לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

שלום. לאחר חבלה במשחק כדורגל אובחן
16/04/2015 | 21:54
2
46
ב MRI קרע כמעט בעובי מלא בMCL,
ללא פגיעות בשאר הרצועות או במניסקוסים. השאלה שלי האם אוכל לחזור לשחק כדורגל ? יש לציין שעכשיו אחרי 4 שבועות הברך לא כואבת בכלל , פשוט יש תחושת רפיון בצד הפנימי של הברך ותחושת ברך "בורחת" בתנועות מסוימות.
MCL
16/04/2015 | 22:04
1
21
בהמשך לשאלתי שכחתי לציין שהתחלתי פיזיוטרפיה במכון פרטי לרפואת ספורט. וכמובן אני הולך לעשות שיקום "כמו בספר" וחזק טוב את שרירי הברך.  האם MCL באמת מתאחה ומחלים ? והרגל תחזור לכוח שהייתה לפני הפציעה ?
פגיעה בMCL
20/04/2015 | 11:11
18
הMCL היא הרצועה בצד הפנימי של הברך שנותנת יציבות בצד זה. לרוב היא נוטה להחלים טוב (רצוי להגן עליה בתקופת ההחלמה בברכיה עם צירים רכים). אם הקרע מלא בחלק מהמקרים יתכן שלא תחלים ותישאר אי יציבות צידית בברך. במקרים אילו יתכן צורך במייצב גם בהמשך או אף בניתוח.
מניסקוס לטרלי מעובה
16/04/2015 | 19:12
1
12
ד"ר שלום,

בעקבות כאב פתאומי בברך ותחושת נעילה, לאחר שלאורך זמן רב הברך המשיכה לכאוב, קיבלתי הפניה לאולטרסאונד.
תוצאות הבדיקה: "המניסקוס הלטרלי בלתי אחיד, מעובה עם הצטברות נוזלים בכמות קטנה בצמוד אליו".
רציתי לדעת במה מדובר והאם נדרש ניתוח.

תודה,
אורן

ממצאי מניסקוס באולטראסאונד
20/04/2015 | 11:09
5
מניסקוס לא מודגם מספיק טוב באולטראסאונד. אם יש חשד לגבי פגיעה בו יש צורך בMRI
נעליי אפוסתרפיה לכאבי ברכיים לאישה מבוגרת ?
14/04/2015 | 17:17
2
27
היי,

שמעתי על נעליים אורתופדיות מיוחדות בשם "אפוסתרפיה" שעוזרות במקרה של כאבי ברכיים, עד כמה הן יעילות ? האם הן יכולות לעזור לאישה בת 70 שעקב כאבי ברכיים חזקים בקושי מצליחה לעלות ולרדת במדרגות ?

אשמח מאד לתשובה,
תודה!
כאבי ברכיים ואפוס
16/04/2015 | 13:27
32
למעשה המערכת היא סוג של מדרס מתוחכם המשנה את חלוקת העומס וגם משפיע על השרירים סביב.
כעקרון, במקרים שיש שחיקה ממוקדת, הסטת העומס לאזור פחות שחוק יכולה לעזור וכן חיזוק שרירים בדומה לפיזיוטראפיה יכול לשפר. אבל אם ישנה שחיקה משמעותית ומפושטת הסיכוי לשיפור נמוך יותר.  כל מקרה לגופו. רצוי להתיעץ עם אורטופד.
אותי הנעליים האלה הצילו מניתוח בברך
10/05/2015 | 16:38
21
ממליצה ללכת לנסות, זה באמת עוזר
המלצה על מנתח לקיבוע קרסול
14/04/2015 | 13:42
17
היי,
אני צריכה לעבור ניתוח לקיבוע הקרסול.
לא יודעת איך לבחור מנתח.
למישהו יש המלצה?

דורבן מציק בעקב
14/04/2015 | 07:27
1
25
טוב אז סוף סוף זה הגיע גם אלי אחרי שאימצתי את הגוף יתר על המידה בספורט ועכשיו אני סובל מכאבים בעקב ימין..זה התחיל חלש לפני כשבועיים והתגבר והשאלה שלי היא כזו
האם זה עובר לבד או שעלי להתחיל במסכת טיפולים מפרכת..? כשאני בבית על הספה אני מעסה את העקב כמו שראיתי באינטרנט אבל זה מעייף..
תודה לעונים
"דורבן"
16/04/2015 | 13:22
26
כעקרון בתיאור "דורבן"  הכוונה לדלקת בפציה הפלנטארית בכף הרגל בסמוך לחיבורה לעקב. לעיתים שוקע סידן במקום שנראה כדורבן בצילום. מתאפיין בכאב בצעדים לאחר מנוחה (קימה מהמיטה או מכסא). בשלכים ראשונים חולף מהר ובהמשך נוטה להיות זמן ממושך יותר בעמידה והליכה. טיפול כולל מתיחות, חימום, פיזיוטראפיה, כדורים, מדרסים מותאמים ואף זריקות או ניתוחים.
פציעה בברך.
13/04/2015 | 16:34
1
21
שלום ד"ר! שמי ליאור בן 24. לפני כחודשיים עברתי תאונת אופנוע עם החלקה על הכביש ונפצעתי בברך ימין וכן בקרסול. לצערי סבלתי ממחלת אוסגוד שלאטר בברך ימין והפגיעה יצרה לי שם שברים קטנים בעצם ומאז אני סובל נורא מכאבים ודי מוגבל בהליכה.רציתי לשאול האם זה עניין של זמן עד שיסתדר או שמא עלול להיות לי נכות מכך. יש לציין שאני מטופל בפיזיו אך בינתיים ללא הטבה. אודה לך על תשובתך!
פציעה בברך
16/04/2015 | 13:16
12
כחלק מאוסגוד שלאטר תיתכן המצאות מספר פרגמנטים (חלקי עצם) בגיד הפיקה. האם בטוח שמדובר בשברים חדשים?
לצערי המידע לא מספיק להביע דעה ספציפית. צריך להבדק גופנית, לעיין בצילומים ולפי הנ"ל לשקול צורך בהדמיה נוספת.
גמישות יתר ופרופיל צבאי
13/04/2015 | 12:53
3
12
אהלן, התגייסתי לצהל לפני חודש עם פרופיל 97.
כבר מלפני שנה וחצי אני סובל מכאבי רגליים,ברכיים וגב אך לא נמצא כלום.
כשהגעתי לצבא המצב החמיר (למרות שאני לא בקרבי).
הייתי אצל רופא שראה אצלי גמישות יתר בידיים ואמר שייתכן שיש לי גמישות יתר גם בורידים בכף הרגל ובקשת ולכן הכאבים בכף הרגל (נחשד גם כשקץ גבוה אך בהליכה אין קשת גבוה ולכן הרופא סובר שזוהי גמישות).
לציין כי הדבר מגביל אותי בהליכה ועמידה ומעבר לכאבים בכפות הרגליים אני סובל מכאבי ברכיים וגב שאותם מקרינה כך הרגל.
רציתי לשאול מה הטיפול כיום? הרופא אומר שאעשה פיזוטרפיה וזה מה שאפשר ומהו הפרופיל הצבאי שייקבע לי במידה ואגש לועדה רפואית? האם ייתכן פרופיל 45. ? תודה מראש
גמישות יתר ופרופיל צבאי
13/04/2015 | 13:54
2
13
אינני מתמצא בפרופיל הצבאי המתאים.
תגובה
13/04/2015 | 17:38
1
8
תודה על התייחסותך.
תוכל לפרט מבחינה רפואית קצת על הנושא? לא ידעתי שיכולה להיות גמישות יצר בורידים וכף רגל- האם זה משהו שכיח? מה דרך הטיפול?
תודה ד״ר.
המשך
16/04/2015 | 13:18
6
גמישות יתר מתייחסת למפרקים וטווחי תנועה. קשורה למאפייני הרצועות ולא לורידים. זוהי תכונה מולדת שלא ניתן לשנות
גמישות יתר ופרופיל צבאי
13/04/2015 | 12:53
8
אהלן, התגייסתי לצהל לפני חודש עם פרופיל 97.
כבר מלפני שנה וחצי אני סובל מכאבי רגליים,ברכיים וגב אך לא נמצא כלום.
כשהגעתי לצבא המצב החמיר (למרות שאני לא בקרבי).
הייתי אצל רופא שראה אצלי גמישות יתר בידיים ואמר שייתכן שיש לי גמישות יתר גם בורידים בכף הרגל ובקשת ולכן הכאבים בכף הרגל (נחשד גם כשקץ גבוה אך בהליכה אין קשת גבוה ולכן הרופא סובר שזוהי גמישות).
לציין כי הדבר מגביל אותי בהליכה ועמידה ומעבר לכאבים בכפות הרגליים אני סובל מכאבי ברכיים וגב שאותם מקרינה כך הרגל.
רציתי לשאול מה הטיפול כיום? הרופא אומר שאעשה פיזוטרפיה וזה מה שאפשר ומהו הפרופיל הצבאי שייקבע לי במידה ואגש לועדה רפואית? האם ייתכן פרופיל 45. ? תודה מראש
קרע ברצועה הצולבת
12/04/2015 | 12:29
1
11
שלום רב ,
באימון ספורט נפצעתי והודגם בבדיקת אמ אר איי  קרע חלקי של הACL ללא היפרדות הרצועה מאחיזה , האם הרצועה יכולה להתאחות לבד ללא ניתוח ואם לא מה המגבלות העתידיות ?
קרע חלקי ברצועה צולבת קדמית בברך
13/04/2015 | 13:52
11
באופן עקרוני הACL אינו מחלים מקרע , אבל....
קרע חלקי אינו מחייב תמיד ניתוח. תלוי בגודלו וביציבות הנותרת. השאלה החשובה היא האם הברך יציבה בבדיקה והאם יש ארועי אי יציבות בפעילות.  בהתאם לתשובה יוחלט אם יש צורך בניתוח.
שלום רב ,
12/04/2015 | 12:26
59
mri
11/04/2015 | 22:24
1
22
שלום רב הבן שלי בן 19 חייל.. סובל מכאבי גב. פרופיל 97
להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של עמוד השדרה המותני:
הבדיקה בוצעה בטכניקת , T1, T2 STIR.
קליניקה: כאבי גב.
ממצאים:
אות תקין בחוט הדיסטלי.
L5-S1 : ללא פריצה. ללא היצרות.
L4-L5 : היפרטרופיה של הפלבום והפסטים עם לחץ קל מאחור על השק.
L3-L4 : היפרטרופיה קלה של הפלבום והפסטים.
ביתר הגבהים בעמוד השדרה ללא פריצת דיסק.
קיימת היצרות מולדת קלה של רוחב השק הסגיטלי מגובה L3-L4 ומטה.
נגעי שמורל קטנים מגובה D9 עד D12
מה משמעות התוצאה, מה הבעיה  והאם ממצא זה מוריד פרופיל.. אם כן לאיזה פרופיל ??
תודה רבה 
MRI
13/04/2015 | 13:47
17
מתוארת היצרות קלה בתעלה שלרוב ללא משמעות קלינית.  ללא פריצות דיסק או ממצא משמעותי נוסף.
אינני מתמצא בפרופילים.
איך החיים אחרי ניתוח עקמת סקוליוזיס?
11/04/2015 | 11:43
55
שלום לכולם, 

יש כאן מישהו שעבר ניתוח סקוליוזיס? הייתי רוצה לקבל קצת חוות דעת כדי להבין איך נראים החיים אחרי הניתוח. 

אני בן 29, יש לי כרגע 50 מעלות אבל אין לי כאבים בכלל והעקמת לא מפריעה (אני עושה הרבה ספורט כולל אקסטרים). 
הבעיה שהעקמת מחמירה עם השנים והייתי אצל כמה מומחים, וכולם אמרו לי שכדאי לעשות ניתוח בשנים הקרובות ולא לחכות שאהיה מבוגר יותר ועם עקמת קשה יותר. 
אני מבין את החשיבות של הניתוח אבל פשוט מפחד שמשהו בניתוח ישתבש או שהחיים שלי ייראו אחרת אחרי הניתוח.

תודה, 
אדי. 
היי שמי לירון יצא לי גלגליון צסט ברגל?
09/04/2015 | 15:55
2
38
גנגליון ציסט ברגל
09/04/2015 | 18:35
21
מדובר בגוש רך שמקורו מנוזל שיצא ממפרק או ממעטפת גיד. לעיתים יגדל או יקטן ויעלם בעצמו. לרוב אינו כואב מעבר להפרעה מכנית. במידה ומפריע ניתן לנסות לשאוב (חוזר בכחצי מהמקרים) או לכרות בניתוח. 
גלגליון ציסט
11/04/2015 | 21:13
18
היי תודה קיבלתי את התשובה אני צריכה פשוט להתייעץ? זה קשור לעבודה 
פגיעה בשרירי הכתף
09/04/2015 | 13:49
1
24

שלום רב,
לפני כשלושה שבועות  החלקתי בחדר האמבטיה ונפלתי. קיבלתי מכה חזה מאוד בזרוע מדופן האמבטיה. מאז אני סובלת מכאבים עזים ולא יכולה להרים קדימה את הזרוע.
אציין שאני יכולה להזיז את הזרוע לצד שמאל ואחורה.
עשיתי אולטראסאונד ולהלן הסיכום:
1. טנודיטיס של גיד הביצפס.
2. טנדופתיה בגיד סופראספינטוס, אין לשלול קרעים חלקיים בתוך הגיד.

מה משמעות התוצאות?
מה הטיפול הנדרש? האם יהיה צורך בניתוח? האם יש צורך בבדיקות נוספות?
תודה!
קרן

חבלה בזרוע וכתף
09/04/2015 | 18:32
41
ממצאי האולטראסאונד מתארים חבלה לגיד הסופראספינטוס ויתכן קרעים חלקיים ותגובה דלקתית בגיד הביצפס
כעקרון הטיפול לרוב שמרני וכולל כדורים ופזיוטראפיה. בהמשך לפי מגמת השיפור ישקל צורך בהדמיה/טיפול נוסף. 
מכשיר לייזר בעוצמה נמוכה שמשמיע צפצופים
08/04/2015 | 21:44
3
11
היי, יש למישהו אצלנו במשפחה מכשיר לייזר בעוצמה נמוכה לטיפול בכאבים.

קודם כל רציתי לדעת האם יש מחקרים בסמיות כפולה שמראים כי המכשיר באמת עוזר ? כי לי זה נראה כמו קישקוש שמבוסס על אפקט פלצבו.

שאלה נוספת, המכשיר משמיע ציפצוף מעצבן כל 3 שניות, האם יש לזה איזו סיבה מעשית או שזה סתם נועד לעצבן את כל מי שבסביבה ?

נ.ב - אם זה לא הפורום הנכון אשמח אם תפנו אותי לפורום מתאים.

תודה.
תיקון, למישהי אצלנו במשפחה...
08/04/2015 | 21:46
1
לייזר
09/04/2015 | 18:26
1
5
עניינים טכנים כמו צפצופים ממליץ לבדוק באתר היצרן/יבואן
שאלות לגבי יעילות בטיפול בכאב אולי יוכלו לענות בפורום כאב
תודה
10/04/2015 | 16:54
1
קומפלקס דיסק
08/04/2015 | 15:08
1
27
שלום רב

אשמח לדעת בבקשה מה זה קומפלקס דיסק ?

תודה וחג שמח
רוי
קומפלקס דיסק
09/04/2015 | 18:21
7
נראה לי שזה חצי משפט כגון "קומפלקס דיסק אוסטיאופיט" שמשמעותו הדיסק הבולט יחד עם בליטת זיז עצם לוחצים על...
טיפול לכאבים בזמן ריצה
08/04/2015 | 12:37
13
שלום מישהו מכיר את הטיפול הזה של זריקות prp שמצאתי כאן    
באתר של אורתופד בשם ד"ר דרור רובינסון, לטיפול בדלקות וכאבים לספורטאים בזמן ריצה, אשמח לשמוע ממישהו שהתנסה, כתוב שיש לזה תוצאות טובות יותר מפיזיותרפיה, או לדעת ממומחים עד כמה הטיפול הזה שכיח בישראל ואחוזי ההצלחה. תודה רבה.    
מה זה אנזופטיה PB בכף הרגל?
07/04/2015 | 18:54
1
8
אנטזופטיה
09/04/2015 | 18:18
10
אנטזופטיה היא דלקת בחיבור הגיד לעצם. PB יכול להיות פרוניאוס ברביס שהוא שריר עם גיד בכף הרגל העובר מאחורי הפטישון בצד החיצוני של הקרסול.
קרע במיניסקוס
07/04/2015 | 12:10
2
20

שלום,

יש לי חשד לקרע במיניסקוס אחרי סקי.
עשיתי צילום mri ובזמן שמחכה לפענוח - אני רוצה למצוא אורתופד שיוכל לקבוע אם יש צורך בניתוח.
במכון mri אמרו לי לחפש אורתופד שמתעסק בפעילות ספורט.

אני חבר כללית מושלם. אם מישהו מכיר רופא מסיום. אחפש אם הוא בהסדר איתם..אבל כל רופא אשמח לשמוע.

יש תוצאות בדיקת mri
08/04/2015 | 23:06
1
18
אני בכל מקרה אלך לאורתופד, אבל כדי להיות רגוע-
הכאבים שיש לי היום יחלפו על סמך הפענוח הבא?

מספר מוקדים קטנים של בצקת לשד עצם: בפינה הצדדית בפלטו הטיביאלי המדיאלי,
בחלק הקדמי בקונדיל הפמורלי הלטרלי ובאזור מקביל בפלטו הטיביאלי הלטרלי,
באמיננציה האינטר-קונדילרית.
לא נראים קרעים של המניסקים.
.תקינים LCL-ו ACL, PCL, MCL
מנגנון האקסטנציה תקין.
לא מזהים קרעים בסחוסים.
הרטינקולום שמור.
MRI
09/04/2015 | 18:29
14
בתשובת הMRI לא מתוארים קרעי מניסקוס. 
מתוארת חבלת עצם קלה
כיצד עלי לטפל בנמק בברך ובקרע במיניסקוק?
07/04/2015 | 13:37
1
7
נמק?
09/04/2015 | 18:13
5
נמק בברך? אולי הכוונה לתהליך בעצם הנקרא AVN- נמק אווסקולארי. 
במידה וזאת הכוונה הטיפול ינוע מקביים והמנעות מדריכה, פיזיוטראפיה, ולעיתים פחות נפוצות טיפול ניתוחי.
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט
פורום טיפול בפסוריאזיס
פורום טיפול בפסוריאזיס
מרקמן את טומשין
מרקמן את טומשין
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
04:57 | 29.08.15 אורחים בפורום
19:32 | 27.08.15 אורחים בפורום
23:45 | 26.08.15 אורחים בפורום
10:31 | 26.08.15 ehud1500
00:31 | 26.08.15 אורחים בפורום
12:49 | 25.08.15 אורחים בפורום
22:28 | 24.08.15 אורחים בפורום
15:37 | 24.08.15 שושן38
21:19 | 23.08.15 אורחים בפורום
19:20 | 22.08.15 אורחים בפורום
18:08 | 22.08.15 אורחים בפורום