לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

עיוות בכף הרגל-ילד בן 3
03/10/13 22:10
16צפיות
שלום רב,
בני בן 3 שנים ועשרה חודשים. שמנו לב שיש לו מעין קריסה פנימית של כף הרגל ופנינו איתו לרופא אורטופד.
אבחנת הרופא:
flat foot.
vlgus heel.

כמו"כ הרופא הפנה אותנו לעשיית מדרסים-במכונים איתם בררנו התברר שחלק מהמכונים לא ממליצים כלל על מדרסים לילדים-גם בגלל תכיפות הגדילה וגם בגלל סיבות אחרות.

שאלותינו:
1. האם אכן נדרשים מדרסים במצב כזה?
2. האם ניתן לפתור את הבעיה ללא מדרסים?(נעליים עם תמיכה מוגבהת או משהו דומה).
3. האם יש צורך בהחלפה כל כמה חודשים של מדרסים במידה וצריך?

תודה רבה
כף רגל שטוחה
07/10/13 15:22
6צפיות
בילדים קטנים עם כף רגל שטוחה גמישה לרוב אין חובה לתקן עם מדרסים.
נעלי ספורט ברובן מעוצבות עם תמיכה בקשת.
מדרסים מחליפים כאשר הם נשחקים או אינם מתאימים במידה (כמו נעליים).
סחרחורת ממקור צווארי?
03/10/13 18:56
27צפיות
היי דוקטור, הייתי אצל רופא אא"ג עשה לי את בדיקותיו ומצא כי זה לא ממקור אוזני ולמעשה עברתי את הבחינות של שיוי המשקל בהצלחה.
אני בחורה בת 20, בריאה ומעולם לא היו לי סחרחורות בעבר.
לפני כשבועים בעת שצחצחתי שיניים הורדתי את הצוואר לכיוון הברז ובהטייה לצד ימין... נשארתי בתנוחה הזו לדעתי כחצי דקה. כשניסיתי להזיז את הצוואר חזרה לתנוחה הרגילה היה לי קושי מסוים, ניסיתי שנית וכאשר חזרתי למצב הרגיל הרגשתי מעין סחרחורת שהראש מוזר לי והגוף קל לי... מהר נלחצתי נשכבתי על המיטה והתופעה חלפה מיידית. שכחתי מהמקרה והמשכתי הלאה אבל בשבוע וחצי האחרון בלילה כאשר אני שוכבת תוקפות אותי סחרחורות איומות... ישר כשאני נשכבת אני מרגישה כאילו אני נמצאת בלב אונייה או על קייאק או מטוס, פשוט שטה עם המיטה. אין בחילות או משהו נלווה, רק ההרגשה הזו שנעלמת בישיבה ובעמידה... קצת כואב לי הצוואר מדי פעם בצד ימין לכיוון הכתף כלומר בשכמה.
הרופא שלח אותי לנוירולוג אבל אני חושבת שכדאי ללכת לאורטופד? האם יתכן שזה יכול לנבוע ממקור צווארי? תודה
סחרחורת
07/10/13 15:20
11צפיות
סביר להניח כי המקור איננו אורטופדי אלא נוירולוגי/א. א. ג.
עזרה בפיענוח תשובה
03/10/13 15:35
63צפיות
שלום

בבדיקה שעשיתי קיבלתי את התשובה הנ"ל אשמח לקבל עליה הסבר ..

קיימת קליטה מוגברת בקלקנאוס טוברוזיטי משמאל באזור חיבור הפלנטר פסיה, במדור פטלו פמורלי משמאל ,
במדור קדמי בפרק הירך מימין.

תודה מראש  
מיפוי עצמות
04/10/13 17:22
26צפיות
הדגים תהליכים בשלושה מקומות:
בעקב שמאל, בברך שמאל במפרק ירך ימין.
מחוץ להקשר (תלונות, תשאול ובדיקה פיזית), לממצאים האלו אין משמעות.
שלום לכולם!
02/10/13 17:48
25צפיות
שמי טל ואני סובל מבעיות ברגל-אני לאחר מס' ניתוחים בעקבות סוג של פלטפוס אבל לצערי גרמו לנזק נוסף,אני מתחתן בעוד כחודש וחצי ואני זקוק לנעליים אלגנטיות אך אורטופדיות שיעזרו לי לרקוד את שעות החתונה,אני אקנה מדרסים אך אני רוצה לשאול האם מישהו בפורום מכיר שמוכרת נעליים אורטופדיות אלגנטיות לאירוע?

תודה מראש,טל
ממליץ בחום על מדרסים אחי...פלטפוס ועוד ברמת..
04/10/13 00:40
26צפיות
ניתוח...מדרסים זה מאסט
יום ראשון אני קונה:)
05/10/13 01:50
9צפיות
האם יש נעליים ספציפיות שאתם ממליצים(עדיף ליום יום וזוג אחד לאירועים שגם אורטופדיות וגם אלגנטיות).
פיזיותרפיה אחרי ארטרוסקופיה
02/10/13 14:39
42צפיות
שלום רב

אני עומד לעבור ארטרוסקופיה לתיקון קרע במיניסקוס ברך ימין.
שמעתי שתי אמירות מנוגדות לגבי פיזיותרפיה לאחר הניתוח:
1. להתחיל פיזיותרפיה רק 10 ימים ממועד הניתוח לאחר הורדת התפרים.
2. להתחיל פיזיותרפיה יומיים-שלושה לאחר הניתוח.

חשוב לי לציין שאני רץ מרתון וחשוב לי לעשות את השיקום האפקטיבי ביותר ע"מ לחזור לפעילות מלאה.
אודה על תשובתך
בברכה

אלון
פיזיוטראפיה אחרי ארטרוסקופיה
03/10/13 14:01
21צפיות
אני נוהג להדריך את מנותחיי להתחיל יומיים שלושה אחרי הניתוח.
מידת נעליים נכונה?
02/10/13 14:17
13צפיות
איך יודעים שמידת הנעל מתאימה למידת כף הרגל באורכה. האם הבוהן צריכה להגיע עד קצה הנעל? או שצריך להיות מרווח מסוים? מהו גודל המרווח שצריך להיות?
חבישת ג'ונס
02/10/13 11:23
38צפיות
אתמול גילו אצלי בצילומי רנטגן שבר במטטרזוס 2 3 ו4 ללא תזוזה.
לאחר מכן הלכתי לאורטופד והוא אמר שעלי לחבוש חבישת גונס למשך שבועיים ואז לחזור אליו לביקורת. הוא צופה שזה יתאחה עד אז.
הלכתי לאחות לאחר מכן והיא חבשה לי את הרגל.
עכשיו בלי לזלזל או משהו אבל לקח לה חצי דקה לעשות את זה.היא פשוט ליפפה את התחבושת הרגילה כמה פעמים על הכף רגל.   השאלה שלי היא-האם זה נקרא חבישת גונס?
זה לא נראה כאילו זה עושה משהו בכלל.יכול להיות שהיא התבלבלה וחבשה אותי רגיל?
תודה
חבישת ג'ונס
03/10/13 13:58
292צפיות
חבישת ג'ונס אמיתית כוללת 3חבישה עם ולבנד(מעין צמר גפן) ועליה חבישה אלסטית וחזרה על כך 3 פעמים.
לרוב הרופאים מתכוונים אבל לשכבה אחת של 2 הנ"ל.
שלום, אבקש להבין
02/10/13 10:43
25צפיות
מה ההבדל בין גיד לרצועה בכתף. ומה נזק גדול יותר - קרע בגיד או קרע בכתף וכמובן האם שניהם ניתנים לשיקום באותה מידה

ביד אחת קרע ברצועה וביד השנייה קרע בגיד  כתוצאה בנפילה גיל 60.

האם זה מאובחן על ידי בדיקה גופנית או שיש צורף ב-MRI

תודה רבה
הבנה
03/10/13 13:56
8צפיות
גיד מחבר בין שרירי לעצם. רצועה מחברת בין עצם לעצם.
רפואה זה מדע של פרטים- איזה גיד? איזה רצועה? יש רבים/ות בכתף.
אולי יותר נכון לפנות לבדיקת אורטופד שיעריך מה נפגע ויכווין לבירור/טיפול נכון.
רווח בין חוליות
01/10/13 12:33
18צפיות
שלום רציתי לדעת מה זה אומר עם יש לי כאבים בצוואר ותוצאת הצילום היתה שיש רווח בין חוליה 6 ל 7..ואם יש טיפול לזה...תודה
רווח בין חוליות
03/10/13 13:53
23צפיות
רווח בין החוליות הוא נורמאלי והווה ביטוי לדיסק שאינו נראה בצילום רנטגן. אולי כוונת "הרווח מוצר" ?
חבלה בברך
30/09/13 19:05
24צפיות
לפני 10 שנים מתיחה של הרצועה המדיאלית. MRI לפני מספר שנים הראה רצועה תקינה וקרע במיניסקוס. לפני מספר ימים בקימה מישיבה על הרצפה סיבוב של הברך, תחושה שהברך "יצאה מהמקום" ולאחריה כאבים חזקים וקושי לעמוד וללכת. מתי מומלץ להתחיל פיזיותרפיה? עדיף לחכות שהכאב יעבור?  תודה!
חבלה בברך
03/10/13 13:52
18צפיות
האם הברך התנפחה? צריך להבדק כיוון שיתכן והפיקה פרקה וחזרה, יתכן ומתחת או קרעת רצועה. ההפעלה בהתאם לאבחנה.
מורטון נוירומה
30/09/13 12:34
47צפיות
שלום,
אשמח לקבל את דעתכם בנוגע לטיפול במורטון נוירומה.
אני בת 25 וסובלת מזה 5 שנים מכאב בכף רגל ימין בין עצמות המסרק הרביעית לחמישית, זאת לאחר שסדקתי את עצם המסרק החמישית.
האבחנה שקיבלתי, לאחר צילומי רנטגן, MRI ואולטראסאונד הייתה כי ייתכן ומדובר במורטון נוירומה.לאחרונה עשיתי בדיקת אולטראסאונד בה נמצאה ציסטה באזור שבו אני סובלת מכאב.
מבחינת טיפולים, ניסיתי כמעט הכל: זריקות קורטיזון, אלכוהול, מדרסים, גלי הלם, פיזותרפיה...באופן כללי המדרס והזריקות מקלים, אך בהחלט לא מספיק ואני עדיין סובלת מכאבים שמגבילים אותי בהליכה.
כיום, אני לא מסוגלת ללכת יותר מקילומטר, קילומטר וחצי מבלי שאסבול מכאבים עזים. הכאב מוגבר לאחר הליכה רבה\מהירה, עמידה ממושכת ולפעמים סתם לאחר שינויי מזג אוויר.

אני יודעת שניתוח להסרת הנוירומה, אינו מהווה אופציה כ"כ "סימפטית", אבל אשמח לדעת ביחס לסיכונים וביחס למידת ההצלחה של ניתוח. זה נראה לי כרגע כמוצא אחרון לטיפול בנוירומה.
תודה רבה על העזרה
יעל
מורטון נוירומה
30/09/13 14:19
54צפיות
הניתוח עצמו פשוט ואם מיצית את כל שאר האפשרויות ועדיין סובלת יש לשקול לבצעו. האם הניתוח יעזור תלוי במידה רבה בנכונות האבחנה האם זהו הגורם לכאב. כדאי לשבת עם הרופא המנתח ולשמוע ממנו סיכונים וסיכויים.
מורטון נוירומה
01/10/13 09:58
30צפיות
שלום יעל

המדרסים - אם הם עשויים נכון מורידים את העומס והלחץ מהמקום הכואב ומעבירים אותו למקום אחר בכף הרגל וכן מרפדים את המקום.

יכול להיות שמדרסים שעשו לך לא נתנו תמיכות נכונות כדי להוריד את הלחץ על מעצמות המסרק.

בברכה
יעקב וינברג
וינברג אורטופדיה
תל אביב
עמדה לרדוטית שטוחה
30/09/13 11:28
70צפיות
עקב כאבים חזקים בכתפיים וצוואר תפוס נשלחתי לסיטי עמוד שדרה צווארי. בכל החוליות המבנה תקין ללא בלט או פריצה אך במשפט הראשון נכתב: "לפי הפלנר מודגמת עמדה לורדוטית שטוחה".
מה זה אומר?
עמדה לורדוטית שטוחה
30/09/13 14:14
121צפיות
בצוואר יש עמדה נורמאלית הכוללת כיפוף מסוים בין החוליות. כאשר יש גורם כגון כאב/גירוי עצב התגובה המקומית היא בכיווץ שרירים הגורמים ליישור עמדת הצוואר. לכן זהו סימן כללי לבעיה.
המשך
30/09/13 14:25
31צפיות
אז מזה נובע הכאב והצוואר התפוס?
ומה יכול להיות הטיפול?
המשך
30/09/13 14:29
51צפיות
זה רק מראה שיש בעיה
הטיפול תלוי בבעיה ובה צריך לטפל.
דיסק לוחץ על עצב? "צליפת שוט" בתאונת דרכים? וכו...
אפילו ש..
30/09/13 14:36
22צפיות
אפילו שבכל החוליות הודגמה צורה תקינה ללא בלט וללא פריצה? עדיין יכול להיות דיסק לוחץ?
לא עברתי שום תאונה חו"ח...פשוט עבודה ממושכת על כיסא בצורה לא נכונה. הצוואר תפוס לי כבר חודשיים רצוף...
המשך
30/09/13 14:47
35צפיות
אילו היו רק דוגמאות לסיבות אפשריות ליישור עמדת הצוואר ולא אבחנה לגבייך.
אינני יכול לאבחן ולטפל בך מכאן. בלי שבדקתי אותך או ראיתי את כל הממצאים והטיפולים שעברת.
פני לאורטופד שהפנה לבדיקת הCT או למומחה עמוד שדרה.
אפילו ש..
17צפיות
אפילו שבכל החוליות הודגמה צורה תקינה ללא בלט וללא פריצה? עדיין יכול להיות דיסק לוחץ?
לא עברתי שום תאונה חו"ח...פשוט עבודה ממושכת על כיסא בצורה לא נכונה. הצוואר תפוס לי כבר חודשיים רצוף...
אפילו ש..
12צפיות
בלט דיסק-טיפול
29/09/13 23:39
32צפיות
שלום
מהו הטיפול הטוב/המומלץ ביותר- בבלט דיסק הוא ניתוח?
בתודה
בלט דיסק
30/09/13 14:12
26צפיות
בלט דיסק כשלעצמו אינו מצריך כל טיפול וקיים גם באנשים רבים ללא כאבי גב.
הטיפול נגזר מאופי התלונות/סבל של המטופל והאם נלוות בעיות נוירולוגיות נוספות כגון חוסר תחושה, שיתוק, חולשה, הפרעה בשליטה על שתן או יציאות. במידה והבעיה היחידה הינה כאב לרוב מתחילים בטיפול שמרני מפיזיוטראפיה, כדורים, רפואה משלימה ועד מרפאת כאב. ניתוח לרוב רק אם יש סימנים נוירולוגים (כדוגמת אילו שפרטתי למעלה) או כאב שלא הגיב לשום טיפול אחר ובתנאי שממצאי הדיסק מתאימים לתלונות החולה.
הפנייה לרפואה משלימה
29/09/13 19:22
14צפיות
שלום.

האם אורטופדים מכירים בטיפולים ברפואה משלימה בכאבים בע.שדרה צווארי
האם יש טיפולים מועודפים במקרה כזה .
האם יש שיקולים להפנות או לא להפנות לרפואה משלימה ואם כם אלו הם השיקולים .
האם טיפולים משלימים יכולים להקל על הכאבים כאשר לאדם יש מספר בלטים (בקע) ב: 4-5C, 5-6C עם היצרות תעלת השורש בע.שדרה צווארי  כאשר הסובל עבר מספר רב של טיפולים פיזוטרפיים.
תודה
רפואה משלימה
30/09/13 14:07
15צפיות
לכל קופת חולים יש מרפאה לרפואה משלימה. במקום זה בדרך כלל יש רופא ממין שממליץ על הטיפול המתאים. לעיתים בהחלט יכול להקל על כאב.
|*|פורום השמינייה חוזר ובגדול
29/09/13 15:55
1צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של פורום השמינייה לקראת חזרתה של הסדרה האהובה בעונה חדשה|!|
אם גם אתם מעריצים ומכורים, זה המקום בשבילכם לדבר על הסדרה, השחקנים והפרקים החדשים.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום