בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

עזרה דחופה לכאב בברך
29/07/13 20:55
37צפיות
אני בחור בן 34 רץ  30-50 קמ כל שבוע.לפני מספר ימים החלו כאבים בברך ימין.    מחפש אורטופד מומחה שמבין בספורט ויעזור לי לחזור לרוץ
. לא אחד שיגיד לי להפסיק לרוץ באופן קבוע.  עדיף באזור ירושלים. אבל לא חובה....
.???????????רוצה לרוץ
31/07/13 22:14
17צפיות
מי יציל את הברך שלי??
כירופרקט
01/08/13 02:46
21צפיות
איציק בכר, כירופרקט.
תמצא חומר רב בגוגל.
כאב בברך
01/08/13 22:52
17צפיות
מה הרופא יגיד לעשות תלוי בטיב הבעיה-אבחנה. האם זו דלקת, קרע מניסקוס, שחיקה קלה/קשה? בהתאם ההמלצות שונות
שואלת בשביל חברה - כאבי ברכיים.
29/07/13 20:44
24צפיות
שלום,

מה אפשר לעשות על מנת להפסיק/הקל על כאבי ברכיים שנגרמו ככל הנראה כתוצאה מפעילות בסטודיו אירובי/מכון כושר?
מדובר בבחורה צעירה (שנות השערים המוקדמות).
מדרסים לא הועילו במיוחד, כנ"ל לגבי פזיותרפיה.

תודה.
כאבי ברכיים
01/08/13 22:46
13צפיות
כאבים על רקע שימוש יתר ניתן לשפר על ידי מנוחה, פיזיוטראפיה (שכוללת טיפולים שונים), כדורים נוגדי דלקת. אם אין הטבה להבדק
שאלה
29/07/13 12:53
27צפיות
שלום
במהלך משחק כדורגל גרמתי למתיחה קלה של אחת הרצועות סביב הברך. זה היה סיבוב של הברך החוצה. ממחקר שלי זה כנראה בitb כיוון שהכאב הוא בבליטה בחלק החיצוני של הברך שלשם היא מתחברת,כך הבנתי. בכל אופן השאלה היא טיפה לכיוון אחר ורציתי לדעת האם יש השפעה שלילית לעישון מריחואנה על תהליך ההחלמה של הגוף?
עישון והחלמה
29/07/13 13:40
26צפיות
ידוע ומוכח כי לעישון רגיל יש השפעה שלילית ניכרת על ריפוי רקמות ופצעים. עד כדי כך שיש מנתחים המסרבים לבצע ניתוחים בחולה עד שיפסיק לעשן. אינני יכול להתחייב לגבי מריחואנה.
º
תודה
29/07/13 13:57
4צפיות
עוד שאלה
29/07/13 18:11
13צפיות
ברשותך עוד משהו...
מה הסיבה שעישון מהווה בעיה (אני מבין שיודעים בוודאות רק לגבי סיגריות)?
והאם כמויות משנות, כלומר האם כבר מהסיגריה הראשונה הנזק הוא משמעותי?
תודה מראש
המשך
01/08/13 22:44
7צפיות
כל עישון מזיק וכמובן כרוני וממושך יוצר נזק מוגבר
º
תודה רבה
02/08/13 09:52
3צפיות
קרע בשריר התאומים
29/07/13 10:59
15צפיות
קרעתי ביום חמישי שעבר את שריר התאומים (קרע חלקי) ואני עם קביים.
האם יש לי מה לעשות כדי לזרז את ההחלמה, ובכלל יש המלצות לגבי איך להתנהג עם הרגל?
תודה!
קרע חלקי בשריר התאומים
29/07/13 13:32
12צפיות
כעקרון יש לאפשר בתחילה מנוחה ונוגדי כאבים וללא עומס. בהדרגה יש להתחיל הפעלה. בתחילה ללא נשאית משקל/עומס ובהמשך עם. הכל פרופורציונית למידת הנזק/כאב. רצוי סיוע פיזיוטראפיסט.
כאב באמצע הקרסול
28/07/13 22:56
19צפיות
כבר ככמה שבועות יש לי כאב באמצע קרסול
בעיקר אחרי אימון כדורעף
בסוף האימו של שעתיים ן (ואני משחקת כבר 3 שנים) אני ממש צולעת
וכאב נמשך אחר כך עוד כמה ימים באותה עוצמה.
לאחרונה אני חשה אותו כאב גם מעמידה או הליכהה של 10 דקות.
גם כשלא כואב לי כלום אם אני אלחץ על הנקודת שכואבת לי בדרך כלל אני אחוש כאב.
מה זה יכול להיות?
כאב בקרסול
29/07/13 13:30
8צפיות
לצערי אי אפשר לאבחן מקרה זה באינטרנט בלבד.
זה רמז שכדאי להבדק.
הבנת ממצאי בדיקת אורתופד
28/07/13 20:33
26צפיות
 אני בת 59 כשנה לאחר ניתוח. לאחר תאונה בכתף ימין וניתוח אטרוסקופיה. בבדיקת אורתופד שבוצעה נרשם כתף ימין הנפה 50, אבדוקציה 55, חיצוני 20, תנועות אקטיביות מלוות ברעד ניכר של כל הגוף. תנועות פסיביות הנפה 100,אבדוקציה 75, עם כאב בסוף הטווחים. אבקש להבין את משמעות המינוחים, תנועות פסיביות ואבדוקציה. אודה לכם על הבנת המימצאים הנ'ל ועד כמה הם חריגים מן המקובל.
הבנת בדיקה
29/07/13 13:28
13צפיות
אבדוקציה- הרמת היד הצידה מהגוף. תנועות פאסיביות- כמה אפשר להניע את היד על ידי הרמתה ביד אחרת וללא הפעלת כוח בה עצמה. הטווחים המתוארים כאן מופחתים משמעותית מהנורמה לדוגמא אבדוקציה והנפה צריכים להיות 180 מעלות פאסיבית ואקטיבית
האם מותר לקחת אוגמנטין ביחד עם ארקוקסיה ????
28/07/13 14:39
60צפיות

בעקרון, האם זה מותר ???????????????
אינטראקציה בין תרופות
29/07/13 13:25
45צפיות
שאל בפורום תרופות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
הייתי שואל .... אבל הפורום לא פעיל !!!
29/07/13 15:34
8צפיות
בקשר לדלקת בגיד היד...
27/07/13 09:38
11צפיות
שלום,

ביום שישי אובחנה על ידי אורטופד דלקת בגיד היד וקיבלתי זריקת סטרואידים כואבת למקום (פרק יד ימין). יש לציין שקיבלתי חצי מנה כי לרופא לא הייתה מנה שלמה והעדפתי לקבל באותו הרגע.
המקום עכשיו יותר כואב - גם מקומית, במקום הזריקה, וגם בתזוזת היד.

האם זה נורמלי שהמצב נעשה גרוע יותר לאחר הזריקה? האם לפנות מיידת לאורטופד המטפל או לחכות קצת?

תודה!
הזרקה לגיד
29/07/13 13:16
7צפיות
לאחר הזרקת סטירואידים תיתכן תקופה קצרה של החרפה- כיום. לרוב יחלוף מעצמו. במידה ומופיע אודם או חום או הכאב אינו משתפר יש לפנות חזרה לרופא.
אני מחפש חנות בארצנו הקטנה שמוכרת את זה
26/07/13 15:21
25צפיות

http://www.muellersportsmed.com/ankle_support_adju...

לא הצלחתי למצוא וכל חנות אורטופדיה מנסה לדחוף משהו אחר (חליפי)
מה עדיף לדלקת ברגל ???
26/07/13 10:51
30צפיות

(כזאת שבגללה נותנים כדורי אתופן, אוגמנטין .....וכיוצ"ב)

האם עדיף לטבול במים קרים או חמים ??????
הדלקת שאני מדבר עליה היא דלקת בעצב ....
27/07/13 00:58
24צפיות

כזאת שמרגישים אותה באגודל ואחרי יומיים בחלק העליון של הגב ואפילו ביד ....

הרופא שהייתי אצלו הגדיר כדלקת בעצב ונתן כדור ארקוקסיה

אגב .... איך נוצרת דלקת כזאת ??? כתוצאה ממכה או מה ????

איך הכי כדאי לטפל ???? האם עדיף מים חמים או קרים ?????????????

אודה על תשובות

עוד שאלה קטנה אבל חשובה .... לפני כמה שנים הייתה לי דלקת בדיוק כזאת ברגל השניה (ע"פ אבחנה של רופא !!!) ועד היום עדיין נותרה לי רגישות וקשה לי לקפל את האצבעות והקרסול עדיין כואב .... זה קרה בגלל הזנחה ארוכת טווח ובגלל לחץ שהפעלתי על הרגל ..... איך אפשר לטפל עכשיו כדי שזה יעבור ????????

אני אודה על תשובה
גירוי בעצב
29/07/13 13:13
16צפיות
הבעיה בדרך כלל היא לחץ על העצב. לרוב ללא קשר לחבלה. כעקרון רצוי לטפל באזור בו העצב נלחץ (לדוגמא בצוואר). חימום לעיתים מועיל. טיפול פיזיוטראפי וניתן לשקול גם טיפול אלטרנטיבי
שורש כף יד במסרק
25/07/13 23:41
18צפיות
אהלן
לאחר 4 שבועות הרופא הוריד לי הגבס סיד שהיה לי עקב שבר בעצמות המסרק בכף היד.
השבר היה ב 2 עצמות, עצם אחת התאחתה לגמרי אך העצם השניה עדין לא התאחתה לגמרי ובכל זאת הרופא המליץ להוריד הגבס,האם פעולה זו מומלצת לא צריך לחכות לאיחוי מלא?
האם יש הגבלות לתנועה כרגע מה מותר מה אסור?
תודה
שבר מסרק
29/07/13 13:09
7צפיות
קיבוע ארוך בגבס עלול לגרור אחריו הגבלת תנועות. לכן כאשר הרופא מתרשם שיש יציבות מספיקה של השבר (גם אם האיחוי חלקי) ניתן להוריד גבס ולהתחיל הפעלה. לגבי איזה תנועות וכמה יש לשאול את הרופא המטפל
כאבי בטן
25/07/13 18:06
16צפיות
אני בת 19 ויש לי כאבי בטן בדיוק מלמעלה של טבורית הבטן כמעט שבועיים..וכשאני אוכלת אני מרגישה כאב..מה זה יכול להיות ?
כאבי בטן
29/07/13 13:06
6צפיות
הפורום הזה אינו עוסק בנושאים לא אורטופדים
תוצאות סריקה שורש כף יד ימין עקב שבר
25/07/13 13:47
18צפיות
שלום רב,

אני כותב הודעה זאת עבור חבר שלא נמצא בפורום..

סריקה טומוגרפית ממוחשבת של שורש כף יד ימין במנח אקסיאלי:
הסריקה בוצעה בחלון עצם ורקמה רכה עם שחזורים רב כיווניים.

סיבת הפניה:  בשאלה של שבר בלונטום או בטריקווטרום

הממצאים:

הרדיוס המרוחק הודגם שמור
האולנה המרוחקת הודגמה תקינה.

קו שבר רוחבי נצפה בעצם הסקאפויד, חתך 38 בסידרה 4.
שבר נוסף הודגם בלונטום, חלק מדיאלי - חתך 36.
שבר נוסף הודגם בעצם הקפיטט, בחלקה המדיאלי - חתך 32.
אין לזהות שברים נוספים.
ה- CMC הודגמו שמורים.

מה דעתך? מה משמעות התוצאות?  האם צריך לעשות משהו כרגע?

הורידו את הגבס לפני 3 שבועות, והוא היה במשך חודש וחצי, מרגע השבר.

תודה רבה!

25/07/13 15:42
14צפיות
מתוארים שברים ב3 עצמות בשורש כף יד. לא ניתן לענות לגבי טיפול לפי זה. זה תלוי במצב בבדיקה (רגישות נפיחות...) ובהסתכלות בCT- עמדה טובה? סימני חיבור?.
º
תודה רבה!! ושבוע טוב
28/07/13 08:05
4צפיות
מחקר בנושא מחלות שלא ניתן להוכיח=שאלה
24/07/13 23:52
22צפיות
שלום רב!
אני כותב עבודה ומחקר בנושא מסויים ועלתה לי שאלה חשובה וגדולה בו...
אני ישאל אותכם את השאלה ואשמח לדעת ולקבל מספר תשובות..
    השאלה שלי היא: האם  יש מחלות/בעיות רפואיות שלא ניתן להוכיח אותם והאיפיון של המחלה מתבסס אך ורק על סימפטומים ותלונות של החולה.?
אני אתן דוגמא: בעיות פסיכיאטריות לדוגמא או באורטופדיה יש חלק מיניסקוס בברך שאך ורק בצילום mri
אני שואל את השאלה ומתכוון לרפואה הכללית וגם לרפואה המורחבת והמתמקצעת(רפואת עיניים, אורטופדיה, כירוגיה וכ'ו...
מחלות שלא ניתן להוכיח
25/07/13 15:39
17צפיות
ישנן מחלות הבנויות בעיקר על תלונות וסימפטומים כגון פיברומיאלגיה וכו.
º
אפשרי יותר פירוט דוקטור-גם בתחום אורטופדיה
25/07/13 16:19
13צפיות
אפידורל בלידה וכאבי גב
24/07/13 20:40
17צפיות
שלום

אני סובלת מכאבי גב שבעיקר מקרינים לרגל שמאל. בMRI שעשו ראו "significant disc bulging and degeneration at the low spine".
עד כמה שאני זוכרת זה בL5-S1

עכשיו בהריון זה בכלל החמיר, ואני לא מסוגלת לעמוד או ללכת יותר מ5 דקות.

האם במצב כזה אפידורל אפשרי או שעדיף להימנע ממנו?

תודה רבה
אפידוראל
25/07/13 15:38
13צפיות
אחד הטיפולים במרפאת כאב לכאבי גב הינה זריקת אפידוראל.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום