בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

שאלה לגבי שיקום אחרי ניתוח בברך
27/01/14 12:43
25צפיות
בעלי אמור לבצע ניתוח לשיקום הרצועה בברך עם מיניסקוס לטרלי (את המדיאלי הוא כבר עשה בניתוח לפני חמש שנים).

בעלי עובד בעבודה (במטבח) ועומד הרבה על הרגליים.

שאלתי היא כזאת, תוך כמה זמן הוא יוכל לחזור לעבוד? הבנתי שהשיקום הכללי לוקח 9 חודשים, יש סיכוי שיוכל לחזור לעבוד לפני?

שאלה נוספת, יש מקרים שגם אחרי הניתוח כעבור כמה שנים תהיה לו בעיה בברך?(כרגע בן 25) מה רצוי לעשות אחרי הניתוח למשך שנים כדי לשמר את המצב?

תודה ויום טוב.
שיקום לאחר שחזור רצועה בברך
27/01/14 14:16
27צפיות
אכן השיקום המלא ארוך אבל הרבה קודם ניתן לבצע פעילויות.
לרוב ניתנת דריכה מיידית (אלא אם כן נתפר מניסקוס). ופעילות כמו ריצה סביב 3 חודשים מהניתוח.
לגבי העתיד- בטווח הארוך מאוד הברך הזו צפויה להזדקן יותר מהברך הבריאה. בעיקר אם בעברה כבר פגיעת מניסקוס נוספת.
º
תודה
27/01/14 14:30
6צפיות
במיפוי עצמות כתוב INJ ּARTIFACT
27/01/14 09:29
12צפיות
אני רוצה לדעעת מה זה ??
מיפוי עצמות
27/01/14 14:11
13צפיות
ארטיפקט- ממצא שאינו אמיתי הנגרם עקב הפרעה טכנית.
עקמת
26/01/14 23:22
14צפיות
קראתי ששינויים במבנה החוליות עלולים לגרום לעקמת. אם כן, האם פציעה קשה עלולה לגרום לשינויים במבנה החוליות שיובילו לעקמת?
עקמת
27/01/14 14:10
14צפיות
פציעה עם פגיעה אסימטרית בחוליות יכולה כעקרון לגרום לעקמת.
תודה. אבל האם יכולה להיווצר פגיעה א סימטרית
28/01/14 01:36
14צפיות
בחוליות גם ללא שבר או פריצת דיסק?
המשך
30/01/14 14:28
9צפיות
לא ככל שהבנתי את שאלתך
מה הסכנה כתוצאה ממצאים בעייתיים בחוליות צואר?
26/01/14 20:40
19צפיות
בדיקת CT מצאה אצל קרוב שלי [בן 51] שביקש ממני לברר האם זה מסוכן את הממצאים דלהלן: [לא סתם ביקש. מישהו מהתחום של פיזיוטרפיה די הפחיד אותו]

"בגובה C3-C4 בלט גרמי דיסקאלי אחורי עם לחץ ניכר על השק הטקאלי.
היצרות התעלה והפורמן השמאלי.
בגובה C4-C5 בלט שטוח של האנולוס עם לחץ מינורי על השק הטקאלי
בגובה C5-C6 בלט שטוח של האנולוס עם לחץ מינורי על השק הטקאלי
בגובה C6-C7 בלט גרמי אנולרי אחורי קעור עם לחץ מתוןן על השק הטקאלי"
מלבד זאת אדם בריא לחלוטין

השאלות שהתבקשתי לשאול הן:
- האם יש סיכון לשיתוק כתוצאה מכך?
- האם יש צורך לעצור פעילות גופנית אירובית כמו הליכה/ריצה/TRX [רצועות כושר]
תודה

מה הסכנה
27/01/14 14:08
14צפיות
מתואר לחץ על השק הטקאלי שבתוכו נמצא חוט השדרה בעיקר בגבהים C3-4 ו C6-7.
כעקרון לחץ ממושך יכול לגרום לנזק עצבי הנקרא מילופטיה. זהו תהליך מתמשך הדרגתי. ניתן להעריך זאת בבדיקה גופנית.
אם אתה רוצה הערכה מדויקת יש לפנות למומחה עמוד שדרה או למרפאת עמוד שדרה בבית חולים כדי לראות האם יש צורך בהתערבות.
כאב ברגל
25/01/14 22:22
34צפיות
ד"ר רן שלום!
אתמול בלילה (סביבות 23) פספסתי שלוש מדרגות ונפלתי (בערך 60-50 ס"מ).
מאז כואבת לי כף הרגל הימנית בערך מעל האזור של עצם הקוביה.
מאוד כואב לי לדרוך על הרגל, ואני יכולה לכופף אותה רק לצד שמאל, וגם זה קצת.
כשהשענתי משקל לכיוון ימין הרגשתי כאב חד, כאילו  קצה העצם משתפשף במשהו בפנים (בטח זה לא מה שקרה, אבל זה התיאור הכי טוב שאני יכולה לתת).
נוסף לכך, יש בליטה במרכז איזור הכאב (אתמול כלי הדם באיזור בלטו, אבל עכשיו כבר לא).
יכול להיות ששברתי את הרגל, או שהכי חמור יכול להיות נקע?
מה אפשר\צריך לעשות?
אשמח אם תעני לי מהר, כי הרופא אצלנו לא עובד היום ואין לי אפשרות להגיע לבית חולים.
תודה רבה!
חבלה ברגל
27/01/14 14:03
21צפיות
אי אפשר לאבחן או לשלול נקע / שבר פה
יש לפנות לרופא/מוקד חירום/מיון
HALLUX VALGUS
25/01/14 16:51
39צפיות
מי עבר ניתוח לתיקון הלוקס וולגוס ויכול לענות לי על כמה שאלות?
ניתוח הלוקס וולגוס
04/02/14 22:34
10צפיות
אני עברתי כמדומני בשנת 1971.
מחקר בנושא כאב גופני והתמודדות פסיכולוגית
25/01/14 10:13
13צפיות
מחקר בנושא כאב גופני והתמודדות פסיכולוגית
שמי ניר כהן ארזי, ובמסגרת עבודת הגמר שלי לתואר שני בפסיכולוגיה רפואית במכללה האקדמית תל אביב יפו, אני עורך מחקר בנושא הגורמים הקשורים בהתמודדות הנפשית עם כאב כרוני.
המחקר מיועד לאנשים בגילאים 18-60, שסובלים מהכאב שלהם מזה חצי שנה לפחות.
מלאה במחקר אורכת כ- 20 דקות (מילוי השאלון שבקישור) ושיתוף הפעולה שלכם חשוב ביותר.
אני מודה לכם מאוד על עזרתכם!

כתובות אינטרנט מצורפות:
אירוח בנושא התביעה נגד מאסטר שף
23/01/14 09:40
10צפיות
|אקשן|האם תכניות הריאליטי משקפות לנו את המציאות?
עם עליית העונה הרביעית של מאסטר שף, חשף אסף הלפרין את חוויותיו מההשתתפות באודישנים.
אסף עומד בראשה של תביעה ייצוגית על סך 16 מליון שקלים כנגד הפקת התכנית והוא יתארח היום משעה 15:00 בפורום טלוויזיה ויענה על השאלות שלכם סביב הפרשה.
שימו לב, ניתן לשאול שאלות גם בכינוי אורח
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
שאלה
23/01/14 02:20
25צפיות
שאלה
שלום,

אני בן 60 עם אוסטאופורוזיס (ערכי T של 3-, לוקח כדורי אקטונל אחת לחודש), ו"מוקד ציסטי בכבד בקוטר 1 ס"מ באונה הימנית" (שנמצא בבדיקות אולטראסאונד בשנים 2008, 2012 ללא שינוי בין הבדיקות ככל הנראה). פרט לכך בריא ולא נוטל תרופות נוספות.

במשך כשנתיים (או יותר) יש לי כתם בגב בצד ימין בחלק התחתון של השכמה. לעיתים קרובות אני מרגיש תחושה מציקה באותו אזור שיש לי כתם.

בלי קשר לכתם, לפני כשנתיים שלח אותי רופא לבדיקת מיפוי עצמות, ונמצא:
"במיפוי נראתה עקמת גבית ומותנית בולטת למדי.
קיימת קליטה בולטת בחיבור קוסטו-כונדרלי של צלע 12 מימין. לא נראו קליטות מוקדיות נוספות בצלעות.
סיכום: הממצא בצלע מתאים לקונטוזיה - שבר טרי בצלע זו."
הרופא הציע לבצע בדיקה חוזרת לאחר מספר חודשים, אך רופא המשפחה אמר שאפשר לוותר על הבדיקה החוזרת כי השבר יתאחה באופן עצמאי.
אינני יודע אם אותו "שבר טרי" מלפני שנתיים הוא זה שגורם לי לתחושה המציקה.

כאמור, עברו שנתיים מאז מיפוי העצמות, ועדיין יש לי את הכתם הזה בגב (אולי קצת פחות כהה) ותחושה לסירוגין של משהו שמציק באותו אזור.

אציין גם שנבדקתי אצל נוירולוג (כולל בדיקת EMG) והוא מצא שהבעיה היא לא נוירולוגית.

ברצוני לשאול:
1. אילו בדיקות/צילומים קיימים שיכולים לעזור באבחנה של מה מקור הכתם, ומה מקור הכאב?
אפשרות אחת היא כמובן לחזור על מיפוי העצמות. האם צילום CT או MRI (איני יודע מה עדיף מביניהם) יכול לתת תמונה טובה יותר של מה שקורה באזור זה בגוף? (בעצמות, באיברים הפנימיים וכו'). איזה סוג צילום יאפשר "לראות" טוב מה קורה שם?
2. ממה יכול להיגרם כזה כאב?
3. עם איזה רופא (באיזו התמחות) כדאי להתייעץ? אורתופד? רופא אחר?
4. האם (חס וחלילה) זה יכול להיות משהו גידולי? כיצד ניתן לבדוק זאת?
5. האם הציסטה שנמצאה בכבד באונה הימנית יכולה להיות גם כן קשורה לכאב/כתם בגב?

אודה מאוד לתשובותיך.
כתם בעור
23/01/14 13:07
12צפיות
כתם בעור צריך להעריך על ידי רופא עור
כאבי גב תחתון וחיזוק שרירים תומכים|כן
22/01/14 09:01
21צפיות
(אם אני כבר כאן...)

מדי פעם אני מוצא לנכון להזכיר למבקרי הפורום את הסיפור שלי -

עד לפני כ - 15 שנה סבלתי מהתקפות של כאבים בגב התחתון, כפעמיים בשנה. אחרי התקפה כזו שהיתה קשה במיוחד, פניתי לאורטופד, עשיתי צילומים... והוא הפנה אותי לפזיותרפיה, באמרו שאין בעיה מכנית בגב, אלא רק חולשה של השרירים התומכים בשלד.

עשיתי כדבריו, קיבלתי מפיזיותרפיסטית (של מכבי) סדרה קטנה של תרגילים, עשיתי אותם בתחילה 3 פעמים ביום, עכשיו פעמיים בשבוע, וראה זה פלא - מאז אין לי בעיות בגב בכלל, ואני עובד קשה בחצר עם גינה גדולה, מרים אבנים, דוחף מריצות... מה שתרצו.

בקיצור, אם אומרים לכם שצריך לחזק שרירים תומכים על ידי פיזיותרפיה, עשו את זה ותצאו נשכרים!!!
º
תודה על השיתוף
23/01/14 13:10
7צפיות
|*|נפתח פורום האישה הטובה
20/01/14 16:46
6צפיות
אנו שמחים לבשר על פתיחתו מחדש של הפורום לסדרה המצליחה - האישה הטובה.
אם גם אתם צופים אדוקים, אתם מוזמנים לפורום להעביר חוויות מהעונה החדשה ולהתעדכן בכל מה שחשוב.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
כאבים בגב תחתון בהריון
20/01/14 15:54
27צפיות
שלום
אני נמצאת בשבוע 26 ובהריון שני .
יש לי כאבים עזים בעצם הזנב ומוקרן לרגל שמאל ,קשה לי לשבת ואני הולכת קצת תולעת .
הייתי אצל רופא נשים כי חשבתי שאולי זה קשור לאפידורל שלקחתי בהריון הקודם שהיה לפניי 11 חודשים  אך הרופא אמר לי שזה לא קשור
ואני צריכה לפנות לאורטופד .
השאלה שלי בעצם אולי זה מיותר לפנות אליו שאני בהריון כי פיזיוטרפיה אני לא בטוחה שאוכל לעשות .
רציתי לשים בקבוק עם מים חמים באזור אך מפחדת בגלל ההריון .
מה כן אוכל לעשות במצב כזה
הריון מתקדם, כאבי גב תחתון ופיזיותרפיה
22/01/14 12:51
19צפיות
הריון בהחלט מצמצם את רפרטואר הטיפולים האפשריים, אך עדיין יש אופציות שיכולות לעזור.

לפעמים תרגילים מתאימים, לפעמים חבישות מתאימות (ללא חומרים פעילים). לנסות אפשר.

בהצלחה
כאבי גב תחתון בהריון
23/01/14 13:05
19צפיות
אכן יש מגבלות ניכרות על צילומים והדמיה נוספת וכן על תרופות.
יחד עם זאת צריך לשלול הפרעה עצבית (חולשת רגל, שיתוק וכו) וכן יש בהחלט טיפול פיזיוטראפי ואלטרנטיבי
המלצה להמשך טיפול
20/01/14 14:58
23צפיות
עשיתי בדיקת MRI לאחר פריקת כתף  ,
אשמח לקבל המלצות להמשך טיפול

מודגם תקין. A/C - מפרק ה
הבורסה הסוב-אקרומיאלית הודגמה שמורה.
הגידים המסובבים הודגמו תקינים.
גיד הביצפס הודגם שמור.
הלברום הקדמי תחתון מודגם מעובה ובעל אותות הטרוגניים. מודגם קרע חלקי בבסיס הלברום הקדמי תחתון
(חתך 13 סדרה 3). מודגמת היפרדות חלקית של הקפסולה מאחיזתה אל הגלנואיד עם יצירת מעין שרוול
פריאוסט כך שהלברום הקדמי תחתון מודגם בעמדה מעט מדיאלית בשולי שרוול הפריאוסט. לא הודגמה
.SLAP קונטוזיה של הגלנואיד בסמוך (חתך 13 סדרה 3). אין עדות לנזק
מודגם נזק היל-זקס עם קונטוזיה לשדית בסמוך.

פריקת כתף וMRI
23/01/14 13:02
11צפיות
ממצאים אופיינים לפריקת כתף.
כדי לדעת האם צריך טיפול ניתוחי צריך הערכה מלאה כולל בדיקה פיזית והסתכלות על ממצאי הMRI ברזולוציה גבוהה להעריך את גודל הנזק. פנה למרפאת כתף עם הנ"ל.
ערב בריאות: בדיקות מקדימות שעשויות להציל חיים
20/01/14 09:46
14צפיות
המרכז הרפואי ת"א מזמין אותך לערב בריאות והפעם בתוכנית:
"אפשר למנוע את הסרטן!" - ערב המוקדש לבדיקות מקדימות שעשויות להציל חיים, שייערך ביום שלישי כ"ז בשבט תשע"ד, 28.1.14, בשעה 20:00
לפרטים נוספים: http://www.tasmc.org.il/Be-Well/Events/Pages/cance...
כאבים מעל האגן
20/01/14 08:42
22צפיות
לאחרונה אני סובלת מכאבים חזקים מעל האגן בצד ימין, הכאב מקרין גם לרגל, ואני מרגישה שאני לא יכולה לשבת. השאלה שלי ממה זה נובע, ולאיזה רופא עלי לפנות?
כאבים מעל האגן
20/01/14 10:45
16צפיות
כאבים אילו יכולים לנבוע מבעיה בגב, בכליה , מקומית באגן או בשריר המחובר באיזור. רצוי ראשית לפנות לרופא משפחה שיחליט כיצד להתקדם
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום