לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

תחבושת לרגל כמה זמן בכל יום
22/10/13 09:09
24צפיות
שלום,
שיחקתי כדורגל והיה לי קרע ברצועה.
התחלתי טיפולי פיסיותרפיה וחזרתי לרופא שלי שאמר שלשמחתו נראה כי לא אצטרך ניתוח ( חמישה חודשים לפני אמר שכן אך חל שיפור עצום)
הוא הביא לי מרשם למכבי של תחבושת ברך כזו - אם השם שלה משמעותי אברר אך זה נראה כברכיה גדולה.
אינני יודע מתי עליי לשים אותה וכמה זמן, מנסה לתפוס את הרופא אך ללא אועיל .
תודה
תחבושת
22/10/13 13:32
16צפיות
האם מדובר בברך או קרסול? מה הרצועה הפגועה? האם יש הרגשת אי יציבות ביוםיום או רק בספורט?
ברך
22/10/13 15:09
15צפיות
הרצועה הצולבת בברך
אני לא משחק כדורגל עכשיו כי אלו הוראות הרופא וגם כי אינני יכול.
אני חש ביום יום כאבים בברך אך מרגיש יציבות
המשך
27/10/13 20:18
7צפיות
ניתן להשתמש בברכיה במאמצים, ריצה, תרגול וכו.
כאב מפרק הברך
22/10/13 02:29
10צפיות
מזה כחצי שנה אני סובלת מכאבי ברך מתחזקים מפעם לפעם וזאת לאחר שקבלתי זריקה וכן מחסן כדורים אני בת 69 ולפני כ10 שנים עברתי ניתוח בברך .אנא אימרו לי מה אפשר לעשות חוץ מניתןח  
כאב במפרק הברך
22/10/13 13:31
7צפיות
זה תלוי בטיב הבעיה. אם הבעיה הינה שחיקת הסחוס זה תלוי בדרגת הנזק והאם הינו במדור אחד של הברך או יותר. טיפולים יוכלו לכלול פיזיוטראפיה, ברכיה, זריקות חומצה היאלורונית , זריקות קורטיזון , שינויים במדרסים, ועד ניתוח. הכל תלוי באבחנה ודרגת נזק
כאבי גב ועמוד השידרה
21/10/13 19:17
26צפיות
ישור יתר. שינויים ספונדילוטיים עם נזק דיסקלי בגוע חוליות c5-7 עם כאבי ראש עזים והקעות מה עושים?
כאבי ראש והקאות
22/10/13 13:29
13צפיות
תלונה של כאבי ראש והקאות מחייבת בירור רופא - משפחה/ פנימינוירולוג
כאבים בברך
21/10/13 18:58
12צפיות
שלום שמי רון לאבא שלי יש כאבים בברכך כבר כמה חודשיםץ
בבדיקה נמצא חסימה בעורך ברגל ושללו שהכאב בבך הוא מהחסימהץ הוא נשלח לעשות צילום וקיבלנו את התשובה אבל לא מובן אם יש בעיה ומה היאץ
אשמח אם תוכל לעזור לנו

פיענוח הצילום:
שינויים סקלרוטיים אנדוסטליים בפמור הדיסטלי ובטיביה הפרוקסימליתץ טיב המימצא אינו ברור.
מספר תפרים פוסט ניתוחיים ברקמות הרכות באספקט לטרלי אחוריץ
.
מה זה אומר?
בברכה ותודה
רון
צילום
22/10/13 13:27
5צפיות
לצערי לפי תשובת הצילום שציטטת אי אפשר לדעת מה הבעיה.
אורטופדיה
21/10/13 10:28
28צפיות
אני בת 55 .הופניתי לביצוע מיפוי עצמות , בעקבות כאבים בירך ימין בשעת ריצה (אני רצה כ- 3-4 בשבוע), ולאחר שטיפול ממושך בנוגדי דלקת (אתופאן וארקוקסיה) והפסקת אימונים , לא פתר את הבעיה.קיבלתי תוצאות של מיפוי עצמות , בהן נרשם :
שינויים אוסטיאוארטריטיים :
בכתפיים יותר ימין,
בפרקי הירכיים יותר ימין
ברך שמאל - תא מדיאלי.
מה המשמעות ? האם יש טיפול שיכול לטפל בבעיה עצמה / בסימפטומים ?
כאבי ירך
21/10/13 14:05
12צפיות
התוצאות שפורטו אינן מסבירות באופן חד משמעי את התלונות. כדי לטפל דרוש המשך בירור. צילום כדי לדעת האם ישנה שחיקה משמעותית במפרק הירך ומה צורת ראש הירך. אם הכאב באזור המפשעה יתכן צורך בUS מפשעה להערכת בקע או נוזל עודף במפרק או דלקת גידית או אף ציסטה. יתכן לבסוף צורך בMRI ארטרוגרפיה אם יש חשד בבדיקה לקרע לברום.
שלום
20/10/13 18:23
19צפיות
שלום
רציתי לדעת ע"פ הצילום האם יש לי קיפוזיס/ כל בעיה,
תודה רבה
עוד
20/10/13 18:25
15צפיות
עוד
אשמח לכל מידע
º
מדוע אין תגובה?.
21/10/13 13:03
7צפיות
שלום
21/10/13 13:55
13צפיות
לא בצילום לא מודגמת קיפוזיס.
|*|נפתח פורום מפלגת מרצ
20/10/13 17:29
1צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום מפלגת מרצ.
זה המקום להתעדכן בחדשות על פעילות המפלגה, לדון על המצב הפוליטי ולהשאר עם היד על הדופק
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מים בברך
20/10/13 12:09
22צפיות
האם יתכנו מים בברך כתוצאה ממתיחה או פציעה באחל של שריר התאומים המחובר לברך אחורית? תודה טלי
מים בברך
21/10/13 13:54
8צפיות
לרוב פגיעה בשריר זה תתן שטף דם חוץ מפרקי ולא בתוך המפרק
כאב גב תחתון
20/10/13 00:31
20צפיות
סובל כבר שנים מכאב גב כרוני , בגב התחתון, הכאב מתגבר בעיקר בישיבה .
ניסיתי פיזיוטרפיה , טיפול אלטרנטיבי מחטים וכו' .  לא עזר כלום
לאחרונה עברתי שאיבת דיסק , היו לי הרבה ציפיות מהטיפול , בנתיים אין שינוי לטובה לצערי
כאבי גב תחתון
21/10/13 13:53
16צפיות
בעיה נפוצה מאוד.
ישנן אפשרויות טיפול רבות כולל טיפול אנלגטי, פיזיוטראפי, אלטרנטיבי, מרפאת כאב, ניתוחי (לא שאיבה אלא ניתוח). אם הכאב כרוני ומרוכז בגב ולא בהקרנה לרגליים פעמים רבות יש הצלחה בהתעמלות כגון פילאטיס/פלדנקרייז וכו כדי לחזק את השרירים ולשפר מצב לטווח ארוך (בניגוד לטיפול קצר טווח בפיזיוטראפיה).
כאב בברך בזמן ריצה
19/10/13 19:05
19צפיות
שלום,אני בן 18 ואני מתאמן בצורה אינטנסיבית לפני הגיוס,לפני חודש בערך היה לי אימון שגרתי שעבר בלי בעיות וגם בבוקר למחרת הכל היה בסדר אבל כשיצאתי בערב להליכה קלה התחילו לי כאבים עזים בברך כשכופפתי אותה. ביום למחרת עדיין כאב לי לכופף אותה אבל לאט מאוד המצב משתפר והיום אני כבר יכול לרוץ אבל עדיין אחרי מרחק מסוים של ריצה מתחילה לכאוב לי הברך ואני נאלץ לעצור,היא אינה נפוחה ואינה חורקת. הלכתי לאורטופד והוא דפק לי על הברך והפעיל לחץ בכל מני מקומות ולא הרגשתי כאב אז הוא אמר שרק מתחתי רצועה ,שאני אקח ברכית וזה יעבור אבל נראה לי מוזר שכבר חודש אני בקושי זז רק בגלל רצועה תפוסה,האם זו באמת הבעיה? האם יש עוד דרך לטפל? והשאלה שהכי מדאיגה אותי היא האם זה משהו כרוני שיפריע לי לתפקד בהמשך?

תודה
כאב בברך בריצה
21/10/13 13:49
14צפיות
קשה לאבחן כך.
יתכנו מספר אפשרויות כגון מתיחת רצועה, תסמונת איליו טיביאלית, פגיעה מניסקיאלית ועוד.
כעקרון אם יש שיפור הדרגתי זה סימן טוב. אפשר להעזר בטיפול פיזיוטראפי. אם אין התקדמות או יש החמרה צריך להבדק שוב.
דורבן בעקב
19/10/13 11:53
33צפיות
כבר הרבה זמן אני סובלת מכאבים בקרסול השמאלי, בעיקר שאני קמה מהמיטה בשעות הבוקר ואחרי ישיבה ארוכה. הדורבן נמצא מעל העצם ופוגע בגיד אכילס ובנוסף יש לי דלקת בבורסה שבין הקרסול לגיד אכילס טיפול בפיזיותרפיה (תרגילים) עזר אבל הכאבים חוזרים,  קבלתי זריקה קורטיזון והכאבים כמעט נעלמו. האורתופד אמר שאסור לי לנעול נעל סגורה והמליץ על טיפול באולטרה סאונד טיפולי, שטרם התחלתי . הבעיה היא שמתחיל החורף ואי אפשר ללכת עם נעל פתוחה (סנדלים) מה עושים?
דורבן בעקב
20/10/13 09:57
17צפיות
שלום

אני ממליץ לך לעשות מדרסים בהתאמה אישית.

בעזרת המדרס אפשר לשנות מנח  כף הרגל כדי שהדורבן לא ילחץ .

בברכה

יעקב וינברג
וינברג אורטופדיה
מדרס
20/10/13 19:04
13צפיות
כבר בעבר היו לי מדרסים וזה לא פתר את הבעיה
מדרס
21/10/13 09:34
11צפיות
אם מדרסים עשויים טוב הם חייבים להוריד את הלחץ ממקום הדורבן.

יכול להיות שהיו לך מדרסים אבל הם היו עם תמיכות לא נכונות.

בברכה
יעקב וינברג
וינברג אורטופדיה
דלקת סביב גיד אכילס
21/10/13 14:00
8צפיות
נשמע שכעת את מקבלת הכוונה נכונה מהאורטופד המטפל.
האיסור לגבי הנעל הינו למנוע לחץ מהנעל על המקום מאחורי העקב. יתכן ותוכלי למצוא נעל שתתן לך מרווח באזור. ישנם תרגילים שניתן ללמוד בפיזיוטראפיה והגבהה תחת העקב יכולה לעזור. כמובן שיש גם טיפול ניתוחי.
סיכום רפואי של בדיקת רופא- לעזרת אורתופד אודה
19/10/13 03:59
22צפיות
ד"ר נכבד שלום!
אני סובל מ-2 בלטי דיסק L4-5, L5-S1.
הייתי אצל אורתופד דובר אנגלית ונמסר לי סיכום רפואי באנגלית.
האם אורתופד יכול לתרגם לי בבקשה?
תודה מראש!
תילתן.
Low back pain referred to lower limb, disesthesias on thigh retraction, on thigh hamstring retraction, lassegue at 50 degrees, no motor compromise.
בדיקת רופא
21/10/13 13:46
11צפיות
מתוארת בדיקה של גב תחתון עם הקרנת כאבים לרגליים, הפרעת תחושה בירך וסימן לגירוי עצבי תואם, ללא חולשת שרירים.
כאבים כרוניים בכתף ימין עם הקרנה לצוואר
19/10/13 00:33
68צפיות
בת 20, מאז שזוכרת את עצמי, ומבירור עם ההורים אפילו מגיל 3, כאבים כרוניים חזקים בכתף ימנית אחורית בלבד (ללא השמאלית) שמתפשטים עד הצוואר ואף מעט תחתיו ושמחמירים בהרמת עצמים כבדים, כתיבה ואף ישיבה ממושכת (משככי כאב לא עוזרים).
פשוט קמה רעננה וללא כאב כלל, אך ככל שהיום מתפתח ועם הפעלת היד הכאב הולך ונבנה בהדרגתיות, וללא מנוחה של היד לכמה דקות בין לבין מגיע לרמה של כאבים חזקים מאוד, כמעט בלתי נסבלים שרק שכיבה של דקות ארוכות ללא תזוזה מפיגים מעט (נשאר כאב חלש יותר).

עד לפני חודשיים בכלל לא ביררתי את מקורם, אבל החלטתי שהגיע הזמן כי זה פשוט מפריע מאוד להתנהלות היומיום (חיילת).

האורטופד שהייתי אצלו כתב:
"רגישות מפוזרת בע''ש צווארי, ירידה בהחזר טריציפיטלי וברכיורדיאליס ימין. תחושה תקינה.
תנועות כתף מוגבלות, בהרמת הגפה חריקות עדינות."

נתן לי הפניה לאולטרסאונד לכתף ימין שחזרה תקינה לחלוטין להפתעתי:
"גיד הביצפס-במפ.
מפרק ACJ-במפ.
בורסה SA-SD-במפ.
בסריקת מרכיבי הRC-במפ."

לאחר מכן הפנה אותי לCT ע''ש צווארי מחשש לבלט דיסק שגם כן חזר תקין לחלוטין (ללא חומר ניגוד).

הופתעתי מאוד לשמוע על התוצאות האלו בהתחשב בכאבים העזים האלה שאני סוחבת יומיום לאורך כל היום כבר 17 שנה...אם הכל תקין, מאיפה הכאבים?

אשמח להמלצתך, האם כדאי לערוך בדיקות נוספות כלשהן לשאר עמוד השדרה או הגולגולת (אני גם חווה המון "קליקים" יומיומיים חזקים שנשמעים גם ע''י אחרים ומורגשים לכל אורך עמוד השדרה והצוואר), אולי אולטרסאונד לעמוד השדרה כמו שהרדיולוג המליץ? CT לכתף?

די אובדת עיצות.

תודה רבה מראש
כאבים בכתף עם הקרנה לצוואר.
21/10/13 13:44
32צפיות
כדי ללכת לבדיקת נוירולוג ולשקול לבצע EMG לאור הסיפור וירידה ברפלקסים.
מה זה סירינקס שנמשך
18/10/13 20:00
42צפיות
סירינקס שנמשך מd7לסוף ספטציות בתוכו
סירינקס
21/10/13 13:37
9צפיות
חלל מלא נוזל בתוך חוט השדרה. לפעמים מלווה פגיעה עצבית.
שבר בפיקה
18/10/13 13:59
21צפיות
האם יש מצב שלא דורש ניתוח בשבר בפיקה. קים מצב של החלמה באופן טבעי?
יש סיכון בלא לעשות ניתוח?
שבר בפיקה
21/10/13 13:32
7צפיות
בהחלט לא כל שבר פיקה מנתחים. תלוי בעמדת חלקי השבר וביכולת ליישר את הברך באופן אקטיבי. בשבר בלי תזוזה מספיק טיפול בגבס או מקבע אחר. אבל- אם יש תזוזה השבר עלול להתחבר לא טוב או לא להתחבר וליצור בעיה וכאבים.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום