לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

שלום רב, תזוזת פיקה בברך אצל בן 17
15/01/12 06:44
31צפיות
בני בן ה- 17, לפני כשנה וחצי התנפחה לבני ברך ימין. בבדיקה אצל אורטופד נשאבו נוזלים צהובים מהברך בכמות די גדולה (150 מ"ל) ונשלחו לבדיקות. כל הבדיקות חזרו תקינות וגם בדיקות הדם המגוונות שנשלחו אז לכל מיני מחלות חזרו תקינים.
לאחר כמה שבועות הנפיחות ירדה ובני חזר לפעילות רגילה כולל פעילות גופנית בחדר כושר ושיעורי ספורט. האורטופד ראה בצילומים שהפיקות בשתי הרגליים משוחררות וטען שזהו מבנה מלידה ושאין מה לעשות, התקפים כאלו יחזרו במשך החיים.

לפני כשבועיים בשיעור ספורט בבית הספר המורה הורה על קפיצות על רגל אחת, ומאז שוב יש נפיחות משמעותית בברך ימין וכאבים.
האם יש משהו כירורגי לעשות? האם תוכל להמליץ לי על כיוון להתייעצות חוזרת?
במקרה של שבר בעצם צואר הירך אצל אדם בן 75,
14/01/12 23:28
5צפיות
חולה לב, האם תרופה לדילול דם ותרופה משתנת- פוסיד יכולות למנוע איחוי השבר?
נפיחות מעל הפיקה בברך שמאל
14/01/12 13:51
21צפיות
כתוצאה מתרגילי פיסיותרפיה של ברך ימין, בעת ביצוע בי לטרלי, החלה תחושה אי נוחות בברך שמאל מזה שבוע. אתמול הבחנתי כי ישנה נפיחות בצד הפנימי המדיאלי של הברך מעט מעל הפיקה. קראתי כי יש לקרר עם קרח 15 דקות מספר פעמים ביום. אני עושה זאת 4 פעמים ביום. מה עוד יש לעשות?
בין ניתוח אנדוסקופי לניתוח פתוח
14/01/12 11:55
4צפיות
היי, יש לי פריצת דיסק L4L5, לאחר התייעצות עם 2 רופאים בכירים כנראה שצריך לנתח.
ההתלבטות שלי היא רק איך.
ככל הנראה לאנדוסקופי יש יתרונות רבים, רק משום מה נראה לי שהרופאים הבכירים לא כ"כ אוהבים אותו (למעט דוידוביץ מסיבות ברורות)

רציתי לקבל כמה שיותר מושג על החסרונות ויתרונות של האנדוסקופי ממי שמכיר ויודע.
אם זה כ"כ מוצלח למה לא מציעים את זה בכל בית חולים?

מה אני לא רואה פה?

תודה

נועם
אבי בן 75, שבר לפני 3 שבועות את עצם צואר הירך
13/01/12 21:18
כעת בשיקום פזיוטרפיה. המטפל מבקש ממנו ללכת (עם הליכון) למרות הכאבים. האם זה נכון?
הרי בשבר רגיל עם גבס- השבר במנוחה.
טיפול בגלי הלם מה הכוונה
13/01/12 11:09
13צפיות
שלום רב,
אני סובלת מכאבי גב עליון עם הקרנה לבית החזה ולזרועות עשיתי בירור קרדיולוגי והכל תקין תודה לאל פניתי לרופא אורטופד עם צילום של עמוד השידרה והוא המליץ על טיפול בפלדנקרייז והפנה אותי גם לבדיקת סי.טי של חוליות C1-C7 אבל אני חוששת לעשות את הבדיקה בגלל רמת הקרינה כיוון שנחשפתי לרמות קרינה מאוד גדולות בשנה האחרונה בין השאר הצילום שעשיתי ממש לפני כחודש בערך וגם בדיקת ממוגרפיה שאני עוברת מדי שנה בגלל סרטן שד במשפחה וכן עברתי גם מיפוי לב כולל הזרקת חומר רדיואקטיבי באפריל האחרון ככה שרמות הקרינה פשוט מפחיד אותי לעבור גם בדיקת סי.טי ולכן אני החלטתי כרגע לעשות סדרת טיפולים בפלדנקריז לפי המלצת האורטופד וכן הגעתי לנושא של טיפול בגלי הלם שאמור לפי הפרסום באתר לעזור בכאבי גב עליון אני רציתי לדעת מה דעתך דוקטור האם כדאי לי לנסות סידרת טיפולים שכזו מה זה בעצם והאם זה יכול להזיק כיוון שאני סובלת מיתר לחץ דם ומטופלת נגד זה וכן תת פעילות בלוטת התריס שגם מטופל ומאוזן אני בת 45, בעלת עודף משקל, הולכת ברגל מידי פעם, לצערי לא עוסקת בפעילות גופנית , רציתי לעשות תרגולי פילאטיס אבל הרופא האורטופד אמר שזה לא מתאים לי כיוון שכנראה הוא חושד שיש לי פריצת דיסק בגב העליון בתודה על אינפורמציה בנושא הטיפול בגלי הלם האם מוכר לך והאם אתה ממליץ והאם יש סיכונים בזה. אודה מאוד על תשובה וסליחה על אורכה של השאלה.
גלי הלם לבעיות גב - יעיל?
14/01/12 16:55
5צפיות
קראתי על זה באחד האתרים

http://www.drtobi.co.il/?page_id=25

לא יודע אם זה יעזור, בכל מקרה מחר אני הולך להתקשר למרפאה הזו לברר, כי גם לי המליצו על זה.
כאבים אחרי נפילה
13/01/12 07:35
15צפיות
שלום רב
החלקתי עם ברך מכופפת ומאז יש לי כאבים בברך.
קשה לי לכופף אותה.
אחרי בדיקה אצל אורטופד הומלץ לי לשכב לנוח ולעשות פיזיוטרפיה.
הלכתי לרופא נוסף שחושד בפגיעה במיניסקוס ושלח לMRI.....
כרגע כואב לי כבר בשתי הרגלים (אולי מעומס המשקל על הרגל הבריאה).
אני משתדלת לשכב ולא לאמץ הרגל אך הכאב משתנה, מ כאב מקומי לכאב שזורם לאורך כל הרגל התחתונה......היא חמה וכואבת.......
אני חייבת לציין שמצילומים שעשו לי הכל יצא תקין, אין נפיחות משמעותית, אין אודם או שינוי בצבע עור.
מה לדעתך יש לי?
תודה

כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגל
12/01/12 10:05
21צפיות
שלום,
אני בת 36 סובלת באופן כרוני מזה כ-7 שנים מכאבי גב תחתון כאשר יש תקופות שבהן אין כאבים ויש תקופות שזה חוזר. בפעם האחרונה שהיה לי "התקף" כזה לפני כחצי שנה פניתי לטיפול פיזיותרפיה שעזר לתקופה מסוימת אך לאחרונה הכאבים חזרו. בזמנו גם ניסיתי לבקש הפניה ל-CT כדי לאבחן את הבעיה (אחרי שצילומי רנטגן יצאו תקינים) אך הרופאה אמרה שאין צורך ושצריך רק לעשות פיזיותרפיה. לדבריה בדיקת CT לא תאבחן את הבעיה.
עכשיו כאמור הכאבים חזרו, מדי פעם גם מרגישה הקרנות לרגל ימין (כאב הגב הוא בצד ימין, תחתון). אמנם יש שיפור מסוים אך עדיין יש כאבים.
שאלתי היא האם בכל זאת יש מקום לבדיקת CT לאבחון הבעיה? (יש לי תור למחר לאורתופד בכדי לנסות שוב לקבל הפניה לבדיקה הנ"ל אך אני תוהה האם יש בכך טעם או שעדיף לבטל את התור..)
כאב גב
12/01/12 15:53
9צפיות
נטע שלום - תרגישי טוב - הייתי ממליץ לך לבקש מהרופאה בדיקת mri זאת בדיקה מאוד חשובה ומדויקת וגם הכי חשוב שהיא בדיקה מגנטית ואין הקרנות מזיקות . עצה ממני ללכת לרופא דרך ביטוח מושלם והוא ימליץ לבדיקה הזאת היות ורופאי הקופות נמנעים לשלוח לבדיקה הזאת בגלל עלותה הגבוהה ושולחים ל ct הזולה ומיזיקה
תודה אבל..
12/01/12 20:52
7צפיות
האמת היא שמאז שהתחיל הסיפור כבר עברתי קופת חולים, כך שעכשיו אני ממש חדשה בקופת החולים שלי והבנתי שכדי ללכת לרופא דרך הביטוח המשלים יש תקופת המתנה.
בכל אופן רציתי לדעת האם הרופאה אז צדקה בזה שבדיקת CT מיותרת במקרה שלי או שבכל זאת כדאי להיבדק.
כאב גב - נטע
13/01/12 14:07
6צפיות
נטע שלום . מנסיוני שעברתי אותו תהליך עם כאבי גב שמקרין לרגל ובכדי לעקוף המערכת ביודעי שהקופות מעדיפות בדיקות
זולות . ביקשתי אז מהאורטפד הפניה למומחה עמוד שדרה היות והטיפול התרופתי אינו עוזר ואני סובל מהסחבת . וכך היה שהרופא שהופניתי איצלו הוא מומחה ומנתח וסגן מנהל מח" אורטיפדית בבית חולים . לאחר בדיקתי ותלונותי הרופא עצמו ביקש שאעבור צילום mri וכך היה התקבל אישור במהירות לבדיקה הזאת בגלל שבקופת חולים לא דוחים ומתחמקים מרופא במעמדו - אני מאחל לך רפואה מהירה ותמיד לשירותיך . יום טוב
שאלה לגביי בעייה רפואית בכף רגל
10/01/12 19:54
8צפיות
יש לי עוד כמה שבועות תור לאורטופד, בנוגע לבעייה בכף הרגל באיזור הקרסול, יש לי עצם נוספת שצמחה שם, רופא אחר שראה אותי אמר שזה מלידה, יש לי גם פלפטוס בשתי הרגליים בנוסף לבעייה בקרסול גם אי יציבות בהליכה, אני סובלת מאוד מכאבים בקשת של הרגל יש לי כאבים בגב ובעקבים וגם באצבעות הרגליים לעיתים קרובות האצבעות בכפות הרגליים פשוט מתכווצות השרירים שבהם מתכווצים בפתאומיות זה גורם לי לסבל רב מאוד, קשה לי לעבוד בעבודות עם שעות רבות של עמידה,ולכן גם קשה לי למצוא עבודה ולכן אני כל הזמן בין עבודות,הבנתי שזאת נכות בגלל שזה מולד...השאלה היא אם ניתן לפנות לביטוח לאומי בנוגע לאחוזי נכות, ומה אני צריכה לבקש מהרופא בנוגע לכך.
עברתי אצל הרופא בדיקה
17/01/12 19:48
7צפיות
אציין שהוא מיהר ולא נתן לי להסביר את כל הבעייה, לפי מה שאני רואה בטפסים שהוא הדפיס הוא רשם כך:כאב בקרסול: אבחנה משוערת 729.57, תלונות: כאבים בקרסול מספר שנים, בצילום: אוס טיביאליס אקסטרנה, בדיקה גופנית: גפיים רגישות ובלט באיזור הטוברוסיטי הנביקולרי, הוא אמר לי או שתעשי מדרסים או שתעשי ניתוח וניתוח יכול להשתבש זה מה שהוא אמר...,אשמח אם תוכל לייעץ מה לעשות והאם כדאי לפנות לחוות דעת נוספת, הוא אמר שיש לי בשתי הרגליים באיזור הקרסול עצם נוספת או משהו כזה
כף רגל
18/01/12 12:09
6צפיות
בעיות כף רגל בקישורhttp://www.footlab.co.il
צילומים
10/01/12 15:10
7צפיות
צילומים
שלום אני בן 20 ועשתי צילום רנטגן של בית החזה ורציתי לדעת מה דעתך בקשר לצילומים האם הם תקינים והכול בסדר?
ודבר שני הצלים השני יצא מטשט או שכך זה אמור להיות?
ולמה זה ניראה כאילו עמוד השדרה עקום??
תודה רבה!!
כאבי גב תחתון (מה חומרת מצבי ?)
10/01/12 14:07
122צפיות
L3-L4 בלט דיסקלי קל משיק לשק התקאלי
L4-L5 בלט אנולוס דיפוזי עם מרכיב מרכזי ומרכיב ניורופורמינלי מעט יותר ימני ...נצפה לחץ על קדמת השק התקאלי
L5-S1 בלט אנולוס דיפוזי עם מרכיב מרכזי אחורי ומרכיב הנוריורפומינה הימני.......נצפה לחץ על השק התקאלי וכן נצפתה הצרות קלה של הנוריורפומינה הימנית

תודה רבה על העזרה !!!
חומרת המצב
10/01/12 14:59
98צפיות
ידידי,
ההדמיה אינה מחליפה את הבדיקה הגופנית, יכול להיות מישהו עם הדמיה מרשימה וללא כאב, ואחר עם הדמיה תמימה וחסר נוירולוגי.
לפיכך, קח את הבדיקה ופענוחה וגש להבדק ע"י אורטופד בהקדם!

דר עמרי מרוז
11/01/12 00:42
256צפיות
לדר עמרי מרוז:
בסדר מסכים .... אבל לפי הממצאים האלה אתה יכול לפרש לי את המצב הבריאות שלי??? כלומר אני מתאמן במכון כושר קבועה, אז עד כמה זה יפריעה לי???והעם זה יעבור ??
כבאי כב תחתון ... (מה חומרת המצבי?)
10/01/12 14:02
3צפיות
L3-L4 בלט דיסקלי קל צשיק לשק התקאלי
L4-L5 בלט אנולוס דיפוזי עם מרכיב מרכזי ומרכיב ניורופורמינלי מעט יותר ימני ...נצפה לחץ על קודמת השק התקאלי
L5-S1 בלט אנולוס דיפוזי עם מרכיב מרכזי אחורי ומרכיב הנוריורפומינה הימני.......נצפה לחץ על השק התקאלי וכן נצפתה הצרות קלה של הנוריורפומינה הימנית

תודה רבה על העזרה !!
כאבי גב תחתון
10/01/12 09:14
47צפיות
אני סובל כשנה מכאבי גב תחתון ללא הקרנות .ביצעתי צילום MRI .האם אפשר לקבל הסבר במילים פשוטות לתוצאה.
תודה רבה מראש.
הבדיקה בוצעה בתאריך 06/01/2012
של ע"ש מותני MRI להלן ממצאי בדיקת
במישורים אקסיאליים T2 , T1 בשקלול FSE , SE הטכניקה: הבדיקה נעשתה בטכניקת
וסגיטליים.
התוויה קלינית: בירור כאבים.

ממצאים:
א. בחתכים הסגיטליים:
.L5-S1 1. מודגמת ספונדילוליסטזיס דרגה 1 במרווח
2. עוצמת אות תקינה מלשד גופי החוליות.
עם שינויים ניווניים של לוחית L5-S1 3. מודגמת ירידה בגובה ובעוצמת האות של הדיסק הבינחולייתי
. הדיסקה מסוג מודיק דרגה 1
.L1 4. הקונוס המדולרי ממוקם בגובה

ב. בחתכים האקסיאליים:
רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות. :L1-L2 בגובה
אין עדות לבלט דיסק.
רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות. :L2-L3 בגובה
אין עדות לבלט דיסק.
רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות. :L3-L4 בגובה
אין עדות לבלט דיסק.
רוחב תקין של תעלת השדרה והפורמינות. :L4-L5 בגובה
מודגם בלט דיסק היקפי מינימלי המשיק לשק הדוראלי.
רוחב תקין של תעלת השדרה . :L5-S1 בגובה
מודגם בלט דיסק היקפי המשיק לשק הדוראלי, בלט הדיסק גולש אל מוצא הפורמינות דו"צ
היוצא. L5 ונוגע בשורש

לסיכום: כמתואר.
ב ב ר כ ה ,
ד"ר פרידמן יהודה
מומחה לרדיולוגיה אבחנתית
מ ר 21558
מ ר מ 18490
º
אפשר בבקשה לקבל עזרה
11/01/12 08:43
8צפיות
º
?
16/01/12 17:30
תוצאות בדיקת MRI קרסול ימין
09/01/12 18:25
114צפיות
אני כרגע די צולע הולך עם קיבוע פלסטיק של AIRCAST שדי עוזר לי בשלב זה אך הכאבים עדיים כואבים מאוד .
ביצעתי MRI  ואלו הממצאים אני פשוט יעתיק את כל המכתב
ממצאים:
גיד האכילס והפסציה הפלנטרית מראים אות ועובי רגילים.
הגידים הפלקסוריים והאקסטנסוריים מראים אות ועובי רגילים.
יש טנדונוזיס של הגידים הפרונאליים הקצר והארוך.
יש פיצול של הגיד הפרונאלי הקצר.
הטנדונוזיס של הגיד הפרונאלי הארוך נכנסת אל תוך כף הרגל והגיד הפרונאלי הקצר מתאחה דיסטלית יותר
ונאחז באופן תקין על בסיס המטטרסוס החמישי.
סינוס טרזי מראה אות רגיל.
כיפת הטלוס שמורה.
הרצועה הטלופיבולרית הקדמית שמורה.
אין לראות נוזל בכמות מוגברת במפרק הקרסול.
אין לראות בצקת בלשד העצם.

סיכום: טנדונוזיס של הגידים הפרונאליים הקצר והארוך ו SPLIT של הגיד הפרונאלי הקצר.

רציתי קצת הסבר מהו טנדונוזיס , מהם הגידים הפרונאליים מהו SPLIT בעצם ומה המשמעות של סיכום זה מבחינת מה עושים הלאה ? מדוע הכאבים ממשיכים האם יש קשר בממצאים לכאבים שאני חש? ברמה הזו?
טנדינוזיס
10/01/12 14:46
32צפיות
שלום
טנדינוזיס היא דלקת כרונית של גידים.
מאחר והשקיעו בך זמן וכסף - אורטופד מטפל ששלח אותך לבדיקה וקופ"ח שממנה אותה - גש חזרה לרופא המטפל, שיתרשם אם ההדמיה מתאימה לבדיקתו - וינחה אותך מה לעשות, אל תהיה חפפן!
בהצלחה
עזרה בפענוח CT
09/01/12 02:21
2צפיות
שלום.

עברתי לפני כשנה בדיקת CT עמוד שידרה.
רציתי לדעת איך אמורים להסתכל על התוצאות.
כלומר, אני רואה שם סדרת תמונות של החוליה. המבט על החוליה הוא או מלמטה או מלמעלה לא ברור לי, כמו כן לא ברור מה קדימה ומה אחורה. והכי חשוב, יש שם סדרה של כ-35 תמונות שמדמות כאילו תנועה רציפה. לא ברור מה הפרמטר שמשתנה בין  תמונה לתמונה.
אם ישנו כאן מומחה שיוכל לענות לי על השאלות האלה אני אודה לו מאד, כיוון שאולי סוף סוף אוכל להתרשם בעצמי מהבעיה שלי. כמובן שהלכתי עם התוצאות לרופא, אך הוא לא הסביר לי זאת.
פענוח
10/01/12 14:42
ידידי הנכבד,
מה שאתה עושה בשאלתך, מבלי לפגוע בכבודך הוא לקחת 10 צעדים קדימה את יתרונות היידוע של האינטרנט,
ולצפות שנלמד אותך רדיולוגיה (התמחות של שנים) בפסקה קצרה בפורום . זה חסר תוחלת.
צור קשר עם המכון בו בוצעה הבדיקה ובקש את פענוחה.
בהצלחה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום