לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

כאבים במפרק רגל ימין
18/12/11 17:33
2צפיות
שלום רב. כאבים במפרק ירך ימין מזה מספר חודשים.
היה חשש ל-AVN אך MRI שלל את האבחנה.
ביקור נוסף אצל אורטופד העלה החשד שהכאב הינו אולי עקב פריצת דיסק.
והכאב מוקרן למפרק הירך.צילום סי טי עמוד שדרה שלל פריצת דיסק.  הופניתי לפיזיוטרפיה אך לדעת הפיזיוטרפיסטהבעיה היא לא מעמוד השדרה.
הכאב הולך ומחריף בעיקר אחרי עבודה מאומצת. אני עובד עבודה פיזית.
הנני בן 59, במשקל של 88 ק"ג. (סכרת,י.ל.ד.)
מה לעשות - הכאבים לא מרפים
בתודה
יוסי
רופא מומחה לחוליות C1 C2
18/12/11 11:58
1צפיות
שלום רב,
לפני כ-3 חודשים שברתי, בתאונה, 2 חוליות צוואריות C1+C2.
אינני נכה.
טופלתי נפלא ובמסירות, אך ברצוני להתייעץ עם רופא מומחה לחוליות אלו,
לשברים אלו.
אשמח לעזרתכם להפנייה לרופא מומחה מס' 1 בארץ לתחום הזה.
רוב תודות,
מ.ב.
MIKIBELO@GMAIL.COM
תחושת נימול בידיים בהריון
17/12/11 23:33
1צפיות
שלום

אני בשבוע 18 להריון לאחרונה התחלתי להרגיש תחושת נימול ביד שמאל במיוחד בלילה או במצב שכיבה דבר שגורם לי להתעורר
האם יש משהו שניתן לשים או צורה מיוחדת שניתן לעשות עם היד בלילה על מנת שלא תיהיה לי את התחושה הזו?
דבר נוסף שאני רוצה לדעת לא קשור להריון
בחודש ספטמבר הייתי אצל האורטופד שלי על כאבים בכף הרגל, לאחר בדיקה אמר שיש לי פלטפוס נתן לי הפניה למדרסים בגבס מאז אני הולכת עם המדרסים כל הזמן,
הבעיה שהכאב לא עובר לי כלל וכאשר אני קמה בבוקר במיוחד יש לי כאבים חזקים בכף הרגל שאני צולעת מזה קצת, האם ככל שההריון יתקדם לי יותר אני ארגיש יותר כאבים כתוצאה מלחץ על הרגל?
האם יש משהו נוסף שאני יכולה לעשות למעט להיות עם מדרסים וטבילת הרגל במים חמים?
אשמח לתשובה
תודה
נימול וכאב כף רגל
18/12/11 21:09
1צפיות
שלום קטקט,
ע"פ הסיפור נשמע שאת ככל הנראה סובלת משתי בעיות נפוצות:
1. תסמונת התעלה הקרפלית-  בהריון - לא להלחץ- זה רק נשמע מפחיד- אבל זה לא.
2. PLANTAR FASCIITIS של כף הרגל.
מציע לך לגשת בהקדם לאורטופד קו"פח להבדק ולקבל טיפול
בהצלחה
תחושת נימול ביד המשך
31/12/11 17:22
1צפיות
תודה, אכן הייתי אצל האורטופד שלי הפנה אותי לעשות EMG בכף היד ולחזור אליו עם התשובה כמה שיותר מהר
האם יש מצב שיש חסימה של דם בידיים עקב הגברת נפח דם בהריון?
או שאולי חסר לי משהו בגוף שזה קורה
ראיתי באחד הספרים של ההריון כי לנשים שהרגל נרדמת חסר מגנזיום לאחר מספר ימים של לקיחה זה עוזר, האם גם אצלי יכול להיות מצב כזה? או שאולי בכף היד זה שונה מהרגל?
בכל אופן הוא לא שולל את האופציה לבצע ניתוח עוד במהלך ההריון כי באמת קשה לי להירדם מהכאבים של יד נרדמת אחרי שזה קורה
אשמח לתשובה
תודה
שאלה על הברך
17/12/11 23:24
בשבועיים האחרונים יצא לי להרגיש בברך שמאל מעין הרגשה מוזרה ומעצבנת (אך כלל לא כואבת) של מעין "קליק" בחלק השמאלי קדמי של הברך השמאלית. התחושה מופיעה כל פעם שאני עושה תרגילים הכרוכים בכיפוף הברך(סקוואטים למשל). מישהו יודע מה זה וכיצד אפשר לטפל בזה? האם זה משהו רציני? מישהו חושב שהוא הבין על מה אני מדבר והרגיש פעם דבר דומה?

אשמח לקבל תשובה ממוחה אם קיים בפורום הזה (למרות שאינו מהווה תחליף לאורתופד...)  
'קליק'
18/12/11 21:05
1צפיות
מאחר ואתה מוטרד, עשה מאמץ וגש להבדק ע"י אורטופד - ובמידה ואכן מדובר ב'קנאקים' רגילים - אשריך.
בהצלחה
גלי הלם + מדרסים
17/12/11 14:45
3צפיות
שלום,

אף אחד לא ענה לשאלתי מלפני כמה ימים.

האם מישהו יכול להמליץ על הטיפול בגלי הלם?

http://www.drtobi.co.il/
429
האם מדרסים באמת יועילו במקרה של דורבן?
4

תודה למשיבים.

גלי הם ומדרסים
18/12/11 11:52
5צפיות
שלום רקפת

דורבן העקב הינו תהליך דלקתי- ניווני מצטבר באזור רקמות החיבור של הרצועות והגידים באזור העקב.
הכאב מתבטא באופנים שונים בזמן עמידה ודריכה, לעיתים במהלך מנוחה לאחר ההליכה או לאחר מנוחה. בחלק מהמקרים ניתן גם לזהות בצילום רנטגן זיז גרמי שבולט .
כטיפול נלווה כדאי להתאים מדרסים בהתאמה אישית להיעזר בנעליים מותאמות להליכה, לריצה.
טיפול פיזיוטרפי מותאם בשילוב עם מדרס ימנע את הצורך בטיפול אנטי דלקתי ואו זריקות קורטיזון מקומיות, שתחלשנה את הרצועות נושאות המשקל בליווי תופעות לוואי.
כשיש דרבן בעקב אכן ניתן לטפל באמצעות גלי הלם.
משיגים תוצאות מטיפול זה אך ורק אם משלבים שימוש קבוע במדרסים שמתאימים למקרה הספציפי.
תפקידם של המדרסים במקרה הזה הוא לשחרר את הלחץ מהעקב.
ללא שחרור הלחץ יש גירוי חוזר ונשנה של הדורבן והוא לא יבריא\יעלם.

בברכה
יעקב וינברג
תיקון קטן
18/12/11 16:33
9צפיות
בלטת בעצם העקב (דורבן) היא ממצא רנטגני ולא מחלה\הפרעה. לחלק ניכר מהאוכלוסיה יש דורבן ואין כאבים, מצד שני, לכמחצית מאלו הסובלים מפלנטר פציטיס אין דורבן.

למיטב זכרוני, הספרות הרפואית ממליצה על שימוש בגלי הלם לאחר כשלון טיפול שמרני ולא לפניו או במקומו.
º
תודה לשניכם.
18/12/11 23:39
3צפיות
דורבן
18/01/12 12:18
3צפיות
בעיית הדורבן
כתובות אינטרנט מצורפות:
ישיבה ממושכת ביום יום, חושש מעתיד הגב התחתון
16/12/11 23:55
4צפיות
שלום רב.

אני בן 25, ולצערי אני כמו רבים אחרים בחיים המודרנים "סובל" ממה שנקרא ישיבה ממושכת - בלימודים, בשיעורי הבית והעבודות, בעבודה, בישיבה על המחשב גם בשעות הפנאי ועוד.

עם השנים אני מרגיש שהגב שלי במצב שעתידו לא ורוד. אמנם ההתדרדרות איטית והדרגתית, אבל אני מרגיש כבר תחילתם של כאבי גב קבועים, נסבלים אבל גורמים לחששות לגבי העתיד.

דוגמא נוספת היא שכשאני בחו"ל, מטייל ובתנועה מתמדת, כאבי הגב הופכים ליותר קשים וקבועים.

מה אפשר לעשות על מנת לשפר את מצב הגב (בהנחה שאין באפשרותי לקצץ באופן משמעותי בשעות הישיבה)? אילו דברים ניתן לעשות כדי לשפר את ההווה ובעיקר את העתיד הצפוי לי מבחינת כאבי הגב? האם יש טיפולים / תרגילים מומלצים או כל דבר אחר?

תודה מראש
המלצות כלליות
18/12/11 16:20
2צפיות
ישיבה ממושכת בהחלט עלולה להחמיר כאבי גב לא ספציפים. אפשר לתקן את הישיבה בעזרת כרית מותנית (תכתוב בגוגל תמונות sitting with lumbar roll). אפשר כמובן להכניס הפסקות לישיבה, לקום כל שעה למשך דקה ולנוע בהליכה קצרה ו\או מתיחות לכיוון הפוך מכיפוף.

אתה יכול גם לפנות לרופא שיאבחן ויתאים לך טיפול.
......
18/12/11 16:26
1צפיות
בנוגע לכרית - יש לי כסא אורתופדי מאוד איכותי אז לא נראה לי שכרית תעזור.

אני משתדל לעשות הפסקות ככל האפשר.

ואולי באמת לא תהיה ברירה וללכת לרופא, השאלה אם הוא לא יבלבל לי את המוח שאני צעיר ויזלזל בחששות שלי ובכאבים ה"לא משמעותיים".

בכל אופן תודה על התגובה.
כסא אורטופדי איכותי
18/12/11 16:36
2צפיות
התכוונת כסא יקר. כי אין דבר כזה כסא אורטופדי.

זה לא משנה כמה הכסא בנוי טוב, אם בעת הישיבה אתה לא מנצל את התכונות שלו. אפשר להפוך כסא חדר אוכל צבאי לבריא יותר בעזרת כרית מותנית ושימוש נכון בכרית. שים לב לתמונות ותחטט קצת בקישורים להדרכה מפורטת יותר.

בהצלחה.
אני אכן מנסה לנצל את התכונות ולשבת כמו שצריך
18/12/11 17:34
2צפיות
אבל סבבה, קיבלתי, תודה.
פלטפוס, מדרסים וריצה סדירה
16/12/11 15:31
2צפיות
שלום,
התחלתי מזה כמה שבועות לרוץ בקביעות - 3 פעמים בשבוע. התכנון הוא להמשיך בכך לטווח זמן ארוך מאוד.
יש לי פלטפוס שלא הפריע לי עד כה, גם לא כשביצעתי פעילות גופנית,
האם עכשיו כשאני מתחילה בפעילות גופנית סדירה ולאורך זמן, חשוב לעשות מדרסים כדי לתקן את מנח כף הרגל ולמנוע פציעות ובעיות בריאות בעתיד, או שאין צורך?

האם אוכל לקבל השתתפ]ות של קופת החולים למרות שבינתיים אין לי כאבים?

האם יש חשיבות לצורת הכנת המדרסים?
היכן יש מקומות מומלצים להכנת מדרסים?

תודה
מדרסים
16/12/11 16:35
הגישה הכללית היא לנסות למנוע עומסים מיותרים הנובעים  ממבנה הרגל תנאי שטח מהירות ותדירות.
יש בהחלט טעם להכין את המדרסים לטובת הריצה במידה והפעילות תמשך באופן קבוע.
לגבי השתתפות הקופה תתבצע עם מרשם רופא בלבד.
צורת הכנת המדרסים תקבע את האיכות המדרסים.
המידה יכולה להיות בהטבעה או ללא נשיאת משקל מה שלטעמי במקרה שלך יותר נכון על מנת לתמוך בצורה מקסימלית ולא לקחת את המידה עם הסטיה הטיבעית של כפות הרגליים
בכל מקרה חשוב לוודא שמי שמבצע יהיה עם תעודה אישית של משרד הבריאות ולא חאפר מצוי .

אביטל אורטוטיסט
medishop.co.il
º
תודה
17/12/11 17:34
מדרסים
18/12/11 21:01
שלום אביטל,
מאחר ואינך סובלת מכאבים עד כה - איני רואה הגיון בהכנת מדרסים.
הגישה המודרנית בכירורגיה אורטופדית של קרסול וכף הרגל - אינה תומכת בתיקון אגרסיבי מדי של מנח כף הרגל - ונסיון מיידי להביאה למנח 'נורמלי' עשוי לגרום לצרות אחרות כגון דלקות גידים/רצועות.
לפיכך - לדעתי- 'הקשיבי' לגוף ובמידה ויופיעו כאבים - גשי להבדק ע"י אורטופד.
בהצלחה
מדרסים
20/12/11 17:10
שלום
אם את מתעניינת במדרסים קבלי אתר שמציע מדרסים איכותיים לכל מיני צרכים
שיהיה בהצלחה והעיקר הבריאות!
כתובות אינטרנט מצורפות:
אם את מחפשת מדרסים
08/01/12 22:33
1צפיות
אם את מחפשת מדרסים הייתי ממלית ראשית לבדוק אם את באמת צריכה אותם
ואם את באמת צריכה אותם כדאי להשתמש בשירות כמו מדרסים נט לאיתור יצרן מדרסים מוממלץ באיזור מגורייך
בהצלחה
מדרסים
18/01/12 12:16
1צפיות
מדרסים  אתר ידע מומלץ
כף רגל אתר ידע מומלץ
פלטפוס אתר ידע מומולץ
כתובות אינטרנט מצורפות:
שאלה גב בלט דיסק
16/12/11 14:30
שלום
לפני 7 חודשים עשיתי סיטי גב אני בחור צעיר ובסיטי ראו בלט דיסק אז לא הייתי עובד כיום אני עובד עבודה פיזית וסובל יותר מכאבי גב האם כדאי לעשות סיטי גב חוזר בגלל החמרת הכאבים לראות אם יש החמרה עכב כאבי גב מתגברים ואי נוחות בגלל הקרינה של הסיטי זה מלחיץ אבל איך אדע אם הגב החמיר ואולי אצטרך למצוא עבודה פחות פיזית כדי לא לסכן את הגב יותר ממצב הקיים?
תודה
בלט דיסק
18/12/11 20:53
בלט דיסק הוא אבחנה נפוצה מאוד ורובנו חיים איתה בסה"כ בשלום - למעט התקפי כאבים לפרקים - מבלי להגיע לטיפול ניתוחי.
במצבך  - הדבר הנכון ביותר הוא לגשת ולהבדק ע"י אורטופד בקופ"ח בהקדם האפשרי .
במידה ויש שינוי אקוטי במצב כגון - ירידה בתחושה/ירידה בכוח הגס או איבוד שליטה על הסוגרים, יש להבדק במיון מייד.
שבר באצבע שלישית ברגל
15/12/11 19:17
1צפיות
שלום רב
אבקש לשאול מהי ההתנהלות הכי מתאימה במקרה של שבר שכזה
האם מנוחה או פעילות רגילה ?
האם יש חשיבות לתחבושת אלסטית ?
תודה רבה
נמרוד
שבר באצבע
18/12/11 20:48
1צפיות
שלום נמרוד,
ההתנהלות הנכונה היא בדיקת אורטופד וצילום רנטגן - יש סוגים שונים של שברים.
עד שתבדק -  רגל מורמת - לצורך פיזור הנפיחות ונגד כאבים לפי הצורך.
דחוף - עצה לגבי קרע אפשרי במניסקוס
15/12/11 04:09
1צפיות
ברור לי שלא מדובר בפציעה מסכנת חיים, אבל אני כרגע נמצא בחו"ל וצריך להחליט בשעות הקרובות האם לטוס ארצה חזרה לטיפול - ולכן השעון מתקתק.

לפני 4 ימים, אחרי מסלול הליכה ארוך, הרגשתי כאבים ונעילה בברך. הכאבים מופיעים בעיקר ביישור וכיפוף הברך, בערך ב-20-30 מעלות. לא היתה נפיחות משמעותית, וקצת רגישות למגע בחלק החיצוני של הברך. הכאבים מרוכזים במרכז הברך ובחלקה החיצוני,  בגובה הפיקה. יכול ללכת עם ברך נעולה בלי הרבה כאבים, אבל מרגיש קושי משמעותי לכופף את הברך. אין כמעט כאבים כשהברך סטטית. היו מעט החלקות בזמן ההליכה, אך לא הרגשתי שום מתיחה\קריעה או כאב בברך (הכאבים התחילו בהדרגה כשעה לאחר מכן).
בבדיקה על-ידי רופא מקומי הוא טוען שלדעתו מדובר בקרע קל במניסקוס הלטרלי.

ועכשיו לשאלתי - נניח את המקרה הגרוע ביותר, שיש קרע רציני במניסקוס, האם יש צורך בהתערבות מיידית? האם עשוי להיגרם נזק בלתי הפיך אם אחכה שבוע נוסף עד לאבחון (MRI) בארץ? או שכמו שהרופא טען, גם ככה צריך לתת לזה כמה שבועות ולראות לאן זה מתפתח.
אני לא רוצה למצוא את עצמי במצב שאתחרט על כך שהתמהמהתי, ומצד שני, לפי מה שהבנתי, גם במקרים של קרע רציני רצוי לחכות מספר שבועות.

אשמח לכל עצה מנוסה.
פגיעה בברך
18/12/11 20:46
2צפיות
שלום,
על פי הסיפור - אכן ייתכן קרע במניסקוס, שבאמת אינו אבחנה דחופה - למעט מצב של LOCKED KNEE - שבו לא יכולים ליישר את הברך.
מאחר ולא בדקתי אותך ומדובר בהשערות בלבד, מציע שלא לאמץ את הברך עד שתגיע הביתה ותבדק על ידי אורטופד.
בהצלחה
סיכויים וסיכונים בניתוח גו
14/12/11 15:41
2צפיות
שלום.

בעקבות כאבים ברגל שמאל אובחנה אצלי בליטת דיסק בחוליות L4-L5, עם לחץ על השק הדורלי ולחץ משמעותי על שורש L5.
נשלחתי לזריקות שלא הועילו לי (3 במספר), וכעת רציתי לדעת מה הן האפשרויות הנוספות לטיפול בכאב.
כמו כן מהן הסיכויים והסיכונים בניתוח בגו שייתכן ונשאר לי כאפשרות האחרונה, כדי שאוכל לשקול אם כדאי לי לבצעו.

תודה.
פריצת דיסק
14/12/11 20:42
8צפיות
שלום רב,

לאחר זמן רב (חודשים) בו ניסית טיפול שמרני ע״ מומחים לכאב ללא שיפור, ניתן להתחיל לחשוב על טיפול כירורגי.
ניתוח לכריתת דיסק הנעשה על ידי מומחה הוא בעל סיכוים גבוהים להצלחה, אך כמו בכל ניתוח ישנו אחוז קטן של חולים שסובלים מסיבוכים כגון בלטי דיסק נוספים בין חוליות שכנות, זיהומים וכו.
עלייך להיבדק ולהתיעץ עם מומחה עמוד שידרה על מנת להחליט על המשך הטיפול.
לך לד"ר מירית אסייאג
19/12/11 21:08
5צפיות
כירופרקטורית ומדקרת מעולה.
עדיף על ניתוח!
לי היה משהו דומה ואותי היא הוציאה מזה.
למכללת רידמן דרוש מרצה לרפואה מערבית
14/12/11 13:14
למכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית דרוש מרצה רופא
ללימודי קורסים ברפואה מערבית בשעות הבוקר בלבד,
ניסיון בהדרכה מול כיתה חובה.
קו"ח יש לשלוח ל-ortals@reidman.co.il.
לאחרונה
14/12/11 11:08
1צפיות
אובחנתי (כשלב ביניים כנראה) כסובלת מתסמונת התעלה הקראפלית. ולמרות שזה מתיישב עם הכאבים והתסמינים, נראה כי עתה יש גם כאבים נוספים- הירדמות משמעותית דווקא בצד החיצוני של כף היד, מתחת לקמיצה. למיטב ידיעתי זה מתיישב יותר עם תסמונת האולנרי דווקא.

האם יכול להיות מצב שאני חווה את 2 התסמונות בו זמנית? או שהCTS מקרין גם על עצבים אחרים ומכאן הכאבים גם בצד כף היד?
אחרי זריקה אפידורלית
14/12/11 01:24
1צפיות
שלום.
קוראים לי ליאור ואני בן 18. לפני חצי שנה אובחנו אצלי שני בלטי דיסק שנמצאים בחלק הכי תחתון של הגב שמפריעים לי להליכה מעצם היותו מקרים לי כאב לרגל ימין. ובנוסף עם הזמן הגב התחתון התעקם ונהיה לי סקוליוזיס (עקמת בגב) הנוטה לצד ימין.
אחרי טיפולים טבעיים של כירופקטיקה, דיקור סיני ואוסטיאופטיה
החלטתי לעשות טיפול פולשני ולנסות לעשות את הזריקה האפידרולית שבהתחלה הציעו לי.
לפני כששלושה שבועות עשיתי את הזריקה ואני באמת מרגיש הקלה אני עכשיו יכול לשבת בכיסאות לא "נוחים" יותר זמן ממה יכולתי כנ"ל גם לגבי שהשינה שלי הוקלה לי בהרבה! לפני זה יכולתי לישון רק על שמאל ועכשיו אני יכול לישון גם על הבטן וגם הצדדים אבל עדיין על הגב די קשה לי וכמובן אני יכול ללכת כמעט בלי כאבים, וטיפה העקמת התיישרה.
אני קיבלתי דף אחרי הזריקה שעשיתי שמומךץ לעשות אחרי 3-4 שבועות זריקה נוספת אם מרגישים הקלה בכאב.

אז מה באמת מומלץ לעשות עכשיו? לעשות עוד זריקה אחת? כי היא באמת ממש עזרה לי!!!
או פשוט לחכות עוד קצת ולהמשיך להתחלות על מוט?

תודה רבה על ההקשבה ותשובת הלב.
הגברת קיפוזיס בצבא
13/12/11 12:07
7צפיות
שלום,
אני אני בן 19 ועומד להתגייס בקיץ הקרוב. אני סובל מקיפוזיס קל יחסית 30 מעלות ויציבה לקוייה. אני חושש מהגברת הכיפוף בגב עקב הרמת משקלות כבדים במהלך השירות. שאלתי היא האם הקיפוזיס עלול להחמיר בעקבות השירות ע"י נשיאת משאות כבדים, והאם זה עלול אף להחמיר את היציבה הלקוייה וכמו כן האם זה עלול לגרום לפריצת דיסק.
לסיכום האם שירות צבאי כחייל לוחם הסובל מקיפוזיס עלול לגרום נזק לגב.

תודה מראש,
קיפוזיס
16/12/11 16:23
6צפיות
30 מעלות לא מוגדר קיפוזיס אלא נמצא במסגרת הנורמה עליך להתיחס באופן רגיל לנושא גמישות הגב
שירות נעים
אביטל אורטוטיסט
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום