לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום לכם חברים והחובבים
בפורום זה נוכל לדבר על חובבות הרדיו
על תחביב חובק עולם זה שמקשר בין עמים וחברות שונות
על תחביב שנותן דרך חדשה להכיר אנשים מכל העולם
על תחביב שפותח לנו דלת לעולם אחר - עולם חובבות הרדיו כאן נוכל לדבר על כל דבר שקשור לחובבות רדיו

כמה חוקים למען הסדר הטוב
1 יש להקפיד שלא לפרסם פרטים שעלולים ליפגוע בביטחון המדינה {הודעות בעלות תוכן שפוגע בביטחון שדה כגון פירסום תדרים של כוחות הביטחון וההצלה וכדומה ימחקו}

2 אין לפרסם דברים {תוכנות או קודים} לא חוקיים בפורום

3 אין לפרסם הודעות הכוללות אאוטינג, קללות, העלבות כלפי גולשים אחרים

4 מכירה או קניה של חלקים או מכשירים או כל דבר אחר יש לפרסם בלוחות לא בפורום

5 אם יש כבר הודעה הקשורה לנושא עליו אתם מעוניינים לדבר בעמוד הראשי או אפילו בעמוד שלפניו. אנא שרשרו את הודעתכם להודעה זאת

6 אוף-טופיק - אנחנו משתדלים לשמור על פורום בעל אופי מקצועי. מובן שנוצרה גם קהילה אך אנחנו מנסים לשמור הודעות לא ענייניות לרמת מינימום. הודעות פרטיות מקומן במסרים

מעבר קליטה בין 2 אנטנות בלבד
13/04/06 08:07
8צפיות
רציתי לשמוע את מוזיקה ורדיו שמגיע מממיר YES שנמצא בסלון, אך הייתי מעדיף לשמוע אותו במטבח. אם יש כאלה כאלה מעבר קליטה בין 2 אנטנות פשוטות, אחד ליציאה אודיו מממיר YES ושני כניסה לרמקולים שהיה למחשב? אורך קליטה 4 מ' עם איכות טובה (לא חייב מעולה) מעבר קיר טון אחד. אני זוכר שהיה לי לפני שנים היה לי קונסולה הישנה שהגיע עם 4 אנטנות 2 ליציאה A/V מקונסולה ו2 כניסה ל- A/V לטלויזיה.

תודה רבה וחג שמח
במיקום לישבור את הראש . עים שידור
13/04/06 21:48
3צפיות
מתח חוט מיקרופן עד המיטבח . וחבר למגבר קטן במיטבח או למכשיר שיש לך שם עים כניסות אדיו .או קח חוט סטראו מתח עד המיטבח . וחבר למגברון במיטבח . יש רדיו AM/FM עים כניסות אדיו וצליל לא רע . במחיר 350 ש"ח
חג שמח וכשר לכולם
12/04/06 18:37
אפשר לסכם את כל החגים שלנו בשלושה מישפטים

"ניסו להרוג אותנו"
"לא הצליחו"
"בואו נאכל"

גם כאן קם לו איזה מנייק שניסה לכלותינו
הוא הבריח אותנו מ
לא היה לנו זמן אפילו להכין
אז נאלצנו להיסתפק ב
הוא גילה בדרך הקשה שזה בחיים לא יקרה
אז היום הוא
דחפנו אותו לאיזה
והנה אנחנו היום אוכלים
משאירים כוס ל

בקיצור חג שמח וכשר לכל הגולשים

º
חג שמח לכולם
12/04/06 18:54
º
חג שמח וכשר
14/04/06 18:03
כתובות אינטרנט מצורפות:
שאלה בקשר לתדרי HF
12/04/06 15:19
3צפיות
משהו פה מאזין מדי פעם לתדרי תעופה ב HF?
באתר הזה מצאתי כל מני תדרים של תעופה ב HF:
http://www.dxworld.com/hfaero.html

משהו מאזין לתדרים במזרח התיכון?
יש לכם אולי תדרים שקל להאזין אליהם עם רדיו די פשוט שקולט MW SW1 ו SW2?

תודה רבה מראש.
פיקוח אווירי
13/04/06 01:15
1צפיות
לא ברור לי אם מדובר במגדלי פיקוח, או במעין "פיקוח על" איזורי, אבל ניתן לשמוע די היטב בUSB בתדר 11300 kHz קריאות מקהיר, בנגזי, טריפולי, מוגדישו וניירובי, ואת תשובות הטייסים. לעיתים (אני מתאר לעצמי שבהתאם לתנאי מזג האוויר) ניתן לשמוע בתדר 10018 kHz קריאות מבומביי (שוב בUSB).

לגבי קלות הקליטה אין תשובה חד משמעית. הדרישה הבסיסת ביותר מהמקלט היא שיש לו אופציה לכוון לUSB, וגם אז יכול להיות שתאלץ לחבר לו אנטנה חיצונית או לשנות את מיקום המקלט.
היכן יש בחיפה חנות לציוד חובבים
11/04/06 07:32
1צפיות
או קניית מקמ"שים או רסיברים , תודה מראש.
יש נציג חברת ICOM
14/04/06 17:48
2צפיות
פישלס
טלפון : 048419379

מוט 264
אנטנה?
10/04/06 22:04
4צפיות
משהו מכיר או שיש לו את האנטנה הזו?
http://cgi.ebay.com/Sky-Scan-25-1300mhz-Indoor-Desktop-Antenna_W0QQitemZ9709657273QQcategoryZ40979QQrdZ1QQcmdZViewItem

ביקורות טובות?
כן, אנטנה מצויינת.
11/04/06 17:23
לפני 20 שנה גם ייצרתי כאלו בישראל.

כמו כל אנטנה כללית היא נחותה יחסית לאנטנה שמכוונת במיוחד לתדר מסויים.

לא מתאימה לשידור!
תלוי מה אתה רוצה לעשות איתה
16/04/06 12:41
לפי המקלות למעלה, אינה יכולה לעמוד ברוחות.
ממליץ תבקר באתר המצורף, תקבל יותר פרטים.
מטיס 14
כתובות אינטרנט מצורפות:
בירור לגבי אנטנה מתאימה למשדר 1.2gh
09/04/06 12:47
7צפיות
שלום
יש לי משדר מקלט 1.2ghz בהספק של 1W על הטיסן שלי ואני רוצה לבנות או לקנות אנטנות תואמות שישפרו לי את טווח הקליטה
אשמח אם תוכלו לעזור למצא מקום שאפשר לקנות בו אנטנות מתאימות או תוכניות שאפשר לבנות מהם אנטנה מתאימה בהסברים פשוטים.(האנטנת משדר על הטיסן צריכה להיות קטנה)
תודה דרור
תבנה אנטנה מאורך הגל
10/04/06 00:25
6צפיות
1.2Ghz זה צריך להיות מוט של 25 ס"מ, תוכל להשתמש גם בסמיריג'ט.

זו אנטנה אומנית.
חס וחלילה. אתה עלול לחטוף גל חוזר
10/04/06 12:20
6צפיות
שישרוף את המעגל. ובתדרים האלו יש מעט מאוד אנשים שיוכלו לתקן לך את הציוד.

אני מנסה להבין על סמך מה ניתנה התשובה הזו?
בניית אנטנה
11/04/06 22:41
5צפיות
אני רוצה לבנות ground plane antenna ל1.2ghz בשביל זה, אם יש למשהו איזה מסמך או יכול להסביר לי בפשטות איך אפשר לבנות ואיזה חלקים אני צריך להשיג ומאיפה (למה אני ממש לא מבין בזה)
הודה לכם מאוד
בתודה מטיס המזלט"ים (בתקווה)
אורן
בבקשה הנה לינק. קצת חיפוש בגוגל
12/04/06 18:53
3צפיות
שגם אתה יכול לעשות בעצמך בזמנך הפנוי.

http://www.hamtv.com/pdffiles/GndPlane.pdf
על סמך נסיון.
12/04/06 02:08
2צפיות
שום דבר לא ישרוף לו את המעגל. בסה"כ 1W שבקושי ירגיש אם הוא יעבוד גם ללא אנטנה. אתה לא מפעיל כאן 100W.

הוא יכול להגדיל ראש ולעשות לו אדמה מדומה, ולהשתמש ברבע אורך גל / חצי / מלא.

אנטנה לתדרי 1.2 ghz
14/04/06 17:45
3צפיות
פנה ל:
eib@netvision.net.il
יש לו אנטנות כיווניות וכלל כיווניות
מסור לו שקבלת נתון מ"מטיס  14"

מוט 264
פורומים חדשים בתפוז אנשים
06/04/06 17:03
יוצרים מודעות חדשה ביחסים להעמקת הקירבה, החיבור והאמון עם עצמנו ועם אחרים בפורום תקשורת מקרבת
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.a...

גם אם אתם לא גרים בשינקין ולא שותים בקפה תמר, אתם מוזמנים לפורום שינקין החדש

פורום לזמרת שבאה אלינו כמו קיץ בלי היסוס בבת אחת - איה כורם

המשך גלישה נעימה בתפוזאנשים
טלפון אלחוטי:
05/04/06 12:09
6צפיות
איני בטוח שזה הפורום המתאים אבל אני אובד עצות:
יש לי טלפון אלחוטי של UNIDEN כבר מעל שנה. בשבוע שעבר הוא "איבד" את הקשר עם הבסיס שלו.
אני מנסה ל"רשום" אותו לבסיס אך ישנה הודעה על הצג "REGISTRATION FAILED"
אני מקווה שזה יעזור
12/04/06 10:38
3צפיות
חיפשתי "Uniden Registration Failed" בגוגל והגעתי לתוצאה באמאזון - ביקורת על המוצר. האיש כתב כך: (על אחריותך! )

- phone 'out of range' often, or no dial tone, have to do complicated resets of base, handset, that are not on web site or manual. have to call in and get instructions (remove cover, unplug battery, while holding down * & # keys, plug in battery, then let keys go. Now press top right 3rd soft key below LCD display and reset eeprom. Place in base and re-register. If you get 'Registration Failed' then press End & # together until it says 'Registered'. Otherwise, you may have to get it repaired/replaced according to Uniden).

אם זה לא עובד, אני ממליץ לחפש את אותן מילות המפתח שחיפשתי בתוספת מספר הדגם.
בהצלחה!
כיצד עובד הממסר? (באופן המעשי)
04/04/06 23:33
93צפיות
שמעתי לא פעם את המושג "ממסר חיפה" בתדר כך וכך או "ממסר ת"א" בתדר כך וכך תדר שידור ותדר האזנה , עכשיו השאלה שלי היא איך זה עובד בפועל נניח ותקנו אותי אם אני טועה , חובב רדיו בעל מקמ"ש  כיצד הוא משתמש בממסר הרי הבנתי שיש לממסר מסויים רק "תדר אחד" שהוא לשידור ורק "תדר אחד" שהוא להאזנה וזה לא מסתדר לי בראש , אשמח להסבר לתלמיד המתחיל , תודה מראש לעונים.
שאלה שנייה
05/04/06 02:23
11צפיות
האם ניתן לקחת מכשיר קשר פשוט (לדוגמאברשת PMR446 talkaboutt4502) ולכוון את תדר השידור או לחילופין את תדר הקליטה שלו? ואם כן מה הסיכון לנזק המכשיר
שלישית
05/04/06 07:29
7צפיות
מה עושה מקסטראק ולמה ואיזה סוג אנשים הוא שירת בעבר?
ומה ההבדל בינו לבין CB?
מקסטראק זה מודל של מכשיר
15/04/06 22:56
10צפיות
מכשיר קשר ממודל Maxtrac הגיע לארץ בשני תחומי אפיקים
450-470 ו143-174 מה"ץ
בתחום ה UHF במכשיר אחד כל תחום התדרים ובתדרי ה VHF ב 3 תחומים.
תדרי CB המוכרים הם בתחום 27 מה"ץ אינם יכולים להיות במכשירי מקסטראק אלו.
המכשיר שירת את כל אוכלוסיית העסקים בארץ שצריכים היו בתקשורת רדיו.

mot 264
מימסר משדר ומעביר הרבה תדרים
05/04/06 17:50
14צפיות
ואים זה דגיטלי . אז עוד הרבה מאוד . ולראייה עמודי הפלא פון מעבירים אלפי שיחות הלוך ושוב . זה על קצה המזלג . עבואו חכמי הפורום וישלימו את החסר
05/04/06 18:47
4צפיות
למימסר כמו שאמרת יש שני תדרים תדר שידור ותדר קליטה

לדוגמא
המימסר תל אביב משדר בעוצמה של 100 וואט
הוא קולט בתדר 555.666 ומשדר בתדר 555.777

צריך גם מכשירי קשר שיכולים לעשות אותו דבר
ליקלוט ב X ולשדר ב Y

וזה עובד כך
נגיד אני מהבית שלי {בני ברק} רוצה לדבר אם מישהו מהרצליה
וההספק של המכשיר שלי נמוך מידי {5 וואט}
אני מכוון את התדר קליטה ושידור לאלו של המימסר
ומשדר
עכשיו אני משדר בתדר 555.666  המימסר קולט את השידור שלי
בתדר קליטה שלו ומשדר את זה בתדר שידור 555.777 בעוצמה של 100 וואט
שאצלי ואצל החבר התדר קליטה זה התדר שידור של המימסר

בקיצור אנחנו משדרים לתדר קליטה של המימסר
ומאזינים לתדר שידור של המימסר

שבאתי להסביר גם אני קצת היסתבכתי כי התדרים רשומים אצלי הפוך
לא חושב שהבנתי...
05/04/06 20:45
8צפיות
והינה הציטוט מהודעת:
"נגיד אני מהבית שלי {בני ברק} רוצה לדבר אם מישהו מהרצליה
וההספק של המכשיר שלי נמוך מידי {5 וואט}
אני מכוון את התדר קליטה ושידור לאלו של המימסר
ומשדר
עכשיו אני משדר בתדר 555.666  המימסר קולט את השידור שלי
בתדר קליטה שלו ומשדר את זה בתדר שידור 555.777 בעוצמה של 100 וואט
שאצלי ואצל החבר התדר קליטה זה התדר שידור של המימסר"

ועכשיו , נניח שעוד 13 בני אדם רוצים להיקלט מעיר אחת בצפון לעיר אחרת במרכז אז איך אפשר להסתדר על תדר אחד?
כתבתי לך שמימסר יש לו כמות של
05/04/06 21:37
9צפיות
תדרים קרובים . בכמות מוגבלת . כך גם בפלא פון . וכאשר יש פיגוע וכולם מדברים המימסר נופל ולא מסוגל להעביר את כול השיחות . וכניראה שמימסר של חובבים גם כך פועל . אים המשדרים והמקלטים פועלים בשיטה דגיטלית ניתון פי 100 יותר להעביר ערוצים
תקן טעויות כתיב
14/04/06 18:11
5צפיות
"פלאפון" ולא פלא פון

"אם" ולא אים
"כנראה שמימסר חובבים" : אם אינך יודע אז על תכתוב.
מוט 264

אפשר להסתדר
14/04/06 18:20
6צפיות
תמיד אפשר להסתדר
ממסר זה כמו בית משותף שיש לו מעלית אחת
איך 30 דיירים מסתדרים?
כל אחד בתורו.
נכון, טעות שלי במעלית יש אפשרות ליותר מבן אדם אחד את ממסר זה כמו מעלית לאדם בודד.
יש ממסרים המכונים Community אשר יכולים מספר של משתמשים להשתמש דרכו וכל אחד יוקצה לו אפיק יחודי דרכו.
למקרה זה אין כרגע מדובר בהספק זה או אחר אלא איך ניתן לשתף רב אנשים באפיק הממסר.
מוט 264
ממסר - עקרונות:
05/04/06 22:02
12צפיות
הממסר ממוקם בנקודה גבוהה עם קשר עין לרוב שטח הכיסוי המוגדר שלו.

הממסר מכיל משדר בתדר שיקרא TX. מקלט בתדר אחר ושונה שיקרא RX.
המשדר נכנס לפעולה ומעביר מיד בתדר TX כל מה שנקלט במקלט בתדר RX. אין קליטה = אין שידור. תמיד קיימים זוגות תדרים RX ו-TX.
המשדר והלמקלט מחוברים לאנטנות נפרדות.

כל משתמשי הממסר באיזור מסויים מכוונים את המקמ"ש שלהם להאזנה בתדר RX כדי לשמוע את התעבורה על המשדר של הממסר. במקמ"ש של כל חובב ישנו סידור שכאשר החובב לוחץ על המיקרופון לשדר המכשיר עובר לשדר בתדר RX ואז המקלט בממסר קולט ומעביר אותו למשדר בתדר RX שכולם מאזינים לו.

השידורים נעשים ב"תורות" רק אחד משדר לממסר באותו זמן. כל אחד משדר בתורו (כאן לא קופת חולים, האנשים שומרים על סדר). מי שמשדר באותו רגע אינו יכול לקלוט במקלט שלו כלומר אינו שומע את עצמו במקמ"ש שלו, אלא רק המאזינים האחרים.

לכל איזור גיאוגרפי ישנו ממסר אחר בתדרים שונים מהממסרים הקרובים. או מספר ממסרים באותו תחום.

ניתן טכנית וזה נעשה, לחבר בין ממסרים באיזורים שונים כד לקבל כיסוי רחב יותר.

כמובן שממסר קולט מחוץ לאיזור המיועד לו וחובב ממוקם היטב בגוש דן, יכול לעבוד על ממסרי צפת, חיפה, נתניה, ת"א, ירושלים ובאר שבע.
שאבין . אים יש 100 חובבים בהאזנה
05/04/06 23:27
6צפיות
רק 2 יכולים לדבר . המימסר בנוי רק לשיחה בין 2 אנשים . מקסימום ?
ההיסתברות שמישהוא ידבר נמוכה
בכל רגע נתון, רק אחד יכול לדבר.
06/04/06 01:49
8צפיות
תיאורטית 200 איש מאזינים (הם מאזינים בשקט) כאשר אחד קורא על הממסר זה שקראו לו עונה (אם הוא בהאזנה באותו זמן) או שעונים לו כמה ביחד והם מסתדרים לתור אחד לפי סדר הקריאה.
גם במשטרה מכבי אש ומד"א מדבר רק אדם אחד ברגע נתון.

זה לא דומה לטרנספונדר של לווין ששם אפשר להעביר כמה ערוצים ובדיגיטלי הרבה יותר. אגב חובבי רדיו בנו ומשתמשים בלווינים.
חשבתי אחרי שכתבתי על זה
06/04/06 10:24
7צפיות
פשוט עברו עשרות שנים מאז שהייתי חובב קטן . והישוותי את זה עים מימסר של פלא פון וטעיתי
אז אים 2 חובבים יפטפטו שעה . הם בעצם חוסמים את כול הרשת
טוב זה מה יש
תודה על ההסבר
º
ראה קישור
14/04/06 17:52
6צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
מה התדר
04/04/06 17:31
4צפיות
מה התדר של מ.ד.א. ירושלים
ומדא דוד?

תודה
04/04/06 17:52
4צפיות
האזנה ומסירה של תדרים של כוחות הביטחון והצלה הם אסורים
מסירה
05/04/06 00:25
4צפיות
אשמח אם תוכל לציין את החוק שאוסר "למסור" תדרים של כוחות ביטחון והצלה.

תודה
החוק בארץ אומר ש
05/04/06 08:49
4צפיות
כל דבר אסור עד שלא הוכח אחרת
סודיות התברוקה
05/04/06 10:06
4צפיות
ראשית חבל מאוד שיש כאן גולשים שעונים על שאלות ואין להם מושג במה מדובר ועל כן טועים ומטעים.
לעינייננו, קרא את הטופס האחרון מהקישור הבא:
http://www.iarc.org/~4z1pf/dwnload/tofes1.pdf
כתובות אינטרנט מצורפות:
ממש לא רלוונטי
05/04/06 21:26
4צפיות
המסמך אינו רלוונטי לשום חלק מהשרשור לא לשאלה ולא לתגובות והוא חלק מאמנה בינלאומית ששומרת על פרטיות התקשורת.

הוא נולד בשנות השלושים לא מטעמי צנעת הפרט או סודיות, אלא מתוך לחץ של חברות התקשורת האמריקאיות שלא ליצור לעצמן תחרות. רק אחרי שנים רבות הפרטיות תפסה את מקומה.

משרד התקשורת ממהר להחתים עליו בכל הזדמנות (אני חתמתי עליו בעצמי:  חיל אוויר, חובב רדיו, טייס, שייט, רשיון סחר, רשיון לניסויים בגמ"מ (SHF), שייט GMDSS, וכמשתמש בימי הפלאפון הראשונים).

ברור שאין בו שום הגבלה להעברת התדרים של שירותי ההצלה.

מעניין שגם אחרי ארועי 9/11, הממשל האמריקאי לא מצא לנכון להוציא את הסקנרים מחוץ לחוק. וככל שהאיסור גדול יותר יש התעניינות גדולה יותר וגם השוק השחור - כך היה גם עם מגלה ראדר וברגע שהתירו ייבוא חופשי נגמר כל העניין בו.
כך יהיה גם עם סורקים ומקלטים. לדעתי זו טעות חינוכית חינוכית ממדרגה ראשונה, ואם סופסוף יש נוער שכבר רוצה לעסוק בזה אז כדאי להתיר את השימוש. בכל מדינה ומועדון שביקרתי בעולם, אמנם יש בעיה של דור צעיר, אבל היא לא חריפה כמו אצלנו. אנחנו לא השכלנו לטפל בה.

הסיבה שאין מסירת תדרים של שרותי הצלה בטחון וגופים פרטיים בפורום היא מתוך צנזורה עצמית בימיו הראשונים של הפורום, בכדי לא להפוך לפורום חובבי סקנרים.

בעידן של מידע חופשי וזמין אפשר למצוא באינטרנט כל דבר.....
º
אז יש חוק או אין חוק?
06/04/06 23:42
3צפיות
º
מי אמר סודי ?
14/04/06 17:57
1צפיות
התדר של מד"א ירושלים
14/04/06 17:41
6צפיות
התדר של מד"א ירושלים הוא תדר טוב
משמש לתקשורת בין הניידות למרכז בדרך כלל ללא הפרעות

מוט 264
PMR ו..FRS
31/03/06 22:08
2צפיות
האם הPMR הוא המקביל לFRS האמריקאי ובעצם כל מי שאומר "FRS אירופי" ,טועה ותועה?
תראה כאן
04/04/06 16:04
1צפיות
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?id=1023&msgid=58298959
רק תדרים 1-14 הם FRS ללא רשיון.
04/04/06 16:29
תדרים 15-22 ברשימה הם בכלל תדרי GMRS: הם מאפשרים גם שימוש בממסרים ושידור בעוצמה של 10W ERP וכמובן נדרש להם רשיון מסודר (בהליך מזורז אמנם) מ FCC.

בעקרון הוא "צודק" - PMR וFRS הם תחומים חופשיים לציבור, ללא רשיון, באירופה וארה"ב וההבדל הוא בתדרים וכמות הערוצים שמוקצים לכך בכל איזור.
מחפש מצלמה ...
31/03/06 17:31
1צפיות
מחפש מצלמה ...
מצלמת שחור-לבן, קטנה, שעובדת כמו מצלמה שיש בבנקים, כלומר זו מצלמה ממש פשוטה שכל מה שהיא כוללת זה את העדשה עצמה, כבלי מתח וכבל יציאת וידאו של RCA, ראיתי כזו בחנות ב- 140 שקל ולפני כמה חודשים ראיתי אותה מצלמה בחנות אחרת(שלא מוכרת אותם יותר) ב- 80 שקל, אז רציתי לשאול אותכם אם אתם יודעים איפה אפשר לקנות או יכולים למכור לי אחת בפחות מ- 140 שקל ...
הדגם שהיה לי ב- 80 שקל הוא של החברה JMK סוג (JK-309B(PAL, מצורפת תמונה...
זקוקה לעזרה דחופה
30/03/06 22:04
5צפיות
במסגרת קורס שאני עושה באוניברסיטה בנושא "הרדיו במאה העשרים" אני צריכה לבחור לי נושא לעבודה בתחום הרדיו בישראל.
העבודה צריכה לכלול מחקר שיחדש משהו בקשר לרדיו.
למשל: בשנה שעברה מישהי הגישה עבודה על איך מיושבת הסתירה בערכים הדתיים שיש לשדרנים בערוצים חרדים ברדיו הפיראטי...
גם אני מחפשת נושא מקורי בכל נושא שקשור לרדיו בארץ וכמובן נושא שאוכל לערוך מחקר ולמצוא ממצאים.

אנא ... עזרו לי בכל צורה שתוכלו..

נ.ב תתעלמו משם המשתמש שלי בתפוז.. זה דרך השם משתמש של אחותי :)
פו דנים בדברים טכנאים .
30/03/06 23:14
2צפיות
ולא פוליטקה או דומה .פו לא עושים מחקרים אלה כותבים עובדות
מעניין
30/03/06 23:18
1צפיות
האם מדובר על נושאים הנושקים אך ורק לרדיו שמיועד לקהל הרחב או אפשרי גם על נושאים הקרובים כמו רדיו צבאי ועוד...
כנסי לפורום רדיו
31/03/06 00:39
3צפיות
ובטוחני שאחדים מהגולשים יוכלו לעזור לך.למה שלא תכתבי עבודה על תחנת הרדיו של אייבי נתן או על התחנה שפעלה גם היא מספינה כמו ערוץ 7 או על תולדות השידורים שוב ,מספינה של רדיו 1 שהפך לימים לרדיו אזורי רשמי בשם רדיו חיפה 107.5?  בכל מקרה בהצלחה עם העבודה.
רדיו 1 מחיפה הייה פירט . שידר
31/03/06 14:22
1צפיות
מהים  . הספינה עלתה על סירטון . עלה לשדר מחיפה . המשדר הייה על מלון דן פנורמה. עשו לו כמה פעמים פישטות של מישטרה+מישרד התיקשורת.
ראש העיר מיצנע הייה מדבר שם הרבה .  בסוף קיבל רשיון שידור

רדיו חיפה (רדיו 1) הייה הפירט היחיד שקיבל רשיון שידור בסוף . מיכול התחנות  הפירטיות של רדיו וכבלים .
מידע נוסף על רדיו 1-חיפה
31/03/06 17:15
18צפיות
בתחילת שנות ה90 החליט איש השיווק לשעבר של ערוץ 7 ג .א. להקים תחנת רדיו מקומית לאזור חיפה לשם כך הוכנסו לשותפות חברת ספנות גדולה הפועלת ממרכזה בחיפה ובאשדוד. החברה רכשה ספינה בשם" פולאריס ",-לשעבר "זאב הים" שהיתה ספינת הדרכה של בית הספר הימי בעכו בעבר,באוניה הותקן אולפן שידור וכן שני משדרים אחד בFM בתדר 101 מגהרץ בעוצמה של 250 וואט (לימים הוחלף התדר ל107.5)וכן משדר AM בתדר 1467 קילוהרץ בעוצמה של 1 ק"וו שנרכש בקנדה . עם הפעלת התחנה בתחילת מלחמת המפרץ הראשונה  קרסה האנטנה של משדר הAM לתוך המים במפרץ חיפה ותוקנה לאחר מספר ימים.בחודשים הראשונים שידרה התחנה  רק מהאוניה וכמה מהתוכניות הוקלטו מראש ונשלחו בסירה לאוניה שעגנה במפרץ חיפה.על היבשה היו אולפני הקלטות של תוכניות שונות וכן אולפן לשם הקלטת פרסומות.מאחר והשדרנים לא רצו לשדר מהים והיה קושי לגייס שדרנים שיעבדו על הספינה  ועגנה על עוגןבמקום אחד, החליט מנהל התחנה לשעבר ג.א. להעביר את השידורים לאולפן החוף שהיה ממוקם בבנין משרדים בעיר התחתית של חיפה.מאז שודרו כל התוכניות בלינק UHF  בעוצמה של 5 ווט לאוניה ומשם למשדרים AM וFM בשל מיסוך טופוגרפי בחיפה הוחלט לדומם את המשדר FM באוניה ולהשאירו כגיבוי בלבד ולחפש אתר חדש וגבוה על מנת להגיע לכיסוי מקסימאלי לכל אזור חיפה המשדר הראשון בתדר 107.5 בעוצמה של 300וואט הותקן על מלון "נוף"ולאחר כמה חודשים הועבר למשכנו הקבוע גם היום,על הגג של מלון "דן פנורמה" עם הירידה בהאזנה לשידורים בAM והשיפור הניכר באיכות קליטת השידורים של רדיו 1 ב FM הוחלט להפסיק את השידור בAM. לימים נמכר המשדר לתחנת רדיו אחרת שעגנה מול חוף בת ים התדר שונה ל1485 קילוהרץ.מנהלי הרדיו המקומי הראשון בארץ התמודדו כחוק על המיכרז של הרשות השניה לאחר ששידורי רדיו 1 הופסקו על פי דרישת החוק כ חודש לפני פירסום המיכרזים וזכו במכרז בזכות ניסיונם הרב בשידור מקומי .מומחי שידור כינו ובצדק את התחנה כ "חלוצה " ולא "פיראטים"ובסייפא,אכן משרד התיקשורת הפסיק מספר פעמים את השידורים אך תמיד חזרו השידורים לאוויר לאחר כמה שעות ממשדרים אחרים שהותקנו בעוד מועד בכמה נקודות באזור חיפה. (תודה לג.א על המידע המשלים שסיפק).
רדיו דן
01/04/06 14:50
2צפיות
מישהו זוכר איזה רדיו בשם "רדיו דן"?

הוא שידר לאיזור העמקים...
רדיו עולמי?
30/03/06 20:32
10צפיות
במשך זמן רב, אני רואה באינטרנט ובחנויות האלקטרוניקה מכשירי רדיו בעלי שם "רדיו עולמי, רב גלי", בנוסך זה או אחר.
מכשירים אלו כוללים בין שני תחומי גלים לעד כ 12 תחומים.

מישהו יכול לעזור לי לעשות קצת סדר בבלאגן בראש ולהסביר לי מה הם התחומים האלו, מה ניתן ליקלוט בהם ומדוע מחירי המכשירים נעים בין מאה שקלים לעד כדי אלף חמש מאות שקלים?

כמו כן, מה האבדל בין המכשירים הייעודים לגלים קצרים ובין הזולים הכוללים בתוכם SW....
בגלים קצרים ניתן לשדר למרחקים
30/03/06 23:25
7צפיות
קול ציון לגולה משדר לחו"ל לאמריקה . הייה משדר לרוסיה ליהודים . והרוסים היו משבשים את השידור . הגלים הקצרים הם על 31 מטר על 25 מטר
הבעייה שהתדרים צפופים ועל גל 31 מטר דוחסים הרבה ערוצים .
אז אים יש חלוקה גדולה של הערוצים אז הצפיפות יורדת
לי יש רדיו גרונדיג מקורי שניבנה ליפני כ 30 שנה . שבו יש כפתור והוא מרחיב את הגל ניניח 31 מטר על כול הסקלה , ואז ניתן ליקלוט את התחנות כמו בגל AM . לכן יש הבדלים בין במחירים הבין הערוצים

רצוי לחבר אנטנה חיצונית על הגג . שזה סתם חוט נחושת מתוח בין שני עמודים וכמה שהוא יותר ארוך הקליטה יותר חזקה . כי ל31 מטר צריך אנטנה באורך 90 אחוז מחציא אורך גל שזה בערך 14 מטר . אז כמה שיותר קרובים לאורך הזה , היניקה יותר טובה
ומה זה הטווחים
30/03/06 23:36
4צפיות
sw1
sw2
sw3
....

זה בדיוק מה שזה עושה? הרחבת הגל?

ד"א - מה ז"א גל AM?  אי אם לא מתייחס לאיפנון , וגלים קצרים לא מאופננים באי אם?
am זה שיטת שידור . FM זה שיטת
30/03/06 23:47
6צפיות
שונה .. ההבדל המרכזי זה רוחב הפס של העברת תדרים בין 50H-5KH בגלים קצרים התדר יותר צר . גלים קצרים זה SW . שהם לא זוכר כול כך זה משהוא מה 21 עד 41 מטר . SW1 וSW2 וכך הלאה . זה חלוקה יותר רחבה של הגלים פחות צפוף . עדיין לא גלים מורחבים .
אגב יש או הייה גם גל LW גלים ארוכים משהוא באורך 2000 מטר .
ושם שידרו מעט תחנות . ולחובבי הרדיו לא הייה מקום . אז הם הימציאו את הגלים הקצרים
זה הכול זיכרונות שאני מעלה מילפני 40 שנה . מקווה שלא טועה
אגב גם שיטת הFM היא מיושנת
30/03/06 23:54
4צפיות
שהצליל מגיע לתדר 15KH היום יש שידורים דגיטלים . עים צליל של תקליטור
וברוחב פס של שידור אנלוגי ניתן לשדר 20 ערוצים דגיטלים בצליל של תקליטור . ואין הפרעות הדדיות
שדוריFM.ואחרים בארץ.קצת הסטוריה..
31/03/06 00:25
8צפיות
בארץ כבר החלו בשנת 1948לשדר "באתד- תגמ." כשהופעל משדר FM"לינק" מאולפני הרדיו של קול ישראל בתל אביב לבין תחנת המשדרים בתדרי M.W גלים בנוניים,בתחנת "תל חיים" שהיתה בתוך מבנה תת קרקעי באזור גבעתיים בתחנה זאת הוצב המשדר של "קול ציון"לגולה בעוצמה של 7.5 קילוואט בתדר 9009 קילוהרץ לימים , בתחילת שנות ה 50 הוקם שדה המשדרים הראשי של משרד הדואר ,לימים משרד התיקשורת וכיום "בזק" בתחנת "יבנה" כשאוכלסו במקום שני משדרי רדיו מתוצרת RCA בעוצמה של 50 ק"וו כל אחד ,בתדר 575 קילוהרץ AM לשידורי רשת א של קול ישראל,ו9009 קילוהרץSW לשידורי "קול ציון לגולה"ששמם הוחלף בשנת 1958 לרשת ג וכיום לרשת ה.אגב תחנת "יבנה" פועלת עד עצם היום הזה.בתחילת שנות השישים הוקם מרכז שידור גדול נוסף, בסמיכות למושב קדימה בשרון תחנת "הילל" שאיכלסה 2משדרי רדיו AM של 100 ק"וו כל אחד ומשדר נוסף 100ק"וו ב"SW" עבור השידורים לחו"ל בתדר 9625 קילוהרץ לימים הופעל במקום המשדר הגדול ביותר של מדינת ישראל בעוצמה של 1200 קילוואט עבור רשת ד בערבית,שנקלט בכל הארצות השכנות ובלילה גם באיראן ובדרום ברית המועצות של אז .משדר זה נוצל בשעות הבוקר המוקדמות והלילה לשידור ברוסית של קול ישראל בנוסף לSW .התחנה נסגרה בלחץ תושבי האזור בעיקר מושב צורן בשל הפחד מהקרינה החזקה באזור.
אים כבר מספרים היסטוריה אז בשנת
31/03/06 14:40
5צפיות
58 או 60 הייה השידור הראשון של סטראו . איך? לא בFM אלה ב....AM
איך עשות את זה ?. לקחו 2 תדרים בAM של רשת א ורשת ב . ובכול רשת שידרו ערוץ מהסטראו . רשת א הייה L ורשת ב הייה R . ורק לעשירים שהייה 2 מקלטי רדיו שמו אותם בסלון והאזינו לישידור הסטראו בAM . קונצרט
הייתי אז נער צעיר והיקשבתי לזה . אז גם הייתי מאזין לחובבי הרדיו בגל 41 מטר . הייה לי בחדר רדיו . ולהורי בסלון הייה רדיו .
שידור הסטראו האמיתי הייה בFM בישנת 72 בערך . עד אז שידרו בFM במונו
אשמח לקצת עזרה והצעות
30/03/06 14:49
7צפיות
שלום,
אני מחפש מכשיר VHF לתדריים ימים, לסירה בעיקר... אשמח אם הוא יוכל לסרוק גם תדרים ולהגיע לתדרים של הרשויות (משטרה וכו')
המחיר קצת פחות קריטי, העיקר שיתמוך בתדרים ימים (שאין לי מושג איזה תדרים אלה, לכם פה בטח יש) ובתדרים של הרשויות.
אין לי בעיה לקנות מכשיר משומש,
אנא הציעו הצעות כאן או ב 0523407094
תודה,
אלעד!
תדרים ימיים בתחום ה-vhf
30/03/06 16:36
7צפיות
156 MHZ , וניתן לקנות מכשיר לתדקים ימיים שנקרא MARINE RADIO .
המשטרה בארץ משדרת ב 900 MHZ + רב גל כך שלא תוכל להאזין להם עם מכשיר ימי.
תדר ימי
01/04/06 21:39
9צפיות
לידיעתך יש הבדל בין מכשירי הקשר הימיים בון ארה"ב לבין אירופה שאליה אנו משויכים.בהזמנת מכשיר קשר בארה"ב חשוב לציין שמיועד להאזנה על תדרים בארופה
ההבדל מינורי, וכיום כל מקמ"ש ימי
02/04/06 14:32
4צפיות
יכול לקבל את שלושת קבוצות התדרים: אירופה ארה"ב ובינ"ל. אחרת גם קשה היה לשוט מחוץ לגבולות המכשיר, מה גם שההבדלים כאמור מינוריים.

בנוסף אחזקת מקמ"ש, גם בתחום הימי, כרוכות ברשיון מפעיל ורשיון תחנה.

נהפוך הוא, קשה מאוד לרכוש בארה"ב ציוד המיועד למדינה אחרת. נסה לחפש מכונת קפה ל 220V או מכשירי חובבים לתחום האירופאי או היפאני.
יש הבדל בתדר 16 ?
02/04/06 18:55
3צפיות
עד כמה שאני יודע תדר 16 (158.800) הוא תדר חירום בינלאומי שכל כלי השייט בעולם חייבים להאזין לו.
ההבדל בין ארה"ב אירופה ובינלאומי זה בתדריים המשניים ?
אין הבדל בערוץ 16 שמשמש למצוקה
04/04/06 16:55
2צפיות
קריאה ובטיחות. אחרת לא היה קשר בים בין כלי שייט.

ההבדלים הם בכמה ערוצים. בחלק מהמקרים ישנה תוספת ערוצים. כאמור יצרני מקמשים רציניים מאפשרים תכנות ומעבר בין הסטים (משיקולי עלויות ייצור ואולי גם שיווק).
בחזרה לפורום
האזור שלי בפורום