לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

ד"ר איתמר אבנטוב
30/07/14 10:13
6צפיות
שלום,
אני מחפשת את מספר הטלפון של מומחה באורתופדיה, ד"ר איתמר אבנטוב.
אני לא מצליחה להגיע אליו דרך מספרי הטלפון המוצגים באינטרנט, ולכן אשמח אם תוכלו לסייע לי ביצירת הקשר עימו.

תודה מראש.
º
מישהו?
30/07/14 13:38
1צפיות
ד"ר איתמר אבנטוב פרטי התקשרות
05/08/14 15:35
6צפיות
ד"ר איתמר אבנטוב פרטי המומחה: רחוב שפירנצק 3, תל אביב; טלפון 03-6967222; פקס 03-6961877.
ממצאים של MRI בברך
28/07/14 15:44
9צפיות
שלום רב, בעקבות כאבים חזקים בברך עברתי בדיקת MRI. הממצאים הם:

הודגמו אותות תקינים ממח העצם, ללא עדות לשברים בצקות או אוסטיאונקרוזיס.
הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו תקינות.
המניסקוסים בעלי מראה וגבולות שמורים.
המנגנון המיישר מודגם תקין.
מודגם סדק לכל עובי הסחוס המכסה את הפצט המדיאלי של הפיקה (חתך 24 סדרה 7).
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה, מודגמת פליקה מדיאלית מעובה (חתך אקסיאלי 24 סדרה 7, סגיטלי 11 סדרה 4). ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית .

1. מה זה אומר וממה נגרם המצב?
2. מה הטיפול הטוב ביותר ותוך כמה זמן אפשר לחזור לפעילות רגילה ותקינה? האם פיזיוטרפיה יכולה לעזור?
3.האם עדיף להימנע מהליכה והעברת משקל על הברך כמה שיותר? הכאבים כבר השתפרו פעמיים ואחרי הליכה המצב החמיר שוב בכל פעם (כרגע מסתובבת עם קביים). כמו כן, אם אני לא נזהרת והולכת רגיל, אני שומעת ומרגישה "קליקים"/שחיקה בתוך הברך.

תודה רבה!

ממצאי MRI
31/07/14 15:25
4צפיות
מתוארת פגיעה סחוסית באזור הפיקה - יכול להיות על רקע חבלתי.
מתוארת פליקה מעובה- מעין עיבוי רקמה רכה בפנים הברך
ממצאים כאילו לרוב מטופלים שמרנית כולל פיזיוטראפיה שיכולה לעזור
שאלות קליניות נוספות תלויות בממצאים בבדיקה הגופנית
º
תודה רבה על תשובתך!
31/07/14 15:54
1צפיות
מה תרצו שיהיה בדור הבא של הפורומים?
28/07/14 13:19
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים|?|  באילו דברים לדעתכם אסור לגעת|?|
|שמש| אילו פיצ'רים חסרים לכם|?| מה לדעתכם כדאי להוסיף|?|

אתם מוזמנים להגיב בפורום פורומים 2015

עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 12:00
2צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

כאבים עזים כל הזמן בעקבים
27/07/14 00:55
12צפיות
אני כבת 27. אם לשניים וסובלת כל הזמן ובמיוחד כשקמה למצב הליכה מכאבים מאד מאד חזקים בעקבים.
אני מחפשת פיתרון מועיל ולא משנה מה אם זה ניתוח או כל דבר אחר
חוץ ממדרסים שנמאס לי לשמוע תמילה הזו כי היה לי המון שנים מדרסים ועשיתי בכמה מקומות ולא הועיל הרבה.
כאבי עקבים
28/07/14 10:56
7צפיות
המצב שאת מתארת יכול להיות PLANTAR FASCEITIS
אם זו אכן האבחנה, מדרסים מהווים אחד העזרים למצב אבל יש צורך בטיפול פיזיוטראפי עם דגש על תרגולי מתיחות.
במקרים כרונים ניתן לשקול זריקת קורטיזון ואף יש טיפולים ניתוחיים
ניתן לפנות למרפאת/מומחה כף רגל לצורך המשך אבחון וטיפול
כאבים עזים כל הזמן בעקבים
30/07/14 13:39
6צפיות
שלום שירה

מדובר בדורבן העקב ולכן הפתרון הוא מדרסים בהתאמה אישית ופיזיאוטרפיה. המדרסים שעשויים נכון חייבים להוריד את העומס ממקום הדורבן ובמשך הזמן המקום ירגע מכאבים.
מדרסים יש רבים ומסוגים שונים והם נבדלים זה מזה בחומרים מהם הם בנויים, בשיטת העבודה וברמה המקצועית של האדם המבצע אותם.
יש גם טיפול בגלי הלם וגם זריקות קורטיזון וכמובן גם ניתוח שאני אישית לא ממליץ לרוץ מיד לניתוחים.

אשמח לעזור.

יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים
http://www.footsupport.co.il
כאבים בגב התחתון וכף רגל שמאל
25/07/14 12:50
17צפיות
יש לי כאבים בכף רכל השמאלית שאני דורך עליה כל השרירים ברגל השמאלית נתפסים עד הגב התחתון השמאלי אני גם ישן על מזרן דפוק האם מזרן דפוק יכול ליגרום לשרירי גב להיתפס ?? והאם שיאצו או רפלקסולוגיה יכולים לעזור או מידרסים ??  
כאבי גב תחתון וכף רגל
28/07/14 10:53
8צפיות
בהחלט יתכן קשר בין כאבי גב תחתון וכאבים ברגל או כף הרגל. 
יתכן ורפואה משלימה תוכל לעזור.
לגבי מדרסים דרושה בדיקה של המבנה שלך. 
תוצאת בדיקת סיטי
25/07/14 11:03
10צפיות
שלום,

להלן תוצאות הסיטי שעשיתי שבוע שעבר:
בגובה L3-L4: מבנה גרמי תקין.
רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות.
בלט אנולוס ו התעבות של ליגמנטה פלאבה גורמים ללחץ קל על השק התקאלי.
בגובה L4-L5: מבנה גרמי תקין.
רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות.
בלט אנולוס והתעבות של ליגמנטה פלאבה גורמים ללחץ על השק התקאלי.

אשמח לדעת מה הטיפול והאם אפשר לעשות משהו לטפל בזה?
בנוסף, האם אני יכולה לחזור להתאמן?

תודה
תוצאות סי טי
28/07/14 10:51
2צפיות
מתוארים בלטי דיסק עם לחץ על המרכיב העצבי.
טיפול נקבע לפי התמונה הכוללת (סיפור, תלונות, בדיקה גופנית, ממצאים וכו.)
לא ניתן להציע טיפול לפי זה
כאבים עקב חבלה בצלעות
23/07/14 13:14
15צפיות
שלום רב ,
הנני בן 48 , לפניי יומיים נחבלתי בעת נפילה , קבלתי מכה חזקה בצלעות בצד שמאל
הכאב מתגבר משמעותית בעת - תזוזה , פיהוק, נשימה עמוקה
עשיתי צילום CT ונמסר לי כי לא נראו שברים , קבלתי משכך כאבים רוקסט פלוס ומנוחה של שבועיים
שאלות :
- האם בצילום CT ניתן לאבחן סדק בצלעות ? ( למרות שאני יודע שאין טיפול  לשבר / סדק וההחלמה לוקחת זמן )
- לפני 30 שנה נפצעתי בשרות הצבאי נגרמו לי שברים בכל הצלעות בצד שמאל כולל נקב בריאה שבעקבות כך בוצע נקז בבית החזה , האם בצילום ה- C.T ניתן להבחין בשברים שאוחו עם הזמן ?
- משכך הכאבים הנ"ל אינו מרגיע את הכאבים , האם יש משכך כאבים חזק יותר ?
-

אשמח למענה

חבלה בצלעות
28/07/14 10:47
3צפיות
בCT אמורים לזהות שברי צלעות ישנים שכבר התאחו וכן שברים חדשים. זאת כמובן אם עברת CT חזה (ולא עמוד שדרה)
בוודאי שיש משככי כאבים חזקים יותר. פנה לרופא המשפחה
תוצאות
22/07/14 20:10
8צפיות
שלום רב,אני בעבר לפני 20 שנה ויותר עברתי ניתוח בקרסול שמאל וריד שנסתם,אחריי הניתוח יש לי מידי פעם כאבים שקשה לי ללכת,לעלות במדרגות...אף פעם לא בדקתי את זה כי זה היה עובר ושוב חוזר חלילה..
הופנתי לעשות צילום קרסול ולהלן התוצאה:משמאל אי סדירות קורטיקלית בקונדיל חיצוני של טיביה.(שזה לא תקין) האורטופד שלח אותי לבצע עוד צילומים של חזה lat+ap שיצא תקין,שוק וקרסול שמאל ap+lat בדיקה תקינה,אגן ופרקי ירכיים ap+ פרק ועצם ירך שמאל obl  שיצא תוצאה: spina bifida post של חוליה s1-וריאנט.(מה זה אומר??) שלח אותי לעשות בדיקות דם ומיפוי עצמות(שעדיין אין לי את התוצאות של זה)
השאלה שלי מה זה אומר מה שרשמתי התוצאות?מה יש לי??
תוצאות
28/07/14 10:43
2צפיות
ספינה ביפידה זה ממצא מבני של חוליה , מולד. לרוב ללא כל משמעות קלינית.
שאר הממצאים שציינת אינם מכילים מידע ספציפי מספיק לתת אבחנה

תוצאות CT
22/07/14 17:46
14צפיות
בדיקת CT של הקרסול  של בני בן ה-14 שמשחק כדורסל :
משמאל בחלק הדיסטלי של עצמות השוק בקצה המלאולוס הלטרלי שבר עם שבב סיד חופשי , שבר
נוסף גם באספקט האחורי תחתון של הטלוס בצד הלטרלי עם שבבי סיד חופשיים

האם צריך להפסיק להתאמן ?
האם צריך גבס?

תודה מראש

ברוך
פגיעת קרסול
28/07/14 10:40
4צפיות
כעקרון אם יש שבר טרי בקרסול יש צורך בקיבוע (גבס/מגף/AIRCAST) והפסקת פעילות. 
ניתוח החלפת ברך
22/07/14 10:57
15צפיות
האם מישהו עבר ניתוח אצל ד"ר כרכבי סוהיל או לחלופין יכול להמליץ על רופא מנתח אחר באזור חיפה?
תודה
שבר מאמץ בכף הרגל והידרוטרפיה
19/07/14 15:31
9צפיות
אני נמצאת בכיתת הידרוטרפיה לפיברומיאלגיה. לאחרונה נתגלה לי שבר מאמץ בכף הרגל, שמאד כואב ומגביל.

האם מומלץ לעשות הפסקה בהידרוטרפיה לתקופה??

אודה על תשובתך בהקדם.

בברכה

ליזי
שבר מאמץ
28/07/14 10:37
השבר לא מופיע ללא פעילות. ראשית יש להפסיק פעילות זאת כעת. 
בהתאם לאופי ומיקום יש לשקול נעל דרקו או קיבוע
כמובן שאם הענין טרי והרגל נפוחה אז לא מומלץ טיפול במים חמים. 
כרית אורתופדית נמוכה
19/07/14 13:38
5צפיות
הי,
אני מחפש כרית אורתופדית טובה. ניסינו מספר סוגים מחומרים שונים (ויסקו, לאטקס רגיל, גרגירים, נוצות,...). הכריות הטובות שמצאנו (ויסקו) גבוהות מדי. רובן בגובה 12 ס"מ.
האם יש כריות מחומרי הויסקו/לאטקס בגובה נמוך יותר? אולי באזור 9ס"מ?

אם לא, אולי יש מי שמייצר כריות בהתאמה אישית. מכירים?

תודה מראש
צילום רנטגן גב
18/07/14 08:37
11צפיות
אבקש לדעת מה פירוש התוצאות ומה דחיפות העיניין (גבר בן 37)
ע'ש מותני 2 צילומים
*סיבת ההפניה:
*ממצאים:
ע.ש. מותני (חזיתי וצדדי)
===========================
מנח החוליות תקין.
מבנה החוליות והמרווח הבין חוליתי שמורים.
עיוות בצלע 12 משמאל - מתאים לשבר, אין לדון על גילו.
צל סיד 0.3 ס"מ חשוד לאבן בכליה שמאלית.

בתודה מראש
שבר בצלע
28/07/14 10:34
1צפיות
אובחן שבר בצלע 12 משמאל. יתכן ישן ויתכן חדש. לרוב לא מצריך כל טיפול
הממצא שחשוד לאבן בכליה מצריך פניה לרופא המשפחה להמשך בירור וטיפול

איך בוחרים נעל לצעידה ספורטיבית?
17/07/14 20:34
11צפיות
אני יוצא לפעמים לצעידות מסיבות בריאותיות (בן 67, סוכרתי, 1.83 מ' ובמשקל יתר - 118 ק"ג). יש לי נטיה לעקם בהליכה לעתים רחוקות את קרסול שמאל, מה שמסתיים בנפילה ובתחילת השבוע גם בפציעה.

אני נועל נעלי הליכה חצאיות ספורטיביות טובות ונוחות מאוד של נייקי, אבל מבין שעלי לעבור לנעלים גבוהות שיחזיקו לי את הקרסול - או להליכה נורדית, עם זוג מקלות הליכה (וזקוק לייעוץ גם לגבי כדאיות מעבר להליכה כזו, להקלת העומס על הקרסולים).

בהתחשב במשקלי, האם לשמוע להמלצה על סולייה יותר נוקשה ונעל יותר קשיחה או שאני יכול לחפש נעל גבוהה עם סוליה רכה, כפי שאני אוהב כיום? האם אני חייב נעל עם גפה נוקשה?

מה לגבי נעלי כדורסל גבוהות?
סכרתי עם נקעים חוזרים
17/07/14 21:17
16צפיות
כסכרתי, אני מניח שאתה מכיר את ההמלצה לנעליים נוחות, רכות, שלא יגרמו לפציעות שפשוף או לחץ. אם לא הכרת, אז עכשיו אתה מכיר.

נקעים חוזרים זה עניין שאמור להיפתר במהלך תרגול במשך חודשים ספורים במסגרת מתאימה (פיזיותרפיה).

בחזרה להנעלה, נעל עם בסיס רחב אמורה לתת יותר יציבות מנעל עם בסיס צר. נעל גבוהה לא מפחיתה הארעות של נקעים.

המלצתי לך, לקבוע תור לפיזיותרפיה עם הפניית רופא ולבחור נעליים נוחות עם בסיס רחב.
º
תודה
17/07/14 22:00
1צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום