לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

מכשיר halo בדחיפות
19/05/14 13:32
9צפיות
שלום
מעוניינת לרכוש באופן פרטי לאמי מכשיר halo  לקיבוע הצווארץ האם מדובר בשם המכשיר או היצרן? אני מנסה לחפש שמות של חברות שמוכרות מכשיר זה , כי מחפשת מכשיר פחות כבד מסוג זה.
האם יהיה אפשר לקבל דרך פורום זה שמות של חברות? אמי צריכה את המכשיר בדחיפות.
אשמח לכל עזרה
תודה
מקבע HALO
19/05/14 16:50
12צפיות
אני מניח שאת מתכוונת למקבע הצווארי. ניתן לקניה בחנויות אורטופדיה ושווה לברר גם ביד שרה.
זה אינו שם חברה אלא סוג מקבע. (נראה כמו הילה של מלאך)
|*|פורום קולנוע ישראלי נפתח ב|תפוז|
19/05/14 13:03
2צפיות
|רמקול|בשנים האחרונות הקולנוע הישראלי מראה פריחה של ממש, עם סרטים כמו "בופור", "ואלס עם באשיר", "עג'מי" ואחרים, נראה שאנחנו בדרך הנכונה לכבוד והצלחה בינלאומיים.
אך לא צריך לשכוח את הסרטים הנוסטלגיים, כמו "סאלח שבתי", "מבצע יונתן", סדרת "אסקימו לימון", "אלכס חולה אהבה", "מבצע סבתא" ועוד רבים וטובים.

לכן פתחנו בשבילכם את פורום קולנוע ישראלי וסרטי בורקס |!|

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו :-)
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
שאלה לאחר CT גב
19/05/14 01:09
20צפיות
לפני בערך שבוע נפגעתי בגב התחתון לאחר שהרמתי משקל כבד, בזמן ניסיון ההרמה חשתי פתאום במין מכת חשמל בגב התחתון ואז אני סובל מכאבים מוזרים. הייתי במיון ולאחר מכן עשיתי CT.
בCT ראו סטיה ולחץ על השורשים בצד שמאל של הגוף, כאמור בגב התחתון. קיבלתי הפניה לאורטופד והתור בעוד שבוע. אין לי מושג מה ההסבר הזה אומר, והייתי שמח לדעת כי אם אני כבר סובל מכאבים, אז לפחות לדעת קצת על מה שיש לי.
כמו מה זה נשמע?
אשמח לקצת עזרה. תודה.
בנוסף
19/05/14 10:26
8צפיות
אני סובל מכאבים מוקרנים לרגל שמאל, לרוב מעל הברך.
ביום הראשון לפציעה הרגשתי גם תחושת "נימלול" עד קצת האצבעות..
כאבי גב עם הקרנה לרגל
19/05/14 16:46
24צפיות
התלונות שלך יחד עם הממצאים בCT (אם כי כלליים) מרמזים על לחץ של הדיסק על שורשי העצבים היוצאים לרגל.
ברוב הגדול של המקרים מספיק טיפול סימפטומטי מכדורים, פיזיוטראפיה, זריקות ועד מרפאת כאב. לרוב עם הזמן יהיה שיפור ניכר ספונטני.
במיעוט המקרים שבהם יש חולשת שרירים או אי שליטה על יציאות או העדר שיפור יהיה מקום לשקילת טיפול ניתוחי.
קודם תודה על התשובה
19/05/14 17:07
18צפיות
לפי מה שאתה אומר, אם אני מבין נכון, לא חייב שמדובר בפריצת דיסק?
בנוסף, כרגע אחרי שאני מאמץ קצת את הגב בפעילות בסיסית, אני מרגיש מין קשיחות בגב התחתון, נשמע הגיוני בהתאם למצב?

איך היית ממליץ לי לפעול עד התור לאורטופד? מנוחה? שכיבה?

שוב תודה על העזרה!

המשך
22/05/14 14:04
5צפיות
יתכן כיווץ שרירים באזור ונוקשות.
ככלל מנוחה זה טוב אבל לא הכוונה לשכב כל היום במיטה אלא פעילות קלה ולא מאומצת.
וניתן לקחת נוגדי כאבים שניתנים ללא מרשם.
פיזיותרפיה לאחר שבר ג'ונס
18/05/14 16:27
12צפיות
אמנם אני לא ספורטאית אך הצלחתי לשבור את המטטרסוס  החמישי בכף רגל שמאל. לאחר שישה שבועות עם גבס (4 שבועות עם גבס רגיל ללא דריכה ועוד שבועיים עם גבס קל עם דריכה) הורידו לי סוף סוף את הגבס היום. לא קיבלתי שום הפנייה לפיזיותרפיה מהאורתופד. האם יש בכלל צורך בפיזיותרפיה לאחר הורדת הגבס?
לאחר שבר
18/05/14 16:46
8צפיות
תלוי במצב. מטרת הפיזיוטראפיה בין היתר להוריד נפיחות, להחזיר טווחי מפרקים, לחזק שרירים ועוד. אם משהו מהנ"ל פגוע אז רצויה פיזיוטראפיה.
שלום לכולם-שאלה בנוגע לפלטפוס
16/05/14 01:46
15צפיות
אהלן, שמי מוטי בן 25 ועוסק המון בספורט. יש לי פלטפוס והיום קיבלתי את המדרסים. אני יודע שיש נעלי ריצה שמבצעות "בקרת יציבות" כלומר נעלים מתקנות. מקריאה באנטרנט הבנתי שהן נועדו לסובלים מפלטפוס. השאלה היא- מה עדיף- להכניס את המדרסים שקניתי לנעל ניטראלית? או לנעל מתקנת? אשמח מאוד לעזרה בנושא. תודה מראש!
פענוח MRI עמוד שדרה מודני
14/05/14 12:17
61צפיות
שלום רב !

להלן תוצאות סריקה בתהודה מגנטית של עמוד השדרה המותני מיום 03.5.14:

הבדיקה בוצעה בטכניקת tse,se בשקלול t2  במישור סאגיטלי ואקסיאלי, ללא ועם הזרקת גדולוניום לוריד, ללא ועם דיכוי שומן.
סיבת הפניה: בת 44. סובלת מכאבים עזים בעיקר לאחר שכיבה בגב התחתון, דיסקופתיה קשה עם חוסר יציבות ב- ct בגובה 4L-5L. בירור הדמיתי.
תוצאות:
יישור ניכר של הלורדוזיס הפיזיולוגי המותני.
הקונוס המדולריס בצורה ובאות תקינים ומסתיים בגובה 1L-12T.
אנטספודילוליסטזיס דרגה 1-2 בעמדת שכיבה של גוף החוליה 4L ביחס ל- 5L עם סקלרוזציה ניכרת של לוח הקצה  התחתון 4L והעליון של 5L (שינויים סקלרוטים פיברוזים מודיק 3).
ללא הדגמת האדרה פתולוגית משמעותית של לוחיות הקצה לאחר הזרקת גדוליניום לווריד.
דיסקופתיה ניוונית קשה בגובה 5L-4L עם התנגשות בין חולייתית.
בחתכים האקסיאלים הודגמו:
בגובה 3L-2L: בלט אנולרי היקפי מינורי, ללא הדגמת לחץ על השק התקאלי או על השורשים 2L במעברם הפורמינלי             דו-צדדית.
בגובה 4L-3L: רוחב תקין של התעלה ושל הפורמינות.
בגובה 5L-4L: בלט אנולרי היקפי ובעיקר קדמי ללא לחץ משמעותי על השורשים 5L במוצאם. ללא הדגמת היצרות מרכזית או צדדית של התעלה (עם רוחב אנטרו-פוסטריורי וצדדי תקין). היצרות פורמינלית דו-צדדית בעקבות הליסטזיס והלטרליזציה הדיסקלית בשני הפורמינות. ארטרופטיה פאצטרית ללא היפרטרופיה דו-צדדית.
בגובה 1S-5L: בלט אנולרי היקפי, ללא לחץ על השורשים היורדים 1S או 5L במעברם הפורמינלי.
לסיכום: ספונדילוליסטזיס קדמי דרגה 1-2 4L ביחס ל- 5L כמתואר עם שינויים דיסקוגניים מסוג מודיק 3.
אין הדגמת ספיינל סטנוזיס אך יש לציין היצרות וטרנסברסליזציה פורמינלית ניכרת דו-צדדית בגובה זה.

שאלתי היא: מה ההשלכות של ממצאים אלו ואיזה טיפול ניתן לעשות, האם המצב מצריך ניתוח?

תודה מראש,
תהילה מאור.
MRI
18/05/14 16:37
24צפיות
אחזור ואגיד שוב: ניתוח נקבע לפי סיפור המקרה, בדיקה גופנית ובסיוע ההדמיה ולא לפי הדמיה בלבד.
בסה"כ מתוארים מספר בלטי דיסק אך ללא לחץ משמעותי על העצבים.
יש לחזור לרופא מטפל.
º
מר דורון:אשמח שתענה על המשך שאלתי למטה
12/05/14 22:39
19צפיות
מענה
18/05/14 16:34
14צפיות
לצערי אינני מכיר קריטריונים מדוייקים לכמה משקל ניתן להרים לפי דרגת הליסטזיס.
איבחון MRI ברך
12/05/14 08:49
34צפיות

שלום רב .קיבלתי תשובה לMRI .מודגמת בצקת לשדית החשודה לקונטוזיה בהיקף הקונדיל הפמורלי המדיאלי באיזור אחיזת רצועת MCL,מודגם קרע מלא של הרצועה באזור אחיזתה הפמורלי .מודגם גופיף היפואינטנסי במיטת הקרע בקוטר 2 מ"מ במישור הצידי ובגובה 5 מ"מ .יתכן שבב קורטקס מנותק כביטוי לטרארומה תלישה דרושה השוואה לצילומי הרנטגן.שאר הרצועות וגיד הפופליטאוס מודגמים שמורים .מודגם אות חריג הוריזונטלי מינימאלי בהיקף הקרן האחורית של המניסקוס המידיאלי אשר אינו מערב את המשטחים הפירקיים כך שאינו מודגם כקרע.המיניסקוס הלטרלי מודגם תקין .המנגנון המיישר מודגם תקין .סחוס הפיקה שמור.הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה .ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטאלית
.לסיכום .קרע של רצועת MCL.באיזור אחיזתה הפומורלי עם חשד לשבב קורטקס מנותק כמתואר .

מה זה אומר ? נראה מפחיד ? קרע .ניתוח ?ארטרוסקופיה ?

MRI
12/05/14 14:37
19צפיות
קרע של רצועת הMCL- צד פנימי של הברך. אם הברך יציבה בבדיקה ואין תזוזה מהחיבור בדרך כלל הטיפול לא ניתוחי אלא בעזרת מקבע צירי. אם יש אי יציבות או תזוזה משמעותית יש לשקול קיבוע
עליה במדרגות למי שנפגע פיקה
11/05/14 13:10
18צפיות
שלום
לפני כ 20 שנה נפגעתי בפיקת הברך. עברתי ניתוח בו חיברו אותה מחדש ואני חי בשלום ללא בעיות.
בשנה האחרונה החלתי פעילות גופנית של עליה במדרגות (עד קומה 11). הפעילות מאוד עוזרת מכל הבחינות.
לאחרונה נאמר לי כי מי שעבר ניתוח לאיחוי פיקת ברך אסור לו לעלות הרבה מדרגות כי זה מזיק.
האם נכון?
מדרגות וברכיים
12/05/14 14:34
15צפיות
כעקרון עליה וירידה במדרגות גורמים עומס רב על אזור הסחוס הפיקתי בברך. לפיכך שמוש מוגזם בפעילות זאת עלול לגרום אף לנזק סחוסי. ישנן פעילויות חליפיות לחיזוק שרירים ופעילות אירובית עם בעיתיות קטנה יותר לברכיים כגון הליכה מישורית ואף אופניים אם מתבצעים נכון.
סטטיסטיקה לגבי שברים
10/05/14 11:11
41צפיות
שלום רב!

אני מחפש סטטיסטיקה לגבי כמות השברים עפ"י סוגים שונים המתרחשים בישראל מדי שנה.

האם יש מקור מוסמך שאוסף ומפרסם את הנתונים?

תודה!
סטטיסטיקה
12/05/14 14:30
15צפיות
פנה למשרד הבריאות
נקע בקרסול
10/05/14 08:36
33צפיות
שלום
נקע חוזר בקרסול, כעת לאחר 48 שעות יחסית מנוחה +קומפרסים קרח, כרוב וכו',,
האם לא יזיק לחזור לעבודה מחר שכרוכה בעמידה די רציפה על הרגלים של 6-7 שעות
תודה...
נקע ועמידה ממושכת
10/05/14 22:23
22צפיות
נזק מעמידה כנראה לא יגרם. אבל אפשר שיכאב לך. ואם במהלך העמידה תדדה למקום למקום ואם באחת הפעמים גם תמעד ותסובב שוב את הקרסול, אז נזק כן יגרם.  קיבוע חלקי במהלך העבודה יכול להקל עליך. קיבוע חלקי אפשר להשיג בעזרת קרסוליה מחומר לא אלסטי. כזו שיכולה למנוע באופן מכני תנועות כואבות בקרסול. לפעמים גם קרסוליה אלסטית יכולה לעזור.

עמידה ממושכת עם נקע טרי יכולה לתרום לנפיחות מוגברת בקרסול. תתגבר על זה בזמן המנוחה בעזרת הגבהת הקרסול והנעתו באוויר בחופשיות כפי יכולתך.
תודה רבה על התגובה
10/05/14 23:09
10צפיות
אני מניחה שחבישה פלסטית + טראומיל יכולה לעזור,, + מנוחה בסוף יום העבודה עם קומפרס קרח גם?
º
מתי רופא אורטופד ישלח לבדיקת ' מיפוי עצמות'?
09/05/14 10:25
41צפיות
מיפוי עצמות
12/05/14 14:29
11צפיות
סיבות רבות. לדוגמא בחולה עם רקע של מחלת סרטן וחשש לכאב גרורתי בשלד, לצורך אבחון שבר שלא ודאי בצילום, בחשד לתהליכים שונים בעצם וכו'
סכיאטיקה ואפידורל
09/05/14 07:13
11צפיות
שלום,
אני בהריון בשבוע 23 ומשבוע 12 עם תופעה של סכיאטיקה שמחמירה.
כמו כן סובלת כבר כמעט שנה משרירים מכווצים בצוואר.
רציתי לדעת האם במצבי יש סכנה מעבר לרגיל לקבל זריקת אפידורל בלידה. האם זה אומר שהגוף שלי והעצבים אצלי רגישים ואפידורל יוכל לעורר בעיות לאחר הלידה בגלל זה?
בעיות גב ואפידוראל
12/05/14 14:27
15צפיות
זה כללי מדי מכדי לענות.
פני עם כל הבדיקות שעשית למומחה עמוד שדרה להתיעץ
פריצת דיסק
08/05/14 13:16
33צפיות
שלום.
אני בן 35. לפני כעשר שנים אובחנה אצלי פריצת דיסק בגב התחתון חוליות 4-5. סבלתי מכאבי גב עם הקרנות לרגליים בעוצמות משתנות ולשמחתי בשנים האחרונות הכאבים פחתו ואף התחלתי לעסוק ברכיבה על אופניים ומעט ריצה באופן מתון ולא הרגשתי החמרה בכאבי הגב אלא דווקא הטבה מסוימת. לפני כשנה התחלתי לסבול מכאב עמום ומטריד באיבר המין שמופיע לאחר עמידה ממושכת בד"כ בשעות הערב ונעלם בישיבה/שכיבה. ייחסתי את הכאב לבעיה אורולוגית וטופלתי בכדורים במשך כמה חודשים אולם ללא הטבה משמעותית. בזמן האחרון נוסף סימפטום נוסף של רגישות נמוכה בתחושה של איבר המין וכתוצאה מכך שפיכה מאוחרת. האורולוג אמר לי שלדעתו מדובר בבעיה נוירולוגית שקשורה לפריצת הדיסק.
האם הגיוני שכאבי הגב והרגליים כמעט נעלמו ועכשו הכאב מופיע באיבר המין ? האם רגישות מופחתת של איבר המין יכולה לנבוע מפריצת הדיסק ? כרגע הפסקתי לרכב על האופניים (בצער רב...) וקבעתי תור לאורטופד. אשמח לתשובות.
כאב באברי המין וירידת תחושה
08/05/14 13:43
27צפיות
אכן בהחלט יכול להיות עקב פריצת דיסק ומצריך בירור דחוף.
כמוכן יכול להיות גם ספציפית על רקע רכיבה מרובה באופניים ולחץ מקומי מהכסא הגורם לנ"ל
תוצאות סיטי דחוף
08/05/14 09:22
34צפיות
שלום רב,
אני סובלת מכאבים קשים מאוד בשכמה השמאלית ולא מצליחה לישון כבר חודש וחצי
מטופלת בכדורים חזקים
עברתי סיטי והסיכום שלו:
הרניאציה של הדיסק משמאל, עם כמעט סגירה של הפורמן ספינלה
מה זה אומר?
אודה לך על התייחסותך והאם זה מצריך ניתוח?
סיטי
08/05/14 13:41
20צפיות
מתוארת "פריצת דיסק" אבל מידע זה אינו מספק לקבוע צורך בטיפול מסוים
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום