בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

ספורט עם קרע במיניסקוס
29/06/14 14:14
9צפיות
צהריים טובים
יש לי כנראה קרע במיניסקוס. שני אורתופדים שהייתי אצלם אמרו לי שאם אני לא סובלת מכאבים (בעייה של סף כאב גבוה), להמשיך הלאה.
האם יש סכנה אוו חשש להחמרה עם אמשיך בספורט שאני עושה (אירובי, ריצה, עצוב  וחיטוב  אמוני כוח)
קרע מניסקוס
30/06/14 18:43
8צפיות
כעקרון אין חובה לנתח קרע מניסקוס לא סימפטומטי ואפשר להמשיך בחיים.
לתשובה מפורטת צריך גיל וסוג הקרע המדויק, מיקומו, משך הזמן וכו
בעיות מדרסים
29/06/14 09:24
13צפיות
שלום,
לפני כשנה עשיתי מדרסים בחברת אבידור , לאחר כחצי שנה החלו בעיות מינוריות במדרסים ולכן ביקשתי לתקן אותם, מאז ולאחר כל תיקון, המדרסים נהיים פחות שמישים ופוגעים בי משמעותית ( יש לציין שאני קצין קרבי).
שאלתי היא :
א. האם יש לי מה לעשות כנגד חברת אבידור שמסרבת לתת לי שירות ומענה הולם?
ב. בעבר עשיתי מדרסים רכים שעלו כ800-900 שקל בחברת עטרת מדיפוט, לאחר שראיתי שמחירי המדרסים שלהם עלו, האם החברה הזאת מומלצת ומספקת מדרסים איכותיים?
בעיות מדרסים
29/06/14 09:24
8צפיות
שלום,
לפני כשנה עשיתי מדרסים בחברת אבידור , לאחר כחצי שנה החלו בעיות מינוריות במדרסים ולכן ביקשתי לתקן אותם, מאז ולאחר כל תיקון, המדרסים נהיים פחות שמישים ופוגעים בי משמעותית ( יש לציין שאני קצין קרבי).
שאלתי היא :
א. האם יש לי מה לעשות כנגד חברת אבידור שמסרבת לתת לי שירות ומענה הולם?
ב. בעבר עשיתי מדרסים רכים שעלו כ800-900 שקל בחברת עטרת מדיפוט, לאחר שראיתי שמחירי המדרסים שלהם עלו, האם החברה הזאת מומלצת ומספקת מדרסים איכותיים?
בעיות מדרסים
29/06/14 11:17
8צפיות
מדרסים שעשויים טוב חייבים לתת פתרון לכאבי רגליים.

דבר החשוב ביותר בעשיית מדרסים זה אבחון נכון של הבעיה.

מדרסים יש רבים ומסוגים שונים והם נבדלים זה מזה בחומרים מהם הם בנויים, בשיטת העבודה וברמה המקצועית של האדם המבצע אותם.

למען הרחב ידיעותיך בנושא מדרסים אני מצרף קישור למאמר על סוגי מדרסים שונים:

http://pedia.walla.co.il/?w=/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7...

אשמח לעזור.
בברכה,
יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים
http://www.footsupport.co.il

רגל קצרה ואסמטריה
28/06/14 19:22
7צפיות
אני בת 28 ומגיל צעיר יש לי אי סמטריה בין רגל ימין לשמאל השוק ימין עבה יותר וגם כף רגל ימין גדולה יותר ,וזה נראה שיש לי רגל קצרה ואגן נוטה הצידה ,אני ממש מתביישת בזה ונמנעת ללכת עם מכנסיים קצרים איך ניתן לטפל בזה? לא פניתי מעולם לרופא לטפל בזה יש ציין שאני עברתי גם 2 לידות רגילות ברוך ה' אך סבלתי מספזיוליס וכאבי גב תחתון
רגל קצרה ואסימטריה
30/06/14 18:37
4צפיות
ראשית צריך להעריך האם רק מדובר בהבדל אורך או עיוות נוסף (לדוגמא במפרק הירך) שיש לטפל בו.
במידה ויש הבדל אורך תלוי כמה. קטן - לא מתקנים, מעט יותר- הגבהה בנעל, משמעותי- יש ניתוחי הארכת גפה.
פני לאורטופד
חבלה בקרסולים תוצאות מיפוי + ספקט
28/06/14 12:47
38צפיות
אני בת 45 לאחר חבלה בקרסול שמאל, בעבר ניתוחים בעקבות ocd בקרסוליים (2 בימין 1 בשמאל) 1990-1996.
ממצאים: הודגמו קליטות מוגברות ניכרות בראש הפיבולה ובקצה התחתון של המלאולוס הלטרלי של הפיבולה משמאל, המתאימות לשרים.

בנוסף הודגמה קליטה מוגברת מוקדית באספקט שמאלי המדיאלי במשטח הטיביו-טלרי מימין - ממצא פוסטטראומתי? שינוי סטרס?
אשמח להבין בפשטות מה זה אומר. אני עם קביים כבר כחודש + אירקסט ברגל שמאל. יש לי כאבים בשני הקרסולים והרופא אמר שיש מצב שיגבס אותי בשמאל לחודש וחצי הוא יחליט לפי תשובות אלו.
אודה לתשובתכם המהירה.
חבלה
30/06/14 18:31
16צפיות
למעשה נמצאו שברים בקרסול ופיבולה מקורבת (אם לא אובחנו בצילום אז כנראה ללא תזוזה)
בנוסף קליטה בקרסול בעצם הטאלוס שיתכן שעל רקע הניתוח הישן או חבלה חדשה.
חבלה
30/06/14 23:39
12צפיות
תודה על התשובה
האם במקרה הנ"ל צריך לגבס את הרגל. אני כבר חודש ושבועיים אחרי החבלה עם קביים ושבועיים עם אירקסט.
בצילום רנטגן ראו שבר תלישה של פטישון מידיאלי - לא היה ברור עם הוא חדש או ישן. האם מדובר בשבר אחר? האם לדעתך צריך לנתח? וכמה זמן צפויה החלמה.
תודה .
בר
המשך
03/07/14 18:21
6צפיות
קיבוע באירקאסט משמש פעמים רבות במקום גבס.
הצורך בניתוח נקבע לפי העמדה של חלקי השבר. אם אין תזוזה לרוב אין צורך בניתוח
את הממצא בטאלוס יתכן וצריך לברר בהתאם לצילום.
ההחלמה מספר חודשים וכרוכה בהתחלה בקיבוע ובהמשך בפיזיוטראפיה.
º
תודה רבה עזרת לי מאוד
03/07/14 18:28
4צפיות
5555555555555555
03/07/14 18:29
4צפיות
תודה רבה עזרת לי מאוד
טיפולים
28/06/14 12:41
8צפיות
שלום.
רופא המשפחה שלח אוי לטיפולים בגלל כאבים בעמוד שדרה צווארי וכתב בהפניה אבחנה : cervicalgia
אבקש לדעת מה הפירוש של האבחנה .
תודה
טיפולים
30/06/14 18:28
6צפיות
CERVICALGIA משמעה מילולית כאבי צוואר
חטוטרת/גיבנת באפלו
27/06/14 02:20
8צפיות
שמתי לב שעם הזמן נהיית לי מעין גיבנת קטנה ולא נוחה בין השכמות. לפי מה שאני קוראת באנטרנט זה נקרא חטוטרת עורף או גיבנת באפלו

הדבר מטריד אותיי ורציתי להתעניין מה כדאי לעשות ולמי לפנות
גיבנת
30/06/14 18:21
7צפיות
בילדים בגיל הצמיחה יש לפעמים צורך להתערב ולכן יש צורך לפנות לאורטופד לבדיקה.
במבוגרים התמונה שונה אבל לצורך הערכה רצוי להבדק.
º
לאיזה רופא היית ממליץ לפנות ?
01/07/14 11:36
2צפיות
ועוד שאלה - האם השמנה יכולה להביא לכך?
01/07/14 11:45
3צפיות
האם השמנה יכולה להביא לכך שתיווצר הבליטה הזו?

עיינתי קצת בד"ר גוגל :) והיה כתוב שזה יכול לנבוע מהשמנה . באמת עליתי בשנתיים באחרונות משהו כמו 15 קילו.. אצל איזה מומחה אפשר לבדוק זאת ע"מ שאם זו הסיבה לא אתחיל להתגלגל בין רופאים ובדיקות (אני גם ככה בתהליך להוריד משקל חזרה אבל אם יש בעיה רפואית אני לא רוצה לדחות זאת).

לא מדובר  בכאבים אלא יותר באי נוחות באזור.
כאבים ביד- יש שבר ביד, דחוף
26/06/14 23:25
11צפיות
בני נפל על היד ואבחנו שבר בשורש כף היד. היום, 4 יממות לאחר הנפילה הופיע כאב ביד, כאב שלא היה ביומיים-שלושה האחרונים, בהם הילד לא חש כאב כלל. בשעות שלפני הכאב הילד קצת שיחק והפעיל מעט את היד (עד עכשיו היד תמיד על המתלה-השרוך)
האם זה הגיוני שיש כאבים? האם יתכן שהיד לא קובעה כמו שצריך בגבס?
האם יש להגיע לבדיקה בדחיפות ?
לאחר מנוחה הכאבים פחתו , אבל חשוב לי לדעת שכאב שמופיע לאחר מס' ימים לא מצביע על בעיה כלשהי.
כאבים לאחר שבר
30/06/14 18:18
4צפיות
בהנחה שהיד מגובסת, יתכן שכשמשתמשים ביד לראשונה היא מעט תתנפח והגבס ירגיש לוחץ עם כאב ביד.
טיפול ראשון מנוחה והרמת היד לסייע לדם לזרום החוצה ולהוריד נפיחות. אם זה לא משפר צריך להבדק בהקדם.
כאבים בהליכה וצליעה
26/06/14 13:47
27צפיות
שלום,
בת 62. הרבה זמן סובלת מכאבים ברגליים ובברכיים ונפיחות בקרסוליים. לאחרונה התחלתי לצלוע וממש קשה לי ללכת.
עשיתי בדיקות , להלן התוצאות:

sitrom+tal+pa שם בדיקה : קרסול 3 צילומים
שינויים ניווניים קלים במפרק הפטישון והסובטאלרי.
בסיכום: שינויים ניווניים, כמתואר.
להלן ממצאי בדיקה הרדיולוגית של קרסול שמאל ( 3 תנוחות):
שינויים ניווניים מינימליים במפרקים הסובטאלרי והפטישון.
דורבן קטן בעקב.
בסיכום: שינויים ניווניים ודורבן, כמתואר.

שם בדיקה : ברכיים 2 צילומים
קל עם הצרות של המדורים המדיאליים, יותר בולט משמאל. Genu Varus
שינויים ניווניים מינימליים בפיקות ובאמיננסים של הטיביות דו-צדדי ובמדור המדיאלי משמאל.
בסיכום: סטיות ושינויים ניווניים, כמתואר.

להלן ממצאי בדיקה הרדיולוגית של כפות הרגליים (אפ+אלכסוני):
שבר בעבר, עם איחוי, בגליל פרוקסימלי של אצבע מס 2 מימין.
דו-צדדי עם שינויים ניווניים באזורים, יותר בולט משמאל. Hallux Valgus
בסיכום: שינויים ניווניים, שבר בעבר וסטיות, כמתואר.

קרסול ימין: US בדיקת
סימנים של טנדיניטיס עם נפיחות של - ED . הודגמו תקינים - EH,,TA - הגידים המיישרים
הרטינקולום.
הגידים הפרוניאליים- בצקת של הרקמות הרכות התת עוריות באספקט הלטרלי של הקרסול ללא
מעורבות של הגידים.
הודגמו תקינים. בצקת של הרקמות הרכות התת עוריות באספקט - FDL,FHL - הגידים המכופפים
נוזל בכמות קטנה סביבו ואקוגניות נמוכה באחיזה בעצם -TP . המדיאלי ללא מעורבות של הגידים
הנביקולרית.
רצועת הדלתואיד- הודגמה תקינה.
CFL . בלתי הומוגני ללא חוסר המשכיות- מתיחה? ממצא ציסטי באזור אחיזה בקצה הטלרי - ATFL
- מעט תפוח אך ללא חוסר המשכיות.
מפרק טיביה-טלארי- ללא נוזל בתוכו.

קרסול שמאל: US בדיקת
הודגמו תקינים. - EHL,EDL,TA - הגידים המיישרים
הגידים הפרוניאליים- בצקת של הרקמות התת עוריות באספקט הלטרלי של הקרסול . טנדיניטיס קל
של הגידים הפרוניאליים .
נוזל בכמות מינימלית סביבו. - TP . הודגמו תקינים - FDL,FHL - הגידים המכופפים
רצועת הדלתואיד- הודגמה תקינה.
מעט תפוח ללא ממצא חריג. -CFL . הודגם תקין - ATFL
מפרק טיביה-טלארי- ללא נוזל בתוכו.

הלכתי לאורטופד שנתן לי אתופן ואחכ גם ארקוקסיה. סיימתי טיפול באחד ואחכ גם טיפול בשני ואין שום תועלת ושום הטבה.
הרופא לא הסביר לי את משמעות תוצאות הבדיקות ואני רואה שהן לא טובות.

אשמח לקבל הסבר על תוצאות הבדיקות ויותר חשוב מזה מה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב? אני ממש צולעת, ואני מפחדת שבאיזשהו שלב לא אוכל ללכת בכלל!

תודה מראש.
תוצאות צילומים ואולטראסאונד
26/06/14 14:24
19צפיות
הודגמו ממצאים שחיקתיים בברכיים ומעט בקרסוליים.
בנוסף דלקות גידים בקרסוליים.
בלי לבדוק קשה להמליץ טיפול. יתכן שיעזרו מדרסים, פיזיוטראפיה וברכיות.
קודם כל תודה רבה על ההתייחסות
27/06/14 08:33
9צפיות
וההסבר של התוצאות.
יש לי שאלה שאני באמת לא מבינה.
אם יש דלקות בקרסוליים, לא אמורים לטפל בדלקות?
הרי מדרסים וברכיות זה לא באמת טיפול, זה רק להקלה סימפטומטית - זה לא יטפל לי בשחיקה ובדלקת.

מה עושים במקרים כאלה כדי באמת לטפל, לא רק להקל?
האם לא קיים טיפול?
או משהו שיעצור את השחיקה וההתדרדרות?
המשך
30/06/14 18:26
5צפיות
דלקת בגידי הקרסול יכולה להיות על רקע "התעיפות " הגיד מתמיכה בקשת האורכית של כף הרגל. מדרסים שיתמכו בקשת יכולים לתת לגיד הקלה בעומס ולעזור לריפויו. כמובן שיש גם ניתוחים.
שחיקת סחוס איננה הפיכה.
פיזיוטראפיה וחיזוק שרירים עוזרים לגוף להתמודד נכון יותר עם העומס וחוסכים עומס מהסחוס.
ברכיות מגינות קצת על המפרק אבל לא רצוי להשתמש בהן כל הזמן כדי לא להביא לחולשת שרירים
פציעה בברך
26/06/14 00:03
23צפיות
פציעה בברך
שלום,
שמי יונתן בן 30 משחק כדורגל כל החיים ב"ה
לפני שנה וחצי קרעתי את ה ACL ובנוסף קרעים חלקיים בMCL ו- LCL אבל התאוששתי באמצעות פיזיותרפיה

לפני שבועיים חוויתי שוב פציעה בברך וכואב לי בעת ריצה לאחר בדיקה לאחרונה באולטראסאונד נכתב "מדור פנימי של הברך  MCL - הודגם מעובה עד 0.5 ס"מ, הודגם נוזל תוך פרקי בכמות מינימלית" "QUADRICEPS TENDON - באזור האחיזה הודגם שרוול הסתיידות, באורך 1.3 ס"מ" תוכל להסביר לי מה זה אומר?
פציעה חוזרת ואולטראסאונד
26/06/14 14:20
15צפיות
בבדיקה מצוינת התעבות MCL שיכולה להיות עוד מפגיעה קודמת או מתיחה חדשה.
ההסתידות בגיד הארבע ראשי הינה ממצא ישן ולא מהפגיעה הנוכחית.
ראשית, תודב רבה
26/06/14 17:55
11צפיות
כמה זמן אורך ההחלמה? (אני מרגיש כאב שאני דורך על הרגל בזמן הכיפוף של הברך)
ומה ניתן לעשות כדי לזרז את ההחלמה?
המשך
30/06/14 18:15
2צפיות
אם יש רק פגיעה חלקית בMCL ההחלמה 1-3 חודשים לערך. ניתן להשתמש בברכיה עם צירים רכים ולטפל פיזיוטראפית.
שאלה אחרונה בבקשה
01/07/14 00:12
2צפיות
רן ממש תודה על תשומת הלב (:
האם קרע מלא או חלקי בmcl מתאחה מעצמו?
והאם קיים ניתוח לשחזור mcl (בארתרוסקופיה), ועד כמה שכיח הניתוח?
דיסקיטיס וסכנת הדבקות בקיום יחסי מין
25/06/14 18:48
11צפיות
האם קיימת סכנת דבקות דרך קיום יחסי מין , כאשר אחד מבני הזוג מקבל טיפול אנטיביוטי נגד דיסקיטיס?
הדבקה
26/06/14 14:17
7צפיות
אלה בדרך כלל אינם חיידקים המועברים בדרכי המין.
נפיחות (דלקתית?) בעצם ה pisiform / hamate
24/06/14 17:47
13צפיות
נפיחות (דלקתית?) בעצם ה pisiform /  hamate
שלום,

לפני כיומיים התחילה לי נפיחות שבאה "משום מקום" בעצם ה pisiform ביד (תמונות מצורפות). התחיל כרגישות מאוד כואבת למגע ולהתנגדות בFlexion + Ulnar deviation וגם ב Flx + Abd of 5th finger, מהר מאוד התווספה הנפיחות, אודם, חום וכאב גם במנוחה. (VAS 4  במנוחה , VAS 7 במגע / בהתנגדות בינונית)

במשך הזמן האחרון אני מטפל במשחת וולטרן וכל שעתיים מטפל בטכיקת R I C E (עפ"י הפרוטוקול) אך זה לא עוזר יותר מדי..

אין לי מושג מאיפה זה הגיע, אני בן 27, אמנם מתעסק בספורט אבל לא התאמנתי כבר 3 שבועות, לא נפלתי, לא נחבלתי, לא בלמתי דבר, זו לא היד בה אני כותב, אמנם מקליד ב2 הידיים אך לא מניח אותן על השולחן  (אלא את המרפקים /אמות) , לא אחזתי במשהו כבד מדי בשבוע האחרון..
אני סטודנט לפיזיותרפיה ומכאן הידע שלי לגבי האנטומיה ושיטות הטיפול המאוד בסיסיות לדלקת אקוטית, אשמח להסבר מורחב ממומחי האורטופדיה בפורום.

יש למישהו רעיון?
תודה מראש!
נפיחות ביד
26/06/14 14:15
6צפיות
הנפיחות היא ברקמה הרכה ולא בעצם.
השילוב של נפיחות ללא חבלה , אודם , חום וכאב במנוחה יכול לרמז על זיהום!
פנה במיידי לרופא
פגיעה בגב בעקבות תאונת דרכים
24/06/14 17:18
8צפיות
שלום רב,
עברתי תאונת דרכים לפני כשנתיים, ונפגעתי בכתף ימין, ברך שמאל, צוואר, גב ולאורך כל הגוף מצד שמאל.
הייתי בבית חולים ובמעקב אצל רופא אוטופד אשר שלח אותי לCT ולבדיקת מיפוי עצם.

תוצאות צילום ה- CT לע"ש המותני -
בגובה L5 - S1 סובלת מרשתי מבלט אנולוס אחורי קמור עם לחץ מתון על קידמת השק התקאלי.

תוצאות בדיקת מיפוי העצם:
קליטה מעט מוגברת בגוף החוליה הגבית T8.
אני עד היום סובל מכאבים בגב.

אני בן 42, מנהל סופר מרקט, לא היו לי בעבר כל בעיות בגב.

שאלתי היא בעניין אחוזי הנכות הרפואית שנשארו לי בעקבות התאונה, והאם ממצאי ה- CT ומיפוי העצם מצביעים על אחוז נכות מסוים שנשאר אחרי התאונה?

כמו כן, אודה על קבלת ייעוץ והדרכה לשם התמודדות עם הכאבים.

אודה על תשובתכם בהקדם.
פגיעת גב
26/06/14 14:12
4צפיות
פורום זה אינו עוסק באחוזי נכות
זקוק להמלצה
24/06/14 15:48
12צפיות
שלום לחברי הפורום,
אבא שלי אוטוטו בן 80, לא בקו הבריאות, וזקוק בדחיפות לניתוח החלפת מפרק ברך.
ברשותו ביטוח כללית מושלם וביטוח הראל מטעם העבודה.
על איזה מנתח-תותח אתם ממליצים?
תודה רבה
2 צילומים בית החזה + עמוד שידרה-קיפוסקוליוזיס
24/06/14 14:13
9צפיות
שלום ,
קיבלתי היום תשובה של צילום רנגן :
"
קיפוסקוליוזיס .
שינויים ספונדילוטיים והצרות דיסקים T7-T8 .
נראית הנמכה אסימטרית של גובה חולייה (T8 ראה צ. חזיתי ).
כמו כן, שינויים ספונדילוטיים קלים בסגמנטים T8-T10 -
- האם כתוצאה של אוסטאוכונדרופטייה ?
"

האם צריך לחכות לרופא מחר או ללכת לעשות בדיקות במיון ? האם זה רציני ?
צילומים
26/06/14 14:11
3צפיות
מצריך המשך בירור דרך רופא מטפל
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום