בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

למי לפנות, אם בכלל?
02/11/13 17:53
77צפיות
אני יושב הרבה שעות ביום מול המחשב. יתכן שאין התאמה טובה בריהוט לתעסוקה זו.
לפני כמה ימים היתה לי בעיה קלה בתנועה בגלל מותן ימין. למשל, קושי להכניס את הרגל למכנסיים כדי ללבוש אותם. הרגשתי את זה אחרי אימון בחדר כושר. אני לא בטוח שהאימון הוא הגורם. חשבתי שזה עובר. היום, שבת, ניסיתי להרים 2 כסאות קטנים. לפתע צד ימין קרס. ונוצרה אצלי לי מגבלה מורגשת בתנועת פלג גוף תחתון. הכל נהיה קשה. לשבת, לקום, לשכב. גם ללכת לא היה קל. יתכן שלא ניסיתי להרים את הכסאות לפי הכללים. אבל הם קלים. והתגובה היתה מאד מורגשת. עושה רושם שזה מתחיל לעבור.
עלה בדעתי שאולי יש קשר לזרימת הדם, כי פה ושם קורה שאחת הרגליים נרדמת.
האם מדובר בענין לאורטופד? לרופא המשפחה? האם, בשירותי בריאות כללית, הפניה מרופא המשפחה לאורטופד מאפשרת לקבל תור מהר יותר? אם זה עובר מעצמו, האם להניח לזה?
באיזו מידה דרושה מנוחה? למשל מהליכה, לא ריצה, על הליכון?
למי לפנות
04/11/13 16:58
23צפיות
ככלל הבעיה עושה רושם ששיכת לתחום האורטופדי.
לעיתים מנוחה ומעט טיפול נגד כאבים והענין יפתר מעצמו. במידה ולא רצוי להבדק.
הכתובת הראשונה תהיה רופא משפחה. הוא ידע לטפל ואם צריך להפנות לגורם המתאים.
אם חלף, האם לודא בבדיקות מעבדה שהכל בסדר?
04/11/13 19:23
14צפיות
יתכן שזה קרה בגלל הרמת משא לאורך זמן. סטים של הרמת פחי פלסטיק גדולים עם צבע או פסולת בניה. רק פח יחיד בכל פעם, ביד ימין. אבל תפיסה בידית, שלמי שחלש היא לא נוחה. ונשיאה של הפח למרחק לא קטן, תוך נסיון להרים את הפח למעלה או הטית הגוף שמאלה, גם כדי שהפח לא ישתפשף במכשולים בדרך. מספר קטן מאד של סטים בכל פעם. עם הפסקות גדולות מאד בין הסטים. האם זו סיבה אפשרית?
אם הבעיה עוברת, האם יש מקום לאולטרה סאונד ובדיקות דומות כדי לודא שהכל נראה תקין, או שזה די מיותר? האם תוכל לתת המלצות נוספות, מעבר לכך שיש להרים משאות נכון ולפי היכולת?
המשך
07/11/13 22:19
6צפיות
אם חלף אין צורך בבירור
כאבים בשריר הטרפז
01/11/13 10:38
18צפיות
שלום ,

במשך כשנה כאבים באזור שריר הטרפז מאחורי השכמה בצד ימין , בימים אלה גם צד שמאל .
טופלתי לפני כחודש באקוקסיה ואטופן אל לא עזר .
אני בריא בן 34 בעבודה משרדית .
מסג' או חימום האזור לא הועילו .
בדיקות דם תקינות .
האורטופד שלח אותי לבצע מיפוי עצמות , טרם הלכתי .

אשמח לקבל עצה כיצד להתקדם ,

תודה .

כאבים בשריר הטרפז , הערה .
01/11/13 10:41
19צפיות
הכאבים בעיקר בלילה בשכיבה על הצדדים הכואבים , במהלך היום סביל .
כאבים
04/11/13 16:54
8צפיות
הכאב יכול לנבוע מעומס שרירי, דלקת מקומית , הקרנה מהצוואר וכו.
לפי הסיפור והבדיקה מבצעים הדמיה כמו צילום צווארי או הדמית כתפיים כגון אולטראסאונד.
במידה ולא ניסית, טיפול פיזיוטראפי יכול לסייע פעמים רבות.
מגן ברך
31/10/13 16:48
35צפיות
האם אפשר לתפור מגן אלסטי לפי מידה ?
מגן ברך
04/11/13 16:50
12צפיות
אפשר הכל. אבל כדאי לדעת שיש מגוון רחב מאוד של מגני ברך על המדף, במידות שונות וחלקם גם מתכוונן עם סקוטצים.
בכל חנות אביזרים אורטופדים
מקווה שהגעתי למקום הנכון.....
31/10/13 13:28
12צפיות
שלום רב,
אשמח לדעת איך נקראת תורת העצמות.
תודה מראש
אביבית
ניתוח תוצרות MRI חשוב
30/10/13 21:20
46צפיות
שלום רב ד"ר,

שלום  בן 28,אני עובד בעבודה בחלקה פיזית הרמת רמקולים וכדומ'....
עשיתי בדיקה MRI והתוצאות שלה לא ברורות לי...

רציתי להבין את ניתוח האמ .אר .אי .ברשותך:

פרטים קלינים: כאבים קורנים לרגל ימיןL1-L2  ללא עדות לבקע הדיסקית , הפורמניות חופשיות ?

ללא עדות לבקע הדיסקית , הפורמניות חופשיות ?
L-2-L3ללא עדות לבקע הדיסקית , הפורמניות חופשיות ?

L3-L4ללא עדות לבקע הדיסקית , הפורמניות חופשיות ?

L-4-L5ללא עדות לבקע הדיסקית , הפורמניות חופשיות ?

L5-S1 בקע דיסק אקסצנטרי ימין, סימני לחץ על השק+ שורש S1 מימין על היצרות הנקב הימני ?

שאלתי מה זה אומר בשפה רגילה בבקשה ?

האם מותר לי לעבוד ?

עד כמה זה חמור, והאם אני צריך לבקש מהאורטופד חוות דעת לעבודה שאני לא יכול לעבוד ?

המון תודה !
MRI
31/10/13 14:00
34צפיות
למעשה הממצא המשמעותי הינו בקע דיסק L5-S1 לימין הלוחץ על מרכיבים עצביים מימין.
אתה בטח לא חושב שמכאן אוכל לקבוע את יכולתך לעבוד.
תוצאות
31/10/13 18:26
26צפיות
תודה אך לא הבנתי מה זה בקע דיסק האם זה פריצת דיסק ?

לא כל הבנתי את התוצאות / ההשלכות/ המלצות לגבי הרמת משקלים מה בדרך כלל קורה , איך אדע מה מותר לי להרים עד איזה משקל?
המשך
04/11/13 16:51
11צפיות
כן בקע זה סוג של פריצת דיסק.
הגבלות וכו על ידי אורטופד מטפל/רופא תעסוקתי
אוסטיאופיט(BONE SPUR) בצוואר + חדר כושר
30/10/13 21:04
12צפיות
שלום רב,

לפני שנה בעקבות כאבים בצוואר נבדקתי אצל אורטופד ואחרי בדיקת CT צווארי התגלה שהצוואר שלי מבוגר יחסית לגיל הביולוגי שלי(28) ויש זיז גרמי במספר חוליות בצוואר.
אחרי הבדיקה התחלתי להתאמן בחדר כושר והכאבים נעלמו (ברוב הימים) אך אני שומע נקישות בצד שמאל של הצוואר.
אני לא מבצע הרמת משקולות מעל הצוואר או תרגילי שהמטרה העיקרית שלהם היא עבודה על הכתפיים.

האם אימון במשקולות חדר כושר(בעיקר מכשירי משקולות ולא משקולות חופשיות) מחמיר את המצב? האם מותר לעשות לחיצת חזה?

תודה מראש
כאבי צוואר
31/10/13 13:58
177צפיות
הדרכה לגבי אימון נכון רצוי לפנות לפורום פיזיוטראפיה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
עד כמה משפיעה דרך בעלייה וירידה על הברכיים?
30/10/13 19:09
23צפיות
ערב טוב. בן 57, ייתכן מעבר לדירה שחלק מהדרך אליה הוא בעלייה מתונה למדי אך מורגשת כמה מאות מטרים (200-300 בהערכה).רקע של כאבים מדי פעם בברך ימין,לא ברמה המפריעה לתפקוד.האם הליכה מעין זו (לא בהכרח על בסיס יומי) יכולה להזיק? ובהשוואה למדרגות?יכול להוסיף שכרגע הדרך בירידה אינה קשה לי.בעלייה אני מתאמץ במידת מה.תודה
עלי להוסיף שבדיקות לא העלו ממצאים ממשיים כולל
31/10/13 12:08
14צפיות
שחיקת סחוס והכאבים אינם מציקים תמיד ובעבר היה המצב גרוע יותר
ברכיים עליה וירידה
31/10/13 14:03
24צפיות
כעקרון כאשר יש שחיקת סחוס המקומות הבולטים בהן מתבטא הכאב הם מדרגות או מדרון. לרוב יותר דווקא בירידה.
סימנים של ארטריטיס בהבחון CT
30/10/13 18:02
26צפיות

אני בן 21 ועשו לי CT בגלל כאבים והגבלה ברגל ימין

L1-L2 בלט מינימלי בעיקר פרהמדיאלי מימין עם לחץ קל על שורש העצבי מאותו צד
L3-L4 רושם של בלט מינמלי דיסקי פרהמדיאלי מימין ללא לחץ על השק הטקלי
L5-S1\SACRUM בלט מינמלי דיסקי אחורי הנושק לשק הטקלי
מבנה גרמי עם אוסטיופיט מימלי אחורי בעיקר בגובה L1-L2 עם רושם של הצרות מימלית באספקט האחורי של המרווח הבין חולייתי בגובה הנ"ל -אין עדות לדחיסה
רושם של נודול על שם שמורל בגוף החוליה באספקט האחורי L2(לוחית עליונה)
במפרק הסקרואילאקלי משמאל ניתן לראות ציסטה תת קורטיקלית באספקט האחורי והאילאקלי של המפרק עם גובולות סקרוטיים, ללא הצרות של המרווחים התוך פרקיים.
אין לראות בוודאות סימנים שך תהליך דלקתי מסוג ארטריטיס
דרושה קורולציה קלינית והדמייתית

מזה אומר סימנים לארטריטיס ?
מה הטיפול המומלץ לטיפול בכאבי הגב ובציסטה שיש שם?
ארטריטיס
31/10/13 13:55
20צפיות
ראשית צוין שאין סימנים ודאים לארטריטיס
לענין- ארטריטיס זהו תהליך דלקתי במפרק הפוגע בו לאורך זמן. יכול לנבוע ממחלה דלקתית כגון דלקת מפרקים ריאומטית. (מבורר ע"י רופא משפחה או ריאומטולוג)
הטיפול תלוי בממצאים הקלינים.
פורומים חדשים ב|תפוז|
30/10/13 16:30
5צפיות
|*| אם גם אתם מאמינים בכך שכמה שיותר ישן יותר טוב, ואם גם אתם יודעים שאת המציאות האמיתיות מוצאים בחנויות יד שנייה, פורום אופנת וינטג' ובגדי יד שניה הוא המקום המושלם בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?F...

|חללית| מכשפות, מיסטיקה, רוחות רפאים, חוצנים, נסיעה בזמן ועוד... כל אלו מחכים לכם בהתרגשות בפורום החדש תעלומות ועל טבעי.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

|סיוע| פורום צינתורי מוח ועורקי צוואר הוקם על מנת לתת מענה לשאלות בנושאים הקשורים במחלות כלי דם של המוח ושל הצוואר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

כיפוף המפרק העליון של אצבעות הידיים
29/10/13 20:53
37צפיות
כיפוף המפרק העליון של אצבעות הידיים
שלום.
מאז ומתמיד אני יכולתי לכפוף את המפרק העליון של אצבעות הידיים שלי מבלי לכופף את שאר האצבע.
אני מכיר מעט אנשים אשר יכולים לעשות זאת אך רק עם אצבע אחת בניגוד אלי שאני יכול לעשות זאת עם כל האצבעות.
אני חיפשתי את התופעה הזו באינטרנט אך כל מה שמצאתי זה קריעת גיד האצבע אשר תינעל את האצבע באותה צורה מבלי. ליישר אותה בחזרה.
אני מאוד אשמח לדעת מה זה התופעה הזו איך היא נגרמת ולמה היא נגרמת.
אני לא בא אליכם בדאגה, אלה מתוך עניין באנטומיה, אבל זה לא יזיק לי לדעת אם זה יכול לגרום לבעיות
תודה
º
עוד תמונה
29/10/13 20:55
21צפיות
עוד תמונה
כיפוף מפרק אצבעות
31/10/13 13:52
49צפיות
האם יש לך גמישות יתר? זו יכולה להיות סיבה
כן יש לי
31/10/13 16:19
15צפיות
כן יש לי
פענוח M.R.I
29/10/13 18:10
36צפיות
היי,

אודה לעזרתכם בפענוח בדיקה שבוצעה בברך שמאל .

אני כדורגלן חצי מקצועני, בן 33, כבר 3 חודשים כואבת לי הרגל באיזור ראש הפיבולה (טיביה) .

הנה תוצאות הבדיקה: סיגנל לשד העצם במבנים הגרמיים שמור.
אי עצם מודגם בקונדיל הלטרלי של הפמור.
נגע אוסטיאוכונדרלי קטן מודגם בקונדיל הפמורלי המדיאלי סקלרוטי ללא עדות לשינויים בסחוס הסמוך.
לא זוהתה פתולוגיה בסחוס המפרקי כולל הסחוס הפטלו פמורלי.
מניסקוס מדיאלי - תקין
מניסקוס לטרלי - תקין
ACL  PCL  MCL  LCL וגידי הקוודריצפם והפטלה תקינים.
אין עדות לנוזל תוך מפרקי בכמות חריגה.

אודה לעזרתכם בפיענוח ותשובות מה זה?

האם אוכל לחזור לשחק כדורגל? מצריך ניתוח וכמה זה באמת חמור.

תודה רבה רבה מראש.
MRI
31/10/13 13:50
18צפיות
כעקרון הפענוח על גבול התקין.
חוות דעת על אורטופד
29/10/13 10:27
33צפיות
ברצוני לקבל חוות דעת על ד"ר רובאי שמקבל בסביון. תודה
יוניברסיטי-מכינת ינואר 2014 פיזיותרפיה
29/10/13 10:14
10צפיות
ההרשמה למכינת ינואר 2014 יוצאת לדרך:
המכינה הינה קורס פקולטטיבי, המתקיים בבודפשט במבנה מרהיב במרכז העיר.  המכינה מתקיימת משנת 1991 תחת חסות האוניברסיטאות ההונגריות. והינה המכינה הרשמית היחידה שלהן.
הלימודים מתקיימים באווירה משפחתית ותומכת, ובמהלכם משולבים סיורים מקצועיים לאוניברסיטאות, וטיולי סופשבוע לניקוי הראש, כגון: טיול סקי, טיול לגבעות בודה ועוד.

למי מיועדת המכינה:
- לכל מי שחסר רקע במקצועות הביולוגיה, כימיה ופיסיקה.
- לכל מי שמבקש לחזק את כישורי האנגלית לקראת לימודים בתוכנית האנגלית.
- לכל מי שמבקש הכוונה והכנה לשנה הראשונה בפקולטות לתחומי הרפואה.
- לכל מי שאינו ממלא אחר תנאי הקבלה לאוניברסיטאות.

מועדי המכינה: תחילת לימודים ינואר 2014  עד אמצע מאי 2014.
תנאי קבלה למכינה: בגרות מלאה
מה לומדים במכינה:
• ביולוגיה • מתמטיקה • אנגלית כללית
• כימיה • אנגלית רפואית • אנגלית תקשורתית
• פיזיקה • הונגרית
- המרצים במכינה כולם אנשי אקדמיה, אנשי מקצוע לתחום אותו הם לומדים ואינם סטודנטים לרפואה.
- בחנים ומבחנים: במהלך המכינה מבחנים שבועיים ומבחנים סמסטריאליים מרכזיים, המהווים תמרורי דרך בעבור הסטודנטים.
יתרונות המכינה:
- למכינה ניסיון של 21 שנים בהכנת סטודנטים ללימודים בפקולטות לתחומי הרפואה בהונגריה, בשפה האנגלית.
- מכינה זו הינה היחידה המתאימה בדיוק לצורכי האוניברסיטאות ההונגריות ועל כן לא זאת בלבד שלבוגרי המכינה אחוזי מעבר גבוהים מאוד בבחינות הכניסה לאוניברסיטאות, אלא גם מוקנים להם כלים לימודיים להתמודדות עם השנה הראשונה והקשה בפקולטות לתחומי הרפואה.
- המכינה מקנה בסיס רחב לחומר האקדמי הנלמד בשנה הראשונה ובכך תורמת להתמודדות מוצלחת עם שנה זו.
- שפת הלימוד במכינה הינה אנגלית ועל כן היא מכינה את הסטודנט ללימודי רפואה בשפה זו.
- תקופת המכינה מאפשרת הסתגלות לעיר- בודפשט, לשפה זרה, להרגלים ולמנטאליות חדשה.
- 96%  מבוגרי המכינה עוברים בהצלחה יתרה את בחינות הכניסה לאוניברסיטאות ומתחילים את לימודיהם.

לפרטים נוספים והרשמה נא לפנות:

לרוני או לליאת
09-8858226
בברכה,
פריד רוני– יועץ אקדמי ללימודים בהונגריה

קופא כשישן על הגב
29/10/13 01:01
18צפיות
אני חייב לשתף
ומתנצל מראש אם זה לא הפורום המתאים, אשמח לשמוע היכן להתייעץ.

לאחרונה שמתי לב שאני מסוגל להרדם על הגב או על הצד, בקושי רב, אבל מסוגל.
הבעיה היא שאני לא מסוגל לישון כך.

אני מרגיש שבתנוחות האלה בלבד, הגוף שלי נרדם אבל הראש עוד פועל.
אני כאילו קפוא כאבן. לא מסוגל להזיז את הגפיים. רק לנשום.

בפעם הראשונה שמשהו כזה קרה לי, חשבתי שאני מת מוות קליני
מלחצתי נורא. התחלתי לנשום בכבודות ואז לאט יותר כי זה מעייף.

אז נסיתי לצעוק ללא הצלחה
אח"כ איכשהו למדתי להתגבר על התופעה - להזיז תנועות שדורשות מוטוריקה עדינה
אצבע, קצה רגל
לאט לאט הגוף מתעורר ואני חוזר למצב רגיל.

מאז, אני חייב לישון עם קצה הרגל מחוץ למיטה, כדי שיהיה לי קל להזיז אותה.

אני סקרן וחושש לגבי התסמין הזה.

מישהו יודע אם יש רופאים שמטפלים בבעיה?
אני רוצה לישון על הצד או על הגב - גם כי יותר בריא
וגם לעיתים אין ברירה אחרת.

אודה לעונים
שבר בנביקולה
28/10/13 16:20
24צפיות
שלום,
ביום חמישי האחרון החלקתי עם הקטנוע שלי..
במיון נאמר לי שיש לי שבר תלישה מהנביקולה קטן ללא תזוזה.

נתנו לי מנוחה 14 יום, להיות 3 ימים עם הרגל למעלה..
וללכת עם קביים כדי שלא אפעיל משקל מלא על הרגל...
וחבשו אותי רק בתחבושת אלסטית..
מתי אני יכולה להתחיל ללכת רגיל על הרגל?
שבר בנביקולה
31/10/13 13:48
8צפיות
רק האורטופד המטפל יוכל לענות לך
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום