בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

כאבים חזקים הנובעים מעמוד שדרה צווארי
26/02/14 15:24
39צפיות
אני סובלת מכאבים חזקים מאוד בצד השמאלי של הגוף. שזה אומר,כאבים בשיכמה השמאלית, בכתף, בבית השחי ולאורך כל הזרוע והיד השמאלית. כאבים אלו נובעים מהצוואר. נשלחתי ל c.t. קבלתי תשובה כדלקמן: סריקת c4-c5: הודגם בלט דיסק דיפוזי עם בקע פרא-מדיאני משמאל הגורם ללחץ על קדמת השק הדוראלי ונושק לעצב ההיקפי  השמאלי.קיימת מלאות ברצסוס לטרלי. נצפתה היצרות פורמינלית ניוונית דו"צ בולטת יותר משמאל. קיימת היצרות של תעלת השדרה בגובה הנ"ל. ברצוני לדעת מה זה אומר? מה הכוונה בדברים הנ"ל והאם זה אומר שיש לי פריצת דיסק?
כאבי מהצוואר וCT
03/03/14 15:18
19צפיות
יש בCT אכן ממצא של "פריצת דיסק"- בקע דיסק, עם לחץ על העצב שיכול לגרום הקרנה לשכמה כתף ויד.
דיפרוספן
26/02/14 12:20
21צפיות
שלום רב, שמי יוגב ואני בן 27, רקדן.
ביום שישי האחרון הרגשתי שיש לי דלקת בכתף ימין, זה לא הרגיש כמו שריר תפוס אלה ממש כדלקת . הדבר לא עבר לי לצמיתות אבל כן היתה הקלה (כמו בכל דלקת). אתמול הלכתי לאוטופד שבלי הבחנה מדוייקת נתן לי זריקת דיפרוספן. לאחר כמה שעות התחילו לי כאבים חזקים יותר ממה שהיו לי בהתחלה!!! והבוקר קמתי עם אותם כאבים. איך זה ייתכן?
יכול להיות שהגוף שלי מגיב לא טוב?

יש לי הופעה מאוד חשובה ביום שבת ואני מפחד שלא אוכל לתפקד.

עצות? פתרונות?

תודה מראש.
דיפרוספן
03/03/14 15:16
10צפיות
כאבים באזור הזרקת סטירואידים הם בעיה נפוצה. לרוב חולף תוך 24-48 שעות
ציסטה סובכונדרלית
26/02/14 11:48
21צפיות
שלום!
רציתי לדעת מהי ציסטה סובכונדרלית?

תודה מראש
ציסטה סבכונדראלית
03/03/14 15:15
14צפיות
הכוונה לציסטה בעצם שסמוכה למפרק אך אינה מחוברת למפרק. לרוב כחלק מסימני שינויים ארטריטים במפרק.
שאלה בבקשה
25/02/14 17:50
18צפיות
שלום רב,
הייתי אצל אורטופד אמש ויש לי חשד לפריצת דיסק. בעמוד שדרה המותני תחתון.
האורטופד המליץ על CT. אינני מעוניינת בקרינה.
האם MRI יכול לפענח בעיות דיסקים בצורה טובה באיזור הזה?
(מוכנה לעשות פרטי)
והאם חומר הנגידו שמזריקים ב- MRI אינו מזיק?
תודה רבה
תשובה
03/03/14 15:13
12צפיות
MRI בהחלט יכול להדגים דיסקים בצורה טובה
בד"כ בMRI גב רגיל אין צורך בחומר ניגוד אלא אם יש שאלות כגון גידול
תודה רבה, שאלה נוספת
14/03/14 20:57
5צפיות
אם עושים- MRI לעמוד השדרה המותני.
האם בבדיקה זו, גם רואים את תחילת העמוד השדרה ה"אמצעי"?
או ממש עד הגבול ביניהם?
תודה,
כי אם הבעיה היא ממש בתחילת האמצעי, האם זה ייראה?
דלקת גידים בידיים
25/02/14 01:12
19צפיות
שלום, אני סובלת מדלקת גידים בידיים שמתחילה מחוליות הצוואר לאורך רצועת הכתפיים, זרועות והגידים המיישרים של האגודל.
סובלת כאבים חזקים יום פחות ויום יותר, לקראת הערב הרבה יותר מורגש.
מצב הדלקת לפי אולטראסונד = קלה.
נעשה EMG - נשללה דלקת בתעלה הקרפלית ואובחן שהגורם הוא מחולית הצוואר C6.
על פי בדיקת אורתופד ביד ימין מרגישה מגע וביד שמאל פחות.

איך ניתן להרפא לגמרי מדלקת כזו?
לא רוצה להמשיך לשאת דלקת כזו לאורך זמן ללא טיפול הולם.
הטיפול היחיד שקיבלתי עד כה הוא ארקוקסיה שעזרה לשבועיים ולאחר מכן חזרה שוב הדלקת.

כאב מהצוואר לידיים
25/02/14 09:30
16צפיות
מה שאת מתארת לא מתאים לדלקת גידים אלא יותר לגירוי עצבי בצוואר המקרין לאורך הידיים/יד
הטיפול הינו במקור הבעיה כלומר אם אכן האבחנה קשורה לעצב צווארי אזי פיזיוטראפיה צווארית יכולה לעזור.
במידה ולא תהיה הטבה צריך לשקול הדמיה נוספת לצוואר.
שלום רב ,אני בן 52עוסק מגיל 18+בחדר כושר
24/02/14 20:42
26צפיות
שלום רב ,אני בן 52עוסק מגיל 18+בחדר כושר
היו ויש הרבה מאוד נזקים שונים וחלקם כבר בלתי הפיכים ,אך לפני כחודש לערך סידרתי בבית משהו במכשיר פקס שיושב במקום לא נח ונשענתי קצת עם הברכיים על הרצפה ,אינני יודע עם זה קרה בגלל זה ,אך יומיים לאחר מכן הופיע נפיחות כמו ג'ולה בחלק הפנימי של ברך ימין ,וקצת כאבים ,הייתי אצל הרופא ,שלח אותי לאולטראסאונד ,לקח שבועיים ועדיין לא עשיתי כי ראיתי שזה קצת מתחיל להעלם ,,ולפתע זה קצת חזר וגדל וניהיה גם יותר קשיח קצת ,
היום הייתי באולטראסאונד והרופא שלח אחרי שראה את התשובה הפניה לאמ אר אי ,
המזכירה שלו אמרה לי שהוא חושב שזה כנראה קרע במיניסקוס ,
אני מצרף תמונה ,אני עדיין מתאמן ,האם אני צריך להזהר מאוד כרגע בתרגילים שיש עליהם עומס על הברך ?
ובכלל במידה ועושים ניתוחון כזה אני מבין שדיי מהר חוזרים לפעילות ,
בתמונה זה נראה כאילו זה חיצוני ,והאם יש משמעות כשזה יצוני או פנימי ,,,?
תודה
כאב ונפיחות בברך
25/02/14 09:27
25צפיות
המיקום שאתה מתאר/מראה בתמונה מכוון לקדמת הברך. שם בד"כ נוצרת דלקת מקומית על רקע ההשענות הישירה על הרצפה.
אבל התיאור של נפיחות באה והולכת יתכן עם כל פגיעה תוך ברכית כולל מניסקוס/סחוס וכו.
רצוי כעת לא להעמיס על הברך ולהשלים בירור כדי להחליט על טיפול מתאים. ניתן להשתמש עם חבישה אלסטית (להוריד בלילה!) וכדורים נוגדי דלקת להורדת הנפיחות. כמוכן ישנם תרגילים בפיזיוטראפיה להורדת נפיחות ושימור התנועה והשרירים.
שלום ותודה על התגובה
01/03/14 00:29
9צפיות
אני כרגע מחכה לאישור לאמ אר אי ,בכל מיקרה הרופא שסביר להניח שאתה מכיר ,כי הוא מאיכילוב גם ,אמר  שזה לחלוטין לא משהו שאני צריך לדאוג .דווקא עשיתי לפני כמה ימים עם זה סקוואטים ופרס רגליים ,נראה מה יהיה אחרי האמ אר איי אם יהיה צורך בכניסה קטנה ,מבחינה כירורגית
כאב בעצם החזה
24/02/14 11:02
19צפיות
שלום רב,
מזה זמן רב יש לי כאבים בעצם בבית החזה עם נטייה לימין. אני יודעת שמדובר בעצם כי בלילה כשאני ישנה הכאב מתגבר ואז כאשר אני מתמתחת באמצע הלילה או בבוקר הכאב וחזק ויש "קנאק" בדיוק משם שלפעמים מקל מעט על הכאב ולפעמים לא. האם מדובר בדלקת בסחוס? האם מסוכן? האם יש טיפול? במשך היום הכאב לאט משתפר. הדבר אינו פוגע לי באיכות החיים רק מעט בשינה.
כאב בעצם החזה
25/02/14 09:21
20צפיות
לא ניתן לאבחן מכאן את הבעיה המדויקת. במידה והבעיה בעצם הסטרנום/צלעות יש צורך בבדיקת כירורג
במידה והבעיה בחיבור עצם הבריח לעצם החזה לפנות לכירורג או אורטופד
אם את מתלבטת פני לרופא משפחה שינחה אותך איך לברר
כאבים בצלעות
24/02/14 09:37
20צפיות
בשל כאבים עזים בגב עליון צד שמאל בצעתי צילום צלעות וממצאים לעיל:
''שמאל, הודגמה הרחבה קלה מוקדית של צלע 11''
וממולץ על המשך בירור וטיפול''.
מה המשמעות של הממצא הנ''ל?
ומה המשך הבירור המומלץ?
בברכה,
כאבי צלעות
25/02/14 09:18
18צפיות
הרחבה מוקדית של הצלע באזור מסוים יכולה לנבוע ממספר סיבות החל בחבלה/סדק/שבר וכלה בתהליך מקומי המשפיע על העצם.
במידה ואין סיפור חד משמעי של חבלה צריך להמשיך בירור ע"י CT ומיפוי עצמות
קרע הוזיזונטאלי בשורש המיניסקוס המדיאלי
22/02/14 11:41
19צפיות
   אני בת 60 וכניראה עשיתי תנועה לא נכונה בריקודי עם והתחילו הכאבים   לפני חמישה חודשים עשיתי פיזיוט דרך הקופה ותוצאות  mri "קרע הוריזונטאלי בשורש המיניסקוס המדיאלי אשר שוליו אינם סדירים . בצקת לשדית מינימאלית חשודה לקונטוזיה בהיקףהפמורלי המדיאלי. סחוס הפיקה דל בפצט הלטרלי עם בצקת לשדיתסוב כונדרלית בסמוך.מודגמתגם בצקת לשדית מינימליתבהיקףהפצט המדיאלי של הפיקה .
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות מתונה.ללא עדות לציסטה פופליטיאלית . מודגם נוזל בבורסה הפס-אנצרינית" .אודה לך אם תרגיע אותי כי אני סכרתית   6.6 Hga1cוהאם חייבים נניתוח   ארטרוסקופיה שהרופא ממליץ ובאיזה דרך אופטימלית רצוי לטפל . תודה רבה
קרע במניסקוס בבת 60
25/02/14 09:15
9צפיות
כעקרון יש תלות לא רק בממצאי הדמיה אלא גם בהרגשתך. האם יש שיפור, האם עדיין כאבים, מגבלות וכו.
במידה וטופלת פיזיוטראפית וחלפו 5 חודשים וללא הטבה יש לשקול טיפול ניתוחי בארטרוסקופיה. גם אם את סכרתית אין מניעה מביצוע ניתוח זה.
º
לצערנו, בשל תקלה טכנית לא ניתן כעת מענה
22/02/14 08:12
17צפיות
מחלת מקצוע שורש כף היד
19/02/14 17:08
17צפיות
שלום
אני קלדנית בבית משפט
בשנה האחרונה החמירו הכאבים בשורש כף היד
אשמח להבין תהליך תביעה מחלת מקצוע לביטוח לאומי
מה השלבים הנדרשים
המסמכים/אישורים וכולי

תודה

ועל הדרך אשמח להמלצה על רופא תעסוקתי מתאים באזור המרכז
כאבים באזור המפשעה (מפרק הירך ?)
19/02/14 13:50
28צפיות
שלום,

התחילו לי באופן די פתאומי כאבים במה שנראה לי מפרק הירך- פנים האזור בו הרגל מתחברת לאגן. אני לא יכול להרים את הברך כלפי מעלה אבל תנועת ההליכה והרמת הרגל אחורנית די בסדר.

האם במצב כזה, עד שיגיע התור לרופא, עדיף לנוח או להמשיך כרגיל ?
האם אפשר לומר ממה נובעים ברוב המקרים כאבים כאלה (אני בן 57) ?

תודה.
פאנוח בדיקות
19/02/14 11:24
41צפיות
עשתי צילום רנטגן וכתוב בבדיקות התבהרות בפלטה טיביאלית החיצונית משמאל .מה זה
פרטיס
19/02/14 09:49
10צפיות
יש ליבן בן 5 שהובחנה אצלו מחלת פוטיס כבר מלפני חצי שנה והוא צולע בגלל זה איך מטפלים במחלה כדי לרפא את הילד 0522444027טלפון אשמח אם תצרו איתי  קשר
חבלה בקרסול שמאל
19/02/14 00:34
25צפיות
שלום רב,

בתאריך 04.02 עברתי סריקה טמוגרפית ממוחשבת של קרסול שמאל.
ממצאי הבדיקה:
מספר פרגמנטם גרמיים זעירים סמך לפטישון המדיאי משמאל יתכן שברים קליפתיים.
אין לזהות פרגמנט גרמי חופשי במרווח מפרקי.
ללא סימני יסלוקציה.
נפיחות רקמות רכות קלה ורושם לנוזל יתר בכמות טנה במפרק סופרא טלרי שמאל.

אשמח לקבל הסבר מה זה אומר האם אוכל לעסוק שוב בספורט (כדורסל).

תודה רבה,
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום