לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

גבס ספייקה בשל שבר בירך
27/10/14 10:55
29צפיות
לפני חודש בני בן ה3 שבר את הירך. לאחר השבר בוצעה מתיחה עורית ולאחר מכן גובס בספייקה. בעוד שבועיים אנחנו מיועדים להסרת הגבס. בימים האחרונים נראה כי הגבס ברגל הבריאה מתחיל להיפרד מהגבס שעל חגורת המתנים (נשבר החיבור). כמה זה משמעותי? האם יש לגשת למיון ולבצע תיקון לגבס? (יש לציין שבוצע בהרדמה מלאה)
לפני שבוע היינו בביקורת והרופאה לא ממש התרגשה מזה שנראה היה שזה הולך להשבר. אבל בכל זאת - בטח יש משמעות לגיבוס גם ברגל הבריאה
ספייקה בשל שבר בירך
27/10/14 14:07
14צפיות
אם הגבס ממש התפרק ברגל הבריאה צריך לתקן. אם רק מעט רופף -לא.
כאב בכתף מספר חודשים - עזרה דחופה.
27/10/14 07:35
22צפיות
שלום רב,

אני סובל מכאב בכתף (מקרין על אזור הצוואר ) כבר מספר חודשים. הייתי אצל אורתופד שחשב שמדובר בדלקת והמליץ לקחת אדוויל במשך שבועיים (שכן אדויל אמור להלחם בדלקת). אדוויל לא עזר, ובכל פעולה הכתף או אזור הכתף שוב כואב. קומפרסים קרים עוזרים קצת אך לאחר זמן מה הכאב חוזר, כך גם לגבי קומפרסים חמים.
עשיתי MRI ולא אובחן שום דבר חריג (אין קרע או נזק לרקמות), גם צילום רנטגן יצא תקין.
הרופא המליץ על זירקת קורטיזון ישירות לכתף, אך כבר עברו 3 ימים והזריקה לא עזרה, בשימוש הכתף ואזור הכתף כואב עדין.

כמה זמן להמתין עד להשפעת הקורטיזון? מה עוד לעשות? עזור לי בבקשה.
כאב כתף שלא חולף
27/10/14 14:04
32צפיות
זריקת קורטיזון לכתף פועלת תוך מספר ימים עד שבוע לערך.
אם בבדיקת MRI ללא ממצא בכתף ואין הטבה עם כדורים או זריקה צריך לשקול אבחנות אחרות.
לדוגמא- בעיה צווארית כגון בלט/פריצת דיסק צווארי יכולה לגרום לכאב קורן בכתף וזרוע. לעיתים ללא כאב בצוואר עצמו. ניתן לאבחן בשילוב של בדיקה גופנית והדמיה.
תודה על התשובה- שאלה נוספת
27/10/14 17:24
16צפיות
נערך גם MRI לאזור החזה שיצא תקין. אילו עוד אבחנות ישנן? אילו בדיקות אלי לבקש\לדרוש מהרופא?
מה אני יכול לעשות כדי לנסות לעזור לקורטיזון לפעול מהר יותר ?האם יש דרך לוודא שבאמת מדובר בבעיה דלקתית בכתף (כלומר לשלול או לאשר שבאמת הבעיה היא הכתף?)?

תודה רבה
המשך
30/10/14 13:27
10צפיות
כפי שכתבתי למעלה, רצוי לבצע בירור לאזור עמוד שדרה צווארי ( ע"י בדיקה גופנית והדמיה כגון EMG, CT או MRI לצוואר).

כאב בחלק האחורי של הברך.
26/10/14 16:15
12צפיות
שלום רב בעיקר לאחר מנוחה ארכה אני קם ומרגיש שהחלק ה אחורי של הברך  תקוע" כואב כמו גם השרירי האחוריי של השוקיים. נ וסק בספורט הייתה לי דלקת בירי הירך בזמן האחרון.
שמח לקבל התשובה לדוא"ל azranshlomo@gmail.com
כאב מאחורי הברך
27/10/14 13:59
13צפיות
ישנן סיבות אפשריות רבות. מציסטה אחורית, דרך שריר "מתוח" , דלקת גידית וכו. נסה מתיחות ואם אין הטבה גש להבדק
נעליים ציר ישר
הודעה זו מכילה תמונות
26/10/14 14:43
19צפיות
יש לי נעליים ציר ישר שקניתי לילד שלי ואני כבר לא צריך אותם
אפשר לראות פרטים ב :

עדי פלנר
054-4620452
|*|נפתח פורום עגלות לתינוק|*|
26/10/14 10:40
3צפיות
|@|הילד או הילדים הראשונים שלכם גדלים ברגעים אלו ממש בבטן? עליכם להיות ערוכים בהתאם לקראת הגעתם!
חדש בתפוז ? פורום עגלות לתינוק. פורום זה מיועד עבור הורים, משפחה ועוד העומדים לקראת רכישת עגלת תינוק.

המגוון רחב מאוד וקשה להחליט מהי העגלה עבורכם. איך יודעים מה ההבדלים בין העגלות? האם עדיף להזמין מחו"ל? מהי העגלה שתענה לכם על הצרכים?
כל המידע במקום אחד! היכנסו עכשיו לפורום להתייעץ ולייעץ בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

חבלה בברך
26/10/14 01:40
13צפיות
ד"ר שלום,
בעת משחק כדורסל נחתי לא טוב על הרצפה וסובבתי את ברך ימין.
צולמתי ואובחנתי על ידי אורטופד וחלק מהאבחנה מכתב:
"הולך נושא משקל, מנגנון יישור שמור, יציבות מידיאלית ולטרלית..", כמו"כ נכתב "לחמן + מיגרה שלילי", רגישות בסדק פרק לטרלי אחורי, שמור NV.." 
מה משמעות אבחנה זו? אשמח לדעתך
תודה מראש
חבלה בברך
27/10/14 13:56
10צפיות
הבדיקה שציינת למעשה תקינה (מה שפורט) פרט לרגישות באזור חיצוני בברך שאינה ספציפית.  לא מצוינת אבחנה מסוימת.
דלקת דה קרווין
25/10/14 21:16
33צפיות
שלום רב,
לפני כ6 חודשים הובחנה דלקת דה קרוון ביד ימין שלי. אחרי ניסיון לטפל עם אתופן שלא עזר, האורטופד עשה לי זריקת סטרואידים ביד, אשר העבירה את הכאב לחלוטין.
לפני כ3 שבועות התחיל לחזור הכאב עד שהפך להיות בלתי נסבל. כרדע ישנם כאבים גם במנוחה של היד ואפילו בזמן שינה.
ניסיתי לעשות פיזיוטראפיה: אמבטיית פאראפין חם, אולטראסאונד, קרח אך כלום לא עזר. יש לי סד ליד אף גם הוא אינו מקל על הכאב.
רציתי לדעת האם ניתוח הוא המוצא האחרון?
האם מנוחה מוחלטת של היד יכולה להעביר את הדלקת והכאב במצב שאני כיום?
האם הניתוח פותר את הבעיה באופן מוחלט? או שחזרה לעבודה תשיב את הדלקת (אני רופאת שיניים - העבודה שלי עם הידיים וממפרק כך היד).
בתודה מראש,
ד"ר איריס
דה קרוון
27/10/14 13:54
15צפיות
זוהי בעיה של מעטפת הגידים באגודל. הטיפול נע ממנוחה, קיבוע, כדורים נוגדי דלקת, טיפול פיזיוטראפי ועד ניתוח. בניתוח (הרדמה מקומית לרוב) מוסר חלק מהמעטפת המתחככת עם הגיד ומפריע לפעולתו. לאחר מכן הבעיה אינה אמורה לחזור.
מידע נוסף :
מחפש חו״ד על אוסטופאט בשם מייקל מורגרף מת״א
25/10/14 18:08
28צפיות
מישהו היה אצלו ויכול להמליץ/להזהיר ?
שטף דם מתחת לציפורן
25/10/14 14:07
89צפיות
שלום,
לפני כחודש קבלתי מכה בציפורן של האגודל, ונוצר שטף דם. הכאב חלף כעבור כיומיים אבל המקום נראה שחור ולא משתפר.
האם יש צורך בפעולה מסויימת להוצאת הדם שכלוא שם?

תודה,
יורם
שטף דם תחת הציפורן
27/10/14 13:47
39צפיות
אם יש כאב חזק ולחץ ניתן לנקר. אם לא כואב עדיף לא להכניס זיהום
פעמים רבות תגדל ציפורן חדשה ותפיל את הנוכחית.
שלום רב בבדיקת מ ר איי מודגם סימני טידינוזיס קל בגיד הפיקה .
24/10/14 17:46
23צפיות
מה זה אומר ?
האם אני צריך לדאוג?
אני הולך על קבייך הרבה שנים ורגל ימין הבריאה כואבת מאוד ובא עברתי את הבדיקה .
רגל שמאל מוגבלת ואני מרים אותה בקושי דורך עליה .
וגם אשמח לדעת האם יש קשר בין הליכה אם קביים במשך שנים לפריצות דיסק בצוואר ובגב תחתון .
אני מבקש לתבוע על הקרה לנכות כתוצאה מהליכה על קביים כפוף מאוד לפנים .
תודה לתשובתך
טנדינוזיס גיד פיקה
27/10/14 13:45
21צפיות
כעקרון זוהי דלקת בגיד הפיקה. ניתן לטיפול שמרני (כגון פיזיוטראפיה , US, כדורים, אביזר) ובמקרים קיצונים ניתוחי.
זהו לא הפורום הנכון לעניני תביעות ונכות.
º
דר תודה רבה לך
28/10/14 09:01
4צפיות
º
מה זה ארטרוטומיה
23/10/14 14:01
51צפיות
ארטרוטומיה
23/10/14 14:14
30צפיות
זהו חיתוך ופתיחת מפרק. (לרוב יש בנוסף פעולה שתבוצע שם).
Osteomyelitis
23/10/14 00:25
7צפיות
שלום
זיהום בעצם באגן שנהיה כנראה כתוצאה מפצע לחץ גדול בדרגה 4 באזור העכוז (sacrum).
אובחן (לפי מה ששמעתי מהרופא יש חשד) בהדמיית CT אגן שנעשתה כחלק מבירור לחום, ומחשש שיש אבצס שגורם לחום.
פלסטיקאי המליץ על ייעוץ אורטופדי, אך הוא לא בוצע מאחר ולדעת הרופאים בפנימית אין בזה טעם מאחר וממילא לא ניתן לקחת ביופסיה (שמצריכה ניתוח)
א. האם זה נגרם בוודאות מהפצע לחץ? 
ב. האם ישנם דרכים נוספות לאבחן? וכן לזהות את סוג החיידק ואז אולי יהיה קל יותר לטפל.
ג. האם זה משהו שיכול לחלוף לבד כמו זיהומים אחרים?
ד. במידה וכעת אין חום, יש צורך לטפל בזיהום בעצם? 
ה. מה הטיפולים האפשריים לזיהום בעצם? יש אפשרות לטיפול מקומי? אלטרנטיבי וכדומה?
ו. האם מקובל לעקוב אחר המצב? איך עושים זאת, בהדמייה? יש דרכים נוספות?
ושאלה פרקטית לסיום, האם זיהום בעצם הוא התווית נגד לסגירת פצע הלחץ? כלומר אם רוצים ומקווים שהפצע ייסגר (כעת הוא נקי) או לבד או בעזרת תכשירים ותחבושות ייעודיים, האם זה אפשרי כשהנושא של העצם לא ברור/לא נפתר?
אשמח ואעריך אם אוכל לקבל מענה על כל השאלות הנ"ל.
תודה ולילה טוב
אוסטיאומיאליטיס
23/10/14 14:12
10צפיות
מדובר למעשה על זיהום המערב את רקמת העצם. זיהום מסוג זה נוטה להיות עקשני יותר לטיפול. הטיפול לרוב יכלול הטריית האזור המזוהם וטיפול אנטיביוטי. וכן השגת כיסוי מקומי (שתל עור או השגת רקמת גרנולציה שתצמח באזור).  יכול בהחלט להגרם עקב פצע לחץ החושף את העצם לחיידקים הנמצאים מחוץ להגנת העור.  לעיתים קשה לזהות סוג חיידק ונעזרים בביופסיה.  אם יש אבצס חובה לנקז אך אם לא, יתכן טיפול באזור החשוף. ההחלטה על הטיפול לפי הסיפור והממצאים בבדיקה גופנית ובהדמיה.  הטיפול לרוב על ידי פלסטיקאים.
שלום
22/10/14 23:26
16צפיות
שלום  לכולם,
אני אישה בת 50 מזה כשנה יש לי כאבים ונימול בכתף ובזרוע ימין. ואף כאבים בצוואר.
צילום זרוע תקין, בדיקות נוירולוגיות תקינות.
קיבלתי מרשמים לאתופן וארקוקסיה שעזרו במעט, אך הכאבים תמיד חוזרים.
איזה עוד בדיקות מומלץ לעשות?
שלום
23/10/14 14:04
8צפיות
כאבי צוואר זרוע ונימול יכולים לרמז על לחץ עצבי בצוואר המקרין ליד
לרוב מתחילים בצילום צווארי,  לעיתים בדיקת הולכה עצבית EMG, ולפי זה לשקול צורך בהדמיה צווארית נוספת
סיוע דחוף
22/10/14 20:59
26צפיות
שלום.עקב ת עבודה.יש בעיה קשה לאורך כל הרגל.הרופא העביר ידיו על כל רגל ושאל אותי.באיזה רגל אני מרגיש יותר או פחות מה הכוונה?
בדיקה
23/10/14 14:02
7צפיות
זוהי בדיקת תחושה והיא חלק מהבדיקה הגופנית. תפקידה לאתר הפרעה עצבית .
האם אזור מסוים מרגיש רדום או תחושה מופחתת או שריפה/זרם בתגובה למגע
ראה למטה
22/10/14 18:21
9צפיות
האם אצבע ליד האגודל ברגל ימין עם צורת פטיש  עדיין מאד גמישה ולא כואבת ,יש לה סכוי כלשהו להתרפא אם:נחזור ללכת עם מדרסים,לעשות אמבטיות עם מלח מים המלח,פיזיוטרפיה גלי חשמל,טיפול עם בי קיו לייזר,והתאמת חיזוק בננה,במשך היום?
בוהן "פטיש"
23/10/14 14:00
11צפיות
תלוי בצורת הבוהן הגדולה (האם לוחצת עליה ומפריעה לה) והסמוכות. לרוב יסתדר רק עם ניתוח
ניתן לנסות מדרס עם פד מטטרסאלי ונעל שאינה לוחצת ומאפשרת לה מרווח קדמי
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום