לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

בן 15 שבר בפיקה ללא תזוזה
12/09/14 02:14
13צפיות
שברתי את הפיקה של הברך ללא תזוזה שמו לי סד גבס שבועיים ואתמול החלפתי לצירים כאלה האם זה בסדר(הרופא המליצה לעבור בבית חולים) ואני בן 15 האים זה יפגע בי בעתיד? ובצבא?
שבר פיקה ללא תזוזה
15/09/14 08:37
10צפיות
כעקרון הטיפול בשבר פיקה ללא תזוזה יכלול בתחילה קיבוע ובהמשך הפעלה מוגנת עם ברכיה מתאימה. זמן המעבר תלוי בשבר וברופא. שבר ללא תזוזה מחלים טוב ולרוב לא יהווה בעיה בעתיד
מהי קליטה מוגברת פוקאלית בעקב שמאל?
12/09/14 01:06
5צפיות
לפני כ 4 שנים שברתי חוליה L1 שלושה שברים. עם הזמן השברים התאחו, אך אני סובלת מכאבים עזים בגב התחתון וברגליים. זה מספר חודשים שאני סובלת מכאבים חזקים בעקבים , תחושת דקירות ושריפה בעקבים. במיפוי עצם נצפתה קליטה מוגברת קלה פוקאלית בשני צידיי L5 וכן נצפתה קליטה מוגברת קלה פוקאלית בעקב שמאל. האם יש קשר לשבר ומה ניתן לעשות? הפיזיותרפיה אינה מועילה ואני משתמשת במשככי כאבים.
תודה. יפה א.
כאבים ושריפה בעקב
15/09/14 08:35
7צפיות
יכול לנבוע מבעיה מקומית כגון "דורבן"  או דלקת מקומית ואז טיפול יכלול פיזיוטראפיה למקום ומדרסים. יכול להיות קשור לבעיה עצבית על רקע סכרת או בעיה בעמוד שדרה. ניתן להעריך בעזרת בדיקת EMG הבודקת עצבים ברגל ומהלכם מהגב.
|*|נפתח פורום ייעוץ רוחני|*|
11/09/14 17:30
3צפיות
|@|לפעמים הרגשתם שאין תשובות לשאלות שלכם אצל הפסיכולוג או הרופא?

יש רגעים בהם צריך להניח לרגע בצד את הטכנולוגיה ולחזור לשורשים, לרוח.
לרגל השנה החדשה -  בואו להתייעץ, לשאול ולפרוק את כל שעל ליבכם בפורום ייעוץ רוחני.

מחכים לכם שם עם תשובות:  
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
קרסול כאוב ללא שיפור
11/09/14 09:49
10צפיות
אני סובלת מזה 3 שבועות בכאבים הולכים וגוברים בקרסול, עד עוצמה כזו בה אני מתקשה לעמוד בשבוע האחרון.
מלבד תרגילים בקרסול שעד כה לא שינו דבר/ ארקוקסיה, האם יש מקום לטיפול בזריקות סטרואידים?

כמו כן - מהו הזמן הממוצע לשיפור בטיפול כזה בסטרואידים המוזרקים למפרק, והאם יש סיכוי שיש טיפול כלשהו שיאפשר לי לטייל רגלית בעוד כ-3 שבועות?..

תודה רבה.
קרסול כאוב
11/09/14 14:04
6צפיות
לפני שמזריקים סטירואידים רצוי לדעת במה מטפלים.!
הכיוון הראשוני מתקבל מהסיפור ובדיקה גופנית ובהתאם לפי הצורך בדיקות הדמיה.
לכל בעיה טיפול שונה.
דלקת בכתף לחייל
11/09/14 00:51
20צפיות
הבן שלי התגייס עכשו, נמצא בטירונות בגבעתי.
כבר לפני כמעט שבועיים התחיל להתלונן על כאבים בכתף, שלחו אותו לרופא הצבאי שם, שאבחן דלקת בכתף ורשם אנטיביוטיקה. הכדורים היו אמורים להגיע אחרי שישה (!) ימים, ואני, כמובן, השגתי לו כדורים כבר ביום שישי כשהגיע הביתה כדי שיתחיל מיד את האנטיביוטיקה ולא יחכה עם זה. 
הבעיה שהכאבים לא חלפו, למרות שהוא עם הכדורים כבר כמעט שבוע, ועדיין קשה לו. יש לו פטור מתרגילים ומשימות הדורשים הפעלה של הכתף אבל הוא מבואס רצח כי הוא רוצה נורא כבר להשתלב ולהתקדם. 
הבטיחו לו שישלחו אותו לראות אורתופד אבל זה לא קורה. 

כיצד עלי לנהוג? 
מה משמעות הדלקת שלא חולפת?
איזה עוד טיפולים יש לזה חוץ מאיבופן 400 שהוא מקבל?
האם לקחת אותו לרופא פרטי מלבד הרופאים של הצבא?

אני ממש מודאגת ולא יודעת איך לעזור לילד. 
כאבי כתף
11/09/14 14:02
23צפיות
במידה ואין הטבה עם כדורים רצוי להתקדם בבירור לדוגמא ע"י בדיקת אולטראסאונד. במקביל אפשר להוסיף טיפול פיזיוטראפי.
רצוי שיפנה לרופא ויספר כי לא הושגה הטבה עם הכדורים
תודה ושאלה נוספת
11/09/14 14:46
11צפיות
הילד מוטרד מאד אם יוכל להשאר בקרבי או שיאלץ לוותר
האם זה משהו שאמור לחלוף בקרוב, והוא יוכל להשתלב בפעילות של הטירונות
או שאכן יש סכנה שהוא לא יוכל להיות לוחם?
המשך
15/09/14 08:29
6צפיות
במידה ויש רק תהליך דלקתי לא צפויה בעיה, אם תמצא פגיעה משמעותית יותר כגון קרע בגיד , יתכן וישפיע על שירותו.
מדרסים
11/09/14 00:31
27צפיות
התחלתי להתאמן בקרוספיט וכנראה עקב פעילות אינטנסיבית של קפיצה בדלגית בשבוע האחרון יש לי שבר מאמץ בשוק. האורטופד נתן לי הפניה למדרסים ואמר שאם לא אתחיל להשתמש בזוג מדרסים יהיו לי שברי מאמץ גם בעתיד.
רק עכשיו התחלתי לקרוא על הנושא ואני מבין כמה שהשוק פרוץ ובעייתי למצוא מישהו אמין. אז עוד לפני שאחפש מדרסן, אשמח לקבל תשובה על כמה שאלות:
האם מדרסים זה  באמת הכרחי? אם כן, האם יש סוג ספציפי שאני אמור לחפש בשביל אימונים מסוג אימוני קרוספיט?
האם ניתן לוותר על מדרסים בכך שאקנה נעל ממש איכותית (גם אם יקרה מאוד)? אם כן, אשמח לקבל כיוון איזו סוג נעל או מאפיינים בנעל אני צריך לחפש. 
מדרסים
11/09/14 13:59
25צפיות
מי שמגיע לשברי מאמץ לרוב יהיה בעל סיכון מוגבר גם בהמשך. לכן בין הטיפולים יכללו מדרסים . צריך להעריך את מבנה הרגליים כדי להמליץ איזה סוג בדיוק. נעל אינה נוצרת לפי מידת הרגל ולכן שונה ממדרס
º
תודה
11/09/14 17:41
6צפיות
עוד שתי שאלות קטנות
11/09/14 19:51
13צפיות
קיבלתי ברקסין, כדור אחד ליום למשך 20 יום, כנראה לדלקת שבשוק. 
הדלקת כמעט ולא מורגשת. לשמחתי, תפסתי את השבר מאמץ ממש בתחילתו.
האם ניתן לוותר על הכדורים והדלקת תחלוף מעצמה? כמה קריטי לקחת את הכדורים?

ובמצב של שבר מאמץ אסור לי לעשות פעילות חודש. מה המשמעות של "פעילות"?
הליכה איטית עם הכלב זה בסדר? הרמה של כ-15 ארגזים לא כבדים מדי במסגרת התנדבות בעמותה (לא משהו רציני...)? או שהכוונה למשהו קצת יותר רציני כמו אימון כושר, קפיצות וכד' ולא דברים קטנים כמו הרמה של ארגזים פה ושם?
המשך
15/09/14 08:32
4צפיות
לרוב השיפור תלוי בעיקר בהעדר פעילות ופחות בכדורים.
בנוגע לשברי מאמץ הפעילות שלא רצויה היא ריצה, קפיצות, משחקי כדור והליכה מרובה.
º
תודה
15/09/14 09:05
2צפיות
מדרסים
14/09/14 10:03
10צפיות
מדרסים יש רבים ומסוגים שונים והם נבדלים זה מזה בחומרים מהם הם בנויים, בשיטת העבודה וברמה המקצועית של האדם המבצע אותם.

למען הרחב ידיעותיך בנושא מדרסים אני מצרף קישור למאמר על סוגי מדרסים שונים:

אשמח לעזור לך
הבדיקה האבחון והייעוץ אצלנו אינם כרוכים בשום תשלום ואינם מחייבים אותך בשום צורה
וגם מעצם הבדיקה אפשר לקבל מידע רלוונטי שיכול לתת לך תועלת.
בברכה,
יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים
http://www.footsupport.co.il
כאבים בעקב הרגל מזה מספר ימים
הודעה זו מכילה תמונות
10/09/14 20:09
28צפיות
שלום, 

ביום שני בבוקר התחיל לי כאב בעקב רגל ימין , היום הייתי אצל רופא משפחה והוא אמר שאולי זה דורבן ושלח אותי לצילום וללכת לאורטופד.
התור הקרוב ביותר לאוטופד הוא בעוד שבועיים, האם תוכלו ליעץ לי פה?
מצורף פה הצילום שעשיתי היום.

תודה רבה,
ערן
כאבים בעקב
11/09/14 13:56
17צפיות
יש מספר בעיות שכיחות באזור העקב.  לדוגמא:
פלנטאר פצאיטיס / "דורבן" - תהליך דלקתי שגורם כאבים תחת העקב בדריכה, בעיקר בצעדים ראשונים לאחר מנוחה, רגישות בלחץ מקומי. לרוב באנשים שעומדים הרבה או מבצעים הליכות ספורטיביות. מטופל בשילוב של תרגילים/פיזיוטראפיה ומדרסים. לא חייב להיות דורבן בצילום וגם אם יש זה לא מחייב בעיה פעילה כך שהצילום פחות תורם כאן.
אכילס טנדיניטיס- כאב מאחורי העקב בחיבור גיד האכילס. קשור פעמים רבות לפעילות ספורטיבית ולעיתים לצורת עצם העקב מאחור. טיפול כולל כמובן גם פיזיוטראפיה וכדורים נוגדי דלקת
כמובן שיש תמיד גם טיפול ניתוחי אבל זה לאחר מיצוי טיפולים אחרים.
|גביע|טקס תפוח הזהב 2014|גביע|
09/09/14 18:54
2צפיות
התאספנו לנו אתמול צוות הנהלת הפורומים בסינמטק תל אביב ביחד עם מבחר המנהלים מכל רחבי הפורומים והאשכולות של הפרדס.
המנהלים המקסימים והמוכשרים, שמשקיעים את כל כולם וליבם בפורומים, הם הליבה של הפרדס. ואחרי שעות, ימים ואפילו שנים של השקעה, רצינו לנצל את ההזדמנות כדי להגיד להם משהו חשוב: תודה!

האירוע התחיל עם אוכל איטלקי, מינגלינג ומפגש מרגש. והמשיך עם הקרנה מיוחדת של סרטון מבית היוצר של הנהלת הפורומים|!| :
http://tinyurl.com/mnkz7yf

בהמשך עוד נהנינו מהופעה מגניבה ומקפיצה של הMagical Mystery Tour עם כל שירי הביטלס האהובים ואוהבים עוד יותר, אבל לא לפני שערכנו כפי מיטב המסורת את טקס תפוח הזהב של שנת 2014|!|

סקרנים לדעת מי היו הזוכים|?|

|*|הפורום המבטיח: מבשלים כשר
הבת המתהוללת

|*|הפורום החברתי: הורים לילדים ביסודי
הפתעות נעימות ו-הפוך עם ראש כפול

|*|הפורום המקצועי: סלולארי
z1george

|*|פורום 24/7: האח הגדול
Maybe Mary ו-תרמוס עם נענע

|*|הפורום לשעות הפנאי: טיולים וחופשות בחו"ל
דניאלה1311

|*|והמנהל הוותיק
OrEl74 (מפורום NBA)
אריה31 (מפורום מצעדים וביקורת מוזיקה)
Aלון (מפורום  BDSM ויחסי שליטה)

|כתר|תודה לכל המנהלים של תפוז על התרומה הנפלאה והיום-יומית שלהם לאתר! |כתר|

מוזמנים לקבל קצת טעימה ממה שהיה לנו, בעזרת התמונות שלנו מהארוע:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=4321846
האם יש בעיה ללקיחת אפידורל?
09/09/14 15:38
14צפיות
שלום ד"ר באבחנת mri הראה בעייה כזו RT. HEMIDYSTROPHY MILD קלה...בבדיקות נוירולוגיות רגילות מראה על רפלקסים ערניים יותר בצד ימין והבדל קטן של תחושה ..יש תחושה אבל פחות מהצד החזק.....מידי פעם בימים של ווסת או לפני יש לי מן תחושה של כמה שניות של איבוד תחושה כמו נימול בלחי ימנית רגל ויד ימנית שנעלמת בצד החלש כמובן....מאז ומתמיד...עקב בעיה זו יש הבדל של 1.5 ס"מ וחצי בין צד ימין של הגוף לצד שמאל....רואים את זה בעמידה ישרה באגן.....השאלה שלי אם זה קשור למערכת העצבים...ואם יש סיכון לקחת אפידורל שמוכנס לעמוד השידרה בלידה....סכנה של חלילה להשתתק או משהו כזה ???.... הגיוני? אני בת 25 אבחנה בגיל 6 ובצבא אותה אבחנה
בעיה
11/09/14 13:49
8צפיות
התיאור לא מלא אבל מרמז על בעיה במערכת העצבים. אם יש עירוב פנים וחצי גוף, אפילו לעיתים, יש צורך בבדיקת נוירולוג.
º
קרע במניסקוס
08/09/14 21:23
6צפיות
האם הבייבי ג'מפר עלול להזיק לילד?
הודעה זו מכילה תמונות
08/09/14 20:39
10צפיות
האם הג'מפר עלול לפגוע ליציבה\ עמוד שידרה או כל דבר אחר ?
האם יש עדיפות בריאותית לאחד הסוגים?

האם הבייבי ג'מפר עלול להזיק לילד
הודעה זו מכילה תמונות
08/09/14 20:36
10צפיות
שמעתי פעם מזמן שיש חשש להתפתחות ההליכה ועמוד השידרה, 
האם זה נכון?
האם יש עדיפות בריאותית לאחד הסוגים ( נתלה על משקוף או מונח על ריצפה עם מתלים )?
מי שאלופים בנושאים האלה הם פיזיותרפיסטים התפתחותיים
08/09/14 20:50
8צפיות
בדר"כ נהוג להתייחס להתפתחות כאל תהליך שרצוי שלא יכלול קיצורי דרך כמו הליכונים, שיגרמו להפעלת רגליים מחוץ לתבנית הליכה נורמלית עוד לפני שיש לרגליים בסיס טוב מבחינת כוח ויכולת יצוב וכולי וכולי.

זה ככה מהזכרון. את השאלה לדעתי כדאי להפנות לחבר'ה מכותרת התגובה הזו.

|*|נפתח פורום חוויות ובילויים בארץ
08/09/14 12:25
2צפיות
|דגל|רוצים לדעת איזה הופעות שוות יש השבוע? רוצים להמליץ על מקומות בילוי? מחפשים מה לעשות הסופ"ש?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום חוויות ובילויים בארץ, היכנסו לפורום ותוכלו לשתף, לעדכן ולהתעדכן בכל הופעה/טיול/ אטרקציה אפשרית|!|

מוזמנים להיכנס קישור הבא:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
שבר
08/09/14 10:01
21צפיות
שלום רב,
האם השבר הבא: "שבר אלכסוני עם ניתוק בטיביה דיסטלית", הוא  נחשב לשבר בקרסול או בשוק?
שבר
08/09/14 14:11
14צפיות
הטיביה הדיסטאלית זה החלק המרוחק של השוק  כך ששיך לשוק ואולי גם לקרסול אם מגיע קרוב למפרק עצמו.
º
מי מומחה לאבחון ארכנואידיטיס?
07/09/14 14:21
19צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום