לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

מה הוא קרע
10/11/13 21:10
12צפיות
גיד גדול , 2.5 זה גדול? מה אורך הגיד.

האם גיד אחד קרוע הוא משמעותי לתפקוד או שנגידים הנותרים יכולים להניע את היד

הומלץ לי על ניתוח להבנתי זה הוא ניתוח עם תהליך שיקום קשה ביותר ונושא כאבים לא קלים

האם יש פתרון שאיננו ניתוחי או סוגים שונים של ניתוח?
פרטים
11/11/13 16:07
5צפיות
איזה גיד (שם)? ס"מ או מ"מ ? מה יתר הממצאים (נוזל בבורסה, עיבוי ואי סדירות בגידים אחרים...)? איזה ניתוח הומלץ? בן כמה אתה? כאבים כרונים או פציעה?
טיפול בכאבי גב ומפרקי ירכיים
09/11/13 15:42
20צפיות
האם מישהו/הי מכיר/ה איזשהו גורם-גג, שאליו אפשר לפנות עם מימצאים בנושא זה, ולהתייעץ איתו על כל ההיבטים של הנושא?

כוונתי האם יש סוג של מרפאה שבוחנת, למשל, האם הליכה כספורט מתאימה לבעיית הגב הספציפית שלי? והאם ההגבהה
של אחת הנעליים (עקב קיצור של רגל) עדיין מתאימה, ומי אמור לטפל בכך?  איזה טיפול מתאים  ל י   נגד הכאבים (איזו תרופה/זריקה), ואיזה טיפול משלים פרא-רפואי עשוי לעזור?

כי מה שקורה עד כה הוא, שביקור אצל רופא "מניב" במקרה הטוב המלצה באחד הפרמטרים שהזכרתי.

תודה מראש
נוקשות בעורף
08/11/13 11:12
13צפיות
הנני בת 66 , אמנם ישנה פרית דיסק אך רק בגב תחתון, סובלת מאוטופוריאזיס מטופלת בנוסף לסידן ודי גם בזריקות פרוליה, מזה שבוע ישנה תחושה לא נעימה בעורף, כן מצליחה להניע הראש מצד לצד אך הנוקשות לא עוברת, אשמח לתשובה מבהירת מצב, תודה
נוקשות בעורף
11/11/13 16:02
7צפיות
כעקרון יכול לנבוע משינויים של הגיל בחוליות ודיסקים צווארים.
טיפול ראשוני לרוב כדורים ופיזיוטראפיה.
במידה וחולף עם הנ"ל רצוי להמשיך לתרגל גם כשלא כואב
גב תפוס כעין מכת חשמל
08/11/13 08:11
21צפיות
שלום רב
אתמול בלילה ללא סימנים מקדימים וללא תנועה חדה נתפס לי הגב ,
מיקום הכאב במרכז הגב נוטה לצד ימין,
אני מרגיש שהגב קורס ואינו יכול להחזיק את עצמו .
סוג הכאב כעין מכות חשמל , כאב חד פנימי בלתי נסבל,
אין כאב בנגיעה בשריר החיצוני.
כל תזוזה או אפילו נשימה עמוקה גורמת לזץ כמו מכת חשמל. משככי כאבי לא עזרו ואף לא הקלו
אודה לך על ההכוונה ותודה מראש על התשובה.
גב תפוס
11/11/13 16:00
14צפיות
אפשרויות:
לפנות לרופא משפחה/ אורטופד/מוקד/מיון
מנוחה ונוגדי דלקת (באם מותר)
טיפול אלטרנטיבי
שיטת טיפול אלטרנטיבית לכאבי גב
14/11/13 20:24
11צפיות
המקרה המתואר מסביר לחץ עצבי בין החוליות. ממליץ לך :
1.      טיפול דיקור יפאני (לא סיני).
2.      טיפול שיטת מייטלנד

רפואה שלמה
כתובות אינטרנט מצורפות:
היי אלי
11/12/13 12:26
7צפיות
תנסה להחליף מזרון זה הפתרון המושלם בשבילך
מגוון רחב של מזרונים באירופלקס אני קניתי והכאבים לאחר כמה שבועות נפסקו
תנסה..
שיהיה המשך יום נפלא (:
קרע בגיד כתף ימין
07/11/13 18:09
20צפיות
בבדיקת us הודגם קרע חלקי באורך 0.55 ס"מ  ב-supraasipnatus tendon, מה המשמעות והאם אפשר לאחות הקרע ללא ניתןח.
קרע גיד בכתף
07/11/13 22:40
14צפיות
בדרך כלל מתחילים בטיפול פיזיוטראפי. אם יש כאב והגבלה ממושכים שוקלים ניתוח.
º
תודה.
11/11/13 10:59
5צפיות
שורש כף היד
07/11/13 12:34
25צפיות
שלום,
הבעיה שלי בכף יד ימין שאני מוגבל בתנועה שלה, כלומר לא יכול להביא אותה למצב של 90 מעלות עם האמה (ההגבלה היא של כ- 10% ). אם אני מנסה לסובב את כף היד מעבר לכך, אני מרגיש כאבים (למשל לאחר שכיבות שמיכה). מעולם לא שברתי את שורש כף היד. בדיקת EMG הראתה שהכל תקין אצלי. בדיקת הפעלת כוח תקינה. הרופא ממליץ על פיזיותרפיה.
מה יכולה להיות הסיבה לבעיה זו ?
תודה
שורש כף יד
07/11/13 22:38
16צפיות
יכולות להיות מספר סיבות: מעומס אימונים (כמו שכיבות סמיכה) דרך גנגליון ציסט ועד לפגיעה ברקמה הרכה.
3 האפשרויות נראות לי קצת לא מתאימות
08/11/13 18:02
18צפיות
עומס אימונים - אני לא עושה הרבה שכיבות סמיכה. בערך 20 אחת ליומיים.
ציסטה - אם היתה לי, לא היו אמורים לראות אותה, או לפחות להרגיש אותה ?
פגיעה ברקמה רכה - יכולה להיות פגיעה כזו מגורם שאינני מודע לו ?
תודה
המשך
11/11/13 16:04
10צפיות
עדיין אפשרי.
אבחון יותר מדויק רק לאחר בדיקה
º
תודה
12/11/13 18:32
4צפיות
ניתוח ברגל
06/11/13 20:12
99צפיות
אוקיי אז ככה..
אני נולדתי עם בעייה ברגל שמאל כתוצאה מחוסר חמצן בלידה. עברתי שני ניתוחים שהייתי ילדה.
היום אני בת 27 וקרה שראיתי את הרופא שניתח אותי (דר בור נועם), הסברתי לו מה המצב כיום, שזה עדיין לא נפתר ואמר שאפשר לסדר את הצליעה בניתוח לא מסובך.
הבעייה ברגל היא בצד שמאל, יש לי צליעה ברגל, גיד קצר (נעשו 2 ניתוחים להארכת גידים) כיום הרגל נוטה הצידה לצד שמאל
וכל נעל עקב שאני נועלת הרגל נוטה הצידה ויש צליעה רצינית. זה החמיר לדעתי עם השנים... פעם זה לא היה ככה היום גם בנעל שטוחה מרגישים בבעיה.

היום הלכתי אליו הוא טוען שהניתוח לא מסובך, שצריך לחתוך את העצם וליישר אותה כי היא נוטה הצידה.
לעצם לוקח זמן להתאחות כ3 חודשים ואני אצטרך להיות עם ברזלים ברגליים כל התקופה עד שזה יתיישר.
עד כמה הניתוח הזה באמת לא מסובך?? האם הוא קשה מבחינת כאבים??
הרופא אומר שאין בזה סיכון, ואין מצב שזה יחמיר לי את הבעייה.
האם יש מישהו שעבר ניתוח דומה??
מאוד מאוד מפחדת ומתלבטת ומצד שני זה משהו שמאודדד מפריע לי כבר 27 שנים...
לפני 8 שנים בערך הלכתי אליו והוא אמר לי שאין מה לעשות עם זה ... ועכשיו כששאלתי אותי הוא הסביר לי שאז העצמות עוד לא התייצבו ועכשיו אני בגיל המתאים..
אשמח לעזרה...
ניתוח ברגל
07/11/13 22:37
19צפיות
כל ניתוח שבו מנסרים עצם ומקבעים כואב אם כי יש תרופות לכך.
לגבי פרטים יותר מדויקים: אם את מוטרדת קבעי תור למרפאת כף רגל עם כל הצילומים (אל תחפשי חוות דעת באינטרנט. ) ושם יראה אותך אורטופד שעוסק בכך, יבדוק אותך ואת הצילומים ויוכל לתת לך חוות דעת.
ניתוח בשיטת אליזרוב
11/11/13 08:25
58צפיות
לפני כמה חודשים נפלתי מהאופנוע ושברתי את רגל שמאל ב4 מקומות ו2 ריסוקים בקרסול למזלי זה קרה בסביבות בית חולים אסף הרופא  שידוע במחלקת אורטופדיה שהיא בין הטובות בארץ. בגלל הסיבוך שנוצר מהשברים (וכן גם לי העצם נשברה והתנתקה) עברתי ניתוח בשיטת אליזרוב.
הניתוח ארך כ3 שעות ואחר כך להתאוששות במחלקה. קצת כואב(בכל זאת ניתוח) אבל יש משכחים למינהם ואחרי מספר ימים אתה משתחרר וממשיך
טיפול בבית. השיטה הזו קיימת הרבה שנים והוכיחה את עצמה כיעילה בחיבור קיצור או הארכת רגל(המטרה העיקרית לה היא הומצאה). אני ממליץ לך בחום לפנות לב"ח אסף הרופא ולקבל מידע(לי בעצמי יש עוד מלא שאלות) אבל אני כן יכול לומר שזה ניתוח מוצלח לא מסובך שאותי הציל מכל הפלטינות והסיבוכים הנילווים.
היי שאלה
11/11/13 17:40
46צפיות
קראתי האנטרנט על האליזרוב. וכתוב שזה שיטה שזה קיבוע טבעתי המקיף את הרגל. האם לזו הכוונה?
אני מאוד חוששת מהברזלים האללו ומהניתוח...
הרופא שדיברתי עליו הוא בין הטובים שמתמחה בטבעות ברגליים. הוא גם ניתח אותי פעמים שהייתי קטנה
הוא אמר שהוא עשה את הניתוח הזה מלא פעמים... אם לזו הכוונה אנחנו מדברים על אותו ניתוח...
היי קמוש
11/11/13 19:45
41צפיות
אז כן מדובר בניתוח עם קיבועים טבעתיים מסביב לאזור המטופל ואין ממה לחשוש לא מהברזלים ולא הניתוח.
מאז הניתוח שלי עברו חודשיים ואני מבקר אחת לשבועיים לביקורת, לפי דבריי הרופא הרגל שלי ממש חוזרת
לעצמה וזה ממש משמח. אני פוגש עוד מנותחים וכולם מספרים שהניתוח עזר להם ויש תוצאות טובות.
ד"א המנתח שניתח אותי ונחשב המומחה בשיטה זו הוא דר יעקב אודסקי, וחובה עליך לבקרו.
לא אשקר כאבים היו ועדיין יש(פחות בהרבה) אבל לחזור לעצמך שווה כל מחיר.
מאחל לך בהצלחה ומקווה לשמוע בשורות טובות.
אבי .ב
היי תודה רבה
11/11/13 22:10
35צפיות
על ההרגעה...! אני באמת מאוד חוששת מהניתוח הזה אבל יש  לי בעייה מלידה ואני חייבת לטפל בזה לפני שיחמיר
עד כמה זה ממש כואב אחרי הניתוח?? כמה זמן היית עם הטבעות?? הרי הטבעות נכנסות עד העצם ראיתי איך זה נראה האמת זה נראה ממש מפחידדד:((
כמה זמן ארך הניתוח וכמה זמן היית מאושפז?? האם במהלך הזמן שהברזלים היו ברגליים זה מרגישים את הכאבים???
הרופא שאמרת הוא לא עובד עם הכללית לצערי, ואני כבר מעדיפה ללכת לרופא שניתח אותי שהייתי קטנה ומכיר כבר את ההיסטורייה הרפואית..
סורי על השאלותת...:)

היי
12/11/13 00:21
31צפיות
טוב אז לגבי הכאב מאד כואב בהתחלה וכן לוקחים כדורים או נוזלים להרגעה, אחרי שבוע/ים הכאב יורד ולאט.
אני אחרי חודשיים עדיין עם הטבעות וכנראה לעוד חודשיים, הטבעות לא נכנסות עד העצם אלא עוטפות את הרגל
ומתוך כל טבעת יוצאים ברזלים שחודרים לתוך העצם והחוצה. כן זה נראה מפחיד אבל ביננו רגל קצרה או עקומה
מפחיד יותר. הניתוח ארך כ3 שעות והייתי מאושפז כ4 ימים. בתקופה זו אני חש כאב מטריד מהברזלים שבעיקר
מפריע להירדם. אסור לדרוך על הרגל במשך 3 חודשים וזה מבאס. עזבתי את ביתי ועברתי להוריי שעוזרים לי
אפילו בדברים הכי פשוטים וזה מקל עליי, למרות כל הבלאגן אני "דוחף" אותך לניתוח.
ואל תתביישי לשאול שאלות(גם ככה אני מקורקע:)

הייי
12/11/13 17:23
21צפיות
אז בעיקרון הכאב הנורא הוא לשבועיים? עם זה ניראה לי אני אוכל להתמודד... בטח אהייה מסוממת כל התקופה הזאת ממשככי כאבים חח
ניראה לי שהרופא שלי אמר שאחכ אני כן אוכל לדרוך על הרגל, ללכת ולעשות הכל (עד כמה שניתן כמובן)..
זו הייתה פגישה דיי מהירה, הייתי ממש בשוק כשהוא אמר לי את זה..אבל היום אחרי הרבה מחשבות אני חושבת שאני אצטרך לבצע את זה.
בהתחלה נורא חששתי שאני דוחה את החיים שלי בשנה כמעט, התקופה לא הולכת להיות פשוטה אבל אולי זה יפתור לי הרבה דברים שעיכבו אותי 27 שנה בגלל הבעייה הזו..
ואני שמחה שאתה גם דחוף אותי אותי לזה... אני בטוחה שיהיה שיפור משמעותי למרות שכל ניתוח יש פה חששות ופחדים מסיבוכים,
הרופא שלי כרגע טס לחול כנס שהוא יחזור אני אפגש איתו שוב ואברר יותר לעומק על הניתוח הזה...
אשמח להיות איתך בקשר אחכ אם יהיה לי שאלות אם זה בסדר:)
ומאחלת לך בנתיים החלמה מהירה:)
היי
13/11/13 00:44
18צפיות
תודה ובכיף.
אני שמח שהחלטת לעבור את הניתוח ואם עזרתי אפילו במעט עוד יותר.
הניתוח הוא חובה והוא ממש לא מסוכן את צעירה וחזקה אני מאמין שהניתוח יעשה לך פלאים.
מאחל לך בהצלחה וחזרה לשיגרה מהר וכן אשמח לשמוע ולענות לך.

נ"ב
תאמת נרשמתי לפני מספר ימים לאתר כדי לשאול ולדעת יותר פרטים
על ניתוח אליזרוב(גם לי יש שאלות אני בתחילת הדרך) ויצא שאני המבין
והעונה על הנושא ובכיף :)
חח לפעמים קורה הפוך
13/11/13 13:04
19צפיות
אבל זה תמיד נחמד לשמוע ולעזור ואם אני אוכל לעזור אז בכיףף!
אבל ניראה לי שאתה עברת את זה כבר אז יש לך מה לספר ...
זה מאוד עוזר שי מישהו שעבר את זה ויכול להרגיע..
כי אין ספק שזה משהו מאוד מאוד מלחיץ!!!!

שוב תודה רבההה!
אני גם אשמח לדבר איתך על זה אחכ....
ברך נפוחה כואבת - המלצה לפיזיותרפיה
06/11/13 10:02
34צפיות
לפי מראה הברך גם משוער שיש מים - האם לא נהוג דבר ראשון לנקז את הנוזלים ?
הומלץ לי לעשות פיזיותרפיה מבלי לצלם את הברך - על סמך אבחנה במישוש + התלונה שלי

האם זה מספיק מבחינה טיפולית?

ברך נפוחה
07/11/13 22:32
29צפיות
ניקוז תלוי בכמה הברך נפוחה. אם נפוחה מאוד אז מקובל.
אם הנפיחות לאחר חבלה נהוג לבצע צילום רנטגן לשלילת שבר. באם אין שבר לרוב ניתן להפעיל כולל פיזיוטראפיה.
לגבי טיפול נוסף , תלוי מה האבחנה/חשד הקליני
האבחנה המשוערת היא
07/11/13 23:30
20צפיות
CHONDROMALACIA OF PATELLA
וגודל הנפיחות - גודל הברך הפגועה הוא פי 1.5 מהרגל השנייה
+ אזור נוסף בצד הברך עם בליטה נפוחה

ותודה על התגובה
המשך
11/11/13 15:58
13צפיות
האבחנה שציינת איננה אבחנה של פציעה. (מדובר ברגישות והתרככות סחוס הפיקה).
במידה והברך נפוחה מאוד ומוגבלת תנועה בשל הנ"ל ניתן לנקר
º
תודה לך
11/11/13 17:41
3צפיות
שאלה לגבי אבחון קרע במיניסקוס
05/11/13 18:21
56צפיות

האם ניתן לאבחן קרע במיניסקוס רק ע"י צילום?
מהמעט שאני יודע, לא ניתן לראות סחוסים בצילום רנטגן.
הייתי כעת אצל רופא, שלאחר מבט חטוף בצילום רנטגן, קבע נחרצות שיש קרע במיניסקוס ושחייבים לנתח.

אשמח לדעתם של מבינים ממני.
תודה,
יניב

אבחון קרע מניסקוס
07/11/13 22:29
21צפיות
לא ניתן לאבחן קרע מניסקוס בצילום רנטגן.
אם יש חשד קליני מפנים לרוב לMRI.
בחלק מקופות החולים מפנים למיפוי עצמות ספקט שנותן מידע פחות אמין לגבי המניסקוס
|טי-וי|הסדרות הכי חמות ב|תפוז|
05/11/13 14:47
4צפיות
החורף אוטוטו פה ואין דבר יותר חורפי מלהתכרבל בתוך הפוך עם שוקו חם ו... לצפות בסדרה האהובה עליכם!

|קדימה| בואו לפורום טלוויזיה להתעדכן בכל מה שחם על המסך
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

והנה עוד כמה סדרות שאהבנו שיכולות לחמם לכם את החורף:

|קדימה| איך לדעתכם תסתיים סדרת המתח והאקשן של ערוץ 10- בני ערובה?

|קדימה| התגעגעתם? השמינייה- סדרת הטלוויזיה של ערוץ הילדים חוזרת אחרי 5 שנים לעונה רביעית

|קדימה| אוהבים מדע בדיוני? בואו לדבר עם זה בפורום דוקטור הו וטורצ`ווד

|קדימה| סדרות הדרמה העל טבעית המצליחות בארה"ב ? יומני הערפד והמקוריים

|קדימה| עד עצם היום הזה חזרה לעונה שלישית- אהבתם?

|קדימה| העונה העשירית של האנטומיה של גריי עונה על הציפיות מהעונות הקודמות?

|קדימה| אהבתם את העונה החדשה של הומלנד? שתפו אותנו

|קדימה| צחקתם מהעונה החדשה של איך פגשתי את אמא? בואו לדבר על העונה האחרונה של הסדרה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| הנוקמים מגיעים גם לטלוויזיה. אהבתם? כנסו לפורום לוקי, הנוקמים וסוכני שילד

|קדימה| בואו להתעדכן בסדרות החדשות שעולות בפורום ערוצי הסדרות של יס

|קדימה| שמתם לב לכל תכניות המוזיקה שהחלו להופיע? מה דעתכם?
היכנסו לפורום אקס פקטור
ולפורום הכוכב הבא
וספרו לנו על הפייבוריטים וההימורים שלכם

|*| יש סדרה שמחממת לכם את החורף ועדיין אין לה פורום? רוצים לנהל פורום?
היכנסו לקישור הבא: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...
שרירים ננעלים - כל החלק השמאלי של הרגל
05/11/13 12:48
30צפיות
שלום,

אני בחורה ספורטאית,
החלטתי להתאמן לחצי מרתון, אחרי שכבר רצתי כמה פעמים 10 ק"מ.
בשבועיים האחרונים, בכל פעם שאני מתחילה לרוץ, הקילומטרים הראשונים עוברים בשלום....ואז זה קורה...
זה מתחיל בכאב קטן בחלק התחתון של העכוז, ואז זה מתחיל לרדת לכיוון מטה, גל הכאב מתפשט מטה, מתחזק, מגיע לאזור הברך, בצד החיצוני של הברך ויורד למטה....עד שאין באפשרותי יותר לרוץ....השרירים בחלק האחורי של הרגל מתקשים עם כאב עז.
ביצעתי בדיקות דם, והכל תקין (כולל מגנזיום) , חוץ מחוסר ב B12.

האם יש הסבר לתופעה זאת, איך פותרים את הבעיה...ואיך מונעים תופעות אלה בעתיד.
כאבי רגל בריצה
07/11/13 22:24
16צפיות
התיאור נשמע חשוד כבעיה עצבית לאורך הרגל המתחילה מהעצב הסכיאטי או מהגב התחתון.
רצוי להבדק ולשקול הדמיית גב וEMG לעצבי הגפה.
כף רגל
05/11/13 09:00
43צפיות
כאבים בקרסול. קרע חלקית בדלטויד בקרסול. מה עושים?
כף רגל
07/11/13 22:22
18צפיות
כאבים בקרסול יכולים לנבוע מסיבות רבות מפציעות, דרך עומס, מבנה כף רגל בעייתי וע מחלות פרקים. הטיפול תלוי בסיבה. פני לאורטופד
FMRI בתור ניסוי
04/11/13 22:27
7צפיות
שלום,

זה לא הפורום הכי מתאים, אבל חשבתי אולי בכל זאת יכירו פה קצת סוגי הקרנות.

אני רוצה להרשם לניסוי שדורש לעשות פעולות מסוימות תוך כדי סריקת FMRI של המח שלי.

אני מאוד חושש לגבי השלכות.

האם יש תופעות לוואי? האם צריך לשתות חומר צובע?

האם יכולה להיות איזו בעיה רפואית עכשיו או בעתיד הרחוק כתוצאה מבדיקה כזו?

אני מאוד סקרן לסריקה כזו של הראש, לראות שהכל תקין.

זה נעשה בבית חולים בת"א. כך שזה לא חאפרי
אבל עדיין אני לא יודע מה ההשלכות.

מה ההבדל בין MRI ל FMRI ?
השתלת תאי מח עצם לשחיקת סחוס?
04/11/13 21:58
7צפיות
אני מעוניין לקבל מידע על מקומות שמבצעים את התהליך הזה בארץ ומספר טלפון בבקשה
תוצאות הדיקת מיפוי עצמות
04/11/13 16:08
31צפיות
מה זה אומר:
קליטת יתר בחלק מקורב שתי הירכיים במיוחד שמואל
קליטת יתר באזור סקרו-איליאקלי משמאל,  קל יותר מימין
קליטת יתר קלה בברך ימין באזור ארטיקולרי ובברך שמאל במיוחד
בקונדיל טיביאלי ופורמלי דיסטלי
קליטה קלה בקרסול שמואל בפישון לטרלי
תשובות בדיקת מיפוי העצמות ..אשמח לדעת מה זה אומר ועם כן יש שבר מאמץ מה ניתן לעשות.
מיפוי עצמות
04/11/13 17:12
41צפיות
הקטע המצוטט כללי מדי. יכול להעיד על שינויים על רקע עומס יתר או חבלתיים ובמפרקים דלקתיים או ניוונים.
ככלל זה לא תואם שבר מאמץ.
מה ניתן לעשות?
04/11/13 18:04
14צפיות
תודה רבה ...רציתי לשאול עם כן מה ניתן לעשות וכן היזה סוגי ספורט מותר לעשות (מיותר לציין שלרוץ אני לא יכולה)
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום