בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

דלקת בגיד הקרסול
07/06/14 20:57
23צפיות
כבר שלושה שבועות שיש לי דלקת בגיד הקרסול. בשבוע הראשון ממש לא יכולתי לדרוך על הרגל ובשבועיים האחרונים אני יכולה ללכת כרגיל אבל מרגישה קצת את הכאב. בשבוע וחצי האחרונים אני מורחת וולטרן פעמיים ביום.
אני בת 18 ורגילה להתאמן 5-6 פעמים בשבוע. מאז שהתחילה הדלקת אני מקפידה לנוח כדי שהיא תעבור כמה שיותר מהר.

השאלות שלי הן - 1. כמה זמן לוקחת בדרך כלל החלמה מדלקת כזאת?
2. כמה זמן מותר למרוח את הוולטרן?
3. קשה לי מאוד לא להתאמן כל כך הרבה זמן, האם מותר (וממולץ) לעשות פעילות גופנית שפחות מעמיסה על הקרסול? למשל שחייה.
4. בשנה האחרונה אני מתאמנת בבית מול הטלוויזיה, אני מתאמנת יחפה והאימונים כוללים הרבה קפיצות. יכול להיות שזה גרם נזק לרגל?

תודה רבה
דלקת גיד בקרסול
09/06/14 15:22
11צפיות
אם אכן האבחנה נכונה זה בדרך כלל עקב שימוש/עומס יתר.
הטיפול כולל הורדת העומס, לעיתים צורך באביזר אורטופדי (מדרס/קרסוליה) בהתאם לאיזה גיד פגוע. פיזיוטראפיה ולעיתים כדורים.
אפשר לשחות.
ניתוח HTO
07/06/14 17:26
7צפיות
עברתי ניתוח לפני חצי שנה ועדיין יש לי כאבים עמה זמן החלמה יש לי נזק בסחוס בדרגה 2 עד 3 ורגלי O גם בברך השניה יש אותה בעיה אני רוצה לבדוק קודם שהניתוח עוזר יש לי רגלי O השתלה של סחוס לא התאימה לי בגלל שציר הרגל לא ישר האם האורטופד צדק6
ניתוח HTO
09/06/14 15:17
3צפיות
זהו ניתוח בו מבצעים חיתוך של עצם השוק כדי לתקן את הזוית ולהוריד עומס מוגבר מצד אחד של הברך ולהעביר לצד הבריא יותר של אותה ברך. אכן טיפול נפוץ בפגיעות סחוס בינונית (דרגה 2-3) ובגיל צעיר מדי לניתוח החלפת ברך.
כאב ונפיחות בברך ימין
06/06/14 19:23
12צפיות
שלום
לפני כשבועיים ברך ימין התחילה לכאוב ולהתנפח קלות, הכאבים התגברו עד כדי קושי בדריכה על הרגל, כאילו הברך לא מחזיקה אותי.
נתנו לי אטופן שלא עזר, ניגשתי לאורתופד עם צילום רנטגן שלא הראה על שום ממצא, קיבלתי קטאפלם ונאמר לי שאם לא יעזור הכדור +פיזיותרפיה לעשות MRI, הוא גם אמר שיכול להיות ויש קשר בין מחלת לחץ הדם שלי והכדורים שאני לוקח ויכול להיות גם המינון הגבוה של כדורי ליפיטור להורדת הכולסטרול 80 מ"ג, לבינתיים הפסקתי לקחת את הליפיטור לתקופה של שבועיים שלושה ליראות אם יהיה שיפור, עברו כמה ימים עם הכדורים לדלקת עדיין כואב לי, יש לי גם בלט דיסק בחוליות גב תחתון?
מה יכולה להיות הבעיה?
להתעורר בבוקר עם נפיחות וכאב בברך ללא חבלה וללא מאמץ כלשהו, מה יכולות להיות הסיבות?
נפיחות בברך
09/06/14 15:14
6צפיות
יכולה לנבוע מסיבות שונות:
מחלות פרקים שונות מ-גאוט ועד ראומטואיד ארטריטיס.
בעיה במפרק כגון קרע מניסקוס או אם היתה חבלה קרע רצועה צולבת
בעיות כרוניות כגון שחיקת סחוסים
נדיר יותר גידולים
כאבי גב תחתון
06/06/14 14:13
14צפיות
שלום

מאז שלשום אני סובל מכאבים בגב תחתון
זה בא משום מקום, יצאתי מהמקלחת ונתקפתי בכאב גב.
זה כואב כל הזמן, אך במיוחד מגביל אותי בהליכה.
התנועה של הרגל קדימה מכאיבה לי, אני נאלץ ללכת כשאני כפוף קצת קדימה.
כמו כן זה כואב גם בעמידה, ובתנוחות מסוימות בשכיבה, וכשאני מטה את הגוף לאחור זה מכאיב ביותר.
האם זה מתאים לשרירים תפוסים? בעיה בעמו"ש? מה אפשר לעשות?
יש לציין שמזה שבוע אני נוטל נוגדי דלקת לטיפול בדלקת בגיד ברגל.

תודה
כאבי גב תחתון
09/06/14 15:10
9צפיות
קשה להעריך אבחנה מדויקת בלי לבדוק
בדרך כלל הטיפול יכלול מנוחה, נוגדי כאב, חימום מקומי. אם לא משתפר להבדק
שלום
05/06/14 15:19
11צפיות
יש לי כאבי גב וצוואר אחרי שאני נוהגת, האם משענת אורטופדית יכולה לעזור לי להפחית את הכאבים? (יש לציין שהיציבה שלי לא טובה, מאוד שמוטה, ובכללי יש לי מדיי פעם כאבים בכפות הרגליים ובגב אבל אחרי נהיגה במיוחד).
כאבי גב וצוואר בנהיגה
09/06/14 15:08
6צפיות
התאמת המושב / משענת יכולים לעזור. גם פיזיוטראפיה או התעמלות כגון פילאטיס
º
תודה
17/06/14 21:16
שרירים תפוסים לאחר ניתוח שחזור רצועה
04/06/14 18:27
11צפיות
לפני שבועיים עברתי שחזור רצועה צולבת קדמית מגיד ההמסטרינגס, בזמן הליכה עם הקביים או באמצע השינה נתפס לי שריר התאומים בצורה חזקה וכואבת.
האם זהו מצב רגיל? רצוי לציין שהכנתי את הרגל לניתוח ועשיתי המון תרגילי חיזוק לפני הניתוח.
לאחר שחזור רצועה קדמית
05/06/14 13:09
9צפיות
כאבים בסובך לאחר ניתוח יכולים להיות מתקבלים אבל צריך לוודא שהם אינם על רקע DVT - חסימת ורידים עמוקה- סיבוך שמופיע לעיתים לאחר ניתוחים אורטופדים.
אבחון ואיזה טיפול מומלץCT
04/06/14 16:17
15צפיות
הודגמה סקוליוזיס קלה קמורה שמאלה.
גובה גופי החוליות שמור.
המרווחים הבין-חולייתיים שמורים.
.L4-L5 ספונדילוליסטזיס מינימלית ללא ליזיס בגובה
אין עדות לסטנוזיס ספינלית.
הנקבים הנוירלים הודגמו ללא סטיות.
.L5-S1 ובגובה L4-L5 שינויים ארטרוטים משמעותיים במפרקים הפצטאלים בגובה
שינויים ניוונים במפרקים הסקרו-אליאקלים.
.L2-L3 בליטה אחורית קלה של הסחוס הדיסקלי ללא לחץ משמעותי על השק התקאלי בגובה
ובקע קל L3-L4, L4-L5 בקע דיסקלי מרכזי עם סימני לחץ משמעותי על השק התקאלי בגובה
.L5-S1 מרכזי בגובה
ממצאי CT גב תחתון
05/06/14 13:04
8צפיות
שינויים ניוונים=ארטריטים=שחיקתיים במפרקים הקטנים בין החוליות ומאחורי האגן.
בגובה L3-4 פריצת דיסק עם לחץ על עצבי חוט השדרה
טיפול אינו יכול להקבע על פי הדמיה בלבד.
בדיקת US של מפשעה ימנית
02/06/14 20:23
19צפיות
ממצאי הבדיקה: פוניקולוצלה בכמות מינימאלית במהלך התעלה עם בלוטות לימפה אזוריות עד 2.4 ס"מ בציר האורך - כנראה תגובתיות.
האם זה אומר שיש לי בקע מפשעתי?
מה עלי לעשות?

תודה
US של המפשעה
05/06/14 13:01
17צפיות
הבעיה הנ"ל הינה כירורגית (ולא אורטופדית).
עד שתראה כירורג הינה קישור לקצת מידע
פוניקולוצלה
זה בערך באמצע הדף
|*| פורום 24 נפתח בתפוז |*|
02/06/14 12:12
1צפיות
|פצצה| אנו שמחים לבשר על פתיחתו של הפורום לסדרה המצליחה 24. שש שנים אחרי ירידת הסדרה המקורית, 24 חזרה לעונה חדשה ומותחת!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בפרקים השבועיים וכמובן להיזכר בעונות הקודמות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
MRI ארטרו כתף
02/06/14 09:57
21צפיות
היי
לפני שבוע עברתי את הבדיקה המזוויעה הזו עם ההליך של הזרקת חומר ניגודי לתוך הכתף. לצערי, מאז ועד היום נוספו לי כאבים חדשים שהם מעין סוג של דקירות בתוך הכתף. כאבים מסוג זה לא היו לי מעולם והתחילו מהרגע שההרדמה נעלמה (הכאבים שהיו לי ושבגללם הגעתי לבדיקה היו בזוית מסויימת מאד כאשר הייתי מרים את היד כלפי מעלה בנקודה שהיד כבר הייתה קרובה לראש).
הכאבים מסוג הדקירות שהופיעו לי מאז הבדיקה מופיעות כמעט בכל תנועה של היד ומשרים תחושה עמומה חזקה של כאב גם אחרי מנוחה ארוכה כמו גם בבוקר שהכאב מגיע.
הכאבים שהיו לי לפני הבדיקה היו זניחים ביחס לכאבים אחרי הבדיקה!
בנוסף אף אחד מהרופאים לא הסביר לי ממש את ההליך ואת ההשלכות שלו וכאשר הגעתי והתחלתי את ההליך הופתעתי מהסיבוכיות ומהעובדה שהייתי צריך גם להחשף לזמן רב של קרינה (MRI הוא אינו קרינה מסוכנת אך ההליך של ההזרקה מחייב שיקוף חי למשך כל זמן הפרוצדורה)
ברצוני לשאול:
1) האם כאבים אלה תקינים לאחר הפרוצדורה הנ"ל של הבדיקה הזו? ואם כן תוך כמה זמן הם אמורים לעבור?
2) מהו החומר המוזרק? (הרופאה המבצעת לא רצתה לשתף איתי את המידע הזה!) ותוך כמה זמן החומר נספג לתוך הגוף ומתנקה ממנו?
3) אין לי נפיחות או אדמומיות מיוחדת באיזור אלא רק כאבים בצורת דקירות והשאלה האם הפרוצדורה של ההזרקה יכולה בעצמה לגרום נזק קבוע?

תודה מראש
רז
MRI ארטרו כתף
02/06/14 16:23
14צפיות
הכאבים אמורים לחלוף תוך יום- יומיים
החומר המוזרק- גדוליניום
פרטים נוספים בקישור
דלקת בגיד בקרסול
02/06/14 00:46
13צפיות
שלום וברכה

בן 39 (יש גם עודף משקל), מזה כמה חודשים עושה פעילות גופנית 3-4 פעמים בשבוע על מכשיר הליכה למשך שעה.
סובל מנטיה לכאבים בשוקיים, אך למדתי ללכת עם הכאבים.
בימים האחרונים סובל מכאבים בחלק הפנימי של הקרסול ברגל ימין, עם מעט נפיחות, תחושה של חוסר יציבות בקרסול עם נטיה פנימה.
אציין שלפני כשבוע כשירדתי מדרגות בשלב כלשהו כמעט נפלתי ועצרתי את עצמי עם הרגליים בצורה שהכאיבה לי, אך אינני זוכר בוודאות אם התופעה התחילה אז או כבר לפני כן.
הייתי היום אצל אורטופד כף רגל, נבדקתי ידנית על ידיו, והחשד הוא לדלקת בגיד, והומלץ לי על פיזותרפיה, חבישה אלסטית, אטופן 600 מ"ג לשלושה שבועות, ואם לא יהיה שיפור לאחר מספר שבועות לבצע US ולחזור לביקורת.
באבחנה נרשם : TIBIALIS TENDINITIS right poterior at the level of mild.

רציתי בבקשה לשאול כמה שאלות:

1. האם על סמך בדיקה ידנית בלבד ניתן לזהות דלקת בגיד?
2. האם יש סיכון בנטילת אטופן 600 מ"ג למשך שלושה שבועות?
3. האם הפגיעה בגיד יכולה היתה להיגרם מעומס הליכה (4 שעות בשבוע)? הליכה על מכשיר הליכה ישן עלולה להיות בעייתית/הרסנית יותר מאשר הליכה בחוץ?
4. אם אני סובל מעודף משקל (גובה 1.80, משקל 100) הליכה של שעה 4 פעמים בשבוע במהירות של 5-6 קמ"ש, זה נחשב לעומס חריג על הקרסוליים ושוקיים? זה בפני עצמו עלול לגרום לדלקות?
4. הרופא אמר לי שאין מניעה מלהמשיך לעשות הליכות, ממה שידוע לי בדרך כלל כשיש דלקת מומלץ מנוחה, האם במקרה זה זה הפוך? (הומלץ גם גרב אלסטית, זה לא פעולה הפוכה מאשר להמשיך במאמצי הליכה?)
5. מעבר לכאב, יש לי לפעמים תחושת נימול/זרם/צריבה באיזור, האם זה מתאים לדלקת בגיד?

אשמח מאוד לקבל מענה על השאלות הנ"ל
דלקת גידית בקרסול
02/06/14 16:15
11צפיות
ניתן לאבחן דלקת גידית בבדיקה גופנית. ניתן להעזר בבדיקת US -אולטראסאונד
לכל תרופה סיכונים- ראה עלון
יתכן קשר בין העומס לדלקת בגיד. קשור גם למבנה כף הרגל  וגם למשקל.
אני לרוב ממליץ הפחתת פעילות או המרתה לפעילות שונה כגון אופניים או שחיה.
נפיחות בכף הרגל
01/06/14 17:08
15צפיות
איך מורידים נפיחות בחלק של השומן התחתון בכף הרגל . לא נראה בען אבל מורגש וכואב.קשה ללכת  מה אתם מצאים
נפיחות בכף הרגל
02/06/14 16:08
8צפיות
מה זה נפיחות שלא נראית בעין?
אולי את מתכוונת לכאב או הפרעת תחושה?
אם התכוונת לכאב תחת העקב בדריכה יתכן ומדובר בדלקת בכף הרגל. ניתן לאבחון בבדיקה גופנית פשוטה ע"י רופא ואז לטפל בהתאם.
בדיקת Emg
01/06/14 14:41
17צפיות
בבדיקה ברגליים נמצא כאילו יש שתי פריצות דיסק בגב L5 ו - s1, התוצאה "lower limbs Emg revealed the signs of mild chronic radiculopathy L5-S1 , bilateral", אני רץ מרתון והכאבים באגן בעיקר, האם יש סיכון בהמשך פעילות אינטינסיבית?
EMG
02/06/14 16:06
8צפיות
הדיסק L5-S1 הינו אחד שנמצא בין החוליות הנותנות לו את שמן.
הממצאים הינם לא חדשים ובדרגה קלה.
לא בהכרח כאבי האגן הם על רקע זה
כדי להחליט על המשך פעילות צריך להבין מה גורם לכאב
º
תודה על התשובה.
03/06/14 13:50
1צפיות
בבקשה הסבר על ממצאי בדיקות mri ו ct
01/06/14 09:43
23צפיות
בבדיקת ct חוליות t9 -t11 הנמכה של גובה דיסקים לסיכום דיסקופטיה
בבדיקת mri הדגמה קיפוטית בקטע גבי סימני ניוון מתונים בדיסקים בין חולייתים נוכחות של קשרי שמורל קטנים אחדים
בקטע העליון בלט דיסקלי בתחום c5-c6 עם לחץ על קדמת השק התקאלי
בבקשה הסבר על מצב עמוד השדרה
הכאבים חזקים ובלתי נסבלים בנקודה בעמוד השדרה בכתפיים יד ימין בצלעות ובית החזה בעכוז צד שמאל רדימות ביד ימין לעתים תכופות
בדיקות
02/06/14 16:04
11צפיות
הממצא בעל המשמעות הגדולה יותר הינו בלט דיסק C5-6 עם לחץ על קדמת הש התקאלי כלומר על חוט השדרה. השאר יותר שינויים כרונים. הממצאים לא בהכרח מסבירים את תלונותיך לכן רצוי להשלים EMG ולהבדק אצל מומחה עמוד שדרה ונוירולוג
קרע בגיד שריר זרוע- ביצפס
31/05/14 19:33
17צפיות
בלמתי נפילה ונאחזתי ביד שמאל בענף. כתוצאה מכך נראה שנקרע/נמתח גיד או שריר בזרוע שמאל.( ביצפס) בחלק הקרוב יותר למרפק- כ 5 ס"מ מעליו.
בבדיקה אצל אורטופד איבחן סימן ע"ש פופאי ככשלמעשה יש מעין שקע  קטן מעל המרפק מתחת למסת השריר שמעליו
אם איני מרחיק את היד מדי או מנסה לפתל אותה אחרי הגוף וכו'- אין לי כאבים, ואין גם שטף דם.יש רגישות למגע באזור שבו הגיד כנראה נקרע- אבל  לא היסטרי מדי למזלי.
הבנתי ממנו שהגיד/שריר מתאחה מעצמו, הוא לא בעד ניתוח.(גם אני )
תוך כמה זמן (סדרי גודל) מתבצע איחוי- (אם בכלל..)  
בבדיקה ברשת ראיתי במקום מסוים שאין איחוי ללא ניתוח- האם זה נכון??
והאם יש צורך בפיזיוטרפיה.?
תודה מראש
ובריאות לכולם
קרע ביצפס
02/06/14 16:00
34צפיות
הקרע יכול להיות בגיד או בשריר
קרע שרירי לרוב אינו מתאים לטיפול ניתוחי ומטופל שמרנית בפיזיוטראפיה
קרע גיד ביצפס דיסטאלי (ליד המרפק) - באם הינו קרע שלם יש לשקול לנתח בהקדם (לא יתאחה לבד). ההחלטה תלויה בגיל ובסוג העבודה. אצל אדם העובד פיזית החולשה שתווצר תפריע לעבודתו ולכן נוטים יותר לנתח וכן אצל צעירים.
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום