לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

דלקת (לא זיהומית)
12/06/14 19:42
16צפיות
שלום

עקב כאבים באזור הקרסול הייתי אצל אורטופד שאיבחן דלקת בגיד (אני מקבל טיפול תרופתי נוגד דלקתי), בעבר היתה לי דלקת גם בשורש כף היד, ובעוד מקומות.

1. האם נטיה לדלקות בהכרח קשורה לבעיה ראומטלוגית מערכתית או שיכול להיות שאין כל קשר בין המקרים?

2. האם דלקות מהסוג הזה באות לידי ביטוי גם בבדיקות דם? א"כ באיזה?

3. והאם יש אפשרות באמצעות בדיקות דם לדעת האם הדלקת היא בעיה מקומית או מערכתית?

4. אם נוטלים אתופן למשך 3 שבועות, זה עלול לשבש את תוצאות בדיקות הדם השגרתיות (שומנים-סוכר-תפקודי כבד ועוד) או שאין לזה כל השפעה על אובייקטיביות הבדיקות?

תודה רבה
דלקות
16/06/14 16:03
6צפיות
דלקת לא זיהומית (אינפלמיישן) יכולה להיות על רקע בעיה מקומית כגון עומס על גיד, שימוש יתר וכו ויכולה להיות גם כחלק ממחלה ריאומטית.
בדיקות דם יכולות לאבחן מחלה ריאומטית אם כי בחלקן יתכנו תוצאות תקינות.
אתופן יכול להשפיע על תפקודי כבד וכליות.
פענוח mri
12/06/14 14:13
17צפיות
אשמח לפענוח:
mri גבי:
מוקד היפראינטנסי מרכזי בחוט, ממצא היכול להתאים לצנטרל קורד
בגובה 2-3 d בקע דיסק קל לאחור
mri  מותני:
בקע דיסק קל לאחור l4-l5
בלט דיסק מינימאלי ך5-ד1
שינויים דיסקוגניים קלים l4-s1

הילדה עוד מעט בת 17
MRI
16/06/14 15:57
10צפיות
מתוארות מספר פריצות/בלטי דיסק מינימאלים/קלים
משמעויות תלויות בשאר הסיפור וממצאים קלינים
מכשיר בי קיור לייזר
11/06/14 17:13
21צפיות
שלום רב, בעקבות דלקת בכתף עקב הרמת משקולות, שלא עוברת מזה כחודש,
למרות זריקה וכדורי ברקסין, האם יש נסיון טיפולי מוכח במכשיר הבי קיור לייזר?
אני סובלת מכאבים שמפריעים לי לשנת הלילה.

תודה
לייזר
12/06/14 13:06
13צפיות
זה מוצר מסחרי כך שקשה לשפוט.
עזרה בפענוח בדיקות
11/06/14 16:13
17צפיות
בדיקת על-שמע ברך שמאל
===================
גיד הקואדריצפס בעל עובי הדיות ומהלך תקינים.
ריבוי נוזל צלול בכמות קטנה בבורסה הסופראפטלרית , בעיקר ברצסוס הצדדי .
גיד הפיקה נראה בעל עובי הדיות ומהלך תקינים. כרית השומן ע"ש הופה בעלת הדיות תקינה.
הרצועות הקולטרליות בשני צדדי הברך (מדיאלית ולטרלית) נראים בעובי הדיות ומהלך תקינים.
לא נראה נוזל בבורסה של פס אנסריניס.
בפוסה הפופליטיאלית לא הודגמה ציסטה ע"ש בייקר, מפרצת של עורק פופליטילאי או פקקת בוריד פופליטיאלי.
לציין אוסטיאופיט בקונדיל הפמורלי הפנימי .
סיכום:
כאבים בברך שמאל לאורך שנים . נפיחות חדשה סביב הברך.
ריבוי נוזל צלול בכמות קטנה בבורסה הסופראפטלרית , בעיקר ברצסוס הצדדי .
פרט לכך , לא הודגמו ממצאים פתולוגים במבנים החיצוניים של הברך
בדיקה
12/06/14 13:02
9צפיות
נמצא נוזל עודף בבורסה סופראפטלארית. זה לא ממצא ספציפי אלא תוצאה. צריך המשך בירור
עצם מוזרה
11/06/14 00:55
27צפיות
עצם מוזרה
שלום וברכה,

במשך שנים יש לי מבנה שונה בשתי כפות הידיים, במפרק כף היד ליתר דיוק. ביד ימין - המבנה הוא רציף, שטוח ונראה תקין וסימטרי, וביד שמאל המבנה זהה למעט עצם אחת שבולטת כלפי חוץ מפרק כף היד ויוצרת מן גבעה כמו בתמונה.
בגדול, זה לא מאוד מפריע, אבל לפעמים זה יותר מן תחושה של מתיחה ביד ועייפות. האם התופעה הזו של א-סימטריה בין מבנה עצמות של שתי ידיים נפוצה וידועה? האם עליי לבדוק את זה ואם כן - מה עליי לבדוק?

תודה.

מצ"ב תמונה של העצם הבולטת.
בליטה ביד
12/06/14 13:01
20צפיות
לרוב זה לא עצם כי אם גוש מעט נוקשה. יכול לשנות גודל.
אופייני למקום- גנגליון- נוזל שברח מהמפרק/גיד ויצר כיס ואם הזמן מתגבש לג'ל
ניתן לאבחן בעזרת בדיקת אולטראסאונד
אובחנתי עם דלקת מים בברך
10/06/14 17:18
24צפיות
בורסיטיס - בשפה המקצועית..

וניתנו לי כדורים  XEFO

מבקשת לדעת האם הדלקת יכולה לעבור בהדרגה גם ללא כדורים מכיון שיש לי תופעות לואי לא קלות מהשימוש בכדורים הללו.

תודה מראש!

רפואה משלימה
11/06/14 23:27
14צפיות
ממליץ לך לפנות לטיפול ברפואה משלימה כמו דיקור סיני או טווינא...
רפואה שלמה
º
נעזרת בשלב זה בתרופה הומאופטית, תודה
12/06/14 13:04
6צפיות
בנוסף, חשוב מניחה, עלי לשוב לעבודה
12/06/14 13:02
8צפיות
והאורטופד המליץ על עשרה ימי מנוחה נוספים בבית.
אני כבר נעדרת מהעבודה כשבועיים (אף שזו עבודה משרדית עלי לפעמים להיות ניידת עבור משימות מסוימות)

האם אני עלולה לעשות נזק לרצועה הדלקתית בשובי לעבודה כפי שתיארתי.

רוב תודות שוב!

בורסיטיס
12/06/14 13:04
13צפיות
יכול להשתפר גם במנוחה, טיפול פיזיוטראפי וכו אבל יותר מהר עם כדורים
לרוב אין מניעה מעבודה משרדית אם כי הרופא שלך מכיר את מצבך יותר טוב.
º
תודה רבה
12/06/14 13:05
2צפיות
אורתופד גפיים ילדים
09/06/14 21:27
11צפיות
רוצה לקבל המלצה לאורתופד גפיים מעולה ילדים.
עיבוי פילום טרמינלה
09/06/14 18:38
11צפיות
שלום,

באולטראסאונד שבוצע לבתי התינוקת (גיל חדשיים), נראה עיבוי בפילום הטרמינלה. כל שאר הממצאים תקינים.
הופנינו לבדיקה אצל נוירוכירורג שאולי יפנה ל - MRI.
למה עיבוי כזה הוא בעייתי, ולמה הוא עלול לגרום?

תודה  
עיבוי פילום טרמינלה
12/06/14 12:58
22צפיות
כפי שנאמר לך הכתובת היא נוירוכירורג מכיוון שהנ"ל יכול להיות קשור לבעיות חוט שדרה
משהו לא טוב קורה לרגל שלי
09/06/14 08:47
36צפיות
שלום ד"ר דורון,

(לא מצאתי פורום נירולוגיה בתפוז ולכן באתי לכאן. מקווה שהשאלה מתאימה לנושא הפורום.)

אני אישה בת 30. בריאה בדרך כלל.

לפני כחצי שנה התחלתי להרגיש רעידות בשרירים, ועשו לי בדיקת EMG תקינה פעמיים (פעם אחרונה לפני קצת יותר מחודש). לפני כשבועיים שמתי לב שהשריר של השוק ברגל שמאל וגם השריר מעל הברך נהיו קטנים בהשוואה לרגל ימין. הלכתי לרופא הוא הסתכל, מדד ואמר שיש הבדל של 1 ס"מ אבל שזה נורמלי. לפני כמה ימים התחילה בעיה חדשה: כשאני יושבת או שוכבת ואז נעמדת אני מרגישה מין תחושה מוזרה מעל הברך של רגל שמאל. מין לחץ כזה שעובר תוך שניות. אתמול בבוקר קמתי ותוך שעה התחלתי להרגיש נימול בכף רגל שמאל שהתפשט אחר-כך לשוק. במהלך היום הרגשתי את זה גם קצת ברגל ימין ואף באזור המותן והגב. אחר-כך התחלתי להרגיש מין לחץ או רגישות בחלק מהשוק ברגל שמאל כל פעם שאני הולכת. כשקמתי היום בבוקר הכל היה בסדר. אבל תוך כרבע שעה התחיל נימול ורגישות בצד של השוק.

אתמול בגלל הנימול חשבתי שמדובר במשהו שדורש טיפול דחוף והגעתי לחדר מיון. הרופאה שבדקה אותי אמרה שלא מדובר במשהו דחוף ושהיא לא יודעת ממה זה. היא עשתה לי בדיקת תחושה וכוח ואמרה שהכל בסדר, אבל שאם אני מודאגת אני יכולה לקבוע תור אצל נירולוג. אני גרה בגרמניה, ומניסיון אישי אצטרך לחכות עכשיו כמה חודשים לנירולוג. האם יש לך השערה במה מדובר ותוכל לייעץ לי מה לעשות?
נימול ורגישות ברגל
09/06/14 15:31
31צפיות
יכולות להיות מספר אפשרויות.
הדרך הנכונה היא לפנות לרופא משפחה שיבדוק ויפנה לבדיקות הנכונות.
כבסיס אפשר לבצע בדיקת דם פשוטה לבעיות שריר וכן EMG שיעריך האם יש לחץ על העצב של הרגל במקום יציאתו בגב או הפרעה אחרת בפעולותיו.
º
תודה רבה!
09/06/14 17:37
5צפיות
כאבים ברך ימין אחרי פעילות קשה
09/06/14 06:37
18צפיות
לפני חצי שנה קיבלתי מכה בברך הייתי בספק אם נשבר מאוד כאב אבל הרופא אורתופד קבע שאין שבר ומנוחה שבוע ימים ולחמם את האזור. סבלתי מהברך למשך שלושה חודשים.. עד שהגעתי לאט למצב 90 % החלמה. היום אחרי חצי שנה מהאירוע עבדתי מאוד קשה יום אחד ומאז הכאבים חזרו כל פעם שני מתאמץ כואבת הברך. הרופא אורתופד אמר שאין צורך ב CT כי אין שבר ולא נראה כלום בצילום. מה לעשות? אני אמשיך לסבול כל החיים? מה יש לי? אני עובד בעבודה פיזית וזה בעייתי!
כאבי ברך
09/06/14 15:27
14צפיות
יש עוד סיבות לכאבים בברך לאחר חבלה חוץ משבר שנשלל.
פגיעה חלקית ברצועה, מניסקוס, סחוס, כאבים ממקור הפיקה וכו'.
בהתאם לאבחנה הטיפול. לעיתים ברכיה תוכל להקל בעבודה
האם פגיעות כמו שהזכרת יחלימו עם הזמן?
10/06/14 07:07
9צפיות
אני כיום בן 32 ובמצב בריאותי טוב.
המשך
12/06/14 12:59
5צפיות
יש שיחלימו לבד ויש שלא. צריך אבחון
|*|פורום The Voice נפתח ב|תפוז|
08/06/14 13:09
1צפיות
ארבעה אישים גדולים מתחום המוזיקה הישראלית מתחרים ביניהם על מציאת הקול הגדול הבא של ישראל -אביב גפן, שרית חדד, שלומי שבת והשופט החדש מוש בן ארי בוחרים את הזמרים אותם ירצו לקדם, באופן בלתי מושפע ממראה חיצוני - בעזרת "האודישן העיוור" - והופכים למנטורים שלהם|!|

הפרק הראשון של העונה השלישית ישודר היום בערב ואתם מוזמנים לפורום The Voice המחודש כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
דלקת בשריר + ארקוקסיה
08/06/14 08:12
32צפיות
שלום רב
אורתופד קבע כי כאבים בירך ימין נובעים מדלקת בשריר והציע כדור "ארקוקסיה"(90 מג) + פיזיותרפיה . שאלותי:
1. האם אין חשש מכדור זה לאור האזהרות המרובות הקיימות לגביו ?
2. האם ניתן להפסיקו ללא חשש לנזק ?
3. האם ניתן להמנע ממנו (ולהאט את תהליך הריפוי) ולהסתפק בטיפול פיזיותראפי ?
4. האם חימום רגיל, או בריכות של חמי מרפא יכולים לעזור ?
5. האם פעילות גופנית קלה אינה מזיקה ?
בתודה ובברכה
יוגב
דלקת וארקוקסיה
09/06/14 15:25
20צפיות
לכל כדור סכנות ותועלת.
ניתן להפסיקו. ניתן לנסות להסתדר בלעדיו לפעמים. חימום יכול להועיל בחלק מהמקרים.
דלקת בגיד הקרסול
07/06/14 20:57
24צפיות
כבר שלושה שבועות שיש לי דלקת בגיד הקרסול. בשבוע הראשון ממש לא יכולתי לדרוך על הרגל ובשבועיים האחרונים אני יכולה ללכת כרגיל אבל מרגישה קצת את הכאב. בשבוע וחצי האחרונים אני מורחת וולטרן פעמיים ביום.
אני בת 18 ורגילה להתאמן 5-6 פעמים בשבוע. מאז שהתחילה הדלקת אני מקפידה לנוח כדי שהיא תעבור כמה שיותר מהר.

השאלות שלי הן - 1. כמה זמן לוקחת בדרך כלל החלמה מדלקת כזאת?
2. כמה זמן מותר למרוח את הוולטרן?
3. קשה לי מאוד לא להתאמן כל כך הרבה זמן, האם מותר (וממולץ) לעשות פעילות גופנית שפחות מעמיסה על הקרסול? למשל שחייה.
4. בשנה האחרונה אני מתאמנת בבית מול הטלוויזיה, אני מתאמנת יחפה והאימונים כוללים הרבה קפיצות. יכול להיות שזה גרם נזק לרגל?

תודה רבה
דלקת גיד בקרסול
09/06/14 15:22
12צפיות
אם אכן האבחנה נכונה זה בדרך כלל עקב שימוש/עומס יתר.
הטיפול כולל הורדת העומס, לעיתים צורך באביזר אורטופדי (מדרס/קרסוליה) בהתאם לאיזה גיד פגוע. פיזיוטראפיה ולעיתים כדורים.
אפשר לשחות.
ניתוח HTO
07/06/14 17:26
9צפיות
עברתי ניתוח לפני חצי שנה ועדיין יש לי כאבים עמה זמן החלמה יש לי נזק בסחוס בדרגה 2 עד 3 ורגלי O גם בברך השניה יש אותה בעיה אני רוצה לבדוק קודם שהניתוח עוזר יש לי רגלי O השתלה של סחוס לא התאימה לי בגלל שציר הרגל לא ישר האם האורטופד צדק6
ניתוח HTO
09/06/14 15:17
4צפיות
זהו ניתוח בו מבצעים חיתוך של עצם השוק כדי לתקן את הזוית ולהוריד עומס מוגבר מצד אחד של הברך ולהעביר לצד הבריא יותר של אותה ברך. אכן טיפול נפוץ בפגיעות סחוס בינונית (דרגה 2-3) ובגיל צעיר מדי לניתוח החלפת ברך.
כאב ונפיחות בברך ימין
06/06/14 19:23
12צפיות
שלום
לפני כשבועיים ברך ימין התחילה לכאוב ולהתנפח קלות, הכאבים התגברו עד כדי קושי בדריכה על הרגל, כאילו הברך לא מחזיקה אותי.
נתנו לי אטופן שלא עזר, ניגשתי לאורתופד עם צילום רנטגן שלא הראה על שום ממצא, קיבלתי קטאפלם ונאמר לי שאם לא יעזור הכדור +פיזיותרפיה לעשות MRI, הוא גם אמר שיכול להיות ויש קשר בין מחלת לחץ הדם שלי והכדורים שאני לוקח ויכול להיות גם המינון הגבוה של כדורי ליפיטור להורדת הכולסטרול 80 מ"ג, לבינתיים הפסקתי לקחת את הליפיטור לתקופה של שבועיים שלושה ליראות אם יהיה שיפור, עברו כמה ימים עם הכדורים לדלקת עדיין כואב לי, יש לי גם בלט דיסק בחוליות גב תחתון?
מה יכולה להיות הבעיה?
להתעורר בבוקר עם נפיחות וכאב בברך ללא חבלה וללא מאמץ כלשהו, מה יכולות להיות הסיבות?
נפיחות בברך
09/06/14 15:14
6צפיות
יכולה לנבוע מסיבות שונות:
מחלות פרקים שונות מ-גאוט ועד ראומטואיד ארטריטיס.
בעיה במפרק כגון קרע מניסקוס או אם היתה חבלה קרע רצועה צולבת
בעיות כרוניות כגון שחיקת סחוסים
נדיר יותר גידולים
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום