לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום אורתופדיה
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אורתופדיה

אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

פריצת דיסק בגובה L5-S1 מה מותר? מה אסור?
02/10/2011 | 01:51
3
8
לרופאי הפורום שלום:
אני בן 28 ולפני כ 5 חודשים בערך הייתי בחתונה של חברים, ובזמן החגיגות זרקו את החתן באוויר עזרתי לתפוס אותו ובאותו רגע הרגשתי כאב נוראי בגב מה שהתברר כפריצת דיסק, לאחר שבועיים בערך עשיתי CT ואלה הם התוצאות: בגובה L5-S1 בליטה אחורית ולטרלית מימין של סחוס הדיסקי גורם למלאות בתוך הנקב הניורלי הימני, בקע אינטרפורמינלי מימין.
לאחר הסיפור הקצר הזה אני סובל מכאבים ברגל ימין, לפעמים היא נרדמת לי, אני מוגבל בתנועת מסוימות כמו להרים את הרגל בישיבה, להתכופף, אני לא יכול לעמוד תקופת זמן קצרה בלי לשבת, זה ממש ממש מפריע להתנהלות היום יומית שלי.
רציתי לשאול כמה שאלות:
1. אני מנוי בחדר כושר ומאז המקרה אני לא חוזר להתאמן כי אני לא יודע מה מותר לי לעשות ומה לא, לדוגמא לרוץ ועוד.
2. איזה סוג טיפול הכי מומלץ כדי שלא תכאב לי יותר הרגל.

אני בן 28 ואני צעיר ואני רוצה לטפל בזה כמה שיותר מהר ובצורה הטובה ביותר.
המון אנשים שיש להם פריצת דיסק מספרים לי על כל מיני טיפולים אבל כל אחד אומר משהו אחר ואני לא יודע כבר מה לעשות ואיך להתנהל

בתודה אלעד
היי,
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2011 | 16:39
1
גם אני עם פריצת דיסק כבר כמעט חודש.גם לי קשה לעמוד וללכת . לאחר כמה דקות אני חייבת לשבת.
לאף אחד אין תשובה מעשית מה ניתן לעזור ולעשות. גם אני קיבלתי המון המלצות אבל חוץ מ3 זריקות קורטיזון שקצת הקלו עוד אין שינוי משמעותי.
אשמח גם לקבל עיצות מעשיות.המלצות על דרכי טיפול שעוזרות ותוך כמה זמן הדבר הזה אמור לעזוב אותנו?
תודה והרבה בריאות.
בתור התחלה לך לרופא מומחה.
04/10/2011 | 11:15
1
אני בן 35 ולפני שנה גם סובל כמוך מלפני חצי שנה בדיוק  מפריצת דיסק גדולה ושגרמה לי המון כולל זה ששלושה חודשים וחצי לא עבדתי L5-S1 . אני עד כה קיבלתי 2 זריקות אפידורליות תחת שיקוף בהפרשים של 3 חודשים אחת מהשניה ויש לציין שאחרי הזריקה השניה לפני 3 שבועות קיבלתי בחזרה את הגוף שלי . ישנה אופציה לעוד זריקה מה שכרגע לא נראה שאקבל.
אתה צריך הפניה מרופא מומחה לאחת ממרפאות הכאב באחד הבתי חולים בארץ אני אישית טופלתי באסותא-רמת החייל אצל ד"ר בוריס גרינשטט ( שהוא רופא מרדים ומקצועי ביותר). ורק אם הטיפול הזה לא יעזור תתחיל לחשוב על אלטרנטיבות ניתוחיות אחרות. כמובן שפיזוטרפיה וחיזוק שרירי בטן פנימיים זה חלק מהטיפול והטיפול שלי באופן עצמאי ויום יומי לאחר שאתה רוכש את הכלים הנכונים.
המון בהצלחה ולשמור על אופטימיות , זה עובר !!2
מספר נקודות...
04/10/2011 | 22:25
1
1. כמובן שיש להמשיך לביקורת של אורתופד, לשמוע המלצות להמשך טיפול,
    ולקחת את הסדרה של טיפולי פיזיותרפיה הניתנים לך ע"י הקופה/ביטוח רפואי שלך.

2. את פריצת הדיסק אי אפשר להחזיר, אבל בהחלט ניתן "לרווח" מעט את האזור והחוליות,
    בכדי שלא ילחצו על העצבים באזור הגב התחתון ואלה היורדים לכיוון הרגל.
    בנוסף מומלץ לחזק את שרירי הליבה של הגוף (בטן וגב תחתון) בכדי שיעזרו לשלד לתמוך בעומס הנופל על החוליות התחתונות.

3. לגבי הכושר, לא מומלץ (במיוחד בהתחלה) לבצע תרגילים הגורמים לזעזועים בגב התחתון כגון: ריצה, רכיבת שטח על אופניים וכדומה.
    כדאי לנסות שחיה. מבחינת משקולות, רצוי לבצע בשכיבה ועם תמיכה מלאה לגב התחתון (ולא בישיבה או עמידה).
    הכלל החשוב: להיות קשוב, לתרגל בהדרגה ולהפסיק אם תרגיל כלשהו מגביר את הכאב.

4. זה לא מפליא שקבלת הרבה המלצות שונות לטיפולים, אכן יש הרבה טיפולים ולכל אחד יש את הטיפול שעזר לו.
    לדעתי יש לבחור טיפול שמדבר אליך ולבחור מטפל מוסמך בתחום ולנסות.
    אני רק יכול להוסיף לרשימת ההמלצות שקבלת גם דיקור סיני וכמובן שיאצו.

5. חשוב מאוד לבצע תרגול קבוע לשמירה על הגב, חשוב לבחור תרגול שמדבר אליך ושתוכל להתמיד בו לאורך זמן.
    לדעתי ליוגה יש כלים מצויינים לחיזוק שרירי הליבה ולתחזוק גב תחתון.
    כמו כן מומלצים פילאטיס (לחיזוק השרירים הטבעתיים) ופלדנקרייז (דגש על יציבה ותנועת שלד).
    בכל אחד מאלה חשוב ליידע את המורה בבעיה, ולבצע תרגילים בהקשבה ולהפסיק אם תרגיל מסויים מעורר כאב.

6. ניתוחים הם מוצא אחרון, אחרי שבאמת התנסית, טיפלת ותרגלת ...

מקווה שעזרתי במשהו,
שיהיה בהצלחה,
ברק.
מומחה לתחום האורתופדיה
01/10/2011 | 11:34
2
3
שלום רב,

אני מחפשת בדחיפות מומחה לאורתופדיה באזור המרכז.
למרות שגם לאזורים אחרים ניסע במידה ומדובר במומחה בעל שם.

אשמח לעזרתכם!!!

תודה
?
02/10/2011 | 18:09
מצאתי 3 שמות ואשמח לתגובתכם...
03/10/2011 | 01:46
1
האם יש לכם המלצות/הערות לחיוב או לשלילה על הבאים:
ד"ר גד ולן
ד"ר אדיבי דוד
ד"ר שאול שגיב

ממש צריכה עזרה! אין חכם כבעל ניסיון ולכן אני מבקשת את דעתכם...

תודה.
די לכאב! טיפולי חינם! במיטת עיסוי אוטומטית
01/10/2011 | 10:38
בחינם! ניתן לנסות טיפולים על מיטת עיסוי טרמית של א.גייד-עזרה טבעית בעמ
מכשיר אחד המשלב 6 שיטות טיפול אלטרנטיביות :
עיסוי, אינפרא אדום רחוק, שיאצו, מוקסיבציה, כירופרקטיקה, אקופרוסורה.
המכשיר עוזר להרבה מאד בעיות וכאבים שמקורם בגב,
פיתרון ללא כימיקלים, ללא תופעות לואי, קשה להאמין,
אבל זו האמת שאלפי אנשים בארץ ובעולם גילו את יתרונותיה המופלאים של המיטה,
חבל לסבול כשיש פיתרון פשוט כל כך וגם בחינם, כן בחינם!
רק מי שמשוכנע שהטיפולים עזרו לו יוכל לרכוש את המכשיר
פרטים נוספים בקישור המצורף
כתובות אינטרנט מצורפות:
כאבים בכתף שמאל - חבישה עם עלי כרוב
30/09/2011 | 12:27
97
שלום,
יש לי כאבים בכתף שמאל - כנראה דלקת כלשהי.
שמעתי כי ניתך לחבוש את הכתף עם עלי כרוב וזה עוזר באופן ודאי.
מישהו יודע כיצד עושים את החבישה הזאת...?
תודה מראש
נעלי עקב- הסיכונים הבריאותיים ואיך למזער אותם
27/09/2011 | 15:17
5
כותב המאמר ד"ר גורן צבי-מומחה בכירורגיה אורטופדית ורפואת ספורט (MD) / משפטן (LL.B)
גם בפסגה לא קל. בעיקר לא נוח. החיים במרומי העקבים אמנם נראים טוב, אבל הסבל בהתאם. גידים מתקצרים, מרידיאנים נחסמים, שרירים נתפסים. החדשות הטובות: אפשר למזער נזקים, ואפילו ללכת בלי ולהרגיש עם (כולל הסקס אפיל.
לכתבה המלאה
ד"ר צבי גורן אורטופד ועו"ד
תחומי התמחות:
כירורגיה של הברך, ארטוסקופיות של ברך וקרסול, טראומה אורטופדית, אורטופדיה כללית, חו"ד משפטית, רשלנות רפואית.
כאבים בזרוע שמאל
27/09/2011 | 04:31
38

לפני שעתיים חל אצלי כאב חזק בזרוע של יד שמאל.
ממה יכול לנובעו הכאב ?
יכול להיות ממאמץ פיזי שעשיתי במהלך היום וזה השפיע על הזרוע השמאלית ?
אבים במפרק.
26/09/2011 | 23:54
1
בחודש האחרון התחילו לי כאבים במפרק כף יד ימין.

אם היד כלפי חוץ אז ב"גולה" הזאת שמצד ימין לפי הדברים שקראתי במאמרים אני מניח שזו דלקת כרונית: אין שום כאבים בלילה ובשעות הראשונות של הבוקר. רק כאשר אני מתחיל לעבוד בצבא על המחשב\ מנגן על הפסנתר מעל 15 דקות או מתאמן בחדר כושר אז יש לי כאב. הייתי אצל האורטופד והוא נתן לי לאחר בדיקה מאוד קצרה ללא צילום כדורים. במקביל לכדורים המשכתי להתאמן בחדר כושר ולנגן ולא באמת נחתי.. אני מניח שזו הסיבה שלא עבר לי. האם יש עוד משהו מעבר למנוחה שצריך לעשות או שמנוחה היא באמת הפתרון?

תודה רבה מראש.
*כאבים..
26/09/2011 | 23:55
בלטים בחוליות L4 ו - L5 , לחץ על השק התקאלי .
26/09/2011 | 22:49
1
2048
ד"ר שלום רב,
אני היום בן 50+ נשוי באושר אב לשלושה ילדים גדולים, מזה למעלה משלוש שנים אני סובל מכאבים כרוניים המתחילים בגב התחתון ממשיכים דרך המפשעה השמאלית עד לרצפת האגן סמוך לפי הטבעת מתחת לאשכים שם הכאב הוא חד בעיקר כאשר לוחצים על האיזור, בתקופה שקדמה להתחלת הכאבים עסקתי בספורט חובבני לומר זאת בפשטות הליכות למרחקים ארוכים בתדירות של כמעט בכל יום אחר כך עברתי לרכיבה על אופניי שטח איתם רכבתי בעיקר על כבישים, אמצעי המיגון היו אך ורק בראש לא השתמשתי במכנסיים מתאימים לרכיבה(עם ריפוד באיזור הרגיש), לאור הופעת הכאבים בגב לאחר כשנה ומחצה אולי קצת פחות מזה נאמר שנה נטו בערך 3 אולם לרוב 2 בשבוע רחבתי לכל הפחות 12 ק"מ. אני מספראת הרקע הנ"ל לאור העובדה שהכאבים מהם אני סובל היום ותופעות לוואי במערכת המין עשויות להיות תוצאה של רכיבה לא בטוחה. במקביל לסבל שלי מזה מספר שנים הפעילות הספורטיבית האגרסיבית גם לאחר שהפסקתי לרכב גרמה לפציעה בשרירי הבטן התחתונה ודלקת בעצם הפוביס השמאלי
בעקבות כך עברתי ניתוח בארץ ע"י ד"ר רון ארבל ניתוח ע"ש פרופ' מארטנס לשחרור השרירים מהעצם הפגועה דלקתית וחיבורם לעצמות הקטנות שמתחת לעצמות החיק העליוניות. לאחר הניתוח בניסיוני לשקם את שריר הישר באמצעות פיזיותרפיה מבוקרת חשתי כאבים חדים במפשעה השמאלית בעצם חשתי כאבים דומים כמעט זהים לאלה שסבלתי לפני הניתוח, הבדיקות הוכיחו וודאות שהניתוח אכן הצליח אבל לצערי זה פתר בעייה נקודתית זאת אני יודע בדיעבד כמובן. היום אני מטופל בכאב בסדרה של משככי כאבים אולם בביקורי אצל האורולוג ביום ו' הוא זיהה ככל הנראה בעייה מקומית הדרושה התייחסות של מספר רופאים ממספר תחומים, בבדיקות הרבות שערכתי מ2007
זיהו אצלי לחץ על השק התקאלי עם דגש על בלטים בחוליות L4 ו - L5 פניתי בעבר לרפואה אלטרנטיבית דרך הקופה בה אני מבוטח וטופלתי ע"י כירופרקט בצילום גב של עמוד השדרה כולו הוא זיהה ששלושת החוליות התחתונות "שקועות" פנימה אני מקווה שאני מתאר זאת נכון, הטיפול שלו עזר לא לאורך זמן בשלב מסויים הרגשתי שהוא מזיק כלומר שאין הטבה בכאב ובלחץ על הגב התחתון.
אני רוצה לשאול כיצד לחץ על השק התקאלי גורם לכל תופעות הלוואי מהם אני סובל בעיקר במערכת המין זה מתבטא בבעיות בשלפוחית/ערמונית השטנה מרובה אי שקט בגלל הכאבים ואי שקט נפשי גם הזקפה ואין אונות הם חלק מהתופעות, מאמץ פיזי עמידה ממושכת או ישיבה ממושכת גורמים לי להגברת הכאב.
אני נוסע לעבודה מידי יום בהסעה מאורגנת בסה"כ בין 3 ל4 שעות בממוצע הישיבה הממושכת לא עוזרת לי כלל אני אמנם עובד עבודה במתקונת משרדית מול מחשבים אבל לצערי יש לכך מחיר.
לסיכום אני ניסיתי לתאר עד כמה שאפשר את המצב אותו אני סובל 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע אני לא מרים ידיים אבל הנפש של כל אחד מאיתנו יש לה סף ספיגה שלמזלי הטוב תודה לאל טרם הגעתי אליו.
אני מבקש לקבל ממכם המלצה כלשהי במקביל ליוזמות הפרטיות אותם אני יוזם בלית ברירה מידי יום ויומו.
אמתין בסבלנות לתגובתכם, בינתיים אני מאחל לך/לכם/לכן
שנה טובה, בריאה, רווחית ובטוחה.
בברכה,
חנן
עוד צ'אנס לדיקור ...
05/10/2011 | 18:15
347
היי חנן,

ישנם מספר דברים שצריך לשאול כאן. למשל,
האם אתה לוקח מינונים גבוהים של משככי כאבים של יום ?
האם יש לך בעיות במערכת החיסון ? סינוסיטיס כרוני / הצטננויות בתדירות גבוהה וכו' ?
האם הצלקת של הניתוח כואבת/אדומה/סגולה ... ? כלומר האם הגלידה כמו שצריך ?
...

האם ניסית דיקור בסגנון יפני מחוץ לקופה ?

לדעתי, שווה לתת צ'אנס נוסף ולנסות דיקור באחת הקליניקות הפרטיות קרוב למגוריך אצל מטפל/ת אשר מתמחים באורתופדיה. אני אישית ממליץ יותר בדיקור בסגנון יפני.
יכול להיות שאפשר להוריד את רמת הכאבים ולאפשר לך לחיות יותר בנוח עם מינון נמוך יותר של תרופות או בכלל בלי.

שיהיה בהצלחה,
אופיר בלוך.
רפואת-צללים ( טיפול בכפילו של הפציינט ) .....
26/09/2011 | 15:32
1
2
יש לנו פציינט  מתענה מכאבים  והצילומים הם חד-משמעיים ..... - אבל הטכניקה שאנחנו נוקטים מזכירה מעט "וודו" ( רפואת אליל )..... במקום לחשוף את הפציינט שלנו לניתוח ..... אנחנו מחפשים אדם בעל שם זהה לחלוטין לשמו .      בודקים אותו מכף רגל ועד ראש ומוודאים שהוא בריא לחלוטין . וכעת......     אנחנו מנתחים את הבריא .....  (( נעזרים בצילומים שמתארים את הפציינט המתענה שלנו )) .       כעת מחכים נניח יומיים שלושה או טיפונת יותר .... - נס משמים .....  - הפציינט שלנו - אותו מעונה שמגובה בצילומים אמיתיים ....  מבריא לחלוטין .... בעוד הכפיל שלו.... - הבריא לשעבר  - מתענה מכאבים .         היכן נלמדת רפואה זאת? איך נבטיח שאנחנו איננו "פציינט צללים" בעל שם זהה למישהו שחולה באמת .  האם אי פעם נתפס בית חולים בפעילות  מכוונת כזאת ? מדוע תמונתו של החולה איננה מתנוססת בחזית התיק הרפואי
עדכון . "הכתובת היא חלק מהתיק הרפואי".....
02/10/2011 | 11:41
1
ובכן אני שמחה לקבל עידכונים בענין "שם הרחוב שבו מתגורר המועמד לניתוח" ובכן -  שם-הרחוב  שבו  מתגורר הקורבן שלנו "המועמד לניתוח" ... הינו  פרט חשוב מאוד ב"דיאגנוזה הרפואית" .  מסיבות שקשורות ל"טיהור קארמה". לדוגמא - "מועמד לניתוח שמתגורר ברחוב "קליי" יכול לטהר קארמה של אדם בשם זה  -  ואפילו אם מדובר באדם בחו"ל .... אבל רצוי ליצור קשר בין אותו "מועמד לניתוח" לבין אותו אדם בחו"ל .... נניח ע"י שיגור של נכדיו של המועמד שאיתם הוא נמצא בקשר יומיומי קרוב נניח ... לאותו חו"ל .      תודה על העדכון .   יש נושא שלם של  " רחוב שיש לו 2 שמות "  (( כמו נניח הרחוב שבו התגורר יצחק רבין ז"ל .....שם הרחוב בחזית ושם הרחוב בעורף .   במקום רפואת-צללים אפשר לקרוא לזה "רפואה-אנתרופולוגית".... ואם אינני טועה אמו של עו"ס יצחק קדמן היתה אנתרופולוגית וגם אמה של יעל דיין היא אנתרופולוגית  . דרך אגב - אנתרופולוגיה הוא גם תחום ההתמחות של אליאן הבלגית ..... שהיתה נשיאת "פרו" .  הנושא של ראשי תיבות - זה כבר סיפור ישן   (( ראשי תיבות זהים לאפריים סנה ולאאירטון סנה ז"ל שנהרג ב"חג הפועלים" 1994  . ראשי התיבות של אביו של אפריים סנה (( ד"ר משה סנה  ז"ל )) הם "מס"  (( קשור או לא קשור למות של דני מס ז"ל ? )). לדעתי הכי מפתיעה בכל הסיפור היא "רות-דיין". חוש הומור ... זה כל הסיפור
כאבים חזקים בעקב
25/09/2011 | 20:51
1
200
שלום לרופאים,

אני בת 29, לא סובלת מבעיות בריאותיות מיוחדות פרט לרגישות בברך ימין כתוצאה ממתיחת רצועה לפני כמה שנים, מה שבא לידי ביטוי בכאבים קלים אחרי מאמץ לברך או כשמזג האוויר מתקרר. בהמלצת הפיזיותרפיסטית שטיפלה בי בזמנו ומדריכים בחדר הכושר, אני עושה תרגילים לחיזוק הברך כמו אופניים, תרגילי שיווי משקל וכו' ונמנעת מפעילויות מזיקות לברך כמו ריצה או תרגילים שמערבים העמסת משקל על הברך.

זה הרקע הכללי, אם כי הבעיה בגינה אני מתייעצת לא קשורה לברך אלא לעקב שמאל. לפני מספר ימים עשיתי הליכה ארוכה (כשעתיים), אבל בגלל שההליכה הייתה ספונטאנית, לא הייתי עם נעלי ספורט אלא עם סנדלים לא ממש נוחים (סוליה שטוחה, ללא תמיכה לרגל). יש לציין שאני מורגלת בהליכות ארוכות, אותן אני עושה עם נעלי ספורט או עם קרוקס (כשמדובר בהליכה איטית ולא ספורטיבית).
קמתי למחרת בבוקר עם כפות רגליים כואבות, כצפוי, ומאז יש לי כאבים חזקים בעקב שמאל כשאני דורכת על הרגל, בעיקר יחפה או כשאני מתעוררת בבוקר. בניגוד לסתם שרירים תפוסים מהליכה ארוכה, הכאב לא עובר וכשניסו לעסות לי (בעדינות!) את האיזור, קפצתי מכאבים.

האם זה משהו טבעי לאחר הליכה ארוכה בתנאים לא אופטימליים? אמור לעבור לבד? או ייתכן שיש נזק שמצריך בדיקה והתערבות רפואית?

תודה
כאבים חזקים בעקב
26/09/2011 | 14:49
53
בתשובה לשאלתך אם הכאב מופיע בדריכות הראשונות בבוקר ועובר לאחר הליכה זה כנראה דורבן העקב.

אם הכאב מופיע אחרי מאמץ  יש לך דלקת.

בכל מקרה אני מציע לך לעשות בדיקה יסודית ורק אחרי בדיקה אפשר לומר לך מה הטיפול הדרוש.

בברכה
יעקב וינברג
פורומים חדשים ב-
( לעמוד שלי בתפוז )
25/09/2011 | 18:17
1

הרוצח הסדרתי הכי סקסי שידעה הטלוויזיה עוד רגע חוזר בעונה חדשה ומסעירה - ואיתה גם פורום דקסטר נפתח מחדש. בואו להתמכר לעלילה המהפנטת
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

האם יש מצבים שהייתם מעדיפים להמנע מהם רק כדי לא להביך את עצמכם? לאכול ליד אנשים, להתחיל עם מישהו/י, לפתוח בשיחה, להגיע לראיון עבודה?
בפורום חרדה חברתית תגלו שאתם לא לבד. בואו לקבל אוזן קשבת, מידע ותמיכה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

למפלגת העבודה מגיע מזל טוב כפול: היא לא רק קיבלה יו"ר חדשה, אלא גם התחדשה בפורום. בואו לדבר על פוליטיקה, אג'נדה, פעילות המפלגה וכל מה שקשור כאן
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?f...

תוהים האם מקובל להגיד שלום כשנכנסים עם אדם זר למעלית? חושבים שיש לנו מה ללמוד מהאנגלים?
פורום נימוסים ייפתח בקרוב ואנחנו מחפשים עבורו מנהל/ת מנומס/ת במיוחד.
חושבים שאתם מתאימים? מלאו את הטופס הבא ונחזור אליכם:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

כאבי צוואר דחוף
24/09/2011 | 20:13
1
4

מזה 6 חודשים מאז שהחלפתי ספה איני יכולה לשבת על שום ספה מעל לכמה דקות מבלי להרגיש כאב בצווארת\, מיגרנות ולחץ בגב העליון. קניתי כורסא וספה שאיני יכולה לשבת עליהם. אני אובדת עצות מה עלי לעשות?
אודה לכם על עזרתכם
מיגרנות וכאבי צואר
29/09/2011 | 22:55
3
חבל על הבריאות ! למכור ולקנות משהו יותר מוצלח
לכל אלה שסובלים
23/09/2011 | 17:11
7
מכאבי גב כאבי רגליים ועוד כל מיני כאבים בגוף
מציעה לכם ללכת לסרג'ם יש להם שם מלא מיטות
מיוחדות עם גלגלת וחום אולטרה אדום שמרפא כל מיני
בעיות בגוף והכי חשוב זה בחינם  חינם  חינם .

אני סבלתי מכאבי גב תחתון שהקרין לרגל ימין
ממש לא יכולתי לעמוד זמן רב על הרגליים
ומאז שקיבלתי את הטיפול הזה אני ממש מרגישה טוב.

אני מציינת שזו לא פרסומת אין לי שום קשר אליהם
אני פשוט רוצה לעזור לאנשים.
יש להם סניפים בראש"צ אשדוד רמת גן ואולי גם ברעננה
הסניף שלהם בראש"לצ זה בקניון ערי החוף לי ד קניון הזהב.

אל תשכחו  ז ה  ב ח י נ ם
כרית תמך לסובלי עקמת?
23/09/2011 | 12:58
14
שלום, יש לי עקמת ואני הרבה זמן נמצא מול מחשב ולא שומר יציבה. אני צריך משהו שיעזור לי לשמור יציבה ויהיה נוח לגב. אם משהו מכיר מוצר שיתאים למצבי, אודה על תגובתכם.

תודה!
מיפוי עצמות
23/09/2011 | 11:48
40
שלום קיבלתי תוצאה של בדיקת מיפוי עצמות ורשום שם :
הודגמו מוקדי קליטת יתר באסספקט האחורי של צלעות 5-10 משמאל
בקשת לטרלית של צלעות 3-8 משמאל ובאספקט קדמי - לטרלי של צלעות 4,5,7 מימין , כל הממצאים מתאימים לשברים .

משהו יכול להסביר לי בבקשה מה זה אומר ??
טיפול המניסקוס בברך ימין
23/09/2011 | 10:55
1
שאלה: האם  vita flex & msm שמיועד לעזור בבנינת הסחוס יעיל גם לשיפור מצבו של המניסקוס.

נא תשובתכם לכתובת הבאה:

nahshon70@gmail.com

תודה מראש
מומחה לעמוד שידרה
22/09/2011 | 09:12
4
האם יש מישהו שמכיר מומחה לעמוד שידרה  באזור הצפון?
EMG
21/09/2011 | 22:23
7
עשיתי היום את הבדיקה בגלל רגל ימין שכל הזמן נרדמת לי (עקצוצים / נימול/ חשמל) ולפי מה שרשום התוצאות בגדר הנורמה (תקינות ?). יש משהו אחד אבל שלא ברור לי. הכל באמת נראה די זהה בשתי הרגליים מלבד זה :

תחת Amplitude - Motor

Common Peroneal - mV left 6.0
**Common Peroneal - mV right 3.0

Tibial n. - mV left 6.0
Tibial n. - mV right 6.0

מה זה אומר 3.0 תודה,
נטע
המלצה | כסאות צרעה
21/09/2011 | 12:27
1
374
גם אני כמו רוב חברי הפורום סובל מבעיות גב
במיוחד שאני יושב זמן ממושך  מתוקף עבודתי.

מעבר לטיפולים אצל רופאים שזה הבסיס כמובן, אני ממליץ על הכסאות של
צרעה, יש להם כמה טריקים שם שבאמת הקלו עלי.

אתם מוזמנים להתרשם מהם
כתובות אינטרנט מצורפות:
טוב, זו סתם פרסומת זולה.
21/09/2011 | 13:54
43
שומר נפשו ירחק ממי שמבטיח דבר שהוא לא יכול לקיים.

עדיף לקנות כסא ממי שישר ומודה שכל מה שהוא מוכר זה כסא ולא מכשיר בריאות.
ארטרוסקופיה של הירך
21/09/2011 | 12:45
8
שלום
לפני כ 9 חודשים נפלתי ברחוב ומאז אני סובלת מכאבים עזים באיזור המפשעה שממש פוגעים לי בשגרת החיים כולל בתחום העבודה שלי. ככל שעבר הזמן עשו לי יותר ויותר בדיקות כולל MRI והגיעו למסקנה שאני צריכה לעבור ארטרוסקופיה של הירך.

רציתי לשאול אם יש רופא מומלץ לביצוע הפרוצדורה הזו.

תודה רבה מראש :)
חם בפורומים של תפוז
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
דיכאון החגים
דיכאון החגים
אנחנו נשואים כבר 7 שנים וכך היה בכל שנה מחדש
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
בתוך החדר האינטימי שלי
בתוך החדר האינטימי שלי
עכשיו בפורום, טיפים מעולים לשדרוג חדר הילדים
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
פורום ייעוץ הנקה
פורום ייעוץ הנקה
סטרייד- אורתופדיה קלאב פוט
סטריד- אורתופדיה קלאב פוט
ד
ד"ר אריה מבר רפואה טבעית
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
11:36 | 04.09.15 sagi zulta
20:12 | 03.09.15 אורחים בפורום
14:38 | 03.09.15 השואלת14
14:53 | 01.09.15 loresin1
23:06 | 31.08.15 אורחים בפורום
11:38 | 31.08.15 אורחים בפורום
10:55 | 31.08.15 אורחים בפורום
18:54 | 29.08.15 shonap53
04:57 | 29.08.15 אורחים בפורום
19:32 | 27.08.15 אורחים בפורום
10:31 | 26.08.15 ehud1500