לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

כאבים ביד
02/07/14 07:31
13צפיות
שלום,

לאחרונה אני סובלת מכאבים ביד ימין, אני מניחה שבעקבות ישיבה ממושכת מול המחשב.
היו לי כאבים לאורך כל היד, כולל כף היד.
הלכתי לאורטופד והוא נתן לי כדורים ARCOXIA לריפוי הדלקת והמליץ לי לשנות תנוחה. גם לחברה שלי היה בדיוק את אותו הדבר והיא אמרה שבאמת הכדורים עזרו לה אחרי כמה ימים והיא שינתה תנוחה והכל בסדר.

העניין הוא ששיניתי תנוחה ואני כבר לוקחת שבעה ימים את הכדורים (מתוך עשרה) ועדיין כואב לי. היו פעמים שהכאבים נחלשו, בסופ"ש כמעט ולא הרגשתי אותם אבל אח"כ חזר לכאוב בעוצמה חזקה.
זה אומר שהדלקת לא התרפאה?
מה לעשות? אני ממש סובלת... לא בא לי לקחת חופש מהעבודה כמה ימים, לא יודעת עד כמה זה יעזור, אם בכלל, ואני משתדלת לקום הרבה מהמקום.

תודה
טוב, לגבי החופש מהעבודה
02/07/14 07:44
15צפיות
נראה לי שאין ברירה ואני אקח (דיברתי עם החברה שלי והיא מאד המליצה לתת ליד לנוח)
אני מקווה שזה יעזור.
כאבים ביד
03/07/14 18:38
13צפיות
לעיתים ציוד ארגונומי כגון פד עכבר עם כרית סיליקון וכדומה יכולים לעזור. הפחתת פעילות ומנוחה ליד עוזרת.
ואם לא ישתפר לחזור לרופא
פגיעה בקרסול
01/07/14 20:53
28צפיות
שלום,
לפני חמישה ימים מעדתי ועיקמתי את הקרסול.
בצילום לא אובחן נקע, אלא מתיחה של הרצועות.
לאחר יומיים מנוחה בבית שכללו חבישה, הגבהה וקירור, כבר יכולתי לפסוע על קצות האצבעות. במהלך שלשת הימים האחרונים לא אפשרתי לרגל מנוחה מעבר לשעות השינה בלילה.
כיום הקרסול עדיין נפוח, איננו יכול לשאת את משקל הגוף, טווח התנועה מוגבל, וכואב רק אם לוחצים עליו.
שאלותי:
האם התופעות הנ''ל היו אמורות לחלוף אחרי חמישה ימים?
האם יתכן שמדובר בדלקת פנימית?
האם העובדה שאימצתי את הרגל עלולה להאט את החלמתה?
אני מוטרדת מאד, ואודה על עזרתכם.
פגיעת קרסול
03/07/14 18:36
12צפיות
יש מקרים קלים שמחלימים תוך ימים בודדים ויש פגיעות מעט יותר משמעותיות שלוקחות שבועות.
רצוי בהתחלה לתת לרגל מנוחה, להרים אותה כדי להקל על ירידת הנפיחות, לקרר, לחבוש באלסטית ולהפעיל בעדינות.
אם זה לא יספק יש מקום לפיזיוטראפיה
דלקת בגיד בכף הרגל
01/07/14 20:24
19צפיות
שלום,
אני דנה, בת 24, בריאה בד"כ. אני רוקדת מחול קלאסי ומודרני במשך השנה האחרונה במסגרת של 4 פעמים בשבוע, 6-7 שעות כל יום (עם הפסקות). לפני כשבוע בשיעור חשתי כאבים חזקים בכף רגל ימין, כשעמדתי על קצות האצבעות. הכאבים מורגשים בעיקר במאמץ, והתחלתי להרגיש אותם גם בכף רגל שמאל. היום, במהלך תרגילי קפיצות במחול, חשתי כאבים עזים, ולאחר השיעור פניתי לאורטופד. האורטופד בדק את הרגליים, וכתב:
רגישות אחורית לפטישון הפנימי, כף רגל שטוחה, גמיש. תנועות סאב תלריות טובות ולא כאובות, כנ"ל קרסול. בהמלצה לפיזיותרפיה כתב: חיזוק טיביאליס פוסטריור, מתיחות לפרונאליים, שיפור פרופריוצפסיה.
הוא הוסיף ואמר שמוזר שבגילי עדיין לא ידעתי שיש לי פלטפוס, והבחין בזאת בעת הליכתי, כשאצבעות כף רגל ימין נטו החוצה. הסברתי שככה חונכתי במחול, מה שנקרא TURN OUT, לפתוח החוצה כמה שיותר את כפות הרגליים, ואולי על זה זה משפיע.
קיבלתי מרשם לארקוקסיה והפניה לפיזיותרפיה.
קראתי באינטרנט מאמר של ד"ר יצחק בכר (http://www.gav-clinic.com/articles/149-no-need-nsa...) על כך שלא מומלץ להשתמש בתרופות אנטי-דלקתיות, כיוון שהן מפריעות לפעילות הדלקתית של הגוף, ולריפוי המלא שלו. שהן פוגמות בתהליך הבנייה של הרקמה הפצועה, ולעתים כך קורות דלקות כרוניות.
בעוד יומיים יש לי הופעה במחול, ואני מתלבטת כיצד לפעול. הכאבים נסבלים, ואני יכולה גם לא לקחת את הכדורים, איני רוצה שהרקמה לא תירפא כמו שצריך, ואמשיך לסבול ממנה. מצד שני, חשוב לי להופיע כמו שצריך בעוד יומיים, וכנראה שהתרופה תאפשר זאת.

לעזרתך אודה,
דנה.
דלקת בגיד
03/07/14 18:31
8צפיות
אם אינך מעונינת בתרופות צריך מעט יותר סבלנות.
º
תודה
08/07/14 01:17
2צפיות
דלקת בגיד כף הרגל
06/07/14 13:13
9צפיות
היי
גם אני סבלתי מבעיה דומה  וממש לא רציתי תרופות
יש פורמולה הומאופתית שמסייעת בריפוי  הדלקת
המליצו לי עלייה אז החלטתי לנסות ולהפתעתי התוצאות היו מדהימות
כתובות אינטרנט מצורפות:
תודה. אבל אני לא מצליחה לפתוח את הקישור
08/07/14 01:18
3צפיות
את יודעת איזו פורמולה זו?
מבוססת על צמח הארניקה?
שבר בזרת בכף רגל
01/07/14 12:13
19צפיות
שלום רב!

לפני 3 ימים שברתי את הזרת בכף רגלי השמאלית.
רצ"ב צילום מוגדל.
הטיפול היה קיבוע לאבצע השנייה.
אני חש כאב רב בשורש הזרת ובאצבע שלידה והאיזור נפוח.

האם יכול להיות שמשהו התפספס?
אודה לחוות דעתכם.

תודה
רונן
שבר זרת בכף רגל
03/07/14 18:27
19צפיות
כעקרון הטיפול נשמע נכון
להפחתת כאב אפשר לשבת עם רגל מורמת, קירור המקום, ולקחת נוגדי כאב בימים הראשונים
אם לא מסתדר- לך להבדק.
שאלה אחרונה בבקשה
01/07/14 00:14
19צפיות
רן ממש תודה על תשומת הלב (:
האם קרע מלא או חלקי בmcl מתאחה מעצמו?
והאם קיים ניתוח לשחזור mcl (בארתרוסקופיה), ועד כמה שכיח הניתוח?
קרע MCL
03/07/14 18:23
9צפיות
קרע בMCL לרוב מתאחה לבד. יש ניתוח לשחזור במקרים שלא מתחבר. לרוב מבוצע לתיקון יחד עם פגיעות ברצועות אחרות.
אחרי צילום רנטגן-משהו נראה לי מוזר
30/06/14 23:21
30צפיות
צילום ימין
הי
אז אתמול עשיתי צילום .
יש לי CRPS בקרסול ימין .
בצילום יש בליטות מוזרות עגולות יחסית בצורות שלהן . סימנתי אותם בתמונות.
אשמח להסבר מה זה?
º
הצילום ה-2
30/06/14 23:22
17צפיות
צילום שמאל
והצילום האחרון
30/06/14 23:23
11צפיות
צילום
תודה
משהו מוזר בצילום
03/07/14 18:17
24צפיות
אילו הם ססמואידים. עצמות קטנות נוספות בתוך הגיד
נורמאלי לחלוטין בבוהן הגדולה ונפוץ במקום השני שסימנת
שאלת המשך
04/07/14 18:19
8צפיות
עד לפני כמה שבועות יכולתי להשעין את רוב משקל הרגל הפגועה שלי על הבוהן באותה רגל . עכשיו אני לא מצליחה כמעט בכלל להישען על הבוהן ויש שם שינוי צבע בולט מתחת לציפורן של הבוהן ..

זה אומנם משתפר כי היו לי שבועיים עם הרבה פחות פעילות גופנית אבל  השאלה אם זה שווה ייעוץ רפואי כלשהו / האם יכולה להיות בעיה כלשהי??

תודה
יד עקומה לאחר הורדת גבס -ילד בן 3.5
30/06/14 19:05
13צפיות
שלום
בני בן 3.5 שבר את היד בעצם הרדיוס בשני שברים.
העצמות הוחזרו למקום תחת סדציה במיון שניידר.
היד היתה בגבס חודש וחצי. אתמול הורידו לו את הגבס. ביד נפיחות קלה, והיד נראית עקומה.
האם זה כך אמור להראות? כמה זמן יקח עד שהיד תחזור לעצמה מבחינת מראה? האם יש צורך לעשות משהו?
לאחר הורדת גבס
03/07/14 18:16
3צפיות
בהחלט יתכן שהיד נפוחה. לגבי עקימות- בצילום אפשר לראות האם העמדה טובה
שבר רדיוס דיסטלי
30/06/14 17:49
7צפיות
שלום רב,
אתמול נפלתי ובצילום נמצא שבר ברדיוס דיסטלי אין תזוזה של העצם.
הרופא במיון שם לי גבס ותוך כדי כך כופף לי את כף היד במפרק עצמו ובאזור האצבעות. צרחתי מכאב אך עד עכשיו נורא כואב לי. היד עכשיו מכופפת בתוך הגבס. האם כך זה צריך להיות? יש לי תור לאורטופד רק בעוד 11 יום ואני סובלת וחוששת.
מבקשת תשובה
שבר רדיוס דיסטלי
30/06/14 18:52
3צפיות
היד אמורה להיות בגבס בעמדה מסוימת שכוללת כיפוף. צריך לקחת נוגדי כאבים ולדאוג ליד מורמת להורדת הנפיחות.
במידה ויש נפיחות רבה, או הפרעת תחושה ביד או כאב חזק שלא מוקל כך יש לפנות לבדיקת רופא מיד.
כאביי גב והליכה כפופה אבא
30/06/14 16:22
20צפיות
שלום רב
אבא שלי התחיל לסבול מכאבי גב והתחיל ללכת כפוף
הוא מסרב בתוקף ללכת לרופא ורצה להישאר בבית (מדובר באדם זקן ועקשן)
ואומר שהיה לפניי 10 שנים אצל רופא שאמר שיש לו פריצת דיסק שאני לא יודע אם זה נכון מה שהוא אמר
אבל אף פעם הוא לא הלך ככה או סבל מכאבים
אני לא יודע מה לעשות
האם יש טיפול בבית ?
האם לקחת אותו בכוח ?
כאבי גב והליכה כפופה
30/06/14 18:48
13צפיות
ישנן סיבות רבות לכאבי גב.
בין היתר במבוגרים כאב גב יכול לנבוע גם משבר חוליה על רקע אוסטיאופורוזיס.
אבחון וטיפול מצריכים בדיקת רופא ולרוב צילום גב ולכן מומלץ לשכנעו להבדק.
הוא לא מוכן ללכת
30/06/14 22:16
7צפיות
אני ועוד מהמשפחה ניסינו לשכנע אותו לא עוזר
מה ההשלכות ?
אינני יכול לקחת אותו בכוח כי הוא יתנגד
כדאי שתקחי אותו לראות רופא
22/07/14 16:41
3צפיות
אני לגמרי מבינה את ה"אדם זקן ועקשן" שאת מתארת, אבל תקשיבי, פשוט תקבעי לו תור ותחליטי לו שאתם הולכים וזהו. אין מה לעשות.
מבחינת טיפול בבית יש כל מני משחות שמקלות על כאבים שיש להשיג בבית מרקחת, וגם כדאי שתשימי לב שהוא ישן על מזרון אורתופדי איכותי. העניין שכל המשחות, מסאז'ים, וכל הדברים האלה לא יטפו במקור של הבעיה אלא רק בתסמינים. בשורה התחתונה - קחי אותו לרופא..
תודה לך
22/07/14 19:23
1צפיות
בסוף הוא הסכים ללכת
בדק אותו דוקטור מבית חולים והסכים גם לעשות צילומים
לא יכולתי לקבוע לו תור בלי שיסכים הוא ממש התנגד בכוח
יש דברים שהאדם לבדו צריך להסכים ולא עוזר לשכנע ..
אוהבים לקנות אופנה ברשת|?|
30/06/14 11:31
1צפיות
|תיק|טרנד השופניג אונליין הפך בשנים האחרונות לתופעה מטורפת ברחבי העולם, במיוחד בארה"ב ובאירופה. מאות אלפי נשים מעדיפות לעשות את הקניות שלהן ברשת, כבר לא צריך לצאת מהבית לבזבז דלק, לחפש חנייה ולהסתובב שעות בין החנויות השונות ולהתעייף.  
אפשר לקנות ברשת מהבית, לשבת בסבבה בפיג'מה ולגלוש בין האתרים השונים.

|קדימה|אז אם מתים לקנות ברשת אבל מפחדים? או רוצים לקנות מותג שלא נמכר בארץ ולא בטוחים אם האתר אמין? יש לנו את הפורום המתאים בשבילכם!
היכנסו לפורום קניית אופנה ברשת ותוכלו להתלבש הכי יפה שיש הכי זול שיש!

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
סדק בפיבולה
29/06/14 21:25
10צפיות
סדקתי את הראש של עצם הפיבולה (סדק ללא תזוזה)
תוך כמה זמן זה אמור להתאחות, מתי אוכל לחזור לפעילות מלאה,
אני בן 43 בכושר פיזי מעולה
סדק בפיבולה
30/06/14 18:45
4צפיות
חיבור שבר הוא תהליך הדרגתי. לרוב תוך 6-12 שבועות
סוג שבר כזה לרוב מחלים מהר יותר
ספורט עם קרע במיניסקוס
29/06/14 14:14
10צפיות
צהריים טובים
יש לי כנראה קרע במיניסקוס. שני אורתופדים שהייתי אצלם אמרו לי שאם אני לא סובלת מכאבים (בעייה של סף כאב גבוה), להמשיך הלאה.
האם יש סכנה אוו חשש להחמרה עם אמשיך בספורט שאני עושה (אירובי, ריצה, עצוב  וחיטוב  אמוני כוח)
קרע מניסקוס
30/06/14 18:43
8צפיות
כעקרון אין חובה לנתח קרע מניסקוס לא סימפטומטי ואפשר להמשיך בחיים.
לתשובה מפורטת צריך גיל וסוג הקרע המדויק, מיקומו, משך הזמן וכו
בעיות מדרסים
29/06/14 09:24
16צפיות
שלום,
לפני כשנה עשיתי מדרסים בחברת אבידור , לאחר כחצי שנה החלו בעיות מינוריות במדרסים ולכן ביקשתי לתקן אותם, מאז ולאחר כל תיקון, המדרסים נהיים פחות שמישים ופוגעים בי משמעותית ( יש לציין שאני קצין קרבי).
שאלתי היא :
א. האם יש לי מה לעשות כנגד חברת אבידור שמסרבת לתת לי שירות ומענה הולם?
ב. בעבר עשיתי מדרסים רכים שעלו כ800-900 שקל בחברת עטרת מדיפוט, לאחר שראיתי שמחירי המדרסים שלהם עלו, האם החברה הזאת מומלצת ומספקת מדרסים איכותיים?
בעיות מדרסים
29/06/14 09:24
11צפיות
שלום,
לפני כשנה עשיתי מדרסים בחברת אבידור , לאחר כחצי שנה החלו בעיות מינוריות במדרסים ולכן ביקשתי לתקן אותם, מאז ולאחר כל תיקון, המדרסים נהיים פחות שמישים ופוגעים בי משמעותית ( יש לציין שאני קצין קרבי).
שאלתי היא :
א. האם יש לי מה לעשות כנגד חברת אבידור שמסרבת לתת לי שירות ומענה הולם?
ב. בעבר עשיתי מדרסים רכים שעלו כ800-900 שקל בחברת עטרת מדיפוט, לאחר שראיתי שמחירי המדרסים שלהם עלו, האם החברה הזאת מומלצת ומספקת מדרסים איכותיים?
בעיות מדרסים
29/06/14 11:17
11צפיות
מדרסים שעשויים טוב חייבים לתת פתרון לכאבי רגליים.

דבר החשוב ביותר בעשיית מדרסים זה אבחון נכון של הבעיה.

מדרסים יש רבים ומסוגים שונים והם נבדלים זה מזה בחומרים מהם הם בנויים, בשיטת העבודה וברמה המקצועית של האדם המבצע אותם.

למען הרחב ידיעותיך בנושא מדרסים אני מצרף קישור למאמר על סוגי מדרסים שונים:

http://pedia.walla.co.il/?w=/%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7...

אשמח לעזור.
בברכה,
יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים
http://www.footsupport.co.il

רגל קצרה ואסמטריה
28/06/14 19:22
7צפיות
אני בת 28 ומגיל צעיר יש לי אי סמטריה בין רגל ימין לשמאל השוק ימין עבה יותר וגם כף רגל ימין גדולה יותר ,וזה נראה שיש לי רגל קצרה ואגן נוטה הצידה ,אני ממש מתביישת בזה ונמנעת ללכת עם מכנסיים קצרים איך ניתן לטפל בזה? לא פניתי מעולם לרופא לטפל בזה יש ציין שאני עברתי גם 2 לידות רגילות ברוך ה' אך סבלתי מספזיוליס וכאבי גב תחתון
רגל קצרה ואסימטריה
30/06/14 18:37
4צפיות
ראשית צריך להעריך האם רק מדובר בהבדל אורך או עיוות נוסף (לדוגמא במפרק הירך) שיש לטפל בו.
במידה ויש הבדל אורך תלוי כמה. קטן - לא מתקנים, מעט יותר- הגבהה בנעל, משמעותי- יש ניתוחי הארכת גפה.
פני לאורטופד
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום