בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

EMG
21/09/11 22:23
5צפיות
עשיתי היום את הבדיקה בגלל רגל ימין שכל הזמן נרדמת לי (עקצוצים / נימול/ חשמל) ולפי מה שרשום התוצאות בגדר הנורמה (תקינות ?). יש משהו אחד אבל שלא ברור לי. הכל באמת נראה די זהה בשתי הרגליים מלבד זה :

תחת Amplitude - Motor

Common Peroneal - mV left 6.0
**Common Peroneal - mV right 3.0

Tibial n. - mV left 6.0
Tibial n. - mV right 6.0

מה זה אומר 3.0 תודה,
נטע
ארטרוסקופיה של הירך
21/09/11 12:45
8צפיות
שלום
לפני כ 9 חודשים נפלתי ברחוב ומאז אני סובלת מכאבים עזים באיזור המפשעה שממש פוגעים לי בשגרת החיים כולל בתחום העבודה שלי. ככל שעבר הזמן עשו לי יותר ויותר בדיקות כולל MRI והגיעו למסקנה שאני צריכה לעבור ארטרוסקופיה של הירך.

רציתי לשאול אם יש רופא מומלץ לביצוע הפרוצדורה הזו.

תודה רבה מראש :)
המלצה | כסאות צרעה
21/09/11 12:27
366צפיות
גם אני כמו רוב חברי הפורום סובל מבעיות גב
במיוחד שאני יושב זמן ממושך  מתוקף עבודתי.

מעבר לטיפולים אצל רופאים שזה הבסיס כמובן, אני ממליץ על הכסאות של
צרעה, יש להם כמה טריקים שם שבאמת הקלו עלי.

אתם מוזמנים להתרשם מהם
כתובות אינטרנט מצורפות:
טוב, זו סתם פרסומת זולה.
21/09/11 13:54
39צפיות
שומר נפשו ירחק ממי שמבטיח דבר שהוא לא יכול לקיים.

עדיף לקנות כסא ממי שישר ומודה שכל מה שהוא מוכר זה כסא ולא מכשיר בריאות.
גב35
21/09/11 10:52
4צפיות
שלום,

האם מומלץ לעשות הליכה / הליכה מהירה לסובלים מפריצת דיסק?
האם זה נקרא עומס לגב?
או ההפך זה עוזר כי יש תזוזה באיזור?

הליכה
21/09/11 13:52
1צפיות
באופן כללי, חיים אקטיבים נחשבים לבריאים יותר. גם לכאבי גב תחתון.

בשורה התחתונה, אם בעקבות ההליכה המצב משתפר או מחמיר, אז להסיק את המסקנות, כלומר להמשיך או להפסיק בהתאמה.
מדרס לבן 17
21/09/11 05:44
2צפיות
מה טוב לבן 17 מדרס עם תמיכה בשקע או בלי תמיכה

הרגל שלו שטוחה.
מדרס לבן 17
25/09/11 12:51
כדי לענות על שאלה מה טוב לבן 17 צריך לעשות לו בדיקה .

יש פלטפוס קשיח ויש גמיש וצריך להתיחס  לכך בעשית המדרסים.

בברכה
יעקב וינברג
כאבי גב לאחר שינה
20/09/11 08:48
33צפיות
שלום  רב  
אני בן 37 ללא בעיות בריאות או גב לא שמן אבל אני סובל מכאבי גב לאחר כ-6 שעות שינה שעוברים לאחר כמה דקות לאחר הקימה  (עשיתי צילום גב לפני 8 שנים והרופא אמר שהכל תקין )  החלפתי למזרן ללא קפיצים ספוג קשה עם שכבת ויסקו ועדיין התופעה ממשיכה.
ברצוני לשאול האם באמת זה תלוי במזרן ואם כן אולי הגוף צריך להתרגל למזרן החדש(המזרנים הקודמים היו קפיצים) או שצריך להחליף למזרן אחר אז איזה.ואם לא תלוי במזרן אז מה כן הבעיה .
בתודה חיים
הכל תקין
20/09/11 20:38
16צפיות
אם יש כאב אז כנראה שהצילום תקין אבל הגב לא. כאב בוקר לאחר שינה ממושכת אופייני לבעיות שמקורן בדיסקים. במהלך הלילה אין לחץ על הדיסקים והם סופחים נוזלים המעלים את הלחץ בתוך הדיסק. אם יש איזושהי בעיה בדיסק, היא בולטת יותר (מורגשת יותר) כאשר הלחץ בדיסק גדל. עם הצעדים הראשונים והלחץ על הדיסק, הנוזלים העודפים יוצאים החוצה והבעיה פחות מורגשת.

מכאן שלא משנה על מה תישן.

עם קצת מזל, תמצא מישהו שיודע לאבחן ולטפל בבעיה שלך. לאחר שהבעיה תיפתר, תוכל לישון גם על הרצפה וגם במושב אחורי של רכב ולקום כמו פנתר.
בעיה דומה
16/10/11 22:40
14צפיות
אני סקרן לדעת איך התקדמת בפתרון הבעיה.
חברה שלי סובלת גם היא מכאבי גב לאחר שינה.
ניסינו 3 מזרנים שונים, 5 כריות שונות, וכלום.
בעיה דומה
16/10/11 22:41
13צפיות
אני סקרן לדעת איך התקדמת בפתרון הבעיה.
חברה שלי סובלת גם היא מכאבי גב לאחר שינה.
ניסינו 3 מזרנים שונים, 5 כריות שונות, וכלום.
היי, שאלה: כאבי רגלים מעמידה רבה
19/09/11 18:54
4צפיות
אני מורה חדש בס"ה 20 יום מ8 בבוקר עד 3:30 בצהריים כשרוב הזמן אני עומד (ע"מ לרכז את התלמידים), זה גורם לי לכאבי רגליים באזור כף הרגל וקשה לי ללכת, אני נועל נעלי עור עם סוליה גומי, לפני כ 10 שנים הייתי אצל אורטופד כדי לקבל מדרסים אורטופדיים בהנחה מהקופה (לא היו לי אז כאבים) והוא טען שאין לי בעיה של כף רגל ישרה, האם יש לי מה לעשות ?.
כאבי רגליים מעמידה
20/09/11 10:29
1צפיות
כן יש לך מה לעשות וזה מדרסים המותאמים לך אישית כדי להוריד את העומס ממקום כואב.

יעקב חיים וינברג – מומחה לפתרון בעיות רגליים
http://www.footsupport.co.il
º
עזרת לי מאוד, תודה רבה.
20/09/11 17:38
בואו לפתוח פורום לאומן האהוב עליכם!
19/09/11 11:48
חולים על ברונו מארס, אבל אין לכם איפה לחפור עליו? יש לכם מאגר אדיר של תמונות של קייטי פרי שרק מחכות לצאת לאור? עומר אדם הוא החיים שלכם ואתם רוצים שכולם ידעו?

זה הזמן שלכם לפנק את האומן/להקה שלכם בפורום, או במילים אחרות- אנחנו מזמינים אתכם להיות חלק מאשכול מוזיקה ומהקהילה התפוזית, להוביל ולנהל פורום בנושא האומן האהוב עליכם

כך שבמידה ואתם גולשים פעילים ומורעלים, ויש לכם את הכלים, הזמן והרצון לנהל קהילה, אתם מוזמנים למלא את טופס הבקשה לניהול:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

אנו מבטיחים כי כל הפניות יענו, ועם הפניות המתאימות נתקדם במהרה.

קדימה, מחכים לקבל מכם הצעות

החלשות רגל שמאל
18/09/11 10:20
111צפיות
שלום
אני סובלת מפריצות דיסק בL4-L5 ו-L5-S1.
לפני שלוש שנים עברתי ניתוח רק ב-L4-L5.
הניתוח לא היה הצלחה גמורה,ולפני שנה עברתי שאיבת דיסק.
מאז שאיבת הדיסק אני נמצאת בטיפולי פיזיוטרפיה שבועיים שמקלים עלי לכמה ימים.
בחודשים האחרונים אני מרגישה כבדות והחלשות של רגל שמאל ,וככל שעובר הזמן הרגל חלשה יותר ויותר.
ההמלצה שקיבלתי מהפיזיוטרפיסט שלי זה לעשות תרגילים לחיזוק השרירים ברגל,ושאין צורך לחזור למנתח שלי.
הדאגה שלי היא מהדרדרות מצב הרגל.
מה עלי לעשות?
תודה
אם מקור החולשה הוא נוירולוגי
18/09/11 14:08
28צפיות
אז כדאי לך לגשת לרופא.

מכיוון שבכוחות עצמך קשה לך לקבוע אם מקור החולשה הוא נוירולוגי או אחר, המסקנה היא שכדאי לך לגשת לרופא ולדווח לו על החולשה שמחמירה.
HALUX VALGUS כיצד ניתן להקל ללא ניתוח?
17/09/11 20:18
1צפיות
אני בן 35 ויש לי ברגל שמאל עצם בולטת...עד לפני חודש הכל היה בסדר ובמשך כל השנים לא סבלתי מכאבים ונמנעתי בכוונה מניתוח בעיקר כי הרופא אמר שהעצם חוזרת לגדול שוב כעבור כמה שנים...ואז לפני לפני מספר חודשים רכשתי שני זוגות נעליים רחבות כמו שתמיד הקפדתי בגלל הבעיה הזו ולא יודע אם זה צירוף מקרים לפני כחודש החלו כאבים איומים בכרית כף הרגל וממש התחלתי לצלוע..לעיתים יש שיפור ולעיתים הכאבים חוזרים..אני עומד על זה לא לעבור ניתוח ולכן רציתי לשאול אם ניתן להשתמש באביזר מקל של חברת URIEL ומה יהיה עם המטרד הזה?
תודה מראש...
טיפול באישיאס
17/09/11 19:27
49צפיות
שלום לכם,
לפני כשבועיים התחילן לי כאבים חזקים ברגל מה שהסתבר כאישיאס.
מה הטיפול המומלץ מעבר לנטילת כדורים?קיבלתי כדורים נגד כאבים אבלהם עשו לי רע ולכן הפסקתי.
האם מנוחה טובה או דווקא ללכת.במקרה שלי קשה לי לעמוד וישיבה או שכיבה מיטיבים עם הכאב.
אני עושה תרגילים בפלדנקרייז .
תוך כמה זמן אמור להיות שיפור והטבה?
תודה.
שבר באצטובולום
17/09/11 15:49
ארע בצבא לפני כ 20 שנה בתאונה טופל ב מתיחה \ הפרדה
מהרגל במשך 3 חודשים בביה''ח , הובא לידיעתי שבחילופי עונות
יתרחשו כאבים . הבעייה שעם השנים זה נהיה גרוע יותר ויותר

במיוחד בלילה , לשנות צד ולהסתובב במיטה הופכים להיות מורכבים ומכאיבים , השעות הראשונות בבוקר משולות ל נכות
התכווצויות בגב \קושי רב בתנועה במשך היום המצב משתפר
א - מה ניתן לעשות לשיפור איכות החיים
ב - האם ניתן לפנות לגורמים המוסמכים לתביעת החמרה במצב ?

התיעצות בקשר לבדיקת אולטרסאונד
16/09/11 22:18
23צפיות
בבדיקת אולטרסאונד של הכתפיים קיבלנו את התשובה הבאה :

מימין : נראית אטנואציה ואי סדירות של הגיד ה- SSP והגיד הסובסקפולריס.

לסיכום התמונה מתאימה לקרע בשרוול המסיבב מימין , לא ניתן לשלול טנדינופתיה של גיד הביצפס מימין .

אבקש הסבר של תוצאות הבדיקה

כמו כן האם המצב הקיים גורם למוגבלות בתנועת הרמת היד ?

האם יש צורך בניתוח ?

האם ביצוע עבודה פיזית עם היד עלולה לגרום להחמרה במצב ?

האם יש צורך בפיזייוטרפיה?
אך אפשר לשפר את המצב?
עבודות תחזוקה במערכת המסרים
16/09/11 13:32
2צפיות
גולשים יקרים,

בשעות הקרובות תערכנה עבודות תחזוקה יזומות במערכת המסרים.
אי לכך, מערכת המסרים לא תפעל בשעות הקרובות.

מטרת עבודות התחזוקה היא לפתור את התקלות השונות המתרחשות במערכת המסרים לאורך הבוקר.
אנו מקווים כי בסיומן תוכלו לחזור ולהנות ממערכת המסרים החדשה והמשופרת.

תודה על הסבלנות וההבנה,
צוות הנהלת הפורומים
אנתזופטיה של ה PCL ושל ה ACL
16/09/11 07:29
44צפיות
שלום רב למומחים.
אני בן 50. מתעמל במינון בינוני. לאחר כמה חודשי ריצה בעצימות גבוהה יותר הופיעו כאבי ברכים. סיכום של מיפוי עצמות אומר "אנתזופטיה של אזורי תאחיזה של ה PCL ושל ה ACL דו צדדי". האורטופד הסביר לי שהסחוס בין המפרקים משופשף (לא חלק) ורשם לי DIACEREIN. טען שפיסיותרפיה לא תעזור כאן. מהסיכום של המיפו אני דווקא מבין שמדובר על רצועות...
שאלותי:
1. מה זו "אנתזופטיה של ה PCL ושל ה ACL"?
2. האם פיזיותרפיה רלוונטית במקרה כזה?
3. האם DIACEREIN רלוונטי במקרה כזה?

בברכה, אלון
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום