לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

גוף בלתי אפשרי
21/03/12 22:59
8צפיות
אני יודע שזה ישמע די מטורף, אבל אני ינסה בכל זאת.
כשהייתי בן 18 התחלתי להתאמן בבית לקראת הגיוס, שכיבות שמיכה, מתח וג'קסונים. בזמן האימון קרה דבר מוזר מאוד , הגוף התחיל לעלות ולהתרחב, כאילו נמשך ללמעלה ולאחורה. עכשיו אני לא מדבר על שרירים או תוצאות אימון של כל בן אדם רגיל. הגוף ממש הלך אחורה, כל הצורה של הגב השתנתה, הזדקפה, הבטן נמתחה, השכמות נפתחו, הצוואר עלה למעלה ואחורה (ויש לי צוואר ארוך מאוד) ויחד איתו הראש. הכתפיים ובית החזה התרחבו, מה שגרם לזרועות לזוז אחורה ולצד, אפילו הישבן עלה למעלה... בלי להגזים לאחר שבועיים גבהתי אולי ב 15 ס"מ. מה שהיה גוף די רופס הפך לזקוף ומתוח ורחב באיזור הכתפיים והחזה. ושונה, שונה מאוד.
מה שהסובבים ראו כגדילה טבעית היה לי כמין פלא מיוחד שלא ממש הבנתי ולא טרחתי להסביר מלבד להורים ההמומים שלי.
חודשיים לאחר מכן בעודי צופה בטלוויזיה נרדמתי כאשר כרית שהייתה לראשי החליקה למטה (הייתי על מיטה מתכווננת) לאיזור הצוואר-גב עליון השמאלי. כשהתעוררתי קמתי עם כאב איום בגוף , הגוף ממש התעקם כלפי מטה. היה נוקשה מאוד. זאת הייתה טראומה פיזית ונפשית קשה מאוד. לאחר שבוע שלא יכלתי לצאת מהמיטה, חזרתי להתאמן יחד עם תרגילי פזיוטרפיה, זוקפי גו וגו'. בכאבים ויסורים קשים הגוף היה עולה (לא עד הסוף, אבל מספיק בשביל שזה יהיה די מדהים לכל עין), ושעות לאחר מכן, למרות כל המאמצים, נופל ומתפרק. הכמות קליקים ושבירות שאני יכול להוציא מהצוואר, החזה, הזרועות היא די מדהימה ומפחידה. בהרגשה שלי יש לי בחצי גב השמאלי מין "נעילה", מהגב התחתון ועד הצוואר שגורם לכל זה.
עשיתי צילום ונאמר לי שיש לי עקמת 5 אחוז, דבר שיש למרבית האוכלוסייה כך נאמר. כאשר ניסיתי להסביר לאורטופד האטום למדי את המצב היחודי שלי, ושאלתי אם אפשר לנתח הוא לא היה מוכן לשמוע ושלח אותי לשחייה. שזה כמובן קישקוש שלא עזר ולא יכול לעזור.
אני לא יכול לתאר לכם את התיסכול והכאב שאני עובר, לאחר שנתיים (לא התגייסתי) של מאמץ אינטנסיבי שהעיסוק הכמעט יחיד שלי היה קשור בגוף וכל מיני טיפולים, נשברתי וויתרתי. מאז (7 שנים עברו) החיים שלי נהרסו, אני לא עובד, וכמעט לא יוצא מהבית.
זה משפיע בצורה קיצונית על המראה החיצוני שלי, ולא רק על הגוף גם על הפנים שהם מאוד נפולות כאשר הצוואר לא במקום הראוי לו, ואני לא מדבר בכלל על הכאבים בצוואר , בגב, ולפעמים גם בראש. לפעמים הגוף תפוס, לפעמים משתחרר, כל יום משהו אחר. לפעמים אפילו נשימות עמוקות יכולות לגרום לכאבים בגב. והכי גרוע זה מה שאני עושה עכשיו, להסביר את זה, שזה בלתי אפשרי שיאמינו לך מלבד מי שראה אותי באותה תקופה כמו בני משפחתי וכמה חברים שהם ההוכחה לשפיותי :)
ניסיתי גם דיקור סיני שלאחריו המטפלת נדהמה כאשר הגוף המאוד רגיש שלי לטענתה "נפתח" אחרי הטיפול שלה כאשר לפני זה היה "נעול".
השאלה שלי, למי שקרא את המכתב המבולבל הזה עד הסוף ומאמין שזאת לא הזייה של בן אדם משוגע, האם יש דרך לשכנע רופא לעשות ניתוח ליישור הגב או משזה לא יהיה שנדפק בגוף שלי גם אם זה לא דבר שנוהגים לעשות בעקמת 5 אחוז אצל אנשים אחרים? האם יש טיפול אחר שניתן לעשות (פיזיוטרפיה, שחייה, דיקור סיני כבר עשיתי, הם עוזרים חלקית ורק עד לקריסה הבאה, הם אף פעם לא נוגעים בשורש הבעיה) שלא חשבתי עליו וגם אפשר לעשות אותו מהבית?

אודה לעזרתכם.
שבר Distal radius
20/03/12 22:52
9צפיות
שלום

לפני שלושה שבועות- שברתי את היד במהלך חופשה בחו"ל שם טיפלו וגיבסו את היד
לאחר יומיים כשהגעתי לארץ וסבלתי מכאבים חזקים ניגשתי לרופא אורטופד ונאמר לי שהעמדה לא מתקבלת
בוצעה רדוקציה מחדש ובביקורת שנערכה לאחר שבוע נמצא שהשבר בעמדה טובה

אני סובלת עדיין מכאבים, לא חזקים כפי שהיו.. אבל מטרידים- חדים..
האם עליי לפנות לאורטופד? או להמתין עד לביקורת הבאה בעוד מספר ימים?

תודה
קרעים בשרירי השוקיים
19/03/12 18:05
11צפיות
שלום,
מזה חמישה ימים שאני סובלת מכאבים מעל כף הרגל ועד הברך- בצד האחורי הפנימי. כתוצאה מפעילות גופנית אירובית שכללה גם קפיצות חדות שכללו מתיחות באזור הנ"ל.(אני בת 23)
הייתי היום אצל אורטופד הוא בדק בעזרת לחיצות ומתיחות פשוטות שונות, ואמר שזה כנראה מספר קרעים בשרירים שבאיזור, ונתן לי וולטרן אקטי גו-כדורים וכן דיקלופנק סודיום 1%- משחה.

קראתי לאחר מכן באינטרנט שיש לעשות אולטראסוונד מקומי ותרגילי פיזוטרפיה לשיקום השריר. (אני מעוניינת לחזור לפעילות גופנית כמה שיותר מהר..)
שאלתי היא מי אמור להפנות אותי לאולטראסוונד ולפיזוטרפיה? (התורים לאורטופדים מלאים לגמרי! במקרה היה מישו שביטל ונכנסתי היום..)
ומה עוד אפשר לעשות כדי להקל, הליכה פשוטה בבית היא עיניין שלוקח זמן בצעדים קטנים במשיחת הרגליים על הרצפה..

המון תודה רבה מראש!
חן

8826
תוצאות עמוד שדרה מותני MRI
19/03/12 14:31
93צפיות
להלן חלק מהאבחנות :
סינגל שמור מלשד החוליו עם המניגיומה בגובה חוליה L1 .
סינגל שמור מנוקלאוס הדיסקיות
הקונוס המדולורי מודגם שמור מנוקלאוס הדיסקיות.
בבקשה סיועך לפענוח.
פיענוח תשובות מיפוי עצמות
18/03/12 18:57
225צפיות
שלום רב,

אני חיילת שסובלת כבר הרבה זמן (3 חודשים) מכאב חזק מאוד בברך ימין, שלאחרונה התחיל להשתפר בפיזיותרפיה ומנוחה, אך עדיין מגיע בהתקפי כאב חדים.

היום ביצעתי מיפוי עצמות, מאחר והכאב כבר הרבה זמן ובצילום רנטגן רגיל לא נראה שבר.
אשמח לדעת פחות או יותר מה יכולה להיות האבחנה עפ"י ניתוח המיפוי:

"הודגמו קליטות מודגשות באזור טיביאל טוברוסיטי מימן ובכף הרגל משמאל שינויי סטרס קלים מאוד.

אבחנות: Abnormal results of radioisotope scan of bones, nonspecific

תודה מראש! (האם זה יכול להיגרם כתוצאה מקרע במיניסקוס או באחת הרצועות? זה דבר שהיו אמרוים לראות במיפוי או לא?)
|גביע| הזוכים בפרסי תפוח הזהב הם...
18/03/12 14:57
4צפיות
גולשים יקרים|!|

אתמול בערב התקיים טקס תפוח הזהב 2012 בו הענקנו פרסים למנהלי הפורומים שאתם בחרתם, לצד זוכים בפרסי ניהול שבחרנו אנחנו, הנהלת הפורומים.
ההצבעות היו רבות ובהרבה קטגוריות התחרות הייתה צמודה ביותר. בנוסף, הרבה פורומים צויינו לטובה והזכירו לנו עד כמה תפוז הוא בית, משפחה וקהילה תומכת בשביל כה רבים מכם |חיבוק|

אנחנו שמחים וגאים להכריז על הזוכים בקטגוריות השונות:

|דושיח| פרס הפורום החברתי
פורום הורים לתינוקות, בניהולן של muga, nicky17, merime

|למד| פרס הפורום המעשיר
פורום מזג האוויר ,בניהולו של niv s

|חיבוק| פרס הפורום התומך
פורום פוריות, בניהולן של טוליתי וספיקון

|גביע| פרס פורום שמשנה חיים
פורום צליאק בניהולן של אמא של הבנים ואלפקה פקה

|בית| פרס הכי טוב בבית
פורום שיחת נשים, בניהולה של דניאלההה

|זורו| הסמויה
פורום בגידות ואהבה אסורה, בניהולן של סודות שבלב וקוסמת 29

|4U| פרס המעורבות בקהילה
yulevi, מנהל פורום נגרות ואומנויות בעץ

|לב| פרס יקיר הקהילה
|*| kramerkaren, מנהלת פורום הורים לפעוטות
|*| שיח סלימאן ואבי ע, מנהלי פורום צלילה
|*| | מ י ר ב |, מנהלת פורום קרן פלס

|כלנית| פרס תגלית השנה
|*| nathaleish, מנהלת פורום מחפשי עבודה
|*| Lichy87, מנהלת פורום חרדה חברתית
|*| seelinewoman, מנהלת פורום סטוצים ומפגשים אחרים

|זר| פרס מפעל חיים
|*| חיה קרן, מנהלת פורום פיברומיאלגיה ו-CFS
|*| omer719, מנהל פורום האח הגדול
|*| AYELET1, מנהלת פורומים iPhone, iPod ו- iPad, ניווט ו-GPS, PocketPC, פאלם ו-Smartphone
|*| שרונההה, מנהלת פורום חמישים פלוס
|*| החתולית, מנהלת פורום ביקורת מסעדות

ברכות לזוכים וכמובן תודה לכם - שהצבעתם ופירגנתם לפורומים שאתם הכי הכי אוהבים |כתר|
דורבן
17/03/12 21:08
23צפיות
שלום, אני סובל מדורבן בשתי כפות הרגליים כבר 6 שנים. בעקבות החמרה במצב התחלתי לשקול ניתוח. רציתי לקבל חוות דעת על מנתח טוב אם ידוע לכם. שמעתי על מאיר ניסקה, איך הוא?
דורבן
18/03/12 11:08
18צפיות
לפני שעושים ניתוח יש טיפולים אחרים שיכולים לעזור.

אני לא יודע האם אתה עשית מהשהו עד היום ואם כן איזה טיפולים?

בכל מקרה מדרסים מותאמים במיוחד להורדת העומס ממקום הדורבן +פיזיאותרפיה יכולים לעזור.

יש גלי הלם שזה טיפול כואב אבל יש מקרים שעוזרים נגד דורבן.

אשמח לעזור

בברכה
יעקב וינברג
שלום
18/03/12 16:12
10צפיות
לצערי עשיתי את כל הנ"ל ושום דבר לא הועיל לי, ובנוסף לכל מה שציינת גם זריקות. מה הלאה?
דורבן
19/03/12 09:56
8צפיות
אני מציע לך לפני עשית ניתוח לבוא אלי לבדיקה עם מדרסים ונעליים שאתה משתמש ויכול להיות שנמצא פתרון ללא התערבות כירורגית.

בברכה
יעקב וינברג
º
איך אפשר להגיע אליך?
19/03/12 11:12
5צפיות
דורבן
20/03/12 11:15
12צפיות
בתאום טלפוני לוינברג אורטופדיה 6205299
º
מה הקידומת?
20/03/12 18:25
3צפיות
קידומת
26/03/12 15:32
7צפיות
קידומת 03
דורבן? לא בטוח..אבל מה זה?
17/03/12 12:23
97צפיות
שלום רב,

בחלק האחורי של העקב (לא תחתון אלא אחורי) יש לי מעיין "זיז" בערך באורך של חצי ס"מ.

אני יודע שדורבן זה זיז שצומח בחלק התחתון של העקב אך אולי זה סוג אחר של דורבן שגדל בחלק האחורי של העקב?

האם אתם מכירים תופעה זו? ואם כן, מה לדעתכם הטיפול בזה?

כרגע זה לא מציק יותר מידי אבל זה כל הזמן גדל במעט (כבר כמה שנים)..ואני מניח שבשלב מסויים זה כבר יציק..אז אולי כדאי להקדים תרופה למכה ?

תודה מראש לעונים!
בלט עצם בעקב
17/03/12 13:17
17צפיות
לפי התאור זהו אינו דורבן.
דורבן זוהי דלקת שנובעת ממתיחת רקמת חיבור (פאציה) בתחתית כף הרגל , לעיתים היא מתבטאת בצילום כזיז עצם - אך זוהי אינה הסיבה לכאב.
לפי התאור שלך ייתכן שהינך סובל מתסמונת דומה של מתיחת גיד האכילס ודלקת כרונית באזור .
לצורך האבחנה הינך צריך להיבדק קלינית ולאחר מכן בהדמייה . בהתאם לממצאים יוחלט על המשך טיפול/מעקב.
בהצלחה
דלקות כרוניות בגידי אכילס ונהיגה
17/03/12 11:29
6צפיות
אהלן,
אני סובלת כבר 6 שנים מדלקות בגידי אכילס בשתי כפות הרגליים, נדרשות בין 5 דק'- ל40 דק' הליכה על מנת להדליק את אחד הגידים לתקופה של חודשים, בהם אני לא יכולה ללכת יותר מכמה דקות רצוף.עקב כך, אני לא נוהגת כבר שנים רבות (התנועה של הגז- ברקס מאמצת הרבה יותר מהליכה).
במהלך השנים ניסיתי טיפולים באנטי דלקתיים, פיזיותרפיה, אולטרסאונד, טיפול ממושך בדיקור וזריקות PRP ואף אחד מהדברים לא שיפר את המצב ליותר מכמה שבועות.

לאחרונה החלטתי להוציא רישיון מיוחד על מנגנון נהיגה ידני וביקשתי מהאורטופד שמטפל בי שאם יוכל לכתוב את חוות דעתו המקצועית בעניין, הוא סירב בתוקף בטענה שרק משותקים וקטועי גפיים יכולים לקבל אישור כזה ולא היה מוכן לכתוב את המלצותיו בעניין נהיגה, למרות שאמר שברור לו שאני לא יכולה לנהוג...

השאלה שלי, היא לא לגמרי רפואית, אבל אשמח לדעת האם יש סיכוי שרופא אחר יכתוב המלצה כזאת, והאם המצב בשלב זה לאחר שש שנים נחשב כרוני.

תודה!
דלקת כרונית של גיד האכילס
17/03/12 13:20
4צפיות
לפי התאור ייתכן לאכן הינך סובלת מדלקת כרונית של גיד האכילס.
לאור העובדה שניסית מס' טיפולים שמרניים לא ניתוחיים שנכשלו מומלץ על פנייה למומחה כף רגל לצורך הערכת אפשרות לטיפול ניתוחי.
הפתרון של נהיגה ידנית אכן אינו מקובל במקרים כאלו ומומלץ מיצוי האופציות הרפואיות.
בהצלחה
היי, תודה על התגובה
17/03/12 13:29
5צפיות
אני מטופלת אצל רופא פרטי המתמחה בכף רגל כבר מספר חודשים,
לאחר בדיקת הMRI שעשיתי הוא קבע שניתוח לא יעזור במקרה שלי
וימשיך לטפל בי בזריקות PRP.

האם ישנו איזשהו שלב שבו אפשר לומר שמוצו האפשרויות הרפואיות?
האם במקרה כזה שבו עדיין אני מסוגלת לנהוג, אין על מה לדבר עם משרד הרישוי..?
קשה לי להבין למה משנה הסיבה מדוע אי אפשר לנהוג... אם פשוט אי אפשר :\
האם להערכתך אף אורטופד לא יסכים לתת לי את חוות דעתו בעניין..?

º
*עדיין אני= עדיין איני
17/03/12 13:30
4צפיות
מרפק טניס
17/03/12 11:13
17צפיות
שלום, מזה שנה אני סובל מ -מרפק טניס בידי השמאלית ,מאז הפסקתי כל פעילות עם יד זו .(מתאמן קבוע בחדר כושר) לאחרונה חזרתי להתאמן אבל הכאבים במרפק עדיין קיימים, כשהלכתי לרופא הוא אמר שאין מה לעדות חוץ מלנוח
נחתי שנה וכלום לא עוזר האם ניתן לעשות משהו ?????
tennis elbow
17/03/12 13:28
13צפיות
הטיפול במחלה זו הינו בראש ובראשונה מנוחה משולבת עם פיזיותרפיה. לאור העובדה שניסית ללא הלחה ניתן לשלב המשך מנוחה עם טיפולים פיזיותרפים (ישנם מספר טיפולים משלימים , US, גלי הלם וכו' שייעילותם מדווחת אף על פי שאינה מוכחת).
ברוב המוחלט של המקרים הטיפול השמרני הינו מספיק. במיעוט המקרים יש צורך בטיפול ניתוחי.
מומלץ לפנות לאורטופד לצורך בדיקה והחלטות על המשך הטיפול
בהצלחה
º
הזרקת PRP, פנה לפרופ דקל..בהצלחה...6627
26/03/12 23:53
40צפיות
זרמים בצוואר ובוהן רדומה
17/03/12 02:13
299צפיות
שלום
ילדתי מלפני שנה ו-5 חודשים בלידה רגילה ,אפידורלית ווקום. לפני הלידה סבלתי מבלט דיסק בגב התחתון,והצרות של החוליות והגב באזור המותן שקוע פנימה (מולד) לאחר הלידה התחלתי להרגיש זרמים בצוואר בצד ימין (לא נימול) זאת הרגשה שמסתובב גלגל מהר ומתהדק ובנוסף הבוהן הגדולה ברגל ימין רדומה בחלקה התחתון . עברתי בדיקה EMG ו- MRI ע"ש צווארי שיצאו תקינות. ומאז הלידה יש לי כאבים בגב בעיקר התחתון כאשר אני שוכבת על הגב , לפני ההריון והלידה הכאבים היחידים שהיו הם לאחר הליכה ועמידה ממושכת. שמתי לב כשאני מרימה משא כבד ביד ימין מתחילים הזרמים ובישיבה מול המחשב בעיקר.
שאלתי היא מה יכולה להיות הסיבה לזרמים ולאצבע הרדומה ? האם זה יכול להיות מהגב או מהאפידורל או סיבה אחרת?
מה עוד עלי לבדוק ?
תודה
עוד דבר שברצוני לציין
17/03/12 02:17
27צפיות
הרדימות של האצבע היא כל הזמן באופן קבוע הרגשה שהזריקו לי זריקת הרדמה של רופא שיניים , רק שההרדמה נמצאת באופן קבוע
תודה
זרמים בצוואר ובוהן רדומה
17/03/12 13:32
94צפיות
על פי התאור קשה למצוא קשר בין שתי התלונות שלך.
על פניו ייתכן שהייתה החמרה בבלט הדיק המותני סביב הלידה דבר שבהחלט יכול להסביר את התלונות. לצורך אבחנה יש לשלב בדיקה קלינית עם הדמייה - CT וייתכן אף MRI של עמוד השדרה המותני.
לגבי תחושת הזרמים ביד ובצוואר - מומלץ להיבדק על ידי אורטופד לצורך התאמה בין הממצאים הקלינים לבין ההדמייה (אם אכן היא תקינה). במידה ואין הסבר ייתכן שבדיקת הולכה עצבית תעזור
בהצלחה
דר רן לדור בהמשך לתשובתך
17/03/12 14:17
62צפיות
תודה על תשובתך המהירה
ציינתי בהודעתי שביצעתי בדיקת EMG להולכה עיצבית והבדיקה תקינה
ואמרתי שיש לי זרמים בצוואר בלבד ולא ביד.
ושהבוהן הגדולה ברגל ימין רדומה כל הזמן.
תודה
כאבים בלתי נסבלים בגב התחתון
16/03/12 19:38
29צפיות
כבר קרוב לחודש יש לי כאבים בלתי נסבלים בגב התחתון.
אני בקושי יכולה לעשות משהו,
כשאני שוכבת על הגב - כאבי תופת.
כשאני הולכת - זה לא אפשרי אני לא מסוגלת לסבול את הכאב הזה
כשאני יושבת עם גב ישר ולא זזה זה סביר,
אבל אני כבר כמעט לא עושה כלום כי אני לא יכולה.
אני לא יודעת מה לעשות עם זה..
כאבים בגב התחתון
17/03/12 13:36
17צפיות
שלום
כאבים בגב התחתון יכולים לנבוע ממספר סיבות
לאור העובדה שלו חל שיפור בתלונות. מומלץ לפנות לבדיקת אורטופד לצורך הערכה קלינית וייתכן אף הדמייתית.
לאחר מציאת הגורם ניתן להתאים טיפול תרופתי/ניתוחי במידת הצורך
במידה ובנוסף לכאבים כעת הינך מרגישה חולשה/ אובדן תחושה של הרגל או תופעות של בריחת שתן או צואה עלייך לפנות בדחיפות לבדיקה במיון.
בהצלחה
כאבים בשכמה
16/03/12 17:59
95צפיות
שלום,
אני בת 49 ומזה כשנה ואפילו יותר יש לי תחושה של כאילו תפוס לי בשכמה השמאלית. אני לא מרגישה זאת כל הזמן אלא מדי פעם בזמן שאני יושבת או עומדת בתנוחה מסויימת ואני אפילו לא יודעת בדיוק באיזה תנוחה. חשבתי שיש לי שריר תפוס אבל זה כבר יותר מדי זמן כי אני מתעמלת באופן קבוע ואם היה תפוס משהו כנראה שכבר היה עובר. היום ביקשתי מבעלי שיעסה לי קצת את הגב ובמקום שיש לי תחושה לא נוחה כאב לי מאוד. יכול להיות שיש לי דלקת? האם בצילום רואים דלקת?
תודה שירי
כאבים בשכמה
17/03/12 13:41
49צפיות
שלום
כאבים בשכמה יכולים לנבוע ממספר רב של גורמים, אורטופדים, לבביים ועוד.
לצורך הערכה מדוייקת עלייך להיבדק על ידי אורטופד/ רופא משפחה ובהתאם לממצאים לעבור בדיקות נוספות.
דלקת אינה מודגמת בצילום רנטגן פשוט. ישנן בדיקות אחרות לצורך הדגמת תהליך דלקתי באזור זה.
כאמור מומלץ לפנות לבדיקת אורטופד לצורך הערכה.
במידה והכאבים מלווים בקוצר נשימה, הזעה או כאבים נוספים מומלץ לפנות לבדיקת רופא בדחיפות.
הליכה על קצות האצבעות
16/03/12 08:29
131צפיות
תינוקת בת שנה וחצי,הולכת מגיל שנה,מעדיפה ללכת על קצות האצבעות למרות שיכולה ללכת על כל כף הרגל. בריצה מעדיפה מדרך שלם אך לרוב טופפת לה על האצבעות. האם יש מה לבדוק,או פשוט לחכות?
שברי תלישה...
15/03/12 23:10
24צפיות
בס"ד
שלום לכולם ולאנשי הפורום היקרים!
רציתי בבקשה את עזרתכם...
לפני 3 שבועות נפל עלי משקל כבד בעבודה על רגל שמאל כתצואה מכך נלקחתי למיון שם עשו לי צילומי רנטגן ואמרו שיש מכות יבשות ברגל.
במשך ה3 שבועות כף הרגל היתה נפוכה עם שטפי דם . לאחר ביקור אצל אורטופד הוא שלח אותי לצילום CT כף רגל כדי להבין מה נסגר!
היום חזרתי אליו ואיבחנו אצלי שברי תלישה במסרק כף הרגל 2-3 .
רציתי בבקשה לקבל מידע על אודות השברים האלה ומה זה אומר כמו כן חבשו לי את הרגל עם סד גבס אחורי האם אפשר להמיר אותו לגבס קל?
בשורות טובות
שבת שלום
יונתן
º
18/03/12 19:01
2צפיות
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום