרפאת כאב.
ניתוח בוניונט (Tailors bunion)
23/04/13 19:08
57צפיות
שלום,

אני אמור לעבור ביום ב' הקרוב ניתוח לתיקון בוניונט בכף הרגל. (Bunionette, Tailor's bunion).

למי שלא מכיר מדובר בבליטה שנוצרה בכף הרגל ליד אצבע 5 (האצבע הקטנה)

רציתי לשאול האם מישהו עבר את הניתוח או מכיר או שמע? האם הניתוח מסוכן או שעובר בד"כ חלק? אפשר לחזור לספורט ללא מיגבלות כלל?

אני אשמח לכל פיסת מידע אם מישהו מכיר. אם זה אפשרי אני אשמח אפילו לכתובת מייל או טלפון שתשלחו לי במסר אישי כדי להתייעץ על הניתוח, אני חושש וממש אשמח לעצות ומידע בנושא.

בתודה מראש.
נקע בקרסול
23/04/13 16:50
22צפיות
שלום :), לפני שבוע וחצי סובבתי את הקרסול בשעת הליכה, חזרתי הביתה והלכתי בלילה למרפאת חירום מפני שלא יכלתי לדרוך על הרגל - עשו לי שם רנטגן ואכן איבחנו כנקע, חבשו, אמרו להרים הרגל ולקרר ושאחרי 3 ימים בערך יתחיל להיות בסדר.
פעלתי לפי ההוראות ואחרי בערך 4 ימים הורדתי החבישה וחזרתי לפעילות מתונה מאוד (רק הליכה) בהדרגה, והרגשתי שכבר כמעט לא מורגש. לפני יומיים עשיתי כנראה תנועה לא נכונה עם כף הרגל וכעת אני שוב חשה תחושת מתיחה מסויימת והגבלה בתנועה המלאה של הקרסול (הנקע היה באיזור העצם העגולה החיצונית ,נקע צידי במפרק)
.
שאלתי היא מה לעשות?
האם לחבוש שוב ולתת מנוחה או דווקא לנסות להגדיל את טווח התנועה למרות הכאב הקל?
אודה לעצה :) תודה
נקע בקרסול
25/04/13 13:35
16צפיות
כעקרון ניתן להמשיך עם חבישה אלסטית בשלב זה (רק ביום) ובמקביל להגדיל הפעלה בהדרגה. אם קשה לשפר צריך פיזיוטראפיה.
º
תודה רבה
25/04/13 18:31
4צפיות
גולה קטנה בחיבור האצבע לכף היד - בת 3.8
23/04/13 12:27
14צפיות
לבתי בת ה-3 ושמונה חודשים מרגישים מעין גולה פנימית בחיבור של אחת האצבעות (שורש האצבע ממש) לכף היד עצמה.
נראה שהיא שם זמן רב, ואין לילדה כל כאבים שקשורים לזה. היא לא מודעת בכלל לקיומה של הגולה, אלא רק אנחנו נתקלנו בזה במישוש.

האם זה מצריך בדיקת רופא? צילום? ואם כן - לאיזה רופא לפנות, רופא ילדים כללי או אורתופד ילדים?

תודה
גולה
25/04/13 13:33
7צפיות
קשה להגיד בלי לבדוק, בד"כ רופא ילדים ידע לענות/להפנות לבדיקה אם צריך.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום