בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

כאב בצוואר+זרוע+תחושת רדימות
27/06/11 15:03
12צפיות
לאח שלי יש כאבים כחודש ימים , שהתחילו בצוואר ועברו לכתף וליד. הוא עובד הרבה בישיבה מול מחשב.

הכאבים הם בצד שמאל. יש לו כבר שבועיים תחושה רדומה באופן לא קבוע ,לאורך כל הזרוע.
הוא הלך לאורטופד שנתן לו כדור אטופן 400 פעמיים ביום ,הכדורים עוזרים קצת לכאב אבל התחושה של הרדימות מתגברת מאז לקיחת הכדורים
הרופא לא אמר לו מה זה.

ברצוני לשאול:

מה זה יכול להיות?

האם כדאי להמשיך בלקיחת האטופן למרות שמגביר את תחושת הרדימות?

לאיזה סוג רופא כדאי ללכת?

האם יש עוד דברים שיכולים לעזור?

תודה!

צוואר
03/07/11 18:03
4צפיות
שלום רב,
יתכן ומדובר בכאבים רדיקולרים הנגרמים כתוצאה מבלט דיסק צווארי הלוחץ על עצב המוליך לזרוע,
המלצתי היא לגשת לבדיקת מומחה ע"ש לבדיקה.
בברכה
אממ..הקפצה?
27/06/11 13:44
1צפיות
אשמח אם מישהו יוכל לענות לי, אפילו אם זה יהיה להפנות אותי למקום אחר :/
כאבים מתמשכים בעצם הזנב
27/06/11 11:39
13צפיות
אני סובלת כבר שנה מכאבים בעצם הזנב במיוחד מישיבה לעמידה אפילו בזמן התעטשות, עשיתי צילום רנטגן (בשכיבה) וראו שסוף עצם הזנב מעוגל פנימה וכנראה משפשוף וישיבה ממושכת יש דלקת. ביקרתי אצל מומחה גב ואורטופד כל אחד המליץ על כדורים אחרים (נוגדי דלקת) אך כלום לא עוזר! כמה זמן וסבלנות עוד צריך? זה באמת רק עיניין של זמן ובסוף יעבור? אין טיפול אחר שאפשר להמליץ עליו פיזיוטרפי או כירופרקטי שעשוי להועיל? מה עושים?
עצם זנב
03/07/11 18:01
9צפיות
שלום רב,
אכן לרוב הטיפול הוא בתרופות אנטי דלקיות,
במקרים חמורים ניתן לטפל בדיפורמציות חריפות גם ע"י ניתוח,
עליך לפנות למומחה ע"ש לחוות דעת ובדיקה.
בברכה
תינוקת 3 חודשים מותחת את הצוואר אחורה ולמעלה
27/06/11 11:24
שלום לכולם.

בימים האחרונים, כאשר הבת שלי שוכבת על הגב, היא נראית כאילו היא מנסה להסתכל אחורה לצד ימים ולמעלה. היא מותחת את הצוואר עד לנקודה החריפה ביותר שאליה היא מסוגלת.
הדבר נראה קצת מפחיד, והשאלה האם זה מעיד על בעיה או יכול לגרום לבעיות.

למישהו זה קרה עם התינוק שלו? אולי זה מעיד סתם על התמתחות או ניסיון להתגלגל?
שאלתי גם בפורום תינוקות, אבל ליתר בטחון אולי כאן אקבל עזרה.

תודה רבה.
?
03/07/11 17:52
שלום רב,
עליך לפנות לבדיקת רופא ילדים,
אין באפשרותי להתרשם מתאורך.
בברכה
סקרוליטיס
26/06/11 22:39
3צפיות
מה עושים עם  בעיה שכזו
דלקת
03/07/11 17:50
1צפיות
שלום רב
דלקת בSACRO-ILIAC JOINT לרוב מטופלת בטיפול אנטי דלקתי ופיזיותרפיה.
בברכה
כאבים ממכה ברגל
26/06/11 18:32
10צפיות
לפני כמעט שלושה שבועות נפלתי וקבלתי מכה חזקה ברגל, בחלק הקדמי של השוק.
לא נראה שמשהו נשבר. כאב מאוד בתחילה ולאחר מכן הכאב התעמעם. אולם בימים האחרונים הכאבים התגברו, כל האזור כואב נפוח מעט ולעתים חם במגע. אין שיפור עם הזמן, להפך. מה יכול להיות שקרה שם?
כאבים
03/07/11 17:49
4צפיות
שלום רב,
עליך לפנות לבדיקת רופא , יתכן ומדובר בהמטומה(שטף דם) שהזדהמה, או פקקת ורידים ,
בברכה
כאב בצוואר והשכמות
26/06/11 14:18
8צפיות
שלום רב,
לאחרונה התחלתי עבודה חדשה,
מדובר בעבודה משרדית רגילה מול מחשב, שולחן רגיל וכסא רגיל עם משענת טובה לגב ישר.
המסך כמו שצריך הקצה בעליון שלו בגובה עיניים.
אבל בכל זאת (וזה לא היה לי אף פעם)
כל יום אני יוצא מהעבודה עם צוואר דואב ושכמות כאילו תפוסות.
זה לא פעם ראשונה שאני עובד שעות במשרד מול מחשב,
אבל אני לא יודע מה לעשות.
התחלתי לשים לב והקפדתי על תנוחה ויציבה במשך כמה ימים כדי לראות אם זה ישנה משהו.
אבל כלום לא עוזר כל יום אני בא ופשוט כואב לי.

אודה לעזרתכם.
בברכה
קודם כל הנה לך לינק לדף של משרד הבריאות
26/06/11 15:47
3צפיות
10 תרגילים שלוקחים  דקות.
ואם זה לא מספיק תמיד אפשר לבוא לטיפול שיאצו או עיסוי רפואי.
בהצלחה ורק בריאות.
º
סליחה הנה הלינק:
26/06/11 15:49
2צפיות
תאונה לפני כשבועיים. כאבים חדים בצלעות וביד
26/06/11 14:09
110צפיות
שלום

ב14.6., לפני קצת יותר משבועיים, עברתי תאונת אופניים. הלכתי לקופת החולים ועשו לי רנטגן. האבחנה הייתה :
contusion chest wall
contusion wrist
והרופא אמר שאלו מכות יבשות שיעברו תוך כמה ימים.

מאז עברו יותר מכמה ימים, ואני עדיין בכאבים איומים בצלעות וביד שמאל.כואב כשאני נושם. אני לא מצליח לישון בלילה מהכאבים בצלעות, ולא יכול לעשות פעולות פשוטות כמו לפתוח ידית של דלת מבלי זרמים של כאב.

בגלל שעות העבודה שלי, ושעות הפעילות של קופת החולים, לא יוצא לי ללכת להבדק שנית.
האם הדבר רגיל? האם יכול להיות שיש שברים/סדקים וברנטגן פשוט לא ראו את זה?
אני יודע שאם זה שבר בצלעות אין מה לעשות בכל מקרה, אבל כן הייתי מנוחם יותר לדעת שיש שם משהו, מאשר שאומרים לי שאין לי כלום ובכל זאת אני לא מתפקד מכאבים כבר עוד מעט 3 שבועות.

תודה לכל העונה ושבוע טוב
תאונת אופניים
03/07/11 17:47
18צפיות
שלום רב,
הכאבים שאתה מתאר וקוצר הנשימה לדעתי מצריכים בדיקה חוזרת +צילומים חוזרים
בברכה
דלקת בגיד (ברגל)
25/06/11 22:27
4צפיות
שבוע טוב חברים.
אני מקווה שזה המקום הנכון.
אולי פה יוכלו לעזור לי.
לאמא שלי יש כניראה דלקת בגיד.
היא בקושי יכולה לדרוך על הרגל.
ליפני כחודשיים עשו לה זריקת קורטיזון שעזר במיקצת אך לא ממש.
הרופא שלח אותה לעשות רפלקסולוגיה, אני מקווה שזה יעזור.
האם ידוע למישהו על טיפול שיכול לעזור ולהפחית את הכאב???
אודה לעזרה ולו הכי קטנה. כואב לי לראות את אמא שלי סובלת.

תודה מראש.
שבוע טוב לכולם ורק בריאות!
בת כמה אמך? האם זה מקרה ראשון?
26/06/11 13:01
2צפיות
בת כמה אמך? באיזה גיד ברגל יש לה דלקת? האם זה קרה לה בפעם הראשונה? האם התחלתם את טיפול הרפלקסולוגיה?
תהליך החלמה מדלקת בגיד זה עניין של זמן וטיפול רצוף.
כמעט כל טיפול מגע ממטפל מוסמך יעזור לאמך אך חשוב גם להתייעץ עם רופא מומחה.
רק בריאות ורפואה שלמה!
דלקת בגיד
04/07/11 21:37
2צפיות
שלום רב
לרוב הטיפול בדלקת בגיד הוא שילוב של מנוחה, פיזיותרפיה ותרופות נוגדות דלקת. קשה לנבא כמה זמן תימשך הדלקת, אולם לרוב מדובר בתהליך מוגבל בזמן המגיב היטב לטיפול הנ"ל.
בברכה
שבר טלישה בבוהן ברגל
25/06/11 13:31
85צפיות
שלום ליפני 6 ימים ניפגעתי ברגל . בוהן הרגל היתנפחה הימטומה תת אורית . לאחר צילום הובחן שבר תלישה  בגליל דיסטלי  .
מה הטיפול הנכון במצב זה קבוע או גבס   תודה
בוהן
03/07/11 17:46
25צפיות
שלום רב,
לרוב אין מקום לגבס או קיבוע בשבר בגלילון המרוחק,מומלצת דריכה לפי כאב רק עם סולייה קשה.
ללא צפייה בצילום אין באפשרותי להמליץ.
בברכה
תוצאות בדיקת הולכה עצבית-EMG
24/06/11 23:51
158צפיות
שלום. בבדיקה שביקש אורטופד כף יד: מדיאן מוטורי ימין חביון דיסטלי מוארך,משרעת תקינה.מהירות הולכה אטית/ מדיאן סנסורי ימין חביון דיסטלי מוארך,משרעת תקינה/ מדיאן מוטורי שמאל חביון דיסטלי מוארך,משרעת תקינה,מהירות הולכה איטית/ מדיאן סנסורי שמאל חביון דיסטלי מוארך,משרעת תקינה/ הולכות תקינות באולנר מוטורי וסנסורי שמאל.
לסיכום: תסמונת התעלה הקרפלית מימין בצורה קלה ומשמאל בצורה בינונית. מומלץ ניתוח? (כאבים חזקים מאד אחר איחוי גידים בכתף שמאל)
CARPEL TUNNLE
03/07/11 17:44
43צפיות
שלום רב,
חשוב לזכור שמטפלים בבעיה ולא בתוצאות של בדיקה,
במידה ואכן הכאבים והגבלת התנועה הם חריפים אז אכן מומלץ ניתוח, בהתחשב בסיכונים הקיימים בכל ניתוח.
בברכה
דחוףףףף!!!!!!כאבים בברכים
23/06/11 20:32
3צפיות
שלום היום אימא שלי קיבלה מכה בצד הברך והאזור היתנפח לה כשהיא יושבת ושמה את הרגל ישר אז יש לה כאבים וכשהיא הולכת אז בברך יש קצת כאבים ואחרי כמה צעדים יש לה כאבים גדולים מאוד !!! בבקשה אני צריך תרופות סבתא דחוף!!!! היום אנחנו טסים לחו"ל ואני מאוד מפחד בבקשה תעזרו לנו!!!!!!
תודה רבה רבה רבה מראש !!!!!!!!!!!!!!
º
לדעתי, מוקד של קופת החולים שלך
23/06/11 23:28
1צפיות
חבלה
03/07/11 17:42
1צפיות
שלום רב,
בכל מקרה של כאבים חריפים לאחר חבלה יש לפנות למוקד/מיון לצורך בדיקה
בברכה
קרע במינסקוס
23/06/11 16:14
6צפיות
שלום ויום טוב היום בנינו קיבל את תוצאת האולטרסאונד של הברך התוצאה בקרן קידמית של המינסקוס חיצוני הודגם קרע בגודל 0.9 סמ המינסקוסים הודגמו בהיקפם תקינים אין עדות לציסטה ללא נוזל pes anserinos .
suprapatellar bursa נוזל בכמות קטנה
בברכת יום טוב נשמח לקבל מידע מה עושים בצב כזה
בברכה אסתר
מניסקוס
03/07/11 17:41
2צפיות
שלום רב,
עליכם לפנות לרופא המפנה עם תוצאות הMRI,
אין באפשרותי להמליץ על טיפול ללא בידקה גופנית.
בברכה
תוצאות בדיקת MRI ברך
23/06/11 13:21
62צפיות
שלום רב,

אשמח לדעת מה אומרות תוצאות הבדיקה.

הבדיקה בוצעה עקב כאבים, ברקע ארטרוסקופיה של ברך ימין לפני כשלוש שנים שבה נראה קרע במניסקוס וב ACL.

להלן תוצאות הבדיקה שבוצעה לפני כשבוע אשר אינני מבין את משמעותן:

* הודגמה אי סדירות על פני השטח התחתון של הקרן האחרוית של המיניסקוס המידאלי - קרוב לוודאי לא קרע אלא מצב לאחר ניתוח.
* ניתן לראות קרע חלקי של הרצועה הצולבת הקדמית הפרוקסמלית.
* יש פגם סחוסי בעובי חלקי ברכב המרכזי של הפטלה.

תודה מראש,
אלי
פענוח
03/07/11 17:39
24צפיות
שלום רב
תוצאות ה MRI מדגימות - קרע חלקי של רצועת PCL
מצב לאחר ניתוח במיניסקוס מדיאלי
פגם סחוסי חלקי בפטלה
בברכה
שבר תלישה בכף הרגל
22/06/11 23:24
238צפיות
שלום,
אני בת 17, ולפני כ-4 חודשים נפלתי בשיעור ספורט על הרגל הימנית, סחבתי את הרגל במשך 3 ימים עד שהלכתי לאורטופד.
והוא הפנה אותי למוקד חירום ושם עשו לי צילום, האורטופד שלי [ששלח אותי למוקד] רשם שיש חדש לשבר ליספרנק. ובממצאים הוא רשם: "צולעת.המטומה בצד כף רגל
ימין.רגישות בקובואיד וליספרנק. מעט נפיחות. ללא רגישות של ממש בקרסול לטרלי אך כן על דלטואיד"
אבל האורטופד במוקד רשם בממצאים ככה: "נפיחות דורסלית בכף רגל רגישות מעל ATFL ובסיס מסרק 5 ללא רגישות באיזור ליספרנק או פיבולה פרוקסימלית
הגבלה בתנועות קרסול עקב כאבים עם צליעה אנטלגית ללא חבר נוירווסוקולארי כריפרי.  צילום-שבר תלישה באיזור טאלוס"
אותו אורטופד של המוקד אמר לי שזה "נקע בדרגה חמור" ושכניראה הגיד שלי נקרע ולכן היה שטף דם פנימי
ולכן הוא עשה לי גבס, הוא אמר שאחרי שבוע אני אלך לאוטופד שלי לבדיקה.
כשחזרתי לאורטופד שלי הוא אמר שמה שהוא חשב היה נכון, ושהאורטופד במוקד טעה ואחרי חודש הוא הוריד לי את הגבס ונתן לי גרב אורטופדית.

הבעיה שלי היא שאני לא יודעת למי להאמין, כי עדיין יש לי כאב ברגל לפעמים וזה כואב כמו זרם, זה בהתחלה כואב בכף הרגל ומגיע גם לקרסול.
האם כדאי לי לפנות לאורטופד חזרה?  ובנוסף, אני גם מרגישה שאני לא יכולה לעזוב את הגרב האורטופדית, אני לא יכולה ללכת בלעדיה, בהתחלה אני
הולכת רגיל אבל לאחר זמן קצר אני מועדת ולפעמים נופלת.

תודה רבה :)
ליספרנק
03/07/11 17:36
88צפיות
שלום רב,
עליך לפנות לאורטופד לבדיקה חוזרת ובמידה ויש חשד לשבר באזור הליספרנק יש צורך בביצוע CT
ולהמשיל טיפול לפי התוצאותף, בשלב זה במידה וכואב יש להמנע מדריכה על הרגל עד סוף הבירור
בברכה
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום