לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

נפילה ומכה חזקה בכתף
12/01/2015 | 10:42
1
24
לפני כמה ימים, החלקתי ונפלתי על הכתף השמאלית. מאז יש לי כאבים חזקים וחוסר יכולת להרים את היד כלפי מעלה, לא מצליחה להחזיק אותה ללא תמיכה.
 היד נשמטת כלפי מטה.
נשלחתי לאולטרסאונד כתף וקיבלתי תור לעוד חודש....
בהפנייה של הרופא נאמר " תמונה קלינית מתאימה לנזק ב - RC.
מה זה אומר ומה יכול להיות הנזק?
וכמובן איך מטפלים? רק במנוחה או שיש משהו אחר.
 בנתיים קיבלתי מתלה ליד.
תודה
חבלת כתף
12/01/2015 | 15:28
18
נזק לRC כוונות לROTATOR CUFF כלומר לשרירים וגידים המחוברים סביב ראש עצם הזרוע ומניעים אותה. הנזק יכול להיות חבלה, קרע בגיד או שריר, לעיתים שבר (נראה בצילום). טיפול ראשוני מתלה ומנוחה. בהמשך מפעילים כולל פיזיוטראפיה. מעבר לכך תלוי בממצאי ההדמיה
פורומים משפטיים חדשים ב|תפוז|
11/01/2015 | 16:11
5
עורכי הדין המובילים בתחומם הגיעו לתפוז! יש לכם שאלה משפטית? רוצים להכיר לעומק את הזכויות שלכם? היכנסו עכשיו!

|*| נעשה לכם עוול? החלטתם להרים את הכפפה ואתם לא בטוחים איך? בואו לדבר על זה בפורום תביעות ייצוגיות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|*| למי מותר להאזין לכם? עד כמה הנייד שלכם יכול להסגיר אתכם? היכנסו עכשיו לפורום חקירות פרטיות:

|*| חשבון המים שוב הוכפל? רוצים לדעת מה הזכויות שלכם מול העירייה? בואו לבדוק בפורום מיסוי עירוני

|*| נגרם לכם או לרכושכם נזק? רוצים לברר מי חייב לפצות אתכם? בואו להתייעץ בפורום נזיקין
האם ניתן לעשות צילום רנטגן בישיבה
10/01/2015 | 22:32
3
23
אני סובלת מכאבי גב בעיקר בישיבה ואני חושבת שבעזרת צילום רנטגן בישיבה ולא בשכיבה (כשלא כואב) ניתן יהיה למצוא את הבעיה.
כאבי גב וצילום רנטגן
12/01/2015 | 15:25
18
צילום עמוד שדרה מבוצע בשכיבה ולעיתים מבוצע בעמידה (צילומי עקמת). בעייתי טכנית לצלם עמוד שדרה מותני בישיבה.
מחשבה יפה
14/01/2015 | 16:31
1
11
אולי פשוט לשנות את היציבה בזמן הישיבה?
נסי למשל:
רק הבהרה
14/01/2015 | 16:48
8
מכל הדף הזה שמצאתי בגוגל, אני מפנה אותך רק לחלק של שינוי היציבה ולא לחלקים הנוגעים לתרגילים או לתנוחת שכיבה וכולי. מידע נוסף בגוגל לאחר חיפוש :
how to use lumbar roll
מחפשת מאמרים על כאבים בגלל הקור אחרי ניתוח פלטינות ברגליים
10/01/2015 | 18:44
28
וגם אשמח למאמרים לשיקום אחרי ניתוח פלטינות מתחת לברך

אני חודשיים אחרי הניתוח ועושה הרבה פיזיותרפיה וספורט ומחכה שירשו לי כבר לעבור לקביים
|*|נפתחו פורומים: הכוכב הבא ויומני הערפד|*|
08/01/2015 | 14:56
4
|מיקרופון|העונה החדשה של הכוכב הבא יצאה לדרך, וזה המקום להרים את המסך ולדבר על כל מה שחם!
אז איזה ביצוע המיס לכם את הלב? איזה ביצוע פחות אהבתם? ומיהו המתמודד שיהיה לדעתכם הכוכב הבא?

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום  הכוכב הבא:

|טי-וי|העונה השישית של יומני הערפד כבר כאן!
דרמת המסתורין העל-טבעית שכבשה את העולם חוזרת וזה המקום לדבר ולשתף!

מוזמנים להיכנס לפורום יומני הערפד ולהתעדכן בפרקים החדשים:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
האם צריך ניתוח
07/01/2015 | 17:30
1
47
 בדיקת MRI העלתה:
 בקע דיסק אחורי מרכזי עם לחץ על השק הדוראלי, ללא לחץ על חוט השידרה D7-D8
בקע דיסק אחורי מרכזי וסוב-ארטיקולרי מימין עם לחץ משמעותי על השק הדוראלי ועם לחץ קל על חוט השידרה מימין D8-D9
ההמלצה של הרופא הינה ניתוח . האם יש טיפול אחר שלא מצריך ניתוח?
ניתוח
08/01/2015 | 13:52
24
זה אינו מצב של שחור ולבן.
תלוי בתלונות , בממצאים בבדיקה גופנית, במשך הזמן. הממצאים בMRI לבד לא מספיקים להחלטה.
ניתוח הינו חובה בעיקר במאמצים בהם יש ביטוי ללחץ על חוט השדרה כגון הפרעת שליטה על יציאות או חולשת שרירים. בשאר המקרים זה יחסי.
אם יש ספק ניתן לפנות למומחה עמוד שדרה נוסף לקבלת חוות דעת.
דיסקופדיה וספונדילוזיס
07/01/2015 | 02:43
1
33
דיסקופדיה וספונדילוזיס בינוני עד קשה בגובה L5-S1  מה אפשר לעשות כדי לרפא את זה?
ריפוי
08/01/2015 | 13:48
14
תלוי בבעיה. כאבים? הקרנה לרגל? חולשת שרירים? לכל אחד טיפול שונה. מפיזיוטראפיה ומשככי כאב ועד ניתוח.
שבר בפטישון חיצוני ללא תזוזה
07/01/2015 | 02:02
2
38
4.1 ביצעתי צילום במיון עקב נפילה במשחק כדורסל ליל קודם ונראה שיש שבר בקרסול.
22.1 יש לי טיסה לתאילנד וכרגע אני עם גבס. כמה זמן החלמה מקובל בממוצע? האם יש סבירות שאוכל לטוס או שעלי לדחות את הטיסה?
תודה.
שבר פטישון חיצוני בקרסול ללא תזוזה
08/01/2015 | 13:46
1
42
תלוי בשבר הספציפי.
כעקרון גבס 3-6 שבועות, החלמה כ2-3 חודשים.
שבר בפטישון חיצוני ללא תזוזה
22/04/2015 | 13:03
7
שלום
באבחון שבר פטישון חיצוני ללא תזוזה בוצעה חבישה קבועה ללא גבס. נאמר שיש להקפיד על זוית 90 מעלות ואם הזווית משתנה יש להגיע לרופא.
האם חובה גבס? או שאם נקפיד על זוית 90 מעלות נוכל להשאר רק עם החבישה הקבועה וכמובן אי דריכה על הרגל ל3 שבועות.
תודה
מה פירוש המונח המיסקרליזציה
06/01/2015 | 21:03
1
12
מה פירוש המונח המיסקרליזציה
המיסקרליזציה
08/01/2015 | 13:42
13
בדרך כלל מתיחס לחולית עמוד שדרה מותני תחתון. משמעו שחצי מהחוליה מחובר גרמית לעצם הסקרום שתחתיו .
ארתרוסקופיה
06/01/2015 | 16:14
30
לדעתי כמו שכתבו כאן, מומלץ להתחיל לטפל בבעיה בעזרת פיזיוטרפיה או ארתרוסקופיה, לעתים גם מנוחה יכולה לעזור למצב להשתפר.תרגיש טוב
כאב בירך
06/01/2015 | 13:47
1
26
שלום שמי מיכל ואני בת 30. בחודש וחצי האחרון יש לי כאב בירך בחלק העליון שקרוב למפשעה וקרוב לבטן התחתונה. הכאב מופיע כאשר אני מכופפת את הרגל כלפי מעלה כלפי הבטן.כמו כן גם שאני בישיבה ומכופפת את הרגל כלפי הבטן מופיע כאב בחלק העליון של הירך. בנוסף, כשאני שמה גרביים או נעליים או נכנסת לשבת ברכב, גם כן מופיע הכאב בשל כיפוף הרגל. הכאב גם מופיע כאשר אני אני מניפה את הרגל במצב ישר כלפי מעלה, הרגשה של כאב שריר תפוס. בשאר המצבים אני לא חשה בכאב כלשהו בירך. הכאב הוא הרגשה של שריר כואב כמו שמרגישים כאשר השריר במאמץ זמן רב.
ממה יכול לנבוע כאב מסוג זה?

תודה רבה
כאב בירך מקורבת
08/01/2015 | 13:39
20
אכן סביר שריר שנמתח/תפוס. בנוסף יתכנו: בקע פמוראלי, הקרנה מהגב, בעיה במפרק ירך ועוד.
זיהום בעצם
05/01/2015 | 22:17
1
19

שלום
osteomyelitis שנגרם כתוצאה מפצע לחץ עמוק בסקרום.
האם הבעיה בעצם אמורה להפריע לסגירת הפצע באופן טבעי?
ובמידה והפצע ייסגר מעצמו (בעזרת סיעוד נכון וטיפול מקומי בלבד) זה בעייתי כאשר ישנה עצם מזוהמת?
והאם יש תקדים לכך שעצם מזוהמת נרפאה לגמרי ללא ניתוח וטיפול אנטיביוטי ארוך טווח?
תודה

זיהום בעצם
06/01/2015 | 11:44
12
זיהום בעצם יכול בהחלט להפריע לריפוי פצע מעליו. גם אם נסגר הפצע יווצר כיס מוגלה מתחת. לעיתים מספיק טיפול מקומי , אם כי כשיש זיהום מוכח בעצם (לא רק בפצע)  נהוג לטפל גם אנטיביוטית ועם הטרית העצם.
בחולה קשה לפעמים מעדיפים לתת טיפול אנטיביוטי כרוני אם טיפול ניתוחי מסוכן מדי בשל מצבו וגילו.
קליטה מוגברת פוקלית בצד ימין L5 קרסול שמאל
04/01/2015 | 14:33
1
16
מה הפירוש?
בדיקה
04/01/2015 | 22:11
10
אני מניח שמדובר במיפוי עצמות. אם כן קליטה מוגברת מראה על פעילות יתר של תאי העצם באזורי הקליטה כלומר חוליה L5 מימין ובקרסול שמאל. יכול להעיד על שחיקה/חבלה/עומס יתר/דלקת ועוד
MRI קרסול תוצאות היצרות של המרווח בין הקלקנאוס לנביקולה..
01/01/2015 | 18:29
1
22
בהמשך, קרסול שמאל ,ממצא העשוי להחשיד לחיבור פירווטי,יש לי קריסת קרסול שמאל פנימה-אותות חריגים מינימליים בין סיבי הגיד הטיביאליס האחורי באיזור אחיזתו את העצם הנביקולרית -ממצא העשוי להחשיד לקרע חלקי אינטרסטיציאלי במרקם הגיד ללא עדות להיפרדות הגיד מאחיזתו הגרמית, דורבן פלנטרי בקוטר 1.2 ס"מ.
מודגם נוזל בסינוס טרסי. הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה.
מודגמת בצקת בריקמת השומן התת עורית באספקט קדמי של כף הרגל בתבנית רטיקולרית,ממצא העשוי להחשיד ללימפדמה.
אני קמה בבוקר עם רגליים הרבה יותר רזות מאשר הן מתנפחות אחרי כמה שעות גם במצב של מנוחה.
אודה לכם על  אבחון  מה מצבי והאם אני זקוקה לניתוח. קשה לי לדרך על הרגל, במצב של ירידה במדרגות לפעמים אני מרגישה שהמפרק
מתפרק - דקירה וכאב, יש לי כאבים וצריבה במפרק הקרסול , יש לי כאבים ושריפה בקשת בתחתית כף הרגל-מדרך. תודה

MRI קרסול
04/01/2015 | 22:07
15
ישנם ממצאים רבים כולל חיבור פיברוטי בין עצמות, קרע חלקי בגיד הטיביאלי האחורי, בעית בצקת רקמות רכות. 
מורכב מדי מלענות מכאן מה הגורם לכאב. ממליץ ללכת לכירורג כלי דם להערכת טיפול נדרש בבצקת (גרב לחץ, פיזיוטראפיה לימפתית ...) ובמקביל לפנות למרפאת כף רגל לבדיקה מה הגורם שקלינית מהווה את הבעיה.

|*|פורומים תיירותיים חדשים בתפוז|*|
01/01/2015 | 11:02
4
|מטוס|מתכננים חופשה בישראל או בחו"ל? מחפשים מסלול מיוחד שיתאים גם לילדים? רוצים להתעדכן בדילים החמים ביותר בבתי המלון בארץ ובחו"ל?
היכנסו כבר עכשיו לפורומים התיירותיים החדשים של תפוז!

פורום חופשה באילת:

פורום חופשות סקי:

פורום טיולים בארה"ב:

פורום טיולים בגרמניה:

פורום מלונות בישראל:

פורום תאילנד:
כאבים בצוואר
01/01/2015 | 10:12
1
20
שלום
עשיתי בדיקת CT של עמוד שדרה צווארי
הממצאים:
היצרות קשה של המרווחים הדסקלים בגובה C6- C5 C7 - C6 D1- C7
קומפרסיה חולייתית משמעותית בגובה C6 עם הקטנת גובה החוליה בשיעור של 50%
קומפרסיה גם בגובה C5 עם הקטנת גובה בשיעור 205
קומפרסיה של C7 עם הקטנת גובה בשיעור של 10%
בסריקת המרווחים הדיסקלים -
בגובה C3-C4 בלט אנולוס אחורי לוחץ על השק התקאלי
בגובה C4-C5 בלט דיסק נרחב לוחץ על השק התקאלי ומיצר את הנוירופורמינה משמאל
בגובה C6-C7 בלט דיסק נרחב מיצר את הנוירופורמינות יותר משמאל

האם יש משהו שניתן לעשות? איך מטפלים בזה? תודה רבה
כאבים בצוואר
04/01/2015 | 22:00
12
ללא סיפור ובדיקה גופנית אי אפשר לענות מה לעשות. 
זה תלוי במשך, עוצמה, הקרנות, הפרעה עצבית, גיל החולה וכו.
האם קרע משמעותי (כהגדרת מפענח MRI) מתאחה לבד?
31/12/2014 | 16:05
1
25
MRI
04/01/2015 | 21:57
14
קרע של מה?
שאלה
30/12/2014 | 21:18
1
23
שלום.הילד שלי בן 9 מתח את הרצועה בברך .לא בטוח אם מתח או קרע.כי לא נותנים לנו לעשות mri.מניחים שהוא מתח.האם עלייה וירידה במדרגות יכולים לעשות נזק לברך?במדרגות הכאב מחריף) או מומלץ דווקא לאמץ את הרגל?
שאלה
04/01/2015 | 21:56
9
כעקרון אם יש כאבים מתגברים בפעולה מסוימת לרוב לא מומלץ להתעקש
פיענוח ct
29/12/2014 | 10:17
1
22
שם: תורג‘מן סימה
ת.ז: 029587110
ד"ר נכבד ,
הבדיקה בוצעה בתאריך 24/12/2014.
להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של: ע"ש מותני
הבדיקה בוצעה בחתכים אקסיאליים עם שחזורים קורונליים וסגיטליים.
סיבת הפניה: כאב גב תחתון.
ממצאים:
סקוליוזיס קל קמור שמאלה.
אין עדות להיצרות ספינאלית ואין עדות להיצרות פורמינאלית.
בגובה L1-2: ב.מ.פ.
בגובה L2-3: ב.מ.פ.
בגובה L3-4: ב.מ.פ.
בגובה L4-5: בלט דיסק דיפוזי עם לחץ קל על השק הדורלי. היפרטרופיה ניוונית של הפצטים עם
היצרות מה של תעלות השורשים ויותר מימין. מימן יתכן לחץ על השורש L4.
בגובה L5-S1: בקע דיסק אחורי מרכזי ימני עם לחץ על השק הדורלי ועל השורש S1 מימין.
אוסטאופיטים אחוריים קטנים מימין ושינויים ניווניים בפצטים עם היצרות תעלות השורשים,
יותר מימין, ויתכן לחץ על השורשים L5.
ממצא לוואי: הודגמו הסתיידויות זעירות בפריטונאום ב-RLQ ובשני הצדדים באגן.
רושם לציסטות בשחלה השמאלית עד כ-3 ס"מ.
סיכום: שינויים ניווניים ודיסקופתיים כמתואר.
ראה ממצא לוואי.
בברכה,
ד"ר אברנטס יולנדה
מומחית לרדיולוגיה אבחנתית
מ ר 30145
מ ר מ 19396
NETABE
מסמך זה נחתם אלקטרונית
נא לפנות עם
CT
30/12/2014 | 09:42
13
למעשה הודגם בלט דיסק בגובה L4-5 עם לחץ על שורש העצב מימין ובקע דיסק L5-S1 עם לחץ על העצבים כולל שורש העצב מימין. כמוכן ממצאי לוואי בטניים שרצוי לפנות לרופא משפחה לבררם.
פענוח בדיקת MRI
29/12/2014 | 18:54
1
40
שלום,
עברתי לפני מספר ימים בדיקת MRI של לאגן לעמוד השדרה המותני והחזי וזאת בשל העובדה שיש חשד לאחת ממחלות הפרקים ובעיקר A.S

להלן התוצאות:
הבדיקה בוצעה בתאריך 19/12/2014.
להלן ממצאי בדיקת MRI של עמ"ש מותני וגבי
הטכניקה: הבדיקה בוצעה בתהודות T1 כולל דיכוי שומן, T2 , STIR במישורים השונים.
הנבדק מסרב לבצע את הבדיקה עם הזרקת גדוליניום, עובדה המגבילה את רגישות הבדיקה.
סיבת הפניה: ברור ארטריטיס.
ממצאים:
מודגמת עוצמת אות תקינה מלשד החוליות המותניות.
מודגמת ירידה בעוצמת האות של הדיסק הבין חולייתי L5-S1.
בכל המרווחים מודגם רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות.
החוט הגבי מודגם תקין לכל אורכו מסתיים בגובה D12-L1.
במרווח L5-S1 מודגם בלט דיסק מרכזי הלוחץ קלות על השק הדורלי ועל מוצא השורש S1 השמאלי.
בשאר המרווחים לא הודגמו בלטי דיסק משמעותיים.
לא הודגמה בצקת לשדית של המשטחים הפירקיים של המפרקים הסאקרואליאקלים המחשידים
לסאקרואליאיטיס פעילה אך בהסתייגות שלא ניתן לקבוע זאת בוודאות בהעדר הזרקת חומר ניגוד.
סיכום: בלט דיסק במרווח L5-S1 כמתואר.

למרות שאני לא מומחה כמובן, הסתכלתי בדיסק של הבדיקה, ואני מצרף תמונה שבה מספר חוליות שסימנתי בצבע אדום נראות לי כמשהו שלא תקין.
אודה לך אם תוכל לומר לי למה החוליות האלה נראות כפי שהן נראות.
והאם לפי דעתך הפענוח מראה שאין לי A.S?
תודה.
לינק לתמונה: http://sizmedia.com/my.php?i=ynwymzzjm1zj.bmp
MRI
30/12/2014 | 09:47
28
כעקרון תשובת הMRI אינה תומכת בסקרואילאיטיס שהינה מרכיב באנקילוזינג ספונדיליטיס.
אינני יכול לגשת לתמונות באתר המצוין אך אינני חושב שאבחון MRI עצמי מומלץ.
גש לרופא שהפנה עם התוצאות והוא יעריך האם יש חשד נוסף. בנוסף ישנה בדיקת דם ל HLA B27 שאופיינית לאנקילוזינג ספונדיליטיס
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום קלאב פוט
פורום קלאב פוט
פורום רשלנות רפואית
פורום רשלנות רפואית בתפוז
המרכז הארצי לחוות דעת רפואיות
המרכז הארצי לחוו"ד רפואית
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
18:54 | 29.08.15 shonap53
04:57 | 29.08.15 אורחים בפורום
19:32 | 27.08.15 אורחים בפורום
23:45 | 26.08.15 אורחים בפורום
10:31 | 26.08.15 ehud1500
00:31 | 26.08.15 אורחים בפורום
12:49 | 25.08.15 אורחים בפורום
22:28 | 24.08.15 אורחים בפורום
15:37 | 24.08.15 שושן38
21:19 | 23.08.15 אורחים בפורום
19:20 | 22.08.15 אורחים בפורום